Koha 22.11 - en to ca translation catalogue (7863 entries)

en: # Bibliographic records
ca: # Registres bibliogràfics

en: # Items
ca: # Exemplars

en: # Records
ca: # Registres

note: SCRIPT
en: # of % selected
ca: # de % selecccionats

en: # of students
ca: # d'estudiants

en: # of users
ca: # d'usuaris

en: %% matches any number of characters
ca: %% Coincideix amb qualsevol nombre de caràcters

note: %1$s: - USE Koha - %2$s: - SET delimiter = Koha.CSVDelimiter() - %3$s: - USE KohaDates - %4$s: - INCLUDE csv_headers/acqui/lateorders.tt - %5$s: - INCLUDE empty_line.inc - %6$s: - FOREACH o IN orders - %7$s:  o.orderdate | $KohaDates %8$s:  o.latesince | html %9$s: - delimiter | html - %10$s:  o.est
en: %s %s %s %s %s %s "%s (%s days)"%s "%s"%s "%s"%s "%s %sAuthor: %s.%s%sPublished by: %s.%s"%s "%s x %s = %s (%s)"%s "%s (%s)"%s "%s"%s "%s"%s "%s"%s "%s"%s "%s" %s %s %s %s "Total orders in late"%s %s
ca: %s %s %s %s %s %s "%s (%s dies)"%s "%s"%s "%s"%s "%s %sAutor: %s.%s%sPublicat per: %s.%s"%s "%s x %s = %s (%s)"%s "%s (%s)"%s "%s"%s "%s"%s "%s"%s "%s"%s "%s" %s %s %s %s "Total comandes endarrerides"%s %s

note: %1$s: ~ IF ( biblio.title ) ~ %2$s: ~ biblio.title | html ~ %3$s: ~ ELSE ~ %4$s: ~ END ~ %5$s: ~ biblio.medium | html ~ %6$s: ~ FOREACH subtitle IN biblio.subtitle.split(' \| ') ~ %7$s: ~ IF Koha.Preference('marcflavour')=='UNIMARC' ~ %8$s: ~ END ~ %9$s: ~ subtitle | html ~ %10$s: ~ END ~ %11$s: ~ p
en: %s %s %s No title %s %s %s%s,%s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s
ca: %s %s %s Sense títol %s %s %s%s,%s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s

note: %1$s:  IF ( savedreport.report_name ) %2$s:  savedreport.report_name | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s %s %s [ no name ] %s
ca: %s %s %s [ sense nom ] %s

note: %1$s:  END %2$s:  IF (order.title) %3$s:  order.title | html %4$s:  IF order.author %5$s:  order.author | html %6$s:  END %7$s:  ELSE
en: %s %s %s%s by %s%s %s
ca: %s %s %s%s per %s%s %s

note: %1$s: - USE Koha - %2$s: - SET delimiter = Koha.CSVDelimiter() - %3$s: - BLOCK - %4$s:  delimiter | html %5$s:  delimiter | html %6$s:  delimiter | html %7$s:  delimiter | html %8$s:  delimiter | html %9$s:  delimiter | html %10$s:  delimiter | html %11$s:  delimiter | html %12$s:  delimiter | html 
en: %s %s %sAccount number%sBasket name%sOrder number%sAuthor%sTitle%sPublisher%sPublication year%sCollection title%sISBN%sQuantity%sRRP tax included%sRRP tax excluded%sDiscount%sEstimated cost tax included%sEstimated cost tax excluded%sNote for vendor%sEntry date%sBookseller name%sBookseller physical address%sBookseller postal address%sContract number%sContract name%sBasket group delivery place%sBasket group billing place%sBasket delivery place%sBasket billing place%s
ca: %s %s %sNúmero de compte%sNom del cistell%sNúmero de comanda%sAutor%sTítol%sEditor%sAny de publicació%sTítol de la col·lecció%sISBN%sQuantitat%sRRP impost inclòs%sRRP Impost exclòs%sDescompte%sImpost sobre el cost estimat inclòs%sImpost sobre el cost estimat exclòs%sNota per al proveïdor%sData d'alta%sNom del proveïdor%sAdreça física del proveïdor%sAdreça postal del proveïdor%sNúmero del contracte%sNom del contracte%sLloc de lliurament del grup de cistells%sLloc de facturació del grup de cistells%sLloc de lliurament del cistell%sLloc de facturació del cistell%s

note: %1$s: - USE Koha - %2$s: - SET delimiter = Koha.CSVDelimiter() - %3$s: - BLOCK - %4$s:  delimiter | html %5$s:  delimiter | html %6$s:  delimiter | html %7$s:  delimiter | html %8$s:  delimiter | html %9$s:  delimiter | html %10$s:  delimiter | html %11$s:  delimiter | html %12$s:  delimiter | html 
en: %s %s %sContract name%sOrder number%sEntry date%sISBN%sAuthor%sTitle%sPublication year%sPublisher%sCollection title%sNote for vendor%sQuantity%sRRP%sDelivery place%sBilling place%s
ca: %s %s %sNom del contracte%sNúmero de la comanda%sData d'alta%sISBN%sAutor%sTítol%sAny de publicació%sEditor%sTítol de la col·lecció%sNota per al proveïdor%sQuantitat%sRRP%sLloc de lliurament%sLloc de facturació%s

note: %1$s: - USE Koha - %2$s: - SET delimiter = Koha.CSVDelimiter() - %3$s: - BLOCK - %4$s: - delimiter | html - %5$s: - delimiter | html - %6$s: - delimiter | html - %7$s: - delimiter | html - %8$s: - delimiter | html - %9$s: - delimiter | html - %10$s: - delimiter | html - %11$s: - delimiter | html - %
en: %s %s %sORDER DATE%sESTIMATED DELIVERY DATE%sVENDOR%sINFORMATION%sTOTAL COST%sBASKET%sCLAIMS COUNT%sCLAIMED DATE%sINTERNAL NOTE%sVENDOR NOTE%sISBN%s
ca: %s %s %sDATA DE COMANDA%sDATA PREVISTA D'ENTREGA%sPROVEÏDOR%sINFORMACIÓ%sCOST TOTAL%sCISTELL%sNÚMERO DE RECLAMACIONS%sDATA DE RECLAMACIÓ%sNOTA INTERNA%sNOTA PROVEÏDOR%sISBN%s

note: For the first occurrence, %1$s:  basket.total_items | html %2$s:  IF basket.total_items_cancelled %3$s:  basket.total_items_cancelled | html %4$s:  END
en: %s %s (%s cancelled) %s
ca: %s %s (%s cancelat) %s

note: %1$s:  END %2$s:  IF message.code == "unable_to_load_configuration" %3$s:  END
en: %s %s An error occurs: Unable to load the configuration. %s
ca: %s %s S'ha produit un error: Incapaç de carregar la configuració. %s

note: SCRIPT
en: %s %s KB Do you really want to upload this file?
ca: %s %s KB Estàs segur/a que vols carregar aquest fitxer?

note: %1$s:  END # /IF itemloo.nocancel %2$s:  ELSE %3$s:  END # /IF itemloo.reservedate %4$s:  IF itemloo.item_level_holds == "N"
en: %s %s Not on hold %s %s
ca: %s %s No reservat %s %s

note: For the first occurrence, %1$s:  END %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s %s This record has no items. %s
ca: %s %s Aquest registre no té exemplars. %s

note: %1$s:  FOREACH error IN errors %2$s:  IF ( error.sqlerr )
en: %s %s This report contains the SQL keyword
ca: %s %s Aquest informe conté la instrucció SQL

note: %1$s:  END %2$s:  IF searchfield %3$s:  searchfield | html
en: %s %s You searched for %s
ca: %s %s que cercava %s

note: %1$s:  IF ( hardduedate ) %2$s:  IF ( hardduedatecompare == '-1' ) %3$s:  hardduedate | $KohaDates
en: %s %s before %s
ca: %s %s abans %s

note: %1$s:  IF l.shared %2$s:  IF shared_by_other
en: %s %s by
ca: %s %s per

note: %1$s:  biblio.title | html %2$s:  IF biblio.author %3$s:  biblio.author | html %4$s:  END
en: %s %s by %s%s
ca: %s %s per %s%s

note: For the first occurrence, %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' biblio=overduesloo link = 1 %2$s:  IF ( overduesloo.author ) %3$s:  overduesloo.author | html %4$s:  END
en: %s %s by %s%s
ca: %s %s per %s%s

note: %1$s:  biblio.title | html %2$s:  IF ( biblio.author ) %3$s:  biblio.author | html %4$s:  END %5$s:  biblio.biblionumber | html
en: %s %s by %s%s (Record #%s)
ca: %s %s per %s%s (Registre #%s)

note: %1$s:  END %2$s:  IF ( MEMBERS )
en: %s %s for
ca: %s %s per

note: For the first occurrence, %1$s:  END %2$s:  IF ( suggestion.place )
en: %s %s in
ca: %s %s en

note: For the first occurrence, %1$s:  IF category.enrolmentperiod %2$s:  category.enrolmentperiod | html %3$s:  ELSE %4$s:  category.enrolmentperioddate | $KohaDates %5$s:  END
en: %s %s months %s until %s %s
ca: %s %s mesos %s fins %s %s

note: %1$s:  IF ( looptable.looptable_count ) %2$s:  looptable.looptable_first | html %3$s:  looptable.looptable_last | html %4$s:  END
en: %s %s to %s %s
ca: %s %s a %s %s

note: %1$s:  count | html %2$s:  PROCESS display_names rs = name
en: %s %s transferred.
ca: %s %s transferits.

note: %1$s:  r.budget.budget_id | html %2$s:  r.budget.budget_amount | $Price %3$s:  IF r.unspent_moved %4$s:  r.unspent_moved | $Price %5$s:  END
en: %s %s%s (%s remaining has been moved)%s
ca: %s %s%s (%s pendents s'han traslladat)%s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  IF ( slip ) %3$s:  slip | $raw %4$s:  ELSE %5$s:  END %6$s:  END %7$s:  INCLUDE 'intranet-bottom.inc'
en: %s %s%s%sNo slip template found%s %s %s
ca: %s %s%s%sNo hi ha cap plantilla de ticket%s %s %s

note: %1$s:  budget.b_txt | html %2$s:  IF ( !budget.b_active ) %3$s:  END
en: %s %s(inactive)%s
ca: %s %s(inactiu)%s

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' biblio=overdueloo link = 1 %2$s:  IF ( overdueloo.author ) %3$s:  overdueloo.author | html %4$s:  END %5$s:  IF ( overdueloo.enumchron ) %6$s:  overdueloo.enumchron | html %7$s:  END
en: %s %s, by %s%s%s, %s%s
ca: %s %s, per %s%s%s, %s%s

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' biblio=checkout_info.biblio link = 1 %2$s:  IF checkout_info.biblio.author %3$s:  checkout_info.biblio.author | html %4$s:  END %5$s:  IF ( checkout_info.item.itemnotes )
en: %s %s, by %s%s%s-
ca: %s %s, per %s%s%s-

note: %1$s:  END %2$s:  IF ( errornoitem )
en: %s %sERROR: Unable to get the item.
ca: %s %sERROR: Impossible trobar l'exemplar.

note: %1$s:  IF ( use_heading_flags_p ) %2$s:  IF ( heading_edit_subfields_p ) %3$s:  tagfield | html %4$s:  authtypecode | html %5$s:  END %6$s:  ELSE %7$s:  action | html %8$s:  END
en: %s %sEdit MARC subfields constraints for field %s authority %s%s %s%s%s
ca: %s %sEditeu les restriccions de subcamps MARC per al camp de l'autoritat %s %s%s %s%s%s

note: %1$s:  nnoverdue | html %2$s:  IF ( noverdue_is_plural ) %3$s:  ELSE %4$s:  END %5$s:  todaysdate | $KohaDates %6$s:  IF ( isfiltered )
en: %s %sItems%sItem%s overdue as of %s%s
ca: %s %sExemplars%sExemplar%s Retard per %s%s

note: %1$s:  selected=relationship | html %2$s:  PROCESS selectoptionopen value=''
en: %s %sNone specified
ca: %s %sCap especificat

note: %1$s:  END %2$s:  IF (errcode==2)
en: %s %sSorry, you do not have permission to add items to this list.
ca: %s %sPerdó, vostè no té permís per afegir exemplars a aquesta llista.

note: For the first occurrence, %1$s:  IF ( matches = serial.serialseq.match('(.*)Spring(.*)') ) %2$s:  matches.0 | html %3$s:  matches.1 | html %4$s:  ELSIF ( matches = serial.serialseq.match('(.*)Summer(.*)') ) %5$s:  matches.0 | html %6$s:  matches.1 | html %7$s:  ELSIF ( matches = serial.serialseq.mat
en: %s %sSpring%s %s %sSummer%s %s %sFall%s %s %sWinter%s %s %sSpr%s %s %sSum%s %s %sFal%s %s %sWin%s %s %s %s
ca: %s  %sPrimavera %s %s  %sEstiu %s %s  %sTardor %s %s  %sHivern %s %s  %sPrim %s %s  %sEst %s %s  %sTard %s %s  %sHiv %s %s %s %s

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' biblio=reser link = 1 %2$s:  IF ( reser.author ) %3$s:  reser.author | html %4$s:  END %5$s:  IF ( reser.itemtype )
en: %s %sby %s%s %s (
ca: %s %sper %s%s %s (

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' biblio=item.biblio link = 1 %2$s:  item.barcode | html %3$s:  soonestrenewdate | $KohaDates
en: %s ( %s ) cannot be renewed before %s.
ca: %s ( %s ) no pot ser renovat abans de %s.

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' biblio=item.biblio %2$s:  item.barcode | html
en: %s ( %s ) has been renewed the maximum number of consecutive times without being seen by the library )
ca: %s ( %s ) s'ha renovat el número màxim de vegades permesses per internet )

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' biblio=item.biblio link = 1 %2$s:  item.barcode | html %3$s:  borrower.firstname | html %4$s:  borrower.surname | html
en: %s ( %s ) has been renewed the maximum number of times by %s %s (
ca: %s ( %s ) s'ha renovat el número màxim de vegades permesses per %s %s (

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' biblio=item.biblio link = 1 %2$s:  item.barcode | html %3$s:  latestautorenewdate | $KohaDates
en: %s ( %s ) has been scheduled for automatic renewal and cannot be renewed anymore since %s.
ca: %s ( %s ) s'ha programat per a la renovació automàtica i no es podrà renovar ja des de %s.

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' biblio=item.biblio link = 1 %2$s:  item.barcode | html
en: %s ( %s ) has been scheduled for automatic renewal and cannot be renewed because the patron's account is expired
ca: %s (%s) s'ha programat per a la renovació automàtica i no es podrà renovar perquè el compte d' usuari ha caducat

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' biblio=item.biblio link = 1 %2$s:  item.barcode | html %3$s:  soonestrenewdate | $KohaDates
en: %s ( %s ) has been scheduled for automatic renewal and cannot be renewed before %s.
ca: %s ( %s ) s'ha programat per a la renovació automàtica i no es podrà renovar abans de %s.

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' biblio=item.biblio link = 1 %2$s:  item.barcode | html
en: %s ( %s ) has been scheduled for automatic renewal.
ca: %s ( %s ) s'ha programat per a la renovació automàtica.

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' biblio=result.item.biblio %2$s:  result.item.barcode | html %3$s:  INCLUDE 'renew_strings.inc' error=result.info
en: %s ( %s ): Not renewed - %s
ca: %s ( %s ): No renovat - %s

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' biblio=result.item.biblio %2$s:  result.item.barcode | html %3$s:  result.info | html
en: %s ( %s ): Renewed - due %s
ca: %s ( %s ): Renovar - vençut %s

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' biblio=item.biblio link = 1 %2$s:  item.barcode | html
en: %s ( %s ): This item is on hold for another patron.
ca: %s ( %s ): Aquest exemplar està reservat per un altre usuari.

note: %1$s:  p.metadata.name | html
en: %s ( other format via plugin)
ca: %s (altre format mitjançant plugin)

note: %1$s:  IF location %2$s:  AuthorisedValues.GetByCode('LOC', location) | html %3$s:  END %4$s:  IF ( callnumber ) %5$s:  callnumber | html %6$s:  END
en: %s (%s)%s %s callnumber: %s%s
ca: %s (%s) %s %sSignatura: %s%s

note: %1$s:  itemtypeloo.translated_description | html
en: %s (All)
ca: %s (Tot)

note: %1$s:  sritem.item.biblio.title | html %2$s:  sritem.item.barcode | html
en: %s (Barcode: %s)
ca: %s (Codi de barres: %s)

note: %1$s:  item_on_other.biblio.title | html %2$s:  item_on_other.stockrotationitem.stage.rota.title | html
en: %s (Currently on &quot;%s&quot;)
ca: %s (Actualment a &quot;%s&quot;)

note: %1$s:  class_source.description | html
en: %s (default)
ca: %s (predeterminat)

note: %1$s:  r.budget.budget_name | html %2$s:  r.budget.budget_id | html %3$s:  r.budget.budget_amount | $Price %4$s:  IF r.unspent_moved %5$s:  r.unspent_moved | $Price %6$s:  END
en: %s (id=%s) Amount=%s%s (%s remaining has been moved)%s
ca: %s (id=%s) Quantitat=%s%s (%s pendent s'ha transferit)%s

note: For the first occurrence, %1$s:  budget.b_txt | html
en: %s (inactive)
ca: %s (inactiu)

note: %1$s:  riloo.duedate | $KohaDates as_due_date => 1
en: %s (overdue)
ca: %s (vençut)

note: %1$s: - port| $HtmlTags tag=>'code' -
en: %s (probably okay if blank)
ca: %s (probablement bé si en blanc)

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s 0 records %s
ca: %s 0 registres %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  HTML5MediaParent | html %3$s:  HTML5MediaSet.child | html %4$s:  HTML5MediaSet.srcblock | url %5$s:  HTML5MediaSet.typeblock | html %6$s:  HTML5MediaParent | html
en: %s <%s controls preload=none> <%s src="%s"%s /> [%s tag not supported by your browser.]
ca: %s <%s controls preload=none> <%s src="%s"%s /> [%s el vostre navegador no admet l'etiqueta.]

note: %1$s:  IF !rota.active %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Activate %s Deactivate %s
ca: %s Activat %s Desactivat %s

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: %s Add incoming record
ca: %s Afegir registre entrant

note: %1$s:  IF ( nomatch_action == 'create_new' ) %2$s:  ELSIF ( nomatch_action == 'ignore' ) %3$s:  ELSE %4$s:  nomatch_action | html %5$s:  END %6$s:  END
en: %s Add incoming record %s Ignore incoming record (its items may still be processed) %s %s %s %s
ca: %s Afegir registre entrant %s ignora registre entrant (els exemplars encara poden ser afegits) %s %s %s %s

note: %1$s:  END
en: %s Add items only if matching bib was found
ca: %s Afegir exemplars només si s'ha trobat coincidència bibliogràfica

note: %1$s:  END
en: %s Add items only if no matching bib was found
ca: %s Afegir exemplars només si no s'ha trobat cap coincidència bibliogràfica

note: %1$s:  IF mode=='new' || mode =='deleted' %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Add new upload or search %s Results %s
ca: %s Afegir nova carregar o cerca %s Resultats %s

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: %s Address 2:
ca: %s Adreça 2:

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: %s Address:
ca: %s Adreça:

note: %1$s:  END
en: %s Always add items
ca: %s Afegiu sempre exemplars

note: %1$s:  IF message.code == "unable_to_generate_pdf" %2$s:  END
en: %s An error occurs when generating the PDF file. Please contact the administrator to resolve this problem. %s
ca: %s S' ha produït un error al generar l'arxiu pdf. si us plau, contacta amb l'administrador per resoldre aquest problema. %s

note: For the first occurrence, %1$s:  ERROR.CORERR | html
en: %s An unknown error has occurred.
ca: %s S'ha produït un error desconegut.

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s Available for loan. %s
ca: %s Disponible per a préstec. %s

note: %1$s:  FOR w IN warnHiddenBiblionumbers %2$s:  w.frameworkcode | html %3$s:  w.interface | html
en: %s Biblio framework "%s" has the biblionumber field hidden at the interface %s
ca: %s Plantilla Biblio "%s" té el camp biblionumber amagat a l'interface %s

note: %1$s:  END
en: %s Card number:
ca: %s Número carnet:

note: %1$s:  END
en: %s Circulation note:
ca: %s Nota de circulació:

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: %s City:
ca: %s Ciutat:

note: %1$s:  END
en: %s Confirm password:
ca: %s Confirmeu la contrasenya:

note: %1$s:  END
en: %s Contact note:
ca: %s Nota de contacte:

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: %s Country:
ca: %s País:

note: For the first occurrence, %1$s:  ELSE
en: %s Create a new
ca: %s Crear un nou

note: For the first occurrence, %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s Create a new club template %s
ca: %s Crear nova plantilla de club %s

note: %1$s:  END
en: %s Date of birth:
ca: %s Data de naixement:

note: %1$s:  END
en: %s Default
ca: %s Predeterminat

note: %1$s:  IF ( value.default ) %2$s:  ELSE %3$s:  value.display_value | html %4$s:  END
en: %s Default %s %s %s
ca: %s Predeterminat %s %s %s

note: %1$s:  IF humanbranch %2$s:  Branches.GetName( humanbranch ) | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s Defining circulation and fine rules for "%s" %s Defining circulation and fine rules for all libraries %s
ca: %s Definir regles de circulació i sancions per "%s" %s Definir regles de circulació i sancions per a totes les biblioteques %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s Disabled %s
ca: %s Deshabilitat %s

note: For the first occurrence, %1$s:  IF course_name
en: %s Edit
ca: %s Editar

note: For the first occurrence, %1$s:  IF ( biblionumber )
en: %s Editing
ca: %s Editant

note: %1$s:  END
en: %s Email:
ca: %s correu electrònic:

note: %1$s:  IF ( manualhistory )
en: %s Enabled
ca: %s Habilitat

note: %1$s:  IF ( error )
en: %s Error:
ca: Error %s:

note: %1$s:  IF updated_exclude_from_local_holds_priority %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Exclude from local holds priority updated to 'Yes' %s Exclude from local holds priority updated to 'No' %s
ca: %s Excloure de la prioritat local de reserves "Sí" %s Excloure de la prioritat local de reserves "No" %s

note: %1$s:  END
en: %s Expiry date (leave blank for auto calc):
ca: %s Data de venciment (deixar en blanc per càlcul automàtic):

note: %1$s:  IF ( areas )
en: %s Filter by area
ca: %s Filtrar per zona

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: %s First name:
ca: %s Nom:

note: %1$s:  IF ( status.fieldname == 'items.notforloan' && value.authorised_value == 0 && value.lib == '__IGNORE__' ) %2$s:  ELSE %3$s:  value.lib | html %4$s:  END
en: %s For loan %s %s %s
ca: %s Disponible préstec %s %s %s

note: For the first occurrence, %1$s:  authtypecode | html
en: %s Framework
ca: %s Plantilla

note: %1$s:  END
en: %s From any library
ca: %s Des de qualsevol biblioteca

note: %1$s:  END
en: %s From home library
ca: %s de la biblioteca propietària

note: %1$s:  END
en: %s From local hold group
ca: %s Del grup local de reserves

note: %1$s:  IF budget_period_id %2$s:  budget_period_description | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s Funds for '%s' %s All funds %s
ca: %s Fons de '%s' %s Tots els fons %s

note: %1$s:  END
en: %s Guarantor first name:
ca: %s Nom del tutor:

note: %1$s:  END
en: %s Guarantor surname:
ca: %s Cognom del tutor:

note: %1$s:  END
en: %s Ignore incoming record
ca: %s Ignora el registre entrant

note: %1$s:  END
en: %s Ignore incoming record (its items may still be processed)
ca: %s ignora registre entrant (els exemplars encara poden ser carregats)

note: %1$s:  END
en: %s Ignore items
ca: %s Ignorar exemplars

note: %1$s:  END
en: %s Image file
ca: %s Arxiu d'imatge

note: %1$s:  END
en: %s Initials:
ca: %s Inicials:

note: %1$s: - ELSIF (hold.inprocessing) -
en: %s Item being processed at
ca: %s L'exemplar està en procés a

note: %1$s:  END
en: %s Item returns home
ca: %s exemplar retornat a la biblioteca propietària

note: %1$s:  END
en: %s Item returns to issuing library
ca: %s exemplarst torna a la biblioteca propietària

note: %1$s:  IF ( itemtype_notforloan ) %2$s:  ELSIF ( item_notforloan ) %3$s:  item_notforloan_lib = AuthorisedValues.GetDescriptionByKohaField( kohafield => 'items.notforloan', authorised_value => item.notforloan ) %4$s:  IF (item_notforloan_lib) %5$s:  item_notforloan_lib | html %6$s:  END %7$s:  END
en: %s Item type not for loan. %s %s Item not for loan%s (%s)%s. %s
ca: %s Tipus d'exemplar exclòs de préstec. %s %s Exemplar exclòs de préstec%s (%s)%s. %s

note: %1$s: - IF ( hold.atdestination ) -
en: %s Item waiting at
ca: %s Exemplar esperant a

note: %1$s:  IF (more_than_one_serial) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Last value: %s Begins with: %s
ca: %s Últim valor: %s Comença amb: %s

note: %1$s:  ELSE
en: %s Location:
ca: %s Ubicació:

note: %1$s:  IF ean %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Modify EAN %s New EAN %s
ca: %s Editar EAN %s Nou EAN %s

note: %1$s:  IF account %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Modify account %s New account %s
ca: %s Editar compte %s Nou compte %s

note: %1$s:  IF authority_type.authtypecode.defined %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Modify authority type %s New authority type %s
ca: %s Editar tipus d'autoritat %s Nou tipus d'autoritat %s

note: For the first occurrence, %1$s:  IF club
en: %s Modify club
ca: %s Editar club

note: For the first occurrence, %1$s:  IF club_template
en: %s Modify club template
ca: %s Editar plantilla de club

note: %1$s:  IF ( ordernumber ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Modify order line %s New order %s
ca: %s Editar comanda %s Nova comanda %s

note: %1$s:  IF list.patron_list_id %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Modify patron list %s Create a new patron list %s
ca: %s Editar llista d'usuaris %s Crear una nova llista d'usuaris %s

note: For the first occurrence, %1$s:  IF list.patron_list_id %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Modify patron list %s New patron list %s
ca: %s Editar llista d'usuaris %s Nou llista d'usuaris %s

note: %1$s:  IF ( modify )
en: %s Modify subscription for
ca: %s Editar subscripció per

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s New course %s
ca: %s Nova bibliografia %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s No action defined for the template. %s
ca: %s Cap acció definida per la plantilla. %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s No active budgets %s
ca: %s No hi ha pressupostos actius %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s No basket group %s
ca: %s Cap grup de cistelles %s

note: %1$s:  IF failureMessage == "NO_ID" %2$s:  ELSIF failureMessage == "DUPLICATE_TITLE" %3$s:  ELSE %4$s:  failureMessage | html %5$s:  END
en: %s No collection id given. %s Title already in use. %s %s %s
ca: %s No s'ha assignat id de col·lecció. %s Títol ja en ús. %s %s %s

note: %1$s:  ELSE
en: %s No group
ca: %s Cap grup

note: %1$s:  END
en: %s No holds allowed
ca: %s No es permeten reserves

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s No inactive budgets %s
ca: %s No hi ha pressupostos inactius%s

note: %1$s:  ELSE
en: %s No library
ca: %s Cap biblioteca

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s No limitation %s
ca: %s Cap limitació %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s No order found %s
ca: %s No s'ha trobat cap comanda %s

note: For the first occurrence, %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s No results found %s
ca: %s No s'han trobat resultat s%s

note: For the first occurrence, %1$s:  ELSE %2$s:  END %3$s:  IF invalid_barcodes.size > 0
en: %s No valid item barcodes found. %s %s
ca: %s No s'ha trobat cap codi de barres d'exemplar vàlid. %s %s

note: %1$s:  END
en: %s None
ca: %s Cap

note: %1$s:  CASE %2$s:  END
en: %s Not supported yet. %s
ca: %s Encara no suportat. %s

note: %1$s:  UNLESS IsUsageStatsCountryValid %2$s:  UsageStatsCountry | html %3$s:  END
en: %s Note: The value of your system preference 'UsageStatsCountry' is not valid (%s). Please select a valid one. %s
ca: %s Nota: el valor de la seva preferència de sistema 'UsageStatsCountry' no és vàlid (%s). Si us plau seleccioni un vàlid. %s

note: %1$s:  END
en: %s OPAC note:
ca: %s Nota d' OPAC:

note: %1$s:  UNLESS TransferWhenCancelAllWaitingHolds %2$s:  END
en: %s Only items that need not be transferred will be cancelled (TransferWhenCancelAllWaitingHolds syspref) %s
ca: %s Només es cancel·laran els exemplars que no s'han de transferir (TransferWhenCancelAllWaitingHolds syspref) %s

note: %1$s:  END
en: %s Other name:
ca: %s Altre nom:

note: %1$s:  END
en: %s Other phone:
ca: %s Altre telèfon:

note: %1$s:  IF (sub.alreadyOnOrder) %2$s:  END %3$s:  IF not sub.aqbooksellerid || booksellerid == sub.aqbooksellerid
en: %s Outstanding order %s %s
ca: %s Comandes pendents %s %s

note: %1$s:  END
en: %s Owner
ca: %s Propietari

note: %1$s:  END
en: %s Owner and users
ca: %s Propietari i usuaris

note: %1$s:  END
en: %s Owner, users and library
ca: %s Propietari, els usuaris i biblioteca

note: For the first occurrence, %1$s:  END %2$s:  current_page | html %3$s:  total_pages | html %4$s:  IF ( show_nextbutton )
en: %s Page %s / %s %s
ca: %s Pàgina %s / %s %s

note: %1$s:  END
en: %s Password:
ca: %s Contrasenya:

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: %s Phone:
ca: %s Telèfon:

note: %1$s:  END
en: %s Primary email:
ca: %s Correu electrònic principal:

note: %1$s:  END
en: %s Primary phone:
ca: %s Telèfon principal:

note: %1$s:  END
en: %s Registration date:
ca: %s Data de registre:

note: %1$s:  IF item.stockrotationitem.indemand %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Remove "In demand" %s Add "In demand" %s
ca: %s Elimina "In demand" %s Afegeix "In demand" %s

note: %1$s:  END
en: %s Replace existing record with incoming record
ca: %s Reemplaçar registre existent amb registre entrant

note: %1$s:  END
en: %s Replace items if matching bib was found (only for existing items)
ca: %s Substituïu exemplar si es va trobar bibliogràfic coincident (només per als exemplars existents)

note: For the first occurrence, %1$s:  IF restriction.comment.search('OVERDUES_PROCESS') %2$s:  restriction.comment.remove('OVERDUES_PROCESS ') | $raw %3$s:  ELSE %4$s:  restriction.comment | $raw %5$s:  END
en: %s Restriction added by overdues process %s %s %s %s
ca: %s Restriccions afegides pel procés de venciment de préstec %s %s %s %s

note: %1$s:  IF item.rota.cyclical %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s START %s END %s
ca: %s INICI %s FINAL %s

note: %1$s:  END
en: %s Salutation:
ca: %s Salutació:

note: For the first occurrence, %1$s:  IF city_name_filter %2$s:  city_name_filter | html %3$s:  END %4$s:  IF cities_count > 0
en: %s Searching: %s %s %s
ca: %s Cercant: %s %s %s

note: %1$s:  END
en: %s Secondary email:
ca: %s E-mail secundari:

note: %1$s:  END
en: %s Secondary phone:
ca: %s Telèfon secundari:

note: %1$s:  IF skip_serialseq %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Serial number is skipped when an irregularity is found. %s Serial number is kept when an irregularity is found. %s
ca: %s Ignorar la numeració quan es rep un número irregular. %s Mantenir la numeració quan es rep un número irregular. %s

note: For the first occurrence, %1$s:  batche.card_count | html
en: %s Single patron cards
ca: %s Carnet d'usuari

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s Something went wrong. %s
ca: %s Alguna cosa ha sortit malament. %s

note: %1$s:  END
en: %s Sort 1:
ca: %s Tipus 1:

note: %1$s:  END
en: %s Sort 2:
ca: %s tipus 2:

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: %s State:
ca: %s Provincia:

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: %s Street number:
ca: %s Número de carrer:

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: %s Street type:
ca: %s Tipus de carrer:

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: %s Surname:
ca: %s Cognom:

note: %1$s:  IF error.code == 'CANNOT_MOVE' %2$s:  error.value | html %3$s:  ELSE %4$s:  error | html %5$s:  END
en: %s The following items could not be moved from the old record to the new one: %s %s %s %s
ca: %s Els exemplars següents no poden ser moguts del registre antic al nou %s %s %s %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s There are no outstanding (accepted) suggestions. %s
ca: %s No hi ha ha cap suggeriment pendent (acceptat). %s

note: %1$s:  ELSE
en: %s There is no CSV profile defined.
ca: %s No hi ha perfil CSV definit.

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END %3$s:  END
en: %s There is no condition for this rule. %s %s
ca: %s No hi ha coindició per aquesta regla. %s %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END %3$s:  END %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: %s There is no table to configure for this module. %s %s %s There is no page using the table configuration in this module. %s
ca: %s No hi ha cap taula per configurar aquest mòdul. %s %s %s No hi ha pàgina fent servir la taula de configuració d'aquest mòdul. %s

note: %1$s:  IF msg == 'no_report' %2$s:  ELSIF msg == 'can_be_updated'
en: %s There is no valid report for this id. %s
ca: %s No existeix un informe vàlid per l'id. %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  field.name | html %3$s:  END %4$s:  END %5$s:  IF ( field.type == 'date' )
en: %s There is no value defined for %s %s %s %s
ca: %s No hi ha valor definit per %s %s %s %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s This CSV Profile does not exist. %s
ca: %s Aquest perfil CSV no existeix. %s

note: For the first occurrence, %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s This authority is not used in any records. %s
ca: %s Aquesta autoritat no esta en us en cap registre. %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s This ordernumber does not exist. %s
ca: %s Aquest ordre de comanda no existeix. %s

note: %1$s:  IF savedreport.seems_obsolete
en: %s This report seems obsolete, it uses biblioitems.marcxml field.
ca: %s Aquest informe sembla obsolet, utilitza camp biblioitems.marcxml.

note: %1$s:  ELSE
en: %s Upload an image file for this bibliographic record:
ca: %s Encara no s'han penjat imatges per a aquest registre bibliogràfic:

note: %1$s:  IF itemnumber
en: %s Upload an image file for this item:
ca: %s Carregar una imatge per aquest exemplar:

note: For the first occurrence, %1$s:  IF count
en: %s Used in
ca: %s Utilitzat en

note: %1$s:  END
en: %s Username:
ca: %s Nom d'usuari:

note: %1$s:  END
en: %s Version:
ca: %s Versió:

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: %s Yes
ca: %s Sí

note: For the first occurrence, %1$s:  IF c.enabled == 'yes' %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Yes %s No %s
ca: %s Sí %s No %s

note: %1$s:  IF checkout.renewals_count %2$s:  IF checkout.lastreneweddate
en: %s Yes%s,
ca: %s Sí%s,

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s You do not have anything public yet. %s
ca: %s No té res pública encara. %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s You have no manual invoice types defined %s
ca: %s No teniu definits els tipus de factura manuals %s

note: For the first occurrence, %1$s:  IF searchfield %2$s:  searchfield | html
en: %s You searched for %s
ca: %s Ha cercat per %s

note: %1$s:  IF id %2$s:  id | html %3$s:  ELSIF searchfield %4$s:  searchfield | html %5$s:  END
en: %s You searched for record %s %s You searched for %s %s
ca: %s Ha cercat pel registre %s %s Ha cerca per %s %s

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: %s ZIP/Postal code:
ca: %s el Codi Postal:

note: %1$s:  ELSIF ( hardduedatecompare == '1' ) %2$s:  hardduedate | $KohaDates
en: %s after %s
ca: %s després de %s

note: %1$s:  item.countanalytics | html
en: %s analytics
ca: %s analítítiques

note: %1$s:  IF ( result.author )
en: %s by
ca: %s per

note: %1$s:  IF ( loopro.author ) %2$s:  loopro.author | html %3$s:  END
en: %s by %s%s
ca: %s per %s%s

note: For the first occurrence, %1$s:  IF biblioloo.author %2$s:  biblioloo.author | html %3$s:  END
en: %s by %s%s
ca: %s per %s%s

note: %1$s:  IF ( ordersloo.author ) %2$s:  ordersloo.author | html %3$s:  END %4$s:  IF ( ordersloo.isbn ) %5$s:  ordersloo.isbn | html %6$s:  END %7$s:  IF ( ordersloo.publishercode )
en: %s by %s%s %s &ndash; %s%s %s
ca: %s per %s%s %s &ndash; %s%s %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END %3$s:  END
en: %s by you %s %s
ca: %s per a tu %s%s

note: %1$s:  IF ( Koha.Preference( 'marcflavour' ) == 'UNIMARC' && biblio.author ) %2$s:  END %3$s:  biblio.author | html %4$s: ~ END %5$s:  (biblioitem.publicationyear || biblio.copyrightdate) | html %6$s:  biblioitem.publishercode | html | $To %7$s:  AuthorisedValues.GetDescriptionByKohaField( kohafield
en: %s by%s %s %s", "%s", "%s", "%s", "%s
ca: %s per%s %s %s", "%s", "%s", "%s", "%s

note: %1$s:  Branches.GetName( branch ) | html
en: %s calendar
ca: %s calendari

note: %1$s:  errorfile | html
en: %s can't be opened
ca: %s no es pot obrir

note: %1$s:  request.illcomments.count | html
en: %s comments
ca: %s comentaris

note: %1$s:  lis.level FILTER ucfirst | html
en: %s data added
ca: %s data afegida

note: For the first occurrence, %1$s:  deliverytime | html
en: %s days
ca: %s dies

note: %1$s:  HANDLED | html
en: %s directories processed.
ca: %s directoris processats.

note: %1$s:  TOTAL | html
en: %s directories scanned.
ca: %s directoris escanejats.

note: %1$s:  UNLESS CAN_user_serials_receive_serials %2$s:  ELSE %3$s:  IF ( serial.subscriptionexpired )
en: %s disabled %s %s
ca: %s Deshabilitat %s %s

note: For the first occurrence, %1$s:  ERROR.UZIPFAIL | html
en: %s failed to unpack.
ca: %s Error en la descompressió.

note: A
en: %s fund(s) are attached to this budget. You must delete all attached funds before deleting this budget.
ca: %s Els fons estan vinculats al pressupost. Heu de suprimir els fons abans de suprimir el pressupost.

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron=issue.patron hide_patron_infos_if_needed=1 invert_name=1 %2$s:  waiting_holds | html
en: %s has %s hold(s) waiting for pickup.
ca: %s té %s reserva(es) esperant ser recollides.

note: For the first occurrence, %1$s:  books_loo.holds | html
en: %s hold(s) left
ca: %s reserva(es) pendent

note: %1$s:  Branches.GetLoggedInBranchname | html %2$s:  itemloop.size() || 0 | html
en: %s holdings (%s)
ca: %s exemplars (%s)

note: %1$s:  COUNT.TCOUNTS | html
en: %s image(s) moved into the database:
ca: %s imatge(s) carregades a la base de dades:

note: %1$s:  total | html
en: %s images found
ca: %s imatges trobades

note: SCRIPT
en: %s important fields empty (highlighted)
ca: %s camps importants buits (destacat)

note: %1$s:  imported | html %2$s:  IF ( lastimported ) %3$s:  lastimported | html %4$s:  END
en: %s imported records %s(last was %s)%s
ca: %s registres importats %s (l'última va ser%s)%s

note: %1$s:  recall.first_recall.created_date | $KohaDates %2$s:  recall.first_recall.library.branchname | html
en: %s in %s
ca: %s en %s

note: SCRIPT
en: %s in tab %s
ca: %s en pestanya %s

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron=issue.patron hide_patron_infos_if_needed=1 invert_name=1
en: %s is restricted. Please verify this patron should still be restricted.
ca: %s està restringit. Si us plau verifiqueu si aquest usuari hauria d'estar restringit.

note: %1$s:  irregular_issues | html
en: %s issues
ca: %s préstecs

note: %1$s:  END %2$s:  CASE 'weeklength' %3$s:  IF st == subtype
en: %s issues %s %s
ca: %s fascicles %s %s

note: SCRIPT
en: %s item mandatory fields empty
ca: %s camps d'exemplar obligatoris buits

note: %1$s:  report.num_items | html
en: %s item records found and staged
ca: %s exemplars trobats i preparats

note: A
en: %s item(s) are attached to this record. You must delete all items before deleting this record.
ca: %s exemplar(s) estàn adjunts al registre. Heu de suprimir tots els exemplars abans de suprimir aquest registre.

note: %1$s:  cannotdelbiblio.itemcount | html
en: %s item(s) attached.
ca: %s exemplar(s) adjunts.

note: %1$s:  report.deleted_itemnumbers.size | html
en: %s item(s) deleted.
ca: %s exemplars suprimits

note: %1$s:  books_loo.items | html
en: %s item(s) left
ca: %s exemplar(s) pendent(s)

note: %1$s:  moddatecount | html %2$s:  date | $KohaDates
en: %s items modified : datelastseen set to %s
ca: %s exemplar modificat: últim cop vist canviat a %s

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: %s mandatory fields empty (highlighted)
ca: %s camps obligatoris buits (destacat)

note: %1$s:  END %2$s:  CASE %3$s:  st | html %4$s:  END
en: %s months %s%s %s
ca: %s mesos %s%s %s

note: %1$s:  alreadyindb | html %2$s:  IF ( lastalreadyindb ) %3$s:  lastalreadyindb | html %4$s:  END
en: %s not imported because already in borrowers table and overwrite disabled %s(last was %s)%s
ca: %s no importats perquè els usuaris ja estat a la base de dades i sobreescriure està inhabilitat %s (última era %s)%s

note: %1$s:  invalid | html %2$s:  IF ( lastinvalid ) %3$s:  lastinvalid | html %4$s:  END
en: %s not imported because they are not in the expected format %s(last was %s)%s
ca: %s no importada, ja que no estan en el format %s esperat  (l'últim va ser%s)%s

note: %1$s:  selected_count | html
en: %s note(s) marked as not seen.
ca: %s nota(es) marcades com a no vistes.

note: %1$s:  selected_count | html
en: %s note(s) marked as seen.
ca: %s nota(es) marcada(es) com a vistes.

note: %1$s:  hits_to_paginate | html %2$s:  total | html
en: %s of %s results loaded, refine your search to view other records
ca: %s de %s resultats, restringiu la cerca per veure altres registres

note: For the first occurrence, %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron=ITEM_DAT.paidfor.patron hide_patron_infos_if_needed=1 %2$s:  ITEM_DAT.paidfor.created_on | $KohaDates
en: %s on %s
ca: %s en %s

note: %1$s:  IF ( hold.suspend ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s on %s until %s
ca: %s en %s fins %s

note: %1$s:  cannotdelbiblio.countbiblio | html
en: %s order(s) attached.
ca: %s comanda(es) s'adjunta(es).

note: %1$s:  books_loo.biblios | html
en: %s order(s) left
ca: %s comanda(es) pendent

note: %1$s:  overwritten | html %2$s:  IF ( lastoverwritten ) %3$s:  lastoverwritten | html %4$s:  END
en: %s overwritten %s(last was %s)%s
ca: %s sobreescrit %s(últim era %s) %s

note: %1$s:  TotalDel | html
en: %s patrons have been successfully deleted
ca: %s Usuaris s'ha suprimit correctament

note: %1$s:  TotalDel | html
en: %s patrons have been successfully moved to trash
ca: %s usuaris s'han eliminat

note: %1$s:  patrons_to_delete.size || 0 | html
en: %s patrons will be deleted
ca: %s usuaris s'eliminaran

note: %1$s:  TotalDel | html
en: %s patrons would have been removed (if it wasn't a test run)
ca: %s usuaris s'haurien eliminat (si no fos una prova)

note: %1$s:  patrons_to_anonymize.count || 0 | html
en: %s patrons' checkout histories will be anonymized
ca: %s els historials de préstecs de l'usuari seran anonimitzats

note: %1$s:  reserveloo.pendingorders | html
en: %s pending
ca: %s pendent

note: %1$s:  TAB.tab_title | html
en: %s preferences
ca: %s preferències

note: %1$s:  selected_count | html
en: %s problem report(s) marked as closed.
ca: %s l'informe(s) d'incidències s'ha marcat com a tancat.

note: %1$s:  selected_count | html
en: %s problem report(s) marked as new.
ca: %s l'informe(s) d'incidències s'ha marcat com a nou.

note: %1$s:  selected_count | html
en: %s problem report(s) marked as viewed.
ca: %s l'informe(s) d'incidencies s'ha marcat com a vist.

note: For the first occurrence, %1$s:  errcon.server | html %2$s:  errcon.seq | html %3$s:  PROCESS 'xslt-handler.inc' code=errcon.error
en: %s record %s: %s
ca: %s registre %s: %s

note: For the first occurrence, %1$s:  count | html
en: %s record(s)
ca: %s registre(s)

note: %1$s:  report.deleted_biblionumbers.size | html
en: %s record(s) deleted.
ca: %s registre(s) eliminat(s).

note: %1$s:  report.total | html
en: %s records in file
ca: %s registres en el fitxer

note: %1$s:  report.import_errors | html
en: %s records not staged because of MARC error
ca: %s registres no acceptats per un error en el MARC

note: %1$s:  total | html
en: %s records parsed
ca: %s registres processats

note: %1$s:  report.staged | html
en: %s records staged
ca: %s registres carregats

note: %1$s:  report.matched | html %2$s:  report.matcher_code | html
en: %s records with at least one match in catalog per matching rule &quot;%s&quot;
ca: %s Registres amb almenys una coincidència &quot;%s&quot;

note: %1$s:  total | html %2$s:  IF ( query_desc )
en: %s result(s) found %sfor
ca: %s resultat(s) trobat(s) %s per

note: %1$s:  total | html
en: %s result(s) found in catalog,
ca: %s resultat(s) trobat(s) al catàleg,

note: %1$s:  breeding_count | html
en: %s result(s) found in reservoir
ca: resultat%s (s) trobats en el dipòsit

note: %1$s:  count | html
en: %s shipments
ca: %s enviaments

note: %1$s:  cannotdelbiblio.subscriptions | html
en: %s subscription(s) attached.
ca: %s subscripció(ns) adjunta(es).

note: For the first occurrence, %1$s:  books_loo.subscriptions | html
en: %s subscription(s) left
ca: %s subscription(s) pendents

note: %1$s:  resul.used | html
en: %s times
ca: %s vegades

note: For the first occurrence, %1$s:  reserveloo.copies_to_buy | html
en: %s to order
ca: %s per demanar

note: %1$s:  SEARCH_RESULT.${status_count} | html
en: %s unavailable:
ca: %s no disponible:

note: %1$s:  END %2$s:  CASE 'monthlength' %3$s:  IF st == subtype
en: %s weeks %s %s
ca: %s setmanes %s %s

note: %1$s:  END
en: %s will expire before
ca: %s venciment abans

note: For the first occurrence, %1$s:  category.dateofbirthrequired | html
en: %s years
ca: %s anys

note: %1$s:  END %2$s:  SWITCH where_is_memcached_config %3$s:  CASE 'config_only'
en: %s | Config read from: %s %s
ca: %s | Config llegir des de: %s %s

note: %1$s:  END %2$s:  IF time_zone.environment != ''
en: %s | Environment (TZ): %s
ca: %s | Context (TZ): %s

note: %1$s:  IF managedby_patron.borrowernumber && logged_in_user.borrowernumber != managedby_patron.borrowernumber %2$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron=managedby_patron hide_patron_infos_if_needed=1 %3$s:  Branches.GetName( managedby_patron.branchcode ) | html %4$s:  managedby_patron.category.descrip
en: %s | Previously was %s %s (%s) %s
ca: %s | Anteriorment era %s %s (%s) %s

note: %1$s:  END %2$s:  IF memcached_servers %3$s:  IF memcached_running and is_memcached_still_active
en: %s | Status: %s %s
ca: %s | Estat: %s %s

note: %1$s:  IF bookseller_filter %2$s:  bookseller_filter.name | html %3$s:  END
en: %s%s : %sLate orders
ca: %s %s: %s Comandes endarrerides

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' biblio=reserveloo link = 1 %2$s:  IF ( reserveloo.author ) %3$s:  reserveloo.author | html %4$s:  END
en: %s%s by %s%s
ca: %s%s per %s%s

note: %1$s:  END %2$s:  IF ( suggestion.place )
en: %s%s in
ca: %s%s en

note: For the first occurrence, %1$s:  END %2$s:  IF ( LibraryName ) %3$s:  LibraryName | html %4$s:  END
en: %s%s in %s Catalog%s.
ca: %s%s en %s Catàleg%s.

note: For the first occurrence, %1$s:  IF ( batche.label_count == 1 ) %2$s:  batche.label_count | html %3$s:  ELSE %4$s:  batche.label_count | html %5$s:  END
en: %s%s single label%s%s single labels%s
ca: %s %s etiqueta única %s %s etiquetes úniques %s

note: %1$s:  IF ( patron.phone ) %2$s:  patron.phone | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s%s%s(no phone number on file)%s
ca: %s%s%s(no hi ha telèfon al fitxer)%s

note: %1$s:  IF ( patron.email ) %2$s:  patron.email | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s%s%s(no primary email on file)%s
ca: %s%s%s(sense correu electrònic principal en arxiu)%s

note: For the first occurrence, %1$s:  IF (profile) %2$s:  profile | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s%s%s(none)%s
ca: %s %s %s (cap) %s

note: %1$s:  IF ( lastdate ) %2$s:  lastdate | $KohaDates %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s%s%sItem has no transfer record%s
ca: %s %s  %sExemplar no té cap regitre transferència%s

note: %1$s:  IF Koha.Preference('URLLinkText') %2$s:  Koha.Preference('URLLinkText') | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s%s%sLink to resource%s
ca: %s%s%sEnllaç al recurs%s

note: %1$s:  IF ( loopro.title ) %2$s:  loopro.title | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s%s%sNO TITLE%s
ca: %s%s%sSense títol%s

note: %1$s:  IF ( loopro.barcode ) %2$s:  loopro.barcode | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s%s%sNo barcode%s
ca: %s%s%sCap codi de  barres%s

note: %1$s:  IF ( loopro.itemcallnumber ) %2$s:  loopro.itemcallnumber | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s%s%sNo call number%s
ca: %s%s%sN signatura%s

note: %1$s:  IF ( slip ) %2$s:  slip | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s%s%sNo slip template found%s
ca: %s%s%sNo s'ha trobat plantilla de rebut%s

note: For the first occurrence, %1$s:  END %2$s:  IF limit_desc
en: %s%s&nbsp;with limit(s):
ca: %s%s&nbsp;amb limit(s):

note: %1$s:  borrowers.$borrowernumber.surname | html %2$s:  IF ( borrowers.$borrowernumber.firstname ) %3$s:  borrowers.$borrowernumber.firstname | html %4$s:  END %5$s:  Categories.GetName( borrowers.$borrowernumber.categorycode ) | html %6$s:  Branches.GetName( borrowers.$borrowernumber.branchcode ) | 
en: %s%s, %s%s - %s (%s) (%s) - Requested on %s
ca: %s%s, %s%s - %s (%s) (%s) - Demanat en %s

note: For the first occurrence, %1$s:  suggestion.title | html %2$s:  IF ( suggestion.author ) %3$s:  suggestion.author | html %4$s:  END
en: %s%s, by %s%s
ca: %s%s, per %s%s

note: %1$s:  s.title | html %2$s:  IF ( s.author ) %3$s:  s.author | html %4$s:  END
en: %s%s, by %s%s
ca: %s%s, per %s%s

note: %1$s:  END %2$s:  IF ( suggestion.publishercode ) %3$s:  suggestion.publishercode | html %4$s:  END %5$s:  IF ( suggestion.publicationyear )
en: %s%s; Published by %s %s%s in
ca: %s %s; Publicat per %s %s %s en

note: %1$s:  IF ( suggestion.copyrightdate ) %2$s:  suggestion.copyrightdate | html %3$s:  END %4$s:  IF ( suggestion.volumedesc )
en: %s&copy; %s %s %s; Volume:
ca: %s&copia; %s %s %s; Volum:

note: %1$s:  IF ( suggestion.copyrightdate ) %2$s:  suggestion.copyrightdate | html %3$s:  END %4$s:  IF ( suggestion.volumedesc )
en: %s&copy; %s %s %svolume:
ca: %s&copia; %s %s %svolum:

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s(deleted patron)%s
ca: %s (usuari suprimit)%s

note: %1$s:  IF (invoiceincgst == 1) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s(tax inc.)%s(tax exc.)%s
ca: %s(impost inclòs)%s(impost exclòs)%s

note: For the first occurrence, %1$s:  IF (listincgst == 1) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s(tax inclusive)%s(tax exclusive)%s
ca: %s(impost inclòs)%s(impost exclòs)%s

note: %1$s:  IF ( item.biblio.author ) %2$s:  item.biblio.author | html %3$s:  END
en: %s, by %s%s
ca: %s, per %s%s

note: %1$s:  IF ( item.author ) %2$s:  item.author | html %3$s:  END %4$s:  IF ( item.itemnotes )
en: %s, by %s%s%s-
ca: %s, per %s%s%s-

note: For the first occurrence, %1$s:  IF ( active ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sActive%sInactive%s
ca: %sActiu%sInactiu%s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %sAdd a new subscription%s (
ca: %sAfegir nova subscrició%s (

note: %1$s:  IF ( record_type == 'auth' ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sAuthority records%sBibliographic records%s
ca: %sRegistres d'autoritat%sRegistres bibliogràfics%s

note: %1$s:  IF ( batch_lis.record_type == 'auth' ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sAuthority%sBibliographic%s
ca: %sAutoritat%sBibliogràfic%s

note: %1$s:  IF humanbranch %2$s:  Branches.GetName( humanbranch ) | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %sCheckout, hold policy by patron category for %s%sDefault checkout, hold policy by patron category%s
ca: %sPréstec, política de reserva per categoría d'usuari per %s%sPréstec predeterminat, política de reserves per categoría d'usuari%s

note: %1$s:  IF (errcode==1)
en: %sCould not create a new list. Please check the name.
ca: %sNo es pot crear una llista nova. Si us plau comprovi el nom.

note: %1$s:  IF ( errornonewitem )
en: %sERROR: Unable to create the new item.
ca: %sERROR: No es pot crear un nou exemplar.

note: %1$s:  IF ( errornomodbiblio ) %2$s:  END %3$s:  IF ( errornohostitemnumber ) %4$s:  END
en: %sERROR: Unable to modify the bibliographic record.%s %sERROR: Unable to get the item number from this barcode.%s
ca: %sERROR: No es pot editar el registre bibliogràfic.%s %sERROR: No es pot obtenir el itemnumber d'aquest codi de barres.%s

note: %1$s:  IF course_id %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sEdit course%sCreate course%s
ca: %s Editar curs%sCrear curs%s

note: %1$s:  IF (template_id) %2$s:  ELSE %3$s:  END %4$s:  IF (template_id) %5$s:  template_id | html %6$s:  END
en: %sEdit%sCreate%s patron card template%s (%s)%s
ca: %sEditar%sCrear %s plantilla carnet usuari %s (%s) %s

note: %1$s:  IF ( layout_id ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sEdit%sCreate%s patron card text layout
ca: %sEditar%sAfegir %s Disseny textual carnet d'usuari

note: %1$s:  IF (profile_id) %2$s:  ELSE %3$s:  END %4$s:  IF (profile_id) %5$s:  profile_id | html %6$s:  END
en: %sEdit%sCreate%s printer profile%s (%s)%s
ca: %sEditar %sNou%s perfil de la impressora %s (%s) %s

note: For the first occurrence, %1$s:  IF (basketgroup.freedeliveryplace) %2$s:  ELSE %3$s:  Branches.GetName( basketgroup.deliveryplace ) | html %4$s:  END
en: %sFree delivery place%s%s%s
ca: %sUbicació gratuita de lliurament%s%s%s

note: %1$s: - BLOCK - %2$s:  sep | html %3$s:  sep | html %4$s:  sep | html %5$s:  sep | html %6$s:  sep | html %7$s:  sep | html %8$s:  sep | html %9$s:  sep | html %10$s:  sep | html %11$s:  sep | html %12$s:  sep | html %13$s:  sep | html %14$s:  sep | html %15$s:  sep | html %16$s:  sep | html %17$s: 
en: %sFund%s"Basket num"%s"Basket name"%s"Authorised by"%s"Biblio number"%sTitle%sCurrency%s"Vendor price"%sRRP%s"Budgeted cost"%sQuantity%s"Total RRP"%s"Total cost"%s"Entry date"%s"Date received"%s"Internal note"%s"Vendor note"%s
ca: %sFons%s"Cistella num"%s"Nom cistella"%s"Autoritzat per"%s"Biblio número"%sTítol%sDivisa%s"Preu venda"%sRRP%s"Cost pressupostat"%sQuantitat%s"Total RRP"%s"Cost total"%s"Data entrada"%s"Date rebuda"%s"Nota interna"%s"Nota proveïdor"%s

note: %1$s:  IF category.hidelostitems %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sHidden by default%sShown%s
ca: %sAmagat per defecte  %sPúblic %s

note: %1$s:  IF ( category.hidelostitems ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sHidden%sShown%s
ca: %sOcult%sPúblic%s

note: %1$s:  BLOCK subject %2$s:  END
en: %sHold:%s
ca: %sReserva: %s

note: %1$s:  IF humanbranch %2$s:  Branches.GetName( humanbranch ) | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %sHolds policy by item type for %s%sDefault holds policy by item type%s
ca: %sPolítica de reserves per tipus d'exempalr per %s%sPolítica de reserva predeterminada per tipus d'exemplar%s

note: %1$s:  IF biblio.item_error %2$s:  END %3$s:  FOREACH item IN biblio.iteminfos
en: %sItem records could not be processed because the number of item fields was uneven.%s %s
ca: %sNo s'han pogut processar els registres d'exemplars perquè el nombre de camps no es igual %s %s

note: %1$s:  IF credit_type.can_be_added_manually %2$s:  END
en: %sManual credit%s
ca: %sCrèdit manual%s

note: %1$s:  IF cash_register %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sModify cash register%sAdd new cash register%s
ca: %sEditar el registre de pagament%sAfegir un nou registre de pagament%s

note: %1$s:  IF framework %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sModify framework text%sAdd framework%s
ca: %sEditar text plantilla marc%sAdd plantilla%s

note: %1$s:  IF library %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sModify library%sNew library%s
ca: %sEditar biblioteca%sNova biblioteca%s

note: %1$s:  IF ( modify ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sModify notice%sAdd notice%s
ca: %sEditar avís %sAfegir avís%s

note: %1$s:  IF ( heading_modify_tag_p ) %2$s:  END %3$s:  IF ( heading_add_tag_p ) %4$s:  END
en: %sModify tag%s %sNew tag%s
ca: %sEditar etiqueta%s %sNova etiqueta%s

note: %1$s:  UNLESS ( basketno ) %2$s:  END %3$s:  basketname | html %4$s:  basketno | html
en: %sNew %sBasket %s (%s) for
ca: %sNova  %sCistella %s (%s) per a

note: %1$s:  IF record.permanent %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sNo%sYes%s
ca: %sNo%sSí %s

note: %1$s:  IF ( issue.overdue ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sOverdue!%s&nbsp;%s
ca: %sVençut!%s&nbsp;%s

note: %1$s: - BLOCK subject - %2$s: - END -
en: %sOverdue:%s
ca: %sVençut: %s

note: INPUT type=button
en: %sRevert transit status%sRevert waiting status%s
ca: %sDesfer l'estat de trànsit%sDesfer l'estat d'espera%s

note: %1$s:  IF chargeperiod_charge_at %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sStart of interval%sEnd of interval%s
ca: %sInici de l'interval%sFinal de l'interval%s

note: %1$s:  IF errors.empty_upload %2$s:  END %3$s:  IF errors.no_file %4$s:  END
en: %sThe file you are attempting to upload has no contents.%s %sYou did not select a file to upload.%s
ca: %sL'arxiu que està intentant carregar està buit.%s %sNo heu seleccionat cap fitxer.%s

note: %1$s:  IF errors.empty_upload %2$s:  END %3$s:  IF errors.no_file %4$s:  END %5$s:  IF errors.invalid_parameter %6$s:  END
en: %sThe file you are attempting to upload has no contents.%s %sYou did not select a file to upload.%s %sInvalid or missing script parameter.%s
ca: %sL'arxiu que està intentant carregar està buit.%s %sNo heu seleccionat cap fitxer.%s %sParàmetres del programa no vàlids o no afegits.%s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %sThere are no received orders.%s
ca: %sNo hi ha comandes rebudes.%s

note: %1$s:  CASE 'cannot_see_patron_infos' %2$s:  CASE 'unknown_biblio'
en: %sThis account cannot view requested patron information. %s
ca: %sAquest compte no pot visualitzar la informació de l'usuari sol·licitada. %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %sThis record has no items.%s
ca: %sAquest registre no té exemplars.%s

note: For the first occurrence, %1$s:  IF ar.toc_request %2$s:  END
en: %sYes%s
ca: %sSí %s

note: For the first occurrence, %1$s:  IF ( itemtype.notforloan ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sYes%s&nbsp;%s
ca: %sSí%s&nbsp;%s

note: For the first occurrence, %1$s:  IF is_standing %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sYes%sNo%s
ca: %sSí%sNo%s

note: For the first occurrence, %1$s:  IF field.searchable %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sYes%sNo%s
ca: %sSí%sNo%s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %sa list:%s
ca: %suna llista:%s

note: %1$s:  IF ( issn ) %2$s:  END %3$s:  END %4$s:  IF ( issn )
en: %sand %s %s %s with ISSN matching
ca: %si %s %s %s amb coincidència ISSN

note: %1$s:  IF ( loopro.branch ) %2$s:  Branches.GetName( loopro.branch ) | html %3$s:  END
en: %sat %s%s
ca: %s a %s %s

note: %1$s:  PROCESS selectoptionopen value='b'
en: %sb - Later heading
ca: %sb - Encapçalament posterior

note: %1$s:  IF ( result_se.author ) %2$s:  result_se.author | html %3$s:  END %4$s:  result_se.itemtype | html %5$s:  IF ( result_se.publishercode ) %6$s:  result_se.publishercode | html %7$s:  END %8$s:  IF ( result_se.place ) %9$s:  result_se.place | html %10$s:  END %11$s:  IF ( result_se.copyrightdat
en: %sby %s%s [%s], %s%s %s%s%s %s%s%s, %s%s%s%s%s,
ca: %sper %s%s [%s], %s%s %s%s%s %s%s%s, %s%s%s%s%s,

note: %1$s:  PROCESS selectoptionopen value='d'
en: %sd - Acronym
ca: %sd - Acrònim

note: %1$s:  PROCESS selectoptionopen value='f'
en: %sf - Musical composition
ca: %sf - Composició Musical

note: %1$s:  PROCESS selectoptionopen value='g'
en: %sg - Broader term
ca: %sg - Terme més ampli

note: %1$s:  PROCESS selectoptionopen value='h'
en: %sh - Narrower term
ca: %sh - Terme més precís

note: %1$s:  PROCESS selectoptionopen value='i'
en: %si - Reference instruction phrase in subfield $i
ca: %si - Frase d'instrucció de referència al subcamp $i

note: %1$s:  PROCESS selectoptionopen value='n'
en: %sn - Not applicable
ca: %sn - No aplicable

note: %1$s:  PROCESS selectoptionopen value='r'
en: %sr - Relationship designation in $i or $4
ca: %sr - Relació designació en $ io $ 4

note: %1$s:  PROCESS selectoptionopen value='t'
en: %st - Immediate parent body
ca: %st - Institució superior

en: &#1041;&#1098;&#1083;&#1075;&#1072;&#1088;&#1089;&#1082;&#1080; (Bulgarian) Radoslav Kolev
ca: &#1041; &#1098; &#1083; &#1075; &#1072; &#1088; &#1089; &#1082; &#1080; (Búlgar) Radoslav Kolev

en: &#1056;&#1091;&#1089;&#1089;&#1082;&#1080;&#1081; (Russian) Victor Titarchuk and Serhij Dubyk
ca: &#1056; &#1091; &#1089; &#1089; &#1082; &#1080; &#1081; (Rus) Victor Titarchuk i Serhij Dubyk

en: &#1059;&#1082;&#1088;&#1072;&#1111;&#1085;&#1089;&#1100;&#1082;&#1072; (Ukrainian) Victor Titarchuk and Serhij Dubyk
ca: &#1059; &#1082; &#1088; &#1072; &#1111; &#1085; &#1089; &#1100; &#1082; &#1072; (Ucraïnès) Victor Titarchuk i Serhij Dubyk

en: &#1506;&#1489;&#1512;&#1497;&#1514; (Hebrew)
ca: &#1506;&#1489;&#1512;&#1497;&#1514; (Hebreu)

en: &#1601;&#1575;&#1585;&#1587;&#1609; (Persian)
ca: &#1601; &#1575; &#1585; &#1587; &#1609; (Persa)

en: &#20013;&#25991; (Chinese)
ca: &#20013; &#25991; (Xinès)

en: &#2361;&#2367;&#2344;&#2381;&#2342;&#2368; (Hindi)
ca: &#2361; &#2367; &#2344; &#2381; &#2342; &#2368; (Hindi)

en: &#2476;&#2494;&#2434;&#2482;&#2494; (Bengali) Parthasarathi Mukhopadhyay
ca: &#2476; &#2494; &#2434; &#2482; &#2494; (Bengalí) Parthasarathi Mukhopadhyay

en: &#26085;&#26412;&#35486; (Japanese)
ca: &#26085;&#26412;&#35486; (Japonès)

en: &#2835;&#2908;&#2879;&#2822; (&#x014D;&#7771;iy&#257;)
ca: &#2835; &#2908; &#2879; &#2822; (ō &#7771; iyā)

en: &#3221;&#3240;&#3277;&#3240;&#3233; (kanna&#7693;a)
ca: &#3221; &#3240; &#3277; &#3240; &#3233; (kanna &#7693; un)

en: &#3374;&#3378;&#3375;&#3390;&#3379;&#3330; (Malayalam)
ca: &#3374; &#3378; &#3375; &#3390; &#3379; &#3330; (Malayalam)

en: &#3616;&#3634;&#3625;&#3634;&#3652;&#3607;&#3618; (Thai)
ca: &#3616; &#3634; &#3625; &#3634; &#3652; &#3607; &#3618; (Tailàndia)

en: &#4768;&#4635;&#4653;&#4763; (Amharic) Getway II Ethiopia Co. (Yohannes Mulugeta (Team Leader), Tegene Assefa, Abiyot Bayou)
ca: &#4768; &#4635; &#4653; &#4763; (Amhàric) Getway II Etiòpia co (Yohannes Mulugeta (equip líder), Tegene Assefa, Abiyot Bayou)

en: &#54620;&#44397;&#50612; (Korean)
ca: &#54620; &#44397; &#50612; (Coreà)

en: &lt;&lt; Back to suggestions
ca: &lt;&lt; Tornar a suggeriments

en: &lt;&lt; Previous
ca: &lt;&lt; Anterior

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Author as phrase
ca: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Autoria com a frase

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Call number
ca: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Topogràfic

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Conference name
ca: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Nom del congrés

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Conference name as phrase
ca: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Conferència com a frase

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Corporate name
ca: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Nom corporatiu

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Corporate name as phrase
ca: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Nom corporatiu com a frase

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Keyword as phrase
ca: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Paraules clau com frase

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Personal name
ca: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Nom personal

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Personal name as phrase
ca: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Nom de persona com a frase

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Series title
ca: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Títol de la sèrie

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Subject and broader terms
ca: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Matèria i termes genèrics

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Subject and narrower terms
ca: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Matèria i termes específics

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Subject and related terms
ca: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Matèria i termes relacionats

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Subject as phrase
ca: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Matèria com a frase

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Title as phrase
ca: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Títol com a frase

en: &nbsp;Show inactive funds:
ca: &nbsp; Mostra els fons inactius:

en: &nbsp;Show inactive:
ca: &nbsp;Veure inactiu:

en: &quot;STARTDATE:January 1, 2010&quot;,&quot;TRACK:Day&quot;
ca: &quot;STARTDATE:Gener 1, 2010&quot;,&quot;TRACK:Day&quot;

en: &rsaquo; Mana Knowledge Base report search results
ca: &rsaquo; Resultats de la cerca d'informes de la Base de coneixement de Mana

en: 'password' should be stored in plaintext, and will be converted to a Bcrypt hash (if your passwords are already encrypted, talk to your system administrator about options). Passwords will not be updated on overwrite unless replace passwords option is checked.
ca: "contrasenya" s'ha d'emmagatzemar en text pla i es convertirà en un hash Bcrypt (si les vostres contrasenyes ja estan xifrades, parleu amb l'administrador del sistema sobre les opcions). Les contrasenyes no s'actualitzaran en sobreescriure tret que estigui marcada l'opció de substituir les contrasenyes.

note: %1$s:  dropboxdate | $KohaDates with_hours => 1
en: ( Effective checkin date is %s )
ca: ( La data efectiva de retorn és %s )

note: %1$s:  rescardnumber | html %2$s:  Branches.GetName( resbranchcode ) | html
en: (%s) and being transferred to %s
ca: (%s) i ser transferit a %s

note: %1$s:  rescardnumber | html %2$s:  Branches.GetName( resbranchcode ) | html
en: (%s) at %s
ca: (%s) en %s

note: For the first occurrence, %1$s:  rescardnumber | html %2$s:  Branches.GetName( resbranchcode ) | html %3$s:  reswaitingdate | $KohaDates
en: (%s) at %s since %s
ca: (%s) a %s des de %s

note: %1$s:  message.barcode | html
en: (%s) for
ca: (%s) per a

note: %1$s:  message.barcode | html
en: (%s) from
ca: (%s) de

note: %1$s:  getBarcodeMessageIteminfo | html
en: (%s) has been on hold for
ca: (%s) ha estat reservada per

note: For the first occurrence, %1$s:  getBarcodeMessageIteminfo | html
en: (%s) has been waiting for
ca: (%s) ha estat esperant per

note: %1$s:  getBarcodeMessageIteminfo | html
en: (%s) is being processed for
ca: (%s) s'està processant per

note: %1$s:  getBarcodeMessageIteminfo | html
en: (%s) is checked out to
ca: %s Prestat a

note: %1$s:  getBarcodeMessageIteminfo | html
en: (%s) is currently checked out to this patron. Renew?
ca: (%s) actualment està en préstec per a aquest usuari. Renovar?

note: %1$s:  getBarcodeMessageIteminfo | html
en: (%s) is on hold for
ca: (%s) està reservat per

note: %1$s:  message.barcode | html
en: (%s) to
ca: (%s) per

note: %1$s:  issued_cardnumber | html %2$s:  IF CAN_user_circulate_force_checkout %3$s:  END
en: (%s). %s Check in and check out? %s
ca: (%s). %s Retornar i prestar? %s

en: (Cancelled)
ca: (Cancel·lat)

note: %1$s:  budget_period_description | html %2$s:  bookfund | html
en: (Current: %s - %s)
ca: (Actual: %s - %s)

en: (Filtered.
ca: (Filtrat.

en: (Forgiven)
ca: (Perdonat)

note: %1$s:  HoldsToPullStartDate | html %2$s:  HoldsToPullEndDate | html
en: (Inclusive, default is %s days ago to %s days ahead. Set other date ranges as needed.)
ca: (Inclòs, per defecte és %s dies abans  per %s díes d'antelació. Establir altres intervals segons calgui.)

note: %1$s:  HoldsToPullStartDate | html
en: (Inclusive, default is %s days ago to today. Set other date ranges as needed.)
ca: (Inclòs, per defecte és %s dies abans fins avui. Establir altres intervals segons calgui.)

en: (Indonesian)
ca: (Indonèsia)

en: (Lost)
ca: (Perdut)

en: (None)
ca: (Cap)

note: %1$s:  biblionumber | html %2$s:  ELSE %3$s:  IF (circborrowernumber)
en: (Record number %s) %s Add MARC record %s
ca: (Número de registre %s) %s Afegir registre MARC %s

note: %1$s:  biblionumber | html %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: (Record number %s) %s Add MARC record %s
ca: (Número de registre %s) %s Afegir registre MARC %s

en: (Refunded)
ca: (Retornat)

en: (Replaced)
ca: (Reemplaçat)

en: (Required)
ca: (Obligatori)

en: (Returned)
ca: (Tornat)

en: (Skip records marked as seen on or after this date.)
ca: (Saltar-se registres marcat com vist en o després d'aquesta data.)

en: (Tax exc.)
ca: (Impost exc.)

en: (Tax inc.)
ca: (Impost inc.)

note: %1$s:  subscriptionsnumber | html
en: (There are %s subscriptions associated with this title).
ca: (Hi ha %s subscripcions associats amb aquest títol).

en: (This is a fallback value due to a bad configuration)
ca: (Això és una restricció valor degut a una incorrecta configuració)

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: (Unknown)
ca: (Desconegut)

en: (Voided)
ca: (Anul·lat)

en: (a choice list for choice (separated by |) or cols|rows for texarea)
ca: (una llista d'opcions (separades per |) o colum | files per texarea)

note: %1$s:  cur_active | html %2$s:  IF (listincgst == 1) %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: (adjusted for %s, %stax inclusive%stax exclusive%s)
ca: (ajustat per %s, %simpost inclòs%simpost exclòs%s)

note: %1$s:  active_currency.currency | html
en: (adjusted for %s,tax exclusive)
ca: (ajustat per %s,impost exclòs)

note: %1$s:  active_currency.currency | html
en: (adjusted for %s,tax inclusive)
ca: (ajustat per %s,impost inclòs)

en: (amounts will be rounded down)
ca: (quantitats s'ajustaran a la baixa)

en: (budgeted cost * quantity)
ca: (cost pressupostat * quantitat)

en: (can be positive or negative)
ca: (pot ser positiu o negatiu)

en: (checking)
ca: (comprovació)

en: (current stage highlighted)
ca: (etapa actual destacada)

en: (default if none is defined)
ca: (per defecte si no es defineix)

en: (enter amount in numerals)
ca: (ingressi el total en números)

en: (exclusive)
ca: (exclusiu)

en: (fast cataloging)
ca: (catalogació ràpida)

en: (if empty, subscription is still active)
ca: (si és buit, subscripció és encara activa)

en: (if you select a value here, the indicators will be limited to the authorized value list)
ca: (Si es selecciona un valor aquí, els indicadors es limiten a la llista de valors autoritzat)

en: (inclusive)
ca: (inclòs)

en: (inclusive)
ca: (inclusivament)

en: (inclusive) to
ca: (inclusivament) a

note: %1$s:  resultsloo.timestamp | html
en: (modified on %s)
ca: (modificat a %s)

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: (must be a number greater than 0)
ca: (ha de ser un nombre més gran que 0)

note: SCRIPT
en: (never)
ca: (mai)

en: (no library)
ca: (cap biblioteca)

note: %1$s:  ar.item.barcode | html
en: (only %s)
ca: (només %s)

en: (received)
ca: (rebut)

note: %1$s:  FOREACH relate IN related %2$s:  relate.related_search | html %3$s:  END
en: (related searches: %s%s%s)
ca: (cerques relacionades: %s%s%s)

en: (remove)
ca: (eliminar)

en: (select a library)
ca: (Seleccioneu una biblioteca)

en: (start date of the 1st subscription)
ca: (data d'inici de la 1ª subscripció )

en: (tax exclusive)
ca: (impost exclòs)

en: (tax inclusive)
ca: (impost inclòs)

en: (use * to do a fuzzy search)
ca: (utilitzeu * per fer una cerca difusa)

en: ) is currently restricted.
ca: ) és actualment restringit.

en: ) is not checked out to a patron.
ca: ) no està prestat a un usuari.

note: %1$s:  date_due | $KohaDates
en: ) now due on %s
ca: ) ara deguda a %s

en: ) on
ca: ) en

note: %1$s:  borrower.firstname | html %2$s:  borrower.surname | html
en: ) renewed for %s %s (
ca: ) renovat pel %s %s (

en: ) you selected does not exist.
ca: ) Que ha seleccionat no existeix.

en: ), France
ca: ), França

en: ** Vendor's listings already include tax.
ca: * * Llistes de proveïdors ja inclouen impostos.

en: , Cyprus
ca: , Xipre

en: , OH, USA (Koha 3.0 beta testing)
ca: , OH, Estats Units (Koha 3.0 beta testing)

en: , Ohio, USA (MARC sponsorship, documentation, template maintenance)
ca: , Ohio, EUA (patrocini MARC, documentació, manteniment de la plantilla)

en: , PA, USA (Koha 3.0 Zebra Integration sponsorship)
ca: , PA, Estats Units (patrocini Koha 3.0 Zebra integració)

en: , Pascale Nalon (ENSMP), and many more
ca: , Pascale Nalon (ENSMP) i molts més

en: , Please transfer this item.
ca: , Si us plau transferir aquest exemplar.

en: , by the
ca: , per la

en: , greater than or equal to 1
ca: , més gran o igual a 1

en: , holds placed by patrons of this category will not be given priority
ca: , no es donarà prioritat a les reserves efectuades pels usuaris d'aquesta categoria

en: , please ask an administrator to check your configuration.
ca: , demana a un administrador que comprovi la teva configuració.

en: , when the next team will be elected.
ca: , quan el següent equip sigui seleccionat.

note: SCRIPT
en: - Budget amount cannot be blank
ca: - Quantitat a pressupostar no pot estar en blanc

note: SCRIPT
en: - Budget code cannot be blank
ca: -Codi pressupost no pot estar en blanc

note: SCRIPT
en: - Budget name cannot be blank
ca: - Nom del Pressupost no pot estar en blanc

note: SCRIPT
en: - Budget parent is current budget
ca: -Pressupost superior jeràrquic és el pressupost actual

note: SCRIPT
en: - First publication date is not defined
ca: -Data de primera publicació no està definida.

note: SCRIPT
en: - Frequency is not defined
ca: -Freqüència no està definida

en: - None -
ca: - Cap -

note: SCRIPT
en: - Please select an item to place a hold
ca: -Si us plau, seleccioneu un exemplar per posar una reserva

en: -- All --
ca: — Tots —

en: -- Choose --
ca: -- Trieu --

en: -- Choose a reason --
ca: -- Selecciona un motiu --

en: -- Choose a status --
ca: -- Selecciona un estatus --

en: -- Choose format --
ca: -- Trieu format --

en: -- Choose one --
ca: --Trieu un--

en: -- None --
ca: — Cap —

en: -- Select an option--
ca: --Selecciona una opció--

en: -- none --
ca: -- cap --

en: -- please choose --
ca: -- Si us plau escolli  --

en: . Check out anyway?
ca: . Prestar de totes maneres?

en: . Deletion is not possible.
ca: . Supressió no és possible.

en: . Deletion not possible
ca: . No és possible supressió

en: . If an input record has more than one attribute, the fields should either be entered as an unquoted string (previous examples), or with each field wrapped in separate double quotes and delimited by a comma:
ca: . Si un registre d'entrada té més d'un atribut, els camps  tampoc han de ser introduït com una cadena no encomillades (exemples anteriors), o amb cada camp limitat en cometes separats i delimitat per comes:

en: . Please re-enter the new password.
ca: . Torneu a introduir la contrasenya nova.

en: . Please retain this item and check it in to process the hold.
ca: . Si us plau, conservi aquest exemplar i continua amb la reserva.

en: . The second syntax would be required if the data might have a comma in it, like a date string.
ca: . La sintaxi segona seria necessari si les dades podria haver una coma, com una cadena de data.

