Koha 22.11 - en to cs translation catalogue (1794 entries)

note: %1$s:  END %2$s:  IF ( subscription_LOO.letter ) %3$s:  IF ( loggedinusername ) %4$s:  IF ( subscription_LOO.hasalert )
en: %s %s %s %s You have subscribed to email notification on new issues
cs: %s %s %s %s Přihlásili jste se k odběru e-mailových oznámení o novinkách ve fondu knihovny

note: %1$s: # First line will be summary, second line will be description. Avoid indenting. Var newline added to avoid translating problems. - %2$s: - newline="\n" | html - %3$s: - IF overdue == 1 - %4$s:  title | html %5$s: - newline | html - %6$s:  title | html %7$s:  barcode | html %8$s: - ELSE - %9$s:
en: %s %s %s %s is overdue %sYour copy of %s (barcode %s) is overdue %s %s is due %sYour copy of %s (barcode %s) is due back at the library today %s
cs: %s %s %s %s  je v prodlení %sVaše výpůjčka titulu %s (čárový kód %s) je v prodlení %s %s má být dnes vráceno %sVaše výpůjčka titulu %s (čárový kód %s) má být dnes vrácena do knihovny %s

note: For the first occurrence, %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s %s %s Koha online %s
cs: %s %s %s Koha on-line %s

note: %1$s:  IF ( biblio.title ) %2$s:  biblio.title | html %3$s:  ELSE %4$s:  END %5$s:  FOREACH subtitle IN biblio.subtitle.split(' \| ') %6$s:  IF Koha.Preference('marcflavour')=='UNIMARC' %7$s:  END %8$s:  subtitle | html %9$s:  END %10$s:  part_numbers = biblio.part_number.split(' \\| ') %11$s:  part
en: %s %s %s No title %s %s%s,%s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s
cs: %s %s %s Bez názvu %s %s%s,%s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s

note: %1$s:  END %2$s:  END # / FOREACH ERROR %3$s:  IF ( WINDOW_CLOSE ) %4$s:  END
en: %s %s %s Note: this window will close automatically in 5 seconds. %s
cs: %s %s %s Poznámka: toto okno se automaticky zavře za 5 sekund. %s

note: %1$s:  END # / bibitemloo.holdable %2$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' biblio=bibitemloo link=> 1 %3$s:  IF ( bibitemloo.author ) %4$s:  bibitemloo.author | html %5$s:  END
en: %s %s %s, by %s%s
cs: %s %s %s, od %s%s

note: %1$s:  IF RestrictedPageTitle %2$s:  RestrictedPageTitle | html %3$s:  END %4$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %5$s:  LibraryNameTitle | html %6$s:  ELSE %7$s:  END
en: %s %s &rsaquo; %s %s %s %s Koha online %s catalog
cs: %s %s &rsaquo; %s %s %s %s Koha on-line %s katalog

note: %1$s:  IF ( library ) %2$s:  library.branchname | html %3$s:  END %4$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %5$s:  LibraryNameTitle | html %6$s:  ELSE %7$s:  END
en: %s %s &rsaquo; %s Libraries &rsaquo; %s %s %s Koha online %s catalog
cs: %s %s &rsaquo; %s Knihovny &rsaquo; %s %s %s Koha online %s katalog

note: %1$s:  ELSE %2$s:  MY_TAG.term | html %3$s:  END
en: %s %s (not approved) %s
cs: %s %s (není povoleno) %s

note: %1$s:  END %2$s:  IF ( koha_spsuggest )
en: %s %s Did you mean:
cs: %s %s Měli jste na mysli:

note: For the first occurrence, %1$s:  END %2$s:  IF debarred_date && debarred_date != '9999-12-31'
en: %s %s End date:
cs: %s %s Konec omezení:

note: %1$s:  END %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s %s No results found. %s
cs: %s %s Žádné výsledky. %s

note: %1$s:  IF ( searchdesc ) %2$s:  IF ( ms_value ) %3$s:  ms_value | html %4$s:  ELSE %5$s:  END %6$s:  ELSE %7$s:  END %8$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %9$s:  LibraryNameTitle | html %10$s:  ELSE %11$s:  END
en: %s %s Results of search for '%s' %s Search results %s %s You did not specify any search criteria. %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
cs: %s %s Výsledky vyhledávání '%s' %s Výsledky vyhledávání %s %s Nezadali jste žádná vyhledávací kritéria. %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s katalog

note: %1$s:  END %2$s:  ELSE %3$s:  END %4$s:  END
en: %s %s You must log in if you want to subscribe to email notification on new issues %s %s
cs: %s %s Pro nastavení odběru upozornění na nová čísla periodik musíte být přihlášeni %s %s

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' biblio=review link=> 1 %2$s:  IF ( review.author )
en: %s %s by
cs: %s %s od

note: %1$s:  i.title | html %2$s:  IF i.author %3$s:  i.author | html %4$s:  END
en: %s %s by %s %s
cs: %s %s od %s%s

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' biblio=MY_TAG link=> 1 %2$s:  IF ( MY_TAG.author ) %3$s:  MY_TAG.author | html %4$s:  END %5$s:  END # /IF MY_TAG.XSLTBloc %6$s:  INCLUDE 'title-actions-menu.inc' items=MY_TAG
en: %s %s by %s %s %s %s
cs: %s %s od %s %s %s %s

note: %1$s:  r.firstname | html %2$s:  r.surname | html
en: %s %s currently owes fines and charges amounting to:
cs: Čtenár %s %s dluží částku:

note: %1$s:  firstname | $raw %2$s:  surname | $raw
en: %s %s sent you a cart from our online catalog.
cs: %s %s vám poslal obsah košíku z našeho on-line katalogu.

note: %1$s:  firstname | $raw %2$s:  surname | $raw %3$s:  shelfname | $raw
en: %s %s sent you from our online catalog, the list called : %s.
cs: %s %s vám poslal z našeho on-line katalogu seznam dokumentů s názvem: %s.

note: %1$s:  END %2$s:  IF Koha.Preference('URLLinkText') %3$s:  Koha.Preference('URLLinkText') | html %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: %s %s%s%sLink to resource%s
cs: %s %s%s%sOdkaz na zdroj%s

note: %1$s:  r.patron.firstname | html %2$s:  r.patron.surname | html
en: %s %s's fines and charges
cs: %s %s's dlužných poplatků

note: %1$s:  added_count | html %2$s:  IF ( added_count == 1 ) %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s %stag%stags%s successfully added.
cs: %s %sštítek%sštítky%s úspěšně přidán(y).

note: %1$s:  deleted_count | html %2$s:  IF ( deleted_count == 1 ) %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s %stag%stags%s successfully deleted.
cs: %s%s štítek%sštítky%s se podařilo úspěšně odstranit.

note: %1$s:  IF loop.index == 0 %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; %s and %s
cs: %s &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; %s a %s

note: %1$s:  bibliotitle | html %2$s:  biblio.biblionumber | html
en: %s (Record no. %s)
cs: %s (Záznam č. %s)

note: For the first occurrence, %1$s:  Koha.Preference('OPACnumSearchResults') | html
en: %s (default)
cs: %s (výchozí)

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s 0 records %s
cs: %s 0 záznamů %s

note: %1$s:  IF ( OVERDUE.debarred ) %2$s:  ELSIF ( OVERDUE.status ) %3$s:  IF ( canrenew )
en: %s Account frozen %s %s
cs: %s Účet pozastaven %s %s

note: %1$s:  IF message.code == "unable_to_generate_pdf" %2$s:  END
en: %s An error occurs when generating the pdf file. Please contact the staff to resolve this problem. %s
cs: %s Při generování PDF souboru došlo k chybě. Kontaktujte zaměstnance knihovny, kteří pomohou vyřešit teto problém. %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s Contact your library to be disenrolled from this club. %s
cs: %s Pokud se chcete odhlásit z toho klubu, kontaktujte knihovnu. %s

note: %1$s:  IF ( context == "list" ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Delete %s Delete list %s
cs: %s Smazat %s Smazat seznam %s

note: %1$s:  END %2$s:  HOLDS.count | html
en: %s Holds (%s)
cs: %s Rezervace (%s)

note: %1$s:  IF ( GetAvailability ) %2$s:  ELSIF ( GetRecords ) %3$s:  ELSIF ( GetAuthorityRecords ) %4$s:  ELSIF ( LookupPatron ) %5$s:  ELSIF ( AuthenticatePatron ) %6$s:  ELSIF ( GetPatronInfo ) %7$s:  ELSIF ( GetPatronStatus ) %8$s:  ELSIF ( GetServices ) %9$s:  ELSIF ( RenewLoan ) %10$s:  ELSIF ( Hol
en: %s ILS-DI &rsaquo; GetAvailability %s ILS-DI &rsaquo; GetRecords %s ILS-DI &rsaquo; GetAuthorityRecords %s ILS-DI &rsaquo; LookupPatron %s ILS-DI &rsaquo; AuthenticatePatron %s ILS-DI &rsaquo; GetPatronInfo %s ILS-DI &rsaquo; GetPatronStatus %s ILS-DI &rsaquo; GetServices %s ILS-DI &rsaquo; RenewLoan %s ILS-DI &rsaquo; HoldTitle %s ILS-DI &rsaquo; HoldItem %s ILS-DI &rsaquo; CancelHold %s ILS-DI %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
cs: %s ILS-DI &rsaquo; GetAvailability %s ILS-DI &rsaquo; GetRecords %s ILS-DI &rsaquo; GetAuthorityRecords %s ILS-DI &rsaquo; LookupPatron %s ILS-DI &rsaquo; AuthenticatePatron %s ILS-DI &rsaquo; GetPatronInfo %s ILS-DI &rsaquo; GetPatronStatus %s ILS-DI &rsaquo; GetServices %s ILS-DI &rsaquo; RenewLoan %s ILS-DI &rsaquo; HoldTitle %s ILS-DI &rsaquo; HoldItem %s ILS-DI &rsaquo; CancelHold %s ILS-DI %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s katalog

note: For the first occurrence, %1$s:  IF ( Koha.Preference( 'ReplytoDefault' ) )
en: %s If you have any questions, please contact the
cs: %s Pokud máte nějaké dotazy, prosím kontaktujte

note: %1$s:  SEARCH_RESULT.num_critics | html
en: %s Internet user critics
cs: %s hodnocení uživatelů internetu

note: %1$s:  IF not(Koha.Preference("AllowCheckoutNotes")) %2$s:  ELSE
en: %s Issue notes have not been enabled. Please contact the library. %s
cs: %s Možnost vkládat poznámky k vydání není zapnuta. Prosíme, kontaktujte pracovníky knihovny. %s

note: %1$s:  ELSE
en: %s Item in transit to
cs: %s Jednotka je na cestě do

note: %1$s:  IF ( HOLD.is_at_destination )
en: %s Item waiting at
cs: %s Jednotka čeká v

note: %1$s:  issues_count | html
en: %s Item(s) checked out
cs: %s vypůjčených jednotek

note: %1$s:  IF Koha.Preference( 'opacuserlogin' ) == 1 %2$s:  ELSE %3$s:  END %4$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %5$s:  LibraryNameTitle | html %6$s:  ELSE %7$s:  END
en: %s Log in to your account %s Catalog login disabled %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
cs: %s Přihlaste se ke svému účtu %s Přihlášení do katalogu zakázáno %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s katalog

note: For the first occurrence, %1$s:  END %2$s:  provider.description | html
en: %s Log in with %s
cs: %s Přihlásit se pomocí %s

note: %1$s:  IF !holds %2$s:  ELSE %3$s:  SET show_itemtype_column = Koha.Preference('AllowHoldItemTypeSelection')
en: %s No data available %s %s
cs: %s Nejsou k dispozici žádná data %s %s

note: %1$s:  IF ( searchdesc ) %2$s:  LibraryName | html
en: %s No results found for that in %s catalog.
cs: %s V katalogu knihovny %s nebyly nalezeny žádné odpovídající záznamy.

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END # / IF results
en: %s No results, try to change filters. %s
cs: %s Žádné výsledky, zkuste změnit nastavení filtrů. %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END %3$s:  FOREACH subtitle IN biblio.subtitle.split(' \| ') %4$s:  IF Koha.Preference('marcflavour')=='UNIMARC' %5$s:  END
en: %s No title %s %s%s,%s
cs: %s Bez názvu %s %s%s,%s

note: %1$s:  SEARCH_RESULT.num_critics_pro | html
en: %s Professional critics
cs: %s Hodnocení od odborníků

note: %1$s:  SEARCH_RESULT.num_quotations | html
en: %s Quotations
cs: %s Citace

note: %1$s:  ELSIF ( ISSUE.item_denied_renewal ) %2$s:  END
en: %s Renewal not allowed %s
cs: %s Prodloužení není povoleno %s

note: For the first occurrence, %1$s:  IF debarred_comment.search('OVERDUES_PROCESS') %2$s:  debarred_comment.remove('OVERDUES_PROCESS ') | html_line_break %3$s:  ELSE %4$s:  debarred_comment | html_line_break %5$s:  END
en: %s Restriction added by overdues process %s %s %s %s
cs: %s Omezení bylo vytvořeno při zpracovávání upomínek %s %s %s %s

note: %1$s:  LibraryName | html %2$s:  IF ( query_desc ) %3$s:  query_desc | html %4$s:  END %5$s:  IF ( limit_desc ) %6$s:  limit_desc | html %7$s:  END
en: %s Search %sfor '%s'%s%s&nbsp;with limit(s):&nbsp;'%s'%s
cs: %s Hledat ve %s „%s“%s%s&nbsp;s omezením:&nbsp;„%s“%s

note: LINK
en: %s Search RSS feed
cs: %s Hledat vlákno RSS

note: %1$s:  LibraryName | html
en: %s Self check-in
cs: %s Samoobslužné vracení

note: %1$s:  LibraryName | html
en: %s Self checkout system
cs: %s Systém samoobslužných výpůjček

note: %1$s:  ELSIF (errLinkNotValid)
en: %s The link you clicked is either invalid, or expired.
cs: %s Odkaz, na který jste klikl(a) již není platný, nebo vypršela jeho platnost.

note: %1$s:  ELSIF (errPassNotMatch) %2$s:  ELSIF password_too_short
en: %s The passwords do not match. %s
cs: %s Hesla se neshodují. %s

note: %1$s:  IF error %2$s:  ELSE %3$s:  FOREACH role IN content
en: %s This ppn is not found on the idref service. %s %s
cs: %s Záznam s tímto ppn nebyl ve službě IdRef nalezen. %s %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s This record has no items. %s
cs: %s Tento záznam nemá žádné jednotky. %s

note: %1$s:  SEARCH_RESULT.num_videos | html
en: %s Video extracts
cs: %s Video ukázky

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s You did not specify any search criteria. %s
cs: %s Nezadali jste žádné podmínky vyhledávání. %s

note: %1$s:  IF READING_RECORD.size == 0 %2$s:  ELSE
en: %s You have never borrowed anything from this library. %s
cs: %s Z této knihovny jste si nikdy nic nevypůjčili. %s

note: %1$s:  Branches.GetLoggedInBranchname | html
en: %s holdings
cs: Jednotky v knihovně %s

note: For the first occurrence, %1$s:  acquisition_details.total_quantity | html
en: %s items are on order.
cs: %s jednotek je objednáno.

note: %1$s:  hits_to_paginate | html %2$s:  total | html
en: %s of %s results loaded, refine your search to view other records
cs: Zobrazeno %s z %s výsledků, upřesněte své hledání pro zobrazení dalších záznamů

note: %1$s:  ISSUE.itemtype_object.rentalcharge_daily | $Price
en: %s per day
cs: %s za den

note: %1$s:  ISSUE.itemtype_object.rentalcharge_hourly | $Price
en: %s per hour
cs: %s za hodinu

note: %1$s:  summary.mainentry | html %2$s:  IF authtypetext %3$s:  authtypetext | html %4$s:  END %5$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %6$s:  LibraryNameTitle | html %7$s:  ELSE %8$s:  END
en: %s%s (%s)%s &rsaquo; Authority search &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
cs: %s%s (%s)%s &rsaquo; Hledání autorit &rsaquo; %s%s%sKoha online%s katalog

note: For the first occurrence, %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s%s%sKoha online%s catalog
cs: %s%s%sKoha on-line%s katalog

note: LINK
en: %s%s%sKoha online%s catalog recent comments
cs: %s%s%sKoha on-line%s katalog &rsaquo; Nejnovější komentáře

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s%s%sLibrary catalog%s
cs: %s%s%sKatalog knihovny%s

note: %1$s:  IF meta.value %2$s:  meta.value | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s%s%sN/A%s
cs: %s%s%sNeznámé%s

note: %1$s:  IF page %2$s:  page.title | html %3$s:  ELSE %4$s:  END %5$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %6$s:  LibraryNameTitle | html %7$s:  ELSE %8$s:  END
en: %s%s%sPage error%s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
cs: %s%s%sChyba stránkyr%s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s katalog

note: %1$s:  LibraryNameTitle | html %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s%sKoha online%s catalog
cs: %s%sKoha on-line%s katalog

note: %1$s:  IF ( HOLD.desk_id ) %2$s:  HOLD.desk.desk_name | html %3$s:  END %4$s:  IF ( HOLD.waitingdate ) %5$s:  HOLD.waitingdate | $KohaDates %6$s:  IF HOLD.expirationdate %7$s:  HOLD.expirationdate | $KohaDates %8$s:  END %9$s:  END
en: %s, %s,%s %s since %s %s until %s %s %s
cs: %s, %s,%s %s od %s %s do %s %s %s

note: %1$s:  IF ( total ) %2$s:  ELSE %3$s:  END %4$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %5$s:  LibraryNameTitle | html %6$s:  ELSE %7$s:  END
en: %sAuthority search result%sNo results found%s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
cs: %sVýsledky hledání autorit%sŽádné nalezené záznamy%s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s katalog

note: %1$s:  IF op == 'view' %2$s:  shelf.shelfname | html %3$s:  ELSE %4$s:  END %5$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %6$s:  LibraryNameTitle | html %7$s:  ELSE %8$s:  END
en: %sContents of %s%sYour lists%s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
cs: %sObsah %s%svašich seznamů%s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s katalog

note: %1$s:  IF ( op_add ) %2$s:  END %3$s:  IF ( op_else ) %4$s:  END %5$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %6$s:  LibraryNameTitle | html %7$s:  ELSE %8$s:  END
en: %sEnter a new purchase suggestion%s %sPurchase suggestions%s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
cs: %sZadání nového návrhu na nákup%s %sNávrhy na nákup%s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s katalog

note: %1$s:  IF ( typeissue ) %2$s:  ELSIF ( typeissuecancel ) %3$s:  END %4$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %5$s:  LibraryNameTitle | html %6$s:  ELSE %7$s:  END
en: %sSubscribe to a subscription alert %s Unsubscribe from a subscription alert %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
cs: %sOdebírat upozornění na nová čísla %s Zrušit upozornění na odběr nových čísel %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s katalog

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %sThis authority is not used in any records.%s
cs: %sTato autorita neni použita v žádném záznamu.%s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %sThis record has no items.%s
cs: %sTento záznam nemá žádné jednotky.%s

note: %1$s:  IF action == 'edit' %2$s:  ELSE %3$s:  END %4$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %5$s:  LibraryNameTitle | html %6$s:  ELSE %7$s:  END
en: %sUpdate your personal details%sRegister a new account%s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
cs: %sAktualizace vašich osobních údajů%sRegistrace nového účtu%s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s katalog

note: %1$s:  IF ar.toc_request %2$s:  END
en: %sYes%s
cs: %sAno%s

note: %1$s:  IF ( ISSUE.charges ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sYes%sNo%s
cs: %sAno%sNe%s

en: &lt;&lt; Previous
cs: &lt;&lt; Předchozí

en: &lt;?xml version="1.0" encoding="ISO-8859-1" ?&gt; &lt;GetPatronStatus&gt; &lt;expiry&gt;2010-03-04&lt;/expiry&gt; &lt;status&gt;0&lt;/status&gt; &lt;type&gt;ADUEXT&lt;/type&gt; &lt;/GetPatronStatus&gt;
cs: &lt;?xml version="1.0" encoding="UTF-8" ?&gt; &lt;GetPatronStatus&gt; &lt;expiry&gt;2010-03-04&lt;/expiry&gt; &lt;status&gt;0&lt;/status&gt; &lt;type&gt;ADUEXT&lt;/type&gt; &lt;/GetPatronStatus&gt;

note: %1$s:  SEARCH_RESULT.score_avg | html %2$s:  SEARCH_RESULT.num_scores | html
en: &nbsp;&nbsp; %s / 5 (on %s rates)
cs: &nbsp;&nbsp; %s / 5 (počet hodnocení: %s)

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Author phrase
cs: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Autor (přesně)

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Conference name
cs: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Název konference

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Conference name phrase
cs: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Název konference (přesně)

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Corporate name
cs: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Název společnosti

