Koha 22.11 - en to ca translation catalogue (280 entries)

en: %s already in your cart
ca: %s ja a la cistella

en: %s deleted order(s) are using this record. Are you sure you want to delete this record?
ca: %s comanda(es) a eliminar estan fent servir aquests registres . Segur que els vols eliminar

en: %s deleted order(s) are using this record. You need order managing permissions to delete this record.
ca: %s comanda(es) a eliminar estan fent servir aquests registres . Heu de gestionar els permisos per porder eliminar aquest registre

en: %s hold(s) on this record. You must delete all holds before deleting all items.
ca: %s reserva(es) en aquest registre. Heu de cancel·lar totes les reserves abans de suprimir tots els exemplars-

en: %s holds(s) for this record. Are you sure you want to delete this record?
ca: %ss Reserva(es) per aquest registre. Esteu segur que voleu suprimir aquest registre?

en: %s is neither permitted nor prohibited!
ca: %s No està permés

en: %s is permitted!
ca: %s està permès!

en: %s is prohibited!
ca: %s està prohibit!

en: %s item(s) added to your cart
ca: exemplars %s afegits a la teva cistella

en: %s item(s) are attached to this record. You must delete all items before deleting this record.
ca: %s exemplar(s) estàn adjunts al registre. Heu de suprimir tots els exemplars abans de suprimir aquest registre.

en: %s month
ca: %s mes

en: %s months
ca: %s mesos

en: %s of %s renewals remaining
ca: %s de %s renovacions restants

en: %s order(s) are using this record. You need order managing permissions to delete this record.
ca: %s comanda(es) utilitzta(en) aquest registre. Necessita gestionar els permisos per eliminar aquest registre de comanda.

en: %s year
ca: %s any

en: %s years
ca: %s anys

en: (filtered from _MAX_ total entries)
ca: (filtrat des de  _MAX_ entrades totals)

en: A control field cannot be used with a regular field.
ca: Un camp de control no es pot utilitzar amb un camp regular.

en: A default letter with the code '%s' already exists.
ca: Ja existeix una carta per defecte amb el codi "%s".

en: A letter with the code '%s' already exists for '%s'.
ca: Una carta amb el codi "%s" ja existeix per a "%s".

en: AJAX error (%s alert)
ca: Error d'AJAX (alerta %s)

en: AJAX failed to approve tag: %s
ca: AJAX no ha pogut aprovar l'etiqueta: %s

en: AJAX failed to reject tag: %s
ca: AJAX no ha pogut rebutjar etiqueta: %s

en: Actions
ca: Accions

en: Add
ca: Afegir

en: Add an SMS cellular provider
ca: Afegir un proveïdor missatges SMS

en: Add item
ca: Afegir exemplar

en: Add multiple items
ca: Afegir múltiples exemplars

en: Add to cart
ca: Afegir al cistell

en: Age
ca: Edat

en: All
ca: Tot

en: An error occurred on deleting this image
ca: S'ha produït un error en l'eliminació d'aquesta imatge

en: Approve
ca: Aprobar

en: Approved
ca: Aprovat

en: Apr
ca: Abr.

en: April
ca: Abril

en: Are you sure you want to cancel this hold?
ca: Esteu segurs que voleu cancel·lar aquesta reserva?

en: Are you sure you want to check out this item?
ca: Estàs segur/a que vols prestar aquest exemplar?

en: Are you sure you want to close this subscription?
ca: Esteu segur que voleu tancar aquesta subscripció?

en: Are you sure you want to delete %s?
ca: Esteu segur que voleu suprimir %s?

en: Are you sure you want to delete %s? %s patron(s) are using it!
ca: Esteu segur que voleu eliminar %s? %s usuari(s) ho està(an) utilitzant!

en: Are you sure you want to delete the %s attached items?
ca: Esteu segur que voleu suprimir els exemplars %s adjunt?

en: Are you sure you want to delete the selected audio alerts?
ca: Esteu segur que voleu suprimir els avisos d'audio seleccionats?

en: Are you sure you want to delete this cover image?
ca: Esteu segur que voleu suprimir aquesta imatge de portada?

en: Are you sure you want to delete this field?
ca: Esteu segur que voleu suprimir aquest camp?

en: Are you sure you want to delete this record?
ca: Esteu segur que voleu suprimir aquest registre?

