Koha 22.11 - en to eo translation catalogue (1603 entries)

note: %1$s:  END %2$s:  IF ( subscription_LOO.letter ) %3$s:  IF ( loggedinusername ) %4$s:  IF ( subscription_LOO.hasalert )
en: %s %s %s %s You have subscribed to email notification on new issues
eo: %s %s %s %s Vi abonis al retpoŝta atentigo pri novaj numeroj

note: %1$s: # First line will be summary, second line will be description. Avoid indenting. Var newline added to avoid translating problems. - %2$s: - newline="\n" | html - %3$s: - IF overdue == 1 - %4$s:  title | html %5$s: - newline | html - %6$s:  title | html %7$s:  barcode | html %8$s: - ELSE - %9$s:
en: %s %s %s %s is overdue %sYour copy of %s (barcode %s) is overdue %s %s is due %sYour copy of %s (barcode %s) is due back at the library today %s
eo: %s %s %s %s estas post la redondato %sVia ekzemplero de %s (strikodo %s) estas post la redondato %s %s estas redonenda %sVia ekzemplero de %s (strikodo %s) estas redonenda al la biblioteko hodiaŭ %s

note: For the first occurrence, %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s %s %s Koha online %s
eo: %s %s %s Koha reta %s

note: %1$s:  IF ( biblio.title ) %2$s:  biblio.title | html %3$s:  ELSE %4$s:  END %5$s:  FOREACH subtitle IN biblio.subtitle.split(' \| ') %6$s:  IF Koha.Preference('marcflavour')=='UNIMARC' %7$s:  END %8$s:  subtitle | html %9$s:  END %10$s:  part_numbers = biblio.part_number.split(' \\| ') %11$s:  part
en: %s %s %s No title %s %s%s,%s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s
eo: %s %s %s Neniu titolo %s %s%s,%s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s

note: %1$s:  END %2$s:  END # / FOREACH ERROR %3$s:  IF ( WINDOW_CLOSE ) %4$s:  END
en: %s %s %s Note: this window will close automatically in 5 seconds. %s
eo: %s %s %s Noto: tiu ĉi fenestro fermiĝos aŭtomate post 5 sekundoj. %s

note: %1$s:  IF RestrictedPageTitle %2$s:  RestrictedPageTitle | html %3$s:  END %4$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %5$s:  LibraryNameTitle | html %6$s:  ELSE %7$s:  END
en: %s %s &rsaquo; %s %s %s %s Koha online %s catalog
eo: %s %s &rsaquo; %s %s %s %s Koha enreta %s katalogo

note: %1$s:  IF ( library ) %2$s:  library.branchname | html %3$s:  END %4$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %5$s:  LibraryNameTitle | html %6$s:  ELSE %7$s:  END
en: %s %s &rsaquo; %s Libraries &rsaquo; %s %s %s Koha online %s catalog
eo: %s %s &rsaquo; %s Bibliotekoj &rsaquo; %s %s %s Koha enreta %s katalogo

note: %1$s:  ELSE %2$s:  MY_TAG.term | html %3$s:  END
en: %s %s (not approved) %s
eo: %s %s (neaprobita) %s

note: %1$s:  END %2$s:  IF ( koha_spsuggest )
en: %s %s Did you mean:
eo: %s %s Ĉu vi volis diri:

note: For the first occurrence, %1$s:  END %2$s:  IF debarred_date && debarred_date != '9999-12-31'
en: %s %s End date:
eo: %s %s Findato:

note: %1$s:  END %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s %s No results found. %s
eo: %s %s Nenio troviĝis. %s

note: %1$s:  IF ( searchdesc ) %2$s:  IF ( ms_value ) %3$s:  ms_value | html %4$s:  ELSE %5$s:  END %6$s:  ELSE %7$s:  END %8$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %9$s:  LibraryNameTitle | html %10$s:  ELSE %11$s:  END
en: %s %s Results of search for '%s' %s Search results %s %s You did not specify any search criteria. %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
eo: %s %s Serĉrezultoj por '%s' %s Serĉrezultoj %s %s Vi ne difinis serĉkriteriojn. %s &rsaquo; %s%s%sKoha enreta%s katalogo

note: %1$s:  END %2$s:  ELSE %3$s:  END %4$s:  END
en: %s %s You must log in if you want to subscribe to email notification on new issues %s %s
eo: %s %s Vi devas ensaluti se vi volas aboni al retpoŝta atentigo pri novaj numeroj %s %s

note: %1$s:  i.title | html %2$s:  IF i.author %3$s:  i.author | html %4$s:  END
en: %s %s by %s %s
eo: %s %s fare de %s %s

note: %1$s:  r.firstname | html %2$s:  r.surname | html
en: %s %s currently owes fines and charges amounting to:
eo: %s %s aktuale vi ŝuldas monpunojn kaj pagotaĵojn kun sumo de:

note: %1$s:  firstname | $raw %2$s:  surname | $raw
en: %s %s sent you a cart from our online catalog.
eo: %s %s sendis al vi ĉareton de nia reta katalogo.

note: %1$s:  firstname | $raw %2$s:  surname | $raw %3$s:  shelfname | $raw
en: %s %s sent you from our online catalog, the list called : %s.
eo: %s %s sendis al vi de nia reta katalogo la liston nomitan : %s.

note: %1$s:  END %2$s:  IF Koha.Preference('URLLinkText') %3$s:  Koha.Preference('URLLinkText') | html %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: %s %s%s%sLink to resource%s
eo: %s %s%s%sLigilo al risurco%s

note: %1$s:  r.patron.firstname | html %2$s:  r.patron.surname | html
en: %s %s's fines and charges
eo: %s %s: ŝuldataj monpunoj kaj pagotaĵoj

note: %1$s:  added_count | html %2$s:  IF ( added_count == 1 ) %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s %stag%stags%s successfully added.
eo: %s %setikedo%setikedoj%s sukcese aldonita/j.

note: %1$s:  deleted_count | html %2$s:  IF ( deleted_count == 1 ) %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s %stag%stags%s successfully deleted.
eo: %s%s etikedo%setikedoj%s sukcese forigita/j.

note: %1$s:  IF loop.index == 0 %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; %s and %s
eo: %s &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; %s kaj %s

note: %1$s:  bibliotitle | html %2$s:  biblio.biblionumber | html
en: %s (Record no. %s)
eo: %s (Rikordo n-ro %s)

note: %1$s:  IF ( OVERDUE.debarred ) %2$s:  ELSIF ( OVERDUE.status ) %3$s:  IF ( canrenew )
en: %s Account frozen %s %s
eo: %s Konto senaktivigita %s %s

note: %1$s:  IF message.code == "unable_to_generate_pdf" %2$s:  END
en: %s An error occurs when generating the pdf file. Please contact the staff to resolve this problem. %s
eo: %s Okazas eraro dum kreado de la PDF-a dosiero. Bonvolu kontakti bibliotekan stabanon por solvi tiun ĉi problemon. %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s Contact your library to be disenrolled from this club. %s
eo: %s Kontaktu vian bibliotekon por malmembriĝi de tiu ĉi klubo. %s

note: %1$s:  IF ( context == "list" ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Delete %s Delete list %s
eo: %s Forigu %s Forigu liston %s

note: %1$s:  END %2$s:  HOLDS.count | html
en: %s Holds (%s)
eo: %s Rezervoj (%s)

note: %1$s:  SEARCH_RESULT.num_critics | html
en: %s Internet user critics
eo: %s Retuzantaj kritikistoj

note: %1$s:  IF not(Koha.Preference("AllowCheckoutNotes")) %2$s:  ELSE
en: %s Issue notes have not been enabled. Please contact the library. %s
eo: %s Numero-notoj ne estas disponeblaj. Bonvolu kontakti la bibliotekon. %s

note: %1$s:  ELSE
en: %s Item in transit to
eo: %s Ekzemplero survojas al

note: %1$s:  IF ( HOLD.is_at_destination )
en: %s Item waiting at
eo: %s Ekzemplero atendanta ĉe

note: %1$s:  issues_count | html
en: %s Item(s) checked out
eo: %s Ekzemplero/j prunteprenita/j

note: %1$s:  IF ( searchdesc ) %2$s:  LibraryName | html
en: %s No results found for that in %s catalog.
eo: %s Nenio troviĝis por tio en katalogo %s.

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END # / IF results
en: %s No results, try to change filters. %s
eo: %s Nenio troviĝis, provu ŝanĝon de filtriloj. %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END %3$s:  FOREACH subtitle IN biblio.subtitle.split(' \| ') %4$s:  IF Koha.Preference('marcflavour')=='UNIMARC' %5$s:  END
en: %s No title %s %s%s,%s
eo: %s Neniu titolo %s %s%s,%s

note: %1$s:  SEARCH_RESULT.num_critics_pro | html
en: %s Professional critics
eo: %s Profesiaj kritikistoj

note: %1$s:  SEARCH_RESULT.num_quotations | html
en: %s Quotations
eo: %s Citaĵoj

note: %1$s:  ELSIF ( ISSUE.item_denied_renewal ) %2$s:  END
en: %s Renewal not allowed %s
eo: %s Renovigado malpermesita %s

note: For the first occurrence, %1$s:  IF debarred_comment.search('OVERDUES_PROCESS') %2$s:  debarred_comment.remove('OVERDUES_PROCESS ') | html_line_break %3$s:  ELSE %4$s:  debarred_comment | html_line_break %5$s:  END
en: %s Restriction added by overdues process %s %s %s %s
eo: %s Limigo aldonita per prilaboro de malfruaĵoj %s %s %s %s

note: %1$s:  LibraryName | html %2$s:  IF ( query_desc ) %3$s:  query_desc | html %4$s:  END %5$s:  IF ( limit_desc ) %6$s:  limit_desc | html %7$s:  END
en: %s Search %sfor '%s'%s%s&nbsp;with limit(s):&nbsp;'%s'%s
eo: %s Serĉu %spor '%s'%s%s&nbsp;kun limo(j):&nbsp;'%s'%s

note: LINK
en: %s Search RSS feed
eo: %s Serĉu fluon RSS

note: %1$s:  LibraryName | html
en: %s Self check-in
eo: %s Memserva registro de redono

note: %1$s:  LibraryName | html
en: %s Self checkout system
eo: %s Sistemo de memserva pruntado

note: %1$s:  ELSIF (errLinkNotValid)
en: %s The link you clicked is either invalid, or expired.
eo: %s La ligilo kiun vi alklakis estas aŭ nevalida aŭ eksvalidiĝis.

note: %1$s:  ELSIF (errPassNotMatch) %2$s:  ELSIF password_too_short
en: %s The passwords do not match. %s
eo: %s La pasvortoj ne kongruas. %s

note: %1$s:  IF error %2$s:  ELSE %3$s:  FOREACH role IN content
en: %s This ppn is not found on the idref service. %s %s
eo: %s Tiu ĉi ppn ne estas trovebla en la idref-servo. %s %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s This record has no items. %s
eo: %s Tiu ĉi rikordo havas neniujn ekzemplerojn. %s

note: %1$s:  SEARCH_RESULT.num_videos | html
en: %s Video extracts
eo: %s Video-eltiraĵoj

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s You did not specify any search criteria. %s
eo: %s Vi ne enmetis serĉkriteriojn. %s

note: %1$s:  IF READING_RECORD.size == 0 %2$s:  ELSE
en: %s You have never borrowed anything from this library. %s
eo: %s Vi neniam prunteprenis ion de tiu ĉi biblioteko. %s

note: %1$s:  Branches.GetLoggedInBranchname | html
en: %s holdings
eo: %s havaĵoj

note: For the first occurrence, %1$s:  acquisition_details.total_quantity | html
en: %s items are on order.
eo: %s ekzempleroj menditaj.

note: %1$s:  hits_to_paginate | html %2$s:  total | html
en: %s of %s results loaded, refine your search to view other records
eo: %s de %s rezultoj ŝargitaj, precizigu vian serĉon por vidi aliajn rikordojn

note: %1$s:  ISSUE.itemtype_object.rentalcharge_daily | $Price
en: %s per day
eo: %s tage

note: %1$s:  ISSUE.itemtype_object.rentalcharge_hourly | $Price
en: %s per hour
eo: %s hore

note: For the first occurrence, %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s%s%sKoha online%s catalog
eo: %s%s%sKoha reta%s katalogo

note: LINK
en: %s%s%sKoha online%s catalog recent comments
eo: %s%s%sKoha reta%s katalogo - lastatempaj komentoj

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s%s%sLibrary catalog%s
eo: %s%s%sBiblioteka katalogo%s

note: %1$s:  IF ( dateformat == "us" ) %2$s:  ELSIF ( dateformat == "metric" ) %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s(MM/DD/YYYY)%s(DD/MM/YYYY)%s(YYYY-MM-DD)%s
eo: %s(MM/TT/JJJJ)%s(TT/MM/JJJJ)%s(JJJJ-MM-TT)%s

note: %1$s:  IF ( HOLD.desk_id ) %2$s:  HOLD.desk.desk_name | html %3$s:  END %4$s:  IF ( HOLD.waitingdate ) %5$s:  HOLD.waitingdate | $KohaDates %6$s:  IF HOLD.expirationdate %7$s:  HOLD.expirationdate | $KohaDates %8$s:  END %9$s:  END
en: %s, %s,%s %s since %s %s until %s %s %s
eo: %s, %s%s %s ekde %s %s ĝis %s %s %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %sThis authority is not used in any records.%s
eo: %sTiu ĉi aŭtoritato ne estas uzata en iu ajn rikordo.%s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %sThis record has no items.%s
eo: %sTiu ĉi rikordo havas neniujn ekzemplerojn.%s

note: %1$s:  IF ( ISSUE.charges ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sYes%sNo%s
eo: %sJes%sNe%s

en: &lt;&lt; Previous
eo: &lt;&lt; Antaŭa

note: %1$s:  SEARCH_RESULT.score_avg | html %2$s:  SEARCH_RESULT.num_scores | html
en: &nbsp;&nbsp; %s / 5 (on %s rates)
eo: &nbsp;&nbsp; %s / 5 (je %s pritaksoj)

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Author phrase
eo: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Aŭtora vortgrupo

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Conference name
eo: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Konferenca nomo

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Conference name phrase
eo: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Konferencnoma vortgrupo

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Corporate name
eo: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Korporacia nomo

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Keyword phrase
eo: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Ŝlosila vortgrupo

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Personal name
eo: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Persona nomo

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Personal name phrase
eo: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Personnoma vortgrupo

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Subject and broader terms
eo: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Temo kaj pli vastaj terminoj

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Subject and narrower terms
eo: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Temo kaj malpli vastaj terminoj

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Subject and related terms
eo: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Temo kaj rilataj terminoj

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Subject phrase
eo: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Tema vortgrupo

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Title phrase
eo: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Titola vortgrupo

note: %1$s:  SEARCH_RESULT.ratings.count | html
en: &nbsp;&nbsp;(%s votes)
eo: &nbsp;&nbsp;(%s voĉdonoj)

note: For the first occurrence, %1$s:  ISSUE.renewsleft | html %2$s:  ISSUE.renewsallowed | html %3$s:  IF Koha.Preference('UnseenRenewals') && ISSUE.unseenallowed %4$s:  ISSUE.unseenleft | html %5$s:  ISSUE.unseenallowed | html %6$s:  END
en: ( %s of %s renewals remaining %s / %s of %s renewals left before the item must be seen by the library %s )
eo: ( %s el %s renovigoj restantaj %s / %s el %s renovigoj restas antaŭ ol la biblioteko devas vidi la ekzempleron %s )

note: %1$s:  LEVEL_LOO.number | html
en: (%s biblios)
eo: (%s bibliografiaj rikordoj)

note: For the first occurrence, %1$s:  overdues_count | html
en: (%s total)
eo: (%s totalo)

en: (Accruing)
eo: (Aldoniĝange)

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: (All)
eo: (Ĉiuj)

en: (Barcode not found on the database, please see library staff for assistance)
eo: (Strikodo ne trovita en la datumbazo. Bonvolu konsulti la bibliotekan stabon por helpo)

en: (Cancelled)
eo: (Nuligita)

en: (Checked out)
eo: (Prunteprenita)

en: (Forgiven)
eo: (Pardonita)

en: (Hides shelf browser)
eo: Kaŝi bretfoliumilon

en: (Item is withdrawn and check-in blocked by policy, please see library staff for assistance)
eo: (Ekzemplero retirita kaj redono blokikta per politiko, bonvolu konsulti bibliotekan stabanon por helpo)

en: (Lost)
eo: (Perdita)

en: (Not supported by Koha)
eo: (Ne subtenata de Koha)

en: (Not supported yet)
eo: (Ankoraŭ ne subtenata)

en: (On-site checkout)
eo: (Surloka pruntepreno)

en: (Opens below)
eo: (Malfermiĝas sube)

en: (Optional)
eo: (Nedeviga)

en: (Optional, default 0)
eo: (Nedeviga, defaŭlto 0)

en: (Optional, default 1)
eo: (Nedeviga, defaŭlto 1)

en: (Please note: there may be a delay in restoring your account if you submit online.)
eo: (Bonvolu noti: eble estos prokrasto pri restaŭro de via konto se vi petas rete.)

en: (Refunded)
eo: (Repagita)

en: (Replaced)
eo: (Anstataŭigita)

en: (Required)
eo: (Bezonata)

en: (Returned)
eo: (Redonita)

en: (The book is not currently on loan, please see library staff for assistance)
eo: (Tiu ĉi libro ne estas aktuale pruntita, bonvolu konsulti bibliotekan stabanon por helpo)

en: (The item cannot be checked in at a self service terminal, please see library staff for assistance)
eo: (Tiun ĉi ekzempleron ne eblas redoni ĉe tiu ĉi biblioteko, bonvolu peti helpon de biblioteka stabano)

en: (The item cannot be checked in at this library, please see library staff for assistance)
eo: (Tiu ĉi ekzemplero ne estas redonebla ĉe tiu ĉi biblioteko, bonvolu konsulti bibliotekan stabanon por helpo)

en: (There was a problem checking in this item, please see library staff for assistance)
eo: (Estis problemo dum redono de tiu ĉi ekzemplero, bonvolu peti helpon de biblioteka stabano)

en: (Use OAI-PMH instead)
eo: (Uzu OAI-PMH anstataŭe)

en: (Use OPAC instead)
eo: (Uzu la retan publikan katalogon anstataŭe)

en: (Use SRU instead)
eo: (Uzu SRU anstataŭe)

en: (Voided)
eo: (Malvalidigita)

en: (done)
eo: (farita)

note: SCRIPT
en: (filtered from _MAX_ total entries)
eo: (filtrita de _MAX_ totalaj enskriboj)

en: (on hold)
eo: (rezervita)

note: %1$s:  ar.item.barcode | html
en: (only %s)
eo: (nur %s)

en: (overdue)
eo: (malfruaĵo)

note: For the first occurrence, %1$s:  priority | html
en: (priority %s)
eo: (prioritato %s)

note: %1$s:  FOREACH relate IN related %2$s:  relate.related_search | html %3$s:  END
en: (related searches: %s%s%s)
eo: (rilataj serĉoj: %s%s%s)

note: %1$s:  FOREACH relate IN related %2$s:  relate.related_search | html %3$s:  END
en: (related searches:%s %s%s).
eo: (rilataj serĉoj: %s%s%s)

en: (remove)
eo: (forigu)

en: -- Choose --
eo: -- Elektu --

en: -- Choose format --
eo: -- Elektu formaton --

en: -- none --
eo: -- neniu/j --

en: . Once you've confirmed the deletion, no one can retrieve the list!
eo: . Post kiam vi konfirmas la forigon, neniu povas retrovi la liston!

en: . Please contact the library for more information.
eo: . Bonvolu kontakti la bibliotekon por pli da informoj.

