Koha 22.11 - en to bg translation catalogue (10667 entries)

en: "Blank"
bg: "празно"

en: # Bibliographic records
bg: # Библиографска запис

en: # Items
bg: # екземпляри

en: # Records
bg: # Записи

en: # Subs
bg: # Абонаменти

note: SCRIPT
en: # of % selected
bg: # за % избран

en: # of students
bg: # за студенти

en: # of users
bg: # за потребители

en: %% matches any number of characters
bg: %% съвпада с произволен брой знаци

note: %1$s: - USE raw - %2$s: - USE Koha - %3$s: - SET delimiter = Koha.CSVDelimiter() - %4$s: - BLOCK - %5$s: - delimiter | $raw - %6$s: - delimiter | $raw - %7$s: - delimiter | $raw - %8$s: - delimiter | $raw - %9$s: - delimiter | $raw - %10$s: - delimiter | $raw - %11$s: - delimiter | $raw - %12$s: - d
en: %s %s %s %s "Title" %s "Publication date" %s "Publisher" %s "Collection" %s "Barcode" %s "Serial enumeration" %s "Call number" %s "Home library" %s "Current library" %s "Shelving location" %s "Item type" %s "Inventory number" %s "Not for loan status" %s "Lost status" %s "Withdrawn status" %s "Checkouts" %s "Due date" %s
bg: %s %s %s %s "Заглавие" %s "Дата на издаване" %s "Издателство" %s "Колекция" %s "Баркод" %s "Серийно изброяване" %s "Сигнатура" %s "основна библиотека" %s "Притежаваща библиотека" %s "Местоположение на рафта" %s "Вид библиотечен документ" %s "Инвентарен номер" %s "Статус 'Не е за заемане'" %s "Статус 'Изгубен'" %s "Статус 'Отчислен'" %s "Заемане" %s "Дата на връщане" %s

note: %1$s: - USE Koha - %2$s: - SET delimiter = Koha.CSVDelimiter() - %3$s: - USE KohaDates - %4$s: - INCLUDE csv_headers/acqui/lateorders.tt - %5$s: - INCLUDE empty_line.inc - %6$s: - FOREACH o IN orders - %7$s:  o.orderdate | $KohaDates %8$s:  o.latesince | html %9$s: - delimiter | html - %10$s:  o.est
en: %s %s %s %s %s %s "%s (%s days)"%s "%s"%s "%s"%s "%s %sAuthor: %s.%s%sPublished by: %s.%s"%s "%s x %s = %s (%s)"%s "%s (%s)"%s "%s"%s "%s"%s "%s"%s "%s"%s "%s" %s %s %s %s "Total orders in late"%s %s
bg: %s %s %s %s %s %s "%s (%s дни)"%s "%s"%s "%s"%s "%s %sАвтор: %s.%s%sPublished by: %s.%s"%s "%s x %s = %s (%s)"%s "%s (%s)"%s "%s"%s "%s"%s "%s"%s "%s"%s "%s" %s %s %s %s "Общо закъснели поръчки"%s %s

note: %1$s: - USE raw - %2$s: - USE Branches - %3$s: - USE Koha - %4$s: - USE KohaDates - %5$s: - USE ItemTypes - %6$s: - USE AuthorisedValues - %7$s: - SET biblio = item.biblio - %8$s: - SET biblioitem = item.biblioitem - %9$s: - SET delimiter = Koha.CSVDelimiter() - %10$s:  biblio.title | replace('"', '
en: %s %s %s %s %s %s %s %s %s "%s %sby %s%s" %s "%s" %s "%s" %s "%s" %s "%s" %s "%s" %s "%s" %s "%s" %s "%s" %s "%s" %s "%s" %s "%s" %s "%s" %s "%s" %s "%s" %s "%s" %s "%s%s%s"
bg: %s %s %s %s %s %s %s %s %s "%s %sот %s%s" %s "%s" %s "%s" %s "%s" %s "%s" %s "%s" %s "%s" %s "%s" %s "%s" %s "%s" %s "%s" %s "%s" %s "%s" %s "%s" %s "%s" %s "%s" %s "%s%s%s"

note: %1$s: - INCLUDE csv_headers/reports/orders_by_budget.tt - %2$s: - INCLUDE empty_line.inc - %3$s: - FOREACH row IN rows - %4$s: - FOREACH field IN row; field; sep IF !loop.last; END - %5$s: - INCLUDE empty_line.inc - %6$s: - END - %7$s: - INCLUDE empty_line.inc - %8$s: - FOREACH field IN totalrow; fi
en: %s %s %s %s %s %s TOTAL%s %s
bg: %s %s %s %s %s %s ОБЩО%s %s

note: %1$s: - USE ItemTypes - %2$s: - INCLUDE csv_headers/reports/cash_register_stats.tt - %3$s: - FOREACH row IN rows %4$s:  FOREACH field IN row; field IF !loop.last; ItemTypes.GetDescription(field) IF loop.last; sep IF !loop.last; END %5$s: - END %6$s:  sep | html %7$s: - FOREACH field IN total; field;
en: %s %s %s %s %s TOTAL%s%s
bg: %s %s %s %s %s ОБЩО%s%s

note: %1$s:  END %2$s:  IF books_loo.title %3$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' biblio=books_loo link = 1 %4$s:  IF books_loo.author %5$s:  books_loo.author | html %6$s:  END %7$s:  ELSE
en: %s %s %s %s by %s%s %s
bg: %s %s %s %s от %s%s %s

note: %1$s:  END %2$s:  END %3$s:  IF CAN_user_updatecharges_remaining_permissions %4$s:  WRAPPER table_option value="accountlines:credit" %5$s:  END %6$s:  WRAPPER table_option value="accountlines:debit" %7$s:  END %8$s:  END
en: %s %s %s %sAccount lines (credit)%s %sAccount lines (debit)%s %s
bg: %s %s %s %sРедове на сметка (кредити)%s %sРедове на сметка (дебит)%s %s

note: %1$s:  IF letter.content && letter.content.length > 0 %2$s:  letter.content.length | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s %s %s 0 %s/160 characters
bg: %s%s%s 0 %s/160 знака

note: %1$s:  END %2$s:  ELSIF ( loopro.module == 'ACQUISITIONS' && loopro.action == 'ACQUISITION ORDER' && loopro.object ) %3$s:  IF ( CAN_user_acquisition_order_manage )
en: %s %s %s Basket
bg: %s %s %s Кошница

note: %1$s: - IF ( add_form ) - %2$s: - IF ( use_heading_flags_p ) - %3$s: - IF ( heading_edit_subfields_p ) - %4$s: - END - %5$s: - ELSE - %6$s: - action | html - %7$s: - END - %8$s: - END - %9$s: - IF ( delete_confirm ) - %10$s: - mss.tagsubfield | html - %11$s: - tagsubfield | html - %12$s: - END - %13
en: %s %s %s Edit MARC subfields constraints &rsaquo; MARC subfield structure %s %s %s &rsaquo; MARC subfield structure %s %s %s MARC subfield structure &rsaquo; Confirm deletion of subfield %s Confirm deletion of subfield %s &rsaquo; MARC subfield structure %s %s Subfield deleted &rsaquo; MARC subfield structure %s %s MARC subfield structure %s &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
bg: %s %s %s Редактиране на ограниченията на MARC подполета &rsaquo; Структура на MARC подполе %s %s %s &rsaquo; Структура на MARC подполе %s %s %s Структура на MARC подполе &rsaquo; Потвърдете изтриването на подполе %s Потвърдете изтриването на подполе %s &rsaquo; Структура на MARC подполе %s %s Подполето е изтрито &rsaquo; Структура на MARC подполе %s %s MARC структура на подполе %s &rsaquo; Администрация &rsaquo; Коха

note: %1$s:  FILTER collapse %2$s:  IF op == 'add_form' %3$s:  IF ( categorycode ) %4$s:  categorycode | html %5$s:  ELSE %6$s:  END %7$s:  END %8$s:  IF op == 'delete_confirm' %9$s:  IF ( patrons_in_category > 0 ) %10$s:  categorycode | html %11$s:  ELSE %12$s:  categorycode | html %13$s:  END %14$s:  EN
en: %s %s %s Modify category '%s' %s New category %s &rsaquo; %s %s %s Cannot delete: category %s in use %s Confirm deletion of category '%s' %s &rsaquo; %s Patron categories &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha %s
bg: %s %s %s Редактиране на категория '%s'%sНова категория %s &rsaquo; %s %s %s Не може да изтриете категория %s e в употреба%sПотвърдете изтриването на категорията '%s'%s &rsaquo; %s Категория читател &rsaquo;Администриране &rsaquo; Коха %s

note: %1$s:  IF ( add_form ) %2$s:  IF ( use_heading_flags_p ) %3$s:  IF ( heading_modify_tag_p ) %4$s:  IF ( authtypecode ) %5$s:  authtypecode | html %6$s:  ELSE %7$s:  END %8$s:  END %9$s:  IF ( heading_add_tag_p ) %10$s:  IF ( authtypecode ) %11$s:  authtypecode | html %12$s:  ELSE %13$s:  END %14$s: 
en: %s %s %s Modify tag &rsaquo; %s %s Framework %s Default framework %s &rsaquo; %s %s New tag &rsaquo; %s %s Framework %s Default framework %s &rsaquo; %s %s %s &rsaquo; %s %s %s Confirm deletion &rsaquo; %s %s Framework %sDefault framework %s &rsaquo; %s %s Data deleted &rsaquo; %s %s Framework %sDefault framework %s &rsaquo; %s Authority MARC framework &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
bg: %s %s %s Промяна на маркер &rsaquo; %s %s Рамка %s Рамка по подразбиране %s &rsaquo; %s %s Нов маркер &rsaquo; %s %s Рамка %s Рамка по подразбиране %s &rsaquo; %s %s %s &rsaquo; %s %s %s Потвърдете изтриването &rsaquo; %s %s Рамка %s Рамка по подразбиране %s &rsaquo; %s %s Данните са изтрити &rsaquo; %s %s Рамка %s Рамка по подразбиране %s &rsaquo; %s Класификатор MARC рамка &rsaquo; Администрация &rsaquo; Коха

note: %1$s:  IF (supplier.name) %2$s:  supplier.name | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s %s %s NO NAME %s
bg: %s %s %s БЕЗ ИМЕ %s

note: %1$s: ~ IF ( biblio.title ) ~ %2$s: ~ biblio.title | html ~ %3$s: ~ ELSE ~ %4$s: ~ END ~ %5$s: ~ biblio.medium | html ~ %6$s: ~ FOREACH subtitle IN biblio.subtitle.split(' \| ') ~ %7$s: ~ IF Koha.Preference('marcflavour')=='UNIMARC' ~ %8$s: ~ END ~ %9$s: ~ subtitle | html ~ %10$s: ~ END ~ %11$s: ~ p
en: %s %s %s No title %s %s %s%s,%s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s
bg: %s %s %s Без заглавие %s %s %s%s,%s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s

note: %1$s:  IF ( patron.borrowernumber ) %2$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron => patron no_title => 1 no_cardnumber => 1 hide_patron_infos_if_needed => 1 %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s %s %s Not defined yet %s
bg: %s %s %s Все още не е дефинирано %s

note: %1$s:  IF errmsgloo.NotForLoanStatusUpdated.to == 'ONLYMESSAGE' %2$s:  AuthorisedValues.GetByCode( 'NOT_LOAN', errmsgloo.NotForLoanStatusUpdated.from ) | html %3$s:  ELSE
en: %s %s %s Not for loan status updated.
bg: %s %s %s Статус Не за заемане актуализиран.

note: %1$s:  END %2$s:  SWITCH m.code %3$s:  CASE 'index_error' %4$s:  m.error | html %5$s:  END
en: %s %s %s Something went wrong during the indexation process: %s %s
bg: %s %s %s Грешка по време на индексация:: %s %s

note: %1$s:  IF ( savedreport.report_name ) %2$s:  savedreport.report_name | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s %s %s [ no name ] %s
bg: %s %s %s [ без име ] %s

note: %1$s:  patron.title | html %2$s:  patron.firstname | html %3$s:  patron.surname | html %4$s:  patron.title | html %5$s:  patron.firstname | html %6$s:  patron.surname | html
en: %s %s %s does not currently have an image available. To import an image for %s %s %s, enter the name of an image file to upload.
bg: %s %s %s в момента няма налично изображение. За да импортирате изображение за %s %s %s, въведете името на файла за качване.

note: %1$s:  IF log.info.status_before %2$s:  before = log.info.status_before %3$s:  display_before = log.aliases.$before ? log.aliases.$before.lib : request.capabilities.$before.name %4$s:  display_before | html %5$s:  END %6$s:  after = log.info.status_after %7$s:  display_after = log.aliases.$after ? l
en: %s %s %s from &quot;%s&quot; %s %s %s to &quot;%s&quot;
bg: %s %s %s от &quot;%s&quot; %s %s %s до &quot;%s&quot;

note: %1$s:  END %2$s:  IF (order.title) %3$s:  order.title | html %4$s:  IF order.author %5$s:  order.author | html %6$s:  END %7$s:  ELSE
en: %s %s %s%s by %s%s %s
bg: %s %s %s%s от %s%s %s

note: %1$s: - USE Koha - %2$s: - SET delimiter = Koha.CSVDelimiter() - %3$s: - BLOCK - %4$s:  delimiter | html %5$s:  delimiter | html %6$s:  delimiter | html %7$s:  delimiter | html %8$s:  delimiter | html %9$s:  delimiter | html %10$s:  delimiter | html %11$s:  delimiter | html %12$s:  delimiter | html 
en: %s %s %sAccount number%sBasket name%sOrder number%sAuthor%sTitle%sPublisher%sPublication year%sCollection title%sISBN%sQuantity%sRRP tax included%sRRP tax excluded%sDiscount%sEstimated cost tax included%sEstimated cost tax excluded%sNote for vendor%sEntry date%sBookseller name%sBookseller physical address%sBookseller postal address%sContract number%sContract name%sBasket group delivery place%sBasket group billing place%sBasket delivery place%sBasket billing place%s
bg: %s %s %sНомер на сметката%sИме на кошницата%sНомер на поръчката%sАвтор%sЗаглавие%sИздателство%sГодина на издаване%sИме на колекцията%sISBN%sКоличество%sПрепоръчителна цена на дребно с данъци%sПрепоръчителна цена на дребно без данъци%sОтстъпка%sПриблизителна цена с данък%sПриблизителна цена без данък%sЗабележка за продавача%sДата на получаване%sИме на доставчика на книгата%sФизичен адрес на доставчика на книгата%sПощенски адрес на доставчика на книги%sНомер на договора%sИме на договора%sМясто на доставка на група кошници%sМясто за фактуриране на група кошници%sМясто на доставка на кошница%sМясто за фактуриране на кошницата%s

note: %1$s: - USE Koha - %2$s: - SET delimiter = Koha.CSVDelimiter() - %3$s: - BLOCK - %4$s:  delimiter | html %5$s:  delimiter | html %6$s:  delimiter | html %7$s:  delimiter | html %8$s:  delimiter | html %9$s:  delimiter | html %10$s:  delimiter | html %11$s:  delimiter | html %12$s:  delimiter | html 
en: %s %s %sContract name%sOrder number%sEntry date%sISBN%sAuthor%sTitle%sPublication year%sPublisher%sCollection title%sNote for vendor%sQuantity%sRRP%sDelivery place%sBilling place%s
bg: %s %s %sИме на договора%sНомер на поръчката%sДата на получаване%sISBN%sАвтор%sЗаглавие%sГодина на издаване%sИздателство%sИме на колекция%sЗабележка за доставчик%sКоличество%sПрепоръчителна цена на дребно%sМясто на доставка%sМясто на фактуриране%s

note: %1$s: - USE Koha - %2$s: - SET delimiter = Koha.CSVDelimiter() - %3$s: - BLOCK - %4$s: - delimiter | html - %5$s: - delimiter | html - %6$s: - delimiter | html - %7$s: - delimiter | html - %8$s: - delimiter | html - %9$s: - delimiter | html - %10$s: - delimiter | html - %11$s: - delimiter | html - %
en: %s %s %sORDER DATE%sESTIMATED DELIVERY DATE%sVENDOR%sINFORMATION%sTOTAL COST%sBASKET%sCLAIMS COUNT%sCLAIMED DATE%sINTERNAL NOTE%sVENDOR NOTE%sISBN%s
bg: %s %s %sДАТА НА ПОРЪЧКА%sОЧАКВАНА ДАТА НА ДОСТАВКА%sДОСТАВЧИК%sИНФОРМАЦИЯ%sОБЩА СТОЙНОСТ%sКОШНИЦА%sБРОЙ РЕКЛАМАЦИИ(??)%sДАТА НА РЕКЛАМАЦИЯ%sВЪТРЕШНА БЕЛЕЖКА%sЗАБЕЛЕЖКА НА ДОСТАВЧИКА%sISBN%s

note: For the first occurrence, %1$s:  basket.total_items | html %2$s:  IF basket.total_items_cancelled %3$s:  basket.total_items_cancelled | html %4$s:  END
en: %s %s (%s cancelled) %s
bg: %s %s (%s отменен) %s

note: %1$s:  unlimited_total | html %2$s:  IF unlimited_total >= limit %3$s:  results.size | html %4$s:  END
en: %s %s (%s shown) %s
bg: %s %s (%s посочен) %s.

note: %1$s:  patron.firstname | html %2$s:  patron.surname | html %3$s:  patron.cardnumber | html
en: %s %s (%s) already has a scheduled pickup for this library.
bg: %s %s (%s) е планирано автоматично презаписване.

note: %1$s:  END %2$s:  Koha.Preference('numSearchResults') | html
en: %s %s (default)
bg: %s %s (по подразбиране)

note: %1$s:  UNLESS blocking_error %2$s:  IF ( opadd ) %3$s:  ELSIF ( opduplicate ) %4$s:  ELSE %5$s:  END %6$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' no_html = 1 %7$s:  IF patron_category %8$s:  patron_category.description | html %9$s:  END %10$s:  END
en: %s %s Add patron %s Duplicate patron %s Modify patron %s %s %s(%s)%s %s &rsaquo; Patrons &rsaquo; Koha
bg: %s %s Добавяне на читател %s Дублиране на читател %s Промяна на читател  %s %s %s(%s)%s %s &rsaquo; Читатели &rsaquo; Коха

note: %1$s:  IF ( add_form ) %2$s:  IF heading_add_tag_p %3$s:  searchfield | html %4$s:  ELSE %5$s:  searchfield | html %6$s:  END %7$s:  END %8$s:  IF ( delete_confirm ) %9$s:  searchfield | html %10$s:  END %11$s:  IF ( delete_confirmed ) %12$s:  END
en: %s %s Add tag %s %s Modify tag %s %s &rsaquo; %s %s Confirm deletion of tag '%s' &rsaquo; %s %s Data deleted &rsaquo; %s MARC frameworks &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
bg: %s %sДобавяне на маркер %s %s Редактиране на маркер %s %s &rsaquo; %s %s Потвърдете изтриване на маркер '%s' &rsaquo; %s %s Данните са изтрити %s MARC рамки &rsaquo; Администриране &rsaquo; Koha

note: %1$s:  END %2$s:  IF message.code == "unable_to_load_configuration" %3$s:  END
en: %s %s An error occurs: Unable to load the configuration. %s
bg: %s %s Възниква грешка: конфигурацията не може да се зареди. %s

note: %1$s:  END %2$s:  ELSIF hold_info.item_group
en: %s %s Any available from item group
bg: %s %s Всеки наличен от група екземпляр

note: %1$s:  IF op == 'save' %2$s:  IF ( suggestionid ) %3$s:  suggestionid | html %4$s:  ELSE %5$s:  END %6$s:  ELSIF ( op == 'show' ) %7$s:  suggestionid | html %8$s:  ELSE %9$s:  END
en: %s %s Edit suggestion #%s &rsaquo; Suggestions %s Add suggestion &rsaquo; Suggestions %s %s Show suggestion #%s &rsaquo; Suggestions %s Suggestions management %s &rsaquo; Acquisitions &rsaquo; Koha
bg: %s %s Редактиране на предложения #%s &rsaquo; Предложения %s Добави предложение &rsaquo; Предложения %s %s Покажи предложение #%s &rsaquo; Предложения %s Управление на предложения %s &rsaquo; Комплектуване &rsaquo; Коха

note: SCRIPT
en: %s %s KB Do you really want to upload this file?
bg: %s %s KB Наистина ли искате да качите този файл?

note: %1$s:  IF op == 'add_form' %2$s:  IF csv_profile %3$s:  ELSE %4$s:  END %5$s:  END
en: %s %s Modify a CSV profile &rsaquo; %s New CSV profile &rsaquo; %s %s CSV export profiles &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha
bg: %s %s Редактиране на CSV профили &rsaquo; %s Нов CSV профил &rsaquo; %s %s Експорт на CSV профили &rsaquo; Инструменти &rsaquo; Коха

note: %1$s:  IF acct_form %2$s:  IF account %3$s:  ELSE %4$s:  END %5$s:  END %6$s:  IF delete_confirm %7$s:  END
en: %s %s Modify account %s Add new account %s &rsaquo; %s %s Confirm deletion of account &rsaquo; %s EDI accounts &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
bg: %s %s Промяна на акаунта %s Добавете нов акаунт %s &rsaquo; %s %s Потвърдете изтриването на акаунта &rsaquo; %s EDI акаунти &rsaquo; Администриране &rsaquo; Koha

note: %1$s:  IF op == 'add_form' %2$s:  IF authority_type.authtypecode.defined %3$s:  ELSE %4$s:  END %5$s:  ELSIF op == 'delete_confirm' %6$s:  END
en: %s %s Modify authority type %s New authority type %s &rsaquo; %s Confirm deletion of authority type &rsaquo; %s Authority types &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
bg: %s %s Промяна вид класификаторe %s Нов класификатор type %s &rsaquo; %s Потвърдете изтриване на вид класификатор &rsaquo; %s Видове класификатор &rsaquo; Администриране &rsaquo; Коха

note: %1$s:  IF ( add_form ) %2$s:  IF ( budget_period_id ) %3$s:  budget_period_description | html %4$s:  ELSE %5$s:  END %6$s:  END %7$s:  IF ( duplicate_form ) %8$s:  END %9$s:  IF ( delete_confirm ) %10$s:  budget_period_description | html %11$s:  END %12$s:  IF ( delete_confirmed ) %13$s:  END %14$s:
en: %s %s Modify budget %s %s Add budget %s &rsaquo; %s %s Duplicate budget &rsaquo; %s %s Delete budget '%s'? &rsaquo; %s %s Data deleted &rsaquo; %s %s Close budget %s &rsaquo; %s %s Budget %s closed &rsaquo; %s Budgets &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
bg: %s %s Променете бюджет %s %s Добавете бюджет %s &rsaquo; %s %s Дублиращ бюджет &rsaquo; %s %s Изтрийте бюджет '%s'? &rsaquo; %s %s Дата на изтриване &rsaquo; %s %s Затворете бюджета %s &rsaquo; %s %s Бюджет %s затворен &rsaquo; %s Бюджети &rsaquo; Администриране &rsaquo; Коха

note: %1$s:  IF op == 'add_form' %2$s:  IF cash_register %3$s:  ELSE %4$s:  cash_register.id | html %5$s:  END %6$s:  ELSIF op == 'delete_confirm' %7$s:  cash_register.id | html %8$s:  END
en: %s %s Modify cash register %s New cash register %s %s &rsaquo; %s Confirm deletion of cash register '%s' &rsaquo; %s Cash registers &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
bg: %s %s Промяна на касов апарат %sНов касов апарат %s%s &rsaquo; %s Потвърдете изтриването на касов апарат '%s' &rsaquo; %s Касови апарати &rsaquo; Администриране &rsaquo; Коха

note: %1$s:  IF op =='add_form' %2$s:  IF city.cityid %3$s:  ELSE %4$s:  END %5$s:  ELSE %6$s:  IF op == 'delete_confirm' %7$s:  END %8$s:  END
en: %s %s Modify city %s New city %s &rsaquo; %s %s Confirm deletion of city &rsaquo; %s %s Cities &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
bg: %s %s Промяна на населено място %s Ново населено място %s &rsaquo; %s %s Потвърждение за изтриване на населено място &rsaquo; %s %s Населени места &rsaquo; Администриране &rsaquo; Коха

note: %1$s:  IF op == 'add_source' %2$s:  IF class_source %3$s:  ELSE %4$s:  END %5$s:  ELSIF op == 'add_sort_rule' %6$s:  IF sort_rule %7$s:  ELSE %8$s:  END %9$s:  ELSIF op == 'add_split_rule' %10$s:  IF split_rule %11$s:  ELSE %12$s:  END %13$s:  END
en: %s %s Modify classification source %s Add classification source %s &rsaquo; %s %s Modify filing rule %s Add filing rule %s &rsaquo; %s %s Modify splitting rule %s Add splitting rule %s &rsaquo; %s Classification sources &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
bg: %s %s Променете източника на класификация %s Добавете източник на класификация %s &rsaquo; %s %s Променете правилото за подаване %s Добавете правило за подаване %s &rsaquo; %s %s Променете правилото за разделяне %s Добавете правило за разделяне %s &rsaquo; %s Класификационни източници &rsaquo; Администриране &rsaquo; Коха

note: %1$s:  IF op =='add_form' %2$s:  IF debit_type.code %3$s:  ELSE %4$s:  END %5$s:  END
en: %s %s Modify debit type %s New debit type %s &rsaquo; %s Debit types &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
bg: %s %s Променете видове дебит %s Нов вид дебит %s %s Видове дебит &rsaquo; Администриране &rsaquo; Коха

note: %1$s:  IF op =='add_form' %2$s:  IF desk.desk_id %3$s:  ELSE %4$s:  END %5$s:  ELSE %6$s:  IF op == 'delete_confirm' %7$s:  END %8$s:  END
en: %s %s Modify desk %s New desk %s &rsaquo; %s %s Confirm deletion of desk &rsaquo; %s %s Desks &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
bg: %s %s Промяна на отдел за заемане %s Нов отдел за заемане %s &rsaquo; %s %s Потвърждение за изтриване на отдел за заемане &rsaquo; %s %s Отдели за заемане &rsaquo; Администриране &rsaquo; Коха

note: %1$s:  IF op == 'add_form' %2$s:  IF framework %3$s:  ELSE %4$s:  END %5$s:  ELSIF op == 'delete_confirm' %6$s:  framework.frameworktext | html %7$s:  framework.frameworkcode | html %8$s:  END
en: %s %s Modify framework text %s Add framework %s &rsaquo; %s Delete framework for %s (%s)? &rsaquo; %s MARC frameworks &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
bg: %s %sПромяна на текста на рамка %s Добави рамка %s &rsaquo; %s Изтриване на рамка за %s (%s)? &rsaquo; %s MARC рамки &rsaquo; Администриране &rsaquo; Коха

note: %1$s:  IF op == 'add_form' %2$s:  IF ( itemtype ) %3$s:  itemtype.itemtype | html %4$s:  ELSE %5$s:  END %6$s:  END %7$s:  IF op == 'delete_confirm' %8$s:  IF ( total ) %9$s:  itemtype.itemtype | html %10$s:  ELSE %11$s:  itemtype.itemtype | html %12$s:  END %13$s:  END %14$s:  IF op == 'delete_conf
en: %s %s Modify item type '%s' %s Add item type %s &rsaquo; %s %s %s Cannot delete item type '%s' %s Delete item type '%s'? %s &rsaquo; %s %s Data deleted &rsaquo; %s Item types &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
bg: %s %s Редактиране на вид библиотечни документи '%s' %s Добавете на вид библиотечни документи %s &rsaquo; %s %s %s Вид библиотечни документи не може да бъде изтрит '%s' %s Изтриване на вид библиотечен документ '%s'? %s &rsaquo; %s %s Данните са изтрити &rsaquo; %s Вид библиотечни документи &rsaquo; Администриране &rsaquo; Коха

note: %1$s:  IF op == 'add_form' %2$s:  IF library %3$s:  ELSE %4$s:  library.branchcode | html %5$s:  END %6$s:  ELSIF op == 'delete_confirm' %7$s:  library.branchcode | html %8$s:  END
en: %s %s Modify library %s New library %s %s &rsaquo; %s Confirm deletion of library '%s' &rsaquo; %s Libraries &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
bg: %s %sПромяна на библиотека %s Нова библиотека %s %s &rsaquo; %s Потвърдете изтриване на библиотека '%s' &rsaquo; %s Библиотеки &rsaquo; Администриране &rsaquo; Коха

note: %1$s:  IF ean_form %2$s:  IF ean %3$s:  ELSE %4$s:  END %5$s:  END %6$s:  IF delete_confirm %7$s:  END
en: %s %s Modify library EAN %s Add new library EAN %s &rsaquo; %s %s Confirm deletion of EAN &rsaquo; %s Library EANs &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
bg: %s %s Промяна на библиотека EAN %s Добавете библиотека EAN %s &rsaquo; %s %s Потвърдете изтриване на библиотека EAN &rsaquo; %s Библиотека EANs &rsaquo; Администриране &rsaquo; Коха

note: %1$s:  IF ( add_form or copy_form ) %2$s:  IF ( modify ) %3$s:  ELSE %4$s:  END %5$s:  END %6$s:  IF ( add_validate or copy_validate) %7$s:  END %8$s:  IF ( delete_confirm ) %9$s:  END
en: %s %s Modify notice &rsaquo; %s Add notice &rsaquo; %s %s %s Notice added &rsaquo; %s %s Confirm deletion &rsaquo; %s Notices &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha
bg: %s %s Промяна на известие &rsaquo; %s Добавяне на известие &rsaquo; %s %s %s Известието е добавено &rsaquo; %s %s Потвърдете изтриване &rsaquo; %s Известия &rsaquo; Инструменти &rsaquo; Коха

note: %1$s:  IF ( attribute_type_form ) %2$s:  IF ( edit_attribute_type ) %3$s:  ELSE %4$s:  END %5$s:  END %6$s:  IF ( delete_attribute_type_form ) %7$s:  code | html %8$s:  END
en: %s %s Modify patron attribute type &rsaquo; %s Add patron attribute type &rsaquo; %s %s %s Confirm deletion of patron attribute type &quot;%s&quot; &rsaquo; %s Patron attribute types &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
bg: %s %s Редактиране на видове допълнителни данни на читател &rsaquo; %s Добавете на вид допълнителни данни на читател &rsaquo; %s %s %s Потвърждавате ли изтриване на вид допълнителни данни на читател &quot;%s&quot; &rsaquo; %s Видове допълнителни данни на читател &rsaquo; Администриране &rsaquo; Коха

note: %1$s:  IF ( matching_rule_form ) %2$s:  IF ( edit_matching_rule ) %3$s:  ELSE %4$s:  END %5$s:  END %6$s:  IF ( delete_matching_rule_form ) %7$s:  code | html %8$s:  END
en: %s %s Modify record matching rule &rsaquo; %s Add record matching rule &rsaquo; %s %s %s Confirm deletion of record matching rule &quot;%s&quot; &rsaquo; %s Record matching rules &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
bg: %s %s Редактиране на правилото за съвпадение на записи &rsaquo; %s Добавете правило за съвпадение на записа &rsaquo; %s %s %s Потвърдете изтриването на правилото за съвпадение на записи &quot;%s&quot; %s Правила за съвпадение на запис &rsaquo; Администриране &rsaquo; Коха

note: %1$s:  IF ( add_form ) %2$s:  IF ( modify ) %3$s:  searchfield | html %4$s:  ELSE %5$s:  END %6$s:  END %7$s:  IF ( add_validate ) %8$s:  END %9$s:  IF ( delete_confirm ) %10$s:  searchfield | html %11$s:  searchfield | html %12$s:  END %13$s:  IF ( delete_confirmed ) %14$s:  END
en: %s %s Modify system preference '%s' %s Add a system preference %s &rsaquo; %s %s Data added &rsaquo; %s %s Confirm deletion of parameter '%s' &rsaquo; %s &rsaquo; %s %s Parameter deleted &rsaquo; %s System preferences &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
bg: %s %s Промяна на системни настройки '%s' %s Добавете системни настройки %s &rsaquo; %s %s Данните са добавени &rsaquo; %s %s Потвърждаване на изтриване на параметър '%s' &rsaquo; %s &rsaquo; %s %s Параметъра е изтрит &rsaquo; %s Системни настройки &rsaquo; Администриране &rsaquo; Коха

note: %1$s:  END %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s %s No %s
bg: %s %s Не %s

note: %1$s:  END # /IF itemloo.nocancel %2$s:  ELSE %3$s:  END # /IF itemloo.reservedate %4$s:  IF itemloo.item_level_holds == "N"
en: %s %s Not on hold %s %s
bg: %s %s Не е резервиран %s %s

note: %1$s:  END %2$s:  ELSIF ( reser.recall )
en: %s %s Recall requested by
bg: %s %s Връщането е поискано от

note: For the first occurrence, %1$s:  END %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s %s This record has no items. %s
bg: %s %s Този запис няма екземпляр(и). %s

note: %1$s:  FOREACH error IN errors %2$s:  IF ( error.sqlerr )
en: %s %s This report contains the SQL keyword
bg: %s %s Този отчет съдържа ключовата дума SQL

note: %1$s:  SWITCH m.code %2$s:  CASE 'add_success' %3$s:  CASE 'update_success' %4$s:  CASE 'duplicate_display_text' %5$s:  CASE 'duplicate_code' %6$s:  CASE 'delete_success' %7$s:  CASE 'delete_default' %8$s:  CASE 'delete_system' %9$s:  CASE %10$s:  m.code | html %11$s:  END
en: %s %s Type added %s Type updated %s Another restriction already has this label %s Another restriction already has this code %s Type deleted %s Cannot delete the default type %s Cannot delete a system type %s %s %s
bg: %s %s Вида е добавен %s Вида е актуализиран %s Друго ограничение вече има този етикет %s Друго ограничение вече има този код %s Типът е изтрит %s Не може да изтрие Вид по подразбиране %s Не може да изтрие системен вид %s %s %s

note: %1$s:  END %2$s:  IF searchfield %3$s:  searchfield | html
en: %s %s You searched for %s
bg: %s %s Вие търсихте %s

note: %1$s:  END %2$s:  UNLESS Koha.Preference( 'MARCOverlayRules' )
en: %s %s [%% SET pref_MARCOverlayRules_link = '
bg: %s %s [%% КОМПЛЕКТ pref_MARCOverlayRules_link = '

note: %1$s:  IF ( hardduedate ) %2$s:  IF ( hardduedatecompare == '-1' ) %3$s:  hardduedate | $KohaDates
en: %s %s before %s
bg: %s %s преди %s

note: %1$s:  IF l.shared %2$s:  IF shared_by_other
en: %s %s by
bg: %s %s от

note: %1$s:  biblio.title | html %2$s:  IF biblio.author %3$s:  biblio.author | html %4$s:  END
en: %s %s by %s%s
bg: %s %s от %s%s

note: For the first occurrence, %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' biblio=overduesloo link = 1 %2$s:  IF ( overduesloo.author ) %3$s:  overduesloo.author | html %4$s:  END
en: %s %s by %s%s
bg: %s %s от %s%s

note: %1$s:  biblio.title | html %2$s:  IF ( biblio.author ) %3$s:  biblio.author | html %4$s:  END %5$s:  biblio.biblionumber | html
en: %s %s by %s%s (Record #%s)
bg: %s %s от %s%s (Запис #%s)

note: %1$s:  END %2$s:  IF ( MEMBERS )
en: %s %s for
bg: %s %s за

note: For the first occurrence, %1$s:  END %2$s:  IF ( suggestion.place )
en: %s %s in
bg: %s %s в

note: For the first occurrence, %1$s:  IF category.enrolmentperiod %2$s:  category.enrolmentperiod | html %3$s:  ELSE %4$s:  category.enrolmentperioddate | $KohaDates %5$s:  END
en: %s %s months %s until %s %s
bg: %s %s месеца %s до %s %s

note: %1$s:  IF ( looptable.looptable_count ) %2$s:  looptable.looptable_first | html %3$s:  looptable.looptable_last | html %4$s:  END
en: %s %s to %s %s
bg: %s %s да се %s %s

note: %1$s:  count | html %2$s:  IF ( hiddencount ) %3$s:  showncount | html %4$s:  hiddencount | html
en: %s %s total (%s shown / %s hidden)
bg: %s %s tобщо (%s показано / %s скрито)

note: %1$s:  count | html %2$s:  PROCESS display_names rs = name
en: %s %s transferred.
bg: %s %s прехвърлено.

note: %1$s:  r.budget.budget_id | html %2$s:  r.budget.budget_amount | $Price %3$s:  IF r.unspent_moved %4$s:  r.unspent_moved | $Price %5$s:  END
en: %s %s%s (%s remaining has been moved)%s
bg: %s %s%s (%s останалото е преместено)%s

note: For the first occurrence, %1$s:  END %2$s:  level_indent | html %3$s:  budget_loo.b_txt | html %4$s:  IF !budget_loo.b_active %5$s:  END
en: %s %s%s%s (inactive)%s
bg: %s %s%s%s (неактивно)%s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  IF ( slip ) %3$s:  slip | $raw %4$s:  ELSE %5$s:  END %6$s:  END
en: %s %s%s%sNo slip template found%s %s
bg: %s %s%s%sНе е намерен шаблон%s %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  IF ( slip ) %3$s:  slip | $raw %4$s:  ELSE %5$s:  END %6$s:  END %7$s:  INCLUDE 'intranet-bottom.inc'
en: %s %s%s%sNo slip template found%s %s %s
bg: %s %s%s%sНе е намерен шаблон%s %s %s

note: %1$s:  SWITCH op %2$s:  CASE 'add_form' %3$s:  IF field %4$s:  field.name | html %5$s:  ELSE %6$s:  END %7$s:  CASE %8$s:  END
en: %s %s%sModify additional field '%s'%sAdd additional field%s %sManage additional fields %s &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
bg: %s %s%sПромяна на допълнително поле '%s'%sДобавяне на допълнително поле%s %sУправление на допълнителни полета %s &rsaquo; Администриране &rsaquo; Коха

note: %1$s:  budget.b_txt | html %2$s:  IF ( !budget.b_active ) %3$s:  END
en: %s %s(inactive)%s
bg: %s %s(неактивен)%s

note: %1$s:  END %2$s:  IF order.is_standing %3$s:  END
en: %s %s(standing order)%s
bg: %s %s(отворена поръчка)%s

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' biblio=overdueloo link = 1 %2$s:  IF ( overdueloo.author ) %3$s:  overdueloo.author | html %4$s:  END %5$s:  IF ( overdueloo.enumchron ) %6$s:  overdueloo.enumchron | html %7$s:  END
en: %s %s, by %s%s%s, %s%s
bg: %s %s, от %s%s%s, %s%s

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' biblio=checkout_info.biblio link = 1 %2$s:  IF checkout_info.biblio.author %3$s:  checkout_info.biblio.author | html %4$s:  END %5$s:  IF ( checkout_info.item.itemnotes )
en: %s %s, by %s%s%s-
bg: %s %s, от %s%s%s-

note: %1$s:  END %2$s:  IF ( errornoitem )
en: %s %sERROR: Unable to get the item.
bg: %s %sГРЕШКА: екземпляра не може да се получи.

note: %1$s:  IF ( use_heading_flags_p ) %2$s:  IF ( heading_edit_subfields_p ) %3$s:  tagfield | html %4$s:  authtypecode | html %5$s:  END %6$s:  ELSE %7$s:  action | html %8$s:  END
en: %s %sEdit MARC subfields constraints for field %s authority %s%s %s%s%s
bg: %s %sРедактирайте ограниченията на MARC подполета за поле %s класификатор %s%s %s%s%s

note: %1$s:  IF ( add_form ) %2$s:  IF ( basketno ) %3$s:  basketname | html %4$s:  ELSE %5$s:  booksellername | html %6$s:  END %7$s:  END
en: %s %sEdit basket '%s' %sAdd a basket to %s %s %s &rsaquo; Acquisitions &rsaquo; Koha
bg: %s %sРедактиране на кошница за поръчка '%s' %sДобави кошница за поръчки за %s %s %s &rsaquo; Комплектуване &rsaquo; Коха

note: %1$s:  nnoverdue | html %2$s:  IF ( noverdue_is_plural ) %3$s:  ELSE %4$s:  END %5$s:  todaysdate | $KohaDates %6$s:  IF ( isfiltered )
en: %s %sItems%sItem%s overdue as of %s%s
bg: %s %sЕкземпляри%sекземпляр%s просрочен към %s%s

note: %1$s:  IF op == 'add_form' %2$s:  IF ( action_modify ) %3$s:  END %4$s:  IF ( action_add_value ) %5$s:  END %6$s:  IF ( action_add_category ) %7$s:  END %8$s:  IF ( action_modify || action_add_value ) %9$s:  category_name | html %10$s:  END %11$s:  END
en: %s %sModify authorized value &rsaquo; %s %sNew authorized value &rsaquo; %s %sNew category &rsaquo; %s %s Authorized values for category %s &rsaquo; %s %s Authorized values &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
bg: %s %sРедактиране на константна стойност &rsaquo; %s %sНова константна стойност &rsaquo; %s %sНова категория &rsaquo; %s %s Константна стойност за категория %s &rsaquo; %s %s Константни стойности &rsaquo; Администриране &rsaquo; Коха

note: %1$s:  IF ( add_form ) %2$s:  IF ( contractnumber ) %3$s:  contractname | html %4$s:  ELSE %5$s:  END %6$s:  END %7$s:  IF ( else ) %8$s:  booksellername | html %9$s:  END %10$s:  IF ( add_validate ) %11$s:  END %12$s:  IF ( delete_confirm ) %13$s:  contractnumber | html %14$s:  END %15$s:  IF ( del
en: %s %sModify contract '%s' %sNew contract%s %s %sContracts of %s%s %sData recorded%s %sConfirm deletion of contract '%s'%s %sContract deleted%s &rsaquo; Contracts &rsaquo; Acquisitions &rsaquo; Koha
bg: %s %sПромяна на договора '%s' %sНов договор%s %s %sДоговори %s%s %sДанните са записани%s %sПотвърдете изтриването на договора '%s'%s %sДоговорът е изтрит%s &rsaquo; Acquisitions &rsaquo; Contracts &rsaquo; Коха

note: %1$s:  selected=relationship | html %2$s:  PROCESS selectoptionopen value=''
en: %s %sNone specified
bg: %s %sНе е посочено

note: %1$s:  END %2$s:  IF (errcode==2)
en: %s %sSorry, you do not have permission to add items to this list.
bg: %s %sНямате разрешение да добавяте елементи към този списък.

note: For the first occurrence, %1$s:  IF ( matches = serial.serialseq.match('(.*)Spring(.*)') ) %2$s:  matches.0 | html %3$s:  matches.1 | html %4$s:  ELSIF ( matches = serial.serialseq.match('(.*)Summer(.*)') ) %5$s:  matches.0 | html %6$s:  matches.1 | html %7$s:  ELSIF ( matches = serial.serialseq.mat
en: %s %sSpring%s %s %sSummer%s %s %sFall%s %s %sWinter%s %s %sSpr%s %s %sSum%s %s %sFal%s %s %sWin%s %s %s %s
bg: %s %sПролет%s %s %sЛято%s %s %sЕсен%s %s %sЗима%s %s %sПролет%s %s %sЛято%s %s %sЕсен%s %s %sЗима%s %s %s %s

note: %1$s:  IF Koha.Preference('marcflavour') == 'MARC21' %2$s:  PROCESS selectoptionopen value='a'
en: %s %sa - Earlier heading
bg: %s %sa - Предишно заглавие

note: %1$s:  ELSIF Koha.Preference('marcflavour') == 'UNIMARC' %2$s:  PROCESS selectoptionopen value='a'
en: %s %sa = earlier name
bg: %s %sa = предишно заглавие

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' biblio=reser link = 1 %2$s:  IF ( reser.author ) %3$s:  reser.author | html %4$s:  END %5$s:  IF ( reser.itemtype )
en: %s %sby %s%s %s (
bg: %s %sот %s%s %s (

note: %1$s:  PROCESS translate_label_element element=label_element_title
en: %s &rsaquo; Label creator &rsaquo; Cataloging &rsaquo; Koha
bg: %s &rsaquo; Създател на етикети &rsaquo; Каталогизиране &rsaquo; Koha

note: %1$s:  PROCESS translate_card_element element=card_element_title
en: %s &rsaquo; Patron card creator &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha
bg: %s &rsaquo; Създател на читателски карти &rsaquo; Инструменти &rsaquo; Koha

note: For the first occurrence, %1$s:  title | html
en: %s &rsaquo; Patrons &rsaquo; Koha
bg: %s &rsaquo; Читатели &rsaquo; Koha

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' biblio=item.biblio link = 1 %2$s:  item.barcode | html %3$s:  soonestrenewdate | $KohaDates
en: %s ( %s ) cannot be renewed before %s.
bg: "%s ( %s ) не може да бъде презаписан преди %s.

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' biblio=item.biblio %2$s:  item.barcode | html
en: %s ( %s ) has been renewed the maximum number of consecutive times without being seen by the library )
bg: %s ( %s ) беше удължен максималния брой пъти подред, без да бъде забелязан от библиотеката )

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' biblio=item.biblio link = 1 %2$s:  item.barcode | html %3$s:  borrower.firstname | html %4$s:  borrower.surname | html
en: %s ( %s ) has been renewed the maximum number of times by %s %s (
bg: %s ( %s ) е презаписан максималния брой пъти до %s %s (

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' biblio=item.biblio link = 1 %2$s:  item.barcode | html %3$s:  latestautorenewdate | $KohaDates
en: %s ( %s ) has been scheduled for automatic renewal and cannot be renewed anymore since %s.
bg: %s ( %s ) е планирано за автоматично презаписване и не може да бъде презаписан до %s.

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' biblio=item.biblio link = 1 %2$s:  item.barcode | html
en: %s ( %s ) has been scheduled for automatic renewal and cannot be renewed because the patron's account is expired
bg: %s ( %s ) е планирано за автоматично презаписване, но не може да бъде изпълнено, тъй като читателската карта на читателя е изтекла

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' biblio=item.biblio link = 1 %2$s:  item.barcode | html %3$s:  soonestrenewdate | $KohaDates
en: %s ( %s ) has been scheduled for automatic renewal and cannot be renewed before %s.
bg: %s ( %s ) е планирано за автоматично презаписване и не може да бъде презаписан преди %s.

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' biblio=item.biblio link = 1 %2$s:  item.barcode | html
en: %s ( %s ) has been scheduled for automatic renewal.
bg: %s ( %s ) е планирано автоматично презаписване.

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' biblio=result.item.biblio %2$s:  result.item.barcode | html %3$s:  INCLUDE 'renew_strings.inc' error=result.info
en: %s ( %s ): Not renewed - %s
bg: %s ( %s ): Не е обновено - %s

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' biblio=result.item.biblio %2$s:  result.item.barcode | html %3$s:  result.info | html
en: %s ( %s ): Renewed - due %s
bg: %s ( %s ): Презаписано - дата на връщане %s

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' biblio=item.biblio link = 1 %2$s:  item.barcode | html
en: %s ( %s ): This item is on hold for another patron.
bg: %s ( %s ): Този екземпляр е резервиран за друг читател.

note: %1$s:  p.metadata.name | html
en: %s ( other format via plugin)
bg: %s ( друг формат чрез плъгин)

note: %1$s:  lateorder.basket.closedate | $KohaDates %2$s:  lateorder.basket.late_since_days | html
en: %s (%s days)
bg: %s (%s дни)

note: %1$s:  IF location %2$s:  AuthorisedValues.GetByCode('LOC', location) | html %3$s:  END %4$s:  IF ( callnumber ) %5$s:  callnumber | html %6$s:  END
en: %s (%s)%s %s callnumber: %s%s
bg: %s (%s)%s %s сигнатура: %s%s

note: %1$s:  issue.item.biblio.title | html %2$s:  issue.item.barcode | html %3$s:  IF issue.item.is_bundle %4$s:  SET bundle_items_count = issue.item.bundle_items.count %5$s:  tnx('Bundle of {count} item', 'Bundle of {count} items', bundle_items_count, { count = bundle_items_count }) | html %6$s:  END %7
en: %s (%s). %s %s %s. %s Due on %s
bg: %s (%s). %s %s %s. %s Краен срок %s

note: %1$s:  itemtypeloo.translated_description | html
en: %s (All)
bg: %s (ВСИЧКИ)

note: %1$s:  sritem.item.biblio.title | html %2$s:  sritem.item.barcode | html
en: %s (Barcode: %s)
bg: %s (Баркод: %s)

note: %1$s:  item_on_other.biblio.title | html %2$s:  item_on_other.stockrotationitem.stage.rota.title | html
en: %s (Currently on &quot;%s&quot;)
bg: %s (В момента на &quot;%s&quot;)

note: %1$s:  class_source.description | html
en: %s (default)
bg: %s (по подразбиране)

note: %1$s:  r.budget.budget_name | html %2$s:  r.budget.budget_id | html %3$s:  r.budget.budget_amount | $Price %4$s:  IF r.unspent_moved %5$s:  r.unspent_moved | $Price %6$s:  END
en: %s (id=%s) Amount=%s%s (%s remaining has been moved)%s
bg: %s (id=%s) Количество=%s%s (%s останалото е преместено)%s

note: For the first occurrence, %1$s:  budget.b_txt | html
en: %s (inactive)
bg: %s (неактивен)

note: SCRIPT
en: %s (order number %s)
bg: %s (номер на поръчка %s)

note: %1$s:  riloo.duedate | $KohaDates as_due_date => 1
en: %s (overdue)
bg: %s (просрочен)

note: %1$s: - port| $HtmlTags tag=>'code' -
en: %s (probably okay if blank)
bg: %s (вероятно е добре, ако е празно)

note: A
en: %s - Click to expand this tag
bg: %s - Кликнете, за да разгънете този маркер

note: %1$s:  report.total_success | html %2$s:  report.total_records | html
en: %s / %s eHolding titles have been created successfully but some errors occurred.
bg: %s / %s заглавията на eБиблитека бяха създадени успешно, но възникнаха някои грешки.

note: %1$s:  report.total_success | html %2$s:  report.total_holds | html
en: %s / %s holds have successfully been modified. Some errors occurred.
bg: %s / %s записите бяха променени успешно, но възникнаха някои грешки.

note: For the first occurrence, %1$s:  report.total_success | html %2$s:  report.total_records | html
en: %s / %s records have been deleted successfully but some errors occurred.
bg: %s / %s записите бяха изтрити успешно, но възникнаха някои грешки.

note: For the first occurrence, %1$s:  report.total_success | html %2$s:  report.total_records | html
en: %s / %s records have successfully been modified. Some errors occurred.
bg: %s / %s записите бяха изтрити успешно, но възникнаха някои грешки.

note: %1$s:  report.total_success | html %2$s:  report.total_records | html %3$s:  IF job.status == 'cancelled'
en: %s / %s records have successfully been reindexed. Some errors occurred. %s
bg: %s / %s записа са променени успешно. Възникнали са някои грешки. %s

note: %1$s:  booksellerphone | html
en: %s / Fax:
bg: %s / Факс:

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s 0 records %s
bg: %s 0 записи %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  HTML5MediaParent | html %3$s:  HTML5MediaSet.child | html %4$s:  HTML5MediaSet.srcblock | url %5$s:  HTML5MediaSet.typeblock | html %6$s:  HTML5MediaParent | html
en: %s <%s controls preload=none> <%s src="%s"%s /> [%s tag not supported by your browser.]
bg: %s <%s controls preload=none> <%s src="%s"%s /> [%s маркера не поддържа Вашият браузър.]

note: %1$s:  IF !rota.active %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Activate %s Deactivate %s
bg: %s Активиране %s Деактивиране %s

note: %1$s:  IF ( op_new ) %2$s:  END
en: %s Add a new OAI set &rsaquo; %s OAI sets configuration &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
bg: %sКонфигурация на OAI комплекти &rsaquo; Добавете нов OAI комплект %s Конфигурация на OAI комплект &rsaquo; Администриране &rsaquo; Коха

note: %1$s: - IF ( action == "new" ) %2$s:  ELSE %3$s:  editColTitle | html %4$s:  END -
en: %s Add a new collection %s Edit collection %s %s &rsaquo; Rotating collections &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha
bg: %s Добавете на колекция %s Редактиране на колекция %s %s &rsaquo; Въртящи се колекции &rsaquo; Инструменти &rsaquo; Коха

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: %s Add incoming record
bg: %s Добавете входящ запис

note: %1$s:  IF ( nomatch_action == 'create_new' ) %2$s:  ELSIF ( nomatch_action == 'ignore' ) %3$s:  ELSE %4$s:  nomatch_action | html %5$s:  END %6$s:  END
en: %s Add incoming record %s Ignore incoming record (its items may still be processed) %s %s %s %s
bg: %s Добавете входящ запис %s Игнорирайте входящия запис (елементите му все още могат да бъдат обработвани) %s %s %s %s

note: %1$s:  END
en: %s Add items only if matching bib was found
bg: %s Добавете екземпляр само ако е намерено съвпадение за библиографски запис

note: %1$s:  END
en: %s Add items only if no matching bib was found
bg: %s Добавете екземпляр само ако не е намерено съвпадение за библиографски запис

note: %1$s:  IF mode=='new' || mode =='deleted' %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Add new upload or search %s Results %s
bg: %s Добавете ново качване или търсене%s Резултати %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s Additional permissions are required for editing additional fields %s
bg: %s Необходими са допълнителни разрешения за редактиране на допълнителни полета %s

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: %s Address 2:
bg: %s Адрес 2:

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: %s Address:
bg: %s Адрес:

note: %1$s:  IF ( c.branchcode == "" ) - %2$s:  ELSE %3$s:  c.library.branchname | html %4$s:  END
en: %s All libraries %s%s %s
bg: %s Всички библиотеки %s%s %s

note: %1$s:  END
en: %s Always add items
bg: %s Винаги добавяйте библиотечни документи

note: %1$s:  IF message.code == "unable_to_generate_pdf" %2$s:  END
en: %s An error occurs when generating the PDF file. Please contact the administrator to resolve this problem. %s
bg: %s Възниква грешка при генериране на PDF файла. Моля, свържете се с персонала, за да разрешите този проблем. %s

note: For the first occurrence, %1$s:  ERROR.CORERR | html
en: %s An unknown error has occurred.
bg: %s Възникна непозната грешка.

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s Available for loan. %s
bg: %s Налично за заемане. %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END %3$s:  END
en: %s Available for loan. %s %s
bg: %s Налично за заемане. %s %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  loopro.object | html %3$s:  END %4$s:  ELSE %5$s:  loopro.object | html %6$s:  END
en: %s Basket %s %s %s %s %s
bg: %s Кошница %s %s %s %s %s

note: %1$s:  UNLESS blocking_error %2$s:  basket.basketno | html %3$s:  END
en: %s Basket %s &rsaquo; Duplicate existing orders &rsaquo; %s Acquisitions &rsaquo; Koha
bg: %s Кошници за поръчки %s &rsaquo; Дублиране на съществуващи поръчки %s &rsaquo; Комплектуване &rsaquo; Коха

note: %1$s:  IF ( batch_details ) %2$s:  import_batch_id | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s Batch %s %s Batch list %s &rsaquo; Order staged MARC records &rsaquo; Acquisitions &rsaquo; Koha
bg: %s Група %s %s Списък на групи %s &rsaquo; Поетапни MARC записи на поръчки &rsaquo; Комплектуване &rsaquo; Коха

note: %1$s:  IF ( import_batch_id ) %2$s:  import_batch_id | html %3$s:  END
en: %s Batch %s &rsaquo; %s Manage staged MARC records &rsaquo; Cataloging &rsaquo; Koha
bg: %s Групи %s &rsaquo; %s Управление на поставени MARC записи &rsaquo; Каталогизиране &rsaquo; Коха

note: %1$s:  IF patron %2$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' invert_name = 1 no_html = 1 %3$s:  END
en: %s Batch check out to %s &rsaquo; %s Circulation &rsaquo; Koha
bg: %s Заемане до %s &rsaquo; %s Заемане за дома &rsaquo; Koha

note: %1$s:  FOR w IN warnHiddenBiblionumbers %2$s:  w.frameworkcode | html %3$s:  w.interface | html
en: %s Biblio framework "%s" has the biblionumber field hidden at the interface %s
bg: %s Библиографска рамка "%s" има подполе biblionumber скрито в интерфейса %s

note: %1$s:  ELSE
en: %s Biblio-level recall on
bg: %s На ниво запис искане за връщане е включено

note: %1$s:  END
en: %s Card number:
bg: %s Номер на читателска карта:

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: %s Cash register:
bg: %s Касов апарат:

note: %1$s: - IF (type == "vendor") - %2$s: - ELSE - %3$s: - END -
en: %s Change order vendor note %s Change order internal note %s &rsaquo; Acquisition &rsaquo; Koha
bg: %s Промяна на бележка за поръчка на доставчик %s Промяна на вътрешната бележка за поръчка %s &rsaquo; Комплектуване &rsaquo; Коха

note: %1$s:  IF patron %2$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' invert_name = 1 no_html = 1 %3$s:  END
en: %s Checking out to %s &rsaquo; %s Circulation &rsaquo; Koha
bg: %s Заемане от %s &rsaquo; %s Заемане за дома &rsaquo; Koha

note: %1$s:  UNLESS ( language ) %2$s:  END %3$s:  IF ( language ) %4$s:  UNLESS ( checkmodule ) %5$s:  IF ( missing_modules ) %6$s:  END %7$s:  IF ( problems ) %8$s:  END %9$s:  END %10$s:  END
en: %s Choose your language %s %s %s %s Perl modules missing %s %s Perl version obsolete %s %s Check Perl dependencies %s &rsaquo; Web installer &rsaquo; Koha
bg: %s Изберете език %s %s %s %s Липсващи Perl модули %s %s Perl версия е остаряла %s %s Проверете Perl зависимостите %s &rsaquo; Инсталиране &rsaquo; Коха

note: %1$s:  END
en: %s Circulation note:
bg: %s Служебна бележка:

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: %s City:
bg: %s Населено място:

note: %1$s:  IF ( supplierid ) - %2$s:  suppliername | html %3$s:  END
en: %s Claims for %s &rsaquo; %s Claims &rsaquo; Serials &rsaquo; Koha
bg: %s Рекламации за %s &rsaquo; %s Рекламации &rsaquo; Периодика &rsaquo; Коха

note: %1$s:  IF all_done %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Complete %s Create circulation rule %s &rsaquo; Web installer &rsaquo; Koha
bg: %s Завърши %s Създайте правила за заемане %s &rsaquo; Инсталиране &rsaquo; Коха

note: %1$s:  IF step == 2 %2$s:  END %3$s:  IF step == 3 %4$s:  END
en: %s Confirm &rsaquo; %s %s Finished &rsaquo; %s Batch patron deletion and anonymization &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha
bg: %s Потвърдете&rsaquo; %s %s Завършено &rsaquo; %s Групово изтриване на читатели и анонимизиране &rsaquo; Инструменти &rsaquo; Коха

note: %1$s:  END
en: %s Confirm password:
bg: %s Повторете парола:

note: %1$s:  END
en: %s Contact note:
bg: %s Бележка:

note: %1$s:  IF op == 'view' %2$s:  shelf.shelfname | html %3$s:  END %4$s:  IF op == 'add_form' %5$s:  END %6$s:  IF op == 'edit_form' %7$s:  shelf.shelfname | html %8$s:  END
en: %s Contents of %s &rsaquo; %s %s Create new list &rsaquo; %s %s Edit list %s &rsaquo; %s Lists &rsaquo; Koha
bg: %s Съдържание %s &rsaquo; %s %s Създаване на нов списък &rsaquo; %s %s Редактиране на списък %s &rsaquo; %s Списъци &rsaquo; Коха

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: %s Country:
bg: %s Страна:

note: For the first occurrence, %1$s:  ELSE
en: %s Create a new
bg: %s Създаване на нов

note: For the first occurrence, %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s Create a new club template %s
bg: %s Създаване на нов шаблон %s

note: %1$s:  IF op =='add_form' %2$s:  IF credit_type.code %3$s:  ELSE %4$s:  END %5$s:  ELSE %6$s:  END
en: %s Credit types &rsaquo; %s Modify credit type %s New credit type %s %s Credit types %s &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
bg: %s Видове кредити &rsaquo; %s Редактиране на видове кредити %s Нов вид кредит %s %s Видове кредити %s &rsaquo; Администриране &rsaquo; Koha

note: %1$s:  END
en: %s Date of birth:
bg: %s Дата на раждане:

note: %1$s:  END
en: %s Default
bg: %s По подразбиране

note: %1$s:  IF ( value.default ) %2$s:  ELSE %3$s:  value.display_value | html %4$s:  END
en: %s Default %s %s %s
bg: %s По подразбиране %s %s %s

note: %1$s:  IF humanbranch %2$s:  Branches.GetName( humanbranch ) | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s Defining circulation and fine rules for "%s" %s Defining circulation and fine rules for all libraries %s
bg: %s Определяне на правила за заемане и глоби за "%s" %s Определяне на правила за заемане и глоби за всички библиотеки %s

note: %1$s:  IF op == 'view' %2$s:  job.id | html %3$s:  END
en: %s Details of job #%s &rsaquo; %s Jobs &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
bg: %s Подробности #%s &rsaquo; %s Работни места &rsaquo; Администриране &rsaquo; Koha

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s Disabled %s
bg: %s Деактивиран %s

note: %1$s:  END
en: %s Display children too
bg: %s Покажете и свързаните записи.

note: For the first occurrence, %1$s:  IF course_name
en: %s Edit
bg: %s Редактиране

note: %1$s:  IF course_name %2$s:  course_name | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s Edit %s %s New course %s &rsaquo; Course reserves &rsaquo; Koha
bg: %s Редактиране %s %s Нов курс %s &rsaquo; Резервации за курс &rsaquo; Koha

note: For the first occurrence, %1$s:  IF ( layout_id ) %2$s:  layout_id | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s Edit (%s) %s New %s
bg: %s Редактиране (%s) %s Нов %s

note: %1$s:  IF ( template_id ) %2$s:  template_id | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s Edit label template %s %s New label template %s
bg: %s Редактиране на шаблон на етикет %s %s Нов шаблон за етикет %s

note: %1$s:  IF ( profile_id ) %2$s:  profile_id | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s Edit printer profile %s %s New printer profile %s
bg: %s Редактиране на профил на принтер %s %s Нов профил на принтер %s

note: For the first occurrence, %1$s:  IF ( biblionumber )
en: %s Editing
bg: %s Редактиран

note: %1$s:  END
en: %s Email:
bg: %s Имейл:

note: %1$s:  IF ( manualhistory )
en: %s Enabled
bg: %s Активиран

note: %1$s:  IF ( error )
en: %s Error:
bg: %s Грешка:

note: %1$s:  IF updated_exclude_from_local_holds_priority %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Exclude from local holds priority updated to 'Yes' %s Exclude from local holds priority updated to 'No' %s
bg: %s Изключване за приоритет на локални резервации е зададен на 'Да' %s Изключване за приоритет на локални резервации е зададен на 'Не' %s

note: %1$s:  END
en: %s Expiry date (leave blank for auto calc):
bg: %s Валидна до (оставете празно за автоматично попълване):

note: %1$s:  END
en: %s Fax:
bg: %s Факс:

note: %1$s:  IF ( areas )
en: %s Filter by area
bg: %s Филтрирайте по модули

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: %s First name:
bg: %s Име:

note: %1$s:  IF ( status.fieldname == 'items.notforloan' && value.authorised_value == 0 && value.lib == '__IGNORE__' ) %2$s:  ELSE %3$s:  value.lib | html %4$s:  END
en: %s For loan %s %s %s
bg: %s За заемане %s %s %s

note: %1$s:  END
en: %s For session
bg: %s За сесия

note: For the first occurrence, %1$s:  authtypecode | html
en: %s Framework
bg: %s Рамка

note: %1$s:  authtypecode | html
en: %s Framework
bg: %s Рамка

note: %1$s:  END
en: %s From any library
bg: %s За всяка библиотека

note: %1$s:  END
en: %s From home library
bg: %s За основна библиотека

note: %1$s:  END
en: %s From local hold group
bg: %s От локалната група за резервации

note: %1$s:  IF budget_period_id %2$s:  budget_period_description | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s Funds for '%s' %s All funds %s
bg: %s Средства за '%s' %s Всички средства %s

note: %1$s:  END
en: %s Gone no address:
bg: %s Адреса не е указан:

note: %1$s:  IF ( CAN_user_parameters_manage_auth_values )
en: %s Group attributes types with a block title (based on
bg: %s Групирайте вид атрибути със заглавка на блок (на базата на

note: %1$s:  END
en: %s Guarantor first name:
bg: %s Име:

note: %1$s:  END
en: %s Guarantor surname:
bg: %s Фамилия:

note: %1$s: - ELSE -
en: %s Hold expected at
bg: %s Очаква се резервация в

note: %1$s:  END
en: %s Ignore incoming record
bg: %s Игнорирайте входящия запис

note: %1$s:  END
en: %s Ignore incoming record (its items may still be processed)
bg: %s Игнорирайте входящия запис (елементите му все още могат да бъдат обработвани)

note: %1$s:  END
en: %s Ignore items
bg: %s Игнорирайте библиотечните документи

note: %1$s:  END
en: %s Image file
bg: %s Файл с изображение

note: %1$s:  END
en: %s Initials:
bg: %s Инициали:

note: %1$s: - ELSIF (hold.inprocessing) -
en: %s Item being processed at
bg: %s Екземплярът се обработва в

note: %1$s:  END
en: %s Item floats
bg: %s 'Плаващ' екземпляр

note: %1$s:  END
en: %s Item returns home
bg: %s Екземпляра се връща в основната библиотека

note: %1$s:  END
en: %s Item returns to issuing library
bg: %s Екземплярът се връща към издаващата библиотека

note: %1$s:  IF ( itemtype_notforloan ) %2$s:  ELSIF ( item_notforloan ) %3$s:  item_notforloan_lib = AuthorisedValues.GetDescriptionByKohaField( kohafield => 'items.notforloan', authorised_value => item.notforloan ) %4$s:  IF (item_notforloan_lib) %5$s:  item_notforloan_lib | html %6$s:  END %7$s:  END
en: %s Item type not for loan. %s %s Item not for loan%s (%s)%s. %s
bg: %s Вид библиотечен документ не е за заемане. %s %s Екземплярът не е за заемане%s (%s)%s. %s

note: %1$s: - IF ( hold.atdestination ) -
en: %s Item waiting at
bg: %s Екземплярът Ви очаква в

note: %1$s:  IF (more_than_one_serial) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Last value: %s Begins with: %s
bg: %s Последна стойност: %s Започва с: %s

note: %1$s:  ELSE
en: %s Location:
bg: %s Местонахождение:

note: %1$s:  END %2$s:  provider.description | html
en: %s Log in with %s
bg: %s Влезте с %s

note: %1$s:  END
en: %s Lost card:
bg: %s Изгубена карта:

note: %1$s:  END
en: %s Main contact method:
bg: %s Основен начин за контакт:

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: %s Main/Added Entry
bg: %s Основен/добавен запис

note: %1$s:  END
en: %s Middle name:
bg: %s Презиме:

note: %1$s:  IF op == 'edit' %2$s:  PROCESS ServerType | remove("</*span>") %3$s:  server.servername | html %4$s:  END %5$s:  IF op ==  'add' %6$s:  PROCESS ServerType | remove("</*span>") %7$s:  END
en: %s Modify %s server %s &rsaquo; %s %s New %s server &rsaquo; %s Z39.50/SRU servers &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
bg: %s Редактиране на %s сървър %s&rsaquo; %s %s Нов %s сървър &rsaquo; %s Z39.50/SRU сървъри &rsaquo; Администриране &rsaquo; Коха

note: %1$s:  IF ean %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Modify EAN %s New EAN %s
bg: %s Редактиране на EAN %s Нов EAN %s

note: %1$s:  IF account %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Modify account %s New account %s
bg: %s Редактиране на акаунта %s Нов акаунт %s

note: %1$s:  IF authority_type.authtypecode.defined %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Modify authority type %s New authority type %s
bg: %s Редактиране на вид класификатор %s Нов вид класификатор %s

note: %1$s:  IF class_source %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Modify classification source %s Add classification source %s
bg: %s Променете източника на класификация %s Добавете източник на класификация %s

note: For the first occurrence, %1$s:  IF club
en: %s Modify club
bg: %s Редактиране на клуб

note: %1$s:  IF club %2$s:  club.name | html %3$s:  ELSE %4$s:  club_template.name | html %5$s:  END
en: %s Modify club %s %s Create a new %s club %s &rsaquo; Patron clubs &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha
bg: %s Редактиране на клуб %s %s Създаване на %s клуб %s &rsaquo; Читателски клубове &rsaquo; Инструменти &rsaquo; Коха

note: For the first occurrence, %1$s:  IF club_template
en: %s Modify club template
bg: %s Редактиране на клубен шаблон

note: %1$s:  IF club_template %2$s:  club_template.name | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s Modify club template %s %s Create a new club template %s &rsaquo; Patron clubs &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha
bg: %s Редактиране на шаблон за клуб %s %s Създаване на нов шаблон %s &rsaquo; Читателски клубове &rsaquo; Инструменти &rsaquo; Коха

note: %1$s:  IF credit_type.code %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Modify credit type %s New credit type %s
bg: %s Редактиране на вид кредит %s Нов вид кредит %s

note: %1$s:  IF currency %2$s:  currency.currency | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s Modify currency '%s' %s New currency %s
bg: %s Редактиране на валута '%s' %s Нова валута %s

note: %1$s:  IF desk.desk_id %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Modify desk %s New desk %s
bg: %s Промяна на отдел за заемане %s Нов отдел за заемане %s

note: %1$s:  IF sort_rule %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Modify filing rule %s Add filing rule %s
bg: %s Променете правилото за подаване %s Добавете правило за подаване %s

note: %1$s:  IF ean %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Modify library EAN %s Add new library EAN %s
bg: %s Промяна на библиотека EAN %s Добавете библиотека EAN %s

note: %1$s:  IF ( ordernumber ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Modify order line %s New order %s
bg: %s Промяна на реда за поръчка %s Нова поръчка %s

note: %1$s:  IF ( edit_attribute_type ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Modify patron attribute type %s Add patron attribute type %s
bg: %s Редактиране на допълнителни данни на читател %s Нов вид допълнителни данни на читател %s

note: %1$s:  IF list.patron_list_id %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Modify patron list %s Create a new patron list %s
bg: %s Редактиране на читателски списък %s Създаване на нов читателски списък %s

note: For the first occurrence, %1$s:  IF list.patron_list_id %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Modify patron list %s New patron list %s
bg: %s Редактиране на читателски списък %s Нов читателски списък %s

note: %1$s:  IF list.patron_list_id %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Modify patron list %s New patron list %s &rsaquo; Patron lists &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha
bg: %s Редактиране на читателски списъци %s Нов читателски списък %s &rsaquo; Читателски списъци &rsaquo; Инструменти &rsaquo; Коха

note: %1$s:  IF ( edit_matching_rule ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Modify record matching rule %s Add record matching rule %s
bg: %s Редактиране на правилото за съвпадение на записи %s Добавяне на правило за съвпадение на записа %s

note: %1$s:  IF split_rule %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Modify splitting rule %s Add splitting rule %s
bg: %s Редактиране на правилото за разделяне %s Добавяне на правило за разделяне %s

note: %1$s:  IF ( modify )
en: %s Modify subscription for
bg: %s Редактиране на абонамента за

note: %1$s:  IF ( modify ) %2$s:  searchfield | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s Modify system preference '%s' %s Add a system preference %s
bg: %sРедактиране на системна настройка '%s' %s Добави системна настройка %s

note: %1$s:  IF op == 'add_form' %2$s:  ELSIF op == 'edit_form' %3$s:  END
en: %s New SMTP server &rsaquo; %s Edit SMTP server &rsaquo; %s SMTP servers &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
bg: %s Нов SMTP сървър &rsaquo; %s Редактиране на SMTP сървър &rsaquo; %s SMTP сървъри &rsaquo; &rsaquo; Администриране &rsaquo; Коха

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s New course %s
bg: %s Нов курс %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s New course %s
bg: %s Нов курс %s

note: %1$s:  IF op == 'add_form' %2$s:  ELSIF op == 'edit_form' %3$s:  END
en: %s New identity provider &rsaquo; %s Edit identity provider &rsaquo; %s Identity providers &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
bg: %s Нов доставчик &rsaquo; %s Редактиране на доставчик &rsaquo; %s Доставчици &rsaquo; Администриране &rsaquo; Коха

note: %1$s:  IF op == 'add_form' %2$s:  ELSIF op == 'edit_form' %3$s:  END
en: %s New identity provider domain &rsaquo; %s Edit identity provider domain &rsaquo; %s Identity providers &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
bg: %s Нов домейн на доставчик &rsaquo; %s Редактиране на домейна на доставчика &rsaquo; %s Доставчици &rsaquo; Администриране &rsaquo; Коха

note: %1$s:  IF category == 'news' %2$s:  ELSIF category == 'pages' %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s News %s Pages %s HTML customizations %s
bg: %s Новини %s Страници %s HTML персонализации %s

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: %s No
bg: %s Не

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s No %s
bg: %s Не %s /

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s No action defined for the template. %s
bg: %s Няма определено действие за шаблона. %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s No active budgets %s
bg: %s Няма активни бюджети %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END %3$s:  END %4$s:  SET biblio_current_article_requests = Context.Scalar( Context.Scalar( biblio, 'article_requests' ), 'filter_by_current' ) %5$s:  IF biblio_current_article_requests.count > 0 && !patron
en: %s No article requests can be made for this record. %s %s %s %s
bg: %s Заявки за статия за този запис не са възможни. %s %s %s %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s No basket group %s
bg: %s Няма група кошници %s

note: %1$s:  IF failureMessage == "NO_ID" %2$s:  ELSIF failureMessage == "DUPLICATE_TITLE" %3$s:  ELSE %4$s:  failureMessage | html %5$s:  END
en: %s No collection id given. %s Title already in use. %s %s %s
bg: %s Не е зададен идентификационен номер (id) на колекцията %s Заглавието вече се използва. %s %s %s

note: %1$s:  ELSE
en: %s No group
bg: %s Няма група

note: %1$s:  END
en: %s No holds allowed
bg: %s Не се допуска резервация

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s No inactive budgets %s
bg: %s Няма неактивни бюджети %s

note: %1$s:  IF item_action_ignore AND num_items == 0
en: %s No items were found during staging
bg: %s По време на поръчката не са намерени екземпляри

note: %1$s:  ELSE
en: %s No library
bg: %s Няма библиотека

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s No limitation %s
bg: %s Без ограничение %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s No order found %s
bg: %s Няма намерени поръчки %s

note: For the first occurrence, %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s No results found %s
bg: %s Не са открити резултати. %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END %3$s:  IF invalid_biblionumbers.size > 0
en: %s No valid biblionumbers found. %s %s
bg: %s Не са намерени валидни библиографски номера. %s %s

note: For the first occurrence, %1$s:  ELSE %2$s:  END %3$s:  IF invalid_barcodes.size > 0
en: %s No valid item barcodes found. %s %s
bg: %s Не са намерени валидни баркодове %s %s

note: %1$s:  END
en: %s None
bg: %s ------

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s Not checked out %s
bg: %s Свободен %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s Not set %s
bg: %s Не е зададено %s

note: %1$s:  CASE %2$s:  END
en: %s Not supported yet. %s
bg: %s Все още не се поддържа. %s

note: %1$s:  UNLESS IsUsageStatsCountryValid %2$s:  UsageStatsCountry | html %3$s:  END
en: %s Note: The value of your system preference 'UsageStatsCountry' is not valid (%s). Please select a valid one. %s
bg: %s Забележка: Стойността на системната ви настройка 'UsageStatsCountry' не е валидно (%s). Моля, изберете валидна стойност. %s

note: %1$s:  END
en: %s OPAC note:
bg: %s OPAC бележка:

note: %1$s:  UNLESS TransferWhenCancelAllWaitingHolds %2$s:  END
en: %s Only items that need not be transferred will be cancelled (TransferWhenCancelAllWaitingHolds syspref) %s
bg: %s Само екземпляри, които не е необходимо да бъдат прехвърлени, ще бъдат анулирани (TransferWhenCancelAllWaitingHolds syspref) %s

note: %1$s:  END
en: %s Other name:
bg: %s Презиме:

note: %1$s:  END
en: %s Other phone:
bg: %s Друг телефон:

note: %1$s:  IF (sub.alreadyOnOrder) %2$s:  END %3$s:  IF not sub.aqbooksellerid || booksellerid == sub.aqbooksellerid
en: %s Outstanding order %s %s
bg: %s Неизпълнена поръчка %s %s

note: %1$s:  END
en: %s Owner
bg: %s Собственик

note: %1$s:  END
en: %s Owner and users
bg: %s Собственик и потребители

note: %1$s:  END
en: %s Owner, users and library
bg: %s Собственик, потребители и библиотека

note: For the first occurrence, %1$s:  END %2$s:  current_page | html %3$s:  total_pages | html %4$s:  IF ( show_nextbutton )
en: %s Page %s / %s %s
bg: %s Страница %s / %s %s

note: %1$s:  IF ( newpassword ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Password updated %s Change username and/or password %s
bg: %s Паролата е актуализирана %s Промяна на потребителско име и/или парола %s

note: %1$s:  END
en: %s Password:
bg: %s Парола:

note: %1$s:  UNLESS blocking_error %2$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' no_html = 1 %3$s:  END
en: %s Patron details for %s %s &rsaquo; Patrons &rsaquo; Koha
bg: %s Детайли за %s %s &rsaquo; Читатели &rsaquo; Коха

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: %s Phone:
bg: %s Телефон:

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s Present %s
bg: %s Настоящ %s

note: %1$s:  END
en: %s Primary email:
bg: %s Основен имейл:

note: %1$s:  END
en: %s Primary phone:
bg: %s Основен телефон:

note: %1$s:  END
en: %s Pronouns:
bg: %s Местоимение:

note: %1$s:  IF ( invoiceclosedate ) %2$s:  name | html %3$s:  IF ( invoice ) %4$s:  END %5$s:  ELSE %6$s:  name | html %7$s:  END
en: %s Receipt summary for %s %sinvoice [ %% invoice | html %%]%s %s Receive orders from %s %s &rsaquo; Acquisitions &rsaquo; Koha
bg: %s Вземете информация за %s %sфактури [ %% фактури | html %%] %s %s Вземете поръчки от %s %s &rsaquo; Комплектуване &rsaquo; Коха

note: %1$s:  END
en: %s Registration date:
bg: %s Дата на регистриране:

note: %1$s:  IF item.stockrotationitem.indemand %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Remove "In demand" %s Add "In demand" %s
bg: %s Премахване "При поискване" %s Добавяне "При поискване" %s

note: %1$s:  END
en: %s Replace existing record with incoming record
bg: %s Заменете съществуващия запис с входящ запис

note: %1$s:  END
en: %s Replace items if matching bib was found (only for existing items)
bg: %s Заменете екземпляри, ако е намерен съвпадащ библиографски запис (само съществуващи екземпляри)

note: For the first occurrence, %1$s:  IF restriction.comment.search('OVERDUES_PROCESS') %2$s:  restriction.comment.remove('OVERDUES_PROCESS ') | $raw %3$s:  ELSE %4$s:  restriction.comment | $raw %5$s:  END
en: %s Restriction added by overdues process %s %s %s %s
bg: %s Ограничението се добавя при просрочване %s %s %s %s

note: %1$s:  IF ( uploadborrowers ) %2$s:  END
en: %s Results &rsaquo; %s Import patrons &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha
bg: %s Резултати &rsaquo; %s Импорт на читатели &rsaquo; Инструменти &rsaquo; Koha

note: %1$s:  IF ( do_it ) %2$s:  END
en: %s Results &rsaquo; %s Logs &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha
bg: %s Резултати &rsaquo; %s Регистри &rsaquo; Инструменти &rsaquo; Koha

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s Rows per page %s
bg: %s Редове на страница %s

note: %1$s:  IF ( limit )
en: %s Rows per page:
bg: %s Редове на страница:

note: %1$s:  IF item.rota.cyclical %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s START %s END %s
bg: %s НАЧАЛО %s КРАЙ %s

note: %1$s:  END
en: %s Salutation:
bg: %s Обръщение:

note: %1$s: - IF ( saved1 ) - %2$s: - ELSIF ( create ) - %3$s: - ELSIF ( showsql ) - %4$s: - ELSIF ( execute ) - %5$s:  name | html %6$s:  id | html %7$s: - ELSIF ( editsql ) - %8$s:  reportname | html %9$s:  id | html %10$s: - END - %11$s: - IF ( build1 ) - %12$s: - ELSIF ( build2 ) - %13$s: - ELSIF ( bu
en: %s Saved reports &rsaquo; %s Create from SQL &rsaquo; %s SQL view &rsaquo; Saved reports &rsaquo; %s Report %s (%s) &rsaquo; Saved reports &rsaquo; %s Edit report %s (%s) &rsaquo; Saved reports &rsaquo; %s %s Build a report, step 1 of 6: Choose a module &rsaquo; %s Build a report, step 2 of 6: Pick a report type &rsaquo; %s Build a report, step 3 of 6: Select columns for display &rsaquo; %s Build a report, step 4 of 6: Select criteria to limit on &rsaquo; %s Build a report, step 5 of 6: Pick which columns to total &rsaquo; %s Build a report, step 6 of 6: Select how you want the report ordered &rsaquo; %s Guided reports wizard &rsaquo; Reports &rsaquo; Koha
bg: %s Запазени отчети &rsaquo; %s Създайте чрез SQL &rsaquo %s; SQL изглед &rsaquo; Запазени отчети &rsaquo; %s Отчети %s (%s) &rsaquo; Запазени отчети &rsaquo; %s Редактиране на отчет %s (%s) &rsaquo; Запазени отчети &rsaquo; %s %s Съставете отчет, стъпка 1 от 6: Изберете модул &rsaquo; %s Съставете отчет, стъпка 2 от 6: Изберете вид отчет &rsaquo; %s Съставете отчет, стъпка 3 от 6: Изберете колони за показване &rsaquo; %s Изградете отчет, стъпка 4 от 6: Изберете критерии за ограничаване &rsaquo; %s Съставете отчет, стъпка 5 от 6: Изберете кои колони да се включват &rsaquo; %s Съставете отчет, стъпка 6 от 6: Изберете как искате да подредите отчета &rsaquo; %s Съветник за създаване на отчети &rsaquo; Отчети &rsaquo; Коха

note: For the first occurrence, %1$s:  IF ( scan_search_term_to_use )
en: %s Scan index for:
bg: %s Индекс за сканиране за:

note: For the first occurrence, %1$s:  IF city_name_filter %2$s:  city_name_filter | html %3$s:  END %4$s:  IF cities_count > 0
en: %s Searching: %s %s %s
bg: %s Търсене: %s %s %s

note: %1$s:  END
en: %s Secondary email:
bg: %s Допълнителен имейл:

note: %1$s:  END
en: %s Secondary phone:
bg: %s Допълнителен телефон:

note: %1$s:  IF skip_serialseq %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Serial number is skipped when an irregularity is found. %s Serial number is kept when an irregularity is found. %s
bg: %s Серийният номер се пропуска при откриване на нередност. %s Серийният номер се запазва, когато се установи нередност. %s

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: %s Series Title
bg: %s Заглавие на серията

note: %1$s:  IF ( proposeimport ) %2$s:  END %3$s:  IF ( importdatastructure ) %4$s:  IF ( error ) %5$s:  ELSE %6$s:  END %7$s:  END %8$s:  IF ( default ) %9$s:  IF ( upgrading ) %10$s:  ELSE %11$s:  END %12$s:  END %13$s:  IF ( choosemarc ) %14$s:  END %15$s:  IF ( selectframeworks ) %16$s:  END %17$s:  
en: %s Set up database %s %s %s Error creating database tables %s Database tables created %s %s %s %s Update database %s Install basic configuration settings %s %s %s Select your MARC flavor %s %s Selecting default settings %s %s Default data loaded %s %s Installation complete %s &rsaquo; Web installer &rsaquo; Koha
bg: %s Настройка на база данни %s %s %s Грешка при създаване на таблици на база данни %s Таблиците на база данни са създадени %s %s %s %s Актуализиране на база данни %s Инсталирайте основни настройки за конфигурация %s %s %s Изберете вашия MARC формат %s %s Изберете настройки по подразбиране %s %s Данните по подразбиране са заредени %s %s Инсталацията завърши %s &rsaquo; Инсталиране &rsaquo; Коха

note: For the first occurrence, %1$s:  batche.card_count | html
en: %s Single patron cards
bg: %s Единична читателска карта

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s Something went wrong. %s
bg: %s Нещо се обърка. %s

note: %1$s:  END
en: %s Sort 1:
bg: %s Сорт. 1:

note: %1$s:  END
en: %s Sort 2:
bg: %s Сорт. 2:

note: %1$s:  END
en: %s Standing order
bg: %s Отворена поръчка

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: %s State:
bg: %s Област:

note: %1$s:  UNLESS blocking_error %2$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' no_html = 1 %3$s:  END
en: %s Statistics for %s %s &rsaquo; Patrons &rsaquo; Koha
bg: %s Статистика за %s %s &rsaquo; Читатели &rsaquo; Koha

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: %s Street number:
bg: %s Номер на ул/блок:

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: %s Street type:
bg: %s Улица:

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: %s Subject
bg: %s Тема

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: %s Surname:
bg: %s Фамилия:

note: %1$s:  op_count | html
en: %s Term(s).
bg: %s Термин(и).

note: %1$s:  IF error.code == 'CANNOT_MOVE' %2$s:  error.value | html %3$s:  ELSE %4$s:  error | html %5$s:  END
en: %s The following items could not be moved from the old record to the new one: %s %s %s %s
bg: %s Следните елементи не могат да бъдат преместени от стария запис в новия: %s %s %s %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s There are no outstanding (accepted) suggestions. %s
bg: %s Няма неизпълнени (приети) предложения. %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END %3$s:  ELSIF op == 'enqueued'
en: %s There are no record IDs defined. %s %s
bg: %s Няма дефиниран ID на записа. %s %s

note: %1$s:  ELSE
en: %s There is no CSV profile defined.
bg: %s Няма дефиниран CSV профил.

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END %3$s:  END
en: %s There is no condition for this rule. %s %s
bg: %s Няма условие за това правило. %s %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END %3$s:  END %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: %s There is no table to configure for this module. %s %s %s There is no page using the table configuration in this module. %s
bg: %s Няма таблица за конфигуриране за този модул. %s %s %s Няма страница, използваща конфигурацията на таблицата в този модул. %s

note: %1$s:  IF msg == 'no_report' %2$s:  ELSIF msg == 'can_be_updated'
en: %s There is no valid report for this id. %s
bg: %s Няма валиден отчет за този идентификатор (id). %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  field.name | html %3$s:  END %4$s:  END %5$s:  IF ( field.type == 'date' )
en: %s There is no value defined for %s %s %s %s
bg: %s Няма дефинирана стойност за %s %s %s %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s This CSV Profile does not exist. %s
bg: %s Този CSV профил не съществува. %s

note: For the first occurrence, %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s This authority is not used in any records. %s
bg: %s Този класификатор не се използва в нито един запис. %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s This ordernumber does not exist. %s
bg: %s Този номер на поръчката не съществува. %s

note: %1$s:  IF savedreport.seems_obsolete
en: %s This report seems obsolete, it uses biblioitems.marcxml field.
bg: %s Този отчет изглежда остарял, той използва поле biblioitems.marcxml.

note: %1$s:  END
en: %s Total due:
bg: %s Общата дължима сума:

note: %1$s:  IF ( reserved ) %2$s:  Branches.GetName( hold.branchcode ) | html %3$s:  END %4$s:  IF ( waiting or transferred ) %5$s:  END
en: %s Transfer item to %s: %s %sCancel hold and then attempt transfer: %s
bg: %sПрехвърлете екземпляра към %s: %s %sОтменете резервацията и след това опитайте прехвърлянето: %s

note: %1$s:  IF ( unknownauthid ) %2$s:  ELSE %3$s:  authid | html %4$s:  authtypetext | html %5$s:  END
en: %s Unknown authority record %s Details for authority #%s (%s) %s
bg: %s Непознат запис на класификатор %s Детайли на класификатор #%s (%s) %s

note: %1$s:  IF ( unknownauthid ) %2$s:  ELSE %3$s:  authid | html %4$s:  authtypetext | html %5$s:  END
en: %s Unknown authority record %s Details for authority #%s (%s) %s &rsaquo; Authorities &rsaquo; Koha
bg: %s Непознат запис на класификатор %s Детайли на класификатор #%s (%s) %s &rsaquo; Класификатори &rsaquo; Коха

note: %1$s:  IF ( unknownbiblionumber ) %2$s:  ELSE %3$s:  INCLUDE 'biblio-title-head.inc' %4$s:  END
en: %s Unknown record %s Details for %s %s &rsaquo; Catalog &rsaquo; Koha
bg: %s Неизвестен запис %s Подробна информация за %s %s &rsaquo; Каталог &rsaquo; Коха

note: %1$s:  IF ( unknownbiblionumber ) %2$s:  ELSE %3$s:  INCLUDE 'biblio-title-head.inc' %4$s:  END
en: %s Unknown record %s ISBD details for %s %s
bg: %s Непознат запис %s ISBD детайли за %s %s

note: %1$s:  IF ( unknownbiblionumber ) %2$s:  ELSE %3$s:  INCLUDE 'biblio-title-head.inc' %4$s:  END
en: %s Unknown record %s ISBD details for %s %s &rsaquo; Catalog &rsaquo; Koha
bg: %s Неизвестен запис %s ISBD информация за %s %s &rsaquo; Catalog &rsaquo; Коха

note: %1$s:  IF ( unknownbiblionumber ) %2$s:  ELSE %3$s:  biblionumber | html %4$s:  bibliotitle | html %5$s:  END
en: %s Unknown record %s Labeled MARC biblio : %s ( %s ) %s
bg: %s Непознат запис %s Библиографски MARC запис с етикети : %s ( %s ) %s

note: %1$s:  IF ( unknownbiblionumber ) %2$s:  ELSE %3$s:  bibliotitle | html %4$s:  END
en: %s Unknown record %s Labeled MARC details for %s %s &rsaquo; Catalog &rsaquo; Koha
bg: %s Неизвестен запис %s Етикетна MARC информация за %s %s &rsaquo; Каталог &rsaquo; Коха

note: %1$s:  IF ( unknownbiblionumber ) %2$s:  ELSE
en: %s Unknown record %s MARC details for
bg: %s Непознат запис %s MARC детайли за

note: %1$s:  IF ( unknownbiblionumber ) %2$s:  ELSE %3$s:  INCLUDE 'biblio-title-head.inc' %4$s:  END
en: %s Unknown record %s MARC details for %s %s &rsaquo; Catalog &rsaquo; Koha
bg: %s Неизвестен запис %s MARC информация за %s %s &rsaquo; Каталог &rsaquo; Коха

note: %1$s:  ELSE
en: %s Upload an image file for this bibliographic record:
bg: %s Качете файла на изображението за този библиографски запис:

note: %1$s:  IF itemnumber
en: %s Upload an image file for this item:
bg: %s Качете файла на изображението за този екземпляр:

note: %1$s:  ELSIF defaultRefundRule == 'refund_unpaid' %2$s:  ELSIF defaultRefundRule == 'charge'
en: %s Use default (Refund lost item charge (only if unpaid)) %s
bg: %s Използвайте на подразбиране (Възстановяване на таксата за изгубен артикул (само ако не е платено)) %s

note: %1$s:  ELSIF defaultProcessingRefundRule == 'refund_unpaid' %2$s:  ELSE
en: %s Use default (Refund lost item processing charge (only if unpaid)) %s
bg: %s Използвайте на подразбиране (Възстановяване на такса за обработка на изгубен артикул (само ако не е платено)) %s

note: For the first occurrence, %1$s:  IF count
en: %s Used in
bg: %s Използвано в

note: %1$s:  END
en: %s Username:
bg: %s Потребителско име:

note: %1$s:  END
en: %s Version:
bg: %s Версия:

note: For the first occurrence, %1$s:  SET expires_on = w.expiration_date %2$s:  Branches.GetName( w.pickup_library_id ) | html %3$s:  IF expires_on %4$s:  expires_on | $KohaDates %5$s:  END
en: %s Waiting at %s %s until %s %s
bg: %s Изчакване в %s %s до %s %s

note: For the first occurrence, %1$s:  SET expires_on = w.expiration_date %2$s:  IF expires_on %3$s:  expires_on | $KohaDates %4$s:  END
en: %s Waiting here %s until %s %s
bg: %s Изчакване в %s до %s %s

note: %1$s:  IF type == 'WRITEOFF' %2$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' no_html = 1 %3$s:  ELSE %4$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' no_html = 1 %5$s:  END
en: %s Write off an amount for %s %s Collect fine payment for %s %s &rsaquo; Patrons &rsaquo; Koha
bg: %s Отпишете сума за %s %s Плащане на глоба за %s %s &rsaquo; Читатели &rsaquo; Коха

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: %s Yes
bg: %s Да

note: %1$s:  IF category.can_be_guarantee %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Yes %s No %s
bg: %s Да %s Не %s

note: For the first occurrence, %1$s:  IF c.enabled == 'yes' %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Yes %s No %s
bg: %s Да %s Не %s

note: %1$s:  IF checkout.renewals_count %2$s:  IF checkout.lastreneweddate
en: %s Yes%s,
bg: %s Да%s,

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s You do not have anything public yet. %s
bg: %s Все още нямате нищо публично. %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s You have no manual invoice types defined %s
bg: %s Нямате ръчно дефинирани видове фактури %s

note: For the first occurrence, %1$s:  IF searchfield %2$s:  searchfield | html
en: %s You searched for %s
bg: %s Вие търсихте %s

note: %1$s:  IF id %2$s:  id | html %3$s:  ELSIF searchfield %4$s:  searchfield | html %5$s:  END
en: %s You searched for record %s %s You searched for %s %s
bg: %s Вие търсихте запис %s %s Вие търсихте %s %s

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: %s ZIP/Postal code:
bg: %s Пощенски код:

note: %1$s:  added.library.branchname | html | $KohaSpan class = 'name'
en: %s added to group.
bg: %s добавен към групата.

note: %1$s:  ELSIF ( hardduedatecompare == '1' ) %2$s:  hardduedate | $KohaDates
en: %s after %s
bg: %s след %s

note: %1$s:  item.countanalytics | html
en: %s analytics
bg: %s аналитични записи (описания)

note: For the first occurrence, %1$s:  multi_batch_count | html
en: %s batches to export
bg: %s група за export

note: %1$s:  IF ( result.author )
en: %s by
bg: %s от

note: %1$s:  IF ( loopro.author ) %2$s:  loopro.author | html %3$s:  END
en: %s by %s%s
bg: %s от %s%s

note: For the first occurrence, %1$s:  IF biblioloo.author %2$s:  biblioloo.author | html %3$s:  END
en: %s by %s%s
bg: %s от %s%s

note: %1$s:  IF ( ordersloo.author ) %2$s:  ordersloo.author | html %3$s:  END %4$s:  IF ( ordersloo.isbn ) %5$s:  ordersloo.isbn | html %6$s:  END %7$s:  IF ( ordersloo.publishercode )
en: %s by %s%s %s &ndash; %s%s %s
bg: %s от %s%s %s &ndash; %s%s %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END %3$s:  END
en: %s by you %s %s
bg: %s от вас %s %s

note: %1$s:  IF ( Koha.Preference( 'marcflavour' ) == 'UNIMARC' && biblio.author ) %2$s:  END %3$s:  biblio.author | html %4$s: ~ END %5$s:  (biblioitem.publicationyear || biblio.copyrightdate) | html %6$s:  biblioitem.publishercode | html | $To %7$s:  AuthorisedValues.GetDescriptionByKohaField( kohafield
en: %s by%s %s %s", "%s", "%s", "%s", "%s
bg: %s от%s %s %s", "%s", "%s", "%s", "%s

note: %1$s:  Branches.GetName( branch ) | html
en: %s calendar
bg: %s календар

note: %1$s:  Branches.GetName( branch ) | html
en: %s calendar
bg: %s календар

note: %1$s:  Branches.GetName( branch ) | html
en: %s calendar &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha
bg: %s календар &rsaquo; Инструменти &rsaquo; Koha

note: For the first occurrence, %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron => patron no_title => 1 no_cardnumber => 1 hide_patron_infos_if_needed => 1 %2$s:  max_holds_for_record | html
en: %s can only place a maximum of %s hold(s) on this record.
bg: %s можете да направите само %s резервации за този запис.

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron => patron no_title => 1 no_cardnumber => 1 hide_patron_infos_if_needed => 1 %2$s:  maxreserves | html
en: %s can only place a maximum of %s total holds.
bg: %s можете да направите максимум %s от общия брой резервации.

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron => patron no_title => 1 no_cardnumber => 1 hide_patron_infos_if_needed => 1 %2$s:  new_reserves_allowed | html %3$s:  new_reserves_count | html %4$s:  maxreserves | html
en: %s can place %s of the requested %s holds for a maximum of %s total holds.
bg: %s възможно е да се разпредели %s от заявените %s резервации за максималния %s общ брой резервации.

note: %1$s:  errorfile | html
en: %s can't be opened
bg: %s не може да се отвори

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron => patron no_title => 1 no_cardnumber => 1 hide_patron_infos_if_needed => 1
en: %s cannot place a hold on any of these items.
bg: %s не може да резервирате нито един от тези екземпляри.

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron => patron no_title => 1 no_cardnumber => 1 hide_patron_infos_if_needed => 1
en: %s cannot place holds on some of these title's items.
bg: %s не може да резервирате никой от тези заглавия.

note: %1$s:  SEARCH_RESULT.${status_count} | html
en: %s checked out:
bg: %s заети:

note: %1$s:  request.illcomments.count | html
en: %s comments
bg: %s коментари

note: %1$s:  lis.level FILTER ucfirst | html
en: %s data added
bg: %s данните са добавени

note: For the first occurrence, %1$s:  deliverytime | html
en: %s days
bg: %s дни

note: %1$s:  HANDLED | html
en: %s directories processed.
bg: %s обработени директории.

note: %1$s:  TOTAL | html
en: %s directories scanned.
bg: %s сканирани директории.

note: %1$s:  UNLESS CAN_user_serials_receive_serials %2$s:  ELSE %3$s:  IF ( serial.subscriptionexpired )
en: %s disabled %s %s
bg: %s деактивиран %s %s

note: For the first occurrence, %1$s:  ERROR.UZIPFAIL | html
en: %s failed to unpack.
bg: %s не успя да се 'разопакова'.

note: For the first occurrence, %1$s:  authtypecode | html
en: %s framework
bg: %s рамка

note: %1$s:  frameworkcode | html
en: %s framework structure
bg: %s структура на рамката

note: A
en: %s fund(s) are attached to this budget. You must delete all attached funds before deleting this budget.
bg: %s фонд(ове) са прикачени към този бюджет. Трябва да изтриете всички прикачени средства, преди да изтриете този бюджет.

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron => patron no_title => 1 no_cardnumber => 1 hide_patron_infos_if_needed => 1
en: %s has
bg: %s има

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron=issue.patron hide_patron_infos_if_needed=1 invert_name=1 %2$s:  waiting_holds | html
en: %s has %s hold(s) waiting for pickup.
bg: %s има %s резервации, очакващи получаване

note: %1$s:  deleted.library | html | $KohaSpan class = 'name'
en: %s has been removed from group.
bg: %s е премахнат от групата.

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc'
en: %s has no outstanding fines.
bg: %s нямате наложени глоби.

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron => patron no_title => 1 no_cardnumber => 1 hide_patron_infos_if_needed => 1 no_title => 1 no_cardnumber => 1 hide_patron_infos_if_needed => 1
en: %s has too many holds.
bg: %s има твърде много резервации.

note: For the first occurrence, %1$s:  books_loo.holds | html
en: %s hold(s) left
bg: %s неизпълнени резервации

note: %1$s:  Branches.GetLoggedInBranchname | html %2$s:  itemloop.size() || 0 | html
en: %s holdings (%s)
bg: %s стопанства, наличности кн.фондове (%s)

note: %1$s:  COUNT.TCOUNTS | html
en: %s image(s) moved into the database:
bg: %s изображения, преместени в базата данни:

note: %1$s:  total | html
en: %s images found
bg: %s намерени изображения

note: SCRIPT
en: %s important fields empty (highlighted)
bg: %s важни полета са празни (маркирани)

note: %1$s:  imported | html %2$s:  IF ( lastimported ) %3$s:  lastimported | html %4$s:  END
en: %s imported records %s(last was %s)%s
bg: %s импортирани записи %s(последно са били %s)%s

note: %1$s:  recall.first_recall.created_date | $KohaDates %2$s:  recall.first_recall.library.branchname | html
en: %s in %s
bg: %s в %s

note: %1$s:  hold.reservedate | $KohaDates %2$s:  Branches.GetName ( hold.branchcode ) | html
en: %s in %s
bg: %s в %s

note: SCRIPT
en: %s in tab %s
bg: %s в раздела %s

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron=issue.patron hide_patron_infos_if_needed=1 invert_name=1
en: %s is restricted. Please verify this patron should still be restricted.
bg: %s е ограничен. Моля, проверете дали този читател все още трябва да бъде ограничен.

note: %1$s:  irregular_issues | html
en: %s issues
bg: %s издания

note: %1$s:  END %2$s:  CASE 'weeklength' %3$s:  IF st == subtype
en: %s issues %s %s
bg: %s издание %s %s

note: SCRIPT
en: %s item mandatory fields empty
bg: %s празни задължителни полета

note: %1$s:  report.num_items | html
en: %s item records found and staged
bg: %s бяха открити и подготвени записи на екземпляри

note: A
en: %s item(s) are attached to this record. You must delete all items before deleting this record.
bg: %s екземпляр(и) са прикрепени към този запис. Трябва да изтриете всички екземпляри, преди да изтриете записа.

note: %1$s:  cannotdelbiblio.itemcount | html
en: %s item(s) attached.
bg: %s прикачен(и) са екземпляр(и).

note: %1$s:  report.not_deleted_itemnumbers.size | html %2$s:  FOREACH not_deleted_itemnumber IN report.not_deleted_itemnumbers %3$s:  not_deleted_itemnumber | html %4$s:  END
en: %s item(s) could not be deleted: %s%s %s
bg: %s екземплярът не може да бъде изтрит: %s%s %s

note: %1$s:  report.deleted_itemnumbers.size | html
en: %s item(s) deleted.
bg: %s екземплярът е изтрит.

note: %1$s:  books_loo.items | html
en: %s item(s) left
bg: %s останали екземпляри

note: %1$s:  report.modified_itemnumbers.size | html %2$s:  report.modified_fields | html
en: %s item(s) modified (with %s field(s) modified).
bg: %s екземпляра(ите) е(са) променен(и) (с %s поле(та) е(са) променен(и)).

note: %1$s:  moddatecount | html %2$s:  date | $KohaDates
en: %s items modified : datelastseen set to %s
bg: %s променени екземпляри: дата за последно виждане е настроено на %s

note: For the first occurrence, %1$s:  loo.branches.size | html
en: %s library limitation
bg: %s Ограничения на библиотеката

note: For the first occurrence, %1$s:  loo.branches.size | html
en: %s library limitations
bg: %s ограничения на библиотеката

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: %s mandatory fields empty (highlighted)
bg: %s задължителни полета са празни (маркирани)

note: %1$s:  END %2$s:  CASE %3$s:  st | html %4$s:  END
en: %s months %s%s %s
bg: %s месеци %s%s %s

note: %1$s:  alreadyindb | html %2$s:  IF ( lastalreadyindb ) %3$s:  lastalreadyindb | html %4$s:  END
en: %s not imported because already in borrowers table and overwrite disabled %s(last was %s)%s
bg: %s не са импортирани, защото вече съществуват в таблицата на читателите и презаписването е деактивирано %s(последно е бил %s)%s

note: %1$s:  invalid | html %2$s:  IF ( lastinvalid ) %3$s:  lastinvalid | html %4$s:  END
en: %s not imported because they are not in the expected format %s(last was %s)%s
bg: %s не се импортират, защото не са в очаквания формат %s(последно %s)%s

note: %1$s:  selected_count | html
en: %s note(s) marked as not seen.
bg: %s бележките са маркирани като невидими.

note: %1$s:  selected_count | html
en: %s note(s) marked as seen.
bg: %s бележките са маркирани като видими.

note: %1$s:  hits_to_paginate | html %2$s:  total | html
en: %s of %s results loaded, refine your search to view other records
bg: %s от %s резултатите са заредени, стеснете търсенето си, за да видите още записи

note: For the first occurrence, %1$s:  ELSIF ( hardduedatecompare == '0' ) %2$s:  hardduedate | $KohaDates
en: %s on %s
bg: %s от %s

note: %1$s:  IF ( hold.suspend ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s on %s until %s
bg: %s от %s до %s

note: %1$s:  barcode | html %2$s:  IF hold_info.item_group
en: %s or %s any available from item group
bg: %s или %s всеки наличен от група екземпляр

note: %1$s:  cannotdelbiblio.countbiblio | html
en: %s order(s) attached.
bg: %s поръчките са приложени.

note: %1$s:  books_loo.biblios | html
en: %s order(s) left
bg: %s оставени поръчки

note: %1$s:  overwritten | html %2$s:  IF ( lastoverwritten ) %3$s:  lastoverwritten | html %4$s:  END
en: %s overwritten %s(last was %s)%s
bg: %s презаписани %s(последно %s)%s

note: %1$s:  TotalDel | html
en: %s patrons have been successfully deleted
bg: %s читателите бяха успешно изтрити

note: %1$s:  TotalDel | html
en: %s patrons have been successfully moved to trash
bg: %s читателите бяха успешно преместени в кошчето

note: %1$s:  patrons_to_delete.size || 0 | html
en: %s patrons will be deleted
bg: %s читатели ще бъдат изтрити

note: %1$s:  TotalDel | html
en: %s patrons would have been removed (if it wasn't a test run)
bg: %s читателите щяха да бъдат премахнати (ако не беше тест)

note: %1$s:  patrons_to_anonymize.count || 0 | html
en: %s patrons' checkout histories will be anonymized
bg: %s историята на заеманията на читателите ще бъде анонимизирана

note: %1$s:  reserveloo.pendingorders | html
en: %s pending
bg: %s в очакване на

note: %1$s:  TAB.tab_title | html
en: %s preferences
bg: %s настройки

note: %1$s:  selected_count | html
en: %s problem report(s) marked as closed.
bg: %s доклад(и) за проблеми, маркирани като затворен(и).

note: %1$s:  selected_count | html
en: %s problem report(s) marked as new.
bg: %s доклад(и) за проблеми, маркирани като нов(и).

note: %1$s:  selected_count | html
en: %s problem report(s) marked as viewed.
bg: %s доклад(и) за проблеми, маркирани като прегледан(и).

note: SCRIPT
en: %s quotes have not been imported. An error occurred
bg: %s цитати не са импортирани. Възникна грешка

note: SCRIPT
en: %s quotes imported successfully
bg: %s цитати са импортирани успешно

note: For the first occurrence, %1$s:  errcon.server | html %2$s:  errcon.seq | html %3$s:  PROCESS 'xslt-handler.inc' code=errcon.error
en: %s record %s: %s
bg: %s запис %s: %s

note: For the first occurrence, %1$s:  count | html
en: %s record(s)
bg: %s запис(и)

note: %1$s:  report.deleted_biblionumbers.size | html
en: %s record(s) deleted.
bg: %s записа(ите) е(са) изтрит(и).

note: %1$s:  index.missing_count | html %2$s:  index.index_count | html %3$s:  index.index_name | html
en: %s record(s) missing on a total of %s in index %s.
bg: %s запис(и) липсват общо %s в индекса %s.

note: %1$s:  report.total | html
en: %s records in file
bg: %s записи във файл

note: %1$s:  report.import_errors | html
en: %s records not staged because of MARC error
bg: %s записи не са поставени поради грешка в MARC

note: %1$s:  total | html
en: %s records parsed
bg: %s записи са анализирани

note: %1$s:  report.staged | html
en: %s records staged
bg: %s записи постановени

note: %1$s:  report.matched | html %2$s:  report.matcher_code | html
en: %s records with at least one match in catalog per matching rule &quot;%s&quot;
bg: %s записи с поне едно съвпадение в каталог по правило за съвпадение &quot;%s&quot;

note: %1$s:  total | html %2$s:  IF ( query_desc )
en: %s result(s) found %sfor
bg: %s намерен(и) резултат(и) %sза

note: %1$s:  total | html
en: %s result(s) found in catalog,
bg: %s резултат(и) намерен(и) в каталог,

note: %1$s:  breeding_count | html
en: %s result(s) found in reservoir
bg: %s резултат(и) намерен(и) в резервоара

note: %1$s:  count | html
en: %s shipments
bg: %s пратки

note: %1$s:  routinglists.count | html
en: %s subscription routing list
bg: %s списък за маршрутизиране на абонамент

note: %1$s:  routinglists.count | html
en: %s subscription routing lists
bg: %s списъци за маршрутизиране на абонаменти

note: A
en: %s subscription(s) are attached to this record. You must delete all subscriptions before deleting this record.
bg: %s абонамент(и) са прикрепени към този запис. Трябва да изтриете всички абонаменти, преди да изтриете записа.

note: %1$s:  cannotdelbiblio.subscriptions | html
en: %s subscription(s) attached.
bg: %s прикачени абонаменти.

note: For the first occurrence, %1$s:  books_loo.subscriptions | html
en: %s subscription(s) left
bg: %s оставени абонаменти

note: %1$s:  END
en: %s terms
bg: %s пъти

note: %1$s:  resul.used | html
en: %s times
bg: %s пъти

note: For the first occurrence, %1$s:  reserveloo.copies_to_buy | html
en: %s to order
bg: %s за поръчка

note: %1$s:  SEARCH_RESULT.${status_count} | html
en: %s unavailable:
bg: %s не е на разположение:

note: %1$s:  END %2$s:  CASE 'monthlength' %3$s:  IF st == subtype
en: %s weeks %s %s
bg: %s седмици %s %s

note: %1$s:  END
en: %s will expire before
bg: %s ще изтече преди

note: For the first occurrence, %1$s:  category.dateofbirthrequired | html
en: %s years
bg: %s години

note: %1$s:  END %2$s:  SWITCH where_is_memcached_config %3$s:  CASE 'config_only'
en: %s | Config read from: %s %s
bg: %s | Конфигурацията се чете от: %s %s

note: %1$s:  END %2$s:  IF time_zone.config != ''
en: %s | Config: %s
bg: %s | Конфигурация: %s

note: %1$s:  END %2$s:  IF time_zone.environment != ''
en: %s | Environment (TZ): %s
bg: %s | Заобикаляща среда (TZ): %s

note: %1$s:  IF managedby_patron.borrowernumber && logged_in_user.borrowernumber != managedby_patron.borrowernumber %2$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron=managedby_patron hide_patron_infos_if_needed=1 %3$s:  Branches.GetName( managedby_patron.branchcode ) | html %4$s:  managedby_patron.category.descrip
en: %s | Previously was %s %s (%s) %s
bg: %s | Преди това %s %s (%s) %s

note: %1$s:  END %2$s:  IF memcached_servers %3$s:  IF memcached_running and is_memcached_still_active
en: %s | Status: %s %s
bg: %s | Статус: %s %s

note: %1$s:  IF ( modify ) %2$s:  bibliotitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s%s &rsaquo; Modify subscription%sNew subscription%s &rsaquo; Serials &rsaquo; Koha
bg: %s%s &rsaquo; Редактиране на абонамент%sНов абонамент%s &rsaquo; Периодични издания &rsaquo; Коха

note: For the first occurrence, %1$s:  t.name | html %2$s:  IF t.is_shared %3$s:  END
en: %s%s (shared)%s
bg: %s%s ( споделен)%s

note: %1$s:  IF bookseller_filter %2$s:  bookseller_filter.name | html %3$s:  END
en: %s%s : %sLate orders
bg: %s%s : %sЗакъснели поръчки

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' biblio=reserveloo link = 1 %2$s:  IF ( reserveloo.author ) %3$s:  reserveloo.author | html %4$s:  END
en: %s%s by %s%s
bg: %s%s от %s%s

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' biblio = transfer.item.biblio link = 1 %2$s:  IF ( transfer.item.biblio.author ) %3$s:  transfer.item.biblio.author | html %4$s:  END %5$s:  IF ( transfer.item.effective_itemtype )
en: %s%s by %s%s %s (
bg: %s%s от %s%s %s (

note: %1$s:  END %2$s:  IF ( suggestion.place )
en: %s%s in
bg: %s %s в

note: For the first occurrence, %1$s:  END %2$s:  IF ( LibraryName ) %3$s:  LibraryName | html %4$s:  END
en: %s%s in %s Catalog%s.
bg: %s%s в %s Каталог%s.

note: For the first occurrence, %1$s:  IF ( batche.label_count == 1 ) %2$s:  batche.label_count | html %3$s:  ELSE %4$s:  batche.label_count | html %5$s:  END
en: %s%s single label%s%s single labels%s
bg: %s%s единичен етикет%s%s единични етикети%s

note: %1$s:  IF ( patron.phone ) %2$s:  patron.phone | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s%s%s(no phone number on file)%s
bg: %s%s%s(няма телефонен номер във файла)%s

note: %1$s:  IF ( patron.email ) %2$s:  patron.email | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s%s%s(no primary email on file)%s
bg: %s%s%s(няма основен имейл във файла)%s

note: For the first occurrence, %1$s:  IF (profile) %2$s:  profile | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s%s%s(none)%s
bg: %s%s%s(никой)%s

note: %1$s:  IF ( lastdate ) %2$s:  lastdate | $KohaDates %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s%s%sItem has no transfer record%s
bg: %s%s%sЕкземплярът няма запис за трансфер%s

note: %1$s:  IF Koha.Preference('URLLinkText') %2$s:  Koha.Preference('URLLinkText') | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s%s%sLink to resource%s
bg: %s%s%sВръзка към ресурс%s

note: For the first occurrence, %1$s:  IF ( template_id ) %2$s:  template_id | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s%s%sN/A%s
bg: %s%s%sНе е приложимо%s

note: %1$s:  IF ( loopro.title ) %2$s:  loopro.title | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s%s%sNO TITLE%s
bg: %s%s%sБЕЗ ЗАГЛАВИЕ%s

note: %1$s:  IF ( loopro.barcode ) %2$s:  loopro.barcode | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s%s%sNo barcode%s
bg: %s%s%sБез баркод%s

note: %1$s:  IF ( loopro.itemcallnumber ) %2$s:  loopro.itemcallnumber | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s%s%sNo call number%s
bg: %s%s%sБез сигнатура%s

note: %1$s:  IF ( slip ) %2$s:  slip | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s%s%sNo slip template found%s
bg: %s%s%sНе е намерен шаблон%s

note: %1$s:  IF ( slip ) %2$s:  slip | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s%s%sNo slip template found%s
bg: %s%s%sНе е намерен шаблон%s

note: %1$s:  IF page %2$s:  page.title | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s%s%sPage error%s
bg: %s%s%sГрешка в страницата%s

note: %1$s:  IF page %2$s:  page.title | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s%s%sPage error%s &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha
bg: %s%s%sГрешка в страницата%s &rsaquo; Инструменти &rsaquo; Коха

note: For the first occurrence, %1$s:  END %2$s:  IF limit_desc
en: %s%s&nbsp;with limit(s):
bg: %s%s&nbsp;с ограничение(я):

note: %1$s:  borrowers.$borrowernumber.surname | html %2$s:  IF ( borrowers.$borrowernumber.firstname ) %3$s:  borrowers.$borrowernumber.firstname | html %4$s:  END %5$s:  Categories.GetName( borrowers.$borrowernumber.categorycode ) | html %6$s:  Branches.GetName( borrowers.$borrowernumber.branchcode ) | 
en: %s%s, %s%s - %s (%s) (%s) - Requested on %s
bg: %s%s, %s%s - %s (%s) (%s) - Заявено на %s

note: For the first occurrence, %1$s:  suggestion.title | html %2$s:  IF ( suggestion.author ) %3$s:  suggestion.author | html %4$s:  END
en: %s%s, by %s%s
bg: %s%s, от %s%s

note: %1$s:  s.title | html %2$s:  IF ( s.author ) %3$s:  s.author | html %4$s:  END
en: %s%s, by %s%s
bg: %s%s, от %s%s

note: %1$s:  END %2$s:  IF ( suggestion.publishercode ) %3$s:  suggestion.publishercode | html %4$s:  END %5$s:  IF ( suggestion.publicationyear )
en: %s%s; Published by %s %s%s in
bg: %s%s; Публикувано от %s %s%s през

note: %1$s:  IF op == 'add_form' %2$s:  IF currency %3$s:  currency.currency | html %4$s:  ELSE %5$s:  END %6$s:  END %7$s:  IF op == 'delete_confirm' %8$s:  currency.currency | html %9$s:  END %10$s:  IF op == 'list' %11$s:  END
en: %s%sModify currency '%s'%sNew currency%s%s %sConfirm deletion of currency '%s'%s %sCurrencies%s &rsaquo; Currencies &amp; Exchange rates &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
bg: %s%sПромяна на валута '%s'%sНова валута%s%s %sПотвърдете изтриването на валута '%s'%s %sВалути%s &rsaquo; Валути &amp; Валутни курсове &rsaquo; Администриране &rsaquo; Коха

note: %1$s:  IF op == 'add_form' %2$s:  IF ( budget_id ) %3$s:  IF ( budget_name ) %4$s:  budget_name | html %5$s:  END %6$s:  ELSE %7$s:  END %8$s:  END
en: %s%sModify fund%s '%s'%s%sAdd fund%s &rsaquo;%s Funds &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
bg: %s%sПромяна на фонда%s '%s'%s%sДобавете фонд%s &rsaquo;%s Финансови средства &rsaquo; Администриране &rsaquo; Коха

note: %1$s:  IF ( suggestion.copyrightdate ) %2$s:  suggestion.copyrightdate | html %3$s:  END %4$s:  IF ( suggestion.volumedesc )
en: %s&copy; %s %s %s; Volume:
bg: %s&copy; %s %s %s; Том:

note: %1$s:  IF ( suggestion.copyrightdate ) %2$s:  suggestion.copyrightdate | html %3$s:  END %4$s:  IF ( suggestion.volumedesc )
en: %s&copy; %s %s %svolume:
bg: %s&copy; %s %s %sтом:

note: %1$s:  IF RECALLED.item %2$s:  RECALLED.item.barcode | html %3$s:  END
en: %s(%s)%s has been recalled by
bg: %s(%s)%s искане за връщане за

note: %1$s:  IF ( dateformat == "us" ) %2$s:  ELSIF ( dateformat == "metric" ) %3$s:  ELSIF ( dateformat == "dmydot" ) %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: %s(MM/DD/YYYY)%s(DD/MM/YYYY)%s(DD.MM.YYYY)%s(YYYY-MM-DD)%s
bg: %s(ММ/ДД/ГГГГ)%s(ДД/ММ/ГГГГ)%s(ДД.ММ.ГГГГ)%s(ГГГГГ-ММ-ДД)%s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s(deleted patron)%s
bg: %s(изтрит читател)%s

note: %1$s:  IF (invoiceincgst == 1) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s(tax inc.)%s(tax exc.)%s
bg: %s(с включен данък)%s(без данък)%s

note: For the first occurrence, %1$s:  IF (listincgst == 1) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s(tax inclusive)%s(tax exclusive)%s
bg: %s(с включен данък)%s(без данък)%s

note: %1$s:  IF hold.desk_name %2$s:  hold.desk_name | html %3$s:  END %4$s:  hold.waiting_date | $KohaDates %5$s: - ELSIF (hold.intransit) -
en: %s, %s,%s since %s %s Item being transferred to
bg: %s, %s,%s от %s %s Екземпляра се предава в

note: %1$s:  IF ( itemnumber ) %2$s:  itemnumber | html %3$s:  END
en: %s, Item number: %s%s
bg: %s номер на екземпляр: %s%s

note: %1$s:  IF ( item.biblio.author ) %2$s:  item.biblio.author | html %3$s:  END
en: %s, by %s%s
bg: %s, от %s%s

note: %1$s:  IF ( item.author ) %2$s:  item.author | html %3$s:  END %4$s:  IF ( item.itemnotes )
en: %s, by %s%s%s-
bg: %s, от %s%s%s-

note: %1$s:  IF ( nopermission ) %2$s:  END %3$s:  IF ( timed_out ) %4$s:  END %5$s:  IF ( different_ip ) %6$s:  END %7$s:  IF ( invalid_username_or_password ) %8$s:  END %9$s:  IF ( loginprompt ) %10$s:  END
en: %sAccess denied%s %sSession timed out%s %sIP address change%s %sInvalid username or password%s %sLog in to the Koha web installer%s &rsaquo; Koha
bg: %sОтказан достъп до%s %sВремето на сесията изтече%s %sПроменен IP-адрес%s %sГрешно потребителско име или парола%s %sВлезте в уеб инсталатора на Koha%s &rsaquo; Koha

note: %1$s:  IF ( do_it ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sAcquisitions statistics &rsaquo; Results%sAcquisitions statistics%s &rsaquo; Reports &rsaquo; Koha
bg: %sКомплектуване статистика &rsaquo; Резултати%sКомплектуване статистика%s &rsaquo; Отчети &rsaquo; Коха

note: For the first occurrence, %1$s:  IF ( active ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sActive%sInactive%s
bg: %sАктивен%sПасивен%s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %sAdd a new subscription%s (
bg: %sДобавяне на нов абонамент%s (

note: %1$s:  IF rule.add %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sAdd%sSkip%s
bg: %sДобавяне%sПропускане%s

note: %1$s:  IF rule.append %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sAppend%sSkip%s
bg: %sПрибавяне%sПропускане%s

note: %1$s:  IF ( status ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sApproved comments%sComments awaiting moderation%s &rsaquo; Comments &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha
bg: %sОдобрени коментари%sКоментари в очакване%s &rsaquo; Коментари &rsaquo; Инструменти &rsaquo; Коха

note: %1$s:  IF ( record_type == 'auth' ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sAuthority records%sBibliographic records%s
bg: %sКласификатори записи%sБиблиографски запис%s

note: %1$s:  IF ( batch_lis.record_type == 'auth' ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sAuthority%sBibliographic%s
bg: %sКласификатор%sБиблиографски%s

note: %1$s:  IF ( del ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sBatch item deletion%sBatch item modification%s &rsaquo; Cataloging &rsaquo; Koha
bg: %sИзтриване на група екземпляри%sРедактиране на група екземпляри%s &rsaquo; Каталогизиране &rsaquo; Коха

note: %1$s:  IF ( do_it ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sCash register statistics &rsaquo; Results%sCash register statistics%s &rsaquo; Reports &rsaquo; Koha
bg: %sКасов апарат статистика &rsaquo; Резултати%sКасов апарат статистика%s &rsaquo; Отчети &rsaquo; Коха

note: %1$s:  IF ( do_it ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sCatalog statistics &rsaquo; Results%sCatalog statistics%s &rsaquo; Reports &rsaquo; Koha
bg: %sКаталог статистикаs &rsaquo; Резултати%s Каталог статистикаs%s &rsaquo; Отчети &rsaquo; Коха

note: %1$s:  IF humanbranch %2$s:  Branches.GetName( humanbranch ) | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %sCheckout, hold policy by patron category for %s%sDefault checkout, hold policy by patron category%s
bg: %sПравила за заемане и резервации за категория читател за%s%sПравила по подразбиране за заемане и резервации за категория читател%s

note: For the first occurrence, %1$s:  IF ar.format == 'PHOTOCOPY' %2$s:  ELSIF ar.format == 'SCAN' %3$s:  END
en: %sCopy%sScan%s
bg: %sКопиране%sСканиране%s

note: %1$s:  IF (errcode==1)
en: %sCould not create a new list. Please check the name.
bg: %sНе можа да се създаде нов списък. Моля, проверете името.