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Keyword phrase
cs: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Klíčové slovo (přesně)

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Personal name
cs: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Osobní jméno

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Personal name phrase
cs: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Osobní jméno (přesně)

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Subject and broader terms
cs: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Předmětové heslo a širší pojmy

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Subject and narrower terms
cs: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Předmětové heslo a užší pojmy

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Subject and related terms
cs: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Předmětové heslo a související pojmy

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Subject phrase
cs: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Předmět (přesně)

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Title phrase
cs: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Název (přesně)

note: %1$s:  SEARCH_RESULT.ratings.count | html
en: &nbsp;&nbsp;(%s votes)
cs: &nbsp;&nbsp;(%s hlasů)

note: For the first occurrence, %1$s:  ISSUE.renewsleft | html %2$s:  ISSUE.renewsallowed | html %3$s:  IF Koha.Preference('UnseenRenewals') && ISSUE.unseenallowed %4$s:  ISSUE.unseenleft | html %5$s:  ISSUE.unseenallowed | html %6$s:  END
en: ( %s of %s renewals remaining %s / %s of %s renewals left before the item must be seen by the library %s )
cs: ( %s z %s zbývajících prodloužení %s / %s z %s zbývajících prodloužení, než bude must být jednotka zkontrolována knihovnou %s )

note: %1$s:  LEVEL_LOO.number | html
en: (%s biblios)
cs: (%s záznamů)

note: For the first occurrence, %1$s:  overdues_count | html
en: (%s total)
cs: (%s celkem)

en: (Accruing)
cs: (Narůstající)

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: (All)
cs: (Vše)

en: (Barcode not found on the database, please see library staff for assistance)
cs: (Čárový kód nebyl nalezen, požádejte prosím o pomoc obsluhu)

en: (Cancelled)
cs: (Zrušeno)

en: (Checked out)
cs: (Vypůjčeno)

en: (Earlier heading)
cs: (Dřívější záhlaví)

en: (Forgiven)
cs: (Prominuto)

en: (Hides shelf browser)
cs: (Ukončí prohlížení regálu)

en: (Immediate parent body)
cs: (Bezprostředně nadřízená organizace)

en: (Item is withdrawn and check-in blocked by policy, please see library staff for assistance)
cs: (jednitka je evidovaná jako vyřazená a její vrácení je blokováno, požádejte prosím zaměstnance knihovny o pomoc)

en: (Later heading)
cs: (Pozdější záhlaví)

en: (Lost)
cs: (Ztraceno)

en: (Musical composition)
cs: (Hudební skladba)

en: (Not supported by Koha)
cs: (Není podporováno systémem Koha)

en: (Not supported yet)
cs: (Zatím nepodporováno)

en: (On-site checkout)
cs: (Prezenční výpůjčka)

en: (Opens below)
cs: (Otevře se níže)

en: (Optional)
cs: (Volitelné)

en: (Optional, default 0)
cs: (Volitelné, výchozí 0)

en: (Optional, default 1)
cs: (Volitelné, výchozí 1)

en: (Please note: there may be a delay in restoring your account if you submit online.)
cs: (Poznámka: zpracování Vaší žádosti o obnovení učtu může chvíli trvat.)

en: (Refunded)
cs: (Vráceno)

en: (Replaced)
cs: (Nahrazeno)

en: (Required)
cs: (Povinné)

en: (Returned)
cs: (Vráceno)

en: (The book is not currently on loan, please see library staff for assistance)
cs: (Dokument nebyl vypůjčený, požádejte o pomoc pracovníky knihovny)

en: (The item cannot be checked in at a self service terminal, please see library staff for assistance)
cs: (Dokument nemůže být vrácenu u samoobslužného terminálu, požádejte o pomoc pracovníky knihovny)

en: (The item cannot be checked in at this library, please see library staff for assistance)
cs: (Dokument nelze vrátit v této knihovně, požádejte o pomoc pracovníky knihovny)

en: (There was a problem checking in this item, please see library staff for assistance)
cs: (Při vracení tohoto dokumentu se vyskytl problém, požádejte o pomoc pracovníky knihovny)

en: (Use OAI-PMH instead)
cs: (Nepodporováno - použijte OAI-PMH)

en: (Use OPAC instead)
cs: (Nepodporováno - použijte on-line katalog)

en: (Use SRU instead)
cs: (Nepodporováno - použijte SRU)

en: (Voided)
cs: (Zrušeno)

en: (done)
cs: (hotovo)

note: SCRIPT
en: (filtered from _MAX_ total entries)
cs: (vybráno z _MAX_ celkových záznamů)

en: (on hold)
cs: (Rezervováno)

note: %1$s:  ar.item.barcode | html
en: (only %s)
cs: (pouze %s)

en: (overdue)
cs: (po termínu)

note: For the first occurrence, %1$s:  priority | html
en: (priority %s)
cs: (priorita %s)

note: %1$s:  FOREACH relate IN related %2$s:  relate.related_search | html %3$s:  END
en: (related searches: %s%s%s)
cs: (související vyhledávání: %s%s%s)

note: %1$s:  FOREACH relate IN related %2$s:  relate.related_search | html %3$s:  END
en: (related searches:%s %s%s).
cs: (související vyhledávání: %s%s%s).

en: (remove)
cs: (odstranit)

en: -- Choose --
cs: -- Vyberte --

en: -- Choose format --
cs: -- Vyberte formát --

en: -- none --
cs: -- žádný --

en: . Click on "Confirm your suggestion" to ignore this message.
cs: . Kliknutím na "Potvrdit váš návrh" skryjete tuto zprávu.

en: . Once you've confirmed the deletion, no one can retrieve the list!
cs: . Jakmile potvrdíte odstranění, seznam Vašich výpůjček již nebude možné obnovit!

en: . Please contact the library for more information.
cs: . Pro více informací prosím kontaktujte knihovnu.

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END %3$s:  END
en: .%sYou have fines.%s %s
cs: .%sMáte nezaplacené poplatky.%s %s

en: ...or...
cs: ...nebo...

en: 1 item is on order.
cs: 1 jednotka je objednána.

en: 10 titles
cs: 10 titulů

en: 100 titles
cs: 100 titulů

en: 12 months
cs: 12 měsíců

en: 15 titles
cs: 15 titulů

en: 20 titles
cs: 20 titulů

en: 3 months
cs: 3 měsíce

en: 30 titles
cs: 30 titulů

en: 40 titles
cs: 40 titulů

en: 50 titles
cs: 50 titulů

en: 6 months
cs: 6 měsíců

en: : This request is only valid if you are in good standing with the library. Once the application is made, you can not borrow library materials.
cs: : Tento požadavek bude posouzen jako oprávněný, pouze pokud máte vyrovnány s knihovnou všechny závazky. Jakmile žádost odešlete, nebudete si již moci vypůjčit další dokumenty.

en: A confirmation email will be sent shortly to the email address
cs: E-mail s potvrzením bude brzy odeslán na adresu

en: A hold fee was charged to your account for collecting this item.
cs: Poplatek za rezervaci jednotky byl zapsán na váš účet.

en: A librarian
cs: Knihovník

note: %1$s:  message_value | html
en: A payment with the transaction id '%s' has already been posted to an account.
cs: Platba s identifikátorem platby „%s“ již byla poslána na účet.

en: A similar document already exists:
cs: Podobný dokument již existuje:

en: A specific item
cs: Konkrétní jednotka

en: About the author
cs: O autorovi

en: Abstracts/summaries
cs: Abstrakty/Shrnutí

en: Accept
cs: Přijmout

en: Access denied
cs: Přístup odepřen

en: According to our records, we don't have up-to-date contact information. Please contact the library.
cs: Podle našich záznamů nemáme vaše aktuální kontaktní informace. Ozvěte se nám prosím.

en: Account identification with this email address only is ambiguous.
cs: Podle této e-mailové adresy není možné jednoznačně identifikovat váš účet.

en: Acquired in the last:
cs: Zakoupené za posledních:

en: Acquisition date: Newest to oldest
cs: Datum přírustků: Od nejnovějších po nejstarší

en: Acquisition date: Oldest to newest
cs: Datum přírustků: Od nejstarších po nejnovější

note: INPUT type=submit name=tagsel_button
en: Add
cs: Vložit

note: %1$s:  total | html %2$s:  IF ( singleshelf )
en: Add %s items to %s
cs: Vložit %s položky do %s

note: A
en: Add another field
cs: Vložit další pole

en: Add note
cs: Přidat poznámku

en: Add tag
cs: Vložit štítek

en: Add tag(s)
cs: Vložit štítek

note: %1$s:  IF ( singleshelf )
en: Add to %s
cs: Vložit do %s

en: Add to a list
cs: Vložit do seznamu

en: Add to a new list:
cs: Vložit do nového seznamu:

en: Add to cart
cs: Přidat do košíku

en: Add to list:
cs: Vložit do seznamu:

en: Add to your cart
cs: Přidat do košíku

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Add to your list &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
cs: Přidat na váš seznam &rsaquo; %s%s%sKoha online%s katalog

en: Add to...
cs: Vložit do...

en: Additional content types for books/printed materials
cs: Doplňující typy obsahu pro knihy/tiskoviny

en: Additional information
cs: Další informace

en: Address 2:
cs: Adresa 2:

en: Address:
cs: Adresa:

en: Adolescent
cs: Dospívající (14-17 let)

en: Adult
cs: Dospělí

en: Advanced search
cs: Pokročilé vyhledávání

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Advanced search &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
cs: Pokročilé hledání &rsaquo; %s%s%sKoha online%s katalog

en: All
cs: Vše

en: All collections
cs: Všechny sbírky

note: SCRIPT
en: All holds will be suspended.
cs: Všechny rezervace jsou pozastaveny.

note: SCRIPT
en: All holds will resume.
cs: Všechny rezervace budou obnoveny.

en: All item types
cs: Všechny typy jednotek

en: All libraries
cs: Všechny knihovny

en: All tags
cs: Všechny štítky

en: Allow auto-renewal:
cs: Povolit automatické prodloužení:

en: Allow changes to contents from:
cs: Povolit změny obsahu:

en: Allow your guarantor to view your current checkouts?
cs: Povolíte svému ručiteli, aby viděl vaše aktuální výpůjčky?

en: Allow your guarantor to view your current fines?
cs: Povolíte svému ručiteli, aby viděl vaše aktuální výpůjčky?

en: Also note that you must return all checked out items before your library card expires.
cs: Nezapomeňte také, že všechny vypůjčené jednotky musíte vrátit před vypršením platnosti vašeho čtenářského průkazu.

en: Alternate address
cs: Alternativní adresa

en: Alternate address information:
cs: Alternativní adresa:

en: Alternate contact
cs: Alternativní kontakt

note: SCRIPT
en: Always available
cs: Vždy dostupné

note: A
en: Amazon cover image
cs: Obálka z Amazon

note: SCRIPT
en: Amazon cover image (<a href='%s'>see the original image</a>)
cs: Obrázek obálky na Amazonu (<a href='%s'>viz původní obrázek</a>)

en: Amount
cs: Částka (Kč)

en: Amount outstanding
cs: Neuhrazená částka

en: Amount to pay:
cs: Částka k zaplacení:

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: An error has occurred &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
cs: Došlo k chybě &rsaquo; %s%s%sKoha online%s katalog

en: An error has occurred while attempting to place a recall. Please contact your library.
cs: Při pokusu o vytvoření přednostní rezervace došlo k chybě. Obraťte se prosím na vaši knihovnu.

en: An error has occurred while sending you the password recovery link.
cs: Při odesílání odkazu pro obnovu hesla došlo k chybě.

note: %1$s:  shelfname | html
en: An error occurred when creating the list. The name %s already exists.
cs: Při vytváření seznamu se vyskytla chyba. Seznam s názvem %s již existuje.

en: An error occurred when creating this list.
cs: Při vytváření seznamu došlo k chybě.

en: An error occurred when deleting this list.
cs: Při odstraňování tohoto seznamu se vyskytla chyba.

en: An error occurred when updating this list.
cs: Při aktualizaci seznamu došlo se vyskytla chyba.

en: An error occurred while processing your request.
cs: Při zpracování vašeho požadavku došlo k chybě.

en: An error occurred, please try again.
cs: Došlo k chybě, zkuste to prosímn znovu.

en: An internal link in our catalog home page is broken and the page does not exist.
cs: Interní odkaz na hlavní stranu katalogu je nesprávný nebo stránka neexistuje.

en: An invitation to share list
cs: Pozvánka ke sdílení seznamu

en: Any
cs: Libovolné

en: Any audience
cs: Uživatelské určení

en: Any content
cs: Jakýkoliv obsah

en: Any format
cs: Jakýkoliv formát

en: Any item
cs: Libovolná jednotka

en: Any item type
cs: Jakýkoli typ jednotky

en: Anyone seeing this list
cs: Kdokoliv, kdo vidí tento seznam

en: Apply field weights to search
cs: Použít váhy polí přo hledání

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to cancel this article request?
cs: Opravdu chcete zrušit tento požadavek na zpřístupnění článku?

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Are you sure you want to cancel this hold?
cs: Opravdu chce zrušit tuto rezervaci?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to check out this item?
cs: Opravdu chcete vypůjčit tuto jednotku?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete selected search history entries?
cs: Opravdu chcete vymazat vybrané položky z vaší historie vyhledávání?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete the selected tag(s)?
cs: Určitě chcete odstranit tento štítek (štítky)?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete these suggestions?
cs: Opravdu chcete odstranit tento návrh?

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this list?
cs: Určitě chcete zrušit tento seznam?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this suggestion?
cs: Opravdu chcete odstranit tento návrh?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete your search history?
cs: Opravdu chcete vymazat vaši historii prohlížení?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to remove sharing? You will no longer have access to the list.
cs: Jste si jistý(á), že chcete zrušit sdílení? K tomuto seznamu nebudete mít nadále přístup.

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to remove these items from the list?
cs: Opravdu chcete ze seznamu odstranit tyto dokumenty?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to remove this item from the list?
cs: Určitě chcete odebrat tyto položky ze seznamu?

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Are you sure you want to remove this recall?
cs: Opravdu chcete zrušit tuto přednostní rezervaci?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to remove this share?
cs: Opravdu chcete zrušit toto sdílení?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to resume all suspended holds?
cs: Určitě chcete obnovit všechny zrušené rezervace?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to return this item?
cs: Opravdu chcete vrátit tuto jednotku?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to suspend all holds?
cs: Určitě chcete zrušit všechny rezervace?

en: Arrived
cs: Došlo

en: Article requests
cs: Požadavky na texty článků

en: Article requests
cs: Požadavky na článek

note: %1$s:  current_article_requests.size || 0 | html
en: Article requests (%s)
cs: Požadavky na texty článků (%s)

en: As owner of a list you cannot accept an invitation for sharing it.
cs: Jako vlastník tohoto seznamu nemůžete přijmout pozvání ke sdílení.

en: Ask for a discharge
cs: Požadavek na ukončení členství a vystavení potvrzení o vyrovnání závazků

en: At any step, clicking the 'Cancel' button will erase the scanned barcodes and start over.
cs: Kdykoliv můžete stisknout tlačítko 'Zrušit' a pole s kódem bude vymazáno a vy můžete začít znovu.

note: OPTION
en: At least one item is available at this library
cs: V knihovně je dostupná alespoň jedna jednotka

note: For the first occurrence, %1$s:  Branches.GetName( subscription.branchcode ) | html
en: At library: %s
cs: V knihovně: %s

en: Audience
cs: Uživatelské určení

en: Audiovisual profile:
cs: Audiovizuální profil:

en: Authenticates a user's login credentials and returns the identifier for the patron.
cs: Ověřuje uživatelovy přihlašovací údaje a vrací uživatelovu identifikaci.

en: Author
cs: Autor

en: Author (A-Z)
cs: Autor (A-Z)

en: Author (Z-A)
cs: Autor (Z-A)

en: Author notes provided by Syndetics
cs: Poznámky o autorovi podle Syndetics

en: Author(s)
cs: Autoři

note: For the first occurrence, %1$s:  IF ( BIBLIO_RESULT.author ) %2$s:  BIBLIO_RESULT.author | $raw %3$s:  END %4$s:  IF ( BIBLIO_RESULT.MARCAUTHORS ) %5$s:  IF ( BIBLIO_RESULT.author ) %6$s:  END %7$s:  FOREACH MARCAUTHOR IN BIBLIO_RESULT.MARCAUTHORS %8$s:  FOREACH MARCAUTHOR_SUBFIELDS_LOO IN MARCAUTHO
en: Author(s): %s%s%s %s %s; %s %s %s %s%s %s %s;%s %s %s
cs: Autor: %s%s%s %s %s; %s %s %s %s%s %s %s;%s %s %s

en: Author:
cs: Autor:

en: Authority
cs: Autoritní

en: Authority search
cs: Vyhledávání autority

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Authority search &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
cs: Hledání autorit &rsaquo; %s%s%sKoha online%s katalog

en: Authority search results
cs: Výsledky vyhledávání autorit

en: Authority type:
cs: Typ autority:

en: Authorized headings
cs: Hlavní záhlaví

en: Authors
cs: Autoři

en: Auto-renewal
cs: Povolit automatické prodloužení

en: Automatic renewal
cs: Automatické prodloužení

en: Automatic renewal failed, your account is expired.
cs: Automatické prodloužení selhalo, protože vypršelo vaše registrační období.

en: Availability
cs: Dostupnost

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Availability:
cs: Dostupnost:

en: Availability:
cs: Dostupnost:

note: %1$s:  IF restricted_lib
en: Available %s
cs: Dostupné %s

en: Available issues
cs: Dostupná vydání

note: For the first occurrence, %1$s:  rating_avg | html %2$s:  ratings.count | html
en: Average rating: %s (%s votes)
cs: Průměrné hodnocení: %s (%s hlasů)

en: Awards:
cs: Ocenění:

en: BE CAREFUL
cs: BUĎTE OPATRNÍ

en: Back to lists
cs: Zpět na seznamy

en: Back to results
cs: Zpět na výsledky

note: A
en: Back to the results search list
cs: Zpět do seznamu výsledků vyhledávání

en: Backends
cs: Moduly

en: Barcode
cs: Čárový kód

en: Barcode:
cs: Čárový kód:

en: Barcodes
cs: Čárové kódy

note: %1$s:  END
en: Be sure you used the link from the email, or contact library staff for assistance. %s
cs: Ujistěte se že jste použil link z emailu, případně požádejte o pomoc zaměstnance. %s

en: BibTeX
cs: BibTex

en: Bibliographies
cs: Bibliografie

en: Biography
cs: Biografie

en: Blocked
cs: Blokováno

en: Blocked record
cs: Blokovaný záznam

en: Braille
cs: Braillovo písmo

note: NAV
en: Breadcrumb
cs: Drobečková navigace

en: Brief display
cs: Krátká ukázka

en: Brief history
cs: Stručná historie

note: ABBR
en: Broader Term
cs: Rozšířený výraz

en: Browse by hierarchy
cs: Procházet podle hierarchie

en: Browse our catalog
cs: Procházet katalog

note: For the first occurrence, %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Browse our catalog &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
cs: Procházejte náš katalog &rsaquo; %s%s%sKoha online%s katalog

en: Browse results
cs: Procházet výsledky

en: Browse search
cs: Procházení katalogu

en: Browse shelf
cs: Prohlédnout regál

note: %1$s:  starting_homebranch | html
en: Browsing %s shelves
cs: Procházení %s regálů

en: CAS login
cs: CAS přihlášení

en: CD audio
cs: Audio CD

en: CD software
cs: CD se softwarem

en: Call number
cs: Signatura

en: Call number (0-9 to A-Z)
cs: Signatura (0-9 po A-Z)

en: Call number (A-Z)
cs: Signatura (A-Z)

en: Call number (Z-A to 9-0)
cs: Signatura (Z-A po 9-0)

en: Call number (Z-A)
cs: Signatura (Z-A)

en: Call number:
cs: Signatura:

note: %1$s:  subscription.callnumber | html
en: Call number: %s
cs: Signatura: %s

en: Cancel
cs: Zrušit

note: A
en: Cancel email notification
cs: Zrušit e-mailové oznámení

en: Cancel email notification
cs: Zrušit e-mailové oznámení

en: Cancel enrollment
cs: Poplatek členství

en: Cancel rating
cs: Zrušit hodnocení

en: Cancellation date
cs: Datum zrušení

note: %1$s:  RECALL.completed_date | $KohaDates
en: Cancelled on %s
cs: Zrušeno %s

en: Cancels an active hold request for the patron.
cs: Ruší aktivní požadavek rezervace pro čtenáře.

note: INPUT type=radio name=checkitem
en: Cannot be put on hold
cs: Není možné rezervovat

note: IMG
en: Cannot be recalled
cs: Nelze přednostně rezervovat

note: %1$s:  maxlength_cardnumber | html
en: Card number can be up to %s characters.
cs: Číslo průkazu musí být dlouhé %s znaků.