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END %3$s:  END
en: .%sYou have fines.%s %s
eo: .%sVi havas monpunojn%s %s

en: ...or...
eo: ...aŭ...

en: 1 item is on order.
eo: 1 ekzemplero mendita.

en: 10 titles
eo: 10 titoloj

en: 100 titles
eo: 100 titoloj

en: 12 months
eo: 12 monatoj

en: 15 titles
eo: 15 titoloj

en: 20 titles
eo: 20 titoloj

en: 3 months
eo: 3 monatoj

en: 30 titles
eo: 30 titoloj

en: 40 titles
eo: 40 titoloj

en: 50 titles
eo: 50 titoloj

en: 6 months
eo: 6 monatoj

en: : This request is only valid if you are in good standing with the library. Once the application is made, you can not borrow library materials.
eo: : Tiu ĉi peto estas valida nur se vi havas bonan reputacion laŭ la biblioteko. Post faro de la peto, vi ne rajtas pruntepreni bibliotekajn materialojn.

en: A confirmation email will be sent shortly to the email address
eo: Komfirma retpoŝta mesaĝo estos baldaŭ sendita al la retpoŝta adreso

en: A hold fee was charged to your account for collecting this item.
eo: Rezervo-pagigo estis aldonita al via konto pro la kolekto de tiu ĉi ekzemplero.

en: A librarian
eo: Bibliotekisto

note: %1$s:  message_value | html
en: A payment with the transaction id '%s' has already been posted to an account.
eo: Pago kun la transakcia identigilo '%s' jam estis sendita al la konto.

en: A specific item
eo: Specifa ekzemplero

en: About the author
eo: Pri la aŭtoro

en: Abstracts/summaries
eo: Resumoj

en: Access denied
eo: Aliro malpermesita

en: According to our records, we don't have up-to-date contact information. Please contact the library.
eo: Laŭ niaj registraĵoj, ni ne havas ĝisdatajn kontakt-informojn. Bonvolu kontakti la bibliotekon.

en: Acquired in the last:
eo: Akirita/j dum la pasintaj:

en: Acquisition date: Newest to oldest
eo: Akirodato: Plej nova al plej malnova

en: Acquisition date: Oldest to newest
eo: Akirodato: Plej malnova al plej nova

note: INPUT type=submit name=tagsel_button
en: Add
eo: Aldonu

note: %1$s:  total | html %2$s:  IF ( singleshelf )
en: Add %s items to %s
eo: Aldonu %s ekzemplerojn al %s

note: A
en: Add another field
eo: Aldonu plian kampon

en: Add tag
eo: Aldonu etikedon

en: Add tag(s)
eo: Aldonu etikedo(j)n

note: %1$s:  IF ( singleshelf )
en: Add to %s
eo: Aldonu al %s

en: Add to a list
eo: Aldonu al listo

en: Add to a new list:
eo: Aldonu al nova listo:

en: Add to cart
eo: Aldonu al ĉareto

en: Add to list:
eo: Aldonu al listo:

en: Add to your cart
eo: Aldonu al via ĉareto

en: Add to...
eo: Adonu al...

en: Additional content types for books/printed materials
eo: Aldonaj specoj de enhavo por libroj/presitaj materialoj

en: Additional information
eo: Aldonaj detaloj

en: Address 2:
eo: Adreso 2:

en: Address:
eo: Adreso:

en: Adolescent
eo: Adoleskanto

en: Adult
eo: Plenkreskulo

en: Advanced search
eo: Detala serĉo

en: All
eo: Ĉiuj

en: All collections
eo: Ĉiuj kolektoj

note: SCRIPT
en: All holds will be suspended.
eo: Ĉiuj rezervoj estos suspenditaj.

note: SCRIPT
en: All holds will resume.
eo: Ĉiuj rezervoj rekomenciĝos.

en: All item types
eo: Ĉiuj specoj de ekzempleroj

en: All libraries
eo: Ĉiuj bibliotekoj

en: Allow auto-renewal:
eo: Permusu aŭtomatan renovigon

en: Allow changes to contents from:
eo: Permesu ŝanĝojn al enhavo de:

en: Allow your guarantor to view your current checkouts?
eo: Ĉu permesi, ke via garantianto vidu viajn aktualajn pruntojn?

en: Allow your guarantor to view your current fines?
eo: Ĉu permesi, ke via garantianto vidu viajn aktualajn monpunojn?

en: Alternate address
eo: Alternativa adreso

en: Alternate address information:
eo: Alternativa adres-informo:

en: Alternate contact
eo: Alternativa kontakto

note: SCRIPT
en: Always available
eo: Ĉiam havebla

en: Amount
eo: Sumo

en: Amount outstanding
eo: Sumo nepagita

en: Amount to pay:
eo: Sumo pagenda:

note: %1$s:  shelfname | html
en: An error occurred when creating the list. The name %s already exists.
eo: Okazis eraro dum kreado de la listo. La nomo %s ekzistas jam.

en: An error occurred when creating this list.
eo: Okazis eraro dum kreado de la listo.

en: An error occurred when deleting this list.
eo: Okazis eraro dum forigo de tiu ĉi listo.

en: An error occurred when updating this list.
eo: Okazis eraro dum ĝisdatigo de tiu ĉi listo.

en: An error occurred while processing your request.
eo: Okazis eraro dum prilaborado de via peto.

en: An error occurred, please try again.
eo: Okazis eraro. Bonvolu provi denove.

en: An internal link in our catalog home page is broken and the page does not exist.
eo: Interna ligilo en nia kataloga hejmpaĝo estas rompita kaj ne ekzistas la paĝo.

en: An invitation to share list
eo: Invito dividi liston

en: Any
eo: Iu ajn

en: Any audience
eo: Iu ajn speco de publiko

en: Any content
eo: Ajna enhavo

en: Any format
eo: Ajna formato

en: Any item
eo: Iu ajn ekzemplero

en: Any item type
eo: Iu ajn speco de ekzemplero

en: Anyone seeing this list
eo: Kiu ajn vidas tiun ĉi liston

en: Apply field weights to search
eo: Uzi kampopezojn dum serĉado

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to cancel this article request?
eo: Ĉu vi estas certa, ke vi volas nuligi tiun ĉi artikolopeton?

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Are you sure you want to cancel this hold?
eo: Ĉu vi estas certa, ke vi volas nuligi tiun ĉi rezervon?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to check out this item?
eo: Ĉu vi estas certa, ke vi volas pruntepreni tiun ĉi ekzempleron?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete selected search history entries?
eo: Ĉu vi estas certa, ke vi volas forigi la elektitajn erojn de la serĉhistorio?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete the selected tag(s)?
eo: Ĉu vi estas certa, ke vi volas forigi la elektita/j/n etikedo/j/n?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete these suggestions?
eo: Ĉu vi estas certa, ke vi volas forigi tiujn ĉi proponojn?

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this list?
eo: Ĉu vi estas certa, ke vi volas forigi tiun ĉi liston?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this suggestion?
eo: Ĉu vi estas certa, ke vi volas forigi tiun ĉi proponon?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete your search history?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas forigi vian serĉhistorion?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to remove sharing? You will no longer have access to the list.
eo: Ĉu vi estas certa, ke vi volas forigi kundividadon? Vi ne plu povos aliri la liston.

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to remove these items from the list?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas forigi tiujn ĉi erojn de via listo?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to remove this item from the list?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas forigi tiun ĉi eron de via listo?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to remove this share?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas forigi tiun ĉi kunhavaĵon?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to resume all suspended holds?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas reaktivigi ĉiujn suspenditajn rezervojn?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to return this item?
eo: Ĉu vi estas certa, ke vi volas redoni tiun ĉi ekzempleron?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to suspend all holds?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas suspendi ĉiujn rezervojn?

en: Arrived
eo: Alvenis

en: Article requests
eo: Petoj por artikoloj

note: %1$s:  current_article_requests.size || 0 | html
en: Article requests (%s)
eo: Petoj por artikoloj (%s)

en: As owner of a list you cannot accept an invitation for sharing it.
eo: Kiel posedanto de listo vi ne povas akcepti inviton ĝin dividi kun aliaj.

en: Ask for a discharge
eo: Petu kvitigon

en: At any step, clicking the 'Cancel' button will erase the scanned barcodes and start over.
eo: Je iu ajn paŝo, alklako de la butono 'Nuligu' forviŝos la skanitajn strikodojn kaj rekomencos.

note: OPTION
en: At least one item is available at this library
eo: Almenaŭ unu ekzemplero estas havebla en tiu ĉi biblioteko

note: For the first occurrence, %1$s:  Branches.GetName( subscription.branchcode ) | html
en: At library: %s
eo: Ĉe biblioteko: %s

en: Audience
eo: Publiko

en: Audiovisual profile:
eo: Aŭdvida profilo:

en: Authenticates a user's login credentials and returns the identifier for the patron.
eo: Aŭtentikigas legitimaĵojn de ensalutanta uzanto kaj liveras la klientan identigilon.

en: Author
eo: Aŭtoro

en: Author (A-Z)
eo: Aŭtoro (A-Z)

en: Author (Z-A)
eo: Aŭtoro (Z-A)

en: Author notes provided by Syndetics
eo: Aŭtoro-notojn provizis Syndetics

en: Author(s)
eo: Aŭtoro(j)

note: For the first occurrence, %1$s:  IF ( BIBLIO_RESULT.author ) %2$s:  BIBLIO_RESULT.author | $raw %3$s:  END %4$s:  IF ( BIBLIO_RESULT.MARCAUTHORS ) %5$s:  IF ( BIBLIO_RESULT.author ) %6$s:  END %7$s:  FOREACH MARCAUTHOR IN BIBLIO_RESULT.MARCAUTHORS %8$s:  FOREACH MARCAUTHOR_SUBFIELDS_LOO IN MARCAUTHO
en: Author(s): %s%s%s %s %s; %s %s %s %s%s %s %s;%s %s %s
eo: Aŭtoro(j): %s%s%s %s %s; %s %s %s %s%s %s %s;%s %s %s

en: Author:
eo: Aŭtoro:

en: Authority
eo: Aŭtoritato

en: Authority search
eo: Aŭtoritatoserĉo

en: Authority search results
eo: Serĉrezultoj por aŭtoritatoj

en: Authority type:
eo: Speco de aŭtoritato:

en: Authorized headings
eo: Aprobitaj rubrikoj

en: Authors
eo: Aŭtoroj

en: Availability
eo: Havebleco

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Availability:
eo: Havebleco:

en: Availability:
eo: Havebleco:

note: %1$s:  IF restricted_lib
en: Available %s
eo: Havebla/j %s

en: Available issues
eo: Haveblaj numeroj

note: For the first occurrence, %1$s:  rating_avg | html %2$s:  ratings.count | html
en: Average rating: %s (%s votes)
eo: Averaĝa pritakso: %s (%s voĉdonoj)

en: Awards:
eo: Premioj:

en: BE CAREFUL
eo: ESTU ATENTA

en: BT
eo: PVT

en: Back to lists
eo: Reen al listoj

en: Back to results
eo: Reen al rezultoj

note: A
en: Back to the results search list
eo: Reen al la listo de serĉrezultoj

en: Barcode
eo: Strikodo

en: Barcode:
eo: Strikodo:

note: %1$s:  END
en: Be sure you used the link from the email, or contact library staff for assistance. %s
eo: Certiĝu, ke vi uzis la ligilon en la retpoŝta mesaĝo, aŭ kontaku la bibliotekan stabon por helpo. %s

en: Bibliographies
eo: Bibliografioj

en: Biography
eo: Biografio

en: Blocked
eo: Blokita

en: Blocked record
eo: Blokita rikordo

en: Braille
eo: Brajlo

en: Brief display
eo: Mallonga vidigo

en: Brief history
eo: Mallonga historio

note: ABBR
en: Broader Term
eo: Pli vasta termino

en: Browse by hierarchy
eo: Foliumu laŭ hierarkio

en: Browse our catalog
eo: Foliumu nian katalogon

en: Browse results
eo: Foliumu rezultojn

en: Browse search
eo: Foliuma serĉo

en: Browse shelf
eo: Foliumu breton

en: CAS login
eo: CAS-ensaluto

en: CD audio
eo: KD aŭda

en: CD software
eo: KD kun programaro

note: For the first occurrence, %1$s:  csv_profile.profile | html
en: CSV - %s
eo: Perkome disigitaj valoroj - %s

en: Call number
eo: Signaturo

en: Call number (0-9 to A-Z)
eo: Signaturo (0-9 ĝis A-Z)

en: Call number (A-Z)
eo: Signaturo (A-Z)

en: Call number (Z-A to 9-0)
eo: Signaturo (Z-A ĝis 9-0)

en: Call number (Z-A)
eo: Signaturo (Z-A)

en: Call number:
eo: Signaturo:

note: %1$s:  subscription.callnumber | html
en: Call number: %s
eo: Signaturo: %s

en: Cancel
eo: Nuligu

note: A
en: Cancel email notification
eo: Nuligu retpoŝtan atentigon

en: Cancel email notification
eo: Nuligu retpoŝtan atentigon

en: Cancel enrollment
eo: Nuligu membriĝon

en: Cancel rating
eo: Nuligu pritakson

en: Cancellation date
eo: Dato de nuligo

en: Cancelled charge
eo: Nuligita pagigo

en: Cancels an active hold request for the patron.
eo: Nuligas aktivan rezeropeton por la kliento.

note: INPUT type=radio name=checkitem
en: Cannot be put on hold
eo: Ne povas esti rezervita

note: %1$s:  maxlength_cardnumber | html
en: Card number can be up to %s characters.
eo: Kartonumero povas enhavi ĝis %s signojn.

note: %1$s:  minlength_cardnumber | html %2$s:  maxlength_cardnumber | html
en: Card number must be between %s and %s characters.
eo: Kartonumero devas esti inter %s kaj %s signoj.

note: %1$s:  minlength_cardnumber | html
en: Card number must be exactly %s characters.
eo: Kartonumero devas enhavi precize %s signojn.

en: Card number:
eo: Kartonumero:

en: Cart
eo: Ĉareto

en: Cassette recording
eo: Kaseda registraĵo

en: Catalog
eo: Katalogo

en: Catalogs
eo: Katalogoj

en: Category:
eo: Kategorio:

note: INPUT type=submit
en: Change password
eo: Ŝanĝu vian pasvorton

en: Change your password
eo: Ŝanĝu vian pasvorton

en: Change your password
eo: Ŝanĝu vian pasvorton

en: Chapters
eo: Ĉapitroj

en: Chapters:
eo: Ĉapitroj:

en: Charges
eo: Pagendaĵoj

note: For the first occurrence, %1$s:  amountoutstanding | $Price
en: Charges (%s)
eo: Pagendaĵoj (%s)

en: Check in
eo: Registru redonon

note: INPUT type=submit name=confirm
en: Check in item
eo: Registru redonon de ekzemplero

note: SCRIPT
en: Check out
eo: Pruntepreno

en: Check-in date:
eo: Dato de redono:

en: Checked in
eo: Redono registrita

en: Checked out
eo: Prunteprenita

note: %1$s:  issues_count | html
en: Checked out (%s)
eo: Prunteprenita (%s)

en: Checked out on
eo: Prunteprenita je

note: %1$s:  checkout_patron.firstname | html %2$s:  checkout_patron.surname | html %3$s:  IF ( checkout_patron.cardnumber ) %4$s:  checkout_patron.cardnumber | html %5$s:  END
en: Checked out to %s %s %s(%s)%s
eo: Pruntedonita al %s %s %s(%s)%s

note: SCRIPT
en: Checked out until %s
eo: Prunteprenita ĝis %s

en: Checkout
eo: Pruntepreno

en: Checkout history
eo: Pruntohistorio

en: Checkouts
eo: Prunteprenoj

note: %1$s:  issues_count | html
en: Checkouts (%s)
eo: Prunteprenoj (%s)

note: %1$s:  borrowername | html
en: Checkouts for %s
eo: Prunteprenoj por %s

en: Checkouts:
eo: Prunteprenoj:

en: Citation
eo: Citaĵo

en: City:
eo: Urbo:

en: Claimed
eo: Postulita

en: Classification
eo: Klasifiko

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.classification | $raw
en: Classification: %s
eo: Klasifiko: %s

note: INPUT type=reset
en: Clear
eo: Forviŝu

en: Clear all
eo: Forviŝu ĉion

note: SCRIPT
en: Clear date
eo: Forviŝu daton

en: Clear date to suspend indefinitely
eo: Forviŝu daton por suspendi porĉiame

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Clear filter
eo: Vakigi la filtrilon

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron = logged_in_user
en: Click here if you're not %s
eo: Alklaku ĉi tie se vi ne estas %s

en: Click on an image to view it in the image viewer
eo: Alklaku bildon por vidi ĝin per la bildovidigilo

en: Click the 'Check in' button to confirm.
eo: Alklaku la butonon 'Redonu' por konfirmi.

note: H1
en: Click to expand this role
eo: Alklaku por etendi tiun ĉi rolon al

en: Click to open in new window
eo: Alklaku por malfermi en nova fenestro

note: DIV
en: Click to view in Google Books
eo: Allaku por vidi en Google Books

en: Close
eo: Fermu

en: Close shelf browser
eo: Fermi bretfoliumilon

en: Close this window
eo: Fermu tiun ĉi fenestron

en: Close this window.
eo: Fermu tiun ĉi fenestron.