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: .%sAn administrator must define at least one library.%s
ca: .%sL' administrador ha d' afegir almenys una biblioteca.%s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: .%sAn administrator must define at least one patron category.%s
ca: .%sL' administrador ha de disposar almenys d' una categoria d'usuari.%s

en: ... or...
ca: … o…

en: ...and:
ca: ... i:

en: ...to
ca: ... a

en: 0 to disable
ca: 0 per deshabilitar

note: META http-equiv=refresh
en: 0; url=/cgi-bin/koha/installer/onboarding.pl?step=3
ca: 0; URL=/cgi-bin/Koha/installer/onboarding.pl?Step=3

en: 10 characters maximum
ca: 10 caràcters com a màxim

en: 1st
ca: 1er

note: %1$s: - IF default_config.debug - %2$s: - ELSE - %3$s: - END -
en: : %sYes%sNo%s
ca: : %sSi%sNo%s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: : %sa list:%s
ca: : %suna llista:%s

en: : Barcode must be unique.
ca: : Codi de barres ha de ser únic.

en: : Last item for bibliographic record with biblio-level hold on it.
ca: : darrer exemplar per al registre bibliogràfic amb reserva a nivell biblioteca.

en: : The items do not belong to your library.
ca: : Els exemplars no pertanyen a la seva biblioteca.

en: : Unable to automatically determine values for barcodes. No item has been inserted.
ca: : No es pot determinar automàticament els valors de codis de barres. No s'ha introduït cap element.

en: : item has a waiting hold.
ca: : L'exemplar té una reserva.

en: : item has linked
ca: : exemplar s' ha vinculat

en: : item is checked out.
ca: :Aquest exemplar està prestat.

en: : one or more associated items could not be deleted at this time.
ca: : Un o més exemplars associats no s'han pogut eliminar en aquest moment.

note: INPUT type=button name=back
en: << Back
ca: << Enrere

note: INPUT type=button name=delete
en: << Delete
ca: << Eliminar

note: INPUT type=checkbox name=notify
en: A NOTIFY_MANAGER notice will be generated and send to the manager if a valid email address is defined. This can be checked if a new manager has been selected.
ca: A NOTIFY_MANAGER es generarà un avís i s'enviarà al responsable si es defineix una adreça de correu electrònic vàlida. Es pot comprovar si s'ha seleccionat un nou responsable.

en: A bibliographic record for this request exists, but no item. You are about to create an item and check it out
ca: Existeix un registre bibliogràfic per a aquesta sol·licitud, però no hi ha cap exemplar. Estàs a punt de crear un exemplar per prestar

en: A field name is required
ca: És un camp obligatori.

en: A generic authorized value field that can be used anywhere you need a simple yes/no pull down menu.
ca: Un camp d'un valor autoritzat genèric que pot ser utilitzat a qualsevol lloc quan ho necessitis amb un sí/no al menú desplegable.

note: %1$s:  error_duplicate_title | html | $KohaSpan class = 'name'
en: A group with the title %s already exists.
ca: Ja existeix un grup amb el títol %s.

en: A librarian
ca: Un bibliotecari

en: A list of additional custom status values for suggestions that can be used in addition to the default values.
ca: Una llista de valors d'estat personalitzats addicionals per a suggeriments que es poden utilitzar a més dels valors predeterminats.

en: A list of reasons displayed in the suggestion form on the OPAC.
ca: Una llista dels motius que es mostren al formulari de suggeriments de l'OPAC.

note: SCRIPT
en: A new version of this site is available. Load it?
ca: Una nova versió d'aquest lloc està disponible. Carregar-lo?

en: A non priority hold doesn't prevent a current checkout from renewing
ca: Una reserva sense prioritat no impedeix que es renovi un présctec actual

en: A non-existent or invalid library code was supplied. Please verify that you have a library set.
ca: Heu introduït  un codi biblioteca inexistents o que no és vàlid. Si us plau verifiqueu que teniu una biblioteca definida.

en: A pattern with this name already exists.
ca: Ja existeix una plantilla amb aquest nom.

en: A refund for the lost item charge has been applied to the borrowing patron's account and if an overdue fine was forgiven when the item was marked as lost, it has been reverted.
ca: S'ha aplicat un reembossament del càrrec de l'exemplar perdut al compte de l'usuari prestatari i, si s'ha perdonat una multa vençuda quan s'ha marcat l'exemplar com a perdut, s'ha revertit.

en: A refund for the lost item charge has been applied to the borrowing patron's account, and new overdue charge has been calculated and applied.
ca: S'ha aplicat un reembossament del càrrec per l'exemplar perdut al compte de l'usuari prestatari i s'ha calculat i aplicat un nou càrrec vençut.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: A translation already exists for this language.
ca: Ja existeix una traducció per a aquest idioma.

en: A way to sort and filter your reports, the default values in this category include the Koha modules (Accounts, Acquitisions, Catalog, Circulation, Patrons)
ca: Una manera d'ordenar i filtrar els vostres informes, els valors predeterminats d'aquesta categoria inclouen els mòduls Koha (Comptes, Adquisicions, Catàleg, Circulació, Usuaris)

en: ALL items fields MUST :
ca: TOTS els camps d'exemplar han de:

en: AND
ca: I

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc'
en: API keys for %s
ca: Claus d'API per a %s

en: About Koha
ca: Informació Koha

en: Abstracts / Summaries
ca: Resums

en: Academic
ca: Acadèmic

en: Accepted
ca: Acceptat

en: Accepted by
ca: Acceptat per

en: Accepted by the library
ca: Acceptada per la biblioteca

en: Accepted by:
ca: Acceptat per:

en: Accepted date from:
ca: Acceptat data de:

en: Accepted on:
ca: Acceptat a:

note: %1$s:  message.amount | html
en: Accepted payment (%s) from
ca: Pagament acceptat (%s) de

en: Access URL
ca: Accés URL

en: Access files
ca: Accedir a fitxers

en: Access files stored on the server, like log files or reports
ca: Accedir als arxius emmagatzemats al servidor, com els fitxers de registre o els informes

en: Access the point of sale page and take payments
ca: Accediu a la pàgina del punt de venda i realitzeu pagaments

en: Access to all librarian functions
ca: Accedir a les funcions de bibliotecari

en: Access to the files stored on the server
ca: Accés als fitxers emmagatzemats al servidor

en: Accessibility advocate:
ca: Comprovació accessibilitat:

en: Accessibility advocates:
ca: comprovacions accessibilitat:

en: Accession date
ca: Data d'alta

en: Accession date (inclusive)
ca: Data d'alta (inclòs)

en: Accession date:
ca: Data d'alta:

en: Account credit
ca: Crèdit del compte

en: Account credit types
ca: Tipus de crèdit del compte

en: Account debit types
ca: Tipus de comptes de dèbit

en: Account fines and payments
ca: Multes i pagaments

note: For the first occurrence, %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc'
en: Account for %s
ca: Compte per %s

en: Account has been administratively locked
ca: El compte ha estat bloquejat administrativament

en: Account has been locked
ca: El compte s'ha bloquejat

en: Account has expired
ca: El compte ha expirat

en: Account number:
ca: Número de compte:

note: %1$s:  patron.firstname | html %2$s:  patron.surname | html %3$s:  patron.cardnumber | html
en: Account summary: %s %s (%s)
ca: Resum de compte: %s %s (%s)

en: Account type
ca: Tipus de compte

en: Account type:
ca: Tipus de compte:

en: Account:
ca: Compte:

en: Accounting
ca: Comptabilitat

en: Accounting details
ca: Detalls de comptabilitat

en: Acquisition
ca: Adquisició

en: Acquisition date
ca: Data d'adquisició

en: Acquisition date (yyyy-mm-dd)
ca: Data d'adquisició (aaaa-mm-dd)

en: Acquisition date: newest to oldest
ca: Data d'adquisició: del més recent al més antic

en: Acquisition date: oldest to newest
ca: Data d'adquisició: dels més antics als més recents

en: Acquisition details
ca: Detalls de l'adquisició

en: Acquisition information
ca: Informació de l'adquisició

en: Acquisition management
ca: Gestió d'adquisicions

en: Acquisition parameters
ca: Paràmetres d'adquisició

en: Acquisition tables
ca: Taules d'adquisició

en: Acquisitions
ca: Adquisicions

en: Acquisitions home
ca: Adquisicions

en: Acquisitions statistics
ca: Estadístiques d'adquisicions

en: Acquisitions statistics
ca: Estadístiques d'adquisicions

en: Acquisitions statistics wizard
ca: Assistent d'estadístiques d'adquisicions

en: Action
ca: Acció

en: Action if matching record found:
ca: Acció si hi ha coincidència de registre:

en: Action if matching record found:
ca: Acció si es troba coincidència amb els registres:

en: Action if no match found:
ca: Acció si no hi ha coincidència:

en: Action if no match is found:
ca: Acció si no es troba coincidència:

en: Actions
ca: Accions

en: Actions
ca: Accions

en: Actions for
ca: Accions per

en: Actions:
ca: Accions:

en: Activate
ca: Activa

en: Active
ca: Actiu

en: Active budgets
ca: Pressupostos actius

en: Active:
ca: Actiu

note: SCRIPT
en: Activity
ca: Activitat

en: Actual cost
ca: Cost actual:

en: Actual cost tax exc.
ca: Costa real impostos exclòsos

note: TH
en: Actual cost tax exc. / Actual cost tax inc.
ca: Cost real impostos exclosos / Cost real impostos inclosos

en: Actual cost tax inc.
ca: Cost real impostos inclòsos.

en: Actual cost:
ca: Cost actual:

en: Actual cost:
ca: Cost actual:

note: INPUT type=submit name=add_multiple_copies_submit
en: Add
ca: Afegir

en: Add
ca: Afegir

note: %1$s:  total | html %2$s:  IF ( singleshelf )
en: Add %s items to %s
ca: Afegir %s exemplars a %s

note: INPUT type=submit name=add_duplicate_submit
en: Add & duplicate
ca: Afegir & duplicar

en: Add &quot;In demand&quot;
ca: Afegir &quot;demanat&quot;

note: %1$s:  booksellername | html
en: Add a basket to %s
ca: Afegir una cistella a %s

en: Add a condition
ca: Afegir condició

en: Add a contract
ca: Afegir un contracte

en: Add a definition to the dictionary.
ca: Afegir una definició al diccionari.

en: Add a message for:
ca: Afegeix un missatge per:

en: Add a new OAI set
ca: Afegir un nou conjunt OAI

en: Add a new action
ca: Afegir una acció nova

en: Add a new authorized value
ca: Afegir un nou valor autoritzat

en: Add a new delivery
ca: Afegir un nou lliurament

en: Add a new field
ca: Afegeix un camp nou

note: INPUT type=button
en: Add a new item
ca: Afegir exemplar

en: Add a new message
ca: Afegir un nou missatge

en: Add a new record
ca: Afegir registre nou

note: A
en: Add a new regular expression
ca: Afegir una nova expressió regular

note: SCRIPT
en: Add a new upload
ca: Afegir una nova càrega

en: Add a stage
ca: Afegir un estat

en: Add a substitution
ca: Afegir una substitució

note: INPUT type=submit
en: Add action
ca: Afegir acció

en: Add additional fields to certain tables
ca: Afegir camps addicionals a determinades taules

en: Add an SMS cellular provider
ca: Afegir un proveïdor missatges SMS

en: Add an adjustment
ca: Afegir un ajust

note: A
en: Add an attribute
ca: Afegir atribut d'usuari

en: Add an item by barcode
ca: Afegir un exemplar per codi de barres

en: Add and delete funds (but can't modify funds)
ca: Afegir i suprimir fons (però no podeu editar els fons)

en: Add and remove items from rotas
ca: Afegir i treure exemplars de rotacions

note: BUTTON
en: Add another condition
ca: Afegir una altra condició

en: Add another contact
ca: Afegir un altre contacte

note: A
en: Add another field
ca: Afegir un altre camp

en: Add basket group for
ca: Afegeix grup cistella per

en: Add biblio
ca: Afegir biblio

en: Add budget
ca: Afegir pressupost

en: Add by barcode(s) or itemnumbers(s):
ca: Afegir per codi de barres o itemnumbers:

en: Add by borrowernumber(s):
ca: Afegir per borrowernumber(s):

en: Add checked
ca: Afegir seleccionat

en: Add classification source
ca: Afegir codi de classificació

en: Add comment
ca: Afegir un comentari

en: Add course reserves
ca: Afegir bibliografia recomenada

note: INPUT type=submit name=add
en: Add credit
ca: Afegir crédit

en: Add description
ca: Afegir descripció

en: Add field
ca: Afegir  camp

en: Add filing rule
ca: Afegir rega d'ordenació

en: Add fund
ca: Afegir fons

en: Add group
ca: Afegir un grup

en: Add group
ca: Afegir grup

en: Add guarantee
ca: Afegir tutelat

en: Add guarantor
ca: Afegir responsable

note: A
en: Add internal note
ca: Afegir nota interna

en: Add internal note
ca: Afegir nota interna

note: INPUT type=submit name=add_submit
en: Add item
ca: Afegir exemplar

note: %1$s:  IF (circborrowernumber)
en: Add item %s
ca: Afegir exemplar %s

en: Add item to
ca: Afegir un exemplar a

en: Add item type
ca: Afegir els tipus d'element

en: Add item(s)
ca: Afegir exemplar(s)

en: Add items
ca: Afegir exemplars

en: Add items
ca: Afegir exemplars

en: Add items by using the text area above or leave empty to add via item search.
ca: Afegir exemplar(s) mitjançant l'àrea de text anterior o deixar buida per afegir a través del cercador d'exemplars.

en: Add items to rota report
ca: Afegir exemplars a l'informe de rota

en: Add items: scan barcode
ca: Afegir exemplar: escanejar el codi de barres

en: Add items: scan barcodes
ca: Afegeix exemplars: escaneja codis de barres

en: Add library
ca: Afegir una biblioteca

en: Add manual restriction
ca: Afegir restricció manual

en: Add match check
ca: Afegir regla de coincidència

en: Add match point
ca: Afegir regla de coincidència

en: Add message
ca: Afegeix missatge

note: INPUT type=button name=add_multiple_copies
en: Add multiple copies of this item
ca: Afegir múltiples còpies d'aquest exemplar

en: Add new
ca: Afegeix un nou

en: Add new alert
ca: Afegir nova alerta

en: Add new collection
ca: Afegir nova col·lecció

en: Add new definition
ca: Afegir nova definició

en: Add new field
ca: Afegir nou camp

en: Add new group
ca: Afegir un grup

en: Add new holiday
ca: Afegir noves vacances

en: Add note
ca: Afegeix una nota

en: Add offline circulations to queue
ca: Afegir les circulacions fora de línia a la cua

en: Add or remove items
ca: Afegir o suprimir exemplars

en: Add order
ca: Afegir comanda

en: Add order to basket
ca: Afegir comanda a la cistella

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Add order to basket %s
ca: Afegir comanda a la cistella %s

en: Add orders
ca: Afegir comandes

note: %1$s:  comments | html %2$s:  file_name | html %3$s:  upload_timestamp | $KohaDates  with_hours => 1
en: Add orders from %s (%s staged on %s)
ca: Afegir comandes de %s (%s preparades a %s)

en: Add patron attribute type
ca: Afegir tipus d'atribut d'usuari

en: Add patron(s)
ca: Afegir usuari(s)

en: Add patrons
ca: Afegir usuaris

en: Add patrons by borrowernumber using the text area above or leave empty to add via patron search.
ca: Afegir usuaris per borrowernumber mitjançant l'àrea de text anterior o deixar buida per afegir a través del cercador d' usuaris

en: Add recipients
ca: Afegir destinataris

en: Add record matching rule
ca: Afegir regla de coincidència

en: Add record using fast cataloging
ca: Afegir registre utilitzant catalogació ràpida

en: Add reserves
ca: Afegir reserves

note: INPUT type=submit
en: Add restriction
ca: Afegir uan restricció

en: Add rule
ca: Afegir regla

en: Add rules
ca: Afegir regles

en: Add splitting rule
ca: Afegeix una regla de divisió

en: Add stage
ca: Afegir estat

en: Add stage to
ca: Afegir estat a

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Add staged files to basket
ca: Afegir els fitxers preparats a la cistella

en: Add sub fund
ca: Afegir subfons

en: Add sub-group
ca: Afegir sub-grup

note: %1$s:  IF ( singleshelf )
en: Add to %s
ca: Afegir a %s

note: SCRIPT
en: Add to Dictionary
ca: Afegir al diccionari

en: Add to a list
ca: Afegir a la llista

en: Add to a new list:
ca: Afegir a una nova llista:

en: Add to basket
ca: Afegir a la cistella

en: Add to cart
ca: Afegir al cistell

en: Add to list
ca: Afegeix a la llista

en: Add to list
ca: Afegir a la llista

note: INPUT type=submit
en: Add to offline circulation queue
ca: Afegir a la cua de circulació fora de línia

en: Add to rota
ca: Afegir a rotació

note: SCRIPT
en: Add to:
ca: Afegir a:

en: Add user
ca: Afegir usuari

en: Add users
ca: Afegir usuaris

en: Add vendor
ca: Afegir proveïdor

note: A
en: Add vendor note
ca: Afegeix una nota de proveïdor

en: Add vendor note
ca: Afegir una nota de proveïdor

en: Add, edit and archive cash registers
ca: Afegir, editar i arxivar registres de pagament

en: Add, edit and delete courses
ca: Afegir, editar i suprimir cursos

en: Add, edit and delete patron lists and their contents
ca: Afegir, editar i suprimir llistes d'usuaris i el seu contingut

en: Add, modify and view patron information
ca: Afegir, editar i visualitzar informació d'usuari

en: Add, modify and view patron information
ca: Afegir, editar i visualitzar informació d'usuari

en: Add/Edit items
ca: Afegir o editar exemplars

en: Add:
ca: Afegir:

en: Added
ca: Afegit

en: Added on or after date:
ca: Afegit a partir del dia:

en: Added on or before date:
ca: Afegit en o abans de la data:

note: %1$s:  added_attribute_type | html
en: Added patron attribute type &quot;%s&quot;
ca: Afegit atribut s' usuari "%s"

note: %1$s:  added_matching_rule | html
en: Added record matching rule &quot;%s&quot;
ca: Afegida regla de coincidència "%s"

note: SCRIPT
en: Added.
ca: Afegit.

note: SCRIPT
en: Adding a mapping for: %s.
ca: Afegir un mapeig per: %s.

note: %1$s:  authtypetext | html
en: Adding authority %s
ca: Afegint autoritat %s

en: Additional SRU options:
ca: Opcions SRU addicionals:

en: Additional attributes and identifiers
ca: Atributs addicionals i identificadors

en: Additional content types
ca: Tipus de contingut addicionals

en: Additional fields
ca: Camps addicionals

note: %1$s:  tablename | html
en: Additional fields for '%s'
ca: Camps addicionals per '%s'

en: Additional fields:
ca: Camps addicionals:

en: Additional options
ca: Opcions addicionals

en: Additional parameters
ca: Paràmetres addicionals

en: Additional thanks to...
ca: Agraïments addicionals per …

en: Additional tools
ca: Eines addicionals

en: Address
ca: Adreça

en: Address 2
ca: Adreça 2

en: Address 2:
ca: Adreça 2:

en: Address 2:
ca: Adreça 2:

en: Address in question
ca: Direcció en qüestió

en: Address line 1:
ca: Adreça línia 1:

en: Address line 2:
ca: Adreça línia 2:

en: Address line 3:
ca: Adreça línia 3:

en: Address:
ca: Adreça:

en: Address:
ca: Adreça:

en: Adjustment cost for invoice
ca: Ajust de cost per factura

en: Adjustments
ca: Ajustaments

note: %1$s:  total_adj + shipmentcost | $Price
en: Adjustments plus shipping: %s
ca: Ajustos per enviament: %s

en: Administration
ca: Administració

en: Administration
ca: Administració

en: Administration &gt; Currencies and exchange rates
ca: Administració &gt; divises i tipus de canvi

en: Administration &rsaquo; Circulation and fine rules
ca: Administració &rsaquo; Regles de circulació i multes

en: Administration &rsaquo; Item types
ca: Administració &rsaquo; tipus d'exemplar

en: Administration tables
ca: Taules de l'administració

en: Administrator account created!
ca: Compte d'administrador creat!

en: Administrator account permissions
ca: Permisos del compte d'administrador

en: Administrator identity
ca: Identitat de l'administrador

en: Administrator login
ca: Connexió d'administrador

en: Adolescent
ca: Tot

note: SCRIPT
en: Advanced
ca: Avançat

en: Advanced &raquo;
ca: Avançat &raquo;

en: Advanced constraints
ca: Limitacions avançades

en: Advanced constraints:
ca: Limitacions avançades:

en: Advanced editor
ca: Editor avançat

en: Advanced editor keyboard shortcuts
ca: Dreceres de teclat de l'editor avançat

en: Advanced editor shortcuts
ca: Drecera avançada de l'editor

en: Advanced prediction pattern:
ca: Patró de predicció avançat:

en: Advanced search
ca: Cerca avançada

en: After
ca: Després

en: Afternoon
ca: A la tarda

en: Afternoon
ca: A la tarda

en: Age
ca: Edat

en: Age in days
ca: Edat en dies

en: Age required
ca: Edat requerida

en: Age required:
ca: Edat requerida

en: Age restricted
ca: Restricció d'edat.

note: For the first occurrence, %1$s:  AGE_RESTRICTION | html
en: Age restriction %s.
ca: Restricció d'edat%s.

note: %1$s:  AGE_RESTRICTION | html %2$s:  IF CAN_user_circulate_force_checkout %3$s:  END
en: Age restriction %s. %s Check out anyway? %s
ca: Restricció esdat %s. %s Prestar igualment? %s

note: %1$s:  age_low | html %2$s:  age_high | html
en: Ages allowed are %s-%s.
ca: Les edats permeses són %s-%s.

en: Albany Senior High School
ca: Albany batxillerat

en: Alert
ca: Alerta

en: Alert subscribers for
ca: Alerta de subscripció per

en: Alerts
ca: Alertes

en: Aliases
ca: Àlies

note: SCRIPT
en: Align
ca: Alinear

note: SCRIPT
en: Align center
ca: Alinea al centre

note: SCRIPT
en: Align left
ca: Alinea a l'esquerra

note: SCRIPT
en: Align right
ca: Alinea a la dreta

note: SCRIPT
en: Alignment
ca: Alineació

en: Alingsås Public Library, Sweden
ca: Biblioteca pública Alingsås, Suècia

en: All
ca: Tot

en: All active funds
ca: Tots els fons actius

en: All authority types
ca: Tot tipus d'autoritat

en: All available funds
ca: Tots els fons disponibles

en: All budgets
ca: Tots els pressupostos

note: %1$s:  do_anonym | html %2$s:  last_issue_date | $KohaDates
en: All checkouts (%s) older than %s have been anonymized
ca: Tots els préstecs ( %s) més grans que %s han estat anonimitzats

en: All collections
ca: Totes les col·leccions

en: All course reserve items will be deleted from all courses to which they are attached.
ca: Tots els exemplars de la bibliografia recomenada s'eliminaràn de tots els cursos a què estiguin vinculats.

en: All dates
ca: Totes les dates

en: All dependencies installed.
ca: Totes les dependències instal·lades.

en: All funds
ca: Tots els fons

note: SCRIPT
en: All invoices for merging must be from the same vendor
ca: Totes les factures per fusionar han de ser del mateix proveïdor

en: All item fields are in the same tag and in item tab
ca: Tots els camps d' exemplar han d'estar a la mateixa etiqueta i a la pestanya element

en: All item types
ca: Tots els tipus d'exemplar

en: All libraries
ca: Totes les biblioteques

note: For the first occurrence, %1$s:  all_pendingsuggestions | html
en: All libraries: %s
ca: Totes les biblioteques: %s

en: All locations
ca: Totes les ubicacions

en: All orders of this basket will be cancelled and used funds will be refunded.
ca: Totes les comandes d'aquest cistell seran cancel·lades i es reemborsaran els fons utilitzats.

en: All payments to the library
ca: Tots els pagaments a la biblioteca

en: All records have successfully been modified!
ca: Tots els registres han estat modificats amb èxit!

en: All required Perl modules appear to be installed.
ca: Tots els mòduls requerits per Perl semblen ser instal·lats.

note: SCRIPT
en: All selected
ca: Tots seleccionats

en: All shelving locations
ca: Totes les ubicacions

en: All statuses
ca: Tots els estats

en: All tags
ca: Totes les etiquetes

en: All transactions
ca: Totes les transaccions

en: All vendors
ca: Tots els proveïdors

en: Allen Ginsberg Library, USA
ca: Biblioteca d'Allen Ginsberg, Estats Units

en: Allow
ca: Permetre

en: Allow access to the reports module
ca: Permetre l'accés al mòdul d'informes

en: Allow auto-renewal of items:
ca: Permet la renovació automàtica dels exemplars:

en: Allow changes to contents from:
ca: Permetre els canvis al contingut de:

en: Allow guarantors of this patron to view this patron's checkouts from the OPAC
ca: Permet als responsables d'aquest usuari veure els préstecs d'aquest usuari a l'OPAC

en: Allow guarantors of this patron to view this patron's fines from the OPAC
ca: Permet als responsables d'aquest usuari veure les multes d'aquest usuari a l'OPAC

en: Allow public downloads:
ca: Permetre descàrregues públiques:

en: Allow public enrollment:
ca: Permet la inscripció pública:

en: Allow staff members to modify permissions, usernames, and passwords for other staff members
ca: Permetre que els membres del personal modifiquin els permisos, noms d'usuari i contrasenyes per a altres membres del personal

en: Allow transfer?
ca: Permetre la transferència?

en: Allowed
ca: Permetre

en: Allowed pickup locations
ca: Ubicacions de recollida permeses

en: Allows multiple Item types to be searched in a category. Categories can be entered into the Authorized value ITEMTYPECAT. To combine Item types to this category, enter this Search category to any Item types
ca: Permet cercar diversos tipus d'exemplars en una categoria. Les categories es poden introduir al valor autoritzat ITEMTYPECAT. Per combinar tipus d'exemplars amb aquesta categoria, introduïu aquesta categoria de cerca a qualsevol tipus d'exemplar

en: Already received
ca: Ja rebut

en: Already validated discharges
ca: Cartes de llibertat aprovades

en: Alt key is "Alt"
ca: La tecla Alt és "Alt"

en: Alternate address
ca: Adreça alternativa:

en: Alternate address line 2
ca: Adreça alternativa línia 2

en: Alternate address: Address
ca: Direcció alternativa: Direcció

en: Alternate address: Address 2
ca: Altra adreça: adreça 2

en: Alternate address: City
ca: Adreça alternativa: Ciutat

en: Alternate address: Contact note
ca: Adreça alternativa: Nota de contacte

en: Alternate address: Email
ca: Altra adreça: correu electrònic

en: Alternate address: Phone
ca: Adreça alternatiu: Telèfon

en: Alternate address: State
ca: Altra adreça: Estat

en: Alternate address: Street number
ca: Altra adreça: Número carrer

en: Alternate address: Street type
ca: Adreça alternativa: Tipus de carrer

en: Alternate address: ZIP/Postal code
ca: Altra Adreça: Codi Postal

en: Alternate city
ca: Ciutat alternativa

en: Alternate contact
ca: Contacte alternatiu

en: Alternate contact ZIP/postal code
ca: CP/codi postal d'adreça alternativa

en: Alternate contact address
ca: Adreça de contacte alternativa

en: Alternate contact address 2
ca: Adreça de contacte alternativa 2

en: Alternate contact city
ca: Ciutat de contacte alternativa

en: Alternate contact country
ca: País de contacte alternatiu

en: Alternate contact first name
ca: Nom de contacte alternatiu

en: Alternate contact phone
ca: Telèfon de contacte alternatiu

en: Alternate contact state
ca: Provincia de contacte alternatiu

en: Alternate contact surname
ca: Cognom de contacte alternatiu

en: Alternate contact: Address
ca: Contacte alternatiu: Adreça

en: Alternate contact: Address 2
ca: Adreça alternativa: Adreça 2

en: Alternate contact: City
ca: Contacte alternatiu: Ciutat

en: Alternate contact: Country
ca: Alternen contacte: País

en: Alternate contact: First name
ca: Adreça alternativa: Nom

en: Alternate contact: Phone
ca: Alternen contacte: Telèfon

en: Alternate contact: State
ca: Contacate alternatiu: provincia

en: Alternate contact: Surname
ca: Altre contacte: Cognom

en: Alternate contact: ZIP/Postal code
ca: Adreça alternativa: Codi Postal

en: Alternate email
ca: Correu electrònic alternatiu

en: Alternate phone
ca: Telèfon alternatiu

en: Alternate state
ca: Provincia alternativa

en: Alternate street number
ca: Número de carrer alternatiu

en: Alternate street type
ca: Tipus de carrer alternatiu

en: Alternate zip code
ca: Codi postal alternatiu

en: Alternative contact
ca: Contacte alternatiu

en: Alternative phone:
ca: Telèfon alternatiu:

note: SCRIPT
en: Alternative source
ca: Font alternativa

note: SCRIPT
en: Alternative source URL
ca: Font alternativa URL

en: Always show checkouts immediately
ca: Mostra sempre els préstecs immediatament

note: A
en: Amazon cover image
ca: Imatge de portada d'Amazon

en: American Numismatic Society, USA
ca: Societat numismàtica americà, USA

en: Amount
ca: Quantitat

en: Amount being paid:
ca: Import pagat:

en: Amount charged:
ca: Import carregat:

en: Amount outstanding
ca: Saldo pendent

en: Amount paid:
ca: Quantitat pagada:

en: Amount tendered:
ca: Import compromès:

en: Amount:
ca: Quantitat:

en: Amount:
ca: Quantitat:

note: %1$s:  batch_id | html
en: An error has occurred and batch %s was not deleted.
ca: S'ha produït un error i el lot %s no s'ha suprimit.

note: %1$s:  batch_id | html
en: An error has occurred and batch %s was not fully de-duplicated.
ca: S'ha produït un error i el lot %s no s'ha desduplicat completament.

note: %1$s:  batch_id | html
en: An error has occurred and no items have been added to batch %s.
ca: S'ha produït un error i cap exemplar s'ha afegit al lot %s.

note: %1$s:  batch_id | html
en: An error has occurred and the item(s) was not removed from batch %s.
ca: S'ha produït un error i els exemplars no s'han retirat del lot %s.

en: An error has occurred while attempting to upload the image file.
ca: S'ha produït un error en intentar carregar l'imatge.

en: An error has occurred!
ca: Hi ha hagut un error!

en: An error has occurred.
ca: Hi ha hagut un error.

note: %1$s:  IF error_order_already_cancelled
en: An error has occurred. %s
ca: S'ha produït un error. %s

en: An error has occurred. Invoice cannot be created.
ca: S'ha produït un error. No es pot crear factura.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: An error occurred
ca: Hi ha hagut un error

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: An error occurred on deleting this image
ca: S'ha produït un error en l'eliminació d'aquesta imatge

note: SCRIPT
en: An error occurred reading this file.
ca: S'ha produït un error llegint el fitxer.

note: SCRIPT
en: An error occurred when adding this translation
ca: S'ha produït un error en afegir aquesta traducció

en: An error occurred when creating this list.
ca: S'ha produït un error en crear aquesta llista.

note: %1$s:  shelfname | html
en: An error occurred when creating this list. The name %s already exists.
ca: S'ha produït un error en crear aquesta llista. Ja existeix el nom %s.

en: An error occurred when deleting this list.
ca: S'ha produït un error en suprimir aquesta llista.

note: SCRIPT
en: An error occurred when deleting this translation
ca: S'ha produït un error en suprimir aquesta traducció

en: An error occurred when updating this list.
ca: S'ha produït un error en actualitzar aquesta llista.

note: SCRIPT
en: An error occurred when updating this translation.
ca: S'ha produït un error en actualitzar aquesta traducció.

note: %1$s:  error | html
en: An error occurred, please try again: %s
ca: S'ha produït un error, si us plau torna-ho a provar: %s

note: %1$s:  op | html %2$s:  label_element | html %3$s:  element_id | html
en: An error was encountered and the %s operation for %s %s was not completed. Please have your system administrator check the error log for details.
ca: S'ha trobat un error i l'operació %s de %s %s no es va completar. Si us plau, feu que l'administrador del sistema comprovi el registre d'errors per obtenir més informació.

note: %1$s:  PROCESS xlate_errtype
en: An error was encountered: %s Please have your system administrator check the error log for details.
ca: S'ha produït un error: %s Demana a l'administrador del sistema que comprovi el registre d'errors per obtenir més informació.

note: %1$s:  IMAGE_NAME | html
en: An image with the name '%s' already exists.
ca: Ja existeix una imatge amb el nom " %s".

en: An index name, e.g. title or Local-Number
ca: Un nom d'índex, p.ex., títol o número local

en: An internal link in the client is broken and the page does not exist
ca: Un enllaç intern està trencat i la pàgina no existeix

en: An unknown error has occurred.
ca: S'ha produït un error desconegut.

en: An unknown error occurred while trying to add an item
ca: S'ha produït un error desconegut en intentar afegir un exemplar

en: An unknown error occurred while trying to check out the item
ca: S'ha produït un error desconegut en prestar l'exemplar

note: %1$s:  card_element | html %2$s:  element_id | html
en: An unsupported operation was attempted on %s %s.
ca: Una operació no permesa es va intentar el %s %s.

en: An unsupported operation was attempted.
ca: S'ha intentat una operació no permesa.

en: Analytics
ca: Analítiques

en: Analyze items
ca: Analitzar exemplars

note: SCRIPT
en: Anchor
ca: Àncora

note: SCRIPT
en: Anchor...
ca: Àncora...

note: SCRIPT
en: Anchors
ca: Àncores

note: SCRIPT
en: Animals and Nature
ca: Animals i Natura

en: Anonymize checkout history
ca: Anonimitzar la història de lectura

en: Another pattern with this name already exists.
ca: Ja existeix una plantilla amb aquest nom.

en: Any
ca: Qualsevol

en: Any audience
ca: Qualsevol audiència

en: Any category code
ca: Alguna codi de categoria

en: Any changes to the configuration will only take effect after a full reindex. Until then searching may not work correctly.
ca: Qualsevol canvi a la configuració només entrarà en vigor després d'una reindexació completa. Fins llavors la cerca podria no funcionar correctament.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Any changes will not be saved. Continue?
ca: No es guardaran els canvis. Continuar?

en: Any collection
ca: Qualsevol col·lecció

en: Any content
ca: Qualsevol contingut

en: Any format
ca: Qualsevol format

en: Any item
ca: Qualsevol exemplar

en: Any item type
ca: Qualsevol tipus d'exemplar

en: Any items with existing course reserves will have their
ca: Qualsevol exemplar de la bibliografia recomenada tindrà el seu

en: Any library
ca: Qualsevol biblioteca

en: Any lost item fees for this item will remain on the patron's account.
ca: Les taxes d'exemplar perdut per a aquest exemplar romandran al compte de l'usuari.

en: Any phrase
ca: Qualsevol frase

en: Any shelving location
ca: Qualsevol ubicació prestatgeria

en: Any status except cancelled
ca: Qualsevol estat excepcte cancel·lat

en: Any vendor
ca: Qualsevol proveïdor

en: Any word
ca: Qualsevol paraula

en: Any:
ca: Qualsevol

en: Anyone seeing this list
ca: Qualsevol que vegi aquesta llista

en: Apache License, Version 2.0
ca: Llicència Apache, Versió 2.0

en: Apache version:
ca: Versió Apatxe:

en: Appear in position:
ca: Aparèixer en posició:

note: %1$s:  num_with_matches | html
en: Applied different matching rule. Number of records matched now %s
ca: Aplicada regla(es) de coincidència. Nombre de registres aparellat ara  %s

note: SCRIPT
en: Apply
ca: Aplicar

en: Apply
ca: Aplicar

note: INPUT type=submit
en: Apply different matching rules
ca: Aplicar normes de coincidència diferents

en: Apply discount
ca: Aplica el descompte

en: Apply field weights to search
ca: Aplica rellevància de camps a la cerca

note: INPUT type=submit
en: Apply filter
ca: Aplica el filtre

en: Apply filter(s)
ca: Aplicar filtre(s)

en: Approve
ca: Aprobar

en: Approved
ca: Aprovat

en: Approved comments
ca: Comentaris aprovats

en: Approved tags
ca: Aprovar etiquetes

en: April
ca: Abril

en: Arabic
ca: Àrab

en: Arcadia Public Library, USA
ca: Biblioteca pública d'Arcadia, Estats Units

en: Archive
ca: Arxiu

en: Archived
ca: Arxivats¡

note: %1$s:  END
en: Archived %s
ca: Arxivat %s

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to add a new item? Any changes made on this page will be lost.
ca: Esteu segur que voleu afegir un exemplar nou? Es perdran els canvis fets en aquesta pàgina.

en: Are you sure you want to cancel this article request?
ca: Estàs segur/a que vols cancel·lar aquesta sol·licitut d'article?

en: Are you sure you want to cancel this hold?
ca: Esteu segurs que voleu cancel·lar aquesta reserva?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to cancel this import?
ca: Esteu segur que voleu cancel·lar aquesta importació?

note: %1$s:  ordernumber | html
en: Are you sure you want to cancel this order (%s)
ca: Esteu segur que voleu cancel·lar aquest comanda (%s)

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to cancel your changes?
ca: Esteu segur que voleu cancel·lar els canvis?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to change the pickup library from %s to %s for this request?
ca: Esteu segur que voleu canviar la biblioteca recollida de %s a %s d'aquesta petició?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to clone this circulation and fine rule from %s to %s library? This will override the existing rules in this library.
ca: Esteu segur que voleu clonar aquesta circulació i la regla de sancions de la biblioteca %s a %s? Això substituirà les regles existents en aquesta biblioteca.

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to clone this standard rule to %s library? This will override the existing rules in this library.
ca: Esteu segur que voleu clonar aquesta norma estàndard a %s biblioteca? Aquesta acció substituirà la normativa vigent d'aquesta biblioteca.

note: %1$s:  basketname | html
en: Are you sure you want to close basket %s?
ca: Esteu segur que voleu tancar cistella %s?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to close this basket and generate an EDIFACT order?
ca: Esteu segur que voleu tancar aquesta cistella i generar una comanda EDIFACT?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to close this basketgroup?
ca: Esteu segur que voleu tancar aquest grup de cistelles?

en: Are you sure you want to delete
ca: Esteu segur que voleu suprimir

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Are you sure you want to delete %s %s?
ca: Esteu segur que voleu suprimir %s %s?

note: %1$s:  library.branchname | html %2$s:  library.branchcode | html
en: Are you sure you want to delete %s (%s)?
ca: Esteu segur que voleu suprimir %s (%s)?

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Are you sure you want to delete batch %s?
ca: Esteu segur que voleu suprimir el lot %s?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete image(s): %s?
ca: Esteu segur que voleu suprimir la imatge: %s?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete server %s?
ca: Esteu segur que voleu suprimir el servidor %s?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete the %s selected search history entries?
ca: Esteu segur que voleu suprimir les de cerques %s seleccionades?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete the club %s? This will cancel all patron enrollments in this club.
ca: Esteu segur que voleu suprimir el club %s? Això es cancel·larà totes les inscripcions d' usuaris en aquest club.

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete the club template %s? This will delete all clubs using this template and cancel patron enrollments
ca: Esteu segur que voleu suprimir la plantilla de club %s? Això suprimirà tots els clubs utilitzant aquesta plantilla i cancel·lació d'inscripcions dels usuaris

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete the list %s?
ca: Esteu segur que voleu eliminar la llista %s?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete the selected reports?
ca: Esteu segur que voleu suprimir els informes seleccionats?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete the selected search history entry?
ca: Esteu segur que voleu suprimir les cerques seleccionades?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete these suggestions?
ca: Esteu segur que voleu suprimir aquests suggeriments?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this OAI set?
ca: Esteu segur que voleu suprimir aquest conjunt OAI?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this authority?
ca: Esteu segur que voleu suprimir aquesta autoritat?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this authorized value category?
ca: Estàs segur/a que vols suprimir aquesta categoria de valor autoritzada?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this authorized value?
ca: Esteu segur que voleu suprimir aquest valor autoritzat?

en: Are you sure you want to delete this basket?
ca: Esteu segur que voleu suprimir aquesta cistella?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this class source?
ca: Estàs segur/a que vols suprimir aquesta font de classificació?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this course?
ca: Esteu segur que voleu suprimir aquest curs?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this course? There are %s attached items.
ca: Esteu segur que voleu suprimir aquest curs? Hi ha elements %s adjunts.

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this course? There is %s attached item.
ca: Esteu segur que voleu suprimir aquest curs? Hi ha exemplar %s adjunt.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this cover image?
ca: Esteu segur que voleu suprimir aquesta imatge de portada?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this delivery?
ca: Esteu segur que voleu suprimir aquest lliurament?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this dictionary definition? This cannot be undone.
ca: Esteu segur que voleu treure aquesta definició del diccionari? Això no es pot desfer.

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this field?
ca: Esteu segur que voleu suprimir aquest camp?

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this file ?
ca: Esteu segur que voleu suprimir aquest fitxer?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this file?
ca: Segur que vols eliminar aquest arxiu ?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this filing rule?
ca: Estàs segur/a que vols suprimir aquesta regla de presentació?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this image?
ca: Esteu segur que voleu suprimir aquesta imatge?

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this invoice?
ca: Esteu segur que voleu suprimir aquesta factura?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this item?
ca: Estàs segur/a que vols suprimir aquest exemplar?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this key?
ca: Esteu segur que voleu suprimir aquesta clau?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this list?
ca: Esteu segurs que voleu eliminar aquesta llista?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this macro?
ca: Esteu segur que voleu suprimir aquesta macro?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this message?
ca: Esteu segur que voleu suprimir aquest missatge?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this news item? This cannot be undone.
ca: Esteu segur que voleu suprimir aquest exemplar de notícies? Això no es pot desfer.

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this numbering pattern?
ca: Esteu segur que voleu suprimir aquest patró de numeració?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this patron from the card batch?
ca: Esteu segur que voleu suprimir aquest usuari del lot

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this patron image? This cannot be undone.
ca: Esteu segur que voleu suprimir aquesta imatge d'usuari? Això no es pot desfer.

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this profile?
ca: Estàs segur/a que vols suprimir aquest perfil?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this record?
ca: Esteu segur que voleu suprimir aquest registre?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this report? This cannot be undone.
ca: Esteu segur que voleu suprimir aquest informe? Això no es pot desfer.

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this rule? This cannot be undone.
ca: Esteu segur que voleu suprimir aquesta norma? Això no es pot desfer.

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this saved report?
ca: Esteu segur que voleu suprimir aquest informe?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this splitting rule?
ca: Estàs segur/a que vols suprimir aquesta regla de divisió?

en: Are you sure you want to delete this stage?
ca: Estàs segur/a que vols suprimir aquesta etapa?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this subscription frequency?
ca: Esteu segur que voleu suprimir aquesta freqüència de subscripció?

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this suggestion?
ca: Esteu segur que voleu suprimir aquest suggerimen?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this translation?
ca: Esteu segur que voleu suprimir aquesta traducció?

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this?
ca: Esteu segurs que voleu suprimir-ho?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to do this?
ca: Esteu segur que voleu fer-ho?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to edit another rule?
ca: Esteu segur que voleu editar una altra regla?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to erase your changes?
ca: Esteu segur que voleu esborrar els canvis?

note: %1$s:  basketname | html
en: Are you sure you want to generate an EDIFACT order and close basket %s?
ca: Esteu segur que voleu generar un ordre EDIFACT i tancar cistella %s?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to merge the selected patrons?
ca: Esteu segur que voleu combinar els usuaris seleccionats?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to permanently delete this batch?
ca: Esteu segur que voleu suprimir permanentment aquest lot?

en: Are you sure you want to remove
ca: Esteu segur que voleu suprimir

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to remove all items from the course?
ca: Estàs segur/a que vols eliminar tots els exemplars del curs?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to remove label number(s): %s from this batch?
ca: Esteu segur que voleu suprimir els número(s) etiqueta(es): %s d'aquest lot?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to remove the selected patron(s) from this batch?
ca: Esteu segur que voleu treure l'usuauri (s) seleccionats d'aquest lot?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to remove the selected patrons?
ca: Esteu segur que voleu suprimir els usuaris seleccionats?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to remove the tag from this title?
ca: Esteu segur que voleu suprimir l'etiqueta d'aquest títol?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to remove these items from all courses?
ca: Estàs segur/a que vols eliminar aquests elements de tots els cursos?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to remove these items from the list?
ca: Esteu segurs que voleu eliminar aquests ítems de la llista?

en: Are you sure you want to remove this item from it's rota?
ca: Estàs segur/a que vols eliminar aquest exemplar de la seva rotació?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to remove this item from the course?
ca: Esteu segur que voleu treure aquest exemplar del curs?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to remove this list?
ca: Esteu segur que voleu suprimir aquesta llista?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to reopen this basket?
ca: Esteu segur que voleu tornar a obrir aquesta cistella?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to reopen this subscription?
ca: Esteu segur que voleu tornar a obrir aquesta subscripció?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to replace the current patron image? This cannot be undone.
ca: Esteu segur que voleu substituir la imatge de l' usuari actual? Això no es pot desfer.

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to save?
ca: Estàs segur/a que vols desar?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to undo the import of this batch into the catalog?
ca: Esteu segur que voleu desfer la importació d'aquest lot en el catàleg?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to uninstall the plugin %s?
ca: Esteu segur que voleu desinstal lar el plugin %s?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to void this credit?
ca: Estàs segur/a que vols anul·lar aquest crèdit?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to write off %s in outstanding fines? This cannot be undone!
ca: Esteu segur que voleu anular %s en multes pendents? Això no es pot desfer!

en: Are you sure you wish to delete this request?
ca: Esteu segur que voleu suprimir aquesta sol·licitud?

en: Are you sure you wish to remove this item from it's rota
ca: Estàs segur/a que vols eliminar aquest exemplar de la seva rotació

en: Area
ca: Àrea

en: Area:
ca: Àrea

en: Armenian Tigran Zargaryan
ca: Armeni Tigran Zargaryan

en: Arrived
ca: Rebuts

note: SCRIPT
en: Arrows
ca: Fletxes

en: Article requests
ca: Article sol·licitats

note: For the first occurrence, %1$s:  current_article_requests.count || 0 | html
en: Article requests (%s)
ca: Article sol·licitat (%s)

en: Article requests:
ca: Articles sol·licitats:

en: Article title
ca: Títol de l'article

note: SCRIPT
en: Ascending
ca: Ascendent

note: %1$s:  user | $HtmlTags tag=>'code' %2$s:  dbname | $HtmlTags tag=>'code'
en: Ask for or make a change in the user's privileges. User %s must have USAGE, INSERT, UPDATE, DELETE, DROP and CREATE privileges on database %s.
ca: Demaneu o feu un canvi en els privilegis de l'usuari. L'usuari %s ha de tenir un ús, inserir, actualitzar, suprimir, eliminar i crear privilegis a la base de dades %s.

en: Ask your system administrator to configure this feature, or remove this note by
ca: Demana a l'administrador del sistema configurar aquesta característica o eliminar aquesta nota per

en: Asked
ca: Preguntat

en: Assistant:
ca: Assistent:

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: At least two records must be selected for merging.
ca: Cal seleccionar com a mínim dos registres per combinar-los.

note: %1$s:  Branches.GetName(subscription.branchcode) || subscription.branchcode | html
en: At library: %s
ca: A la biblioteca: %s

en: Athens County Public Libraries
ca: Atenes County biblioteques públiques

en: Athens County Public Libraries, USA
ca: Biblioteques públiques de Comtat d'Atenes, Estats Units

note: %1$s:  IF ( biblio.title ) %2$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' %3$s:  END
en: Attach an item %s to %s%s
ca: Afegir un exemplar %s a %s%s

en: Attach another item
ca: Adjuntar un altre exemplar

en: Attach item
ca: Adjuntar exemplar

en: Attach this basket to a new basket group with the same name
ca: Afegit aquesta cistella a un nou grup de cistelles amb el mateix nom

en: Attempt to delete record failed.
ca: S'ha produït un error en intentar suprimir el registre.

note: %1$s:  ERROR_extended_unique_id_failed_value | html
en: Attribute value "%s" is already in use by another patron record.
ca: El valor del atribut "%s" ja s'està utilitzant per un altre registre d'usuari.

en: Attributes
ca: Atributs

en: Audio alerts
ca: Alertes d'àudio

en: August
ca: Agost

en: Auth field copied
ca: Aut camp copiat

en: Auth value
ca: Valor aut

en: Auth value:
ca: Valor aut:

en: Authenticated
ca: Autenticat

en: Authname
ca: AuthName

en: Author
ca: Autor

en: Author (A-Z)
ca: Autor (A-Z)

en: Author (Z-A)
ca: Autor (Z-A)

en: Author (any):
ca: Autor (qualsevol):

en: Author (corporate):
ca: Autor (corporatiu):

en: Author (meeting / conference):
ca: Autor (trobada / conferència):

en: Author (meeting/conference):
ca: Autor (trobada/conferència):

en: Author (personal):
ca: Autor (persona):

en: Author(s)
ca: Autor(s)

en: Author:
ca: Autor:

en: Author:
ca: Autor:

note: %1$s:  author | html
en: Author: %s
ca: Autor: %s

en: Authorised value category:
ca: Categoria valor autoritzat:

en: Authorised values category
ca: Valors autoritzats de categoria

en: Authorised values category:
ca: Valors autoritzats per categoria:

en: Authorities
ca: Autoritats

en: Authorities tables
ca: Taules de les autoritats

en: Authorities:
ca: Autoritats:

en: Authority
ca: Autoritat

note: %1$s:  authid | html %2$s:  authtypetext | html
en: Authority #%s (%s)
ca: Autoritat #%s (%s)

note: %1$s:  loopro.object | html
en: Authority %s
ca: Autoritat %s

note: %1$s:  IF ( authtypecode ) %2$s:  authtypecode | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Authority MARC framework for %s%s%sdefault framework%s
ca: Plantilla d'autoitat MARC per %s%s%spredeterminada%s

note: %1$s:  tagfield | html %2$s:  authtypecode | html
en: Authority MARC subfield structure admin for %s (authority: %s)
ca: Autoritat MARC administració esutrctura subcamp per %s (autoritat: %s)

note: %1$s:  tagfield | html
en: Authority MARC subfield structure for %s
ca: Estructura MARC del subcamp d'autoritat per a %s

en: Authority field to copy:
ca: Camp d'autoritat per copiar:

en: Authority record
ca: Registre d'autoritat

en: Authority search
ca: Cerca per autoritat

en: Authority search results
ca: Resultats de la cerca per autoritat

en: Authority type
ca: Tipus d'autoritat

en: Authority type:
ca: Autoritat:

en: Authority types
ca: Tipus d'autoritat

en: Authority:
ca: Autoritat

en: Authorized
ca: Autoritzat

en: Authorized value
ca: Valor Autoritzat

en: Authorized value category:
ca: Valor autoritzat categoria:

en: Authorized value:
ca: Valor Autoritzat:

en: Authorized value:
ca: Valor Autoritzat:

en: Authorized values
ca: Valors autoritzats

note: For the first occurrence, %1$s:  category_name | html
en: Authorized values for category %s
ca: Valors autoritzats per a la categoria %s

en: Authors
ca: Autors

en: Authors:
ca: Autors:

en: Auto ordering
ca: Comanda automàtica

en: Auto subscription sharing:
ca: Compartir subscripció automàticament:

note: INPUT type=button
en: Auto-fill row
ca: Autocompletar

en: Auto-renewal
ca: Renovació automàtica

en: Auto-renewal:
ca: Renovació automàtica:

en: Auto-renewal: Patron has opted out
ca: Renovació automàtica: L'usuari ha desactivat aquesta opció

en: Autolocation is switched on and you are logging in with an IP address that doesn't match your library.
ca: Autolocation està habilitat i esteu connectant amb una adreça IP que no coincideix amb la seva biblioteca.

en: Automatic item modifications by age
ca: Modificacions d'automàtica d'exemplars per temps

en: Automatic ordering:
ca: Ordenació automàtica:

en: Automatic renewal
ca: Renovació automàtica

en: Availability
ca: Disponibilitat

en: Availability:
ca: Disponibilitat:

en: Available
ca: Disponible

en: Available barcodes
ca: Codis de barres disponibles

en: Available call numbers
ca: Signatures disponibles

note: INPUT type=text
en: Available copy
ca: Còpia disponible

en: Available copy numbers
ca: Números de còpia disponibles

en: Available enumeration
ca: Enumeració disponible

en: Available for
ca: Disponible per a

en: Available in the library
ca: Disponible a la biblioteca

en: Available item types
ca: Tipus d'exemplar disponible

en: Available locations
ca: Ubicacions disponibles

en: Average checkout period
ca: Període mitjà de préstec

en: Average checkout period statistics
ca: Estadístiques de període mig de préstec

en: Average loan time
ca: Temps de préstec mitjà

en: BSD License
ca: Llicència BSD

en: BT
ca: TG

en: Back
ca: Enrere

note: For the first occurrence, %1$s:  ELSE
en: Back %s
ca: Enrere %s

en: Back side layout not used
ca: No s'utilitza el disseny de la part posterior

en: Back to Tools
ca: Tornar a eines

en: Back to the list
ca: Tornar a la llista

note: SCRIPT
en: Background color
ca: Color del fons

en: Backslash separated text (.csv)
ca: Text separat de la barra inversa (. csv)

en: Bad or missing sender address; check your branch email address or preference KohaAdminEmailAddress.
ca: Adreça de remitent no vàlida o no introduïda; Comprovi el seu e-mail de biblioteca o preferència KohaAdminEmailAddress.

en: Barcode
ca: Codi de barres

note: %1$s:  barcode | html
en: Barcode %s
ca: Codi de barres %s

note: For the first occurrence, %1$s:  overduesloo.barcode | html
en: Barcode : %s
ca: Codi de barres: %s

en: Barcode file:
ca: Fitxer de codi de barres:

en: Barcode file:
ca: Fitxer de codi de barres:

en: Barcode list (one barcode per line):
ca: Llista de codis de barres (un codi de barres per línia):

en: Barcode not found
ca: Codi de barres no trobat

en: Barcode not found. The following items were found by searching:
ca: Codi de barres no trobat. Els següents codis de barres s'han trobat a la cerca:

en: Barcode range
ca: Interval de codis de barres

en: Barcode submitted
ca: Codi de barres enviat

en: Barcode type
ca: Tipus codi de barres

en: Barcode type:
ca: Tipus de codi de barres:

en: Barcode:
ca: Codi de barres:

en: Barcode:
ca: Codi de barres:

note: For the first occurrence, %1$s:  transfer.item.barcode | html
en: Barcode: %s
ca: Codi de barres: %s

en: Barcodes file
ca: Arxiu de codis de barres

note: %1$s:  batche.from | html %2$s:  batche.to | html
en: Barcodes from %s to %s
ca: Codi de barres de %s a %s

en: Barcodes not found
ca: Codis de barres no trobat

en: Barcodes not found:
ca: Codis de barres no trobats:

en: Barcodes:
ca: Codis de barres:

en: Base-level allocated
ca: Nivell base assignada

en: Base-level available
ca: Nivell base disponible

en: Base-level ordered
ca: Nivell base ordenat

en: Base-level spent
ca: Import gastat

en: Basic constraints
ca: Restriccions bàsiques

en: Basic installation complete.
ca: Instal·lació bàsica completa.

en: Basic parameters
ca: Paràmetres bàsics

en: Basket
ca: Carret :

note: For the first occurrence, %1$s:  basketno | html
en: Basket %s
ca: Cistella %s

note: For the first occurrence, %1$s:  basketname | html %2$s:  basketno | html
en: Basket %s (%s)
ca: Cistella %s (%s)

note: %1$s:  basket.basketname | html %2$s:  basket.basketno | html %3$s:  basket.bookseller.name | html
en: Basket %s (%s) for %s
ca: Cistella %s (%s) per %s

en: Basket (#)
ca: Cistella (#)

en: Basket by
ca: Cistella per :

en: Basket created by:
ca: Cistella creada per:

en: Basket creator
ca: Creador cistella

en: Basket deleted
ca: Cistella suprimida

en: Basket details
ca: Detalls de la cistella

en: Basket group
ca: Grup de cistelles

note: %1$s:  name | html %2$s:  basketgroupid | html
en: Basket group %s (%s) for
ca: Grup de cistella %s (%s) per

en: Basket group billing place:
ca: Lloc facturació de cistella grup:

en: Basket group delivery placename:
ca: Lloc d'entrega grup de cistelles:

en: Basket group name:
ca: Nom del grup cistella:

en: Basket group:
ca: Cistella grup:

en: Basket grouping
ca: Agrupació de cistelles

en: Basket grouping for
ca: Agrupació de cistelles per

en: Basket groups
ca: Grups de cistelles

en: Basket name
ca: Nom de la cistella

en: Basket name:
ca: Nom de la cistella:

en: Basket not found.
ca: Cistella no trobada.

en: Basket:
ca: Carret :

note: %1$s:  msg.basketno.basketno | html
en: Basket: %s
ca: Cistella: %s

en: Baskets
ca: Cistells

note: %1$s:  booksellertoname | html
en: Baskets for %s
ca: Cistelles per a %s

en: Baskets in this group:
ca: Cistelles d'aquest grup:

note: %1$s:  batchid | html
en: Batch %s
ca: Lot %s

note: %1$s:  batch_id | html
en: Batch %s not fully de-duplicated.
ca: Lot %s no totalment-desduplicat.

note: %1$s:  batch_id | html
en: Batch %s was not deleted.
ca: Lot %s no s'ha suprimit.

en: Batch ID
ca: ID Lot

en: Batch add reserves
ca: Afegir reserves en lot

en: Batch check out
ca: Préstec en lot

note: %1$s:  IF patron %2$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' invert_name = 1 %3$s:  END
en: Batch checkout confirmation %s for %s %s
ca: Confirmació de préstec en lot %s per %s %s

note: %1$s:  IF patron.borrowernumber %2$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' invert_name = 1 %3$s:  batch | html %4$s:  END
en: Batch checkout information %s for %s |%s|%s
ca: Informació préstec en lot %s per %s |%s|%s

en: Batch delete
ca: Suprimir en lot

en: Batch delete patrons
ca: Eliminar usuaris en lot

en: Batch delete patrons and delete patron circulation history
ca: Eliminar usuaris i historial circulació d'usuaris

en: Batch description:
ca: Descripció del lot:

en: Batch edit patrons
ca: Editar usuaris en lot

en: Batch extend due dates
ca: Ampliació en lot de dates de venciment

note: %1$s:  IF ( del ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: Batch item %sdeletion%smodification%s
ca: Lot element  %sSuprimir  %sEditar %s

en: Batch item deletion
ca: Eliminació d' exemplars per lots

en: Batch item modification
ca: Modificació d'exemplars en lot

en: Batch modify
ca: Edició en lot

note: %1$s:  IF unlimited_total >= limit %2$s:  limit | html %3$s:  ELSE %4$s:  unlimited_total | html %5$s:  END
en: Batch operations with %s%s%s%s%s visible records
ca: Operacions per lots amb %s%s%s%s%s registres visibles

en: Batch patron deletion and anonymization
ca: Supressió i anonimització d'usuaris en lot

note: For the first occurrence, %1$s:  Branches.GetName( current_branch ) | html
en: Batch patron deletion and anonymization for %s
ca: Supressió i anonimització de patrons en lot per a %s

en: Batch patron modification
ca: Modificació d'usuaris de lot

en: Batch patrons modification
ca: Modificació d'usuaris en lot

en: Batch patrons results
ca: Resultats usuaris en lot

en: Batch record deletion
ca: Supressió de registres en lot

en: Batch record modification
ca: Modificació de registres en lot

en: Batch remove reserves
ca: Eliminar reserves en lot

en: Batch:
ca: Lot:

en: Batches
ca: Lots

en: BdP de la Meuse, France
ca: BdP de la Mosa, França

en: Be sure to provide email addresses for these patrons.
ca: Assegureu-vos de proporcionar adreces de correu electrònic per a aquests usuaris.

en: Because the "UseTransportCostMatrix" system preference is currently not enabled, the transport cost matrix is not being used.
ca: Com que la preferència del sistema "UseTransportCostMatrix" no està activada actualment, la matriu de costos de transport no s'està utilitzant.

en: Because the 'ExtendedPatronAttributes` system preference is currently not enabled, extended patron attributes cannot be given to patron records.
ca: Com que la preferència de sistema 'ExtendedPatronAttributes' està actualment deshabilitada, no es poden assignar els atributs millorats als registres d'usuari.

en: Before
ca: Abans

en: Before we begin, please verify you have the correct credentials to continue. Please log in with the username and password given to you by your systems administrator and located in your
ca: Abans de començar, comproveu que vostè té les credencials correctes per continuar. Si us plau, accedeixi amb el nom d'usuari i la contrasenya que li ha assignat el seu administrador de sistemes i situat en el seu

en: Beginning date:
ca: Data d'inici:

en: Begins with
ca: Comença amb

en: Begins with:
ca: Comença amb:

en: Behavior
ca: Comportament

en: BibLibre, France
ca: BibLibre, França

en: Biblio count
ca: Comte de biblio

en: Biblio level hold.
ca: Biblio nivell aguantar.

en: Biblio numbers:
ca: Números de registre:

en: Bibliographic
ca: Bibliogràfica

en: Bibliographic data to print
ca: Dades bibliogràfiques per imprimir

en: Bibliographic information
ca: Informació bibliogràfica

en: Bibliographic record
ca: Registre bibliogràfica

note: %1$s:  object | html
en: Bibliographic record %s
ca: Registre bibliogràfic %s

note: SCRIPT
en: Bibliographic record ID
ca: Registre bibliogràfic ID:

en: Bibliographic record ID:
ca: Registre bibliogràfic ID:

en: Bibliographic record count
ca: Recompte de registres bibliogràfics

en: Bibliographic record not found.
ca: El registre bibliogràfic no s'ha trobat.

en: Bibliographic record title
ca: Títol del registre bibliogràfic

en: Bibliographic records
ca: Registres bibliogràfics

en: Bibliographic:
ca: Bibliogràfic:

en: Bibliographies
ca: Bibliografies

en: Biblios:
ca: Registres:

en: Bibliotheksservice-Zentrum Baden-Württemberg (BSZ), Germany
ca: Bibliotheksservice-Zentrum Baden-Württemberg (BSZ), Alemanya

en: Billing date
ca: Data de facturació

en: Billing date:
ca: Data de facturació:

note: %1$s:  billingdateto | $KohaDates
en: Billing date: All until %s
ca: data de facturació: Tot fins%s

en: Billing place
ca: Lloc de facturació

en: Billing place:
ca: Lloc de facturació:

en: Billing place:
ca: Lloc de facturació:

en: Biography
ca: Biografía

note: SCRIPT
en: Black
ca: Negre

note: SCRIPT
en: Block
ca: Bloqueja

en: Block
ca: Bloqueja

en: Block expired patrons:
ca: Bloqueja els usuaris caducats:

note: SCRIPT
en: Blocked!
ca: Bloquejat

note: SCRIPT
en: Blockquote
ca: Cita

note: SCRIPT
en: Blocks
ca: Bloqueja

note: SCRIPT
en: Blue
ca: Blau

note: SCRIPT
en: Body
ca: Cos

note: SCRIPT
en: Bold
ca: Negreta

en: Book drop mode
ca: Mode bústia

en: Book drop mode.
ca: Mode bústia

en: Book fund:
ca: Fons de llibres:

en: Boolean
ca: Booleà

note: SCRIPT
en: Border
ca: Contorn

note: SCRIPT
en: Border color
ca: Color del contorn

note: SCRIPT
en: Border style
ca: Estil del contorn

note: SCRIPT
en: Border width
ca: Amplada del contorn

en: Born:
ca: Nascut:

en: Borrower
ca: Usuari

en: Borrower number
ca: Nombre d' usuari

note: SCRIPT
en: Bottom
ca: Part inferior

en: Branch
ca: Biblioteca

en: Briar Cliff University, USA
ca: Penya-segat de Briar University, EUA

en: Bridge Material Type Icons Project
ca: Projecte d'icones de tipus de material Bridge

en: Brief display
ca: Vista breu

note: SCRIPT
en: Brightness
ca: Lluminositat

note: ABBR
en: Broader Term
ca: Terme més ampli

en: Brooklyn Law School Library, USA
ca: Biblioteca de la Facultat de dret de Brooklyn, Estats Units

note: SCRIPT
en: Browse for an image
ca: Cerca una imatge

en: Browse selected records
ca: Navegar per registres seleccionats

en: Browse system logs
ca: Examinar els registres del sistema

en: Browse the system logs
ca: Navegueu pels registres del sistema

en: Browse the system logs
ca: Navega pels registres del sistema

en: Budget
ca: Pressupost

note: For the first occurrence, %1$s:  loop_budge.budget_period_description | html %2$s:  loop_budge.budget_period_id | html %3$s:  UNLESS loop_budge.budget_period_active %4$s:  END
en: Budget %s [id=%s]%s (inactive)%s
ca: Pressupost %s [id=%s]%s (inactiu)%s

note: SCRIPT
en: Budget end date must be on or after budget start date
ca: Data de finalització de pressupost ha de ser el o després de la data d'inici de pressupost

en: Budget id
ca: Id de pressupost

en: Budget name
ca: Nom de pressupost

en: Budget period description
ca: Descripció període pressupost

en: Budget:
ca: Pressupost:

en: Budgeted cost
ca: Cost pressupostat

en: Budgeted cost tax exc.
ca: Cost pressupostat impostos exclosos

en: Budgeted cost tax inc.
ca: Cost pressupostat impostos inclosos

en: Budgeted cost:
ca: Cost pressupostat:

en: Budgets
ca: Pressupostos

en: Budgets administration
ca: Administració de pressupostos

en: Bug wranglers:
ca: Wranglers error:

en: Build a new report?
ca: Construir un nou informe?

en: Build a report
ca: Crear un informe

en: Build and run reports
ca: Construir i executar informes

note: INPUT type=submit name=submit
en: Build new
ca: Crear informe

en: Built-in offline circulation interface
ca: Interfície de circulació offline

note: SCRIPT
en: Bullet list
ca: Llista de punts

en: By
ca: Per

en: By:
ca: Per:

en: ByWater Solutions, USA
ca: ByWater solucions, EUA

en: C &amp; P Bibliography Services, USA
ca: C &amp; P bibliografia serveis, EUA

en: CD audio
ca: CD d'àudio

en: CD software
ca: CD programari

en: CODE
ca: CODI

en: CSV profile ID
ca: Identificador del perfil CSV

en: CSV profile:
ca: Perfil CSV:

en: CSV profiles
ca: Perfil CSV

en: CSV separator
ca: Separador CSV

en: CSV separator:
ca: Separador CSV:

en: CSV type
ca: Tipus CSV

en: Cache expiry (seconds)
ca: Memòria cau vençuda (segons)

en: Cache expiry:
ca: Caducitat de la caché:

note: %1$s:  todaysdate | $KohaDates %2$s:  from | $KohaDates %3$s:  to | $KohaDates
en: Calculated on %s. From %s to %s
ca: Calcula el %s. De %s a %s

en: Calendar
ca: Calendari

en: Calendar information
ca: Informació del calendari

en: California College of the Arts, USA
ca: Universitat de Califòrnia de les Arts, USA

en: Call number
ca: Signatura topogràfica

en: Call number (0-9 to A-Z)
ca: Signatura topogràfica (0-9 a A-Z)

en: Call number (Z-A to 9-0)
ca: Signatura topogràfica (Z-A a 9-0)

en: Call number browser
ca: Navegació per topogràfic

en: Call number range
ca: Interval de topogràfic

en: Call number:
ca: Signatura topogràfica:

en: Call number:
ca: Signatura topogràfica:

en: Call numbers
ca: Signatura topogràfica

note: %1$s:  subscription.callnumber | html
en: Callnumber: %s
ca: Signatura: %s

en: Calyx, Australia
ca: Calze, Austràlia

en: Camden County, USA
ca: Comtat de Camden, Estats Units

en: Can be entered as a single IP, or a subnet such as 192.168.1.*
ca: Es pot introduir com a una única IP o una subxarxa com 192.168.1.*

en: Can be manually added ?
ca: Es pot afegir manualment ?

en: Can be manually invoiced?
ca: Es pot facturar manualment?

en: Can be sold?
ca: Es pot vendre?

en: Can be used to further sort and filter your reports. This category is empty by default. Values here need to include the authorized value code from REPORT_GROUP in the Description (OPAC) field to link the subgroup to the appropriate group.
ca: Es pot utilitzar per ordenar i filtrar els informes. Aquesta categoria està buida per defecte. Els valors aquí han d'incloure el codi de valor autoritzat de REPORT_GROUP al camp Descripció (OPAC) per enllaçar el subgrup al grup adequat.

note: DIV
en: Can not close baskets that have items with uncertain prices in them.
ca: No es poden tancar cistelles que tinguin articles amb preus incerts.

note: DIV
en: Can not reopen baskets that are part of a basket group.
ca: No es poden tornar a obrir cistelles que formen part d'un grup de cistelles.

en: Can't cancel order
ca: No es pot cancel·lar la comanda

en: Can't cancel order and delete catalog record
ca: No es pot cancel·lar la comanda i suprimir el registre del catàleg

note: SPAN
en: Can't cancel order, (%s) holds are linked with this order. Cancel holds first
ca: No es pot cancel·lar la comanda (%s) reserves estan vinculades amb aquesta comanda. Cancel·la les reserves primer

en: Can't cancel receipt
ca: No es pot cancel·lar el rebut

note: STRONG
en: Can't delete catalog record or order, cancel holds first
ca: No es pot eliminar el registre de catàleg o comanda, cancel·la la reserva primer

note: STRONG
en: Can't delete catalog record, because of %s existing hold(s)
ca: No es pot suprimir el registre del catàleg, a causa de %s reserves existents

note: SCRIPT
en: Can't delete catalog record, because of %s existing item(s)
ca: No es pot suprimir el registre del catàleg, a causa de %s exemplars existents

note: STRONG
en: Can't delete catalog record, delete other orders linked to it first
ca: No es pot suprimir el registre del catàleg, suprimiu la comanda vinculada abans

note: STRONG
en: Can't delete catalog record, delete subscriptions first
ca: No es pot suprimir el registre del catàleg, suprimir les subscripcions primer

note: SPAN
en: Can't delete catalog record, see constraints below
ca: No es pot suprimir el registre del catàleg, vegeu les limitacions següents

note: SCRIPT
en: Can't save this record because the following field aren't filled :
ca: No es pot desar aquest registre perquè el camp següent està buit :

en: Cancel
ca: Cancel·lar

en: Cancel
ca: Cancel·lar

en: Cancel a confirmed request
ca: Cancel·lar una sol·licitud confirmada

note: INPUT type=submit
en: Cancel all
ca: Cancel·la-ho tot

en: Cancel and return to order
ca: Cancel·lar i tornar a la comanda

note: A
en: Cancel article request
ca: Cancel·la sol·licitud de l'article

en: Cancel charge
ca: Cancel·la el càrrec

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc'
en: Cancel checkout and place a hold for %s
ca: Cancel·lar el préstec i fer reserva per %s

en: Cancel enrollment
ca: Cancel·lar la inscripció

en: Cancel filter
ca: Cancel·lar filtre

en: Cancel hold
ca: Anul·lar la suspensió

note: INPUT type=submit
en: Cancel hold and return to : %s
ca: Cancel·lar la reserva i tornar a : %s

note: %1$s:  Branches.GetName( reserveloo.item.homebranch ) | html
en: Cancel hold and return to: %s
ca: Cancel·lar la reserva i tornar a: %s

en: Cancel import
ca: Cancel·lar  importació

note: INPUT type=submit name=submit
en: Cancel marked holds
ca: Cancel·lar reserves seleccionades

note: SCRIPT
en: Cancel merge
ca: Cancel·lar combinació

en: Cancel modifications
ca: Cancel·lar modificacions

en: Cancel notification
ca: Cancel·lar notificació

en: Cancel order
ca: Cancel·lar la comanda

note: SCRIPT
en: Cancel order and catalog record
ca: Cancel·lar comanda i el registre del catàleg

en: Cancel order and delete catalog record
ca: Cancel·lar la comanda i elimina el registre del catàleg

en: Cancel receipt
ca: Cancel·lar la recepció

en: Cancel request
ca: Cancel·lar petició

en: Cancel transfer
ca: Cancel·lar transferència

en: Cancel upload
ca: Cancel·la carrega

en: Cancel?
ca: Cancel·lar?

en: Cancellation date
ca: Data de cancel·lació

en: Cancellation reason:
ca: Motiu de cancel·lació:

en: Cancellation reason:
ca: Motiu de cancel·lació:

note: %1$s:  AuthorisedValues.GetByCode( 'ORDER_CANCELLATION_REASON', order.cancellationreason ) | html %2$s:  END
en: Cancellation reason: %s %s
ca: Motiu de cancel·lació: %s %s

note: SCRIPT
en: Cancellation requested
ca: Cancel·lació sol·licitada

en: Cancelled
ca: Cancel·lat

en: Cancelled
ca: Cancel·lat

en: Cancelled charge
ca: Càrrec cancel·lat

en: Cancelled orders
ca: Comandes cancel·lades

en: Cannot add patron
ca: No es pot afegir usuari

en: Cannot be deleted
ca: No es pot suprimir

en: Cannot be ordered
ca: No es pot demanar

note: I
en: Cannot be put on hold
ca: No es pot reservar

en: Cannot be toggled
ca: No es pot activar

en: Cannot be transferred to pickup library
ca: No es pot transferir a la biblioteca de recollida

en: Cannot check in
ca: No es pot retornar

en: Cannot check in
ca: No es pot retornar

en: Cannot check out
ca: No es pot porestar

note: %1$s:  IF ( Koha.Preference('OnSiteCheckouts') && Koha.Preference('OnSiteCheckoutsForce') )
en: Cannot check out! %s
ca: No es pot prestar! %s

note: %1$s:  IF ( charges ) %2$s:  INCLUDE 'blocked-fines.inc' fines = chargesamount %3$s:  END %4$s:  IF ( charges_guarantors_guarantees )
en: Cannot check out! %s %s %s %s
ca: No es pot prestar! %s %s %s %s

en: Cannot delete
ca: No es pot suprimir

en: Cannot delete budget
ca: No es pot eliminar del pressupost

note: %1$s:  currency.currency | $HtmlTags tag='span' attributes=>'class="ex"'
en: Cannot delete currency %s
ca: No es pot suprimir la moneda %s

en: Cannot delete patron
ca: No es pot suprimir l'usuari

en: Cannot detect mana server at
ca: No es pot detectar el servidor de mana a

en: Cannot edit
ca: No es pot editar

en: Cannot edit discharge: the patron has checked out items.
ca: No podeu editar la carta de llibertat: l ' usuari té préstecs.

note: For the first occurrence, %1$s:  ERROR.OPNLINK | html
en: Cannot open %s to read.
ca: No es pot obrir %s per llegir.

en: Cannot open folder index (idlink.txt or datalink.txt) to read.
ca: No es pot obrir l'índex de carpetes (idlink. txt o DataLink. txt) per llegir.

note: SCRIPT
en: Cannot open this record in the basic editor
ca: No es pot obrir aquest registre a l'editor bàsic

en: Cannot place hold
ca: No pot posar reserva

en: Cannot place hold on some items
ca: No es pot reservar algun(s) exemplar(s)

en: Cannot place hold:
ca: No pot reservar

en: Cannot process file as an image.
ca: No es pot processar el fitxer com a imatge.

en: Cannot renew:
ca: No es pot renovar:

note: SCRIPT
en: Cannot test prediction pattern for the following reason(s):
ca: No es pot provar el patró de predicció per la següent raó (s):

en: Cannot unpack file to the plugins directory.
ca: No es pot desempaquetar el fitxer al directori de complements.

note: SCRIPT
en: Caption
ca: Peu de foto

en: Card
ca: Carnet

en: Card batch
ca: Lot de targeta

note: %1$s:  batche.batch_id | html
en: Card batch number %s
ca: Número de lot de targeta %s

en: Card batches
ca: Lots de targetes

en: Card height:
ca: Alçada de carnet:

en: Card number
ca: Número de targeta

en: Card number already in use.
ca: Número de targeta ja en ús.

note: %1$s:  maxlength_cardnumber | html %2$s:  ELSE
en: Card number can be up to %s characters. %s
ca: Número de la carnet pot ser fins a %s caràcters. %s

en: Card number length is incorrect.
ca: Longitud del número de carnet és incorrecte.

note: %1$s:  minlength_cardnumber | html %2$s:  maxlength_cardnumber | html %3$s:  ELSIF maxlength_cardnumber
en: Card number must be between %s and %s characters. %s
ca: Número de carnet ha de ser entre %s i %s caràcters. %s

note: %1$s:  minlength_cardnumber | html %2$s:  ELSIF minlength_cardnumber && maxlength_cardnumber
en: Card number must be exactly %s characters. %s
ca: Número de carnet ha de ser exactament %s caracters. %s

note: For the first occurrence, %1$s:  maxlength_cardnumber | html
en: Card number must not be more than %s characters.
ca: El número de carnet no pot tenir més de %s caràcters.

en: Card number:
ca: Número de targeta

en: Card number:
ca: Número de carnet:

en: Card preview
ca: Vista rèvia de la targeta

en: Card template
ca: Plantilla de targeta

en: Card templates
ca: Plantilles de carnets

en: Card width:
ca: Ample de carnet:

en: Cardnumber already in use.
ca: Número de carnet ja en ús.

en: Cardnumber length is incorrect.
ca: Longitud incorrecte del número de carnet

en: Cardnumbers already in list
ca: El número de carnet ja s'està fent servir

en: Cardnumbers not found
ca: No es troba el número de carnet

en: Carnegie Stout Library, USA
ca: Biblioteca robusta Carnegie, EUA

note: SCRIPT
en: Cart
ca: Cistell

en: Cas login
ca: Usuari CAS

en: Cash management
ca: Gestió cobraments

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Cash register
ca: Registre de pagament

en: Cash register ID:
ca: Registre de pagament ID:

en: Cash register statistics
ca: Estadístiques de registres de pagament

note: %1$s:  beginDate | $KohaDates %2$s:  endDate | $KohaDates
en: Cash register statistics %s to %s
ca: Estadístiques del registre de pagament %s a %s

en: Cash register:
ca: Registre de pagament:

en: Cash register:
ca: Registre de pagament:

en: Cash registers
ca: Registres de pagament

en: Cash registers for
ca: Registres de pagament de

en: Cashup all
ca: Cobrar tot

en: Cashup summary
ca: Resum de cobrament

en: Cassette recording
ca: Cinta de gravació

en: Catalog
ca: Catàleg

en: Catalog by item type
ca: Catàleg per tipus d'exemplar

en: Catalog details
ca: Detalls catàleg

note: %1$s:  IF ( biblionumber )
en: Catalog details %s
ca: Detalls Catàleg %s

en: Catalog search
ca: Cerca de catàleg

en: Catalog statistics
ca: Estadístiques de catàleg

en: Cataloging
ca: Catalogació

en: Cataloging editor
ca: Editor de catalogació

en: Cataloging search
ca: Catalogació cerca

en: Catalogs
ca: Catàlegs

en: Catalogue tables
ca: Taules de catàleg

en: Cataloguing tables
ca: Taules de catalogació

en: Catalyst IT, New Zealand
ca: Catalitzador IT, Nova Zelanda

en: Category
ca: Categoria

en: Category (code)
ca: Categoria (codi)

en: Category code
ca: Codi de categoria

note: SCRIPT
en: Category code unknown.
ca: Codi categoria desconegut.

en: Category code:
ca: Codi de categoria:

en: Category name
ca: Nom de la categoria

en: Category type:
ca: Tipus de categoria:

en: Category:
ca: Categoria:

en: Category:
ca: Categoria:

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Category: %s
ca: Categoria: %s

note: %1$s:  patron.category.description | html %2$s:  patron.categorycode | html
en: Category: %s (%s)
ca: Categoria: %s (%s)

note: SCRIPT
en: Cell
ca: Cel·la

note: SCRIPT
en: Cell padding
ca: Encapçalament

note: SCRIPT
en: Cell properties
ca: Propietats de la cel·la

note: SCRIPT
en: Cell spacing
ca: Espai entre cel·les

note: SCRIPT
en: Cell type
ca: Tipus de cel·la

en: Cell value
ca: Valor de la cel·la

en: Cell value
ca: Valor de la cel·la

en: Cells contain estimated values only.
ca: Les cel·la contenen només valors estimats.

en: Center
ca: Centre

en: Central Kansas Library System (CKLS), USA
ca: Sistema bibliotecari central Kansas (CKLS), EUA

en: Centre collégial des services regroupés (CCSR), Canada
ca: Centre collégial de serveis regroupés (CCSR), Canadà

en: Change
ca: Canviar

en: Change amounts by
ca: Canviar els imports per

en: Change basket group
ca: Canviar grup de cistella

note: INPUT type=submit
en: Change basketgroup
ca: Canviar grup de cistelles

en: Change category
ca: Canvia de categoria

en: Change currency
ca: Canvia la divisa

en: Change framework
ca: Canviar plantilla

en: Change internal note
ca: Canviar la nota interna

en: Change library
ca: Canvia la biblioteca

en: Change order
ca: Canviar l'ordre

note: %1$s:  ordernumber | html
en: Change order internal note (order no. %s)
ca: Canviar nota interna de la comanda (comanda núm. %s)

note: %1$s:  ordernumber | html
en: Change order vendor note (order no. %s)
ca: Canviar la nota de comanda del proveïdor (comanda núm. %s)

en: Change password
ca: Canviar la clau d'accès

en: Change selected suggestions
ca: Canvia els suggeriments seleccionats

en: Change to give:
ca: Canvi per donar:

note: %1$s:  patron.firstname | html %2$s:  patron.surname | html
en: Change username and/or password for %s %s
ca: Canviar el nom d'usuari i contrasenya per a %s %s

en: Change your Hea settings
ca: Canvia la configuració de Hea

en: Change your Mana KB settings
ca: Canvieu la configuració de Mana KB

en: Changed action if matching record found
ca: Acció canviada si hi ha coincidència de registre

en: Changed action if no match found
ca: Acció canviar si no es va trobar coincidència

en: Changed item processing option
ca: Canviada opció de processament d'exemplar

en: Changed.
ca: Canviat.

en: Changes have not been applied. Please check the following values:
ca: Els canvis no s'han aplicat. Comproveu els valors següents:

en: Changes made below will only apply to item subfields that are mapped to the 'items' table.
ca: Els canvis realitzats a continuació només s'aplicaran als subcamps d'exemplar que s'assignen a la taula "items table".

en: Changes saved.
ca: Canvis desats.

en: Chapters
ca: Capítols

en: Chapters:
ca: Capítols:

en: Character encoding:
ca: Codificació de caràcters:

note: SCRIPT
en: Characters
ca: Caràcters

note: SCRIPT
en: Characters (no spaces)
ca: Caràcters (sense espai)

en: Charge
ca: Cobrar

en: Charge lost fee
ca: Càrrec per perduda

en: Charge when?
ca: Quan?

note: %1$s:  fines | $Price
en: Charges (%s)
ca: Càrrecs (%s)

en: Charges:
ca: Càrrecs:

en: Chart (.svg)
ca: Gràfic (.svg)

en: Chart settings
ca: Configuració del gràfic

en: Chart type:
ca: Tipus de gràfic:

en: Check all
ca: Selecciona tot

en: Check barcodes list for items shelved out of order:
ca: Marcar els codis de barres de la llista d'exemplars arxivats fora de servei:

en: Check boxes to duplicate the original values
ca: Marcar les caselles per duplicar els valors originals

en: Check expiration
ca: Comprovar venciments

en: Check for embedded item record data?
ca: Buscar informació de registre de l'exemplar?

en: Check for previous checkouts:
ca: Comprovar per préstecs anteriors:

en: Check in
ca: Retornar

en: Check in
ca: Retornar

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Check in message
ca: Missatge de devolució

en: Check lists
ca: Llistes de comprovació

en: Check logs for more details.
ca: Comproveu els logs per a més detalls.

en: Check none
ca: No marcar cap

en: Check out
ca: Prestar

en: Check out and check in items
ca: Prestar i retornar exemplars

en: Check out details
ca: Consultar els detalls

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Check out message
ca: Missatge de préstec

en: Check out to this patron
ca: Prestar a aquest usuari

en: Check previous checkout
ca: Comprovar historial de préstecs

en: Check previous checkout?
ca: Veure historial de préstecs?

en: Check previous checkouts:
ca: Comprovació préstecs anteriors:

en: Check that your database is running.
ca: Comproveu que la base de dades s'està executant.

en: Check the boxes for the libraries you allow your items to be transferred to.
ca: Marcar les caselles de les biblioteques on accepteu devolucions d'exemplars.

en: Check the expiration of a serial
ca: Comprovar l'expiració d'una seriada

note: %1$s:  INCLUDE txt_kohaconf_xml %2$s:  '127.0.0.1' | $HtmlTags tag=>'code' %3$s:  'localhost' | $HtmlTags tag=>'code'
en: Check the hostname setting in %s. Some database servers require %s rather than %s.
ca: Marqueu la configuració del host a %s. Alguns servidors de base de dades requereixen %s en comptes de %s.

note: INPUT type=checkbox name=disable_input
en: Check to delete subfield %s
ca: Seleccioni per eliminar aquest subcamp %s

note: INPUT type=checkbox name=disable_input
en: Check to delete this field
ca: Seleccioni per eliminar aquest camp

en: Check to display this attribute on a patron's details page in the OPAC.
ca: Cliqueu per visualitzar aquest atribut a la pàgina de detalls d' un usuari a l'OPAC.

en: Check to make this attribute copied to the patron's pseudonymized attributes.
ca: Marcar per copiar aquest atribut als atributs pseudonimitzats de l'usuari.

en: Check to make this attribute mandatory when creating or editing a patron.
ca: Marcar si aquest atribut és obligatori quan creeu o editeu un usuari.

en: Check to make this attribute staff_searchable in the staff patron search.
ca: Marqueu per a que aquest atribut sigui cercable a la fitxa d'usuari

en: Check to show this attribute in the brief information panel in the patron's record (staff interface).
ca: Marcar per mostrar aquest atribut al tauler d'informació breu del registre de l'usuari (interfície del personal).

note: %1$s:  'koha-conf.xml' | $HtmlTags Tag=>'code'
en: Check your database settings in %s.
ca: Comproveu la configuració de base de dades a %s.

en: Check-in
ca: Retornar

en: Check-in date from
ca: Data devolució des de

en: Check-in date from:
ca: Data devolució des de:

en: Checked
ca: Seleccionat

en: Checked by the library
ca: Comprovat per la biblioteca

en: Checked in
ca: Retornat

note: SCRIPT
en: Checked in item.
ca: Exemplar retornat.

en: Checked out
ca: Prestat

en: Checked out
ca: Prestat

note: %1$s:  END %2$s:  UNLESS ( item.not_same_branch) %3$s:  IF item.checkout.onsite_checkout %4$s:  ELSE %5$s:  END %6$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron=item.checkout.patron hide_patron_infos_if_needed=1 %7$s:  END %8$s:  item.checkout.date_due | $KohaDates as_due_date => 1
en: Checked out %s %s %s by %s to %s %s %s : due %s
ca: Prestat%s %s %s per %s a %s %s %s : venciment %s

note: %1$s:  checkouts.size | html
en: Checked out %s times
ca: Prestat %s vegades

en: Checked out by
ca: Prestat per

en: Checked out from
ca: Prestat desde

en: Checked out on
ca: Prestat en

en: Checked out on (hidden, unformatted)
ca: Prestat en (ocult, sense format)

en: Checked out to:
ca: Prestat a:

en: Checked out:
ca: Prestat:

en: Checked-in items
ca: Exemplars retornats

en: Checkin
ca: Retorn

en: Checkin date
ca: Data de devolució

en: Checkin message
ca: Missatge devolució

en: Checkin message type:
ca: Tipus de missatge de devolució:

en: Checkin message:
ca: Missatge de devolució:

en: Checkin on
ca: Retorn en

note: A
en: Checkin settings
ca: Configuració devolució

en: Checking out to
ca: Prestat a

note: For the first occurrence, %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc'
en: Checking out to %s
ca: Prestar a  %s

en: Checking the box next to the field label will enable changes to that field. Leave boxes unchecked to make no change.
ca: Si marcas la casella que hi ha al costat de l'etiqueta del camp, s'habilitaran els canvis en aquest camp. Deixa les caselles sense marcar per no fer cap canvi.