note: %1$s:  minlength_cardnumber | html %2$s:  maxlength_cardnumber | html
en: Card number must be between %s and %s characters.
cs: Délka čísla průkazu musí být mezi %s a %s znaky.

note: %1$s:  minlength_cardnumber | html
en: Card number must be exactly %s characters.
cs: Číslo průkazu musí být alespoň %s znaků dlouhé.

en: Card number:
cs: Číslo průkazu:

en: Cart
cs: Košík

en: Cassette recording
cs: Záznamy na kazetě

en: Catalog
cs: Katalog

en: Catalogs
cs: Katalogy

en: Category:
cs: Kategorie:

note: INPUT type=submit
en: Change password
cs: Změnit heslo

en: Change your password
cs: Změnit heslo

en: Change your password
cs: Změnit heslo

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Change your password &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
cs: Změna vašeho hesla &rsaquo; %s%s%sKoha online%s katalog

en: Chapters
cs: Kapitoly

en: Chapters:
cs: Kapitoly:

en: Charges
cs: Poplatky

note: For the first occurrence, %1$s:  amountoutstanding | $Price
en: Charges (%s)
cs: Poplatky (%s)

en: Check in
cs: Vracení

note: INPUT type=submit name=confirm
en: Check in item
cs: Vrátit jednotku

note: SCRIPT
en: Check out
cs: Půjčování

en: Check out, return, or renew an item:
cs: Půjčit, vrátit nebo prodloužit jednotku:

en: Check-in date:
cs: Datum vrácení:

en: Checked in
cs: Vráceno

en: Checked out
cs: Vypůjčeno

note: %1$s:  issues_count | html
en: Checked out (%s)
cs: Vypůjčeno (%s)

en: Checked out on
cs: Datum půjčení

note: %1$s:  checkout_patron.firstname | html %2$s:  checkout_patron.surname | html %3$s:  IF ( checkout_patron.cardnumber ) %4$s:  checkout_patron.cardnumber | html %5$s:  END
en: Checked out to %s %s %s(%s)%s
cs: Vypůjčeno čtenáři %s %s %s(%s)%s

note: SCRIPT
en: Checked out until %s
cs: Vypůjčeno do %s

en: Checkout
cs: Výpůjčeno

en: Checkout history
cs: Historie výpůjček

en: Checkout note
cs: Poznámka k výpůjčce

en: Checkouts
cs: Půjčování

note: %1$s:  issues_count | html
en: Checkouts (%s)
cs: Výpůjčky (%s)

note: %1$s:  borrowername | html
en: Checkouts for %s
cs: Výpůjčky uživatele %s

en: Checkouts:
cs: Výpůjčky:

en: Choose action
cs: Zvolte akci

en: Choose format
cs: Zvolte formát

en: Citation
cs: Citace

en: City:
cs: Město:

en: Claimed
cs: Reklamováno

en: Classification
cs: Klasifikace

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.classification | $raw
en: Classification: %s
cs: Klasifikace: %s

note: INPUT type=reset
en: Clear
cs: Vymazat

en: Clear all
cs: Odebrat označení

note: SCRIPT
en: Clear date
cs: Vymazat datum

en: Clear date to suspend indefinitely
cs: Smažte datum pro odložení na neurčito.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Clear filter
cs: Zrušit filtr

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron = logged_in_user
en: Click here if you're not %s
cs: Klikněte sem pokud nejste %s

en: Click on an image to view it in the image viewer
cs: Klikněte na obrázek pro jeho zobrazení v prohlížeči obrázků

en: Click the 'Check in' button to confirm.
cs: Pro potvrzení klikněte na tlačítko 'Vrátit'.

note: H1
en: Click to expand this role
cs: Klikněte pro úplné zobrazení role

en: Click to open in new window
cs: Otevřít v novém okně

note: DIV
en: Click to view in Google Books
cs: Otevřít v Google Books

en: Close
cs: Zavřít

en: Close shelf browser
cs: Ukončit prohlížení regálu

en: Close this window
cs: Zavřít okno

en: Close this window.
cs: Zavřít okno.

en: Close window
cs: Zavřít okno

en: Clubs
cs: Čtenářské kluby

note: %1$s:  borrower_club_enrollments.count || 0 | html %2$s:  borrower_enrollable_clubs.count || 0 | html
en: Clubs (%s/%s)
cs: Kluby (%s/%s)

en: Clubs currently enrolled in
cs: Kluby, ve kterých jste přihlášen/a

en: Clubs you can enroll in
cs: Čtenářské kluby, do kterých se můžete zapsat

note: SCRIPT
en: Coce image from Amazon.com
cs: Obrázek obálky z Amazon.com

note: SCRIPT
en: Coce image from Google Books
cs: Obrázek obálky z Google Books

note: SCRIPT
en: Coce image from Open Library
cs: Obrázek obálky z Open Library

note: A
en: Collect items you are interested in
cs: Vyberte položky, které vás zajímají

en: Collection
cs: Sbírka

en: Collection library:
cs: Vyzvednout v:

en: Collection title:
cs: Název sbírky:

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.seriestitle | $raw
en: Collection: %s
cs: Sbírka: %s

en: Collections
cs: Sbírky

note: SCRIPT
en: Columns
cs: Sloupce

note: SCRIPT
en: Columns settings
cs: Nastavení sloupců

note: For the first occurrence, %1$s:  review.patron.firstname | html
en: Comment by %s
cs: Komentáře uživatele %s

note: %1$s:  review.patron.firstname | html %2$s:  review.patron.surname|truncate(2,'.') | html
en: Comment by %s %s
cs: Komentáře uživatele %s %s

note: %1$s:  review.patron.title | html %2$s:  review.patron.firstname | html %3$s:  review.patron.surname | html
en: Comment by %s %s %s
cs: Komentáře uživatele %s %s %s

en: Comment:
cs: Poznámka:

en: Comments
cs: Komentáře

en: Comments on
cs: Komentáře k

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title-head.inc' %2$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %3$s:  LibraryNameTitle | html %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: Comments on %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
cs: Komentáře k %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s katalog

note: %1$s:  ' ( ' _ (reviews.size || 0) _ ' )' | html
en: Comments%s
cs: Komentáře%s

note: INPUT type=submit
en: Confirm
cs: Potvrdit

note: INPUT type=submit
en: Confirm hold
cs: Potvrdit rezervaci

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron = logged_in_user %2$s:  logged_in_user.cardnumber | html
en: Confirm holds for:%s (%s)
cs: Potvrdit rezervaci pro:%s (%s)

en: Confirm new password:
cs: Potvrdit nové heslo:

en: Confirm password:
cs: Potvrdit heslo:

en: Confirm primary email:
cs: Potvrdit hlavní e-mail:

note: INPUT type=submit
en: Confirm your suggestion
cs: Potvrdit váš návrh

en: Contact information
cs: Kontaktní informace

en: Contact information:
cs: Kontaktní informace:

en: Contact note:
cs: Poznámka ke kontaktním údajům:

en: Content
cs: Obsah

en: Contents
cs: Počet položek

note: SCRIPT
en: Copied %d rows to clipboard
cs: %d řádků zkopírováno do schránky

note: SCRIPT
en: Copied one row to clipboard
cs: Jeden řádek byl zkopírovaný do schránky

en: Copy
cs: Kopírovat

en: Copy number
cs: Číslo kopie

note: SCRIPT
en: Copy to clipboard
cs: Zkopírovat do schránky

en: Copyright
cs: Rok vydání

note: OPTGROUP
en: Copyright date
cs: Datum vydání

en: Copyright date (newest to oldest)
cs: Datum vydání (od nejnovějšího po nejstarší)

en: Copyright date (oldest to newest)
cs: Datum vydání (od nejstaršího po nejnovější)

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.copyrightdate | $raw
en: Copyright year: %s
cs: Rok vydání: %s

en: Could not create new list. Please check if the name is unique.
cs: Nelze vytvořit nový seznam. Prosím zkontrolujte, zda je název unikátní.

en: Country:
cs: Stát:

en: Course #
cs: Kurz č.

en: Course number:
cs: Číslo kurzu:

en: Course reserves
cs: Kurzy

en: Course reserves for
cs: Rezervace pro kurz

en: Courses
cs: Kurzy

en: Cover image
cs: Obálka

note: SCRIPT
en: Cover image source unknown
cs: Zdroj obrázků obálek neznámý

en: Create a new list
cs: Vytvořit nový seznam

en: Create a new request
cs: Vytvořit nový požadavek

en: Create new list
cs: Vytvořit nový seznam

en: Created
cs: Vytvořeno

en: Creates, for a patron, a title-level hold request on a given bibliographic record in Koha.
cs: Vytváří rezervaci na titul.

en: Creates, for a patron, an item-level hold request on a specific item of a bibliographic record Koha.
cs: Vytváří rezervaci na jednotku.

en: Credit
cs: Kredit

en: Credits
cs: Kredit

note: %1$s:  amountoutstanding * -1 | $Price
en: Credits (%s)
cs: Kredit (%s)

en: Current library
cs: Aktuální knihovna

note: A
en: Current page: Page %s
cs: Aktuální stránka: Stránka %s

en: Current password:
cs: Současné heslo:

en: Current session
cs: Aktuální termíny

note: SCRIPT
en: Currently available
cs: Aktuálně dostupné

en: Currently in local use
cs: Vypůjčeno do studovny

note: %1$s:  checkout_patron.firstname | html %2$s:  checkout_patron.surname | html %3$s:  IF ( checkout_patron.cardnumber ) %4$s:  checkout_patron.cardnumber | html %5$s:  END
en: Currently in local use by %s %s %s(%s)%s
cs: Půjčeno ve studovně čtenáři %s %s %s (%s) %s

note: SCRIPT
en: Currently unavailable
cs: Aktuálně nedostupné

en: Curriculum
cs: Osnovy

note: A
en: Custom cover image
cs: Vlastní obálka

en: DVD video / Videodisc
cs: DVD / jiný typ videodisku

en: Date
cs: Datum

note: OPTGROUP
en: Date added
cs: Datum vložení

en: Date added (newest to oldest)
cs: Datum vložení (od nejnovějších po nejstarší)

en: Date added (oldest to newest)
cs: Datum vložení (od nejstarších po nejnovější)

en: Date added:
cs: Datum vložení:

en: Date due
cs: Půjčeno do

en: Date due:
cs: Termín návratu:

en: Date enrolled
cs: Datum vstupu do klubu

en: Date of birth:
cs: Datum narození:

en: Date received
cs: Datum dodání

en: Date:
cs: Datum:

note: OPTGROUP
en: Dates
cs: Datum

en: Days in advance
cs: Dní předem

en: Default
cs: Výchozí

en: Default sorting
cs: Výchozí řazení

en: Defines the metadata schema in which the records are returned, possible values:
cs: Definuje schéma metadat, které se použije pro vrácené záznamy, možné hodnoty:

en: Delete
cs: Odstranit

note: INPUT type=submit
en: Delete selected
cs: Odstranit označené

note: INPUT type=submit
en: Delete selected tags
cs: Odstranit označené štítky

note: INPUT type=submit
en: Delete this list
cs: Odstranit tento seznam

note: A
en: Delete your search history
cs: Vymazat historii hledání

en: Department:
cs: Oddělení:

en: Dept.
cs: Odd.

en: Description
cs: Popis

en: Details
cs: Podrobnosti

note: For the first occurrence, %1$s:  bibliotitle | html
en: Details for %s
cs: Podrobnosti pro %s

en: Details for:
cs: Podrobnosti pro:

note: For the first occurrence, %1$s:  biblio.title | html
en: Details for: %s
cs: Podrobnosti pro: %s

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title-head.inc' %2$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %3$s:  LibraryNameTitle | html %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: Details for: %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
cs: Podrobnosti k: %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s katalog

note: %1$s:  request.backend | html
en: Details from %s
cs: Podrobnosti pro %s

en: Details from library
cs: Podrobné informace z knihovny

en: Dictionaries
cs: Slovníky

en: Did you mean:
cs: Měli jste na mysli:

en: Digests only
cs: Pouze souhrny

en: Directories
cs: Adresáře

en: Discharge
cs: Uzavření konta

en: Discographies
cs: Diskografie

en: Display news for:
cs: Zobrazit novinky pro:

en: Displaying availability results
cs: Zobrazení výsledků vyhledávání dostupnosti

en: Do you want to receive an email when a new issue for this subscription arrives?
cs: Chcete obdržet e-mail vždy, když dorazí nové číslo tohoto periodika?

en: Don't have a library card?
cs: Nemáte ještě průkazku do knihovny?

en: Don't have a password yet?
cs: Nemáte ještě nastavené heslo?

en: Don't have an account?
cs: Nemáte ještě účet v knihovně?

note: SCRIPT
en: Download
cs: Stáhnout

en: Download
cs: Stáhnout

en: Download cart
cs: Stáhnout košík

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Download cart &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
cs: Stáhnout košík &rsaquo; %s%s%sKoha online%s katalog

en: Download list
cs: Stáhnout seznam

note: %1$s:  shelf.shelfname | html %2$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %3$s:  LibraryNameTitle | html %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: Download list %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
cs: Stáhnout seznam %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s katalog

en: Download list unsuccessful
cs: Stažení seznamu se nezdařilo

en: Due
cs: Půjčeno do

note: For the first occurrence, %1$s:  item.checkout.date_due | $KohaDates
en: Due %s
cs: Půjčeno do %s

en: Due date
cs: Půjčeno do

en: ERROR: Internal error: incomplete hold request.
cs: CHYBA: Interní chyba: požadavek na rezervaci nebyl dokončen.

note: %1$s:  bad_biblionumber | html
en: ERROR: No record found for record id %s.
cs: CHYBA: Pod číslem %s nebyl nalezen žádný katalogizační záznam.

en: ERROR: No record id specified.
cs: CHYBA: Nebylo zadáno číslo katalogizačního záznamu.

note: %1$s:  ERROR.failed_delete | html
en: ERROR: You cannot delete the tag %s.
cs: Chyba! Nelze odstranit štítek %s.

note: %1$s:  ERROR.badparam | html
en: ERROR: illegal parameter %s
cs: Chyba! Neplatný parametr %s

en: Earlier heading
cs: Dřívější záhlaví

en: Edit
cs: Upravit

en: Edit issue note
cs: Úprava poznámky k vydání

en: Edit list
cs: Upravit seznam

en: Edit list &nbsp;
cs: Upravit seznam &nbsp;

en: Editing
cs: Upravit

note: For the first occurrence, %1$s:  title | html %2$s:  author | html
en: Editing issue note for %s %s
cs: Úprava poznámky k vydání %s %s

note: %1$s:  title | html %2$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %3$s:  LibraryNameTitle | html %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: Editing issue note for %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
cs: Úprava poznámky k vydání %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s katalog

en: Editions
cs: Vydání

en: Email address:
cs: Emailová adresa:

en: Emails do not match!
cs: E-maily se neshodují!

en: Empty and close
cs: Vysypat košík

en: Encyclopedias
cs: Encyklopedie

note: SCRIPT
en: End session
cs: Ukončit sezení

en: English
cs: English (Angličtina)

en: Enhanced content:
cs: Rozšířený obsah:

en: Enhanced descriptions from Syndetics:
cs: Další popis ze Syndetics:

en: Enroll
cs: Přihlásit

en: Enroll in
cs: Členem v

en: Enter a new purchase suggestion
cs: Vložit nový návrh na nákup

note: INPUT type=text name=q
en: Enter search terms
cs: Vložte hledané výrazy

note: For the first occurrence, %1$s:  authtypetext | html
en: Entry %s
cs: Záznam %s

note: %1$s:  authtypetext | html %2$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %3$s:  LibraryNameTitle | html %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: Entry %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
cs: Záznam %s &rsaquo; %s%s%sKoha on-line%s katalog

en: Enumeration
cs: Výčet

en: Error
cs: Chyba

note: For the first occurrence, %1$s:  errno | html
en: Error %s
cs: Chyba %s

note: SCRIPT
en: Error searching %s collection
cs: Chyba při vyhledávání ve sbírce %s

note: SCRIPT
en: Error searching OverDrive collection.
cs: Vyskytla se chyba při hledání v databázi OverDrive.

note: SCRIPT
en: Error! Adding tags failed at
cs: Chyba! Nepodařilo se přidat štítek

note: SCRIPT
en: Error! Illegal parameter
cs: Chyba! Neplatný parametr

en: Error! You cannot add an empty comment. Please add content or cancel.
cs: Chyba! Není možné vkládat prázdné komentáře.

note: SCRIPT
en: Error! You cannot delete the tag
cs: Chyba! Nelze odstranit štítek

en: Error! Your comment was entirely illegal markup code. It has NOT been added.
cs: Chyba! Váš tag se skládá pouze ze značkovacího kódu, proto NEBYL uložen. Zadejte pouze čistý text a zkuste to znovu.

note: SCRIPT
en: Error! Your tag was entirely markup code. It was NOT added. Please try again with plain text.
cs: Chyba! Váš tag se skládá pouze ze značkovacího kódu, proto NEBYL uložen. Zadejte pouze čistý text a zkuste to znovu.

en: Error:
cs: Chyba:

en: Error: we cannot find this bibliographic record.
cs: Chyba: nebylo možné najít požadovaný bibliograficný záznam.

note: SCRIPT
en: Errors:
cs: Chyby:

en: Exact
cs: Přesně

en: Example Call
cs: Příklad dotazu

en: Example Response
cs: Příklad odpovědi

en: Example call
cs: Příklad dotazu

en: Example response
cs: Příklad odpovědi

en: Excerpt
cs: Výtah

en: Excerpt provided by Syndetics
cs: Výtahy dostupné v systému Syndetics

en: Expected
cs: Očekáván

note: SCRIPT
en: Expecting a specific item selection.
cs: Nebyla vybrána žádná konkrétní jednotka.

en: Expiration date
cs: Konec platnosti

en: Expiration date:
cs: Platnost registrace do:

en: Expiration:
cs: Konec platnosti:

note: %1$s:  RECALL.expiration_date | $KohaDates
en: Expired on %s
cs: Vyprší %s

en: Expires on
cs: Vyprší

en: Export
cs: Exportovat

en: Exporting to Dublin Core...
cs: Exportuji do Dublin Core...

en: Extends the due date for a patron's existing loan.
cs: Posune termín vrácení pro existující výpůjčky.

note: %1$s:  ItemTypes.GetDescription( ISSUE.renewalitemtype) | html %2$s:  ISSUE.renewalfee | $Price
en: Fee for item type '%s': %s
cs: Poplatek podle typu jednotky „%s“: %s

en: Female:
cs: Žena:

en: Fewer options
cs: Méně možností

en: Fiction
cs: Beletrie

en: Fiction notes:
cs: Syndetics Fiction:

en: Filmographies
cs: Filmografie

note: SCRIPT
en: Filter paid transactions
cs: Filtrovat seznam operací

en: Fine
cs: Upomínka

en: Fine amount
cs: Výše poplatku

en: Fines
cs: Poplatky

en: Fines and charges
cs: Upomínky a poplatky

en: Fines:
cs: Poplatky:

en: Finish
cs: Dokončit

en: Finish enrollment
cs: Dokončit registraci

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: First
cs: První

en: First name:
cs: Jméno:

en: For example: 1999-2001. You could also use "-1987" for everything published in and before 1987 or "2008-" for everything published in 2008 and after.
cs: Například "1999-2001". Můžete také použít "-1987" pro všechno, co bylo vydáno před rokem 1987 nebo "2008-" pro všechno, co bylo vydáno po roce 2008.

en: For your convenience, the login box on this page has been pre-filled with this data. Please log in and change your password.
cs: Pro vaše pohodlí byl přihlašovací formulář automaticky předvyplněn. Můžete se přihlásit a změnit své heslo.

en: For your convenience, the login box on this page has been pre-filled with this data. Please log in.
cs: Pro vaše pohodlí byl přihlašovací formulář automaticky předvyplněn. Můžete se přihlásit.

en: Forever
cs: Uchovávat vše

en: Forgiven
cs: Prominuto

en: Forgot your password?
cs: Zapomněli jste heslo?

en: Forgotten password recovery
cs: Obnovení zapomenutého hesla

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Forgotten password recovery &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
cs: Obnova zapomenutého hesla &rsaquo; %s%s%sKoha online%s katalog

en: Format
cs: Formát

en: Format:
cs: Formát:

note: SCRIPT
en: Found
cs: Nalezeno

note: SCRIPT
en: Found %s results in the library's %s collection
cs: Bylo nalezeno %s výsledků ve sbírce knihovny v systému %s

en: Found in Open Library:
cs: Nalezeno v Open Library:

en: French
cs: Francouzština

en: From:
cs: Od:

en: Full history
cs: Celá historie

en: Full subscription history
cs: Celá historie předplatného

note: %1$s:  bibliotitle | html
en: Full subscription history for %s
cs: Informace o předplatném pro %s

note: %1$s:  bibliotitle | html %2$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %3$s:  LibraryNameTitle | html %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: Full subscription history for %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
cs: Informace o předplatném pro %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s katalog

en: Fuzzy
cs: Přibližně

en: GDPR consent
cs: GDPR souhlas

en: GDPR consents
cs: GDPR souhlasy

en: General
cs: Blíže neurčeno

en: German
cs: Němčina

en: Get new password recovery link
cs: Získat odkaz na obnovení hesla

en: Get your discharge
cs: Získat potvrzení o vyrovnání závazků

en: Given a list of authority record identifiers, returns a list of record objects that contain the authority records. The function user may request a specific metadata schema for the record objects.
cs: Očekává seznam identifikátorů autoritních záznamů, vrací seznam záznamů, které obsahují dané autority. Je možné určit schéma metadat, které se má pro vrácené záznamy použít.

