Koha 22.11 - en to el translation catalogue (1864 entries)

note: %1$s:  END %2$s:  IF ( subscription_LOO.letter ) %3$s:  IF ( loggedinusername ) %4$s:  IF ( subscription_LOO.hasalert )
en: %s %s %s %s You have subscribed to email notification on new issues
el: %s %s %s %s Έχετε εγγραφεί να ειδοποιήστε με email για νέα τεύχη

note: %1$s: # First line will be summary, second line will be description. Avoid indenting. Var newline added to avoid translating problems. - %2$s: - newline="\n" | html - %3$s: - IF overdue == 1 - %4$s:  title | html %5$s: - newline | html - %6$s:  title | html %7$s:  barcode | html %8$s: - ELSE - %9$s:
en: %s %s %s %s is overdue %sYour copy of %s (barcode %s) is overdue %s %s is due %sYour copy of %s (barcode %s) is due back at the library today %s
el: %s %s %s %s είναι εκπρόθεσμο %sΤο αντίτυπο %s (barcode %s) είναι εκπρόθεσμο %s %s είναι εμπρόθεσμο %sΤο αντίτυπο %s (barcode %s) επιστράφηκε σήμερα στη βιβλιοθήκη %s

note: For the first occurrence, %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s %s %s Koha online %s
el: %s %s %s Koha κατάλογος %s

note: %1$s:  IF ( biblio.title ) %2$s:  biblio.title | html %3$s:  ELSE %4$s:  END %5$s:  FOREACH subtitle IN biblio.subtitle.split(' \| ') %6$s:  IF Koha.Preference('marcflavour')=='UNIMARC' %7$s:  END %8$s:  subtitle | html %9$s:  END %10$s:  part_numbers = biblio.part_number.split(' \\| ') %11$s:  part
en: %s %s %s No title %s %s%s,%s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s
el: %s %s %s Κανένας τίτλος %s %s%s,%s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s

note: %1$s:  END %2$s:  END # / FOREACH ERROR %3$s:  IF ( WINDOW_CLOSE ) %4$s:  END
en: %s %s %s Note: this window will close automatically in 5 seconds. %s
el: %s %s %s Σημείωση: αυτό το παράθυρο θα κλείσει αυτόματα σε 5 δευτερόλεπτα. %s

note: %1$s:  IF RestrictedPageTitle %2$s:  RestrictedPageTitle | html %3$s:  END %4$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %5$s:  LibraryNameTitle | html %6$s:  ELSE %7$s:  END
en: %s %s &rsaquo; %s %s %s %s Koha online %s catalog
el: %s%s &rsaquo; %s %s %s %s Ηλεκτρονικός κατάλογος %s Koha

note: %1$s:  IF ( library ) %2$s:  library.branchname | html %3$s:  END %4$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %5$s:  LibraryNameTitle | html %6$s:  ELSE %7$s:  END
en: %s %s &rsaquo; %s Libraries &rsaquo; %s %s %s Koha online %s catalog
el: %s %s &rsaquo; %s Βιβλιοθήκες &rsaquo; %s %s %s Koha online %s κατάλογος

note: %1$s:  ELSE %2$s:  MY_TAG.term | html %3$s:  END
en: %s %s (not approved) %s
el: %s %s (δεν εγκρίθηκε) %s

note: %1$s:  END %2$s:  IF ( koha_spsuggest )
en: %s %s Did you mean:
el: %s %s Μήπως εννοείτε:

note: For the first occurrence, %1$s:  END %2$s:  IF debarred_date && debarred_date != '9999-12-31'
en: %s %s End date:
el: %s %s Ημερομηνία λήξης:

note: %1$s:  END %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s %s No results found. %s
el: %s %s Δε βρέθηκαν αποτελέσματα. %s

note: %1$s:  IF ( searchdesc ) %2$s:  IF ( ms_value ) %3$s:  ms_value | html %4$s:  ELSE %5$s:  END %6$s:  ELSE %7$s:  END %8$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %9$s:  LibraryNameTitle | html %10$s:  ELSE %11$s:  END
en: %s %s Results of search for '%s' %s Search results %s %s You did not specify any search criteria. %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
el: %s %s Αποτελέσματα αναζήτησης για '%s' %s Αποτελέσματα αναζήτησης %s %s Δεν ορίσατε κανένα κριτήριο αναζήτησης. %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s κατάλογος

note: %1$s:  END %2$s:  ELSE %3$s:  END %4$s:  END
en: %s %s You must log in if you want to subscribe to email notification on new issues %s %s
el: %s %s Πρέπει να συνδεθείτε στο σύστημα αν επιθυμείτε να εγγραφείτε στις ενημερώσεις με email για τα νέα τεύχη %s %s

note: %1$s:  i.title | html %2$s:  IF i.author %3$s:  i.author | html %4$s:  END
en: %s %s by %s %s
el: %s %s από %s %s

note: %1$s:  r.firstname | html %2$s:  r.surname | html
en: %s %s currently owes fines and charges amounting to:
el: %s %s οφείλει πρόστιμα και χρεώσεις συνολικής αξίας:

note: %1$s:  firstname | $raw %2$s:  surname | $raw
en: %s %s sent you a cart from our online catalog.
el: %s %s σας έστειλε το καλάθι από τον κατάλογό.

note: %1$s:  firstname | $raw %2$s:  surname | $raw %3$s:  shelfname | $raw
en: %s %s sent you from our online catalog, the list called : %s.
el: %s %s σας έστειλε από τον κατάλογό μας, τη λίστα με τίτλο : %s.

note: %1$s:  END %2$s:  IF Koha.Preference('URLLinkText') %3$s:  Koha.Preference('URLLinkText') | html %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: %s %s%s%sLink to resource%s
el: %s%s%s%sΣύνδεση στην πηγή%s

note: %1$s:  r.patron.firstname | html %2$s:  r.patron.surname | html
en: %s %s's fines and charges
el: %s %s πρόστιμα και χρεώσεις

note: %1$s:  added_count | html %2$s:  IF ( added_count == 1 ) %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s %stag%stags%s successfully added.
el: %s %sεπισημείωση%sεπισημειώσεις%s προστέθηκαν επιτυχώς.

note: %1$s:  deleted_count | html %2$s:  IF ( deleted_count == 1 ) %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s %stag%stags%s successfully deleted.
el: %s %sεπισημείωση%sεπισημειώσεις%s διαγράφηκαν επιτυχώς.

note: %1$s:  IF loop.index == 0 %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; %s and %s
el: %s &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; %s και %s

note: %1$s:  bibliotitle | html %2$s:  biblio.biblionumber | html
en: %s (Record no. %s)
el: %s (Αριθ. εγγραφής %s)

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s 0 records %s
el: %s 0 εγγραφές %s

note: %1$s:  IF ( OVERDUE.debarred ) %2$s:  ELSIF ( OVERDUE.status ) %3$s:  IF ( canrenew )
en: %s Account frozen %s %s
el: %s Ο λογαριασμός έχει κλειδώσει %s %s

note: %1$s:  IF message.code == "unable_to_generate_pdf" %2$s:  END
en: %s An error occurs when generating the pdf file. Please contact the staff to resolve this problem. %s
el: %s Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά τη δημιουργία του pdf αρχείου. Παρακαλούμε επικοινωνήστε με το προσωπικό της Βιβλιοθήκης για την επίλυση του προβλήματος. %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s Contact your library to be disenrolled from this club. %s
el: %s Επικοινωνήστε με τη βιβλιοθήκη για να αποχωρήσετε από τον σύλλογο. %s

note: %1$s:  IF ( context == "list" ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Delete %s Delete list %s
el: %s Διαγραφή %s Διαγραφή λίστας %s

note: %1$s:  END %2$s:  HOLDS.count | html
en: %s Holds (%s)
el: %s Κρατήσεις (%s)

note: %1$s:  IF ( GetAvailability ) %2$s:  ELSIF ( GetRecords ) %3$s:  ELSIF ( GetAuthorityRecords ) %4$s:  ELSIF ( LookupPatron ) %5$s:  ELSIF ( AuthenticatePatron ) %6$s:  ELSIF ( GetPatronInfo ) %7$s:  ELSIF ( GetPatronStatus ) %8$s:  ELSIF ( GetServices ) %9$s:  ELSIF ( RenewLoan ) %10$s:  ELSIF ( Hol
en: %s ILS-DI &rsaquo; GetAvailability %s ILS-DI &rsaquo; GetRecords %s ILS-DI &rsaquo; GetAuthorityRecords %s ILS-DI &rsaquo; LookupPatron %s ILS-DI &rsaquo; AuthenticatePatron %s ILS-DI &rsaquo; GetPatronInfo %s ILS-DI &rsaquo; GetPatronStatus %s ILS-DI &rsaquo; GetServices %s ILS-DI &rsaquo; RenewLoan %s ILS-DI &rsaquo; HoldTitle %s ILS-DI &rsaquo; HoldItem %s ILS-DI &rsaquo; CancelHold %s ILS-DI %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
el: %s ILS-DI &rsaquo; GetAvailability %s ILS-DI &rsaquo; GetRecords %s ILS-DI &rsaquo; GetAuthorityRecords %s ILS-DI &rsaquo; LookupPatron %s ILS-DI &rsaquo; AuthenticatePatron %s ILS-DI &rsaquo; GetPatronInfo %s ILS-DI &rsaquo; GetPatronStatus %s ILS-DI &rsaquo; GetServices %s ILS-DI &rsaquo; RenewLoan %s ILS-DI &rsaquo; HoldTitle %s ILS-DI &rsaquo; HoldItem %s ILS-DI &rsaquo; CancelHold %s ILS-DI %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s κατάλογος

note: For the first occurrence, %1$s:  IF ( Koha.Preference( 'ReplytoDefault' ) )
en: %s If you have any questions, please contact the
el: %s Αν έχετε ερωτήσεις, παρακαλούμε επικοινωνήστε με τη βιβλιοθήκη.

note: %1$s:  SEARCH_RESULT.num_critics | html
en: %s Internet user critics
el: %s Κριτικές χρηστών διαδικτύου

note: %1$s:  IF not(Koha.Preference("AllowCheckoutNotes")) %2$s:  ELSE
en: %s Issue notes have not been enabled. Please contact the library. %s
el: %s Οι σημειώσεις του τεύχους δεν έχουν ενεργοποιηθεί. Παρακαλώ επικοινωνήστε με τη βιβλιοθήκη. %s

note: %1$s:  ELSE
en: %s Item in transit to
el: %s Το τεκμήριο είναι σε μεταφορά προς

note: %1$s:  IF ( HOLD.is_at_destination )
en: %s Item waiting at
el: %s Τεκμήριο σε αναμονή σε

note: %1$s:  issues_count | html
en: %s Item(s) checked out
el: %s Δανεισμένα τεκμήρια

note: %1$s:  IF Koha.Preference( 'opacuserlogin' ) == 1 %2$s:  ELSE %3$s:  END %4$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %5$s:  LibraryNameTitle | html %6$s:  ELSE %7$s:  END
en: %s Log in to your account %s Catalog login disabled %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
el: %s Σύνδεση στο λογαριασμό σας %s Απενεργοποιημένη σύνδεση καταλόγου %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s κατάλογος

note: %1$s:  IF !holds %2$s:  ELSE %3$s:  SET show_itemtype_column = Koha.Preference('AllowHoldItemTypeSelection')
en: %s No data available %s %s
el: %s Δεν υπάρχουν διαθέσιμα δεδομένα %s %s

note: %1$s:  IF ( searchdesc ) %2$s:  LibraryName | html
en: %s No results found for that in %s catalog.
el: %s Δε βρέθηκαν αποτελέσματα στον κατάλογο %s.

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END # / IF results
en: %s No results, try to change filters. %s
el: %s Δε βρέθηκαν αποτελέσματα. Δοκιμάστε άλλα φίλτρα. %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END %3$s:  FOREACH subtitle IN biblio.subtitle.split(' \| ') %4$s:  IF Koha.Preference('marcflavour')=='UNIMARC' %5$s:  END
en: %s No title %s %s%s,%s
el: %s Κανένας τίτλος %s %s%s,%s

note: %1$s:  SEARCH_RESULT.num_critics_pro | html
en: %s Professional critics
el: %s Επαγγελματικές κριτικές

note: %1$s:  SEARCH_RESULT.num_quotations | html
en: %s Quotations
el: %s Αποσπάσματα

note: %1$s:  ELSIF ( ISSUE.item_denied_renewal ) %2$s:  END
en: %s Renewal not allowed %s
el: %s Δεν επιτρέπεται η ανανέωση %s

note: For the first occurrence, %1$s:  IF debarred_comment.search('OVERDUES_PROCESS') %2$s:  debarred_comment.remove('OVERDUES_PROCESS ') | html_line_break %3$s:  ELSE %4$s:  debarred_comment | html_line_break %5$s:  END
en: %s Restriction added by overdues process %s %s %s %s
el: %s Δημιουργήθηκε περιορισμός από τη διαδικασία εκπρόθεσμων %s %s %s %s

note: %1$s:  LibraryName | html %2$s:  IF ( query_desc ) %3$s:  query_desc | html %4$s:  END %5$s:  IF ( limit_desc ) %6$s:  limit_desc | html %7$s:  END
en: %s Search %sfor '%s'%s%s&nbsp;with limit(s):&nbsp;'%s'%s
el: %s Αναζήτηση %sγια '%s'%s%s&nbsp;με περιορισμό(ούς):&nbsp;'%s'%s

note: LINK
en: %s Search RSS feed
el: %s Αναζήτηση ροής RSS

note: %1$s:  LibraryName | html
en: %s Self check-in
el: %s Αυτο-επιστροφή

note: %1$s:  LibraryName | html
en: %s Self checkout system
el: %s Σύστημα αυτόματου δανεισμού

note: %1$s:  ELSIF (errLinkNotValid)
en: %s The link you clicked is either invalid, or expired.
el: %s Ο σύνδεσμος που επιλέξατε είναι είτε λανθασμένος ή έχει λήξει.

note: %1$s:  ELSIF (errPassNotMatch) %2$s:  ELSIF password_too_short
en: %s The passwords do not match. %s
el: %s Οι κωδικοί πρόσβασης δεν συμπίπτουν. %s

note: %1$s:  IF error %2$s:  ELSE %3$s:  FOREACH role IN content
en: %s This ppn is not found on the idref service. %s %s
el: %s Δεν βρέθηκε αυτό το ppn στην υπηρεσία idref. %s %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s This record has no items. %s
el: %s Αυτή η εγγραφή δεν έχει αντίτυπα. %s

note: %1$s:  SEARCH_RESULT.num_videos | html
en: %s Video extracts
el: %s Αποσπάσματα βίντεο

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s You did not specify any search criteria. %s
el: %s Δεν καθορίσατε κριτήρια αναζήτησης. %s

note: %1$s:  IF READING_RECORD.size == 0 %2$s:  ELSE
en: %s You have never borrowed anything from this library. %s
el: %s Δεν έχετε δανειστεί τίποτα από αυτή τη βιβλιοθήκη. %s

note: %1$s:  Branches.GetLoggedInBranchname | html
en: %s holdings
el: %s αντίτυπα

note: For the first occurrence, %1$s:  acquisition_details.total_quantity | html
en: %s items are on order.
el: %s τεκμήριο είναι σε σειρά.

note: %1$s:  hits_to_paginate | html %2$s:  total | html
en: %s of %s results loaded, refine your search to view other records
el: %s από %s αποτελέσματα φορτώθηκαν, βελτιώστε την αναζήτησή σας για να δείτε άλλες εγγραφές

note: %1$s:  ISSUE.itemtype_object.rentalcharge_daily | $Price
en: %s per day
el: %s ανά ημέρα

note: %1$s:  ISSUE.itemtype_object.rentalcharge_hourly | $Price
en: %s per hour
el: %s ανά ώρα

note: %1$s:  summary.mainentry | html %2$s:  IF authtypetext %3$s:  authtypetext | html %4$s:  END %5$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %6$s:  LibraryNameTitle | html %7$s:  ELSE %8$s:  END
en: %s%s (%s)%s &rsaquo; Authority search &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
el: %s%s (%s)%s &rsaquo; Αναζήτηση καθιερωμένων όρων &rsaquo; %s%s%sKoha online%s κατάλογος

note: For the first occurrence, %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s%s%sKoha online%s catalog
el: %s%s%sKoha%s κατάλογος

note: LINK
en: %s%s%sKoha online%s catalog recent comments
el: %s%s%sKoha%s πρόσφατα σχόλια

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s%s%sLibrary catalog%s
el: %s%s%sΚατάλογος βιβλιοθήκης%s

note: %1$s:  IF ( dateformat == "us" ) %2$s:  ELSIF ( dateformat == "metric" ) %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s(MM/DD/YYYY)%s(DD/MM/YYYY)%s(YYYY-MM-DD)%s
el: %s(ΜΜ/ΗΗ/ΕΕΕΕ)%s(ΗΗ/MM/ΕΕΕΕ)%s(ΕΕΕΕ-MM-ΗΗ)%s

note: %1$s:  IF ( HOLD.desk_id ) %2$s:  HOLD.desk.desk_name | html %3$s:  END %4$s:  IF ( HOLD.waitingdate ) %5$s:  HOLD.waitingdate | $KohaDates %6$s:  IF HOLD.expirationdate %7$s:  HOLD.expirationdate | $KohaDates %8$s:  END %9$s:  END
en: %s, %s,%s %s since %s %s until %s %s %s
el: %s, %s,%s %s μέχρι %s %s έως %s %s %s

note: %1$s:  IF ( total ) %2$s:  ELSE %3$s:  END %4$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %5$s:  LibraryNameTitle | html %6$s:  ELSE %7$s:  END
en: %sAuthority search result%sNo results found%s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
el: %sΑποτελέσματα αναζήτησης καθιερωμένων%sΔεν βρέθηκαν αποτελέσματα%s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s κατάλογος

note: %1$s:  IF op == 'view' %2$s:  shelf.shelfname | html %3$s:  ELSE %4$s:  END %5$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %6$s:  LibraryNameTitle | html %7$s:  ELSE %8$s:  END
en: %sContents of %s%sYour lists%s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
el: %sΠεριεχόμενα της %s%sΟι λίστες σας%s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s κατάλογος

note: %1$s:  IF ( op_add ) %2$s:  END %3$s:  IF ( op_else ) %4$s:  END %5$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %6$s:  LibraryNameTitle | html %7$s:  ELSE %8$s:  END
en: %sEnter a new purchase suggestion%s %sPurchase suggestions%s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
el: %sΕισάγετε μια νέα πρόταση για αγορά%s %sΠροτάσεις αγορών%s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s κατάλογος

note: %1$s:  IF ( typeissue ) %2$s:  ELSIF ( typeissuecancel ) %3$s:  END %4$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %5$s:  LibraryNameTitle | html %6$s:  ELSE %7$s:  END
en: %sSubscribe to a subscription alert %s Unsubscribe from a subscription alert %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
el: %sΕγγραφείτε σε μια αυτόματη υπόμνηση %s Απεγγραφείτε από μια αυτόματη υπόμνηση %s &rsaquo; %s%s%sKoha ηλεκτρονικός%s κατάλογος

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %sThis authority is not used in any records.%s
el: %sΟ καθιερωμένος όρος δεν χρησιμοποιείται σε καμία εγγραφή.%s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %sThis record has no items.%s
el: %sΑυτή η εγγραφή δεν έχει αντίτυπα.%s

note: %1$s:  IF action == 'edit' %2$s:  ELSE %3$s:  END %4$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %5$s:  LibraryNameTitle | html %6$s:  ELSE %7$s:  END
en: %sUpdate your personal details%sRegister a new account%s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
el: %sΕνημερώστε τα προσωπικά σας στοιχεία%sΕγγραφή νέου λογαριασμού%s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s κατάλογος

note: %1$s:  IF ar.toc_request %2$s:  END
en: %sYes%s
el: %sΝαι%s

note: %1$s:  IF ( ISSUE.charges ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sYes%sNo%s
el: %sΝαι%sΌχι%s

en: &lt;&lt; Previous
el: &lt;&lt; Προηγούμενο

en: &lt;?xml version="1.0" encoding="ISO-8859-1" ?&gt; &lt;GetPatronInfo&gt; &lt;category_type&gt;A&lt;/category_type&gt; &lt;categorycode&gt;ADUEXT&lt;/categorycode&gt; &lt;borrowernumber&gt;419&lt;/borrowernumber&gt; &lt;lost&gt;0&lt;/lost&gt; &lt;branchcode&gt;BIB&lt;/branchcode&gt; &lt;amountoutstanding&gt;6&lt;/amountoutstanding&gt; &lt;description&gt;Adulte extérieur&lt;/description&gt; &lt;title&gt;M&lt;/title&gt; &lt;enrolmentperiod&gt;12&lt;/enrolmentperiod&gt; &lt;charges&gt;6.00&lt;/charges&gt; &lt;dateenrolled&gt;2009-03-04&lt;/dateenrolled&gt; &lt;borrowernotes&gt;&lt;/borrowernotes&gt; &lt;dateexpiry&gt;2010-03-04&lt;/dateexpiry&gt; &lt;is_expired&gt;0&lt;/is_expired&gt; &lt;firstname&gt;Jean-André&lt;/firstname&gt; &lt;gonenoaddress&gt;0&lt;/gonenoaddress&gt; &lt;dateofbirth&gt;1984-06-08&lt;/dateofbirth&gt; &lt;debarred&gt;0&lt;/debarred&gt; &lt;branchname&gt;Bibliothèque Jean Prunier&lt;/branchname&gt; &lt;surname&gt;SANTONI&lt;/surname&gt; &lt;cardnumber&gt;815&lt;/cardnumber&gt; &lt;initials&gt;JAS&lt;/initials&gt; &lt;sort1&gt;CSP5&lt;/sort1&gt; &lt;sex&gt;M&lt;/sex&gt; &lt;loans&gt; &lt;loan&gt; &lt;lastreneweddate&gt;2009-04-03&lt;/lastreneweddate&gt; &lt;isbn&gt;2253003689&lt;/isbn&gt; &lt;borrowernumber&gt;419&lt;/borrowernumber&gt; &lt;branchcode&gt;BIB&lt;/branchcode&gt; &lt;itemnumber&gt;4454&lt;/itemnumber&gt; &lt;date_due&gt;2009-05-06&lt;/date_due&gt; &lt;barcode&gt;4765476&lt;/barcode&gt; &lt;datelastseen&gt;2008-08-23&lt;/datelastseen&gt; &lt;issuedate&gt;2008-08-23&lt;/issuedate&gt; &lt;title&gt;L'Île au trésor&lt;/title&gt; &lt;itemtype&gt;LITT&lt;/itemtype&gt; &lt;author&gt;Robert Louis Stevenson&lt;/author&gt; &lt;timestamp&gt;2009-04-03 14:46:10&lt;/timestamp&gt; &lt;publishercode&gt;Librairie générale française&lt;/publishercode&gt; &lt;datecreated&gt;2008-08-23&lt;/datecreated&gt; &lt;totalrenewals&gt;11&lt;/totalrenewals&gt; &lt;dateaccessioned&gt;2008-08-23&lt;/dateaccessioned&gt; &lt;onloan&gt;2008-09-17&lt;/onloan&gt; &lt;biblioitemnumber&gt;4483&lt;/biblioitemnumber&gt; &lt;withdrawn&gt;0&lt;/withdrawn&gt; &lt;notforloan&gt;0&lt;/notforloan&gt; &lt;replacementpricedate&gt;2008-08-23&lt;/replacementpricedate&gt; &lt;itemcallnumber&gt;RO STE&lt;/itemcallnumber&gt; &lt;location&gt;Salle de lecture&lt;/location&gt; &lt;itemlost&gt;0&lt;/itemlost&gt; &lt;publicationyear&gt;1985&lt;/publicationyear&gt; &lt;issues&gt;1&lt;/issues&gt; &lt;homebranch&gt;BIB&lt;/homebranch&gt; &lt;holdingbranch&gt;BIB&lt;/holdingbranch&gt; &lt;biblionumber&gt;4483&lt;/biblionumber&gt; &lt;renewals&gt;3&lt;/renewals&gt; &lt;damaged&gt;0&lt;/damaged&gt; &lt;cn_sort&gt;RO_STE&lt;/cn_sort&gt; &lt;frameworkcode&gt;&lt;/frameworkcode&gt; &lt;datelastborrowed&gt;2008-08-23&lt;/datelastborrowed&gt; &lt;/loan&gt; &lt;loan&gt; &lt;lastreneweddate&gt;2009-03-17&lt;/lastreneweddate&gt; &lt;isbn&gt;9782700017823&lt;/isbn&gt; &lt;borrowernumber&gt;419&lt;/borrowernumber&gt; &lt;branchcode&gt;BIB&lt;/branchcode&gt; &lt;itemnumber&gt;4456&lt;/itemnumber&gt; &lt;date_due&gt;2009-04-18&lt;/date_due&gt; &lt;barcode&gt;2700017UUU&lt;/barcode&gt; &lt;datelastseen&gt;2008-08-23&lt;/datelastseen&gt; &lt;issuedate&gt;2008-08-23&lt;/issuedate&gt; &lt;title&gt;La guitare en 10 leçons&lt;/title&gt; &lt;itemtype&gt;LITT&lt;/itemtype&gt; &lt;author&gt;Jon Buck&lt;/author&gt; &lt;timestamp&gt;2009-03-17 16:48:14&lt;/timestamp&gt; &lt;publishercode&gt;Gründ&lt;/publishercode&gt; &lt;datecreated&gt;2008-08-23&lt;/datecreated&gt; &lt;totalrenewals&gt;6&lt;/totalrenewals&gt; &lt;dateaccessioned&gt;2008-08-23&lt;/dateaccessioned&gt; &lt;notes&gt;La couv. porte en plus : "un guide simple et facile pour apprendre la guitare" | Glossaire. Index&lt;/notes&gt; &lt;onloan&gt;2008-09-25&lt;/onloan&gt; &lt;biblioitemnumber&gt;4486&lt;/biblioitemnumber&gt; &lt;withdrawn&gt;0&lt;/withdrawn&gt; &lt;notforloan&gt;0&lt;/notforloan&gt; &lt;replacementpricedate&gt;2008-08-23&lt;/replacementpricedate&gt; &lt;itemcallnumber&gt;787.87 BUC&lt;/itemcallnumber&gt; &lt;location&gt;Salle de lecture&lt;/location&gt; &lt;itemlost&gt;0&lt;/itemlost&gt; &lt;publicationyear&gt;2007&lt;/publicationyear&gt; &lt;issues&gt;1&lt;/issues&gt; &lt;homebranch&gt;BIB&lt;/homebranch&gt; &lt;holdingbranch&gt;BIB&lt;/holdingbranch&gt; &lt;biblionumber&gt;4486&lt;/biblionumber&gt; &lt;renewals&gt;3&lt;/renewals&gt; &lt;damaged&gt;0&lt;/damaged&gt; &lt;cn_sort&gt;78787_BUC&lt;/cn_sort&gt; &lt;volume&gt;une méthode simple et facile pour apprendre la guitare&lt;/volume&gt; &lt;frameworkcode&gt;&lt;/frameworkcode&gt; &lt;datelastborrowed&gt;2008-08-23&lt;/datelastborrowed&gt; &lt;/loan&gt; &lt;/loans&gt; &lt;/GetPatronInfo&gt;
el: &lt;?xml version="1.0" encoding="ISO-8859-1" ?&gt; &lt;GetPatronInfo&gt; &lt;category_type&gt;A&lt;/category_type&gt; &lt;categorycode&gt;ADUEXT&lt;/categorycode&gt; &lt;borrowernumber&gt;419&lt;/borrowernumber&gt; &lt;lost&gt;0&lt;/lost&gt; &lt;branchcode&gt;BIB&lt;/branchcode&gt; &lt;amountoutstanding&gt;6&lt;/amountoutstanding&gt; &lt;description&gt;Adulte extérieur&lt;/description&gt; &lt;title&gt;M&lt;/title&gt; &lt;enrolmentperiod&gt;12&lt;/enrolmentperiod&gt; &lt;charges&gt;6.00&lt;/charges&gt; &lt;dateenrolled&gt;2009-03-04&lt;/dateenrolled&gt; &lt;borrowernotes&gt;&lt;/borrowernotes&gt; &lt;dateexpiry&gt;2010-03-04&lt;/dateexpiry&gt; &lt;firstname&gt;Jean-André&lt;/firstname&gt; &lt;gonenoaddress&gt;0&lt;/gonenoaddress&gt; &lt;dateofbirth&gt;1984-06-08&lt;/dateofbirth&gt; &lt;debarred&gt;0&lt;/debarred&gt; &lt;branchname&gt;Bibliothèque Jean Prunier&lt;/branchname&gt; &lt;surname&gt;SANTONI&lt;/surname&gt; &lt;cardnumber&gt;815&lt;/cardnumber&gt; &lt;initials&gt;JAS&lt;/initials&gt; &lt;sort1&gt;CSP5&lt;/sort1&gt; &lt;sex&gt;M&lt;/sex&gt; &lt;loans&gt; &lt;loan&gt; &lt;lastreneweddate&gt;2009-04-03&lt;/lastreneweddate&gt; &lt;isbn&gt;2253003689&lt;/isbn&gt; &lt;borrowernumber&gt;419&lt;/borrowernumber&gt; &lt;branchcode&gt;BIB&lt;/branchcode&gt; &lt;itemnumber&gt;4454&lt;/itemnumber&gt; &lt;date_due&gt;2009-05-06&lt;/date_due&gt; &lt;barcode&gt;4765476&lt;/barcode&gt; &lt;datelastseen&gt;2008-08-23&lt;/datelastseen&gt; &lt;issuedate&gt;2008-08-23&lt;/issuedate&gt; &lt;title&gt;L'Île au trésor&lt;/title&gt; &lt;itemtype&gt;LITT&lt;/itemtype&gt; &lt;author&gt;Robert Louis Stevenson&lt;/author&gt; &lt;timestamp&gt;2009-04-03 14:46:10&lt;/timestamp&gt; &lt;publishercode&gt;Librairie générale française&lt;/publishercode&gt; &lt;datecreated&gt;2008-08-23&lt;/datecreated&gt; &lt;totalrenewals&gt;11&lt;/totalrenewals&gt; &lt;dateaccessioned&gt;2008-08-23&lt;/dateaccessioned&gt; &lt;onloan&gt;2008-09-17&lt;/onloan&gt; &lt;biblioitemnumber&gt;4483&lt;/biblioitemnumber&gt; &lt;withdrawn&gt;0&lt;/withdrawn&gt; &lt;notforloan&gt;0&lt;/notforloan&gt; &lt;replacementpricedate&gt;2008-08-23&lt;/replacementpricedate&gt; &lt;itemcallnumber&gt;RO STE&lt;/itemcallnumber&gt; &lt;location&gt;Salle de lecture&lt;/location&gt; &lt;itemlost&gt;0&lt;/itemlost&gt; &lt;publicationyear&gt;1985&lt;/publicationyear&gt; &lt;issues&gt;1&lt;/issues&gt; &lt;homebranch&gt;BIB&lt;/homebranch&gt; &lt;holdingbranch&gt;BIB&lt;/holdingbranch&gt; &lt;biblionumber&gt;4483&lt;/biblionumber&gt; &lt;renewals&gt;3&lt;/renewals&gt; &lt;damaged&gt;0&lt;/damaged&gt; &lt;cn_sort&gt;RO_STE&lt;/cn_sort&gt; &lt;frameworkcode&gt;&lt;/frameworkcode&gt; &lt;datelastborrowed&gt;2008-08-23&lt;/datelastborrowed&gt; &lt;/loan&gt; &lt;loan&gt; &lt;lastreneweddate&gt;2009-03-17&lt;/lastreneweddate&gt; &lt;isbn&gt;9782700017823&lt;/isbn&gt; &lt;borrowernumber&gt;419&lt;/borrowernumber&gt; &lt;branchcode&gt;BIB&lt;/branchcode&gt; &lt;itemnumber&gt;4456&lt;/itemnumber&gt; &lt;date_due&gt;2009-04-18&lt;/date_due&gt; &lt;barcode&gt;2700017UUU&lt;/barcode&gt; &lt;datelastseen&gt;2008-08-23&lt;/datelastseen&gt; &lt;issuedate&gt;2008-08-23&lt;/issuedate&gt; &lt;title&gt;La guitare en 10 leçons&lt;/title&gt; &lt;itemtype&gt;LITT&lt;/itemtype&gt; &lt;author&gt;Jon Buck&lt;/author&gt; &lt;timestamp&gt;2009-03-17 16:48:14&lt;/timestamp&gt; &lt;publishercode&gt;Gründ&lt;/publishercode&gt; &lt;datecreated&gt;2008-08-23&lt;/datecreated&gt; &lt;totalrenewals&gt;6&lt;/totalrenewals&gt; &lt;dateaccessioned&gt;2008-08-23&lt;/dateaccessioned&gt; &lt;notes&gt;La couv. porte en plus : "un guide simple et facile pour apprendre la guitare" | Glossaire. Index&lt;/notes&gt; &lt;onloan&gt;2008-09-25&lt;/onloan&gt; &lt;biblioitemnumber&gt;4486&lt;/biblioitemnumber&gt; &lt;withdrawn&gt;0&lt;/withdrawn&gt; &lt;notforloan&gt;0&lt;/notforloan&gt; &lt;replacementpricedate&gt;2008-08-23&lt;/replacementpricedate&gt; &lt;itemcallnumber&gt;787.87 BUC&lt;/itemcallnumber&gt; &lt;location&gt;Salle de lecture&lt;/location&gt; &lt;itemlost&gt;0&lt;/itemlost&gt; &lt;publicationyear&gt;2007&lt;/publicationyear&gt; &lt;issues&gt;1&lt;/issues&gt; &lt;homebranch&gt;BIB&lt;/homebranch&gt; &lt;holdingbranch&gt;BIB&lt;/holdingbranch&gt; &lt;biblionumber&gt;4486&lt;/biblionumber&gt; &lt;renewals&gt;3&lt;/renewals&gt; &lt;damaged&gt;0&lt;/damaged&gt; &lt;cn_sort&gt;78787_BUC&lt;/cn_sort&gt; &lt;volume&gt;une méthode simple et facile pour apprendre la guitare&lt;/volume&gt; &lt;frameworkcode&gt;&lt;/frameworkcode&gt; &lt;datelastborrowed&gt;2008-08-23&lt;/datelastborrowed&gt; &lt;/loan&gt; &lt;/loans&gt; &lt;/GetPatronInfo&gt;

