Koha 22.11 - en to hr translation catalogue (1358 entries)

note: %1$s:  END %2$s:  IF ( subscription_LOO.letter ) %3$s:  IF ( loggedinusername ) %4$s:  IF ( subscription_LOO.hasalert )
en: %s %s %s %s You have subscribed to email notification on new issues
hr: %s %s %s %s Predbilježili ste se za informacije e-poštom o novim brojevima

note: %1$s: # First line will be summary, second line will be description. Avoid indenting. Var newline added to avoid translating problems. - %2$s: - newline="\n" | html - %3$s: - IF overdue == 1 - %4$s:  title | html %5$s: - newline | html - %6$s:  title | html %7$s:  barcode | html %8$s: - ELSE - %9$s:
en: %s %s %s %s is overdue %sYour copy of %s (barcode %s) is overdue %s %s is due %sYour copy of %s (barcode %s) is due back at the library today %s
hr: %s %s %s %s prekoračen rok %sZa primjerak %s (bar-kod %s) je prekoračen rok posube %s %s rok vraćanja %sPrimjerak %s (bar-kod %s) treba danas vratiti u knjižnicu %s

note: %1$s:  END %2$s:  END # / FOREACH ERROR %3$s:  IF ( WINDOW_CLOSE ) %4$s:  END
en: %s %s %s Note: this window will close automatically in 5 seconds. %s
hr: %s %s %s Upozorenje: ovaj prozor će se automatski zatvoriti kroz 5 minuta. %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  MY_TAG.term | html %3$s:  END
en: %s %s (not approved) %s
hr: %s %s (nije odobreno) %s

note: For the first occurrence, %1$s:  END %2$s:  IF debarred_date && debarred_date != '9999-12-31'
en: %s %s End date:
hr: %s %s Završni datum:

note: %1$s:  END %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s %s No results found. %s
hr: %s %s Nije pronađen niti jedan rezultat. %s

note: %1$s:  END %2$s:  ELSE %3$s:  END %4$s:  END
en: %s %s You must log in if you want to subscribe to email notification on new issues %s %s
hr: %s %s Morate se prijaviti u sustav ako se želite predbilježiti za obavijesti e-poštom o novim brojevima %s %s

note: %1$s:  firstname | $raw %2$s:  surname | $raw
en: %s %s sent you a cart from our online catalog.
hr: %s %s je poslala sadržaj košarice iz knjižničnog kataloga.

note: %1$s:  firstname | $raw %2$s:  surname | $raw %3$s:  shelfname | $raw
en: %s %s sent you from our online catalog, the list called : %s.
hr: %s %s vam je iz našeg online kataloga poslao/la popis pod nazivom : %s.

note: %1$s:  added_count | html %2$s:  IF ( added_count == 1 ) %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s %stag%stags%s successfully added.
hr: %s %soznaka%soznake%s uspješno dodano.

note: %1$s:  deleted_count | html %2$s:  IF ( deleted_count == 1 ) %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s %stag%stags%s successfully deleted.
hr: %s %soznaka%soznake%s uspješno obrisano.

note: %1$s:  IF loop.index == 0 %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; %s and %s
hr: %s &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; %s i %s

note: %1$s:  bibliotitle | html %2$s:  biblio.biblionumber | html
en: %s (Record no. %s)
hr: %s (Zapis br. %s)

note: %1$s:  IF ( OVERDUE.debarred ) %2$s:  ELSIF ( OVERDUE.status ) %3$s:  IF ( canrenew )
en: %s Account frozen %s %s
hr: %s Korisnički račun je zamrznut %s %s

note: %1$s:  IF message.code == "unable_to_generate_pdf" %2$s:  END
en: %s An error occurs when generating the pdf file. Please contact the staff to resolve this problem. %s
hr: %s Došlo je do greške prilikom generiranja pdf datoteke. Molimo kontaktirajte osoblje knjižnice. %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s Contact your library to be disenrolled from this club. %s
hr: %s Kontaktirajte knjižnicu kako bi se ispisali iz ovog kluba. %s

note: %1$s:  END %2$s:  HOLDS.count | html
en: %s Holds (%s)
hr: %s Rezervacije (%s)

note: %1$s:  SEARCH_RESULT.num_critics | html
en: %s Internet user critics
hr: %s Kritike internet korisnika

note: %1$s:  IF not(Koha.Preference("AllowCheckoutNotes")) %2$s:  ELSE
en: %s Issue notes have not been enabled. Please contact the library. %s
hr: %s Napomene o posudbama nisu omogućene. Molimo kontaktirajte knjižnicu. %s

note: %1$s:  issues_count | html
en: %s Item(s) checked out
hr: %s primjerak(a) posuđeno

note: %1$s:  IF ( searchdesc ) %2$s:  LibraryName | html
en: %s No results found for that in %s catalog.
hr: %s Niti jedan rezultat nije pronađen u katalogu %s.

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END # / IF results
en: %s No results, try to change filters. %s
hr: %s Nema rezultata, pokušajte promijeniti filtere. %s

note: %1$s:  SEARCH_RESULT.num_critics_pro | html
en: %s Professional critics
hr: %s Profesionalne kritike

note: %1$s:  SEARCH_RESULT.num_quotations | html
en: %s Quotations
hr: %s Citati

note: %1$s:  ELSIF ( ISSUE.item_denied_renewal ) %2$s:  END
en: %s Renewal not allowed %s
hr: %s Produženje roka nije dozvoljeno %s

note: For the first occurrence, %1$s:  IF debarred_comment.search('OVERDUES_PROCESS') %2$s:  debarred_comment.remove('OVERDUES_PROCESS ') | html_line_break %3$s:  ELSE %4$s:  debarred_comment | html_line_break %5$s:  END
en: %s Restriction added by overdues process %s %s %s %s
hr: %s Ograničenje dodano kroz proces provjere prekoračenja roka %s %s %s %s

note: %1$s:  LibraryName | html %2$s:  IF ( query_desc ) %3$s:  query_desc | html %4$s:  END %5$s:  IF ( limit_desc ) %6$s:  limit_desc | html %7$s:  END
en: %s Search %sfor '%s'%s%s&nbsp;with limit(s):&nbsp;'%s'%s
hr: %s Pretraži %sza '%s'%s%s&nbsp;s ograničenjima:&nbsp;'%s'%s

note: LINK
en: %s Search RSS feed
hr: %s Pretraži RSS feed

note: %1$s:  LibraryName | html
en: %s Self check-in
hr: %s Samostalno vraćanje

note: %1$s:  LibraryName | html
en: %s Self checkout system
hr: %s Sustav za samozaduživanje

note: %1$s:  ELSIF (errLinkNotValid)
en: %s The link you clicked is either invalid, or expired.
hr: %s Ova poveznica nije valjana ili je istekla.

note: %1$s:  ELSIF (errPassNotMatch) %2$s:  ELSIF password_too_short
en: %s The passwords do not match. %s
hr: %s Lozinke se ne podudaraju. %s

note: %1$s:  IF error %2$s:  ELSE %3$s:  FOREACH role IN content
en: %s This ppn is not found on the idref service. %s %s
hr: %s Ovaj ppn nije pronađen na idref servisu. %s %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s This record has no items. %s
hr: %s Ovaj zapis nema primjeraka. %s

note: %1$s:  SEARCH_RESULT.num_videos | html
en: %s Video extracts
hr: %s Video isječci

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s You did not specify any search criteria. %s
hr: %s Niste zadali niti jedan kriterij za pretraživanje. %s

note: %1$s:  IF READING_RECORD.size == 0 %2$s:  ELSE
en: %s You have never borrowed anything from this library. %s
hr: %s Niste nikada ništa posudili iz ove knjižnice. %s

note: %1$s:  Branches.GetLoggedInBranchname | html
en: %s holdings
hr: %s fond

note: For the first occurrence, %1$s:  acquisition_details.total_quantity | html
en: %s items are on order.
hr: %s primjeraka je u narudžbi.

note: For the first occurrence, %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s%s%sKoha online%s catalog
hr: %s%s%sKoha online%s katalog

note: LINK
en: %s%s%sKoha online%s catalog recent comments
hr: %s%s%sKoha online%s katalog najnoviji komentari

note: %1$s:  IF ( dateformat == "us" ) %2$s:  ELSIF ( dateformat == "metric" ) %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s(MM/DD/YYYY)%s(DD/MM/YYYY)%s(YYYY-MM-DD)%s
hr: %s(MM/DD/GGGG)%s(DD/MM/GGGG)%s(GGGG-MM-DD)%s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %sThis authority is not used in any records.%s
hr: %sOvaj normativni zapis se ne koristi u niti jednom zapisu.%s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %sThis record has no items.%s
hr: %sOvaj zapis nema primjerke.%s

note: %1$s:  IF ( ISSUE.charges ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sYes%sNo%s
hr: %sDa%sNe%s

en: &lt;&lt; Previous
hr: &lt;&lt; Prethodna

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Author phrase
hr: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Autor - fraza