en: Given a list of record identifiers, returns a list of record objects that contain bibliographic information, as well as associated holdings and item information. The caller may request a specific metadata schema for the record objects to be returned. This function behaves similarly to HarvestBibliographicRecords and HarvestExpandedRecords in Data Aggregation, but allows quick, real time lookup by bibliographic identifier.
cs: Očekává seznam identifikátorů záznamů, vrací seznam záznamů, které obsahují tyto katalogizační záznamy. Součástí výsledných záznamů jsou i informace o jednotkách. Je možné určit schéma metadat, které se má pro vrácené záznamy použít. Tato funkce je obdobná jako HarvestBibliographicRecords a HarvestExpandedRecords v sekci "Agregace dat", nicméně umožňuje operativnější hledání záznamů podle identifikátoru.

note: INPUT type=submit name=save
en: Go
cs: OK

note: LI
en: Go to detail
cs: Podrobnosti

note: A
en: Go to page %s
cs: Přejít na stránku %s

note: A
en: Go to the first page
cs: Jít na první stránku

note: A
en: Go to the last page
cs: Přejít na poslední stránku

note: A
en: Go to the next page
cs: Přejít na následující stránku

note: A
en: Go to the previous page
cs: Přejít na předchozí stránku

en: Go to your account page
cs: Zobrazit Váš účet

en: Google login
cs: Přihlašení přes Google

note: OPTGROUP
en: Groups
cs: Skupiny

en: Groups of libraries
cs: Skupiny knihoven

note: %1$s:  FOREACH gr IN patron.guarantor_relationships %2$s:  SET g = gr.guarantor %3$s:  g.firstname | html %4$s:  g.middle_name | html %5$s:  g.surname | html %6$s: - IF ! loop.last %7$s:  END %8$s:  END
en: Guaranteed by %s %s %s %s %s %s, %s %s
cs: Má ručitele %s %s %s %s %s %s, %s %s

note: %1$s:  FOREACH gr IN borrower.guarantor_relationships %2$s:  SET g = gr.guarantor %3$s:  g.firstname | html %4$s:  g.surname | html %5$s: - IF ! loop.last %6$s:  END %7$s:  END
en: Guaranteed by %s %s %s %s %s, %s %s
cs: Garantován %s %s %s %s %s, %s %s

en: Handbooks
cs: Příručky

en: Heading ascendant
cs: Hlavní záhlaví

en: Heading descendant
cs: Vedlejší záhlaví

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron = logged_in_user
en: Hello, %s
cs: Přihlášen jako %s

en: Help
cs: Nápověda

en: Hi,
cs: Dobrý den,

note: SCRIPT
en: Hide options
cs: Skrýt možnosti

en: Hide window
cs: Skrýt okno

en: Highlight
cs: Zvýraznit

en: Hold date
cs: Datum rezervace

en: Hold date:
cs: Datum rezervace:

en: Hold fee
cs: Poplatek za rezervaci

en: Hold not needed after:
cs: Rezervace platí do:

en: Hold notes:
cs: Poznámka k rezervaci:

en: Hold starts on date:
cs: Rezervace začíná dne:

en: Hold waiting too long
cs: Rezervace čeká příliš dlouho

en: Holding libraries
cs: Knihovna

en: Holdings
cs: Exempláře

en: Holdings:
cs: Jednotky:

note: SCRIPT
en: Holds
cs: Rezervace

en: Holds
cs: Rezervace

note: %1$s:  RESERVES.count | html
en: Holds (%s)
cs: Rezervace (%s)

en: Holds history
cs: Historie rezervací

en: Home
cs: Koha

en: Home libraries
cs: Domovské knihovny

en: Home library
cs: Domovská knihovna

en: Home library:
cs: Domovská knihovna:

en: I agree with your processing of my personal data as outlined in the
cs: Souhlasím se zpracováním svých osobních údajů v uvedeném rozsahu

en: I have read the
cs: Četl/a jsem

en: ILL module configuration problem. Contact your administrator.
cs: Nastal problém s nastavením MVS modulu. Kontaktujte vašeho správce.

en: IP address where the end user request is being placed
cs: IP adresa na kterou bude dotaz uživatele odeslán

en: ISBD view
cs: ISBD

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: ISBD view &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
cs: ISBD lístek &rsaquo; %s%s%sKoha online%s katalog

note: %1$s:  FOREACH isbn IN BIBLIO_RESULT.ISBN %2$s:  isbn | $raw %3$s:  UNLESS ( loop.last ) %4$s:  END %5$s:  END
en: ISBN: %s %s %s; %s %s
cs: ISBN: %s %s %s ; %s %s

note: %1$s:  SEARCH_RESULT.isbn | html
en: ISBN:%s
cs: ISBN: %s

en: Identity
cs: Totožnost

en: If this is an error, please contact the library.
cs: Pokud je toto chyba, prosím kontaktujte pracovníky knihovny.

en: If this is your first time using the self checkout system, or if the system is not behaving as expected, you may want to refer to this guide to get yourself started.
cs: Pokud systém samoobslužných výpůjček používáte poprvé, nebo něco nefunguje tak jak jste očekávali, můžete zkusit získat pomoc v tomto průvodci.

en: If you can't find what you are looking for, you can
cs: Nenašli jste co jste hledali? Zkuste

en: If you did not receive this email, you can request a new one:
cs: Pokud neobdržíte tento email, můžete požádat znovu:

note: %1$s:  SelfCheckTimeout | html
en: If you do not click the 'Finish' button, your session will automatically expire in %s seconds.
cs: Pokud nekliknete na tlačítko 'Dokončit', Vaše přihlášení automaticky vyprší po %s vteřinách nečinnosti.

en: If you do not enter a password a system generated password will be created.
cs: Pokud nezadáte heslo, systém nějaké vytvoří sám.

en: If you do not have a CAS account, but do have a local account, you can still log in:
cs: Pokud nemáte účet CAS, ale pouze lokální účet, i tak se můžete přihlásit:

en: If you do not have a Google account, but do have a local account, you can still log in:
cs: Pokud nemáte účet Google, můžete využít k přihlášení údaje, které jste získali v knihovně:

en: If you do not have a Shibboleth account, but you do have a CAS account, you can use CAS.
cs: Pokud nemáte účet Shibboleth, ale máte CAS účet, můžete použít váš CAS účet.

en: If you do not have a Shibboleth account, but you do have a local login, then you may login below.
cs: Pokud nemáte účet Shibboleth, ale pouze lokální účet, můžete se přihlásit níže.

en: If you don't have a library card, stop by your local library to sign up.
cs: Pokud ještě nemáte průkazku do knihovny, zastavte se u nás a my Vám ji rádi vystavíme

en: If you don't have a password yet, stop by the circulation desk the next time you're in the library. We'll happily set one up for you.
cs: Pokud nemáte heslo, požádejte o jeho vytvoření u výpůjčního pultu. Rádi Vám ho nastavíme.

en: If you have a CAS account, please choose against which one you would like to authenticate:
cs: Pokud máte k dispozici účet CAS vyberte ten, který chcete použík k autentifikaci:

en: If you have a CAS account, you may use that below.
cs: Pokud máte CAS účet, můžete jej použít níže.

en: If you have a local account, you may use that below.
cs: Pokud máte přihlašovací údaje pro konto v knihovně, můžete je použít níže.

en: If you want to, you can try to
cs: Pokud chcete, můžete zkusit

en: Image from Amazon.com
cs: Obrázek obálky z Amazon.com

note: A
en: Image from Coce
cs: Obrázek obálky z Coce

en: Images
cs: Obrázky

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' link=> 1 %2$s:  biblio.author | html
en: Images for %s %s
cs: Obrázky pro %s %s

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title-head.inc' %2$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %3$s:  LibraryNameTitle | html %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: Images for: %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
cs: Obrázky k: %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s katalog

en: Immediate deletion
cs: Okamžité odstranění

note: For the first occurrence, %1$s:  OPACBaseURL | $raw %2$s:  BIBLIO_RESULT.biblionumber | html
en: In online catalog: %s/cgi-bin/koha/opac-detail.pl?biblionumber=%s
cs: V on-line katalogu: %s/cgi-bin/koha/opac-detail.pl?biblionumber=%s

en: In order to keep you logged in, we need your consent to process personal data as specified in the EU General Data Protection Regulation of May 25, 2018.
cs: Abyste mohli používat svůj účet, potřebujeme Váš souhlas se zpracováním osobních údajů podle Obecného nařízení EU o ochraně osobních údajů platného od 25. května 2018.

en: In transit
cs: Na cestě

note: For the first occurrence, %1$s:  Branches.GetName( item.get_transfer.frombranch ) | html %2$s:  Branches.GetName( item.get_transfer.tobranch ) | html %3$s:  item.get_transfer.datesent | $KohaDates
en: In transit from %s to %s since %s
cs: Na cestě z %s do %s od %s

en: In your cart
cs: V košíku

en: Indexes
cs: Indexy

en: Information
cs: Informace

en: Initials:
cs: Iniciály:

en: Instructors
cs: Vyučující

en: Instructors:
cs: Vyučující:

en: Interlibrary loan item availability
cs: Dostupnost jednotky přes MVS

en: Interlibrary loan request
cs: Požadavek na MVS

en: Interlibrary loan requests
cs: Požadavky na MVS

en: Invalid shelf number.
cs: Neplatné číslo poličky

en: Issue
cs: Vydání

en: Issue #
cs: Číslo #

en: Issue:
cs: Vydání:

en: Issues for a subscription
cs: Vydání periodika

en: Issues summary
cs: Přehled čísel periodik

en: It is too soon after the checkout date for this item to be renewed.
cs: Tuto výpůjčku jste provedli teprve nedávno, proto ji zatím není možné prodloužit.

en: Item URI
cs: URI jednotky

en: Item call number
cs: Signatura jednotky

en: Item cannot be checked out.
cs: Jednotku nelze vypůjčit.

en: Item checked in
cs: Výpůjčka byla vrácena

en: Item checked out
cs: Jednotka vypůjčena

en: Item damaged
cs: Poškozeno

en: Item details
cs: Podrobnosti o jednotce

en: Item hold queue priority
cs: Vaše pořadí ve frontě rezervací

en: Item holds
cs: Rezervace jednotky

en: Item in processing
cs: Jednotka ve zpracování

note: %1$s:  branch_name| $raw
en: Item in transit from %s since
cs: Na cestě z %s od

en: Item lost
cs: Ztraceno

en: Item must be checked out at a circulation desk.
cs: Výpůjčka jednotky musí být provedena u výdejního pultu.

note: %1$s:  ISSUE.renewsleft | html
en: Item must be renewed at the library. %s renewals remaining
cs: Jednotku lze prodloužit pouze v knihovně. %s zbývajících prodloužení

en: Item not checked in: please see circulation staff for assistance
cs: Výpůjčka nebyla vrácena: prosím požádejte obsluhu o pomoc

note: %1$s:  HOLD.item.barcode | html
en: Item on hold: %s
cs: Rezervace jednotky: %s

en: Item renewal is not allowed.
cs: Prodloužení jednotky není povoleno.

en: Item renewed
cs: Výpůjčka byla prodloužena

en: Item type
cs: Typ jednotky

en: Item type:
cs: Typ jednotky:

en: Item type:
cs: Typ jednotky:

en: Item types
cs: Typy jednotek

en: Item withdrawn
cs: Odepsáno

note: SCRIPT
en: Items available:
cs: Dostupné jednotky:

note: SCRIPT
en: Items on this list:
cs: Jednotky na seznamu:

en: Items:
cs: Jednotky:

en: Juvenile
cs: Děti a mládež do 15 let

en: Keyword
cs: Klíčové slovo

en: Koha administrator
cs: Správce systému Koha

en: Koha home
cs: Koha domovská stránka

en: Language
cs: Jazyk

en: Languages
cs: Jazyky

en: Languages:
cs: Jazyky:

en: Large print
cs: Velkoformátový tisk

note: SCRIPT
en: Last
cs: Poslední

en: Last
cs: Poslední

en: Last location
cs: Poslední umístění

en: Last updated
cs: Naposledy upraveno

en: Last updated:
cs: Naposledy aktualizováno:

en: Late
cs: Pozdní

en: Later heading
cs: Pozdější záhlaví

en: Law reports and digests
cs: Právní předpisy a souhrny

en: Legal articles
cs: Právnické články

en: Legal cases and case notes
cs: Právní případy a poznámky k procesu

en: Legislation
cs: Legislativa

en: Level 1: Basic discovery interfaces
cs: Úroveň 1: Základní rozhraní

en: Level 2: Elementary OPAC supplement
cs: Úroveň 2: Rozšíření on-line katalogu

en: Level 3: Elementary OPAC alternative
cs: Úroveň 3: Náhrada on-line katalogu

en: Level 4: Robust/domain specific discovery platforms
cs: Úroveň 4: Specifické požadavky

en: Libraries
cs: Knihovny

en: Library
cs: Knihovna

en: Library card number:
cs: Číslo čtenářského průkazu:

en: Library catalog
cs: Katalog knihovny

en: Library:
cs: Knihovna:

en: Library:
cs: Knihovna:

en: Limit to any of the following:
cs: Omezit na:

en: Limit to currently available items
cs: Omezit na dostupné jednotky

en: Limit to:
cs: Omezit na:

en: Limit to:
cs: Omezit na:

en: Link
cs: Odkaz

en: Links
cs: Odkazy

en: List created.
cs: Seznam byl vytvořen.

en: List deleted.
cs: Seznam byl smazán.

en: List name
cs: Název seznamu

en: List name:
cs: Název seznamu:

en: List name:
cs: Název seznamu:

en: List updated.
cs: Seznam byl aktualizován.

en: List(s) this item appears in:
cs: Seznam(y), v kterých se záznam vyskytuje:

en: Lists
cs: Seznamy

en: Lists:
cs: Seznamy:

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Loading
cs: Načítá se...

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Loading...
cs: Načítá se...

en: Loading...
cs: Načítá se...

en: Local login
cs: Lokální přihlášení

en: Location
cs: Umístění

en: Location (Status)
cs: Umístění (Stav)

en: Location and availability:
cs: Umístění a dostupnost:

en: Location(s) (Status)
cs: Umístění (Stav)

note: %1$s:  AuthorisedValues.GetDescriptionByKohaField( kohafield => 'items.location', authorised_value => subscription_LOO.location, opac => 1 ) | html
en: Location: %s
cs: Umístění: %s

note: %1$s:  AuthorisedValues.GetByCode( 'LOC', subscription.location, 1 ) | html %2$s:  END %3$s:  IF ( subscription.callnumber )
en: Location: %s %s %s
cs: Umístění: %s %s %s

en: Locations
cs: Umístění

en: Log in
cs: Přihlásit se

en: Log in to add tags
cs: Pro přidávání štítků je třeba se přihlásit.

en: Log in to add tags.
cs: Pro přidávání štítků je nutné být přihlášený.

en: Log in to create a new list
cs: Pro vytvoření nového seznamu musíte být přihlášeni

en: Log in to create your own lists
cs: Pro vytvoření vlastního seznamu musíte být přihlášeni

en: Log in to see your own saved tags.
cs: Abyste viděli své štítky, musíte být přihlášeni.

en: Log in to your account
cs: Přihlaste se do svého účtu

en: Log in to your account.
cs: Přihlaste se do svého účtu.

en: Log in to your account:
cs: Přihlaste se do svého účtu:

en: Log in using a Shibboleth account
cs: Přihlášení za pomocí účtu Shibboleth

en: Log in using a Shibboleth account.
cs: Přihlášení za pomocí účtu Shibboleth.

en: Log in with Google
cs: Přihlásit se pomocí Google účtu

en: Log in.
cs: Přihlaste se.

en: Log out
cs: Odhlásit se

en: Log out and try again with a different user.
cs: Odhlašte se a zkuste se přihlásit jiným uživatelským účtem.

en: Logging on to the catalog has not been enabled by the library.
cs: Přihlášení do katalogu není povoleno.

en: Login
cs: Přihlásit se

en: Login page
cs: Přihlašovací stránka

en: Login:
cs: Přihlašovací jméno:

en: Looks up a patron in the ILS by an identifier, and returns the ILS identifier for that patron, aka the patron identifier.
cs: Hledá uživatele podle identifikátoru v knihovním systému a vrací tento identifikátor (uživatelské číslo).

en: Lost item
cs: Ztracená jednotka

en: Lost item fee refund
cs: Vrácení vybraného poplatku za ztrátu dokumentu

en: Lost item processing fee
cs: Poplatek za zpracování ztracené jednotky

en: MARC Card View
cs: Karta MARC

en: MARC View
cs: Karta MARC

note: %1$s:  biblio.biblionumber | html %2$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %3$s:  LibraryNameTitle | html %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: MARC details for record no. %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
cs: MARC podrobnosti k záznamu číslo %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s katalog

en: MARC view
cs: MARC

note: %1$s:  bibliotitle | html
en: MARC view: %s
cs: MARC: %s

en: Main address
cs: Hlavní adresa

en: Make a
cs: Máte tip na knihu, kterou nemáme?

en: Make an
cs: Vytvořit

en: Make payment
cs: Zaplatit

en: Male:
cs: Muž:

en: Managed by
cs: Zpracoval(a)

en: Managed by:
cs: Vyřizuje:

en: Match:
cs: Shoduje se:

en: Materials specified
cs: Přílohy

en: Message sent
cs: Zpráva odeslána

en: Message:
cs: Zpráva:

en: Messages for you
cs: Zprávy pro Vás

note: SCRIPT
en: Minimum amount needed by this service is %s
cs: Minimání vyžadovaná částka je %s

en: Missing
cs: Chybějící

en: Missing (damaged)
cs: Chybějící (poškozené)

en: Missing (lost)
cs: Chybějící (ztracené)

en: Missing (never received)
cs: Ztracený (nevrácený)

en: Missing (sold out)
cs: Chybí (vyprodáno)

note: %1$s:  subscription.missinglist | html | html_line_break
en: Missing issues: %s
cs: Chybějící čísla: %s

en: Modify
cs: Upravit

en: More details
cs: Více podrobností

en: More options
cs: Více možností

en: More searches
cs: Další hledání

en: Most popular
cs: Nejoblíbenější

en: Most popular titles
cs: Nejoblíbenější tituly

en: Musical composition
cs: Hudební skladba

en: Musical recording
cs: Hudební nahrávka

en: N/A
cs: Neuvedeno

en: NEW
cs: Nová

en: NT
cs: UT

en: Name
cs: Jméno

note: ABBR
en: Narrower Term
cs: Užší termín

en: Never
cs: Neuchovávat nic

en: Never expires
cs: Neomezená platnost

note: %1$s:  END %2$s:  ELSE
en: Never expires %s %s
cs: Neomezená platnost %s %s

en: New
cs: Nový

en: New card
cs: Duplikát průkazky

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title-head.inc' biblio=review
en: New comment on %s
cs: Nový komentář k %s

en: New interlibrary loan request
cs: Nový požadavek MVS

en: New list
cs: Nový seznam

en: New password:
cs: Nové heslo:

en: New purchase suggestion
cs: Nový návrh na nákup

en: New search
cs: Nové hledání

en: New tag(s), separated by a comma:
cs: Nový štítek nebo štítky oddělené čárkou:

en: New tag:
cs: Nový štítek:

en: News
cs: Novinky

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: News from %s%s%sthe library%s
cs: Novinky z %s%s%sknihovny%s

en: Next
cs: Další

en: Next
cs: Další

en: Next &gt;&gt;
cs: Další &gt;&gt;

en: Next available item
cs: Další dostupná jednotka

en: No
cs: Ne

en: No
cs: Ne

en: No account was found with the provided information.
cs: Poskytnuté údaje nesouhlasí s žádným záznamem čtenáře.

en: No article requests can be made for this record.
cs: K tomuto záznamu nelze vytvořit požadavek na článek.

en: No changes were made.
cs: Nebyla provedena žádná změna.

