Koha 22.11 - en to eu translation catalogue (3999 entries)

en: # Items
eu: # Elementuak

en: # Records
eu: # Erregistroak

en: %% matches any number of characters
eu: %% edozein karaktere-kopururekin bat dator

note: %1$s:  IF ( savedreport.report_name ) %2$s:  savedreport.report_name | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s %s %s [ no name ] %s
eu: %s %s %s [ izenik gabe ] %s

note: For the first occurrence, %1$s:  basket.total_items | html %2$s:  IF basket.total_items_cancelled %3$s:  basket.total_items_cancelled | html %4$s:  END
en: %s %s (%s cancelled) %s
eu: %s %s (%s erreserba ezeztatu) %s

note: SCRIPT
en: %s %s KB Do you really want to upload this file?
eu: %s %s KB Ziur zaude fitxategi hau igo nahi duzula?

note: %1$s:  END %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s %s No %s
eu: %s %s Ez %s

note: For the first occurrence, %1$s:  END %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s %s This record has no items. %s
eu: %s %s Erregistro honek ez dauzka itemak. %s

note: %1$s:  END %2$s:  IF searchfield %3$s:  searchfield | html
en: %s %s You searched for %s
eu: %s %s Bilaketa hemendik izan da %s

note: %1$s:  IF ( hardduedate ) %2$s:  IF ( hardduedatecompare == '-1' ) %3$s:  hardduedate | $KohaDates
en: %s %s before %s
eu: %s %s antes %s

note: %1$s:  IF l.shared %2$s:  IF shared_by_other
en: %s %s by
eu: %s %s egilea:

note: %1$s:  biblio.title | html %2$s:  IF biblio.author %3$s:  biblio.author | html %4$s:  END
en: %s %s by %s%s
eu: %s %s nork: %s%s

note: %1$s:  biblio.title | html %2$s:  IF ( biblio.author ) %3$s:  biblio.author | html %4$s:  END %5$s:  biblio.biblionumber | html
en: %s %s by %s%s (Record #%s)
eu: %s %s nork: %s%s (Erregistroa #%s)

note: %1$s:  END %2$s:  IF ( MEMBERS )
en: %s %s for
eu: %s %s norentzat?

note: For the first occurrence, %1$s:  IF category.enrolmentperiod %2$s:  category.enrolmentperiod | html %3$s:  ELSE %4$s:  category.enrolmentperioddate | $KohaDates %5$s:  END
en: %s %s months %s until %s %s
eu: %s %s hilabete %s data honetaraino: %s %s

note: %1$s:  IF ( looptable.looptable_count ) %2$s:  looptable.looptable_first | html %3$s:  looptable.looptable_last | html %4$s:  END
en: %s %s to %s %s
eu: %s %s a %s %s

note: %1$s:  r.budget.budget_id | html %2$s:  r.budget.budget_amount | $Price %3$s:  IF r.unspent_moved %4$s:  r.unspent_moved | $Price %5$s:  END
en: %s %s%s (%s remaining has been moved)%s
eu: %s %s%s (%s gainontzekoa mugitu da)%s

note: %1$s:  IF ( use_heading_flags_p ) %2$s:  IF ( heading_edit_subfields_p ) %3$s:  tagfield | html %4$s:  authtypecode | html %5$s:  END %6$s:  ELSE %7$s:  action | html %8$s:  END
en: %s %sEdit MARC subfields constraints for field %s authority %s%s %s%s%s
eu: %s %sEditatu MARC azpieremuaren mugak %s autoritate eremuarentzat %s%s %s%s%s

note: %1$s:  nnoverdue | html %2$s:  IF ( noverdue_is_plural ) %3$s:  ELSE %4$s:  END %5$s:  todaysdate | $KohaDates %6$s:  IF ( isfiltered )
en: %s %sItems%sItem%s overdue as of %s%s
eu: %s %sItems%sItem%s fecha de vencimiento %s%s

note: %1$s:  selected=relationship | html %2$s:  PROCESS selectoptionopen value=''
en: %s %sNone specified
eu: %s %sSin especificación

note: %1$s:  END %2$s:  IF (errcode==2)
en: %s %sSorry, you do not have permission to add items to this list.
eu: %s %sLo sentimos, no tiene permiso para agregar ítems a esta lista.

note: %1$s:  r.budget.budget_name | html %2$s:  r.budget.budget_id | html %3$s:  r.budget.budget_amount | $Price %4$s:  IF r.unspent_moved %5$s:  r.unspent_moved | $Price %6$s:  END
en: %s (id=%s) Amount=%s%s (%s remaining has been moved)%s
eu: %s (id=%s) Kantitatea=%s%s (%s gainontzekoa mugitu da)%s

note: For the first occurrence, %1$s:  budget.b_txt | html
en: %s (inactive)
eu: %s (ez aktibo)

note: %1$s:  riloo.duedate | $KohaDates as_due_date => 1
en: %s (overdue)
eu: %s (atzeratuta)

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: %s Add incoming record
eu: %s Gehitu hartzeko erregistroa

note: %1$s:  IF ( nomatch_action == 'create_new' ) %2$s:  ELSIF ( nomatch_action == 'ignore' ) %3$s:  ELSE %4$s:  nomatch_action | html %5$s:  END %6$s:  END
en: %s Add incoming record %s Ignore incoming record (its items may still be processed) %s %s %s %s
eu: %s Gehitu erregistro interesgarria %s Alde batera utzi erregistro interesgarria (bere itemak oraindik prozesatuak izan daitezke) %s %s %s %s

note: %1$s:  END
en: %s Add items only if matching bib was found
eu: %s Gehitu elementuak baldin eta bat datorren erregistro bibliografikoren bat aurkitzen bada

note: %1$s:  END
en: %s Add items only if no matching bib was found
eu: %s Gehitu elementuak baldin eta bat datorren erregistro bibliografikorik aurkitzen ez bada

note: %1$s:  IF mode=='new' || mode =='deleted' %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Add new upload or search %s Results %s
eu: %s Gehitu karga edo bilaketa %s berria Bilaketa %s

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: %s Address 2:
eu: %s Helbidea 2:

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: %s Address:
eu: %s Helbidea:

note: %1$s:  END
en: %s Always add items
eu: %s Gehitu itemak beti

note: For the first occurrence, %1$s:  ERROR.CORERR | html
en: %s An unknown error has occurred.
eu: %s Errore ezezagun bat gertatu da.

note: %1$s:  END
en: %s Card number:
eu: %s Txartel zenbakia:

note: %1$s:  END
en: %s Circulation note:
eu: %s Zirkulazio oharra:

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: %s City:
eu: %s Hiria:

note: %1$s:  END
en: %s Confirm password:
eu: %s Confirmar contraseña:

note: %1$s:  END
en: %s Contact note:
eu: %s Kontaktu oharra:

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: %s Country:
eu: %s Herrialdea:

note: %1$s:  END
en: %s Date of birth:
eu: %s Jaiotze data:

note: %1$s:  IF humanbranch %2$s:  Branches.GetName( humanbranch ) | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s Defining circulation and fine rules for "%s" %s Defining circulation and fine rules for all libraries %s
eu: %s Zirkulazio eta isun arauak zehazten, honentzat: "%s" %s Zirkulazio eta isun arauak zehazten liburutegi guztientzat %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s Disabled %s
eu: %s Ez gaitu %s

note: %1$s:  END
en: %s Email:
eu: %s Helbide elektronikoa:

note: %1$s:  IF ( manualhistory )
en: %s Enabled
eu: %s Gaitu

note: %1$s:  IF ( error )
en: %s Error:
eu: %s Errorea:

note: %1$s:  END
en: %s Expiry date (leave blank for auto calc):
eu: %s Fecha de vencimiento (dejar en blanco para auto-calcular):

note: %1$s:  END
en: %s Fax:
eu: %s Fax zenbakia:

note: %1$s:  IF ( areas )
en: %s Filter by area
eu: %s Iragazi arloka

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: %s First name:
eu: %s Izena:

note: For the first occurrence, %1$s:  authtypecode | html
en: %s Framework
eu: %s Lan-orria

note: %1$s:  END
en: %s From any library
eu: %s Edozein liburutegitik

note: %1$s:  END
en: %s From home library
eu: %s Jatorri-liburutegian

note: %1$s:  IF budget_period_id %2$s:  budget_period_description | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s Funds for '%s' %s All funds %s
eu: %s Funtsak honetarako '%s' %s Funtsa guztiak %s

note: %1$s:  END
en: %s Ignore incoming record (its items may still be processed)
eu: %s Ezikusi hartzeko erregistroa (haren elementuak prozesatu daiteke oraindik)

note: %1$s:  END
en: %s Ignore items
eu: %s Ezikusi elementuak

note: %1$s:  END
en: %s Image file
eu: %s Irudiaren fitxategia

note: %1$s:  END
en: %s Initials:
eu: %s Inizialak:

note: %1$s:  END
en: %s Item floats
eu: %s Ítem permanece en sede de retorno

note: %1$s:  END
en: %s Item returns home
eu: %s Ítem regresa a sede origen

note: %1$s:  END
en: %s Item returns to issuing library
eu: %s Ítem regresa a sede de préstamo

note: %1$s:  IF ean %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Modify EAN %s New EAN %s
eu: %s EAN moldatu %s EAN berria %s

note: %1$s:  IF account %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Modify account %s New account %s
eu: %s Kontua moldatu %s Kontu berria %s

note: %1$s:  IF authority_type.authtypecode.defined %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Modify authority type %s New authority type %s
eu: %s Aldatu autoritate mota %s Autoritate mota berria %s

note: %1$s:  IF ( ordernumber ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Modify order line %s New order %s
eu: %s Aldatu lerroen ordena %s Ordena berria %s

note: %1$s:  IF list.patron_list_id %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Modify patron list %s Create a new patron list %s
eu: %s Moldatu bazkideen zerrenda %s Sortu bazkideen zerrenda berria %s

note: For the first occurrence, %1$s:  IF list.patron_list_id %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Modify patron list %s New patron list %s
eu: %s Moldatu bazkideen zerrenda %s Bazkideen zerrenda berria %s

note: %1$s:  IF ( modify )
en: %s Modify subscription for
eu: %s Aldatu harpidetza hau:

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s New course %s
eu: %s Nuevo curso / materia %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s No action defined for the template. %s
eu: %s Ez dago txantiloiarentzat akzio definiturik. %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s No active budgets %s
eu: %s No activo presupuesto %s

note: %1$s:  IF failureMessage == "NO_ID" %2$s:  ELSIF failureMessage == "DUPLICATE_TITLE" %3$s:  ELSE %4$s:  failureMessage | html %5$s:  END
en: %s No collection id given. %s Title already in use. %s %s %s
eu: %s Ez zen bildumaren id-a eman. %s Dagoeneko erabiltzen ari den izenburua. %s %s %s

note: %1$s:  END
en: %s No holds allowed
eu: %s Ezin da erreserbarik egin

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s No inactive budgets %s
eu: %s No activo nuevo presupuesto %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s No limitation %s
eu: %s No slimitación %s

note: For the first occurrence, %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s No results found %s
eu: %s Ez da emaitzarik aurkitu %s

note: %1$s:  END
en: %s None
eu: %s Bat ere ez

note: %1$s:  END
en: %s OPAC note:
eu: %s OPACeko oharra:

note: %1$s:  END
en: %s Other name:
eu: %s Beste izen bat:

note: %1$s:  END
en: %s Other phone:
eu: %s Beste telefono bat:

note: %1$s:  END
en: %s Owner
eu: %s Propietario

note: %1$s:  END
en: %s Owner and users
eu: %s Propietario y usuarios

note: %1$s:  END
en: %s Owner, users and library
eu: %s Propietario, usuarios y bibliotecas

note: For the first occurrence, %1$s:  END %2$s:  current_page | html %3$s:  total_pages | html %4$s:  IF ( show_nextbutton )
en: %s Page %s / %s %s
eu: %s Página %s / %s %s

note: %1$s:  END
en: %s Password:
eu: %s Pasahitza:

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: %s Phone:
eu: %s Telefonoa:

note: %1$s:  END
en: %s Primary email:
eu: %s Helbide elektronikoa:

note: %1$s:  END
en: %s Primary phone:
eu: %s Teléfono principal:

note: %1$s:  END
en: %s Registration date:
eu: %s Erregistratze data:

note: %1$s:  END
en: %s Replace existing record with incoming record
eu: %s Ordeztu existitzen den erregistro bat hartzeko erregistro batekin

note: %1$s:  END
en: %s Replace items if matching bib was found (only for existing items)
eu: %s Ordezkatu elkarrekikotasun bibliografikoa aurkitu dituzten elementuak (dauden elementuentzat soilik)

note: For the first occurrence, %1$s:  IF restriction.comment.search('OVERDUES_PROCESS') %2$s:  restriction.comment.remove('OVERDUES_PROCESS ') | $raw %3$s:  ELSE %4$s:  restriction.comment | $raw %5$s:  END
en: %s Restriction added by overdues process %s %s %s %s
eu: %s Murrizketa gehitu da atzerapen prozesuengatik %s %s %s %s

note: %1$s:  END
en: %s Salutation:
eu: %s Agurra:

note: For the first occurrence, %1$s:  IF city_name_filter %2$s:  city_name_filter | html %3$s:  END %4$s:  IF cities_count > 0
en: %s Searching: %s %s %s
eu: %s Bilatzen: %s %s %s

note: %1$s:  END
en: %s Secondary email:
eu: %s Ordezko helbide elektronikoa:

note: %1$s:  END
en: %s Secondary phone:
eu: %s Teléfono secundario:

note: %1$s:  IF skip_serialseq %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Serial number is skipped when an irregularity is found. %s Serial number is kept when an irregularity is found. %s
eu: %s Sail zenbakia ez da mantentzen irregulartasun bat dagoenean. %s Sail zenbakia mantentzen da irregulartasun bat aipatzen dagoenean. %s

note: For the first occurrence, %1$s:  batche.card_count | html
en: %s Single patron cards
eu: %s Bazkide txartel esklusiboak

note: %1$s:  END
en: %s Sort 1:
eu: %s Multzoa 1:

note: %1$s:  END
en: %s Sort 2:
eu: %s Multzoa 2:

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: %s State:
eu: %s Probintzia:

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: %s Street number:
eu: %s Kale zenbakia:

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: %s Street type:
eu: %s Kale mota:

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: %s Surname:
eu: %s Abizena:

note: %1$s:  IF error.code == 'CANNOT_MOVE' %2$s:  error.value | html %3$s:  ELSE %4$s:  error | html %5$s:  END
en: %s The following items could not be moved from the old record to the new one: %s %s %s %s
eu: %s Los siguientes ejemplares no pueden ser movidos del viejo registro al nuevo: %s %s %s %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s There are no outstanding (accepted) suggestions. %s
eu: %s Ez dago egin gabeko proposamenik.%s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  field.name | html %3$s:  END %4$s:  END %5$s:  IF ( field.type == 'date' )
en: %s There is no value defined for %s %s %s %s
eu: %s  No hay valores definidos para  %s %s %s %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s This ordernumber does not exist. %s
eu: %s Este número  no existe. %s

note: %1$s:  END
en: %s Username:
eu: %s Erabiltzaile izena:

note: For the first occurrence, %1$s:  IF c.enabled == 'yes' %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Yes %s No %s
eu: %s Bai %s Ez %s

note: %1$s:  IF checkout.renewals_count %2$s:  IF checkout.lastreneweddate
en: %s Yes%s,
eu: %s Bai%s,

note: For the first occurrence, %1$s:  IF searchfield %2$s:  searchfield | html
en: %s You searched for %s
eu: %s Hauxe bilatu duzu: %s

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: %s ZIP/Postal code:
eu: %s ZIP/Posta kodea:

note: %1$s:  ELSIF ( hardduedatecompare == '1' ) %2$s:  hardduedate | $KohaDates
en: %s after %s
eu: %s g %s

note: %1$s:  item.countanalytics | html
en: %s analytics
eu: %s analitikak

note: %1$s:  IF ( result.author )
en: %s by
eu: %s egilea:

note: %1$s:  IF ( loopro.author ) %2$s:  loopro.author | html %3$s:  END
en: %s by %s%s
eu: %s egilea %s%s

note: For the first occurrence, %1$s:  IF biblioloo.author %2$s:  biblioloo.author | html %3$s:  END
en: %s by %s%s
eu: %s nork: %s%s

note: %1$s:  IF ( Koha.Preference( 'marcflavour' ) == 'UNIMARC' && biblio.author ) %2$s:  END %3$s:  biblio.author | html %4$s: ~ END %5$s:  (biblioitem.publicationyear || biblio.copyrightdate) | html %6$s:  biblioitem.publishercode | html | $To %7$s:  AuthorisedValues.GetDescriptionByKohaField( kohafield
en: %s by%s %s %s", "%s", "%s", "%s", "%s
eu: %s egilea%s %s %s", "%s", "%s", "%s", "%s

note: %1$s:  Branches.GetName( branch ) | html
en: %s calendar
eu: %s egutegia

note: %1$s:  errorfile | html
en: %s can't be opened
eu: %s ezin da ireki

note: %1$s:  lis.level FILTER ucfirst | html
en: %s data added
eu: %s datu gehitu dira

note: For the first occurrence, %1$s:  deliverytime | html
en: %s days
eu: %s egun

note: %1$s:  HANDLED | html
en: %s directories processed.
eu: %s direktorio prozesatu dira

note: %1$s:  TOTAL | html
en: %s directories scanned.
eu: %s directorios explorados.

note: %1$s:  UNLESS CAN_user_serials_receive_serials %2$s:  ELSE %3$s:  IF ( serial.subscriptionexpired )
en: %s disabled %s %s
eu: %s desgaituta %s %s

note: For the first occurrence, %1$s:  ERROR.UZIPFAIL | html
en: %s failed to unpack.
eu: %s destrinkotzeak huts egin du.

note: For the first occurrence, %1$s:  authtypecode | html
en: %s framework
eu: %s lan-orria

note: For the first occurrence, %1$s:  books_loo.holds | html
en: %s hold(s) left
eu: %s gainerako erreserbak

note: %1$s:  COUNT.TCOUNTS | html
en: %s image(s) moved into the database:
eu: %s datu basera mugitutako irudia(k):

note: %1$s:  total | html
en: %s images found
eu: %s imágenes encontradas

note: %1$s:  imported | html %2$s:  IF ( lastimported ) %3$s:  lastimported | html %4$s:  END
en: %s imported records %s(last was %s)%s
eu: %s inportatutako erregistroak %s(azkena %s izan zen)%s

note: SCRIPT
en: %s in tab %s
eu: %s  %s atazan

note: %1$s:  irregular_issues | html
en: %s issues
eu: %s aleak

note: SCRIPT
en: %s item mandatory fields empty
eu: %s elementu hutseko beharrezko eremuak

note: %1$s:  report.num_items | html
en: %s item records found and staged
eu: %s elementu erregistro aurkitu eta prestatu d(ir)a

note: A
en: %s item(s) are attached to this record. You must delete all items before deleting this record.
eu: %s erregistro honi lotutako elementuak. Erregistro hau ezabatu baino lehen elementu guztiak ezabatu behar dituzu.

note: %1$s:  cannotdelbiblio.itemcount | html
en: %s item(s) attached.
eu: %s atxikitutako elementua(k).

note: %1$s:  report.deleted_itemnumbers.size | html
en: %s item(s) deleted.
eu: %s elementu ezabatu dira.

note: %1$s:  books_loo.items | html
en: %s item(s) left
eu: %s gainerako  item-ak

note: %1$s:  moddatecount | html %2$s:  date | $KohaDates
en: %s items modified : datelastseen set to %s
eu: %s elementu aldatu dira: ikusi ziren azken data: %s

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: %s mandatory fields empty (highlighted)
eu: %s beharrezko eremu hutsak (nabarmenduak)

note: %1$s:  alreadyindb | html %2$s:  IF ( lastalreadyindb ) %3$s:  lastalreadyindb | html %4$s:  END
en: %s not imported because already in borrowers table and overwrite disabled %s(last was %s)%s
eu: %s ez da inportatu mailegu hartzaileen zerrendan dagoelako jada, eta gainidazketa desgaituta %s(azkena %s izan zen)%s

note: %1$s:  invalid | html %2$s:  IF ( lastinvalid ) %3$s:  lastinvalid | html %4$s:  END
en: %s not imported because they are not in the expected format %s(last was %s)%s
eu: %s ez da inportatu espero zen formatuan ez daudelako %s(azkena %s izan zen)%s

note: For the first occurrence, %1$s:  ELSIF ( hardduedatecompare == '0' ) %2$s:  hardduedate | $KohaDates
en: %s on %s
eu: %s noiz %s

note: %1$s:  IF ( hold.suspend ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s on %s until %s
eu: %s en %s hasta %s

note: %1$s:  cannotdelbiblio.countbiblio | html
en: %s order(s) attached.
eu: %s eskaera atxikia(k).

note: %1$s:  books_loo.biblios | html
en: %s order(s) left
eu: %s gainerako eskaerak

note: %1$s:  overwritten | html %2$s:  IF ( lastoverwritten ) %3$s:  lastoverwritten | html %4$s:  END
en: %s overwritten %s(last was %s)%s
eu: %s gainidatziak %s(azkena %s izan zen)%s

note: %1$s:  TotalDel | html
en: %s patrons have been successfully deleted
eu: %s bazkide ongi ezabatu dira

note: %1$s:  TotalDel | html
en: %s patrons have been successfully moved to trash
eu: %s bazkide zabor ontzira bidali dira

note: %1$s:  patrons_to_delete.size || 0 | html
en: %s patrons will be deleted
eu: %s bazkideak ezabatuko dira

note: %1$s:  TotalDel | html
en: %s patrons would have been removed (if it wasn't a test run)
eu: %s bazkideak ezabatu dira (baldin eta ez bazen funtzionamentuko proba bat)

note: %1$s:  reserveloo.pendingorders | html
en: %s pending
eu: %s zintzilik

note: %1$s:  TAB.tab_title | html
en: %s preferences
eu: %s lehentasunak

note: For the first occurrence, %1$s:  errcon.server | html %2$s:  errcon.seq | html %3$s:  PROCESS 'xslt-handler.inc' code=errcon.error
en: %s record %s: %s
eu: %s erregistroak %s: %s

note: For the first occurrence, %1$s:  count | html
en: %s record(s)
eu: %s erregistroa(k)

note: %1$s:  report.deleted_biblionumbers.size | html
en: %s record(s) deleted.
eu: %s registros eliminados.

note: %1$s:  report.total | html
en: %s records in file
eu: %s erregistro fitxategian

note: %1$s:  report.import_errors | html
en: %s records not staged because of MARC error
eu: %s erregistro ez dira prestatu MARC errore bat dela eta

note: %1$s:  total | html
en: %s records parsed
eu: %s erregistro analizatu dira

note: %1$s:  report.staged | html
en: %s records staged
eu: %s erregistro prestatu dira

note: %1$s:  report.matched | html %2$s:  report.matcher_code | html
en: %s records with at least one match in catalog per matching rule &quot;%s&quot;
eu: %s erregistro katalogoan gutxienez bat etortze bat dutenak bat etortze arau bakoitzeko &quot;%s&quot;

note: %1$s:  total | html %2$s:  IF ( query_desc )
en: %s result(s) found %sfor
eu: %s emaitza aurkitu d(ir)a %s honentzat

note: %1$s:  total | html
en: %s result(s) found in catalog,
eu: %s katalogoan aurkitutako emaitza(k),

note: %1$s:  breeding_count | html
en: %s result(s) found in reservoir
eu: %s emaitza aurkitu d(ir)a biltegian

note: %1$s:  count | html
en: %s shipments
eu: %s bidalketa

note: %1$s:  cannotdelbiblio.subscriptions | html
en: %s subscription(s) attached.
eu: %s atxikitutako harpidetza(k).

note: For the first occurrence, %1$s:  books_loo.subscriptions | html
en: %s subscription(s) left
eu: %s gainerako harpidetzak

note: %1$s:  resul.used | html
en: %s times
eu: %s aldiz

note: For the first occurrence, %1$s:  reserveloo.copies_to_buy | html
en: %s to order
eu: %s antolatzeko

note: %1$s:  SEARCH_RESULT.${status_count} | html
en: %s unavailable:
eu: %s ez dago eskuragarri:

note: %1$s:  END %2$s:  CASE 'monthlength' %3$s:  IF st == subtype
en: %s weeks %s %s
eu: %s asteak %s %s

note: %1$s:  END
en: %s will expire before
eu: %s iraungiko da data hau baino lehen:

note: For the first occurrence, %1$s:  category.dateofbirthrequired | html
en: %s years
eu: %s urte

note: %1$s:  IF bookseller_filter %2$s:  bookseller_filter.name | html %3$s:  END
en: %s%s : %sLate orders
eu: %s%s : %sBerandututako eskaerak

note: %1$s:  END %2$s:  IF ( suggestion.place )
en: %s%s in
eu: %s%s hemen

note: For the first occurrence, %1$s:  END %2$s:  IF ( LibraryName ) %3$s:  LibraryName | html %4$s:  END
en: %s%s in %s Catalog%s.
eu: %s%s katalogoan %s%s

note: For the first occurrence, %1$s:  IF ( batche.label_count == 1 ) %2$s:  batche.label_count | html %3$s:  ELSE %4$s:  batche.label_count | html %5$s:  END
en: %s%s single label%s%s single labels%s
eu: %s%s etiqueta única%s%s etiquetas únicas%s

note: %1$s:  IF ( patron.phone ) %2$s:  patron.phone | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s%s%s(no phone number on file)%s
eu: %s%s%s(ez dago telefono zenbaki erregistraturik)%s

note: %1$s:  IF ( patron.email ) %2$s:  patron.email | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s%s%s(no primary email on file)%s
eu: %s%s%s(ez dago helbide elektronikorik gordeta)%s

note: For the first occurrence, %1$s:  IF (profile) %2$s:  profile | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s%s%s(none)%s
eu: %s%s%s(Bat ere ez)%s

note: %1$s:  IF ( lastdate ) %2$s:  lastdate | $KohaDates %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s%s%sItem has no transfer record%s
eu: %s%s%sEl ítem no está siendo transferido%s

note: %1$s:  IF ( loopro.title ) %2$s:  loopro.title | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s%s%sNO TITLE%s
eu: %s%s%sTITULURIK EZ%s

note: %1$s:  IF ( loopro.barcode ) %2$s:  loopro.barcode | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s%s%sNo barcode%s
eu: %s%s%sBarra-kodea ez%s

note: %1$s:  IF ( loopro.itemcallnumber ) %2$s:  loopro.itemcallnumber | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s%s%sNo call number%s
eu: %s%s%sSignatura topografikoa ez%s

note: For the first occurrence, %1$s:  END %2$s:  IF limit_desc
en: %s%s&nbsp;with limit(s):
eu: %s%s&nbsp;muga hau(ek):

note: For the first occurrence, %1$s:  suggestion.title | html %2$s:  IF ( suggestion.author ) %3$s:  suggestion.author | html %4$s:  END
en: %s%s, by %s%s
eu: %s%s, nork %s%s

note: %1$s:  END %2$s:  IF ( suggestion.publishercode ) %3$s:  suggestion.publishercode | html %4$s:  END %5$s:  IF ( suggestion.publicationyear )
en: %s%s; Published by %s %s%s in
eu: %s%s; Argitaratzailea:%s %s%s non

note: %1$s:  IF ( suggestion.copyrightdate ) %2$s:  suggestion.copyrightdate | html %3$s:  END %4$s:  IF ( suggestion.volumedesc )
en: %s&copy; %s %s %s; Volume:
eu: %s&copia; %s %s %s; Bolumena:

note: %1$s:  IF ( suggestion.copyrightdate ) %2$s:  suggestion.copyrightdate | html %3$s:  END %4$s:  IF ( suggestion.volumedesc )
en: %s&copy; %s %s %svolume:
eu: %s&kopia; %s %s %sliburukia:

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s(deleted patron)%s
eu: %s(socio eliminado)%s

note: %1$s:  IF ( item.biblio.author ) %2$s:  item.biblio.author | html %3$s:  END
en: %s, by %s%s
eu: %s, egilea %s%s

note: %1$s:  IF ( item.author ) %2$s:  item.author | html %3$s:  END %4$s:  IF ( item.itemnotes )
en: %s, by %s%s%s-
eu: %s, nork %s%s%s-

note: For the first occurrence, %1$s:  IF ( active ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sActive%sInactive%s
eu: %sAktiboa%sInaktiboa%s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %sAdd a new subscription%s (
eu: %sGehitu harpidetza berria %s (

note: %1$s:  IF ( record_type == 'auth' ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sAuthority records%sBibliographic records%s
eu: %sRegistros autoridad%sBRegistros bibliográficos%s

note: %1$s:  IF ( batch_lis.record_type == 'auth' ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sAuthority%sBibliographic%s
eu: %sAuthoridad%sBibliografico%s

note: %1$s:  IF (errcode==1)
en: %sCould not create a new list. Please check the name.
eu: %sEzin da sortu zerrenda berririk. Baieztatu izena.

note: %1$s:  IF ( errornonewitem )
en: %sERROR: Unable to create the new item.
eu: %sERROR: ERROREA: ezin da elementu berria sortu.

note: %1$s:  IF course_id %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sEdit course%sCreate course%s
eu: %sIkastaroa editatu%sIkastaroa sortu%s

note: %1$s:  IF (template_id) %2$s:  ELSE %3$s:  END %4$s:  IF (template_id) %5$s:  template_id | html %6$s:  END
en: %sEdit%sCreate%s patron card template%s (%s)%s
eu: %sEditatu%sSortu%s erabiltzaile-txartelaren txantiloia%s (%s)%s

note: %1$s:  IF ( layout_id ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sEdit%sCreate%s patron card text layout
eu: %sEditatu%sSortu%s erabiltzaile-txartelaren testu-diseinua

note: %1$s:  IF (profile_id) %2$s:  ELSE %3$s:  END %4$s:  IF (profile_id) %5$s:  profile_id | html %6$s:  END
en: %sEdit%sCreate%s printer profile%s (%s)%s
eu: %sEditatu%sSortu%s inpresora-profila%s (%s)%s

note: For the first occurrence, %1$s:  IF (basketgroup.freedeliveryplace) %2$s:  ELSE %3$s:  Branches.GetName( basketgroup.deliveryplace ) | html %4$s:  END
en: %sFree delivery place%s%s%s
eu: %sEntrega-lekua%s%s%s

note: %1$s:  IF category.hidelostitems %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sHidden by default%sShown%s
eu: %sEzkutatua, modu lehenetsian%sErakusten%s

note: %1$s:  IF ( category.hidelostitems ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sHidden%sShown%s
eu: %sEzkutatuta%sErakusten%s

note: %1$s:  BLOCK subject %2$s:  END
en: %sHold:%s
eu: %sErreserba:%s

note: %1$s:  IF humanbranch %2$s:  Branches.GetName( humanbranch ) | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %sHolds policy by item type for %s%sDefault holds policy by item type%s
eu: %sPolítica de reservas por tipo de ítem para %s%sPredeterminada política de reserva por tipo de ejemplar%s

note: %1$s:  IF framework %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sModify framework text%sAdd framework%s
eu: %sAldatu lan-orriaren testua%sGehitu lan-orria%s

note: %1$s:  IF library %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sModify library%sNew library%s
eu: %sMoldatu liburutegia%sLiburutegi berria%s

note: %1$s:  IF ( modify ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sModify notice%sAdd notice%s
eu: %sAldatu oharra%sGehitu jakinarazpena%s

note: %1$s:  IF ( heading_modify_tag_p ) %2$s:  END %3$s:  IF ( heading_add_tag_p ) %4$s:  END
en: %sModify tag%s %sNew tag%s
eu: %sMoldatu etiketa%s %sEtiketa berria%s

note: %1$s:  IF record.permanent %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sNo%sYes%s
eu: %sBai%sEz%s

note: %1$s:  IF ( issue.overdue ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sOverdue!%s&nbsp;%s
eu: %sAtzeratuta!%s&nbsp;%s

note: %1$s: - BLOCK subject - %2$s: - END -
en: %sOverdue:%s
eu: %sAtzeratua:%s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %sThere are no received orders.%s
eu: %sEz da eskaerarik jaso.%s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %sThis record has no items.%s
eu: %sEste registro no tiene ítems.%s

note: For the first occurrence, %1$s:  IF currency.archived %2$s:  END
en: %sYes%s
eu: %sBai%s

note: For the first occurrence, %1$s:  IF ( itemtype.notforloan ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sYes%s&nbsp;%s
eu: %sBai%s&nbsp;%s

note: For the first occurrence, %1$s:  IF is_standing %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sYes%sNo%s
eu: %sBai%sEz%s

note: For the first occurrence, %1$s:  IF field.searchable %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sYes%sNo%s
eu: %sBai%sEz%s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %sa list:%s
eu: %szerrenda bat:%s

note: %1$s:  IF ( issn ) %2$s:  END %3$s:  END %4$s:  IF ( issn )
en: %sand %s %s %s with ISSN matching
eu: %seta %s %s %s ISSNa bat dator

note: %1$s:  IF ( result_se.author ) %2$s:  result_se.author | html %3$s:  END %4$s:  result_se.itemtype | html %5$s:  IF ( result_se.publishercode ) %6$s:  result_se.publishercode | html %7$s:  END %8$s:  IF ( result_se.place ) %9$s:  result_se.place | html %10$s:  END %11$s:  IF ( result_se.copyrightdat
en: %sby %s%s [%s], %s%s %s%s%s %s%s%s, %s%s%s%s%s,
eu: %snork %s%s [%s], %s%s %s%s%s %s%s%s, %s%s%s%s%s,

note: %1$s:  PROCESS selectoptionopen value='d'
en: %sd - Acronym
eu: %sd - Acrónimo

note: %1$s:  PROCESS selectoptionopen value='f'
en: %sf - Musical composition
eu: %sf - Composición musical

note: %1$s:  PROCESS selectoptionopen value='g'
en: %sg - Broader term
eu: %sg - Término amplio

note: %1$s:  PROCESS selectoptionopen value='h'
en: %sh - Narrower term
eu: %sh - Términos específicos

note: %1$s:  PROCESS selectoptionopen value='i'
en: %si - Reference instruction phrase in subfield $i
eu: %si - frase de referencia de instrucción ene el subcampo $i

note: %1$s:  PROCESS selectoptionopen value='n'
en: %sn - Not applicable
eu: %sn- No aplicable

note: %1$s:  PROCESS selectoptionopen value='r'
en: %sr - Relationship designation in $i or $4
eu: %sr -Relación designada en $i o $4

note: %1$s:  PROCESS selectoptionopen value='t'
en: %st - Immediate parent body
eu: %st - Órgano superior inmediato

en: &#1041;&#1098;&#1083;&#1075;&#1072;&#1088;&#1089;&#1082;&#1080; (Bulgarian) Radoslav Kolev
eu: &#1041;&#1098;&#1083;&#1075;&#1072;&#1088;&#1089;&#1082;&#1080; (bulgariera) Radoslav Kolev

en: &#1056;&#1091;&#1089;&#1089;&#1082;&#1080;&#1081; (Russian) Victor Titarchuk and Serhij Dubyk
eu: &#1056;&#1091;&#1089;&#1089;&#1082;&#1080;&#1081; (errusiera) Victor Titarchuk and Serhij Dubyk

en: &#1059;&#1082;&#1088;&#1072;&#1111;&#1085;&#1089;&#1100;&#1082;&#1072; (Ukrainian) Victor Titarchuk and Serhij Dubyk
eu: &#1059;&#1082;&#1088;&#1072;&#1111;&#1085;&#1089;&#1100;&#1082;&#1072; (ukrainera) Victor Titarchuk and Serhij Dubyk

en: &#1506;&#1489;&#1512;&#1497;&#1514; (Hebrew)
eu: &#1506;&#1489;&#1512;&#1497;&#1514; (hebreera)

en: &#1601;&#1575;&#1585;&#1587;&#1609; (Persian)
eu: &#1601;&#1575;&#1585;&#1587;&#1609; (persian)

en: &#20013;&#25991; (Chinese)
eu: &#20013;&#25991; (txinera)

en: &#2361;&#2367;&#2344;&#2381;&#2342;&#2368; (Hindi)
eu: &#2361;&#2367;&#2344;&#2381;&#2342;&#2368; (hindi)

en: &#2476;&#2494;&#2434;&#2482;&#2494; (Bengali) Parthasarathi Mukhopadhyay
eu: &#2476;&#2494;&#2434;&#2482;&#2494; (bengalera) Parthasarathi Mukhopadhyay

en: &#26085;&#26412;&#35486; (Japanese)
eu: &#26085;&#26412;&#35486; (japoniarra)

en: &#3374;&#3378;&#3375;&#3390;&#3379;&#3330; (Malayalam)
eu: &#3374;&#3378;&#3375;&#3390;&#3379;&#3330; (malaysiera)

en: &#3616;&#3634;&#3625;&#3634;&#3652;&#3607;&#3618; (Thai)
eu: &#3616;&#3634;&#3625;&#3634;&#3652;&#3607;&#3618; (thailandiera)

en: &#54620;&#44397;&#50612; (Korean)
eu: &#54620;&#44397;&#50612; (korearra)

en: &#x010D;e&#353;tina (Czech)
eu: &#x010D;e&#353;tina (txekiera)

en: &lt;&lt; Back to suggestions
eu: &lt;&lt; Itzuli proposamenetara

en: &lt;&lt; Previous
eu: &lt;&lt; Aurrekoa

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Author as phrase
eu: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Egilea esaldi gisa

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Call number
eu: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Katalogo zenbakia

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Conference name
eu: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Hitzaldi izena

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Conference name as phrase
eu: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Konferentzia izena esaldi gisa

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Corporate name
eu: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Erakunde izena

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Corporate name as phrase
eu: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Erakunde izena esaldi gisa

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Keyword as phrase
eu: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Pasahitza esaldi bezala

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Personal name
eu: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Pertsona izena

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Personal name as phrase
eu: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Pertsona izena esaldi gisa

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Series title
eu: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Sailaren izenburua

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Subject and broader terms
eu: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Tema y téminos generales

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Subject and narrower terms
eu: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Tema y términos específicos

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Subject and related terms
eu: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Temas y términos relacionados

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Subject as phrase
eu: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Gaia esaldi gisa

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Title as phrase
eu: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Izenburua esaldi gisa

en: &nbsp;Show inactive funds:
eu: &nbsp;Erakutsi funtsa inaktiboak:

en: &nbsp;Show inactive:
eu: &nbsp;Erakutsi inaktiboak:

note: For the first occurrence, %1$s:  rescardnumber | html %2$s:  Branches.GetName( resbranchcode ) | html %3$s:  reswaitingdate | $KohaDates
en: (%s) at %s since %s
eu: (%s) hemen: %s noiztik: %s

note: %1$s:  message.barcode | html
en: (%s) for
eu: (%s) de

note: %1$s:  message.barcode | html
en: (%s) from
eu: (%s) nondik

note: %1$s:  getBarcodeMessageIteminfo | html
en: (%s) has been on hold for
eu: (%s) erreserbatuta dago:

note: For the first occurrence, %1$s:  getBarcodeMessageIteminfo | html
en: (%s) has been waiting for
eu: (%s) zain dago:

note: %1$s:  getBarcodeMessageIteminfo | html
en: (%s) is checked out to
eu: (%s) maileguan hartuta dago:

note: %1$s:  getBarcodeMessageIteminfo | html
en: (%s) is currently checked out to this patron. Renew?
eu: (%s) maileguan hartuta du bazkide honek. Berritu?

note: %1$s:  message.barcode | html
en: (%s) to
eu: (%s) nori

note: %1$s:  issued_cardnumber | html %2$s:  IF CAN_user_circulate_force_checkout %3$s:  END
en: (%s). %s Check in and check out? %s
eu: (%s). %s Itzuli eta mailegatu? %s

note: %1$s:  budget_period_description | html %2$s:  bookfund | html
en: (Current: %s - %s)
eu: (Gaur egun: %s - %s)

en: (Error)
eu: (Errorea)

en: (Filtered.
eu: (Filtrado por.

en: (Indonesian)
eu: (Indonesiera)

en: (None)
eu: (Bat ere ez)

en: (Required)
eu: (Beharrezkoa)

note: %1$s:  subscriptionsnumber | html
en: (There are %s subscriptions associated with this title).
eu: ( %s harpidetza daude titulu honekin lotutakoak).