en: Checking the box right next to the label will disable the entry and delete the values of that field on all selected patrons
ca: Seleccionant cada casella, inhabilitará  l'entrada i eliminarà els valors d'aquest camp en els usuaris seleccionats

en: Checking the box right next to the subfield label will disable the entry and delete the subfield on all selected items. Leave fields blank to make no change.
ca: Si marqueu la casella que hi ha al costat de l'etiqueta del subcamp, s'inhabilitarà l'entrada i se suprimirà el subcamp de tots els elements seleccionats. Deixa camps en blanc per no fer cap canvi.

en: Checkout
ca: Préstec

en: Checkout count
ca: Recompte de préstecs

en: Checkout count:
ca: Recompte de préstecs:

en: Checkout criteria:
ca: Recompte de préstecs:

en: Checkout date
ca: Data de préstec

en: Checkout date from:
ca: Data de préstec des de:

en: Checkout date from:
ca: Data de préstec:

en: Checkout history
ca: Historial de préstecs

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc'
en: Checkout history for %s
ca: Històrial de préstecs per a %s

note: %1$s:  patrons_to_anonymize.count | html
en: Checkout history for %s patrons will be anonymized
ca: Historial de préstecs per %s els usuaris seran anonimitzats

en: Checkout notes
ca: Notes de préstec

en: Checkout notes pending
ca: Notes de préstecs pendents

en: Checkout on
ca: Prestat en

note: INPUT type=submit
en: Checkout or renew
ca: Prestar o renovar

note: A
en: Checkout settings
ca: Configuració de préstec

en: Checkout status:
ca: Estat préstec:

en: Checkouts
ca: Préstecs

en: Checkouts are BLOCKED because fine balance is OVER THE LIMIT.
ca: Préstecs estan BLOQUEJATS perquè el balanç super el màxim permès.

en: Checkouts are BLOCKED because patron has overdue items.
ca: Els préstecs estan BLOQUEJATS perque l'usuari té préstecs vençuts.

en: Checkouts:
ca: Préstecs:

en: Checks the MARC structure. If you change your MARC Bibliographic framework it's recommended that you run this tool to test for errors in your definition
ca: Comprova l'estructura del MARC. Si canvies la plantilla MARC bibliogràfic, et recomanem que executis aquesta eina per provar els errors en la vostra definició.

en: Cheshire Libraries, United Kingdom
ca: Biblioteques de Cheshire, Regne Unit

en: Child
ca: Fill

en: Choice
ca: Elecció

en: Choose
ca: Tria

en: Choose
ca: Tria

en: Choose .koc file:
ca: Triar el fitxer .koc:

en: Choose a field name
ca: Trieu un nom de camp

en: Choose a file
ca: Trieu un fitxer

en: Choose a vendor in the list to jump directly to the right place.
ca: Tria un proveïdor de la llista per saltar directament al lloc correcte.

en: Choose a vendor to transfer from
ca: Tria un proveïdor per a la transferència

en: Choose a vendor to transfer to
ca: Tria un proveïdor per a transferir

en: Choose adult category
ca: Triar categoria d'adult

en: Choose an icon:
ca: Trieu una icona:

en: Choose barcode type (encoding):
ca: Trieu el tipus de codi de barres (codificació):

en: Choose cash register:
ca: Tria registre de pagament:

en: Choose desk:
ca: Triar escriptori:

en: Choose layout type:
ca: Trieu el tipus de disseny:

en: Choose library:
ca: Trieu la biblioteca:

en: Choose list
ca: Trieu la llista

en: Choose one
ca: Tria un

en: Choose one to limit this attribute to one patron type. Please leave blank if you want these attributes to be available for all types of patrons.
ca: Triar un per limitar aquest atribut a un tipus d'usuari. Si us plau, deixar en blanc si voleu que aquests atributs estiguin disponibles per a tot tipus d'usuaris.

en: Choose order of text fields to print
ca: Triar l'ordre dels camps de text per imprimir

en: Choose the file to add to the basket
ca: Escolliu el fitxer per afegir a la cistella

note: A
en: Choose this record
ca: Escollir aquest registre

en: Choose whether patrons of this category be blocked from public catalog actions such as renewing and placing holds when their cards have expired.
ca: Triar si els usuaris d'aquesta categoria podran ser bloquejats per accions de catàleg públic, com ara renovar i reservar, quan hagin caducat els seus carnets.

en: Choose whether patrons of this category by default are reminded if they try to borrow an item they borrowed before.
ca: Triar si es vol recordar per defecte als usuaris d'aquesta categoria si intenten demanar prestat algun exemplar que ha sigut prestat abans.

en: Choose which plugins to use to suggest searches to patrons and staff
ca: Trieu els connectors que voleu utilitzar per suggerir cerques als usuaris i al personal

en: Choose your library:
ca: Trii la seva biblioteca:

en: Choose:
ca: Tria:

en: Chooser
ca: Selector

en: Chooser:
ca: Selector:

en: Chooser:
ca: Selector:

en: Circ notes
ca: Notes de circ

note: SCRIPT
en: Circle
ca: Cercle

en: Circulation
ca: Circulació

note: %1$s:  Branches.GetName( branch ) || 'Default' | html
en: Circulation alerts for %s
ca: Alertes de circulació per a %s

en: Circulation and fine rules
ca: Circulació i sancions

en: Circulation and fines rules
ca: Regles de circulació i multes

en: Circulation desks
ca: Taules de circulació

en: Circulation history
ca: Historial de circulació

en: Circulation note
ca: Nota de circulació

en: Circulation note:
ca: Nota de circulació:

en: Circulation records were last synced on:
ca: Els registres de circulació s'han sincronitzat per última vegada a:

en: Circulation rule created!
ca: Regla de circulació creada!

en: Circulation rule not created!
ca: Regla de circulació no creada!

en: Circulation statistics
ca: Estadístiques de circulació

en: Circulation tables
ca: Taules de circulació

note: %1$s:  Branches.GetLoggedInBranchname | html
en: Circulation: Overdues at %s
ca: Circulació: vençudes a%s

en: Citation
ca: Citació

en: Cities
ca: Ciutats

en: Cities and towns
ca: Ciutats i pobles

en: City
ca: Ciutat

en: City ID
ca: Ciutat ID

en: City ID:
ca: Ciutat ID:

en: City id
ca: Id Ciutat

en: City:
ca: Ciutat:

en: City:
ca: Ciutat:

en: Claim ID
ca: ID de la reclamació

en: Claim acquisition
ca: Reclamació de comanda

en: Claim date
ca: Data de reclamació

en: Claim missing serials
ca: Reclamar fascicles pendents

note: INPUT type=submit
en: Claim order
ca: Reclamar comanda

en: Claim returned
ca: Reclamació del retorn

en: Claim serial issue
ca: Reclama fascicle de seriada

en: Claim using notice:
ca: Reclamar amb l'avís:

en: Claimed
ca: Reclamat

en: Claimed date
ca: Data reclamat

en: Claims
ca: Reclamacions

en: Claims count
ca: Nombre de reclamacions

en: Claims count:
ca: Nombre de reclamacions:

note: SCRIPT
en: Class
ca: Classe:

en: Class:
ca: Classe:

en: Classification
ca: Classificació

en: Classification filing rules
ca: Normes d'ordenació de classificació

en: Classification source code:
ca: Codi de classificació:

en: Classification sources
ca: Fonts de classificació

en: Classification splitting rules
ca: Classificació regles de divisió

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.classification | $raw
en: Classification: %s
ca: Classificació: %s

en: Clean
ca: Netejar

note: %1$s:  import_batch_id | html
en: Cleaned import batch #%s
ca: Netejar lot d'importació #%s

en: Clear
ca: Esborreu

en: Clear all
ca: Esborreu-ho tot

note: SCRIPT
en: Clear all reservoir records staged in this batch? This cannot be undone.
ca: Esborrar tots els registres del magatzem carregats en aquest lot? Això no es pot desfer.

en: Clear date
ca: Esborreu la data

en: Clear field
ca: Esborra camp

en: Clear fields
ca: Buidar camps

en: Clear filter
ca: Esborra el filtre

note: SCRIPT
en: Clear formatting
ca: Esborra el format

en: Clear on loan
ca: Esborra en préstec

note: A
en: Clear screen
ca: Esborra la pantalla

en: Clear search form
ca: Esborrar cerca

note: SCRIPT
en: Clear selection
ca: Esborra la selecció

en: Clear selection on visible rows
ca: Esborra la selecció a les files visibles

en: Clear used authorities
ca: Netejar autoritats emprades

en: Click Save to finish.
ca: Feu clic a desar per finalitzar.

en: Click on an image to view it in the image viewer
ca: Cliqueu sobre la imatge per veure-la al visor d'imatges

en: Click on any field to edit the contents; Press the &lt;Enter&gt; key to save edit.
ca: Feu clic a qualsevol camp per editar el contingut; click el &lt; Enter &gt; per desar l'edició.

en: Click on individual cells to edit.
ca: Feu clic en cel·les individuals per editar.

en: Click on the following link(s) to download the exported batch(es).
ca: Feu clic en els següents enllaços per descarregar el lot(s) exportat.

en: Click on the following links to download the exported batch(es).
ca: Feu clic en els següents enllaços per descarregar el lot(s) exportat.

en: Click on the grid to toggle the settings.
ca: Feu clic a la graella per canviar la configuració.

en: Click on the link to download the patron cards from the patron list.
ca: Feu clic a l'enllaç per descarregar els carnets d'usuaris de la llista.

note: SCRIPT
en: Click on the map to set the geolocation for %s
ca: Cliqueu sobre el mapa per establir la geolocalització per a %s

en: Click the date to add or edit a holiday.
ca: Feu clic a la data per afegir o editar un festiu

en: Click to add item
ca: Feu clic per afegir exemplar

en: Click to collapse
ca: Feu clic per replegar

en: Click to edit
ca: Clic per editar

en: Click to edit item cost or quantities
ca: Fer clic per editar el cost o les quantitats de l'exemplar

note: SCRIPT
en: Click to fill with a randomly generated suggestion.
ca: Feu clic a per omplir amb un suggeriment generat aleatòriament.

en: Client ID
ca: ID de Client

en: Client ID:
ca: ID de client:

en: Clipboard
ca: Portapapers

note: IMG
en: Clone
ca: Clonar

en: Clone these rules to:
ca: Clonar aquestes regles a:

note: IMG
en: Clone this subfield
ca: Clonar aquest subcamp

en: Cloning of circulation and fine rules failed!
ca: Ha fallat la còpia de les normes de circulació!

note: BUTTON
en: Close
ca: Cliqueu per tornar a la llista

note: INPUT type=button
en: Close and export as PDF
ca: Tanqueu i exportar com a PDF

en: Close basket
ca: Tancar la cistella

en: Close basket group
ca: Tancar grup de cistella

en: Close this basket
ca: Tancar la cistella

en: Close this window.
ca: Tanqueu aquesta finestra.

en: Close window
ca: Tanqueu la finestra

en: Close:
ca: Tancar:

en: Closed
ca: Tancat

note: For the first occurrence, %1$s:  invoice.closedate | $KohaDates
en: Closed on %s
ca: Tancat el %s

en: Closed on:
ca: Tancat a:

en: Club enrollments for
ca: Inscripcions club per

en: Club fields:
ca: Camps de Club:

en: Club not found
ca: No s'ha trobat el club

en: Club template
ca: Plantilla de Club

en: Club templates
ca: Plantilles Club

note: For the first occurrence, %1$s:  enrollments.count | html %2$s:  enrollable.count | html
en: Clubs (%s/%s)
ca: Clubs ( %s/%s)

en: Clubs currently enrolled in
ca: Actualment inscrit en clubs de

en: Clubs not enrolled in
ca: Clubs no matriculats

note: SCRIPT
en: Coce image from Google Books
ca: Imatge Coce de Google Books

en: Code
ca: Codi

note: SCRIPT
en: Code sample
ca: Mostra de codi

note: SCRIPT
en: Code sample...
ca: Mostra de codi...

en: Code:
ca: Codi:

en: CodeMirror editing library
ca: Biblioteca d'edició CodeMirror

en: Coeur d'Alene Public Library, USA
ca: Biblioteca pública de Coeur d'Alene, Estats Units

en: Collapse all
ca: Col · lapsar tot

en: Collapsed
ca: Col·lapsat

en: Collect payment
ca: Cobrar el pagament

en: Collection
ca: Col·lecció

en: Collection
ca: Col·lecció

en: Collection code
ca: Codi de col·lecció

en: Collection deleted successfully
ca: Col·lecció eliminada correctament

en: Collection failed to be deleted
ca: No s'ha pogut eliminar la col·lecció

en: Collection title
ca: Títol de la col·lecció

en: Collection title:
ca: Títol de col·lecció:

en: Collection transferred successfully
ca: Col·lecció transferida correctament

en: Collection:
ca: Col·lecció:

en: Collection:
ca: Col·lecció:

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.seriestitle | $raw
en: Collection: %s
ca: Col·lecció: %s

en: Collections
ca: Coŀleccions

en: Collections (appear when cataloging and working with items)
ca: Col·leccions (apareixen en catalogar i treballar amb articles)

note: SCRIPT
en: Color Picker
ca: Selector de color

note: SCRIPT
en: Color levels
ca: Nivells de color

note: SCRIPT
en: Color swatch
ca: Mostra de color

en: Column
ca: Columna

note: %1$s:  column | html
en: Column %s
ca: Columnes %s

note: SCRIPT
en: Column group
ca: Grup de columnes

en: Column name
ca: Nom de la columna

en: Column:
ca: Columna

en: Columns
ca: Columnes

en: Columns must be filled left to right: if the first column is blank, other columns will be ignored.
ca: Les columnes s'han d'omplir d'esquerra a dreta: si la primera columna està en blanc, s'ignoraran altres columnes.

note: SCRIPT
en: Columns settings
ca: Configuració  columnes

en: Coming from
ca: Provinent de

note: %1$s:  branchesloo.branchname | html
en: Coming from %s
ca: Provinent de %s

en: Comma (,)
ca: Coma (,)

en: Comma separated text (.csv)
ca: Text separat per comes (. csv)

en: Comment
ca: Comentari

en: Comment
ca: Comentari

en: Comment by:
ca: Comentari de:

en: Comment:
ca: Comentari:

en: Comment:
ca: Comentari:

en: Commenter
ca: Comentarista

en: Comments
ca: Comentaris

en: Comments
ca: Comentaris

en: Comments about this file:
ca: Comentari sobre aquest fitxer:

en: Comments awaiting moderation
ca: Comentaris pendents de moderació

en: Comments pending approval
ca: Comentari pendent d'aprovació

en: Comments:
ca: Comentaris:

en: Company details
ca: Dades institucionals

en: Company name:
ca: Nom de l'empresa:

en: Compare
ca: Compara

en: Compare barcodes list to results:
ca: Comparar llista dels codis de barres amb els resultats:

en: Compare preference values
ca: Compareu els valors de les preferències

en: Compare selected
ca: Compara el seleccionat

en: Complete
ca: Completar

en: Complete request
ca: Sol·licitud completa

en: Completed
ca: Completat

en: Completed import of records
ca: Importació de registres completa

en: Completed on
ca: Completat el

en: Conditions
ca: Condicions

en: Configuration OK, you don't have errors in your MARC parameters table
ca: Configuració OK, no hi ha errors en la taula de paràmetres de MARC

en: Configure
ca: Configurar

en: Configure Mana KB
ca: Configurar Mana KB

en: Configure and hide or show columns for tables
ca: Configurar i amagar o mostrar columnes per a taules

en: Configure cash registers
ca: Configura registre de pagament

en: Configure items for purchase
ca: Configureu exemplars per a la compra

en: Configure plugins
ca: Configura els connectors

en: Configure these parameters in the order they appear.
ca: Configurin aquests paràmetres en l'ordre que apareixen.

en: Configuring 'Did you mean?' plugins requires Javascript. If you are unable to use Javascript, you may be able to enter the configuration (which is stored in JSON in the OPACdidyoumean system preferences) in the Local preferences tab in the system preference editor, but this is unsupported, not recommended, and likely will not work.
ca: Configurant "Voleu dir?" els connectors requereixen Javascript. Si no podeu utilitzar Javascript, és possible que pugueu introduir la configuració (que s'emmagatzema a JSON a les preferències del sistema OPACdidyoumean) a la pestanya Preferències locals de l'editor de preferències del sistema, però no és compatible, no es recomana i probablement no funcionarà.

en: Confirm
ca: Confirmar

en: Confirm ILL request
ca: Confirmi la petició PIB

en: Confirm cancellation
ca: Confirmar la cancel·lació

en: Confirm cashup of
ca: Confirmar el cobrament de

en: Confirm custom report
ca: Confirmeu informe personalitzat

en: Confirm deletion
ca: Confirmeu la supressió

note: %1$s:  searchfield | html
en: Confirm deletion of %s?
ca: Confirmeu la supressió de %s?

en: Confirm deletion of authority structure definition for
ca: Confirmeu la supressió de la definició d'estructura de autoritat per a

en: Confirm deletion of contract
ca: Confirmar l'eliminació de contracte

note: %1$s:  currency.currency | $HtmlTags tag='span' attributes=>'class="ex"'
en: Confirm deletion of currency %s
ca: Confirmar la supressió de la divisa %s

en: Confirm deletion of patron attribute type
ca: Confirmeu la supressió del tipus d'atribut de l'usuari

en: Confirm deletion of record matching rule
ca: Confirmeu l' eliminació de la regla de coincidència

note: %1$s:  mss.tagsubfield | html
en: Confirm deletion of subfield %s?
ca: Confirmeu la supressió del subcamp %s?

en: Confirm deletion of tag
ca: Confirmeu la supressió de l'etiqueta

note: SCRIPT
en: Confirm deletion of this vendor ?
ca: Confirmar la supressió d'aquest proveïdor?

en: Confirm new password:
ca: Confirmeu la nova contrasenya

en: Confirm password:
ca: Confirmar contrasenya:

en: Confirm this payment?
ca: Confirmeu aquest pagament?

note: INPUT type=submit
en: Confirm your suggestion
ca: Confirma el teu suggeriment

en: Congratulations you have finished and are ready to use Koha
ca: Felicitacions heu acabat i ja pots començar a fer servir Koha

en: Congratulations, installation complete
ca: Felicitats,  instal·lació completa

en: Connection established.
ca: Connexió establerta.

note: For the first occurrence, %1$s:  errcon.server | html
en: Connection failed to %s
ca: Connexió ha fallat a %s

note: For the first occurrence, %1$s:  errcon.server | html
en: Connection timeout to %s
ca: Time out a %s

note: SCRIPT
en: Constrain proportions
ca: Restringir proporcions

en: Constraints
ca: Restriccions

en: Contact
ca: Contacte

en: Contact about late issues?
ca: Contacte per endarreriments?

en: Contact about late orders?
ca: Contacte per comandes endarrerides?

en: Contact details
ca: Dades de contacte

en: Contact information
ca: Informació de contacte

en: Contact name:
ca: Nom de contacte:

en: Contact note
ca: Nota de contacte

en: Contact note:
ca: Nota de contacte:

en: Contact when ordering?
ca: Contactar en demanar?

note: %1$s:  END # /IF warnConnectBroker %2$s:  IF warnPrefRequireChoosingExistingAuthority || warnPrefEasyAnalyticalRecords || warnPrefAnonymousPatronOPACPrivacy || warnPrefAnonymousPatronAnonSuggestions || warnPrefAnonymousPatronOPACPrivacy_PatronDoesNotExist || warnPrefAnonymousPatronAnonSuggestions_Pa
en: Contact your system administrator. %s %s
ca: Contacteu amb l'administrador del sistema. %s %s

en: Contact:
ca: Contacte:

en: Contact: First name
ca: Contacte: nom

en: Contact: Last name
ca: Contacte: Cognom

en: Contact: Relationship
ca: Contacte: relació

en: Contact: Title
ca: Contacte: tractament

en: Contacts
ca: Contactes

en: Contains
ca: Conté

en: Content
ca: Contingut

en: Contents
ca: Continguts

en: Contents of
ca: Contingut de

en: Continue
ca: Continuar

en: Continue to log in to Koha
ca: Continua per iniciar sessió a Koha

note: INPUT type=submit
en: Continue to the next step
ca: Continuar al pròxim pas

note: INPUT type=submit
en: Continue without marking >>
ca: Continuar sense marcatge >>

en: Continue without renewing
ca: Continuar sense renovar

en: Contract
ca: Contracte

en: Contract deleted
ca: Contracte suprimit

en: Contract description:
ca: Descripció del contracte:

note: SCRIPT
en: Contract end date must be on or after contract start date
ca: Data de finalització de contracte ha de ser el o després de la data d'inici contracte

en: Contract end date:
ca: Data de finalització del contracte:

en: Contract has not been deleted. Maybe a basket linked to this contract exists.
ca: Contracte no s'ha eliminat. Potser hi ha una cistella vinculada a aquest contracte.

en: Contract id
ca: Id contracte

en: Contract name:
ca: Nom del contracte:

en: Contract number:
ca: Número de contracte:

en: Contract number:
ca: Número de contracte:

en: Contract start date:
ca: Data d'inici contracte:

en: Contract(s)
ca: Contracte(s)

note: %1$s:  booksellername | html
en: Contract(s) of %s
ca: Contract(es) de %s

en: Contract:
ca: Contracte:

en: Contracts
ca: Contractes

en: Contributing companies and institutions
ca: Empreses i institucions contribuidores

en: Control key is "Ctrl"
ca: La clau de control és "Ctrl"

en: Control no.:
ca: Nº. control:

en: Control no:
ca: No. control:

en: Control number:
ca: Número de control:

en: Control number:
ca: Número de control:

en: Controls how long a patrons checkout history is kept for new patrons of this category. "Never" anonymizes checkouts on return, and "Forever" keeps a patron's checkout history indefinitely. When set to "Default", the amount of history kept is controlled by the cronjob
ca: Controla quant temps es manté un historial de préstecs per aquesta categoria d'usuaris. "Mai" anonimitza els préstecs al retorn, i "Per sempre" manté l' historial de préstecs d'un usuari indenfinidament . Si es defineix com a "Defecte", l' d'historial es manté és gestionar pel cronjob

note: SCRIPT
en: Convert browser storage macros
ca: Convertir macros d'emmagatzematge del navegador

en: Converted message, rendered:
ca: Missatge convertit, representat:

en: Converted version
ca: Versió convertida

en: Copies:
ca: Còpies:

en: Copy
ca: Còpia

en: Copy and replace
ca: Copiar i reemplaçar

en: Copy changes to all libraries
ca: Copiar els canvis a totes les biblioteques

en: Copy current field
ca: Copiar el camp actual

en: Copy current field on next line
ca: Copiar el camp actual a la següent línia

en: Copy current subfield
ca: Copiar el subcamp actual

note: INPUT type=checkbox name=copy_existing_value
en: Copy existing value
ca: Copiar el valor existent

en: Copy holidays to:
ca: Copiar els festius a:

note: SCRIPT
en: Copy link to this file
ca: Copiar l'enllaç a aquest fitxer

en: Copy notice
ca: Copiar avís

en: Copy number
ca: Número de còpia

en: Copy number:
ca: Número de còpia:

note: SCRIPT
en: Copy row
ca: Copia la fila

note: %1$s:  l.branchname | html
en: Copy to %s
ca: Copiar a %s

en: Copy to all libraries
ca: Copiar a totes les biblioteques

en: Copyright date:
ca: Data de copyright:

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.copyrightdate | $raw
en: Copyright year: %s
ca: Any de copyright: %s

en: Corporate
ca: Institució

en: Corpus Christi Public Libraries, USA
ca: Corpus Christi biblioteques públiques, EUA

note: SCRIPT
en: Cost must be expressed as a decimal number >= 0
ca: El cost ha de ser expressat com a nombre decimal > = 0

en: Costs are decimal values between some arbitrary maximum value (e.g. 1 or 100) and 0 which is the minimum (no) cost.
ca: Els costos són valors decimals entre un valor màxim arbitrari (per exemple, 1 o 100) i 0, que és el cost mínim.

note: %1$s:  duplicate_code_error | html
en: Could not add patron attribute type &quot;%s&quot; &mdash; one with that code already exists.
ca: No s'ha pogut afegir el tipus d'atribut d'usuari &quot;%s&quot; &mdash;; ja existeix. un amb aquest codi

note: %1$s:  ERROR_delete_in_use | html %2$s:  ERROR_num_patrons | html
en: Could not delete patron attribute type &quot;%s&quot; &mdash; it is in use by %s patron records
ca: No s'ha pogut suprimir el tipus d'atribut &quot;%s&quot; &mdash; s'està fent servir en %s registres d' usuari

note: %1$s:  ERROR_delete_not_found | html
en: Could not delete patron attribute type &quot;%s&quot; &mdash; it was already absent from the database.
ca: No s'ha pogut suprimir el tipus d'atribut d' usuari &quot;%s&quot; &mdash; ; ja no estava a la base de dades.

en: Could not find a system preference named
ca: No es pot trobar la preferència anomenada

note: SCRIPT
en: Could not find the specified string.
ca: No s'ha pogut trobar la cadena especificada.

note: SCRIPT
en: Could not load emoticons
ca: No s'han pogut carregar les emoticones

en: Could not read the contributors.yaml file. Please make sure &lt;docdir&gt; is correctly defined in koha-conf.xml.
ca: No es pot llegir el fitxer contributors.yaml. Assegureu-vos que &lt;docdir&gt; està correctament definit a koha-conf.xml.

en: Could not read the history.txt file. Please make sure &lt;docdir&gt; is correctly defined in koha-conf.xml.
ca: No es pot llegir el fitxer History. txt. Assegureu-vos &lt;docdir&gt;; està correctament definit en Koha-conf. xml.

en: Could not read the teams.yaml file. Please make sure &lt;docdir&gt; is correctly defined in koha-conf.xml.
ca: No es pot llegir el fitxer teams.yaml. Assegureu-vos que &lt;docdir&gt; està correctament definit a koha-conf.xml.

en: Count
ca: Suma

en: Count deleted items
ca: Comptar exemplars suprimits

en: Count holds:
ca: Recompte de reserves:

en: Count items:
ca: Contar exemplars:

en: Count of checkouts
ca: Número de préstecs

en: Count total items
ca: Recompte total d'exemplars

en: Count total items:
ca: Recompte total d'exemplars:

en: Count unique bibliographic records
ca: Comptar registres bibliogràfics únics

en: Count unique bibliographic records:
ca: Comptar registres bibliogràfics únics:

en: Count unique borrowers:
ca: Contar usuaris únics:

en: Count unique items:
ca: Contar exemplars únics:

en: Country
ca: País

en: Country:
ca: País:

en: Country:
ca: País:

note: %1$s:  l.branchcountry | html
en: Country: %s
ca: País: %s

en: Course #
ca: Curs

en: Course name
ca: Nom del curs

en: Course name:
ca: Nom del curs:

en: Course number
ca: Número de curs

en: Course number:
ca: Número de  curs:

en: Course reserves
ca: Reserves de curs

en: Course reserves tables
ca: Taules de bibliografia recomenada

en: Courses
ca: Cursos

en: Cover image
ca: Imatge de la coberta

en: Create EDIFACT order
ca: Crear ordre EDIFACT

en: Create SQL reports
ca: Crear informes SQL

en: Create a new CSV profile
ca: Crear un nou perfil CSV

en: Create a new cash register
ca: Crea un nou registre de pagament

en: Create a new category
ca: Crear una nova categoria

en: Create a new city
ca: Crear una nova ciutat

en: Create a new desk
ca: Crear un escriptori nou

en: Create a new list
ca: Creeu una nova llista

en: Create a new record by importing the external (duplicate) record.
ca: Crear un registre nou important un registre extern (duplicat).

en: Create a new subscription
ca: Crear una nova subscripció

en: Create a new template
ca: Crea nova plantilla

en: Create analytics
ca: Crear analítica

en: Create and edit club templates
ca: Crear i editar plantilles de club

en: Create and edit clubs
ca: Crear i editar clubs

en: Create and manage Authorities frameworks that define the characteristics of your MARC Records (field and subfield definitions)
ca: Crear i gestionar plantilles de les autoritats que defineixen les característiques dels vostres registres MARC (definicions de camp i subcamp)

en: Create and manage Bibliographic frameworks that define the characteristics of your MARC Records (field and subfield definitions) as well as templates for the MARC editor
ca: Crear i gestionar els marcs bibliogràfics que defineixen les característiques dels vostres registres MARC (les definicions de camp i de subcamp), així com les plantilles per a l'editor MARC.

en: Create and modify Interlibrary loan requests
ca: Crear i editar sol·licituds de préstec interbibliotecari

note: %1$s:  authtypecode | html
en: Create authority framework for %s using
ca: Crear plantilla d'autoritat per%s usant

en: Create chart
ca: Crear un gràfic

en: Create field
ca: Crear un camp

note: %1$s:  framework.frameworkcode | html %2$s:  framework.frameworktext | html
en: Create framework for %s (%s) using
ca: Crear plantilla per %s (%s) usant

en: Create from SQL
ca: Crear des de SQL

en: Create guided report
ca: Crear informe guiat

en: Create item when receiving
ca: Crear exemplar a la recepció

en: Create item when receiving:
ca: Crear exemplar a la recepció:

en: Create items when:
ca: Crear exemplars quan:

en: Create label batch
ca: Crear etiqueta en lot

en: Create manual credit
ca: Crear crèdit manual

en: Create manual invoice
ca: Crear factura manual

en: Create new authority
ca: Crear nova autoritat

en: Create new credit type
ca: Crear un tipus de crèdit nou

en: Create new debit type
ca: Crear un tipus de dèbit nou

note: INPUT type=submit
en: Create new invoice anyway
ca: Crea una factura nova igualment

en: Create new list
ca: Crea una llista nova

en: Create new record
ca: Crear nou registre

en: Create new rota
ca: Crear nova rota

en: Create new stage
ca: Crear nova etapa

en: Create patron list:
ca: Crear llista d' usuaris:

en: Create printable labels and barcodes from catalog and patron data
ca: Crear etiquetes i codis de barres a partir de dades de catàleg i dels usuaris

en: Create printable patron cards
ca: Crear carnets d'usuari  imprimibles

en: Create record
ca: Crear el registre

note: INPUT type=submit name=submit
en: Create report from SQL
ca: Crear informe de SQL

en: Create routing list
ca: Crear llista de circulació

en: Create routing list for
ca: Crear llist de circulació per

en: Create shared macros (requires advanced_editor)
ca: Crear macros compartides (requereix Advanced_editor)

en: Create, edit and delete rotas
ca: Crear, editar i suprimir rotacions

en: Created
ca: Creat

en: Created on
ca: Creat el

en: Creation date
ca: Data de creació

en: Creation date:
ca: Data de creació:

en: Creative Commons Attribution 2.5 License
ca: Llicència Reconeixement 2.5 de Creative Commons

en: Creative Commons Attribution-ShareAlike 2.5 License
ca: Llicència de Reconeixement-CompartirIgual 2.5 de Creative Commons

en: Credit number
ca: Número de crèdit

en: Credit number enabled
ca: Número de crèdit habilitat

en: Credit type code:
ca: Codi del tipus de crèdit:

en: Credit type:
ca: Tipus de Crèdit:

en: Credit types
ca: Tipus de Crèdit

en: Credits:
ca: Crèdits:

note: SCRIPT
en: Crop
ca: Retallar

en: Currencies
ca: Divises

en: Currencies &amp; Exchange rates
ca: Divises i tipus de canvi

en: Currencies and exchange rates
ca: Divises i tipus de canvi

en: Currency
ca: Divisa

note: %1$s:  currency | html
en: Currency = %s
ca: Moneda = %s

en: Currency:
ca: Divisa:

en: Currency:
ca: Divisa:

en: Current article requests
ca: Sol·licituds d'article actuals

en: Current checkouts allowed
ca: Préstes actuals permesos

en: Current checkouts allowed:
ca: Préstes actuals permesos:

en: Current library
ca: Biblioteca actual

en: Current library:
ca: Biblioteca actual:

en: Current maintenance team
ca: Equip de manteniment actual

en: Current on-site checkouts allowed
ca: Présctes en sala permesos

en: Current renewals:
ca: Renovacions actuals:

en: Current server time is:
ca: Hora actual del servidor és:

en: Current session
ca: Sessió actual

en: Current terms
ca: Termes actuals

note: SCRIPT
en: Current window
ca: Finestra actual

note: %1$s:  PROCESS translate_card_element element=card_element_title FILTER lower
en: Currently available %s
ca: Actualment disponibles %s

en: Currently available batches
ca: Lots disponibles actualment

en: Currently available layouts
ca: Distribucions disponibles

en: Currently available profiles
ca: Perfils disponibles actualment

en: Currently available templates
ca: Plantilles disponibles

note: %1$s:  ELSE
en: Currently in local use %s
ca: Actualment en ús local %s

en: Currently, this means hold policies. The various policies have the following effects:
ca: Actualment, això significa polítiques de reserva. Les diferents polítiques tenen els efectes següents:

en: Curriculum
ca: Currículum

note: SCRIPT
en: Custom color
ca: Color personalitzat

note: A
en: Custom cover image
ca: Imatge de portada personalitzada

note: OPTGROUP
en: Custom search fields
ca: Camps de cerc personalitzats

note: SCRIPT
en: Custom...
ca: Personalitzat...

note: SCRIPT
en: Cut
ca: Retalla

note: SCRIPT
en: Cut row
ca: Tallar fila

en: Cyclical
ca: Cíclic

en: Cyclical:
ca: Cíclic:

en: D&aelig;nsk (Danish)
ca: Dænsk (danès)

en: DBMS auto increment fix
ca: DBMS auto increment solució

en: DISABLED
ca: INHABILITAT

en: DSpace project
ca: DSpace projecte

en: DVD video / Videodisc
ca: DVD vídeo / Videodisc

en: Daily hold limit reached for patron
ca: S'ha assolit el límit de reserves diàries de l'usuari

en: Daily rental charge
ca: Despeses diàries de lloguer

en: Daily rental charge:
ca: Despeses diàries de lloguer:

en: Daily rental charge:
ca: Despeses diàries de lloguer:

en: Daily rentals use calendar:
ca: Fer servir el calendari al lloguer diari:

en: Damaged
ca: Malmès

en: Damaged on:
ca: Malmès:

en: Damaged status:
ca: Estat malmès:

note: SCRIPT
en: Dark Gray
ca: Gris fosc

note: SCRIPT
en: Dark Green
ca: Verd fosc

note: SCRIPT
en: Dark Orange
ca: Taronja fosc

note: SCRIPT
en: Dark Red
ca: Vermell fosc

note: SCRIPT
en: Dark Turquoise
ca: Turquesa fosc

note: SCRIPT
en: Dark Yellow
ca: Groc fosc

en: Data deleted
ca: Data eliminada

en: Data error
ca: Error de data

en: Data fields
ca: Camps de dades

en: Data for preview:
ca: Dades per presentar:

en: Data problems
ca: Problemes de dades

en: Data recorded
ca: Data registrada

en: Database
ca: Base de dades

note: %1$s:  dbname | $HtmlTags tag=>'code'
en: Database %s exists.
ca: Base de dades %s existeix.

en: Database host:
ca: Adreça del servidor:

en: Database name:
ca: Nom base de dades:

en: Database port:
ca: Port de la base de dades:

en: Database settings:
ca: Configuració base de dades:

en: Database tables created
ca: Taules de base de dades creades

en: Database type:
ca: Tipus de base de dades:

en: Database user:
ca: Usuari base de dades:

en: Database:
ca: Base de dades:

en: Date
ca: Data

en: Date accessioned
ca: Data d'accés

en: Date acquired
ca: Data adquisició

en: Date acquired (item)
ca: Data adquirit (exemplar)

en: Date added
ca: Data en què s'ha afegit

en: Date and time:
ca: Data i hora:

en: Date arrived
ca: Data de recepció

en: Date deleted (item)
ca: Data eliminada (exemplar)

en: Date due
ca: Data de venciment

en: Date due:
ca: Data de venciment:

en: Date enrolled
ca: Data matriculat

en: Date formats should match your system preference, and
ca: El ormat de data ha de coincidir amb la preferència de sistema, i

en: Date hold placed
ca: Data de la reserva

en: Date last borrowed
ca: Data de l'últim préstec

en: Date last modified
ca: Última modificació

en: Date last seen
ca: Data vist per última vegada

en: Date of birth
ca: Data de naixement

en: Date of birth is invalid.
ca: Data de naixement no és vàlida.

en: Date of birth:
ca: Data de naixement

en: Date of enrollment is invalid.
ca: Data d'inscripció no és vàlida.

en: Date of expiration is invalid.
ca: Data de venciment no és vàlida.

en: Date of transfer
ca: Data de la transferència

en: Date ordered
ca: Data comanda

en: Date ordered
ca: Data comanda

en: Date placed between:
ca: Data demanada entre:

en: Date published
ca: Data de publicacio

en: Date range
ca: Interval de dates

en: Date received
ca: Data de recepció

en: Date received:
ca: Data de recepció:

en: Date requested
ca: Data sol·licitada

en: Date/Time
ca: Data/hora

en: Date:
ca: Data:

en: Date:
ca: Data:

en: Date: from
ca: Data: des de

note: SCRIPT
en: Date\/time
ca: Data\/hora

note: SCRIPT
en: Dates cannot be empty
ca: Dates no poden estar buides

en: Day
ca: Dia

en: Day of week
ca: Dia de la setmana

en: Day/month
ca: Dia/mes

en: Day:
ca: Dia:

en: Days
ca: Dies

en: Days in advance
ca: Dies d'anticipació

en: Days mode
ca: Mode dies

en: Debit type code:
ca: Codi del tipus de dèbit:

en: Debit types
ca: Tipus de dèbit

en: Debug mode
ca: Mode de depuració

en: Debug mode:
ca: Mode de depuració:

en: December
ca: Desembre

note: SCRIPT
en: Decrease indent
ca: Disminuir la sagnia

en: Decreased loan period for high holds (day)
ca: Reduir el període de préstec per a taxes elevades de reserves (dia)

en: Default
ca: Predeterminat

en: Default
ca: Predeterminat

en: Default accounting details
ca: Detalls comptables predeterminats

en: Default amount
ca: Import predeterminat

en: Default amount:
ca: Import predeterminat:

note: %1$s:  IF humanbranch %2$s:  Branches.GetName( humanbranch ) | html %3$s:  END
en: Default checkout, hold and return policy%s for %s%s
ca: Política de préstec, reserva i retorn per defecte%s per %s%s

en: Default configuration:
ca: Configuració predeterminada:

en: Default display length:
ca: Longitud de visualització predeterminada:

en: Default font
ca: Font predeterminada

en: Default framework
ca: Plantilla per defecte

en: Default lost item fee refund on return policy
ca: Càrrec predeterminat per pèrdua d'exemplar

en: Default messaging preferences for this patron category
ca: Preferències de missatgeria per defecte per a aquesta categoria d' usuari

en: Default privacy
ca: Privadesa per defecte

en: Default privacy:
ca: Privadesa per defecte:

en: Default replacement cost
ca: Preu de reposicio

en: Default replacement cost:
ca: Preu de reposicio

en: Default sort order:
ca: Ordre de classificació predeterminat:

en: Default value:
ca: Valor per defecte:

en: Define a list of cellular providers for sending SMS messages via email
ca: Definir una llista de proveïdors per enviar missatges SMS mitjançant e-mail

en: Define authority types, then authority MARC structure in the same way you define itemtypes and bibliographic MARC tag structure. Authority values are managed through plugins
ca: Definiu els tipus d'autoritat i, a continuació, l'estructura MARC d'autoritat de la mateixa manera que definiu els tipus d'exemplars i l'estructura d'etiquetes MARC bibliogràfiques. Els valors d'autoritat es gestionen mitjançant connectors

en: Define cash registers
ca: Definir registres de pagament

en: Define categories and authorized values for them
ca: Definir categories i valors autoritzats per a ells

en: Define circulation and fines rules for combinations of libraries, patron categories, and item types
ca: Definir regles de circulació i  de multes per biblioteques, categories d'usauri i per tipus d'exemplar

en: Define circulation desks
ca: Definir taulells de circulació

en: Define cities and towns that your patrons live in
ca: Definir ciutats i pobles on viuen els vostres usuaris

en: Define classification sources (i.e. call number schemes) used by your collection. Also define filing rules used for sorting call numbers and splitting rules for splitting them
ca: Definiu les fonts de classificació (per exemple, esquemes de signatures) que utilitza la vostra col·lecció. Definiu també les regles de presentació que s'utilitzen per ordenar les signatures i regles de divisió per dividir-les

en: Define credit types
ca: Definir tipus de crèdit

en: Define currencies and exchange rates used for acquisitions
ca: Definir monedes i tipus de canvi utilitzats per a les adquisicions

en: Define days when the library is closed
ca: Definir dies quan la biblioteca està tancada

en: Define days when the library is closed
ca: Definir els dies en què la biblioteca està tancada

en: Define debit types
ca: Definir tipus de dèbit

en: Define extended attributes (identifiers and statistical categories) for patron records
ca: Definir atributs addicionals (identificadors i categories estadístiques) per a registres d'usuari

en: Define funds within your budgets
ca: Definir els fons dins dels seus pressupostos

en: Define hierarchical library groups
ca: Definir grups jeràrquis de biblioteques

en: Define item types used for circulation rules
ca: Definir els tipus d'exemplars que s'utilitzen per a les regles de circulació

en: Define libraries
ca: Definir biblioteques

en: Define mappings
ca: Definir assignacions

en: Define notices
ca: Definir avisos

en: Define notices (print and email notification messages for overdues, etc.)
ca: Definir avisos (impressió i correu electrònic missatges de notificació per a venciments, etc.)

en: Define patron categories
ca: Definir categories d'usuari

en: Define rules for check-in and checkout notifications for combinations of libraries, patron categories, and item types
ca: Definir regles de notificació per a préstecs i devolucions de registre per biblioteques, categories d'usuari i tipus d'exemplar

en: Define the holidays for:
ca: Definir les vacances per a:

en: Define the mapping between the Koha transactional database (SQL) and the MARC Bibliographic records
ca: Definir el mapeig entre la base de dades transaccional (SQL) de Koha i els registres bibliogràfics MARC

en: Define transport costs between branches
ca: Definir els costos de transport entre les biblioteques

note: P
en: Define values in authorised value category ADJ_REASON to enable
ca: Definir els valors de la categoria de valors autoritzats ADJ_REASON per habilitar-los

en: Define which SMTP servers to use
ca: Definir els servidors SMTP que cal utilitzar

en: Define which events trigger which sounds
ca: Definir quins esdeveniments provoquen que soni

en: Define which external servers to query for MARC data
ca: Definir els servidors externs per consultar les dades MARC

en: Define which keys trigger actions in the advanced cataloging editor
ca: Definir quines claus activen les accions a l'editor de catalogació avançat

en: Define your budgets
ca: Definir els seus pressuposts

note: %1$s:  IF ( branch ) %2$s:  Branches.GetName( branch ) | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Defining %soverdue actions for %s%sdefault overdue actions%s
ca: Definir  %saccions de préstec vençut per %s  %sAccions de préstec vençut predeterminada %s

en: Defining a parent type will apply checkout limits for all children as described on the circulation rules page.
ca: Si es defineix un tipus de pare, s'aplicaran els límits de préstecs per a tots els nens, tal com es descriu a la pàgina de regles de circulació.

en: Defining transport costs between libraries
ca: Definició de costos de transport entre les biblioteques

en: Definition
ca: Definició

en: Definition description:
ca: Descripció definició:

en: Definition name:
ca: Nom de la definició:

en: Delay
ca: Retard

note: %1$s:  ERRORDELAY | html %2$s:  BORERR | html
en: Delay %s for %s patron category has some unexpected characters. There should be only numerical characters.
ca: Retard %s per categoria d'usuari %s té alguns caracters inesperats. Hi hauria de ser només caràcters numèrics.

en: Delay is the number of days after a checkout is due before an action is triggered.
ca: Retard és el nombre de dies després del venciment d'un préstec o abans d'activar un procés.

en: Delete
ca: Elimina

en: Delete
ca: Eliminar

note: INPUT type=submit name=mainformsubmit
en: Delete ALL submitted items
ca: Suprimir tots els exemplars enviats

note: %1$s:  csv_profile.profile | html
en: Delete CSV Profile "%s?"
ca: Suprimeix el perfil CSV "%s?"

note: %1$s:  ean.ean | html %2$s:  ean.branch.branchname | html
en: Delete EAN %s for %s?
ca: Eliminar EAN %s de %s?

en: Delete SQL reports
ca: Eliminar informes SQL

en: Delete all
ca: Eliminar tots

en: Delete all items
ca: Eliminar tots els exemplars

en: Delete all items at once
ca: Eliminar tots els exemplars alhora

en: Delete an existing subscription
ca: Eliminar una subscripció existent

en: Delete associated items?
ca: Eliminar els exemplars associats?

en: Delete basket
ca: Suprimir la cistella

en: Delete basket and orders
ca: Suprimir la cistella i les comandes

en: Delete basket, orders, and records
ca: Suprimir la cistella, comandes i registres

en: Delete baskets
ca: Eliminar les cistelles

en: Delete batch
ca: Suprimeix el lot

note: %1$s:  budget_period_description | html
en: Delete budget '%s'?
ca: Eliminar pressupost '%s'?

note: %1$s:  category.category_name | html
en: Delete category '%s'
ca: Suprimeix la categoria '%s'

note: %1$s:  city.city_name | html
en: Delete city "%s?"
ca: Suprimir ciutat "%s"?

note: SCRIPT
en: Delete column
ca: Eliminar la columna

en: Delete contact
ca: Suprimeix el contacte

en: Delete course
ca: Suprimir curs

en: Delete current field and copy to 'clipboard'
ca: Suprimir el camp actual i copiar al "porta-retalls"

en: Delete current subfield and copy to 'clipboard'
ca: Suprimir el subcamp actual i copiar al "porta-retalls"

en: Delete field
ca: Suprimeix el camp

en: Delete field:
ca: Suprimir el camp:

note: %1$s:  framework.frameworktext | html %2$s:  framework.frameworkcode | html
en: Delete framework for %s (%s)?
ca: Eliminar plantilla per  %s (%s)?

note: %1$s:  budget_name | html
en: Delete fund %s?
ca: Suprimiu fons %s?

en: Delete group
ca: Suprimeix el grup

en: Delete image
ca: Eliminar imatge

en: Delete invoices
ca: Eliminar factures

note: SCRIPT
en: Delete item
ca: Eliminar element

note: %1$s:  itemtype.itemtype | html
en: Delete item type '%s'?
ca: Suprimir tipos d'exemplar '%s'?

en: Delete items in a batch
ca: Suprimir elements d'un lot

en: Delete list
ca: Elimina el llistat

note: BUTTON
en: Delete macro
ca: Suprimir la macro

en: Delete notice?
ca: Eliminar avís?

en: Delete old borrowers and anonymize circulation history (deletes borrower checkout history)
ca: Suprimir els usuaris antics i anonimitzar l'historial de circulació (elimina l'historial de préstecs dels usuaris)

en: Delete patrons
ca: Suprimir usuaris

en: Delete patrons directly from the database. Patron data will not be recoverable.
ca: Suprimir els usuaris directament de la base de dades. Les dades dels ususaris no es podran recuperar.

en: Delete patrons who meet the following criteria:
ca: Suprimiu els usuaris que compleixin els criteris següents:

en: Delete public lists
ca: Eliminar llistes públiques

en: Delete record
ca: Suprimeix el registre

en: Delete record
ca: Eliminar el registre

en: Delete records if no items remain.
ca: Eliminar registres si no hi ha cap exemplar.

note: SCRIPT
en: Delete request
ca: Suprimir sol·licitud

note: SCRIPT
en: Delete row
ca: Eliminar la fila

en: Delete selected
ca: Elimineu els seleccionats

en: Delete selected alerts
ca: Suprimir els avisos seleccionats

note: INPUT type=button
en: Delete selected issues
ca: Elimina els fascicles seleccionats

en: Delete selected items
ca: Elimina els exemplars seleccionats

note: INPUT type=submit
en: Delete selected records
ca: Suprimir registres seleccionats

en: Delete server
ca: Eliminar servidor

en: Delete shared macros (requires advanced_editor)
ca: Eliminar les macros compartides (requereix Advanced_editor)

en: Delete subfield
ca: Eliminar subcamp

en: Delete subscription
ca: Suprimeix la subscripció

note: SCRIPT
en: Delete table
ca: Eliminar taula

en: Delete template
ca: Eliminar la plantilla

en: Delete the exceptions on a range
ca: Suprimir les excepcions d'un interval

en: Delete the repeated holidays on a range
ca: Suprimir els festius repetides en un rang

en: Delete the single holidays on a range
ca: Suprimir les vacances individuals en un periode

en: Delete this account?
ca: Suprimir aquest compte?

note: INPUT type=submit
en: Delete this category
ca: Suprimeix aquesta categoria

note: SCRIPT
en: Delete this exception.
ca: Supriir aquesta excepció.

en: Delete this holiday
ca: Suprimir aquest festiu

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Delete this holiday.
ca: Suprimir aquest festiu

note: A
en: Delete this saved report
ca: Suprimir aquest informe

note: IMG
en: Delete this subfield
ca: Suprimir aquest subcamp

en: Delete user
ca: Suprimeix usuari

en: Delete vendor
ca: Suprimir el proveïdor

en: Delete?
ca: Eliminar?

en: Deleted bibliographic record, can't find title
ca: Fitxa bibliogràfica eliminada, no pot trobar el registre

note: %1$s:  deleted_attribute_type | html
en: Deleted patron attribute type &quot;%s&quot;
ca: Eliminar tipus d'atribut d'usuari &quot;%s&quot;

note: %1$s:  deleted_matching_rule | html
en: Deleted record matching rule &quot;%s&quot;
ca: Regla de coincidència de registres suprimida &quot;%s&quot;

note: SCRIPT
en: Deleted.
ca: Suprimit.

en: Deleting your own account would lock you out of Koha.
ca: L'eliminació de la seva pròpia compte el deixa fora de Koha.

note: SCRIPT
en: Deletion of label from a batch with only one label will delete the batch.
ca: La supressió de l'etiqueta d'un lot amb només una etiqueta suprimirà el lot.

note: SCRIPT
en: Deletion of patron from a batch with only one patron will delete the batch.
ca: La supressió d' usuari en lot amb un sol usuari eliminarà el lot.

en: Delimiter:
ca: Delimitador:

en: Delink
ca: Desenllaçar

en: Deliverer
ca: Emisor

en: Deliverer:
ca: Emisor:

en: Deliveries
ca: Lliuraments

en: Delivery comment:
ca: Comentari de lliurament:

en: Delivery day:
ca: Dia de lliurament:

en: Delivery details
ca: Detalls de lliurament

en: Delivery place
ca: Lloc de lliurament

en: Delivery place:
ca: Lloc de lliurament:

en: Delivery place:
ca: Lloc de lliurament:

en: Delivery time:
ca: Hora d'entrega:

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Denied
ca: Denegat

en: Deny
ca: Denegar

en: Department
ca: Departament

en: Department:
ca: Departament

en: Departments are required by and will be used in the Course Reserves module
ca: Els departaments són obligatoris i s'utilitzaran al mòdul de bibliografies recomanades

note: SCRIPT
en: Descending
ca: Descendent

en: Description
ca: Descripció

en: Description (OPAC)
ca: Descripció (OPAC)

en: Description (OPAC):
ca: Descripció (OPAC):

en: Description (OPAC):
ca: Descripció (OPAC):

note: SCRIPT
en: Description is required
ca: La descripció es obligatòria

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Description missing
ca: Manca descripció

en: Description of a withdrawn item (appears when adding or editing an item)
ca: Descripció d'un exemplar retirat (apareix en afegir o editar un exemplar)

en: Description of charges
ca: Descripció dels càrrecs

en: Description:
ca: Descripció:

en: Description:
ca: Descripció:

note: For the first occurrence, %1$s:  mss.liblibrarian | html_entity
en: Description: %s
ca: Descripció: %s

note: %1$s:  ( MARCNOTES.size || 1 ) | html
en: Descriptions (%s)
ca: Descripcions: (%s)

en: Descriptions for items marked as damaged (appears when cataloging and working with items)
ca: Descripcions d'exemplars marcats com a danyats (apareixen en catalogar i treballar amb exemplars)

en: Descriptions for the items marked as lost (appears when adding or editing an item)
ca: Descripcions dels exemplars marcats com a perduts (apareixen en afegir o editar un exemplar)

en: Desk
ca: Escriptori

en: Desk ID
ca: Escriptori ID

en: Desk ID:
ca: Escriptori ID:

en: Desk:
ca: Escriptori:

en: Desk:
ca: Escriptori:

note: %1$s:  update.old_desk or "?" | html %2$s:  LoginDeskname or "?" | html
en: Desk: %s &rArr; %s
ca: Escriptori: %s &rArr; %s

en: Desks
ca: Escriptoris

en: Destination
ca: Destinació

en: Destination library:
ca: Biblioteca de destinació:

en: Destination library:
ca: Biblioteca de destinació:

en: Destination record
ca: Registre de destinació

en: Details
ca: Detalls

en: Details for all requests
ca: Detalls de totes les sol·licituds

en: Details from library
ca: Informació biblioteca

note: %1$s:  request.backend | html
en: Details from supplier (%s)
ca: Detalls del proveïdor (%s)

en: Deutsch (German) Friedrich zur Hellen, Robert Hillig, Katrin Fischer, Beda Szukics, Mirko Tietgen and Marc Véron
ca: Deutsch (alemany) Friedrich zur Hellen, Robert Hillig, Katrin Fischer, Beda Szukics, Mirko Tietgen i Marc Véron

en: Dewey number:
ca: Nombre de Dewey:

en: Dictionary
ca: Diccionari

en: Dictionary
ca: Diccionari

en: Dictionary definitions
ca: Definicions diccionari

en: Did not check for matches with existing records in catalog
ca: No comprova coincidències amb el catàleg

en: Did you mean:
ca: Vols dir:

en: Did you mean?
ca: Voleu dir?

note: ABBR
en: Differences between the original bibliographic record and the imported
ca: Diferències entre el registre bibliogràfic original i el importat

en: Digests only
ca: Només resums?

en: Directories
ca: Directoris

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Directory is not writeable
ca: Directori no es pot escriure

en: Disable
ca: Inhabilita

note: SCRIPT
en: Disable
ca: Deshabilitat

en: Disabled
ca: Inhabilitat

note: SCRIPT
en: Disabled for %s
ca: Deshabilitat per  %s

note: SCRIPT
en: Disabled for all
ca: Desactivat per a tots

en: Discharge
ca: Carta de llibertat

en: Discharge requests pending
ca: Sol·licituds pedents de tancament

en: Discharges
ca: Cartes de llibertat

en: Discographies
ca: Discografies

en: Discount to apply:
ca: Descompte per aplicar:

en: Discount:
ca: Descompte:

en: Display
ca: Veure

note: A
en: Display detail for this authority
ca: Detall de visualització d'aquesta autoritat

note: A
en: Display detail for this biblio
ca: Mostra els detalls d'aquest biblio

note: A
en: Display detail for this item
ca: Veure els detalls d'aquest exemplar

en: Display from:
ca: Mostrar a:

en: Display height:
ca: Alçada de la pantalla:

en: Display in OPAC:
ca: Mostra en l'OPAC:

en: Display in patron's brief information:
ca: Veure a la informació breu de l'usuari:

en: Display location:
ca: Mostrar la ubicació:

note: A
en: Display member details.
ca: Mostra els detalls dels usuaris.

en: Display only used tags/subfields
ca: Veure només Etiquetes/subcamps utilitzats

en: Display order
ca: Ordre de visualització

en: Display order:
ca: Veure comanda:

en: Display order:
ca: Ordre de visualització:

note: A
en: Display supplier metadata
ca: Veure metadades del proveïdor

en: Display supplier metadata
ca: Veure metadades del proveïdor

en: Display them
ca: Mostrar-los

en: Display to:
ca: Mostrar a:

en: Displayed in the library group search dropdowns.
ca: Es mostra als desplegables de cerca de grups de biblioteques.

en: Displaying availability results
ca: Visualitzant els resultats de disponibilitat

en: Do Space, USA
ca: Fer espai, USA

en: Do not check in items scanned during inventory:
ca: No retornar préstecs durant l'inventari:

en: Do not create a duplicate record. Add an order from the existing record in your catalog.
ca: No creeu un registre duplicat. Afegiu una comanda del registre existent al vostre catàleg.

en: Do not look for matching records
ca: No buscar registres coincidents

en: Do not use plugin
ca: No utilitzis el connector

en: Do not use profile
ca: No utilitzar el perfil

note: SCRIPT
en: Do you really want to delete this upload?
ca: Realment vols suprimir aquesta càrrega?

note: SCRIPT
en: Do you really want to generate next serial?
ca: Realment vols generar el següent fascicle?

en: Do you want to confirm this order?
ca: Voleu confirmar aquesta comanda?

note: SCRIPT
en: Do you want to update it with new values?
ca: Voleu actualitzar-lo amb valors nous?

note: SCRIPT
en: Document properties
ca: Propietats del document

en: Document type:
ca: Tipus de document:

en: Documentation manager:
ca: Responsable de documentació:

en: Documentation managers:
ca: Responsables de documentació:

en: Documentation team:
ca: Equip de documentació:

en: Domain
ca: Domini

en: Domain:
ca: Domini:

en: Don't allow
ca: No permeten

en: Don't block
ca: No bloquejar

en: Don't check out and print slip (P)
ca: No prestar i imprimir rebut (P)

en: Don't decrease checkout length based on holds
ca: No Disminuïu la longitud dels préstecs en funció de les reserves

en: Don't decrease loan length based on holds
ca: No Disminuïu la longitud del préstec en funció de les reserves

en: Don't export fields:
ca: No exportar camps:

en: Don't export items:
ca: No exportar exemplars:

note: INPUT type=button
en: Done
ca: Fet

en: DoverNet, USA
ca: DoverNet, Estats Units

en: Download
ca: Descarregueu

en: Download
ca: Descàrrega

en: Download a
ca: Descarregar un

en: Download as CSV
ca: Descarrega com CSV

en: Download as PDF
ca: Descarrega com PDF

en: Download as XML
ca: Descarregar com XML

en: Download cart
ca: Descarregueu el cistell

note: INPUT type=submit
en: Download configuration
ca: Descarregar configuració

note: INPUT type=submit
en: Download database
ca: Descarregar la base de dades

en: Download directory
ca: Descarregar carpeta

en: Download directory:
ca: Descarrega directori:

en: Download file of all overdues
ca: Descarregar arxiu de totes vençudes

en: Download file of displayed overdues
ca: Descarregar arxiu de vençuts mostrats

en: Download list
ca: Descarrega el llistat

en: Download list
ca: Descarregueu llista

note: INPUT type=submit name=save
en: Download record
ca: Descarregar registre

en: Download records
ca: Descarregar  registres

en: Download selected claims
ca: Descarreguar les eclamacions seleccionades

en: Downloading records, please wait...
ca: Descarregant els registres, espereu-vos...

note: SPAN
en: Drag and drop to move this stage to another position
ca: Arrossegar i deixar anar per moure aquesta etapa a una altra posició

en: Draw
ca: Dibuixa

en: Draw guide boxes:
ca: Dibuixar guies:

note: SCRIPT
en: Drop an image here
ca: Deixa una imatge aquí

note: %1$s:  itemloo.date_due | $KohaDates  as_due_date => 1
en: Due %s
ca: Venciment %s

en: Due date
ca: Data de venciment

en: Due date (unformatted, hidden)
ca: Data de venciment (sense format, ocult)

en: Due date from:
ca: Data de venciment des de:

en: Due date to:
ca: Data de venciment fins a:

en: Due date:
ca: Data de venciment:

en: Due date:
ca: Data de venciment:

en: Due dates have been modified!
ca: Data de venciment modificada!

note: %1$s:  checkout_info.issue.date_due | $KohaDates as_due_date => 1
en: Due on %s
ca: Venç en %s

en: Duplicate
ca: Duplicar

en: Duplicate
ca: Duplicar

en: Duplicate a template:
ca: Duplicar una plantilla:

en: Duplicate all the orders with the following accounting details:
ca: Duplicar totes les comandes amb els detalls comptables següents:

en: Duplicate budget
ca: Duplicar el pressupost

note: %1$s:  budget_period_description | html
en: Duplicate budget %s
ca: Duplicar pressupost %s

en: Duplicate existing orders
ca: Duplica les comandes existents

note: %1$s:  batch_id | html %2$s:  duplicate_count | html
en: Duplicate item(s) removed from batch number %s: %s
ca: Exemplars duplicats del lot número  %s: %s

en: Duplicate orders
ca: Comandes duplicades

en: Duplicate patron record?
ca: Duplicar registre d'usuari?

note: %1$s:  batch_id | html %2$s:  duplicate_count | html
en: Duplicate patrons removed from batch number %s: %s
ca: Usuaris duplicats eliminats del lot %s: %s

en: Duplicate record suspected
ca: Possible registre duplicat

note: A
en: Duplicate this saved report
ca: Duplicar aquest informe

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Duplicate values detected. Please correct the errors and resubmit.
ca: Valors duplicats detectats. Corregiu els errors i torneu a enviar.

en: Duplicate warning
ca: Advertència de duplicat

note: INPUT type=text name=duration
en: Duration (days)
ca: Durada (dies)

en: Duration:
ca: Durada:

en: E-mail order
ca: Veure email

en: EDI accounts
ca: Comptes d'EDI

en: EDIFACT message
ca: Missatge EDIFACT

en: EDIFACT messages
ca: Missatges EDIFACT

en: ENABLED
ca: HABILITAT

en: ENV and koha-conf.xml
ca: ENV i koha-conf.xml

en: ERROR - unknown
ca: ERROR - desconegut

en: EXAMPLE plugin
ca: EXEMPLE complement

en: Each cell contain both actual and estimated values.
ca: Cada cèl·la conté valors reals i estimats.

en: Earliest hold date
ca: Primera data de reserva

en: Edit
ca: Editeu

en: Edit
ca: Editar

note: For the first occurrence, %1$s:  rota.title | html
en: Edit "%s"
ca: Editar "%s"

note: %1$s:  spec | html
en: Edit OAI set '%s'
ca: Editar conjunt OAI '%s'

en: Edit SMTP server
ca: Edita el servidor SMTP

en: Edit SQL
ca: Editar SQL

en: Edit SQL report
ca: Editar informe SQL

en: Edit actions
ca: Editar accions

en: Edit alert
ca: Editar alerta

en: Edit an existing subscription
ca: Editar una subscripció existent

en: Edit as new (duplicate)
ca: Edita com a nou (duplicar)

en: Edit authorities
ca: Editar autoritats

en: Edit authority
ca: Editar l'autoritat

en: Edit basket
ca: Editar cistella

note: %1$s:  basketname | html
en: Edit basket %s
ca: Editar cistella %s

note: %1$s:  name | html %2$s:  basketgroupid | html
en: Edit basket group %s (%s) for
ca: Editar grup cistella %s (%s) per a

note: %1$s:  budget_period_description | html
en: Edit budget %s
ca: Editar pressupost %s

en: Edit catalog (Modify bibliographic/holdings data)
ca: Editar el catàleg (Editar dades de fons bibliogràfic/exemplars)

en: Edit catalog (Modify bibliographic/holdings data)
ca: Editar el catàleg (Modificar les dades bibliogràfiques/fons)

en: Edit collection
ca: Edita la col·lecció

en: Edit course
ca: Edita el curs

en: Edit details
ca: Editar detalls

en: Edit field
ca: Editeu el camp

note: %1$s:  description | html
en: Edit frequency: %s
ca: Editar freqüència: %s

en: Edit group
ca: Editar grup

en: Edit history
ca: Editar historial

note: SCRIPT
en: Edit image
ca: Editar imatge

en: Edit in host
ca: Edita-ho a la font

note: A
en: Edit internal note
ca: Editar nota interna

en: Edit internal note
ca: Editar nota interna

en: Edit invoices
ca: Editar factures

en: Edit item
ca: Editar article

en: Edit items
ca: Editar exemplars

en: Edit items
ca: Editar exemplars

en: Edit items in batch
ca: Editar exemplars en lots

en: Edit list
ca: Editeu la llista

en: Edit list
ca: Edita el llistat

en: Edit patrons
ca: Editar usuaris

note: %1$s:  suggestionid | html
en: Edit purchase suggestion #%s
ca: Editar suggeriment d'adquisició #%s

en: Edit quotes for quote-of-the-day feature
ca: Editar cites per funció de cita-del-dia

en: Edit record
ca: Editar registre

note: A
en: Edit request
ca: Editar sol·licitud

en: Edit request
ca: Editar sol·licitud

en: Edit rota
ca: Editar rota

en: Edit routing list
ca: Editar llista de circulació

en: Edit routing list
ca: Editar llista de circulació

note: %1$s:  subscription.routingedit | html
en: Edit routing list (%s)
ca: Editar llista de circulació (%s)

en: Edit routing list for
ca: Editar llista de circulació per

en: Edit rules
ca: Editar normes

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Edit search
ca: Editar cerca

en: Edit selected serials
ca: Editar publicacions  eleccionades

note: INPUT type=submit
en: Edit serials
ca: Editar publicacions periòdiques

note: INPUT type=submit
en: Edit subfields
ca: Editar subcamps

en: Edit subscription
ca: Editar subscripció

en: Edit tag
ca: Editar etiqueta

en: Edit this holiday
ca: Editar aquesta festa

en: Edit vendor
ca: Editar proveïdor

note: A
en: Edit vendor note
ca: Editar una nota de proveïdor

en: Edit vendor note
ca: Editar una nota de proveïdor

en: Edit with WYSIWYG editor
ca: Editar amb WYSIWYG

en: Edit with text editor
ca: Editar amb un editor de text

en: Editable in OPAC:
ca: Editable en OPAC:

note: SCRIPT
en: Editing catalog record #{ID}
ca: Editant registre #{ID}

note: SCRIPT
en: Editing duplicate record of #{ID}
ca: S'està editant el registre duplicat de #{ID}

note: SCRIPT
en: Editing new full record
ca: Editr nou registre complet

note: SCRIPT
en: Editing new record
ca: Editar nour registre

note: SCRIPT
en: Editing search result
ca: Edició del resultat de la cerca

en: Edition
ca: Edicions

en: Edition:
ca: Edició:

en: Editions
ca: Edicions

en: Elasticsearch version 5.x is not supported in Koha 20.11 and greater. Please upgrade your Elasticsearch cluster
ca: La versió 5.x d'Elasticsearch no s'admet a Koha 20.11 i versions posteriors. Actualitzeu el clúster d'Elasticsearch

en: Email
ca: Correu electrònic

en: Email address:
ca: Adreça de correu electrònic:

en: Email has been sent.
ca: El correu electrònic ha estat enviat.

en: Email required
ca: E-mail (Necessari)

en: Email text:
ca: Text d'e-mail:

en: Email:
ca: Correu electrònic:

en: Email:
ca: Correu electrònic:

note: SCRIPT
en: Embed
ca: Incrusta

en: Emojiarea plug-in for jQuery
ca: Emojiarea plug-in per jQuery

note: SCRIPT
en: Emoticons
ca: Emoticones

note: SCRIPT
en: Emoticons...
ca: Emoticones...

en: Empty and close
ca: Buida i tanca

en: Empty option
ca: Opció buida

en: Enable
ca: Habilita

en: Enable Mana KB in order to search, import, and comment on content from the Mana KB server, and to share your own.
ca: Habilitar Mana KB per cercar, importar i comentar contingut del servidor de Mana KB i per compartir el vostre.

en: Enable automatic generation of credit number (see
ca: Activar la generació automàtica del número de crèdit (veure

en: Enable credit number
ca: Habilitar el número de crèdit

en: Enable the advanced cataloging editor ( EnableAdvancedCatalogingEditor system preference) to define keyboard shortcuts
ca: Habilitar l'editor de catalogació avançat (preferència del sistema EnableAdvancedCatalogingEditor) per definir les dreceres de teclat

en: Enabled
ca: Publicat

en: Enabled?
ca: Publicat?

en: Enables additional debug output in the logs
ca: Habilitar la depuració de logs addicionals

en: Encoding
ca: Codificació

en: Encoding:
ca: Codificació:

en: Encumber while invoice open
ca: Gravar mentre la factura estigui oberta

en: Encumber while invoice open?
ca: Gravar mentre la factura estigui oberta?

en: Encyclopedias
ca: Enciclopèdies

en: End date
ca: Data d'acabament

en: End date is not consistent with subscription length.
ca: Data de fí de subscripcio no és coherent amb la durada.

en: End date:
ca: Data finalització:

en: End date:
ca: Falta data:

en: End of date range
ca: Final de l'interval de dates

en: End of interval
ca: Final de l'interval

en: Ended
ca: Finalitzat

en: Ended:
ca: Finalitzat:

en: English
ca: Anglès

en: Enhanced content
ca: Contingut millorat

note: A
en: Enhanced content settings
ca: Configuració contingut millorat

en: Enroll
ca: Inscriure's

en: Enroll in
ca: Inscriure's en

en: Enroll patrons in clubs
ca: Inscriure usuaris als clubs

en: Enrolled patrons
ca: Usuaris inscrits

en: Enrollment fee
ca: Quota d'inscripció

en: Enrollment fee:
ca: Quota d'inscripció:

en: Enrollment field
ca: Camp d'inscripció

en: Enrollment fields
ca: Camps d'inscripció

en: Enrollment period
ca: Període d'inscripció

en: Enrollment period:
ca: Període d'inscripció:

en: Enrollments
ca: Inscripcions

en: Enrolment period:
ca: Període de matrícula:

en: Enter a comma separated list of fields to print. You may include any
ca: Introduïu una llista separats per comes de camps per imprimir. Vostè pot incloure qualsevol

en: Enter a new comment (max 35 characters)
ca: Afegir un comentari (màx. 35 caràcters)

en: Enter a new purchase suggestion
ca: Introduïu un nou suggeriment de compra

en: Enter a personal or organization name.
ca: Introduir un nom de persona o organització.

en: Enter a summary that will overwrite the default one in search results lists. Example, for a website itemtype :
ca: Introduir un resum que sobreescriurà el predeterminat en la llista de resultats. Exemple, per a un tipus d'element web:

en: Enter a title and description for the holiday.
ca: Introduïu un títol i una descripció per al festiu.

en: Enter a word or phrase to check against approved/rejected lists:
ca: Introduïu una paraula o frase per comprovar amb les llistes aprovar o rebutjar :

en: Enter barcode:
ca: Introduïu codi de barres:

en: Enter biblionumber:
ca: Entrar biblionumber:

en: Enter by barcode:
ca: Accedir per codi de barres:

en: Enter by itemnumber:
ca: Entrar per itemnumber

en: Enter club ID or partial name:
ca: Introduir ID del club o el nom parcial:

en: Enter default values
ca: Introduir els valors predeterminats

en: Enter item barcode:
ca: Introdueixi codi de barres:

en: Enter item barcode:
ca: Introdueixi codi de barres d'exemplar:

note: %1$s:  name | html
en: Enter parameters for report %s:
ca: Introdueixi els paràmetres d'informe %s:

en: Enter patron card number or partial name:
ca: Introduïu el número de carnet d 'usuari o part del nom:

note: SCRIPT
en: Enter patron card number:
ca: Introduïu el número de carnet d 'usuari:

note: INPUT type=text name=q
en: Enter search terms
ca: Introduïu els termes de cerca

en: Enter starting card position:
ca: Introduïu la posició inicial de targeta:

en: Enter starting label position (for PDF):
ca: Introduïu la posició inicial de l'etiqueta (per a PDF):

en: Enter the barcode of the item to attach:
ca: Introduïu el codi de barres de l'exemplar 'aadjuntar:

note: INPUT type=text name=q
en: Enter the terms you wish to search for.
ca: Introduïu els termes que voleu cercar.

en: Entity
ca: Entitat

note: SCRIPT
en: Entity %s (code %s) for lang %s has correctly been updated with '%s'
ca: L'entitat %s (codi %s) per a l'idioma %s s'ha actualitzat correctament amb '%s'

en: Entry date
ca: Data d'entrada

en: Enumeration
ca: Enumeració

en: Error adding items:
ca: Error en afegir exemplars:

en: Error analysis:
ca: Anàlisi d'errors:

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Error code 0 not used
ca: Codi d'error 0 no s'utilitza

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Error deleting server '%s'. Check the logs.
ca: Error en suprimir el servidor '%s'. Comprovar els registres.

note: SCRIPT
en: Error downloading the file
ca: Error al descarregar l'arxiu

en: Error found whilst attempting to load plugin
ca: S'ha produït un error en intentar carregar el connector

note: %1$s:  ( errZebraConnection ) | html
en: Error message from Zebra: %s
ca: Missatge d'error de Zebra: %s

en: Error performing operation
ca: Error en realitzar l'operació

en: Error saving item
ca: Error en afegir exemplar

en: Error saving items
ca: Error en afegir exemplars

en: Error while creating PDF file.
ca: Error en crear l'arxiu PDF.

note: %1$s:  ELSIF ( loopfilte.sql )
en: Error: %s
ca: Error %s

note: %1$s:  FOREACH errse IN errseq %2$s:  errse.serialseq | html
en: Error: Barcode not unique for %sserialseq %s
ca: Error: Codi de barres no únic per a %sserialseq %s

en: Error: Invalid barcode entered, please try again
ca: Error: s'ha introduït un codi de barres no vàlid; tornar a provar

note: %1$s:  msg_add | html
en: Error: Server with id %s not found
ca: Error: Servidor amb l'identificador %s no es troba

en: Error: Two or more patrons need to be selected for merging
ca: Error: Dos o més usuaris han de ser seleccionats per a la combinació

en: Error: no field value specified.
ca: Error: no hi ha camp valor especificat.

note: For the first occurrence, %1$s:  name | html
en: Errors found when processing parameters for report: %s
ca: Errors trobats en processar els paràmetres per a l'informe: %s

en: Errors occurred:
ca: S'ha produït un error:

en: Espa&ntilde;ol (Spanish) Bernardo González Kriegel, Héctor Castro and Tomás Cohen Arazi, with the help of the koha-es community.
ca: Español (castellà) Bernardo González Kriegel, Héctor Castro i Tomás Cohen Arazi, amb l'ajuda de la comunitat koha-es.

en: Est cost
ca: Cost estimat

en: Estimated cost per unit
ca: Cost estimat per unitat

note: TH
en: Estimated cost tax incl. while pending, actual cost tax incl. once received
ca: Cost estimat amb impostos inclosos mentre està pendent, el cost real amb impostos inclosos un cop rebut

en: Estimated delivery date
ca: Data prevista de lliurament

en: Estimated delivery date from:
ca: Data prevista de lliurament desde:

en: Estimated delivery date:
ca: Data prevista de lliurament:

en: Estimated priority:
ca: Prioritat estimada:

en: Evening
ca: Nit

en: Evening
ca: Nit

en: Every
ca: Cada

en: Every:
ca: Cada:

en: Everyone
ca: Tothom

en: Everything went okay. Update done.
ca: Tot ha anat bé. Actualització feta.

en: Exactly on
ca: Exactament en

en: Example: 5.00
ca: Exemple: 5,00

en: Example: Name=subscription.name|Title=subscription.title|Issue number=serial.serialseq
ca: Exemple: subscription.name|Title=subscription.title|Issue number=serial.serialseq

en: Example: Personal name=200|Entry element=210$a|300|009
ca: Exemple: Nom Personal = 200 | Element d'entrada = 210$ un | 300 | 009

en: Exceeded max holds per record
ca: Superades les reserves màximes per registre

note: SCRIPT
en: Exception: %s
ca: Excepció: %s

en: Exceptions
ca: Excepcions

en: Exclude from local holds priority
ca: Exclou de la prioritat local de reserves

en: Exclude from local holds priority:
ca: Exclou de la prioritat local de reserves:

en: Exclude last line (Rollup):
ca: Excloure l'última línia (resum):

en: Execute SQL reports
ca: Executar informes SQL

en: Execute overdue items report
ca: Executar l'informe d'exemplars vençuts

en: Existing SQL
ca: SQL existent

en: Existing holds
ca: Reserves actuals

en: Expand all
ca: Expandir tot

en: Expected
ca: Esperat

en: Expected on
ca: Esperat el

en: Expiration
ca: Venciment

en: Expiration date
ca: Data de venciment

en: Expiration date:
ca: Data de venciment:

en: Expiration date:
ca: Data de venciment:

note: %1$s:  patron.dateexpiry | $KohaDates
en: Expiration date: %s
ca: Data de venciment: %s

en: Expiration:
ca: Venciment:

en: Expiration:
ca: Venciment:

en: Expired
ca: Ha vençut

en: Expired? / Closed?
ca: Caducat? / Tancat?

en: Expires before:
ca: Vençs abans:

en: Expires on
ca: Venç el

en: Expiring before:
ca: Expira abans:

en: Expiry date
ca: Data venciment

en: Explanation
ca: Explicació

en: Explanation:
ca: Explicació:

en: Export
ca: Exportar

en: Export
ca: Exportar

note: %1$s:  loo.frameworktext | html
en: Export %s framework
ca: Exporta l'estructura %s

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Export all results to
ca: Exportar tots els resultats a

en: Export as CSV
ca: Exporta com CSV

note: INPUT type=submit
en: Export as PDF
ca: Exportar en format PDF

en: Export authority records
ca: Exportar registres d'autoritat

en: Export basket group as CSV
ca: Exportar el grup de cistelles com a CSV

en: Export bibliographic and holdings data
ca: Exportar dades bibliogràfiques i reserves

en: Export bibliographic records
ca: Exportar registres bibliogràfics

en: Export card batch
ca: Exportar carnet en lot

en: Export checkouts using format:
ca: Exportació préstecs en format:

en: Export configuration
ca: Exportar configuració

en: Export data
ca: Exportar

en: Export database
ca: Exportar  base de dades

en: Export default framework
ca: Exporta plantilla marc

note: A
en: Export framework structure (fields, subfields) to a spreadsheet file (.csv or .ods)
ca: Exportar l'estructura de la plantilla (camps, subcamps) a un full de càlcul (.csv or .ods)

note: INPUT type=button
en: Export from patron list
ca: Exportació de llista d'usuaris

en: Export full batch
ca: Exportar lot complet

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Export labels
ca: Exportar etiquetes

note: SCRIPT
en: Export or print
ca: Exportar o imprimir

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Export patron cards
ca: Exportar carnets d'usuari

note: SCRIPT
en: Export patron cards from list
ca: Exportar carnets d'usuari desde llista

en: Export selected
ca: Exporta els seleccionats

note: INPUT type=button
en: Export selected batches
ca: Exportar lots seleccionats

en: Export selected card(s)
ca: Exportar carnet(s) seleccionats

en: Export selected items
ca: Exporta els exemplars seleccionats

note: SCRIPT
en: Export selected results (%s) to
ca: Exporta els resultats seleccionats (%s) a

note: SCRIPT
en: Export single batch
ca: Exportar lot individual

note: SCRIPT
en: Export single card
ca: Exportar targeta única

en: Export to CSV file:
ca: Exporta a un fitxer CSV:

en: Export to CSV spreadsheet
ca: Exporta a full de càlcul CSV

en: Export to OpenDocument spreadsheet format
ca: Exportar a format de full de càlcul OpenDocument

en: Export today's checked in barcodes
ca: Exportació dels préstecs d'avui

en: Exporting to Dublin Core...
ca: Exportar a Dublin Core…

note: SCRIPT
en: Extended Latin
ca: Llatí estès

en: ExtendedPatronAttributes
ca: Atributs d'usuari ampliats

en: FIT
ca: Encaixar

en: Facet order
ca: Ordre de facetes

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Failed
ca: Ha fallat

en: Failed to add field. Please make sure the field name doesn't already exist.
ca: No s'ha pogut afegir el camp. Assegureu-vos que el nom del camp ja no existeixi.

en: Failed to add item with barcode
ca: Error per afegir exemplar amb codi de barres

note: %1$s:  error_info | html
en: Failed to add mapping for %s
ca: No s'ha pogut afegir el mapeig de %s

en: Failed to add scheduled task
ca: Error al afegir la programació de la tasca

en: Failed to apply different matching rule
ca: No s'ha pogut aplicar regles de coincidència diferents

note: SCRIPT
en: Failed to change framework
ca: No s'ha pogut canviar la plantilla

note: %1$s:  selected_count | html
en: Failed to change the status of %s item(s).
ca: No s'ha pogut canviar l'estat de %s exemplar(s).

note: %1$s:  selected_count | html
en: Failed to change the status of %s problem report(s).
ca: S'ha produït un error al canviar l'estat de %s Informe de probleme(s).

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Failed to create macro:
ca: No s'ha pogut crear la macro:

en: Failed to delete budget because funds exist.
ca: No s'ha pogut suprimir el pressupost perquè existeixen fons.

en: Failed to delete field.
ca: Error en eliminar el camp.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Failed to load macros:
ca: No s'han pogut carregar les macros:

en: Failed to remove item with barcode
ca: No s'ha pogut eliminar l'exemplar amb el codi de barres

note: SCRIPT
en: Failed to run macro:
ca: No ha pogut executar la macro:

note: SCRIPT
en: Failed to save macro:
ca: No s'ha pogut guardar la macro:

en: Failed to transfer collection
ca: No s'ha pogut transferir la col·lecció

en: Failed to unzip archive.
ca: No s'ha pogut descomprimir l'arxiu.

en: Failed to update field.
ca: No ha pogut actualitzar el camp.

note: SCRIPT
en: Fall
ca: Tardor

en: FamFamFam Site
ca: Lloc de FamFamFam

en: Famfamfam iconset
ca: Conjunt d'icones de famfamfam

en: Farmington Public Library, USA
ca: Biblioteca pública de Farmington, Estats Units

en: Fast cataloging
ca: Catalogació ràpida

en: Fast cataloging
ca: Catalogació ràpida

en: Features
ca: Característiques

en: Features enabled
ca: Característiques habilitades

en: February
ca: Febrer

en: Feedback:
ca: Tens algun comentari?

en: Female
ca: Femení:

en: Female
ca: Femení

en: Fetch all data for chart
ca: Obtenir totes les dades del gràfic

en: Fewer options
ca: [Menys opcions]

en: Fiction
ca: Ficció

en: Field
ca: Camp

note: SCRIPT
en: Field %s is important, at least one of its subfields must be filled.
ca: El camp %s és important, com a mínim cal omplir un dels seus subcamps.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Field %s is mandatory, at least one of its subfields must be filled.
ca: Camp %s és obligatori, almenys un dels seus camps són obligatoris.

en: Field 1
ca: Camp 1

en: Field 2
ca: Camp 2

en: Field 3
ca: Camp 3

note: SPAN
en: Field autofilled by plugin
ca: Camp emplenat automàticament pel connector

en: Field separator:
ca: Separador de camps:

note: %1$s:  field_added.label | html
en: Field successfully added: %s
ca: Camp afegit correctament: %s

en: Field successfully deleted.
ca: Camp correctament surpimit.

note: %1$s:  field_updated.label | html
en: Field successfully updated: %s
ca: Camp actualitzat correctament: %s

en: Field to use for record matching
ca: Camp que voleu utilitzar per assignar coincidència de registres

en: Field-weighted, relevance ranked
ca: Camp ponderat, ordenat per rellevància

en: Fields homebranch_description, holdingbranch_description, ccode_description, location_description and permanent_location_description show description instead of code.
ca: Camps homebranch_description, holdingbranch_description, ccode_description, location_description and permanent_location_description mostren descripció enlloc del codi.

en: Fields to display in report:
ca: Camps per mostrar en l'informe:

en: Fields to print
ca: Camps per imprimir

note: SCRIPT
en: File
ca: Fitxer

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: File already exists
ca: Fitxer ja existeix

en: File containing a list of authids with one authid per line. This list works as a filter: it is compatible with other parameters. (File types accepted: .csv and .txt)
ca: Fitxer que conté una llista d'authids amb un authid per línia. Aquesta llista funciona com un filtre: és compatible amb altres paràmetres. (Tipus de fitxers acceptats:. csv i. txt)

en: File containing a list of biblionumbers with one biblionumber per line. This list works as a filter: it is compatible with other parameters. (File types accepted: .csv and .txt)
ca: Fitxer que conté una llista de números bibliogràfics amb un número bibliogràfic per línia. Aquesta llista funciona com a filtre: és compatible amb altres paràmetres. (Tipus de fitxers acceptats: .csv i .txt)

note: SCRIPT
en: File could not be created. Check permissions.
ca: No s'ha pogut crear el fitxer. Comprovar els permisos.

note: SCRIPT
en: File could not be read.
ca: No s'ha pogut llegir el fitxer.

en: File format:
ca: Format del fitxer:

note: SCRIPT
en: File has been deleted.
ca: Arxiu ha estat esborrat.

note: SCRIPT
en: File is not readable
ca: Arxiu no és llegible

en: File name
ca: Nom del arxiu

en: File name:
ca: Nom del arxiu:

note: SCRIPT
en: File or upload record could not be deleted.
ca: El registre del fitxer de la càrrega no s'ha pogut suprimir.

note: SCRIPT
en: File read cancelled
ca: Fitxer Llegiu cancel·lades

en: File:
ca: Fitxer:

en: File:
ca: Fitxer:

note: %1$s:  SOURCE_FILE | html
en: File: %s
ca: Fitxer: %s

en: FileSaver library
ca: FileSaver biblioteca

en: Filename
ca: Nom del fitxer

en: Files
ca: Arxius

en: Files attached to invoice
ca: Fitxers adjunts a factura

en: Files could not be found because the "access_dir" option was not set in "koha-conf.xml". Contact your system administrator to add this option.
ca: No s'ha trobat cap fitxer perquè l'opció "access_dir" no s'ha establert a "Koha-conf. xml". Poseu-vos en contacte amb l'administrador del sistema per afegir aquesta opció.