note: %1$s:  IF ( op ) %2$s:  ELSE %3$s:  END %4$s:  title | html
en: %sCreate routing list%sEdit routing list%s &rsaquo; %s &rsaquo; Serials &rsaquo; Koha
bg: %sСъздайте списък направления%sРедактирайте списък направления%s &rsaquo; %s &rsaquo; Периодични издания &rsaquo; Коха

note: %1$s:  IF rule.delete %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sDelete%sSkip%s
bg: %sИзтриване%sПропускане%s

note: %1$s:  UNLESS blocking_error %2$s:  patron.firstname | html %3$s:  patron.surname | html %4$s:  patron.cardnumber | html %5$s:  END
en: %sDischarge for %s %s (%s)%s &rsaquo; Patrons &rsaquo; Koha
bg: %sСправка за %s %s (%s)%s &rsaquo; Читатели &rsaquo; Koha

note: %1$s:  IF transfer.item.onloan %2$s:  transfer.item.onloan | $KohaDates %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %sDue %s%sOn shelf%s
bg: %sВръщане %s%sПо рафтове%s

note: %1$s:  IF ( errornonewitem )
en: %sERROR: Unable to create the new item.
bg: %sГРЕШКА: Не може да се създаде новия екземпляр.

note: %1$s:  IF ( errornomodbiblio ) %2$s:  END %3$s:  IF ( errornohostitemnumber ) %4$s:  END
en: %sERROR: Unable to modify the bibliographic record.%s %sERROR: Unable to get the item number from this barcode.%s
bg: %sГРЕШКА: Не може да бъде променен библиографският запис.%s %sГРЕШКА: Не може да се получи екземплярен номер за този баркод.%s

note: %1$s:  IF batch_id %2$s:  batch_id | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %sEdit (%s)%sNew%s &rsaquo; Batches &rsaquo; Patron card creator &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha
bg: %sРедактиране (%s)%sНов%s &rsaquo; Групи &rsaquo; Създател на читателски карти &rsaquo;Инструменти &rsaquo; Коха

note: %1$s:  IF ( layout_id ) %2$s:  layout_id | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %sEdit (%s)%sNew%s &rsaquo; Layout &rsaquo; Patron card creator &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha
bg: %sРедактиране (%s)%sНов%s &rsaquo; Етикети &rsaquo; Създател на читателски карти &rsaquo; Инструменти &rsaquo; Коха

note: %1$s:  IF ( profile_id ) %2$s:  profile_id | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %sEdit (%s)%sNew%s &rsaquo; Profiles &rsaquo; Patron card creator &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha
bg: %sРедактиране (%s)%sНов%s &rsaquo; Профили &rsaquo; Създател на читателски карти &rsaquo; Инструменти &rsaquo; Коха

note: %1$s:  IF (template_id) %2$s:  template_id | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %sEdit (%s)%sNew%s &rsaquo; Templates &rsaquo; Patron card creator &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha
bg: %sРедактиране (%s)%sНов%s &rsaquo; Шаблони&rsaquo; Създател на читателски карти &rsaquo; Инструменти &rsaquo; Коха

note: %1$s:  IF course_id %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sEdit course%sCreate course%s
bg: %sРедактиране на курса%sСъздайте курс%s

note: %1$s:  IF batch_id %2$s:  batch_id | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %sEdit label batch (%s)%sNew label batch%s&rsaquo; Batches &rsaquo; Label creator &rsaquo; Cataloging &rsaquo; Koha
bg: %sГрупово редактиране на етикети (%s)%sНова група етикети%s&rsaquo; Групи &rsaquo; Създател на етикети &rsaquo; Каталогизиране &rsaquo; Коха

note: %1$s:  IF ( layout_id ) %2$s:  layout_id | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %sEdit label layout %s %s New label layout %s &rsaquo; Layouts &rsaquo; Label creator &rsaquo; Cataloging &rsaquo; Koha
bg: %sРедактиране на оформлението на етикета %s %s Ново оформление на етикета %s &rsaquo; Етикети &rsaquo; Създател на етикети &rsaquo; Каталогизиране &rsaquo; Koha

note: %1$s:  IF ( template_id ) %2$s:  template_id | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %sEdit label template %s %s New label template %s &rsaquo; Templates &rsaquo; Label creator &rsaquo; Cataloging &rsaquo; Koha
bg: %sРедактиране на шаблон на етикет %s %s Нов шаблон на етикет %s &rsaquo; Шаблони &rsaquo; Създател на етикети &rsaquo; Каталогизиране &rsaquo; Коха

note: %1$s:  IF ( profile_id ) %2$s:  profile_id | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %sEdit printer profile %s %s New printer profile %s &rsaquo; Profiles &rsaquo; Label creator &rsaquo; Cataloging &rsaquo; Koha
bg: %sРедактиране на профил на принтер %s %s Нов профил на принтер %s &rsaquo; Профили &rsaquo; Създател на етикети &rsaquo; Каталогизиране &rsaquo; Коха

note: %1$s:  IF is_edit || course_reserve %2$s:  ELSE %3$s:  END %4$s:  course.course_name | html
en: %sEdit reserve%sAdd reserves%s &rsaquo; %s &rsaquo; Course reserves &rsaquo; Koha
bg: %sРедактиране на резерв%sДобавяне на резерви%s &rsaquo; %s &rsaquo; Резерви за курс &rsaquo; Коха

note: %1$s:  IF (template_id) %2$s:  ELSE %3$s:  END %4$s:  IF (template_id) %5$s:  template_id | html %6$s:  END
en: %sEdit%sCreate%s patron card template%s (%s)%s
bg: %sРедактиране%sСъздаване%s шаблон за читателска карта%s (%s)%s

note: %1$s:  IF ( layout_id ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sEdit%sCreate%s patron card text layout
bg: %sРедактиране%sСъздаване%s оформление на текста на читателска карта

note: %1$s:  IF (profile_id) %2$s:  ELSE %3$s:  END %4$s:  IF (profile_id) %5$s:  profile_id | html %6$s:  END
en: %sEdit%sCreate%s printer profile%s (%s)%s
bg: %sРедактиране%sСъздаване%s профил на принтер%s (%s)%s

note: %1$s:  IF ( biblionumber ) %2$s:  title | html %3$s:  biblionumber | html %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: %sEditing %s (Record number %s)%sAdd MARC record%s &rsaquo; Cataloging &rsaquo; Koha
bg: %sРедактиране %s (Запис номер %s)%sДобавете MARC запис%s &rsaquo; Каталози &rsaquo; Коха

note: For the first occurrence, %1$s:  IF (basketgroup.freedeliveryplace) %2$s:  ELSE %3$s:  Branches.GetName( basketgroup.deliveryplace ) | html %4$s:  END
en: %sFree delivery place%s%s%s
bg: %sБезплатно място за доставка%s%s%s

note: %1$s: - BLOCK - %2$s:  sep | html %3$s:  sep | html %4$s:  sep | html %5$s:  sep | html %6$s:  sep | html %7$s:  sep | html %8$s:  sep | html %9$s:  sep | html %10$s:  sep | html %11$s:  sep | html %12$s:  sep | html %13$s:  sep | html %14$s:  sep | html %15$s:  sep | html %16$s:  sep | html %17$s: 
en: %sFund%s"Basket num"%s"Basket name"%s"Authorised by"%s"Biblio number"%sTitle%sCurrency%s"Vendor price"%sRRP%s"Budgeted cost"%sQuantity%s"Total RRP"%s"Total cost"%s"Entry date"%s"Date received"%s"Internal note"%s"Vendor note"%s
bg: %sФонд%s"Номер на кошницата"%s"Име на кошницата"%s"Оторизиран от"%s"Библиографски номер"%sЗаглавие%sВалута%s"Цена на доставчика"%sRRP данък%s"Бюджетни разходи"%sКоличество%s"Общо RRP данък"%s"Общи разходи"%s"Дата на придобиване"%s"Дата на получаване"%s"Вътрешна бележка"%s"Бележка на доставчика"%s

note: %1$s:  IF category.hidelostitems %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sHidden by default%sShown%s
bg: %sСкрито по подразбиране%sПоказано%s

note: %1$s:  IF ( category.hidelostitems ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sHidden%sShown%s
bg: %sСкрито%sПоказано%s

note: %1$s:  BLOCK subject %2$s:  END
en: %sHold:%s
bg: %sРезервация:%s

note: %1$s:  IF humanbranch %2$s:  Branches.GetName( humanbranch ) | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %sHolds policy by item type for %s%sDefault holds policy by item type%s
bg: %sПравила за резервации за вид библиотечен документ за %s%sПравила по подразбиране за резервации за вид библиотечен документ%s

note: %1$s:  IF biblio.item_error %2$s:  END %3$s:  FOREACH item IN biblio.iteminfos
en: %sItem records could not be processed because the number of item fields was uneven.%s %s
bg: %sЗаписите на библиотечните документи не може да бъдат обработени, тъй като броят на полетата е различен.%s %s

note: %1$s: - BLOCK - %2$s:  sep | html %3$s:  sep | html %4$s:  sep | html %5$s:  sep | html %6$s:  sep | html %7$s:  sep | html %8$s:  sep |html %9$s:  sep | html %10$s:  sep | html %11$s:  sep | html %12$s:  sep | html %13$s: - END -
en: %sManager name%sPatron cardnumber%sPatron name%sTransaction library%sTransaction date%sUpdated%sTransaction type%sNotes%sAmount%sTitle%sBarcode%sItem type%s
bg: %sИме на мениджър%sЧитателска карта%sЧитател%sБиблиотека%sДата на транзакцията%sАктуализиран%sВид транзакция%sБележки%sКоличество%sЗаглавие%sБаркод%sВид библиотечен документ%s

note: %1$s:  IF credit_type.can_be_added_manually %2$s:  END
en: %sManual credit%s
bg: %sРъчен кредит%s

note: %1$s:  IF ( modify ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sModify %sAdd %s a system preference
bg: %sПромяна %sДобави %s системна настройка

note: %1$s:  IF ( authid ) %2$s:  authid | html %3$s:  authtypetext | html %4$s:  ELSE %5$s:  authtypetext | html %6$s:  END
en: %sModify authority #%s (%s)%sAdding authority (%s)%s &rsaquo; Authorities &rsaquo; Koha
bg: %sПромяна на класификатор #%s (%s)%sДобавяне на класификатор (%s)%s &rsaquo; Класификатори &rsaquo; Koha

note: %1$s:  IF cash_register %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sModify cash register%sAdd new cash register%s
bg: %sПромяна на касов апарат%sДобавете касов апарат%s

note: %1$s:  IF framework %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sModify framework text%sAdd framework%s
bg: %sПромяна на рамка текст%sДобави рамка%s

note: %1$s:  IF library %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sModify library%sNew library%s
bg: %sПромяна на библиотека%sНова библиотека%s

note: %1$s:  IF ( modify ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sModify notice%sAdd notice%s
bg: %sПромяна на известие%sДобавете известие%s

note: %1$s:  IF ( ordernumber ) %2$s:  ordernumber | html %3$s:  ELSE %4$s:  END %5$s:  basketno | html
en: %sModify order details (line #%s)%sNew order%s &rsaquo; Basket %s &rsaquo; Acquisitions &rsaquo; Koha
bg: %sПромяна на информацията за поръчка (ред #%s)%sНова поръчка%s &rsaquo; Кошница за поръчки %s &rsaquo; Комплектуване &rsaquo; Коха

note: %1$s:  IF quote %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sModify quote%sNew quote%s
bg: %sПромяна на цитат%sНов цитат%s

note: %1$s:  IF ( heading_modify_tag_p ) %2$s:  END %3$s:  IF ( heading_add_tag_p ) %4$s:  END
en: %sModify tag%s %sNew tag%s
bg: %sПромяна на маркер%s %sНов маркер%s

note: %1$s:  UNLESS ( basketno ) %2$s:  END %3$s:  basketname | html %4$s:  basketno | html
en: %sNew %sBasket %s (%s) for
bg: %sНова %sКошница за поръчки %s (%s) за

note: %1$s:  UNLESS ( basketno ) %2$s:  END %3$s:  basketname | html %4$s:  basketno | html %5$s:  booksellername | html
en: %sNew %sBasket %s (%s) for %s &rsaquo; Acquisitions &rsaquo; Koha
bg: %sНова %sКошница за поръчки %s (%s) за %s &rsaquo; Комплектуване &rsaquo; Коха

note: %1$s:  IF record.permanent %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sNo%sYes%s
bg: %sНе%sДа%s

note: %1$s:  IF ( opsearch ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sOrder from external source%sSearch results &rsaquo; Acquisitions &rsaquo; Order from external source%s &rsaquo; Koha
bg: %sПоръчка от външен източник%sПоръчка от външен източник &rsaquo; Резултати от търсенето%s &rsaquo; Комплектуване &rsaquo; Коха

note: %1$s:  IF ( order_loop ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sOrders search &rsaquo; Search results%sOrder search%s &rsaquo; Acquisitions &rsaquo; Koha
bg: %sТърсене на поръчки & rsaquo; резултати от търсенето%sТърсене на поръчка%s &rsaquo; Комплектуване &rsaquo; Коха

note: %1$s:  IF ( booksellername ) %2$s:  booksellername | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %sOrders with uncertain prices for vendor %s%sOrders with uncertain prices%s &rsaquo; Acquisitions &rsaquo; Koha
bg: %sПоръчки с неуточнени цени на доставчици %s%sПоръчки с неуточнени цени%s &rsaquo; Комплектуване &rsaquo; Коха

note: %1$s:  IF ( issue.overdue ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sOverdue!%s&nbsp;%s
bg: %sПросрочени!%s&nbsp;%s

note: %1$s: - BLOCK subject - %2$s: - END -
en: %sOverdue:%s
bg: %sПросрочени:%s

note: %1$s:  IF ( newpassword ) %2$s:  ELSE %3$s:  patron.surname | html %4$s:  patron.firstname | html %5$s:  END
en: %sPassword updated %sUpdate password for %s, %s%s &rsaquo; Patrons &rsaquo; Koha
bg: %sАктуализация на парола %sАктуализация на парола за %s, %s%s &rsaquo; Читатели &rsaquo; Коха

note: %1$s:  IF ( do_it ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sPatrons statistics &rsaquo; Results%sPatrons statistics%s &rsaquo; Reports &rsaquo; Koha
bg: %sЧитатели статистика &rsaquo; Резултати%sЧитатели статистика%s &rsaquo; Отчети &rsaquo; Коха

note: %1$s:  IF rule.remove %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sRemove%sSkip%s
bg: %sПремахване%sПропускане%s

note: %1$s:  IF ( searchdesc ) %2$s:  IF ( query_desc ) %3$s:  query_desc | html %4$s:  END %5$s:  IF ( limit_desc ) %6$s:  limit_desc | html %7$s:  END %8$s:  ELSE %9$s:  END
en: %sResults of search %sfor '%s'%s%s&nbsp;with limit(s):&nbsp;'%s'%s%sYou did not specify any search criteria%s &rsaquo; Catalog &rsaquo; Koha
bg: %sРезултати от търсенето %sза '%s'%s%s&nbsp;with limit(s):&nbsp;'%s'%s %sНе сте посочили критерии за търсене.%s &rsaquo; Каталог &rsaquo; Коха

note: INPUT type=button
en: %sRevert transit status%sRevert waiting status%s
bg: %sВъзстановяване на състоянието 'в движение'%sВъзстановяване на състоянието 'в очакване'%s

note: For the first occurrence, %1$s:  IF ( do_it ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sReview%sReview tags%s &rsaquo; Tags &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha
bg: %sПреглед%sПреглед на маркери%s &rsaquo; Маркери &rsaquo; Инструменти &rsaquo; Коха

note: %1$s:  IF chargeperiod_charge_at %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sStart of interval%sEnd of interval%s
bg: %sНачало на интервала%sКрай на интервала%s

note: %1$s:  IF errors.empty_upload %2$s:  END %3$s:  IF errors.no_file %4$s:  END
en: %sThe file you are attempting to upload has no contents.%s %sYou did not select a file to upload.%s
bg: %sФайлът, който се опитвате да качите е празен.%s %sНе сте избрали файл за качване.%s

note: %1$s:  IF errors.empty_upload %2$s:  END %3$s:  IF errors.no_file %4$s:  END %5$s:  IF errors.invalid_parameter %6$s:  END
en: %sThe file you are attempting to upload has no contents.%s %sYou did not select a file to upload.%s %sInvalid or missing script parameter.%s
bg: %sФайлът, който се опитвате да качите е празен.%s %sНе сте избрали файл за качване.%s %sНевалиден или липсващ параметър на скрипта.%s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %sThere are no received orders.%s
bg: %sНяма получени поръчки.%s

note: %1$s:  CASE 'cannot_see_patron_infos' %2$s:  CASE 'unknown_biblio'
en: %sThis account cannot view requested patron information. %s
bg: %sТози акаунт не може да прегледа исканата информация за читателя. %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %sThis record has no items.%s
bg: %sТози запис няма библиотечен документ.%s

note: %1$s:  IF TwoFA_prompt %2$s:  END %3$s:  IF TwoFA_setup %4$s:  END %5$s:  IF ( loginprompt ) %6$s:  END %7$s:  IF too_many_login_attempts %8$s:  ELSIF invalid_username_or_password %9$s:  END %10$s:  IF ( different_ip ) %11$s:  END %12$s:  IF ( timed_out ) %13$s:  END %14$s:  IF ( nopermission ) %15$
en: %sTwo-factor authentication%s %sTwo-factor authentication setup%s %sLog in to Koha%s %sThis account has been locked. %sInvalid username or password%s %sIP address change%s %sSession timed out%s %sAccess denied%s %sError authenticating in external provider%s &rsaquo; Koha
bg: %sДвуфакторно удостоверяване%s %sНастройка на двуфакторно удостоверяване%s %sВлезте в системата%s %sТози акаунт е заключен. %sНевалидно потребителско име или парола%s %sПромяна на IP адреса%s %sВремето за изчакване на сесията%s %sДостъпът е отказан%s %sГрешка при удостоверяване на външен доставчик%s &rsaquo; Коха

note: For the first occurrence, %1$s:  IF currency.archived %2$s:  END
en: %sYes%s
bg: %sДа%s

note: %1$s:  IF restriction.is_default %2$s:  END
en: %sYes%s
bg: %sДа%s

note: For the first occurrence, %1$s:  IF ( itemtype.notforloan ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sYes%s&nbsp;%s
bg: %sДа%s&nbsp;%s

note: For the first occurrence, %1$s:  IF is_standing %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sYes%sNo%s
bg: %sДа%sНе%s

note: For the first occurrence, %1$s:  IF field.searchable %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sYes%sNo%s
bg: %sДа%sНе%s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %sa list:%s
bg: %sсписък:%s

note: %1$s:  IF ( issn ) %2$s:  END %3$s:  END %4$s:  IF ( issn )
en: %sand %s %s %s with ISSN matching
bg: %sи %s %s %s с ISSN съвпадение

note: %1$s:  IF ( loopro.branch ) %2$s:  Branches.GetName( loopro.branch ) | html %3$s:  END
en: %sat %s%s
bg: %sпри %s%s

note: %1$s:  PROCESS selectoptionopen value='b'
en: %sb - Later heading
bg: %sb - По-предишно заглавие

note: %1$s:  PROCESS selectoptionopen value='b'
en: %sb = later name
bg: %sb = Друго име

note: %1$s:  IF ( result_se.author ) %2$s:  result_se.author | html %3$s:  END %4$s:  result_se.itemtype | html %5$s:  IF ( result_se.publishercode ) %6$s:  result_se.publishercode | html %7$s:  END %8$s:  IF ( result_se.place ) %9$s:  result_se.place | html %10$s:  END %11$s:  IF ( result_se.copyrightdat
en: %sby %s%s [%s], %s%s %s%s%s %s%s%s, %s%s%s%s%s,
bg: %sот %s%s [%s], %s%s %s%s%s %s%s%s, %s%s%s%s%s,

note: %1$s:  PROCESS selectoptionopen value='c'
en: %sc = official name
bg: %sc = официално име

note: %1$s:  PROCESS selectoptionopen value='d'
en: %sd - Acronym
bg: %sd - Акроним

note: %1$s:  PROCESS selectoptionopen value='d'
en: %sd = acronym / initial / abbreviation
bg: %sd = акроним / инициали / съкращение

note: %1$s:  PROCESS selectoptionopen value='e'
en: %se = pseudonym
bg: %se = псевдоним

note: %1$s:  PROCESS selectoptionopen value='f'
en: %sf - Musical composition
bg: %sf - Музикална композиция

note: %1$s:  PROCESS selectoptionopen value='f'
en: %sf = real name
bg: %sf = истинско име

note: %1$s:  PROCESS selectoptionopen value='g'
en: %sg - Broader term
bg: %sg - По-широк термин

note: %1$s:  PROCESS selectoptionopen value='g'
en: %sg = broader term or name
bg: %sg = по-широк термин или име

note: %1$s:  PROCESS selectoptionopen value='h'
en: %sh - Narrower term
bg: %sh - По-тесен термин

note: %1$s:  PROCESS selectoptionopen value='h'
en: %sh = narrower term or name
bg: %sh = по-тесен термин или име

note: %1$s:  PROCESS selectoptionopen value='i'
en: %si - Reference instruction phrase in subfield $i
bg: %si - Справочна фраза с инструкции в подполе $i

note: %1$s:  PROCESS selectoptionopen value='i'
en: %si = name in religion
bg: %si = религиозно име

note: %1$s:  PROCESS selectoptionopen value='j'
en: %sj = married name
bg: %sj = име след брака

note: %1$s:  PROCESS selectoptionopen value='k'
en: %sk = name before marriage
bg: %sk = моминско име

note: %1$s:  PROCESS selectoptionopen value='l'
en: %sl = shared pseudonym
bg: %sl = споделен псевдоним

note: %1$s:  PROCESS selectoptionopen value='m'
en: %sm = secular name
bg: %s = светско име

note: %1$s:  PROCESS selectoptionopen value='n'
en: %sn - Not applicable
bg: %sn - Не е приложимо

note: %1$s:  PROCESS selectoptionopen value='n'
en: %sn = different rule form of a name
bg: %sn = правило за различна форма на име

note: %1$s:  PROCESS selectoptionopen value='o'
en: %so = attributed name / conventional title of a work
bg: %so = приписано име / конвенционално заглавие на произведение

note: %1$s:  PROCESS selectoptionopen value='r'
en: %sr - Relationship designation in $i or $4
bg: %sr - Обозначение на връзката в $i или $4

note: %1$s:  PROCESS selectoptionopen value='t'
en: %st - Immediate parent body
bg: %st - Източник тяло

note: %1$s:  PROCESS selectoptionopen value='x'
en: %sx = not applicable
bg: %sx = не е приложимо

note: %1$s:  PROCESS selectoptionopen value='z'
en: %sz = other
bg: %sz = друго

en: &#1041;&#1098;&#1083;&#1075;&#1072;&#1088;&#1089;&#1082;&#1080; (Bulgarian) Radoslav Kolev
bg: &#1041;&#1098;&#1083;&#1075;&#1072;&#1088;&#1089;&#1082;&#1080; (Български) Илиян Дамянов

en: &lt;&lt; Back to suggestions
bg: &lt;&lt; Обратно към предложения

en: &lt;&lt; Previous
bg: &lt;&lt; Предишен

en: &lt;a href="[856u]"&gt;open site&lt;/a&gt;
bg: &lt;a href="[856u]"&gt;отворен сайт&lt;/a&gt;

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Author as phrase
bg: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Автор като фраза

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Call number
bg: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Сигнатура

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Conference name
bg: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Название на конференция

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Conference name as phrase
bg: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Название на конференция като фраза

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Corporate name
bg: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Име на организация

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Corporate name as phrase
bg: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Име на организация като фраза

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Keyword as phrase
bg: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Ключови думи като фраза

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Personal name
bg: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Лично име

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Personal name as phrase
bg: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Лично име като фраза

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Series title
bg: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Заглавие на серията

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Subject and broader terms
bg: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Тема и по-широки термини

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Subject and narrower terms
bg: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Тема и по-тесни термини

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Subject and related terms
bg: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Тема и сродни термини

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Subject as phrase
bg: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Предмет като фраза

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Title as phrase
bg: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Заглавие като фраза

note: %1$s:  IF limits.$year_limit_key.defined %2$s:  limits.delete(year_limit_key) %3$s:  END
en: &nbsp;&nbsp;(format: yyyy-yyyy) %s %s %s
bg: &nbsp;&nbsp;(формат: гггг-гггг) %s %s %s

en: &nbsp;Show inactive funds:
bg: &nbsp;Покажи неактивни фондове:

en: &nbsp;Show inactive:
bg: &nbsp;Покажи неактивни фондове:

note: %1$s:  test_term | html
en: &quot;%s&quot; is neither permitted nor prohibited.
bg: &quot;%s&quot; не е нито разрешено, нито забранено.

note: %1$s:  test_term | html
en: &quot;%s&quot; is permitted.
bg: &quot;%s&quot; е разрешено.

note: %1$s:  test_term | html
en: &quot;%s&quot; is prohibited.
bg: &quot;%s&quot; е забранено.

en: &quot;STARTDATE:January 1, 2010&quot;,&quot;TRACK:Day&quot;
bg: &quot;НАЧАЛО: 1 януари 2010 г.&quot;,&quot;TRACK:Ден&quot;

note: %1$s:  biblio.title | html
en: &rsaquo; Confirm recalls on %s
bg: &rsaquo; Потвърдете искане за връщане на %s

en: &rsaquo; Mana Knowledge Base report search results
bg: &rsaquo; Резултати от търсенето в базата знания на Mana

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc'
en: &rsaquo; Recalls history for %s
bg: &rsaquo; История за искания за връщане за %s

en: 'password' should be stored in plaintext, and will be converted to a Bcrypt hash (if your passwords are already encrypted, talk to your system administrator about options). Passwords will not be updated on overwrite unless replace passwords option is checked.
bg: 'паролата' трябва да се съхранява в не кодиран текст и ще бъде преобразувана в Bcrypt хеш (ако вашите пароли вече са шифровани, говорете със системния си администратор за опции). Паролите няма да се актуализират при презаписване, освен ако не е отменена опцията за замяна на паролите.

note: %1$s:  dropboxdate | $KohaDates with_hours => 1
en: ( Effective checkin date is %s )
bg: ( Ефективната дата за ВРЪЩАНЕ е %s )

note: %1$s:  m.data.items_count | html
en: (%s items).
bg: (%s екземпляри).

note: %1$s:  m.data.patrons_count | html %2$s:  m.data.items_count | html
en: (%s patrons and %s items).
bg: (%s читатели и %s екземпляри).

note: %1$s:  m.data.patrons_count | html
en: (%s patrons).
bg: (%s читатели).

note: %1$s:  rescardnumber | html %2$s:  Branches.GetName( resbranchcode ) | html
en: (%s) and being transferred to %s
bg: (%s) и предадени на %s

note: %1$s:  rescardnumber | html %2$s:  Branches.GetName( resbranchcode ) | html
en: (%s) at %s
bg: (%s) на %s

note: For the first occurrence, %1$s:  rescardnumber | html %2$s:  Branches.GetName( resbranchcode ) | html %3$s:  reswaitingdate | $KohaDates
en: (%s) at %s since %s
bg: (%s) на %s от %s

note: %1$s:  message.barcode | html
en: (%s) for
bg: (%s) за

note: %1$s:  message.barcode | html
en: (%s) from
bg: (%s) от

note: %1$s:  getBarcodeMessageIteminfo | html
en: (%s) has been on hold for
bg: %s) резервирано за

note: For the first occurrence, %1$s:  getBarcodeMessageIteminfo | html
en: (%s) has been waiting for
bg: (%s) в очакване за

note: %1$s:  getBarcodeMessageIteminfo | html
en: (%s) is being processed for
bg: (%s) обработени за

note: %1$s:  getBarcodeMessageIteminfo | html
en: (%s) is checked out to
bg: (%s) е заета до

note: %1$s:  getBarcodeMessageIteminfo | html
en: (%s) is currently checked out to this patron. Renew?
bg: (%s) в момента е заета от този читател. Презаписване?

note: %1$s:  getBarcodeMessageIteminfo | html
en: (%s) is on hold for
bg: (%s) iе резервиран за

note: %1$s:  message.barcode | html
en: (%s) to
bg: (%s) до

note: For the first occurrence, %1$s:  ItemTypes.GetDescription( w.item.effective_itemtype ) | html %2$s:  IF ( w.biblio.author ) %3$s:  w.biblio.author | html %4$s:  END %5$s:  IF ( w.item.itemcallnumber ) %6$s:  w.item.itemcallnumber | html %7$s:  END
en: (%s), %s by %s %s %s [%s] %s
bg: (%s), %s от %s %s %s [%s] %s

note: %1$s:  issued_cardnumber | html %2$s:  IF CAN_user_circulate_force_checkout %3$s:  END
en: (%s). %s Check in and check out? %s
bg: (%s). %s Връщане или заемане? %s

en: (Accruing)
bg: (Начисляване)

en: (Acronym)
bg: (Акроним)

en: (All libraries)
bg: (Всички библиотеки)

note: %1$s:  field.authorised_value_category | html
en: (Authorised values for %s)
bg: (Константни стойности за %s)

en: (Broader heading)
bg: (По-широко термин)

en: (Cancelled)
bg: (Изтрит)

note: %1$s:  budget_period_description | html %2$s:  bookfund | html
en: (Current: %s - %s)
bg: (Текущо: %s - %s)

en: (Earlier heading)
bg: (Предишно заглавие)

en: (Error)
bg: (Грешка)

en: (Example: "001,245ab,600")
bg: (Пример: "001,245ab,600")

en: (Filtered.
bg: (Филтриран.

en: (Forgiven)
bg: (Опростено)

en: (Immediate parent body)
bg: (Непосредствен висшестоящ субект)

note: %1$s:  HoldsToPullStartDate | html %2$s:  HoldsToPullEndDate | html
en: (Inclusive, default is %s days ago to %s days ahead. Set other date ranges as needed.)
bg: (Включително, по подразбиране е %s дни преди %s дни напред. Задайте други диапазони от дати, ако е необходимо.)

note: %1$s:  HoldsToPullStartDate | html
en: (Inclusive, default is %s days ago to today. Set other date ranges as needed.)
bg: (Включително, по подразбиране е %s преди дни до днес. Задайте други диапазони от дати, ако е необходимо.)

en: (Indonesian)
bg: (Индонезийски)

en: (Later heading)
bg: (По-предишно заглавие)

en: (Lost)
bg: (Загубен)

en: (Musical composition)
bg: (Музикална композиция)

en: (Narrower heading)
bg: (По-тесен термин)

en: (None)
bg: (-------)

en: (Not lost)
bg: (Не е загубен)

note: %1$s:  biblionumber | html %2$s:  ELSE %3$s:  IF (circborrowernumber)
en: (Record number %s) %s Add MARC record %s
bg: (Номер на записа %s) %s Добавете MARC запис %s

note: %1$s:  biblionumber | html %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: (Record number %s) %s Add MARC record %s
bg: (Номер на записа %s) %s Добавете MARC запис %s

en: (Refunded)
bg: (Таксата е възстановена)

en: (Replaced)
bg: (Заменен)

en: (Required)
bg: (Задължителен)

en: (Returned)
bg: (Върнат)

en: (Skip records marked as seen on or after this date.)
bg: (Пропуснете записа, маркиран като видян на или след тази дата.)

note: %1$s:  statuscode | html
en: (Status code: %s)
bg: (Статус код: %s)

en: (Tax exc.)
bg: (Без данък)

en: (Tax inc.)
bg: (С данък)

note: For the first occurrence, %1$s:  message.error | html
en: (The error was: %s, see the Koha log file for more information).
bg: (Грешка: %s. Вижте регистрационния файл за подробности).

note: For the first occurrence, %1$s:  message.error | html
en: (The error was: %s. See the Koha logfile for more information).
bg: (Грешка: %s. Вижте регистрационния файл за подробности).

note: %1$s:  subscriptionsnumber | html
en: (There are %s subscriptions associated with this title).
bg: (Има %s абонаменти, свързани с това заглавие).

en: (This is a fallback value due to a bad configuration)
bg: (Това е резервна стойност поради неправилно конфигуриране)

en: (Uncertain)
bg: (Неопределен)

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: (Unknown)
bg: (Неизвестен)

en: (Voided)
bg: (Анулиран)

en: (a choice list for choice (separated by |) or cols|rows for texarea)
bg: (списък за избор (разделен с | права черта) или колони|редове за текстово поле)

note: %1$s:  cur_active | html %2$s:  IF (listincgst == 1) %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: (adjusted for %s, %stax inclusive%stax exclusive%s)
bg: (коригирано за %s, %sс включен данък%sбез данък%s)

note: %1$s:  active_currency.currency | html
en: (adjusted for %s,tax exclusive)
bg: (коригирано за %s, без данък)

note: %1$s:  active_currency.currency | html
en: (adjusted for %s,tax inclusive)
bg: (коригирано за %s, с данък)

en: (amounts will be rounded down)
bg: (сумите ще бъдат закръглени надолу)

en: (budgeted cost * quantity)
bg: (бюджетни разходи * количество)

en: (can be positive or negative)
bg: (може да бъде положително или отрицателно)

en: (checking)
bg: (проверка)

en: (closed)
bg: (затворен)

en: (current stage highlighted)
bg: (настоящият етап е подчертан)

en: (default if none is defined)
bg: (по подразбиране не е дефинирано)

en: (default)
bg: (по подразбиране)

en: (enter amount in numerals)
bg: (въведете сумата в цифри)

en: (exclusive)
bg: (с изключение)

en: (fast cataloging)
bg: (бърза каталогизация)

en: (if empty, subscription is still active)
bg: (ако е празно, абонаментът все още е активен)

en: (if you select a value here, the indicators will be limited to the authorized value list)
bg: (ако изберете стойност тук, индикаторите ще бъдат ограничени до списъка с константни стойности)

en: (inactive)
bg: (неактивен)

en: (inclusive)
bg: (включително)

en: (inclusive)
bg: (включително)

en: (inclusive) to
bg: (включително) до

note: %1$s:  resultsloo.timestamp | html
en: (modified on %s)
bg: (променено на %s)

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: (must be a number greater than 0)
bg: (трябва да е число, по-голямо от 0)

note: SCRIPT
en: (never)
bg: (никога)

en: (no library)
bg: (няма библиотека)

note: %1$s:  ar.item.barcode | html
en: (only %s)
bg: (само %s)

en: (received)
bg: (получено)

en: (record kept)
bg: (записа се съхранява)

en: (ref)
bg: (реф.)

note: %1$s:  FOREACH relate IN related %2$s:  relate.related_search | html %3$s:  END
en: (related searches: %s%s%s)
bg: (свързани търсения: %s%s%s)

en: (remove)
bg: (изтрит)

note: %1$s:  biblio.match_score | html
en: (score = %s):
bg: (резултат = %s):

en: (select a library)
bg: (избери библиотека)

en: (start date of the 1st subscription)
bg: (начална дата на първия абонамент)

en: (tax exclusive)
bg: (без данък)

en: (tax inclusive)
bg: (с включен данък)

en: (use * to do a fuzzy search)
bg: (използвайте звездичка * за извършване на недефинирано търсене)

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: ) %s Group attributes types with a block title (based on authorized values category 'PA_CLASS') %s
bg: ) %s Група видове свойства (въз основа на категорията константни стойности 'PA_CLASS') %s

note: %1$s: - ELSE - %2$s: - END -
en: ) %s No last cashup %s
bg: ) %s Няма последно плащане %s

en: ) is currently restricted.
bg: ) в момента е ограничен.

en: ) is not checked out to a patron.
bg: ) не е зает от читател.

note: %1$s:  date_due | $KohaDates
en: ) now due on %s
bg: ) очаква се на %s

en: ) on
bg: ) на

note: %1$s:  borrower.firstname | html %2$s:  borrower.surname | html
en: ) renewed for %s %s (
bg: ) подновено за %s %s (

en: ) you selected does not exist.
bg: ) избраният от Вас не съществува.

en: ** Vendor's listings already include tax.
bg: ** Списъците на продавача вече включват данък.

en: , Cyprus
bg: , Кипър

en: , Please transfer this item.
bg: , Моля, прехвърлете този екземпляр.

en: , by the
bg: ,

en: , greater than or equal to 1
bg: по-голямо или равно на 1

en: , holds placed by patrons of this category will not be given priority
bg: , резервациите, направени от читатели от този вид, няма да имат предимство

en: , please ask an administrator to check your configuration.
bg: , помолете администратора да провери вашата конфигурация.

note: %1$s: - END - %2$s: - ELSE - %3$s: - IF Koha.Preference('IndependentBranches') && Branches.all().size == 1 - %4$s:  Branches.GetName(hold.branchcode) | html
en: , please checkin to verify status %s %s %s %s
bg: , моля върнете, за да проверите състоянието %s %s %s %s

en: , when the next team will be elected.
bg: , когато ще бъде избран следващият екип.

note: SCRIPT
en: - Budget amount cannot be blank
bg: - Сума на бюджета не може да бъде празна

note: SCRIPT
en: - Budget code cannot be blank
bg: - Кода на бюджета не може да бъде празно

note: SCRIPT
en: - Budget name cannot be blank
bg: - Името на бюджета не може да бъде празно

note: SCRIPT
en: - Budget parent is current budget
bg: - Главният бюджет е текущият бюджет

note: SCRIPT
en: - First publication date is not defined
bg: - Дата на първото публикуване не е определена

note: SCRIPT
en: - Frequency is not defined
bg: - Честотата не е определена

en: - None -
bg: - ----- -

note: SCRIPT
en: - Please select an item to place a hold
bg: - Моля, изберете екземпляр, за да направите резервация

en: -- All --
bg: -- Всички --

en: -- Choose --
bg: -- Изберете --

en: -- Choose a patron list --
bg: -- Изберете читателски списък --

en: -- Choose a reason --
bg: -- Изберете причина --

en: -- Choose a status --
bg: -- Изберете статус --

en: -- Choose format --
bg: -- Изберете формат --

en: -- Choose one --
bg: -- Изберете едно --

en: -- None --
bg: -- ----- --

en: -- Select an option--
bg: -- Изберете вариант--

en: -- none --
bg: -----

en: -- please choose --
bg: -- изберете --

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: . %s any available. %s
bg: . %s всички налични. %s

en: . Check out anyway?
bg: . Заемете все пак?

en: . Click on "Confirm your suggestion" to ignore this message.
bg: . Кликнете върху "Потвърдете предложението си", за да игнорирате това съобщение.

en: . Deletion is not possible.
bg: . Изтриването не е възможно.

en: . Deletion not possible
bg: . Изтриването не е възможно

en: . If an input record has more than one attribute, the fields should either be entered as an unquoted string (previous examples), or with each field wrapped in separate double quotes and delimited by a comma:
bg: Ако входният запис има повече от една допълнителна информация, полетата трябва или да бъдат въведени като котиран низ (предишни примери), или всяко поле в двойни кавички и разделено със запетая:

en: . Please re-enter the new password.
bg: . Моля, въведете отново новата парола.

en: . Please retain this item and check it in to process the hold.
bg: . Моля, запазете този екземпляр и го включете, за обработка на резервациите.

en: . The second syntax would be required if the data might have a comma in it, like a date string.
bg: . Вторият синтаксис ще се изисква, ако данните може да имат запетая в него, например низ за дата.

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: .%sAn administrator must define at least one library.%s
bg: .%sАдминистраторът трябва да определи поне една библиотека.%s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: .%sAn administrator must define at least one patron category.%s
bg: .%sАдминистраторът трябва да определи поне една категория читатели.%s

en: ... or...
bg: ...или...

en: ...and:
bg: ...и:

en: ...to
bg: ...да се

en: 0 subscription routing lists
bg: 0 списъци с ангажимент за абонамент

en: 0 to disable
bg: 0 за деактивиране

en: 0 to order
bg: 0 за поръчка

en: 1 batch to export
bg: 1 група за износ

en: 10 characters maximum
bg: максимум 10 символа

en: 1st
bg: 1-ви

note: %1$s: - IF default_config.debug - %2$s: - ELSE - %3$s: - END -
en: : %sYes%sNo%s
bg: : %sДа%sНе%s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: : %sa list:%s
bg: :%sсписък:%s

en: : Barcode must be unique.
bg: : Баркодът трябва да е уникален.

en: : Barcode must be unique.
bg: : Баркодът трябва да е уникален.

en: : Item not found.
bg: : екземплярът не е намерен.

en: : Last item for bibliographic record with biblio-level hold on it.
bg: : Последен екземпляр за библиографски запис със резервация на библиографско ниво

en: : The items do not belong to your library.
bg: : Екземплярите не принадлежи на тази библиотека.

en: : Unable to automatically determine values for barcodes. No item has been inserted.
bg: : Не може да се определят автоматично стойности за баркодове. Не е добавен екземпляр.

en: : Unable to automatically determine values for barcodes. No item has been inserted.
bg: : Не може да се определят автоматично стойности за баркодове. Не е добавен екземпляр.

en: : item has a waiting hold.
bg: : екземпляра има резервация в очакване

en: : item has linked
bg: : екземпляра е свързан

en: : item is checked out.
bg: : екземплярът е зает.

en: : one or more associated items could not be deleted at this time.
bg: : един или повече свързани екземпляри не могат да бъдат изтрити в момента.

note: INPUT type=button name=back
en: << Back
bg: << Назад

note: INPUT type=button name=delete
en: << Delete
bg: << Изтриване

note: INPUT type=checkbox name=notify
en: A NOTIFY_MANAGER notice will be generated and send to the manager if a valid email address is defined. This can be checked if a new manager has been selected.
bg: Известие за NOTIFY_MANAGER ще бъде генерирано и изпратено до мениджъра, ако е дефиниран валиден имейл адрес. Това може да се провери, дали е избран нов мениджър.

en: A bibliographic record for this request exists, but no item. You are about to create an item and check it out
bg: Библиографски запис за тази заявка съществува, но няма библиотечен документ. Ако продължите ще създадете библиотечен документ и да го издадете

en: A field name is required
bg: Това поле е задължително

en: A generic authorized value field that can be used anywhere you need a simple yes/no pull down menu.
bg: Общо поле с константна стойност, което може да се използва навсякъде, където се нуждаете от просто падащо меню да/не.

note: %1$s:  error_duplicate_title | html | $KohaSpan class = 'name'
en: A group with the title %s already exists.
bg: Група със заглавие %s вече съществува.

en: A librarian
bg: Библиотекар

en: A list of additional custom status values for suggestions that can be used in addition to the default values.
bg: Списък на допълнителни стойности на персонализирано състояние за предложения, които могат да бъдат използвани в допълнение към стойностите по подразбиране.

en: A list of reasons displayed in the suggestion form on the OPAC.
bg: Списък на причините, показани във формата за предложения в OPAC.

note: SCRIPT
en: A matching authority was found in the local database.
bg: В локалната база данни беше намерен съвпадащ класификатор.

note: SCRIPT
en: A new version of this site is available. Load it?
bg: Налична е нова версия на този сайт. Ще го заредите ли?

en: A non priority hold doesn't prevent a current checkout from renewing
bg: Неприоритетна резервация не възпрепятства текущото заемане да бъде презаписано

en: A non-existent or invalid library code was supplied. Please verify that you have a library set.
bg: Беше предоставен несъществуващ или невалиден код на библиотеката. Моля, проверете наличните библиотеки.

note: %1$s:  Branches.GetName( patron.branchcode ) | html -
en: A patron from library %s
bg: Читател на библиотека %s

en: A pattern with this name already exists.
bg: Модел с това име вече съществува.

en: A refund for the lost item charge has been applied to the borrowing patron's account and if an overdue fine was forgiven when the item was marked as lost, it has been reverted.
bg: Възстановяване на сума за изгубен екземпляр е приложена към акаунта на читателя както и просроченото наказание бе опростена, когато екземпляр обозначен като загубен, се върне.

en: A refund for the lost item charge has been applied to the borrowing patron's account, and new overdue charge has been calculated and applied.
bg: Възстановените суми за изгубеното копие бе приложени към акаунта на читателя и бе изчислена и приложена нова глоба за просрочване.

en: A refund for the lost item charge has been applied to the borrowing patron's account.
bg: Възстановяване на таксата за изгубен екземпляр е приложено към сметката на заемащия читател.

en: A refund for the lost item processing charge has been applied to the borrowing patron's account.
bg: Възстановяване на сумата за обработката на изгубения екземпляр е приложено към сметката на заемащия читател.

en: A similar document already exists:
bg: Подобен документ вече съществува:

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: A translation already exists for this language.
bg: Превод за този език вече съществува.

en: A way to sort and filter your reports, the default values in this category include the Koha modules (Accounts, Acquitisions, Catalog, Circulation, Patrons)
bg: Начин за сортиране и филтриране на вашите отчети, стойностите по подразбиране в тази категория включват модулите (Акаунти, Комплектуване, Каталог, Периодика, Читатели)

en: ALL items fields MUST :
bg: ВСИЧКИ полета на екземпляри ТРЯБВА:

en: AND
bg: И

en: API Keys &rsaquo; Patrons &rsaquo; Koha
bg: API ключ &rsaquo; Читатели &rsaquo; Коха

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc'
en: API Keys for %s
bg: API ключове за %s

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc'
en: API keys for %s
bg: API ключове за %s

en: About Koha
bg: За Коха

en: About Koha &rsaquo; Koha
bg: За Коха &rsaquo; Коха

en: Abstracts / Summaries
bg: Резюмета / Обобщения

en: Academic
bg: Академичен

en: Accepted
bg: Получено

en: Accepted by
bg: Получено от

en: Accepted by the library
bg: Получено от библиотека

en: Accepted by:
bg: Получено от:

en: Accepted date from:
bg: Дата на получаване от:

en: Accepted on:
bg: Получено на:

note: %1$s:  message.amount | html
en: Accepted payment (%s) from
bg: Получено плащане (%s) от

en: Access URL
bg: URL адрес за достъп

en: Access files
bg: Достъп до файлове

en: Access files
bg: Достъп до файлове

en: Access files stored on the server, like log files or reports
bg: Достъп до файлове, съхранени на сървъра, като лог файлове или отчети

en: Access the point of sale page and take payments
bg: Отваряне на страницата на мястото на продажба и получаване на плащания

en: Access to all librarian functions
bg: Достъп до всички библиотечни функции

en: Access to the files stored on the server
bg: Достъп до файловете, съхранявани на сървъра

en: Access your background jobs
bg: Достъп до фонови задачи

note: SCRIPT
en: Accessibility
bg: Достъпност

en: Accessibility advocate
bg: Дата на придобиване

en: Accessibility advocate:
bg: Дата на придобиване:

en: Accessibility advocates:
bg: Дата на придобиване:

en: Accession date
bg: Дата на придобиване

en: Accession date (inclusive)
bg: Дата на придобиване (включително)

en: Accession date:
bg: Дата на придобиване:

en: Account creation fee
bg: Такса за създаване на акаунт

en: Account credit
bg: Кредит по сметка

en: Account credit types
bg: Видове кредит по сметка

en: Account debit types
bg: Видове дебит по сметка

en: Account fines and payments
bg: Глоби по сметки и плащания

note: For the first occurrence, %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc'
en: Account for %s
bg: Сметка за %s

note: For the first occurrence, %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc'
en: Account for %s
bg: Акаунт за %s

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' no_html = 1
en: Account for %s &rsaquo; Patrons &rsaquo; Koha
bg: Акаунт за %s &rsaquo; Читатели &rsaquo; Koha

en: Account has been administratively locked
bg: Акаунта е административно заключен

en: Account has been locked
bg: Профилът е заключен.

en: Account has expired
bg: Акаунта е изтекъл

en: Account not found
bg: Акаунтът не е намерен

en: Account number:
bg: Номер на сметка:

en: Account renewal fee
bg: Такса за подновяване на акаунт

note: %1$s:  patron.firstname | html %2$s:  patron.surname | html %3$s:  patron.cardnumber | html
en: Account summary: %s %s (%s)
bg: Сведение за акаунта:%s %s (%s)

en: Account type
bg: Вид на акаунта

en: Account type:
bg: Вид сметка:

en: Account:
bg: Сметка:

en: Accounting
bg: Транзакции

en: Accounting details
bg: Информация за транзакции

en: Accounts
bg: Регистрации

en: Acquisition
bg: Транзакции

en: Acquisition
bg: Комплектуване

en: Acquisition claim
bg: Иск за придобиване

en: Acquisition date
bg: Дата на транзакцията

en: Acquisition date (yyyy-mm-dd)
bg: Дата на придобиване (гггг-мм-дд)

en: Acquisition date: newest to oldest
bg: Дата на придобиване: от най-нова до най-стара

en: Acquisition date: oldest to newest
bg: Дата на придобиване: от най-стара до най-нова

en: Acquisition details
bg: Детайли за придобиване

en: Acquisition information
bg: Информация за закупуване

en: Acquisition management
bg: Управление на придобиване

en: Acquisition order
bg: Поръчка за придобиване

en: Acquisition parameters
bg: Параметри за придобиване

en: Acquisition tables
bg: Таблици за придобиване

en: Acquisitions
bg: Комплектуване

en: Acquisitions &rsaquo; Koha
bg: Комплектуване &rsaquo; Коха

en: Acquisitions home
bg: Комплектуване начало

en: Acquisitions statistics
bg: Комплектуване статистика

en: Acquisitions statistics
bg: Комплектуване статистика

en: Acquisitions statistics wizard
bg: Съветник за статистика на придобиванията

en: Action
bg: Действие

en: Action if matching record found:
bg: Действие, при съвпадащ запис:

en: Action if matching record found:
bg: Действие, при съвпадащ запис:

en: Action if no match found:
bg: Действие, ако не се намери съвпадение:

en: Action if no match is found:
bg: Действие, ако не се намери съвпадение:

en: Actions
bg: Действия

en: Actions
bg: Действия

en: Actions for
bg: Действия за

en: Actions:
bg: Действия:

en: Activate
bg: Активиране

en: Active
bg: Активен

en: Active budgets
bg: Активни бюджети

en: Active:
bg: Активенa:

note: SCRIPT
en: Activity
bg: Дейност

en: Actual cost
bg: Действителна цена

en: Actual cost tax exc.
bg: Реална цена без данък.

note: TH
en: Actual cost tax exc. / Actual cost tax inc.
bg: Реална цена без данък / Реална цена с данък.

en: Actual cost tax inc.
bg: Реална цена с данък.

en: Actual cost:
bg: Действителна цена:

en: Actual cost:
bg: Действителна цена:

en: Actual dimensions of the QR code depend on the amount of characters being encoded.
bg: Действителните размери на QR кода зависят от количеството кодирани знаци.

en: Add
bg: Добавете

en: Add
bg: Добавете

note: %1$s:  total | html %2$s:  IF ( singleshelf )
en: Add %s items to %s
bg: Добавете %s библиотечни документи към %s

note: INPUT type=submit name=add_duplicate_submit
en: Add & duplicate
bg: Добавете & дубликат

en: Add &quot;In demand&quot;
bg: Добавете &quot;В търсене&quot;

note: %1$s:  booksellername | html
en: Add a basket to %s
bg: Добавете кошница към %s

note: %1$s:  booksellername | html
en: Add a basket to %s
bg: Добавете кошница към %s

en: Add a condition
bg: Добавете условие

en: Add a contract
bg: Добавете договор

en: Add a definition to the dictionary.
bg: Добавете дефиниция към речника.

en: Add a message for:
bg: Добавете съобщение за:

en: Add a new OAI set
bg: Добавете нов комплект OAI

en: Add a new OAI set
bg: Добавете нов комплект OAI

en: Add a new action
bg: Добавете ново действие

en: Add a new authorized value
bg: Добавете нова константна стойност

en: Add a new collection
bg: Добавете нова колекция

en: Add a new delivery
bg: Добавете нова доставка

en: Add a new field
bg: Добавете ново поле

note: INPUT type=button
en: Add a new item
bg: Добавете нов екземпляр

en: Add a new message
bg: Добавете ново съобщение

en: Add a new record
bg: Добавете нов запис

note: A
en: Add a new regular expression
bg: Добавете нов регулярен израз

note: SCRIPT
en: Add a new upload
bg: Ново качване

en: Add a patron category &rsaquo; Web installer &rsaquo; Koha
bg: Добавете на категория читатели &rsaquo; Инсталиране &rsaquo; Коха

en: Add a stage
bg: Добавете етап

en: Add a substitution
bg: Добавете заместване

note: INPUT type=submit
en: Add action
bg: Добавяне на действие

en: Add additional content
bg: Добавете допълнително съдържание

en: Add additional fields to certain tables
bg: Добавете допълнителни полета към определени таблици

en: Add an SMS cellular provider
bg: Добавете SMS доставчик

en: Add an adjustment
bg: Добавете корекция

note: A
en: Add an attribute
bg: Добавяне на допълнителна информация

en: Add an item by barcode
bg: Добавете екземпляр чрез баркод

en: Add and append
bg: Добавете и прибавяне

en: Add and delete funds (but can't modify funds)
bg: Добавяне и премахване на средства (но не и промяна на средства)

en: Add and remove items from rotas
bg: Добавяне или премахване на екземпляри от графика

note: BUTTON
en: Add another condition
bg: Добавете друго условие

en: Add another contact
bg: Добавете друг контакт

note: A
en: Add another field
bg: Добавете още едно поле

en: Add basket group for
bg: Добавете група кошници за

note: %1$s:  booksellername | html
en: Add basket group for %s
bg: Добавете група кошници за %s

en: Add biblio
bg: Добавете библ. запис

en: Add budget
bg: Добавете бюджет

en: Add budget
bg: Добавете бюджет

en: Add by barcode(s) or itemnumbers(s):
bg: Добавяне чрез баркод или екземплярен номер:

en: Add by borrowernumber(s):
bg: Добавяне чрез ID на читателя (borrowernumber):

en: Add checked
bg: Добавете маркирано

en: Add circulation message
bg: Добавете съобщение за заемане

en: Add classification source
bg: Добавяне на източник на класификация

en: Add comment
bg: Добавете коментар

en: Add course reserves
bg: Добавяне на резервации за курсове

note: INPUT type=submit name=add
en: Add credit
bg: Добавете кредит

note: For the first occurrence, %1$s: - identity_provider.protocol | html -
en: Add default %s configuration
bg: Добавяне на конфигурация %s по подразбиране

note: For the first occurrence, %1$s: - identity_provider.protocol | html -
en: Add default %s mapping
bg: Добавяне на %s съпоставяне по подразбиране

en: Add default OAuth configuration
bg: Добавете OAuth конфигурация по подразбиране

en: Add default OAuth mapping
bg: Добавете съпоставяне на OAuth по подразбиране

en: Add description
bg: Добавяне на описание

en: Add field
bg: Добавете поле

en: Add field
bg: Добавете поле

en: Add filing rule
bg: Добавете правило за подаване

en: Add framework
bg: Добавете рамка

en: Add fund
bg: Добавете фонд

en: Add fund
bg: Добавете фонд

en: Add group
bg: Добавете на група

en: Add group
bg: Добавете група

en: Add guarantee
bg: Добавете поръчител

en: Add guarantor
bg: Добавете гарант

en: Add incoming record
bg: Добавете входящ запис

note: A
en: Add internal note
bg: Добавете вътрешна бележка

en: Add internal note
bg: Добавете вътрешна бележка

note: INPUT type=submit name=add_submit
en: Add item
bg: Добавяне на екземпляр

note: %1$s:  IF (circborrowernumber)
en: Add item %s
bg: Добавяне на екземпляр %s

en: Add item to
bg: Добавете екземпляр за

en: Add item type
bg: Добавяне на вид библиотечен документ

en: Add item type
bg: Добавяне на вид библиотечен документ

en: Add item(s)
bg: Добавяне на екземпляр(и)

en: Add items
bg: Добавете екземпляри

en: Add items
bg: Добавете екземпляри

en: Add items by using the text area above or leave empty to add via item search.
bg: Добавете екземпляри, като използвате текстовата област по-горе или оставете празно, за да добавите чрез търсене на екземпляр.

en: Add items only if matching bib was found
bg: Добавете екземпляр само ако е намерено съвпадение за библиографски запис

en: Add items only if no matching bib was found
bg: Добавете екземпляр само ако не е намерено съвпадение за библиографски запис

en: Add items to rota report
bg: Добавете екземпляри, за да планирате отчет

en: Add items: scan barcode
bg: Добавяне на екземпляри: сканиране на баркод

en: Add items: scan barcodes
bg: Добавете екземпляри: сканиране на баркодове

en: Add library
bg: Добавете библиотека

en: Add manual credits to a patron account
bg: Добавете ръчни кредити към сметка на читател

en: Add manual invoices to a patron account
bg: Добавете ръчни фактури към сметка на читател

en: Add manual restriction
bg: Добавете ръчно ограничение

en: Add match check
bg: Добавете проверка за съвпадение

en: Add match point
bg: Добавете точка на съвпадение

en: Add message
bg: Добавете съобщение

en: Add modified records to the following list:
bg: Добавете променени записи в следния списък:

note: INPUT type=button name=add_multiple_copies
en: Add multiple copies of this item
bg: Добавете няколко копия на този библиотечен документ

en: Add multiple patrons
bg: Добавяне няколко читатели

en: Add new
bg: Добавете нов

en: Add new account
bg: Добавете нов

en: Add new alert
bg: Добавете нов сигнал

en: Add new collection
bg: Добавете нова колекция

en: Add new definition
bg: Добавяне на дефиниция

en: Add new field
bg: Добавете ново поле

en: Add new group
bg: Добавете нова група

en: Add new holiday
bg: Добавете нов празник

en: Add note
bg: Добавете бележка

en: Add notice
bg: Добавете известие

en: Add offline circulations to queue
bg: Добавете офлайн заемания към опашката

en: Add offline circulations to queue &rsaquo; Circulation &rsaquo; Koha
bg: Добавете офлайн заемания към опашката &rsaquo; Заемане &rsaquo; Коха

en: Add or remove items
bg: Добавяне или премахване на екземпляри

note: %1$s:  colTitle | html
en: Add or remove items &rsaquo; Collection %s &rsaquo; Rotating collections &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha
bg: Добавяне или премахване на екземпляри &rsaquo; Колекции %s &rsaquo; Въртящи се колекции &rsaquo; Инструменти &rsaquo; Коха

en: Add order
bg: Добавете поръчка

en: Add order &rsaquo; Acquisition &rsaquo; Koha
bg: Добавете поръчка &rsaquo; Комплектуване &rsaquo; Коха

en: Add order from a subscription
bg: Добавете поръчка от абонамент

en: Add order from a suggestion
bg: Добавете поръчка от предложение

en: Add order from a suggestion &rsaquo; Acquisitions &rsaquo; Koha
bg: Добавете поръчка от абонамент &rsaquo; Комплектуване &rsaquo; Коха

en: Add order to basket
bg: Добавете поръчка в кошницата

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Add order to basket %s
bg: Добавете поръчка в кошницата %s

en: Add orders
bg: Добавете поръчки

note: %1$s:  comments | html %2$s:  file_name | html %3$s:  upload_timestamp | $KohaDates  with_hours => 1
en: Add orders from %s (%s staged on %s)
bg: Добавяне на поръчки от %s (%s по етапно на %s)

en: Add orders from MARC file
bg: Добавете поръчки от MARC файл

en: Add patron
bg: Добавете читател

en: Add patron attribute type
bg: Добавете вид допълнителни данни за читател

en: Add patron(s)
bg: Добавете читател(и)

en: Add patrons
bg: Добавете читатели

en: Add patrons
bg: Добавете читатели

note: %1$s:  list.name | html
en: Add patrons &rsaquo; %s &rsaquo; Patron lists &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha
bg: Добавете читатели &rsaquo; %s &rsaquo; Читателски списъци &rsaquo; Инструменти &rsaquo; Коха

en: Add patrons by borrowernumber using the text area above or leave empty to add via patron search.
bg: Добавете читатели от номер на Читателска карта, като използвате текстовата област по-горе или оставете празно, за да добавите чрез търсене на читател.

en: Add patrons to a new patron list
bg: Добавете читатели към нов читателски списък

en: Add recipients
bg: Добавете получатели

en: Add record matching rule
bg: Добавете правило за съвпадение на запис

en: Add record using fast cataloging
bg: Добавяне на запис чрез бърза каталогизация

en: Add reserves
bg: Добавете резервации

en: Add reserves
bg: Добавете резервации

note: For the first occurrence, %1$s:  course.course_name | html
en: Add reserves &rsaquo; %s &rsaquo; Course reserves &rsaquo; Koha
bg: Добавете резерви &rsaquo; %s &rsaquo; Резерви за курс &rsaquo; Коха

en: Add reserves for
bg: Добавете резервации за

note: INPUT type=submit
en: Add restriction
bg: Добавете ограничения

en: Add rule
bg: Добавете правило

en: Add rules
bg: Добавете правилa

en: Add splitting rule
bg: Добавете правило за разделяне

en: Add stage
bg: Добавете етап

en: Add stage to
bg: Добавете етап към

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Add staged files to basket
bg: Добавете готови файлове в кошницата

en: Add sub fund
bg: Добавете под фонд

en: Add sub-group
bg: Добавете под група

en: Add suggestion
bg: Предложение за покупка

en: Add tag
bg: Добавете маркер

note: %1$s:  searchfield | html
en: Add tag %s
bg: Добавете маркер %s

note: %1$s:  IF ( singleshelf )
en: Add to %s
bg: Добавете към %s

note: SCRIPT
en: Add to Dictionary
bg: Добавяне в речник

en: Add to a list
bg: Добавете към списък

en: Add to a new list:
bg: Добавете към нов списък:

en: Add to basket
bg: Добавете в кошница

en: Add to bundle
bg: Добавете към пакета

en: Add to cart
bg: Добавяне към количка за книги

note: SCRIPT
en: Add to group
bg: Добавете към група

en: Add to group
bg: Добавете към група

en: Add to item group
bg: Добавете към група екземпляр

en: Add to list
bg: Добавете към списък

en: Add to list
bg: Добавете към списък

en: Add to list &rsaquo; Koha
bg: Добавете към списък &rsaquo; Коха

note: INPUT type=submit
en: Add to offline circulation queue
bg: Добавете към опашката за офлайн заемания

en: Add to patron list
bg: Добавете към читателски списък

en: Add to rota
bg: Добавяне към график

note: SCRIPT
en: Add to:
bg: Добавете към:

en: Add user
bg: Добавете потребител

en: Add users
bg: Добавете потребители

en: Add vendor
bg: Добавете доставчик

en: Add vendor
bg: Добавете доставчик

note: A
en: Add vendor note
bg: Добавете бележка на доставчика

en: Add vendor note
bg: Добавете бележка на доставчика

en: Add, edit and archive cash registers
bg: Добавяне, редактиране и архивиране на касови апарати

en: Add, edit and delete courses
bg: Добавяне, редактиране и изтриване на курсове

en: Add, edit and delete patron lists and their contents
bg: Добавяне, редактиране и изтриване на читателски списъци и тяхното съдържание

en: Add, modify and view patron information
bg: Добавяне, променяне и преглеждане на информацията за читател

en: Add, modify and view patron information
bg: Добавяне, променяне и преглеждане на информацията за читател

en: Add/Edit items
bg: Добавяне/Редактиране на библиотечни документи

en: Add/move to item group
bg: Добавяне/преместване в група екземпляр

en: Add:
bg: Добавяне:

en: Added
bg: Добавен

en: Added on or after date:
bg: Добавено на или след дата:

en: Added on or before date:
bg: Добавено на или преди дата:

note: %1$s:  added_attribute_type | html
en: Added patron attribute type &quot;%s&quot;
bg: Добавен вид допълнителна информация за читател &quot;%s&quot;

note: %1$s:  added_matching_rule | html
en: Added record matching rule &quot;%s&quot;
bg: Добавено правило за съвпадение на записа &quot;%s&quot;

note: SCRIPT
en: Added.
bg: Добавено.

note: SCRIPT
en: Adding a mapping for: %s.
bg: Добавяне на разпределение за: %s.

note: %1$s:  authtypetext | html
en: Adding authority %s
bg: Добавяне на класификатор %s

note: %1$s:  authtypetext | html
en: Adding authority %s
bg: Добавяне на класификатор %s

en: Additional PQF attributes added to each query.
bg: Атрибути (допълнителни PQF атрибути се добавят към всяка заявка):

en: Additional SRU options:
bg: Допълнителни опции на SRU:

en: Additional attributes and identifiers
bg: Допълнителни определения и идентификатори

en: Additional content types
bg: Допълнителни видове съдържание

en: Additional contents &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha
bg: Допълнителни съдържания &rsaquo; Инструменти &rsaquo; Коха

note: %1$s:  IF category == 'news' %2$s:  ELSIF category == 'pages' %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Additional contents (%sNews%sPages%sHTML customizations%s)
bg: Допълнително съдържание (%sНовини%sСтраници%sHTML персонализации%s)

en: Additional fields
bg: Допълнителни полета

note: %1$s:  tablename | html
en: Additional fields for '%s'
bg: Допълнителни полета за '%s'

en: Additional fields:
bg: Допълнителни полета:

en: Additional options
bg: Допълнителни опции

en: Additional parameters
bg: Допълнителни параметри

en: Additional thanks to...
bg: Допълнителни благодарности към ...

en: Additional tools
bg: Допълнителни инструменти

en: Address
bg: Адрес

en: Address 2
bg: Адрес 2

en: Address 2:
bg: Адрес 2:

en: Address 2:
bg: Адрес 2:

en: Address in question
bg: Съмнителен адрес

en: Address line 1:
bg: Поле за адрес 1:

en: Address line 1:
bg: Поле за адрес 1:

en: Address line 2:
bg: Поле за адрес 2:

en: Address line 2:
bg: Поле за адрес 2:

en: Address line 3:
bg: Поле за адрес 3:

en: Address:
bg: Адрес:

en: Address:
bg: Адрес:

en: Adjustment cost for invoice
bg: Корекция на разходите за фактура

en: Adjustments
bg: Корекции

note: %1$s:  total_adj + shipmentcost | $Price
en: Adjustments plus shipping: %s
bg: Корекции плюс доставка: %s

en: Administration
bg: Администриране

en: Administration
bg: Администриране

en: Administration &gt; Currencies and exchange rates
bg: Администриране &gt; Валути и валутни курсове

en: Administration &rsaquo; Circulation and fine rules
bg: Администриране &rsaquo; Правила за заемане и глоби

en: Administration &rsaquo; Item types
bg: Администриране &rsaquo; Вид библиотечен документ

en: Administration &rsaquo; Koha
bg: Администриране &rsaquo; Коха

en: Administration tables
bg: Таблици за администриране

en: Administrator account created!
bg: Създаден е администраторски акаунт!

en: Administrator account permissions
bg: Разрешения за администраторски акаунт

en: Administrator identity
bg: Лични данни на администратор

en: Administrator login
bg: Вход за администратор

en: Adolescent
bg: Деца на възраст (14-17 години)

en: Adult
bg: Възрастен

en: Advance notice
bg: Предварително уведомление

note: SCRIPT
en: Advanced
bg: Разширени

en: Advanced &raquo;
bg: Разширени &raquo;

note: SCRIPT
en: Advanced Sort
bg: Разширено сортиране

en: Advanced configuration
bg: Разширена конфигурация

en: Advanced constraints
bg: Разширени указания

en: Advanced constraints:
bg: Разширени указания:

en: Advanced editor
bg: Разширен редактор

en: Advanced editor keyboard shortcuts
bg: Разширени клавишни комбинации на редактора

en: Advanced editor shortcuts
bg: Разширени клавишни комбинации на редактора

en: Advanced editor shortcuts &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
bg: Разширени клавишни комбинации на редактора &rsaquo; Администриране &rsaquo; Коха

en: Advanced prediction pattern:
bg: Разширен модел на прогнозиране:

en: Advanced search
bg: Разширено търсене

en: Advanced search
bg: Разширено търсене

en: Advanced search &rsaquo; Catalog &rsaquo; Koha
bg: Разширено търсене &rsaquo; Каталог &rsaquo; Коха

note: SCRIPT
en: Advanced sort...
bg: Разширено сортиране...

en: After
bg: След

en: Afternoon
bg: Следобед

en: Afternoon
bg: Следобед

en: Age
bg: Възраст

en: Age field
bg: Поле за възраст

en: Age in days
bg: Възраст в дни

en: Age required
bg: Изисква се възраст

en: Age required:
bg: Изисква се възраст:

en: Age restricted
bg: Възрастово ограничение

note: For the first occurrence, %1$s:  AGE_RESTRICTION | html
en: Age restriction %s.
bg: Възрастово ограничение %s.

note: %1$s:  AGE_RESTRICTION | html %2$s:  IF CAN_user_circulate_force_checkout %3$s:  END
en: Age restriction %s. %s Check out anyway? %s
bg: Възрастово ограничение %s. %s Издайте за заемане все пак? %s

note: %1$s:  age_low | html %2$s:  age_high | html
en: Ages allowed are %s-%s.
bg: Допустима възраст %s-%s.

en: Agreement search
bg: Agreement търсене

en: Alert
bg: Внимание

en: Alert subscribers for
bg: Сигнали за абонаменти за

note: %1$s:  bibliotitle | html
en: Alert subscribers for %s &rsaquo; Serials &rsaquo; Koha
bg: Абонамент за предупреждение за %s &rsaquo; Периодика &rsaquo; Koha

en: Alerts
bg: Сигнали

en: Aliases
bg: Псевдоними

note: SCRIPT
en: Align
bg: Подравняване

note: SCRIPT
en: Align center
bg: Центриране

note: SCRIPT
en: Align left
bg: Подравняване отляво

note: SCRIPT
en: Align right
bg: Подравняване отдясно

note: SCRIPT
en: Alignment
bg: Подравняване

en: All
bg: Всички

en: All active funds
bg: Всички активни фондове

note: A
en: All active recalls
bg: Всички активни искания за връщане

en: All authority types
bg: Всички видове класификатори

en: All available funds
bg: Всички налични фондове

en: All budgets
bg: Всички бюджети

note: %1$s:  do_anonym | html %2$s:  last_issue_date | $KohaDates
en: All checkouts (%s) older than %s have been anonymized
bg: Всички заемания (%s) по-стари от %s бяха аномизирани

en: All collections
bg: Всички колекции

en: All course reserve items will be deleted from all courses to which they are attached.
bg: Всички запазени екземпляри на курса ще бъдат премахнати от всички курсове, към които са прикрепени.

en: All dates
bg: Всички дати

en: All dependencies installed.
bg: Всички зависимости са инсталирани.

en: All eHolding titles have been created successfully!
bg: Всички заглавия на eБиблиотека са създадени успешно!

en: All funds
bg: Всички

en: All funds
bg: Всички

en: All headings
bg: Всички заглавия

en: All holds have successfully been cancelled!
bg: Всички резервации са успешно отменени!

note: SCRIPT
en: All invoices for merging must be from the same vendor
bg: Всички фактури за сливане трябва да са от един и същ доставчик

en: All item fields are in the same tag and in item tab
bg: Всички полета на библиотечните документи са в един и същи маркер и в раздел

en: All item types
bg: Всички видове библиотечни документи

en: All libraries
bg: Всички библиотеки

note: For the first occurrence, %1$s:  all_pendingsuggestions | html
en: All libraries: %s
bg: Всички библиотеки: %s

en: All locations
bg: Всички местоположения

en: All orders of this basket will be cancelled and used funds will be refunded.
bg: Всички поръчки от тази кошница ще бъдат анулирани и използваните средства ще бъдат възстановени.

en: All payments to the library
bg: Всички плащания към библиотеката

en: All records have been deleted successfully!
bg: Всички записи са изтрити успешно!

en: All records have successfully been modified!
bg: Всички записи са променени успешно!

en: All records have successfully been modified!
bg: Всички записи са променени успешно!

en: All required Perl modules appear to be installed.
bg: Всички необходими Perl модули са инсталирани.

note: SCRIPT
en: All selected
bg: Всички избрани

en: All shelving locations
bg: Всички места на рафтове

note: For the first occurrence, %1$s:  shipmentdatefrom | $KohaDates
en: All since %s
bg: Всичко от %s

en: All statuses
bg: Всички статуси

en: All tags
bg: Всички маркери

en: All transactions
bg: Всички транзакции

en: All vendors
bg: Всички

en: Allow
bg: Разрешено

en: Allow OPAC
bg: Разрешаване в OPAC

en: Allow OPAC access to users from this domain to login with this identity provider.
bg: Разрешете OPAC достъп на потребители от този домейн.

en: Allow OPAC:
bg: Разрешаване на OPAC:

en: Allow access to the reports module
bg: Разрешаване на достъп до модула за отчети

en: Allow auto-renewal of items:
bg: Разрешаване на автоматично презаписване на екземпляри:

en: Allow changes to contents from:
bg: Разрешаване на промени в съдържанието от:

en: Allow guarantors of this patron to view this patron's checkouts from the OPAC
bg: Разрешете на гарантите на този читател да преглеждат заеманията му през OPAC

en: Allow guarantors of this patron to view this patron's fines from the OPAC
bg: Разрешете на гарантите на този читател да виждат глобите му през OPA

en: Allow public downloads:
bg: Разрешаване на публични изтегляния:

en: Allow public enrollment:
bg: Разрешаване на публично записване:

en: Allow staff
bg: Разрешете на персонала

en: Allow staff access to users from this domain to login with this identity provider.
bg: Разрешете на персонала достъп до потребители от този домейн, за да влизат с този доставчик на идентичност.

en: Allow staff members to modify permissions, usernames, and passwords for other staff members
bg: Разрешаване на служителите да променят разрешения, потребителски имена и пароли за други членове на персонал

en: Allow staff:
bg: Разрешете на персонала:

en: Allow transfer?
bg: Да се разреши ли трансфер?

en: Allow users to auto register on login.
bg: Позволете на потребителите да се регистрират автоматично при влизане.

en: Allowed
bg: Позволен

en: Allowed pickup locations
bg: Разрешени места за получаване

en: Allows multiple Item types to be searched in a category. Categories can be entered into the Authorized value ITEMTYPECAT. To combine Item types to this category, enter this Search category to any Item types
bg: Позволява търсене в няколко вида библиотечни документи в категория. Категориите могат да бъдат въведени в константната стойност ITEMTYPECAT. За да комбинирате видове библиотечни документи в тази категория, въведете тази категория за търсене към всички видове библиотечни документи

en: Already received
bg: Вече е получено

en: Already validated discharges
bg: Вече потвърдени справки

en: Alt key is "Alt"
bg: Alt е клавиш "Alt"

en: Alternate address
bg: Алтернативен адрес (по местоживеене)

en: Alternate address line 2
bg: Алтернативен адрес 2 ред

en: Alternate address: Address
bg: Алтернативен адрес: Адрес

en: Alternate address: Address 2
bg: Алтернативен адрес: Адрес2

en: Alternate address: City
bg: Алтернативен адрес: Населено място

en: Alternate address: Contact note
bg: Алтернативен адрес: Бележка за връзка

en: Alternate address: Email
bg: Алтернативен адрес: Имейл

en: Alternate address: Phone
bg: Алтернативен адрес: Телефон

en: Alternate address: State
bg: Алтернативен адрес: Област

en: Alternate address: Street number
bg: Алтернативен адрес: Номер на улица

en: Alternate address: Street type
bg: Алтернативен адрес: Вид улица

en: Alternate address: ZIP/Postal code
bg: Алтернативен адрес: ZIP/Пощенски код

en: Alternate city
bg: Алтернативно населено място

en: Alternate contact
bg: Алтернативен контакт (родител/настойник за непълнолетни читатели)

en: Alternate contact ZIP/postal code
bg: Алтернативен контакт ZIP/пощенски код

en: Alternate contact address
bg: Алтернативен контакт адрес

en: Alternate contact address 2
bg: Алтернативен контакт адрес 2

en: Alternate contact city
bg: Алтернативен контакт населено място

en: Alternate contact country
bg: Алтернативен контакт държава

en: Alternate contact first name
bg: Алтернативен контакт име

en: Alternate contact phone
bg: Алтернативен контакт телефон

en: Alternate contact state
bg: Алтернативен контакт област

en: Alternate contact surname
bg: Алтернативен контакт фамилия

en: Alternate contact: Address
bg: Алтернативен контакт: Адрес

en: Alternate contact: Address 2
bg: Алтернативен контакт: Адрес 2

en: Alternate contact: City
bg: Алтернативен контакт: Населено място

en: Alternate contact: Country
bg: Алтернативен контакт: Държава

en: Alternate contact: First name
bg: Алтернативен контакт: Име

en: Alternate contact: Phone
bg: Alternate contact: Телефон

en: Alternate contact: State
bg: Alternate contact: Област

en: Alternate contact: Surname
bg: Alternate contact: Фамилия

en: Alternate contact: ZIP/Postal code
bg: Алтернативен контакт: ZIP / пощенски код

en: Alternate country
bg: Алтернативна държава

en: Alternate email
bg: Алтернативен имейл

en: Alternate phone
bg: Алтернативен телефон

en: Alternate state
bg: Алтернативна област

en: Alternate street number
bg: Алтернативен номер

en: Alternate street type
bg: Алтернативна улица

en: Alternate zip code
bg: Алтернативен пощенски код

en: Alternative contact
bg: Алтернативен контакт

note: SCRIPT
en: Alternative description
bg: Алтернативно описание

en: Alternative phone:
bg: Допълнителен телефон:

note: SCRIPT
en: Alternative source
bg: Алтернативен източник

note: SCRIPT
en: Alternative source URL
bg: Алтернативен източник URL

en: Always add items
bg: Винаги добавяйте екземпляри

en: Always show checkouts immediately
bg: Винаги показвай заеманията

en: Always show holds
bg: Винаги показвайте резервации

note: A
en: Amazon cover image
bg: Amazon изображение на корицата

note: SCRIPT
en: Amazon cover image (<a href='%s'>see the original image</a>)
bg: Изображение на корицата от Amazon (<a href='%s'>вижте оригиналното изображение</a>)

en: Amount
bg: Сума

en: Amount being paid:
bg: За плащане:

en: Amount charged:
bg: Начислена сума:

en: Amount outstanding
bg: Неплатена сума

en: Amount paid:
bg: Платено:

en: Amount tendered:
bg: Получена сума:

en: Amount:
bg: Сума:

en: Amount:
bg: Сума:

en: An administrator must add values to the UPLOAD authorized value category otherwise all uploads will be marked as temporary.
bg: Администраторът трябва да добави стойности към категорията разрешена стойност UPLOAD, в противен случай всички качвания ще бъдат маркирани като временни.

en: An administrator must create one or more authorized values with the category DEPARTMENT.
bg: Администраторът трябва да създаде един или повече константни стойности в категория DEPARTMENT.

note: %1$s:  batch_id | html
en: An error has occurred and batch %s was not deleted.
bg: Възникна грешка и групата %s не беше премахната.

note: %1$s:  batch_id | html
en: An error has occurred and batch %s was not fully de-duplicated.
bg: Възникна грешка и групата %s не беше напълно дедублирана.

note: %1$s:  batch_id | html
en: An error has occurred and no items have been added to batch %s.
bg: Възникна грешка и към групата не бяха добавени екземпляри %s.

note: %1$s:  batch_id | html
en: An error has occurred and the item(s) was not removed from batch %s.
bg: Възникна грешка и екземплярите не бяха премахнати от групата %s.

en: An error has occurred while attempting to upload the image file.
bg: Възникна грешка при опит за качване на файла с изображения.

en: An error has occurred!
bg: Възникна грешка!

en: An error has occurred.
bg: Възникна грешка.

note: %1$s:  IF error_order_already_cancelled
en: An error has occurred. %s
bg: Възникна грешка. %s

en: An error has occurred. Check the logs.
bg: Възникна грешка. Проверете дневниците.

en: An error has occurred. Invoice cannot be created.
bg: Възникна грешка. Не може да бъде създадена фактура.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: An error occurred
bg: Възникна грешка

note: %1$s:  m.error | html
en: An error occurred (%s)
bg: Възникна грешка (%s)

en: An error occurred on cancelling.
bg: Възникна грешка при анулирането.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: An error occurred on deleting this image
bg: При изтриването на това изображение възникна грешка

note: SCRIPT
en: An error occurred reading this file.
bg: Възникна грешка при четене на този файл.

en: An error occurred when adding a new identity provider domain.
bg: Възникна грешка.

en: An error occurred when adding a new identity provider.
bg: Възникна грешка.

en: An error occurred when adding the server. The library already has an SMTP server set.
bg: Възникна грешка при добавяне на сървъра. Библиотеката вече има зададен SMTP сървър.

en: An error occurred when adding this CSV profile
bg: Възникна грешка при добавянето на този CSV профил

en: An error occurred when adding this authority type. The authority type code might already exist.
bg: Възникна грешка при добавянето на този вид класификатор. Кодът вече да съществува.

en: An error occurred when adding this cash register.
bg: Възникна грешка при добавянето на този касов апарат.

en: An error occurred when adding this city. The city id might already exist.
bg: Възникна грешка при добавянето на този град. ID на града вече да съществува.

en: An error occurred when adding this classification source. Perhaps the code already exists?
bg: Възникна грешка при добавянето на този източник на класификация. Може би кодът вече съществува?

en: An error occurred when adding this content. Check the logs
bg: Възникна грешка при добавянето на това съдържание. Проверете системните дневниците

en: An error occurred when adding this currency. The currency code might already exist
bg: Възникна грешка при добавянето на тази валута. Може би кодът на валутата вече съществува

en: An error occurred when adding this desk. The desk ID might already exist
bg: Възникна грешка при добавянето на тази таблица. Може вече да съществува

en: An error occurred when adding this filing rule. Perhaps the code already exists?
bg: Възникна грешка при добавянето на това правило. Може би кодът вече съществува?

en: An error occurred when adding this framework. The framework might already exist.
bg: Възникна грешка при добавянето на тази рамка. Може би тази рамка вече съществува.

en: An error occurred when adding this library. The branchcode might already exist.
bg: Възникна грешка при добавянето на тази библиотека. Кодът на филиала може вече да съществува.

en: An error occurred when adding this library. The library id might already exist in this group.
bg: Възникна грешка при добавянето на тази библиотека. ID на библиотеката вече съществува в тази група.

en: An error occurred when adding this quote
bg: Възникна грешка. Проверете системните дневниците.

en: An error occurred when adding this splitting rule. Perhaps the code already exists?
bg: Възникна грешка при добавянето на това правило. Може би кодът вече съществува?

note: SCRIPT
en: An error occurred when adding this translation
bg: Грешка при добавянето на този превод

en: An error occurred when creating this list.
bg: При създаването на този списък възникна грешка.

note: %1$s:  shelfname | html
en: An error occurred when creating this list. The name %s already exists.
bg: При създаването на този списък възникна грешка. Името %s вече съществува.

en: An error occurred when deleting this CSV profile. Check the logs
bg: Възникна грешка. Проверете системните дневниците.

en: An error occurred when deleting this authority type. Check the logs.
bg: Възникна грешка. Проверете системните дневниците.

en: An error occurred when deleting this authorized value category. Check the logs.
bg: Възникна грешка. Проверете системните дневниците.

en: An error occurred when deleting this authorized value. Check the logs.
bg: Възникна грешка. Проверете системните дневниците.

en: An error occurred when deleting this city. Check the logs.
bg: Възникна грешка. Проверете системните дневниците.

en: An error occurred when deleting this classification source.
bg: Възникна грешка. Проверете системните дневниците.

en: An error occurred when deleting this content. Check the logs
bg: Възникна грешка. Проверете системните дневниците.

en: An error occurred when deleting this currency. Check the logs
bg: Възникна грешка. Проверете системните дневниците.

en: An error occurred when deleting this desk. Check the logs
bg: Възникна грешка. Проверете системните дневниците.

en: An error occurred when deleting this filing rule. Perhaps it is used by at least one classification source?
bg: Възникна грешка при изтриването на това правило за подаване. Може би се използва от поне един източник на класификация?

en: An error occurred when deleting this framework. Check the logs.
bg: Възникна грешка. Проверете системните дневниците.

en: An error occurred when deleting this item type. Check the logs
bg: Възникна грешка. Проверете системните дневниците.

en: An error occurred when deleting this library. Check the logs.
bg: Възникна грешка. Проверете системните дневниците.

en: An error occurred when deleting this list.
bg: Възникна грешка при изтриването на този списък.

en: An error occurred when deleting this patron category. Check the logs
bg: Възникна грешка. Проверете системните дневниците.

en: An error occurred when deleting this patron category. Check the logs.
bg: Възникна грешка. Проверете системните дневниците.

en: An error occurred when deleting this splitting rule. Perhaps it is used by at least one classification source?
bg: Възникна грешка при изтриването на това правило. Може би се използва от поне един източник на класификация?

note: SCRIPT
en: An error occurred when deleting this translation
bg: При изтриването на този превод възникна грешка

en: An error occurred when inserting this authorized value category. Perhaps the category name already exists.
bg: Възникна грешка. Може би името на категорията вече съществува.

en: An error occurred when inserting this authorized value. Perhaps the value or the category already exists.
bg: Възникна грешка. Може би стойността или категорията вече съществуват.

en: An error occurred when inserting this item type. Perhaps the value already exists
bg: Възникна грешка. Може би стойността вече съществува.

en: An error occurred when inserting this patron category. The patron category might already exist
bg: Възникна грешка. Може би името на категорията вече съществува.

en: An error occurred when inserting this patron category. The patron category might already exist.
bg: Възникна грешка. Може би името на категорията вече съществува.

en: An error occurred when saving this credit type
bg: Възникна грешка при запазването на този тип кредит

en: An error occurred when saving this debit type
bg: Възникна грешка. Проверете дневниците

en: An error occurred when updating this CSV profile. Perhaps it already exists
bg: Възникна грешка. Името вече съществува.

en: An error occurred when updating this authority type. Perhaps it already exists.
bg: Възникна грешка. Вече съществува.

en: An error occurred when updating this authorized value. Perhaps the value already exists.
bg: Възникна грешка. Може би вече съществува.

en: An error occurred when updating this cash register.
bg: Възникна грешка. Проверете дневниците

en: An error occurred when updating this city. Perhaps it already exists.
bg: Възникна грешка. Вече съществува.

en: An error occurred when updating this classification source.
bg: Възникна грешка. Проверете дневниците

en: An error occurred when updating this content. Perhaps it already exists
bg: Възникна грешка. Вече съществува.

en: An error occurred when updating this currency. Perhaps it already exists
bg: Възникна грешка. Вече съществува.

en: An error occurred when updating this desk. Perhaps it already exists
bg: Възникна грешка. Вече съществува.

en: An error occurred when updating this filing rule.
bg: Възникна грешка. Проверете дневниците

en: An error occurred when updating this framework. Perhaps it already exists.
bg: Възникна грешка. Вече съществува.

en: An error occurred when updating this item type. Perhaps the value already exists
bg: Възникна грешка. Може би вече съществува.

en: An error occurred when updating this library. Perhaps it already exists.
bg: Възникна грешка. Вече съществува.

en: An error occurred when updating this list.
bg: При актуализирането на този списък възникна грешка.

en: An error occurred when updating this patron category. Perhaps it already exists
bg: Възникна грешка. Вече съществува.

en: An error occurred when updating this patron category. Perhaps it already exists.
bg: Възникна грешка. Вече съществува.

en: An error occurred when updating this quote. Perhaps it already exists
bg: Възникна грешка. Вече съществува.

en: An error occurred when updating this splitting rule.
bg: Възникна грешка. Проверете дневниците

note: SCRIPT
en: An error occurred when updating this translation.
bg: При актуализирането на този превод възникна грешка.

en: An error occurred whilst creating a new housebound visit
bg: Възникна грешка. Проверете дневниците

en: An error occurred whilst creating this housebound profile
bg: Възникна грешка. Проверете дневниците

en: An error occurred whilst deleting a housebound visit
bg: Възникна грешка. Проверете дневниците

en: An error occurred whilst loading the housebound visit
bg: Възникна грешка. Проверете дневниците

en: An error occurred whilst updating a housebound visit
bg: Възникна грешка. Проверете дневниците

en: An error occurred whilst updating this housebound profile
bg: Възникна грешка. Проверете дневниците

note: %1$s:  error | html
en: An error occurred, please try again: %s
bg: Възникна грешка. Моля, опитайте отново: %s

note: SCRIPT
en: An error occurred. Check the logs
bg: Възникна грешка. Проверете дневниците.

note: SCRIPT
en: An error occurred. Patron list could not be updated.
bg: Възникна грешка. Читателският списък не можа да бъде актуализиран.

en: An error on setting library default.
bg: Грешка при настройката на библиотеката по подразбиране.

note: %1$s:  op | html %2$s:  label_element | html %3$s:  element_id | html
en: An error was encountered and the %s operation for %s %s was not completed. Please have your system administrator check the error log for details.
bg: Възникна грешка и операцията %s за %s %s не беше завършена. Моля, накарайте вашия системен администратор да провери дневника за грешки за подробности.

note: %1$s:  PROCESS xlate_errtype
en: An error was encountered: %s Please have your system administrator check the error log for details.
bg: Възникна грешка: %s Проверете журнала с грешки за подробности.

note: %1$s:  IMAGE_NAME | html
en: An image with the name '%s' already exists.
bg: Изображение с името '%s' вече съществува.

en: An index name, e.g. title or Local-Number
bg: Име на индекса, като заглавие или Local-Number

en: An internal link in the client is broken and the page does not exist
bg: Вътрешната връзка е прекъсната и страницата не съществува

en: An unknown error has occurred.
bg: Възникна неизвестна грешка.

en: An unknown error occurred while trying to add an item
bg: При опит за добавяне на библиотечен документ възникна неизвестна грешка

en: An unknown error occurred while trying to check out the item
bg: При опит за заемане на екземпляр възникна неизвестна грешка

note: %1$s:  card_element | html %2$s:  element_id | html
en: An unsupported operation was attempted on %s %s.
bg: Опит за изпълнение на неподдържана операция на %s %s.

en: An unsupported operation was attempted.
bg: Опит за изпълнение на неподдържана операция.

en: Analytics
bg: Свързани(аналитични) записи

en: Analyze items
bg: Анализирайте библиотечни документи

note: SCRIPT
en: Anchor
bg: Отстъп

note: SCRIPT
en: Anchor...
bg: Отстъп...

note: SCRIPT
en: Anchors
bg: Отстъпи

note: SCRIPT
en: Animals and Nature
bg: Животни и природа

en: Anonymize checkout history
bg: Анонимизирайте история на заеманията

en: Another pattern with this name already exists.
bg: Друг модел с това име вече съществува.

en: Any
bg: Всеки

en: Any audience
bg: Всякаква

en: Any category code
bg: Всеки код категория

en: Any changes to the configuration will only take effect after a full reindex. Until then searching may not work correctly.
bg: Внимание: Всички промени в конфигурацията ще влязат в сила само след пълното преиндексиране. Дотогава търсенето може да не работи правилно.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Any changes will not be saved. Continue?
bg: Промените няма да бъдат запазени. Продължете?

en: Any collection
bg: Всяка колекция

en: Any content
bg: Всякакво съдържание

en: Any format
bg: Всякакъв формат

en: Any item
bg: Всеки библиотечен документ

en: Any item type
bg: Всеки вид библиотечен документ

en: Any items with existing course reserves will have their
bg: Всички библиотечни документи със съществуваща резервация за курса ще имат свои собствени

en: Any library
bg: Всички библиотеки

en: Any lost item fees for this item will remain on the patron's account.
bg: Всички глоби за изгубени екземпляри за този библиотечен документ ще останат в акаунта на читателя.

en: Any phrase
bg: Всяка фраза

en: Any processing fees for this item will remain on the patron's account.
bg: Всички такси за обработка на този екземпляр ще останат в сметката на читателя.

en: Any shelving location
bg: Всяко място на рафтове

en: Any status except cancelled
bg: Всяко състояние, освен отмененото

en: Any vendor
bg: Всички доставчици

en: Any word
bg: Всяка дума

en: Any:
bg: Всички:

en: Anyone seeing this list
bg: Всеки

en: Apache License, Version 2.0
bg: Apache лиценз, Версия 2.0

en: Apache version:
bg: Версия на Apache:

en: Appear in position:
bg: Показва се в позиция:

en: Append
bg: Прикрепяне

en: Appended
bg: Добавено

en: Applied
bg: Приложено

note: %1$s:  num_with_matches | html
en: Applied different matching rule. Number of records matched now %s
bg: Приложено е различно правило за съвпадение. Брой съвпадащи записи в момента %s

note: SCRIPT
en: Apply
bg: Приложете

en: Apply
bg: Приложете

note: INPUT type=submit
en: Apply different matching rules
bg: Приложете различно правило за съвпадение

en: Apply discount
bg: Приложете отстъпка

en: Apply field weights to search
bg: Прилагайте тежест на полета за търсене

note: INPUT type=submit
en: Apply filter
bg: Използване на филтър

en: Apply filter(s)
bg: Използване на филтър(и)

en: Apply template
bg: Прилагане на шаблон

en: Approve
bg: Одобряване

en: Approve an acquisitions basket
bg: Одобрете кошница за придобиване

en: Approved
bg: Одобрен

en: Approved comments
bg: Одобрени коментари

en: Approved tags
bg: Одобрени маркери

en: April
bg: Април

en: Arabic
bg: Арабски

en: Archive
bg: Архив

en: Archived
bg: В архив

note: %1$s:  END
en: Archived %s
bg: В архив%s

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to add a new item? Any changes made on this page will be lost.
bg: Сигурни ли сте, че искате да добавите нов екземпляр? Всички промени, направени на тази страница, ще бъдат загубени.

en: Are you sure you want to cancel this article request?
bg: Наистина ли искате да отмените тази заявка за статия?

en: Are you sure you want to cancel this hold?
bg: Наистина ли искате да отмените резервацията?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to cancel this import?
bg: Сигурни ли сте, че искате да отмените този импорт?

note: %1$s:  ordernumber | html
en: Are you sure you want to cancel this order (%s)
bg: Наистина ли искате да анулирате тази поръчка (%s)

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to cancel your changes?
bg: Наистина ли искате да отмените промените си?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to change the pickup library from %s to %s for this request?
bg: Наистина ли искате да промените библиотеката за самообслужване от %s на %s за тази заявка?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to clone this circulation and fine rule from %s to %s library? This will override the existing rules in this library.
bg: Наистина ли искате да дублирате това заемане и правила за глоби от %s в %s библиотека? Това ще замени съществуващите правила в тази библиотека.

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to clone this standard rule to %s library? This will override the existing rules in this library.
bg: Сигурни ли сте, че искате да дублирате това стандартно правило в %s библиотека? Това ще отмени съществуващите правила в тази библиотека.

note: %1$s:  basketname | html
en: Are you sure you want to close basket %s?
bg: Сигурни ли сте, че искате да затворите кошницата %s?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to close this basket and generate an EDIFACT order?
bg: Сигурни ли сте, че искате да затворите тази кошница и да генерирате поръчка EDIFACT?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to close this basketgroup?
bg: Сигурни ли сте, че искате да затворите тази група кошници?

en: Are you sure you want to delete
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете

note: %1$s:  PROCESS restriction_type_description restriction_type=restriction
en: Are you sure you want to delete "%s"?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете "%s"?

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Are you sure you want to delete %s %s?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете %s %s?

note: %1$s:  library.branchname | html %2$s:  library.branchcode | html
en: Are you sure you want to delete %s (%s)?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете %s (%s)?

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Are you sure you want to delete batch %s?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете група %s?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete image(s): %s?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете изображение(я): %s?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete server %s?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете сървъра %s?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete the %s selected search history entries?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете %s избраните записи в историята на търсенето?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete the club %s? This will cancel all patron enrollments in this club.
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете клуба %s? Това ще анулира регистрациите на всички читатели записани в този клуб.

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete the club template %s? This will delete all clubs using this template and cancel patron enrollments
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете клубния шаблон %s? Това ще изтрие всички клубове, използващи този шаблон и ще анулирайте записванията на читатели

en: Are you sure you want to delete the following quote?
bg: Наистина ли искате да изтриете следния цитат?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete the list %s?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете списъка %s?

note: %1$s:  patron.firstname | html %2$s:  patron.surname | html
en: Are you sure you want to delete the patron %s %s?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете читател %s %s?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete the selected content?
bg: Наистина ли искате да изтриете избраното съдържание?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete the selected reports?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете избраните отчети?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete the selected search history entry?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете избрания запис в историята на търсенето?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete these suggestions?
bg: Наистина ли искате да изтриете тези предложения?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this OAI set?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете този OAI набор?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this authority?
bg: Наистина ли искате да изтриете този класификатор?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this authorized value category?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете тази категория константна стойност

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this authorized value?
bg: Наистина ли искате да изтриете тази константна стойност?

en: Are you sure you want to delete this basket?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете тази кошница?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this class source?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете източника на този клас?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this content? This cannot be undone.
bg: Наистина ли искате да изтриете това съдържание? Това не може да бъде отменено.

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this course?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете този курс?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this course? There are %s attached items.
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете този курс? Има %s прикачени екземпляри.

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this course? There is %s attached item.
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете този курс? Има %s прикачени екземпляри.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this cover image?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете това изображение на корицата?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this delivery?
bg: Наистина ли искате да изтриете тази доставка?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this dictionary definition? This cannot be undone.
bg: Наистина ли искате да изтриете тази дефиниция на речника? Това не може да бъде отменено.

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this field?
bg: Наистина ли искате да изтриете това поле?

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this file ?
bg: Наистина ли искате да изтриете този файл ?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this file?
bg: Наистина ли искате да изтриете този файл?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this filing rule?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете това правило за подаване?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this image?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете това изображение?

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this invoice?
bg: Наистина ли искате да изтриете тази фактура?

en: Are you sure you want to delete this item group?
bg: Моля за потвърждение на действието!

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this item?
bg: Наистина ли искате да изтриете този библиотечен документ?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this key?
bg: Наистина ли искате да изтриете този ключ?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this list?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете този списък?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this macro?
bg: Наистина ли искате да изтриете този макрос?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this message?
bg: Наистина ли искате да изтриете тава съобщение?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this news item? This cannot be undone.
bg: Наистина ли искате да изтриете тази новина? Това не може да бъде отменено.

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this numbering pattern?
bg: Наистина ли искате да изтриете този модел на номерация?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this patron from the card batch?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете този читател от група читателски карти?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this patron image? This cannot be undone.
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете това изображение на читател? Това не може да бъде отменено.

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this profile?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете този профил?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this record?
bg: Наистина ли искате да изтриете този запис?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this report? This cannot be undone.
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете този отчет? Това не може да бъде отменено.

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this rule? This cannot be undone.
bg: Наистина ли искате да изтриете тава правило? Това не може да бъде отменено.

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this saved report?
bg: Наистина ли искате да изтриете този запазен отчет?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this splitting rule?
bg: Наистина ли искате да изтриете това правило за разделяне?

en: Are you sure you want to delete this stage?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете този етап?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this subscription frequency?
bg: Наистина ли искате да премахнете честотата на този абонамент?

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this suggestion?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете това предложение?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this translation?
bg: Наистина ли искате да изтриете този превод?

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to do this?
bg: Сигурни ли сте, че желаете да продължите?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to edit another rule?
bg: Наистина ли искате да редактирате друго правило?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to erase your changes?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете Вашите промените?

note: %1$s:  basketname | html
en: Are you sure you want to generate an EDIFACT order and close basket %s?
bg: Сигурни ли сте, че искате да генерирате поръчка EDIFACT и да затворите кошницата %s?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to merge the selected patrons?
bg: Наистина ли искате да обедините избраните читатели?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to permanently delete this batch?
bg: Наистина ли искате да изтриете окончателно тази група?

en: Are you sure you want to remove
bg: Сигурни ли сте че искате да премахнете

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to remove all items from the course?
bg: Наистина ли искате да премахнете всички екземпляри от курса?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to remove label number(s): %s from this batch?
bg: Сигурни ли сте, че искате да премахнете номер(ата) на етикет(и): %s от тази група?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to remove the selected patron(s) from this batch?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете избраните читател(и) от тази група?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to remove the selected patrons?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете избраните читатели?

en: Are you sure you want to remove the selected rule(s)?
bg: Наистина ли искате да премахнете избраните правила?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to remove the tag from this title?
bg: Наистина ли искате да премахнете маркера от това заглавие?

en: Are you sure you want to remove these item(s) from their item group(s)?
bg: Моля за потвърждение на действието!

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to remove these items from all courses?
bg: Наистина ли искате да премахнете тези екземпляри от всички курсове?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to remove these items from the list?
bg: Сигурни ли сте, че искате да премахнете тези библиотечни документи от списъка?

en: Are you sure you want to remove this item from it's rota?
bg: Наистина ли искате да премахнете този екземпляр от неговият график?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to remove this item from the course?
bg: Наистина ли искате да премахнете този екземпляр от курса?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to remove this list?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете този списък?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to remove this recall and return the item to it's home library?
bg: Моля за потвърждение на действието!

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Are you sure you want to remove this recall?
bg: Моля за потвърждение на действието!

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to reopen this basket?
bg: Сигурни ли сте, че искате да отворите отново тази кошница?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to reopen this subscription?
bg: Наистина ли искате да отворите отново този абонамент?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to replace current %s contents?
bg: Сигурни ли сте, че искате да замените текущото съдържание на %s?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to replace the current patron image? This cannot be undone.
bg: Сигурни ли сте, че искате да замените текущото изображение на читател? Това не може да бъде отменено.

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to revert this recall's status from Waiting?
bg: Моля за потвърждение на действието!