note: %1$s:  SEARCH_RESULT.score_avg | html %2$s:  SEARCH_RESULT.num_scores | html
en: &nbsp;&nbsp; %s / 5 (on %s rates)
el: &nbsp;&nbsp; %s / 5 (από το %s του ποσοστού)

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Author phrase
el: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Συγγραφέας ως φράση

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Conference name
el: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Όνομα συνεδρίου

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Conference name phrase
el: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Όνομα συνεδρίου ως φράση

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Corporate name
el: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Συλλογικό όργανο

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Keyword phrase
el: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; λέξεις κλειδιά ως φράση

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Personal name
el: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Φυσικό πρόσωπο

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Personal name phrase
el: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Φυσικό πρόσωπο ως φράση

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Subject and broader terms
el: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Θέμα και ευρύτεροι όροι

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Subject and narrower terms
el: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Θέμα και στενότεροι όροι

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Subject and related terms
el: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Θέμα και σχετικοί όροι

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Subject phrase
el: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Θέμα ως φράση

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Title phrase
el: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Τίτλος ως φράση

note: %1$s:  SEARCH_RESULT.ratings.count | html
en: &nbsp;&nbsp;(%s votes)
el: &nbsp;&nbsp;(%s ψήφοι)

note: For the first occurrence, %1$s:  ISSUE.renewsleft | html %2$s:  ISSUE.renewsallowed | html %3$s:  IF Koha.Preference('UnseenRenewals') && ISSUE.unseenallowed %4$s:  ISSUE.unseenleft | html %5$s:  ISSUE.unseenallowed | html %6$s:  END
en: ( %s of %s renewals remaining %s / %s of %s renewals left before the item must be seen by the library %s )
el: ( %s από %s ανανεώσεις απομένουν %s / %s από %s ανανεώσεις απόμειναν πριν απαιτηθεί να γίνει επίβλεψη στο τεκμήριο από τη βιβλιοθήκη %s )

note: For the first occurrence, %1$s:  overdues_count | html
en: (%s total)
el: (%s συνολικά)

en: (Accruing)
el: (Συσσωρευμένο)

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: (All)
el: (Όλα)

en: (Barcode not found on the database, please see library staff for assistance)
el: (Το barcode δε βρέθηκε στη βάση δεδομένων, παρακαλώ επικοινωνήστε με το προσωπικό της βιβλιοθήκης για βοήθεια)

en: (Cancelled)
el: (Ακυρώθηκε)

en: (Checked out)
el: (Δανεισμένο)

en: (Forgiven)
el: (Διαγραμμένο)

en: (Hides shelf browser)
el: (Απόκρυψη περιήγησης ραφιών)

en: (Item is withdrawn and check-in blocked by policy, please see library staff for assistance)
el: (Το τεκμήριο έχει αποσυρθεί και έχει μπλοκαριστεί η επιστροφή βάσει πολιτικής, παρακαλώ επικοινωνήστε με το προσωπικό της βιβλιοθήκης για βοήθεια)

en: (Lost)
el: (Χαμένο)

en: (Not supported by Koha)
el: (Δεν υποστηρίζεται από το Koha)

en: (Not supported yet)
el: (Δεν υποστηρίζεται ακόμη)

en: (On-site checkout)
el: Κατ' εξαίρεση δανεισμός

en: (Opens below)
el: (Άνοιγμα παρακάτω)

en: (Optional)
el: (Προαιρετικό)

en: (Optional, default 0)
el: (Προαιρετικό, προκαθορισμένο 0)

en: (Optional, default 1)
el: (Προαιρετικό, προκαθορισμένο 1)

en: (Please note: there may be a delay in restoring your account if you submit online.)
el: (Σημείωση: μπορεί να υπάρξει καθυστέρηση στην αποκατάσταση του λογαριασμού σας αν γίνει υποβολή διαδικτυακά.)

en: (Replaced)
el: (Αντικαταστάθηκε)

en: (Required)
el: (Υποχρεωτικό)

en: (Returned)
el: (Επιστράφηκε)

en: (The book is not currently on loan, please see library staff for assistance)
el: ( Το βιβλίο δεν είναι δανεισμένο αυτή τη στιγμή, παρακαλώ επικοινωνήστε με το προσωπικό της βιβλιοθήκης για βοήθεια)

en: (The item cannot be checked in at a self service terminal, please see library staff for assistance)
el: (Το τεκμήριο δεν μπορεί να επιστραφεί στο τερματικό αυτό-εξυπηρέτησης, παρακαλώ επικοινωνήστε με το προσωπικό της βιβλιοθήκης για βοήθεια)

en: (The item cannot be checked in at this library, please see library staff for assistance)
el: (Το τεκμήριο δεν μπορεί να επιστραφεί σε αυτή τη βιβλιοθήκη, παρακαλώ επικοινωνήστε με το προσωπικό της βιβλιοθήκης για βοήθεια)

en: (There was a problem checking in this item, please see library staff for assistance)
el: (Εμφανίστηκε πρόβλημα κατά την επιστροφή του τεκμηρίου, παρακαλώ επικοινωνήστε με το προσωπικό της βιβλιοθήκης για βοήθεια)

en: (Use OAI-PMH instead)
el: (Χρησιμοποιήστε OAI-PMH αντ'αυτού)

en: (Use OPAC instead)
el: (Χρησιμοποιήστε OPAC αντ'αυτού)

en: (Use SRU instead)
el: (Χρησιμοποιήστε SRU αντ'αυτού)

en: (Voided)
el: (Ακυρώθηκε)

en: (done)
el: (έγινε)

note: SCRIPT
en: (filtered from _MAX_ total entries)
el: (φιλτραρισμένο από _MAX_ συνολικά εγγραφές)

en: (on hold)
el: (σε κράτηση)

note: %1$s:  ar.item.barcode | html
en: (only %s)
el: (μόνο %s)

en: (overdue)
el: (εκπρόθεσμο)

note: For the first occurrence, %1$s:  priority | html
en: (priority %s)
el: (προτεραιότητα %s)

note: %1$s:  FOREACH relate IN related %2$s:  relate.related_search | html %3$s:  END
en: (related searches: %s%s%s)
el: (σχετικές αναζητήσεις: %s%s%s)

note: %1$s:  FOREACH relate IN related %2$s:  relate.related_search | html %3$s:  END
en: (related searches:%s %s%s).
el: (σχετικές αναζητήσεις:%s %s%s).

en: (remove)
el: (αφαίρεση)

en: -- Choose --
el: -- Επιλογή --

en: -- Choose format --
el: -- Επιλογή διάταξης--

en: -- none --
el: -- κανένα --

en: . Once you've confirmed the deletion, no one can retrieve the list!
el: . Μόλις επιβεβαιώσετε τη διαγραφή, κανένας δεν μπορεί να ανακτήσει τη λίστα!

en: . Please contact the library for more information.
el: . Παρακαλώ επικοινωνήστε με τη βιβλιοθήκη για περισσότερες πληροφορίες.

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END %3$s:  END
en: .%sYou have fines.%s %s
el: .%sΈχετε ανεξόφλητα πρόστιμα.%s %s

en: ...or...
el: ...ή...

en: 1 item is on order.
el: 1 τεκμήριο είναι σε σειρά.

en: 10 titles
el: 10 τίτλων

en: 100 titles
el: 100 τίτλων

en: 12 months
el: 12 μήνες

en: 15 titles
el: 15 τίτλων

en: 20 titles
el: 20 τίτλων

en: 3 months
el: 3 μήνες

en: 30 titles
el: 30 τίτλων

en: 40 titles
el: 40 τίτλων

en: 50 titles
el: 50 τίτλων

en: 6 months
el: 6 μήνες

en: : This request is only valid if you are in good standing with the library. Once the application is made, you can not borrow library materials.
el: : Αυτό το αίτημα είναι αποδεκτό εάν πληρείτε όλες τις προϋποθέσεις της Βιβλιοθήκης. Με την υποβολή της αίτησης, δεν αποκτάτε δικαίωμα δανεισμού του υλικού της βιβλιοθήκης.

en: A confirmation email will be sent shortly to the email address
el: Ένα email επιβεβαίωσης θα αποσταλεί σύντομα στην ηλεκτρονική σας διεύθυνση

en: A hold fee was charged to your account for collecting this item.
el: Χρεωθήκατε τέλη κράτησης στον λογαριασμό σας για την παραλαβή αυτού του αντιτύπου.

en: A librarian
el: Βιβλιοθηκονόμος

note: %1$s:  message_value | html
en: A payment with the transaction id '%s' has already been posted to an account.
el: Έχει ήδη αναρτηθεί σε ένα λογαριασμό μια πληρωμή με id συναλλαγής '%s'.

en: A specific item
el: Ένα συγκεκριμένο τεκμήριο

en: About the author
el: Σχετικά με τον/την συγγραφέα

en: Abstracts/summaries
el: Επιτομές/περιλήψεις

en: Access denied
el: Δεν επιτρέπεται η πρόσβαση

en: According to our records, we don't have up-to-date contact information. Please contact the library.
el: Σύμφωνα με τα αρχεία μας, δεν έχουμε ενημερωμένες πληροφορίες επικοινωνίας. Παρακαλώ επικοινωνήστε με τη βιβλιοθήκη.

en: Acquired in the last:
el: Αποκτήθηκαν τους τελευταίους:

en: Acquisition date: Newest to oldest
el: Ημερομηνία πρόσκτησης: Νεότερα προς παλαιότερα

en: Acquisition date: Oldest to newest
el: Ημερομηνία πρόσκτησης: Παλαιότερα προς νεότερα

note: INPUT type=submit name=tagsel_button
en: Add
el: Προσθήκη

note: %1$s:  total | html %2$s:  IF ( singleshelf )
en: Add %s items to %s
el: Προσθήκη %s αντιτύπων σε %s

note: A
en: Add another field
el: Προσθήκη ενός άλλου πεδίου

en: Add note
el: Προσθήκη σημείωσης

en: Add tag
el: Προσθήκη επισημείωσης

en: Add tag(s)
el: Προσθήκη επισημείωσης(-εων)

note: %1$s:  IF ( singleshelf )
en: Add to %s
el: Προσθήκη σε %s

en: Add to a list
el: Προσθήκη σε μια λίστα

en: Add to a new list:
el: Προσθήκη σε μια νέα λίστα:

en: Add to cart
el: Προσθήκη στο καλάθι

en: Add to list:
el: Προσθήκη στη λίστα:

en: Add to your cart
el: Προσθήκη στο καλάθι

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Add to your list &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
el: Εισαγωγή στη λίστα σας &rsaquo; %s%s%sKoha online%s κατάλογος

en: Add to...
el: Προσθήκη σε...

en: Additional content types for books/printed materials
el: Πρόσθετοι τύποι περιεχομένου για βιβλία/έντυπο ύλικό

en: Additional information
el: Πρόσθετες πληροφορίες

en: Address 2:
el: Διεύθυνση 2:

en: Address:
el: Διεύθυνση:

en: Adolescent
el: Εφηβικό

en: Adult
el: Ενήλικο

en: Advanced search
el: Σύνθετη αναζήτηση

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Advanced search &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
el: Σύνθετη αναζήτηση &rsaquo; %s%s%sKoha online%s κατάλογος

en: All
el: Όλα

en: All collections
el: Όλες οι συλλογές

note: SCRIPT
en: All holds will be suspended.
el: Όλες οι κρατήσεις θα ανασταλλούν.

note: SCRIPT
en: All holds will resume.
el: Όλες οι κρατήσεις θα ανακληθούν.

en: All item types
el: Όλους τους τύπους τεκμηρίων

en: All libraries
el: Όλες οι βιβλιοθήκες

en: All tags
el: Όλες οι ετικέτες

en: Allow auto-renewal:
el: Επιτρέπετε η αυτόματη ανανέωση:

en: Allow changes to contents from:
el: Να επιτρέπονται αλλαγές στα περιεχόμενα από:

en: Allow your guarantor to view your current checkouts?
el: Να επιτρέπεται ο εγγυητής σας να έχει πρόσβαση στους δανεισμούς σας;

en: Allow your guarantor to view your current fines?
el: Επιτρέπετε στον κηδεμόνα να βλέπει τα πρόστιμά σας;

en: Also note that you must return all checked out items before your library card expires.
el: Επίσης σημειώστε ότι πρέπει να επιστρέψετε όλα τα δανεισμένα τεκμήρια προτού λήξει η κάρτα σας.

en: Alternate address
el: Εναλλακτική διεύθυνση

en: Alternate address information:
el: Πληροφορίες εναλλακτικής διεύθυνσης:

en: Alternate contact
el: Εναλλακτικά στοιχεία επικοινωνίας

note: SCRIPT
en: Always available
el: Πάντα διαθέσιμο

note: A
en: Amazon cover image
el: Εικόνα εξωφύλλου από Amazon

note: SCRIPT
en: Amazon cover image (<a href='%s'>see the original image</a>)
el: Εικόνα εξωφύλλου από Amazon (<a href='%s'>δείτε την αυθεντική εικόνα</a>)

en: Amount
el: Ποσό

en: Amount outstanding
el: Εναπομένον ποσό

en: Amount to pay:
el: Ποσό για πληρωμή:

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: An error has occurred &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
el: Προέκυψε σφάλμα &rsaquo; %s%s%sKoha online%s κατάλογος

note: %1$s:  shelfname | html
en: An error occurred when creating the list. The name %s already exists.
el: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά τη δημιουργία της λίστας. Το όνομα %s χρησιμοποιείται.

en: An error occurred when creating this list.
el: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά τη δημιουργία της λίστας.

en: An error occurred when deleting this list.
el: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά τη διαγραφή της λίστας.

en: An error occurred when updating this list.
el: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την ενημέρωση της λίστας.

en: An error occurred while processing your request.
el: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την επεξεργασία του αιτήματός σας.

en: An error occurred, please try again.
el: Προέκυψε σφάλμα, παρακαλώ δοκιμάστε πάλι.

en: An internal link in our catalog home page is broken and the page does not exist.
el: Ένας σύνδεσμος στην αρχική σελίδα του καταλόγου δεν είναι έγκυρος και η σελίδα δεν υπάρχει.

en: An invitation to share list
el: Πρόσκληση για κοινοποίηση λίστας

en: Any
el: Οποιοδήποτε

en: Any audience
el: Οποιοδήποτε κοινό

en: Any content
el: Οποιοδήποτε περιεχόμενο

en: Any format
el: Οποιαδήποτε μορφή

en: Any item
el: Οποιοδήποτε τεκμήριο

en: Any item type
el: Οποιοσδήποτε τύπος τεκμηρίου

en: Anyone seeing this list
el: Οποιοσδήποτε βλέπει αυτή τη λίστα

en: Apply field weights to search
el: Ορίστε το βάρος πεδίου στην αναζήτηση

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to cancel this article request?
el: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να ακυρώσετε την αίτηση άρθρου;

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Are you sure you want to cancel this hold?
el: Είστε σίγουροι ότι επιθυμείτε να ακυρώσετε την κράτησή;

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to check out this item?
el: Είστε σίγουροι ότι επιθυμείτε να δανειστείτε αυτό το τεκμήριο;

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete selected search history entries?
el: Είστε σίγουροι ότι επιθυμείτε να διαγράψετε τις επιλεγμένες εγγραφές από το ιστορικό σας;

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete the selected tag(s)?
el: Είστε σίγουροι ότι επιθυμείτε να διαγράψετε αυτή την(τις) επισημείωση(εις);

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete these suggestions?
el: Είστε σίγουροι ότι επιθυμείτε να διαγράψετε αυτές τις προτάσεις;

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this list?
el: Είστε σίγουροι ότι επιθυμείτε να διαγράψετε τη λίστα;

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this suggestion?
el: Είστε σίγουροι ότι επιθυμείτε να διαγράψετε αυτήν την πρόταση αγοράς;

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete your search history?
el: Είστε σίγουροι ότι επιθυμείτε να διαγράψετε το ιστορικό αναζήτησης σας;

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to remove sharing? You will no longer have access to the list.
el: Είστε σίγουροι ότι επιθυμείτε να αφαιρέσετε το διαμοιρασμό; Δεν θα μπορείτε να έχετε πρόσβαση στη λίστα.

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to remove these items from the list?
el: Είστε σίγουροι ότι επιθυμείτε να αφαιρέσετε αυτά τα τεκμήρια από τη λίστα;

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to remove this item from the list?
el: Είστε σίγουροι ότι επιθυμείτε να αφαιρέσετε αυτό το τεκμήριο από τη λίστα;

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Are you sure you want to remove this recall?
el: Είστε σίγουροι ότι επιθυμείτε να αφαιρέσετε αυτήν την ανάκληση;

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to remove this share?
el: Είστε σίγουροι ότι επιθυμείτε να αφαιρέσετε την κοινοποίηση;

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to resume all suspended holds?
el: Είστε σίγουροι ότι επιθυμείτε να επαναφέρετε όλες τις κρατήσεις σας που είναι σε αναμονή;

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to return this item?
el: Είστε σίγουροι ότι επιθυμείτε να επιστρέψετε αυτό το τεκμήριο;

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to suspend all holds?
el: Είστε σίγουροι ότι επιθυμείτε να αναστείλετε όλες τις κρατήσεις σας;

en: Arrived
el: Αφίχθη

en: Article requests
el: Αιτήματα άρθρων

en: Article requests
el: Αιτήματα άρθρων

note: %1$s:  current_article_requests.size || 0 | html
en: Article requests (%s)
el: Αιτήματα άρθρων (%s)

en: As owner of a list you cannot accept an invitation for sharing it.
el: Ως δημιουργός μιας λίστας δε μπορείτε να αποδεχτείτε πρόσκληση για την κοινοποίηση της.

en: Ask for a discharge
el: Ζητήστε αποδέσμευση

en: At any step, clicking the 'Cancel' button will erase the scanned barcodes and start over.
el: Σε οποιοδήποτε βήμα, επιλέγοντας το κουμπί 'Ακύρωση' θα διαγράψει τα σαρωμένα barcodes και θα ξεκινήσει από την αρχή.

note: OPTION
en: At least one item is available at this library
el: Τουλάχιστον ένα αντίτυπο είναι διαθέσιμο στη βιβλιοθήκη

note: For the first occurrence, %1$s:  Branches.GetName( subscription.branchcode ) | html
en: At library: %s
el: Στη βιβλιοθήκη: %s

en: Audience
el: Κοινό

en: Audiovisual profile:
el: Οπτικοακουστικό προφίλ:

en: AuthenticatePatron
el: ΕπαλήθευσηΜέλους

en: Authenticates a user's login credentials and returns the identifier for the patron.
el: Επικυρώνει τον κωδικό χρήστη και επιστρέφει στο μέλος το αναγνωριστικό.

en: Author
el: Συγγραφέας

en: Author (A-Z)
el: Συγγραφέας (Α-Ω)

en: Author (Z-A)
el: Συγγραφέας (Ω-Α)

en: Author notes provided by Syndetics
el: Πληροφορίες για τον συγγραφέα από το Syndetics

en: Author(s)
el: Συγγραφέας(είς)

note: For the first occurrence, %1$s:  IF ( BIBLIO_RESULT.author ) %2$s:  BIBLIO_RESULT.author | $raw %3$s:  END %4$s:  IF ( BIBLIO_RESULT.MARCAUTHORS ) %5$s:  IF ( BIBLIO_RESULT.author ) %6$s:  END %7$s:  FOREACH MARCAUTHOR IN BIBLIO_RESULT.MARCAUTHORS %8$s:  FOREACH MARCAUTHOR_SUBFIELDS_LOO IN MARCAUTHO
en: Author(s): %s%s%s %s %s; %s %s %s %s%s %s %s;%s %s %s
el: Συγγραφέας(-είς): %s%s%s %s %s; %s %s %s %s%s %s %s;%s %s %s

en: Author:
el: Συγγραφέας:

en: Authority
el: Καθιερωμένοι όροι

en: Authority search
el: Αναζήτηση καθιερωμένων όρων

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Authority search &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
el: Αναζήτηση καθιερωμένων όρων &rsaquo; %s%s%sKoha online%s κατάλογος

en: Authority search results
el: Αποτελέσματα αναζήτησης καθιερωμένων όρων

en: Authority type:
el: Κατηγορία καθιερωμένων ορών:

en: Authorized headings
el: Καθιερωμένες επικεφαλίδες

en: Authors
el: Συγγραφείς

en: Auto-renewal
el: Αυτό-ανανέωση

en: Automatic renewal
el: Αυτόματη ανανέωση

en: Automatic renewal failed, you have unpaid fines.
el: Η αυτόματη ανανέωση απέτυχε, έχετε απλήρωτα πρόστιμα.

