Koha 22.11 - en to ca translation catalogue (252 entries)

note: %1$s:  resul.used | html
en: %s times
ca: %s vegades

en: &lt;&lt; Previous
ca: &lt;&lt; Anterior

en: (auto-filled)
ca: (auto-omplert)

en: Abstract:
ca: Resum:

en: All item types
ca: Tots els tipus d'exemplar

en: Annual
ca: Anual

en: Any
ca: Qualsevol

en: Any regularity
ca: Qualsevol regularitat

en: Any type
ca: Qualsevol tipus

en: Any word
ca: Qualsevol paraula

en: Audience
ca: Audiència

en: Audience:
ca: Audiència:

note: SCRIPT
en: Authority
ca: Autoritat

en: Authority search results
ca: Resultats de la cerca per autoritat

en: Authority type
ca: Tipus d'autoritat

en: Availability:
ca: Disponibilitat:

en: Bibliography:
ca: Bibliografia:

en: Biennial
ca: Bienal

en: Bimonthly
ca: Bimensual

en: Biography
ca: Biografía

en: Biweekly
ca: Bisetmanal

en: Braille or Moon script
ca: Braille o escriptura Moon

en: Call number:
ca: Signatura topogràfica:

en: Cancel
ca: Cancel·lar

en: Checked out (
ca: Prestat (

en: Choose
ca: Tria

en: Classification
ca: Classificació

en: Classification:
ca: Classificació:

en: Clear field
ca: Esborra camp

en: Click here to access online
ca: Clica aquí per accedir en línia

en: Click here to access online
ca: Clica aquí per accedir en línia

note: BUTTON
en: Close
ca: Cliqueu per tornar a la llista

en: Coauthor
ca: Coautor

en: Coded fields
ca: Camps codificats

en: Collection
ca: Col·lecció

en: Content
ca: Contingut

en: Contents note:
ca: Nota de contingut:

en: Corporate Author (Coauthor)
ca: Autor corporatiu (coautor)

en: Corporate Author (Main)
ca: Autor corporatiu (Principal)

en: Corporate Author (Secondary)
ca: Autor corporatiu (Secundari)

en: Country:
ca: País:

en: Daily
ca: Diari

en: Damaged (
ca: Malmès (

en: Database
ca: Base de dades

en: Day
ca: Dia

en: Description:
ca: Descripció:

en: Edition Statement
ca: Declaració d'edició

en: Get it!
ca: Aconsegueix-lo!

en: Heading A-Z
ca: Encapçalament A-Z

en: Heading Z-A
ca: Encapçalament Z-A

en: Heading ascendant
ca: Encapçalament ascendent

en: Heading descendant
ca: Encapçalament descendent

en: Heading type
ca: Tipus d'encapçalament

en: Illustration
ca: Il·lustració

en: In transit (
ca: En trànsit (

en: Item count
ca: Recompte d'exemplars

en: Item type:
ca: Tipus d'ítem:

en: Items available for loan:
ca: Còpies disponibles per préstec:

en: Items available for reference:
ca: Còpies disponibles per referència:

en: Language:
ca: Idioma:

en: Literary genre
ca: Forma literària:

en: Location
ca: Ubicació

en: Lost (
ca: Perdut (

en: Main Author
ca: Autor principal

en: Monographic series
ca: Sèries monogràfiques

en: Month
ca: Mes

en: Monthly
ca: Mensual

en: Newspaper
ca: Diari

en: No items available
ca: No hi ha exemplars disponibles

en: None
ca: Res

note: INPUT type=button
en: OK
ca: Acceptar

en: On hold (
ca: Reservat (

en: On order (
ca: Demanat (

en: Online Resources:
ca: Recursos en línia:

en: Other
ca: Altre

en: Periodical
ca: Periòdic

en: Periodicity
ca: Periodicitat

en: Physical presentation
ca: Detalls físics

en: Picture
ca: Imatge

en: Piece-Analytic Level
ca: Nivell analític de part

en: Provenance note:
ca: Nota de procedència:

en: Publication:
ca: Publicació:

en: Quarterly
ca: Trimestral

en: Regularity
ca: Regularitat

note: For the first occurrence, %1$s:  from | html %2$s:  to | html %3$s:  total | html
en: Results %s to %s of %s
ca: Resultats %s a %s de %s

en: SUDOC serial history:
ca: Historial de seriades SUDOC:

note: INPUT type=submit
en: Search
ca: Cercar

en: Search results
ca: Resultats de la cerca

en: Secondary Author
ca: Autor secundari

en: Semiannual
ca: Semestral

en: Semimonthly
ca: Quinzenal

en: Semiweekly
ca: Bisetmanal

en: Serial type
ca: Tipus de publicació periòdica

en: Serials
ca: Publicacions periòdiques

en: Series
ca: Publicacions periòdiques

en: Set Level
ca: Estableix nivell

note: INPUT type=submit
en: Start search
ca: Comença la cerca

en: Subject
ca: Matèria

en: Subject - Author/Title
ca: Matèria - Autor/Títol

en: Subject - Corporate Author
ca: Matèria - Autor Corporatiu

en: Subject - Family
ca: Matèria - Família

en: Subject - Form
ca: Matèria - Formulari

en: Subject - Geographical Name
ca: Matèria - Nom geogràfic

en: Subject - Personal Name
ca: Matèria - Nom personal

en: Subject - Topical Name
ca: Tema - Nom actual

en: Subject Category
ca: Categoria de matèria

en: Summary
ca: Resum

en: Thesis:
ca: Tesis:

en: Three times a month
ca: Tres cops al mes

en: Three times a week
ca: Tres cops a la setmana

en: Three times a year
ca: Tres cops a l'any

en: Time
ca: Hora

en: Trademark
ca: Marca Registrada

en: Translation of
ca: Traducció de

en: Triennial
ca: Triennal

en: Uniform Conventional Heading
ca: Encapçalament uniforme convencional

en: Uniform Title
ca: Títol uniform

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Updating loose-leaf
ca: Fulls solts

en: Updating website
ca: Actualitzar pàgina web

en: Used
ca: Usat

en: Video types
ca: Tipus de vídeo

en: Weekly
ca: Setmanal

en: Withdrawn (
ca: Retirat (

en: Without periodicity
ca: Sense periodicitat

en: Year
ca: Any

en: abstract
ca: resum

en: adult, serious
ca: adult, important

en: autobiography
ca: autobiografia

en: bibliography
ca: bibliografia

en: biography
ca: biografia

en: bristol board
ca: paper bristol

en: canvas
ca: llenç

en: cardboard/illustration board
ca: cartró/il·lustració

en: cartoons or comic strips
ca: historietes o còmics

en: catalogue
ca: catàleg

en: charts
ca: gràfiques

en: children (9-14)
ca: nens (9-14)

en: coats of arms
ca: escuts d'armes

en: coauthor
ca: coautor

en: collective biography
ca: biografia col·lectiva

en: contains
ca: conté

en: contains biographical data
ca: conté dades biogràfiques

en: corporate_coauthor
ca: autor corporatiu

en: corporate_main_author
ca: autor corporatiu

en: diagram
ca: diagrama

en: dictionary
ca: diccionari

en: directory
ca: directori

en: dissertation or thesis
ca: dissertació o tesi

en: dissertation or thesis (revised)
ca: dissertació o tesi (revisat)

en: drawing
ca: dibuix

en: edition
ca: edició

en: electronic
ca: electrònic

en: electronic ressource
ca: recursos electrònics

en: encyclopaedia
ca: enciclopèdia

en: essays
ca: assaigs

en: examination paper
ca: respostes de l'examen

en: facsimiles
ca: facsímils

en: fiction
ca: ficció

en: forms
ca: formularis

en: genealogical tables
ca: taules genealògiques

en: glass
ca: vidre

en: hand-written
ca: escrit a mà

en: hardboard
ca: fusta

en: history
ca: historial

en: humour, satire
ca: humor, sàtira

en: illuminations
ca: llums

en: illustrations
ca: il·lustracions

en: index
ca: índex

en: individual biography
ca: biografia individual

en: is exactly
ca: és exactament

en: juvenile, general
ca: juvenil, general

en: large print
ca: impressió gran

en: laws and legislation
ca: lleis i legislació

en: letters
ca: cartes

en: libretto
ca: de llibret,

en: literature surveys/reviews
ca: revisions/crítiques literàries

en: manuscript
ca: manuscrit

en: map
ca: mapa

en: maps
ca: mapes

en: microform
ca: microfilm

en: microprint
ca: microimpressió

en: mini-print
ca: miniimpressió

en: mixed collection
ca: col·lecció mixta

en: motion picture
ca: pel·lícula

en: multimedia
ca: multimèdia

en: multiple/other literary forms
ca: múltiple/altres formes literàries

en: music
ca: música

en: newspaper format
ca: format de diari

en: no illustrations
ca: sense il·lustracions

en: normalised irregular
ca: irregular normalitzat

en: not a biography
ca: no és una biografia

en: not a literary text
ca: no és un text literari

en: numeric table
ca: taula numèrica

en: of accompanying material,
ca: de material complementari,

en: of contents page,
ca: de la pàgina de continguts,

en: of intermediate text,
ca: del text intermedi,

en: of libretto,
ca: de llibret,

en: of original work,
ca: de treball original,

en: of subtitles,
ca: de subtítols,

en: of summary,
ca: de resum,

en: of title page,
ca: de la pàgina de títol,

en: of title proper,
ca: de títol propi,

en: other
ca: altre

en: other form of textual material
ca: una altra forma de material textual

en: other non-projected graphic type
ca: un altre tipus de gràfica no projectada

en: others
ca: altres

en: painting
ca: pintura

en: paper
ca: article

en: photomechanical reproduction
ca: reproducció fotomecànica

en: photonegative
ca: negatiu fotogràfic

en: photoprint
ca: impressió fotogràfica

en: picture
ca: imatge

en: plaster
ca: guix

en: plates
ca: plaques

en: poetry
ca: poesia

en: porcelaine
ca: porcellana

en: portraits
ca: retrats

en: pre-primary (0-5)
ca: preescolar (0-5)

en: primary (5-8)
ca: primària (5-8)

en: print
ca: paper

en: programmed text books
ca: llibres de text programats

en: project description
ca: descripció de projecte

en: regular print
ca: impressió regular

en: religious text
ca: text religiós

en: samples
ca: mostres

en: score
ca: puntuació

en: series
ca: publicacions periòdiques

en: set_level
ca: estableix nivell

en: short stories
ca: contes

en: skin
ca: pell

en: sound disc
ca: disc de so

en: sound recordings
ca: gravacions sonores

en: speeches, oratory
ca: discursos, oratòria

en: standard
ca: estàndard

en: starts with
ca: comença amb

en: statistics
ca: estadístiques

en: stone
ca: pedra

en: synthetics
ca: sintètics

en: technical drawing
ca: dibuix tècnic

en: technical report
ca: informe tècnic

en: textile
ca: tèxtil

en: transparencies
ca: transparències

en: treaties
ca: tractats

en: uniform_conventional_heading
ca: Encapçalament uniforme convencional

en: uniform_title
ca: Títols uniformes

en: unknown
ca: desconegut

en: video recording
ca: gravació de vídeo

en: view
ca: mostra

en: visual projection
ca: projecció visual

en: wood
ca: fusta

en: young adult
ca: adolescent