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' no_html = 1
en: Files for %s
ca: Fitxers per %s

note: %1$s:  invoicenumber | html
en: Files for invoice: %s
ca: Fitxers de factura: %s

note: SCRIPT
en: Filing rule code missing
ca: Falta el codi de la norma de presentació

en: Filing rule code:
ca: Codi de norma d' ordenació:

en: Filing rule:
ca: Regla ordenació:

en: Filmographies
ca: Filmografies

note: INPUT type=submit
en: Filter
ca: Filtre

en: Filter barcode
ca: Filtre per codi de barres

en: Filter by library
ca: Filtra per biblioteca

en: Filter by:
ca: Filtre per:

en: Filter layouts
ca: Dissenys de filtres

en: Filter location
ca: Filtre d' ubicació

en: Filter on:
ca: Filtre per:

note: SCRIPT
en: Filter paid transactions
ca: Filtrar les transaccions de pagament

en: Filter partner libraries:
ca: Filtrar biblioteques associades:

en: Filter results:
ca: Filtrar resultats:

note: SCRIPT
en: Filter system credit types
ca: Filtrar tipus de crèdit

note: SCRIPT
en: Filter system debit types
ca: Filtrar tipus de dèbit

en: Filter:
ca: Filtre:

en: Filtered by:
ca: Filtrat per:

en: Filtered on:
ca: Filtrat per:

en: Filters
ca: Filtres

note: SCRIPT
en: Find
ca: Cercar

note: SCRIPT
en: Find (if searchreplace plugin activated)
ca: Cercar (si està activat el connector de substitució de cerca)

note: SCRIPT
en: Find and replace
ca: Cercar i substituir

note: SCRIPT
en: Find and replace...
ca: Cercar i substituir...

en: Find another patron?
ca: Buscar un altre usuari

note: SCRIPT
en: Find whole words only
ca: Cercar només paraules senceres

en: Fine
ca: Multa

en: Fine amount
ca: Import de les multes

en: Fine amount:
ca: Import multa:

en: Fine charging interval
ca: Interval de càrrega de multa

en: Fines
ca: Sancions

en: Fines are not charged for manually cancelled holds.
ca: Les multes no s'efectuaran per la cancel·lació manual.

en: Fines for returned items are forgiven.
ca: Les multes per retorn d'exemplar són perdonades.

note: INPUT type=submit name=submit
en: Finish
ca: Finalitzar

en: Finish enrollment
ca: Fi inscripció

note: INPUT type=submit
en: Finish receiving
ca: Finalitar recepció

en: First
ca: Primer

en: First arrival:
ca: La primera recepció:

en: First indicator default value:
ca: Valor predeterminat primer indicador:

en: First issue publication date:
ca: Primera data de publicació del fascicle:

en: First issue publication date:
ca: Primera data de publicació del fascicle:

en: First name
ca: Nom

en: First name:
ca: Nom:

en: First name:
ca: Nom:

en: First patron
ca: Primer usuari

en: Flagged
ca: Marcat

note: SCRIPT
en: Flags
ca: Indicadors

note: SCRIPT
en: Flip horizontally
ca: Girar horitzontalment

note: SCRIPT
en: Flip vertically
ca: Girar verticalment

en: Float
ca: Flotant

note: SCRIPT
en: Focus to contextual toolbar
ca: Ressaltar la barra d'eines contextuals

note: SCRIPT
en: Focus to menubar
ca: Ressaltar la barra de menú

note: SCRIPT
en: Focus to toolbar
ca: Ressaltar la barra d'eines

en: Follow system preference BlockExpiredPatronOpacActions
ca: Seguir les preferències del sistema BlockExpiredPatronOpacActions

en: Follow system preference OpacPasswordChange (disabled)
ca: Seguir la preferència del sistema OpacPasswordChange (desactivat)

en: Follow system preference OpacPasswordChange (enabled)
ca: Seguir les preferències del sistema OpacPasswordChange (activat)

en: Follow system preference OpacResetPassword (disabled)
ca: Seguir la preferència del sistema OpacResetPassword (desactivat)

en: Follow system preference OpacResetPassword (enabled)
ca: Seguir les preferències del sistema OpacResetPassword (activat)

en: Follow system preference RequireStrongPassword (no)
ca: Seguir la preferència del sistema RequireStrongPassword (no)

en: Follow system preference RequireStrongPassword (yes)
ca: Seguir la preferència del sistema RequireStrongPassword (sí)

note: SCRIPT
en: Following required fields are missing:
ca: Falten els camps obligatoris:

note: SCRIPT
en: Following required subfields are missing:
ca: Falten els subcamps obligatoris:

note: SCRIPT
en: Font Sizes
ca: Tamany font

en: Font size:
ca: Tamany font

note: SCRIPT
en: Food and Drink
ca: Menjar i beguda

note: SCRIPT
en: Footer
ca: Peu de pàgina

en: For all collection codes:
ca: Per a tots els codis de col·lecció:

en: For all item types:
ca: Tots tipus d'exemplar:

en: For basket exports you can use data from following tables: biblio, biblioitems, aqorders, aqbudgets and aqbasket.
ca: Per a les exportacions de cistella podeu fer servir les dades de les taules següents: biblio, biblioitems, aqorders, aqbudgets i aqbasket.

en: For exporting late orders you must provide a profile in Template Toolkit syntax to generate the CSV file.
ca: Per exportar comandes endarrerides, heu de proporcionar un perfil en format Template Toolkit per generar el fitxer CSV.

note: SCRIPT
en: For large catalogs this can result in unexpected behavior
ca: Per a grans catàlegs això pot resultar en un comportament inesperat

en: For late issues claims you can use data from following tables: serial, subscription, biblio, biblioitems and aqbookseller.
ca: Per a reclamacions de fascicles podeu utilitzar les dades dels següents taules: serial, subscripció, Biblio, biblioitems i aqbookseller.

en: For the selected operations:
ca: Per a les operacions seleccionades:

en: For this library, you can edit rules for given itemtypes, regardless of the patron's category.
ca: D'aquesta biblioteca, podeu editar les normes dels itemtypes, independentment de la categoria dels usuaris.

en: For this library, you can specify the maximum number of loans that a patron of a given category can make, regardless of the item type.
ca: D'aquesta biblioteca, podeu especificar el nombre màxim dels préstecs que pot fer un usuari d'una determinada categoria, independentment del tipus d'element.

en: Force
ca: Forçar

en: Force checkout if a limitation exists
ca: Forçar préstec si existeix una limitació

en: Forever
ca: Per sempre

note: For the first occurrence, %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron => holdfor_patron no_title => 1 no_cardnumber => 1
en: Forget %s
ca: Oblida %s

en: Forgive fees for manually expired holds
ca: Perdoni càrrecs per reserves vençudes

en: Forgive fines on return:
ca: Perdonar les multes en tornar:

en: Forgive overdue charges
ca: Perdonar els càrrecs vençuts

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Form not submitted because of the following problem(s)
ca: Formulari no enviat a causa dels següents problemes(s)

en: Format
ca: Format:

en: Formatting
ca: Formatejant

en: Formatting:
ca: Formatejant:

en: Foundations Bible College &amp; Seminary, USA
ca: Escola de Bíblia de fundacions i EUA, seminari

en: Framework code
ca: Codi de plantilla

en: Framework code:
ca: Codi de plantilla:

en: Framework description
ca: Descripció del marc

en: Fran&ccedil;ais (French)
ca: Français (francès)

en: Free
ca: Gratuït

en: French terms of relations
ca: Termes de relació francesos

en: Frequencies
ca: Freqüències

en: Frequencies used by the housebound module. They are displayed on the housebound tab in the patron account in staff.
ca: Freqüències d'ús del mòdul de préstecs a domicili. Es visualitzen a la pestanya de préstecs a domicili del compte de l'usuari en l'administrador.

en: Frequency
ca: Freqüència

en: Frequency:
ca: Freqüència:

en: Frequency:
ca: Freqüència:

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Friday
ca: Divendres

note: SCRIPT
en: Fridays
ca: Divendres

en: From
ca: Des de

en: From
ca: Des de

en: From \ To
ca: De \ a

en: From a new (empty) record
ca: D'un nou registre (buit)

en: From a new file
ca: Des d'un fitxer nou

en: From a staged file
ca: Des de un fitxer precarregat

en: From a subscription
ca: Des de una subscripció

en: From a suggestion
ca: Des d'un suggeriment

en: From an existing record:
ca: Des d'un registre existent:

en: From an external source
ca: D'una font externa

en: From any library
ca: Des de qualsevol biblioteca

en: From any library:
ca: Des de qualsevol biblioteca:

en: From authid:
ca: De authid:

en: From biblionumber:
ca: Des de biblionumber:

en: From call number:
ca: Del número de signatura:

en: From date:
ca: Des de la data:

en: From existing orders (copy)
ca: De comandes existents (còpia)

en: From home library
ca: Des de la biblioteca de origen

en: From home library:
ca: Des de la biblioteca origen:

en: From item call number:
ca: De signatura d'exemplar:

en: From local hold group
ca: Del grup local de reserves

en: From local hold group:
ca: Del grup local de reserves:

en: From titles with highest hold ratios
ca: De títols amb major ratio de reserves

en: From vendor:
ca: Del proveïdor:

en: From:
ca: De:

en: From:
ca: De:

en: Front
ca: Frontal

note: SCRIPT
en: Fullscreen
ca: Pantalla completa

en: Function codes (author, editor, collaborator, etc.) used in UNIMARC 7XX $4 (French)
ca: Codis de funcions (autor, editor, col·laborador, etc.) utilitzats a UNIMARC 7XX $ 4 (francès)

en: Fund
ca: Fons

en: Fund ID
ca: ID Fons

en: Fund amount:
ca: Import del fons:

en: Fund code
ca: Codi de fons

en: Fund code:
ca: Codi de fons:

en: Fund filters
ca: Filtres de fons

en: Fund list of budget
ca: Llista de fons del pressupost

note: TD
en: Fund locked
ca: Fons tancat

en: Fund name
ca: Nom del fons

en: Fund name:
ca: Nom de fons:

en: Fund parent:
ca: Fons principal:

en: Fund remaining
ca: Fons restants

en: Fund total
ca: Total fons

en: Fund:
ca: Fons:

en: Fund:
ca: Fons:

en: Funds
ca: Fons

en: GPL License
ca: Llicència GPL

en: GST %%
ca: Import %%

en: GST:
ca: Impost:

en: Galego (Galician) Ignacio Javier
ca: Galego (gallec) Ignacio Javier

en: Gap between columns:
ca: Espai entre columnes:

en: Gap between rows:
ca: Bretxa entre les files:

en: Geauga County Public Library
ca: Biblioteca pública de Geauga County

en: Gender
ca: Gènere

en: Gender:
ca: Gènere:

en: General holdings: acquisition status designator :: This data element specifies acquisition status for the unit at the time of the holdings report.
ca: Fons: acquisition status designator :: Aquest element de dades especifica l'estat d'adquisició de la unitat en el moment de l'informe de fons.

en: General holdings: retention designator :: This data element specifies the retention policy for the unit at the time of the holdings report.
ca: Fons: retention designator :: Aquest element de dades especifica la política de retenció de la unitat en el moment de l'informe de fons.

en: General settings
ca: Configuració general

en: Generate EDIFACT order
ca: Generar comanda EDIFACT

en: Generate a new client id/key pair
ca: Generar identificador de client/parella de claus

en: Generate a new client id/secret pair
ca: Generar un nou client id/parell secret

en: Generate an exception for this repeated holiday.
ca: Generar una excepció per aquesta festa periòdica.

note: INPUT type=submit name=discharge
en: Generate discharge
ca: Generar carta de llibertat

en: Generate exceptions on a range of dates.
ca: Generar excepció en un interval de dates.

en: Generate new client id/secret pair
ca: Generar nou client identificació/parella secreat

note: INPUT type=button
en: Generate next
ca: Generar següent

en: Geolocation:
ca: Geolocalització:

en: Get Firefox add-on
ca: Aconsegueix Firefox add-on

en: Get desktop application
ca: Desacarregar aplicació d' escriptori

en: Get help on current subfield
ca: Obtingueu ajuda en el subcamp actual

en: Get it!
ca: Aconsegueix-lo!

en: Global system preferences
ca: Preferències de sistema

en: Glyphicons Free
ca: Glyphicons gratuït

note: INPUT type=submit name=changepage_goto
en: Go
ca: Anar

en: Go to Koha to MARC mapping
ca: Anar al mapeig de Koha a MARC

en: Go to advanced search
ca: Anar a la cerca avançada

note: A
en: Go to item details
ca: Anar als detalls d' exemplars

en: Go to item search
ca: Anar a la cerca d'exemplar

en: Go to page :
ca: Anar a pàgina:

en: Go to receipt page
ca: Anar a la pàgina de rebut

note: A
en: Go to record detail page
ca: Anar a detall de registre

en: Go to the
ca: Anar al

en: Goethe-Institut, Germany
ca: Goethe-Institut, Alemanya

en: Gone no address
ca: Cap adreça

en: Gothenburg University Library, Sweden
ca: Biblioteca de la Universitat de Göteborg, Suècia

en: Government
ca: Govern

en: Grace period:
ca: Període de gràcia

note: SCRIPT
en: Gray
ca: Gris

note: SCRIPT
en: Green
ca: Verd

en: Group
ca: Grup

note: INPUT type=text name=group
en: Group code
ca: Codi de grup

note: INPUT type=text name=groupdesc
en: Group name
ca: Nom del grup

en: Group(s):
ca: Grup (s):

en: Group:
ca: Grup:

en: Group:
ca: Grup:

en: Groups of libraries:
ca: Grups de biblioteques:

en: Guarantees:
ca: Responsable:

en: Guarantor ID
ca: ID responsable

en: Guarantor can view checkouts
ca: El responsable pot veure els préstecs

en: Guarantor firstname
ca: Nom del responsable

en: Guarantor information
ca: Informació de garant

en: Guarantor relationship
ca: Relació del responsable

en: Guarantor surname
ca: Cognom del responsable

en: Guarantor title
ca: Títol de responsable:

en: Guarantor:
ca: Garant:

en: Guarantors:
ca: Responsables:

en: Guide box:
ca: Caixa de guia:

en: Guide grid:
ca: Xarxa de guia:

en: Guided reports
ca: Informes guiats

en: Guided reports wizard
ca: Assistent 'informes guiats

note: SCRIPT
en: H Align
ca: Alineament horitzontal

en: HTML message:
ca: Missatge HTML

en: Halland County Library, Sweden
ca: Biblioteca Comtat de Halland, Suècia

en: Handbooks
ca: Manuals

note: SCRIPT
en: Handy Shortcuts
ca: Dreceres útils

en: Hard due date
ca: Data límit venciment

note: %1$s:  INCLUDE 'date-format.inc'
en: Hard due date %s:
ca: Data límit venciment %s:

en: Hard due date:
ca: Data límit venciment:

en: Harrison Carmel Public Library, USA
ca: Biblioteca pública Harrison Carmel, Estats Units

en: Hauraki District Libraries, New Zealand
ca: Biblioteques de barri disposa, Nova Zelanda

note: SCRIPT
en: Header
ca: Capçalera

note: SCRIPT
en: Header 1
ca: Capçalera 1

note: SCRIPT
en: Header 2
ca: Capçalera 2

note: SCRIPT
en: Header 3
ca: Capçalera 3

note: SCRIPT
en: Header 4
ca: Capçalera 4

note: SCRIPT
en: Header 5
ca: Capçalera 5

note: SCRIPT
en: Header 6
ca: Capçalera 6

note: SCRIPT
en: Header cell
ca: Cel·la de capçalera

en: Header row could not be parsed
ca: No s'ha pogut analitzar la fila de capçalera

note: SCRIPT
en: Headers
ca: Capçaleres

en: Heading
ca: Encapçalament

note: SCRIPT
en: Heading 1
ca: Encapçalament 1

note: SCRIPT
en: Heading 2
ca: Encapçalament 2

note: SCRIPT
en: Heading 3
ca: Encapçalament 3

note: SCRIPT
en: Heading 4
ca: Encapçalament 4

note: SCRIPT
en: Heading 5
ca: Encapçalament 5

note: SCRIPT
en: Heading 6
ca: Encapçalament 6

en: Heading A-Z
ca: Encapçalament A-Z

en: Heading Z-A
ca: Encapçalament Z-A

en: Heading type
ca: Tipus d'encapçalament

note: SCRIPT
en: Headings
ca: Encapçalaments

note: SCRIPT
en: Height
ca: Alçada

en: Help
ca: Ajuda

en: Help input
ca: Entrada d'ajuda

en: Here is your cart, sent from our online catalog.
ca: Aquí està la teva cistella, enviat del nostre catàleg en línia.

note: %1$s:  shelfname | $raw
en: Here is your list called %s, sent from our online catalog.
ca: Aquí teniu la vostra llista anomenada %s, enviada des del nostre catàleg en línia.

en: Hi,
ca: Hola,

en: Hi, you are looking at the result of launching the EXAMPLE plugin.
ca: Hola, està mirant el resultat de llançar el plugin d'exemple.

en: Hidden by default
ca: Ocults per defecte

note: SCRIPT
en: Hide MARC
ca: Amagar el MARC

en: Hide advanced pattern
ca: Amagar patró avançat

en: Hide all
ca: Amaga-ho tot

en: Hide all columns
ca: Amaga totes les columnes

en: Hide already received orders
ca: Amagar les comandes ja rebudes

en: Hide chart
ca: Amagar el gràfic

en: Hide closed
ca: Amagar tancat

en: Hide default value fields
ca: Amagar els camps de valor predeterminat

en: Hide details
ca: Amagar els detalls

en: Hide in OPAC
ca: Ocultar a l' OPAC

en: Hide in OPAC:
ca: Ocultar a l' OPAC:

en: Hide inactive budgets
ca: Amaga pressupostos inactius

en: Hide new
ca: Amagar nou

en: Hide patron's info for librarians outside of this group.
ca: Amagar informació de l'usuari per a bibliotecaris fora d'aquest grup.

en: Hide seen
ca: Amagar

en: Hide viewed
ca: Amagar la visualització

en: Hide window
ca: Oculteu la finestra

en: High demand item.
ca: Exemplar de l'alta demanda.

note: %1$s:  checkout_info.HIGHHOLDS.duration | html %2$s:  checkout_info.HIGHHOLDS.returndate | html
en: High demand item. Loan period shortened to %s days (due %s).
ca: Exemplar de l'alta demanda. Préstec escurçat a %s dies (venciment %s).

note: %1$s:  HIGHHOLDS.duration | html %2$s:  HIGHHOLDS.returndate | $KohaDates
en: High demand item. Loan period shortened to %s days (due %s). Check out anyway?
ca: Exemplar d'alta demanda. Préstec escurçat a %s dies (venciment %s). Prestar igualment?

en: Higher Education Libraries of Massachusetts, USA
ca: Biblioteques d'educació superior de Massachusetts, EUA

en: Highlight
ca: Ressalteu

en: Hint : you can update the serial history manually. This can be useful for an old subscription or to clean the existing history. Modify those fields with care, as future serial receive will continue to update them automatically.
ca: Consell: vostè pot actualitzar l' historial de la seriada manualment. Això pot ser útil per a una subscripció antiga o per netejar la història existent. Modifiqueu els  camps amb cura, com publicació activa  futur rebre voluntat seguir actualitzant-los automàticament.

en: Hint:
ca: Pista:

en: Hints
ca: Suggeriments

en: History
ca: Històric

en: History OPAC note:
ca: Història OPAC Nota:

en: History end date:
ca: Data de finalització història:

en: History staff note:
ca: Historial de notes administratives:

en: History start date:
ca: Data d'inici de la història:

en: Hochschule für Gesundheit (hsg), Germany
ca: Hochschule für Gesundheit (hsg), Alemanya

en: Hold
ca: Reserva

en: Hold at
ca: Reserva en

en: Hold date
ca: Data de la reserva

en: Hold details
ca: Informació reserva

en: Hold expires on date:
ca: Reserva expira en data:

en: Hold fee
ca: Quota de reserva

en: Hold fee:
ca: Quota de reserva:

en: Hold filled for:
ca: Reserva tramitada per:

en: Hold for:
ca: Reserva per:

en: Hold found (item is already waiting):
ca: Exemplar trobat (l'exemplar ja està esperant):

note: %1$s:  nextreservtitle | html
en: Hold found for (%s), please transfer
ca: Reserva localitzada per (%s), si us plau, transferiu

en: Hold found:
ca: Reserva trobada:

en: Hold must be record level
ca: Reserva s'ha de fer a nivell de registre

en: Hold next available item
ca: Reservar el primer exemplar disponible

en: Hold pickup library match
ca: Biblioteca de recollida de la reserva

en: Hold placed by :
ca: Reserva feta per:

en: Hold policy
ca: Politica de reserva

en: Hold ratio
ca: Ratio de reserva

en: Hold ratio (greater than or equal to):
ca: Proporció de reserves (superior o igual a):

en: Hold ratios
ca: Ratios de reserva

en: Hold ratios to calculate items needed
ca: Ratis de reserva per calcular exemplars necessaris

en: Hold starts on date:
ca: La reserva s'inicia en data:

en: Hold status
ca: Estat de la reserva

en: Holding libraries
ca: Col·leccions especials

en: Holding library
ca: Fons de la biblioteca

en: Holding library:
ca: Fons de la biblioteca:

note: %1$s:  itemloop.size() || 0 | html
en: Holdings (%s)
ca: Reserves (%s)

en: Holdings:
ca: Fons:

en: Holds
ca: Reserves

note: For the first occurrence, %1$s:  Biblio.HoldsCount( SEARCH_RESULT.biblionumber ) | html
en: Holds (%s)
ca: Reserves (%s)

en: Holds allowed (daily)
ca: Reserves permeses (diariament)

en: Holds allowed (daily):
ca: Reserves permeses (diariament):

en: Holds allowed (total)
ca: Reserves permeses (total)

en: Holds allowed (total):
ca: Reserves permeses (total):

en: Holds awaiting pickup
ca: Reserves esperant recollida

en: Holds history
ca: Historial de reserves

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' no_html = 1
en: Holds history for %s
ca: HIstoral de reserves per %s

note: %1$s:  ReservesMaxPickUpDelay | html
en: Holds listed here have been awaiting pickup for more than %s days.
ca: Reserves en espera sense recollir en més de %s dies.

note: A
en: Holds on this item: %s / Total holds on this record: %s
ca: Reserves en aquest exemplar: %s Total de reserves en aquest registre: %s

note: A
en: Holds on this record: %s
ca: Reserves en aquest registre: %s

en: Holds per record (count)
ca: Reserves per registre (recompte)

en: Holds per record (count):
ca: Reserves per registre (recompte):

en: Holds queue
ca: Cua de reserves

en: Holds statistics
ca: Estadístiques de reserves

en: Holds to place (count)
ca: Reserves per fer (contar)

en: Holds to pull
ca: Reserves per recollir

note: %1$s:  from | $KohaDates %2$s:  to | $KohaDates
en: Holds to pull placed between %s and %s
ca: Reserves per recullir fetes entre %s i %s

note: %1$s:  Koha.Preference('ReservesMaxPickUpDelay') | html %2$s:  overcount | html
en: Holds waiting over %s days: %s
ca: Reserves  en espera per %s dies: %s

note: %1$s:  reservecount | html
en: Holds waiting: %s
ca: Reserves esperant: %s

en: Holds:
ca: Reserves:

en: Holiday exception
ca: Excepció de vacances

en: Holiday only on this day
ca: Vacances només en aquest dia

en: Holiday repeated every same day of the week
ca: Festiu repetit el mateix dia de cada setmana

en: Holiday repeated yearly on the same date
ca: Festiu repetit anualment

en: Holiday repeating weekly
ca: Festiu setmanal

en: Holiday repeating yearly
ca: Festiu anual

en: Holidays on a range
ca: Vacances en un rang

en: Holidays repeated yearly on a range
ca: Festiu es repeteix anualment en un període

en: Home
ca: Inici

en: Home libraries
ca: Biblioteques d'origen

en: Home library
ca: Biblioteca d'origen

en: Home library (branchcode)
ca: Biblioteca origen (branchcode)

note: SCRIPT
en: Home library unknown.
ca: Biblioteca originària desconeguda.

en: Home library:
ca: Biblioteca d'origen:

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Home library: %s
ca: Biblioteca propietària: %s

en: Horizontal bar:
ca: Barra horizontal:

note: SCRIPT
en: Horizontal line
ca: Línia horitzontal

note: SCRIPT
en: Horizontal space
ca: Espai horitzontal

en: Horizontal:
ca: Horitzontal:

en: Horowhenua Library Trust
ca: Horowhenua biblioteca confiança

en: Host records
ca: Registres de l'amfitrió

en: Hotchkiss School, USA
ca: Escola Hotchkiss, Estats Units

en: Hour
ca: Hora

en: Hourly rental charge
ca: Preu hora lloguer

en: Hourly rental charge:
ca: Preu hora lloguer:

en: Hourly rental charge:
ca: Preu hora lloguer:

en: Hourly rentals use calendar:
ca: Fer servir el calendari al lloguer per hores:

en: Hours
ca: Hores

en: Housebound
ca: Préstec a domicili

en: Housebound details
ca: Detalls préstec a domicili

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc'
en: Housebound details for %s
ca: Detalls préstec a domicili per a %s

en: Housebound roles
ca: Funcions préstec a domicili

en: How many issues do you want to receive?
ca: Quants exemplars voleu rebre?

en: How should patrons be deleted?
ca: Com s'han de suprimir els usuaris?

en: How to process items:
ca: Com processar exemplars:

en: Hrvatski (Croatian)
ca: Hrvatski (croat)

en: Huge text
ca: Text gran

en: I encountered some problems.
ca: He trobat alguns problemes.

en: I received this from you:
ca: He rebut això de vostè:

en: I will pass back what you type here, if you press OK.
ca: Vaig a passar de nou el que escriu aquí, si feu click a d'acord.

en: ILL module configuration problem. Take a look at the
ca: Problema de configuració del mòdul de préstec interbibliotecari. Fes una ullada a la

note: A
en: ILL request log
ca: Registre de sol·licituds PIB

en: ILL request log
ca: Registre de sol·licituds PIB

en: ILL requests
ca: Sol·licituds de PIB

en: ILL requests history
ca: Historial de sol·licituds PIB

en: ILL requests:
ca: Sol·licituds PIB:

en: ILL staff email:
ca: Correu electrònic del personal PIB:

en: IM_notification.ogg
ca: IM_notification.OGG

en: IP address has changed, please log in again
ca: Adreça IP ha canviat, si us plau, torneu a iniciar

en: IP address has changed. Please log in again
ca: Adreça IP ha canviat. Si us plau, torneu a iniciar

en: ISBN or ISSN or other standard number:
ca: ISBN o ISSN o altre nombre estàndard:

note: %1$s:  isbneanissn | html
en: ISBN/EAN/ISSN: %s
ca: EAN/ISBN/ISSN: %s

en: ISO 639-2 standard language codes
ca: Codis d'idioma estàndard ISO 639-2

en: ISO Format (YYYY-MM-DD)
ca: Format ISO (AAAA-MM-DD)

en: ISO code
ca: Codi ISO

en: ISO code:
ca: Codi ISO:

en: Icon
ca: Icona

note: SCRIPT
en: Id should start with a letter, followed only by letters, numbers, dashes, dots, colons or underscores.
ca: L'id hauria de començar amb una lletra, seguit només de lletres, números, guions, punts, dos punts o guions baixos.

en: If
ca: Si

en: If a template allows public enrollment, patrons can enroll in a club based on this template from the public catalog.
ca: Si una plantilla permet la inscripció pública, els usuaris es poden inscriure en un club basat en aquesta plantilla des del catàleg públic.

en: If all unavailable
ca: Si cap està disponible

en: If amounts changed, round to a multiple of
ca: Si les quantitats canvien arrodoneixen a un múltiple de

en: If any unavailable
ca: Si qualsevol no està disponible

en: If checked, changes for this holiday will be copied to all libraries. If the holiday doesn't exists for a library, no change is made.
ca: Si està marcada, els canvis d'aquests festius es copiaran a totes les biblioteques. Si els festius no existeixen per a una biblioteca, no es fa cap canvi

en: If checked, daily charge will be calculated using the calendar to exclude holidays. If not checked, the fee will be calculated based on the number of days until due, directly.
ca: Si es marca, el càrrec diari es calcularà mitjançant el calendari per excloure els dies festius. Si no es marca, la tarifa es calcularà en funció del nombre de dies fins al venciment, directament.

en: If checked, hourly charge will be calculated using the calendar to exclude holidays. If not checked, the fee will be calculated based on the number of hours until due, directly.
ca: Si es marca, el càrrec per hora es calcularà mitjançant el calendari per excloure els dies festius. Si no es marca, la tarifa es calcularà en funció del nombre d'hores fins al venciment, directament.

en: If checked, it means that the subfield is a URL and can be clicked
ca: Si està marcada, significa que el camp és un URL i pot fer clic

en: If checked, items of this type will be hidden as filters in OPAC's advanced search.
ca: Si està marcat, els exemplars d'aquest tipus s'amagaran a la cerca avançada d'OPAC.

en: If checked, new subscriptions you create will be automatically shared with Mana KB.
ca: Si es marca, les subscripcions noves que s'hagin creat es compartiran automàticament amb Mana KB.

en: If checked, no item of this type can be issued. If not checked, every item of this type can be issued unless notforloan is set for a specific item.
ca: Si està marcat, cap exemplar d'aquesta tipologia es podrà prestar- Si no està marcada tots els exemplars es podran prestar a no ser que hi hagi restricció a nivell d'exemplar

en: If checked, this holiday will be copied to all libraries. If the holiday already exists for a library, no change is made.
ca: Si està marcada, aquest festiu es copiarà a totes les biblioteques. Si el festiu ja existeix per a una biblioteca, no es fa cap canvi.

en: If combining multiple keys they must be in specified order: Shift-Cmd-Ctrl-Alt
ca: Si es combinen diverses tecles, han d'estar en l'ordre especificat: Maj-Cmd-Ctrl-Alt

en: If empty, English is used
ca: Si està buit, s'utilitza Anglès

en: If empty, discount rate from vendor will be used
ca: Si està buit, es farà servir el tipus de descompte del proveïdor

en: If items have been created when ordering or receiving, they will be deleted.
ca: Si s'han creat elements al fer la comanda o al rebre'ls, es suprimiran.

en: If loading patron attributes, the 'patron_attributes' field should contain a comma-separated list of attribute types and values. The attribute type code and a colon should precede each value. For example:
ca: Si carregueu els atributs de l'usauri, el camp "patron_attributes" ha de contenir una llista separada per comes de tipus i valors d'atribut. El codi de tipus d'atribut i un dels dos punts precedir cada valor. Per exemple:

en: If matching record is already in the borrowers table:
ca: Si el registre de coincidència ja és a la taula d' usuaris:

en: If set, a club based on this template can only be enrolled in by patrons with a valid email address.
ca: Si s'estableix, un club basat en aquesta plantilla només es podran inscriure usauris amb una adreça de correu electrònic vàlida.

en: If set, only librarians logged in with this branch will be able to modify this club template.
ca: Si s'estableix, només els bibliotecaris registrats en aquesta biblioteca podran editar aquesta plantilla del Club.

note: %1$s:  "borrowers.relationship" | $HtmlTags tag="strong" %2$s:  "borrower_relationships.relationship" | $HtmlTags tag="strong"
en: If the relationship is one you want, please add it to the 'borrowerRelationship' system preference, otherwise have your system's administrator correct the values in %s and/or %s in the database.
ca: Si la relació és la que es vol, afegir-la a la preferència del sistema 'borrowerRelationship'; en cas contrari, demaneu a l'administrador del vostre sistema que corregeixi els valors de %s i/o %s de la base de dades.

en: If the system preference 'AllowHoldPolicyOverride' is enabled, these policies can be overridden by your circulation staff.
ca: Si la preferència de sistema 'Allopolidpolicyoverride' està activada, aquestes polítiques poden ser ignorades pel seu personal de circulació.

en: If the total amount loanable for a given patron category is left blank, no limit applies, except possibly for a limit you define for a specific item type.
ca: Si la quantitat total per a una categoria d'usuari es deixa en blanc, no s'aplica cap límit, excepte possiblement per un límit definit per a un tipus d'exemplar específic.

en: If there is a day (or more) in the week where issues are never published, you can check corresponding boxes below.
ca: Si hi ha un dia (o més) en la setmana en què els fascicles no es publiquen, podeu marcar les caselles corresponents a continuació.

en: If this is not what you were expecting, go to
ca: Si això no és el que esperaves és, aneu a

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: If this is what you want, select the 'Delete batch' option from the toolbar
ca: Si això és el que voleu, seleccioneu l'opció "Elimina lots" de la barra d'eines

en: If you are using a layout without barcodes, this may result in missing entries or a blank page
ca: Si s'utilitza un disseny sense codis de barres, pot provocar la manca d'entrades o una pàgina en blanc

en: If you can't find what you are looking for, you can
ca: Si no trobes el que busques, pots

en: If you change an authorized value code, existing records using it won't be updated. Changes to value descriptions will show immediately.
ca: Si es canvia un codi de valor autoritzat, els registres existents no s'actualitzaran. Els canvis a les descripcions de valor es mostraran immediatament.

en: If you delete this fund, all orders linked to this fund will be deleted!
ca: Si s'elimina aquest fons, totes les comandes vinculats a aquest fons seran esborrades!

en: If you do not specify a due date, it will be set according to circulation rules
ca: Si no s'especifica una data de venciment, es fixarà segons les normes de circulació

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron = request.patron
en: If you do not wish to check out the item to %s and would rather issue it to an in-house statistical patron, choose the patron here
ca: Si no es vol fer un préstec a %s i es prefereix asignar com a lectura en sala, cal triar aquí l'usuari

en: If you have a CAS account, please choose against which one you would like to authenticate:
ca: Si teniu un compte de CAS, si us plau trieu contra quin voleu autenticar:

en: If you have a CAS account, please click here to login
ca: Si teniu un compte de CAS, si us plau feu clic aquí per connectar

en: If you installed sample patron categories please select the "Staff" option in the patron categories dropdown box.
ca: Si heu instal·lat categories d'usuari d'exemple, seleccioneu l'opció "STAFF" al quadre desplegable de categories d'usuaris.

en: If you make any change to the mappings, you must ask your administrator to run misc/batchRebuildBiblioTables.pl.
ca: Si es canvian els mapatges, cal demanar al vostre administrador que executi misc / batchRebuildBiblioTables.pl.

en: If you want Koha to trigger an action (send a letter or restrict a member), a delay value is required.
ca: Si es vol que Koha programi una acció (enviar una carta o restringir un membre), cal un valor de demora.

en: If you wish to share some of your data, please enable the functionality in the "Share your usage statistics" section of the Administration module.
ca: Si es volen compartir algunes de les vostres dades, cal activar la funcionalitat a la secció "Comparteix les estadístiques d'ús" del mòdul Administració.

en: Ignore
ca: ignorar

en: Ignore
ca: ignorar

note: SCRIPT
en: Ignore all
ca: Ignora tot

en: Ignore and return to transfers:
ca: Ignorar i retornar a transferències:

note: SPAN
en: Ignore the calendar
ca: Ignorar el calendari

en: Ignore this one, keep the existing one
ca: Ignorar aquest, mantenir l'existent

note: SCRIPT
en: Ignored
ca: Ignorat

en: Image
ca: Imatge

en: Image 1
ca: Imatge 1

en: Image 2
ca: Imatge 2

en: Image ID
ca: Imatge ID

note: SCRIPT
en: Image description
ca: Descripció de la imatge

en: Image file
ca: Arxiu d'imatge

en: Image from Amazon.com
ca: Imatge d'Amazon.com

note: A
en: Image from Coce
ca: Imatge a Coce

note: SCRIPT
en: Image list
ca: Llista d'imatges

en: Image name:
ca: Nom de la imatge:

note: %1$s:  IMAGE_NAME | html
en: Image name: %s
ca: Nom de la imatge: %s

note: %1$s:  filerror.CRDFIL | html %2$s:  ELSIF ( filerror.CARDNUMBER_DOES_NOT_EXIST )
en: Image not imported (%s missing). %s
ca: Imatge no importada (%s perdut). %s

note: %1$s:  ELSIF ( filerror.OVRSIZ )
en: Image not imported because Koha was unable to open the image for reading. %s
ca: La imatge no s'ha pogu importar perquè Koha no pot d'obrir la imatge per llegir-la. %s

note: %1$s:  END %2$s:  END %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Image not imported because of an unknown error. Please refer to the error log for more details. %s %s %s imported successfully. %s
ca: Imatge no importada a causa d'un error desconegut. Consulteu el registre d'errors per obtenir-ne més detalls. %s %s %s importat correctament. %s

note: %1$s:  ELSIF ( filerror.IMGEXISTS )
en: Image not imported because the database returned an error. Please refer to the error log for more details. %s
ca: Imatge no carregada perquè la base de dades ha tornat un error. Consulteu el registre d'errors per a més detalls. %s

note: %1$s:  ELSIF ( filerror.OPNERR )
en: Image not imported because the image file is corrupted. %s
ca: La Imatge no s'ha pogut importar perquè el fitxer d'imatge està malmesa. %s

note: %1$s:  ELSIF ( filerror.CRDFIL )
en: Image not imported because the image file is too big (see online help for maximum size). %s
ca: La iImatge no s'ha pogut importar perquè el fitxer d'imatge és massa gran (vegeu l'ajuda en línia per a màxima mida). %s

note: %1$s:  ELSIF ( filerror.CORERR )
en: Image not imported because the image format is unrecognized. %s
ca: Imatge no importada perquè el format de la imatge no és reconegut. %s

note: For the first occurrence, %1$s:  ELSIF ( filerror.MIMERR )
en: Image not imported because this patron does not exist in the database. %s
ca: La Imatge no s'ha importat perquè aquest usuari no existeix a la base de dades. %s

note: SCRIPT
en: Image options
ca: Opcions d'imatge

en: Image source:
ca: Font imatge:

en: Image successfully uploaded
ca: Imatge carregada amb èxit

note: SCRIPT
en: Image title
ca: Títol de la imatge

en: Image upload results :
ca: Resultats de càrrega d'imatge(s):

en: Image(s) successfully deleted
ca: Imatge eliminada amb èxit

note: SCRIPT
en: Image...
ca: Imatge...

en: Image:
ca: Imatge:

en: Images
ca: Imatges

note: %1$s:  localimages.count || 0 | html
en: Images (%s)
ca: Imatges (%s)

en: Images for
ca: Imatges per

en: Import
ca: Importar

note: %1$s:  loo.frameworkcode | html
en: Import %s framework structure (fields and subfields) from a spreadsheet file (.csv or .ods)
ca: Importar %s estructura de plantilla (camps i subcamps) des d'un fitxer de full de càlcul (.csv or .ods)

en: Import all the checked items in the basket with the following accounting details (used only if no information is filled for the item):
ca: Importeu tots els exemplars marcats a la cistella amb les dades comptables següents (només s'utilitzen si no s'omple cap informació sobre l'exemplar):

en: Import all the checked items in the basket with the following parameters:
ca: Importar tots els exemplars marcats a la cistella amb els paràmetres següents:

note: BUTTON
en: Import an MARC (ISO 2709) or MARCXML record
ca: Importa un registre MARC (ISO 2709) o MARCXML

en: Import batch deleted successfully
ca: Lot d' importació esborrat correctament

en: Import default framework structure (fields and subfields) from a spreadsheet file (.csv or .ods)
ca: Importar l'estructura de plantilla predeterminada (camps i subcamps) des d'un fitxer de full de càlcul (.csv or .ods)

note: A
en: Import framework structure (fields, subfields) from a spreadsheet file (.csv or .ods)
ca: Importar l'estructura de plantilla (camps, subcamps) des d'un fitxer de full de càlcul (.csv or .ods)

en: Import into the borrowers table
ca: Importa a la taula d'usuaris

en: Import patron data
ca: Importar dades d' usuari

en: Import patron data
ca: Importar dades d'usuari

en: Import patrons
ca: Importar usuaris

en: Import quotes
ca: Importar cites

en: Import record...
ca: Importa el registre...

en: Import results :
ca: Resultats de la importació:

note: INPUT type=submit name=mainformsubmit
en: Import this batch into the catalog
ca: Importar aquest lot al catàleg

en: Important: Item types are what you apply circulation rules to. Circulation rules govern how your institution will lend its items: Checkout length, renewal policy, hold policy, etc. For example a circulation rule applied to the DVD item type may enforce a payment of $1.00 for checking out any DVD.
ca: Important: Les regles de circulació s'apliquen als tipus d'exemplar. Les normes de circulació regeixen la forma en què la vostra institució prestarà els seus articles: durada de la comanda, política de renovació, política de retenció, etc. Per exemple, una regla de circulació aplicada al tipus d'element de DVD pot aplicar un pagament de 1,00€ per prestar qualsevol DVD.

en: Imported
ca: Importat

en: Impossible to connect to the message broker
ca: Impossible connectar-se al servei de missatges

en: In framework:
ca: En plantilla:

en: In months:
ca: en mesos:

note: For the first occurrence, %1$s:  OPACBaseURL | $raw %2$s:  BIBLIO_RESULT.biblionumber | html
en: In online catalog: %s/cgi-bin/koha/opac-detail.pl?biblionumber=%s
ca: En el catàleg en línia: %s/cgi-bin/koha/opac-detail.pl?biblionumber=%s

en: In order for offline circulation to work on this computer, your library's records must be up-to-date on this computer:
ca: Per permetre la circulació fora de línia en aquest ordinador, el registres de la biblioteca ha de ser actualitzades en aquest ordinador:

en: In processing
ca: En procés

en: In the next steps you will be guided through some basic requirements like defining Koha user with all administrative privileges (superlibrarian).
ca: En els següents passos se li guiarà a través d'alguns requisits bàsics com definir l'usuari Koha amb tots els privilegis administratius (superlibrarian).

en: In transit
ca: en trànsit

note: %1$s:  Branches.GetName( item.transfer.frombranch ) | html %2$s:  Branches.GetName( item.transfer.tobranch ) | html %3$s:  item.transfer.datesent | $KohaDates
en: In transit from %s to %s since %s
ca: En trànsit de %s a %s, des de %s

en: In use
ca: En ús

en: In your cart
ca: Al cistell

en: Inactive
ca: Inactiu

en: Inactive budgets
ca: Pressupostos Inactius

en: Include all rows (ignore pagination):
ca: Inclou totes les files (ignora la paginació):

note: INPUT type=checkbox name=filter_archived
en: Include archived suggestions in the search
ca: Incloure suggeriments arxivats a la cerca

en: Include archived:
ca: Inclou arxivats:

en: Include expired subscriptions:
ca: Incloure subscripcions vençudes:

en: Include ordered
ca: Inclou ordenats

en: Include suspended
ca: Inclou suspès

en: Includes the domain part, but the path part of the URL should go into Database.
ca: Inclou la part del domini, però la part del camí de l'URL ha d'anar a la base de dades.

en: Income (cash)
ca: Ingressos (efectiu)

note: SCRIPT
en: Inconsistency detected!
ca: Incoherència detectada!

note: SCRIPT
en: Incorrect syntax, cannot save
ca: La sintaxi incorrecta, no pot desar

note: SCRIPT
en: Increase indent
ca: Augmentar la sagnia

en: Indefinite
ca: Indefinit

en: Indexed in:
ca: Indexat a:

en: Indexes
ca: Índexs

en: Indicator 1
ca: Indicador 1

en: Indicator 2
ca: Indicador 2

en: Individual libraries:
ca: Biblioteques:

en: Information
ca: Informació

en: Inherit from settings
ca: Copiar de la configuració

en: Inherit from system preferences
ca: Hereta de preferències de sistema

en: Initials
ca: Inicials

en: Initials:
ca: Inicials:

en: Initials:
ca: Inicials:

note: SCRIPT
en: Inline
ca: En linia

en: Inner counter
ca: Contador intern

en: Inner counter:
ca: Comptador intern:

en: Inner counter:
ca: Comptador intern:

note: SCRIPT
en: Insert
ca: Inserir

en: Insert
ca: Inserir

note: SCRIPT
en: Insert column after
ca: Inserir una columna després

note: SCRIPT
en: Insert column before
ca: Inserir una columna abans

en: Insert copyright symbol (©)
ca: Insereix símbol copyright (©)

en: Insert copyright symbol (℗) (sound recordings)
ca: Insereix símbol copyright (℗) (enregistraments sonors)

note: SCRIPT
en: Insert date\/time
ca: Inseriu data\/hora

en: Insert delimiter (‡)
ca: Inseriu delimitador (‡)

note: SCRIPT
en: Insert image
ca: Inserir una imatge

en: Insert line break
ca: Inserir salt de línia

note: SCRIPT
en: Insert link
ca: Inserir enllaç

note: SCRIPT
en: Insert link (if link plugin activated)
ca: Inserir enllaç (si el connector d'enllaç està activat)

note: SCRIPT
en: Insert row after
ca: Inserir una fila després

note: SCRIPT
en: Insert row before
ca: Inserir una fila abans

note: SCRIPT
en: Insert table
ca: Inserir una taula

note: SCRIPT
en: Insert template
ca: Inserir la plantilla

note: SCRIPT
en: Insert template...
ca: Inserir la plantilla...

note: SCRIPT
en: Insert video
ca: Inserir un vídeo

note: SCRIPT
en: Insert\/Edit code sample
ca: Inserir\/Editar codi de mostra

note: SCRIPT
en: Insert\/edit image
ca: Inseriu\/editar imatge

note: SCRIPT
en: Insert\/edit link
ca: Inseriu\/editar enllaç

note: SCRIPT
en: Insert\/edit media
ca: Inserir\/editar media

note: SCRIPT
en: Insert\/edit video
ca: Inserir\/editar vídeo

en: Install
ca: Instal·lar

note: %1$s:  upgrade_module.version | html
en: Installed version: %s
ca: Versió instal·lada: %s

en: Instructions
ca: Elaboració pas a pas

en: Instructor search:
ca: Cerca de l'instructor:

en: Instructors
ca: Docents

en: Instructors:
ca: Docents:

en: Insufficient permission to see this job.
ca: Permís insuficient per veure aquesta feina.

en: Insufficient privileges.
ca: Permisos insuficients.

en: Integer
ca: Enter

en: Interface
ca: Interfície

en: Interface:
ca: Interfície:

en: Interlibrary loan request details
ca: Sol·licituds de prétec interbibliotecari

en: Interlibrary loans
ca: Préstecs interbibliotecaris

en: Interlibrary loans tables
ca: Taules de préstecs interbibliotecaris

en: Internal note
ca: Nota interna

en: Internal note:
ca: Nota interna:

en: Internal note:
ca: Nota interna:

note: SCRIPT
en: Internal search error
ca: Error intern de sistema

note: A
en: Internationalization and localization
ca: Internacionalització i localització

en: Into an application
ca: En una aplicació

en: Into an application
ca: En una aplicació

en: Into an application:
ca: En una aplicació:

en: Into an application:
ca: En una aplicació:

en: Invalid authority type
ca: Tipus d'autoritat invàlida

en: Invalid barcodes
ca: Codi de barres no vàlid

en: Invalid collection id
ca: Identificador de col·lecció no vàlid

en: Invalid course!
ca: Curs invàlid!

note: SCRIPT
en: Invalid indicators
ca: Indicadors no vàlids

note: SCRIPT
en: Invalid input. Enter something like: 245,a
ca: Entrada no vàlida. Introduir algun valor: 245, a

en: Invalid number of copies
ca: Nombre de còpies no vàlides

note: SCRIPT
en: Invalid record
ca: Registre no vàlid

note: SCRIPT
en: Invalid tag number
ca: Número d'etiqueta no vàlid

en: Invalid username or password
ca: Nom d'usuari o contrasenya no vàlids

note: %1$s:  e | html
en: Invalid value for %s
ca: Valor no vàlid per a %s

en: Inventory
ca: Inventari

en: Inventory number
ca: Número d'inventari

note: SCRIPT
en: Invert
ca: Invertir

en: Invoice
ca: Factura

note: A
en: Invoice detail page
ca: Detall de la factura

en: Invoice details
ca: Dades de la factura

en: Invoice has been modified
ca: La factura s'ha modificat

en: Invoice item price includes tax:
ca: Factura d'exemplar inclou impostos:

en: Invoice number
ca: Número de factura

en: Invoice number reverse
ca: Factura número inversa

en: Invoice number:
ca: Factura número:

en: Invoice prices are:
ca: Preus de factura:

en: Invoice prices:
ca: Preus de factura:

note: %1$s:  invoicenumber | html
en: Invoice: %s
ca: Factura: %s

en: Invoices
ca: Factures

en: Invoices
ca: Factures

en: Invoices enabled:
ca: Factures adjuntes:

note: %1$s:  ELSIF debit_type.can_be_sold
en: Invoicing %s
ca: Facturació %s

en: Invoicing,
ca: Facturació,

en: Irregularity:
ca: Irregular:

en: Is a URL:
ca: És una URL:

en: Is a parent to another type, cannot have a parent
ca: És un agrupat d'una altra tipologia, no pot formar part d'un altre grup

en: Is hidden by default
ca: Ocults per defecte

en: Is local hold group
ca: Es un grup de reserves local

en: Is local hold group
ca: Es un grup de reserves local

en: Is new
ca: És nou

en: Is this a duplicate of
ca: És un duplicat de

en: Issue
ca: Fascicle

en: Issue
ca: Fascicle

en: Issue #
ca: Exemplar #

en: Issue history
ca: Història de préstecs

en: Issue number
ca: Número de fascicle

en: Issue payout
ca: Pagament de préstec

en: Issue refund
ca: Emetre el reembossament

en: Issue refund from
ca: Emetre el reembossament de

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron = request.patron
en: Issue requested item to %s
ca: Emet l'exemplar sol·licitat a %s

en: Issue:
ca: Fascicle:

en: Issue:
ca: Fascicle:

en: Issues per unit
ca: Fascicles per unitat

en: Issues per unit:
ca: Fascicles per unitat:

en: Issuing library
ca: Biblioteca emissora

en: Issuing rules
ca: Regles de préstec

en: It is a duplicate. Edit existing record
ca: És un duplicat. Editar el registre existent

en: It is advisable to check for and resolve duplicate holds due to merging.
ca: És aconsellable comprovar i resoldre els duplicats de la combinacio.

en: Italiano (Italian) for 3.2: Zeno Tajoli, Pietro Gozzetti and Paolo Pozzan; for 3.4 and more: Zeno Tajoli, Stefano Bargioni, Paolo Bizzarri
ca: Italiano (italià) per 3.2: Zeno Tajoli i Pietro Gozzetti Paolo Pozzan; 3.4 i més: Zeno Tajoli, Stefano Bargioni Paolo Bizzarri

note: SCRIPT
en: Italic
ca: Cursiva

en: Item
ca: Exemplar

en: Item
ca: Exemplar

note: For the first occurrence, %1$s:  loopro.object | html
en: Item %s
ca: Exemplar %s

en: Item URI
ca: Exemplar URI

note: INPUT type=text name=barcode
en: Item barcode
ca: Codi de barres d'exemplar

en: Item barcode:
ca: Codi de barres d'exemplar

en: Item barcodes:
ca: Codi de barres d'exemplar:

en: Item call number
ca: Signatura topogràfica de l' exemplar

en: Item callnumber:
ca: Signatura topogràfica:

en: Item cannot be renewed because it's an onsite checkout
ca: Aquest exemplar no es pot renovar, està actualment prestat per a lectura en sala

en: Item checked out
ca: Exemplar prestat

en: Item circulation alerts
ca: Alerta circulació exemplars

en: Item count
ca: Recompte d'exemplars

en: Item damaged
ca: Exemplar malmès

en: Item details
ca: Informació exemplars

en: Item does not belong to your library
ca: L'exemplar no pertany a la vostra biblioteca

en: Item has a waiting hold
ca: L'exemplar té una reserva

en: Item has been claimed as returned.
ca: L'exemplar s'ha reclamat com a retornat.

note: SCRIPT
en: Item has been lost (transaction recorded anyway)
ca: L' exemplar s'ha perdut (transacció registrada)

en: Item has been withdrawn
ca: L'exemplar ha estat expurgat

note: SCRIPT
en: Item has been withdrawn (transaction recorded anyway)
ca: L'exemplar ha estat expurgat (operació registrada igualment)

en: Item has been withdrawn.
ca: Exemplar ha estat retirat.

en: Item has linked analytics
ca: L'exemplar té dades analítiques enllaçades

en: Item holding library:
ca: Biblioteca dipositària de l'exemplar:

note: TH
en: Item holds / Total holds
ca: Reserves d'exemplar / Total reserves

en: Item home library:
ca: Biblioteca origen exemplar:

en: Item information
ca: Informació de l'exemplar

note: %1$s:  UNLESS ( ITEM_DAT.nomod ) %2$s:  IF ( CAN_user_editcatalogue_edit_items )
en: Item information %s %s
ca: Informació d'exemplar %s %s

en: Item is already at destination library.
ca: L'exemplar ja està a la biblioteca de destinació.

en: Item is checked out
ca: L'exemplar està prestat

en: Item is lost, cannot be checked in.
ca: L'exemplar està perdut, no pot ser retornat.

note: %1$s:  IF item_notforloan_lib %2$s:  item_notforloan_lib | html %3$s:  END
en: Item is normally not for loan %s(%s)%s.
ca: L'exemplar és normalment exclòs de préstec %s (%s) %s.

en: Item is not allowed renewal.
ca: No es permet la renovació de l'exemplar.

en: Item is restricted
ca: L'exemplar està restringit

note: SCRIPT
en: Item is restricted (transaction recorded anyway)
ca: Exemplar està restringit (operació desada igualment)

en: Item is restricted.
ca: L'exemplar està restringit.

note: %1$s:  END %2$s:  IF ( itemloo.itemlost )
en: Item level hold forced from OPAC %s %s
ca: Reserva a nivell d'exemplar obligat a l' OPAC %s %s

note: %1$s:  ELSIF itemloo.item_level_holds == "F"
en: Item level hold not allowed from OPAC %s
ca: Reserva a nivell d'exemplar no permès a l' OPAC %s

en: Item location filters
ca: Filtres de localització d'exemplar

note: SCRIPT
en: Item not checked out.
ca: Aquest exemplar no s'ha prestat.

note: %1$s:  IF item_notforloan_lib %2$s:  item_notforloan_lib | html %3$s:  END
en: Item not for loan %s(%s)%s.
ca: Exemplar exclòs de préstec %s (%s) %s.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Item not found.
ca: Exemplar no trobat.

note: SCRIPT
en: Item not listed as checked out in offline database (transaction recorded anyway)
ca: Exemplar no apareix prestat al registre de circulació fora de línia (operació registrada igualment)

en: Item number file:
ca: Fitxer itemnumbers (exemplar):

en: Item only
ca: Només exemplar

en: Item processing:
ca: Processament d'exemplar:

note: %1$s:  Branches.GetName( errmsgloo.transferred ) | html
en: Item received from %s
ca: Exemplar rebut de %s

en: Item records
ca: Registres d'exemplar

en: Item records were last synced on:
ca: Exemplars van ser sincronitzats el:

en: Item renewed:
ca: Exemplar renovat:

en: Item returns home
ca: Es retorna l'exemplar a la biblioteca

en: Item returns to issuing branch
ca: Exemplar es retorna a la biblioteca

en: Item returns to issuing library
ca: Exemplar torna a la biblioteca de l'emissió

en: Item search
ca: Cerca d'exemplar

note: %1$s:  field.label | html
en: Item search field: %s
ca: Camp de cerca d'exemplars: %s

en: Item search fields
ca: Camps de cerca d'exemplars

note: SCRIPT
en: Item search results
ca: Resultats de la cerca d'exemplars

en: Item shelving location updated.
ca: S'ha actualitzat la ubicació de l'exemplar a la prestatgeria.

note: A
en: Item sorting
ca: Ordre d'exemplars

note: SPAN
en: Item statuses may be inaccurate. Please view the record details for accurate item statuses
ca: L'estat de l'exemplar podria ser inexacte. Si us plau, veieu el detall de registre per a més informació

en: Item tag
ca: Etiqueta d'exemplar

note: SCRIPT
en: Item tags cannot currently be saved
ca: No es pot desar les etiquetes d'exemplar

en: Item type
ca: Tipus d'ítem

en: Item type already exists!
ca: Tipus d'exemplar ja existeix!

en: Item type code:
ca: Codi de tipus d'exemplar:

en: Item type images are disabled. To enable them, turn off the
ca: Imatges de tipus d'exemplar estan inhabilitats. Per habilitar-les, deshabiliteu la

en: Item type is normally not for loan.
ca: Normalment, el tipus d'exemplar no es per a préstec.

en: Item type not for loan.
ca: Tipus d'element no prestables.

en: Item type:
ca: Tipus d'ítem:

en: Item type:
ca: Tipus d'exemplar:

en: Item types
ca: Tipus d'exemplar

en: Item types
ca: Tipus d'exemplar

en: Item types administration
ca: Administració de tipus exemplar

en: Item types are used to group related items. Examples of item types might be books, CDs, or DVDs.
ca: Els tipus d'exemplar s'utilitzen per agrupar exemplars relacionats. Alguns exemples de tipus d'exemplar poden ser llibres, CDs o DVDs.

note: For the first occurrence, %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron = alert.RETURNED_FROM_ANOTHER.patron
en: Item was checked out to %s and was returned automatically.
ca: L'exemplar s'ha retornat a %s i s'ha retornat automàticament.

en: Item was lost, now found.
ca: L'exemplar es va pedre, ara s'ha trobat.

en: Item was on loan to
ca: Element està prestat a

en: Item with barcode
ca: Exempars amb codi de barres

note: %1$s:  barcode | html
en: Item with barcode '%s' added successfully
ca: Exemplar amb el codi de barres "%s" afegit correctament

en: Item(s)
ca: Exemplar(s)

note: %1$s:  batch_id | html
en: Item(s) not added to batch %s.
ca: Exemplar(s) no afegit(s) al lot %s.

note: %1$s:  batch_id | html
en: Item(s) not removed from batch %s.
ca: Exemplar(s) no eliminats del lot  %s.

en: Item:
ca: Exemplar:

en: Itemnumbers not found
ca: Itemnumbers no trobat

en: Items
ca: Exemplars

en: Items added
ca: Exemplars afegits

en: Items added to rota:
ca: Exemplars afegits a rota:

en: Items already on this rota:
ca: Exemplars que ja estan en aquesta rotació:

en: Items available
ca: Exemplars disponibles

en: Items checked out
ca: Exemplars prestats

en: Items expected
ca: Exemplars esperats

note: %1$s:  biblio.title | html %2$s:  IF ( biblio.author ) %3$s:  biblio.author | html %4$s:  END %5$s:  biblio.biblionumber | html
en: Items for %s %s by %s%s (Record #%s)
ca: Exemplars per %s %s per %s%s (Registre #%s)

en: Items for purchase
ca: Exemplars per comprar

en: Items found on other rotas:
ca: Exemplars trobats en altres rotas:

note: %1$s:  batch_id | html
en: Items in batch number %s
ca: Elements en número de lot %s

en: Items list
ca: Llista d'elements

en: Items lost
ca: Exemplar perdut

en: Items needed
ca: Exemplars necessaris

en: Items removed
ca: Exemplars eliminats

en: Items with no checkouts
ca: Exemplars sense préstecs

en: Items:
ca: Exemplars:

en: Items:
ca: Exemplars:

en: Itemtype:
ca: Tipus d'exemplar:

en: JSON URL
ca: URL de JSON

en: January
ca: Gener

en: JavaScript library by Vladimir Agafonkinis licensed under the
ca: Llibreria JavaScript per Vladimir Agafonkinis llicenciat sota la

en: JavaScript library is licensed under both the
ca: Biblioteca JavaScript està llicenciada sota

en: Javascript Diff Algorithm
ca: JavaScript Diff algorisme

en: Jenkins maintainer:
ca: Jenkins mantenidor:

en: Jenkins maintainers:
ca: Jenkins mantenidors:

en: Job ID
ca: ID de treball

en: Job ID:
ca: ID de treball:

en: Job progress:
ca: Progrés de la feina:

en: Jobs already entered
ca: Tasques ja definides

en: July
ca: Juliol

en: June
ca: Juny

note: SCRIPT
en: Justify
ca: Justificar

en: Juvenile
ca: Juvenil

en: KEEP SOLUTIONS, Portugal
ca: MANTENIR solucions, Portugal

en: Katipo Communications, New Zealand
ca: Katipo comunicacions, Nova Zelanda

en: Keep existing manager
ca: Mantenir el responsable existent

en: Keep for pseudonymization:
ca: Mantenir la pseudonimització:

en: Keep issue number
ca: Mantenir el número

en: Key
ca: Clau

en: Keyboard layout
ca: Disposició del teclat

en: Keyboard shortcuts
ca: Dreceres de teclat

en: Keyboard shortcuts
ca: Dreceres de teclat

en: Keyword
ca: Paraula clau

en: Keyword (any):
ca: Paraula clau (qualsevol):

en: Keyword:
ca: Paraula clau:

en: Keyword:
ca: Paraula clau:

note: SCRIPT
en: Keywords
ca: Paraules clau

en: Keywords:
ca: Paraules clau:

note: SCRIPT
en: Koha &rsaquo; Cataloging &rsaquo;
ca: Koha &rsaquo; Catalogació &rsaquo;

en: Koha administration
ca: Administració de Koha

en: Koha administrator
ca: Administrador de Koha

en: Koha cannot display existing passwords. Leave the field blank to leave password unchanged.
ca: Koha no pot mostrar les contrasenyes existents. Deixar el camp en blanc per deixar sense canvis de contrasenya.

en: Koha database schema
ca: Esquema de la base de dades Koha

en: Koha development team
ca: Equip de desenvolupament de koha

en: Koha field
ca: Camp Koha

en: Koha field:
ca: Camp Koja:

en: Koha full call number
ca: Koha signatura topogràfica

en: Koha history timeline
ca: Cronologia Koha

en: Koha is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 3 of the License, or (at your option) any later version.
ca: Koha és software lliure; vostè pot redistribuir-lo i/o editar-lo sota els termes de la Llicència Pública General de GNU publicada per la Free Software Foundation; ja sigui la versió 3 de la llicència, o (opcional) qualsevol versió posterior.

en: Koha link:
ca: Enllaç de Koha:

en: Koha module:
ca: Mòdul Koha:

en: Koha offline circulation
ca: Koha circulació fora de línia

en: Koha plugins
ca: Plugins de Koha

en: Koha release teams
ca: Equip de desenvolupament de koha

en: Koha report library
ca: Koha biblioteca d'informes

en: Koha reports library
ca: Biblioteca d'informes Koha

en: Koha staff interface
ca: Koha interfície administració de Koha

en: Koha to MARC mapping
ca: Assignació Koha a MARC

en: Koha version:
ca: Versió Koha:

en: KohaAloha, New Zealand
ca: KohaAloha, Nova Zelanda

en: LC call number:
ca: LC topogràfic:

en: LC call number:
ca: Topogràfic LC:

en: LGPL v2.1
ca: LGPL v 2.1

en: Label
ca: Etiqueta

en: Label batch
ca: Lots d'etiqueta

en: Label batches
ca: Lots d'etiquetes

en: Label creator
ca: Creador d'etiquetes

en: Label for lib:
ca: Etiqueta per lib:

en: Label for opac:
ca: Etiqueta per opac:

en: Label height:
ca: Alçada de l'etiqueta:

en: Label number
ca: Nombre d'etiqueta

en: Label template
ca: Plantilla d'etiqueta

en: Label templates
ca: Plantilles d'etiqueta

en: Label width:
ca: Amplada d'etiqueta:

en: Label:
ca: Etiqueta:

en: Labeled MARC
ca: MARC etiquetat

en: Language
ca: Idioma

en: Language of original:
ca: Idioma de l'original:

en: Language:
ca: Idioma:

en: Language:
ca: Idioma:

en: Languages
ca: Idiomes

en: Lao Anousak Anthony Souphavanh
ca: Letó Anousak Anthony Souphavanh

en: Large print
ca: Impressió gran

en: Large text
ca: Text gran

en: Last
ca: Últim

en: Last borrowed:
ca: Darrera prestat:

en: Last borrower:
ca: Últim usuari prestat:

en: Last cashup
ca: Darrer cobrament

note: %1$s:  register.last_cashup.timestamp | $KohaDates with_hours => 1
en: Last cashup: %s (
ca: Darrer cobrament: %s (

en: Last checkout date:
ca: Data últim préstec:

en: Last claim date:
ca: Darrera data de reclamació:

en: Last edit
ca: Última edició

en: Last import
ca: Darrera importació

en: Last inventory date:
ca: Última data d'inventari:

en: Last item for bibliographic record with biblio-level hold on it
ca: Darrer exemplar per al registre bibliogràfic amb reserva a nivell biblioteca

en: Last location
ca: Última localització

en: Last modification by
ca: Darrera modificació de

en: Last modification by - on
ca: Darrera modificació per - on

en: Last modification on
ca: Darrera modificació el

en: Last modification on:
ca: Darrera modificació el:

en: Last patron
ca: Últim usuari

en: Last returned by:
ca: Darrer tornat per:

en: Last run
ca: Darrera execució

en: Last seen
ca: Últim cop vist:

en: Last seen:
ca: Últim cop vist:

note: TH
en: Last time a library used this pattern
ca: L'última vegada que una biblioteca va utilitzar aquest patró

en: Last update:
ca: Última actualització:

en: Last updated
ca: Ultima actualització

en: Last updated:
ca: Ultima actualització:

en: Last updated:
ca: Ultima actualització:

en: Late
ca: Endarrerit

en: Late orders
ca: Comandes endarrerides

en: Later you can modify your form and that's what matters on import.
ca: Més endavant, es podrà modificar el formulari i això és el que importa a la importació.

en: Latina (Latin)
ca: Latina (llatí)

en: Law reports and digests
ca: Informes i compendis jurídics

en: Layout ID
ca: ID plantilla

en: Layout name:
ca: Nom de la plantilla:

en: Layout:
ca: Disposició:

en: Layouts
ca: Maquetacions

en: Leaflet
ca: Tríptic

en: Learn more about Mana KB on the
ca: Obtenir més informació sobre Mana KB a la pàgina

note: SCRIPT
en: Learn more...
ca: Més informació...

en: Leave a message
ca: Deixar un missatge

note: %1$s:  END %2$s:  END
en: Leave blank for auto calc during registration %s %s
ca: Deixar en blanc per auto calc durant el registre %s %s

note: %1$s:  Koha.Preference('minPasswordLength') | html
en: Leave blank to use system default (%s)
ca: Deixeu-ho en blanc per utilitzar el valor per defecte del sistema (%s)

en: Leave empty to add via item search (itemnumber)
ca: Deixeu-ho en blanc per afegir-lo mitjançant la cerca d'exemplars (itemnumber)

en: Leave lost item charge
ca: Deixa el càrrec per l'exemplar perdut

en: Left
ca: Esquerra

en: Left on order
ca: Pendent en comanda

en: Left page margin:
ca: Marge esquerre:

en: Left text margin:
ca: Marge de text esquerre:

note: SCRIPT
en: Left to right
ca: D'esquerra a dreta

en: Legal articles
ca: Articles legals

en: Legal cases and case notes
ca: Casos legals i notes de casos

en: Legend
ca: Llegenda

en: Legislation
ca: Legislació

en: Length:
ca: Longitud:

en: Letter
ca: Carta

en: LibLime, USA
ca: LibLime, Estats Units

en: Librarian
ca: Bibliotecari

en: Librarian identity:
ca: Identitat bibliotecari:

en: Librarian:
ca: Bibliotecari:

en: Libraries
ca: Biblioteques

en: Libraries and groups
ca: Biblioteques i grups

en: Libraries informations:
ca: Informacions biblioteques:

en: Libraries limitation:
ca: Limitació biblioteques:

en: Libraries:
ca: Biblioteques:

en: Library
ca: Biblioteca

note: %1$s:  branchcode | html %2$s:  Branches.GetName( branchcode ) | html
en: Library %s - %s Checkin and transfer policy
ca: Biblioteca %s - %s Polítiques de retorn i de transferència

en: Library (code)
ca: Biblioteca (codi)

en: Library EANs
ca: Biblioteca EANs

en: Library URL:
ca: Biblioteca URL:

en: Library already exists and cannot be modified!
ca: La biblioteca ja existeix i no es pot modificar!

en: Library branch
ca: Seu de la biblioteca

en: Library code:
ca: Codi de la biblioteca:

en: Library created!
ca: Biblioteca creada!

en: Library default
ca: Biblioteca predeterminada

en: Library groups
ca: Grups de Biblioteca

en: Library is invalid.
ca: Biblioteca no és vàlida.

en: Library is not set, please set your library before adding items to a batch.
ca: La biblioteca no s'ha definit, definiu la biblioteca abans d'afegir exemplars a un lot.

en: Library limitation:
ca: Limitació de la biblioteca:

en: Library limitations
ca: Limitacions de la biblioteca

en: Library limitations:
ca: Limitacions de la biblioteca:

en: Library management
ca: Gestió de la biblioteca

en: Library name:
ca: Nom de la biblioteca:

en: Library of Congress
ca: Biblioteca del Congrés

en: Library of the Józef Piłsudski Institute of America, USA
ca: Biblioteca de l'Institut de Józef Piłsudski d'Amèrica, EUA

en: Library of the patron:
ca: Biblioteca de l'usuari:

en: Library setup
ca: Configuració de la biblioteca

en: Library transfer limits
ca: Límits de transferència de Biblioteca

en: Library type:
ca: Tipus de biblioteca:

en: Library use
ca: Ús de la biblioteca

en: Library:
ca: Biblioteca:

en: Library:
ca: Biblioteca:

note: For the first occurrence, %1$s:  Branches.GetName( branch ) | html
en: Library: %s
ca: Biblioteca: %s

note: %1$s:  update.old_branch or "?" | html %2$s:  update.new_branch or "?" | html
en: Library: %s &rArr; %s
ca: Biblioteca: %s &rArr; %s

en: Libriotech, Norway
ca: Libriotech, Noruega

note: SCRIPT
en: Light Gray
ca: Gris clar

en: Limit batch item modification to subfields defined in the SubfieldsToAllowForRestrictedBatchmod preference (please note that items_batchmod is still required)
ca: Limitar la modificació dels camps d'exemplar definits en la preferència de SubfieldsToAllowForRestrictedBatchmod (Tingueu en compte que items_batchmod és encara necessari)

en: Limit collection code to:
ca: Limitar el codi de col·lecció a:

en: Limit item modification to subfields defined in the SubfieldsToAllowForRestrictedEditing preference (please note that edit_item is still required)
ca: Limitar la modificació d'exemplars als camps definits en la preferència de SubfieldsToAllowForRestrictedEditing (Tingueu en compte que edit_item és encara necessari)

en: Limit item type to:
ca: Limitar tipus d'exemplar a:

en: Limit patron data access by group
ca: Limitar accés a dades d'usauri per grup

en: Limit the ability to transfer items between libraries based on the library sending, the library receiving, and the item type involved. These rules only go into effect if the preference UseBranchTransferLimits is set to ON
ca: Limitar la capacitat de transferir exemplars entre biblioteques segons la biblioteca d'origen, la recepció de la biblioteca i el tipus d'exemplar implicat. Aquestes regles només entraran en vigor si la preferència UseBranchTransferLimits està establerta en ON.

en: Limit to any of the following:
ca: Limitar a un dels següents:

en: Limit to currently available items
ca: Limitar a exemplars disponibles actualment.

en: Limit to:
ca: Limitar a:

en: Limit to:
ca: Limitar a:

note: A
en: Limited to your library. See report help for other details.
ca: - Limitat a la seva biblioteca. Veure informe d'ajuda per a altres detalls.

en: Limits
ca: Límits

en: Line
ca: Línia

en: Line
ca: Línia

en: Line:
ca: Línia:

en: Link
ca: Enllaç

note: SCRIPT
en: Link copied to the clipboard
ca: Enllaç copiat al porta-retalls

en: Link field to authorities
ca: Enllaçar camp a l'autoritat

note: SCRIPT
en: Link list
ca: Enllaç a la llista

en: Link to host record
ca: Enllaç al registre font

note: SCRIPT
en: Link...
ca: Enllaç...

en: Link:
ca: Enllaç:

en: List
ca: Llista

en: List could not be created. (Do not use the database administrator account.)
ca: No s'ha pogut crear la llista. (No utilitzeu el compte d'administrador de la base de dades.)

en: List created.
ca: Llista creada.

en: List deleted.
ca: Llista eliminada.

en: List fields
ca: Llista de camps

en: List item price includes tax:
ca: Llista preu inclou impostos:

en: List member:
ca: Membre de la llista:

en: List name
ca: Nom de la llista

en: List name will be file name with timestamp
ca: El nom de la llista serà el nom del fitxer amb la marca de temps

en: List name:
ca: Nom de la llista:

en: List of Item types to display in a drop down menu on the Purchase suggestion form on the OPAC. When creating the authorized values for SUGGEST_FORMAT, enter a description into this form so it is visible on the OPAC to patrons.
ca: Llista de tipus d'elements que es mostraran al menú desplegable del formulari de suggeriments de compra a l'OPAC. Quan es crein els valors autoritzats per a SUGGEST_FORMAT, introduir una descripció en aquest formulari perquè sigui visible a l'OPAC per als usuaris.

en: List of patron suggestion reject or accept reasons (appears when managing suggestions)
ca: Motius per rebutjar o acceptar suggeriments d'usuaris (apareix en gestionar els suggeriments)

en: List of rules
ca: Llista de regles

en: List price
ca: Llista de preus

en: List prices are:
ca: Llista de preus:

en: List prices:
ca: Llista de preus:

en: List requests
ca: Llista sol·licituds

en: List updated.
ca: Llista actualitzada.

en: Lists
ca: Llistes

en: Lists
ca: Llistes

en: Lists that include this title:
ca: Llistes que inclouen aquest títol:

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Loading
ca: Carregant

en: Loading
ca: Carregant

en: Loading data...
ca: Carregant dades …

note: SCRIPT
en: Loading emoticons...
ca: S'estan carregant les emoticones...

en: Loading new messaging defaults
ca: S'estan carregant els valors predeterminats de missatgeria

note: SCRIPT
en: Loading page %s, please wait...
ca: Carregant la pàgina %s, si us plau esperi …

note: SCRIPT
en: Loading records, please wait...
ca: Càrrega de registres, si us plau esperi …

en: Loading, please wait...
ca: Carregant, esperi, si us plau…

en: Loading...
ca: Carregant…

en: Loading...
ca: Carregant…

en: Loan period
ca: Període de préstec

en: Loan period was not shortened due to override.
ca: Període de préstec no es va escurçar.

en: Loan period:
ca: Període de préstec:

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Local catalog
ca: Catàleg local

note: A
en: Local cover image
ca: Imatge de portada local

en: Local images have not been enabled by your system administrator.
ca: L'administrador del sistema no ha permès imatges locals.

note: SCRIPT
en: Local number
ca: Número local

en: Local use
ca: Ús local

en: Local use preferences
ca: Preferències d'ús local

en: Local use recorded
ca: Desat ús local

en: Local use recorded
ca: Ús local enregistrat

en: Local use recorded.
ca: Desat ús local.

en: Localization data added
ca: S'han afegit dades de localització

en: Location
ca: Ubicació

en: Location and availability
ca: Ubicació i disponibilitat

en: Location(s)
ca: Ubicació(ns):

en: Location:
ca: Ubicació:

en: Location:
ca: Ubicació:

note: %1$s:  AuthorisedValues.GetDescriptionByKohaField( kohafield => 'items.location', authorised_value => subscription.location ) | html
en: Location: %s
ca: Ubicació: %s

en: Locations
ca: Localitzacions

en: Lock budget:
ca: Bloquejar pressupost:

en: Locked
ca: Bloquejat

note: %1$s:  END
en: Locked%s
ca: Bloquejat%s

en: Log entries
ca: Entrades de registre

note: INPUT type=submit
en: Log in
ca: Inicieu sessió

en: Log in as a different user
ca: Entrar com un altre usuari

en: Log into the self check-in module. Note: this permission prevents the patron from using any other OPAC functionality
ca: Iniciar sessió al mòdul d'autoregistrament. Nota: aquest permís impedeix a l'usuari utilitzar qualsevol altra funcionalitat OPAC

note: I
en: Log not enabled
ca: El registre no està habilitat

en: Log out
ca: Tanqueu sessió

en: Log viewer
ca: Visor de logs

en: Logged in as:
ca: Connectat com a:

en: Logging system does not behave correctly
ca: El sistema de registre no funciona correctament

en: Look for existing records in catalog?
ca: Busqui els registres existents en el catàleg?

en: Los Gatos Public Library, USA
ca: Biblioteca pública de Los Gatos, Estats Units

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Lost
ca: Perdut

en: Lost card
ca: Carnet perdut.

note: %1$s:  Branches.GetName(current_branch) | html
en: Lost item fee refund on return policy for %s
ca: Taxa de pèrdua a la política de devolucions de %s

en: Lost items
ca: Exemplars perduts

en: Lost items in staff interface
ca: Exemplars perduts a la interfície d'administració

en: Lost items in staff interface:
ca: Exemplars perduts a la interfície d'administració:

en: Lost on
ca: Perdut en

en: Lost on:
ca: Perdut en:

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Lost status
ca: Estat perdut

en: Lost status:
ca: Estat perdut:

en: Lost status:
ca: Estat perdut:

en: Lost:
ca: Perdut:

note: SCRIPT
en: Lower Alpha
ca: Alpha minúscules

note: SCRIPT
en: Lower Greek
ca: Greek minúscules

note: SCRIPT
en: Lower Roman
ca: Roman minúscules

en: Lower left X coordinate:
ca: Coordenades de X l'esquerra inferior:

en: Lower left Y coordinate:
ca: Coordenades Inferior esquerra Y :

en: MARC (Unicode/UTF-8, Standard)
ca: MARC (Unicode/UTF-8, Estándar)

en: MARC (non-Unicode/MARC-8)
ca: MARC (no-Unicode/MARC-8)

en: MARC Bibliographic framework test
ca: Test plantilla MARC bibliogràfic

en: MARC Card View
ca: Vista de targeta MARC

en: MARC View
ca: Vista MARC

en: MARC bibliographic framework
ca: Plantilla bibliogràfic de MARC

en: MARC bibliographic framework test
ca: Test plantilla MARC bibliogràfic

en: MARC field
ca: Camp MARC

en: MARC field:
ca: Camp MARC:

en: MARC frameworks
ca: Plantilla MARC

note: %1$s:  marcflavour | html
en: MARC frameworks: %s
ca: Plantilla MARC: %s

en: MARC modification templates
ca: Plantilles de modificació del MARC

note: %1$s:  template_id | html
en: MARC modification templates %s
ca: Plantilles de modificació del MARC %s

en: MARC organization code
ca: Codi MARC d'organització

en: MARC preview
ca: Previsualització MARC

en: MARC preview:
ca: Previsualització MARC:

en: MARC stands for Machine Readable Cataloging. A MARC record contains bibliographic record information about an item. MARC21 is used globally, UNIMARC tends to be used in a few European countries.
ca: MARC significa Catalogació llegible per màquina. Un registre MARC conté informació de registre bibliogràfic sobre un document. MARC21 s'utilitza a nivell mundial, UNIMARC tendeix a utilitzar-se en alguns països europeus.

en: MARC structure
ca: Estructura MARC

en: MARC subfield
ca: Subcamp de MARC

en: MARC subfield:
ca: Subcamp de MARC:

en: MARC with items
ca: MARC amb exemplars

en: MARC without items
ca: MARC sense exemplars

en: MIT License
ca: Llicència MIT

en: MIT and GPLv3 Licenses
ca: MIT i llicències de la GPLv3

en: MIT licence
ca: Llicència MIT

en: MIT license
ca: Llicència MIT

note: SCRIPT
en: Macro not found
ca: No s'ha trobat la macro

note: SCRIPT
en: Macro successfully deleted
ca: La macro s'ha suprimit correctament

en: Magyar (Hungarian)Agnes Imecs
ca: Magyar (hongarès) Agnes Imecs

en: Main address
ca: Adreça principal

note: SCRIPT
en: Main library
ca: Biblioteca principal

en: Make a payment
ca: Fer un pagament

en: Make a single holiday on a range repeated yearly. For example, selecting August 1, 2012 and August 10, 2012 will make all days between August 1 and 10 a holiday, and will affect August 1-10 in other years.
ca: Marque un dia o un rang repetible anualment com festiu. Per exemple, la selecció de 1 d'agost de 2012 i 10 d'agost 2012 farà tots els dies entre 1 i 10 festius i afectarà 1-10 d'agost d'altres anys.

en: Make a single holiday on a range. For example, selecting August 1, 2012 and August 10, 2012 will make all days between August 1 and 10 a holiday, but will not affect August 1-10 in other years.
ca: Assignar dies festius per rang de dates. Per exemple, seleccionant el 1 d'agost de 2012 i 10 d'agost 2012 farà tots els dies entre agost 1 i 10 dies festius, però no afecten 1-10 d'agost a altres anys.

en: Make a single holiday. For example, selecting August 1, 2012 will make it a holiday, but will not affect August 1 in other years.
ca: Doneu d'alta un dia festiu únic.. Per exemple, seleccionant el 1 d'agost 2012 el farà estiu, però no afectarà el 1 d'agost d' altres anys.

en: Make budget active:
ca: Activar pressupost:

en: Make claim
ca: Fer reclamació

en: Make default
ca: Fer-ho predeterminat

en: Make payment
ca: Fer el pagament

en: Make this weekday a holiday, every week. For example, if your library is closed on Saturdays, use this option to make every Saturday a holiday.
ca: Fer aquest dia festiu, cada setmana. Per exemple, si la biblioteca està tancada els dissabtes, utilitzeu aquesta opció per fer cada dissabte festiu.

en: Male
ca: Masculí

en: Male
ca: Masculí

en: Mana KB is a global knowledge base for library-centric data. It has been designed initially to interact with Koha, the Open Source ILS, but can be used by any other software.
ca: Mana KB és una base de coneixement global per a dades centrades en la biblioteca. Ha estat dissenyat inicialment per interactuar amb Koha, l'Open Source ILS, però pot ser utilitzat per qualsevol altre programari.