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to save?
bg: Сигурни ли сте, че искате да запазите?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to undo the import of this batch into the catalog?
bg: Сигурни ли сте, че искате да отмените импортирането на тази група в каталога?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to uninstall the plugin %s?
bg: Сигурни ли сте, че искате да деинсталирате плъгин %s?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to void this credit?
bg: Сигурни ли сте, че искате да анулирате този кредит?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to write off %s in outstanding fines? This cannot be undone!
bg: Сигурни ли сте, че искате да опростите %s не платени глоби? Това не може да бъде отменено!

en: Are you sure you wish to delete this request?
bg: Наистина ли искате да изтриете тази заявка?

en: Are you sure you wish to remove this item from it's rota
bg: Наистина ли искате да премахнете този екземпляр от графика му?

en: Area
bg: Област

en: Area:
bg: Област:

en: Arrived
bg: Пристигна

note: SCRIPT
en: Arrows
bg: Стрелки

en: Article request fee
bg: Такса за заявка на екземпляр

note: %1$s:  Branches.GetName( humanbranch ) | html
en: Article request fees for %s
bg: Такси за заявка на статия за %s

en: Article requests
bg: Заявка за статия

en: Article requests &rsaquo; Circulation &rsaquo; Koha
bg: Заявка за статии &rsaquo; Заемане за дома &rsaquo; Коха

note: For the first occurrence, %1$s:  current_article_requests.count || 0 | html
en: Article requests (%s)
bg: Заявка за статия (%s)

en: Article requests:
bg: Заявка за статии:

en: Article title
bg: Заглавие на статията

note: SCRIPT
en: Ascending
bg: По възходящ ред

note: %1$s:  user | $HtmlTags tag=>'code' %2$s:  dbname | $HtmlTags tag=>'code'
en: Ask for or make a change in the user's privileges. User %s must have USAGE, INSERT, UPDATE, DELETE, DROP and CREATE privileges on database %s.
bg: Поискайте или направете промяна в привилегиите на потребителя. Потребителят %s трябва да има права за USAGE, INSERT, UPDATE, DELETE, DROP и CREATE за базата данни %s.

en: Ask your system administrator to configure this feature, or remove this note by
bg: Помолете системния си администратор да конфигурира тази функция или да премахне тази бележка от

en: Asked
bg: Поискано

en: Assistant:
bg: Асистент:

note: %1$s:  m.biblionumber | html
en: At least one item is checked out on bibliographic record %s.
bg: Най-малко един екземпляр е зает с библиографски запис %s.

note: INPUT type=checkbox name=repeatable
en: At least one patron has more than one value for this attribute
bg: Поне един читател има повече от една стойност за тази допълнителна информация

note: INPUT type=checkbox name=unique_id
en: At least two patrons have the same value for this attribute
bg: Поне двама читатели има повече от една стойност за тази допълнителна информация

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: At least two records must be selected for merging.
bg: Най-малко два записа трябва да бъдат избрани за сливане.

note: %1$s:  Branches.GetName(subscription.branchcode) || subscription.branchcode | html
en: At library: %s
bg: В библиотеката: %s

en: Atomic update error :
bg: Грешка при актуализиране :

en: Atomic updates:
bg: Актуализации:

en: Attach an item
bg: Прикачете екземпляр

note: %1$s:  IF ( biblio.title ) %2$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' %3$s:  END
en: Attach an item %s to %s%s
bg: Прикачете екземплярът%s към %s%s

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title-head.inc'
en: Attach an item to %s &rsaquo; Cataloging &rsaquo; Koha
bg: Прикачете елемент към %s &rsaquo; Каталогизация &rsaquo; Koha

en: Attach another item
bg: Прикачете друг екземпляр

en: Attach item
bg: Прикачете екземпляр

en: Attach this basket to a new basket group with the same name
bg: Прикачете тази кошница към нова група със същото име

en: Attempt to delete record failed.
bg: Опитът за изтриване на записа е не успешен.

en: Attention
bg: Внимание

note: %1$s:  ERROR_extended_unique_id_failed_value | html
en: Attribute value "%s" is already in use by another patron record.
bg: Стойността на допълнителна информация "%s" вече се използва от запис друг на читател.

en: Attributes
bg: Атрибути

en: Attributes:
bg: Атрибути:

en: Audio alerts
bg: Аудио сигнали

en: Audio alerts
bg: Аудио сигнали

en: Audio alerts &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
bg: Аудио сигнали &rsaquo; Администриране &rsaquo; Коха

en: Audio alerts are disabled
bg: Аудио сигналите са деактивирани

en: August
bg: Август

en: Auth field copied
bg: Копира се от маркер

en: Auth value
bg: Константна стойност

en: Auth value:
bg: Константна стойност:

en: AuthID
bg: Класификатор ID

en: Authenticated
bg: Идентифицирани

en: Authentication
bg: Удостоверяване

en: Authentication providers
bg: Доставчици на удостоверяване

en: Author
bg: Автор

en: Author (A-Z)
bg: Автор (в прав ред)

en: Author (Z-A)
bg: Автор (в обратен ред)

en: Author (any):
bg: Автор (всеки):

en: Author (corporate):
bg: Автор (колектив):

en: Author (meeting / conference):
bg: Автор (среща / конференция):

en: Author (meeting/conference):
bg: Автор (среща / конференция):

en: Author (personal):
bg: Автор (име):

en: Author(s)
bg: Автор(и)

en: Author(s):
bg: Автор(и):

note: %1$s:  IF ( BIBLIO_RESULT.author ) %2$s:  BIBLIO_RESULT.author | $raw %3$s:  END
en: Author(s): %s%s%s
bg: Автор(и): %s%s%s

en: Author:
bg: Автор:

en: Author:
bg: Автор:

note: %1$s:  author | html
en: Author: %s
bg: Автор: %s

en: Authorised value category:
bg: Категория константна стойност:

en: Authorised values category
bg: Категория константна стойност

en: Authorised values category:
bg: Категория константна стойност:

en: Authorities
bg: Класификатори

en: Authorities
bg: Класификатори

en: Authorities &rsaquo; Koha
bg: Класификатори &rsaquo; Коха

en: Authorities tables
bg: Таблици на класификаторите

en: Authorities:
bg: Класификатори:

en: Authority
bg: Класификатор

note: %1$s:  authid | html %2$s:  authtypetext | html
en: Authority #%s (%s)
bg: Класификатор #%s (%s)

note: %1$s:  loopro.object | html
en: Authority %s
bg: Класификатор %s

note: %1$s:  m.authid | html
en: Authority %s has been deleted successfully.
bg: Класификатор %s е изтрит успешно.

note: %1$s:  IF ( authtypecode ) %2$s:  authtypecode | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Authority MARC framework for %s%s%sdefault framework%s
bg: MARC рамка класификатор за %s%s%sрамка по подразбиране%s

en: Authority MARC subfield structure &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
bg: Класификатор MARC подполе структура &rsaquo; Администриране &rsaquo; Коха

note: %1$s:  tagfield | html %2$s:  authtypecode | html
en: Authority MARC subfield structure admin for %s (authority: %s)
bg: Класификатор MARC подполе структура администратор за %s (класификатор: %s)

note: %1$s:  tagfield | html
en: Authority MARC subfield structure for %s
bg: Класификатор MARC подполе структура за %s

note: %1$s:  tagfield | html
en: Authority MARC subfield structure for %s
bg: Класификатор MARC подполе структура за %s

note: A
en: Authority control
bg: Класификатор за контрол

en: Authority details &rsaquo; Koha
bg: Класификатор детайли &rsaquo; Коха

en: Authority does not exist
bg: Класификатора не съществува

en: Authority field to copy:
bg: Полето на класификатора е копирано от:

en: Authority record
bg: Класификатор запис

note: For the first occurrence, %1$s:  message.authid | html
en: Authority record %s does not exist in the database.
bg: Записа на класификатор %s не съществува в базата данни.

note: %1$s:  authority_link | $raw | $KohaSpan
en: Authority record %s has not been modified. An error occurred on modifying it
bg: Запис %s не е редактиран. Възникна грешка при редакцията

note: %1$s:  authority_link | $raw | $KohaSpan
en: Authority record %s has successfully been modified.
bg: Запис %s е редактиран успешно.

note: %1$s:  m.authid | html
en: Authority record %s was not deleted. An error occurred.
bg: Запис %s не е изтрит. Възникна грешка

en: Authority search
bg: Търсене на институция

en: Authority search results
bg: Резултати от търсене на класификатори

en: Authority search results
bg: Резултати от търсене на класификатори

en: Authority search results &rsaquo; Authorities &rsaquo; Koha
bg: Резултати от търсенето &rsaquo; Класификатори &rsaquo; Коха

en: Authority type
bg: Вид класификатор

en: Authority type
bg: Вид класификатор

en: Authority type added successfully.
bg: Добавен успешно.

en: Authority type deleted successfully.
bg: Изтриване успешно.

en: Authority type updated successfully.
bg: Актуализиран успешно.

en: Authority type:
bg: Вид класификатор:

en: Authority types
bg: Вид класификатор

en: Authority:
bg: Класификатор:

en: Authorized
bg: Упълномощен

en: Authorized value
bg: Константна стойност

en: Authorized value added successfully.
bg: Успешно добавен.

en: Authorized value category
bg: Категория константна стойност

en: Authorized value category added successfully.
bg: Успешно добавено.

en: Authorized value category deleted successfully.
bg: Изтриване успешно.

en: Authorized value category:
bg: Категория константна стойност:

en: Authorized value category:
bg: Категория константна стойност:

en: Authorized value deleted successfully.
bg: Изтриване успешно.

en: Authorized value updated successfully.
bg: Актуализиран успешно

en: Authorized value:
bg: Константна стойност:

en: Authorized value:
bg: Константна стойност:

en: Authorized values
bg: Константна стойност

en: Authorized values
bg: Константна стойност

note: For the first occurrence, %1$s:  category_name | html
en: Authorized values for category %s
bg: Константни стойности за категория %s

note: %1$s:  category.category_name | html
en: Authorized values for category %s
bg: Константни стойности за категория %s

en: Authors
bg: Автори

en: Authors:
bg: Автори:

en: Auto ordering
bg: Автоматична поръчка

en: Auto register
bg: Автоматична регистрация

en: Auto register:
bg: Автоматична регистрация:

en: Auto renewal
bg: Автоматично презаписване

en: Auto subscription sharing:
bg: Автоматично споделяне на абонамент:

note: INPUT type=button
en: Auto-fill row
bg: Автоматично попълване на ред

en: Auto-renewal
bg: Автоматично презаписване

en: Auto-renewal:
bg: Автоматично презаписване:

en: Auto-renewal: Patron has opted out
bg: Автоматично презаписване: Читателя се отказа

en: AutoMemberNum is set to enabled, but card number is marked as mandatory in BorrowerMandatoryField: auto calc has been disabled.
bg: AutoMemberNum е активиран, но номерът на читателски карти е зададен като задължителен в BorrowerMandatoryField: автоматично изчисляването е деактивирано.

en: Autolocation is switched on and you are logging in with an IP address that doesn't match your library.
bg: Автоматичното местоположение е включено и влизате с IP адрес, който не съвпада със зададените от библиотеката.

note: SCRIPT
en: Automatic authority link results:
bg: Резултати за автоматична връзка с класификатор:

en: Automatic checkin
bg: Автоматично връщане

en: Automatic checkin:
bg: Автоматично връщане:

en: Automatic item modifications by age
bg: Автоматична промяна на библиотечните документи по възраст

en: Automatic item modifications by age
bg: Автоматична промяна на библиотечните документи по възраст

en: Automatic item modifications by age &rsaquo; Cataloging &rsaquo; Koha
bg: Автоматична промяна на библиотечните документи по възраст &rsaquo; Каталогизиране &rsaquo; Коха

en: Automatic ordering:
bg: Автоматично поръчване:

en: Automatic renewal
bg: Автоматично презаписване

en: Automatic return to holding
bg: Автоматично връщане в библиотеката

en: Automatic return to home
bg: Автоматично връщане

en: Automation
bg: Автоматизация

en: Availability
bg: В наличност

en: Availability:
bg: В наличност:

en: Available
bg: В наличност

en: Available barcodes
bg: Баркодове на разположение

en: Available call numbers
bg: На разположение сигнатури

note: INPUT type=text
en: Available copy
bg: На разположение копие

en: Available copy numbers
bg: На разположение номера на копия

en: Available enumeration
bg: На разположение изброяване

en: Available for
bg: На разположение за

en: Available in the library
bg: На разположение в библиотеката

en: Available item types
bg: На разположение видове библиотечни документи

en: Available locations
bg: На разположение места

en: Available since
bg: Наличен от

en: Average checkout period
bg: Среден период на заемане

en: Average checkout period statistics
bg: Среден период на заемане статистика

en: Average loan time
bg: Среден период на заемане

en: Average loan time
bg: Среден период на заемане

en: Average loan time &rsaquo; Reports &rsaquo; Koha
bg: Среден период на заемане &rsaquo; Отчети &rsaquo; Коха

en: BSD License
bg: Лиценз BSD

en: Back
bg: Назад

note: For the first occurrence, %1$s:  ELSE
en: Back %s
bg: Назад %s

en: Back side layout not used
bg: Обратната странична подредба не се използва

en: Back to Tools
bg: Обратно към Инструменти

note: INPUT type=submit
en: Back to system preferences
bg: Обратно към Системни настройки

en: Back to the list
bg: Обратно към списък

en: Backend
bg: Бекенд

note: SCRIPT
en: Background color
bg: Цвят на фона

en: Backslash separated text (.csv)
bg: Текст, разделен с обратната черта (.csv)

en: Bad or missing sender address; check your branch email address or preference KohaAdminEmailAddress.
bg: Невалиден или липсващ адрес на подателя; проверете имейл адреса на вашия отдел или настройката KohaAdminEmailAddress.

en: Bankable
bg: Банков

en: Bar
bg: Такт

en: Barcode
bg: Баркод

note: %1$s:  barcode | html
en: Barcode %s
bg: Баркод %s

note: %1$s:  ITEM_DAT.barcode | html %2$s:  IF not_for_loan %3$s:  not_for_loan_description | html %4$s:  END
en: Barcode %s %s%s %s
bg: Баркод %s %s%s %s

note: For the first occurrence, %1$s:  overduesloo.barcode | html
en: Barcode : %s
bg: Баркод : %s

en: Barcode and bibliographic data are printed on alternating labels
bg: Баркодът и библиографските данни се отпечатват върху редуващи се етикети

en: Barcode file:
bg: Файл с баркодове:

en: Barcode file:
bg: Файл с баркодове:

en: Barcode height:
bg: Височина на баркода:

en: Barcode image generator
bg: Генератор на изображения на баркод

en: Barcode image generator
bg: Генератор на изображения на баркод

en: Barcode image generator &rsaquo; Cataloging &rsaquo; Koha
bg: Генератор на изображения на баркод &rsaquo; Каталогизиране &rsaquo; Коха

en: Barcode list (one barcode per line):
bg: Списък с баркодове (един баркод на ред):

en: Barcode not found
bg: Баркодът не е намерен

en: Barcode not found.
bg: Баркодът не е намерен.

en: Barcode not found. The following items were found by searching:
bg: Баркодът не е намерен. Следните елементи бяха намерени в резултат от търсене:

en: Barcode precedes bibliographic data
bg: Баркодът предхожда библиографските данни

en: Barcode range
bg: Обхват на баркод

en: Barcode submitted
bg: Изпратен баркод

en: Barcode text must be numeric (0-9)
bg: Текстът на баркода трябва да е цифров (0-9)

en: Barcode type
bg: Вид баркод

en: Barcode type:
bg: Вид баркод:

en: Barcode type:
bg: Вид баркод:

en: Barcode:
bg: Баркод:

en: Barcode:
bg: Баркод:

note: For the first occurrence, %1$s:  recall.item.barcode | html
en: Barcode: %s
bg: Баркод: %s

note: For the first occurrence, %1$s:  transfer.item.barcode | html
en: Barcode: %s
bg: Баркод: %s

en: Barcodes
bg: Баркодове:

en: Barcodes file
bg: Файл с баркодове

note: %1$s:  batche.from | html %2$s:  batche.to | html
en: Barcodes from %s to %s
bg: Баркодове от %s до %s

en: Barcodes not found
bg: Баркодовете не са намерени

en: Barcodes not found:
bg: Баркодовете не съществуват:

note: SCRIPT
en: Barcodes of type %s must be numeric
bg: Баркодовете от вид %s трябва да са цифрови

en: Barcodes:
bg: Баркодове:

en: Base-level allocated
bg: Разпределено базово ниво

en: Base-level available
bg: Налично базово ниво

en: Base-level ordered
bg: Заявено базово ново

en: Base-level spent
bg: Базово ниво изразходвано

en: Basic configuration
bg: Основна конфигурация

en: Basic constraints
bg: Основни ограничения

en: Basic installation complete.
bg: Инсталацията завърши

en: Basic parameters
bg: Основни параметри

en: Basket
bg: Кошница за поръчки

note: For the first occurrence, %1$s:  basketno | html
en: Basket %s
bg: Кошница с поръчки %s

note: %1$s:  basketname | html %2$s:  IF ( basketno ) %3$s:  basketno | html %4$s:  END %5$s:  booksellername | html
en: Basket %s %s (%s) %s for %s
bg: Кошница %s %s (%s) %s за %s

note: For the first occurrence, %1$s:  basketname | html %2$s:  basketno | html
en: Basket %s (%s)
bg: Кошница за поръчки %s (%s)

note: %1$s:  basket.basketname | html %2$s:  basket.basketno | html %3$s:  basket.bookseller.name | html
en: Basket %s (%s) for %s
bg: Кошница %s (%s) за %s

en: Basket (#)
bg: Кошница за поръчки (#)

note: %1$s:  basketno | html
en: Basket (%s)
bg: Кошница (%s)

note: %1$s:  basketno | html
en: Basket (%s) &rsaquo; Acquisitions &rsaquo; Koha
bg: Кошница за поръчки (%s) &rsaquo; Комплектуване &rsaquo; Koha

en: Basket by
bg: Кошница с поръчки от

en: Basket created by:
bg: Кошница с поръчки е създадена:

en: Basket creator
bg: Създател на кошница с поръчки

en: Basket deleted
bg: Кошница с поръчки е изтрита

en: Basket details
bg: Кошница с поръчки детайли

en: Basket export in acquisition
bg: Експорт на кошница в придобиване

en: Basket group
bg: Група от кошници с поръчки

note: %1$s:  name | html %2$s:  basketgroupid | html
en: Basket group %s (%s) for
bg: Група от кошници с поръчки %s (%s) за

en: Basket group billing place:
bg: Местоположение за фактуриране на групата кошници:

en: Basket group delivery placename:
bg: Място на доставка на група кошници:

en: Basket group name:
bg: Име на група от кошници:

note: For the first occurrence, %1$s:  basketgroup.id | html
en: Basket group no. %s
bg: Групи кошници номер %s

en: Basket group:
bg: Група кошници с поръчки:

en: Basket grouping
bg: Групиране на кошници за поръчки

en: Basket grouping
bg: Групиране на кошници за поръчки

en: Basket grouping for
bg: Групиране на кошници за поръчки за

note: %1$s:  booksellername | html
en: Basket grouping for %s &rsaquo; Koha
bg: Групиране на кошници за поръчки за %s &rsaquo; Коха

en: Basket groups
bg: Групи кошници за поръчки

en: Basket name
bg: Име на кошница

en: Basket name:
bg: Име на кошница за поръчки:

en: Basket not found.
bg: Кошницата не е намерена

en: Basket:
bg: Кошница за поръчки:

note: %1$s:  msg.basketno.basketno | html
en: Basket: %s
bg: Кошница за поръчки: %s

en: Basketgroup:
bg: Група кошници:

en: Baskets
bg: Кошници за поръчки

note: %1$s:  booksellertoname | html
en: Baskets for %s
bg: Кошници за %s

en: Baskets in this group:
bg: Кошници в тази група:

note: %1$s:  batchid | html
en: Batch %s
bg: Група %s

note: %1$s:  import_batch_id | html
en: Batch %s
bg: Група %s

note: %1$s:  batch_id | html
en: Batch %s not fully de-duplicated.
bg: Група %s не е напълно дедупликирана.

note: %1$s:  batch_id | html
en: Batch %s was not deleted.
bg: Група %s не беше изтрита.

en: Batch ID
bg: Група ID

note: SCRIPT
en: Batch authority record deletion
bg: Групово изтриване на записи на класификатори

note: SCRIPT
en: Batch authority record modification
bg: Групово редактиране на записи на класификатори

note: SCRIPT
en: Batch bibliographic record modification
bg: Групово редактиране на библиографски записи

note: SCRIPT
en: Batch bibliographic record record deletion
bg: Групово изтриване на запис на библиографски запис

en: Batch check out
bg: Групово заемане

en: Batch check out
bg: Групово заемане

note: %1$s:  IF patron %2$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' invert_name = 1 %3$s:  END
en: Batch checkout confirmation %s for %s %s
bg: Потвърждение за групово заемане %s за %s %s

note: %1$s:  IF patron.borrowernumber %2$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' invert_name = 1 %3$s:  batch | html %4$s:  END
en: Batch checkout information %s for %s |%s|%s
bg: Информация за група заемания %s за %s |%s |%s

en: Batch delete
bg: Групово изтриване

en: Batch delete patrons
bg: Групово изтриване на читатели

en: Batch delete patrons and delete patron circulation history
bg: Групово изтриване на читатели и изтриване на тяхната историята на заемане

en: Batch delete records
bg: Групово изтриване на записи

en: Batch description:
bg: Описание на група:

en: Batch edit
bg: Групово редактиране

en: Batch edit &rsaquo; Serials &rsaquo; Koha
bg: Редактиране на група &rsaquo; Периодика &rsaquo; Коха

en: Batch edit patrons
bg: Групово редактиране на читатели

en: Batch edit records
bg: Групово редактиране на записи

en: Batch editing
bg: Групово редактиране

en: Batch extend due dates
bg: Групово удължаване на срокове

en: Batch extend due dates &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha
bg: Групова промяна на датата за връщане &rsaquo; Инструменти &rsaquo; Коха

note: SCRIPT
en: Batch hold cancellation
bg: Групово анулиране на резервации

note: %1$s:  IF ( del ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: Batch item %sdeletion%smodification%s
bg: Група библиотечни документи %sизтриване%sредактиране%s

en: Batch item deletion
bg: Изтриване на група екземпляри

en: Batch item deletion
bg: Изтриване на група екземпляри

en: Batch item deletion &rsaquo; Cataloging &rsaquo; Koha
bg: Изтриване на група екземпляри &rsaquo; Каталогизиране &rsaquo; Коха

en: Batch item modification
bg: Групово редактиране на екземпляри

en: Batch item modification
bg: Групово редактиране на екземпляри

en: Batch item modification &rsaquo; Cataloging &rsaquo; Koha
bg: Групово редактиране на екземпляри &rsaquo; Каталогизиране &rsaquo; Коха

note: SCRIPT
en: Batch item record deletion
bg: Изтриване на група от записи

note: SCRIPT
en: Batch item record modification
bg: Редактиране на група от записи

en: Batch modify
bg: Групова редакция

note: %1$s:  IF unlimited_total >= limit %2$s:  limit | html %3$s:  ELSE %4$s:  unlimited_total | html %5$s:  END
en: Batch operations with %s%s%s%s%s visible records
bg: Групови операции %s%s%s%s%s с видими записи

en: Batch patron deletion and anonymization
bg: Групово изтриване и анонимизация

en: Batch patron deletion and anonymization
bg: Групово изтриване и анонимизация

note: For the first occurrence, %1$s:  Branches.GetName( current_branch ) | html
en: Batch patron deletion and anonymization for %s
bg: Групово изтриване и анонимизация за %s

en: Batch patron modification
bg: Групово редактиране на читатели

en: Batch patron modification &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha
bg: Групово редактиране на читатели &rsaquo; Инструменти &rsaquo; Коха

en: Batch patrons modification
bg: Групово редактиране на читатели

en: Batch patrons results
bg: Група читатели резултати

en: Batch record deletion
bg: Изтриване на група от записи

en: Batch record deletion &rsaquo; Cataloging &rsaquo; Koha
bg: Изтриване на група от записи &rsaquo; Каталогизиране &rsaquo; Коха

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Batch record modification
bg: Редактиране на група от записи

en: Batch record modification &rsaquo; Cataloging &rsaquo; Koha
bg: Редактиране на група от записи &rsaquo; Каталогизиране &rsaquo; Коха

note: BUTTON
en: Batch remove
bg: Групово изтриване

en: Batch remove reserves
bg: Групово изтриване на резервации

en: Batch remove reserves
bg: Групово изтриване на резервации

en: Batch:
bg: Група:

en: Batches
bg: Групи

en: Be sure to provide email addresses for these patrons.
bg: Не забравяйте да предоставите имейл адреси за тези читатели.

en: Because the "UseTransportCostMatrix" system preference is currently not enabled, the transport cost matrix is not being used.
bg: Тъй като системното предпочитание "UseTransportCostMatrix" не е активирано, матрицата на транспортните разходи не се използва.

en: Because the 'ExtendedPatronAttributes` system preference is currently not enabled, extended patron attributes cannot be given to patron records.
bg: Тъй като системните предпочитания 'ExtendedPatronAttributes' понастоящем не са активирани, допълнителната информация за читател не може да бъда присвоена към записа на читател.

en: Before
bg: Преди

en: Before we begin, please verify you have the correct credentials to continue. Please log in with the username and password given to you by your systems administrator and located in your
bg: Преди да започнем, моля, проверете дали имате правилните идентификационни данни, за да продължите. Моля, влезте с потребителското име и паролата, предоставени от вашите системи администратори и се намира във вашия

en: Begin the onboarding process
bg: Започнете процеса на въвеждане

en: Beginning date:
bg: Начална дата:

en: Begins with
bg: Започва с

en: Begins with:
bg: Започва с:

en: Behavior
bg: Поведение

note: For the first occurrence, %1$s:  loopro.biblionumber | html
en: Biblio %s
bg: Библиографски %s

en: Biblio count
bg: Брой библиографски записи

en: Biblio level hold.
bg: Резервация на ниво библиографски записи.

en: Biblio numbers:
bg: Библиографски номера:

en: Biblio:
bg: Библиографски запис:

en: Bibliographic
bg: Библиографски

en: Bibliographic data precedes barcode
bg: Библиографските данни предхождат баркода

en: Bibliographic data to print
bg: Библиографска информация за отпечатване

en: Bibliographic framework
bg: Библиографска рамка

en: Bibliographic information
bg: Библиографска информация

en: Bibliographic record
bg: Библиографски запис

note: %1$s:  object | html
en: Bibliographic record %s
bg: Библиографски запис %s

note: For the first occurrence, %1$s:  message.biblionumber | html
en: Bibliographic record %s does not exist in the database.
bg: Библиографските записи %s не съществуват в базата данни.

note: %1$s:  m.biblionumber | html
en: Bibliographic record %s has been deleted successfully.
bg: Записи %s са изтрити успешно.

note: %1$s:  biblio_link | $raw
en: Bibliographic record %s has not been modified. An error occurred on modifying it.
bg: Записи %s не са редактирани. Възникна грешка.

note: %1$s:  biblio_link | $raw
en: Bibliographic record %s has successfully been modified.
bg: Запис %s е редактиран успешно.

note: %1$s:  m.biblionumber | html %2$s:  m.reserve_id | html
en: Bibliographic record %s was not deleted. A hold could not be canceled (reserve_id %s).
bg: Запис %s не е изтрит. Резервацията не е отменена (резервация %s).

note: %1$s:  m.biblionumber | html
en: Bibliographic record %s was not deleted. An error occurred.
bg: Запис %s не е изтрит. Възникна грешка

note: SCRIPT
en: Bibliographic record ID
bg: Библиографски запис ID

en: Bibliographic record ID:
bg: Библиографски запис ID:

en: Bibliographic record count
bg: Брой библиографски записи

en: Bibliographic record not found.
bg: Библиографски запис не е намерен.

en: Bibliographic record number:
bg: Номер на библиографския запис:

en: Bibliographic record title
bg: Заглавие на библиографски запис

en: Bibliographic record will be deleted too.
bg: Библиографският запис също ще бъде изтрит.

en: Bibliographic record will not be deleted.
bg: Библиографският запис няма да бъде изтрит.

en: Bibliographic records
bg: Библиографски записи

en: Bibliographic records added
bg: Библиографските записи са добавени

en: Bibliographic:
bg: Библиографски:

en: Bibliographies
bg: Библиографии

en: Biblionumber
bg: Библиографски номер

en: Biblionumber:
bg: Библиографски номер:

en: Biblionumbers:
bg: Библиографски номер:

en: Biblios:
bg: Библиотечни записи:

en: Billing date
bg: Дата на фактуриране

en: Billing date:
bg: Дата на фактуриране:

note: %1$s:  billingdateto | $KohaDates
en: Billing date: All until %s
bg: Дата на фактуриране: Всички докато %s

en: Billing place
bg: Място за фактуриране

en: Billing place:
bg: Място за фактуриране:

en: Billing place:
bg: Място за фактуриране:

en: Biography
bg: Биография

note: SCRIPT
en: Black
bg: Черен

note: SCRIPT
en: Block
bg: Блокиране

en: Block
bg: Блокиране

en: Block expired patrons:
bg: Блокиране на просрочени читатели:

note: SCRIPT
en: Blocked!
bg: Блокиран!

note: SCRIPT
en: Blockquote
bg: Цитат

note: SCRIPT
en: Blocks
bg: Блокирани

note: SCRIPT
en: Blue
bg: Синьо

note: SCRIPT
en: Body
bg: Тяло

note: SCRIPT
en: Bold
bg: Удебелен

en: Book drop mode
bg: Режим на връщане на библиотечни документи

en: Book drop mode.
bg: Режим на връщане на библиотечни документи.

en: Book fund:
bg: Книжен фонд:

en: Boolean
bg: Булева стойност

en: Bootstrap Icons
bg: Bootstrap икони

note: SCRIPT
en: Border
bg: Граница

note: SCRIPT
en: Border color
bg: Цвят на граница

note: SCRIPT
en: Border style
bg: Стил на граница

note: SCRIPT
en: Border width
bg: Ширина на граница

en: Born:
bg: Дата на раждане:

en: Borrower
bg: Читател

en: Borrower number
bg: Читателски ID

en: Borrowernumber
bg: Читателски номер

en: Borrowernumber list (one number per line):
bg: Списък с читателски номера (по един на ред):

en: Borrowernumber:
bg: Читателски номер:

note: %1$s:  patron.borrowernumber | html
en: Borrowernumber: %s
bg: Читателски номер: %s

en: Borrowernumbers
bg: Читателски номерa

en: Borrowernumbers already in list
bg: Читателските номера са вече в списъка

en: Borrowernumbers not found
bg: Читателските номера не са намерени

note: SCRIPT
en: Bottom
bg: Отдолу

en: Braille
bg: Брайлов печат

en: Branch
bg: Отдел

en: Brief display
bg: Съкратено

note: SCRIPT
en: Brightness
bg: Яркост

note: ABBR
en: Broader Term
bg: По-широк термин

note: %1$s:  SET alphabet = Koha.Preference('alphabet').split(' ') %2$s:  UNLESS alphabet.size %3$s:  alphabet = ['A' .. 'Z'] %4$s:  END %5$s:  FOREACH letter IN alphabet
en: Browse by last name: %s %s %s %s %s
bg: Търсене по фамилия: %s %s %s %s %s

note: SCRIPT
en: Browse for an image
bg: Потърсете изображение

en: Browse selected records
bg: Прегледайте избраните записи

en: Browse system logs
bg: Преглед на системните дневници

en: Browse the system logs
bg: Преглед на системните дневници

en: Browse the system logs
bg: Преглеждане на системните дневници

en: Budget
bg: Бюджет

note: For the first occurrence, %1$s:  loop_budge.budget_period_description | html %2$s:  loop_budge.budget_period_id | html %3$s:  UNLESS loop_budge.budget_period_active %4$s:  END
en: Budget %s [id=%s]%s (inactive)%s
bg: Бюджет %s [id=%s]%s (неактивен)%s

note: %1$s:  budget_period_description | html
en: Budget %s closed
bg: Бюджет %s е затворен

note: %1$s:  budget_period_description | html
en: Budget %s closed
bg: Бюджет %s е затворен

note: SCRIPT
en: Budget end date must be on or after budget start date
bg: Крайната дата на бюджета трябва да бъде на или след началната дата на бюджета

en: Budget id
bg: Бюджет ID

en: Budget name
bg: Име на бюджет

en: Budget period description
bg: Описание на бюджетния период

en: Budget:
bg: Бюджет:

en: Budgeted cost
bg: Бюджетни разходи

en: Budgeted cost tax exc.
bg: Бюджетни разходи без данък.

en: Budgeted cost tax inc.
bg: Бюджетни разходи с данък.

en: Budgeted cost:
bg: Бюджетни разходи:

en: Budgets
bg: Бюджети

en: Budgets administration
bg: Администрация на бюджетите

en: Budgets administration
bg: Администрация на бюджетите

en: Bug wrangler
bg: Обработващ грешки

en: Bug wranglers:
bg: Обработващи грешки:

en: Build a new report?
bg: Създаване на нов отчет?

en: Build a report
bg: Съставете отчет

en: Build and run reports
bg: Създавайте и пускайте отчети

note: INPUT type=submit name=submit
en: Build new
bg: Създайте нов

en: Built-in offline circulation interface
bg: Вграден интерфейс за офлайн заемане

note: SCRIPT
en: Bullet list
bg: Bullet списък

note: %1$s:  item.barcode | html
en: Bundle contents for %s
bg: Съдържание на пакет за %s

en: Bundle contents list updated
bg: Списъкът със съдържанието на пакета е актуализиран

en: Bundle had missing items
bg: В пакета липсват екземпляри

en: Bundle had unexpected items
bg: Пакетът имаше неочаквани елементи

note: OPTION
en: Bundle losses are set at checkin automatically
bg: Загубите в пакети се задават автоматично при връщане

en: Bundle verified
bg: Пакетът е проверен

en: By
bg: От

en: By borrowernumber
bg: От читателски номер

en: By card number
bg: По номер на карта

en: By patron list
bg: По читателски списък

en: By:
bg: От:

en: Bytes
bg: Байтове

note: %1$s:  cookie | html %2$s:  interface | html %3$s:  interface | html %4$s:  interface | html %5$s:  interface | html %6$s:  interface | html %7$s:  interface | html %8$s:  interface | html %9$s:  interface | html %10$s:  interface | html %11$s:  interface | html %12$s:  interface | html %13$s:  inte
en: CACHE MANIFEST # %s # Explicitly cached 'master entries'. CACHE: /cgi-bin/koha/circ/offline.pl %s/lib/bootstrap/bootstrap.min.css %s/lib/bootstrap/bootstrap-theme.min.css %s/lib/bootstrap/bootstrap.min.js %s/lib/jquery/jquery-ui-1.13.1.min.css %s/lib/jquery/jquery-ui-1.13.1.min.js %s/lib/jquery/jquery-3.6.0.min.js %s/lib/jquery/jquery-migrate-3.3.2.min.js %s/lib/jquery/plugins/jquery.highlight-3.js %s/lib/shortcut/shortcut.js %s/lib/jquery/plugins/jquery.indexeddb.js %s/lib/jquery/plugins/jquery.validate.min.js %s/%s/css/print.css %s/%s/css/staff-global.css %s/%s/js/basket.js %s/%s/js/offlinecirc.js %s/%s/js/staff-global.js %s/prog/img/koha-logo-medium.png %s/prog/img/loading.gif %s/prog/sound/beep.ogg %s/prog/sound/critical.ogg # Resources that require the user to be online. NETWORK: * # Resources that can be substituted if the user is offline FALLBACK:
bg: КЕШ МАНИФЕСТ # %s # Изрично кеширани „главни записи“. КЕШ: /cgi-bin/koha/circ/offline.pl %s/lib/bootstrap/bootstrap.min.css %s/lib/bootstrap/bootstrap-theme.min.css %s/lib/bootstrap/bootstrap.min .js %s/lib/jquery/jquery-ui-1.13.1.min.css %s/lib/jquery/jquery-ui-1.13.1.min.js %s/lib/jquery/jquery-3.6.0 .min.js %s/lib/jquery/jquery-migrate-3.3.2.min.js %s/lib/jquery/plugins/jquery.highlight-3.js %s/lib/shortcut/shortcut.js %s /lib/jquery/plugins/jquery.indexeddb.js %s/lib/jquery/plugins/jquery.validate.min.js %s/%s/css/print.css %s/%s/css/staff-global .css %s/%s/js/basket.js %s/%s/js/offlinecirc.js %s/%s/js/staff-global.js %s/prog/img/koha-logo-medium. png %s/prog/img/loading.gif %s/prog/sound/beep.ogg %s/prog/sound/critical.ogg # Ресурси, които изискват потребителят да е онлайн. МРЕЖА: * # Ресурси, които могат да бъдат заменени, ако потребителят е офлайн РЕЗЕРВЕН:

en: CC-0 license
bg: CC-0 лиценз

en: CD audio
bg: CD аудио диск

en: CD software
bg: CD със софтуер

en: CODE
bg: КОД

en: CSV profile ID
bg: CSV профил ID

en: CSV profile added successfully
bg: CSV профилът е добавен успешно

en: CSV profile deleted successfully
bg: CSV профилът е изтрит успешно

en: CSV profile updated successfully
bg: CSV профилът е актуализиран успешно

en: CSV profile:
bg: CSV профил:

en: CSV profiles
bg: CSV профили

en: CSV profiles
bg: CSV профили

en: CSV separator
bg: CSV разделител

en: CSV separator:
bg: CSV разделител:

en: CSV type
bg: CSV вид

en: Cache expiry (seconds)
bg: Изтичане на кеша (секунди)

en: Cache expiry:
bg: Изтичане на кеша:

note: %1$s:  todaysdate | $KohaDates %2$s:  from | $KohaDates %3$s:  to | $KohaDates
en: Calculated on %s. From %s to %s
bg: Изчислено за %s. От %s до %s

en: Calendar
bg: Календар

en: Calendar information
bg: Календарна информация

en: Call Number
bg: Сигнатура

en: Call number
bg: Сигнатура

en: Call number (0-9 to A-Z)
bg: Сигнатура (възходящо)

en: Call number (Z-A to 9-0)
bg: Сигнатура (низходящо)

en: Call number browser
bg: Преглед на сигнатура

en: Call number browser &rsaquo; Cataloging &rsaquo; Koha
bg: Преглед на сигнатура &rsaquo; Каталогизация &rsaquo; Коха

en: Call number classification scheme
bg: Сигнатура - схема за класификация

en: Call number classification scheme:
bg: Сигнатура - схема за класификация:

en: Call number range
bg: Обхват на сигнатури

en: Call number:
bg: Сигнатура:

en: Call number:
bg: Сигнатура:

en: Call numbers
bg: Сигнатури

note: SCRIPT
en: Callnumber
bg: Сигнатура

note: %1$s:  subscription.callnumber | html
en: Callnumber: %s
bg: Сигнатура: %s

en: Can be entered as a single IP, or a subnet such as 192.168.1.*
bg: Може да бъде въведен като единичен IP или подмрежа като 192.168.1.*

en: Can be guarantee
bg: Може да бъде поръчител

en: Can be manually added ?
bg: Може ли да се добави ръчно ?

en: Can be manually invoiced?
bg: Да издадете фактура ръчно?

en: Can be sold?
bg: Може ли да се изразходва?

en: Can be used to further sort and filter your reports. This category is empty by default. Values here need to include the authorized value code from REPORT_GROUP in the Description (OPAC) field to link the subgroup to the appropriate group.
bg: Може да се използва за допълнително сортиране и филтриране на вашите отчети. Тази категория е празна по подразбиране. Стойностите тук трябва да включват разрешения код на стойност от REPORT_GROUP в полето (OPAC), за да свържат подгрупата към съответната група.

note: DIV
en: Can not close baskets that have items with uncertain prices in them.
bg: Не е възможно да затворите кошници, в които има библиотечни документи с неопределени цени.

note: DIV
en: Can not reopen baskets that are part of a basket group.
bg: Не може да отворите отново кошници, които са част от група кошници.

note: %1$s:  IF ( error.cardnumber ) %2$s:  error.cardnumber | html %3$s:  END %4$s:  error.borrowernumber | html
en: Can not update patron. %s Card number: %s %s (Borrowernumber: %s)
bg: Не може да се актуализира читателя. %s Номер на читателска карта: %s %s (Читателски номер: %s)

en: Can't be cancelled when item is in transit
bg: Не може да се анулира, когато екземпляра е в движение

en: Can't cancel order
bg: Не можете да отмените поръчката

en: Can't cancel order and delete catalog record
bg: Не можете да отмените поръчката и да изтриете записа в каталога

note: SPAN
en: Can't cancel order, (%s) holds are linked with this order. Cancel holds first
bg: Поръчката не може да бъде отменена, (%s) резервации са свързани с тази поръчка. Анулирайте първо резервациите

en: Can't cancel receipt
bg: Не може да се отмени получаването

note: STRONG
en: Can't delete catalog record or order, cancel holds first
bg: Не може да се изтрие запис на каталог или поръчка, анулирате първо резервациите

note: STRONG
en: Can't delete catalog record, because of %s existing hold(s)
bg: Не може да се изтрие запис от каталог поради %s съществуващи резервации

note: SCRIPT
en: Can't delete catalog record, because of %s existing item(s)
bg: Не може да се изтрие запис от каталог поради %s съществуващи екземпляри

note: STRONG
en: Can't delete catalog record, delete other orders linked to it first
bg: Не може да се изтрие запис от каталогa, първо изтрийте всички поръчки, свързани с него

note: STRONG
en: Can't delete catalog record, delete subscriptions first
bg: Не можете да изтриете записа в каталога, изтрийте първо абонаментите

note: SPAN
en: Can't delete catalog record, see constraints below
bg: Не можете да изтриете записа в каталога, вижте ограниченията по-долу

note: SCRIPT
en: Can't save this record because the following field aren't filled :
bg: Този запис не може да бъде запазен, тъй като следното поле не е попълнено :

en: Can't scan the code?
bg: Не можете да сканирате кода?

en: Cancel
bg: Отказ

en: Cancel
bg: Отказ

en: Cancel a confirmed request
bg: Анулиране на потвърдена заявка

note: INPUT type=submit
en: Cancel all
bg: Отменете всички

en: Cancel an order
bg: Отказ от поръчка

en: Cancel and return to order
bg: Отказ и назад към поръчка

note: INPUT type=submit
en: Cancel and transfer all
bg: Отказ и прехвърляне на всички

note: A
en: Cancel article request
bg: Отмяна на заявка за статия

en: Cancel charge
bg: Анулиране на такса

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc'
en: Cancel checkout and place a hold for %s
bg: Анулиране на заемането и резервация на %s

en: Cancel enrollment
bg: Анулиране на записването

en: Cancel filter
bg: Отменете филтър

en: Cancel hold
bg: Анулиране на резервация

en: Cancel hold (X)
bg: Отмяна на резервацията (X)

note: INPUT type=submit
en: Cancel hold and return to : %s
bg: Анулиране на резервация и връщане към : %s

note: %1$s:  Branches.GetName( reserveloo.item.homebranch ) | html
en: Cancel hold and return to: %s
bg: Анулиране на резервация и връщане към: %s

en: Cancel hold and then attempt transfer:
bg: Анулиране на резервацията и след това опитайте трансфер:

en: Cancel import
bg: Анулиране на импортирането

note: INPUT type=submit name=submit
en: Cancel marked holds
bg: Анулиране на маркираните резервации

note: SCRIPT
en: Cancel merge
bg: Анулиране на сливане

en: Cancel modifications
bg: Анулиране на промените

en: Cancel notification
bg: Анулиране на известието

en: Cancel order
bg: Анулиране на поръчката

en: Cancel order &rsaquo; Acquisition &rsaquo; Koha
bg: Отмяна на поръчка &rsaquo; Комплектуване &rsaquo; Коха

note: SCRIPT
en: Cancel order and catalog record
bg: Анулиране на поръчката и на записа в каталога

en: Cancel order and delete catalog record
bg: Анулиране на поръчката и изтриване на записа в каталога

en: Cancel recall
bg: Отказ recall

note: For the first occurrence, %1$s:  Branches.GetName(recall.first_recall.item.homebranch) | html
en: Cancel recall and return to: %s
bg: Анулиране на recall и връщане към: %s

en: Cancel receipt
bg: Анулиране на получаването

en: Cancel request
bg: Анулиране на заявката

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Cancel selected (%s)
bg: Отмяна на избраното (%s)

en: Cancel selected recalls
bg: Отмяна на избраното

en: Cancel transfer
bg: Отмяна на прехвърлянето

en: Cancel transfer (X)
bg: Отмяна на прехвърлянето (X)

en: Cancel upload
bg: Отказ за качване

en: Cancel?
bg: Отказ?

en: Canceled
bg: Отменено

en: Cancellation allowed
bg: Разрешено анулиране

en: Cancellation date
bg: Дата на анулиране

en: Cancellation reason:
bg: Причина за анулиране:

en: Cancellation reason:
bg: Причина за анулиране:

note: %1$s:  AuthorisedValues.GetByCode( 'ORDER_CANCELLATION_REASON', order.cancellationreason ) | html %2$s:  END
en: Cancellation reason: %s %s
bg: Причина за анулиране: %s %s

note: SCRIPT
en: Cancellation requested
bg: Изисква се анулиране

en: Cancelled
bg: Отменено

en: Cancelled
bg: Отменено

en: Cancelled charge
bg: Анулирано плащане

en: Cancelled hold
bg: Анулиране на резервация

note: %1$s:  recall.completed_date | $KohaDates
en: Cancelled on %s
bg: Отменено %s

en: Cancelled orders
bg: Анулирани поръчки

en: Cannot add patron
bg: Не може да се добави читател

en: Cannot be deleted
bg: Не може да се изтрие

en: Cannot be ordered
bg: Не може да се направи поръчка

note: I
en: Cannot be put on hold
bg: Не може да бъде резервиран

en: Cannot be renewed yet
bg: Все още не може да се презапише

en: Cannot be toggled
bg: Не може да се превключва

en: Cannot be transferred to pickup library
bg: Не може да се прехвърли в библиотеката за самозаемане

en: Cannot cancel receipt of this order line because at least one hold exists on the records.
bg: Не може да се анулира получаването на този ред за поръчка, защото има поне едно задържане в записите.

note: %1$s:  order.parent_ordernumber | html
en: Cannot cancel receipt of this order line because it was created from a partial receipt of order line no. %s, which is already received. Try cancelling this one first and retry.
bg: Редът за поръчка, който се опитвате да анулирате, е създаден от частично получаване за друг ред на поръчка номер %s, който вече е получен. Първо трябва да го анулирате и тогава опитайте отново.

en: Cannot cancel receipt. Possible reasons:
bg: Не може да се отмени получаването. Възможни причини:

en: Cannot check in
bg: Не може да бъде върнат

en: Cannot check in
bg: Не може да бъде върнат

en: Cannot check out
bg: Не може да бъде зает

note: %1$s:  IF ( Koha.Preference('OnSiteCheckouts') && Koha.Preference('OnSiteCheckoutsForce') )
en: Cannot check out! %s
bg: Не може да бъде зает! %s

note: %1$s:  IF ( charges ) %2$s:  INCLUDE 'blocked-fines.inc' fines = chargesamount %3$s:  END %4$s:  IF ( charges_guarantors_guarantees )
en: Cannot check out! %s %s %s %s
bg: Не може да бъде зает! %s %s %s %s

en: Cannot create a curbside pickup for this day, it is a holiday.
bg: Не може да се създаде curbside pickup за този ден, празник е.

en: Cannot delete
bg: Не може да се изтрие

en: Cannot delete budget
bg: Бюджетът не може да бъде изтрит

note: %1$s:  budget_period_description | html
en: Cannot delete budget '%s'
bg: Бюджетът не може да бъде изтрит '%s'

note: %1$s:  currency.currency | $HtmlTags tag='span' attributes=>'class="ex"'
en: Cannot delete currency %s
bg: Валутата не може да бъде изтрита %s

note: %1$s:  itemtype.itemtype | html
en: Cannot delete item type '%s'
bg: Вид библиотечен документ не може да се изтрие '%s'

en: Cannot delete patron
bg: Не можете да изтриете читател

en: Cannot delete this item type.
bg: Вид библиотечен документ не може да се изтрие.

note: %1$s:  categorycode | html
en: Cannot delete: Category %s in use
bg: Не може да се изтрие: Категория %s се използва

en: Cannot detect mana server at
bg: Не мога да открия Мana сървъра на

en: Cannot edit
bg: Не може да се редактира

en: Cannot edit discharge: the patron has checked out items.
bg: Не може да се опростят задължения: читателят е заел библиотечни документи.

en: Cannot enqueue this job.
bg: Тази задача не може да бъде поставена на опашка.

note: For the first occurrence, %1$s:  ERROR.OPNLINK | html
en: Cannot open %s to read.
bg: Не може да се отвори %s за четене.

en: Cannot open folder index (idlink.txt or datalink.txt) to read.
bg: Не може да се отвори индексът на папките (idlink.txt или datalink.txt) за четене.

note: SCRIPT
en: Cannot open this record in the basic editor
bg: Този запис не може да се отвори в основния редактор

en: Cannot place hold
bg: Не може да се направи резервация

en: Cannot place hold from patron's library
bg: Не може да се направи резервация от библиотеката на читателя

en: Cannot place hold on some items
bg: Не може да се направи резервация на няколко библиотечни документи

en: Cannot place hold:
bg: Не може да се направи резервация:

en: Cannot process file as an image.
bg: Файлът не може да се обработи като изображение.

en: Cannot renew:
bg: Не може да се презапише:

en: Cannot take patron photo.
bg: Не може да се направи снимка на читател.

note: SCRIPT
en: Cannot test prediction pattern for the following reason(s):
bg: Не може да се тества модел на прогнозиране поради следната причина(и):

note: %1$s:  message.item.itemnumber | html
en: Cannot transfer item %s due to transfer limits
bg: Не може да се прехвърли екземпляр %s поради ограничения за трансфер

en: Cannot unpack file to the plugins directory.
bg: Не може да разопаковате файла в директорията с плъгини.

en: Cap fine at replacement price
bg: Ограничете глобата до разходите за подмяна

note: SCRIPT
en: Capitalization
bg: Капитализация

note: SCRIPT
en: Caption
bg: Подпис

en: Card
bg: Карта

en: Card batch
bg: Група карти

note: %1$s:  batche.batch_id | html
en: Card batch number %s
bg: Групи карти номера %s

en: Card batches
bg: Групи карти

en: Card height:
bg: Височина на картата:

en: Card number
bg: Номер на карта

note: %1$s:  e.cardnumber | html %2$s:  IF e.borrowernumber %3$s:  e.borrowernumber | html %4$s:  END
en: Card number %s is not a valid card number %s (for patron with borrowernumber %s)%s
bg: Номерът на картата %s невалиден номер на карта %s (за читател с номер %s)%s

en: Card number already in use.
bg: Номера на картата вече се използва.

note: %1$s:  maxlength_cardnumber | html %2$s:  ELSE
en: Card number can be up to %s characters. %s
bg: Номерът на картата може да бъде до %s знака. %s

en: Card number length is incorrect.
bg: Номер на читателска карта е невалиден.

en: Card number list (one card number per line):
bg: Номер на читателска карта (един номер на ред):

note: %1$s:  minlength_cardnumber | html %2$s:  maxlength_cardnumber | html %3$s:  ELSIF maxlength_cardnumber
en: Card number must be between %s and %s characters. %s
bg: Номерът на картата трябва да е между %s и %s знака. %s

note: %1$s:  minlength_cardnumber | html %2$s:  ELSIF minlength_cardnumber && maxlength_cardnumber
en: Card number must be exactly %s characters. %s
bg: Номерът на картата трябва да е точно %s знака. %s

note: For the first occurrence, %1$s:  maxlength_cardnumber | html
en: Card number must not be more than %s characters.
bg: Номерът на картата не трябва да бъде повече от %s знака.

en: Card number:
bg: Номер на читателска карта:

en: Card number:
bg: Номер на карта:

en: Card numbers not found
bg: Номера на читателската карта не е намерен

en: Card preview
bg: Фишова карата

en: Card template
bg: Читателска карата шаблон

en: Card templates
bg: Читателска карата шаблони

en: Card width:
bg: Ширина на картата:

en: Cardnumber
bg: Номер на читателска карта

en: Cardnumber already in use.
bg: Номерът на читателската картата, вече се използва.

en: Cardnumber length is incorrect.
bg: Дължината на номера на читателската картата е неправилна.

en: Cardnumbers
bg: Номера на читателски карти

en: Cardnumbers already in list
bg: Читателските номера са вече в списъка

en: Cardnumbers not found
bg: Не е намерен номер на читателска карта

note: SCRIPT
en: Cart
bg: Количка за книги

en: Cas login
bg: CAS вход

en: Cash management
bg: Управление на паричните средства

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Cash register
bg: Касов апарат

en: Cash register ID:
bg: Касов апарат ID:

en: Cash register added successfully.
bg: Успешно добавен

en: Cash register archived successfully.
bg: Касовият апарат е архивиран успешно.

en: Cash register restored successfully.
bg: Касовият апарат е възстановен успешно.

en: Cash register statistics
bg: Касов апарат статистика

en: Cash register statistics
bg: Касов апарат статистика

note: %1$s:  beginDate | $KohaDates %2$s:  endDate | $KohaDates
en: Cash register statistics %s to %s
bg: Касов апарат статистика %s до %s

en: Cash register updated successfully.
bg: Касовият апарат е актуализиран успешно.

en: Cash register:
bg: Касов апарат:

en: Cash register:
bg: Касов апарат:

en: Cash registers
bg: Касови апарати

en: Cash registers for
bg: Касови апарати за

note: For the first occurrence, %1$s:  library.branchname | html
en: Cash summary for %s
bg: Обща на сумата за %s

note: %1$s:  library.branchname | html
en: Cash summary for %s
bg: Обща на сумата за %s

en: Cashier
bg: Касиер

en: Cashup &rsaquo; Koha
bg: Касов апарат &rsaquo; Коха

en: Cashup all
bg: Теглете всички

en: Cashup history
bg: История на изтеглянията

en: Cashup summary
bg: Обобщение на касов апарат

en: Cassette recording
bg: Аудио касети

en: Catalog
bg: Каталог

en: Catalog
bg: Каталог

en: Catalog by item type
bg: Каталог по вид библиотечен документ

en: Catalog by item type
bg: Каталог по вид библиотечен документ

en: Catalog by item types &rsaquo; Reports &rsaquo; Koha
bg: Каталог по вид библиотечен документ &rsaquo; Отчети &rsaquo; Коха

en: Catalog details
bg: Каталог детайли

note: %1$s:  IF ( biblionumber )
en: Catalog details %s
bg: Каталог детайли %s

en: Catalog search
bg: Търсене в каталога

en: Catalog search &rsaquo; Serials &rsaquo; Koha
bg: Търсене в каталога &rsaquo; Периодика &rsaquo; Коха

en: Catalog statistics
bg: Каталог статистика

en: Catalog statistics
bg: Каталог статистика

en: Cataloging
bg: Каталогизиране

en: Cataloging
bg: Каталогизиране

note: %1$s:  IF ( total || breeding_loop ) %2$s:  ELSIF ( query ) %3$s:  END
en: Cataloging %s &rsaquo; Search results %s &rsaquo; No results found %s &rsaquo; Koha
bg: Каталогизиране %s &rsaquo; Резултати от търсенето %s &rsaquo; Няма намерени резултати %s &rsaquo; Koha

en: Cataloging &rsaquo; Koha
bg: Каталогизация &rsaquo; Коха

en: Cataloging authority plugin &rsaquo; Koha
bg: Каталогизиране на класификатори плъгин &rsaquo; Коха

en: Cataloging editor
bg: Редактор за каталогизация

en: Cataloging search
bg: Търсене за каталогизиране

en: Catalogs
bg: Каталози

en: Catalogue tables
bg: Таблици на каталог

en: Cataloguing items
bg: Каталогизирани библиотечни документи

en: Cataloguing tables
bg: Таблици на каталогизация

en: Categories to be assigned to file uploads. Without a category an upload is considered temporary and may be removed during automated cleanup.
bg: Категории, които да бъдат присвоени на качвания на файлове. Без категория качването се счита за временно и може да бъде премахнато по време на автоматично почистване.

en: Category
bg: Категория

note: %1$s:  categorycode | html
en: Category %s is in use. Deletion not possible!
bg: Категорията %s се използва. Изтриването не е възможно!

en: Category (code)
bg: Категория (код)

en: Category code
bg: Код на категория

note: SCRIPT
en: Category code unknown.
bg: Кодът на категорията е не известен.

en: Category code:
bg: Код на категория:

en: Category deleted
bg: Категорията е изтрита

en: Category name
bg: Име на категория

en: Category type:
bg: Вид категория:

en: Category:
bg: Категория:

en: Category:
bg: Категория:

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Category: %s
bg: Категория: %s

note: %1$s:  patron.category.description | html %2$s:  patron.categorycode | html
en: Category: %s (%s)
bg: Категория: %s (%s)

en: Categorycode
bg: Код на категорията

note: SCRIPT
en: Cell
bg: Клетка

note: SCRIPT
en: Cell padding
bg: Запълване на клетки

note: SCRIPT
en: Cell properties
bg: Свойства на клетките

note: SCRIPT
en: Cell spacing
bg: Разстояние между клетките

note: SCRIPT
en: Cell type
bg: Вид клетка

en: Cell value
bg: Стойност на клетката

en: Cell value
bg: Стойност на клетката

en: Cells contain estimated values only.
bg: Клетките съдържат само прогнозни стойности.

en: Center
bg: Център

en: Change
bg: Промяна

en: Change ILL request status
bg: Промяна на статуса на заявка за МБЗ

en: Change amounts by
bg: Променете сумите по

en: Change basket group
bg: Промяна на групата кошници

note: INPUT type=submit
en: Change basketgroup
bg: Промяна на група кошници

en: Change category
bg: Промяна на категория

en: Change currency
bg: Промяна на валута

en: Change estimated delivery date
bg: Промяна на очакваната дата на доставка

en: Change estimated delivery date &rsaquo; Acquisitions &rsaquo; Koha
bg: Промяна на очакваната дата на доставка &rsaquo; Комплектуване &rsaquo; Коха

en: Change framework
bg: Промяна на рамка

en: Change internal note
bg: Промяна на вътрешна бележка

en: Change library
bg: Промяна на библиотеката

en: Change order
bg: Промяна на поръчка

note: %1$s:  IF (type == "vendor") %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: Change order %svendor%sinternal%s note
bg: Промяна на поръчката %sдоставчик%sвътрешна%s бележка

note: %1$s:  ordernumber | html
en: Change order internal note (order no. %s)
bg: Промяна на служебна бележка за поръчка (номер на поръчка %s)

note: %1$s:  ordernumber | html
en: Change order vendor note (order no. %s)
bg: Промяна на бележка на доставчик на поръчка (номер на поръчка %s)

en: Change password
bg: Смяна на паролата

en: Change selected suggestions
bg: Промяна на избраните предложения

en: Change to give:
bg: Доставка:

note: %1$s:  patron.firstname | html %2$s:  patron.surname | html
en: Change username and/or password for %s %s
bg: Променете потребителското име и/или паролата за %s %s

en: Change your Hea settings
bg: Променете настройки на HEA

en: Change your Mana KB settings
bg: Променете настройките на Mana KB

en: Changed action if matching record found
bg: Променено действие, ако се намери съвпадение на записа

en: Changed action if no match found
bg: Променено действие, ако не е намерено съвпадение

en: Changed item processing option
bg: Променена опция за обработка на библиотечни документи

en: Changed.
bg: Променен.

en: Changes have not been applied. Please check the following values:
bg: Промените не са приложени. Моля, проверете следните стойности:

en: Changes made below will only apply to item subfields that are mapped to the 'items' table.
bg: Промените, направени по-долу, ще се прилагат само за подполета на елементите, които са в таблицата 'items'.

en: Changes saved.
bg: Промените са запазени.

en: Chapters
bg: Глави

en: Chapters:
bg: Глави:

en: Character encoding:
bg: Кодиране на знаци:

note: SCRIPT
en: Characters
bg: Символи

note: SCRIPT
en: Characters (no spaces)
bg: Знаци (без интервали)

en: Charge
bg: Глоба

en: Charge lost fee
bg: Начисляване на глоба за загубен библиотечен документ

en: Charge when?
bg: Кога да се събира?

note: %1$s:  fines | $Price
en: Charges (%s)
bg: Такси и глоби (%s)

en: Charges:
bg: Глоби:

en: Chart (.svg)
bg: Диаграма (.svg)

en: Chart settings
bg: Диаграма настройки

en: Chart type:
bg: Вид диаграма:

en: Check
bg: Проверяване

en: Check Perl dependencies
bg: Проверете зависимостите на Perl

en: Check all
bg: Маркиране на всички

en: Check barcodes list for items shelved out of order:
bg: Проверете списъка с баркодове за екземпляри, взети от рафта за поръчки:

en: Check boxes to duplicate the original values
bg: Поставете отметки в квадратчета, за да дублирате оригиналните стойности

en: Check duplicate patron &rsaquo; Koha
bg: Проверете дублиране на читател &rsaquo; Коха

en: Check expiration
bg: Проверете валидността на абонамент

en: Check expiration
bg: Проверете валидността на абонамент

en: Check expiration &rsaquo; Serials &rsaquo; Koha
bg: Проверете валидността на абонамент &rsaquo; Периодика &rsaquo; Коха

en: Check for embedded item record data?
bg: Проверете за вградени данни за запис на библиотечният документ?

en: Check for previous checkouts:
bg: Проверка за предишни заемания:

en: Check in
bg: Връщане

en: Check in
bg: Връщане

note: %1$s:  title | html
en: Check in %s &rsaquo; Circulation &rsaquo; Koha
bg: Връщане %s &rsaquo; Заемане за дома &rsaquo; Koha

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Check in message
bg: Съобщение при връщане

en: Check lists
bg: Проверете списъци

en: Check logs for more details.
bg: Проверете дневниците за повече подробности.

en: Check none
bg: Не проверявайте

en: Check out
bg: Заемане

en: Check out and check in items
bg: Заемане и връщане на библиотечни документи

en: Check out anyway?
bg: Заемане въпреки всичко?

en: Check out details
bg: Подробности за заемане

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Check out message
bg: Съобщение при заемане

en: Check out to this patron
bg: Заемания на този читател

en: Check previous checkout
bg: Проверете предишните заемания

en: Check previous checkout?
bg: Проверете предишните заемания?

en: Check previous checkouts:
bg: Проверка на предишни заемания:

en: Check that your database is running.
bg: Проверете дали вашата база данни работи.

en: Check the boxes for the libraries you allow your items to be transferred to.
bg: Поставете отметки в квадратчетата за библиотеките, от които приемате да заемате библиотечни документи.

en: Check the expiration of a serial
bg: Проверка на изтичането срока на периодичните издания

note: %1$s:  INCLUDE txt_kohaconf_xml %2$s:  '127.0.0.1' | $HtmlTags tag=>'code' %3$s:  'localhost' | $HtmlTags tag=>'code'
en: Check the hostname setting in %s. Some database servers require %s rather than %s.
bg: Проверете настройката на хоста в %s. Някои сървъри на бази данни изискват %s, а не %s.

en: Check to allow patrons to edit this attribute from their details page in the OPAC. (Requires above)
bg: Поставете отметка, за да позволите на читатели да редактират това свойство от страницата им с подробности в OPAC. (изисква по-горе)

note: INPUT type=checkbox name=disable_input
en: Check to delete subfield %s
bg: Маркирайте, за да изтриете подполе %s

note: INPUT type=checkbox name=disable_input
en: Check to delete this field
bg: Маркирайте, за да изтриете това поле

en: Check to display this attribute on a patron's details page in the OPAC.
bg: Маркирайте, за да се покаже тази допълнителна информация на страницата с подробности за читател в OPAC.

en: Check to let a patron record have multiple values of this attribute.
bg: Маркирайте, за да позволите на записа на читател да има множество стойности за тази допълнителна информация.

en: Check to make this attribute copied to the patron's pseudonymized attributes.
bg: Маркирайте, за да може това свойство да се копира в допълнителната информация на читателя.

en: Check to make this attribute mandatory when creating or editing a patron.
bg: Маркирайте, за да го направите задължително при създаване или редактиране на читателя.

en: Check to make this attribute staff_searchable in the staff patron search.
bg: Маркирайте, за да го направите staff_searchable за търсенето на читатели в служеният интерфейс.

en: Check to show this attribute in the brief information panel in the patron's record (staff interface).
bg: Маркирайте, за да се покаже при заемане от читател в служебният интерфейс.

note: %1$s:  'koha-conf.xml' | $HtmlTags Tag=>'code'
en: Check your database settings in %s.
bg: Проверете настройките на вашата база данни в %s.

en: Check-in
bg: Връщане

en: Check-in date from
bg: Дата на връщане от

en: Check-in date from:
bg: Дата на връщане от:

en: Checked
bg: Проверено

en: Checked by the library
bg: Проверено от библиотеката

en: Checked in
bg: Върнати

note: %1$s:  loopfilte.filter | $KohaDates
en: Checked in after %s
bg: Ще се върнат след %s

note: %1$s:  loopfilte.filter | $KohaDates
en: Checked in before %s
bg: Ще се върнат преди %s

note: SCRIPT
en: Checked in item.
bg: Върнати екземпляри.

en: Checked out
bg: Заети

en: Checked out
bg: Зает

note: %1$s:  END %2$s:  UNLESS ( item.not_same_branch) %3$s:  IF item.checkout.onsite_checkout %4$s:  ELSE %5$s:  END %6$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron=item.checkout.patron hide_patron_infos_if_needed=1 %7$s:  END %8$s:  item.checkout.date_due | $KohaDates as_due_date => 1
en: Checked out %s %s %s by %s to %s %s %s : due %s
bg: Зает %s %s %s от %s от %s %s %s : очаква се на %s

note: %1$s:  checkouts.size | html
en: Checked out %s times
bg: Заемано %s пъти

note: %1$s:  resultsloo.onloancount | html
en: Checked out (%s)
bg: Заети (%s),

note: %1$s:  loopfilte.filter | $KohaDates
en: Checked out after %s
bg: Заемания след %s

note: %1$s:  loopfilte.filter | $KohaDates
en: Checked out before %s
bg: Заемания преди %s

en: Checked out by
bg: Е зает от

en: Checked out from
bg: Е зает от

en: Checked out on
bg: Заети до

en: Checked out on (hidden, unformatted)
bg: Заето на (скрито, неформатирано)

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron => checkout.patron hide_patron_infos_if_needed=1
en: Checked out to %s
bg: Заето от %s

en: Checked out to:
bg: Заето преди:

en: Checked out:
bg: Зает:

en: Checked-in items
bg: Върнати екземпляри

en: Checkin
bg: Връщане

en: Checkin and transfer policy
bg: Политика за връщане и трансфер

en: Checkin date
bg: Дата на връщане

en: Checkin message
bg: Съобщение за връщане

en: Checkin message type:
bg: Вид съобщение за връщане:

en: Checkin message:
bg: Съобщение за връщане:

en: Checkin on
bg: Връщане на

note: A
en: Checkin settings
bg: Връщане настройки

en: Checking out to
bg: Заемане от

note: For the first occurrence, %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc'
en: Checking out to %s
bg: Заемане от %s

en: Checking the box next to the field label will enable changes to that field. Leave boxes unchecked to make no change.
bg: Поставянето на отметка в квадратчето до поле ще ви позволи да направите промени в това поле. Оставете празни - без промени.

en: Checking the box right next to the label will disable the entry and delete the values of that field on all selected patrons
bg: Поставянето на отметка в квадратчето ще деактивира записа и ще премахне стойностите за това поле за всички избрани читатели.

en: Checking the box right next to the subfield label will disable the entry and delete the subfield on all selected items. Leave fields blank to make no change.
bg: Поставянето на отметка на подполето ще деактивира записа и ще изтрие подполето на всички избрани библиотечни документи. Оставете празно, за да не променяте.

note: SCRIPT
en: Checklist
bg: Чек лист

en: Checkout
bg: Заемане

en: Checkout count
bg: Брой заемания

en: Checkout count:
bg: Брой заемания:

en: Checkout criteria:
bg: Критерии за заемане:

en: Checkout date
bg: Дата на заемане

en: Checkout date from:
bg: Заемания от:

en: Checkout date from:
bg: Заемания от:

en: Checkout history
bg: История на заеманията

en: Checkout history
bg: История на заеманията

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc'
en: Checkout history for %s
bg: История на заеманията за %s

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title-head.inc'
en: Checkout history for %s &rsaquo; Catalog &rsaquo; Koha
bg: История на заеманията за %s &rsaquo; Каталог &rsaquo; Koha

note: %1$s:  patrons_to_anonymize.count | html
en: Checkout history for %s patrons will be anonymized
bg: История на заеманията за %s читателите ще бъдат анонимизирани

en: Checkout notes
bg: Бележки

en: Checkout notes
bg: Бележки

en: Checkout notes &rsaquo; Circulation &rsaquo; Koha
bg: Заемане бележки &rsaquo; Заемна за дома &rsaquo; Коха

en: Checkout notes pending
bg: Бележки в очакване

en: Checkout on
bg: Заемане на

note: INPUT type=submit
en: Checkout or renew
bg: Заемане или подновяване

note: A
en: Checkout settings
bg: Заемане настройки

en: Checkout status:
bg: Заемане статус:

en: Checkouts
bg: Заемания

en: Checkouts
bg: Заемания

note: For the first occurrence, %1$s:  issuecount || 0 | html
en: Checkouts (%s)
bg: Заемания (%s)

en: Checkouts are BLOCKED because fine balance is OVER THE LIMIT.
bg: Заеманията са БЛОКИРАНИ, защото баланса е НАД ЛИМИТА.

en: Checkouts are BLOCKED because patron has overdue items.
bg: Заеманията са БЛОКИРАНИ, читателят има просрочени библиотечни документи.

en: Checkouts:
bg: Заемания:

en: Checks the MARC structure. If you change your MARC Bibliographic framework it's recommended that you run this tool to test for errors in your definition
bg: Проверка на структурата на MARC. Ако промените своята библиографска рамка на MARC, препоръчително е да стартирате този инструмент, за да проверите за грешки във вашата дефиниция.

en: Child
bg: Дете

en: Choice
bg: Избор

en: Choose
bg: Изберете

en: Choose
bg: Изберете

en: Choose .koc file:
bg: Изберете .koc файл:

en: Choose a field name
bg: Изберете име полето

en: Choose a file
bg: Изберете файл

en: Choose a vendor in the list to jump directly to the right place.
bg: Изберете доставчик от списъка, за да отидете директно до желаното място.

en: Choose a vendor to transfer from
bg: Изберете доставчик, от когото да преместите

en: Choose a vendor to transfer to
bg: Изберете доставчик, към когото да преместите

en: Choose adult category
bg: Изберете категория за възрастни

en: Choose adult category &rsaquo; Koha
bg: Изберете категория за възрастни &rsaquo; Коха

en: Choose an age field
bg: Изберете поле за възраст

en: Choose an icon:
bg: Изберете икона:

en: Choose barcode type (encoding):
bg: Изберете вид баркод (кодиране):

en: Choose cash register:
bg: Изберете касов апарат:

en: Choose desk:
bg: Изберете отдел за заемане:

note: SCRIPT
en: Choose hemisphere:
bg: Изберете hemisphere:

en: Choose layout type:
bg: Изберете вид оформление:

en: Choose library:
bg: Изберете библиотека:

en: Choose list
bg: Изберте списък

en: Choose one
bg: Изберете едно

en: Choose one to limit this attribute to one patron type. Please leave blank if you want these attributes to be available for all types of patrons.
bg: Изберете един, за да ограничите тази допълнителна информация до един вид читател. Моля, оставете празно, ако искате да са достъпни за всички видове читатели.

en: Choose order of text fields to print
bg: Изберете ред на текстовите полета за отпечатване

en: Choose the file to add to the basket
bg: Изберете файл, който да добавите към кошницата за поръчки

en: Choose the protocol this external identity provider uses
bg: Изберете протокола, който този външен identity provider използва

note: A
en: Choose this record
bg: Изберете запис

en: Choose type of IDs to enter:
bg: Изберете вид ID за въвеждане:

en: Choose whether patrons of this category be blocked from public catalog actions such as renewing and placing holds when their cards have expired.
bg: Изберете дали читателите от тази категория да бъдат блокирани за действия в публичен каталог, като подновяване и резервации, когато читателските им карти са изтекли.

en: Choose whether patrons of this category by default are reminded if they try to borrow an item they borrowed before.
bg: Изберете дали на читатели от тази категория по подразбиране да се напомня, ако се опитват да заемат библиотечен документ, който са заемали преди.

en: Choose which plugins to use to suggest searches to patrons and staff
bg: Изберете кои плъгини да използвате, за да предлагате търсения на читатели и в служебният интерфейс.

en: Choose your language
bg: Изберете език

en: Choose your library:
bg: Изберете Вашата библиотека:

en: Choose:
bg: Изберете:

en: Chooser
bg: Избор(??)

en: Chooser:
bg: Избор(??):

en: Chooser:
bg: Избор(??):

en: Circ notes
bg: Известия

note: SCRIPT
en: Circle
bg: Цикъл

en: Circulation
bg: Заемане за дома

en: Circulation
bg: Заемане за дома

en: Circulation &rsaquo; Koha
bg: Заемане за дома &rsaquo; Коха

note: %1$s:  Branches.GetName( branch ) || 'Default' | html
en: Circulation alerts for %s
bg: Сигнали за заемане за %s

en: Circulation and fine rules
bg: Правила за заемане и глоби

en: Circulation and fine rules
bg: Правила за заемане и глоби

en: Circulation and fine rules &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
bg: Правила за заемане и глоби &rsaquo; Администриране &rsaquo; Коха

en: Circulation and fines rules
bg: Правила за заемане и глоби

en: Circulation desks
bg: Отдели за заемане за дома

en: Circulation history
bg: История на заеманията

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' no_html = 1
en: Circulation history for %s
bg: История на заеманията за %s

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc'
en: Circulation history for %s
bg: История на заеманията %s

en: Circulation note
bg: Служебна бележка

en: Circulation note:
bg: Служебна бележка:

en: Circulation note:
bg: Служебна бележка:

en: Circulation records were last synced on:
bg: Записите за заемане бяха последно синхронизирани на:

en: Circulation rule created!
bg: Правилото за заемане е създадено!

en: Circulation rule not created!
bg: Правилото за заемане не е създадено!

en: Circulation statistics
bg: Заемане статистика

en: Circulation statistics
bg: Заемане статистика

note: %1$s:  title |html
en: Circulation statistics for %s
bg: Заемане статистика за %s

note: %1$s:  title | html %2$s:  IF ( author ) %3$s:  author |html %4$s:  END
en: Circulation statistics for %s %s by %s%s
bg: Заемане статистика за %s %s от %s%s

note: %1$s:  title | html
en: Circulation statistics for %s &rsaquo; Circulation &rsaquo; Koha
bg: Заемане за дома статистика за %s &rsaquo; Заемане за дома &rsaquo; Koha

note: %1$s:  IF ( do_it ) %2$s:  END
en: Circulation statistics%s &rsaquo; Results%s &rsaquo; Reports &rsaquo; Koha
bg: Заемане статистика%s &rsaquo; Резултати%s &rsaquo; Отчети &rsaquo; Коха

en: Circulation tables
bg: Таблици за заемане

note: %1$s:  Branches.GetLoggedInBranchname | html
en: Circulation: Overdues at %s
bg: Заемане: Просрочени от %s

en: Citation
bg: Цитат

en: Cities
bg: Населени места

en: Cities
bg: Населени места

en: Cities and towns
bg: Населени места

en: City
bg: Град

en: City ID
bg: Град ID

en: City ID:
bg: Град ID:

en: City added successfully.
bg: Населеното място е добавено успешно

en: City deleted successfully.
bg: Населеното място е изтрито успешно

en: City id
bg: Град ID

note: INPUT type=text name=city_name_filter
en: City search
bg: Търсене на градове

en: City updated successfully.
bg: Населеното място е актуализирано успешно

en: City:
bg: Град:

en: City:
bg: Град:

en: Claim ID
bg: Рекламация ID

en: Claim acquisition
bg: Рекламация на придобиване

en: Claim date
bg: Дата на рекламация

en: Claim missing serials
bg: Рекламация на липсващи периодични издания

note: INPUT type=submit
en: Claim order
bg: Рекламация на поръчка

en: Claim returned
bg: Искът е върнат

en: Claim returned
bg: Върнати рекламации

en: Claim serial issue
bg: Рекламация на брой от периодично издание

en: Claim using notice:
bg: Рекламация с използване на известие:

en: Claimed
bg: Искът е направен

en: Claimed date
bg: Дата на рекламация

en: Claims
bg: Рекламации

en: Claims
bg: Рекламации

note: %1$s:  IF ( suppliername ) %2$s:  suppliername | html %3$s:  END
en: Claims %s for %s %s
bg: Рекламации %s за %s %s

en: Claims (
bg: Рекламации (

note: For the first occurrence, %1$s:  IF patron.return_claims.resolved.count == 0
en: Claims (%s
bg: Рекламации(%s

en: Claims count
bg: Рекламации брой

en: Claims count:
bg: Рекламации брой:

note: %1$s:  suppliername | html
en: Claims for %s
bg: Рекламации за %s

note: SCRIPT
en: Claims returned by
bg: Рекламации , върнати от

note: SCRIPT
en: Class
bg: Клас(Класификация)

en: Class:
bg: Клас(Класификация):

en: ClassSources
bg: Източници на Клас(Класификация)

en: Classification
bg: Класификация

en: Classification configuration
bg: Конфигурация на класификацията

en: Classification filing rules
bg: Правила за оформяне на класификация

en: Classification source added successfully.
bg: Източникът на класификация е добавен успешно.

en: Classification source code:
bg: Изходен код за класификация:

en: Classification source deleted successfully.
bg: Източникът на класификация е изтрит успешно.

en: Classification source updated successfully.
bg: Източникът на класификация е успешно актуализиран.

en: Classification sources
bg: Класификационни източници

en: Classification sources
bg: Класификационни източници

en: Classification splitting rules
bg: Правила за разделяне на класификацията

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.classification | $raw
en: Classification: %s
bg: Класификация: %s

en: Clean
bg: Изчисти

en: Cleaned
bg: Изчистен

note: %1$s:  import_batch_id | html
en: Cleaned import batch #%s
bg: Почистена група за внос(импорт) #%s

en: Clear
bg: Изчистване

en: Clear all
bg: Изчистване на всичко

en: Clear all
bg: Изчисти всичко

note: SCRIPT
en: Clear all reservoir records staged in this batch? This cannot be undone.
bg: Да се изчистят ли всички записи в резервоара, поставени в тази група? Това не може да бъде отменено.

en: Clear date
bg: Изчисти датата

en: Clear field
bg: Изчистване на полето

en: Clear fields
bg: Изчистване на полетата

en: Clear filter
bg: Изчистване на филтъра

note: SCRIPT
en: Clear formatting
bg: Изчистване на форматирането

en: Clear on loan
bg: Свободен за заемане

note: A
en: Clear screen
bg: Изчисти екрана

en: Clear search form
bg: Изчистване на формата за търсене

note: SCRIPT
en: Clear selection
bg: Изчистване на селекцията

en: Clear selection on visible rows
bg: Изчистване на селекцията във видимите редове

en: Clear template
bg: Изчистване на шаблона

en: Clear used authorities
bg: Изчистване на използваните класификатори

en: Click Save to finish.
bg: Натиснете Запази за край.

en: Click on an image to view it in the image viewer
bg: Кликнете върху изображението

en: Click on any field to edit the contents; Press the &lt;Enter&gt; key to save edit.
bg: Кликнете върху полето, за да редактирате съдържанието; Натиснете клавиша &lt;Enter&gt;, за да запазите редактирането.

en: Click on individual cells to edit.
bg: Кликнете върху отделни клетки, за да редактирате.

en: Click on the following link(s) to download the exported batch(es).
bg: Кликнете върху следните връзки, за да изтеглите експортираните партиди.

en: Click on the following links to download the exported batch(es).
bg: Кликнете върху следната връзка, за да изтеглите експортираните партиди.

en: Click on the grid to toggle the settings.
bg: Кликнете върху мрежата, за да промените настройките.

en: Click on the link to download the patron cards from the patron list.
bg: Кликнете върху връзката, за да изтеглите картите на читателите от списъка с читатели.

note: SCRIPT
en: Click on the map to set the geolocation for %s
bg: Кликнете върху картата, за да зададете геолокацията за %s

en: Click the "Choose file" button and select the csv file to be uploaded.
bg: Чрез 'Избор на файл' изберете CSV файла, който ще бъде качен.

en: Click the 'Delete' button to remove the current image.
bg: Чрез 'Изтриване', да премахнете текущото изображение.

en: Click the 'Save quotes' button in the toolbar to save the entire batch of quotes.
bg: Чрез 'Запазване на цитати' от лентата с инструменти, за да запазите цялата група цитати.

en: Click the date to add or edit a holiday.
bg: Маркирайте датата, за да добавите или редактирате празник.

en: Click to add item
bg: Кликнете, за да добавите библиотечен документ

en: Click to collapse
bg: Натиснете, за да свиете

en: Click to edit
bg: Натиснете, за да редактирате този раздел

en: Click to edit item cost or quantities
bg: Кликнете, за да редактирате цената или количествата на екземплярите

note: A
en: Click to expand this tag
bg: Кликнете, за да разгънете този маркер

note: SCRIPT
en: Click to fill with a randomly generated suggestion.
bg: Кликнете, за да попълните с произволно генерирано предложение.

en: Client ID
bg: Клиент ID

en: Client ID:
bg: Клиент ID:

en: Clipboard
bg: Клипборда

note: IMG
en: Clone
bg: Дублиране

en: Clone circulation and fine rules
bg: Правила за заемане и глоби

en: Clone circulation and fine rules &rsaquo; Circulation and fine rules &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
bg: Дублиране на Правила за заемане и глоби &rsaquo; Правила за заемане и глоби &rsaquo; Администриране &rsaquo; Коха

en: Clone these rules to:
bg: Дублирайте тези правила за:

note: IMG
en: Clone this subfield
bg: Дублирайте това подполе

note: %1$s:  IF frombranch == "*" %2$s:  ELSIF frombranch %3$s:  Branches.GetName( frombranch ) | html %4$s:  END %5$s:  IF tobranch %6$s:  Branches.GetName( tobranch ) | html %7$s:  END
en: Cloning circulation and fine rules %s from standard rules%s from "%s"%s %s to "%s"%s
bg: Дублиране на правила за заем и глоби %s от стандартни правила %s от "%s"%s %s на "%s"%s

en: Cloning of circulation and fine rules failed!
bg: Не е възможно да се дублират правилата за заемане и изчисляване на глоби!

note: BUTTON
en: Close
bg: Затворено

en: Close an acquisitions basket
bg: Затворете кошница

note: INPUT type=button
en: Close and export as PDF
bg: Затворете и експортирайте като PDF

en: Close basket
bg: Затворете кошница

en: Close basket group
bg: Затворете групата кошници

note: %1$s:  budget_period_description | html
en: Close budget %s
bg: Затворен бюджет %s

note: %1$s:  budget_period_description | html
en: Close budget %s
bg: Затворен бюджет %s

en: Close reasons for agreements (e-resource management module)
bg: Близки причини за споразумения (модул за управление на електронни ресурси)

en: Close selected invoices
bg: Затворете избраните фактури

en: Close this basket
bg: Затворете кошница

en: Close this window.
bg: Затваряне на прозореца.

en: Close window
bg: Затваряне на прозореца

en: Close:
bg: Затворете:

en: Closed
bg: Затворено

note: For the first occurrence, %1$s:  invoice.closedate | $KohaDates
en: Closed on %s
bg: Затворено %s

en: Closed on:
bg: Затворено:

en: Club
bg: Клуб

en: Club enrollments
bg: Записвания в клуб

en: Club enrollments &rsaquo; Patron clubs &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha
bg: Регистрация в клуб &rsaquo; Читател clubs &rsaquo; Инструменти &rsaquo; Коха

en: Club enrollments for
bg: Записвания в клуб

en: Club fields:
bg: Клубни полета:

en: Club not found
bg: Клубът не е намерен

en: Club template
bg: Шаблон за клуб

en: Club templates
bg: Шаблони за клубове

en: Club:
bg: Клуб:

en: Clubs
bg: Клубове

note: For the first occurrence, %1$s:  enrollments.count | html %2$s:  enrollable.count | html
en: Clubs (%s/%s)
bg: Клубове (%s/%s)

en: Clubs currently enrolled in
bg: Клубове, в които сте се регистрирали

en: Clubs not enrolled in
bg: Клубове, в които не сте се регистрирали

en: Coce cover image
bg: Изображение на корицата в Coce

note: SCRIPT
en: Coce image from Google Books
bg: Изображение Coce от Google Книги

note: SCRIPT
en: Coce image from Open Library
bg: Изображение Coce от Open Library

en: Code
bg: Код

note: SCRIPT
en: Code sample
bg: Примерен код

note: SCRIPT
en: Code sample...
bg: Примерен код...

en: Code that identifies this provider. Only alphanumeric and "_" characters are allowed
bg: Код, който идентифицира този доставчик. Разрешени са само буквено-цифрови и "_" знаци

note: SCRIPT
en: Code view
bg: Код изглед

en: Code39
bg: Код39

en: Code:
bg: Код:

en: Code:
bg: Код:

en: CodeMirror editing library
bg: Библиотека за редактиране на CodeMirror

en: Collapse all
bg: Свиване на всички

en: Collapsed
bg: Свито

en: Collect payment
bg: Получаване на плащане

en: Collection
bg: Колекция

en: Collection
bg: Колекция

note: %1$s:  loopfilte.filter | html
en: Collection = %s
bg: Колекция = %s

en: Collection code
bg: Код на колекцията

en: Collection code:
bg: Код на колекцията:

en: Collection deleted successfully
bg: Колекцията е изтрита успешно

en: Collection failed to be deleted
bg: Колекцията не е изтрита

en: Collection title
bg: Заглавие на колекцията

en: Collection title:
bg: Заглавие на колекцията:

en: Collection transferred successfully
bg: Колекцията е прехвърлена успешно

en: Collection:
bg: Колекция:

en: Collection:
bg: Колекция:

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.seriestitle | $raw
en: Collection: %s
bg: Колекция: %s

en: Collections
bg: Колекция

en: Collections (appear when cataloging and working with items)
bg: Колекции (появяват се при катализиране и работа с библиотечни документи)

en: Color
bg: Цвят

note: SCRIPT
en: Color Picker
bg: Палитра на цветове

note: SCRIPT
en: Color levels
bg: Цветове нива

note: SCRIPT
en: Color swatch
bg: Образец на цвета

en: Column
bg: Колона

note: %1$s:  column | html
en: Column %s
bg: Колона %s

note: SCRIPT
en: Column group
bg: Група колони

en: Column name
bg: Име на колона

note: SCRIPT
en: Column {0}
bg: Колона {0}

en: Column:
bg: Колона:

en: Columns
bg: Колони

en: Columns must be filled left to right: if the first column is blank, other columns will be ignored.
bg: Колоните трябва да се попълват отляво надясно: ако първата колона е празна, други колони ще бъдат игнорирани.

note: SCRIPT
en: Columns settings
bg: Настройка на колони

en: Coming from
bg: Идващи от

note: %1$s:  branchesloo.branchname | html
en: Coming from %s
bg: Идващи от %s

en: Comma (,)
bg: Запетая (,)

en: Comma separated text (.csv)
bg: Текст, разделен със запетая (.csv)

en: Command-line
bg: Командна-линия

en: Comment
bg: Коментар

en: Comment
bg: Коментар

en: Comment by:
bg: Коментар от:

en: Comment:
bg: Коментар:

en: Comment:
bg: Коментар:

en: Commenter
bg: Коментар

en: Comments
bg: Коментари

en: Comments
bg: Коментари

en: Comments about this file:
bg: Коментари за този файл:

en: Comments awaiting moderation
bg: Коментари в очакване на одобрение

en: Comments pending approval
bg: Коментари в очакване на одобрение

en: Comments:
bg: Коментари:

en: Company details
bg: Данни за фирмата

en: Company name:
bg: Име на фирмата:

en: Compare
bg: Сравняване

en: Compare barcodes list to results:
bg: Сравнете списъка с баркодове с резултатите:

en: Compare matched records
bg: Сравнете съответстващите записи

en: Compare matched records
bg: Сравнете съвпадащи записи

en: Compare matched records &rsaquo; Manage staged MARC records &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha
bg: Сравнете записи за съвпадение &rsaquo; Управление на поставени MARC записи &rsaquo; Инструменти &rsaquo; Коха

en: Compare patrons
bg: Сравнете читателите

en: Compare patrons for merging
bg: Сравнете читателите за сливане

en: Compare preference values
bg: Сравнете настройките

en: Compare selected
bg: Сравнете на избраното

en: Complete
bg: Цял

en: Complete request
bg: Заявката е завършена

en: Completed
bg: Завършен

en: Completed import of records
bg: Импортирането на записи завърши

en: Completed on
bg: Завършен на

en: Completed staging records
bg: Импортирането на записи завърши

note: %1$s:  ComponentParts.size | html
en: Components (%s)
bg: Компоненти (%s)

en: Conditions
bg: Условия

en: Configuration
bg: Настройки

en: Configuration OK, you don't have errors in your MARC parameters table
bg: Конфигурацията е ОК, нямате грешки в таблицата с MARC параметри

en: Configuration:
bg: Настройки:

en: Configure
bg: Конфигуриране

en: Configure Mana KB
bg: Конфигуриране Mana KB

en: Configure and hide or show columns for tables
bg: Персонализирайте и скрийте или покажете колони на таблици

en: Configure cash registers
bg: Конфигурирайте касови апарати

en: Configure curbside pickup for libraries
bg: Настройки curbside pickup за библиотеки

en: Configure items for purchase
bg: Конфигурирайте библиотечните документи за покупка

en: Configure plugins
bg: Конфигуриране на плъгини

en: Configure these parameters in the order they appear.
bg: Конфигурирайте тези параметри в реда, в който се появяват.

en: Configuring 'Did you mean?' plugins requires Javascript. If you are unable to use Javascript, you may be able to enter the configuration (which is stored in JSON in the OPACdidyoumean system preferences) in the Local preferences tab in the system preference editor, but this is unsupported, not recommended, and likely will not work.
bg: Конфигуриране 'Имате ли предвид?' плъгините изискват Javascript. Ако не можете за да използвате Javascript, може да успеете да въведете конфигурацията (която е съхранява се в JSON в системните предпочитания на OPACdidyoumean) в Localраздел с предпочитания в системния редактор на предпочитания, но това не се поддържа, не се препоръчва и вероятно няма да работи.

en: Confirm
bg: Потвърждение

en: Confirm
bg: Потвърдете

en: Confirm ILL request
bg: Потвърдете МБЗ заявка

en: Confirm cancellation
bg: Потвърдете анулирането

en: Confirm cashup of
bg: Потвърдете плащането

en: Confirm checkin and mark missing items as lost
bg: Потвърдете връщането и маркирайте липсващите екземпляри като изгубени

en: Confirm custom report
bg: Потвърдете персонализирания отчет

en: Confirm deletion
bg: Потвърдете изтриването

en: Confirm deletion
bg: Потвърдете изтриването

note: %1$s:  searchfield | html
en: Confirm deletion of %s?
bg: Потвърдете изтриването на %s?

en: Confirm deletion of EAN
bg: Потвърдете изтриването на EAN

en: Confirm deletion of account
bg: Потвърдете изтриването на акаунт

en: Confirm deletion of authority structure definition for
bg: Потвърдете изтриването на дефиницията на структурата на класификатор за

en: Confirm deletion of authority type
bg: Потвърдете изтриването на вид класификатор

note: %1$s:  cash_register.id | html
en: Confirm deletion of cash register '%s'
bg: Потвърдете изтриването на касов апарат '%s'

note: %1$s:  categorycode | html
en: Confirm deletion of category %s
bg: Потвърдете на изтриването на категория %s

note: %1$s:  categorycode | html
en: Confirm deletion of category '%s'
bg: Потвърждаване на изтриването на категория '%s'

en: Confirm deletion of city
bg: Потвърдете изтриването на населено място

en: Confirm deletion of contract
bg: Потвърдете изтриването на договора

note: %1$s:  contractnumber | html
en: Confirm deletion of contract %s
bg: Потвърдете изтриването на договора %s

note: %1$s:  currency.currency | $HtmlTags tag='span' attributes=>'class="ex"'
en: Confirm deletion of currency %s
bg: Потвърдете изтриването на валута %s

note: %1$s:  currency.currency | $HtmlTags tag='span' attributes=>'class="ex"'
en: Confirm deletion of currency %s
bg: Потвърдете изтриването на валута %s

en: Confirm deletion of desk
bg: Потвърдете изтриването

note: %1$s:  library.branchcode | html
en: Confirm deletion of library '%s'
bg: Потвърдете изтриването на библиотека %s

note: %1$s:  searchfield | html
en: Confirm deletion of parameter '%s'
bg: Потвърдете изтриването на параметъра '%s'

en: Confirm deletion of patron attribute type
bg: Потвърдете изтриването на вид допълнителни данни на читател

note: %1$s:  code | html
en: Confirm deletion of patron attribute type &quot;%s&quot;
bg: Потвърдете изтриването на вид допълнителни данни на читател &quot;%s&quot;

en: Confirm deletion of record matching rule
bg: Потвърдете изтриването на правилото за съвпадение на записи

note: %1$s:  code | html
en: Confirm deletion of record matching rule &quot;%s&quot;
bg: Потвърдете изтриването на правилото за съвпадение на записи &quot;%s&quot;

note: %1$s:  mss.tagsubfield | html
en: Confirm deletion of subfield %s
bg: Потвърдете изтриването на подполе %s

note: %1$s:  mss.tagsubfield | html
en: Confirm deletion of subfield %s?
bg: Потвърдете изтриването на подполе %s?

note: %1$s:  tagsubfield | html
en: Confirm deletion of subfield %s?
bg: Потвърдете изтриването на подполе %s?

en: Confirm deletion of tag
bg: Потвърдете изтриването на маркер

note: %1$s:  searchfield | html
en: Confirm deletion of tag %s
bg: Потвърдете изтриването на маркер %s

note: SCRIPT
en: Confirm deletion of this vendor ?
bg: Потвърдете изтриването на този доставчик?

en: Confirm hold (Y)
bg: Потвърдете резервацията (Y)

en: Confirm hold and transfer (Y)
bg: Потвърдете резервацията и трансфера (Y)

en: Confirm holds &rsaquo; Holds &rsaquo; Circulation &rsaquo; Koha
bg: Потвърждаване на резервации &rsaquo; Резервации &rsaquo; Заемане &rsaquo; Koha

en: Confirm inventory check and mark items as lost
bg: Потвърдете инвентаризацията и маркирайте екземплярите като изгубени

en: Confirm new password:
bg: Повторете новата парола:

en: Confirm password:
bg: Повторете парола:

en: Confirm recall (Y)
bg: Потвърдете резервацията (Y)

en: Confirm recall and transfer (Y)
bg: Потвърдете резервацията и трансфера (Y)

en: Confirm recalls &rsaquo; Recalls &rsaquo; Koha
bg: Потвърждаване на резервации &rsaquo; Резервации &rsaquo; Коха

en: Confirm restriction deletion
bg: Потвърдете изтриването на ограничението

en: Confirm this payment?
bg: Потвърдете това плащане?

note: INPUT type=submit
en: Confirm your suggestion
bg: Потвърдете предложението си

en: Congratulations you have finished and are ready to use Koha
bg: Поздравления, вече сте готови да използвате Koha

en: Congratulations, installation complete
bg: Инсталацията завършена

en: Connection established.
bg: Връзката е осъществена.

note: For the first occurrence, %1$s:  errcon.server | html
en: Connection failed to %s
bg: Връзката не бе успешна %s

note: For the first occurrence, %1$s:  errcon.server | html
en: Connection timeout to %s
bg: Време за изчакване на връзката до %s

en: Consolas
bg: Конзоли

note: SCRIPT
en: Constrain proportions
bg: Запазете пропорциите

en: Constraints
bg: Ограничения

en: Contact
bg: Контакт

en: Contact about late issues?
bg: Контакт за закъснели периодични издания?

en: Contact about late orders?
bg: Контакт за закъснели поръчки?

en: Contact details
bg: Данни за контакт

en: Contact information
bg: Информация за контакт

en: Contact name:
bg: Име:

en: Contact note
bg: Бележки за контакт

en: Contact note:
bg: Бележки за контакт:

en: Contact when ordering?
bg: Свържете се при поръчка?

note: %1$s:  END # /IF warnConnectBroker %2$s:  IF warnPrefRequireChoosingExistingAuthority || warnPrefEasyAnalyticalRecords || warnPrefAnonymousPatronOPACPrivacy || warnPrefAnonymousPatronAnonSuggestions || warnPrefAnonymousPatronOPACPrivacy_PatronDoesNotExist || warnPrefAnonymousPatronAnonSuggestions_Pa
en: Contact your system administrator. %s %s
bg: Контакт с Вашият системен администратор. %s %s

en: Contact:
bg: Контакт:

en: Contact: First name
bg: Име:

en: Contact: Last name
bg: Фамилия:

en: Contact: Relationship
bg: Взаимоотношение

en: Contact: Title
bg: Заглавие:

en: Contacts
bg: Контакти

en: Contains
bg: Да съдържа

en: Content
bg: Съдържание

en: Content added successfully
bg: Успешно добавен

en: Content deleted successfully
bg: Успешно изтрит

en: Content type of the packages (e-resource management module)
bg: Вид съдържание на пакетите (модул за управление на електронни ресурси)

en: Content updated successfully
bg: Е актуализиран успешно

en: Content:
bg: Съдържание:

en: Contents
bg: Съдържание

en: Contents of
bg: Съдържание на

en: Continue
bg: Продължи

en: Continue to log in to Koha
bg: Влезте в системата

note: INPUT type=submit
en: Continue to the next step
bg: Към следващата стъпка

note: INPUT type=submit
en: Continue without marking >>
bg: Продължете без маркиране >>

en: Continue without renewing
bg: Продължете без презаписване

en: Continuous integration manager
bg: Мениджър за непрекъсната интеграция

en: Contract
bg: Договор

en: Contract deleted
bg: Договора е изтрит

en: Contract deleted
bg: Договорът е изтрит

en: Contract description:
bg: Описание на договора:

note: SCRIPT
en: Contract end date must be on or after contract start date
bg: Крайната дата на договора трябва да бъде на или след началната дата на договора

en: Contract end date:
bg: Край на договора:

en: Contract has not been deleted. Maybe a basket linked to this contract exists.
bg: Договорът не е изтрит. Може би съществува кошница, свързана с този договор.

en: Contract id
bg: Договор id

en: Contract name:
bg: Име:

en: Contract number:
bg: Номер на договора:

en: Contract number:
bg: Номер на договора:

en: Contract start date:
bg: Дата на договора:

en: Contract(s)
bg: Договор(и)

note: %1$s:  booksellername | html
en: Contract(s) of %s
bg: Договор(и) на %s

en: Contract:
bg: Договор:

en: Contracts
bg: Договори

en: Contracts
bg: Договори

note: SCRIPT
en: Contrast
bg: Контраст

en: Contributing companies and institutions
bg: Допринасящи компании и институции

en: Control key is "Ctrl"
bg: Контролният ключ е "Ctrl"

en: Control no.:
bg: Контролен номер:

en: Control no:
bg: Контролен номер:

en: Control number:
bg: Контролен номер:

en: Control number:
bg: Контролен номер:

en: Controls how long a patrons checkout history is kept for new patrons of this category. "Never" anonymizes checkouts on return, and "Forever" keeps a patron's checkout history indefinitely. When set to "Default", the amount of history kept is controlled by the cronjob
bg: Контролира колко дълго се съхранява историята на заеманията на читател за нови читатели от тази категория. "Никога" изтрива заеманията при връщане и "Винаги" запазва историята на заеманията на читател за неопределено време. Когато е зададено на "По подразбиране", количеството запазена история се контролира от cronjob

note: SCRIPT
en: Convert browser storage macros
bg: Конвертирайте макроса за съхранение на браузъра

en: Convert report
bg: Конвертиране на отчет

en: Convert report &rsaquo; Reports &rsaquo; Koha
bg: Конвертиране на отчети &rsaquo; Отчети &rsaquo; Коха

en: Converted message, rendered:
bg: Преобразуваното съобщение, обработено:

en: Converted version
bg: Преобразувана версия

en: Copies:
bg: Копия:

en: Copy
bg: Копие

en: Copy and replace
bg: Копирайте и заменете

en: Copy changes to all libraries
bg: Копирайте промените за всички библиотеки

en: Copy current field
bg: Копирайте текущото поле

en: Copy current field on next line
bg: Копирайте текущото поле на следващия ред

en: Copy current subfield
bg: Копирайте текущото подполе

note: INPUT type=checkbox name=copy_existing_value
en: Copy existing value
bg: Копиране на съществуваща стойност

en: Copy holidays to:
bg: Копирайте празниците на:

note: SCRIPT
en: Copy link to this file
bg: Копирайте връзката към този файл

en: Copy notice
bg: Копиране на известие

en: Copy number
bg: Номер на екземпляра

en: Copy number:
bg: Номер на екземпляра:

note: SCRIPT
en: Copy row
bg: Копиране на реда

note: %1$s:  l.branchname | html
en: Copy to %s
bg: Копие на %s

en: Copy to all libraries
bg: Копирайте във всички библиотеки

en: Copyright
bg: Авторско право(издаване)

en: Copyright date:
bg: Дата на издаване:

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.copyrightdate | $raw
en: Copyright year: %s
bg: Година на издаване: %s

en: Copyright:
bg: Авторско право(издаване):

en: Copyrightdate
bg: Дата авторско право

en: Corporate
bg: Корпоративни

en: Cost
bg: Цена

note: SCRIPT
en: Cost must be expressed as a decimal number >= 0
bg: Цената трябва да бъде изразена като десетично число >= 0

en: Cost:
bg: Цена:

en: Costs are decimal values between some arbitrary maximum value (e.g. 1 or 100) and 0 which is the minimum (no) cost.
bg: Разходите са десетични стойности между някаква произволна максимална стойност (например 1 или 100) и 0, което е минималната (без) цена.

note: %1$s:  duplicate_code_error | html
en: Could not add patron attribute type &quot;%s&quot; &mdash; one with that code already exists.
bg: Не може да се добави вид допълнителна информация на читател &quot;%s&quot; &mdash; един с този код вече съществува.

note: SCRIPT
en: Could not copy HTML automatically to the clipboard
bg: HTML не можа да се копира автоматично в клипборда

note: %1$s:  ERROR_delete_in_use | html %2$s:  ERROR_num_patrons | html
en: Could not delete patron attribute type &quot;%s&quot; &mdash; it is in use by %s patron records
bg: Вида допълнителна информация за читател не можа да бъде изтрита &quot;%s&quot; &mdash; се използва от %s читателски записи

note: %1$s:  ERROR_delete_not_found | html
en: Could not delete patron attribute type &quot;%s&quot; &mdash; it was already absent from the database.
bg: Вида допълнителна информация за читател не можа да бъде изтрита &quot;%s&quot; &mdash; не е намерена в база данни.

en: Could not find a system preference named
bg: Не може да се намери системна настройка

note: SCRIPT
en: Could not find the specified string.
bg: Не можа да се намери указаният низ.

note: SCRIPT
en: Could not load emoticons
bg: Емотиконите не можаха да се заредят

en: Could not read the contributors.yaml file. Please make sure &lt;docdir&gt; is correctly defined in koha-conf.xml.
bg: Файлът contributors.yaml не можа да се прочете. Моля увери се &lt;docdir&gt; правилно дефиниран в koha-conf.xml.

en: Could not read the history.txt file. Please make sure &lt;docdir&gt; is correctly defined in koha-conf.xml.
bg: Файлът History.txt не можа да се прочете. Моля увери се &lt;docdir&gt; е правилно дефиниран в koha-conf.xml.

en: Could not read the teams.yaml file. Please make sure &lt;docdir&gt; is correctly defined in koha-conf.xml.
bg: Не можах да прочета файла team.yaml. Моля, уверете се &lt;docdir&gt; е правилно дефиниран в koha-conf.xml.

en: Count
bg: Брой

en: Count deleted items
bg: Брой изтрити библиотечни документи

en: Count holds:
bg: Брой резервации:

en: Count items:
bg: Брой библиотечни документи:

en: Count of checkouts
bg: Брой заемания

en: Count total items
bg: Брой всички библиотечни документи

en: Count total items:
bg: Брой всички библиотечни документи:

en: Count unique bibliographic records
bg: Брой уникални библиографски записи

en: Count unique bibliographic records:
bg: Брой уникални библиографски записи:

en: Count unique borrowers:
bg: Брой уникални читатели:

en: Count unique items:
bg: Брой уникални библиотечни документи:

en: Country
bg: Държава

en: Country:
bg: Държава:

en: Country:
bg: Държава:

note: %1$s:  l.branchcountry | html
en: Country: %s
bg: Държава: %s

en: Courier New
bg: Куриер Нов

en: Course #
bg: Курс #

en: Course details for
bg: Подробности за курса за

note: %1$s:  course.course_name | html
en: Course details for %s &rsaquo; Course reserves &rsaquo; Koha
bg: Курсове информация за %s &rsaquo; Резервации за курс &rsaquo; Koha

en: Course name
bg: Име на курса

en: Course name:
bg: Име на курса:

en: Course number
bg: Номер на курса

en: Course number:
bg: Номер на курса:

en: Course reserves
bg: Резервирани курсове

en: Course reserves
bg: Резервирани курсове

en: Course reserves &rsaquo; Koha
bg: Резервации за курс &rsaquo; Коха

en: Course reserves tables
bg: Таблици на резервираните курсове

en: Courses
bg: Курсове

en: Courses that have reserved this title:
bg: Курсове, които са запазили това заглавие:

note: IMG
en: Cover from Syndetics
bg: Корица от Syndetics

en: Cover image
bg: Корица на книга

note: IMG
en: Cover image from Amazon.com
bg: Изображение от Amazon.com

note: SCRIPT
en: Cover image source unknown
bg: Неизвестен източник на изображението на корицата

en: Create
bg: Създаване

en: Create EDIFACT order
bg: Създайте EDIFACT поръчка

en: Create Koha administrator patron
bg: Създайте администратор на Koha

en: Create Koha administrator patron &rsaquo; Web installer &rsaquo; Koha
bg: Създаване на администратор &rsaquo; Инсталиране &rsaquo; Коха

en: Create SQL reports
bg: Създаване на SQL отчет

en: Create a fund
bg: Създайте фонд

en: Create a library
bg: Създаване на библиотека

en: Create a library &rsaquo; Web installer &rsaquo; Koha
bg: Създаване на библиотека &rsaquo; Инсталиране &rsaquo; Коха

en: Create a new CSV profile
bg: Създайте нов CSV профил

en: Create a new authorized value
bg: Създаване на нова константна стойност

en: Create a new cash register
bg: Създаване на нов касов апарат

en: Create a new category
bg: Създаване на нова категория

en: Create a new circulation rule
bg: Създаване на правила за заемане

en: Create a new city
bg: Създайте ново населено място

en: Create a new desk
bg: Създаване на нов отдел за заемане

en: Create a new item group
bg: Създаване на нова група библиотечни документи

en: Create a new item type
bg: Създаване на нов вид библиотечен документ

en: Create a new item type &rsaquo; Web installer &rsaquo; Koha
bg: Създаване на нов вид библиотечен документ &rsaquo; Web installer &rsaquo; Коха

en: Create a new list
bg: Създаване на списък

en: Create a new record by importing the external (duplicate) record.
bg: Създайте нов запис, като импортирате външния (дублиран) запис.

en: Create a new restriction
bg: Създаване на ново ограничение

en: Create a new subscription
bg: Създаване на нов абонамент

en: Create a new template
bg: Създайте нов шаблон

en: Create a patron category
bg: Създаване на категория читател

en: Create an acquisitions basket
bg: Създайте кошница за придобивания

en: Create an invoice adjustment
bg: Създайте корекция на фактура

en: Create an order
bg: Създайте поръчка

en: Create analytics
bg: Създайте аналитичен запис

en: Create and edit club templates
bg: Създавайте и редактирайте шаблони за клубове

en: Create and edit clubs
bg: Създаване и редактиране на клубове

en: Create and manage Authorities frameworks that define the characteristics of your MARC Records (field and subfield definitions)
bg: Създайте и управлявайте рамки на Класификатори, които определят характеристиките на вашите MARC записи (дефиниции на полета и подполе).

en: Create and manage Bibliographic frameworks that define the characteristics of your MARC Records (field and subfield definitions) as well as templates for the MARC editor
bg: Създайте и управлявайте библиографски рамки, които определят характеристиките на вашите MARC записи (дефиниране на полета и подполета), както и шаблони за редактора на MARC.

en: Create and modify Interlibrary loan requests
bg: Създаване и променяне на заявки за междубиблиотечни заемане МБЗ

note: SCRIPT
en: Create authority
bg: Създаване на класификатор

note: %1$s:  authtypecode | html
en: Create authority framework for %s using
bg: Създайте Класификатор рамка за %s използвайки

en: Create chart
bg: Създайте диаграма

note: SCRIPT
en: Create eHolding titles
bg: Създайте eБиблиотека заглавия

en: Create field
bg: Създаване на поле

note: %1$s:  framework.frameworkcode | html %2$s:  framework.frameworktext | html
en: Create framework for %s (%s) using
bg: Създайте рамка за %s (%s) с помощта

en: Create from SQL
bg: Създаване чрез SQL

en: Create from SQL
bg: Създаване чрез SQL

en: Create guided report
bg: Създайте управляван отчет

en: Create item when receiving
bg: Създайте екземпляр при получаване

en: Create item when receiving:
bg: Създайте екземпляр при получаване:

en: Create items when:
bg: Създавайте екземпляри, когато:

en: Create label batch
bg: Създайте етикет

en: Create manual credit
bg: Ръчно създаване на кредит

en: Create manual credit &rsaquo; Patrons &rsaquo; Koha
bg: Създайте ръчен кредит &rsaquo; Читатели &rsaquo; Коха

en: Create manual invoice
bg: Ръчно създаване на фактура

en: Create manual invoice &rsaquo; Patrons &rsaquo; Koha
bg: Създаване на ръчна фактура &rsaquo; Читатели &rsaquo; Коха

note: INPUT type=submit
en: Create new
bg: Създайте нов

en: Create new authority
bg: Създаване нов класификатор

en: Create new credit type
bg: Създайте нов вид кредит

en: Create new debit type
bg: Създай нов вид дебит

note: INPUT type=submit
en: Create new invoice anyway
bg: Създайте все пак нова фактура

en: Create new item group
bg: Създайте на нова група библиотечни документи

en: Create new list
bg: Създаване на списък

en: Create new record
bg: Създайте нов запис

en: Create new rota
bg: Създайте нов график

en: Create new stage
bg: Създайте нов етап

en: Create patron card graphic layout
bg: Създаване на графично оформление на читателска карта

en: Create patron card layout
bg: Създаване на читателска карта

en: Create patron list:
bg: Създайте читателски списък:

en: Create printable labels and barcodes from catalog and patron data
bg: Създаване на етикети и баркодове от данни от каталог и читатели

en: Create printable patron cards
bg: Създаване и отпечатване на читателски карти

en: Create record
bg: Създаване на запис

note: INPUT type=submit name=submit
en: Create report from SQL
bg: Създайте отчет чрез SQL

en: Create rota
bg: Създаване на разписание

en: Create routing list
bg: Създайте списък с направления

en: Create routing list for
bg: Създайте списък с направления за

en: Create shared macros (requires advanced_editor)
bg: Създаване на споделени макроси (изисква аdvanced_editor)

en: Create stage
bg: Създайте етап

en: Create, edit and delete rotas
bg: Създаване, редактиране и изтриване на графици

en: Create, update and delete item editor templates owned by others
bg: Създавайте, актуализирайте и изтривайте шаблони за редактор на екземпляри, собственост на други

en: Create, update and delete item groups, add or remove items from an item group
bg: Създавайте, актуализирайте и изтривайте групи екземпляри, добавяйте или премахвайте екземпляри от групата

en: Created
bg: Създаден

en: Created on
bg: Създадено на

en: Creation date
bg: Година на създаване

en: Creation date:
bg: Дата на създаване:

en: Credit
bg: Кредит

en: Credit number
bg: Номер на кредит

en: Credit number enabled
bg: Номер на кредита e включен

note: SCRIPT
en: Credit type
bg: Вид кредит

en: Credit type archived successfully
bg: Архивиран успешно

en: Credit type code:
bg: Код на вид кредит:

en: Credit type restored successfully
bg: Възстановен успешно

en: Credit type saved successfully
bg: Запазен успешно

en: Credit type:
bg: Вид кредит:

en: Credit types
bg: Видове кредити

en: Credit types
bg: Видове кредити

en: Credits:
bg: Кредити:

en: Creep:
bg: Приплъзване:

note: %1$s:  missing_critical.key | html
en: Critical field &quot;%s&quot;
bg: Критично поле &quot;%s&quot;

en: Cron job
bg: Фонови задачи

en: Cron jobs
bg: Фонови задачи

note: SCRIPT
en: Crop
bg: Изрязване

en: Ctrl-S
bg: Ctrl+S

en: Curbside pickup
bg: Curbside pickups

en: Curbside pickup
bg: Curbside pickups

en: Curbside pickup &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
bg: Curbside pickup &rsaquo; Администриране &rsaquo; Коха

en: Curbside pickup configuration
bg: Конфигурация на Curbside pickup

en: Curbside pickup hours
bg: Часове за Curbside pickup

en: Curbside pickups &rsaquo; Circulation &rsaquo; Koha
bg: Curbside pickups &rsaquo; Заемане за дома &rsaquo; Koha

en: Curbside pickups are not enabled for your library.
bg: Curbside pickups не е активирано за вашата библиотека.

en: Curbside pickups scheduled here
bg: Тук са планирани Curbside pickups

en: Currencies
bg: Валути

en: Currencies
bg: Валути

en: Currencies &amp; Exchange rates
bg: Валути &amp; Валутни курсове

en: Currencies and exchange rates
bg: Валути и валутни курсове

note: INPUT type=text name=description
en: Currencies search
bg: Търсене на валута

en: Currency
bg: Валута

note: %1$s:  currency | html
en: Currency = %s
bg: Валута = %s

en: Currency added successfully
bg: Успешно добавен

en: Currency deleted successfully
bg: Успешно изтрит

en: Currency updated successfully
bg: Успешно актуализиран

en: Currency:
bg: Валута:

en: Currency:
bg: Валута:

note: OPTGROUP
en: Current
bg: Текущ

en: Current article requests
bg: Текущи заявки за статия

en: Current checkouts allowed
bg: Разрешени текущи заемания

en: Current checkouts allowed:
bg: Разрешени текущи заемания:

en: Current jobs only
bg: Само текущи работни места

en: Current language
bg: Текущ език

en: Current library
bg: Настоящо местоположение

en: Current library:
bg: Текуща библиотека:

en: Current maintenance team
bg: Екип за текуща поддръжка

en: Current on-site checkouts allowed
bg: Текущи заемания на място(??) са разрешени

en: Current renewals:
bg: Текущо подновяване:

en: Current server time is:
bg: Текущото време на сървъра е:

en: Current session
bg: Текущ сесия

en: Current subtype limits
bg: Текущи ограничения за подтипове

en: Current terms
bg: Текущи условия

note: SCRIPT
en: Current window
bg: Текущ прозорец

note: %1$s:  PROCESS translate_card_element element=card_element_title FILTER lower
en: Currently available %s
bg: Достъпен в момента %s

en: Currently available batches
bg: Групи, достъпни в момента

en: Currently available layouts
bg: Достъпни в момента оформления

en: Currently available profiles
bg: Достъпни в момента профили

en: Currently available templates
bg: Достъпни в момента шаблони

note: %1$s:  ELSE
en: Currently in local use %s
bg: В момента в местна употреба %s

en: Currently, this means hold policies. The various policies have the following effects:
bg: Това в момента означава правила за резервация. Различните правила имат следните последици:

en: Curriculum
bg: Учебна програма

en: Custom
bg: Персонализиран

note: SCRIPT
en: Custom color
bg: Персонализиран цвят

note: A
en: Custom cover image
bg: Персонализирано изображение на корицата

note: OPTGROUP
en: Custom search fields
bg: Персонализирани полета за търсене

en: Custom search filters
bg: Персонализирани филтри за търсене

note: SCRIPT
en: Custom...
bg: Персонализиран...

note: SCRIPT
en: Cut
bg: Изрязване

note: SCRIPT
en: Cut row
bg: Изрязване на ред

en: Cyclical
bg: Цикличност

en: Cyclical:
bg: Цикличност:

en: DATA
bg: ДАННИ

en: DBMS auto increment fix
bg: DBMS корекция за автоматично увеличение

en: DISABLED
bg: ИЗКЛЮЧЕНО

en: DSpace project
bg: Проект DSpace

en: DVD video / Videodisc
bg: DVD видео/Видео диск

en: Daily hold limit reached for patron
bg: Достигнат е дневният лимитът за резервация на читателя

note: %1$s:  Branches.GetName( humanbranch ) | html
en: Daily open article requests limit for %s
bg: Ежедневно ограничение на заявките за отворени статии за %s

en: Daily rental charge
bg: Ежедневна такса

en: Daily rental charge:
bg: Ежедневна такса:

en: Daily rental charge:
bg: Ежедневна такса:

en: Daily rental fee
bg: Дневна такса

en: Daily rentals use calendar:
bg: Ежедневната такса използва календар:

en: Damaged
bg: Повреден

en: Damaged on:
bg: Повреден на:

en: Damaged status:
bg: Статус Повреден:

note: SCRIPT
en: Dark Blue
bg: Тъмно синьо

note: SCRIPT
en: Dark Gray
bg: Тъмно сиво

note: SCRIPT
en: Dark Green
bg: Тъмнозелен

note: SCRIPT
en: Dark Orange
bg: Тъмно оранжево

note: SCRIPT
en: Dark Purple
bg: Тъмно лилаво

note: SCRIPT
en: Dark Red
bg: Тъмночервен

note: SCRIPT
en: Dark Turquoise
bg: Тъмно тюркоаз

note: SCRIPT
en: Dark Yellow
bg: Тъмножълт

en: Data added
bg: Данните са добавени

en: Data deleted
bg: Данните са изтрити

en: Data deleted
bg: Данните са изтрити

en: Data error
bg: Грешка в данните

en: Data fields
bg: Полета с данни

en: Data for preview:
bg: Данни за визуализация:

en: Data problems
bg: Проблеми с данните

en: Data recorded
bg: Данните са записани

en: Data recorded
bg: Данните са записани

en: Data:
bg: Данни:

en: Database
bg: База данни

note: %1$s:  dbname | $HtmlTags tag=>'code'
en: Database %s exists.
bg: Бази данни %s съществува.

en: Database host:
bg: Бази данни хост:

en: Database name:
bg: Име на база данни:

en: Database port:
bg: Бази данни порт:

en: Database settings
bg: Настройки на базата данни

en: Database settings &rsaquo; Web installer &rsaquo; Koha
bg: Настройка на база данни &rsaquo; Инсталиране &rsaquo; Коха

en: Database settings:
bg: Настройки на базата от данни:

en: Database tables created
bg: Създаване на таблици за база данни

en: Database type:
bg: Вид база данни:

en: Database user:
bg: База данни потребител:

en: Database:
bg: База данни:

en: Date
bg: Дата

en: Date accessioned
bg: Дата на получаване

en: Date acquired
bg: Дата на придобиване

en: Date acquired (item)
bg: Дата на придобиване (библиотечен документ)

en: Date added
bg: Дата на добавяне

en: Date and time:
bg: Дата и час:

en: Date arrived
bg: Дата на пристигне

en: Date cancellation requested
bg: Заявка за анулиране на дата

en: Date deleted (item)
bg: Дата на изтриване (библиотечен документ)

en: Date due
bg: До дата

en: Date due:
bg: До дата:

en: Date enrolled
bg: Дата на записване

en: Date formats should match your system preference, and
bg: Форматите за дата трябва да съответстват на вашите системни предпочитания и

en: Date hold placed
bg: Датата е поставена

en: Date last borrowed
bg: Дата на последното заемане

en: Date last modified
bg: Дата на последна промяна

en: Date last seen
bg: Дата последно видян

en: Date of birth
bg: Дата на раждане

en: Date of birth is invalid.
bg: Дата на раждане е невалидна.

en: Date of birth:
bg: Дата на раждане:

en: Date of enrollment is invalid.
bg: Датата на регистриране е невалидна.

en: Date of expiration is invalid.
bg: Датата на изтичане е невалидна.

en: Date of request
bg: Дата на заявка

en: Date of transfer
bg: Дата на преместване

en: Date ordered
bg: Дата на поръчка

en: Date ordered
bg: Дата на поръчка

en: Date placed between:
bg: Дата на поставяне между:

en: Date published
bg: Дата на публикуване

en: Date range
bg: Период от време

en: Date received
bg: Дата на получаване

en: Date received:
bg: Дата на получаване:

en: Date requested
bg: Дата е заявена

en: Date/Time
bg: Дата/Час

en: Date:
bg: Дата:

en: Date:
bg: Дата:

en: Date: from
bg: Дата: за

note: SCRIPT
en: Date\/time
bg: Дата\/час

en: Dates
bg: Дати

note: SCRIPT
en: Dates cannot be empty
bg: Датите не могат да бъдат празни

en: Day
bg: Ден

note: %1$s:  loopfilte.filter | html
en: Day is %s
bg: Днес е %s

en: Day of week
bg: Ден от седмицата

en: Day/month
bg: Ден/месец

en: Day:
bg: Ден:

en: Days
bg: Дни

en: Days in advance
bg: Дни предварително

en: Days mode
bg: Дневен режим

note: SCRIPT
en: Debit type
bg: Вид дебит

en: Debit type archived successfully
bg: Успешно архивиран

en: Debit type code:
bg: Видове дебит код:

en: Debit type restored successfully
bg: Възстановен успешно

en: Debit type saved successfully
bg: Успешно изтрит

en: Debit types
bg: Видове дебит

en: Debit types
bg: Видове дебит

en: Debug mode
bg: Режим за отстраняване на грешки

en: Debug mode:
bg: Режим за отстраняване на грешки:

en: December
bg: Декември

en: Decrease
bg: Намаляване

note: SCRIPT
en: Decrease indent
bg: Намаляване на отстъпа

en: Decreased loan period for high holds (day)
bg: Намалено време за заемане при много резервации (ден)

en: Default
bg: По подразбиране

en: Default
bg: По подразбиране

en: Default MARC framework
bg: MARC рамка по подразбиране

en: Default accounting details
bg: Счетоводни данни по подразбиране

en: Default amount
bg: Сума по подразбиране

en: Default amount:
bg: Сума по подразбиране:

en: Default article request fees
bg: Такси за заявка на статия по подразбиране

en: Default category
bg: Категория по подразбиране

en: Default category:
bg: Категория по подразбиране:

note: %1$s:  IF humanbranch %2$s:  Branches.GetName( humanbranch ) | html %3$s:  END
en: Default checkout, hold and return policy%s for %s%s
bg: Правила по подразбиране за заемане, резервации и връщане%s за %s%s

en: Default configuration:
bg: Конфигурация по подразбиране:

en: Default display length:
bg: Големина на дисплея по подразбиране:

en: Default font
bg: Шрифт по подразбиране:

en: Default framework
bg: Рамка по подразбиране

en: Default framework
bg: Рамка по подразбиране

en: Default framework structure
bg: Структура на рамката по подразбиране

en: Default library
bg: Библиотека по подразбиране

en: Default library:
bg: Библиотека по подразбиране:

en: Default lost item fee refund on return policy
bg: Политика за възстановяване на загубени библиотечни документи

en: Default messaging preferences for this patron category
bg: По подразбиране видове настройки за съобщения за тази категория читател

en: Default open article requests limit
bg: Ограничение на заявките за статии по подразбиране

en: Default privacy
bg: Поверителност по подразбиране

en: Default privacy:
bg: Поверителност по подразбиране:

en: Default replacement cost
bg: Цена за подмяна по подразбиране

en: Default replacement cost:
bg: Цена за подмяна по подразбиране:

en: Default sort order:
bg: По подразбиране редът за сортиране е:

en: Default value:
bg: Стойности по подразбиране:

en: Default waiting hold cancellation policy
bg: Политика за анулиране на резервация по подразбиране

note: For the first occurrence, %1$s:  Koha.Preference('StaffSerialIssueDisplayCount') | html %2$s:  IF ( CAN_user_parameters_manage_sysprefs )
en: Default: %s %s (
bg: По подразбиране: %s %s (

en: Defaults
bg: По подразбиране

en: Define a list of cellular providers for sending SMS messages via email
bg: Определете списък на мобилни доставчици за изпращане на SMS съобщения чрез имейл.

en: Define a printer profile.
bg: Определете профил на принтер.

en: Define authority types, then authority MARC structure in the same way you define itemtypes and bibliographic MARC tag structure. Authority values are managed through plugins
bg: Определете видовете класификатори, а след това класифицирайте MARC структурата по същия начин, по който дефинирате видове библиотечни документи и структура на библиографски MARC маркер. Класификаторите се управляват чрез плъгини

en: Define cash registers
bg: Определете касовите апарати

en: Define categories and authorized values for them
bg: Определете категории и Константни стойности за тях

en: Define circulation and fines rules for combinations of libraries, patron categories, and item types
bg: Определете правилата за заемане и глоби за комбинации от библиотеки, категории читатели и видове библиотечни документи

en: Define circulation desks
bg: Определете отделите за заемане

en: Define cities and towns that your patrons live in
bg: Определете населените места, в които живеят вашите читатели.

en: Define classification sources (i.e. call number schemes) used by your collection. Also define filing rules used for sorting call numbers and splitting rules for splitting them
bg: Определете източници на класификация ( схеми за сигнатури), използвани от вашата колекция. Също така дефинирайте правила за регистриране, използвани за сортиране на сигнатури и правила за разделянето им.

en: Define credit types
bg: Определете видовете кредит

en: Define currencies and exchange rates used for acquisitions
bg: Определете валутите и валутните курсове, използвани за Комплектуване

en: Define days when the library is closed
bg: Определете дни, когато библиотеката е затворена

en: Define days when the library is closed
bg: Определете дни, когато библиотеката е затворена

en: Define debit types
bg: Определете видове дебити

en: Define extended attributes (identifiers and statistical categories) for patron records
bg: Определете разширени определения (идентификатори и статистически категории) за читателски записи

en: Define funds within your budgets
bg: Определете средства в рамките на бюджетите си

en: Define hierarchical library groups
bg: Определете йерархични групи библиотеки.

en: Define item types used for circulation rules
bg: Определете видовете библиотечни документи, използвани за правилата за заемане.

en: Define libraries
bg: Определете библиотеките

en: Define mappings
bg: Определете съвпадения

en: Define notices
bg: Определяне на известия

en: Define notices (print and email notification messages for overdues, etc.)
bg: Определете съобщения (съобщения и известия по имейл, sms или за отпечатване за просрочване и т.н.)

en: Define patron categories
bg: Определете категории читатели

en: Define patron restrictions.
bg: Определете ограниченията за читател

en: Define rules for check-in and checkout notifications for combinations of libraries, patron categories, and item types
bg: Определете правила за известия за връщане и заемане, за комбинации от библиотеки, категории читатели и видове библиотечни документи

en: Define the holidays for:
bg: Определете празниците за:

en: Define the mapping between the Koha transactional database (SQL) and the MARC Bibliographic records
bg: Определете съвпадението между транзакционната база данни на Koha (SQL) и библиографските записи на MARC.

en: Define transport costs between branches
bg: Определете транспортните разходи между библиотеките

note: P
en: Define values in authorised value category ADJ_REASON to enable
bg: Определете стойности в константни стойностна категория ADJ_REASON, за да активирате

en: Define which SMTP servers to use
bg: Определете кои SMTP сървъри да използвате

en: Define which events trigger which sounds
bg: Определете кои събития задействат кои звуци

en: Define which external identity providers to use
bg: Определете кои външни identity providers да използвате

en: Define which external servers to query for MARC data
bg: Определете кои външни сървъри да поискате за MARC данни.

en: Define which keys trigger actions in the advanced cataloging editor
bg: Определете бързи клавиши за действия в разширения редактор на каталогизация

en: Define your budgets
bg: Определете бюджетите си

note: %1$s:  IF ( branch ) %2$s:  Branches.GetName( branch ) | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Defining %soverdue actions for %s%sdefault overdue actions%s
bg: Определяне %sдействия за просрочени заемания за %s%sдействия по подразбиране за просрочени заемания%s

en: Defining a parent type will apply checkout limits for all children as described on the circulation rules page.
bg: Определянето на вид родител ще приложи ограничения за плащане за всички деца, както е описано на страницата с правила за заемане.

en: Defining transport costs between libraries
bg: Определяне на транспортните разходи между библиотеките

en: Definition
bg: Дефиниция

en: Definition description:
bg: Описание:

en: Definition name:
bg: Име:

en: Delay
bg: Забавяне

note: %1$s:  ERRORDELAY | html %2$s:  BORERR | html
en: Delay %s for %s patron category has some unexpected characters. There should be only numerical characters.
bg: Забавяне %s за %s категория читател съдържа невалидни знаци. Трябва да съдържа само цифри.

en: Delay is the number of days after a checkout is due before an action is triggered.
bg: Забавяне е броят дни след изтичане на срока на заемане, преди да се задейства действие.

en: Delete
bg: Изтриване

en: Delete
bg: Изтриване

note: INPUT type=submit name=mainformsubmit
en: Delete ALL submitted items
bg: Изтрийте ВСИЧКИ изпратени екземпляри

note: %1$s:  csv_profile.profile | html
en: Delete CSV Profile "%s?"
bg: Да се изтрие ли CSV Профил "%s?"

note: %1$s:  ean.ean | html %2$s:  ean.branch.branchname | html
en: Delete EAN %s for %s?
bg: Да се изтрие ли EAN %s за %s?

en: Delete SQL reports
bg: Изтриване на SQL отчети

en: Delete a fund
bg: Изтриване на фонд

en: Delete all
bg: Изтриване на всички

en: Delete all items
bg: Изтрийте всички екземпляри

en: Delete all items at once
bg: Изтрийте всички екземпляри наведнъж

en: Delete an existing subscription
bg: Изтриване на съществуващ абонамент

en: Delete an invoice adjustment
bg: Изтриване на корекция на фактура

en: Delete associated items?
bg: Да се изтрият ли свързани екземпляри?

en: Delete basket
bg: Изтриване на кошници

en: Delete basket and orders
bg: Изтриване на кошници и поръчки

en: Delete basket, orders, and records
bg: Изтриване на кошници, поръчки и записи

en: Delete baskets
bg: Изтриване на кошници

en: Delete batch
bg: Изтрийте група

note: %1$s:  budget_period_description | html
en: Delete budget '%s'?
bg: Изтриване на бюджета '%s'?

note: %1$s:  budget_period_description | html
en: Delete budget '%s'?
bg: Изтриване на бюджета '%s'?

note: %1$s:  category.category_name | html
en: Delete category '%s'
bg: Изтриване на категория '%s'

en: Delete circulation message
bg: Изтриване на съобщение за заемане

note: %1$s:  city.city_name | html
en: Delete city "%s?"
bg: Изтриване на град "%s?"

note: SCRIPT
en: Delete column
bg: Изтриване на колона

en: Delete contact
bg: Изтриване на контакт

en: Delete course
bg: Изтриване на курс

en: Delete current field and copy to 'clipboard'
bg: Изтрийте текущото поле и копирайте в 'клипборд'

en: Delete current subfield and copy to 'clipboard'
bg: Изтрийте текущото подполе и копирайте в 'клипборд'

en: Delete field
bg: Изтриване на полето

en: Delete field:
bg: Изтриване на полето:

note: %1$s:  framework.frameworktext | html %2$s:  framework.frameworkcode | html
en: Delete framework for %s (%s)?
bg: Изтриване рамка за %s (%s)?

note: %1$s:  framework.frameworktext | html %2$s:  framework.frameworkcode | html
en: Delete framework for %s (%s)?
bg: Изтриване рамка за %s (%s)?

note: %1$s:  budget_name | html
en: Delete fund %s?
bg: Изтриване на фонд %s?

en: Delete fund?
bg: Изтриване на фонд?

en: Delete group
bg: Изтриване на група

en: Delete identity provider
bg: Изтриване на identity provider

en: Delete identity provider domain
bg: Изтриване на домейн identity provider

en: Delete image
bg: Изтриване на изображение

en: Delete images
bg: Изтриване на изображения

en: Delete invoices
bg: Изтриване на фактури

note: SCRIPT
en: Delete item
bg: Изтриване на екземпляр

en: Delete item group
bg: Изтриване на група екземпляри

note: %1$s:  itemtype.itemtype | html
en: Delete item type '%s'?
bg: Изтриване на вид на библиотечен документ '%s'?

note: %1$s:  itemtype.itemtype | html
en: Delete item type '%s'?
bg: Изтриване на вид на библиотечен документ '%s'?

en: Delete items in a batch
bg: Групово изтриване на библиотечни документи

en: Delete list
bg: Изтриване на списък

note: BUTTON
en: Delete macro
bg: Изтриване на макрос

en: Delete notice?
bg: Да изтриете ли известието?

en: Delete old borrowers and anonymize circulation history (deletes borrower checkout history)
bg: Изтриване на старите читатели и анонимизиране историята на заемане (изтриване на историята на четене на читателя)

note: %1$s:  patron.firstname | html %2$s:  patron.surname | html
en: Delete patron %s %s
bg: Изтриване на читател %s %s

note: %1$s:  patron.firstname | html %2$s:  patron.surname | html
en: Delete patron %s %s &rsaquo; Koha
bg: Изтриване на читател %s %s &rsaquo; Коха

en: Delete patrons
bg: Изтриване на читатели

en: Delete patrons
bg: Изтриване на читатели

en: Delete patrons directly from the database. Patron data will not be recoverable.
bg: Изтрийте читателите директно от базата данни. Данните не могат да бъдат възстановени.

en: Delete patrons who meet the following criteria:
bg: Изтрийте читателите, които отговарят на следните критерии:

en: Delete public lists
bg: Изтриване на публични списъци

en: Delete quote
bg: Изтриване на цитат(и)

en: Delete record
bg: Изтриване на запис

en: Delete record
bg: Изтриване на запис

en: Delete records if no items remain.
bg: Изтрийте записите, ако не останат никакви екземпляри.

note: SCRIPT
en: Delete request
bg: Изтриване на заявка

en: Delete restriction?
bg: Изтриване на ограничението?

note: SCRIPT
en: Delete row
bg: Изтриване на ред

en: Delete selected
bg: Изтрийте маркираните

en: Delete selected alerts
bg: Изтрийте избраните сигнали

note: INPUT type=button
en: Delete selected issues
bg: Изтрийте избраните

en: Delete selected items
bg: Изтриване на избраните екземпляри

note: INPUT type=submit
en: Delete selected records
bg: Изтрийте избраните записи

en: Delete server
bg: Изтрийте сървър

en: Delete shared macros (requires advanced_editor)
bg: Изтриване на споделени макроси (изисква аdvanced_editor)

en: Delete subfield
bg: Изтриване на подполето

en: Delete subscription
bg: Изтриване на абонамента

note: SCRIPT
en: Delete table
bg: Изтриване на таблица

en: Delete template
bg: Изтриване на шаблон

en: Delete the exceptions on a range
bg: Изтрийте изключенията в диапазон

en: Delete the repeated holidays on a range
bg: Изтрийте повторените празници в диапазон

en: Delete the single holidays on a range
bg: Изтрийте единичните празници в диапазон

en: Delete this account?
bg: Изтриване на този акаунт?

note: INPUT type=submit
en: Delete this category
bg: Изтриване на тази кошница

note: SCRIPT
en: Delete this exception.
bg: Изтрийте това изключение.

en: Delete this holiday
bg: Изтрийте този празник

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Delete this holiday.
bg: Изтрийте този празник.

note: INPUT type=submit
en: Delete this restriction
bg: Изтриване на това ограничение

note: A
en: Delete this saved report
bg: Изтрийте този запазен отчет

note: IMG
en: Delete this subfield
bg: Изтриване на това подполе

note: A
en: Delete this tag
bg: Изтриване на този маркер

en: Delete user
bg: Изтриване на потребител

en: Delete vendor
bg: Изтриване на доставчик

en: Delete?
bg: Изтриване?

en: Deleted
bg: Изтрито

en: Deleted
bg: Изтрит

en: Deleted bibliographic record, can't find title
bg: Изтрит библиографски запис, заглавието не е намерено

note: %1$s:  deleted_attribute_type | html
en: Deleted patron attribute type &quot;%s&quot;
bg: Изтрит вид читателска допълнителна информация &quot;%s&quot;

note: %1$s:  deleted_matching_rule | html
en: Deleted record matching rule &quot;%s&quot;
bg: Изтрито правило за съвпадение на записи &quot;%s&quot;

note: SCRIPT
en: Deleted.
bg: Изтрито.

en: Deleting your own account would lock you out of Koha.
bg: Изтриването на собствения ви акаунт ще ви изключи от Системата.

en: Deletion not possible
bg: Изтриването не е възможно

note: SCRIPT
en: Deletion of label from a batch with only one label will delete the batch.
bg: Изтриването на етикет от партида само с един етикет ще изтрие партидата.

note: SCRIPT
en: Deletion of patron from a batch with only one patron will delete the batch.
bg: Изтриването на читател от група само с един читател ще изтрие цялата група.

en: Delimiter:
bg: Разделител:

en: Delink
bg: Премахване на връзката

en: Deliver date/time
bg: Дата/час на доставка

en: Delivered
bg: Доставено

note: %1$s:  delivered_today.count | html
en: Delivered today (%s)
bg: Доставено днес (%s)

en: Deliverer
bg: Доставчик

en: Deliverer:
bg: Доставчик:

en: Deliveries
bg: Доставки

en: Delivery comment:
bg: Коментар за доставка:

en: Delivery day:
bg: Ден на доставка:

en: Delivery details
bg: Детайли за доставка

en: Delivery note
bg: Бележка за доставка

en: Delivery place
bg: Място за доставка

en: Delivery place:
bg: Място за доставка:

en: Delivery place:
bg: Място за доставка:

en: Delivery time:
bg: Време за доставка:

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Denied
bg: Отказан

en: Deny
bg: Отхвърлено

en: Department
bg: Отдел

en: Department:
bg: Отдел:

en: Departments are required by and will be used in the Course Reserves module
bg: Необходими са подразделения, които ще бъдат използвани в модула за резервация на курсове

en: Deprecation warning
bg: Предупреждение за остаряване

en: Dept.
bg: Отд.

note: SCRIPT
en: Descending
bg: Низходящ ред

en: Description
bg: Описание

en: Description (OPAC)
bg: Описание (OPAC)

en: Description (OPAC):
bg: Описание (OPAC):

en: Description (OPAC):
bg: Описание (OPAC):

note: SCRIPT
en: Description is required
bg: Необходимо е описание

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Description missing
bg: Липсва описание

en: Description of a withdrawn item (appears when adding or editing an item)
bg: Описание на Отчислен библиотечен документ (появява се при добавяне или редактиране)

en: Description of charges
bg: Описание на задълженията

en: Description:
bg: Описание:

en: Description:
bg: Описание:

note: For the first occurrence, %1$s:  mss.liblibrarian | html_entity
en: Description: %s
bg: Описание: %s

note: %1$s:  ( MARCNOTES.size || 1 ) | html
en: Descriptions (%s)
bg: Описание (%s)

en: Descriptions for items marked as damaged (appears when cataloging and working with items)
bg: Описания за библиотечни документи, маркирани като повредени (появява се при катализиране и работа с библиотечни документи)

en: Descriptions for the items marked as lost (appears when adding or editing an item)
bg: Описания на екземпляри, отбелязани като загубени (появява се при добавяне или редактиране на екземпляр)

en: Desk
bg: Отдел за заемане

en: Desk ID
bg: Отдел за заемане ID

en: Desk ID:
bg: Отдел за заемане ID:

en: Desk added successfully
bg: Успешно добавено

en: Desk deleted successfully
bg: Успешно изтриване

en: Desk updated successfully
bg: Успешно актуализиран

en: Desk:
bg: Отдел за заемане:

en: Desk:
bg: Отдел за заемане:

note: %1$s:  update.old_desk or "?" | html %2$s:  LoginDeskname or "?" | html
en: Desk: %s &rArr; %s
bg: Отдел за заемане: %s &rArr; %s

en: Desks
bg: Отдел за заемане

en: Desks
bg: Отдел за заемане

en: Destination
bg: Дестинация

en: Destination library:
bg: Дестинация библиотека:

en: Destination library:
bg: Дестинация библиотека:

en: Destination record
bg: Запис на дестинацията

en: Detailed messages
bg: Подробно съобщение

en: Details
bg: Подробна информация

en: Details
bg: Детайли

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc'
en: Details for %s
bg: Подробна информация за %s

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' no_html = 1
en: Details for %s &rsaquo; Housebound &rsaquo; Koha
bg: Подробна информация %s &rsaquo; Housebound &rsaquo; Коха

en: Details for all requests
bg: Подробности за всички заявки

note: %1$s:  subscriptionid | html
en: Details for subscription #%s
bg: Подробности за абонамента #%s

note: %1$s:  subscriptionid | html
en: Details for subscription #%s &rsaquo; Serials &rsaquo; Koha
bg: Подробности за абонамента #%s &rsaquo; Периодика &rsaquo; Коха

en: Details from library
bg: Подробна информация за библиотеката

note: %1$s:  request.backend | html
en: Details from supplier (%s)
bg: Детайли за доставчик (%s)

note: %1$s:  IF type == 'credit' %2$s:  ELSE %3$s:  END %4$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' no_html = 1
en: Details of %scredit%sdebit%s &rsaquo; %s &rsaquo; Patrons &rsaquo; Koha
bg: Подробности за %sкредит%sдебит%s &rsaquo; %s &rsaquo; Читатели &rsaquo; Коха

en: Details of credit
bg: Подробности за кредит

note: %1$s:  accountline.id | html
en: Details of credit (%s)
bg: Подробности за кредит (%s)

en: Details of debit
bg: Подробности за дебит

note: %1$s:  accountline.id | html
en: Details of debit (%s)
bg: Подробности за дебит (%s)

en: Details of fee
bg: Подробности за таксата

note: For the first occurrence, %1$s:  job.id | html
en: Details of job #%s
bg: Информация за задачата #%s

en: Details of payment
bg: Подробности за плащането

en: Dewey
bg: Дюи

en: Dewey number:
bg: Дюи номер:

en: Dewey:
bg: Дюи:

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.dewey | $raw
en: Dewey: %s
bg: Дюи: %s

en: Dictionary
bg: Речник

en: Dictionary
bg: Речник

en: Dictionary &rsaquo; Guided reports &rsaquo; Reports &rsaquo; Koha
bg: Речник &rsaquo; Съветник за създаване на отчети &rsaquo; Отчети &rsaquo; Koha

en: Dictionary definitions
bg: Определения за речника

en: Did not check for matches with existing records in catalog
bg: Не беше проверено спрямо съществуващите записи в каталога

en: Did you mean:
bg: Имате предвид:

en: Did you mean?
bg: Имате предвид?

en: Did you mean?
bg: Имате предвид?

en: Did you mean? &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
bg: Имате предвид? &rsaquo; Администриране &rsaquo; Коха

en: Diff
bg: Разлики

note: ABBR
en: Differences between the original bibliographic record and the imported
bg: Разлики между оригиналния библиографски запис и внесения(импортирания)

en: Digests only
bg: Обединени съобщения

en: Digital scan
bg: Цифрово сканиране

note: SCRIPT
en: Dimensions
bg: Размери

en: Directories
bg: Справочници

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Directory is not writeable
bg: В директория не може да се запива

en: Disable
bg: Изключване

note: SCRIPT
en: Disable
bg: Изключване

note: INPUT type=submit
en: Disable two-factor authentication
bg: Деактивирайте двуфакторното удостоверяване

en: Disabled
bg: Изключено

note: SCRIPT
en: Disabled for %s
bg: Изключване на %s

note: SCRIPT
en: Disabled for all
bg: Изключване на всички

note: SCRIPT
en: Disc
bg: Диск

en: Discharge
bg: Такси и глоби

note: %1$s:  patron.firstname | html %2$s:  patron.surname | html %3$s:  patron.cardnumber | html
en: Discharge for %s %s (%s)
bg: Такси и глоби за %s %s (%s)

en: Discharge requests pending
bg: Чакащи заявки за удостоверение за липса на задължения

en: Discharges
bg: Такси и глоби

en: Discographies
bg: Дискографии

en: Discount debits for patrons
bg: Отстъпка за дебити за читатели

en: Discount to apply:
bg: Приложете отстъпка:

en: Discount:
bg: Отстъпка:

en: Display
bg: Показване

note: A
en: Display detail for this authority
bg: Показване на подробности за класификатор

note: A
en: Display detail for this biblio
bg: Показване на подробности за библиографски запис

note: A
en: Display detail for this item
bg: Показване на подробности за екземпляр

en: Display from:
bg: Показване от:

en: Display height:
bg: Височина:

en: Display in OPAC:
bg: Показване в OPAC:

en: Display in patron's brief information:
bg: Показване на кратката информация за читател:

en: Display location:
bg: Показване на местоположението:

note: A
en: Display member details.
bg: Показване на данни за читател.

en: Display only used tags/subfields
bg: Показване на само използвани маркери/подполета

en: Display order
bg: Показване на поръчка

en: Display order.
bg: Показване на поръчка.

en: Display order:
bg: Показване на поръчка:

en: Display order:
bg: Показване на поръчка:

note: A
en: Display supplier metadata
bg: Показване на метаданните на доставчика

en: Display supplier metadata
bg: Показване на метаданните на доставчика

en: Display them
bg: Покажете ги

en: Display to:
bg: Показване до:

en: Displayed in the library group search dropdowns.
bg: Появява се в падащите списъци за търсене на библиотечна група.

en: Displaying
bg: Показване

en: Displaying availability results
bg: Показване на резултатите за наличност

en: Do not add to item group
bg: Не добавяйте към група екземпляри

en: Do not check in items scanned during inventory:
bg: Не връщайте екземпляри, сканирани по време на инвентаризацията:

en: Do not create a duplicate record. Add an order from the existing record in your catalog.
bg: Не създавайте дублиращ се запис. Добавете поръчка от съществуващия запис във вашия каталог.

en: Do not forget that the item has not been checked in yet.
bg: Не забравяйте, че екземпляра все още не е върнат.

en: Do not forget that the item has not been checked out yet.
bg: Не забравяйте, че екземпляра все още не е заеман.

en: Do not look for matching records
bg: Не търсете съвпадение на записи

en: Do not use plugin
bg: Не използвайте плъгин

en: Do not use profile
bg: Не използвайте профил

en: Do not use template
bg: Не използвайте шаблон

note: SCRIPT
en: Do you really want to delete this upload?
bg: Искате ли да изтриете това качване?

note: SCRIPT
en: Do you really want to generate next serial?
bg: Искате ли да генерирате следващо периодично издание?

en: Do you want to confirm this order?
bg: Потвърждавате ли тази поръчка?

note: SCRIPT
en: Do you want to update it with new values?
bg: Наистина ли искате да актуализирате с нови стойности?

note: SCRIPT
en: Document
bg: Документ

note: SCRIPT
en: Document properties
bg: Свойства на документа

en: Document type:
bg: Вид документ:

en: Documentation manager
bg: Мениджър на документация

en: Documentation manager:
bg: Мениджър на документация:

en: Documentation managers:
bg: Мениджъри на документация:

en: Documentation specialist
bg: Специалист по документацията

en: Documentation team
bg: Документален екип

en: Documentation team:
bg: Документален екип:

en: Domain
bg: Домейн

en: Domain configuration
bg: Конфигурация на домейна

en: Domain:
bg: Домейн:

note: For the first occurrence, %1$s: - identity_provider_code | html -
en: Domains for %s
bg: Домейн за %s

note: %1$s: - identity_provider_code | html -
en: Domains for %s
bg: Домейн за %s

en: Don't allow
bg: Не разрешавайте

en: Don't block
bg: Не блокирайте

en: Don't check out and print slip (P)
bg: Не издавайте и отпечатвайте фиш (P)

en: Don't decrease checkout length based on holds
bg: Не намалявайте дължината на заемането въз основа на броя на резервациите

en: Don't decrease loan length based on holds
bg: Не намалявайте дължината на заемането въз основа на броя на резервациите

en: Don't export fields:
bg: Не експортирайте полета:

en: Don't export items:
bg: Не експортирайте библиотечни документи:

en: Don't include tax
bg: Без данък

en: Don't update
bg: Не актуализирайте

note: INPUT type=button
en: Done
bg: Готово

en: Download
bg: Изтегли

en: Download
bg: Изтегли

en: Download a
bg: Изтеглете

en: Download as CSV
bg: Изтеглете в CSV

en: Download as PDF
bg: Изтеглете в PDF

en: Download as XML
bg: Изтеглете в XML

en: Download cart
bg: Изтеглете количката за книги

en: Download cart &rsaquo; Koha
bg: Изтеглете количката за книги &rsaquo; Коха

note: INPUT type=submit
en: Download configuration
bg: Изтеглете конфигурацията

note: INPUT type=submit
en: Download database
bg: Изтеглете Базата данни

en: Download directory
bg: Изтеглете директория

en: Download directory:
bg: Изтеглете директория:

en: Download file of all overdues
bg: Изтеглете файл с всички просрочвания

en: Download file of displayed overdues
bg: Изтеглете файл с показаните просрочвания

en: Download list
bg: Изтеглете списък

en: Download list
bg: Изтеглете списък

en: Download list &rsaquo; Koha
bg: Изтеглете списък &rsaquo; Коха

en: Download photo
bg: Изтегляне на снимка

note: INPUT type=submit name=save
en: Download record
bg: Изтегляне на запис

en: Download records
bg: Изтегляне на записи

en: Download selected claims
bg: Изтеглете избрани рекламации

en: Downloading records, please wait...
bg: Изтегляне на записи, моля изчакайте ...

note: SPAN
en: Drag and drop to move this stage to another position
bg: Плъзнете и пуснете, за да преместите на друга позиция

en: Draw
bg: Чертане

en: Draw guide boxes:
bg: Начертайте водещи рамки:

note: SCRIPT
en: Drop an image here
bg: Преместете изображение тук

en: Drop default
bg: Преместване по подразбиране

en: Drop files here or click to select a file
bg: Пуснете файлове тук или изберете файл

note: %1$s:  itemloo.date_due | $KohaDates  as_due_date => 1
en: Due %s
bg: Дължим %s

note: %1$s:  checkout.date_due | $KohaDates
en: Due back on %s
bg: Срок за връщане на %s

en: Due date
bg: Дата на връщане

en: Due date (unformatted, hidden)
bg: Краен срок (неформатиран, скрит)

en: Due date from:
bg: Краен срок от:

en: Due date to:
bg: Краен срок до:

en: Due date:
bg: Краен срок:

en: Due date:
bg: Краен срок:

en: Due dates have been modified!
bg: Крайните дати са променени!

note: %1$s:  checkout_info.issue.date_due | $KohaDates as_due_date => 1
en: Due on %s
bg: Краен срок %s

note: %1$s:  recall.checkout.date_due | $KohaDates
en: Due to be returned by %s
bg: Подлежи на връщане от %s

note: %1$s:  items_loo.due_date | $KohaDates
en: Due: %s
bg: Дължим: %s

en: Duplicate
bg: Копие

en: Duplicate
bg: Дубликат

en: Duplicate a template:
bg: Дублиране на шаблон:

en: Duplicate all the orders with the following accounting details:
bg: Дублирайте всички поръчки със следните счетоводни данни:

en: Duplicate budget
bg: Дублирайте бюджет

en: Duplicate budget
bg: Дублирайте бюджет

note: %1$s:  budget_period_description | html
en: Duplicate budget %s
bg: Дублирайте бюджет %s

en: Duplicate existing orders
bg: Дублирайте съществуващите поръчки

en: Duplicate existing orders
bg: Дублирайте съществуващите поръчки

note: %1$s:  batch_id | html %2$s:  duplicate_count | html
en: Duplicate item(s) removed from batch number %s: %s
bg: Дублирани библиотечни документи са премахнати от група номер %s: %s

en: Duplicate orders
bg: Дублиране на поръчки

en: Duplicate patron
bg: Дублиран на читател

en: Duplicate patron record?
bg: Дублиране на читател?

note: %1$s:  batch_id | html %2$s:  duplicate_count | html
en: Duplicate patrons removed from batch number %s: %s
bg: Дублирани читатели, премахнати от група с номер %s: %s

en: Duplicate record suspected
bg: Съмнение за дублиране на записа

note: A
en: Duplicate this saved report
bg: Дублирайте на запазен отчет

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Duplicate values detected. Please correct the errors and resubmit.
bg: Открити са повтарящи се стойности. Моля, коригирайте грешките и повторете изпращането.

en: Duplicate warning
bg: Дублиране на предупреждение

en: Duplicate warning
bg: Дублиране на предупреждение

note: %1$s:  basketno | html
en: Duplicate warning &rsaquo; Basket %s &rsaquo; Acquisitions &rsaquo; Koha
bg: Внимание дублиране! &rsaquo; Кошници за поръчки %s &rsaquo; Комплектуване &rsaquo; Коха

note: INPUT type=text name=duration
en: Duration (days)
bg: Продължителност (дни)

en: Duration:
bg: Продължителност:

en: E-mail order
bg: Поръчка по E-mail

en: E-resource management
bg: Управление на е-ресурси

en: E-resource management
bg: Управление на е-ресурси

en: E-resource management &rsaquo; Koha
bg: Управление на е-ресурси &rsaquo; Коха

en: E-resource management tables
bg: Таблици за управление на електронни ресурси

en: EDI accounts
bg: EDI акаунти

en: EDI accounts
bg: EDI акаунти

en: EDI status:
bg: EDI статус:

en: EDIFACT is currently disabled
bg: EDIFACT в момента е деактивиран

en: EDIFACT message
bg: EDIFACT съобщение

en: EDIFACT message display
bg: Показване на EDIFACT съобщение

en: EDIFACT message display &rsaquo; Acquisitions &rsaquo; Koha
bg: EDIFACT съобщения &rsaquo; Комплектуване &rsaquo; Коха

en: EDIFACT messages
bg: EDIFACT съобщения

en: EDIFACT messages &rsaquo; Acquisitions &rsaquo; Koha
bg: EDIFACT съобщения &rsaquo; Комплектуване &rsaquo; Коха

en: ENABLED
bg: ВКЛЮЧЕНО

en: ERROR - unknown
bg: ГРЕШКА - непозната

note: %1$s:  m.code | html
en: ERROR! - %s
bg: ГРЕШКА - %s

en: ERROR:
bg: ГРЕШКА:

note: For the first occurrence, %1$s:  e.error | html %2$s:  IF e.output.size > 1 %3$s:  IF loop.first
en: ERROR: %s %s %s
bg: ГРЕШКА: %s %s %s

en: ERRORS
bg: ГРЕШКИ

en: EXAMPLE plugin
bg: EXAMPLE плъгин

en: Each cell contain both actual and estimated values.
bg: Всяка клетка съдържа както действителни, така и прогнозни стойности.

en: Earliest hold date
bg: Дата на ранна резервация

en: Earliest recall date
bg: Най-ранна дата на recall

en: Edit
bg: Редактиране

en: Edit
bg: Редактиране

note: For the first occurrence, %1$s:  rota.title | html
en: Edit "%s"
bg: Редактиране "%s"

note: For the first occurrence, %1$s:  description | html
en: Edit %s
bg: Редактиране %s

note: %1$s:  description | html
en: Edit %s
bg: Редактиране %s

note: %1$s:  batch_id | html
en: Edit (%s)
bg: Редактиране (%s)

en: Edit Domain
bg: Редактиране на домейн

en: Edit MARC subfields constraints
bg: Редактирайте ограниченията на MARC подполета

note: %1$s:  spec | html
en: Edit OAI set '%s'
bg: Редактиране на OAI комплект '%s'

note: %1$s:  spec | html
en: Edit OAI set '%s'
bg: Редактиране на OAI комплект '%s'

en: Edit SMTP server
bg: Редактиране на SMTP сървър

en: Edit SQL
bg: Редактиране на SQL

en: Edit SQL report
bg: Редактиране на SQL отчет

en: Edit URL(s)
bg: Редактиране на URL

en: Edit URLs
bg: Редактиране на URL

en: Edit actions
bg: Редактиране на действия

en: Edit alert
bg: Редактиране на сигнал

en: Edit an existing subscription
bg: Редактиране на съществуващ абонамент

en: Edit as new (duplicate)
bg: Редактиране като ново (дубликат)

en: Edit authorities
bg: Редактиране на класификатори

en: Edit authority
bg: Редактиране на класификатор

en: Edit basket
bg: Редактиране на кошница

note: %1$s:  basketname | html
en: Edit basket %s
bg: Редактиране на кошница %s

note: %1$s:  basketname | html
en: Edit basket '%s'
bg: Редактиране на кошница за поръчки '%s'

note: %1$s:  name | html %2$s:  basketgroupid | html
en: Edit basket group %s (%s) for
bg: Редактиране на група от кошници %s (%s) за

note: %1$s:  budget_period_description | html
en: Edit budget %s
bg: Редактиране на бюджет %s

en: Edit catalog (Modify bibliographic/holdings data)
bg: Редактиране на каталог (Редактиране на библиографски данни/фондове)

en: Edit catalog (Modify bibliographic/holdings data)
bg: Редактиране на каталог (Редактиране на библиографски данни/фондове)

en: Edit collection
bg: Редактиране на колекция

en: Edit course
bg: Редактиране на курс

note: A
en: Edit delivery date
bg: Редактиране на датата на доставка

en: Edit details
bg: Редактиране на информация

en: Edit field
bg: Редактиране на поле

en: Edit filter
bg: Редактиране на филтър

note: %1$s:  description | html
en: Edit frequency: %s
bg: Редактиране на периодичност: %s

en: Edit group
bg: Редактиране на група

en: Edit history
bg: Редактиране на история

en: Edit identity provider
bg: Редактиране на доставчик

en: Edit identity provider domain
bg: Редактиране на домейн identity provider

note: SCRIPT
en: Edit image
bg: Редактиране на изображението

en: Edit in host
bg: Редактиране на хост

note: A
en: Edit internal note
bg: Редактиране на вътрешната бележка

en: Edit internal note
bg: Редактиране на вътрешна бележка

en: Edit invoices
bg: Редактиране на фактури

en: Edit item
bg: Редактиране на екземпляр

note: %1$s:  itemnumber | html %2$s:  IF ( barcode ) %3$s:  barcode | html %4$s:  END
en: Edit item #%s%s / Barcode %s%s
bg: Редактиране на екземпляр #%s%s / Баркод %s%s

en: Edit item group
bg: Редактиране на група екземпляри

en: Edit items
bg: Редактиране на екземпляр

en: Edit items
bg: Редактиране на екземпляри

en: Edit items in batch
bg: Групово редактиране на библиотечни документи

note: %1$s:  batch_id | html
en: Edit label batch %s
bg: Редактиране на етикет за кошница %s

note: %1$s:  batch_id | html
en: Edit label batch %s
bg: Редактиране на етикет за кошница %s

note: %1$s:  layout_id | html
en: Edit label layout %s
bg: Редактиране на етикет за оформление %s

note: %1$s:  layout_id | html
en: Edit label layout %s
bg: Редактиране на етикет за оформление %s

note: %1$s:  template_id | html
en: Edit label template %s
bg: Редактиране на шаблон на етикет %s

en: Edit library
bg: Редактиране на библиотека

en: Edit list
bg: Редактиране на списък

en: Edit list
bg: Редактиране на списък

en: Edit mappings
bg: Редактиране на съвпадения

en: Edit patron
bg: Редактиране на читатели

en: Edit patron card batch
bg: Редактиране на група читателски карти

en: Edit patron card graphic layout
bg: Редактиране на графично оформление на читателска карта

en: Edit patron card layout
bg: Редактиране на читателска карта

en: Edit patrons
bg: Редактирай читатели

note: %1$s:  profile_id | html
en: Edit printer profile %s
bg: Редактиране на профил на принтер %s

en: Edit public lists (Name, settings, and permissions, but not explicitly contents)
bg: Редактиране на публични списъци (име, настройки и разрешения, но не изрично съдържание)

note: %1$s:  suggestionid | html
en: Edit purchase suggestion #%s
bg: Редактиране на предложение за покупка #%s

en: Edit quotes for quote-of-the-day feature
bg: Редактиране на цитати за функцията 'Всеки ден цитат'

en: Edit record
bg: Редактиране на запис

note: A
en: Edit request
bg: Редактиране на заявка

en: Edit request
bg: Редактиране на заявка

en: Edit rota
bg: Редактиране на график

en: Edit rota
bg: Редактиране на график

en: Edit routing list
bg: Редактиране на списък с направления

en: Edit routing list
bg: Редактиране на списък с направления

note: %1$s:  subscription.routingedit | html
en: Edit routing list (%s)
bg: Редактиране на списък с направления (%s)

en: Edit routing list for
bg: Редактиране на списък с направления за

en: Edit rules
bg: Редактиране на правила

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Edit search
bg: Редактиране на търсене

en: Edit selected serials
bg: Редактиране на избрани периодични издания

note: INPUT type=submit
en: Edit serials
bg: Редактиране на периодични издания

en: Edit stage
bg: Етап на редактиране

note: INPUT type=submit
en: Edit subfields
bg: Редактиране на подполе

en: Edit subfields constraints
bg: Редактирайте ограниченията на подполета

en: Edit subscription
bg: Редактиране на абонамента

note: %1$s:  suggestionid | html
en: Edit suggestion #%s
bg: Редактиране на предложение #%s

en: Edit tag
bg: Редактиране на маркер

en: Edit this holiday
bg: Редактирайте този празник

en: Edit this label
bg: Редактиране този етикет

en: Edit this search
bg: Редактиране на търсене

en: Edit vendor
bg: Редактиране на доставчик

note: A
en: Edit vendor note
bg: Редактиране на бележка за доставчик

en: Edit vendor note
bg: Редактиране на бележка за доставчик

en: Edit with WYSIWYG editor
bg: Редактирайте с WYSIWYG редактор

en: Edit with text editor
bg: Редактирайте с текстови редактор

en: Editable in OPAC:
bg: Може да се редактира от OPAC:

note: SCRIPT
en: Editing catalog record #{ID}
bg: Редактиране на записа в каталог #{ID}

note: SCRIPT
en: Editing duplicate record of #{ID}
bg: Редактиране на дублиращ запис в #{ID}

note: %1$s:  edit_filter.name | html
en: Editing filter: %s
bg: Филтър за редактиране: %s

note: SCRIPT
en: Editing new full record
bg: Редактиране на нов пълен запис

note: SCRIPT
en: Editing new record
bg: Редактиране на нов запис

note: SCRIPT
en: Editing search result
bg: Редактиране на резултата от търсенето

en: Edition
bg: Издание

en: Edition:
bg: Тираж:

en: Editions
bg: Издания

en: Editor
bg: Редактор

en: Editor
bg: Редактор

en: Editor &rsaquo; Cataloging &rsaquo; Koha
bg: Редактор &rsaquo; Каталогизация &rsaquo; Коха

en: Elasticsearch version 5.x is not supported in Koha 20.11 and greater. Please upgrade your Elasticsearch cluster
bg: Elasticsearch 5.x не се поддържа в Koha 20.11 или по-нова версия. Надстройте вашия Elasticsearch

en: Email
bg: Имейл

en: Email address:
bg: Имейл адрес:

en: Email address:
bg: Имейл адрес:

en: Email domain to match this rule.
bg: Имейл домейн, който да отговаря на това правило.

en: Email has been sent.
bg: Имейлът е изпратен.

note: SCRIPT
en: Email not sent, please contact the Koha administrator
bg: Имейлът не е изпратен, моля, свържете се с администратора на

en: Email receipt
bg: Разписка по имейл

en: Email required
bg: Изисква се имейл

en: Email text:
bg: Текст на имейл:

en: Email:
bg: Имейл:

en: Email:
bg: Имейл:

note: SCRIPT
en: Embed
bg: Вграждане

en: Emojiarea plug-in for jQuery
bg: Emojiarea плъгин за jQuery

note: SCRIPT
en: Emoticons
bg: Емотикони

note: SCRIPT
en: Emoticons...
bg: Емотикони...

en: Empty and close
bg: Празна и затворена

en: Empty option
bg: Празен вариант

en: Enable
bg: Активиране

en: Enable Mana KB in order to search, import, and comment on content from the Mana KB server, and to share your own.
bg: Активирайте Mana KB, за да търсите, импортирате и коментирате съдържание от сървъра Mana KB, както и да споделяте своето.

en: Enable automatic generation of credit number (see
bg: Активиране на автоматичното създаване на номера на кредита (вж.

en: Enable credit number
bg: Включете номера на кредита

en: Enable curbside pickup.
bg: Активиране на

en: Enable for waiting holds only:
bg: Разрешаване на резервации на изчакване:

en: Enable only if the patron has waiting holds.
bg: Активирайте само ако читателят има чакащи резервации.

en: Enable patrons to schedule their own curbside pickups.
bg: Позволете на читателите да планират свои собствени резервации.

en: Enable the advanced cataloging editor ( EnableAdvancedCatalogingEditor system preference) to define keyboard shortcuts
bg: Активиране на разширен редактор за каталогизиране (системна настройка EnableAdvancedCatalogingEditor) за дефиниране на клавишни комбинации

note: INPUT type=submit
en: Enable two-factor authentication
bg: Активирайте двуфакторното удостоверяване

en: Enable:
bg: Активиране:

en: Enabled
bg: Активирано

en: Enabled?
bg: Активиране?

en: Enables additional debug output in the logs
bg: Включва допълнителен изход за отстраняване на грешки в дневниците

en: Encoding
bg: Кодиране

en: Encoding:
bg: Кодиране:

en: Encumber while invoice open
bg: Тежест при отваряне на фактура

en: Encumber while invoice open?
bg: Тежест при отваряне на фактура?

en: Encyclopedias
bg: Енциклопедии

en: End
bg: Завърши

en: End date
bg: Крайна дата

en: End date is not consistent with subscription length.
bg: Крайната дата не съответства на продължителността на абонамента.

en: End date:
bg: Крайна дата:

en: End date:
bg: Крайна дата:

en: End of date range
bg: Край на периода от време

en: End of interval
bg: Край на интервала

en: Ended
bg: Завърши

en: Ended:
bg: Завърши:

en: English
bg: Английски

en: Enhanced content
bg: Разширено съдържание

note: A
en: Enhanced content settings
bg: Настройки за разширено съдържание

en: Enroll
bg: Регистрирай се сега

en: Enroll in
bg: Регистрирай се сега в

en: Enroll patrons in clubs
bg: Регистриране на читатели в клубове

en: Enrolled patrons
bg: Регистрирани читатели

en: Enrollment fee
bg: Такса за регистриране

en: Enrollment fee:
bg: Такса за регистриране:

en: Enrollment field
bg: Регистрационно поле

en: Enrollment fields
bg: Регистрационни полета

en: Enrollment period
bg: Период на регистрация

en: Enrollment period:
bg: Период на регистрация:

en: Enrollments
bg: Регистрации

en: Enrolment period:
bg: Период на регистрация:

en: Enter 0 to disable.
bg: Въведете 0, за да деактивирате.

en: Enter a comma separated list of fields to print. You may include any
bg: Въведете разделен със запетая списък на полетата за печат. Можете да включите всички

en: Enter a list of biblionumbers or authority IDs, one per line.
bg: Въведете списък на библиографски номер или ID на класификатор, по един на ред.

en: Enter a list of record numbers
bg: Въведете списък с номера на записи

en: Enter a new comment (max 35 characters)
bg: Въведете коментар (макс. 35 знака)

en: Enter a new purchase suggestion
bg: Въведи ново предложение за покупка

en: Enter a personal or organization name.
bg: Въведете лично или име на организация.

en: Enter a summary that will overwrite the default one in search results lists. Example, for a website itemtype :
bg: Въведете резюме, което ще замени това по подразбиране в списъците с резултати от търсенето. Например, за вид библиотечен документ-уебсайт:

en: Enter a title and description for the holiday.
bg: Въведете име и описание на празника.

en: Enter a word or phrase to check against approved/rejected lists:
bg: Въведете дума или фраза за сравнение с одобрени/отхвърлени списъци:

en: Enter barcode:
bg: Въведете баркод:

en: Enter biblionumber:
bg: Въведете библиографски номер:

en: Enter by barcode:
bg: Въведете чрез баркод:

en: Enter by itemnumber:
bg: Въведете чрез екземплярен номер:

en: Enter club ID or partial name:
bg: Въведете ID на клуба или частично име:

en: Enter default values
bg: Въведете стойности по подразбиране

note: INPUT type=text name=barcode
en: Enter item barcode
bg: Въведете баркод

note: INPUT type=text name=barcode
en: Enter item barcode or keyword
bg: Въведете баркод или ключова дума

en: Enter item barcode:
bg: Въведете баркод:

en: Enter item barcode:
bg: Въведете баркод:

note: OPTION
en: Enter location code value for search
bg: Въведете стойност на код за местоположение за търсене

note: %1$s:  name | html
en: Enter parameters for report %s:
bg: Въведете параметри за отчет %s:

note: INPUT type=text name=searchmember
en: Enter patron card number or partial name
bg: Въведете номер на читателска карта или име

en: Enter patron card number or partial name:
bg: Въведете номер на читателска карта или име:

note: SCRIPT
en: Enter patron card number:
bg: Въведете номер на читателска карта:

en: Enter patron card number:
bg: Въведете номер на читателска карта:

note: INPUT type=text
en: Enter patron cardnumber or name
bg: Въведете номер на читателска карта или име

en: Enter reason
bg: Въведете причина

note: INPUT type=text name=q
en: Enter search keywords
bg: Въведете ключови думи за търсене

note: INPUT type=text name=q
en: Enter search terms
bg: Въведете думи за търсене

en: Enter starting card position:
bg: Въведете начална позиция на картата:

en: Enter starting label position (for PDF):
bg: Въведете начална позиция на етикета (за PDF):

en: Enter the barcode of the item to attach:
bg: Въведете баркода на библиотечният документ, който да прикачите:

note: INPUT type=text name=q
en: Enter the terms you wish to search for.
bg: Въведете думите за търсене.

en: Entire record
bg: Пълен запис

en: Entity
bg: Предмет

note: SCRIPT
en: Entity %s (code %s) for lang %s has correctly been updated with '%s'
bg: Предметът %s (код %s) за език %s е актуализиран правилно с '%s'

en: Entry date
bg: Дата на вписване

en: Enumeration
bg: Изброяване

en: Error
bg: Грешка

note: %1$s:  errno | html
en: Error %s
bg: Грешка %s

note: %1$s:  errno | html
en: Error %s
bg: Грешка %s

note: %1$s:  errno | html
en: Error %s &rsaquo; Koha
bg: Грешка %s &rsaquo; Коха

note: SCRIPT
en: Error : You do not have the permissions necessary to use this functionality.
bg: Error : Нямате необходимите разрешения за използване на тази функционалност.

en: Error adding items:
bg: Грешка при добавяне на библиотечни документи:

en: Error adding to list
bg: Грешка при добавяне към списък

en: Error analysis:
bg: Анализ на грешки:

en: Error attempting to create label batch. Please ask your system administrator to check the log for more details.
bg: Грешка при опит за създаване на партида от етикети. Обърнете се към Вашият системен администратор, за повече подробности.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Error code 0 not used
bg: Код на грешка 0 не се използва

note: SCRIPT
en: Error deleting quote #%s. Check the logs.
bg: Грешка при изтриването на цитат #%s. Проверете дневниците.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Error deleting server '%s'. Check the logs.
bg: Грешка при изтриване на сървър'%s'. Проверете дневниците.

note: SCRIPT
en: Error downloading the file
bg: Грешка при изтеглянето на файла

en: Error found whilst attempting to load plugin
bg: Грешка при опит за зареждане на плъгин

note: %1$s:  ( errZebraConnection ) | html
en: Error message from Zebra: %s
bg: Съобщение за грешка от Zebra: %s

en: Error occurred while sending email.
bg: Възникна грешка при изпращане на имейл.

en: Error performing operation
bg: Грешка при изпълнение на операцията

en: Error saving item
bg: Грешка при запазването на библиотечен документ

en: Error saving items
bg: Грешка при запазването на библиотечните документи

en: Error while creating PDF file.
bg: Грешка при създаването на PDF файл.

en: Error while loading stylesheet.
bg: Грешка при зареждането на таблицата със стилове.

en: Error while parsing input.
bg: Грешка при синтактичния анализ при въвеждането.

en: Error while parsing stylesheet.
bg: Грешка при синтактичния анализ на таблицата със стилове.

en: Error while transforming input.
bg: Грешка при преобразуване на въвеждането.

en: Error:
bg: Грешка:

en: Error:
bg: Грешка:

note: For the first occurrence, %1$s:  decoding_error | html
en: Error: %s
bg: Грешка: %s

note: %1$s:  ELSIF ( loopfilte.sql )
en: Error: %s
bg: Грешка: %s

note: %1$s:  FOREACH errse IN errseq %2$s:  errse.serialseq | html
en: Error: Barcode not unique for %sserialseq %s
bg: Грешка: Баркодът не е уникален за %sserialseq %s

note: SCRIPT
en: Error: Form submit field collision.
bg: Грешка: Конфликт на полето за изпращане на формуляра.

en: Error: Invalid barcode entered, please try again
bg: Грешка: Въведен е невалиден баркод, моля, опитайте отново

note: SCRIPT
en: Error: No form element found.
bg: Грешка: Не е намерен елемент от формуляр.

note: %1$s:  msg_add | html
en: Error: Server with id %s not found
bg: Грешка: Сървър с ID %s не е намерен

en: Error: Two or more patrons need to be selected for merging
bg: Грешка: За обединяване трябва да бъдат избрани двама или повече читателя

en: Error: no field value specified.
bg: Грешка: не е посочена стойност на полето.

note: SCRIPT
en: Errors
bg: Грешки

note: For the first occurrence, %1$s:  name | html
en: Errors found when processing parameters for report: %s
bg: Възникнаха грешки при обработка на параметрите за отчет: %s

en: Errors occurred:
bg: Възникна грешка:

en: Est cost
bg: Ориентировъчна цена

en: Estimated cost per unit
bg: Прогнозна цена за единица

note: TH
en: Estimated cost tax incl. while pending, actual cost tax incl. once received
bg: Получава се приблизителна стойност с включен данък, докато се очаква действителната стойност с включен данък

en: Estimated delivery date
bg: Очаквана дата за доставка

en: Estimated delivery date from:
bg: Очаквана дата за доставка от:

en: Estimated delivery date:
bg: Очаквана дата за доставка:

en: Estimated delivery date:
bg: Очаквана дата за доставка:

en: Estimated priority:
bg: Очакван приоритет:

en: Evening
bg: Вечер

en: Evening
bg: Вечер

en: Every
bg: Всеки

en: Every:
bg: Всеки:

en: Everyone
bg: Всеки

en: Everything went okay. Update done.
bg: Всичко мина добре. Актуализацията приключи.

en: Exact matches have presedence over asterix ones, so if the 'library.com' domain will take presedence over '*library.com' when the email is 'somebody@library.com'
bg: Точните съвпадения имат предимство пред тези на asterix, така че ако домейнът 'library.com' ще има предимство пред '*library.com', когато имейлът е 'somebody@library.com'

en: Exact matches have presedence over wildcard ones, so 'library.com' domain will take presedence over '*library.com' when the email is 'somebody@library.com'
bg: Точните съвпадения имат предимство пред тези със заместващи знаци, така че ако домейнът 'library.com' ще има предимство пред '*library.com', когато имейлът е 'somebody@library.com'

en: Exactly on
bg: Точно на

en: Example: 5.00
bg: Пример: 5.00

en: Example: Name=subscription.name|Title=subscription.title|Issue number=serial.serialseq
bg: Пример: Name=subscription.name|Title=subscription.title|Issue number=serial.serialseq

en: Example: Personal name=200|Entry element=210$a|300|009
bg: Пример: Personal name=200|Entry element=210$a|300|009

en: Exceeded max holds per record
bg: Превишен максимум резервации за запис

note: SCRIPT
en: Exception: %s
bg: Изключение: %s

en: Exceptions
bg: Изключения

en: Exclude from local holds priority
bg: Изключете от приоритетни местни резервации

en: Exclude from local holds priority:
bg: Изключете от приоритетни местни резервации:

en: Exclude last line (Rollup):
bg: Изключете последния ред (Rollup):

en: Execute SQL reports
bg: Изпълнете SQL отчети

en: Execute overdue items report
bg: Изпълняване на отчета за просрочени библиотечни документи

en: Existing SQL
bg: Съществуващ SQL

note: %1$s:  ELSE
en: Existing covers will be replaced %s
bg: Съществуващите корици ще бъдат заменени %s

en: Existing holds
bg: Налични резервации

en: Existing images
bg: Съществуващи изображения

en: Existing recalls
bg: Съществуващи recalls

en: Expand all
bg: Разгъване на всички

en: Expected
bg: Очакван

en: Expected on
bg: Очаква се на

en: Expiration
bg: Валиден до

en: Expiration date
bg: Изтича на дата

en: Expiration date:
bg: Изтича на дата:

en: Expiration date:
bg: Изтича на дата:

note: %1$s:  patron.dateexpiry | $KohaDates
en: Expiration date: %s
bg: Дата на валидност: %s

en: Expiration:
bg: Валиден до:

en: Expiration:
bg: Валидност до:

en: Expire
bg: Изтича

note: INPUT type=submit name=expire
en: Expire recall
bg: Изтичане на срока recall

en: Expired
bg: Просрочен

note: %1$s:  recall.expiration_date | $KohaDates
en: Expired on %s
bg: Изтича на %s

en: Expired? / Closed?
bg: Просрочен? / Затворен?

en: Expires before:
bg: Изтича преди:

en: Expires on
bg: Обяснете на

en: Expiring before:
bg: Валидност преди:

en: Expiry date
bg: Валидност до

en: Expiry date:
bg: Валидност до:

en: Explanation
bg: Пояснение

en: Explanation:
bg: Пояснение:

en: Export
bg: Експорт

note: %1$s:  authority_type.authtypetext | html
en: Export %s authority type
bg: Експорт %s вид класификатори

note: %1$s:  loo.frameworktext | html
en: Export %s framework
bg: Експорт %s рамка

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Export all results to
bg: Експортирайте всички резултати в

en: Export as CSV
bg: Експорт в CSV

note: INPUT type=submit
en: Export as PDF
bg: Експорт в PDF

en: Export authority records
bg: Експорт на класификатори записи

note: A
en: Export authority type (fields, subfields) to a spreadsheet file (.csv, .ods)
bg: Експорт на вид класификатор (полета, подполета) във файл електронни таблици (.csv, .ods)

en: Export basket group as CSV
bg: Експорт на група кошници в CSV

en: Export bibliographic and holdings data
bg: Експорт на библиографски данни и данни за фондове

en: Export bibliographic records
bg: Експорт на библиографски записи

en: Export card batch
bg: Експорт на група карти

en: Export catalog data
bg: Експортиране на данни от каталога

en: Export checkouts using format:
bg: Експортиране на заеманията във формат:

en: Export configuration
bg: Експортиране на конфигурацията

en: Export data
bg: Експорт на данни

en: Export data
bg: Експорт на данни

en: Export data &rsaquo; Cataloging &rsaquo; Koha
bg: Експорт на данни &rsaquo; Каталогизация &rsaquo; Коха

en: Export database
bg: Експорт на база данни

en: Export default framework
bg: Експорт на рамка по подразбиране

note: A
en: Export framework structure (fields, subfields) to a spreadsheet file (.csv or .ods)
bg: Експорт на структурата на рамката (полета, подполета) във файл с електронни таблици (.csv или .ods)

note: INPUT type=button
en: Export from patron list
bg: Експортиране на читателски списък

en: Export full batch
bg: Експортиране на цяла група

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Export labels
bg: Експортиране на етикети

en: Export late orders
bg: Експортиране на закъснели поръчки

en: Export lost items in report
bg: Експортирайте загубени екземпляри в отчет

note: SCRIPT
en: Export or print
bg: Export за печат

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Export patron cards
bg: Експорт на читателски карти

note: SCRIPT
en: Export patron cards from list
bg: Експорт на читателски карти от списък

en: Export records
bg: Експорт на записи

en: Export selected
bg: Експорт на маркираните

note: INPUT type=button
en: Export selected batches
bg: Експорт на маркираните групи

en: Export selected card(s)
bg: Експорт на маркираните карта(и)

en: Export selected items
bg: Експорт на маркираните библиотечни документи

note: SCRIPT
en: Export selected results (%s) to
bg: Експорт на маркираните резултати (%s) в

note: SCRIPT
en: Export single batch
bg: Експорт на единични групи

note: SCRIPT
en: Export single card
bg: Експорт на единична карта

en: Export to CSV file:
bg: Експорт в CSV:

en: Export to CSV spreadsheet
bg: Експортиране в CSV

en: Export to OpenDocument spreadsheet format
bg: Експортирайте във формат на електронната таблица OpenDocument

en: Export today's checked in barcodes
bg: Експортирайте баркодове за раздадените днес библиотечни документи

note: For the first occurrence, %1$s:  label_count | html
en: Exporting %s labels
bg: Експортиране на %s етикети

note: For the first occurrence, %1$s:  card_count | html
en: Exporting %s patron cards
bg: Експорт на %s читателски карти

en: Exporting 1 label
bg: Експортиране на 1 етикет

en: Exporting 1 patron card
bg: Експорт на 1 читателска карта

en: Exporting from patron list
bg: Експортиране от читателски списък

en: Exporting to Dublin Core...
bg: Експортиране в Dublin Core ...

note: SCRIPT
en: Extended Latin
bg: Разширена латинеца

en: ExtendedPatronAttributes
bg: Разширена допълнителна информация на читател

en: Facet order
bg: Фасетов ред

en: Facetable
bg: Фасетиран

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Failed
bg: Неуспешно

en: Failed to add field. Please make sure the field name doesn't already exist.
bg: Неуспешно добавяне на поле. Моля, уверете се, че името на полето вече не съществува.

en: Failed to add item with barcode
bg: Неуспешно добавяне на екземпляр с баркод

note: %1$s:  error_info | html
en: Failed to add mapping for %s
bg: Неуспешно добавяне на разпределение за %s

en: Failed to add scheduled task
bg: Неуспешно добавяне на планиран отчет

en: Failed to apply different matching rule
bg: Неуспешно прилагане на друго правило за съвпадение

note: %1$s:  message_loo.failed_ok | html
en: Failed to approve term (%s).
bg: Неуспешно одобряване на термина (%s).

note: SCRIPT
en: Failed to change framework
bg: Неуспешна промяна на рамка

note: %1$s:  selected_count | html
en: Failed to change the status of %s item(s).
bg: Не успешна промяна на статус на %s екземпляр(и).

note: %1$s:  selected_count | html
en: Failed to change the status of %s problem report(s).
bg: Не успешна промяна на статус на %s отчети за проблеми.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Failed to create macro:
bg: Неуспешно създаване на макроси:

en: Failed to delete budget because funds exist.
bg: Неуспешно изтриването на бюджета, тъй като съществуват средства.

en: Failed to delete field.
bg: Неуспешно изтриването на полето.

note: SCRIPT
en: Failed to initialize plugin: {0}
bg: Неуспешно инициализиране на плъгин: {0}

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Failed to load macros:
bg: Неуспешно зареждане на макроси:

note: SCRIPT
en: Failed to load plugin url: {0}
bg: Неуспешно зареждане на плъгин url: {0}

note: SCRIPT
en: Failed to load plugin: {0} from url {1}
bg: Неуспешно зареждане на плъгин: {0} за url {1}

note: %1$s:  message_loo.failed_rej | html
en: Failed to reject term (%s).
bg: Неуспешно отхвърляне на термина (%s).

en: Failed to remove item with barcode
bg: Неуспешно изтриване на екземпляр с баркод

note: SCRIPT
en: Failed to run macro:
bg: Неуспешно стартиране на макроси:

note: SCRIPT
en: Failed to save macro:
bg: Неуспешно запазване на макроси:

en: Failed to transfer collection
bg: Неуспешно преместване на колекцията

en: Failed to unzip archive.
bg: Неуспешно разархивиране на архива.

en: Failed to update field.
bg: Полето не бе актуализирано.

note: SCRIPT
en: Failed to update order:
bg: Неуспешно актуализиране на поръчка:

note: SCRIPT
en: Failed to upload image: {0}
bg: Неуспешно зареждането на изображение: {0}

note: SCRIPT
en: Failed: Barcode matched more than one item '%s'
bg: Неуспешно: Баркодът съответства на повече от един екземпляр '%s'

note: SCRIPT
en: Failed: Item not found '%s'
bg: Неуспешно:Екземплярът не е намерен '%s'

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Failure: Check the logs for details
bg: Неуспех: Проверете регистрационните файлове за подробности

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Failure: Item '%s' belongs to another bundle
bg: Грешка: Екземпляр '%s' принадлежи към друг пакет

note: SCRIPT
en: Failure: Item '%s' is a bundle and bundles cannot be nested
bg: Грешка: Екземпляр '%s' е пакет и пакетите не могат да бъдат вложени

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Failure: Item '%s' not found
bg: Неуспешно: Екземплярът '%s' не е намерен

note: SCRIPT
en: Fall
bg: Намаляване

en: Famfamfam iconset
bg: Famfamfam набор от икони

en: Fast cataloging
bg: Бърза каталогизация

en: Fast cataloging
bg: Бърза каталогизация

en: Fax
bg: Факс

en: Fax:
bg: Факс:

en: Features
bg: Характеристика

en: Features enabled
bg: Включени функции

en: February
bg: Февруари

en: Fee
bg: Такса

en: Feed
bg: Източник

en: Feedback:
bg: Обратна връзка:

en: Female
bg: Жена

en: Female
bg: Жена

en: Fetch all data for chart
bg: Извличане на всички данни за диаграма

note: SCRIPT
en: Fetching full chart data for reports with many rows can cause performance issues. Are you sure you want to chart this report?
bg: Извличането на пълни данни на диаграмата за отчети с много редове може да причини проблеми с производителността. Наистина ли искате да начертаете този отчет?

en: Fewer options
bg: По-малко настройки

en: Fiction
bg: Художествена литература

en: Field
bg: Поле

note: SCRIPT
en: Field %s is important, at least one of its subfields must be filled.
bg: Полето %s е важно, трябва да попълните поне едно от неговите подполета.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Field %s is mandatory, at least one of its subfields must be filled.
bg: Полето %s е задължително, трябва да попълните поне едно от неговите подполета.

en: Field 1
bg: Поле 1

en: Field 2
bg: Поле 2

en: Field 3
bg: Поле 3

note: SPAN
en: Field autofilled by plugin
bg: Полето се попълва автоматично от плъгин

en: Field separator:
bg: Поле разделител:

note: %1$s:  field_added.label | html
en: Field successfully added: %s
bg: Полето е успешно добавено: %s

en: Field successfully deleted.
bg: Полето е успешно изтрито.

note: %1$s:  field_updated.label | html
en: Field successfully updated: %s
bg: Полето е успешно актуализирано: %s

en: Field to use for record matching
bg: Поле, което да се използва за съвпадение на записи

en: Field-weighted, relevance ranked
bg: Поле, релевантно класирано

en: Fields homebranch_description, holdingbranch_description, ccode_description, location_description and permanent_location_description show description instead of code.
bg: Полетата homebranch_description, holdingbranch_description, ccode_description, location_description и permanent_location_description показват описание вместо код.

en: Fields to display in report:
bg: Полета за показване в отчета:

en: Fields to print
bg: Полета за печат

note: SCRIPT
en: File
bg: Файл

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: File already exists
bg: Файла вече съществува.

en: File containing a list of authids with one authid per line. This list works as a filter: it is compatible with other parameters. (File types accepted: .csv and .txt)
bg: Файл, съдържащ списък с класификатор id по един на ред. Списъка работи като филтър: той е съвместим с други параметри. (Видове файлове:  .csv и .txt)

en: File containing a list of biblionumbers with one biblionumber per line. This list works as a filter: it is compatible with other parameters. (File types accepted: .csv and .txt)
bg: Файл, съдържащ списък с biblionumbers по един на ред. Списъка работи като филтър: той е съвместим с други параметри. (Видове файлове: .csv и .txt)

note: SCRIPT
en: File could not be created. Check permissions.
bg: Файлът не можа да бъде създаден. Проверете разрешенията.

note: SCRIPT
en: File could not be read.
bg: Файлът не може да бъде прочетен.

en: File format:
bg: Формат на файла:

note: SCRIPT
en: File has been deleted.
bg: Файлът e изтрит.

note: SCRIPT
en: File is not readable
bg: Файлът не може да се чете

en: File must contain one borrowernumber per line.
bg: Файлът трябва да съдържа един номер на читател на ред.

en: File must contain one card number per line.
bg: Файлът трябва да съдържа един номер на читателска карта на ред.

en: File name
bg: Име на файла

en: File name:
bg: Име на файл:

note: SCRIPT
en: File not found!
bg: Файлът не е намерен!

note: SCRIPT
en: File or upload record could not be deleted.
bg: Неуспешно изтриване на файл или каченият запис.

note: SCRIPT
en: File read cancelled
bg: Прочитането на файла е отменено

en: File:
bg: Файл:

en: File:
bg: Файл:

note: %1$s:  SOURCE_FILE | html
en: File: %s
bg: Файл: %s

en: FileSaver library
bg: Библиотека FileSaver

en: Filename
bg: Име на файл

en: Files
bg: Файлове

en: Files &rsaquo; Invoice &rsaquo; Acquisitions &rsaquo; Koha
bg: Файлове &rsaquo; Фактура &rsaquo; Комплектуване &rsaquo; Koha

en: Files attached to invoice
bg: Файлове, прикачени към фактура

en: Files could not be found because the "access_dir" option was not set in "koha-conf.xml". Contact your system administrator to add this option.
bg: Файловете не можаха да бъдат намерени, опцията " access_dir "не е зададена в "koha-conf.xml". Свържете се със системния си администратор, за да добавите тази опция.

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' no_html = 1
en: Files for %s
bg: Файловете за %s

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc'
en: Files for %s
bg: Файловете за %s

note: %1$s:  invoicenumber | html
en: Files for invoice: %s
bg: Файлове за фактура: %s

en: Filing routine:
bg: Ред на попълване:

en: Filing rule
bg: Правило за попълване

en: Filing rule added successfully.
bg: Успешно добавен

note: SCRIPT
en: Filing rule code missing
bg: Липсва код на правилото за подаване

en: Filing rule code:
bg: Липсва код на правилото:

en: Filing rule deleted successfully.
bg: Успешно изтриване.

en: Filing rule updated successfully.
bg: Актуализирано успешно.

en: Filing rule:
bg: Правило за попълване:

en: Fill
bg: Запълване

en: Filmographies
bg: Филмографии

note: INPUT type=submit
en: Filter
bg: Филтрирай

en: Filter barcode
bg: Филтриране по баркод

en: Filter by library
bg: Филтриране по библиотека

en: Filter by:
bg: Филтриране по:

en: Filter collection
bg: Колекция от филтри

en: Filter layouts
bg: Филтриране на оформления

en: Filter location
bg: Филтриране на местоположението

en: Filter on:
bg: Филтриране по:

note: SCRIPT
en: Filter paid transactions
bg: Скриване на платените

en: Filter partner libraries:
bg: Филтрирайте партньорски библиотеки

en: Filter results:
bg: Филтриране на резултатите:

note: SCRIPT
en: Filter successfully deleted.
bg: Успешно изтрито.

note: SCRIPT
en: Filter system credit types
bg: Филтриране на видове кредитни системи

note: SCRIPT
en: Filter system debit types
bg: Филтриране на видове дебитни системи

en: Filter:
bg: Филтър:

en: Filtered by:
bg: Филтриране по:

en: Filtered on:
bg: Филтрирано до:

en: Filters
bg: Филтри

note: SCRIPT
en: Find
bg: Намерете

note: SCRIPT
en: Find (if searchreplace plugin activated)
bg: Намерете (ако плъгинът searchreplace е активиран)

note: SCRIPT
en: Find and Replace
bg: Намерете и заменете

note: SCRIPT
en: Find and replace
bg: Намерете и заменете

note: SCRIPT
en: Find and replace...
bg: Намерете и заменете ...

en: Find another patron?
bg: Намерете друг читател?

note: SCRIPT
en: Find in selection
bg: Намерете в селекцията

note: SCRIPT
en: Find whole words only
bg: Намерете само цели думи

note: SCRIPT
en: Finding word suggestions
bg: Чакащи предложения

en: Fine
bg: Глоба

en: Fine amount
bg: Такса

en: Fine amount:
bg: Глоба:

en: Fine charging interval
bg: Интервал за начисляване на глоби

en: Fines
bg: Глоби

en: Fines are not charged for manually cancelled holds.
bg: Няма санкции за ръчно анулиране на резервации.

en: Fines for returned items are forgiven.
bg: Глобите за върнатите библиотечни документи се опрощават.

note: INPUT type=submit name=submit
en: Finish
bg: Край

en: Finish enrollment
bg: Завършете записването

note: INPUT type=submit
en: Finish receiving
bg: Завършете получаването

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Finished
bg: Завършено

en: Finished
bg: Завършено

en: First
bg: Първa

en: First arrival:
bg: Първи пристигнал:

en: First indicator default value:
bg: Първа стойност по подразбиране на индикатора:

en: First issue publication date:
bg: Дата на публикуване на първия брой:

en: First issue publication date:
bg: Дата на публикуване на първия брой:

en: First name
bg: Име

en: First name:
bg: Име:

en: First name:
bg: Име:

en: First patron
bg: Първи читател

en: Flagged
bg: С флаг

note: SCRIPT
en: Flags
bg: Флагове

note: SCRIPT
en: Flip horizontally
bg: Обърнете хоризонтално

note: SCRIPT
en: Flip vertically
bg: Обърнете вертикално

en: Float
bg: Число с плаваща запетая

note: %1$s:  register.starting_float | $Price
en: Float: %s
bg: Число с плаваща запетая: %s

note: SCRIPT
en: Focus to contextual toolbar
bg: Фокусирайте се върху контекстната лента с инструменти

note: SCRIPT
en: Focus to element path
bg: Фокусирайте се върху пътя на елемента

note: SCRIPT
en: Focus to menubar
bg: Отидете в лентата с менюта

note: SCRIPT
en: Focus to toolbar
bg: Фокус върху лентата с инструменти

en: Follow system preference BlockExpiredPatronOpacActions
bg: Следвайте системните предпочитания BlockExpiredPatronOpacActions

en: Follow system preference OpacPasswordChange (disabled)
bg: Следвайте системното предпочитание OpacPasswordChange (изключено)

en: Follow system preference OpacPasswordChange (enabled)
bg: Следвайте системното предпочитание OpacPasswordChange (включено)

en: Follow system preference OpacResetPassword (disabled)
bg: Следвайте системното предпочитание OpacResetPassword (изключено)

en: Follow system preference OpacResetPassword (enabled)
bg: Следвайте системното предпочитание OpacResetPassword (включено)

en: Follow system preference RequireStrongPassword (no)
bg: Следвайте системното предпочитание RequireStrongPassword (не)

en: Follow system preference RequireStrongPassword (yes)
bg: Следвайте системното предпочитание RequireStrongPassword (да)

note: SCRIPT
en: Following required fields are missing:
bg: Следните задължителни полета липсват:

note: SCRIPT
en: Following required subfields are missing:
bg: Следните задължителни подполета липсват:

note: SCRIPT
en: Font
bg: Шрифт

en: Font Awesome
bg: Шрифт Awesome

en: Font Awesome 4.7.0
bg: Шрифт Awesome 4.7.0

en: Font Face Observer
bg: Шрифт Face Observer

note: SCRIPT
en: Font Sizes
bg: Размери на шрифтовете

en: Font size:
bg: Размер на шрифт:

en: Font:
bg: Шрифт:

note: SCRIPT
en: Fonts
bg: Шрифтове

note: SCRIPT
en: Food and Drink
bg: Храни и напитки

note: SCRIPT
en: Footer
bg: Долен колонтитул

en: For all collection codes:
bg: За всички кодове на колекции:

en: For all item types:
bg: За всички видове библиотечни документи:

en: For basket exports you can use data from following tables: biblio, biblioitems, aqorders, aqbudgets and aqbasket.
bg: За експорт на кошници можете да използвате данни от следните таблици: biblio, biblioitems, aqorders, aqbudgets и aqbasket.

en: For example,
bg: Например,

en: For exporting late orders you must provide a profile in Template Toolkit syntax to generate the CSV file.
bg: За експорт на задържани поръчки е необходимо да се предостави профил в синтаксис Template Toolkit за създаване на CSV файл.

note: SCRIPT
en: For large catalogs this can result in unexpected behavior
bg: За големи каталози това може да доведе до неочаквано поведение

en: For late issues claims you can use data from following tables: serial, subscription, biblio, biblioitems and aqbookseller.
bg: За рекламации за просрочени издания можете да използвате данните от следващите таблици: serial, subscription, biblio, biblioitems и aqbookseller.

en: For nested values in provider's results, you can use dot separation.
bg: За вложени стойности в резултатите на доставчика можете да използвате разделяне с точки.

en: For the selected operations:
bg: За избраните операции:

en: For this library, you can edit rules for given itemtypes, regardless of the patron's category.
bg: За тази библиотека можете да редактирате правила за дадени видове библиотечни документи, независимо от категорията на читател.

en: For this library, you can specify the maximum number of loans that a patron of a given category can make, regardless of the item type.
bg: За тази библиотека можете да определите максималния брой заемания, които може да направи читател от дадена категория, независимо от вида библиотечен документ.

en: Force
bg: Принудително

en: Force checkout if a limitation exists
bg: Принудително заемане, ако има ограничение

en: Forever
bg: Винаги

note: For the first occurrence, %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron => holdfor_patron no_title => 1 no_cardnumber => 1
en: Forget %s
bg: Опростено %s

en: Forgive fees for manually expired holds
bg: Не е необходимо плащане за просрочено ръчно резервиране

en: Forgive fines on return:
bg: Опрощаване глоби при връщане:

en: Forgive overdue charges
bg: Опрощаване на просрочено задължение

en: Forgiven
bg: Опростени

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Form not submitted because of the following problem(s)
bg: Формулярът не е изпратен поради следните проблеми

en: Format
bg: Формат

note: SCRIPT
en: Format Painter
bg: Формат Художник

en: Format:
bg: Формат:

en: Format:
bg: Формат:

note: SCRIPT
en: Formats
bg: Формати

en: Formatting
bg: Форматиране

en: Formatting:
bg: Форматиране:

en: Found in wrong place
bg: Намерено на грешно място

note: SCRIPT
en: Framework
bg: Рамка

en: Framework added successfully.
bg: Успешно добавен.

en: Framework code
bg: Код на рамка

en: Framework code:
bg: Код на рамка:

en: Framework deleted successfully.
bg: Успешно изтриване.

en: Framework description
bg: Описание на рамка

en: Framework plugin example &rsaquo; Cataloguing &rsaquo; Koha
bg: Плъгин за рамка &rsaquo; Каталогизация &rsaquo; Коха

en: Framework updated successfully.
bg: Актуализирано успешно.

en: Free
bg: Свободно

en: French
bg: Френски

en: French terms of relations
bg: Френски условия на отношенията

en: Frequencies
bg: Честота на издаване на периодични издания

en: Frequencies &rsaquo; Serials &rsaquo; Koha
bg: Честота &rsaquo; Периодика &rsaquo; Коха

en: Frequencies used by the housebound module. They are displayed on the housebound tab in the patron account in staff.
bg: Честотата, използвана от модула housebound. Те се появяват в раздела housebound на акаунта на читателя в служебният интерфейс.

en: Frequency
bg: Честота

en: Frequency:
bg: Честота на издаване:

en: Frequency:
bg: Честота на издаване:

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Friday
bg: Петък

note: SCRIPT
en: Fridays
bg: Петъци

en: From
bg: От

en: From
bg: От

note: For the first occurrence, %1$s:  shipmentdatefrom | $KohaDates
en: From %s
bg: От %s

en: From / To
bg: От /До

en: From \ To
bg: От \ До

en: From a new (empty) record
bg: От нов (празен) запис

en: From a new file
bg: От нов файл

en: From a staged file
bg: От подготвен файл

en: From a subscription
bg: От абонамент

en: From a suggestion
bg: От предложение

en: From an existing record:
bg: От съществуващ запис:

en: From an external source
bg: От външен източник

note: SCRIPT
en: From and to values must have the same length.
bg: Стойностите от до трябва да имат еднаква дължина.

en: From any library
bg: За всяка библиотека

en: From any library:
bg: За всяка библиотека:

en: From authid:
bg: С authid:

en: From biblionumber:
bg: С библиографски номер:

en: From call number:
bg: От сигнатура:

en: From date:
bg: От дата:

en: From existing orders (copy)
bg: От съществуващите поръчки (копие)

en: From home library
bg: От основна библиотека

en: From home library:
bg: От основна библиотека:

en: From item call number:
bg: От сигнатура:

en: From local hold group
bg: От група локални резервации

en: From local hold group:
bg: От група локални резервации:

en: From titles with highest hold ratios
bg: От заглавията с най-висок коефициент на резервация

en: From vendor:
bg: От доставчик:

en: From:
bg: От:

en: From:
bg: От:

note: INPUT type=checkbox
en: From: %s, To: %s
bg: От: %s, До: %s

en: Front
bg: Предна

en: Fulfilled
bg: Изпълнено

note: SCRIPT
en: Fullscreen
bg: На цял екран

en: Function codes (author, editor, collaborator, etc.) used in UNIMARC 7XX $4 (French)
bg: Функционални кодове (автор, редактор, сътрудник и др.), използвани в UNIMARC 7XX $4 (Франция)

en: Fund
bg: Фонд

en: Fund ID
bg: Фонд ID

en: Fund amount:
bg: Сума на фонда:

en: Fund code
bg: Код на фонда

en: Fund code:
bg: Код на фонда:

en: Fund filters
bg: Фонд филтри

en: Fund list of budget
bg: Списък на фондовете на бюджета

note: TD
en: Fund locked
bg: Фондът е заключен

en: Fund name
bg: Име на фонда

en: Fund name:
bg: Име на фонда:

en: Fund parent:
bg: Фонд източник:

en: Fund remaining
bg: Оставащи средства

en: Fund total
bg: Общ фонд

en: Fund:
bg: Фонд:

en: Fund:
bg: Фонд:

en: Funds
bg: Фондове

note: %1$s:  budget_period_description | html
en: Funds for '%s'
bg: Фондове за '%s'

en: GPL License
bg: Лиценз GPL

en: GPL v3 license
bg: Лиценз v3 GPL

en: Gap between columns:
bg: Разстояние между колоните:

en: Gap between rows:
bg: Разстояние между редовете:

en: Gender
bg: Пол

en: Gender:
bg: Пол:

en: General
bg: Общ

en: General holdings: acquisition status designator :: This data element specifies acquisition status for the unit at the time of the holdings report.
bg: Общи (основни) фондове (съхранение): показалец за състоянието на комплектуване :: този елемент от данни определя състоянието на комплектуване за единица по време на отчета за средствата (съхранение).

en: General holdings: completeness designator
bg: Общи фондове: обозначение за пълнота

en: General holdings: retention designator :: This data element specifies the retention policy for the unit at the time of the holdings report.
bg: Общи (основни) фондове (съхранение): показалец за задържане :: този елемент от данните определя политиката за задържане на единицата по време на отчета на средствата (съхранение).

en: General holdings: type of unit designator
bg: Общи (основни) фондове (съхранение): обозначение на вид единица

en: General settings
bg: Основни настройки

en: Generate EDIFACT order
bg: Създайте поръчка EDIFACT

en: Generate a new client id/key pair
bg: Създайте нова двойка ID/ключ за читател

en: Generate a new client id/secret pair
bg: Създайте нова двойка ID/тайна за читател

en: Generate an exception for this repeated holiday.
bg: Създайте изключение за този повтарящ се празник.

note: INPUT type=submit name=discharge
en: Generate discharge
bg: Генериране на Помощ

en: Generate exceptions on a range of dates.
bg: Създайте изключения за период от време.

en: Generate new client id/secret pair
bg: Създайте нова двойка ID/тайна за читател

note: INPUT type=button
en: Generate next
bg: Създайте следващо

en: Geolocation:
bg: Геолокация:

en: German
bg: Немски

en: Get Firefox add-on
bg: Изтеглете добавката за Firefox

en: Get desktop application
bg: Изтеглете десктоп приложение

en: Get help on current subfield
bg: Получете помощ за текущото подполе

en: Get it!
bg: Получете

en: Global system preferences
bg: Глобални системни предпочитания

en: Glyphicons Free
bg: Glyphicons Свободни

note: INPUT type=submit name=changepage_goto
en: Go
bg: Търси

en: Go back to vendor page
bg: Нзад

en: Go to Koha to MARC mapping
bg: Към Коха за разпределение на MARC

en: Go to advanced search
bg: Към разширено търсене

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Go to field
bg: Към поле

note: A
en: Go to item details
bg: Към детайли на екземпляр

en: Go to item search
bg: Търсене на екземпляр

en: Go to page :
bg: Към страница :

en: Go to receipt page
bg: Към получаване

note: A
en: Go to record detail page
bg: Към подробности на записа

en: Go to the
bg: Най-отгоре

en: Gone no address
bg: Адреса не е указан

en: Government
bg: Правителство

en: Grace period:
bg: Гратисен период:

note: SCRIPT
en: Gray
bg: Сив

en: Greek (modern)
bg: Гръцки (след 1453г.)

en: Greek (to 1453)
bg: Старогръцки (до 1453г.)

note: SCRIPT
en: Green
bg: Зелен

en: Group
bg: Група

note: %1$s:  added.title | html | $KohaSpan class = 'name'
en: Group %s created.
bg: Групата %s е създадена.

note: %1$s:  deleted.title | html | $KohaSpan class = 'name'
en: Group %s has been deleted.
bg: Групата %s e изтрита.

note: INPUT type=text name=group
en: Group code
bg: Код на група

note: INPUT type=text name=groupdesc
en: Group name
bg: Име на група

en: Group(s):
bg: Група(и):

en: Group:
bg: Група:

en: Group:
bg: Група:

en: Groups of libraries:
bg: Група от библиотеки:

en: Guarantees:
bg: Поръчителства:

en: Guarantor ID
bg: Гарант ID

en: Guarantor can view checkouts
bg: Гаранта може да вижда заеманията

en: Guarantor firstname
bg: Име

en: Guarantor information
bg: Информация за поръчителя

en: Guarantor relationship
bg: Взаимоотношение

en: Guarantor surname
bg: Фамилия

en: Guarantor title
bg: Название

en: Guarantor:
bg: Гарант:

en: Guarantors:
bg: Гаранти:

en: Guide box:
bg: Водещо поле:

en: Guide grid:
bg: Водеща координатна мрежа:

en: Guided reports
bg: Управлявани отчети

en: Guided reports wizard
bg: Съветник за създаване на отчети

note: SCRIPT
en: HTML copied to the clipboard
bg: HTML е копиран в клипборда

en: HTML customizations
bg: HTML персонализации

en: HTML message:
bg: HTML съобщение:

en: Handbooks
bg: Наръчници

note: SCRIPT
en: Handy Shortcuts
bg: Удобни клавишни комбинации

en: Hard due date
bg: Твърда дата на връщане

note: %1$s:  INCLUDE 'date-format.inc'
en: Hard due date %s:
bg: Твърда дата на връщане %s:

en: Hard due date:
bg: Твърда дата на връщане:

en: Hashvalue
bg: Стойност на хеш

note: SCRIPT
en: Header
bg: Горен колонтитул

note: SCRIPT
en: Header 1
bg: Горен колонтитул 1

note: SCRIPT
en: Header 2
bg: Горен колонтитул 2

note: SCRIPT
en: Header 3
bg: Горен колонтитул 3

note: SCRIPT
en: Header 4
bg: Горен колонтитул 4

note: SCRIPT
en: Header 5
bg: Горен колонтитул 5

note: SCRIPT
en: Header 6
bg: Горен колонтитул 6

note: SCRIPT
en: Header cell
bg: Заглавна клетка

en: Header row could not be parsed
bg: Редът на заглавието не може да бъде анализиран

note: SCRIPT
en: Headers
bg: Горни колонтитули

en: Heading
bg: Заглавие

note: SCRIPT
en: Heading 1
bg: Заглавие 1

note: SCRIPT
en: Heading 2
bg: Заглавие 2

note: SCRIPT
en: Heading 3
bg: Заглавие 3

note: SCRIPT
en: Heading 4
bg: Заглавие 4

note: SCRIPT
en: Heading 5
bg: Заглавие 5

note: SCRIPT
en: Heading 6
bg: Заглавие 6

en: Heading A-Z
bg: Заглавие А-Я, A-Z

en: Heading Z-A
bg: Заглавие Я-А, Z-A

en: Heading type
bg: Вид заглавие

en: Heading use
bg: Използване на заглавие

note: SCRIPT
en: Headings
bg: Заглавия

en: Hebrew
bg: Иврит

note: SCRIPT
en: Height
bg: Височина

en: Help
bg: Помощ

en: Help input
bg: Помощ при въвеждане

en: Here is your cart, sent from our online catalog.
bg: Вашата количка, изпратена от нашия онлайн каталог.

note: %1$s:  shelfname | $raw
en: Here is your list called %s, sent from our online catalog.
bg: Вашия списък, %s, изпратен от нашия онлайн каталог.

en: Hi,
bg: Здравейте,

en: Hi, you are looking at the result of launching the EXAMPLE plugin.
bg: Здравейте, вие търсите резултата от стартирането на EXAMPLE приложение.

en: Hidden by default
bg: Скрито по подразбиране

note: SCRIPT
en: Hide MARC
bg: Скриване на MARC

en: Hide advanced pattern
bg: Скриване на разширения шаблон

en: Hide all
bg: Скриване на всички

en: Hide all columns
bg: Скриване на всички колони

en: Hide already received orders
bg: Скриване на вече получени поръчки

en: Hide chart
bg: Скриване на диаграмата

en: Hide closed
bg: Скриване отменено

en: Hide data menus
bg: Скриване на менюта

en: Hide default value fields
bg: Скриване на полетата за стойност по подразбиране

en: Hide details
bg: Скриване

en: Hide in OPAC
bg: Скриване в OPAC

en: Hide in OPAC:
bg: Скриване в OPAC:

en: Hide inactive budgets
bg: Скриване на неактивни бюджети

en: Hide new
bg: Скриване на ново

en: Hide patron's info for librarians outside of this group.
bg: Скриване на информацията за читатели за библиотекари извън тази група.

en: Hide preserve value fields
bg: Скриване на полетата със запазена стойност

en: Hide text
bg: Скриване на текст

en: Hide viewed
bg: Скрито разглеждане

en: Hide window
bg: Скриване на прозореца

en: High demand item.
bg: Библиотечен документ с голямо търсене.

note: %1$s:  checkout_info.HIGHHOLDS.duration | html %2$s:  checkout_info.HIGHHOLDS.returndate | html
en: High demand item. Loan period shortened to %s days (due %s).
bg: Библиотечен документ с голямо търсене. Срокът на заемане се съкращава до %s дни (се очаква %s).

note: %1$s:  HIGHHOLDS.duration | html %2$s:  HIGHHOLDS.returndate | $KohaDates
en: High demand item. Loan period shortened to %s days (due %s). Check out anyway?
bg: Библиотечен документ с голямо търсене. Срокът на заемане се съкращава до %s дни (се очаква %s). Раздаване?

en: Highlight
bg: Подсветка

en: Hint : you can update the serial history manually. This can be useful for an old subscription or to clean the existing history. Modify those fields with care, as future serial receive will continue to update them automatically.
bg: Съвет: Можете ръчно да актуализирате история за периодични издания. Това може да бъде полезно за стар абонамент или за почистване на съществуваща история. Променете тези полета с повишено внимание, тъй като получаването на бъдещи периодични издания ще продължи да я актуализира автоматично.

en: Hint:
bg: Съвет:

en: Hints
bg: Съвети

en: History
bg: История

en: History OPAC note:
bg: OPAC бележка за историята:

en: History end date:
bg: Крайна дата на историята:

en: History staff note:
bg: Служебна бележка за историята:

en: History start date:
bg: Начална дата на историята:

en: Hold
bg: Резервация

en: Hold at
bg: Резервация на

en: Hold cancelled
bg: Резервацията е отменена

en: Hold date
bg: Дата на резервация

en: Hold details
bg: Информация за резервацията

en: Hold expires on date:
bg: Резервацията изтича на датата:

en: Hold fee
bg: Такса за резервации

en: Hold fee:
bg: Такса за резервации:

en: Hold filled
bg: Резервациите запълнени

en: Hold filled for:
bg: Резервация направена за:

en: Hold for:
bg: Резервация за:

en: Hold found (item is already waiting):
bg: Намерена резервация (екземплярът вече чака):

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron => hold.patron | html
en: Hold found for %s
bg: Намерена е резервация за %s

note: %1$s:  nextreservtitle | html
en: Hold found for (%s), please transfer
bg: Намерена резервация за (%s), моля прехвърлете

en: Hold found:
bg: Намерена резервация:

en: Hold lost
bg: Резервация е изгубена

en: Hold must be item group level
bg: Резервацията трябва да е на ниво група екземпляри

en: Hold must be item level
bg: Резервацията трябва да бъде на ниво екземпляр

en: Hold must be record level
bg: Резервацията трябва да бъде на ниво запис

en: Hold next available item
bg: Резервирайте следващия наличен екземпляр

note: %1$s:  IF force_hold_level == 'item_group'
en: Hold next available item from an item group %s
bg: Резервирайте следващия наличен екземпляр от група екземпляри %s

en: Hold notes
bg: Бележка за резервацията

en: Hold on
bg: Е запазен

note: %1$s:  biblio_link | $raw | $KohaSpan %2$s:  patron_link | $raw | $KohaSpan
en: Hold on %s for %s has successfully been cancelled.
bg: Резервация на %s за %s е успешно отменена.

en: Hold pickup library match
bg: Библиотеката за получаване на резервацията съответства

en: Hold placed by :
bg: Резервиран от :

note: For the first occurrence, %1$s:  w.reservedate | $KohaDates
en: Hold placed on %s.
bg: Направена резервация за %s.

en: Hold policy
bg: Правила за резервации

en: Hold ratio
bg: Съотношение на резервация

en: Hold ratio (greater than or equal to):
bg: Съотношение на резервацията (по-голямо или равно на):

en: Hold ratios
bg: Съотношения на резервации

en: Hold ratios
bg: Съотношения на резервации

en: Hold ratios &rsaquo; Circulation &rsaquo; Koha
bg: Коефициент на резервация &rsaquo; Заемане за дома &rsaquo; Koha

en: Hold ratios to calculate items needed
bg: Съотношения на резервации за изчисляване на необходимите екземпляри

en: Hold reminder
bg: Напомняне за резервация

en: Hold starts on date:
bg: Начална дата на резервацията:

en: Hold status
bg: Резервация статус

en: Hold transfer print receipt &rsaquo; Circulation &rsaquo; Koha
bg: Печат на квитанции за резервация &rsaquo; Заемане за дома &rsaquo; Коха

en: Hold waiting too long
bg: Резервацията продължава твърде дълго

en: Holding libraries
bg: Притежаваща библиотека (отдел)

en: Holding library
bg: Библиотека, притежаваща документа

note: %1$s:  loopfilte.filter | html
en: Holding library = %s
bg: Притежаваща библиотека = %s

en: Holding library:
bg: Библиотека, притежаваща документа:

note: %1$s:  itemloop.size() || 0 | html
en: Holdings (%s)
bg: Наличности (%s)

en: Holdings:
bg: Наличности:

en: Holds
bg: Резервации

note: For the first occurrence, %1$s:  Biblio.HoldsCount( SEARCH_RESULT.biblionumber ) | html
en: Holds (%s)
bg: Резервации (%s)

en: Holds allowed (daily)
bg: Разрешени резервации (дневно)

en: Holds allowed (daily):
bg: Разрешени резервации (дневно):

en: Holds allowed (total)
bg: Разрешени резервации (общо)

en: Holds allowed (total):
bg: Разрешени резервации (общо):

en: Holds awaiting pickup
bg: Резервации в очакване на получаване

en: Holds awaiting pickup &rsaquo; Circulation &rsaquo; Koha
bg: Резервация очакваща получаване &rsaquo; Заемане &rsaquo; Резервации &rsaquo; Коха

note: %1$s:  show_date | $KohaDates
en: Holds awaiting pickup for your library on: %s
bg: Резервации в очакване на получаване за библиотеката на: %s

en: Holds history
bg: История на резервациите

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' no_html = 1
en: Holds history for %s
bg: История на резервациите за %s

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc'
en: Holds history for %s
bg: История на резервациите за %s

note: %1$s:  ReservesMaxPickUpDelay | html
en: Holds listed here have been awaiting pickup for more than %s days.
bg: Изброените резервации са в очакване на получаване повече от %s дни.

note: A
en: Holds on this item: %s / Total holds on this record: %s
bg: Резервации за този библиотечен документ: %s / Общо резервации за този запис: %s

note: A
en: Holds on this record: %s
bg: Резервации за този запис: %s

en: Holds per record (count)
bg: Резервации за запис (брой)

en: Holds per record (count):
bg: Резервации за запис (брой):

en: Holds queue
bg: Опашка за резервация

en: Holds queue
bg: Опашка за резервация

en: Holds queue &rsaquo; Circulation &rsaquo; Koha
bg: Резервации опашка &rsaquo; Заемане &rsaquo; Резервации &rsaquo; Коха

note: %1$s:  report.total_success | html %2$s:  report.total_biblios | html
en: Holds queue for %s / %s has been successfully updated. Some errors occurred.
bg: Резервация на опашка за %s / %s е успешно актуализирана. Възникнаха някои грешки.

en: Holds queue for biblio
bg: Резервация на опашка за запис

en: Holds queue successfully updated.
bg: Успешно актуализирано.

note: SCRIPT
en: Holds queue update
bg: Опашка за резервации е актуализирана

en: Holds statistics
bg: Резервации статистика

en: Holds statistics
bg: Резервации статистика

note: %1$s:  IF ( do_it ) %2$s:  END
en: Holds statistics%s &rsaquo; Results%s &rsaquo; Reports &rsaquo; Koha
bg: Резервации статистика%s &rsaquo; Резултати%s &rsaquo; Отчети &rsaquo; Коха

en: Holds to place (count)
bg: Резервация на място (брой)

en: Holds to pull
bg: Резервациите, които трябва да бъдат преместени

en: Holds to pull
bg: Резервациите, които трябва да бъдат преместени

en: Holds to pull &rsaquo; Circulation &rsaquo; Koha
bg: Резервации за получаване &rsaquo; Заемане &rsaquo; Резервации &rsaquo; Коха

note: %1$s:  from | $KohaDates %2$s:  to | $KohaDates
en: Holds to pull placed between %s and %s
bg: Резервациите, които трябва да бъдат направени, се поставят между %s и %s

note: %1$s:  waiting_elsewhere | html
en: Holds waiting at other libraries (%s)
bg: Резервации в изчакване в други библиотеки (%s)

note: %1$s:  waiting_here | html
en: Holds waiting here (%s)
bg: Резервации в изчакване тук (%s)

note: %1$s:  Koha.Preference('ReservesMaxPickUpDelay') | html %2$s:  overcount | html
en: Holds waiting over %s days: %s
bg: Резервации в изчакване повече от %s дни: %s

note: %1$s:  reservecount | html
en: Holds waiting: %s
bg: Резервации в изчакване: %s

note: %1$s:  cancel_reqs_count | html
en: Holds with cancellation requests: %s
bg: Резервации със заявки за анулиране: %s

en: Holds:
bg: Резервации:

en: Holiday exception
bg: Празник изключение

en: Holiday only on this day
bg: Почивка само на този ден

en: Holiday repeated every same day of the week
bg: Почивка се повтаря всеки един и същ ден от седмицата

en: Holiday repeated yearly on the same date
bg: Почивка се повтаря ежегодно на същата дата

en: Holiday repeating weekly
bg: Повтаряща се почивка седмично

en: Holiday repeating yearly
bg: Почивката се повтаря годишно

en: Holidays on a range
bg: Почивки в диапазон

en: Holidays repeated yearly on a range
bg: Празниците се повтарят ежегодно в диапазон

en: Home
bg: Начало

en: Home libraries
bg: Основни библиотеки

en: Home library
bg: Основна библиотека

en: Home library (branchcode)
bg: Основна библиотека (branchcode)

note: %1$s:  loopfilte.filter | html
en: Home library = %s
bg: Основна библиотека = %s

note: SCRIPT
en: Home library unknown.
bg: Основна библиотека неизвестна.

en: Home library:
bg: Основна библиотека:

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Home library: %s
bg: Основна библиотека: %s

en: Horizontal bar:
bg: Хоризонтална лента:

note: SCRIPT
en: Horizontal line
bg: Хоризонтална линия

note: SCRIPT
en: Horizontal space
bg: Хоризонтално пространство

en: Horizontal:
bg: Хоризонтално:

en: Host
bg: Хост

en: Host records
bg: Източник

en: Host:
bg: Хост:

en: Hostname/Port
bg: Хост/Порт

en: Hostname:
bg: Име на хоста:

en: Hour
bg: Час

en: Hourly rental charge
bg: Часова такса

en: Hourly rental charge:
bg: Часова такса:

en: Hourly rental charge:
bg: Часова такса:

en: Hourly rentals use calendar:
bg: Ежедневната такса използва календар:

en: Hours
bg: Часове

en: Housebound
bg: Самообслужване

en: Housebound details
bg: Самообслужване детайли

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc'
en: Housebound details for %s
bg: Самообслужване детайли за %s

en: Housebound roles
bg: Самообслужване правила

en: How many issues do you want to receive?
bg: Колко броя искате да получите?

en: How should patrons be deleted?
bg: Как трябва да бъдат премахнати читателите?

en: How to process items:
bg: Как да обработвате библиотечни документи:

en: Htmlarea
bg: Html област

en: Huge text
bg: Голям текст

en: I encountered some problems.
bg: Засякохме някои проблеми.

en: I received this from you:
bg: Получихме това от вас:

en: I will pass back what you type here, if you press OK.
bg: Ще предадем това, което напишете тук, ако натиснете OK.

en: I18N/L10N
bg: Интернационализация / локализация (I18N/L10N)

en: IATA2of5
bg: IATA2от5

note: SCRIPT
en: ID attribute must be unique
bg: ID атрибут трябва да е уникален

en: IDs:
bg: IDта:

en: ILL module configuration problem. Take a look at the
bg: Проблемът с конфигурирането на МБЗ модула. Погледнете

en: ILL notice sent to patron
bg: МБЗ известие, изпратено до читател

note: A
en: ILL request log
bg: Дневник заявки за МБЗ

en: ILL request log
bg: Дневник заявки за МБЗ

en: ILL requests
bg: Заявки за МБЗ

en: ILL requests
bg: Заявки за МБЗ

en: ILL requests &rsaquo; Koha
bg: Заявки за МБЗ &rsaquo; Коха

en: ILL requests history
bg: История на заявки за МБЗ

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc'
en: ILL requests history for %s
bg: История на заявките за МБЗ за %s

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' no_html = 1
en: ILL requests history for %s &rsaquo; Patrons &rsaquo; Koha
bg: История на заявки за МБЗ за %s &rsaquo; Читатели &rsaquo; Коха

en: ILL requests:
bg: Заявки за МБЗ:

en: ILL staff email:
bg: МБЗ служебен имейл:

en: INTERMARC
bg: IBERMARC

en: IP address has changed, please log in again
bg: IP адресът е променен, моля, влезте отново

en: IP address has changed. Please log in again
bg: IP адресът е променен, моля, влезте отново

en: ISBD details
bg: ISBD детайли

en: ISBN or ISSN or other standard number:
bg: ISBN или ISSN или друг стандартен номер:

en: ISO 639-2 standard language codes
bg: ISO 639-2 стандартни езикови кодове

en: ISO Format (YYYY-MM-DD)
bg: ISO формат (ГГГГ-ММ-ДД)

en: ISO code
bg: Код по ISO

en: ISO code:
bg: Код по ISO:

en: Icon
bg: Икона

en: Icon URL:
bg: Икона на URL:

en: Id
bg: ID

note: SCRIPT
en: Id should start with a letter, followed only by letters, numbers, dashes, dots, colons or underscores.
bg: ID трябва да започне с буква, последвана само от букви, цифри, тирета, точки, двоеточие или подчертаване.

en: Id:
bg: ID:

en: Identity provider added successfully.
bg: Успешно добавен

en: Identity provider domain added successfully.
bg: Успешно добавен

en: Identity provider domain updated successfully.
bg: Актуализиран успешно

en: Identity provider email domains
bg: Доставчик на идентичност домейни на имейл

en: Identity provider updated successfully.
bg: Актуализиран успешно

en: Identity providers
bg: Доставчици на идентичност

en: Identity providers
bg: Доставчици на идентичност

en: If
bg: Ако

en: If a card number exists in the table, you can choose whether to ignore the new one or overwrite the old one.
bg: Ако в таблицата има номер на читателска карта, можете да изберете дали да го презапишете или да зададете нов.

note: I
en: If a field matching the rule tag only exists in the incoming record
bg: Ако оригиналният запис има поле, съответстващо на етикета на правилото, но съответстващото поле не е във входящия запис

en: If a template allows public enrollment, patrons can enroll in a club based on this template from the public catalog.
bg: Ако шаблонът позволява публично записване, читателите могат да се запишат в клуба през акаунта си в публичния каталог.

en: If all unavailable
bg: Ако всички не са на разположение

en: If amounts changed, round to a multiple of
bg: Ако сумите са се променили, закръглете ги до кратно

en: If any unavailable
bg: Ако някой не е на разположение

en: If checked, attribute will be a unique identifier. If a value is given to a patron record, the same value cannot be given to a different record.
bg: Ако е отметнато, допълнителната информация ще бъде уникален идентификатор. Ако се даде стойност на запис на читател, същата стойност не може да бъде дадена на друг запис.

en: If checked, changes for this holiday will be copied to all libraries. If the holiday doesn't exists for a library, no change is made.
bg: Ако бъде избрано, промените за този празник ще бъдат копирани във всички библиотеки. Ако не съществува почивен ден за библиотеката, не се правят промени.

en: If checked, daily charge will be calculated using the calendar to exclude holidays. If not checked, the fee will be calculated based on the number of days until due, directly.
bg: Ако поставите отметка, дневната такса ще бъде изчислена с помощта на календара, за да се изключат почивните дни. Ако не е отбелязано, таксата ще се изчислява директно въз основа на броя дни преди датата на плащане.

en: If checked, hourly charge will be calculated using the calendar to exclude holidays. If not checked, the fee will be calculated based on the number of hours until due, directly.
bg: Ако поставите отметка, часовата такса ще бъде изчислена с помощта на календара, за да се изключат почивните дни. Ако не е отбелязано, таксата ще се изчислява директно въз основа на броя часове преди датата на плащане.

en: If checked, it means that the subfield is a URL and can be clicked
bg: Ако е отметнато, това означава, че подполето е хипервръзка и върху него може да се кликне.

en: If checked, it means that the subfield is a URL and can be clicked.
bg: Ако е отметнато, това означава, че подполето е хипервръзка и върху него може да се кликне.

en: If checked, items of this type will be hidden as filters in OPAC's advanced search.
bg: Ако поставите отметка, библиотечните документи от този вид ще бъдат скрити като филтри в разширеното търсене в OPAC.

en: If checked, items will be automatically checked in once they've reached their due date. This feature requires the
bg: Ако е отметнато, екземплярите ще бъдат автоматично чекирани, след като достигнат крайния срок. Тази функция изисква

en: If checked, new subscriptions you create will be automatically shared with Mana KB.
bg: Ако е отметнато, новите абонаменти, които сте създали, автоматично ще бъдат прехвърлени към Mana KB.

en: If checked, no item of this type can be issued. If not checked, every item of this type can be issued unless notforloan is set for a specific item.
bg: Ако е отметнато, тогава не може да бъде издаден библиотечен документ от този вид. Ако не е отметнато, всеки библиотечен документ от този вид може да бъде издаден, освен ако не е зададен "не е за заемане" за конкретен екземпляр.

en: If checked, this holiday will be copied to all libraries. If the holiday already exists for a library, no change is made.
bg: Ако е отметнато, този празник ще бъде копиран във всички библиотеки. Ако празникът вече съществува за библиотека, не се прави промяна.

en: If combining multiple keys they must be in specified order: Shift-Cmd-Ctrl-Alt
bg: Когато комбинирате няколко клавиша, те трябва да бъдат в посочения ред: Shift-Cmd-Ctrl-Alt

en: If empty, English is used
bg: Ако е празно, се използва Английски език

en: If empty, discount rate from vendor will be used
bg: Ако е празно, ще се използва цената от доставчика

en: If items have been created when ordering or receiving, they will be deleted.
bg: Ако при поръчка или получаване са създадени екземпляри, те ще бъдат изтрити.

en: If loading patron attributes, the 'patron_attributes' field should contain a comma-separated list of attribute types and values. The attribute type code and a colon should precede each value. For example:
bg: При зареждане на допълнителна информация на читател, полето 'patron_attributes' трябва да съдържа списък с видове допълнителна информация и техните стойности, разделени със запетая. Кодът на вида допълнителна информация и двоеточието трябва да предхождат всяка стойност на допълнителна информация. Например:

en: If matching record is already in the borrowers table:
bg: Ако съответният запис вече съществува в таблицата на читатели:

en: If not set then items.dateaccessioned will be used
bg: Ако не е зададено, ще се използва items.dateaccessioned

en: If one is selected, the patron record input page will only allow values to be chosen from the authorized value list. However, an authorized value list is not enforced during batch patron import.
bg: Ако е избрана такава, страницата за запис на читател ще позволи да се избират само стойности от списъка с константна стойности. Въпреки това, оторизиран списък на стойностите няма да налага ограничение по време на импортирането на група читатели.

en: If set, a club based on this template can only be enrolled in by patrons with a valid email address.
bg: Ако е зададено, може да бъдат регистрирани само читатели с валиден имейл адрес.

en: If set, only librarians logged in with this branch will be able to modify this club template.
bg: Ако е зададено, само библиотекарите от тази библиотека, ще могат да променят този шаблон.

note: I
en: If the original record has a field matching the rule tag, but the matching field is not in the incoming record
bg: Ако оригиналният запис има поле, съответстващо на етикета на правилото, но съответстващото поле не е във входящия запис

note: I
en: If the original record has fields matching the rule tag, but no fields with this are found in the incoming record
bg: Ако оригиналният запис има поле, съответстващо на етикета на правилото е във входящия запис

note: I
en: If the original record has one or more fields matching with the rule tag, but one or more fields matching the rule tag differ in the incoming record
bg: Ако оригиналният запис има едно или повече полета, съответстващи на маркера на правилото, но едно или повече полета, съответстващи на етикета на правилото, се различават във входящия запис

note: %1$s:  "borrowers.relationship" | $HtmlTags tag="strong" %2$s:  "borrower_relationships.relationship" | $HtmlTags tag="strong"
en: If the relationship is one you want, please add it to the 'borrowerRelationship' system preference, otherwise have your system's administrator correct the values in %s and/or %s in the database.
bg: Ако искате да установите връзка, добавете я в системната настройка "borrowerRelationship". Ако не, помолете системния си администратор да коригира стойностите в %s и/или %s в базата данни.

en: If the system preference 'AllowHoldPolicyOverride' is enabled, these policies can be overridden by your circulation staff.
bg: Ако е активирана системната настройка 'AllowHoldPolicyOverride', тези правила могат да бъдат отменени от библиотекаря.

en: If the total amount loanable for a given patron category is left blank, no limit applies, except possibly for a limit you define for a specific item type.
bg: Ако общият брой на издадените екземпляри е оставен празен за даден вид читател, не се налага ограничение, освен възможността за задаване на ограничения за определен вид библиотечен документ.

en: If there is a day (or more) in the week where issues are never published, you can check corresponding boxes below.
bg: Ако има ден (или повече) в седмицата, в който броевете никога не се публикуват, поставете отметки в съответните квадратчета по-долу

en: If this field is empty, or '*' any email domain will match this rule.
bg: Ако това поле е празно или '*' всеки имейл домейн ще отговаря на това правило.

en: If this is not what you were expecting, go to
bg: За да направите необходимите настройки, отидете на

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: If this is what you want, select the 'Delete batch' option from the toolbar
bg: Изберете опцията „Премахване на пакет“ в лентата с инструменти

en: If you are using a layout without barcodes, this may result in missing entries or a blank page
bg: Ако използвате оформление без баркодове, това може да доведе до загуба на записи или празна страница.

en: If you can't find what you are looking for, you can
bg: Ако не можете да намерите това, което търсите, можете

en: If you change an authorized value code, existing records using it won't be updated. Changes to value descriptions will show immediately.
bg: Ако промените код на константна стойност, съществуващите записи, които го използват, няма да бъдат актуализирани. Промените в описанията на стойностите ще се покажат веднага.

en: If you delete this fund, all orders linked to this fund will be deleted!
bg: Ако изтриете този фонд, всички поръчки, свързани с него, ще бъдат изтрити!

en: If you do not have an external account, but do have a local account, you can still log in:
bg: Ако нямате външен акаунт, но имате локален акаунт, пак можете да влезете:

en: If you do not specify a due date, it will be set according to circulation rules
bg: Ако не посочите датата на връщане, тя ще бъде зададена в съответствие с правилата за заемане

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron = request.patron
en: If you do not wish to check out the item to %s and would rather issue it to an in-house statistical patron, choose the patron here
bg: Ако не искате да издавате екземпляр от %s и предпочитате да го дадете на вътрешния статистически читател, изберете читателя тук

en: If you have a CAS account, please choose against which one you would like to authenticate:
bg: Ако имате акаунт в CAS, моля, изберете кой от тях искате да удостоверите:

en: If you have a CAS account, please click here to login
bg: Ако имате акаунт в CAS, моля, кликнете тук, за вход

en: If you installed sample patron categories please select the "Staff" option in the patron categories dropdown box.
bg: Ако сте инсталирали примерни категории читатели, моля, изберете опцията "Персонал" в падащото поле за категории читатели.

en: If you make any change to the mappings, you must ask your administrator to run misc/batchRebuildBiblioTables.pl.
bg: Ако направите някаква промяна в съпоставянията, трябва да помолите администратора си да стартира misc/batchRebuildBiblioTables.pl.

en: If you plan to use auto register feature, either
bg: Ако планирате да използвате функцията за автоматично регистриране, или

en: If you select a value here, the indicators will be limited to the authorized value list
bg: Aко изберете стойност тук, индикаторите ще бъдат ограничени до списъка с константни стойности

en: If you want Koha to trigger an action (send a letter or restrict a member), a delay value is required.
bg: Ако искате Koha да задейства действие (изпращане на известие или ограничаване на читател), е необходима стойност на забавяне.

en: If you wish to share some of your data, please enable the functionality in the "Share your usage statistics" section of the Administration module.
bg: Ако искате да споделите някои от вашите данни, моля, активирайте функционалността в раздела "Споделяне на статистиката за вашето използване" в модула за администриране.

en: Ignore
bg: Игнорирайте

en: Ignore
bg: Игнорирайте

en: Ignore (I)
bg: Игнорирайте (I)

note: SCRIPT
en: Ignore all
bg: Игнорирайте всички

en: Ignore and return to transfers:
bg: Игнорирайте и се върнете към преместване:

en: Ignore incoming record (its items may still be processed)
bg: Игнорирайте входящия запис (елементите му все още могат да бъдат обработвани)

en: Ignore items
bg: Игнорирайте библиотечните документи

note: SCRIPT
en: Ignore matches
bg: Игнорирайте съвпаденията

en: Ignore means that the subfield does not display in the record editor and that its value, if any, is deleted from the record
bg: Игнориране означава, че подполето не се показва в редактора на записи и че неговата стойност, ако има такава, се изтрива от записа

note: SPAN
en: Ignore the calendar
bg: Игнорирайте календара

en: Ignore this one, keep the existing one
bg: Игнорирайте го и запазете съществуващия запис

note: SCRIPT
en: Ignored
bg: Игнориран

en: Image
bg: Изображение

en: Image 1
bg: Изображение 1

en: Image 2
bg: Изображение 2

en: Image ID
bg: Изображение ID

note: SCRIPT
en: Image description
bg: Описание

en: Image exceeds 2MB. Please resize and import again.
bg: Изображението е по-голямо от 2MB. Моля, преоразмерете и импортирайте отново.

en: Image file
bg: Файл с изображение

en: Image from Amazon.com
bg: Изображение от Amazon.com

note: A
en: Image from Coce
bg: Изображение от Coce

en: Image from Syndetics
bg: Изображение от Syndetics

note: SCRIPT
en: Image is decorative
bg: Изображението е декоративно

note: SCRIPT
en: Image list
bg: Списък с изображения

en: Image manager
bg: Мениджър на изображения

en: Image name:
bg: Име на изображението:

note: %1$s:  IMAGE_NAME | html
en: Image name: %s
bg: Име на изображението: %s

note: %1$s:  filerror.CRDFIL | html %2$s:  ELSIF ( filerror.CARDNUMBER_DOES_NOT_EXIST )
en: Image not imported (%s missing). %s
bg: Изображението не е импортирано (%s липсва). %s

note: %1$s:  ELSIF ( filerror.OVRSIZ )
en: Image not imported because Koha was unable to open the image for reading. %s
bg: Изображението не е импортирано, не можа да се отвори за четене. %s

note: %1$s:  END %2$s:  END %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Image not imported because of an unknown error. Please refer to the error log for more details. %s %s %s imported successfully. %s
bg: Изображението не е импортирано поради неизвестна грешка. Моля, вижте журнала за грешки за повече подробности. %s %s %s Успешно качване. %s

note: %1$s:  ELSIF ( filerror.IMGEXISTS )
en: Image not imported because the database returned an error. Please refer to the error log for more details. %s
bg: Изображението не е импортирано, защото базата данни връща грешка. Моля, вижте дневника за грешки за повече подробности. %s

note: %1$s:  ELSIF ( filerror.OPNERR )
en: Image not imported because the image file is corrupted. %s
bg: Изображението не е импортирано, защото файлът е повреден. %s

note: %1$s:  ELSIF ( filerror.CRDFIL )
en: Image not imported because the image file is too big (see online help for maximum size). %s
bg: Изображението не е импортирано, защото файлът с изображение е твърде голям (вижте онлайн помощ за максимален размер). %s

note: %1$s:  ELSIF ( filerror.CORERR )
en: Image not imported because the image format is unrecognized. %s
bg: Изображението не е импортирано, защото форматът не е разпознат. %s

note: For the first occurrence, %1$s:  ELSIF ( filerror.MIMERR )
en: Image not imported because this patron does not exist in the database. %s
bg: Изображението не е импортирано, защото този читател не съществува в базата данни. %s

note: SCRIPT
en: Image options
bg: Настройки на изображението

en: Image source:
bg: Източник на изображението:

en: Image successfully uploaded
bg: Изображението е успешно качено

note: SCRIPT
en: Image title
bg: Заглавие на изображението

en: Image upload results :
bg: Резултати за качване на изображения :

en: Image(s) successfully deleted
bg: Изображение(я) са изтрити

note: SCRIPT
en: Image...
bg: Изображение...

en: Image:
bg: Изображение:

en: Images
bg: Изображения

en: Images
bg: Изображения

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title-head.inc'
en: Images &rsaquo; %s &rsaquo; Catalog &rsaquo; Koha
bg: Изображения &rsaquo; %s &rsaquo; Каталог &rsaquo; Koha

en: Images &rsaquo; Patron card creator &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha
bg: Изображения &rsaquo; Създател на читателски карти&rsaquo; Инструменти &rsaquo; Koha

note: %1$s:  localimages.count || 0 | html
en: Images (%s)
bg: Изображения (%s)

en: Images for
bg: Изображения за

note: SCRIPT
en: Images must be marked as decorative or have an alternative text description
bg: Изображенията трябва да бъдат маркирани като декоративни или да имат алтернативно текстово описание

note: SCRIPT
en: Images must have an alternative text description. Decorative images are not allowed.
bg: Изображенията трябва да имат алтернативно текстово описание. Не се допускат декоративни изображения.

en: Import
bg: Импортирайте

note: %1$s:  authority_type.authtypecode | html
en: Import %s authority type (fields and subfields) from a spreadsheet file (.csv, .ods)
bg: Импортирайте %s вид класификатор (полета и подполета) от файл с електронни таблици (.csv или .ods)

note: %1$s:  loo.frameworkcode | html
en: Import %s framework structure (fields and subfields) from a spreadsheet file (.csv or .ods)
bg: Импортирайте структурата на %s рамка (полета и подполета) от файл с електронни таблици (.csv или .ods)

note: SCRIPT
en: Import MARC records
bg: Импортиране на MARC записи

en: Import all the checked items in the basket with the following accounting details (used only if no information is filled for the item):
bg: Импортирайте всички проверени екземпляри в кошницата със следните счетоводни данни (използва се само ако за екземплярите не е попълнена информация):

en: Import all the checked items in the basket with the following parameters:
bg: Импортирайте всички отметнати екземпляри в кошницата със следните параметри:

note: BUTTON
en: Import an MARC (ISO 2709) or MARCXML record
bg: Импортиране на MARC (ISO 2709) или MARCXML запис

note: A
en: Import authority type (fields, subfields) from a spreadsheet file (.csv, .ods)
bg: Импортирайте вид класификатор (полета и подполета) от файл с електронни таблици (.csv или .ods)

en: Import batch deleted successfully
bg: Импортирана група е изтрита успешно

en: Import date
bg: Дата на импортиране

en: Import default framework structure (fields and subfields) from a spreadsheet file (.csv or .ods)
bg: Импортирайте рамковата структура на рамка по подразбиране (полета и подполета) от файл с електронни таблици (.csv или .ods)

note: A
en: Import framework structure (fields, subfields) from a spreadsheet file (.csv or .ods)
bg: Импортирайте структурата на рамка (полета, подполета) от файл с електронни таблици (.csv или .ods)

en: Import into the borrowers table
bg: Импортиране в таблицата на читателите

en: Import patron data
bg: Импортиране на данни за читател

en: Import patron data
bg: Импортиране на данни за читател

en: Import patrons
bg: Внасяне (импорт) на читатели от файл

en: Import patrons
bg: Внасяне (импорт) на читатели

en: Import quotes
bg: Импортиране на цитат

en: Import record...
bg: Импортиране на запис...

en: Import results :
bg: Резултат :

note: INPUT type=submit name=mainformsubmit
en: Import this batch into the catalog
bg: Импортиране на тази група в каталога

en: Important
bg: Важно

note: SCRIPT
en: Important fields(s) are not filled. Are you sure you want to save?
bg: Важните полета не са попълнени. Сигурни ли сте, че искате да запазите?

en: Important:
bg: Важно:

en: Important:
bg: Важно:

en: Important: Item types are what you apply circulation rules to. Circulation rules govern how your institution will lend its items: Checkout length, renewal policy, hold policy, etc. For example a circulation rule applied to the DVD item type may enforce a payment of $1.00 for checking out any DVD.
bg: Важно: Вид библиотечен документ е това, към което прилагате правилата за заемане. Правилата за заемане определят как вашата институция ще предоставя своите библиотечни документи: продължителност на заемане, правила за презаписване, правила за резервация и т.н. Например, правило за заемане, приложено към вид библиотечен документ за DVD екземпляр, може да ви начисли 1,00 лв. за заемане за всеки DVD.

en: Imported
bg: Импортиран

en: Importing
bg: Импортиране

en: Impossible to connect to the message broker
bg: Не може да се свърже с оператора за съобщения

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' biblio = item.bundle_host.biblio link = 1
en: In bundle: %s
bg: В пакет: %s

en: In framework:
bg: В рамките:

en: In months:
bg: В месеци:

note: For the first occurrence, %1$s:  OPACBaseURL | $raw %2$s:  BIBLIO_RESULT.biblionumber | html
en: In online catalog: %s/cgi-bin/koha/opac-detail.pl?biblionumber=%s
bg: В онлайн каталог: %s/cgi-bin/koha/opac-detail.pl?biblionumber=%s

en: In order for offline circulation to work on this computer, your library's records must be up-to-date on this computer:
bg: За да може офлайн заемането да работи на този компютър, записите от вашата библиотека трябва да са актуални на този компютър:

en: In processing
bg: В процеса

en: In the next steps you will be guided through some basic requirements like defining Koha user with all administrative privileges (superlibrarian).
bg: В следващите стъпки ще бъдете преведени през някои основни изисквания като дефиниране на потребител на Koha с всички административни привилегии (супер библиотекар).

en: In transit
bg: В преместване

note: %1$s:  Branches.GetName( item.transfer.frombranch ) | html %2$s:  Branches.GetName( item.transfer.tobranch ) | html %3$s:  item.transfer.datesent | $KohaDates
en: In transit from %s to %s since %s
bg: В движение от %s до %s с %s

note: %1$s:  Branches.GetName( itemloo.transfertfrom ) | html %2$s:  Branches.GetName( itemloo.transfertto ) | html %3$s:  itemloo.transfertwhen | $KohaDates
en: In transit from %s, to %s, since %s
bg: В преместване от %s до %s с %s

note: %1$s:  recall.library.branchname | html
en: In transit to %s
bg: В преместване до %s

en: In use
bg: В употреба

en: In your cart
bg: Във вашата количка

en: Inactive
bg: Неактивен

en: Inactive budgets
bg: Неактивни бюджети

note: A
en: Inactive recalls
bg: Неактивен recalls

en: Include TOC
bg: Включете TOC

en: Include all rows (ignore pagination):
bg: Включете всички редове (игнорирайте пагинацията):

note: INPUT type=checkbox name=filter_archived
en: Include archived suggestions in the search
bg: Включете архивирани предложения в търсенето

en: Include archived:
bg: Включете архивирани:

en: Include expirations before today:
bg: Включете изтичане преди днес

en: Include expired subscriptions:
bg: Включете изтеклите абонаменти:

en: Include ordered
bg: Включете поръчани

en: Include suspended
bg: Включете спрените

en: Include tax
bg: Включете данък

en: Includes the domain part, but the path part of the URL should go into Database.
bg: Включва част от домейна, но част от URL-адреса трябва да влезе в базата данни.

en: Income (cash)
bg: Печалба (пари в брой)

note: SCRIPT
en: Inconsistency detected!
bg: Открито е несъответствие!

note: SCRIPT
en: Incorrect syntax, cannot save
bg: Неправилен синтаксис, не може да се запази

en: Increase
bg: Повишаване

note: SCRIPT
en: Increase indent
bg: Увеличаване на отстъпа

en: Indefinite
bg: Не е указан

en: Indexed in:
bg: Индексиран в:

en: Indexes
bg: Индекси

en: Indicator 1
bg: Индикатор 1

en: Indicator 2
bg: Индикатор 2

en: Individual libraries:
bg: Отделни библиотеки:

en: Info
bg: Информация

en: Info:
bg: Информация:

en: Information
bg: Информация

en: Inherit
bg: Наследяване

en: Inherit from settings
bg: Получени от настройките

en: Inherit from system preferences
bg: Получени от системните предпочитания

en: Inherited
bg: Наследен

en: Initials
bg: Инициали

en: Initials:
bg: Инициали:

en: Initials:
bg: Инициали:

note: SCRIPT
en: Inline
bg: Вграден

en: Inner counter
bg: Вътрешен брояч

en: Inner counter:
bg: Вътрешен брояч:

en: Inner counter:
bg: Вътрешен брояч:

note: SCRIPT
en: Insert
bg: Поставете

en: Insert
bg: Поставете

note: SCRIPT
en: Insert authorized value parameter
bg: Вмъкване на параметър за константна стойност

note: SCRIPT
en: Insert bibliographic framework parameter
bg: Вмъкване на параметър на библиографска рамка

note: SCRIPT
en: Insert cash register parameter
bg: Въведете параметър на касов апарат

note: SCRIPT
en: Insert classification source parameter
bg: Вмъкване на параметър на източник на класификация

note: SCRIPT
en: Insert column after
bg: Вмъкване на колона след

note: SCRIPT
en: Insert column before
bg: Вмъкване на колона преди

en: Insert copyright symbol (©)
bg: Поставете символ за авторски права (©)

en: Insert copyright symbol (℗) (sound recordings)
bg: Поставете символ за авторски права (℗) (звукозаписи)

note: SCRIPT
en: Insert credit type parameter
bg: Вмъкване на параметър на вид кредит

note: SCRIPT
en: Insert date parameter
bg: Вмъкване на параметър за дата

note: SCRIPT
en: Insert date\/time
bg: Поставете дата\/час

note: SCRIPT
en: Insert debit type parameter
bg: Вмъкване на параметър на вид дебит

en: Insert delimiter (‡)
bg: Поставете разделител (‡)

note: SCRIPT
en: Insert image
bg: Вмъкване на изображение

note: SCRIPT
en: Insert item types parameter
bg: Вмъкване на параметър за видове библиотечни документи

note: SCRIPT
en: Insert libraries parameter
bg: Вмъкване на параметър на библиотеки

en: Insert line break
bg: Вмъкване на прекъсване на реда

note: SCRIPT
en: Insert link
bg: Вмъкване на връзка (линк)

note: SCRIPT
en: Insert link (if link plugin activated)
bg: Вмъкване на връзка (ако плъгинът за връзка е активиран)

note: SCRIPT
en: Insert list parameter
bg: Вмъкване на параметър на списък

en: Insert parameter
bg: Вмъкване на параметър

note: SCRIPT
en: Insert patron category parameter
bg: Вмъкване на параметър за категорията на читател

note: SCRIPT
en: Insert row after
bg: Вмъкване на ред след

note: SCRIPT
en: Insert row before
bg: Вмъкване на ред преди

en: Insert runtime parameter
bg: Вмъкване на параметър по време на изпълнение

note: SCRIPT
en: Insert table
bg: Вмъкване на таблица

note: SCRIPT
en: Insert template
bg: Вмъкване на шаблон

note: SCRIPT
en: Insert template...
bg: Вмъкване на шаблон...

note: SCRIPT
en: Insert text parameter
bg: Вмъкване на текстов параметър

note: SCRIPT
en: Insert video
bg: Вмъкване на видео

note: SCRIPT
en: Insert\/Edit code sample
bg: Вмъкване\/Редактиране на образец за код

note: SCRIPT
en: Insert\/edit iframe
bg: Вмъкване\/редактиране на вградена рамка

note: SCRIPT
en: Insert\/edit image
bg: Вмъкване\/Редактиране на изображение

note: SCRIPT
en: Insert\/edit link
bg: Вмъкване\/Редактиране на връзка

note: SCRIPT
en: Insert\/edit media
bg: Вмъкване\/Редактиране на медия

note: SCRIPT
en: Insert\/edit video
bg: Вмъкване\/Редактиране на видео

en: Install
bg: Инсталиране

en: Install basic configuration settings
bg: Инсталирайте основните настройки на конфигурацията

en: Installation
bg: Инсталация

note: %1$s:  upgrade_module.version | html
en: Installed version: %s
bg: Инсталирана версия: %s

en: Instructions
bg: Инструкции

en: Instructor search:
bg: Намиране на учител:

en: Instructors
bg: Преподаватели

en: Instructors:
bg: Преподаватели:

en: Insufficient permission to see this job.
bg: Нямате достатъчно права да разгледате тази задача.

en: Insufficient privileges.
bg: Недостатъчни права.

en: Integer
bg: Цяло число

en: Interface
bg: Интерфейс

en: Interface:
bg: Интерфейс:

en: Interlibrary loan ready
bg: Готово за между библиотечно заемане (МБЗ)

en: Interlibrary loan request details
bg: Данни за заявка за Междубиблиотечно заемане (МБЗ)

en: Interlibrary loan unavailable
bg: Междубиблиотечено заемане не е налично

en: Interlibrary loan updated
bg: Между библиотечното заемане е актуализирано

en: Interlibrary loans
bg: Междубиблиотечно заемане (МБЗ)

en: Interlibrary loans
bg: Между библиотечно заемане (МБЗ)

en: Interlibrary loans tables
bg: Таблици за Междубиблиотечно заемане (МБЗ)

en: Internal note
bg: Вътрешна бележка

en: Internal note:
bg: Вътрешна бележка:

en: Internal note:
bg: Вътрешна бележка:

note: SCRIPT
en: Internal search error
bg: Вътрешна грешка при търсене

note: A
en: Internationalization and localization
bg: Интернационализация и локализация

en: Into an application
bg: В приложение

en: Into an application
bg: В приложение

en: Into an application:
bg: В приложение:

en: Into an application:
bg: В приложение:

en: Intranet
bg: Служебен интерфейс

note: %1$s:  matches.0 | html %2$s:  borrowernumber | html
en: Invalid %s email address found %s
bg: Намерен е %s невалиден имейл адрес %s

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Invalid PIN code
bg: Невалиден PIN код

en: Invalid authority type
bg: Невалиден вид класификатор

en: Invalid barcodes
bg: Невалидни баркодове

en: Invalid biblionumbers
bg: Невалидни библиографски номера

note: %1$s:  borrowernumber | html
en: Invalid borrowernumber %s
bg: Невалиден читателски номер %s

en: Invalid collection id
bg: Невалиден ID на колекция

note: %1$s:  m.tag | html
en: Invalid combination of actions for tag %s. Control field rules do not allow "Appended: Append" and "Removed: Skip".
bg: Невалидна комбинация от действия за маркер %s. Правилата на контролното поле не позволяват "Приложено: Добавяне" и "Премахнато: Пропускане".

en: Invalid course!
bg: Невалиден курс!

en: Invalid format for this new slot, must be '00:00 to 23:59'.
bg: Невалиден формат за този нов слот, трябва да бъде '00:00 до 23:59'.

note: SCRIPT
en: Invalid indicators
bg: Невалиден индикатор

note: SCRIPT
en: Invalid input. Enter something like: 245,a
bg: Невалидно въвеждане. Въведете примерно: 245,a

en: Invalid number of copies
bg: Невалиден номер на копие

note: SCRIPT
en: Invalid record
bg: Невалиден запис

note: %1$s:  m.tag | html
en: Invalid regular expression "%s".
bg: Невалиден регулярен израз "%s".

note: SCRIPT
en: Invalid tag number
bg: Невалиден номер на маркер

en: Invalid two-factor code
bg: Невалиден дву-факторен код

en: Invalid username or password
bg: Невалидни потребителско име или парола

note: %1$s:  e | html
en: Invalid value for %s
bg: Невалидна стойност за %s

en: Inventory
bg: Инвентаризация

en: Inventory
bg: Инвентаризация

en: Inventory &rsaquo; Cataloging &rsaquo; Koha
bg: Инвентаризация &rsaquo; Каталогизация &rsaquo; Коха

en: Inventory number
bg: Инвентарен номер

note: SCRIPT
en: Invert
bg: Инвентиране

en: Invoice
bg: Фактура

en: Invoice &rsaquo; Acquisitions &rsaquo; Koha
bg: Фактура &rsaquo; Комплектуване &rsaquo; Коха

note: A
en: Invoice detail page
bg: Подробна информация за фактурата

en: Invoice details
bg: Подробности за фактурата

en: Invoice has been modified
bg: Фактура е променена

en: Invoice is closed, so you can't receive orders anymore.
bg: Фактурата е затворена, така че вече не можете да получавате поръчки.

en: Invoice item price includes tax:
bg: Фактурираната цена на библиотечен документ включва данък:

en: Invoice number
bg: Номер на фактура

en: Invoice number reverse
bg: Анулиране на номер на фактура

en: Invoice number:
bg: Номер на фактура:

note: %1$s:  invoicenumber | html
en: Invoice number: %s
bg: Номер на фактура: %s

en: Invoice prices are:
bg: Цени по фактура:

en: Invoice prices:
bg: Цени по фактура:

note: %1$s:  invoicenumber | html
en: Invoice: %s
bg: Фактура: %s

en: Invoices
bg: Фактури

en: Invoices
bg: Фактури

en: Invoices &rsaquo; Acquisitions &rsaquo; Koha
bg: Фактури &rsaquo; Комплектуване &rsaquo; Коха

en: Invoices enabled:
bg: Включени фактури:

note: %1$s:  ELSIF debit_type.can_be_sold
en: Invoicing %s
bg: Сметка %s

en: Invoicing,
bg: Сметка,

en: Irregularity:
bg: Нередовност:

en: Is a URL:
bg: Е URL:

en: Is a parent to another type, cannot have a parent
bg: Е източник на друг вид, не може да има източник

en: Is hidden by default
bg: По подразбиране е скрито

en: Is local hold group
bg: Е локална група за резервации

en: Is local hold group
bg: Е локална група за резервации

en: Is new
bg: Е нов

en: Is this a duplicate of
bg: Е дубликат на

en: Issue
bg: Издание

en: Issue
bg: Издание

en: Issue #
bg: Издания #

en: Issue history
bg: История на изданията

en: Issue number
bg: Номер на изданието

en: Issue payout
bg: Издаване на плащане

en: Issue refund
bg: Възстановяване на суми

en: Issue refund from
bg: Възстановяване на суми от

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron = request.patron
en: Issue requested item to %s
bg: Издайте искания екземпляр %s

note: SCRIPT
en: Issue {0} of {1}
bg: Издание {0} до {1}

en: Issue:
bg: Издания:

en: Issue:
bg: Издание:

en: Issues per unit
bg: Брой(еве) на период

note: SCRIPT
en: Issues per unit is required
bg: Брой(еве) на период е задължително

en: Issues per unit:
bg: Брой(еве) на период:

en: Issuing library
bg: Издаваща библиотека

note: For the first occurrence, %1$s:  loopfilte.filter | html
en: Issuing library = %s
bg: Издаваща библиотека = %s

en: Issuing rules
bg: Правила за издаване

en: It is a duplicate. Edit existing record
bg: Това е дубликат. Редактиране на съществуващ запис

en: It is advisable to check for and resolve duplicate holds due to merging.
bg: Препоръчително е да проверите и да премахнете дублиращи се резервации поради обединяване.