en: Automatic renewal failed, your account is expired.
el: Η αυτόματη ανανέωση απέτυχε, ο λογαριασμός σας έχει λήξει.

en: Availability
el: Διαθεσιμότητα

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Availability:
el: Διαθεσιμότητα:

en: Availability:
el: Διαθεσιμότητα:

note: %1$s:  IF restricted_lib
en: Available %s
el: Διαθέσιμο %s

en: Available issues
el: Διαθέσιμα τεύχη

note: For the first occurrence, %1$s:  rating_avg | html %2$s:  ratings.count | html
en: Average rating: %s (%s votes)
el: Μέσος όρος βαθμολόγησης: %s (%s ψήφοι)

en: Awards:
el: Βραβεία:

en: BE CAREFUL
el: ΠΡΟΣΕΞΤΕ

en: BT
el: ΕΟ

en: Back to lists
el: Πίσω στις λίστες

en: Back to results
el: Πίσω στα αποτελέσματα

note: A
en: Back to the results search list
el: Πίσω στη λίστα αποτελεσμάτων αναζήτησης

en: Barcode
el: Ραβδοκώδικας

note: %1$s:  END
en: Be sure you used the link from the email, or contact library staff for assistance. %s
el: Βεβαιωθείτε ότι χρησιμοποιήσατε το σύνδεσμο από το email, ή επικοινωνήστε με το προσωπικό της βιβλιοθήκης για βοήθεια. %s

en: BibTeX
el: BibTex

en: Bibliographies
el: Βιβλιογραφίες

en: Biography
el: Βιογραφία

en: Blocked
el: Μπλοκαρισμένο

en: Blocked record
el: Μπλοκαρισμένη εγγραφή

en: Braille
el: Μπράιγ

note: NAV
en: Breadcrumb
el: Ίχνη πλοήγησης

en: Brief display
el: Συνοπτική παρουσίαση

en: Brief history
el: Σύντομο ιστορικό

note: ABBR
en: Broader Term
el: Ευρύτερος όρος

en: Browse by hierarchy
el: Περιήγηση κατά ιεραρχία

en: Browse our catalog
el: Περιηγηθείτε στον κατάλογό μας

note: For the first occurrence, %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Browse our catalog &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
el: Περιηγηθείτε στον κατάλογο &rsaquo; %s%s%sKoha online%s κατάλογος

en: Browse results
el: Αποτελέσματα περιήγησης

en: Browse search
el: Περιήγηση αναζήτησης

en: Browse shelf
el: Περιήγηση στο ράφι

en: CAS login
el: Σύνδεση CAS

en: CD audio
el: Ηχητικό CD

en: CD software
el: CD λογισμικού

en: Call number
el: Ταξιθετικός αριθμός

en: Call number (0-9 to A-Z)
el: Ταξιθετικό αριθμό (0-9 έως Α-Ω)

en: Call number (A-Z)
el: Ταξιθετικό αριθμό (Α-Ω)

en: Call number (Z-A to 9-0)
el: Ταξιθετικό αριθμό (Ω-Α έως 9-0)

en: Call number (Z-A)
el: Ταξιθετικό αριθμό (Ω-Α)

en: Call number:
el: Ταξιθετικός αριθμός:

note: %1$s:  subscription.callnumber | html
en: Call number: %s
el: Ταξινομικός αριθμός %s

en: Cancel
el: Ακύρωση

note: A
en: Cancel email notification
el: Ακύρωση ειδοποίησης με email

en: Cancel email notification
el: Ακύρωση ειδοποίησης με email

en: Cancel enrollment
el: Ακύρωση εγγραφής

en: Cancel rating
el: Ακύρωση αξιολόγησης

en: CancelHold
el: ΑκύρωσηΚράτησης

en: CancelRecall
el: ΑκύρωσηΑνάκλησης

en: Canceled
el: Ακυρώθηκε

en: Cancellation date
el: Ημερομηνία ακύρωσης

en: Cancels an active hold request for the patron.
el: Ακυρώνει μία ενεργή αίτηση για κράτηση για το μέλος.

note: INPUT type=radio name=checkitem
en: Cannot be put on hold
el: Δεν μπορεί να κρατηθεί

note: %1$s:  maxlength_cardnumber | html
en: Card number can be up to %s characters.
el: Ο αριθμός της κάρτας μπορεί να αποτελείται μέχρι %s χαρακτήρες.

note: %1$s:  minlength_cardnumber | html %2$s:  maxlength_cardnumber | html
en: Card number must be between %s and %s characters.
el: Ο αριθμός της κάρτας πρέπει να αποτελείται από %s έως %s χαρακτήρες.

note: %1$s:  minlength_cardnumber | html
en: Card number must be exactly %s characters.
el: Ο αριθμός της κάρτας πρέπει να αποτελείται από %s χαρακτήρες ακριβώς.

en: Card number:
el: Αριθμός κάρτας:

en: Cart
el: Καλάθι

en: Cassette recording
el: Ηχογραφημένη κασέτα

en: Catalog
el: Κατάλογος

en: Catalogs
el: Κατάλογοι

en: Category:
el: Κατηγορία:

note: INPUT type=submit
en: Change password
el: Αλλαγή κωδικού πρόσβασης

en: Change your password
el: Αλλάξτε τον κωδικό πρόσβασής σας

en: Change your password
el: Αλλάξτε τον κωδικό πρόσβασής σας

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Change your password &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
el: Αλλάξτε τον κωδικό σας &rsaquo; %s%s%sKoha online%s κατάλογος

en: Chapters
el: Κεφάλαια

en: Chapters:
el: Κεφάλαια:

en: Charges
el: Χρεώσεις

note: For the first occurrence, %1$s:  amountoutstanding | $Price
en: Charges (%s)
el: Χρεώσεις (%s)

en: Check in
el: Επιστροφή

note: INPUT type=submit name=confirm
en: Check in item
el: Επιστροφή τεκμηρίου

note: SCRIPT
en: Check out
el: Δανεισμός

en: Check-in date:
el: Ημερομηνία επιστροφής:

en: Checked in
el: Επιστροφή

en: Checked out
el: Δανεισμένο

note: %1$s:  issues_count | html
en: Checked out (%s)
el: Δανεισμένο (%s)

en: Checked out on
el: Δανεισμένο την

note: %1$s:  checkout_patron.firstname | html %2$s:  checkout_patron.surname | html %3$s:  IF ( checkout_patron.cardnumber ) %4$s:  checkout_patron.cardnumber | html %5$s:  END
en: Checked out to %s %s %s(%s)%s
el: Δανεισμένο σε %s %s %s(%s)%s

note: SCRIPT
en: Checked out until %s
el: Δανεισμένο μέχρι %s

en: Checkout
el: Δανεισμός

en: Checkout history
el: Ιστορικό δανεισμού

en: Checkout note
el: Σημείωση δανεισμού

en: Checkouts
el: Δανεισμοί

note: %1$s:  issues_count | html
en: Checkouts (%s)
el: Δανεισμοί (%s)

note: %1$s:  borrowername | html
en: Checkouts for %s
el: Δανεισμοί του μέλους %s

en: Checkouts:
el: Δανεισμοί:

en: Choose action
el: Επιλογή ενέργειας

en: Choose format
el: Επιλογή διάταξης

en: Citation
el: Παραπομπή

en: City:
el: Πόλη:

en: Claimed
el: Ισχυρισμός μη παράδοσης

en: Classification
el: Ταξινόμηση

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.classification | $raw
en: Classification: %s
el: Ταξινόμηση: %s

note: INPUT type=reset
en: Clear
el: Καθαρισμός

en: Clear all
el: Καθαρισμός όλων

note: SCRIPT
en: Clear date
el: Καθάρισμα ημερομηνίας

en: Clear date to suspend indefinitely
el: Διαγράψτε την ημερομηνία για να αναστείλετε επ αόριστον

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Clear filter
el: Καθαρισμός φίλτρων

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron = logged_in_user
en: Click here if you're not %s
el: Πατήστε εδώ αν δεν είστε ο/η %s

en: Click on an image to view it in the image viewer
el: Κάντε κλικ σε μία εικόνα για να τη δείτε στον προβολέα εικόνων

en: Click the 'Check in' button to confirm.
el: Επιλέξτε το εικονίδιο 'Επιστροφή' για επιβεβαίωση.

note: H1
en: Click to expand this role
el: Επιλέξτε για να διευρύνετε αυτόν τον τομέα

en: Click to open in new window
el: Κάντε κλικ για προβολή σε νέο παράθυρο

note: DIV
en: Click to view in Google Books
el: Κάντε κλικ για προβολή στο Google Books

en: Close
el: Κλείσιμο

en: Close shelf browser
el: Κλείσιμο περιήγησης ραφιού

en: Close this window
el: Κλείσιμο αυτού του παραθύρου

en: Close this window.
el: Κλείσιμο αυτού του παραθύρου.

en: Close window
el: Κλείσιμο παραθύρου

en: Clubs
el: Λέσχες

note: %1$s:  borrower_club_enrollments.count || 0 | html %2$s:  borrower_enrollable_clubs.count || 0 | html
en: Clubs (%s/%s)
el: Σύλλογοι (%s/%s)

en: Clubs currently enrolled in
el: Σύλλογοι στους οποίους είστε εγγεγραμμένοι

en: Clubs you can enroll in
el: Σύλλογοι στους οποίους μπορείτε να εγγραφείτε

note: SCRIPT
en: Coce image from Amazon.com
el: Coce εξώφυλλο από Amazon.com

note: SCRIPT
en: Coce image from Google Books
el: Coce εξώφυλλο από Google Books

note: SCRIPT
en: Coce image from Open Library
el: Coce εξώφυλλο από Open Library

note: A
en: Collect items you are interested in
el: Επιλέξτε τα τεκμήρια που σας ενδιαφέρουν

en: Collection
el: Συλλογή

en: Collection library:
el: Βιβλιοθήκη συλλογής:

en: Collection title:
el: Τίτλος συλλογής:

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.seriestitle | $raw
en: Collection: %s
el: Συλλογή: %s

en: Collections
el: Συλλογές

note: SCRIPT
en: Columns
el: Στήλες

note: SCRIPT
en: Columns settings
el: Ρυθμίσεις στηλών

note: For the first occurrence, %1$s:  review.patron.firstname | html
en: Comment by %s
el: Σχόλιο από %s

note: %1$s:  review.patron.firstname | html %2$s:  review.patron.surname|truncate(2,'.') | html
en: Comment by %s %s
el: Σχόλιο από %s %s

note: %1$s:  review.patron.title | html %2$s:  review.patron.firstname | html %3$s:  review.patron.surname | html
en: Comment by %s %s %s
el: Σχόλιο από %s %s %s

en: Comment:
el: Σχόλιο:

en: Comments
el: Σχόλια

en: Comments on
el: Σχόλια σε

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title-head.inc' %2$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %3$s:  LibraryNameTitle | html %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: Comments on %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
el: Σχόλια στο %s &rsaquo; %s%s%s Koha ηλεκτρονικός %s κατάλογος

note: %1$s:  ' ( ' _ (reviews.size || 0) _ ' )' | html
en: Comments%s
el: Σχόλια%s

en: Completed
el: Ολοκληρώθηκε

note: %1$s:  ComponentParts.size | html
en: Components (%s)
el: Συστατικά (%s)

note: INPUT type=submit
en: Confirm
el: Επιβεβαίωση

note: INPUT type=submit
en: Confirm hold
el: Επιβεβαίωση κράτησης

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron = logged_in_user %2$s:  logged_in_user.cardnumber | html
en: Confirm holds for:%s (%s)
el: Επιβεβαίωση κρατήσεων για:%s (%s)

en: Confirm new password:
el: Επιβεβαίωση νέου κωδικού πρόσβασης:

en: Confirm password:
el: Επιβεβαίωση κωδικού πρόσβασης:

en: Confirm primary email:
el: Επιβεβαίωση κύριου email:

note: INPUT type=submit
en: Confirm your suggestion
el: Υποβολή της πρότασής σας

en: Contact information
el: Πληροφορίες επικοινωνίας

en: Contact information:
el: Πληροφορίες επικοινωνίας:

en: Contact note:
el: Σημείωση επικοινωνίας:

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Content Cafe
el: Περιεχόμενο

en: Contents
el: Περιεχόμενα

en: Contents of &nbsp;
el: περιεχόμενα του &nbsp;

note: SCRIPT
en: Copied %d rows to clipboard
el: Αντιγράφηκαν %d γραμμές στο πρόχειρο.

note: SCRIPT
en: Copied one row to clipboard
el: Αντιγράφτηκε μία γραμμή στο πρόχειρο.

en: Copy
el: Αντίγραφο

en: Copy number
el: Αριθμός αντιτύπου

note: SCRIPT
en: Copy to clipboard
el: Αντιγραφή στο πρόχειρο

en: Copyright
el: Πνευματικά δικαιώματα

note: OPTGROUP
en: Copyright date
el: Ημερομηνία κατοχύρωσης πνευματικής ιδιοκτησίας

en: Copyright date (newest to oldest)
el: Ημερομηνία copyright (νεότερη προς παλαιότερη)

en: Copyright date (oldest to newest)
el: Ημερομηνία copyright (νεότερη προς παλαιότερη)

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.copyrightdate | $raw
en: Copyright year: %s
el: Έτος κατοχύρωσης πνευματικής ιδιοκτησίας: %s

en: Country:
el: Χώρα:

en: Course #
el: Μάθημα #

en: Course number:
el: Αριθμός μαθήματος:

en: Course reserves
el: Βιβλιογραφίες μαθημάτων

en: Course reserves for
el: Βιβλιογραφίες μαθημάτων για

note: %1$s:  course.course_name | html %2$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %3$s:  LibraryNameTitle | html %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: Course reserves for %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
el: Κρατήσεις μαθημάτων για %s &rsaquo; %s%s%sKoha ηλεκτρονικός%s κατάλογος

en: Course reserves for &nbsp;
el: Βιβλιογραφίες μαθημάτων για &nbsp;

en: Courses
el: Μαθήματα

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Courses &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
el: Μαθήματα &rsaquo; %s%s%sKoha online%s κατάλογος

en: Cover image
el: Εικόνα εξωφύλλου

note: SCRIPT
en: Cover image source unknown
el: Εικόνα εξωφύλλου αγνώστου προέλευσης

en: Create a new list
el: Δημιουργία νέας λίστας

en: Create a new request
el: Δημιουργία νέου αιτήματος

en: Create new list
el: Δημιουργείστε νέα λίστα

en: Created
el: Δημιουργήθηκε

en: Creates, for a patron, a title-level hold request on a given bibliographic record in Koha.
el: Δημιουργεί, για το μέλος, ένα αίτημα κράτησης επιπέδου-τίτλου σε μία συγκεκριμένη βιβλιογραφική εγγραφή.

en: Creates, for a patron, an item-level hold request on a specific item of a bibliographic record Koha.
el: Δημιουργεί, για το μέλος, ένα αίτημα κράτησης επιπέδου-αντιτύπου σε ένα συγκεκριμένο αντίτυπο μίας βιβλιογραφικής εγγραφής.

en: Credit
el: Πίστωση

en: Credits
el: Πιστώσεις

note: %1$s:  amountoutstanding * -1 | $Price
en: Credits (%s)
el: Πιστώσεις (%s)

en: Current library
el: Τρέχουσα βιβλιοθήκη

note: A
en: Current page: Page %s
el: Τρέχουσα σελίδα: Σελίδα %s

en: Current password:
el: Τρέχων κωδικός πρόσβασης:

en: Current session
el: Τρέχουσα περίοδος χρήσης

note: SCRIPT
en: Currently available
el: Αυτή τη στιγμή διαθέσιμο

en: Currently in local use
el: Προς το παρόν σε τοπική χρήση

note: %1$s:  checkout_patron.firstname | html %2$s:  checkout_patron.surname | html %3$s:  IF ( checkout_patron.cardnumber ) %4$s:  checkout_patron.cardnumber | html %5$s:  END
en: Currently in local use by %s %s %s(%s)%s
el: Προς το παρόν σε τοπική χρήση από %s %s %s(%s)%s

note: SCRIPT
en: Currently unavailable
el: Αυτή τη στιγμή μη διαθέσιμο

en: Curriculum
el: Διδακτέα ύλη

note: A
en: Custom cover image
el: Custom εικόνα εξωφύλλου

en: DVD video / Videodisc
el: DVD βίντεο/ Βιντεοδίσκος

en: Date
el: Ημερομηνία

note: OPTGROUP
en: Date added
el: Ημερομηνία προσθήκης

en: Date added (newest to oldest)
el: Ημερομηνία πρόσκτησης (νεότερη προς παλαιότερη)

en: Date added (oldest to newest)
el: Ημερομηνία πρόσκτησης (νεότερη προς παλαιότερη)

en: Date added:
el: Ημερομηνία προσθήκης:

en: Date due
el: Ημερομηνία λήξης

en: Date due:
el: Ημερομηνία λήξης:

en: Date enrolled
el: Ημερομηνία εγγραφής

en: Date of birth:
el: Ημερομηνία γέννησης:

en: Date received
el: Ημερομηνία παραλαβής

en: Date:
el: Ημερομηνία:

note: OPTGROUP
en: Dates
el: Ημερομηνίες

en: Days in advance
el: Ημέρες εκ των προτέρων

en: Default
el: Προκαθορισμένο

en: Default sorting
el: Προκαθορισμένη ταξινόμηση

en: Defines the metadata schema in which the records are returned, possible values:
el: Καθορίζει το σχήμα μεταδεδομένων στο οποίο θα επιστρέφονται οι εγγραφές με πιθανές τιμές:

en: Delete
el: Διαγραφή

note: INPUT type=submit
en: Delete checkout and hold history
el: Διαγράψτε το ιστορικό δανεισμών και κρατήσεων

note: INPUT type=submit
en: Delete checkout history
el: Διαγραφή ιστορικού δανεισμών

note: INPUT type=submit
en: Delete hold history
el: Διαγραφή ιστορικού κρατήσεων

note: INPUT type=submit
en: Delete selected
el: Διαγραφή επιλεγμένων

note: INPUT type=submit
en: Delete selected tags
el: Διαγραφή επιλεγμένων επισημειώσεων

note: INPUT type=submit
en: Delete this list
el: Διαγραφή αυτής της λίστας

note: A
en: Delete your search history
el: Διαγράψτε το ιστορικό αναζήτησης σας

en: Department:
el: Τμήμα:

en: Dept.
el: Τμήμα

en: Description
el: Περιγραφή

en: Details
el: Στοιχεία

note: For the first occurrence, %1$s:  bibliotitle | html
en: Details for %s
el: Λεπτομέρειες για %s

en: Details for:
el: Λεπτομέρειες για:

note: For the first occurrence, %1$s:  biblio.title | html
en: Details for: %s
el: Λεπτομέρειες για: %s

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title-head.inc' %2$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %3$s:  LibraryNameTitle | html %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: Details for: %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
el: Στοιχεία για: %s &rsaquo; %s%s%sKoha ηλεκτρονικός%s κατάλογος

note: %1$s:  request.backend | html
en: Details from %s
el: Λεπτομέρειες για %s

en: Details from library
el: Λεπτομέρειες από τη βιβλιοθήκη

en: Dictionaries
el: Λεξικά

en: Did you mean:
el: Εννοείτε:

en: Digests only
el: Επιτομές μόνο

en: Digital scan
el: Ψηφιακή σάρωση

en: Directories
el: Κατάλογοι

en: Discharge
el: Αποδέσμευση

en: Discographies
el: Δισκογραφίες

en: Display news for:
el: Προβολή νέων για:

en: Displaying availability results
el: Εμφάνιση διαθεσιμότητας αποτελεσμάτων

en: Do not suspend
el: Να μην ανασταλεί

en: Do you want to receive an email when a new issue for this subscription arrives?
el: Θέλετε να λαβετε email όταν παραληφθεί νέο τεύχος αυτής της συνδρομής;

en: Don't have a library card?
el: Δεν έχετε κάρτα μέλους;

en: Don't have a password yet?
el: Δεν έχετε κωδικό πρόσβασης;

en: Don't have an account?
el: Δεν έχετε λογαριασμό;

note: SCRIPT
en: Download
el: Λήψη

en: Download
el: Λήψη

en: Download cart
el: Λήψη καλαθιού

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Download cart &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
el: Λήψη κάρτας &rsaquo; %s%s%sKoha online%s κατάλογος

en: Download list
el: Λήψη λίστας

note: %1$s:  shelf.shelfname | html %2$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %3$s:  LibraryNameTitle | html %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: Download list %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
el: Λίστα μεταφόρτωσης %s &rsaquo; %s%s%sKoha ηλεκτρονικός%s κατάλογος

en: Download list unsuccessful
el: Ανεπιτυχής λήψη λίστας

en: Due
el: Επιστροφή

note: For the first occurrence, %1$s:  item.checkout.date_due | $KohaDates
en: Due %s
el: Επιστροφή %s

en: Due date
el: Ημερομηνία λήξης

en: Due date is not valid.
el: Ημερομηνία λήξης δεν είναι έγκυρη.

en: ERROR: Internal error: incomplete hold request.
el: ΣΦΑΛΜΑ: Εσωτερικό σφάλμα: μη ολοκληρωμένο αίτημα κράτησης.

note: %1$s:  bad_biblionumber | html
en: ERROR: No record found for record id %s.
el: ΣΦΑΛΜΑ: Δε βρέθηκε εγγραφή με αριθμό %s.

en: ERROR: No record id specified.
el: ΣΦΑΛΜΑ: Δεν έχει οριστεί αριθμός εγγραφής.

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Edit issue note
el: Επεξεργασία σημειώματος έκδοσης

en: Edit list
el: Επεξεργασία λίστας

en: Edit list &nbsp;
el: Επεξεργασία λίστας &nbsp;

en: Edit note
el: Επεξεργασία σημείωσης

en: Editing
el: Διόρθωση

note: For the first occurrence, %1$s:  title | html %2$s:  author | html
en: Editing issue note for %s %s
el: Επεξεργασία σημειώματος έκδοσης για %s %s

note: %1$s:  title | html %2$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %3$s:  LibraryNameTitle | html %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: Editing issue note for %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
el: Επεξεργασία σημειώματος έκδοσης για %s &rsaquo; %s%s%sKoha ηλεκτρονικό%s κατάλογο

en: Editions
el: Εκδόσεις

en: Email address:
el: Διεύθυνση email:

en: Emails do not match!
el: To Email δεν συμπίπτει!

en: Empty and close
el: Καθαρισμός και κλείσιμο

en: Encyclopedias
el: Εγκυκλοπαίδειες

note: SCRIPT
en: End session
el: Τέλος συνεδρίας

en: English
el: Αγγλικά

en: Enhanced content:
el: Εμπλουτισμένο περιεχόμενο:

en: Enhanced descriptions from Syndetics:
el: Εμπλουτισμένες περιγραφές από το Syndetics:

en: Enroll
el: Εγγραφή

en: Enroll in
el: Εγγραφή σε

en: Enrollment
el: Εγγραφή

en: Enter a new purchase suggestion
el: Εισάγετε μία νέα πρόταση αγοράς

note: INPUT type=text name=q
en: Enter search terms
el: Εισαγωγή όρων αναζήτησης

note: For the first occurrence, %1$s:  authtypetext | html
en: Entry %s
el: Αναγραφή %s

note: %1$s:  authtypetext | html %2$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %3$s:  LibraryNameTitle | html %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: Entry %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
el: Εισαγωγή %s &rsaquo; %s%s%sKoha ηλεκτρονικός%s κατάλογος

en: Enumeration
el: Αρίθμηση

en: Error
el: Σφάλμα

note: For the first occurrence, %1$s:  errno | html
en: Error %s
el: Σφάλμα %s

note: SCRIPT
en: Error searching %s collection
el: Σφάλμα αναζήτησης στη συλλογή %s

note: SCRIPT
en: Error searching OverDrive collection.
el: Σφάλμα αναζήτησης ηλεκτρονικών πηγών.

note: SCRIPT
en: Error! Adding tags failed at
el: Σφάλμα! Η προσθήκη επισημειώσεων απέτυχε

note: SCRIPT
en: Error! Illegal parameter
el: ΣΦΑΛΜΑ! παράνομη παράμετρος

en: Error! You cannot add an empty comment. Please add content or cancel.
el: Σφάλμα! Δε μπορείτε να προσθέσετε ένα κενό σχόλιο. Παρακαλούμε προσθέστε περιεχόμενο ή ακυρώστε.

note: SCRIPT
en: Error! You cannot delete the tag
el: Σφάλμα! Δεν μπορείτε να διαγράψετε την επισημείωση

en: Error! Your comment was entirely illegal markup code. It has NOT been added.
el: Σφάλμα: Η ετικέτα σας ήταν εκτός markup κώδικα. ΔΕΝ προστέθηκε.

note: SCRIPT
en: Error! Your tag was entirely markup code. It was NOT added. Please try again with plain text.
el: Σφάλμα: Η ετικέτα σας ήταν εξ ολοκλήρου σε markup κώδικα. ΔΕΝ προστέθηκε. Παρακαλώ προσπαθήστε ξανά σε απλό κείμενο.

en: Error:
el: Σφάλμα:

en: Error: we cannot find this bibliographic record.
el: Σφάλμα: δεν μπορεί να βρεθεί η βιβλιογραφική εγγραφή.

note: SCRIPT
en: Errors:
el: Σφάλματα:

en: Exact
el: Ακριβής

en: Example Call
el: Παράδειγμα Κλήσης

en: Example Response
el: Παράδειγμα Απάντησης

en: Example call
el: Παράδειγμα κλήσης

en: Example response
el: Παράδειγμα απάντησης

en: Excerpt
el: Απόσπασμα

en: Excerpt provided by Syndetics
el: Απόσπασμα προερχόμενο από το Syndetics

en: Expected
el: Αναμένεται

note: SCRIPT
en: Expecting a specific item selection.
el: Αναμένοντας την επιλογή ενός συγκεκριμένου αντιτύπου.

en: Expiration date
el: Ημερομηνία λήξης

en: Expiration date:
el: Ημερομηνία λήξης:

en: Expiration:
el: Λήξη:

en: Expires on
el: Λήγει στις

en: Explain
el: Επεξήγηση

en: Export
el: Εξαγωγή

en: Exporting to Dublin Core...
el: Εξαγωγή σε Dublin Core...

en: Extends the due date for a patron's existing loan.
el: Παρατείνει την ημερομηνία λήξης ενός δανεισμού του μέλους.

en: Fax:
el: Τηλεομοιότυπο:

note: %1$s:  ItemTypes.GetDescription( ISSUE.renewalitemtype) | html %2$s:  ISSUE.renewalfee | $Price
en: Fee for item type '%s': %s
el: Δωρεάν για τον τύπο αντιτύπου '%s': %s

en: Female:
el: Θήλυ:

en: Fewer options
el: Λιγότερες επιλογές

en: Fiction
el: Λογοτεχνικό

en: Fiction notes:
el: Σημειώσεις λογοτεχνίας:

en: Filmographies
el: Φιλμογραφίες

note: SCRIPT
en: Filter paid transactions
el: Φιλτράρισμα πληρωμένων συναλλαγών

en: Fine
el: Πρόστιμο

en: Fine amount
el: Ποσό προστίμου

en: Fines
el: Πρόστιμα

en: Fines and charges
el: Πρόστιμα και χρεώσεις

en: Fines:
el: Πρόστιμα:

en: Finish
el: Τέλος

en: Finish enrollment
el: Ολοκλήρωση εγγραφής

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: First
el: Πρώτη

en: First name:
el: Όνομα:

en: For example: 1999-2001. You could also use "-1987" for everything published in and before 1987 or "2008-" for everything published in 2008 and after.
el: π.χ: 1999-2001. Χρησιμοποιήστε "-1987" για ότι εκδόθηκε ως και το 1987 ή "2008-" για οτιδήποτε εκδόθηκε από το 2008 και μετά.