en: Mana Knowledge Base report search results
ca: Resultats de la cerca d'informes de la Base de coneixement de Mana

en: Mana centralizes information between other Koha installations to facilitate the creation of new subscriptions, vendors, reports, etc. You can search, share, import, and comment on the content of Mana. The information shared with Mana KB is shared under the
ca: Mana centralitza la informació entre altres instal·lacions de Koha per facilitar la creació de noves subscripcions, proveïdors, informes, etc. Es pot cercar, compartir, importar i comentar el contingut de Mana. La informació compartida amb Mana KB es comparteix a

en: Mana configuration is currently empty. This feature will not work. Please contact your site administrator.
ca: La configuració de Mana està buida actualment. Aquesta funció no estarà habilitada. Poseu-vos en contacte amb l'administrador.

en: Mana search
ca: Cerca de Mana

note: %1$s:  statuscode | html
en: Mana search fails with the code: %s
ca: La cerca de Mana falla amb el codi: %s

en: Manage
ca: Gestionar

en: Manage
ca: Gestionar

en: Manage API keys
ca: Gestió de claus d'API

en: Manage CSV export profiles
ca: Gestionar perfils d'exportació de CSV

en: Manage CSV export profiles
ca: Gestionar perfils d'exportació de CSV

en: Manage Did you mean? configuration
ca: Gestionar Voleu dir? configuració

en: Manage EDIFACT transmissions
ca: Gestionar les transmissions EDIFACT

en: Manage ILL request
ca: Gestionar sol·licitud ILL

en: Manage Koha system settings (Administration panel)
ca: Administrar la configuració del sistema Koha (panell d'administració)

en: Manage MARC bibliographic and authority frameworks and test them
ca: Gestionar les plantilles MARC bibliogràfiques i d'autoritat i provar-les

en: Manage Mana KB content sharing
ca: Gestionar el contingut compartit de Mana KB

en: Manage OAI Sets
ca: Gestionar conjunts OAI

en: Manage OAI sets
ca: Gestionar conjunts OAI

en: Manage OPAC problem reports
ca: Gestionar els informes de problemes de l'OPAC

en: Manage OPAC problem reports submitted by patrons
ca: Gestionar els informes de problemes OPAC enviats pels usuaris

en: Manage SMS cellular providers
ca: Gestionar els proveïdors mòbils de SMS

en: Manage SMTP servers
ca: Gestionar els servidors SMTP

en: Manage Z39.50 and SRU server configuration
ca: Gestionar la configuració del servidor Z39.50 i SRU

en: Manage account debit and credit types
ca: Gestionar els tipus de dèbit i crèdit del compte

en: Manage additional fields
ca: Gestionar camps addicionals

en: Manage additional fields for baskets or subscriptions (requires edit_subscription or order_manage permissions)
ca: Gestionar camps addicionals per a cistelles o subscripcions (requereix permisos edit_subscription o order_manage)

en: Manage additional images to use as logo, decoration or background on a patron card layout.
ca: Gestionar imatges addicionals per utilitzar com a logo, decoració o fons d'una plantilla de carnet d' usuari.

en: Manage all baskets and order lines, regardless of restrictions on them
ca: Gestionar totes les cistelles i les línies de comanda, independentment de les restriccions que hi hagi

en: Manage all funds
ca: Gestionar tots els fons

en: Manage audio alerts
ca: Gestionar les alertes d'àudio

en: Manage authorized value categories and authorized values
ca: Gestionar les categories de valors autoritzats i els valors autoritzats

en: Manage background jobs
ca: Gestionar feines en segon pla

en: Manage basket and order lines
ca: Gestionar línies de cistelles i comandes

en: Manage basket groups
ca: Gestionar grups de cistelles

en: Manage budget plannings
ca: Gestionar la planificació pressupostària

en: Manage budgets
ca: Gestionar els pressupostos

en: Manage circulation rules
ca: Gestionar les normes de circulació

en: Manage circulation rules for any library. If not set the logged in user can only edit circulation rules for their own library (please note that manage_circ_rules is still required)
ca: Gestionar les regles de circulació de qualsevol biblioteca. Si no es defineix, l'usuari connectat només pot editar les regles de circulació per a la seva pròpia biblioteca (tenir en compte que encara es requereix manage_circ_rules)

en: Manage cities and towns
ca: Gestionar ciutats i pobles

en: Manage classification sources and filing rules
ca: Administrar les fonts de classificació i les normes de presentació

en: Manage column configuration
ca: Gestionar la configuració de columnes

en: Manage contracts
ca: Administrar els contractes

en: Manage currencies and exchange rates
ca: Gestionar divises i tipus de canvi

en: Manage custom fields for item search
ca: Gestionar els camps personalitzats per a la cerca d'exemplar

en: Manage extended patron attributes
ca: Gestionar els atributs addicionals d'usuaris

en: Manage frequencies
ca: Gestionar freqüències

en: Manage funds
ca: Gestionar els fons

en: Manage global system preferences
ca: gestionar les preferències de sistema

en: Manage global system preferences like MARC flavor, date format, administrator email, and templates.
ca: Gestionar preferències de sistema global com  MARC, format de data, administrador e-mail i plantilles.

en: Manage housebound deliveries
ca: Gestió d'enviaments préstecs a domicili

en: Manage housebound profile
ca: Gestionar perfils de préstec a domicili

en: Manage indexes, facets, and their mappings to MARC fields and subfields
ca: Gestionar els índexs, les facetes, i assignacions a MARC camps i subcamps

en: Manage invoice files
ca: Gestionar arxius de factura

en: Manage item circulation alerts
ca: Gestionar alertes de circulació exemplars

en: Manage item search fields
ca: Gestionar els camps de cerca d'exemplars

en: Manage item types
ca: Gestionar els tipus d'exemplars

en: Manage items
ca: Gestionar exemplars

en: Manage items assigned to
ca: Gestionar els exemplars assignats a

en: Manage keyboard shortcuts for the advanced cataloging editor
ca: Gestionar les dreceres de teclat per a l'editor de catalogació avançat

en: Manage libraries and library groups
ca: Gestionar les biblioteques i els grups de biblioteques

en: Manage library EDI EANs
ca: Gestionar  EDI EANs

en: Manage library transfer limits and transport cost matrix
ca: Gestionar els límits de transferència de biblioteques i la matriu de costos de transport

en: Manage lists of patrons
ca: Gestionar llistes d' usuaris

en: Manage marc modification templates
ca: Gestionar plantilles de modificació MARC

en: Manage numbering patterns
ca: Gestionar patrons de numeració

en: Manage order basket fields
ca: Gestionar els camps de la cistella de la comanda

en: Manage orders
ca: Gestionar comandes

en: Manage patron categories
ca: Gestionar les categories d'usuaris

en: Manage patron clubs
ca: Gestionar clubs d' usuaris

en: Manage patrons fines and fees
ca: Gestionar de multes i quotes d'usuaris

en: Manage plugins
ca: Gestionar plugins

en: Manage plugins ( install / uninstall )
ca: Gestionar els connectors (instal·lar / desinstal·lar)

en: Manage purchase suggestions
ca: Gestionar els suggeriments de compra

en: Manage record matching rules
ca: Gestionar les regles de concordança de registres

note: SCRIPT
en: Manage request
ca: Gestionar sol·licituts

en: Manage restrictions for accounts
ca: Gestionar restriccions per als comptes

en: Manage rotating collections
ca: Gestionar col·leccions rotatives

en: Manage rotating collections
ca: Gestionar col·leccions rotatives

en: Manage rules for automatically matching MARC records during record imports
ca: Gestionar les regles de coincidència automàticament amb els registres MARC durant la importació de registres

en: Manage search engine configuration
ca: Gestionar la configuració del motor de cerca

en: Manage serial subscriptions
ca: Gestionar subscripcions

en: Manage staged MARC records
ca: Gestionar registres MARC preparats

note: %1$s:  IF ( import_batch_id ) %2$s:  import_batch_id | html %3$s:  END
en: Manage staged MARC records %s &rsaquo; Batch %s %s
ca: Gestionar càrrega de registres MARC %s &rsaquo; Lot %s %s

en: Manage staged records
ca: Administrar registres preparats

en: Manage stages
ca: Gestionar etapes

en: Manage stockrotation operations
ca: Gestionar les operacions de rotació d'estocs

en: Manage subscription fields
ca: Gestionar els camps de subscripció

en: Manage subscriptions from any branch (only applies when IndependentBranches is used)
ca: Gestionar les subscripcions de qualsevol biblioteca (només s'aplica quan s'utilitzen IndependentBranches)

en: Manage suggestions:
ca: Gestionar els suggeriments:

en: Manage uploaded files (
ca: Gestionar arxius carregats (

en: Manage usage statistics settings
ca: Gestionar la configuració de les estadístiques d'ús

en: Manage vendor EDI accounts for import/export
ca: Administrar els comptes d'EDI del proveïdor per a la importació/exportació

en: Manage vendors
ca: Gestionar proveïdors

en: Managed by
ca: Gestionat per

en: Managed by - on
ca: Gestionat per - el

en: Managed by:
ca: Gestionat per:

en: Managed in tab:
ca: Gestionat en tabulador:

en: Managed on
ca: Gestionat el

en: Managed on:
ca: Gestionat el:

en: Managed staged MARC records, including completing and reversing imports
ca: S'han gestionat els registres MARC en etapes, incloses la importació i la reversió de les importacions

en: Management date from:
ca: Data de la gestió de:

en: Manager name
ca: Nom del gestor

en: Managing library
ca: Gestió de la biblioteca

en: Managing library:
ca: Gestió de la biblioteca:

en: Managing library:
ca: Gestió de la biblioteca:

en: Mandatory
ca: Obligatori

en: Mandatory data added
ca: Data obligatòria afegida

en: Mandatory:
ca: Obligatori:

en: Manual credit
ca: Crèdit manual

en: Manual history:
ca: Història manual:

en: Manual history:
ca: Història manual:

en: Manual invoice
ca: Factura manual

en: Mapping
ca: Mapeig

note: SCRIPT
en: Mapping will be removed for: %s.
ca: L'assignació s'eliminarà per: %s.

note: %1$s:  setName | html %2$s:  setSpec | html
en: Mappings for set '%s' (%s)
ca: Assignacions pel conjunt  '%s' (%s)

en: Mappings have been saved
ca: S'han desat les assignacions

en: March
ca: Març

en: Mark checkout notes as seen/not seen
ca: Marcar les notes de pagament com a vistes / no vistes

en: Mark closed
ca: Mark tancat

note: INPUT type=submit
en: Mark item as lost
ca: Marca l'element com a perdut

note: INPUT type=submit
en: Mark lost and notify patron
ca: Marca perduda i notifica a l'usuari

en: Mark new
ca: Marcar com a nou

en: Mark not seen
ca: Marcar com no vist

en: Mark seen
ca: Marcar com vist

note: INPUT type=submit
en: Mark seen and continue >>
ca: MArcar com vist i continuar >>

note: INPUT type=submit
en: Mark seen and quit
ca: MArcar com vist i sortir

en: Mark selected as:
ca: Marcar seleccionat com:

en: Mark the original budget as inactive
ca: Marcar el pressupost original com a inactiu

en: Mark viewed
ca: Marcar com vist

en: MassCat, USA
ca: MassCat, Estats Units

en: Match applied
ca: Concordança aplicada

note: SCRIPT
en: Match case
ca: Cas de coincidència

en: Match check
ca: Regla de coincidència

note: %1$s:  matchcheck.mc_num | html
en: Match check %s
ca: Comprovació de coincidències %s

en: Match check 1 |
ca: Comprovació coincidència 1 |

en: Match details
ca: Detalls de coincidència

en: Match found
ca: Coincidència trobada

en: Match point
ca: Regla de coincidència

note: %1$s:  matchpoint.mp_num | html
en: Match point %s |
ca: Punt de concordança %s |

en: Match point 1 |
ca: Punt coincidència 1 |

en: Match points
ca: Punts de concordança

en: Match threshold:
ca: Umbral de coincidència:

en: Match type
ca: Tipus de concordança

note: SCRIPT
en: Matches authority %s (score=%s):%s
ca: Coincidència autoritat %s (puntuació = %s): %s

note: SCRIPT
en: Matches bibliographic record %s (score=%s):%s
ca: Coincideix amb el registre bibliogràfic %s (puntuació =%s):%s

en: Matching rule applied:
ca: Regla de coincidència aplicada:

note: SCRIPT
en: Matching rule code missing
ca: Manca codi de regla de coincidència

en: Matching rule code:
ca: Codi de la regla de coincidència:

en: Matching:
ca: Coincidència:

en: Matchpoint components
ca: Punts de coincidència

en: Materials specified
ca: Materials especificats:

en: Materials specified:
ca: Materials especificats:

note: SCRIPT
en: Mathematical
ca: Matemàtic

en: Matrix
ca: Matriu

en: Max length:
ca: Longitud màxima:

en: Max. suspension duration (day)
ca: Màxima durada de la suspensió (dia)

en: Maximum Koha version
ca: Versió màxima de Koha

en: Maximum total holds allowed (count)
ca: Màxim de reserves permeses (recompte)

note: %1$s:  upgrade_module.max_version | html
en: Maximum version: %s
ca: Versió màxima: %s

en: May
ca: Maig

en: Maybe it is not installed and configured correctly?
ca: Potser no està instal·lat i configurat correctament?

en: Meaning
ca: Significat

note: SCRIPT
en: Media poster (Image URL)
ca: Pòster multimèdia (URL de la imatge)

note: SCRIPT
en: Medium
ca: Mitja

en: Members
ca: Membres

en: Men
ca: Masculí

en: Menu
ca: Menú

note: INPUT type=submit
en: Merge
ca: Combinar

note: SCRIPT
en: Merge cells
ca: Fusionar les cel·les

note: %1$s:  error | html
en: Merge failed! The following error was reported: %s.
ca: Ha fallat la combinació! S'ha produït l'error següent: %s.

en: Merge failed! The patron to keep was invalid.
ca: Ha fallat la combinació! L'usuari a mantenir no és vàlid

en: Merge invoices
ca: Fusionar factures

en: Merge invoices
ca: Fusionar factures

en: Merge patron records
ca: Combina registres d' usuaris

note: INPUT type=submit
en: Merge patrons
ca: Combinar usuaris

en: Merge records
ca: Fusionar registres

en: Merge reference
ca: Combinar referència

en: Merge selected
ca: Combinar seleccionat

en: Merge selected invoices
ca: Fusionar factures seleccionades

en: Merge selected patrons
ca: Combinar usuaris seleccionats

en: Merging records
ca: Combinant registres

note: SCRIPT
en: Merging with authority:
ca: Fusió amb autoritat:

en: Message
ca: Missatge

en: Message body:
ca: Cos del missatge:

en: Message broker:
ca: Agent de missatges:

en: Message sent
ca: Missatge enviat

en: Message subject:
ca: Assumpte del missatge:

en: Messaging
ca: Missatgeria

note: SCRIPT
en: Metadata and Document Properties
ca: Propietats de metadades i documents

note: SCRIPT
en: Middle
ca: Mig

en: Middletown Township Public Library, USA
ca: Biblioteca pública Middletown Township, Estats Units

en: Mine
ca: Extreure

en: Mines Paristech (previously Ecole Nationale Supérieure des Mines de Paris)
ca: Mines Paristech (prèviament École Nationale Supérieure des Mines de París)

en: Minimum Koha version
ca: Versió mínima de Koha

en: Minimum password length:
ca: Longitud mínima de la contrasenya:

note: %1$s:  patron.category.effective_min_password_length | html
en: Minimum password length: %s
ca: Llargada mínima de contrasenya: %s

note: %1$s:  upgrade_module.min_version | html
en: Minimum version: %s
ca: Versió mínima: %s

en: Minutes
ca: Minuts

en: Missing
ca: Falta

en: Missing (damaged)
ca: Desapareguts (malmès)

en: Missing (lost)
ca: Desapareguts (perdut)

en: Missing (never received)
ca: No disponible (no hs'ha rebut mai)

en: Missing (sold out)
ca: Desapareguts (esgotades)

note: SCRIPT
en: Missing control field contents
ca: Falten continguts del camp de control

en: Missing issues
ca: Fascicles perduts

en: Missing issues:
ca: Fascicles perduts:

note: %1$s:  subscription.missinglist | html
en: Missing issues: %s
ca: Exemplars perduts: %s

note: SCRIPT
en: Missing mandatory subfield: ‡
ca: Falta subcamp obligatori: ‡

note: SCRIPT
en: Missing mandatory tag:
ca: Falta l'etiqueta obligatòria:

en: Mobile
ca: Mòbil

en: Mobile phone
ca: Telèfon mòbil

en: Modal title
ca: Títol modal

en: Moderate patron comments
ca: Moderar comentaris d'usuaris

en: Moderate patron comments
ca: Moderar comentaris d'usuaris

en: Moderate patron tags
ca: Moderar etiquetes d'usuaris

en: Moderate patron tags
ca: Moderar etiquetes d'usuaris

en: Modification date
ca: Data de modificació

en: Modification log
ca: Registre de modificacions

note: %1$s:  edited_attribute_type | html
en: Modified patron attribute type &quot;%s&quot;
ca: Tipus d'atribut d' usuaril modificat &quot;%s&quot;

note: %1$s:  edited_matching_rule | html
en: Modified record matching rule &quot;%s&quot;
ca: Editada regla de coincidència de registres &quot;%s&quot;

en: Modify
ca: Modificar

note: %1$s:  PROCESS ServerType
en: Modify %s server
ca: Editar %s servidor

en: Modify SRU search fields mapping for authorities
ca: Editar l'assignació de camps de cerca SRU per a autoritats

en: Modify SRU search fields mapping for bibliographic records
ca: Editar l'assignació de camps de cerca SRU per a registres bibliogràfics

en: Modify a CSV profile
ca: Editar un perfil CSV

en: Modify a city
ca: Editar una ciutat

en: Modify a credit type
ca: Editar un tipus de crèdit

en: Modify a debit type
ca: Editar tipus de dèbit

en: Modify a desk
ca: Editar una taula

note: %1$s:  authid | html %2$s:  authtypetext | html
en: Modify authority #%s %s
ca: Modifica l'autoritat #%s %s

en: Modify budget
ca: Editar pressupost

note: %1$s:  categorycode | html
en: Modify category %s
ca: Modifica la categoria %s

en: Modify classification source
ca: Editar el codi de classificació

note: %1$s:  contractname | html %2$s:  booksellername | html
en: Modify contract %s for %s
ca: Editar el contracte %s per %s

en: Modify field
ca: Modifica el camp

en: Modify filing rule
ca: Editar la regla de presentació

en: Modify funds (can't create lines, but can modify existing ones)
ca: Editar fons (no pot crear línies, però pot editar les existents)

en: Modify holds priority
ca: Editar la prioritat de les reserves

en: Modify item type
ca: Editar el tipus d'exemplar

en: Modify patron attribute type
ca: Editar el tipus d'atribut d'usuari

en: Modify patrons in batch
ca: Modificacar usuaris en lot

en: Modify pattern
ca: Editar patró

note: %1$s:  label | html
en: Modify pattern: %s
ca: Editar el patró: %s

en: Modify record matching rule
ca: Modifica la regla de coincidència

en: Modify record using the following template:
ca: Editar el registre utilitzant la següent plantilla:

note: INPUT type=submit
en: Modify selected checkouts
ca: Editar préstecs seleccionats

en: Modify selected items
ca: Editar els exemplars seleccionats

note: INPUT type=submit
en: Modify selected records
ca: Editar els registres seleccionats

en: Modify splitting rule
ca: Editar la regla de divisió

en: Modify the due date checkouts in batch
ca: Modificar els pagaments de la data de venciment per lots

en: Modify the statistics you share with the Koha community
ca: Modifiqueu les estadístiques que compartiu amb la comunitat Koha

en: Module
ca: Mòdul

note: TH
en: Module current
ca: Mòdul actual

note: TH
en: Module upgrade needed
ca: Actualització de mòdul necessitava

en: Modules:
ca: Mòduls:

en: Monaco
ca: Mònaco

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Monday
ca: Dilluns

note: SCRIPT
en: Mondays
ca: Dilluns

en: Month
ca: Mes

en: Month/day
ca: Mes/dia

en: Month:
ca: Mes:

en: More
ca: Més

en: More
ca: Més

en: More &rsaquo; Set permissions
ca: Més &rsaquo; Assignar permisos

en: More details
ca: Més detalls

en: More documentation on defining key maps
ca: Més documentació sobre la definició de mapeig de camps

en: More lists
ca: Més llistats

en: More options
ca: Més opcions

en: Morning
ca: Matí

en: Morning
ca: Matí

en: Most-circulated items
ca: Exemplars amb més préstecs

en: Move
ca: Moure

note: A
en: Move action down
ca: Baixar acció

note: A
en: Move action to bottom
ca: Moure accions a sota

note: A
en: Move action to top
ca: Moure accions amunt

note: A
en: Move action up
ca: Moure accions amunt

note: A
en: Move alert down
ca: Baixar alerta

note: A
en: Move alert to bottom
ca: Desplaça l'alerta a la part inferior

note: A
en: Move alert to top
ca: Desplaça l'alerta a la part superior

note: A
en: Move alert up
ca: Desplaça l'alerta cap amunt

note: A
en: Move hold down
ca: Jugada aguantar

note: A
en: Move hold to bottom
ca: Desplaça't la reserva a la part inferior

note: A
en: Move hold to top
ca: Moure reserva amunt de tot

note: A
en: Move hold up
ca: Mou la reserva amunt

en: Move patrons to the deleted patrons table. They can be deleted permanently by the
ca: Moure els usuaris a la taula d'usuaris eliminats. Es poden eliminar permanentment mitjançant

en: Move remaining unspent funds
ca: Moure els fons no gastats

en: Move these patrons to the trash
ca: Eliminar aquests usuaris

en: Move to next position
ca: Desplaçar-se a la següent posició

en: Move to next stage
ca: Passa a la següent etapa

en: Move to previous position
ca: Desplaça a posició anterior

note: INPUT type=submit
en: Move unreceived orders
ca: Desplaçar comandes no rebudes

en: Moved!
ca: Mogut

note: INPUT type=button
en: Multi receiving
ca: Recepció múltiple

en: Musical recording
ca: Gravació musical

note: SCRIPT
en: Must be greater or equal to the from value.
ca: Ha de ser major o igual al valor de

en: My account
ca: El meu compte

en: My checkouts
ca: Els meus préstecs

en: My library
ca: La meva biblioteca

en: MySQL data added
ca: Dades de MySQL afegides

en: MySQL version:
ca: Versió de MySQL:

en: N/A
ca: No disponible

en: NO DESK SET
ca: SENSE ESCRIPTORI

en: NOT CHECKED IN
ca: NO RETORNAT

en: NOT CHECKED IN
ca: NO RETORNAT

en: NOTE:
ca: NOTA:

en: NT
ca: TE

en: Name
ca: Nom

en: Name (any):
ca: Nom (qualsevol):

en: Name of day
ca: Nom del dia

en: Name of day (abbreviated)
ca: Nom del dia (abreujat)

en: Name of month
ca: Nom del mes

en: Name of month (abbreviated)
ca: Nom del mes (abreujat)

en: Name of season
ca: Nom de l' estació

en: Name of season (abbreviated)
ca: Nom de l' estació (abreujat)

en: Name or ISSN:
ca: Nom o ISSN:

en: Name or barcode not found. Please try an other
ca: Nom o codi de barres no trobat. Proveu amb un altre

en: Name or cardnumber:
ca: Nom o número de carnet:

en: Name:
ca: Nom:

en: Name:
ca: Nom:

en: Named:
ca: Nomenat:

en: Named:
ca: Nom:

note: ABBR
en: Narrower Term
ca: Terme més precís

en: Near East University
ca: A prop de Universitat d'Orient

en: Necessary Elasticsearch packages are not installed on your server. Please contact your server admin if you wish to configure Elasticsearch
ca: Els paquets Elasticsearch necessaris no estan instal·lats al servidor. Poseu-vos en contacte amb l'administrador del servidor si voleu configurar Elasticsearch

en: Nederlands-Belgi&euml; (Dutch-Belgium)
ca: Nederlands-België (neerlandès-Bèlgica)

note: %1$s:  dbms | $HtmlTags tag=>'code'
en: Need help? For help with granting permissions, please search online for "%s manual grant permissions"
ca: Necessites ajuda? Per obtenir ajuda sobre la concessió de permisos, si us plau cerca online "%s permisos de concessió manuals"

en: Never
ca: Mai

en: New
ca: NOU

en: New
ca: Nou

note: %1$s:  PROCESS ServerType
en: New %s server
ca: Nou %s servidor

en: New CSV profile
ca: Nou perfil CSV

en: New EAN
ca: EAN nou

en: New ILL request
ca: Nova sol·licitud PIB

en: New ILL request
ca: Nova sol·licitud PIB

en: New SMS provider
ca: Nou proveïdor SMS

en: New SMTP server
ca: Nou servidor SMTP

en: New SQL from Mana
ca: Nou SQL de Mana

en: New SQL report
ca: Nou informe de SQL

en: New SRU server
ca: Nou servidor SRU

en: New Z39.50 server
ca: Nou servidor Z39.50

en: New Zealand Central Agencies Library, New Zealand
ca: Nova Zelanda Central agències Library, Nova Zelanda

en: New Zealand Ministry of Education Library, New Zealand
ca: Nova Zelanda Ministeri d'educació Library, Nova Zelanda

en: New account
ca: Nou compte

en: New action
ca: Nova acció

en: New alert
ca: Nova alerta

en: New authority
ca: Nova autoritat

en: New authority type
ca: Nou tipus d'autoritat

note: %1$s:  category.category_name | html
en: New authorized value for %s
ca: Nou valor autoritzat de %s

en: New basket group
ca: Nou grup de Basket

en: New batch patron modification
ca: Nou lot de modificació d'usuaris

note: A
en: New batch patrons modification
ca: Nou lot de modificació d'usuaris

note: A
en: New batch record deletion
ca: Nou lot de supressió de registres

note: A
en: New batch record modification
ca: Nova modificació de registres de lot

en: New budget
ca: Nou pressupost

en: New cash register
ca: Nou registre de pagament

en: New category
ca: Nova categoria

en: New child record
ca: Nou rècord derivat

en: New city
ca: Nova ciutat

en: New classification source
ca: Nova font de classificació

en: New club
ca: Nou club

en: New club field
ca: Nou camp de club

en: New club template
ca: Nova plantilla de club

en: New collection
ca: Nova col·lecció

en: New comment
ca: Nou comentari

note: %1$s:  booksellername | html
en: New contract for %s
ca: Nou contracte per %s

en: New course
ca: Nou curs

en: New credit type
ca: Nou tipus de crèdit

en: New currency
ca: Nova divisa

en: New debit type
ca: Nou tipus de dèbit

en: New definition
ca: Nova definició

en: New desk
ca: Nou escriptori

note: SCRIPT
en: New document
ca: Nou document

en: New due date
ca: Nova data de venciment

en: New due date:
ca: Nova data de venciment:

en: New enrollment field
ca: Nou camp de matrícula

en: New entry
ca: Nova entrada

note: SCRIPT
en: New field
ca: Nou camp

en: New field on next line
ca: Camp nou en línia següent

en: New filing rule
ca: Nova norma de presentació

en: New framework
ca: Nou plantilla

en: New frequency
ca: Nova freqüència

en: New from Z39.50/SRU
ca: Nou registre via Z39.50/SRU

en: New from Z39.50/SRU
ca: Nou registre via Z39.50/SRU

note: For the first occurrence, %1$s:  budget_period_description | html
en: New fund for %s
ca: Nou fons per %s

en: New guided report
ca: Nou informe guiat

en: New item
ca: Nou exemplar

en: New item type
ca: Nous tipus d'exemplar

en: New item type created!
ca: Nou tipus d'exemplar creat!

note: %1$s:  report.label_batch | html
en: New label batch created: # %s
ca: Nou lot de segell creat: # %s

en: New library
ca: Biblioteca nova

en: New line (\n)
ca: Nova línia (\n)

en: New list
ca: Nova llista

note: SCRIPT
en: New macro...
ca: Nova macro...

en: New notice
ca: Nou avís

en: New numbering pattern
ca: Nou patró de numeració

en: New password:
ca: Nova contrasenya:

en: New patron
ca: Nou usuari

en: New patron attribute type
ca: Nous tipus d'atribut de usuari

en: New patron list
ca: Nova llista d' usuaris

en: New preference
ca: Nova preferència

en: New purchase suggestion
ca: Nou suggeriment de compra

en: New record
ca: Nou registre

en: New record matching rule
ca: Nova regla de coincidència

en: New report
ca: Nou informe

note: SCRIPT
en: New request
ca: Nova sol·licitud

en: New rota
ca: Nova rotació

en: New routing list
ca: Nova llista de circulació

en: New search
ca: Nova cerca

en: New search field
ca: Nou camp de recerca

en: New set
ca: Nou conjunt

en: New splitting rule
ca: Nova regla de divisió

en: New subscription
ca: Nova subscripció

en: New subscription for this serial
ca: Nova subscripció per a aquesta sèrie

en: New tag
ca: Nova etiqueta

en: New template
ca: Nova plantilla

en: New username:
ca: Nou nom d'usuari:

en: New value
ca: Nou valor

note: %1$s:  IF errmsgloo.NotForLoanStatusUpdated.to
en: New value: %s
ca: Nou valor: %s

note: %1$s:  IF errmsgloo.ItemLocationUpdated.to %2$s:  SET av_description = AuthorisedValues.GetDescriptionByKohaField( kohafield => 'items.location', authorised_value => errmsgloo.ItemLocationUpdated.to ) %3$s:  IF errmsgloo.ItemLocationUpdated.to == '' %4$s:  ELSIF av_description == '' %5$s:  errmsgloo
en: New value: %s %s %s empty %s %s (Not an authorized value) %s %s %s %s "Blank" %s
ca: Nou valor: %s %s %s buit %s %s (Valor no autoritzat) %s %s %s %s "En blanc" %s

en: New vendor
ca: Nou proveïdor

note: SCRIPT
en: New window
ca: Nova finestra

en: Newer version
ca: Versió més recent

en: News
ca: Notícies

en: Newsletter editor:
ca: Editor del butlletí de noticies:

note: INPUT type=submit
en: Next
ca: Següent

en: Next
ca: Següent

en: Next &gt;&gt;
ca: Següent &gt;&gt;

note: INPUT type=submit name=submit
en: Next >>
ca: Següent >>

en: Next available
ca: Següent disponible

note: %1$s:  ItemTypes.GetDescription( hold.itemtype ) | html
en: Next available %s item
ca: Pròxim exemplar %s disponible

en: Next issue publication date:
ca: Propera data de publicació :

en: Next open day
ca: Propera jornada de portes obertes

note: INPUT type=button name=changepage_next
en: Next page
ca: Pàgina següent

en: Nicholas Rosasco (Documentation Compiler)
ca: Nicholas Rosasco (compilador de documentació)

note: For the first occurrence, %1$s:  ELSE
en: No %s
ca: No: %s

en: No (If you do not check for items while staging you may not change this option later)
ca: No (si no es marca l'opció d'exemplars mentre els processes, no podràs marcar l'opció després)

en: No (default)
ca: No (per defecte)

en: No ACQ framework, using default. You should create a framework with code ACQ, the items framework would be used
ca: Cap plantilla marc ACQ, fent servir la plantilla per defecte. Heu de crear una plantilla marc amb codi ACQ

en: No ACQ framework, using default. You should create a framework with code ACQ, the items framework would be used
ca: Es requereix plantilla marc ACQ, es farà servir la predeterminada. Heu de crear una plantilla marc amb codi ACQ, i s'aplicarà a les adquisicions

note: For the first occurrence, %1$s:  booksellername | html
en: No EDIFACT configuration for %s
ca: No hi ha configuració EDIFACT per %s

en: No MARC frameworks are available for your language. Defaulting to the frameworks supplied for English (en)
ca: Cap plantilla MARC es disponible per al vostre idioma. s' aplica la plantilla anglesa(en)

en: No MARC modification template is defined. You have
ca: No existeix cap plantilla de modificació MARC. Teniu

note: SCRIPT
en: No SRU search field mappings have been defined. This means that all field searches will go through the whole record. Continue?
ca: No s'han definit assignacions de camps de cerca SRU. Això vol dir que totes les cerques de camp aniran a través del registre sencer. Continuar?

en: No TERM authorised values found! Please create one or more authorised values with the category TERM.
ca: Cap categoria valor autoritzat trobat! Si us plau, crea un o més valors autoritzat amb la categoria de categoria.

en: No action defined for the template.
ca: Cap acció definida per a la plantilla.

en: No active currency is defined
ca: Cap moneda activa definida

en: No active currency is defined. Please go to
ca: Cap dvisa activa es defineix. Si us plau, aneu a

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: No address stored.
ca: Cap adreça emmagatzemada.

en: No and try to override system preferences
ca: Sí i intentar invalidar preferències de sistema

note: SCRIPT
en: No authorities have been selected.
ca: No s'han seleccionat autoritats.

en: No automatic renewal after
ca: Cap renovació automàtica després

en: No automatic renewal after (hard limit)
ca: Cap renovació automàtica després (límit)

en: No available parent types
ca: No hi ha cap tipus de tutor disponible

en: No cards created (empty batch or list?)
ca: No s'han creat targetes (Lot o llista buida?)

en: No categories have been defined.
ca: No s'ha definit cap categoria.

en: No change
ca: Cap canvi

en: No checkouts for the selected filters.
ca: No hi ha cap préstec per als filtres seleccionats

en: No circulation rule is defined for this patron and itemtype combination.
ca: No hi ha cap regla de circulació per aquesta combinació d'usuari i tipus d' exemplar

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: No city stored.
ca: Cap ciutat disponible.

en: No claims notice defined.
ca: No s'han definit cap carta de reclamació.

en: No club templates defined.
ca: No hi ha plantilles de Club definides.

en: No club with this name, please, try another
ca: Cap club amb aquest nom, proveu-ne un altre

en: No clubs defined.
ca: Cap club definit.

en: No clubs defined. A club template must be defined before a club can be defined.
ca: Cap Club definit. S'ha de definir una plantilla de club abans crear-ne un.

note: SCRIPT
en: No color
ca: Sense color

note: SCRIPT
en: No columns selected!
ca: No s'han seleccionat columnes!

en: No comments have been approved.
ca: No s'han aprovat comentaris.

en: No comments to moderate.
ca: Cap comentari a moderar.

en: No cover image available
ca: No hi ha imatge disponible de la coberta

note: %1$s:  dbname | $HtmlTags tag=>'code'
en: No database named %s detected.
ca: Cap base de dades anomenada %s detectada.

en: No date of birth stored.
ca: No hi ha data de naixement emmagatzemada

note: SCRIPT
en: No date selected
ca: Cap data seleccionada

en: No descriptions
ca: No hi ha descripcions

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: No email stored.
ca: No hi ha correu electrònic.

en: No files found.
ca: No s'ha trobat cap fitxer.

en: No fund
ca: Cap fons

en: No fund found
ca: Cap fons trobat

note: SCRIPT
en: No fund selected.
ca: Cap fons seleccionat.

en: No funds to display for this search criteria
ca: Cap fons per mostrar amb aquest criteris de cerca

en: No group
ca: Cap grup

en: No holds allowed
ca: No reserves permeses

en: No holds allowed:
ca: No reserves permeses:

en: No holds found.
ca: No hi ha reserves.

note: A
en: No holds on this item / Total holds on this record: %s
ca: Aquest exemplar no té reserves / Total de reserves en aquest registre %s

note: A
en: No holds on this record
ca: No hi ha reserves en aquest registre

en: No if settings allow it
ca: No, si ho permet la configuració

en: No image:
ca: Cap imatge:

en: No images are currently available.
ca: No hi ha imatges disponibles.

en: No images have been uploaded for this bibliographic record yet.
ca: Encara no s'han penjat imatges per a aquest registre bibliogràfic.

note: %1$s:  UNKNOWN_BARCODE | html
en: No item found with barcode %s
ca: No sha trobat exemplar amb el codi de barres %s

en: No item matches this barcode
ca: Cap exemplar té aquest codi de barres

note: SCRIPT
en: No item with barcode in offline database (transaction recorded anyway): %s
ca: Cap exemplar amb codi de barres a la base de dades fora de línia (operació desada igualment ): %s

note: For the first occurrence, %1$s:  errmsgloo.msg | html
en: No item with barcode: %s
ca: Cap exemplar amb codi de barres: %s

en: No items
ca: No hi ha exemplars

en: No items added because the library is not set. Please set your library before adding items to a batch.
ca: Cap exemplar afegit perquè no es troba la biblioteca. Definiu la biblioteca abans d'afegir elements a un lot.

en: No items are available
ca: No hi ha exemplar disponibles

note: %1$s:  looptable.coltitle | html
en: No items for %s
ca: Exemplars per a %s

en: No items found.
ca: No s'ha trobat.

en: No items were found by searching.
ca: No s'ha trobat cap exemplar amb la cerca.

en: No keys defined for the current patron.
ca: No s'ha definit cap clau per l'usuari actual.

note: %1$s:  ERRORUSELESSDELAY | html %2$s:  BORERR | html
en: No letter or restriction action specified for delay %s for %s patron category. If a delay is supplied, either a letter, restrict action, or both should be specified.
ca: No s'ha definit cap acció avís o restricció  per retard %s per la categoria d'usauri %s. Si hi ha un retard, o bé una carta, o restringir l'acció, o tots dos han de ser especificats.

en: No limit
ca: Sense límit

note: %1$s:  IF ( CATALOGUING )
en: No log found %s for
ca: Sense registre log %s per

en: No mappings have been defined for this set
ca: No hi ha assingacións per aquest conjunt

en: No match
ca: No hi ha coincidència

note: SCRIPT
en: No matches found
ca: No s'ha trobat cap coincidència

note: SCRIPT
en: No matching reports found
ca: Cap informe de coincidència trobat

en: No missing issues found.
ca: No s'han trobat fascicles perduts:

en: No more renewals possible
ca: No es possible més renovacions

en: No more renewals possible.
ca: No es possible més renovacions

en: No notice
ca: Cap avís:

en: No order has been duplicated. Maybe something wrong happened?
ca: No s'ha duplicat cap comanda. Potser hi ha hagut un problema?

en: No order selected
ca: Cap comanda seleccionada

en: No orders yet
ca: Encara no hi ha comandes

en: No other items.
ca: No hi ha cap altre exemplar.

en: No outstanding charges
ca: Sense càrrecs pendents

en: No partners have been defined yet. Please create appropriate patron records (by default ILLLIBS category).
ca: Encara no s'han definit socis. Creeu els registres d'usuaris adequats (per defecte, categoria ILLLIBS).

en: No patron matched
ca: Cap usuari coincident

en: No patron may put this book on hold.
ca: Cap usauri ha demanat una reserva d'aquest registre

en: No patron records have been actually removed
ca: No s'han eliminat registres d'usuari.

en: No patron records have been anonymized
ca: No s'han anonimitzat els registres d' usuaris

en: No patron records have been removed
ca: No s'ha eliminat cap registre d'usuari

en: No patron with this name, please, try another
ca: No hi ha usuaris amb aquest nom, si us plau proveu un altre

en: No pending on-site checkout.
ca: Cap préstec en sala pendent.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: No phone stored.
ca: No hi ha telèfon guardat.

en: No physical items for this record
ca: No hi ha exemplars per a aquest registre

en: No plugins installed
ca: Cap plugins instal. lats

en: No plugins that can be used as a tool are installed
ca: No hi ha cap complement instal·lat que es pugui fer servir com una eina

en: No plugins that can convert files to MARC records are installed
ca: No s'instal·lat connectors que puguin convertir fitxers a registres MARC

en: No plugins that can create a report are installed
ca: No hi ha cap plugin instalat que pogui fer un informe

en: No plugins that can process online payments via the public catalog are installed
ca: No hi ha plugins instal·lats que puguin processar els pagaments en línia a través del catàleg públic

note: A
en: No popup
ca: Cap popu

en: No reason
ca: Cap motiu

en: No reason given
ca: No es dóna cap motiu

en: No record was removed.
ca: No s'ha eliminat cap registre.

en: No records have been imported because they all match existing records in your catalog.
ca: No s'ha importat cap registre perquè tots coincideixen amb els registres existents al vostre catàleg.

note: SCRIPT
en: No records have been selected.
ca: No s'han seleccionat registres.

en: No records have been staged.
ca: No s'han carregat registres.

en: No records imported
ca: No s'han importat registres

note: %1$s:  IF recordtype != 'biblio'
en: No records were modified. %s
ca: No s'han modificat registres. %s

en: No renewal before
ca: Cap renovació abans

en: No results for your query
ca: Cap resultat per a la cerca

en: No results found
ca: No s'han trobat resultats

en: No results found for
ca: No hi ha resultats per

en: No results found.
ca: No s'ha trobat resultats.

note: %1$s:  IF ( query_desc )
en: No results match your search %sfor
ca: Cap resultat a la cerca a %sper

en: No results.
ca: Sense resultats

en: No sample data and settings are available for your language. Defaulting to the samples supplied for English (en)
ca: No hi ha cap dada i configuració de mostra disponible per al vostre idioma. Per defecte les mostres proporcionades son en anglès (en)

en: No saved reports match your criteria.
ca: Cap informe desat coincideix amb els seus criteris.

note: SCRIPT
en: No serials selected
ca: No s'ha seleccionat cap seriada

en: No status
ca: No hi ha estat

en: No system preferences matched your search for:
ca: No hi ha preferències del sistema coincidents amb la cerca:

en: No target email addresses found. Either select at least one partner or check your ILL partner library records.
ca: No hi ha adreça email. Heu de seleccionar almenys un col·laborador o comprovar els registres del vostre col·laborador ILL

note: SCRIPT
en: No temporary directory found.
ca: Cap directori temporal trobat.

en: No transfers to receive
ca: No hi ha transferències a rebre

en: No valid patrons to merge were found.
ca: No s'han trobat usuaris vàlids per a combinar.

en: No warnings.
ca: No hi ha advertències.

en: No, I don't confirm
ca: No, no confirmo

note: INPUT type=submit
en: No, do not Delete
ca: No, no esborreu

en: No, do not delete
ca: No, no esborreu

en: No, do not reset mappings
ca: No, no reiniciar les assignacions

en: No, don't cancel (N)
ca: No, no ho cancel·lis (N)

en: No, don't check out (N)
ca: No, no es pot prestar (N)

en: No, don't checkin (N)
ca: No, no es pot retornar (N)

en: No, don't close (N)
ca: No, no tancar (N)

en: No, don't delete (N)
ca: No, no suprimir (N)

en: No, don't renew (N)
ca: No, no renovar (N)

en: No, let me think about it
ca: No, deixa-m'ho pensar

en: No, save as new record
ca: No, desa nou registre

en: No.
ca: Núm.

en: No. of items:
ca: Núm. d'exemplars:

en: No. of times checked out
ca: Nombre de vegades prestat

en: No: Save as new authority
ca: No: guardar com a nova autoritat

en: Nobody
ca: Ningú

en: Non priority hold
ca: Reserva sense prioritat

en: Non priority hold:
ca: Reserva sense prioritat:

en: Non-fiction
ca: No ficció

en: Non-musical recording
ca: Gravació no musical

en: Non-patron guarantor
ca: Responsable No usuari

en: Non-patron guarantor first name
ca: Nom del responsable No usuari

en: Non-patron guarantor surname
ca: Cognom del responsable No usuari

en: Non-public note
ca: Nota no pública

en: Non-public note:
ca: Nota no pública:

en: Non-public notes
ca: Notes no públiques

note: SCRIPT
en: Nonbreaking space
ca: Espai no separable

en: None
ca: Res

en: None defined
ca: Cap definit

note: SCRIPT
en: None of these items can normally be put on hold for this patron.
ca: Cap d'aquests exemplars normalment es pot posar en reserva per aquest usuari.

en: None specified
ca: Cap especificat

en: None specified
ca: Cap especificat

en: Nonpublic note
ca: Nota no pública

en: Nonpublic note:
ca: Nota privada:

en: Nonpublic note:
ca: Nota privada:

note: %1$s:  internalnotes | html | html_line_break
en: Nonpublic note: %s
ca: Nota no pública: %s

en: Nonpublic notes
ca: Notes privades

note: SCRIPT
en: Normal day
ca: Dia normal

en: Normal text
ca: Text normal

en: Normalization rule:
ca: Regla de normalització:

en: Norsk Bokmål (Norwegian) Axel Bojer and Thomas Gramstad
ca: Norsk Bokmål (noruec) Axel Bojer i Thomas Gramstad

en: Norsk Nynorsk (Norwegian) Unni Knutsen and Marit Kristine Ådland
ca: Norsk Nynorsk (Noruega) Unni Knutsen i Marit Kristine Ådland

en: North Central Regional Library (NCRL), USA
ca: Nord Regional Biblioteca Central (NCRL), EUA

en: Northeast Kansas Library System (NEKLS), USA
ca: Sistema bibliotecari Kansas nord-est (NEKLS), EUA

note: SCRIPT
en: Northern
ca: Nord

en: Not a duplicate. Save as new record
ca: No és un duplicat. Desar com a registre nou

en: Not all authority types referred to by the frameworks are defined.
ca: No tots els tipus d'autoritat referit pels les plantilles estan definits.

en: Not all subfields for the following tags are in the same tab (or marked 'ignored').
ca: No tots els subcamps de les següents etiquetes es troben a la mateixa pestanya (o marcats com a "ignorats").

en: Not allowed
ca: No està permès

note: A
en: Not allowed by patron's privacy settings
ca: No permesa per la configuració de privadesa de l'usuari

en: Not allowed to delete own account
ca: No es permet eliminar el propi compte

en: Not available
ca: No disponible

en: Not checked out since:
ca: No prestat des de:

en: Not checked out.
ca: No prestat.

en: Not for loan
ca: Exclòs de préstec

note: %1$s:  AuthorisedValues.GetDescriptionByKohaField( kohafield => 'items.notforloan', authorised_value => itemloo.notforloan ) | html
en: Not for loan (%s)
ca: Exclòs de préstec (%s)

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Not for loan status
ca: Estats d' exclòs de préstec

en: Not for loan:
ca: Exclòs de préstec:

en: Not holdable
ca: No es pot reservar

en: Not published
ca: No publicat

en: Not seen
ca: No vist

en: Not set
ca: No definit

en: Note
ca: Nota

en: Note : The items are exported by this tool unless specified.
ca: Nota: Els exemplars s'exporten mitjançant aquesta eina llevat que s'especifiqui.

en: Note : This export file will be very large, and is generated nightly.
ca: Nota: aquest fitxer d'exportació serà molt gran i es generarà cada nit.

note: SCRIPT
en: Note about the accompanying materials: %s
ca: Nota sobre els materials annexos: %s

note: For the first occurrence, %1$s:  ADDITIONAL_MATERIALS | html
en: Note about the accompanying materials: %s
ca: Nota sobre els materials d'acompanyament: %s

en: Note for OPAC
ca: Nota per OPAC

en: Note for staff
ca: Nota per al personal

en: Note for the librarian that will manage your renewal request:
ca: Nota pel bibliotecari que gestionarà la sol·licitud de renovació:

en: Note that fields weighting works only for simple search.
ca: Tingueu en compte que la ponderació dels camps només funciona per a una cerca simple.

note: %1$s:  CASE 'both'
en: Note that the right place to define the memcached config is in your $KOHA_CONF file %s
ca: Tingueu en compte que el lloc adequat per definir la configuració Memcached es troba al vostre fitxer $KOHA _CONF %s

note: %1$s:  END %2$s:  IF effective_caching_method != 'Cache::Memcached::Fast::Safe' %3$s:  effective_caching_method | html %4$s:  END
en: Note that the right place to define the memcached config is in your $KOHA_CONF file. Currently you do not have a valid memcached configuration defined. %s %s | Effective caching method: %s %s
ca: Tingueu en compte que el lloc adequat per definir la configuració memcached es troba al fitxer $KOHA_CONF. Actualment no teniu definida una configuració memcached vàlida. %s %s | Mètode de memòria cau eficaç: %s %s

note: %1$s:  CASE # nowhere
en: Note that the right place to define the memcached config is in your $KOHA_CONF file. To avoid any misunderstanding you should not export the memcached config from ENV. %s
ca: Tingueu en compte que el lloc adequat per definir la configuració memcached es troba al fitxer $ KOHA_CONF. Per evitar qualsevol malentès, no hauríeu d'exportar la configuració memcached des d'ENV. %s

en: Note:
ca: Nota:

en: Note:
ca: Nota:

en: Note: Be careful selecting when selecting columns. If your choice is too broad it could result in a very large report that will either not complete, or slow your system down.
ca: Nota: Aneu amb compte seleccionant en seleccionar columnes. Si la vostra elecció és massa àmplia, podria resultar en un informe molt gran que no completarà, o bé alentirà el sistema.

en: Note: For temporary uploads do not select a category.
ca: Nota: per a les càrregues temporals no seleccioneu cap categoria.

en: Note: change the variable type to one of the dropdown values as needed
ca: Nota: canvieu el tipus de variable a un dels valors desplegables segons calgui

en: Note: for 'Authority field to copy', enter the authority field that should be copied from the authority record to the bibliographic record. E.g., in MARC21, field 100 in the authority record should be copied to field 100 in the bibliographic record
ca: Nota: per a "Camp d'autoritat per copiar", introduir el camp d'autoritat que s'hauria de copiar del registre d'autoritat al registre bibliogràfic. Per exemple, a MARC21, el camp 100 del registre d'autoritat s'ha de copiar al camp 100 del registre bibliogràfic

en: Note: one of the two following fields must be equal to 1
ca: Nota: un dels dos camps següents ha de ser igual a 1

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.notes | $raw
en: Notes : %s
ca: Notes: %s

en: Notes/Comments
ca: Notes/Comentaris

en: Nothing found.
ca: No s'ha trobat res.

en: Nothing found.
ca: No s'ha trobat res.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Nothing is selected.
ca: No se selecciona res.

en: Notice
ca: Avís:

en: Notices
ca: Avisos

en: Notification date
ca: Data de notificació

en: Notify manager:
ca: Notificar al responsable:

en: NoveList Select
ca: Selecció NoveList

en: Novelist Select:
ca: Seleccioneu un novel·lista:

en: November
ca: Novembre

en: Now we will create a patron with superlibrarian permissions. Log in with this to access Koha as a staff member with all permissions.
ca: Ara anem a crear un usuari amb permisos superlibrarian. Connecti's amb aquest accedir Koha com un usuari del personal amb tots els permisos.

en: Now we're ready to create the database tables and fill them with some default data.
ca: Ara estem preparats per crear les taules de la base de dades i  afegirem algunes dades predeterminades.

en: Nowhere
ca: Enlloc

en: Num/Patrons
ca: Num/usuaris

en: Number
ca: Número

en: Number of baskets
ca: Nombre de carrets

en: Number of checkouts
ca: Nombre de préstcs

en: Number of columns:
ca: Nombre de columnes:

en: Number of copies of this item to add:
ca: Nombre de còpies d'aquest exemplar per afegir:

en: Number of copies to be made of this item
ca: Nombre de còpies que s'han de fer d'aquest exemplar

note: %1$s:  course_item.course_reserves.count | html
en: Number of courses reserving this item: %s
ca: Nombre de cursos reservant aquest exemplar: %s

en: Number of issues to display in OPAC:
ca: Nombre de fascicles que es mostraran al OPAC:

en: Number of issues to display to staff:
ca: Nombre de fascicles per mostrar al administrador:

en: Number of issues to display to staff:
ca: Nombre de fasciles per mostrar al administrador:

en: Number of issues to display to the public:
ca: Nombre de fascicles a mostrar al públic:

en: Number of issues:
ca: Nombre de fascicles:

en: Number of items
ca: Nombre d'exemplars

en: Number of items added
ca: Nombre d'exemplars afegits

note: %1$s:  countitems | html
en: Number of items available: %s
ca: Nombre d'exemplars disponibles: %s

en: Number of items deleted
ca: Nombre d'exemplars suprimits

en: Number of items displayed
ca: Nombre d'exemplars mostrats

en: Number of items replaced
ca: Nombre d'exemplars reemplaçats

note: TH
en: Number of libraries using this pattern
ca: Nombre de biblioteques fent servir aquest patró

en: Number of months:
ca: Nombre de mesos:

note: %1$s:  LinesRead | html
en: Number of potential barcodes read: %s
ca: Nombre de codis de barres potencials per llegir: %s

en: Number of records added
ca: Nombre de registres afegits

en: Number of records deleted
ca: Nombre de registres eliminats

en: Number of records ignored
ca: Nombre de registres ignorats

en: Number of records updated
ca: Nombre de registres actualitzats

en: Number of renewals
ca: Nombre de renovacions

en: Number of rows:
ca: Nombre de files:

en: Number of students:
ca: Nombre d'estudiants:

en: Number of subscriptions:
ca: Nombre de subscripcions:

en: Number of weeks:
ca: Nombre de setmanes:

en: Number pattern:
ca: Número de patró:

en: Number pattern:
ca: Número de patró:

en: Numbered
ca: Numerada

note: SCRIPT
en: Numbered list
ca: Llista numerada

en: Numbering formula
ca: Fórmula de numeració

en: Numbering formula:
ca: Fórmula de numeració:

en: Numbering pattern
ca: Patró de numeració:

en: Numbering pattern:
ca: Patró de numeració:

en: Numbering patterns
ca: Patrons de numeració

en: OAI set mappings
ca: Mapeig de sets OAI

en: OAI sets
ca: Conjunts OAI

en: OAI sets configuration
ca: Configuració de sets OAI

en: OAI xslt stylesheet
ca: Fulla d estil de OAI XSLT

en: OK
ca: Acceptar

note: %1$s:  patron.firstname | html %2$s:  patron.surname | html
en: OPAC - %s %s
ca: OPAC- %s %s

en: OPAC info:
ca: Info OPAC:

en: OPAC item level holds
ca: reserva a nivell d'exemplar OPAC

en: OPAC note
ca: Nota d'OPAC

en: OPAC note:
ca: Nota d'OPAC:

en: OPAC notes
ca: Notes d'OPAC

en: OPAC problem reports
ca: Informes de problemes de l'OPAC

en: OPAC problem reports management
ca: Gestió d'informes de problemes OPAC

en: OPAC problem reports pending
ca: Informes de problemes d'OPAC pendents

en: OPAC tables
ca: Taules d'OPAC

en: OPAC view
ca: Vista OPAC

en: OPAC view:
ca: Vista OPAC

en: OPAC/Staff interface login
ca: Accés a la interfície OPAC / Personal

en: OPUS International Consultants, Wellington, New Zealand (Corporate Serials sponsorship)
ca: OPUS internacional consultors, Wellington, Nova Zelanda (Patrocini Corporatiu Serials)

en: OR
ca: O

en: OR choose which fields you want to supply from the following list:
ca: O trieu quins camps que voleu subministrar a la llista següent:

en: OS version ('uname -a'):
ca: Versió d'OS ('uname - a'):

en: Object
ca: Objecte

en: Object:
ca: Objecte:

note: SCRIPT
en: Objects
ca: Objectes

en: Oblique title:
ca: Títol oblic:

en: October
ca: Octubre

note: For the first occurrence, %1$s:  ELSE
en: Off %s
ca: Descompte %s

en: Offline circulation
ca: Circulació fora de línia

en: Offline circulation file upload
ca: Càrrega d'arxius de circulació fora de línia

en: Offset:
ca: Desplaçament:

en: Offset:
ca: Desplaçament:

note: SCRIPT
en: Ok
ca: D'acord

en: Old value
ca: Valor antic

note: %1$s:  IF errmsgloo.NotForLoanStatusUpdated.from
en: Old value: %s
ca: Valor antic: %s

en: Older transactions
ca: Transaccions anteriors

en: Older version
ca: Versió anterior

en: On
ca: Activat

en: On
ca: Activat

en: On hold
ca: Reservat

en: On hold due date:
ca: Data de venciment de reseva:

en: On hold for
ca: Reservat per

en: On order
ca: Demanat

en: On shelf holds allowed
ca: Reserves en prestage permès

en: On shelf holds allowed:
ca: Reserves a prestatgeria permeses:

en: On title
ca: En títol

en: On-site checkout
ca: Préstec en sala

en: On-site checkouts
ca: Préstecs en sala

en: On-site checkouts only. Automatic due date:
ca: Només préstec local. Venciment automàtic:

en: Once you have enabled Mana it must be configured. Type your name, and email address and submit. This will send an account creation request to Mana KB that will respond back with a Mana KB token (an encrypted ID that uniquely identifies your Koha installation). This token will automatically be saved in your database. After that you will receive an email. Read it and follow the instructions.
ca: Un cop estigui activat Mana, s'ha de configurar. Escriviu el vostre nom i adreça de correu electrònic i envieu-los. Això enviarà una sol·licitud de creació de comptes a Mana KB que respondrà amb un testimoni Mana KB (un identificador xifrat que identifica de manera única la vostra instal·lació de Koha). Aquest testimoni es desarà automàticament a la vostra base de dades. Després rebreu un correu electrònic. Llegiu-lo i seguiu les instruccions.

en: One borrowernumber per line.
ca: Un borrowernumber per línia.

en: One number per line.
ca: Un nombre per línia.

note: SCRIPT
en: One of 'issues per unit' and 'units per issue' must be equal to 1
ca: Un dels "fascicles per unitat" i "unitats per fascicle" ha de ser igual a 1

note: A
en: Online Public Access Catalog
ca: Catàleg d'accés públic en línia

en: Only 1 MARC tag mapped to items
ca: Només 1 etiqueta MARC assignada als exemplars

en: Only KPZ file format is supported.
ca: Només el format de fitxer KPZ és compatible.

en: Only PNG, GIF, JPEG, XPM formats are supported.
ca: Només s'admeten els formats PNG, GIF, JPEG i XPM.

en: Only available on the staff interface:
ca: Només disponible a la interfície del personal:

en: Only item:
ca: Exemplar únic:

en: Only items currently available:
ca: Només els exemplars disponibles actualment:

en: Only on-site checkouts are allowed
ca: Només es permet lectura en sala

en: Only patrons from libraries in the same item's home library hold groups may put this book on hold.
ca: Només els usuaris de la biblioteca propietària de l'exemplar poden posar aquest llibre en reserva.

en: Only patrons from the item's home library may put this book on hold.
ca: Només els usuaris de la biblioteca propietària de l'exemplar poden posar aquest llibre en reserva.

en: Only pickup locations within the same hold group are allowed
ca: Només es permeten ubicacions de recollida dins del mateix grup de reserva

en: Only search fields mapped with biblios can be weighted
ca: Només els camps de cerca mapejats amb biblios poden ser ponderats

en: Only staff with superlibrarian or acquisitions permissions (or order_manage permission if granular permissions are enabled) are returned in the search results
ca: Només el personal amb permisos de superbibliotecari o adquisicions (o permís de order_manage si els permisos granulars estan habilitats) es tornen als resultats de la cerca

en: Only staff with superlibrarian or suggestions_manage permissions are returned in the search results
ca: Només el personal amb permisos de superbibliotecari o suggestions_manage es tornen als resultats de la cerca

en: Open
ca: Obrir

en: Open
ca: Obrir

en: Open Document Spreadsheet
ca: Obrir full de càlcul

note: BUTTON
en: Open fresh record
ca: Obrir registre fresc

note: SCRIPT
en: Open help dialog
ca: Obrir el diàleg d'ajuda

note: A
en: Open in new window
ca: Obre en una finestra nova

en: Open in new window.
ca: Obre en una finestra nova.

note: SCRIPT
en: Open link in...
ca: Obrir l'enllaç a...

en: Open on:
ca: Obre en:

en: OpenAPI 2.0 schema
ca: Esquema OpenAPI 2.0

en: OpenAPI Initiative (OAI)
ca: Iniciativa OpenAPI (OAI)

en: OpenJS Keyboard Shortcuts Library
ca: Biblioteca de dreceres de teclat OpenJS

en: OpenJS keyboard shortcuts library
ca: OpenJS biblioteca de dreceres de teclat

en: Opened on:
ca: Obert el:

en: Operator
ca: Operador

en: Optional
ca: Opcional

en: Optional data added
ca: Dades opcionals afegides

en: Optional filters for inventory list or comparing barcodes
ca: Filtres opcionals per a la llista d'inventari o comparació de codis de barres

note: TH
en: Optional module missing
ca: Falta un mòdul opcional

en: Options
ca: Opcions

en: Options:
ca: Opcions:

en: Or add number of days:
ca: O afegir un nombre de dies:

en: Or list barcodes one by one
ca: O llista de codis de barres un per un

en: Or scan items one by one
ca: O escaneja els exemplar un per un

en: Or use a patron list
ca: O utilitzeu una llista d' usuaris

en: Order ID
ca: ID de comanda

en: Order ID:
ca: ID de comanda:

en: Order acquisition
ca: Adquisició de comandes

en: Order cost
ca: Cost comanda

en: Order date
ca: Data de la comanda:¡

en: Order date:
ca: Data de la comanda:

en: Order from external source
ca: Demanar des de font externa

en: Order line
ca: Línia de comanda

en: Order line (parent)
ca: Línia de comanda (pare)

en: Order line:
ca: Línia de comanda:

en: Order note
ca: Nota de comanda

en: Order number
ca: Número d'ordre

en: Order status:
ca: Estat de la comanda:

note: A
en: Order this one
ca: Demanar aquest

note: SCRIPT
en: Order total (%s) exceeds budget available (%s)
ca: El total de la comanda (%s) supera el pressupost disponible (%s)

en: Ordered
ca: Demanat

en: Ordered amount:
ca: Import compromès:

en: Ordered by the library
ca: Demanat per la biblioteca

en: Ordered by:
ca: Demanat per:

en: Ordering information
ca: Informació de comanda

en: Orders
ca: Comandes

en: Orders are standing:
ca: Les comandes actives:

en: Orders by fund
ca: Comandes per fons

en: Orders enabled:
ca: Comandes habilitades:

note: %1$s:  booksellerfromname | html
en: Orders for %s
ca: Comandes per %s

note: %1$s:  current_budget_name | html
en: Orders for fund '%s'
ca: Comandes de fons '%s'

en: Orders from:
ca: Comandes desde:

en: Orders search
ca: Cerca de comanda

en: Orders with uncertain prices
ca: Comandes amb preus incerts

en: Orders with uncertain prices for vendor
ca: Comandes amb preus incerts per proveïdor

en: Orex Digital, Spain
ca: Orex Digital, Espanya

en: Organization
ca: Organització

en: Organization:
ca: Organització:

en: Organize by:
ca: Organitzar per:

note: SCRIPT
en: Orientation
ca: Orientació

en: Origin
ca: Origen

en: Original message, rendered:
ca: Missatge original, representat:

note: A
en: Original order line
ca: Línia de comanda original

en: Original version
ca: Versió original

en: Originating library:
ca: Biblioteca original:

en: Oslo Public Library, Norway
ca: Biblioteca pública d'Oslo, Noruega

en: Other
ca: Altre

en: Other
ca: Altre

en: Other action
ca: Altra acció

en: Other attributes
ca: Altres atributs

en: Other course reserves
ca: Altres bibliografies recomanades

en: Other data
ca: Altres dades

note: %1$s:  otheritemloop.size() || 0 | html
en: Other holdings (%s)
ca: Altres fons (%s)

en: Other holdings:
ca: Altres fons:

en: Other name
ca: Altre nom

en: Other names
ca: Altres noms

en: Other options (choose one)
ca: Altres opcions (a escollir)

en: Other phone
ca: Mòbil:

en: Other phone:
ca: Altre telèfon:

en: Other phone:
ca: Mòbil:

en: Others...
ca: Altres…

en: Outgoing (cash)
ca: Sortint (efectiu)

en: Output
ca: Exportar

en: Output format
ca: Format de sortida

en: Output format
ca: Format de sortida

en: Output format:
ca: Format de sortida:

en: Output to a file named:
ca: Exportar a un fitxer anomenat:

en: Output:
ca: Sortida:

en: Outstanding
ca: Saldo pendent

en: Outstanding credit:
ca: Crèdit pendent:

en: Outstanding credits could be applied:
ca: Es podrien aplicar crèdits pendents:

en: OverDrive library authnames
ca: Noms automàtics de la biblioteca OverDrive

en: Overdue
ca: Vençut

en: Overdue fines cap (amount)
ca: Total de multes endarrerides (quantitat)

en: Overdue notice required:
ca: Avís de venciment necessari:

en: Overdue notice/status triggers
ca: Procés d' enviament d'avisos

en: Overdue report
ca: Informe vençuts

en: Overdues
ca: Vençuts

en: Overdues with fines
ca: Vençuts amb multes

en: Override and renew
ca: Ignorar i renovar

en: Override blocked renewals
ca: Anular bloqueig de renovacions

en: Override limit and renew
ca: Invalidar el límit i renovar

en: Override renewal restrictions:
ca: Anular restriccions de renovacions:

en: Override restriction temporarily
ca: Ignorar restricció temporalment

en: Overwrite the existing one with this
ca: Sobreescriure l'existent amb aquest

en: Owner
ca: Propietari

en: Owner only
ca: Només el pietari

en: Owner:
ca: Propietari:

en: PTFS Europe Ltd, United Kingdom
ca: PTFS Europe Ltd, Regne Unit

en: PTFS, Maryland, USA
ca: PTFS, Maryland, EUA

en: Packaging manager:
ca: Director de paquests:

en: Packaging team:
ca: Equip de packaging:

note: SCRIPT
en: Page break
ca: Salt de pàgina

en: Page height:
ca: Alçada de la pàgina

en: Page side:
ca: Costat de la pàgina:

en: Page width:
ca: Amplada de la pàgina:

note: %1$s:  pagename | html
en: Page: %s
ca: Pàgina: %s

en: Pages
ca: Pàgines

en: Pages:
ca: Pàgines:

en: Paid for?:
ca: pagat per?:

en: Paper bin
ca: Paperera

en: Paper bin:
ca: Paperera:

note: SCRIPT
en: Paragraph
ca: Paràgraf

en: Parameters
ca: Paràmetres

en: Parent code
ca: Codi tutor

en: Parent item type:
ca: Tipus d'exemplar principal:

en: Partial
ca: Parcial

en: Partially received
ca: Rebut parcialment

en: Partners available for searching:
ca: Catàlegs col·laboradors disponibles:

en: Password
ca: Contrasenya

en: Password change in OPAC:
ca: Canvi de contrasenya a OPAC:

note: SCRIPT
en: Password contains leading and/or trailing spaces
ca: Clau conté símbols i / o espais finals.

note: %1$s:  e.borrowernumber | html
en: Password contains whitespace for patron with borrowernumber %s.
ca: La contrasenya conté espais en blanc a l'usuari amb número %s.

note: %1$s:  e.borrowernumber | html
en: Password error for patron with borrowernumber %s.
ca: Error de contrasenya a l'usuari amb número %s.

en: Password has leading or trailing whitespaces
ca: La contrasenya té espais en blanc, al principi o al final

en: Password is too short
ca: Contrasenya és massa curta

note: %1$s:  e.borrowernumber | html %2$s:  e.min_length | html %3$s:  e.length | html
en: Password is too short for patron with borrowernumber %s. Minimum length is %s, length is %s
ca: La contrasenya és massa curta per l'usuari amb el número de préstec %s. La longitud mínima és %s, la longitud és %s

en: Password is too weak
ca: La contrasenya és massa feble

note: %1$s:  e.borrowernumber | html
en: Password is too weak for patron with borrowernumber %s.
ca: La contrasenya és massa feble per a l'usuari amb el número %s.

note: For the first occurrence, %1$s:  patron.category.effective_min_password_length | html
en: Password must be at least %s characters long.
ca: La contrasenya ha de tenir com a mínim %s caràcters .

note: SCRIPT
en: Password must contain at least %s characters
ca: La contrasenya ha de contenir almenys %s caràcters

note: SCRIPT
en: Password must contain at least %s characters, including UPPERCASE, lowercase and numbers
ca: La contrasenya ha de contenir com a mínim %s caràcters, incloent majúscules, minúscules i números

en: Password must contain at least one digit, one lowercase and one uppercase.
ca: Contrasenya ha de contenir almenys un dígit, una minúscula i una en majúscules.

en: Password must not contain leading or trailing whitespaces.
ca: Contrasenya no pot contenir espais en blanc principal o final.

note: %1$s:  e.borrowernumber | html
en: Password plugin error for patron with borrowernumber %s.
ca: Error de contrasenya del connector per a l'usuari amb número %s.

en: Password reset in OPAC:
ca: Restabliment de la contrasenya a OPAC:

en: Password updated
ca: Contrasenya actualitzada

en: Password:
ca: Contrasenya:

en: Password:
ca: Contrasenya:

en: Passwords do not match
ca: Les contrasenyes no coincideixen

en: Passwords do not match.
ca: Les contrasenyes no coincideixen.

note: SCRIPT
en: Passwords will be displayed as text
ca: Les contrasenyes es mostren com a text

note: SCRIPT
en: Paste
ca: Enganxa

note: SCRIPT
en: Paste as text
ca: Enganxa com a text

note: SCRIPT
en: Paste is now in plain text mode. Contents will now be pasted as plain text until you toggle this option off.
ca: Enganxar està ara en mode de text pla. El contingut s'enganxarà ara com a text pla fins que desactiveu aquesta opció.

note: SCRIPT
en: Paste or type a link
ca: Enganxeu o escriviu un enllaç

note: SCRIPT
en: Paste row after
ca: Enganxa la fila després

note: SCRIPT
en: Paste row before
ca: Enganxa la fila abans

en: Paste selection from 'clipboard'
ca: Enganxa la selecció del "porta-retalls"

note: SCRIPT
en: Paste your embed code below:
ca: Enganxa el codi d'inserció a continuació:

en: Patent document
ca: Document de patent

en: Patron
ca: Usuari

note: SCRIPT
en: Patron '%s' added.
ca: Usuari '%s' afegit.

note: SCRIPT
en: Patron '%s' is already in the list.
ca: L'usuar ' %s' ja és a la llista.

en: Patron ID:
ca: Usuari ID:

en: Patron account flags
ca: Indicadors compte d'usuari

en: Patron activity
ca: Activitat d' usuari

en: Patron already has hold for this item
ca: L'usuari ja té retingut aquest article

en: Patron attribute type code:
ca: Codi de tipus d'atribut de l'usuari:

en: Patron attribute types
ca: Tipus d'atributs d' usuari

en: Patron attributes
ca: Atributs d'usuari

en: Patron attributes:
ca: Atributs de l'usuari:

note: %1$s:  maxreserves | html
en: Patron can only place a maximum of %s total holds.
ca: L'usuari només pot fer un màxim de %s reserves totals.

en: Patron card creator
ca: Creador de carnets d'usuaris

en: Patron card number
ca: Número de carnet d'usuari

en: Patron categories
ca: Categories d'usuaris

en: Patron category
ca: Categoria d'usuari:

en: Patron category already exists and cannot be modified!
ca: Ja existeix aquesta categoria d'usuari i no es pot modificar!

en: Patron category created!
ca: Categoria d'usauri creada!

en: Patron category:
ca: Categoria d'usuari:

en: Patron category:
ca: Categoria d'usuari:

en: Patron clubs
ca: Clubs d' usuari

en: Patron count
ca: Recompte d'usuaris

en: Patron details
ca: Informació usuari

en: Patron does not belong to any subscription routing lists.
ca: L'usuari no pertany a cap llista de circulacio de la subscripció.

en: Patron expires soon
ca: L'usuari caduca aviat

note: SCRIPT
en: Patron fines are over limit: %s
ca: Les multes de l'usauri són superiors al límit: %s

en: Patron flags:
ca: Marcadors d'usuari:

en: Patron guarantor
ca: Responsable usuari

note: %1$s:  ItemsOnHold | html
en: Patron has %s hold(s). Deleting patron cancels all their holds.
ca: L'usuari té %s reserva(es). L'eliminació de l'usuari cancel·la totes les seves reserves.

note: %1$s:  debits | $Price
en: Patron has %s in fines.
ca: L'usuari té %s en multes.

note: %1$s:  ItemsOnIssues | html
en: Patron has %s item(s) checked out.
ca: L'usuari té %s exemplar(s) en préstec.

note: %1$s:  checkout_info.USERBLOCKEDOVERDUE | html
en: Patron has %s overdue item(s).
ca: L'usuari té %s préstec(s) vençut(s).

note: %1$s:  USERBLOCKEDOVERDUE %2$s:  IF CAN_user_circulate_force_checkout %3$s:  END
en: Patron has %s overdue item(s). %s Check out anyway? %s
ca: L'usuari té  %s préstec vençut(s). %s Fer préstec igualment? %s

note: %1$s:  pending_suggestions | html
en: Patron has %s pending suggestions.
ca: L'usuari té %s suggeriments pendents.

note: %1$s:  credits | $Price
en: Patron has a %s credit.
ca: L'usuari te un credit %s

note: %1$s:  USERBLOCKEDWITHENDDATE | $KohaDates
en: Patron has a restriction until %s.
ca: Usuari té una restricció fins a %s.

note: %1$s:  IF CAN_user_circulate_force_checkout %2$s:  END
en: Patron has already checked out another item from this record. %s Check out anyway? %s
ca: Usuari ja té prestat un altre còpia d'aquest registre. %s Prestar-ho de totes maneres? %s

en: Patron has an indefinite restriction.
ca: El patró té una restricció indefinida.

note: %1$s:  checkout_info.USERBLOCKEDREMAINING | html
en: Patron has had overdue items and is blocked for %s day(s).
ca: L'usuari té préstecs vençuts i està sancionat per %s dia(es).

note: SCRIPT
en: Patron has had overdue items and is restricted until: %s
ca: L'usuari té préstecs vençuts i està sancionat fins a: %s

en: Patron has holds. They will be cancelled if the discharge is generated.
ca: L' usuari té reserves. Es cancel·laran si es genera la carta de llibertat.

en: Patron has nothing checked out.
ca: L'usuari no té cap préstec

en: Patron has nothing on hold.
ca: L'suauri no té res en reserva.

en: Patron has opted out
ca: L'usuari ha optat per no participar-hi

note: INPUT type=checkbox name=auto_renew
en: Patron has opted out of auto-renewal
ca: L'usuari ha optat per no renovar-se automàticament

note: %1$s:  fines | html
en: Patron has outstanding fines of %s.
ca: L'usauri té multes pendents de %s.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Patron has outstanding fines: %s
ca: L'usuari té multes pendents: %s

en: Patron has previously checked out this title
ca: L'usuari ha tingut en prèstec prèviament aquest títol

en: Patron has previously checked out this title:
ca: L'usuari ha tingut en prèstec prèviament aquest títol:

en: Patron has restrictions
ca: Usuari té restriccions

note: INPUT type=text
en: Patron holds
ca: Reserves d'usuari

en: Patron image failed to upload
ca: No s'ha pogut carregar la foto de l'usuari

en: Patron image(s) successfully uploaded
ca: La imatge de l'usuari s'ha carregat correctament

en: Patron image(s) uploaded with some errors
ca: Les imatges de l'usuari carregades amb alguns errors

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Patron is RESTRICTED
ca: L'usuari està BLOQUEJAT

note: A
en: Patron is an adult
ca: L'usuari és un adult

en: Patron is currently unrestricted.
ca: Actualment l' usuari no està restringit.

en: Patron is from different library
ca: Aquest usuari és d'una altra Biblioteca

en: Patron is not notified.
ca: L'usuari no ha estat notificat

en: Patron is restricted
ca: L'usuari està bloquejat

en: Patron is restricted.
ca: L'usuari està bloquejat.

en: Patron library
ca: Biblioteca d' usuari

en: Patron list:
ca: Llistats d'usuaris:

en: Patron lists
ca: Llistes d' usuari

en: Patron messaging preferences
ca: Preferències de missatgeria d'usuari

note: INPUT type=text
en: Patron name
ca: Nom de l'usuari

en: Patron not found
ca: Usuari no trobat

note: SCRIPT
en: Patron not found.
ca: Usuari no trobat.

en: Patron not found.
ca: Usuari no trobat.

en: Patron not found:
ca: Usuari no trobat:

en: Patron note
ca: Nota d'usuari

en: Patron notes
ca: Notes d'usuari

en: Patron notes:
ca: Notes d' usuaris:

en: Patron notice sent:
ca: Notificació d'usuari enviada:

en: Patron notification:
ca: Notificació d'usuari:

en: Patron notification:
ca: Notificació usuari:

en: Patron number:
ca: Número d' usuari:

en: Patron records
ca: Registres d'usuaris

en: Patron records merged into
ca: Registres d'usuari combinats en

en: Patron records were last synced on:
ca: Els registres d' usuaris s'han sincronitzat per última vegada a:

en: Patron relationship problems
ca: Problema de relació amb l'usuari

en: Patron request
ca: Sol·licitud del patró

en: Patron restrictions
ca: Restriccions d'usuari

en: Patron search:
ca: Cercar usuaris:

en: Patron sort 1
ca: Usuari sort 1

en: Patron sort 2
ca: Usuari sort 2

en: Patron status
ca: Estat usuari

en: Patron was automatically switched by reading the patron card during checking out. Ensure you are working with the right patron.
ca: L'usuari s'ha canviat automàticament llegint la targeta de l'usuari durant el préstec. Assegureu-vos que esteu treballant amb l'usauri adequat.

note: %1$s:  errmsgloo.prevdebarred | $KohaDates
en: Patron was earlier restricted until %s.
ca: L'usuari va ser prèviament restringit fins %s.

note: %1$s:  expiry | $KohaDates
en: Patron's account has been renewed until %s
ca: El compte de l'usauri s'ha renovat fins al %s

note: %1$s:  patron.dateexpiry | $KohaDates
en: Patron's account has been renewed until %s
ca: Compte del patró s'ha renovat fins al %s

note: %1$s:  IF ( userdebarreddate ) %2$s:  userdebarreddate | $KohaDates %3$s:  END %4$s:  IF ( debarredcomment )
en: Patron's account is restricted %s until %s %s %s with the explanation:
ca: El compte de l'usuari s'ha restringit %s fins a %s %s %s amb l'explicació:

en: Patron's address in doubt
ca: L' adresa de l'usari per confirmar

en: Patron's address is in doubt
ca: L' adresa de l'usari per confirmar

note: SCRIPT
en: Patron's address is in doubt (proceeding anyway)
ca: Adreça de l'usuari està en dubte (procedents de tota manera)

en: Patron's address is in doubt.
ca: L' adresa de l'usari per confirmar.

en: Patron's age is incorrect for their category.
ca: La edat de l'usuari no és correcta per a la seva categoria.

note: %1$s:  age_low | html %2$s:  age_high | html
en: Patron's age is incorrect for their category. Ages allowed are %s-%s.
ca: La edat de l'usuari no és correcta per a la seva categoria. Edats entre %s-%s.

en: Patron's card is expired
ca: Carnet de l'usauri ha vençut.

note: SCRIPT
en: Patron's card is expired (%s)
ca: Carnet de l'usauri ha vençut. (%s)

en: Patron's card is expired.
ca: Carnet de l'usauri ha vençut.

en: Patron's card is lost
ca: Carnet d'usuari perdut.

en: Patron's card is lost.
ca: Carnet d'usuari perdut.

note: For the first occurrence, %1$s:  chargesamount_guarantees | $Price %2$s:  IF noissues
en: Patron's guarantees collectively owe %s. %s
ca: Els usuaris vinculats deuen en total %s. %s

note: For the first occurrence, %1$s:  charges_guarantors_guarantees | $Price %2$s:  IF noissues
en: Patron's guarantors and their other guarantees collectively owe %s. %s
ca: Els tutors dels usuaris i els seus tutelats col·lectivament deuen %s. %s

note: %1$s:  Branches.GetName(patron.branchcode) | html %2$s:  patron.branchcode | html
en: Patron's home library: (%s / %s )
ca: Biblioteca de l'usuari: (%s / %s)

en: Patron's record has guaranteed accounts attached.
ca: El registre d'usuari té comptes d'usuaris tutelats.

en: Patron:
ca: Usuari:

en: Patron:
ca: Usuari:

note: %1$s:  patronlistname | html
en: Patronlist with imported patrons: %s
ca: Patronlist amb usuaris importats: %s

en: Patrons
ca: Usuaris

en: Patrons &rsaquo; New patron
ca: Usuaris &rsaquo; Nou usuari

en: Patrons and circulation
ca: Usuaris i circulació

en: Patrons found for:
ca: Usuaris trobat per:

en: Patrons from any library may put this item on hold.
ca: Usuaris de qualsevol biblioteca poden reservar aquest exemplar.

note: %1$s:  batch_id | html
en: Patrons in batch number %s
ca: Usuaris en el número de lot %s

en: Patrons in list
ca: Usuaris a la llista

en: Patrons requesting modifications
ca: Usuaris que sol·liciten modificacions

en: Patrons statistics
ca: Estadístiques d'usuaris

en: Patrons tables
ca: Taules d' usuaris

en: Patrons to be added
ca: Usuaris per afegir

note: TH
en: Patrons using this provider
ca: Usuaris que utilitzen aquest proveïdor

en: Patrons who haven't checked out
ca: Usuaris sense cap préstec

en: Patrons with holds
ca: Usuaris amb reserves

en: Patrons with no checkouts
ca: Usuaris sense préstecs

en: Patrons with the most checkouts
ca: Usuaris amb més préstecs

en: Patrons' categories:
ca: Categories d'usuaris:

en: Pattern name:
ca: Nom del patró:

en: Pay
ca: Pagar

note: INPUT type=submit name=paycollect
en: Pay amount
ca: Import de pagament

en: Pay an amount toward all fines
ca: Pagar una quantitat cap a totes les multes

en: Pay an amount toward selected fines
ca: Pagar una quantitat cap a multes seleccionades

en: Pay an individual fine
ca: Pagar una multa individual

en: Pay fine
ca: Pagar multa

en: Pay fines
ca: Pagar multes

note: INPUT type=submit name=payselected
en: Pay selected
ca: Pagar seleccionats

en: Payment
ca: Pagament

en: Payment note
ca: Nota de pagament

en: Payment received:
ca: Pagament rebut:

en: Payout credits to patrons
ca: Pagament de crèdits als usuaris

en: Pending
ca: Pendent

en: Pending (
ca: Pendent (

en: Pending discharge requests
ca: Sol·licituds pendents de carta de llibertat

en: Pending holds
ca: Reserves pendents

en: Pending modifications:
ca: Modificacions pendents:

en: Pending offline circulation actions
ca: Accions pendents de circulació fora de línia

en: Pending on-site checkouts
ca: Préstecs en sala pendents

en: Pending orders
ca: Comandes pendents

en: Pending suggestions
ca: Suggeriments pendents

en: Pending tags
ca: Etiquetes pendents

note: SCRIPT
en: People
ca: Persones

en: Perform a new search
ca: Realitzeu una cerca nova

en: Perform anonymous refund actions
ca: Realitzar accions de reembossament anònimes

en: Perform batch deletion of items
ca: Realitzar la supressió per lots d'exemplars

en: Perform batch deletion of records (bibliographic or authority)
ca: Realitzar la supressió per lots de registres (bibliogràfic o d'autoritat)

en: Perform batch extend due dates
ca: Establir les dates de venciment de la pròrroga del lot

en: Perform batch modification of items
ca: Realitzar la modificació per lots d'exemplars

en: Perform batch modification of patrons
ca: Realitzar la modificació en lot d'usuaris

en: Perform batch modification of records (biblios or authorities)
ca: Realitzar la modificació per lots de registres (biblios o autoritats)

en: Perform cash register cashup action
ca: Realitzar accions de caixa registradora

en: Perform inventory of your catalog
ca: Realitzar inventari del catàleg

en: Perform self checkout at the OPAC. It should be used for the patron matching the AutoSelfCheckID
ca: Realitzar autoprèstec a l'OPAC. Ho pot utilitzar l'usuari que coincideixi amb el AutoSelfCheckID

en: Period
ca: Període

note: %1$s:  IF budget_period_total %2$s:  budget_period_total | $Price %3$s:  END
en: Period allocated %s%s%s
ca: Període assignat %s %s %s

en: Perl interpreter:
ca: Intèrpret de Perl:

en: Perl modules
ca: Mòduls Perl

en: Perl version:
ca: Versió Perl:

en: Permanently delete checkout history older than
ca: Elimineu permanentment l' historial de préstec més antic de

en: Permanently delete these patrons
ca: Suprimir permanentment aquests usuaris

en: Permissions (code)
ca: Permisos (codi)

en: Phone
ca: Telèfon

en: Phone:
ca: Telèfon:

en: Phone:
ca: Telèfon:

en: Physical address:
ca: Adreça física:

en: Physical details:
ca: Detalls físics:

note: INPUT type=submit name=pick
en: Pick
ca: Recollir

en: Pick up location
ca: Ubicació de recollida

en: Pickup at
ca: Recollida a:

en: Pickup at patron's home library when possible:
ca: Recollida a la biblioteca de l'usuari quan sigui possible:

en: Pickup at:
ca: Recollida a:

en: Pickup library
ca: Biblioteca de recollida

en: Pickup library is different.
ca: Biblioteca de recollida diferent.

en: Pickup library is different.
ca: Biblioteca de recollida diferent.

en: Pickup library:
ca: Biblioteca de recollida:

en: Pickup location
ca: Ubicació de recollida

en: Pickup location:
ca: Ubicació de recollida:

en: Pie
ca: Pastís

en: Pipe (|)
ca: Barra vertical (|)

note: %1$s:  IF force_hold_level == 'item'
en: Place a hold on a specific item %s
ca: Feu una reserva a nivell d'exemplar %s

en: Place and modify holds for patrons
ca: Afegir i editar reserves per als usuaris

note: %1$s:  biblio.title | html %2$s:  patron.firstname | html %3$s:  patron.surname | html %4$s:  patron.cardnumber | html
en: Place article request from %s for %s %s ( %s )
ca: Sol·licitud de l'article del lloc de %s per %s %s ( %s)

en: Place hold
ca: Reserva

en: Place hold
ca: Fer reserva

note: For the first occurrence, %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron => holdfor_patron no_title => 1 no_cardnumber => 1
en: Place hold for %s
ca: Fer reserva per %s

note: SCRIPT
en: Place hold on this item?
ca: Reserva aquest exemplar?

note: SCRIPT
en: Place hold?
ca: Fer reserva?

en: Place holds for patrons
ca: Reservar per usuaris

note: INPUT type=submit
en: Place request
ca: Feu una petició

en: Place request with partner libraries
ca: Sol·licitud de reserva amb biblioteques associada

en: Placed on
ca: Posat a

en: Places
ca: Llocs

note: %1$s:  auth_cats_loo | html
en: Plan by %s
ca: Planifica per %s

en: Plan by item types
ca: Pla per tipus d'exemplar

en: Plan by libraries
ca: Pla per biblioteques

en: Plan by months
ca: Pla per mesos

en: Planned date
ca: Data prevista

en: Planning
ca: Planificació

en: Planning
ca: Planificació

note: %1$s:  budget_period_description | html %2$s:  PROCESS planning plan=authcat
en: Planning for %s %s
ca: Planificació de %s %s

en: Plano Independent School, USA
ca: L'escola Independent de Plano, Estats Units

en: Play media
ca: Multimèdia

en: Play sound
ca: Reprodueix el so

en: Please add a library
ca: Si us plau afegiu una biblioteca

en: Please add a patron category
ca: Si us plau, afegiu una categoria d'usuari

note: SCRIPT
en: Please add barcodes using either the direct entry text area or the item search.
ca: Si us plau, afegiu codis de barres utilitzant l'àrea de text d'entrada directa o la cerca d'exemplars.

note: SCRIPT
en: Please check at least one action
ca: Si us plau, marqui com a mínim una acció

en: Please check issues that are NOT published (irregularities)
ca: Si us plau marqueu fascicles que no publicats (irregularitats)

note: %1$s:  ELSIF ( error.cache_expiry ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: Please check the log for further details. %s Please select a cache expiry less than 30 days. %s %s
ca: Comprovar el registre de logs per a més detalls. %s Seleccionar una caducitat de memòria cau inferior a 30 dies. %s %s

en: Please choose a cache_expiry less than 30 days
ca: Si us plau, escull un cache_expiry menys de 30 dies

note: SCRIPT
en: Please choose a file to upload
ca: Trieu un fitxer per carregar

en: Please choose a library to clone rules from:
ca: Si us plau, trieu una biblioteca per clonar les regles:

en: Please choose a vendor.
ca: Si us plau, escolliu un proveïdor.

note: SCRIPT
en: Please choose an enrollment period in months OR by date.
ca: Si us plau, escull un període d'incscripció en mesos o per data.

en: Please choose one or more filters to proceed.
ca: Trieu un o més filtres per continuar.

en: Please choose the library to clone the rules to:
ca: Si us plau trieu la biblioteca per copies les regles a:

en: Please choose which record will be the reference for the merge. The record chosen as reference will be kept, and the other will be deleted.
ca: Trieu el registre que serà la referència de la combinació. Es conservarà el registre escollit com a referència i l'altre se suprimirà.

en: Please click on one of the tabs at the left side of this form.
ca: Si us plau, fer clic en una de les pestanyes a la part esquerra d'aquest formulari.

en: Please confirm checkin
ca: Si us plau confirmar la devolució

en: Please confirm checkout
ca: Si us plau confirmeu préstec

en: Please confirm subscription deletion
ca: Si us plau confirmeu l' eliminacio de la subscripció

en: Please confirm that the accompanying materials are present:
ca: Confirmar la presència del material adjunt:

note: %1$s:  ADDITIONAL_MATERIALS | html
en: Please confirm that the accompanying materials are present: %s
ca: Confirmar la presència del material adjunt: %s

note: %1$s:  bankable | $Price
en: Please confirm that you have received %s to cashup.
ca: Confirma que has rebut %s en efectiu.

en: Please confirm that you have removed
ca: Confirmar que l'heu eliminat

note: %1$s:  accountlines.total( payment_type => [ 'CASH', 'SIP00' ]) * -1 | $Price %2$s:  register.starting_float | $Price
en: Please confirm that you have removed %s from the cash register and left a float of %s.
ca: Confirmar que heu eliminat %s de la caixa registradora i heu deixat un flotant de %s.

en: Please contact your system administrator
ca: Contacteu amb l'administrador del sistema

en: Please correct these errors.
ca: Corregiu aquests errors.

en: Please create the database before continuing.
ca: Si us plau, creeu la base de dades abans de continuar.

en: Please define one
ca: Definiu-ne un

en: Please edit one currency and mark it as active.
ca: Si us plau, editeu una moneda i marcar-la com activa.

en: Please enable Javascript:
ca: Si us plau, activa Javascript:

en: Please ensure you are uploading a valid zip file and try again.
ca: Assegureu-vos que esteu penjant un fitxer zip vàlid i torneu-ho a provar.

en: Please ensure you only upload GIF, JPEG, PNG, or XPM images.
ca: Assegureu-vos que només carregueu imatges GIF, JPEG, PNG o XPM.

en: Please enter a
ca: Introduïu un

note: SCRIPT
en: Please enter a date!
ca: Si us plau, introduïu una data!

en: Please enter a new comment (max 35 characters)
ca: Si us plau, afegiu un comentari (màx. 35 caracters)

note: SCRIPT
en: Please enter a number of items to create.
ca: Introduïu un nombre d'exemplars per crear.

en: Please enter a report name and descriptive note before sharing (minimum 20 characters)
ca: Introduir un nom d'informe i una nota descriptiva abans de compartir (mínim 20 caràcters)

note: SCRIPT
en: Please enter a search term.
ca: Si us plau, introduïu un terme de cerca.

note: SCRIPT
en: Please enter a valid URL.
ca: Si us plau, introdueixi una adreça URL vàlida.

note: SCRIPT
en: Please enter a valid date (ISO).
ca: Si us plau, introdueixi una data vàlida (ISO).

note: SCRIPT
en: Please enter a valid date.
ca: Si us plau, introdueixi una data vàlida.

note: SCRIPT
en: Please enter a valid email address.
ca: Si us plau, introdueix una adreça de correu electrònic vàlida.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Please enter a valid number.
ca: Si us plau, Introduïu un nombre vàlid.

note: SCRIPT
en: Please enter a valid phone number.
ca: Si us plau, Introduir un nombre de teléfon vàlid.

note: SCRIPT
en: Please enter a value between {0} and {1} characters long.
ca: Si us plau, introduïu un valor de longitut entre  {0} i {1} llarg.

note: SCRIPT
en: Please enter a value between {0} and {1}.
ca: Introduïu un valor entre {0} i {1}.

note: SCRIPT
en: Please enter a value greater than or equal to {0}.
ca: Si us plau, introduïu un valor més gran o igual que {0}.

note: SCRIPT
en: Please enter a value less than or equal to {0}.
ca: Si us plau, introduïu un valor inferior o igual a {0}.

note: SCRIPT
en: Please enter at least one criterion for deletion!
ca: Si us plau, introdueixi com a mínim un criteri per a la seva supressió!

note: SCRIPT
en: Please enter at least {0} characters.
ca: Introduïu almenys {0} caràcters.

note: SCRIPT
en: Please enter no more than {0} characters.
ca: Introduïu no més de {0} caràcters.

note: SCRIPT
en: Please enter only digits.
ca: Si us plau, introdueixi només dígits.

note: SCRIPT
en: Please enter the name for the new macro:
ca: Si us plau, escriviu el nom de la nova macro:

note: SCRIPT
en: Please enter the same password as above
ca: Introduïu la mateixa contrasenya que l'anterior

note: SCRIPT
en: Please enter the same value again.
ca: Si us plau, introdueixi el mateix valor.

en: Please enter your username and password
ca: Si us plau, introduir l'usuari i contrasenya

note: SCRIPT
en: Please fix this field.
ca: Si us plau corregiu aquest camp.

en: Please have your system administrator check the error log for details.
ca: Demaneu el vostre administrador de sistema comprovar el registre per a més detalls.

en: Please log in again
ca: Si us plau, torneu a iniciar

en: Please log in instead with a regular staff account. To create a staff account, create a library, a patron category 'Staff' and add a new patron. Then give this patron permissions from 'More' in the toolbar.
ca: Si us plau connecti'l en canvi amb un compte de personal regular. Per crear un compte de personal, creeu una biblioteca, una categoria d' usuari "Staff" i afegiu un nou usuari. A continuació, doneu als permisos de l'usauri "més" a la barra d'eines.

note: SCRIPT
en: Please log in to Koha and try again. (Error: '%s')
ca: Si us plau inicieu sessió a Koha i torneu a provar (Error: '%s')

en: Please note that the attached file is a MARC bibliographic records file which can be imported into personal bibliographic software like EndNote, Reference Manager or ProCite.
ca: Recordeu que el fitxer adjunt és un fitxer de registres bibliogràfics MARC que poden ser importats a un programari de gestió bibliogràfica personal com EndNote, Reference Manager o ProCite.

note: SCRIPT
en: Please only choose one enrollment period.
ca: Si us plau trieu un període d'inscripció.

note: SCRIPT
en: Please only enter letters or numbers.
ca: Introduïu només lletres o números.

note: SCRIPT
en: Please only enter letters.
ca: Si us plau, introduïu només lletres.

en: Please pick your language from the following list. If your language is not listed, please inform your system administrator.
ca: Si us plau, tria l'idioma de la següent llista. Si la vostra llengua no apareix a la llista, informeu-ne l'administrador del sistema.

en: Please put the 'Did you mean?' plugins in order by significance, from most significant to least significant, and check the box to enable those plugins that you want to use.
ca: Si us plau, poseu el missatge "Voleu dir?" connectors per ordre de importància, del més significatiu al menys significatiu, i marcar la casella per habilitar els connectors que vulgueu utilitzar.

note: SCRIPT
en: Please refresh the page and try again.
ca: Actualitzeu la pàgina i torneu-ho a provar.

note: %1$s:  Branches.GetName( errmsgloo.msg ) | html
en: Please return item to home library: %s
ca: Si us plau torneu l'exemplar a la biblioteca d' origen: %s

note: %1$s:  Branches.GetName( errmsgloo.msg ) | html
en: Please return item to: %s
ca: Si us plau torneu l'exemplar a: %s

en: Please review the error log for more details.
ca: Si us plau, revisar el registre d'errors per a més detalls.

note: SCRIPT
en: Please select ...
ca: Si us plau seleccioni...