en: Are you sure you want to delete this subscription?
ca: Esteu segur que voleu suprimir aquesta subscripció?

en: Are you sure you want to empty your cart?
ca: Estàs segur que vols buidar el carret?

en: Are you sure you want to remove the selected items?
ca: Estàs segur que vols eliminar els ítems seleccionats?

en: Are you sure you want to reopen this subscription?
ca: Esteu segur que voleu tornar a obrir aquesta subscripció?

en: Are you sure you want to return this item?
ca: Estàs segur/a que vols retornar aquest exemplar?

en: Are you sure you wish to delete this template action?
ca: Esteu segur que voleu suprimir aquesta acció de plantilla?

en: Are you sure you wish to delete this template?
ca: Esteu segur que voleu suprimir aquesta plantilla?

en: Aug
ca: Ag.

en: August
ca: Agost

en: Authority
ca: Autoritat

en: Automatic renewal failed, account expired
ca: La renovació automàtica ha fallat, el compte ha caducat

en: Automatic renewal failed, patron has unpaid fines
ca: La renovació automàtica ha fallat, l'usuari té multes pendents de pagament

en: Bibliographic record does not exist!
ca: El registre bibliogràfic no existeix!

en: Both subfield values should be filled or empty.
ca: Els dos valors de subcamp han de ser plenes o buides.

en: Can no longer be auto-renewed - number of checkout days exceeded
ca: Ja no es pot renovar automàticament-nombre de dies de préstecs excedits

en: Cancel
ca: Cancel·lar

en: Cancel hold
ca: Anul·lar la suspensió

en: Cancelled
ca: Cancel·lat

en: Cannot test prediction pattern for the following reason(s): %s
ca: No es pot provar el patró de predicció per la raó (s) següent: %s

en: Category code can only contain the following characters: letters, numbers, - and _.
ca: Les categories només poden contenir els caràcters següents: lletres, números,- i _.

en: Change messaging preferences to default for this category?
ca: Canviar preferències de missatgeria per defecte per a aquesta categoria?

en: Check in
ca: Retornar

en: Check out
ca: Prestar

en: Check the box next to the alert you want to delete.
ca: Marqueu la casella que hi ha al costat de l'alerta que voleu suprimir.

en: Checked in
ca: Retornat

en: Checked out until:
ca: Prestat fins al:

en: Checkouts
ca: Préstecs

en: Claim returned
ca: Reclamació del retorn

en: Clear
ca: Esborreu

en: Clear all
ca: Esborreu-ho tot

en: Clear date to suspend indefinitely
ca: Esborreu la data per a suspensió indefinida

en: Clear filter
ca: Esborra el filtre

en: Click to collapse this section
ca: Feu clic per reduir aquesta secció

en: Click to expand this section
ca: Feu clic per expandir aquesta secció

en: Columns
ca: Columnes

en: Columns settings
ca: Configuració  columnes

en: Confirm
ca: Confirmar

en: Copied %d rows to clipboard
ca: Files %d copiades al porta-retalls

en: Copied one row to clipboard
ca: Copiar una fila al porta-retalls

en: Copy
ca: Còpia

en: Copy to clipboard
ca: Copia al porta-retalls

en: Dec
ca: Des

en: December
ca: Desembre

en: Delete
ca: Elimina

en: Denied
ca: Denegat

en: Directory is not writeable
ca: Directori no es pot escriure

en: ERROR: Price is not a valid number, please check the price and try again!
ca: ERROR: el preu no és un número vàlid, si us plau, comprovi el preu i torni a intentar-ho!

en: Edit
ca: Editeu

en: Edit action %s
ca: Editar acció %s

en: Edit provider %s
ca: Editar proveïdor %s

en: Error code 0 not used
ca: Codi d'error 0 no s'utilitza

en: Error importing the authority type %s
ca: S'ha produït un error en importar el tipus d'autoritat %s

en: Error importing the framework
ca: Error d'importació de la plantilla

en: Error; your data might not have been saved
ca: Error; les seves dades podrien no haver-se desat

en: Every
ca: Cada

en: Expired
ca: Ha vençut

en: Export
ca: Exportar

en: Export or print
ca: Exportar o imprimir

en: Failed
ca: Ha fallat

en: February
ca: Febrer

en: File already exists
ca: Fitxer ja existeix

en: File name:
ca: Nom del arxiu:

en: First
ca: Primer

en: First publication date is not defined
ca: Data de publicació de primer no està definida

en: Frequency is not defined
ca: Freqüència no definida

en: Fri
ca: Div.