en: For your convenience, the login box on this page has been pre-filled with this data. Please log in and change your password.
el: Για την εξυπηρέτησή σας, το πλαίσιο σύνδεσης σε αυτή τη σελίδα έχει ήδη συμπληρωθεί με αυτά τα δεδομένα. Παρακαλούμε συνδεθείτε και αλλάξτε τον κωδικό πρόσβασης.

en: For your convenience, the login box on this page has been pre-filled with this data. Please log in.
el: Για την εξυπηρέτησή σας, το πλαίσιο σύνδεσης σε αυτή τη σελίδα έχει προσυμπληρωθεί με αυτά τα δεδομένα. Παρακαλούμε συνδεθείτε.

en: Forever
el: Για πάντα

en: Forgiven
el: Διαγραμμένο

en: Forgot your password?
el: Ξεχάσατε τον κωδικό πρόσβασης;

en: Forgotten password recovery
el: Ανάκτηση κωδικού πρόσβασης

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Forgotten password recovery &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
el: Ανάκτηση κωδικού πρόσβασης &rsaquo; %s%s%sKoha online%s κατάλογος

en: Format
el: Μορφή

en: Format:
el: Μορφή:

note: SCRIPT
en: Found
el: Βρέθηκαν

note: SCRIPT
en: Found %s results in the library's %s collection
el: Βρέθηκαν %s αποτελέσματα στη συλλογή της βιβλιοθήκης %s

en: Found in Open Library:
el: Αναζήτηση στο Open Library:

en: From:
el: Από:

en: Full history
el: Πλήρης ιστορικό

en: Full subscription history
el: Ολοκληρωμένες πληροφορίες συνδρομής

note: %1$s:  bibliotitle | html
en: Full subscription history for %s
el: Ολοκληρωμένες πληροφορίες συνδρομής για %s

note: %1$s:  bibliotitle | html %2$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %3$s:  LibraryNameTitle | html %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: Full subscription history for %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
el: Ολοκληρωμένες πληροφορίες συνδρομής για %s &rsaquo; %s%s%sKoha %s κατάλογος

en: Fuzzy
el: Ασαφές

en: GDPR consent
el: Συγκατάθεση GDPR

en: GDPR consents
el: Συγκαταθέσεις GDPR

en: General
el: Γενικά

en: Get new password recovery link
el: Αιτηθείτε νέο σύνδεσμο ανάκτησης κωδικού

en: Get your discharge
el: Λάβετε την αποδέσμευσή σας

en: GetAuthorityRecords
el: ΠαρουσίασηΚαθιερωμένωνΕγγραφών

en: GetAvailability
el: ΠαρουσίασηΔιαθεσιμότητας

en: GetPatronInfo
el: ΠαρουσίασηΠληροφοριώνΜέλους

en: GetPatronStatus
el: ΠαρουσίασηΚατάστασηςΜέλους

en: GetRecords
el: ΠαρουσίασηΕγγραφών

en: GetServices
el: ΠαρουσίασηΥπηρεσιών

en: Given a list of authority record identifiers, returns a list of record objects that contain the authority records. The function user may request a specific metadata schema for the record objects.
el: Με μία λίστα αναγνωριστικών καθιερωμένων εγγραφών, μας δίνεται μία λίστα αντικείμενων εγγραφών που περιέχουν τις εγγραφές καθιερωμένων όρων. Ο χρήστης μπορεί να ζητήσει ένα συγκεκριμένο σχήμα μεταδεδομένων για τις αντικείμενες εγγραφές.

en: Given a list of record identifiers, returns a list of record objects that contain bibliographic information, as well as associated holdings and item information. The caller may request a specific metadata schema for the record objects to be returned. This function behaves similarly to HarvestBibliographicRecords and HarvestExpandedRecords in Data Aggregation, but allows quick, real time lookup by bibliographic identifier.
el: Με μία λίστα αναγνωριστικών εγγραφών, μας δίνεται μία λίστα εγγραφών που περιέχουν βιβλιογραφικές πληροφορίες, καθώς και τα αντίστοιχα αντίτυπα και πληροφορίες τεκμηρίου. Ο αιτών μπορεί να ζητήσει ένα συγκεκριμένο σχήμα μεταδεδομένων για τις εγγραφές. Αυτή η λειτουργία συμπεριφέρεται παρόμοια με τo HarverstBibliographicRecords και HarvestExpandedRecords στο Data Aggregation, αλλά επιτρέπει γρήγορη και σε πραγματικό χρόνο ενημέρωση από το βιβλιογραφικό αναγνωριστικό.

en: Given a set of bibliographic or item identifiers, returns a list with availability and call number of the items associated with the identifiers.
el: Δίνοντας μια ομάδα αναγνωριστικών βιβλιογραφικών εγγραφών ή αντιτύπων, επιστρέφεται μία λίστα με τη διαθεσιμότητα και τους ταξιθετικούς αριθμούς των αντιτύπων που συνδέονται με τα αναγνωριστικά.

note: INPUT type=submit name=save
en: Go
el: Έναρξη

note: LI
en: Go to detail
el: Περισσότερες λεπτομέρειες

note: A
en: Go to page %s
el: Μετάβαση στη σελίδα %s

note: A
en: Go to the first page
el: Μετάβαση στην πρώτη σελίδα

note: A
en: Go to the last page
el: Μετάβαση στην τελευταία σελίδα

note: A
en: Go to the next page
el: Μετάβαση στην επόμενη σελίδα

note: A
en: Go to the previous page
el: Μετάβαση στην προηγούμενη σελίδα

en: Go to your account page
el: Μετάβαση στον λογαριασμό σας

en: Go to your contact information
el: Μετάβαση στις πληροφορίες επικοινωνίας σας

en: GoToBibliographicRequestPage
el: ΠήγαινεΣτηΣελίδαΒιβλιογραφικήςΑίτησης

en: Google login
el: Σύνδεση Google

note: OPTGROUP
en: Groups
el: Ομάδες

en: Groups of libraries
el: Ομάδες βιβλιοθηκών

note: %1$s:  FOREACH gr IN borrower.guarantor_relationships %2$s:  SET g = gr.guarantor %3$s:  g.firstname | html %4$s:  g.surname | html %5$s: - IF ! loop.last %6$s:  END %7$s:  END
en: Guaranteed by %s %s %s %s %s, %s %s
el: Διασφάλιση από %s %s %s %s %s, %s %s

en: Handbooks
el: Εγχειρίδια

en: HarvestAuthorityRecords
el: ΣυγκομιδήΚαθιερωμένωνΕγγραφών

en: HarvestBibliographicRecords
el: ΣυγκομιδήΒιβλιογραφικώνΕγγραφών

en: HarvestExpandedRecords
el: ΣυγκομιδήΔιευρυμένωνΕγγραφών

en: HarvestHoldingsRecords
el: ΣυγκομιδήΕγγραφώνΑντιτύπων

en: Heading ascendant
el: Επικεφαλίδα αύξουσα

en: Heading descendant
el: Επικεφαλίδα φθίνουσα

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron = logged_in_user
en: Hello, %s
el: Γεια σας, %s

en: Help
el: Βοήθεια

en: Hi,
el: Γεια σας,

note: SCRIPT
en: Hide options
el: Απόκρυψη επιλογών

en: Hide unholdable items
el: Απόκρυψη μη διαθέσιμων για κράτηση αντιτύπων

en: Hide window
el: Απόκρυψη παραθύρου

en: Highlight
el: Τονισμός

en: Hold date
el: Ημερομηνία κράτησης

en: Hold date:
el: Ημερομηνία κράτησης:

en: Hold fee
el: Τέλος κράτησης

en: Hold not needed after:
el: Η κράτηση δε χρειάζεται μετά τις:

en: Hold notes:
el: Σημειώσεις κράτησης:

en: Hold requests
el: Αιτήματα κρατήσεων

en: Hold starts on date:
el: Ημερομηνία έναρξης κράτησης:

en: HoldItem
el: ΤεκμήριοΑντιτύπου

en: HoldTitle
el: ΤιτλοςΑντιτύπου

en: Holding libraries
el: Βιβλιοθήκες που διαθέτουν αντίτυπα

en: Holdings
el: Αντίτυπα

en: Holdings:
el: Αντίτυπα:

note: SCRIPT
en: Holds
el: Κρατήσεις

en: Holds
el: Κρατήσεις

note: %1$s:  RESERVES.count | html
en: Holds (%s)
el: Κρατήσεις (%s)

en: Holds history
el: Ιστορικό κρατήσεων

en: Home
el: Αρχική

en: Home libraries
el: Οικείες βιβλιοθήκες

en: Home library
el: Οικεία βιβλιοθήκη

en: Home library:
el: Ββλιοθήκη:

en: I agree with your processing of my personal data as outlined in the
el: Συμφωνώ με την επεξεργασία των προσωπικών μου δεδομένων όπως περιγράφεται στο

en: I have read the
el: Έχω διαβάσει το

en: ILL module configuration problem. Contact your administrator.
el: Πρόβλημα στις ρυθμίσεις του υποσυστήματος διαδανεισμού. Επικοινωνήστε με το διαχειριστή του συστήματος.

en: IP address where the end user request is being placed
el: Διεύθυνση IP όπου γίνεται το αίτημα του τελικού χρήστη

en: ISBD view
el: Προβολή ISBD

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: ISBD view &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
el: Προβολή ISBD &rsaquo; %s%s%sKoha online%s κατάλογος

note: %1$s:  FOREACH isbn IN BIBLIO_RESULT.ISBN %2$s:  isbn | $raw %3$s:  UNLESS ( loop.last ) %4$s:  END %5$s:  END
en: ISBN: %s %s %s; %s %s
el: ISBN: %s %s %s %s %s

en: Identity
el: Στοιχεία ταυτότητας

en: If this is an error, please contact the library.
el: Αν πρόκειται για σφάλμα, παρακαλούμε επικοινωνήστε με τη βιβλιοθήκη.

en: If this is an error, please take your library card to the circulation desk at your local library and the error will be corrected.
el: Αν αυτό είναι σφάλμα, παρακαλούμε δώστε την κάρτα σας στο γραφείο δανεισμού της βιβλιοθήκης για να γίνει η διόρθωση.

en: If this is your first time using the self checkout system, or if the system is not behaving as expected, you may want to refer to this guide to get yourself started.
el: Αν αυτή είναι η πρώτη φορά που χρησιμοποιείτε το σύστημα αυτόματου δανεισμού, ή αν το σύστημα δεν ανταποκρίνεται όπως αναμένατε, μπορείτε, πριν ξεκινήσετε, να συμβουλευτείτε αυτό τον οδηγό.

en: If you can't find what you are looking for, you can
el: Εάν δεν βρήκατε αυτό που ψάχνατε, μπορείτε

en: If you did not receive this email, you can request a new one:
el: Αν δεν λάβατε το email, μπορείτε να ζητήσετε νέο:

note: %1$s:  SelfCheckTimeout | html
en: If you do not click the 'Finish' button, your session will automatically expire in %s seconds.
el: Αν δεν κάνετε κλικ στο κουμπί 'Τέλος', η περίοδος χρήσης σας θα λήξει αυτόματα σε %s δευτερόλεπτα.

en: If you do not enter a password a system generated password will be created.
el: Αν δεν εισάγετε κωδικό, θα δημιουργηθεί ένας κωδικός αυτόματα από το σύστημα.

en: If you do not have a CAS account, but do have a local account, you can still log in:
el: Αν δεν διαθέτετε CAS λογαριασμό αλλά ένα τοπικό λογαριασμό, πάλι μπορείτε να συνδεθείτε:

en: If you do not have a Google account, but do have a local account, you can still log in:
el: Αν δεν έχετε λογαριασμό Google, αλλά έχετε τοπικό λογαριασμό, μπορείτε να συνδεθείτε:

en: If you do not have a Shibboleth account, but you do have a CAS account, you can use CAS.
el: Αν δεν διαθέτετε λογαριασμό Shibboleth, αλλά έχετε λογαριασμό CAS, μπορείτε να χρησιμοποιήσετε τον CAS.

en: If you do not have a Shibboleth account, but you do have a local login, then you may login below.
el: Αν δεν διαθέτετε Shibboleth λογαριασμό αλλά ένα τοπικό λογαριασμό, μπορείτε να συνδεθείτε παρακάτω.

en: If you don't have a library card, stop by your local library to sign up.
el: Αν δεν έχετε κάρτα βιβλιοθήκης, μπορείτε να μεταβείτε στη βιβλιοθήκη για να εγγραφείτε.

en: If you don't have a password yet, stop by the circulation desk the next time you're in the library. We'll happily set one up for you.
el: Αν δεν έχετε κωδικό πρόσβασης, περάστε από το γραφείο δανεισμού την επόμενη φορά που θα επισκεφτείτε τη βιβλιοθήκη να σας δώσουμε ένα.

en: If you have a CAS account, please choose against which one you would like to authenticate:
el: Αν έχετε λογαριασμό CAS, επιλέξτε σε ποιον επιθυμείτε να γίνει πιστοποίηση:

en: If you have a CAS account, you may use that below.
el: Αν έχετε ένα λογαριασμό CAS, μπορείτε να τον χρησιμοποιήσετε παρακάτω.

en: If you have a local account, you may use that below.
el: Αν έχετε τοπικό λογαριασμό, μπορείτε να τον χρησιμοποιήσετε παρακάτω.

en: If you want to, you can try to
el: Αν το επιθυμείτε, μπορείτε να δοκιμάσετε να

en: Image from Amazon.com
el: Εξώφυλλο από Amazon.com

en: Image from Baker &amp; Taylor
el: Εξώφυλλο από Baker &amp; Taylor

note: A
en: Image from Coce
el: Εικόνα από Coce

note: SCRIPT
en: Image from Google Books (<a href='%s'>see the original image</a>)
el: Εξώφυλλο από Google Books (<a href='%s'>δείτε την αυθεντική εικόνα</a>)

en: Image from Google Jackets
el: Εξώφυλλο από Google Jackets

en: Image from OpenLibrary
el: Εξώφυλλο από OpenLibrary

note: SCRIPT
en: Image from OpenLibrary (<a href='%s'>see the original image</a>)
el: Εξώφυλλο από OpenLibrary (<a href='%s'>δείτε την αυθεντική εικόνα</a>)

en: Image from Syndetics
el: Εξώφυλλο από Syndetics

en: Images
el: Εικόνες

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title-head.inc' %2$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %3$s:  LibraryNameTitle | html %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: Images for: %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
el: Εικόνες για: %s &rsaquo; %s%s%sKoha%s κατάλογος

en: Immediate deletion
el: Άμεση διαγραφή

en: Immediately delete my checkout history & my hold history. This action cannot be undone.
el: Άμεση διαγραφή του ιστορικού δανεισμών και κρατήσεων. Η ενέργεια αυτή δεν είναι αναστρέψιμη.

en: Immediately delete my checkout history. This action cannot be undone.
el: Άμεση διαγραφή του ιστορικού δανεισμών. Η ενέργεια αυτή δεν είναι αναστρέψιμη.

en: Immediately delete my hold history. This action cannot be undone.
el: Άμεση διαγραφή του ιστορικού κρατήσεων. Η ενέργεια αυτή δεν είναι αναστρέψιμη.

note: For the first occurrence, %1$s:  OPACBaseURL | $raw %2$s:  BIBLIO_RESULT.biblionumber | html
en: In online catalog: %s/cgi-bin/koha/opac-detail.pl?biblionumber=%s
el: Στον ηλεκτρονικό κατάλογο %s/cgi-bin/koha/opac-detail.pl?biblionumber=%s

en: In order to keep you logged in, we need your consent to process personal data as specified in the EU General Data Protection Regulation of May 25, 2018.
el: Για να παραμείνετε συνδεδεμένοι, χρειαζόμαστε τη συγκατάθεσή σας για να επεξεργαστούμε προσωπικά δεδομένα όπως ορίζεται στον Γενικό Κανονισμό για την προστασία των προσωπικών δεδομένων της ΕΕ της 25 Μαίου, 2018.

note: For the first occurrence, %1$s:  Branches.GetName( item.get_transfer.frombranch ) | html %2$s:  Branches.GetName( item.get_transfer.tobranch ) | html %3$s:  item.get_transfer.datesent | $KohaDates
en: In transit from %s to %s since %s
el: Υπο μεταφορά από %s σε %s από %s

note: For the first occurrence, %1$s:  RECALL.library.branchname | html
en: In transit to %s
el: Σε μεταφορά προς %s

en: In your cart
el: Στο καλάθι σας

en: Indexes
el: Ευρετήρια

en: Information
el: Πληροφορίες

en: Initials:
el: Αρχικά:

en: Instructors
el: Εκπαιδευτές

en: Instructors:
el: Εκπαιδευτές:

en: Interlibrary loan item availability
el: Διαθεσιμότητα τεκμηρίου διαδανεισμού

en: Interlibrary loan request
el: Αίτημα διαδανεισμού

en: Interlibrary loan requests
el: Αιτήματα διαδανεισμού

en: Invalid shelf number.
el: Μη έγκυρος αριθμός ραφιού.

en: Issue
el: Τεύχος

en: Issue #
el: Τεύχος #

en: Issue renews
el: Ανανεώσεις τεύχους

en: Issue:
el: Τεύχος:

en: Issues for a subscription
el: Τεύχη συνδρομής

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Issues for a subscription &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
el: Τεύχη συνδρομής &rsaquo; %s%s%sKoha online%s κατάλογος

en: Issues summary
el: Περίληψη τευχών

en: It is too soon after the checkout date for this item to be renewed.
el: Είναι πολύ σύντομο το χρονικό διάστημα από την ημερομηνία δανεισμού του τεκμηρίου για να γίνει ανανέωση.

en: Item URI
el: URI τεκμηρίου

en: Item call number
el: Ταξινομικός αριθμός

en: Item cannot be checked out.
el: Δεν επιτρέπεται ο δανεισμός αυτού του τεκμηρίου.

en: Item checked in
el: Επιστροφή αντιτύπου

en: Item checked out
el: Χρέωση αντιτύπου

en: Item damaged
el: Κατεστραμμένο τεκμήριο

en: Item details
el: Στοιχεία τεκμηρίου

en: Item hold queue priority
el: Σειρά προτεραιότητας κράτησης τεκμηρίου

en: Item holds
el: Κρατήσεις τεκμηρίου

en: Item lost
el: Απώλειες τεκμηρίου

en: Item must be checked out at a circulation desk.
el: Το τεκμήριο πρέπει να δανειστεί από το γραφείο δανεισμού.

note: %1$s:  ISSUE.renewsleft | html
en: Item must be renewed at the library. %s renewals remaining
el: Το τεκμήριο πρέπει να ανανεωθεί στη βιβλιοθήκη. Απομένουν %s ανανεώσεις

en: Item not checked in: please see circulation staff for assistance
el: Το τεκμήριο δεν ξεχρεώθηκε: παρακαλώ επικοινωνήστε με το προσωπικό της βιβλιοθήκης για βοήθεια

en: Item not renewed
el: Το τεκμήριο δεν ανανεώνεται

note: %1$s:  HOLD.item.barcode | html
en: Item on hold: %s
el: Τεκμήριο σε κράτηση: %s

note: %1$s:  RECALL.item.barcode | html
en: Item recalled: %s
el: Το τεκμήριο ανακαλείται: %s

en: Item renewal is not allowed.
el: Δεν επιτρέπεται η ανανέωση του τεκμηρίου.

en: Item renewed
el: Ανανέωση τεκμηρίου

en: Item type
el: Τύπος τεκμηρίου

en: Item type:
el: Τύπος τεκμηρίου:

en: Item type:
el: Τύπος τεκμηρίου:

en: Item types
el: Τύποι τεκμηρίου

en: Item withdrawn
el: Τεκμήριο σε απόσυρση

note: SCRIPT
en: Items available:
el: Διαθέσιμα τεκμήρια:

en: Items in catalog
el: Τεκμήρια στον κατάλογο

en: Items in your cart
el: Τεκμήρια στο καλάθι σας

note: SCRIPT
en: Items on this list:
el: Τεκμήρια στη λίστα:

en: Items:
el: Τεκμήρια:

en: Juvenile
el: Νεανικό

en: Keyword
el: Λέξη κλειδί

en: Koha administrator
el: Koha διαχειριστής

en: Koha home
el: Koha αρχική

en: Language
el: Γλώσσα

en: Languages
el: Γλώσσες

en: Languages:
el: Γλώσσες:

en: Large print
el: Μεγάλα τυπογραφικά στοιχεία

note: SCRIPT
en: Last
el: Τελευταίο

en: Last
el: Τελευταίο

en: Last location
el: Τελευταία τοποθεσία

en: Last updated
el: Τελευταία ενημέρωση

en: Last updated:
el: Τελευταία ενημέρωση:

en: Late
el: Αργοπορημένο

en: Latest serials
el: Πρόσφατες περιοδικές εκδόσεις

en: Law reports and digests
el: Νομικές εκθέσεις και επιτομές

en: Legal articles
el: Νομικά άρθρα

en: Legal cases and case notes
el: Νομικές υποθέσεις και πρακτικά

en: Legislation
el: Νομοθεσία

en: Level 1: Basic discovery interfaces
el: Επίπεδο 1: Βασικές διεπαφές ανακάλυψης

en: Level 2: Elementary OPAC supplement
el: Επίπεδο 2: Στοιχειώδες συμπλήρωμα OPAC

en: Level 3: Elementary OPAC alternative
el: Επίπεδο 3: Εναλλακτικό συμπλήρωμα OPAC

en: Level 4: Robust/domain specific discovery platforms
el: Επίπεδο 4: Πλατφόρμες ανακάλυψης συγκεκριμένου τομέα

en: Libraries
el: Βιβλιοθήκες

en: Library
el: Βιβλιοθήκη

en: Library card number:
el: Αριθμός κάρτας βιβλιοθήκης:

en: Library catalog
el: Κατάλογος βιβλιοθήκης

en: Library:
el: Βιβλιοθήκη:

en: Library:
el: Βιβλιοθήκη:

en: Limit to any of the following:
el: Περιορισμός σε οποιοδήποτε από τα ακόλουθα:

en: Limit to currently available items
el: Περιορισμός μόνο στα διαθέσιμα τεκμήρια

en: Limit to:
el: Περιορισμός σε:

en: Limit to:
el: Περιορισμός σε:

en: Link
el: Σύνδεσμος

en: Links
el: Σύνδεσμοι

en: List created.
el: Η λίστα δημιουργήθηκε.

en: List deleted.
el: Η λίστα διαγράφηκε.

en: List name
el: Όνομα λίστας

en: List name:
el: Όνομα λίστας:

en: List name:
el: Όνομα λίστας:

en: List updated.
el: Η λίστα ενημερώθηκε.

en: List(s) this item appears in:
el: Λίστες στις οποίες εμφανίζεται αυτό το τεκμήριο:

en: Lists
el: Λίστες

en: Lists:
el: Λίστες:

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Loading
el: Γίνεται φόρτωση

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Loading...
el: Γίνεται φόρτωση...

en: Loading...
el: Φόρτωση...

note: A
en: Local cover image
el: Τοπική εικόνα εξωφύλλου

en: Local login
el: Τοπική σύνδεση

en: Location
el: Τοποθεσία

en: Location (Status)
el: Τοποθεσία (Κατάσταση)

en: Location and availability:
el: Τοποθεσία και διαθεσιμότητα:

en: Location(s) (Status)
el: Τοποθεσία/ες (Κατάσταση)

note: %1$s:  AuthorisedValues.GetDescriptionByKohaField( kohafield => 'items.location', authorised_value => subscription_LOO.location, opac => 1 ) | html
en: Location: %s
el: Τοποθεσία: %s

note: %1$s:  AuthorisedValues.GetByCode( 'LOC', subscription.location, 1 ) | html %2$s:  END %3$s:  IF ( subscription.callnumber )
en: Location: %s %s %s
el: Τοποθεσία: %s %s %s

en: Locations
el: Τοποθεσίες

en: Log in
el: Σύνδεση

en: Log in to add tags
el: Συνδεθείτε για να προσθέσετε επισημειώσεις

en: Log in to add tags.
el: Συνδεθείτε για να προσθέσετε επισημειώσεις.

en: Log in to create a new list
el: Συνδεθείτε για να δημιουργήσετε νέα λίστα

en: Log in to create your own lists
el: Συνδεθείτε για να δημιουργήσετε τις δικές σας λίστες

en: Log in to see your own saved tags.
el: Συνδεθείτε για να δείτε τις επισημειώσεις σας.

en: Log in to your account
el: Συνδεθείτε στο λογαριασμό σας

en: Log in to your account.
el: Συνδεθείτε στο λογαριασμό σας.

en: Log in to your account:
el: Συνδεθείτε στο λογαριασμό σας:

en: Log in using a CAS account.
el: Σύνδεση με χρήση ενός CAS λογαριασμού.

en: Log in using a Shibboleth account
el: Σύνδεση με χρήση ενός Shibboleth λογαριασμού

en: Log in using a Shibboleth account.
el: Σύνδεση με χρήση ενός Shibboleth λογαριασμού.

en: Log in with Google
el: Σύνδεση με λογαριασμό Google

en: Log in.
el: Σύνδεση.

en: Log out
el: Αποσύνδεση

en: Log out
el: Αποσύνδεση

en: Log out and try again with a different user.
el: Αποσυνδεθείτε και προσπαθήστε ξανά με διαφορετικό όνομα χρήστη.

en: Logging on to the catalog has not been enabled by the library.
el: Η σύνδεση στον κατάλογο δεν έχει επιτραπεί από τη βιβλιοθήκη.

en: Login
el: Σύνδεση

en: Login page
el: Σελίδα σύνδεσης

en: Login:
el: Σύνδεση:

en: Looks up a patron in the ILS by an identifier, and returns the ILS identifier for that patron, aka the patron identifier.
el: Αναζητεί ένα μέλος στο σύστημα κατά αναγνωριστικό, και επιστρέφει το αναγνωριστικό του μέλους, γνωστό και ως αναγνωριστικό μέλους.