en: It is recommended to add the default configuration, and then replace with appropriate values
bg: Препоръчително е да добавите конфигурацията по подразбиране и след това да замените с подходящи стойности

en: It is recommended to add the default mapping, and then modify to suit this provider's response
bg: Препоръчително е да добавите планиране по подразбиране и след това да го промените, за да отговаря на искането на този доставчик

en: It must be present in mapping
bg: Трябва да присъства в планирането

en: Italian
bg: Италиански

note: SCRIPT
en: Italic
bg: Курсив

en: Item
bg: Библиотечния документ

en: Item
bg: Библиотечния документ

note: For the first occurrence, %1$s:  loopro.object | html
en: Item %s
bg: Библиотечния документ %s

note: %1$s:  message.item.itemnumber | html %2$s:  message.found_transfer.reason | html %3$s:  Branches.GetName(message.found_transfer.tobranch) | html
en: Item %s queued behind %s transfer to %s
bg: Екземпляр %s на опашката след прехвърлянето на %s към %s

en: Item URI
bg: Библиотечен документ URI

note: INPUT type=text name=barcode
en: Item barcode
bg: Баркод

en: Item barcode:
bg: Баркод:

en: Item barcode:
bg: Баркод:

en: Item barcodes:
bg: Баркодове:

en: Item belongs in bundle
bg: Екземпляра принадлежи към пакета

en: Item call number
bg: Сигнатура

note: %1$s:  loopfilte.filter | html
en: Item call number &gt;= %s
bg: Сигнатура &gt;= %s

note: %1$s:  loopfilte.filter | html
en: Item call number &lt; %s
bg: Сигнатура &lt; %s

en: Item call number between:
bg: Сигнатури между:

en: Item callnumber:
bg: Сигнатура:

en: Item cannot be renewed because it's an onsite checkout
bg: Екземплярът не може да бъде презаписа, защото това е самозаемане

en: Item check-in
bg: Екземпляра е върнат

en: Item checked out
bg: Библиотечният документ е зает

en: Item checkout
bg: Екземпляра е зает

en: Item checkout and renewal
bg: Заемане и презаписване на екземпляр

en: Item circulation alerts
bg: Сигнали за заемане на библиотечни документи

en: Item circulation alerts
bg: Сигнали за заемане на библиотечни документи

en: Item circulation alerts &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
bg: Сигнали за заемане на библиотечни документи &rsaquo; Администриране &rsaquo; Коха

en: Item count
bg: Брой библиотечни документи

en: Item damaged
bg: Библиотечният документ е повреден

en: Item details
bg: Информация за екземпляра

en: Item details
bg: Информация за екземпляра

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title-head.inc'
en: Item details for %s
bg: Информация за екземпляр %s

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title-head.inc'
en: Item details for %s &rsaquo; Catalog &rsaquo; Koha
bg: Детайли за %s &rsaquo; Каталог &rsaquo; Koha

en: Item does not belong to your library
bg: Екземпляра не принадлежи на тази библиотека

en: Item due
bg: Екземпляра се очаква

en: Item floats
bg: 'Плаващ' екземпляр

en: Item group
bg: Група екземпляри

en: Item group:
bg: Група екземпляри:

en: Item groups
bg: Групи екземпляри

en: Item has a waiting hold
bg: Библиотечният документ има резервация в очакване

en: Item has an outstanding fine
bg: За екземпляра има неизплатена глоба

en: Item has been claimed as returned.
bg: Екземплярът се отчита като върнат.

note: SCRIPT
en: Item has been lost (transaction recorded anyway)
bg: Екземплярът е загубен (транзакцията е подадена)

note: %1$s:  Branches.GetName( RECALLED_INTRANSIT ) | html
en: Item has been recalled and is in transit for pickup at %s.
bg: Екземплярът, е изтеглен и е в движение за получаване на %s.

note: %1$s:  name | html
en: Item has been trapped to fill a hold and is in transit for %s
bg: Екземплярът, е в движение за изпълнение на резервация за %s

en: Item has been withdrawn
bg: Екземплярът е отчислен

note: SCRIPT
en: Item has been withdrawn (transaction recorded anyway)
bg: Екземплярът е отчислен (операцията е обработена)

en: Item has been withdrawn.
bg: Екземплярът е отчислен.

en: Item has linked analytics
bg: Има свързани записи с екземпляра

en: Item holding library:
bg: Библиотека притежаваща екземпляра:

note: TH
en: Item holds / Total holds
bg: Резервации за екземпляр / Общо резервации

en: Item home library:
bg: Основна библиотека на екземпляра:

en: Item information
bg: Информация за екземпляра

note: %1$s:  UNLESS ( ITEM_DAT.nomod ) %2$s:  IF ( CAN_user_editcatalogue_edit_items )
en: Item information %s %s
bg: Информация за екземпляра %s %s

en: Item information is not available for record-level course reserve
bg: Информацията за екземпляра не е налична за резервация на курс на ниво запис

en: Item is already at destination library.
bg: Екземплярът вече е в целевата библиотека.

en: Item is already in a different rotating collection
bg: Екземплярът вече е в друга въртяща колекция

en: Item is already in this collection
bg: Екземплярът вече е в тази колекция

en: Item is an onsite checkout
bg: екземпляра е зает със Самозаемане

en: Item is checked out
bg: Библиотечният документ е проверен

en: Item is lost, cannot be checked in.
bg: Екземплярът е изгубен и не може да бъде върнат.

note: %1$s:  branchname | html %2$s:  name | html
en: Item is marked waiting at %s for %s
bg: Екземплярът е отбелязан в очакване на %s за %s

en: Item is normally not for loan
bg: Екземплярът обикновено не е за раздаване

note: %1$s:  IF item_notforloan_lib %2$s:  item_notforloan_lib | html %3$s:  END
en: Item is normally not for loan %s(%s)%s.
bg: Екземплярът не е за раздаване %s(%s)%s.

en: Item is not allowed renewal
bg: Екземпляра не може да се презаписва.

en: Item is not allowed renewal.
bg: Екземпляра не може да се презаписва.

en: Item is not checked out
bg: Екземплярът не е зает.

en: Item is not in this collection
bg: Екземплярът не е в тази колекция

note: %1$s:  Branches.GetName(tobranchcd) | html
en: Item is now in transit to %s
bg: Нов библиотечен документ в движение към %s

en: Item is restricted
bg: Екземплярът е ограничен

note: SCRIPT
en: Item is restricted (transaction recorded anyway)
bg: Екземплярът е ограничен (операцията все пак е направена)

en: Item is restricted.
bg: Екземплярът е ограничен.

note: %1$s:  END %2$s:  IF ( itemloo.itemlost )
en: Item level hold forced from OPAC %s %s
bg: Резервации на екземпляр задължително през OPAC %s %s

note: %1$s:  ELSIF itemloo.item_level_holds == "F"
en: Item level hold not allowed from OPAC %s
bg: Резервации на екземпляри през OPAC не е разрешено %s

en: Item location filters
bg: Филтри за местоположение на библиотечен документ

en: Item may be shelved out of order
bg: Екземпляр може да не е позициониран правилно на рафта

en: Item modifications by age
bg: Промяна на екземпляр по възраст

note: SCRIPT
en: Item not checked out.
bg: Екземплярът не е издаден.

note: %1$s:  IF item_notforloan_lib %2$s:  item_notforloan_lib | html %3$s:  END
en: Item not for loan %s(%s)%s.
bg: Екземплярът не е за заемане %s(%s)%s.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Item not found.
bg: Екземплярът не е намерен.

note: SCRIPT
en: Item not listed as checked out in offline database (transaction recorded anyway)
bg: Екземплярът не е посочен като издаден в офлайн база данни (операцията все пак е направена)

en: Item number file:
bg: Файл с екземплярни номера:

en: Item only
bg: Само екземпляр

en: Item processing:
bg: Обработка на екземпляри:

note: %1$s:  Branches.GetName( errmsgloo.transferred ) | html
en: Item received from %s
bg: Екземпляра е получен на %s

note: %1$s:  item.item_id | html
en: Item record %s
bg: Екземплярен запис %s

en: Item records
bg: Записи на екземпляри

en: Item records were last synced on:
bg: Записите на екземпляри бяха последно синхронизирани на:

en: Item renewals
bg: Екземплярът е презаписан

en: Item renewed:
bg: Екземплярът е презаписан:

en: Item returns home
bg: Екземпляра се връща в основната библиотека

en: Item returns to issuing branch
bg: Екземпляра се връща в издаващия отдел/филиал

en: Item returns to issuing library
bg: Екземпляра се връща в издаващата библиотека

en: Item search
bg: Търсене на библиотечен документ

en: Item search
bg: Търсене на екземпляр

en: Item search &rsaquo; Catalog &rsaquo; Koha
bg: Търсене на екземпляр &rsaquo; Каталог &rsaquo; Коха

note: %1$s:  field.label | html
en: Item search field: %s
bg: Поле за търсене на екземпляр: %s

en: Item search fields
bg: Полета за търсене на екземпляри

en: Item search fields
bg: Полета за търсене на екземпляр

en: Item search fields &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
bg: Полета за търсене на библиотечни документи &rsaquo; Администриране &rsaquo; Коха

note: SCRIPT
en: Item search results
bg: Резултати от търсене на екземпляр

en: Item shelving location updated.
bg: Местоположението на екземпляра е актуализирано.

note: A
en: Item sorting
bg: Сортиране на екземпляри

note: SPAN
en: Item statuses may be inaccurate. Please view the record details for accurate item statuses
bg: Състоянието на екземпляра може да не е точно. Моля, прегледайте подробностите на записа за точният статус на екземпляра

en: Item tag
bg: Маркер на библиотечен документ

note: SCRIPT
en: Item tags cannot currently be saved
bg: Не може да се запази маркера на библиотечният документ

en: Item type
bg: Вид библиотечен документ

note: %1$s:  loopfilte.filter | html
en: Item type = %s
bg: Вид библиотечен документ = %s

en: Item type already exists!
bg: Видът библиотечен документ вече съществува!

en: Item type code:
bg: Код на вид библиотечен документ:

en: Item type deleted successfully
bg: Видът библиотечен документ е изтрита успешно

en: Item type images are disabled. To enable them, turn off the
bg: Изображенията за вид на библиотечен документ са деактивирани. За да ги активирате, изключете

en: Item type inserted successfully
bg: Импортираният пакет е премахнат успешно

note: %1$s:  ItemTypes.GetDescription( loopfilte.filter ) | html
en: Item type is %s
bg: Видът на библиотечният документ е %s

en: Item type is normally not for loan.
bg: Видът библиотечен документ обичайно не е за заемане.

en: Item type not for loan.
bg: Видът библиотечният документ не е за заемане.

en: Item type updated successfully
bg: Видът библиотечен документ е актуализиран успешно

en: Item type:
bg: Вид библиотечен документ:

en: Item type:
bg: Вид библиотечен документ:

en: Item types
bg: Видове библиотечни документи

en: Item types
bg: Видове библиотечни документи

en: Item types administration
bg: Видове библиотечни администриране

en: Item types administration
bg: Видове библиотечни администриране

en: Item types are used to group related items. Examples of item types might be books, CDs, or DVDs.
bg: Видът библиотечен документ се използва за групиране на свързани библиотечни документи. Пример: книги, CD или DVD и др..

en: Item types:
bg: Видове библиотечни документи:

note: For the first occurrence, %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron = alert.RETURNED_FROM_ANOTHER.patron
en: Item was checked out to %s and was returned automatically.
bg: Екземплярът е издаден от %s и се връща автоматично.

en: Item was lost, now found.
bg: Изгубен екземпляр е намерен.

en: Item was on loan and could not be checked in.
bg: Екземплярът не е за заемане и не може да бъде върнат.

en: Item was on loan to
bg: Екземплярът е зает до

en: Item was on loan. It was checked in before being marked as seen.
bg: Екземпляра е за заемане. Бе зает преди да е маркиран като видян.

en: Item with barcode
bg: Екземпляр с баркод

note: %1$s:  item_link | $raw | $KohaSpan
en: Item with barcode %s cannot be deleted:
bg: Екземпляр с баркод %s не може да бъде изтрит:

note: %1$s:  barcode | html
en: Item with barcode '%s' added successfully
bg: Екземпляр с баркод '%s' е добавен успешно

en: Item withdrawn.
bg: Екземплярът е отчислен.

en: Item(s)
bg: Екземпляр(и)

note: %1$s:  batch_id | html
en: Item(s) not added to batch %s.
bg: Екземпляр(и) не е добавен в група %s.

note: %1$s:  batch_id | html
en: Item(s) not removed from batch %s.
bg: Екземпляр(и) не е изтрит от група %s.

en: Item:
bg: Екземпляр:

en: Itemnumbers not found
bg: Инвентарен номер не е намерен

en: Items
bg: Екземпляри

en: Items
bg: Библиотечни документи

note: %1$s:  biblio.title | html %2$s:  IF ( biblio.author ) %3$s:  biblio.author | html %4$s:  END %5$s:  biblio.biblionumber | html
en: Items &rsaquo; %s %s by %s%s (Record #%s) &rsaquo; Cataloging &rsaquo; Koha
bg: Библиотечни документи &rsaquo; %s %s от %s%s (Запис #%s) &rsaquo; Каталози &rsaquo; Коха

en: Items added
bg: Екземплярите са добавени

en: Items added to rota:
bg: Екземпляри, добавени към графика:

en: Items already on this rota:
bg: Екземплярите са заредени в този график:

en: Items available
bg: Достъпни екземпляри

en: Items checked out
bg: Екземплярите са заети

en: Items editor
bg: Редактор на екземпляри

en: Items expected
bg: Екземплярите са в очакване

note: %1$s:  biblio.title | html %2$s:  IF ( biblio.author ) %3$s:  biblio.author | html %4$s:  END %5$s:  biblio.biblionumber | html
en: Items for %s %s by %s%s (Record #%s)
bg: Библиотечни документи за %s %s от %s %s (Запис #%s)

en: Items for pickup
bg: Екземпляри за вземане

en: Items for purchase
bg: Екземпляри за покупка

en: Items found on other rotas:
bg: Екземпляри намерени в други графици:

note: %1$s:  batch_id | html
en: Items in batch number %s
bg: Екземпляри в група номер %s

en: Items in collection
bg: Екземпляри в колекция

en: Items list
bg: Списък с библиотечни документи

en: Items lost
bg: Изгубени екземпляри

en: Items needed
bg: Необходими библиотечни документи

note: %1$s:  todaysdate | $KohaDates
en: Items overdue as of %s &rsaquo; Circulation &rsaquo; Koha
bg: Просрочени екземпляри към %s &rsaquo; Заемане за дома &rsaquo; Koha

en: Items ready for pickup:
bg: Екземпляри, готови за получаване:

en: Items removed
bg: Библиотечни документи които са изтрити

en: Items with no checkouts
bg: Библиотечни документи които не са заемани

en: Items with no checkouts
bg: Библиотечни документи които не са заемани

en: Items with no checkouts &rsaquo; Reports &rsaquo; Koha
bg: Библиотечни документи които не са заемани &rsaquo; Отчети &rsaquo; Коха

en: Items:
bg: Екземпляри:

en: Items:
bg: Библиотечни документи:

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Itemtype
bg: Вид библиотечен документ

en: Itemtype:
bg: Вид библиотечен документ:

en: Itype
bg: Вид библиотечен документ

en: January
bg: Януари

en: JavaScript Cookie
bg: JavaScript бисквитки

en: JavaScript library by Vladimir Agafonkinis licensed under the
bg: JavaScript библиотека от Vladimir Agafonkinis под лиценз

en: JavaScript library is licensed under both the
bg: Библиотека JavaScript лицензирана под

en: Javascript Diff Algorithm
bg: Алгоритъм Javascript Diff

en: Job ID
bg: ID на задачата

en: Job ID:
bg: ID на задачата:

en: Job progress:
bg: Прогрес на действието:

en: Jobs
bg: Действия

en: Jobs already entered
bg: Задачите вече са въведени

en: July
bg: Юли

en: Jump to:
bg: Отидете до:

en: June
bg: Юни

note: SCRIPT
en: Justify
bg: Потвърдете

en: Juvenile
bg: Юноша 7-14 години

note: %1$s:  order.fund.budget_name | html
en: Keep current (%s)
bg: Запази текущия (%s)

en: Keep existing manager
bg: Запазване на съществуващия мениджър

en: Keep for pseudonymization:
bg: Запазете за псевдонимизация:

en: Keep issue number
bg: Запазете номера на изданието (броя)

note: SCRIPT
en: Keep this ID and remove all others
bg: Запазете това ID и премахнете всички останали

en: Key
bg: Ключ

en: Key:
bg: Ключ:

note: SCRIPT
en: Keyboard Navigation
bg: Навигация с клавиатура

en: Keyboard layout
bg: Клавиатурна подредба

en: Keyboard shortcuts
bg: Комбинация от клавиши

en: Keyboard shortcuts
bg: Комбинация от клавиши

en: Keys represent Koha's fields, and values represent the keys in provider's result
bg: Ключовете представляват полетата на Koha, а стойностите представляват ключовете в резултата на доставчика

en: Keyword
bg: Ключова дума

en: Keyword (any):
bg: Ключова дума (която и да е):

en: Keyword:
bg: Ключова дума:

en: Keyword:
bg: Ключова дума:

note: SCRIPT
en: Keywords
bg: Ключови думи

en: Keywords:
bg: Ключови думи:

note: %1$s:  short_version | html %2$s:  IF kohaCodename %3$s:  kohaCodename | html %4$s:  END
en: Koha %s%s (%s)%s release team
bg: Коха %s%s (%s)%s освобождаващ екип

note: SCRIPT
en: Koha &rsaquo; Cataloging &rsaquo;
bg: Коха &rsaquo; Каталози &rsaquo;

note: IMG
en: Koha Logo SVG
bg: Коха лого SVG

en: Koha administration
bg: Администриране на системата

en: Koha administrator
bg: Системен администратор

en: Koha cannot display existing passwords. Leave the field blank to leave password unchanged.
bg: Коха не може да показва съществуващите пароли. Оставете полето празно, за да оставите паролата непроменена.

en: Koha database schema
bg: Коха схема базаданни (на Английски)

en: Koha development team
bg: Разработчици на Коха

en: Koha field
bg: Коха поле

en: Koha field:
bg: Коха поле:

en: Koha full call number
bg: Коха пълна сигнатура

en: Koha history timeline
bg: Времева линия на историята на Коха

en: Koha home
bg: Koha начало

en: Koha internal
bg: Коха вътрешен

en: Koha is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 3 of the License, or (at your option) any later version.
bg: Koha е безплатен софтуер; можете да го разпространявате и/или променяте в съответствие с условията на стандартния Публичен лиценз на GNU, публикуван от Free Software Foundation; или Версия 3 на лиценза, или (по ваш избор) по-нова версия.

en: Koha link:
bg: Коха линк:

en: Koha module:
bg: Коха модул:

en: Koha offline circulation
bg: Коха офлайн заемане

en: Koha patron's field that will be used to match provider's user with Koha's
bg: Полето на читателят на Koha, което ще се използва за съпоставяне на потребителя на доставчика с този на Koha

en: Koha plugins
bg: Коха плъгини (приставки)

en: Koha release teams
bg: Коха екипи

en: Koha report library
bg: Коха кодове за отчети (на Английски)

en: Koha reports library
bg: Коха кодове за отчети (на Английски)

en: Koha staff interface
bg: Служебен интерфейс Коха

en: Koha to MARC mapping
bg: Коха към MARC разпределение

en: Koha to MARC mapping &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
bg: Koha към MARC разпределение &rsaquo; Администриране &rsaquo; Коха

en: Koha usage statistics &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
bg: Koha статистика за употребата &rsaquo; Администриране &rsaquo; Коха

en: Koha version:
bg: Версия на Коха:

en: LC call number:
bg: Сигнатура на Конгресната библиотека:

en: LC call number:
bg: Сигнатура на Конгресната библиотека:

en: Label
bg: Етикет/надпис

en: Label batch
bg: Група етикети

note: %1$s:  batche.batch_id | html
en: Label batch number %s
bg: Етикети група номер %s

en: Label batches
bg: Група етикети

en: Label creator
bg: Създател на етикети

en: Label creator
bg: Създател на етикети

en: Label creator &rsaquo; Cataloging &rsaquo; Koha
bg: Създател на етикети &rsaquo; Каталогизиране &rsaquo; Коха

en: Label for lib:
bg: Етикет за библиотекар:

en: Label for opac:
bg: Етикет за OPAC:

en: Label height:
bg: Височина:

note: SCRIPT
en: Label is already in use
bg: Етикетът вече се използва

en: Label number
bg: Номер

en: Label printing/exporting
bg: Разпечатване/експорт на етикети

en: Label printing/exporting &rsaquo; Label creator &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha
bg: Етикети отпечатване/експортиране &rsaquo; Създател на етикети &rsaquo; Инструменти &rsaquo; Коха

en: Label template
bg: Шаблон

en: Label templates
bg: Шаблони

en: Label width:
bg: Ширина:

en: Label:
bg: Етикет:

en: Labeled MARC
bg: Етикетиран MARC

en: Labels
bg: Етикети/надписи

en: Labels &rsaquo; Koha
bg: Етикети &rsaquo; Коха

en: Language
bg: Език

en: Language of original:
bg: Език на оригинала:

en: Language:
bg: Език:

en: Language:
bg: Език:

en: Languages
bg: Езици

en: Large print
bg: С едър шрифт

en: Large text
bg: Голям текст

en: Last
bg: Последнa

en: Last borrowed:
bg: Последенo заети:

en: Last borrower:
bg: Последен читател:

en: Last cashup
bg: Последно плащане

note: %1$s:  register.last_cashup.timestamp | $KohaDates with_hours => 1
en: Last cashup: %s (
bg: Последно изплащане: %s (

en: Last checkout date:
bg: Дата на последното заемане:

en: Last claim date:
bg: Дата на последна рекламация:

en: Last display
bg: Последно показано

en: Last edit
bg: Последна редакция

en: Last import
bg: Последен импорт

en: Last inventory date:
bg: Дата на последната инвентаризация:

en: Last item for bibliographic record with biblio-level hold on it
bg: Последен екземпляр за библиографски запис със резервация на библиографско ниво

en: Last location
bg: Последно местоположение

en: Last modification by
bg: Последна промяна от

en: Last modification by - on
bg: Последна промяна от - на

en: Last modification on
bg: Последна промяна на

en: Last modification on:
bg: Последна промяна на:

en: Last patron
bg: Последен читател

note: %1$s:  checkout.lastreneweddate | $KohaDates
en: Last renewed %s
bg: Последно презаписан %s

en: Last returned by:
bg: Последно върнато от:

en: Last run
bg: Последно стартиране

en: Last seen
bg: Последно видян

en: Last seen:
bg: Последно видян:

note: TH
en: Last time a library used this pattern
bg: Последният път библиотека използва този модел

en: Last update:
bg: Последна актуализация:

en: Last updated
bg: Последна актуализация

en: Last updated:
bg: Последна актуализация:

en: Last updated:
bg: Последна актуализация:

en: Late
bg: Закъснял

en: Late orders
bg: Закъснели поръчки

en: Late orders &rsaquo; Acquisitions &rsaquo; Koha
bg: Закъснели поръчки &rsaquo; Комплектуване &rsaquo; Коха

en: Late serial issues claims
bg: Рекламации за закъснели периодични издания

en: Later you can modify your form and that's what matters on import.
bg: По-късно можете да промените формата си и това е важно при импортиране.

en: Latest version
bg: Последна версия

en: Latina (Latin)
bg: Latina (латински език)

en: Law reports and digests
bg: Правни доклади и справочници

en: Layout
bg: Оформление

en: Layout ID
bg: Oформление ID

en: Layout name:
bg: Име:

en: Layout:
bg: Оформление:

en: Layouts
bg: Оформления

en: Leaflet
bg: Брошура

en: Learn more about Mana KB on the
bg: Научете повече за Mana KB на

note: SCRIPT
en: Learn more...
bg: Научете повече...

en: Leave a message
bg: Оставете съобщение

note: %1$s:  END %2$s:  END
en: Leave blank for auto calc during registration %s %s
bg: Оставете празно за автоматично попълване по време на регистрация %s %s

note: %1$s:  Koha.Preference('minPasswordLength') | html
en: Leave blank to use system default (%s)
bg: Оставете празно, за да използвате системните настройки по подразбиране (%s)

en: Leave empty to add via item search (itemnumber)
bg: Оставете празно, за да добавите чрез търсене библиотечен документ (екземплярен номер).

en: Leave lost item charge
bg: Плащане за изгубен екземпляр

en: Leave lost item processing charge
bg: Поставете такса за обработка на изгубен екземпляр

en: Left
bg: Наляво

en: Left on order
bg: Оставено по поръчка

en: Left page margin:
bg: Лява граница:

en: Left text margin:
bg: Лява граница на текста:

note: SCRIPT
en: Left to right
bg: Отляво надясно

en: Legacy default
bg: Наследено по подразбиране

en: Legal articles
bg: Правни статии

en: Legal cases and case notes
bg: Правни дела и бележки

en: Legend
bg: Легенда

en: Legislation
bg: Законодателство

en: Length:
bg: Дължина:

en: Letter
bg: Писмо

en: Librarian
bg: Библиотекар

en: Librarian identity:
bg: Идентификация на библиотекар:

en: Librarian:
bg: Библиотекар:

en: Libraries
bg: Библиотеки

en: Libraries
bg: Библиотеки

en: Libraries and groups
bg: Библиотеки и групи

en: Libraries informations:
bg: Информация за библиотеките:

en: Libraries limitation:
bg: Ограничение на библиотеките:

en: Libraries:
bg: Библиотеки:

en: Library
bg: Библиотека

note: %1$s:  branchcode | html %2$s:  Branches.GetName( branchcode ) | html
en: Library %s - %s Checkin and transfer policy
bg: Библиотеки %s - %s Политика за заемане и трансфер

en: Library (code)
bg: Библиотека (код)

en: Library EANs
bg: Библиотека EANs

en: Library EANs
bg: Библиотека EANs

en: Library URL:
bg: Библиотека URL:

en: Library added successfully.
bg: Библиотеката е добавена успешно

en: Library already exists and cannot be modified!
bg: Библиотеката вече съществува и не може да бъде променена!

en: Library branch
bg: Библиотека

en: Library checkin and transfer policy &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
bg: Библиотечни правила за връщане и предаване &rsaquo; Администриране &rsaquo; Коха

en: Library code:
bg: Код на библиотеката:

en: Library created!
bg: Библиотеката е създадена!

en: Library default
bg: Библиотека по подразбиране

en: Library default updated successfully.
bg: Библиотеката по подразбиране е актуализиран успешно

en: Library deleted successfully.
bg: Успешно изтриване.

en: Library groups
bg: Група библиотеки

en: Library groups &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
bg: Група библиотеки &rsaquo; Администриране &rsaquo; Коха

note: %1$s:  Branches.GetName( loopfilte.filter ) | html
en: Library is %s
bg: Библиотеката е %s

en: Library is invalid.
bg: Невалидна библиотека.

en: Library is not a pickup location
bg: Библиотеката не е място за получаване

en: Library is not set, please set your library before adding items to a batch.
bg: Библиотеката не е зададена, моля, задайте библиотеката си, преди да добавите елементи към група

en: Library limitation
bg: Ограничения на библиотеката

en: Library limitation:
bg: Ограничения на библиотеката:

en: Library limitations
bg: Ограничения на библиотеката

en: Library limitations:
bg: Ограничения на библиотеката:

en: Library management
bg: Библиотечно обслужване

en: Library name:
bg: Име на библиотеката:

en: Library of Congress
bg: Библиотека на Конгреса на USA

en: Library of the patron:
bg: Библиотека на читателя:

en: Library setup
bg: Настройка на библиотеката

en: Library transfer limits
bg: Ограничения за трансфер на библиотека

en: Library type:
bg: Вид библиотека:

en: Library updated successfully.
bg: Библиотеката е актуализиран успешно

en: Library use
bg: Използване на библиотеката

en: Library:
bg: Библиотека:

en: Library:
bg: Библиотека:

note: For the first occurrence, %1$s:  Branches.GetName( branch ) | html
en: Library: %s
bg: Библиотека: %s

note: %1$s:  update.old_branch or "?" | html %2$s:  update.new_branch or "?" | html
en: Library: %s &rArr; %s
bg: Библиотека: %s &rArr; %s

note: SCRIPT
en: Light Blue
bg: Светло синьо

note: SCRIPT
en: Light Gray
bg: Светло сиво

note: SCRIPT
en: Light Green
bg: Светло зелено

note: SCRIPT
en: Light Purple
bg: Светло лилав

note: SCRIPT
en: Light Red
bg: Светло червено

note: SCRIPT
en: Light Yellow
bg: Светло виолетово

en: Limit batch item modification to subfields defined in the SubfieldsToAllowForRestrictedBatchmod preference (please note that items_batchmod is still required)
bg: Ограничаване на групово редактиране на библиотечни документи до подполета, дефинирани в предпочитанието SubfieldsToAllowForRestrictedBatchmod (моля, имайте предвид, че все още се изисква items_batchmod)

en: Limit collection code to:
bg: Ограничете кода на колекцията до:

en: Limit item modification to subfields defined in the SubfieldsToAllowForRestrictedEditing preference (please note that edit_item is still required)
bg: Ограничаване на редактиране на библиотечни документи до подполета, дефинирани в предпочитанието SubfieldsToAllowForRestrictedEditing (моля, имайте предвид, че все още се изисква edit_item)

en: Limit item type to:
bg: Ограничете вид библиотечен документ до:

en: Limit patron data access by group
bg: Ограничете достъпа до данните на читатели по групи

en: Limit the ability to transfer items between libraries based on the library sending, the library receiving, and the item type involved. These rules only go into effect if the preference UseBranchTransferLimits is set to ON
bg: Ограничете възможността за прехвърляне на библиотечни документи между библиотеките въз основа на библиотеката-изпращач и на библиотеката-получател и включения вид библиотечен документ. Тези правила влизат в сила само ако предпочитанието UseBranchTransferLimits е включено.

en: Limit to any of the following:
bg: Ограничете се до някое от следните:

en: Limit to currently available items
bg: Ограничете до наличните в момента екземпляри.

en: Limit to:
bg: Ограничете се до:

en: Limit to:
bg: Ограничете се до:

note: A
en: Limited to your library. See report help for other details.
bg: Ограничено във вашата библиотека. Вижте помощната информация в отчета за повече подробности.

en: Limits
bg: Ограничения

en: Line
bg: Линия

en: Line
bg: Линия

note: SCRIPT
en: Line height
bg: Височина на линията

en: Line:
bg: Линия:

en: Link
bg: Връзки

en: Link a host record to
bg: Свържете записа на хост с

note: %1$s:  bibliotitle | html
en: Link a host record to %s
bg: Свържете записа с %s

en: Link authorities automatically
bg: Автоматично свързване на класификатори

note: SCRIPT
en: Link copied to the clipboard
bg: Връзката е копирана в клипборда

en: Link field to authorities
bg: Свържете поле с класификатор

note: SCRIPT
en: Link list
bg: Списък с връзки

en: Link to host record
bg: Връзка на запис на хоста

en: Link to host record &rsaquo; Cataloging &rsaquo; Koha
bg: Връзка към host запис &rsaquo; Каталогизация &rsaquo; Коха

note: SCRIPT
en: Link...
bg: Връзка...

en: Link:
bg: Връзка:

en: List
bg: Списък

en: List (one ID per line):
bg: Списък (един ID на ред)

note: SCRIPT
en: List Properties
bg: Списък на свойства

en: List borrowernumbers one by one
bg: Списък читателски номера един по един

en: List could not be created. (Do not use the database administrator account.)
bg: Списъкът не може да бъде създаден. (Не използвайте администраторски акаунт на базата данни.)

en: List created.
bg: Списъка е създаден.

en: List deleted.
bg: Списъка е изтрит.

en: List fields
bg: Списък с полета

en: List item price includes tax:
bg: Цената на библиотечния документ в списъка включва данък:

en: List member:
bg: Член на списъка:

en: List name
bg: Име

en: List name will be file name with timestamp
bg: Заглавието на списъка ще бъде името на файла с времева марка

en: List name:
bg: Име:

en: List of Item types to display in a drop down menu on the Purchase suggestion form on the OPAC. When creating the authorized values for SUGGEST_FORMAT, enter a description into this form so it is visible on the OPAC to patrons.
bg: Списък на видове библиотечни документи, които да се покажат в падащо меню във формуляра за предложение за покупка в OPAC. Когато създавате константни стойности за SUGGEST_FORMAT, въведете описание в този формуляр, така че да бъде видимо в OPAC за читателите.

en: List of patron suggestion reject or accept reasons (appears when managing suggestions)
bg: Списък с причини отхвърлят или приемат предложенията на читатели (появява се при управление на предложенията)

en: List of rules
bg: Списък с правила

note: SCRIPT
en: List of values
bg: Списък със стойности

en: List price
bg: Каталожна цена

en: List prices are:
bg: Каталожна цена:

en: List prices:
bg: Каталожна цена:

note: SCRIPT
en: List properties...
bg: Списък на свойства...

en: List requests
bg: Списък на заявките

en: List updated.
bg: Списъка е актуализаран.

en: List:
bg: Списък:

en: Lists
bg: Списъци

en: Lists
bg: Списъци

en: Lists that include this title:
bg: Списъци, които включват това заглавие:

en: Live CD maintainer
bg: Поддръжка на 'живо' CD

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Loading
bg: Зареждане

en: Loading
bg: Зареждане

en: Loading data...
bg: Зареждане на данни...

note: SCRIPT
en: Loading emoticons...
bg: Зареждане емотикони...

en: Loading new messaging defaults
bg: Заредете нови настройки за съобщения по подразбиране

note: SCRIPT
en: Loading page %s, please wait...
bg: Зареждане на страницата %s, моля изчакайте...

note: SCRIPT
en: Loading records, please wait...
bg: Зареждане на записи, моля изчакайте...

en: Loading, please wait...
bg: Зареждане, моля изчакайте...

en: Loading...
bg: Зареждане…

en: Loading...
bg: Зареждане…

en: Loan period
bg: Период на заемане

en: Loan period was not shortened due to override.
bg: Периодът на заемане не е съкратен поради предефиниране.

en: Loan period:
bg: Период на заемане:

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Local catalog
bg: Локален каталог

note: A
en: Local cover image
bg: Корица

note: SCRIPT
en: Local cover image (<a href='%s'>edit</a>)
bg: Корица(<a href='%s'>редактиране</a>)

en: Local images have not been enabled by your system administrator.
bg: Локалните изображения не са активирани от системния Ви администратор.

note: SCRIPT
en: Local number
bg: Локален номер

en: Local use
bg: Локално използване

en: Local use preferences
bg: Локално използване настройки

en: Local use recorded
bg: Записана е локална употреба

en: Local use recorded
bg: Записана е локална употреба

en: Local use recorded.
bg: Записана е локална употреба.

en: Locale:
bg: Език:

en: Locale:
bg: Език:

en: Localization
bg: Местонахождение

en: Localization &rsaquo; Koha
bg: Местоположение &rsaquo; Коха

en: Localization data added
bg: Добавени са данни за локализация

en: Location
bg: Местонахождение

note: %1$s:  loopfilte.filter | html
en: Location = %s
bg: Местоположение = %s

en: Location and availability
bg: Местоположение и наличност

en: Location(s)
bg: Местонахождение(я)

en: Location:
bg: Местонахождение:

en: Location:
bg: Местонахождение:

note: %1$s:  AuthorisedValues.GetDescriptionByKohaField( kohafield => 'items.location', authorised_value => subscription.location ) | html
en: Location: %s
bg: Местоположение: %s

en: Locations
bg: Местоположения

en: Locations of the licenses' agreements (e-resource management module)
bg: Местоположение на лицензионните споразумения (модул за управление на електронни ресурси)

en: Lock budget:
bg: Блокиране на бюджета:

en: Locked
bg: Заключен

note: %1$s:  END
en: Locked%s
bg: Заключен%s

en: Log entries
bg: Записи в журнала

note: INPUT type=submit
en: Log in
bg: Вход

en: Log in as a different user
bg: Влезте като друг потребител

en: Log in using a Shibboleth account
bg: Влезте с акаунта си в Shibboleth

en: Log into the self check-in module. Note: this permission prevents the patron from using any other OPAC functionality
bg: Влизане в модула за самообслужване. Забележка: това разрешение не позволява на читателя да използва всякаква друга OPAC функционалност

note: I
en: Log not enabled
bg: Журнала не е включен

en: Log out
bg: Изход

en: Log viewer
bg: Системни дневници

en: Logged in as:
bg: Влезли сте като:

en: Logging system does not behave correctly
bg: Системата за регистрация не се държи правилно

en: Logs
bg: Регистри

en: Logs
bg: Регистри

en: Look for existing records in catalog?
bg: Търсите съществуващи записи в каталог?

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Lost
bg: Изгубен

note: %1$s:  resultsloo.itemlostcount | html
en: Lost (%s)
bg: Изгубен (%s)

en: Lost card
bg: Изгубена карта

en: Lost hold
bg: Загубена резервация

en: Lost item
bg: Изгубен екземпляр

en: Lost item fee refund
bg: Възстановяване на такса за изгубен екземпляр

note: %1$s:  Branches.GetName(current_branch) | html
en: Lost item fee refund on return policy for %s
bg: Правила за връщане на такса за изгубен екземпляр при връщане за %s

en: Lost item processing fee
bg: Такса за обработка на изгубен екземпляр

en: Lost item processing fee refund
bg: Възстановяване на такса за обработка на изгубен екземпляр

en: Lost items
bg: Изгубени екземпляри

en: Lost items
bg: Изгубени екземпляри

en: Lost items &rsaquo; Reports &rsaquo; Koha
bg: Изгубени екземпляри &rsaquo; Отчети &rsaquo; Koha

en: Lost items in staff interface
bg: Изгубени екземпляри в служебният интерфейс

en: Lost items in staff interface:
bg: Изгубени екземпляри в служебният интерфейс:

en: Lost on
bg: Изгубен на

en: Lost on:
bg: Изгубен на:

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Lost status
bg: Статус изгубен

en: Lost status:
bg: Статус изгубен:

en: Lost status:
bg: Статус изгубен:

en: Lost:
bg: Изгубен:

note: SCRIPT
en: Lower Alpha
bg: Долна алфа

note: SCRIPT
en: Lower Greek
bg: Малък гръцки

note: SCRIPT
en: Lower Roman
bg: Малък римски

en: Lower left X coordinate:
bg: Долна лява X координата:

en: Lower left Y coordinate:
bg: Долна лява Y координата:

en: Lowercase
bg: Малки букви

en: MARC Bibliographic framework test
bg: Тест на MARC библиографска рамка

en: MARC Card View
bg: MARC картичка изглед

note: %1$s:  framework.frameworktext | html %2$s:  framework.frameworkcode | html
en: MARC Framework for %s (%s)
bg: MARC рамка за %s (%s)

en: MARC Framework for default MARC framework
bg: MARC рамка за MARC рамка по подразбиране

en: MARC View
bg: MARC изглед

en: MARC bibliographic framework
bg: MARC Библиографска рамка

en: MARC bibliographic framework test
bg: Тест на MARC Библиографска рамка

note: %1$s:  IF ( total ) %2$s:  total | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: MARC check %s : %s errors found %s : Configuration OK! %s
bg: MARC тест %s: %s намерени грешки%s : Конфигурацията е OK!%s

note: %1$s:  IF ( total ) %2$s:  total | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: MARC check %s :%s errors found%s : Configuration OK!%s &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
bg: MARC тест %s: %s намерени грешки%s : Конфигурацията е OK!%s &rsaquo; Администриране &rsaquo; Коха

en: MARC details
bg: MARC детайли

en: MARC field
bg: MARC поле

en: MARC field:
bg: MARC поле:

en: MARC frameworks
bg: MARC рамки

en: MARC frameworks
bg: MARC рамки

note: %1$s:  marcflavour | html
en: MARC frameworks: %s
bg: MARC рамки: %s

en: MARC import &rsaquo; Cataloging &rsaquo; Koha
bg: MARC импорт &rsaquo; Каталогизация &rsaquo; Коха

en: MARC modification template
bg: Шаблон за промяна на MARC

en: MARC modification templates
bg: Шаблони за промяна на MARC

en: MARC modification templates
bg: Шаблон за промяна на MARC

note: %1$s:  template_id | html
en: MARC modification templates %s
bg: Шаблон за промяна на MARC %s

en: MARC modification templates &rsaquo; Cataloging &rsaquo; Koha
bg: Шаблон за промяна на MARC &rsaquo; Каталогизиране &rsaquo; Коха

en: MARC organization code
bg: MARC код на организация

en: MARC overlay rules
bg: MARC правила за наслагване

en: MARC overlay rules &rsaquo; Koha &rsaquo; Administration
bg: MARC правила за наслагване &rsaquo; Коха &rsaquo; Администриране

en: MARC preview
bg: MARC изглед

en: MARC preview:
bg: MARC изглед:

en: MARC previews
bg: MARC изгледи

note: %1$s:  biblionumber | html %2$s:  bibliotitle | html
en: MARC record: %s ( %s )
bg: MARC запис: %s ( %s )

en: MARC staging
bg: MARC изглед

en: MARC staging results
bg: Резултати от етапи на MARC

en: MARC staging results
bg: Резултати от етапи на MARC

en: MARC stands for Machine Readable Cataloging. A MARC record contains bibliographic record information about an item. MARC21 is used globally, UNIMARC tends to be used in a few European countries.
bg: MARC означава машинно четимo каталогизиране. MARC записът съдържа библиографска информация за даден библиотечен документ. MARC21 се използва в световен мащаб, UNIMARC има тенденция да се използва в няколко европейски държави.

en: MARC structure
bg: MARC структура

en: MARC subfield
bg: MARC подполе

note: %1$s:  tagfield | html
en: MARC subfield structure admin for %s (default framework)
bg: Управление на MARC структурата на подполе за %s (рамка по подразбиране)

note: %1$s:  tagfield | html %2$s:  frameworkcode | html
en: MARC subfield structure admin for %s (framework %s)
bg: Управление на MARC структурата на подполе за %s (рамка %s)

en: MARC subfield:
bg: MARC подполе:

en: MARC with items
bg: MARC записи с екземпляри

en: MARC without items
bg: MARC записи без екземпляри

en: MIT License
bg: MIT Лиценз

en: MIT and GPLv3 Licenses
bg: MIT и GPLv3 Лицензи

en: MIT licence
bg: MIT Лиценз

en: MIT license
bg: MIT Лицензи

note: SCRIPT
en: Macro not found
bg: Макроса не е намерен

note: SCRIPT
en: Macro successfully deleted
bg: Макроса е изтрит успешно

en: Macros
bg: Макроси

en: Macros...
bg: Макроси...

en: Main address
bg: Основен адрес (по лична карта)

en: Main contact method:
bg: Основен начин за контакт:

en: Main heading
bg: Основно поле

en: Main heading ($a only)
bg: Основно поле (само $a):

note: SCRIPT
en: Main library
bg: Основна библиотека

note: SCRIPT
en: Make ID unique
bg: Направете ID уникален

en: Make a new printer profile.
bg: Направете нов профил на принтер.

en: Make a payment
bg: Направете плащане

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc'
en: Make a payment for %s
bg: Направете плащане за %s

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' no_html = 1
en: Make a payment for %s &rsaquo; Patrons &rsaquo; Koha
bg: Направете плащане за %s &rsaquo; Читатели &rsaquo; Koha

en: Make a single holiday on a range repeated yearly. For example, selecting August 1, 2012 and August 10, 2012 will make all days between August 1 and 10 a holiday, and will affect August 1-10 in other years.
bg: За да направете един празник в диапазон, повтарящ се годишно. Например, избирате на 1 август 2012 г. и 10 август 2012 г. ще направи всички дни между 1 и 10 август празници, а в други години ще се отрази на 1-10 август.

en: Make a single holiday on a range. For example, selecting August 1, 2012 and August 10, 2012 will make all days between August 1 and 10 a holiday, but will not affect August 1-10 in other years.
bg: За да направете един празник в диапазон. Например, избирането на 1 август 2012 г. и 10 август 2012 г. ще направи всички дни между 1 и 10 август празници, но няма да засегне 1-10 август в други години.

en: Make a single holiday. For example, selecting August 1, 2012 will make it a holiday, but will not affect August 1 in other years.
bg: За да направете един-единствен празник. Например, избирането на 1 август 2012 г. ще го направи празник, но няма да засегне 1 август в други години.

en: Make budget active:
bg: Направете бюджет активен:

en: Make claim
bg: Създайте рекламация

en: Make default
bg: Направете по подразбиране

note: SCRIPT
en: Make image decorative:
bg: Направете изображението декоративно:

en: Make payment
bg: Извършване на плащане

en: Make sure to copy your API secret now. You won’t be able to see it again!
bg: Уверете се, че сте копирали вашият код на API сега. Няма да можете да го видите отново!

en: Make this weekday a holiday, every week. For example, if your library is closed on Saturdays, use this option to make every Saturday a holiday.
bg: За да направете този делничен ден почивен, всяка седмица. Например, ако библиотеката ви е затворена в събота, използвайте тази опция, за да направите всяка събота почивен ден.

en: Male
bg: Мъж

en: Male
bg: Мъж

en: Mana KB is a global knowledge base for library-centric data. It has been designed initially to interact with Koha, the Open Source ILS, but can be used by any other software.
bg: Mana KB е глобална база от знания за библиотечни данни. Първоначално е проектиран да взаимодейства с Koha, библиотечна система с отворен код, но може да се използва от всеки друг софтуер.

en: Mana KB token
bg: Mana KB токен

en: Mana Knowledge Base report search results
bg: Резултати от търсенето в базата знания на Mana

en: Mana Knowledge Base reports search &rsaquo; Reports &rsaquo; Koha
bg: Намиране на отчети в базата знания на Mana &rsaquo; Отчети &rsaquo; Коха

en: Mana centralizes information between other Koha installations to facilitate the creation of new subscriptions, vendors, reports, etc. You can search, share, import, and comment on the content of Mana. The information shared with Mana KB is shared under the
bg: Mana централизира информацията между други инсталации на Koha, за да улесни създаването на нови абонаменти, доставчици, отчети и т.н. Можете да търсите, публикувате, импортирате и коментирате съдържание на Mana. Информацията, предавана от Mana KB, е достъпна под

en: Mana configuration is currently empty. This feature will not work. Please contact your site administrator.
bg: Понастоящем конфигурацията на Mana е празна. Тази функция няма да работи. Свържете се с Вашия администратор

en: Mana search
bg: Търсене в Mana

note: %1$s:  statuscode | html
en: Mana search fails with the code: %s
bg: Грешка при търсене на Mana с код: %s

note: %1$s:  total | html
en: Mana subscriptions (%s found)
bg: Mana абонаменти (%s намерени)

en: Mana subscriptions search
bg: Търсене на абонаменти в Mana

en: Mana token:
bg: Mana токен:

en: Manage
bg: Управление

en: Manage
bg: Управление

en: Manage 'Quote of the day' quotes
bg: Управление на 'Цитат на деня'.

en: Manage API keys
bg: Управление на API ключовете

en: Manage CSV export profiles
bg: Управление на експортни CSV профили

en: Manage CSV export profiles
bg: Управление на експортни CSV профили

en: Manage Did you mean? configuration
bg: Управление на 'Имахте предвид?' конфигурация

en: Manage EDIFACT transmissions
bg: Управление на предаванията на EDIFACT

en: Manage ILL request
bg: Управление на заявките за МБЗ

en: Manage Koha system settings (Administration panel)
bg: Управление на системните настройки на Koha (панел за администриране)

en: Manage MARC bibliographic and authority frameworks and test them
bg: Управление и тестване на MARC библиографски и класификатори рамки

en: Manage MARC overlay rules
bg: Управление на правилата за наслагване на MARC

en: Manage MARC overlay rules configuration
bg: Управлявайте конфигурацията на правилата за наслагване на MARC

en: Manage Mana KB content sharing
bg: Управление на споделянето на съдържание на Mana KB

en: Manage OAI Sets
bg: Управление на OAI група

en: Manage OAI sets
bg: Управление на OAI група

en: Manage OPAC problem reports
bg: Управление на отчетите за проблеми с OPAC

en: Manage OPAC problem reports submitted by patrons
bg: Управлявайте докладите за проблемите в OPAC изпратени от читателите

en: Manage SMS cellular providers
bg: Управление на мобилни оператори за SMS

en: Manage SMTP servers
bg: Управление на SMTP сървъри

en: Manage Z39.50 and SRU server configuration
bg: Управление на конфигурацията на Z39.50 и SRU сървъра

en: Manage account debit and credit types
bg: Управление на дебитни и кредитни видове акаунти

en: Manage additional fields
bg: Управление на допълнителни полета

en: Manage additional fields
bg: Управление на допълнителни полета

en: Manage additional fields for baskets or subscriptions (requires edit_subscription or order_manage permissions)
bg: Управление на допълнителни полета за кошници или абонаменти (изисква разрешения за edit_subscription или order_manage)

en: Manage additional images to use as logo, decoration or background on a patron card layout.
bg: Управление на допълнителни изображения, които да използвате като лого, декорация или фон на читателски карти.

en: Manage all baskets and order lines, regardless of restrictions on them
bg: Управление на всички кошници и ред за поръчка, независимо от ограниченията им

en: Manage all funds
bg: Управление на всички фондове

en: Manage audio alerts
bg: Управление на аудио сигнали

en: Manage authentication providers
bg: Управление на доставчици на удостоверяване

en: Manage authorized value categories and authorized values
bg: Управление на категории константни стойности и константни стойности

en: Manage background jobs
bg: Управление на фонови задачи

en: Manage basket and order lines
bg: Управление на линиите за кошница и поръчки

en: Manage basket groups
bg: Управление на групи кошници

en: Manage budget plannings
bg: Управление и планиране на бюджета

en: Manage budgets
bg: Управление на бюджети

note: %1$s:  item.bundled | html %2$s:  item.bundled_lost | html
en: Manage bundle (%s|%s)
bg: Управление на пакета (%s|%s)

en: Manage circulation rules
bg: Управление на правилата за заемане

en: Manage circulation rules for any library. If not set the logged in user can only edit circulation rules for their own library (please note that manage_circ_rules is still required)
bg: Управление на правилата за заемане за всяка библиотека. Ако не е зададено влезлият потребител може да редактира само правила за заемане за собствената си библиотека (моля, имайте предвид, че се изисква manage_circ_rules)

en: Manage cities and towns
bg: Управление на населени места

en: Manage classification sources and filing rules
bg: Управление на източници на класификация и правила за подаване

en: Manage column configuration
bg: Управление на конфигурацията на колоните

en: Manage contracts
bg: Управление на договори

en: Manage currencies and exchange rates
bg: Управление на валути и валутни курсове

en: Manage custom fields for item search
bg: Управление на персонализирани полета за търсене на библиотечен документ

en: Manage custom search filters
bg: Управление на филтри за търсене

en: Manage extended patron attributes
bg: Управление на допълнителна информация за читател

en: Manage frequencies
bg: Управление на честотите на издаване на периодични издания

en: Manage funds
bg: Управление на средствата

en: Manage global system preferences
bg: Управление на глобалните системни предпочитания

en: Manage global system preferences like MARC flavor, date format, administrator email, and templates.
bg: Управлявайте глобални системни предпочитания като MARC формат, формат на дата, имейл на администратор и шаблони.

en: Manage housebound deliveries
bg: Управление на housebound доставки

en: Manage housebound profile
bg: Управление на housebound профили

en: Manage imported batch
bg: Почистена група за внос(импорт)

en: Manage indexes, facets, and their mappings to MARC fields and subfields
bg: Управлявайте индекси, фасети и тяхното съответствие с MARC полета и подполета

en: Manage invoice fields
bg: Управление на файлове с фактури

en: Manage invoice files
bg: Управлявайте файлове с фактури

en: Manage item circulation alerts
bg: Управление на сигналите за заемане на библиотечните документи

en: Manage item search fields
bg: Управление на полета за търсене на библиотечни документи

en: Manage item types
bg: Управление на видове библиотечни документи

en: Manage items
bg: Управление на библиотечни документи

en: Manage items
bg: Управление на библиотечни документи

en: Manage items assigned to
bg: Управлявайте библиотечни документи, присвоени на

en: Manage items for
bg: Управление на библиотечни документи за

en: Manage jobs
bg: Управление на задачи

en: Manage keyboard shortcuts for the advanced cataloging editor
bg: Управление на клавишни комбинации за разширен редактор за каталогизиране

en: Manage labels
bg: Управление на етикети

en: Manage libraries and library groups
bg: Управление на библиотеки и група библиотеки

en: Manage library EDI EANs
bg: Управление на библиотеката EDI MEANs

en: Manage library transfer limits and transport cost matrix
bg: Управление на ограниченията за преместване в библиотеката и матрицата на транспортните разходи

en: Manage lists of patrons
bg: Управление на читателски списъци

en: Manage marc modification templates
bg: Управление на шаблоните за редактиране на MARC

en: Manage numbering patterns
bg: Управление на модели на номериране

en: Manage order basket fields
bg: Управление на полета за кошници за поръчки

en: Manage orders
bg: Управление на поръчки

en: Manage patron categories
bg: Управление на категории читатели

en: Manage patron clubs
bg: Управление на читателски клубове

en: Manage patron restrictions
bg: Управление на ограниченията на читателите

en: Manage patrons fines and fees
bg: Управление на читателски глоби и такси

en: Manage plugins
bg: Управление на приставки (плъгини)

en: Manage plugins ( install / uninstall )
bg: Управление на плъгини (инсталиране/деинсталиране)

en: Manage purchase suggestions
bg: Управление на предложенията за покупка

en: Manage recalls for patrons
bg: Управление на исканията за връщане от читателите

en: Manage record matching rules
bg: Управление на правилата за съвпадение на записи

note: SCRIPT
en: Manage request
bg: Управление на заявките

note: %1$s:  request.id_prefix _ request.illrequest_id | html
en: Manage request %s
bg: Управление на заявките %s

en: Manage restrictions for accounts
bg: Управление на ограничения за акаунти

en: Manage reverted batch
bg: Управление на върнатата група

en: Manage rotating collections
bg: Управление на въртящи се колекции

en: Manage rotating collections
bg: Управление на въртящи се колекции

en: Manage rules for automatically matching MARC records during record imports
bg: Управлявайте правилата за автоматично съвпадение на MARC записи по време на импортирането на записи

en: Manage saved search filters
bg: Управление на запазени филтри за търсене

en: Manage search engine configuration
bg: Управление на конфигурацията на търсачката

en: Manage serial subscriptions
bg: Управление на абонаменти за периодични издания

en: Manage staged MARC records
bg: Управлявайте етапите на MARC записи

en: Manage staged MARC records
bg: Управление на етапите на MARC записи

note: %1$s:  IF ( import_batch_id ) %2$s:  import_batch_id | html %3$s:  END
en: Manage staged MARC records %s &rsaquo; Batch %s %s
bg: Управлявайте етапите на MARC записи %s &rsaquo; Група %s %s

en: Manage staged records
bg: Управление на изготвени записи

en: Manage stages
bg: Управление на етапите

en: Manage stages
bg: Управление на етапите

en: Manage stockrotation operations
bg: Управление на операциите на фондовия оборот

en: Manage subscription fields
bg: Управление на допълнителни полета

en: Manage subscriptions from any branch (only applies when IndependentBranches is used)
bg: Управление на абонаменти от всеки отдел(клон) (важи само когато се използва IndependentBranches)

en: Manage suggestions:
bg: Управление на предложенията за покупка:

en: Manage the electronic resources module
bg: Управление на модул за електронни ресурси

en: Manage two-factor authentication
bg: Управление на двуфакторното удостоверяване

en: Manage two-factor authentication
bg: Управление на двуфакторното удостоверяване

en: Manage uploaded files (
bg: Управление на качените файлове (

en: Manage usage statistics settings
bg: Управление на настройките на статистиката за използване

en: Manage vendor EDI accounts for import/export
bg: Управление на EDI акаунти на доставчик за импорт/експорт

en: Manage vendors
bg: Управление на доставчици

en: Managed by
bg: Управлявано от

en: Managed by - on
bg: Управлявано от - до

en: Managed by:
bg: Управлявано от:

en: Managed in tab:
bg: Управлява се в раздел:

en: Managed on
bg: Управлявано до

en: Managed on:
bg: Управлявано до:

en: Managed rules for automatic overlay of MARC fields during record imports and updates
bg: Управлявани правила за автоматично наслагване на MARC полета по време на импортиране на записи и актуализации

en: Managed staged MARC records, including completing and reversing imports
bg: Управление на изготвени MARC записи, включително завършване и обръщане на импорта

en: Management date from:
bg: Управлявано от:

en: Manager name
bg: Име на менажера

en: Managing library
bg: Управление на библиотеката

en: Managing library:
bg: Управление на библиотеката:

en: Managing library:
bg: Управление на библиотеката:

en: Mandatory
bg: Задължителни

en: Mandatory data added
bg: Добавени са задължителни данни

en: Mandatory:
bg: Задължителни:

en: Manual
bg: Ръководство

en: Manual credit
bg: Ръчен кредит

en: Manual credit
bg: Ръчен кредит

en: Manual fee
bg: Ръчна такса

en: Manual history:
bg: Ръчна история:

en: Manual history:
bg: Ръчна история:

en: Manual invoice
bg: Фактура (ръчна)

en: Manual invoice
bg: Фактура (ръчна)

en: Map provider's result to Koha patron's fields.
bg: Карта на резултата на доставчика към полетата на читателите в Koha.

en: Mapping
bg: Съответствие

note: SCRIPT
en: Mapping will be removed for: %s.
bg: Съответствието ще бъде премахнато за: %s.

en: Mapping:
bg: Съответствие:

note: %1$s:  setName | html %2$s:  setSpec | html
en: Mappings for set '%s' (%s)
bg: Съвпадение за комплекта '%s' (%s)

en: Mappings have been saved
bg: Съответствията са запазени

en: March
bg: Март

en: Mark "In demand"
bg: Маркирайте „В търсене“

en: Mark as
bg: Маркирай като

en: Mark as delivered
bg: Маркирайте като доставено

en: Mark as overdue
bg: Маркирайте като просрочени

en: Mark checkout notes as seen/not seen
bg: Маркирайте бележките за заемане като видими/невидими

en: Mark closed
bg: Маркирайте като затворен

note: INPUT type=submit
en: Mark item as lost
bg: Маркирайте екземпляра като загубен

note: INPUT type=submit
en: Mark lost and notify patron
bg: Маркирайте като загубен и уведомете читателя

en: Mark new
bg: Маркирайте като нов

en: Mark not seen
bg: Маркирането не се вижда

en: Mark seen
bg: Маркирането се вижда

note: INPUT type=submit
en: Mark seen and continue >>
bg: Маркирайте видян и продължете >>

note: INPUT type=submit
en: Mark seen and quit
bg: Маркирайте видяното и изход

en: Mark selected as:
bg: Маркиране избрано като:

en: Mark the original budget as inactive
bg: Маркирайте на първоначалния бюджет като неактивен

en: Mark viewed
bg: Маркирай като видян

en: Match applied
bg: Приложено съответствие

note: SCRIPT
en: Match case
bg: Отчитане на регистъра

en: Match check
bg: Проверка за съвпадение

note: %1$s:  matchcheck.mc_num | html
en: Match check %s
bg: Проверка за съвпадение %s

en: Match check 1 |
bg: Проверка на съвпадение 1 |

en: Match details
bg: Информация за съвпадението

en: Match found
bg: Намерено е съвпадение

en: Match point
bg: Точка на съвпадение

note: %1$s:  matchpoint.mp_num | html
en: Match point %s |
bg: Точка на съвпадение %s |

en: Match point 1 |
bg: Точка на съвпадение 1 |

en: Match points
bg: Точки на съвпадение

en: Match threshold:
bg: Праг на съвпадение:

en: Match type
bg: Вид съвпадение

en: Match:
bg: Съвпадение:

note: SCRIPT
en: Matches authority %s (score=%s):%s
bg: Съответства на класификатор %s (score=%s):%s

note: %1$s:  biblio.match_biblionumber | uri
en: Matches biblio %s
bg: Съвпада със запис %s

note: SCRIPT
en: Matches bibliographic record %s (score=%s):%s
bg: Съответства на библиографски запис %s (score=%s):%s

en: Matching rule applied:
bg: Приложено е правило за съвпадение:

note: SCRIPT
en: Matching rule code missing
bg: Липсва код на правилото за съвпадение

en: Matching rule code:
bg: Правило на съвпадение код:

en: Matching:
bg: Съвпадение:

en: Matchpoint components
bg: Компоненти на точка съвпадение

en: Matchpoint:
bg: Точка на съвпадение:

en: Material:
bg: Материал:

en: Materials
bg: Материали

en: Materials specified
bg: Описвани материали

en: Materials specified:
bg: Описвани материали:

note: SCRIPT
en: Mathematical
bg: Математически

en: Matrix
bg: Матрица

en: Max length:
bg: Максимална дължина:

en: Max. suspension duration (day)
bg: Макс. продължителност на прекъсването (дни)

en: Maximum Koha version
bg: Максимална Коха версия

en: Maximum patrons per interval:
bg: Максимален брой читатели през интервал:

en: Maximum total holds allowed (count)
bg: Максимално разрешено общо резервации (брой)

note: %1$s:  upgrade_module.max_version | html
en: Maximum version: %s
bg: Максимална версия: %s

en: May
bg: Май

en: Maybe it is not installed and configured correctly?
bg: Може би не е правилно инсталиран и конфигуриран?

en: Meaning
bg: Значение

note: SCRIPT
en: Media
bg: Медия

note: SCRIPT
en: Media poster (Image URL)
bg: Медиен плакат (URL адрес на изображение)

note: SCRIPT
en: Media...
bg: Медия...

note: SCRIPT
en: Medium
bg: Носител

note: SCRIPT
en: Medium Blue
bg: Средно синьо

note: SCRIPT
en: Medium Gray
bg: Средно сиво

note: SCRIPT
en: Medium Purple
bg: Средно лилаво

en: Meeting facilitator
bg: Фасилитатор на срещи, събрания, конференции и т.н.

en: Meetings chairperson
bg: Председател на срещите, събранията, конференциите и т.н.

en: Member
bg: Участници

en: Members
bg: Участници

en: Men
bg: Мъж

en: Mentor:
bg: Ръководител:

en: Menu
bg: Меню

note: INPUT type=submit
en: Merge
bg: Обединяване

note: SCRIPT
en: Merge cells
bg: Сливане на клетки

note: %1$s:  error | html
en: Merge failed! The following error was reported: %s.
bg: Обединението не бе успешно! Отчетена е следната грешка: %s.

en: Merge failed! The patron to keep was invalid.
bg: Обединението не бе успешно! Читателят е невалиден.

en: Merge invoices
bg: Обединяване на фактури

en: Merge invoices
bg: Обединяване на фактури

en: Merge patron records
bg: Обединяване на читателски записи

en: Merge patron records &rsaquo; Patrons &rsaquo; Koha
bg: Обединяване на читателски записи &rsaquo; Читатели &rsaquo; Коха

note: INPUT type=submit
en: Merge patrons
bg: Обединяване на читатели

en: Merge records
bg: Обединяване на записи

en: Merge reference
bg: Обединяване на връзки

en: Merge selected
bg: Обединяване на избраното

en: Merge selected invoices
bg: Обединяване на избрани фактури

en: Merge selected patrons
bg: Обединяване на избрани читатели

en: Merging records
bg: Обединени записи

en: Merging records
bg: Обединени записи

en: Merging records &rsaquo; Cataloging &rsaquo; Koha
bg: Обединяване на записи &rsaquo; Каталогизация &rsaquo; Коха

note: SCRIPT
en: Merging with authority:
bg: Обединяване на класификатори:

en: Message
bg: Съобщение

en: Message body:
bg: Тяло на съобщение:

en: Message broker:
bg: Брокер на съобщения:

en: Message is duplicate
bg: Съобщението е дубликат

en: Message sent
bg: Съобщението е изпратено

en: Message subject:
bg: Тема на съобщението:

en: Messages
bg: Съобщения

en: Messaging
bg: Обмен на съобщения

note: SCRIPT
en: Metadata and Document Properties
bg: Метаданни и свойства на документи

note: SCRIPT
en: Middle
bg: Средна

en: Middle name
bg: Презиме

note: SCRIPT
en: Midnight Blue
bg: Тъмно синьо

en: Mine
bg: Мои

en: Minimum Koha version
bg: Минимална версия на Koha

en: Minimum password length:
bg: Минимална дължина на паролата:

note: %1$s:  patron.category.effective_min_password_length | html
en: Minimum password length: %s
bg: Минимална дължина на паролата: %s

note: %1$s:  upgrade_module.min_version | html
en: Minimum version: %s
bg: Максимална версия: %s

en: Minutes
bg: Минути

en: Missing
bg: Липсващ

en: Missing (damaged)
bg: Липсващ (повреден)

en: Missing (lost)
bg: Липсващ (изгубен)

en: Missing (never received)
bg: Липсващ (никога не е получаван)

en: Missing (not scanned)
bg: Липсва (не е сканирано)

en: Missing (sold out)
bg: Липсващ (продаден)

en: Missing SMS number
bg: Липсващ SMS номер

note: SCRIPT
en: Missing control field contents
bg: Липсва съдържанието на контролното поле

en: Missing from email address
bg: Липсва от имейл адреса

en: Missing issues
bg: Липсващи издания

en: Missing issues:
bg: Липсващи издания:

note: %1$s:  subscription.missinglist | html
en: Missing issues: %s
bg: Липсващи издания %s

note: SCRIPT
en: Missing mandatory subfield: ‡
bg: Липсва задължително подполе: ‡

note: SCRIPT
en: Missing mandatory tag:
bg: Липсва задължителен маркер:

note: SCRIPT
en: Misspelled word
bg: Неправилно изписана дума

en: Mobile
bg: Мобилен

en: Mobile phone
bg: Мобилен телефон

en: Mobile:
bg: Мобилен:

en: Modal title
bg: Модално заглавие

en: Moderate patron comments
bg: Управление на читателски коментари

en: Moderate patron comments
bg: Управление на читателски коментари

en: Moderate patron tags
bg: Управление на читателски маркери

en: Moderate patron tags
bg: Управление на читателски маркери

en: Modification date
bg: Дата на промяна

en: Modification log
bg: Системни дневници

note: %1$s:  edited_attribute_type | html
en: Modified patron attribute type &quot;%s&quot;
bg: Редактиране на вид допълнителни данни на читател &quot;%s&quot;

note: %1$s:  edited_matching_rule | html
en: Modified record matching rule &quot;%s&quot;
bg: Редактиране на правило за съвпадение на записи &quot;%s&quot;

en: Modify
bg: Промени

note: %1$s:  PROCESS ServerType
en: Modify %s server
bg: Редактиране на %s сървър

note: %1$s:  PROCESS ServerType %2$s:  server.servername | html
en: Modify %s server %s
bg: Редактиране на %s сървър %s

en: Modify SRU search fields mapping for authorities
bg: Промяна на съответствието на SRU търсачките за класификатори

en: Modify SRU search fields mapping for bibliographic records
bg: Промяна на съответствието на SRU търсачките за библиографски записи

en: Modify a CSV profile
bg: Редактиране на CSV профили

en: Modify a budget
bg: Редактиране на бюджет

en: Modify a city
bg: Редактиране

en: Modify a credit type
bg: Редактиране на вид кредит

en: Modify a debit type
bg: Редактиране на вид дебит

en: Modify a desk
bg: Редактиране на отдели за заемане

en: Modify a fund
bg: Редактиране на фонд

en: Modify account
bg: Редактиране на акаунт

en: Modify additional content
bg: Редактиране на допълнително съдържание

en: Modify an acquisitions basket
bg: Редактиране на кошница за придобивания

en: Modify an acquisitions basket header
bg: Промяна на заглавка на кошница за придобивания

en: Modify an acquisitions basket's users
bg: Променете потребителите на кошница за придобивания

en: Modify an additional content
bg: Редактиране на допълнително съдържание

en: Modify an invoice adjustment
bg: Промяна на корекция на фактура

en: Modify an order
bg: Редактиране на заявка

note: %1$s:  authid | html %2$s:  authtypetext | html
en: Modify authority #%s %s
bg: Редактиране на класификатор #%s %s

note: %1$s:  authid | html %2$s:  authtypetext | html
en: Modify authority #%s (%s)
bg: Редактиране на класификатор #%s (%s)

en: Modify authority type
bg: Редактиране на вид класификатор

en: Modify authorized value
bg: Редактиране на константна стойност

en: Modify authorized value
bg: Редактиране на константна стойност

en: Modify budget
bg: Редактиране на бюджета

note: %1$s:  budget_period_description | html
en: Modify budget '%s'
bg: Редактиране на бюджет '%s'

note: %1$s:  cash_register.id | html
en: Modify cash register %s
bg: Редактиране на касов апарат %s

note: %1$s:  categorycode | html
en: Modify category %s
bg: Редактиране на категория %s

note: %1$s:  categorycode | html
en: Modify category '%s'
bg: Редактиране на категория '%s'

en: Modify city
bg: Редактиране на населено място

en: Modify classification source
bg: Редактиране на източника на класификация

note: %1$s:  contractname | html %2$s:  booksellername | html
en: Modify contract %s for %s
bg: Редактиране на договор %s за %s

note: %1$s:  contractname | html
en: Modify contract '%s'
bg: Редактиране на договор '%s'

en: Modify currency
bg: Промяна на валутата

en: Modify debit type
bg: Редактиране на вид дебит

en: Modify field
bg: Редактиране на поле

note: %1$s:  field.name | html
en: Modify field '%s'
bg: Редактиране на поле '%s'

note: %1$s:  tablename | html
en: Modify fields for '%s'
bg: Редактиране на полета за '%s'

en: Modify filing rule
bg: Редактирайте правилото за подаване

en: Modify framework text
bg: Редактиране на текста на рамката

en: Modify fund
bg: Промяна на фонд

note: %1$s:  IF ( budget_name ) %2$s:  budget_name | html %3$s:  END
en: Modify fund %s '%s'%s
bg: Редактиране на фонд %s '%s'%s

en: Modify funds (can't create lines, but can modify existing ones)
bg: Редактиране на средства (не може да създава линии, но може да променя съществуващите)

en: Modify holds priority
bg: Редактиране на приоритета на резервациите

en: Modify item type
bg: Редактиране на вид библиотечен документ

note: %1$s:  itemtype.itemtype | html
en: Modify item type '%s'
bg: Редактиране на вид на библиотечен документ '%s'

en: Modify library
bg: Редактиране на библиотека

en: Modify notice
bg: Редактиране на известие

note: %1$s:  ordernumber | html
en: Modify order details (line #%s)
bg: Промяна на детайли за поръчката (ред#%s)

en: Modify patron
bg: Промяна на читател

en: Modify patron attribute type
bg: Редактиране на вид допълнителни данни на читател

en: Modify patrons in batch
bg: Групова промяна на читатели

en: Modify pattern
bg: Редактиране на шаблон

note: %1$s:  label | html
en: Modify pattern: %s
bg: Редактиране на шаблон: %s

en: Modify record matching rule
bg: Променете правилото за съвпадение на записи

en: Modify record using template
bg: Редактиране на запис с помощта на шаблон

en: Modify record using the following template:
bg: Променете записа чрез следния шаблон:

en: Modify records using a MARC modification template?
bg: Промяна на записи с помощта на шаблон за промяна на MARC?

note: %1$s:  PROCESS restriction_type_description restriction_type=restriction
en: Modify restriction %s
bg: Промяна на ограничението %s

note: %1$s:  PROCESS restriction_type_description restriction_type=restriction
en: Modify restriction '%s'
bg: Промяна на ограничението %s

note: INPUT type=submit
en: Modify selected checkouts
bg: Редактиране на избраните заемания

en: Modify selected items
bg: Редактиране на избраните екземпляри

note: INPUT type=submit
en: Modify selected records
bg: Редактиране на избраните записи

en: Modify splitting rule
bg: Редактиране на правилото за разделяне

en: Modify subscription
bg: Редактиране на абонамента за

en: Modify tag
bg: Редактиране на маркер

en: Modify tag
bg: Редактиране на маркер

note: %1$s:  searchfield | html
en: Modify tag %s
bg: Редактиране на маркер %s

en: Modify the due date checkouts in batch
bg: Групова промяна на срока на заемане

en: Modify the statistics you share with the Koha community
bg: Променете статистическите данни, които споделяте с общността Коха

note: %1$s:  label | html
en: Modifying numbering pattern '%s'
bg: Редактиране на модел на номериране '%s'

en: Module
bg: Модул

note: TH
en: Module current
bg: Текущ модул

en: Module maintainer
bg: Поддържащ модул

en: Module size refers to the pixel dimensions of each black or white square in the generated QR code.
bg: Модула Размер се отнася до размерите в пикселите на всеки черен или бял квадрат в генерирания QR код.

note: TH
en: Module upgrade needed
bg: Модулът трябва да бъде актуализиран

en: Modules:
bg: Модули:

en: Monaco
bg: Монако

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Monday
bg: Понеделник

note: SCRIPT
en: Mondays
bg: Понеделник

en: Month
bg: Месец

note: %1$s:  loopfilte.filter | html
en: Month is %s
bg: Месецът е %s

en: Month/day
bg: Месец/ден

en: Month:
bg: Месец:

en: More
bg: Още

en: More
bg: Още

en: More &rsaquo; Set permissions
bg: Още &rsaquo; Задаване на разрешения

en: More details
bg: Допълнителна информация

en: More documentation on defining key maps
bg: Допълнителна документация за дефиниране на ключови карти

en: More lists
bg: Още списъци

en: More options
bg: Още опции

note: SCRIPT
en: More than one local match found. Possibly a duplicate authority!
bg: Намерено е повече от едно съвпадение. Вероятно дубликат класификатор!

note: SCRIPT
en: More...
bg: Още...

en: Morning
bg: Сутрин

en: Morning
bg: Сутрин

en: Most-circulated items
bg: Най-много заемани библиотечни документи

en: Most-circulated items
bg: Най-много заемани библиотечни документи

note: %1$s:  IF ( do_it ) %2$s:  END
en: Most-circulated items%s &rsaquo; Results%s &rsaquo; Reports &rsaquo; Koha
bg: Най-много заемани библиотечни документи%s &rsaquo; Резултати%s &rsaquo; Отчети &rsaquo; Коха

en: Move
bg: Преместете

note: A
en: Move action down
bg: Преместете надолу

note: A
en: Move action to bottom
bg: Преместете най-отдолу

note: A
en: Move action to top
bg: Преместете най-отгоре

note: A
en: Move action up
bg: Преместете нагоре

note: A
en: Move alert down
bg: Преместете сигнала надолу

note: A
en: Move alert to bottom
bg: Преместете сигнала най-отдолу

note: A
en: Move alert to top
bg: Преместване на сигнала най-отгоре

note: A
en: Move alert up
bg: Преместване на сигнала нагоре

note: A
en: Move hold down
bg: Преместете резервацията надолу

note: A
en: Move hold to bottom
bg: Преместете резервацията най-отдолу

note: A
en: Move hold to top
bg: Преместете резервацията най-отгоре

note: A
en: Move hold up
bg: Преместете резервацията нагоре

en: Move patrons to the deleted patrons table. They can be deleted permanently by the
bg: Преместете читателите в таблицата на изтритите читатели. Те могат да бъдат премахнати за постоянно с

en: Move remaining unspent funds
bg: Преместете оставащите неизразходвани средства

en: Move these patrons to the trash
bg: Преместете тези читатели в кошчето

en: Move to next position
bg: Към следващата позиция

en: Move to next stage
bg: Към следващата страница

en: Move to previous position
bg: Към предходната позиция

note: INPUT type=submit
en: Move unreceived orders
bg: Преместете неприети поръчки

en: Moved!
bg: Преместен!

note: INPUT type=button
en: Multi receiving
bg: Получаване на няколко

en: Musical recording
bg: Mузикален запис

note: SCRIPT
en: Must be greater or equal to the from value.
bg: Трябва да е по-голямо или равно на от.

en: My account
bg: Лични данни

en: My checkouts
bg: Заемания

en: My library
bg: Библиотека

note: OPTGROUP
en: My templates
bg: Шаблони

en: MySQL data added
bg: MySQL данни са добавени

en: MySQL version:
bg: MySQL версия:

en: N/A
bg: не е приложимо

en: NO DESK SET
bg: НЕ Е ИЗБРАН ОТДЕЛ ЗА ЗАЕМАНЕ

en: NOT CHECKED IN
bg: НЕ Е ВЪРНАТ

en: NOT CHECKED IN
bg: НЕ Е ВЪРНАТ

en: NOTE:
bg: БЕЛЕЖКА:

en: Name
bg: Име

en: Name (any):
bg: Име (всяко):

en: Name of day
bg: Ден от седмицата

en: Name of day (abbreviated)
bg: Ден от седмицата (съкратено)

en: Name of month
bg: Месец

en: Name of month (abbreviated)
bg: Месец (съкратено)

en: Name of season
bg: Период

en: Name of season (abbreviated)
bg: Период (съкратено)

en: Name or ISSN:
bg: Име или ISSN:

en: Name or barcode not found. Please try an other
bg: Името или баркода не съществуват. Моля опитайте отново

en: Name or cardnumber:
bg: Име или номер на читателска карта:

en: Name the new definition
bg: Име

en: Name:
bg: Име:

en: Name:
bg: Име:

en: Named:
bg: С име:

en: Named:
bg: С име:

note: ABBR
en: Narrower Term
bg: По-тесен термин

note: SCRIPT
en: Navy Blue
bg: Тъмно син

en: Necessary Elasticsearch packages are not installed on your server. Please contact your server admin if you wish to configure Elasticsearch
bg: Необходимите пакети Elasticsearch не са инсталирани на вашия сървър. Ако искате да конфигурирате Elasticsearch, свържете се с администратора на Вашия сървър.

note: %1$s:  dbms | $HtmlTags tag=>'code'
en: Need help? For help with granting permissions, please search online for "%s manual grant permissions"
bg: Нужда от помощ? За помощ при предоставяне на разрешения, моля, потърсете в Интернет "%s разрешение за ръчно предоставяне на разрешения"

en: Never
bg: Никога

en: Never expires
bg: Никога не губи валидност

en: New
bg: Нов

en: New
bg: Нов

note: %1$s:  PROCESS ServerType
en: New %s server
bg: Нов %s сървър

note: %1$s:  PROCESS ServerType
en: New %s server
bg: Нов %s сървър

en: New (
bg: Нов (

en: New CSV profile
bg: Нов CSV профил

en: New Domain
bg: Нов домейн

en: New EAN
bg: Нов EAN

en: New ILL request
bg: Нова заявка за МБЗ

en: New ILL request
bg: Нова заявка за МБЗ

en: New SMS provider
bg: Нов SMS доставчик

en: New SMTP server
bg: Нов SMTP сървър

en: New SQL from Mana
bg: Нов SQL за Mana

en: New SQL report
bg: Нов SQL отчет

en: New SRU server
bg: Нов SRU сървър

en: New Z39.50 server
bg: Нов Z39.50 сървър

en: New account
bg: Нов акаунт

en: New action
bg: Ново действие

note: %1$s:  IF category == 'news' %2$s:  ELSIF category == 'pages' %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: New additional content (%sNews%sPages%sHTML customizations%s)
bg: Ново допълнително съдържание (%sНовини%sСтраници%sHTML персонализации%s)

en: New alert
bg: Нов сигнал

en: New authority
bg: Нов класификатор

en: New authority type
bg: Нов вид класификатор

en: New authorized value
bg: Нова константна стойност

en: New authorized value
bg: Нова константна стойност

note: %1$s:  category.category_name | html
en: New authorized value for %s
bg: Нова константна стойност за %s

en: New basket group
bg: Нова група кошница

note: A
en: New batch item deletion
bg: Нова група записи за изтриване

note: A
en: New batch item modification
bg: Нова група библиотечни документи за редактиране

en: New batch patron modification
bg: Нова група читатели за редактиране

note: A
en: New batch patrons modification
bg: Нова група читатели за редактиране

note: A
en: New batch record deletion
bg: Нова група записи за изтриване

note: A
en: New batch record modification
bg: Нова група записи за редактиране

en: New budget
bg: Нов бюджет

en: New card
bg: Нова карта

en: New cash register
bg: Нов касов апарат

en: New cash register
bg: Нов касов апарат

en: New category
bg: Нова категория

en: New category
bg: Нова категория

en: New child record
bg: Нов свързан запис

en: New city
bg: Ново населено място

en: New classification source
bg: Нов източник на класификация

en: New club
bg: Нов клуб

en: New club field
bg: Ново поле

en: New club template
bg: Нов шаблон

en: New collection
bg: Нова колекция

en: New comment
bg: Нов коментар

en: New contract
bg: Нов договор

note: %1$s:  booksellername | html
en: New contract for %s
bg: Нов договор за %s

en: New course
bg: Нов курс

en: New credit type
bg: Нов вид кредит

en: New curbside pickups
bg: Нов curbside pickups

en: New currency
bg: Нова валута

en: New debit type
bg: Нов вид дебит

en: New definition
bg: Нова дефиниция

en: New desk
bg: Нов отдел за заемане

note: SCRIPT
en: New document
bg: Нов документ

en: New due date
bg: Нова дата за връщане

en: New due date:
bg: Нова дата за връщане:

en: New email domain
bg: Нов имейл домейн

en: New enrollment field
bg: Ново поле

en: New entry
bg: Нова новина

en: New entry using WYSIWYG editor
bg: Нов запис с помощта на WYSIWYG редактор

en: New entry using text editor
bg: Нов запис с помощта на текстови редактор

note: SCRIPT
en: New field
bg: Ново поле

en: New field on next line
bg: Ново поле на следващия ред

en: New filing rule
bg: Ново правило за подаване

en: New framework
bg: Нова рамка

en: New frequency
bg: Нова честота

en: New from Z39.50/SRU
bg: Нов от Z39.50/SRU

en: New from Z39.50/SRU
bg: Нов от Z39.50/SRU

note: For the first occurrence, %1$s:  budget_period_description | html
en: New fund for %s
bg: Нови средства за %s

en: New guided report
bg: Нов управляван отчет

en: New identity provider
bg: Нов доставчик на идентификация

en: New item
bg: Нов библиотечен документ

en: New item group
bg: Нова група екземпляри

en: New item lost value:
bg: Новият екземпляр загуби стойност:

en: New item type
bg: Нов вид библиотечен документ

en: New item type created!
bg: Новият вид библиотечен документ е създаден!

en: New label batch
bg: Нова група етикети

en: New label batch
bg: Нова група етикети

note: %1$s:  report.label_batch | html
en: New label batch created: # %s
bg: Създадена е нова група етикети: # %s

en: New label layout
bg: Ново оформление на етикет

en: New label layout
bg: Ново оформление на етикет

en: New label template
bg: Нов шаблон на етикет

en: New library
bg: Нова библиотека

note: %1$s:  library.branchcode | html
en: New library %s
bg: Нова библиотека %s

en: New line (\n)
bg: Нова линия (\n)

en: New list
bg: Нов списък

note: SCRIPT
en: New macro...
bg: Нов макрос...

en: New notice
bg: Ново съобщение

en: New numbering pattern
bg: Нов модел на номериране

en: New numbering pattern
bg: Нов модел на номериране

en: New order
bg: Нова поръчка

en: New owner:
bg: Нов собственик:

en: New password:
bg: Нова парола:

en: New patron
bg: Нов читател

en: New patron attribute type
bg: Нов вид допълнителни данни на читател

en: New patron card batch
bg: Нова група читателски карти

en: New patron list
bg: Нов читателски списък

en: New preference
bg: Нова настройка

en: New printer profile
bg: Нов профил на принтер

en: New purchase suggestion
bg: Предложение за покупка

en: New quote
bg: Нов цитат

en: New record
bg: Нов запис

en: New record matching rule
bg: Ново правило за съвпадение на записа

en: New report
bg: Нов отчет

note: SCRIPT
en: New request
bg: Нова заявка

en: New request
bg: Нова заявка

en: New restriction
bg: Ново ограничение

en: New restriction
bg: Ново ограничение

en: New rota
bg: Нов график

en: New routing list
bg: Нов списък с направления

en: New search
bg: Ново търсене

en: New search field
bg: Ново поле за търсене

en: New set
bg: Нов комплект

en: New slot:
bg: Нов слот:

en: New splitting rule
bg: Ново правило за разделяне

en: New subscription
bg: Нов абонамент

en: New subscription
bg: Нов абонамент

en: New subscription for this serial
bg: Нов абонамент за това периодично издание

en: New tag
bg: Нов маркер

en: New tag
bg: Нов маркер

en: New template
bg: Нов шаблон

en: New username:
bg: Ново потребителско име:

en: New value
bg: Нова стойност

note: %1$s:  IF errmsgloo.NotForLoanStatusUpdated.to
en: New value: %s
bg: Нова стойност: %s

note: %1$s:  IF errmsgloo.ItemLocationUpdated.to %2$s:  SET av_description = AuthorisedValues.GetDescriptionByKohaField( kohafield => 'items.location', authorised_value => errmsgloo.ItemLocationUpdated.to ) %3$s:  IF errmsgloo.ItemLocationUpdated.to == '' %4$s:  ELSIF av_description == '' %5$s:  errmsgloo
en: New value: %s %s %s empty %s %s (Not an authorized value) %s %s %s %s "Blank" %s
bg: Нова стойност: %s %s %s празно %s %s (Не е константна стойност) %s %s %s %s "Празно" %s

en: New vendor
bg: Нов доставчик

note: SCRIPT
en: New window
bg: Нов прозорец

en: Newer version
bg: По-нова версия

en: News
bg: Новини

note: %1$s:  END
en: News will still be accessible by direct URL if expired. %s
bg: Новините ще продължат да бъдат достъпни чрез директния URL адрес, ако са изтекли. %s

en: Newsletter editor
bg: Редактор на бюлетин

en: Newsletter editor:
bg: Редактор на бюлетин:

note: INPUT type=submit
en: Next
bg: Следваща

en: Next
bg: Следващ

en: Next &gt;&gt;
bg: Следваща&gt;&gt;

note: INPUT type=submit name=submit
en: Next >>
bg: Следваща >>

en: Next available
bg: Следващите налични

note: %1$s:  ItemTypes.GetDescription( hold.itemtype ) | html
en: Next available %s item
bg: Следващият наличен %s екземпляр

en: Next available item from group
bg: Следващият наличен екземпляр от група

en: Next issue publication date:
bg: Дата на публикуване на следващия брой:

en: Next open day
bg: Следващият работен ден

note: INPUT type=button name=changepage_next
en: Next page
bg: Следваща страница

en: No
bg: Не

en: No
bg: Не

note: For the first occurrence, %1$s:  ELSE
en: No %s
bg: Не %s

en: No (If you do not check for items while staging you may not change this option later)
bg: Не (ако не проверите екземплярите, не можете да промените тази настройка по-късно)

en: No (N)
bg: Не (N)

en: No (default)
bg: Не (по подразбиране)

en: No ACQ framework, using default. You should create a framework with code ACQ, the items framework would be used
bg: Няма ACQ рамка, така че се използва рамка по подразбиране. Трябва да създадете рамка с ACQ код, рамка на библиотечният документ ще бъде използвана

en: No ACQ framework, using default. You should create a framework with code ACQ, the items framework would be used
bg: Няма ACQ рамка, така че се използва рамка по подразбиране. Трябва да създадете рамка с ACQ код, рамка на библиотечният документ ще бъде използвана

en: No DEPARTMENT authorized values found!
bg: Не са намерени константни стойности в DEPARTMENT!

note: For the first occurrence, %1$s:  booksellername | html
en: No EDIFACT configuration for %s
bg: Няма конфигурация EDIFACT за %s

en: No MARC frameworks are available for your language. Defaulting to the frameworks supplied for English (en)
bg: Няма налични MARC рамки за вашия език. По подразбиране са предоставени рамки на английски език (en)

en: No MARC modification template is defined. You have
bg: Не е дефиниран шаблон за редакция на MARC. Трябва

note: SCRIPT
en: No SRU search field mappings have been defined. This means that all field searches will go through the whole record. Continue?
bg: Няма дефинирани полета за търсене на SRU. Това означава, че всички търсения ще преминат през целия запис. Ще продължите ли?

en: No TERM authorised values found! Please create one or more authorised values with the category TERM.
bg: Не са намерени константни стойности за TERM! Създайте една или повече стойности с категория ТЕРМ.

en: No XSLT file passed.
bg: Не е преминал XSLT файл.

en: No action defined for the template.
bg: Няма определено действие за шаблона.

en: No active currency is defined
bg: Не е дефинирана активна валута

en: No active currency is defined. Please go to
bg: Не е дефинирана активна валута. Моля, посочете активна валута

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: No address stored.
bg: Няма зададен адрес.

en: No and try to override system preferences
bg: Не и се опитайте да отмените системните предпочитания

note: SCRIPT
en: No authorities have been selected.
bg: Няма избрани класификатори.

note: SCRIPT
en: No authority link was changed.
bg: Не е променена връзката.

en: No automatic renewal after
bg: Няма автоматично подновяване след

en: No automatic renewal after (hard limit)
bg: Няма автоматично подновяване след (твърдо ограничение)

en: No available parent types
bg: Няма налични parent видове

en: No barcode
bg: Няма баркод

en: No basket given.
bg: Не е определена кошница.

note: SCRIPT
en: No basket group
bg: Няма група кошници

note: %1$s:  UNKNOWN_BIBLIONUMBER | html
en: No bibliographic record found with biblionumber %s
bg: Няма намерен библиографски запис с библиографски номер %s

en: No cards created (empty batch or list?)
bg: Няма създадени читателски карти (празна група или списък)

en: No categories have been defined.
bg: Не са дефинирани категории.

en: No change
bg: Без промяна

en: No checkouts for the selected filters.
bg: Няма заемания за избраните филтри.

en: No circulation rule is defined for this patron and itemtype combination.
bg: Не е дефинирано правило за заемане за тази комбинация от вид читател и вид библиотечен документ.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: No city stored.
bg: Няма зададен град.

en: No claims notice defined.
bg: Известие за рекламации не е определено.

en: No club templates defined.
bg: Не са дефинирани клубни шаблони.

en: No club with this name, please, try another
bg: Няма клуб с това име, опитайте друго

en: No clubs defined.
bg: Не са дефинирани клубове.

en: No clubs defined. A club template must be defined before a club can be defined.
bg: Не са дефинирани клубове. Клубният шаблон трябва да бъде дефиниран, преди да може да бъде определен клуб.

note: SCRIPT
en: No color
bg: Без цвят

note: SCRIPT
en: No columns selected!
bg: Няма избрани колони!

en: No comments have been approved.
bg: Няма одобрени коментари.

en: No comments to moderate.
bg: Няма коментари за одобрение.

en: No cover image available
bg: Няма налично изображение на корицата

note: %1$s:  dbname | $HtmlTags tag=>'code'
en: No database named %s detected.
bg: Базата данни с име %s не бе намерена.

en: No date of birth stored.
bg: Дата на раждане не е запазена.

note: SCRIPT
en: No date selected
bg: Не е избрана дата

en: No description available
bg: Няма налично описание

en: No description entered.
bg: Няма въведено описание.

en: No descriptions
bg: Няма описание

en: No eHolding titles have been created. An error occurred.
bg: Не са създадени имена на eБиблиотека. Възникна грешка.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: No email stored.
bg: Няма зададен имейл.

en: No files found.
bg: Не са намерени файлове.

en: No fund
bg: Няма средства

en: No fund found
bg: Не е намерен фонд

note: SCRIPT
en: No fund selected.
bg: Не е избран фонд.

en: No funds to display for this search criteria
bg: Няма фонд за показване по тези критерии

en: No group
bg: Няма група

en: No hold is placed by this patron on this bibliographic record.
bg: Няма резервация от този читател за този библиографски запис.

note: %1$s:  m.hold_id | html
en: No hold with id %s found.
bg: Не са открити резервации %s

en: No holds allowed
bg: Не се допуска резервация

en: No holds allowed:
bg: Не се допуска резервация:

en: No holds are allowed on this item
bg: За този екземпляр не са разрешени резервации

en: No holds found.
bg: Не са открити резервации

note: A
en: No holds on this item / Total holds on this record: %s
bg: Няма резервации за този библиотечен документ/Общо резервации за запис: %s

note: A
en: No holds on this record
bg: Няма резервации за този запис

en: No if settings allow it
bg: Не, ако настройките го позволяват

en: No image:
bg: Без изображение:

en: No images are currently available.
bg: Понастоящем няма налични изображения.

en: No images have been uploaded for this bibliographic record yet.
bg: За този екземпляр все още не са качени изображения.

note: %1$s:  UNKNOWN_BARCODE | html
en: No item found with barcode %s
bg: Нито един екземпляр не съвпада с този баркод %s

en: No item matches this barcode
bg: Нито един екземпляр не съвпада с този баркод

en: No item or bibliographic record found
bg: Не е намерен екземпляр или библиографски запис

note: SCRIPT
en: No item with barcode in offline database (transaction recorded anyway): %s
bg: Няма елемент с баркод в офлайн база данни (транзакцията е записана въпреки това): %s

note: For the first occurrence, %1$s:  errmsgloo.msg | html
en: No item with barcode: %s
bg: Няма екземпляр с баркод: %s

en: No item with matching barcode found
bg: Няма намерен екземпляр с баркод

en: No items
bg: Няма екземпляри

en: No items added because the library is not set. Please set your library before adding items to a batch.
bg: Екземплярите не се добавят, защото библиотеката не е инсталирана. Моля, конфигурирайте библиотеката си, преди да добавите група екземпляри.

en: No items are available
bg: Няма налични екземпляри

en: No items available:
bg: Няма налични екземпляри:

en: No items deleted.
bg: Няма изтрити елементи.

note: %1$s:  looptable.coltitle | html
en: No items for %s
bg: Няма екземпляри за %s

en: No items found.
bg: Няма намерени библиотечни документи.

en: No items modified.
bg: Няма редактирани екземпляри.

en: No items were found by searching.
bg: В резултат на търсенето не са намерени екземпляри.

en: No keys defined for the current patron.
bg: Не са дефинирани ключове за текущия читател.

note: %1$s:  ERRORUSELESSDELAY | html %2$s:  BORERR | html
en: No letter or restriction action specified for delay %s for %s patron category. If a delay is supplied, either a letter, restrict action, or both should be specified.
bg: Не е посочено съобщение или действие за ограничаване при задържане %s за %s категория читател. Ако е посочено задържане, трябва да посочите буква, ограничаваща действието, или и двете.

en: No library limitation
bg: Няма ограничение на библиотеката

en: No limit
bg: Всички

en: No limitation
bg: Без ограничение

note: %1$s:  IF ( CATALOGUING )
en: No log found %s for
bg: Няма намери резултати %s за

en: No mappings have been defined for this set
bg: Не е определено съвпадение за този комплект

en: No match
bg: Няма съвпадение

note: %1$s:  message_loo.approved_by | html
en: No match for borrowernumber (%s).
bg: Няма съвпадение (%s).

note: %1$s:  message_loo.approver | html
en: No match for user (%s). FILTER REQUIRES BORROWERNUMBER (not name).
bg: Няма съвпадение за потребител (%s). ФИЛТЪР ИЗИСКВА ID (не име).

note: SCRIPT
en: No matches found
bg: Не са намерени съвпадения

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: No matching authority found.
bg: Не са намерени съвпадащи класификатори.

note: SCRIPT
en: No matching authority found. A new authority was created automatically.
bg: Не са намерени съвпадащи класификатори. Нов класификатор е създаден автоматично.

note: SCRIPT
en: No matching authority found. A new authority was created or imported
bg: Не са намерени съвпадащи класификатори. Нов класификатор е създаден или импортиран.

en: No matching item could be found
bg: Не може да бъде намерен съответстващ екземпляр

note: SCRIPT
en: No matching reports found
bg: Не са намерени съвпадащи отчети

en: No matching rule in effect
bg: Няма действащо правило за съвпадение

en: No missing issues found.
bg: Не са намерени липсващи издания.

note: SCRIPT
en: No misspellings found.
bg: Не са открити правописни грешки.

en: No more renewals possible
bg: Не са възможни повече презаписвания

en: No more renewals possible.
bg: Не са възможни повече презаписвания.

en: No name
bg: Няма име

note: For the first occurrence, %1$s:  basket.basketno | html
en: No name, basketnumber: %s
bg: Няма име, номер на кошницата: %s

en: No notes from SMS driver
bg: Няма бележки от sms доставчик

en: No notice
bg: Няма известия

en: No order has been duplicated. Maybe something wrong happened?
bg: Не е дублирана нито една поръчка. Може би нещо се е случило?

en: No order selected
bg: Не е избрана поръчка

en: No orders yet
bg: Все още няма поръчки

en: No other items.
bg: Няма други екземпляри.

en: No outstanding charges
bg: Без задължения

en: No partners have been defined yet. Please create appropriate patron records (by default ILLLIBS category).
bg: Партньорите все още не са идентифицирани. Моля, създайте подходящи записи на читател (по подразбиране, категория ILLLIBS).

note: SCRIPT
en: No patron card number in offline database (proceeding anyway): %s
bg: В офлайн базата данни няма номера на читателски карти: %s

en: No patron card numbers or borrowernumbers given.
bg: Не са определени номера на читателски карти или читатели.

en: No patron matched
bg: Нито един читател не съвпада

en: No patron may put this book on hold.
bg: Не се допускат резервации от читатели.

en: No patron records have been actually removed
bg: Всъщност не са изтрити читателски записи.

en: No patron records have been anonymized
bg: Не е изтрита история читателски заемания

en: No patron records have been removed
bg: Не са изтрити читателски записи

en: No patron with this name, please, try another
bg: Няма читател с това име, моля опитайте друго

note: %1$s:  IF ( supplier.basketcount > 0 && count > 1 )
en: No pending baskets. %s
bg: Няма кошници в очакване %s

en: No pending on-site checkout.
bg: Няма самозаемане в очакване.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: No phone stored.
bg: Няма зададен телефон.

en: No physical items for this record
bg: Няма физически библиотечен документ за този запис

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: No pickup time defined for this day.
bg: За този ден няма определено време за получаване.

en: No pickups have been delivered today.
bg: Днес няма нищо за получаване.

en: No plugins installed
bg: Няма инсталирани плъгини

en: No plugins that can be used as a tool are installed
bg: Плъгини, които могат да се използват като инструменти, не са инсталирани

en: No plugins that can convert files to MARC records are installed
bg: Приставки, които могат да конвертират MARC записи, не са инсталирани

en: No plugins that can create a report are installed
bg: Не са инсталирани плъгини, които могат да създадат отчет

en: No plugins that can process online payments via the public catalog are installed
bg: Плъгини, които могат да обработват онлайн плащания чрез OPAK, не са инсталирани.

note: A
en: No popup
bg: Няма изскачащ прозорец

en: No print template found
bg: Не е намерен шаблон

en: No reason
bg: Без причина

en: No reason given
bg: Причината не указана

en: No recalls have been made.
bg: Не са направени искания за връщане.

en: No record has been deleted. An error occurred.
bg: Няма изтрити записи. Възникна грешка.

en: No record was removed.
bg: Записа не беше изтрит.

en: No records have been imported because they all match existing records in your catalog.
bg: Няма импортирани записи, защото всички съвпадат със съществуващи записи във вашия каталог.

note: SCRIPT
en: No records have been selected.
bg: Няма избрани записи.

en: No records have been staged.
bg: Не са поставени записи.

en: No records imported
bg: Няма импортирани записи

note: %1$s:  IF recordtype != 'biblio'
en: No records were modified. %s
bg: Няма променени записи. %s

en: No renewal before
bg: Без презаписване до

note: SCRIPT
en: No reserves allowed
bg: Не се допускат резервации

en: No restrictions have been defined.
bg: Не са дефинирани ограничения.

en: No results for your query
bg: Няма резултати от Вашето търсене

en: No results found
bg: Не са открити резултати.

en: No results found for
bg: Не са открити резултати за

en: No results found.
bg: Не са открити резултати.

note: %1$s:  IF ( query_desc )
en: No results match your search %sfor
bg: Няма намерени резултати %sза

en: No results.
bg: Няма резултат.

en: No sample data and settings are available for your language. Defaulting to the samples supplied for English (en)
bg: Няма налични примерни данни и настройки за вашия език. Предоставени са на английски език (en)

en: No saved reports match your criteria.
bg: Няма запазени отчети, които отговарят на вашите критерии.

note: SCRIPT
en: No serials selected
bg: Няма избрани периодични издания

en: No status
bg: Няма статус

en: No string to transform.
bg: Няма низ, който да се преобразува.

en: No system preferences matched your search for:
bg: Няма системни настройки които да отговарят на вашето търсене:

en: No target email addresses found. Either select at least one partner or check your ILL partner library records.
bg: Не са намерени целеви имейл адреси. Или изберете поне един партньор, или проверете записите на МБЗ партньори.

note: SCRIPT
en: No temporary directory found.
bg: Не е намерена временна директория.

en: No title
bg: Без заглавие

en: No title entered.
bg: Няма въведено заглавие.

en: No transfers to receive
bg: Няма премествания за получаване

en: No transfers to send
bg: Няма премествания за изпращане

en: No valid patrons to merge were found.
bg: Не е намерен нито един активен читател за обединяване.

en: No valid pickup location
bg: Няма места за получаване

en: No warnings.
bg: Няма предупреждения.

en: No, I don't confirm
bg: Не

note: INPUT type=submit
en: No, do not Delete
bg: Не

en: No, do not delete
bg: Не, не изтривайте

en: No, do not remove
bg: Не

en: No, do not reset mappings
bg: Не

en: No, don't cancel (N)
bg: Не (N)

en: No, don't check out (N)
bg: Не (N)

en: No, don't checkin (N)
bg: Не (N)

en: No, don't close (N)
bg: Не (N)

en: No, don't delete (N)
bg: Не (N)

en: No, don't renew (N)
bg: Не (N)

en: No, let me think about it
bg: Не

en: No, save as new record
bg: Не

en: No.
bg: №.

en: No. of items:
bg: Номер екземпляр:

en: No. of times checked out
bg: Колко пъти е заеман

en: No: Save as new authority
bg: Не: Запазете като нов класификатор

en: Nobody
bg: Никой

en: Non priority hold
bg: Резервация без приоритет

en: Non priority hold:
bg: Резервация без приоритет:

en: Non-fiction
bg: Не художествена литература

en: Non-musical recording
bg: Не музикален запис

en: Non-patron guarantor
bg: Гарант който не е читател на библиотеката

en: Non-patron guarantor first name
bg: Гарант който не е читател на библиотеката Име

en: Non-patron guarantor surname
bg: Гарант който не е читател на библиотеката Фамилия

en: Non-public note
bg: Служебна забележка

en: Non-public note:
bg: Служебна бележка:

en: Non-public notes
bg: Служебни бележки

en: Non-public notes:
bg: Служебни бележки:

note: SCRIPT
en: Nonbreaking space
bg: Непрекъсваем интервал

en: None
bg: Без

en: None available
bg: Няма налични

en: None defined
bg: Недефиниран

note: SCRIPT
en: None of these items can normally be put on hold for this patron.
bg: Нито едно от тези екземпляри не може да бъде резервиран от този читател.

en: None selected
bg: Няма избрани

en: None specified
bg: Не е посочено

en: None specified
bg: Не е посочено

en: Nonpublic note
bg: Служебна забележка

en: Nonpublic note:
bg: Служебна бележка:

en: Nonpublic note:
bg: Служебна бележка:

note: %1$s:  internalnotes | html | html_line_break
en: Nonpublic note: %s
bg: Служебна бележка: %s

en: Nonpublic notes
bg: Служебна забележка

en: Normal
bg: Нормален

note: SCRIPT
en: Normal day
bg: Нормален ден

en: Normal text
bg: Нормален текст

en: Normalization rule:
bg: Правило за нормализиране:

note: SCRIPT
en: Northern
bg: Северен

en: Not a duplicate. Save as new record
bg: Не е дубликат. Запазете като нов запис

note: SCRIPT
en: Not a valid JSON
bg: няма валиден JSON

en: Not all authority types referred to by the frameworks are defined.
bg: Не всички видове, посочени от рамките са дефинирани.

en: Not all subfields for the following tags are in the same tab (or marked 'ignored').
bg: Не всички подполета за следните маркери са в един и същ раздел (или маркирани 'игнорирани').

en: Not allowed
bg: Не е позволено

note: A
en: Not allowed by patron's privacy settings
bg: Не е разрешено от настройките за поверителност на читателя

en: Not allowed to delete own account
bg: Не е позволено да изтриете собствения си акаунт

en: Not available
bg: Не е достъпен

en: Not checked out
bg: Не е проверен

en: Not checked out since:
bg: Без заемания от:

en: Not checked out.
bg: Без заемания.

en: Not for loan
bg: Не е за заемане

note: %1$s:  SET not_for_loan_description = AuthorisedValues.GetDescriptionByKohaField( kohafield => 'items.notforloan', authorised_value => item.notforloan ) %2$s:  IF not_for_loan_description
en: Not for loan %s %s
bg: Не е за заемане %s %s

note: %1$s:  AuthorisedValues.GetDescriptionByKohaField( kohafield => 'items.notforloan', authorised_value => itemloo.notforloan ) | html
en: Not for loan (%s)
bg: Не е за заемане (%s)

en: Not for loan (Itemtype not for loan)
bg: Не е за заемане (екземпляра не е за заемане за дома)

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Not for loan status
bg: Статус Не за заемане

en: Not for loan:
bg: Не е за заемане:

en: Not holdable
bg: Не се резервира

en: Not important
bg: Маловажно

en: Not issued
bg: Не се издава

en: Not mandatory
bg: Не е задължително

en: Not ordered
bg: Няма поръчка

en: Not published
bg: Не е публикуван

en: Not repeatable
bg: Не се повтаря

en: Not seen
bg: Не е видяно

en: Not set
bg: Не е зададено

note: SCRIPT
en: Not started
bg: Не е започнало

en: Note
bg: Бележка

en: Note : The items are exported by this tool unless specified.
bg: Забележка: Библиотечните документи се експортират от този инструмент, освен ако не е посочено друго.

en: Note : This export file will be very large, and is generated nightly.
bg: Забележка: Този експортен файл ще бъде много голям и се генерира всяка нощ.

note: SCRIPT
en: Note about the accompanying materials: %s
bg: Бележки за свързани материали: %s

note: For the first occurrence, %1$s:  ADDITIONAL_MATERIALS | html
en: Note about the accompanying materials: %s
bg: Бележки за свързани материали: %s

en: Note for OPAC
bg: Бележка за OPAC

en: Note for staff
bg: Бележка за служ. интерфейс

en: Note for the librarian that will manage your renewal request:
bg: Бележка за библиотекаря, който ще управлява вашата заявка за презаписване:

en: Note that fields weighting works only for simple search.
bg: Имайте предвид, че претеглянето на полета работи само за опростено търсене.

note: %1$s:  CASE 'both'
en: Note that the right place to define the memcached config is in your $KOHA_CONF file %s
bg: Имайте предвид, че точното място за дефиниране на memcached config е във вашия $KOHA_CONF файл %s

note: %1$s:  END %2$s:  IF effective_caching_method != 'Cache::Memcached::Fast::Safe' %3$s:  effective_caching_method | html %4$s:  END
en: Note that the right place to define the memcached config is in your $KOHA_CONF file. Currently you do not have a valid memcached configuration defined. %s %s | Effective caching method: %s %s
bg: Обърнете внимание, че правилното място за дефиниране на memcached конфигурацията е във вашия $ KOHA_CONF файл. Понастоящем нямате дефинирана валидна memcached конфигурация. %s %s | Ефективен метод за кеширане: %s %s

note: %1$s:  CASE # nowhere
en: Note that the right place to define the memcached config is in your $KOHA_CONF file. To avoid any misunderstanding you should not export the memcached config from ENV. %s
bg: Обърнете внимание, че правилното място за дефиниране на memcached конфигурацията е във вашия $ KOHA_CONF файл. За да избегнете объркване, не експортирайте memcached конфигурация от ENV. %s

en: Note:
bg: Забележки:

en: Note:
bg: Забележка:

en: Note: Be careful selecting when selecting columns. If your choice is too broad it could result in a very large report that will either not complete, or slow your system down.
bg: Забележка: Внимавайте при избора на колони. Ако Вашият избор е твърде широк, това може да доведе до много голям отчет, който или няма да завърши, или ще забави системата Ви.

en: Note: For temporary uploads do not select a category.
bg: Забележка: За временни качвания не избирайте категория.

en: Note: change the variable type to one of the dropdown values as needed
bg: Забележка: Променете вида променлива от падащото меню, ако е необходимо

en: Note: for 'Authority field to copy', enter the authority field that should be copied from the authority record to the bibliographic record. E.g., in MARC21, field 100 in the authority record should be copied to field 100 in the bibliographic record
bg: Забележка: За 'Копиране на полето на класификатор' въведете полето на класификатора, което ще се копира в основния запис в библиографския запис. Например в MARC21 поле 100 в класификатора трябва да бъде копирано в поле 100 в библиографския запис.

en: Note: one of the two following fields must be equal to 1
bg: Забележка: поне едно от следните две полета трябва да бъде 1

en: Notes
bg: Бележки

en: Notes
bg: Бележки

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.notes | $raw
en: Notes : %s
bg: Бележки : %s

en: Notes/Comments
bg: Бележки/Коментари

en: Notes:
bg: Бележки:

en: Notes:
bg: Бележки:

note: For the first occurrence, %1$s:  reservenotes | html
en: Notes: %s
bg: Бележка: %s

en: Nothing found.
bg: Нищо не е намерено.

en: Nothing found.
bg: Нищо не е намерено.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Nothing is selected.
bg: Нищо не е избрано.

en: Notice
bg: Съобщение

note: %1$s:  loopro.notice.title | html %2$s:  loopro.notice.code | html
en: Notice %s (%s)
bg: Известия %s (%s)

en: Notice added
bg: Съобщение е добавено

en: Notices
bg: Съобщения

en: Notices and slips
bg: Съобщения и фишове

en: Notices and slips
bg: Съобщения и фишове

en: Notification date
bg: Дата на уведомяване

en: Notify manager:
bg: Уведоми мениджъра:

en: Noto fonts
bg: Шрифт Noto

en: NoveList Select
bg: Изберете NoveList

en: November
bg: Ноември

en: Now we will create a patron with superlibrarian permissions. Log in with this to access Koha as a staff member with all permissions.
bg: Сега ще създадем потребител с административни (супербиблиотекар) разрешения. С този акаунт получите достъп до Koha като член на персонала с всички разрешения.

en: Now we're ready to create the database tables and fill them with some default data.
bg: Сега сме готови да създадем таблиците на базата данни и да ги запълним с някои данни по подразбиране.

en: Nowhere
bg: Никъде

en: Num/Patrons
bg: Номера/Читатели

en: Number
bg: Номер

en: Number of baskets
bg: Брой кошници за поръчки

en: Number of checkouts
bg: Брой заемания

en: Number of columns:
bg: Брой колони:

en: Number of copies of this item to add:
bg: Броят на екземплярите за добавяне за този библиотечен документ:

en: Number of copies to be made of this item
bg: Броят на екземплярите за този библиотечен документ

note: %1$s:  course_item.course_reserves.count | html
en: Number of courses reserving this bibliographic record: %s
bg: Брой курсове, които използват този библиографски запис: %s

note: %1$s:  course_item.course_reserves.count | html
en: Number of courses reserving this item: %s
bg: Брой курсове, в които е запазен този библиотечен документ: %s

en: Number of errors
bg: Брой грешки

en: Number of issues to display in OPAC:
bg: Брой издания, които да се покажат в OPAC:

en: Number of issues to display to staff:
bg: Брой издания, които да се покажат на персонала:

en: Number of issues to display to staff:
bg: Брой издания, които да се покажат на персонала:

en: Number of issues to display to the public:
bg: Брой издания, които да се покажат на публично:

en: Number of issues:
bg: Брой издания:

note: %1$s:  subscription.numberlength | html
en: Number of issues: %s
bg: Брой издания: %s

en: Number of items
bg: Брой екземпляри

en: Number of items added
bg: Брой добавени екземпляри

note: %1$s:  countitems | html
en: Number of items available: %s
bg: Брой достъпни екземпляри: %s

en: Number of items deleted
bg: Брой изтрити библиотечни документи

en: Number of items displayed
bg: Брой показани библиотечни документи

en: Number of items ignored
bg: Брой игнорирани екземпляри

en: Number of items replaced
bg: Брой заменени екземпляри

note: TH
en: Number of libraries using this pattern
bg: Броят на библиотеките, използващи този шаблон

en: Number of minutes each curbside pickup interaction will take.
bg: Брой минути, които ще отнеме всяко взимане.

en: Number of months:
bg: Брой месеци:

note: %1$s:  subscription.monthlength | html
en: Number of months: %s
bg: Брой месеци: %s

note: %1$s:  LinesRead | html
en: Number of potential barcodes read: %s
bg: Брой отчетени потенциални баркодове: %s

en: Number of records added
bg: Брой добавени записи

en: Number of records deleted
bg: Брой изтрити записи

en: Number of records ignored
bg: Брой игнорирани записи

note: %1$s:  error.value | html
en: Number of records provided for merging: %s. Currently only 2 records can be merged at a time.
bg: Брой записи, предоставени за обединяване: %s. В момента само 2 записа могат да бъдат обединени наведнъж.

en: Number of records reverted
bg: Брой върнати записи

en: Number of records updated
bg: Брой актуализирани записи

en: Number of renewals
bg: Брой презаписвания

en: Number of rows:
bg: Брой редове:

en: Number of students:
bg: Брой студенти:

en: Number of subscriptions:
bg: Брой абонаменти:

en: Number of weeks:
bg: Брой студенти:

note: %1$s:  subscription.weeklength | html
en: Number of weeks: %s
bg: Брой седмици: %s

en: Number pattern:
bg: Цифров модел:

en: Number pattern:
bg: Цифров модел:

en: Numbered
bg: Номериране

note: SCRIPT
en: Numbered list
bg: Номериран списък

en: Numbering formula
bg: Формула за номериране

en: Numbering formula:
bg: Формула за номериране:

en: Numbering pattern
bg: Модел на номериране

en: Numbering pattern:
bg: Модел на номериране:

en: Numbering patterns
bg: Модели на номериране

en: Numbering patterns
bg: Модели на номериране

en: Numbering patterns &rsaquo; Serials &rsaquo; Koha
bg: Модели на номериране &rsaquo; Периодика &rsaquo; Коха

en: Numbers only, item groups will be displayed in counting order
bg: Само числа, групите екземпляри ще бъдат показани по реда на поръчката

en: OAI set mappings
bg: Съвпадение на комплекта OAI

en: OAI set mappings &rsaquo; OAI sets &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
bg: Съвпадение на комплекта OAI &rsaquo; OAI комплекти &rsaquo; Администриране &rsaquo; Коха

en: OAI sets
bg: OAI комплект

en: OAI sets configuration
bg: OAI конфигурация

en: OAI sets configuration
bg: OAI конфигурация

en: OAI xslt stylesheet
bg: Таблица със стилове за OAI xslt

en: OFF
bg: ИЗКЛ

en: OK (Y)
bg: Покажи (Y)

en: ON
bg: ИЗКЛ.

en: OPAC info:
bg: Информация за OPAC:

en: OPAC information
bg: Информация за OPAC

en: OPAC item level holds
bg: Резервации на нивото на екземпляр в OPAC

en: OPAC note
bg: OPAC бележка

en: OPAC note:
bg: OPAC бележка:

en: OPAC notes
bg: OPAC бележки

en: OPAC notes:
bg: OPAC бележки:

en: OPAC problem reports
bg: OPAC доклади за проблеми

en: OPAC problem reports
bg: Отчети за проблеми в OPAC

en: OPAC problem reports &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
bg: Отчети за проблеми в OPAC &rsaquo; Администриране &rsaquo; Коха

en: OPAC problem reports management
bg: Управление на отчетите за проблеми в OPAC

en: OPAC problem reports pending
bg: Доклади за проблеми в OPAC в очакване

en: OPAC tables
bg: Таблици в OPAC

en: OPAC users from this domain to login with this identity provider.
bg: Потребителите на OPAC от този домейн да влизат с този доставчик на идентичност.

en: OPAC users of this domain to login with this identity provider
bg: Потребителите на OPAC от този домейн да влизат с този доставчик на идентичност

en: OPAC view
bg: OPAC изглед

en: OPAC view:
bg: OPAC изглед:

en: OPAC/Staff interface login
bg: OPAC/Служебен вход

en: OR
bg: ИЛИ

en: OR
bg: ИЛИ

en: OR choose which fields you want to supply from the following list:
bg: ИЛИ изберете кои полета искате да запишете от следния списък:

en: OS version ('uname -a'):
bg: версия OS ('uname -a'):

en: Object
bg: Обект

en: Object:
bg: Обект:

note: SCRIPT
en: Objects
bg: Обекти

en: Oblique title:
bg: Косвено заглавие:

en: October
bg: Октомври

note: For the first occurrence, %1$s:  ELSE
en: Off %s
bg: Изкл. %s

en: Offline circulation
bg: Офлайн заемане

en: Offline circulation
bg: Офлайн заемане

en: Offline circulation &rsaquo; Circulation &rsaquo; Koha
bg: Офлайн заемане &rsaquo; Заемане за дома &rsaquo; Коха

note: SCRIPT
en: Offline circulation disabled
bg: Офлайн заемане изключено

en: Offline circulation file upload
bg: Качване на Офлайн заемане файл

en: Offline circulation file upload
bg: Качване на Офлайн заемане файл

en: Offline circulation file upload &rsaquo; Circulation &rsaquo; Koha
bg: Качване на Офлайн заемане файл &rsaquo; Заемане &rsaquo; Коха

en: Offline circulation has been disabled. You may continue and record transactions, but patron and item information will not be available.
bg: Заемането офлайн е деактивирано. Можете да продължите да пишете транзакции, но информацията за читателят и екземпляра няма да бъде достъпна.

en: Offset:
bg: Изместване:

en: Offset:
bg: Изместване:

note: SCRIPT
en: Ok
bg: ОК

en: Old recalls
bg: Стари искания за връщане

en: Old recalls &rsaquo; Circulation &rsaquo; Koha
bg: Стари искания за връщане &rsaquo; Заемане за дома &rsaquo; Koha

en: Old value
bg: Стара стойност

en: Old value:
bg: Остаряла стойност

note: %1$s:  IF errmsgloo.NotForLoanStatusUpdated.from
en: Old value: %s
bg: Стара стойност: %s

en: Older transactions
bg: Стари транзакции

en: Older version
bg: Стара версия

en: On
bg: Вкл

en: On
bg: Вкл.

note: %1$s:  cp.scheduled_pickup_datetime | $KohaDates %2$s:  SWITCH cp.status %3$s:  CASE 'to-be-staged'
en: On %s: %s %s
bg: На %s: %s %s

en: On hold
bg: Резервация

en: On hold due date:
bg: Срок за връщане за резервация:

note: For the first occurrence, %1$s:  Branches.GetName( itemloo.ExpectedAtLibrary ) | html
en: On hold expected at %s
bg: Очаква се резервация в %s

note: %1$s:  Branches.GetName( itemloo.ExpectedAtLibrary ) | html %2$s:  itemloo.reservedate | $KohaDates
en: On hold expected at %s since %s
bg: Очаква се резервация в %s от %s

en: On hold for
bg: Резервиран за

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron=itemloo.ReservedFor %2$s:  Branches.GetName( itemloo.ExpectedAtLibrary ) | html
en: On hold for %s expected at %s since
bg: Резервация за %s, очаква се на %s от

en: On hold for another patron
bg: Резервиран за друг читател

en: On loan
bg: Зает

en: On order
bg: В поръчка

en: On shelf holds allowed
bg: Разрешени резервации по рафтове

en: On shelf holds allowed:
bg: Разрешени резервации по рафтове:

en: On shelf recalls allowed
bg: Разрешено искане за връщане от рафта

en: On title
bg: По заглавие

en: On-site checkout
bg: Заемане на място

en: On-site checkouts
bg: Само заемане

en: On-site checkouts only. Automatic due date:
bg: Само за On-site заемания. Автоматична дата за връщане:

en: Onboarding
bg: Приобщаване

en: Onboarding
bg: Приобщаване

en: Once you have enabled Mana it must be configured. Type your name, and email address and submit. This will send an account creation request to Mana KB that will respond back with a Mana KB token (an encrypted ID that uniquely identifies your Koha installation). This token will automatically be saved in your database. After that you will receive an email. Read it and follow the instructions.
bg: След като активирате Mana, трябва да я конфигурирате. Въведете вашето име и имейл адрес и изпратете. Това ще изпрати заявка за създаване на акаунт до Mana KB, която ще отговори с токен Mana KB (криптиран идентификатор, който уникално идентифицира вашата инсталация на Koha). Този маркер ще бъде автоматично запазен във вашата база данни. След това ще получите имейл. Прочетете го и следвайте инструкциите.

en: One borrowernumber per line.
bg: Един ID читател на ред.

en: One number per line.
bg: По един номер на ред.

note: SCRIPT
en: One of 'issues per unit' and 'units per issue' must be equal to 1
bg: Едно от полетата „издания на единица“ и 'единици на издание' трябва да бъде равно на 1

en: One of the logfiles listed in the config file is not writable.
bg: Един от регистрационните файлове, изброени в конфигурационния файл, не може да се записва.

en: One or more records have no items that can be held
bg: един или повече записи без прикрепени екземпляри

note: A
en: Online Public Access Catalog
bg: Онлайн обществено достъпен каталог (OPAK)

note: %1$s:  barcode | html
en: Only %s
bg: Само %s

note: %1$s:  ComponentParts.size | html
en: Only %s results are shown:
bg: Показани са само %s резултати:

en: Only 1 MARC tag mapped to items
bg: Само 1 MARC маркер, съответства на екземпляри

en: Only KPZ file format is supported.
bg: Поддържа само файлов формат KPZ.

en: Only PNG, GIF, JPEG, XPM formats are supported.
bg: Поддържат се само формати PNG, GIF, JPEG, XPM.

en: Only PNG, GIF, JPEG, XPM formats are supported. Maximum image size is 2MB.
bg: Поддържат се само формати PNG, GIF, JPEG, XPM. Максималният размер на изображението е 2MB.

en: Only available on the staff interface:
bg: Налично само в служебният интерфейс:

en: Only item
bg: Само екземпляр

en: Only item:
bg: Само екземпляр:

en: Only items currently available:
bg: Само налични в момента екземпляри:

en: Only on-site checkouts are allowed
bg: Разрешени са само on-site заемания

en: Only patrons from libraries in the same item's home library hold groups may put this book on hold.
bg: Само читателите от основната библиотека на екземпляр могат да резервират този екземпляр.