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: (Unknown)
eu: (Ezezaguna)

en: (a choice list for choice (separated by |) or cols|rows for texarea)
eu: (aukeratze zerrenda Aukerarentzat (| bidez bereizita) edo zutabeak|errenkadak Textarearentzat)

en: (amounts will be rounded down)
eu: (kantitateak borobilduko dira)

en: (budgeted cost * quantity)
eu: (aurrekontutako kostua * kopurua)

en: (can be positive or negative)
eu: (positiboa ala negatiboa izan daiteke)

en: (checking)
eu: (balidatzen)

en: (default if none is defined)
eu: (lehenetsia, besterik definitu ezean)

en: (enter amount in numerals)
eu: (sartu kopurua, zenbakitan)

en: (exclusive)
eu: (esklusiboa)

en: (fast cataloging)
eu: (catalogación rápida)

en: (if empty, subscription is still active)
eu: (hutsik baldin badago, harpidetza oraindik aktibo dagoelako da)

en: (if you select a value here, the indicators will be limited to the authorized value list)
eu: (hemen balore bat aukeratzen baduzu, indikatzaileak baimendutako balore-zerrendara mugatuak izango dira)

en: (inclusive)
eu: (inclusiboa)

en: (inclusive)
eu: (inclusiboa)

en: (inclusive) to
eu: (inclusiboa):

note: %1$s:  resultsloo.timestamp | html
en: (modified on %s)
eu: (aldatua:  %s)

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: (must be a number greater than 0)
eu: (0 baino zenbaki altuagoa izan behar du)

note: SCRIPT
en: (never)
eu: (inoiz ez)

en: (no library)
eu: (liburutegirik ez)

note: %1$s:  FOREACH relate IN related %2$s:  relate.related_search | html %3$s:  END
en: (related searches: %s%s%s)
eu: (erlazionatutako bilaketak: %s%s%s)

en: (remove)
eu: (kendu)

en: (start date of the 1st subscription)
eu: (lehen harpidetzarako hasiera data)

en: (use * to do a fuzzy search)
eu: (erabili * bilaketa lausoa egiteko)

en: ) is currently restricted.
eu: ) murriztua dago.

en: ) is not checked out to a patron.
eu: ) ez dago bazkide bati utzia.

note: %1$s:  date_due | $KohaDates
en: ) now due on %s
eu: ) orain amaitzen da %s

en: ) on
eu: ) en

note: %1$s:  borrower.firstname | html %2$s:  borrower.surname | html
en: ) renewed for %s %s (
eu: ) berritua %s %s-rentzat (

en: ) you selected does not exist.
eu: ) que se ha seleccionado no existe.

en: ** Vendor's listings already include tax.
eu: ** Hornitzaileen zerrendatuek zerga barne hartzen dute dagoeneko.

en: , Cyprus
eu: , Zipre

en: , OH, USA (Koha 3.0 beta testing)
eu: , OH, AEB (Koha 3.0 beta proba)

en: , Ohio, USA (MARC sponsorship, documentation, template maintenance)
eu: , Ohio, AEB (MARCen diru-laguntza, dokumentazioa, txantiloi mantenua)

en: , PA, USA (Koha 3.0 Zebra Integration sponsorship)
eu: , PA, AEB (Koha 3.0 Zebra integrazioaren diru-laguntza)

en: , Pascale Nalon (ENSMP), and many more
eu: , Pascale Nalon (ENSMP), y muchos más

en: , Please transfer this item.
eu: , mesedez, transferitu elementu hau.

note: SCRIPT
en: - Budget amount cannot be blank
eu: - Aurrekontuaren zenbatekoa ezin da hutsik egon

note: SCRIPT
en: - Budget code cannot be blank
eu: - Aurrekontuaren zenbatekoa ezin da hutsik egon

note: SCRIPT
en: - Budget name cannot be blank
eu: - Aurrekontuaren izena ezin da hutsik egon

note: SCRIPT
en: - Budget parent is current budget
eu: - Erroeko aurrekontua uneko aurrekontua da

note: SCRIPT
en: - First publication date is not defined
eu: - Lehen argitalpen-data ez dago definitua

note: SCRIPT
en: - Frequency is not defined
eu: - Aldizkakotasuna ez dago definitua

en: - None -
eu: - Bat ere ez -

note: SCRIPT
en: - Please select an item to place a hold
eu: - Mesedez, hautatu elementu bat erreserba egiteko

en: -- All --
eu: -- Guztiak --

en: -- Choose --
eu: -- Hautatu --

en: -- Choose a reason --
eu: -- Hautatu zergatia --

en: -- Choose a status --
eu: -- Hautatu egoera --

en: -- Choose format --
eu: -- Aukeratu formatua --

en: -- none --
eu: -- bat ere ez --

en: -- please choose --
eu: -- mesedez, hautatu --

en: . Deletion is not possible.
eu: . Ezinezkoa da borratzea.

en: . Deletion not possible
eu: . Ezabatzea ez da posible

en: . Please re-enter the new password.
eu: , Por favor re-ingrese la nueva contraseña.

en: . Please retain this item and check it in to process the hold.
eu: . Por favor, guarde este ítem y registrar en el proceso de reserva.

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: .%sAn administrator must define at least one library.%s
eu: .%sAdministratzaileek liburutegi bat zehaztu behar dute gutxienez.%s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: .%sAn administrator must define at least one patron category.%s
eu: .%sAdministratzaileek bazkide kategoria bat zehaztu behar dute gutxienez.%s

en: ... or...
eu: ... o...

en: ...and:
eu: ...y:

en: ...to
eu: ...a

en: 0 to disable
eu: desgaitzeko 0

en: 1st
eu: 1.

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: : %sa list:%s
eu: : %szerrenda bat:%s

en: : Barcode must be unique.
eu: : Barra kodea esklusiboa izan behar da.

en: : The items do not belong to your library.
eu: : Los ítems no pertenecen a su biblioteca.

en: : Unable to automatically determine values for barcodes. No item has been inserted.
eu: : Ezin da automatikoki zehaztu barra kodeentzako baliorik. Ez da elementurik sartu.

en: : item has a waiting hold.
eu: : itemak erreserba bat du hartzeko

en: : item has linked
eu: : Elementua maileguan hartu da

en: : item is checked out.
eu: : elementua maileguan hartuta dago.

note: INPUT type=button name=back
en: << Back
eu: <<Itzuli

note: INPUT type=button name=delete
en: << Delete
eu: <<Ezabatu

en: ALL items fields MUST :
eu: Item eremu GUZTIEK BEHARREZKOA dute:

en: About Koha
eu: Kohari buruz

en: Abstracts / Summaries
eu: Laburpenak

en: Accepted
eu: Onartuta

en: Accepted by
eu: Nork onartuta

en: Accepted by:
eu: Nork onartuta:

en: Accepted date from:
eu: Baieztapen data noiztik:

en: Accepted on:
eu: Noiz onartuta:

note: %1$s:  message.amount | html
en: Accepted payment (%s) from
eu: Hurrengoaren ordainketa (%s) onartu da

en: Access to all librarian functions
eu: Liburuzainaren funtzio guztietara sarrera

en: Accession date
eu: Sarrera data

en: Accession date (inclusive)
eu: Erregistro data (biak barne)

en: Accession date:
eu: Sartze data:

en: Account fines and payments
eu: Kontu eta ordainketen isunak

en: Account has expired
eu: Kontua iraungi da

en: Account number:
eu: Número del cuenta:

note: %1$s:  patron.firstname | html %2$s:  patron.surname | html %3$s:  patron.cardnumber | html
en: Account summary: %s %s (%s)
eu: Kontuaren laburpena: %s %s (%s)

en: Account type
eu: Kontu mota

en: Accounting details
eu: Kontabilitate datuak

en: Acquisition
eu: Eskurapena

en: Acquisition date
eu: Eskuratze data

en: Acquisition date (yyyy-mm-dd)
eu: Eskuratze data (uuuu-hh-ee)

en: Acquisition date: newest to oldest
eu: Eskuratze data: berrienetatik hasi

en: Acquisition date: oldest to newest
eu: Eskuratze data: zaharrenetatik hasi

en: Acquisition details
eu: Detalles de adquisición

en: Acquisition information
eu: Eskuratze informazioa

en: Acquisition parameters
eu: Eskuratze parametroak

en: Acquisition tables
eu: Erosketa-taulak

en: Acquisitions
eu: Eskurapenak

en: Acquisitions statistics
eu: Eskurapenen estatistikak

en: Acquisitions statistics
eu: Eskurapenen estatistikak

en: Action
eu: Ekintza

en: Action if matching record found:
eu: Ekintza bat datorren biliografia erregistroa aurkituz gero:

en: Action if matching record found:
eu: Ekintza bat datorren erregistroa aurkituz gero:

en: Action if no match found:
eu: Ekintza bat etortzerik aurkitzen ez bada:

en: Action if no match is found:
eu: Ekintza bat etortzerik aurkitzen ez bada:

en: Actions
eu: Ekintzak

en: Actions
eu: Akzioak

en: Actions:
eu: Ekintzak:

en: Active
eu: Aktiboa

en: Active budgets
eu: Presupuestos activos

en: Active:
eu: Aktiboa:

en: Actual cost
eu: Kostu erreala

en: Actual cost tax exc.
eu: Costo actual sin impuesto

en: Actual cost tax inc.
eu: Costo actual con el impuesto incluido

en: Actual cost:
eu: Kostu erreala:

en: Add
eu: Gehitu

en: Add
eu: Gehitu

note: %1$s:  total | html %2$s:  IF ( singleshelf )
en: Add %s items to %s
eu: Gehitu %s item zerrenda honi: %s

note: INPUT type=submit name=add_duplicate_submit
en: Add & duplicate
eu: Gehitu eta bikoiztu

note: %1$s:  booksellername | html
en: Add a basket to %s
eu: Gehitu saskia bat hona %s

en: Add a contract
eu: Gehitu kontratua

en: Add a definition to the dictionary.
eu: Hiztegira gehitu definizioa

en: Add a message for:
eu: Gehitu honentzako mezu bat:

en: Add a new OAI set
eu: Agregar un nuevo lote de OAI

en: Add a new action
eu: Gehitu akzio berri bat

en: Add a new field
eu: Gehitu eremu berri bat

en: Add a new message
eu: Gehitu mezu berri bat

note: INPUT type=submit
en: Add action
eu: Gehitu akzioa

en: Add an SMS cellular provider
eu: Agregar un proveedor telefonía móvil SMS

note: A
en: Add an attribute
eu: Agregando un atributo

note: BUTTON
en: Add another condition
eu: Agregar otra condición

en: Add another contact
eu: Beste kontu bat gehitu

note: A
en: Add another field
eu: Gehitu beste eremu bat

en: Add basket group for
eu: Gehitu saski taldea honentzat

en: Add biblio
eu: Gehitu bibliografia erregistroa

en: Add budget
eu: Gehitu aurrekontua

en: Add by barcode(s) or itemnumbers(s):
eu: Gehitu barra-kodea(k) edo item kopurua(k):

en: Add by borrowernumber(s):
eu: Bazkide-kopuru bidez gehitu:

en: Add checked
eu: Gehitu hautatutakoa

en: Add classification source
eu: Gehitu sailkapen iturria

note: INPUT type=submit name=add
en: Add credit
eu: Agregar crédito

en: Add description
eu: Agregar descripción

en: Add filing rule
eu: Gehitu artxibatze araua

en: Add fund
eu: Gehitu funtsa

note: A
en: Add internal note
eu: Gehitu barne-oharra

note: INPUT type=submit name=add_submit
en: Add item
eu: Gehitu elementua

note: %1$s:  IF (circborrowernumber)
en: Add item %s
eu: Gehitu elementua %s

en: Add item type
eu: Agregar tipo de ítem

en: Add item(s)
eu: Agregar ítem(s)

en: Add items by using the text area above or leave empty to add via item search.
eu: Agregar ítems utilizando el área de texto encima o deje vacío para agregar por búsqueda de ítem.

en: Add items: scan barcode
eu: Añadir ítems: escanear código de barras

en: Add manual restriction
eu: Gehitu murrizketa eskuz

en: Add match check
eu: Gehitu bat etortzearen egiaztapena

en: Add match point
eu: Agregar punto de coincidencia

note: INPUT type=button name=add_multiple_copies
en: Add multiple copies of this item
eu: Gehitu item honen kopia bat baino gehiago

en: Add new collection
eu: Gehitu bilduma berria

en: Add new definition
eu: Agregar nueva definición

en: Add new group
eu: Gehitu talde berri bat

en: Add new holiday
eu: Gehitu jai egun berria

en: Add offline circulations to queue
eu: Poner las circulaciones offline en cola

en: Add or remove items
eu: Gehitu edo ezabatu itemak

en: Add order
eu: Gehitu eskaera

en: Add order to basket
eu: Agregar pedido a la cesta

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Add order to basket %s
eu: Gehitu eskaera saskira %s

en: Add orders
eu: Gehitu eskaerak

note: %1$s:  comments | html %2$s:  file_name | html %3$s:  upload_timestamp | $KohaDates  with_hours => 1
en: Add orders from %s (%s staged on %s)
eu: Gehitu eskaerak hemendik %s (%s data honetan prestatu zen: %s)

en: Add patron attribute type
eu: Gehitu bazkide atributu mota

en: Add patrons
eu: Agregar socios

en: Add recipients
eu: Gehitu hartzaileak

en: Add record matching rule
eu: Gehitu erregistro bat egite araua

en: Add record using fast cataloging
eu: Gehitu erregistroa katalogazio azkarra erabilita

en: Add reserves
eu: Gehitu erreserbak

note: INPUT type=submit
en: Add restriction
eu: Gehitu murrizketa

note: %1$s:  IF ( singleshelf )
en: Add to %s
eu: Gehitu %s

en: Add to a list
eu: Gehitu zerrenda bati

en: Add to a new list:
eu: Gehitu zerrenda berri batera:

en: Add to basket
eu: Gehitu saskira

en: Add to cart
eu: Gehitu saskira

en: Add to list
eu: Agregar a una lista

note: INPUT type=submit
en: Add to offline circulation queue
eu: Añadir a una cola de circulación offline

note: SCRIPT
en: Add to:
eu: Gehitu hona:

en: Add user
eu: Gehitu erabiltzailea

en: Add users
eu: Agregar usuarios

en: Add vendor
eu: Gehitu hornitzailea

note: A
en: Add vendor note
eu: Gehitu hornitzailearen oharra

en: Add, modify and view patron information
eu: Gehitu, moldatu eta ikusi bazkidearen informazioa

en: Add/Edit items
eu: Gehitu/Editatu elementuak

en: Added
eu: Gehitua

en: Added on or after date:
eu: Gehituta data honetan edo haren ostean

en: Added on or before date:
eu: Gehituta data horretan edo haren ostean

note: %1$s:  added_attribute_type | html
en: Added patron attribute type &quot;%s&quot;
eu: Gehitutako bazkide atributu mota &quot;%s&quot;

note: %1$s:  added_matching_rule | html
en: Added record matching rule &quot;%s&quot;
eu: Gehitutako erregistroen bat etortze araua &quot;%s&quot; agregada

note: SCRIPT
en: Added.
eu: Agregado.

note: %1$s:  authtypetext | html
en: Adding authority %s
eu: Autoritatea gehitzen %s

en: Additional SRU options:
eu: SRU aukera gehigarriak:

en: Additional attributes and identifiers
eu: Atributu eta identifikatzaile gehigarriak

en: Additional content types
eu: Eduki mota gehigarriak

en: Additional parameters
eu: Parametro gehigarriak

en: Additional thanks to...
eu: Eskertza gehigarriak...

en: Additional tools
eu: Tresna gehiarriak

en: Address
eu: Helbidea

en: Address 2
eu: Helbidea 2

en: Address 2:
eu: Helbidea 2:

en: Address 2:
eu: Helbidea 2:

en: Address in question
eu: Aipatutako helbidea

en: Address line 1:
eu: Helbidea (1. lerroa):

en: Address line 2:
eu: Helbidea (2. lerroa)

en: Address line 3:
eu: Helbidea (3. lerroa)

en: Address:
eu: Helbidea:

en: Address:
eu: Helbidea:

en: Administration
eu: Administrazioa

en: Administration &gt; Currencies and exchange rates
eu: Administrazioa &gt;Txanponak eta kanbio-mota

en: Administration tables
eu: Administrazio-taulak

en: Adolescent
eu: Nerabea

en: Adult
eu: Heldua

en: Advanced &raquo;
eu: Aurreratua &raquo;

en: Advanced constraints
eu: Murrizketa aurreratuak

en: Advanced constraints:
eu: Muga aurreratuak:

en: Advanced editor
eu: Editore aurreratua

en: Advanced search
eu: Bilaketa aurreratua

en: After
eu: Ondoren

en: Age in days
eu: Adina egunetan

en: Age required
eu: Gutxieneko adina

en: Age required:
eu: Gutxieneko adina:

en: Age restricted
eu: Beharrezko adina

note: For the first occurrence, %1$s:  AGE_RESTRICTION | html
en: Age restriction %s.
eu: Restricción de edad %s.

note: %1$s:  AGE_RESTRICTION | html %2$s:  IF CAN_user_circulate_force_checkout %3$s:  END
en: Age restriction %s. %s Check out anyway? %s
eu: Murrizketa adina %s. %s Hala eta guztiz ere, mailegatu? %s

en: Alert
eu: Alerta

en: Alert subscribers for
eu: Ohartarazi harpidedun hauei:

en: Alerts
eu: Alertak

en: All
eu: Guztia

en: All active funds
eu: Funtsa aktibo guztiak

en: All authority types
eu: Autoritate mota guztiak

en: All budgets
eu: Aurrekontu guztiak

en: All collections
eu: Bilduma guztiak

en: All dates
eu: Data guztiak

en: All dependencies installed.
eu: Instalatutako mendekotasun guztiak.

en: All funds
eu: Funtsa guztiak

en: All item fields are in the same tag and in item tab
eu: Elementu eremu guztiak etiketa eta item fitxa berean daude

en: All item types
eu: Item mota guztiak

en: All libraries
eu: Liburutegi guztiak

en: All locations
eu: Todas las ubicaciones

note: SCRIPT
en: All selected
eu: Aukeratutako guztiak

en: All shelving locations
eu: Apaleko kokaleku guztiak

en: All statuses
eu: Estatus guztiak

en: All tags
eu: Todas las etiquetas

en: All vendors
eu: Todos los proveedores

en: Allow
eu: Baimendu

en: Allow access to the reports module
eu: Utzi txostenen modulura sartzen

en: Allow public downloads:
eu: Utzi deskarga publikoak:

en: Allow transfer?
eu: Baimendu transferentzia?

en: Already received
eu: Dagoeneko jaso da

en: Alternate address
eu: Ordezko helbidea

en: Alternate address: Address
eu: Ordezko helbidea: Helbidea

en: Alternate address: Address 2
eu: Ordezko helbidea: Helbidea 2

en: Alternate address: City
eu: Ordezko helbidea: Hiria

en: Alternate address: Contact note
eu: Ordezko helbidea: Kontaktu oharra

en: Alternate address: Email
eu: Ordezko helbidea: Helbide elektronikoa

en: Alternate address: Phone
eu: Ordezko helbidea: Telefonoa

en: Alternate address: State
eu: Ordezko helbidea: Herrialdea

en: Alternate address: Street number
eu: Ordezko helbidea: Kalearen zenbakia

en: Alternate address: Street type
eu: Ordezko helbidea: Kale mota

en: Alternate address: ZIP/Postal code
eu: Ordezko helbidea: ZIP/Posta-kodea

en: Alternate contact
eu: Ordezko kontaktua

en: Alternate contact: Address
eu: Ordezko kontaktua: Helbidea

en: Alternate contact: Address 2
eu: Ordezko kontaktua: Helbidea 2

en: Alternate contact: City
eu: Ordezko kontaktua: Hiria

en: Alternate contact: Country
eu: Ordezko kontaktua: Probintzia

en: Alternate contact: First name
eu: Ordezko kontaktua: Izena

en: Alternate contact: Phone
eu: Ordezko kontaktua: Telefonoa

en: Alternate contact: State
eu: Ordezko kontaktua: Herrialdea

en: Alternate contact: Surname
eu: Ordezko kontaktua: Abizena

en: Alternate contact: ZIP/Postal code
eu: Ordezko kontaktua: ZIP/Posta-kodea

en: Alternative contact
eu: Ordezko kontaktua

en: Alternative phone:
eu: Ordezko telefonoa:

en: Always show checkouts immediately
eu: Mostrar siempre los préstamos de inmediato

en: Amount
eu: Monto

en: Amount outstanding
eu: Ordaindu gabeko zenbatekoa

en: Amount:
eu: Zenbatekoa:

en: An error has occurred!
eu: Ha ocurrido un error!

note: %1$s:  IF error_order_already_cancelled
en: An error has occurred. %s
eu: Akats bat gertatu da. %s

en: An error has occurred. Invoice cannot be created.
eu: Akats bat gertatu da. Faktura ezin da sortu.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: An error occurred on deleting this image
eu: Akats bat gertatu da irudia ezabatzerakoan

en: An error occurred when creating this list.
eu: Errore bat jazo da zure zerrenda sortzerakoan.

note: %1$s:  shelfname | html
en: An error occurred when creating this list. The name %s already exists.
eu: Akats bat gertatu da zerrenda sortzerakoan. %s  izena dagoeneko badago.

en: An error occurred when deleting this list.
eu: Errore bat jazo da zure zerrenda ezabatzerakoan

en: An error occurred when updating this list.
eu: Errore bat jazo da zure zerrenda igotzerakoan.

note: %1$s:  op | html %2$s:  label_element | html %3$s:  element_id | html
en: An error was encountered and the %s operation for %s %s was not completed. Please have your system administrator check the error log for details.
eu: Errore bat gertatu da eta ez da burutu %s eragiketa hau egiteko: %s %s . Mesedez, eskatu sistemaren administratzaileari errore loga egiaztatzeko xehetasun gehiago izateko.

en: An unknown error has occurred.
eu: Errore ezezagun bat gertatu da.

en: Analytics
eu: Analitikak

en: Analyze items
eu: Analizar ítems

en: Anonymize checkout history
eu: Hacer anónimo el historial de préstamo

en: Any
eu: Edozein

en: Any audience
eu: Edonorentzat

en: Any category code
eu: Cualquier código de categoría

en: Any content
eu: Edozein eduki

en: Any format
eu: Edozein formatu

en: Any item type
eu: Edozein elementu mota

en: Any library
eu: Cualquier biblioteca

en: Any phrase
eu: Edozein esaldi

en: Any word
eu: Edozein hitz

en: Apache version:
eu: Apache bertsioa:

en: Appear in position:
eu: Agertu posizio honetan

note: %1$s:  num_with_matches | html
en: Applied different matching rule. Number of records matched now %s
eu: Beste bat etortze arau bat aplikatu zaio. Orain aurkitutako bat etortze erregistro kopurua %s

note: INPUT type=submit
en: Apply different matching rules
eu: Aplikatu beste bat egite arau bat

note: INPUT type=submit
en: Apply filter
eu: Aplikatu iragazkia

en: Apply filter(s)
eu: Aplicar filtro(s)

en: Approve
eu: Onartu

en: Approved
eu: Onartuta

en: Approved comments
eu: Comentario Aprobado

en: Approved tags
eu: Etiquetas aprobadas

en: April
eu: Apirila

en: Arabic
eu: Arabiera

en: Are you sure you want to cancel this hold?
eu: Ziur zaude erreserba hau bertan behera utzi nahi duzula?

note: %1$s:  ordernumber | html
en: Are you sure you want to cancel this order (%s)
eu: Ziur al zaude eskari hau ezabatu nahi duzula? (%s)

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to cancel your changes?
eu: ¿Está seguro de que quiere cancelar sus cambios?

note: %1$s:  basketname | html
en: Are you sure you want to close basket %s?
eu: Ziru zaude %s saskia itxi nahi duzula?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to close this basketgroup?
eu: Ziur al zaude saski-talde hau ezabatu nahi duzula?

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Are you sure you want to delete %s %s?
eu: Ziur al zaude ezabatu nahi duzula %s %s?

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Are you sure you want to delete batch %s?
eu: Ziur al zaude lotea ezabatu nahi duzula %s?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete image(s): %s?
eu: Ziur al zaude irudi hau(ek) ezabatu nahi d(it)uzula: %s?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete the list %s?
eu: Ziur al zaude zerrenda hau ezabatu nahi duzula %s?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete the selected reports?
eu: Ziur al zaude erlazionatutako txostenak ezabatu bahi dituzula?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete these suggestions?
eu: Ziur al zaude proposamen hauek ezabatu nahi dituzula?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this authority?
eu: Ziur al zaude autoritate hau ezabatu nahi duzula?

en: Are you sure you want to delete this basket?
eu: Ziur zaude saski hau ezabatu nahi duzula?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this course?
eu: ¿Está seguro de que quiere borrar este curso/materia?

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this cover image?
eu: Ziur al zaude azaleko irudia ezabatu nahi duzula?

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this file ?
eu: Ziur al zaude fitxategi hau ezabatu nahi duzula?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this item?
eu: Ziur zaude elementu hau ezabatu nahi duzula?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this list?
eu: Ziur zaude zerrenda hau ezabatu nahi duzula?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this patron image? This cannot be undone.
eu: Ziur zaude bazkide irudi hau ezabatu nahi duzula? Hau ezin da desegin.

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this record?
eu: Ziur al zaude erregistro hau ezabatu nahi duzula?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this saved report?
eu: Ziur al zaude gordetako txosten hau ezabatu nahi duzula?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this subscription frequency?
eu: Ziur al zaude harpidetza hau ezabatu nahi duzula?

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this suggestion?
eu: Ziur al zaude proposamen hau ezabatu nahi duzula?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to do this?
eu: Ziur al zaude hori egin nahi duzula?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to edit another rule?
eu: ¿Está seguro de que quiere editar otra regla?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to remove the selected patrons?
eu: Ziur al zaude aukeratutako bazkideak ezabatu nahi dituzula?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to remove the tag from this title?
eu: Está seguro de querer eliminar la etiqueta de este título?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to remove these items from the list?
eu:  Ziur zaude zerrendako item hauek ezabatu nahi dituzula?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to remove this item from the course?
eu: ¿Está seguro de querer eliminar los registros seleccionados?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to remove this list?
eu: ¿Está seguro de querer eliminar esta lista?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to reopen this basket?
eu: Ziur zaude saski hau berriro ireki nahi duzula?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to reopen this subscription?
eu: ¿Está seguro de querer reabrir esta suscripción?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to replace the current patron image? This cannot be undone.
eu: Ziur zaude uneko bazkidearen irudia ezabatu nahi duzula? Hau ezin da desegin.

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to write off %s in outstanding fines? This cannot be undone!
eu: Ziur al zaude pendiente dauden zigorren %s kantzelatu nahi duzula? Hau ezin da desegin!

en: Area
eu: Arloa

en: Area:
eu: Arloa:

en: Armenian Tigran Zargaryan
eu: Armenio Tigran Zargaryan

en: Arrived
eu: Iritsi da

note: SCRIPT
en: Ascending
eu: Gorantz

en: Asked
eu: Galdetuta

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: At least two records must be selected for merging.
eu: Konbinaziorako gutxienez bi erregistro aukeratu behar dira.

note: %1$s:  Branches.GetName(subscription.branchcode) || subscription.branchcode | html
en: At library: %s
eu: Liburutegian: %s

en: Attach another item
eu: Erantsi beste item bat

en: Attach item
eu: Erantsi item bat

en: Attach this basket to a new basket group with the same name
eu: Gehitu saski hau izena bera duen saski berri batera

note: %1$s:  ERROR_extended_unique_id_failed_value | html
en: Attribute value "%s" is already in use by another patron record.
eu: "%s" atributoaren balorea dagoeneko erabilgarri dago bazkide-erregistro batean.

en: August
eu: Abustua

en: Auth field copied
eu: Autoritate eremua kopiatu da

en: Auth value
eu: Balio baimendua

en: Auth value:
eu: Balio baimendua:

en: Author
eu: Egilea

en: Author (A-Z)
eu: Egilea (A-Z)

en: Author (Z-A)
eu: Egilea (Z-A)

en: Author (any):
eu: Egilea (edozein):

en: Author (corporate):
eu: Egilea (korporatiboa):

en: Author (personal):
eu: Egilea (pertsonala):

en: Author(s)
eu: Egilea(k)

en: Author:
eu: Egilea:

en: Author:
eu: Egilea:

note: %1$s:  author | html
en: Author: %s
eu: Egilea: %s

en: Authorised values category
eu: Baimendutako balore kategoria

en: Authorised values category:
eu: Baimendutako balore kategoria:

en: Authorities
eu: Autoritateak

en: Authorities tables
eu: Autoritateen taulak

en: Authorities:
eu: Autoritateak

en: Authority
eu: Autoritatea

note: %1$s:  authid | html %2$s:  authtypetext | html
en: Authority #%s (%s)
eu: Autoritatea #%s (%s)

note: %1$s:  loopro.object | html
en: Authority %s
eu: Autoritatea %s

note: %1$s:  IF ( authtypecode ) %2$s:  authtypecode | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Authority MARC framework for %s%s%sdefault framework%s
eu: MARC autoritateen lan-orria honentzat: %s%s%slan eremu lehenetsia%s

note: %1$s:  tagfield | html %2$s:  authtypecode | html
en: Authority MARC subfield structure admin for %s (authority: %s)
eu: MARC autoritateen azpieremu egitura admin. honentzat %s (autoritatea: %s)

en: Authority field to copy:
eu: Kopiatuko den autoritate eremua:

en: Authority record
eu: Registros de Autoridad

en: Authority search
eu: Autoritatearen arabera bilaketa

en: Authority search results
eu:  Autoritatearen araberako bilaketaren emaitzak

en: Authority type
eu: Autoritate mota

en: Authority type:
eu: Autoritate mota:

en: Authority types
eu: Autoritate motak

en: Authority:
eu: Autoritate:

en: Authorized
eu: Baimenduta

en: Authorized value
eu: Balio baimenduak

en: Authorized value category:
eu: Balio baimenduaren kategoria:

en: Authorized value:
eu: Balio baimendua:

en: Authorized value:
eu: Balio baimendua:

en: Authorized values
eu: Balio baimenduak

en: Authors
eu: Egileak

en: Authors:
eu: Egileak:

en: Auto ordering
eu: Norberak eskatu

note: INPUT type=button
en: Auto-fill row
eu: Betetze automatikoa duen errenkada

en: Automatic ordering:
eu: Eskaera automatikoa:

en: Automatic renewal
eu: Berritze automatikoa

en: Availability
eu: Erabilgarritasuna

en: Availability:
eu: Erabilgarritasuna:

en: Available call numbers
eu: Katalogo zenbaki erabilgarriak

note: INPUT type=text
en: Available copy
eu: Copia disponible

en: Available copy numbers
eu: Eskuragarri dauden ale kopuruak

en: Available enumeration
eu: Enumeración disponible

en: Available locations
eu: Kokaleku erabilgarriak

en: Average checkout period
eu: Batez besteko mailegu denbora

en: Average checkout period statistics
eu: Batez besteko mailegu denboraren estatistikak

en: Average loan time
eu: Batez besteko mailegu denbora

en: BSD License
eu: BSD lizentzia

en: BT
eu: TG

en: Back
eu: Aurrekoa

note: For the first occurrence, %1$s:  ELSE
en: Back %s
eu: Aurrekoa %s

en: Back to Tools
eu: Itzuli tresnetara

en: Barcode
eu: Barra-kodea

note: %1$s:  barcode | html
en: Barcode %s
eu: Barra kodea %s

note: For the first occurrence, %1$s:  overduesloo.barcode | html
en: Barcode : %s
eu: Barra kodea: %s

en: Barcode file:
eu: Barra kodearen fitxategia:

en: Barcode list (one barcode per line):
eu: Barra kodeen zerrenda (barra kode bat lerro bakoitzeko):

en: Barcode submitted
eu: Barra-kodea bidalia

en: Barcode type:
eu: Tipo de código de barras

en: Barcode:
eu: Barra kodea:

en: Barcode:
eu: Barra kodea:

note: For the first occurrence, %1$s:  transfer.item.barcode | html
en: Barcode: %s
eu: Barra kodea: %s

en: Barcodes not found
eu: Barra kodeak ez dira aurkitu

en: Base-level spent
eu: Nivel-base gastado

en: Basic constraints
eu: Restricciones básicas

en: Basic parameters
eu: Oinarrizko parametroak

en: Basket
eu: Saskia

note: For the first occurrence, %1$s:  basketno | html
en: Basket %s
eu: Saskia %s

note: For the first occurrence, %1$s:  basketname | html %2$s:  basketno | html
en: Basket %s (%s)
eu: Saskia %s (%s)

en: Basket (#)
eu: Saskia (#)

en: Basket created by:
eu: Saskia nork sortua:

en: Basket creator
eu: Saskiaren sortzailea

en: Basket deleted
eu: Saskia ezabatu da

en: Basket details
eu: Saskiaren xehetasunak

en: Basket group
eu: Saski taldea

note: %1$s:  name | html %2$s:  basketgroupid | html
en: Basket group %s (%s) for
eu: %s (%s) saski taldea norentzat

en: Basket group billing place:
eu: Lugar de facturación del grupo de cestas:

en: Basket group delivery placename:
eu: Saski-taldeak uzteko lekuak:

en: Basket group name:
eu: Saski taldearen izena:

en: Basket group:
eu: Saski taldea:

en: Basket grouping
eu: Saski taldea

en: Basket grouping for
eu: Saski taldea honentzat:

en: Basket groups
eu: Saski taldeak

en: Basket name:
eu: Saskiaren izena

en: Basket:
eu: Saskia:

note: %1$s:  msg.basketno.basketno | html
en: Basket: %s
eu: Saskia: %s

en: Basketgroup:
eu: Saski taldea:

en: Baskets
eu: Saskiak

note: %1$s:  booksellertoname | html
en: Baskets for %s
eu: Saskiak %s-rentzat

en: Baskets in this group:
eu: Talde honetako saskiak:

note: %1$s:  batchid | html
en: Batch %s
eu: %s lotea

en: Batch ID
eu: ID lotea

note: %1$s:  IF patron %2$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' invert_name = 1 %3$s:  END
en: Batch checkout confirmation %s for %s %s
eu: Lote maileguen baieztapena %s %s %s-rentzat

en: Batch delete
eu: Lotea ezabatu

en: Batch delete patrons and delete patron circulation history
eu: Bazkide ezabatzeari buruzko zirkulazio historia

note: %1$s:  IF ( del ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: Batch item %sdeletion%smodification%s
eu: Elementu sorta%sezabatzea%saldatzea%s

en: Batch item deletion
eu: Elementuak sortaka ezabatu

en: Batch item modification
eu: Elementuak sortaka aldatzea

en: Batch modify
eu: Lotearen moldaketa

en: Batch patron modification
eu: Bazkide aldaketa

en: Batch patrons modification
eu: Bazkidee loteen moldaketa

en: Batch patrons results
eu: Erabiltzaile loteen emaitzak

en: Batch record deletion
eu: Erregistro loteak ezabatu

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Batch record modification
eu: Batch erregistroal eraldatu

en: Batches
eu: Sortak

en: Before
eu: Aurrekoa

en: Before we begin, please verify you have the correct credentials to continue. Please log in with the username and password given to you by your systems administrator and located in your
eu: Hasi aurretik, egiaztatu jarraitzeko baimenik duzula. Mesedez, hasi saioa sistema administratzaileak emandako erabiltzaile izena eta pasahitzarekin, hemen egongo dira:

en: Beginning date:
eu: Hasiera data:

en: Begins with
eu: Hasten da

en: Behavior
eu: Konportamentua

en: BibLibre, France
eu: BibLibre, Francia

en: Biblio count
eu: Erregistro kopurua

en: Biblio:
eu: Erregistroa:

en: Bibliographic
eu: Bibliográfico

en: Bibliographic data to print
eu: Inprimatzeko bibliografia datuak

en: Bibliographic information
eu: Bibliografia informazioa

en: Bibliographic record
eu: Registro bibliográfico

note: %1$s:  object | html
en: Bibliographic record %s
eu: Registro bibliográfico %s

en: Bibliographic:
eu: Bibliografikoa:

en: Bibliographies
eu: Bibliografiak

en: Biblionumber
eu: Erregistro zenbakia

en: Biblionumber:
eu: Erregistro zenbakia:

en: Bibliotheksservice-Zentrum Baden-Württemberg (BSZ), Germany
eu: Bibliotheksservice-Zentrum Baden-Württemberg (BSZ), Alemania

en: Billing date
eu: Fakturazio data:

en: Billing date:
eu: Fakturatze data:

note: %1$s:  billingdateto | $KohaDates
en: Billing date: All until %s
eu: Fakturazio data: Dena (arte) %s

en: Billing place
eu: Fakturazio lekua

en: Billing place:
eu: Fakturazio lekua:

en: Biography
eu: Biografia

en: Block
eu: Blokeatua

en: Block expired patrons:
eu: Epez-kanpo dauden bazkideak blokeatu:

note: SCRIPT
en: Blocked!
eu: Blokeatuta!