en: Close window
eo: Fermu fenestron

note: %1$s:  borrower_club_enrollments.count || 0 | html %2$s:  borrower_enrollable_clubs.count || 0 | html
en: Clubs (%s/%s)
eo: Kluboj (%s/%s)

en: Clubs currently enrolled in
eo: Kluboj en kiuj vi aktuale estas membro

en: Clubs you can enroll in
eo: Kluboj al kiuj vi povas membriĝi

note: A
en: Collect items you are interested in
eo: Kolektu ekzemplerojn kiuj vin interesas

en: Collection
eo: Kolekto

en: Collection library:
eo: Titolo de kolekto:

en: Collection title:
eo: Titolo de kolekto:

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.seriestitle | $raw
en: Collection: %s
eo: Kolekto: %s

en: Collections
eo: Kolektoj

note: For the first occurrence, %1$s:  review.patron.firstname | html
en: Comment by %s
eo: Komento de %s

note: %1$s:  review.patron.firstname | html %2$s:  review.patron.surname|truncate(2,'.') | html
en: Comment by %s %s
eo: Komento de %s %s

note: %1$s:  review.patron.title | html %2$s:  review.patron.firstname | html %3$s:  review.patron.surname | html
en: Comment by %s %s %s
eo: Komento de %s %s %s

en: Comment:
eo: Komento:

en: Comments on
eo: Komentoj pri

note: %1$s:  ' ( ' _ (reviews.size || 0) _ ' )' | html
en: Comments%s
eo: Komentoj%s

note: INPUT type=submit
en: Confirm hold
eo: Konfirmu rezervon

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron = logged_in_user %2$s:  logged_in_user.cardnumber | html
en: Confirm holds for:%s (%s)
eo: Konfirmu rezervojn por:%s (%s)

en: Confirm new password:
eo: Konfirmu novan pasvorton:

en: Confirm primary email:
eo: Konfirmu ĉefan retpoŝtan adreson:

note: INPUT type=submit
en: Confirm your suggestion
eo: Konfirmu vian proponon

en: Contact information
eo: Kontakt-informoj

en: Contact information:
eo: Kontakt-informoj:

en: Contact note:
eo: Kontakto-noto:

en: Content
eo: Enhavo

en: Content Cafe
eo: Content Café

en: Contents
eo: Enhavo

en: Contents of &nbsp;
eo: Enhavo de &nbsp;

note: SCRIPT
en: Copied %d rows to clipboard
eo: Kopiis %d liniojn al la tondujo

note: SCRIPT
en: Copied one row to clipboard
eo: Kopiis unu linion al la tondujo

en: Copy number
eo: Numero de kopio

note: SCRIPT
en: Copy to clipboard
eo: Kopii al la poŝilo

en: Copyright
eo: Kopirajto

note: OPTGROUP
en: Copyright date
eo: Kopirajta dato

en: Copyright date (newest to oldest)
eo: Dato de kopirajto (plej nova al plej malnova)

en: Copyright date (oldest to newest)
eo: Dato de kopirajto (plej malnova al plej nova)

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.copyrightdate | $raw
en: Copyright year: %s
eo: Kopirajta jaro: %s

en: Country:
eo: Lando:

en: Course #
eo: Kurso #

en: Course number:
eo: Kursnumero:

en: Course reserves
eo: Rezervoj por kursoj

en: Course reserves for
eo: Rezervoj por kursoj por

en: Course reserves for &nbsp;
eo: Kursrezervaĵoj por &nbsp;

en: Courses
eo: Kursoj

en: Cover image
eo: Kovrilobildo

en: Create a new list
eo: Kreu novan liston

en: Create a new request
eo: Kreu novan peton por listo

en: Create new list
eo: Kreu novan liston

en: Creates, for a patron, a title-level hold request on a given bibliographic record in Koha.
eo: Kreas, por kliento, titol-nivelan rezervopeton por specifa Koha bibliogafia rikordo.

en: Creates, for a patron, an item-level hold request on a specific item of a bibliographic record Koha.
eo: Kreas, por kliento, ekzempler-nivelan rezervopeton por specifa Koha bibliogafia rikordo.

en: Credits
eo: Kreditoj

note: %1$s:  amountoutstanding * -1 | $Price
en: Credits (%s)
eo: Kreditoj (%s)

en: Current library
eo: Aktuala biblioteko

note: A
en: Current page: Page %s
eo: Aktuala paĝo: Paĝo %s

en: Current password:
eo: Nuna pasvorto:

en: Current session
eo: Nuna seanco

en: Currently in local use
eo: Aktuale uzata loke

note: %1$s:  checkout_patron.firstname | html %2$s:  checkout_patron.surname | html %3$s:  IF ( checkout_patron.cardnumber ) %4$s:  checkout_patron.cardnumber | html %5$s:  END
en: Currently in local use by %s %s %s(%s)%s
eo: Aktuale uzata loke fare de %s %s %s(%s)%s

en: Curriculum
eo: Instruprogramo

en: DVD video / Videodisc
eo: DVD-video / Videodisko

en: Date
eo: Dato

note: OPTGROUP
en: Date added
eo: Dato de aldono

en: Date added (newest to oldest)
eo: Akirodato (plej nova al plej malnova)

en: Date added (oldest to newest)
eo: Akirodato (plej malnova al plej nova)

en: Date added:
eo: Dato de aldono:

en: Date due
eo: Redondato

en: Date due:
eo: Redondato:

en: Date enrolled
eo: Dato de membriĝo

en: Date of birth:
eo: Naskiĝdato:

en: Date received
eo: Dato ricevita

en: Date:
eo: Dato:

note: OPTGROUP
en: Dates
eo: Datoj

en: Days in advance
eo: Tagoj anticipe

en: Default
eo: Defaŭlto

en: Default sorting
eo: Defaŭlta ordigo

en: Defines the metadata schema in which the records are returned, possible values:
eo: Difinas la metadatuman skemon en kiu la rikordoj estas liveritaj, eblaj valoroj:

en: Delete
eo: Forigu

note: INPUT type=submit
en: Delete selected
eo: Forigu elektita/j/n

note: INPUT type=submit
en: Delete selected tags
eo: Forigu elektitajn editekojn

note: INPUT type=submit
en: Delete this list
eo: Forigu tiun ĉi liston

note: A
en: Delete your search history
eo: Forigi vian serĉhistorion

en: Department:
eo: Departemento:

en: Dept.
eo: Departemento

en: Description
eo: Priskribo

en: Details
eo: Detaloj

note: For the first occurrence, %1$s:  bibliotitle | html
en: Details for %s
eo: Detaloj por %s

en: Details for:
eo: Detaloj por:

note: For the first occurrence, %1$s:  biblio.title | html
en: Details for: %s
eo: Detaloj por %s

note: %1$s:  request.backend | html
en: Details from %s
eo: Detaloj de %s

en: Details from library
eo: Detaloj provizitaj de biblioteko

en: Dictionaries
eo: Vortaroj

en: Did you mean:
eo: Ĉu vi volis diri:

en: Digests only
eo: Nur diĝestoj

en: Directories
eo: Adreslibroj

en: Discharge
eo: Kvitigo

en: Discographies
eo: Diskografioj

en: Display news for:
eo: Vidigu novaĵojn pri:

en: Displaying availability results
eo: Vidigante rezultojn pri havebleco

en: Do not suspend
eo: Ne suspendu

en: Do you want to receive an email when a new issue for this subscription arrives?
eo: Ĉu vi volas ricevi retpoŝtan mesaĝon kiam alvenas nova numero de tiu ĉi abono?

en: Don't have a library card?
eo: Ĉu vi ne havas bibliotekan karton?

en: Don't have a password yet?
eo: Ĉu vi ankoraŭ ne havas pasvorton?

en: Don't have an account?
eo: Ĉu vi ne havas konton?

note: SCRIPT
en: Download
eo: Elŝutu

en: Download
eo: Elŝuti

en: Download cart
eo: Elŝutu ĉareton

en: Download list
eo: Elŝutolisto

en: Due
eo: Redonenda

note: For the first occurrence, %1$s:  item.checkout.date_due | $KohaDates
en: Due %s
eo: Redonenda %s

en: ERROR: Internal error: incomplete hold request.
eo: ERARO: Interna eraro: nekompleta rezervopeto.

note: %1$s:  bad_biblionumber | html
en: ERROR: No record found for record id %s.
eo: ERARO: Neniu rikordo trovita kun tiu rikordo-identigilo %s.

en: ERROR: No record id specified.
eo: ERARO: Neniu rikordo-identigilo indikita.

en: Edit
eo: Redaktu

en: Edit list
eo: Redaktu liston

en: Edit list &nbsp;
eo: Redakti liston &nbsp;

en: Editing
eo: Redaktado

note: For the first occurrence, %1$s:  title | html %2$s:  author | html
en: Editing issue note for %s %s
eo: Redaktante numero-noton por %s %s

en: Editions
eo: Eldonoj

en: Email
eo: Retpoŝto

en: Email address:
eo: Retpoŝta adreso:

en: Email:
eo: Retpoŝto:

en: Emails do not match!
eo: Retpoŝtaj adresoj ne kongruas!

en: Empty and close
eo: Malplenigu kaj fermu

en: Encyclopedias
eo: Enciklopedioj

note: SCRIPT
en: End session
eo: Finu seancon

en: Enhanced content:
eo: Plibonigita enhavo:

en: Enhanced descriptions from Syndetics:
eo: Plibonigitaj priskriboj de Syndetics:

en: Enroll
eo: Membriĝu

en: Enroll in
eo: Membriĝu al

en: Enter a new purchase suggestion
eo: Enigu novan aĉetproponon

note: INPUT type=text name=q
en: Enter search terms
eo: Enigu serĉterminojn

note: For the first occurrence, %1$s:  authtypetext | html
en: Entry %s
eo: Enskribo %s

en: Enumeration
eo: Listigo

en: Error
eo: Eraro

note: For the first occurrence, %1$s:  errno | html
en: Error %s
eo: Eraro %s

note: SCRIPT
en: Error searching %s collection
eo: Eraro serĉante %s kolekton

note: SCRIPT
en: Error searching OverDrive collection.
eo: Eraro serĉante OverDrive-kolekton.

note: SCRIPT
en: Error! Adding tags failed at
eo: Eraro! Aldono de etikedoj malsukesis je

note: SCRIPT
en: Error! Illegal parameter
eo: Eraro! Malpermesita parametro

en: Error! You cannot add an empty comment. Please add content or cancel.
eo: Eraro! Vi ne povas aldoni malplenan komenton. Bonvolu aldoni enhavon aŭ rezignu.

note: SCRIPT
en: Error! You cannot delete the tag
eo: Eraro! Vi ne povas forigi la etikedon

en: Error! Your comment was entirely illegal markup code. It has NOT been added.
eo: Eraro! Via komento estis tute malpermesita marklingva kodo. Ĝi NE estis aldonita.

note: SCRIPT
en: Error! Your tag was entirely markup code. It was NOT added. Please try again with plain text.
eo: Eraro! Via etikedo estis tute marklingva kodo. Ĝi NE estis aldonita. Bonvolu provi denove uzante platan tekston.

en: Error:
eo: Eraro:

en: Error: we cannot find this bibliographic record.
eo: Eraro: ni ne povas trovi tiun ĉi bibliografian rikordon.

note: SCRIPT
en: Errors:
eo: Eraroj:

en: Exact
eo: Preciza

en: Example Call
eo: Voko al Ekzemplo

en: Example Response
eo: Ekzempla Respondo

en: Example call
eo: Voko al ekzemplo

en: Example response
eo: Ekzempla respondo

en: Excerpt
eo: Eltiraĵo

en: Excerpt provided by Syndetics
eo: Eltiraĵo provizita de Syndetics

en: Expected
eo: Atendata

note: SCRIPT
en: Expecting a specific item selection.
eo: Atendante elekton de specifa ekzemplero.

en: Expiration date
eo: Limdato:

en: Expiration date:
eo: Dato de eksvalidiĝo:

en: Expiration:
eo: Eksvalidiĝo:

en: Expires on
eo: Eksvalidiĝas je

en: Explain
eo: Klarigu

en: Export
eo: Eksportu

en: Exporting to Dublin Core...
eo: Eksportante al Dublin Core...

en: Extends the due date for a patron's existing loan.
eo: Plilongigas la redondaton por klienta aktuala prunto.

en: Fax:
eo: Fakso:

en: Fax:
eo: Fakso:

note: %1$s:  ItemTypes.GetDescription( ISSUE.renewalitemtype) | html %2$s:  ISSUE.renewalfee | $Price
en: Fee for item type '%s': %s
eo: Kosto por speco de ekzemplero '%s': %s

en: Female:
eo: Ina:

en: Fewer options
eo: Malpli da opcioj

en: Fiction
eo: Fikcio

en: Fiction notes:
eo: Notoj pri fikcio:

en: Filmographies
eo: Filmografioj

note: SCRIPT
en: Filter paid transactions
eo: Filtru pagitajn transakciojn

en: Fine amount
eo: Monpuna sumo

en: Fines
eo: Monpunoj

en: Fines and charges
eo: Monpunoj kaj pagotaĵoj

en: Fines:
eo: Monpunoj:

en: Finish
eo: Finu

en: Finish enrollment
eo: Finu membriĝon

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: First
eo: Unua

en: First name:
eo: Donita nomo:

en: For example: 1999-2001. You could also use "-1987" for everything published in and before 1987 or "2008-" for everything published in 2008 and after.
eo: Ekzemple: 1999-2001. Vi povus uzi ankaŭ "-1987" por ĉio eldonita en aŭ antaŭ 1987 aŭ "2008-" por ĉio eldonita en 2008 aŭ poste.

en: For your convenience, the login box on this page has been pre-filled with this data. Please log in and change your password.
eo: Por konveni al vi, la ensaluta dialogujo de tiu ĉi paĝo estas jam antaŭe plenigita per tiuj ĉi datumoj. Bonvolu ensaluti kaj ŝanĝi vian pasvorton.

en: For your convenience, the login box on this page has been pre-filled with this data. Please log in.
eo: Por konveni al vi, la ensaluta dialogujo de tiu ĉi paĝo estas jam antaŭe plenigita per tiuj ĉi datumoj. Bonvolu ensaluti.

en: Forever
eo: Ĉiam

en: Forgot your password?
eo: Ĉu vi forgesis vian pasvorton?

en: Forgotten password recovery
eo: Retrovo de forgestita pasvorto

en: Format
eo: Formato

en: Format:
eo: Formato:

note: SCRIPT
en: Found
eo: Trovita

note: SCRIPT
en: Found %s results in the library's %s collection
eo: Trovis %s rezultojn en la biblioteka kolekto %s

en: Found in Open Library:
eo: Trovita en Open Library:

en: From:
eo: De:

en: Full history
eo: Plena historio

en: Full subscription history
eo: Plena abonhistorio

note: %1$s:  bibliotitle | html
en: Full subscription history for %s
eo: Plena abonhistorio por %s

en: Fuzzy
eo: Svaga

en: GDPR consent
eo: GDPR-a konsento

en: GDPR consents
eo: GDPR konsentas

en: General
eo: Ĝenerala

en: Get new password recovery link
eo: Havigu al vi novan ligilon por retrovi pasvorton

en: Get your discharge
eo: Havigu al vi kvitigon

en: Given a list of authority record identifiers, returns a list of record objects that contain the authority records. The function user may request a specific metadata schema for the record objects.
eo: Havante liston de identigiloj de aŭtoritataj rikordoj, ĝi liveras liston de rikordobjektoj kiu enhavas la aŭtoritatajn rikordojn. La funkciuzanto rajtas peti specifan metadatuman skemon por la rikordobjektoj.

en: Given a list of record identifiers, returns a list of record objects that contain bibliographic information, as well as associated holdings and item information. The caller may request a specific metadata schema for the record objects to be returned. This function behaves similarly to HarvestBibliographicRecords and HarvestExpandedRecords in Data Aggregation, but allows quick, real time lookup by bibliographic identifier.
eo: Havante liston de rikordo-identigiloj, ĝi liveras liston de rikordobjektoj kiu enhavas bibliografiajn informojn kune kun asociitaj havaĵoj kaj ekzemplero-informoj. La vokanto povas peti specifan metadatuman skemon por la rikordobjektoj liverotaj. Tiu ĉi funkcio similas al HarvestBibliographicRecords kaj HarvestExpandedRecords in Datumagregado , sed ĝi ebligas tujan trovon de bibliografia identigilo.

note: INPUT type=submit name=save
en: Go
eo: Ek

note: LI
en: Go to detail
eo: Iru al detalo

note: A
en: Go to page %s
eo: Iri al paĝo %s

note: A
en: Go to the first page
eo: Reveni al la ĉefpaĝo

note: A
en: Go to the last page
eo: Reveni al la lasta paĝo

note: A
en: Go to the next page
eo: Iri al la sekva paĝo

note: A
en: Go to the previous page
eo: Iri al la antaŭa paĝo

en: Go to your account page
eo: Iru al via kontopaĝo

en: Google login
eo: Ensaluto per Google

note: OPTGROUP
en: Groups
eo: Grupoj

en: Groups of libraries
eo: Grupoj de bibliotekoj

note: %1$s:  FOREACH gr IN borrower.guarantor_relationships %2$s:  SET g = gr.guarantor %3$s:  g.firstname | html %4$s:  g.surname | html %5$s: - IF ! loop.last %6$s:  END %7$s:  END
en: Guaranteed by %s %s %s %s %s, %s %s
eo: Garantiita de %s %s %s %s %s, %s %s

en: Handbooks
eo: Manlibroj

en: Heading ascendant
eo: Rubriko ascenda

en: Heading descendant
eo: Rubriko descenda

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron = logged_in_user
en: Hello, %s
eo: Saluton, %s

en: Help
eo: Helpo

en: Hi,
eo: Saluton,

note: SCRIPT
en: Hide options
eo: Kaŝu opciojn

en: Hide window
eo: Kaŝu fenestron

en: Highlight
eo: Emfazu

en: Hold date
eo: Rezervdato:

en: Hold date:
eo: Rezervdato:

en: Hold not needed after:
eo: Rezervo ne bezonata post:

en: Hold notes:
eo: Notoj pri rezervoj:

en: Hold starts on date:
eo: Rezervo komenciĝas je:

en: Holding libraries
eo: Bibliotekoj kun la havaĵoj

en: Holdings
eo: Havaĵoj

en: Holdings:
eo: Havaĵoj:

note: SCRIPT
en: Holds
eo: Rezervoj

en: Holds
eo: Rezervoj

note: %1$s:  RESERVES.count | html
en: Holds (%s)
eo: Rezervoj (%s)

en: Holds history
eo: Historio de rezervoj

en: Home
eo: Hejmo

en: Home libraries
eo: Hejmbibliotekoj

en: Home library
eo: Hejmbiblioteko

en: Home library:
eo: Hejmbiblioteko:

en: I agree with your processing of my personal data as outlined in the
eo: Mi konsentas pri la prilaboro de miaj personaj datumoj kiel indikita en la

en: I have read the
eo: Mi jam legis la

en: ILL module configuration problem. Contact your administrator.
eo: Problemo dum agordado de la modulo de interbiblioteka pruntado. Kontaktu vian administranton.