en: Only patrons from the item's home library may put this book on hold.
bg: Само читателите от основната библиотека на екземпляр могат да резервират този екземпляр.

en: Only pickup locations within the same hold group are allowed
bg: Разрешени са само места за получаване в рамките на една и съща група за резервации

en: Only search fields mapped with biblios can be weighted
bg: Могат да се претеглят само полетата за търсене, съпоставени с библиографски записи

en: Only staff with superlibrarian or ERM permissions are returned in the search results
bg: В резултатите от търсенето се показват само служители с разрешения за супербиблиотекар или ERM

en: Only staff with superlibrarian or acquisitions permissions (or budget_modify permission if granular permissions are enabled) are returned in the search results
bg: Резултатите от търсенето връща служители супербиблиотекар или с разрешение за комплектуване (или order_manage разрешение, ако са направени подробни разрешения).

en: Only staff with superlibrarian or acquisitions permissions (or order_manage permission if granular permissions are enabled) are returned in the search results
bg: Резултатите от търсенето връща служители супербиблиотекар или с разрешение за комплектуване (или order_manage permission, ако са разрешени подробни разрешения).

en: Only staff with superlibrarian or suggestions_manage permissions are returned in the search results
bg: Резултатите от търсенето връща супербиблиотекар или служители с права за suggestions_manage

en: Only the barcode is printed
bg: Отпечатване само на баркодове

en: Only the bibliographic data is printed
bg: Отпечатване само на библиографска информация

en: Open
bg: Отворено

en: Open
bg: Отворено

en: Open Document Spreadsheet
bg: Електронната таблица за документи

note: BUTTON
en: Open fresh record
bg: Отворете нова публикация

note: SCRIPT
en: Open help dialog
bg: Отворете прозореца за помощ

note: A
en: Open in new window
bg: Отвори в нов прозорец

en: Open in new window.
bg: Отворете в нов прозорец.

note: SCRIPT
en: Open link
bg: Отваряне на връзка

note: SCRIPT
en: Open link in...
bg: Отваряне на връзката в ...

en: Open on:
bg: Отворете на:

note: SCRIPT
en: Open popup menu for split buttons
bg: Отворете изскачащо меню за разделени бутони

en: OpenAPI 2.0 schema
bg: Схема OpenAPI 2.0

en: OpenAPI Initiative (OAI)
bg: Инициатива OpenAPI (OAI)

en: OpenJS Keyboard Shortcuts Library
bg: Библиотека за клавишни комбинации на OpenJS

en: OpenJS keyboard shortcuts library
bg: Библиотека за клавишни комбинации на OpenJS

en: Opened on:
bg: Отворено на:

en: Operation cannot proceed, please define an encryption key in your configuration.
bg: Операцията не може да продължи, моля, дефинирайте ключ за криптиране във вашата конфигурация.

en: Operator
bg: Оператор

en: Operator
bg: Оператор

en: Optional
bg: Незадължителен

en: Optional data added
bg: Незадължителните данни са добавени

en: Optional filters for inventory list or comparing barcodes
bg: Незадължителни филтри за инвентаризационен списък или списък за сравняване на баркодове

note: TH
en: Optional module missing
bg: Липсва незадължителен модул

en: Optionally scan all barcodes of items found in the items bundle to perform an inventory check. If any items are missing, they will be marked as lost
bg: По желание сканирайте всички баркодове на екземпляри, намерени в пакета, за да извършите проверка. Ако някои екземпляри липсват, те ще бъдат маркирани като изгубени

en: Options
bg: Параметри

en: Options are defined by the authorized value
bg: Опциите се определят от константната стойност

en: Options are defined by the authorized value ITEMTYPECAT.
bg: Опциите се определят от константната стойност ITEMTYPECAT.

en: Options:
bg: Параметри:

en: Options:
bg: Параметри:

en: Or add number of days:
bg: Или добавете броя на дните:

en: Or list barcodes one by one
bg: Или списък на баркодове по един

en: Or list card numbers one by one
bg: Или списък на номера на читателски карти един след друг

note: SCRIPT
en: Or provide alternative text:
bg: Или дайте алтернативен текст:

en: Or scan items one by one
bg: Или сканирайте екземпляри един по един

en: Or use a patron list
bg: Или използвайте списък с читатели

en: Or use biblionumber of a bibliographic record
bg: Или използвайте библиографски номер на библиографски запис

en: Or use biblionumbers of bibliographic records
bg: Или използвайте библиографски номера на библиографски записи

note: SCRIPT
en: Orange
bg: Оранжево

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Order
bg: Поръчка

en: Order ID
bg: Поръчка ID

en: Order ID:
bg: Поръчка ID:

en: Order acquisition
bg: Придобиване на поръчка

en: Order baskets
bg: Поръчайте кошници

en: Order by
bg: Поръчано от

en: Order cost
bg: Стойност на поръчката

en: Order date
bg: Дата на поръчка

en: Order date:
bg: Дата на поръчка:

en: Order details
bg: Подробности за поръчката

en: Order details &rsaquo; Acquisitions &rsaquo; Koha
bg: Поръчка детайли &rsaquo; Комплектуване &rsaquo; Коха

en: Order e-mail was sent to the vendor.
bg: Имейлът за поръчката беше изпратен до доставчика.

en: Order from external source
bg: Поръчка от външен източник

en: Order from external source
bg: Поръчка от външен източник

en: Order line
bg: Ред за поръчка

en: Order line (parent)
bg: Ред за поръчка (източник)

en: Order line:
bg: Ред за поръчка:

en: Order note
bg: Бележка към поръчка

en: Order number
bg: Номер на поръчка

en: Order search
bg: Търсене на поръчка

en: Order search
bg: Търсене на поръчка

en: Order status:
bg: Статус на поръчка:

note: A
en: Order this one
bg: Поръчайте това

note: SCRIPT
en: Order total (%s) exceeds budget available (%s)
bg: Общата сума на поръчката (%s) надвишава наличния бюджет (%s)

note: SCRIPT
en: Order updated
bg: Актуализиране на поръчка

en: Ordered
bg: Поръчано

en: Ordered &rsaquo; Acquisitions &rsaquo; Koha
bg: Поръчан &rsaquo; Комплектуване &rsaquo; Коха

note: %1$s:  fund_code | html
en: Ordered - %s
bg: Поръчано - %s

note: %1$s:  fund_code | html
en: Ordered - Fund: %s
bg: Поръчано - Фонд: %s

en: Ordered amount:
bg: Стойност на поръчката:

en: Ordered by the library
bg: Поръчано от библиотеката

en: Ordered by:
bg: Поръчано от:

note: A
en: Ordered from this fund
bg: Поръчан от този фонд

note: SPAN
en: Ordered from this fund and children
bg: Поръчани от този фонд и свързан

en: Ordering information
bg: Информация за поръчка

en: Ordernumber
bg: Номер на поръчка

en: Orders
bg: Поръчки

en: Orders are standing:
bg: Поръчките се изпълняват:

en: Orders by fund
bg: Поръчки по фондове

en: Orders by fund
bg: Поръчки по фондове

en: Orders by fund &rsaquo; Reports &rsaquo; Koha
bg: Поръчки по фондове &rsaquo; Отчети &rsaquo; Коха

en: Orders enabled:
bg: Включени поръчки:

note: %1$s:  booksellerfromname | html
en: Orders for %s
bg: Поръчки за %s

note: %1$s:  current_budget_name | html
en: Orders for fund '%s'
bg: Поръчки за фонд '%s'

en: Orders from:
bg: Поръчки от:

en: Orders search
bg: Търсене на поръчки

en: Orders with uncertain prices
bg: Поръчки с несигурни цени

en: Orders with uncertain prices for vendor
bg: Поръчки с недефинирани цени на доставчика

en: Organization
bg: Организация

en: Organization:
bg: Организация:

en: Organize by:
bg: Организирайте по:

en: Organize by:
bg: Организирайте по:

note: SCRIPT
en: Orientation
bg: Ориентация

en: Origin
bg: Произход

en: Original
bg: Оригинал

en: Original message, rendered:
bg: Оригинално съобщение обработено:

note: A
en: Original order line
bg: Оригинален ред за поръчка

en: Original version
bg: Оригинална версия

en: Originating library:
bg: Първоначална библиотека:

en: Other
bg: Други

en: Other
bg: Други

en: Other action
bg: Други действия

en: Other attributes
bg: Други атрибути

en: Other course reserves
bg: Други резервации за курсове

en: Other data
bg: Други данни

note: %1$s:  otheritemloop.size() || 0 | html
en: Other holdings (%s)
bg: Други фондове (хранилища) (%s)

en: Other holdings:
bg: Други фондове (хранилища):

en: Other limits
bg: Други ограничения

en: Other name
bg: Презиме

en: Other name:
bg: Презиме:

en: Other names
bg: Други имена

note: OPTGROUP
en: Other options
bg: Други възможности

en: Other options (choose one)
bg: Други параметри (изберете един)

en: Other phone
bg: Друг телефон

en: Other phone:
bg: Друг телефон:

en: Other phone:
bg: Друг телефон:

en: Other reasons
bg: Други причини

en: Others...
bg: Други...

en: Outgoing (cash)
bg: Изходящи (налични)

en: Output
bg: Изход

en: Output format
bg: Изходен формат

en: Output format
bg: Изходен формат

en: Output format:
bg: Изходен формат:

en: Output to a file named:
bg: Име на изходният файл:

en: Output:
bg: Изход:

en: Outstanding
bg: Неплатени

en: Outstanding credit:
bg: Неплатен кредит:

en: Outstanding credits could be applied:
bg: Могат да се прилагат неплатени кредити:

en: OverDrive library authnames
bg: Оторизирани имена на библиотеки OverDrive

en: OverDrive library authnames &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
bg: Имена за удостоверяване на библиотека OverDrive &rsaquo; Администриране &rsaquo; Коха

en: Overdue
bg: Просрочен

en: Overdue fines cap (amount)
bg: Максимална глоба(сума)

en: Overdue notice required:
bg: Задължително известие за просрочване:

en: Overdue notice/status triggers
bg: Активиране на известия / състояния при просрочване

en: Overdue notice/status triggers
bg: Активиране на известия / състояния при просрочване

en: Overdue notice/status triggers &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha
bg: Активиране на известия / състояния при просрочване &rsaquo; Инструменти &rsaquo; Коха

en: Overdue recalls
bg: Просрочени искания за връщане

en: Overdue recalls &rsaquo; Circulation &rsaquo; Koha
bg: Просрочени &rsaquo; Заемане за дома &rsaquo; Koha

en: Overdue report
bg: Просрочени задължения отчет

en: Overdue to be returned
bg: Просрочен за връщане

en: Overdues
bg: Просрочени

note: %1$s:  todaysdate | $KohaDates
en: Overdues as of %s
bg: Просрочени от %s

note: %1$s:  Branches.GetLoggedInBranchname | html
en: Overdues at %s
bg: Просрочени на %s

note: %1$s:  Branches.GetLoggedInBranchname | html
en: Overdues at %s &rsaquo; Circulation &rsaquo; Koha
bg: Просрочени на %s &rsaquo; Заемане за дома &rsaquo; Koha

en: Overdues with fines
bg: Просрочени задължения с глоби

en: Overdues:
bg: Просрочени задължения:

en: Overpayment refund
bg: Възстановяване на надплащане

en: Override and renew
bg: Отменете и презапишете

en: Override blocked renewals
bg: Отмяна на блокирани презаписвания

en: Override limit and renew
bg: Отмяна на лимит и презапишете

en: Override renewal restrictions:
bg: Отмяна на ограниченията за презаписване:

en: Override restriction temporarily
bg: Временно премахнете ограничението

en: Overwrite
bg: Презаписване

en: Overwrite the existing one with this
bg: Заменете съществуващото с това

en: Owner
bg: Собственик

en: Owner only
bg: Само собственик

en: Owner:
bg: Собственик:

en: PIN code:
bg: PIN код:

en: Package search
bg: Търсене на пакети

en: Packaging manager
bg: Мениджър на пакети

en: Packaging manager assistant
bg: Помощник мениджър пакети

en: Packaging manager:
bg: Мениджър на опаковки:

en: Packaging team:
bg: Екип за опаковане:

en: Page
bg: Страница

en: Page URL
bg: Страница URL

note: SCRIPT
en: Page break
bg: Разделител на страница

en: Page height:
bg: Височина на страницата:

en: Page side:
bg: Страна на страницата:

en: Page width:
bg: Ширина на страницата:

note: %1$s:  pagename | html
en: Page: %s
bg: Страница: %s

en: Pages
bg: Страници:

en: Pages:
bg: Страници:

en: Paid for?:
bg: Платено за?:

en: Paper bin
bg: Тава за хартия

en: Paper bin:
bg: Тава за хартия:

note: SCRIPT
en: Paragraph
bg: На параграфи

en: Parameter deleted
bg: Параметърът е изтрит

en: Parameter label:
bg: Етикет на параметъра:

en: Parameters
bg: Параметри

en: Parent code
bg: Код на източника (родителски-основен)

en: Parent item type:
bg: Източник вид библиотечен документ (родителски-основен)

en: Parsing upload file
bg: Анализ на файл за качване

en: Partial
bg: Частичен

en: Partially received
bg: Получено частично

en: Partners available for searching:
bg: Достъпно за търсене на партньори:

en: Password
bg: Парола

en: Password change in OPAC:
bg: Промяна на парола в OPAC:

note: SCRIPT
en: Password contains leading and/or trailing spaces
bg: Паролата не трябва да съдържа интервали

note: %1$s:  e.borrowernumber | html
en: Password contains whitespace for patron with borrowernumber %s.
bg: Паролата на читател с ID %s съдържа интервал.

note: %1$s:  e.borrowernumber | html
en: Password error for patron with borrowernumber %s.
bg: Грешка в паролата на читател с ID %s.

en: Password expiration
bg: Валидност на паролата

en: Password expiration date
bg: Срок на валидност на паролата

en: Password expiration date is invalid.
bg: Датата на валидност на паролата е невалидна.

en: Password expiration date:
bg: Срок на валидност на паролата:

en: Password expiration:
bg: Валидност на паролата;

en: Password expires:
bg: Паролата изтича:

en: Password has leading or trailing whitespaces
bg: Паролата има интервали в началото или края на реда

en: Password is too short
bg: Паролите е твърде кратка

note: %1$s:  e.borrowernumber | html %2$s:  e.min_length | html %3$s:  e.length | html
en: Password is too short for patron with borrowernumber %s. Minimum length is %s, length is %s
bg: Паролата е твърде къса за читател с ID %s. Минимална дължина %s, дължина %s

en: Password is too weak
bg: Паролата е слаба

note: %1$s:  e.borrowernumber | html
en: Password is too weak for patron with borrowernumber %s.
bg: Паролата е твърде слаба за читател с ID %s.

note: For the first occurrence, %1$s:  patron.category.effective_min_password_length | html
en: Password must be at least %s characters long.
bg: Паролата трябва да бъде най-малко %s символа.

note: SCRIPT
en: Password must contain at least %s characters
bg: Паролата трябва да съдържа най-малко %s символа

note: SCRIPT
en: Password must contain at least %s characters, including UPPERCASE, lowercase and numbers
bg: Паролата трябва да съдържа най-малко %s символа, включително ГЛАВНИ, малки букви и цифри

en: Password must contain at least one digit, one lowercase and one uppercase.
bg: Паролата трябва да съдържа поне една цифра, една малка и главна буква.

en: Password must not contain leading or trailing whitespaces.
bg: Паролата не трябва да съдържа интервали.

note: %1$s:  e.borrowernumber | html
en: Password plugin error for patron with borrowernumber %s.
bg: Грешка в плъгина за парола за читател с ID %s.

en: Password reset in OPAC:
bg: Нулиране на паролата в OPAC:

en: Password updated
bg: Паролата е променена

en: Password:
bg: Парола:

en: Password:
bg: Парола:

en: Passwords do not match
bg: Паролите не съвпадат

en: Passwords do not match.
bg: Паролите не съвпадат.

note: SCRIPT
en: Passwords will be displayed as text
bg: Паролите ще бъдат показани като текст

note: SCRIPT
en: Paste
bg: Поставяне

note: SCRIPT
en: Paste as text
bg: Поставяне като текст

note: SCRIPT
en: Paste is now in plain text mode. Contents will now be pasted as plain text until you toggle this option off.
bg: Поставяне вече е в режим на обикновен текст. Сега съдържанието ще бъде поставено като обикновен текст, докато не деактивирате тази опция.

note: SCRIPT
en: Paste or type a link
bg: Поставете или въведете връзка

note: SCRIPT
en: Paste row after
bg: Вмъкване на ред след

note: SCRIPT
en: Paste row before
bg: Вмъкване на ред преди

en: Paste selection from 'clipboard'
bg: Поставете избора от „клипборда“

note: SCRIPT
en: Paste your embed code below:
bg: Поставете кода за вграждане по-долу:

en: Patent document
bg: Патентни документи

en: Patron
bg: Читател

note: SCRIPT
en: Patron '%s' added.
bg: Читател '%s' е добавен.

note: SCRIPT
en: Patron '%s' is already in the list.
bg: Читател '%s' вече е в списъка.

en: Patron ID:
bg: Читател ID:

en: Patron account flags
bg: Флаг на акаунта на читател

en: Patron activity
bg: Активност

en: Patron already has hold for this item
bg: Читателя вече е резервирал този екземпляр

note: %1$s:  f.value | html
en: Patron already in database: %s
bg: Читателят вече е в базата данни: %s

note: %1$s:  e.attribute_type_code | html %2$s:  e.patron_id | html
en: Patron attribute %s is invalid for patron %s.
bg: Допълнителна информация %s е невалидна за читател %s.

note: %1$s:  e.attribute_type_code | html %2$s:  e.borrowernumber | html
en: Patron attribute %s is invalid for patron with borrowernumber %s.
bg: Допълнителната информация %s е невалидна за читател с ID %s.

note: %1$s:  e.attribute.code | html %2$s:  e.patron_id | html
en: Patron attribute %s is non-repeatable for patron %s.
bg:  Допълнителна информация %s е не повтаряема за читател %s.

note: %1$s:  e.attribute.code | html %2$s:  e.borrowernumber | html
en: Patron attribute %s is non-repeatable for patron with borrowernumber %s.
bg: Допълнителната информация %s не се повтаря за читател с ID %s.

note: %1$s:  e.attribute.code | html %2$s:  e.patron_id | html
en: Patron attribute %s must be unique for patron %s.
bg: Допълнителната информация %s трябва да е уникална за читател %s.

note: %1$s:  e.attribute.code | html %2$s:  e.borrowernumber | html
en: Patron attribute %s must be unique for patron with borrowernumber %s.
bg: Допълнителната информация %s трябва да е уникална за читател с ID %s.

en: Patron attribute type code:
bg: Код на вид допълнителна информация за читател:

en: Patron attribute types
bg: Видове допълнителна информация за читател

en: Patron attribute types
bg: Видове допълнителна информация за читател

en: Patron attribute:
bg: Допълнителна информация за читател:

en: Patron attributes
bg: Допълнителна информация за читател

en: Patron attributes:
bg: Допълнителна информация за читател:

note: %1$s:  maxreserves | html
en: Patron can only place a maximum of %s total holds.
bg: Читателят може да направи максимум само %s резервации общо.

en: Patron card creator
bg: Създател на читателски карти

en: Patron card creator
bg: Създател на читателски карти

en: Patron card creator &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha
bg: Създател на читателски карти &rsaquo; Инструменти &rsaquo; Коха

en: Patron card number
bg: Номер на читателска карта

en: Patron card printing/exporting
bg: Отпечатване/експортиране на читателски карти

en: Patron card printing/exporting &rsaquo; Patron cards &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha
bg: Читателска карта отпечатване/експорт &rsaquo; Инструменти &rsaquo; Читателски карти &rsaquo; Коха

en: Patron card templates
bg: Шаблони за читателска карта

en: Patron categories
bg: Категории читатели

en: Patron categories
bg: Категории читатели

en: Patron category
bg: Категория читатели

note: %1$s:  loopfilte.filter | html
en: Patron category = %s
bg: Категория читатели = %s

en: Patron category already exists and cannot be modified!
bg: Категорията читатели вече съществува и не може да бъде променена!

note: %1$s:  loopfilte.filter | html
en: Patron category code is %s
bg: Кода за категория читател е %s

en: Patron category created!
bg: Категория читатели е създаден!

en: Patron category deleted successfully
bg: Успешно изтриване

en: Patron category deleted successfully.
bg: Успешно изтриване.

en: Patron category inserted successfully
bg: Успешно вмъкване

en: Patron category inserted successfully.
bg: Успешно вмъкване.

en: Patron category updated successfully
bg: Успешно актуализиране

en: Patron category updated successfully.
bg: Успешно актуализиране.

en: Patron category:
bg: Категория читатели:

en: Patron category:
bg: Категория читатели:

en: Patron clubs
bg: Читателски клубове

en: Patron clubs
bg: Читателски клубове

en: Patron clubs &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha
bg: Читателски клубове &rsaquo; Инструменти &rsaquo; Коха

en: Patron count
bg: Брой читатели

en: Patron details
bg: Детайли за читател

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc'
en: Patron details for %s
bg: Данни за читател %s

en: Patron does not belong to any subscription routing lists.
bg: Читателя не принадлежи към никакви списъци за маршрутизиране на абонамента

en: Patron expires soon
bg: Читателският абонамент изтича скоро

note: SCRIPT
en: Patron fines are over limit: %s
bg: Глобите са над лимита: %s

en: Patron flags:
bg: Флагове:

en: Patron guarantor
bg: Гарант на читателя

note: %1$s:  return_claims.count | html
en: Patron has %s RETURN CLAIMS
bg: Искове за връщане: Читателят има %s ИСК ЗА ВРЪЩАНЕ.

note: %1$s:  ItemsOnHold | html
en: Patron has %s hold(s). Deleting patron cancels all their holds.
bg: Читателят има %s резервации. Изтриването на читателят ще отмени всички негови резервации.

note: %1$s:  debits | $Price
en: Patron has %s in fines.
bg: Читателят има %s глоби.

note: %1$s:  ItemsOnIssues | html
en: Patron has %s item(s) checked out.
bg: Читателят има %s заети екземпляра.

note: %1$s:  checkout_info.USERBLOCKEDOVERDUE | html
en: Patron has %s overdue item(s).
bg: Читателят има %s просрочени екземпляри.

note: %1$s:  USERBLOCKEDOVERDUE %2$s:  IF CAN_user_circulate_force_checkout %3$s:  END
en: Patron has %s overdue item(s). %s Check out anyway? %s
bg: Читателят има %s просрочени екземпляри. %s Издаване въпреки това? %s

note: %1$s:  pending_suggestions | html
en: Patron has %s pending suggestions.
bg: Читателят има %s чакащи предложения.

en: Patron has ITEMS OVERDUE
bg: Читателят има ПРОСРОЧЕНИ БИБЛИОТЕЧНИ ДОКУМЕНТИ

note: %1$s:  credits | $Price
en: Patron has a %s credit.
bg: Читателя има %s кредит.

note: %1$s:  IF ( creditsamount )
en: Patron has a credit%s of
bg: Читателя има кредит%s от

note: %1$s:  USERBLOCKEDWITHENDDATE | $KohaDates
en: Patron has a restriction until %s.
bg: Читателят има ограничение до %s.

note: %1$s:  IF CAN_user_circulate_force_checkout %2$s:  END
en: Patron has already checked out another item from this record. %s Check out anyway? %s
bg: На читателя вече е издаден един от екземплярите на този запис. %s Издаване въпреки всичко? %s

en: Patron has an indefinite restriction.
bg: Читателят има неопределено ограничение.

en: Patron has arrived
bg: Читателят пристигна

note: %1$s:  checkout_info.USERBLOCKEDREMAINING | html
en: Patron has had overdue items and is blocked for %s day(s).
bg: Читателят има просрочени екземпляри и е блокиран за %s дни.

note: SCRIPT
en: Patron has had overdue items and is restricted until: %s
bg: Читателят има просрочени екземпляри и е ограничен до: %s

en: Patron has holds. They will be cancelled if the discharge is generated.
bg: Читателят има резервации. Те ще бъдат анулирани, когато се генерира сертификатът.

en: Patron has items overdue
bg: Читателят има просрочени екземпляри

en: Patron has no current article requests.
bg: Читателят няма текущи заявки за статии.

en: Patron has no recalls.
bg: Читателят няма резервации.

en: Patron has nothing checked out.
bg: Няма заети библиотечни документи.

en: Patron has nothing on hold.
bg: Няма резервирани библиотечни документи.

en: Patron has opted out
bg: Читателят се отказа

note: INPUT type=checkbox name=auto_renew
en: Patron has opted out of auto-renewal
bg: Читателят е изключил автоматичното презаписване

note: %1$s:  fines | $Price
en: Patron has outstanding charges of %s.
bg: Читателя има неплатени задължения за %s.

note: %1$s:  fines | html
en: Patron has outstanding fines of %s.
bg: Читателя има неплатени задължения за %s лв.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Patron has outstanding fines: %s
bg: Читателя има неплатени задължения за: %s

en: Patron has pending modifications
bg: Читателят има промени в очакване на одобрение.

en: Patron has previously checked out this title
bg: Това заглавие вече е издадено на читателя

en: Patron has previously checked out this title:
bg: Това заглавие вече е издадено на читателя:

en: Patron has restrictions
bg: Читателят има ограничения

note: INPUT type=text
en: Patron holds
bg: Резервации на читателят

en: Patron identity
bg: Идентичност на читател

en: Patron image failed to upload
bg: Читателското изображение не е качено

en: Patron image(s) successfully uploaded
bg: Читателското изображение е качено успешно

en: Patron image(s) uploaded with some errors
bg: Читателското изображение е качено с грешки

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Patron is RESTRICTED
bg: Читателят има ОГРАНИЧЕНИЯ

note: A
en: Patron is an adult
bg: Читателят е възрастен

en: Patron is currently restricted
bg: Читателят в момента е ограничен

en: Patron is currently unrestricted.
bg: Понастоящем читателят е няма ограничения.

en: Patron is from different library
bg: Читател от друга библиотека

en: Patron is not notified.
bg: Читателят не е уведомен.

note: %1$s:  patron_outside.count | html
en: Patron is outside (%s)
bg: Читателят е (%s)

en: Patron is outside!
bg: Читателят е отвън!

en: Patron is restricted
bg: Читателят има ограничения

en: Patron is restricted.
bg: Читателят има ограничения.

en: Patron library
bg: Библиотека на читателя

note: %1$s:  loopfilte.filter | html
en: Patron library = %s
bg: Библиотека на читателя = %s

en: Patron list name:
bg: Име на читателски списък:

en: Patron list:
bg: Читателски списък:

en: Patron lists
bg: Читателски списъци

en: Patron lists
bg: Читателски списъци

en: Patron lists &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha
bg: Читателски списъци &rsaquo; Инструменти &rsaquo; Коха

en: Patron messaging preferences
bg: Настройки за съобщения

note: INPUT type=text
en: Patron name
bg: Име на читателя

en: Patron not found
bg: Читателят не е намерен

note: SCRIPT
en: Patron not found.
bg: Читателят не е намерен.

en: Patron not found.
bg: Читателят не е намерен.

en: Patron not found:
bg: Читателят не е намерен:

en: Patron note
bg: Бележка на читателя

en: Patron notes
bg: Читателски бележки

en: Patron notes:
bg: Читателски бележки:

en: Patron notice sent:
bg: Изпратено известие за читател:

en: Patron notification:
bg: Известие за читател:

en: Patron notification:
bg: Известие за читател:

en: Patron number:
bg: ID читател:

note: A
en: Patron photo
bg: Снимка на читател

en: Patron reached daily limit.
bg: Читателя достигна дневния лимит.

en: Patron reason
bg: Читателска причина

en: Patron records
bg: Читателски записи

en: Patron records merged into
bg: Читателски записи обединени в

en: Patron records were last synced on:
bg: Читателските записи са последно синхронизирани на:

en: Patron relationship problems
bg: Проблеми с родствените връзки на читател

en: Patron request
bg: Заявка на читател

en: Patron restrictions
bg: Ограничения на читател

en: Patron restrictions
bg: Ограничения на читател

en: Patron search &rsaquo; Koha
bg: Търсене на читател &rsaquo; Коха

en: Patron search:
bg: Търсене на читател:

en: Patron sort 1
bg: Читател сортиране 1

en: Patron sort 2
bg: Читател сортиране 2

note: %1$s:  loopfilte.filter | html
en: Patron sort1 = %s
bg: Читател сортиране 1 = %s

note: %1$s:  loopfilte.filter | html
en: Patron sort2 = %s
bg: Читател сортиране 2 = %s

en: Patron status
bg: Статус

en: Patron was automatically switched by reading the patron card during checking out. Ensure you are working with the right patron.
bg: Читателят автоматично се превключва след прочитане на читателската карта по време на заемане на екземпляр. Уверете се, че работите с правилния читател.

note: %1$s:  errmsgloo.prevdebarred | $KohaDates
en: Patron was earlier restricted until %s.
bg: Преди това читателят е бил ограничен до %s.

en: Patron will be charged with
bg: Читателят ще бъде таксуван с

note: %1$s:  expiry | $KohaDates
en: Patron's account has been renewed until %s
bg: Читателският акаунт е удължен до %s

note: %1$s:  patron.dateexpiry | $KohaDates
en: Patron's account has been renewed until %s
bg: Читателският акаунт е удължен до %s

en: Patron's account is restricted
bg: Читателят има ограничения

note: %1$s:  IF ( userdebarreddate ) %2$s:  userdebarreddate | $KohaDates %3$s:  END %4$s:  IF ( debarredcomment )
en: Patron's account is restricted %s until %s %s %s with the explanation:
bg: Читателският акаунт е ограничен %s до %s %s %s с обяснение:

en: Patron's address flagged as in doubt
bg: Адресът на читателя е съмнителен

en: Patron's address in doubt
bg: Адреса на читателя е под съмнение

en: Patron's address is in doubt
bg: Адреса на читателя е под съмнение

note: SCRIPT
en: Patron's address is in doubt (proceeding anyway)
bg: Адреса на читателя е под съмнение (продължи въпреки това)

en: Patron's address is in doubt.
bg: Адреса на читателя е под съмнение.

en: Patron's age is incorrect for their category.
bg: Възрастта на читателя не съответства на категорията на читатели.

note: %1$s:  age_low | html %2$s:  age_high | html
en: Patron's age is incorrect for their category. Ages allowed are %s-%s.
bg: Възрастта на читателите е неправилна за тяхната категория. Разрешените възрасти са %s-%s.

note: %1$s:  expiry | $KohaDates
en: Patron's card expired on %s
bg: Читателската карата е изтекла на %s

note: %1$s:  expiry | $KohaDates
en: Patron's card expires on %s
bg: Читателската карата е изтекла на %s

en: Patron's card has expired.
bg: Читателската карата е изтекла.

en: Patron's card is expired
bg: Читателската карата е изтекла

note: SCRIPT
en: Patron's card is expired (%s)
bg: Читателската карата е изтекла (%s)

en: Patron's card is expired.
bg: Читателската карата е изтекла.

en: Patron's card is flagged as lost
bg: Читателската карта е маркирана като загубена

en: Patron's card is lost
bg: Читателската карта е загубена

en: Patron's card is lost.
bg: Читателската карта е загубена.

en: Patron's card will expire soon.
bg: Читателската карата ще изтече скоро.

note: For the first occurrence, %1$s:  chargesamount_guarantees | $Price %2$s:  IF noissues
en: Patron's guarantees collectively owe %s. %s
bg: Колективен дълг на читател и поръчител %s. %s

note: For the first occurrence, %1$s:  charges_guarantors_guarantees | $Price %2$s:  IF noissues
en: Patron's guarantors and their other guarantees collectively owe %s. %s
bg: Гарантите на читателите и самите те общо дължат %s. %s

note: %1$s:  Branches.GetName(patron.branchcode) | html %2$s:  patron.branchcode | html
en: Patron's home library: (%s / %s )
bg: Основна библиотека на читателя: (%s / %s )

en: Patron's record has guaranteed accounts attached.
bg: Читателят има свързан акаунт на поръчител.

en: Patron-scheduled pickup:
bg: Вземане по график от читателя:

en: Patron:
bg: Читател:

en: Patron:
bg: Читател:

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron => patron no_title => 1 no_cardnumber => 1 hide_patron_infos_if_needed => 1 %2$s:  Branches.GetName(patron.branchcode) | html %3$s:  patron.branchcode | html
en: Patron: %s Patron's home library: (%s / %s )
bg: Читател: %s Основна библиотека на читателя: (%s / %s )

note: %1$s:  patronlistname | html
en: Patronlist with imported patrons: %s
bg: Списък на импортирани читатели %s

en: Patrons
bg: Читатели

en: Patrons
bg: Читатели

en: Patrons &rsaquo; New patron
bg: Читатели &rsaquo; Нов читател

en: Patrons and circulation
bg: Читатели и Заемане за дома

en: Patrons found for:
bg: Открити читатели за:

en: Patrons from any library may put this item on hold.
bg: Читатели от всички библиотеки могат да правят резервации за този екземпляр.

note: %1$s:  batch_id | html
en: Patrons in batch number %s
bg: Читателите са от група с номер %s

en: Patrons in list
bg: Читатели в списък

en: Patrons requesting modifications
bg: Читатели, изискващи промени

en: Patrons statistics
bg: Читатели статистика

en: Patrons statistics
bg: Читатели статистика

en: Patrons tables
bg: Таблици на Читатели

en: Patrons to be added
bg: Ще бъдат добавени читатели

note: TH
en: Patrons using this provider
bg: Читатели, използващи този доставчик

en: Patrons who haven't checked out
bg: Читатели без заемания

en: Patrons with holds
bg: Читатели с резервации

en: Patrons with no checkouts
bg: Читатели без заемания

en: Patrons with no checkouts
bg: Читатели без заемания

en: Patrons with no checkouts &rsaquo; Reports &rsaquo; Koha
bg: Читатели без заемания &rsaquo; Отчети &rsaquo; Коха

en: Patrons with recalls
bg: Читател с искане за връщане

en: Patrons with the most checkouts
bg: Читатели с най-много заемания

en: Patrons with the most checkouts
bg: Читатели с най-много заемания

en: Patrons with the most checkouts &rsaquo; Reports &rsaquo; Koha
bg: Читатели с най-много заемания &rsaquo; Отчети &rsaquo; Коха

note: %1$s:  IF ( searching ) %2$s:  END
en: Patrons%s &rsaquo; Search results%s &rsaquo; Koha
bg: Читатели%s &rsaquo; Резултати от търсене%s &rsaquo; Коха

en: Patrons' categories:
bg: Категории читатели:

en: Pattern name:
bg: Име на шаблона:

en: Pay
bg: Плащане

en: Pay all charges
bg: Плащане на всички такси

note: INPUT type=submit name=paycollect
en: Pay amount
bg: Плащане на суми

en: Pay an amount toward all fines
bg: Плащане на всички задължения

en: Pay an amount toward selected fines
bg: Плащане на избраните задължения

en: Pay an individual fine
bg: Плащане на индивидуална глоба

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc'
en: Pay charges for %s
bg: Плащане за %s

en: Pay fine
bg: Плащане на глоба

en: Pay fines
bg: Плащане на глоби

note: INPUT type=submit name=payselected
en: Pay selected
bg: Плащане на избраното

en: Payment
bg: Плащане

en: Payment note
bg: Бележка за плащане

en: Payment received:
bg: Получено плащане:

en: Payment type:
bg: Вид плащане:

en: Payments &rsaquo; Koha
bg: Плащания &rsaquo; Коха

en: Payout
bg: Заплащане

en: Payout amount
bg: Сума за изплащане

en: Payout credits to patrons
bg: Кредити за изплащане на читатели

en: Pending
bg: В очакване

en: Pending (
bg: В очакване (

en: Pending discharge requests
bg: Чакащи заявки за удостоверение за липса на задължения

en: Pending discharge requests
bg: Чакащи заявки за удостоверение за липса на задължения

en: Pending discharge requests &rsaquo; Patrons &rsaquo; Koha
bg: Чакащи заявки за удостоверение за липса на задължения &rsaquo; Читатели &rsaquo; Коха

en: Pending holds
bg: Изчакващи резервации

en: Pending modifications:
bg: Очакващи одобрение промени:

en: Pending offline circulation actions
bg: Офлайн действия в очакване

en: Pending on-site checkouts
bg: Самозаемане в очакване

en: Pending on-site checkouts
bg: Самозаемане в очакване

en: Pending on-site checkouts &rsaquo; Circulation &rsaquo; Koha
bg: Самозаемане в очакване &rsaquo; Заемане &rsaquo; Коха

en: Pending orders
bg: Изчакващи поръчки

en: Pending suggestions
bg: Чакащи предложения

en: Pending tags
bg: Маркери в очакване

note: SCRIPT
en: People
bg: Потребители

en: Perform a new search
bg: Ново търсене

en: Perform anonymous refund actions
bg: Анонимни действия за възстановяване

en: Perform batch deletion of items
bg: Групово изтриване на библиотечни документи

en: Perform batch deletion of records (bibliographic or authority)
bg: Групово изтриване на записи (библиографски или класификатори)

en: Perform batch extend due dates
bg: Групово удължаване на сроковете за връщане

en: Perform batch modification of items
bg: Групова промяна на екземпляри

en: Perform batch modification of patrons
bg: Групова промяна на читатели

en: Perform batch modification of records (biblios or authorities)
bg: Групова промяна на записи (библиографски или класификатори)

en: Perform cash register cashup action
bg: Изпълнете парична транзакция за теглене(??)

en: Perform inventory of your catalog
bg: Извършване на инвентаризация на вашия каталог

en: Perform self checkout at the OPAC. It should be used for the patron matching the AutoSelfCheckID
bg: Извършване на самостоятелно заемане в OPAC. То трябва да се използва за читател, който съответства на AutoSelfCheckID

en: Period
bg: Период

note: %1$s:  IF budget_period_total %2$s:  budget_period_total | $Price %3$s:  END
en: Period allocated %s%s%s
bg: Разпределен период %s%s%s

note: %1$s:  loopfilte.filter | html
en: Period from %s
bg: Период от %s

note: %1$s:  loopfilte.filter | html
en: Period to %s
bg: Период до %s

en: Period:
bg: Период:

en: Perl interpreter:
bg: Perl интерпретатор:

en: Perl modules
bg: Perl модули

en: Perl version:
bg: Perl версия:

note: SCRIPT
en: Permanent Pen Properties
bg: Постоянни Pen свойства

note: SCRIPT
en: Permanent pen properties...
bg: Постоянни Pen свойства...

en: Permanently delete checkout history older than
bg: Изтрийте безвъзвратно историята на заеманията, по-стари от

en: Permanently delete these patrons
bg: Изтрийте завинаги тези читатели

en: Permissions (code)
bg: Разрешения (код)

note: SCRIPT
en: Ph:
bg: Телефон:

en: Phone
bg: Телефон

en: Phone (i-tiva)
bg: Телефон (i-tiva)

en: Phone:
bg: Телефон:

en: Phone:
bg: Телефон:

en: Photocopy
bg: Фотокопие

en: Physical address:
bg: Физически адрес:

en: Physical details:
bg: Физически детайли:

en: Physical form designators
bg: Обозначители на физическата форма

note: INPUT type=submit name=pick
en: Pick
bg: Избирам

note: %1$s:  RECALL.expiration_date | $KohaDates
en: Pick up by %s
bg: Вземете от %s

en: Pick up location
bg: Изберете местоположение

en: Pickup at
bg: Място за получаване

en: Pickup at patron's home library when possible:
bg: Ако е възможно, вземете от основната библиотека на читателя

en: Pickup at:
bg: Място за получаване:

en: Pickup date/time
bg: Получаване дата/час

en: Pickup date:
bg: Дата за получаване:

en: Pickup interval:
bg: Интервал на получаване:

en: Pickup library
bg: Изберете библиотека

en: Pickup library is different.
bg: Библиотеката за взимане е различна.

en: Pickup library is different.
bg: Библиотеката за взимане е различна.

en: Pickup library:
bg: Изберете библиотека:

en: Pickup location
bg: Място за получаване

en: Pickup location:
bg: Място за получаване:

en: Pie
bg: Права черта

en: Pipe (|)
bg: Права черта (|)

en: Place a hold
bg: Направете резервация за

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' link = 1 %2$s:  IF biblio.author %3$s:  biblio.author | html %4$s:  END
en: Place a hold on %s %s by %s%s
bg: Направете резервация за %s %s от %s%s

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title-head.inc'
en: Place a hold on %s &rsaquo; Holds &rsaquo; Circulation &rsaquo; Koha
bg: Разместване на резервация за %s &rsaquo; Резервации &rsaquo; &rsaquo; Заемане &rsaquo; Koha

note: %1$s:  IF force_hold_level == 'item'
en: Place a hold on a specific item %s
bg: Направете резервация за конкретен екземпляр %s

en: Place and modify holds for patrons
bg: Поставете и променете резервации на читатели

note: %1$s:  biblio.title | html %2$s:  patron.firstname | html %3$s:  patron.surname | html %4$s:  patron.cardnumber | html
en: Place article request from %s for %s %s ( %s )
bg: Изпратете заявка за статия от %s за %s %s ( %s )

en: Place hold
bg: Направете резервация

en: Place hold
bg: Направете резервация

note: For the first occurrence, %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron => holdfor_patron no_title => 1 no_cardnumber => 1
en: Place hold for %s
bg: Направете резервация за %s

note: SCRIPT
en: Place hold on this item?
bg: Резервирате ли този екземпляр?

note: SCRIPT
en: Place hold?
bg: Резервирате ли?

en: Place holds
bg: Направете резервация

en: Place holds
bg: Направете резервация

en: Place holds for patrons
bg: Поставяне на резервации за читатели

note: INPUT type=submit
en: Place request
bg: Направете заявка

en: Place request with partner libraries
bg: Изпратете заявка на партньорски библиотеки МБЗ

en: Placed on
bg: Публикувано от

en: Placed on (from)
bg: Публикувано на (от)

en: Places
bg: Места

en: Placing orders
bg: Подаване на поръчки

note: %1$s:  auth_cats_loo | html
en: Plan by %s
bg: Планирано за %s

en: Plan by item types
bg: Планирано за вид библиотечен документ

en: Plan by libraries
bg: Планирано за библиотеки

en: Plan by months
bg: Планирано по месеци

en: Planned date
bg: Планирана дата

en: Planning
bg: Планиране

en: Planning
bg: Планиране

note: %1$s:  budget_period_description | html %2$s:  PROCESS planning plan=authcat
en: Planning for %s %s
bg: Планиране за %s %s

note: %1$s:  budget_period_description | html %2$s:  PROCESS planning plan=authcat
en: Planning for %s %s &rsaquo; Funds &rsaquo; Budgets &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
bg: Планиране за %s %s &rsaquo; Средства &rsaquo; Бюджети &rsaquo; Администриране &rsaquo; Коха

en: Play media
bg: Възпроизвеждане на медия

en: Play sound
bg: Пусни сигнал

en: Please
bg: Моля

en: Please add a library
bg: Добавете библиотека

en: Please add a patron category
bg: Добавете вид категория читател

note: SCRIPT
en: Please add barcodes using either the direct entry text area or the item search.
bg: Добавете баркодове, като използвате областта за въвеждане или търсене на екземпляр.

note: SCRIPT
en: Please check at least one action
bg: Изберете поне едно действие

en: Please check issues that are NOT published (irregularities)
bg: Вижте издания, които НЕ се публикуват (нерегулярност)

note: %1$s:  ELSIF ( error.cache_expiry ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: Please check the log for further details. %s Please select a cache expiry less than 30 days. %s %s
bg: Проверете дневника за повече информация. %s Моля, изберете дата на изтичане на кеша, по-малка от 30 дни. %s %s

en: Please choose a cache_expiry less than 30 days
bg: Изберете cache_expiry по-малко от 30 дни

note: SCRIPT
en: Please choose a file to upload
bg: Изберете файл за качване

en: Please choose a library to clone rules from:
bg: Изберете библиотека за дублиране на правила за:

en: Please choose a vendor.
bg: Изберете доставчик.

note: SCRIPT
en: Please choose an enrollment period in months OR by date.
bg: Моля изберете периода на регистрация в месеци ИЛИ до дата.

en: Please choose one or more filters to proceed.
bg: Изберете един или няколко филтъра за да продължите.

en: Please choose the library to clone the rules to:
bg: Изберете библиотека за дублиране на правила в:

en: Please choose which record will be the reference for the merge. The record chosen as reference will be kept, and the other will be deleted.
bg: Изберете кой запис ще бъде връзката за сливане. Записът, избран като връзка, ще бъде запазен, а другият ще бъде изтрит.

en: Please click on one of the tabs at the left side of this form.
bg: Кликнете върху един от разделите в лявата част на този формуляр.

note: %1$s:  item.barcode | html
en: Please confirm bundle contents for %s
bg: Моля, потвърдете съдържанието на пакета за %s

en: Please confirm checkin
bg: Моля, потвърдете връщането

en: Please confirm checkout
bg: Моля, потвърдете заемането

en: Please confirm subscription deletion
bg: Потвърдете изтриването на абонамента

en: Please confirm that the accompanying materials are present:
bg: Потвърдете наличието на съпроводителни документи:

note: %1$s:  ADDITIONAL_MATERIALS | html
en: Please confirm that the accompanying materials are present: %s
bg: Потвърдете наличието на съпроводителни документи: %s

note: %1$s:  bankable | $Price
en: Please confirm that you have received %s to cashup.
bg: Потвърдете, че сте получили %s за изплащане.

en: Please confirm that you have removed
bg: Потвърдете, че сте изтрили

note: %1$s:  accountlines.total( payment_type => [ 'CASH', 'SIP00' ]) * -1 | $Price %2$s:  register.starting_float | $Price
en: Please confirm that you have removed %s from the cash register and left a float of %s.
bg: Потвърдете, че сте изтрили %s от касов апарат и сте оставили float of %s.

en: Please contact your system administrator
bg: Моля, свържете се с вашия системен администратор.

en: Please correct these errors.
bg: Поправете тези грешки.

en: Please create the database before continuing.
bg: Създайте база данни, преди да продължите.

en: Please define one
bg: Дефинирайте един

en: Please edit one currency and mark it as active.
bg: Редактирайте една валута и я маркирайте като активна.

en: Please enable Javascript:
bg: Включете Javascript:

en: Please enable system preference
bg: Активирайте системно предпочитание

en: Please ensure you are uploading a valid zip file and try again.
bg: Уверете се, че качвате валиден zip файл и опитайте отново.

en: Please ensure you only upload GIF, JPEG, PNG, or XPM images.
bg: Уверете се, че качвате само GIF, JPEG, PNG или XPM изображения.

en: Please enter a
bg: Въведете

note: SCRIPT
en: Please enter a date!
bg: Въведете дата!

en: Please enter a new comment (max 35 characters)
bg: Въведете коментар (макс. 35 знака)

note: SCRIPT
en: Please enter a number of items to create.
bg: За създаване въведете броя на екземплярите.

en: Please enter a report name and descriptive note before sharing (minimum 20 characters)
bg: Въведете заглавие на отчета и описателна бележка преди изпращане (минимум 20 знака)

note: SCRIPT
en: Please enter a search term.
bg: Въведете дума за търсене.

note: SCRIPT
en: Please enter a valid URL.
bg: Въведете валиден URL.

note: SCRIPT
en: Please enter a valid date (ISO).
bg: Моля въведете валидна дата (ISO).

note: SCRIPT
en: Please enter a valid date.
bg: Моля въведете валидна дата

note: SCRIPT
en: Please enter a valid email address.
bg: Въведете валиден e-mail адрес

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Please enter a valid number.
bg: Въведете валиден номер.

note: SCRIPT
en: Please enter a valid phone number.
bg: Въведете валиден телефонен номер.

note: SCRIPT
en: Please enter a value between {0} and {1} characters long.
bg: Въведете стойност между {0} и {1} знака.

note: SCRIPT
en: Please enter a value between {0} and {1}.
bg: Въведете стойност между {0} и {1}.

note: SCRIPT
en: Please enter a value greater than or equal to {0}.
bg: Моля, въведете стойност, по-голяма или равна на {0}.

note: SCRIPT
en: Please enter a value less than or equal to {0}.
bg: Моля, въведете стойност, по-малка или равна на {0}.

note: SCRIPT
en: Please enter at least one criterion for deletion!
bg: Въведете поне един критерий за изтриване!

note: SCRIPT
en: Please enter at least {0} characters.
bg: Моля, въведете поне {0} знака.

note: SCRIPT
en: Please enter field tag and subfield code, separated by a comma. (For control fields: add '@' as subfield code.)
bg: Въведете маркер и код на подполето, разделени със запетая. (За контролни полета: добавете '@' като код на полето.)

note: SCRIPT
en: Please enter no more than {0} characters.
bg: Въведете до {0} знака.

en: Please enter numbers only. Prefix the number with + or 00 if including the country code.
bg: Моля, въведете само цифри. Добавете префикс + или 00 към номера, ако той включва код на държава.

note: SCRIPT
en: Please enter only digits.
bg: Моля, въведете само цифри.

note: SCRIPT
en: Please enter the name for the new macro:
bg: Въведете име за новия макрос:

note: SCRIPT
en: Please enter the same password as above
bg: Моля, въведете същата парола като по-горе

note: SCRIPT
en: Please enter the same value again.
bg: Моля, въведете същата парола като по-горе.

en: Please enter your username and password
bg: Въведете потребителско име и парола

note: SCRIPT
en: Please fill URL before completing request.
bg: Моля, попълнете URL, преди да попълните заявката.

note: SCRIPT
en: Please fix this field.
bg: Коригирайте това поле.

en: Please have your system administrator check the error log for details.
bg: Моля, вашият системен администратор да провери журнала за грешки за подробности.

en: Please log in again
bg: Моля, отново попълнете входните данни

en: Please log in instead with a regular staff account. To create a staff account, create a library, a patron category 'Staff' and add a new patron. Then give this patron permissions from 'More' in the toolbar.
bg: Вместо това влезте с вашия акаунт в библиотеката. За да създадете акаунт на библиотекар, създайте вид читател 'Персонал' и добавете нов читател. След това дайте разрешения на този читател в лентата с инструменти 'Още'.

note: SCRIPT
en: Please log in to Koha and try again. (Error: '%s')
bg: Влезте в Koha и опитайте отново. (Грешка: '%s')

en: Please note that the attached file is a MARC bibliographic records file which can be imported into personal bibliographic software like EndNote, Reference Manager or ProCite.
bg: Моля, обърнете внимание, че прикаченият файл е MARC файл с библиографски записи, който може да бъде импортиран в личен библиографски софтуер като EndNote, Reference Manager или ProCite.

note: SCRIPT
en: Please only choose one enrollment period.
bg: Моля, изберете само един период за регистрация.

note: SCRIPT
en: Please only enter letters or numbers.
bg: Моля, въведете само букви или цифри.

note: SCRIPT
en: Please only enter letters.
bg: Моля, въведете само букви.

en: Please pick your language from the following list. If your language is not listed, please inform your system administrator.
bg: Моля, изберете език. Ако вашият език не е в списъка, моля, информирайте системния администратор.

en: Please place the following items to one side
bg: Моля, поставете следните екземпляри на една страна

en: Please put the 'Did you mean?' plugins in order by significance, from most significant to least significant, and check the box to enable those plugins that you want to use.
bg: Моля, поставете приставките „Имахте предвид?“ по важност, най-значими до най-малко значими, и поставете отметка в квадратчето, за да включите плъгините, които искате да използвате.

note: SCRIPT
en: Please refresh the page and try again.
bg: Обновете страницата и опитайте отново.

note: %1$s:  Branches.GetName( errmsgloo.msg ) | html
en: Please return item to home library: %s
bg: Върнете екземпляр в основната библиотека: %s

note: %1$s:  Branches.GetName( errmsgloo.msg ) | html
en: Please return item to: %s
bg: Върнете екземпляр в: %s

note: %1$s:  IF transfer %2$s:  Branches.GetName( transfer ) | html %3$s:  ELSE %4$s:  Branches.GetName( returnbranch ) | html %5$s:  END
en: Please return this item to %s%s%s%s%s
bg: Върнете екземпляр в %s%s%s%s%s

note: %1$s:  ELSIF ( error.queryerr )
en: Please return to the &quot;Saved Reports&quot; screen and delete this report or retry creating a new one. %s
bg: Моля, върнете се към &quot;Запазени отчети&quot; екран и изтрийте този отчет или опитайте отново да създадете нов. %s

en: Please review the error log for more details.
bg: Моля, прегледайте журнала за грешки за повече подробности.

note: SCRIPT
en: Please select ...
bg: Изберете ...

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Please select a %s.
bg: Изберете %s.

note: SCRIPT
en: Please select a date and a pickup time
bg: Моля, изберете дата и време за взимане

en: Please select a date range to display transactions for:
bg: Изберете период от време за показване на транзакции за:

note: SCRIPT
en: Please select a manager to assign to the selected suggestions
bg: Изберете отговорното лице, което да бъде назначено за избраните предложения

note: SCRIPT
en: Please select a modification template.
bg: Моля, изберете шаблон за редактиране.

note: SCRIPT
en: Please select a new owner first
bg: Моля, първо изберете нов собственик

note: SCRIPT
en: Please select a patron list.
bg: Изберете списък с читатели.

note: SCRIPT
en: Please select at least one %s to %s.
bg: Моля, изберете поне един %s от %s.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Please select at least one batch to export.
bg: Моля, изберете поне една група за експортиране.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Please select at least one card to export.
bg: Моля, изберете поне една карта за експортиране.

note: SCRIPT
en: Please select at least one checkout to process
bg: Моля, изберете поне едно заемане за обработка

note: SCRIPT
en: Please select at least one issue.
bg: Моля, изберете поне един брой.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Please select at least one item to export.
bg: Моля, изберете поне един екземпляр за експортиране.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Please select at least one item.
bg: Моля, изберете поне един екземпляр.

note: SCRIPT
en: Please select at least one label to delete.
bg: Изберете поне един етикет, който да премахнете.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Please select at least one label to export.
bg: Изберете поне един етикет, за експорт.

note: SCRIPT
en: Please select at least one patron to delete.
bg: Изберете поне един читател за изтриване.

note: SCRIPT
en: Please select at least one record to process
bg: Моля, изберете поне един запис за обработка

note: SCRIPT
en: Please select at least one suggestion
bg: Моля, изберете поне едно предложение

note: SCRIPT
en: Please select content to delete.
bg: Моля, изберете съдържание за изтриване.

note: SCRIPT
en: Please select image(s) to delete.
bg: Изберете изображение(я) за изтриване.

note: %1$s:  IF invoice_types
en: Please select items from below to add to this transaction: %s
bg: Изберете екземпляри по-долу, за да добавите към тази транзакция: %s

note: SCRIPT
en: Please select one %s to %s.
bg: Моля, изберете един %s от %s.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Please select only one %s to %s.
bg: Моля, изберете само един %s от %s.

note: SCRIPT
en: Please specify a title for 'Default'
bg: Моля, посочете заглавие за „По подразбиране“

en: Please specify an active currency.
bg: Моля, посочете активна валута.

note: %1$s:  Branches.GetName( collectionBranch ) | html
en: Please transfer item to: %s
bg: Преместете екземпляра в: %s

en: Please try again later
bg: Моля, опитайте по-късно

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Please upload a file first.
bg: Моля, първо качете файл.

en: Please verify that it exists.
bg: Моля, проверете дали съществува.

en: Please verify that the Apache user can write to the plugins directory.
bg: Уверете се, че потребителят на Apache може да пише в директорията с плъгини.

en: Please verify that you are using either a single quote or a tab.
bg: Уверете се, че използвате единични кавички или табулация.

en: Please verify the integrity of the ZIP file and retry.
bg: Моля, проверете целостта на ZIP файла и опитайте отново.

en: Please verify the integrity of the zip file and retry.
bg: Моля, проверете целостта на ZIP файла и опитайте отново.

en: Plugin version
bg: Плъгин версия

en: Plugin:
bg: Плъгин:

en: Plugin:
bg: Плъгин:

en: Plugins
bg: Плъгини (Приставки)

en: Plugins
bg: Плъгини (Приставки)

en: Plugins &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha
bg: Плъгини &rsaquo; Инструменти &rsaquo; Koha

en: Plugins disabled
bg: Приставките са деактивирани

en: Plugins disabled!
bg: Приставките са деактивирани!

note: SCRIPT
en: Plugins installed ({0}):
bg: Инсталирани плъгини ({0}):

en: Point of sale
bg: Точка на продажба

en: Point of sale
bg: Точка на продажба

en: Point of sale tables
bg: Точка на продажба таблици

note: %1$s:  codes_loo.limit_phrase | html %2$s:  codes_loo.code | html
en: Policy for %s: %s
bg: Политика за %s: %s

en: Popularity
bg: Популярност

en: Popularity (least to most)
bg: Популярност (възходящо)

en: Popularity (most to least)
bg: Популярност (низходящо)

en: Populate fields with default values from default framework
bg: Попълнете полета със стойности по подразбиране от рамката по подразбиране

en: Populates a dropdown list of custom payment types when paying fines
bg: Попълва падащ списък от персонализирани видове плащания, когато плащате глоби

en: Port
bg: Порт

en: Port:
bg: Порт:

en: Position
bg: Позиция

en: Position:
bg: Позиция:

note: SCRIPT
en: Possible record corruption
bg: Възможна повреда на записа

en: PostScript points
bg: PostScript точки

en: Postal address:
bg: Пощенски адрес:

note: %1$s:  koha_new.published_on | $KohaDates %2$s:  IF( show_author && koha_new.author )
en: Posted on %s%s by
bg: Публикувано на %s%s от

note: SCRIPT
en: Poster
bg: Плакат

en: Pound (#) separated text (.csv)
bg: Текст, разделен с (#) (.csv)

note: SCRIPT
en: Powered by {0}
bg: На платформата {0}

note: SCRIPT
en: Pre
bg: Пред

en: Pre-adolescent
bg: Деца на възраст (9-13 години)

en: Pre-fill values with profile?
bg: Предварително попълнени стойности на профила?

en: Precedence
bg: Предимство

en: Predefined notes:
bg: Предварително дефинирани бележки:

en: Prediction pattern
bg: Прогнозен модел

en: Preference
bg: Настройки

en: Preferences
bg: Настройки

en: Preferences and parameters
bg: Настройки и параметри

en: Preferred language for notices:
bg: Предпочитан език за известия:

en: Preferred materials:
bg: Предпочитани материали:

note: SCRIPT
en: Preformatted
bg: Предварително форматиран

note: SCRIPT
en: Premium plugins:
bg: Премиум плъгини:

en: Preschool
bg: Деца в предучилищна възраст

en: Preselected
bg: Предварително избран

en: Preselected:
bg: Предварително избран:

note: SCRIPT
en: Present
bg: Наличен

en: Preserve existing values
bg: Запазете съществуващите стойности

en: Preset
bg: Предварително зададени

note: SCRIPT
en: Prev
bg: Предишна

en: Preview
bg: Преглед

note: A
en: Preview MARC
bg: Преглед на MARC

en: Preview SQL
bg: Преглед на SQL

en: Preview content
bg: Визуализация на съдържанието

note: %1$s:  m.letter_code | html
en: Preview is not available for letters '%s'.
bg: Преглед на съобщенията не е наличен '%s'.

en: Preview notice template
bg: Вижте шаблон за известия

en: Preview notice template &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha
bg: Предварителен преглед на шаблон за известие &rsaquo; Инструменти &rsaquo; Коха

note: %1$s:  c.title | html
en: Preview of: "%s"
bg: Преглед на: "%s"

en: Preview results:
bg: Вижте резултатите:

en: Preview routing list
bg: Преглед на списък с направления за

en: Preview routing list &rsaquo; Serials &rsaquo; Koha
bg: Преглед на списък с направления &rsaquo; Периодика &rsaquo; Коха

en: Preview routing list for
bg: Преглед на списък с направления за

note: A
en: Preview this notice template
bg: Вижте шаблон за известия

en: Previous
bg: Предишна

note: BUTTON
en: Previous alerts
bg: Предишни известия

en: Previous borrower:
bg: Предишен читател:

en: Previous checkouts
bg: Предишни заемания

note: INPUT type=button name=changepage_prev
en: Previous page
bg: Предишна страница

en: Previous sessions
bg: Предишни сесии

en: Price
bg: Цена

en: Price paid:
bg: Платена стойност:

en: Price:
bg: Цена:

en: Price:
bg: Цена:

en: Primary
bg: Основен

en: Primary acquisitions contact
bg: Основен контакт за Комплектуване

en: Primary acquisitions contact:
bg: Основен контакт за Комплектуване:

en: Primary email
bg: Основен имейл

en: Primary email:
bg: Основен имейл:

en: Primary phone
bg: Основен телефон

en: Primary phone:
bg: Основен телефон:

en: Primary phone:
bg: Основен телефон:

en: Primary serials contact
bg: Основен контакт за Периодика

en: Primary serials contact:
bg: Основен контакт за Периодика:

en: Print
bg: Печат

en: Print
bg: Отпечатване

en: Print account balance
bg: Отпечатайте баланса по сметката

en: Print barcode range
bg: Отпечатване на диапазон от баркодове

en: Print barcode range
bg: Отпечатване на диапазон от баркодове

en: Print barcode range &rsaquo; Label creator &rsaquo; Cataloging &rsaquo; Koha
bg: Отпечатване на диапазон от баркодове &rsaquo; Създаване на етикети &rsaquo; Каталогизиране &rsaquo; Коха

en: Print basket group in PDF
bg: Отпечатайте тази група кошници в PDF

en: Print card number as barcode:
bg: Отпечатване на номер на карта като баркод:

en: Print card number as text under barcode:
bg: Отпечатване на номер на карта като текст под баркод:

en: Print checkin slip
bg: Отпечатайте фиш за връщане

en: Print hold/transfer slip
bg: Отпечатване на резервация/прехвърляне

en: Print label
bg: Отпечатване на етикети

en: Print list
bg: Отпечатай списък

note: %1$s:  today | html
en: Print notices for %s
bg: Отпечатване на известия за %s

en: Print overdues
bg: Отпечатване на просрочени

en: Print patron cards
bg: Отпечатване на читателска карта

en: Print quick slip
bg: Отпечатайте разписка за днес

note: A
en: Print quick slip and clear screen
bg: Отпечатване на формуляр и изчисти екрана

en: Print range
bg: Област за печат

en: Print receipt
bg: Разпечатайте разписка

note: For the first occurrence, %1$s:  patron.cardnumber | html
en: Print receipt for %s
bg: Разпечатайте разписка за %s

note: %1$s:  borrowernumber | html
en: Print receipt for %s &rsaquo; Patrons &rsaquo; Koha
bg: Печат на разписка за %s &rsaquo; Patrons &rsaquo; Koha

en: Print slip
bg: Отпечатване на формуляр

en: Print slip
bg: Отпечатване на формуляр

en: Print slip (P)
bg: Отпечатване на формуляр (P)

note: A
en: Print slip and clear screen
bg: Отпечатване на формуляр и изчисти екрана

en: Print slip and confirm (P)
bg: Отпечатване на формуляр и потвърди (P)

en: Print slip, transfer, and confirm (P)
bg: Отпечатайте формуляра, прехвърлете и потвърдете (P)

en: Print summary
bg: Отпечатване на резюме

en: Print this label
bg: Отпечатване на етикет

en: Print transfer slip (P)
bg: Отпечатайте формуляр за прехвърляне (P)

en: Print type
bg: Вид печат

note: SCRIPT
en: Print...
bg: Отпечатване...

en: Printer name
bg: Име на принтер

en: Printer name:
bg: Име на принтер:

en: Printer profile
bg: Профил на принтер

en: Printer profiles
bg: Профили на принтери

en: Priority
bg: Приоритет

en: Privacy (code)
bg: Поверителност (код)

en: Privacy pref:
bg: Настройка на поверителност:

en: Private
bg: Личен

note: OPTGROUP
en: Private lists
bg: Лични списъци

note: OPTGROUP
en: Private lists shared with me
bg: Лични списъци, споделени с мен

en: Problem page
bg: Проблемна страница

en: Problem sending the cart...
bg: Проблем с изпращането на количката...

en: Problem sending the list...
bg: Проблем с изпращането на списъка...

en: Problems
bg: Проблеми

en: Problems found
bg: Открити проблеми

note: INPUT type=button
en: Process
bg: Обработване

en: Process images
bg: Обработване на изображения

en: Process request
bg: Обработване на заявката

en: Processed
bg: Обработени

en: Processing
bg: Обработване

en: Processing
bg: Обработване

en: Processing (
bg: Обработване (

en: Processing authority records
bg: Обработка на записи на класификатори

en: Processing bibliographic records
bg: Обработка на библиографски записи

en: Processing fee (when lost)
bg: Такса за обработка (при загуба)

en: Processing fee (when lost):
bg: Такса за обработка (при загуба):

en: Processing multiple items
bg: Обработка на множество екземпляри

en: Processing...
bg: Обработване…

en: Prof.
bg: Профил

en: Professional
bg: Служител

en: Profile
bg: Профил

en: Profile ID
bg: Профил ID

en: Profile ID:
bg: Профил ID:

en: Profile MARC fields:
bg: Параметри на MARC полета:

en: Profile SQL fields:
bg: Параметри на SQL полета:

note: SCRIPT
en: Profile deleted
bg: Профилът е изтрит

en: Profile description:
bg: Описание на профила:

note: SCRIPT
en: Profile must have a name
bg: Профилът трябва да има име

en: Profile name:
bg: Име на профила:

en: Profile name:
bg: Име на профила:

note: SCRIPT
en: Profile saved
bg: Профила е запазен

en: Profile settings
bg: Настройки на профила

en: Profile type:
bg: Вид профил:

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: Profile unassigned %s
bg: Профилът не е назначен %s

en: Profile:
bg: Профил:

en: Profile:
bg: Профил:

en: Profiles
bg: Профили

en: Programmed texts
bg: Програмирани текстове

en: Progress
bg: Прогрес

en: Progress:
bg: Прогрес:

en: Pronouns
bg: Местоимения

en: Protect
bg: Защитете

en: Protect from deletion
bg: Защитете от изтриване

en: Protocol
bg: Протокол

en: Protocol:
bg: Протокол:

en: Provider's main configuration.
bg: Основна конфигурация на доставчика.

en: Pseudonymization must only be turned on if the 'bcrypt_settings' configuration entry exists and is correctly filled in the Koha configuration file.
bg: Псевдонимизацията трябва да бъде включена само ако конфигурационният запис 'bcrypt_settings' съществува и е правилно попълнен в конфигурационния файл на Koha.

en: Public
bg: Публичен

en: Public enrollment
bg: Публична регистрация

en: Public lists
bg: Публични списъци

en: Public lists
bg: Публични списъци

note: SCRIPT
en: Public lists:
bg: Публични списъци:

en: Public macro:
bg: Публичен макрос:

en: Public note
bg: Забележка за публиката/Публична бележка

en: Public note:
bg: Публична бележка:

en: Public note:
bg: Публична бележка:

en: Public notes
bg: Публична бележка

en: Public:
bg: Публичен:

en: Publication date
bg: Дата на издаване

en: Publication date (yyyy-yyyy)
bg: Дата на публикуване(гггг-гггг)

en: Publication date:
bg: Дата на издаване:

en: Publication date:
bg: Дата на издаване:

en: Publication details:
bg: Подробности за публикацията:

en: Publication place:
bg: Място на издаване:

en: Publication types of the titles (e-resource management module)
bg: Видове публикации на заглавията (модул за управление на електронни ресурси)

en: Publication year
bg: Година на издаване

en: Publication year:
bg: Година на издаване:

en: Publication year:
bg: Година на издаване:

note: %1$s:  publicationyear | html
en: Publication year: %s
bg: Година на издаване: %s

en: Publication/Copyright date: newest to oldest
bg: Дата на публикация/издаване: възходящо

en: Publication/Copyright date: oldest to newest
bg: Дата на публикация/издаване: низходящо

note: SCRIPT
en: Published
bg: Публикувано

en: Published by
bg: Издадено на

note: %1$s:  s.publishercode | html
en: Published by %s
bg: Издадено на %s

en: Published by:
bg: Издадено на:

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.publishercode | $raw %2$s:  IF ( BIBLIO_RESULT.publicationyear ) %3$s:  BIBLIO_RESULT.publicationyear | $raw %4$s:  END %5$s:  IF ( BIBLIO_RESULT.pages ) %6$s:  BIBLIO_RESULT.pages | $raw %7$s:  END %8$s:  IF BIBLIO_RESULT.item('size') %9$s:  BIBLIO_RES
en: Published by: %s %s in %s %s %s , %s %s %s , %s %s
bg: Издадено на: %s %s в %s %s %s , %s %s %s , %s %s

en: Published date
bg: Дата на публикуване

en: Published date (text)
bg: Дата на публикуване (текст)

en: Published on
bg: Публикувано на

en: Published on (text)
bg: Публикувано на (текст)

en: Publisher
bg: Издател

en: Publisher location
bg: Място на издаване

en: Publisher number:
bg: Издателски номер:

en: Publisher:
bg: Издател:

en: Publisher:
bg: Издател:

note: For the first occurrence, %1$s:  publisher | html
en: Publisher: %s
bg: Издателство: %s

note: %1$s:  order.publishercode | html %2$s: - IF    ( order.publicationyear > 0) - %3$s:  order.publicationyear | html %4$s: - ELSIF ( order.copyrightdate   > 0) - %5$s:  order.copyrightdate | html %6$s:  END %7$s:  END %8$s:  IF ( order.suggestionid )
en: Publisher: %s %s, %s %s %s %s %s %s
bg: Издателство: %s %s, %s %s %s %s %s %s

en: Pull this many items
bg: Вземете тези екземпляри

en: Purchase suggestions
bg: Предложения за покупка

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc'
en: Purchase suggestions for %s
bg: Предложения за покупка от %s

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' no_html = 1
en: Purchase suggestions for %s &rsaquo; Patrons &rsaquo; Koha
bg: Предложения за покупка от %s &rsaquo; Читатели &rsaquo; Koha

note: SCRIPT
en: Purple
bg: Лилаво

en: QR Code module size:
bg: Размер на модула за QR код:

en: QR code:
bg: QR код:

en: Qty.
bg: Количество

en: Qualifier
bg: Спецификатор

en: Qualifier:
bg: Спецификатор:

en: Qualifier:
bg: Спецификатор:

en: Quality assurance manager
bg: Мениджър за осигуряване на качеството

en: Quality assurance manager:
bg: Мениджър за осигуряване на качеството:

en: Quality assurance team
bg: Екип за осигуряване на качеството

en: Quality assurance team:
bg: Екип за осигуряване на качеството:

en: Quantity
bg: Количество

note: SCRIPT
en: Quantity must be greater than '0'
bg: Количеството трябва да е по-голямо от '0'

en: Quantity ordered
bg: Поръчано количество

en: Quantity ordered:
bg: Поръчано количество:

en: Quantity received
bg: Получено количество

en: Quantity received:
bg: Получено количество:

en: Quantity:
bg: Количество:

en: Query
bg: Заявка

en: Queued
bg: В опашката

note: SCRIPT
en: Queued request
bg: Заявка в опашката

en: Queued:
bg: На опашка:

en: Quick add
bg: Бързо добавяне

en: Quick add new patron
bg: Бързо добавяне на нов читател

en: Quick spine label creator
bg: Бързо създаване на етикет

en: Quick spine label creator
bg: Бързо създаване на етикет

en: Quick spine label creator &rsaquo; Cataloging &rsaquo; Koha
bg: Бързо създаване на етикет &rsaquo; Каталогизиране &rsaquo; Коха

note: SCRIPT
en: Quotations
bg: Цитати

note: SCRIPT
en: Quote
bg: Цитат

note: SCRIPT
en: Quote #%s deleted successfully.
bg: Цитат #%s е успешно изтрит.

en: Quote added successfully
bg: Успешно добавен

en: Quote editor
bg: Редактор на цитати

en: Quote editor
bg: Редактор на цитати

en: Quote editor &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha
bg: Редактор на цитати &rsaquo; Инструменти &rsaquo; Коха

en: Quote of the day
bg: Цитат на деня

en: Quote updated successfully
bg: E актуализиран успешно

en: Quote uploader
bg: Качване на цитат

en: Quote uploader
bg: Качване на цитат

en: Quote uploader &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha
bg: Качване на цитати &rsaquo; Инструменти &rsaquo; Коха

en: Quotes
bg: Цитати

en: Quotes enabled:
bg: Разрешени цитати:

en: RRP
bg: Препоръчителна цена на дребно

en: RRP tax exc.
bg: Препоръчителна цена на дребно без данък

en: RRP tax inc.
bg: Препоръчителна цена на дребно с данък

en: Rank
bg: Ранг

en: Rank/Biblioitemnumbers
bg: Класация / Библиографски инвентарни номера

en: Rank:
bg: Класация:

en: Rate
bg: Курс

en: Rate:
bg: Курс:

en: Raw (any):
bg: Непреработено (всяко):

en: Ready for pickup
bg: Готово за получаване

en: Reason
bg: Причина

en: Reason for suggestion:
bg: Причина за предложението:

en: Reason for transfer
bg: Причина за прехвърлянето

en: Reason:
bg: Причина:

en: Reason:
bg: Причина:

en: Reasons why a hold might have been cancelled
bg: Причини, поради които резервацията може да бъде отменена

en: Reasons why a title is not for loan
bg: Причини защо заглавието не е за заемане

en: Reasons why an article request might have been cancelled
bg: Причини, поради които заявка за статия може да бъде анулирана

en: Reasons why an order might have been cancelled
bg: Причини, поради които поръчката може да бъде отменена

en: Recall at
bg: Искане на връщане на

en: Recall due date interval (day)
bg: Интервал на краен срок за връщане (ден)

en: Recall found (item is already waiting):
bg: Удовлетворено искане на връщане (екземплярът вече чака):

en: Recall found:
bg: Удовлетворено искане на връщане:

en: Recall placed by:
bg: Искането за връщане е направено от:

note: For the first occurrence, %1$s:  w.created_date | $KohaDates
en: Recall placed on %s.
bg: Направено искане за връщане за %s.

en: Recall print receipt &rsaquo; Circulation &rsqaquo; Koha
bg: Отпечатване на разписка за искане за връщане &rsaquo; Заемане &rsaquo; Коха

note: A
en: Recalled items awaiting pickup
bg: Поискани за връщане екземпляри, очакващи получаване

note: A
en: Recalled items that are overdue to be returned
bg: Поискани за връщане екземпляри, които са просрочени за връщане

en: Recalls
bg: Поискани за връщане екземпляри

note: For the first occurrence, %1$s:  Biblio.RecallsCount( SEARCH_RESULT.biblionumber ) | html
en: Recalls (%s)
bg: Поискани за връщане екземпляри (%s)

en: Recalls allowed (total)
bg: Разрешени поискани за връщане екземпляри (общо)

en: Recalls awaiting pickup
bg: Поискани за връщане екземпляри, очакващи получаване

en: Recalls awaiting pickup &rsaquo; Circulation &rsaquo; Koha
bg: Поискани за връщане екземпляри, очакващи получаване &rsaquo; Заемане &rsaquo; Резервации &rsaquo; Коха

en: Recalls have not been enabled. Enable the
bg: Искане за връщане на екземпляри не са активирани. Активирайте

en: Recalls history
bg: История на искания за връщане на екземпляри

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc'
en: Recalls history for %s
bg: История на искания за връщане на екземпляри за %s

note: %1$s:  Koha.Preference('RecallsMaxPickUpDelay') | html
en: Recalls listed here have been awaiting pickup for more than %s days.
bg: Изброените искания за връщане на екземпляри са в очакване на получаване повече от %s дни.

en: Recalls per record (count)
bg: Искания за връщане на екземпляри за запис (брой)

en: Recalls queue
bg: Опашка за искания за връщане на екземпляри

en: Recalls queue &rsaquo; Circulation &rsaquo; Koha
bg: Опашка за искания за връщане на екземпляри &rsaquo; Заемане &rsaquo; Резервации &rsaquo; Коха

note: A
en: Recalls that could be filled but have not been set waiting
bg: Искания за връщане, които могат да бъдат попълнени, но не са зададени за изчакване

en: Recalls to pull &rsaquo; Circulation &rsaquo; Koha
bg: Recalls to pull &rsaquo; Заемане &rsaquo; Коха

note: %1$s:  Koha.Preference('RecallsMaxPickUpDelay') | html %2$s:  over.count | html
en: Recalls waiting over %s days: %s
bg: Recalls повече от %s дни: %s

note: %1$s:  recalls.count | html
en: Recalls waiting: %s
bg: Recalls в изчакване: %s

en: Receipt history for this subscription
bg: История на разписките за този абонамент

en: Receipt summary for
bg: Формуляр за обобщение на получаване

note: %1$s:  name | html %2$s:  IF ( invoice ) %3$s:  invoice | html %4$s:  END
en: Receipt summary for : %s %sinvoice, %s%s &rsaquo; Acquisitions &rsaquo; Koha
bg: Резюме за получаване заr : %s %sфактури, %s%s &rsaquo; Комплектуване &rsaquo; Коха

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Receive
bg: Получаване

en: Receive a new shipment
bg: Получаване на нова пратка

en: Receive an order
bg: Получаване на поръчка

en: Receive date
bg: Дата на получаване

note: %1$s:  name | html %2$s:  IF ( invoice ) %3$s:  invoice | html %4$s:  END %5$s:  order.ordernumber | html
en: Receive items from : %s %s [%s] %s (order #%s)
bg: Получете екземпляри от : %s %s[%s] %s (поръчка #%s)

note: %1$s:  name | html %2$s:  IF ( invoice ) %3$s:  invoice | html %4$s:  END %5$s:  order.ordernumber | html
en: Receive items from : %s %s[%s] %s (order #%s)
bg: Получете екземпляри от : %s %s[%s] %s (поръчка #%s)

en: Receive orders and manage shipments
bg: Получаване на поръчки и управляване на пратки

note: %1$s:  name | html
en: Receive orders from %s
bg: Получавайте поръчки от %s

note: %1$s:  name | html
en: Receive orders from %s
bg: Получавайте поръчки от %s

en: Receive shipment from vendor
bg: Получаване на пратка от доставчик

note: %1$s:  name | html
en: Receive shipment from vendor %s
bg: Получаване на пратка от доставчик %s

note: %1$s:  name | html
en: Receive shipment from vendor %s &rsaquo; Acquisitions &rsaquo; Koha
bg: Получаване на пратки от доставчик %s &rsaquo; Комплектуване &rsaquo; Коха

en: Receive shipments
bg: Получаване на пратки

en: Receive?
bg: Получаване?

en: Received
bg: Получено

en: Received bibliographic records
bg: Получени библиографски записи

en: Received issues
bg: Получени издания

en: Received issues:
bg: Получени издания:

en: Received items
bg: Получени екземпляри

en: Received on
bg: Получено на

en: Receives claims for late issues
bg: Получава искове за забавени издания

en: Receives claims for late orders
bg: Приемане искове за забавени поръчки

en: Receives orders
bg: Приемане искове за забавени поръчки

en: Receives overdue notices:
bg: Получава просрочени известия:

en: Receiving items
bg: Получаване на екземпляри

note: INPUT type=submit
en: Recheck dependencies
bg: Проверете зависимостите

en: Recipients:
bg: Получатели:

en: Record
bg: Запис

en: Record URL
bg: URL на записа

en: Record cashup
bg: Кеш на записа

en: Record deleted
bg: Записът е изтрит

en: Record matching failed -- unable to retrieve selected matching rule.
bg: Неуспешно записване на съвпадение - не може да се получи избраното правило за съвпадение.

en: Record matching rule:
bg: Правило за съвпадение на запис:

en: Record matching rules
bg: Правила за съвпадение на запис

en: Record matching rules
bg: Правила за съвпадение на запис

note: SCRIPT
en: Record not marked as UTF-8, may be corrupted
bg: Записът не е маркиран като UTF-8, вероятно е повреден

en: Record numbers:
bg: Номера на запис:

en: Record only
bg: Само запис

en: Record overlay rules
bg: Записване на правила за наслагване

en: Record renewal as unseen if appropriate:
bg: Ако е необходимо, посочете разширението като невидимо:

note: SCRIPT
en: Record saved
bg: Записът е запазен

note: SCRIPT
en: Record structure invalid, cannot save
bg: Структурата на записа е невалидна, не може да бъде запазена

en: Record title
bg: Заглавие на записа

en: Record type
bg: Вид на записа

en: Record type:
bg: Вид на записа:

en: Record type:
bg: Вид на записа:

en: Record-level item type
bg: Вид библиотечен документ на ниво запис

en: Record-level itemtype
bg: Вид библиотечен документ на ниво запис

en: Record:
bg: Запис:

en: Records are not indexed in Elasticsearch
bg: Записите не се индексират в Elasticsearch

en: Records found in the catalog
bg: Записи, намерени в каталога

en: Records found in the reservoir
bg: Записи, намерени в резервоара

note: SCRIPT
en: Red
bg: Червена

en: Red cells signify no transfer allowed.
bg: Червените клетки означават, че не е разрешено прехвърляне.

en: Redefine shortcuts
bg: Предефинирайте преките пътища

note: SCRIPT
en: Redo
bg: Повторете

en: Referral:
bg: Връзка:

en: Refine results
bg: Прецизиране на резултатите

en: Refine results:
bg: Прецизиране на резултатите:

en: Refine search
bg: Конкретизиране на търсене

en: Refine your search
bg: Конкретизирайте вашето търсене

en: Refresh
bg: Обновете

en: Refresh
bg: Обновете

en: Refund
bg: Въстановавяне

en: Refund lost item charge
bg: Възстановяване на сума за изгубен екземпляр

en: Refund lost item charge (only if unpaid)
bg: Възстановяване на такса за изгубен екземпляр (само ако не е платено)

en: Refund lost item charge and charge new overdue fine
bg: Връщане таксата за изгубен екземпляр и начисляване на такса за просрочване

en: Refund lost item charge and restore overdue fine
bg: Връщане на такса за изгубен екземпляр и такса за просрочване

en: Refund lost item processing charge
bg: Възстановете таксата за обработка на изгубен екземпляр

en: Refund lost item processing charge (only if unpaid)
bg: Възстановяване на такса за обработка на изгубен екземпляр (само ако не е платена)

en: Refund lost item processing fee
bg: Възстановяване на такса за обработка на изгубен екземпляр

en: Refund lost item replacement fee
bg: Възстановяване на такса за замяна на изгубен екземпляр

en: Refund payments to patrons
bg: Възстановяване на суми на читатели

en: Register description
bg: Описание на регистъра

en: Register name
bg: Име на регистъра

note: INPUT type=submit
en: Register with two-factor app
bg: Регистрирайте се с двуфакторно приложение

en: Register:
bg: Регистриране:

note: %1$s:  updated.old_register or "?" | html %2$s:  Registers.session_register_name or "?" | html
en: Register: %s &rArr; %s
bg: Регистрирайте: %s &rArr; %s

en: Registration date
bg: Дата на регистриране

en: Registration date:
bg: Дата на регистриране:

en: Registration date:
bg: Дата на регистриране:

note: %1$s:  patron.dateenrolled | $KohaDates
en: Registration date: %s
bg: Дата на регистриране: %s

en: Regular expression:
bg: Регулярен израз:

en: Regular print
bg: Нормален шрифт

en: Reject
bg: Отхвърляне

en: Rejected
bg: Отхвърлено

en: Rejected tags
bg: Отхвърлени маркери

note: ABBR
en: Related Term
bg: Свързан термин

en: Related transaction
bg: Свързана транзакция

en: Relationship information
bg: Информация за връзката

en: Relationship:
bg: Родство:

en: Relationship:
bg: Родство:

note: For the first occurrence, %1$s:  relatives_issues_count | html
en: Relatives' checkouts (%s)
bg: Заемания на свързани читатели (%s)

en: Release maintainer
bg: Координатор на изданието

en: Release maintainer assistant
bg: Асистент на мениджър на издания

en: Release maintainer mentor
bg: Наставник на поддържащия издание

en: Release maintainer:
bg: Координатор на изданието:

en: Release maintainers:
bg: Координатори за освобождаване:

en: Release manager
bg: Мениджър на изданието:

en: Release manager assistant
bg: Асистент на мениджър на издания:

en: Release manager assistant:
bg: Асистент на мениджър на издания:

en: Release manager assistants:
bg: Асистент на мениджъри на издания:

en: Release manager mentor
bg: Наставник на поддържащия издание

en: Release manager:
bg: Мениджър на изданието:

en: Relevance
bg: Релевантност

en: Religious organization
bg: Религиозна организация

en: Remaining circulation permissions
bg: Оставащи разрешения за заемане

note: SPAN
en: Remaining in this fund
bg: Останали в този фонд

en: Remaining permissions for managing fines and fees
bg: Оставащи разрешения за управление на глоби и такси

en: Remaining system parameters permissions
bg: Оставащи права за достъп до системните параметри

note: SPAN
en: Remaining with child funds included
bg: Остава с включени свързани фондове

en: Remember for session:
bg: Запомнете за сесия:

en: Remember memcached needs to be started before Plack.
bg: Не забравяйте, че memcached трябва да бъде стартиран преди Plack.

en: Remember return date for next check in
bg: Запомнете датата на връщане

en: Reminder date
bg: Дата на напомняне

en: Reminder:
bg: Напомняне:

en: Reminder: this action will delete all selected authorities!
bg: Напомняне: това действие ще изтрие всички избрани класификатори!

en: Reminder: this action will delete all selected bibliographic records, attached subscriptions, existing holds, and attached items!
bg: Напомняне: това действие ще изтрие всички избрани библиографски записи, прикачени абонаменти, съществуващи резервации и прикачени екземпляри!

en: Reminder: this action will modify all selected authorities!
bg: Напомняне: това действие ще промени всички избрани класификатори!

en: Reminder: this action will modify all selected biblios!
bg: Напомняне: това действие ще промени всички избрани библиографски записи!

en: Reminder: this action will modify all selected checkouts!
bg: Напомняне: Това действие ще промени всички избрани заемания!

en: Remote host
bg: Отдалечен хост

en: Remote host:
bg: Отдалечен хост:

en: Remote image
bg: Отдалечено изображение

en: Remote image:
bg: Отдалечено изображение:

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Remove
bg: Премахване

en: Remove
bg: Премахване

en: Remove &quot;In demand&quot;
bg: Премахване &quot; В търсене&quot;

note: SCRIPT
en: Remove all IDs
bg: Изтриване на всички ID-та

en: Remove all reserves
bg: Изтрийте всички резервации

note: SCRIPT
en: Remove color
bg: Премахнете цвета

en: Remove condition
bg: Премахнете на условието

en: Remove course reserves
bg: Премахнете резервациите за курсове

en: Remove duplicates
bg: Премахване на дубликати

note: A
en: Remove facet %s
bg: Премахване на фасета %s

en: Remove from bundle
bg: Премахване от пакета

en: Remove from cart
bg: Извадете от количката за книги

en: Remove from group
bg: Премахване от групата

en: Remove from item group
bg: Премахване от групата

en: Remove from rota
bg: Премахнете от списъка

en: Remove item from collection
bg: Премахнете екземпляр от колекция

en: Remove item from item group
bg: Премахване на екземпляр от група екземпляри

en: Remove items not owned by selected libraries:
bg: Премахване на екземпляри, които не са собственост на избраните библиотеки:

en: Remove items: scan barcodes
bg: Премахване на екземпляри: сканиране на баркодове

en: Remove library from group
bg: Премахване на библиотека от група

note: SCRIPT
en: Remove link
bg: Премахване на връзка

note: A
en: Remove lowest priority
bg: Премахнете най-ниския приоритет

en: Remove owner
bg: Премахване на собственик

en: Remove profile
bg: Изтриване на профил

en: Remove reserves &rsaquo; Course reserves &rsaquo; Koha
bg: Изтриване на резервации &rsaquo; Резервация на курс &rsaquo; Коха

en: Remove rule?
bg: Премахване на правилото?

en: Remove selected
bg: Изтриване на избраното

en: Remove selected items
bg: Премахване на маркираните библиотечни документи

en: Remove selected patrons
bg: Премахване на избраните читатели

en: Remove spaces
bg: Премахнете интервалите

en: Remove substitution
bg: Изтриване на абонамента

en: Remove tag
bg: Изтриване на маркер

note: SCRIPT
en: Remove this ID
bg: Премахване на ID

en: Remove this match check
bg: Премахнете тази проверка за съвпадение

en: Remove this match point
bg: Премахнете тази проверка за съвпадение

en: Remove this rule
bg: Изтриване на правило

note: SCRIPT
en: Remove this slot
bg: Премахнете този слот

en: Remove:
bg: Премахване:

en: Remove?
bg: Изтриване?

en: Removed
bg: Премахнат

en: Renew
bg: Презпиши

en: Renew
bg: Презаписване

note: %1$s:  subscription.subscriptionid | html
en: Renew #%s
bg: Презаписване #%s

note: %1$s:  title | html
en: Renew %s &rsaquo; Circulation &rsaquo; Koha
bg: Презаписване %s &rsaquo; Заемане за дома &rsaquo; Koha

en: Renew a subscription
bg: Подновяване на абонамент

en: Renew all
bg: Презпиши всички

en: Renew as &quot;unseen&quot; if appropriate:
bg: Презапишете като &quot;'невидим'&quot; ако е необходимо:

en: Renew existing patrons
bg: Подновете съществуващите покровители

en: Renew or check in selected items
bg: Презапишете или върнете избраните екземпляри

en: Renew patron
bg: Подновете читателя

note: A
en: Renew selected subscriptions
bg: Подновете избраните абонаменти

en: Renew this subscription
bg: Подновете този абонамент

en: Renewal
bg: Презаписване

en: Renewal date:
bg: Подновяване на дата:

en: Renewal date:
bg: Дата на презаписване:

note: INPUT type=text name=hard_due_date
en: Renewal due date %s
bg: Презаписване срок на връщане %s

en: Renewal due date:
bg: Презаписване срок на връщане:

en: Renewal of daily rental item
bg: Подновяване на дневно заемане

en: Renewal of rental item
bg: Презаписване на нает екземпляр

en: Renewal period
bg: Период на презаписване

en: Renewal priorities of agreements (e-resource management module)
bg: Приоритети за подновяване на споразумения (модул за управление на електронни ресурси)

en: Renewals
bg: Презаписвания

en: Renewals allowed (count)
bg: Позволени презаписвания (брой)

en: Renewals allowed:
bg: Разрешени презаписвания:

en: Renewals period:
bg: Периоди на презаписвания:

en: Renewed
bg: Презаписан

en: Renewed
bg: Презаписан

en: Renewed the maximum number of times
bg: Презаписахте екземпляра максимално брой пъти

en: Rental charge
bg: Такса за заемане

note: %1$s:  RENTALCHARGE | $Price
en: Rental charge for this item: %s
bg: Такса за заемане за този екземпляр: %s

en: Rental charge:
bg: Такса за заемане:

en: Rental charge:
bg: Такса за заемане:

en: Rental discount (%%)
bg: Отстъпка за заемане (%%)

en: Rental fee
bg: Такса за заемане

note: INPUT type=submit
en: Reopen
bg: Повторно отваряне

en: Reopen an acquisitions basket
bg: Отворете отново кошница за придобивания

en: Reopen basket
bg: Отворете отново тази кошница за поръчки

en: Reopen basket group
bg: Отворете отново тази група кошница за поръчки

en: Reopen closed invoices
bg: Отворете отново затворени фактури

en: Reopen it
bg: Отворете ги отново

en: Reopen selected invoices
bg: Отворете отново избраните фактури

en: Reopen:
bg: Повторно отворени:

en: Rep.price
bg: Такса за замяна

note: SCRIPT
en: Repair
bg: Поправка

note: A
en: Repeat this tag
bg: Повторете маркер

en: Repeatable
bg: Повтарящо се

en: Repeatable:
bg: Повтарящо се:

en: Replace
bg: Замяна

note: SCRIPT
en: Replace all
bg: Замяна на всички

en: Replace all patron attributes
bg: Замете цялата допълнителна информация на читателите

note: %1$s:  END
en: Replace existing covers %s
bg: Заменете съществуващите корици %s

en: Replace existing record with incoming record
bg: Заменете съществуващия запис с входящ запис

en: Replace existing search filter:
bg: Замяна на съществуващ филтър за търсене:

en: Replace only included patron attributes
bg: Заменете само включената допълнителна информация на читателите

en: Replace patron passwords with those in the file (blank passwords will be ignored)
bg: Заменете паролите на читателите с тези, посочени във файла (празните пароли ще бъдат игнорирани)

en: Replace record via Z39.50/SRU
bg: Заменете записа, намерен чрез Z39.50/SRU

en: Replace record via Z39.50/SRU search
bg: Заменете записа, намерен чрез търсене с Z39.50/SRU

note: SCRIPT
en: Replace the current record's contents
bg: Заменете съдържанието на текущия запис

note: SCRIPT
en: Replace with
bg: Заменете с

en: Replacement cost:
bg: Цена на замяна:

en: Replacement price
bg: Цена на замяна

en: Replacement price:
bg: Цена на замяна:

en: Replacement price:
bg: Цена на замяна:

en: Replied
bg: Отговорил

en: Reply-To:
bg: Отговорил на:

en: Report
bg: Отчет

en: Report
bg: Отчет

en: Report ID:
bg: Отчет ID:

en: Report SQL:
bg: SQL Отчет:

note: %1$s:  from_budget_period.budget_period_description | html %2$s:  from_budget_period.budget_period_startdate | $KohaDates %3$s:  from_budget_period.budget_period_enddate | $KohaDates %4$s:  to_budget_period.budget_period_description | html %5$s:  to_budget_period.budget_period_startdate | $KohaDates
en: Report after moving unreceived orders from budget %s (%s - %s) to %s (%s - %s)
bg: Отчет за прехвърлянето от бюджета на неполучените поръчки %s (%s - %s) към %s (%s - %s)

en: Report group:
bg: Група:

en: Report is public:
bg: Отчета е публичен:

en: Report mistake
bg: Подаване на сигнал за грешка

en: Report name
bg: Име на отчета

en: Report name:
bg: Име на отчета:

en: Report name:
bg: Име на отчета:

en: Report plugins
bg: Отчет плъгини

en: Report subgroup:
bg: Подгрупа:

en: Report:
bg: Отчет:

note: %1$s:  todaysdate | $KohaDates
en: Reported on %s
bg: Отчетено на %s

en: Reports
bg: Отчети

en: Reports
bg: Отчети

en: Reports &rsaquo; Koha
bg: Отчети &rsaquo; Коха

en: Reports Dictionary
bg: Отчети речник

en: Reports dictionary
bg: Отчети речник

note: %1$s:  IF branch %2$s:  Branches.GetName( branch ) | html %3$s:  END
en: Reports on item types %s held at %s%s
bg: Отчети за видове библиотечни документи %s притежавани от %s%s

en: Reports tables
bg: Таблици на отчети

note: For the first occurrence, %1$s:  ill.illrequest_id | html
en: Request %s
bg: Заявка %s

en: Request ID
bg: Заявка ID

en: Request article
bg: Заявка

en: Request article
bg: Заявка

en: Request article &rsaquo; Circulation &rsaquo; Koha
bg: Заявка &rsaquo; Заемане &rsaquo; Коха

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' link = 1
en: Request article from %s
bg: Заявка за статия от %s

en: Request details
bg: Информация за заявката

en: Request log
bg: Дневник на заявките

en: Request number:
bg: Номер на заявката:

en: Request specific item type:
bg: Заявен конкретен вид библиотечен документ:

en: Request type:
bg: Вид заявка:

en: Requested
bg: Заявено

en: Requested article
bg: Заявена статия

en: Requested by
bg: Поискано от

note: SCRIPT
en: Requested from partners
bg: Заявено за МБЗ

en: Requested item type
bg: Заявка на вид библиотечен документ

en: Require strong password:
bg: Изискване на силна парола:

en: Require valid email address:
bg: Изискване на валиден имейл адрес:

en: Require.js JS module system
bg: Require.js JS системен модул

en: Required
bg: Задължително

en: Required fields cannot be cleared
bg: Задължителните полета не могат да бъдат променени

en: Required fields:
bg: Задължителни полета:

en: Required for staff login.
bg: Задължително за вход на персонала.

en: Required match checks
bg: Задължителни проверки на съответствието

note: TH
en: Required module missing
bg: Липсва необходимият модул

en: Required modules must be installed at the correct version before you may continue.
bg: Необходимите модули трябва да бъдат инсталирани в правилната версия, преди да продължите.

en: Required modules must be installed before you may continue.
bg: Необходимите модули трябва да бъдат инсталирани преди да продължите.

en: Required. Maximum length is 64 letters
bg: Задължително. Максимална дължина - 64 символа

note: I
en: Requires override of hold policy
bg: Изисква предефиниране на правилата за резервация

en: Research
bg: Повторно търсене

en: Resend
bg: Повторно изпращане

en: Reserve
bg: Резервации

en: Reserve cancelled
bg: Резервацията е анулирана

en: Reserve found
bg: Намерена резервация

en: Reserves
bg: Резервации

en: Reset
bg: Изчистване

en: Reset filter
bg: Изчистване на филтъра

en: Reset mappings
bg: Нулиране на съвпаденията

note: INPUT type=submit
en: Reset your token
bg: Нулирайте токена си

note: SCRIPT
en: Resize
bg: Преоразмеряване

en: Resolution
bg: Разрешение

en: Resolve
bg: Анализиране

en: Resolve claim
bg: Разрешаване на иск

en: Resolve return claim
bg: Разрешаване на искане за връщане

note: SPAN
en: Resolved claims
bg: Разрешаване на рекламация

en: Resolved?
bg: Разрешено?

en: Responses
bg: Отговори

en: Responses enabled:
bg: Отзивите са включени:

en: Restore
bg: Възстановяване

note: SCRIPT
en: Restore last draft
bg: Възстановете последната чернова

en: Restrict
bg: Ограничете

en: Restrict access to:
bg: Ограничете достъпа до:

en: Restricted
bg: Ограничен

en: Restricted status of an item
bg: Ограничено състояние на даден библиотечен документ

en: Restricted:
bg: Ограничен:

note: %1$s:  restriction.comment.remove('OVERDUES_PROCESS ') | $raw
en: Restriction added by overdues process %s
bg: Ограничението се добавя при просрочване %s

note: SCRIPT
en: Restriction code is already in use
bg: Кодът за ограничаване вече се използва

en: Restriction comment
bg: Коментар за ограничение

en: Restriction comment:
bg: Коментар за ограничение

en: Restriction expiration
bg: Изтичане на ограничението

en: Restriction expiration:
bg: Изтичане на ограничението:

en: Restriction overridden temporarily
bg: Ограничението временно е отменено

en: Restriction overridden temporarily.
bg: Ограничението временно е отменено.

en: Restriction reason
bg: Причина за ограничението

note: For the first occurrence, %1$s:  patron.restrictions.count || 0 | html
en: Restrictions (%s)
bg: Ограничения (%s)

en: Result
bg: Резултат

en: Results
bg: Резултати

en: Results
bg: Резултати

note: %1$s:  from | html %2$s:  to | html %3$s:  IF ( total ) %4$s:  total | html %5$s:  END
en: Results %s through %s %s of %s%s
bg: Резултат %s чрез %s %s от %s%s

note: %1$s:  from | html %2$s:  to | html %3$s:  total | html
en: Results %s to %s of %s
bg: Резултати от %s до %s от %s

note: %1$s:  from | html %2$s:  to | html %3$s:  total | html
en: Results %s to %s of %s
bg: Резултати от %s до %s от %s

en: Results for authority records
bg: Резултати за записи на класификатори

en: Results for tag
bg: Резултати за маркери

note: SCRIPT
en: Results from Mana Knowledge Base
bg: Резултати от базата знания на Mana

en: Results per page :
bg: Резултати на страница :

note: %1$s:  results_per_page | html
en: Results per page: %s
bg: Резултати на страница: %s

en: Resume
bg: Продължаване

note: INPUT type=submit
en: Resume all suspended holds
bg: Възобновете всички спрени резервации

en: Retail price:
bg: Цена на дребно:

en: Retake photo
bg: Направете отново снимка

en: Retrieving renewals...
bg: Презаписванията се извличат...

en: Return
bg: Връщане

en: Return claims
bg: Връщане на искове (рекламации)

note: OPTION
en: Return claims must be processed from the patron details page
bg: Исковете за връщане трябва да бъдат обработени на страницата с информация за читателя.

en: Return claims:
bg: Връщане на искове:

en: Return date
bg: Дата на връщане

en: Return policy
bg: Политика за връщане

en: Return to batch item deletion
bg: Назад

en: Return to batch item modification
bg: Назад

en: Return to circulation and fine rules
bg: Назад

en: Return to frameworks
bg: Назад

en: Return to holding library
bg: Върнете в притежаващата библиотека

en: Return to home library
bg: Върнете в основната библиотека

en: Return to patron detail
bg: Назад

en: Return to previous page
bg: Назад

en: Return to request
bg: Назад

note: A
en: Return to request details
bg: Назад

en: Return to rota
bg: Назад

en: Return to rotas
bg: Назад

en: Return to rotating collections home
bg: Назад

en: Return to search
bg: Назад

en: Return to sets management
bg: Назад

note: %1$s:  batchid | html
en: Return to staged MARC batch %s
bg: Назад %s

en: Return to the basket
bg: Назад

en: Return to the basket without making a new order.
bg: Назад

en: Return to the job list
bg: Назад

en: Return to the record
bg: Назад

en: Return to tools
bg: Назад

en: Return to where you were
bg: Назад

en: Return-Path:
bg: Път за връщане:

en: Returned to patron:
bg: Върнат на читателя:

en: Returns
bg: Връщания

en: Reversed
bg: Обърнат

en: Revert In Processing status
bg: Връщане към статус За обработка

en: Revert hold transfer status
bg: Върнете към статус Предаване на резервацията

note: SCRIPT
en: Revert import MARC records
bg: Възстановяване на импортирани MARC записи

en: Revert waiting
bg: Върнете към статус В очакване

en: Revert waiting status
bg: Върнете към статус В очакване

en: Reverted
bg: Отменено

en: Reverting
bg: Връщане

en: Review pending modifications
bg: Преглед на предстоящите промени

en: Reviewer
bg: Рецензент

en: Reviewer:
bg: Рецензент:

en: Reviews
bg: Рецензии

en: Revoke
bg: Анулиране

note: SCRIPT
en: Rich Text Area. Press ALT-0 for help.
bg: Област с форматиран текст. Натиснете ALT-0 за помощ.

note: SCRIPT
en: Rich Text Area. Press ALT-F9 for menu. Press ALT-F10 for toolbar. Press ALT-0 for help
bg: Област с форматиран текст. Натиснете ALT-F9 за меню. Натиснете ALT- F10 за инструменти. Натиснете ALT-0 за помощ.

en: Right
bg: Надясно

note: SCRIPT
en: Right to left
bg: От дясно на ляво

en: Road types to be used in patron addresses
bg: Начини за използване на читателски адреси

note: SCRIPT
en: Robots
bg: Роботи

en: Roles for users (e-resource management module)
bg: Roles for users (модул за управление на електронни ресурси)

note: SCRIPT
en: Rollover at:
bg: Прехвърляне на:

en: Rollover:
bg: Прехвърляне:

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Root directory for uploads not defined
bg: Root директория за качвания не е дефинирана

en: Rosalie was the Head Librarian at Horowhenua Library Trust when Koha was started and without her Koha would not exist. She was an inspiring leader and innovator and took the risk of her career entrusting Chris, Joanne, Rachel and Simon to deliver the original project that became the international sensation we all know and love.
bg: Розали беше главен библиотекар в Horowhenua Library Trust, когато стартира Koha и без нея Koha нямаше да съществува. Тя беше вдъхновяващ лидер и новатор и пое риска на кариерата си, като повери на Крис, Джоан, Рейчъл и Саймън да изпълнят оригиналния проект, който се превърна в международната сензация, която всички познаваме и обичаме.

en: Rota
bg: График

note: TEXTAREA name=description
en: Rota description
bg: Описание

note: INPUT type=text name=title
en: Rota name
bg: Име

en: Rota status
bg: Състояние

note: SCRIPT
en: Rotate clockwise
bg: Завъртете по посока на часовниковата стрелка

note: SCRIPT
en: Rotate counterclockwise
bg: Завъртете обратно на часовниковата стрелка

en: Rotating collection
bg: Въртяща се колекция

en: Rotating collections
bg: Въртящи се колекции

en: Rotating collections
bg: Въртящи се колекции

en: Rotating collections &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha
bg: Въртящи се колекции &rsaquo; Инструменти &rsaquo; Коха

en: Routing
bg: Направление

en: Routing
bg: Направление

en: Routing list
bg: Списък на направления

en: Routing lists
bg: Списъци за маршрутизация

en: Routing slip preview &rsaquo; Serials &rsaquo; Koha
bg: Преглед на лист с направления &rsaquo; Периодика &rsaquo; Коха

en: Routing:
bg: Направление:

en: Row
bg: Ред

note: SCRIPT
en: Row group
bg: Група низове

note: SCRIPT
en: Row properties
bg: Свойства на низовете

note: SCRIPT
en: Row type
bg: Вид низ

note: SCRIPT
en: Row {0}
bg: Ред {0}

note: SCRIPT
en: Rows
bg: Редове

en: Rule
bg: Правило

en: Rule
bg: Правило

en: Rule operator
bg: Оператор на правило

en: Rules
bg: Правила

en: Rules for automatic item modifications by age
bg: Автоматична промяна на библиотечните документи по възраст

note: %1$s:  IF ( branch ) %2$s:  Branches.GetName( branch ) | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Rules for overdue actions: %s%s%s default library %s
bg: Правила за просрочени действия: %s%s%s библиотека по подразбиране %s

en: Run
bg: Изпълни

en: Run
bg: Изпълни

note: BUTTON
en: Run and edit macros
bg: Изпълнение и редактиране на макроси

en: Run macro
bg: Стартиране на макрос

en: Run report
bg: Изпълнете отчет

en: Run report
bg: Изпълнете отчет

en: Run reports
bg: Изпълнете отчети

note: INPUT type=submit
en: Run the report
bg: Изпълнете отчет

en: Run tool
bg: Инструмент за стартиране

en: Running
bg: Изпълнява се

en: Runtime parameter options
bg: Опции за параметри по време на изпълнение

en: SI Centimeters
bg: SI Сантиметри

en: SI Millimeters
bg: SI Милиметри

en: SIP media type:
bg: Вид SIP носител:

en: SMS alert number
bg: Номер на SMS известие

en: SMS cellular providers
bg: Доставчици на SMS

en: SMS cellular providers
bg: Доставчици на SMS

en: SMS cellular providers &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
bg: Доставчици на SMS &rsaquo; Администриране &rsaquo; Коха

en: SMS number:
bg: SMS номер:

en: SMS provider
bg: SMS доставчик

en: SMS provider:
bg: SMS доставчик:

en: SMTP server
bg: SMTP сървър

en: SMTP server:
bg: SMTP сървър:

en: SMTP servers
bg: SMTP сървър

en: SMTP servers
bg: SMTP сървъри

en: SRU Search fields mapping:
bg: SRU Полета за търсене:

en: SRU search fields mapping for authorities &rsaquo; Koha
bg: Съпоставяне на SRU полета за търсене на класификатори &rsaquo; Коха

en: SRU search fields mapping for bibliographic records &rsaquo; Koha
bg: Съответстващи полета за търсене на SRU за библиографски записи &rsaquo; Коха

note: For the first occurrence, %1$s:  ELSIF debit_type.can_be_invoiced
en: Sale %s
bg: Продажба %s

en: Salutation
bg: Поздрав

en: Same week day
bg: Същият ден от седмицата

en: Satisfied
bg: Удовлетворен

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Saturday
bg: Събота

note: SCRIPT
en: Saturdays
bg: Съботи

note: INPUT type=submit
en: Save
bg: Запази

en: Save
bg: Запази

note: SCRIPT
en: Save (if save plugin activated)
bg: Запази (ако запазването на приставката е активирано)

note: For the first occurrence, %1$s:  TAB.tab_title | html
en: Save all %s preferences
bg: Запази всички %s настройки

en: Save and continue editing
bg: Запазете и продължете редактирането

en: Save and edit items
bg: Запазване и редактиране на екземпляри

en: Save and pay
bg: Запазете и платете

note: INPUT type=submit name=ok
en: Save and preview routing slip
bg: Запазете и прегледайте формуляра за направление

en: Save and view record
bg: Запазване и преглед на записа

en: Save anyway
bg: Запази все пак

note: SCRIPT
en: Save as MARC (.mrc) file
bg: Запазете като MARC (.mrc) файл

note: SCRIPT
en: Save as MARCXML (.xml) file
bg: Запазете като MARCXML (.xml) файл

en: Save as new pattern
bg: Запазете като нов шаблон

en: Save as new search filter:
bg: Запазете като нов филтър:

en: Save as new template
bg: Запазете като нов шаблон

note: INPUT type=button name=save_as_template
en: Save as template
bg: Запазете като шаблон

en: Save changes
bg: Запази

note: INPUT type=submit
en: Save configuration
bg: Запазване на настройките

note: BUTTON
en: Save current record (Ctrl-S)
bg: Запазване на текущия запис (Ctrl + S)

en: Save description
bg: Запази описанието

en: Save filter
bg: Запазете филтър

en: Save profile
bg: Запази профила

en: Save quotes
bg: Запазване на цитати

en: Save record
bg: Запазване на записа

en: Save record (cannot be remapped)
bg: Запазване на записа (не може да бъде пренасочен)

note: INPUT type=submit name=submit
en: Save report
bg: Запази

en: Save search as filter
bg: Запазете филтъра за търсене

note: INPUT type=submit
en: Save shortcuts
bg: Запазване на клавишни комбинации

note: INPUT type=submit
en: Save subscription
bg: Запази

note: INPUT type=submit
en: Save subscription history
bg: Запази

en: Save template
bg: Запазете шаблона

note: SCRIPT
en: Save to catalog
bg: Запази

en: Save your custom report
bg: Запази

note: %1$s:  query_desc | html %2$s:  limit_desc | html
en: Save: '%s' with limits '%s' as filter
bg: Запазете: „%s“ с ограничения „%s“ като филтър

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Saved
bg: Запазено

en: Saved check-in date:
bg: Запазена дата за връщане:

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Saved filter:
bg: Запазете филтър:

en: Saved report results
bg: Запазени резултати от отчети

en: Saved reports
bg: Запазени отчети

en: Saved reports
bg: Запазени отчети

en: Saved reports - SQL
bg: Запазени отчети - SQL

en: Saved results
bg: Запазени резултати

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Saving...
bg: Запазване…

en: Scale height (relative to card):
bg: Височина на мащаба (спрямо картата):

en: Scale width (relative to card):
bg: Ширина на мащаба (спрямо картата):

en: Scan
bg: Сканиране

note: INPUT type=text name=barcode
en: Scan a barcode to check in
bg: Въведете баркод за връщане

note: INPUT type=text name=barcode
en: Scan a barcode to renew
bg: Въведете баркод за презаписване

en: Scan a patron barcode to start.
bg: Първо сканирайте баркода на читателя.

en: Scan all barcodes of items found in the items bundle. If any items are missing, they will be marked as lost
bg: Въведете всички баркодове на екземпляри, намерени в пакета. Ако някои екземпляри липсват, те ще бъдат маркирани като изгубени

en: Scan index:
bg: Индекс на сканиране:

en: Scan indexes:
bg: Преглед на индекси:

en: Schedule
bg: График

en: Schedule
bg: График

en: Schedule pickup
bg: График за вземане

en: Schedule tasks to run
bg: Планирайте задачите, които да се изпълняват

en: Schedule tasks to run
bg: Планирайте задачите, които да се изпълняват

en: Scheduled for automatic renewal
bg: Планирано е автоматично презаписване

en: Scheduled for automatic renewal and cannot be renewed any more
bg: Планирано за автоматично презаписване и не може да бъде презаписан повече

en: Scheduled for automatic renewal and cannot be renewed because the patron has too many outstanding charges
bg: Планирано за автоматично презаписване, но не може да бъде изпълнено, тъй като читателя неплатени задължения.

en: Scheduled for automatic renewal and cannot be renewed because the patron's account has expired
bg: Планирано за автоматично презаписване, но не може да бъде изпълнено, тъй като читателската карта на читателя е изтекла.

en: Scheduled for automatic renewal and cannot be renewed yet
bg: Планирано за автоматично презаписване и все още не може да бъде презаписан

en: School
bg: Ученик

note: SCRIPT
en: Scope
bg: Мащаб

en: Score:
bg: Оценка:

en: Screen
bg: Екран

note: INPUT type=submit
en: Search
bg: Търсене

note: INPUT type=text
en: Search %s
bg: Търсене %s

note: %1$s:  IF ( query_desc ) %2$s:  query_desc | html %3$s:  END %4$s:  IF ( limit_desc ) %5$s:  limit_desc | html %6$s:  END
en: Search %s for '%s'%s %s &nbsp;with limit(s):&nbsp;'%s'%s
bg: Търсене %sза '%s'%s%s&nbsp;с ограничение(я):&nbsp;'%s'%s

note: INPUT type=text
en: Search ISSN
bg: Търсене на ISSN

en: Search Z39.50/SRU servers
bg: Търсене Z39.50/SRU сървъри

en: Search a patron
bg: Търсене на читател

note: A
en: Search agreements
bg: Цели на търсене

en: Search all headings
bg: Търсене във всички заглавия

en: Search all headings:
bg: Търсене във всички заглавия:

note: INPUT type=text name=value
en: Search any authority field
bg: Търсене по всяко поле на класификатор

note: INPUT type=text name=value
en: Search any heading
bg: Търсене във всяко поле

note: INPUT type=text name=searchfield
en: Search by contract name or/and description:
bg: Търсене по име на договор и / или описание:

en: Search by keyword:
bg: Търсене по ключова дума:

note: INPUT type=text name=description
en: Search by patron category name
bg: Търсене по категория читатели

en: Search call number:
bg: Търсене на сигнатура:

note: INPUT type=text
en: Search callnumber
bg: Търсене на сигнатура

note: A
en: Search catalog
bg: Търсене в каталога

en: Search category
bg: Категория за търсене

en: Search category:
bg: Категория за търсене:

en: Search cities
bg: Търсене на населено място

note: INPUT type=text
en: Search claim count
bg: Намиране на броя на исковете

note: INPUT type=text
en: Search claim date
bg: Търсене на дата на рекламацията

en: Search contracts
bg: Търсене на договори

en: Search currencies
bg: Търсене на валутни единици

en: Search desks
bg: Търсене на отдели за заемане

en: Search engine
bg: Търсачка

en: Search engine configuration (Elasticsearch)
bg: Конфигурация на търсачката (Elasticsearch)

en: Search engine configuration (Elasticsearch)
bg: Конфигурация на търсачката (Elasticsearch)

en: Search engine configuration (Elasticsearch) &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
bg: Конфигурация на търсачката (Elasticsearch) &rsaquo; Администриране &rsaquo; Коха

en: Search entire MARC record
bg: Търсене в целия MARC запис

en: Search entire record
bg: Търсене в целия запис

en: Search entire record:
bg: Търсене в целия запис:

note: INPUT type=text name=searchfield
en: Search existing notices
bg: Търсене в съществуващи известия

note: INPUT type=text
en: Search expiration date
bg: Намиране на дата на изтичане

note: SCRIPT
en: Search expired, please try again
bg: Срокът за търсене изтече, опитайте отново

en: Search field
bg: Поле за търсене

en: Search field:
bg: Поле за търсене:

en: Search fields
bg: Полета за търсене

en: Search filters
bg: Филтри за търсене

en: Search filters
bg: Филтри за търсене

en: Search filters &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
bg: Филтри за търсене &rsaquo; Администриране &rsaquo; Коха

en: Search for
bg: Търсене за

en: Search for a vendor
bg: Потърсете доставчик

en: Search for a vendor to transfer from
bg: Търсене на доставчик, от когото да преместите

en: Search for a vendor to transfer to
bg: Търсене на доставчик, към когото да преместите

note: A
en: Search for another patron
bg: Търсене на друг читател

en: Search for another record
bg: Търсене на друг запис

note: %1$s:  IF ( batch_id ) %2$s:  batch_id | html %3$s:  END
en: Search for items %s to add to Batch %s %s
bg: Търсене на библиотечни документи %s които да добавите към група %s %s

en: Search for new owner:
bg: Търсене на нов собственик:

en: Search for patron
bg: Търсене на читател

en: Search for patrons
bg: Търсене на читатели

note: INPUT type=text name=plugin-search
en: Search for plugins
bg: Търсене на плъгини

en: Search for record
bg: Търсене на запис

en: Search for tag:
bg: Търсене на маркер:

en: Search for vendor
bg: Търсене на доставчик

note: %1$s:  supplier | html
en: Search for vendor %s &rsaquo; Koha
bg: Търсене на доставчик %s &rsaquo; Коха

en: Search for vendor &rsaquo; Serials &rsaquo; Koha
bg: Търсене на доставчик &rsaquo; Периодични издания &rsaquo; Коха

en: Search funds
bg: Търсене на средства

en: Search history
bg: История на търсенето

en: Search history
bg: История на търсенето

en: Search history &rsaquo; Catalog &rsaquo; Koha
bg: История на търсенето &rsaquo; Каталог &rsaquo; Коха

en: Search in the calendar the day you want to set as holiday.
bg: Намерете деня в календара, който искате да зададете като почивен ден.

en: Search index
bg: Търсене на индекс

en: Search index:
bg: Търсене на индекс:

note: INPUT type=text
en: Search issue number
bg: Търсене на номер на издание

note: INPUT type=text
en: Search library
bg: Търсене на библиотека

note: INPUT type=text
en: Search location
bg: Намиране на местоположение

en: Search main heading
bg: Търсене в основно заглавие

en: Search main heading ($a only)
bg: Търсене в основно заглавие (само $a)

en: Search main heading ($a only):
bg: Търсене в основно заглавие (само $a):

en: Search main heading:
bg: Търсене в основно заглавие:

note: INPUT type=text
en: Search notes
bg: Търсене на бележки

en: Search notices
bg: Търсене на бележки

en: Search on
bg: Търсене на

note: I
en: Search on %s
bg: Търсене на %s

en: Search on Mana
bg: Търсете в Mana

en: Search options
bg: Опции за търсене

en: Search orders
bg: Търсене на поръчки

note: A
en: Search packages
bg: Търсене на пакети

en: Search partners
bg: Търсене на партньори (МБЗ)

en: Search patron categories
bg: Търсене в категория читател

en: Search patrons
bg: Търсене на читател

en: Search patrons
bg: Търсене на читатели

en: Search patrons or clubs
bg: Търсене на читател или клубове

en: Search patrons or clubs
bg: Търсене на читател или клубове

note: INPUT type=text
en: Search publication date
bg: Търсене по дата на публикуване

en: Search reports by keyword:
bg: Търсене на отчети по ключова дума:

en: Search results
bg: Резултати от търсенето

en: Search results
bg: Резултати от търсенето

en: Search results &rsaquo; Barcodes and labels &rsaquo; Koha
bg: Резултати от търсенето &rsaquo; Баркодове и етикети &rsaquo; Коха

en: Search results &rsaquo; Serials &rsaquo; Koha
bg: Резултати от търсенето &rsaquo; Периодични издания &rsaquo; Коха

note: %1$s:  from | html %2$s:  to | html %3$s:  total | html
en: Search results from %s to %s of %s
bg: Резултати от търсенето за %s до %s от %s

note: NAV
en: Search results navigation
bg: Навигация в резултатите от търсенето

en: Search selected partners
bg: Търсене на избрани партньори

note: INPUT type=text
en: Search since
bg: Търсете от

note: INPUT type=text
en: Search status
bg: Състояние на търсенето

en: Search string matches:
bg: Търсене на низови съвпадения:

en: Search subscriptions
bg: Търсене в абонаменти

en: Search subscriptions:
bg: Търсене в абонаменти:

en: Search suggestions
bg: Търсене в предложения

en: Search system preferences
bg: Търсене на системни настройки

en: Search targets
bg: Цели на търсене

en: Search term:
bg: Термин за търсене:

note: INPUT type=text name=q
en: Search the catalog and the reservoir
bg: Търсене в каталога и резервоара

note: INPUT type=text
en: Search title
bg: Търсене на заглавие

note: A
en: Search titles
bg: Търсене по заглавие

en: Search to hold
bg: Търсене за резервация

en: Search to hold
bg: Търсене за резервация

en: Search type
bg: Вид търсене

en: Search type:
bg: Вид търсене:

note: SCRIPT
en: Search unavailable
bg: Търсенето не е налично

en: Search uploads by category
bg: Търсене на качвания по категория

en: Search uploads by name or hashvalue
bg: Търсене на качвания по име или стойност на хеша

en: Search using filter
bg: Филтри за търсене

en: Search value:
bg: Стойност за търсене:

note: INPUT type=text
en: Search vendor
bg: Търсене на доставчик

note: INPUT type=text name=supplier
en: Search vendors
bg: Търсене на доставчици

en: Search was:
bg: Търсенето беше:

en: Search will boost/increase weighted field(s) relevancy
bg: Търсенето ще увеличи/увеличи релевантността, на претеглените полета

en: Search within results
bg: Резултати от търсенето

en: Search:
bg: Търсене:

en: Searchable
bg: За търсене

en: Searchable:
bg: За търсене:

en: Searched by default.
bg: Търсено по подразбиране.