en: Book drop mode
eu: Buzoi modua

en: Book fund:
eu: Liburu funtsa:

en: Borrower
eu: Bazkidea

en: Borrower number
eu: Bazkide zenbakia

en: Borrowernumber:
eu: Bazkidezenbakia:

en: Branch
eu: Liburutegia

en: Brief display
eu: Bistaratze laburra

note: ABBR
en: Broader Term
eu: Termino Generikoa

en: Browse system logs
eu: Arakatu sistemako erregistroak

en: Browse the system logs
eu: Arakatu sistemako erregistroak

note: For the first occurrence, %1$s:  loop_budge.budget_period_description | html %2$s:  loop_budge.budget_period_id | html %3$s:  UNLESS loop_budge.budget_period_active %4$s:  END
en: Budget %s [id=%s]%s (inactive)%s
eu: Aurrekontua %s [id=%s]%s (inactive)%s

en: Budget id
eu: Aurrekontu id-a

en: Budget name
eu: Aurrekontu izena

en: Budget period description
eu: Aurrekontuko denboraren deskribapena

en: Budget:
eu: Aurrekontua:

en: Budgeted cost
eu: Aurrekontua egindako kostua

en: Budgeted cost:
eu: Aurrekontu barneko kostua:

en: Budgets
eu: Aurrekontuak

en: Budgets administration
eu: Aurrekontu administrazioa

en: Bug wranglers:
eu: bug kudeatzaileak:

en: Build a new report?
eu: Sortu eta exekutatu txostenak

en: Build a report
eu: Crear un informe

en: Build and run reports
eu: Sortu eta exekutatu txostenak

note: INPUT type=submit name=submit
en: Build new
eu: Sortu berria

en: Built-in offline circulation interface
eu: Lineaz kanpoko zirkulazioan sartutako interfazea

en: By
eu: Nork

en: By:
eu: Nork:

en: CD audio
eu: Audio-CDa

en: CD software
eu: Software CDa

en: CSV profiles
eu: CSV profilak

en: CSV separator:
eu: CSV banatzailea:

en: Cache expiry (seconds)
eu: Caché expira (sergundos)

en: Cache expiry:
eu: Caché de caducidad:

note: %1$s:  todaysdate | $KohaDates %2$s:  from | $KohaDates %3$s:  to | $KohaDates
en: Calculated on %s. From %s to %s
eu: %s Honen inguruan kalkulatuta. Hemendik %s hona %s

en: Calendar
eu: Egutegia

en: Calendar information
eu: Egutegi informazioa

en: Call number
eu: Katalogo zenbakia

en: Call number (0-9 to A-Z)
eu: Signatura topográfica (9-0 a A-Z)

en: Call number (Z-A to 9-0)
eu: Signatura topográfica (Z-A a 9-0)

en: Call number range
eu: Rango de signaturas

en: Call number:
eu: Katalogo zenbakia:

en: Call number:
eu: Signatura topografikoa:

en: Call numbers
eu: Katalogo zenbakia

note: %1$s:  subscription.callnumber | html
en: Callnumber: %s
eu: Signatura: %s

en: Can be entered as a single IP, or a subnet such as 192.168.1.*
eu: Ba al dago aukera IP esklusibo gisa edo 192.168.1.* bezalako azpisare gisa sartzeko?

en: Can't cancel order and delete catalog record
eu: Ezin da eskaera bertan behera utzi eta katalogoko erregistroa ezabatu

en: Can't cancel receipt
eu: No se puede cancelar recibo

note: STRONG
en: Can't delete catalog record or order, cancel holds first
eu: No se puede borrar el registro bibliográfico o la orden, cancele las reservas primero

note: STRONG
en: Can't delete catalog record, delete other orders linked to it first
eu: No se puede borrar el registro bibliográfico, borre las ordenes de compra enlazadas con el primero

note: STRONG
en: Can't delete catalog record, delete subscriptions first
eu: No puede borrar el registro bibliográfico, borre las suscripciones primero

note: SPAN
en: Can't delete catalog record, see constraints below
eu: No se puede borrar el registro bibliográfico, vea las limitaciones en la parte inferior

note: SCRIPT
en: Can't save this record because the following field aren't filled :
eu: Erregistro hau ezin da gorde eremu hauetan ezer idatzi ez delako:

en: Cancel
eu: Bertan behera utzi

en: Cancel and return to order
eu: Ezeztatu eta itzulo eskatzera

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc'
en: Cancel checkout and place a hold for %s
eu: Mailegua bertan behera utzi eta sartu erreserba bat %s-rako

en: Cancel filter
eu: Ezeztatuta

en: Cancel hold
eu: Ezeztatu erreserba

note: INPUT type=submit name=submit
en: Cancel marked holds
eu: Ezeztatu erreserba markatuak

note: SCRIPT
en: Cancel merge
eu: Konbinazioa bertan behera utzi

en: Cancel modifications
eu: Moldaketak bertan behera utzi

en: Cancel notification
eu: Ezeztatu jakinarazpena

note: SCRIPT
en: Cancel order and catalog record
eu: Eskaera eta katalogoko erregistroa bertan behera utzi

en: Cancel order and delete catalog record
eu: Eskaera bertan behera utzi eta ezabatu katalogoko erregistroa

en: Cancel receipt
eu: Recibo cancelado

en: Cancel transfer
eu: Cancelar transferencia

note: %1$s:  AuthorisedValues.GetByCode( 'ORDER_CANCELLATION_REASON', order.cancellationreason ) | html %2$s:  END
en: Cancellation reason: %s %s
eu: Bertan behera uzteko arrazoia: %s %s

en: Cancelled
eu: Bertan behera utzi

en: Cancelled
eu: Ezeztatuta

en: Cancelled orders
eu: Ezeztatu eskaerak

en: Cannot add patron
eu: Ezin da bazkidea gehitu

en: Cannot be ordered
eu: No puede realizarse el pedido

note: I
en: Cannot be put on hold
eu: Ezin da erreserbatu

en: Cannot be toggled
eu: Ezin du izan konmutatua

en: Cannot check in
eu: No se puede devolver

en: Cannot check out
eu: Ezin da mailegatu

note: %1$s:  IF ( Koha.Preference('OnSiteCheckouts') && Koha.Preference('OnSiteCheckoutsForce') )
en: Cannot check out! %s
eu: Ezin da mailegatu! %s

en: Cannot delete
eu: Ezin da ezabatu

en: Cannot delete budget
eu: Ezin da aurrekontua ezabatu

en: Cannot delete patron
eu: No se puede eliminar socio

en: Cannot edit
eu: Ezin da editatu

en: Cannot edit discharge: the patron has checked out items.
eu: Ezin da editatu zorraren liberalizazioa: erabiltzaileak itemak maileguan dauzka.

note: For the first occurrence, %1$s:  ERROR.OPNLINK | html
en: Cannot open %s to read.
eu: Ezin da %s ireki irakurtzeko.

en: Cannot open folder index (idlink.txt or datalink.txt) to read.
eu: No se puede abrir el índice de carpeta (idlink.txt o datalink.txt) para lectura.

note: SCRIPT
en: Cannot open this record in the basic editor
eu: Erregistro hau ezin da ireki oinarrizko editorean

en: Cannot place hold
eu: No se puede reservar

en: Cannot place hold on some items
eu: No se pueden reservar algunos ítems

en: Cannot place hold:
eu: Ezin da erreserbatu:

en: Cannot process file as an image.
eu: No se puede procesar el archivo como una imágen.

en: Cannot renew:
eu: Ezin da berriztatu

note: SCRIPT
en: Cannot test prediction pattern for the following reason(s):
eu: No se puede probar el patrón de predicción por el(los) siguiente(s) motivo(s):

en: Cannot unpack file to the plugins directory.
eu: No se pueden el archivo del directorio de plugins

en: Card
eu: Fitxa

en: Card batch
eu: Txartel lotea

note: %1$s:  batche.batch_id | html
en: Card batch number %s
eu: Lote de carnets número %s

en: Card batches
eu: Txartel loteak

en: Card height:
eu: Txartel garaiera:

en: Card number
eu: Número de Carnet

en: Card number:
eu: Txartel-zenbakia:

en: Card number:
eu: Txartel zenbakia:

en: Card width:
eu: Txartel zabalera:

en: Cardnumber already in use.
eu: Txartel zenbaki hau erabilita dago.

en: Cardnumber length is incorrect.
eu: Txartel zenbakiaren luzeera ez da zuzena.

en: Cardnumbers not found
eu: Código de barras no encontrado

note: SCRIPT
en: Cart
eu: Saskia

en: Cas login
eu: Cas saioa hastea

en: Cassette recording
eu: Grabazio-kasetea

en: Catalog
eu: Katalogoa

en: Catalog by item type
eu: Item motaren katalogoa

en: Catalog details
eu: Katalogo xehetasunak

note: %1$s:  IF ( biblionumber )
en: Catalog details %s
eu: Katalogo xehetasunak %s

en: Catalog search
eu: Katalogo bilaketa

en: Catalog statistics
eu: Katalogo estatistikak

en: Cataloging
eu: Katalogatzea

en: Cataloging editor
eu: Katalogazio editorea

en: Cataloging search
eu: Katalogatze bilaketa

en: Catalogs
eu: Katalogoak

en: Catalogue tables
eu: Katalogo taulak

en: Cataloguing tables
eu: Katalogazio taulak

en: Catalyst IT, New Zealand
eu: Catalyst IT, Nueva Zelandia

en: Category
eu: Kategoria

en: Category code
eu: Kategoria kodea

note: SCRIPT
en: Category code unknown.
eu: Kategoria-kode ezezaguna.

en: Category code:
eu: Kategoria kodea:

en: Category name
eu: Kategoria izena

en: Category type:
eu: Kategoria mota:

en: Category:
eu: Kategoria:

en: Category:
eu: Kategoria:

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Category: %s
eu: Kategoria: %s

note: %1$s:  patron.category.description | html %2$s:  patron.categorycode | html
en: Category: %s (%s)
eu: Kategoria: %s (%s)

en: Categorycode
eu: Kategoria kodea

en: Cell value
eu: Gelaxka-balioa

en: Cell value
eu: Gela balioa

en: Cells contain estimated values only.
eu: Gelek balio estimatuak besterik ez dituzte.

en: Change
eu: Aldatu

en: Change amounts by
eu: Alkatu kopuruak honengatik:

en: Change basket group
eu: Aldatu saski taldea

note: INPUT type=submit
en: Change basketgroup
eu: Aldatu saski taldea

en: Change internal note
eu: Aldatu barne-oharra

en: Change order
eu: Aldatu ordena

en: Change password
eu: Cambiar contraseña

note: %1$s:  patron.firstname | html %2$s:  patron.surname | html
en: Change username and/or password for %s %s
eu: Aldatu bazkidearen izena eta/edo pasahitza %s %s

en: Changed action if matching record found
eu: Aldatu ekintza bat etortze erregistroa aurkitzen bada

en: Changed action if no match found
eu: Aldatu ekintza bat etortzerik aurkitzen ez bada

en: Changed item processing option
eu: Elementua prozesatzeko aukera aldatu

en: Changed.
eu: Aldatuta.

en: Changes saved.
eu: Aldaketak gordeak

en: Character encoding:
eu: Karaktere kodetzea:

en: Charge
eu: Kargua

en: Charge when?
eu: Noiz kargatu?

en: Check all
eu: Markatu guztiak

en: Check expiration
eu: Egiaztatu iraungipena

en: Check for embedded item record data?
eu: Egiaztatu kapsulatutako erregistro elementuaren data?

en: Check in
eu: Itzultzea

en: Check in
eu: Itzultzea

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Check in message
eu: Mensaje de devolución

en: Check lists
eu: Egiaztapen zerrendak

en: Check logs for more details.
eu: Errebisatu transakzioen erregistroak detaile gehiago ikusteko.

en: Check out
eu: Mailegua

en: Check out and check in items
eu: Prestar y devolver ítems

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Check out message
eu: Mailegu-mezua

en: Check out to this patron
eu: Prestado a este socio

en: Check that your database is running.
eu: Egiaztatu datu basea martxan dagoela.

note: INPUT type=checkbox name=disable_input
en: Check to delete this field
eu: Revisar para borrar este campo

en: Check to display this attribute on a patron's details page in the OPAC.
eu: Markatu atributu hau OPACeko bazkidearen xehetasun orrietan bistaratzeko.

en: Check to make this attribute staff_searchable in the staff patron search.
eu: Markatu atributu hau langilea_bilagarria bihurtzeko langileen interfazearen bilaketan.

en: Check-in
eu: Itzultzea

en: Check-in date from
eu: Itzultze data noiz hasten da

en: Check-in date from:
eu: Itzultze data noiz hasten da:

en: Checked
eu: Markatuta

en: Checked in
eu: Itzulia

note: SCRIPT
en: Checked in item.
eu: Itzulitako itemak.

en: Checked out
eu: Maileguan hartuta

en: Checked out
eu: Maileguan hartuta

note: %1$s:  checkouts.size | html
en: Checked out %s times
eu: Maileguan hartu da %s aldiz

en: Checked out from
eu: Nondik hartu da maileguan

en: Checked out on
eu: Noiz hartu da maileguan

en: Checked-in items
eu: Itzulitako elementuak

en: Checkin
eu: Itzultzea

en: Checkin message
eu: Itzulpenen mezua

en: Checkin message type:
eu: Itzultze mezu-mota:

en: Checkin message:
eu: Itzultze-mezua

en: Checkin on
eu: Noiz itzulia

en: Checking out to
eu: Nori mailegatua

note: For the first occurrence, %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc'
en: Checking out to %s
eu: Nori maileguan uzten a %s

en: Checkout
eu: Maileguan hartu

en: Checkout count
eu: Mailegu kopurua

en: Checkout count:
eu: Mailegu totalak:

en: Checkout date
eu: Mailegatze data

en: Checkout date from:
eu: Mailegatze data noiz hasita:

en: Checkout date from:
eu: Mailegatze data noiz hasita

en: Checkout history
eu: Mailegu historia

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc'
en: Checkout history for %s
eu: Mailegu historia, norena %s

en: Checkout on
eu: Noiz mailegatuta

en: Checkout status:
eu: Estado de préstamo:

en: Checkouts
eu: Maileguak

en: Child
eu: Haurra

en: Choice
eu: Aukeraketa

en: Choose
eu: Aukeratu

en: Choose .koc file:
eu: Aukeratu .koc fitxategia:

en: Choose a field name
eu: Aukeratu eremuaren izen bat

en: Choose a file
eu: Elija el archivo

en: Choose a vendor in the list to jump directly to the right place.
eu: Aukeratu hornitzailea zerrendan

en: Choose an icon:
eu: Aukeratu ikono bat:

en: Choose barcode type (encoding):
eu: Elegir tipo de código de barras (codificación):

en: Choose layout type:
eu: Seleccione tipo de diseño:

en: Choose library:
eu: Aukeratu liburutegia:

en: Choose list
eu: Aukeratu zerrenda

en: Choose one
eu: Elegir uno

en: Choose one to limit this attribute to one patron type. Please leave blank if you want these attributes to be available for all types of patrons.
eu: Elija uno para limitar este atributo a un tipo de socio. Deje en blanco si desea que estos atributos estén disponibles para todos los tipos de socios.

en: Choose order of text fields to print
eu: Seleccione el orden de los campos de texto a imprimir

en: Choose the file to add to the basket
eu: Aukeratu saskira gehitu nahi duzun fitxategia

note: A
en: Choose this record
eu: Aukeratu erregistro hau

en: Choose your library:
eu: Aukeratu liburutegia:

en: Choose:
eu: Aukeratu:

en: Circulation
eu: Zirkulazioa

note: %1$s:  Branches.GetName( branch ) || 'Default' | html
en: Circulation alerts for %s
eu: Alertas de Circulación para %s

en: Circulation and fines rules
eu: Zirkulazio eta isunen arauak

en: Circulation history
eu: Historial de circulación

en: Circulation note:
eu: Zirkulazio oharra:

en: Circulation statistics
eu: Zirkulazio estatistikak

en: Circulation tables
eu: Zirkulazio taulak

note: %1$s:  Branches.GetLoggedInBranchname | html
en: Circulation: Overdues at %s
eu: Zirkulazioa: atzerapenak hemen %s

en: Citation
eu: Aipua

en: Cities
eu: Hiriak

en: Cities and towns
eu: Hiriak eta herriak

en: City
eu: Hiria

en: City ID
eu: Hiriaren IDa

en: City ID:
eu: Hiriaren IDa:

en: City id
eu: Hiriaren IDa

en: City:
eu: Hiria:

en: City:
eu: Hiria:

en: Claim acquisition
eu: Eskurapen erreklamazioa

en: Claim date
eu: Erreklamazio data

note: INPUT type=submit
en: Claim order
eu: Eskaera eskatua

en: Claim serial issue
eu: Erreklamatu aldizkako argitalpenaren alea

en: Claim using notice:
eu: Erreklamatu jakinarazpenaren bidez:

en: Claimed
eu: Erreklamatuta

en: Claimed date
eu: Erreklamatuta d

en: Claims
eu: Erreklamazioak

en: Claims count
eu: Contador de reclamos

en: Class:
eu: Sailkapena:

en: ClassSources
eu: Sailkapen iturriak

en: Classification
eu: Sailkapena

en: Classification filing rules
eu: Clasificación de reglas de alfabetización

en: Classification source code:
eu: Sailkapenaren iturri kodea:

en: Classification sources
eu: Sailkapen iturriak

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.classification | $raw
en: Classification: %s
eu: Sailkapena: %s

en: Clean
eu: Garbitu

note: %1$s:  import_batch_id | html
en: Cleaned import batch #%s
eu: Inportatze sorta garbitu da #%s

en: Clear
eu: Garbitu

en: Clear all
eu: Garbitu dena

note: SCRIPT
en: Clear all reservoir records staged in this batch? This cannot be undone.
eu: ¿Borrar todos los registros de depósito efectuado en este lote? Esto no puede deshacerse.

en: Clear date
eu: Garbitu data

en: Clear field
eu: Garbitu eremua

en: Clear on loan
eu: Garbitu mailegua

note: A
en: Clear screen
eu: Garbitu pantaila

en: Clear used authorities
eu: Garbitu erabilitako autoritateak

en: Click Save to finish.
eu: Egin klik Gorde botoian amaitzeko.

en: Click on an image to view it in the image viewer
eu: Egin klik irudi batetan bisualizadorean ikusteko

en: Click on any field to edit the contents; Press the &lt;Enter&gt; key to save edit.
eu: Seleccionar en algún campo para editar contenidos; presionar  &lt;Enter&gt; tecla para salvar edición.

en: Click on individual cells to edit.
eu: Haga clic en celdas individuales para editar.

en: Click on the following link(s) to download the exported batch(es).
eu: Egin klik hurrengo lotur(et)an esportatutako sorta(k) deskargatzeko.

en: Click on the following links to download the exported batch(es).
eu: Haga clic en los siguientes enlaces para descargar los lotes exportados.

en: Click on the grid to toggle the settings.
eu: Egin klik saretan ezarpenak txandakatzeko.

en: Click the date to add or edit a holiday.
eu: Egin klik datan jai egun bat gehitzeko edo editatzeko.

en: Click to add item
eu: Egin klik elementua gehitzeko

en: Click to collapse
eu: Klik egin gelditzeko

en: Click to edit
eu: Haga clic para editar

note: SCRIPT
en: Click to fill with a randomly generated suggestion.
eu: Haga clic para completar con una sugerencia aleatoria.

note: IMG
en: Clone
eu: Kopiatu

en: Clone these rules to:
eu: Kopiatu arau hauek hona:

note: IMG
en: Clone this subfield
eu: Kopiatu azpieremu hau

en: Cloning of circulation and fine rules failed!
eu: Zirkulazio arau eta isunen bikoizketa eten da

note: BUTTON
en: Close
eu: Itxi

note: INPUT type=button
en: Close and export as PDF
eu: Itxi eta esportatu PDF moduan

en: Close basket group
eu: Itxi saski taldea

en: Close this basket
eu: Itxi saski hau

en: Close this window.
eu: Itxi lehio hau.

en: Close window
eu: Itxi lehioa

en: Close:
eu: Itxi:

en: Closed
eu: Itxita

note: For the first occurrence, %1$s:  invoice.closedate | $KohaDates
en: Closed on %s
eu: %s -n itxia

en: Closed on:
eu: Noiz itxita:

en: Code
eu: Kodea

en: Code:
eu: Kodea:

en: CodeMirror editing library
eu: CodeMirror liburutegi editatzailea

en: Collapse all
eu: Guztia eten

en: Collapsed
eu: Contraído

en: Collection
eu: Material mota

en: Collection
eu: Bilduma

en: Collection code
eu: Bilduma kodeak

en: Collection deleted successfully
eu: Bilduma ondo ezabatu da

en: Collection failed to be deleted
eu: Bilduma ezabatzerakoan eten da

en: Collection title:
eu: Bilduma izenburua:

en: Collection transferred successfully
eu: Colección transferida exitosamente

en: Collection:
eu: Bilduma:

en: Collection:
eu: Bilduma:

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.seriestitle | $raw
en: Collection: %s
eu: Bilduma: %s

en: Color
eu: Kolorea

en: Column
eu: Zutabea

en: Column name
eu: Zutabearen izena

en: Column:
eu: Zutabea:

en: Columns
eu: Zutabeak

en: Columns must be filled left to right: if the first column is blank, other columns will be ignored.
eu: Zutabeak ezkerretik eskuinera bete behar dira: lehenengo zutabea hutsik badago, gainerakoak ezikusi egingo dira.

note: SCRIPT
en: Columns settings
eu: Zutabearen konfigurazioa

en: Coming from
eu: Proviniendo de

note: %1$s:  branchesloo.branchname | html
en: Coming from %s
eu: Nondik dator %s

en: Comma (,)
eu: Koma (,)

en: Comment
eu: Iruzkina

en: Comment
eu: Iruzkina

en: Comment:
eu: Iruzkina:

en: Comment:
eu: Iruzkina:

en: Commenter
eu: Iruzkingilea

en: Comments
eu: Iruzkinak

en: Comments about this file:
eu: Fitxategi honen inguruko iruzkinak:

en: Comments awaiting moderation
eu: Comentarios esperando moderación

en: Comments pending approval
eu: Comentarios con aprobación pendiente

en: Comments:
eu: Iruzkinak:

en: Company details
eu: Enpresa xehetasunak

en: Company name:
eu: Enpresa izena:

en: Compare barcodes list to results:
eu: Konparatu barra-kode zerrendaren emaitzak:

en: Completed import of records
eu: Erregistroen inportazioa bukatuta

en: Configuration OK, you don't have errors in your MARC parameters table
eu: Konfigurazioa ongi dago, ez dago errorerik MARC paramentro taulan

en: Configure
eu: Configuración

en: Configure these parameters in the order they appear.
eu: Konfiguratu paramentro hauek agertzen diren ordenan.

en: Confirm
eu: Baieztatu

en: Confirm custom report
eu: Berretsi txosten pertsonalizatua

en: Confirm deletion
eu: Berretsi ezabatzea

note: %1$s:  searchfield | html
en: Confirm deletion of %s?
eu: Berretsi %s ezabatzea?

en: Confirm deletion of authority structure definition for
eu: Confirmar eliminación de definición de estructura de autoridad para

en: Confirm deletion of patron attribute type
eu: Berretsi bazkidearen atributu mota ezabatzea

en: Confirm deletion of record matching rule
eu: Berretsi erregistroen bat etortze araua ezabatzea

note: %1$s:  mss.tagsubfield | html
en: Confirm deletion of subfield %s?
eu: Berretsi %s azpieremua ezabatzea?

en: Confirm deletion of tag
eu: Berretsi etiketa ezabatzea

note: SCRIPT
en: Confirm deletion of this vendor ?
eu: Berretsi hornitzaile hau ezabatzea?

en: Confirm new password:
eu: Confirmar nueva contraseña:

en: Congratulations, installation complete
eu: Zorionak, instalazioa egin da

en: Connection established.
eu: Lotura ezarri da.

note: For the first occurrence, %1$s:  errcon.server | html
en: Connection failed to %s
eu: Konexioak huts egin du: %s

note: For the first occurrence, %1$s:  errcon.server | html
en: Connection timeout to %s
eu: Timeout de conexión con %s

en: Consolas
eu: Konsolak

en: Constraints
eu: Mugak

en: Contact
eu: Kontaktua

en: Contact details
eu: Kontaktu xehetasunak

en: Contact information
eu: Kontaktu informazioa

en: Contact name:
eu: Kontaktuaren izena

en: Contact note:
eu: Harremanetarako oharra:

en: Contact:
eu: Harremanetan jartzkeo:

en: Contact: First name
eu: Harremana: Izena

en: Contact: Last name
eu: Harremana: Abizena

en: Contact: Relationship
eu: Harremana: Erlazioa

en: Contact: Title
eu: Harremana: Izenburua

en: Contacts
eu: Harremanak

en: Contains
eu: Contiene

en: Content
eu: Edukia

en: Contents
eu: Edukiak

en: Contents of
eu: Edukiak:

en: Continue
eu: Jarraitu

en: Continue to log in to Koha
eu: Jarraitu Kohan saioa hasteko

note: INPUT type=submit
en: Continue without marking >>
eu: Jarraitu markatu gabe &gt;&gt;

en: Contract
eu: Kontratua

en: Contract deleted
eu: Kontratua ezabatu da

en: Contract description:
eu: Kontratuaren deskribapena:

en: Contract end date:
eu: Kontratuaren amaiera data:

en: Contract has not been deleted. Maybe a basket linked to this contract exists.
eu: Kontratua ez da ezabatu. Agian saski bat egongo da kontratu honi erlazionatua.

en: Contract id
eu: Kontratuaren IDa

en: Contract name:
eu: Kontratu izena:

en: Contract number:
eu: Kontratu zenbakia:

en: Contract number:
eu: Kontratu zenbakia:

en: Contract start date:
eu: Kontratuaren hasiera data:

en: Contract(s)
eu: Kontratua(k)

note: %1$s:  booksellername | html
en: Contract(s) of %s
eu: Kontratu hauek: %s

en: Contract:
eu: Kontratu hauek:

en: Contracts
eu: Kontratuak

en: Contributing companies and institutions
eu: Enpresa eta erakunde laguntzaileak

en: Control no.:
eu: Kontrol zk.:

en: Control no:
eu: Kontrol zenbakia

en: Copies:
eu: Kopiak:

en: Copy
eu: Kopia

en: Copy and replace
eu: Kopiatu eta ordezkatu

en: Copy holidays to:
eu: Copiar feriado a:

en: Copy notice
eu: Copiar aviso

en: Copy number
eu: Copia número

en: Copy number:
eu: Kopia zenbakia:

note: %1$s:  l.branchname | html
en: Copy to %s
eu: Copia a %s

en: Copy to all libraries
eu: Kopiatu liburutegi guztietan

en: Copyright date:
eu: Copyright data:

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.copyrightdate | $raw
en: Copyright year: %s
eu: Copyright urtea:%s

en: Copyrightdate
eu: Copyright data:

note: SCRIPT
en: Cost must be expressed as a decimal number >= 0
eu: Kostua zenbaki dezimal bat bezala adiera behar da >= 0

en: Costs are decimal values between some arbitrary maximum value (e.g. 1 or 100) and 0 which is the minimum (no) cost.
eu: Los costos son valores decimales entre un valor máximo arbitrario (por ejemplo 1 o 100) y 0 que es el mínimo (no) el costo.

note: %1$s:  duplicate_code_error | html
en: Could not add patron attribute type &quot;%s&quot; &mdash; one with that code already exists.
eu: Ezin izan da &quot;%s&quot;&mdash; bazkide atributu mota gehitu; kode hori duen bat existitzen da dagoeneko.

note: %1$s:  ERROR_delete_in_use | html %2$s:  ERROR_num_patrons | html
en: Could not delete patron attribute type &quot;%s&quot; &mdash; it is in use by %s patron records
eu: Ezin izan da &quot;%s&quot; &mdash; bazkide atributu mota ezabatu; %s bazkide erregistroak hori erabiltzen du dagoeneko

note: %1$s:  ERROR_delete_not_found | html
en: Could not delete patron attribute type &quot;%s&quot; &mdash; it was already absent from the database.
eu: Ezin izan da bazkide atributu mota ezabatu &quot;%s&quot;&mdash; ez zegoen datu basean.

en: Could not find a system preference named
eu: Ezin izan da izen hau duen sistemaren lehentasuna aurkitu

en: Could not read the history.txt file. Please make sure &lt;docdir&gt; is correctly defined in koha-conf.xml.
eu: Ezin da history.txt fitxategia irakurri. Mesedez, ziurta zaitez &lt;docdir&gt; zuzenki definitua dagoela koha-conf.xml -en.

en: Count
eu: Zenbaketa

en: Count of checkouts
eu: Mailegu kopurua

en: Count total items
eu: Zenbatu elementuak, guztira

en: Count unique borrowers:
eu: Erabiltzaile bakarreko kantitatea:

en: Count unique items:
eu: Item bakarreko kantitatea:

en: Country
eu: Herrialdea

en: Country:
eu: Herrialdea:

en: Country:
eu: Herrialdea:

en: Course #
eu: Ikasturtea #

en: Course name
eu: Ikastaroaren izena

en: Course name:
eu: Nombre del curso / materia:

en: Course number
eu: Ikastaroaren zenbakia

en: Course number:
eu: Ikastaro zenbakia:

en: Course reserves
eu: Ikastaroen erreserbak

en: Courses
eu: Ikasturteak

en: Cover image
eu: Azaleko irudia

en: Create a new category
eu: Crear una nueva categoría

en: Create a new city
eu: Hiri berri bat sortu

en: Create a new list
eu: Sortu zerrenda berri bat

en: Create a new record by importing the external (duplicate) record.
eu: Sortu erregistro berri bat kanpoko (bikoiztua) erregistroare inportazioaren bidez.

en: Create a new template
eu: Txantiloi berria sortu

en: Create analytics
eu: Sortu analitika

note: %1$s:  authtypecode | html
en: Create authority framework for %s using
eu: Sortu lan orrien autoritatea honentzat: %s, hau erabilita

note: %1$s:  framework.frameworkcode | html %2$s:  framework.frameworktext | html
en: Create framework for %s (%s) using
eu: Sortu lan orriak honentzat: %s (%s), hau erabilita

en: Create from SQL
eu: Sortu SQLtik abiatuta

en: Create manual credit
eu: Sortu eskuzko kreditua

en: Create manual invoice
eu: Sortu eskuzko faktura

en: Create new authority
eu: Sorte autoritate berria

note: INPUT type=submit
en: Create new invoice anyway
eu: Dena den, faktura berria sortu

en: Create new record
eu: Sortu erregistro berria

en: Create printable patron cards
eu: Sortu bazkide txartel inprimagarriak

en: Create record
eu: Erregistroa sortu

note: INPUT type=submit name=submit
en: Create report from SQL
eu: Sortu txostenak SQLtik abiatuta

en: Create routing list
eu: Sortu banabide zerrenda

en: Create routing list for
eu: Crear lista de ruteo para

en: Creation date
eu: Sortze data

en: Creative Commons Attribution 2.5 License
eu: Creative Commons aitorpena 2.5 lizentzia

en: Creative Commons Attribution-ShareAlike 2.5 License
eu: Creative Commons aitorpena - partekatuberdin 2.5 lizentzia

en: Credit
eu: Kreditua

en: Credit type:
eu: Kreditu mota:

en: Credits:
eu: Kredituak:

en: Creep:
eu: Arrastatu:

en: Currencies
eu: Monetak

en: Currencies &amp; Exchange rates
eu: Monetak eta kanbio-tasak

en: Currencies and exchange rates
eu: Monetak eta kanbio-tasak

en: Currency
eu: Moneta

note: %1$s:  currency | html
en: Currency = %s
eu: Moneta = %s

en: Currency:
eu: Moneta:

en: Currency:
eu: Moneta:

en: Current checkouts allowed
eu: Une honetan onartzen diren maileguak

en: Current library
eu: Uneko liburutegia

en: Current renewals:
eu: Uneko berritzeak:

en: Current server time is:
eu: Uneko zerbitzariko ordua:

en: Current session
eu: Uneko saioa

en: Current terms
eu: Uneko terminoak

note: %1$s:  PROCESS translate_card_element element=card_element_title FILTER lower
en: Currently available %s
eu: Gaur egun eskuragarri %s

en: Currently available batches
eu: Gaur egun eskuragarri dauden loteak

en: Currently available layouts
eu: Gaur egun eskuragarri dauden aurkezpenak

en: Currently available profiles
eu: Gaur egun eskuragarri dauden profilak

en: Currently available templates
eu: Gaur egun eskuragarri dauden txantiloiak

note: %1$s:  ELSE
en: Currently in local use %s
eu: Gaur egun bertan erabilgarri daude %s

en: Currently, this means hold policies. The various policies have the following effects:
eu: Une honetan, horrek erreserba politika esan nahi du. Politikek hurrengo efektuak dituzte:

note: OPTGROUP
en: Custom search fields
eu: Eremuen bilaketa pertsonalizatua

en: D&aelig;nsk (Danish)
eu: D&aelig;nsk (daniera)

en: DANMARC
eu: DANIMARKA

en: DSpace project
eu: DSpace proiektoa

en: DVD video / Videodisc
eu: DVD bideoa / Videodisc

en: Damaged
eu: Hondatuta

en: Damaged status:
eu: Hondatuta egoera:

en: Data deleted
eu: Datuak ezabatu dira

en: Data error
eu: Datu errorea

en: Data fields
eu: Campos de datos

en: Data recorded
eu: Datuak gorde dira

en: Data:
eu: Datuak:

en: Database
eu: Datu basea

en: Database settings:
eu: Datu basearen ezarpenak:

en: Database tables created
eu: Datu baseko taulak sortu dira

en: Database:
eu: Datu basea:

en: Date
eu: Data

en: Date acquired
eu: Jasotze-data

en: Date acquired (item)
eu: Jasotze-data (item)

en: Date added
eu: Gehitu zen data

en: Date arrived
eu: Iriste data

en: Date due
eu: Itzultze data

en: Date due:
eu: Itzultze data:

en: Date last seen
eu: Azken aldiz ikusia

en: Date of birth
eu: Jaiotze data

en: Date of birth is invalid.
eu: Jaiotze data okerra da.

en: Date of birth:
eu: Jaiotze data:

en: Date of enrollment is invalid.
eu: Izen emate data okerra da.

en: Date of expiration is invalid.
eu: Iraungitze data okerra da.

en: Date of transfer
eu: Transferentzia data

en: Date ordered
eu: Fecha de pedido

en: Date published
eu: Argitalpen-data

en: Date range
eu: Data bitartea

en: Date received
eu: Jasotze-data

en: Date received:
eu: Jasotze data:

en: Date/Time
eu: Data/ordua

en: Date:
eu: Data:

en: Date:
eu: Data:

en: Date: from
eu: Data: noiz hasi

en: Dates
eu: Datak

en: Day
eu: Eguna

en: Day of week
eu: Asteko eguna

en: Day/month
eu: Eguna/Hila

en: Day:
eu: Eguna:

en: Days
eu: Egunak

en: Days in advance
eu: Aurretiazko egunak

en: December
eu: Abendua

en: Default
eu: Lehenetsia

en: Default accounting details
eu: Lehentasuneko zenbatu daiteken detailea

note: %1$s:  IF humanbranch %2$s:  Branches.GetName( humanbranch ) | html %3$s:  END
en: Default checkout, hold and return policy%s for %s%s
eu: Mailegurako aurretik zehaztutako politikak %s %s%s-rentzat

en: Default framework
eu: Lan orri lehenetsia

en: Default messaging preferences for this patron category
eu: Bazkide kategoria honentzako mezularitza lehentasun lehenetsiak.

en: Default privacy
eu: Pribatutasun lehenetsia

en: Default privacy:
eu: Pribatutasun lehenetsia:

en: Default value:
eu: Balio lehenetsia:

en: Define circulation and fines rules for combinations of libraries, patron categories, and item types
eu: Definitu zirkulazio eta isunen arauak liburutegi multzoentzat, bazkide kategorientzat eta elementu motentzat

en: Define days when the library is closed
eu: Definitu liburutegia itxita egongo den egunak

en: Define extended attributes (identifiers and statistical categories) for patron records
eu: Definitu bazkide erregistroentzako atributu hedatuak (identifikatzaileak eta estatistika kategoriak)

en: Define funds within your budgets
eu: Definitu funtsak zure aurrekontuen barruan

en: Define mappings
eu: Defina correspondencias

en: Define notices (print and email notification messages for overdues, etc.)
eu: Definitu jakinarazpenak (adibidez, atzerapenen jakinarazpen mezuak, inprimatuak edo posta elektroniko bidezkoak)

en: Define rules for check-in and checkout notifications for combinations of libraries, patron categories, and item types
eu: Definitu mailegu eta itzultzeen jakinarazpenen arauak liburutegi multzoentzat, bazkide kategorientzat eta item motentzat

en: Define the holidays for:
eu: Definitu jai egunak, honentzat:

en: Define transport costs between branches
eu: Definitu liburutegi ezberdinen arteko garraioaren kostua

en: Define which events trigger which sounds
eu: Definitu zein ekitaldik luzatzen dituzten soinuak

en: Define your budgets
eu: Definitu zure aurrekontuak

note: %1$s:  IF ( branch ) %2$s:  Branches.GetName( branch ) | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Defining %soverdue actions for %s%sdefault overdue actions%s
eu: Definitzea %satzerapenagatiko ekintzak%s%satzerapenagatiko ekintza lehenetsientzat%s

en: Defining transport costs between libraries
eu: Definir los costos de transporte entre las bibliotecas

en: Definition
eu: Definizioa

en: Definition description:
eu: Definizio deskribapena:

en: Definition name:
eu: Definizio izena:

en: Delay
eu: Berandutzea

note: %1$s:  ERRORDELAY | html %2$s:  BORERR | html
en: Delay %s for %s patron category has some unexpected characters. There should be only numerical characters.
eu: %s bazkide kategoriaren %s berandutzeak onartzen ez diren zenbait karaktere ditu. Zenbakizko karaktereak sorilik izan behar ditu.