en: IP address where the end user request is being placed
eo: IP-adreso al kiu la peto de la uzanto estas sendita

en: ISBD view
eo: ISBD-vido

note: %1$s:  SEARCH_RESULT.isbn | html
en: ISBN:%s
eo: ISBN: %s

en: Identity
eo: Identeco

en: If this is an error, please contact the library.
eo: Se okazas eraro, bonvolu kontakti la bibliotekon.

en: If this is your first time using the self checkout system, or if the system is not behaving as expected, you may want to refer to this guide to get yourself started.
eo: Se vi unuafoje uzas la sistemon de memserva pruntado, aŭ se la sistemo ne funkcias kiel atendate, vi povas konsulti tiun ĉi gvidilon por komenciĝi.

en: If you can't find what you are looking for, you can
eo: Se vi ne trovis tion kion vi serĉas, vi povas

en: If you did not receive this email, you can request a new one:
eo: Se vi ne ricevas tiun ĉi retpoŝtan mesaĝon, vi povas peti novan:

note: %1$s:  SelfCheckTimeout | html
en: If you do not click the 'Finish' button, your session will automatically expire in %s seconds.
eo: Se vi ne alklakas la butonon 'Finu' via seanco aŭtomate finiĝos post %s sekundoj.

en: If you do not enter a password a system generated password will be created.
eo: Se vi ne entajpas pasvorton, pasvorto estos kreita per la sistemo.

en: If you do not have a CAS account, but do have a local account, you can still log in:
eo: Se vi ne havas CAS-konton, sed vi ja havas lokan konton, vi povas tamen ensaluti:

en: If you do not have a Google account, but do have a local account, you can still log in:
eo: Se vi ne havas Google-konton, sed vi ja havas lokan konton, vi povas tamen ensaluti:

en: If you do not have a Shibboleth account, but you do have a CAS account, you can use CAS.
eo: Se vi ne havas Ŝiboletan konton, sed vi ja havas CAS-konton, vi povas uzi CAS.

en: If you do not have a Shibboleth account, but you do have a local login, then you may login below.
eo: Se vi ne havas Ŝiboletan konton, sed vi ja havas lokan konton, vi povas ensaluti sube.

en: If you don't have a library card, stop by your local library to sign up.
eo: Se vi ne havas bibliotekan karton, vizitu vian lokan bibliotekon por enskribiĝi.

en: If you don't have a password yet, stop by the circulation desk the next time you're in the library. We'll happily set one up for you.
eo: Se vi ĝis nun ne havas pasvorton, iru al la pruntotablo kiam vi venontfoje estas en la biblioteko. Ni volonte aranĝos tion por vi.

en: If you have a CAS account, please choose against which one you would like to authenticate:
eo: Se vi havas CAS-konton, bonvolu elekti kontraŭ kiu vi volas aŭtentikigi:

en: If you have a CAS account, you may use that below.
eo: Se vi havas CAS-konton, vi rajtas uzi tiun sube.

en: If you have a local account, you may use that below.
eo: Se vi havas lokan konton, vi rajtas uzi tiun sube.

en: If you want to, you can try to
eo: Se vi volas, vi povas provi

en: Images
eo: Bildoj

en: Immediate deletion
eo: Tuja forigo

note: For the first occurrence, %1$s:  OPACBaseURL | $raw %2$s:  BIBLIO_RESULT.biblionumber | html
en: In online catalog: %s/cgi-bin/koha/opac-detail.pl?biblionumber=%s
eo: En reta katalogo: %s/cgi-bin/koha/opac-detail.pl?biblionumber=%s

en: In order to keep you logged in, we need your consent to process personal data as specified in the EU General Data Protection Regulation of May 25, 2018.
eo: Por ke vi restu ensalutinta, ni bezonas vian konsenton pri prilaboro de viaj personaj datumoj konforme al la EU-a Ĝenerala Datum-Protekta Regularo de la 25a de majo, 2018.

note: For the first occurrence, %1$s:  Branches.GetName( item.get_transfer.frombranch ) | html %2$s:  Branches.GetName( item.get_transfer.tobranch ) | html %3$s:  item.get_transfer.datesent | $KohaDates
en: In transit from %s to %s since %s
eo: Survoje de %s al %s ekde %s

en: In your cart
eo: En via ĉareto

en: Indexes
eo: Indeksoj

en: Information
eo: Informoj

en: Initials:
eo: Inicialoj:

en: Instructors
eo: Instruistoj

en: Instructors:
eo: Instruistoj:

en: Interlibrary loan item availability
eo: Havebleco de interbiblioteka pruntaĵo

en: Interlibrary loan request
eo: Peto pri interbiblioteka prunto

en: Interlibrary loan requests
eo: Petoj pri interbibliotekaj pruntoj

en: Invalid shelf number.
eo: Nevalida bretnumero.

en: Issue
eo: Numero

en: Issue #
eo: Numero #

en: Issue:
eo: Numero:

en: Issues for a subscription
eo: Numeroj por abono

en: Issues summary
eo: Resumo pri numeroj

en: It is too soon after the checkout date for this item to be renewed.
eo: Ne forpasis sufiĉa tempo post la pruntodato por renovigi tiun ĉi ekzempleron.

en: Item URI
eo: URI de la ekzemplero

en: Item call number
eo: Signaturo de ekzemplero

en: Item cannot be checked out.
eo: Ne eblas pruntepreni la ekzempleron.

en: Item checked in
eo: Redono registrita

en: Item checked out
eo: Ekzemplero prunteprenita

en: Item damaged
eo: Ekzemplero difektita

en: Item details
eo: Detaloj pri ekzemplero

en: Item hold queue priority
eo: Prioritato de rezervo en atendovico

en: Item holds
eo: Rezervoj de ekzempleroj

en: Item lost
eo: Ekzemplero perdita

en: Item not checked in: please see circulation staff for assistance
eo: Redono de ekzemplero ne registrita: Bonvolu konsulti bibliotekan stabanon por helpo

en: Item renewal is not allowed.
eo: Renovigo de ekzemplero estas malpermesita.

en: Item renewed
eo: Ekzemplero renovigita

en: Item type
eo: Speco de ekzemplero

en: Item type:
eo: Speco de ekzemplero:

en: Item type:
eo: Speco de ekzemplero:

en: Item types
eo: Specoj de ekzemplero

en: Item withdrawn
eo: Ekzemplero retirita

note: SCRIPT
en: Items available:
eo: Ekzempleroj haveblaj:

note: SCRIPT
en: Items on this list:
eo: Eroj sur tiu ĉi listo:

en: Items:
eo: Ekzempleroj:

en: Juvenile
eo: Junulara

en: Keyword
eo: Ŝlosilvorto

en: Koha Wiki
eo: Koha Vikio

en: Koha administrator
eo: Koha administranto

en: Language
eo: Lingvo

en: Languages
eo: Lingvoj

en: Languages:
eo: Lingvoj:

en: Large print
eo: Grandaj literoj

note: SCRIPT
en: Last
eo: Lasta

en: Last
eo: Lasta

en: Last location
eo: Lasta loko

en: Last updated
eo: Plej lastatempe ĝisdatigita

en: Last updated:
eo: Plej lastatempe ĝisdatigita:

en: Late
eo: Malfrua

en: Law reports and digests
eo: Leĝo-raportoj kaj diĝestoj

en: Legal articles
eo: Juraj artikoloj

en: Legal cases and case notes
eo: Juraj kazoj kaj kazo-notoj

en: Legislation
eo: Leĝaro

en: Level 1: Basic discovery interfaces
eo: Nivelo 1: Bazaj eltrovofasadoj

en: Level 2: Elementary OPAC supplement
eo: Nivelo 2: Baza suplemento al reta publika katalogo

en: Level 3: Elementary OPAC alternative
eo: Niverlo 3: Baza alternativo al reta publika katalogo

en: Level 4: Robust/domain specific discovery platforms
eo: Nivelo 4: Fortikaj/domajno-specifaj eltrovoplatformoj

en: Libraries
eo: Bibliotekoj

en: Library
eo: Biblioteko

en: Library card number:
eo: Numero de biblioteka karto:

en: Library catalog
eo: Biblioteka katalogo

en: Library:
eo: Bibliioteko:

en: Library:
eo: Biblioteko:

en: Limit to any of the following:
eo: Limigu al iu/j el la sekvaj:

en: Limit to currently available items
eo: Limigi al aktuale haveblaj ekzempleroj

en: Limit to:
eo: Limigu al:

en: Limit to:
eo: Limigu al:

en: Link
eo: Ligilo

en: Links
eo: Ligiloj

en: List created.
eo: Listo kreita.

en: List deleted.
eo: Listo forigita.

en: List name
eo: Listonomo

en: List name:
eo: Listonomo:

en: List name:
eo: Listonomo:

en: List updated.
eo: Listo ĝisdatigita.

en: List(s) this item appears in:
eo: Listo(j) en kiuj aperas tiu ĉi ekzemplero:

en: Lists
eo: Listoj

en: Lists:
eo: Listoj:

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Loading
eo: Ŝarĝanta

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Loading...
eo: Ŝarĝanta...

en: Loading...
eo: Ŝarĝanta...

en: Local login
eo: Loka ensaluto

en: Location
eo: Loko

en: Location (Status)
eo: Loko (Statuso)

en: Location and availability:
eo: Loko kaj havebleco:

en: Location(s) (Status)
eo: Loko(j) (Statuso)

note: %1$s:  AuthorisedValues.GetByCode( 'LOC', subscription.location, 1 ) | html %2$s:  END %3$s:  IF ( subscription.callnumber )
en: Location: %s %s %s
eo: Loko: %s %s %s

en: Locations
eo: Lokoj

en: Log in
eo: Ensalutu

en: Log in to add tags
eo: Ensalutu por aldoni etikedojn

en: Log in to add tags.
eo: Ensalutu por aldoni etikedojn.

en: Log in to create a new list
eo: Ensalutu por krei novan liston

en: Log in to create your own lists
eo: Ensalutu por krei viajn proprajn listojn

en: Log in to see your own saved tags.
eo: Ensalutu por vidi viajn proprajn konservitajn etikedojn.

en: Log in to your account
eo: Ensalutu al via konto

en: Log in to your account:
eo: Ensalutu al via konto:

en: Log in with Google
eo: Ensalutu per Google

en: Log out
eo: Elsalutu

en: Log out
eo: Elsaluti

en: Log out and try again with a different user.
eo: Elsalutu kaj provu denove kiel alia uzanto.

en: Logging on to the catalog has not been enabled by the library.
eo: La biblioteko ne permesas ensalutojn al la katalogo.

en: Login
eo: Ensaluto

en: Login page
eo: Ensaluto-paĝo

en: Login:
eo: Ensaluto:

en: Looks up a patron in the ILS by an identifier, and returns the ILS identifier for that patron, aka the patron identifier.
eo: Serĉas klienton en la Integrita Biblioteka Sistemo - IBS - per identigilo kaj liveras la IBS-identigilon por tiu kliento, t.e. la kliento-identigilon.

en: MARC Card View
eo: MARC-kartovido

en: MARC View
eo: MARC-vido

en: MARC view
eo: MARC-vido

note: %1$s:  bibliotitle | html
en: MARC view: %s
eo: MARC-vido: %s

en: Main address
eo: Ĉefa adreso

en: Make a
eo: Faru

en: Make an
eo: Faru

en: Make payment
eo: Pagu

en: Male:
eo: Virseksa:

en: Managed by
eo: Adminstrata de

en: Managed by:
eo: Adminstrata de:

en: Match:
eo: Kongruo:

en: Materials specified
eo: Materialoj specifitaj

en: Message sent
eo: Mesaĝo sendita

en: Message:
eo: Mesaĝo:

en: Messages for you
eo: Mesaĝoj por vi

note: SCRIPT
en: Minimum amount needed by this service is %s
eo: Minimuma sumo bezonata por tiu ĉi servo estas %s

en: Missing
eo: Mankas

en: Missing (damaged)
eo: Mankas (difektita)

en: Missing (lost)
eo: Mankas (perdita)

en: Missing (never received)
eo: Mankas (neniam ricevita)

en: Missing (sold out)
eo: Mankas (elĉerpita)

note: %1$s:  subscription.missinglist | html | html_line_break
en: Missing issues: %s
eo: Mankantaj numeroj: %s

en: Modify
eo: Modifu

en: More details
eo: Pliaj detaloj

en: More options
eo: Pliaj opcioj

en: More searches
eo: Pliaj serĉoj

en: Most popular
eo: Plej populara

en: Most popular titles
eo: Plej popularaj verkoj

en: Musical recording
eo: Muzika registraĵo

en: NEW
eo: NOVA

en: NT
eo: MVT

en: Name
eo: Nomo

note: ABBR
en: Narrower Term
eo: Malpli vasta termino

en: Never
eo: Neniam

en: Never expires
eo: Neniam eksvalidiĝas

en: New
eo: Nova

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title-head.inc' biblio=review
en: New comment on %s
eo: Nova komento je %s

en: New interlibrary loan request
eo: Nova peto pri interbiblioteka prunto

en: New list
eo: Nova listo

en: New password:
eo: Nova pasvorto:

en: New purchase suggestion
eo: Nova aĉetpropono

en: New search
eo: Nova serĉo

en: New tag(s), separated by a comma:
eo: Nova/j/ etikedo/j, apartigita/j per komo:

en: New tag:
eo: Nova etikedo:

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: News from %s%s%sthe library%s
eo: Novaĵoj el %s%s%sla biblioteko%s

en: Next
eo: Sekva

en: Next
eo: Sekva

en: Next &gt;&gt;
eo: Sekva &gt;&gt;

en: Next available item
eo: Sekva ekzemplero havebla

en: No
eo: Ne

en: No
eo: Ne

en: No article requests can be made for this record.
eo: Neniaj petoj por artikoloj estas fareblaj por tiu ĉi rikordo.

en: No changes were made.
eo: Neniuj ŝanĝoj estis faritaj.

en: No checkout history to delete
eo: Neniu pruntohistorio forigota

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: No checkouts
eo: Neniuj prunteprenoj

en: No cover image available
eo: Kovrilbildo nehavebla

note: SCRIPT
en: No data available in table
eo: Neniuj datumoj haveblaj en tabelo

note: SCRIPT
en: No entries to show
eo: Nenio troviĝis

note: SCRIPT
en: No holds
eo: Neniuj rezervoj

en: No items available.
eo: Neniuj ekzempleroj haveblaj.

en: No limit
eo: Neniu limo

note: SCRIPT
en: No matching records found
eo: Neniuj kongruaj rikordoj troviĝis

en: No news to display.
eo: Neniuj novaĵoj vidigeblaj.

en: No operation parameter has been passed.
eo: Neniu operacia parametro estis pasigita.

en: No other items.
eo: Neniuj pliaj ekzempleroj.

en: No physical items for this record
eo: Neniu fizika ekzemplero por tiu ĉi rikordo

en: No private lists
eo: Neniuj privataj listoj

en: No private lists.
eo: Neniuj privataj listoj.

en: No public lists.
eo: Neniuj publikaj listoj.

en: No record was removed.
eo: Neniu rikordo estis forigita.

en: No renewals allowed
eo: Ne eblas renovigi

en: No reserves have been selected for this course.
eo: Neniuj rezervoj estas elektitaj por tiu ĉi kurso.

note: SCRIPT
en: No results found in the library's %s collection
eo: Nenio troviĝis en la %s kolekto de la biblioteko

note: SCRIPT
en: No results found in the library's OverDrive collection.
eo: Nenio troviĝis en la Overdrive-kolekto de la biblioteko.

en: No results found!
eo: Nenio troviĝis!

note: SCRIPT
en: No suggestion was selected
eo: Neniu propono estis elektita

note: SCRIPT
en: No tag was specified.
eo: Neniu etikedo estis specifita.

en: No tags from this library for this title.
eo: Neniuj etikedoj de tiu ĉi biblioteko por tiu ĉi titolo.

en: No, I do not agree. Please remove my account within a reasonable time.
eo: Ne, mi ne konsentas. Bonvolu forigi mian konton ene de racia tempodaŭro.

note: SCRIPT
en: No, do not cancel article request
eo: Ne, ne nuligu la artikolopeton

note: SCRIPT
en: No, do not cancel hold
eo: Ne, ne nuligu la rezervon

note: SCRIPT
en: No, do not delete
eo: Ne, ne nuligu

note: SCRIPT
en: No, do not delete suggestion
eo: Ne, ne nuligu proponon

note: SCRIPT
en: No, do not delete suggestions
eo: Ne, ne nuligu proponojn

note: SCRIPT
en: No, do not remove sharing
eo: Ne, ne ĉesigu kundividadon

note: SCRIPT
en: No, do not resume holds
eo: Ne, ne rekomencu rezervojn

en: Nobody
eo: Neniu

en: Non-fiction
eo: Nefikcio

en: Non-musical recording
eo: Ne-musika registraĵo

en: None
eo: Neniu/j

en: None of the libraries are available for pickup location.
eo: Neniu el la bibliotekoj estas disponebla kiel prenejo.

en: None specified:
eo: Nenio specifita:

en: Normal view
eo: Normala vido

note: %1$s:  PROCESS error_message messages=error.messages
en: Not checked in %s
eo: Redono ne registrita %s

en: Not finding what you're looking for?
eo: Ĉu vi ne trovis kion vi serĉas?