note: A
en: Searching
bg: Търсения

note: SCRIPT
en: Season
bg: Сезон

note: SCRIPT
en: Second
bg: Втора

en: Second indicator default value:
bg: Втори индикатор, стойност по подразбиране:

en: Secondary email
bg: Допълнителен имейл

en: Secondary email:
bg: Допълнителен имейл:

en: Secondary email:
bg: Допълнителен имейл:

en: Secondary phone
bg: Допълнителен телефон

en: Secondary phone:
bg: Допълнителен телефон:

en: Secondary phone:
bg: Допълнителен телефон:

en: Seconds (default)
bg: Секунди (по подразбиране)

en: Secret:
bg: Тайна (код):

en: Section
bg: Раздел

note: For the first occurrence, %1$s:  BIG_LOO.number | html
en: Section %s
bg: Раздел %s

en: Section:
bg: Раздел:

en: See
bg: Вижте

note: %1$s:  subfield.seealso | html
en: See %s
bg: Вижте %s

en: See also:
bg: Виж също:

en: See any subscription attached to this biblio
bg: Вижте всеки абонамент, приложен към този библиографски запис

en: See highlighted items below
bg: Вижте по-долу за подробности

en: See online help for advanced options
bg: Вижте онлайн помощ за разширени опции

en: See your public page:
bg: Вижте публичната си страница:

en: Seen
bg: Видян

note: INPUT type=submit
en: Select
bg: Изберете

en: Select
bg: Изберете

en: Select "All libraries" if this attribute type should always be displayed. Otherwise select libraries you want to associate with this value.
bg: Изберете 'Всички', ако този вид свойство трябва да се показва постоянно. В противен случай изберете библиотеки, които искате да свържете с тази стойност.

en: Select 'All libraries' if all libraries use this item type. Otherwise, select the specific libraries that use this item type.
bg: Изберете 'Всички библиотеки', ако всички библиотеки използват този вид библиотечен документ. В противен случай изберете конкретна библиотека.

en: Select 'All libraries' if this authorized value must be displayed all the time. Otherwise select libraries you want to associate with this value.
bg: Изберете 'Всички библиотеки', ако тази константна стойност трябва да се показва постоянно. В противен случай изберете библиотеки, които искате да свържете с тази стойност.

en: Select 'All libraries' if this credit type should be available at all libraries. Otherwise select libraries you want to associate credit type with.
bg: Изберете 'Всички библиотеки', ако този вид кредит трябва да е наличен във всички библиотеки. В противен случай изберете библиотеки, с които искате да свържете вида кредит.

en: Select 'All libraries' if this debit type should be available at all libraries. Otherwise select libraries you want to associate debit type with.
bg: Изберете 'Всички библиотеки', ако този вид дебит трябва да е наличен във всички библиотеки. В противен случай изберете библиотеки, с които искате да свържете вида дебит.

en: Select CSV profile:
bg: Изберете CSV профил:

en: Select MARC framework:
bg: Изберете MARC рамка:

en: Select a MARC file to stage in the import reservoir. It will be parsed, and each valid record staged for later import into the catalog.
bg: Изберете MARC файл за поставяне в резервоара за импортиране. Той ще бъде анализиран и всеки валиден запис, поставен за по-късен импорт в каталога.

en: Select a budget
bg: Изберете бюджет

en: Select a built-in sound:
bg: Изберете вграден звук:

en: Select a category type
bg: Изберете вид категория

en: Select a chooser
bg: Изберете този, който избира

en: Select a collection:
bg: Изберете колекция:

en: Select a day
bg: Изберете ден

en: Select a deliverer
bg: Изберете доставчик

en: Select a department
bg: Изберете отдел

en: Select a file to import into the borrowers table
bg: Изберете файл с читатели

en: Select a frequency
bg: Изберете честота

en: Select a fund
bg: Изберете фонд

en: Select a fund (will populate orders/items if set)
bg: Изберете фонд (ще попълни поръчки/екземпляри, ако е зададен)

en: Select a fund (will use default if set)
bg: Изберете фонд (ще се използва по подразбиране, ако е зададен)

en: Select a language:
bg: Изберете език:

en: Select a layout for back side:
bg: Изберете оформление за задната страна:

en: Select a layout to be applied:
bg: Изберете шаблон, който да приложите:

en: Select a library :
bg: Библиотека :

en: Select a library :
bg: Библиотека :

en: Select a library:
bg: Библиотека:

en: Select a library:
bg: Библиотека:

en: Select a list
bg: Изберете списък

en: Select a list of records
bg: Изберете списък със записи

en: Select a table:
bg: Изберете таблица:

en: Select a template
bg: Изберете шаблон

en: Select a template to be applied:
bg: Изберете шаблон, който да използвате:

en: Select a time
bg: Изберете час

en: Select all
bg: Избери всички

en: Select all
bg: Изберете всички

en: Select all visible rows
bg: Изберете всички видими редове

en: Select an authority framework
bg: Изберете рамка на класификатор

en: Select an existing list
bg: Изберете съществуващ списък

en: Select an image file or ZIP file to upload. The tool will accept images in GIF, JPEG, PNG, and XPM formats.
bg: Изберете файл с изображения или ZIP файл, който да качите. Инструментът приема изображения в GIF, JPEG, PNG и XPM формати.

en: Select an image file to upload. The tool will accept images in GIF, JPEG, PNG, and XPM formats.
bg: Изберете файл с изображения който да качите. Инструментът приема изображения в GIF, JPEG, PNG и XPM формати.

en: Select an item type:
bg: Изберете вид библиотечен документ:

en: Select day:
bg: Изберете ден:

en: Select download format:
bg: Изберете формат за изтегляне:

en: Select files:
bg: Изберете файлове:

en: Select item:
bg: Изберете екземпляр:

en: Select items to move to this rota:
bg: Изберете екземплярите, които да преминат към този график:

en: Select local databases
bg: Изберете локални бази данни

en: Select manager
bg: Изберете мениджър

en: Select month:
bg: Изберете месец:

en: Select none
bg: Без маркиране

en: Select none to see all libraries
bg: Оставете празно за да Ви покаже всички библиотеки

en: Select note
bg: Изберете бележка

en: Select notice:
bg: Изберете известие:

en: Select one or more images to delete.
bg: Изберете едно или повече изображения за изтриване.

en: Select ordering library account:
bg: Изберете акаунт на библиотека, от който да поръчате:

en: Select owner
bg: Изберете собственик

en: Select partner libraries:
bg: Изберете партньорски библиотеки:

note: SCRIPT
en: Select patron
bg: Изберете читател

en: Select patron to keep. Data from the other patrons will be transferred to this patron record and the remaining patron records will be deleted.
bg: Изберете читател, който искате да оставите. Данните на другите читатели ще бъдат прехвърлени в този запис и ще бъдат изтрити.

en: Select planning type:
bg: Изберете вид планиране:

en: Select records to export
bg: Изберете записи за експорт

en: Select remote databases
bg: Изберете отдалечени бази данни

en: Select searches to:
bg: Изберете търсения за:

en: Select table:
bg: Изберете таблица:

en: Select the biblionumber to attach the item to
bg: Изберете biblionumber, за да прикачите екземпляра към

en: Select the biblionumber to link the item to
bg: Изберете библиографски номер, за да свържете екземпляра

en: Select the file to import:
bg: Изберете файл:

en: Select the file to upload:
bg: Изберете файл:

en: Select the host record to link
bg: Изберете хоста на записа за свързване

note: %1$s:  bibliotitle | html
en: Select the host record to link to '%s'
bg: Изберете хост на запис, който да свържете към '%s'

en: Select the library account submitting the EDI order
bg: Изберете акаунт на библиотека, на който изпратите EDI поръчка

en: Select to display or not:
bg: Изберете за показване или не:

en: Select to import
bg: Изберете за импорт

en: Select vendor &rsaquo; Serials &rsaquo; Koha
bg: Избери доставчик &rsaquo; Периодика &rsaquo; Коха

note: SCRIPT
en: Select visible rows
bg: Изберете видими редове

en: Select which authorized value category the user will choose from.
bg: Изберете от коя категория константна стойност потребителят да избере.

en: Select without holds
bg: Изберете без резервации

en: Select without items
bg: Изберете без екземпляри

en: Select without subscriptions
bg: Изберете без абонаменти

en: Select your MARC flavor
bg: Изберете MARC формат

note: SCRIPT
en: Select...
bg: Изберете...

en: Select2
bg: Изберете2

en: Selected fields will be preserved from original patron record when overwriting existing patron.
bg: Избраните полета ще бъдат запазени от оригиналния запис на читател при презаписване на съществуващ читател.

en: Selected items :
bg: Избрани екземпляри :

en: Selecting a notice will allow patrons to subscribe to notifications when a new issue is received.
bg: Изберете известие, което ще позволи на читателите да се абонират за известия при получаване на нов брой.

en: Selecting default settings
bg: Избор на настройки по подразбиране

en: Selecting this option will overwrite existing fund owners, if any
bg: Избирането на тази опция ще замени съществуващите собственици на фондове, ако има такива

note: SCRIPT
en: Selection
bg: Избор

en: Selector
bg: Избор

en: Selector:
bg: Избиращ:

en: Self check modules
bg: Модули за самообслужване

en: Semi-colon (;)
bg: Точка и запетая (;)

en: Semicolon separated text (.csv)
bg: Текст, разделен с точка и запетая (.csv)

en: Send
bg: Изпращане

note: INPUT type=submit
en: Send EDI order
bg: Изпращане на EDI заявка

en: Send email
bg: Изпрати имейл

en: Send email to new patrons
bg: Изпратете известие до нови читатели

en: Send list
bg: Изпрати списък

en: Send notice to patron
bg: Изпратете известие до читателя

note: INPUT type=submit name=submit
en: Send notification
bg: Изпратете известие

en: Send password reset
bg: Изпратете нулиране на паролата

en: Send the code by email
bg: Изпратете кода по имейл

en: Send to
bg: Изпращане до

note: INPUT type=submit
en: Send to Mana KB
bg: Изпращане до Mana KB

note: A
en: Send visible items to batch item deletion
bg: Изпращане на видими екземпляри за групово изтриване на екземпляри

note: A
en: Send visible items to batch item modification
bg: Изпращане на видими екземпляри за групово редактиране на екземпляри

note: A
en: Send visible records to a list
bg: Изпратете видимите записи в списък

note: A
en: Send visible records to batch record deletion
bg: Изпращане на видими записи за групово изтриване на записи

note: A
en: Send visible records to batch record modification
bg: Изпращане на видими записи за групово редактиране на записи

note: A
en: Send visible results to batch patron modification
bg: Изпратете видими резултати за групово редактиране на читатели

en: Send welcome email
bg: Изпратете имейл за добре дошли

note: %1$s:  library.branchname | html
en: Sending to %s
bg: Изпращане до %s

en: Sending your cart
bg: Изпрати количка за книги

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Sending your cart &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
bg: Изпращане на Вашата количка за книги &rsaquo; %s%s%sKoha online%s каталог

en: Sending your list
bg: Изпрати списък

en: Sending your list &rsaquo; Lists &rsaquo; Koha
bg: Изпрати списък &rsaquo; Списъци &rsaquo; Коха

en: Sent
bg: Изпратено

note: For the first occurrence, %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' no_html = 1
en: Sent notices for %s
bg: Изпратени съобщения на %s

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc'
en: Sent notices for %s
bg: Изпратени съобщения на %s

en: Sent to
bg: Изпратени на

en: Separate keys using a hyphen "-"
bg: Разделете ключа с помощта на дефис "-"

en: Separate multiple filenames by commas.
bg: Разделете имената със запетая.

en: Separate options by commas. Example: sru=get,sru_version=1.1. See also http://www.indexdata.com/yaz/doc/zoom.html.
bg: Разделете опциите със запетая. Пример: sru=get,sru_version=1.1. Вижте също http://www.indexdata.com/yaz/doc/zoom.html.

en: September
bg: Септември

en: Serial
bg: Периодика

en: Serial claim
bg: Планиране на периодични издания

en: Serial collection
bg: Колекция периодика

note: %1$s:  subscription.subscriptionid | html
en: Serial collection #%s
bg: Колекция периодични издания #%s

en: Serial collection information for
bg: Информация за колекция периодични издания за

note: %1$s:  bibliotitle | html
en: Serial collection information for %s &rsaquo; Serials &rsaquo; Koha
bg: Информация за колекция периодични издания за %s &rsaquo; Периодични издания &rsaquo; Коха

en: Serial edition
bg: Периодични издания

note: %1$s:  bibliotitle | html
en: Serial edition %s &rsaquo; Serials &rsaquo; Koha
bg: Периодично издание %s &rsaquo; Периодика &rsaquo; Koha

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Serial enumeration
bg: Периодични издания номериране

en: Serial enumeration / chronology
bg: Периодични издания номериране/хронология

en: Serial enumeration:
bg: Периодични издания номериране:

en: Serial number:
bg: Номер на периодично издание:

en: Serial receipt creates an item record.
bg: Получаването на периодично издание създава екземпляр за запис.

en: Serial receipt does not create an item record.
bg: Получаването на периодично издание не създава екземпляр за запис.

en: Serial receive
bg: Получаване на периодично издание

en: Serial subscription: search for vendor
bg: Периодичен абонамент: търсене на доставчик

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.serial | $raw
en: Serial: %s
bg: Периодика: %s

en: Serials
bg: Периодика

en: Serials
bg: Периодични издания

note: For the first occurrence, %1$s:  biblionumber | html
en: Serials %s &rsaquo; Koha
bg: Периодични издания %s &rsaquo; Коха

en: Serials (new issue)
bg: Периодични издания (нов брой)

en: Serials planning
bg: Периодични издания планиране

en: Serials receiving
bg: Периодични издания получаване

en: Serials statistics wizard
bg: Съветник за статистика на периодични издания

en: Serials subscription renew
bg: Подновяване на абонамента за периодични издания

note: %1$s:  subscription.subscriptionid | html
en: Serials subscription renew #%s &rsaquo; Koha
bg: Подновяване на абонамента за периодични издания #%s &rsaquo; Koha

en: Serials subscription renew &rsaquo; Koha
bg: Подновяване на абонамента за периодични издания &rsaquo; Коха

en: Serials subscriptions
bg: Абонаменти за периодични издания

note: %1$s:  total | html
en: Serials subscriptions (%s found)
bg: Абонаменти за периодични издания (%s намерено)

en: Serials subscriptions search
bg: Търсене на абонаменти за периодични издания

en: Serials subscriptions stats
bg: Периодични издания статистика за абонаменти

en: Serials subscriptions stats &rsaquo; Reports &rsaquo; Koha
bg: Статистика за абонаменти за периодични издания &rsaquo; Отчети &rsaquo; Коха

en: Serials tables
bg: Таблици на периодични издания

en: Series
bg: Серия

en: Series title
bg: Заглавие на серията

en: Series:
bg: Серия:

en: Server
bg: Сървър

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Server '%s' deleted successfully.
bg: Сървър '%s' е успешно изтрит.

en: Server added successfully.
bg: Успешно добавен

en: Server information
bg: Информация

en: Server name:
bg: Име на сървъра:

en: Server updated successfully.
bg: Е актуализиран успешно.

en: Servers:
bg: Сървъри:

en: Session timed out, please log in again
bg: Сесията Ви изтече, моля, влезте отново

en: Session timed out.
bg: Сесията Ви изтече.

en: Set all funds to zero
bg: Задайте всички средства на нула

en: Set back to
bg: Върнете се на

en: Set back to:
bg: Върнете се на:

en: Set basket group
bg: Задайте група кошници

en: Set by
bg: Зададена от

en: Set cash register
bg: Инсталирайте касов апарат

en: Set desk
bg: Задайте отдел за заемане

en: Set desk and cash register
bg: Задайте отдел за заемане и касов апарат

en: Set due date to expiry:
bg: Задайте дата за връщане преди изтичане:

note: IMG
en: Set geolocation
bg: Задайте геолокация

note: IMG
en: Set geolocation for %s
bg: Задайте геолокация за %s

en: Set inventory date to:
bg: Задайте датата на инвентаризация:

en: Set item group
bg: Задайте група екземпляри

en: Set item group for items
bg: Задайте група за екземпляри

en: Set library
bg: Задайте библиотека

en: Set library &rsaquo; Circulation &rsaquo; Koha
bg: Задаване на библиотека &rsaquo; Заемане &rsaquo; Коха

en: Set library and cash register
bg: Задайте библиотека и касов апарат

en: Set library and desk
bg: Задайте библиотека и отдел за заемане

en: Set library and desk &rsaquo; Circulation &rsaquo; Koha
bg: Задаване на библиотека и отдел за заемане &rsaquo; Заемане &rsaquo; Коха

en: Set library checkin and transfer policy
bg: Определете правилата в библиотеката за връщане и прехвърляне

en: Set library checkin and transfer policy
bg: Определете правилата в библиотеката за връщане и прехвърляне

en: Set library, desk and register
bg: Задайте библиотека, отдел за заемане и регистриране

note: A
en: Set lowest priority
bg: Задайте най-нисък приоритет

en: Set notice/status triggers for overdue items
bg: Настройка за активиране на известия/състояния за просрочени екземпляри

en: Set notice/status triggers for overdue items
bg: Настройка за активиране на известия/състояния за просрочени екземпляри

en: Set permissions
bg: Задаване на разрешения

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' no_html = 1
en: Set permissions for %s
bg: Задаване на разрешения за %s

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc'
en: Set permissions for %s
bg: Задаване на разрешения за %s

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' no_html = 1
en: Set permissions for %s &rsaquo; Patrons &rsaquo; Koha
bg: Задаване на разрешения за %s &rsaquo; Читатели &rsaquo; Коха

en: Set request as pending
bg: Задайте заявката като чакаща

note: INPUT type=submit name=submit
en: Set status
bg: Задаване на състояние

en: Set the date received to today?
bg: Да се ​​зададе ли дата за вземане за днес?

en: Set to 'yes' to show this library as a search option and on the Libraries page in the OPAC.
bg: Задайте 'да', за да покажете тази библиотека като опция за търсене и на страницата „Библиотеки“ в OPAC.

en: Set to patron
bg: Задайте за читател

en: Set up database
bg: Настройте база данни

note: INPUT type=submit
en: Set up some of Koha's basic requirements
bg: Настройте някои от основните изисквания в Koha

en: Set user permissions
bg: Задаване на потребителски разрешения

note: BUTTON
en: Set virtual keyboard layout
bg: Задайте оформление на виртуална клавиатура

en: Setting a value here will prevent patron from circulating materials and placing holds on the OPAC
bg: Задаването на стойност тук ще попречи на читателя да заема материали и да поставя резервации в OPAC

en: Settings
bg: Настройки

en: Settings
bg: Настройки

en: Share
bg: Споделяне

note: %1$s:  bibliotitle | html
en: Share %s to Mana
bg: Споделяне %s с Mana

en: Share anonymous usage statistics with the Koha community?
bg: Споделете анонимна статистика за използване с общността Koha?

en: Share content (subscriptions, reports) with the Koha community
bg: Споделете съдържание (абонаменти, отчети) с общността Koha

en: Share content with Mana KB
bg: Споделяйте съдържание с Mana KB

en: Share content with Mana KB
bg: Споделяйте съдържание с Mana KB

en: Share content with Mana KB &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
bg: Споделяне на съдържание с Mana KB &rsaquo; Администриране &rsaquo; Коха

en: Share content with Mana KB?
bg: Ще споделяте съдържание с Mana KB?

en: Share content with the Koha community using Mana KB
bg: Споделяйте съдържание с общността Koha, като използвате Mana KB

en: Share my Koha usage statistics:
bg: Споделете статистически данни за употребата на Koha:

en: Share template
bg: Споделете шаблон

note: A
en: Share the subscription with other libraries. Your email address will be associated to your sharing.
bg: Споделете абонамента си с други библиотеки. Вашият имейл адрес ще бъде свързан с вашия обществен достъп.

en: Share usage statistics
bg: Споделяйте статистически данни за използването

en: Share with Mana
bg: Споделете с Мана

en: Share with the Koha community the usage statistics of your Koha installation
bg: Споделете с Koha общността статистиката на използване на вашата инсталация на Koha

note: A
en: Share your report with Mana Knowledge Base
bg: Споделете своя отчет с базата знания на Mana

en: Share your usage statistics
bg: Споделете статистическите данни за вашето използване

en: Shared
bg: Споделено

note: OPTGROUP
en: Shared templates
bg: Споделени шаблони

en: Shared:
bg: Споделено:

en: Sharp (#)
bg: Остър (#)

note: SCRIPT
en: Sharpen
bg: Острота

en: She was also a practicing Justice of the Peace, a stalwart of the Levin Pottery Club and much loved mother of Simon and Jeremy, and grandmother of Ben, Toby, Anna, Charlotte and Billy.
bg: Тя също беше практикуващ миров съдия, верен член на клуба по керамика Левин и много обичана майка на Саймън и Джереми и баба на Бен, Тоби, Анна, Шарлот и Били.

en: Shelving control number
bg: Контролен номер в класификацията (стилажа)

en: Shelving location
bg: Местоположение на стелажите

en: Shelving location (code)
bg: Местоположение на стелажите (код)

en: Shelving location (items.location) is:
bg: Местоположението на стелажите (items.location) е:

en: Shelving location (usually appears when adding or editing an item). LOC maps to items.location in the Koha database.
bg: Местоположение на стелажи (обикновено се появява при добавяне или редактиране на библиотечен документ). LOC картографира към местоположението items.location в базата данни.

en: Shelving location selected:
bg: Избрано местоположение на стелажа:

en: Shelving location:
bg: Местоположение на стелажите:

en: Shelving location:
bg: Местоположение на стелажите:

en: Shibboleth login failed
bg: Неуспешно влизане в Shibboleth

en: Shift is "Shift"
bg: Shift това е "Shift"

en: Shipment cost
bg: Разходи за доставка

en: Shipment cost:
bg: Разходи за доставка:

en: Shipment date
bg: Дата на доставка

en: Shipment date reverse
bg: Анулиране на датата на доставка

en: Shipment date:
bg: Дата на доставка:

en: Shipment date:
bg: Дата на доставка:

note: %1$s:  shipmentdateto | $KohaDates
en: Shipment date: All until %s
bg: Дата на доставка: Всичко до %s

en: Shipping cost for invoice
bg: Разходи за доставка по фактура

en: Shipping cost:
bg: Разходи за доставка:

en: Shipping cost:
bg: Разходи за доставка:

en: Shipping fund:
bg: Транспортни средства:

en: Shortcut
bg: Комбинация

en: Shortcut keys
bg: Клавишни комбинации

note: %1$s:  alert.HIGHHOLDS.returndate | $KohaDates %2$s:  alert.HIGHHOLDS.duration  | html
en: Shortened due date would have been %s (%s days).
bg: Съкратеният период на връщане би бил %s (%s дни).

en: Show
bg: Показване на

note: %1$s:  patron.return_claims.unresolved.count | html
en: Show %s unresolved claims
bg: Показване на %s неразрешени искове

en: Show MARC
bg: Покажи MARC

en: Show MARC tag documentation links
bg: Покажи връзка към документацията за MARC маркер

en: Show SQL code
bg: Покажи SQL код

en: Show active baskets only
bg: Покажете само активни кошници за поръчки

en: Show active funds only
bg: Покажете само активни фондове

en: Show active vendors only
bg: Покажете само активни доставчици

en: Show actual/estimated values
bg: Показване на действителни / прогнозни стойности

en: Show advanced pattern
bg: Показване на разширен шаблон

note: A
en: Show advanced search (Ctrl-Alt-S)
bg: Показване на разширено търсене (Ctrl-Alt-S)

en: Show all
bg: Покажи всички

note: %1$s:  patron.return_claims.count | html
en: Show all %s claim(s)
bg: Покажи всички %s рекламации

en: Show all active baskets
bg: Покажи всички активни кошници за поръчки

en: Show all baskets
bg: Покажи всички кошници за поръчки

en: Show all columns
bg: Скриване на всички колони

note: SCRIPT
en: Show all credit types
bg: Покажи всички видове кредити

note: SCRIPT
en: Show all debit types
bg: Покажи всички видове дебити

en: Show all details
bg: Покажи всички подробности

en: Show all items
bg: Показване на всички

note: For the first occurrence, %1$s:  hiddencount | html
en: Show all items (%s hidden)
bg: Показване на всички екземпляри (%s скрито)

en: Show all orders
bg: Показване на всички поръчки

en: Show all suggestions
bg: Показване на всички предложения

note: SCRIPT
en: Show all transactions
bg: Показване на всички

en: Show all vendors
bg: Покажете всички доставчици

en: Show any items currently checked out:
bg: Показване на всички заети екземпляри:

note: INPUT type=submit
en: Show barcode
bg: Покажи баркод

note: %1$s:  booksellername | html
en: Show baskets for vendor %s
bg: Покажете кошници за поръчки за доставчик %s

en: Show biblio
bg: Покажете библиографски запис

note: SCRIPT
en: Show blocks
bg: Покажете сектори

en: Show brief form
bg: Покажете кратка форма

note: SCRIPT
en: Show caption
bg: Покажете надписи

en: Show category:
bg: Покажете категория:

en: Show chart
bg: Покажете диаграма

en: Show checkouts
bg: Покажете заеманията

en: Show checkouts to guarantor
bg: Покажете заеманията на гаранта

en: Show checkouts to guarantors
bg: Покажете заеманията на гарантите

en: Show collapsed fields:
bg: Показване на свитите полета:

en: Show data menus
bg: Показване на менюта

en: Show details
bg: Покажи подробности

en: Show expired
bg: Показване на изтеклите

note: SCRIPT
en: Show fields verbatim
bg: Показвайте дословно полетата

en: Show fines to guarantor
bg: Покажете задълженията на гаранта

en: Show fines to guarantors
bg: Покажете задълженията на гарантите

en: Show full form
bg: Покажете пълната форма

note: SCRIPT
en: Show help for this tag
bg: Помощ за този маркер

note: SCRIPT
en: Show helpers for fixed and coded fields
bg: Показване на помощници за фиксирани и кодирани полета

note: %1$s:  hold_count | html
en: Show holds (%s)
bg: Покажи резервации (%s)

en: Show in OPAC?
bg: Да се покаже ли в OPAC?

en: Show inactive budgets
bg: Показване на помощници за фиксирани и кодирани полета

note: SCRIPT
en: Show invisible characters
bg: Показвайте невидими знаци

en: Show less
bg: По-малко

en: Show matching titles
bg: Показване на съвпадащи заглавия

en: Show more
bg: Още

en: Show my funds only
bg: Покажи само моите средства

en: Show my funds only:
bg: Покажи само моите средства:

en: Show old recalls
bg: Покажи стари recalls

en: Show only mine
bg: Покажи само моята

en: Show only renewed
bg: Покажи само презаписани

en: Show only subscriptions
bg: Покажи само абонаменти

en: Show past entries
bg: Показване на предишни записи

en: Show subscriptions
bg: Покажи абонаменти

note: %1$s:  suggestionid | html
en: Show suggestion #%s
bg: Покажете предложение #%s

en: Show tags
bg: Покажи маркерите

note: BUTTON
en: Show the last checkin message
bg: Покажи последното съобщение при връщане

en: Show/hide columns:
bg: Покажи/Скрии колони:

en: Showing only available items
bg: Показване само на налични елементи

note: %1$s:  current_page | html %2$s:  total_pages | html
en: Showing page %s of %s
bg: Страница %s от %s

en: Shown
bg: Показано

en: Shows on transit slips
bg: Показване на формуляра за прехвърляне

en: Simple DC-RDF
bg: Обикновено DC-RDF

en: Since
bg: От

note: SCRIPT
en: Single holiday: %s
bg: Единична почивка: %s

en: Size
bg: Размер

en: Size (bytes)
bg: Размер (байтове)

en: Skip
bg: Пропуснете

en: Skip closed days
bg: Пропуснете затворените дни

en: Skip issue number
bg: Пропуснете номера на изданието

en: Skip items on hold awaiting pickup:
bg: Пропуснете резервираните екземпляри в очакване на получаване:

en: Skip items on loan:
bg: Пропуснете екземплярите за заемане:

en: Slash separated text (.csv)
bg: Текст, разделен с коса черта (.csv)

en: Slip
bg: Форма

en: Small text
bg: Дребен шрифт

en: Society or association
bg: Общество или асоциация

en: Some Perl modules are missing.
bg: Липсват някои модули на Perl.

en: Some Perl modules require upgrade.
bg: Някои модули на Perl изискват актуализация.

en: Some error occurred while rejecting the cancellation request. Please check the logs
bg: Възникна грешка при отхвърляне на заявката за анулиране. Моля, проверете регистрационните файлове

en: Some examples of compatible price fields include "$9.99", "9.99 USD", "$9.99 USD", "9.99 USD (10.00 CAN)", "$9.99 USD (paperback)". These examples assume USD is the active currency.
bg: Някои примери за комбинирани цени на полетата включват "$ 9.99", "$ 9.99 USD", "$ 9.99 USD", "9.99 USD (10.00 CAN)", "$ 9.99 USD (меки корици)". Това са примерите, които се приема, че щатски долар е активната валута.

note: SCRIPT
en: Some fields are not valid:
bg: Някои полета са невалидни:

en: Some or all of the barcodes in the range you have selected have no corresponding items.
bg: Някои или всички баркодове в избрания от вас диапазон нямат съответстващи екземпляри.

en: Some patrons have requested a privacy on returning item but the AnonymousPatron pref is not set correctly. Set it to a valid borrower number or checkins for these patrons will fail.
bg: Някои читатели са поискали поверителност при връщане на екземпляр, но параметърът AnonymousPatron не е зададен правилно. Задайте валиден номер на читател или връщанията за тези читатели ще се провали.

en: Some records have not been automatically added because they match an existing record in your catalog:
bg: Някои записи не са добавени автоматично, защото съвпадат със съществуващ запис във Вашият каталог:

note: %1$s:  bad_yaml_prefs.join(', ') | html
en: Some system preferences have badly formatted YAML content: %s
bg: Някои системни настройки са с неправилно форматирано YAML съдържание: %s

en: Something else
bg: Нещо друго

en: Something went wrong when creating the patron. Check the logs.
bg: Възникна грешка при създаването на читател. Проверете регистрационните файлове за подробности.

en: Something went wrong when updating the patron. Check the logs.
bg: Възникна грешка при актуализацията на читател. Проверете регистрационните файлове за подробности.

note: SCRIPT
en: Something went wrong, cannot save
bg: Възникна грешка, невъзможно е да се запази

note: SCRIPT
en: Something went wrong, check your CSV file.
bg: Нещо се обърка, проверете своя CSV файл.

note: SCRIPT
en: Something wrong happened, please contact the Koha administrator
bg: Възникна сериозен проблем моля, свържете се с Вашия системен администратор

en: Sorry, but there are no results for your search.
bg: Няма намерени резултати за вашето търсене.

note: %1$s:  error.value | html
en: Sorry, but we did not find a record for number: %s.
bg: Съжаляваме, но не намерихме запис за номер: %s.

en: Sorry, but we did not find any MARC tags in the reference record.
bg: Съжаляваме, но не намерихме никакви MARC маркери в референтният запис.

en: Sorry, the CAS login failed.
bg: За съжаление регистрацията в CAS не бе успешна.

en: Sorry, there is no result for your search.
bg: Няма намерени резултати за вашето търсене.

en: Sorry, your request had no results.
bg: За съжаление вашата заявка не върна никакви резултати.

note: SCRIPT
en: Sort
bg: Сортиране

en: Sort
bg: Сортиране

en: Sort 1
bg: Сортиране 1

en: Sort 1:
bg: Сортиране 1:

en: Sort 2
bg: Сортиране 2

en: Sort 2:
bg: Сортиране 2:

en: Sort by
bg: Сортиране по

en: Sort by :
bg: Сортиране по:

en: Sort by:
bg: Сортиране по:

en: Sort field 1:
bg: Сортиране по поле 1:

en: Sort field 2:
bg: Сортиране на поле 2:

en: Sort order:
bg: Ред на сортиране:

note: SCRIPT
en: Sort routine missing
bg: Няма процедура за сортиране

note: SCRIPT
en: Sort table by column ascending
bg: Сортирайте таблицата по колона възходящо

note: SCRIPT
en: Sort table by column descending
bg: Сортирайте таблицата по колона низходящо

en: Sort this list by:
bg: Сортирайте списъка по:

en: Sort1
bg: Сортиране 1

en: Sort2
bg: Сортиране 2

en: Sortable
bg: Сортируем

en: Sorting
bg: Сортиране

en: Sorting routine
bg: Ред за сортиране

en: Sound
bg: Звук

en: Sound:
bg: Звук:

en: Source
bg: Източник

en: Source (incoming) record check field
bg: Поле за проверка на източник (входящи)

note: SCRIPT
en: Source code
bg: Програмен код

en: Source in use?
bg: Ще използвате ли се източникът?

en: Source library:
bg: Изходна библиотека (източник):

note: SCRIPT
en: Source of classification or shelving scheme
bg: Източник на класификационната схема

en: Source records
bg: Изходни/Оригинални записи

en: Source:
bg: Източник:

en: Space ( )
bg: Интервал ( )

en: Space separation between symbol and value:
bg: Интервал разделител между символ и стойност:

en: Spanish
bg: Испански

note: SCRIPT
en: Special character
bg: Специални символи

note: SCRIPT
en: Special character...
bg: Специални символи...

en: Special relationship:
bg: Специални отношения:

en: Special thanks to the following organizations
bg: Специални благодарности на следните организации

en: Specialized
bg: Специализиран

note: For the first occurrence, %1$s:  INCLUDE 'date-format.inc'
en: Specify date on which to resume %s:
bg: Посочете дата на подновяване %s:

note: For the first occurrence, %1$s:  INCLUDE 'date-format.inc'
en: Specify due date %s:
bg: Посочете крайна дата %s:

en: Specify how the holiday should repeat.
bg: Посочете как почивката трябва да се повтори.

en: Specify if waiting holds can be cancelled for a given patron category.
bg: Посочете дали резервациите на изчакване могат да бъдат отменени за дадена категория читатели.

note: %1$s:  INCLUDE 'date-format.inc'
en: Specify return date %s:
bg: Моля, въведете дата на връщане %s:

en: Specify the article request fee for a given patron category.
bg: Посочете таксата за заявка на статия за дадена категория читатели.

en: Specify the default policy for lost item fees on return.
bg: Посочете правилата по подразбиране за фактуриране при връщане на изгубен екземпляр.

en: Specify the maximum number simultaneous current article requests a patron of a given category can have.
bg: Посочете максималния брой едновременни заявки за текущи статии, които може да има читател за дадена категория.

note: SCRIPT
en: Spellcheck
bg: Проверка на правопис

note: SCRIPT
en: Spellcheck Language
bg: Проверка на правописа

note: SCRIPT
en: Spellcheck...
bg: Проверка на правопис...

en: Spent
bg: Похарчени

en: Spent &rsaquo; Acquisitions &rsaquo; Koha
bg: Изразходвани &rsaquo; Комплектуване &rsaquo; Коха

note: %1$s:  fund_code | html
en: Spent - %s
bg: Похарчени - %s

note: %1$s:  fund_code | html
en: Spent - Fund: %s
bg: Похарчени -Фонд: %s

en: Spent amount:
bg: Изразходвана сума:

note: A
en: Spent from this fund
bg: Изразходвани от този фонд

note: SPAN
en: Spent from this fund and children
bg: Изразходвани от този фонд и свързан

en: Spine label
bg: Етикет

en: Spine labels &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha
bg: Етикети &rsaquo; Инструменти &rsaquo; Коха

en: Split call numbers:
bg: Разделяне на сигнатури:

note: SCRIPT
en: Split cell
bg: Разделена клетка

en: Splitting routine
bg: Процедура за разделяне

en: Splitting routine:
bg: Процедура за разделяне:

en: Splitting rule
bg: Правило за разделяне

en: Splitting rule added successfully.
bg: Е актуализирано успешно.

en: Splitting rule code:
bg: Правило за разделяне код:

en: Splitting rule deleted successfully.
bg: Успешно изтриване.

en: Splitting rule updated successfully.
bg: Е актуализирано успешно.

en: Splitting rule:
bg: Правило за разделяне:

note: SCRIPT
en: Spring
bg: Пролет

note: SCRIPT
en: Square
bg: Квадрат

en: Staff
bg: Персонал

en: Staff
bg: Персонал

en: Staff - Internal note
bg: Персонал - вътрешна бележка

en: Staff access, allows viewing of catalogue in staff interface
bg: Достъп на персонала, позволява преглед на каталога в служебният интерфейс

en: Staff interface
bg: Служебен интерфейс

note: SCRIPT
en: Staff interface MARC editor
bg: MARC редактор за персонала

en: Staff members are not allowed to access patron's checkout history
bg: На служителите не е разрешен достъп до историята на заеманията на читателите

en: Staff members are not allowed to access patron's holds history
bg: На служителите не е разрешен достъп до историята на резервациите на читателите

en: Staff members are not allowed to discharge borrowers, nor borrowers to request a discharge.
bg: Служителите нямат право да издават сертификати за читатели и читателите нямат право да искат сертификат.

en: Staff note
bg: Служебна бележка

en: Staff note:
bg: Служебна бележка:

en: Staff notes
bg: Служебни бележки

en: Staff notes:
bg: Служебни бележки:

en: Staff only
bg: Само за персонала

note: I
en: Staff patron
bg: Читател-служител

en: Stage MARC records
bg: Етап MARC записи

en: Stage MARC records for import
bg: Етап MARC записи за внос(импорт)

en: Stage MARC records for import
bg: Етап MARC записи за внос(импорт)

en: Stage MARC records for import &rsaquo; Cataloging &rsaquo; Koha
bg: Етап MARC записи за внос(импорт) &rsaquo; Каталогизиране &rsaquo; Коха

en: Stage MARC records into the reservoir
bg: Етапи на MARC записи в резервоара

note: INPUT type=submit
en: Stage for import
bg: Етап за внос(импорт)

en: Stage records for import
bg: Етапи за внос(импорт) на записи

en: Staged
bg: Поставен

note: %1$s:  staged_and_ready.count | html
en: Staged & ready (%s)
bg: Подготвени & готови (%s)

note: SCRIPT
en: Staged MARC import
bg: Поставен MARC запис за внос(импорт)

note: SCRIPT
en: Staged MARC records for import
bg: Етапи за внос(импорт) на MARC записи

en: Staged and ready
bg: Подготвени и готови

en: Staged by
bg: Поставен от

en: Staged:
bg: Поставен:

en: Stages
bg: Етапи

en: Stages &amp; duration in days
bg: Етапи &amp; продължителност в дни

en: Stages can be re-ordered by using the
bg: Редът на стъпките може да бъде променен с

en: Standard
bg: Стандартно

en: Standard ID:
bg: Стандартно ID:

en: Standard number
bg: Стандартен номер

en: Standard number:
bg: Стандартен номер:

en: Standard rules for all libraries
bg: Стандартни правила за всички библиотеки

en: Standard:
bg: Стандартно:

en: Standing orders do not close when received.
bg: При получаване постоянните поръчки те не се затварят.

en: Start adding cash registers
bg: Започнете да добавяте касови апарати

en: Start date
bg: Начална дата

en: Start date:
bg: Начална дата:

en: Start date:
bg: Начална дата:

en: Start defining libraries
bg: Започнете да определяте библиотеките

en: Start defining quotes
bg: Започнете да определяте цитати

note: SCRIPT
en: Start list at number
bg: Стартов списък от номер

en: Start of date range
bg: Начало на диапазона от дати

en: Start of interval
bg: Начало на интервала

note: INPUT type=submit
en: Start search
bg: Начало на търсене

en: Start using Koha
bg: Започнете да използвате Koha

en: Started
bg: Стартиран

en: Started:
bg: Започнат:

en: Starter CSV file
bg: Първоначален CSV файл

note: INPUT type=text name=start_card
en: Starting card number
bg: Първият номер на читателска карта

note: INPUT type=text name=start_label
en: Starting label number
bg: Първият номер на етикет

en: Starting with:
bg: Да започва с:

en: Starts with
bg: Да започва с

en: State
bg: Област

en: State:
bg: Област:

en: State:
bg: Област:

en: Statistic 1 done on:
bg: Статистика 1, направена на:

en: Statistic 1:
bg: Статистика 1:

en: Statistic 2 done on:
bg: Статистика 2, направена на:

en: Statistic 2:
bg: Статистика 2:

en: Statistical
bg: Статистически

en: Statistical patron:
bg: Статистически читател:

en: Statistics
bg: Статистика

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc'
en: Statistics for %s
bg: Статистика за %s

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' invert_name = 1
en: Statistics for %s
bg: Статистика за %s

en: Statistics wizards
bg: Статистика

en: Status
bg: Статус

en: Status changed
bg: Промяна на статуса

en: Status unknown
bg: Неизвестен статус

en: Status:
bg: Статус:

en: Status:
bg: Статус:

en: Status: Disabled
bg: Статус: Деактивиран

en: Status: Enabled
bg: Състояние: Активирано

en: Statuses
bg: Статуси

en: Statuses of agreements (e-resource management module)
bg: Статуси на договори (модул за управление на електронни ресурси)

en: Statuses of the licenses (e-resource management module)
bg: Статуси на лицензите (модул за управление на електронни ресурси)

en: Statuses of the licenses' agreements (e-resource management module)
bg: Статуси на лицензионните споразумения (модул за управление на електронни ресурси)

en: Std. Number
bg: Стандартен номер

en: Step 1 of 5: Name the new definition
bg: Стъпка 1 от 5: Име на дефиницията

en: Step 1 of 6: Choose a module
bg: Стъпка 1 от 6: Изберете модул

note: %1$s:  IF (usecache) %2$s:  END
en: Step 1 of 6: Choose a module to report on,%s Set cache expiry, %s and choose report visibility
bg: Стъпка 1 от 6: Изберете модул, за който създавате отчет. %s Задаване на кеша, %s и изберете видимост на отчета.

en: Step 2 of 5: Choose the area
bg: Стъпка 2 от 5: Изберете модул

en: Step 2 of 6: Pick a report type
bg: Стъпка 2 от 6: Изберете вид отчет

en: Step 2: Choose the area
bg: Стъпка 2: Изберете модул

en: Step 3 of 5: Choose a column
bg: Стъпка 3 от 5: Изберете колони

en: Step 3 of 6: Select columns for display
bg: Стъпка 3 от 6: Изберете колони за показване

en: Step 3: Choose a column
bg: Стъпка 3: Изберете колони

en: Step 4 of 5: Specify a value
bg: Стъпка 4 от 5: Посочете стойност

en: Step 4 of 6: Select criteria to limit on
bg: Стъпка 4 от 6: Изберете критерии за ограничаване

en: Step 4: Specify a value
bg: Стъпка 4: Посочете стойност

en: Step 5 of 5: Confirm details
bg: Стъпка 5 от 5: Потвърдете детайлите

en: Step 5 of 6: Pick which columns to total
bg: Стъпка 5 от 6: Изберете кои колони да се съберат

en: Step 5: Confirm definition
bg: Стъпка 5: Потвърдете детайлите

en: Step 6 of 6: Choose how you want the report ordered
bg: Стъпка 6 от 6: Изберете как искате да подредите отчета

en: Step 6 of 6: Select how you want the report ordered
bg: Стъпка 6 от 6: Изберете как искате да подредите отчета

note: For the first occurrence, %1$s:  numberpending | html
en: Still %s servers to search
bg: Още %s сървъри за търсене

en: Still checked out
bg: Все още е зает

en: Stock rotation
bg: Оборот на фонда

en: Stock rotation
bg: Оборот на фонда

en: Stock rotation &rsaquo; Cataloging &rsaquo; Koha
bg: Оборот на фонда &rsaquo; Каталогизация &rsaquo; Коха

en: Stock rotation advance
bg: Предварителен оборот на фонда

en: Stock rotation details
bg: Информация за оборота на фонда

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc'
en: Stock rotation details for %s
bg: Информация за оборота на фонда за %s

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title-head.inc'
en: Stock rotation details for %s &rsaquo; Catalog &rsaquo; Koha
bg: Детайли за оборот на фонда %s &rsaquo; Каталог &rsaquo; Koha

en: Stock rotation repatriation
bg: Връщане на фонда

en: Stopped
bg: Спрян

en: Street number
bg: Улица номер/име

en: Street number:
bg: Номер на ул/блок:

en: Street type
bg: Вид улица

note: SCRIPT
en: Strikethrough
bg: Пречертаване

en: String
bg: Низ

en: Student count
bg: Брой студенти

note: SCRIPT
en: Style
bg: Стил

en: Sub total
bg: Междинна сума

en: Subfield
bg: Подполе

en: Subfield code:
bg: Подполе код:

en: Subfield code:
bg: Подполе код:

en: Subfield constraints
bg: Ограничения на подполето

en: Subfield separator:
bg: Подполе разделител:

note: SCRIPT
en: Subfield ‡
bg: Подполе ‡

en: Subfield:
bg: Подполе:

note: %1$s:  mss.tagsubfield | html
en: Subfield: %s
bg: Подполе: %s

en: Subfields
bg: Подполета

en: Subfields:
bg: Подполета:

en: Subgroup
bg: Подгрупа

note: INPUT type=text name=subgroup
en: Subgroup code
bg: Подгрупа код

note: INPUT type=text name=subgroupdesc
en: Subgroup name
bg: Име на подгрупа

en: Subgroup:
bg: Подгрупа:

en: Subject
bg: Тема

en: Subject heading:
bg: Предметна рубрика:

en: Subject line:
bg: Тема:

en: Subject phrase
bg: Тема като фраза

en: Subject sub-division:
bg: Предметно подзаглавие(??):

en: Subject(s)
bg: Тема(и)

en: Subject:
bg: Тема:

en: Subject:
bg: Тема:

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.subject | $raw
en: Subject: %s
bg: Тема: %s

en: Subjects:
bg: Теми:

note: INPUT type=submit
en: Submit
bg: Запиши

note: INPUT type=submit
en: Submit your suggestion
bg: Изпратете предложение

en: Submitting comment
bg: Изпрати

note: SCRIPT
en: Subscript
bg: Долен индекс

en: Subscription
bg: Абонамент

note: %1$s:  subscription.subscriptionid | html
en: Subscription #%s
bg: Абонамент #%s

note: %1$s:  loopro.object | html
en: Subscription %s
bg: Абонамент %s

en: Subscription ID
bg: Абонамент ID

en: Subscription ID:
bg: Абонамент ID:

en: Subscription batch edit
bg: Групово редактиране на абонаменти

en: Subscription begin
bg: Начало на абонамента

en: Subscription call number
bg: Сигнатура на абонамента

note: %1$s:  END
en: Subscription closed %s
bg: Абонамента е закрит %s

en: Subscription details
bg: Детайли

en: Subscription end
bg: Край на абонамента

en: Subscription end date
bg: Крайна дата на абонамента

en: Subscription end date:
bg: Крайна дата на абонамента:

en: Subscription expired
bg: Абонаментът е изтекъл

note: %1$s:  bibliotitle | html %2$s:  bibliosubtitle | html %3$s:  IF closed %4$s:  END
en: Subscription for %s %s %s(closed)%s
bg: Абонамент за %s %s %s(затворен)%s

en: Subscription history
bg: История на абонамент

en: Subscription history &rsaquo; Serials &rsaquo; Koha
bg: История на абонамента &rsaquo; Периодични издания &rsaquo; Коха

note: %1$s:  title | html
en: Subscription history for %s
bg: История на абонамент за %s

en: Subscription length:
bg: Продължителност на абонамента:

en: Subscription not found.
bg: Абонамента не е намерен.

en: Subscription num.
bg: Номер на абонамента

en: Subscription number:
bg: Номер на абонамента:

note: %1$s:  subscription.bibliotitle | html
en: Subscription renewal for %s
bg: Подновяване на абонамент за %s

en: Subscription renewed.
bg: Абонаментът е подновен.

note: For the first occurrence, %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' no_html = 1
en: Subscription routing lists for %s
bg: Списък за маршрутизиране на абонамента за %s

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc'
en: Subscription routing lists for %s
bg: Абонаментни дестинационни списъци за %s

en: Subscription start date
bg: Начална дата на абонамента

en: Subscription start date:
bg: Начална дата на абонамента:

en: Subscription summaries
bg: Обобщение на абонамента

en: Subscription summary
bg: Обобщения на абонаменти

en: Subscription title
bg: Заглавие на абонамента

note: %1$s:  enddate | html
en: Subscription will expire %s.
bg: Абонаментът изтича на %s.

en: Subscription:
bg: Абонамент:

en: Subscriptions
bg: Абонаменти

note: %1$s:  subscriptionsnumber | html
en: Subscriptions (%s)
bg: Абонаменти (%s)

note: SPAN
en: Subscriptions must be associated with a bibliographic record
bg: Абонаментите трябва да бъдат свързани с библиографски запис

en: Subscriptions renewed.
bg: Абонаментите са подновени.

note: SCRIPT
en: Substitute
bg: Заменете

en: Substitutions
bg: Замествания

note: SCRIPT
en: Subtitle
bg: Подзаглавие

en: Subtotal
bg: Междинна сума

en: Subtotal
bg: Междинна сума

en: Subtotal for
bg: Междинна сума за

en: Subtype limits
bg: Ограничения за подвидове

note: SCRIPT
en: Success
bg: Успех

note: SCRIPT
en: Success.
bg: Успех.

note: SCRIPT
en: Success: Added '%s'
bg: Успех: Добавено '%s'

en: Success: Import reverted
bg: Успех: Импортът е обърнат/отменен

note: SCRIPT
en: Success: Removed '%s'
bg: Успех: Изтрито '%s'

note: SCRIPT
en: Successfully saved configuration
bg: Конфигурацията е запазена успешно

en: Suggest authorities which are relevant to the term the user searched for.
bg: Предложете класификатори, които са подходящи за термина, търсен от потребителя.

en: Suggest that patrons expand their searches to include broader/narrower/related terms.
bg: Предложете на читателите да разширят търсенията си, за да включат по-широки/по-тесни/сродни термини.

en: Suggested by
bg: Предложено от

en: Suggested by - on
bg: Предложено от - на

en: Suggested by:
bg: Предложено от:

en: Suggested by:
bg: Предложено от:

note: For the first occurrence, %1$s:  books_loo.surnamesuggestedby | html %2$s:  IF ( books_loo.firstnamesuggestedby ) %3$s:  books_loo.firstnamesuggestedby | html %4$s:  END
en: Suggested by: %s%s, %s %s (
bg: Предложено от: %s%s, %s %s (

en: Suggested date from:
bg: Предполагаема дата за:

en: Suggested on
bg: Предложено на

en: Suggestible
bg: Предполагаем

en: Suggestion
bg: Предложение

en: Suggestion declined
bg: Предложението не е одобрено

en: Suggestion details
bg: Описание на предложението

en: Suggestion information
bg: Информация за предложението

en: Suggestion management
bg: Управление на предложението

en: Suggestions
bg: Предложения

en: Suggestions management
bg: Управление на предложенията

en: Suggestions management
bg: Управление на предложенията

en: Suggestions pending approval:
bg: Предложения очакващи одобрение:

en: Sum
bg: Сума

en: Summary
bg: Обобщение

note: %1$s:  patron.firstname | html %2$s:  patron.surname | html %3$s:  patron.cardnumber | html
en: Summary for %s %s (%s)
bg: Обобщение за %s %s (%s)

en: Summary:
bg: Kратко изложение:

note: SCRIPT
en: Summer
bg: Лято

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Sunday
bg: Неделя

note: SCRIPT
en: Sundays
bg: Неделя

note: I
en: Superlibrarian patron
bg: Читател-супербиблиотекар

note: SCRIPT
en: Superscript
bg: Горен индекс

en: Supplemental issue
bg: Допълнително издание/брой

en: Supplier metadata
bg: Метаданни на доставчика

en: Supplier report
bg: Отчет на доставчика

note: BUTTON
en: Supported keyboard shortcuts
bg: Поддържани клавишни комбинации

en: Surname
bg: Фамилия

en: Surname:
bg: Фамилия:

en: Surname:
bg: Фамилия:

en: Surveys
bg: Проучвания

en: Suspend
bg: Изключване

note: %1$s:  END
en: Suspend %s
bg: Спиране %s

note: INPUT type=submit
en: Suspend all holds
bg: Прекъснете всички резервации

en: Suspend?
bg: Прекъсване?

en: Suspension
bg: Прекратяване

en: Suspension charging interval
bg: Интервал за спиране на начисляването

en: Suspension in days (day)
bg: Спиране в дни (ден)

note: A
en: Switch languages
bg: Превключване на езици

en: Switch to advanced editor
bg: Превключване на разширен редактор

en: Switch to basic editor
bg: Превключване на основен редактор

note: SCRIPT
en: Switch to or from fullscreen mode
bg: Превключете в режим на цял екран или обратно

en: Switching to dom indexing
bg: Преминаване към индексиране dom

en: Symbol
bg: Символ

en: Symbol:
bg: Символ:

note: SCRIPT
en: Symbols
bg: Символи

en: Synchronize
bg: Синхронизиране

note: A
en: Syndetics cover image
bg: Корица на книга от Syndetics

note: SCRIPT
en: Syndetics cover image (<a href='%s'>see the original image</a>)
bg: Изображение на корицата (<a href='%s'>вижте оригиналното изображение</a>)

en: Syntax
bg: Синтаксис

en: Syntax:
bg: Синтаксис:

en: System
bg: Система

note: SCRIPT
en: System Font
bg: Системен шрифт

note: %1$s:  p.syspref | html %2$s:  p.value | html %3$s:  p.filename | html
en: System preference '%s' is '%s', but the file '%s' does not exist.
bg: Системното предпочитание '%s' е '%s', но файлът '%s' не съществува.

note: %1$s:  p.variable | html %2$s:  IF p.value.defined %3$s:  p.value | html %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: System preference '%s' must be '0' or '1', but is %s'%s'%sNULL%s.
bg: Системното предпочитание '%s' трябва да бъде '0' или '1', но е %s'%s'%sNULL%s.

en: System preference 'AnonSuggestions' set, but AnonymousPatron preference is not set correctly. Set it to a valid borrower number if you want that this feature works correctly.
bg: Системната настройка „AnonSuggestions“ е зададена, но настройката AnonymousPatron не е зададена правилно. Задайте валиден номер на читател, ако искате тази функция да работи правилно.

en: System preference 'AnonSuggestions' set, but AnonymousPatron preference is set to '0'. Set it to a valid borrower number if you want that this feature works correctly.
bg: Системната настройка „AnonSuggestions“ е зададена, но настройката за AnonymousPatron е зададена на „0“. Задайте валиден номер на читател, ако искате тази функция да работи правилно.

en: System preference 'EasyAnalyticalRecords' set, but UseControlNumber preference is set to 'Use'. Set it to 'Don't use' or else the 'Show analytics' links in the staff interface and the OPAC will be broken.
bg: Системните предпочитания 'EasyAnalyticalRecords' са зададени, но UseControlNumber предпочитанието е настроено на „Използване“. Задайте го на 'Не използвай', иначе връзките 'Показване на аналитични записи' в интерфейса на персонала и OPAC ще бъде нарушени.

en: System preference 'KohaAdminEmailAddress' does not contain a valid email address. Emails will not be sent.
bg: Системната настройка „KohaAdminEmailAddress“ не съдържа валиден имейл адрес. Имейлите няма да бъдат изпращани.

en: System preference 'OPACPrivacy' set, but AnonymousPatron preference is set to '0'. Set it to a valid borrower number or checkins for these patrons will fail.
bg: Системната настройка „OPACPrivacy“ е зададена, но настройката за AnonymousPatron е зададена на „0“. Задайте валиден номер на читател.

note: %1$s:  warnPrefOpacHiddenItems | html
en: System preference 'OpacHiddenItems' generates a warning and will produce unexpected behaviors: %s
bg: Системните настройки 'OpacHiddenItems' генерират предупреждение и ще предизвикат неочаквано поведение: %s

en: System preference 'Pseudonymization' is set, but there is not 'bcrypt_settings' entry defined in the $KOHA_CONF file.
bg: Системната настройка е настроена на „Псевдонимизация“, но във файла $ KOHA_CONF няма запис „bcrypt_settings“.

en: System preference 'RESTOAuth2ClientCredentials' is set, but the required Net::OAuth2::AuthorizationServer dependency is missing. The feature is disabled.
bg: Инсталирана е системната настройка 'RESTOAuth2ClientCredentials', но липсва необходимата зависимост Net :: OAuth2 :: AuthorizationServer. Функцията е деактивирана.

en: System preference 'RequireChoosingExistingAuthority' is disabled, but needs 'AutoCreateAuthorites' enabled. Otherwise catalogers can add headings that will not be linked to authorities.
bg: Системната настройка „RequireChoosingExistingAuthority“ е деактивирано, но трябва да е активирано „AutoCreateAuthorites“. В противен случай библиотекарите могат да добавят заглавия, които няма да бъдат свързани с класификатори.

note: %1$s:  warnStatisticsFieldsError | html
en: System preference 'StatisticsFields' contains field names not belonging to the items database table: %s
bg: Системната настройка 'StatisticsFields' съдържа имената на полета, които не принадлежат към таблицата на базата данни на екземпляра: %s

note: INPUT type=text name=searchfield
en: System preference search
bg: Търсене на системна настройка

en: System preferences
bg: Системни настройки

en: System preferences
bg: Системни настройки

en: System preferences &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
bg: Системни настройки &rsaquo; Администриране &rsaquo; Коха

note: %1$s:  searchfield | html
en: System preferences matching: %s
bg: Системна настройка за съвпадение: %s

en: TOTAL
bg: ОБЩО

en: TOTAL (all results)
bg: ОБЩО (всички резултати)

en: Tab separated text
bg: Раздел текст с разделител

en: Tab separated text (.csv)
bg: Раздел текст с разделител (.csv)

en: Tab:
bg: Раздел:

note: %1$s:  subfield.tab | html
en: Tab:%s
bg: Раздел:%s

note: SCRIPT
en: Table
bg: Таблица

note: %1$s:  tablename | html
en: Table id: %s
bg: ID на таблицата: %s

note: SCRIPT
en: Table of Contents
bg: Таблица на съдържанието

note: TH
en: Table of contents
bg: Таблица на съдържанието

en: Table of contents:
bg: Таблица на съдържанието:

note: SCRIPT
en: Table properties
bg: Свойства на таблица

en: Table settings
bg: Настройки на таблицата

en: Table settings
bg: Настройки на таблицата

en: Table settings &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
bg: Настройки на таблици &rsaquo; Администриране &rsaquo; Коха

en: TableDnD plug-in for jQuery
bg: Плъгин TableDnD за jQuery

en: Tabs in use
bg: Раздели в употреба

en: Tabular
bg: Таблично

en: Tabulation (\t)
bg: Разделител (\t)

en: Tag
bg: Маркер

note: SCRIPT
en: Tag
bg: Маркер

note: For the first occurrence, %1$s:  tagfield | html
en: Tag %s Subfield structure
bg: Маркер %s подполе структура

note: %1$s:  tagfield | html
en: Tag %s Subfield structure
bg: Маркер %s подполе структура

note: SCRIPT
en: Tag %s subfield %s %s in tab %s
bg: Маркер %s подполе %s %s в раздел %s

note: %1$s:  tagfield | html
en: Tag %s subfield structure
bg: Маркер %s подполе структура

en: Tag deleted
bg: Изтриване на маркер

note: A
en: Tag editor
bg: Маркер редактор

note: SCRIPT
en: Tag has no subfields
bg: Маркера няма подполета

en: Tag:
bg: Маркер:

en: Tag:
bg: Маркер:

note: %1$s:  searchfield | html
en: Tag: %s
bg: Маркер: %s

en: Tagged with:
bg: Маркирани с:

en: Tags
bg: Маркери

en: Tags
bg: Маркери

en: Tags pending approval
bg: Маркери в очакване на одобрение

en: Tags:
bg: Маркери:

en: Take patron photo
bg: Направете снимка на покровител

en: Take photo
bg: Направете снимка

en: Target
bg: Цел

en: Target (database) record check field
bg: Поле за проверка на целевия запис (база данни)

en: Task scheduler
bg: График на отчетите

en: Task scheduler
bg: График на отчетите

en: Task scheduler &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha
bg: График на отчетите &rsaquo; Инструменти &rsaquo; Коха

en: Tax number registered:
bg: Регистриран данъчен номер:

en: Tax number registered:
bg: Регистриран данъчен номер:

en: Tax rate not defined in system preference TaxRates!
bg: Данъчната ставка не е дефинирана в системната настройка TaxRates!

en: Tax rate:
bg: Данъчна ставка:

en: Technical reports
bg: Технически доклади

en: Template
bg: Шаблон

en: Template ID
bg: Шаблон ID

en: Template ID:
bg: Шаблон ID:

en: Template Toolkit error:
bg: Грешка в шаблона за инструменти:

en: Template code:
bg: Шаблон код:

en: Template description:
bg: Шаблон описание:

en: Template name
bg: Име на шаблона

en: Template name:
bg: Име на шаблон:

en: Template name:
bg: Име на шаблон:

en: Template:
bg: Шаблон:

en: Templates
bg: Шаблони

en: Temporary
bg: Временни

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Temporary directory for uploads not defined
bg: Временната директория за качвания не е дефинирана

en: Term
bg: Термин

en: Term/Phrase
bg: Дума/Израз

en: Term:
bg: Термин:

en: Terms summary
bg: Обобщение на термините

en: Terms to be used in Course Reserves module. Enter terms that will show in the drop down menu when setting up a Course reserve. (For example: Spring, Summer, Winter, Fall).
bg: Условия, които да се използват в модула за резервация на курсове. Въведете условията, които ще се появят в падащото меню при настройване на резервация на курс. (Например: Пролет, Лято, Зима, Есен).

en: Test
bg: Тест

en: Test pattern
bg: Тествайте шаблона

en: Test prediction pattern
bg: Тествайте прогнозен модел

en: Test run: Do not remove any patrons.
bg: Тестово стартиране: не изтривайте никакви читатели.

en: Test the regular expressions:
bg: Проверете регулярните изрази:

en: Tested
bg: Тествано

en: Text
bg: Текст

en: Text (TSV)
bg: Текст (TSV)

en: Text alignment:
bg: Подравняване на текста:

note: SCRIPT
en: Text color
bg: Цвят на текста

en: Text field
bg: Текстово поле

en: Text fields
bg: Текстово поле

en: Text for OPAC:
bg: Текст за OPAC:

en: Text for librarian:
bg: Текст за библиотекар:

en: Text for librarians:
bg: Текст за библиотекарите:

en: Text for opac:
bg: Текст за OPAC:

en: Text justification:
bg: Подравняване на текста:

note: SCRIPT
en: Text to display
bg: Текст за показване

en: Text, URL, or barcode, etc:
bg: Текст, URL адрес или баркод и т.н.:

en: Text:
bg: Текст:

en: Textarea
bg: Текстово поле

en: That budget does not exist! Please select a budget to continue.
bg: Няма такъв бюджет! Моля, изберете бюджет, за да продължите.

note: %1$s:  subscription.staffdisplaycount | html
en: The %s latest issues related to this subscription:
bg: %s последни издания, свързани с този абонамент:

note: %1$s:  pref_CurbsidePickup_link | $raw | $KohaSpan
en: The %s preference is not enabled, do not forget to enable it to turn the feature on.
bg: Предпочитанието %s не е активирано, не забравяйте да го активирате, за да включите функцията.

note: %1$s:   pref_MARCOverlayRules_link | $raw | $KohaSpan
en: The %s preference is not set, don't forget to enable it for rules to take effect.
bg: %s предпочитанието не е зададено, не забравяйте да го активирате, за да влязат в сила правилата.

en: The &lt;use_zebra_facets&gt; entry is missing in your configuration file. Falling back to legacy facet calculation.
bg: &lt;use_zebra_facets&gt; записът липсва в конфигурационния файл. Връщане към остаряло изчисление на фасетите.

en: The &lt;zebra_auth_index_mode&gt; entry set to 'grs1', which is no longer supported. Please use DOM instead. To switch follow this page of wiki:
bg: &lt;zebra_auth_index_mode&gt; записът е зададен на 'grs1', който вече не се поддържа. Вместо това използвайте DOM. За да превключите, следвайте тази wiki страница:

en: The &lt;zebra_bib_index_mode&gt; entry set to 'grs1', which is no longer supported. Please use DOM instead. To switch follow this page of wiki:
bg: &lt;zebra_bib_index_mode&gt; записът е зададен на 'grs1', който вече не се поддържа. Вместо това използвайте DOM. За да превключите, следвайте тази wiki страница:

en: The 2 following fields are available for your own usage. They can be useful for statistical purposes
bg: Следващите 2 полета са достъпни за ваше собствено ползване. Те могат да бъдат полезни за статистически цели.

en: The AnonymousPatron system preference is not defined. You can use this feature anyway but NULL will be used to update the checkout history.
bg: AnonymousPatron не е дефиниранa. Можете да използвате тази функция така или иначе, NULL ще бъде използван за актуализиране на историята на заеманията.

en: The Anyone permission has no actual effect while this list is strictly private.
bg: Разрешение "Всеки" няма реално влияние, стига този списък е строго личен.

en: The Bridge Material Type Icon Set
bg: Набор от икони вид материал Bridge

en: The Bridge Material Type Icon Set is licensed under a
bg: Набор от икони вид материал Bridge са под лиценз

en: The ILL module is enabled, but no 'branch' block is defined in koha-conf.xml. You must define this block before use.
bg: МБЗ модулът е включен, но блокът 'branch' не е дефиниран в koha-conf.xml. Трябва да дефинирате този блок преди употреба.

en: The ILL module is enabled, but no 'partner_code' defined in koha-conf.xml. Falling back to the hardcoded 'ILLLIBS'.
bg: Модулът МБЗ е включен, но в koha-conf.xml не е дефиниран 'partner_code'. Връщане към твърдо програмирани 'ILLLIBS'.

note: %1$s:  ill_partner_code_doesnt_exist | html
en: The ILL module is enabled, but the configured 'partner_code' (%s) is not defined on the system.
bg: Модулът МБЗ е активиран, но конфигурираният 'partner_code' (%s) не е дефиниран в системата.

en: The ILL module is enabled, but there are no backends available.
bg: Модулът МБЗ е активиран, но сървърните модули не са налични.

en: The Koha Community would like to dedicate the release of Koha 22.11 to Rosalie Blake.
bg: Общността на Koha би искала да посвети пускането на Koha 22.11 на Розали Блейк.

en: The Koha::Logger module cannot be initiated correctly (check the log file).
bg: Модулът Koha::Logger не може да бъде стартиран правилно (проверете лог файла).

en: The Mana Knowledge Base can be used to import subscription patterns submitted by other libraries and save you extra work. Ask your system administrator to configure this service and complete the configuration, or remove this message by disabling the system preference
bg: Базата знания на Mana може да се използва за импортиране на шаблони за абонаменти, предоставени от други библиотеки, и ще ви спести допълнителна работа. Помолете системния си администратор да конфигурира тази услуга и да завърши конфигурацията или да изтрие това съобщение, като деактивира системните настройки

en: The Mana Knowledge Base feature is enabled but not configured.
bg: Функцията на базата знания на Mana е активирана, но не е конфигурирана.

en: The Staff only permission has no actual effect while this list is strictly private.
bg: Разрешение "Само за персонала" няма реално влияние, стига този списък е строго личен.

note: SCRIPT
en: The URL you entered seems to be an email address. Do you want to add the required mailto: prefix?
bg: Въведеният от вас URL изглежда като имейл адрес. Искате ли да добавите необходимият mailto: префикс?

note: SCRIPT
en: The URL you entered seems to be an external link. Do you want to add the required http:\/\/ prefix?
bg: Въведеният от вас URL изглежда като външна връзка. Искате ли да добавите необходимият префикс http: \/\/?

note: SCRIPT
en: The URL you entered seems to be an external link. Do you want to add the required https:\/\/ prefix?
bg: Въведеният от вас URL изглежда като външна връзка. Искате ли да добавите необходимият префикс http: \/\/?

note: SCRIPT
en: The active currency must have a rate of 1.0
bg: Активната валута трябва да има курс 1,0

en: The alternative email is invalid.
bg: Допълнителният имейл е невалиден.

en: The amount collected from the patron is higher than the amount to be paid.
bg: Получената сума от читателя надвишава платената сума.

en: The amount collected is more than the outstanding charge
bg: Получената сума надвишава дължимото плащане

note: For the first occurrence, %1$s:  message.authid | html
en: The authority id %s does not exist in the database.
bg: ID на класификаторa %s не съществува в базата данни.

note: %1$s:  errauthid | html
en: The authority record you requested does not exist (%s).
bg: Заявеният от вас запис на класификатор не съществува (%s).

en: The authorized value category 'branches', 'itemtypes' and 'cn_source' are used internally by Koha and are not valid.
bg: Категориите константни стойности, 'branches', 'itemtypes' and 'cn_source' се използват вътрешно от Koha и не са валидни.

en: The authorized value category (
bg: Категория константна стойност (

note: %1$s:  Koha.Preference('autoBarcode') | html
en: The autoBarcode system preference is set to %s and items with blank barcodes will have barcodes generated upon save to database
bg: Системната настройка autoBarcode е зададен на %s и екземплярите с празни баркодове ще имат генерирани баркодове, когато бъдат записани в базата данни.

en: The backend you tried to migrate to does not yet support migrations, please try again with an alternative target.
bg: Бекендът, към който се опитахте да мигрирате, все още не поддържа миграции, моля, опитайте отново с алтернативна цел.

note: %1$s:  Barcode | html
en: The barcode %s was not found.
bg: Баркода %s не е намерен.

note: %1$s:  checkout_info.barcode | html
en: The barcode was not found %s.
bg: Баркода не е намерен %s.

en: The barcode was not found:
bg: Баркода не е намерен:

en: The barcode you enter will be incremented for each additional item.
bg: Баркодът, който въвеждате, ще се увеличава за всеки допълнителен екземпляр.

note: SCRIPT
en: The beginning date is missing or invalid.
bg: Началната дата липсва или е невалидна.

en: The biblio.biblionumber and biblioitems.biblioitemnumber fields be mapped to a MARC subfield,
bg: Полетата biblio.biblionumber и biblioitems.biblioitemnumber трябва да съответстват на MARC подполе,

note: %1$s:  m.biblionumber | html %2$s:  m.itemnumber | html
en: The bibliographic record %s was not deleted. An error was encountered when deleting an item (itemnumber %s).
bg: Библиографски запис %s не е изтрит. Възникна грешка при изтриването на екземпляр (екземплярен номер %s).

note: %1$s:  m.biblio_id | html
en: The bibliographic record (%s) already exists in this package (
bg: Библиографски запис %s вече съществува в този пакет (

en: The bibliographic record for this request already has an item attached to it, you are about to check it out
bg: Екземпляр вече е прикачен към библиографския запис за тази заявка, предстои да го издадете

en: The bibliographic record for this request has multiple items, it should only have one. Please fix this then try again.
bg: Библиографският запис за тази заявка се състои от множество екземпляри; той трябва да съдържа само един. Коригирайте го и опитайте отново.

note: For the first occurrence, %1$s:  message.biblionumber | html
en: The biblionumber %s does not exist in the database.
bg: Библиографски запис %s не съществува в базата данни.

note: A
en: The budget is locked
bg: Бюджетът е заключен

en: The budget is locked, fund creation is not possible.
bg: Бюджетът е заключен, създаването на фондове е невъзможно.

en: The bundle content was verified
bg: Съдържанието на пакета беше проверено

note: %1$s:  email_add | html
en: The cart was sent to: %s
bg: Количката беше изпратена до: %s

en: The change to give is
bg: Рестото е

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: The change will be applied immediately.
bg: Промяната ще бъде приложена незабавно.

en: The club you requested does not exist.
bg: Заявеният клуб не съществува.

note: SCRIPT
en: The code has been sent by email, please check your inbox.
bg: Кодът е изпратен по имейл, моля, проверете имейла си.

en: The column 'Koha field' shows that the subfield is linked with a Koha field.
bg: Колоната 'Koha поле' показва, че подполето е свързано с поле в Базата данни.

note: %1$s:  config_entry.lockdir | html
en: The configured &lt;lockdir&gt; entry in your koha-conf.xml file points to a non-writable directory (%s).
bg: Персонализиран &lt;lockdir&gt; запис във вашия файл koha-conf.xml сочи към нечетлива директория (%s).

en: The corresponding subfield MUST be in with -1 (ignore) tab
bg: Съответното подполе ТРЯБВА да е в раздел -1 (игнориране)

en: The curbside pickup feature is not enabled for this library.
bg: Функцията curbside pickup не е активирана за тази библиотека.

en: The current mappings you see on the screen will be erased and replaced by the mappings in the mappings.yaml file.
bg: Текущите съвпадения, които виждате на екрана, ще бъдат изтрити и заменени със съвпадения от файла mappings.yaml.

note: %1$s:  image_limit | html
en: The database image quota currently only allows a maximum of %s images to be stored at any one time. Please delete one or more images to free up quota space.
bg: Понастоящем квотата за изображения в базата данни позволява да се съхраняват не повече от %s изображения едновременно. Моля, изтрийте едно или повече изображения, за да освободите място в квотата.

en: The database returned an error while attempting a delete operation.
bg: Базата данни върна грешка при опит за изтриване.

en: The database returned an error while attempting a save operation.
bg: Базата данни върна грешка при опит за запазване.

note: %1$s:  card_element | html %2$s:  element_id | html
en: The database returned an error while deleting %s %s.
bg: Базата данни върна грешка при опит за изтриване %s %s.

note: %1$s:  image_ids | html
en: The database returned an error while deleting %s.
bg: Базата данни върна грешка при опит за изтриване %s

note: %1$s:  card_element | html %2$s:  element_id | html
en: The database returned an error while saving %s %s.
bg: Базата данни върна грешка при опит за запазване %s %s.

en: The database returned the following error:
bg: Базата данни върна следната грешка:

en: The default framework cannot be used, or the framework does not exist. Please select another framework for merging.
bg: Рамката по подразбиране не може да се използва или тя не съществува. Моля, изберете друга рамка за обединяване.

en: The download directory specifies the directory on the ftp site from which quotes and invoices are downloaded.
bg: Директорията за изтегляне показва директорията на ftp сайта, от която се зареждат цените и фактурите.

note: %1$s:  INVALID_DATE | $KohaDates
en: The due date &quot;%s&quot; is invalid
bg: Срока на връщане &quot;%s&quot; е невалиден

note: SCRIPT
en: The ending date is missing or invalid.
bg: Крайната дата липсва или е невалидна.

note: SCRIPT
en: The entered passwords do not match
bg: Въведените пароли не съвпадат

en: The field could not be deleted. Check the log for errors.
bg: Полето не можа да бъде изтрито. Проверете журнала за грешки.

en: The field could not be inserted. Perhaps the name already exists?
bg: Полето не можа да бъде поставено. Може би името вече съществува?

en: The field could not be updated. Perhaps the name already exists?
bg: Полето не можа да бъде актуализирано. Може би името вече съществува?

en: The field has been deleted
bg: Полето е изтрито

en: The field has been inserted
bg: Полето е вмъкнато

en: The field has been updated
bg: Полето е актуализирано

en: The field itemnum MUST be mapped
bg: Полето itemnum ТРЯБВА да се покаже

en: The fields 'surname', 'branchcode', and 'categorycode' are
bg: Полетата 'surname', 'branchcode', и 'categorycode' са

en: The file used does not have a valid format. Only csv and txt are allowed.
bg: Използваният файл няма валиден формат. Само csv и txt са позволените формати.

en: The file will be imported into an editable table for review prior to saving.
bg: Файлът ще бъде импортиран в редактируема таблица за преглед преди запазване.

note: %1$s:  FOREACH result IN renew_results %2$s:  IF result.success
en: The fines on the following items were paid off, renewal results are displayed below: %s %s
bg: Платени са глоби за следните екземпляри, резултатите от подновяването са показани по-долу: %s %s

en: The first line in the file must be a header row defining which columns you are supplying in the import file.
bg: Първият ред във файла трябва да е заглавен ред, определящ кои колони поставите във файла за импортиране.

en: The first notice's delay should be less than the second, which should be less than the third for the
bg: Забавянето на първото съобщение трябва да бъде по - малко от второто, което трябва да бъде по - малко от третото, за

en: The following barcodes were found:
bg: Намерени са следните баркодове:

en: The following bibliographic records were added or updated:
bg: Следните библиографски записи бяха добавени или актуализирани:

en: The following error occurred while importing the database structure:
bg: При импортирането на структурата на базата данни възникна следната грешка:

en: The following error was encountered:
bg: Възникна следната грешка:

en: The following errors have occurred:
bg: Възникнаха следните грешки:

en: The following errors were found. Please correct them and submit again:
bg: Открити са следните грешки. Коригирайте ги и изпратете отново:

en: The following fields are wrong. Please fix them.
bg: Следните полета бяха въведени неправилно. Моля, поправете ги.

note: SCRIPT
en: The following fields aren't filled:
bg: Следните полета не са попълнени:

en: The following holds have not been filled. Please retrieve them and check them in.
bg: Следните резервации не са изпълнени. Моля, възстановете ги и направете връщане.

note: For the first occurrence, %1$s:  "borrowers" | $HtmlTags tag="strong" %2$s:  "deletedborrowers" | $HtmlTags tag="strong"
en: The following ids exist in both tables %s and %s:
bg: Следните идентификатори ids съществуват и в двете таблици %s и %s:

note: SCRIPT
en: The following important subfields aren’t filled:
bg: Следните важни подполета не са попълнени:

en: The following invalid barcodes were skipped:
bg: Следните невалидни баркодове са пропуснати:

en: The following invalid biblionumbers were skipped:
bg: Следните невалидни библиографски номера са пропуснати:

en: The following itemnumbers were found:
bg: Намерени са следните инвентарни номера:

en: The following items were added or updated:
bg: Следните екземпляри са добавени или актуализирани:

en: The following items were modified:
bg: Следните екземпляри са променени:

en: The following items were removed from all courses:
bg: Следните случаи са премахнати от всички курсове:

note: SCRIPT
en: The following mandatory subfields aren't filled:
bg: Следните задължителни подполета не са попълнени:

en: The following mappings exist for items.permanent_location, and they shouldn't.
bg: Следните съответствия съществуват за items.permanent_location и не трябва.

note: %1$s:  IF Koha.Preference('UseRecalls')
en: The following recalls could be fulfilled by available items. %s
bg: Следните презаписвания могат да бъдат изпълнени от налични екземпляри. %s

en: The following records could not be deleted:
bg: Неуспешно изтриване на следните записи:

en: The following values have been used for guarantee/guarantor relationships, but do not exist in the 'borrowerRelationship' system preference:
bg: Следните стойности са били използвани за отношения поръчителство/поръчител, но не съществуват в системната настройка 'borrowerRelationship':

en: The form submission failed (Wrong CSRF token). Try to come back, refresh the page, then try again.
bg: Изпращането на формуляра не бе успешно (Грешен CSRF токен). Опитайте да се върнете, опреснете страницата и след това опитайте отново.

note: %1$s:  biblios_use_this_framework | html
en: The framework is used %s times.
bg: Рамката се използва %s пъти.

en: The generated notices are different!
bg: Генерираните известия са различни!

en: The generated notices are exactly the same!
bg: Генерираните известия са абсолютно еднакви!

en: The hold has been correctly cancelled.
bg: Резервацията беше анулирана правилно.

en: The hold has been placed on biblio level. It is not possible to determine the item to mark as lost.
bg: Резервациите се поставят на ниво запис в библиотеката. Екземплярът, който трябва да бъде означен като загубен, не можа да бъде идентифициран.

en: The hold policies are applied based on the ReservesControlBranch system preference which is set to
bg: Правилата за резервации се прилагат въз основа на системната настройка ReservesControlBranch, която е настроена на

en: The import id number
bg: ID на импорта

en: The included
bg: Включени

en: The included OAI.xslt file by the
bg: Включен файл OAI.xslt

en: The invoice referenced by this invoiceid does not exist.
bg: Фактурата, посочена от този идентификатор, не съществува.

note: %1$s:  m.item_barcode | html
en: The item (%s) does not exist.
bg: Екземпляр (%s) не съществува.

note: %1$s:  m.item_barcode | html
en: The item (%s) has been added to the list.
bg: Екземпляр (%s) е добавен към списъка.

note: %1$s:  m.item_barcode | html
en: The item (%s) has not been added to the list. Please verify it is not already in the list.
bg: Екземпляр (%s) не беше добавен към списъка. Уверете се, че вече не е в списъка.

en: The item has been removed from the list.
bg: Библиотечният документ е премахнат от списъка.

en: The item has not been checked in due to a configuration issue in your system. You must ask an administrator to take a look at the
bg: Екземплярът не беше проверен поради проблем с конфигурацията на вашата система.

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' link = 1
en: The item has successfully been attached to %s.
bg: Екземплярът беше успешно прикрепен към %s.

en: The item has successfully been linked to
bg: Екземплярът е успешно свързана с

en: The item or the patron does not exist.
bg: Този екземпляр или читател не съществува.

en: The item was not found
bg: Екземплярът не е намерен

en: The item you select will be moved to the target record.
bg: Избраният от вас екземпляр ще бъде преместен в целевия запис.

en: The job has been cancelled before it finished.
bg: Действието е отменено, преди да е приключило.

en: The job has been enqueued! It will be processed as soon as possible.
bg: Задачата е на опашката! Тя ще бъде обработена възможно най-скоро.

en: The label for the field shown when the report is run, e.g. "Select a library."
bg: Етикет за полето, показан при стартиране на отчета, напр. "Изберете библиотека".

note: SCRIPT
en: The library code entered contains whitespace characters. Please remove any whitespace characters from the library code
bg: Въведеният код на библиотеката съдържа интервали. Моля, премахнете ги

note: %1$s:  email | html
en: The list was sent to: %s
bg: Списъкът беше изпратен до: %s

en: The log4perl config file cannot be opened.
bg: Конфигурационният файл log4perl не може да бъде отворен.

en: The manager you selected does not have sufficient permissions.
bg: Мениджърът, който сте избрали, няма достатъчно права.

en: The merge was successful.
bg: Сливането беше успешно.

en: The merging was successful.
bg: Сливането беше успешно.

en: The new owner could not be found anymore.
bg: Новият собственик вече не може да бъде намерен.

en: The notice has been correctly enqueued.
bg: Известието е поставено на опашка правилно.

note: %1$s:  ERROR_LOO.bad_delay | html
en: The number of days (%s) must be a number between 0 and 999.
bg: Броят на дните (%s) трябва да бъде число между 0 и 999.

en: The order could not be found.
bg: Поръчката не може да бъде намерена.

en: The order has been canceled, although one or more items could not have been deleted.
bg: Поръчката е анулирана, въпреки че един или повече екземпляри може да не са били премахнати.

en: The order has been canceled, although the record has not been deleted.
bg: Поръчката е отменена, въпреки че записът не е изтрит.

en: The order has been cancelled already.
bg: Поръчката е анулирана.

en: The order has been cancelled, although one or more items could not have been deleted.
bg: Поръчката е отменена, въпреки че един или повече екземпляра не могат да бъдат премахнати.

en: The order has been cancelled, although the record has not been deleted.
bg: Поръчката е отменена, въпреки че записът не е изтрит.

en: The order has been successfully canceled.
bg: Поръчката беше успешно анулирана.

note: %1$s:  ELSE
en: The order has been successfully cancelled %s
bg: Поръчката беше успешно анулирана. %s

en: The order line you are trying to cancel was created from a partial receipt of another order line which has been deleted. Cancellation is not possible.
bg: Редът на поръчка, който се опитвате да анулирате, е създаден за частично получаване на друг ред за поръчка, който е бил изтрит. Не може да бъде възстановен.

en: The order line you are trying to cancel was created from a partial receipt of another order line which is already received. Try to cancel this one first and retry.
bg: Редът за поръчка, който се опитвате да анулирате, е създаден от частично получаване за друг ред на поръчка, който вече е получен. Опитайте първо да го анулирате и опитайте отново.

en: The original currency value will be copied
bg: Оригиналната стойност на валутата ще бъде копирана

en: The original fund will be used
bg: Първоначалните средства ще бъдат използвани

en: The original internal note will be used
bg: Оригиналната вътрешна бележка ще бъде използвана

en: The original statistic 1 will be used
bg: Ще се използва оригинална статистика 1

en: The original statistic 2 will be used
bg: Ще се използва оригинална статистика 2

en: The original vendor note will be used
bg: Ще се използва оригиналната бележка на доставчика

note: %1$s:  m.package_id | html
en: The package #%s does not exist.
bg: Пакетът #%s не съществува.

en: The password was rejected by a plugin.
bg: Паролата е отхвърлено от плъгин.

en: The passwords entered do not match
bg: Въведените пароли не съвпадат

en: The patron category you create will be used by the
bg: Вид читател, които сте създали ще се използва за

en: The patron does not have an email address defined.
bg: Не е посочен имейл на читателя.

en: The patron does not have waitings holds.
bg: Читателят няма чакащи резервации

note: For the first occurrence, %1$s:  DEBT | $Price
en: The patron has a debt of %s.
bg: Читателят има задължения от %s.

en: The patron has not been created the entered password contained whitespaces
bg: Читателят не е създаден, въведената парола съдържа интервали

en: The patron has not been created the entered password was too short
bg: Читателят не е създаден, въведената парола е твърде кратка

en: The patron has not been created the entered password was too weak, must contain at least one uppercase, and lower case letter and one number
bg: Читателят не е създаден, въведената парола е твърде слаба, трябва да съдържа поне една главна, една малка буква и една цифра

en: The patron has not been created! Cardnumber or Userid may already exist.
bg: Читателят не е създаден! Номера на читателската карта или идентификаторът ID на читателя може вече да съществува.

note: %1$s:  alert.OTHER_CHARGES | $Price
en: The patron has unpaid charges for holds, rentals etc of %s
bg: Читателят има неплатени такси за резервации, заемане и т.н. %s

note: %1$s:  checkout_info.alert.OTHER_CHARGES | $Price
en: The patron has unpaid charges for holds, rentals etc of %s.
bg: Читателят има неплатени такси за резервации, заемане и т.н. %s

en: The patron used for the self checkout module at the OPAC does not have the self_check => self_checkout_module permission.
bg: Читателят, използвайки модула за самообслужване в OPAC, няма разрешение self_check => self_checkout_module.

en: The patron used for the self checkout module at the OPAC has too many permissions. They should only have self_check => self_checkout_module.
bg: Читателят, използвайки модула за самообслужване в OPAC,има твърде много разрешения. Те трябва да имат само за self_check => self_checkout_module.

note: SPAN
en: The patron's current category (%s) is limited to other libraries
bg: Текущата категория на читателят (%s) е ограничена до други библиотеки

note: %1$s:  DEBT_GUARANTEES | $Price
en: The patron's guarantees collectively have a debt of %s.
bg: Гарантите на читателя имат общ дълг от %s.

note: For the first occurrence, %1$s:  DEBT_GUARANTORS | $Price
en: The patron's guarantors and their other guarantees collectively have a debt of %s.
bg: Гарантите на читателите и другите им поръчителства колективно дължат %s.

en: The primary email is invalid.
bg: Основният имейл е невалиден.

en: The quote uploader accepts standard csv files with two columns: "source","text"
bg: За качване на цитат се приемат стандартни csv файлове с две колони: 'източник' и 'текст'

en: The record
bg: Запис

note: %1$s:  m.bibnum | html
en: The record (%s) does not exist.
bg: Записът (%s) не съществува.

note: %1$s:  m.bibnum | html
en: The record (%s) has been added to the list.
bg: Записът (%s) е добавен към списъка.

note: %1$s:  m.bibnum | html
en: The record (%s) has not been added to the list. Please verify it is not already in the list.
bg: Записът (%s) не беше добавен към списъка. Уверете се, че вече не е в списъка.

en: The record id
bg: Запис ID

en: The record you are trying to edit doesn't exist.
bg: Записът, която се опитвате да редактирате, не съществува.

note: For the first occurrence, %1$s:  biblionumber | html
en: The record you requested does not exist (%s).
bg: Заявеният от вас запис не съществува (%s).

en: The records have successfully been reindexed!
bg: Записите са успешно преиндексирани!

note: For the first occurrence, %1$s:  report_converted | html
en: The report "%s" has been converted.
bg: Отчетът "%s" е преобразуван.

en: The requested message cannot be displayed
bg: Исканото съобщение не може да се покаже

note: %1$s:  fail_methods.join(', ') | html
en: The requested notice was NOT queued for delivery by %s
bg: Исканото съобщение НЕ е на опашка за доставка %s

note: %1$s:  succ_methods.join(', ') | html
en: The requested notice was queued for delivery by %s
bg: Исканото съобщение е на опашка за доставка %s

en: The return policy is applied based on the CircControlReturnsBranch system preference which is set to
bg: Правилата за връщане се прилагат въз основа на системната настройка CircControlReturnsBranch, което е зададена на

en: The root koha user in your KOHA_CONF file (default: kohaadmin) is not a valid tag moderator. These actions are logged by borrowernumber, so the moderator must exist in your borrowers table. Please log in as a different authorized staff user to moderate tags.
bg: Потребителят root koha във вашия файл KOHA_CONF (по подразбиране: kohaadmin) не е оторизиран да редактира на маркери. Моля, влезте като друг оторизиран потребител, за да редактирате маркери.

en: The rules are applied from most specific to less specific, using the first found in this order:
bg: Правилата се прилагат при следните йерархични зависимости,от по-конкретни до по-малко конкретни, като се започне от първия намерен според следния ред:

en: The rules have been cloned.
bg: Правилата се дублират.

en: The same way, the longest match will take presedence over the shorter one, so '*teacher.university.com' will take presedence over '*.university.com' if the email is 'user@math.teacher.university.com'
bg: По същия начин най-дългото съвпадение ще има предимство пред по-краткото, така че '*teacher.university.com' ще има предимство пред '*.university.com', ако имейлът е 'user@math.teacher.university.com'

note: IMG
en: The screen capture will appear in this box.
bg: Снимката на екрана ще се появи в това поле.

en: The secondary email is invalid.
bg: Допълнителният имейл е невалиден.

note: %1$s:  message.mmtid | html
en: The selected template (id=%s) does not exist or no action is defined.
bg: Избраният шаблон (id=%s) не съществува или не е дефинирано действие.

en: The subscription has linked issues
bg: Абонаментът има свързани издания

en: The subscription has linked items
bg: Абонаментът има свързани екземпляри

en: The subscription has not expired yet
bg: Абонаментът все още не е изтекъл

en: The suggestion has not been added. A suggestion with this title already exists (
bg: Предложението не е добавено. Предложение с това заглавие вече съществува (

note: SCRIPT
en: The superlibrarian privilege is mutually exclusive of other privileges, as it includes them all.
bg: Разрешенията за супер библиотекар изключват други привилегии, тъй като включват всички тях.

en: The system preference
bg: Системна настройка

note: SPAN
en: The system preference %s may have been overridden from this value by one or more virtual hosts.
bg: Системните настройки %s може да са отменени от тази стойност от един или повече виртуални хостове.

en: The system preference OPACPrivacy is set but AnonymousPatron is not! Please correct this before continuing circulation.
bg: Системната настройка OPACPrivacy е зададена, но AnonymousPatron не! Коригирайте това, преди да продължите със заемането.

note: SCRIPT
en: The system preference ProtectSuperlibrarian is enabled
bg: Системната настройка ProtectSuperlibrarian е включена

note: INPUT type=checkbox name=flag
en: The system preference ProtectSuperlibrarianPrivileges is enabled
bg: Системната настройка ProtectSuperlibrarianPrivileges е включена

note: SCRIPT
en: The translation (id %s) has been removed successfully
bg: Преводът (id %s) беше успешно изтрит

en: The unreceived orders from the following funds will be moved
bg: Неполучените поръчки от следните фондове ще бъдат преместени

en: The upload directory specifies the directory on the ftp site to which orders are uploaded.
bg: Директорията за качване определя директорията на ftp сайта, където се качват поръчки.

en: The upload file appears to be empty.
bg: Файлът за качване е празен.

en: The upload file does not appear to be a kpz file. The extension is not '.kpz'.
bg: Файлът за изтегляне не е kpz файл. Разширението не е '.kpz'.

en: The upload file does not appear to be a zip file. The extension is not '.zip'.
bg: Файлът за качване не е zip файл. Разширението не е '.zip'.

note: %1$s:  e.value | html
en: The value "%s" is not supported for mappings
bg: Стойността "%s" не се поддържа за съвпадения

en: Themes
bg: Теми

en: Then start the installer again.
bg: След това стартирайте инсталатора отново.

en: There are currently no checkout notes.
bg: В момента няма бележки за заемане.

en: There are currently no problem reports.
bg: Няма отчети за проблеми.

note: For the first occurrence, %1$s:  PROCESS translate_label_element element=label_element_title
en: There are no %s currently available.
bg: Понастоящем няма налични %s.

en: There are no EDI accounts.
bg: Няма EDI акаунти.

en: There are no EDIFACT messages.
bg: Няма съобщения EDIFACT.

en: There are no SMS cellular providers defined.
bg: Не са идентифицирани доставчици на SMS.

note: SCRIPT
en: There are no SMTP servers defined.
bg: Не са дефинирани SMTP сървъри.

en: There are no account credit types defined.
bg: Не са дефинирани транзакции за видове кредити.

en: There are no account debit types defined.
bg: Не са дефинирани транзакции за видове дебити.

en: There are no additional contents.
bg: Няма допълнително съдържание.

note: %1$s:  category.category_name | html
en: There are no authorized values defined for %s
bg: Няма определени константни стойности за %s

note: SCRIPT
en: There are no baskets in this group
bg: В тази група няма кошници

en: There are no cash registers defined.
bg: Касовите апарати не са определени.

en: There are no cities defined.
bg: Няма определени градове и населени места.

en: There are no collections currently defined.
bg: Понастоящем колекциите са недефинирани.

note: %1$s:  IF active
en: There are no contracts with this vendor. %s
bg: Няма договори с този доставчик. %s

en: There are no defined actions for this template.
bg: Няма дефинирани действия за този шаблон.

en: There are no defined templates. Please create a template first.
bg: Няма дефинирани шаблони. Моля, създайте първо шаблон.

en: There are no desks defined.
bg: Няма дефинирани отдели за заемане.

note: A
en: There are no enrollments for this club yet
bg: Все още няма регистрации за този клуб

en: There are no existing numbering patterns.
bg: Няма съществуващи шаблони за номериране.

en: There are no holds on this title.
bg: Няма резервации за това заглавие.

note: SCRIPT
en: There are no identity provider domains defined.
bg: Няма дефинирани домейни на доставчик на идентичност.

note: SCRIPT
en: There are no identity providers defined.
bg: Няма дефиниран доставчик на идентичност.

en: There are no images for this item.
bg: Няма изображения за този екземпляр.

en: There are no images for this record.
bg: Няма изображения за този запис.

en: There are no item search fields defined.
bg: Не са дефинирани полета за търсене на библиотечни документи.

en: There are no items assigned to this rota.
bg: Този график не включва екземпляри.

en: There are no items in this batch yet
bg: В тази група няма библиотечни документи

en: There are no items in this collection.
bg: В тази колекция няма екземпляри.

en: There are no itemtypes defined
bg: Няма дефинирани видове библиотечни документи

en: There are no late orders.
bg: Няма закъснели поръчки.

note: SCRIPT
en: There are no libraries defined.
bg: Няма дефинирани библиотеки.

en: There are no libraries defined.
bg: Няма дефинирани библиотеки.

en: There are no library EANs.
bg: Няма библиотеки EANs.

en: There are no notices for this library.
bg: Няма известия за тази библиотека.

en: There are no notices.
bg: Няма известия.

en: There are no open baskets for this vendor.
bg: Няма кошници за поръчки от този доставчик.

note: %1$s:  IF ( location ) %2$s:  END
en: There are no overdues for today%s at the selected location%s.
bg: Към днешна дата няма просрочени плащания%s в избраното местоположение%s.

en: There are no overdues matching your search.
bg: Няма забавени плащания.

en: There are no overdues.
bg: Няма просрочени.

en: There are no patron categories defined.
bg: Не са дефинирани видове читатели.

en: There are no patron lists.
bg: Няма читателски списъци.

en: There are no patrons in this batch yet
bg: В тази група все още няма читатели

en: There are no patrons subscribed to this subscription serial alert.
bg: Няма читатели, абонирани за това известие за периодични издания.

en: There are no patrons waiting outside.
bg: Няма посетители, които чакат онлайн.

en: There are no pending discharge requests.
bg: Няма чакащи заявки за удостоверение за липса на задължения.

en: There are no pending offline operations.
bg: Няма чакащи офлайн операции.

en: There are no pending patron modifications.
bg: Няма очакващи одобрение промени на читател.

note: SCRIPT
en: There are no quotes defined.
bg: Няма дефинирани цитати.

en: There are no quotes defined.
bg: Няма дефинирани цитати.

en: There are no recorded logs for this request
bg: Няма записани регистрационни файлове за тази заявка

en: There are no rotas with stages assigned
bg: Няма графици с определени етапи

en: There are no rules defined.
bg: Няма дефинирани правила.

en: There are no saved definitions.
bg: Няма запазени определения.

en: There are no saved matching rules.
bg: Няма запазени правила за съвпадение.

en: There are no saved patron attribute types.
bg: Няма запазени видове допълнителни данни за читател.

en: There are no saved reports.
bg: Няма запазени отчети.

en: There are no search filters defined.
bg: Няма дефинирани филтри за търсене.

en: There are no sets defined.
bg: Комплектите не са дефинирани.

en: There are no statistics for this patron.
bg: Няма статистика.

en: There are no titles tagged with the term
bg: Няма заглавия, маркирани с термина

note: SCRIPT
en: There are no ungrouped baskets
bg: Няма не групирани кошници

en: There are no unreceived orders for this budget.
bg: Няма неполучени поръчки за този бюджет.

en: There are no waiting holds for this patron at this library.
bg: В тази библиотека няма чакащи резервации за този читател.

en: There is an error when trying to connect to the message broker (RabbitMQ), check the Koha log files.
bg: Грешка при опит за свързване с посредник за съобщения (RabbitMQ), проверете регистрационните файлове на Koha.

en: There is an error with this bibliographic record, the view may be degraded.
bg: Грешка в този библиографски запис, изгледът може да бъде влошен.

note: %1$s:  hold.priority | html
en: There is an item level hold on this item (priority = %s).
bg: Този екземпляр е запазен на ниво екземпляр (приоритет = %s).

note: SCRIPT
en: There is another profile with this name.
bg: Има друг профил със същото име.

note: %1$s:  itemtags | html
en: There is more than 1 MARC tag related to items tab (10) : %s
bg: Има повече от 1 MARC маркер, свързан с раздела на екземпляра (10): %s

en: There is no 'log4perl_conf' entry in the config file.
bg: Конфигурационния файл 'log4perl_conf' е празен.

en: There is no age for this rule.
bg: За това правило няма определена възраст.

en: There is no defined frequency.
bg: Честотата не е определена.

note: %1$s:  e.value | html
en: There is no mapping for the index %s
bg: Няма съвпадение за индекс %s

note: %1$s:  END %2$s:  IF autoMemberNum %3$s:  IF mandatorycardnumber
en: There is no minimum or maximum character length. %s %s %s
bg: Няма минимално или максимално количество на символи. %s %s %s

en: There is no notice template with a code 'CANCEL_HOLD_ON_LOST' defined in your system.
bg: Във Вашата система няма шаблон за известие с код CANCEL_HOLD_ON_LOST.

en: There is no notice template with code ACQORDER defined.
bg: Няма шаблон за известие с дефиниран код ACQORDER.

en: There is no order for this bibliographic record.
bg: Няма поръчки за този библиографски запис.

en: There is no record of any messages that have been sent to this patron.
bg: Няма записи за съобщения, изпратени до този читател.

en: There was 1 barcode that contained at least one unprintable character.
bg: 1 баркод съдържа поне един неразпечатващ се знак.

en: There was 1 barcode that was too long.
bg: Има 1 баркод, който е твърде дълъг.

en: There was a problem checking this item out, please check for problems with the
bg: При издаването на този екземпляр възникна проблем. Моля, проверете за проблем с

en: There was a problem rejecting the cancellation request. Cannot reject an already completed cancellation request.
bg: Възникна проблем при отхвърлянето на заявката за анулиране. Не можете да отхвърлите вече изпълнена заявка за анулиране.

en: There was a problem with your form submission
bg: При изпращането на формуляра възникна проблем

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: There was a problem, please check the logs
bg: Възникна проблем, проверете регистрационните файлове

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: There was an error during saving:
bg: Възникна грешка при запазване:

en: There was an error searching for analytic records, please see the logs for details.
bg: Възникна грешка при търсене на аналитични записи, моля, вижте регистрационните файлове за подробности.

note: SCRIPT
en: There was an unknown error generating the barcode image
bg: Възникна неизвестна грешка при генерирането на изображението на баркода

note: SCRIPT
en: There was an unknown error generating the barcode image. Please check that your barcode is correct for the barcode type
bg: Възникна неизвестна грешка при генерирането на изображението на баркода. Моля, проверете дали вашият баркод е правилен за вид баркод

note: %1$s:  err_data | html
en: There were %s barcodes that contained at least one unprintable character.
bg: Има %s баркодове, които съдържат поне един некоректен символ.

note: %1$s:  err_length | html
en: There were %s barcodes that were too long.
bg: Има %s баркодове, които са твърде дълги.

en: There were no unreceived orders for this fund.
bg: Няма неизпълнени поръчки за този фонд.

en: There were problems with your submission
bg: Има проблеми с изпращането

en: Therefore, the record to be merged has not been deleted.
bg: Следователно записът, който се обединява, не е изтрит.

en: Thesaurus:
bg: Класификатор:

en: These are disabled for ALL libraries. To change these settings, choose the "Default" library.
bg: Те са деактивирани за ВСИЧКИ библиотеки. За да промените тези настройки, изберете библиотеката "По подразбиране".

en: These are disabled for the current library.
bg: Те са деактивирани за текущата библиотека.

en: These are enabled.
bg: Те са активирани.

note: INPUT type=checkbox
en: These fields are collapsed by default by the CollapseFieldsPatronAddForm system preference
bg: Тези полета се свити по подразбиране според системната настройка CollapseFieldsPatronAddForm

note: %1$s:  f.value | html
en: These fields found: %s
bg: Намерени са тези полета: %s

en: These fields will be used in the creation of clubs based on this template
bg: Тези полета ще бъдат използвани при създаването на клубове въз основа на този шаблон

en: These fields will be used when enrolling a patron in a club based on this template
bg: Тези полета ще бъдат използвани при записване на читател в клуб въз основа на този шаблон

note: %1$s:  ratio | html
en: These items have a hold ratio &ge; %s.
bg: Тези екземпляри имат коефициент на резервация &ge; %s.

note: SCRIPT
en: These patrons will be permanently removed from the database and cannot be recovered
bg: Тези читатели ще бъдат изтрити за постоянно от базата данни и не могат да бъдат възстановени.

en: Theses
bg: Дисертации

en: They are in a patron category of type staff.
bg: Те са от вид категория читател - персонал.

en: They are the guarantor to another patron.
bg: Поръчител на друг читател.

en: They have a non-zero account balance.
bg: Те имат салдо по сметката.

en: They have items currently checked out.
bg: Имат издадени екземпляри.

en: They have permissions assigned to them.
bg: Имат определени разрешения.

note: SCRIPT
en: Third
bg: Трета

en: This CSV profile already exists
bg: Този CSV профил вече съществува

en: This account has been locked!
bg: Този акаунт е заключен!

note: SCRIPT
en: This action cannot be reversed. Do you wish to continue?
bg: Това действие не може да се отмени. Искате ли да продължите?

note: SCRIPT
en: This attribute will be only applied to the patron's category %s
bg: Допълнителните данни ще бъдат приложени само към категорията читатели %s

en: This authority type cannot be deleted
bg: Този вид класификатор не може да бъде изтрит

en: This authorized value category already exists.
bg: Категория константна стойност вече съществува.

en: This budget has funds attached. You must delete all attached funds before you can delete this budget.
bg: В този бюджет има прикрепени средства. Трябва да изтриете всички прикачени средства, преди да можете да изтриете този бюджет.

en: This cannot be undone.
bg: Това не може да бъде отменено.

note: %1$s:  patrons_in_category | html
en: This category is used %s times
bg: Тази категория се използва %s пъти

en: This chart will use only visible rows, click 'Fetch all data' to chart the full report
bg: Тази диаграма ще използва само видими редове, щракнете върху 'Извличане на всички данни', за да начертаете пълния отчет

en: This city already exists.
bg: Това населено място вече съществува.

en: This configuration differs for each protocol.
bg: Тази конфигурация е различна за всеки протокол.

en: This course already has this item on reserve.
bg: Този курс вече има резервация за този екземпляр.

note: %1$s:  nb_of_orders | html
en: This currency is used by %s orders.
bg: Тази валута се използва от %s поръчки.

note: %1$s:  nb_of_vendors | html
en: This currency is used by %s vendors.
bg: Тази валута се използва от %s доставчици.

en: This desk already exists
bg: Кошницата вече съществува.

en: This feature allows you to retrieve and share data (subscription patterns and reports) with other Koha libraries.
bg: Тази функция ви позволява да извличате и споделяте данни (модели на абонамент и отчети) с други библиотеки на Koha.

en: This feature gives the Koha developers valuable information regarding how Koha is being used and helps to drive decisions during the development cycle
bg: Тази функция дава на разработчиците на Koha ценна информация относно начина, по който Koha се използва и помага за вземане на решения по време на цикъла на разработка

en: This fee is charged at checkout/renewal time for each day between the checkout/renewal date and due date for loans specified in days.
bg: Тази такса ще се начислява при заемане/презаписване за всеки ден между датата на заемането/презаписването и датата на връщане, посочени в дни.

en: This fee is charged at checkout/renewal time for each hour between the checkout/renewal date and due date for loans specified in hours.
bg: Тази такса ще се начислява при заемане/презаписване за всеки час между часът на заемането/презаписването и часът на връщане, посочени в часове.

en: This fee is charged once per checkout/renewal per item
bg: Тази такса се начислява еднократно при заемане/презаписване на екземпляр

note: INPUT type=text name=object
en: This field cannot be modified from the circulation module.
bg: Това поле не може да бъде променено от модула за заемане.

note: INPUT type=checkbox name=disable_input
en: This field is mandatory
bg: Това поле е задължително

note: SCRIPT
en: This field is required.
bg: Това поле е задължително.

note: SCRIPT
en: This file already exists (in this category).
bg: Този файл вече съществува (в тази категория).

en: This framework cannot be deleted
bg: Тази рамка не трябва да бъде изтрита

en: This framework code already exists.
bg: Кода за рамка вече съществува.

note: %1$s:  subscriptions.size | html
en: This frequency is still used by %s subscription(s). Do you still want to delete it?
bg: Тази честота все още се използва от %s абонаменти. Все още ли искате да я изтриете?

en: This fund code does not exist in the destination budget.
bg: Този код на фонда не съществува в бюджета.

note: A
en: This fund has sub funds.
bg: В този фонд има подфондове.

note: SCRIPT
en: This fund has sub funds. It cannot be deleted.
bg: В този фонд има подфондове. Не може да бъде изтрит.

en: This invoice has no files attached.
bg: Към тази фактура няма прикачени файлове.

en: This invoice number has already been used. Would you like to receive on an existing invoice?
bg: Този номер на фактура вече е използван. Искате ли да получите съществуваща фактура?

en: This is a serial subscription
bg: Това е абонамент на периодични издания

en: This is not recommended when changing very large numbers of due dates.
bg: Това не се препоръчва при промяна на много голям брой срокове в очакване.

en: This is the anonymous patron, so no circulation history is displayed. To get a list of anonymized loans, please run a report.
bg: Това е анонимен читател, така че не се показва история на заеманията. За да получите списък с анонимни транзакции, стартирайте отчета.

en: This is the anonymous patron, so no holds history is displayed.
bg: Това е анонимен читател, така че историята на резервациите не се показва.

en: This is the team who are responsible for the next release of Koha and the ongoing maintenance of your currently installed Koha version. They will be in these roles up until
bg: Това е екипът, който е отговорен за следващото издание на Koha и текущата поддръжка на вашата текущо инсталирана версия на Koha. Те ще се случва до

en: This is the team who were responsible for the initial release of your currently installed Koha version.
bg: Това е екипът, който беше отговорен за първоначалното издание на вашата текущо инсталирана версия на Koha.

note: For the first occurrence, %1$s:  Branches.GetName( itemhomebranch ) | html
en: This item belongs to %s and cannot be checked out from this location.
bg: Този екземпляр принадлежи на %s и не може да бъде издаден от това местоположение.