en: No checkout history to delete
cs: Žádná historie výpůjček ke smazání

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: No checkouts
cs: Žádné výpůjčky

en: No cover image available
cs: Obálka není dostupná

note: SCRIPT
en: No data available in table
cs: Tabulka neobsahuje žádné údaje

note: SCRIPT
en: No entries to show
cs: Žádné záznamy k zobrazení

note: SCRIPT
en: No holds
cs: Žádné rezervace

en: No items available.
cs: Žádné dostupné jednotky.

en: No limit
cs: Bez omezení

en: No longer renewable
cs: Již není možné prodloužit

note: SCRIPT
en: No matching records found
cs: Nebyly nalezeny žádné odpovídající záznamy

en: No news to display.
cs: Žádné novinky k zobrazení.

en: No operation parameter has been passed.
cs: Žádný parametr operace neprošel.

en: No other items.
cs: Žádné další jednotky.

en: No physical items for this record
cs: K tomuto záznamu neexistují žádné jednotky

en: No private lists
cs: Žádné soukromé seznamy

en: No private lists.
cs: Žádné soukromé seznamy.

en: No public lists.
cs: Žádné veřejné seznamy.

en: No record was removed.
cs: Nebyl odstraněn žádný záznam.

note: %1$s:  ISSUE.soonestrenewdate | $KohaDates  as_due_date => 1
en: No renewal before %s
cs: Prodloužit lze až po %s

en: No renewals allowed
cs: Není možné prodloužit

en: No reserves have been selected for this course.
cs: Pro tento kurz nebyly vytvořené žádné rezervace.

note: SCRIPT
en: No results found in the library's %s collection
cs: Ve sbírkách knihovny v systému %s nebyly nalezeny žádné výsledky

note: SCRIPT
en: No results found in the library's OverDrive collection.
cs: V databázi OverDrive nebylo nic nalezeno.

en: No results found!
cs: Nebyly nalezeny žádné výsledky!

note: SCRIPT
en: No suggestion was selected
cs: Nebyly vybrány žádné návrhy

note: SCRIPT
en: No tag was specified.
cs: Žádný štítek nebyl zadán.

en: No tags from this library for this title.
cs: V této knihovně nejsou k tomuto titulu přiřazené žádné štítky.

en: No, I do not agree. Please remove my account within a reasonable time.
cs: Nesouhlasím se zpracováním osobních údajů. Prosím, odstraňte můj účet v nejkratší možné době.

note: SCRIPT
en: No, do not cancel article request
cs: Ne, nerušit požadavek na článek

note: SCRIPT
en: No, do not cancel hold
cs: Ne, nerušit rezervaci

note: SCRIPT
en: No, do not delete
cs: Ne, neodstraňovat

note: SCRIPT
en: No, do not delete suggestion
cs: Ne, nemazat návrh

note: SCRIPT
en: No, do not delete suggestions
cs: Ne, nemazat návrhy

note: SCRIPT
en: No, do not remove sharing
cs: Ne, nerušit sdílení

note: SCRIPT
en: No, do not resume holds
cs: Ne, neobnovit rezervace

en: Nobody
cs: Nikdo

en: Non-fiction
cs: Literatura faktu

en: Non-musical recording
cs: Nehudební záznam

en: None
cs: Žádné

en: None of the libraries are available for pickup location.
cs: Není k dispizici žádná knihovna pro vyzvednutí.

en: None specified:
cs: Není specifikováno:

en: Normal view
cs: Základní

en: Not allowed
cs: Nepovoleno

note: %1$s:  PROCESS error_message messages=error.messages
en: Not checked in %s
cs: Nevráceno %s

en: Not finding what you're looking for?
cs: Nenašli jste co jste hledali?

note: For the first occurrence, %1$s:  IF restricted_lib
en: Not for loan %s
cs: Nelze vypůjčit %s

note: For the first occurrence, %1$s:  item.notforloan | html
en: Not for loan (%s)
cs: Nelze vypůjčit (%s)

en: Not issued
cs: Není vypůjčeno

en: Not on hold
cs: Není rezervováno

en: Not renewable
cs: Nelze prodloužit

en: Not what you expected? Check for
cs: Není to co jste očekávali? Zkuste se podívat na

en: Note
cs: Poznámka

en: Note:
cs: Poznámka:

en: Note:
cs: Poznámka:

en: Note: Library policy does not allow hold/pickup of an item available locally. Please come to the library to retrieve these items
cs: Poznámka: Výpůjční pravidla knihovny neumožňují rezervaci/připravení dostupných jednotek. Prosíme, vyzvedněte si požadované jednotky přímo v knihovně

en: Note: This feature only available to French catalogs where ISBD subjects have been populated, and an index built by separate script.
cs: Poznámka: Tato funkce je dostupná pouze pro francouzské katalogy, kde jsou předmětová hesla ISBD lístku oblíbená, ale indexy je nutné generovány zvláštním skriptem.

en: Note: Your comment must be approved by a librarian.
cs: Poznámka: Váš komentář musí být schválen zaměstnancem knihovny.

en: Note: you can only delete your own tags.
cs: Poznámka: mazat můžete pouze vámi vložené štítky.

note: SCRIPT
en: Note: you can only tag an item with a given term once. Check 'My Tags' to see your current tags.
cs: Poznámka: každý štítek můžete k jednomu záznamu přiřadit jen jednou. K zobrazení svých štítků použijte záložku 'Štítky' v uživatelském účtu.

en: Note: your comment contained illegal markup code. It has been saved with the markup removed, as below. You can edit the comment further, or cancel to retain the comment as is.
cs: Poznámka: váš příspěvek obsahoval nepovolený kód. Níže byl uložen bez tohoto kódu. Můžete příspěvek dále upravovat nebo nechat ho tak, jak je.

note: SCRIPT
en: Note: your tag contained markup code that was removed. The tag was added as
cs: Poznámka: štítek obsahoval značkovací kód, který byl odstraněn. Výsledný štítek je

en: Notes
cs: Poznámky

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.notes | $raw
en: Notes : %s
cs: Poznámky: %s

en: Notes/Comments
cs: Poznámky/Komentáře

en: Notes:
cs: Poznámky:

en: Nothing
cs: Nic

note: SCRIPT
en: Nothing has been selected. Check the box for each item you want to renew
cs: Nebyla vybrána žádná jednotka. Vyberte jednotky, které chcete prodloužit

en: Notice:
cs: Poznámka:

en: Novelist Select
cs: NoveList Select

en: Novelist Select:
cs: NoveList Select:

en: Number
cs: Číslo

en: Number of holds:
cs: Počet požadavků:

note: For the first occurrence, %1$s:  count | html
en: Number of records used in: %s
cs: Počet záznamů používajících tuto autoritu: %s

en: On hold
cs: Rezervováno

note: %1$s:  Branches.GetName( itemLoo.ExpectedAtLibrary ) | html
en: On hold for patron expected at %s
cs: Rezervace pro čtenáře v %s

en: On order
cs: Objednáno

en: On-site checkouts
cs: Prezenční výpůjčky

en: Once the library has processed those suggestions you will be able to place more.
cs: Jakmile knihovna zpracuje vaše návrhy, bude možné vložit další.

en: One or more holds were not placed due to existing holds.
cs: Jedna nebo více rezervací nebylo vytvořeno, protože již existují.

en: Online resources:
cs: Online zdroje:

en: Only certain fields (marked in red) are required, but the more information you enter the easier it will be for the librarians to find the title you're requesting. The "Notes" field can be used to provide any additional information.
cs: Vyžadován je pouze název knihy, ale čím více informací poskytnete, tím snadněji můžeme najít ten správný titul, který vás zajímá. Pole "Poznámky" můžete využít k poskytnutí jakýchkoliv doplňujících informací.

en: Only items currently available for loan or reference
cs: Pouze jednotky které jsou dostupné k vypůjčení nebo nahlédnutí

en: Order by author
cs: Seřadit podle autora

en: Order by date
cs: Seřadit podle data

en: Order by title
cs: Seřadit podle názvu

en: Order by:
cs: Řadit podle:

en: Other editions of this work
cs: Jiná vydání tohoto díla

en: Other forms:
cs: Další tvary:

note: %1$s:  ' ( ' _ (otheritemloop.size || 0) _ ' )' | html
en: Other holdings %s
cs: Další jednotky %s

en: Other names:
cs: Další jména:

en: Other phone
cs: Další telefon

en: Other phone:
cs: Další telefon:

note: For the first occurrence, %1$s:  q | html
en: OverDrive search for '%s'
cs: Vyhledávání „%s“ v databázi OverDrive

note: %1$s:  q | html %2$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %3$s:  LibraryNameTitle | html %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: OverDrive search for '%s' &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
cs: Hledání v OverDrive '%s' &rsaquo; %s%s%sKoha online%s katalog

note: %1$s:  priority | html
en: Overall queue priority: %s
cs: Vaše pořadí ve frontě rezervací: %s

note: %1$s:  overdues_count | html
en: Overdue (%s)
cs: Po termínu (%s)

en: Overdues
cs: Po termínu

en: Owner only
cs: Pouze vlastník

en: Pages
cs: Stránky

en: Pages:
cs: Stránky:

en: Parameters
cs: Parametry

en: Password
cs: Heslo

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Password contains leading and/or trailing spaces
cs: Heslo obsahuje na začátku nebo na konci mezeru

note: For the first occurrence, %1$s:  patron.category.effective_min_password_length | html
en: Password must be at least %s characters long.
cs: Heslo musí mít nejméně %s znaků.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Password must contain at least %s characters
cs: Heslo musí být dlouhé alespoň %s znaků

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Password must contain at least %s characters, including UPPERCASE, lowercase and numbers
cs: Heslo musí mít nejméně %s znaků a obsahovat velké písmeno, malé písmeno a číslici

en: Password must contain at least one digit, one lowercase and one uppercase.
cs: Heslo musí obsahovat alespoň jednu číslici, malé a velké písmeno.

en: Password must not contain leading or trailing whitespaces.
cs: Heslo nesmí začínat nebo končit mezerou.

en: Password updated
cs: Heslo bylo změněno

en: Password:
cs: Heslo:

en: Passwords do not match!
cs: Heslo nesouhlasí!

en: Patent document
cs: Patentové dokumenty

note: %1$s:  review.datereviewed | $KohaDates
en: Patron comment on %s
cs: Uživatelské komentáře k %s

en: Pay selected fines and charges
cs: Zaplatit vybrané pokuty a poplatky

en: Payment
cs: Platba

en: Payment applied:
cs: Platba provedena:

en: Payment method
cs: Platební metoda

en: Pending hold
cs: Nevyřízená rezervace

en: Phone
cs: Telefon

en: Phone:
cs: Telefon:

en: Phone:
cs: Telefon:

en: Photocopy
cs: Fotokopie

note: %1$s:  RECALL.expiration_date | $KohaDates
en: Pick up by %s
cs: Vyzvednout do %s

en: Pick up location:
cs: Vyzvednout v:

en: Pickup library
cs: Knihovna vyzvednutí

en: Pickup library:
cs: Knihovna, v níž bude text připraven k vyzvednutí:

en: Pickup location
cs: Vyzvednout v

note: SCRIPT
en: Place a hold on
cs: Rezervovat

en: Place a hold on
cs: Rezervovat

note: SCRIPT
en: Place a hold on:
cs: Rezervovat:

note: %1$s:  biblio.title | html
en: Place article request for %s
cs: Požadavek na článek z %s

en: Place hold
cs: Rezervovat

en: Place hold
cs: Rezervovat

note: INPUT type=submit
en: Place request
cs: Vložit požadavek

en: Placed on
cs: Zadáno v

en: Places
cs: Oblast

en: Placing a hold
cs: Vytvoření rezervace

en: Please also note that the library staff can't update these values for you: it's your privacy!
cs: Zaměstnanci knihovny nemohou hodnotu tohoto nastavení měnit: to je Vaše soukromá věc!

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Please choose a download format
cs: Vyberte formát pro stažení

en: Please choose against which one you would like to authenticate:
cs: Prosím vyberte, který účet se má použít k ověření:

en: Please choose your privacy rule:
cs: Zvolte si úroveň ochrany soukromí, vyberte jak dlouho se má uchovávat historie Vašich výpůjček:

en: Please click the link in this email to finish the process of resetting your password.
cs: Prosím, klikněte na odkaz uvedený v emailu. Dokončíte tak proces obnovení hesla.

en: Please confirm that you do not want to receive email when a new issue arrives for this subscription.
cs: Potvrďte, že nechcete dostávat e-maily vždy, když přijde nové číslo tohoto periodika

en: Please confirm the checkout:
cs: Potvrďte výpůjčku:

en: Please confirm your registration
cs: Potvrďte svou registraci

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Please confirm your registration &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
cs: Potvrďte svou registraci &rsaquo; %s%s%sKoha online%s katalog

en: Please contact a librarian for details.
cs: Kontaktujte knihovnu, aby vám sdělila podrobnosti.

en: Please contact a library staff member if you are unsure of your mobile service provider, or you do not see your provider in this list.
cs: Prosím kontaktujte zaměstnance knihovny pokud si nejste jisti vaším mobilním operátorem, nebo pokud nevidíte vašeho operátora v nabídce.

en: Please contact the library if you need further assistance.
cs: Pro více informací prosím kontaktujte knihovnu.

en: Please correct and resubmit.
cs: Prosím, zkuste to opravit a odeslat znovu.

en: Please do not use this mail to request or renew books.
cs: Prosíme nepoužívejte tento email k žádostem o rezervace nebo prodloužení výpůjček.

note: SCRIPT
en: Please enter a valid URL.
cs: Vložte prosím platnou URL adresu.

note: SCRIPT
en: Please enter a valid date (ISO).
cs: Zadejte platné datum (ISO).

note: SCRIPT
en: Please enter a valid date.
cs: Vložte, prosím, platné datum.

note: SCRIPT
en: Please enter a valid email address.
cs: Vložte, prosím, platnou e-mailovou adresu.

note: SCRIPT
en: Please enter a valid number.
cs: Vložte, prosím, platné číslo.

note: SCRIPT
en: Please enter a valid phone number.
cs: Prosím, vložte platné telefonní číslo.

note: SCRIPT
en: Please enter a value between {0} and {1} characters long.
cs: Vložte prosím hodnotu, která má počet znaků mezi {0} a {1}.

note: SCRIPT
en: Please enter a value between {0} and {1}.
cs: Prosím vložte hodnotu mezi {0} a {1}.

note: SCRIPT
en: Please enter a value greater than or equal to {0}.
cs: Vložte, prosím, hodnotu větší nebo rovnou {0}.

note: SCRIPT
en: Please enter a value less than or equal to {0}.
cs: Vložte, prosím, hodnotu menší nebo rovnou {0}.

note: SCRIPT
en: Please enter at least {0} characters.
cs: Vložte prosím, alespoň {0} znaků.

note: SCRIPT
en: Please enter no more than {0} characters.
cs: Zadejte prosím, ne více než {0} znaků.

en: Please enter numbers only. Prefix the number with + if including the country code.
cs: Zadávejte prosím pouze čísla. V případě, že číslo obsahuje kód země, přidejte k němu předponu +.

note: SCRIPT
en: Please enter only digits.
cs: Zadejte jen číslice.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Please enter the same password as above
cs: Prosím zadejte znovu heslo, které je uvedeno výše

note: SCRIPT
en: Please enter the same value again.
cs: Vložte, prosím, stejné hodnoty ještě jednou.

en: Please enter your card number:
cs: Zadejte číslo vaší průkazky:

en: Please fill out this form to make a purchase suggestion. You will receive an email when the library processes your suggestion.
cs: Vyplňte tento formulář, pokud nám chcete doporučit dokument, který bychom měli pořídit. Až váš návrh zpracujeme, pošleme vám e-mail.

note: SCRIPT
en: Please fix this field.
cs: Opravte prosím, toto pole.

en: Please log in to the catalog and try again.
cs: Prosím přihlašte se do katalogu a zkuste to prosím znovu.

en: Please note that information on any book still checked-out must be kept by the library no matter which privacy option you choose.
cs: Vezměte prosím na vědomí, že informace o jakékoliv knize, která je ještě vypůjčená, je nutné uchovávat bez ohledu na Vaše nastavení soukromí.

en: Please note that the Google login will only work if you are using the e-mail address registered with this library.
cs: Mějte prosím na paměti, že přihlášení Googlu  bude fungovat pouze pokud použijete stejnou e-mailovou adresu jako při registraci do knihovny.

en: Please note that the attached file is a MARC bibliographic records file which can be imported into personal bibliographic software like EndNote, Reference Manager or ProCite.
cs: Přiložený soubor bibliografických záznamů je ve formátu MARC, který lze importovat do bibliografického/citačního software, jako je EndNote, Reference Manager a ProCite.

en: Please note, the last person to return an item is tracked for the management of items returned damaged.
cs: Upozornění, poslední osoba která vracela dokument je sledována pro případ vrácení poškozeného dokumentu.

en: Please note:
cs: Upozornění:

en: Please note:
cs: Upozornění:

en: Please save your consent below or log out. Thank you!
cs: Prosíme o udělení souhlasu níže nebo odhlášení. Děkujeme Vám!

note: SCRIPT
en: Please select a specific item for this article request.
cs: Vyberte prosím konkrétní jednotku, ke které si přejete vyžádat text článku.

note: SCRIPT
en: Please select a tag to delete.
cs: Prosím vyberte štítek, který chcete smazat.

en: Please try again with plain text.
cs: Zadejte prosím pouze čistý text a zkuste to znovu.

en: Please type the following characters into the preceding box:
cs: Prosíme vyplňte následující znaky do předcházejícího formulářového políčka:

note: OPTGROUP
en: Popularity
cs: Oblíbenost

en: Popularity (least to most)
cs: Oblíbenost (od nejnižší po nejvyšší)

en: Popularity (most to least)
cs: Oblíbenost (od nejvyšší po nejnižší)

en: Post your comments on this title.
cs: Napište nebo upravte Váš komentář.

note: %1$s:  IF template.name.match('opac-main.tt')
en: Powered by %s
cs: Používáme knihovní systém %s

en: Pre-adolescent
cs: Děti 9-13 let

en: Preferred form:
cs: Preferovaný tvar:

en: Preferred language for notices:
cs: Upřednostňovaný jazyk upozornění:

en: Preschool
cs: Předškoláci (0-5 let)

note: SCRIPT
en: Press <i>ctrl</i> or <i>⌘</i> + <i>C</i> to copy the table data<br>to your system clipboard.<br><br>To cancel, click this message or press escape.
cs: Stisknutím <i>ctrl</i> or <i>⌘</i> + <i>C</i> zkopírujete data z tabulky<br>do schránky v systému.<br><br>Pokud chcete odejít, klikněte na tuto zprávu nebo stiskněte tlačítko ESC.

en: Previous
cs: Předchozí

en: Previous
cs: Předchozí

en: Previous sessions
cs: Předchozí přihlášení

en: Primary
cs: Děti 6-8 let

en: Primary email
cs: Primární email

en: Primary email:
cs: Primární e-mail:

en: Primary phone
cs: Primární telefonní číslo

en: Primary phone:
cs: Hlavní telefon:

en: Print
cs: Tisk

en: Print list
cs: Tisk seznamu

note: SCRIPT
en: Print receipt and end session
cs: Vytisknout potvrzení a ukončit sezení

note: %1$s:  borrowernumber | html %2$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %3$s:  LibraryNameTitle | html %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: Print receipt for %s &rsaquo; Self checkout &rsaquo; %s%s%sKoha %s
cs: Tisk dokladu pro %s &rsaquo; Samoobslužná výpůjčka &rsaquo; %s%s%sKoha %s

en: Priority
cs: Priorita

en: Priority:
cs: Priorita:

en: Privacy
cs: Soukromí

en: Private
cs: Soukromý

note: OPTGROUP
en: Private lists
cs: Soukromé seznamy

note: OPTGROUP
en: Private lists shared with me
cs: Soukromé seznamy sdílené se mnou

en: Problem found on page:
cs: Na stránce se vyskytla chyba:

note: SCRIPT
en: Processing...
cs: Zpracovává se...