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Please select a %s.
ca: Si us plau seleccioni un %s.

en: Please select a date range to display transactions for:
ca: Seleccionar un interval de dates per mostrar les transaccions:

note: SCRIPT
en: Please select a manager to assign to the selected suggestions
ca: Seleccionar un responsable per assignar als suggeriments seleccionats

note: SCRIPT
en: Please select a modification template.
ca: Seleccioneu una plantilla de modificació.

note: SCRIPT
en: Please select a patron list.
ca: Seleccioneu una llista d'usuaris.

note: SCRIPT
en: Please select at least one %s to %s.
ca: Seleccioneu almenys un %s a %s.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Please select at least one batch to export.
ca: Seleccioneu almenys un lot per exportar.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Please select at least one card to export.
ca: Seleccioneu almenys una targeta per exportar.

note: SCRIPT
en: Please select at least one checkout to process
ca: Seleccionar com a mínim un préstec per processar

note: SCRIPT
en: Please select at least one issue.
ca: Si us plau seleccioni almenys un fascicle.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Please select at least one item to export.
ca: Seleccioneu almenys un exemplar per exportar.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Please select at least one item.
ca: Si us plau seleccioni com a mínim un exemplar.

note: SCRIPT
en: Please select at least one label to delete.
ca: Seleccioneu almenys una etiqueta per suprimir-la.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Please select at least one label to export.
ca: Seleccioneu almenys una etiqueta per exportar.

note: SCRIPT
en: Please select at least one patron to delete.
ca: Seleccioneu almenys un usuari per suprimir-lo.

note: SCRIPT
en: Please select at least one record to process
ca: Seleccioneu almenys un registre per processar

note: SCRIPT
en: Please select at least one suggestion
ca: Seleccionar com a mínim un suggeriment

note: SCRIPT
en: Please select image(s) to delete.
ca: Seleccioneu la imatge a suprimir.

note: %1$s:  IF invoice_types
en: Please select items from below to add to this transaction: %s
ca: Seleccionar els següents exemplars per afegir-los a aquesta transacció: %s

note: SCRIPT
en: Please select one %s to %s.
ca: Seleccioneu-ne un %s a %s.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Please select only one %s to %s.
ca: Seleccionar només un %s a %s.

en: Please specify an active currency.
ca: Especifiqueu una moneda activa.

note: %1$s:  Branches.GetName( collectionBranch ) | html
en: Please transfer item to: %s
ca: Si us plau transferiu l'exemplar a: %s

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Please upload a file first.
ca: Si us plau, puja un arxiu primer.

en: Please verify that it exists.
ca: Si us plau, comproveu que ja existeix.

en: Please verify that the Apache user can write to the plugins directory.
ca: Si us plau verifiqui que l'usuari d'apatxe pot escriure a la ruta dels plugins.

en: Please verify that you are using either a single quote or a tab.
ca: Si us plau verifiqueu que esteu fent servir una cometa simple o un tabulador

en: Please verify the integrity of the ZIP file and retry.
ca: Verifiqueu la integritat del fitxer ZIP i torneu-ho a provar.

en: Please verify the integrity of the zip file and retry.
ca: Verifiqueu la integritat del fitxer zip i torneu-ho a provar.

en: Plugin version
ca: Versió del connector

en: Plugin:
ca: Complement:

en: Plugins disabled!
ca: &rsaquo; Plugins deshabilitat!

note: SCRIPT
en: Plugins installed ({0}):
ca: Connectors instal·lats ({0}):

en: Point of sale
ca: Punt de venda

en: Point of sale tables
ca: Taules de punts de venda

note: %1$s:  codes_loo.limit_phrase | html %2$s:  codes_loo.code | html
en: Policy for %s: %s
ca: Política de %s: %s

en: Polski (Polish)
ca: Polski (polonès)

en: Popularity
ca: Popularitat

en: Popularity (least to most)
ca: Popularitat (menor a major)

en: Popularity (most to least)
ca: Popularitat (major a menor)

en: Populates a dropdown list of custom payment types when paying fines
ca: Indicar una llista desplegable de tipus de pagament personalitzats quan pagueu multes

en: Portugu&ecirc;s (Portuguese)
ca: Português (portuguès)

en: Position
ca: Posició

en: Position:
ca: Posició:

note: SCRIPT
en: Possible record corruption
ca: Possible corrupció registre

en: Postal address:
ca: Direcció postal:

note: %1$s:  koha_new.published_on | $KohaDates %2$s:  IF( show_author && koha_new.author )
en: Posted on %s%s by
ca: Publicat a %s%s per

note: SCRIPT
en: Poster
ca: Cartell

en: Pound (#) separated text (.csv)
ca: Lliura (#) separats text (. csv)

note: SCRIPT
en: Powered by {0}
ca: Amb tecnologia {0}

en: Pre-adolescent
ca: Preadolescent

en: Precedence
ca: Precedència

en: Predefined notes:
ca: Notes predefinides:

en: Prediction pattern
ca: Patró de predicció

en: Preference
ca: Preferència

en: Preferences and parameters
ca: Preferències i paràmetres

en: Preferred language for notices:
ca: Idioma preferit per a notificacions:

en: Preferred materials:
ca: Material preferit:

note: SCRIPT
en: Preformatted
ca: Preformatejat

note: SCRIPT
en: Premium plugins:
ca: Connectors premium:

en: Preschool
ca: Preescolar

en: Preselected
ca: Preseleccionat

note: SCRIPT
en: Prev
ca: Anterior

en: Preview
ca: Previsualització

note: A
en: Preview MARC
ca: Vista MARC :

en: Preview content
ca: Previsualització del contingut

en: Preview notice template
ca: Visualització prèvia de la plantilla d'avís

note: %1$s:  c.title | html
en: Preview of: "%s"
ca: Vista prèvia de: "%s"

en: Preview results:
ca: Previsualització dels resultats:

en: Preview routing list for
ca: Veure llista de circulació

note: A
en: Preview this notice template
ca: Visualització prèvia d'aquesta plantilla d'avís

en: Previous
ca: Anterior

note: BUTTON
en: Previous alerts
ca: Alertes anteriors

en: Previous borrower:
ca: Prestatari anterior:

en: Previous checkouts
ca: Préstecs anteriors

note: INPUT type=button name=changepage_prev
en: Previous page
ca: Pàgina anterior

en: Previous sessions
ca: Sessions prèvies

en: Price
ca: Preu

en: Price paid:
ca: Preu pagat:

en: Price:
ca: Preu:

en: Price:
ca: Preu:

en: Primary
ca: Principal

en: Primary acquisitions contact
ca: Contacte principal d'adquisició

en: Primary acquisitions contact:
ca: Contacte principal d'adquisició:

en: Primary email
ca: E-mail principal

en: Primary email:
ca: E-mail principal:

en: Primary phone
ca: Telèfon principal:

en: Primary phone:
ca: Telèfon principal:

en: Primary phone:
ca: Telèfon principal:

en: Primary serials contact
ca: Contacte principal publicacions en sèrie:

en: Primary serials contact:
ca: Contacte principal publicacions en sèrie:

en: Print
ca: Imprimeix

en: Print
ca: Imprimir

en: Print barcode range
ca: Imprimir el rang de codis de barres

en: Print basket group in PDF
ca: Imprimir el grup de cistelles en PDF

en: Print card number as barcode:
ca: Imprimir el número de carnet com codi de barres:

en: Print card number as text under barcode:
ca: Imprimeix el número de la targeta com a text sota codi de barres:

en: Print label
ca: Etiqueta d'impressió

en: Print list
ca: Imprimeix la llista

en: Print overdues
ca: Imprimir vençuts

en: Print patron cards
ca: Imprimir carnet d'usuari

en: Print quick slip
ca: Imprimir rebut ràpid

en: Print range
ca: Àrea d'impressió

en: Print receipt
ca: Imprimir el resguard

note: For the first occurrence, %1$s:  patron.cardnumber | html
en: Print receipt for %s
ca: Imprimir el rebut de %s

en: Print slip
ca: Imprimeix rebut

en: Print slip
ca: Imprimir rebut

note: A
en: Print slip and clear screen
ca: Imprimir rebut i netejar pantalla

en: Print summary
ca: Imprimir resum

en: Print this label
ca: Imprimir aquesta etiqueta

en: Print type
ca: Tipus d'impressió

note: SCRIPT
en: Print...
ca: Imprimir...

en: Printer name
ca: Nom de la impressora

en: Printer name:
ca: Nom de la impressora:

en: Printer profile
ca: Perfil de la impressora

en: Printer profiles
ca: Perfils d'impressora

en: Priority
ca: Prioritat

en: Privacy (code)
ca: Privadesa (codi)

en: Private
ca: Privat

note: OPTGROUP
en: Private lists
ca: Llistes privades

note: OPTGROUP
en: Private lists shared with me
ca: Llistes privades compartides

en: Problem page
ca: Pàgina d'incidència

en: Problem sending the cart...
ca: Problema en enviar al carret

en: Problem sending the list...
ca: Problema en enviar al llistat…

en: Problems
ca: Problemes

en: Problems found
ca: Problemes trobats

note: INPUT type=button
en: Process
ca: Procés

en: Process images
ca: Processar imatges

en: Process request
ca: Sol·licitud de procés

en: Processing
ca: Processant

en: Processing (
ca: Processant (

en: Processing authority records
ca: Processament de registres d'autoritat

en: Processing bibliographic records
ca: Processament de registres bibliogràfics

en: Processing fee (when lost)
ca: Taxa (quan es perd)

en: Processing fee (when lost):
ca: Quota de processament (quan perdut):

en: Processing multiple items
ca: Porcessant múltiples exemplars

en: Processing...
ca: Processant…

en: Profile
ca: Perfil

en: Profile ID
ca: ID Perfil

en: Profile ID:
ca: Perfil ID:

en: Profile MARC fields:
ca: Perfil MARC camps:

en: Profile SQL fields:
ca: Perfil SQL camps:

note: SCRIPT
en: Profile deleted
ca: Perfil suprimit

en: Profile description:
ca: Descripció del perfil:

note: SCRIPT
en: Profile must have a name
ca: El perfil ha de tenir un nom

en: Profile name:
ca: Nom del perfil:

note: SCRIPT
en: Profile saved
ca: Perfil desat

en: Profile settings
ca: Configuració del perfil

en: Profile type:
ca: Tipus de perfil:

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: Profile unassigned %s
ca: Perfil %s sense assignar

en: Profile:
ca: Perfil:

en: Profiles
ca: Perfils

en: Programmed texts
ca: Textos programats

en: Progress
ca: Progrés

en: Progress:
ca: Progrés:

en: Prosentient Systems, Australia
ca: Prosentient sistemes, Austràlia

en: Public
ca: Públic

en: Public enrollment
ca: Matrícula pública

en: Public lists
ca: Llistes públiques

en: Public lists
ca: Llistes públiques

note: SCRIPT
en: Public lists:
ca: Llistes públiques:

en: Public macro:
ca: Macro pública:

en: Public note
ca: Nota pública

en: Public note:
ca: Nota pública:

en: Public note:
ca: Nota pública:

en: Public notes
ca: Notes comunes

en: Publication date
ca: Data de publicació

en: Publication date (yyyy-yyyy)
ca: Data de publicació (AAAA-AAAA)

en: Publication date:
ca: Data de publicació:

en: Publication date:
ca: Data de publicació:

en: Publication details:
ca: Detalls de la publicació:

en: Publication place:
ca: Lloc de publicació:

en: Publication year
ca: Any de publicació

en: Publication year:
ca: Any de publicació:

en: Publication year:
ca: Any de publicació:

note: %1$s:  publicationyear | html
en: Publication year: %s
ca: Any de publicació: %s

en: Publication/Copyright date: newest to oldest
ca: Data de publicació/Copyright: de més recent a més antic

en: Publication/Copyright date: oldest to newest
ca: Data de publicació/Copyright: de més antic a més recent

note: SCRIPT
en: Published
ca: Publicat

en: Published by
ca: Publicat per:

note: %1$s:  s.publishercode | html
en: Published by %s
ca: Publicat per %s

en: Published by:
ca: Publicat per:

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.publishercode | $raw %2$s:  IF ( BIBLIO_RESULT.publicationyear ) %3$s:  BIBLIO_RESULT.publicationyear | $raw %4$s:  END %5$s:  IF ( BIBLIO_RESULT.pages ) %6$s:  BIBLIO_RESULT.pages | $raw %7$s:  END %8$s:  IF BIBLIO_RESULT.item('size') %9$s:  BIBLIO_RES
en: Published by: %s %s in %s %s %s , %s %s %s , %s %s
ca: Publicat per: %s %s a %s %s %s , %s %s %s , %s %s

en: Published date
ca: Data de publicació

en: Published date (text)
ca: Data de publicació (text)

en: Published on
ca: Publicat a

en: Published on (text)
ca: Data de publicació (text)

en: Publisher
ca: Editor

en: Publisher location
ca: Lloc de publicació

en: Publisher number:
ca: Número d'editor:

en: Publisher:
ca: Editor:

en: Publisher:
ca: Editor:

note: For the first occurrence, %1$s:  publisher | html
en: Publisher: %s
ca: Editor: %s

note: %1$s:  order.publishercode | html %2$s: - IF    ( order.publicationyear > 0) - %3$s:  order.publicationyear | html %4$s: - ELSIF ( order.copyrightdate   > 0) - %5$s:  order.copyrightdate | html %6$s:  END %7$s:  END %8$s:  IF ( order.suggestionid )
en: Publisher: %s %s, %s %s %s %s %s %s
ca: Editor: %s %s, %s %s %s %s %s %s

en: Pull this many items
ca: Tiri d'aquest molts exemplars

en: Purchase suggestions
ca: Suggeriments de compra

en: Qty.
ca: Quant.

en: Qualifier
ca: Qualificador:

en: Qualifier:
ca: Qualificador:

en: Qualifier:
ca: Classificació:

en: Quality assurance manager:
ca: Director de control de qualitat:

en: Quality assurance team:
ca: Equip de garantia de qualitat:

en: Quantity
ca: Quantitat

note: SCRIPT
en: Quantity must be greater than '0'
ca: La quantitat ha de ser superior a "0"

en: Quantity ordered
ca: Quantitat demanada

en: Quantity ordered:
ca: Quantitat demanada:

en: Quantity received
ca: Quantitat rebuda:

en: Quantity received:
ca: Quantitat rebuda:

en: Quantity:
ca: Quantitat:

en: Queued
ca: En cua

note: SCRIPT
en: Queued request
ca: Sol·licitud en cua

en: Queued:
ca: En cua:

en: Quick add
ca: Addició ràpida

en: Quick add new patron
ca: Alta ràpida d'usuari

en: Quick spine label creator
ca: Creador d'etiquetes columna ràpida

note: SCRIPT
en: Quotations
ca: Cites

note: SCRIPT
en: Quote
ca: Cita

en: Quote editor
ca: Editor de cita

en: Quote of the day
ca: Cita del dia

en: Quote uploader
ca: Càrrega de cites

en: Quotes enabled:
ca: Cites habilitades:

en: RRP
ca: PVP

en: RRP tax exc.
ca: PVP sense impostos

en: RRP tax inc.
ca: PVP impost inclòs

en: RT
ca: TR

en: Rachel Hamilton-Williams (Kaitiaki from 2004 to present)
ca: Rachel Hamilton-Williams (Kaitiaki des de 2004 per presentar)

en: Rank/Biblioitemnumbers
ca: Rang/Biblioitemnumbers

en: Rate
ca: Taxa

en: Rate:
ca: Tarifa:

en: Raw (any):
ca: RAW (qualsevol):

en: Reason
ca: Motiu

en: Reason for suggestion:
ca: Motiu del suggeriment:

en: Reason:
ca: Motiu:

en: Reason:
ca: Motiu:

en: Reasons why a hold might have been cancelled
ca: Motius pels quals s'ha pogut cancel·lar una reserva

en: Reasons why a title is not for loan
ca: Motius pels quals un títol no es pot prestar

en: Reasons why an order might have been cancelled
ca: Motius pels quals es pot haver cancel·lat una comanda

en: Receipt history for this subscription
ca: Historial de recepcions d'aquesta subscripció

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Receive
ca: Rebre

en: Receive a new shipment
ca: Rep una nova tramesa

en: Receive date
ca: Data de recepció

note: %1$s:  name | html %2$s:  IF ( invoice ) %3$s:  invoice | html %4$s:  END %5$s:  order.ordernumber | html
en: Receive items from : %s %s[%s] %s (order #%s)
ca: Recepció d'exemplars: %s %s[%s] %s (comanda #%s)

en: Receive orders and manage shipments
ca: Rebre comandes i gestionar els enviaments

en: Receive shipment from vendor
ca: Rebre enviament de proveïdor

en: Receive shipments
ca: Rebre enviaments

en: Receive?
ca: Rebre?

en: Received
ca: Rebut

en: Received bibliographic records
ca: Registres bibliogràfics rebuts

en: Received issues
ca: Fascicles rebuts

en: Received issues:
ca: Fascicles rebuts:

en: Received items
ca: Exemplars rebuts

en: Received on
ca: Rebut el

en: Receives claims for late issues
ca: Rep reclamacions per fascicles tardanes

en: Receives claims for late orders
ca: Rep reclamacions per comandes tardanes

en: Receives orders
ca: Rebres comandes

en: Receives overdue notices:
ca: Rep avisos de venciment:

note: INPUT type=submit
en: Recheck dependencies
ca: Feu clic per tornar a comprovar les dependències

en: Recipients:
ca: Destinataris:

en: Record
ca: Registre

en: Record URL
ca: Registre URL

en: Record cashup
ca: Registre d'efectius

en: Record deleted
ca: El registre s'ha suprimit

en: Record matching failed -- unable to retrieve selected matching rule.
ca: Errorr a la regla de coincidència — no es pot recuperar la regla de coincidència

en: Record matching rule:
ca: Regla de coincidència de registre:

en: Record matching rules
ca: Regles de coindiència

note: SCRIPT
en: Record not marked as UTF-8, may be corrupted
ca: El registre no està marcat com a UTF-8, pot estar corromput

en: Record only
ca: Només registre

en: Record renewal as unseen if appropriate:
ca: Registrar la renovació com a invisible si escau:

note: SCRIPT
en: Record saved
ca: Registre desat

note: SCRIPT
en: Record structure invalid, cannot save
ca: L'estructura de registres no és vàlida, no es pot desar

en: Record title
ca: Títol del registre

en: Record type
ca: Tipus de registre

en: Record type:
ca: Tipus de registre:

en: Record type:
ca: Tipus de registre:

en: Record-level item type
ca: Tipus d'exemplar a nivell de registre

en: Record-level itemtype
ca: Tipus d'exemplar a nivell de registre

en: Record:
ca: Registre:

en: Red cells signify no transfer allowed.
ca: Creu vermelas significa que no està permesa cap transferència.

en: Redefine shortcuts
ca: Redefinir les dreceres

note: SCRIPT
en: Redo
ca: Refer

en: Referral:
ca: Referència:

en: Refine results
ca: Refinar resultats

en: Refine results:
ca: Refinar resultats

en: Refine search
ca: Refinar la cerca

en: Refine your search
ca: Afineu la vostra cerca

en: Refresh
ca: Actualitza

en: Refund lost item charge
ca: Reembossament del càrrec per exemplar perdut

en: Refund lost item charge and charge new overdue fine
ca: Reembossar el càrrec per exemplar perdut i aplicar una nova multa vençuda

en: Refund lost item charge and restore overdue fine
ca: Reembossar el càrrec per exemplar perdut i restablir la multa vençuda

en: Refund payments to patrons
ca: Pagaments de devolucions als usuaris

en: Register description
ca: Descripció del registre

en: Register name
ca: Nom del registre

note: %1$s:  updated.old_register or "?" | html %2$s:  Registers.session_register_name or "?" | html
en: Register: %s &rArr; %s
ca: Registre: %s &rArr; %s

en: Registration date
ca: Data de registre

en: Registration date:
ca: Data de registre:

note: %1$s:  patron.dateenrolled | $KohaDates
en: Registration date: %s
ca: Data de registre: %s

en: Regular expression:
ca: Expressió regular:

en: Regular print
ca: Impressió regular

en: Reject
ca: Rebutjar

en: Rejected
ca: Rebutjat

en: Rejected tags
ca: Etiquetes rebutjades

note: ABBR
en: Related Term
ca: Terme relacionat

en: Relationship information
ca: Informació de relació

en: Relationship:
ca: Relació:

en: Relationship:
ca: Relació:

en: Release maintainer:
ca: Manteniment de la versió:

en: Release maintainers:
ca: Matenidors de versions:

en: Release manager assistant:
ca: Assistent del responsable de versions:

en: Release manager assistants:
ca: Assistents del responsable de versions:

en: Release manager:
ca: Responsable de desenvolupament:

en: Relevance
ca: Rellevància

en: Religious organization
ca: Organització religiosa

en: Remaining circulation permissions
ca: Permisos de circulació restants

en: Remaining permissions for managing fines and fees
ca: Permisos restants per gestionar multes i quotes

en: Remaining system parameters permissions
ca: Permisos restants de paràmetres del sistema

en: Remember for session:
ca: Recorda per a la sessió:

en: Remember memcached needs to be started before Plack.
ca: Recordi's de Memcached necessita ser iniciat abans que Plack.

en: Remember return date for next check in
ca: Recordar la data de devolució per la propera devolució

en: Reminder date
ca: Data de recordatori

en: Reminder:
ca: Recordatori:

en: Reminder: this action will delete all selected authorities!
ca: Recordatori: aquesta acció suprimirà totes les autoritats seleccionades!

en: Reminder: this action will delete all selected bibliographic records, attached subscriptions, existing holds, and attached items!
ca: Recordatori: aquesta acció eliminarà tots els registres bibliogràfics seleccionats, subscripcions adjuntes, reserves existents i exemplars adjunts.

en: Reminder: this action will modify all selected authorities!
ca: Recordatori: aquesta acció modificarà totes les autoritats seleccionades!

en: Reminder: this action will modify all selected biblios!
ca: Recordatori: aquesta acció modificarà tots els bibliogràfics seleccionats!

en: Reminder: this action will modify all selected checkouts!
ca: Recordatori: aquesta acció modificarà tots els préstecs seleccionats!

en: Remote host
ca: Servidor remot

en: Remote host:
ca: Servidor remot:

en: Remote image
ca: Imatge remota

en: Remote image:
ca: Imatge remota:

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Remove
ca: Elimineu

en: Remove
ca: Eliminar

en: Remove &quot;In demand&quot;
ca: Elimina &quot; A la demanda&quot;

en: Remove all reserves
ca: Eliminar totes les reserves

note: SCRIPT
en: Remove color
ca: Elimina el color

en: Remove condition
ca: Treure la condició

en: Remove course reserves
ca: Eliminar les bibliografies recomanades

en: Remove duplicates
ca: Elimina duplicats

note: A
en: Remove facet %s
ca: Treure la faceta %s

en: Remove from group
ca: Treure del grup

en: Remove from rota
ca: Eliminar de la rotació

en: Remove item from collection
ca: Treure l'exemplar de la col·lecció

en: Remove items not owned by selected libraries:
ca: Suprimir els exemplars no assignats de les biblioteques seleccionades:

en: Remove items: scan barcodes
ca: Eliminar exemplars: escaneja codis de barres

en: Remove library from group
ca: Treure biblioteca del grup

note: SCRIPT
en: Remove link
ca: Elimina l'enllaç

en: Remove owner
ca: Treure el propietari

en: Remove profile
ca: Eliminar un perfil

en: Remove selected
ca: Eliminar seleccionats

en: Remove selected items
ca: Elimineu els ítems seleccionats

en: Remove selected patrons
ca: Suprimir els usuaris seleccionats

en: Remove substitution
ca: Treure la substitució

en: Remove tag
ca: Treure l'etiqueta

en: Remove this match check
ca: Treure aquesta comprovació de coincidència

en: Remove this match point
ca: Eliminar aquest punt de coincidència

en: Remove this rule
ca: Suprimir aquesta regla

en: Remove:
ca: Eliminar:

en: Remove?
ca: Eliminar?

en: Renew
ca: Renoveu

en: Renew
ca: Renovar

note: %1$s:  subscription.subscriptionid | html
en: Renew #%s
ca: Renova #%s

en: Renew a subscription
ca: Renovar una subscripció

en: Renew all
ca: Renoveu-ho tot

en: Renew as &quot;unseen&quot; if appropriate:
ca: Renovar com a &quot;invisible&quot; si escau:

en: Renew or check in selected items
ca: Renovar o comprovar els exemplars seleccionats

en: Renew patron
ca: Renovar usuari

note: A
en: Renew selected subscriptions
ca: Renovar subscripcions seleccionades

en: Renew this subscription
ca: Renovar aquesta subscripció

en: Renewal
ca: Renovació

en: Renewal date:
ca: Data de renovació:

en: Renewal due date:
ca: Data de venciment Renovació:

en: Renewal period
ca: Període de renovació

en: Renewals allowed (count)
ca: Renovacions permeses (recompte)

en: Renewals allowed:
ca: Renovacion permeses:

en: Renewals period:
ca: Període de renovacions:

en: Renewed
ca: Renovat

en: Renewed
ca: Renovat

en: Rental charge
ca: Cost lloguer

note: %1$s:  RENTALCHARGE | $Price
en: Rental charge for this item: %s
ca: Cost del lloguer d'aquest exemplar: %s

en: Rental charge:
ca: Cost de lloguer:

en: Rental charge:
ca: Càrrec de lloguer:

en: Rental discount (%%)
ca: Descompte de lloguer (%%)

note: INPUT type=submit
en: Reopen
ca: Reobrir

en: Reopen basket
ca: Tornar a obrir la cistella

en: Reopen basket group
ca: Torna a obrir el grup de cistelles

en: Reopen closed invoices
ca: Tornar a obrir les factures tancades

en: Reopen it
ca: Reobrir-ho

en: Reopen:
ca: Reobrir:

en: Rep.price
ca: Rep.Preu

en: Repeatable
ca: Repetible

en: Repeatable:
ca: Repetible:

en: Replace
ca: Reemplaçar

note: SCRIPT
en: Replace all
ca: Reemplaçar-ho tot

en: Replace all patron attributes
ca: Substituïu tots els atributs d' usuari

en: Replace only included patron attributes
ca: Substituïu només els atributs dels usuaris inclosos

en: Replace patron passwords with those in the file (blank passwords will be ignored)
ca: Reemplaçar les contrasenyes dels usuaris per les del fitxer (s'ignoraran les contrasenyes en blanc)

en: Replace record via Z39.50/SRU
ca: Reemplaçar registre via Z39.50/SRU

en: Replace record via Z39.50/SRU search
ca: Reemplaçar el registre mitjançant la cerca Z39.50/SRU

note: SCRIPT
en: Replace the current record's contents
ca: Substitueix el contingut del registre actual

note: SCRIPT
en: Replace with
ca: Substitueix per

en: Replacement cost:
ca: Cost deReposició:

en: Replacement price
ca: Preu de reemplaçament

en: Replacement price:
ca: Preu de reemplaçament:

en: Replacement price:
ca: Preu de reemplaçament:

en: Replied
ca: Respost

en: Report
ca: Informe

en: Report
ca: Informe

en: Report SQL:
ca: Informe SQL:

note: %1$s:  from_budget_period.budget_period_description | html %2$s:  from_budget_period.budget_period_startdate | $KohaDates %3$s:  from_budget_period.budget_period_enddate | $KohaDates %4$s:  to_budget_period.budget_period_description | html %5$s:  to_budget_period.budget_period_startdate | $KohaDates
en: Report after moving unreceived orders from budget %s (%s - %s) to %s (%s - %s)
ca: Informe després de desplaçar les comandes no rebudes del pressupost%s (%s - %s) to %s (%s - %s)

en: Report group:
ca: Grup d'informe:

en: Report is public:
ca: Informe és públic:

en: Report mistake
ca: Reporta un error

en: Report name
ca: Nom de l'informe

en: Report name:
ca: Nom de l'informe:

en: Report name:
ca: Nom de l'informe:

en: Report plugins
ca: Informe plugins

en: Report subgroup:
ca: Subgrup d'informe:

en: Report:
ca: Informe:

note: %1$s:  todaysdate | $KohaDates
en: Reported on %s
ca: Reportat a %s

en: Reports
ca: Informes

en: Reports Dictionary
ca: Diccionari d'informes

en: Reports dictionary
ca: Diccionari d'informes

note: %1$s:  IF branch %2$s:  Branches.GetName( branch ) | html %3$s:  END
en: Reports on item types %s held at %s%s
ca: Informes sobre els tipus d'exemplar %s allotjats a %s %s

en: Reports tables
ca: Taules d'informes

note: For the first occurrence, %1$s:  ill.illrequest_id | html
en: Request %s
ca: Sol·licitud %s

en: Request ID
ca: ID de sol·licitud

en: Request article
ca: Sol·licitar l'article

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' link = 1
en: Request article from %s
ca: Sol·liciteu l'article a %s

en: Request details
ca: Informació sol·licituts

en: Request log
ca: Sol·licita el registre

en: Request number:
ca: Sol·licitar nombre:

en: Request specific item type:
ca: Seleccioneu un tipus d'exemplar específic:

en: Request type:
ca: Tipus de consulta:

en: Requested
ca: Sol·licitat

en: Requested article
ca: Article demanat

note: SCRIPT
en: Requested from partners
ca: Sol·licitat de partners

en: Requested item type
ca: Tipus d'exemplar sol·licitat

en: Require strong password:
ca: Requereix una contrasenya segura:

en: Require valid email address:
ca: Requereix una adreça de correu electrònic vàlida:

en: Require.js JS module system
ca: Requereix el sistema de mòduls. js JS

en: Required
ca: Obligatori

en: Required fields cannot be cleared
ca: Camps obligatoris no poden estar buits

en: Required fields:
ca: Camps obligatoris:

en: Required for staff login.
ca: Es requereix per al accés d'administrador.

en: Required match checks
ca: Comprovacions de concordança obligatòries

note: TH
en: Required module missing
ca: Falta un mòdul necessari

en: Required modules must be installed at the correct version before you may continue.
ca: Cal instal·lar els mòduls necessaris a la versió correcta abans de continuar.

en: Required modules must be installed before you may continue.
ca: Cal instal·lar mòduls necessaris per poder continuar.

en: Required. Maximum length is 64 letters
ca: Obligatori. La longitud màxima és de 64 lletres

note: I
en: Requires override of hold policy
ca: Requereix la substitució de la política de reserva

en: Research
ca: Investigació

en: Resend
ca: Reenviar

en: Reserve cancelled
ca: Reserva cancelada

en: Reserve found
ca: Reserva trobada

en: Reset
ca: Restablir

en: Reset filter
ca: Esborrar filtre

en: Reset mappings
ca: Reiniciar el mapeig

note: INPUT type=submit
en: Reset your token
ca: Restableix el token

note: SCRIPT
en: Resize
ca: Redimensionar

en: Resolution
ca: Resolució

en: Resolve claim
ca: Resol la reclamació

en: Resolve return claim
ca: Resol la reclamació de devolució

note: SPAN
en: Resolved claims
ca: Reclamacions resoltes

en: Responses
ca: Respostes

en: Responses enabled:
ca: Respostes habilitades:

en: Restore
ca: Restaura

note: SCRIPT
en: Restore last draft
ca: Restaura l'últim esborrany

en: Restrict
ca: Restringir

en: Restrict access to:
ca: Restringir l'accés a:

en: Restricted
ca: Bloquejat

en: Restricted status of an item
ca: Estat restringit d'un exemplar

en: Restricted:
ca: Bloquejat:

en: Restriction comment
ca: Notes de restricció

en: Restriction expiration
ca: Caducitat de la restricció

en: Restriction overridden temporarily
ca: Restricció ignorades temporalment

en: Restriction overridden temporarily.
ca: Restricció ignorades temporalment

en: Restriction reason
ca: Motiu de restricció

en: Result
ca: Resultat

en: Results
ca: Resultats

note: %1$s:  from | html %2$s:  to | html %3$s:  IF ( total ) %4$s:  total | html %5$s:  END
en: Results %s through %s %s of %s%s
ca: Resultats %s a través de %s %s de %s %s

note: %1$s:  from | html %2$s:  to | html %3$s:  total | html
en: Results %s to %s of %s
ca: Resultats %s a %s de %s

note: %1$s:  from | html %2$s:  to | html %3$s:  total | html
en: Results %s to %s of %s
ca: Resultats %s a %s de %s

en: Results for authority records
ca: Resultats per a registres d'autoritat

note: SCRIPT
en: Results from Mana Knowledge Base
ca: Resultats de la base de coneixement de Mana

en: Results per page :
ca: Resultats per pàgina :

note: %1$s:  results_per_page | html
en: Results per page: %s
ca: Resultats per pàgina: %s

en: Resume
ca: Continua

note: INPUT type=submit
en: Resume all suspended holds
ca: Repreneu totes les reserves suspeses

en: Retail price:
ca: Preu de venda:

en: Return
ca: Retorna

en: Return claims
ca: Devolució de reclamacions

note: OPTION
en: Return claims must be processed from the patron details page
ca: Les reclamacions de devolució s'han de processar des de la pàgina de detalls de l'usuari

en: Return date
ca: Data de devolució

en: Return policy
ca: Política de retorn

en: Return to batch item deletion
ca: Tornar a la supressió d'exemplars en lot

en: Return to batch item modification
ca: Tornar a la modificació d'exemplars en lots

en: Return to circulation and fine rules
ca: Retorn a la circulació i sancions

en: Return to frameworks
ca: Tornar a les plantilles

en: Return to patron detail
ca: Tornar a la fitxa d'usuari

en: Return to previous page
ca: Tornar a pàgina anterior

en: Return to request
ca: Torna a la sol·licitud

note: A
en: Return to request details
ca: Tornar a demanar detalls

en: Return to rota
ca: Tornar a la rotació

en: Return to rotas
ca: Tornar a les rotacions

en: Return to rotating collections home
ca: Tornar a la pàgina d'inici de rotació de col·leccions

en: Return to search
ca: Torna a la cerca

en: Return to sets management
ca: Tornar a la gestió de sets OAI

note: %1$s:  batchid | html
en: Return to staged MARC batch %s
ca: Retorn a fitxers MARC carregats %s

en: Return to the basket
ca: Torna a la cistella

en: Return to the basket without making a new order.
ca: Torna al cistell sense fer cap comanda.

en: Return to the job list
ca: Tornar a la llista de treballs

en: Return to the record
ca: Torneu al registre

en: Return to tools
ca: Tornar a eines

en: Return to where you were
ca: Tornar enrere

en: Return-Path:
ca: Camí de retorn:

en: Returned to patron:
ca: Tornat a l'usuari:

en: Returns
ca: Devolucions

en: Revert In Processing status
ca: Torna a l'estat de processament

en: Revert hold transfer status
ca: Reverteix l'estat de la reserva a transferir

en: Revert waiting status
ca: Desfer estat d'espera

en: Reverted
ca: Desfet

en: Reviewer
ca: Revisor

en: Reviewer:
ca: Revisor:

en: Reviews
ca: Ressenyes

en: Revoke
ca: Revocar

note: SCRIPT
en: Rich Text Area. Press ALT-0 for help.
ca: Àrea de text enriquit. Premeu ALT-0 per obtenir ajuda.

note: SCRIPT
en: Rich Text Area. Press ALT-F9 for menu. Press ALT-F10 for toolbar. Press ALT-0 for help
ca: Àrea de text enriquit. Premeu ALT-F9 per al menú. Premeu ALT-F10 per a la barra d'eines. Premeu ALT-0 per obtenir ajuda

en: Right
ca: Dreta

note: SCRIPT
en: Right to left
ca: De dreta a esquerra

en: Rijksmuseum, Amsterdam, The Netherlands
ca: Rijksmuseum, Amsterdam, Països Baixos

en: Road types to be used in patron addresses
ca: Tipus de vies que s'utilitzaran en adreces d'usuaris

note: SCRIPT
en: Rollover at:
ca: Tornar a:

en: Rollover:
ca: Tornar:

en: Rom&acirc;n&#259; (Romanian)
ca: Română (romanès)

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Root directory for uploads not defined
ca: Directori per a càrregues no definit

note: TEXTAREA name=description
en: Rota description
ca: Descripció de la rota

note: INPUT type=text name=title
en: Rota name
ca: Nom de la rotació

en: Rota status
ca: Estat de la rotació

note: SCRIPT
en: Rotate clockwise
ca: Gira cap a la dreta

note: SCRIPT
en: Rotate counterclockwise
ca: Gira cap a l'esquerra

en: Rotating collections
ca: Rotació de col·leccions

en: Round Rock Public Library, USA
ca: Biblioteca pública Round Rock, Estats Units

en: Routing
ca: Circulació

en: Routing
ca: Circulació

en: Routing list
ca: Llista de circulació

en: Routing lists
ca: Llistes de circulació

en: Routing:
ca: Circulació:

en: Row
ca: Fila

note: SCRIPT
en: Row group
ca: Grup de files

note: SCRIPT
en: Row properties
ca: Propietats de la fila

note: SCRIPT
en: Row type
ca: Tipus de fila

note: SCRIPT
en: Rows
ca: Files

en: Rule
ca: Regla

en: Rule operator
ca: Operador de regles

en: Rules for automatic item modifications by age
ca: Regles per a les modificacions automàtiques d'elements per edat

note: %1$s:  IF ( branch ) %2$s:  Branches.GetName( branch ) | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Rules for overdue actions: %s%s%s default library %s
ca: Regles per a préstecs vençuts: %s %s %s biblioteca per defecte %s

en: Run
ca: Executa

note: BUTTON
en: Run and edit macros
ca: Executar i editar macros

en: Run macro
ca: Executar macro

en: Run report
ca: Executar informe

en: Run report
ca: Executar informe

en: Run reports
ca: Executar informes

note: INPUT type=submit
en: Run the report
ca: Executar l'informe

en: Run tool
ca: Executa eina

en: Running
ca: Corrent

en: SAN-Ouest Provence
ca: SAN-Ouest Provença

en: SAN-Ouest Provence, France
ca: SAN-Ouest Provença, França

en: SI Centimeters
ca: SI Centímetres

en: SI Millimeters
ca: SI Mil·límetres

en: SMS alert number
ca: Nombre alerta SMS

en: SMS cellular providers
ca: Proveïdors SMS

en: SMS number:
ca: Número SMS:

en: SMS provider
ca: Proveïdor de SMS

en: SMS provider:
ca: Proveïdors de SMS:

en: SMTP server
ca: Servidor SMTP

en: SMTP server:
ca: Servidor SMTP:

en: SMTP servers
ca: Servidors SMTP

en: SRU Search fields mapping:
ca: Mapeig camps de recerca SRU:

note: For the first occurrence, %1$s:  ELSIF debit_type.can_be_invoiced
en: Sale %s
ca: Venta %s

en: Salutation
ca: Salutació

en: Same week day
ca: El mateix dia de la setmana

en: Satisfied
ca: Satisfet

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Saturday
ca: Dissabte

note: SCRIPT
en: Saturdays
ca: Dissabtes

note: INPUT type=submit
en: Save
ca: Guardeu

en: Save
ca: Guardar

note: SCRIPT
en: Save (if save plugin activated)
ca: Desar (si desar el connector està activat)

note: For the first occurrence, %1$s:  TAB.tab_title | html
en: Save all %s preferences
ca: Guardar totes les %s preferències

en: Save and continue editing
ca: Guardar i continuar editant-lo

en: Save and edit items
ca: Guardar i editar exemplars

en: Save and pay
ca: Guardar i pagar

note: INPUT type=submit name=ok
en: Save and preview routing slip
ca: Desar i presentar la llista de destinataris

en: Save and view record
ca: Guardar i visualitzar el registre

en: Save anyway
ca: Guarda

note: SCRIPT
en: Save as MARC (.mrc) file
ca: Desae en format MARC (.mrc)

note: SCRIPT
en: Save as MARCXML (.xml) file
ca: Desar en format MARCXML (. xml)

en: Save as new pattern
ca: Desa com patró nou

en: Save changes
ca: Desa els canvis

note: INPUT type=submit
en: Save configuration
ca: Desar configuració

note: BUTTON
en: Save current record (Ctrl-S)
ca: Desa el registre actual (control-S)

en: Save description
ca: Guardar la descripció

en: Save profile
ca: Guardar el perfil

en: Save quotes
ca: Desa la cita

en: Save record
ca: Guarda el registre

en: Save record (cannot be remapped)
ca: Guardar el registre (no es pot tornar a mapejar)

note: INPUT type=submit name=submit
en: Save report
ca: Desa l'informe

note: INPUT type=submit
en: Save shortcuts
ca: Guardar les dreceres

note: INPUT type=submit
en: Save subscription
ca: Desar la subscripció

note: INPUT type=submit
en: Save subscription history
ca: Desar l'històrial de subscripció

note: SCRIPT
en: Save to catalog
ca: Desa-la al catàleg

en: Save your custom report
ca: Desar l'informe personalitzat

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Saved
ca: Desat

en: Saved check-in date:
ca: Data de devolució guardada:

en: Saved report results
ca: Desar els resultats dels informes

en: Saved reports
ca: Informes disponibles

en: Saved results
ca: Resultats guardats

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Saving...
ca: Desant…

en: Scale height (relative to card):
ca: Alçada d'escala (relatiu a la targeta):

en: Scale width (relative to card):
ca: Amplada de l'escala (relatiu al carnet):

en: Scan a patron barcode to start.
ca: Escanejar un codi de barres d'usuari per començar.

en: Scan index:
ca: Reviseu l'índex:

en: Scan indexes:
ca: Explora els índexs:

en: Schedule
ca: Planificació

en: Schedule
ca: Planificació

en: Schedule tasks to run
ca: Planifica les tasques per executar-les

en: Schedule tasks to run
ca: Planifica les tasques per executar

en: Scheduled for automatic renewal
ca: Programat per a la renovació automàtica

en: School
ca: Escola

note: SCRIPT
en: Scope
ca: Abast

en: Score:
ca: Puntuació:

en: Screen
ca: Pantalla

note: INPUT type=submit
en: Search
ca: Cercar

note: INPUT type=text
en: Search %s
ca: Cerca %s

note: INPUT type=text
en: Search ISSN
ca: Cerca ISSN

en: Search Z39.50/SRU servers
ca: Cerca servidors de Z39.50/SRU

en: Search all headings
ca: Cerca totes els encapçalaments

en: Search all headings:
ca: Cercar tots els encapcelaments:

note: INPUT type=text name=searchfield
en: Search by contract name or/and description:
ca: Cerca per nom de contracte o / i descripció:

en: Search by keyword:
ca: Cerca per paraula clau:

en: Search call number:
ca: Cercar signatura:

note: INPUT type=text
en: Search callnumber
ca: Cerca signatura

en: Search category
ca: Cerca una categoria

en: Search cities
ca: Cerca de ciutats

note: INPUT type=text
en: Search claim count
ca: Cerca nombre reclamació

note: INPUT type=text
en: Search claim date
ca: Cerca data de reclamació

en: Search contracts
ca: Cerca contractes

en: Search currencies
ca: Cercar divises

en: Search desks
ca: Escriptoris de cerca

en: Search engine configuration (Elasticsearch)
ca: Configuració del motor de cerca (Elasticsearch)

en: Search entire MARC record
ca: Cercar el registre MARC sencer

en: Search entire record
ca: Cerca registre sencer

en: Search entire record:
ca: Cerca registre sencer:

note: INPUT type=text
en: Search expiration date
ca: Data de venciment de cerca

note: SCRIPT
en: Search expired, please try again
ca: Cerca vençuda, si us plau proveu una altra vegada

en: Search field
ca: Camp de recerca

en: Search fields
ca: Camps de cerca

en: Search filters
ca: Filtres de cerca

en: Search for
ca: Cerca per

en: Search for a vendor
ca: Cerca proveïdor

en: Search for a vendor to transfer from
ca: Cercar un proveïdor per a la transferència de

en: Search for a vendor to transfer to
ca: Cercar un proveïdor transferir a

en: Search for another record
ca: Cerca un altre registre

note: %1$s:  IF ( batch_id ) %2$s:  batch_id | html %3$s:  END
en: Search for items %s to add to Batch %s %s
ca: Cercar per exemplars %s per afegir al grup %s %s

en: Search for patron
ca: Cercar usuari

en: Search for patrons
ca: Cercar usuaris

note: INPUT type=text name=plugin-search
en: Search for plugins
ca: Cercar connectors

en: Search for record
ca: Cerca per registre

en: Search for tag:
ca: Cerca per etiqueta:

en: Search funds
ca: Cercar fons

en: Search history
ca: Historial de cerca

en: Search in the calendar the day you want to set as holiday.
ca: Cerca en el calendari el dia que voleu definir com a vacances.

en: Search index:
ca: Índex de la cerca:

note: INPUT type=text
en: Search issue number
ca: Número de cerca de fascicle

note: INPUT type=text
en: Search library
ca: Cerca biblioteca

note: INPUT type=text
en: Search location
ca: Cerca ubicació

en: Search main heading
ca: Cerca encapçalament principal

en: Search main heading ($a only)
ca: Cercar encapçalament principal ($a només)

en: Search main heading ($a only):
ca: Cerca al encapçalament principal (només $a):

en: Search main heading:
ca: Cerca encapçalament principal:

note: INPUT type=text
en: Search notes
ca: Cercar notes

en: Search notices
ca: Cercar avisos

en: Search on
ca: Cerca per

note: I
en: Search on %s
ca: Cerqueu a %s

en: Search on Mana
ca: Cercar a Mana

en: Search options
ca: Opcions de cerca

en: Search orders
ca: Cercar comandes

en: Search partners
ca: Cercar usuaris

en: Search patron categories
ca: Cercar categories d'usuari

en: Search patrons
ca: Cercar usuaris

en: Search patrons or clubs
ca: Cercar usuaris o clubs

en: Search reports by keyword:
ca: Cercar informes per paraula clau:

en: Search results
ca: Resultats de la cerca

note: %1$s:  from | html %2$s:  to | html %3$s:  total | html
en: Search results from %s to %s of %s
ca: Resultats de la cerca de %s a %s de %s

note: NAV
en: Search results navigation
ca: Resultats de la cerca

en: Search selected partners
ca: Cercar socis seleccionats

note: INPUT type=text
en: Search since
ca: Cerca des de

note: INPUT type=text
en: Search status
ca: Estat de la cerca

en: Search string matches:
ca: Text de consulta coincideix:

en: Search subscriptions
ca: Cercar subscripcions

en: Search subscriptions:
ca: Cercar subscripcions:

en: Search suggestions
ca: Cerqueu suggeriments de compra

en: Search system preferences
ca: Cerca de preferències de sistema

en: Search targets
ca: Cercar objectius

en: Search term:
ca: Terme de cerca:

note: INPUT type=text
en: Search title
ca: Títol pel cercador

en: Search to hold
ca: Cercar per reservar

en: Search to hold
ca: Cercar per reservar

en: Search type:
ca: Tipus de cerca:

note: SCRIPT
en: Search unavailable
ca: Cerca no disponible

en: Search uploads by category
ca: Cercar càrregues per categoria

en: Search uploads by name or hashvalue
ca: Cerca càrregues per nom o per clau interna

en: Search value:
ca: Valor cerca:

note: INPUT type=text
en: Search vendor
ca: Cercar proveïdor

en: Search was:
ca: Cerca per:

en: Search will boost/increase weighted field(s) relevancy
ca: La cerca augmentarà / augmentarà la rellevància dels camps ponderats

en: Search:
ca: Cerqueu:

en: Searchable
ca: Consultables

en: Searchable:
ca: Cercable:

note: A
en: Searching
ca: Cercant

note: SCRIPT
en: Season
ca: Estació

note: SCRIPT
en: Second
ca: Segon

en: Second indicator default value:
ca: Valor segon indicador predeterminat:

en: Secondary email
ca: Correu electrònic secundari

en: Secondary email:
ca: Adreça electrònica secundària:

en: Secondary email:
ca: Correu electrònic secundari:

en: Secondary phone
ca: Telèfon secundari:

en: Secondary phone:
ca: Telèfon secundari:

en: Secondary phone:
ca: Telèfon secundari:

en: Seconds (default)
ca: Segons (per defecte)

en: Section
ca: Secció

note: For the first occurrence, %1$s:  BIG_LOO.number | html
en: Section %s
ca: Secció %s

en: Section:
ca: Secció:

en: See any subscription attached to this biblio
ca: Consultar qualsevol subscripció adjunta a aquesta biblio

en: See highlighted items below
ca: Veure els elements ressaltats a continuació

en: See online help for advanced options
ca: Veure l'ajuda en línia per opcions avançades

en: See your public page:
ca: Veure la pàgina pública:

en: Seen
ca: Vist

note: INPUT type=submit
en: Select
ca: Selecciona

en: Select
ca: Seleccioneu

en: Select 'All libraries' if all libraries use this item type. Otherwise, select the specific libraries that use this item type.
ca: Seleccionar "Totes les biblioteques" si totes les biblioteques utilitzen aquest tipus d'exemplar. En cas contrari, seleccionar les biblioteques específiques que utilitzen aquest tipus d'exemplar.

en: Select 'All libraries' if this authorized value must be displayed all the time. Otherwise select libraries you want to associate with this value.
ca: Seleccionar "Totes les biblioteques" si aquest valor autoritzat s'ha de mostrar sempre. En cas contrari, seleccionar les biblioteques que es vulguin associar a aquest valor.

en: Select 'All libraries' if this credit type should be available at all libraries. Otherwise select libraries you want to associate credit type with.
ca: Seleccionar "Totes les biblioteques" si aquest tipus de crèdit ha d'estar disponible a totes les biblioteques. En cas contrari, seleccionar les biblioteques amb les que es vulgui associar el tipus de crèdit.

en: Select 'All libraries' if this debit type should be available at all libraries. Otherwise select libraries you want to associate debit type with.
ca: Seleccionar "Totes les biblioteques" si aquest tipus de dèbit ha d'estar disponible a totes les biblioteques. En cas contrari, seleccionar les biblioteques amb les que es vulgui associar el tipus de dèbit.

en: Select CSV profile:
ca: Seleccioneu perfil CSV:

en: Select MARC framework:
ca: Seleccionar plantilla MARC:

en: Select a MARC file to stage in the import reservoir. It will be parsed, and each valid record staged for later import into the catalog.
ca: Seleccionar un fitxer MARC per importar. S'analitzarà i cada registre vàlid s'importarà posteriorment al catàleg.

en: Select a budget
ca: Seleccionar un pressupost

en: Select a built-in sound:
ca: Seleccionar un so predefinit:

en: Select a category type
ca: Seleccioneu un tipus de categoria

en: Select a chooser
ca: Seleccioneu un selector

en: Select a day
ca: Selecciona un dia

en: Select a deliverer
ca: Seleccioneu un repartidor

en: Select a department
ca: Seleccioneu un departament

en: Select a file to import into the borrowers table
ca: Seleccioneu un fitxer per importar a la taula d' usuaris

en: Select a frequency
ca: Selecciona una freqüència

en: Select a fund
ca: Seleccionar un fons

en: Select a fund (will populate orders/items if set)
ca: Seleccionar un fons (omplirà les comandes / exemplars si està definit)

en: Select a fund (will use default if set)
ca: Seleccionar un fons (s'utilitzarà per defecte si es defineix)

en: Select a language:
ca: Seleccioneu un idioma:

en: Select a layout for back side:
ca: Seleccionar un disseny per a la part posterior:

en: Select a layout to be applied:
ca: Seleccioneu un disseny per aplicar:

en: Select a library :
ca: Seleccioneu una biblioteca :

en: Select a library :
ca: Seleccioneu una biblioteca:

en: Select a library:
ca: Seleccioneu una biblioteca:

en: Select a library:
ca: Seleccionar una biblioteca:

en: Select a list
ca: Seleccioneu una llista

en: Select a list of records
ca: Seleccionar una llista de registres

en: Select a table:
ca: Seleccionar una taula:

en: Select a template
ca: Seleccioneu una plantilla

en: Select a template to be applied:
ca: Selecciona una plantilla a aplicar:

en: Select a time
ca: Seleccioneu una hora

en: Select all
ca: Seleccioneu-ho tot

en: Select all visible rows
ca: Seleccioneu totes les files visibles

en: Select an authority framework
ca: Seleccioneu una plantilla d'autoritat

en: Select an existing list
ca: Seleccioneu una llista existent

en: Select an image file or ZIP file to upload. The tool will accept images in GIF, JPEG, PNG, and XPM formats.
ca: Seleccioneu un fitxer d'imatge o un fitxer ZIP per penjar-lo. L'eina acceptarà imatges en formats de GIF, JPEG, PNG, i XPM.

en: Select an image file to upload. The tool will accept images in GIF, JPEG, PNG, and XPM formats.
ca: Seleccionar un fitxer d'imatge per carregar. L'eina acceptarà imatges en formats GIF, JPEG, PNG i XPM

en: Select day:
ca: Seleccioneu el dia:

en: Select download format:
ca: Seleccionar format de descàrrega:

en: Select files:
ca: Seleccioneu els fitxers:

en: Select item:
ca: Seleccionar exemplar

en: Select items to move to this rota:
ca: Seleccionar els exemplars per passar a aquesta rotació:

en: Select local databases
ca: Seleccioneu la base de dades local

en: Select manager
ca: Seleccionar responsable

en: Select month:
ca: Seleccioni el mes:

en: Select none
ca: No seleccionar cap

en: Select none to see all libraries
ca: Seleccioneu cap per veure totes les biblioteques

en: Select note
ca: Seleccioneu nota

en: Select notice:
ca: Seleccioneu avís:

en: Select one or more images to delete.
ca: Seleccioneu una o més imatges per suprimir-les.

en: Select ordering library account:
ca: Seleccioneu el compte de comanda de la biblioteca:

en: Select owner
ca: Seleccioni propietari

en: Select partner libraries:
ca: Seleccioneu biblioteques associades:

en: Select patron to keep. Data from the other patrons will be transferred to this patron record and the remaining patron records will be deleted.
ca: Seleccionar l'usuari que es vol conservar. Les dades dels altres usuaris es transferiran a aquest registre d'usuaris i es suprimiran els registres d'usuaris restants.

en: Select planning type:
ca: Seleccioni tipus de planificació:

en: Select records to export
ca: Seleccioneu els registres a exportar

en: Select remote databases
ca: Seleccioneu base de dades remota

en: Select searches to:
ca: Seleccioneu cerques per a:

en: Select table:
ca: Seleccionar taula:

en: Select the biblionumber to attach the item to
ca: Seleccioneu el biblionumber per adjuntar l'exemplar

en: Select the biblionumber to link the item to
ca: Seleccioneu el biblionumber per enllaçar l' exemplar

en: Select the file to import:
ca: Seleccioneu el fitxer a importar:

en: Select the file to upload:
ca: Seleccioneu el fitxer a carregar:

en: Select the host record to link
ca: Seleccioneu el registre font a enllaçar

note: %1$s:  bibliotitle | html
en: Select the host record to link to '%s'
ca: Seleccionar el registre font a enllaçar amb '%s'

en: Select the library account submitting the EDI order
ca: Seleccioneu el compte de biblioteca que trametre la comanda EDI

en: Select to display or not:
ca: Seleccioneu per mostrar o no:

en: Select to import
ca: Seleccionar per importar

note: SCRIPT
en: Select visible rows
ca: Seleccionar les files visibles

en: Select without holds
ca: Seleccionar sense preses

en: Select without items
ca: Seleccionar sense exemplars

en: Select your MARC flavor
ca: Seleccioni el seu tipu de MARC

en: Selected items :
ca: Exemplars seleccionats

en: Selecting a notice will allow patrons to subscribe to notifications when a new issue is received.
ca: La selecció d'un avís permetrà als usuaris subscriure-s'hi notificacions quan es rebi un nou fascicle.

en: Selecting this option will overwrite existing fund owners, if any
ca: Si seleccioneu aquesta opció, es sobreescriuran els propietaris de fons

en: Self check modules
ca: Mòduls autopréstec

en: Semi-colon (;)
ca: Punt i coma (;)

en: Semicolon separated text (.csv)
ca: Text separat del punt i coma (. csv)

en: Send
ca: Envieu

note: INPUT type=submit
en: Send EDI order
ca: Envia la comada EDI

en: Send email
ca: Envieu correu electrònic

en: Send list
ca: Envieu llista

en: Send notice to patron
ca: Enviar avís a l'usuari

note: INPUT type=submit name=submit
en: Send notification
ca: Enviar notificació

en: Send to
ca: Enviar a

note: INPUT type=submit
en: Send to Mana KB
ca: Enviar a Mana KB

note: A
en: Send visible items to batch item deletion
ca: Enviar exemplars visibles a l'eliminació en lot

note: A
en: Send visible items to batch item modification
ca: Enviar exemplars visibles a la modificació en lot

note: A
en: Send visible records to a list
ca: Enviar registres visibles a una llista

note: A
en: Send visible records to batch record deletion
ca: Enviar registres visibles a l'eliminació en lot

note: A
en: Send visible records to batch record modification
ca: Enviar registres visibles a la modificació en lot

note: A
en: Send visible results to batch patron modification
ca: Enviar resultats visibles a la modificació de l'usuari en lot

en: Sending your cart
ca: Enviant al cistell

en: Sending your list
ca: Enviant la vostra llista

note: For the first occurrence, %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' no_html = 1
en: Sent notices for %s
ca: Avisos enviats per %s

en: Sent to
ca: Enviat a

en: Separate keys using a hyphen "-"
ca: Separar les tecles mitjançant un guionet "-"

en: Separate multiple filenames by commas.
ca: Separeu múltiples filenames per comes.

en: Separate options by commas. Example: sru=get,sru_version=1.1. See also http://www.indexdata.com/yaz/doc/zoom.html.
ca: Opcions separades per comes. Exemple: sru = get, sru_version = 1.1. Vegeu també http://www.indexdata.com/yaz/doc/zoom.html.

en: September
ca: Setembre

en: Serial
ca: Publicació periòdica

en: Serial collection
ca: Col·lecció de publicacions periòdiques

note: %1$s:  subscription.subscriptionid | html
en: Serial collection #%s
ca: Col·lecció seriada #%s

en: Serial collection information for
ca: Informació col·lecció de seriades per

en: Serial edition
ca: Edició seriades

en: Serial enumeration / chronology
ca: Enumeració / cronologia

en: Serial enumeration:
ca: Enumeració de seriades:

en: Serial number:
ca: Número de sèrie:

en: Serial receipt creates an item record.
ca: La recepció d'un fascicle crea un exemplar

en: Serial receipt does not create an item record.
ca: La recepció d'un fascicle no crea un exemplar

en: Serial receive
ca: Rebre fascicle

en: Serial subscription: search for vendor
ca: Subscripció seriades: cerca de proveïdors

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.serial | $raw
en: Serial: %s
ca: Publicació periòdica: %s

en: Serials
ca: Publicacions periòdiques

en: Serials (new issue)
ca: Publicacions en sèrie (nou número)

en: Serials planning
ca: Planificació de seriades

en: Serials receiving
ca: Recepció de seriades

en: Serials statistics wizard
ca: Assistent d'estadístiques de seriades

en: Serials subscriptions
ca: Subscripcions

note: %1$s:  total | html
en: Serials subscriptions (%s found)
ca: Subscripcions (%s trobades)

en: Serials subscriptions search
ca: Cerca de subscripcions

en: Serials tables
ca: Taules de sèries

en: Series
ca: Publicacions periòdiques

en: Series title
ca: Títol de la col·lecció

en: Series:
ca: Publicacions periòdiques:

en: Server
ca: Servidor

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Server '%s' deleted successfully.
ca: Servidor '%s' suprimit correctament.

en: Server information
ca: Informació del servidor

en: Server name:
ca: Nom del servidor:

en: Servers:
ca: Servidors:

en: Session timed out, please log in again
ca: Temps d'espera de la sessió finalitzat, torneu a iniciar sessió

en: Session timed out.
ca: Sessió expirada

en: Set all funds to zero
ca: Establir tots els fons a zero

en: Set back to
ca: Tornaran a establir

en: Set back to:
ca: Torna a:

en: Set basket group
ca: Establir grup de cistelles

en: Set by
ca: Establert per

en: Set cash register
ca: Establir registre de pagament

en: Set desk
ca: Establir escriptori

en: Set desk and cash register
ca: Establir escriptori i registre de pagament

en: Set due date to expiry:
ca: Fixa la data de caducitat:

note: IMG
en: Set geolocation
ca: Estableix la geolocalització

note: IMG
en: Set geolocation for %s
ca: Estableix la geolocalització per a %s

en: Set inventory date to:
ca: Establir data d'inventari:

en: Set library
ca: Assignar biblioteca

en: Set library and cash register
ca: Establir biblioteca i registre de pagament

en: Set library and desk
ca: Establir biblioteca i escriptori

en: Set library, desk and register
ca: Establir biblioteca, escriptori i registre

en: Set notice/status triggers for overdue items
ca: Establir enviament avisos per exemplars vençuts

en: Set notice/status triggers for overdue items
ca: Establir enviament d'avísos/estat per als exemplars vençuts

en: Set permissions
ca: Definir permisos

note: INPUT type=submit name=submit
en: Set status
ca: Definir estat

en: Set the date received to today?
ca: Definiu la data rebuda avui?

en: Set to patron
ca: Assignar a l'usuari

note: INPUT type=submit
en: Set up some of Koha's basic requirements
ca: Establir alguns dels requisits bàsics de Koha

en: Set user permissions
ca: Assignar permisos de l'usuari

note: BUTTON
en: Set virtual keyboard layout
ca: Establir el disseny del teclat virtual

en: Settings
ca: Configuració

en: Share
ca: Compartiu

note: %1$s:  bibliotitle | html
en: Share %s to Mana
ca: Compartir %s a Mana

en: Share anonymous usage statistics with the Koha community?
ca: Voleu compartir estadístiques d'ús anònimes amb la comunitat Koha?

en: Share content (subscriptions, reports) with the Koha community
ca: Compartir contingut (subscripcions, informes) amb la comunitat Koha

en: Share content with Mana KB
ca: Compartir contingut amb Mana KB

en: Share content with Mana KB?
ca: Voleu compartir contingut amb Mana KB?

en: Share content with the Koha community using Mana KB
ca: Compartir contingut amb la comunitat Koha mitjançant Mana KB

en: Share my Koha usage statistics:
ca: Compartir estadístiques d'ús de Koha:

note: A
en: Share the subscription with other libraries. Your email address will be associated to your sharing.
ca: Compartir la subscripció amb altres biblioteques. La vostra adreça de correu electrònic estarà associada al vostre ús compartit.

en: Share usage statistics
ca: Compartir les estadístiques d'ús

en: Share with Mana
ca: Compartir amb Mana

en: Share with the Koha community the usage statistics of your Koha installation
ca: Compartir amb la comunitat Koha les estadístiques d'ús de la seva instal·lació Koha

note: A
en: Share your report with Mana Knowledge Base
ca: Compartir l'informe amb Mana Knowledge Base

en: Share your usage statistics
ca: Compartir les estadístiques d'ús

en: Shared
ca: Compartit

en: Shared:
ca: Compartit:

note: SCRIPT
en: Sharpen
ca: Ressalta

en: Shelving control number
ca: Número de control de prestatgeries

en: Shelving location
ca: Ubicació  a la prestatgeria

en: Shelving location (items.location) is:
ca: Locatlizació prestatgeries (items.location) és:

en: Shelving location (usually appears when adding or editing an item). LOC maps to items.location in the Koha database.
ca: Ubicació de les prestatgeries (normalment apareix en afegir o editar un exemplar). Mapes LOC a items.location a la base de dades Koha.

en: Shelving location selected:
ca: Localització de prestatgeries seleccionada:

en: Shelving location:
ca: Ubicació  a la prestatgeria

en: Shelving location:
ca: Ubicació a la prestatgeria

en: Shibboleth login failed
ca: Ha fallat l'inici de sessió de Shibboleth

en: Shift is "Shift"
ca: Majúscula és "Majúscula"

en: Shipment cost
ca: Cost d'enviament

en: Shipment cost:
ca: Cost enviament:

en: Shipment date
ca: Data d'enviament:

en: Shipment date reverse
ca: Data d'enviament inversa

en: Shipment date:
ca: Data d'enviament:

en: Shipment date:
ca: Data d'enviament:

note: %1$s:  shipmentdateto | $KohaDates
en: Shipment date: All until %s
ca: Data d'enviament : Tot fins %s

en: Shipping cost for invoice
ca: Cost d'enviament de la factura

en: Shipping cost:
ca: Despeses d'enviament:

en: Shipping cost:
ca: Despeses d'enviament:

en: Shipping fund:
ca: Fons d'enviament:

en: Shortcut
ca: Drecera

en: Shortcut keys
ca: Dreceres de teclat

note: %1$s:  alert.HIGHHOLDS.returndate | $KohaDates %2$s:  alert.HIGHHOLDS.duration  | html
en: Shortened due date would have been %s (%s days).
ca: Dates de venciment escurçades %s (%s dies).

en: Show
ca: Mostra

en: Show MARC
ca: Mostra MARC

en: Show MARC tag documentation links
ca: Mostra els enllaços de documentació d'etiquetes de MARC

en: Show active baskets only
ca: Mostra només els cistells actius

en: Show active funds only
ca: Mostrar només fons actius

en: Show active vendors only
ca: Mostra proveïdors actius

en: Show actual/estimated values
ca: Mostra valors reals / estimats

en: Show advanced pattern
ca: Mostra el patró avançat

note: A
en: Show advanced search (Ctrl-Alt-S)
ca: Veure cerca avançada (Ctrl-Alt-S)

en: Show all
ca: Mostra-ho tot

en: Show all active baskets
ca: Mostra tots els cistells actius

en: Show all baskets
ca: Mostra totes les cistelles

en: Show all columns
ca: Mostra totes les columnes

note: SCRIPT
en: Show all credit types
ca: Mostra tots els tipus de crèdit

note: SCRIPT
en: Show all debit types
ca: Mostra tots els tipus de dèbit

en: Show all details
ca: Mostrar tots els detalls

en: Show all items
ca: Mostra tots els exemplars

note: For the first occurrence, %1$s:  hiddencount | html
en: Show all items (%s hidden)
ca: Mostra tots els exemplars ( %s ocults)

en: Show all orders
ca: Mostra totes les comandes

en: Show all suggestions
ca: Mostra tots els suggeriments

note: SCRIPT
en: Show all transactions
ca: Mostra totes les transaccions

en: Show all vendors
ca: Mostra tots els proveïdors

en: Show any items currently checked out:
ca: Mostra els exemplars en préstec actualment:

note: %1$s:  booksellername | html
en: Show baskets for vendor %s
ca: Mostra els cistells per al proveïdor %s

en: Show biblio
ca: Mostrar biblio

note: SCRIPT
en: Show blocks
ca: Mostrar blocs

en: Show brief form
ca: Mostra el formulari breu

note: SCRIPT
en: Show caption
ca: Mostrar llegenda

en: Show category:
ca: Mostrar categoria:

en: Show chart
ca: Mostrar el gràfic

en: Show checkouts
ca: Veure préstecs

en: Show checkouts to guarantor
ca: Mostrar préstecs al tutor

en: Show checkouts to guarantors
ca: Mostrar préstecs als tutors

en: Show collapsed fields:
ca: Mostrar els camps amagats:

en: Show details
ca: Mostrar els detalls

note: SCRIPT
en: Show fields verbatim
ca: Mostra els camps literalment

en: Show fines to guarantor
ca: Mostrar multes al tutor

en: Show fines to guarantors
ca: Mostrar multes als tutors

en: Show full form
ca: Mostra el formulari complet

note: SCRIPT
en: Show help for this tag
ca: Mostra l'ajuda d'aquesta etiqueta

note: SCRIPT
en: Show helpers for fixed and coded fields
ca: Mostra ajudants per a camps fixos i codificats

en: Show inactive budgets
ca: Mostra els pressupostos inactius

note: SCRIPT
en: Show invisible characters
ca: Mostrar caràcters invisibles

en: Show less
ca: Mostra menys

en: Show matching titles
ca: Mostra els títols coincidents

en: Show more
ca: Mostra més

en: Show my funds only
ca: Mostra només els meus fons

en: Show my funds only:
ca: Mostra només els meus fons:

en: Show only mine
ca: Mostra només el meu

en: Show only renewed
ca: Mostra només renovats

en: Show only subscriptions
ca: Mostrar només subscripcions

en: Show subscriptions
ca: Mostrar subscripcions

en: Show tags
ca: Mostrar etiquetes

note: BUTTON
en: Show the last checkin message
ca: Mostrar l'últim avís de devolució

en: Show/hide columns:
ca: Mostra/amaga les columnes:

en: Showing only available items
ca: Mostrar només exemplars disponibles

note: %1$s:  current_page | html %2$s:  total_pages | html
en: Showing page %s of %s
ca: Mostrant la pàgina %s de %s

en: Shown
ca: Mostrat

en: Shows on transit slips
ca: Veure comprovants en trànsit

en: Simple DC-RDF
ca: DC-RDF simple

en: Since
ca: Des de

note: SCRIPT
en: Single holiday: %s
ca: Festiu individual: %s

en: Size
ca: Mida

en: Size (bytes)
ca: tamany (bytes)

en: Skip closed days
ca: Ignorar dies festius

en: Skip issue number
ca: Omet número de fascicle

en: Skip items on hold awaiting pickup:
ca: Ometre els exemplars reservats a l'espera de recollida:

en: Skip items on loan:
ca: Omet documents en préstec:

en: Slash separated text (.csv)
ca: Barra de text separada (. csv)

en: Slip
ca: Rebut

en: Small text
ca: Text xicotet

en: Society or association
ca: Societat o associació

en: Some Perl modules are missing.
ca: Falten alguns mòduls Perl.

en: Some Perl modules require upgrade.
ca: Alguns mòduls Perl requereixen una actualització.

en: Some examples of compatible price fields include "$9.99", "9.99 USD", "$9.99 USD", "9.99 USD (10.00 CAN)", "$9.99 USD (paperback)". These examples assume USD is the active currency.
ca: Alguns exemples de camps de preu compatibles inclouen "$9.99", "9.99 USD", "$9.99 USD", "9.99 USD (10.00 CAN)", "$9.99 USD (paperback)". Aquests exemples suposen l'USD és la moneda activa.

note: SCRIPT
en: Some fields are not valid:
ca: Alguns camps no són vàlids:

en: Some or all of the barcodes in the range you have selected have no corresponding items.
ca: Alguns o tots els codis de barres de l'interval que heu seleccionat no tenen cap exemplar corresponent.

en: Some records have not been automatically added because they match an existing record in your catalog:
ca: Alguns registres no s'han afegit perquè hi ha coincidència amb els registre existents al catàleg:

note: %1$s:  bad_yaml_prefs.join(', ') | html
en: Some system preferences have badly formatted YAML content: %s
ca: Algunes preferències del sistema tenen un contingut YAML amb format incorrecte: %s

en: Something went wrong when creating the patron. Check the logs.
ca: S'ha produït un error en crear l'usuari. Comprovar els registres.

en: Something went wrong when updating the patron. Check the logs.
ca: S'ha produït un error en actualitzar l'usuari. Comprovar els registres.

note: SCRIPT
en: Something went wrong, cannot save
ca: Alguna cosa ha sortit malament, no s'ha pogut desar

en: Sorry, but there are no results for your search.
ca: Ho sento, però no hi ha resultats per la cerca.

en: Sorry, the CAS login failed.
ca: Disculpeu, l'autenticació CAS ha fallat.

en: Sorry, there is no result for your search.
ca: Ho sentim, no hi ha cap resultat de la cerca.

en: Sorry, your request had no results.
ca: Ho sentim, la sol·licitud no té cap resultat.