en: Friday
ca: Divendres

en: Fund amount exceeds parent allocation
ca: Import del fons supera l'assignació.

en: Fund amount exceeds period allocation
ca: Import del fons excedeix l'assignació del període

en: Hold is <strong>suspended</strong>
ca: Reserva està <strong>suspesa</strong>

en: Holds
ca: Reserves

en: If the field is a control field, the subfield should be empty
ca: Si el camp és un camp de control, el subcamp hauria d'estar buit

en: If you wish to claim late or missing issues you must link this subscription to a vendor. Click OK to ignore or Cancel to return and enter a vendor
ca: Si desitgeu reclamar fascicles tardans o faltants, heu d'enllaçar aquesta subscripció a un proveïdor. Feu clic a OK per ignorar o cancel·lar per tornar i introduir un proveïdor

en: Importing to framework: %s. Importing from file: %s.
ca: Importació a la plantilla: %s. importació des del fitxer: %s.

en: In your cart
ca: Al cistell

en: Internal Server Error, please reload the page
ca: Error intern de servidor, torneu a carregar la pàgina

en: Item cannot be checked out. There are no available formats
ca: L'exemplar no es pot prestar. No hi ha formats disponibles

en: Item hasn't been transferred yet from %s
ca: L' Exemplar no ha estat transferit encara de %s

en: Item is <strong>in transit</strong> from %s since %s
ca: Exemplar està en <strong>en trànsit</strong> des %s des %s

en: Item is <strong>waiting here</strong>
ca: Exemplar és <strong>aquí esperant</strong>

en: Item is <strong>waiting</strong>
ca: Exemplar està en <strong>espera</strong>

en: Items in your cart: %s
ca: Registres a la cistella: %s

en: Jan
ca: Gen

en: January
ca: Gener

en: July
ca: Juliol

en: June
ca: Juny

en: Last
ca: Últim

en: Loading
ca: Carregant

en: Loading more results…
ca: Carregant més resultats...

en: Loading...
ca: Carregant…

en: Loading... you may continue scanning.
ca: Carregant.. Podeu continuar escanejant.

en: Log in to your OverDrive account
ca: Inicia la sessió al teu compte d'OverDrive

en: Mar
ca: Març

en: March
ca: Març

en: May
ca: Maig

en: Minimum password length: %s
ca: Llargada mínima de contrasenya: %s

en: Mon
ca: Dill

en: Monday
ca: Dilluns

en: NOTE: Fields listed in the 'UniqueItemsFields' system preference will not be copied
ca: NOTA: els camps enumerats a la preferència del sistema "UniqueItemsFields" no es copiaran

en: New budget-parent is beneath budget
ca: Nou pressupost-pare està per sota del pressupost

en: Next
ca: Següent

en: Next available %s item
ca: Pròxim exemplar %s disponible

en: Next issue publication date is not defined
ca: Data següent de publicació no està definida

en: No cover image available
ca: No hi ha imatge disponible de la coberta

en: No data available in table
ca: No hi ha dades disponibles a la taula

en: No entries to show
ca: No hi ha entrades per mostrar

en: No item was added to your cart (already in your cart)!
ca: No s'ha afegit cap ejemplar al carret (ja hi era al carret)!

en: No item was selected
ca: No s'ha seleccionat cap ítem

en: No itemtype
ca: Cap itemtype

en: No matching records found
ca: No s'ha trobat registres coincidents

en: No renewal before %s
ca: Cap renovació abans %s

en: No results found
ca: No s'han trobat resultats

en: No subscription found on Mana Knowledge Base
ca: No s'ha trobat cap subscripció a la base de coneixement de Mana

en: Not allowed: overdue
ca: No permès: retrasos

en: Not allowed: patron restricted
ca: No permès: patró restringit

en: Not renewable
ca: No renovables

en: Nothing to save
ca: No hi ha res a guardar

en: Nov
ca: Nov.

en: November
ca: Novembre

en: Number of checkouts by item type
ca: Nombre de préstecs per tipus d'exemplar

en: Number of items to add
ca: Nombre d'exemplars que voleu afegir

en: Oct
ca: Oct.