en: Programmed texts
cs: Učební texty

en: Provider:
cs: Poskytovatel:

en: Public
cs: Veřejný

note: OPTGROUP
en: Public lists
cs: Veřejné seznamy

note: OPTGROUP
en: Public lists:
cs: Veřejné seznamy:

en: Publication date
cs: Datum zveřejnění

en: Publication date range
cs: Rozmezí data vydání

en: Publication place:
cs: Místo vydání:

en: Publication/Copyright date: Newest to oldest
cs: Datum vydání: od nejnovějšího po nejstarší

en: Publication/Copyright date: Oldest to newest
cs: Datum vydání: od nejstaršího po nejnovější

en: Publication:
cs: Vydání:

note: %1$s:  BIBLIO_RESULT.publishercode | $raw %2$s:  IF ( BIBLIO_RESULT.publicationyear ) %3$s:  BIBLIO_RESULT.publicationyear | $raw %4$s:  END
en: Published by: %s %s in %s %s
cs: Vydal: %s %s v %s %s

note: %1$s:  BIBLIO_RESULT.publishercode | $raw %2$s:  IF ( BIBLIO_RESULT.publicationyear ) %3$s:  BIBLIO_RESULT.publicationyear | $raw %4$s:  END %5$s:  IF ( BIBLIO_RESULT.pages ) %6$s:  BIBLIO_RESULT.pages | $raw %7$s:  END %8$s:  IF BIBLIO_RESULT.item('size') %9$s:  BIBLIO_RESULT.item('size') | html %1
en: Published by: %s %s in %s %s %s , %s %s %s , %s %s
cs: Vydal: %s %s in %s %s %s , %s %s %s , %s %s

note: %1$s:  koha_new.published_on | $KohaDates %2$s:  IF ( show_author && koha_new.author )
en: Published on %s %s by
cs: Vydáno %s %s vydavatel

en: Publisher
cs: Vydavatel

en: Publisher location
cs: Místo vydání

en: Publisher:
cs: Vydavatel:

en: Purchase suggestions
cs: Návrhy na nákup

en: Quantity:
cs: Množství:

en: Quote of the day
cs: Citát dne

en: RIS (Zotero, EndNote, others)
cs: RIS (Zotero, EndNote a další)

en: RSS feed for library news
cs: RSS kanál novinek z knihovny

note: %1$s:  shelf.shelfname | html
en: RSS feed for public list %s
cs: RSS kanál pro veřejný seznam %s

en: RT
cs: ST

note: INPUT type=submit name=rate_button
en: Rate me
cs: Ohodnoť

en: Re-type new password:
cs: Heslo (pro kontrolu):

en: Really fuzzy
cs: Velmi přibližně

en: Reason for suggestion:
cs: Zdůvodnění návrhu:

note: %1$s:  Branches.GetName( item.recall.pickup_library_id ) | html
en: Recalled by patron expected at %s
cs: Odvolání čtenářem se očekává v %s

en: Recalls have not been enabled. Please contact your library.
cs: Přednostní rezervace nejsou aktivní. Prosíme, kontaktujte vaši knihovnu.

en: Received date
cs: Datum dodání

en: Recent comments
cs: Nejnovější komentáře

en: Recent comments
cs: Nejnovější komentáře

en: Record URL
cs: URL záznamu

en: Record not found
cs: Záznam nenalezen

en: Record title
cs: Název

note: For the first occurrence, %1$s:  q | html
en: RecordedBooks search for '%s'
cs: Vyhledávání „%s“ v RecordedBooks

note: %1$s:  q | html %2$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %3$s:  LibraryNameTitle | html %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: RecordedBooks search for '%s' &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
cs: Prohledávání '%s' v RecordedBooks; %s%s%sKoha online%s katalog

en: Refine your search
cs: Upřesnit hledání

en: Refund
cs: Nahradit

en: Register a new account
cs: Vytvořit nový účet

en: Register here.
cs: Zaregistrujte se.

en: Registration complete
cs: Registrace byla dokončena

en: Registration complete!
cs: Registrace byla dokončena!

en: Registration invalid!
cs: Neplatná registrace!

en: Regular print
cs: Běžný tisk

note: ABBR
en: Related Term
cs: Související termín

en: Relative
cs: Příbuzný

en: Relatives' checkouts
cs: Výpůjčky příbuzného

en: Remove
cs: Odstranit

note: A
en: Remove facet %s
cs: Odstranit fazetu %s

note: A
en: Remove field
cs: Odstranit pole

note: SCRIPT
en: Remove from list
cs: Odstranit ze seznamu

en: Remove from this list
cs: Odstranit ze seznamu

note: INPUT type=submit
en: Remove selected items
cs: Odstranit vybrané položky

note: INPUT type=submit
en: Remove selected searches
cs: Odstranit vybraná hledání

en: Remove share
cs: Zrušit sdílení

en: Remove share
cs: Zrušit sdílení

en: Renew
cs: Prodloužit

en: Renew all
cs: Prodloužit vše

en: Renew item
cs: Prodloužit jednotku

en: Renew selected
cs: Prodloužit vybrané

en: Renewed!
cs: Prodlouženo!

en: Rental fee
cs: Poplatek za půjčení

en: Report a problem
cs: Nahlásit problém

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Report a problem &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
cs: Nahlásit problém &rsaquo; %s%s%sKoha online%s katalog

en: Report issues and broken links
cs: Nahlásit chyby a nefunkční odkazy

en: Request ID
cs: ID požadavku

en: Request ID:
cs: ID požadavku:

en: Request article
cs: Vyžádat text článku

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Request article &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
cs: Vyžádat článek &rsaquo; %s%s%sKoha online%s katalog

en: Request cancellation
cs: Požádat o zrušení

en: Request placed
cs: Požadavek byl zadán

en: Request placed:
cs: Požadavek byl zadán:

en: Request specific item type:
cs: Požadavek na konkrétní typ jednotky:

en: Request type
cs: Typ požadavku

en: Request type:
cs: Druh požadavku:

en: Request updated
cs: Požadavek byl upraven

en: Requested
cs: Vyžádáno

en: Requested from
cs: Vyžádáno z

en: Requested from:
cs: Vyžádáno z:

en: Requested item type
cs: Požadovaný typ jednotky

en: Requested item:
cs: Požadovaný dokument:

en: Requests
cs: Požadavky

en: Required
cs: Povinné

note: INPUT type=submit
en: Resort list
cs: Seřadit

en: Results
cs: Výsledky

note: %1$s:  from | html %2$s:  to | html %3$s:  total | html
en: Results %s to %s of %s
cs: Výsledky %s po %s z %s

note: %1$s:  ms_value | html
en: Results of search for '%s'
cs: Výsledky hledání „%s“

en: Results per page:
cs: Výsledků na stránku:

en: Resume
cs: Pokračovat

en: Resume all suspended holds
cs: Obnovit všechny přerušené rezervace

en: Return this item
cs: Vrátit tuto jednotku

note: %1$s:  biblio.title | html
en: Return to %s
cs: Vrátit se na %s

note: INPUT type=submit name=confirm
en: Return to account summary
cs: Zpět na přehled účtu

en: Return to fine details
cs: Zpět k podrobnostem pokuty

note: INPUT type=submit
en: Return to my account
cs: Zpět na přehled účtu

en: Return to the catalog home page.
cs: Návrat na úvodní stránku katalogu.

en: Return to the last advanced search
cs: Vrátit se k poslednímu pokročilému vyhledávání

en: Return to the main page
cs: Návrat na úvodní stránku.

en: Return to the self-checkout
cs: Návrat do systému samoobslužných výpůjček

en: Return to your lists
cs: Návrat do vašich seznamů

en: Returns a patron's status information from Koha.
cs: Zobrazí informaci o stavu uživatele v programu Koha.

en: Returns information about the services available on a particular item for a particular patron.
cs: Zobrazí informaci o dostupných službách pro konkrétní jednotku a uživatele.

en: Returns specified information about the patron, based on options in the request. This function can optionally return patron's contact information, fine information, hold request information, loan information, and messages.
cs: Zobrazí konkrétní informaci o uživateli na základě požadavku. Tato funkce může volitelně zobrazit kontaktní údaje uživatele, údaje o upomínkách, žádosti o rezervaci, informace o výpůjčkách a zprávy.

en: Reviews
cs: Recenze

en: Reviews from LibraryThing.com:
cs: Recenze z LibraryThing.com:

en: Reviews provided by Syndetics
cs: Recenze od Syndetics

en: Routing lists
cs: Distribuční seznamy

en: SMS number:
cs: SMS číslo:

en: SMS provider:
cs: Poskytovatel SMS:

en: Salutation:
cs: Oslovení:

note: INPUT type=submit
en: Save
cs: Uložit

en: Save changes
cs: Uložit změny

en: Save record
cs: Uložit záznam

en: Save to another list
cs: Uložit do jiného seznamu

en: Save to lists
cs: Uložit do seznamů

en: Save to your lists
cs: Uložit do vašich seznamů

en: Scan a new item or enter its barcode:
cs: Načtěte jednotku nebo vložte její čárový kód:

en: Scan each item or enter its barcode. A list with the entered barcodes will be displayed.
cs: Naskenujte nebo opište čárový kódy jednotek. Poté bude zobrazen jejich seznam.

en: Scan the item or enter its barcode:
cs: Načtěte jednotku nebo vložte její čárový kód:

note: INPUT type=submit name=do
en: Search
cs: Hledat

note: LINK
en: Search %s
cs: Hledat %s

en: Search for this title in:
cs: Hledat tento titul v:

note: A
en: Search for works by this author
cs: Hledat díla tohoto autora

en: Search for:
cs: Vyhledat:

en: Search history
cs: Historie hledání

en: Search options:
cs: Možnosti hledání:

en: Search results
cs: Hledat výsledky

note: NAV
en: Search results pagination
cs: Stránkování výsledků hledání

en: Search suggestions
cs: Hledat návrhy

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Search the %s%s%sKoha library%s catalog
cs: Hledat v %skatalogu knihovny %s%scelém on-line katalogu%s

en: Search type:
cs: Typ hledání:

en: Search unsuccessful
cs: Hledání nebylo úspěšné

note: SCRIPT
en: Search:
cs: Hledat:

note: SCRIPT
en: Searching %s...
cs: Prohledávám %s...

note: SCRIPT
en: Searching OverDrive...
cs: Prohledávám databázi OverDrive...

note: INPUT type=text name=q
en: Searching in %s only
cs: Hledání pouze v %s

en: Secondary email
cs: Sekundární email:

en: Secondary email:
cs: Další e-mail:

en: Secondary phone
cs: Sekundární telefon

en: Secondary phone:
cs: Další telefon:

en: Section
cs: Část

en: Section:
cs: Část:

note: IMG
en: See Baker & Taylor
cs: Podívat se na Baker & Taylor

en: See also:
cs: Viz též:

note: A
en: See: %s%s%snext biblio%s
cs: Viz: %s%s%sdalší biblio%s

note: A
en: See: %s%s%sprevious biblio%s
cs: Viz: %s%s%spředchozí biblio%s

en: Select a list
cs: Vyberte seznam

en: Select a specific item:
cs: Vyberte konkrétní kopii:

en: Select all
cs: Označit vše

en: Select none
cs: Zrušit výběr

note: INPUT type=checkbox name=biblionumber
en: Select search result: %s
cs: Vybrat výsledek vyhledávání: %s

en: Select searches to:
cs: Vybraná hledání do:

en: Select suggestions to:
cs: Vybrané návrhy:

en: Select the item(s) to search
cs: Vyberte položky k prohledávání

en: Select titles to:
cs: Vybrané záznamy:

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Self check-in &rsaquo; %s%s%sKoha %s
cs: Samoobslužné vracení &rsaquo; %s%s%sKoha %s

en: Self check-in help
cs: Pomoc při samoobslužném vracení

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Self checkout &rsaquo; %s%s%sKoha %s
cs: Samoobslužné půjčování &rsaquo; %s%s%sKoha %s

en: Self checkout help
cs: Pomoc při samoobslužné výpůjčce

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Self checkout help &rsaquo; %s%s%sKoha %s
cs: Pomoc při samoobslužné výpůjčce &rsaquo; %s%s%sKoha %s

en: Send
cs: Odeslat

en: Send email
cs: Poslat email

en: Send list
cs: Odeslat seznam

en: Send problem report to:
cs: Odeslat hlášení chyby do:

en: Send to device
cs: Odeslat do zařízení

en: Sending your cart
cs: Váš košík se odesílá

en: Sending your list
cs: Váš seznam se odesílá

en: Serial
cs: Periodikum

en: Serial collection
cs: Sbírka periodik

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.serial | $raw
en: Serial: %s
cs: Periodikum: %s

en: Series
cs: Edice

en: Series information:
cs: Informace o edici:

en: Series title
cs: Název edice

en: Session lost
cs: Připojení přerušeno

en: Settings updated
cs: Nastavení aktualizováno

en: Share
cs: Sdílet

en: Share a list
cs: Sdílet seznam

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Share a list &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
cs: Sdílení sezmau &rsaquo; %s%s%sKoha online%s katalog

en: Share a list with another patron
cs: Sdílet seznam s jiným čtenářem

note: A
en: Share by email
cs: Sdílet e-mailem

en: Share list
cs: Sdílet seznam

note: A
en: Share on Facebook
cs: Sdílet na Facebooku

note: A
en: Share on LinkedIn
cs: Sdílet na LinkedIn

note: A
en: Share on Twitter
cs: Sdílet na Twitteru

en: Shelving location
cs: Část fondu

en: Shibboleth Login
cs: Přihlášení přes Shibboleth

en: Shibboleth login
cs: Přihlášení přes Shibboleth

en: Show
cs: Zobrazit

en: Show 50 items
cs: Zobrazit 50 záznamů

note: SCRIPT
en: Show _MENU_ entries
cs: Zobrazit záznamy _MENU_

en: Show all items
cs: Zobrazit všechny položky

en: Show all news
cs: Zobrazit všechny novinky

note: SCRIPT
en: Show all transactions
cs: Zobrazit všechny akce

en: Show last 50 items
cs: Zobrazit posledních 50 záznamů

en: Show less
cs: Zobrazit méně

note: A
en: Show lists
cs: Zobrazit seznamy

en: Show more
cs: Zobrazit více

en: Show more options
cs: Zobrazit více možností

en: Show the top
cs: Zobrazit nejoblíbenějších

en: Show year:
cs: Zobrazit rok:

note: %1$s:  resultcount | html %2$s:  total | html
en: Showing %s of about %s results
cs: Zobrazuje se %s z přibližně %s výsledků

en: Showing 50 items.
cs: Zobrazuje se posledních 50 záznamů.

note: SCRIPT
en: Showing _START_ to _END_ of _TOTAL_
cs: Zobrazuje se _START_ po _END_ z _TOTAL_

en: Showing all items.
cs: Zobrazují se všechny záznamy.

en: Showing last 50 items.
cs: Zobrazuje se posledních 50 záznamů.

en: Showing only available items
cs: Zobrazeny pouze dostupné jednotky

en: Sign in to view availability and checkout items or place holds
cs: Přihlášení je nutné pro zjištění dostupnosti, výpůjčení jednotek nebo zadávání rezervací

en: Similar items
cs: Podobné jednotky

en: Simple DC-RDF
cs: Jednoduchý DC-RDF

en: Skip to main content
cs: Přeskočit na hlavní obsah

en: Some charges for text messages may be incurred when using this service. Please check with your mobile service provider if you have questions.
cs: Odesílání SMS přes tuto službu může být zpoplatněno. Pokud máte otázky, zeptejte se svého poskytovatele služby na podorbnosti.

note: %1$s:  failaddress | html
en: Something went wrong while processing the following addresses. Please check them. These are: %s
cs: Něco se pokazilo při spracovávání následujících adres. Prosím zkontrolujte je. Jsou to: %s

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Something went wrong. The note has not been saved
cs: Něco se pokazilo. Poznámka nebyla uložena

en: Sorry
cs: Omlouváme se

en: Sorry,
cs: Omlouváme se,

en: Sorry, but we could not accept this key. The invitation may have expired. Contact the patron who sent you the invitation.
cs: Promiňte, ale nemohli jsme přijmout tento klíč. Platnost pozvánky vypršela. Kontaktujte patrona který vám tuto pozvánku zaslal.

en: Sorry, but you did not enter a valid email address.
cs: Promiňte, ale nezadali jste platnou emailovou adresu.

en: Sorry, no suggestions.
cs: Litujeme, žádné návrhy.

en: Sorry, none of these titles can be placed on hold.
cs: Omlouváme se, ale žádný z těchto dokumentů není možné rezervovat.

en: Sorry, only the creator of this comment is allowed to change it.
cs: Omlouváme se, ale pouze tvůrce tohoto komentáře jej může změnit.

note: SCRIPT
en: Sorry, plain view is temporarily unavailable
cs: Omlouváme se, jednoduchý náhled není dočasně k dispozici

note: SCRIPT
en: Sorry, tags are not enabled on this system.
cs: Litujeme, štítky nejsou v tomto systému povolené.

en: Sorry, the CAS login also failed. If you have a local login you may use that below.
cs: Omlouváme, se přihlášení přes CAS také selhalo, pokud máte místní účet, můžete jej použít níže.

en: Sorry, the CAS login failed.
cs: Omlouváme se, CAS přihlášení se nezdařilo.

en: Sorry, the requested page is not available
cs: Omlouváme se, požadovaná stránka není dostupná

en: Sorry, the system doesn't think you have permission to access this page.
cs: Litujeme, systém se domnívá, že nemáte povolen přístup k této stránce.

en: Sorry, there are no results. Try a different search term.
cs: Omlouváme se, ale vašemu dotazu neodpovídají žádné záznamy. Zkuste hledat jiný výraz.

en: Sorry, this item cannot be checked out at this station.
cs: Omlouváme se, ale jednotku není možné vypůjčit.

en: Sorry, this self check-in station has lost authentication. Please contact the administrator to resolve this problem.
cs: Omlouváme se, ověření této samoobslužné stanice selhalo. Prosím kontaktujte administrátora pro vyřešení tohoto problému.

en: Sorry, this self-checkout station has lost authentication. Please contact the administrator to resolve this problem.
cs: Omlouváme se, ověření této samoobslužné stanice selhalo. Prosím kontaktujte administrátora pro vyřešení tohoto problému.

en: Sorry, you cannot add items to this list.
cs: Je nám líto, ale do tohoto seznamu nelze přidávat jednotky.

en: Sorry, you cannot place holds.
cs: Omlouváme se, ale nemůžete vytvářet rezervace.

note: %1$s:  too_many_reserves | html
en: Sorry, you cannot place more than %s holds.
cs: Litujeme, nemůžete žádat více než %s rezervací.

en: Sorry, your Google login failed.
cs: Je nám líto, ale přihlášení přes Google se nezdařilo.

en: Sorry, your Shibboleth identity does not match a valid library identity.
cs: Omlouváme se, ale vaše Shibbolethová identita neodpovídá záznamu v knihovně.

en: Sorry, your Shibboleth identity does not match a valid library identity. If you have a local login, you may use that below.
cs: Omlouváme se, ale vaše Shibbolethová identita neodpovídá záznamu v knihovně. Pokud máte místní účet, můžete jej použít níže.

en: Sorry, your password cannot be changed online.
cs: Je nám líto, ale vaše heslo není možné změnit on-line.

en: Sorry, your session has timed out. Please log in again.
cs: Omlouváme se, čas pro Vaše připojení vypršel. Přihlaste se prosím znovu.

en: Sort
cs: Řazení

en: Sort by:
cs: Řadit podle:

en: Sort by:
cs: Řadit podle:

en: Sort this list by:
cs: Seřadit seznam podle:

en: Source
cs: Zdroj

en: Specialized
cs: Speciální

en: Standard number
cs: Standardní číslo

en: Standard number (ISBN, ISSN or other):
cs: Standardní číslo (ISBN, ISSN nebo jiné):

en: State:
cs: Stát:

en: Statistics
cs: Statistiky

en: Status
cs: Stav

en: Status:
cs: Stav:

en: Step three: Click the 'Finish' button
cs: Třetí krok: Klikněte na tlačítko 'Dokončit'

en: Step two: Scan the barcode for each item, one at a time
cs: Druhý krok: Oskenujte čárový kód každé jednotky, jeden po druhém

en: Stopped
cs: Zastaveno

en: Street number:
cs: Číslo popisné:

en: Street type:
cs: Typ ulice:

en: Subject
cs: Předmětové heslo

en: Subject cloud
cs: Nejčastější témata

en: Subject(s)
cs: Předmětová hesla

en: Subject:
cs: Téma:

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.subject | $raw
en: Subject: %s
cs: Předmětová hesla: %s

note: INPUT type=submit
en: Submit
cs: Potvrdit

note: INPUT type=submit
en: Submit and close this window
cs: Potvrdit a zavřít toto okno

note: INPUT type=submit
en: Submit changes
cs: Potvrdit změny

note: INPUT type=submit
en: Submit modifications
cs: Potvrdit změny

note: INPUT type=submit
en: Submit note
cs: Odeslat poznámku

note: INPUT type=submit
en: Submit update request
cs: Odeslat žádost o opravu údajů

note: INPUT type=submit
en: Submit your suggestion
cs: Odeslat návrh

en: Subscribe to a subscription alert
cs: Přihlásit se k odběru oznámení o nových číslech

note: A
en: Subscribe to email notification on new issues
cs: Přihlásit se k odběru e-mailových oznámení o nových číslech

en: Subscribe to email notification on new issues
cs: Přihlásit se k odběru e-mailových oznámení o nových číslech

note: A
en: Subscribe to recent comments
cs: Odebírat nejnovější komentáře

note: A
en: Subscribe to this list
cs: Přihlásit se k odběru tohoto seznamu

note: A
en: Subscribe to this search
cs: Přihlásit se k odběru výsledků tohoto vyhledávání

en: Subscription
cs: Předplatné

note: %1$s:  subscription.histstartdate | $KohaDates %2$s:  IF ( subscription.histenddate ) %3$s:  subscription.histenddate | $KohaDates %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: Subscription from: %s to:%s %s %s now (current)%s
cs: Předplatné od %s do%s %s %s současnosti%s

note: %1$s:  subscription_LOO.bibliotitle | html
en: Subscription information for %s
cs: Informace o předplatném pro %s

en: Subscription title
cs: Jméno odběru

en: Subscription:
cs: Předplatné:

en: Subscriptions
cs: Předplatné

note: %1$s:  subscriptionsnumber | html
en: Subscriptions ( %s )
cs: Předplatné (%s)

en: Suggest for purchase
cs: Návrh na nákup

en: Suggested by me
cs: Moje návrhy

en: Suggested by:
cs: Předloženo od:

en: Suggested for
cs: Navrhnuto pro

en: Suggested for:
cs: Navrženo pro:

en: Suggested on
cs: Navrhnuto dne

en: Suggestions
cs: Návrhy

en: Summary
cs: Souhrn

en: Surname:
cs: Příjmení:

en: Surveys
cs: Ankety

en: Suspend
cs: Pozastavit

en: Suspend all holds
cs: Přerušit všechny rezervace

en: Suspend until:
cs: Odložit do:

note: A
en: Switch languages
cs: Přepínání mezi jazyky

en: System-wide only
cs: ze všech oddělení

en: TOC
cs: Obsah

en: Table of contents provided by Syndetics
cs: Obsah poskytnutý ze Syndetics

en: Tag
cs: Pole

en: Tag browser
cs: Procházení štítků

en: Tag cloud
cs: Oblak štítků

en: Tag status here.
cs: Stav vkládaného štítku.

en: Tag status here.
cs: Stav vkládaného štítku.

en: Tag:
cs: Pole:

en: Tags
cs: Štítky

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Tags &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
cs: Štítky &rsaquo; %s%s%sKoha online%s katalog

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Tags added:
cs: Přidané štítky:

en: Tags from this library:
cs: Štítky z této knihovny:

en: Tags to show from other users:
cs: Štítky přidané ostatními čtenáři:

en: Tags:
cs: Pole:

en: Technical reports
cs: Technické zprávy

en: Term
cs: Termín

en: Term(s):
cs: Hledaný výraz:

en: Thank you
cs: Děkujeme

en: Thank you!
cs: Děkujeme!

note: %1$s:  subscription.opacdisplaycount | html
en: The %s latest issues for this subscription:
cs: %s nejnovější čísla pro toto předplatné:

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: The %s%s%sKoha online%s catalog is offline for system maintenance. We'll be back soon!
cs: %s%s%sKoha on-line%s katalog je offline kvůli systémové údržbě. Brzy budeme zpět!

en: The 'Finish' button is presented to start over.
cs: Zobrazí se tlačítko 'Dokončit'.

en: The ISBD cloud is not enabled.
cs: Shluk ISBD není aktivovaný.

en: The browser table is empty. this feature is not fully set-up. See the
cs: Tabulka je prázdná. Zřejmě není tato funkce plně nastavená. Podívejte se na

note: %1$s:  email_add | html
en: The cart was sent to: %s
cs: Košík byl poslaný na: %s

en: The deletion of your checkout history failed, because there is a problem with the configuration of this feature. Please help to fix the system by informing your library of this error
cs: Odstranění historie výpůjček se nezdařilo, protože došlo k problému s konfigurací této funkce. Pomozte prosím s odstraněním této chyby tím, že o ní budete informovat svou knihovnu

en: The entered card number is already in use.
cs: Vložené číslo průkazu již je používáno.

en: The entered card number is the wrong length.
cs: Zadané číslo karty nemá správnou délku.

en: The feature of sharing lists is not in use in this library.
cs: Možnost sdílení seznamů není v této knihovně možná.

note: %1$s:  subscription_LOO.histstartdate | html
en: The first subscription was started on %s
cs: První předplatné začalo %s

note: SCRIPT
en: The following fields are required and not filled in:
cs: Následující pole jsou povinná, ale nejsou vyplněna:

en: The following fields contain invalid information:
cs: Následující pole obsahují nesprávné informace:

en: The item has been added to the list.
cs: Položka byla vložena do seznamu.

en: The item has been removed from the list.
cs: Položka byla odstraněna ze seznamu.

en: The item has not been added to the list. Please check it's not already in the list.
cs: Položka nebyla přidána do seznamu. Zkontrolujte, jestli se v seznamu již nenachází.

en: The library has disabled the ability for patrons to create new public lists. If you make your list private, you will not be able to make it public again.
cs: Tato knihovna zakázala patronům vytvářet nové veřejné seznamy. Pokud nastavíte seznam jako soukromý, už ho nebude možné zveřejnit.

en: The link is broken and the page does not exist.
cs: Odkaz je chybný, nebo stránka neexistuje.

en: The link is invalid.
cs: Odkaz je neplatný.

note: %1$s:  email | html
en: The list was sent to: %s
cs: Seznam byl poslán na: %s

note: %1$s:  op | html
en: The operation %s is not supported.
cs: Operace %s není podporována.

en: The operation results will be displayed for each entered barcode.
cs: Pro každý čárový kód bude zobrazen výsledek operace.

note: %1$s:  username | html
en: The password has been changed for user "%s".
cs: Bylo změněho heslo uživatele "%s".

en: The selected suggestions have been deleted.
cs: Vybrané návrhy byly odstraněny.

en: The share has been removed.
cs: Sdílení bylo zrušeno.

en: The share has not been removed.
cs: Sdílení nebylo zrušeno.

note: %1$s:  subscription_LOO.histenddate | html
en: The subscription expired on %s
cs: Předplatné vypršelo dne %s

en: The suggestion has not been added. A suggestion with this title already exists.
cs: Návrh nebyl vytvořen. Již existuje jiný návrh na nákup dokumentu s tímto názvem.

note: %1$s:  Koha.Preference('MaxTotalSuggestions') | html %2$s:  Koha.Preference('NumberOfSuggestionDays') | html
en: The suggestion has not been added. You have reached your limit for suggestions you can place at this time (%s in %s days).
cs: Návrh nebyl přidán. Dosáhli jste limitu návrhů, které můžete v tuto chvíli vložit (%s za %s dní).

note: %1$s:  message_value | html
en: The transaction id '%s' for this payment is invalid.
cs: Id „%s“ použité pro tuto platbu je neplatné.

en: The userid
cs: Uživatel číslo

note: %1$s:  subscriptionsnumber | html
en: There are %s subscription(s) associated with this title.
cs: Počet odběrů spojených s tímto titulem: %s.

en: There are no comments on this title.
cs: Zatím nikdo nekomentoval.

en: There are no items that can be placed on hold.
cs: Žádnou z těchto položek není možné rezervovat.

en: There are no pending purchase suggestions matching your search.
cs: Žádné čekající návrhy na nákup neodpovídají vašemu hledání.

en: There are no pending purchase suggestions.
cs: Neexistují žádné čekající návrhy na nákup.

en: There is no minimum or maximum character length.
cs: Není stanoven minimální ani maximální počet znaků.

en: There was a problem with your submission
cs: Vyskytl se problém

en: There was an error sending the cart.
cs: Vyskytl se problém s odesláním košíku.

en: There was an error sending the list.
cs: Vyskytl se problém s odesláním seznamu.

en: There were problems processing your registration. Please contact your library for help.
cs: Při zpracovávání registrace se vyskytl problém. Pro další pomoc kontaktujte knihovnu.

en: Theses
cs: Závěrečné práce

en: This &quot;cloud&quot; shows the most used topics in our catalog. Click on any subject below to see the items in our collection.
cs: Tento &quot;mrak&quot; nejčastější se vyskytující témata. Kliknutím na jednotlivé téma zobrazíte odpovídající záznamy.

en: This document certifies that you have returned all borrowed items. It is sometimes asked during a file transfer from a school to another. The discharge is sent by us to your school. You will also find it available on your reader account.
cs: Tento dokument potvrzuje, že jste vrátili všechny výpůjčky. Může být vyžadován například při ukončení studia, nebo přestupu na jinou školu.

en: This email address already exists in our database.
cs: Tato emailová adresa již v naši databázi existuje.

en: This feature is not enabled
cs: Tato funkce není zapnutá

note: SCRIPT
en: This field is required.
cs: Toto pole je povinné.

en: This is a on-site checkout, it cannot be renewed.
cs: Toto je prezenční výpůjčka, tu není možné prodloužit.

en: This is a serial
cs: Toto je periodikum

en: This item does not exist.
cs: Tato položka neexistuje.

en: This item has been scheduled for automatic renewal and cannot be renewed
cs: Výpůjčka bude prodloužena automaticky.

en: This item is already checked out to you.
cs: Tuto jednotku již máte vypůjčenou.

en: This item is on hold for another borrower.
cs: Tato jednotka je rezerovavána pro jiného čtenáře.

en: This item is on hold for another patron.
cs: Tato jednotka je rezervována pro jiného čtenáře.

en: This item is scheduled for auto renewal.
cs: U této jednotky je napláno automatické prodloužení.

en: This link is valid for 2 days starting now.
cs: Odkaz bude platný od této chvíle po dobu 2 dnů.

note: %1$s:  contents.count | html
en: This list contains %s titles
cs: Tento seznam obsahuje %s titulů

en: This list does not exist.
cs: Tento seznam neexistuje.

note: SCRIPT
en: This list is shared. Other users will lose access to it.
cs: Tento seznam je sdílený. Ostatní uživatelé k němu ztratí přístup.

en: This message can have the following reason(s):
cs: Tato zpráva může mít následující důvod(y):

en: This news item does not exist.
cs: Tato položka nebyla nalezena.

en: This page contains enriched content visible when JavaScript is enabled or by clicking
cs: Tato stránka obsahuje doplňující obsah, který můžete vidět po zapnutí Javaskriptu, nebo kliknutím

note: %1$s:  items_count | html
en: This record has many physical items (%s).
cs: Tento záznam obsahuje mnoho fyzických jednotek (%s).

en: This subscription is closed.
cs: Tento odběr (předplatné) je ukončen.

en: This title cannot be requested because it's already in your possession.
cs: Není možné vyžádat si vrácení tohoto titulu, protože jej již máte vypůjčený.

en: This title cannot be requested.
cs: Není možné vyžádat si vrácení tohoto titulu.

note: IMG
en: Thumbnail
cs: Náhled

en: Title
cs: Název

en: Title (A-Z)
cs: Název (A-Ž)

en: Title (Z-A)
cs: Název (Ž-A)

note: %1$s:  title_notes_count | html
en: Title notes ( %s )
cs: Titulové pozámky ( %s )

en: Title:
cs: Název:

en: Title:
cs: Název:

en: Titles
cs: Názvy

en: To log in, use the following credentials:
cs: Pro přihlášení použijte následující údaje:

en: To make changes to your record please contact the library.
cs: K provedení změn ve vašich osobních údajích kontaktujte pracovníky knihovny.

en: To report this error, please contact the Koha Administrator.
cs: Pokud chcete tuto chybu nahlásit, kontaktujte správce systému Koha.

en: To report this error, you can email the Koha Administrator.
cs: Pokud chcete tuto chybu nahlásit, kontaktujte správce systému Koha.

en: To reset your password, enter your login or your email address.
cs: Pokud chcete obnovit heslo, zadejte vaše přihlašovací jméno nebo emailovou adresu.

en: Top level
cs: Nejvyšší úroveň

en: Topics
cs: Témata

en: Total due
cs: Celkový dluh

en: Total due if credit(s) applied:
cs: Dlužná částka celkem po odečtení kreditu:

note: %1$s:  holds_count | html
en: Total holds: %s
cs: Celkem rezervací: %s

en: Treaties
cs: Smlouvy

en: Type
cs: Typ

en: Type of heading
cs: Typ záhlaví

note: SCRIPT
en: Type:
cs: Typ:

en: UF
cs: Viz

en: URL(s)
cs: Odkaz(y)

note: SCRIPT
en: Unable to add one or more tags.
cs: Jeden nebo více štítků nebylo možné přidat.

note: SCRIPT
en: Unable to cancel enrollment!
cs: Členství v klubu se nepodařilo zrušit!

note: SCRIPT
en: Unable to create enrollment!
cs: Čtenáře se nepodařilo zapsat do klubu!

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Unable to update your setting!
cs: Nepodařilo se aktualizovat vaše nastavení!

en: Unavailable (lost or missing)
cs: Nedostupné (ztracené nebo nezvěstné)

en: Unavailable issues
cs: Nedostupná čísla

en: Unhighlight
cs: Zrušit zvýraznění

en: Unified title
cs: Unifikovaný název

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.unititle | $raw
en: Unified title: %s
cs: Unifikovaný název: %s

en: Unknown
cs: Neznámé

en: Unsubscribe from a subscription alert
cs: Zrušit odběr oznámení o nových vydáních periodika

en: Update
cs: Aktualizovat

note: INPUT type=submit
en: Update auto-renewal preference
cs: Aktualizovat nastavení automatického prodlužování

en: Updated
cs: Aktualizováno

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Updates submitted &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
cs: Změny odeslány &rsaquo; %s%s%sKoha online%s katalog

en: Updates to your record
cs: Změny ve Vašem záznamu

note: TH
en: Use this to report any problems with your currently checked out items
cs: Pomocí této funkce můžete nahlásit případné problémy s aktuálně vypůjčenými jednotkami

en: Use top menu bar to navigate to another part of Koha.
cs: Použijte horní menu pro navigaci mezi jednotlivými částmi systému Koha.

note: ABBR
en: Used For
cs: Viz

en: Used for/see from:
cs: Další varianty jména:

en: User summary
cs: Přehled údajů o uživateli

en: Username:
cs: Uživatelské jméno:

en: Username:
cs: Uživatelské jméno:

en: Usually the reason for freezing an account is old overdues or damage fees. If shows your account to be clear, please contact the library.
cs: Obyčejně bývají důvodem k zablokování účtu dlouho nevrácené výpůjčky, nebo nezaplacené poplatky. Pokud myslíte, že je vše v pořádku, kontaktujte knihovnu.

en: Usually the reason for freezing an account is old overdues or damage fees. If your account shows to be clear, please contact the library.
cs: Obyčejně bývají důvodem k zablokování účtu dlouho nevrácené výpůjčky, nebo nezaplacené poplatky. Pokud myslíte, že je vše v pořádku, prosím kontaktujte knihovnu.

en: VHS tape / Videocassette
cs: Kazeta VHS / Videokazeta

note: %1$s:  extended_unique_id_failed_value | html
en: Value is already in use (%s)
cs: Hodnota se již používá (%s)

en: Verification
cs: Ověření

en: Verification:
cs: Ověření:

en: View
cs: Zobrazit

en: View all suggestions
cs: Zobrazit všechny návrhy

en: View all the physical items.
cs: Zobrazit všechny fyzické položky.

note: A
en: View details for this title
cs: Zobrazit podrobnosti

en: View interlibrary loan request
cs: Zobrazit požadavek na MVS

note: A
en: View on Amazon.com
cs: Zobrazit na Amazon.com

note: A
en: View record "%s %s %s"
cs: Zobrazit záznam "%s %s %s"

en: View the requested item
cs: Zobrazit požadovaný dokument

note: A
en: View your search history
cs: Zobrazit Vaši historii hledání

en: Vol info
cs: Část

en: Volume
cs: Svazek

en: Volume:
cs: Svazek:

en: Waiting date
cs: Čeká od

note: %1$s:  Branches.GetName( item.recall.pickup_library_id ) | html
en: Waiting for patron at %s
cs: Čeká na vyzvednutí v %s

en: Warning
cs: Varování

note: SCRIPT
en: Warning: Cannot be undone. Please confirm once again
cs: Varování: Tato akce je nevratná. Opravdu mám pokračovat?

en: Website
cs: Webová stránka

en: Welcome,
cs: Vítejte,

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron = logged_in_user no_html = 1
en: Welcome, %s
cs: Vítejte, %s

en: What is a discharge?
cs: Co znamená ukončení členství?

en: What's next?
cs: Co dále?

en: Where:
cs: Kde hledat:

note: SCRIPT
en: With selected searches:
cs: Vybrané tituly:

note: SCRIPT
en: With selected suggestions:
cs: Vybrané návrhy:

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: With selected titles:
cs: Vybrané tituly:

note: SCRIPT
en: Would you like to print a receipt?
cs: Chcete vytisknout lístek?

en: Writeoff
cs: Prominuto

note: %1$s:  message.message_date | $KohaDates %2$s:  Branches.GetName(message.branchcode) | html
en: Written on %s by %s
cs: Dne %s zapsala knihovna %s

en: Year
cs: Rok

note: INPUT type=submit
en: Yes
cs: Ano

en: Yes
cs: Ano

en: Yes (Item overdue or lost)
cs: Ano (včas nevrácená nebo ztracená jednotka)

en: Yes, I agree.
cs: Ano, souhlasím.

note: SCRIPT
en: Yes, cancel article request
cs: Ano, zrušit požadavek na článek

note: SCRIPT
en: Yes, cancel hold
cs: Ano, zrušit rezervaci

note: SCRIPT
en: Yes, delete
cs: Ano, odstranit

note: SCRIPT
en: Yes, delete suggestion
cs: Ano, smazat návrhy

note: SCRIPT
en: Yes, delete suggestions
cs: Ano, smazat návrhy

note: SCRIPT
en: Yes, remove sharing
cs: Ano, zrušit sdílení

note: SCRIPT
en: Yes, resume all holds
cs: Ano, obnovit všechny přerušené rezervace

note: SCRIPT
en: Yes, suspend all holds
cs: Ano, pozastavit všechny rezervace

en: You already have at least one item level hold on this title. All further holds must be item level.
cs: U tohoto dokumentu máte již rezervaci na konkrétní jednotku. Další rezervace musí být také na konkrétní jednotku.

en: You already have at least one record level hold on this title. All further holds must be record level.
cs: Máte již alespoň jednu rezervaci na celý tento titul. Všechny další rezervace musí být také na titul.

en: You are accessing self check-in from a different IP address! Please log in again.
cs: Pokoušíte se o přístup k systému samoobslužných výpůjček z jiné IP adresy než minule. Přihlaste se prosím znovu.

en: You are accessing self-checkout from a different IP address! please log in again.
cs: Pokoušíte se o přístup k systému samoobslužných výpůjček z jiné IP adresy než minule. Přihlaste se prosím znovu.

en: You are currently not listed on any routing lists.
cs: Nejste přihlášení k žádnému odběru.

en: You are forbidden to view this page.
cs: Nemáte oprávnění k zobrazení této stránky.

note: %1$s:  borrowername | html
en: You are logged in as %s.
cs: Jste přihlášeni jako %s.

en: You are logging from a different IP address. Please log in again.
cs: Pokoušíte se přihlásit z jiné IP adresy. Zadejte přihlašovací údaje ještě jednou prosím.

en: You are not allowed to call this page directly
cs: Nemáte oprávnění k přímému přístupu k této stránce.

en: You are not authorized to see pending purchase suggestions.
cs: Nemáte oprávnění pro zobrazení nevyřízených návrhů na nákup.

en: You are not authorized to view this page.
cs: Nemáte oprávnění k prohlížení této stránky.

en: You are not authorized to view this record.
cs: Nemáte oprávnění k prohlížení tohoto záznamu.

en: You are subscribed to the routing lists for following serial titles. If you wish to make changes, please contact the library.
cs: Jste přihlášení k odběru následujících předplatných periodik. Pokud si přejete provést nějakou změnu, kontaktujte pracovníky knihovny.

en: You can add to your lists from the results of any
cs: Do svých seznamů můžete přidávat z výsledků jákéhokoliv

note: I
en: You can ask for a digest to reduce the number of messages. Messages will be saved and sent as a single message.
cs: Můžete si vyžádat zasílání pouze souhrnů abyste redukovali množství obdržených zpráv. Jednotlivé zprávy budou ukládány a poslány společně.

en: You can only share a list if you are the owner.
cs: Sdílet seznam je možné pouze pokud jste vlastníkem.

en: You can search our catalog using the search form at the top of this page.
cs: Katalog můžete prohledávat pomocí vyhledávacího formuláře v horní části stránky.

en: You can use OAI-PMH ListRecords instead of this service.
cs: Místo této služby můžete použít také funkci ListRecords v OAI-PMH.

en: You can use the menu and links at the top of the page
cs: Můžete použít menu a odkazů v horní části stránky

en: You can't change your password.
cs: Heslo není možné změnit.

en: You can't reset your password.
cs: Nemůžete obnovit heslo.

en: You cannot be discharged, you have checked out items. Please return items before asking for a discharge.
cs: Členství nelze ukončit, protože máte stále půjčené některé dokumenty z knihovny. Všechny výpůjčky je nejprve třeba vrátit.