note: For the first occurrence, %1$s:  IF restricted_lib
en: Not for loan %s
eo: Ne pruntebla %s

note: For the first occurrence, %1$s:  item.notforloan | html
en: Not for loan (%s)
eo: Ne pruntebla (%s)

en: Not issued
eo: Ne eldonita

en: Not on hold
eo: Ne rezervita

en: Not what you expected? Check for
eo: Ĉu ĝi ne estis tio kion vi atendis? Kontrolu pri

en: Note
eo: Noto

en: Note:
eo: Noto:

en: Note:
eo: Noto:

en: Note: Library policy does not allow hold/pickup of an item available locally. Please come to the library to retrieve these items
eo: Noto: La biblioteka politiko ne permesas rezervon/prenon de ekzemplero loke havebla. Bonvolu veni al la biblioteko por preni tiujn ĉi ekzemplerojn

en: Note: This feature only available to French catalogs where ISBD subjects have been populated, and an index built by separate script.
eo: Noto: Tiu ĉi funkcio estas havebla nur por franclingvaj katalogoj kie ISBD-temoj estis plenigitaj kaj indekso farita per aparta skripto.

en: Note: Your comment must be approved by a librarian.
eo: Noto: Vian komenton devas aprobi bibliotekisto.

en: Note: you can only delete your own tags.
eo: Noto: vi rajtas forigi nur viajn proprajn etikedojn.

note: SCRIPT
en: Note: you can only tag an item with a given term once. Check 'My Tags' to see your current tags.
eo: Noto: vi rajtas etikedi eron per specifa termino nur unufoje. Kontrolu pri 'Miaj etikedoj' por vidi viajn nunajn etikedojn.

en: Note: your comment contained illegal markup code. It has been saved with the markup removed, as below. You can edit the comment further, or cancel to retain the comment as is.
eo: Noto: via komento enhavis malpermesitan marklingvan kodon. Ĝi estis konservita post forigo de la marklingva parto, kiel indikita sube. Vi povas plie redakti vian komenton aŭ rezigni por konservi ĝin en la ĝisnuna formo.

note: SCRIPT
en: Note: your tag contained markup code that was removed. The tag was added as
eo: Noto: via etikedo enhavis marklingvan kodon kiun ni forigis. La etikedo estis aldonita kiel

en: Notes
eo: Notoj

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.notes | $raw
en: Notes : %s
eo: Notoj : %s

en: Notes/Comments
eo: Notoj/Komentoj

en: Notes:
eo: Notoj:

en: Nothing
eo: Nenio

note: SCRIPT
en: Nothing has been selected. Check the box for each item you want to renew
eo: Nenio esti elektita. Marku la butonon por ĉiu ekzemplero kiun vi volas renovigi

en: Notice:
eo: Atentigo:

en: Novelist Select
eo: NoveList Select

en: Novelist Select:
eo: NoveList Select:

en: Number
eo: Numero

en: Number of holds:
eo: Nombro da rezervoj:

note: For the first occurrence, %1$s:  count | html
en: Number of records used in: %s
eo: Nombro da rikordoj uzitaj en: %s

note: INPUT type=submit
en: OK
eo: En ordo

en: OR
eo: AŬ

en: On hold
eo: Rezervita

en: On order
eo: Mendita

en: On-site checkouts
eo: Surlokaj prunteprenoj

en: Once the library has processed those suggestions you will be able to place more.
eo: Post kiam la biblioteko pritraktas tiujn proponojn vi rajtos aldoni pliajn.

en: One or more holds were not placed due to existing holds.
eo: Unu aŭ pli da rezervoj ne estis farita/j pro jam ekzistantaj rezervoj.

en: Online resources:
eo: Retaj risurcoj:

en: Only certain fields (marked in red) are required, but the more information you enter the easier it will be for the librarians to find the title you're requesting. The "Notes" field can be used to provide any additional information.
eo: Nur certaj kampoj (markitaj ruĝe) estas bezonataj, sed ju pli da informoj oni enigas des pli facile la bibliotekistoj trovos la petitan verkon. La kampo "notoj" estas uzebla por aldonaj informoj.

en: Only items currently available for loan or reference
eo: Nur ekzempleroj aktuale haveblaj por prunto aŭ konsultado

en: Order by author
eo: Ordigu laŭ aŭtoro

en: Order by date
eo: Ordigu laŭ dato

en: Order by title
eo: Ordigu laŭ titolo

en: Order by:
eo: Ordigu laŭ:

en: Other editions of this work
eo: Aliaj eldonoj de tiu ĉi verko

en: Other forms:
eo: Aliaj formoj:

note: %1$s:  ' ( ' _ (otheritemloop.size || 0) _ ' )' | html
en: Other holdings %s
eo: Aliaj havaĵoj %s

en: Other names:
eo: Aliaj nomoj:

en: Other phone:
eo: Alia telefono:

en: Other:
eo: Alia(j):

note: For the first occurrence, %1$s:  q | html
en: OverDrive search for '%s'
eo: Overdrive-serĉo por '%s'

note: %1$s:  priority | html
en: Overall queue priority: %s
eo: Ĝenerala prioritato en atendovico: %s

note: %1$s:  overdues_count | html
en: Overdue (%s)
eo: Malfruaĵo (%s)

en: Overdues
eo: Malfruaĵoj

en: Owner only
eo: Nur la posedanto

en: Pages
eo: Paĝoj

en: Pages:
eo: Paĝoj:

en: Parameters
eo: Parametroj

en: Password
eo: Pasvorto

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Password contains leading and/or trailing spaces
eo: Pasvorto enhavas komencajn kaj/aŭ finajn spacetojn

note: For the first occurrence, %1$s:  patron.category.effective_min_password_length | html
en: Password must be at least %s characters long.
eo: Pasvorto devas enhavi minimume %s signojn.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Password must contain at least %s characters
eo: Pasvorto devas enhavi minimume %s signojn

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Password must contain at least %s characters, including UPPERCASE, lowercase and numbers
eo: Pasvorto devas enhavi minimume %s signojn, inkluzivante MAJUSKLAJN, minusklajn kaj ciferojn

en: Password must contain at least one digit, one lowercase and one uppercase.
eo: Pasvorto devas enhavi minimume unu ciferon, unu minusklan kaj unu majusklan signon.

en: Password must not contain leading or trailing whitespaces.
eo: Pasvorto ne enhavu komencajn aŭ finajn spacetojn.

en: Password updated
eo: Pasvorto ĝisdatigita

en: Password:
eo: Pasvorto:

en: Passwords do not match!
eo: Pasvortoj ne kongruas!

en: Patent document
eo: Patenta dokumento

note: %1$s:  review.datereviewed | $KohaDates
en: Patron comment on %s
eo: Klienta komento pri %s

en: Pay selected fines and charges
eo: Pagu elektitajn monpunojn kaj pagotaĵojn

en: Payment
eo: Pago

en: Payment applied:
eo: Pago aplikita al:

en: Payment method
eo: Pagmaniero

en: Pending hold
eo: Rezervoj atendantaj

en: Phone
eo: Telefono

en: Phone:
eo: Telefono:

en: Phone:
eo: Telefono:

en: Pick up location:
eo: Prenejo:

en: Pickup library
eo: Preneja biblioteko

en: Pickup library:
eo: Preneja biblioteko:

note: SCRIPT
en: Place a hold on
eo: Rezervu

en: Place a hold on
eo: Rezervu

note: SCRIPT
en: Place a hold on:
eo: Rezervu:

note: %1$s:  biblio.title | html
en: Place article request for %s
eo: Faru artikolopeton por %s

en: Place hold
eo: Rezervu

note: INPUT type=submit
en: Place request
eo: Petu

en: Placed on
eo: Farita/j je

en: Places
eo: Lokoj

en: Placing a hold
eo: Rezervanta

en: Please also note that the library staff can't update these values for you: it's your privacy!
eo: Bonvulu ankaŭ noti, ke la biblioteka stabo ne povas ĝisdatigi tiujn ĉi valorojn por vi: temas pri via privateco!

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Please choose a download format
eo: Bonvolu elekti elŝutoformaton

en: Please choose against which one you would like to authenticate:
eo: Bonvolu elekti unu kontraŭ kiu vi volas aŭtentikigi:

en: Please choose your privacy rule:
eo: Bonvolu elekti vian privatecoregulon:

en: Please click the link in this email to finish the process of resetting your password.
eo: Bonvolou alklaki la ligilon en tiu ĉi retpoŝta mesaĝo por fini la restarigon de via pasvorto.

en: Please confirm that you do not want to receive email when a new issue arrives for this subscription.
eo: Bonvolu konfirmi, ke vi ne volas ricevi retpoŝtan mesaĝon kiam alvenas nova numero de tiu ĉi abono.

en: Please confirm the checkout:
eo: Bonvolu konfirmi la prunteprenon:

en: Please confirm your registration
eo: Bonvolu konfirmi vian registriĝon

en: Please contact a librarian for details.
eo: Bonvolu kontakti bibliotekiston por detaloj.

en: Please contact a library staff member if you are unsure of your mobile service provider, or you do not see your provider in this list.
eo: Bonvolu kontakti bibliotekan stabanon se vi ne estas certa pri via provizanto de sendrata servo, aŭ se vi ne vidas vian provizanton en tiu ĉi listo.

en: Please contact the library if you need further assistance.
eo: Bonvolu kontakti la bibliotekon se vi bezonas pli da helpo.

en: Please correct and resubmit.
eo: Bonvolu korekti kaj resendi.

en: Please do not use this mail to request or renew books.
eo: Bonvolu ne uzi tiun ĉi retpoŝtan adreson por peti aŭ renovigi librojn.

en: Please enter numbers only. Prefix the number with + if including the country code.
eo: Bonvolu entajpi nur numerojn. Aldonu la prefikson + se vi inkluzivas la landokodon.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Please enter the same password as above
eo: Bonvolu enigi la saman pasvorton kiel supre

en: Please enter your card number:
eo: Bonvolu enigi vian kreditkartan numeron:

en: Please fill out this form to make a purchase suggestion. You will receive an email when the library processes your suggestion.
eo: Bonvolu plenigi tiun ĉi formularon por fari aĉetproponon. Vi ricevos retpoŝtan mesaĝon post kiam la biblioteko prilaboras vian proponon.

en: Please log in to the catalog and try again.
eo: Bonvolu ensaluti al la katalogo kaj provu denove.

en: Please note that information on any book still checked-out must be kept by the library no matter which privacy option you choose.
eo: Bonvolu noti, ke la informoj pri iu ajn libro ankoraŭ pruntita estas retenendaj de la biblioteko senkonsidere de via elektita privateco-opcio.

en: Please note that the Google login will only work if you are using the e-mail address registered with this library.
eo: Bonvolu noti, ke la Google-ensaluto funkcias nur se vi uzas la retpoŝtan adreson registritan ĉe tiu ĉi biblioteko.

en: Please note that the attached file is a MARC bibliographic records file which can be imported into personal bibliographic software like EndNote, Reference Manager or ProCite.
eo: Bonvolu noti, ke la alligita dosiero estas MARC-dosiero de bibliografiaj rikordoj kiun eblas importi en personan bibliografian programaron, ekz-e EndNote, Reference Manager aŭ ProCite.

en: Please note, the last person to return an item is tracked for the management of items returned damaged.
eo: Bonvolu noti, ke la lasta persono kiu redonis ekzempleron estas kontrolata pri la mastrumado de redonitaj difektitaj ekzempleroj.

en: Please note:
eo: Bonvolu noti:

en: Please note:
eo: Bonvolu noti:

en: Please save your consent below or log out. Thank you!
eo: Bonvolu konfirmi vian konsenton sube aŭ elsaluti. Dankon!

note: SCRIPT
en: Please select a specific item for this article request.
eo: Bonvolu elekti specifan ekzempleron por tiu ĉi peto por artikolo.

note: SCRIPT
en: Please select a tag to delete.
eo: Bonvolu elekti etikedon por forigo.

en: Please type the following characters into the preceding box:
eo: Bonvolu tajpi la sekvantajn signojn en la ĵusan dialogujon:

note: OPTGROUP
en: Popularity
eo: Populareco

en: Popularity (least to most)
eo: Populareco (de malpli al pli populara)

en: Popularity (most to least)
eo: Populareco (de pli al malpli populara)

en: Post your comments on this title.
eo: Afiŝu viajn komentojn pri tiu ĉi verko.

note: %1$s:  IF template.name.match('opac-main.tt')
en: Powered by %s
eo: Funkciigita de %s

en: Pre-adolescent
eo: Antaŭadoleskanto

en: Preferred form:
eo: Preferata formo:

en: Preferred language for notices:
eo: Preferata lingvo de anoncoj::

en: Preschool
eo: Antaŭlernejo

note: SCRIPT
en: Press <i>ctrl</i> or <i>⌘</i> + <i>C</i> to copy the table data<br>to your system clipboard.<br><br>To cancel, click this message or press escape.
eo: Premu <i>ctrl</i> aŭ <i>⌘</i> + <i>C</i> por kopii la tabelodatenojn<br>al via sistemo tondujo.<br><br>Por nuligi, klaku tiun ĉi mesaĝon aŭ klaku ESC.

en: Previous
eo: Antaŭa

en: Previous
eo: Antaŭa

en: Previous sessions
eo: Antaŭaj seancoj

en: Primary
eo: Ĉefa

en: Primary email:
eo: Ĉefa retpoŝta adreso:

en: Primary phone:
eo: Ĉefa telefono:

en: Print
eo: Printu

en: Print list
eo: Printu liston

note: SCRIPT
en: Print receipt and end session
eo: Printu kvitancon kaj finu seancon

en: Priority
eo: Prioritato

en: Priority:
eo: Prioritato:

en: Privacy
eo: Privateco

en: Private
eo: Privata

note: OPTGROUP
en: Private lists
eo: Privataj listoj

note: OPTGROUP
en: Private lists shared with me
eo: Privataj listoj dividitaj kun mi

en: Problem found on page:
eo: Problemo trovita je paĝo:

note: SCRIPT
en: Processing...
eo: Laborante...

en: Programmed texts
eo: Tekstoj por programita lernado

en: Provider:
eo: Provizanto:

en: Public
eo: Publika

note: OPTGROUP
en: Public lists
eo: Publikaj listoj

note: OPTGROUP
en: Public lists:
eo: Publikaj listoj:

en: Publication date
eo: Dato de eldono

en: Publication date range
eo: Datgamo de eldono

en: Publication place:
eo: Eldonloko:

en: Publication/Copyright date: Newest to oldest
eo: Dato de eldono/kopirajto: Plej nova al plej malnova

en: Publication/Copyright date: Oldest to newest
eo: Dato de eldono/kopirajto: Plej malnova al plej nova

en: Publication:
eo: Eldono:

note: %1$s:  BIBLIO_RESULT.publishercode | $raw %2$s:  IF ( BIBLIO_RESULT.publicationyear ) %3$s:  BIBLIO_RESULT.publicationyear | $raw %4$s:  END %5$s:  IF ( BIBLIO_RESULT.pages ) %6$s:  BIBLIO_RESULT.pages | $raw %7$s:  END %8$s:  IF BIBLIO_RESULT.item('size') %9$s:  BIBLIO_RESULT.item('size') | html %1
en: Published by: %s %s in %s %s %s , %s %s %s , %s %s
eo: Eldonita de: %s %s en %s %s %s , %s %s %s , %s %s

en: Publisher
eo: Eldonisto

en: Publisher location
eo: Eldonloko

en: Publisher:
eo: Eldonisto:

en: Purchase suggestions
eo: Aĉetproponoj

en: Quantity:
eo: Kvanto:

en: Quote of the day
eo: Citaĵo de la tago

en: RIS (Zotero, EndNote, others)
eo: RIS (Zotero, EndNote, aliaj)

note: %1$s:  shelf.shelfname | html
en: RSS feed for public list %s
eo: RSS-fluo por publika listo %s

note: INPUT type=submit name=rate_button
en: Rate me
eo: Pritaksu min

en: Re-type new password:
eo: Retajpu novan pasvorton:

en: Really fuzzy
eo: Tre svaga

en: Reason for suggestion:
eo: Kialo de la propono:

en: Received date
eo: Dato ricevita

en: Recent comments
eo: Lastatempaj komentoj

en: Recent comments
eo: Lastatempaj komentoj

en: Record URL
eo: URL de rikordo

en: Record not found
eo: Rikordo ne troviĝis

en: Record title
eo: Rikordo-titolo

note: For the first occurrence, %1$s:  q | html
en: RecordedBooks search for '%s'
eo: RecordedBooks-serĉo por '%s'

en: Refine your search
eo: Precizigi vian serĉon

en: Register a new account
eo: Registru novan konton

en: Register here.
eo: Registriĝu ĉi tie.

en: Registration complete
eo: Registriĝo finfarita

en: Registration complete!
eo: Registriĝo finfarita!

en: Registration invalid!
eo: Registriĝo nevalida!

en: Regular print
eo: Literoj de normala grando

note: ABBR
en: Related Term
eo: Rilata termino

en: Relative
eo: Parenco

en: Relatives' checkouts
eo: Prunteprenoj fare de parencoj

en: Relevance
eo: Rilateco

en: Remove
eo: Forigu

note: A
en: Remove facet %s
eo: Forigu kampofaceton %s

note: A
en: Remove field
eo: Forigu kampon

note: SCRIPT
en: Remove from list
eo: Forigu el listo

en: Remove from this list
eo: Forigu el tiu ĉi listo

note: INPUT type=submit
en: Remove selected items
eo: Forigu elektitajn erojn

note: INPUT type=submit
en: Remove selected searches
eo: Forigu elektitajn serĉojn

en: Remove share
eo: Forigu kunhavaĵon

en: Remove share
eo: Forigu kunhavaĵon

en: Renew
eo: Renovigu

en: Renew all
eo: Renovigu ĉiujn

en: Renew item
eo: Renovigu ekzempleron

en: Renew selected
eo: Renovigu elektita/j/n

en: Renewed!
eo: Renovigita!