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Delete
eu: Ezabatu

note: INPUT type=submit name=mainformsubmit
en: Delete ALL submitted items
eu: Ezabatu bidalitako elementu GUZTIAK

note: %1$s:  ean.ean | html %2$s:  ean.branch.branchname | html
en: Delete EAN %s for %s?
eu: Ezabatu EAN %s %s? rentzat

en: Delete all
eu: Ezabatu guztia

en: Delete all items
eu: Ezabatu item guztiak

en: Delete basket
eu: Ezabatu saskia

en: Delete basket and orders
eu: Ezabatu saskia eta eskaerak

en: Delete basket, orders, and records
eu: Ezabatu saskia, eskaerak eta erregistroak

en: Delete batch
eu: Ezabatu sorta

note: %1$s:  budget_period_description | html
en: Delete budget '%s'?
eu: Ezabatu '%s' aurrekontua?

en: Delete contact
eu: Ezabatu kontaktua

en: Delete course
eu: Ezabatu ikastaroa

note: %1$s:  framework.frameworktext | html %2$s:  framework.frameworkcode | html
en: Delete framework for %s (%s)?
eu: Ezabatu lan-orri hau:%s (%s)?

note: %1$s:  budget_name | html
en: Delete fund %s?
eu: Ezabatu funtsa %s?

en: Delete image
eu: Ezabatu irudia

note: %1$s:  itemtype.itemtype | html
en: Delete item type '%s'?
eu: Ezabatu item mota '%s'?

en: Delete items in a batch
eu: Borrar ítems en lote

en: Delete list
eu: Ezabatu zerrenda

en: Delete notice?
eu: Ezabatu abisua?

en: Delete patrons
eu: Borrar socios

en: Delete patrons who meet the following criteria:
eu: Eliminar los socios que cumplan con los siguientes criterios:

en: Delete record
eu: Ezabatu erregistroa

en: Delete records if no items remain.
eu: Ezabatu erregistroak item-ik ez badago

en: Delete selected
eu: Ezabatu aukeratutakoak

en: Delete selected items
eu: Ezabatu aukeratutako elementuak

note: INPUT type=submit
en: Delete selected records
eu: Ezabatu aukeratutako erregistroak

en: Delete subfield
eu: Ezabatu azpieremua

en: Delete subscription
eu: Ezabatu harpidetza

en: Delete the exceptions on a range
eu: Eliminar esta excepción en un rango

en: Delete the repeated holidays on a range
eu: Eliminar feriados de repetición anual en un rango

en: Delete the single holidays on a range
eu: Eliminar este feriado en un rango

note: INPUT type=submit
en: Delete this category
eu: Ezabatu kategoria hau

note: SCRIPT
en: Delete this exception.
eu: Ezabatu salbuespen hau.

en: Delete this holiday
eu: Ezabatu jai egun hau

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Delete this holiday.
eu: Ezabatu jai egun hau.

note: A
en: Delete this saved report
eu: Ezabatu gordetako txosten hau

note: IMG
en: Delete this subfield
eu: Ezabatu azpieremu hau

en: Delete user
eu: Ezabatu erabiltzailea

en: Delete vendor
eu: Ezabatu hornitzailea

en: Delete?
eu: Ezabatu

en: Deleted bibliographic record, can't find title
eu: Erregistro bibliografikoa ezabatuta, izenburua ez da aurkitu

note: %1$s:  deleted_attribute_type | html
en: Deleted patron attribute type &quot;%s&quot;
eu: Bazkide atributu mota hau ezabatu da &quot;%s&quot;

note: %1$s:  deleted_matching_rule | html
en: Deleted record matching rule &quot;%s&quot;
eu: Erregistroen bat etortze arau hau ezabatu da &quot;%s&quot;

note: SCRIPT
en: Deleted.
eu: Ezabatuta.

en: Deleting your own account would lock you out of Koha.
eu: Zure kontu propioa ezabatzean Kohatik kanpo utziko duzu.

note: SCRIPT
en: Deletion of label from a batch with only one label will delete the batch.
eu: Etiketa bakarra duen multzoko etiketa ezabatzeak, multzo osoa ezabatuko du.

note: SCRIPT
en: Deletion of patron from a batch with only one patron will delete the batch.
eu: Erabiltzaile bakarra duen multzoko erabiltzaile baten ezabatzeak, multzo osoa ezabatzea dakar.

en: Delimiter:
eu: Mugatzailea:

en: Delink
eu: Desvincular

en: Delivery comment:
eu: Banaketa iruzkina:

en: Delivery place
eu: Entregatze-lekua

en: Delivery place:
eu: Entregatze-lekua:

en: Delivery time:
eu: Entregatze-epea:

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Denied
eu: Ukatua

en: Deny
eu: Denegar

en: Department
eu: Saila

en: Department:
eu: Saila:

en: Dept.
eu: Sail.

note: SCRIPT
en: Descending
eu: Beherantz

en: Description
eu: Deskribapena

en: Description (OPAC)
eu: Deskribapena (OPAC)

en: Description (OPAC):
eu: Descripción (OPAC):

note: SCRIPT
en: Description is required
eu: Deskribapena beharrezkoa da

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Description missing
eu: Deskribapena falta da

en: Description of charges
eu: Kostuen deskribapena

en: Description:
eu: Deskribapena:

en: Description:
eu: Deskribapen fisikoa:

note: For the first occurrence, %1$s:  mss.liblibrarian | html_entity
en: Description: %s
eu: Deskribapena: %s

en: Destination library:
eu: Helburu-liburutegia:

en: Destination library:
eu: Helburu-liburutegia:

en: Destination record
eu: Helburu-erregistroa

en: Details
eu: Xehetasunak

en: Deutsch (German) Friedrich zur Hellen, Robert Hillig, Katrin Fischer, Beda Szukics, Mirko Tietgen and Marc Véron
eu: Deutsch (Alemán) Friedrich zur Hellen, Robert Hillig, Katrin Fischer, Beda Szukics, Mirko Tietgen y Marc Véron

en: Dictionary
eu: Hiztegia

en: Dictionary
eu: Hiztegia

en: Dictionary definitions
eu: Hiztegiko definizioak

en: Did not check for matches with existing records in catalog
eu: Ez da katalogoan dauden erregistroen bat etortzerik bilatu

en: Did you mean:
eu: Hau esan nahi zenuen?:

en: Did you mean?
eu: Hau da esan nahi duzuna?:

en: Diff
eu: Diferentzia

en: Digests only
eu: Laburpenak soilik?

en: Directories
eu: Direktorioak

note: SCRIPT
en: Disabled for %s
eu: Ez gaitua %s -rentzat

note: SCRIPT
en: Disabled for all
eu: Desgaituta guztientzat

en: Discharge
eu: Isunak eta karguak

en: Discographies
eu: Diskografiak

en: Discount:
eu: Diskontua:

en: Display
eu: Bistaratu

note: A
en: Display detail for this authority
eu: Bistaratu autoritatze honen xehetasuna

note: A
en: Display detail for this biblio
eu: Bistaratu erregistroaren xehetasuna

note: A
en: Display detail for this item
eu: Mostrar detalles de este ítem

en: Display from:
eu: Bistaratu hemendik:

en: Display height:
eu: Erakutsi altuera:

en: Display in OPAC:
eu: Bistaratu OPACen:

en: Display location:
eu: Mostrar ubicación:

note: A
en: Display member details.
eu: Bistaratu bazkide xehetasunak

en: Display only used tags/subfields
eu: Bistaratu bakarrik erabilitako etiketak/azpieremuak

en: Display order
eu: Bistaratzeko ordena

en: Display order:
eu: Bistaratzeko ordena:

en: Display order:
eu: Bistaratzeko ordena:

en: Display them
eu: Erakutsi

en: Display to:
eu: Bistaratu hemen:

en: Do not check in items scanned during inventory:
eu: Ez itzuli eskaneatutako itemak inbentarioa egiterakoan:

en: Do not create a duplicate record. Add an order from the existing record in your catalog.
eu: Ez sortu erregistro bikoiztua. Gehitu eskaera bat zure katalogoan dagoen erregistro batetik.

en: Do not look for matching records
eu: Ez bilatu bat etortze erregistrorik

en: Do not use plugin
eu: Ez erabili plugin-a

note: SCRIPT
en: Do you really want to generate next serial?
eu: Ziur zaude hurrengo aldizkako argitalpena sortu nahi duzula?

en: Do you want to confirm this order?
eu: Nahi al duzu eskaera hau baieztatu?

note: SCRIPT
en: Document
eu: Documento

en: Document type:
eu: Dokumentu mota:

en: Domain
eu: Domeinua

en: Domain:
eu: Domeinua:

en: Don't allow
eu: Ez utzi

en: Don't block
eu: Ez blokeatu

en: Don't check out and print slip (P)
eu: Ez ezazu ewrreserbetan oinarritutako maileguen estensioa murriztu

en: Don't decrease checkout length based on holds
eu: Ez ezazu erreserbetan oinarritutako maileguaren extensioa jaitsi

en: Don't export fields:
eu: No exportar campos:

en: Don't export items:
eu: Ez esportatu itemak:

note: INPUT type=button
en: Done
eu: Eginda

en: Download
eu: Deskargatu

en: Download
eu: Deskargatu

en: Download as CSV
eu: Deskargatu CSV artxibo batean

en: Download as PDF
eu: Deskargatu PDF artxibo batean

en: Download as XML
eu: Deskargatu XML artxibo batean

en: Download cart
eu: Deskargatu orga

note: INPUT type=submit
en: Download configuration
eu: Descargar configuración

note: INPUT type=submit
en: Download database
eu: Descargar base de datos

en: Download directory:
eu: Deskargen direktorioa

en: Download file of all overdues
eu: Deskargatu atzerapen guztien fitxategia

en: Download file of displayed overdues
eu: Deskargatu bistaratutako atzerapenen fitxategia

en: Download list
eu: Deskargatu zerrenda

en: Download list
eu: Descargar lista

en: Download records
eu: Erregistroak deskargatu

en: Download selected claims
eu: Deskargatu aukeratutako erreklamazioak

en: Downloading records, please wait...
eu: Erregistroak jaisten, mesedez itxaron...

en: Draw guide boxes:
eu: Marraztu kaxa-gidak:

en: Drop default
eu: Ez (lehenetsia)

note: %1$s:  itemloo.date_due | $KohaDates  as_due_date => 1
en: Due %s
eu: Itzulketak %s

en: Due date
eu: Itzultze data

en: Due date (unformatted, hidden)
eu: Epe-muga data (formaturik gabe, ezkutua)

en: Duplicate
eu: Bikoiztu

en: Duplicate
eu: Bikoiztu

en: Duplicate budget
eu: Bikoiztu aurrekontua

note: %1$s:  budget_period_description | html
en: Duplicate budget %s
eu: Duplicar el presupuesto %s

en: Duplicate patron record?
eu: Bikoiztu bazkide erregistroa?

en: Duplicate record suspected
eu: Posible registro duplicado

note: A
en: Duplicate this saved report
eu: Duplicar este informe guardado

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Duplicate values detected. Please correct the errors and resubmit.
eu: Valores duplicados detectados. Por favor corrija estos errores y reenvíe.

en: Duplicate warning
eu: Bikoiztu abisua

en: EDI accounts
eu: EDI kontuak

en: EDIFACT message
eu: EDIFACT mezua

en: EDIFACT messages
eu: EDIFACT mezuak

en: ERROR - unknown
eu: ERROREA - ezezaguna

en: ERROR:
eu: ERROREA:

en: Each cell contain both actual and estimated values.
eu: Gelaxka bakoitzak balio errealak eta balio estimatuak ditu.

en: Earliest hold date
eu: Lehen erreserba-data

en: Edit
eu: Editatu

en: Edit
eu: Editatu

note: %1$s:  spec | html
en: Edit OAI set '%s'
eu: OAI taldea editatu '%s'

en: Edit SQL
eu: Editatu SQL

en: Edit SQL report
eu: Editar informe SQL

en: Edit as new (duplicate)
eu: Editatu berri gisa (bikoiztu)

en: Edit authority
eu: Editatu autoritatea

en: Edit basket
eu: Editar cesta

note: %1$s:  basketname | html
en: Edit basket %s
eu: Editatu saskia %s

note: %1$s:  name | html %2$s:  basketgroupid | html
en: Edit basket group %s (%s) for
eu: Editatu saski-taldea%s (%s) -rentzat

note: %1$s:  budget_period_description | html
en: Edit budget %s
eu: Editar presupuesto %s

en: Edit catalog (Modify bibliographic/holdings data)
eu: Editar Cataálogo (Modificar datos bibliográficos / de fondos)

en: Edit collection
eu: Editatu bilduma

en: Edit course
eu: Editatu ikastaroa

en: Edit field
eu: Editatu eremua

note: %1$s:  description | html
en: Edit frequency: %s
eu: Editatu maiztasuna: %s

en: Edit history
eu: Editatu historia

en: Edit in host
eu: Editar en servidor

en: Edit items
eu: Editatu elementuak

en: Edit items in batch
eu: Editar ítems en un lote

en: Edit list
eu: Editatu zerrenda

en: Edit list
eu: Editar lista

en: Edit patrons
eu: Editatu erabiltzaileak

note: %1$s:  suggestionid | html
en: Edit purchase suggestion #%s
eu: Editatu erosketa proposamen hau #%s

en: Edit record
eu: Editatu erregistroa

en: Edit routing list
eu: Editatu banabide zerrenda

en: Edit routing list
eu: Editar lista de enrutamiento

note: %1$s:  subscription.routingedit | html
en: Edit routing list (%s)
eu: Editatu zirkulazio-zerrenda (%s)

en: Edit routing list for
eu: Editar lista de enrutamiento para

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Edit search
eu: Editatu bilaketa

note: INPUT type=submit
en: Edit serials
eu: Editatu aldizkako argitalpenak

note: INPUT type=submit
en: Edit subfields
eu: Editatu azpieremuak

en: Edit subscription
eu: Editatu harpidetza

en: Edit this holiday
eu: Editatu jai egun hau

en: Edit vendor
eu: Editatu hornitzailea

note: SCRIPT
en: Editing catalog record #{ID}
eu: Editatu katalogo-erregistroa #{ID}

note: SCRIPT
en: Editing new full record
eu: Editatu erregistro berri osoa

note: SCRIPT
en: Editing new record
eu: Editatu erregistro berria

en: Edition
eu: Edizioa

en: Edition:
eu: Edizioa:

en: Editions
eu: Edizioak

en: Email address:
eu: Helbide elektronikoa:

en: Email has been sent.
eu: Email ha sido enviado.

en: Email:
eu: Helbide elektronikoa:

en: Email:
eu: Helbide elektronikoa:

en: Empty and close
eu: Hustu eta itxi

en: Enabled
eu: Irisgarria

en: Enabled?
eu: ¿Accesible?

en: Encoding
eu: Kodetzea

en: Encoding:
eu: Kodetzea:

en: Encyclopedias
eu: Entziklopediak

en: End date
eu: Amaiera data

en: End date:
eu: Amaiera data:

en: End date:
eu: Amaiera data:

en: End of date range
eu: Dataren azken maila

en: End of interval
eu: Tartearen amaiera

en: English
eu: Ingelesa

en: Enhanced content
eu: Eduki hobetua

note: A
en: Enhanced content settings
eu: Eduki hobetuaren ezarpenak

en: Enrollment fee
eu: Izen-ematea:

en: Enrollment fee:
eu: Izen-ematea:

en: Enrollment period
eu: Atxikitze denbora

en: Enrollment period:
eu: Atxikitze denbora:

en: Enter a comma separated list of fields to print. You may include any
eu: Idatzu inprimatu nahi dituzun eremuen zerrenda komen bidez bereizita. Honako edozein idatz dezakezu:

en: Enter a new purchase suggestion
eu: Beste erosketa-iradokizun bat egin

en: Enter a summary that will overwrite the default one in search results lists. Example, for a website itemtype :
eu: Idatzi bilaketan emaitzen zerrendetan laburpen lehenetsia ordeztuko duen laburpena. Adibidez, webgune bateko elementu mota honentzat:

en: Enter a title and description for the holiday.
eu: Sartu izenburua eta deskribapena azokarako.

en: Enter a word or phrase to check against approved/rejected lists:
eu: Idatzi hitz edo esaldi bat onartutako/errefusatutako zerrendekin egiaztatzeko:

en: Enter barcode:
eu: Idatzi barra kodea:

en: Enter biblionumber:
eu: Idatzi erregistro zenbakia:

en: Enter by barcode:
eu: Sartu barra-kodea

en: Enter item barcode:
eu: Idatzi elementuaren barra kodea:

en: Enter item barcode:
eu: Idatzi elementuaren barra kodea:

note: %1$s:  name | html
en: Enter parameters for report %s:
eu: Idatzi txostenaren parametroak %s:

en: Enter patron card number or partial name:
eu: Idatzi bazkidearen txartel zenbakia edo izenaren atal bat

note: SCRIPT
en: Enter patron card number:
eu: Sartu bazkidearen txartel-zenbakia:

note: INPUT type=text name=q
en: Enter search terms
eu: Bilaketa-terminuak sartu

en: Enter starting card position:
eu: Sartu hasierako txartel-zenbakia:

en: Enter starting label position (for PDF):
eu: Ingrese la posición de comienzo de la etiqueta:

en: Enter the barcode of the item to attach:
eu: Idatzi erantsi nahi duzun elementuaren barra kodea:

note: INPUT type=text name=q
en: Enter the terms you wish to search for.
eu: Idatzi bilatu nahi dituzun terminoak

en: Entity
eu: Entitatea

en: Entry date
eu: Sarrera-data

en: Enumeration
eu: Enumeración

note: %1$s:  errno | html
en: Error %s
eu: Errorea %s

en: Error adding items:
eu: Erroea elementuak gehitzean:

en: Error analysis:
eu: Errorearen analisia:

note: SCRIPT
en: Error downloading the file
eu: Akatsa fitxategia jasiterakoan

en: Error saving item
eu: Errorea elementua gordetzean

en: Error saving items
eu: Errorea elementuak gordetzean

en: Error:
eu: Errorea:

en: Error:
eu: Errorea:

note: For the first occurrence, %1$s:  decoding_error | html
en: Error: %s
eu: Errorea: %s

note: %1$s:  FOREACH errse IN errseq %2$s:  errse.serialseq | html
en: Error: Barcode not unique for %sserialseq %s
eu: Error: el código de barras no es único para %sserialseq %s

note: %1$s:  msg_add | html
en: Error: Server with id %s not found
eu: Akatsa: id %s duen zerbitzaria ez da aurkitu

en: Error: no field value specified.
eu: Akatsa: eremuaren balioa ez da zehaztu

note: For the first occurrence, %1$s:  name | html
en: Errors found when processing parameters for report: %s
eu: Se han encontrado errores mientras se procesaba el informe %s:

en: Errors occurred:
eu: Gertatu diren akatsak

en: Espa&ntilde;ol (Spanish) Bernardo González Kriegel, Héctor Castro and Tomás Cohen Arazi, with the help of the koha-es community.
eu: Espa&ntilde;ol (Spanish) Bernardo González Kriegel, Héctor Castro eta Tomás Cohen Arazi, koha-es community-ren laguntzarekin.

en: Est cost
eu: Kostu estimatua

en: Estimated cost per unit
eu: Costo estimado por unidad

en: Estimated delivery date
eu: Fecha estimada de entrega

en: Estimated delivery date from:
eu: Fecha de entrega estimada desde:

en: Estimated delivery date:
eu: Entrega-data balioztatuta:

en: Estimated priority:
eu: Balioztatu lehentasuna:

en: Everyone
eu: Guztiak

en: Exactly on
eu: Zehazki, noiz

en: Example: 5.00
eu: Adibidea: 5.00

en: Example: Name=subscription.name|Title=subscription.title|Issue number=serial.serialseq
eu: Adibidea: Name=subscription.name|Title=subscription.title|Issue number=serial.serialseq

en: Example: Personal name=200|Entry element=210$a|300|009
eu: Adibidea: Pertsona izena=200|Sarrera elementua=210$a|300|009

note: SCRIPT
en: Exception: %s
eu: Salbuespena: %s

en: Exceptions
eu: Salbuespenak

en: Existing holds
eu: Existitzen diren aleak

en: Expand all
eu: Destrinkotu dena

en: Expected
eu: Espero da

en: Expected on
eu: Noiz espero da

en: Expiration
eu: Iraungipena

en: Expiration date
eu: Iraungitze data

en: Expiration date:
eu: Iraungitze-data:

en: Expiration date:
eu: Iraungitze data:

note: %1$s:  patron.dateexpiry | $KohaDates
en: Expiration date: %s
eu: Epemuga-data: %s

en: Expiration:
eu: Iraungipena:

en: Expiration:
eu: Iraungitze data:

en: Expired? / Closed?
eu: ¿Expeirado?/¿Cerrado?

en: Expires before:
eu: Epemuga data hau baino lehen:

en: Expires on
eu: Iraungitze data:

en: Expiring before:
eu: Data honen aurretik iraugitzen da:

en: Expiry date
eu: Fecha de vencimiento

en: Explanation
eu: Azalpena

en: Explanation:
eu: Azalpena

en: Export
eu: Esportatu

en: Export
eu: Exportar

note: %1$s:  loo.frameworktext | html
en: Export %s framework
eu: Esportatu %s txantiloia

en: Export as CSV
eu: Esportatu CSV

note: INPUT type=submit
en: Export as PDF
eu: Esportatu PDF moduan

en: Export authority records
eu: Exportar registros de autoridad

en: Export bibliographic records
eu: Exportar registros bibliográficos

en: Export card batch
eu: Esportatu txartel-taldeak

en: Export checkouts using format:
eu: Exportar el total de préstamos con el formato:

en: Export configuration
eu: Exportar configuración

en: Export data
eu: Esportatu datuak

en: Export database
eu: Exportar base de datos

en: Export default framework
eu: Esportatu lehentasuneko txantiloia

note: INPUT type=button
en: Export from patron list
eu: Esportatu bazkide-zerrendatik

en: Export full batch
eu: Esportatu lote osoa

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Export labels
eu: Exportar etiquetas

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Export patron cards
eu: Exportar carnés de socio

note: SCRIPT
en: Export patron cards from list
eu: Esportatu bazkide-txartelak zerrendatik

en: Export selected card(s)
eu: Esportatu aukeratutako txartela(k)

en: Export to CSV file:
eu: Exportar a archivo CSV:

en: Export to CSV spreadsheet
eu: Esportatu CSV kalkulu-orri gisa

en: Export to OpenDocument spreadsheet format
eu: Esportatu OpenDocument kalkulu-orri formatuan

en: Export today's checked in barcodes
eu: Exportar los préstamos del día en códigos de barras

en: Exporting to Dublin Core...
eu: Dublin Core-era esportatzen...

en: Facetable
eu: Facetado

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Failed
eu: Huts egin

en: Failed to add field. Please make sure the field name doesn't already exist.
eu: Eremua gehitzerakoan huts egin du. Mesedez, baiezta ezazu oraindik eremuaren izena ba ote dagoen.

en: Failed to add item with barcode
eu: Itemean barra-kodea gehitzerakoan huts egin du

en: Failed to add scheduled task
eu: Ezin izan da antolatutako ataza gehitu

en: Failed to apply different matching rule
eu: Ezin izan da beste bat etortze araurik aplikatu

en: Failed to delete field.
eu: Eremua ezabatzerakoan huts egin du.

en: Failed to remove item with barcode
eu: Ezin da itema ezabatu barra-kodearekin

note: SCRIPT
en: Failed to run macro:
eu: Makroa ejekutatzerakoan huts egin du:

en: Failed to transfer collection
eu: Akatsa bildumara pasatzerakoan

en: Failed to unzip archive.
eu: Falló al descomprimir archivo.

en: Failed to update field.
eu: Akatsa eremua eguneratzerakoan.

note: SCRIPT
en: Fall
eu: Udazkena

en: FamFamFam Site
eu: FamFamFam webgunea

en: Famfamfam iconset
eu: Famfamfam ikono multzoa

en: Fast cataloging
eu: Katalogatze azkarra

en: Fax
eu: Faxa

en: Fax:
eu: Faxa:

en: February
eu: Otsaila

en: Feedback:
eu: Feedbacka:

en: Female
eu: Emakumezkoa

en: Female
eu: Emakumezkoa

en: Fewer options
eu: [Aukera gutxiago]

en: Fiction
eu: Fikzioa

en: Field
eu: Eremua

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Field %s is mandatory, at least one of its subfields must be filled.
eu: %s eremua beharrezkoa da, gutxienez azpieremu bat bete behar da.

en: Field 1
eu: Eremua 1

en: Field 2
eu: Eremua 2

en: Field 3
eu: Eremua 3

en: Field separator:
eu: Eremu bereizlea:

note: %1$s:  field_added.label | html
en: Field successfully added: %s
eu: Eremua arrakastaz gehitu da: %s

en: Field successfully deleted.
eu: Eremua arrakastaz ezabatu da.

note: %1$s:  field_updated.label | html
en: Field successfully updated: %s
eu: Eremua arrakastaz eguneratu da: %s

en: Field to use for record matching
eu: Erregistroen bat etortzea egiteko erabilia izateko eremua

en: Field-weighted, relevance ranked
eu: Eremu balorazioaren eta garrantziaren araberako sailkapena

en: Fields homebranch_description, holdingbranch_description, ccode_description, location_description and permanent_location_description show description instead of code.
eu: Fields homebranch_description, holdingbranch_description, ccode_description, location_description eta permanent_location_description eremuek deskribapena kodearen ordez erakusten dute.

en: Fields to display in report:
eu: Txostenean erakutsiko diren eremuak:

note: SCRIPT
en: File could not be created. Check permissions.
eu: Eremua ezin da sortu. Baimenak egiaztatu.

note: SCRIPT
en: File could not be read.
eu: Fitxategia ezin da irakurri.

en: File format:
eu: Fitxategi formatua:

note: SCRIPT
en: File has been deleted.
eu: Fitxategia ezabatu da.

en: File name
eu: Fitxategi izena

en: File name:
eu: Fitxategi izena:

en: File:
eu: Fitxategia:

en: File:
eu: Fitxategia:

note: %1$s:  SOURCE_FILE | html
en: File: %s
eu: Fitxategia: %s

en: FileSaver library
eu: FileSaver liburutegia

en: Filename
eu: Fitxategi-izena

en: Files
eu: Ficheros

en: Files attached to invoice
eu: Fakturari atxikirik doazen fakturak

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' no_html = 1
en: Files for %s
eu: Ficheroe por %s

note: %1$s:  invoicenumber | html
en: Files for invoice: %s
eu: Fakturarentzat fitxategiak: %s

en: Filing routine:
eu: Rutina se alfabetización:

en: Filing rule
eu: Ordenatzeko araua

note: SCRIPT
en: Filing rule code missing
eu: Artibatze errutinaren kodea falta da

en: Filing rule code:
eu: Artibatze errutinaren kodea:

en: Filing rule:
eu: Regla de alfabetización:

en: Filmographies
eu: Filmografiak

note: INPUT type=submit
en: Filter
eu: Iragazkia

en: Filter barcode
eu: Iragazi barra kodea:

en: Filter by:
eu: Iragazi honela:

en: Filter location
eu: Iragazki kokalekua

en: Filter on:
eu: Noiz iragazi:

note: SCRIPT
en: Filter paid transactions
eu: Iragaziordaindutako trantsakzioak

en: Filter results:
eu: Iragazi emaitzak:

en: Filtered on:
eu: Noiz iragazia:

en: Filters
eu: Iragazkiak

en: Find another patron?
eu: Beste erabiltzaile bat aurkitu?

en: Fine
eu: Isuna

en: Fine amount
eu: Isunen zenbatekoa

en: Fine amount:
eu: Isunaren zenbatekoa

en: Fine charging interval
eu: Isuna kargatzeko bitartea

en: Fines
eu: Isunak

en: Fines for returned items are forgiven.
eu: Itzulitako elementuengatiko isunak barkatzen dira.

note: INPUT type=submit name=submit
en: Finish
eu: Bukatu

note: INPUT type=submit
en: Finish receiving
eu: Bukatu jasotze prozesua

en: First
eu: Lehenengoa

en: First arrival:
eu: Lehenego iristea:

en: First issue publication date:
eu: Lehenego alearen argitaratze data:

en: First issue publication date:
eu: Lehen zenbakiaren argitalpen-data:

en: First name
eu: Izena

en: First name:
eu: Izena:

en: Flagged
eu: Preparado

en: Float
eu: Mugikorra

en: Follow system preference BlockExpiredPatronOpacActions
eu: Jarraitu BlockExpiredPatronOpacActions sistemaren lehentasuna

note: SCRIPT
en: Following required fields are missing:
eu: Ondorengo beharrezko eremuak falta dira:

note: SCRIPT
en: Following required subfields are missing:
eu: Ondorengo beharrezko azpieremuak falta dira:

note: SCRIPT
en: Font
eu: Iturria

en: Font Awesome
eu: Awesome iturria

en: Font size:
eu: Letra-tamaina:

en: Font:
eu: Fuente:

note: SCRIPT
en: For large catalogs this can result in unexpected behavior
eu: Katalogo handientzat ezusteko konportamentua izan daiteke

en: For the selected operations:
eu: Para las operaciones seleccionadas:

en: For this library, you can edit rules for given itemtypes, regardless of the patron's category.
eu: Liburutegi honetan elementu mota zehatzentzako arauak editatu ditzakezu, bazkide kategoria gorabehera.

en: For this library, you can specify the maximum number of loans that a patron of a given category can make, regardless of the item type.
eu: Liburutegi honetan kategoria jakin bateko bazkide baten gehieneko mailegu kopurua zehaztu dezakezu, elementu mota gorabehera.

en: Force
eu: Bortxatu

en: Forever
eu: Betiko

en: Forgive fees for manually expired holds
eu: Isunak barkatu eskuz iraungitako maileguentzat

en: Forgive overdue charges
eu: Barkatu atzerapenapenagatiko karguak

en: Forgiven
eu: Barkatuta

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Form not submitted because of the following problem(s)
eu: Honako arazo hauek direla medio, formularioa ez da bidali

en: Format
eu: Formatua

en: Format:
eu: Formatua:

en: Format:
eu: Formatua:

en: Formatting
eu: Formateatzen

en: Framework code
eu: Lan orriaren kodea

en: Framework code:
eu: Código de hoja de trabajo:

en: Framework description
eu: Lan orriaren deskribapena

en: Fran&ccedil;ais (French)
eu: Français (frantsesa)

en: Free
eu: Askea

en: Frequencies
eu: Maiztasunak

en: Frequency
eu: Maiztasuna

en: Frequency:
eu: Baliabide elektronikoa

en: Frequency:
eu: Maiztasuna:

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Friday
eu: Ostirala

note: SCRIPT
en: Fridays
eu: Ostiralak

en: From
eu: Nondik

en: From
eu: Nondik

en: From \ To
eu: Desde \  A

en: From a new (empty) record
eu: Erregistro berri (huts) batean

en: From a staged file
eu: Prestatutako fitxategi batean

en: From a subscription
eu: Desde una suscripción

en: From a suggestion
eu: Desde una sugerencia

en: From an existing record:
eu: Existitzen den erregistro batean:

en: From an external source
eu: Kanpoko iturri batean

en: From any library
eu: De cualquier biblioteca

en: From any library:
eu: De cualquier biblioteca:

en: From authid:
eu: De authid:

en: From call number:
eu: Signaturatik:

en: From date:
eu: Desde fecha:

en: From home library
eu: De la biblioteca de origen

en: From home library:
eu: De la biblioteca de origen:

en: From item call number:
eu: Elementuaren katalogo zenbakian:

en: From titles with highest hold ratios
eu: Erreserba gehien dituzten

en: From:
eu: Nondik:

en: From:
eu: Egilea:

en: Front
eu: Aurrealdea

en: Fund
eu: Funtsa

en: Fund amount:
eu: Funts zenbatekoa:

en: Fund code
eu: Funts kodea

en: Fund code:
eu: Funts kodea:

en: Fund filters
eu: Funts iragazkiak

note: TD
en: Fund locked
eu: Funtsa bloketatuta dago

en: Fund name
eu: Funts izena

en: Fund name:
eu: Funts izena:

en: Fund parent:
eu: Padre del fondo:

en: Fund remaining
eu: Geratzen den funtsa

en: Fund total
eu: Funtsa, guztira

en: Fund:
eu: Funtsa:

en: Fund:
eu: Funtsa:

en: Funds
eu: Funtsak

en: GPL License
eu: Licencia GPL

en: GST:
eu: BEZa:

en: Galego (Galician) Ignacio Javier
eu: Gallego (Galician) Ignacio Javier

en: Gap between columns:
eu: Zutabeen arteko tartea:

en: Gap between rows:
eu: Errenkaden arteko tartea:

en: Geauga County Public Library
eu: Geauga County liburutegi publikoa

en: Gender
eu: Generoa

en: Gender:
eu: Generoa;

en: General
eu: Orokorra

en: General settings
eu: Ezarpen orokorrak

en: Generate EDIFACT order
eu: Sortu EDIFACT eskaera

en: Generate an exception for this repeated holiday.
eu: Sortu salbuespen bat jai e gun errepikatu honentzat.

en: Generate exceptions on a range of dates.
eu: Generar una excepción para este feriado repetible.

note: INPUT type=button
en: Generate next
eu: Sortu hurrengoa

en: Get Firefox add-on
eu: Lortu Firefox-en osagarria

en: Get desktop application
eu: Lortu mahaigainaren aplikazioa

en: Get help on current subfield
eu: Lortu ondorengo azpieremuaren laguntza

en: Get it!
eu: Lortu!

en: Global system preferences
eu: Sistemaren lehentasun globalak

en: Glyphicons Free
eu: Iconos gratis

note: INPUT type=submit name=changepage_goto
en: Go
eu: Joan

en: Go to advanced search
eu: Joan bilaketa aurreratura

note: A
en: Go to item details
eu: Joan item-aren xehetasunetara

en: Go to item search
eu: Joan item-aren bilaketara

en: Go to page :
eu: Ir a la página,

en: Go to receipt page
eu: Joan ordainagiriaren weborrialdera

note: A
en: Go to record detail page
eu: Jan erregistroko xehetasunen orrira

en: Grace period:
eu: Graziazko epea:

en: Group
eu: Taldea

note: INPUT type=text name=group
en: Group code
eu: Coódigo de grupo

note: INPUT type=text name=groupdesc
en: Group name
eu: Nombre del grupo

en: Group(s):
eu: Taldea(k):

en: Groups of libraries:
eu: Grupos de bibliotecas:

en: Guarantees:
eu: Bermeak:

en: Guarantor information
eu: Abal-emailearen informazioa

en: Guarantor:
eu: Abal-emailea:

en: Guide box:
eu: Gida koadroa

en: Guided reports
eu: Txosten gidatuak

en: Guided reports wizard
eu: Txosten gidatuen morroia

en: HTML message:
eu: Mensaje HTML:

en: Handbooks
eu: Eskuliburuak

en: Hard due date
eu: Itzultze data aldagaitza

en: Header row could not be parsed
eu: Errenkadaren goiburua ezin da analizatu.

en: Heading
eu: Goiburua

en: Heading A-Z
eu: A-Z izenburua

en: Heading Z-A
eu: Z-A izenburua

en: Help
eu: Laguntza

en: Help input
eu: Sarrera laguntza

en: Here is your cart, sent from our online catalog.
eu: Hemen dago zure saskia, gure online katalogotik bidalia

note: %1$s:  shelfname | $raw
en: Here is your list called %s, sent from our online catalog.
eu: Hemen dago %s izeneko zure zerrenda, gure online katalogotik bidalia.

en: Hi,
eu: Kaixo,

en: Hi, you are looking at the result of launching the EXAMPLE plugin.
eu: Kaixo, zu exekutatu pluging ADIBIDEA ikusten ari zara.

en: Hidden by default
eu: Ezkutatuta, modu lehenetsian

note: SCRIPT
en: Hide MARC
eu: Ezkutatu MARC

en: Hide all
eu: Ezkutatu guztia

en: Hide all columns
eu: Ezkutatu zutabe guztiak

en: Hide in OPAC
eu: OPAC-ean ezkutatu

en: Hide in OPAC:
eu: OPAC-ean ezkutatu:

en: Hide inactive budgets
eu: Ezkutatu aurrekontu ez aktiboak

en: Hide window
eu: Ezkutatu leihoa

en: High demand item.
eu: Eskaera handiko itema.

note: %1$s:  checkout_info.HIGHHOLDS.duration | html %2$s:  checkout_info.HIGHHOLDS.returndate | html
en: High demand item. Loan period shortened to %s days (due %s).
eu: Eskaera handiko itema. Mailegu-epea %s eguneratara murriztua (%s epez kanpo).

note: %1$s:  HIGHHOLDS.duration | html %2$s:  HIGHHOLDS.returndate | $KohaDates
en: High demand item. Loan period shortened to %s days (due %s). Check out anyway?
eu: Artículo de gran demanda. Tiempo de préstamo reducido a %s días (debido %s). ¿todos modos desea revisar?

en: Highlight
eu: Nabarmendu

en: Hint:
eu: Aholkua:

en: Hints
eu: Aholkuak

en: History
eu: Historia

en: History OPAC note:
eu: Historia de nota de OPAC:

en: History end date:
eu: Historiaren amaiera data:

en: History staff note:
eu: Nota administrativa del historial:

en: History start date:
eu: Historiaren hasiera data:

en: Hochschule für Gesundheit (hsg), Germany
eu: Hochschule für Gesundheit (hsg), Alemania

en: Hold
eu: Erreserbatua

en: Hold at
eu: Erreserbatu hemen

en: Hold date
eu: Erreserba-data

en: Hold details
eu: Erreserba xehetasunak

en: Hold expires on date:
eu: Erreserba data honetan iraungitzen da:

en: Hold fee
eu: Erreserba kostua

en: Hold fee:
eu: Erreserba kostua:

en: Hold for:
eu: Noren erreserba:

en: Hold found (item is already waiting):
eu: Reserva encontrada (el ítem está en espera):

note: %1$s:  nextreservtitle | html
en: Hold found for (%s), please transfer
eu: Honentzako erreserba aurkitu da: (%s), mesedez, transferitu

en: Hold found:
eu: Erreserba aurkituta:

en: Hold placed by :
eu: Nork erreserbatuta:

en: Hold policy
eu: Política de reserva

en: Hold ratio
eu: Tasa de reservas

en: Hold ratios
eu: Erreserba proportzioak

en: Hold ratios to calculate items needed
eu: Tasa de reservas para calcular ítems necesarios

en: Hold starts on date:
eu: Erreserba data honetan hasiko da:

en: Hold status
eu: Estado de reserva

en: Holding libraries
eu: Alearen liburutegiak

en: Holding library
eu: Alearen liburutegia

en: Holding library:
eu: Alearen liburutegia

en: Holdings:
eu: Aleak:

en: Holds
eu: Erreserbak

note: For the first occurrence, %1$s:  Biblio.HoldsCount( SEARCH_RESULT.biblionumber ) | html
en: Holds (%s)
eu: Erreserbak  (%s)

en: Holds awaiting pickup
eu: Hartzeko prest dauden erreserbak

note: %1$s:  ReservesMaxPickUpDelay | html
en: Holds listed here have been awaiting pickup for more than %s days.
eu: Hemen zerrendatutako erreserbak %s egun baino gehiago daramatzate hartzeko prest

en: Holds queue
eu: Erreserba ilara

en: Holds statistics
eu: Erreserba estatistikak

en: Holds to pull
eu: Hartzeko prest dauden erreserbak

en: Holds:
eu: Erreserbak:

en: Holiday exception
eu: Jai eguna

en: Holiday only on this day
eu: Jai eguna, egun honetan bakarrik

en: Holiday repeated every same day of the week
eu: Jai eguna astero errepikatzen da, asteko egun berean

en: Holiday repeated yearly on the same date
eu: Jai eguna urtero errepikatzen da, data berean

en: Holiday repeating weekly
eu: Jai eguna

en: Holiday repeating yearly
eu: Jai eguna urtero errepikatzen da, data berean

en: Holidays on a range
eu: Feriados en un rango

en: Holidays repeated yearly on a range
eu: Feriados de repetición anual en un rango

en: Home
eu: Hasiera

en: Home libraries
eu: Jatorri-liburutegia

en: Home library
eu: Jatorri-liburutegia

en: Home library (branchcode)
eu: Liburutegi nagusia (sukurtsalaren kodea)

note: SCRIPT
en: Home library unknown.
eu: Liburutegi nagusi ezezaguna.