note: SCRIPT
en: Sort
ca: Ordena

en: Sort
ca: Ordena per

en: Sort 1
ca: Tipus 1

en: Sort 2
ca: Tipus 2

en: Sort by
ca: Ordena per

en: Sort by :
ca: Ordenar per:

en: Sort by:
ca: Ordeneu per:

en: Sort field 1:
ca: Camp tipus 1:

en: Sort field 2:
ca: Camp 2:

note: SCRIPT
en: Sort routine missing
ca: Falta la rutina d'ordenació

en: Sort this list by:
ca: Ordeneu la llista per:

en: Sortable
ca: Ordenable

en: Sorting
ca: Ordre

en: Sorting routine
ca: Rutina d'ordenació

en: Sound
ca: So

en: Sound:
ca: So:

en: Source
ca: Font

en: Source (incoming) record check field
ca: Font (Origen) camp de registre

note: SCRIPT
en: Source code
ca: Codi font

en: Source in use?
ca: Font en ús?

en: Source library:
ca: Biblioteca d'origen:

en: Source records
ca: Registres d'origen

en: Source:
ca: Font:

en: South-East Kansas Library System (SEKLS), USA
ca: Sud-est de Kansas sistema bibliotecari (SEKLS), EUA

en: Space ( )
ca: Espai ()

en: Space separation between symbol and value:
ca: Separació de l'espai entre el símbol i el valor:

note: SCRIPT
en: Special character
ca: Caràcter especial

en: Special relationship:
ca: Relació especial:

en: Special thanks to the following organizations
ca: Agraïments especials a les següents organitzacions

en: Specialized
ca: Especialiizat

note: For the first occurrence, %1$s:  INCLUDE 'date-format.inc'
en: Specify date on which to resume %s:
ca: Especifiqueu la data en què continuar %s:

note: For the first occurrence, %1$s:  INCLUDE 'date-format.inc'
en: Specify due date %s:
ca: Especificar data vencimennt %s:

en: Specify how the holiday should repeat.
ca: Especifiqueu com s'haurien repetir les vacances.

note: %1$s:  INCLUDE 'date-format.inc'
en: Specify return date %s:
ca: Especifiqueu la data de retorn %s:

note: SCRIPT
en: Spellcheck
ca: Corrector ortogràfic

en: Spent
ca: Total gastat

en: Spent amount:
ca: Import gastat:

en: Spine label
ca: Teixell

en: Split call numbers:
ca: Dividir signatura:

note: SCRIPT
en: Split cell
ca: Dividir cel·la

en: Splitting routine
ca: Rutina de divisió

en: Splitting routine:
ca: Rutina de divisió:

en: Splitting rule
ca: Regla de divisió

en: Splitting rule code:
ca: Codi de regla de divisió:

en: Splitting rule:
ca: Regla de divisió:

note: SCRIPT
en: Spring
ca: Que  se  inifica Molla

en: Staff
ca: Personal

en: Staff
ca: Personal

en: Staff - Internal note
ca: Professional-nota interna

en: Staff access, allows viewing of catalogue in staff interface
ca: Accés al personal, permet la visualització del catàleg a la interfície del personal

en: Staff interface
ca: Interfície de personal

en: Staff members are not allowed to access patron's checkout history
ca: El personal de la biblioteca no té accés al historial de préstecs dels usuaris

en: Staff members are not allowed to access patron's holds history
ca: El personal de la biblioteca no té accés al historial de reserves dels usuaris

en: Staff members are not allowed to discharge borrowers, nor borrowers to request a discharge.
ca: Els bibliotecaris no tenen permisos per emetre la carta de llibertat de deute, ni els usauris per sol·licitar-la

en: Staff note
ca: Nota personal

en: Staff note:
ca: Nota personal:

en: Staff notes
ca: Notes de personal

en: Staff notes:
ca: Notes de personal:

note: I
en: Staff patron
ca: Usuari de personal

en: Stage MARC records
ca: Registres MARC per importar

en: Stage MARC records for import
ca: Registres MARC per importar

en: Stage MARC records into the reservoir
ca: Carregar registres MARC en el dipòsit

note: INPUT type=submit
en: Stage for import
ca: Llest  per importar

en: Staged
ca: Preparat

en: Staged:
ca: Preparat:

en: Stages
ca: Etapes

en: Stages &amp; duration in days
ca: Etapes &amp; durada en dies

en: Stages can be re-ordered by using the
ca: Les etapes es poden tornar a ordenar mitjançant el

en: Standard
ca: Estàndard

en: Standard ID:
ca: ID estàndard:

en: Standard number
ca: Número estàndard

en: Standard number:
ca: Número estàndard:

en: Standard rules for all libraries
ca: Normes estàndard per a totes les biblioteques

en: Standing orders do not close when received.
ca: Les ordres permanents no tanquen quan es reben.

en: Start adding cash registers
ca: Començar a afegir registres de pagament

en: Start date
ca: Data d'inici

en: Start date:
ca: Data d'inici:

en: Start date:
ca: Data d'inici:

en: Start defining libraries
ca: Començar a definir les biblioteques

en: Start of date range
ca: Inici de l'interval de dates

en: Start of interval
ca: Inici de l'interval

note: INPUT type=submit
en: Start search
ca: Comença la cerca

en: Start using Koha
ca: Començar a utilitzar Koha

en: Started
ca: Iniciat

en: Started:
ca: Iniciat:

en: Starter CSV file
ca: Fitxer CSV d'inici

note: INPUT type=text name=start_card
en: Starting card number
ca: Número d'inici de la targeta

note: INPUT type=text name=start_label
en: Starting label number
ca: Número d'etiqueta inicial

en: Starting with:
ca: Comença amb:

en: Starts with
ca: Comença amb

en: State
ca: Estat

en: State:
ca: Província:

en: State:
ca: País:

en: Statistic 1 done on:
ca: Estadística 1 feta a:

en: Statistic 1:
ca: Estadística 1:

en: Statistic 2 done on:
ca: Estadística 2 feta a:

en: Statistic 2:
ca: Estadística 2:

en: Statistical
ca: Estadístic

en: Statistics
ca: Estadístiques

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc'
en: Statistics for %s
ca: Estadístiques de %s

en: Statistics wizards
ca: Assistent d'estadístiques

en: Status
ca: Estat

en: Status changed
ca: estat modificat

en: Status:
ca: Estat:

en: Status:
ca: Estat:

en: Std. Number
ca: Std. Número

en: Step 1 of 5: Name the new definition
ca: Pas 1 de 5: Nom de la nova definició

note: %1$s:  IF (usecache) %2$s:  END
en: Step 1 of 6: Choose a module to report on,%s Set cache expiry, %s and choose report visibility
ca: Pas 1 de 6: Triar un mòdul per informar sobre,%s Configurar la caducitat de la memòria cau, %s i triar la visibilitat de l'informe

en: Step 2 of 5: Choose the area
ca: Pas 2 de 5: Escull l'àrea

en: Step 2 of 6: Pick a report type
ca: Pas 2 de 6: Trieu un tipus d'informe

en: Step 2: Choose the area
ca: Pas 2: Escull l'àrea

en: Step 3 of 5: Choose a column
ca: Pas 3 de 5: Trieu una columna

en: Step 3 of 6: Select columns for display
ca: Pas 3 de 6: Seleccioneu columnes a mostrar

en: Step 3: Choose a column
ca: Pas 3: Trieu una columna

en: Step 4 of 5: Specify a value
ca: Pas 4 de 5: especifiqueu un valor

en: Step 4 of 6: Select criteria to limit on
ca: Pas 4 de 6: seleccioneu els criteris que voleu limitar

en: Step 4: Specify a value
ca: Pas 4: Especifiqueu un valor

en: Step 5 of 5: Confirm details
ca: Pas 5 del 5: confirmar dades

en: Step 5 of 6: Pick which columns to total
ca: Pas 5 de 6: Trieu quines columnes voleu total

en: Step 6 of 6: Choose how you want the report ordered
ca: Pas 6 de 6: Trieu com voleu ordenar l'informe

en: Stephen Hedges (early Documentation Manager)
ca: Stephen tanques (principis documentació Manager)

note: For the first occurrence, %1$s:  numberpending | html
en: Still %s servers to search
ca: Encara %s servidors per cercar

en: Stock rotation
ca: Rotació de registres

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc'
en: Stock rotation details for %s
ca: Detalls de la rotació de registres per a %s

en: Stockholm University Library, Sweden
ca: Biblioteca Universitat d'Estocolm, Suècia

en: Stopped
ca: Aturat

en: Street number
ca: Número de carrer

en: Street number:
ca: Número de carrer:

en: Street type
ca: Tipus de carrer

note: SCRIPT
en: Strikethrough
ca: Ratllat

en: String
ca: Cadena

en: Student count
ca: Comte d'estudiants

note: SCRIPT
en: Style
ca: Estil

en: Sub total
ca: Subtotal

en: Subfield
ca: Subcamp

en: Subfield code:
ca: Codi de subcamp:

en: Subfield code:
ca: Codi de subcamp:

en: Subfield separator:
ca: Separador de subcamp:

note: SCRIPT
en: Subfield ‡
ca: Subcamp ‡

en: Subfield:
ca: Subcamp:

note: %1$s:  mss.tagsubfield | html
en: Subfield: %s
ca: Subcamp: %s

en: Subfields
ca: Subcamps

en: Subfields:
ca: Subcamps:

en: Subgroup
ca: Subgrup

note: INPUT type=text name=subgroup
en: Subgroup code
ca: Codi de subgrup

note: INPUT type=text name=subgroupdesc
en: Subgroup name
ca: Nom del subgrup

en: Subgroup:
ca: Subgrup:

en: Subject
ca: Matèria

en: Subject heading:
ca: Encapçalament de matèria:

en: Subject phrase
ca: Frase de matèria

en: Subject sub-division:
ca: Materia sub-divisió:

en: Subject(s)
ca: Matèria(es)

en: Subject:
ca: Matèria:

en: Subject:
ca: Matèria:

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.subject | $raw
en: Subject: %s
ca: Matèria: %s

en: Subjects:
ca: Matèries:

en: Submit
ca: Envieu

note: INPUT type=submit
en: Submit your suggestion
ca: Envieu el vostre suggeriment

en: Submitting comment
ca: Enviament de comentaris

note: SCRIPT
en: Subscript
ca: Subíndex

en: Subscription
ca: Subscripció

note: %1$s:  subscription.subscriptionid | html
en: Subscription #%s
ca: Subscripció #%s

note: %1$s:  loopro.object | html
en: Subscription %s
ca: Subscripció %s

en: Subscription ID
ca: Subscripció ID

en: Subscription ID:
ca: Subscripció ID:

en: Subscription batch edit
ca: Subscripció de seriades en lot

en: Subscription begin
ca: Inici de la subscripció

note: %1$s:  END
en: Subscription closed %s
ca: Subscripció tancada %s

en: Subscription details
ca: Detalls de subscripció

en: Subscription end
ca: Subscripcio finalitza

en: Subscription end date
ca: Data de finalització subscripció

en: Subscription end date:
ca: Data de finalització subscripció:

en: Subscription expired
ca: Subscripció expirada

note: %1$s:  title | html
en: Subscription history for %s
ca: Informació historial de subscripció per %s

en: Subscription length:
ca: Duració de la subscripció:

en: Subscription not found.
ca: No s'ha trobat la subscripció.

en: Subscription num.
ca: Subscripció Num.

en: Subscription number:
ca: Número de subscripció:

note: %1$s:  subscription.bibliotitle | html
en: Subscription renewal for %s
ca: Renovació de la subscripció de %s

en: Subscription renewed.
ca: Subscripció renovada.

note: For the first occurrence, %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' no_html = 1
en: Subscription routing lists for %s
ca: Llistes de circulació de subscripció per a %s

en: Subscription start date
ca: Data d'inici de subscripció

en: Subscription start date:
ca: Data d'inici de subscripció:

en: Subscription summaries
ca: Resums de subscripció

en: Subscription summary
ca: Resum de la subscripció

en: Subscription title
ca: Títol subscripció

note: %1$s:  enddate | html
en: Subscription will expire %s.
ca: Subscripció caducarà %s.

en: Subscription:
ca: Subscripció:

en: Subscriptions
ca: Subscripcions

note: %1$s:  subscriptionsnumber | html
en: Subscriptions (%s)
ca: Subscripció(ns) (%s)

note: SPAN
en: Subscriptions must be associated with a bibliographic record
ca: Les subscripcions han d'estar associades a un registre bibliogràfic

en: Subscriptions renewed.
ca: Subscripcions renovades.

note: SCRIPT
en: Substitute
ca: Substitut

en: Substitutions
ca: Substitucions

note: SCRIPT
en: Subtitle
ca: Subtítol

en: Subtotal for
ca: Subtotal per

en: Subtype limits
ca: Límits de subtipus

note: SCRIPT
en: Success.
ca: Èxit.

note: SCRIPT
en: Successfully saved configuration
ca: Configuració desada correctament

en: Suggested by
ca: Suggerit per

en: Suggested by - on
ca: Suggerit per - en

en: Suggested by:
ca: Suggerit per:

en: Suggested by:
ca: Suggerit per:

note: For the first occurrence, %1$s:  books_loo.surnamesuggestedby | html %2$s:  IF ( books_loo.firstnamesuggestedby ) %3$s:  books_loo.firstnamesuggestedby | html %4$s:  END
en: Suggested by: %s%s, %s %s (
ca: Suggerit per: %s%s, %s %s (

en: Suggested date from:
ca: Data sugerida desde

en: Suggested on
ca: Suggerit per

en: Suggestible
ca: Suggerible

en: Suggestion
ca: Suggeriment

en: Suggestion declined
ca: Suggeriment refusat

en: Suggestion details
ca: Detalls del suggeriment

en: Suggestion information
ca: Informació de suggeriment

en: Suggestion management
ca: Gestió sugerència

en: Suggestions
ca: Suggeriments

en: Suggestions management
ca: Gestió de suggeriments

en: Suggestions pending approval:
ca: Suggeriments pendents d'aprovació:

en: Sum
ca: Suma

en: Summary
ca: Resum

note: %1$s:  patron.firstname | html %2$s:  patron.surname | html %3$s:  patron.cardnumber | html
en: Summary for %s %s (%s)
ca: Resum per %s %s (%s)

en: Summary:
ca: Resum:

note: SCRIPT
en: Summer
ca: Estiu

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Sunday
ca: Diumenge

note: SCRIPT
en: Sundays
ca: Diumenges

note: I
en: Superlibrarian patron
ca: Usuari superbibliotecari

note: SCRIPT
en: Superscript
ca: Superíndex

en: Supplemental issue
ca: Número  complementari

en: Supplier metadata
ca: Metadades del proveïdor

en: Supplier report
ca: Informe del proveïdor

note: BUTTON
en: Supported keyboard shortcuts
ca: Dreceres de teclat

en: Surname
ca: Cognom

en: Surname:
ca: Cognom:

en: Surname:
ca: Cognom:

en: Surveys
ca: Revisions

en: Suspend
ca: Suspensió

note: INPUT type=submit
en: Suspend all holds
ca: Suspeneu totes les reserves

en: Suspend?
ca: Suspensió?

en: Suspension charging interval
ca: Interval de càrrega de suspensió

en: Suspension in days (day)
ca: Suspensió en dies (dia)

en: Svenska (Swedish)
ca: Svenska (suec)

note: A
en: Switch languages
ca: Canviar idioma

en: Switch to advanced editor
ca: Aneu a l'editor avançat

en: Switch to basic editor
ca: Canviar a editor bàsic

note: SCRIPT
en: Switch to or from fullscreen mode
ca: Canvia a o des del mode de pantalla completa

en: Switching to dom indexing
ca: Canvi a indexació DOM

en: Symbol
ca: Símbol

en: Symbol:
ca: Símbol:

note: SCRIPT
en: Symbols
ca: Símbols

en: Synchronize
ca: Sincronitza

en: Syntax
ca: Sintaxi

en: System
ca: Sistema

note: SCRIPT
en: System Font
ca: Tipus de lletra del sistema

en: System preference 'AnonSuggestions' set, but AnonymousPatron preference is not set correctly. Set it to a valid borrower number if you want that this feature works correctly.
ca: S'ha definit la preferència del sistema 'AnonSuggestions', però la preferència d'AnonymousPatron no està configurada correctament. Establiu-lo com a número d'usuari vàlid si voleu que aquesta funció funcioni correctament.

en: System preference 'AnonSuggestions' set, but AnonymousPatron preference is set to '0'. Set it to a valid borrower number if you want that this feature works correctly.
ca: S'ha definit la preferència del sistema "AnonSuggestions", però la preferència d'AnonymousPatron es defineix a "0". Establiu-lo com a número d'usuari vàlid si voleu que aquesta funció funcioni correctament.

en: System preference 'EasyAnalyticalRecords' set, but UseControlNumber preference is set to 'Use'. Set it to 'Don't use' or else the 'Show analytics' links in the staff interface and the OPAC will be broken.
ca: S'ha definit la preferència del sistema "EasyAnalyticalRecords", però la preferència UseControlNumber està definida com a "Utilitzar". Canvieu-lo a "No utilitzar" o els enllaços "Mostra les analítiques" a la interfície del personal i l'OPAC no funcionaran.

en: System preference 'KohaAdminEmailAddress' does not contain a valid email address. Emails will not be sent.
ca: La preferència del sistema "KohaAdminEmailAddress" no conté una adreça de correu electrònic vàlida. No s'enviaran correus electrònics.

note: %1$s:  warnPrefOpacHiddenItems | html
en: System preference 'OpacHiddenItems' generates a warning and will produce unexpected behaviors: %s
ca: La preferència del sistema "OpacHiddenItems" genera un advertiment i produirà comportaments inesperats: %s

en: System preference 'Pseudonymization' is set, but there is not 'bcrypt_settings' entry defined in the $KOHA_CONF file.
ca: La preferència del sistema "Pseudonimització" està definida, però no hi ha cap entrada "bcrypt_settings" definida al fitxer $ KOHA_CONF.

en: System preference 'RESTOAuth2ClientCredentials' is set, but the required Net::OAuth2::AuthorizationServer dependency is missing. The feature is disabled.
ca: La preferència de sistema 'RESTOAuth2ClientCredentials' està activa, però la dependència exigeix Net::OAuth2::AuthorizationServer i no està instal·lada. La funcionalitat està inhabilitada.

note: %1$s:  warnStatisticsFieldsError | html
en: System preference 'StatisticsFields' contains field names not belonging to the items database table: %s
ca: La preferència del sistema 'StatisticsFields' conté noms de camps que no pertanyen a la taula de base de dades d'exemplars: %s

en: System preferences
ca: Preferències de sistema

en: T&uuml;rk&ccedil;e (Turkish) pre-3.8: Selma Aslan; for 3.8+, Suleyman Demirel University (Ugur Bulgan, Onur Erdem, Kemal Caner Bayrakci, and Alper Tutunsatar)
ca: Türkçe (turc) pre-3,8: Selma Aslan; per 3.8 +, Süleyman Demirel Universitat (Ugur Bulgan, Onur Erdem, Kemal Caner Bayrakci i Alper Tutunsatar)

en: TOTAL (all results)
ca: TOTAL (tots els resultats)

en: Tab separated text
ca: Text separat per tabulació

en: Tab separated text (.csv)
ca: Text tabulat (. csv)

en: Tab:
ca: Pestanya:

note: SCRIPT
en: Table
ca: Taula

note: SCRIPT
en: Table of Contents
ca: Taula de continguts

note: SCRIPT
en: Table properties
ca: Propietats de la taula

en: Table settings
ca: Configuració de la taula

en: TableDnD plug-in for jQuery
ca: TableDnD plug-in per jQuery

en: Tabs in use
ca: Tabuladors en ús

en: Tag
ca: Etiqueta

note: SCRIPT
en: Tag
ca: Etiqueta

note: For the first occurrence, %1$s:  tagfield | html
en: Tag %s Subfield structure
ca: Etiqueta %s estructura subcamp

note: %1$s:  tagfield | html
en: Tag %s subfield structure
ca: Etiqueta %s estructura subcamp

en: Tag deleted
ca: Etiqueta suprimida

note: A
en: Tag editor
ca: Editor d'etiquetes

note: SCRIPT
en: Tag has no subfields
ca: Etiqueta no té subcamps

en: Tag:
ca: Etiqueta:

en: Tag:
ca: Etiqueta:

note: %1$s:  searchfield | html
en: Tag: %s
ca: Etiqueta: %s

en: Tagged with:
ca: Etiquetat amb:

en: Tags
ca: Etiquetes

en: Tags pending approval
ca: Etiquetes pendents d'aprovació

en: Tags:
ca: Etiquetes:

en: Talking Tech, Global
ca: Parlant de tecnologia, Global

en: Tamil, France
ca: Tàmil, França

en: Target
ca: Destí

en: Target (database) record check field
ca: Destí (base de dades) camp de registre

en: Task scheduler
ca: Planificador de tasques

en: Tax number registered:
ca:  Número fiscal registrat (VAT number):

en: Tax number registered:
ca: Número fiscal registrat:

en: Tax rate:
ca: Tipus impositiu:

en: Technical reports
ca: Informes tècnics

en: Template
ca: Plantilla

en: Template ID
ca: ID Plantilla

en: Template ID:
ca: ID plantilla:

en: Template code:
ca: Codi de plantilla:

en: Template description:
ca: Descripció de la plantilla:

en: Template name
ca: Nom de la plantilla

en: Template name:
ca: Nom de la plantilla:

en: Template:
ca: Plantilla:

en: Templates
ca: Plantilles

en: Temporary
ca: Temporal

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Temporary directory for uploads not defined
ca: Directori temporal per a càrregues no configurat

en: Term
ca: Terme

en: Term/Phrase
ca: Terme/Frase

en: Term:
ca: Terme:

en: Terms summary
ca: Resum de condicions

en: Terms to be used in Course Reserves module. Enter terms that will show in the drop down menu when setting up a Course reserve. (For example: Spring, Summer, Winter, Fall).
ca: Termes que s'utilitzaran al mòdul Reserves de cursos. Introduïu els termes que es mostraran al menú desplegable quan configureu una reserva de curs. (Per exemple: primavera, estiu, hivern, tardor).

en: Test
ca: Prova

en: Test pattern
ca: Patró de prova

en: Test prediction pattern
ca: Prova del patró de predicció.

en: Test run: Do not remove any patrons.
ca: Execució de prova: No treure cap usuari.

en: Test the regular expressions:
ca: Comprovar les expressions regulars:

en: Tetun (Tetum) Karen Myers
ca: Tetun (tetun) Karen Myers

en: Text alignment:
ca: Alineació del text:

note: SCRIPT
en: Text color
ca: Color del text

en: Text fields
ca: Camps de text

en: Text for OPAC:
ca: Text per OPAC:

en: Text for librarian:
ca: Text per a bibliotecari:

en: Text for librarians:
ca: Text per a bibliotecaris:

en: Text for opac:
ca: Text per opac:

en: Text justification:
ca: Justificació del text:

note: SCRIPT
en: Text to display
ca: Text a mostrar

en: Textarea
ca: Àrea de Text

en: That budget does not exist! Please select a budget to continue.
ca: Aquest pressupost no existeix! Si us plau seleccioni un pressupost per continuar.

en: The
ca: El

note: %1$s:  subscription.staffdisplaycount | html
en: The %s latest issues related to this subscription:
ca: Els %s últimes fascicles relacionats amb aquesta subscripció:

en: The &lt;use_zebra_facets&gt; entry is missing in your configuration file. Falling back to legacy facet calculation.
ca: La configuració &lt; use_zebra_facets &gt; no es troba en el fitxer de configuració. Fent servir el sistema antic de facetes.

en: The &lt;zebra_auth_index_mode&gt; entry set to 'grs1', which is no longer supported. Please use DOM instead. To switch follow this page of wiki:
ca: L'entrada &lt; zebra_auth_index_mode &gt; està establerta a "grs1". El suport GRS-1 ara està obsolet. Si us plau, utilitzeu DOM en el seu lloc. Per canviar seguiu aquesta pàgina de wiki:

en: The &lt;zebra_bib_index_mode&gt; entry set to 'grs1', which is no longer supported. Please use DOM instead. To switch follow this page of wiki:
ca: L'entrada &lt;zebra_bib_index_mode&gt; està establerta a "grs1", el suport GRS-1 ara està obsolet. Si us plau, utilitzeu DOM en el seu lloc. Per canviar seguiu aquesta pàgina de wiki:

en: The 2 following fields are available for your own usage. They can be useful for statistical purposes
ca: Els 2 camps estan disponibles per al seu propi ús. Poden ser útils a efectes estadístics

en: The AnonymousPatron system preference is not defined. You can use this feature anyway but NULL will be used to update the checkout history.
ca: La preferència del sistema AnonymousPatron no està definida. Pot utilitzar aquest funcionalitat de tota manera però NULL s'utilitzarà per actualitzar l'Historial de checkout.

en: The Anyone permission has no actual effect while this list is strictly private.
ca: El permís total no té cap efecte real, mentre que aquesta llista és estrictament privada.

en: The Bridge Material Type Icon Set
ca: Conjunt de icones Bridge Material

en: The Bridge Material Type Icon Set is licensed under a
ca: El grup d'icones Bridge Material està. llicenciat sota una

en: The ILL module is enabled, but no 'branch' block is defined in koha-conf.xml. You must define this block before use.
ca: El mòdul ILL està habilitat, però no hi ha cap bloc de 'biblioteca' definit a koha-conf.xml. S'ha de definir aquest bloc abans d'utilitzar-lo.

en: The ILL module is enabled, but no 'partner_code' defined in koha-conf.xml. Falling back to the hardcoded 'ILLLIBS'.
ca: El mòdul PIB està activat, però no està configurat el "partner_code" en el koha-conf.xml. Tornant al valor per defecte 'ILLIBS'

note: %1$s:  ill_partner_code_doesnt_exist | html
en: The ILL module is enabled, but the configured 'partner_code' (%s) is not defined on the system.
ca: El mòdul PIB està activat, però no està configurat el "partner_code" (%s) al sistema.

en: The ILL module is enabled, but there are no backends available.
ca: El mòdul ILL està activat, però hi ha cap backends disponible.

en: The Mana Knowledge Base can be used to import subscription patterns submitted by other libraries and save you extra work. Ask your system administrator to configure this service and complete the configuration, or remove this message by disabling the system preference
ca: La Base de coneixement de Mana es pot utilitzar per importar patrons de subscripció enviats per altres biblioteques i estalviar-vos treballs addicionals. Demaneu a l'administrador del sistema que configureu aquest servei i completeu la configuració o elimineu aquest missatge desactivant la preferència del sistema

en: The Mana Knowledge Base feature is enabled but not configured.
ca: La funció Mana Knowledge Base està habilitada però no configurada.

note: SCRIPT
en: The URL you entered seems to be an external link. Do you want to add the required http:\/\/ prefix?
ca: Sembla que l'URL que heu introduït és un enllaç extern. Voleu afegir el prefix http: \/\/ necessari?

note: SCRIPT
en: The active currency must have a rate of 1.0
ca: La moneda activa ha de tenir una taxa de 1.0

en: The alternative email is invalid.
ca: El correu electrònic alternatiu no és vàlid.

en: The amount collected from the patron is higher than the amount to be paid.
ca: L'import recollit de l'usuari és més gran que la quantitat a pagar.

en: The amount collected is more than the outstanding charge
ca: L'import recollit supera el càrrec pendent

note: %1$s:  errauthid | html
en: The authority record you requested does not exist (%s).
ca: El registre d'autoritat que heu sol·licitat no existeix (%s).

en: The authorized value category (
ca: El valor autoritzat de la categoria (

note: %1$s:  Koha.Preference('autoBarcode') | html
en: The autoBarcode system preference is set to %s and items with blank barcodes will have barcodes generated upon save to database
ca: S'estableix la preferència de sistema de autoBarcode per %s i els exemplars amb codis de barres en blanc tindran codis de barres generats en desar-los a la base de dades

en: The backend you tried to migrate to does not yet support migrations, please try again with an alternative target.
ca: El parser al qual heu intentat migrar encara no admet migracions. Torneu-ho a provar amb un destí alternatiu.

note: %1$s:  Barcode | html
en: The barcode %s was not found.
ca: El codi de barres %s no s'ha trobat.

note: %1$s:  checkout_info.barcode | html
en: The barcode was not found %s.
ca: El codi de barres no s'ha trobat %s

en: The barcode was not found:
ca: El codi de barres no s'ha trrobat:

en: The barcode you enter will be incremented for each additional item.
ca: El codi de barres afegit s'incrementa per a cada exemplar addicional.

note: SCRIPT
en: The beginning date is missing or invalid.
ca: La data d'inici no hi és o no és vàlida.

en: The biblio.biblionumber and biblioitems.biblioitemnumber fields be mapped to a MARC subfield,
ca: Els camps biblio.biblionumber i biblioitems.biblioitemnumber han d'estar assignats a un camp de MARC,

en: The bibliographic record for this request already has an item attached to it, you are about to check it out
ca: El registre bibliogràfic d'aquesta sol·licitud ja té un exemplar adjunt, esteu a punt de prestar-lo

en: The bibliographic record for this request has multiple items, it should only have one. Please fix this then try again.
ca: El registre bibliogràfic d'aquesta sol·licitud té diversos exemplars, només n'ha de tenir un. Corregir i tornar a provar.

note: A
en: The budget is locked
ca: El pressupost està tancat

en: The budget is locked, fund creation is not possible.
ca: El pressupost està tancat, la creació de fons no és possible.

note: %1$s:  email_add | html
en: The cart was sent to: %s
ca: El cistell s'ha enviat a: %s

en: The change to give is
ca: El canvi a donar és

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: The change will be applied immediately.
ca: El canvi s'aplicarà immediatament.

en: The column 'Koha field' shows that the subfield is linked with a Koha field.
ca: La columna 'Koha camp' Mostra que el camp està vinculada amb un camp Koha.

en: The corresponding subfield MUST be in with -1 (ignore) tab
ca: El subcamp corresponent han de ser amb -1 (ignorar) pestanya

en: The current mappings you see on the screen will be erased and replaced by the mappings in the mappings.yaml file.
ca: Les assignacions actuals que veieu a la pantalla s'esborraran i es substituiran per les assignacions del fitxer mappings.yaml.

note: %1$s:  image_limit | html
en: The database image quota currently only allows a maximum of %s images to be stored at any one time. Please delete one or more images to free up quota space.
ca: Actualment, la quota d'imatge de base de dades només permet emmagatzemar les imatges màximes de %s . Suprimiu una o més imatges per alliberar espai.

en: The database returned an error while attempting a delete operation.
ca: La base de dades ha tornat un error al intentat  una operació de supressió.

en: The database returned an error while attempting a save operation.
ca: La base de dades ha tornat un error al intentar desar una operació.

note: %1$s:  card_element | html %2$s:  element_id | html
en: The database returned an error while deleting %s %s.
ca: La base de dades ha tornat un error en suprimir %s %s.

note: %1$s:  image_ids | html
en: The database returned an error while deleting %s.
ca: La base de dades ha tornat un error mentre suprimia %s.

note: %1$s:  card_element | html %2$s:  element_id | html
en: The database returned an error while saving %s %s.
ca: La base de dades ha retornat un error mentre es desava %s %s.

en: The download directory specifies the directory on the ftp site from which quotes and invoices are downloaded.
ca: El directori de descàrrega especifica el directori on el ftp desarà les factures i els pressupostos.

note: %1$s:  INVALID_DATE | $KohaDates
en: The due date &quot;%s&quot; is invalid
ca: La data de venciment &quot;%s&quot; no és vàlida

note: SCRIPT
en: The ending date is missing or invalid.
ca: No hi ha data final o no és vàlida.

note: SCRIPT
en: The entered passwords do not match
ca: Les contrasenyes introduïdes no coincideixen

en: The field could not be deleted. Check the log for errors.
ca: El camp no s'ha pogut suprimir. Comproveu el registre d'errors.

en: The field could not be inserted. Perhaps the name already exists?
ca: No s'ha pogut inserir el camp. Potser el nom ja existeix?

en: The field could not be updated. Perhaps the name already exists?
ca: El camp no es pot actualitzar. Potser el nom ja existeix?

en: The field has been deleted
ca: El camp s'ha suprimit

en: The field has been inserted
ca: El camp s'ha insertat

en: The field has been updated
ca: El camp s'ha actualitzat

en: The field itemnum MUST be mapped
ca: El camp itemnum ha d'estar assignat

en: The fields 'surname', 'branchcode', and 'categorycode' are
ca: Els camps 'surname', 'branchcode', i 'categorycode' son

en: The file will be imported into an editable table for review prior to saving.
ca: S'importarà el fitxer en una taula editable de revisió abans de desar.

note: %1$s:  FOREACH result IN renew_results %2$s:  IF result.success
en: The fines on the following items were paid off, renewal results are displayed below: %s %s
ca: S'han pagat les multes dels següents exemplars, a continuació es mostren els resultats de la renovació: %s %s

en: The first line in the file must be a header row defining which columns you are supplying in the import file.
ca: La primera línia del fitxer ha de ser una fila de capçalera que defineix les columnes que esteu subministrant al fitxer d'importació.

en: The first notice's delay should be less than the second, which should be less than the third for the
ca: El retard de la primera notificació ha de ser inferior al segon, que ha de ser inferior al tercer per a la

en: The following barcodes were found:
ca: S'han trobat els següents codis de barres:

en: The following error occurred while importing the database structure:
ca: S'ha produït el següent error en importar l'estructura de base de dades:

en: The following error was encountered:
ca: S' ha trobat el següent error:

en: The following errors have occurred:
ca: S'han produït els següents errors:

en: The following errors were found. Please correct them and submit again:
ca: Els següents errors s'han trobat. Corregiu-los i proveu una altra vegada:

en: The following fields are wrong. Please fix them.
ca: Els camps següents estan malament. Si us plau corregir-los.

en: The following holds have not been filled. Please retrieve them and check them in.
ca: Les reserves següents no s'hagin recullit. Si us plau recuperar-les i fer la devolució

note: For the first occurrence, %1$s:  "borrowers" | $HtmlTags tag="strong" %2$s:  "deletedborrowers" | $HtmlTags tag="strong"
en: The following ids exist in both tables %s and %s:
ca: Els següent ID existir en ambdues taules %s i %s:

en: The following invalid barcodes were skipped:
ca: Els següents codis de barres no vàlids s'han omès:

en: The following itemnumbers were found:
ca: S'ha trobat els itemnumbers següents:

en: The following items were added or updated:
ca: Es van afegir o actualitzar els exemplars següents:

en: The following items were modified:
ca: Els següents exemplars s' han modificat:

en: The following items were removed from all courses:
ca: Els exemplars següents van ser suprimits de tots els cursos:

en: The following mappings exist for items.permanent_location, and they shouldn't.
ca: Les assignacions següents existeixen per a items.permanent_location, i no haurien d'existir

en: The following records could not be deleted:
ca: No s'ha pogut suprimir els registres següents:

en: The following values have been used for guarantee/guarantor relationships, but do not exist in the 'borrowerRelationship' system preference:
ca: Els valors següents s'han utilitzat per a les relacions de tutelat/tutor, però no existeixen a la preferència del sistema "borrowerRelationship":

en: The form submission failed (Wrong CSRF token). Try to come back, refresh the page, then try again.
ca: No s'ha pogut enviar el formulari (token CSRF incorrecte). Proveu de tornar, actualitzeu la pàgina i torneu-ho a provar.

note: %1$s:  biblios_use_this_framework | html
en: The framework is used %s times.
ca: La plantilla s'ha fet servir %s vegades.

en: The generated notices are different!
ca: Els avisos generats són diferents!

en: The generated notices are exactly the same!
ca: Els avisos generats són exactament el mateixos!

en: The hold has been correctly cancelled.
ca: La reserva s'ha cancel·lat correctament.

en: The hold has been placed on biblio level. It is not possible to determine the item to mark as lost.
ca: La reserva s'ha col·locat a nivell bibliogràfic. No és possible determinar l'exemplar marcat com perdut.

en: The import id number
ca: Número d'identificació de la importació

en: The included
ca: Inclòs

en: The included OAI.xslt file by the
ca: El fitxer inclòs OAI.xslt per la

en: The invoice referenced by this invoiceid does not exist.
ca: La factura referenciada per aquesta factura  no existeix.

note: %1$s:  m.item_barcode | html
en: The item (%s) does not exist.
ca: L'exemplar ( %s) no existeix.

note: %1$s:  m.item_barcode | html
en: The item (%s) has been added to the list.
ca: L'exemplar (%s) ha estat afegit a la llista.

note: %1$s:  m.item_barcode | html
en: The item (%s) has not been added to the list. Please verify it is not already in the list.
ca: L'exemplar ( %s) no s'ha afegit a la llista. Verifiqueu que no estigui ja a la llista.

en: The item has been removed from the list.
ca: El registre s'ha eliminat de la llista.

en: The item has not been checked in due to a configuration issue in your system. You must ask an administrator to take a look at the
ca: L'exemplar no ha estat retornat degut a un problema de configuració del sistema. Han de demanar un administrador per fer-hi una ullada

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' link = 1
en: The item has successfully been attached to %s.
ca: L'exemplar s'ha enllaçat amb èxit a %s.

en: The item has successfully been linked to
ca: L' exemplar s'ha enllaçat amb èxit a

en: The item was not found
ca: No s'ha trobat l'exemplar

en: The item you select will be moved to the target record.
ca: L'exemplar que seleccioneu s'adjuntarà al registre assignat

en: The job has been enqueued! It will be processed as soon as possible.
ca: La feina s'ha posat a la cua! Es processarà el més aviat possible.

note: SCRIPT
en: The library code entered contains whitespace characters. Please remove any whitespace characters from the library code
ca: El codi de Biblioteca introduït conté espais en blanc. Si us plau Tregui qualsevol espais en blanc del codi de la biblioteca

note: %1$s:  email | html
en: The list was sent to: %s
ca: La llista es va enviar a: %s

en: The merge was successful.
ca: La combinació ha estat un èxit.

en: The merging was successful.
ca: La combinació ha estat un èxit.

en: The notice has been correctly enqueued.
ca: L'avís ha estat correctament posat en cua.

note: %1$s:  ERROR_LOO.bad_delay | html
en: The number of days (%s) must be a number between 0 and 999.
ca: El nombre de dies (%s) ha de ser un número entre 0 i 999.

en: The order has been canceled, although one or more items could not have been deleted.
ca: La comanda ha estat cancel·lada, encara que un o més exemplars no s'han pogut suprimir.

en: The order has been canceled, although the record has not been deleted.
ca: L'ordre s'ha cancel·lat, tot i que el registre no s'ha suprimit.

en: The order has been cancelled, although one or more items could not have been deleted.
ca: La comanda ha estat cancel·lada, encara que un o més elements no s'han pogut suprimir.

en: The order has been cancelled, although the record has not been deleted.
ca: L'ordre s'ha cancel·lat, tot i que el registre no s'ha suprimit.

en: The order has been successfully canceled.
ca: La comanda ha estat cancel · lat amb èxit.

note: %1$s:  ELSE
en: The order has been successfully cancelled %s
ca: La comanda ha estat anul·lada amb èxit %s

en: The order line you are trying to cancel was created from a partial receipt of another order line which has been deleted. Cancellation is not possible.
ca: La línia de comanda que intenteu cancel·lar s'ha creat a partir d'una confirmació parcial d'una altra línia de comanda que s'ha suprimit. La cancel·lació no és possible.

en: The order line you are trying to cancel was created from a partial receipt of another order line which is already received. Try to cancel this one first and retry.
ca: La línia de comanda que intenteu cancel·lar s'ha creat a partir d'una confirmació parcial d'una altra línia de comanda que ja s'ha rebut. Intenteu anul·lar aquest primer i torneu a provar.

en: The original currency value will be copied
ca: Es copiarà el valor de la moneda original

en: The original fund will be used
ca: S'utilitzarà el fons original

en: The original internal note will be used
ca: S'utilitzarà la nota interna original

en: The original statistic 1 will be used
ca: S'utilitzarà l'estadística original 1

en: The original statistic 2 will be used
ca: S'utilitzarà l'estadística original 2

en: The original vendor note will be used
ca: S'utilitzarà la nota original del proveïdor

en: The password was rejected by a plugin.
ca: Un connector ha rebutjat la contrasenya.

en: The passwords entered do not match
ca: Les contrasenyes introduïdes no coincideixen

en: The patron category you create will be used by the
ca: La categoria d' usuari que heu creat s'utilitzarà per la

en: The patron does not have an email address defined.
ca: L'usuari no té una adreça de correu electrònic definida.

note: For the first occurrence, %1$s:  DEBT | $Price
en: The patron has a debt of %s.
ca: L'usuari té un deute de %s.

en: The patron has not been created the entered password contained whitespaces
ca: L'usuari no s'ha pogut crear la contrasenya té espais en blanc

en: The patron has not been created the entered password was too short
ca: L'usuari no s'ha pogut crear ,la contrasenya era massa curta

en: The patron has not been created the entered password was too weak, must contain at least one uppercase, and lower case letter and one number
ca: L'usuari no s'ha pogut crear, la contrasenya era massa feble, cal que inclogui almenys una majúscula, una minúscula, una lletra i un número

en: The patron has not been created! Cardnumber or Userid may already exist.
ca: L'usuari no s'ha pogut crear el número de carnet o el userid ja existeix.

note: %1$s:  alert.OTHER_CHARGES | $Price
en: The patron has unpaid charges for holds, rentals etc of %s
ca: L'usuari té reserves, lloguers, etc,  pendents de pagament  per %s.

note: %1$s:  checkout_info.alert.OTHER_CHARGES | $Price
en: The patron has unpaid charges for holds, rentals etc of %s.
ca: L'usuari té reserves, lloguers..etc, pendents de pagament per %s.

en: The patron used for the self checkout module at the OPAC does not have the self_check => self_checkout_module permission.
ca: L'usuri es fa servir per el mòdul d'autopréstec a l'OPAC i no té self_check => self_checkout_module permís.

en: The patron used for the self checkout module at the OPAC has too many permissions. They should only have self_check => self_checkout_module.
ca: L'usuari d'autopréstec a l'OPAC té massa permisos. Només haurien de tenir self_check => self_checkout_module.

note: %1$s:  DEBT_GUARANTEES | $Price
en: The patron's guarantees collectively have a debt of %s.
ca: Els usuaris tutelats tenen un deute de %s.

note: For the first occurrence, %1$s:  DEBT_GUARANTORS | $Price
en: The patron's guarantors and their other guarantees collectively have a debt of %s.
ca: Els tutors dels usuaris i els seus tutelats col·lectivament tenen un deute de %s.

en: The primary email is invalid.
ca: El correu electrònic principal no és vàlid.

en: The quote uploader accepts standard csv files with two columns: "source","text"
ca: El carregador de cites accepta fitxers CSV estàndard amb dues columnes: "source", "text"

en: The record
ca: El registre

note: %1$s:  m.bibnum | html
en: The record (%s) does not exist.
ca: El registre (%s) no existeix.

note: %1$s:  m.bibnum | html
en: The record (%s) has been added to the list.
ca: El registre (%s) s'ha afegit a la llista.

note: %1$s:  m.bibnum | html
en: The record (%s) has not been added to the list. Please verify it is not already in the list.
ca: El registre (%s) no s'ha afegit a la llista. Si us plau verificar que ja hi sigui.

en: The record id
ca: Id registre

en: The record you are trying to edit doesn't exist.
ca: El registre que intenteu editar no existeix.

note: For the first occurrence, %1$s:  biblionumber | html
en: The record you requested does not exist (%s).
ca: El registre que heu sol·licitat no existeix (%s).

note: For the first occurrence, %1$s:  report_converted | html
en: The report "%s" has been converted.
ca: El informe "%s" s'ha convertit.

en: The requested message cannot be displayed
ca: No es pot visualitzar el missatge sol·licitat

note: %1$s:  fail_methods.join(', ') | html
en: The requested notice was NOT queued for delivery by %s
ca: La sol·licitud NO s'ha posat a la cua per a l'entrega per %s

note: %1$s:  succ_methods.join(', ') | html
en: The requested notice was queued for delivery by %s
ca: La sol·licitud d'avís s'ha posat a la cua per ser lliurat per %s

en: The rules are applied from most specific to less specific, using the first found in this order:
ca: Les regles s'apliquen de la més específica a menys específica, utilitzant la primera trobada en aquest ordre:

en: The rules have been cloned.
ca: Les regles s'han clonat.

en: The secondary email is invalid.
ca: El correu electrònic secundari no és vàlid.

en: The subscription has linked issues
ca: La subscripció té fascicles vinculats

en: The subscription has linked items
ca: La subscripció té exemplars vinculats

en: The subscription has not expired yet
ca: La subscripció no ha caducat encara

note: SCRIPT
en: The superlibrarian privilege is mutually exclusive of other privileges, as it includes them all.
ca: El privilegi de superbibliotecari s'exclou mútuament d'altres privilegis, ja que els inclou tots.

note: SPAN
en: The system preference %s may have been overridden from this value by one or more virtual hosts.
ca: La preferència de sistema %s pot haver estat substituida per un o més hosts virtuals.

en: The system preference OPACPrivacy is set but AnonymousPatron is not! Please correct this before continuing circulation.
ca: La preferència del sistema OPACPrivacy està definida, però AnonymousPatron no! Corregiu-ho abans de continuar.

note: INPUT type=checkbox name=flag
en: The system preference ProtectSuperlibrarianPrivileges is enabled
ca: La preferència de sistema ProtectSuperlibrarianPrivileges està habilitat

note: SCRIPT
en: The translation (id %s) has been removed successfully
ca: La traducció (id %s) s'ha eliminat correctament

en: The unreceived orders from the following funds will be moved
ca: Les comandes no rebudes dels següents fons es traslladaran

en: The upload directory specifies the directory on the ftp site to which orders are uploaded.
ca: El directori de càrrega especifica el directori on el ftp carregarà les comandes.

en: The upload file appears to be empty.
ca: L'arxiu de càrrega sembla estar buit.

en: The upload file does not appear to be a kpz file. The extension is not '.kpz'.
ca: El fitxer de càrrega no sembla ser un fitxer kpz. L'extensió no és'. kpz'.

en: The upload file does not appear to be a zip file. The extension is not '.zip'.
ca: El fitxer de càrrega no sembla ser un fitxer zip. L'extensió no és'. zip'.

note: %1$s:  e.value | html
en: The value "%s" is not supported for mappings
ca: El valor "%s" no està suportat per mapeig

en: Themes
ca: Temes

en: Then start the installer again.
ca: A continuació, torneu a iniciar l'instal·lador.

en: There are currently no checkout notes.
ca: Actualment no hi ha cap nota de préstec.

en: There are currently no problem reports.
ca: Actualment no hi han problemes reportats.

note: For the first occurrence, %1$s:  PROCESS translate_label_element element=label_element_title
en: There are no %s currently available.
ca: No hi ha cap %s disponible actualment.

en: There are no EDI accounts.
ca: No hi ha cap compte EDI.

en: There are no EDIFACT messages.
ca: No hi ha missatges EDIFACT.

en: There are no SMS cellular providers defined.
ca: No hi ha cap proveïdor SMS definits.

note: SCRIPT
en: There are no SMTP servers defined.
ca: No hi ha servidors SMTP definits.

en: There are no account credit types defined.
ca: No hi ha cap tipus de compte de crèdit definit.

en: There are no account debit types defined.
ca: No hi ha cap tipus de compte de dèbit definit.

note: %1$s:  category.category_name | html
en: There are no authorized values defined for %s
ca: No hi ha valors autoritzats definits per a %s

en: There are no cash registers defined.
ca: No hi ha cap registre de pagament definit.

en: There are no cities defined.
ca: No hi ha cap ciutats definida.

en: There are no collections currently defined.
ca: No hi ha cap col·lecció definida actualment.

note: %1$s:  IF active
en: There are no contracts with this vendor. %s
ca: No hi ha contractes d'aquest proveïdor. %s

en: There are no defined actions for this template.
ca: No hi ha accions definides per a aquesta plantilla.

en: There are no defined templates. Please create a template first.
ca: No hi ha plantilles definides. Si us plau, doneu d'alta una plantilla primer.

en: There are no desks defined.
ca: No hi ha escriptoris definits.

note: A
en: There are no enrollments for this club yet
ca: No hi ha cap inscripció per a aquest club

en: There are no existing numbering patterns.
ca: No hi ha patrons de numeració.

en: There are no images for this item.
ca: No hi ha cap imatge per a aquest exemplar.

en: There are no images for this record.
ca: No hi ha imatges per a aquest registre.

en: There are no item search fields defined.
ca: No hi ha cap camp de cerca d'exemplar definit.

en: There are no items assigned to this rota.
ca: No hi ha cap exemplar assignat a aquesta rota.

en: There are no items in this batch yet
ca: No hi ha encara cap exemplar en aquest lot encara

en: There are no items in this collection.
ca: No hi ha exemplars en aquesta col·lecció.

en: There are no itemtypes defined
ca: No hi ha cap itemtypes definit

en: There are no late orders.
ca: No hi ha comandes endarrerides.

note: SCRIPT
en: There are no libraries defined.
ca: No hi ha cap biblioteca definida.

en: There are no libraries defined.
ca: No hi ha cap biblioteques definida.

en: There are no library EANs.
ca: No hi ha cap biblioteca EANs.

en: There are no notices for this library.
ca: No hi ha cap notificació per a aquesta biblioteca.

en: There are no notices.
ca: No hi ha avisos.

en: There are no open baskets for this vendor.
ca: No hi ha cistelles obertes per a aquest venedor.

note: %1$s:  IF ( location ) %2$s:  END
en: There are no overdues for today%s at the selected location%s.
ca: No hi ha préstecs vençust per avui %s a la ubicació seleccionada %s.

en: There are no overdues matching your search.
ca: No hi ha cap retard que coincideixi amb la cerca.

en: There are no overdues.
ca: No hi ha préstecs vençuts.

en: There are no patron categories defined.
ca: No hi ha cap categoria d'usauri definida.

en: There are no patron lists.
ca: No hi ha llistes d' usuaris

en: There are no patrons in this batch yet
ca: No hi ha cap usuaris en aquest lot encara

en: There are no patrons subscribed to this subscription serial alert.
ca: No hi ha usuaris subscrits a aquesta alerta de subscripció.

en: There are no pending discharge requests.
ca: No hi ha cap carte de llibertat pendent.

en: There are no pending offline operations.
ca: No hi ha operacions fora de línia pendents.

en: There are no pending patron modifications.
ca: No hi ha cap modificacions d'usuari pendent.

en: There are no rotas with stages assigned
ca: No hi ha rotas amb aquesta etapa assignada

en: There are no rules defined.
ca: Hi ha regles definides.

en: There are no saved definitions.
ca: No hi ha cap definicions.

en: There are no saved matching rules.
ca: No hi ha cap regla de coincidència guardada.

en: There are no saved patron attribute types.
ca: No hi ha cap tipus d'atribut d'usuari desat.

en: There are no saved reports.
ca: No hi ha cap informe desat.

en: There are no sets defined.
ca: No hi ha cap conjunt definit.

en: There are no statistics for this patron.
ca: No hi ha estadístiques per aquest usuari.

en: There are no titles tagged with the term
ca: No hi ha cap títols etiquetats amb el terme

en: There is an error when trying to connect to the message broker (RabbitMQ), check the Koha log files.
ca: Hi ha un error en intentar connectar al gestor de missatges (RabbitMQ), comprovar els fitxers de registre de Koha.

en: There is an error with this bibliographic record, the view may be degraded.
ca: Hi ha un error en aquest registre bibliogràfic, la visualització pot donar problemes.

note: %1$s:  hold.priority | html
en: There is an item level hold on this item (priority = %s).
ca: Hi ha una reserva a nivell d'exemplar en aquest registre (prioritat = %s).

note: SCRIPT
en: There is another profile with this name.
ca: Ja existeix un perfil amb aquest nom

note: %1$s:  itemtags | html
en: There is more than 1 MARC tag related to items tab (10) : %s
ca: Hi ha més de 1 etiqueta MARC relacionades amb elements  (10): %s

en: There is no defined frequency.
ca: No hi ha una freqüència definida.

note: %1$s:  e.value | html
en: There is no mapping for the index %s
ca: No hi ha cap assignació per a l'índex %s

note: %1$s:  END %2$s:  IF autoMemberNum %3$s:  IF mandatorycardnumber
en: There is no minimum or maximum character length. %s %s %s
ca: No hi ha cap longitud mínima o màxima de caràcter. %s %s %s

en: There is no notice template with a code 'CANCEL_HOLD_ON_LOST' defined in your system.
ca: No hi ha cap plantilla d'avís amb un codi'CANCEL_HOLD_ON_LOST' definit en el vostre sistema.

en: There is no order for this bibliographic record.
ca: No hi ha cap comanda per a aquest registre bibliogràfic.

en: There is no record of any messages that have been sent to this patron.
ca: No hi ha constància de cap missatge enviat a aquest usuari.

en: There was 1 barcode that contained at least one unprintable character.
ca: Hi ha 1 codi de barres que contenien almeys un caràcters impublicable.

en: There was 1 barcode that was too long.
ca: Hi havia 1 codi de barres que era massa llarg.

en: There was a problem checking this item out, please check for problems with the
ca: S'ha produït un problema en retornar aquest exemplar. Comprovar si hi ha problemes amb

en: There was a problem with your form submission
ca: Hi ha hagut un problema amb l'enviament del formulari

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: There was a problem, please check the logs
ca: Hi ha hagut un problema, si us plau comprovar els registres

note: %1$s:  err_data | html
en: There were %s barcodes that contained at least one unprintable character.
ca: Hi ha %s codis de barres que contenen almenys un caràcters impublicables.

note: %1$s:  err_length | html
en: There were %s barcodes that were too long.
ca: Hi havia %s barcodes que eren massa llarg.

en: There were no unreceived orders for this fund.
ca: No hi ha cap comanda pendent de rebre per a aquest fons.

en: There were problems with your submission
ca: Hi va haver problemes amb l'enviament

en: Therefore, the record to be merged has not been deleted.
ca: Per tant, el registre per ser fusionats no s'ha suprimit.

en: Thesaurus:
ca: Tesaurus

en: These are disabled for ALL libraries. To change these settings, choose the "Default" library.
ca: Aquestes estan inhabilitats per a totes les biblioteques. Per canviar aquesta configuració, seleccioneu la biblioteca "predeterminada".

en: These are disabled for the current library.
ca: Aquestes estan inhabilitades per a l'actual biblioteca.

en: These are enabled.
ca: Aquests estan habilitades.

note: INPUT type=checkbox
en: These fields are collapsed by default by the CollapseFieldsPatronAddForm system preference
ca: Aquests camps es redueixen per defecte per la preferència del sistema CollapseFieldsPatronAddForm

en: These fields will be used in the creation of clubs based on this template
ca: Aquests camps s'utilitzaran en la creació de clubs basant-se en aquesta plantilla

en: These fields will be used when enrolling a patron in a club based on this template
ca: Aquests camps s'utilitzarà quan un usuari es registri en un club basats en aquesta plantilla

note: %1$s:  ratio | html
en: These items have a hold ratio &ge; %s.
ca: Aquests exemplars tenen una proporció de reserva &ge; %s.

note: SCRIPT
en: These patrons will be permanently removed from the database and cannot be recovered
ca: Aquests usuaris s'eliminaran permanentment de la base de dades i no es podran recuperar

en: Theses
ca: Tesis

en: They are in a patron category of type staff.
ca: Es troben en una categoria d'usuaris de tipus staff.

en: They are the guarantor to another patron.
ca: Són tutors d'un altre usuari.

en: They have a non-zero account balance.
ca: Tenen un saldo de compte diferent de zero.

en: They have items currently checked out.
ca: Actualment tenen exemplars prestats.

en: They have permissions assigned to them.
ca: Tenen permisos assignats.

note: SCRIPT
en: Third
ca: Tercer

en: This account has been locked!
ca: Aquest compte ha estat bloquejat!

note: SCRIPT
en: This action cannot be reversed. Do you wish to continue?
ca: Aquesta acció no es pot revertir. Voleu continuar?

note: SCRIPT
en: This attribute will be only applied to the patron's category %s
ca: Aquest atribut s'aplicaran només a la categoria d'usuari %s

en: This authority type cannot be deleted
ca: Aquest tipus d'autoritat no es pot suprimir

en: This budget has funds attached. You must delete all attached funds before you can delete this budget.
ca: Aquest pressupost té fons adjuntts. Heu de suprimir tots els fons adjunts abans que pugui suprimir aquest pressupost.

note: %1$s:  patrons_in_category | html
en: This category is used %s times
ca: Aquesta categoria s'ha fet servie %s vegades

en: This chart will use only visible rows, click 'Fetch all data' to chart the full report
ca: Aquest gràfic només utilitzarà files visibles; fer clic a 'Recuperar totes les dades' per representar l'informe complet

en: This course already has this item on reserve.
ca: Aquest curs ja té aquest exemplar en reserva.

en: This feature allows you to retrieve and share data (subscription patterns and reports) with other Koha libraries.
ca: Aquesta característica permet recuperar i compartir dades (patrons de subscripció i informes) amb altres biblioteques Koha.

en: This feature gives the Koha developers valuable information regarding how Koha is being used and helps to drive decisions during the development cycle
ca: Aquesta característica proporciona als desenvolupadors de Koha informació valuosa sobre com s'utilitza Koha i ajuda a prendre decisions durant el cicle de desenvolupament

en: This fee is charged at checkout/renewal time for each day between the checkout/renewal date and due date for loans specified in days.
ca: Aquest import es carrega des del moment del préstec/renovació per cada día entre la data de préstec/renovació i la data de venciment del préstec diari.

en: This fee is charged at checkout/renewal time for each hour between the checkout/renewal date and due date for loans specified in hours.
ca: Aquest import es carrega des del moment del préstec/renovació per cada hora entre la data de préstec/renovació y la data de venciment del préstec per hores.

en: This fee is charged once per checkout/renewal per item
ca: Aquesta tarifa es cobra un cop per préstec/renovació per exemplar

note: INPUT type=text name=object
en: This field cannot be modified from the circulation module.
ca: Aquest camp no es pot modificar des del mòdul de circulació.

note: INPUT type=checkbox name=disable_input
en: This field is mandatory
ca: Aquest camp és obligatori

note: SCRIPT
en: This field is required.
ca: Aquest camp és necessari.

note: SCRIPT
en: This file already exists (in this category).
ca: Aquest fitxer ja existeix (en aquesta categoria).

en: This framework cannot be deleted
ca: Aquesta plantilla no es pot suprimir

note: %1$s:  subscriptions.size | html
en: This frequency is still used by %s subscription(s). Do you still want to delete it?
ca: Aquesta freqüència s'utilitza encara per %s subscription(s). Encara voleu suprimir-lo?

en: This fund code does not exist in the destination budget.
ca: Aquest codi de fons no existeix en el pressupost de destinació.

note: A
en: This fund has sub funds.
ca: Aquest fons té subfons.

note: SCRIPT
en: This fund has sub funds. It cannot be deleted.
ca: Aquest fons té subfons. No es pot suprimir.

en: This invoice has no files attached.
ca: Aquesta factura no té cap fitxer adjunt.

en: This invoice number has already been used. Would you like to receive on an existing invoice?
ca: Aquest número de factura ja s'ha utilitzat. Li agradaria rebre en una factura existent?

en: This is a serial subscription
ca: Aquesta és una subscripció

en: This is not recommended when changing very large numbers of due dates.
ca: Això no es recomana quan es canvia un gran nombre de dates de venciment.

en: This is the anonymous patron, so no circulation history is displayed. To get a list of anonymized loans, please run a report.
ca: Aquest és el usuari anònim, No hi ha historial de circulació. Per obtenir una llista de préstecs anonims, executeu un informe.

en: This is the anonymous patron, so no holds history is displayed.
ca: Aquest és el patró anònim, així no té historial.

en: This is the team who are responsible for the next release of Koha and the ongoing maintenance of your currently installed Koha version. They will be in these roles up until
ca: Aquest és l'equip responsable de la pròxima versió de Koha i del manteniment continu de la vostra versió de Koha instal·lada actualment. Estaran en aquests rols fins al

en: This is the team who were responsible for the initial release of your currently installed Koha version.
ca: Aquest és l'equip responsable de la versió inicial de Koha instal·lada actualment.

note: For the first occurrence, %1$s:  Branches.GetName( itemhomebranch ) | html
en: This item belongs to %s and cannot be checked out from this location.
ca: Aquest exemplar pertany a %s i no es pot prestar en aquest localitat

en: This item can not be renewed, it's an on-site checkout
ca: Aquest exemplar no es pot renovar, està actualment prestat per a lectura en sala

note: SCRIPT
en: This item cannot be removed. It is checked out
ca: Aquest exemplar no es pot eliminar Està prestat

en: This item has been claimed as returned by:
ca: Aquest exemplar ha estat reclamat com a retornat per:

note: %1$s:  alert.ITEM_LOST | html
en: This item has been lost with a status of "%s".
ca: Aquest exemplar s'ha perdut amb un estat de "%s".

note: %1$s:  ITEM_LOST | html %2$s:  IF CAN_user_circulate_force_checkout %3$s:  END
en: This item has been lost with a status of "%s". %s Check out anyway? %s
ca: Aquest exemplar s'ha perdut amb estatus de "%s". %s Prestar-ho igualment? %s

note: For the first occurrence, %1$s:  checkout_info.ITEM_LOST | html
en: This item has been lost with a status of "%s."
ca: Aquest exemplar s'ha perdut amb un estat de "%s".

en: This item has previously been checked out to this patron.
ca: Aquest exemplar ja ha estat prèviament prestat a aquest usuari.

en: This item is already on this rota
ca: Aquest exemplar ja està en aquesta rotació

note: %1$s:  IF CAN_user_circulate_force_checkout %2$s:  END
en: This item is checked out to another patron. %s Check in and check out? %s
ca: Aquest exemplar està prestat a un altre usuari. %s Retornar i fer préstec? %s

en: This item is currently checked out to this patron. Renew?
ca: Aquest exemplar està prestat a aquest usuari. Renovar?

en: This item is on hold and being processed for another patron.
ca: Aquest exemplar està en reserva i s'està processant per a un altre usuari.

en: This item is on hold and being transferred for another patron.
ca: Aquest exemplar està en reserva i s'està transferint per a un altre usuari.

en: This item is on hold for another patron.
ca: Aquest exemplar està reservat per un altre usuari.

en: This item is on hold for another patron. The hold will be overridden, but not cancelled.
ca: Aquest exemplar està reservat per un altre usuari. La reserva serà modificada, però no cancel. lada.

note: %1$s:  Branches.GetName( branchname ) | html
en: This item is on hold for pick-up at %s
ca: Aquest element està reserva per recollida a %s

en: This item is on hold for pick-up at your library
ca: Aquest exemplar està reservat per recollir a la seva biblioteca

en: This item is part of a rotating collection.
ca: Aquest exemplar forma part d'una col·lecció rotativa.

en: This item is waiting for another patron.
ca: Aquest exemplar està esperant un altre usuari

en: This item must be checked in at following library:
ca: Aquest element ha de ser retornat a la biblioteca:

note: %1$s:  Branches.GetName( branch_to_return ) | html
en: This item must be returned to %s.
ca: Aquest exemplar s'ha de tornar a %s.

note: SCRIPT
en: This item normally cannot be put on hold except for patrons from %s.
ca: Aquest exemplar normalment no es pot posar en reserva excepte per usuaris de %s.

note: SCRIPT
en: This item normally cannot be put on hold.
ca: Aquest exemplar no es pot posar en reserva.

en: This list does not exist.
ca: Aquesta llista no existeix.

en: This member has no email
ca: quest usuari no té email

en: This message appears on this patron's user page in the OPAC
ca: Aquest missatge apareix a la pàgina d'usuari en el  OPAC

en: This message displays when checking out to this patron
ca: Aquest missatge es mostra quan es fa un préstec a aquest patró

en: This message may have been caused by any of the following reasons:
ca: Aquest missatge pot haver estat causat per algun dels motius següents:

en: This order cannot be edited, the basket is closed.
ca: Aquesta comanda no es pot editar, la cistella està tancada.

note: %1$s:  claims.count | html %2$s:  FOR c IN claims %3$s:  c.claimed_on | $KohaDates %4$s:  UNLESS loop.last %5$s:  END %6$s:  END
en: This order has been claimed %s times. On %s%s%s, %s%s
ca: Aquesta comanda s'ha reclamat %s vegades. A %s%s%s, %s%s

en: This patron can't check out this item per library circulation policy.
ca: Aquest usuari no es pot demanar l'exemplar en préstect per la política de préstecs de la biblioteca.

en: This patron cannot be deleted while set as AnonymousPatron in the system preferences.
ca: Aquest usuari no es pot suprimir mentre estigui definit com a AnonymousPatron a les preferències del sistema.

en: This patron does not exist.
ca: Aquest usuari no existeix.

en: This patron has no circulation history.
ca: Aquest usuari no té historial de circulació.

en: This patron has no files attached.
ca: Aquest usuari no té cap fitxer adjunt.

en: This patron has no holds history.
ca: Aquest patró no te historial de reserves

en: This patron has not submitted any purchase suggestions
ca: Aquest usuari no ha enviat cap suggeriment de compra

en: This patron has requested their circulation history be anonymized on check-in, but the AnonymousPatron system preference is empty or incorrect.
ca: Aquest usuari ha sol·licitat l'anonimització del seu historial de préstecs, però la preferència del sistema AnonymousPatron és buida o incorrecta.

en: This patron has set the privacy rules to never keeping a circulation history.
ca: Aquest patró ha activat el dret de privacitat per evitar l' historial de circulació.

note: %1$s:  Branches.GetName( BORRNOTSAMEBRANCH ) | html
en: This patron is from a different library (%s)
ca: Aquest usuari és d'una altra Biblioteca (%s)

note: %1$s:  Branches.GetName( checkout_info.BORRNOTSAMEBRANCH ) | html
en: This patron is from a different library (%s).
ca: Aquest usuari és d'una altra Biblioteca (%s).

note: SCRIPT
en: This patron's privileges will now be reset to include only superlibrarian.
ca: Es restabliran ara els privilegis d'aquest usuari per incloure només superbibliotecari.

note: %1$s:  subscriptions.size | html
en: This pattern is still used by %s subscription(s). Do you still want to delete it?
ca: Aquest patró és utilitzat per %s subscription(s). Encara voleu suprimir-lo?

en: This permission grants access to all areas. If selected, specific sub-permissions cannot be selected.
ca: Aquest permís dóna accés a totes les àrees. Si es selecciona, no es poden seleccionar sub-permisos específics.

note: SCRIPT
en: This record cannot be deleted, at least one item is currently checked out.
ca: Aquest registre no es pot suprimir, almenys hi ha un exemplar en préstec.

note: SCRIPT
en: This record cannot be transferred to the advanced editor. Continue?
ca: Aquest registre no es pot transferir a l'editor avançat. Voleu continuar?

note: A
en: This record has no items
ca: Aquest registre té exemplars

en: This record is in use
ca: Aquest registre és en ús

en: This record is used
ca: S'utilitza aquest registre

note: %1$s:  total | html
en: This record is used %s times
ca: Aquest registre s'ha utilitzat %s vegades

en: This report could not be imported. Please try again later.
ca: Aquest informe no s'ha pogut importar. Tornar a intentar més tard.

note: TR
en: This resource has been reported more than %s times, take care!
ca: Aquest recurs s'ha informat més de %s vegades, compte!

en: This rota has no stages.
ca: Aquesta rotació no té etapes.

en: This sale
ca: Aquesta venda

en: This screen shows the subfields associated with the selected tag. You can edit subfields or add a new one by clicking on edit.
ca: Aquesta pantalla mostra els subcamps relacionats amb l'etiqueta seleccionada. Podeu editar camps o afegir-ne un nou fent clic a Editar.

en: This script is not able to create/write to the necessary temporary directory.
ca: Aquest programa no és capaç de crear/escriure al directori temporal necessari.

en: This stage contains the following item(s):
ca: Aquesta etapa conté els exemplars següents:

note: SCRIPT
en: This subfield will be deleted
ca: Aquest subcamp s'eliminarà

note: A
en: This subscription depends on another supplier
ca: Aquesta subscripció depèn d'un altre proveïdor

en: This subscription is closed.
ca: Aquesta subscripció ha expirat.

en: This tool allows you to delete patrons and anonymize checkout history. For deleting patrons, any combination of limits can be used. Patrons will not be deleted if they meet one or more of the following conditions:
ca: Aquesta eina permet suprimir usuaris i anonimitzar l'historial de préstec. Per suprimir usuaris, es pot utilitzar qualsevol combinació de límits. Els usuaris no seràn suprimits si compleixen una o més de les condicions següents:

note: %1$s:  field.marcfield | html %2$s:  ELSE
en: This value will be filled with the %s subfield of the selected biblio. %s
ca: Aquest valor s'omplirà amb el subcamp %s del registre seleccionat. %s

en: This vendor has no email
ca: Aquest proveïdor no té correu electrònic

en: This vendor has no email defined for late issues.
ca: Aquest proveïdor no té cap correu electrònic definit per reclamació d'endarrerits.

en: This will be the name by which you will refer to this image in the patron card layout editor.
ca: Aquest serà el nom pel qual que es refereixen a aquesta imatge en l'editor de disposició de targeta d'usuari.

note: %1$s:  IF ( too_many_items_display ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: This will delete %sall the%sthe selected%s items.
ca: Això suprimirà %stots els%sels eleccionats%s exemplars.

note: SCRIPT
en: This will delete the Mana KB token from Koha. Do you want to continue?
ca: Això suprimirà el testimoni Mana KB de Koha. Continuar?

en: This will delete the exceptions inside a given range. Be careful about your scope range; if it is oversized you could slow down Koha.
ca: Això eliminarà les excepcions dins d'un interval determinat. Aneu amb compte amb el vostre rang d'abast; Si és sobredimensionat podria alentir Koha.

en: This will delete the repeated holidays rules only. The repeatable holidays will be deleted but not the exceptions.
ca: Això eliminarà només les regles de vacances repetides. Les vacances repetibles s'esborraran però no les excepcions.

en: This will delete the single holidays rules only. The repeatable holidays and exceptions will not be deleted.
ca: Això suprimirà només les regles de festius únics. Els festius repetits i excepcions no se suprimiran.

en: This will delete this holiday rule. If it is a repeatable holiday, this option checks for possible exceptions. If an exception exists, this option will remove the exception and set the date to a regular holiday.
ca: Això suprimirà aquesta regla de festiu. Si es tracta d'un festiu repetible, aquesta opció comprova possibles excepcions. Si existeix una excepció, aquesta opció traurà l'excepció i fixar la data per un festiu regular.

note: SCRIPT
en: This will retrieve macros stored in the brower, save them in the database, and delete them from the browser. Proceed?
ca: Això recuperarà les macros emmagatzemades al navegador, les desarà a la base de dades i les suprimirà del navegador. Procés?

en: This will save changes to the holiday's title and description. If the information for a repeatable holiday is modified, it affects all of the dates on which the holiday is repeated.
ca: Això li desarà els canvis al títol i descripció del festiu. Si es modifica la informació per a uns festius repetible, afecta totes les dates en què es repeteix el festiu.

en: This will take this day and month as a reference to make it a holiday. Through this option, you can repeat this rule for every year. For example, selecting August 1 will make August 1 a holiday every year.
ca: Això agafarà el dia i mes com a referència a fer-ho festiu. Mitjançant aquesta opció, es pot repetir aquesta regla per a cada any. Per exemple, selecció de 1 d'agost farà 1 d'agost festiu cada any.

en: Those items won't be deleted
ca: Aquests exemplars no se suprimiran

note: SCRIPT
en: Threshold missing
ca: Llindar desapareguts

note: IMG
en: Thumbnail
ca: Miniatura

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Thursday
ca: Dijous

note: SCRIPT
en: Thursdays
ca: Dijous

en: Time zone:
ca: Zona horària:

en: Time:
ca: Hora:

en: Timeout (seconds):
ca: Temps d'espera (segons):

en: Timeout (secs)
ca: Temps d'espera (segons)

en: TinyMCE WYSIWYG editor
ca: Editor TinyMCE WYSIWYG

en: Title
ca: Títol

en: Title
ca: Títol

en: Title (A-Z)
ca: Títol (A-Z)

en: Title (Z-A)
ca: Títol  (Z-A)

en: Title (any):
ca: Títol (qualsevol):

en: Title (uniform):
ca: Títol (uniforme):

en: Title and author
ca: Títol i autor

en: Title phrase
ca: Frase del títol

en: Title:
ca: Títol:

en: Title:
ca: Títol:

note: %1$s:  title | html
en: Title: %s
ca: Tractament: %s

en: Titles
ca: Títols

en: Titles tagged with the term
ca: Títols etiqeutas amb el terme

en: To
ca: A

en: To
ca: A

en: To a file:
ca: al fitxer:

en: To a file:
ca: Al fitxer:

en: To add another library and for more settings, go to:
ca: Per afegir una altra biblioteca i per a més configuracions, aneu a:

en: To add another patron category and for more settings go to:
ca: Per afegir una altra categoria d' usuari i per a més ajustaments anar a:

en: To authid:
ca: A authid:

en: To biblionumber:
ca: Fins biblionumber:

en: To call number:
ca: Fins signatura:

en: To create another item type later and for more settings go to:
ca: Per crear un altre tipus d'exemplar i per a més ajustaments anar a:

en: To create another patron, go to:
ca: Per crear un altre usuari, aneu a:

en: To create circulation rule, go to:
ca: Per crear una nova norma de circulació, aneu a:

en: To date:
ca: Fins data:

en: To edit patron permissions, go to:
ca: Per editar els permisos d'usuari, aneu a:

en: To enable Koha plugins, the flag enable_plugins must be set in the Koha configuration file
ca: Per habilitar els connectors Koha, l'indicador enable_plugins s'ha d'establir al fitxer de configuració de Koha

en: To item call number:
ca: Fins signatura topogràfica:

en: To know how to avoid this problem see the related wiki page:
ca: Per evitar aquest problema veure la pàgina wiki relacioanda:

en: To modify a rule, create a new one with the same patron category and item type.
ca: Per editar una regla, crea una de nova amb la mateixa categoria d' usuari i tipus d'exemplar.

en: To notify on receiving:
ca: Notificar-ho a recepció:

en: To notify patrons of new serial issues, you must
ca: Per avisar als usuaris de nous fascicles , heu de

note: SCRIPT
en: To open the popup, press Shift+Enter
ca: Per obrir la finestra emergent, premeu Maj+Enter

en: To replace an image, delete it, upload a new file and give it the same image name.
ca: Per reemplaçar una imatge, suprimir-la, carrega un arxiu nou i donar-li el mateix nom de la imatge.

en: To screen in the browser:
ca: A la pantalla:

en: To screen into the browser:
ca: Al navegador:

note: %1$s:  patron.title | html %2$s:  patron.firstname | html %3$s:  patron.surname | html
en: To update the image for %s %s %s, select a new image file and click 'Upload.'
ca: Per actualitzar la imatge per  %s %s %s seleccioni una imatge nova i feu clic a 'Carregar'.

en: To:
ca: Per a:

en: To:
ca: Per:

note: SCRIPT
en: Today
ca: Avui

en: Today's checkins
ca: Checkins avui

en: Today's checkouts
ca: Préstecs d'avui

en: Today's notifications
ca: Les notificacions d'avui

note: I
en: Toggle set to lowest priority
ca: Canvia el conjunt a prioritat més baixa

en: Too many checked out.
ca: Massa prestats.

note: For the first occurrence, %1$s:  current_loan_count | html %2$s:  max_loans_allowed | html
en: Too many checked out. %s checked out, only %s are allowed.
ca: Massa préstecst. %s prestat, només %s estan permesos.

en: Too many holds
ca: Massa reserves

en: Too many holds for
ca: Massa reserves per

en: Too many holds:
ca: Massa reserves:

note: %1$s:  too_many_items_display | html
en: Too many items (%s) to display individually.
ca: Massa exemplsrs ( %s) per mostrar-les individualment.

note: %1$s:  too_many_items_display | html %2$s:  Koha.Preference('MaxItemsToDisplayForBatchMod') | html
en: Too many items (%s): You are editing more than %s items in a batch, items will not be shown.
ca: Massa exemplars (%s): Esteu editant més de %s exemplars en un lot, els exemplars no es mostraran.

note: %1$s:  too_many_items_process | html %2$s:  Koha.Preference('MaxItemsToProcessForBatchMod') | html
en: Too many items (%s): You are not allowed to edit more than %s items in a batch.
ca: Massa exemplars ( %s): no teniu permís per editar més d'elements %s en un lot.

note: For the first occurrence, %1$s:  too_many_items_display | html %2$s:  Koha.Preference('MaxItemsToDisplayForBatchMod') | html
en: Too many items (%s): You have edited more than %s items in a batch, items will not be shown.
ca: Massa exemplars (%s): s'han editat més de %s exemplars en un lot, els exemplars no es mostraran.

note: %1$s:  current_loan_count | html %2$s:  max_loans_allowed | html
en: Too many on-site checked out. %s on-site checked out, only %s are allowed.
ca: Massa préstecs a sala. %s prestat a sala, només es permeten %s.

en: Tool plugins
ca: Plugins

en: Tools
ca: Eines

en: Tools home
ca: Eines

en: Tools tables
ca: Taules d'eines

note: %1$s:  mainloo.limit | html
en: Top %s Most-circulated items
ca: Exemplars més prestats %s

en: Top lists
ca: Top de les llistes

en: Top page margin:
ca: Marge superior de la pàgina:

en: Top text margin:
ca: Marge superior del text:

en: Topics
ca: Matèries

note: %1$s:  currency.symbol | html
en: Total + adjustments + shipment cost (%s)
ca: Total + ajustos + cost d'enviament (%s)

en: Total amount outstanding:
ca: Import total pendent:

en: Total amount outstanding:
ca: Import total pendent:

en: Total amount payable:
ca: Import total a pagar:

en: Total amount:
ca: Import total:

en: Total available
ca: Total disponible

en: Total bankable:
ca: Total finançable:

note: %1$s:  accountlines.total( payment_type => [ 'CASH', 'SIP00' ]) * -1 | $Price
en: Total bankable: %s
ca: Total finançable: %s

en: Total checkouts
ca: Total préstecs

en: Total checkouts as of yesterday
ca: Total préstecs a partir d'ahir

en: Total checkouts:
ca: Total préstecs:

en: Total cost
ca: Cost real

en: Total current checkouts allowed
ca: Préstecs total permesos

en: Total current on-site checkouts allowed
ca: Préstecs de lectura en sala i a domicili total permesos

en: Total due
ca: Total a pagar

en: Total due if credit applied:
ca: Total pendent si s'aplica el crèdit:

en: Total due:
ca: Total a pagar:

note: %1$s:  fines | $Price
en: Total due: %s
ca: Total deute: %s

en: Total holds allowed
ca: Total de reserves permeses

en: Total income (cash):
ca: Total ingressos (efectiu):

note: For the first occurrence, %1$s:  accountlines.credits_total * -1 | $Price %2$s:  accountlines.credits_total(payment_type => [ 'CASH', 'SIP00' ]) * -1 | $Price
en: Total income (cash): %s (%s)
ca: Total ingressos (efectiu): %s (%s)

en: Total income:
ca: Ingressos totals:

en: Total items in group
ca: Total exemplars del grup

note: %1$s:  collectionItemsLoop.size | html
en: Total items: %s
ca: Total exemplars: %s

note: SCRIPT
en: Total must be a number
ca: Total ha de ser un nombre

en: Total number of results:
ca: Nombre total de resultats:

en: Total ordered
ca: Total demanat

en: Total outgoing (cash):
ca: Total pagaments (efectiu):

note: For the first occurrence, %1$s:  accountlines.debits_total * -1 | $Price %2$s:  accountlines.debits_total( payment_type => [ 'CASH', 'SIP00' ]) * -1 | $Price
en: Total outgoing (cash): %s (%s)
ca: Total pagaments (efectiu): %s (%s)

en: Total payable:
ca: Total a pagar:

en: Total spent
ca: Total gastat

en: Total tax exc.
ca: Total impost exclòs.

note: For the first occurrence, %1$s:  currency | html
en: Total tax exc. (%s)
ca: Total impostos exclòs (%s)

en: Total tax inc.
ca: Total impost inc.

note: For the first occurrence, %1$s:  currency | html
en: Total tax inc. (%s)
ca: Total impostos Inc (%s)

en: Transaction
ca: Transacció

en: Transaction date
ca: Data de la transacció

en: Transaction library
ca: Biblioteca de transaccions

note: A
en: Transaction logs
ca: Logs de transacció

en: Transaction type
ca: Tipus d'operació

en: Transaction type:
ca: Tipus de transacció

en: Transactions
ca: Transaccions

note: %1$s:  register.last_cashup.timestamp | $KohaDates with_hours => 1
en: Transactions since %s
ca: Transaccions des de %s

en: Transactions to date
ca: Transaccions fins avui

en: Transfer
ca: Transferència

note: INPUT type=submit
en: Transfer collection
ca: Transferir col·lecció

en: Transfer collection
ca: Transferir col·lecció

note: %1$s:  reser.diff | html
en: Transfer is %s days late
ca: Transferència és %s dies tard

en: Transfer is not allowed for:
ca: No es permet la transferència per:

en: Transfer now?
ca: Transferir ara?

note: SCRIPT
en: Transfer order to this basket?
ca: Transferir comanda a aquesta cistella?

en: Transfer to:
ca: Transferir a:

en: Transferred
ca: Transferits

en: Transferred from basket:
ca: Transferits de la cistella:

en: Transferred items
ca: Exemplars transferits

en: Transferred to basket:
ca: Transferit a la cistella:

en: Transfers
ca: Transferències

en: Transfers are
ca: Transferències són

note: %1$s:  show_date | $KohaDates
en: Transfers made to your library as of %s
ca: Transferències realitzades a la biblioteca a partir de %s

en: Transfers to receive
ca: No hi ha transferències a rebre

en: Translate into other languages
ca: Traduir a altres idiomes

note: A
en: Translate item type %s
ca: Tradueix el tipus d'exemplar %s

en: Translation
ca: Traducció

note: SCRIPT
en: Translation (id %s) has been added successfully
ca: La traducció (id %s) s'ha afegit correctament

en: Translation manager:
ca: Responsable de traducció:

en: Translation managers:
ca: Responsables de traducció:

en: Translation:
ca: Traducció:

en: Transport cost matrix
ca: Matriu de costos de transport

note: SCRIPT
en: Travel and Places
ca: Viatges i llocs

en: Treaties
ca: Tractats

en: Try again with a different barcode
ca: Torneu a provar amb un codi de barres diferents

en: Try another search
ca: Proveu-ho amb una altra cerca

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Tuesday
ca: Dimarts

note: SCRIPT
en: Tuesdays
ca: Dimarts

en: Tulong Aklatan, Philippines
ca: Tulong biblioteca, Filipines

en: Type
ca: Tipus

en: Type:
ca: Tipus:

en: Type:
ca: Tipus:

en: UF
ca: EP

en: US Inches
ca: US polzades

en: UTF-8 (Default)
ca: UTF-8 (per defecte)

note: SCRIPT
en: Unable to cancel enrollment!
ca: No es pot cancel·lar la inscripció!

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Unable to change status of note.
ca: No es pot canviar l'estat de la nota.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Unable to change status of problem report.
ca: No es pot canviar l'estat de l'informe de problemes.

note: SCRIPT
en: Unable to create enrollment!
ca: No es pot inscriure

note: SCRIPT
en: Unable to delete club!
ca: No es pot suprimir de club!

en: Unable to delete patron
ca: No es pot suprimir l'usauri

en: Unable to delete patron that is set as AnonymousPatron
ca: No es pot suprimir el patró establert com a AnonymousPatron

en: Unable to delete patrons from other libraries with current settings
ca: No es poden suprimir els usuaris d'altres biblioteques amb la configuració actual

en: Unable to delete staff user
ca: No es pot suprimir l'usuari bibliotecari

note: SCRIPT
en: Unable to delete template!
ca: No es pot suprimir la plantilla!

