Koha 22.11 - en to fo translation catalogue (29 entries)

en: #- National bibliographic agency
fo: #- Skrivstova fyri Tjóðbókaskránni

en: #- No information provided
fo: #- Eingir upplýsingar givnir

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: #- No sound (silent)
fo: #- Einki ljóð (stumt)

en: #- Not a government agency
fo: #- Eingin stjórnarmyndugleiki

en: #- Not modified
fo: #- Ikki viðgjørt

en: #- Not subdivided geographically
fo: #- Ikki landafrøðiliga sundurbýtt

en: #record
fo: #rekkja

en: &lt;&lt; Previous
fo: &lt;&lt; Fyrra

en: &lt;&lt; Previous
fo: &lt;&lt; Fyrra

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: --- - Unknown
fo: --- - Ókent

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: 03 Color
fo: 03 Litur

note: SCRIPT
en: 03 Speed
fo: 03 Ferð

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: 04 Dimensions
fo: 04 Mát

note: SCRIPT
en: 04 Motion picture presentation format
fo: 04 Sýningarsnið av spælifilmi

note: SCRIPT
en: 04 Physical Medium
fo: 04 Fýsiskur miðil

note: SCRIPT
en: 04 Physical medium
fo: 04 Fýsiskur miðil

note: SCRIPT
en: 05 Sound
fo: 05 Ljóð

note: SCRIPT
en: 06 Braille music format
fo: 06 Blindskriftónleikasniðf

note: SCRIPT
en: 06 Dimensions
fo: 06 Mát

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: 06 Medium for sound
fo: 06 Ljóðmiðil

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: 07 Dimensions
fo: 07 Mát

note: SCRIPT
en: 07 Tape width
fo: 07 Bandbreidd

note: SCRIPT
en: 09 Color
fo: 09 Litur

note: SCRIPT
en: 09 File Formats
fo: 09 Fílusnið

note: SCRIPT
en: 09 Kind of disc, cylinder or tape
fo: 09 Slag av diskli, sýlindara ella bandi

note: SCRIPT
en: 10 Kind of material
fo: 10 Slag av tilfari

en: 10- Descriptive cataloging rules
fo: 10- Skrásetingarreglur

en: 11- Subject heading system/thesaurus
fo: 11- Evnisorðaskipan/Thesaurus

en: 13- Numbered or unnumbered series
fo: 13- Røðir við ella uttan talmerking