en: Home library:
eu: Jatorrizko liburutegia

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Home library: %s
eu: Liburutegi nagusia: %s

en: Horizontal:
eu: Horizontala:

en: Host records
eu: Erregistro lokalak

en: Hostname/Port
eu: Ostalari izena/ataka

en: Hostname:
eu: Ostalari izena:

en: Hour
eu: Ordua

en: Hours
eu: Orduak

en: How to process items:
eu: Nola prozesatzen dira elementuak:

en: Hrvatski (Croatian)
eu: Hrvatski (kroaziera)

en: Huge text
eu: Testu nagusia

en: I encountered some problems.
eu: Zenbait arazo ditut.

en: I received this from you:
eu: Zuregandik jaso dut hau:

en: I will pass back what you type here, if you press OK.
eu: Hemen idazten duzuna berridatziko dut, OK sakatzen baduzu.

en: IP address has changed, please log in again
eu: IP helbidea aldatu da, mesedez, hasi saioa berriro

en: IP address has changed. Please log in again
eu: IP helbidea aldatu da, mesedez, hasi saioa berriro

en: ISBN or ISSN or other standard number:
eu: ISBNa edo ISSNa, edo beste arau baten zenbakia:

en: ISO code
eu: ISO kodea

en: ISO code:
eu: ISO kodea:

en: Icon
eu: Ikonoa

en: If checked, this holiday will be copied to all libraries. If the holiday already exists for a library, no change is made.
eu: Hautatuta badago, jai egun hau liburutegi guztietan kopiatuko da. Jai egun hori liburutegi batentzat existitzen bada dagoeneko, ez da aldaketarik egingo.

en: If empty, English is used
eu: Hutsa uzten bada, ingelesa erabiliko da

en: If items have been created when ordering or receiving, they will be deleted.
eu: Ordenatzerakoan edo jasotzerakoan itemak sortu baldin badira, ezabatuak izango dira.

en: If matching record is already in the borrowers table:
eu: Bazkideen taulan bat egiten duen erregistroren bat baldin badago dagoeneko:

en: If the total amount loanable for a given patron category is left blank, no limit applies, except possibly for a limit you define for a specific item type.
eu: Bazkide kategoria baten gehieneko mailegu kopurua hutsik utziz gero, ez da mugarik egongo, baldin eta elementu mota jakin batentzako muga bat ezartzen ez baduzu.

en: If this is not what you were expecting, go to
eu: Hau ez bada espero zenuena, joan

en: If you want Koha to trigger an action (send a letter or restrict a member), a delay value is required.
eu: Kohak ekintza bat disparatzea nahi baduzu (gutun bat bidaltzea edo kide bat blokeatzea), atzerapen balio bat beharrezkoa da.

en: Ignore
eu: Ezikusi

en: Ignore and return to transfers:
eu: Ezikusi eta itzuli transferentzietara:

en: Ignore this one, keep the existing one
eu: Ezikusi hau, mantendu existitzen dena:

en: Image
eu: Irudia

en: Image 1
eu: Irudia 1

en: Image 2
eu: Irudia 2

en: Image ID
eu: Irudiaren IDa

en: Image file
eu: Archivo imagen

en: Image name:
eu: Irudiaren izena:

note: %1$s:  IMAGE_NAME | html
en: Image name: %s
eu: Irudiaren izena: %s

note: %1$s:  filerror.CRDFIL | html %2$s:  ELSIF ( filerror.CARDNUMBER_DOES_NOT_EXIST )
en: Image not imported (%s missing). %s
eu: Imagen no importada (%s ausente). %s

note: %1$s:  ELSIF ( filerror.OVRSIZ )
en: Image not imported because Koha was unable to open the image for reading. %s
eu: Imagen no importada porque Koha no ha podido abrir la imagen para lectura.%s

note: %1$s:  END %2$s:  END %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Image not imported because of an unknown error. Please refer to the error log for more details. %s %s %s imported successfully. %s
eu: Imagen no importada por un error desconocido. Por favor, consulte el registro de errores para obtener más detalles.%s %s %s importado satisfactoriamente. %s

note: %1$s:  ELSIF ( filerror.IMGEXISTS )
en: Image not imported because the database returned an error. Please refer to the error log for more details. %s
eu: Imagen no imoortada porque la base de datos ha devuelto un error. Por favor, consulte el registro de errores para obtener más detalles.%s

note: %1$s:  ELSIF ( filerror.OPNERR )
en: Image not imported because the image file is corrupted. %s
eu: Imagen no importada porque el archivo imagen está corrupto. %s

note: %1$s:  ELSIF ( filerror.CRDFIL )
en: Image not imported because the image file is too big (see online help for maximum size). %s
eu: La imagen no se importa porque el archivo de imagen es demasiado grande (ver ayuda en línea para el tamaño máximo). %s

note: %1$s:  ELSIF ( filerror.CORERR )
en: Image not imported because the image format is unrecognized. %s
eu: La imagen no ha sido importada porque el formato de la imagen no se reconoce.%s

note: For the first occurrence, %1$s:  ELSIF ( filerror.MIMERR )
en: Image not imported because this patron does not exist in the database. %s
eu: Imagen no importada porque seste socio no existe en la base se datos.%s

en: Image source:
eu: Irudiaren iturria:

en: Image successfully uploaded
eu: Imagen subida con éxito

en: Image upload results :
eu: Resultados de carga de imágenes:

en: Image(s) successfully deleted
eu: Imagen(es) eliminada(s) con éxito

en: Image:
eu: Irudia:

en: Images
eu: Irudiak

en: Images for
eu: Imágenes para

en: Import
eu: Inportatu

en: Import batch deleted successfully
eu: Inportazio-lotea modu zuzenean ezabatu da

en: Import into the borrowers table
eu: Inportatu bazkideen taulara

en: Import patron data
eu: Inportatu bazkideen datuak

en: Import patrons
eu: Inportatu bazkideak

en: Import record...
eu: Fitxategia inportatu

en: Import results :
eu: Inportazio emaitzak:

note: INPUT type=submit name=mainformsubmit
en: Import this batch into the catalog
eu: Inportatu sorta hau katalogora

en: Important:
eu: Garrantzitsua:

en: Imported
eu: Inportatua

en: In framework:
eu: Lan orrian:

en: In months:
eu: En meses:

note: For the first occurrence, %1$s:  OPACBaseURL | $raw %2$s:  BIBLIO_RESULT.biblionumber | html
en: In online catalog: %s/cgi-bin/koha/opac-detail.pl?biblionumber=%s
eu: Lineako katalogoan: %s/cgi-bin/koha/opac-detail.pl?biblionumber=%s

en: In transit
eu: Bidean

note: %1$s:  Branches.GetName( item.transfer.frombranch ) | html %2$s:  Branches.GetName( item.transfer.tobranch ) | html %3$s:  item.transfer.datesent | $KohaDates
en: In transit from %s to %s since %s
eu: En cuarso desde %s a %s hasta %s

en: In use
eu: Erabiltzen

en: In your cart
eu: Zure saskian

en: Inactive
eu: Inaktiboa

en: Inactive budgets
eu: Presupuestos inactivos

en: Include expired subscriptions:
eu: Barne hartu amaitutako harpidetzak:

note: SCRIPT
en: Incorrect syntax, cannot save
eu: Sintaxia ez da zuzena, ezin da gorde.

en: Indefinite
eu: Ez-markatua

en: Indexed in:
eu: Hemen indexatua:

en: Indexes
eu: Aurkibideak

en: Individual libraries:
eu: Liburutegi indibidualak:

en: Info
eu: Informazioa

en: Info:
eu: Informazioa:

en: Information
eu: Informazioa

en: Initials
eu: Hitz-hasierak

en: Initials:
eu: Inizialak:

en: Inner counter
eu: Barruko kontadorea

en: Insert
eu: Sartu

en: Insert delimiter (‡)
eu: Sartu mugatzailea (‡)

en: Insert line break
eu: Sartu linea-jauzia

en: Instructions
eu: instrucciones

en: Instructor search:
eu: Búsqueda de formador:

en: Instructors
eu: Instruktoreak

en: Instructors:
eu: Instruktoreak:

en: Insufficient privileges.
eu: Ez duzu nahikoa pribilegiorik.

en: Integer
eu: Zenbaki osoa

en: Internal note
eu: Barne oharra:

en: Internal note:
eu: Barne oharra:

en: Internal note:
eu: Barne oharra:

note: A
en: Internationalization and localization
eu: Nazioartekotzea eta lokalikazioa

en: Into an application
eu: Aplikazio baten barruan

en: Into an application
eu: Aplikazio baten barruan

en: Into an application:
eu: Aplikazio barruan:

en: Into an application:
eu: Aplikazio baten barruan:

en: Invalid authority type
eu: Autoritate mota baliogabea da

en: Invalid course!
eu: Curso / materia inválido!

note: SCRIPT
en: Invalid record
eu: Ezeztatu fitxategia

note: SCRIPT
en: Invalid tag number
eu: Ezeztatu etiketa zenbakia

en: Invalid username or password
eu: Erabiltzaile izena edo pasahitza

en: Inventory
eu: Inbentarioa

en: Inventory number
eu: Inbentariaketa zenbakia

en: Invoice details
eu: Fakturaren xehetasunak

en: Invoice has been modified
eu: Faktura aldatu da

en: Invoice item price includes tax:
eu: Fakturako elementuaren prezioak zerga barne hartzen du:

en: Invoice number
eu: Faktura zenbakia

en: Invoice number reverse
eu: Faktura zenbakia ezeztatu

en: Invoice number:
eu: Faktura zenbakia:

en: Invoice prices are:
eu: Faktura prezioak hauek dira:

en: Invoice prices:
eu: Faktura prezioak:

note: %1$s:  invoicenumber | html
en: Invoice: %s
eu: Faktura: %s

en: Invoices
eu: Fakturak

en: Invoices
eu: Faktura

en: Invoices enabled:
eu: Fakturak gaitu:

en: Irregularity:
eu: Irregulartasuna:

en: Is a URL:
eu: URL bat da:

en: Is hidden by default
eu: Izkutuan lehenetsita

en: Is this a duplicate of
eu: Hau hurrengoaren kopia al da?

en: Issue
eu: Mailegua

en: Issue
eu: Mailegua

en: Issue #
eu: Alea #

en: Issue history
eu: Mailegu historia

en: Issue number
eu: Mailegu zenbakia

en: Issue:
eu: Alea:

en: Issue:
eu: Alea:

en: Issues per unit
eu: Zenbakiak unitateka

en: Issues per unit:
eu: Zenbakiak unitateka:

en: Italiano (Italian) for 3.2: Zeno Tajoli, Pietro Gozzetti and Paolo Pozzan; for 3.4 and more: Zeno Tajoli, Stefano Bargioni, Paolo Bizzarri
eu: Italiano (Italian) para 3.2: Zeno Tajoli, Pietro Gozzetti y Paolo Pozzan; para 3.4 y mayor: Zeno Tajoli, Stefano Bargioni, Paolo Bizzarri

en: Item
eu: Elementua

en: Item
eu: Elementua

note: For the first occurrence, %1$s:  loopro.object | html
en: Item %s
eu: Elementua %s

en: Item barcode:
eu: Código de barras del ítem:

en: Item call number
eu: Signatura topográfica del ítem

en: Item callnumber:
eu: Signatura topográfica del ítem:

en: Item checked out
eu: Ítem prestado

en: Item circulation alerts
eu: Elementu zirkulazioaren abisuak

en: Item count
eu: Item kopurua

en: Item damaged
eu: Item kaltetua

en: Item details
eu: Detalles del ítem

en: Item floats
eu: Ítem flotante

note: SCRIPT
en: Item has been lost (transaction recorded anyway)
eu: Itema galdu egin da (dena den transakzioa murriztua)

en: Item has been withdrawn
eu: Elementua kendu da

note: SCRIPT
en: Item has been withdrawn (transaction recorded anyway)
eu: Itema erretiratu egin da (dena den transakzioa murriztua)

en: Item has been withdrawn.
eu: Itema erretiratu egin da.

en: Item holding library:
eu: Biblioteca de préstamo:

en: Item home library:
eu: Biblioteca de origen del ítem:

en: Item information
eu: Información del ítem

en: Item is already at destination library.
eu: Elementua helburu-liburutegian dago jada.

note: %1$s:  IF item_notforloan_lib %2$s:  item_notforloan_lib | html %3$s:  END
en: Item is normally not for loan %s(%s)%s.
eu: Itema normalean ezin da mailegatu %s(%s)%s.

en: Item is restricted
eu: Elementua mugatuta dago

note: SCRIPT
en: Item is restricted (transaction recorded anyway)
eu: Itema murriztua dago (dena den transakzioa murriztua)

en: Item is restricted.
eu: Itema murriztua dago.

note: SCRIPT
en: Item not checked out.
eu: Ítem no prestado.

note: %1$s:  IF item_notforloan_lib %2$s:  item_notforloan_lib | html %3$s:  END
en: Item not for loan %s(%s)%s.
eu: Itema ezin da mailegatu %s(%s)%s.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Item not found.
eu: El ítem no encontrado.

en: Item number file:
eu: Item zenbakiaren fitxategia:

en: Item processing:
eu: Elementuaren prozesatzea:

en: Item records were last synced on:
eu: Itemaren erregistroak azken aldiz sinkronizatu ziren:

en: Item renewed:
eu: Item berritua:

en: Item returns home
eu: Sede de devolución de ítem

en: Item returns to issuing library
eu: Ítem vuelve a la biblioteca de préstamo

en: Item search
eu: Itema bilatu

note: SCRIPT
en: Item search results
eu: Item bilaketaren emaitzak

note: A
en: Item sorting
eu: Item sailkapena

note: SPAN
en: Item statuses may be inaccurate. Please view the record details for accurate item statuses
eu: Itemaren egoerak ez zuzenak izan daitezke. Begiratu erregistroaren xehetasunak itemaren egoerak ikusi ahal izateko

en: Item tag
eu: Elementu etiketa

note: SCRIPT
en: Item tags cannot currently be saved
eu: Item etiketak ezin dira gorde

en: Item type
eu: Item mota

en: Item type images are disabled. To enable them, turn off the
eu: Elementu motaren irudiak desgaituta daude. Gaitzeko itzali hau

en: Item type is normally not for loan.
eu: Item mota normalean ez da mailegagarria.

en: Item type not for loan.
eu: Item mota ez da mailegagarria

en: Item type:
eu: Elementu mota:

en: Item type:
eu: Item mota:

en: Item types
eu: Elementu motak:

en: Item types administration
eu: Administración de tipos de ítem

en: Item was lost, now found.
eu: Elementua galduta zegoen, eta aurkitu da.

en: Item was on loan to
eu: Elementua honek hartu du maileguan

en: Item with barcode
eu: Itema barra-kodearekin

note: %1$s:  barcode | html
en: Item with barcode '%s' added successfully
eu: Barra-kode hau '%s' daukaten itemak zuzen gehitu dira

en: Item(s)
eu: Elementua(k)

en: Items
eu: Elementuak

en: Items available
eu: Eskuragarri dauden elementuak

en: Items checked out
eu: Ítem prestados

en: Items expected
eu: Espero diren elementuak

note: %1$s:  biblio.title | html %2$s:  IF ( biblio.author ) %3$s:  biblio.author | html %4$s:  END %5$s:  biblio.biblionumber | html
en: Items for %s %s by %s%s (Record #%s)
eu: Elementuak: %s %s nork %s%s (erregistroa #%s)

note: %1$s:  batch_id | html
en: Items in batch number %s
eu: %s sorta zenbakian dauden elementuak

en: Items list
eu: Lista de ítems

en: Items lost
eu: Galdutako elementuak

en: Items needed
eu: Ítems necesarios

en: Items with no checkouts
eu: Inoiz maileguan hartu ez diren elementuak

en: Items:
eu: Elementuak:

en: Items:
eu: Itemak:

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Itemtype
eu: Elementu mota

en: Itype
eu: Elementu mota

en: January
eu: Urtarrila

en: Job progress:
eu: Lanaren garapena:

en: Jobs already entered
eu: Lanak dagoeneko sartu dira

en: July
eu: Uztaila

en: June
eu: Ekaina

en: Juvenile
eu: Haur eta gazteak

en: KEEP SOLUTIONS, Portugal
eu: MANTENER SOLUCIONES, Portugal

en: Keep issue number
eu: Mantendu irteera eguna

en: Key
eu: Kita

en: Keyboard shortcuts
eu: Laster-teklak

en: Keyword
eu: Hitz gakoa

en: Keyword (any):
eu: Hitz-gakoak (edozein):

en: Keyword:
eu: Gako hitza:

en: Keyword:
eu: Gako hitza:

en: Koha administration
eu: Koha administrazioa

en: Koha cannot display existing passwords. Leave the field blank to leave password unchanged.
eu: Koha no puede mostrar las contraseñas existentes. Deje el campo en blanco para dejar sin cambios la contraseña.

en: Koha database schema
eu: Koharen datu basearen eskema

en: Koha development team
eu: Equipo de desarrollo Koha

en: Koha field
eu: Koha eremua

en: Koha field:
eu: Koha eremua:

en: Koha full call number
eu: Signatura topográfica completa Koha

en: Koha history timeline
eu: Línea de tiempo histórica de Koha

en: Koha internal
eu: Koha barnekoa

en: Koha is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 3 of the License, or (at your option) any later version.
eu: Koha software askea da; Free Software Foundation-en argitaratutako GNU General Public License kondiziopean banatu edo molda dezakezu; Lizentziaren 3. bertsioa edo ondorengo beste edozein bertsio.

en: Koha link:
eu: Kohako lotura:

en: Koha module:
eu: Kohako lotura:

en: Koha offline circulation
eu: Circulación fuera de línea Koha

en: Koha plugins
eu: Koha pluginak

en: Koha report library
eu: Biblioteca de reportes Koha

en: Koha reports library
eu: Koharen txosten liburutegia

en: Koha to MARC mapping
eu: Koha - MARC mapaketa

en: Koha version:
eu: Koharen bertsioa:

en: LC call number:
eu: LC katalogo zenbakia:

en: Label
eu: Etiqueta

en: Label creator
eu: Etiketa sortzailea

en: Label for lib:
eu: Etiketa liburutegiarentzat:

en: Label for opac:
eu: Etiketa OPACentzat:

en: Label height:
eu: Etiketa garaiera:

en: Label templates
eu: Etiketa txantiloiak

en: Label width:
eu: Etiketa zabalera:

en: Labeled MARC
eu: MARC etiketatua

en: Language
eu: Hizkuntza

en: Language:
eu: Hizkuntza:

en: Languages
eu: Hizkuntzak

en: Large print
eu: Inprimaketa handia

en: Last borrowed:
eu: Azken mailegua:

en: Last borrower:
eu: Azken mailegu-hartzailea:

en: Last checkout date:
eu: Azken irteera-data:

en: Last location
eu: Azken kokalekua

en: Last seen
eu: Azken aldiz ikusia

en: Last seen:
eu: Azken aldiz ikusia:

en: Last updated
eu: Azken eguneraketa

en: Last updated:
eu: Azken eguneraketa:

en: Late
eu: Berandu

en: Late orders
eu: Berandututako eskaerak

en: Latina (Latin)
eu: Latina (Latina)

en: Law reports and digests
eu: Txosten eta arautegi juridikoak

en: Layout
eu: Txantilloia

en: Layout ID
eu: Txantilloiaren IDa

en: Layout name:
eu: Txantilloiaren izena:

en: Layouts
eu: Diseinuak

en: Leave a message
eu: Utzi mezu bat

en: Left on order
eu: Queda ordenado

en: Left page margin:
eu: Orriaren ezker marjina:

en: Left text margin:
eu: Orriaren eskuin marjina:

en: Legal articles
eu: Artikulu juridikoak

en: Legal cases and case notes
eu: Lege-kasuak eta oharrak

en: Legend
eu: Kondaira

en: Legislation
eu: Legedia

en: Length:
eu: Luzera:

en: Letter
eu: Gutuna

en: Lib
eu: Lib.

en: Librarian
eu: Liburuzaina

en: Librarian identity:
eu: Liburuzainaren identitatea:

en: Librarian:
eu: Liburuzaina:

en: Libraries
eu: Liburutegiak

en: Library
eu: Liburutegia

note: %1$s:  branchcode | html %2$s:  Branches.GetName( branchcode ) | html
en: Library %s - %s Checkin and transfer policy
eu: Liburutegia %s - %s Itzultze eta transferentzia politika

en: Library EANs
eu: EANs liburutegia

en: Library code:
eu: Liburutegi kodea:

en: Library is invalid.
eu: Liburutegia baliogabea da.

en: Library management
eu: Administración de biblioteca

en: Library of the patron:
eu: Bazkidearen liburutegia:

en: Library transfer limits
eu: Liburutegiko transferentzia mugak

en: Library use
eu: Liburutegiaren erabilera

en: Library:
eu: Liburutegia:

en: Library:
eu: Liburutegia:

note: For the first occurrence, %1$s:  Branches.GetName( branch ) | html
en: Library: %s
eu: Librurutegia: %s

note: %1$s:  update.old_branch or "?" | html %2$s:  update.new_branch or "?" | html
en: Library: %s &rArr; %s
eu: Liburutegia: %s &rArr; %s

en: Limit to any of the following:
eu: Mugatu bilaketa:

en: Limit to:
eu: Mugatu:

en: Limit to:
eu: Mugatu:

en: Limits
eu: Mugak

en: Line
eu: Lerroa

en: Line
eu: Lerroa

en: Link
eu: Lotura

en: Link:
eu: Lotura:

en: List
eu: Zerrenda

en: List created.
eu: Zerrendaren  izena.

en: List deleted.
eu: Zerrenda ezabatua.

en: List fields
eu: Listar campos

en: List item price includes tax:
eu: Zerrendaren elementuak zergak barne hartzen ditu:

en: List member:
eu: Zerrenda kidea:

en: List name
eu: Zerrenda izena

en: List name:
eu: Zerrenda izena:

en: List prices are:
eu: Zerrenda prezioak:

en: List prices:
eu: Zerrenda prezioak:

en: List updated.
eu: Eguneratutako parametroak

en: Lists
eu: Zerrendak

en: Lists that include this title:
eu: Lan hau barne hartzen duten zerrendak:

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Loading
eu: Kargatzen

en: Loading
eu: Kargatzen

en: Loading data...
eu: Datuak kargatzen...

en: Loading...
eu: Kargatzen...

en: Loan period
eu: Período de préstamo

en: Local images have not been enabled by your system administrator.
eu: Imágenes locales no han sido habilitadas por su administrador.

en: Local use
eu: Uso local

en: Local use preferences
eu: Preferencias de uso locales

en: Local use recorded
eu: Erabilera lokala gordeta

en: Location
eu: Kokapena

en: Location and availability
eu: Kokalekua eta eskuragarritasuna

en: Location(s)
eu: Kokalekua(k)

en: Location:
eu: Kokalekua:

en: Locations
eu: Kokalekua

en: Lock budget:
eu: Blokeatu aurrekontua:

en: Locked
eu: Blokeatuta

note: INPUT type=submit
en: Log in
eu: Sartu

en: Log out
eu: Itxi saioa

en: Log viewer
eu: Log ikustailea

en: Logs
eu: Erregistroak

en: Look for existing records in catalog?
eu: Bilatu existitzen diren erregistroak katalogoan?

en: Lost card
eu: Galdutako txartela

en: Lost item
eu: Galdutako elementua

en: Lost items
eu: Galdutako elementuak

en: Lost on:
eu: Noiztik:

en: Lost status:
eu: Galduta egoera:

en: Lost status:
eu: Galduta egoera:

en: Lost:
eu: Galduta:

en: Lower left X coordinate:
eu: Behe-ezkerreko X koordenatua:

en: Lower left Y coordinate:
eu: Behe-eskuineko Y koordenatua:

en: MARC (non-Unicode/MARC-8)
eu: MARC (no-Unicode/MARC-8)

en: MARC Bibliographic framework test
eu: MARC bibliografia lan-orriaren proba

en: MARC Card View
eu: MARC-txartela ikuspegia

en: MARC View
eu: MARC bista

en: MARC bibliographic framework
eu: MARC lan orri bibliografikoa

en: MARC bibliographic framework test
eu: Verificación de hoja de trabajo bibliográfica MARC

en: MARC field
eu: Campo MARC

en: MARC field:
eu: MARC eremua:

en: MARC frameworks
eu: MARC lan orriak

note: %1$s:  marcflavour | html
en: MARC frameworks: %s
eu: MARC lan orriak: %s

en: MARC modification templates
eu: MARC modifikazio txantiloiak

en: MARC structure
eu: MARC egitura

en: MARC subfield
eu: Subcampo MARC

en: MARC subfield:
eu: MARC azpieremua

en: MIT License
eu: Licencia MIT

en: MIT license
eu: Licencia MIT

en: Magyar (Hungarian)Agnes Imecs
eu: Magyarrera (hungariera) Agnes Imecs

en: Main address
eu: Helbidea

note: SCRIPT
en: Main library
eu: Biblioteca principal

en: Make budget active:
eu: Aktibatu aurrekontua:

en: Make payment
eu: Egin ordainketa

en: Make this weekday a holiday, every week. For example, if your library is closed on Saturdays, use this option to make every Saturday a holiday.
eu: Asteko egun hau jai egun bihurtu, astero. Adibidez, zure liburutegia larunbatetan itxita baldin badago, erabili aukera hau larunbat guztiak jai egun bihurtzeko.

en: Male
eu: Gizonezkoa

en: Male
eu: Gizonezkoa

en: Manage CSV export profiles
eu: Kudeatu CSV esportazio profilak

en: Manage Koha system settings (Administration panel)
eu: Gestionar configuraciones del sistema de Koha (panel de Administración)

en: Manage OAI Sets
eu: OAI kudeaketa

en: Manage frequencies
eu: Kudeatu aldizkapenak

en: Manage global system preferences like MARC flavor, date format, administrator email, and templates.
eu: Kudeatu sistemaren lehentasun globalak, hala nola MARC estiloa, administratzailearen helbide elektronikoa eta txantiloiak.

en: Manage orders
eu: Kudeatu eskaerak

en: Manage patrons fines and fees
eu: Gestionar socios. multas y deudas

en: Manage plugins
eu: Kudeatzeko plugin-ak

en: Manage rotating collections
eu: Kudeatu bilduma mugikorrak

en: Manage serial subscriptions
eu: Gestionar suscripciones

en: Manage staged MARC records
eu: Kudeatu prestatutako MARC erregistroak

note: %1$s:  IF ( import_batch_id ) %2$s:  import_batch_id | html %3$s:  END
en: Manage staged MARC records %s &rsaquo; Batch %s %s
eu: Administrar registros MARC preparados %s &rsaquo; Lote %s %s

en: Manage staged records
eu: Kudeatu prestatutako erregistroak

en: Managed by
eu: Kudeatzailea

en: Managed by:
eu: Nork kudeatuta:

en: Managed in tab:
eu: Fitxa honetan kudeatuta:

en: Mandatory
eu: Nahitaezkoa

en: Mandatory:
eu: Nahitaezkoa:

en: Manual credit
eu: Eskuzko kreditua

en: Manual history:
eu: Eskuzko historia:

en: Manual history:
eu: Eskuzko historia:

en: Mapping
eu: Mapear

note: %1$s:  setName | html %2$s:  setSpec | html
en: Mappings for set '%s' (%s)
eu: Correspondencias para el conjunto '%s' (%s)

en: Mappings have been saved
eu: Se han grabado correspondencias

en: March
eu: Martxoa

en: Mark selected as:
eu: Markatu aukeratutakoa honela:

en: Match check
eu: Bat-etortzearen egiaztapena

note: %1$s:  matchcheck.mc_num | html
en: Match check %s
eu: Bat-etortzearen egiaztapena %s

en: Match check 1 |
eu: Bat-etortzearen egiaztapena 1 |

en: Match point
eu: Bat-etortze puntua

note: %1$s:  matchpoint.mp_num | html
en: Match point %s |
eu: Bat-etortze puntua%s |

en: Match point 1 |
eu: Bat-etortze puntua1 |

en: Match points
eu: Bat-etortze puntuak

en: Match threshold:
eu: Bat-etortze muga:

en: Matching rule applied:
eu: Apilatutako bat-etortze muga:

note: SCRIPT
en: Matching rule code missing
eu: Bat-etortze arauaren kodea falta da

en: Matching rule code:
eu: Bat-etortze arauaren kodea:

en: Matchpoint components
eu: Bat-etortze puntuaren osagaiak

en: Materials
eu: Materiales

en: Materials specified
eu: Zehaztutako materialak

en: Materials specified:
eu: Materiales especificados:

en: Matrix
eu: Matrizea

en: Max length:
eu: Longitud máxima:

en: May
eu: Mai

en: Meaning
eu: Esanahia

en: Men
eu: Gizonezkoak

note: INPUT type=submit
en: Merge
eu: Konbinatu

en: Merge reference
eu: Konbinatu erreferentzia

en: Merge selected
eu: Combinar registros seleccionados

en: Merging records
eu: Erregistroak konbinatzen

en: Message body:
eu: Mezuaren gorputza:

en: Message sent
eu: Mezua bidali da

en: Message subject:
eu: Asunto del mensaje:

en: Messaging
eu: Mezularitza

en: Mines Paristech (previously Ecole Nationale Supérieure des Mines de Paris)
eu: Mines Paristech (previamente Ecole Nationale Supérieure des Mines de Paris)

note: %1$s:  patron.category.effective_min_password_length | html
en: Minimum password length: %s
eu: Pasahitzaren gutxieneko luzera: %s

en: Minutes
eu: Minutuak

en: Missing
eu: Falta da

en: Missing issues
eu: Falta diren aleak

en: Missing issues:
eu: Falta diren aleak:

note: %1$s:  subscription.missinglist | html
en: Missing issues: %s
eu: Galdutako aleak:  %s

en: Moderate patron tags
eu: Moderatu bazkideen etiketak

en: Modification date
eu: Modifikazio data

en: Modification log
eu: Aldaketen loga

note: %1$s:  edited_attribute_type | html
en: Modified patron attribute type &quot;%s&quot;
eu: Aldatutako bazkide atributu mota &quot;%s&quot;

note: %1$s:  edited_matching_rule | html
en: Modified record matching rule &quot;%s&quot;
eu: Aldatutako erregistroen bat-etortze araua &quot;%s&quot;

en: Modify
eu: Aldatu

en: Modify a city
eu: Aldatu hiri bat

note: %1$s:  authid | html %2$s:  authtypetext | html
en: Modify authority #%s %s
eu: Aldatu autoritatea #%s %s

note: %1$s:  categorycode | html
en: Modify category %s
eu: Aldatu kategoria %s

en: Modify classification source
eu: Aldatu sailkapen iturrak

note: %1$s:  contractname | html %2$s:  booksellername | html
en: Modify contract %s for %s
eu: Aldatu kontratua %s honentzat %s

en: Modify filing rule
eu: Aldatu artxibatze araua

en: Modify item type
eu: Modificar tipo de ítem

en: Modify patron attribute type
eu: Aldatu bazkide atributu mota

en: Modify patrons in batch
eu: Aldatu bazkideak

en: Modify record matching rule
eu: Aldat erregistro bat-etortzearen araua

en: Module
eu: Modulua

note: TH
en: Module current
eu: Uneko modulua

note: TH
en: Module upgrade needed
eu: Modulua eguneratu behar da

en: Modules:
eu: Moduloak

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Monday
eu: Igandea

note: SCRIPT
en: Mondays
eu: Astelehenak

en: Month
eu: Hilabete

en: Month:
eu: Hilabetea:

en: More
eu: Gehiago

en: More details
eu: Xehetasun gehiago

en: More lists
eu: Xehetasun gehiago

en: More options
eu: Aukera gehiago

en: Most-circulated items
eu: Gehien mailegatutako elementuak

note: A
en: Move hold down
eu: Eraman behera erreserba

note: A
en: Move hold to bottom
eu: Eraman beheraino erreserba

note: A
en: Move hold to top
eu: Eraman goraino erreserba

en: Move these patrons to the trash
eu: Eraman bazkide hauek zabor-ontzira

note: INPUT type=button
en: Multi receiving
eu: Completar recepción

en: Musical recording
eu: Musika-grabazioa

en: My account
eu: Nire kontua

en: My checkouts
eu: Nire maileguak

en: My library
eu: Nire liburutegia

en: MySQL version:
eu: Versión de MySQL:

en: NOT CHECKED IN
eu: ITZULI GABE

en: NOTE:
eu: OHARRA:

en: NT
eu: TE

en: Name
eu: Izena

en: Name or ISSN:
eu: Izena edo ISSN:

en: Name or barcode not found. Please try an other
eu: Izena edo barra kodea ez da aurkitu. Mesedez, saiatu beste bat erabiltzen:

en: Name or cardnumber:
eu: Izena edo txartel izena:

en: Name:
eu: Izena:

en: Name:
eu: Izena:

en: Named:
eu: Izena:

en: Named:
eu: Izena:

note: ABBR
en: Narrower Term
eu: Termino Espezifikoa

en: Near East University
eu: Ekialde Hurbileko Unibertsitatea (Near East University)

en: Nederlands-Belgi&euml; (Dutch-Belgium)
eu: Nederlands-Belgi&euml; (Nederlandera-Belgika)

en: Never
eu: Inoiz (ere)  ez

en: New
eu: Berria

en: New
eu: Berria:

en: New SQL report
eu: Nuevo informe SQL

en: New SRU server
eu: SRU zerbitzari berria

en: New Z39.50 server
eu: Nuevo servidor Z39.50

en: New authority type
eu: Autoritate mota berria

note: %1$s:  category.category_name | html
en: New authorized value for %s
eu: Balio baimendu berriak honentzat: %s

en: New basket group
eu: Saski talde berria

en: New batch patron modification
eu: Nueva modificación de sede de  socio

note: A
en: New batch patrons modification
eu: Nueva modificación de sede de socio

en: New budget
eu: Aurrekontu berria

en: New card
eu: Txartel berria

en: New category
eu: Kategoria berria

en: New child record
eu: Lotutako erregistro berria

en: New city
eu: Hiri berria

en: New classification source
eu: Sailkapen iturri berria

note: %1$s:  booksellername | html
en: New contract for %s
eu: Honentzako kontratu berria %s

en: New course
eu: Ikastaro berria

en: New currency
eu: Moneta berria

en: New definition
eu: Definizio berria

en: New entry
eu: Nueva entrada

en: New filing rule
eu: Nueva regla de alfabetización

en: New framework
eu: Lan-orri berria

note: For the first occurrence, %1$s:  budget_period_description | html
en: New fund for %s
eu: Nuevo fondo para %s

en: New guided report
eu: Nuevo informe guiado

en: New item
eu: Elementu berria

en: New item type
eu: Elementu mota berria

note: %1$s:  report.label_batch | html
en: New label batch created: # %s
eu: Etiketa sorta berria sortu da: # %s

en: New library
eu: Liburutegi berria

en: New line (\n)
eu: Lerro berria (\n)

en: New list
eu: Zerrenda berria

en: New password:
eu: Pasahitz berria:

en: New patron
eu: Bazkide berria

en: New patron attribute type
eu: Bazkide atributu mota berria

en: New patron list
eu: Bazkide zerrenda berria

en: New preference
eu: Lehentasun berria

en: New purchase suggestion
eu: Erosketa-iradokizun berria

en: New record
eu: Erregistro berria

en: New record matching rule
eu: Erregistroen bat etortze arau berria

en: New report
eu: Nuevo informe

en: New search
eu: Bilaketa berria

en: New set
eu: Nuevo lote

en: New subscription
eu: Harpidetza berria

en: New tag
eu: Etiketa berria

en: New template
eu: Txantiloi berria

en: New username:
eu: Erabiltzaile izen berria:

en: New vendor
eu: Hornitzaile berria

en: News
eu: Berriak

note: INPUT type=submit
en: Next
eu: Hurrengoa

en: Next &gt;&gt;
eu: Hurrengoa &gt;&gt;

note: INPUT type=submit name=submit
en: Next >>
eu: Hurrengoa >>

en: Next available
eu: Eskuragarri dagoen hurrengoa

en: Next issue publication date:
eu: Hurrengo alearen argitaratze data:

en: No
eu: Ez

en: No
eu: Ez

en: No (default)
eu: Ez (lehenetsia)

en: No ACQ framework, using default. You should create a framework with code ACQ, the items framework would be used
eu: Ez dagi ACQ lan-orririk lehenetsia erabiltzen bada. ACQ kodea duen lan-orria sortu behar duzu, eta elementu lan-orriak erabiliko dira

en: No ACQ framework, using default. You should create a framework with code ACQ, the items framework would be used
eu: No hay una hoja de trabajo ACQ, usando predeterminada. Usted debe crear una hoja de trabajo con código ACQ, la hoja de ítems será utilizada

en: No MARC frameworks are available for your language. Defaulting to the frameworks supplied for English (en)
eu: Ez dago MARC lan-orririk eskuragarri zure hizkuntzarentzat. Ingelesezko (en) lan-orriak lehenetsiko dira

en: No active currency is defined
eu: Ez da moneta aktiborik definitu

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: No address stored.
eu: Ez dago helbiderik gordeta.

en: No categories have been defined.
eu: No se han definido categorías.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: No city stored.
eu: Ez dago hiririk gordeta.

en: No claims notice defined.
eu: Ez dago erreklamazio jakinarazpenik gordeta

note: SCRIPT
en: No columns selected!
eu: Ez dago zutaberik gordeta!

en: No comments have been approved.
eu: No se han aprobado comentarios.