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Conference name
hr: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Naziv konferencije

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Conference name phrase
hr: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Naziv stastanka - fraza

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Corporate name
hr: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Naziv ustanove

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Personal name
hr: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Osobno ime

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Personal name phrase
hr: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Osobno ime - fraza

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Subject and broader terms
hr: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Predmet i širi pojmovi

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Subject and narrower terms
hr: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Predmet i uži pojmovi

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Subject and related terms
hr: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Predmet i povezani pojmovi

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Subject phrase
hr: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Područje - fraza

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Title phrase
hr: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Naslov - fraza

note: %1$s:  SEARCH_RESULT.ratings.count | html
en: &nbsp;&nbsp;(%s votes)
hr: &nbsp;&nbsp;(%s glasova)

note: %1$s:  LEVEL_LOO.number | html
en: (%s biblios)
hr: (%s bibliografskih zapisa)

note: For the first occurrence, %1$s:  overdues_count | html
en: (%s total)
hr: (%s ukupno)

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: (All)
hr: (Sve)

en: (Barcode not found on the database, please see library staff for assistance)
hr: (Bar-kod nije pronađen. Za pomoć se obratite knjižničnom osoblju)

en: (Checked out)
hr: (Posuđeno)

en: (Not supported by Koha)
hr: (Koha ne podržava)

en: (Not supported yet)
hr: (Nije još podržano)

en: (Optional)
hr: (Opcionalno)

en: (Optional, default 0)
hr: (Opcionalno, default 0)

en: (Optional, default 1)
hr: (Opcionalno, default 1)

en: (Please note: there may be a delay in restoring your account if you submit online.)
hr: (Napomena: moguće je da će trebati neko vrijeme za obnovu vašeg korisničkog računa ako ste zahtjev poslali online.)

en: (Replaced)
hr: (Zamijenjeno)

en: (Required)
hr: (Obavezno)

en: (Use OAI-PMH instead)
hr: (Umjesto toga koristite OAI-PMH)

en: (Use OPAC instead)
hr: (Umjesto toga koristite OPAC)

en: (Use SRU instead)
hr: (Umjesto toga koristite SRU)

en: (done)
hr: (gotovo)

note: SCRIPT
en: (filtered from _MAX_ total entries)
hr: (filtrirano od _MAX_ ukupnih zapisa)

en: (on hold)
hr: (rezervirano)

note: %1$s:  ar.item.barcode | html
en: (only %s)
hr: (samo %s)

en: (overdue)
hr: (prekoračen rok)

note: For the first occurrence, %1$s:  priority | html
en: (priority %s)
hr: (prioritet %s)

note: %1$s:  FOREACH relate IN related %2$s:  relate.related_search | html %3$s:  END
en: (related searches: %s%s%s)
hr: (povezana pretraživanja: %s%s%s)

en: (remove)
hr: (ukloni)

en: -- Choose --
hr: -- Izbor --

en: -- Choose format --
hr: -- Odaberi format --

en: -- none --
hr: -- nijedna --

en: . Once you've confirmed the deletion, no one can retrieve the list!
hr: . Jednom kad potvrdite brisanje, nitko ne može vidjeti popis!

en: . Please contact the library for more information.
hr: . Za više informacija molimo kontaktirajte knjižnicu.

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END %3$s:  END
en: .%sYou have fines.%s %s
hr: .%sImate novčana dugovanja.%s %s

en: ...or...
hr: ...ili...

en: 1 item is on order.
hr: 1 primjerak je u narudžbi.

en: 10 titles
hr: 10 naslova

en: 100 titles
hr: 100 naslova

en: 12 months
hr: 12 mjeseci

en: 15 titles
hr: 15 naslova

en: 20 titles
hr: 20 naslova

en: 3 months
hr: 3 mjeseca

en: 30 titles
hr: 30 naslova

en: 40 titles
hr: 40 naslova

en: 50 titles
hr: 50 naslova

en: 6 months
hr: 6 mjeseci

en: : This request is only valid if you are in good standing with the library. Once the application is made, you can not borrow library materials.
hr: : Ovaj zahtjev je valjan samo ako nemate dugova u knjižnici. Jednom kada ste zatražili potvrdu o vraćanju više ne možete posuđivati.

en: A confirmation email will be sent shortly to the email address
hr: Podtvda će biti poslana elektroničkom poštom

en: A hold fee was charged to your account for collecting this item.
hr: Naplaćena vam je naknada za rezervaciju za ovaj primjerak.

note: %1$s:  message_value | html
en: A payment with the transaction id '%s' has already been posted to an account.
hr: Plaćanje s transakcijom broj '%s' već je vidljivi na vašem korisničkom računu.

en: A specific item
hr: Određeni primjerak

en: About the author
hr: O autoru

en: Abstracts/summaries
hr: Sažeci

en: Access denied
hr: Pristup odbijen

en: According to our records, we don't have up-to-date contact information. Please contact the library.
hr: U evidenciji nemamo ažurne informacije za kontakt. Molimo kontaktirajte knjižnicu.

en: Acquired in the last:
hr: Nabavljeno u zadnjih:

en: Acquisition date: Newest to oldest
hr: Datum nabave: od novijih k starijima

en: Acquisition date: Oldest to newest
hr: Datum nabave: od starijih k novijima

note: INPUT type=submit name=tagsel_button
en: Add
hr: Dodaj

note: %1$s:  total | html %2$s:  IF ( singleshelf )
en: Add %s items to %s
hr: Dodaj %s primjeraka u %s

note: A
en: Add another field
hr: Dodaj novo polje

en: Add tag
hr: Dodaj tag

en: Add tag(s)
hr: Dodaj tagove

note: %1$s:  IF ( singleshelf )
en: Add to %s
hr: Dodavanje na %s

en: Add to a list
hr: Dodavanje na popis

en: Add to a new list:
hr: Dodaj na novi popis:

en: Add to cart
hr: Dodaj u košaricu

en: Add to list:
hr: Dodaj na popis:

en: Add to your cart
hr: Stavi u košaricu

en: Add to...
hr: Dodaj u...

en: Additional content types for books/printed materials
hr: Druge vrste sadržaja za knjige/tiskanu građu

en: Additional information
hr: Dodatne informacije

en: Address 2:
hr: Adresa 2:

en: Address:
hr: Adresa:

en: Adult
hr: Odrasli

en: Advanced search
hr: Složeno pretraživanje

en: All
hr: Sve

en: All collections
hr: Sve zbirke

en: All item types
hr: Sve vrste građe

en: All libraries
hr: Sve knjižnice

en: All tags
hr: Svi tagovi

en: Allow changes to contents from:
hr: Dozvoli promjene sadržaja iz:

en: Allow your guarantor to view your current checkouts?
hr: Dozvoli mom jamcu da pogleda moja trenutna zaduženja?

en: Alternate address
hr: Alternativna adresa

en: Alternate address information:
hr: Alternativna adresa:

en: Alternate contact
hr: Alternativni kontakt

en: Amount
hr: Iznos

en: Amount outstanding
hr: Iznos neplaćenog duga

en: Amount to pay:
hr: Iznos za platiti:

note: %1$s:  shelfname | html
en: An error occurred when creating the list. The name %s already exists.
hr: Greška pri izradi popisa. Naziv %s već postoji.

en: An error occurred when creating this list.
hr: Greška pri izradi popisa.

en: An error occurred when deleting this list.
hr: Greška pri brisanju popisa.

en: An error occurred when updating this list.
hr: Greška kod ažuriranja popisa.

en: An error occurred while processing your request.
hr: Greška pri procesiranju zahtijeva.

en: An internal link in our catalog home page is broken and the page does not exist.
hr: Interna poveznica na naslovnici kataloga je neispravna i stranica ne postoji.

en: An invitation to share list
hr: Poziv za dijeljenje popisa

en: Any
hr: Bilo koje

en: Any audience
hr: Bilo koja publika

en: Any content
hr: Bilo koji sadržaj

en: Any format
hr: Bilo koji format

en: Any item
hr: Bilo koji primjerak

en: Any item type
hr: Bilo koja vrsta građe

en: Anyone seeing this list
hr: Svatko tko vidi ovaj popis

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to cancel this article request?
hr: Zaista želite otkazati ovaj zahtjev za člankom?

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Are you sure you want to cancel this hold?
hr: Zaista želite otkazati ovu rezervaciju?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete selected search history entries?
hr: Jeste li sigurni da želite obrisati odabranu povijest pretraživanja?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete the selected tag(s)?
hr: Zaista želite obrisati odabrane oznake?