en: LookupPatron
el: ΑναζήτησηΜέλους

en: Lost item
el: Χαμένο τεκμήριο

en: MARC Card View
el: Προβολή Κάρτας MARC

en: MARC View
el: MARC προβολή

en: MARC details
el: Στοιχεία MARC

note: %1$s:  biblio.biblionumber | html %2$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %3$s:  LibraryNameTitle | html %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: MARC details for record no. %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
el: Στοιχεία MARC για την εγγραφή no. %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s κατάλογος

en: MARC view
el: Προβολή MARC

note: %1$s:  bibliotitle | html
en: MARC view: %s
el: Προβολή MARC: %s

en: Main address
el: Κύρια διεύθυνση

en: Main contact method:
el: Κύρια μέθοδος επικοινωνίας:

en: Make a
el: Κάντε μία

en: Make an
el: Πραγματοποιήστε μία

en: Make payment
el: Πληρωμή

en: Male:
el: Άρρεν:

en: Managed by
el: Διαχειριζόμενο από

en: Managed by:
el: Διαχειριζόμενο από:

en: Match:
el: Ταιριάζει σε:

en: Materials specified
el: Προσδιοριμένα υλικά

en: Message sent
el: Το μήνυμα απεστάλη

en: Message:
el: Μήνυμα:

en: Messages for you
el: Μηνύματα για εσάς

note: SCRIPT
en: Minimum amount needed by this service is %s
el: Το ελάχιστο ποσό που χρειάζεται αυτή η υπηρεσία είναι %s

en: Missing
el: Αγνοείται

en: Missing (damaged)
el: Αγνοείται (κατεστραμμένο)

en: Missing (lost)
el: Αγνοείται (χαμένο)

en: Missing (never received)
el: Αγνοείται (δεν παρελήφθη)

en: Missing (sold out)
el: Αγνοείται (εξαντλημένο)

note: %1$s:  subscription.missinglist | html | html_line_break
en: Missing issues: %s
el: Απολεσθέντα τεύχη: %s

en: Modify
el: Τροποποίηση

en: More details
el: Περισσότερα στοιχεία

en: More options
el: Περισσότερες επιλογές

en: More searches
el: Περισσότερες αναζητήσεις

en: Most popular
el: Τα πιο δημοφιλή

en: Most popular titles
el: Οι πιο δημοφιλείς τίτλοι

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Most popular titles &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
el: Δημοφιλέστεροι τίτλοι &rsaquo; %s%s%sKoha online%s κατάλογος

en: Musical recording
el: Μουσική ηχογράφηση

en: N/A
el: Μ/Ε

en: NEW
el: ΝΕΑ

en: NT
el: ΣΟ

en: Name
el: Όνομα

note: ABBR
en: Narrower Term
el: Στενότερος Όρος

en: Never
el: Ποτέ

en: Never expires
el: Δε λήγει ποτέ

note: %1$s:  END %2$s:  ELSE
en: Never expires %s %s
el: Δε λήγει ποτέ %s %s

en: New
el: Νέο

en: New card
el: Νέα κάρτα

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title-head.inc' biblio=review
en: New comment on %s
el: Νεο σχόλιο στις %s

en: New interlibrary loan request
el: Νέο αίτημα διαδανεισμού

en: New list
el: Νέα λίστα

en: New password:
el: Νέος κωδικός πρόσβασης:

en: New purchase suggestion
el: Νέα πρόταση για αγορά

en: New search
el: Νέα αναζήτηση

en: New tag(s), separated by a comma:
el: Νέα/ες ετικέτα /ες, χωρίζονται με κόμμα:

en: New tag:
el: Νέα ετικέτα:

en: News
el: Νέα

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: News from %s%s%sthe library%s
el: Νέα από %s%s%sτη βιβλιοθήκη%s

en: Next
el: Επόμενο

en: Next
el: Επόμενο

en: Next &gt;&gt;
el: Επόμενο &gt;&gt;

en: Next available item
el: Tο επόμενο διαθέσιμο αντίτυπο

en: No
el: Όχι

en: No
el: Όχι

en: No article requests can be made for this record.
el: Δεν μπορούν να πραγματοποιηθούν αιτήματα άρθρων για αυτήν την εγγραφή.

en: No changes were made.
el: Δεν έγινε καμία τροποποίηση.

en: No checkout history to delete
el: Δεν υπάρχει ιστορικό χρεώσεων για να διαγραφεί

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: No checkouts
el: Δεν υπάρχουν δανεισμοί

en: No cover image available
el: Η εικόνα εξωφύλλου δεν είναι διαθέσιμη

note: SCRIPT
en: No data available in table
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμα δεδομένα στον πίνακα

note: SCRIPT
en: No entries to show
el: Καμία αναγραφή για προβολή

en: No hold history to delete
el: Δεν υπάρχει ιστορικό κρατήσεων για να διαγραφεί

note: SCRIPT
en: No holds
el: Δεν υπάρχουν κρατήσεις

en: No items available.
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμα τεκμήρια.

en: No limit
el: Χωρίς περιορισμό

en: No longer renewable
el: Μη ανανεώσιμο

note: SCRIPT
en: No matching records found
el: Δε βρέθηκαν ταυτισμένες εγγραφές

en: No news to display.
el: Δεν υπάρχουν νέα για προβολή.

en: No operation parameter has been passed.
el: Δεν έχει καταχωρηθεί παράμετρος λειτουργίας.

en: No other items.
el: Όχι άλλα τεκμήρια.

en: No physical items for this record
el: Δεν αντιστοιχούν φυσικά τεκμήρια σε αυτήν την εγγραφή

en: No private lists
el: Δεν υπάρχουν ιδιωτικές λίστες

en: No private lists.
el: Δεν υπάρχουν ιδιωτικές λίστες.

en: No public lists.
el: Δεν υπάρχουν δημόσιες λίστες.

en: No record was removed.
el: Δεν αφαιρέθηκε καμία εγγραφή.

note: %1$s:  ISSUE.soonestrenewdate | $KohaDates  as_due_date => 1
en: No renewal before %s
el: Δεν επιτρέπεται ανανέωση πριν από %s

en: No renewals allowed
el: Δεν επιτρέπονται άλλες ανανεώσεις

en: No reserves have been selected for this course.
el: Δεν έχει επιλεχθεί βιβλιογραφία για αυτό το μάθημα.

note: SCRIPT
en: No results found in the library's %s collection
el: Δεν βρέθηκαν αποτελέσματα στη συλλογή της βιβλιοθήκης %s

note: SCRIPT
en: No results found in the library's OverDrive collection.
el: Δεν έχουν βρεθεί αποτελέσματα στη συλλογή OverDrive της βιβλιοθήκης.

en: No results found!
el: Δε βρέθηκαν αποτελέσματα!

note: SCRIPT
en: No suggestion was selected
el: Δεν έχει γίνει επιλογή καμμίας πρότασης

note: SCRIPT
en: No tag was specified.
el: Δε διευκρινίστηκε καμία ετικέτα.

en: No tags from this library for this title.
el: Δεν υπάρχουν επισημειώσεις σε αυτή τη βιβλιοθήκη για αυτό τον τίτλο.

en: No, I do not agree. Please remove my account within a reasonable time.
el: Όχι, δεν συμφωνώ. Παρακαλώ αφαιρέστε τον λογαριασμό μου σε εύλογο χρονικό διάστημα.

note: SCRIPT
en: No, do not cancel article request
el: Οχι, να ακυρωθεί η αίτηση άρθρου

note: SCRIPT
en: No, do not cancel hold
el: Όχι, να μην ακυρωθει η κράτηση

note: SCRIPT
en: No, do not delete
el: Όχι, να μη γίνει διαγραφή

note: SCRIPT
en: No, do not delete suggestion
el: Όχι, να μη γίνει διαγραφή πρότασης αγοράς

note: SCRIPT
en: No, do not delete suggestions
el: Όχι, να μη γίνει διαγραφή προτάσεων αγοράς

note: SCRIPT
en: No, do not remove sharing
el: Όχι, να μην γίνει αφαίρεση διαμοιρασμού

note: SCRIPT
en: No, do not resume holds
el: Όχι, να μην γίνει σύνοψη κρατήσεων

en: Nobody
el: Κανένας

en: Non-fiction
el: Μη λογοτεχνικό

en: Non-musical recording
el: Μη-μουσική ηχογράφηση

en: None
el: Κανένας

en: None of the libraries are available for pickup location.
el: Καμιά από τις βιβλιοθήκες δεν έχει οριστεί ως σημείο παραλαβής.

en: None specified:
el: Δεν έχει οριστεί:

en: Normal view
el: Κανονική προβολή

en: Not allowed
el: Δεν επιτρέπεται

note: %1$s:  PROCESS error_message messages=error.messages
en: Not checked in %s
el: Δεν εχουν επιστραφεί (%s)

en: Not finding what you're looking for?
el: Δεν βρήκατε αυτό που ψάχνατε;

note: For the first occurrence, %1$s:  IF restricted_lib
en: Not for loan %s
el: Δε δανείζεται %s

note: For the first occurrence, %1$s:  item.notforloan | html
en: Not for loan (%s)
el: Δε δανείζεται (%s)

en: Not issued
el: Δεν εκδόθηκε

en: Not on hold
el: Δεν είναι κρατημένο

en: Not renewable
el: Δεν ανανεώνεται

en: Not renewable
el: Μη ανανεώσιμο

en: Not what you expected? Check for
el: Δεν είναι αυτό που προσδοκούσατε; Ελέγξτε

en: Note
el: Σημείωση

en: Note:
el: Σημείωση:

en: Note:
el: Σημείωση:

en: Note: Library policy does not allow hold/pickup of an item available locally. Please come to the library to retrieve these items
el: Σημείωση: Η πολιτική της βιβλιοθήκης δεν επιτρέπει κράτηση/παραλαβή ενός αντιτύπου που είναι διαθέσιμο τοπικά. Παρακαλώ, ελάτε στη βιβλιοθήκη ώστε να παραλάβετε τα ακόλουθα αντίτυπα

en: Note: This feature only available to French catalogs where ISBD subjects have been populated, and an index built by separate script.
el: Σημείωση: Αυτό το χαρακτηριστικό είναι διαθέσιμο μόνο στους Γαλλικούς καταλόγους.

en: Note: Your comment must be approved by a librarian.
el: Σημείωση: Το σχόλιό σας πρέπει να εγκριθεί από κάποιον βιβλιοθηκονόμο.

en: Note: you can only delete your own tags.
el: Σημείωση: μπορείτε να διαγράψετε μόνο τις δικές σας επισημειώσεις.

note: SCRIPT
en: Note: you can only tag an item with a given term once. Check 'My Tags' to see your current tags.
el: Σημείωση: μπορείτε να δημιουργήσετε επισημείωση στο τεκμήριο μόνο μία φορά. Για να δείτε τις τρέχουσες επισημειώσεις σας, μεταβείτε στο 'Επισημειώσεις'.

en: Note: your comment contained illegal markup code. It has been saved with the markup removed, as below. You can edit the comment further, or cancel to retain the comment as is.
el: Σημείωση: το σχόλιό σας δεν περιέχει σωστό markup κώδικα. Έχει αποθηκευτεί χωρίς τον markup κώδικα, όπως φαίνεται παρακάτω. Μπορείτε να επεξεργαστείτε το σχόλιο περαιτέρω ή να επιλέξετε ακύρωση ώστε να το διατηρήσετε ως εχει.

note: SCRIPT
en: Note: your tag contained markup code that was removed. The tag was added as
el: Σημείωση: η ετικέτα σας περιείχε markup κώδικα ο οποίος αφαιρέθηκε. Η ετικέτα προστέθηκε ως

en: Notes
el: Σημειώσεις

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.notes | $raw
en: Notes : %s
el: Σημειώσεις: %s

en: Notes/Comments
el: Σημειώσεις/Σχόλια

en: Notes:
el: Σημειώσεις:

en: Nothing
el: Τίποτα

note: SCRIPT
en: Nothing has been selected. Check the box for each item you want to renew
el: Δεν επιλέχθηκε τίποτα. Κάντε κλικ στο κουτί για κάθε τεκμήριο που θέλετε να ανανεώσετε

en: Notice:
el: Σημείωση:

en: Novelist Select
el: Επιλογή Μυθιστοριογράφου

en: Novelist Select:
el: Επιλογή Μυθιστοριογράφου:

en: Number
el: Αριθμός

en: Number of holds:
el: Πλήθος κρατήσεων:

note: For the first occurrence, %1$s:  count | html
en: Number of records used in: %s
el: Αριθμός τεκμηρίων για: %s

en: OR
el: Ή

en: On hold
el: Σε κράτηση

en: On order
el: Υπό παραγγελία

en: On-site checkouts
el: Συνολικοί δανεισμοί

en: Once the library has processed those suggestions you will be able to place more.
el: Όταν η βιβλιοθήκη επεξεργαστεί τις προηγούμενες προτάσεις αγοράς, θα είστε σε θέση να υποβάλετε κι άλλες.

en: One or more holds were not placed due to existing holds.
el: Δεν πραγματοποιήθηκε κράτηση λόγω προηγούμενων κρατήσεων.

en: Online resources:
el: Ηλεκτρονικές πηγές:

note: %1$s:  ComponentParts.size | html
en: Only %s results are shown:
el: Μόνο %s αποτελέσματα προβάλλονται:

en: Only certain fields (marked in red) are required, but the more information you enter the easier it will be for the librarians to find the title you're requesting. The "Notes" field can be used to provide any additional information.
el: Μόνο συγκεκριμένα πεδία (τονισμένα με κόκκινο) είναι υποχρεωτικά, αλλά όσο περισσότερες πληροφορίες εισάγετε τόσο πιο εύκολο θα είναι για το προσωπικό της βιβλιοθήκης να βρει τον τίτλο που αναζητάτε. Το πεδίο "Σημειώσεις" μπορεί να χρησιμοποιηθεί για την παροχή επιπρόσθετων πληροφοριών.

en: Only items currently available for loan or reference
el: Μόνο τεκμήρια διαθέσιμα για δανεισμό ή αναφορά

en: Order by author
el: Ταξινόμηση με βάση τον συγγραφέα

en: Order by date
el: Ταξινόμηση με βάση την ημερομηνία

en: Order by title
el: Ταξινόμηση με βάση τον τίτλο

en: Order by:
el: Ταξινόμηση κατά:

en: Other editions
el: Άλλες εκδόσεις

en: Other editions of this work
el: Άλλες εκδόσεις αυτού του έργου

en: Other forms:
el: Άλλες μορφές:

note: %1$s:  ' ( ' _ (otheritemloop.size || 0) _ ' )' | html
en: Other holdings %s
el: Άλλα αντίτυπα %s

en: Other names:
el: Άλλα ονόματα:

en: Other phone
el: Άλλο τηλέφωνο

en: Other phone:
el: Άλλο τηλέφωνο:

en: Other:
el: Άλλο:

en: OutputIntermediateFormat
el: ΕνδιάμεσηΜορφήΕξόδου

en: OutputRewritablePage
el: ΕπανεγγράψιμηΣελίδαΕξόδου

en: OverDrive account
el: Λογαριασμός OverDrive

note: For the first occurrence, %1$s:  q | html
en: OverDrive search for '%s'
el: Αναζήτηση σε OverDrive για '%s'

note: %1$s:  q | html %2$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %3$s:  LibraryNameTitle | html %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: OverDrive search for '%s' &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
el: OverDrive αναζήτηση για '%s' &rsaquo; %s%s%sKoha%s κατάλογος

note: %1$s:  priority | html
en: Overall queue priority: %s
el: Συνολική σειρά προτεραιότητας: %s

note: %1$s:  overdues_count | html
en: Overdue (%s)
el: Εκπρόθεσμα (%s)

en: Overdues
el: Εκπρόθεσμα

en: Owner only
el: Μόνο ο ιδιοκτήτης

en: Pages
el: Σελίδες

en: Pages:
el: Σελίδες:

en: Parameters
el: Παράμετροι

en: Password
el: Κωδικός πρόσβασης

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Password contains leading and/or trailing spaces
el: Ο κωδικός περιέχει κενούς χαρακτήρες (στην αρχή και/ή στο τέλος)

note: For the first occurrence, %1$s:  patron.category.effective_min_password_length | html
en: Password must be at least %s characters long.
el: Ο κωδικός πρόσβασης πρέπει να αποτελείται από τουλάχιστον %s χαρακτήρες.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Password must contain at least %s characters
el: Ο κωδικός πρόσβασης πρέπει να αποτελείται από τουλάχιστον %s χαρακτήρες

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Password must contain at least %s characters, including UPPERCASE, lowercase and numbers
el: Ο κωδικός πρόσβασης πρέπει να αποτελείται από τουλάχιστον %s χαρακτήρες, συμπεριλαμβανομένων ΚΕΦΑΛΑΙΩΝ, μικρών και αριθμών

en: Password must contain at least one digit, one lowercase and one uppercase.
el: Ο κωδικός πρόσβασης πρέπει να αποτελείται από τουλάχιστον από έναν αριθμό, ένα κεφαλαίο και ένα μικρό χαρακτήρα.

en: Password must not contain leading or trailing whitespaces.
el: Ο κωδικός δεν πρέπει να περιέχει κενούς χαρακτήρες (στην αρχή και/ή στο τέλος).

en: Password not valid
el: Ο κωδικός δεν είναι έγκυρος

en: Password recovery
el: Ανάκτηση κωδικού πρόσβασης

en: Password updated
el: Ενημερωμένος κωδικός πρόσβασης

en: Password:
el: Κωδικός πρόσβασης:

en: Passwords do not match!
el: Ο κωδικός δεν συμπίπτει!

en: Patent document
el: Έγγραφο διπλωμάτων ευρεσιτεχνίας

note: %1$s:  review.datereviewed | $KohaDates
en: Patron comment on %s
el: Σχόλιο μέλους σε %s

en: Pay selected fines and charges
el: Πληρωμή επιλεγμένων προστίμων και χρεώσεων

en: Payment
el: Εξόφληση

en: Payment applied:
el: Πληρωμή σε:

en: Payment method
el: Μέθοδος πληρωμής

en: Pending
el: Σε εκκρεμότητα

en: Pending hold
el: Κράτηση σε εκκρεμότητα

en: Phone
el: Τηλέφωνο

en: Phone:
el: Τηλέφωνο:

en: Phone:
el: Τηλέφωνο:

en: Photocopy
el: Φωτοαντίγραφο

en: Pick up location:
el: Τοποθεσία παραλαβής:

en: Pickup library
el: Βιβλιοθήκη παραλαβής

en: Pickup library:
el: Βιβλιοθήκη παραλαβής:

en: Pickup location
el: Τοποθεσία παραλαβής

note: SCRIPT
en: Place a hold on
el: Κάντε κράτηση σε

en: Place a hold on
el: Κάντε κράτηση σε

note: SCRIPT
en: Place a hold on:
el: Κάντε κράτηση σε:

en: Place article request
el: Υποβολή αιτήματος άρθρου

note: %1$s:  biblio.title | html
en: Place article request for %s
el: Αίτημα άρθρου για %s

en: Place hold
el: Κράτηση

en: Place hold
el: Κράτηση

note: INPUT type=submit
en: Place request
el: Αίτημα για

en: Placed on
el: Τοποθετημένο σε

en: Places
el: Τοποθεσίες

en: Placing a hold
el: Κάνοντας κράτηση

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Placing a hold &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
el: Κάντε κράτηση &rsaquo; %s%s%sKoha online%s κατάλογος

en: Please also note that the library staff can't update these values for you: it's your privacy!
el: Παρακαλώ σημειώστε επίσης ότι το προσωπικό της βιβλιοθήκης δεν μπορεί να ανανεώσεις αυτές τις τιμές για εσάς: είναι η ιδιωτικότητά σας!

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Please choose a download format
el: Παρακαλώ επιλέξτε μορφότυπο λήψης

en: Please choose against which one you would like to authenticate:
el: Επιλέξτε σε ποιο επιθυμείτε να γίνει πιστοποίηση:

en: Please choose your privacy rule:
el: Παρακαλώ επιλέξτε τον κανόνα ιδιωτικότητάς σας:

en: Please click the link in this email to finish the process of resetting your password.
el: Παρακαλώ επιλέξτε τον σύνδεσμο του email για να ολοκληρωθεί η διαδικασία της επαναφοράς του κωδικού σας.

en: Please confirm that you do not want to receive email when a new issue arrives for this subscription.
el: Παρακαλούμε επιβεβαιώστε ότι δεν επιθυμείτε να λάβετε email όταν παραληφθεί νέο τεύχος αυτής της συνδρομής.

en: Please confirm the checkout:
el: Παρακαλώ επιβεβαιώστε το δανεισμό:

en: Please confirm your registration
el: Παρακαλούμε επιβεβαιώστε την εγγραφή σας

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Please confirm your registration &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
el: Παρακαλούμε επιβεβαιώστε την εγγραφή σας &rsaquo; %s%s%sKoha%s κατάλογος

en: Please contact a librarian for details.
el: Παρακαλώ επικοινωνήστε με ένα βιβλιοθηκονόμο για περισσότερες πληροφορίες.

en: Please contact a library staff member if you are unsure of your mobile service provider, or you do not see your provider in this list.
el: Παρακαλώ επικοινωνήστε με το προσωπικό της βιβλιοθήκης αν δεν είστε βέβαιοι για τον πάροχο κινητής τηλεφωνίας σας, ή αν δεν βλέπετε τον πάροχο στη λίστα.

en: Please contact the library if you need further assistance.
el: Παρακαλώ επικοινωνήστε με τη βιβλιοθήκη σε περίπτωση που χρειάζεστε περισσότερη βοήθεια.

en: Please correct and resubmit.
el: Παρακαλώ διορθώστε το και υποβάλετε ξανά.

en: Please do not use this mail to request or renew books.
el: Παρακαλώ, μην χρησιμοποιείτε αυτή τη διεύθυνση για να αιτηθείτε ή να ανανεώσετε βιβλία.

note: SCRIPT
en: Please enter a valid URL.
el: Παρακαλώ εισάγετε ένα έγκυρο URL.

note: SCRIPT
en: Please enter a valid date (ISO).
el: Παρακαλώ εισάγετε μία έγκυρη ημερομηνία (ISO).

note: SCRIPT
en: Please enter a valid date.
el: Παρακαλώ εισάγετε μια έγκυρη ημερομηνία.

note: SCRIPT
en: Please enter a valid email address.
el: Παρακαλώ εισάγετε μια έγκυρη διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.

note: SCRIPT
en: Please enter a valid number.
el: Παρακαλώ εισάγετε έναν έγκυρο αριθμό.

note: SCRIPT
en: Please enter a valid phone number.
el: Παρακαλώ εισάγετε έναν έγκυρο τηλέφωνο.

note: SCRIPT
en: Please enter a value between {0} and {1} characters long.
el: Παρακαλώ εισάγετε μια τιμή μεταξύ των {0} και {1} χαρακτήρων.

note: SCRIPT
en: Please enter a value between {0} and {1}.
el: Παρακαλώ εισάγετε μια τιμή μεταξύ του {0} και {1}.

note: SCRIPT
en: Please enter a value greater than or equal to {0}.
el: Παρακαλώ εισάγετε μια τιμή μεγαλύτερη από ή ίση του {0}.

note: SCRIPT
en: Please enter a value less than or equal to {0}.
el: Παρακαλώ εισάγετε μια τιμή μικρότερη από ή ίση του {0}.

note: SCRIPT
en: Please enter at least {0} characters.
el: Παρακαλώ εισάγετε τουλάχιστον {0} χαρακτήρες.

note: SCRIPT
en: Please enter no more than {0} characters.
el: Παρακαλώ μην εισάγετε περισσότερους από {0} χαρακτήρες.

en: Please enter numbers only. Prefix the number with + if including the country code.
el: Παρακαλώ εισάγεται μόνο αριθμούς. Συμπληρώστε πριν τους αριθμούς το + εάν περιλαμβάνεται ο κωδικός κλήσης χώρας.

note: SCRIPT
en: Please enter only digits.
el: Παρακαλώ εισάγετε μόνο ψηφία.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Please enter the same password as above
el: Παρακαλώ εισάγετε τον ίδιο κωδικό πρόσβασης όπως παραπάνω

note: SCRIPT
en: Please enter the same value again.
el: Παρακαλώ εισάγετε την ίδια τιμή ξανά.

en: Please enter your card number:
el: Παρακαλώ εισάγετε τον αριθμό της κάρτας σας:

note: SCRIPT
en: Please fill in at least one field.
el: Παρακαλώ συμπληρώστε τουλάχιστον ένα πεδίο.

en: Please fill out this form to make a purchase suggestion. You will receive an email when the library processes your suggestion.
el: Συμπληρώστε αυτή τη φόρμα για να υποβάλετε μία πρόταση αγοράς. Θα σας σταλεί ένα email όταν η βιβλιοθήκη επεξεργαστεί την πρότασή σας.

note: SCRIPT
en: Please fix this field.
el: Παρακαλώ επιδιορθώστε αυτό το πεδίο.

en: Please log in to the catalog and try again.
el: Παρακαλώ συνδεθείτε στον κατάλογο και δοκιμάστε ξανά.

en: Please note that information on any book still checked-out must be kept by the library no matter which privacy option you choose.
el: Παρακαλώ σημειώστε ότι οι πληροφορίες για τα βιβλία πρέπει να διατηρούνται από τη βιβλιοθήκη όσο τα βιβλία είναι δανεισμένα ανεξάρτητα από την επιλογή σας για την ιδιωτικότητα.

en: Please note that the Google login will only work if you are using the e-mail address registered with this library.
el: Σημειώστε ότι για τη σύνδεση Google θα πρέπει η ηλ. διεύθυνση να είναι ίδια με αυτή που κάνατε εγγραφή στη βιβλιοθήκη.

en: Please note that the attached file is a MARC bibliographic records file which can be imported into personal bibliographic software like EndNote, Reference Manager or ProCite.
el: Παρακαλώ σημειώστε ότι το επισυναπτόμενο αρχείο βιβλιογραφικών εγγραφών σε MARC το οποίο μπορεί να εισαχθεί σε βιβλιογραφικό λογισμικό όπως το EndNote, το Reference Manager ή το ProCite.

en: Please note, the last person to return an item is tracked for the management of items returned damaged.
el: Σημειώστε ότι το τελευταίο άτομο που επέστρεψε ένα αντίτυπο δηλώθηκε ως κατεστραμμένο.

en: Please note:
el: Παρακαλώ σημειώστε:

en: Please note:
el: Παρακαλώ σημειώστε:

en: Please save your consent below or log out. Thank you!
el: Παρακαλώ αποθηκεύστε τη συγκατάθεσή σας παρακάτων ή αποσυνδεθείτε. Ευχαριστούμε!

en: Please see a member of the library staff.
el: Παρακαλώ επικοινωνήστε με το προσωπικό της βιβλιοθήκης.

note: SCRIPT
en: Please select a specific item for this article request.
el: Επιλέξτε ένα συγκεκριμένο τεκμήριο για αυτό το αίτημα άρθρου.

note: SCRIPT
en: Please select a tag to delete.
el: Παρακαλώ, επιλέξτε μια επισημείωση για διαγραφή.

en: Please type the following characters into the preceding box:
el: Πληκτρολογείστε στο παραπάνω πλαίσιο τους χαρακτήρες που ακολουθούν:

note: OPTGROUP
en: Popularity
el: Δημοτικότητα

en: Popularity (least to most)
el: Δημοτικότητα (αύξουσα)

en: Popularity (most to least)
el: Δημοτικότητα (φθίνουσα)

en: Post your comments on this title.
el: Δημοσιεύστε σχόλια για τον τίτλο.

note: %1$s:  IF template.name.match('opac-main.tt')
en: Powered by %s
el: Με την υποστήριξη της κοινότητας %s

en: Pre-adolescent
el: Προ-εφηβικό

en: Preferred form:
el: Προτιμώμενη μορφή:

en: Preferred language for notices:
el: Προτιμώμενη γλώσσα για ειδοποιήσεις:

en: Preschool
el: Προσχολικό

note: SCRIPT
en: Press <i>ctrl</i> or <i>⌘</i> + <i>C</i> to copy the table data<br>to your system clipboard.<br><br>To cancel, click this message or press escape.
el: Πιέστε <i>ctrl</i> ή <i>⌘</i> + <i>C</i> για αντιγραφή των δεδομένων του πίνακα<br>στο πρόχειρο.<br><br>Για ακύρωση, κάντε κλίκ στο μήνυμα ή πιέστε το Esc.