en: You cannot place any more suggestions
cs: Nemůžete přidávat další návrhy

note: %1$s:  IF ( renewal_blocked_fines ) > 0
en: You cannot renew your books online. Reason: %sYour fines exceed
cs: Nemůžete si prodloužit výpůjčky on-line. Důvod: %sNa upomínkách dlužíte více než

en: You cannot share a public list.
cs: Nemůžete sdílet veřejný seznam.

en: You currently have no pending holds.
cs: V tuto chvíli nemáte žádné nevyřízené rezervace.

en: You currently have nothing checked out.
cs: V tuto chvíli nemáte žádné výpůjčky.

en: You currently owe fines and charges amounting to:
cs: Na poplatcích a upomínkách dlužíte částku:

en: You did not specify any search criteria
cs: Nezadali jste žádné podmínky vyhledávání.

en: You do not have permission to add a record to this list.
cs: Nemáte oprávnění přidávat záznamy do tohoto seznamu.

en: You do not have permission to create a new list.
cs: Nemáte oprávnění pro vytváření seznamů.

en: You do not have permission to delete this list.
cs: Nemáte oprávnění odstranit tento seznam.

en: You do not have permission to download this list.
cs: Nemáte oprávnění ke stažení tohoto seznamu.

en: You do not have permission to send this list.
cs: K odeslání tohoto seznamu nemáte oprávnění.

en: You do not have permission to update this list.
cs: Nemáte oprávnění aktualizovat tento seznam.

en: You do not have permission to view this list.
cs: Nemáte oprávnění zobrazit tento seznam.

note: For the first occurrence, %1$s:  IF Koha.Preference('FailedLoginAttempts') %2$s:  END
en: You entered an incorrect username or password. Please try again! But note that passwords are case sensitive%s and that your account will be locked out after a fixed number of failed login attempts%s. Please contact a library staff member if you continue to have problems.
cs: Vložili jste chybné přihlašovací údaje. Zkuste to znovu. Pamatujte, že u hesla je nutné dodržet i velikost písmen%s a že Váš účet může být zablkován po určitém počtu nezdařených pokusů o přihlášení%s. Pokud problémy s přihlášením přetrvávají, obraťte se na pracovníky knihovny.

en: You followed an outdated link e.g. from a search engine or a bookmark.
cs: Možná jste klikli na zastaralý odkaz ve vyhledávači nebo v záložkách Vašeho webového prohlížeče

en: You have a credit of:
cs: Máte kredit v hodnotě:

en: You have already requested this title.
cs: Tento titul jste si již vyžádali.

en: You have no article requests currently.
cs: Nemáte žádné požadavky na kopie článků.

en: You have no fines or charges
cs: Nemáte žádné upomínky ani jiné poplatky

en: You have no pending purchase suggestions.
cs: Nemáte žádné nevyřízené návrhy na nákup.

en: You have no pending purchase suggestions.
cs: Nemáte žádné nevyřízené návrhy na nákup.

en: You have not filled out all required fields. Please fill in all missing fields and resubmit.
cs: Nevyplnili jste všechny požadované údaje. Doplňte chybějící informace a znovu potvrďte formulář.

en: You have nothing checked out
cs: Nemáte nic vypůjčeného

note: %1$s:  Koha.Preference('MaxOpenSuggestions') | html
en: You have reached your limit for suggestions you can place at this time (%s).
cs: Dosáhli jste maximálního počtu návrhů, které můžete podat (%s).

note: %1$s:  Koha.Preference('MaxOpenSuggestions') | html
en: You have reached your limit for suggestions you can place at this time (%s). Once the library has processed those suggestions you will be able to place more.
cs: Dosáhli jste maximálního počtu návrhů, které můžete podat (%s). Jakmile vaše návrhy knihovna zpracuje, budete moci podávat další.

en: You have reached your limit for suggestions you can place at this time.
cs: Dosáhli jste maximálního počtu návrhů, které můžete podat.

en: You have renewed this item the maximum number of consecutive times without it being seen by the library.
cs: Pro tuto jednotku jste již využil/a maximální povolený počet prodloužení.

en: You have renewed this item the maximum number of times allowed.
cs: Pro tuto jednotku jste již využil/a maximální povolený počet prodloužení.

en: You have subscribed to email notification on new issues.
cs: Přihlásili jste se k odběru e-mailových upozornění na nová čísla periodik.

en: You have successfully registered your new account.
cs: Registrace nového účtu byla úspěšná.

note: %1$s:  too_much_oweing | $Price
en: You have unpaid fines. Amount: %s.
cs: Máte nezaplacené poplatky ve výši %s.

en: You indicated recently that you do not consent, and we will process your request soon.
cs: Nedávno jste nám dali na vědomí, že svůj souhlas nechcete poskytnout, zařídíme se podle toho tak rychle jak jen bude možné.

en: You made use of an external link to a catalog item that is no longer available.
cs: Možná jste použili odkaz na záznam, který již není dostupný

note: For the first occurrence, %1$s:  Koha.Preference('MaxTotalSuggestions') | html %2$s:  Koha.Preference('NumberOfSuggestionDays') | html
en: You may only add up to %s suggestions in %s days.
cs: Můžete vložit pouze %s návrhů za %s dní.

en: You may register here.
cs: Vytvořit účet.

note: SCRIPT
en: You must be logged in to add tags.
cs: Pro přidávání štítků musíte být přihlášeni.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: You must be logged in to create or add to lists
cs: Pro vytváření nebo úpravu seznamů musíte být přihlášeni

en: You must have an email address to enroll
cs: Pokud se chcete registrovat, musíte vyplnit email

en: You must log in if you want to subscribe to email notification on new issues
cs: Pro nastavení zasílání e-mailových upozornění na nová čísla periodik musíte být přihlášeni

en: You must select a library for pickup.
cs: Je nutné si vybrat knihovnu, ve které si rezervaci budete chtít vyzvednout.

en: You must select at least one item.
cs: Je nutné vybrat alespoň jednu položku.

note: %1$s:  DEBT | $Price with_symbol => 1
en: You owe the library %s and cannot check out.
cs: Máte v knihovně dluh %s není možné provádět výpůjčky.

en: You reached your open article requests limit.
cs: Dosáhli jste limitu otevřených žádostí o článek.

note: A
en: You searched %s for '%s'%s%s with limit(s): '%s'%s
cs: Hledali jste ve %s „%s“%s%s s omezením: „%s“%s

en: You should have received an email with a link to reset your password.
cs: Měli byste obdržet e-mail s odkazem k nastavení nového hesla.

en: You tried to access a page that needs authentication.
cs: Zkoušíte načíst stánku, která vyžaduje přihlášení.

en: You typed in the wrong characters in the box before submitting. Please try again.
cs: Znaky nebyly opsány správně. Zkuste to, prosím, znovu.

note: %1$s:  bibitemloo.reserve_charge | $Price
en: You will be charged a hold fee of %s for placing this hold
cs: Při zadání rezervace vám bude naúčtován poplatek ve výši %s

note: %1$s:  bibitemloo.reserve_charge | $Price
en: You will be charged a hold fee of %s when you collect this item
cs: Při vyzvednutí této jednotky vám bude účtován poplatek za rezervaci ve výši %s

en: You will receive an email notification if someone accepts your share before it expires.
cs: Budete upozorněni e-mailem, pokud někdo přijme vaši nabídku ke sdílení před vypršením její platnosti.

en: You will receive an email shortly.
cs: Email obdržíte zanedlouho.

en: Your account
cs: Váš účet

note: For the first occurrence, %1$s:  IF debarred_comment
en: Your account has been frozen. %s Comment:
cs: Váš účet byl zablokován. %s Poznámka:

note: %1$s:  borrower.warnexpired | $KohaDates
en: Your account has expired as of %s. Please contact the library if you wish to renew your account.
cs: Vaše registrace vypršela k datu %s. Pro pro obnovení účtu kontaktuje knihovnu.

en: Your account has expired. Please contact the library for more information.
cs: Platnost vaší registrace vypršela. Pro více informací prosím kontaktujte knihovnu.

note: %1$s:  amountoutstanding | $Price
en: Your account has outstanding fees & charges of %s. Holds are blocked because your fine balance is over the limit.
cs: Máte nezaplacené poplatky ve výši %s. Z toho důvodu nemůžete vytvářet rezervace.

en: Your account is frozen because it has been discharged.
cs: Váš účet byl zmrazen, protože bylo požádáno o jeho zrušení.

en: Your account will not be activated until you follow the link provided in the confirmation email.
cs: Váš učet bude aktivován až po potvrzení pomocí odkazu, který Vám byl zaslán e-mailem.

en: Your authority search history is empty.
cs: Vaše historie hledání v autoritních záznamech je prázdná.

en: Your cart
cs: Váš nákupní košík

en: Your cart
cs: Váš košík

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Your cart &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
cs: Váš košík &rsaquo; %s%s%sKoha online%s katalog

en: Your cart is empty.
cs: Váš košík je prázdný.

en: Your catalog search history is empty.
cs: Vaše historie ledání v katalogu je prázdná.

en: Your charges
cs: Vaše poplatky

en: Your checkout history
cs: Historie výpůjček

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Your checkout history &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
cs: Vaše historie výpůjček &rsaquo; %s%s%sKoha online%s katalog

en: Your comment
cs: Váš komentář

en: Your comment (preview, pending approval)
cs: Váš komentář (náhled, čeká na schválení)

note: %1$s:  gdpr_proc_consent | html
en: Your consent was registered on %s.
cs: Váš souhlas byl zaznamenán %s.

en: Your consents
cs: Vaše souhlasy

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Your consents &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
cs: Vaše souhlasy &rsaquo; %s%s%sKoha online%s katalog

en: Your corrections have been submitted to the library, and a staff member will update your record as soon as possible.
cs: Vaše opravy byly odeslány a Váš záznam bude pracovníky knihovny co nejdříve aktualizován.

en: Your discharge request has been sent. Your discharge will be available on this page within a few days.
cs: Váš požadavek byl odeslán. Potvrzení bude dostupné ke stažení během několika málo dní.

en: Your discharge will be available on this page within a few days.
cs: Potvrzení bude dostupné ke stažení během několika málo dní.

en: Your download should begin automatically.
cs: Vaše stahování by mělo začít automaticky.

en: Your holds history
cs: Vaše historie rezervací

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Your holds history &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
cs: Vaše historie rezervací &rsaquo; %s%s%sKoha online%s katalog

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Your interlibrary loan requests &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
cs: Vaše MVS požadavky &rsaquo; %s%s%sKoha online%s katalog

en: Your library card has been marked as lost or stolen.
cs: Váš průkaz do knihovny byl označen jako ztracený.

en: Your library card has been marked as lost or stolen.
cs: Váš průkaz do knihovny byl označen jako ztracený, nebo ukradený.

en: Your library card has expired. Please contact your librarian if you wish to renew your card.
cs: Vaše registrace vypršela. Pro prodloužení registrace kontaktujte knihovnu.

note: %1$s:  shelfname | $raw
en: Your list : %s
cs: Váš seznam : %s

en: Your lists
cs: Vaše seznamy

note: OPTGROUP
en: Your lists:
cs: Vaše seznamy:

en: Your loan renewal failed because of the following reason(s):
cs: Prodloužení se nezdařilo z těchto důvodů:

en: Your messaging settings
cs: Nastavení upozornění

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Your messaging settings &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
cs: Vaše nastaveni komunikace &rsaquo; %s%s%sKoha online%s katalog

note: SCRIPT
en: Your note about %s could not be saved.
cs: Vaši poznámku o %s nebylo možné uložit.

note: SCRIPT
en: Your note about %s has been saved and sent to the library.
cs: Vaše poznámka ohledně %s byla uložena a odeslána do knihovny.

note: SCRIPT
en: Your note about %s was removed.
cs: Vaše poznámka ohledně %s byla smazána.

en: Your options are:
cs: Máte tyto možnosti:

en: Your password has been changed
cs: Vaše heslo bylo změněno

note: For the first occurrence, %1$s:  patron.category.effective_min_password_length | html
en: Your password must be at least %s characters long.
cs: Heslo musí být alespoň %s znaků dlouhé.

note: For the first occurrence, %1$s:  patron.category.effective_min_password_length | html
en: Your password must contain at least %s characters, including UPPERCASE, lowercase and numbers.
cs: Heslo musí být dlouhé alespoň %s znaků a obsahovat alespoň jedno VELKÉ písmeno, malé písmeno a čísla.

en: Your payment
cs: Vaše platba

note: %1$s:  message_value | html
en: Your payment of $%s has been processed successfully!
cs: Vaše platba na $%s byla úspěšně zpracována!

en: Your personal details
cs: Osobní údaje

en: Your priority:
cs: Vaše pořadí:

en: Your privacy management
cs: Správa vašeho soukromí

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Your privacy management &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
cs: Vaše nastavení soukromí &rsaquo; %s%s%sKoha online%s katalog

en: Your privacy rules have been updated.
cs: Vaše nastavení bylo uloženo.

en: Your problem report has been sent to the library.
cs: Vaše hlášení o chybě bylo odesláno knihovně.

en: Your purchase suggestions
cs: Návrhy na nákup

note: For the first occurrence, %1$s:  my_rating.rating_value | html
en: Your rating: %s.
cs: Vaše hodnocení: %s.

en: Your request included no check-ins.
cs: Váš požadavek neobsahuje žádné vrácení.

en: Your routing lists
cs: Vaše distribuční seznamy

note: %1$s:  IF hash %2$s:  hash | html %3$s:  END
en: Your search %sfor %s%s was not successful.
cs: Vaše hledání %s %s%s nebylo úspěšné.

note: %1$s:  unimarc3 | html %2$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %3$s:  LibraryNameTitle | html %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: Your search IDREF for ppn %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
cs: Prohledat ppn v IDREF %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s katalog

en: Your search history
cs: Historie hledání

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Your search history &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
cs: Vaše historie hledání &rsaquo; %s%s%sKoha online%s katalog

note: %1$s:  total | html
en: Your search returned %s results.
cs: Váš dotaz vrátil %s výsledků.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Your setting has been updated!
cs: Vaše nastavení bylo aktualizováno!

en: Your summary
cs: Přehled účtu

en: Your tags
cs: Vaše štítky

en: Your updates have been submitted. A librarian will review your updates before applying them.
cs: Vaše opravy byly odeslány. Změna se projeví až po kontrole a potvrzení pracovníky knihovny.

en: Your userid was not found in the database. Please try again.
cs: Vaše uživatelské číslo nebylo nalezeno. Zkuste to znovu.

en: ZIP/Postal code:
cs: PSČ:

en: [ More lists ]
cs: [ Více seznamů ]

en: [ New list ]
cs: [ Nový seznam ]

note: %1$s:  HTML5MediaParent | html
en: [%s tag not supported by your browser.]
cs: [%s tag není podporován vaším prohlížečem.]

en: a list:
cs: seznam:

en: an identifier indicating the location to which to deliver the item for pickup
cs: identifikátor určující místo, kam se má jednotka doručit k vyzvednutí

en: an identifier used to look up the patron in Koha
cs: identifikátor používaný k vyhledání uživatele v systému Koha

en: and
cs: a

en: and agree with your processing of my personal data as outlined therein.
cs: a souhlasím se zpracováním osobních údajů v tomto rozsahu.

note: NAV
en: breadcrumb
cs: drobečková navigace

en: by
cs: podle

en: by
cs: od

en: cancel your request
cs: zrušit váš požadavek

en: confirm email address
cs: potvrdit e-mailovou adresu

en: contains
cs: obsahuje

en: continue creating your request
cs: pokračovat ve vytváření požadavku

en: date after which hold request is no longer needed
cs: datum, po kterém již nemá význam žádost o rezervaci vyřizovat

en: date after which item returned to shelf if item is not picked up
cs: datum, po kterém se jednotka vrátí na regál, není-li vyzvednuta

en: defines the type of record identifier being used in the request, possible values:
cs: definuje typ identifikátoru záznamu, který se použije v požadavku, možné hodnoty jsou:

en: email
cs: e-mail

en: email address
cs: e-mailová adresa

en: every day
cs: každý den

note: %1$s:  subscription_LOO.numberlength | html
en: for %s issues
cs: pro %s čísla

note: %1$s:  subscription_LOO.monthlength | html
en: for %s months
cs: za %s mešíce

en: for more information on what it does and how to configure it.
cs: pro více informací o možnostech a nastavení této funkce.

en: here
cs: zde

en: in any heading
cs: v libovolném záhlaví

en: in main entry
cs: v hlavním záznamu

en: in the complete record
cs: v celém záznamu

en: is exactly
cs: rovno

en: list of authority record identifiers
cs: seznam identifikátorů autoritních záznamů

en: list of either bibliographic or item identifiers
cs: seznam identifikátorů katalogizačních záznamů i záznamů jednotek

en: list of system record identifiers
cs: seznam identifikátorů systémových záznamů

en: log in using a different account
cs: přihlášení za pomocí jiného účtu

en: not
cs: ne

en: or
cs: nebo

en: or
cs: nebo

note: SCRIPT
en: out of
cs: z

en: password
cs: heslo

en: primary email address
cs: hlavní e-mailová addresa

en: privacy policy
cs: politiky ochrany osobních údajů

en: purchase suggestion
cs: Pošlete nám návrh na její nákup.

en: requests a particular format or set of formats in reporting availability
cs: požaduje konkrétní formát nebo sadu formátů ve vykazování dostupnosti

en: requests a particular level of detail in reporting availability, possible values:
cs: požaduje konkrétní úroveň podrobností ve vykazování dostupnosti, možné hodnoty:

note: SCRIPT
en: results in the library's OverDrive collection.
cs: výsledků v databázi OverDrive.

en: schema
cs: schéma

en: search
cs: hledání

en: secondary email address
cs: vedlejší e-mailová adresa

en: see also:
cs: podívejte se také na:

en: site administrator
cs: administrátor stránky

en: specifies the metadata schema of records to be returned, possible values:
cs: definuje schéma metadat, které se použije pro vrácené záznamy, možné hodnoty:

en: starts with
cs: začíná s

en: subjects
cs: předměty

en: suggestions
cs: návrhy

en: system hold identifier (returned by GetRecords and GetPatronInfo into element 'reserve_id')
cs: systémový identifikátor rezervace (získaný metodou GetRecords nebo GetPatronInfo v elementu 'reserve_id')

en: system item identifier
cs: identifikátor jednotky v systému

en: the ILS identifier for the bibliographic record on which the request is placed
cs: identifikátor požadovaného bibliografického záznamu v knihovním systému

en: the ILS identifier for the patron for whom the request is placed
cs: identifikátor uživatele (pro kterého je požadavek zadáván) v knihovním systému

en: the ILS identifier for the specific item on which the request is placed
cs: identifikátor konkrétní požadované jednotky v knihovním systému

en: the date the patron would like the item returned by
cs: datum, kdy by chtěl uživatel jednotku vrátit

en: the type of the identifier, possible values:
cs: typ identifikátoru, možné hodnoty:

en: the unique patron identifier in the ILS; the same identifier returned by LookupPatron or AuthenticatePatron
cs: jedinečný identifikátor uživatele v knihovním systému; stejný identifikátor vychází z LookupPatron nebo AuthenticatePatron

en: there was a problem processing your payment
cs: došlo k chybě při zpracování vaší platby

en: to post a comment.
cs: pro zveřejnění komentáře.

en: twice per day
cs: dvakrát za den

en: until
cs: do

en: up to
cs: až do

en: used for/see from:
cs: použito pro/viz zde:

en: user's login identifier
cs: identifikátor uživatelského přihlášení

en: user's password
cs: uživatelské heslo

note: SCRIPT
en: view labeled
cs: zobrazit popisky

en: view plain
cs: jednoduchý náhled

note: SCRIPT
en: waiting holds:
cs: Čekající rezerarvace:

en: was not found in the database. Please try again.
cs: nebyl nalezen. Zkuste to prosím znovu.

en: whether or not to return extended patron attributes information in the response
cs: zda v odpovědi zobrazit či nezobrazit informaci o kontaktních údajích uživatele

en: whether or not to return fine information in the response
cs: zda v odpovědi zobrazit či nezobrazit informace o upomínkách

en: whether or not to return hold request information in the response
cs: zda v odpovědi zobrazit či nezobrazit informace o požadavcích na rezervace

en: whether or not to return loan information in the response
cs: zda v odpovědi zobrazit či nezobrazit informace o výpůjčkách

en: whether or not to return patron's contact information in the response
cs: zda v odpovědi zobrazit či nezobrazit informaci o kontaktních údajích uživatele

note: %1$s:  approvedaddress | html
en: will be sent shortly to %s.
cs: košík bude brzy odeslán na: %s.

note: %1$s:  new_reserves_allowed | html
en: you can only place %s more holds. Please uncheck the checkboxes for the items you wish to not place holds on.
cs: můžete zadat jenom %s rezervací. Prosíme, snižte počet požadovaných rezervací.

note: %1$s:  payment | html
en: your payment of %s has been applied to your account
cs: platba na %s byla připsána na váš účet