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this list?
hr: Zaista želite obrisati ovaj popis?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this suggestion?
hr: Zaista želite obrisati ovaj prijedlog?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete your search history?
hr: Jeste li sigurni da želite obrisati povijest pretraživanja?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to remove these items from the list?
hr: Jeste li sigurni da želite ukloniti ove primjerke s popisa?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to remove this item from the list?
hr: Jeste li sigurni da želite ukloniti ovaj primjerak s popisa?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to remove this share?
hr: Jeste li sigurni da više ne želite dijeliti?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to resume all suspended holds?
hr: Zaista želite ponovno aktivirati sve odgođene rezervacije?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to return this item?
hr: Zaista želite vratiti ovaj primjerak?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to suspend all holds?
hr: Zaista želite obustaviti sve rezervacije?

en: Arrived
hr: Stiglo

en: Article requests
hr: Zatraženi članci

note: %1$s:  current_article_requests.size || 0 | html
en: Article requests (%s)
hr: Zatraženi članci (%s)

en: As owner of a list you cannot accept an invitation for sharing it.
hr: Budući da ste vlasnik popisa ne možete prihvatiti poziv za njegovo dijeljenje.

en: Ask for a discharge
hr: Zatraži razrješnicu

note: OPTION
en: At least one item is available at this library
hr: Najmanje jedan primjerak je dostupan u ovoj knjižnici

note: For the first occurrence, %1$s:  Branches.GetName( subscription.branchcode ) | html
en: At library: %s
hr: U knjižnici: %s

en: Audience
hr: Publika

en: Audiovisual profile:
hr: Audiovizualni profil:

en: AuthenticatePatron
hr: AutentifikacijaKorisnika

en: Authenticates a user's login credentials and returns the identifier for the patron.
hr: Ovjerava vjerodajnicu za prijavu korisnika i vraća identifikator za korisnika.

en: Author
hr: Autor

en: Author (A-Z)
hr: Autor (A-Ž)

en: Author (Z-A)
hr: Autor (Ž-A)

en: Author notes provided by Syndetics
hr: Autorove bilješke - Syndetics

en: Author(s)
hr: Autor(i)

note: For the first occurrence, %1$s:  IF ( BIBLIO_RESULT.author ) %2$s:  BIBLIO_RESULT.author | $raw %3$s:  END %4$s:  IF ( BIBLIO_RESULT.MARCAUTHORS ) %5$s:  IF ( BIBLIO_RESULT.author ) %6$s:  END %7$s:  FOREACH MARCAUTHOR IN BIBLIO_RESULT.MARCAUTHORS %8$s:  FOREACH MARCAUTHOR_SUBFIELDS_LOO IN MARCAUTHO
en: Author(s): %s%s%s %s %s; %s %s %s %s%s %s %s;%s %s %s
hr: Autor(i): %s%s%s %s %s; %s %s %s %s%s %s %s;%s %s %s

en: Author:
hr: Autor:

en: Authority
hr: Normativa

en: Authority search
hr: Pretraživanje normative

en: Authority search results
hr: Rezultati pretraživanja normative

en: Authority type:
hr: Vrsta normativnog zapisa:

en: Authorized headings
hr: Autorizirane odrednice

en: Authors
hr: Autori

en: Automatic renewal
hr: Automatsko obnavljanje

en: Availability
hr: Dostupnost

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Availability:
hr: Dostupnost:

en: Availability:
hr: Dostupnost:

note: %1$s:  IF restricted_lib
en: Available %s
hr: Dostupno %s

en: Available issues
hr: Dostupni brojevi

note: For the first occurrence, %1$s:  rating_avg | html %2$s:  ratings.count | html
en: Average rating: %s (%s votes)
hr: Prosječna ocjena: %s (%s glasova)

en: Awards:
hr: Nagrade:

en: BE CAREFUL
hr: OPREZ

en: Back to lists
hr: Povratak na popis

en: Back to results
hr: Povratak

note: A
en: Back to the results search list
hr: Povratak na rezultate pretraživanja

en: Barcode
hr: Barkod

en: Barcode:
hr: Barkod:

note: %1$s:  END
en: Be sure you used the link from the email, or contact library staff for assistance. %s
hr: Provjerite jeste li koristili poveznicu iz e-pošte ili kontaktirajte knjižnično osoblje radi pomoći. %s

en: Bibliographies
hr: Bibliografije

en: Biography
hr: Biografija

en: Blocked
hr: Blokirano

en: Blocked record
hr: Blokiran zapis

en: Braille
hr: Brajica

en: Brief display
hr: Sažeti prikaz

en: Brief history
hr: Kratka povijest

note: ABBR
en: Broader Term
hr: Širi pojam

en: Browse by hierarchy
hr: Pregledavanje po hijerarhiji

en: Browse our catalog
hr: Pregledavanje kataloga

en: Browse results
hr: Pregled rezultata

en: Browse shelf
hr: Pregledaj policu

en: CD audio
hr: Audio CD

en: CD software
hr: Softverski CD

en: Call number
hr: Signatura

en: Call number (0-9 to A-Z)
hr: Signatura (0-9 prema A-Z)

en: Call number (Z-A to 9-0)
hr: Signatura (Z-A prema 9-0)

en: Call number:
hr: Signatura:

note: %1$s:  subscription.callnumber | html
en: Call number: %s
hr: Signatura: %s

en: Cancel
hr: Odustani

note: A
en: Cancel email notification
hr: Otkaži email notifikacije

en: Cancel email notification
hr: Otkaži email notifikacije

en: Cancel enrollment
hr: Ispiši me

en: Cancel rating
hr: Odustani od ocjenjivanja

en: Cancels an active hold request for the patron.
hr: Otkazuje aktivnu korisnikovu rezervaciju.

note: INPUT type=radio name=checkitem
en: Cannot be put on hold
hr: Ne može se rezervirati

note: %1$s:  maxlength_cardnumber | html
en: Card number can be up to %s characters.
hr: Broj iskaznice može imati do %s znakova.

note: %1$s:  minlength_cardnumber | html %2$s:  maxlength_cardnumber | html
en: Card number must be between %s and %s characters.
hr: Broj iskaznice mora biti između %s i %s znakova.

note: %1$s:  minlength_cardnumber | html
en: Card number must be exactly %s characters.
hr: Broj iskaznice mora biti točno %s znakova.

en: Card number:
hr: Broj iskaznice:

en: Cart
hr: Košarica

en: Cassette recording
hr: Snimka na kazeti

en: Catalog
hr: Katalog

en: Catalogs
hr: Katalozi

en: Category:
hr: Kategorija:

note: INPUT type=submit
en: Change password
hr: Promjena lozinke

en: Change your password
hr: Promjena lozinke

en: Change your password
hr: Promjena lozinke

en: Chapters
hr: Poglavlja

en: Chapters:
hr: Poglavlja:

en: Check in
hr: Razduži

note: INPUT type=submit name=confirm
en: Check in item
hr: Razduži primjerak

note: SCRIPT
en: Check out
hr: Zaduži

en: Check-in date:
hr: Datum vraćanja:

en: Checked in
hr: Razduženo

en: Checked out
hr: Posuđeno

note: %1$s:  issues_count | html
en: Checked out (%s)
hr: Posuđeno (%s)

en: Checked out on
hr: Posuđeno na datum

note: %1$s:  checkout_patron.firstname | html %2$s:  checkout_patron.surname | html %3$s:  IF ( checkout_patron.cardnumber ) %4$s:  checkout_patron.cardnumber | html %5$s:  END
en: Checked out to %s %s %s(%s)%s
hr: Posuđeno na ime %s %s %s(%s)%s

note: SCRIPT
en: Checked out until %s
hr: Posuđeno do %s

en: Checkout
hr: Posudba

en: Checkout history
hr: Povijest posudbe

en: Checkouts
hr: Zaduživanja

note: %1$s:  issues_count | html
en: Checkouts (%s)
hr: Zaduženja (%s)

note: %1$s:  borrowername | html
en: Checkouts for %s
hr: Zaduženja za %s

en: Checkouts:
hr: Posudbi:

en: Citation
hr: Referenca

en: City:
hr: Grad:

en: Claimed
hr: Reklamiran

en: Classification
hr: Klasifikacija

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.classification | $raw
en: Classification: %s
hr: Klasifikacija: %s

note: INPUT type=reset
en: Clear
hr: Ukloni

en: Clear all
hr: Ukloni sve oznake

note: SCRIPT
en: Clear date
hr: Obriši datum

en: Clear date to suspend indefinitely
hr: Izbriši datum za odgodu na neodređeno vrijeme