en: Report a problem
eo: Raportu problemon

en: Report issues and broken links
eo: Raportu pri problemoj kaj rompitaj ligiloj

en: Request ID
eo: Identigilo de peto

en: Request ID:
eo: Identigilo de peto:

en: Request article
eo: Petu artikolon

en: Request cancellation
eo: Petu nuligon

en: Request placed
eo: Peto farita

en: Request placed:
eo: Peto farita:

en: Request specific item type:
eo: Petu specifan specon de ekzemplero:

en: Request type
eo: Speco de peto

en: Request type:
eo: Speco de peto:

en: Request updated
eo: Peto ĝisdatigita

en: Requested from
eo: Petita de

en: Requested from:
eo: Petita de:

en: Requested item type
eo: Speco de ekzemplero petita

en: Requested item:
eo: Ekzemplero petita:

en: Required
eo: Bezonata/j/

note: INPUT type=submit
en: Resort list
eo: Reordigu la liston

en: Results
eo: Rezultoj

note: %1$s:  from | html %2$s:  to | html %3$s:  total | html
en: Results %s to %s of %s
eo: Rezultoj %s ĝis %s el %s

note: %1$s:  ms_value | html
en: Results of search for '%s'
eo: Rezultoj de serĉo por '%s'

en: Results per page:
eo: Rezultoj por paĝo:

en: Resume
eo: Reaktivigu

en: Resume all suspended holds
eo: Reaktivigu ĉiujn suspenditajn rezervojn

en: Return this item
eo: Redonu tiun ĉi ekzempleron

note: INPUT type=submit name=confirm
en: Return to account summary
eo: Reen al kontoresumo

en: Return to fine details
eo: Revenu al detaloj pri monpuno

note: INPUT type=submit
en: Return to my account
eo: Reen al mia konto

en: Return to the catalog home page.
eo: Revenu al la kataloga hejmpaĝo.

en: Return to the last advanced search
eo: Revenu al la lasta detala serĉo

en: Return to the main page
eo: Revenu al la ĉefpaĝo

en: Return to the self-checkout
eo: Revenu al memserva pruntado

en: Return to your lists
eo: Revenu al viaj listoj

en: Returns a patron's status information from Koha.
eo: Liveras de Koha informojn pri klienta statuso.

en: Returns information about the services available on a particular item for a particular patron.
eo: Liveras informojn pri la haveblaj servoj rilate apartan ekzempleron por specifa kliento.

en: Returns specified information about the patron, based on options in the request. This function can optionally return patron's contact information, fine information, hold request information, loan information, and messages.
eo: Liveras specifajn informojn pri la kliento, surbaze de opcioj en la peto. Tiu ĉi funkcio povas laŭelekte liveri klientajn kontakt-informojn, monpun-informojn, rezervopetajn informojn, prunto-informojn, kaj mesaĝojn.

en: Reviews
eo: Recenzoj

en: Reviews from LibraryThing.com:
eo: Recenzojn provizis LibraryThing.com:

en: Reviews provided by Syndetics
eo: Recenzojn provizis Syndetics

en: Routing lists
eo: Viaj dissendolistoj

en: SMS number:
eo: SMS-numero:

en: SMS provider:
eo: SMS-provivanto:

en: Salutation:
eo: Saluto:

note: INPUT type=submit
en: Save
eo: Konservu

en: Save record
eo: Konservu rikordon

en: Save to another list
eo: Konservu en alia listo

en: Save to lists
eo: Konservi en listoj

en: Save to your lists
eo: Konservu en viaj listoj

en: Scan
eo: Skanu

en: Scan a new item or enter its barcode:
eo: Skanu novan ekzempleron aŭ enigu ĝian strikodon:

en: Scan each item or enter its barcode. A list with the entered barcodes will be displayed.
eo: Skanu ĉiun ekzempleron aŭ enigu ĝian strikodon. Listo de enigitaj strikodoj estos montrita.

en: Scan the item or enter its barcode:
eo: Skanu la ekzempleron aŭ enigu ĝian strikodon:

note: INPUT type=submit name=do
en: Search
eo: Serĉu

en: Search
eo: Serĉu

note: LINK
en: Search %s
eo: Serĉu %s

en: Search for this title in:
eo: Serĉu tiun ĉi titolon en:

note: A
en: Search for works by this author
eo: Serĉu la verkojn de tiu ĉi aŭtoro

en: Search for:
eo: Serĉu por:

en: Search history
eo: Serĉhistorio

en: Search options:
eo: Serĉopcioj:

en: Search results
eo: Rezultoj de serĉo

note: NAV
en: Search results pagination
eo: Paĝaro de serĉrezultoj

en: Search suggestions
eo: Serĉproponoj

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Search the %s%s%sKoha library%s catalog
eo: Serĉu la %s%s%sbibliotekan%s katalogon de Koha

en: Search type:
eo: Speco de serĉo:

note: SCRIPT
en: Search:
eo: Serĉu:

note: SCRIPT
en: Searching %s...
eo: Serĉante %s...

note: SCRIPT
en: Searching OverDrive...
eo: Serĉante OverDrive...

en: Secondary email:
eo: Plia retpoŝta adreso:

en: Secondary phone:
eo: Plia telefono:

en: Section
eo: Sekcio

en: Section:
eo: Sekcio:

note: IMG
en: See Baker & Taylor
eo: Vidu Baker & Taylor

en: See also:
eo: Vidu ankaŭ:

note: A
en: See: %s%s%snext biblio%s
eo: Vidu: %s%s%ssekva bibliografia rikordo-n-ro%s

note: A
en: See: %s%s%sprevious biblio%s
eo: See: %s%s%santaŭa bibliografia rikordo-n-ro%s

en: Select a list
eo: Elektu liston

en: Select a specific item:
eo: Elektu specifan ekzempleron:

en: Select all
eo: Elektu ĉiujn

en: Select none
eo: Elektu neniujn

note: INPUT type=checkbox name=biblionumber
en: Select search result: %s
eo: Elektu serĉrezulton: %s

en: Select searches to:
eo: Elektu serĉojn por:

en: Select suggestions to:
eo: Elektu proponojn por:

en: Select the item(s) to search
eo: Elektu la ekzemplero/j/n serĉata/j/n

en: Select titles to:
eo: Elektu titolojn por:

en: Self check-in help
eo: Helpo pri memserva registro de redono

en: Self checkout help
eo: Helpo pri memserva pruntado

en: Send
eo: Sendu

en: Send email
eo: Sendu retpoŝton

en: Send list
eo: Sendu liston

en: Send problem report to:
eo: Sendu problem-raporton al:

en: Send to device
eo: Sendu al aparato

en: Sending your cart
eo: Sendante vian ĉareton

en: Sending your list
eo: Sendante vian liston

en: Serial
eo: Periodaĵo

en: Serial collection
eo: Periodaĵokolekto

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.serial | $raw
en: Serial: %s
eo: Periodaĵo: %s

en: Series
eo: Serio

en: Series information:
eo: Detaloj pri serio:

en: Series title
eo: Titolo de serio

en: Session lost
eo: Seanco malkonektita

en: Settings updated
eo: Agordoj ĝisdatigitaj

en: Share
eo: Kunhavaĵo

en: Share a list
eo: Dividu liston

en: Share a list with another patron
eo: Dividu liston kun alia kliento

note: A
en: Share by email
eo: Dividu per retpoŝto

en: Share list
eo: Dividu liston

note: A
en: Share on Facebook
eo: Publikigu per Facebook

note: A
en: Share on LinkedIn
eo: Publikigu per LinkedIn

note: A
en: Share on Twitter
eo: Publikigu per Twitter

en: Shelving location
eo: Surbreta loko

en: Shibboleth Login
eo: Ŝiboleta ensaluto

en: Shibboleth login
eo: Ŝiboleta ensaluto

en: Show
eo: Montru

en: Show 50 items
eo: Montru 50 ekzemplerojn

en: Show all items
eo: Montru ĉiujn ekzemplerojn

en: Show all news
eo: Montru ĉiujn novaĵojn

note: SCRIPT
en: Show all transactions
eo: Montru ĉiujn transakciojn

en: Show last 50 items
eo: Montru la lastajn 50 ekzemplerojn

en: Show less
eo: Montru malpli

note: A
en: Show lists
eo: Montru listojn

en: Show more
eo: Montru pli

en: Show more options
eo: Montru pli da opcioj

en: Show the top
eo: Montru la supron

en: Show year:
eo: Montru jaron:

note: %1$s:  resultcount | html %2$s:  total | html
en: Showing %s of about %s results
eo: Montrante %s el proksimume %s rezultoj

en: Showing 50 items.
eo: Montrante la 50 ekzemplerojn.

en: Showing all items.
eo: Montrante ĉiujn ekzemplerojn.

en: Showing last 50 items.
eo: Montrante la lastajn 50 ekzemplerojn.

en: Showing only available items
eo: Montrante nur haveblajn ekzemplerojn

en: Sign in to view availability and checkout items or place holds
eo: Ensalutu por vidi haveblecon kaj pruntepreni ekzemplerojn aŭ por rezervi

en: Similar items
eo: Similaj ekzempleroj

en: Simple DC-RDF
eo: Simpla DC-RDF

en: Skip to main content
eo: Saltu al ĉefa enhavo

en: Some charges for text messages may be incurred when using this service. Please check with your mobile service provider if you have questions.
eo: Iuj pagoj por tekstmesaĝoj eble estos postulataj kiam vi uzas tiun ĉi servon. Bonvolu kontroli ĉe via provizanto de sendrata servo se vi havas demandojn.

note: %1$s:  failaddress | html
en: Something went wrong while processing the following addresses. Please check them. These are: %s
eo: Io misfunkciis dum prilaborado de la sekvaj adresoj. Bonvolu ilin kontroli. Jen ili: %s

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Something went wrong. The note has not been saved
eo: Io misfunkciis. La noto ne estis konservita

en: Sorry
eo: Pardonu

en: Sorry,
eo: Pardonu,

en: Sorry, but we could not accept this key. The invitation may have expired. Contact the patron who sent you the invitation.
eo: Pardonu, sed ni ne povis akcepti tiun ĉi ŝlosilon. Eblas, ke la invito eksvalidiĝis. Kontaktu la klienton kiu sendis al vi la inviton.

en: Sorry, but you did not enter a valid email address.
eo: Pardonu, sed vi ne enigis validan retpoŝtan adreson.

en: Sorry, no suggestions.
eo: Pardonu, neniuj proponoj.

en: Sorry, none of these titles can be placed on hold.
eo: Pardonu, neniu el tiuj ĉi ekzempleroj estas rezervebla.

en: Sorry, only the creator of this comment is allowed to change it.
eo: Pardonu, sed nur la kreanto de tiu ĉi komento rajtas ĝin ŝanĝi.

note: SCRIPT
en: Sorry, plain view is temporarily unavailable
eo: Pardonu, simpla vido estas aktuale nedisponebla

note: SCRIPT
en: Sorry, tags are not enabled on this system.
eo: Pardonu, etikedoj ne estas disponeblaj por tiu ĉi sistemo.

en: Sorry, the CAS login also failed. If you have a local login you may use that below.
eo: Pardonu, la CAS-ensaluto ankaŭ malsukcesis. Se vi povas loke ensaluti vi rajtas tion fari sube.

en: Sorry, the CAS login failed.
eo: Pardonu, la CAS-ensaluto malsukcesis.

en: Sorry, the requested page is not available
eo: Pardonu, la petita paĝo ne estas havebla

en: Sorry, the system doesn't think you have permission to access this page.
eo: Pardonu, la sistemo konstatis, ke vi ne rajtas aliri tiun ĉi paĝon.

en: Sorry, there are no results. Try a different search term.
eo: Pardonu, ne troviĝis rezultoj. Provu alian serĉterminon.

en: Sorry, this item cannot be checked out at this station.
eo: Pardonu, tiu ĉi ekzemplero ne estas prunteprenebla ĉe tiu ĉi pruntejo.

en: Sorry, this self check-in station has lost authentication. Please contact the administrator to resolve this problem.
eo: Pardonu, tiu ĉi memserva redonejo perdis aŭtentikigon. Bonvolu kontakti la administranton por solvi tiun ĉi problemon.

en: Sorry, this self-checkout station has lost authentication. Please contact the administrator to resolve this problem.
eo: Pardonu, tiu ĉi memserva pruntejo perdis aŭtentikigon. Bonvolu kontakti la administranton por solvi tiun ĉi problemon.

en: Sorry, you cannot place holds.
eo: Pardonu, vi ne povas fari rezervojn.

note: %1$s:  too_many_reserves | html
en: Sorry, you cannot place more than %s holds.
eo: Pardonu, vi ne povas fari pli ol %s rezervojn.

en: Sorry, your Google login failed.
eo: Pardonu, via Google-ensaluto malsukcesis.

en: Sorry, your Shibboleth identity does not match a valid library identity.
eo: Pardonu, via Ŝiboleta identeco ne kongruas kun valida biblioteka identeco.

en: Sorry, your Shibboleth identity does not match a valid library identity. If you have a local login, you may use that below.
eo: Pardonu, via Ŝiboleta identeco ne kongruas kun valida biblioteka identeco. Se vi havas lokan ensaluton, vi povas tion uzi sube.

en: Sorry, your password cannot be changed online.
eo: Pardonu, via pasvorto ne estas ŝanĝebla retkonekte.

en: Sorry, your session has timed out. Please log in again.
eo: Pardonu, via seanco tempe eluziĝis. Bonvolu ensaluti denove.

en: Sort
eo: Ordigu

en: Sort by:
eo: Ordigu laŭ:

en: Sort by:
eo: Ordigu laŭ:

en: Sort this list by:
eo: Ordigu ĉi tiun liston laŭ:

en: Source
eo: Fonto

en: Specialized
eo: Specialigita/j

en: Standard number
eo: Norma numero

en: Standard number (ISBN, ISSN or other):
eo: Norma numero (ISBN, ISSN aŭ aliaj):

en: State:
eo: Ŝtato:

en: Statistics
eo: Statistiko

en: Status
eo: Statuso

en: Status:
eo: Statuso:

en: Step three: Click the 'Finish' button
eo: Paŝo tria: Alklaku la butonon 'Finu'

en: Step two: Scan the barcode for each item, one at a time
eo: Paŝo dua: Skanu la strikodon de ĉiu ekzemplero, unu post la alia

en: Stopped
eo: Ĉesigita

en: Street number:
eo: Stratnumero:

en: Subject
eo: Temo

en: Subject cloud
eo: Nubo da temoj

en: Subject(s)
eo: Temo(j)

en: Subject:
eo: Temo:

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.subject | $raw
en: Subject: %s
eo: Temo: %s

note: INPUT type=submit
en: Submit
eo: Sendu

en: Submit
eo: Sendu

note: INPUT type=submit
en: Submit and close this window
eo: Sendu kaj fermu tiun ĉi fenestron

note: INPUT type=submit
en: Submit changes
eo: Sendu ŝanĝojn

note: INPUT type=submit
en: Submit modifications
eo: Sendu modifaĵojn

note: INPUT type=submit
en: Submit note
eo: Sendu noton

note: INPUT type=submit
en: Submit update request
eo: Sendu peton pri ĝisdatigo

note: INPUT type=submit
en: Submit your suggestion
eo: Sendu vian proponon

en: Subscribe to a subscription alert
eo: Abonu al abon-atentigo

note: A
en: Subscribe to email notification on new issues
eo: Abonu al retpoŝta atentigo pri novaj numeroj

en: Subscribe to email notification on new issues
eo: Abonu al retpoŝta atentigo pri novaj numeroj

note: A
en: Subscribe to recent comments
eo: Abonu al lastatempaj komentoj

note: A
en: Subscribe to this list
eo: Abonu al tiu ĉi listo

note: A
en: Subscribe to this search
eo: Abonu al tiu ĉi serĉo

en: Subscription
eo: Abono

note: %1$s:  subscription.histstartdate | $KohaDates %2$s:  IF ( subscription.histenddate ) %3$s:  subscription.histenddate | $KohaDates %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: Subscription from: %s to:%s %s %s now (current)%s
eo: Abono de: %s al:%s %s %s nun (aktuala)%s

note: %1$s:  subscription_LOO.bibliotitle | html
en: Subscription information for %s
eo: Aboninformo por %s

en: Subscription title
eo: Titolo de abono

en: Subscription:
eo: Abono:

note: %1$s:  subscriptionsnumber | html
en: Subscriptions ( %s )
eo: Abonoj ( %s )

en: Suggest for purchase
eo: Aĉetopropono

en: Suggested by anyone
eo: Proponita de iu ajn

en: Suggested by me
eo: Proponita de mi

en: Suggested by:
eo: Proponita de:

en: Suggested for
eo: Proponita por

en: Suggested for:
eo: Proponita por:

en: Suggested on
eo: Proponita je

en: Suggestions
eo: Proponoj

en: Summary
eo: Resumo

en: Surname:
eo: Familia nomo:

en: Surveys
eo: Enketoj

en: Suspend
eo: Suspendu

en: Suspend all holds
eo: Suspendu ĉiujn rezervojn

en: Suspend until:
eo: Suspendu ĝis:

note: A
en: Switch languages
eo: Ŝanĝu lingvojn

en: System-wide only
eo: Nur tut-sisteme

en: TOC
eo: Enhavtabelo

en: Table of contents provided by Syndetics
eo: Enhavtabelon provizis Syndetics

en: Tag
eo: Etikedo

en: Tag browser
eo: Etikedofoliumilo

en: Tag cloud
eo: Nubo da etikedoj

en: Tag status here.
eo: Etikeda statuso ĉi tie.

en: Tag status here.
eo: Etikeda statuso ĉi tie.

en: Tag:
eo: Etikedo:

en: Tags
eo: Etikedoj

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Tags added:
eo: Etikedoj aldonitaj:

en: Tags from this library:
eo: Etikedoj de tiu ĉi biblioteko:

en: Tags:
eo: Etikedoj:

en: Technical reports
eo: Teknikaj raportoj

en: Term
eo: Termino

en: Term(s):
eo: Termino(j):

en: Thank you
eo: Dankon

en: Thank you!
eo: Dankon!

en: The "Anyone" permission has no actual effect while this list is strictly private.
eo: La permeso "Iu Ajn" ne havas efektivan rezulton dum tiu ĉi listo estas plene privata.

note: %1$s:  subscription.opacdisplaycount | html
en: The %s latest issues for this subscription:
eo: La %s plej lastatempaj numeroj de tiu ĉi abono:

note: %1$s:  limit | html %2$s:  IF selected_itemtype %3$s:  ItemTypes.GetDescription(selected_itemtype) | html %4$s:  END %5$s:  IF ( branch ) %6$s:  Branches.GetName( branch ) | html %7$s:  END %8$s:  IF ( timeLimit != 999 ) %9$s:  timeLimitFinite | html %10$s:  ELSE %11$s:  END
en: The %s most checked-out %s %s %s %s at %s %s %s in the past %s months %s of all time %s
eo: La %s plej ofte prunteprenita %s %s %s %s ĉe %s %s %s dum la pasintaj %s monatoj %s de iam ajn%s

en: The 'Finish' button is presented to start over.
eo: La butono 'Finu' aperos, por ke oni rekomencu.

en: The ISBD cloud is not enabled.
eo: La ISBD-nubo ne estas disponebla.