en: No comments to moderate.
eu: Ez dago iruzkinik moderatzeko.

en: No cover image available
eu: Ez dago irudirik

en: No descriptions
eu: No hay descripciones

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: No email stored.
eu: Ez dago helbide elektronikorik gordeta.

en: No fund
eu: Funtsik gabe

en: No fund found
eu: Ez da funtsarik aurkitu

en: No funds to display for this search criteria
eu: Ez dagu bilaketa irizpideekin bat datorren funtsarik

en: No holds allowed
eu: Ezin da erreserbarik egin

en: No holds allowed:
eu: Ezin da erreserbarik egin:

en: No holds found.
eu: Ez da erreserbarik aurkitu.

en: No image:
eu: Ez dago irudirik:

en: No images are currently available.
eu: Une honetan ez dago irudirik eskuragarri.

note: %1$s:  UNKNOWN_BARCODE | html
en: No item found with barcode %s
eu: No se encontró un ítem con código de barras %s.

note: For the first occurrence, %1$s:  errmsgloo.msg | html
en: No item with barcode: %s
eu: No hay un ítem con código de barras: %s

en: No items
eu: Ez dago elementurik

note: %1$s:  looptable.coltitle | html
en: No items for %s
eu: Ez dago elementurik honentzat %s

en: No items found.
eu: Ez da elementurik aurkitu.

note: %1$s:  ERRORUSELESSDELAY | html %2$s:  BORERR | html
en: No letter or restriction action specified for delay %s for %s patron category. If a delay is supplied, either a letter, restrict action, or both should be specified.
eu: Ez da gutun edo blokeatze ekintzarik zehaztu %s bazkide kategoriako %s berandututako elementuentzat. Berandutzea gertatuz gero, gutuna edo murrizketa ekintzak edo biak zehaztu egin beharko litzateke. especificadas.

en: No limit
eu: Mugarik gabe

note: %1$s:  IF ( CATALOGUING )
en: No log found %s for
eu: Ez da logarik aurkitu %s honentzat

en: No mappings have been defined for this set
eu: No hay correspondencias definidas para este conjunto

note: SCRIPT
en: No matching reports found
eu: No se encontraron registros coincidentes

en: No missing issues found.
eu: Ez da galdutako alerik aurkitu.

en: No more renewals possible
eu: Ezin da berriro berritu

en: No notice
eu: Ez dago oharrik

en: No orders yet
eu: Ez dago eskaerarik

en: No outstanding charges
eu: Ez dago ordaindu gabeko kargurik

en: No patron matched
eu: Ez dago bat datorren bazkiderik

en: No patron may put this book on hold.
eu: Bazkideek ezin dute liburu hau erreserbatu.

en: No patron records have been anonymized
eu: Ez da bazkide erregistrorik anonimizatu

en: No patron records have been removed
eu: Ez da bazkide erregistrorik kendu

en: No patron with this name, please, try another
eu: Ez dago izen hau duen bazkiderik. Mesedez, saiatu beste batekin

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: No phone stored.
eu: Ez dago telefono mugikorrik gordeta

en: No physical items for this record
eu: Erregistro honetarako itemik ez dago

en: No plugins installed
eu: No hay plugins instalados

en: No plugins that can be used as a tool are installed
eu: No hay ningún plugin instalado que pueda ser usado como una herramienta

en: No plugins that can create a report are installed
eu: No hay ningún plugin instalado que pueda crear un informe

en: No record was removed.
eu: Ez da erregistrorik ezabatu.

en: No records have been staged.
eu: Ez dago prestatutako erregistrorik.

en: No results for your query
eu: Zure kontsultak ez du emaitzarik lortu

en: No results found
eu: Ez da emaitzarik aurkitu

en: No results found for
eu: Ez da emaitzarik aurkitu honentzat

note: %1$s:  IF ( query_desc )
en: No results match your search %sfor
eu: Ez dago bilaketa honekin bat datorren emaitzarik %s

en: No results.
eu: Ez da emaitzarik.

en: No sample data and settings are available for your language. Defaulting to the samples supplied for English (en)
eu: Ez dago lagineko daturik ez ezarpenik erabilgarri zure hizkuntzarentzat. Ingelesezko (en) langinak lehenetsiko dira

en: No saved reports match your criteria.
eu: No hubo coincidencias para su búsqueda

en: No transfers to receive
eu: Ez dago transferentziarik jasotzeko

note: INPUT type=submit
en: No, do not Delete
eu: Ez, ez Ezabatu

en: No, do not delete
eu: Ez, ez ezabatu

en: No, don't close (N)
eu: No, no cerrar(N)

en: No, don't delete (N)
eu: Ez, ez ezabatu (E)

en: No. of items:
eu: Elementu kopurua:

en: No. of times checked out
eu: Mailegatutako elementu kopurua

en: No: Save as new authority
eu: No: Salvar como nueva autoridad

en: Non-fiction
eu: Ez-fikzioa

en: Non-musical recording
eu: Grabazio ez-musikala

en: Non-public note:
eu: Ohar ez-publikoa:

en: None
eu: Antolatu gabe

note: SCRIPT
en: None of these items can normally be put on hold for this patron.
eu: Elementu hauek, normalean, ez dira erreserbatu bazkide honentzat

en: None specified
eu: Zehaztu gabe

en: Nonpublic note
eu: Ohar ez publikoa

en: Nonpublic note:
eu: Ohar ez publikoa:

note: %1$s:  internalnotes | html | html_line_break
en: Nonpublic note: %s
eu: Ohar ez publikoa: %s

en: Normal
eu: Normala

en: Normalization rule:
eu: Normalizazio araua:

en: Norsk Bokmål (Norwegian) Axel Bojer and Thomas Gramstad
eu: Norsk Bokmål (norvegiera) Axel Bojer eta Thomas Gramstad

en: Norsk Nynorsk (Norwegian) Unni Knutsen and Marit Kristine Ådland
eu: Norsk Nynorsk (norvegiera) Unni Knutsen eta Marit Kristine Ådland

note: SCRIPT
en: Northern
eu: Iparraldekoa

en: Not all authority types referred to by the frameworks are defined.
eu: Ez daude definituta lan-orriek aipatutako autoritate mota guztiak.

en: Not all subfields for the following tags are in the same tab (or marked 'ignored').
eu: Hurrengo etiketentzako azpieremu guztiak ez daude fitxa berean (edo 'ezikusi' bezala markatuta).

en: Not available
eu: Ez eskuragarria

en: Not checked out since:
eu: Mailegatu zen azken data:

en: Not checked out.
eu: Ez dago mailegatuta.

en: Not for loan
eu: Ezin da mailegatu

note: %1$s:  AuthorisedValues.GetDescriptionByKohaField( kohafield => 'items.notforloan', authorised_value => itemloo.notforloan ) | html
en: Not for loan (%s)
eu: Ez da mailegatzen (%s)

en: Not for loan:
eu: No disponible para préstamo:

en: Note
eu: Oharra

en: Note : The items are exported by this tool unless specified.
eu: Oharra: elementuak tresna honen bidez esportatuko dira, besterik zehaztu ezean.

en: Note : This export file will be very large, and is generated nightly.
eu: Nota: Este fichero exportado será muy largo, y se genera cada noche.

en: Note for OPAC
eu: OPAC-erako oharra

en: Note for staff
eu: Pertsonalerako oharra

en: Note for the librarian that will manage your renewal request:
eu: Zure berritze eskaera kudeatuko duen liburuzainarentzako oharra:

en: Note:
eu: Oharra:

en: Note:
eu: Oharra:

en: Note: Be careful selecting when selecting columns. If your choice is too broad it could result in a very large report that will either not complete, or slow your system down.
eu: Oharra: kontuz ibili zutabeak hautatzean. Zure hautaketa zabalakoa baldin bada, edo osatugabea edo zure sistema motelduko duen txosten luze bat izan daiteke emaitza.

en: Note: for 'Authority field to copy', enter the authority field that should be copied from the authority record to the bibliographic record. E.g., in MARC21, field 100 in the authority record should be copied to field 100 in the bibliographic record
eu: Oharra: "Kopiatu nahi duzun autoritate eremua', eremuarentzat, idatzi autoritate erregistrotik bibliografia erregistrora kopiatu behar den autoritate eremua.Adibidez, MARC21en, autoritate erregistroko 100 eremua bibliografia erregistroko 100 eremura kopiatu behar da.

en: Notes
eu: Oharrak

en: Notes
eu: Oharrak

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.notes | $raw
en: Notes : %s
eu: Oharrak: %s

en: Notes/Comments
eu: Oharrak/Iruzkinak

en: Notes:
eu: Oharrak:

en: Notes:
eu: Oharrak:

note: For the first occurrence, %1$s:  reservenotes | html
en: Notes: %s
eu: Oharrak: %s

en: Nothing found.
eu: Ez da ezer aurkitu.

en: Nothing found.
eu: Ez da ezer aurkitu.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Nothing is selected.
eu: Ez da ezer hautatu.

en: Notice
eu: Jakinarazpena

en: Notices
eu: Jakinarazpenak

en: November
eu: Azaroa

en: Now we're ready to create the database tables and fill them with some default data.
eu: Orain prest gaude datu baseen taulak sortzeko eta horiek zenbait datu lehenetsirekin betetzeko.

en: Num/Patrons
eu: Zenbakia/bazkideak

en: Number
eu: Zenbakia

en: Number of baskets
eu: Saski kopurua

en: Number of checkouts
eu: Mailegu kopurua:

en: Number of columns:
eu: Zutabe kopurua:

note: %1$s:  course_item.course_reserves.count | html
en: Number of courses reserving this item: %s
eu: Número de cursos / materias reservando este ítem: %s

en: Number of issues to display in OPAC:
eu: OPAC-en erakusteko ale kopurua:

en: Number of issues to display to staff:
eu: Langileei erakutsiko zaien ale kopurua:

en: Number of issues to display to staff:
eu: Número de ejemplares para mostrar en la interfaz del personal:

en: Number of issues to display to the public:
eu: Publikoari erakutsiko zaien ale kopurua:

en: Number of issues:
eu: Mailegu kopurua:

en: Number of items added
eu: Gehitutako elementu kopurua

en: Number of items deleted
eu: Ezabatutako elementu kopurua

en: Number of items displayed
eu: Número de ítems mostrados

en: Number of months:
eu: Hilabete kopurua:

en: Number of records added
eu: Gehitutako erregistro kopurua

en: Number of records deleted
eu: Ezabatutako erregistro kopurua

en: Number of records ignored
eu: Ezikusitako erregistro kopurua

en: Number of records updated
eu: Eguneratutako erregistro kopurua

en: Number of renewals
eu: Número de renovaciones

en: Number of rows:
eu: Número de filas:

en: Number of students:
eu: Número de estudiantes:

en: Number of weeks:
eu: Aste kopurua:

en: Number pattern:
eu: Zenbaki-eredua:

en: Numbered
eu: Zenbakiduna

en: Numbering formula:
eu: Numerazio formula:

en: Numbering pattern
eu: Numerazio eredua

en: Numbering pattern:
eu: Numerazio eredua:

en: OAI set mappings
eu: Correspondencia de conjunto OAI

en: OAI sets
eu: Lotes OAI

en: OAI sets configuration
eu: OAI konfigurazioa

en: OFF
eu: ITZALITA

en: OK
eu: Onartu

en: ON
eu: PIZTUTA

en: OPAC note
eu: OPAC oharra

en: OPAC note:
eu: OPAC oharra:

en: OPAC view:
eu: OPAC bista:

en: OS version ('uname -a'):
eu: Sistema eragilearen bertsioa ('uname -a'):

en: Object
eu: Objektua

en: Object:
eu: Objektua:

en: October
eu: Urria

note: For the first occurrence, %1$s:  ELSE
en: Off %s
eu: Hemendik kanpo %s

en: Offline circulation
eu: Offline zirkulazioa

en: Offline circulation file upload
eu: Kargatu offline zirkulazioaren fitxategia

en: On
eu: Non:

en: On hold
eu: Erreserbatuta

en: On hold for
eu: Erreserbatuta honentzat

en: On order
eu: Eskatuta

en: On title
eu: En título

en: On-site checkouts
eu: Maileguak lekuan bertan

note: A
en: Online Public Access Catalog
eu: Online katalogorako sarrera publikoa

en: Only 1 MARC tag mapped to items
eu: MARC etiketa bakarra elementuekin mapatu da

en: Only KPZ file format is supported.
eu: Sólo son soportados formatos de imagen KPZ.

en: Only PNG, GIF, JPEG, XPM formats are supported.
eu: Bakarrik PNG, GIF, JPEG eta XPM formatuak onartzen dira.

en: Only items currently available:
eu: Gaur egun eskuragarri dauden itemak soilik:

en: Only patrons from the item's home library may put this book on hold.
eu: Elementuaren jatorri-liburutegiko bazkideek bakarrik erreserbatu dezaketu liburu hau.

en: Open
eu: Ireki

note: A
en: Open in new window
eu: Ireki leiho berri batean

en: Open on:
eu: Noiz ireki:

en: Opened on:
eu: Noiz irekia:

note: TH
en: Optional module missing
eu: Aukerako modulua falta da

en: Options
eu: Aukerak

en: Or scan items one by one
eu: Edo eskaneatu elementuak banaka

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Order
eu: Eskaera

en: Order cost
eu: Eskaeraren kostua

en: Order date
eu: Eskaeraren data

en: Order date:
eu: Eskaeraren data:

en: Order from external source
eu: Pedido desde una fuente externa

en: Order line
eu: Eskaera lerroa

en: Order number
eu: Eskaera zenbakia

note: A
en: Order this one
eu: Eskatu hau

en: Ordered
eu: Eskatuta

en: Ordering information
eu: Eskaeraren informazioa

en: Orders
eu: Eskaerak

en: Orders by fund
eu: Fondoarengatik galduak

en: Orders search
eu: Eskaera bilaketa

en: Orders with uncertain prices
eu: Prezio zehaztugabeak dituzten eskaerak

en: Orders with uncertain prices for vendor
eu: Hornitzailearentzat prezio zehaztugabeak dituzten eskaerak

en: Organization
eu: Erakundea

en: Organize by:
eu: Honela antolatu:

en: Other
eu: Beste bat

en: Other action
eu: Beste ekintza bat

en: Other course reserves
eu: Otras colecciones de préstamo restringido

en: Other data
eu: Beste datu batzuk

en: Other holdings:
eu: Beste erreserbak

en: Other options (choose one)
eu: Otras opciones (elegir una)

en: Other phone:
eu: Otro teléfono:

en: Others...
eu: Bestelakoak...

en: Output
eu: Irteera

en: Output format
eu: Irteera formatua

en: Output format
eu: Irteera formatua:

en: Output format:
eu: Formato de salida:

en: Output to a file named:
eu: Esportatu fitxategi honetara:

en: Outstanding
eu: Ordaindu gabea

en: Overdue
eu: Atzerapena

en: Overdue fines cap (amount)
eu: Vencimiento de las multas (suma total)

en: Overdue notice required:
eu: Atzerapenen jakinarazpena beharrezkoa da:

en: Overdue notice/status triggers
eu: Atzerapenak jakinarazteko abisuak bidaltzeko arauak

en: Overdue report
eu: Informe de atrasos

en: Overdues
eu: Atzerapenak

en: Overdues with fines
eu: Atzerapenak isunekin

en: Overwrite the existing one with this
eu: Gainidatzi existitzen dena honekin

en: Owner
eu: Jabea

en: Owner:
eu: Jabea:

en: PTFS Europe Ltd, United Kingdom
eu: PTFS Europe Ltd

en: Packaging manager:
eu: Paketeen kudeatzailea:

en: Page height:
eu: Orriaren garaiera:

en: Page side:
eu: Orriaren aldea:

en: Page width:
eu: Orriaren zabalera:

en: Paid for?:
eu: Ordainduta dago?:

en: Paper bin:
eu: Paper-ontzia:

en: Parameters
eu: Parametroak

en: Password
eu: Pasahitza

en: Password is too short
eu: Pasahitza motzegia da

note: For the first occurrence, %1$s:  patron.category.effective_min_password_length | html
en: Password must be at least %s characters long.
eu: Pasahitzak %s karaktere izan behar ditu gutxienez.

en: Password updated
eu: Pasahitza eguneratu da

en: Password:
eu: Pasahitza

en: Password:
eu: Pasahitza:

en: Passwords do not match
eu: Las contraseñas no coinciden

en: Passwords do not match.
eu: Las contraseñas no coinciden.

note: SCRIPT
en: Passwords will be displayed as text
eu: Las contraseñas se mostrarán como texto

en: Patent document
eu: Patente-dokumentua

en: Patron
eu: Bazkidea

en: Patron account flags
eu: Indicadores de cuenta de socio

en: Patron activity
eu: Bazkide jarduera

en: Patron attribute type code:
eu: Bazkide atributu motaren kodea:

en: Patron attribute types
eu: Bazkide atributu motak

en: Patron attributes
eu: Atributos de socios

en: Patron card creator
eu: Bazkide txartelaren sortzailea

en: Patron categories
eu: Bazkide kategoriak

en: Patron category
eu: Bazkide kategoria

en: Patron category:
eu: Bazkide kategoria:

en: Patron category:
eu: Bazkide kategoria:

en: Patron details
eu: Detalles del socio

en: Patron does not belong to any subscription routing lists.
eu:  El socio no pertenece a ninguna lista de suscripción de enrutamiento.

en: Patron flags:
eu: Bazkide adierazleak:

note: %1$s:  debits | $Price
en: Patron has %s in fines.
eu: Bazkideak %s du isunetan.

note: %1$s:  ItemsOnIssues | html
en: Patron has %s item(s) checked out.
eu: Bazkideak %s elementu d(it)u maileguan hartuta.

note: %1$s:  checkout_info.USERBLOCKEDREMAINING | html
en: Patron has had overdue items and is blocked for %s day(s).
eu: Bazkideak atzeratutako elementuak ditu eta %s egunez blokeatuko da.

en: Patron has nothing checked out.
eu: Bazkideak ez du ezer maileguan hartuta.

en: Patron has nothing on hold.
eu: Bazkideak ez du ezer erreserbatuta.

note: %1$s:  fines | html
en: Patron has outstanding fines of %s.
eu: Bazkideak ordaindu gabeko isun hauek ditu: %s

note: INPUT type=text
en: Patron holds
eu: Socios con reservas

en: Patron image failed to upload
eu: Falló la carga de imagen de socio

en: Patron image(s) successfully uploaded
eu: Imagen de socio cargada con éxito.

en: Patron image(s) uploaded with some errors
eu: Imagen(es) de socio cargadas con algunos errores

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Patron is RESTRICTED
eu: Bazkidea BLOKEATU egin da

en: Patron is currently unrestricted.
eu: Bazkideak ez dauka murrizketarik.

en: Patron is restricted
eu: Bazkidea blokeatu egin da

en: Patron lists
eu: Bazkideen zerrendak

en: Patron messaging preferences
eu: Bazkidearen mezularitza lehentasunak

note: INPUT type=text
en: Patron name
eu: Bazkidearen izena

note: SCRIPT
en: Patron not found.
eu: Socio no encontrado.

en: Patron not found:
eu: Bazkidea ez da aurkitu:

en: Patron notification:
eu: Bazkidearentzako jakinarazpena:

en: Patron notification:
eu: Bazkide jakinarazpena:

en: Patron restrictions
eu: Erabiltzailearen murrizketak

en: Patron sort 1
eu: Bazkide mota1

en: Patron sort 2
eu: Bazkide mota2

en: Patron status
eu: Bazkidearen egoera

note: %1$s:  expiry | $KohaDates
en: Patron's account has been renewed until %s
eu: Bazkidearen kontua berritu da, noiz arte %s

en: Patron's address in doubt
eu: Bazkidearen helbidea zalantzazkoa da

en: Patron's address is in doubt
eu: Bazkidearen helbidea zalantzazkoa da

en: Patron's address is in doubt.
eu: Bazkidearen helbidea zalantzazkoa da.

note: %1$s:  age_low | html %2$s:  age_high | html
en: Patron's age is incorrect for their category. Ages allowed are %s-%s.
eu: Bazkidearen adina okerra da kategoria honetarako. Hona hemen onartzen diren adinak: %s-%s.

en: Patron's card is expired
eu: Bazkidearen txartela iraungi da

en: Patron's card is lost
eu: Bazkidearen txartela galduta dago

en: Patron's record has guaranteed accounts attached.
eu: Bazkidearen erregistroak kontu bermatuak ditu erantsita.

en: Patron:
eu: Bazkidea:

en: Patron:
eu: Bazkidea:

en: Patrons
eu: Bazkideak

en: Patrons and circulation
eu: Bazkideak eta zirkulazioa

en: Patrons from any library may put this item on hold.
eu: Edozein liburutegiko bazkideek elementu hau erreserbatu dezakete

en: Patrons requesting modifications
eu: Los clientes que soliciten modificaciones

en: Patrons statistics
eu: Bazkideen estatistikak

en: Patrons who haven't checked out
eu: Elementurik mailegatu ez duten bazkideak

en: Patrons with holds
eu: Erreserbak dituzten bazkideak

en: Patrons with no checkouts
eu: Mailegurik ez duten bazkideak

en: Patrons with the most checkouts
eu: Gehien mailegatu duten bazkideak

en: Pay
eu: Ordaindu

note: INPUT type=submit name=paycollect
en: Pay amount
eu: Pagar un monto

en: Pay an amount toward all fines
eu: Pagar un monto contra el total de multas

en: Pay an amount toward selected fines
eu: Pagar una cantidad contra multas seleccionadas

en: Pay an individual fine
eu: Pagar una multa individual

en: Pay fines
eu: Ordaindu isunak

note: INPUT type=submit name=payselected
en: Pay selected
eu: Pagar seleccionados

en: Payment note
eu: Nota de pago

en: Pending
eu: Egin gabe

en: Pending offline circulation actions
eu: Egiteke dauden offline zirkulazioaren ekintzak

en: Pending orders
eu: Egin gabeko eskaerak

en: Pending suggestions
eu: Egin gabeko proposamenak

en: Pending tags
eu: Etiquetas pendientes

en: Perform a new search
eu: Egin bilaketa berri bat

en: Period
eu: Aldia

note: %1$s:  IF budget_period_total %2$s:  budget_period_total | $Price %3$s:  END
en: Period allocated %s%s%s
eu: Esleitutako aldia %s%s%s

en: Perl interpreter:
eu: Perl interpretea:

en: Perl modules
eu: Perl moduluak

en: Perl version:
eu: Perl bertsioa:

en: Permanently delete checkout history older than
eu: Hacer anónimo el historial de préstamos anterior a

en: Permanently delete these patrons
eu: Betirako ezabatu bazkide hauek

en: Phone
eu: Telefonoa

en: Phone:
eu: Telefonoa:

en: Phone:
eu: Telefonoa:

en: Physical address:
eu: Helbidea:

en: Physical details:
eu: Xehetasun fisikoak:

note: INPUT type=submit name=pick
en: Pick
eu: Hartu

en: Pick up location
eu: Jasotze kokalekua

en: Pickup at:
eu: Non hartuta:

en: Pickup library
eu: Elementua hartzeko liburutegia

en: Pipe (|)
eu: Hodiak (|)

en: Place and modify holds for patrons
eu: Aplazar y modifcar reservas de usuarios

en: Place hold
eu: Erreserba egin

note: SCRIPT
en: Place hold on this item?
eu: Erreserbatu elementu hau?

note: SCRIPT
en: Place hold?
eu: Erreserbatu?

en: Placed on
eu: Kokapena:

en: Places
eu: Lekuak

note: %1$s:  auth_cats_loo | html
en: Plan by %s
eu: Planificación por %s

en: Plan by item types
eu: Planifikatu elementu moten arabera

en: Plan by libraries
eu: Planifikatu liburutegien arabera

en: Plan by months
eu: Planifikatu hilabeteen arabera

en: Planned date
eu: Planifikatutako data

en: Planning
eu: Planifikazioa

en: Planning
eu: Planifikazioa

en: Play media
eu: Multimedia

note: SCRIPT
en: Please add barcodes using either the direct entry text area or the item search.
eu: Mesedez, gehitu barra kodeak sarrera testuaren eremua edo elementuen bilaketaren bidez.

en: Please choose a cache_expiry less than 30 days
eu: Por favor cambiar una caché_caducidad inferior a 30 días

note: SCRIPT
en: Please choose a file to upload
eu: Mesedez, aukeratu kargatu nahi duzun fitxategia

en: Please choose a library to clone rules from:
eu: Mesedez, aukeratu liburutegi bat bertako arauak kopiatzeko:

en: Please choose a vendor.
eu: Mesedez, aukeratu hornitzaile bat.

en: Please choose one or more filters to proceed.
eu: Mesedez, aukeratu iragazki bat edo gehiago jarraitzeko.

en: Please choose the library to clone the rules to:
eu: Mesedez, aukeratu liburutegi bat arauak bertara kopiatzeko:

en: Please choose which record will be the reference for the merge. The record chosen as reference will be kept, and the other will be deleted.
eu: Mesedez, aukeratu zein izango den erreferentziazko erregistroa konbinazioan. Erreferentzia gisa aukeratutako erregistroa gordeko da, eta bestea ezabatu egingo da.

en: Please click on one of the tabs at the left side of this form.
eu: Por favor, clique en una de las pestañas de la izquierda de este formaulario

en: Please confirm checkout
eu: Por favor confirme el préstamo

en: Please contact your system administrator
eu: Mesedez, jarri harremanetan sistemaren administratzailearekin

en: Please create the database before continuing.
eu: Mesedez, sortu datu basea jarraitu aurretik.

en: Please define one
eu: Mesedez, definitu

en: Please edit one currency and mark it as active.
eu: Mesedez, editatu moneta bat eta markatu aktibo bezala.

en: Please enable Javascript:
eu: Por favor, activa Javascript:

en: Please ensure you are uploading a valid zip file and try again.
eu: Por favor verifique que está cargando un archivo zip válido e intente nuevamente.

en: Please ensure you only upload GIF, JPEG, PNG, or XPM images.
eu: Asegúrese de cargar solamente imágenes GIF, JPEG, o XPM.

note: SCRIPT
en: Please enter a number of items to create.
eu: Mesedez, idatzu sortu nahi duzun elementu kopurua.

note: SCRIPT
en: Please enter a valid URL.
eu: Por favor, introduzca una URL válida.

note: SCRIPT
en: Please enter a valid date (ISO).
eu: Por favor, introduzca una fecha válida (ISO)

note: SCRIPT
en: Please enter a valid date.
eu: Por favor, introduzca una fecha válida.

note: SCRIPT
en: Please enter a valid email address.
eu: Por favor, introduzca una dirección de correo electrónico válida.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Please enter a valid number.
eu: Por favor, introduzca un número válido.

note: SCRIPT
en: Please enter a value between {0} and {1} characters long.
eu: Por favor, introduzca un valor que tenga entre  {0} y {1} caracteres.

note: SCRIPT
en: Please enter a value between {0} and {1}.
eu: Por favor, introduzca un valor que tenga entre  {0} y {1}.

note: SCRIPT
en: Please enter a value greater than or equal to {0}.
eu: Por favor, introduzca un valor mayor o igual a {0}.

note: SCRIPT
en: Please enter a value less than or equal to {0}.
eu: Por favor, introduzca un valor menor o igual a {0}.

note: SCRIPT
en: Please enter at least one criterion for deletion!
eu: Por favor, seleccione al menos un ítem para borrar.

note: SCRIPT
en: Please enter at least {0} characters.
eu: Por favor, introduzca al menos {0} caracteres.

note: SCRIPT
en: Please enter no more than {0} characters.
eu: Por favor, no introduzca más de {0} caracteres.

note: SCRIPT
en: Please enter only digits.
eu: Por favor, introduzca sólo dígitos.

note: SCRIPT
en: Please enter the same value again.
eu: Por favor, introduzca el mismo valor de nuevo.

note: SCRIPT
en: Please fix this field.
eu: Por favor, arregle este campo.

en: Please log in again
eu: Mesedez, hasi saioa berriro

en: Please log in instead with a regular staff account. To create a staff account, create a library, a patron category 'Staff' and add a new patron. Then give this patron permissions from 'More' in the toolbar.
eu: Por favor,  es necesario iniciar sesión con una cuenta personal de personal. Para crear una cuenta personal, crear una biblioteca, una categoría de «Personal»  y añadir un nuevo socio. A continuación, dar permisos de este socio de 'Más' en la barra de herramientas.

en: Please note that the attached file is a MARC bibliographic records file which can be imported into personal bibliographic software like EndNote, Reference Manager or ProCite.
eu: Mesedez, egiaztatu fitxategi atxikia MARC erregistro bibliografikoko fitxategia dela eta EndNote, Reference Manager edo ProCite bezalako software bibliografiko pertsonal baten bidez inportatuak izan daitezkela.

note: %1$s:  Branches.GetName( errmsgloo.msg ) | html
en: Please return item to home library: %s
eu: Mesedez, itzuli elementua jatorri-liburutegira: %s

en: Please review the error log for more details.
eu: Mesedez, aztertu erroreen loga xehetasun gehiago izateko.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Please select at least one batch to export.
eu: Mesedez, aukeratu sorta bat gutxienez esportatzeko.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Please select at least one card to export.
eu: Mesedez, aukeratu txartel bat gutxienez esportatzeko.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Please select at least one item to export.
eu: Mesedez, aukeratu elementu bat gutxienez esportatzeko.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Please select at least one item.
eu: Mesedez, aukeratu elementu bat gutxienez.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Please select at least one label to export.
eu: Mesedez, aukeratu etiketa bat gutxienez esportatzeko.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Please upload a file first.
eu: Mesedez, kargatu fitxategi bat lehendabizi.

en: Please verify that it exists.
eu: Mesedez, egiaztatu existitzen dela.

en: Please verify that the Apache user can write to the plugins directory.
eu: Por favor verifique su usuario de Pacahe tiene derechos de escritura en el directorio de plugins.

en: Please verify that you are using either a single quote or a tab.
eu: Mesedez, egiaztatu aipamen bakarra edo fitxa bat erabiltzen ari zarela

en: Please verify the integrity of the ZIP file and retry.
eu: Mesedez, egiaztatu zip fitxategiaren osotasuna eta saiatu berriro.

en: Please verify the integrity of the zip file and retry.
eu: Por favor verifique la integridad del archivo ZIP y vuelva a intentarlo.

en: Plugin:
eu: Plugin-a:

en: Plugins disabled!
eu: ¡Plugins deshabilitados!

note: %1$s:  codes_loo.limit_phrase | html %2$s:  codes_loo.code | html
en: Policy for %s: %s
eu: Honi buruzko politika %s: %s

en: Polski (Polish)
eu: Polski (poloniera)

en: Popularity
eu: Onarpen-maila

en: Popularity (least to most)
eu: Ospetsua (behetik hasi)

en: Popularity (most to least)
eu: Ospetsua (goitik hasi)

en: Port:
eu: Ataka:

en: Portugu&ecirc;s (Portuguese)
eu: Portugués (Portugesa)

en: Position:
eu: Posizioa:

en: Postal address:
eu: Dirección postal:

en: Pre-adolescent
eu: Aurrenerabea

en: Predefined notes:
eu: Aurrez definitutako oharrak:

en: Preference
eu: Lehentasuna

en: Preferences and parameters
eu: Lehentasunak eta parametroak

en: Preschool
eu: Eskolaurrea

en: Preselected
eu: Aurreselekzionatua

note: SCRIPT
en: Prev
eu: Aurrekoak

en: Preview
eu: Aurreikusi

note: A
en: Preview MARC
eu: Aurreikusi MARC

en: Preview routing list for
eu: Aurreikusi banabide zerrenda, honentzat

en: Previous
eu: Aurrekoak

en: Previous borrower:
eu: Aurreko bazkidea:

en: Previous checkouts
eu: Aurreko maileguak

en: Previous sessions
eu: Aurreko saioak

en: Price
eu: Prezioa

en: Price:
eu: Prezioa

en: Primary
eu: Lehen hezkuntza

en: Primary email:
eu: Email principal:

en: Primary phone:
eu: Teléfono principal:

en: Print
eu: Inprimatu

en: Print
eu: Inprimatu

en: Print label
eu: Inprimatu etiketa

en: Print list
eu: Inprimatu zerrenda

en: Print quick slip
eu: Recibo rápido

en: Print slip
eu: Inprimatu egiaztagiria

en: Print summary
eu: Resumen

en: Printer name:
eu: Inprimagailuaren izena:

en: Printer profiles
eu: Inprimagailu profilak

en: Priority
eu: Prioritatea

en: Private
eu: Pribatua

note: OPTGROUP
en: Private lists
eu: Listas privadas

note: OPTGROUP
en: Private lists shared with me
eu: Nirekin partekatutako zerrenda pribatuak

en: Problem sending the cart...
eu: Arazoa saskia bidaltzean...

en: Problem sending the list...
eu: Arazoa saskia bidaltzean...

en: Problems
eu: Arazoak

note: INPUT type=button
en: Process
eu: Procesar

en: Process images
eu: Procesar imágenes

en: Processing
eu: Prozesatzen

en: Processing authority records
eu: Procesando registros de autoridad

en: Processing bibliographic records
eu: Procesando registro bibliográfico

en: Processing...
eu: Prozesatzen...

en: Professional
eu: Profesionala

en: Profile MARC fields:
eu: Perfil de campos MARC:

en: Profile SQL fields:
eu: SQL eremuetako profilak:

en: Profile description:
eu: Profilaren deskribapena:

en: Profile name:
eu: Profilaren izena:

en: Profile settings
eu: Profilaren ezarpenak

en: Profile type:
eu: Profil mota:

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: Profile unassigned %s
eu: Perfil no asignado %s

en: Profile:
eu: Profila:

en: Profiles
eu: Profilak

en: Programmed texts
eu: Programatutako testuak

en: Public
eu: Publikoa

en: Public lists
eu: Zerrenda publikoak

note: SCRIPT
en: Public lists:
eu: Zerrenda publikoak:

en: Public note
eu: Ohar publikoa

en: Public note:
eu: Ohar publikoa:

en: Public notes
eu: Ohar publikoak

en: Publication date
eu: Argitaratze data

en: Publication date (yyyy-yyyy)
eu: Argitalpen data (yyyy-yyyy)

en: Publication date:
eu: Argitalpen data:

en: Publication date:
eu: Fecha de publicación:

en: Publication place:
eu: Non argitaratua:

en: Publication year
eu: Argitaratze urtea

en: Publication year:
eu: Argitaratze urtea:

en: Publication year:
eu: Argitaratze urtea:

note: %1$s:  publicationyear | html
en: Publication year: %s
eu: Argitaratze urtea: %s

en: Publication/Copyright date: newest to oldest
eu: Argitaratze/Copyright data: berrienetatik hasi

en: Publication/Copyright date: oldest to newest
eu: Argitaratze/Copyright data: zaharrenetatik hasi

en: Published by:
eu: Argitaratzailea:

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.publishercode | $raw %2$s:  IF ( BIBLIO_RESULT.publicationyear ) %3$s:  BIBLIO_RESULT.publicationyear | $raw %4$s:  END %5$s:  IF ( BIBLIO_RESULT.pages ) %6$s:  BIBLIO_RESULT.pages | $raw %7$s:  END %8$s:  IF BIBLIO_RESULT.item('size') %9$s:  BIBLIO_RES
en: Published by: %s %s in %s %s %s , %s %s %s , %s %s
eu: Nork argitaratua: %s %s in %s %s %s , %s %s %s , %s %s

en: Published date
eu: Argitaratze data

en: Published on
eu: Noiz argitaratua:

en: Publisher
eu: Argitaletxea

en: Publisher location
eu: Argitaratzailearen kokalekua

en: Publisher:
eu: Argitalpena:

en: Publisher:
eu: Argitalpena:

note: For the first occurrence, %1$s:  publisher | html
en: Publisher: %s
eu: Argitaratzailea: %s

en: Pull this many items
eu: Jaso elementu hau / hainbat elementu

en: Purchase suggestions
eu: Erosketa proposamenak

en: Qty.
eu: Kopurua

en: Quality assurance team:
eu: Kalitate-kontrolerako taldea:

en: Quantity
eu: Kopurua

note: SCRIPT
en: Quantity must be greater than '0'
eu: Kopurua '0' baino handiagoa izan behar da

en: Quantity received:
eu: Jasotako kopurua:

en: Quantity:
eu: Kopurua:

en: Quick spine label creator
eu: Aipu editorea

en: Quote editor
eu: Aipu editorea

en: Quote uploader
eu: Subir presupuesto

en: RRP tax exc.
eu: RRP impuesto exc.

en: RRP tax inc.
eu: Grafiko ez proiektatuta

en: RT
eu: ET

en: Rachel Hamilton-Williams (Kaitiaki from 2004 to present)
eu: Rachel Hamilton-Williams (Kaitiaki desde 2004 al presente)

en: Rank
eu: Ordenatu

en: Rank/Biblioitemnumbers
eu: Ordena/Bibliografia elementu zenbakiak

en: Rate
eu: Tasa

en: Rate:
eu: Tasa:

en: Raw (any):
eu: Gordina (edozein):

en: Reason
eu: Arrazoia

en: Reason for suggestion:
eu: Iradokizunaren arrazoia

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Receive
eu: Jaso

en: Receive a new shipment
eu: Jaso bidalketa berri bat

note: %1$s:  name | html %2$s:  IF ( invoice ) %3$s:  invoice | html %4$s:  END %5$s:  order.ordernumber | html
en: Receive items from : %s %s[%s] %s (order #%s)
eu: Jaso elementuak hemendik: %s %s[%s] %s (º%s eskaera)

en: Receive shipment from vendor
eu: Jaso hornitzailearen bidalketa

en: Receive shipments
eu: Jaso bidalketak

en: Receive?
eu: ¿Recibir?

en: Received issues
eu: Jasotako aleak

en: Received issues:
eu: Jasotako aleak:

en: Received items
eu: Jasotako aleak

en: Received on
eu: Noiz jasoa

en: Receives overdue notices:
eu: Atzerapenen jakinarazpenak jasotzea:

en: Recipients:
eu: Hartzaileak:

en: Record
eu: Registro

en: Record matching failed -- unable to retrieve selected matching rule.
eu: Erregistroen bat etortzeak huts egin du -- ezin izan da aukeratutako bat etortze araua berreskuratu.