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron = logged_in_user
en: Click here if you're not %s
hr: Pritisnite ovdje ako niste %s

en: Click on an image to view it in the image viewer
hr: Pritisni na sliku za prikaz u pregledniku slika

note: H1
en: Click to expand this role
hr: Pritisnite za proširenje ove uloge

en: Click to open in new window
hr: Otvaranje u novom prozoru

note: DIV
en: Click to view in Google Books
hr: Google Books

en: Close
hr: Zatvori

en: Close this window
hr: Zatvori ovaj prozor

en: Close this window.
hr: Zatvori ovaj prozor.

en: Close window
hr: Zatvori prozor

note: %1$s:  borrower_club_enrollments.count || 0 | html %2$s:  borrower_enrollable_clubs.count || 0 | html
en: Clubs (%s/%s)
hr: Klubovi (%s/%s)

en: Clubs currently enrolled in
hr: Klubovi u koje ste učlanjeni

en: Clubs you can enroll in
hr: Klubovi u koje se možete učlaniti

note: A
en: Collect items you are interested in
hr: Dođite po primjerke za koje ste zainteresirani

en: Collection
hr: Zbirka

en: Collection title:
hr: Naslov zbirke:

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.seriestitle | $raw
en: Collection: %s
hr: Zbirka: %s

en: Collections
hr: Zbirke

note: For the first occurrence, %1$s:  review.patron.firstname | html
en: Comment by %s
hr: Komentirao %s

note: %1$s:  review.patron.firstname | html %2$s:  review.patron.surname|truncate(2,'.') | html
en: Comment by %s %s
hr: Komentar %s %s

note: %1$s:  review.patron.title | html %2$s:  review.patron.firstname | html %3$s:  review.patron.surname | html
en: Comment by %s %s %s
hr: Komentar %s %s %s

en: Comment:
hr: Komentar:

en: Comments
hr: Komentari

en: Comments on
hr: Komentari za

note: %1$s:  ' ( ' _ (reviews.size || 0) _ ' )' | html
en: Comments%s
hr: Komentari%s

note: INPUT type=submit
en: Confirm
hr: Potvrdi

note: INPUT type=submit
en: Confirm hold
hr: Potvrdi rezervaciju

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron = logged_in_user %2$s:  logged_in_user.cardnumber | html
en: Confirm holds for:%s (%s)
hr: Potvrdi rezervacije za:%s (%s)

en: Confirm new password:
hr: Potvrdi novu lozinku:

en: Contact information
hr: Kontakt podaci

en: Contact information:
hr: Kontakt podaci:

en: Contact note:
hr: Napomena o kontaktu:

en: Content
hr: Sadržaj

en: Contents
hr: Sadržaj

en: Copy
hr: Kopiraj

en: Copy number
hr: Broj primjerka

note: OPTGROUP
en: Copyright date
hr: Datum Copyright-a

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.copyrightdate | $raw
en: Copyright year: %s
hr: Godina Copyright-a: %s

en: Country:
hr: Zemlja:

en: Course #
hr: Kolegij #

en: Course number:
hr: Broj kolegija:

en: Course reserves
hr: Nastavni materijali

en: Course reserves for
hr: Nastavni materijali za kolegij

en: Courses
hr: Kolegiji

en: Cover image
hr: Slika ovitka

en: Create a new list
hr: Izradi novi popis

en: Create a new request
hr: Izradi novi zahtjev

en: Create new list
hr: Izradi novi popis

en: Creates, for a patron, a title-level hold request on a given bibliographic record in Koha.
hr: Izrada zahtjeva za rezervacijom za korisnika na razini naslova za određeni bibliografski zapis u Kohi.

en: Creates, for a patron, an item-level hold request on a specific item of a bibliographic record Koha.
hr: Izrada zahtjeva za rezervacijom za korisnika na razini primjerka za određeni zapis o primjerku u Kohi.

en: Credits
hr: Zasluge

note: %1$s:  amountoutstanding * -1 | $Price
en: Credits (%s)
hr: Zasluge (%s)

en: Current library
hr: Trenutna knjižnica

en: Current password:
hr: Trenutna lozinka:

en: Current session
hr: Tekuće razdoblje

en: Currently in local use
hr: Trenutnu na korištenju

note: %1$s:  checkout_patron.firstname | html %2$s:  checkout_patron.surname | html %3$s:  IF ( checkout_patron.cardnumber ) %4$s:  checkout_patron.cardnumber | html %5$s:  END
en: Currently in local use by %s %s %s(%s)%s
hr: Trenutno je na korištenju kod %s %s %s(%s)%s

en: DVD video / Videodisc
hr: DVD video / Video disk

en: Date
hr: Datum

note: OPTGROUP
en: Date added
hr: Datum dodavanja

en: Date added:
hr: Dodano:

en: Date due
hr: Rok posudbe

en: Date due:
hr: Rok posudbe:

en: Date enrolled
hr: Datum upisa

en: Date of birth:
hr: Datum rođenja:

en: Date received
hr: Datum zaprimanja

en: Date:
hr: Datum:

note: OPTGROUP
en: Dates
hr: Datumi

en: Days in advance
hr: Dana unaprijed

en: Default
hr: Izvorno

en: Default sorting
hr: Zadano sortiranje

en: Defines the metadata schema in which the records are returned, possible values:
hr: Definiranje metapodatkovne sheme u kojoj se vraćaju zapisi. Moguće vrijednosti:

en: Delete
hr: Obriši

note: INPUT type=submit
en: Delete selected
hr: Obriši označeno

note: INPUT type=submit
en: Delete selected tags
hr: Obriši odabrane oznake

note: INPUT type=submit
en: Delete this list
hr: Izbriši ovaj popis

note: A
en: Delete your search history
hr: Obriši moja prethodna pretraživanja

en: Department:
hr: Odjel:

en: Dept.
hr: Ods.

en: Description
hr: Opis

en: Details
hr: Podaci

note: For the first occurrence, %1$s:  bibliotitle | html
en: Details for %s
hr: Detalji za %s

en: Details for:
hr: Detalji za:

note: For the first occurrence, %1$s:  biblio.title | html
en: Details for: %s
hr: Detalji za: %s

note: %1$s:  request.backend | html
en: Details from %s
hr: Detalji iz %s

en: Details from library
hr: Detalji iz knjižnice

en: Dictionaries
hr: Rječnici

en: Did you mean:
hr: Jeste li mislili:

en: Digests only
hr: Samo sažetak

en: Directories
hr: Direktoriji

en: Discharge
hr: Razriješi

en: Discographies
hr: Diskografije

en: Display news for:
hr: Prikaži novosti za:

en: Do you want to receive an email when a new issue for this subscription arrives?
hr: Želite li da vas obavjestimo elektroničkom poštom kada stigne novi broj?

en: Don't have a library card?
hr: Nemate člansku iskaznicu?

en: Don't have a password yet?
hr: Nemate lozinku?

en: Don't have an account?
hr: Nemate korisnički račun?

note: SCRIPT
en: Download
hr: Preuzimanje

en: Download
hr: Preuzimanje

en: Download cart
hr: Preuzimanje košarice

en: Download list
hr: Preuzmi popis

en: Due
hr: Vratiti do

note: For the first occurrence, %1$s:  item.checkout.date_due | $KohaDates
en: Due %s
hr: Rok za vraćanje %s

en: Due date
hr: Rok posudbe

en: ERROR: Internal error: incomplete hold request.
hr: GREŠKA: Interna greška: nedovršen postupak rezervacije.

note: %1$s:  bad_biblionumber | html
en: ERROR: No record found for record id %s.
hr: GREŠKA: Nema zapisa pod brojem %s.

en: ERROR: No record id specified.
hr: GREŠKA: Nije odabran niti jedan zapis.

en: Edit
hr: Uredi

en: Edit list
hr: Uredi popis

en: Editing
hr: Uređivanje

note: For the first occurrence, %1$s:  title | html %2$s:  author | html
en: Editing issue note for %s %s
hr: Uređivanje napomene za %s %s

en: Editions
hr: Izdanja

en: Email
hr: E-pošta

en: Email address:
hr: Adresa e-pošte:

en: Email:
hr: E-pošta:

en: Empty and close
hr: Isprazni i zatvori

en: Encyclopedias
hr: Enciklopedije

en: Enhanced content:
hr: Obogaćeni sadržaj:

en: Enhanced descriptions from Syndetics:
hr: Obogaćeni opis iz Syndetics:

en: Enroll
hr: Upis

en: Enroll in
hr: Upišite se u

en: Enter a new purchase suggestion
hr: Unesi novi prijedlog za nabavu

note: INPUT type=text name=q
en: Enter search terms
hr: Unesi pojmove za pretraživanje

note: For the first occurrence, %1$s:  authtypetext | html
en: Entry %s
hr: Unos %s

en: Enumeration
hr: Numeracija

en: Error
hr: Greška

note: For the first occurrence, %1$s:  errno | html
en: Error %s
hr: Greška %s

note: SCRIPT
en: Error searching %s collection
hr: Greška u pretraživanju zbirke %s

note: SCRIPT
en: Error searching OverDrive collection.
hr: Greška u pretraživanju zbirke OverDrive.