en: The browser table is empty. this feature is not fully set-up. See the
eo: La foliumila tabelo estas malplena. Tiu ĉi kapableco ne estas plene agordita. Vidu la

note: %1$s:  email_add | html
en: The cart was sent to: %s
eo: La ĉareto estis sendita al: %s

en: The deletion of your checkout history failed, because there is a problem with the configuration of this feature. Please help to fix the system by informing your library of this error
eo: La forigo de via pruntohistorio malsukcesis ĉar estas problemo kun la agordo de tiu ĉi funkcio. Bonvolu helpi al la riparo de la sistemo informante vian bibliotekon pri tiu ĉi eraro

en: The entered card number is already in use.
eo: La enigita kartonumero estas jam uzata.

en: The entered card number is the wrong length.
eo: La enigita kartonumero havas la malĝustan longon.

en: The feature of sharing lists is not in use in this library.
eo: La kapablo dividi listojn ne estas uzata en tiu ĉi biblioteko.

note: %1$s:  subscription_LOO.histstartdate | html
en: The first subscription was started on %s
eo: La unua abono komenciĝis je %s

note: SCRIPT
en: The following fields are required and not filled in:
eo: La sekvaj kampoj estas bezonataj sed neplenigitaj:

en: The following fields contain invalid information:
eo: La sekvaj kampoj enhavas nevalidajn informojn:

en: The item has been added to the list.
eo: La ero estis aldonita al la listo.

en: The item has been removed from the list.
eo: La ero estis forigita de la listo.

en: The item has not been added to the list. Please check it's not already in the list.
eo: La ero ne estis aldonita al la listo. Bonvolu kontroli, ĉu ĝi jam estas en la listo.

en: The library has disabled the ability for patrons to create new public lists. If you make your list private, you will not be able to make it public again.
eo: La biblioteko malebligis, ke klientoj kreu novajn publikajn listojn. Se vi privatigas vian liston, vi ne povos igi ĝin publika denove.

en: The link is broken and the page does not exist.
eo: La ligilo estas rompita kaj ne ekzistas la paĝo.

en: The link is invalid.
eo: La ligilo estas nevalida.

note: %1$s:  email | html
en: The list was sent to: %s
eo: La listo estis sendita al: %s

note: %1$s:  op | html
en: The operation %s is not supported.
eo: La operacio %s ne estas subtenata.

en: The operation results will be displayed for each entered barcode.
eo: La rezultoj de la operacio estos montritaj por ĉiu enigita strikodo.

note: %1$s:  username | html
en: The password has been changed for user "%s".
eo: La pasvorto estis ŝanĝita por la uzanto "%s".

en: The selected suggestions have been deleted.
eo: La elektitaj proponoj estis forigitaj.

en: The share has been removed.
eo: La kunhavaĵo estis forigita.

en: The share has not been removed.
eo: La kunhavaĵo ne estis forigita.

note: %1$s:  subscription_LOO.histenddate | html
en: The subscription expired on %s
eo: La abono eksvalidiĝis je %s

note: %1$s:  message_value | html
en: The transaction id '%s' for this payment is invalid.
eo: La transakcia identigilo '%s' por tiu ĉi pago estas nevalida.

en: The userid
eo: La uzanto-identigilo

note: %1$s:  subscriptionsnumber | html
en: There are %s subscription(s) associated with this title.
eo: Estas %s abono/j/ asociita/j kun tiu ĉi titolo.

en: There are no comments on this title.
eo: Estas neniuj komentoj pri tiu ĉi verko

en: There are no items that can be placed on hold.
eo: Estas neniuj rezerveblaj ekzempleroj.

en: There are no pending purchase suggestions.
eo: Ne estas pritraktotaj aĉetproponoj.

en: There is no minimum or maximum character length.
eo: Ne estas minimuma aŭ maksimuma signolongo.

en: There was a problem with your submission
eo: Estis problemo pri via sendaĵo

en: There was an error sending the cart.
eo: Okazis eraro dum sendo de la ĉareto.

en: There was an error sending the list.
eo: Okazis eraro dum sendo de la listo.

en: There were problems processing your registration. Please contact your library for help.
eo: Estis problemoj prilaborante vian registriĝon. Bonvolu kontakti la bibliotekon por helpo.

en: Theses
eo: Tezoj

en: This &quot;cloud&quot; shows the most used topics in our catalog. Click on any subject below to see the items in our collection.
eo: Tiu ĉi &quot;cloud&quot; montras la temojn plej ofte uzatajn en nia katalogo. Alklaku iun ajn temon sube por vidi la ekzemplerojn en nia kolekto.

en: This document certifies that you have returned all borrowed items. It is sometimes asked during a file transfer from a school to another. The discharge is sent by us to your school. You will also find it available on your reader account.
eo: Tiu ĉi dokumento certigas, ke vi redonis ĉiujn pruntitajn ekzemplerojn. Ĝi kelkfoje estas bezonata dum dosierotransigo de unu lernejo al alia. Ni sendas la kvitigon al via lernejo. Vi ankaŭ trovos ĝin en via legantokonto.

en: This email address already exists in our database.
eo: Tiu ĉi retpoŝta adreso jam ekzistas en nia datumbazo.

en: This is a on-site checkout, it cannot be renewed.
eo: Tiu ĉi estas surloka prunto, ĝi ne estas renovigebla.

en: This is a serial
eo: Tiu ĉi estas periodaĵo

en: This item does not exist.
eo: Tiu ĉi ekzemplero ne ekzistas.

en: This item has been scheduled for automatic renewal and cannot be renewed
eo: Tiu ĉi ekzemplero atendas aŭtomatan renovigon kaj ĝi ne estas renovigebla

en: This item is already checked out to you.
eo: La ekzempleron vi jam prunteprenis.

en: This item is on hold for another borrower.
eo: Tiu ĉi ekzemplero estas rezervita por alia prunteprenanto.

en: This item is scheduled for auto renewal.
eo: Tiu ĉi ekzemplero atendas aŭtomatan renovigon

en: This link is valid for 2 days starting now.
eo: Tiu ĉi ligilo estas valida por 2 tagoj ekde nun.

note: %1$s:  contents.count | html
en: This list contains %s titles
eo: Tiu ĉi listo enhavas %s titolojn

en: This list does not exist.
eo: Tiu ĉi listo ne ekzistas.

note: SCRIPT
en: This list is shared. Other users will lose access to it.
eo: Tiu ĉi listo estas kundividata. Aliaj uzantoj perdos aliron.

en: This message can have the following reason(s):
eo: Tiu ĉi mesaĝo povas aperi pro la sekva/j kialo/j:

en: This news item does not exist.
eo: Tiu ĉi nova ekzemplero ne ekzistas.

en: This page contains enriched content visible when JavaScript is enabled or by clicking
eo: Tiu ĉi paĝo enhavas riĉigitan enhavon videblan kiam Ĝavoskripto estas disponebla aŭ alklakante

note: %1$s:  items_count | html
en: This record has many physical items (%s).
eo: Tiu ĉi rikordo havas multajn fizikajn ekzemplerojn (%s).

en: This subscription is closed.
eo: La abono estas fermita.

en: This title cannot be requested because it's already in your possession.
eo: Tiu ĉi titolo ne estas petebla ĉar vi jam havas ĝin.

en: This title cannot be requested.
eo: Tiu ĉi titolo ne estas petebla.

note: IMG
en: Thumbnail
eo: Bildeto

en: Title
eo: Titolo

en: Title (A-Z)
eo: Titolo (A-Z)

en: Title (Z-A)
eo: Titolo (Z-A)

note: %1$s:  title_notes_count | html
en: Title notes ( %s )
eo: Titolo-notoj ( %s)

en: Title:
eo: Titolo:

en: Title:
eo: Titolo:

en: Titles
eo: Titoloj

en: To log in, use the following credentials:
eo: Por ensaluti, uzu la sekvajn legitimaĵojn:

en: To make changes to your record please contact the library.
eo: Por ŝanĝi vian rikordon, bonvolu kontakti la bibliotekon.

en: To report this error, please contact the Koha Administrator.
eo: Por raporti pri tiu ĉi eraro, bonvolu kontakti la administranton de Koha.

en: To report this error, you can email the Koha Administrator.
eo: Por raporti pri tiu ĉi eraro, vi povas sendi retpoŝtan mesaĝon al la administranto de Koha.

en: To reset your password, enter your login or your email address.
eo: Por restarigi vian pasvorton, enigu vian ensaluton aŭ vian retpoŝtan adreson.

en: Top level
eo: Plej supra nivelo

en: Topics
eo: Temoj

en: Total due
eo: Totalo ŝuldata

en: Total due if credit(s) applied:
eo: Totalo pagenda se kredito/j enkalkulita/j:

note: %1$s:  holds_count | html
en: Total holds: %s
eo: Totala kvanto de rezervoj: %s

en: Treaties
eo: Traktatoj

en: Type
eo: Speco

en: Type of heading
eo: Speco de rubriko

note: SCRIPT
en: Type:
eo: Speco:

en: UF
eo: UP

en: URL(s)
eo: URL(oj)

note: SCRIPT
en: Unable to add one or more tags.
eo: Ne eblas aldoni unu aŭ pli da etikedoj.

note: SCRIPT
en: Unable to cancel enrollment!
eo: Ne eblas nuligi membriĝon!

note: SCRIPT
en: Unable to create enrollment!
eo: Ne eblas finfari membriĝon!

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Unable to update your setting!
eo: Ne eblas ĝisdatigi viajn agordojn!

en: Unavailable (lost or missing)
eo: Nehavebla (perdita aŭ mankanta)

en: Unavailable issues
eo: Nehaveblaj numeroj

en: Unhighlight
eo: Malemfazi

en: Unified title
eo: Unuforma titolo

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.unititle | $raw
en: Unified title: %s
eo: Unuforma titolo: %s

en: Unknown
eo: Nekonata

en: Unsubscribe from a subscription alert
eo: Malabonu de abon-atentigo

en: Update
eo: Ĝisdatigo

note: INPUT type=submit
en: Update auto-renewal preference
eo: Ĝisdatigu agordon pri aŭtomata renovigo

en: Updates to your record
eo: Ĝisdatigoj de via rikordo

note: TH
en: Use this to report any problems with your currently checked out items
eo: Uzu tiun ĉi por raporti iujn ajn problemojn rilate al viaj aktuale pruntitaj ekzempleroj

en: Use top menu bar to navigate to another part of Koha.
eo: Uzu la plej supran menuzonon por iri al alia loko en Koha.

note: ABBR
en: Used For
eo: Uzita por

en: Used for/see from:
eo: Uzita por/vidu de:

en: Username:
eo: Uzantonomo:

en: Username:
eo: Uzantonomo:

en: Usually the reason for freezing an account is old overdues or damage fees. If shows your account to be clear, please contact the library.
eo: Kutime la kialo de senaktivigo de konto estas nepago de ŝuldoj pro malfrua redono aŭ difektoj de materialo. Se via konto estas sen tiaj ŝuldoj aŭ difektoj, bonvolu kontakti la bibliotekon.

en: Usually the reason for freezing an account is old overdues or damage fees. If your account shows to be clear, please contact the library.
eo: Kutime la kialo de senaktivigo de konto estas nepago de ŝuldoj pro malfrua redono aŭ difektoj de materialo. Se via konto estas sen tiaj ŝuldoj aŭ difektoj, bonvolu kontakti la bibliotekon.

en: VHS tape / Videocassette
eo: VHS-bendo / Videokasedo

note: %1$s:  extended_unique_id_failed_value | html
en: Value is already in use (%s)
eo: La valoro estas jam uzita (%s)

en: Verification
eo: Kontrolo por konfirmi

en: Verification:
eo: Kontrolo por konfirmi:

en: View
eo: Vidu

en: View all suggestions
eo: Vidu ĉiujn proponojn

note: A
en: View details for this title
eo: Vidu detalojn por tiu ĉi titolo

en: View interlibrary loan request
eo: Vidu peton pri interbiblioteka prunto

note: A
en: View on Amazon.com
eo: Vidu en Amazon.com

note: A
en: View your search history
eo: Vidi vian serĉhistorion

en: Vol info
eo: Voluminformo

en: Volume
eo: Volumo

en: Volume:
eo: Volumo:

en: Waiting date
eo: Atendodato

en: Warning
eo: Averto

note: SCRIPT
en: Warning: Cannot be undone. Please confirm once again
eo: Averto: Nemalfarebla. Bonvolu konfirmi denove

en: Website
eo: Retejo

en: Welcome,
eo: Bonvenon,

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron = logged_in_user no_html = 1
en: Welcome, %s
eo: Bonvenon, %s

en: What is a discharge?
eo: Kio estas kvitigo?

en: What's next?
eo: Kio poste?

en: Where:
eo: Kie:

note: SCRIPT
en: With selected searches:
eo: Per elektitaj serĉoj:

note: SCRIPT
en: With selected suggestions:
eo: Per elektitaj proponoj:

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: With selected titles:
eo: Per elektitaj titoloj:

note: SCRIPT
en: Would you like to print a receipt?
eo: Ĉu vi deziras elprinti kvitancon?

en: Writeoff
eo: Deskribo

note: %1$s:  message.message_date | $KohaDates %2$s:  Branches.GetName(message.branchcode) | html
en: Written on %s by %s
eo: Verkita je %s fare de %s

en: Year
eo: Jaro

note: INPUT type=submit
en: Yes
eo: Jes

en: Yes
eo: Jes

en: Yes, I agree.
eo: Jes,, mi konsentas.

note: SCRIPT
en: Yes, cancel article request
eo: Jes, nuligu artikolopeton

note: SCRIPT
en: Yes, cancel hold
eo: Jes, nuligu rezervon

note: SCRIPT
en: Yes, delete
eo: Jes, forigu

note: SCRIPT
en: Yes, delete suggestion
eo: Jes, forigu proponon

note: SCRIPT
en: Yes, delete suggestions
eo: Jes, forigu proponojn

note: SCRIPT
en: Yes, remove sharing
eo: Jes, ĉesigu kundividadon

note: SCRIPT
en: Yes, resume all holds
eo: Jes, reaktivigu ĉiujn rezervojn

note: SCRIPT
en: Yes, suspend all holds
eo: Jes, suspendu ĉiujn rezervojn

en: You are accessing self check-in from a different IP address! Please log in again.
eo: Vi aliras memservan redonadon per malsama IP-adreso! Bonvolu ensaluti denove.

en: You are accessing self-checkout from a different IP address! please log in again.
eo: Vi aliras memservan pruntadon per malsama IP-adreso! Bonvolu ensaluti denove.

en: You are currently not listed on any routing lists.
eo: Aktuale vi ne aperas sur iuj el la dissendolistoj.

en: You are forbidden to view this page.
eo: Vi ne rajtas vidi tiun ĉi paĝon.

note: %1$s:  borrowername | html
en: You are logged in as %s.
eo: Vi ensalutis kiel %s.

en: You are logging from a different IP address. Please log in again.
eo: Vi ensalutas de malsama IP-adreso. Bonvolu ensaluti denove.

en: You are not allowed to call this page directly
eo: Vi ne rajtas rekte voki tiun ĉi paĝon

en: You are not authorized to see pending purchase suggestions.
eo: Vi ne rajtas vidi pritraktotajn aĉetproponojn.

en: You are not authorized to view this page.
eo: Vi ne rajtas vidi tiun ĉi paĝon.

en: You are not authorized to view this record.
eo: Vi ne rajtas vidi tiun ĉi rikordon.

en: You are subscribed to the routing lists for following serial titles. If you wish to make changes, please contact the library.
eo: Vi abonis dissendolistojn por la sekvaj periodaĵoj. Se vi volas fari ŝanĝojn, bonvolu kontakti la bibliotekon.

note: I
en: You can ask for a digest to reduce the number of messages. Messages will be saved and sent as a single message.
eo: Vi povas peti resumon por redukti la nombron de mesaĝo. Mesaĝoj estos konservitaj kaj senditaj en unuopa mesaĝo.

en: You can only share a list if you are the owner.
eo: Vi povas dividi liston nur se vi estas la posedanto.

en: You can search our catalog using the search form at the top of this page.
eo: Vi povas serĉi nian katalogon uzante la serĉformularon je la supro de tiu ĉi paĝo.

en: You can use OAI-PMH ListRecords instead of this service.
eo: Vi povas uzi OAI-PMH ListRecords anstataŭ tiu ĉi servo.

en: You can use the menu and links at the top of the page
eo: Vi povas uzi la menuon kaj ligilojn je la supro de la paĝo

en: You can't change your password.
eo: Vi ne povas ŝanĝi vian pasvorton.

en: You can't reset your password.
eo: Vi ne povas restarigi vian pasvorton.

en: You cannot be discharged, you have checked out items. Please return items before asking for a discharge.
eo: Vi ne povas kvitiĝi, vi havas numerojn. Bonvolu redoni la ekzemplerojn antaŭ ol vi petas kvitigon.

en: You cannot place any more suggestions
eo: Vi ne povas aldoni pliajn proponojn

note: %1$s:  IF ( renewal_blocked_fines ) > 0
en: You cannot renew your books online. Reason: %sYour fines exceed
eo: Vi ne povas renovigi viajn librojn rete. Kialo: %sViaj monpunoj superas

en: You cannot share a public list.
eo: Vi ne povas dividi publikan liston.

en: You currently have no pending holds.
eo: Aktuale vi ne havas atendantajn rezervojn.

en: You currently have nothing checked out.
eo: Aktuale vi nenion prunteprenis.

en: You currently owe fines and charges amounting to:
eo: Aktuale vi ŝuldas monpunojn kaj pagotaĵojn kun sumo de:

en: You did not specify any search criteria
eo: Vi ne enmetis serĉkriteriojn

en: You do not have permission to add a record to this list.
eo: Vi ne rajtas aldoni rikordon al tiu ĉi listo.

en: You do not have permission to create a new list.
eo: Vi ne rajtas krei novan liston.

en: You do not have permission to delete this list.
eo: Vi ne rajtas forigi tiun ĉi liston.

en: You do not have permission to download this list.
eo: Vi ne rajtas elŝuti tiun ĉi liston.

en: You do not have permission to send this list.
eo: Vi ne rajtas sendi tiun ĉi liston.

en: You do not have permission to update this list.
eo: Vi ne rajtas ĝisdatigi tiun ĉi liston.

en: You do not have permission to view this list.
eo: Vi ne rajtas vidi tiun ĉi liston.

