Koha 22.11 - en to hr translation catalogue (186 entries)

en: &lt;&lt; Previous
hr: &lt;&lt; Prethodna

en: &lt;&lt; Previous
hr: &lt;&lt; Prethodna

en: , author of afterword
hr: , autor pogovora

en: 1 - Highest level record
hr: 1 - Zapis najviše razine

en: 5- Record status
hr: 5 - Status zapisa

en: Abstract:
hr: Sažetak:

en: All item types
hr: Sve vrste građe

en: Annual
hr: Godišnje

en: Any
hr: Bilo koje

en: Any regularity
hr: Bilo koja regularnost

en: Any type
hr: Bilo koja vrsta

en: Any word
hr: Bilo koja riječ

en: Anywhere
hr: Bilo gdje

en: Audience
hr: Publika

en: Audience:
hr: Publika:

note: SCRIPT
en: Authority
hr: Normativa

en: Authority search results
hr: Rezultati pretraživanja normative

en: Availability:
hr: Dostupnost:

en: Bibliography:
hr: Bibliografija:

en: Biennial
hr: Bienanlno

en: Bimonthly
hr: Dva puta mjesečno

en: Biography
hr: Biografija

en: Biweekly
hr: Dva puta tjedno

en: Braille or Moon script
hr: Brajica ili Moon pismo

en: Cancel
hr: Odustani

en: Checked out (
hr: Posuđeno (

en: Classification
hr: Klasifikacija

en: Classification:
hr: Klasifikacija:

en: Clear field
hr: Očisti polje

en: Click here to access online
hr: Pristup elektroničkom izdanju

en: Click here to access online
hr: Pristup elektroničkom izdanju

note: BUTTON
en: Close
hr: Zatvori

en: Coauthor
hr: Koautor

en: Coded fields
hr: Kodirana polja

en: Collection
hr: Zbirka

en: Computer
hr: Računalo

en: Content
hr: Sadržaj

en: Contents note:
hr: Napomena o sadržaju:

en: Corporate Author (Coauthor)
hr: Korporativni autor (koautor)

en: Corporate Author (Main)
hr: Korporativni autor (glavni)

en: Corporate Author (Secondary)
hr: Korporativni autor (sekundarni)

en: Country:
hr: Zemlja:

en: Daily
hr: Dnevno

en: Damaged (
hr: Oštećeno (

en: Database
hr: Baza podataka

en: Date entered on file
hr: Datum unosa u datoteku

en: Description:
hr: Opis:

en: Edition Statement
hr: Izdanje

en: Heading A-Z
hr: Odrednica A-Ž

en: Heading Z-A
hr: Odrednica Ž-A

en: Heading ascendant
hr: Odrednica uzlazno

en: Heading descendant
hr: Odrednica silaznio

en: Illustration
hr: Ilustracija

en: In transit (
hr: U tranzitu (

en: Item count
hr: Broj primjeraka

en: Item type:
hr: Vrsta građe:

en: Items available for loan:
hr: Dostupno za posudbu:

en: Items available for reference:
hr: Korištenje u čitaonici:

en: Language of cataloguing (mandatory)
hr: Jezik katalogizacije (obavezno)

en: Language:
hr: Jezik:

en: Literary genre
hr: Literarni žanr

en: Location
hr: Lokacija

en: Lost (
hr: Izgubljeno (

en: Main Author
hr: Glavni autor

en: Monographic series
hr: Monografska serija

en: Month
hr: Mjesec

en: Monthly
hr: Mjesečno

en: Newspaper
hr: Novine

en: No items available
hr: Nema dostupnih primjeraka

en: None
hr: Nijedan

en: On hold (
hr: Rezervirano (

en: On order (
hr: Naručeno (

en: Online Resources:
hr: Online izvori:

en: Other
hr: Ostalo

en: Periodical
hr: Periodika

en: Periodicity
hr: Učestalost

en: Physical presentation
hr: Fizička prezentacija

en: Picture
hr: Slika

en: Publication Date 2
hr: Godina izdavanja 2

en: Publication date 1
hr: Godina izdavanja 1

en: Publication:
hr: Publikacija:

en: Quarterly
hr: Kvartalno

note: For the first occurrence, %1$s:  from | html %2$s:  to | html %3$s:  total | html
en: Results %s to %s of %s
hr: Rezultati %s do %s od %s

note: INPUT type=submit
en: Search
hr: Pretraživanje

en: Search on
hr: Pretraži preko

en: Search results
hr: Rezultati pretraživanja

en: Secondary Author
hr: Sekundarni autor

en: Seconds:
hr: Sekunde:

en: Serial type
hr: Vrsta serijske publikacije

en: Serials
hr: Periodika

en: Series
hr: Nakladnička cjelina

en: Sort by
hr: Poredaj prema

note: INPUT type=submit
en: Start search
hr: Započni pretraživanje

en: Subject
hr: Predmet

en: Subject - Author/Title
hr: Predmet - Autor/Naslov

en: Subject - Corporate Author
hr: Predmet - Korporativni autor

en: Subject - Family
hr: Predmet - Obitelj

en: Subject - Form
hr: Predmet - Forma

en: Subject - Geographical Name
hr: Predmet - Geografski naziv

en: Subject - Personal Name
hr: Predmet - Osobno ime

en: Subject - Topical Name
hr: Predmet - naziv teme

en: Subject Category
hr: Predmetna kategorija

en: Summary
hr: Sažetak

en: Thesis:
hr: Teza:

en: Three times a month
hr: Tri puta mjesečno

en: Three times a week
hr: Tri puta tjedno

en: Three times a year
hr: Tri puta godišnje

en: Time
hr: Vrijeme

en: Translation of
hr: Prijevod

en: Transliteration code
hr: Kod za transliteraciju

en: Uniform Title
hr: Uniformni naslov

en: Unknown
hr: Nepoznato

en: Unspecified electronic
hr: Neodređeno elektroničko

en: Video types
hr: Vrste video građe

en: Weekly
hr: Tjedno

en: Withdrawn (
hr: Otpisano (

en: Year
hr: Godina

en: a - established
hr: a - uspostavljen

en: abstract
hr: sažetak

en: abstract or summary
hr: abstrakt ili sažetak

en: adult, General
hr: odrasli, općenito

en: adult, serious
hr: odrasli, ozbiljno

en: autobiography
hr: autobiografija

en: bibliography
hr: bibliografija

en: biography
hr: biografija

en: charts
hr: grafikoni

en: children (9-14)
hr: djeca (9-14)

en: collage
hr: kolaž

en: contains
hr: sadrži

en: d - Deleted record
hr: d - Izbrisan zapis

en: dictionary
hr: rječnik

en: directory
hr: direktorij

en: dissertation or thesis
hr: disertacije ili ocjenski radovi

en: dissertation or thesis (revised)
hr: disertacije ili ocjenski radovi (revidirano)

en: e - dictionary
hr: e - rječnik

en: electronic resource
hr: ekektronički izvor

en: electronic ressource
hr: elektronički izvor

en: encyclopaedia
hr: enciklopedija

en: essays
hr: eseji

en: facsimiles
hr: faksimili

en: humour, satire
hr: humor, satira

en: i - statistics
hr: i - statistika

en: index
hr: kazalo

en: individual biography
hr: individualna biografija

en: irregular
hr: neredovito

en: is exactly
hr: je točno

en: library catalogue
hr: knjižnični katalog

en: manual
hr: priručnik

en: map view
hr: prikaz karte

en: missing
hr: nedostaje

en: music
hr: glazba

en: no frequency (i.e. irregular)
hr: bez učestalosti (tj. neredovito)

en: no illustrations
hr: bez ilustracija

en: not a biography
hr: nije biografija

en: not a literary text
hr: nije literarni tekst

en: numeric table
hr: numerička tablica

en: of summary,
hr: sažetak,

en: other
hr: ostalo

en: other form of textual material
hr: ostali oblici tekstualnih materijala

en: others
hr: ostalo

en: painting
hr: slika

en: paper
hr: papir

en: picture
hr: slika

en: poetry
hr: poezija

en: portraits
hr: portreti

en: primary (5-8)
hr: primarno (5-8)

en: print
hr: ispis

en: project description
hr: opis projekta

en: préface, notes
hr: predgovor, napomene

en: regular
hr: redovito

en: religious text
hr: religiozni tekst

en: samples
hr: uzorci

en: short stories
hr: kratke priče

en: skin
hr: maska

en: sound recordings
hr: audio snimke

en: starts with
hr: počinje s

en: statistics
hr: statistika

en: technical drawing
hr: tehnički crtež

en: technical report
hr: tehnički izvještaj

en: three times a month
hr: tri puta godišnje

en: three times a week
hr: tri puta tjedno

en: three times a year
hr: tri puta godišnje

en: unknown at time of record creation
hr: nepoznato u vrijeme izrade zapisa

en: variation
hr: varijacija

en: view
hr: prikaži

en: x - not applicable
hr: x - nije primijenjivo