en: Record matching rule:
eu: Erregistroen bat etortze araua:

en: Record matching rules
eu: Erregistroen bat etortze arauak

en: Record type
eu: Erregistro mota

en: Record type:
eu: Tipo de registro:

en: Record type:
eu: Tipo de registro:

en: Refine results
eu: Hobetu emaitzak

en: Refine results:
eu: Hobetu emaitzak:

en: Refine your search
eu: Zehaztu zure bilaketa

en: Registration date
eu: Fecha de registro

en: Registration date:
eu: Erregistratze data:

en: Regular print
eu: Inprimaketa erregularra

en: Reject
eu: Errefusatu

en: Rejected
eu: Errefusatuta

en: Rejected tags
eu: Etiquetas rechazadas

note: ABBR
en: Related Term
eu: Erlazionatutako Terminoa

en: Relationship information
eu: Información relacionada

en: Relationship:
eu: Harremana:

en: Release maintainers:
eu: Argitalpenen eguneraketak:

en: Release manager:
eu: Argitalpen kudeatzailea:

en: Relevance
eu: Garrantzia

en: Remember for session:
eu: Gogorarazi saio honetan:

en: Remote image
eu: Urruneko irudia

en: Remote image:
eu: Urruneko irudia:

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Remove
eu: Ezabatu

en: Remove
eu: Eliminar

en: Remove duplicates
eu: Kendu kopiak

en: Remove item from collection
eu: Kendu elementuak bildumatik

en: Remove owner
eu: Kendu jabea

en: Remove selected
eu: Eliminar registros seleccionados

en: Remove selected items
eu: Kendu hautatutako elementuak

en: Remove tag
eu: Eliminar etiqueta

en: Remove this match check
eu: Kendu bat etortze egiaztapen hau

en: Remove this match point
eu: Kendu bat etortze puntu hau

en: Renew
eu: Berritu

en: Renew
eu: Berritu

note: %1$s:  subscription.subscriptionid | html
en: Renew #%s
eu: Berritu #%s

en: Renew all
eu: Berritu guztia

en: Renew patron
eu: Berritu erabiltzailea

en: Renewal
eu: Berritzea

en: Renewal due date:
eu: Berritzearen itzultze data:

en: Renewal period
eu: Periodo de renovación

en: Renewals allowed (count)
eu: Onartutako berritzeak (kontagailua)

en: Renewed
eu: Berrituta

en: Renewed
eu: Berrituta

en: Rental charge
eu: Alokatze kostua

en: Rental charge:
eu: Alokatze kostua:

en: Rental charge:
eu: Alokatze kostua:

en: Rental discount (%%)
eu: Descuento en alquiler (%%)

note: INPUT type=submit
en: Reopen
eu: Berriro ireki

en: Reopen it
eu: Reabrir

en: Reopen:
eu: Berriro ireki

en: Rep.price
eu: Ordezte kostua

en: Repeatable
eu: Errepikagarria

en: Repeatable:
eu: Errepikagarria:

en: Replace record via Z39.50/SRU
eu: Z39.50/SRU bidez ordezkatu erregistroa

en: Replacement cost:
eu: Costo de reposición:

en: Replacement price
eu: Ordezte prezioa

en: Replacement price:
eu: Ordezte prezioa:

en: Report group:
eu: Informe de grupo

en: Report is public:
eu: Informe es público:

en: Report name
eu: Txostenaren izena

en: Report name:
eu: Txostenaren izena:

en: Report name:
eu: Txostenaren izena:

en: Report subgroup:
eu: Informe de subgrupo:

en: Report:
eu: Txostena:

note: %1$s:  todaysdate | $KohaDates
en: Reported on %s
eu: Noiz jakinarazi zen: %s

en: Reports
eu: Txostenak

en: Reports Dictionary
eu: Txostenen hiztegia

en: Reports dictionary
eu: Txostenen hiztegia

note: %1$s:  IF branch %2$s:  Branches.GetName( branch ) | html %3$s:  END
en: Reports on item types %s held at %s%s
eu: Informe sobre tipo de ítems %s en sede %s%s

en: Request specific item type:
eu: Item mota espezifiko bat eskatu:

en: Requested
eu: Eskatuta

en: Required
eu: Eskatua

en: Required for staff login.
eu: Obligatorio para acceder al sistema.

en: Required match checks
eu: Chequeo de coincidencia requerido

note: TH
en: Required module missing
eu: Nahitaezko modulua falta da

note: I
en: Requires override of hold policy
eu: Erreserba politikari jaramonik ez egitea eskatzen du

en: Reserve cancelled
eu: Erreserba ezeztatu da

en: Reserve found
eu: Erreserba aurkitu da

en: Reserves
eu: Erreserbak

en: Reset
eu: Berrezarri

en: Reset filter
eu: Reajustar filtro

en: Restrict
eu: Suspendido

en: Restrict access to:
eu: Erabiltzaile hauei murriztutako sarbidea:

en: Restricted
eu: Suspendido:

en: Restricted:
eu: Restringido:

en: Result
eu: Emaitza

en: Results
eu: Emaitzak

note: %1$s:  from | html %2$s:  to | html %3$s:  IF ( total ) %4$s:  total | html %5$s:  END
en: Results %s through %s %s of %s%s
eu: Emaitzak  %s(e)tik %s %s(e)ra, guztira %s%s

note: %1$s:  from | html %2$s:  to | html %3$s:  total | html
en: Results %s to %s of %s
eu: Emaitzak %s-(e)tik %s -(e)ra %s guztira

note: %1$s:  from | html %2$s:  to | html %3$s:  total | html
en: Results %s to %s of %s
eu: Emaitzak %s %s(e)tik %s(e)ra

en: Results per page :
eu: Emaitzak orrialde bakoitzeko:

en: Resume
eu: Emaitzak

note: INPUT type=submit
en: Resume all suspended holds
eu: Berriz ezarri bertan behera lagatako erreserba guztiak.

en: Return date
eu: Itzultze data

en: Return policy
eu: Política de devolución

en: Return to batch item deletion
eu: Regresar a eliminación de ítems en lote

en: Return to batch item modification
eu: Regresar a sede el ítem odificado

en: Return to patron detail
eu: Itzuli bazkideen xehetasunetara

en: Return to rotating collections home
eu: Itzuli txandakako bildumen hasierako orrira

en: Return to sets management
eu: Regresar a administración de conjuntos

en: Return to the basket without making a new order.
eu: Itzuli saskira eskara berri bat egin gabe.

en: Return to tools
eu: Regresar a herramientas

en: Returns
eu: Itzultzeak

en: Revert waiting status
eu: Revertir el estado de espera

en: Reviewer
eu: Kritikoa

en: Reviews
eu: Iruzkinak

note: SCRIPT
en: Rollover at:
eu: Berriz hasi:

en: Rollover:
eu: Berriz hasi:

en: Rom&acirc;n&#259; (Romanian)
eu: Română (Errumaniera)

en: Rotating collections
eu: Txandakako bildumak

en: Routing
eu: Banabidea

en: Routing list
eu: Banabide zerrenda

en: Routing lists
eu: Lista de enrutamiento

en: Routing:
eu: Banabidea:

en: Row
eu: Errenkada

note: %1$s:  IF ( branch ) %2$s:  Branches.GetName( branch ) | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Rules for overdue actions: %s%s%s default library %s
eu: Atzerapenengatiko ekintzen arauak: %s%s%s liburutegi lehenetsia %s

en: Run
eu: Exekutatu

en: Run report
eu: Ejecutar informe

en: Run reports
eu: Ejecutar informes

note: INPUT type=submit
en: Run the report
eu: Exekutatu txostena

en: Run tool
eu: Eejecutar la herramienta

en: SMS number:
eu: SMS-zenbakia:

en: SMS provider:
eu: SMS hornitzailea:

en: Satisfied
eu: Ordainduta

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Saturday
eu: Larunbata

note: SCRIPT
en: Saturdays
eu: Larunbatak

note: INPUT type=submit
en: Save
eu: Gorde

en: Save
eu: Gorde

note: For the first occurrence, %1$s:  TAB.tab_title | html
en: Save all %s preferences
eu: Gorde lehentasun guztiak %s

en: Save and continue editing
eu: Guardar y continuar editando

en: Save and edit items
eu: Gorde eta editatu elementuak

note: INPUT type=submit name=ok
en: Save and preview routing slip
eu: Gorde eta aurreikusi banabide egiaztagiria

en: Save and view record
eu: Gorde eta ikusi erregistroa

en: Save anyway
eu: Guardar de todos modos

en: Save changes
eu: Gorde aldaketak

note: INPUT type=submit
en: Save configuration
eu: Salvar configuración

en: Save quotes
eu: Salvar comillas

note: INPUT type=submit
en: Save subscription
eu: Gorde harpidetza

note: INPUT type=submit
en: Save subscription history
eu: Gorde harpidetza historia

en: Save your custom report
eu: Guardar su informe personalizado

en: Saved report results
eu: Gordetako txosten emaitzak

en: Saved reports
eu: Gordetako txostenak

en: Saved results
eu: Gordetako emaitzak

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Saving...
eu: Gordetzen...

en: Scan index:
eu: Eskaneatu indizea:

en: Schedule
eu: Antolatu

en: Schedule tasks to run
eu: Antolatu atazak exekutatzeko

en: Score:
eu: Puntuazioa:

note: INPUT type=submit
en: Search
eu: Bilatu

note: INPUT type=text
en: Search ISSN
eu: Buscar ISSN

en: Search Z39.50/SRU servers
eu: Bilatu Z39.50/SRU zerbitzariak

en: Search all headings
eu: Bilatu izenburu guztiak

note: INPUT type=text name=searchfield
en: Search by contract name or/and description:
eu: Buscar por nombre del contrato y/o descripción:

note: INPUT type=text
en: Search callnumber
eu: Buscar signatura

en: Search cities
eu: Bilatu hiriak

en: Search contracts
eu: Bilatu kontratuak

en: Search currencies
eu: Bilatu monetak

note: INPUT type=text
en: Search expiration date
eu: Buscar fecha de vencimiento

en: Search filters
eu: Bilatu iragazkiak

en: Search for
eu: Bilatu

en: Search for a vendor
eu: Bilatu hornitzaile bat

en: Search for another record
eu: Bilatu beste erregistro bat

note: %1$s:  IF ( batch_id ) %2$s:  batch_id | html %3$s:  END
en: Search for items %s to add to Batch %s %s
eu: Bilatu elementuak %s sortara gehitzeko %s %s

en: Search for tag:
eu: Bilatu etiketa:

en: Search funds
eu: Buscar fondos

en: Search history
eu: Bilaketa-historiala

en: Search in the calendar the day you want to set as holiday.
eu: Bilatu egutegian jai eguna izatea nahi duzun eguna

en: Search index:
eu: Bilatu indizean:

note: INPUT type=text
en: Search library
eu: Seleccionar Biblioteca

en: Search main heading
eu: Bilatu izenburu nagusia

note: INPUT type=text
en: Search notes
eu: Buscar avisos

en: Search notices
eu: Buscar avisos

en: Search on
eu: Bilatu hemen

en: Search options
eu: Buscar opciones

en: Search patron categories
eu: Buscar categorías de socios

en: Search patrons
eu: Bilatu bazkideak

en: Search results
eu: Bilaketaren emaitzak

note: %1$s:  from | html %2$s:  to | html %3$s:  total | html
en: Search results from %s to %s of %s
eu: Bilaketaren emaitzak: %s(etik) %s(e)ra, guztira %s

en: Search string matches:
eu: Bilatu kateen bat etortzeak:

en: Search subscriptions
eu: Bilatu harpidetzak

en: Search subscriptions:
eu: Bilatu harpidetzak:

en: Search suggestions
eu: Bilatu iradokizunak

en: Search system preferences
eu: Buscar preferencias del sistema

note: INPUT type=text
en: Search title
eu: Buscar título

en: Search to hold
eu: Bilatu erreserbatzeko

en: Search type:
eu: Buscar tipo:

en: Search value:
eu: Bilatu balioa:

en: Search was:
eu: Bilaketa zen:

en: Search:
eu: Bilatu:

en: Searchable:
eu: Bilagarria:

note: A
en: Searching
eu: Bilatzea

note: SCRIPT
en: Season
eu: Urtaroa

note: SCRIPT
en: Second
eu: Bigarrena

en: Secondary email:
eu: Email secundario:

en: Secondary phone:
eu: Bigarren telefonoa:

en: Seconds (default)
eu: Segunduak (lehenetsia)

en: Section
eu: Saila

en: Section:
eu: Atala:

en: See any subscription attached to this biblio
eu: Ikusi erregistro honi erantsitako hapidetza guztiak

en: See online help for advanced options
eu: Ikusi online laguntza aukera aurreratuentzat

en: Seen
eu: Ikusita

note: INPUT type=submit
en: Select
eu: Aukeratu

en: Select a MARC file to stage in the import reservoir. It will be parsed, and each valid record staged for later import into the catalog.
eu: Aukeratu inportazioaren biltegian prestatuko den MARC fitxategi bat. Analizatu egingo da, eta erregistro baliodun bakoitza prestatu egingo da beranduago katalogora inportatzeko.

en: Select a budget
eu: Seleccione un presupuesto

en: Select a category type
eu: Seleccionar un tipo de categoría

en: Select a layout to be applied:
eu: Aukeratu aplikatuko den diseinua:

en: Select a library :
eu: Aukeratu liburutegi bat:

en: Select a library :
eu: Aukeratu liburutegi bat:

en: Select a library:
eu: Aukeratu liburutegi bat:

en: Select a list
eu: Hautatu zerrenda bat

en: Select a template to be applied:
eu: Aukeratu aplikatuko den txantiloia:

en: Select all
eu: Hautatu dena

en: Select an authority framework
eu: Aukeratu autoritate lan-orria

en: Select an existing list
eu: Aukeratu existitzen den zerrenda bat

en: Select an image file or ZIP file to upload. The tool will accept images in GIF, JPEG, PNG, and XPM formats.
eu: Seleccione un archivo imagen o ZIP para cargar. La herramienta aceptará formatos de imágenes GIF, JPEG, y XPM.

en: Select day:
eu: Seleccionar día:

en: Select download format:
eu: Aukeratu deskarga formatua:

en: Select local databases
eu: Aukeratu datu base lokalak

en: Select month:
eu: Seleccionar mes:

en: Select none to see all libraries
eu: Ez aukeratu liburutegi guztiak ikusteko

en: Select note
eu: Seleccionar nota

en: Select notice:
eu: Aukeratu jakinarazpena:

en: Select one or more images to delete.
eu: Aukeratu ezabatu nahi d(it)uzun irudia(k).

en: Select planning type:
eu: Aukeratu planifikazio mota:

en: Select records to export
eu: Seleccionar registros a exportar

en: Select remote databases
eu: Aukeratu urruneko datu baseak

en: Select searches to:
eu: Aukeratutako itemak

en: Select the biblionumber to attach the item to
eu: Aukeratu elementu hori eransteko erregistro zenbakia

en: Select the biblionumber to link the item to
eu: Seleccione el biblionumber al cual asignar el ítem

en: Select the file to import:
eu: Aukeratu inportatu nahi duzun fitxategia:

en: Select the file to upload:
eu: Aukeratu kargatu nahi duzun fitxategia:

en: Select to display or not:
eu: Aukeratu bisataratu nahi duzun ala ez:

en: Select your MARC flavor
eu: Aukeratu zure MARC mota

en: Selected items :
eu: Aukeratutako elementuak:

en: Semi-colon (;)
eu: Puntu eta koma (;)

en: Send
eu: Bidali

en: Send email
eu: Bidali posta elektronikoa:

en: Send list
eu: Bidali zerrenda

note: INPUT type=submit name=submit
en: Send notification
eu: Bidali jakinarazpena

en: Send to
eu: Enviar a

en: Sending your cart
eu: Zure saskia bidaltzen

en: Sending your list
eu: Zure zerrenda bidaltzen

note: For the first occurrence, %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' no_html = 1
en: Sent notices for %s
eu: Bidali ohar hauek: %s

en: September
eu: Iraila

en: Serial
eu: Aldizkako argitalpena

en: Serial collection
eu: Aldizkako argitalpen bilduma

note: %1$s:  subscription.subscriptionid | html
en: Serial collection #%s
eu: Colección de publicaciones periódicas $%s

en: Serial collection information for
eu: Aldizkako argitalpenen bildumaren informazioa, honentzat

en: Serial edition
eu: Aldizkako argitalpenaren edizioa

en: Serial enumeration:
eu: Aldizkako argitalpenen zerrendapena:

en: Serial receipt creates an item record.
eu: Aldizkako argitalpen bat jasotzean elementu erregistro bat sortuko da.

en: Serial receipt does not create an item record.
eu: Aldizkako argitalpen bat jasotzean ez da elementu erregistrorik sortuko.

en: Serial receive
eu: Aldizkako argitalpena jasotzea

en: Serial subscription: search for vendor
eu: Aldizkako argitalpenaren harpidetza: bilatu hornitzailea

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.serial | $raw
en: Serial: %s
eu: Serie: %s

en: Serials
eu: Aldizkako argitalpenak

en: Serials planning
eu: Aldizkako argitalpenen planifikazioa

en: Serials subscriptions
eu: Aldizkako argitalpenen harpidetzak

note: %1$s:  total | html
en: Serials subscriptions (%s found)
eu: Suscripciones de series  (%s found)

en: Series
eu: Seriea(k)

en: Series title
eu: Sailaren izenburua

en: Series:
eu: Serie(ak):

en: Server
eu: Zerbitzaria

en: Server information
eu: Zerbitzariaren informazioa

en: Session timed out, please log in again
eu: Saioa iraungi da, mesedez, hasi saioa berriro

en: Session timed out.
eu: Saioa iraungi da.

en: Set back to
eu: Itzuli hona

en: Set due date to expiry:
eu: Ezarri iraungiko den data:

en: Set inventory date to:
eu: Ezarri inbentario data:

en: Set library
eu: Ezarri liburutegia

en: Set notice/status triggers for overdue items
eu: Ezarri jakinarazpenen/egoeren disparadoreak atzeratutako elementuentzat

en: Set permissions
eu: Ezarri baimenak

en: Set to patron
eu: Ezarri bazkidea

en: Set user permissions
eu: Establecer permisos

en: Share
eu: Partekatu

en: Sharp (#)
eu: Diesea (#)

en: Shelving location
eu: Apaleko kokalekua

en: Shelving location (items.location) is:
eu: La ubicación en las estanterías (items.location) es:

en: Shelving location selected:
eu: Apal kokalekua aukeratu da:

en: Shelving location:
eu: Ubicación en estantería:

en: Shipment cost:
eu: Bidaltze kostua:

en: Shipment date
eu: Bidaltze data

en: Shipment date reverse
eu: Fecha de la reserva del envío

en: Shipment date:
eu: Bidaltze data:

en: Shipment date:
eu: Bidaltze data:

en: Show
eu: Erakutsi

en: Show MARC tag documentation links
eu: Erakutsi MARC etiketa dokumentazioko loturak

en: Show active baskets only
eu: Erakutsi bakarrik saski aktibatuak

en: Show active funds only
eu: Erakutsi funts aktiboak bakarrik

en: Show actual/estimated values
eu: Erakutsi balio errealak/estimatuak

en: Show all baskets
eu: Erakutsi saski guztiak

en: Show all columns
eu: Erakutsi zutabe guztiak

en: Show all details
eu: Mostrar todos los detalles

en: Show all items
eu: Erakutsi item guztiak

note: For the first occurrence, %1$s:  hiddencount | html
en: Show all items (%s hidden)
eu: Erakutsi elementu guztiak (%s ezkutatuta):

en: Show any items currently checked out:
eu: Erakutsi une honetan maileguan hartuta dauden elementu guztiak

en: Show biblio
eu: Erakutsi erregistroa

en: Show category:
eu: Mostrar categoría:

en: Show checkouts
eu: Erakutsi maileguak

en: Show checkouts to guarantor
eu: Erakutsi maileguak abal-emaileari

en: Show more
eu: Erakutsi gehiago

en: Show my funds only
eu: Erakutsi nire funtsak bakarrik

en: Show only renewed
eu: Mostrar sólo los renovados

en: Show/hide columns:
eu: Erakutsi/ezkutatu zutabeak:

en: Showing only available items
eu: Eskuragarri dauden itemak soilik erakusten

en: Shown
eu: Erakusten

en: Shows on transit slips
eu: Bidean dauden egiaztagiriak erakusten ditu

en: Simple DC-RDF
eu: DC-RDF sinplea

en: Since
eu: Noiztik

en: Slip
eu: Egiaztagiria

en: Sorry, the CAS login failed.
eu: Sentitzen dugu, CAS-sarbideak huts egin du.

en: Sorry, there is no result for your search.
eu: Lo sentimos,  no hay resultados para la búsqueda.

en: Sort by
eu: Antolatu honela

en: Sort by :
eu: Antolatu honela:

en: Sort by:
eu: Honela antolatu:

en: Sort field 1:
eu: Mota eremua 1:

en: Sort field 2:
eu: Mota eremua 2:

note: SCRIPT
en: Sort routine missing
eu: Antolatze errutina falta da

en: Sort this list by:
eu: Zerrenda hau honela antolatu:

en: Sort1
eu: Mota1

en: Sort2
eu: Mota2

en: Sortable
eu: Ordenar

en: Sorting
eu: Antolatzea

en: Sorting routine
eu: Antolatze errutina

en: Sound
eu: Soinua

en: Source
eu: Fuente

en: Source (incoming) record check field
eu: Iturri (hartzailea) erregistroa egiaztatzeko eremua

en: Source in use?
eu: Iturria erabiltzen ari da?

en: Source library:
eu: Jatorri-liburutegia:

en: Source records
eu: Jatorri-erregistroak

en: Source:
eu: Origen:

en: Space ( )
eu: Espazioa ( )

en: Special relationship:
eu: Especial relación:

en: Special thanks to the following organizations
eu: Eskerrik beroenak hurrengo erakudendeei

en: Specialized
eu: Espezializatua

note: For the first occurrence, %1$s:  INCLUDE 'date-format.inc'
en: Specify date on which to resume %s:
eu: Especifique la fecha en la cual reanudar %s:

note: For the first occurrence, %1$s:  INCLUDE 'date-format.inc'
en: Specify due date %s:
eu: Zehaztu itzultze data %s:

en: Specify how the holiday should repeat.
eu: Zehaztu jai eguna errepikatzeko modua.

note: %1$s:  INCLUDE 'date-format.inc'
en: Specify return date %s:
eu: Zehaztu itzultze data %s:

en: Spent
eu: Gastatuta

en: Spine label
eu: Bizkar-etiketa

note: SCRIPT
en: Spring
eu: Udaberria

en: Staff
eu: Langilea

en: Staff
eu: Langilea

en: Staff note
eu: Langileei buruzko oharra

en: Staff note:
eu: Nota de staff:

en: Stage MARC records for import
eu: Prestatu MARC erregistroak inportatzeko

note: INPUT type=submit
en: Stage for import
eu: Prestatu inportatzeko

en: Staged
eu: Prestatuak

en: Staged:
eu: Prestatuta:

en: Standard
eu: Estandarra

en: Standard ID:
eu: ID estandarra:

en: Standard number
eu: Zenbaki estandarra

en: Start date
eu: Hasiera data

en: Start date:
eu: Hasiera data:

en: Start date:
eu: Hasiera data:

en: Start defining libraries
eu: Hasi liburutegiak definitzen

note: INPUT type=submit
en: Start search
eu: Hasi bilaketa

note: INPUT type=text name=start_card
en: Starting card number
eu: Hasierako txartel zenbakia

note: INPUT type=text name=start_label
en: Starting label number
eu: Hasierako etiketa zenbakia

en: Starting with:
eu: Honela hasi:

en: Starts with
eu: Empezar con

en: State
eu: Probintzia

en: State:
eu: Estatua:

en: State:
eu: Probintzia:

en: Statistic 1 done on:
eu: Estatistika 1 eginda, noiz:

en: Statistic 1:
eu: Estatistika 1:

en: Statistic 2 done on:
eu: Estatistika 2 eginda, noiz:

en: Statistic 2:
eu: Estatistika 2

en: Statistical
eu: Estatistikoa

en: Statistics
eu: Estatistikak

en: Statistics wizards
eu: Estatistikak egiteko laguntzailea

en: Status
eu: Statusa

en: Status:
eu: Egoera:

en: Step 1 of 5: Name the new definition
eu: Paso 1 de 5: Nombre la nueva definición

en: Step 2 of 5: Choose the area
eu: Paso 2 de 5: elegir el área

en: Step 2 of 6: Pick a report type
eu: Urratsa, 6tik 2: aukeratu txosten mota bat

en: Step 2: Choose the area
eu: Paso 2: Seleccione el área

en: Step 3 of 6: Select columns for display
eu: Urratsa, 3tik 6: aukeratu zutabeak bistaratzeko

en: Step 4 of 5: Specify a value
eu: Paso 4 de 5: Especifique un valor

en: Step 4 of 6: Select criteria to limit on
eu: Urratsa, 6tik 4: aukeratu muga ezartzeko irizpideak

en: Step 4: Specify a value
eu: Paso 4: Especifique un valor

en: Step 5 of 5: Confirm details
eu: Paso 5 de 5: Confirme detalles

en: Step 5 of 6: Pick which columns to total
eu: Urratsa, 5etik 6: aukeratu batura egiteko erabiliko diren zutabeak

en: Step 6 of 6: Choose how you want the report ordered
eu: Urratsa, 6tik 6: aukeratu txostena antolatzeko modua

en: Stephen Hedges (early Documentation Manager)
eu: Stephen Hedges (hasierako dokumentazio kudeatzailea)

note: For the first occurrence, %1$s:  numberpending | html
en: Still %s servers to search
eu: Oraindik %s zerbitzari gelditzen dira bilatzeko

en: Stopped
eu: Parado

en: String
eu: Primavera

en: Student count
eu: Ikasleen kontaketa

en: Sub total
eu: Guztizko partziala

en: Subfield
eu: Azpieremua

en: Subfield code:
eu: Azpieremu kodea:

en: Subfield code:
eu: Azpieremu kodea:

en: Subfield separator:
eu: Azpieremu bereizlea:

en: Subfield:
eu: Azpieremua:

note: %1$s:  mss.tagsubfield | html
en: Subfield: %s
eu: Azpieremua: %s

en: Subfields
eu: Azpieremuak

en: Subfields:
eu: Azpieremuak:

en: Subgroup
eu: Subgrupo

note: INPUT type=text name=subgroup
en: Subgroup code
eu: Código de subgrupo

note: INPUT type=text name=subgroupdesc
en: Subgroup name
eu: Nombre de subgrupo

en: Subgroup:
eu: Subgrupo:

en: Subject
eu: Gaia

en: Subject heading:
eu: Gaiaren izenburua:

en: Subject phrase
eu: Gai esaldia

en: Subject(s)
eu: Gaia(k)

en: Subject:
eu: Gaia:

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.subject | $raw
en: Subject: %s
eu: Gaia: %s

en: Subjects:
eu: Gaiak:

note: INPUT type=submit
en: Submit
eu: Bidali

note: INPUT type=submit
en: Submit your suggestion
eu: Bidali zure proposamena

en: Subscription
eu: Harpidetza

note: %1$s:  subscription.subscriptionid | html
en: Subscription #%s
eu: Harpidetza #%s

en: Subscription ID:
eu: Harpidetzaren IDa:

en: Subscription begin
eu: Suscripción comienza

note: %1$s:  END
en: Subscription closed %s
eu: Suscripción cerrada %s

en: Subscription details
eu: Harpidetzaren xehetasunak

en: Subscription end
eu: Suscripción termina

en: Subscription end date
eu: Harpidetzaren amaiera data

en: Subscription end date:
eu: Harpidetzaren amaiera data:

en: Subscription expired
eu: Iraungitako harpidetza

en: Subscription length:
eu: Harpidetzaren iraupena:

en: Subscription num.
eu: Harpidetza zbk.

note: %1$s:  subscription.bibliotitle | html
en: Subscription renewal for %s
eu: Harpidetza hau berritzea: %s

en: Subscription start date
eu: Harpidetzaren hasiera data

en: Subscription start date:
eu: Harpidetzaren hasiera data:

en: Subscription summaries
eu: Harpidetzaren laburpenak

en: Subscription summary
eu: Harpidetzaren laburpena

en: Subscription title
eu: Subscripción de título

note: %1$s:  enddate | html
en: Subscription will expire %s.
eu: Suscripción expirará %s.

en: Subscription:
eu: Harpidetza:

en: Subscriptions
eu: Harpidetzak

note: SPAN
en: Subscriptions must be associated with a bibliographic record
eu: Harpidetzak bibliografia erregistro batekin lotu behar dira

en: Subtype limits
eu: Azpimotak

note: SCRIPT
en: Success.
eu: Ongi.

en: Suggested by
eu: Nork proposatuta

en: Suggested by:
eu: Nork proposatuta:

en: Suggested by:
eu: Iradokitzen du:

en: Suggested on
eu: Gomendatua hemen:

en: Suggestion
eu: Proposamena

en: Suggestion information
eu: Proposamenaren informazioa

en: Suggestion management
eu: Proposamenen kudeaketa

en: Suggestions
eu: Proposamenak

en: Suggestions management
eu: Proposamenen kudeaketa

en: Summary
eu: Laburpena

note: %1$s:  patron.firstname | html %2$s:  patron.surname | html %3$s:  patron.cardnumber | html
en: Summary for %s %s (%s)
eu: Honen laburpena %s %s (%s)

en: Summary:
eu: Adina / Maila:

note: SCRIPT
en: Summer
eu: Uda

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Sunday
eu: Igandea

note: SCRIPT
en: Sundays
eu: Igandeak

en: Supplemental issue
eu: Ale gehigarria

en: Surname
eu: Abizena

en: Surname:
eu: Abizenak:

en: Surveys
eu: Berrikuspenak

en: Suspend
eu: Geldiarazia

note: INPUT type=submit
en: Suspend all holds
eu: Eten erreserba guztiak

en: Suspension in days (day)
eu: Blokeatu, zenbat egun (eguna)

en: Svenska (Swedish)
eu: Svenska (suediera)

note: A
en: Switch languages
eu: Aldatu hizkuntzak

en: Symbol
eu: Sinboloa

en: Symbol:
eu: Sinboloa:

en: Synchronize
eu: Sinkronizatu

en: Syntax
eu: Sintaxia

en: System preferences
eu: Sistemaren lehentasunak

en: T&uuml;rk&ccedil;e (Turkish) pre-3.8: Selma Aslan; for 3.8+, Suleyman Demirel University (Ugur Bulgan, Onur Erdem, Kemal Caner Bayrakci, and Alper Tutunsatar)
eu: T&uuml;rk&ccedil;e (Turkish) pre-3.8: Selma Aslan; para la 3.8+, Universidad Suleyman Demirel (Ugur Bulgan, Onur Erdem, Kemal Caner Bayrakci, y Alper Tutunsatar)

en: TOTAL
eu: GUZTIZKOA

en: Tab separated text
eu: Tabuladore bidez bereizitako testua

en: Tab:
eu: Fitxa:

en: Tabs in use
eu: Erabiltzen ari diren fitxak

en: Tag
eu: Etiketa

note: For the first occurrence, %1$s:  tagfield | html
en: Tag %s Subfield structure
eu: Etiketaren %s azpieremu egitura

note: %1$s:  tagfield | html
en: Tag %s subfield structure
eu: Etiketaren %s azpieremu egitura

en: Tag deleted
eu: Etiketa ezabatu da

en: Tag:
eu: Etiketa:

en: Tag:
eu: Etiketa:

note: %1$s:  searchfield | html
en: Tag: %s
eu: Etiketa: %s

en: Tagged with:
eu: Etiquetado con:

en: Tags
eu: Etiketak

en: Tags pending approval
eu: Etiquetas con aprobación pendiente

en: Tags:
eu: Etiketak:

en: Target
eu: Helburua

en: Target (database) record check field
eu: Helburu (datu base) erregistroaren egiaztapen eremua

en: Task scheduler
eu: Ataza antolatzailea

en: Tax number registered:
eu: Erregistratutako zerga zenbakia:

en: Tax number registered:
eu: Erregistratutako zerga zenbakia:

en: Tax rate:
eu: Zerga tasa:

en: Technical reports
eu: Txosten teknikoak

en: Template ID:
eu: Txantiloiaren IDa:

en: Template code:
eu: Txantiloiaren kodea:

en: Template description:
eu: Txantiloiaren deskribapena:

en: Template name:
eu: Txantiloiaren izena:

en: Templates
eu: Txantiloiak

en: Term
eu: Terminoa

en: Term/Phrase
eu: Terminoa/Esaldia

en: Term:
eu: Terminoa:

en: Terms summary
eu: Terminoen laburpena

en: Test
eu: Probatu

en: Test prediction pattern
eu: Probatu iragarpen eredua

en: Text
eu: Testua

en: Text fields
eu: Testu eremuak

en: Text for OPAC:
eu: OPACentzako testua:

en: Text for librarian:
eu: Liburuzainarentzako testua:

en: Text for librarians:
eu: Liburuzainentzako testua:

en: Text for opac:
eu: OPACentzako testua

en: Text justification:
eu: Justificación de texto:

en: Text:
eu: Texto:

en: Textarea
eu: Testu eremua

en: The
eu: -a

note: %1$s:  subscription.staffdisplaycount | html
en: The %s latest issues related to this subscription:
eu: Harpidetza honen azken %s aleak:

en: The 2 following fields are available for your own usage. They can be useful for statistical purposes
eu: Ondoko bi eremuak erabilgarri daude. Estatistika helburuetarako baliagarriak izan daitezke

en: The Bridge Material Type Icon Set
eu: Bridge Material Type ikono multzoa

en: The Bridge Material Type Icon Set is licensed under a
eu: Bridge Material Type ikono multzoaren lizentzia:

note: SCRIPT
en: The active currency must have a rate of 1.0
eu: La moneda activa debe tener una tasa de cambio de 1.0

note: %1$s:  errauthid | html
en: The authority record you requested does not exist (%s).
eu: Eskatu duzun autoritate erregistroa ez da existitzen (%s).

en: The authorized value category (
eu: Categoría de valor autorizado (

note: %1$s:  Barcode | html
en: The barcode %s was not found.
eu: %s barra kodea ez da aurkitu.

note: SCRIPT
en: The beginning date is missing or invalid.
eu: Hasiera data falta da edo okerra da.

en: The biblio.biblionumber and biblioitems.biblioitemnumber fields be mapped to a MARC subfield,
eu: biblio.biblionumber eta biblioitems.biblioitemnumber eremuak MARC azpieremu batekin mapatzen badira,

note: %1$s:  email_add | html
en: The cart was sent to: %s
eu: Saskia bidalia izan da: %s

en: The corresponding subfield MUST be in with -1 (ignore) tab
eu: Dagokion azpieremuak - 1 (ezikusi) etiketa izan BEHAR du

note: %1$s:  INVALID_DATE | $KohaDates
en: The due date &quot;%s&quot; is invalid
eu: Itzultze data&quot;%s&quot; okerra da

note: SCRIPT
en: The ending date is missing or invalid.
eu: Amaiera data falta da edo okerra da.

en: The field itemnum MUST be mapped
eu: itemnum eremua mapatuta egon BEHAR da

en: The file will be imported into an editable table for review prior to saving.
eu: El fichero será importada dentro de la tabla editable para su revisión antes de guardar.

en: The first line in the file must be a header row defining which columns you are supplying in the import file.
eu: Fitxategiaren lehen lerroan inportazio fitxategian dauden zutabeak definituko dituen goiburuen errenkada egon behar da.

en: The first notice's delay should be less than the second, which should be less than the third for the
eu: Lehenengo jakinarazpenaren atzerapena bigarrenarena baino txikiagoa izan behar du, eta bigarrenarena, era berean, hirugarrenarena bainoa txikiagoa

en: The following barcodes were found:
eu: Barra kode hauek aurkitu dira:

en: The following error occurred while importing the database structure:
eu: Errore hau gertatu da datu basearen egitura inportatzean:

en: The following error was encountered:
eu: Errore hau gertatu da:

en: The following errors have occurred:
eu: An ocurrido los siguientes errores:

en: The following errors were found. Please correct them and submit again:
eu: Errore hauek gertatu dira. Mesedez, konpondu itzazu eta berriz bidali:

en: The following fields are wrong. Please fix them.
eu: Eremu hauek oker daude. Mesedez, konpondu itzazu.

en: The following holds have not been filled. Please retrieve them and check them in.
eu: Erreserba hauek ez dira egin. Mesedez, berreskuratu eta itzuli itzazu.

en: The following items were modified:
eu: Elementu hauek aldatu dira:

en: The item has been removed from the list.
eu: Item hau zure zurrendatik ezabatu da.

en: The item has successfully been linked to
eu: El ítem ha sido enlazado exitosamente a

en: The item you select will be moved to the target record.
eu: Aukeratu duzun elementua helburu erregistrora eramango da.

note: %1$s:  email | html
en: The list was sent to: %s
eu: Zerrenda bidali zitzaion: %s-(r)i

en: The merging was successful.
eu: Konbinazioa ongi egin da.

note: %1$s:  ERROR_LOO.bad_delay | html
en: The number of days (%s) must be a number between 0 and 999.
eu: Egun kopurua (%s) 0 eta 999 arteko zenbaki bat izan behar da.

en: The order has been canceled, although one or more items could not have been deleted.
eu: Eskaera ezeztatu da, baina ezin izan da elementu bat edo gehiago ezabatu.

en: The order has been canceled, although the record has not been deleted.
eu: Eskaera ezeztatu da, baina ezin izan da erregistroa ezabatu.

en: The order has been successfully canceled.
eu: Eskaera ongi ezeztatu da.

en: The passwords entered do not match
eu: Las contraseñas ingresadas no coinciden

note: For the first occurrence, %1$s:  biblionumber | html
en: The record you requested does not exist (%s).
eu: Eskatu duzun erregistroa ez da existitzen (%s).

en: The rules are applied from most specific to less specific, using the first found in this order:
eu: Arauak espezifikotasun handienetik hasita aplikatuko dira, eta ordena horren arabera aurkitzen den lehenengoa erabiliko da:

en: The rules have been cloned.
eu: Arauak kopiatu egin dira.

en: The subscription has linked issues
eu: Harpidetzak horrekin lotutako aleak ditu

en: The subscription has linked items
eu: Harpidetzak horrekin lotutako elementuak ditu

en: The subscription has not expired yet
eu: Harpidetza ez da iraungi oraindik

en: The upload file appears to be empty.
eu: Kargatutako fitxategia hutsik dagoela dirudi.

en: The upload file does not appear to be a zip file. The extension is not '.zip'.
eu: Kargatutako fitxategiak ez dirudi zip fitxategi bat. Luzapena ez da '.zip'.

en: Themes
eu: Gaiak

note: For the first occurrence, %1$s:  PROCESS translate_label_element element=label_element_title
en: There are no %s currently available.
eu: Actualmente no hay %s disponibles.

en: There are no EDI accounts.
eu: Ez dago EDI konturik

note: %1$s:  category.category_name | html
en: There are no authorized values defined for %s
eu: Ez dago balio baimendurik definituta honentzat %s

en: There are no images for this record.
eu: No hay imágenes para este registro.