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Unable to save description
ca: No es pot desar la descripció

en: Unable to save image to database.
ca: Incapaç de desar la imatge a la base de dades.

en: Unapprove
ca: No es pot aprovar

en: Unarchive
ca: Desarxivat

en: Unauthorized user
ca: Usuari no autoritzat

en: Unavailable (lost or missing)
ca: No disponible (perdut o desaparegut)

en: Uncertain
ca: Incert

en: Uncertain price:
ca: Preu incert:

en: Uncertain prices
ca: Preus incerts

en: Unchanged
ca: Sense canvis

en: Uncheck all
ca: Desmarca'ls tots

en: Undecided
ca: Indecís

en: Undefined
ca: Indefinit

note: SCRIPT
en: Underline
ca: Subratllar

note: SCRIPT
en: Undo
ca: Desfer

note: INPUT type=submit name=mainformsubmit
en: Undo import into catalog
ca: Desfés la importació en catàleg

en: Unfortunately, no backups are available.
ca: Desafortunadament, no hi ha còpies de seguretat

en: Ungrouped baskets
ca: Cistelles no agrupades

en: Unhighlight
ca: Elimina el realç

en: Unified title
ca: Títol unificat

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.unititle | $raw
en: Unified title: %s
ca: Títol unificat: %s

en: Uninstall
ca: Desinstal·lar

en: Unique holiday
ca: Festiu unic

en: Unique holidays
ca: Festiu únic

en: Unique identifier:
ca: Identificador únic:

en: Unit
ca: Unitat

en: Unit cost
ca: Cost unitari

en: Unit price
ca: Preu unitari

en: Unit:
ca: Unitat:

en: Units per issue
ca: Unitats per emissió

note: SCRIPT
en: Units per issue is required
ca: Calen unitats per emissió

en: Units per issue:
ca: Unitats per fascicle:

en: Units:
ca: Quantitat:

en: Units:
ca: Unitats:

en: Universidad Nacional de Córdoba, Argentina
ca: Universitat Nacional de Córdoba, Argentina

en: Universidad de El Salvador, El Salvador
ca: Universidad del Salvador, El Salvador

en: University of the Arts London, United Kingdom
ca: Universitat de les Arts Londres, Regne Unit

en: Université d'Aix-Marseille, France
ca: Université d'Aix-Marsella, França

en: Université de Lyon 3, France
ca: Université de Lyon 3, França

en: Université de Rennes 2, France
ca: Université de Rennes 2, França

en: Université de St Etienne, France
ca: Universitat de St Etienne, França

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Unknown error processing your request. Contact your administrator.
ca: Error desconegut al processar  la vostra sol·licitud. Contacteu amb l'administrador.

note: %1$s:  errtype | html
en: Unknown error type %s.
ca: Tipus d'error desconegut %s.

en: Unknown error.
ca: Error desconegut.

en: Unknown plugin type
ca: Tipus de connector desconegut

note: SCRIPT
en: Unknown record type, cannot import
ca: Tipus de registre desconegut, no es pot importar

note: SCRIPT
en: Unknown subfield
ca: Subcamp desconegut

note: SCRIPT
en: Unknown tag
ca: Etiqueta desconeguda

en: Unlimited
ca: Il·limitat

en: Unpacking completed
ca: Descompressió completada

en: Unreceived orders
ca: Comandes no rebudes

en: Unrecognized or missing field delimiter.
ca: Delimitador de camp no reconegut o desapareguts.

note: SCRIPT
en: Unrecognized patron (%s)
ca: Usuari no reconegut ( %s)

note: SPAN
en: Unresolved claims
ca: Reclamacions resoltes

en: Unseen renewals allowed (count)
ca: Renovacions permeses invisibles (recompte)

en: Unset
ca: desestablert

en: Unset Gone no address for this patron
ca: No s'ha pogut establir cap adreça per a aquest patró

en: Until date:
ca: Fins data:

note: INPUT type=submit name=submit
en: Update
ca: Actualitzar

en: Update
ca: Actualitzar

en: Update SQL
ca: Actualitzar SQL

note: INPUT type=submit
en: Update adjustments
ca: Actualitzar els ajustos

en: Update all sub funds with this owner
ca: Actualitzar tots els subfons amb aquest propietari

en: Update child to adult patron
ca: Actualitzeu el nen a un usuari adult

en: Update errors :
ca: Errors de actualització:

en: Update existing or add new
ca: Actualitzar existents o afegiu-ne de nous

note: INPUT type=submit name=submit
en: Update hold(s)
ca: Actualitzar reserva(es)

en: Update manager
ca: Responsable d'actualitzacions

en: Update patron records
ca: Actualitzar registres d'usuari

en: Update report :
ca: Actualitzar informe:

en: Update succeeded
ca: Actualització amb èxit

en: Update your database
ca: Actualitzar la base de dades

note: INPUT type=submit
en: Update your statistics usage
ca: Actualitzar estadístiques d'us

note: %1$s:  name | html
en: Update: %s
ca: Actualitzar: %s

en: Updated SQL
ca: SQL actualitzat

en: Updated between:
ca: Actualitzat entre:

en: Updated on
ca: Actualitzat el

note: %1$s:  patron.updated_on | $KohaDates with_hours => 1
en: Updated on %s
ca: Actualitzat el %s

en: Updated:
ca: Actualitzat:

en: Updating database structure
ca: Actualitzar l'estructura de base de dades

en: Upload
ca: Pujar

en: Upload Koha plugin
ca: Carregar el connector Koha

en: Upload a file
ca: Carregar un fitxer

en: Upload additional images for patron cards
ca: Carregar fotos d'usuaris

en: Upload an image file:
ca: Carregar un fitxer d'imatge:

note: %1$s:  IF itemnumber
en: Upload an image file: %s
ca: Carregar un fitxer d'imatge: %s

note: SCRIPT
en: Upload an image file: %sUpload%s
ca: Carregar un fitxer d'imatge: %sCarregar%s

en: Upload another KOC file
ca: Carregar un altre fitxer KOC

en: Upload any file
ca: Carregar qualsevol fitxer

en: Upload any type of file, manage uploads
ca: Penjar qualsevol tipus de fitxer, gestionar les càrregues

en: Upload directory
ca: Carregar el directori

en: Upload directory:
ca: Carregar directori:

note: INPUT type=submit name=upload
en: Upload file
ca: Carregar Arxiu

en: Upload file:
ca: Carregar arxiu:

en: Upload image
ca: Pujar una imatge

en: Upload local cover image
ca: Carregar imatge de coberta local

en: Upload local cover images
ca: Carregar imatges de portada locals

en: Upload more images
ca: Carregar més imatges

en: Upload new file
ca: Pujar nou arxiu

en: Upload new files
ca: Pujar arxius nous

en: Upload offline circulation data
ca: Carregar dades de circulació fora de línia

en: Upload offline circulation file (.koc)
ca: Carregar fitxer de circulació sense connexió (.koc)

en: Upload patron images
ca: Carregar imatges d'usuaris

en: Upload patron images in a batch or one at a time
ca: Carregar fotos d'usuari en lot

en: Upload patron images in a batch or one at a time
ca: Carregar imatges d'usuaris en lot o una a una

en: Upload plugin
ca: Carregar plug-in

en: Upload progress:
ca: Procés de la càrrega:

en: Upload quotes
ca: Carregar cites

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Upload status:
ca: Carrega l'estat:

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Upload status: Cancelled
ca: Carregar estat: Cancel·lat

en: Upload transactions
ca: Carregar les transaccions

en: Uploaded
ca: Carregat

note: SCRIPT
en: Uploading transactions, please wait...
ca: Carregant transaccions, si us plau esperi...

note: SCRIPT
en: Uploads limited to csv. Incorrect filetype: %s
ca: Càrrega limitada a csv. Incorrecte filetype: %s

note: SCRIPT
en: Upper Alpha
ca: Alpha majúscules

note: SCRIPT
en: Upper Roman
ca: Roman majúscules

en: Upper age limit
ca: Límit màxim d'edat

en: Upperage limit:
ca: Limit superior:

en: Usage
ca: Ús

en: Usage:
ca: Ús:

en: Use Mana KB for sharing content:
ca: Utilitzar Mana KB per compartir contingut:

en: Use a barcode file
ca: Emprar un fitxer de codi de barres

en: Use a file
ca: Utilitzeu un arxiu

en: Use a file
ca: Utilitzeu un arxiu

en: Use all tools (expand for granular tools permissions)
ca: Utilitzar totes les eines (ampliar per permisos específics d'eines)

en: Use carefully! If the destination library already has circulation and fine rules, they will be deleted without warning!
ca: Utilitzar amb cura! Si la biblioteca de destinació ja té regles de circulació i multes, se suprimiran sense previ avís.

en: Use default values
ca: Utilitzar els valors predeterminats

en: Use existing record
ca: Utilitza registre existent

note: INPUT type=text name=export_remove_fields
en: Use for MARC exports
ca: Ús per a les exportacions de MARC

en: Use for OPAC search groups
ca: Utilitza per a grups de cerca al OPAC

en: Use for OPAC search groups
ca: Utilitza per a grups de cerca OPAC

en: Use for staff search groups
ca: Ús per a grups de cerca administrador

en: Use for staff search groups
ca: Ús per a grups de recerca a l'administrador

en: Use of this keyword is not allowed in Koha reports due to security and data integrity risks. Only SELECT queries are allowed.
ca: L'ús d'aquesta paraula clau no està permès als informes de Koha a causa de riscos de seguretat i integritat de dades. Només es permeten les consultes SELECT.

en: Use report plugins
ca: Utilitzar connectors d'informes

note: INPUT type=submit name=submit
en: Use saved
ca: Informes guardats

en: Use the advanced cataloging editor (requires edit_catalogue)
ca: Utilitzar l'editor de catalogació avançat (requereix edit_catalogue)

note: SPAN
en: Use the calendar to push the due date to the next open day
ca: Utilitzar el calendari per passar la data de venciment al següent dia laborable

note: SPAN
en: Use the calendar to push the due date to the next open matching weekday for weekly loan periods, or the next open day otherwise
ca: Utilitzar el calendari per avançar la data de venciment al següent dia laborable

note: SPAN
en: Use the calendar to skip days the library is closed
ca: Utilitzar el calendari per saltar els dies en què la biblioteca està tancada

en: Use the dictionary to define custom criteria for reporting.
ca: Utilitzeu el diccionari per definir criteris personalitzats per als informes.

en: Use the guided reports engine to create non standard reports. This feature aims to provide some middle ground between the built in canned reports and writing custom SQL reports.
ca: Utilitzeu el motor d'informes guiats per crear informes no estàndard. Aquesta característica té com a objectiu proporcionar alguns mitjans entre el construït en els informes predissenyats i crear informes personalitzats SQL.

en: Use the reports dictionary to define custom criteria to use in your reports
ca: Utilitzeu el diccionari informes per definir criteris personalitzats per utilitzar als informes

en: Use the search form on the left to find invoices.
ca: Utilitzeu el cercador de l'esquerra per trobar les factures.

en: Use the search form on the left to find subscriptions.
ca: Utilitzeu el formulari de cerca de l'esquerra per trobar subscripcions.

note: SPAN
en: Use the system preference 'useDaysMode' as a default value
ca: Utilitzar la preferència del sistema "useDaysMode" com a valor per defecte

note: For the first occurrence, %1$s:  PROCESS translate_label_element element=label_element
en: Use the toolbar above to create a new %s.
ca: Utilitzar la barra d'eines de dalt per crear un nou %s.

en: Use tool plugins
ca: Utilitzar complements

en: Use top menu bar to navigate to another part of Koha.
ca: Utilitzeu la barra del menú superior per navegar per Koha.

en: UseTransportCostMatrix
ca: UtilitzarTransportCostMatrix

en: Used
ca: Usat

note: ABBR
en: Used For
ca: Emprat per

en: Used for acquisitions statistical purposes
ca: Utilitzat per estadístiques d'adquisicions

en: Used for duplex printers (needs a '1 up template')
ca: Utilitzat per a impressores dúplex (necessita un "plantilla fins 1')

en: Used in
ca: Utilitzat a

en: Used in French UNIMARC installations in field 995 $o to identify item status. Similar to NOT_LOAN
ca: Utilitzat a les instal·lacions franceses UNIMARC del camp 995 $ o per identificar l'estat dels exemplars. Similar a NOT_LOAN

en: Used in UNIMARC 102 $a
ca: Utilitzat a UNIMARC 102 $a

en: Used when creating or editing an item type to assign a SIP specific media type for devices like lockers and sorters.
ca: S'utilitza en crear o editar un tipus d'exemplar per assignar un tipus de suport específic SIP per a dispositius com ara taquilles i classificadors.

en: Used:
ca: Utilitzat:

en: Useful resources
ca: Recursos útils

en: Useless without upload_general_files
ca: Inútil sense upload_general_files

note: %1$s:  user | $HtmlTags tag=>'code' %2$s:  dbname | $HtmlTags tag=>'code'
en: User %s doesn't have enough privilege on database %s.
ca: Usuari %s no té prou privilegis sobre la base de dades %s.

note: %1$s:  user | $HtmlTags tag=>'code' %2$s:  dbname | $HtmlTags tag=>'code'
en: User %s has all required privileges on database %s.
ca: L' usuari %s té tots els privilegis en la base de dades %s.

note: SCRIPT
en: User Defined
ca: Usuari definit

en: User name:
ca: Nom d'usuari:

en: Userid
ca: Identificador d'usuari

note: %1$s:  e.userid | html
en: Userid %s is already used by another patron.
ca: UserID %s ja en ús.

en: Userid:
ca: ID d'usuari:

en: Username
ca: Nom d'usuari

en: Username/password already exists.
ca: Ja existeix el nom d'usuari/contrasenya.

en: Username:
ca: Nom d'usuari:

en: Username:
ca: Nom d'usuari:

en: Users:
ca: Usuaris:

en: Using RabbitMQ
ca: Utilitzant RabbitMQ

en: Using SQL polling
ca: Utilitzant la mostra SQL

en: Using framework:
ca: Utilitzant plantilla:

en: Using the following CSV profile:
ca: Utilitzant el següent perfil CSV:

note: SCRIPT
en: V Align
ca: V Alinear

en: VHS tape / Videocassette
ca: Cinta VHS / Videocasset

en: Vaara-kirjastot, Finland
ca: Vaara-kirjastot, Finlàndia

note: SCRIPT
en: Valid
ca: Vàlid

en: Validated
ca: Validat

en: Value
ca: Valor

en: Value:
ca: Valor:

en: Values
ca: Valors

en: Values are comma-separated.
ca: Els valors són valors separats per comes.

en: Values for custom patron messages that appear on the circulation screen and the OPAC. The value in the description field should be the message text and is limited to 200 characters
ca: Valors per als missatges d'usuari personalitzats que apareixen a la pantalla de circulació i a l'OPAC. El valor del camp de descripció ha de ser el text del missatge i està limitat a 200 caràcters

en: Vanier College, Canada
ca: Vanier College, Canadà

en: Variable name:
ca: Nom de la variable:

en: Variable options:
ca: Opcions variables:

en: Variable type:
ca: Tipus variable:

en: Vendor
ca: Proveïdor

en: Vendor
ca: Proveïdor

en: Vendor EDI accounts
ca: Comptes EDI proveïdor

note: A
en: Vendor detail page
ca: Pàgina de detall del proveïdor

en: Vendor details
ca: Informació proveïdor

en: Vendor invoice:
ca: Factura proveïdor:

en: Vendor is:
ca: Proveïdor:

en: Vendor is:
ca: Proveïdor és:

en: Vendor name:
ca: Nom del proveïdor:

en: Vendor not found
ca: Proveïdor no trobat

en: Vendor not found.
ca: Proveïdor no trobat

en: Vendor note
ca: Nota de proveïdor:

en: Vendor note:
ca: Nota de proveïdor:

en: Vendor note:
ca: Nota de proveïdor:

note: SCRIPT
en: Vendor price must be a number
ca: El preu del proveïdor ha de ser un nombre

en: Vendor price:
ca: Preu proveïdor:

en: Vendor search
ca: Cerca de proveïdors

en: Vendor search results
ca: Resultats de cerca de proveïdors

note: %1$s:  count | html
en: Vendor search: %s result(s) found
ca: Cerca de proveïdor: %s resultat(s) trobat(s)

note: %1$s:  count | html %2$s:  supplier | html
en: Vendor search: %s result(s) found for '%s'
ca: Cerca de proveïdor: %s resultat(s) trobat(s) per a "%s"

note: %1$s:  count | html
en: Vendor search: %s results found
ca: Cerca de proveïdor: %s resultats trobats

note: %1$s:  count | html %2$s:  supplier | html
en: Vendor search: %s results found for '%s'
ca: Cerca de proveïdor: %s resultats trobats per a '%s'

en: Vendor:
ca: Proveïdor:

en: Vendor:
ca: Proveïdor:

note: %1$s:  suppliername | html
en: Vendor: %s
ca: Proveïdor: %s

en: Verify you want to anonymize patron checkout history
ca: Verificar que es vol anonimitzar l'historial de préstecs de l'usuari

en: Verify you want to delete patrons
ca: Verificar que es volen suprimir usuaris

en: Vermont Organization of Koha Automated Libraries (VOKAL), USA
ca: Organització de Vermont de Koha automatitzada de biblioteques (VOKAL), EUA

note: %1$s:  missing_module.min_version | html
en: Version: %s
ca: Versió: %s

note: SCRIPT
en: Vertical space
ca: Espai vertical

note: INPUT type=submit
en: View
ca: Vista

en: View
ca: Veure

en: View ILL availability plugins
ca: Veure connectors de disponibilitat ILL

en: View ILL requests
ca: Veure sol·licituds PIB

en: View MARC
ca: Vista MARC

en: View MARC conversion plugins
ca: Veure els connectors de conversió de MARC

en: View a count of items held at your library grouped by item type
ca: Veure un recompte d'exemplars de la biblioteca agrupats per tipus d'exemplar

note: %1$s:  LINE.title | html
en: View all %s preferences
ca: Veure totes les %s preferències

en: View all libraries
ca: Veure totes les biblioteques

en: View all plugins
ca: Veure tots els plugins

en: View basket
ca: Veure cistella

note: SCRIPT
en: View biblio details
ca: Veure els detalls de la biblioteca

note: SCRIPT
en: View borrower details
ca: Veure fitxa usuari

en: View course
ca: Veure curs

note: A
en: View detail of the enqueued job
ca: Veure el detall de la feina feta a la cua

note: INPUT type=submit name=submit
en: View dictionary
ca: Veure Diccionari

en: View existing record
ca: Visualització del registre existent

note: A
en: View funds for %s
ca: Veure fons per %s

en: View invoice
ca: Veure factura

en: View item's checkout history
ca: Veure l' historial de préstecs

en: View message
ca: Veure missatge

en: View note
ca: Veure nota

en: View online payment plugins
ca: Veure els connectors de pagament online

en: View patron infos from any libraries. If not set the logged in user could only access patron infos from its own library or group of libraries.
ca: Veure les informacions dels usuaris de qualsevol biblioteca. Si no s'estableix, l'usuari connectat només podrà accedir a les informacions dels usuaris des de la seva pròpia biblioteca o grup de biblioteques.

en: View patron record
ca: Veure registre d'usuari

en: View pending offline circulation actions
ca: Visualitza les accions de circulació fora de línia pendents

en: View plugins by class
ca: Veure connectors per classe

en: View report plugins
ca: Veure informe plugins

en: View restrictions
ca: Veure restriccions

note: INPUT type=submit
en: View spine label
ca: Veure teixell

en: View subfields
ca: Veure subcamps

en: View tool plugins
ca: Veure plugins

en: View, manage, configure and run plugins.
ca: Visualitzar, gestionar, configurar i executar plugins.

en: Viewed
ca: Visualitzat

en: Viewing suggestions for library:
ca: Visualització de suggeriments per a la biblioteca:

en: Ville de Victoriaville, Canada
ca: Ville de Victoriaville, Canadà

en: Visibility:
ca: Visibilitat:

note: SCRIPT
en: Visual aids
ca: Ajudes visuals

en: Void payment
ca: Pagament buit

en: Volume
ca: Volum

en: Volume:
ca: Volum:

en: WARNING:
ca: AVÍS:

en: Waiting
ca: Esperant

en: Waiting
ca: Esperant

note: %1$s:  Branches.GetName( hold.branchcode ) | html %2$s:  IF ( hold.desk_id ) %3$s:  hold.desk.desk_name | html %4$s:  END %5$s:  hold.waitingdate | $KohaDates
en: Waiting at %s%s, %s%s since %s.
ca: Esperant a %s%s, %s%s des de %s.

en: Waiting date
ca: Data d'espera

en: Waiting since
ca: Espera des de

note: SCRIPT
en: Warn
ca: Alerta

en: Warning
ca: Advertència

en: Warning at (%%):
ca: Avís a (%%):

en: Warning at (amount):
ca: Avisar a (quantitat):

en: Warning regarding current user
ca: Avís en referènci a l'usuari actual

en: Warning! Order total amount exceeds allowed budget.
ca: Avís! Import total excedeix el pressupost permès.

note: %1$s:  encumbrance | html
en: Warning! You will exceed %s%% of your fund.
ca: Avís! Superareu %s%% del seu fons.

note: %1$s:  expenditure | html %2$s:  IF (currency) %3$s:  currency | html %4$s:  END
en: Warning! You will exceed maximum limit (%s%s %s%s) for your fund.
ca: Avís! Superarà el límit màxim (%s %s %s %s) pel seu fons.

en: Warning, the following barcodes were not found:
ca: Advertiment, el codi de barres següents no s'han trobat:

en: Warning, the following cardnumbers were already in this list:
ca: Advertiment, el cardnumbers següents ja estaven en aquesta llista:

en: Warning, the following cardnumbers were not found:
ca: Advertència, els números de carnet no s' han trobat:

en: Warning, the following itemnumbers were not found:
ca: Advertència, els itemnumbers no s'han trobat:

en: Warning, the following items cannot be deleted:
ca: Atenció, no es poden suprimir els següents elements:

en: Warning, you have entered more items than expected. Items will not be created.
ca: Alerta, que ha introduït més elements que s'esperava. Elements no es crearà.

en: Warning:
ca: Advertència:

note: For the first occurrence, %1$s:  message.upload_version | html %2$s:  message.current_version | html
en: Warning: This file is version %s, but I only know how to import version %s. I'll try my best.
ca: Advertiment: Aquest fitxer és versió %s, però només es pot importar versió %s. Ho intento igualment.

note: A
en: Warning: This report is very resource intensive on systems with large numbers of overdue items.
ca: Advertiment: Aquest informe requereix molts recursos informàtics si la biblioteca té un gran nombre d'exemplars endarrerits.

note: %1$s:  message.badbarcode | html
en: Warning: Unable to determine patron from item barcode (%s). Cannot check in.
ca: Advertiment: No es pot determinar l'usuari de l'exemplar amb codi de barres (%s). No es pot retornar.

en: Warning: no barcodes were found
ca: Advertència: no s'ha trobat codis de barres

en: Warning: no itemnumbers were found
ca: Advertència: No s'han trobat els itemnumbers

en: Warnings regarding the system configuration
ca: Avisos sobre la configuració del sistema

en: Washoe County Library System, USA
ca: Sistema biblioteca Comtat Washo, Estats Units

en: We are ready to do some basic configuration.
ca: Anem a fer algunes configuracions bàsiques.

note: %1$s:  dbversion | html %2$s:  kohaversion | html
en: We are upgrading from Koha %s to %s
ca: Estem actualitzant Koha %s a %s

en: We encountered an error:
ca: Hem detectat un error:

en: Web installer &rsaquo; Check Perl dependencies
ca: Instal·lador web &rsaquo; Comprova les dependències de Perl

en: Web installer &rsaquo; Choose your language
ca: Instal·lador web &rsaquo; Tria el teu idioma

en: Web installer &rsaquo; Complete
ca: Instal·lador web &rsaquo; complet

en: Web installer &rsaquo; Create Koha administrator patron
ca: Instal·lador web &rsaquo; Crear un usuari administrador

en: Web installer &rsaquo; Create a library
ca: L'instal·lador web &rsaquo; Crear una biblioteca

en: Web installer &rsaquo; Create a new circulation rule
ca: Instal·lador web &rsaquo; Afegir una nova regla de circulació

en: Web installer &rsaquo; Create a patron category
ca: Instal·lador web &rsaquo; Crear una categoria d'usuari

en: Web installer &rsaquo; Database settings
ca: Instal·lador web &rsaquo; Configuració base de dades de configuració

en: Web installer &rsaquo; Default data loaded
ca: Instal·lador web &rsaquo; Dades predeterminades carregades

en: Web installer &rsaquo; Install basic configuration settings
ca: Instal·lador web &rsaquo; instal·lar la configuració bàsica de configuració

en: Web installer &rsaquo; Installation complete
ca: Instal·lador web &rsaquo; instal·lació completa

en: Web installer &rsaquo; Perl modules due for upgrade
ca: Instal·lador web & rsaquo; Els mòduls Perl s'han d'actualitzar

en: Web installer &rsaquo; Perl modules missing
ca: Instal·lador web &rsaquo; Mòduls Perl pendents

en: Web installer &rsaquo; Perl version too old
ca: Instal·lador web &rsaquo; versió de Perl massa antiga

en: Web installer &rsaquo; Selecting default settings
ca: Instal·lador web &rsaquo; Selecció de la configuració predeterminada

en: Web installer &rsaquo; Set up database
ca: Web installer &rsaquo; Configurar la base de dades

en: Web installer &rsaquo; Success
ca: Instal·lador web &rsaquo; Èxit

en: Web installer &rsaquo; Update database
ca: Instal·lador web &rsaquo; Actualitzar base de dades

note: A
en: Web services
ca: Serveis web

en: Website
ca: Lloc web

en: Website:
ca: Lloc web:

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Wednesday
ca: Dimecres

note: SCRIPT
en: Wednesdays
ca: Dimecres

en: Week
ca: 1 setmana

en: Weekly - Repeatable holidays
ca: Setmanal - festiu repetible

note: SCRIPT
en: Weekly holiday: %s
ca: Festa setmanal: %s

en: Weight
ca: Pes

en: Weight:
ca: Pes:

note: %1$s: - Koha.Version.release | html -
en: Welcome to the Koha %s web installer
ca: Benvinguts a l'instal·lador web de Koha %s

en: What's next?
ca: Que ve ara?

en: When adding to your institution's catalog you will create an item of a particular item type.
ca: En afegir al catàleg de la institució es crearà un exemplar d'un determinat tipus.

en: When importing MARC files via the staging tools, the tool will attempt to find and use the price of the currently active currency.
ca: Al importar arxius de MARC mitjançant les eines de càrrega, l'eina intentarà trobar i utilitzar el preu de la moneda actualment en actiu.

en: When more than
ca: Quan més de

en: When more than:
ca: Quan més de:

en: When there is an irregular issue:
ca: Quan hi ha un fascicle irregular:

en: When to charge
ca: Quan fer el cobrament

en: When you select a profile it pre-fills your form with profile values.
ca: Quan es selecciona un perfil, s'ha d'omplir prèviament el formulari amb valors de perfil.

en: When you've made your selections, please click 'Import' below to begin the process. It may take a while to complete. Please be patient.
ca: Quan hàgiu fet les seleccions, feu clic a "Importa" a continuació per començar el procés. Pot trigar una estona a completar-se. Sigui pacient

note: SCRIPT
en: Whole words
ca: Paraules senceres

note: SCRIPT
en: Why close an empty basket?
ca: Per què tancar una cistella buida?

note: SCRIPT
en: Width
ca: Amplada

note: SCRIPT
en: Winter
ca: Hivern

note: SCRIPT
en: With %s selected searches:
ca: Amb %s selecció de cerques:

en: With automatic ordering quotes generate orders without staff intervention.
ca: Amb comandes recurrents es poden generar comandes sense intervenció del personal.

en: With framework :
ca: En plantilla:

en: With framework:
ca: En plantilla:

en: With items owned by the following libraries:
ca: Amb exemplar propietat de les següents biblioteques:

note: SCRIPT
en: With selected search:
ca: Amb cerca seleccionada:

en: Withdrawn
ca: Retirat

en: Withdrawn on:
ca: Retirat en:

note: SCRIPT
en: Withdrawn status
ca: Estat expurgat

en: Withdrawn status:
ca: Estat expurgat:

en: Women
ca: Dona

note: SCRIPT
en: Word count
ca: Nombre de paraules

en: Working day
ca: Laborable

en: Write news for the OPAC and staff interfaces
ca: Escriure notícies per a les interfícies OPAC i administració

en: Write off
ca: Condonar

note: INPUT type=submit name=woall
en: Write off all
ca: Escriure tot

en: Write off an amount toward selected fines
ca: Escriure una quantitat per a les multes seleccionades

en: Write off an individual fine
ca: Anular multa individual

en: Write off fines and fees
ca: Anul·Lar multes i quotes

note: INPUT type=submit name=writeoff_selected
en: Write off selected
ca: Anul·lar la selecció

note: INPUT type=submit
en: Write off this charge
ca: Anular aquest càrrec

en: Writeoff
ca: Cancel·lar

en: Writeoff amount:
ca: Import de cancel·lació:

en: XML configuration file
ca: Fitxer de configuració XML

en: XSLT File(s) for transforming results:
ca: Fitxer XSLT per transformar els resultats:

en: Xercode, Spain
ca: Xercode, Espanya

en: Year
ca: Any

en: Year:
ca: Any:

en: Yearly - Repeatable holidays
ca: Anual - Vacances repetible

note: SCRIPT
en: Yearly holiday: %s
ca: Festiu anual: %s

en: Yes
ca: Sí

en: Yes
ca: Sí

note: %1$s:  END
en: Yes %s
ca: Si %s

en: Yes and try to override system preferences
ca: Sí i intentar invalidar preferències de sistema

en: Yes if settings allow it
ca: Sí, si la configuració ho permet

en: Yes, I confirm
ca: Sí, confirmo

en: Yes, cancel (Y)
ca: Sí, cancel·la (Y)

en: Yes, check out (Y)
ca: Si, prestal (Y)

en: Yes, checkin (Y)
ca: Si, torna'l (Y)

en: Yes, close (Y)
ca: Sí, tancar (Y)

en: Yes, delete
ca: Sí, suprimir

en: Yes, delete (Y)
ca: Sí, suprimeix (Y)

en: Yes, delete contract
ca: Sí, suprimeix el contracte

en: Yes, delete patron attribute type
ca: Sí, suprimiu el tipus d'atribut d'usuari

en: Yes, delete record matching rule
ca: Sí, suprimiu la regla de coincidència

en: Yes, delete this currency
ca: Sí, suprimeix aquesta divisa

en: Yes, delete this framework
ca: Sí, suprimeix aquesta plantilla

en: Yes, delete this fund
ca: Sí, suprimeix aquest fons

en: Yes, delete this item type
ca: Sí, suprimeix aquest tipus d'exemplar

en: Yes, delete this subfield
ca: ,subcamp complet

en: Yes, delete this tag
ca: Sí, suprimeix aquesta etiqueta

en: Yes, edit existing items
ca: Sí, editar exemplars existents

en: Yes, print slip
ca: Sí, imprimir rebut

en: Yes, renew (Y)
ca: Sí, renovar (Y)

en: Yes, reset mappings
ca: Sí, restableix les assignacions

en: Yes: Edit existing authority
ca: Sí: Editar l'autoritat existent

note: INPUT type=submit
en: Yes: View existing items
ca: Sí: Veure els exemplars existents

en: You
ca: Tu

note: SCRIPT
en: You already have a list with that name!
ca: Ja teniu una llista amb aquest nom!

note: SCRIPT
en: You are about to add %s items. Continue?
ca: Esteu a punt d'afegir %s exemplars. Continuar?

note: %1$s:  serialnumber | html
en: You are about to delete %s serial(s). Do you want to continue?
ca: Estàs a punt de suprimir %s fascicle(s). Vols continuar?

note: SCRIPT
en: You are about to delete the '%s' SMTP server.
ca: Estàs a punt de suprimir el '%s' servidor SMTP.

en: You are about to edit the following subscriptions:
ca: Esteu a punt d'editar les següents subscripcions:

note: SCRIPT
en: You are attemping to writeoff more than the value of the fee.
ca: E de writeoff més que el valor de la quota.

en: You are logged in as the database administrative user. This is not recommended because some parts of Koha will not function as expected when using this account.
ca: Heu iniciat la sessió com administrador de la  base de dades. Això no és recomanable perquè algunes parts del Koha no funcionaran com s'espera en utilitzar aquest compte.

en: You are missing the &lt;lockdir&gt; entry in your koha-conf.xml file. Please add it, pointing to your Koha instance's lock dir.
ca: Falta el &lt;lockdir&gt; entrada al fitxer koha-conf.xml. Si us plau, afegir, assenyalant el directori de bloqueig de la instància de Koha.

en: You are missing the &lt;log4perl_conf&gt; entry in your koha-conf.xml file. Please add it, pointing to the log4perl.conf file for your Koha instance.
ca: Us falta l'entrada &lt;log4perl_conf&gt; al fitxer Koha-conf. xml. Si us plau afegeixi'l, apuntant a l'arxiu de log4perl. conf per a la seva instància de Koha.

en: You are missing the &lt;template_cache_dir&gt; entry in your koha-conf.xml file. That will bring a performance boost to enable it.
ca: Us falta l'entrada &lt;template_cache_dir&gt; al fitxer Koha-conf. xml. Allò provocarà un increment de rendiment.

note: %1$s:  config_entry.effective_tmp_dir | html
en: You are missing the &lt;tmp_path&gt; entry in your koha-conf.xml file. Please add it, pointing to the configured temporary directory for your Koha instance. The effective temporary directory is '%s'.
ca: Us falta l'entrada &lt; tmp_path &gt; al fitxer Koha-conf. xml. Si us plau afegeixi'l, apuntant amb el guia provisional configurat per a la seva instància de Koha. El directori temporal eficaç és " %s".

en: You are missing the &lt;upload_path&gt; entry in your koha-conf.xml file. Please add it, pointing to the configured file upload directory for your Koha instance.
ca: Us falta l'entrada &lt; upload_path &gt; al fitxer Koha-conf. xml. Si us plau afegeixi'l, assenyalant el guia de càrrega d'arxiu configurat per a la seva instància de Koha.

en: You are missing the &lt;upload_path&gt; entry in your koha-conf.xml file. Please add it, pointing to the configured file upload directory for your Koha instance. Also note that you need to properly set the OPACBaseURL preference for the file upload plugin to work.
ca: Us falta l'entrada &lt; upload_path &gt; al fitxer Koha-conf. xml. Si us plau afegeixi'l, assenyalant el guia de càrrega d'arxiu configurat per a la seva instància de Koha. També fixi's que necessita posar pròpiament la preferència d'OPACBaseURL per al plugin de càrrega d'arxiu per treballar.

en: You are not allowed to use batch checkout for this patron
ca: No es permet utilitzar el préstec per lots per a aquest usuari

en: You are not authorised to manage this basket.
ca: No tens autorització per administrar aquesta cistella.

note: A
en: You are not authorized to delete patrons
ca: No està autoritzat a suprimir usuaris

note: A
en: You are not authorized to manage API keys
ca: No està autoritzat a administrar les claus de l'API

en: You are not authorized to modify this fund
ca: No està autoritzat a actualitzar aquest fons

note: A
en: You are not authorized to renew patrons
ca: No estàs autoritzat a renovar usuaris

note: A
en: You are not authorized to set permissions
ca: No està autoritzat per establir permisos

en: You are not sharing any data with the Koha community
ca: No esteu compartint cap dada amb la comunitat Koha

note: SCRIPT
en: You are offline and therefore cannot process pending operations
ca: Esteu fora de línia i, per tant, no podeu processar les operacions pendents

note: SCRIPT
en: You are offline and therefore cannot sync your database
ca: Està fora de línia i, per tant, no podeu sincronitzar la vostra base de dades

en: You are only viewing one item.
ca: Només s'està veient un exemplar.

en: You are running a development version of Koha
ca: Està executant una versió de desenvolupament de Koha

note: SCRIPT
en: You are using {0}
ca: S'està utilitzant {0}

en: You can also use your own headers (instead of the ones from Koha) by prefixing the field name with an header, followed by the equal sign.
ca: També podeu utilitzar les vostres pròpies capçaleres (en comptes dels de Koha) prefixant el nom del camp amb una capçalera, seguida del signe igual.

en: You can also use your own headers (instead of the ones from Koha) by prefixing the field number with an header, followed by the equal sign.
ca: També podeu utilitzar les vostres pròpies capçaleres (en comptes dels de Koha) prefixant el número de camp amb una capçalera, seguida del signe igual.

note: I
en: You can ask for a digest to reduce the number of messages. Messages will be saved and sent as a single message.
ca: Podeu sol·licitar un resum per reduir el nombre de missatges. Els missatges es guarden i s'envien com un sol missatge.

en: You can choose to delete bibliographic records if possible (bibliographic records that have other items or that are used in a subscription or another order will not be deleted).
ca: Si és possible, podeu optar per suprimir els registres bibliogràfics (els registres bibliogràfics que tenen altres elements o que s'utilitzen en una subscripció o una altra comanda no se suprimiran).

en: You can enter a name for this import. It may be useful, when creating a record, to remember where the suggested MARC data comes from!
ca: Podeu introduir un nom per a aquesta importació. Pot ser útil, en crear un registre, per recordar d'on prové la dada suggerida de MARC!

en: You can help the Koha community by sharing your statistics with us.
ca: Podeu ajudar la comunitat Koha al compartir les seves estadístiques amb nosaltres.

en: You can make an exception for this holiday rule. This means that you will be able to say that for a repeatable holiday there is one day which is going to be an exception.
ca: Es pot fer una excepció per a aquesta regla de festius. Això vol dir que es pot dir que per a un festiu repetible hi ha un dia que serà una excepció.

en: You can make an exception on a range of dates repeated yearly.
ca: Podeu fer una excepció en un rang de dates repetides anualment.

en: You can set a default maximum number of checkouts, hold policy and return policy that will be used if none is defined below for a particular item type or category.
ca: Podeu establir un nombre màxim predeterminat de préstecs, reserva i la política de retorn que s'utilitzaran si no es defineix a una específica per a un tipus d'element concret o una categoria.

en: You can use Template Toolkit tags too. See the help page for more information.
ca: També podeu utilitzar etiquetes Toolkit. Consulteu la pàgina d'ajuda per obtenir més informació.

en: You can use the following wildcard characters: %% _
ca: Pot utilitzar els caràcters comodí: %% _

note: SCRIPT
en: You can't add a new item, please create a new order line
ca: No podeu afegir un exemplar nou, creeu una nova línia de comanda

en: You can't create any orders unless you first
ca: No podeu crear cap comanda llevat que primer

note: SCRIPT
en: You cannot change your branch or logout while using offline circulation
ca: No es pot canviar la seva biblioteca o tancar sessió mentre utilitza circulació fora de línia

note: INPUT type=checkbox name=subscriptionid
en: You cannot edit this subscription
ca: No podeu editar aquesta subscripció

note: SCRIPT
en: You cannot select an authorised value category and a MARC field
ca: No es pot seleccionar una categoria de valor autoritzada ni un camp MARC

en: You did not specify any search criteria.
ca: No s'ha especificat cap criteri de cerca.

en: You didn't select any external target.
ca: No heu seleccionat cap recurs extern.

note: SCRIPT
en: You do not have any pending transactions in the offline circulation database on this computer.
ca: No teniu cap transacció pendent a la base de dades de circulació fora de línia d'aquest ordinador.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: You do not have permission to access this macro
ca: No tens permís per accedir a aquesta macro

en: You do not have permission to access this page.
ca: No teniu permís per accedir a aquesta pàgina.

en: You do not have permission to add a record to this list.
ca: No teniu permís per afegir un registre a aquesta llista.

note: SCRIPT
en: You do not have permission to create this macro
ca: No tens permís per crear aquesta macro

en: You do not have permission to delete this list.
ca: No teniu permís per eliminar aquesta llista.

note: SCRIPT
en: You do not have permission to delete this macro
ca: No tens permís per eliminar aquesta macro

en: You do not have permission to edit this patron's login information.
ca: No teniu permís per editar la informació d'accés d'aquest usuari.

en: You do not have permission to perform cashup actions.
ca: No tens permís per dur a terme accions de cobrament.

en: You do not have permission to perform refund actions.
ca: No tens permís per dur a terme accions de reembossament.

en: You do not have permission to update this list.
ca: No teniu permís per actualitzar aquesta llista.

en: You do not have permission to view this list.
ca: No teniu permís per accedir a aquesta llista.

en: You do not have sufficient permission to continue.
ca: No tens permís suficient per continuar.

en: You don't have patron categories defined, or the patron categories are not set to receive overdue notices.
ca: No heu definit cap categoria d' usuari o les categories d' usuari no estan configurades per rebre avisos endarrerit.

en: You followed an outdated link e.g. from a search engine or a bookmark
ca: Ha seguit un enllaç erroni per exemple, d'un motor de cerca o una adreça d'interès

note: %1$s:  total | html
en: You have %s error(s) in your MARC configuration. Please fix them before using Koha
ca: Hi ha %s errors a la configuració MARC. Corregir abans d'utilitzar Koha

en: You have already submitted a barcode, please wait for the checkout to process...
ca: Que ja han presentat un codi de barres, espereu el préstec per processar...

en: You have chosen a condition on the same field as the original field. If your records contain multivalued fields it is highly recommended not to do that.
ca: Heu seleccionat una condició en el mateix camp que el camp original. Si els vostres registres contenen camps múltiples, és molt recomanable no fer-ho.

note: SCRIPT
en: You have chosen to move all unreceived orders from '%s' to '%s'.
ca: Heu seleccionat moure totes les comandes no rebudes de "%s" a "%s".

note: SCRIPT
en: You have deleted item(s) in the order, don't forget to delete it(them) in the catalog
ca: S'han suprimit els exemplars de la comanda; no oblidar suprimir-los al catàleg

en: You have entered a username that already exists. Please choose another one.
ca: Heu introduït un nom d'usuari que ja existeix. Trieu-ne un altre.

note: SCRIPT
en: You have not selected any catalog filters and are about to compare a file of barcodes to your entire catalog.
ca: No s'ha seleccionat cap filtre de catàleg i es compararà un fitxer de codis de barres amb tot el catàleg.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: You have not selected any patrons to add to a list!
ca: No ha seleccionat cap usuari per afegir a una llista!

en: You have the ReturnBeforeExpiry system preference enabled this means if the expiry date is before the date due, the date due will be set to the expiry date
ca: Teniu la preferència de sistema de ReturnBeforeExpiry activada, això significa que la data de caducitat és anterior a la data de venciment, la data de venciment es configurarà en la data de caducitat.

en: You have to define which fields or subfields you want to export, separated by pipes.
ca: Heu de definir quins camps o subcamps voleu exportar, separats per pipes | .

en: You have to define which fields you want to export, separated by pipes.
ca: Heu de definir quins camps voleu exportar, separats per pipe |.

note: SCRIPT
en: You have transactions in the offline circulation database on this computer that have not been uploaded.
ca: Teniu transaccions a la base de dades de circulació fora de línia d'aquest ordinador que no s'ha carregat.

note: SCRIPT
en: You have unsaved changes are you sure you want to navigate away?
ca: Hi ha canvis no desats, segur que vol sortir?

note: SCRIPT
en: You have uploaded a barcode file and scanned barcodes at the same time. Please choose one of the two options.
ca: S'ha carregat un fitxer de codis de barres i escanejat codis de barres alhora. Seleccionar una de les dues opcions.

en: You haven't decided if you want to activate Mana Knowledge Base.
ca: No s'ha decidit si es vol activar Mana Knowledge Base.

en: You haven't decided if you want to activate usage statistic sharing in Koha yet.
ca: Encara no heu decidit si es vol activar la compartició d'estadístiques d'ús a Koha.

en: You made use of an external link to an item that is no longer available
ca: S'ha utilitzat un enllaç extern a un element que ja no està disponible

en: You must be online to use these options.
ca: Ha d'estar en línia per utilitzar aquestes opcions.

en: You must choose a valid patron
ca: Cal triar un usuari vàlid

en: You must choose an item type
ca: Cal triar un tipus d'exemplar

note: %1$s:  total_paid | $Price
en: You must collect a value greater than or equal to %s.
ca: Cal obtenir un valor superior o igual a %s.

note: OPTION
en: You must create a CSV profile for MARC exports to use this option.
ca: Heu de crear un perfil CSV per exportacions MARC per utilitzar aquesta opció.

en: You must define a budget in Administration
ca: Heu de definir un pressupost a l'administració

en: You must enter a term to search on
ca: Heu d'introduir una paraula per cercar

note: SCRIPT
en: You must fill at least one of the two due date options
ca: Cal emplenar almenys una de les dues opcions de data de venciment

note: SCRIPT
en: You must fill only one of the two due date options
ca: Omplir només una de les dues opcions de data de venciment

note: SCRIPT
en: You must give your new patron list a name!
ca: Ha de donar nom a la llista d' usuaris!

en: You must have at least one cash register associated with the library before you can record payments.
ca: Per poder registrar els pagaments, cal tenir com a mínim una caixa registradora associada a la biblioteca.

en: You must have at least one cash register associated with this branch before you can record cash payouts.
ca: Per poder registrar els pagaments en efectiu, s'ha de tenir com a mínim un registre de pagament associat.

en: You must have at least one cash register associated with this branch before you can record cash refunds.
ca: Per poder registrar els reembossaments en efectiu, s'ha de tenir com a mínim un registre de pagament associat.

note: %1$s:  total_due | $Price
en: You must pay a value less than or equal to %s.
ca: Cal abonar un valor inferior o igual a %s.

note: SCRIPT
en: You must receive at least one item
ca: S'ha de rebre com a mínim un exemplar

en: You must reset your password
ca: Heu de restablir la contrasenya

note: INPUT type=checkbox name=digest
en: You must select a digestible transport to select digests
ca: Has de seleccionar un transport per enviar els avisos

note: SCRIPT
en: You must select a fund
ca: Heu de seleccionar un fons

note: SCRIPT
en: You must select at least one serial to edit
ca: Heu de seleccionar almenys una publicació per a editar

note: SCRIPT
en: You must select at least two invoices to merge.
ca: Heu de seleccionar almenys dues factures per combinar.

note: SCRIPT
en: You must select one or more patrons to remove
ca: Heu de seleccionar almenys un usuari per eliminar

note: SCRIPT
en: You must select one or more reports to delete
ca: Heu de seleccionar un o més informes de suprimir

note: SCRIPT
en: You must select two or more patrons to merge
ca: Heu de seleccionar almeys dos usuaris per combinar

note: SCRIPT
en: You must set a due date in order to use offline circulation!
ca: Ha d'establir una data de venciment per utilitzar circulació fora de línia!

note: SCRIPT
en: You need to save the page before printing
ca: Heu de desar la pàgina abans d'imprimir

en: You searched for
ca: Ha cerca per

note: For the first occurrence, %1$s:  IF ( title )
en: You searched for: %s
ca: Heu cercat per: %s

en: You should enable the SMSSendDriver preference to use the SMS templates.
ca: Hauria d'activar la preferència de SMSSendDriver per utilitzar les plantilles de SMS.

en: You should not ignore this warning.
ca: No hauríeu d'ignorar aquest advertiment.

en: You successfully created your Mana KB account. Check your mailbox and follow instructions.
ca: S'ha creat correctament el compte de Mana KB. Consultar la bústia de correu i seguir les instruccions.

en: You tried to access a page that needs authentication
ca: Heu intentat accedir a una pàgina que requereix autenticació

en: You will need to save the report before you can execute it
ca: Cal desar l'informe per poder executar-lo

en: You'll have to treat them individually.
ca: Caldrà tractar-los individualment.

en: Your Mana KB server is currently:
ca: El servidor Mana KB és actualment:

en: Your Perl version is out of date. Please upgrade to a newer version of Perl (at least version 5.10).
ca: Seva versió Perl és atiga. Si us plau actualitzi a una versió més nova de Perl (com a mínim versió 5.10).

en: Your administrator must define a budget in Administration
ca: L'administrador ha de definir un pressupost a l'administració

en: Your administrator must specify an active currency.
ca: L'administrador ha d'especificar una divisa activa.

en: Your authority search history is empty.
ca: El vostre historial de cerca està buit.

note: SCRIPT
en: Your browser doesn't support direct access to the clipboard. Please use the Ctrl+X\/C\/V keyboard shortcuts instead.
ca: El navegador no admet l'accés directe al porta-retalls. Si us plau, utilitzar les tecles de drecera Ctrl + X \ / C \ / V.

en: Your cart
ca: El vostre cistell

en: Your cart
ca: El vostre cistell

en: Your cart is empty.
ca: El vostre cistell està buit.

en: Your catalog search history is empty.
ca: El vostre historial de cerca està buit.

en: Your comment could not be submitted. Please try again later.
ca: No s'ha pogut enviar el comentari. Si us plau, intenta-ho més tard.

en: Your comment has been submitted
ca: S'ha desat el seu comentari

en: Your country:
ca: El seu país:

en: Your data was processed. Here are the results:
ca: Les dades s'han processat. Aquests són els resultats:

note: %1$s:  "borrowers.relationship" | $HtmlTags tag="strong" %2$s:  "borrower_relationships.relationship" | $HtmlTags tag="strong"
en: Your database contained guarantee/guarantor pairs with no defined relationship. They have been set the value '_bad_data' in the %s and/or %s columns. Fix them manually by recreating those relationships, or have your system's administrator correct the values.
ca: La base de dades contenia parelles de tutelat/tutor sense cap relació definida. S'han establert el valor '_bad_data' a les columnes %s i/o %s. Corregir manualment recreant aquestes relacions o fer que l'administrador del sistema corregeixi els valors.

en: Your download should begin automatically.
ca: La descàrrega hauria de començar automàticament.

en: Your file was uploaded. Once all files are uploaded, please process them in pending offline circulation actions.
ca: S'ha carragat el fitxer. Un cop carregats tots els fitxers, cal processar-los en accions de circulació fora de línia.

note: SCRIPT
en: Your koha-conf.xml does not contain a valid upload_path.
ca: El vostre Koha-conf. XML no conté cap upload_path vàlid.

en: Your library has no usable email address. Please set it.
ca: La biblioteca té cap adreça electrònica utilitzable. Si us plau, configureu-lo.

en: Your library is the destination for the following transfer(s)
ca: La biblioteca és la destinació de la següent transferència (s)

note: %1$s:  shelfname | $raw
en: Your list: %s
ca: La llista: %s

en: Your lists
ca: Les vostres llistes

en: Your lists
ca: Les teves llistes

note: SCRIPT
en: Your lists:
ca: Les vostres llistes:

en: Your name:
ca: Nom:

en: Your notification has been sent.
ca: S'ha enviat la seva notificació.

en: Your patron lists
ca: Les teves llistes d' usuaris

note: %1$s:  reportname | html
en: Your report "%s" has been saved
ca: S'ha desat el seu informe "%s"

en: Your report is already linked with a Mana report. Share it if you have made modifications, otherwise it will do nothing.
ca: L'informe ja està enllaçat amb un informe Mana. Cal compartir-lo si s'han fet modificacions, en cas contrari no farà res.

en: Your report will be generated with the following SQL statement.
ca: Es el seu informe es crearà amb la declaració següent de SQL .

en: Your request gave the following results:
ca: La sol·licitud ha donat els següents resultats:

en: Your search could not be completed. Please try again later.
ca: La cerca no s'ha pogut completar. Si us plau, intenta-ho més tard.

en: Your search returned no closed subscriptions.
ca: La cerca no ha retornat subscripcions tancades.

en: Your search returned no open subscriptions.
ca: La cerca no ha retornat subscripcions obertes.

en: Your search returned no results.
ca: La cerca no ha retornat cap resultat.

en: Your search returned no results.
ca: La cerca no ha donat cap resultat.

en: Your subscription is already linked with a Mana subscription model. Share it if you have made modifications, otherwise it will do nothing.
ca: La subscripció ja està enllaçada amb un model de subscripció Mana. Cal compartir-la si s'han fet modificacions, en cas contrari no farà res.

en: Your unique security token used for authentication on Mana KB service (anti spam).
ca: Token de seguretat únic utilitzat per a l'autenticació al servei Mana KB (antispam)

en: Z39.50 authority search points
ca: Punts de cerca de l'autoritat z39.50

en: Z39.50/SRU search
ca: Cerca Z39.50/SRU

note: %1$s:  msg_add | html
en: Z39.50/SRU server added (%s)
ca: S'ha afegit el servidor Z39.50/SRU ( %s)

note: %1$s:  msg_add | html
en: Z39.50/SRU server deleted (%s)
ca: S'ha suprimit el servidor z39.50/SRU ( %s)

note: %1$s:  msg_add | html
en: Z39.50/SRU server updated (%s)
ca: S'ha actualitzat el servidor z 39.50/SRU ( %s)

en: Z39.50/SRU servers
ca: Servidors Z39.50/SRU

en: Z39.50/SRU servers administration
ca: Administració de servidors Z39.50/SRU

en: ZIP file
ca: Fitxer ZIP

en: ZIP/Postal code
ca: Codi Postal

en: ZIP/Postal code:
ca: CP/Codi postal:

en: ZIP/Postal code:
ca: Codi postal:

en: Zebra server seems not to be available. Is it started?
ca: Servidor zebra no sembla que no estigui disponible. esta iniciat?

en: Zebra version:
ca: Versió zebra:

en: Zip file
ca: Fitxer ZIP

note: SCRIPT
en: Zoom in
ca: Ampliar

note: SCRIPT
en: Zoom out
ca: Disminuir

note: SCRIPT
en: [ New list ]
ca: [Llista nova]

en: [%% SET countries = [ "Afghanistan", "Albania", "Algeria", "Andorra", "Angola", "Antigua & Deps", "Argentina", "Armenia", "Australia", "Austria", "Azerbaijan", "Bahamas", "Bahrain", "Bangladesh", "Barbados", "Belarus", "Belgium", "Belize", "Benin", "Bhutan", "Bolivia", "Bosnia Herz.", "Botswana", "Brazil", "Brunei", "Bulgaria", "Burkina", "Burundi", "Cambodia", "Cameroon", "Canada", "Cape Verde", "Centr. Afr. Rep", "Chad", "Chile", "China", "Colombia", "Comoros", "Congo", "Costa Rica", "Croatia", "Cuba", "Cyprus", "Czech Republic", "Denmark", "Djibouti", "Dominica", "Dominican Rep.", "East Timor", "Ecuador", "Egypt", "El Salvador", "Equator. Guinea", "Eritrea", "Estonia", "Ethiopia", "Fiji", "Finland", "France", "Gabon", "Gambia", "Georgia", "Germany", "Ghana", "Greece", "Grenada", "Guatemala", "Guinea", "Guinea-Bissau", "Guyana", "Haiti", "Honduras", "Hungary", "Iceland", "India", "Indonesia", "Iran", "Iraq", "Ireland", "Israel", "Italy", "Ivory Coast", "Jamaica", "Japan", "Jordan", "Kazakhstan", "Kenya", "Kiribati", "Korea North", "Korea South", "Kosovo", "Kuwait", "Kyrgyzstan", "Laos", "Latvia", "Lebanon", "Lesotho", "Liberia", "Libya", "Liechtenstein", "Lithuania", "Luxembourg", "Macedonia", "Madagascar", "Malawi", "Malaysia", "Maldives", "Mali", "Malta", "Marshall Isl.", "Mauritania", "Mauritius", "Mexico", "Micronesia", "Moldova", "Monaco", "Mongolia", "Montenegro", "Morocco", "Mozambique", "Myanmar", "Namibia", "Nauru", "Nepal", "Netherlands", "New Zealand", "Nicaragua", "Niger", "Nigeria", "Norway", "Oman", "Pakistan", "Palau", "Panama", "Papua N. Guinea", "Paraguay", "Peru", "Philippines", "Poland", "Portugal", "Qatar", "Romania", "Russian Fed.", "Rwanda", "St Kitts & Nev.", "St Lucia", "Saint Vincent", "Samoa", "San Marino", "Sao Tome", "Saudi Arabia", "Senegal", "Serbia", "Seychelles", "Sierra Leone", "Singapore", "Slovakia", "Slovenia", "Solomon Islands", "Somalia", "South Africa", "Spain", "Sri Lanka", "Sudan", "Suriname", "Swaziland", "Sweden", "Switzerland", "Syria", "Taiwan", "Tajikistan", "Tanzania", "Thailand", "Togo", "Tonga", "Trinidad & Tob.", "Tunisia", "Turkey", "Turkmenistan", "Tuvalu", "Uganda", "Ukraine", "UAE", "United Kingdom", "USA", "Uruguay", "Uzbekistan", "Vanuatu", "Vatican City", "Venezuela", "Vietnam", "Yemen", "Zambia", "Zimbabwe", ] %%]
ca: [%% SET països = [ "Afghanistan", "Albania", "Algeria", "Andorra", "Angola", "Antigua & Deps", "Argentina", "Armenia", "Australia", "Austria", "Azerbaijan", "Bahamas", "Bahrain", "Bangladesh", "Barbados", "Belarus", "Belgium", "Belize", "Benin", "Bhutan", "Bolivia", "Bosnia Herz.", "Botswana", "Brazil", "Brunei", "Bulgaria", "Burkina", "Burundi", "Cambodia", "Cameroon", "Canada", "Cape Verde", "Centr. Afr. Rep", "Chad", "Chile", "China", "Colombia", "Comoros", "Congo", "Costa Rica", "Croatia", "Cuba", "Cyprus", "Czech Republic", "Denmark", "Djibouti", "Dominica", "Dominican Rep.", "East Timor", "Ecuador", "Egypt", "El Salvador", "Equator. Guinea", "Eritrea", "Estonia", "Ethiopia", "Fiji", "Finland", "France", "Gabon", "Gambia", "Georgia", "Germany", "Ghana", "Greece", "Grenada", "Guatemala", "Guinea", "Guinea-Bissau", "Guyana", "Haiti", "Honduras", "Hungary", "Iceland", "India", "Indonesia", "Iran", "Iraq", "Ireland", "Israel", "Italy", "Ivory Coast", "Jamaica", "Japan", "Jordan", "Kazakhstan", "Kenya", "Kiribati", "Korea North", "Korea South", "Kosovo", "Kuwait", "Kyrgyzstan", "Laos", "Latvia", "Lebanon", "Lesotho", "Liberia", "Libya", "Liechtenstein", "Lithuania", "Luxembourg", "Macedonia", "Madagascar", "Malawi", "Malaysia", "Maldives", "Mali", "Malta", "Marshall Isl.", "Mauritania", "Mauritius", "Mexico", "Micronesia", "Moldova", "Monaco", "Mongolia", "Montenegro", "Morocco", "Mozambique", "Myanmar", "Namibia", "Nauru", "Nepal", "Netherlands", "New Zealand", "Nicaragua", "Niger", "Nigeria", "Norway", "Oman", "Pakistan", "Palau", "Panama", "Papua N. Guinea", "Paraguay", "Peru", "Philippines", "Poland", "Portugal", "Qatar", "Romania", "Russian Fed.", "Rwanda", "St Kitts & Nev.", "St Lucia", "Saint Vincent", "Samoa", "San Marino", "Sao Tome", "Saudi Arabia", "Senegal", "Serbia", "Seychelles", "Sierra Leone", "Singapore", "Slovakia", "Slovenia", "Solomon Islands", "Somalia", "South Africa", "Spain", "Sri Lanka", "Sudan", "Suriname", "Swaziland", "Sweden", "Switzerland", "Syria", "Taiwan", "Tajikistan", "Tanzania", "Thailand", "Togo", "Tonga", "Trinidad & Tob.", "Tunisia", "Turkey", "Turkmenistan", "Tuvalu", "Uganda", "Ukraine", "UAE", "United Kingdom", "USA", "Uruguay", "Uzbekistan", "Vanuatu", "Vatican City", "Venezuela", "Vietnam", "Yemen", "Zambia", "Zimbabwe", ] %%]

en: [Main page]
ca: [Pàgina inicial]

en: [Overridden]
ca: [Invalidada]

en: [Previous page]
ca: [Pàgina anterior]

en: [clear]
ca: [eliminar]

en: _ matches only a single character
ca: _ coincideix amb només un sol caràcter

en: about page
ca: pàgina informació

en: active
ca: actiu

en: added successfully
ca: afegit correctament

en: administrator account
ca: compte d'administrador

note: %1$s:  TransfersMaxDaysWarning | html
en: after %s days.
ca: després de %s dies.

note: SCRIPT
en: alignment
ca: alineació

en: all
ca: tot

en: all authority types used in the frameworks are defined
ca: tot tipus d'autoritat utilitzats en els marcs estan definides

en: all subfields for each tag are in the same tab (or ignored)
ca: tots els camps de cada etiqueta són a la mateixa pestanya (o ignorar)

en: already has a hold
ca: ja té amb una reserva

en: analytics.
ca: analítiques.

en: and
ca: i

en: and
ca: i

en: and 'branchcode' and 'categorycode'
ca: i 'branchcode' i 'categorycode'

en: and has been returned.
ca: i ha estat retornat.

en: and mark one currency as active.
ca: i marcar una divisa com activa.

en: and the
ca: i la

en: and they must all be in the 10 (items) tab
ca: i tots han d'estar en la pestanya 10 (items)

en: and:
ca: i:

en: any library
ca: qualsevol biblioteca

en: any library
ca: qualsevol biblioteca

en: approved
ca: aprovat

en: are licensed under the
ca: estan llicenciats sota la

en: at :
ca: a:

en: at current library
ca: a la biblioteca actual

en: at least 1 item type defined
ca: com a mínim 1 tipus d'exemplar definit

en: at least 1 item type must be defined
ca: s'ha de definir com a mínim 1 tipus d'exemplar

en: at least 1 library defined
ca: com a mínim 1 biblioteca definida

en: at least 1 library must be defined
ca: Heu de definir almenys una biblioteca

en: at least one template for using this tool.
ca: com a mínim una plantilla per a utilitzar aquesta eina.

note: INPUT type=text name=data_preview
en: barcode
ca: codi de barres

note: INPUT type=text name=data_preview
en: barcode|borrowernumber
ca: barcode| borrowernumber

note: A
en: basket
ca: carret

note: %1$s:  label_batch_msg | html
en: batch #%s
ca: Lot #%s

en: be mapped to a MARC subfield,
ca: assignar a un subcamp de MARC,

en: be mapped to a MARC subfield,
ca: assignar a un subcamp de MARC,

en: be mapped to the same tag,
ca: s'assignarà a la mateixa etiqueta,

en: be zero-padded, e.g. '01/02/2008'. Alternatively, you can supply dates in ISO format (e.g., '2010-10-28').
ca: ser encoixinat zero, p. ex. '01/02/2008'. Alternativament, es poden proporcionar dates en format ISO (p. ex., '2010-10-28').

note: SCRIPT
en: begins with
ca: Comença amb

en: biblio and biblionumber
ca: biblio i biblionumber

en: biblionumber and biblioitemnumber mapped correctly
ca: biblionumber i biblioitemnumber correctament assignats

note: INPUT type=text name=data_preview
en: biblionumber|borrowernumber
ca: biblionumber | borrowernumber

en: budget_code
ca: codi_pressupost

en: by
ca: per

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: by
ca: per

note: For the first occurrence, %1$s:  biblio.author | html
en: by %s
ca: per %s

note: %1$s:  cannotdelbiblio.author | html
en: by %s:
ca: per %s:

en: by DIY Co is licensed under the
ca: per DIY Co es concedeix una llicència sota el

en: by Dave Gandy is licensed under the
ca: per Dave Gandy està subjecta a la

en: by Denis Howlett is licensed under the
ca: per Denis Howlett està subjecta a la

en: by Eli Grey is licensed under an
ca: per Eli gris està subjecta a una

en: by Google is a family of fonts licensed under the
ca: per Google és una família de tipus de lletra amb llicència

en: by Lars Jung is a JavaScript library that generates QR codes, licensed under the
ca: Per Lars Jung és una biblioteca de JavaScript que genera codis QR, amb llicència sota el

en: by Marijn Haverbeke is licensed under an
ca: els Marijn Haverbeke està subjecta sota llicència

en: by Some Web Media is a JavaScript library that makes any element on your page visible while you scroll, licensed under the
ca: per Some Web Media és una biblioteca de JavaScript que fa visible qualsevol element de la vostra pàgina mentre us desplaceu, amb llicència sota la

en: by The Dojo Foundation is licensed under an
ca: per la Fundació Dojo està subjecta a una

en: by item types
ca: per tipus d'exemplar

en: by libraries
ca: per biblioteques

en: by months
ca: per mesos

en: by the Bridge Consortium of Carleton College and St. Olaf College.
ca: pel Consorci pont de Carleton College i St Olaf College.

en: by:
ca: per:

en: call.ogg
ca: call.OGG

en: callnumber
ca: signatura

en: cancel your request
ca: cancel·la la teva sol·licitud

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: cannot be repeated
ca: no es pot repetir

en: cash registers
ca: Registres de pagament

en: cataloging the record
ca: catalogació del registre

en: characters
ca: escriviu els caracters

note: INPUT type=checkbox name=disable_input
en: check to delete this field
ca: Seleccioni per eliminar aquest camp

en: cleanup_database
ca: neteja_base de dades

en: click to log out
ca: feu clic per tancar la sessió

en: code and
ca: codi i

note: SCRIPT
en: comments
ca: comentaris

en: configuration file.
ca: Fitxer de configuració.

en: considered late
ca: considerat retrasat

note: SCRIPT
en: containing
ca: contenen

en: contains
ca: conté

en: continue creating your request
ca: continua creant la sol·licitud

en: controls for column visiblity in DataTables
ca: controls de visibilitat de columnes en DataTables

en: create a CSV profile
ca: crear un perfil CSV

en: create one or more authorized values
ca: Crear un o més valors autoritzats

note: %1$s:  END
en: created. %s
ca: creat. %s

en: day(s)
ca: dia/es

en: days
ca: dies

en: days ago
ca: dies abans

en: default (all libraries), all patron categories, all item types
ca: predeterminat (totes les biblioteques), totes les categories d' usuari, tots els tipus d'exemplar

en: default (all libraries), all patron categories, same item type
ca: predeterminat (totes les biblioteques), totes les categories d' usuauri, mateix tipus d'exemplar

en: default (all libraries), same patron category, all item types
ca: predeterminat (totes les biblioteques), mateixa categoria usuauri, tot tipus d'exemplar

en: default (all libraries), same patron category, same item type
ca: per defecte (totes les biblioteques), mateixa categoria d'usuari, mateix tipus dexemplar

en: define a budget and a fund
ca: definir un pressupost i un fons

en: define a notice
ca: definir una notificació

en: define weight as a positive number. Higher numbers indicate increased relevancy.
ca: definir el pes com un nombre positiu. Els nombres més alts indiquen una major rellevància.

note: A
en: detail of the subscription
ca: informació de la subscripció

en: device_connect.ogg
ca: device_connect.OGG

en: device_disconnect.ogg
ca: device_disconnect.OGG

en: digits
ca: dígits

en: disabling the 'Mana' system preference
ca: desactivant la preferència del sistema 'Mana'

note: A
en: display detail for this librarian.
ca: Mostra els detalls d'aquest bibliotecari.

en: do a catalog search
ca: fer una cerca

en: doesn't exist
ca: no existeix

en: doesn't match
ca: no coincideix

en: doesn't match any existing record.
ca: no coincideix amb cap registre existent.

en: ecost tax exc.
ca: ecost impostos exc.

note: TH
en: ecost tax exc. / ecost tax inc.
ca: ecost impostos exc. / ecost impostos inc.

en: ecost tax inc.
ca: ecost impostos inc.

note: SCRIPT
en: edit items
ca: editar exemplars

en: euskara (Basque) Fernando Berrizbeitia, the librarians of Eima Katalogoa, Tabakalera International Contemporary Culture Centre, and Nere Erkiaga
ca: euskara (Basc) Fernando Berrizbeitia, els bibliotecaris de Eima Katalogoa, Tabakalera internacional contemporani Centre de cultura i Nere Erkiaga

en: ex: barcode, itemcallnumber, title, "050a 050b", 300a
ca: ex: codi de barres, signatura, títol, "050a 050b", 300a

note: SCRIPT
en: example
ca: exemple

en: exists
ca: existeix

en: expired
ca: expirat

en: fail.ogg
ca: fail.OGG

en: failed to be added
ca: no s'ha pogut afegir

en: failed to be updated
ca: no s'ha pogut actualitzar

note: SCRIPT
en: failed to run
ca: no s'ha pogut executar

en: field
ca: camp

en: field(s)
ca: camp(s)

en: flag is set for this patron. If this modification request resolves the issue, please unset the flag.
ca: S'ha activat l'indicador per aquest usuari. Si aquesta sol·licitud de modificació resol el problema, si us plau, desdefiniu l'indicador.

en: for
ca: per

note: SCRIPT
en: formatting
ca: formatejant

en: framework values
ca: valors marc

en: from
ca: Des de

note: SCRIPT
en: german penny symbol
ca: símbol del cèntim alemany

note: A
en: go to %s
ca: anar a %s

en: gone no address
ca: Cap adreça

en: group by
ca: agrupa per

en: group by
ca: Agrupa per

en: handle to drag and drop them to their new position
ca: arrossegar i deixar anar a la seva nova posició

en: has
ca: té

note: %1$s:  from_biblio.items.count | html
en: has %s attached items.
ca: Té %s exemplars adjunts.

en: has never been checked out.
ca: mai no ha estat prestat.

en: here
ca: aquí

note: SCRIPT
en: history
ca: historial

en: holdingbranch NOT mapped
ca: holdingbranch no assignat

en: holdingbranch defined
ca: holdingbranch definida

en: homebranch NOT mapped
ca: homebranch no assignat

en: homebranch defined
ca: homebranch definida

en: if
ca: si

en: if this category type must to be displayed all the time. Otherwise select libraries you want to associate with this value.
ca: Si aquest tipus de categoria s'ha de mostrar tot el temps. En cas contrari, seleccioneu les biblioteques que voleu associar amb aquest valor.

en: ignore
ca: ignorar

en: in
ca: en

en: in fines
ca: en sancions

en: in fines. If you would like you can record payments.
ca: En multes. Si desitgeu podeu enregistrar pagaments.

note: SCRIPT
en: in library
ca: a la biblioteca

note: SCRIPT
en: indentation
ca: sagnia

en: invalid authority types
ca: tipus d'autoritat no vàlida

en: is
ca: és

en: is a "simple, lightweight JavaScript API for handling cookies," licensed under the
ca: és una "API de JavaScript senzilla i lleugera per gestionar cookies," amb llicència sota

en: is a D3-based reusable chart library under the
ca: és una biblioteca de gràfics reutilitzables basada en D3 sota el

en: is a JavaScript library by Bram Stein licensed under the
ca: és una biblioteca de JavaScript de Bram Stein amb llicència sota el

en: is a JavaScript library for manipulating documents based on data. It is under the
ca: és una biblioteca de JavaScript per manipular documents basats en dades. Està sota el

en: is already in possession
ca: ja està en possessió

en: is equal to
ca: és igual a

en: is exactly
ca: és exactament

en: is licensed under a
ca:  llicenciat sota

en: is licensed under the
ca: llicenciat sota

en: is not
ca: no és

note: %1$s:  errmsgloo.debarred | $KohaDates
en: is now debarred until %s.
ca: ara és bloquejat fins a %s.

en: is on hold for
ca: està reservat per

en: issues
ca: fascicles

en: item
ca: exemplar

en: item fields
ca: camps d'exemplar

en: item type for older issues:
ca: tipus d'exemplar per fascicles antics:

en: item type not defined
ca: tipus d'exemplar no definit

en: item's hold group
ca: Grup de reserva de l'exemplar

en: item's hold group
ca: Grup de reserva de l'exemplar

en: item's holding library
ca: Biblioteca propietària exemplar

en: item's holding library
ca: Biblioteca propietària exemplar

en: item's home library
ca: Biblioteca propietaria exemplar

en: item's home library
ca: Biblioteca propietària de l'exemplar

en: itemnum : the field itemnumber is mapped to a field in tab -1
ca: itemnum: L' itemnumber de camp s'assigna a un camp en tabulador -1

en: items (10)
ca: exemplars (10)

en: items.permanent_location is not mapped on the frameworks
ca: items.permanent_location no està assignat a les plantilles MARC

en: items.permanent_location mapped
ca: items.permanent_location assignat

en: itemtype NOT mapped
ca: tipus d'exemplar no assignat

en: itype
ca: tipus

en: jQuery Colvis plugin
ca: jQuery plugin de Colvis

en: jQuery Validation Plugin
ca: jQuery Plugin de validació

en: jQuery and jQueryUI
ca: jQuery i jQueryUI

en: jQuery insertAtCaret Plugin v1.0 by the phpMyAdmin devel team is licensed under the
ca: insertAtCaret de jQuery Plugin v 1.0 per l'equip phpMyAdmin devel està subjecta a la

en: jQuery multiple select plugin
ca: jQuery plugin seleccionar múltiples

en: jQuery treetable Plugin 3.1.0
ca: treetable jQuery Plugin 3.1.0

en: jquery.emojiarea.js
ca: jQuery.emojiarea.js

en: jquery.multiple.select.js
ca: jQuery.Multiple.Select.js

en: jquery.tablednd.js
ca: jQuery.tablednd.js

en: koha-conf.xml
ca: Koha-conf.xml

note: INPUT type=text name=filename
en: koha.mrc
ca: Koha.mrc

note: %1$s:  checkout.lastreneweddate |$KohaDates  with_hours => 1
en: last on: %s
ca: últim a: %s

note: INPUT type=text name=from_subfield
en: let blank for the entire field
ca: deixar en blanc per a tot el camp

en: library is licensed under
ca: biblioteca està sota llicència

en: library not defined
ca: biblioteca no definida

en: licensed under the
ca: llicenciat sota la

en: like
ca: M'agrada

en: loading_2.ogg
ca: loading_2.OGG

en: lost
ca: perdut

en: matches
ca: coincidències

en: maximize.ogg
ca: maximize.OGG

en: me
ca: jo

en: minimize.ogg
ca: Minimize.OGG

en: months
ca: mesos

note: For the first occurrence, %1$s:  ELSE
en: months %s
ca: mesos %s

en: must
ca: ha de

en: must match
ca: ha de coincidir

en: n/a
ca: n/d

en: no NULL value in frameworkcode
ca: cap valor NULL en frameworkcode

en: no active
ca: no actiu

en: noItemTypeImages or OpacNoItemTypeImages system preferences
ca: preferències del sistema noItemTypeImages o OpacNoItemTypeImages

en: none
ca: cap

en: nonpublic_note
ca: Nota no pública

en: not
ca: no

note: ABBR
en: not available
ca: no disponible

en: not equal to
ca: no igual a

en: not like
ca: no com

en: not owned
ca: sense propietari

en: not running
ca: no corrent

en: notforloan
ca: exclòs de préstec

en: number
ca: número

en: of one item.
ca: d'un exemplar.

en: official Mana KB documentation
ca: documentació oficial de Mana KB

en: on reserve
ca: Reservat

en: on this item
ca: en aquest exemplar

en: on this item.
ca: en aquest exemplar.

note: %1$s:  ELSE
en: one or more records don't exist. %s
ca: un o més registres no existeixen. %s

note: %1$s:  ELSE
en: one or more records without items attached. %s
ca: un o més registres sense exemplars adjunts. %s

en: opening.ogg
ca: Opening.OGG

en: or
ca: o

en: or
ca: o

en: or MARC subfield.
ca: o subcamp de MARC.

en: or any available
ca: o qualsevol disponible

en: or create
ca: o crear

en: or create:
ca: o crear:

en: or enter
ca: o intro

en: panic.ogg
ca: Panic.OGG

en: patron categories
ca: Categories d'usuaris:

en: patron category
ca: Categoria d'usuari

en: patron's account
ca: Compte de l'usuari

en: patron's hold group
ca: grups de reserva de l'usuari

en: patron's hold group
ca: grups de reserva de l'usuari

en: patrons to
ca: usuaris a

en: pending
ca: pendent

en: pending offline circulation actions
ca: accions pendents circulació fora de línia

en: placing an order
ca: fer una comanda

note: INPUT type=text name=other_reason
en: please note your reason here...
ca: Si us plau anoteu la raó aqui…

en: plugin by John Resig is licensed under the
ca: plugin per John Resig està subjecta a la

en: popup.ogg
ca: popup.OGG

en: price
ca: preu

en: public_note
ca: nota pública

note: %1$s:  suggestion.publishercode | html %2$s:  END %3$s:  IF ( suggestion.publicationyear )
en: published by: %s %s %s in
ca: Publicat per: %s %s %s a

en: receiving an order
ca: rebre una comanda

note: INPUT type=text name=to_regex_search
en: regex pattern
ca: patró Regex

note: INPUT type=text name=to_regex_replace
en: regex replacement
ca: reemplaçament de regex

en: rejected
ca: rebutjat

en: removed successfully
ca: eliminat amb èxit

note: SCRIPT
en: reopen basketgroup
ca: reobrir el grup de cistelles

en: replacement price
ca: preu de reemplaçament

note: INPUT
en: report
ca: informe

en: required
ca: necessari

en: restricted
ca: resttingit

en: running
ca: corrent

en: same library, all patron categories, all item types
ca: mateixa biblioteca, totes les categories d' usuari, tots els tipus d'exemplar

en: same library, all patron categories, same item type
ca: mateixa biblioteca, totes les categories d 'usuaris, mateix tipus d'exemplar

en: same library, same patron category, all item types
ca: mateixa biblioteca, mateixa categoria d'usuaris, tot tipus exemplars

en: same library, same patron category, same item type
ca: mateixa biblioteca, mateixa categoria de patró, mateix tipus exemplar

en: seconds
ca: segons

en: see also:
ca: revisa també:

en: select all
ca: Selecciona-ho tot

note: INPUT type=submit
en: selection
ca: Selecció

en: separate by a blank. (e.g., 100a 200 606)
ca: separats per un espai en blanc. (per exemple, 100a 200 606)

en: serial
ca: publicació periòdica

note: A
en: serial collection for %s
ca: Col·lecció de fascicles per %s

en: since last transfer
ca: des de la darrera transferència

en: software.coop, United Kingdom
ca: software.Coop, Regne Unit

note: INPUT type=text name=sound
en: sound
ca: so

en: stages
ca: etapes

note: SCRIPT
en: starting with
ca: Comença amb

en: starts with
ca: comença amb

en: statistics
ca: estadístiques

note: SCRIPT
en: styles
ca: estils

en: subfield ignored
ca: subcamp ignorat

en: subfields not in same tabs
ca: subcamps no en la mateixa pestanya.

en: subscribers
ca: subscriptors

note: A
en: subscription detail
ca: Detalls de subscripció

note: %1$s:  IF ( title )
en: subscription(s) %s with title matching
ca: subscripció(ns) %s amb títol coincident

note: A
en: suggestion
ca: suggeriment

note: For the first occurrence, %1$s:  books_loo.suggestionid | html
en: suggestion #%s
ca: suggeriment #%s

en: suomi, suomen kieli (Finnish) Pasi Korkalo
ca: Suomi, suomen kieli (en finès) Pasi Korkalo

en: superlibrarian
ca: superbibliotecari

en: system preference if you wish to enable this feature.
ca: preferència del sistema si es vol habilitar aquesta funció.

note: A
en: tag_anchor_%s_%s%s
ca: etiqueta_àncora_%s_%s%s

en: the Apache License, Version 2.0
ca: la llicència Apache, versió 2.0

en: the Apache License, Version 2.0 (the "Apache License") or the GNU General Public License version 2 (the "GPL License")
ca: la llicència Apache, versió 2.0 (la "llicència Apache") o la Llicència Pública General de GNU versió 2 (la "llicència GPL")

en: the biblioitems.itemtype field MUST :
ca: el camp biblioitems.itemtype és OBLIGATORI:

en: the corresponding subfield MUST have "Authorized value" set to "branches"
ca: el csubamp corresponent ha de tenir assignat un "Autoritzat valor" a "braches"

en: the corresponding subfield MUST have "Authorized value" set to "itemtype"
ca: El camp corresponent han de tenir "Valor autoritzat" assignat en "tipus d'exemplar"

en: the items.holdingbranch field MUST :
ca: el camp items.holdingbranch és OBLIGATORI:

en: the items.homebranch field MUST :
ca: el camp items.homebranch és OBLIGATORI:

en: there is a null value in a frameworkcode. Check the following tables
ca: Hi ha un valor NULL en una plantilla. Comproveu les taules següents

note: %1$s:  END
en: this record doesn't exist. %s
ca: Aquest registre no existeix. %s

note: %1$s:  END
en: this record has no items attached. %s
ca: Aquest registre no té cap exemplar adjunt. %s

en: times
ca: vegades

en: to
ca: a

en: to be placed on hold
ca: per a reservar

en: to be placed on hold.
ca: Col·locar-se en reserva.

en: to create
ca: crear

en: to field
ca: al camp

en: undefined
ca: indefinit

en: unknown
ca: desconegut

en: unless
ca: llevat que

note: SCRIPT
en: unrecognized command
ca: ordre no reconeguda

en: until
ca: fins

en: updated successfully
ca: actualitzat correctament

en: use default (cataloging the record)
ca: utilitza per defecte (catalogació del registre)

en: use default (placing an order)
ca: utilitza per defecte (fent comanda)

en: use default (receiving an order)
ca: utilitza per defecte (rebre una comanda)

en: used for/see from:
ca: s'utilitza per/revisa des de:

en: valid entries in your database.
ca: entrades vàlides en la base de dades.

note: SELECT name=transport
en: valid types of transport are FTP and SFTP
ca: els tipus de transport vàlids són FTP i SFTP

en: value
ca: valor

note: SCRIPT
en: value missing
ca: falta valor

en: values updated.
ca: valors actualitzats.

note: SCRIPT
en: variable missing
ca: no hi ha variable

note: SCRIPT
en: view
ca: mostra

en: warning.ogg
ca: advertència.ogg

en: was saved.
ca: s'ha desat.

en: was updated.
ca: Actualitzat.

en: weeks
ca: setmanes

en: which should be set up by your system administrator.
ca: Que hauria d'estar configurat per l'administrador del sistema.

en: which should be set up by your system administrator.
ca: Que hauria d'estar configurat per l'administrador del sistema.

en: who are in patron list:
ca: qui hi ha a la llista d'usuaris:

en: who have not been connected since:
ca: Qui no s'ha connectat des de:

en: who have not borrowed since:
ca: qui no han prestat des de:

en: whose expiration date is before:
ca: la data de caducitat és abans:

en: whose patron category is:
ca: la categoria de patró és:

en: will show the link just below the title
ca: mostrarà l'enllaç just a sota del títol

en: with all the columns.
ca: amb totes les columnes.

note: SCRIPT
en: with category
ca: amb categoria

en: with this reason:
ca: amb aquest motiu:

en: with value
ca: amb valor

en: written and maintained by Jörn Zaefferer is licensed under the
ca: escrit i mantingut per Jörn Zaefferer està subjecta a la

en: x column:
ca: x columna:

en: y:
ca: i:

en: years
ca: anys

en: years of activity
ca: anys d'activitat

note: SCRIPT
en: yen character
ca: caràcter yen

en: yes
ca: si

note: SCRIPT
en: yuan character
ca: yuan caràcter

note: SCRIPT
en: yuan character, in hong kong and taiwan
ca: caràcter yuan, a Hong Kong i Taiwan

note: SCRIPT
en: {0} words
ca: {0} paraules

en: | Actions:
ca: | Accions:

note: %1$s:  IF CAN_user_tools_items_batchdel
en: | Actions: %s
ca: | Accions: %s

note: %1$s:  FOREACH index IN elasticsearch_status.indexes %2$s:  index.index_name | html
en: | Indices: %s %s (count:
ca: | Índexs: %s %s (recompte:

note: %1$s:  IF elasticsearch_status.running
en: | Status: %s
ca: | Estat: %s

en: العربية (Arabic) Version 3.2 to 3.4, 3.16 & 3.18 by KnowledgeWare Technologies; Versions 3.6 to 3.14 by Arabic Koha support team: Karam Qubsi, Kouider Bounama, Sham Bajaa, Ghofran Alshami, Chrestian Aboud, Fatema Salem and Duaa Bazzazi.
ca: العربية (àrab) versió 3.2 a 3.4, 3.16 59 3.18 KnowledgeWare tecnologies; Equip de suport de les versions 3.6 a 3.14 per Koha àrab: Karam Qubsi, Kouider Bounama, Sham Bajaa, Ghofran Alshami, Chrestian Aboud, Fatema Salem i Duaa Bazzazi.