note: SCRIPT
en: Error! Adding tags failed at
hr: Greška! Dodavanje oznaka nije uspjelo kod

note: SCRIPT
en: Error! Illegal parameter
hr: Greška! Nedozvoljen parametar

en: Error! You cannot add an empty comment. Please add content or cancel.
hr: Greška! Ne možete dodati prazan komentar. Molimo dodatje sadržaj ili odustanite.

note: SCRIPT
en: Error! You cannot delete the tag
hr: Greška! Ne možete obrisati ovaj tag

en: Error! Your comment was entirely illegal markup code. It has NOT been added.
hr: Greška! Ovaj komentar u potpunosti je sastavljen od nedozvoljenog koda. Komentar NIJE dodan.

note: SCRIPT
en: Error! Your tag was entirely markup code. It was NOT added. Please try again with plain text.
hr: Greška! Tag kojeg ste unjeli sastoji se u cijelosti od html koda. NIJE dodan. Molimo pokušajte ponovo unoseći samo tekst.

en: Error:
hr: Greška:

en: Error: we cannot find this bibliographic record.
hr: Greška: ne mogu naći ovaj bibliografski zapis.

note: SCRIPT
en: Errors:
hr: Greške:

en: Example Call
hr: Primjer poziva

en: Example Response
hr: Primjer odgovora

en: Example call
hr: Primjer poziva

en: Example response
hr: Primjer odgovora

en: Excerpt
hr: Isječak

en: Excerpt provided by Syndetics
hr: Isječak sa Syndetics servisa

en: Expected
hr: Očekivano

note: SCRIPT
en: Expecting a specific item selection.
hr: Očekujem odabir određenog primjerka.

en: Expiration date
hr: Datum isteka

en: Expiration date:
hr: Datum isteka članstva:

en: Expiration:
hr: Ističe:

en: Expires on
hr: Ističe

en: Explain
hr: Objasni

en: Export
hr: Isporuči

en: Exporting to Dublin Core...
hr: Izvozim u Dublin Core...

en: Extends the due date for a patron's existing loan.
hr: Produžava rok vraćanja za trenutno posuđenu građu.

en: Female:
hr: Žensko:

en: Fewer options
hr: Manje opcija

en: Fiction
hr: Beletristika

en: Fiction notes:
hr: Bilješke:

en: Filmographies
hr: Filmografija

note: SCRIPT
en: Filter paid transactions
hr: Filtriraj plaćene transakcije

en: Fine amount
hr: Iznos novčane naknade

en: Fines
hr: Novčane naknade

en: Fines and charges
hr: Novčane kazne i dugovi

en: Fines:
hr: Novčane naknade:

en: Finish
hr: Završi

en: Finish enrollment
hr: Završi upis

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: First
hr: Prva

en: First name:
hr: Ime:

en: For example: 1999-2001. You could also use "-1987" for everything published in and before 1987 or "2008-" for everything published in 2008 and after.
hr: Na primjer: 1999-2001. Može se koristiti "-1987" za sve izdano prije 1987 ili "2008-" za sve izdano poslije 2008. godine.

en: For your convenience, the login box on this page has been pre-filled with this data. Please log in and change your password.
hr: Radi jednostavnosti, formular za prijavu je unaprijed ispunjen ovim podacima. Molimo prijavite se i promijenite svoju lozinku.

en: For your convenience, the login box on this page has been pre-filled with this data. Please log in.
hr: Radi jednostavnosti, formular za prijavu je unaprijed ispunjen ovim podacima. Molimo prijavite se.

en: Forever
hr: Zauvijek

en: Forgot your password?
hr: Zaboravili ste lozinku?

en: Forgotten password recovery
hr: Obnova zaboravljene lozinke

note: SCRIPT
en: Found
hr: Pronađeno

note: SCRIPT
en: Found %s results in the library's %s collection
hr: Pronađeno %s rezultata u zbirci %s

en: From:
hr: Iz:

en: Full history
hr: Kompletna povijest

en: Full subscription history
hr: Cijela povijest pretplata

note: %1$s:  bibliotitle | html
en: Full subscription history for %s
hr: Cijela povijest pretplata za %s

en: GDPR consent
hr: GDPR suglasnost

en: General
hr: Općenito

en: Get new password recovery link
hr: Zatražite novu poveznicu za obnovu lozinke

en: Get your discharge
hr: Preuzmi razrješnicu

en: Given a list of authority record identifiers, returns a list of record objects that contain the authority records. The function user may request a specific metadata schema for the record objects.
hr: Vraća popis objekata koji sadrže normativne zapise s obzirom na popis identifikatora normativnih zapisa. Korisnik funkcije može zatražiti određenu shemu metapodataka za objekte.

note: INPUT type=submit name=save
en: Go
hr: Kreni

note: LI
en: Go to detail
hr: Na detaljan zapis

en: Go to your account page
hr: Odite na stranicu vašeg korisničkog računa

en: Google login
hr: Prijava uz pomoć Google računa

note: OPTGROUP
en: Groups
hr: Grupe

en: Groups of libraries
hr: Grupa knjižnica

en: Handbooks
hr: Priručnici

en: Heading ascendant
hr: Odrednica uzlazno

en: Heading descendant
hr: Odrednica silaznio

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron = logged_in_user
en: Hello, %s
hr: Lijep pozdrav, %s

en: Help
hr: Pomoć

en: Hi,
hr: Lijep pozdrav,

note: SCRIPT
en: Hide options
hr: Sakri opcije

en: Hide window
hr: Zatvori prozor

en: Highlight
hr: Označi

en: Hold date
hr: Datum rezervacije

en: Hold date:
hr: Datum rezervacije:

en: Hold fee
hr: Cijena rezervacije

en: Hold not needed after:
hr: Ne trebam rezervaciju poslije:

en: Hold notes:
hr: Napomena o rezervaciji:

en: Hold starts on date:
hr: Rezervacija počinje dana:

en: Holding libraries
hr: Knjižnice u kojima se nalazi građa

en: Holdings
hr: Fond

en: Holdings:
hr: Fond:

note: SCRIPT
en: Holds
hr: Rezervacije

en: Holds
hr: Rezervacije

note: %1$s:  RESERVES.count | html
en: Holds (%s)
hr: Rezervacije (%s)

en: Home
hr: Naslovnica

en: Home libraries
hr: Knjižnice

en: Home library
hr: Knjižnica koja posjeduje

en: Home library:
hr: Knjižnica koja posjeduje:

en: IP address where the end user request is being placed
hr: IP adresa mjesta s kojeg je poslan korisnički zahtjev

en: ISBD view
hr: ISBD prikaz

en: Identity
hr: Identitet

en: If this is an error, please contact the library.
hr: Molimo kontaktirajte knjižnicu ako je ovo greška.

en: If this is your first time using the self checkout system, or if the system is not behaving as expected, you may want to refer to this guide to get yourself started.
hr: Ako se prvi puta služite sustavom za samozaduživanje ili sustav ne reagira kako očekujete, konzultirajte ovaj vodič.

en: If you did not receive this email, you can request a new one:
hr: Ako niste primili e-poštu, možete zatražiti novu:

note: %1$s:  SelfCheckTimeout | html
en: If you do not click the 'Finish' button, your session will automatically expire in %s seconds.
hr: Ako ne pritisnete gumb 'Završi', vaša sesija će automatski isteći kroz %s sekundi.

en: If you do not enter a password a system generated password will be created.
hr: Ako ne unesete lozinku sustav će izraditi automatski generiranu lozinku.

en: If you do not have a CAS account, but do have a local account, you can still log in:
hr: Ako nemate CAS korisničko ime, ali imate svoj lokalni korisnički račun, i dalje se možete prijaviti:

en: If you do not have a Google account, but do have a local account, you can still log in:
hr: Možete se prijaviti s lokalnim računom ako nemate Google korisnički račun:

en: If you do not have a Shibboleth account, but you do have a CAS account, you can use CAS.
hr: Ako nemate Shibboleth korisnički račun ali imate CAS korisnički račun, možete koristiti CAS.

en: If you do not have a Shibboleth account, but you do have a local login, then you may login below.
hr: Ako nemate Shibboleth korisnički račun, ali imate lokalni račun, ovdje se možete prijaviti.

en: If you don't have a library card, stop by your local library to sign up.
hr: Ako nemate člansku iskaznicu, obratite se u knjižnicu.

en: If you don't have a password yet, stop by the circulation desk the next time you're in the library. We'll happily set one up for you.
hr: Ako još nemate lozinku, javite se na pult za posudbu u knjižnici. Rado ćemo Vam pomoći.