en: Previous
el: Προηγούμενο

en: Previous
el: Προηγούμενο

en: Previous sessions
el: Προηγούμενες περίοδοι χρήσης

en: Primary
el: Πρωταρχικό; Βασικό;

en: Primary email
el: Κύριο ηλεκτρονικό ταχυδρομείο

en: Primary email:
el: Κύριο email:

en: Primary phone
el: Κύριο τηλέφωνο

en: Primary phone:
el: Κύριο τηλέφωνο:

en: Print
el: Εκτύπωση

en: Print list
el: Εκτύπωση λίστας

note: SCRIPT
en: Print receipt and end session
el: Εκτύπωση απόδειξης και κλείσιμο συνεδρίας

note: %1$s:  borrowernumber | html %2$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %3$s:  LibraryNameTitle | html %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: Print receipt for %s &rsaquo; Self checkout &rsaquo; %s%s%sKoha %s
el: Εκτύπωση απόδειξης για %s &rsaquo; Αυτό-δανεισμός &rsaquo; %s%s%sKoha %s

en: Priority
el: Προτεραιότητα

en: Priority:
el: Προτεραιότητα:

en: Privacy
el: Ιδιωτικότητα

en: Privacy rule
el: Κανόνας ιδιωτικότητας

en: Private
el: Ιδιωτική

note: OPTGROUP
en: Private lists
el: Ιδιωτικές λίστες

note: OPTGROUP
en: Private lists shared with me
el: Ιδιωτικές λίστες κοινοποιημένες σε εμένα

en: Problem found on page:
el: Εντοπίστηκε σφάλμα στη σελίδα:

note: SCRIPT
en: Processing...
el: Υπό επεξεργασία...

en: Programmed texts
el: Προγραμματισμένα κείμενα

en: Provider:
el: Πάροχος:

en: Public
el: Δημόσια

note: OPTGROUP
en: Public lists
el: Δημόσιες λίστες

note: OPTGROUP
en: Public lists:
el: Δημόσιες λίστες:

en: Publication date
el: Ημερομηνία δημοσίευσης

en: Publication date range
el: Εύρος ημερομηνίας έκδοσης

en: Publication place:
el: Τόπος έκδοσης:

en: Publication/Copyright date: Newest to oldest
el: Χρονολογία έκδοσης/Κατοχύρωσης πνευματικής ιδιοκτησίας: Νεότερη προς παλαιότερη

en: Publication/Copyright date: Oldest to newest
el: Χρονολογία έκδοσης/Κατοχύρωσης πνευματικής ιδιοκτησίας: Παλαιότερη προς νεότερη

en: Publication:
el: Έκδοση:

note: %1$s:  BIBLIO_RESULT.publishercode | $raw %2$s:  IF ( BIBLIO_RESULT.publicationyear ) %3$s:  BIBLIO_RESULT.publicationyear | $raw %4$s:  END %5$s:  IF ( BIBLIO_RESULT.pages ) %6$s:  BIBLIO_RESULT.pages | $raw %7$s:  END %8$s:  IF BIBLIO_RESULT.item('size') %9$s:  BIBLIO_RESULT.item('size') | html %1
en: Published by: %s %s in %s %s %s , %s %s %s , %s %s
el: Εκδόθηκε από: %s %s τόπος: %s %s %s , %s %s %s , %s %s

note: %1$s:  koha_new.published_on | $KohaDates %2$s:  IF ( show_author && koha_new.author )
en: Published on %s %s by
el: Δημοσιεύτηκε στις %s %s από

en: Publisher
el: Εκδότης

en: Publisher location
el: Τόπος έκδοσης

en: Publisher:
el: Εκδότης:

en: Purchase suggestions
el: Προτάσεις αγοράς

en: Quantity:
el: Ποσότητα:

en: Quote of the day
el: Το απόφθεγμα της ημέρας

en: RIS (Zotero, EndNote, others)
el: Προγράμματα διαχείρισης βιβλιογραφίας (Zotero, EndNote, άλλα)

note: %1$s:  shelf.shelfname | html
en: RSS feed for public list %s
el: RSS αυτόματες ενημερώσεις για δημόσια λίστα %s

en: RT
el: ΣΟ

note: INPUT type=submit name=rate_button
en: Rate me
el: Βαθμολογήστε με

en: Re-type new password:
el: Επαναπληκτρολόγηση κωδικού πρόσβασης:

en: Reason for suggestion:
el: Αιτία για πρόταση:

en: Recall date:
el: Ημερομηνία ανάκλησης:

en: RecallItem
el: ΑνάκλησηΤεκμηρίου

en: Recalls
el: Ανακλήσεις

note: %1$s:  RECALLS.count | html
en: Recalls (%s)
el: Ανακλήσεις (%s)

en: Received date
el: Ημερομηνία παραλαβής

en: Recent comments
el: Πρόσφατα σχόλια

en: Recent comments
el: Πρόσφατα σχόλια

en: Record URL
el: URL εγγραφής

en: Record not found
el: Η εγγραφή δε βρέθηκε

en: Record title
el: Τίτλος εγγραφής

en: RecordedBooks account
el: Λογαριασμός RecordedBooks

note: For the first occurrence, %1$s:  q | html
en: RecordedBooks search for '%s'
el: Αναζήτηση σε RecordedBooks για '%s'

note: %1$s:  q | html %2$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %3$s:  LibraryNameTitle | html %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: RecordedBooks search for '%s' &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
el: Αναζήτηση σε RecordedBooks για '%s' &rsaquo; %s%s%sKoha%s κατάλογος

en: Refine your search
el: Βελτιώστε την αναζήτησή σας

en: Register a new account
el: Κάντε μια νέα εγγραφή λογαριασμού

en: Register here.
el: Εγγραφείτε εδώ.

en: Registration complete
el: Η εγγραφή ολοκληρώθηκε

en: Registration complete!
el: Ολοκλήρωση εγγραφής!

en: Registration invalid!
el: Η εγγραφή δεν είναι έγκυρη!

en: Regular print
el: Κανονικό κείμενο

note: ABBR
en: Related Term
el: Σχετικός όρος

en: Relative
el: Σχετικά

en: Relatives' checkouts
el: Σχετικοί δανεισμοί

en: Relevance
el: Σχετικότητα

en: Remove
el: Απομάκρυνση

note: A
en: Remove facet %s
el: Αφαίρεση όρου %s

note: A
en: Remove field
el: Αφαίρεση του πεδίου

note: SCRIPT
en: Remove from list
el: Αφαίρεση από τη λίστα

en: Remove from this list
el: Αφαίρεση από αυτή τη λίστα

note: INPUT type=submit
en: Remove selected items
el: Αφαίρεση επιλεγμένων τεκμηρίων

note: INPUT type=submit
en: Remove selected searches
el: Αφαίρεση επιλεγμένων εγγραφών

en: Remove share
el: Αφαίρεση κοινοποίησης

en: Remove share
el: Αφαίρεση κοινοποίησης

en: Renew
el: Ανανέωση

en: Renew all
el: Ανανέωση όλων

en: Renew item
el: Ανανέωση τεκμηρίου

en: Renew selected
el: Ανανέωση επιλεγμένων

en: RenewLoan
el: ΑνανέωσηΔανεισμού

en: Renewed!
el: Η ανανέωση έγινε!

en: Report a problem
el: Αναφορά προβλήματος

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Report a problem &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
el: Αναφορά προβλήματος &rsaquo; %s%s%sKoha online%s κατάλογος

en: Report issues and broken links
el: Αναφορά προβλημάτων και μη έγκυρων συνδέσμων

en: Request ID
el: ID αιτήματος

en: Request ID:
el: ID αιτήματος:

en: Request article
el: Αίτημα άρθρου

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Request article &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
el: Αίτημα άρθρου &rsaquo; %s%s%sKoha online%s κατάλογος

en: Request cancellation
el: Ακύρωση αιτήματος

en: Request placed
el: Το αίτημα πραγματοποιήθηκε

en: Request placed:
el: Το αίτημα πραγματοποιήθηκε:

en: Request specific item type:
el: Ζητήστε συγκεκριμένο τύπο αντιτύπου:

en: Request type
el: Τύπος αιτήματος

en: Request type:
el: Τύπος αιτήματος:

en: Request updated
el: Το αίτημα ενημερώθηκε

en: Requested from
el: Αιτήθηκε από

en: Requested from:
el: Αιτήθηκε από:

en: Requested item type
el: Αιτούμενος τύπος τεκμηρίου

en: Requested item:
el: Αιτούμενο τεκμήριο:

en: Requests
el: Αιτήματα

en: Required
el: Υποχρεωτικό

note: INPUT type=submit
en: Resort list
el: Ταξινόμηση λίστας

en: Results
el: Αποτελέσματα

note: %1$s:  from | html %2$s:  to | html %3$s:  total | html
en: Results %s to %s of %s
el: Αποτελέσματα %s σε %s από %s

note: %1$s:  ms_value | html
en: Results of search for '%s'
el: Αποτελέσματα αναζήτησης για '%s'

en: Results per page:
el: Αποτελέσματα ανά σελίδα:

en: Resume
el: Συνέχεια

en: Resume all suspended holds
el: Περίληψη όλων των κρατήσεων που έχουν ανασταλεί

en: Return
el: Επιστροφή

en: Return this item
el: Επιστροφή αυτού του τεκμηρίου

note: INPUT type=submit name=confirm
en: Return to account summary
el: Επιστροφή στη σύνοψη λογαριασμού

en: Return to fine details
el: Επιστροφή στις λεπτομέρειες προστίμων

note: INPUT type=submit
en: Return to my account
el: Επιστροφή στο λογαριασμό μου

en: Return to the catalog home page.
el: Επιστροφή στην αρχική σελίδα του καταλόγου.

en: Return to the last advanced search
el: Επιστροφή στην τελευταία σύνθετη αναζήτηση

en: Return to the main page
el: Επιστροφή στην βασική σελίδα

en: Return to the self-checkout
el: Επιστροφή στο σύστημα αυτόματου δανεισμού

en: Return to your lists
el: Επιστρέψτε στις λίστες σας

en: Returns a patron's status information from Koha.
el: Επιστρέφει πληροφορίες για την κατάσταση του μέλους από το Koha.

en: Returns information about the services available on a particular item for a particular patron.
el: Επιστρέφει πληροφορίες για τις διαθέσιμες υπηρεσίες για ένα συγκεκριμένο τεκμήριο και για ένα συγκεκριμένο μέλος.

en: Returns specified information about the patron, based on options in the request. This function can optionally return patron's contact information, fine information, hold request information, loan information, and messages.
el: Επιστρέφει συγκεκριμένες πληροφορίες για το μέλος, βασισμένες σε επιλογές στην αίτηση. Αυτή η λειτουργία μπορεί προαιρετικά να επιστρέψει πληροφορίες επικοινωνίας του μέλους, πρόστιμα, αιτήσεις κράτησεις, πληροφορίες δανεισμού και μηνύματα.

en: Reviews
el: Αξιολογήσεις

en: Reviews from LibraryThing.com:
el: Κριτικές από το LibraryThing.com:

en: Reviews provided by Syndetics
el: Κριτικές από το Syndetics

en: Routing lists
el: Λίστες δρομολόγησης

en: SMS number:
el: Αριθμός SMS:

en: SMS provider:
el: Πάροχος SMS:

en: Salutation:
el: Προσφώνηση:

note: INPUT type=submit
en: Save
el: Αποθήκευση

en: Save changes
el: Αποθήκευση αλλαγών

en: Save record
el: Αποθήκευση εγγραφής

en: Save to another list
el: Αποθήκευση σε μία άλλη λίστα

en: Save to lists
el: Αποθήκευση στις λίστες

en: Save to your lists
el: Αποθήκευση στις λίστες σας

en: Scan
el: Σάρωση

en: Scan
el: Σάρωση

en: Scan a new item or enter its barcode:
el: Σαρώστε ένα νέο τεκμήριο ή εισάγετε τον ραβδοκώδικά του:

en: Scan each item and wait for the page to reload before scanning the next item. The checked-out item should appear in your checkouts list. The submit button only needs to be clicked if you enter the barcode manually.
el: Σαρώστε κάθε τεκμήριο ξεχωριστά και περιμένετε τη σελίδα να επανέλθει πριν σαρώσετε το επόμενο τεκμήριο. Το δανεισμένο τεκμήριο πρέπει να εμφανίζεται στη λίστα δανεισμών σας. Το κουμπί υποβολής χρησιμοποιείτε μόνο σε περίπτωση που καταχωρήσετε το barcode χειροκίνητα.

en: Scan each item or enter its barcode. A list with the entered barcodes will be displayed.
el: Σαρώστε κάθε τεκμήριο ή εισάγετε το barcode του. Θα εμφανιστεί μια λίστα από τα εισαγόμενα barcodes.

en: Scan the item or enter its barcode:
el: Σαρώστε το τεκμήριο ή εισάγετε το barcode του:

note: INPUT type=submit name=do
en: Search
el: Αναζήτηση

en: Search
el: Αναζήτηση

note: LINK
en: Search %s
el: Αναζήτηση %s

note: SCRIPT
en: Search course reserves
el: Αναζήτηση κρατήσεων μαθημάτων

note: SCRIPT
en: Search courses
el: Αναζήτηση μαθημάτων

en: Search for this title in:
el: Αναζήτηση αυτού του τίτλου σε:

note: A
en: Search for works by this author
el: Αναζήτηση έργων από αυτόν το συγγραφέα

en: Search for:
el: Αναζήτηση:

en: Search history
el: Ιστορικό αναζήτησης

en: Search options:
el: Επιλογές αναζήτησης:

en: Search results
el: Αποτελέσματα αναζήτησης

note: NAV
en: Search results pagination
el: Σελιδοποίηση αποτελεσμάτων αναζήτησης

en: Search suggestions
el: Προτάσεις αναζήτησης

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Search the %s%s%sKoha library%s catalog
el: Αναζήτηση στον κατάλογο %s%s%sKoha library%s

en: Search type:
el: Τύπος αναζήτησης:

en: Search unsuccessful
el: Ανεπιτυχής αναζήτηση

note: SCRIPT
en: Search:
el: Αναζήτηση:

en: SearchCourseReserves
el: ΑναζήτησηΚρατήσεωνΜαθημάτων

note: SCRIPT
en: Searching %s...
el: Αναζήτηση %s...

note: SCRIPT
en: Searching OverDrive...
el: Αναζήτηση σε OverDrive...

en: Secondary email
el: Δευτερεύουσα διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου

en: Secondary email:
el: Δευτερεύον email:

en: Secondary phone
el: Δευτερεύον τηλέφωνο

en: Secondary phone:
el: Δευτερεύον τηλέφωνο:

en: Section
el: Τομέας

en: Section:
el: Τομέας:

note: IMG
en: See Baker & Taylor
el: Βλέπε Baker & Taylor

en: See also:
el: Δείτε επίσης:

note: A
en: See: %s%s%snext biblio%s
el: Βλέπε: %s%s%snext biblio%s

note: A
en: See: %s%s%sprevious biblio%s
el: Βλέπε: %s%s%sprevious biblio%s

en: Select a download format
el: Επιλέξτε ένα μορφότυπο λήψης

en: Select a list
el: Επιλογή λίστας

en: Select a specific item:
el: Επιλέξτε ένα συγκεκριμένο αντίτυπο:

en: Select all
el: Επιλογή όλων

en: Select none
el: Καμιά επιλογή

note: INPUT type=checkbox name=biblionumber
en: Select search result: %s
el: Επιλέξτε αποτελέσματα αναζήτησης: %s

en: Select searches to:
el: Επιλέξτε αναζητήσεις για:

en: Select suggestions to:
el: Επιλέξτε προτάσεις για:

en: Select the item(s) to search
el: Επιλέξτε τεκμήριο/α για να αναζητήσετε

en: Select titles to:
el: Επιλογή τίτλων για:

en: Select titles to:
el: Επιλογή τίτλων για:

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Self check-in &rsaquo; %s%s%sKoha %s
el: Αυτό-ξεχρέωση &rsaquo; %s%s%sKoha %s

en: Self check-in help
el: Βοήθεια αυτο-επιστροφής

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Self checkout &rsaquo; %s%s%sKoha %s
el: Αυτό-δανεισμός &rsaquo; %s%s%sKoha %s

en: Self checkout help
el: Βοήθεια συστήματος αυτόματου δανεισμού

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Self checkout help &rsaquo; %s%s%sKoha %s
el: Βοήθεια συστήματος αυτόματου δανεισμού &rsaquo; %s%s%sKoha %s

en: Send
el: Αποστολή

en: Send email
el: Αποστολή email

en: Send list
el: Αποστολή λίστας

en: Send problem report to:
el: Υποβολή αναφοράς προβλήματος στο:

en: Send to device
el: Αποστολή στη συσκευή

en: Sending your cart
el: Αποστολή του καλαθιού σας

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Sending your cart &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
el: Αποστολή καλαθιού &rsaquo; %s%s%sKoha online%s κατάλογος

en: Sending your list
el: Αποστολή της λίστας σας

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Sending your list &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
el: Αποστολή λίστας &rsaquo; %s%s%sKoha online%s κατάλογος

en: Serial
el: Περιοδική έκδοση

en: Serial collection
el: Συλλογή περιοδικών εκδόσεων

en: Serial collections
el: Συλλογή περιοδικών εκδόσεων

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.serial | $raw
en: Serial: %s
el: Περιοδικό: %s

en: Series
el: Σειρά

en: Series information:
el: Πληροφορίες σειράς:

en: Series title
el: Τίτλος σειράς

en: Session lost
el: Η σύνδεση διακόπηκε

en: Settings updated
el: Ενημερωμένες ρυθμίσεις

en: Share
el: Κοινοποίηση

en: Share a list
el: Κοινοποίηση μιας λίστας

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Share a list &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
el: Κοινοποίηση μιας λίστας &rsaquo; %s%s%sKoha online%s κατάλογος

en: Share a list with another patron
el: Κοινοποίηση μιας λίστας σε έναν άλλο χρήστη

note: A
en: Share by email
el: Κοινοποίηση με email

en: Share list
el: Κοινοποίηση λίστας

note: A
en: Share on Facebook
el: Κοινοποίηση στο Facebook

note: A
en: Share on LinkedIn
el: Κοινοποίηση στο LinkedIn

note: A
en: Share on Twitter
el: Κοινοποίηση στο Twitter

en: Shelving location
el: Τοποθεσία στο ράφι

en: Shibboleth Login
el: Shibboleth Σύνδεση

en: Shibboleth login
el: Shibboleth σύνδεση

en: Show
el: Εμφάνιση

en: Show 50 items
el: Εμφάνιση 50 τεκμηρίων

note: SCRIPT
en: Show _MENU_ entries
el: Προβολή _MENU_ εγγραφών

en: Show all items
el: Εμφάνιση όλων των αντιτύπων

en: Show all news
el: Εμφάνιση όλων των νέων

note: SCRIPT
en: Show all transactions
el: Εμφάνιση όλων των συναλλαγών

en: Show last 50 items
el: Εμφάνιση των τελευταίων 50 τεκμηρίων

en: Show less
el: Εμφάνιση λιγότερων

note: A
en: Show lists
el: Εμφάνιση λιστών

en: Show more
el: Εμφάνιση περισσότερων

en: Show more options
el: Εμφάνιση περισσότερων επιλογών

en: Show the top
el: Εμφάνιση των πρώτων

en: Show unholdable items
el: Έμφανιση μη διαθέσιμων για κράτηση αντιτύπων

en: Show year:
el: Εμφάνιση έτους:

note: %1$s:  resultcount | html %2$s:  total | html
en: Showing %s of about %s results
el: Εμφάνιση %s από %s αποτελέσματα

en: Showing 50 items.
el: Εμφάνιση 50 τεκμηρίων.

note: SCRIPT
en: Showing _START_ to _END_ of _TOTAL_
el: Εμφάνιση _START_ έως _END_ από _TOTAL_

en: Showing all items.
el: Εμφάνιση όλων των τεκμηρίων.

en: Showing last 50 items.
el: Εμφάνιση των τελευταίων 50 τεκμηρίων.

en: Showing only available items
el: Προβολή διαθέσιμων τεκμηρίων

en: Sign in to view availability and checkout items or place holds
el: Συνδεθείτε για τη προβολή διαθεσιμότητας και δανεισμού αντιτύπων ή κάντε κρατήσεις

en: Similar items
el: Παρόμοια τεκμήρια

en: Simple DC-RDF
el: Απλό DC-RDF

en: Skip to main content
el: Μεταφερθείτε στο κυρίως περιεχόμενο

en: Some charges for text messages may be incurred when using this service. Please check with your mobile service provider if you have questions.
el: Μπορεί να υπάρξουν χρεώσεις για τα μηνύματα κατά τη χρήση της υπηρεσίας. Παρακαλώ απευθυνθείτε στον πάροχο κινητής τηλεφωνίας αν έχετε απορίες.

note: %1$s:  failaddress | html
en: Something went wrong while processing the following addresses. Please check them. These are: %s
el: Προέκυψε κάποιο σφάλμα στην επεξεργασία των παρακάτω διευθύνσεων. Παρακαλούμε ελέγξτε τις. Αυτές είναι: %s

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Something went wrong. The note has not been saved
el: Προέκυψε κάποιο πρόβλημα. Η σημείωση δεν αποθηκεύτηκε

en: Sorry
el: Λυπούμαστε

en: Sorry,
el: Λυπούμαστε,

en: Sorry, but we could not accept this key. The invitation may have expired. Contact the patron who sent you the invitation.
el: Λυπούμαστε που δε μπορούμε να αποδεχτούμε αυτό το κλειδί. Αυτή η πρόσκληση μπορεί να έχει λήξει. Επικοινωνήστε με το χρήστη που σας έστειλε την πρόσκληση.

en: Sorry, but you did not enter a valid email address.
el: Λυπούμαστε, δεν έχετε εισάγει μια έγκυρη διεύθυνση email.

en: Sorry, no suggestions.
el: Λυπούμαστε, δεν υπάρχουν υποδείξεις.

en: Sorry, none of these titles can be placed on hold.
el: Δυστυχώς, δεν μπορεί να γίνει κράτηση σε κανένα από αυτούς τους τίτλους.

en: Sorry, only the creator of this comment is allowed to change it.
el: Η τροποποίηση επιτρέπεται μονάχα από τον δημιουργό του σχολίου.

note: SCRIPT
en: Sorry, plain view is temporarily unavailable
el: Λυπούμαστε, η απλή προβολή δεν είναι διαθέσιμη προσωρινά

note: SCRIPT
en: Sorry, tags are not enabled on this system.
el: Λυπούμαστε, δεν είναι ενεργοποιημένες οι επισημειώσεις σε αυτό το σύστημα.

en: Sorry, the CAS login also failed. If you have a local login you may use that below.
el: Λυπούμαστε, η CAS σύνδεση απέτυχε. Αν έχετε τοπικό λογαριασμό μπορείτε να τον χρησιμοποιήσετε παρακάτω.

en: Sorry, the CAS login failed.
el: Λυπούμαστε, η CAS σύνδεση απέτυχε.

en: Sorry, the requested page is not available
el: Λυπούμαστε, η σελίδα που ζητήθηκε δεν είναι διαθέσιμη.

en: Sorry, the system doesn't think you have permission to access this page.
el: Λυπούμαστε, το σύστημα θεωρεί ότι δεν έχετε άδεια για πρόσβαση σε αυτή τη σελίδα.

en: Sorry, there are no results. Try a different search term.
el: Συγνώμη, δεν υπάρχουν αποτελέσματα. Δοκιμάστε με ένα διαφορετικό όρο αναζήτησης.

en: Sorry, this item cannot be checked out at this station.
el: Λυπούμαστε, αυτό το τεκμήριο δεν μπορεί να δανειστεί σε αυτό το σταθμό.

en: Sorry, this self check-in station has lost authentication. Please contact the administrator to resolve this problem.
el: Λυπούμαστε, αυτός ο σταθμός αυτό-δανεισμού δεν μπορεί να πιστοποιηθεί. Παρακαλούμε επικοινωνήστε με το διαχειριστή για να λυθεί το πρόβλημα.

en: Sorry, this self-checkout station has lost authentication. Please contact the administrator to resolve this problem.
el: Λυπούμαστε, αυτός ο σταθμός αυτόματου δανεισμού δεν μπορεί να πιστοποιηθεί. Παρακαλούμε επικοινωνήστε με το διαχειριστή για να λυθεί το πρόβλημα.

en: Sorry, you cannot place holds.
el: Δυστυχώς, δεν μπορείτε να κάνετε κρατήσεις.

note: %1$s:  too_many_reserves | html
en: Sorry, you cannot place more than %s holds.
el: Λυπούμαστε, δεν μπορεί να κάνετε περισσότερες από %s κρατήσεις.

en: Sorry, your Google login failed.
el: Λυπούμαστε, η σύνδεση με το Google απέτυχε.

en: Sorry, your Shibboleth identity does not match a valid library identity.
el: Λυπούμαστε, η Shibboleth ταυτότητα δεν αντιστοίχισε μια έγκυρη ταυτότητα βιβλιοθήκης.

en: Sorry, your Shibboleth identity does not match a valid library identity. If you have a local login, you may use that below.
el: Λυπούμαστε, η Shibboleth ταυτότητα δεν αντιστοίχισε μια έγκυρη ταυτότητα βιβλιοθήκης. Αν έχετε τοπικό λογαριασμό μπορείτε να τον χρησιμοποιήσετε παρακάτω.

en: Sorry, your password cannot be changed online.
el: Συγνώμη, ο κωδικός πρόσβασης δεν μπορεί να αλλάξει online.

en: Sorry, your session has timed out. Please log in again.
el: Λυπούμαστε, έχει λήξει ο χρόνος σας. Παρακαλούμε συνδεθείτε ξανά.

en: Sort
el: Ταξινόμηση

en: Sort by:
el: Ταξινόμηση κατά:

en: Sort by:
el: Ταξινόμηση κατά:

en: Sort this list by:
el: Ταξινόμηση αυτής της λίστας κατά:

en: Source
el: Πηγή

en: Specialized
el: Εξειδικευμένο

en: Standard number
el: Πρότυπος αριθμός

en: Standard number (ISBN, ISSN or other):
el: Διεθνής Τυποποιημένος Αριθμός (ISBN, ISSN ή άλλος):

en: Star ratings
el: Βαθμολόγηση

en: State:
el: Πολιτεία:

en: Statistics
el: Στατιστικά

en: Status
el: Κατάσταση

en: Status:
el: Κατάσταση:

en: Step three: Click the 'Finish' button
el: Βήμα τρίτο: Όταν τελειώσετε κάντε κλικ στο κουμπί 'Τέλος'

en: Step two: Scan the barcode for each item, one at a time
el: Βήμα δεύτερο: Σαρώστε το barcode του κάθε τεκμηρίου, ένα κάθε φορά

en: Stopped
el: Σταμάτησε

en: Street number:
el: Αριθμός οδού:

en: Street type:
el: Τύπος οδού:

en: Subject
el: Θέμα

en: Subject cloud
el: Σύννεφο θεμάτων

en: Subject(s)
el: Θέμα(τα)

en: Subject:
el: Θέμα:

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.subject | $raw
en: Subject: %s
el: Θέματα: %s

note: INPUT type=submit
en: Submit
el: Υποβολή

en: Submit
el: Υποβολή

note: INPUT type=submit
en: Submit and close this window
el: Υποβολή και κλείσιμο παραθύρου

note: INPUT type=submit
en: Submit changes
el: Υποβολή αλλαγών

note: INPUT type=submit
en: Submit modifications
el: Υποβολή τροποποιήσεων

note: INPUT type=submit
en: Submit note
el: Υποβολή σημείωσης

note: INPUT type=submit
en: Submit update request
el: Υποβολή της αίτησης ενημέρωσης

note: INPUT type=submit
en: Submit your suggestion
el: Υποβολή της πρότασής σας

en: Subscribe to a subscription alert
el: Εγγραφείτε σε μια υπηρεσία ενημέρωσης για τις συνδρομές

note: A
en: Subscribe to email notification on new issues
el: Γραφτείτε στην ειδοποίηση με email για νέα τεύχη

en: Subscribe to email notification on new issues
el: Γραφτείτε στην ειδοποίηση με email για νέα τεύχη

note: A
en: Subscribe to recent comments
el: Εγγραφείτε στα πρόσφατα σχόλια

note: A
en: Subscribe to this list
el: Εγγραφείτε σε αυτή την αναζήτηση

note: A
en: Subscribe to this search
el: Γραφτείτε σε αυτή την αναζήτηση

en: Subscription
el: Συνδρομή

en: Subscription alerts
el: Ειδοποίηση συνδρομής

note: %1$s:  subscription.histstartdate | $KohaDates %2$s:  IF ( subscription.histenddate ) %3$s:  subscription.histenddate | $KohaDates %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: Subscription from: %s to:%s %s %s now (current)%s
el: Συνδρομή από: %s μέχρι:%s %s %s τώρα (τρέχον)%s

note: %1$s:  subscription_LOO.bibliotitle | html
en: Subscription information for %s
el: Πληροφορίες συνδρομής για %s

en: Subscription title
el: Τίτλος συνδρομής

en: Subscription:
el: Συνδρομή:

en: Subscriptions
el: Συνδρομές

note: %1$s:  subscriptionsnumber | html
en: Subscriptions ( %s )
el: Συνδρομές ( %s )

en: Sudoc
el: Κατάλογος Sudoc

en: Suggest for purchase
el: Προτεινόμενο για αγορά

en: Suggested by anyone
el: Προτεινόμενο από όλους

en: Suggested by me
el: Προτεινόμενο από εμένα

en: Suggested by:
el: Προτεινόμενο από:

en: Suggested for
el: Προτεινόμενο για

en: Suggested for:
el: Προτεινόμενο για:

en: Suggested on
el: Προτεινόμενο για

en: Suggestions
el: Προτάσεις

en: Summary
el: Περίληψη

en: Surname:
el: Επώνυμο:

en: Surveys
el: Έρευνες

en: Suspend
el: Αναστολή

en: Suspend all holds
el: Αναστολή όλων των κρατήσεων

en: Suspend until:
el: Αναστολή έως:

note: A
en: Switch languages
el: Αλλαγή γλώσσας

note: A
en: Syndetics cover image
el: Εξώφυλλο από Syndetics

en: System maintenance
el: Συντήρηση συστήματος

en: System-wide only
el: Σε επίπεδο συστήματος μόνο

en: TOC
el: Πίνακας περιεχομένων

note: TH
en: Table of contents
el: Πίνακας περιεχομένων

en: Table of contents provided by Syndetics
el: Πίνακας περιεχομένων από το Syndetics

en: Table of contents:
el: Πίνακας περιεχομένων:

en: Tag
el: Πεδίο

en: Tag browser
el: Περιήγηση στις ετικέτες

en: Tag cloud
el: Σύννεφο επισημειώσεων

en: Tag status here.
el: Κατάσταση επισημείωσης εδώ.

en: Tag status here.
el: Κατάσταση ετικέτας εδώ.

en: Tag:
el: Ετικέτα:

en: Tags
el: Επισημειώσεις

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Tags added:
el: Επισημειώσεις που προστέθηκαν:

en: Tags from this library:
el: Επισημειώσεις από αυτή τη βιβλιοθήκη:

en: Tags:
el: Επισημειώσεις:

en: Technical reports
el: Τεχνικές αναφορές

en: Term
el: Όρος

en: Term(s):
el: Όρος/οι:

en: Thank you
el: Σας ευχαριστούμε

en: Thank you!
el: Σας ευχαριστούμε!

en: The "Anyone" permission has no actual effect while this list is strictly private.
el: Τα δικαιώματα "Οποιοσδήποτε" δεν έχει κάποια επίδραση όσο η λίστα παραμένει αυστηρά προσωπική.

note: %1$s:  subscription.opacdisplaycount | html
en: The %s latest issues for this subscription:
el: Τα %s τελευταία τεύχη αυτής της συνδρομής:

note: %1$s:  limit | html %2$s:  IF selected_itemtype %3$s:  ItemTypes.GetDescription(selected_itemtype) | html %4$s:  END %5$s:  IF ( branch ) %6$s:  Branches.GetName( branch ) | html %7$s:  END %8$s:  IF ( timeLimit != 999 ) %9$s:  timeLimitFinite | html %10$s:  ELSE %11$s:  END
en: The %s most checked-out %s %s %s %s at %s %s %s in the past %s months %s of all time %s
el: Οι %s τίτλοι με τους περισσότερους δανεισμούς %s %s %s %s σε %s %s %s τους τελευταίους %s μήνες %s όλων των ετών%s

en: The 'Finish' button is presented to start over.
el: Το κουμπί 'Τερματισμός' εμφανίζεται για να ξεκινήσετε ξανά.

en: The ISBD cloud is not enabled.
el: Το ISBD σύννεφο δεν είναι ενεργοποιημένο.

en: The browser table is empty. this feature is not fully set-up. See the
el: Ο πίνακας του προγράμματος πλοήγησης είναι άδειος. Αυτή η δυνατότητα δεν είναι πλήρως ρυθμισμένη. Συμβουλευτείτε το

note: %1$s:  email_add | html
en: The cart was sent to: %s
el: Το καλάθι εστάλη σε: %s

en: The deletion of your checkout history failed, because there is a problem with the configuration of this feature. Please help to fix the system by informing your library of this error
el: Η διαγραφή του ιστορικού χρεώσεων απέτυχε, καθώς υπάρχει πρόβλημα με τις ρυθμίσεις αυτής της δυνατότητας. Παρακαλούμε βοηθήστε στην επίλυση του προβλήματος ενημερώνοντας τη βιβλιοθήκη για το σφάλμα

en: The entered card number is already in use.
el: Ο αριθμός της κάρτας είναι ήδη σε χρήση.

en: The entered card number is the wrong length.
el: Ο αριθμός της κάρτας έχει λάθος μέγεθος.

en: The feature of sharing lists is not in use in this library.
el: Η δυνατότητα της κοινής χρήσης μιας λίστας δε χρησιμοποιείται από αυτή τη βιβλιοθήκη.

note: %1$s:  subscription_LOO.histstartdate | html
en: The first subscription was started on %s
el: Η πρώτη συνδρομή ξεκίνησε στις %s

note: SCRIPT
en: The following fields are required and not filled in:
el: Τα ακόλουθα πεδία είναι υποχρεωτικά και δεν είναι συμπληρωμένα:

en: The following fields contain invalid information:
el: Τα ακόλουθα πεδία περιέχουν λανθασμένες πληροφορίες:

en: The item has been added to the list.
el: Το τεκμήριο προστέθηκε στη λίστα.

en: The item has been removed from the list.
el: Το τεκμήριο αφαιρέθηκε από τη λίστα.

en: The item has not been added to the list. Please check it's not already in the list.
el: Το τεκμήριο δεν προστέθηκε στη λίστα. Ελέγξτε μήπως υπάρχει ήδη στη λίστα.

en: The library has disabled the ability for patrons to create new public lists. If you make your list private, you will not be able to make it public again.
el: Η βιβλιοθήκη έχει απενεργοποιήσει τη δυνατότητα στους χρήστες να δημιουργούν νέες δημόσιες λίστες. Αν μια λίστα γίνει ιδιωτική, δε μπορεί να ξαναγίνει δημόσια.

en: The link is broken and the page does not exist.
el: O σύνδεσμος δεν είναι έγκυρος και η σελίδα δεν υπάρχει.

en: The link is invalid.
el: Ο σύνδεσμος δεν είναι έγκυρος.

note: %1$s:  email | html
en: The list was sent to: %s
el: Η λίστα εστάλη στο: %s

note: %1$s:  op | html
en: The operation %s is not supported.
el: Η λειτουργία %s δεν υποστηρίζεται/

en: The operation results will be displayed for each entered barcode.
el: Τα αποτελέσματα της διαδικασίας θα εμφανιστούν για κάθε barcode που εισήχθη.

note: %1$s:  username | html
en: The password has been changed for user "%s".
el: Ο κωδικός πρόσβασης για τον χρήστη "%s" έχει αλλάξει.

en: The selected suggestions have been deleted.
el: Η επιλεγμένες προτάσεις έχουν διαγραφεί.

en: The share has been removed.
el: Η κοινοποίηση αφαιρέθηκε.

en: The share has not been removed.
el: Η κοινοποίηση δεν αφαιρέθηκε.

note: %1$s:  subscription_LOO.histenddate | html
en: The subscription expired on %s
el: Η συνδρομή έληξε στις %s

en: The system does not recognize this barcode.
el: Το σύστημα δεν αναγνωρίζει αυτό το barcode.

note: %1$s:  message_value | html
en: The transaction id '%s' for this payment is invalid.
el: Το id της συναλλαγής '%s' για αυτή την πληρωμή δεν είναι έγκυρο.

en: The userid
el: Ο αριθμός χρήστη

note: %1$s:  subscriptionsnumber | html
en: There are %s subscription(s) associated with this title.
el: Υπάρχουν %s συνδρομές που σχετίζονται με αυτό τον τίτλο.

en: There are no comments on this title.
el: Δεν υπάρχουν σχόλια για αυτό τον τίτλο.

en: There are no items that can be placed on hold.
el: Δεν υπάρχουν τεκμήρια στα οποία μπορεί να γίνει κράτηση.

en: There are no pending purchase suggestions matching your search.
el: Δεν υπάρχουν εκκρεμείς προτάσεις αγοράς που να ταιριάζουν με την αναζήτηση σας.

en: There are no pending purchase suggestions.
el: Δεν υπάρχουν εκκρεμείς προτάσεις για αγορά.

en: There is no minimum or maximum character length.
el: Δεν υπάρχει ελάχιστος ή μέγιστος αριθμός χαρακτήρων.

en: There was a problem with your submission
el: Υπήρξε πρόβλημα με την υποβολή σας

en: There was an error sending the cart.
el: Παρουσιάστηκε πρόβλημα στην αποστολή του καλαθιού.

en: There was an error sending the list.
el: Παρουσιάστηκε πρόβλημα στην αποστολή της λίστας.

en: There were problems processing your registration. Please contact your library for help.
el: Παρουσιάστηκαν προβλήματα κατά την επεξεργασία της εγγραφής σας. Παρακαλούμε επικοινωνήστε με τη Βιβλιοθήκη σας για βοήθεια.

en: Theses
el: Διατριβές

en: This &quot;cloud&quot; shows the most used topics in our catalog. Click on any subject below to see the items in our collection.
el: Αυτό το &quot;σύννεφο&quot; δείχνει τα πιο δημοφιλή θέματα στον κατάλογό μας. Κάντε κλικ πάνω σε ένα θέμα για να δείτε τα τεκμήρια που σχετίζονται με αυτό.

en: This document certifies that you have returned all borrowed items. It is sometimes asked during a file transfer from a school to another. The discharge is sent by us to your school. You will also find it available on your reader account.
el: Αυτό το έγγραφο βεβαιώνει ότι έχετε επιστρέψει όλα τα δανεισμένα τεκμήρια. Ζητείται ενίοτε κατά τη μεταφορά φακέλου από ένα σχολείο σε ένα άλλο. Η αποδέσμευση αποστέλλεται από εμάς στο σχολείο σας. Επίσης, θα μπορείτε να το βρείτε διαθέσιμο στο λογαριασμό σας.

en: This email address already exists in our database.
el: Αυτή η διεύθυνση email βρίσκεται ήδη στη βάση δεδομένων μας.

en: This feature is not enabled
el: Η δυνατότητα δεν είναι ενεργοποιημένη

note: SCRIPT
en: This field is required.
el: Αυτό το πεδίο είναι υποχρεωτικό.

en: This is a on-site checkout, it cannot be renewed.
el: Πρόκειται για εσωτερικό δανεισμό και δεν μπορεί να γίνει ανανέωση.

en: This is a serial
el: Αυτή είναι μία περιοδική έκδοση

en: This item belongs to another library.
el: Το τεκμήριο ανήκει σε άλλη βιβλιοθήκη.

en: This item does not exist.
el: Το αντίτυπο δεν υπάρχει.

en: This item has been recalled. Please return by the new due date.
el: Αυτό το αντίτυπο έχει ανακληθεί. Παρακαλούμε να επιστραφεί στην νέα ημερομηνία επιστροφής

en: This item has been scheduled for automatic renewal and cannot be renewed
el: Το τεκμήριο έχει προγραμματιστει για αυτόματη ανανέωση και δεν μπορεί να γίνει ανανέωση

en: This item has been withdrawn from the collection.
el: Το τεκμήριο έχει αποσυρθεί από τη συλλογή.

en: This item is already checked out to you.
el: Αυτό το τεκμήριο είναι ήδη δανεισμένο σε σας.

en: This item is checked out to someone else.
el: Το τεκμήριο είναι δανεισμένο σε άλλο μέλος.

en: This item is not for loan.
el: Το τεκμήριο δεν δανείζεται.

en: This item is on hold for another borrower.
el: Αυτό το τεκμήριο είναι σε κράτηση από άλλο μέλος.

en: This item is on hold for another patron.
el: Αυτό το τεκμήριο είναι σε κράτηση για άλλο μέλος.

en: This item is restricted.
el: Το τεκμήριο είναι περιορισμένο.

en: This item is scheduled for auto renewal.
el: Το τεκμήριο έχει προγραμματιστεί για αυτόματη ανανέωση.

en: This library card has been declared lost.
el: Η κάρτα αυτή έχει χαρακτηριστεί ως χαμένη.

en: This link is valid for 2 days starting now.
el: Ο σύνδεσμος είναι έγκυρος για 2 μέρες ξεκινώντας από τώρα.

note: %1$s:  contents.count | html
en: This list contains %s titles
el: Η λίστα περιέχει %s τίτλους

en: This list does not exist.
el: Η λίστα δεν υπάρχει.

note: SCRIPT
en: This list is shared. Other users will lose access to it.
el: Η λίστα αυτή είναι κοινόχρηστη. Οι υπόλοιποι χρήστες θα χάσουν την πρόσβαση σε αυτή.

en: This message can have the following reason(s):
el: Αυτό το μήνυμα μπορεί να προκύψει από τους παρακάτω λόγους:

en: This news item does not exist.
el: Το νέο αντίτυπο δεν υπάρχει.

en: This page contains enriched content visible when JavaScript is enabled or by clicking
el: Αυτή η σελίδα περιέχει εμπλουτισμένο περιεχόμενο το οποίο είναι ορατό όταν είναι ενεργοποιημένη η JavaScript ή κάνοντας κλικ

note: %1$s:  items_count | html
en: This record has many physical items (%s).
el: Αυτή η εγγραφή έχει πολλά έντυπα αντίγραφα (%s).

en: This subscription is closed.
el: Αυτή η συνδρομή έχει σταματήσει.

en: This title cannot be requested because it's already in your possession.
el: Αυτός ο τίτλος δεν μπορεί να ζητηθεί γιατί τον έχετε ήδη δανειστεί.

en: This title cannot be requested.
el: Αυτός ο τίτλος δεν μπορεί να ζητηθεί.

note: IMG
en: Thumbnail
el: Εικονίτσα

en: Title
el: Τίτλος

en: Title (A-Z)
el: Τίτλος (Α-Ω)

en: Title (Z-A)
el: Τίτλος (Ω-Α)

note: %1$s:  title_notes_count | html
en: Title notes ( %s )
el: Σημειώσεις τίτλου ( %s )

en: Title:
el: Τίτλος:

en: Title:
el: Τίτλος:

en: Titles
el: Τίτλοι

en: To log in, use the following credentials:
el: Για να συνδεθείτε, χρησιμοποιήστε τα ακόλουθα στοιχεία:

en: To make changes to your record please contact the library.
el: Για να κάνετε αλλαγές στην εγγραφή σας παρακαλώ επικοινωνήστε με τη βιβλιοθήκη.

en: To report this error, please contact the Koha Administrator.
el: Για να δηλώσετε αυτό το σφάλμα, παρακαλώ επικοινωνήστε με τον Διαχειριστή του Koha.

en: To report this error, you can email the Koha Administrator.
el: Για να δηλώσετε αυτό το σφάλμα, παρακαλώ επικοινωνήστε με τον Διαχειριστή του Koha.

en: To reset your password, enter your login or your email address.
el: Για να επαναφέρετε τον κωδικό πρόσβασης, εισάγετε το όνομα χρήστη ή τo email σας.

en: Top level
el: Κορυφή

en: Topics
el: Θέματα

en: Total due
el: Συνολική οφειλή

en: Total due if credit(s) applied:
el: Σύνολο οφειλόμενης πίστωσης:

note: %1$s:  holds_count | html
en: Total holds: %s
el: Συνολικές κρατήσεις: %s

en: Treaties
el: Συνθήκες

en: Type
el: Τύπος

en: Type of heading
el: Τύπος επικεφαλίδας

note: SCRIPT
en: Type:
el: Τύπος:

en: UF
el: ΧΓ

note: SCRIPT
en: Unable to add one or more tags.
el: Αδυναμία προσθήκης μίας ή περισσότερων επισημειώσεων.

note: SCRIPT
en: Unable to cancel enrollment!
el: Δεν κατέστη δυνατή η ακύρωση εγγραφής!

note: SCRIPT
en: Unable to create enrollment!
el: Δεν κατέστη δυνατή η δημιουργία εγγραφής!

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Unable to update your setting!
el: Αδυναμία ενημέρωσης των ρυθμίσεων!

en: Unavailable (lost or missing)
el: Μη διαθέσιμο (απολεσθέν ή λείπει)

en: Unavailable issues
el: Μη διαθέσιμα τεύχη

en: Unhighlight
el: Αφαίρεση επισήμανσης

en: Unified title
el: Ενιαίος τίτλος

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.unititle | $raw
en: Unified title: %s
el: Ενιαίος τίτλος: %s

en: Unknown
el: Άγνωστο

en: Unsubscribe from a subscription alert
el: Κατάργηση εγγραφής σε μια υπηρεσία ενημέρωσης

en: Update
el: Ενημέρωση

note: INPUT type=submit
en: Update auto-renewal preference
el: Ενημέρωση προτιμήσεων αυτόματης ανανέωσης

en: Update your contact information
el: Επικαιροποιήστε τις πληροφορίες επικοινωνίας σας

en: Updated
el: Ενημερώθηκε

en: Updates to your record
el: Ενημερώσεις στην εγγραφή σας

note: TH
en: Use this to report any problems with your currently checked out items
el: Χρησιμοποιήστε το για να αναφέρεται κάθε πρόβλημα με τα τρέχοντα δανεισμένα τεκμήρια

en: Use top menu bar to navigate to another part of Koha.
el: Χρησιμοποιήστε την μπάρα επιλογών στην κορυφή για να μεταφερθείτε σε κάποιο άλλο κομμάτι του Koha.

note: ABBR
en: Used For
el: Χρησιμοποιείται για

en: Used for/see from:
el: Χρησιμοποιήθηκε για/από:

en: User summary
el: Περίληψη χρήστη

en: Username:
el: Όνομα χρήστη:

en: Username:
el: Όνομα χρήστη:

en: Usually the reason for freezing an account is old overdues or damage fees. If shows your account to be clear, please contact the library.
el: Συνήθως ο λόγος για τον οποίο ένας λογαριασμός μπαίνει σε κατάσταση αδράνειας είναι οφειλές που εκκρεμούν για εκπρόθεσμες επιστροφές ή αποζημιώσεις για φθορές. Αν δεν έχετε τέτοιου είδους οφειλές, παρακαλώ επικοινωνήστε με τη βιβλιοθήκη.

en: Usually the reason for freezing an account is old overdues or damage fees. If your account shows to be clear, please contact the library.
el: Συνήθως ο λόγος για τον οποίο ένας λογαριασμός αδρανοποιείται είναι οφειλές που εκκρεμούν για εκπρόθεσμες επιστροφές ή αποζημιώσεις για φθορές. Αν δεν έχετε τέτοιου είδους οφειλές, παρακαλώ επικοινωνήστε με τη βιβλιοθήκη.

en: VHS tape / Videocassette
el: Κασέτα VHS/ Βιντεοκασέτα

note: %1$s:  extended_unique_id_failed_value | html
en: Value is already in use (%s)
el: Η τιμή είναι ήδη σε χρήση (%s)

en: Verification
el: Επαλήθευση

en: Verification:
el: Επαλήθευση:

en: View
el: Προβολή

en: View all
el: Προβολή όλων

en: View all suggestions
el: Προβολή όλων των προτάσεων αγοράς

en: View all the physical items.
el: Δείτε όλα τα έντυπα τεκμήρια.

note: A
en: View details for this title
el: Προβολή στοιχείων για αυτό τον τίτλο

en: View interlibrary loan request
el: Προβολή αιτήματος διαδανεισμού

note: A
en: View on Amazon.com
el: Προβολή στο Amazon.com

en: View the requested item
el: Προβολή αιτούμενου τεκμηρίου

note: A
en: View your search history
el: Προβολή του ιστορικού αναζήτησής σας

en: Vol info
el: Πληροφορίες τόμου

en: Volume
el: Τόμος

en: Volume:
el: Τόμος:

en: Waiting date
el: Ημερομηνία αναμονής

en: Warning
el: Προειδοποίηση

note: SCRIPT
en: Warning: Cannot be undone. Please confirm once again
el: Προειδοποίηση: δε μπορεί να αναιρεθεί. Επιβεβαιώστε ξανά

en: Website
el: Ιστοσελίδα

en: Welcome,
el: Καλώς ήλθατε,

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron = logged_in_user no_html = 1
en: Welcome, %s
el: Καλώς ήλθες, %s

en: What is a discharge?
el: Τι είναι η αποδέσμευση;

en: What's next?
el: Τι ακολουθεί;

en: Where:
el: Που:

note: SCRIPT
en: With selected searches:
el: Με τις επιλεγμένες αναζητήσεις:

note: SCRIPT
en: With selected suggestions:
el: Με τις επιλεγμένες προτάσεις:

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: With selected titles:
el: Με τους επιλεγμένους τίτλους:

note: SCRIPT
en: Would you like to print a receipt?
el: Επιθυμείτε να εκτυπώσετε την απόδειξη;

en: Writeoff
el: Παραγραφή

note: %1$s:  message.message_date | $KohaDates %2$s:  Branches.GetName(message.branchcode) | html
en: Written on %s by %s
el: Γραμμένο σε %s από %s

en: Year
el: Έτος

note: INPUT type=submit
en: Yes
el: Ναι

en: Yes
el: Ναι

en: Yes (Item overdue or lost)
el: Ναι (τεκμήριο εκπρόθεσμο ή χαμένο)

en: Yes (Rental fees)
el: Ναι (Τέλη ενοικίασης)

en: Yes, I agree.
el: Ναι, συμφωνώ.

note: SCRIPT
en: Yes, cancel article request
el: Ναί, ακύρωση αιτήματος άρθρου

note: SCRIPT
en: Yes, cancel hold
el: Ναι, ακύρωση κράτησης

note: SCRIPT
en: Yes, delete
el: Ναι, διαγραφή

note: SCRIPT
en: Yes, delete suggestion
el: Ναι, διαγραφή πρότασης αγοράς

note: SCRIPT
en: Yes, delete suggestions
el: Ναι, διαγραφή προτάσεων αγοράς

note: SCRIPT
en: Yes, remove sharing
el: Ναι, αφαίρεση κοινοποίησης

note: SCRIPT
en: Yes, resume all holds
el: Ναι, σύνοψη όλων των κρατήσεων

note: SCRIPT
en: Yes, suspend all holds
el: Ναι, αναστολή όλων των κρατήσεων

en: You are accessing self check-in from a different IP address! Please log in again.
el: Η πρόσβασή σας στο σύστημα αυτό-δανεισμού γίνεται από μία διαφορετική διεύθυνση IP! Παρακαλούμε συνδεθείτε ξανά.

en: You are accessing self-checkout from a different IP address! please log in again.
el: Έχετε πρόσβαση στο σύστημα αυτόματου δανειμού από μία διαφορετική διεύθυνση IP! παρακαλούμε συνδεθείτε ξανά.

en: You are currently not listed on any routing lists.
el: Δεν συμπεριλαμβάνεστε σε καμία λίστα δρομολόγησης.

en: You are forbidden to view this page.
el: Δεν έχετε εξουσιοδότηση για να δείτε αυτή τη σελίδα.

note: %1$s:  borrowername | html
en: You are logged in as %s.
el: Συνδεθήκατε ως %s.

en: You are logging from a different IP address. Please log in again.
el: Έχετε συνδεθεί από μία διαφορετική διεύθυνση IP. Παρακαλούμε συνδεθείτε ξανά.

en: You are not allowed to call this page directly
el: Δεν επιτρέπεται να δείτε αυτή τη σελίδα

en: You are not authorized to see pending purchase suggestions.
el: Δεν έχετε εξουσιοδότηση για να δείτε εκκρεμείς προτάσεις αγοράς.

en: You are not authorized to view this page.
el: Δεν έχετε εξουσιοδότηση για να δείτε αυτή τη σελίδα.

en: You are not authorized to view this record.
el: Δεν έχετε εξουσιοδότηση για να δείτε αυτή την εγγραφή.

en: You are subscribed to the routing lists for following serial titles. If you wish to make changes, please contact the library.
el: Είστε εγγεγραμμένος στις λίστες δρομολόγησης για τους ακόλουθους τίτλους περιοδικών. Αν επιθυμείτε να κάνετε αλλαγές, παρακαλώ ενημερώστε τη βιβλιοθήκη.

note: I
en: You can ask for a digest to reduce the number of messages. Messages will be saved and sent as a single message.
el: Ζητήστε σύνοψη για να περιορίσετε το πλήθος των μηνυμάτων. Τα μηνύματα θα αποθηκευθούν και θα αποσταλούν σε ένα ενιαίο μήνυμα.

en: You can only share a list if you are the owner.
el: Μπορείτε να κοινοποιήσετε μια λίστα εφόσον είστε ο δημιουργός της.

en: You can search our catalog using the search form at the top of this page.
el: Μπορείτε κάνετε αναζήτηση στον κατάλογό χρησιμοποιώντας τη φόρμα αναζήτησης στην αρχή της σελίδας

en: You can use OAI-PMH ListRecords instead of this service.
el: Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε OAI-PMH ΛίστεςΕγγραφών αντί για αυτή την υπηρεσία.

en: You can use the menu and links at the top of the page
el: Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε το μενού και τους συνδέσμου στην αρχή της σελίδας

en: You can't change your password.
el: Δεν μπορείτε να αλλάξετε τον κωδικό πρόσβασής σας.