en: October
ca: Octubre

en: On hold
ca: Reservat

en: On-site checkout
ca: Préstec en sala

en: OverDrive account page
ca: Pàgina del compte OverDrive

en: Patron note
ca: Nota d'usuari

en: Place hold
ca: Reserva

en: Please choose an enrollment period in months OR by date.
ca: Si us plau, escull un període d'incscripció en mesos o per data.

en: Please choose at least one external target
ca: Trieu-ne almenys un objectiu extern

en: Please click on 'Test prediction pattern' before saving subscription.
ca: Si us plau, feu clic a 'prova de patró de predicció' abans de desar la subscripció.

en: Please confirm whether this is a duplicate patron
ca: Cal confirmar si es tracta d'un usuari duplicat

en: Please delete %s character(s)
ca: Si us plau, suprimiu %s caràcter(s)

en: Please enter %s or more characters
ca: Si us plau, introduïu %s o més caràcters

en: Please enter a name for this pattern
ca: Introduïu un nom per a aquest patró

en: Please enter a valid date (should match %s).
ca: Introduir una data vàlida (hauria de coincidir amb %s).

en: Please feel free to share your pattern with all others librarians once you are done
ca: Si us plau, no dubteu a compartir el vostre usuari amb tots els altres bibliotecaris un cop hàgiu acabat

en: Please fill at least one template.
ca: Ompliu almenys una plantilla.

en: Please note that this external search could replace the current record.
ca: Tingueu en compte que aquesta cerca externa podria reemplaçar el registre actual.

en: Please select or enter a sound.
ca: Si us plau seleccioni o introdueixi un so.

en: Please specify title and content for %s
ca: Especifiqueu el títol i el contingut de %s

en: Press <i>ctrl</i> or <i>⌘</i> + <i>C</i> to copy the table data<br>to your system clipboard.<br><br>To cancel, click this message or press escape.
ca: Prem <i>ctrl</i> or <i>⌘</i> + <i>C</i> per copiar les dades de la taula<br>al portapapers del sistema.<br><br>Per cancel·lar, fes clic en aquest missatge o prem ESC.

en: Previous
ca: Anterior

en: Previous checkouts
ca: Préstecs anteriors

en: Print
ca: Imprimeix

en: Processing...
ca: Processant…

en: Reject
ca: Rebutjar

en: Rejected
ca: Rebutjat

en: Renew failed:
ca: No s'ha pogut renovar

en: Renewed, due:
ca: Renovat, degut:

en: Results
ca: Resultats

en: Results from Mana Knowledge Base
ca: Resultats de la base de coneixement de Mana

en: Resume
ca: Continua

en: Root directory for uploads not defined
ca: Directori per a càrregues no definit

en: Sat
ca: Ds.

en: Saturday
ca: Dissabte

en: Saved preference %s
ca: Preferència desada %s

en: Saving...
ca: Desant…

en: Scheduled for automatic renewal
ca: Programat per a la renovació automàtica

en: Search:
ca: Cerqueu:

en: Searching for subscription in Mana Knowledge Base
ca: S'està cercant la subscripció a la base de coneixement de Mana

en: Searching…
ca: Cercant…

en: Select all
ca: Seleccioneu-ho tot

en: Select all pending
ca: Seleccionar tot pendent

en: Sep
ca: Set.

en: September
ca: Setembre

en: Show Mana results
ca: Mostrar els resultats de Mana

en: Show _MENU_ entries
ca: Mostra entrades _MENU_

en: Showing results for %s
ca: Mostrant resultats per a %s

en: Something went wrong. Unable to create a new numbering pattern.
ca: Alguna cosa ha anat malament. Incapaç de crear un nou patró de numeració.

en: Subscription found on Mana Knowledge Base:
ca: S'ha trobat la subscripció a la base de coneixement de Mana:

en: Sun
ca: Dg.

en: Sunday
ca: Diumenge

en: Suspend
ca: Suspensió

en: Suspend hold on
ca: Suspendre reserva en

en: Suspend until:
ca: Suspès fins:

en: Temporary directory for uploads not defined
ca: Directori temporal per a càrregues no configurat

en: Testing...
ca: Provant…

en: The conditional comparison operator should be filled.
ca: S'ha d'emplenar l'operador de comparació condicional.