en: If you have a CAS account, please choose against which one you would like to authenticate:
hr: Ako imate CAS korisnički račun molimo odaberite preko kojeg se želite autenticirati:

en: If you have a CAS account, you may use that below.
hr: Ako imate CAS korisnički račun, možete ga ovdje koristiti.

en: If you have a local account, you may use that below.
hr: Ako imate lokalni korisnički račun, možete ga ovdje koristiti.

en: If you want to, you can try to
hr: Ako želite, možete probati

en: Images
hr: Slike

en: Immediate deletion
hr: Trenutno brisanje

note: For the first occurrence, %1$s:  Branches.GetName( item.get_transfer.frombranch ) | html %2$s:  Branches.GetName( item.get_transfer.tobranch ) | html %3$s:  item.get_transfer.datesent | $KohaDates
en: In transit from %s to %s since %s
hr: U tranzitu iz %s u %s od %s

en: In your cart
hr: U košarici

en: Indexes
hr: Kazala

en: Information
hr: Podaci

en: Initials:
hr: Inicijali:

en: Instructors
hr: Instruktori

en: Instructors:
hr: Instruktori:

en: Interlibrary loan request
hr: Zahtjev za međuknjižničnom posudbom

en: Interlibrary loan requests
hr: Zahtjevi za međuknjižničnom posudbom

en: Invalid shelf number.
hr: Neispravan broj police.

en: Issue
hr: Sveščić

en: Issue #
hr: Sveščić #

en: Issue:
hr: Sveščić:

en: Issues for a subscription
hr: Pretplaćeni brojevi

en: Issues summary
hr: Sažeci brojeva

en: It is too soon after the checkout date for this item to be renewed.
hr: Nije prošlo dovoljno vremena od datuma zaduženja da bi se za ovaj primjerak mogao produžiti rok posudbe.

en: Item URI
hr: URI primjerka

en: Item call number
hr: Signatura primjerka

en: Item cannot be checked out.
hr: Primjerak se ne posuđuje.

en: Item checked in
hr: Primjerak je razdužen

en: Item checked out
hr: Primjerak je zadužen

en: Item damaged
hr: Oštećen primjerak

en: Item details
hr: Podaci o primjerku

en: Item hold queue priority
hr: Prioritet rezervacije

en: Item holds
hr: Rezervacije za primjerak

en: Item lost
hr: Primjerak je izgubljen

en: Item not checked in: please see circulation staff for assistance
hr: Primjerak nije zadužen. Za pomoć se obratite knjižničarima na informacijskim pultovima

en: Item renewal is not allowed.
hr: Produženje roka za ovaj primjerak nije dozvoljeno.

en: Item renewed
hr: Rok je produžen

en: Item type
hr: Vrsta građe

en: Item type:
hr: Vrsta građe:

en: Item type:
hr: Vrsta građe:

en: Item types
hr: Vrste građe

en: Item withdrawn
hr: Otpisano

note: SCRIPT
en: Items available:
hr: Dostupni primjerci:

en: Items:
hr: Primjerci:

en: Juvenile
hr: Za mladež

en: Keyword
hr: Ključna riječ

en: Language
hr: Jezik

en: Languages
hr: Jezici

en: Large print
hr: Uvećani tisak

note: SCRIPT
en: Last
hr: Posljednja

en: Last location
hr: Posljednja lokacija

en: Last updated
hr: Zadnji put obnovljeno

en: Last updated:
hr: Posljednja dopuna:

en: Late
hr: Kasni

en: Law reports and digests
hr: Pravni izvještaji i sažeci

en: Legal articles
hr: Pravni članci

en: Legal cases and case notes
hr: Pravni slučajevi i zapisnici slučajeva

en: Legislation
hr: Zakonodavstvo

en: Level 1: Basic discovery interfaces
hr: Razina 1: Osnovno sučelje za otkrivanje

en: Level 2: Elementary OPAC supplement
hr: Razina 2: Dodatak osnovnom OPAC-u

en: Level 3: Elementary OPAC alternative
hr: Razina 3: Alternativa osnovnom OPAC-u

en: Level 4: Robust/domain specific discovery platforms
hr: Razina 4: Robusne/za domenu specifične platforme za otkrivanje sadržaja

en: Libraries
hr: Knjižnice

en: Library
hr: Knjižnica

en: Library card number:
hr: Broj iskaznice:

en: Library catalog
hr: Katalog knjižnice

en: Library:
hr: Knjižnica:

en: Library:
hr: Knjižnica:

en: Limit to any of the following:
hr: Ograniči na:

en: Limit to:
hr: Ograniči na:

en: Limit to:
hr: Ograniči na:

en: Link
hr: Poveznica

en: Links
hr: Poveznice

en: List created.
hr: Popis izrađen.

en: List deleted.
hr: Popis izbrisan.

en: List name
hr: Naziv popisa

en: List name:
hr: Naziv popisa:

en: List name:
hr: Naziv popisa:

en: List updated.
hr: Popis je ažuriran.

en: List(s) this item appears in:
hr: Popis(i) na kojima se poljavljuje ovaj naslov:

en: Lists
hr: Popisi

en: Lists:
hr: Popisi:

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Loading
hr: Učitavanje

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Loading...
hr: Učitavanje...

en: Loading...
hr: Učitavanje...

en: Local login
hr: Lokalna prijava

en: Location
hr: Lokacija

en: Location (Status)
hr: Lokacija (status)

en: Location(s) (Status)
hr: Lokacije (Status)

note: %1$s:  AuthorisedValues.GetByCode( 'LOC', subscription.location, 1 ) | html %2$s:  END %3$s:  IF ( subscription.callnumber )
en: Location: %s %s %s
hr: Lokacija: %s %s %s

en: Locations
hr: Smještaj

en: Log in
hr: Prijava

en: Log in to add tags.
hr: Prijavite se ako želite dodati tagove.

en: Log in to create your own lists
hr: Prijavite se ako želite kreirati svoje popise

en: Log in to see your own saved tags.
hr: Prijavite se u sustav ako želite vidjeti svoje pohranjene tagove.

en: Log in to your account
hr: Prijava

en: Log in to your account:
hr: Prijava:

en: Log in with Google
hr: Prijava s Google korisničkim računom

en: Log out
hr: Odjava

en: Log out and try again with a different user.
hr: Odjavite se i pokušajte ponovo s drugim korisnikom.

en: Logging on to the catalog has not been enabled by the library.
hr: Prijava u katalog nije moguća.

en: Login
hr: Prijava

en: Login page
hr: Stranica za prijavu

en: Login:
hr: Korisničko ime:

en: Lost item
hr: Izgubljeni primjerak

en: MARC Card View
hr: MARC prikaz

en: MARC View
hr: MARC prikaz

en: MARC view
hr: MARC prikaz

note: %1$s:  bibliotitle | html
en: MARC view: %s
hr: MARC prikaz: %s

en: Main address
hr: Glavna adresa

en: Make a
hr: Izradite

en: Make an
hr: Izradi

en: Make payment
hr: Plaćanje

en: Male:
hr: Muško:

en: Managed by
hr: Administrira

en: Managed by:
hr: Administrira:

en: Match:
hr: Pogotci:

en: Message sent
hr: Poruka poslana

en: Messages for you
hr: Vaše poruke

en: Missing
hr: Nedostaje

en: Missing (damaged)
hr: Nedostaje (uništeno)

en: Missing (lost)
hr: Nedostaje (izgubljeno)

en: Missing (never received)
hr: Nedosteje (nije zaprimljeno)

en: Missing (sold out)
hr: Nedostaje (rasprodano)

note: %1$s:  subscription.missinglist | html | html_line_break
en: Missing issues: %s
hr: Brojevi koji nedostaju: %s

en: Modify
hr: Izmijeni

en: More details
hr: Više detalja

en: More options
hr: Više opcija

en: More searches
hr: Pretraži u drugim izvorima

en: Most popular
hr: Najpopularnije

en: Most popular titles
hr: Najpopularniji naslovi

en: Musical recording
hr: Glazbeni zapis

en: Name
hr: Naziv

note: ABBR
en: Narrower Term
hr: Uži pojam

en: Never
hr: Nikada

en: Never expires
hr: Nikada ne ističe

en: New
hr: Novo

en: New card
hr: Nova iskaznica

en: New interlibrary loan request
hr: Novi zahtjev za međuknjižničnom posudbom

en: New list
hr: Novi popis

en: New password:
hr: Nova lozinka:

en: New purchase suggestion
hr: Novi prijedlog za nabavu

en: New search
hr: Novo pretraživanje

en: New tag(s), separated by a comma:
hr: Nove oznake, odvojeno zarezima:

en: New tag:
hr: Novi tag:

en: News
hr: Novosti

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: News from %s%s%sthe library%s
hr: Novosti iz %s%s%sknjižnice%s

en: Next
hr: Sljedeće

en: Next
hr: Sljedeće

en: Next &gt;&gt;
hr: Sljedeće &gt;&gt;

en: Next available item
hr: Sljedeći dostupan primjerak

en: No
hr: Ne

en: No article requests can be made for this record.
hr: Nije moguće zatražiti članak za ovaj zapis.