note: For the first occurrence, %1$s:  IF Koha.Preference('FailedLoginAttempts') %2$s:  END
en: You entered an incorrect username or password. Please try again! But note that passwords are case sensitive%s and that your account will be locked out after a fixed number of failed login attempts%s. Please contact a library staff member if you continue to have problems.
eo: Vi enigis malĝustan uzantonomon aŭ pasvorton. Bonvolu provi denove! Bonvolu noti, ke pasvortoj distingas usklecon%s kaj ke via konto estos ŝlosita post specifa nombro da malsukcesaj ensalutoj%s. Bonvolu kontakti bibliotekan stabanon se vi daŭre spertas problemojn.

en: You followed an outdated link e.g. from a search engine or a bookmark.
eo: Vi sekvis eksdatan ligilon, ekz-e de serĉilo aŭ de legosigno.

en: You have a credit of:
eo: Vi havas la jenan krediton:

en: You have already requested this title.
eo: Vi jam petis tiun ĉi titolon.

en: You have no article requests currently.
eo: Aktuale vi ne havas artikolopetojn.

en: You have no fines or charges
eo: Vi havas neniajn monpunojn aŭ pagotaĵojn

en: You have no pending purchase suggestions.
eo: Vi ne havas pritraktotajn aĉetproponojn.

en: You have no pending purchase suggestions.
eo: Vi ne havas pritraktotajn aĉetproponojn.

en: You have not filled out all required fields. Please fill in all missing fields and resubmit.
eo: Vi ne plenigis ĉiujn bezonatajn kampojn. Bonvolu plenigi ĉiujn mankantajn kampojn kaj resendi.

en: You have nothing checked out
eo: Vi faris neniujn prunteprenojn

note: %1$s:  Koha.Preference('MaxOpenSuggestions') | html
en: You have reached your limit for suggestions you can place at this time (%s).
eo: Vi atingis vian limon de proponoj fareblaj je la nuna tempo (%s).

note: %1$s:  Koha.Preference('MaxOpenSuggestions') | html
en: You have reached your limit for suggestions you can place at this time (%s). Once the library has processed those suggestions you will be able to place more.
eo: Vi atingis vian limon de proponoj fareblaj por la nuna tempo (%s). Post kiam la biblioteko pritraktas tiujn proponojn vi rajtos aldoni pliajn.

en: You have reached your limit for suggestions you can place at this time.
eo: Vi atingis vian limon de proponoj fareblaj por la nuna tempo.

en: You have renewed this item the maximum number of consecutive times without it being seen by the library.
eo: Vi renovigis tiun ĉi ekzempleron jam la maksimume sinsekvajn fojojn sen tio, ke biblioteka stabano ĝin vidis.

en: You have renewed this item the maximum number of times allowed.
eo: Vi renovigis tiun ĉi ekzempleron jam la maksimume permesitajn fojojn.

en: You have subscribed to email notification on new issues.
eo: Vi abonis al retpoŝta atentigo pri novaj numeroj.

en: You have successfully registered your new account.
eo: Vi sukcese registris vian novan konton.

note: %1$s:  too_much_oweing | $Price
en: You have unpaid fines. Amount: %s.
eo: Vi havas pagendajn monpunojn. Sumo: %s.

en: You indicated recently that you do not consent, and we will process your request soon.
eo: Vi indikis lastatempe, ke vi ne konsentas kaj ni baldaŭ prilaboros vian peton.

en: You made use of an external link to a catalog item that is no longer available.
eo: Vi uzis eksteran ligilon al katalogero kiu ne plu estas havebla.

note: For the first occurrence, %1$s:  Koha.Preference('MaxTotalSuggestions') | html %2$s:  Koha.Preference('NumberOfSuggestionDays') | html
en: You may only add up to %s suggestions in %s days.
eo: Vi rajtas aldoni nur ĝis %s proponojn dum %s tagoj.

en: You may register here.
eo: Vi povas registriĝu ĉi tie.

note: SCRIPT
en: You must be logged in to add tags.
eo: Vi devas ensaluti por aldoni etikedojn.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: You must be logged in to create or add to lists
eo: Vi devas ensaluti por krei listojn aŭ aldoni al listoj

en: You must have an email address to enroll
eo: Vi devas posedi retpoŝtan adreson por membriĝi

en: You must log in if you want to subscribe to email notification on new issues
eo: Vi devas ensaluti se vi volas aboni al retpoŝta atentigo pri novaj numeroj

en: You must select a library for pickup.
eo: Vi devas elekti bibliotekon kiel prenejon.

en: You must select at least one item.
eo: Vi devas elekti almenaŭ unu ekzempleron.

note: A
en: You searched %s for '%s'%s%s with limit(s): '%s'%s
eo: Vi serĉis %s por '%s'%s%s kun limo(j): '%s'%s

en: You should have received an email with a link to reset your password.
eo: Vi devus esti ricevinta retpoŝtan mesaĝon kun ligilo por restarigi vian pasvorton.

en: You tried to access a page that needs authentication.
eo: Vi provis aliri paĝon bezonantan aŭtentikigon.

en: You typed in the wrong characters in the box before submitting. Please try again.
eo: Vi tajpis la malĝustajn signojn en la dialogujon antaŭ ol sendi. Bonvolu provi denove.

en: You will receive an email notification if someone accepts your share before it expires.
eo: Vi ricevos retpoŝtan atentigon se iu akceptas vian kunhavaĵon antaŭ ol ĝi eksvalidiĝas.

en: You will receive an email shortly.
eo: Vi baldaŭ ricevos retpoŝtan mesaĝon.

en: Your account
eo: Via konto

note: For the first occurrence, %1$s:  IF debarred_comment
en: Your account has been frozen. %s Comment:
eo: Via konto estis senaktivigita. %s Komento:

note: %1$s:  borrower.warnexpired | $KohaDates
en: Your account has expired as of %s. Please contact the library if you wish to renew your account.
eo: Via konto eksvalidiĝis ekde %s. Bonvolu kontakti la bibliotekon se vi volas renovigi vian konton.

en: Your account has expired. Please contact the library for more information.
eo: Via konto eksvalidiĝis. Bonvolu kontakti la bibliotekon por pli da informoj.

note: %1$s:  amountoutstanding | $Price
en: Your account has outstanding fees & charges of %s. Holds are blocked because your fine balance is over the limit.
eo: Vian konto havas ŝuldojn kaj pagendaĵojn sume de %s. Rezervoj estas blokitaj ĉar via ŝuldo-bilanco estas preter la limo.

en: Your account is frozen because it has been discharged.
eo: Via konto estas senaktivigita pro kvitigo.

en: Your account will not be activated until you follow the link provided in the confirmation email.
eo: Via konto ne aktiviĝos ĝis kiam vi sekvos la ligilon provizitan en la konfirma retpoŝta mesaĝo.

en: Your authority search history is empty.
eo: Via serĉhistorio pri aŭtoritatoj estas malplena.

en: Your cart
eo: Via ĉareto

en: Your cart
eo: Via ĉareto

en: Your cart is empty.
eo: Via ĉareto estas malplena.

en: Your catalog search history is empty.
eo: Via kataloga serĉhistorio estas malplena.

en: Your charges
eo: Viaj pagendaĵoj

en: Your checkout history
eo: Via pruntohistorio

en: Your checkout history has been deleted.
eo: Via pruntohistorio estis forigita.

en: Your comment
eo: Via komento

en: Your comment (preview, pending approval)
eo: Via komento (antaŭvido, atendas aprobon)

note: %1$s:  gdpr_proc_consent | html
en: Your consent was registered on %s.
eo: Via konsento estis registrita je %s.

en: Your consents
eo: Viaj konsentoj

en: Your corrections have been submitted to the library, and a staff member will update your record as soon as possible.
eo: Viaj ĝustigoj estas senditaj al la biblioteko kaj stabano ĝisdatigos vian registaĵon kiel eble plej baldaŭ.

en: Your discharge request has been sent. Your discharge will be available on this page within a few days.
eo: Via peto de kvitigo estis sendita. Via kvitigo estos havebla sur tiu ĉi paĝo post kelkaj tagoj.

en: Your discharge will be available on this page within a few days.
eo: Via kvitigo estos havebla sur tiu ĉi paĝo post kelkaj tagoj.

en: Your download should begin automatically.
eo: Via elŝuto devus komenciĝi aŭtomate.

en: Your holds history
eo: Via rezervohistorio

en: Your library card has been marked as lost or stolen.
eo: Via pruntokarto estas markita kiel perdita aŭ ŝtelita.

en: Your library card has been marked as lost or stolen.
eo: Via pruntokarto estas markita kiel perdita aŭ ŝtelita.

en: Your library card has expired. Please contact your librarian if you wish to renew your card.
eo: Via pruntokarto eksvalidiĝis. Bonvolu kontakti vian bibliotekiston se vi volas renovigi vian karton.

note: %1$s:  shelfname | $raw
en: Your list : %s
eo: Via listo : %s

en: Your lists
eo: Viaj listoj

note: OPTGROUP
en: Your lists:
eo: Viaj listoj:

en: Your loan renewal failed because of the following reason(s):
eo: Via pruntorenovigo maksukcesis pro la sekva/j kialo/j:

en: Your messaging settings
eo: Viaj mesaĝagordoj

note: SCRIPT
en: Your note about %s could not be saved.
eo: Via noto pri %s ne estis konservebla.

note: SCRIPT
en: Your note about %s has been saved and sent to the library.
eo: Via noto pri %s estis konservita kaj sendita al la biblioteko.

note: SCRIPT
en: Your note about %s was removed.
eo: Via noto pri %s estis forigita.

en: Your options are:
eo: Jen viaj opcioj:

en: Your password has been changed
eo: Via pasvorto estis ŝanĝita

note: For the first occurrence, %1$s:  patron.category.effective_min_password_length | html
en: Your password must be at least %s characters long.
eo: Via pasvorto devas enhavi minimume %s signojn.

note: For the first occurrence, %1$s:  patron.category.effective_min_password_length | html
en: Your password must contain at least %s characters, including UPPERCASE, lowercase and numbers.
eo: Pasvorto devas enhavi minimume %s signojn, inkluzivante MAJUSKLAJN, minusklajn kaj ciferojn.

en: Your payment
eo: Via pago

note: %1$s:  message_value | html
en: Your payment of $%s has been processed successfully!
eo: Via pago de $%s estis sukcese prilaborita!

en: Your personal details
eo: Viaj personaj detaloj

en: Your priority:
eo: Via prioritato:

en: Your privacy management
eo: Via privateco-administrado

en: Your privacy rules have been updated.
eo: Viaj privatecoreguloj estis ĝisdatigitaj.

en: Your purchase suggestions
eo: Viaj aĉetproponoj

note: For the first occurrence, %1$s:  my_rating.rating_value | html
en: Your rating: %s.
eo: Via pritaksado: %s.

en: Your request included no check-ins.
eo: Via peto ne inkluzivis redonojn.

en: Your routing lists
eo: Viaj dissendolistoj

note: %1$s:  IF hash %2$s:  hash | html %3$s:  END
en: Your search %sfor %s%s was not successful.
eo: Via serĉo %spor %s%s malsukcesis.

en: Your search history
eo: Via serĉhistorio

note: %1$s:  total | html
en: Your search returned %s results.
eo: Via serĉo liveris %s rezultojn.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Your setting has been updated!
eo: Via agordo estis ĝisdatigita!

en: Your summary
eo: Via resumo

en: Your tags
eo: Viaj etikedoj

en: Your updates have been submitted and your patron account has been modified.
eo: Viaj ĝisdatigoj estas senditaj kaj via klientokonto estis modifita.

en: Your updates have been submitted. A librarian will review your updates before applying them.
eo: Viaj ĝisdatigoj estas senditaj. Bibliotekisto ekzamenos viajn ĝisdatigojn antaŭ ol ilin efektivigi.

en: Your userid was not found in the database. Please try again.
eo: Via uzanto-identigilo ne estis trovita en la datumbazo. Bonvolu provi denove.

en: ZIP/Postal code:
eo: ZIP-/Poŝt-kodo:

en: [ New list ]
eo: [ Nova listo ]

note: %1$s:  HTML5MediaParent | html
en: [%s tag not supported by your browser.]
eo: [%s ektikedo ne subtenata ĉe via foliumilo.]

note: SCRIPT
en: a an the
eo: la

en: an identifier indicating the location to which to deliver the item for pickup
eo: identigilo montranta la lokon kien liveri ekzempleron prenotan

en: an identifier used to look up the patron in Koha
eo: identigilo uzata por serĉi klienton en Koha

en: and
eo: kaj

en: and agree with your processing of my personal data as outlined therein.
eo: kaj konsentas pri via prilaboro de miaj personaj datumojn kiel klarigite tie.

en: bib
eo: bibliografia rikordo

note: IMG
en: bonus
eo: krompago

note: NAV
en: breadcrumb
eo: panero

en: by
eo: de

en: by
eo: de

en: cancel your request
eo: Nuligu vian proponon

en: cardnumber
eo: kartonumero

en: confirm email address
eo: Konfimu retpoŝtan adreson

en: contains
eo: enhavas

en: continue creating your request
eo: Daŭrigu preparon de via propono

en: date after which hold request is no longer needed
eo: dato post kiam rezervopeto ne plu estas bezonata

en: date after which item returned to shelf if item is not picked up
eo: dato post kiam ekzlemplero revenos al la breto se oni ne forprenis ĝin

en: defines the type of record identifier being used in the request, possible values:
eo: difinas la specon de rikordo-identigilo uzata pri la peto, eblaj valoroj:

en: email
eo: retpoŝto

en: email address
eo: retpoŝta adreso

en: for more information on what it does and how to configure it.
eo: por pli da informoj pri ĝia funkcio kaj kiel ĝin agordi.

en: here
eo: ĉi tie

en: in any heading
eo: en iu ajn rubriko

en: in main entry
eo: en la ĉefenskribo

en: in the complete record
eo: en la plena rikordo

en: is exactly
eo: estas precize

en: item
eo: ekzemplero

en: list of authority record identifiers
eo: listo de identigiloj de aŭtoritataj rikordoj

en: list of either bibliographic or item identifiers
eo: listo aŭ de bibliografiaj aŭ de ekzempleraj identigiloj

en: list of system record identifiers
eo: listo de rikordo-identigiloj en la sistemo

en: log in using a different account
eo: ensalutu uzante alian konton

en: not
eo: ne

en: or
eo: aŭ

en: or
eo: aŭ

note: SCRIPT
en: out of
eo: el

en: password
eo: pasvorto

en: primary email address
eo: ĉefa retpoŝta adreso

en: privacy policy
eo: politiko pri privateco

en: purchase suggestion
eo: aĉetpropono

en: requests a particular format or set of formats in reporting availability
eo: petas apartan formaton aŭ formataron dum raportado pri havebleco

en: requests a particular level of detail in reporting availability, possible values:
eo: petas apartan nivelon de detaleco dum raportado pri havebleco, eblaj valoroj:

note: SCRIPT
en: results in the library's OverDrive collection.
eo: rezultoj en la OverDrive-kolekto de la biblioteko.

en: schema
eo: skemo

en: search
eo: serĉu

en: secondary email address
eo: plia retpoŝta adreso

en: see also:
eo: vidu ankaŭ:

en: site administrator
eo: reteja administranto

en: specifies the metadata schema of records to be returned, possible values:
eo: indikas la metadatuman skemon de rikordoj liverotaj, eblaj valoroj:

en: starts with
eo: komenciĝas per

en: subjects
eo: temoj

en: suggestions
eo: proponoj

en: surname
eo: familia nomo

en: system hold identifier (returned by GetRecords and GetPatronInfo into element 'reserve_id')
eo: sistema rezerv-identigilo (liverita de GetRecords kaj GetPatronInfo en la elementon 'reserve_id')

en: system item identifier
eo: ekzemplero-identigilo en la sistemo

en: the ILS identifier for the bibliographic record on which the request is placed
eo: la IBS-identigilo de la bibliografia rikordo pri kiu la peto estas farita

en: the ILS identifier for the patron for whom the request is placed
eo: la IBS-identigilo de la kliento por kiu oni faras la peton

en: the ILS identifier for the specific item on which the request is placed
eo: la IBS-identigilo de la specifa petita ekzemplero

en: the date the patron would like the item returned by
eo: la dato kiam la kliento ŝatus, ke la ekzemplero estu redonita

en: the type of the identifier, possible values:
eo: la speco de identigilo, eblaj valoroj:

en: the unique patron identifier in the ILS; the same identifier returned by LookupPatron or AuthenticatePatron
eo: la unika kliento-identigilo de la Integrita Biblioteka Sistemo - IBS -; la sama identigilo liverita de LookupPatron aŭ AuthenticatePatron

en: there was a problem processing your payment
eo: estis problemo dum prilaborado de via pago

en: to post a comment.
eo: por afiŝi komenton.

en: until
eo: ĝis

en: up to
eo: ĝis

en: used for/see from:
eo: uzita por/vidu de:

en: user's login identifier
eo: ensaluta identigilo de uzanto

en: user's password
eo: pasvorto de uzanto

en: userid
eo: uzanto-identigilo

en: username
eo: uzantonomo

note: SCRIPT
en: view labeled
eo: vido kun etikedoj

en: view plain
eo: simpla vido

note: SCRIPT
en: waiting holds:
eo: atendanta rezervojn:

en: was not found in the database. Please try again.
eo: ne estis trovita en la datumbazo. Bonvolu provi denove.

en: whether or not to return extended patron attributes information in the response
eo: ĉu aŭ ne liveri la etenditajn kliento-atribuajn informojn en la respondo

en: whether or not to return fine information in the response
eo: ĉu aŭ ne liveri monpun-informojn en la respondo

en: whether or not to return hold request information in the response
eo: ĉu aŭ ne liveri rezervopeto-informojn en la respondo

en: whether or not to return loan information in the response
eo: ĉu aŭ ne liveri prunto-informojn en la respondo

en: whether or not to return patron's contact information in the response
eo: ĉu aŭ ne liveri klientajn kontakt-informojn en la respondo

note: %1$s:  approvedaddress | html
en: will be sent shortly to %s.
eo: baldaŭ estos sendita al %s.

note: %1$s:  new_reserves_allowed | html
en: you can only place %s more holds. Please uncheck the checkboxes for the items you wish to not place holds on.
eo: vi rajtas fari nur %s pliajn rezervojn. Bonvolu malmarki la butonojn por tiuj ekzempleroj kiujn vi ne rezervos.

note: %1$s:  payment | html
en: your payment of %s has been applied to your account
eo: via pago de %s estis utiligita por via konto