en: The conditional field should be filled.
ca: Ha de ser omplert el camp condicional.

en: The conditional regular expression should be filled.
ca: S'ha d'emplenar el camp d'expressió regular.

en: The conditional value should be filled.
ca: El valor condicional ha de ser omplert.

en: The destination should be filled.
ca: La destinació ha de ser omplert.

en: The item has been removed from your cart
ca: S'ha eliminat l'exemplar del teu cistell

en: The page entered is not a number.
ca: La pàgina introduïda no és un número.

en: The page should be a number between 1 and %s.
ca: La pàgina ha de ser un nombre entre 1 i %s.

en: The source field should be filled.
ca: El camp d'origen ha de ser omplert.

en: The source subfield should be filled for update.
ca: El camp de la font ha de ser omplert per a l'actualització.

en: The vendor does not exist
ca: El venedor no existeix

en: There is no record selected
ca: No hi ha cap registre seleccionat

en: This item has been added to your cart
ca: S'ha afegit l'exemplar al carret

en: This item is already in your cart
ca: Aquest exemplar ja està al carret

en: This pattern name already exists. Do you want to modify it?
ca: Aquest nom del patró ja existeix. Voleu modificar-lo?

en: Thu
ca: Dj.

en: Thursday
ca: Dijous

en: Today's checkouts
ca: Préstecs d'avui

en: Tue
ca: Dt.

en: Tuesday
ca: Dimarts

en: Unable to check in
ca: No es pot retornar

en: Unable to resume, hold not found
ca: Incapaç de reprendre, reserva no trobada

en: Update
ca: Actualitzar

en: Update action
ca: Actualitzar

en: Update item
ca: Actualitzar exemplar

en: Upload status:
ca: Carrega l'estat:

en: Warning! Present pattern has planned irregularities. Click on 'Test prediction pattern' to check if it's still valid
ca: Avís! La plantilla actual té previstes irregularitats. Feu clic a "Patró de predicció de prova" per veure si és encara vàlida

en: Warning: This record is used in %s order(s). Deleting it could cause serious issues on acquisition module. Are you sure you want to delete this record?
ca: Advertiment: Aquest registre s'utilitza en la comanda %s . Suprimir-lo podria causar problemes greus en mòdul d'adquisició. Esteu segur que voleu suprimir aquest registre?

en: Warning: This will modify the pattern for all subscriptions that are using it.
ca: Advertiment: modificarà el patró de totes les subscripcions que l'utilitzen.

en: Wed
ca: Dc.

en: Wednesday
ca: Dimecres

en: Yes
ca: Sí

en: You can only select %s item(s)
ca: Només podeu seleccionar %s exemplar(s)

en: You can't receive any more items
ca: No pot rebre cap més exemplar

en: You have made changes to system preferences.
ca: Heu fet canvis a les preferències de koha

en: You have modified the advanced prediction pattern. Please save your work or cancel modifications.
ca: Heu modificat el patró de predicció avançada. Si us plau guardeu o cancel·leu les modificacions.

en: You must choose a first publication date
ca: Has de triar una data de primera publicació

en: You must choose a subscription length or an end date.
ca: Heu de triar una durada de subscripció o una data de finalització.

en: You must choose or create a bibliographic record
ca: Heu de triar o crear un registre bibliogràfic

en: You must select checkout(s) to export
ca: Heu de seleccionar el préstecs(s) per exportar

en: You need to log in again, your session has timed out
ca: Heu de tornar a connectar una altra vegada, la seva sessió ha vençut

en: Your cart is currently empty
ca: El teu carret està buit

en: a an the
ca: i la

en: already exists in database
ca: ja existeix a la base de dades

en: already in your cart
ca: ja està al vostre cistell

en: at %s
ca: a %s

en: by _AUTHOR_
ca: Autor

en: is duplicated
ca: és duplicat

en: modified
ca: Editat

en: not checked out
ca: no prestat

en: on hold
ca: reservat

en: quantity values are not filled in or are not numbers
ca: els valors de quantitat estan buides o no són números

en: reason unknown
ca: raó desconeguda

en: too many consecutive renewals without being seen by the library
ca: massa renovacions consecutives sense passar per la biblioteca

en: too many renewals
ca: Massa renovacions

en: until %s
ca: fins %s