en: No changes were made.
hr: Nisu učinjene nikakve promjene.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: No checkouts
hr: Nema zaduženja

en: No cover image available
hr: Nema slike ovitka

note: SCRIPT
en: No data available in table
hr: Nema podataka u tablici

note: SCRIPT
en: No entries to show
hr: Nema niti jedna jedinica za prikazati

note: SCRIPT
en: No holds
hr: Nema rezervacija

en: No items available.
hr: Nema dostupnih primjeraka.

en: No limit
hr: Bez ograničenja

note: SCRIPT
en: No matching records found
hr: Odgovarajući zapisi nisu pronađeni

en: No news to display.
hr: Nema novosti za prikaz.

en: No operation parameter has been passed.
hr: Nije prenesen parametar operacije.

en: No other items.
hr: Nema drugih primjeraka.

en: No physical items for this record
hr: Nema primjeraka za ovaj zapis

en: No private lists
hr: Nema privatnih popisa

en: No private lists.
hr: Nema privatnih popisa.

en: No public lists.
hr: Nema javnih popisa.

en: No record was removed.
hr: Niti jedan zapis nije uklonjen.

note: %1$s:  ISSUE.soonestrenewdate | $KohaDates  as_due_date => 1
en: No renewal before %s
hr: Nije moguće produžiti rok prije %s

en: No renewals allowed
hr: Ne može se produžiti

en: No reserves have been selected for this course.
hr: Ništa nije odabrano za ovaj kolegij.

note: SCRIPT
en: No results found in the library's %s collection
hr: Nije pronađen niti jedan rezutat u zbirci %s

note: SCRIPT
en: No results found in the library's OverDrive collection.
hr: Nije pronađen niti jedan zapis u zbirci OverDrive koju ima knjižnica.

en: No results found!
hr: Nije pronađen niti jedan rezultat!

note: SCRIPT
en: No suggestion was selected
hr: Nije odabran niti jedan prijedlog

note: SCRIPT
en: No tag was specified.
hr: Tag nije unesen.

en: No tags from this library for this title.
hr: Uz ovaj naslov nema niti jednog taga.

note: SCRIPT
en: No, do not cancel article request
hr: Ne, nemoj otkazati zahtjev za člankom

note: SCRIPT
en: No, do not cancel hold
hr: Ne, nemoj otkazati rezervaciju

note: SCRIPT
en: No, do not resume holds
hr: Ne, nemoj ponoviti rezervaciju

en: Nobody
hr: Nitko

en: Non-fiction
hr: Publicistika

en: Non-musical recording
hr: Ne-glazbeni zapis

en: None
hr: Nijedan

en: Normal view
hr: Normalni prikaz

note: %1$s:  PROCESS error_message messages=error.messages
en: Not checked in %s
hr: Nije registrirano %s

en: Not finding what you're looking for?
hr: Niste našli što ste tražili?

note: For the first occurrence, %1$s:  IF restricted_lib
en: Not for loan %s
hr: Nije za posudbu %s

note: For the first occurrence, %1$s:  item.notforloan | html
en: Not for loan (%s)
hr: Nije za posudbu (%s)

en: Not issued
hr: Nije izdano

en: Not on hold
hr: Nije rezervirano

en: Not what you expected? Check for
hr: Nije ono što očekujete? Provjerite

en: Note
hr: Bilješka

en: Note:
hr: Napomena:

en: Note:
hr: Napomena:

en: Note: This feature only available to French catalogs where ISBD subjects have been populated, and an index built by separate script.
hr: Napomena: Ova opcija je dostupna samo u francuskim katalozima u kojima su popunjene ISBD predmetne oznake i kazalo je kreirano posebnim postupkom.

en: Note: Your comment must be approved by a librarian.
hr: Upozorenje: Vaš komentar mora odobriti knjižničar.

en: Note: you can only delete your own tags.
hr: Upozorenje: možete brisati samo svoje tagove.

note: SCRIPT
en: Note: you can only tag an item with a given term once. Check 'My Tags' to see your current tags.
hr: Napomena: Naslov možete označiti ovom oznakom samo jednom. Pogledajte svoje postojeće oznake pod 'Oznake'.

en: Note: your comment contained illegal markup code. It has been saved with the markup removed, as below. You can edit the comment further, or cancel to retain the comment as is.
hr: Napomena: vaš komentar je sadravao marcup code. Pohranjen je tako da je markup uklonjen, kao što se vidi ispod. Možete dalje uređivati komentar, ili ostaviti komentar ovakav kakav je.

note: SCRIPT
en: Note: your tag contained markup code that was removed. The tag was added as
hr: Upozorenje: Upisana oznaka sadržavala je html kod koji je uklonjen. Tag je dodan ovako

en: Notes
hr: Napomene

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.notes | $raw
en: Notes : %s
hr: Napomene : %s

en: Notes/Comments
hr: Napomene/komentari

en: Notes:
hr: Napomene:

en: Nothing
hr: Ništa

note: SCRIPT
en: Nothing has been selected. Check the box for each item you want to renew
hr: Nije ništa odabrano. Označite kvadratić ispred svakog primjerka za kojeg želite produžiti rok posudbe

en: Notice:
hr: Obavijest:

en: Number
hr: Broj

en: Number of holds:
hr: Broj rezervacija:

note: For the first occurrence, %1$s:  count | html
en: Number of records used in: %s
hr: Broj zapisa u kojima je korištena ova odrednica: %s

en: On hold
hr: Rezervirano

en: On order
hr: Naručeno

en: On-site checkouts
hr: Zaduženja unutar čitaonice

en: Once the library has processed those suggestions you will be able to place more.
hr: Kad knjižnica obradi ove prijedloge moći ćete poslati još prijedloga.

en: One or more holds were not placed due to existing holds.
hr: Jedna ili više rezervacije nisu postavljene zbog postojećih rezervacija.

en: Online resources:
hr: Online izvori:

en: Only certain fields (marked in red) are required, but the more information you enter the easier it will be for the librarians to find the title you're requesting. The "Notes" field can be used to provide any additional information.
hr: Obavezna su samo polja označena crvenom bojom ali ako upišete više informacija knjižničnom osoblju će biti lakše pronaći naslov kojeg tražite. U polje "Napomene" možete upisati dodatne informacije.

en: Only items currently available for loan or reference
hr: Pokaži samo primjerke trenutno dostupne za posudbu ili rad u čitaonici

en: Order by author
hr: Poredaj po autoru

en: Order by date
hr: Poredaj po datumu

en: Order by title
hr: Poredaj po naslovu

en: Order by:
hr: Poredaj prema:

en: Other editions of this work
hr: Druga izdanja ovoga djela

en: Other forms:
hr: Druge forme:

note: %1$s:  ' ( ' _ (otheritemloop.size || 0) _ ' )' | html
en: Other holdings %s
hr: Drugi primjerci %s

en: Other names:
hr: Druga imena:

en: Other phone
hr: Drugi telefonski broj

en: Other phone:
hr: Drugi telefon:

note: For the first occurrence, %1$s:  q | html
en: OverDrive search for '%s'
hr: Pretraživanje OverDrive zbirke '%s'

note: %1$s:  priority | html
en: Overall queue priority: %s
hr: Opći prioritet: %s

note: %1$s:  overdues_count | html
en: Overdue (%s)
hr: Prekoračen rok za vraćanje (%s)

en: Overdues
hr: Prekoračenje roka za vraćanje

en: Owner only
hr: Samo vlasnik

en: Pages
hr: Stranice

en: Pages:
hr: Stranice:

en: Parameters
hr: Parametri

en: Password
hr: Lozinka

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Password contains leading and/or trailing spaces
hr: Lozinka sadrži razmake na početku ili na kraju

note: For the first occurrence, %1$s:  patron.category.effective_min_password_length | html
en: Password must be at least %s characters long.
hr: Vaša lozinka mora sadržavati barem %s znakova.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Password must contain at least %s characters
hr: Lozinka mora sadržavati barem %s znakova

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Password must contain at least %s characters, including UPPERCASE, lowercase and numbers
hr: Lozinka mora sadržavati barem %s znakova, uključujući VELIKA SLOVA, mala slova i brojeve

en: Password must contain at least one digit, one lowercase and one uppercase.
hr: Lozinka mora sadržavati barem jedan broj, jedno VELIKO SLOVO i jedno malo slovo.