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' biblio=InBundle.biblio %2$s:  InBundle.barcode | html
en: This item belongs to a bundle: %s - %s
bg: Този екземпляр принадлежи към пакет: %s - %s

en: This item can not be renewed, it's an on-site checkout
bg: Това копие не може да се подновява, това е вътрешно заемане

note: SCRIPT
en: This item cannot be removed. It is checked out
bg: Този екземпляр не може да бъде изтрит. Той е зает

en: This item has been claimed as returned by:
bg: Екземплярът се отчита като върнат от:

note: %1$s:  alert.ITEM_LOST | html
en: This item has been lost with a status of "%s".
bg: Този екземпляр е загубен със статус "%s".

note: %1$s:  ITEM_LOST | html %2$s:  IF CAN_user_circulate_force_checkout %3$s:  END
en: This item has been lost with a status of "%s". %s Check out anyway? %s
bg: Този екземпляр е загубен със статус "%s". %s Издаване въпреки всичко? %s

note: For the first occurrence, %1$s:  checkout_info.ITEM_LOST | html
en: This item has been lost with a status of "%s."
bg: Този екземпляр е загубен със статус "%s."

en: This item has previously been checked out to this patron.
bg: Този екземпляр вече е зает от този читател.

en: This item is already on this rota
bg: Този екземпляр вече е в този график

note: %1$s:  IF CAN_user_circulate_force_checkout %2$s:  END
en: This item is checked out to another patron. %s Check in and check out? %s
bg: Този екземпляр е издаден на друг читател. %s Искате ли да се върнете и да издадете? %s

en: This item is currently checked out to this patron. Renew?
bg: Този екземпляр вече е издаден на този читател. Презапишете?

en: This item is not checked out.
bg: Екземплярът не е зает.

en: This item is on hold and being processed for another patron.
bg: Този екземпляр е резервиран и се обработва за друг читател.

en: This item is on hold and being transferred for another patron.
bg: Този екземпляр е резервиран и се прехвърля на друг читател.

en: This item is on hold for another patron.
bg: Този екземпляр е резервиран за друг читател.

en: This item is on hold for another patron. The hold will be overridden, but not cancelled.
bg: Този екземпляр е резервиран за друг читател. Резервацията ще бъде заменена, но няма да бъде отменена.

note: %1$s:  Branches.GetName( branchname ) | html
en: This item is on hold for pick-up at %s
bg: Този екземпляр е резервиран и запазен за получаване %s

en: This item is on hold for pick-up at your library
bg: Този екземпляр е резервиран за получаване във вашата библиотека.

en: This item is part of a rotating collection.
bg: Този екземпляр е част от подвижна колекция.

en: This item is waiting for another patron.
bg: Този екземпляр е в очакване на друг читател.

en: This item must be checked in at following library:
bg: Този екземпляр трябва да бъде върнат в следната библиотека:

note: %1$s:  Branches.GetName( branch_to_return ) | html
en: This item must be returned to %s.
bg: Този екземпляр трябва да бъде върнат на %s.

note: SCRIPT
en: This item normally cannot be put on hold except for patrons from %s.
bg: Този екземпляр обикновено не може да бъде резервиран, освен за читатели от %s.

note: SCRIPT
en: This item normally cannot be put on hold.
bg: Този екземпляр обикновено не може да бъде резервиран.

en: This item type already exists
bg: Видът библиотечен документ вече съществува

en: This library cannot be deleted. Patrons or items are still using it
bg: Тази библиотека не може да бъде изтрита. Читатели или библиотечни документи все още я използват

en: This library does not exist.
bg: Тази библиотека не съществува.

en: This list does not exist.
bg: Този списък не съществува.

en: This member has no email
bg: Този читател няма имейл

en: This message appears on this patron's user page in the OPAC
bg: Това съобщение се появява на потребителската страница в OPAC

en: This message displays when checking out to this patron
bg: Това съобщение се появява при заемане на библиотечни документи

en: This message may have been caused by any of the following reasons:
bg: Това съобщение може да бъде причинено от една от следните причини:

en: This order cannot be edited, the basket is closed.
bg: Тази поръчка не може да бъде редактирана, кошницата за поръчки е затворена.

note: %1$s:  claims.count | html %2$s:  FOR c IN claims %3$s:  c.claimed_on | $KohaDates %4$s:  UNLESS loop.last %5$s:  END %6$s:  END
en: This order has been claimed %s times. On %s%s%s, %s%s
bg: Тази поръчка е била поискана %s пъти. На %s%s%s, %s%s

en: This page does not exist.
bg: Тази страница не съществува.

en: This patron can't check out this item per library circulation policy.
bg: Този читател не може да получи този екземпляр в съответствие с правилата за заемане.

en: This patron cannot be deleted while set as AnonymousPatron in the system preferences.
bg: Този читател не може да бъде изтрит, ако е зададен като AnonymousPatron в системните предпочитания.

en: This patron category already exists
bg: Тази категория читатели вече съществува

en: This patron category already exists.
bg: Тази категория читатели вече съществува.

en: This patron does not exist.
bg: Този читател не съществува.

en: This patron does not have waiting holds.
bg: Читателят няма чакащи резервации.

en: This patron has no circulation history.
bg: Историята на заеманията е празна.

en: This patron has no files attached.
bg: Няма прикачени файлове.

en: This patron has no holds history.
bg: Историята на резервациите е празна.

en: This patron has not submitted any purchase suggestions
bg: Този читател не е представил предложения за покупка

en: This patron has requested their circulation history be anonymized on check-in, but the AnonymousPatron system preference is empty or incorrect.
bg: Този читател е поискал историята на заеманията при връщане, докато е анонимен, но системната настройка на AnonymousPatron е празна или невалидна.

en: This patron has set the privacy rules to never keeping a circulation history.
bg: Този читател е установил политика за поверителност, да не се пази история на заемане.

note: %1$s:  Branches.GetName( BORRNOTSAMEBRANCH ) | html
en: This patron is from a different library (%s)
bg: Този читател е от друга библиотека (%s)

note: %1$s:  Branches.GetName( checkout_info.BORRNOTSAMEBRANCH ) | html
en: This patron is from a different library (%s).
bg: Този читател е от друга библиотека (%s).

note: SCRIPT
en: This patron's privileges will now be reset to include only superlibrarian.
bg: Разрешенията на този читател ще бъдат анулирани, за да се включват само супербиблиотекар.

note: %1$s:  subscriptions.size | html
en: This pattern is still used by %s subscription(s). Do you still want to delete it?
bg: Този шаблон все още се използва от %s абонаменти. Все още ли искате да го премахнете?

en: This permission grants access to all areas. If selected, specific sub-permissions cannot be selected.
bg: Това разрешение предоставя достъп до всички области. Ако е избрано, не могат да бъдат избрани конкретни разрешения.

note: SCRIPT
en: This record cannot be deleted, at least one item is currently checked out.
bg: Този запис не може да бъде изтрит, поне един екземпляр в момента е зает.

note: SCRIPT
en: This record cannot be transferred to the advanced editor. Continue?
bg: Този запис не може да бъде прехвърлен в разширения редактор. Ще продължите ли?

note: A
en: This record has no items
bg: За този запис няма екземпляри

en: This record is in use
bg: Този запис се използва

en: This record is used
bg: Този запис се използва

note: %1$s:  total | html
en: This record is used %s times
bg: Този запис се използва %s пъти

en: This report could not be imported. Please try again later.
bg: Този отчет не може да бъде импортиран. Моля, опитайте отново по-късно.

note: TR
en: This resource has been reported more than %s times, take care!
bg: Този ресурс е докладван над %s пъти, бъдете внимателни!

en: This rota has no stages.
bg: Този график няма етапи.

en: This sale
bg: Продажба

en: This screen shows the subfields associated with the selected tag. You can edit subfields or add a new one by clicking on edit.
bg: Този екран показва подполетата, свързани с избрания маркер. Можете да редактирате подполета или да добавите ново, като натиснете редактиране.

en: This script is not able to create/write to the necessary temporary directory.
bg: Този скрипт не е в състояние да създаде/запише в необходимата временна директория.

en: This stage contains the following item(s):
bg: Този етап съдържа следните екземпляри:

note: SCRIPT
en: This subfield will be deleted
bg: Това подполе ще бъде изтрито

note: A
en: This subscription depends on another supplier
bg: Този абонамент зависи от друг доставчик

en: This subscription is closed.
bg: Този абонамент е затворен.

en: This tool allows you to delete patrons and anonymize checkout history. For deleting patrons, any combination of limits can be used. Patrons will not be deleted if they meet one or more of the following conditions:
bg: Този инструмент ви позволява да изтриете читатели и да анонимизирате историята на заеманията. За изтриване на читател може да се използва всяка комбинация от ограничения. Читателите няма да бъдат премахнати, ако отговарят на едно или повече от следните условия:

note: %1$s:  field.marcfield | html %2$s:  ELSE
en: This value will be filled with the %s subfield of the selected biblio. %s
bg: Тази стойност ще бъде попълнена %s в подполето на избрания библиографски запис. %s

en: This vendor has no contact selected for sending orders to or is missing an e-mail address.
bg: Този доставчик няма избран контакт за изпращане на поръчки или липсва имейл адрес.

en: This vendor has no email
bg: Този доставчик няма имейл

en: This vendor has no email defined for late issues.
bg: Този доставчик няма имейл за забавени издания.

en: This will be the name by which you will refer to this image in the patron card layout editor.
bg: Това ще бъде името, с което препращате това изображение в редактора за оформление на читателска карта.

note: %1$s:  IF ( too_many_items_display ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: This will delete %sall the%sthe selected%s items.
bg: Ще изтриете %sвсички%sизбрани%s библиотечни документи.

note: SCRIPT
en: This will delete the Mana KB token from Koha. Do you want to continue?
bg: Това ще премахне токена Mana KB от Koha. Искате ли да продължите?

en: This will delete the exceptions inside a given range. Be careful about your scope range; if it is oversized you could slow down Koha.
bg: Това ще изтрие изключенията в даден диапазон. Внимавайте за големината на обхвата; ако той е голям, можете да забавите системата.

en: This will delete the repeated holidays rules only. The repeatable holidays will be deleted but not the exceptions.
bg: Това ще изтрие само правилата за многократни празници. Повторяемите празници ще бъдат изтрити, но не и изключенията.

en: This will delete the single holidays rules only. The repeatable holidays and exceptions will not be deleted.
bg: Това ще изтрие правила за единичните празници. Повторяемите празници и изключения няма да бъдат изтрити.

en: This will delete this holiday rule. If it is a repeatable holiday, this option checks for possible exceptions. If an exception exists, this option will remove the exception and set the date to a regular holiday.
bg: Това ще изтрие това правило. Ако става въпрос за повтарящ се празник, тази опция проверява за възможни изключения. Ако съществува изключение, тази опция ще премахне изключението и ще определи датата като обичаен празник.

note: SCRIPT
en: This will retrieve macros stored in the brower, save them in the database, and delete them from the browser. Proceed?
bg: Това ще намери макроси, съхранени в браузъра, ще ги запази в базата данни и ще ги премахне от браузъра. Ще продължите ли?

en: This will save changes to the holiday's title and description. If the information for a repeatable holiday is modified, it affects all of the dates on which the holiday is repeated.
bg: Това ще запази промените в заглавието и описанието на празника. Ако информацията за повтарящ се празник е променена, тя засяга всички дати, на които празникът се повтаря.

en: This will take this day and month as a reference to make it a holiday. Through this option, you can repeat this rule for every year. For example, selecting August 1 will make August 1 a holiday every year.
bg: Това ще приеме този ден и месец като ориентир, за да го направим празник. Чрез тази опция можете да повтаряте това правило за всяка година. Например, избирането на 1 август ще направи 1 август празник за всяка година.

en: Those items won't be deleted
bg: Тези екземпляри няма да бъдат изтрити

note: SCRIPT
en: Threshold missing
bg: Липсва праг на съвпадение

note: IMG
en: Thumbnail
bg: Миниатюрен

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Thursday
bg: Четвъртък

note: SCRIPT
en: Thursdays
bg: Четвъртък

en: Time based: Yes
bg: Въз основа на времето: Да

en: Time created
bg: Време на създаване

en: Time zone:
bg: Времева зона:

en: Time:
bg: Час:

en: Timeout
bg: Прекъсване

en: Timeout (seconds):
bg: Време на изчакване (в секунди):

en: Timeout (secs)
bg: Време на изчакване (в секунди)

en: Timeout:
bg: Прекъсване:

en: Times should be in 24-hour format (00:00 to 23:59).
bg: Часовете трябва да са в 24-часов формат (00:00 до 23:59).

en: TinyMCE WYSIWYG editor
bg: TinyMCE WYSIWYG редактор

en: TinyMCE WYSIWYG editor v5.9.2
bg: TinyMCE WYSIWYG редактор v5.0.16

en: Title
bg: Заглавие

en: Title
bg: Заглавие

en: Title (A-Z)
bg: Заглавие (A-Z)

en: Title (Z-A)
bg: Заглавие (Z-A)

en: Title (any):
bg: Заглавие (всяко):

en: Title (uniform):
bg: Заглавие (стандартно):

note: SCRIPT
en: Title Case
bg: Заглавие

en: Title already in use.
bg: Заглавието вече се използва.

en: Title and author
bg: Заглавие и автор

en: Title phrase
bg: Заглавие фраза

en: Title search
bg: Търсене по заглавие

en: Title:
bg: Заглавие:

en: Title:
bg: Заглавие:

note: %1$s:  title | html
en: Title: %s
bg: Заглавие: %s

en: Titles
bg: Заглавия

en: Titles tagged with the term
bg: Заглавия, маркирани с термина

en: To
bg: До

en: To
bg: До:

note: For the first occurrence, %1$s:  shipmentdateto | $KohaDates
en: To %s
bg: До %s

en: To a file:
bg: Във файл:

en: To a file:
bg: Във файл:

en: To add another library and for more settings, go to:
bg: За да добавите друга библиотека и за повече настройки, отидете на:

en: To add another patron category and for more settings go to:
bg: За да добавите друг вид читател и за допълнителни настройки, отидете на:

en: To add the entry manually, provide the following details to the application on your phone.
bg: За да добавите записа ръчно, предоставете следните подробности в приложението на вашия телефон.

en: To authid:
bg: До id:

en: To be staged
bg: Да се постави

note: %1$s:  to_be_staged.count | html
en: To be staged (%s)
bg: Да се постави (%s)

en: To biblionumber:
bg: До библиографски номер:

en: To call number:
bg: До сигнатура:

en: To create another item type later and for more settings go to:
bg: За да създадете друг вид библиотечен документ по-късно и за повече настройки, отидете на:

en: To create another patron, go to:
bg: За да създадете друг читател, отидете на:

en: To create circulation rule, go to:
bg: За да създадете правило, отидете на:

en: To date:
bg: До дата:

en: To edit patron permissions, go to:
bg: За да редактирате разрешения на читател, отидете на:

en: To enable Koha plugins, the flag enable_plugins must be set in the Koha configuration file
bg: За да активирате Koha плъгини, трябва да зададете флаг enable_plugins в конфигурационния файл на Koha

en: To enable the export of selected items,
bg: За да активирате експорта на избраните библиотечни документи,

en: To enable the export of selected items, your administrator must create a CSV profile of the type "SQL" with usage option "Export lost items in report."
bg: За да активирате експортирането на избрани екземпляри, вашият администратор трябва да създаде CSV профил от вид "SQL" с опцията да се използва "Експортиране на изгубени екземпляри в отчет".

en: To item call number:
bg: До сигнатура:

en: To know how to avoid this problem see the related wiki page:
bg: За да разберете как да избегнете този проблем, вижте съответната wiki страница:

en: To modify a rule, create a new one with the same patron category and item type.
bg: За да промените правило, създайте ново със същата категория читател и вид библиотечен документ.

en: To notify on receiving:
bg: Уведомяване при получаване:

en: To notify patrons of new serial issues, you must
bg: За да уведомите читателите за нови броеве на периодични издания, трябва

note: SCRIPT
en: To open the popup, press Shift+Enter
bg: Натиснете Shift + Enter, за да отворите изскачащия прозорец

en: To replace an image, delete it, upload a new file and give it the same image name.
bg: За да замените изображение, го изтрийте, качете нов файл и му дайте същото име.

en: To report a broken link or any other issue, please contact the Koha administrator.
bg: За да съобщите за повредена връзка или друг проблем, моля, свържете се с Вашия системен администратор.

en: To screen in the browser:
bg: На екрана:

en: To screen into the browser:
bg: На екрана:

note: %1$s:  patron.title | html %2$s:  patron.firstname | html %3$s:  patron.surname | html
en: To update the image for %s %s %s, select a new image file and click 'Upload.'
bg: За да актуализирате изображението за %s %s %s, изберете нов файл с изображение и кликнете върху 'Качване'.

en: To:
bg: До:

en: To:
bg: До:

note: SCRIPT
en: Today
bg: Днес

en: Today's checkins
bg: Връщания днес

en: Today's checkouts
bg: Заемания днес

en: Today's notifications
bg: Днешните известия

en: Toggle Keyboard
bg: Превключване на клавиатурата

note: I
en: Toggle set to lowest priority
bg: Превключете на най-нисък приоритет

note: SCRIPT
en: Tomorrow
bg: Утре

en: Too many checked out.
bg: Твърде много заемания.

note: For the first occurrence, %1$s:  current_loan_count | html %2$s:  max_loans_allowed | html
en: Too many checked out. %s checked out, only %s are allowed.
bg: Твърде много заемания. %s Само заемания %s е разрешено.

en: Too many holds
bg: Твърде много резервации

en: Too many holds for
bg: Твърде много резервации за

en: Too many holds for this record:
bg: Твърде много резервации за този запис:

en: Too many holds:
bg: Твърде много резервации:

en: Too many holds:
bg: Твърде много резервации:

note: %1$s:  too_many_items_display | html
en: Too many items (%s) to display individually.
bg: Твърде много екземпляри (%s), за да се показват поотделно.

note: %1$s:  too_many_items_display | html %2$s:  Koha.Preference('MaxItemsToDisplayForBatchMod') | html
en: Too many items (%s): You are editing more than %s items in a batch, items will not be shown.
bg: Твърде много екземпляри (%s): Да редактирате повече от %s екземпляра в група, екземплярите няма да бъдат показани.

note: %1$s:  too_many_items_process | html %2$s:  Koha.Preference('MaxItemsToProcessForBatchMod') | html
en: Too many items (%s): You are not allowed to edit more than %s items in a batch.
bg: Твърде много екземпляра (%s): Не можете да редактирате повече от %s екземпляра в една група.

note: For the first occurrence, %1$s:  too_many_items_display | html %2$s:  Koha.Preference('MaxItemsToDisplayForBatchMod') | html
en: Too many items (%s): You have edited more than %s items in a batch, items will not be shown.
bg: Твърде много екземпляра (%s): Редактирахте повече от %s екземпляра от една група, те няма да бъдат показани.

note: %1$s:  current_loan_count | html %2$s:  max_loans_allowed | html
en: Too many on-site checked out. %s on-site checked out, only %s are allowed.
bg: Твърде много локални заемания. %s заети локално,само %s са разрешени .

en: Tool plugins
bg: Инструменти за плъгини

en: Tools
bg: Инструменти

en: Tools
bg: Инструменти

en: Tools &rsaquo; Koha
bg: Инструменти &rsaquo; Коха

en: Tools home
bg: Инструменти начало

en: Tools tables
bg: Таблици на инструменти

note: SCRIPT
en: Top
bg: Горе

note: %1$s:  mainloo.limit | html
en: Top %s Most-circulated items
bg: Рейтинг %s Най-заемани екземпляри

en: Top lists
bg: Топ списъци

en: Top page margin:
bg: Горна граница:

en: Top text margin:
bg: Горна граница на текста:

en: Topic expert
bg: Експерт по темата

en: Topics
bg: Теми

en: Total
bg: Общо

en: Total
bg: Общо

note: For the first occurrence, %1$s:  currency | html
en: Total (%s)
bg: Общо (%s)

note: %1$s:  tf.tax_rate * 100 | html
en: Total (GST %s %%)
bg: Общо (GST %s %%)

note: %1$s:  book_foot.tax_rate * 100 | html
en: Total (GST %s%%)
bg: Общо (GST %s%%)

note: %1$s:  foot_loo.tax_rate * 100 | html
en: Total (GST %s)
bg: Общо (GST %s)

note: %1$s:  currency.symbol | html
en: Total + adjustments + shipment cost (%s)
bg: Общо + корекции + транспортни разходи (%s)

en: Total RRP
bg: Общо препоръчителна цена на дребно

en: Total amount outstanding:
bg: Общо за плащане:

en: Total amount outstanding:
bg: Общо за плащане:

en: Total amount payable:
bg: Обща сума за плащане:

en: Total amount:
bg: Обща сума:

en: Total article requests
bg: Общо заявки

en: Total available
bg: Общо на разположение

en: Total bankable:
bg: Общо за счетоводството:

note: %1$s:  accountlines.total( payment_type => [ 'CASH', 'SIP00' ]) * -1 | $Price
en: Total bankable: %s
bg: Общо за счетоводството: %s

en: Total checkouts
bg: Общо заемания

en: Total checkouts as of yesterday
bg: Общо заемания от вчера

en: Total checkouts:
bg: Общо заемания:

en: Total cost
bg: Пълна цена

en: Total current checkouts allowed
bg: Разрешени са общо заемания

en: Total current on-site checkouts allowed
bg: Разрешени са общо локални заемания

en: Total due
bg: Обща дължима сума

en: Total due if credit applied:
bg: Общо дължимо, ако са приложени кредит(и):

en: Total due:
bg: Обща дължима сума:

note: %1$s:  fines | $Price
en: Total due: %s
bg: Обща дължима сума: %s

en: Total holds allowed
bg: Общо разрешени резервации

en: Total income (cash):
bg: Обща печалба (налична):

note: For the first occurrence, %1$s:  accountlines.credits_total * -1 | $Price %2$s:  accountlines.credits_total(payment_type => [ 'CASH', 'SIP00' ]) * -1 | $Price
en: Total income (cash): %s (%s)
bg: Обща печалба (налична): %s (%s)

en: Total income:
bg: Обща печалба:

en: Total items in group
bg: Общо екземпляри в групата

note: %1$s:  collectionItemsLoop.size | html
en: Total items: %s
bg: Общо екземпляри: %s

note: SCRIPT
en: Total must be a number
bg: Общо трябва да е число

en: Total number of results:
bg: Общо резултати:

en: Total ordered
bg: Общо поръчани

en: Total outgoing (cash):
bg: Общо изходящи (в брой):

note: For the first occurrence, %1$s:  accountlines.debits_total * -1 | $Price %2$s:  accountlines.debits_total( payment_type => [ 'CASH', 'SIP00' ]) * -1 | $Price
en: Total outgoing (cash): %s (%s)
bg: Общо изходящи (в брой): %s (%s)

en: Total payable:
bg: Общо за плащане:

en: Total spent
bg: Общо изразходвани

en: Total tax exc.
bg: Общо без данък

note: For the first occurrence, %1$s:  currency | html
en: Total tax exc. (%s)
bg: Общо без данък (%s)

en: Total tax inc.
bg: Общо с данък

note: For the first occurrence, %1$s:  currency | html
en: Total tax inc. (%s)
bg: Общо с данък (%s)

en: Total:
bg: Общо:

en: Totals:
bg: Общо:

en: Transaction
bg: Транзакция

en: Transaction date
bg: Дата на транзакцията

note: For the first occurrence, %1$s:  register.name | html
en: Transaction history for %s
bg: История на транзакциите за %s

note: %1$s:  register.name | html
en: Transaction history for %s
bg: История на транзакциите за %s

en: Transaction library
bg: Библиотека на транзакцията

note: A
en: Transaction logs
bg: Дневници на транзакции

en: Transaction type
bg: Вид транзакция

en: Transaction type:
bg: Вид транзакция:

en: Transactions
bg: Транзакции

note: %1$s:  register.last_cashup.timestamp | $KohaDates with_hours => 1
en: Transactions since %s
bg: Транзакции от %s

en: Transactions to date
bg: Транзакции на дата

en: Transfer
bg: Движение

note: INPUT type=submit
en: Transfer collection
bg: Движение на колекцията

en: Transfer collection
bg: Движение на колекцията

en: Transfer collection &rsaquo; Rotating collections &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha
bg: Движение на колекцията &rsaquo; Въртящи се колекции &rsaquo; Инструменти &rsaquo; Коха

note: %1$s:  reser.diff | html
en: Transfer is %s days late
bg: Преместването е забавено с %s дни

en: Transfer is not allowed for:
bg: Преместването не е разрешено за:

en: Transfer items
bg: Преместени екземпляри

en: Transfer list
bg: Трансферен списък

en: Transfer now?
bg: Преместване сега?

en: Transfer order
bg: Преводна поръчка

en: Transfer order &rsaquo; Acquisitions &rsaquo; Koha
bg: Прехвърляне на поръчка &rsaquo; Комплектуване &rsaquo; Коха

note: SCRIPT
en: Transfer order to this basket?
bg: Да прехвърлите поръчката си в тази количка?

note: %1$s:  shelf.shelfname | html
en: Transfer ownership of public list %s
bg: Прехвърлете собствеността върху публичния списък %s

en: Transfer to
bg: Прехвърляне на:

en: Transfer to:
bg: Прехвърляне на:

en: Transfer was cancelled whilst in transit
bg: Трансферът беше отменен по време на преместването

en: Transferred
bg: Преместено

en: Transferred from basket:
bg: Преместено от кошница:

en: Transferred items
bg: Преместени екземпляри

en: Transferred to basket:
bg: Преместено в кошница:

en: Transfers
bg: Движения

en: Transfers
bg: Движения

en: Transfers &rsaquo; Circulation &rsaquo; Koha
bg: Премествания &rsaquo; Заемане &rsaquo; Коха

en: Transfers are
bg: Движенията са

note: %1$s:  show_date | $KohaDates
en: Transfers made to your library as of %s
bg: Движения, направени във вашата библиотека %s

en: Transfers print receipt &rsaquo; Circulation &rsaquo; Koha
bg: Отпечатване на разписка за преместване &rsaquo; Заемане &rsaquo; Коха

note: %1$s:  show_date | $KohaDates
en: Transfers requested of your library as of %s
bg: Изискани прехвърляния от вашата библиотека към %s

en: Transfers to receive
bg: Премествания за получаване

en: Transfers to receive
bg: Премествания за получаване

en: Transfers to receive &rsaquo; Circulation &rsaquo; Koha
bg: Преместване за получаване &rsaquo; Заемане &rsaquo; Коха

en: Transfers to send
bg: Премествания за изпращане

en: Transfers to send &rsaquo; Circulation &rsaquo; Koha
bg: Трансфери за изпращане &rsaquo; Заемане &rsaquo; Коха

note: %1$s:  Branches.GetName( item.transfer.frombranch ) | html %2$s:  Branches.GetName( item.transfer.tobranch ) | html %3$s:  item.transfer.daterequested | $KohaDates
en: Transit pending from %s to %s since %s
bg: Предстоящо движение от %s до %s за %s

en: Translate into other languages
bg: Превод на други езици

note: A
en: Translate item type %s
bg: Превод на вид библиотечен документ %s

en: Translation
bg: Превод

note: SCRIPT
en: Translation (id %s) has been added successfully
bg: Преводът (id %s) е добавен успешно

en: Translation manager
bg: Мениджър на превода

en: Translation manager assistant
bg: Асистент мениджър на превода

en: Translation manager:
bg: Мениджър на превода:

en: Translation managers
bg: Мениджъри на превода

en: Translation managers:
bg: Мениджъри на превода:

en: Translation:
bg: Преводи:

en: Transport
bg: Транспорт

en: Transport cost matrix
bg: Матрица на транспортните разходи

en: Transport cost matrix
bg: Матрица на транспортните разходи

en: Transport cost matrix &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
bg: Матрица на транспортните разходи &rsaquo; Администриране &rsaquo; Коха

en: Transport:
bg: Транспорт:

note: SCRIPT
en: Travel and Places
bg: Пътешествия и места

en: Treaties
bg: Договори

en: Try again
bg: Опитайте отново

en: Try again with a different barcode
bg: Опитайте отново с друг баркод

en: Try another search
bg: Опитайте с друго търсене

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Tuesday
bg: Вторник

note: SCRIPT
en: Tuesdays
bg: Вторник

note: SCRIPT
en: Turquoise
bg: Тюркоазено

en: Two-factor authentication &rsaquo; Patrons &rsaquo; Koha
bg: Двуфакторно удостоверяване &rsaquo; Читатели &rsaquo; Koha

en: Two-factor authentication code:
bg: Двуфакторен код за удостоверяване:

note: SCRIPT
en: Two-factor authentication correctly configured. You will be redirected to the login screen.
bg: Правилно конфигурирано двуфакторно удостоверяване. Ще бъдете пренасочени към вход.

en: Two-factor authentication is mandatory to login. If you do not enable now it will be asked at your next login.
bg: Двуфакторното удостоверяване е задължително за влизане. Ако не го активирате сега, това ще бъде поискано при следващото Ви влизане.

en: Type
bg: Вид

en: Type:
bg: Вид:

en: Type:
bg: Вид:

en: Types of the licenses (e-resource management module)
bg: Видове лицензи (модул за управление на електронни ресурси)

en: Types of the packages (e-resource management module)
bg: Видове пакети (модул за управление на електронни ресурси)

note: SCRIPT
en: UPPERCASE
bg: ГЛАВНА БУКВА

en: URL
bg: URL адрес

en: URL(s)
bg: URL(та)

en: US Inches
bg: US Инчове

en: UTF-8 (Default)
bg: UTF-8 (По подразбиране)

note: SCRIPT
en: Unable to cancel enrollment!
bg: Не можете да анулира записването!

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Unable to change status of note.
bg: Не можете да промените състоянието на бележката.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Unable to change status of problem report.
bg: Не можете да промените състоянието на отчета за проблеми.

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron=m.patron
en: Unable to check the items out to %s
bg: Не може да се проверят екземплярите до %s

note: SCRIPT
en: Unable to claim as returned
bg: Не може да се одобри като върнат

note: SCRIPT
en: Unable to create enrollment!
bg: Не може да се създаде записване!

note: SCRIPT
en: Unable to delete club!
bg: Не можете да изтриете клуб!

en: Unable to delete patron
bg: Не можете да изтриете читател

en: Unable to delete patron that is set as AnonymousPatron
bg: Не можете да изтриете читател, който е зададен като AnonymousPatron

en: Unable to delete patrons from other libraries with current settings
bg: Не можете да изтриете читатели от други библиотеки с текущите настройки

en: Unable to delete staff user
bg: Не можете да изтриете служител в библиотеката

note: SCRIPT
en: Unable to delete template!
bg: Не може да се изтрие шаблон!

en: Unable to find an email address for this borrower
bg: Не може да се намери имейл адрес за този читател

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Unable to save description
bg: Описанието не може да се запази

en: Unable to save image to database.
bg: Не можете да запазите изображение в базата данни.

note: SCRIPT
en: Unable to update match choices
bg: Не може да се актуализират точките за съвпадение

en: Unapprove
bg: Неодобрение

en: Unarchive
bg: Разархивирайте

en: Unauthorized user
bg: Неупълномощен потребител

en: Unavailable (lost or missing)
bg: Недостъпни (изгубен или липсващ)

en: Uncertain
bg: Неопределен

en: Uncertain price:
bg: Неопределена цена:

en: Uncertain prices
bg: Неопределени цени

en: Uncertain prices
bg: Несигурни цени

note: %1$s:  booksellername | html
en: Uncertain prices for vendor %s
bg: Неопределени цени от доставчик %s

en: Unchanged
bg: Непроменено

en: Uncheck
bg: Премахнете отметката

en: Uncheck all
bg: Размаркиране на всички

en: Unclassified types
bg: Некласифицирани видове

en: Undecided
bg: Неопределено

en: Undef
bg: Неопределено

en: Undefined
bg: Недефинирана позиция

note: SCRIPT
en: Underline
bg: Подчертаване

note: SCRIPT
en: Undo
bg: Отмяна

note: INPUT type=submit name=mainformsubmit
en: Undo import into catalog
bg: Отмяна на импортирането в каталог

note: SCRIPT
en: Unexpected:
bg: Неочаквано:

en: Unfortunately, no backups are available.
bg: За съжаление няма резервни копия.

en: Ungrouped baskets
bg: Разгрупирани кошници за поръчки

en: Unhandled email failure, check the logs for further details
bg: Необработена грешка в имейла, проверете регистрационните файлове за допълнителни подробности

note: %1$s:  message.error | html
en: Unhandled error: %s
bg: Необработена грешка: %s

en: Unhighlight
bg: Премахнете подсветката

en: Unified title
bg: Обединено заглавие

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.unititle | $raw
en: Unified title: %s
bg: Обединено заглавие: %s

en: Uninstall
bg: Деинсталиране

en: Unique holiday
bg: Уникална почивка

en: Unique holidays
bg: Уникални почивки

en: Unique identifier:
bg: Уникален идентификатор:

en: Unit
bg: Мерна единица

en: Unit cost
bg: Единична цена

en: Unit price
bg: Единична цена

en: Unit:
bg: Периодичност на издаване:

en: Units per issue
bg: Единици за издание

note: SCRIPT
en: Units per issue is required
bg: Полето Единици за издание е задължително

en: Units per issue:
bg: Единици за издание:

en: Units:
bg: Мерни единици:

en: Units:
bg: Мерни единици:

en: Universidad Nacional de Córdoba, Argentina
bg: Universidad Empresarial Siglo 21, Argentina

en: Universidad de El Salvador, El Salvador
bg: Universidad ORT Uruguay

en: Unknown
bg: Неизвестен

note: %1$s:  location | html
en: Unknown ('%s')
bg: Неизвестен ('%s')

en: Unknown error
bg: Неизвестна грешка

note: For the first occurrence, %1$s:  e | html
en: Unknown error '%s'.
bg: Неизвестна грешка.'%s'.

en: Unknown error processing your request. Contact your administrator.
bg: При обработката на вашата заявка възникна неизвестна грешка. Моля, свържете се с вашия администратор.

note: %1$s:  errtype | html
en: Unknown error type %s.
bg: Неизвестен вид грешка %s.

en: Unknown error.
bg: Неизвестна грешка.

en: Unknown filter
bg: Неизвестен филтър

note: SCRIPT
en: Unknown job type '%s'
bg: Неизвестен вид задача '%s'

note: For the first occurrence, %1$s:  m.code | html
en: Unknown message '%s'
bg: Неизвестно съобщение '%s'

en: Unknown not-for-loan status
bg: Неизвестен 'не е за заемане' статус

note: %1$s:  op | html
en: Unknown operation (%s) on
bg: Неизвестена операция (%s) за

en: Unknown plugin type
bg: Неизвестен вид плъгин

note: %1$s:  m.reason | html
en: Unknown reason '%s'
bg: Неизвестна причина '%s'

en: Unknown record
bg: Непознат запис

en: Unknown record
bg: Непознат запис

note: SCRIPT
en: Unknown record type, cannot import
bg: Неизвестен вид запис, не може да се импортира

note: %1$s:  cp.status | html
en: Unknown status "%s"
bg: Неизвестен статус "%s"

note: %1$s:  report.status | html
en: Unknown status (%s)
bg: Неизвестен статус (%s)

note: SCRIPT
en: Unknown subfield
bg: Неизвестно подполе

note: SCRIPT
en: Unknown tag
bg: Неизвестен маркер

en: Unknown type
bg: Неизвестен вид

en: Unknown usage
bg: Неизвестна употреба

note: %1$s:  w | html
en: Unknown warning "%s"
bg: Неизвестно предупреждение „%s“

en: Unlimited
bg: Неограничено

en: Unpacking completed
bg: Разопаковането приключи

en: Unreceived orders
bg: Неполучени поръчки

en: Unrecognized error!
bg: Неразпозната грешка!

en: Unrecognized or missing field delimiter.
bg: Неразпознат или липсващ разделител на полето.

note: SCRIPT
en: Unrecognized patron (%s)
bg: Неизвестен читател (%s)

note: SPAN
en: Unresolved claims
bg: Неуредени искове

en: Unseen renewals allowed (count)
bg: Непозволени презаписвания (брой)

en: Unset
bg: Без стойност

en: Unset Gone no address for this patron
bg: Няма конфигуриран адрес за този читател

note: %1$s:  ELSE
en: Unsuspend %s
bg: Прекратяване %s

en: Until date:
bg: До дата:

en: Update
bg: Актуализиране

en: Update
bg: Актуализиране

note: SCRIPT
en: Update Elasticsearch index
bg: Актуализиране на индекса на Elasticsearch

en: Update SQL
bg: Актуализирайте SQL

note: INPUT type=submit
en: Update adjustments
bg: Актуализиране на действието

en: Update all sub funds with this owner
bg: Актуализиране на всички подфондове на този собственик

en: Update child to adult patron
bg: Актуализиране на читател от дете на възрастен

en: Update errors :
bg: Грешки при актуализиране :

en: Update existing or add new
bg: Актуализирайте съществуващите или добавете нови

note: OPTGROUP
en: Update existing template
bg: Актуализирайте съществуващия шаблон

en: Update fund
bg: Актуализирайте фонда

note: INPUT type=submit name=submit
en: Update hold(s)
bg: Актуализиране на резервации

en: Update item types with:
bg: Актуализирайте видовете екземплярите с помощта на:

en: Update manager
bg: Актуализационен мениджър

en: Update on login
bg: Актуализация при влизане

en: Update on login:
bg: Актуализация при влизане:

en: Update patron records
bg: Актуализация на читателски записи

en: Update patron records
bg: Обновете записите на читателя

en: Update patron records &rsaquo; Patrons &rsaquo; Koha
bg: Актуализация на читателски записи &rsaquo; Читатели &rsaquo; Коха

en: Update received fund
bg: Актуализирайте получените средства

en: Update report :
bg: Актуализиране на отчета:

note: OPTGROUP
en: Update shared template
bg: Актуализиране на споделен шаблон

en: Update succeeded
bg: Актуализацията е изпълнена

en: Update user data on login.
bg: Актуализирайте потребителските данни при влизане.

en: Update your database
bg: Обновете вашата база данни

note: INPUT type=submit
en: Update your statistics usage
bg: Актуализирайте статистиката си за използване

note: %1$s:  name | html
en: Update: %s
bg: Обновление: %s

note: %1$s:  name | html
en: Update: %s
bg: Обновление: %s

en: Updated
bg: Актуализиране

en: Updated SQL
bg: Актуализиран SQL

en: Updated between:
bg: Актуализирано между:

en: Updated on
bg: Актуализирано на

note: %1$s:  patron.updated_on | $KohaDates with_hours => 1
en: Updated on %s
bg: Актуализирано на %s

en: Updated on:
bg: Актуализирано на:

en: Updated:
bg: Актуализиран:

en: Updating database structure
bg: Актуализиране на структурата на базаданни

en: Updating the fund may change available statistics for the order, please check values before submitting.
bg: Актуализирането на фонда може да промени наличните статистики за поръчката, моля, проверете стойностите, преди да продължите.

en: Upgrade
bg: Надграждане

en: Upload
bg: Качване

en: Upload &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha
bg: Качване &rsaquo; Инструменти &rsaquo; Коха

en: Upload Koha plugin
bg: Качване на плъгин

en: Upload a file
bg: Качване на файл

en: Upload a file to stage
bg: Качете файл към етап

en: Upload additional images for patron cards
bg: Качете допълнителни изображения за читателски карти

en: Upload an image file:
bg: Качете изображения:

note: %1$s:  IF itemnumber
en: Upload an image file: %s
bg: Качване на изображение: %s

note: SCRIPT
en: Upload an image file: %sUpload%s
bg: Качване на изображения: %sКачване%s

en: Upload another KOC file
bg: Качване на друг KOC файл

en: Upload any file
bg: Качете файл

en: Upload any type of file, manage uploads
bg: Качване на всякакъв вид файлове, управлявайте качванията

note: %1$s:  biblionumber | html
en: Upload cover for biblionumber: %s
bg: Качване на локално изображение на корицата за библиографски номер: %s

note: %1$s:  itemnumber | html
en: Upload cover for itemnumber: %s
bg: Качване на локално изображение на корицата за екземплярен номер: %s

en: Upload directory
bg: Качване на директория

en: Upload directory:
bg: Качване на директория:

note: INPUT type=submit name=upload
en: Upload file
bg: Качване на файл

en: Upload file:
bg: Качване на файл:

en: Upload image
bg: Качване на изображение

en: Upload local cover image
bg: Качване на локална изображение на корица

en: Upload local cover image
bg: Качете локално изображение на корица

en: Upload local cover image for
bg: Качете локално изображение на корица за

note: %1$s:  itemnumber | html
en: Upload local cover image for item number: %s
bg: Качете локално изображение на корицата за инвентарен номер: %s

en: Upload local cover images
bg: Качване на локални изображения на корици

en: Upload more images
bg: Качете още изображения

en: Upload new file
bg: Качване на нов файл

en: Upload new files
bg: Качване на нови файлове

en: Upload offline circulation data
bg: Качване на офлайн данни за заемане

en: Upload offline circulation file (.koc)
bg: Качване на офлайн файл (.koc)

note: %1$s:  f.backend | html
en: Upload parsed using %s
bg: Качването е анализирано чрез %s

en: Upload patron images
bg: Качване на читателски изображения

en: Upload patron images
bg: Качване на читателски изображения

en: Upload patron images &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha
bg: Качване на читателски изображения &rsaquo; Инструменти &rsaquo; Коха

en: Upload patron images in a batch or one at a time
bg: Качвайте читателски изображения в група или едно по едно

en: Upload patron images in a batch or one at a time
bg: Качване на читателски изображения в група или едно по едно

en: Upload patron photo
bg: Качване на снимка на читател

en: Upload photo
bg: Качване на снимка

en: Upload plugin
bg: Качване на плъгин

en: Upload plugin &rsaquo; Plugins &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha
bg: Качване на плъгини &rsaquo; Инструменти &rsaquo; Плъгини &rsaquo; Коха

en: Upload plugin &rsaquo; Plugins &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha
bg: Качване на плъгини &rsaquo; Инструменти &rsaquo; Плъгини &rsaquo; Коха

en: Upload plugins
bg: Качване на плъгини

en: Upload progress:
bg: Напредък:

en: Upload quotes
bg: Качете цитати

en: Upload results
bg: Качване на резултати

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Upload status:
bg: Състояние на качване:

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Upload status: Cancelled
bg: Статус на качване: Отменено

en: Upload transactions
bg: Качване на транзакции

en: Uploaded
bg: Качено

note: SCRIPT
en: Uploading transactions, please wait...
bg: Транзакциите се зареждат, моля, изчакайте...

en: Uploads
bg: Качвания

note: SCRIPT
en: Uploads limited to csv. Incorrect filetype: %s
bg: Качванията са ограничени до csv. Грешен вид файл: %s

en: Upper age limit
bg: Горна възрастова граница

en: Upperage limit:
bg: Горна възрастова граница:

en: Uppercase
bg: Главна буква

note: SCRIPT
en: Url
bg: URL

note: %1$s:  l.branchurl | html
en: Url: %s
bg: URL: %s

en: Usage
bg: Употреба

en: Usage statistics
bg: Статистика на употреба

en: Usage:
bg: Употреба:

en: Use &ast; for any domain. You can add new domains later on the dedicated admin page.
bg: Използвайте &ast; за всеки домейн. Можете да добавите нови домейни по-късно на специалната страница за администриране.

en: Use Mana KB for sharing content:
bg: Използвайте Mana KB за споделяне на съдържание:

en: Use a barcode file
bg: Използвайте файл с баркодове

en: Use a file
bg: Използвайте файл

en: Use a file
bg: Използвайте файл

en: Use a file of borrowernumbers
bg: Използвайте файл с читателски номера

en: Use a file of card numbers
bg: Използвайте файл с номера читателски карти

en: Use a patron list
bg: Използвайте читателски списък

en: Use all tools (expand for granular tools permissions)
bg: Използвайте всички инструменти (разгънете за разрешения за подробни инструменти)

en: Use carefully! If the destination library already has circulation and fine rules, they will be deleted without warning!
bg: Използвайте внимателно! Ако библиотеката на местоназначението вече има правила за заем и наказание, те ще бъдат премахнати без предупреждение.

en: Use default (Leave lost item charge)
bg: Използване по подразбиране (Leave таксата за изгубен артикул)

en: Use default (Leave lost item processing charge)
bg: Използване по подразбиране (Leave такса за обработка на изгубен артикул)

en: Use default (Refund lost item charge and charge new overdue fine)
bg: Използване на подразбиране (Възстановяване на таксата за изгубен екземпляр и таксуване на нова просрочена глоба)

en: Use default (Refund lost item charge and restore overdue fine)
bg: Използване на подразбиране (Възстановяване на таксата за изгубен екземпляр и възстановяване на глоба за просрочване)

en: Use default (Refund lost item charge)
bg: Използване на подразбиране (възстановяване на таксата за изгубен екземпляр)

en: Use default (Refund lost item processing charge)
bg: Използване на подразбиране (възстановяване на таксата за обработка на изгубен екземпляр)

en: Use default values
bg: Използвайте стойности по подразбиране

en: Use default values:
bg: Използвайте стойности по подразбиране:

note: INPUT type=submit
en: Use existing
bg: Използвайте съществуващ

note: OPTGROUP
en: Use existing item group
bg: Използвайте съществуваща група екземпляри

en: Use existing record
bg: Използвайте съществуващ запис

note: INPUT type=text name=export_remove_fields
en: Use for MARC exports
bg: Използвайте за export на MARC

en: Use for OPAC search groups
bg: Използвайте в OPAC търсене на групи

en: Use for OPAC search groups
bg: Използвайте в OPAC търсене на групи

en: Use for staff search groups
bg: Използвайте в служебният интерфейс за търсене на групи

en: Use for staff search groups
bg: Използвайте в служебният интерфейс за търсене на групи

en: Use of this keyword is not allowed in Koha reports due to security and data integrity risks. Only SELECT queries are allowed.
bg: Използването на тази ключова дума не е разрешено в отчетите на Koha поради рискове за сигурността и целостта на данните. Разрешени са само заявки SELECT.

en: Use report plugins
bg: Използвайте плъгини за отчети

note: INPUT type=submit name=submit
en: Use saved
bg: Използвайте запазени

en: Use the LIBRIS spellcheck API.
bg: Използвайте API за правописна проверка на LIBRIS.

en: Use the advanced cataloging editor (requires edit_catalogue)
bg: Използване на разширения редактор за каталогизиране (изисква edit_catalogue)

note: SPAN
en: Use the calendar to push the due date to the next open day
bg: Използвайте календара, за да пренастроите датата на връщане за следващия работен ден

note: SPAN
en: Use the calendar to push the due date to the next open matching weekday for weekly loan periods, or the next open day otherwise
bg: Използвайте календара, за да преместите датата на връщане към следващия работен съвпадащ ден за седмични периоди на заемане или на следващия работен ден по друг начин на заемане

note: SPAN
en: Use the calendar to skip days the library is closed
bg: Използвайте календара, за да пропуснете дни, когато библиотеката е затворена

en: Use the dictionary to define custom criteria for reporting.
bg: Използвайте речника, за да определите персонализирани критерии за отчети.

en: Use the guided reports engine to create non standard reports. This feature aims to provide some middle ground between the built in canned reports and writing custom SQL reports.
bg: Използвайте механизма за управление на отчетите, за да създадете нестандартни отчети. Тази функция има за цел да предостави някаква средна позиция между вградените отчети и писането на собствени SQL отчети.

en: Use the reports dictionary to define custom criteria to use in your reports
bg: Използвайте речника на отчетите, за да определите персонализирани критерии, които да използвате в отчетите си

en: Use the search form on the left to find invoices.
bg: Използвайте формата за търсене вляво, за да намерите фактури

en: Use the search form on the left to find subscriptions.
bg: Използвайте формата за търсене вляво, за да намерите абонаменти.

note: SPAN
en: Use the system preference 'useDaysMode' as a default value
bg: Използвайте системната настройка useDaysMode за стойности по подразбиране

note: For the first occurrence, %1$s:  PROCESS translate_label_element element=label_element
en: Use the toolbar above to create a new %s.
bg: Използвайте лентата с инструменти по-горе, за да създадете нова %s.

en: Use this category for the patron on auto register
bg: Използвайте тази категория за читатели при автоматична регистрация

en: Use this library for the patron on auto register
bg: Използвайте тази библиотека за читател при автоматична регистрация

en: Use tool plugins
bg: Използвайте плъгини за инструменти

en: Use top menu bar to navigate to another part of Koha.
bg: Използвайте горната лента на менюто, за да се придвижите до друга част на системата.

note: %1$s:  ig.description | html
en: Use: %s
bg: Използвайте: %s

en: Used
bg: Използван

note: ABBR
en: Used For
bg: Използвани за

en: Used for acquisitions statistical purposes
bg: Използван за статистически цели за Комплектуване

en: Used for duplex printers (needs a '1 up template')
bg: Използва се за двустранни принтери (изисква '1 шаблон нагоре')

en: Used in
bg: Използван в

en: Used in French UNIMARC installations in field 995 $o to identify item status. Similar to NOT_LOAN
bg: Използва се във френски инсталации UNIMARC в поле 995 $ o за идентифициране на състоянието на библиотечния документ. Подобно на NOT_LOAN

en: Used in UNIMARC 102 $a
bg: Използва се в UNIMARC 102 $a

en: Used when creating or editing an item type to assign a SIP specific media type for devices like lockers and sorters.
bg: Използва се при създаване или редактиране на вид библиотечен документ за задаване на специфичен вид SIP носител за устройства и сортиране.

en: Used:
bg: Използван:

en: Useful resources
bg: Полезни ресурси

en: Useless without upload_general_files
bg: Безполезно без upload_general_files

note: %1$s:  user | $HtmlTags tag=>'code' %2$s:  dbname | $HtmlTags tag=>'code'
en: User %s doesn't have enough privilege on database %s.
bg: Потребител %s няма достатъчно привилегии за базата данни %s.

note: %1$s:  user | $HtmlTags tag=>'code' %2$s:  dbname | $HtmlTags tag=>'code'
en: User %s has all required privileges on database %s.
bg: Потребител %s има всички необходими привилегии върху базата данни %s.

note: SCRIPT
en: User Defined
bg: Зададено от потребителя

en: User ID
bg: ID потребител

en: User category
bg: Категория потребител

en: User friendly name of this provider
bg: Удобно за потребителя име на този доставчик

en: User id
bg: ID потребител

en: User name:
bg: Потребителско име:

en: Userid
bg: ID потребител

note: %1$s:  e.userid | html
en: Userid %s is already used by another patron.
bg: ID потребител %s вече се използва от друг читател.

en: Userid:
bg: ID потребител:

en: Username
bg: Потребителско име

en: Username/password already exists.
bg: Потребителското име/парола вече съществува.

en: Username:
bg: Потребителско име:

en: Username:
bg: Потребителско име:

en: Users:
bg: Потребители:

en: Using RabbitMQ
bg: Използване на RabbitMQ

en: Using SQL polling
bg: Използване на SQL анкета

en: Using framework:
bg: Използване на SQL анкета

en: Using the following CSV profile:
bg: Използване на следния CSV профил:

note: SCRIPT
en: V Align
bg: V Подравняване

en: VHS tape / Videocassette
bg: VHS лента / видеокасета

note: SCRIPT
en: Valid
bg: Валиден

en: Validated
bg: Потвърдено

en: Value
bg: Стойност

note: SCRIPT
en: Value must have alphanumeric characters or '_'
bg: Стойността трябва да съдържа буквено-цифрови знаци или '_' долна черта

en: Value:
bg: Стойност:

en: Values
bg: Стойности

en: Values are comma-separated.
bg: Стойностите са разделени със запетая.

en: Values for custom patron messages that appear on the circulation screen and the OPAC. The value in the description field should be the message text and is limited to 200 characters
bg: Стойности за персонализирани съобщения за читатели, които се появяват на екрана за заемане и OPAC. Стойността в полето за описание трябва да бъде текстът на съобщението и е ограничена до 200 знака

en: Values that can be entered to fill in the 'Vendor type' field in the acquisitions module, that can be used for statistical purposes
bg: Стойности, които могат да бъдат въведени за попълване на полето 'Вид доставчик' в модула за придобивания, които могат да се използват за статистически цели

en: Values that can be entered to fill in the patron’s sort 1 field, that can be used for statistical purposes
bg: Стойности, които могат да бъдат въведени в поле сортиране 1 на читател, което могат да се използва за статистически цели

en: Values that can be entered to fill in the patron’s sort 2 field, that can be used for statistical purposes
bg: Стойности, които могат да бъдат въведени в поле сортиране 2 на читател, което могат да се използва за статистически цели

en: Variable name:
bg: Име на променлива:

en: Variable options:
bg: Променлива опции:

en: Variable type:
bg: Вид променлива:

en: Variable:
bg: Променлива:

en: Vendor
bg: Доставчик

en: Vendor
bg: Доставчик

note: %1$s:  name | html
en: Vendor %s &rsaquo; Koha
bg: Доставчик %s &rsaquo; Коха

en: Vendor EDI accounts
bg: Доставчик EDI акаунт

note: A
en: Vendor detail page
bg: Доставчик информационна страница

en: Vendor details
bg: Данни за доставчика

en: Vendor invoice number:
bg: Номер на фактурата на доставчик:

en: Vendor invoice:
bg: Фактура на доставчика:

en: Vendor is:
bg: Доставчик:

en: Vendor is:
bg: Доставчик:

en: Vendor name:
bg: Име на доставчик:

en: Vendor not found
bg: Доставчика не е намерен

en: Vendor not found.
bg: Доставчика не е намерен.

en: Vendor note
bg: Бележка на доставчика

en: Vendor note:
bg: Бележка на доставчика:

en: Vendor note:
bg: Бележка на доставчика:

note: SCRIPT
en: Vendor price must be a number
bg: Цената на доставчика трябва да е число

en: Vendor price:
bg: Цена на доставчика:

en: Vendor search
bg: Търсене на доставчик

en: Vendor search results
bg: Резултат от търсена на доставчици

note: %1$s:  count | html
en: Vendor search: %s result(s) found
bg: Търсене на доставчик: %s намерени резултати

note: %1$s:  count | html %2$s:  supplier | html
en: Vendor search: %s result(s) found for '%s'
bg: Търсене на доставчик: %s намерени резултати за '%s'

note: %1$s:  count | html
en: Vendor search: %s results found
bg: Търсене на доставчик: %s намерени резултати

note: %1$s:  count | html %2$s:  supplier | html
en: Vendor search: %s results found for '%s'
bg: Търсене на доставчик: %s намерени резултати за '%s'

en: Vendor type:
bg: Вид доставчик;

en: Vendor:
bg: Доставчик:

en: Vendor:
bg: Доставчик:

note: %1$s:  suppliername | html
en: Vendor: %s
bg: Доставчик: %s

note: SCRIPT
en: Verified:
bg: Проверен:

note: INPUT type=submit
en: Verify code
bg: Проверете кода

en: Verify you want to anonymize patron checkout history
bg: Потвърждаване на анонимизиране на историята на заеманията на читател

en: Verify you want to delete patrons
bg: Потвърждаване на изтриване на читателите

note: SCRIPT
en: Version
bg: Версия

note: %1$s:  missing_module.min_version | html
en: Version: %s
bg: Версия: %s

note: SCRIPT
en: Vertical space
bg: Вертикално пространство

en: Vertical:
bg: Вертикален:

en: Video stream not available.
bg: Видеопотокът не е наличен.

note: INPUT type=submit
en: View
bg: Изглед

en: View
bg: Изглед

en: View ILL availability plugins
bg: Преглед на плъгините за наличност на МБЗ

en: View ILL requests
bg: Преглед на заявките за МБЗ

en: View MARC
bg: MARC изглед

en: View MARC conversion plugins
bg: Преглед на плъгини за преобразуване на MARC

en: View a count of items held at your library grouped by item type
bg: Брой библиотечни документи, съхранявани в библиотеката Ви, групирани по вид

en: View all
bg: Виж всички

note: %1$s:  LINE.title | html
en: View all %s preferences
bg: Преглед на всички %s настройки

en: View all baskets
bg: Вижте всички кошници

en: View all libraries
bg: Вижте всички библиотеки

en: View all plugins
bg: Вижте всички плъгини

note: I
en: View authority record
bg: Преглед на запис на класификатор

en: View basket
bg: Преглед на кошница за заявки

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: View batch
bg: Преглед на група

note: SCRIPT
en: View biblio details
bg: Преглед на информация за библиотеката

note: SCRIPT
en: View borrower details
bg: Преглед на информация за читателя

en: View cash takings for the current library
bg: Преглед на парите за текущата библиотека

en: View contents list
bg: Вижте списък със съдържание

en: View course
bg: Преглед на курсовете

note: A
en: View detail of the enqueued job
bg: Преглед на информация за поставените на опашка задачи

note: INPUT type=submit name=submit
en: View dictionary
bg: Преглед на речника

en: View existing record
bg: Преглед на съществуващ запис

note: A
en: View funds for %s
bg: Преглед на средства за %s

en: View invoice
bg: Преглед на фактура

en: View item's checkout history
bg: Преглед на история на заеманията на екземпляр

en: View list of missing items
bg: Вижте списък с липсващи екземпляри

en: View message
bg: Преглед на съобщение

en: View note
bg: Преглед на бележка

note: A
en: View on OPAC
bg: Изглед в OPAC

en: View online payment plugins
bg: Преглед на плъгина за онлайн плащане

en: View patron
bg: Вижте читател

en: View patron infos from any libraries. If not set the logged in user could only access patron infos from its own library or group of libraries.
bg: Преглеждайте информация за читателите от всички библиотеки. Ако това не е зададено, потребителите ще има достъп само до информация за читателите от собствената си библиотека или група библиотеки.

en: View patron record
bg: Преглед на записа на читателя

en: View pending offline circulation actions
bg: Преглед на офлайн заемания в очакване

en: View plugins by class
bg: Преглед на плъгините по класове

en: View record
bg: Вижте запис

en: View report plugins
bg: Преглед на плъгините за отчети

en: View restrictions
bg: Преглед на ограниченията

note: INPUT type=submit
en: View spine label
bg: Преглед на етикета

en: View subfields
bg: Преглед на подполета

en: View the merged record.
bg: Преглед на обединен запис.

en: View tool plugins
bg: Преглед на инструменти за плъгини

en: View transaction history for the current cash register
bg: Преглед на хронологията на транзакциите за текущия касов апарат

en: View updated contents list
bg: Вижте актуализирания списък със съдържание

en: View, manage and cancel jobs.
bg: Преглеждайте, управлявайте и отменяйте задания.

en: View, manage, configure and run plugins.
bg: Преглед, управление, конфигуриране и изпълнение на плъгини.

en: Viewed
bg: Видяно

en: Viewing suggestions for library:
bg: Предложения за библиотека:

en: Virtual machine maintainer
bg: Поддържащ виртуална машина

en: Visibility:
bg: Видимост:

en: Visibility:
bg: Видимост:

note: SCRIPT
en: Visual aids
bg: Нагледни помагала

en: Void payment
bg: Анулиране на плащането

en: Vol info
bg: Информация за том, част

en: Vol no.
bg: Том номер

en: Volume
bg: Том

en: Volume:
bg: Том:

en: WARNING:
bg: ВНИМАНИЕ:

en: WELCOME notice is used
bg: Използва се съобщение за ДОБРЕ ДОШЛИ

en: Wait for pickup at
bg: Изчакайте получаването на

en: Waiting
bg: В очакване

en: Waiting
bg: В очакване

note: For the first occurrence, %1$s:  Branches.GetName( recall.pickup_library_id ) | html %2$s:  recall.waiting_date | $KohaDates
en: Waiting at %s since %s
bg: Очаква се в %s от %s

note: %1$s:  Branches.GetName( hold.branchcode ) | html %2$s:  IF ( hold.desk_id ) %3$s:  hold.desk.desk_name | html %4$s:  END %5$s:  hold.waitingdate | $KohaDates
en: Waiting at %s%s, %s%s since %s.
bg: Очаква се на %s%s, %s%s от %s.

en: Waiting date
bg: Дата на изчакване

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron=itemloo.ReservedFor %2$s:  Branches.GetName( itemloo.ExpectedAtLibrary ) | html %3$s:  itemloo.waitingdate | $KohaDates
en: Waiting for %s at %s since %s
bg: Очаква се %s на %s от %s

note: %1$s:  Branches.GetName( humanbranch ) | html
en: Waiting hold cancellation policy for %s
bg: Правила за анулиране на чакащо резервация за %s

note: %1$s:  resultsloo.onholdcount | html
en: Waiting on hold (%s)
bg: Изчакване на резервация (%s)

en: Waiting since
bg: Очаква се от

note: %1$s:  resultsloo.recalled | html
en: Waiting to fill recall (%s)
bg: Предстояща резервация (%s)

note: SCRIPT
en: Warn
bg: Предупреждение

en: Warning
bg: Внимание

en: Warning at (%%):
bg: Предупреждение при (%%):

en: Warning at (amount):
bg: Предупреждение при (сума):

en: Warning regarding current user
bg: Предупреждение относно текущия потребител

en: Warning! Order total amount exceeds allowed budget.
bg: Предупреждение! Общата сума на поръчката надвишава разрешения бюджет.

note: %1$s:  encumbrance | html
en: Warning! You will exceed %s%% of your fund.
bg: Предупреждение! Ще надвишите%s%% вашите средства.

note: %1$s:  expenditure | html %2$s:  IF (currency) %3$s:  currency | html %4$s:  END
en: Warning! You will exceed maximum limit (%s%s %s%s) for your fund.
bg: Предупреждение! Превишили сте максималния лимит (%s%s %s%s) на вашите средства.

en: Warning, the following barcodes were not found:
bg: Внимание, не бяха открити следните баркодове:

en: Warning, the following borrowernumbers were already in this list:
bg: Внимание, следните читателски номера вече са в списъка:

en: Warning, the following borrowernumbers were not found:
bg: Внимание, не бяха открити следните читателски номера карти:

en: Warning, the following card numbers were not found:
bg: Внимание, не бяха открити следните номера на читателски карти:

en: Warning, the following cardnumbers were already in this list:
bg: Внимание, следните номера на читателски карти вече са в списъка:

en: Warning, the following cardnumbers were not found:
bg: Внимание, не бяха открити следните номера на читателски карти:

en: Warning, the following itemnumbers were not found:
bg: Внимание, не бяха открити следните инвентарни номера:

en: Warning, the following items cannot be deleted:
bg: Внимание, следните елементи не могат да бъдат изтрити:

en: Warning, you have entered more items than expected. Items will not be created.
bg: Внимание, въвели сте повече екземпляри от очакваното. Екземплярите няма да бъдат създадени.

en: Warning:
bg: Внимание:

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Warning: Item '%s' already attached
bg: Предупреждение: Екземпляра '%s' вече е прикачен

note: For the first occurrence, %1$s:  message.upload_version | html %2$s:  message.current_version | html
en: Warning: This file is version %s, but I only know how to import version %s. I'll try my best.
bg: Внимание: Това е файл с версия %s, но аз знам само как да импортирам версия %s.

en: Warning: This plugin was written for a newer version of Koha. Use at your own risk.
bg: Внимание: Този плъгин е написан за по-нова версия на Koha. Стартирайте на свой собствен риск.

en: Warning: This plugin was written for an older version of Koha. Use at your own risk.
bg: Внимание: Този плъгин е написан за по-стара версия на Koha. Стартирайте на свой собствен риск.

note: A
en: Warning: This report is very resource intensive on systems with large numbers of overdue items.
bg: Предупреждение: Този доклад е много ресурсоемък за системи с голям брой просрочени позиции.

note: %1$s:  message.badbarcode | html
en: Warning: Unable to determine patron from item barcode (%s). Cannot check in.
bg: Предупреждение: Не може да се идентифицира читател по екземплярен баркод (%s). Не е възможно връщане.

en: Warning: no barcodes were found
bg: Предупреждение: не са намерени търсените баркодове

en: Warning: no itemnumbers were found
bg: Предупреждение: не са намерени търсените инвентарни номера

en: Warnings regarding the system configuration
bg: Предупреждения относно конфигурацията на системата

en: We are ready to do some basic configuration.
bg: Готови сме да направим някои основни настройки.

note: %1$s:  dbversion | html %2$s:  kohaversion | html
en: We are upgrading from Koha %s to %s
bg: Надграждаме от Koha %s на %s

en: We encountered an error:
bg: Натъкнахме се на грешка:

en: We recommend cloud-based mobile authenticator apps such as Authy, Duo Mobile, and LastPass. They can restore access if you lose your hardware device.
bg: Препоръчваме мобилни приложения за удостоверяване, базирани на облак, като Authy, Duo Mobile и LastPass. Те могат да възстановят достъпа, ако загубите хардуерното си устройство.

en: Web installer &rsaquo; Check Perl dependencies
bg: Инсталиране &rsaquo; Проверете Perl зависимостите

en: Web installer &rsaquo; Choose your language
bg: Инсталиране &rsaquo; Изберете език

en: Web installer &rsaquo; Complete
bg: Инсталиране &rsaquo; Завършен

en: Web installer &rsaquo; Create Koha administrator patron
bg: Инсталиране &rsaquo; Създаване на администратор

en: Web installer &rsaquo; Create a library
bg: Инсталиране &rsaquo; Създаване на библиотека

en: Web installer &rsaquo; Create a new circulation rule
bg: Инсталиране &rsaquo; Създаване на правила за заемане

en: Web installer &rsaquo; Create a new item type
bg: Инсталиране &rsaquo; Създаване на вид библиотечен документ

en: Web installer &rsaquo; Create a patron category
bg: Инсталиране &rsaquo; Създаване на вид категория читател

en: Web installer &rsaquo; Database settings
bg: Инсталиране &rsaquo; Настройка на база данни

en: Web installer &rsaquo; Default data loaded
bg: Инсталиране &rsaquo; Данните по подразбиране са заредени

en: Web installer &rsaquo; Install basic configuration settings
bg: Инсталиране &rsaquo; Инсталирайте основните настройки на конфигурацията

en: Web installer &rsaquo; Installation complete
bg: Инсталиране &rsaquo; Инсталацията завърши

en: Web installer &rsaquo; Perl modules due for upgrade
bg: Инсталиране &rsaquo; Модули Perl, които трябва да се надстроят

en: Web installer &rsaquo; Perl modules missing
bg: Инсталиране &rsaquo; Липсващи Perl модули

en: Web installer &rsaquo; Perl version too old
bg: Инсталиране &rsaquo; Версията на Perl е твърде стара

en: Web installer &rsaquo; Selecting default settings
bg: Инсталиране &rsaquo; Избор на настройки по подразбиране

en: Web installer &rsaquo; Set up database
bg: Инсталиране &rsaquo; Настройка на база данни

en: Web installer &rsaquo; Success
bg: Инсталиране &rsaquo; Успех

en: Web installer &rsaquo; Update database
bg: Инсталиране &rsaquo; Актуализиране на базата данни

note: A
en: Web services
bg: Уеб услуги

en: Website
bg: Уебсайт

en: Website:
bg: Уеб сайт:

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Wednesday
bg: Сряда

note: SCRIPT
en: Wednesdays
bg: Сряда

en: Week
bg: Седмица

en: Weekly - Repeatable holidays
bg: Седмично - Повтарящи се празници

note: SCRIPT
en: Weekly holiday: %s
bg: Седмична почивка: %s

en: Weight
bg: Тегло

en: Weight:
bg: Тегло:

en: Welcome email
bg: Имейл за добре дошли

note: %1$s: - Koha.Version.release | html -
en: Welcome to the Koha %s web installer
bg: Добре дошли в Koha %s Инсталиране

en: What's next?
bg: Какво следва?

en: When adding to your institution's catalog you will create an item of a particular item type.
bg: При добавяне в каталога на Вашата библиотека, ще създадете екземпляр от определен вид библиотечен документ.

en: When importing MARC files via the staging tools, the tool will attempt to find and use the price of the currently active currency.
bg: При импортиране на MARC файлове чрез инструментите за междинно съхраняване, инструментът ще се опита да намери и използва цени в текущата активна валута.

en: When more than
bg: Когато е повече от

en: When more than:
bg: Когато е повече от:

en: When there is an irregular issue:
bg: Когато има извънредно издание:

en: When to charge
bg: Кога да се зарежда

en: When you select a profile it pre-fills your form with profile values.
bg: Когато изберете профил, той предварително попълва формуляра ви с данните на профила.

en: When you've made your selections, please click 'Import' below to begin the process. It may take a while to complete. Please be patient.
bg: Попълването може да отнеме известно време. Моля, бъдете търпеливи.

en: Where an itemtype has a parent, the rule will display as "Parent->Child" and the number of current checkouts allowed will be limited to either the maximum for the parent (counting sibling types) or the specific rule's type, whichever is less.
bg: Когато даден вид екземпляр има Основен запис, правилото ще се покаже като „Основен запис->Свързан запис“ и разрешеният брой текущи плащания ще бъде ограничен или до максимума за Основен запис (като се броят Свързани записи), или до конкретния вид на правилото, което от двете е по-малко.

note: SCRIPT
en: White
bg: Бяло

note: SCRIPT
en: Whole words
bg: Цели думи

note: SCRIPT
en: Why close an empty basket?
bg: Затваряте празна кошница за поръчки.

note: SCRIPT
en: Width
bg: Ширина

en: Wiki curator
bg: Wiki куратор

note: SCRIPT
en: Winter
bg: Зима

note: SCRIPT
en: With %s selected searches:
bg: С %s избрани търсения:

en: With automatic ordering quotes generate orders without staff intervention.
bg: С автоматичното поставяне на котировки генерирайте поръчки без намеса на персонала.

en: With framework :
bg: С рамка :

en: With framework:
bg: С рамка:

en: With items owned by the following libraries:
bg: С библиотечни документи, принадлежащи на следните библиотеки:

note: SCRIPT
en: With selected search:
bg: С избрано търсене:

en: Withdrawn
bg: Отчислен

note: %1$s:  resultsloo.withdrawncount | html
en: Withdrawn (%s)
bg: Отчислен (%s)

en: Withdrawn on:
bg: Отчислен на:

note: SCRIPT
en: Withdrawn status
bg: Статус отчислен

en: Withdrawn status:
bg: Статус отчислен:

en: Women
bg: Жена

note: SCRIPT
en: Word count
bg: Брой думи

note: SCRIPT
en: Words
bg: Думи

note: SCRIPT
en: Words: {0}
bg: Думи: {0}

en: Working day
bg: Работен ден

en: Write HTML customizations
bg: Напишете HTML персонализации

en: Write additional contents for the OPAC and staff interfaces (news and HTML customizations)
bg: Напишете допълнително съдържание за OPAC и интерфейса на персонала (новини и HTML персонализации)

en: Write custom pages
bg: Пишете персонализирани страници

en: Write news for the OPAC and staff interfaces
bg: Напишете новини за служебен интерфейс и OPAC

en: Write off
bg: Опрощаване

note: INPUT type=submit name=woall
en: Write off all
bg: Опрощаване на всички

en: Write off an amount toward selected fines
bg: Анулирайте сумата на избраните задължения

en: Write off an individual fine
bg: Анулиране на единично задължение

en: Write off fines and fees
bg: Анулиране на глоби и такси

note: INPUT type=submit name=writeoff_selected
en: Write off selected
bg: Анулиране на избраните

note: INPUT type=submit
en: Write off this charge
bg: Анулиране на такса

en: Writeoff
bg: Отписвам

en: Writeoff amount:
bg: Изтриване на сумата:

en: Wrong slot selected.
bg: Избран грешен слот.

note: %1$s:  Branches.GetName( TransferWaitingAt ) | html
en: Wrong transfer detected, please return item to: %s
bg: Открито е грешено прехвърляне, моля, върнете екземпляра на: %s

en: XML configuration file
bg: XML конфигурационен файл

en: XSLT File(s) for transforming results:
bg: XSLT файл(ове) за трансформиране на резултатите:

en: XSLT file not found.
bg: XSLT файл не е намерен.

en: Year
bg: Година

note: %1$s:  loopfilte.filter | html
en: Year is %s
bg: Годината е %s

en: Year:
bg: Година:

en: Yearly - Repeatable holidays
bg: Годишно - Повтарящи се празници

note: SCRIPT
en: Yearly holiday: %s
bg: Ваканция: %s

note: SCRIPT
en: Yellow
bg: Жълто

en: Yes
bg: Да

en: Yes
bg: Да

note: %1$s:  END
en: Yes %s
bg: Да %s

en: Yes (Y)
bg: Да (Y)

en: Yes and try to override system preferences
bg: Да и се опитайте да отмените системните предпочитания

en: Yes if settings allow it
bg: Да, ако настройките го позволяват

en: Yes, I confirm
bg: Да, потвърждавам

en: Yes, cancel (Y)
bg: Да (Y)

en: Yes, check out (Y)
bg: Да (Y)

en: Yes, checkin (Y)
bg: Да (Y)

en: Yes, close (Y)
bg: Да (Y)

en: Yes, delete
bg: Да, изтрийте

en: Yes, delete (Y)
bg: Да (Y)

en: Yes, delete contract
bg: Да

en: Yes, delete patron attribute type
bg: Да

en: Yes, delete record matching rule
bg: Да

en: Yes, delete this currency
bg: Да

en: Yes, delete this framework
bg: Да

en: Yes, delete this fund
bg: Да

en: Yes, delete this item type
bg: Да

en: Yes, delete this subfield
bg: Да

en: Yes, delete this tag
bg: Да

en: Yes, edit existing items
bg: Да

en: Yes, print slip
bg: Да

en: Yes, remove
bg: Да

en: Yes, renew (Y)
bg: Да (Y)

en: Yes, reset mappings
bg: Да

en: Yes: Edit existing authority
bg: Да

note: INPUT type=submit
en: Yes: View existing items
bg: Да

en: YesNo
bg: Да Не

note: SCRIPT
en: Yesterday
bg: Вчера

en: You
bg: Вие

note: SCRIPT
en: You already have a list with that name!
bg: Вече имате списък с това име!

note: SCRIPT
en: You are about to add %s items. Continue?
bg: Добавяте %s екземпляри. Продължавате ли?

note: %1$s:  serialnumber | html
en: You are about to delete %s serial(s). Do you want to continue?
bg: Изтривате %s периодични издания. Продължавате ли?

note: SCRIPT
en: You are about to delete the '%s' SMTP server.
bg: Изтривате '%s' SMTP сървър. Продължавате ли?

note: SCRIPT
en: You are about to delete the '%s' identity provider domain.
bg: На път сте да изтриете домейна на доставчика на идентичност '%s'.

note: SCRIPT
en: You are about to delete the '%s' identity provider.
bg: На път сте да изтриете доставчика на идентичност '%s'.

note: SCRIPT
en: You are about to delete the quote #%s.
bg: Изтриете цитат #%s.

en: You are about to edit the following subscriptions:
bg: Редактирате следните абонаменти:

note: SCRIPT
en: You are attemping to writeoff more than the value of the fee.
bg: Опитвате се да анулирате сума, която надвишава комисионната.

en: You are logged in as the database administrative user. This is not recommended because some parts of Koha will not function as expected when using this account.
bg: Влезли сте като администратор на база данни. Това не се препоръчва, защото някои части на Koha няма да работят според очакванията, когато използвате този акаунт.

en: You are missing the &lt;encryption_key&gt; entry in your koha-conf.xml file. Please generate a key. We recommend one of at least 32 bytes. (You might use 'pwgen 32' to do so.)
bg: Липсва ви &lt;encryption_key&gt; запис във вашия файл koha-conf.xml. Моля, генерирайте ключ. Препоръчваме един от поне 32 байта. (Може да използвате 'pwgen 32', за да направите това.)

en: You are missing the &lt;lockdir&gt; entry in your koha-conf.xml file. Please add it, pointing to your Koha instance's lock dir.
bg: Липсва ви &lt;lockdir&gt; запис във вашия файл koha-conf.xml. Добавете го, сочейки към директорията за заключване във вашата директория Koha.

en: You are missing the &lt;log4perl_conf&gt; entry in your koha-conf.xml file. Please add it, pointing to the log4perl.conf file for your Koha instance.
bg: Липсва ви &lt;log4perl_conf&gt; запис във вашия файл koha-conf.xml. Добавете го, сочейки към файла log4perl.conf за вашия пример Koha.

en: You are missing the &lt;template_cache_dir&gt; entry in your koha-conf.xml file. That will bring a performance boost to enable it.
bg: Липсва ви &lt;template_cache_dir&gt; запис във вашия файл koha-conf.xml. Това ще подобри производителността, за да я активирате.

note: %1$s:  config_entry.effective_tmp_dir | html
en: You are missing the &lt;tmp_path&gt; entry in your koha-conf.xml file. Please add it, pointing to the configured temporary directory for your Koha instance. The effective temporary directory is '%s'.
bg: Липсва ви &lt;tmp_path&gt; запис във вашия файл koha-conf.xml. Добавете го, сочейки към конфигурираната временна директория на вашата Koha. Текущата временна директория е '%s'.

en: You are missing the &lt;upload_path&gt; entry in your koha-conf.xml file. Please add it, pointing to the configured file upload directory for your Koha instance.
bg: Липсва ви & lt; upload_path & gt; запис във вашия файл koha-conf.xml. Добавете го в конфигурираната директория за качване на файлове за вашата Koha.

en: You are missing the &lt;upload_path&gt; entry in your koha-conf.xml file. Please add it, pointing to the configured file upload directory for your Koha instance. Also note that you need to properly set the OPACBaseURL preference for the file upload plugin to work.
bg: Липсва ви &lt;upload_path&gt; запис във вашия файл koha-conf.xml. Добавете го, сочейки към конфигурираната директория за изтегляне на файлове за вашата Koha. Също така имайте предвид, че трябва да зададете правилно настройката OPACBaseURL, за да работи приставката за качване на файлове.

en: You are not allowed to use batch checkout for this patron
bg: Нямате разрешение да управлявате тази група заемания за този читател.

en: You are not authorised to manage this basket.
bg: Нямате разрешение да управлявате тази кошница за заявки.

note: A
en: You are not authorized to delete patrons
bg: Нямате права да изтривате читатели

note: A
en: You are not authorized to manage API keys
bg: Нямате права да управлявате API ключове

en: You are not authorized to modify this fund
bg: Нямате права да променяте този фонд

note: A
en: You are not authorized to renew patrons
bg: Нямате права да подновявате читатели

note: A
en: You are not authorized to set permissions
bg: Нямате права да задавате разрешения

en: You are not sharing any data with the Koha community
bg: Вие не споделяте никакви данни с общността Koha

note: SCRIPT
en: You are offline and therefore cannot process pending operations
bg: Вие сте офлайн и не можете да обработвате чакащи операции

note: SCRIPT
en: You are offline and therefore cannot sync your database
bg: Вие сте офлайн и не можете да синхронизирате вашата база данни

en: You are only viewing one item.
bg: Разглеждате само един екземпляр.

en: You are running a development version of Koha
bg: Използвате версията за разработка на Koha

note: SCRIPT
en: You are using {0}
bg: Вие използвате {0}

en: You can also use your own headers (instead of the ones from Koha) by prefixing the field name with an header, followed by the equal sign.
bg: Можете също да използвате собствените си заглавки (вместо заглавките на Koha), като добавите името на полето с префикс на заглавка, последван от знак за равенство.

en: You can also use your own headers (instead of the ones from Koha) by prefixing the field number with an header, followed by the equal sign.
bg: Можете също да използвате собствените си заглавки (вместо заглавките на Koha), като добавите пред полето номера на полето със заглавка, последвана от знак за равенство.

note: I
en: You can ask for a digest to reduce the number of messages. Messages will be saved and sent as a single message.
bg: Можете да поискате да намалите броя на съобщенията. Съобщенията ще бъдат запазени и изпратени като едно съобщение.

en: You can choose to delete bibliographic records if possible (bibliographic records that have other items or that are used in a subscription or another order will not be deleted).
bg: Можете да изберете да изтриете библиографски записи, ако е възможно (библиографските записи, които имат други копия или се използват в абонамент или поръчка, няма да бъдат изтрити).

en: You can enter a name for this import. It may be useful, when creating a record, to remember where the suggested MARC data comes from!
bg: Можете да въведете име за този импорт. Може да е полезно, когато създавате запис, да запомните откъде идват предложените MARC данни!

en: You can help the Koha community by sharing your statistics with us.
bg: Можете да помогнете на общността Koha, като споделите с нас своите статистически данни.

en: You can make an exception for this holiday rule. This means that you will be able to say that for a repeatable holiday there is one day which is going to be an exception.
bg: Можете да направите изключение от това празнично правило. Това означава, че ще можете да кажете, че за повтаряща се почивка има един ден, който ще бъде изключение.

en: You can make an exception on a range of dates repeated yearly.
bg: Можете да направите изключение за редица дати, повтарящи се годишно.

en: You can set a default maximum number of checkouts, hold policy and return policy that will be used if none is defined below for a particular item type or category.
bg: Можете да зададете по подразбиране максимален брой заемане, политика на резервации и връщане, които ще бъдат използвани, ако не сте дефинирали по-долу за конкретен вид библиотечен документ или категория читател.

en: You can use Template Toolkit tags too. See the help page for more information.
bg: Можете също да използвате маркери в инструменти за шаблони. Разгледайте страниците за помощ за подробности.

en: You can use the following wildcard characters: %% _
bg: Можете да използвате следните заместващи символи: %% _

note: SCRIPT
en: You can't add a new item, please create a new order line
bg: Не можете да добавите нов екземпляр, създайте нов ред за поръчка

en: You can't create any orders unless you first
bg: Не можете да създавате никакви поръчки, докато първо не

note: SCRIPT
en: You cannot change your branch or logout while using offline circulation
bg: Когато използвате офлайн заемане на книги, не можете да смените отдела си или да излезете от системата

note: INPUT type=checkbox name=subscriptionid
en: You cannot edit this subscription
bg: Не можете да редактирате този абонамент

en: You cannot merge a record with itself. Please select two different authorities.
bg: Не можете да обедините запис със самия себе си. Моля, изберете два различни класификатора.

en: You cannot move funds of this budget, there is no active budget. Please create a new active budget and retry.
bg: Не можете да премествате средства от този бюджет, не е активен бюджет. Моля, създайте активен бюджет и опитайте отново.

note: SCRIPT
en: You cannot select an authorised value category and a MARC field
bg: Когато използвате офлайн заемане на книги, не можете да смените отдела си или да излезете от системата

en: You did not specify any search criteria.
bg: Не сте посочили критерии за търсене.

en: You did not specify data for preview.
bg: Не сте посочили данни за преглед.

en: You didn't select any external target.
bg: Не сте избрали външна цел.

note: SCRIPT
en: You do not have any pending transactions in the offline circulation database on this computer.
bg: Нямате неизпълнени транзакции в офлайн базата данни за заемане на този компютър.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: You do not have permission to access this macro
bg: Нямате разрешение за достъп до този макрос.

en: You do not have permission to access this page.
bg: Нямате разрешение за достъп до тази страница.

en: You do not have permission to add a record to this list.
bg: Нямате разрешение да добавите запис в този списък.

note: SCRIPT
en: You do not have permission to create this macro
bg: Нямате разрешение да създадете този макрос.

en: You do not have permission to delete this list.
bg: Нямате разрешение да изтриете този списък.

note: SCRIPT
en: You do not have permission to delete this macro
bg: Нямате разрешение да изтриете този макрос.

en: You do not have permission to edit this patron's login information.
bg: Нямате право да променяте данните за регистрация на този читател.

en: You do not have permission to perform cashup actions.
bg: Нямате право да извършвате действия по работа с пари в брой.

en: You do not have permission to perform refund actions.
bg: Нямате право да извършвате действия за възстановяване на суми.

en: You do not have permission to transfer ownership of this list.
bg: Нямате разрешение да прехвърлите собствеността върху този списък.

en: You do not have permission to update this list.
bg: Нямате разрешение да актуализирате този списък.

en: You do not have permission to view this list.
bg: Нямате разрешение за преглед на този списък.

en: You do not have sufficient permission to continue.
bg: Нямате достатъчно права да продължите.

en: You don't have patron categories defined, or the patron categories are not set to receive overdue notices.
bg: Не сте дефинирали видове читател или видове читател не са конфигурирани да получават известия за просрочване.

en: You followed an outdated link e.g. from a search engine or a bookmark
bg: Следвате остаряла връзка, напр. от търсачка или отметка.

note: %1$s:  total | html
en: You have %s error(s) in your MARC configuration. Please fix them before using Koha
bg: Имате %s грешки в конфигурацията на MARC. Моля, поправете ги преди да продължите

en: You have already submitted a barcode, please wait for the checkout to process...
bg: Вече сте изпратили баркода, моля, изчакайте заемането на екземпляра да приключи ...

en: You have chosen a condition on the same field as the original field. If your records contain multivalued fields it is highly recommended not to do that.
bg: Избрали сте условие за същото поле като оригиналното поле. Ако вашите записи съдържат многозначни полета, това силно не се препоръчва.

note: SCRIPT
en: You have chosen to move all unreceived orders from '%s' to '%s'.
bg: Избрали сте да преместите всички неприети поръчки от '%s' до '%s'.

note: SCRIPT
en: You have deleted item(s) in the order, don't forget to delete it(them) in the catalog
bg: Изтрили сте екземпляри в поръчката, не забравяйте да ги изтриете в каталога

en: You have entered a username that already exists. Please choose another one.
bg: Въведохте потребителско име, което вече съществува. Моля, изберете друго.

note: SCRIPT
en: You have not selected any catalog filters and are about to compare a file of barcodes to your entire catalog.
bg: Не сте избрали каталожни филтри и ще сравните баркод файла с целия си каталог.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: You have not selected any patrons to add to a list!
bg: Не сте избрали читатели, които да добавите към списъка!

en: You have the ReturnBeforeExpiry system preference enabled this means if the expiry date is before the date due, the date due will be set to the expiry date
bg: Имате активирана системната настройка на ReturnBeforeExpiry, което означава, че ако датата на изтичане е преди датата на връщане, датата на връщане ще бъде зададена на датата на изтичане

en: You have to define which fields or subfields you want to export, separated by pipes.
bg: Трябва да дефинирате полетата или подполета, които искате да експортирате, като ги разделите с вертикална черта ( | ).

en: You have to define which fields you want to export, separated by pipes.
bg: Трябва да дефинирате кои полета искате да експортирате, като ги разделите с вертикална черта ( | ).

note: SCRIPT
en: You have transactions in the offline circulation database on this computer that have not been uploaded.
bg: Имате транзакции в базата данни за офлайн заемане на този компютър, които не са качени.

note: SCRIPT
en: You have unsaved changes are you sure you want to navigate away?
bg: Имате незапазени промени. Наистина ли искате да излезете?

note: SCRIPT
en: You have uploaded a barcode file and scanned barcodes at the same time. Please choose one of the two options.
bg: Изтеглихте файла с баркода и едновременно сканирахте баркодовете. Моля, изберете една от двете опции.

en: You haven't decided if you want to activate Mana Knowledge Base.
bg: Не сте решили дали искате да активирате базата знания на Mana.

en: You haven't decided if you want to activate usage statistic sharing in Koha yet.
bg: Все още не сте решили дали искате да активирате споделянето на статистически данни за използването на Koha

en: You made use of an external link to an item that is no longer available
bg: Използвахте външна връзка към екземпляр, която вече не е на разположение

en: You may enter a wildcard at the beginning of the domain. For example, the domain '*library.com' will match 'students.library.com' but will also match 'otherlibrary.com'
bg: Можете да въведете заместващ знак в началото на домейна. Например домейнът '*library.com' ще съответства на 'students.library.com', но също така ще съвпада с 'otherlibrary.com'

en: You must be online to use these options.
bg: Трябва да сте онлайн, за да използвате тези опции.

en: You must choose a valid patron
bg: Трябва да изберете валиден читател

en: You must choose an item type
bg: Трябва да изберете вид библиотечен документ

note: %1$s:  total_paid | $Price
en: You must collect a value greater than or equal to %s.
bg: Трябва да получите стойност, по-голяма или равна на %s.

en: You must contact the library to reset your password
bg: Трябва да се свържете с библиотеката, за да нулирате паролата си

note: OPTION
en: You must create a CSV profile for MARC exports to use this option.
bg: Създайте CSV профил за експорт на MARC, за да използвате тази опция.

en: You must define a budget in Administration
bg: Определете бюджет в Администриране

en: You must enter a term to search on
bg: Въведете ключови думи

note: SCRIPT
en: You must fill at least one of the two due date options
bg: Трябва да попълните поне една от двете опции за срок на връщане

note: SCRIPT
en: You must fill only one of the two due date options
bg: Трябва само да попълните една от двете опции за срок на връщане

note: SCRIPT
en: You must give your new patron list a name!
bg: Дайте име на новия читателски списък!

en: You must have at least one cash register associated with the library before you can record payments.
bg: Трябва да имате поне един касов апарат, свързан с библиотеката, за да регистрирате плащания.

en: You must have at least one cash register associated with this branch before you can record cash payouts.
bg: Трябва да имате поне един касов апарат, свързан с този отдел, за да можете да регистрирате плащания.

en: You must have at least one cash register associated with this branch before you can record cash refunds.
bg: Трябва да имате поне един касов апарат, свързан с този отдел, преди да можете да регистрирате възстановяване на сума.

note: %1$s:  total_due | $Price
en: You must pay a value less than or equal to %s.
bg: Трябва да платите сума, по-малка или равна на %s.

note: SCRIPT
en: You must provide a name for the new filter
bg: Трябва да посочите име за новия филтър

note: SCRIPT
en: You must receive at least one item
bg: Трябва да получите поне един екземпляр

en: You must reset your password
bg: Променете парола:

note: INPUT type=checkbox name=digest
en: You must select a digestible transport to select digests
bg: Трябва да изберете поне едно периодично издания за редактиране

note: SCRIPT
en: You must select a fund
bg: Трябва да изберете фонд

note: SCRIPT
en: You must select at least one serial to edit
bg: Трябва да изберете поне едно периодично издания за редактиране

note: SCRIPT
en: You must select at least two invoices to merge.
bg: Трябва да изберете поне две фактури, които да обедините.

note: SCRIPT
en: You must select one or more patrons to remove
bg: Трябва да изберете един или повече читатели, които да изтриете

note: SCRIPT
en: You must select one or more reports to delete
bg: Трябва да изберете един или повече отчети, които да изтриете

note: SCRIPT
en: You must select two or more patrons to merge
bg: Трябва да изберете един или повече читатели, които да обедините

note: SCRIPT
en: You must set a due date in order to use offline circulation!
bg: Трябва да зададете дата на връщане, за да използвате офлайн заемане!

note: SCRIPT
en: You need to save the page before printing
bg: Трябва да запазите страницата, преди да отпечатате

en: You searched for
bg: Вие търсехте

note: For the first occurrence, %1$s:  IF ( title )
en: You searched for: %s
bg: Търсене на: %s

en: You selected a record from an external source that matches an existing record in your catalog:
bg: Избрахте запис от външен източник, който съответства на съществуващ запис във Вашият каталог:

en: You should enable the SMSSendDriver preference to use the SMS templates.
bg: Трябва да разрешите SMSSendDriver за да използвате SMS шаблони.

en: You should not ignore this warning.
bg: Не трябва да пренебрегвате това предупреждение.

en: You successfully created your Mana KB account. Check your mailbox and follow instructions.
bg: Успешно създадохте своя акаунт в Mana KB. Проверете входящата си поща и следвайте инструкциите.

en: You tried to access a page that needs authentication
bg: Опитахте да получите достъп до страница, която се нуждае от удостоверяване.

en: You will need to restart Koha for the provider to work.
bg: Ще трябва да рестартирате Koha, за да работи доставчикът.

en: You will need to save the report before you can execute it
bg: Трябва да запазите отчета, преди да можете да го стартирате

en: You'll have to treat them individually.
bg: Ще трябва да ги третирате индивидуално.

en: Your Mana KB server is currently:
bg: Понастоящем вашият сървър на Mana KB е:

en: Your Perl version is out of date. Please upgrade to a newer version of Perl (at least version 5.10).
bg: Вашата версия на Perl е остаряла. Моля, актуализирайте Perl до по-нова версия (поне 5.10).

en: Your administrator must define a budget in Administration
bg: Вашият администратор трябва да определи бюджета в Администрацията

en: Your administrator must specify an active currency.
bg: Вашият администратор трябва да посочи активната валута.

en: Your authority search history is empty.
bg: Няма намерени резултати

note: SCRIPT
en: Your browser doesn't support direct access to the clipboard. Please use the Ctrl+X\/C\/V keyboard shortcuts instead.
bg: Вашият браузър не поддържа директен достъп до клипборда. Моля, използвайте клавишните комбинации Ctrl+X\/C\/V вместо това.

note: SCRIPT
en: Your browser is not compatible with the built-in offline circulation tool.
bg: Вашият браузър не е съвместим с вградения инструмент за офлайн заемане.

en: Your cart
bg: Количката за книги

en: Your cart
bg: Количката за книги

en: Your cart &rsaquo; Catalog &rsaquo; Koha
bg: Количка за книги &rsaquo; Каталози &rsaquo; Коха

en: Your cart is empty.
bg: "Количката за книги в момента е празна

en: Your catalog search history is empty.
bg: Няма намерени резултати

en: Your comment could not be submitted. Please try again later.
bg: Вашият коментар не можа да бъде изпратен. Моля, опитайте по-късно.

en: Your comment has been submitted
bg: Вашият коментар е изпратен

en: Your country:
bg: Вашата страна:

en: Your data have never been shared
bg: Вашите данни никога не са били споделяни

en: Your data was processed. Here are the results:
bg: Вашите данни са обработени. Ето резултатите:

note: %1$s:  "borrowers.relationship" | $HtmlTags tag="strong" %2$s:  "borrower_relationships.relationship" | $HtmlTags tag="strong"
en: Your database contained guarantee/guarantor pairs with no defined relationship. They have been set the value '_bad_data' in the %s and/or %s columns. Fix them manually by recreating those relationships, or have your system's administrator correct the values.
bg: Вашата база данни съдържа двойки читател/гарант без определена връзка. Присвоява им се стойността '_bad_data' в колони %s и/или %s. Задайте ги ръчно, като пресъздадете тези взаимоотношения, или накарайте системния администратор да коригира стойностите.

en: Your download should begin automatically.
bg: Изтеглянето ще започне автоматично.

en: Your file was uploaded. Once all files are uploaded, please process them in pending offline circulation actions.
bg: Вашият файл е качен. Когато всички файлове са качени, обработете чакащите офлайн действия.

note: SCRIPT
en: Your koha-conf.xml does not contain a valid upload_path.
bg: Вашият koha-conf.xml не съдържа валиден upload_path.

en: Your library has no usable email address. Please set it.
bg: Вашата библиотека няма подходящ имейл адрес. Моля, задайте го.

en: Your library is the destination for the following transfer(s)
bg: Вашата библиотека е място за следните премествания

en: Your library is the origin for the following transfer(s)
bg: Вашата библиотека е източникът на следните прехвърляния

note: %1$s:  shelfname | $raw
en: Your list: %s
bg: Списък: %s

en: Your lists
bg: Списъци

en: Your lists
bg: Списъци

note: SCRIPT
en: Your lists:
bg: Списъци:

en: Your name:
bg: Име:

en: Your notification has been sent.
bg: Вашето известие е изпратено.

en: Your password has expired!
bg: Вашата парола е изтекла!

en: Your patron lists
bg: Читателски списъци

note: %1$s:  reportname | html
en: Your report "%s" has been saved
bg: Отчета "%s" е запазен

en: Your report is already linked with a Mana report. Share it if you have made modifications, otherwise it will do nothing.
bg: Отчетът ви вече е свързан с отчет за Mana. Споделете го, ако сте направили промени, иначе няма да работи.

en: Your report will be generated with the following SQL statement.
bg: Вашият отчет ще бъде генериран със следния SQL код.

en: Your request gave the following results:
bg: Вашето запитване даде следните резултати:

en: Your search could not be completed. Please try again later.
bg: Търсенето не можа да приключи. Моля, опитайте отново по-късно.

en: Your search returned no closed invoices.
bg: Няма затворени фактури.

en: Your search returned no closed subscriptions.
bg: Няма затворени абонаменти.

en: Your search returned no open invoices.
bg: Няма отворени фактури.

en: Your search returned no open subscriptions.
bg: Няма отворени абонаменти.

en: Your search returned no results.
bg: Няма намерени резултати

en: Your search returned no results.
bg: Няма намерени записи.

en: Your subscription is already linked with a Mana subscription model. Share it if you have made modifications, otherwise it will do nothing.
bg: Вашият абонамент вече е свързан с абонаментния модел на Mana. Споделете го, ако сте направили промени, в противен случай няма да работи.

en: Your unique security token used for authentication on Mana KB service (anti spam).
bg: Вашият уникален токен за защита, използван за удостоверяване за услугата Mana KB (анти-спам).

en: Your vendor search returned no results.
bg: Няма намерен доставчик.

en: Z39.50 authority search points
bg: Точки на търсене на класификатори чрез Z39.50

en: Z39.50 authority search points &rsaquo; Koha
bg: Точки на търсене на класификатори чрез Z39.50 &rsaquo; Коха

en: Z39.50 authority search results &rsaquo; Koha
bg: Търсене на класификатори чрез Z39.50 &rsaquo; Коха

en: Z39.50 can send records in various encodings. Choose one.
bg: Z39.50 може да изпраща записи в различни кодировки. Избери едно.

en: Z39.50 can send records in various formats. Choose one.
bg: Z39.50 може да изпраща записи в различни формати. Избери едно.

en: Z39.50/SRU search
bg: Z39.50/SRU търсене

en: Z39.50/SRU search results &rsaquo; Koha
bg: Z39.50/SRU резултати от търсене &rsaquo; Коха

note: %1$s:  msg_add | html
en: Z39.50/SRU server added (%s)
bg: Z39.50/SRU сървър е добавен (%s)

note: %1$s:  msg_add | html
en: Z39.50/SRU server deleted (%s)
bg: Z39.50/SRU сървър е изтрит (%s)

note: INPUT type=text name=searchfield
en: Z39.50/SRU server search
bg: Търсене на Z39.50 / SRU сървър

note: %1$s:  msg_add | html
en: Z39.50/SRU server updated (%s)
bg: Z39.50 / SRU сървърът е актуализиран(%s)

en: Z39.50/SRU servers
bg: Z39.50/SRU сървъри

en: Z39.50/SRU servers
bg: Z39.50/SRU сървъри

en: Z39.50/SRU servers administration
bg: Администриране на Z39.50/SRU сървъри

en: ZIP file
bg: ZIP файл

en: ZIP/Postal code
bg: ZIP/Пощенски код

en: ZIP/Postal code:
bg: Пощенски код:

en: ZIP/Postal code:
bg: ZIP/Пощенски код:

en: Zebra server seems not to be available. Is it started?
bg: Изглежда, че сървърът на Zebra не е достъпен.

en: Zebra status:
bg: Zebra статус:

en: Zebra version:
bg: Zebra версия:

en: Zip file
bg: Zip файл

note: SCRIPT
en: Zoom in
bg: Увеличаване

note: SCRIPT
en: Zoom out
bg: Намаляване

note: SCRIPT
en: [ New list ]
bg: [Нов списък]

note: OPTGROUP
en: [% budget_period.description | html %] (Inactive)
bg: [% budget_period.description | html %] (неактивен)

en: [%% SET countries = [ "Afghanistan", "Albania", "Algeria", "Andorra", "Angola", "Antigua & Deps", "Argentina", "Armenia", "Australia", "Austria", "Azerbaijan", "Bahamas", "Bahrain", "Bangladesh", "Barbados", "Belarus", "Belgium", "Belize", "Benin", "Bhutan", "Bolivia", "Bosnia Herz.", "Botswana", "Brazil", "Brunei", "Bulgaria", "Burkina", "Burundi", "Cambodia", "Cameroon", "Canada", "Cape Verde", "Centr. Afr. Rep", "Chad", "Chile", "China", "Colombia", "Comoros", "Congo", "Costa Rica", "Croatia", "Cuba", "Cyprus", "Czech Republic", "Denmark", "Djibouti", "Dominica", "Dominican Rep.", "East Timor", "Ecuador", "Egypt", "El Salvador", "Equator. Guinea", "Eritrea", "Estonia", "Ethiopia", "Fiji", "Finland", "France", "Gabon", "Gambia", "Georgia", "Germany", "Ghana", "Greece", "Grenada", "Guatemala", "Guinea", "Guinea-Bissau", "Guyana", "Haiti", "Honduras", "Hungary", "Iceland", "India", "Indonesia", "Iran", "Iraq", "Ireland", "Israel", "Italy", "Ivory Coast", "Jamaica", "Japan", "Jordan", "Kazakhstan", "Kenya", "Kiribati", "Korea North", "Korea South", "Kosovo", "Kuwait", "Kyrgyzstan", "Laos", "Latvia", "Lebanon", "Lesotho", "Liberia", "Libya", "Liechtenstein", "Lithuania", "Luxembourg", "Macedonia", "Madagascar", "Malawi", "Malaysia", "Maldives", "Mali", "Malta", "Marshall Isl.", "Mauritania", "Mauritius", "Mexico", "Micronesia", "Moldova", "Monaco", "Mongolia", "Montenegro", "Morocco", "Mozambique", "Myanmar", "Namibia", "Nauru", "Nepal", "Netherlands", "New Zealand", "Nicaragua", "Niger", "Nigeria", "Norway", "Oman", "Pakistan", "Palau", "Panama", "Papua N. Guinea", "Paraguay", "Peru", "Philippines", "Poland", "Portugal", "Qatar", "Romania", "Russian Fed.", "Rwanda", "St Kitts & Nev.", "St Lucia", "Saint Vincent", "Samoa", "San Marino", "Sao Tome", "Saudi Arabia", "Senegal", "Serbia", "Seychelles", "Sierra Leone", "Singapore", "Slovakia", "Slovenia", "Solomon Islands", "Somalia", "South Africa", "Spain", "Sri Lanka", "Sudan", "Suriname", "Swaziland", "Sweden", "Switzerland", "Syria", "Taiwan", "Tajikistan", "Tanzania", "Thailand", "Togo", "Tonga", "Trinidad & Tob.", "Tunisia", "Turkey", "Turkmenistan", "Tuvalu", "Uganda", "Ukraine", "UAE", "United Kingdom", "USA", "Uruguay", "Uzbekistan", "Vanuatu", "Vatican City", "Venezuela", "Vietnam", "Yemen", "Zambia", "Zimbabwe", ] %%]
bg: [%% SET countries = [ "Afghanistan", "Albania", "Algeria", "Andorra", "Angola", "Antigua & Deps", "Argentina", "Armenia", "Australia", "Austria", "Azerbaijan", "Bahamas", "Bahrain", "Bangladesh", "Barbados", "Belarus", "Belgium", "Belize", "Benin", "Bhutan", "Bolivia", "Bosnia Herz.", "Botswana", "Brazil", "Brunei", "България", "Burkina", "Burundi", "Cambodia", "Cameroon", "Canada", "Cape Verde", "Centr. Afr. Rep", "Chad", "Chile", "China", "Colombia", "Comoros", "Congo", "Costa Rica", "Croatia", "Cuba", "Cyprus", "Czech Republic", "Denmark", "Djibouti", "Dominica", "Dominican Rep.", "East Timor", "Ecuador", "Egypt", "El Salvador", "Equator. Guinea", "Eritrea", "Estonia", "Ethiopia", "Fiji", "Finland", "France", "Gabon", "Gambia", "Georgia", "Germany", "Ghana", "Greece", "Grenada", "Guatemala", "Guinea", "Guinea-Bissau", "Guyana", "Haiti", "Honduras", "Hungary", "Iceland", "India", "Indonesia", "Iran", "Iraq", "Ireland", "Israel", "Italy", "Ivory Coast", "Jamaica", "Japan", "Jordan", "Kazakhstan", "Kenya", "Kiribati", "Korea North", "Korea South", "Kosovo", "Kuwait", "Kyrgyzstan", "Laos", "Latvia", "Lebanon", "Lesotho", "Liberia", "Libya", "Liechtenstein", "Lithuania", "Luxembourg", "Macedonia", "Madagascar", "Malawi", "Malaysia", "Maldives", "Mali", "Malta", "Marshall Isl.", "Mauritania", "Mauritius", "Mexico", "Micronesia", "Moldova", "Monaco", "Mongolia", "Montenegro", "Morocco", "Mozambique", "Myanmar", "Namibia", "Nauru", "Nepal", "Netherlands", "New Zealand", "Nicaragua", "Niger", "Nigeria", "Norway", "Oman", "Pakistan", "Palau", "Panama", "Papua N. Guinea", "Paraguay", "Peru", "Philippines", "Poland", "Portugal", "Qatar", "Romania", "Russian Fed.", "Rwanda", "St Kitts & Nev.", "St Lucia", "Saint Vincent", "Samoa", "San Marino", "Sao Tome", "Saudi Arabia", "Senegal", "Serbia", "Seychelles", "Sierra Leone", "Singapore", "Slovakia", "Slovenia", "Solomon Islands", "Somalia", "South Africa", "Spain", "Sri Lanka", "Sudan", "Suriname", "Swaziland", "Sweden", "Switzerland", "Syria", "Taiwan", "Tajikistan", "Tanzania", "Thailand", "Togo", "Tonga", "Trinidad & Tob.", "Tunisia", "Turkey", "Turkmenistan", "Tuvalu", "Uganda", "Ukraine", "UAE", "United Kingdom", "USA", "Uruguay", "Uzbekistan", "Vanuatu", "Vatican City", "Venezuela", "Vietnam", "Yemen", "Zambia", "Zimbabwe", ] %%]

en: [Main page]
bg: [Главна страница]

en: [Overridden]
bg: [Отменен]

en: [Previous page]
bg: [Предишна страница]

en: [clear]
bg: [изчисти]

en: _ matches only a single character
bg: _ съвпада само с един знак

en: about page
bg: за страница

en: account lines
bg: редове

en: active
bg: активен

en: added successfully
bg: успешно добавен

en: administrator account
bg: администраторски акаунт

note: %1$s:  TransfersMaxDaysWarning | html
en: after %s days.
bg: след %s дни.

note: SCRIPT
en: alignment
bg: подравняване

en: all
bg: всички

en: all authority types used in the frameworks are defined
bg: дефинирани са всички видове класификатори, използвани в рамките

en: all subfields for each tag are in the same tab (or ignored)
bg: всички подполета за всеки маркер са в един и същ раздел (или игнорирани)

en: already has a hold
bg: вече резервирани

en: already placed a recall
bg: вече е направено recall

en: analytics.
bg: аналитични описания.

en: and
bg: и

en: and
bg: и

en: and 'branchcode' and 'categorycode'
bg: и 'branchcode' и 'categorycode'

note: %1$s:  AuthorisedValues.GetDescriptionByKohaField( kohafield => 'items.ccode' authorised_value = ccodeslimit ) | html
en: and collection: %s
bg: и колекция: %s

en: and correct all errors shown on the "System information" tab
bg: и коригирайте всички грешки, показани в раздела "Системна информация".

en: and has been returned.
bg: и беше върнат.

note: %1$s:  ItemTypes.GetDescription( itemtypeslimit ) | html
en: and item type: %s
bg: и вид библиотечен документ: %s

en: and mark one currency as active.
bg: и маркирайте една валута като активна.

note: %1$s:  AuthorisedValues.GetDescriptionByKohaField( kohafield => 'items.location' authorised_value = locationslimit ) | html
en: and shelving location: %s
bg: и място на рафтове: %s

en: and the
bg: и

en: and they must all be in the 10 (items) tab
bg: и всички те трябва да са в раздела 10 (екземпляр)

en: and:
bg: и:

en: any library
bg: всяка библиотека

en: any library
bg: всяка библиотека

en: approved
bg: одобрен

en: are licensed under the
bg: под лиценз

en: article requests
bg: заявки за статии

en: at :
bg: в :

en: at current library
bg: към текущата библиотека

en: at least 1 item type defined
bg: дефиниран е най-малко 1 вид библиотечен документ

en: at least 1 item type must be defined
bg: трябва да се дефинира най-малко 1 вид библиотечен документ

en: at least 1 library defined
bg: дефинирана е поне 1 библиотека

en: at least 1 library must be defined
bg: трябва да се дефинира поне 1 библиотека

en: at least one template for using this tool.
bg: поне един шаблон за да използвате този инструмент.

en: authorized values category 'PA_CLASS'
bg: категория константни стойности 'PA_CLASS'

en: available:
bg: в наличност:

note: INPUT type=text name=data_preview
en: barcode
bg: баркод

note: A
en: basket
bg: кошница за поръчки

note: A
en: basketgroup
bg: група кошници

note: %1$s:  label_batch_msg | html
en: batch #%s
bg: група #%s

en: batches
bg: групи

en: be mapped to a MARC subfield,
bg: да бъдат разпределени в MARC подполе,

en: be mapped to a MARC subfield,
bg: да бъдат разпределени в MARC подполе,

en: be mapped to the same tag,
bg: да бъдат разпределени в един и същ маркер,

en: be zero-padded, e.g. '01/02/2008'. Alternatively, you can supply dates in ISO format (e.g., '2010-10-28').
bg: да са с нулева подложка, напр. '01/02/2008' . Освен това можете да предоставите дати във формат ISO (например, '2010-10-28').

note: SCRIPT
en: begins with
bg: започва с

en: biblio
bg: библиографски записи

en: biblio and biblionumber
bg: библиографски запис и библиографски номер

en: biblioitems.itemtype defined
bg: дефиниран е biblioitems.itemtype

en: biblionumber and biblioitemnumber mapped correctly
bg: библиографският номер и екземплярният номер са разпределени правилно

note: INPUT type=text name=data_preview
en: biblionumber|borrowernumber
bg: библиографски номер|читателски номер

note: %1$s:  missing_critical.borrowernumber | html
en: borrowernumber: %s
bg: читателски номер: %s

en: by
bg: от

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: by
bg: от

note: For the first occurrence, %1$s:  type | html
en: by %s
bg: от %s

note: %1$s:  cannotdelbiblio.author | html
en: by %s:
bg: от %s:

en: by item types
bg: по видове библиотечни документи

en: by libraries
bg: по библиотеки

en: by months
bg: по месеци

en: by:
bg: от:

en: callnumber
bg: сигнатура

en: cancel your request
bg: отменете заявката си

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: cannot be repeated
bg: не може да се повтори

en: cardnumber
bg: номер на карта

note: SCRIPT
en: case change
bg: промяна

en: cash registers
bg: касови апарати

en: cataloging the record
bg: каталогизиране на записа

en: characters
bg: символи

note: INPUT type=checkbox name=disable_input
en: check to delete this field
bg: маркирайте, за да изтриете това поле

en: checkouts
bg: заемания

en: click to log out
bg: изход

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: club %s
bg: клуб %s

en: club enrollments
bg: записвания в клуб

en: code and
bg: код и

note: SCRIPT
en: colon sign
bg: двоеточие

note: SCRIPT
en: comments
bg: коментари

en: configuration file.
bg: конфигурационен файл.

en: considered late
bg: счита за просрочен

note: SCRIPT
en: containing
bg: съдържащ

en: contains
bg: съдържа

en: continue creating your request
bg: продължете със заявката си

en: controls for column visiblity in DataTables
bg: контроли за видимост на колони в таблици с данни

en: copyno
bg: копие

en: could not be parsed!
bg: не можа да бъде анализиран!

en: create a CSV profile
bg: създайте CSV профил

en: create one or more authorized values
bg: създайте една или повече константни стойности

note: %1$s:  END
en: created. %s
bg: създаден. %s

en: cronjob. Ask your system administrator to schedule it.
bg: cronjob. Помолете системния си администратор да го планира.

note: SCRIPT
en: currency sign
bg: знак за валута

en: current holds
bg: текущи резервации

en: day
bg: ден

en: day(s)
bg: ден(и)

en: days
bg: дни

en: days ago
bg: дни закъснение

en: default (all libraries), all patron categories, all item types
bg: по подразбиране (всички библиотеки), всички категории читатели, всички видове библиотечни документи

en: default (all libraries), all patron categories, same item type
bg: по подразбиране (всички библиотеки), всички категории читатели, конкретен вид библиотечни документи

en: default (all libraries), same patron category, all item types
bg: по подразбиране (всички библиотеки), конкретна категория читатели, всички видове библиотечни документи

en: default (all libraries), same patron category, same item type
bg: по подразбиране (всички библиотеки), конкретна категория читатели, конкретен вид библиотечни документи

en: define a budget and a fund
bg: определете бюджет и фонд

en: define a notice
bg: дефинирайте известие

en: define weight as a positive number. Higher numbers indicate increased relevancy.
bg: определете теглото като положително число. По-високите цифри показват по-голяма релевантност.

en: deleted
bg: изтрит

en: delivered
bg: доставено

note: A
en: detail of the subscription
bg: подробности за абонамента

en: digits
bg: цифри

en: disabling the 'Mana' system preference
bg: деактивиране на системните предпочитания 'Mana'

note: A
en: display detail for this librarian.
bg: показва подробности за този библиотекар.

en: do a catalog search
bg: търсете в каталог

en: does not exist
bg: не съществува

en: does not match
bg: не съвпада

en: doesn't exist
bg: не съществува

en: doesn't match
bg: не съвпада

en: doesn't match any existing record.
bg: не съвпада с нито един съществуващ запис.

note: %1$s:  m.biblio_id | html %2$s:  m.error | html
en: eHolding title cannot be created from bibliographic record #%s, encountered the following error: %s.
bg: Заглавието за eБиблиотека не може да бъде създадено от библиографски запис #%s, възникна следната грешка: %s.

en: ecost tax exc.
bg: разходи без данъци

note: TH
en: ecost tax exc. / ecost tax inc.
bg: разходи без данъци / разходи с данъци

en: ecost tax inc.
bg: разходи с данъци

note: SCRIPT
en: edit items
bg: редактиране на екземпляри

en: email
bg: имейл

en: empty
bg: празен

note: SCRIPT
en: euro-currency sign
bg: ending.ogg

en: ex: barcode, itemcallnumber, title, "050a 050b", 300a
bg: напр .: баркод, сигнатура, заглавие, "050a 050b", 300a

note: SCRIPT
en: example
bg: пример

en: exists
bg: съществува

en: expired
bg: просрочен

en: extended patron attributes
bg: Допълнителна информация за читател

en: failed
bg: неуспешно

en: failed to be added
bg: не бе добавен

en: failed to be updated
bg: не бе актуализиран

note: SCRIPT
en: failed to run
bg: не успя да стартира

en: feed
bg: източник

en: field
bg: поле

en: field
bg: поле

en: field(s)
bg: поле(тa)

en: file is licensed under the
bg: файл под лиценз

en: filled holds
bg: запълнени резервации

en: firstname: "users.0.name"
bg: име: "users.0.name"

en: flag is set for this patron. If this modification request resolves the issue, please unset the flag.
bg: флаг е зададен за този читател. Ако тази заявка за промяна реши проблема, моля, махнете отметката от квадратчето.

en: for
bg: за

en: for budget
bg: за бюджет

note: SCRIPT
en: formatting
bg: форматиране

en: framework values
bg: рамка стойности

en: from
bg: от

en: from the cash register and left a float of
bg: от касовия апарат и left a float of

en: from the current date
bg: от текущата дата

en: from the current membership expiry date
bg: от текущата дата на изтичане на членството

note: A
en: go to %s
bg: отидете на %s

en: gone no address
bg: без адрес

note: SPAN
en: gonenoaddress flag is set in patron record
bg: флагът gonenoaddress е зададен в записа за читателя

en: group by
bg: групирай по

en: group by
bg: групирай по

en: handle to drag and drop them to their new position
bg: управлявайте, за да ги плъзнете и пуснете на новата им позиция

en: has
bg: притежава

note: %1$s:  from_biblio.items.count | html
en: has %s attached items.
bg: има %s прикачени елементи.

note: %1$s:  missing_critical.key | html
en: has &quot;%s&quot; in unrecognized format:
bg: има &quot;%s&quot; в неразпознат формат:

en: has never been checked out.
bg: никога не е заеман.

en: has not been cancelled.
bg: не е отменен.

note: For the first occurrence, %1$s:  missing_critical.value | html
en: has unrecognized value &quot;%s&quot;
bg: има неразпозната стойност &quot;%s&quot;

en: here
bg: тук

en: hidden
bg: скрит

en: historical searches
bg: исторически търсения

note: SCRIPT
en: history
bg: история

en: holdingbranch
bg: отдел за съхранение

en: holdingbranch NOT mapped
bg: отдел за съхранение НЕ се показва

en: holdingbranch defined
bg: отдел за съхранение е дефиниран

en: homebranch
bg: основен отдел

en: homebranch NOT mapped
bg: основен отдел НЕ се показва

en: homebranch defined
bg: основен отдел е дефиниран

en: identity
bg: идентичност

en: if
bg: ако

en: if this category type must to be displayed all the time. Otherwise select libraries you want to associate with this value.
bg: ако категорията трябва да се показва непрекъснато. В противен случай изберете библиотеки, които искате да свържете с тази стойност.

en: ignore
bg: игнориране

en: in
bg: в

en: in fines
bg: в глоби

en: in fines. If you would like you can record payments.
bg: в глоби. Можете да регистрирате плащания, ако искате.

note: SCRIPT
en: in library
bg: в библиотека

note: SCRIPT
en: indentation
bg: отстъп

en: invalid authority types
bg: невалиден вид класификатор

en: is
bg: включва

en: is a "simple, lightweight JavaScript API for handling cookies," licensed under the
bg: е "лесен и лек JavaScript API за обработка на файлове бисквитка", лицензирана

en: is a D3-based reusable chart library under the
bg: това е библиотека за многократна употреба на диаграми, базирани на D3 под

en: is a JavaScript library by Bram Stein licensed under the
bg: това е JavaScript библиотеката на Bram Stein по лиценз

en: is a JavaScript library for manipulating documents based on data. It is under the
bg: е JavaScript библиотека за управление на документи на основни данни. Това е под

en: is a URL
bg: е URL:

en: is already in possession
bg: вече има

en: is developed by the Swiss RISM Office with the support of the Swiss National Science Foundation, licensed under the
bg: е разработен от Swiss RISM Office с подкрепата на Swiss National Science Foundation, лицензиран съгласно

en: is equal to
bg: е равно на

en: is exactly
bg: е точно

en: is licensed under a
bg: под лиценз

en: is licensed under the
bg: разпространява се при лицензионни условия

en: is not
bg: не включва

note: %1$s:  errmsgloo.debarred | $KohaDates
en: is now debarred until %s.
bg: сега е блокирано до %s.

en: is on hold for
bg: резервирано за

en: issues
bg: броеве

en: item
bg: библиотечен документ

en: item fields
bg: екземпляр полета

en: item type for older issues:
bg: вид библиотечен документ за по-стари издания:

en: item type not defined
bg: вид библиотечен документ не е дефиниран

en: item's hold group
bg: група за резервация на екземпляр

en: item's hold group
bg: група за резервация на екземпляр

en: item's holding library
bg: библиотека за съхранение на библиотечни документи

en: item's holding library
bg: библиотека за съхранение на библиотечни документи

en: item's home library
bg: основна библиотека на екземпляр

en: item's home library
bg: основна библиотека на библиотечни документи

note: SCRIPT
en: item(s) left
bg: останали екземпляри

en: itemnum
bg: инвентарен номер

en: itemnum : the field itemnumber is mapped to a field in tab -1
bg: инвентарен номер : полето itemnumber е разпределено в поле с tab -1

en: items (10)
bg: екземпляри (10)

en: items found for
bg: намерени екземпляри за

en: items.permanent_location is not mapped on the frameworks
bg: items.permanent_location не се появява в рамки

en: items.permanent_location mapped
bg: items.permanent_location е разпределен

en: itemtype NOT mapped
bg: itemtype НЕ Е разпределен

en: jQuery Bar Rating Plugin
bg: jQuery Bar Rating плъгин

en: jQuery Bar Rating Plugin v1.22 by
bg: jQuery Bar Rating плъгин v1.22 by

en: jQuery Colvis plugin
bg: jQuery Colvis плъгин

en: jQuery Validation Plugin
bg: jQuery Validation плъгин

en: jQuery insertAtCaret Plugin
bg: jQuery insertAtCaret плъгин

en: jQuery multiple select plugin
bg: jQuery плъгин множества избора

en: jQuery treetable Plugin
bg: jQuery treetable плъгин

en: jQuery treetable Plugin 3.1.0
bg: jQuery treetable плъгин 3.1.0

note: %1$s:  checkout.lastreneweddate |$KohaDates  with_hours => 1
en: last on: %s
bg: последен път: %s

en: layouts
bg: оформления

note: INPUT type=text name=from_subfield
en: let blank for the entire field
bg: оставете празно за цялото поле

en: library is licensed under
bg: библиотеката е по лиценз

en: library not defined
bg: библиотеката не е дефинирана

en: licensed under the
bg: по лиценз

en: like
bg: като

en: list items
bg: екземпляри от списък

en: lists
bg: списъци

en: lost
bg: изгубен

note: SPAN
en: lost flag is set in patron record
bg: флаг изгубен е поставено в записа за читателя

note: SCRIPT
en: lowercase
bg: малки букви

en: marks as last borrower of item
bg: маркира като последен заел екземпляра

en: matches
bg: съвпадения

en: me
bg: аз

en: missing
bg: липсващ

en: month
bg: месец

en: months
bg: месеци

note: For the first occurrence, %1$s:  ELSE
en: months %s
bg: месеци %s

en: must
bg: трябва

en: must be enabled to activate sounds.
bg: трябва да бъде активиран, за да активирате звуци.

en: must be present in this mapping
bg: трябва да присъства в това планиране

en: must match
bg: трябва да съвпада

en: no NULL value in frameworkcode
bg: няма стойност NULL в frameworkcode

en: no active
bg: неактивен

en: noItemTypeImages or OpacNoItemTypeImages system preferences
bg: noItemTypeImages или OpacNoItemTypeImages системни предпочитания

en: none
bg: ----

en: not
bg: без

note: ABBR
en: not available
bg: не е наличен

en: not equal to
bg: не е равно на

en: not like
bg: не е като

en: not owned
bg: не принадлежи

en: not running
bg: не работи

en: notforloan
bg: не е за заемане

en: number
bg: номер

en: of
bg: на

en: of one item.
bg: един екземпляр

en: of the type "SQL" with usage option "Export lost items in report."
bg: от вида "SQL" с опция за използване "Експортиране на загубени екземпляри в отчет."

en: of this domain to login with this identity provider
bg: от този домейн, за да влезете с този identity provider

en: official Mana KB documentation
bg: официална документация на Mana KB

en: on reserve
bg: в резервация

en: on this item
bg: този екземпляр

en: on this item.
bg: този екземпляр.

note: %1$s:  ELSE
en: one or more records don't exist. %s
bg: един или повече записи не съществуват. %s

note: %1$s:  ELSE
en: one or more records without items attached. %s
bg: един или повече записи без прикрепени екземпляри %s

en: or
bg: или

en: or
bg: или

en: or MARC subfield.
bg: или MARC подполе.

en: or any available
bg: или който и да е наличен

en: or any item from item group
bg: или всеки екземпляр от група

en: or create
bg: или създайте

en: or create:
bg: или създайте:

en: or enter
bg: или въведете

note: SCRIPT
en: order(s) left
bg: оставени поръчки

note: SCRIPT
en: page embed
bg: вграждане на страница

en: patron categories
bg: категории читатели

en: patron category
bg: категория читатели

en: patron messages
bg: съобщения за читател

en: patron modification requests
bg: заявки за редактиране на читател

en: patron notices
bg: читателски бележки

en: patron restrictions
bg: ограничения на читател

en: patron's account
bg: акаунт на читател

en: patron's hold group
bg: група читателски резервации

en: patron's hold group
bg: група читателски резервации

en: patrons files
bg: файлове на читатели

en: patrons to
bg: читатели

en: pending
bg: в очакване

en: pending offline circulation actions
bg: Офлайн заемания в очакване

en: placing an order
bg: подаване на поръчка

note: INPUT type=text name=other_reason
en: please note your reason here...
bg: моля, посочете Вашата причината тук...

en: plugin by John Resig is licensed under the
bg: плъгин by John Resig is licensed under the

en: previous checkouts
bg: предишни заемания

en: price
bg: цена

en: print
bg: отпечатване

en: profiles
bg: профили

note: %1$s:  suggestion.publishercode | html %2$s:  END %3$s:  IF ( suggestion.publicationyear )
en: published by: %s %s %s in
bg: публикувано от: %s %s %s в

en: purchase suggestions
bg: предложение за покупка

en: ratings
bg: рейтинги

note: %1$s:  patron_link| $raw %2$s:  recall.created_date | $KohaDates
en: recalled by %s on %s
bg: recalled от %s на %s

en: receiving an order
bg: получаване на поръчка

note: INPUT type=text name=to_regex_search
en: regex pattern
bg: регулярни изрази образец

note: INPUT type=text name=to_regex_replace
en: regex replacement
bg: замяна на регулярни изрази

en: rejected
bg: отхвърлен

en: removed successfully
bg: успешно изтрит

note: SCRIPT
en: reopen basketgroup
bg: отворете отново групата кошници за заявки

en: repeatable
bg: повтарящо се

en: replacement price
bg: цена на замяна

note: INPUT
en: report
bg: отчет

en: required
bg: задължително

note: %1$s:  m.resource_id | html
en: resource #%s
bg: ресурси #%s

en: restricted
bg: ограничен

en: reviews
bg: обзори

en: running
bg: изпълнява се

en: same library, all patron categories, all item types
bg: конкретна библиотека, всички категории читател, всички видове библиотечни документи

en: same library, all patron categories, same item type
bg: конкретна библиотека, всички категории читател, конкретен вид библиотечен документ

en: same library, same patron category, all item types
bg: конкретна библиотека, конкретна категория читател, всички видове библиотечни документи

en: same library, same patron category, same item type
bg: конкретна библиотека, конкретна категория читател, конкретен вид библиотечен документ

en: script.
bg: скрипт.

en: seconds
bg: секунди

en: see also:
bg: виж също:

en: select * from marc_subfield_structure where frameworkcode is NULL
bg: изберете * от marc_subfield_structure, където framecode е NULL

en: select * from marc_tag_structure where frameworkcode is NULL
bg: изберете * от marc_tag_structure, където framecode е NULL

en: select all
bg: избери всички

note: INPUT type=submit
en: selection
bg: избор

note: INPUT type=text name=selector
en: selector
bg: избор

en: sent
bg: изпратено

en: separate by a blank. (e.g., 100a 200 606)
bg: разделени с интервал (напр. 100a 200 606)

en: serial
bg: периодични издания

note: A
en: serial collection for %s
bg: колекция периодични издания за %s

en: show all component parts
bg: покажете всички части

en: since last transfer
bg: от последното преместване

note: INPUT type=text name=sound
en: sound
bg: звук

en: staff users of this domain to login with this identity provider
bg: потребители от персонала от този домейн, за да влезете с този identity provider

en: staged & ready
bg: поставен & готов

en: stages
bg: етапи

note: SCRIPT
en: starting with
bg: да започва с

en: starts with
bg: започва с

en: statistics
bg: статистика

note: SPAN
en: status_1
bg: статус_1

note: SPAN
en: status_2
bg: статус_2

note: SPAN
en: status_3
bg: статус_3

note: SPAN
en: status_4
bg: статус_4

note: SPAN
en: status_5
bg: статус_5

note: SCRIPT
en: styles
bg: стилове

en: subfield ignored
bg: игнорирано подполе

en: subfields not in same tabs
bg: подполета не са в същите раздели

en: subscribers
bg: абонати

note: A
en: subscription detail
bg: информация за абонамента

note: %1$s:  IF ( title )
en: subscription(s) %s with title matching
bg: абонамент(и) %s със съвпадение на заглавието

note: A
en: suggestion
bg: абонамент

note: For the first occurrence, %1$s:  books_loo.suggestionid | html
en: suggestion #%s
bg: абонамент #%s

en: superlibrarian
bg: супербиблиотекар

note: %1$s:  missing_critical.surname | html
en: surname: %s
bg: Фамилия: %s

en: system preference if you wish to enable this feature.
bg: системни настройки, ако искате да активирате тази функция.

en: system preference to use recalls.
bg: системна настройка за използване на recalls.

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: system preference) %s (OPACSerialIssueDisplayCount system preference) %s
bg: системна настройка %s(OPACSerialIssueDisplayCount системна настройка %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: system preference) %s (StaffSerialIssueDisplayCount system preference) %s
bg: системна настройка %s(StaffSerialIssueDisplayCount системна настройка %s

en: tags
bg: маркери

en: templates
bg: шаблони

en: the Apache License, Version 2.0
bg: Apache лиценз, Версия 2.0

en: the Apache License, Version 2.0 (the "Apache License") or the GNU General Public License version 2 (the "GPL License")
bg: Лиценз на Apache версия 2.0 ("Лиценз на Apache ") или Общ публичен лиценз на GNU Версия 2 ("Лиценз на GPL")

en: the biblioitems.itemtype field MUST :
bg: Лиценз на Apache версия 2.0 ("Лиценз на Apache ") или Общ публичен лиценз на GNU Версия 2 ("Лиценз на GPL")

en: the corresponding subfield MUST have "Authorized value" set to "branches"
bg: съответното подполе ТРЯБВА да има "Константна стойност", зададена на "branches"

en: the corresponding subfield MUST have "Authorized value" set to "itemtype"
bg: съответното подполе ТРЯБВА да има "Константна стойност", зададена на "itemtype"

en: the items.holdingbranch field MUST :
bg: полето items.holdingbranch ТРЯБВА :

en: the items.homebranch field MUST :
bg: полето items.homebranch ТРЯБВА :

en: there is a null value in a frameworkcode. Check the following tables
bg: има нулева стойност в frameworkcode. Проверете следните таблици

note: %1$s:  END
en: this record doesn't exist. %s
bg: този запис не съществува. %s

note: %1$s:  END
en: this record has no items attached. %s
bg: към този запис няма прикачен екземпляр. %s

en: times
bg: пъти

en: to
bg: да се

en: to
bg: преди

en: to activate sounds.
bg: за активиране на звуци.

en: to be placed on hold
bg: преди направите резервации

en: to be placed on hold.
bg: преди направите резервации.

en: to be staged
bg: да се постави

en: to create
bg: да създадете

en: to field
bg: на поле

en: tracked link clicks
bg: проследявани кликвания върху връзки

en: undefined
bg: неопределен

en: unknown
bg: неизвестен

en: unless
bg: освен ако

note: SCRIPT
en: unrecognized command
bg: неразпозната команда

en: until
bg: до

en: updated successfully
bg: е актуализиран успешно

en: use default (cataloging the record)
bg: (каталогизиране на записи) по подразбиране

en: use default (placing an order)
bg: (подаване на поръчка) по подразбиране

en: use default (receiving an order)
bg: (получаване на поръчка) по подразбиране

en: used for/see from:
bg: използва се за/вижте от:

en: user data on login
bg: потребителски данни при влизане

en: users to auto register on login
bg: потребителите да се регистрират автоматично при влизане.

en: using RegEx
bg: използвайки RegEx

en: using the datexpiry value in the file, if present
bg: използвайки стойността на dateexpiry във файла, ако има такава

en: valid entries in your database.
bg: валидни записи във вашата база данни.

note: SELECT name=transport
en: valid types of transport are FTP and SFTP
bg: разрешени видове трансфер - FTP и SFTP

en: value
bg: стойност

note: SCRIPT
en: value missing
bg: липсва стойност

en: values updated.
bg: стойностите са актуализирани.

note: SCRIPT
en: variable missing
bg: липсва променлива

en: verified
bg: проверен

note: SCRIPT
en: view
bg: изглед

en: was saved.
bg: беше запазен.

en: was updated.
bg: беше актуализиран.

en: week
bg: седмица

en: weeks
bg: седмици

en: which should be set up by your system administrator.
bg: което трябва да бъде настроено от вашия системен администратор.

en: which should be set up by your system administrator.
bg: което трябва да бъде настроено от вашия системен администратор.

en: who are in patron list:
bg: който е в списъка на читателите:

en: who have not been connected since:
bg: който не е бил във връзка с:

en: who have not borrowed since:
bg: които не са заемали от:

en: whose expiration date is before:
bg: чиито валидност на читателските карти изтича/е изтекла на:

en: whose patron category is:
bg: чиято категория е:

en: will match the 'name' attribute of the first object in the array named 'users', and place it in 'firstname' field
bg: ще съответства на атрибута 'име' на първия обект в масива с име 'потребители' и ще го постави в полето 'първо име'

en: will show the link just below the title
bg: ще покаже връзката точно под заглавието

en: with all the columns.
bg: от всички колони.

note: SCRIPT
en: with category
bg: от категория

en: with the category DEPARTMENT.
bg: с категория DEPARTMENT.

en: with this reason:
bg: с тази причина:

en: with value
bg: със стойност

en: with value
bg: със стойност

en: written and maintained by Jörn Zaefferer is licensed under the
bg: написано и се поддържа Jörn Zaefferer под лиценз

en: x column:
bg: x колона:

en: year
bg: година

en: years
bg: години

en: years of activity
bg: години активност

note: SCRIPT
en: yen character
bg: yen знак

note: SCRIPT
en: yen\/yuan character variant one
bg: yen\/yuan знак вариант едно

en: yes
bg: да

note: SCRIPT
en: yuan character
bg: yuan знак

note: SCRIPT
en: yuan character, in hong kong and taiwan
bg: yuan знак, в hong kong и taiwan

note: SCRIPT
en: {0} characters
bg: {0} символа

note: SCRIPT
en: {0} words
bg: {0} думи

en: | Actions:
bg: | Действия:

note: %1$s:  IF CAN_user_tools_items_batchdel
en: | Actions: %s
bg: | Действия: %s

note: %1$s:  FOREACH index IN elasticsearch_status.indexes %2$s:  index.index_name | html
en: | Indices: %s %s (count:
bg: | Индекси: %s %s (брой:

en: | Nodes:
bg: | Възли:

note: %1$s:  IF elasticsearch_status.running
en: | Status: %s
bg: | Статус: %s