en: You can't reset your password.
el: Δεν μπορείτε να κάνετε επαναφορά του κωδικού σας.

en: You cannot be discharged, you have checked out items. Please return items before asking for a discharge.
el: Δεν μπορείτε να απαλλαγείτε, έχετε δανεισμένα τεκμήρια. Πρέπει να γίνει πρώτα επιστροφή των τεκμηρίων για να μπορέσετε να ζητήσετε απαλλαγή.

en: You cannot place any more suggestions
el: Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες προτάσεις αγοράς

en: You cannot renew this item again.
el: Δεν μπορείτε να ανανεώσετε το δανεισμό ξανά.

note: %1$s:  IF ( renewal_blocked_fines ) > 0
en: You cannot renew your books online. Reason: %sYour fines exceed
el: Δεν μπορείτε να ανανεώσετε τα βιβλία σας ηλεκτρονικά. Αιτία: %sΥπέρβαση ορίου προστίμου

en: You cannot share a public list.
el: Δεν μπορείτε να κοινοποιήσετε μια δημόσια λίστα.

en: You currently have no pending holds.
el: Δεν έχετε εκρρεμείς κρατήσεις.

en: You currently have nothing checked out.
el: Δεν έχετε δανειστεί τίποτα.

en: You currently owe fines and charges amounting to:
el: Οφείλετε πρόστιμα και χρεώσεις συνολικής αξίας:

en: You did not specify any search criteria
el: Δεν καθορίσατε κριτήρια αναζήτησης

en: You do not have permission to add a record to this list.
el: Δεν έχετε δικαιώματα για να προσθέσετε μια εγγραφή σε αυτή τη λίστα.

en: You do not have permission to create a new list.
el: Δεν έχετε δικαιώματα για να δημιουργήσετε νέα λίστα.

en: You do not have permission to delete this list.
el: Δεν έχετε άδεια για να διαγράψετε αυτή τη λίστα.

en: You do not have permission to download this list.
el: Δεν έχετε άδεια για λήψη αυτής της λίστας.

en: You do not have permission to send this list.
el: Δεν έχετε άδεια για την αποστολή αυτής της λίστας.

en: You do not have permission to update this list.
el: Δεν έχετε άδεια να ενημερώσετε αυτή τη λίστα.

en: You do not have permission to view this list.
el: Δεν έχετε άδεια για να δείτε αυτή τη λίστα.

note: For the first occurrence, %1$s:  IF Koha.Preference('FailedLoginAttempts') %2$s:  END
en: You entered an incorrect username or password. Please try again! But note that passwords are case sensitive%s and that your account will be locked out after a fixed number of failed login attempts%s. Please contact a library staff member if you continue to have problems.
el: Καταχωρήσατε λάθος όνομα χρήστη ή κωδικό πρόσβασης. Παρακαλούμε προσπαθήστε ξανά! Λάβετε υπόψη ότι οι κωδικοί πρόσβασης είναι με διάκριση κεφαλαίων/πεζών%s και ότι ο λογαριασμός σας θα κλειδώσει έπειτα από έναν αριθμό αποτυχημένων προσπαθειών εισόδου%s Παρακαλώ επικοινωνήστε με το προσωπικό της βιβλιοθήκης εάν συνεχίζετε να αντιετωπίζετε προβλήματα.

en: You followed an outdated link e.g. from a search engine or a bookmark.
el: Επιλέξατε ένα σύνδεσμο που δεν είναι ενημερωμένος π.χ. από κάποια μηχανή αναζήτησης ή σελιδοδείκτη.

en: You have a credit of:
el: Έχετε πιστωτικό:

en: You have already requested this title.
el: Έχετε ήδη ζητήσει αυτό τον τίτλο.

en: You have no article requests currently.
el: Δεν έχετε αιτήματα άρθρων αυτή τη στιγμή.

en: You have no fines or charges
el: Δεν έχετε πρόστιμα ή χρεώσεις

en: You have no pending purchase suggestions.
el: Δεν υπάρχουν εκκρεμείς προτάσεις αγοράς.

en: You have no pending purchase suggestions.
el: Δεν υπάρχουν εκκρεμείς προτάσεις αγοράς.

en: You have not filled out all required fields. Please fill in all missing fields and resubmit.
el: Δεν έχετε συμπληρώσει όλα τα απαιτούμενα πεδία. Παρακαλούμε συμπληρώστε όλα τα πεδία και υποβάλλετε ξανά.

en: You have nothing checked out
el: Δεν έχετε δανειστεί τίποτα

note: %1$s:  Koha.Preference('MaxOpenSuggestions') | html
en: You have reached your limit for suggestions you can place at this time (%s).
el: Συμπληρώσατε το όριο των προτάσεων αγοράς που μπορείτε να υποβάλετε αυτή τη στιγμή (%s).

note: %1$s:  Koha.Preference('MaxOpenSuggestions') | html
en: You have reached your limit for suggestions you can place at this time (%s). Once the library has processed those suggestions you will be able to place more.
el: Συμπληρώσατε το όριο των προτάσεων αγοράς που μπορείτε να υποβάλετε αυτή τη στιγμή (%s). Όταν η βιβλιοθήκη επεξεργαστεί αυτές τις προτάσεις, θα είστε σε θέση να υποβάλετε κι άλλες.

en: You have reached your limit for suggestions you can place at this time.
el: Συμπληρώσατε το όριο των προτάσεων αγοράς που μπορείτε να υποβάλετε αυτή τη στιγμή.

en: You have renewed this item the maximum number of consecutive times without it being seen by the library.
el: Έχετε ανανεώσει το τεκμήριο τον μέγιστο επιτρεπόμενο αριθμό, χωρίς την επίβλεψη από την βιβλιοθήκη

en: You have renewed this item the maximum number of times allowed.
el: Έχετε ανανεώσει το τεκμήριο τον μέγιστο επιτρεπόμενο αριθμό.

en: You have subscribed to email notification on new issues.
el: Έχετε εγγραφεί να ειδοποιήστε με email για νέα τεύχη.

en: You have successfully registered your new account.
el: Η εγγραφή του νέου λογαριασμού σας ολοκληρώθηκε επιτυχώς.

note: %1$s:  too_much_oweing | $Price
en: You have unpaid fines. Amount: %s.
el: Δεν έχετε ανεξόφλητα πρόστιμα ή χρεώσεις. Υπόλοιπο: %s.

en: You indicated recently that you do not consent, and we will process your request soon.
el: Πρόσφατα δηλώσατε ότι δεν δίνετε την συγκατάθεσή σας και θα επεξεργαστούμε το αίτημά σας σύντομα.

en: You made use of an external link to a catalog item that is no longer available.
el: Χρησιμοποιήσατε ένα εξωτερικό σύνδεσμο προς ένα τεκμήριο του καταλόγου που δεν είναι πλέον διαθέσιμο.

note: For the first occurrence, %1$s:  Koha.Preference('MaxTotalSuggestions') | html %2$s:  Koha.Preference('NumberOfSuggestionDays') | html
en: You may only add up to %s suggestions in %s days.
el: Μπορείτε να υποβάλετε μόνο %s προτάσεις αγοράς σε %s μέρες.

en: You may register here.
el: Μπορείτε να εγγραφείτε εδώ.

note: SCRIPT
en: You must be logged in to add tags.
el: Πρέπει να συνδεθείτε για να προσθέσετε επισημειώσεις.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: You must be logged in to create or add to lists
el: Πρέπει να συνδεθείτε για να δημιουργήσετε ή να προσθέσετε τεκμήρια στις λίστες

en: You must have an email address to enroll
el: Πρέπει να διαθέτετε διεύθυνση email για να εγγραφείτε

en: You must log in if you want to subscribe to email notification on new issues
el: Πρέπει να συνδεθείτε αν επιθυμείτε να εγγραφείτε στις ενημερώσεις με email για τα νέα τεύχη

en: You must select a library for pickup.
el: Πρέπει να επιλέξετε μία βιβλιοθήκη για παραλαβή.

en: You must select at least one item.
el: Πρέπει να επιλέξετε τουλάχιστον ένα τεκμήριο.

note: %1$s:  DEBT | $Price with_symbol => 1
en: You owe the library %s and cannot check out.
el: Έχετε οφειλές στη βιβλιοθήκη %s δεν μπορείτε να δανειστείτε.

note: A
en: You searched %s for '%s'%s%s with limit(s): '%s'%s
el: Αναζήτηση %s για '%s'%s%s με περιορισμό(ούς): '%s'%s

en: You should have received an email with a link to reset your password.
el: Θα έπρεπε να είχατε λάβει email που περιέχει τον σύνδεσμο για να γίνει επαναφορά του κωδικού σας.

en: You tried to access a page that needs authentication.
el: Προσπαθήσατε να προβάλετε σελίδα στην οποία δεν έχετε πρόσβαση.

en: You typed in the wrong characters in the box before submitting. Please try again.
el: Πληκτρολογήσατε λάθος χαρακτήρες στο πλαίσιο πριν την υποβολή. Προσπαθήστε ξανά.

en: You will receive an email notification if someone accepts your share before it expires.
el: Θα λάβετε ένα ενημερωτικό email όταν κάποιος αποδεχθεί την κοινοποίησή σας πριν τη λήξη αυτής.

en: You will receive an email shortly.
el: Θα λάβετε ένα email σύντομα.

en: Your account
el: Ο Λογαριασμός μου

note: For the first occurrence, %1$s:  IF debarred_comment
en: Your account has been frozen. %s Comment:
el: Ο λογαριασμός σας είναι σε κατάσταση αδράνειας. %s Σχόλιο:

note: %1$s:  borrower.warnexpired | $KohaDates
en: Your account has expired as of %s. Please contact the library if you wish to renew your account.
el: Ο λογαριασμός σας έχει λήξει από %s. Παρακαλoύμε επικοινωνήστε με τη Βιβλιοθήκη για ανανέωση του λογαριασμού σας.

en: Your account has expired.
el: Ο λογαριασμός έχει λήξει.

en: Your account has expired. Please contact the library for more information.
el: Ο λογαριασμός σας έχε λήξει. Παρακαλώ επικοινωνήστε με τη βιβλιοθήκη για περισσότερες πληροφορίες.

note: %1$s:  amountoutstanding | $Price
en: Your account has outstanding fees & charges of %s. Holds are blocked because your fine balance is over the limit.
el: Ο λογαριασμός σας έχει %s από εκκρεμείς πρόστιμα και χρεώσεις. Οι κρατήσεις έχουν μπλοκαριστεί επειδή έχετε υπερβεί το όριο προστίμων.

en: Your account is frozen because it has been discharged.
el: Ο λογαριασμός σας έχει αδρανοποιηθεί καθώς έχετε απαλλαγεί.

en: Your account will not be activated until you follow the link provided in the confirmation email.
el: Ο λογαριασμός σας δε θα ενεργοποιηθεί μέχρι να ακολουθήσετε το σύνδεσμο που υπάρχει στο email επιβεβαίωσης.

en: Your authority search history is empty.
el: Η αναζήτηση καθιερωμένων όρων είναι άδεια.

en: Your cart
el: Το καλάθι σας

en: Your cart
el: Το καλάθι σας

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Your cart &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
el: Το καλάθι σας &rsaquo; %s%s%sKoha online%s κατάλογος

en: Your cart is empty.
el: Το καλάθι σας είναι άδειο.

en: Your catalog search history is empty.
el: Το ιστορικό αναζητήσεων σας είναι κενό.

en: Your charges
el: Οι χρεώσεις σας

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Your charges &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
el: Οι χρεώσεις σας &rsaquo; %s%s%sKoha online%s κατάλογος

en: Your checkout history
el: Το ιστορικό δανεισμών σας

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Your checkout history &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
el: Το ιστορικό χρεώσεων σας &rsaquo; %s%s%sKoha online%s κατάλογος

en: Your checkout history has been deleted.
el: Το ιστορικό χρεώσεων έχει διαγραφεί.

en: Your comment
el: Το σχόλιό σας

en: Your comment (preview, pending approval)
el: Το σχόλιό σας (προεπισκόπηση, εκκρεμότητα έγκρισης)

note: %1$s:  gdpr_proc_consent | html
en: Your consent was registered on %s.
el: Η συγκατάθεσή σας καταχωρήθηκε στις %s.

en: Your consents
el: Συγκαταθέσεις

en: Your contact information seems to be incomplete.
el: Οι πληροφορίες επικοινωνίας σας είναι ατελής.

en: Your corrections have been submitted to the library, and a staff member will update your record as soon as possible.
el: Οι διορθώσεις σας έχουν υποβληθεί στη βιβλιοθήκη, και τα στοιχεία σας θα ενημερωθούν το συντομότερο δυνατό.

en: Your discharge request has been sent. Your discharge will be available on this page within a few days.
el: Το αίτημα ξεχρέωσης σας έχει αποσταλεί. Η ξεχρέωση θα προβάλλεται σε αυτή τη σελίδα σε μερικές μέρες.

en: Your discharge will be available on this page within a few days.
el: Η ξεχρέωσή σας θα προβάλλεται σε αυτή τη σελίδα σε μερικές μέρες.

en: Your download should begin automatically.
el: Η λήψη σας θα ξεκινήσει αυτόματα.

en: Your holds history
el: Ιστορικό κρατήσεων σας

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Your holds history &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
el: Το ιστορικό κρατήσεων σας &rsaquo; %s%s%sKoha online%s κατάλογος

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Your interlibrary loan requests &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
el: Τα αιτήματα διαδανεισμού σας &rsaquo; %s%s%sKoha%s κατάλογος

en: Your library card has been marked as lost or stolen.
el: Η κάρτα βιβλιοθήκης σας έχει χαρακτηριστεί ως χαμένη ή κλεμμένη.

en: Your library card has been marked as lost or stolen.
el: Η κάρτα βιβλιοθήκης σας έχει χαρακτηριστεί ως χαμένη ή κλεμμένη.

en: Your library card has expired. Please contact your librarian if you wish to renew your card.
el: Η κάρτα βιβλιοθήκης σας έχει λήξει. Παρακαλώ επικοινωνήστε με το προσωπικό της Βιβλιοθήκης αν επιθυμείτε να την ανανεώσετε.

en: Your library card will expire on
el: Η κάρτα σας θα λήξει στις

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Your library home &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
el: Η οικεία βιβλιοθήκη σας &rsaquo; %s%s%sKoha online%s κατάλογος

note: %1$s:  shelfname | $raw
en: Your list : %s
el: Οι λίστες σας: %s

en: Your lists
el: Οι λίστες σας

note: OPTGROUP
en: Your lists:
el: Οι λίστες σας:

en: Your loan renewal failed because of the following reason(s):
el: Η ανανέωση δανεισμού απέτυχες για έναν από τους παρακάτω λόγους:

en: Your messaging settings
el: Οι ρυθμίσεις των μηνυμάτων σας

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Your messaging settings &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
el: Οι ρυθμίσεις μηνυμάτων σας &rsaquo; %s%s%sKoha online%s κατάλογος

note: SCRIPT
en: Your note about %s could not be saved.
el: Η σημείωσή σας σχετικά με %s δεν μπόρεσε να αποθηκευτεί.

note: SCRIPT
en: Your note about %s has been saved and sent to the library.
el: Η σημείωσή σας σχετικά με %s αποθηκεύτηκε και εστάλη στη βιβλιοθήκη.

note: SCRIPT
en: Your note about %s was removed.
el: Η σημείωση σας σχετικά με %s αφαιρέθηκε.

en: Your note will be shown to the librarian when the item is checked in.
el: Οι σημειώσεις σας θα είναι ορατές στον βιβλιοθηκονόμο κατά την επιστροφή του αντιτύπου.

en: Your options are:
el: Οι επιλογές σας είναι:

en: Your password has been changed
el: Ο κωδικός πρόσβασής σας έχει αλλάξει

note: For the first occurrence, %1$s:  patron.category.effective_min_password_length | html
en: Your password must be at least %s characters long.
el: Ο κωδικός πρόσβασής σας πρέπει να αποτελείται από τουλάχιστον %s χαρακτήρες.

note: For the first occurrence, %1$s:  patron.category.effective_min_password_length | html
en: Your password must contain at least %s characters, including UPPERCASE, lowercase and numbers.
el: Ο κωδικός πρόσβασης πρέπει να αποτελείται από τουλάχιστον %s χαρακτήρες, συμπεριλαμβανομένων ΚΕΦΑΛΑΙΩΝ, μικρών και αριθμών.

en: Your payment
el: Η πληρωμή σας

note: %1$s:  message_value | html
en: Your payment of $%s has been processed successfully!
el: Η πληρωμή των $%s ολοκληρώθηκε επιτυχώς!

en: Your personal details
el: Τα προσωπικά σας στοιχεία

en: Your priority:
el: Η προτεραιότητά σας:

en: Your privacy management
el: Η διαχείριση της ιδιωτικότητάς σας

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Your privacy management &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
el: Διαχείριση ιδιωτικότητας &rsaquo; %s%s%sKoha online%s κατάλογος

en: Your privacy rules have been updated.
el: Οι κανόνες ιδιωτικότητάς σας έχουν ανανεωθεί.

en: Your purchase suggestions
el: Οι προτάσεις σας για προμήθεια

note: For the first occurrence, %1$s:  my_rating.rating_value | html
en: Your rating: %s.
el: Η βαθμολόγησή σας: %s.

en: Your request included no check-ins.
el: Το αίτημά σας δεν συμπεριέλαβε επιστροφές.

en: Your routing lists
el: Λίστες δρομολόγησης

note: %1$s:  IF hash %2$s:  hash | html %3$s:  END
en: Your search %sfor %s%s was not successful.
el: Η αναζήτηση %sγια %s%s δεν ήταν επιτυχής.

en: Your search history
el: Το ιστορικό αναζήτησής σας

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Your search history &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
el: Ιστορικό αναζήτησης &rsaquo; %s%s%sKoha online%s κατάλογος

note: %1$s:  total | html
en: Your search returned %s results.
el: Η αναζήτηση επέστρεψε %s αποτελέσματα.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Your setting has been updated!
el: Οι ρυθμίσεις ενημερώθηκαν!

en: Your summary
el: Σύνοψη

en: Your tags
el: Επισημειώσεις

en: Your updates have been submitted and your patron account has been modified.
el: Οι ενημερώσεις σας έχουν υποβληθεί και ο λογαριασμός μέλους έχει τροποποιηθεί.

en: Your updates have been submitted. A librarian will review your updates before applying them.
el: Οι ενημερώσεις σας έχουν υποβληθεί. Ο υπεύθυνος της Βιβλιοθήκης θα εξιολογήσει τις ενημερώσεις σας προκειμένου να εφαρμοστούν.

en: Your userid was not found in the database. Please try again.
el: Ο αριθμός χρήστη σας δεν βρέθηκε στη βάση δεδομένων. Παρακαλώ προσπαθήστε ξανά.

en: ZIP/Postal code:
el: Ταχυδρομικός κώδικας:

en: [ More lists ]
el: [ Περισσότερες λίστες ]

en: [ New list ]
el: [ Νέα λίστα ]

note: %1$s:  HTML5MediaParent | html
en: [%s tag not supported by your browser.]
el: [%s δεν υποστηρίζεται από το πρόγραμμα πλοήγησης που χρησιμοποιείτε.]

note: SCRIPT
en: a an the
el: ένα

en: an identifier indicating the location to which to deliver the item for pickup
el: ένα αναγνωριστικό που υποδεικνύει την τοποθεσία στην οποία παραδίδεται το τεκμήριο προς παραλαβή

en: an identifier used to look up the patron in Koha
el: ένα αναγνωριστικό που χρησιμοποιείται για να δει τα μέλη στο Koha

en: and
el: και

en: and agree with your processing of my personal data as outlined therein.
el: και συμφωνώ με την επεξεργασία των προσωπικών μου δεδομένων όπως περιγράφεται.

en: bib
el: εγγραφή

en: bib_id
el: id_εγγραφής

note: IMG
en: bonus
el: μπόνους

en: borrowernumber
el: αριθμόςμέλους

en: by
el:  από

en: by
el: από

en: cancel your request
el: ακύρωση αιτήματος σας

en: cardnumber
el: αριθμόςκάρτας

en: confirm email address
el: επιβεβαίωση διεύθυνσης email

en: contains
el: περιλαμβάνει

en: continue creating your request
el: συνεχίστε με τη δημιουργία αιτήματος

en: date after which hold request is no longer needed
el: ημερομηνία μετά από την οποία το αίτημα κράτησης δεν χρειάζεται πια

en: date after which item returned to shelf if item is not picked up
el: ημερομηνία μετά από την οποία το τεκμήριο επιστρέφεται στο ράφι αν δεν έχει παραληφθεί

en: defines the type of record identifier being used in the request, possible values:
el: καθορίζει τον τύπο αναγνωριστικού της εγγραφής που χρησιμοποιείται στην αίτηση, με πιθανές τιμές:

en: due in fines and charges
el: πληρωτέα πρόστιμα και χρεώσεις

en: email address
el: διεύθυνση email

en: firstname
el: όνομα

en: for more information on what it does and how to configure it.
el: για περισσότερες πληροφορίες με το τί κάνει και πώς να το ρυθμίσετε.

en: here
el: εδώ

en: in any heading
el: σε κάθε επικεφαλίδα

en: in main entry
el: στην κύρια εγγραφή

en: in the complete record
el: σε ολόκληρη την εγγραφή

en: is exactly
el: είναι ακριβώς

en: item
el: τεκμήριο

note: ABBR
en: koha:biblionumber:%s
el: koha:κωδικός εγγραφής:%s

en: list of authority record identifiers
el: λίστα αναγνωριστικών καθιερωμένων εγγραφών

en: list of either bibliographic or item identifiers
el: λίστα βιβλιογραφικών αναγνωριστικών ή αναγνωριστικών τεκμηρίων

en: list of system record identifiers
el: λίστα αναγνωριστικών εγγραφών συστήματος

en: log in using a different account
el: σύνδεση με διαφορετικό λογαριασμό

en: not
el: όχι

en: or
el: ή

en: or
el: ή

note: SCRIPT
en: out of
el: έξω από

en: password
el: κωδικός πρόσβασης

en: primary email address
el: κύρια διεύθυνση email

en: privacy policy
el: πολιτική απορρήτου

en: purchase suggestion
el: πρόταση αγοράς

en: request_location
el: αίτηση_τοποθεσίας

en: requests a particular format or set of formats in reporting availability
el: ζητά μία συγκεκριμένη μορφή ή σύνολο μορφών στη διαθεσιμότητα υποβολής έκθεσης

en: requests a particular level of detail in reporting availability, possible values:
el: ζητά ένα συγκεκριμένο επίπεδο λεπτομερειών στη διαθεσιμότητα υποβολής έκθεσης με πιθανές τιμές:

note: SCRIPT
en: results in the library's OverDrive collection.
el: αποτελέσματα στις ηλεκτρονικές πηγές της Βιβλιοθήκης.

en: return_fmt
el: επιστροφή_fmt

en: return_type
el: επιστροφή_τύπου

en: schema
el: σχήμα

en: search
el: αναζήτηση

en: secondary email address
el: δευτερεύουσα διεύθυνση email

en: see also:
el: δείτε επίσης:

en: show_contact
el: εμφάνιση_επαφής

en: show_fines
el: εμφάνιση_προστίμων

en: show_holds
el: εμφάνιση_κρατήσεων

en: show_loans
el: εμφάνιση_δανεισμών

en: site administrator
el: διαχειριστής δικτυακού τόπου

en: specifies the metadata schema of records to be returned, possible values:
el: διευκρινίζει το σχήμα μεταδεδομένων των εγγραφών προς επιστροφή, με πιθανές τιμές:

en: starts with
el: ξεκινά από

en: subjects
el: θέματα

en: suggestions
el: προτάσεις

en: surname
el: επώνυμο

en: system hold identifier (returned by GetRecords and GetPatronInfo into element 'reserve_id')
el: αναγνωριστικό κράτησης (rεπιστράφηκε από etRecords και GetPatronInfo στο στοιχείο 'eserve_id')

en: system item identifier
el: αναγνωριστικό τεκμηρίου συστήματος

en: the ILS identifier for the bibliographic record on which the request is placed
el: το αναγνωριστικό του συστήματος για τη βιβλιογραφική εγγραφή στην οποία έγινε η αίτηση

en: the ILS identifier for the patron for whom the request is placed
el: το αναγνωριστικό του συστήματος για τον χρήστη για τον οποίο έγινε η αίτηση

en: the ILS identifier for the specific item on which the request is placed
el: το αναγνωριστικό του συστήματος για το συγκεκριμένο τεκμήριο στο οποίο έγινε η αίτηση

en: the date the patron would like the item returned by
el: η ημερομηνία μέχρι την οποία το μέλος θα ήθελε να επιστραφεί το τεκμήριο

en: the type of the identifier, possible values:
el: ο τύπος του αναγνωριστικού με πιθανές τιμές:

en: the unique patron identifier in the ILS; the same identifier returned by LookupPatron or AuthenticatePatron
el: το αναγνωριστικό του μοναδικού μέλους στο σύστημα; το ίδιο αναγνωριστικό δόθηκε από την ΑναζήτησηΜέλους ή την ΕπικύρωσηΜέλους

en: there was a problem processing your payment
el: υπήρξε πρόβλημα κατά τη διαδικασία πληρωμής

en: to post a comment.
el: για να αναρτήσετε ένα σχόλιο.

en: until
el: μέχρι

en: up to
el: μέχρι

en: used for/see from:
el: χρήση για/δείτε από:

en: user's login identifier
el: αναγνωριστικό σύνδεσης του χρήστη

en: user's password
el: κωδικός πρόσβασης χρήστη

en: userid
el: αναγνωριστικό χρήστη

en: username
el: όνομα χρήστη

note: SCRIPT
en: view labeled
el: προβολή με ετικέτες

en: view plain
el: απλή προβολή

note: SCRIPT
en: waiting holds:
el: κρατήσεις σε αναμονή:

en: was not found in the database. Please try again.
el: δεν βρέθηκε στη βάση δεδομένων. Παρακαλώ προσπαθήστε ξανά.

en: whether or not to return extended patron attributes information in the response
el: αν θα αναφερθούν πληροφορίες για τα στοιχεία του χρήστη στην απάντηση

en: whether or not to return fine information in the response
el: αν θα αναφερθούν ή όχι πληροφορίες για το πρόστιμο στην απάντηση

en: whether or not to return hold request information in the response
el: αν θα αναφερθούν πληροφορίες για την αίτηση κράτησης στην απάντηση

en: whether or not to return loan information in the response
el: αν ή όχι θα επιστραφούν ως απάντηση πληροφορίες δανεισμού

en: whether or not to return patron's contact information in the response
el: αν θα αναφερθούν πληροφορίες για τα στοιχεία του χρήστη στην απάντηση

note: %1$s:  approvedaddress | html
en: will be sent shortly to %s.
el: θα σταλεί σύντομα σε %s.

note: %1$s:  new_reserves_allowed | html
en: you can only place %s more holds. Please uncheck the checkboxes for the items you wish to not place holds on.
el: μπορείτε να κάνετε μέχρι %s κρατήσεις. Παρακαλούμε αποεπιλέξτε τα τεκμήρια στα οποία δεν επιθυμείτε να κάνετε κράτηση.

note: %1$s:  payment | html
en: your payment of %s has been applied to your account
el: η πληρωμή των %s έχει γίνει στο λογαριασμό σας