en: There are no items in this collection.
eu: Ez dago item-arik bilduma honetan.

en: There are no itemtypes defined
eu: Ez dago elementu motarik definituta

en: There are no late orders.
eu: Ez dago berandututako eskaerarik.

en: There are no libraries defined.
eu: Ez dago liburutegirik definituta.

en: There are no notices for this library.
eu: No hay noticias en esta biblioteca.

en: There are no notices.
eu: No hay noticias.

note: %1$s:  IF ( location ) %2$s:  END
en: There are no overdues for today%s at the selected location%s.
eu: Ez dago gaur itzuli behar den elementurik%s aukeratutako kokalekuan%s.

en: There are no patrons subscribed to this subscription serial alert.
eu: No hay socios suscritos a esta alerta de suscripción de publicaciones periódicas.

en: There are no pending offline operations.
eu: No hay operaciones fuera de línea pendientes.

en: There are no pending patron modifications.
eu: No hay modificaciones de socios pendientes.

en: There are no saved matching rules.
eu: Ez dago bat etortze araurik gordeta.

en: There are no saved patron attribute types.
eu: Ez dago bazkide atributu motarik gordeta.

en: There are no saved reports.
eu: Ez dago txostenik gordeta.

en: There are no sets defined.
eu: No hay lotes definidos.

en: There are no statistics for this patron.
eu: No hay estadísticas para este registro.

en: There are no titles tagged with the term
eu: No hay títulos etiquetados con el término

note: %1$s:  itemtags | html
en: There is more than 1 MARC tag related to items tab (10) : %s
eu: Elementuen fitxarekin (10) loturako MARC etiketa bat baino gehiako dago: %s

en: There is no record of any messages that have been sent to this patron.
eu: Ez dago bazkide honi bidaltako mezuen erregistrorik.

en: There were problems with your submission
eu: Hy un problema con su suscripción

en: Thesaurus:
eu: Thesaurusa:

en: These are disabled for ALL libraries. To change these settings, choose the "Default" library.
eu: Desgaituta daude liburutegi GUZTIENTZAT. Ezarpen horiek aldatzeko, aukeratu liburutegi "lenehetsia".

en: These are disabled for the current library.
eu: Desgaituta daude uneko liburutegiarentzat.

en: These are enabled.
eu: Gaituta daude.

note: %1$s:  ratio | html
en: These items have a hold ratio &ge; %s.
eu: Elementu hauek erreserba erlazioa dute &ge; %s.

en: Theses
eu: Tesiak

note: SCRIPT
en: Third
eu: Hirugarrena

note: %1$s:  patrons_in_category | html
en: This category is used %s times
eu: Kategoria hau %s aldiz erabili da

en: This course already has this item on reserve.
eu: Este curso / materia ya tiene este ítem en reserva

note: INPUT type=checkbox name=disable_input
en: This field is mandatory
eu: Eremu hau nahitaezkoa da

note: SCRIPT
en: This field is required.
eu: Este campo es obligatorio.

en: This is a serial subscription
eu: Hau aldizkako argitalpen baten harpidetza da

note: %1$s:  alert.ITEM_LOST | html
en: This item has been lost with a status of "%s".
eu: Este ítem se ha perdido con estado de "%s".

note: %1$s:  Branches.GetName( branchname ) | html
en: This item is on hold for pick-up at %s
eu: Este ítem está reservado para recoger en %s

en: This item is on hold for pick-up at your library
eu: Este´ítem está reservado àra recoger en su biblioteca

note: SCRIPT
en: This item normally cannot be put on hold.
eu: Oro har, elementu hau ezin da erreserbatu.

en: This list does not exist.
eu: Zerrenda hau ez da existitzen.

en: This member has no email
eu: Bazkideak ez du helbide elektronikorik

en: This message appears on this patron's user page in the OPAC
eu: Mezu hau OPACeko bazkidearen erabiltzaile orrian agertzen da

en: This message displays when checking out to this patron
eu: Mezu hau bazkide honi zerbait maileguan uztean agertzen da

en: This patron does not exist.
eu: Bazkide hau ez da existitzen.

en: This patron has no circulation history.
eu: Bazkideak ez du zirkulazio historiarik.

en: This patron has no files attached.
eu: Este socio no tiene ficheros asociados.

en: This patron has not submitted any purchase suggestions
eu: Erabiltzaile honek ez du bidali erosketa proposamenik

en: This record is used
eu: Erregistroa erabilita dago

note: %1$s:  total | html
en: This record is used %s times
eu: Erregistro hau %s aldiz erabilita dago

en: This script is not able to create/write to the necessary temporary directory.
eu: Script honek ezin du beharrezkoa den aldi baterako direktorioa sortu/idatzi.

note: SCRIPT
en: This subfield will be deleted
eu: Dichos subcampos no se eliminarán

note: A
en: This subscription depends on another supplier
eu: Esta suscricpión depende de otro proveedor

en: This subscription is closed.
eu: Esta subscripción está cerrada.

en: This vendor has no email
eu: Este proveedor no tiene email

en: This will be the name by which you will refer to this image in the patron card layout editor.
eu: Hori izango da bazkide txartelen diseinuaren editorean irudi hau aipatzeko erabiliko duzun izena.

note: %1$s:  IF ( too_many_items_display ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: This will delete %sall the%sthe selected%s items.
eu: Horrek%saukeratutako%selementu guztiak%sezabatuko ditu.

en: This will delete the repeated holidays rules only. The repeatable holidays will be deleted but not the exceptions.
eu: Esto eliminará las reglas vacaciones repetidas solamente. Las vacaciones repetibles serán borrados pero no las excepciones.

en: This will delete the single holidays rules only. The repeatable holidays and exceptions will not be deleted.
eu: esto borrará solamente las reglas festivos individuales. Las vacaciones repetibles y excepciones no se eliminarán.

en: This will save changes to the holiday's title and description. If the information for a repeatable holiday is modified, it affects all of the dates on which the holiday is repeated.
eu: Horrek jai egunen izenburua eta deskribapenean egindako aldaketak gordeko ditu. Errepikagarria den jai egun bakoitzaren informazioa aldatuz gero, jai eguna errepikatuko den data guztiei eragingo die.

en: Those items won't be deleted
eu: Elementu horiek ez dira ezabatuko

note: SCRIPT
en: Threshold missing
eu: Atalasea falta da

note: IMG
en: Thumbnail
eu: Irudia

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Thursday
eu: Osteguna

note: SCRIPT
en: Thursdays
eu: Ostegunak

en: Time:
eu: Ordua:

en: Title
eu: Izenburua

en: Title
eu: Izenburua:

en: Title (A-Z)
eu: Izenburua (A-Z)

en: Title (Z-A)
eu: Izenburua (Z-A)

en: Title phrase
eu: Izenburu esaldia

en: Title:
eu: Izenburua:

en: Title:
eu: Izenburua:

note: %1$s:  title | html
en: Title: %s
eu: Izenburua: %s

en: Titles
eu: Izenburuak

en: Titles tagged with the term
eu: Títulos etiquetados con el término

en: To
eu: Nora

en: To
eu: Nora

en: To a file:
eu: Fitxategi batera:

en: To a file:
eu: Fitxategi batera:

en: To authid:
eu: Para autorizar:

en: To call number:
eu: Signaturara:

en: To create another item type later and for more settings go to:
eu: Geroago beste item mota bat sortu eta konfigurazio gehiago sortzeko jo ezazu hona:

en: To create circulation rule, go to:
eu: Zirkulazio abisuak ezartzeko:

en: To item call number:
eu: Elementuaren katalogo zenbakia:

en: To notify patrons of new serial issues, you must
eu: Bazkideei aldizkako argitalpenen aleen berri emateko, hau egin:

en: To screen in the browser:
eu: Arakatzailean erakusteko:

en: To screen into the browser:
eu: Arakatzailean erakusteko:

en: To:
eu: Norentzat:

en: To:
eu: Nora:

note: SCRIPT
en: Today
eu: Gaur

en: Today's checkins
eu: Notificaciones de hoy

en: Today's checkouts
eu: Eguneko maileguak

en: Today's notifications
eu: Gaur jakinarazpenak

note: I
en: Toggle set to lowest priority
eu: Lehentasun txikiena aktibatuta

note: For the first occurrence, %1$s:  current_loan_count | html %2$s:  max_loans_allowed | html
en: Too many checked out. %s checked out, only %s are allowed.
eu: Mailegu gehiegi. %s mailegatu dituzu, %s besterik ez dira onartzen.

note: %1$s:  too_many_items_display | html
en: Too many items (%s) to display individually.
eu: Elementu gehiegi dago (%s) banan banan bistaratzeko.

en: Tools
eu: Tresnak

en: Tools home
eu: Tresnak hasierako orria

note: %1$s:  mainloo.limit | html
en: Top %s Most-circulated items
eu: Gehien mailegatu diren %s elementuen zerrenda

en: Top lists
eu: Top zerrenda

en: Top page margin:
eu: Orriaren behe-marjina:

en: Top text margin:
eu: Goiko testu marjina:

en: Topics
eu: Mintzagaiak

en: Total
eu: Guztira

en: Total
eu: Guztira

note: For the first occurrence, %1$s:  currency | html
en: Total (%s)
eu: Guztira (%s)

en: Total amount outstanding:
eu: Monto total pendiente:

en: Total amount payable:
eu: Monto total pagadero:

en: Total amount:
eu: Suma total:

en: Total checkouts
eu: Total de préstamos:

en: Total checkouts as of yesterday
eu: Total de préstamos a fecha de ayer

en: Total checkouts:
eu: Maileguak, guztira:

en: Total cost
eu: Guztizko kostua

en: Total current checkouts allowed
eu: Total de préstamos actuales permitidos

en: Total due
eu: Zorra, guztira

note: %1$s:  fines | $Price
en: Total due: %s
eu: Deuda total: %s

en: Total items in group
eu: Total de ítems en grupo

note: SCRIPT
en: Total must be a number
eu: Guztizkoa zenbaki bat izan behar da

en: Total tax exc.
eu: Guztira (zerg. gaind.)

note: For the first occurrence, %1$s:  currency | html
en: Total tax exc. (%s)
eu: Total impuesto exc. (%s)

en: Total tax inc.
eu: Total impuesto inc.

note: For the first occurrence, %1$s:  currency | html
en: Total tax inc. (%s)
eu: Guztira (barn. zerg) (%s)

en: Total:
eu: Guztira:

en: Totals:
eu: Guztizkoak:

note: A
en: Transaction logs
eu: Transakzio logak

en: Transfer
eu: Transferentzia

note: INPUT type=submit
en: Transfer collection
eu: Transferitu bilduma

note: %1$s:  reser.diff | html
en: Transfer is %s days late
eu: Transferentzia %s egun berandu

en: Transfer to:
eu: Hona transferitu:

en: Transferred items
eu: Transferitutako elementuak

en: Transfers are
eu: Transferentziak

note: %1$s:  show_date | $KohaDates
en: Transfers made to your library as of %s
eu: Transferentzia hauek egin dira zure liburutegira: %s

en: Transfers to receive
eu: Jasotzeko dauden erreserbak

en: Translation
eu: Itzulpena

en: Translation manager:
eu: Itzulpenen kudeatzailea:

en: Transport cost matrix
eu: Kostu matrizea

en: Treaties
eu: Tratatuak

en: Try again with a different barcode
eu: Trate nuevamente con un código de barras diferente

en: Try another search
eu: Saiatu beste bilaketa bat egiten

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Tuesday
eu: Asteartea

note: SCRIPT
en: Tuesdays
eu: Astearteak

en: Type
eu: Mota

en: Type:
eu: Mota:

en: Type:
eu: Mota:

en: UF
eu: HE

en: URL(s)
eu: URL(ak)

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.url | html
en: URL: %s
eu: URL :  %s

en: UTF-8 (Default)
eu: UTF-8 (Lehenetsia)

en: Unable to delete patron
eu: Ezin izan da bazkidea ezabatu

en: Unable to delete patrons from other libraries with current settings
eu: Ezin izan da beste liburutegietako bazkideak ezabatu uneko ezarpenak direla eta

en: Unable to delete staff user
eu: Ezin izan da langile erabiltzailea ezabatu

en: Unable to save image to database.
eu: Imposible guardar la imagen en la base de datos.

en: Unapprove
eu: Desaprobar

en: Unauthorized user
eu: Baimendu gabeko erabiltzailea

en: Unavailable (lost or missing)
eu: Ez eskuragarria (galdua edo desagertua)

en: Uncertain
eu: Incierto

en: Uncertain price:
eu: Prezio zehaztugabea:

en: Uncertain prices
eu: Prezio zehaztugabeak

en: Unchanged
eu: Aldaketarik gabe

en: Uncheck all
eu: Desautatu guztiak

en: Undefined
eu: Zehaztu gabe

note: INPUT type=submit name=mainformsubmit
en: Undo import into catalog
eu: Desegin katalogora inportatzea

en: Unfortunately, no backups are available.
eu: Desafortunadamente, no hay copias disponibles.

en: Ungrouped baskets
eu: Taldekatu gabeko saskiak

en: Unhighlight
eu: Ez nabarmendu

en: Unified title
eu: Izenburu bateratua

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.unititle | $raw
en: Unified title: %s
eu: Izenburu bateratua: %s

en: Uninstall
eu: Desinstalar

en: Unique holiday
eu: Jai egun esklusiboa

en: Unique identifier:
eu: Identifikatzaile esklusiboa:

en: Unit
eu: Unitate

en: Unit cost
eu: Unitate kostua

en: Units:
eu: Unitateak:

en: Units:
eu: Unitateak:

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Unknown plugin type
eu: Tipo de plugin desconocido

en: Unpacking completed
eu: Despaketatzea egin da

en: Unrecognized or missing field delimiter.
eu: Eremu mugatzailea ezezaguna da edo falta da.

en: Unset
eu: Desezarri

en: Until date:
eu: Noiz arte:

en: Update
eu: Eguneratu

en: Update SQL
eu: Eguneratu SQL

en: Update child to adult patron
eu: Eguneratu bazkide haurra bazkide heldura

en: Update errors :
eu: Eguneraketa erroreak:

note: INPUT type=submit name=submit
en: Update hold(s)
eu: Eguneratu erreserba(k)

en: Update patron records
eu: Actualizando registros de socios

en: Update report :
eu: Eguneratu txostena:

en: Update succeeded
eu: Ongi eguneratu da

note: %1$s:  name | html
en: Update: %s
eu: Eguneratu: %s

en: Updated:
eu: Eguneratuta:

en: Updating database structure
eu: Datu basearen egitura eguneratzen

en: Upload
eu: Kargatu

en: Upload another KOC file
eu: cargar otro archivo KOC

en: Upload any type of file, manage uploads
eu: Edozein motako fitxategia igo, fitxategiak kudeatu

note: INPUT type=submit name=upload
en: Upload file
eu: Kargatu fitxategia

en: Upload file:
eu: Subir archivo:

en: Upload image
eu: Kargatu irudia

en: Upload local cover image
eu: Kargatu azalen irudi lokalak

en: Upload more images
eu: Cargar más imágenes

en: Upload offline circulation data
eu: Kargatu online zirkulaziaoren fitxategia

en: Upload offline circulation file (.koc)
eu: Kargatu offline zirkulazioaren artxiboa (.koc)

en: Upload patron images
eu: Kargatu bazkide irudiak

en: Upload patron images in a batch or one at a time
eu: Igo bazkideen iruzkinak loteka edo bakarra

en: Upload progress:
eu: Kargatzearen garapena:

en: Upload quotes
eu: Subir cuota

en: Uploaded
eu: Subida

en: Upper age limit
eu: Gehieneko adina

en: Upperage limit:
eu: Gehieneko adina:

en: Use a barcode file
eu: Erabili barra kodearen fitxategia

en: Use a file
eu: Erabili fitxategi bat

en: Use existing record
eu: Erakutsi existitzen den erregistroa

note: INPUT type=submit name=submit
en: Use saved
eu: Erabili gordetakoa

en: Use the dictionary to define custom criteria for reporting.
eu: Erabili hiztegia txostenak egiteko irizpide pertsonalizatuak definitzeko.

en: Use the guided reports engine to create non standard reports. This feature aims to provide some middle ground between the built in canned reports and writing custom SQL reports.
eu: Erabili txosten gidatuak txosten ez-estandarrak sortzeko. Eginbide horren helburua orcionar un nivel intermedio entre los informes "enlatados" y los informes producidos a través de consultas SQL.

en: Use the reports dictionary to define custom criteria to use in your reports
eu: Erabili txostenen hiztegia txostenetan erabiliko duzun irizpide pertsonalizatuak definitzeko

en: Use the search form on the left to find invoices.
eu: Erabili ezkerreko bilatzailea fakturak aurkitzeko.

en: Use the search form on the left to find subscriptions.
eu: Utilizar el buscador de la izquierda para encontrar suscripciones.

note: For the first occurrence, %1$s:  PROCESS translate_label_element element=label_element
en: Use the toolbar above to create a new %s.
eu: Erabili goiko tresna barra berri bat sortzeko %s.

en: Use top menu bar to navigate to another part of Koha.
eu: Erabili goiko menu-barra Koha-tik nabigatzeko

en: Used
eu: Erabilita

note: ABBR
en: Used For
eu: Honen ordez erabilia

en: Used in
eu: Erabilita:

en: Useful resources
eu: Recursos útiles

en: Userid
eu: Erabiltzaile IDa

en: Userid:
eu: Erabiltzaile IDa:

en: Username/password already exists.
eu: Erabiltzaile izena/pasahitza dagoeneko existitzen da.

en: Username:
eu: Erabiltzailea:

en: Username:
eu: Erabiltzaile izena:

en: Users:
eu: Usuarios:

en: Using framework:
eu: Utilizando hoja de trabajo:

en: VHS tape / Videocassette
eu: VHS zinta / Bideokasetea

en: Value
eu: Balioa

en: Value:
eu: Balioa:

en: Values
eu: Balioak:

en: Values are comma-separated.
eu: Balioak komen bidez bereizita daude.

en: Variable name:
eu: Aldagaiaren izena:

en: Variable options:
eu: Aldagaiaren aukerak:

en: Variable type:
eu: Aldagai mota:

en: Variable:
eu: Aldagaia:

en: Vendor
eu: Hornitzailea

en: Vendor
eu: Hornitzailea

en: Vendor details
eu: Detalles de proveedor

en: Vendor is:
eu: Hornitzailea:

en: Vendor is:
eu: Hornitzailea:

en: Vendor not found
eu: Hornitzailea ez da aurkitu

en: Vendor note:
eu: Hornitzailearen oharra:

en: Vendor note:
eu: Hornitzailearen oharra:

note: SCRIPT
en: Vendor price must be a number
eu: Hornitzailearen prezioa zenbaki bat izan behar da

en: Vendor price:
eu: Hornitzailearen prezioa:

en: Vendor search
eu: Hornitzaile bilaketa

en: Vendor search results
eu: Bideo grabazioa

en: Vendor:
eu: Hornitzailea:

en: Vendor:
eu: Hornitzailea:

note: %1$s:  suppliername | html
en: Vendor: %s
eu: Hornitzailea: %s

en: Verify you want to anonymize patron checkout history
eu: Verifique que deseas anonimizar historia de salidas de socio

en: Verify you want to delete patrons
eu: Confirmar que quiere borrar los socios

note: %1$s:  missing_module.min_version | html
en: Version: %s
eu: Bertsioa: %s

en: Vertical:
eu: Bertikala:

note: INPUT type=submit
en: View
eu: Ikusi

en: View MARC
eu: Ikusi MARC

en: View a count of items held at your library grouped by item type
eu: Vea un recuento de los ítems que se encuentran en su biblioteca agrupados por tipo de ítem

en: View all libraries
eu: Ikusi liburutegi guztiak

note: INPUT type=submit name=submit
en: View dictionary
eu: Ikusi hiztegia

en: View existing record
eu: Ikusi existitzen den erregistroa

en: View invoice
eu: Ver factura

en: View item's checkout history
eu: Ikusi elementuaren mailegu historia

en: View pending offline circulation actions
eu: Ver acciones pendientes de la circulación offline

note: INPUT type=submit
en: View spine label
eu: Ikusi bizkar-etiketak

en: Visibility:
eu: Visibilidad:

en: Vol no.
eu: Bol nro.

en: Volume
eu: Bolumena

en: Volume:
eu: Bolumena:

en: WARNING:
eu: ABISUA:

en: Waiting
eu: Zain

en: Waiting
eu: Hartzeko prest

en: Warning
eu: Advertencia

en: Warning regarding current user
eu: Advertencias respecto al usuario actual

en: Warning, the following barcodes were not found:
eu: Abisua, barra kode hauek ez dira aurkitu:

en: Warning, the following cardnumbers were not found:
eu: Ukimenezko materiala

en: Warning, you have entered more items than expected. Items will not be created.
eu: Advertencia, ha introducido más ítems de lo esperado.Ítems no pueden ser creados.

en: Warning:
eu: Abisua:

note: For the first occurrence, %1$s:  message.upload_version | html %2$s:  message.current_version | html
en: Warning: This file is version %s, but I only know how to import version %s. I'll try my best.
eu: Abisua: fitxategi hau %s bertsiokoa da, baina %s bertsioa inportatzen besterik ez dakit. Ahal dudan guztia egingo dut.

note: %1$s:  message.badbarcode | html
en: Warning: Unable to determine patron from item barcode (%s). Cannot check in.
eu: Abisua: ezin da bazkidea zehaztu elementuaren barra kodetik abiatuta (%s). Ezin da itzuli.

en: Warning: no barcodes were found
eu: Abisua: ez da barra koderik aurkitu

en: Warnings regarding the system configuration
eu: Advertencias respecto a la configuración del sistema

note: A
en: Web services
eu: Web zerbitzuak

en: Website
eu: Webgunea

en: Website:
eu: Webgunea:

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Wednesday
eu: Asteazkena

note: SCRIPT
en: Wednesdays
eu: Asteazkenak

en: Week
eu: Astea

en: Weight
eu: Pisua

en: What's next?
eu: Zer izango da hurrengoa?

en: When more than
eu: Kopuru hau gainditzean

note: SCRIPT
en: Winter
eu: Negua

en: With framework :
eu: Lan-orri honekin:

en: Withdrawn
eu: Kenduta

en: Withdrawn status:
eu: Erretiratutako egoera:

en: Women
eu: Emakumezkoak

en: Working day
eu: Lan eguna

en: Write news for the OPAC and staff interfaces
eu: Idatzi OPAC eta langileen interfazearentzako berriak

en: Write off
eu: Ezeztatu

note: INPUT type=submit name=woall
en: Write off all
eu: Cancelar todo

en: Write off an individual fine
eu: Cancelar una multa individual

note: INPUT type=submit
en: Write off this charge
eu: Cancelar este cargo

en: Year
eu: Urtea

en: Year:
eu: Urtea:

en: Yes
eu: Bai

en: Yes
eu: Bai

en: Yes, close (Y)
eu: Sí, cerrar (Y)

en: Yes, delete
eu: Bai, ezabatu

en: Yes, delete (Y)
eu: Sí, ezabatu (S)

en: Yes, delete this subfield
eu: Sí, eliminar este subcampo

note: INPUT type=submit
en: Yes: View existing items
eu: Bai: ikusi existitzen diren elementuak

en: YesNo
eu: BaiEz

en: You are logged in as the database administrative user. This is not recommended because some parts of Koha will not function as expected when using this account.
eu: Parece que ha iniciado la sesión como usuario administrador de la base de datos. Esta opción no se recomienda, ya que algunas partes de Kobli no funcionarán como se espera al utilizar esta cuenta.

en: You are not authorized to modify this fund
eu: No está autorizado para modificar este fondo

en: You are only viewing one item.
eu: Elementu bat besterik ez zara ikusten ari.

note: I
en: You can ask for a digest to reduce the number of messages. Messages will be saved and sent as a single message.
eu: Mezu-kopurua gutxitzeko laburpena eska dezakezu. Mezuak gorde eta mezu bakar batean bidaliko dira.

en: You can enter a name for this import. It may be useful, when creating a record, to remember where the suggested MARC data comes from!
eu: Puede introducir un nombre para esta importación. Puede ser útil, cuando se crea un registro, para recordar de dónde vienen los datos de MARC sugeridos!

en: You can make an exception for this holiday rule. This means that you will be able to say that for a repeatable holiday there is one day which is going to be an exception.
eu: Salbuespen bat ezarri dezakezu jai egunen arau honetarako. Horri esker, errepikagarria den jai egun batentzako salbuespen egun bat ezarriko duzu.

en: You can make an exception on a range of dates repeated yearly.
eu: Generar una excepción para este feriado repetible.

en: You can set a default maximum number of checkouts, hold policy and return policy that will be used if none is defined below for a particular item type or category.
eu: Usted puede establecer un número máximo predeterminado de préstamos, política de reservas y devoluciones que se utilizará si no se definen debajo para un tipo de ítem determinado o categoría.

note: SCRIPT
en: You can't add a new item, please create a new order line
eu: Ezin duzu elementu berri bat gehitu. Mesedez, sortu beste eskaera bat

en: You did not specify any search criteria.
eu: Ez duzu bilaketa irizpiderik zehaztu.

en: You do not have permission to access this page.
eu: Ez duzu baimenik orri honetara sartzeko.

en: You do not have permission to add a record to this list.
eu: Ez duzu baimenik zerrenda honetara erregistro bat gehitzeko.

en: You do not have permission to delete this list.
eu: Ez duzu baimenik zerrenda hau ezabatzeko.

en: You do not have permission to edit this patron's login information.
eu: Ez duzu baimenik bazkidearen saioa hasteko informaziora sartzeko.

en: You do not have permission to update this list.
eu: Ez duzu baimenik zerrenda hau gaurkotzeko.

en: You do not have permission to view this list.
eu: Ez duzu baimenik zerrenda hau ikusteko.

en: You don't have patron categories defined, or the patron categories are not set to receive overdue notices.
eu: Ez duzu bazkide kategoriarik definituta, edo bazkide kategoriak ez daude atzerapenen jakinarazpenak jasotzeko konfiguratuta.

note: %1$s:  total | html
en: You have %s error(s) in your MARC configuration. Please fix them before using Koha
eu: MARC konfigurazioak %s errore d(it)u. Mesedez, konpondu Koha erabili baino lehen

note: SCRIPT
en: You have deleted item(s) in the order, don't forget to delete it(them) in the catalog
eu: Eskaeran ezabatutako elementua(k) d(it)uzu, ez ahaztu katalogoan hori(ek) ezabatzeaz

en: You have entered a username that already exists. Please choose another one.
eu: Dagoeneko existitzen den erabiltzaile izen bat idatzi duzu. Aukeratu beste bat.

en: You have the ReturnBeforeExpiry system preference enabled this means if the expiry date is before the date due, the date due will be set to the expiry date
eu: ReturnBeforeExpiry sistemaren lehentasuna gaituta dago, iraungitze data itzultze data baino aurrekoa den kasuetan, maileguaren itzultze data txartelaren iraungitze data izatera pasako da

en: You have to define which fields or subfields you want to export, separated by pipes.
eu: Hodien bidez (|) bereizita esportatu nahi dituzun eremuak edo azpieremuak aukeratu behar dituzu.

en: You must be online to use these options.
eu: Aukera hauek erabiltzeko online egon behar duzu.

en: You must enter a term to search on
eu: Bilatzeko termino bat idatzi behar duzu

note: %1$s:  total_due | $Price
en: You must pay a value less than or equal to %s.
eu: Debe pagar un valor menor o igual a %s.

en: You searched for
eu: Hauxe bilatu duzu

en: You will need to save the report before you can execute it
eu: Txostena gorde beharko duzu hura exekutatu aurretik

en: Your administrator must define a budget in Administration
eu: Zure administratzaileak aurrekontu behar definitu behar du Administrazioa atalean

en: Your authority search history is empty.
eu: Zure autoritateen bilaketa historia hutsik dago.

en: Your cart
eu: Zure saskia

en: Your cart
eu: Zure orga

en: Your cart is empty.
eu: Zure saskia hutsik dago.

en: Your catalog search history is empty.
eu: Zure katalogoko bilaketa-historiala hutsik dago.

en: Your data was processed. Here are the results:
eu: Zure datuak prozesatu dira. Hona hemen emaitzak:

en: Your download should begin automatically.
eu: Zure deskarga automatikoki hasi beharko litzateke .

en: Your library is the destination for the following transfer(s)
eu: Zure liburutegia hurrengo transferentzien helburua da:

en: Your lists
eu: Zure zerrendak

note: SCRIPT
en: Your lists:
eu: Zure zerrendak:

en: Your notification has been sent.
eu: Zure jakinarazpena bidali da.

en: Your patron lists
eu: Zure bazkide zerrendak

en: Your report will be generated with the following SQL statement.
eu: Zure txostena hurrengo SQL deklarazioarekin sortuko da.

en: Your search returned no closed subscriptions.
eu: La búsqueda devolvió suscripciones abiertas.

en: Your search returned no open subscriptions.
eu: La búsqueda devolvió suscripciones cerradas.

en: Your search returned no results.
eu: La búsqueda no devolvió resultados-

en: Z39.50/SRU search
eu: Z39.50/SRU bilaketa

en: ZIP file
eu: archivo ZIP

en: Zebra server seems not to be available. Is it started?
eu: Parece que el servidor de Zebra no está disponible. ¿Ha empezado?

en: Zebra version:
eu: Zebra bertsioa:

note: SCRIPT
en: [ New list ]
eu: [ Zerrenda berria ]

en: [clear]
eu: [garbitu]

en: active
eu: aktibo

note: %1$s:  TransfersMaxDaysWarning | html
en: after %s days.
eu: %s egun ondoren.

en: all
eu: guztiak

en: all authority types used in the frameworks are defined
eu: lan-orrietan erabilitako autoritate mota guztiak definituta daude

en: all subfields for each tag are in the same tab (or ignored)
eu: etiketa bakoitzarentzako azpieremu guztiak fitxa berean daude (edo ezikusi dira)

en: already has a hold
eu: dagoeneko erreserba bat du

en: analytics.
eu: analitikak.

en: and
eu: eta

en: and
eu: eta

en: and has been returned.
eu: eta itzuli egin da.

en: and the
eu: y el

en: and they must all be in the 10 (items) tab
eu: eta 10 (elementu) fitxan egon behar dira denak

en: approved
eu: onartuta

en: are licensed under the
eu: está registrado bajo la licencia

en: at :
eu: non:

en: at current library
eu: uneko liburutegian

en: at least 1 item type defined
eu: gutxienez elementu mota bat definitu da

en: at least 1 item type must be defined
eu: gutxienez elementu mota bat definitu behar da

en: at least 1 library defined
eu: al menos 1 sede definida

en: at least 1 library must be defined
eu: al menos 1 sede debe definirse

note: A
en: basket
eu: saskia

en: be mapped to a MARC subfield,
eu: MARC azpieremu batekin mapatu behar da,

en: be mapped to a MARC subfield,
eu: MARC azpieremu batekin mapatu behar da,

en: be mapped to the same tag,
eu: etiketa berberarekin mapatu behar da,

en: biblio and biblionumber
eu: erregistroa eta erregistro zenbakia

en: biblioitems.itemtype defined
eu: biblioitems.itemtype definituta

en: biblionumber and biblioitemnumber mapped correctly
eu: erregistro zenbakia eta erregistro motaren zenbakia ongi mapatu dira

en: by
eu: zeren bidez

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: by
eu: egilea(k):

note: For the first occurrence, %1$s:  type | html
en: by %s
eu: zeren bidez %s

en: by the Bridge Consortium of Carleton College and St. Olaf College.
eu: Carleton College eta St. Olaf College unibertsitateetako Bridge Consortium proiektuak

en: characters
eu: karaketereak

en: click to log out
eu: egin klik saioa amaitzeko

en: code and
eu: código y

en: configuration file.
eu: konfigurazio fitxategia.

en: considered late
eu: berandutzat hartuta

en: contains
eu: dauka

en: day(s)
eu: eguna(k)

en: days
eu: egunak

en: days ago
eu: duela zenbat egun:

en: define a budget and a fund
eu: defina un presupuesto y un fondo

en: define a notice
eu: definitu jakinarazpen bat

en: del
eu: ezabatu

note: A
en: detail of the subscription
eu: harpidetzaren xehetasunak

en: digits
eu: digituak

note: A
en: display detail for this librarian.
eu: e- Globo de la luna terrestre

en: ecost tax exc.
eu: ecost  impuesto exce.

en: ecost tax inc.
eu: ecost impuesto inc.

en: email
eu: helbide elektronikoa

en: ex: barcode, itemcallnumber, title, "050a 050b", 300a
eu: adb.: barra kodea, elementuaren katalogo zenbakia, izenburua, "050a 050b", 300a

en: expired
eu: iraungi da

en: for
eu: para

en: framework values
eu: lan-orri balioak

en: from
eu: nondik

en: gone no address
eu: helbiderik gabe joan da

en: group by
eu: taldekatu honela

en: group by
eu: taldekatu honela

en: has never been checked out.
eu: no ha sido prestado nunca.

en: here
eu: hemen

note: SCRIPT
en: history
eu: historia

en: holdingbranch NOT mapped
eu: i- Aparato sumergible de percepción remota

en: holdingbranch defined
eu: erreserba-liburutegia definitu da

en: homebranch NOT mapped
eu: jatorri-liburutegia EZ da mapatu

en: homebranch defined
eu: jatorri-liburutegia definitu da

en: in
eu: non

en: invalid authority types
eu: autoritate motak baliogabeak

en: is equal to
eu: es igual a

en: is exactly
eu: zehazki da

en: is licensed under the
eu: está licenciado bajo la

en: is on hold for
eu: está en reserva para

en: item
eu: itema

en: item fields
eu: elementu eremuak

en: item type not defined
eu: tipos de ítem no definidos

en: itemnum
eu: elementu zenbakia

en: itemnum : the field itemnumber is mapped to a field in tab -1
eu: elementu zenbakia: elementu zenbakia eremua 1-fitxako eremu batekin mapatuta dago

en: itemtype NOT mapped
eu: elementu mota EZ da mapatu

en: jQuery
eu: l- Metal

en: jQuery and jQueryUI
eu: jQuery y jQueryUI

note: For the first occurrence, %1$s:  batche.card_count | html
en: label_single_%s.pdf
eu: label_single_ %s.pdf

note: %1$s:  checkout.lastreneweddate |$KohaDates  with_hours => 1
en: last on: %s
eu: noiz arte balio du: %s

en: library not defined
eu: ma- multiespectral, datos múltiples

en: like
eu: honen antzekoa

en: lost
eu: galduta

en: me
eu: ni

en: n/a
eu: ez eskuragarri

en: no NULL value in frameworkcode
eu: ez dago ZERO baliorik lan-orriaren kodean

en: no active
eu: ez aktibo

en: none
eu: bat ere ez

note: ABBR
en: not available
eu: ez eskuragarri

en: not like
eu: ez da honen antzekoa

en: not owned
eu: jaberik gabe

en: on this item
eu: elementu honetan

en: or
eu: edo

en: or MARC subfield.
eu: edo MARC azpieremua.

en: or any available
eu: edo eskuragarri dagoen edozein

en: or create
eu: o crear

en: patron categories
eu: bazkide kategoriak

en: patron category
eu: bazkide kategoria

en: pending
eu: egin gabe

note: INPUT type=text name=other_reason
en: please note your reason here...
eu: mesedez, idatzi zure arrazoia hemen...

en: rejected
eu: errefusatuta

en: restricted
eu: restringido

en: reviews
eu: kritikak

en: seconds
eu: segundos

en: see also:
eu: ikus gainera:

en: select * from marc_subfield_structure where frameworkcode is NULL
eu: aukeratu * hemen marc_subfield_structure lan-orriaren kodea ZERO denean

en: select * from marc_tag_structure where frameworkcode is NULL
eu: aukeratu * hemen: from marc_tag_structure lan orriaren kodea ZERO denean

en: select all
eu: aukeratu dena

note: INPUT type=submit
en: selection
eu: aukeraketa

en: separate by a blank. (e.g., 100a 200 606)
eu: zuriune batez banatuta. (adibidez, 100a 200 606)

en: serial
eu: aldikazko argitalpen

en: since last transfer
eu: azken transferentzia egin zenetik

en: software.coop, United Kingdom
eu: software.coop, Reino Unido

note: INPUT type=text name=sound
en: sound
eu: soinua

en: starts with
eu: hasten da

en: statistics
eu: estatistikak

en: subfield ignored
eu: db- Infrarrojo medio

en: subfields not in same tabs
eu: azpieremuak ez daude fitxa beretan

en: subscribers
eu: harpidedunak

note: A
en: subscription detail
eu: harpidetza xehetasunak

note: %1$s:  IF ( title )
en: subscription(s) %s with title matching
eu: izenburuarekin bat datozen harpidetza(k) %s

note: A
en: suggestion
eu: proposamena

note: For the first occurrence, %1$s:  books_loo.suggestionid | html
en: suggestion #%s
eu: proposamena #%s

en: suomi, suomen kieli (Finnish) Pasi Korkalo
eu: suomi, suomen kieli (Finlandiera) Pasi Korkalo

en: the biblioitems.itemtype field MUST :
eu: biblioitems.itemtype eremuak hau BEHAR du:

en: the corresponding subfield MUST have "Authorized value" set to "branches"
eu: dagokion azpieremuak authorised_value=branches izan BEHAR du

en: the corresponding subfield MUST have "Authorized value" set to "itemtype"
eu: dagokion azpieremuak authorised_value=itemtype izan BEHAR du

en: the items.holdingbranch field MUST :
eu: e- 28 mm.

en: the items.homebranch field MUST :
eu: items.homebranch eremuak hau izan BEHAR du:

en: there is a null value in a frameworkcode. Check the following tables
eu: zero balio bat dago lan-orriaren kodean. Egiaztatu hurrengo taula hauek

en: times
eu: aldiz

en: to
eu: nora

en: to be placed on hold
eu: erreserbatzeko

en: unknown
eu: ezezaguna

en: until
eu: hasta

en: uri
eu: f- 35 mm.

en: used for/see from:
eu: erabiltzen du:

en: value
eu: balioa

note: SCRIPT
en: value missing
eu: f- Casete de cinta

note: SCRIPT
en: variable missing
eu: aldagaia falta da

note: SCRIPT
en: view
eu: bista

en: who have not borrowed since:
eu: quien no

en: whose expiration date is before:
eu: cuya fecha de vencimiento es anterior:

en: whose patron category is:
eu: Cuya categoría de socio es:

en: will show the link just below the title
eu: lotura izenburuaren azpian erakutsiko du

en: with this reason:
eu: arrazoi hau dela eta:

en: years
eu: urteak

en: years of activity
eu: zenbat urte jardunean

en: yes
eu: bai