en: Password must not contain leading or trailing whitespaces.
hr: Lozinka ne smije sadržavati razmake na početku ili na kraju.

en: Password updated
hr: Lozinka ažurirana

en: Password:
hr: Lozinka:

en: Passwords do not match!
hr: Lozinke se ne podudaraju!

en: Patent document
hr: Patent

note: %1$s:  review.datereviewed | $KohaDates
en: Patron comment on %s
hr: Komentari %s

en: Pay selected fines and charges
hr: Plaćanje odabranih novčanih dugovanja

en: Payment applied:
hr: Primijenjena metoda plaćanja:

en: Payment method
hr: Način plaćanja

en: Pending hold
hr: Rezervacije na čekanju

en: Phone
hr: Telefon

en: Phone:
hr: Telefon:

en: Phone:
hr: Telefon:

en: Pick up location:
hr: Lokacija za preuzimanje:

en: Pickup library
hr: Knjižnica u kojoj se preuzima građa

en: Pickup library:
hr: Knjižnica u kojoj se preuzima građa:

note: SCRIPT
en: Place a hold on
hr: Rezervacija

en: Place a hold on
hr: Rezerviraj

note: SCRIPT
en: Place a hold on:
hr: Rezerviraj:

note: %1$s:  biblio.title | html
en: Place article request for %s
hr: Zatraži članak iz %s

en: Place hold
hr: Rezerviraj

en: Place hold
hr: Rezerviraj

note: INPUT type=submit
en: Place request
hr: Predaj zahtjev

en: Placed on
hr: Datum rezervacije

en: Places
hr: Mjesta

en: Placing a hold
hr: Rezervacija

en: Please also note that the library staff can't update these values for you: it's your privacy!
hr: Knjižnica ne može ažurirati ove podatke za vas: to su vaši privatni podaci!

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Please choose a download format
hr: Odabir formata za preuzimanje

en: Please choose against which one you would like to authenticate:
hr: Molimo odaberite preko čega se želite autenticirati:

en: Please choose your privacy rule:
hr: Odaberite svoja pravila privatnosti:

en: Please click the link in this email to finish the process of resetting your password.
hr: Molimo slijedite poveznicu dobivenu e-poštom da biste završili proces obnove vaše lozinke.

en: Please confirm that you do not want to receive email when a new issue arrives for this subscription.
hr: Molimo potvrdite da ne želite dobivati e-poštu kada pristigne novi sveščić za ovu pretplatu.

en: Please confirm the checkout:
hr: Molimo potvrdite posudbu:

en: Please confirm your registration
hr: Molimo potvrdite svoju registraciju

en: Please contact a librarian for details.
hr: Za više informacija molimo kontaktirajte knjižnicu.

en: Please contact a library staff member if you are unsure of your mobile service provider, or you do not see your provider in this list.
hr: Molimo kontaktirajte osoblje knjižnice ako niste sigurni tko je vaš davatelj mobilnih usluga ili ako ga ne vidite na popisu.

en: Please contact the library if you need further assistance.
hr: Za više informacija molimo kontaktirajte knjižnicu.

en: Please correct and resubmit.
hr: Molimo ispravite i ponovno pošaljite.

en: Please do not use this mail to request or renew books.
hr: Molimo nemojte koristiti ovu adresu e-pošte za rezervacije i ili produženje roka posudbe.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Please enter the same password as above
hr: Molimo ponovite prethodno unesenu lozinku

note: SCRIPT
en: Please enter the same value again.
hr: Unesite istu lozinku ponovo.

en: Please enter your card number:
hr: Unesite svoj broj iskaznice:

en: Please fill out this form to make a purchase suggestion. You will receive an email when the library processes your suggestion.
hr: Da biste predložili naslov za nabavu trebate popuniti ovaj formular. Primit ćete obavijest elektroničkom poštom kad osoblje knjižnice pregleda vaš zahtjev.

en: Please log in to the catalog and try again.
hr: Molimo prijavite se u katalogi pokušajte ponovo.

en: Please note that information on any book still checked-out must be kept by the library no matter which privacy option you choose.
hr: Molimo obratite pažnju da knjižnica mora čuvati podatak da je knjiga trenutno posuđena na vaše ime, bez obzira koju opciju privatnosti ste odabrali.

en: Please note that the Google login will only work if you are using the e-mail address registered with this library.
hr: Imajte na umu da će Google korisnička oznaka raditi samo ako je vaša adresa e-pošte registrirana u ovoj knjižnici.

en: Please note that the attached file is a MARC bibliographic records file which can be imported into personal bibliographic software like EndNote, Reference Manager or ProCite.
hr: U privitku se nalaze bibliografski zapisi u MARC formatu spremni za učitavanje u osobni bibliografski softver kao što je EndNote, Reference Manager ili ProCite.

en: Please note, the last person to return an item is tracked for the management of items returned damaged.
hr: Primite na znanje, zadnja osoba koja je vratila primjerak je zabilježena zbog praćenja primjeraka koji su vraćeni oštećeni.

en: Please note:
hr: Obavijest:

en: Please note:
hr: Obavijest:

note: SCRIPT
en: Please select a specific item for this article request.
hr: Molimo odaberite određeni primjerak za ovaj zahtjev za člankom.

note: SCRIPT
en: Please select a tag to delete.
hr: Molomo odaberite oznaku za brisanje.

en: Please type the following characters into the preceding box:
hr: Utipkajte ove znakove u prethodni okvir:

note: OPTGROUP
en: Popularity
hr: Popularnost

en: Popularity (least to most)
hr: Popularnost (manja prema većoj)

en: Popularity (most to least)
hr: Popularnost (veća prema manjoj)

en: Pre-adolescent
hr: Predadolescentski

en: Preferred form:
hr: Preferirani oblik:

en: Preschool
hr: Predškolski

en: Previous
hr: Prethodna

en: Previous sessions
hr: Prethodni periodi aktivnosti

en: Primary
hr: Primarni

en: Primary email
hr: Primarna e-pošta

en: Primary email:
hr: Primarna e-pošta:

en: Primary phone
hr: Primarni telefon

en: Primary phone:
hr: Primarni telefon:

en: Print
hr: Ispis

en: Print list
hr: Ispiši popis

en: Priority
hr: Prioritet

en: Priority:
hr: Prioritet:

en: Privacy
hr: Privatnost

en: Private
hr: Privatni

note: OPTGROUP
en: Private lists
hr: Privatni popisi

note: OPTGROUP
en: Private lists shared with me
hr: Privatni popisi podijeljeni sa mnom

note: SCRIPT
en: Processing...
hr: Obrađujem...

en: Programmed texts
hr: Programirani tekst

en: Provider:
hr: Pružatelj usluge:

en: Public
hr: Javni

note: OPTGROUP
en: Public lists
hr: Javni popisi

note: OPTGROUP
en: Public lists:
hr: Javni popisi:

en: Publication date
hr: Godina izdavanja

en: Publication date range
hr: Raspon godina izdavanja

en: Publication place:
hr: Mjesto izdavanja:

en: Publication/Copyright date: Newest to oldest
hr: Godina izdavanja/Copyright: Novije prema starijem

en: Publication/Copyright date: Oldest to newest
hr: Godina izdavanja/Copyright: Starije prema novijem

en: Publication:
hr: Publikacija:

note: %1$s:  BIBLIO_RESULT.publishercode | $raw %2$s:  IF ( BIBLIO_RESULT.publicationyear ) %3$s:  BIBLIO_RESULT.publicationyear | $raw %4$s:  END %5$s:  IF ( BIBLIO_RESULT.pages ) %6$s:  BIBLIO_RESULT.pages | $raw %7$s:  END %8$s:  IF BIBLIO_RESULT.item('size') %9$s:  BIBLIO_RESULT.item('size') | html %1
en: Published by: %s %s in %s %s %s , %s %s %s , %s %s
hr: Izdavač: %s %s in %s %s %s , %s %s %s , %s %s

note: %1$s:  koha_new.published_on | $KohaDates %2$s:  IF ( show_author && koha_new.author )
en: Published on %s %s by
hr: Datum izdavanja %s %s,

en: Publisher
hr: Izdavač

en: Publisher location
hr: Lokacija izdavača

en: Publisher:
hr: Izdavač:

en: Purchase suggestions
hr: Prijedlozi za nabavu

en: Quantity:
hr: Količina:

en: Quote of the day
hr: Citat dana

en: RIS (Zotero, EndNote, others)
hr: RIS (Zotero, EndNote, drugi)

note: %1$s:  shelf.shelfname | html
en: RSS feed for public list %s
hr: RSS feed za javni popis %s

note: INPUT type=submit name=rate_button
en: Rate me
hr: Ocijeni me

en: Re-type new password:
hr: Nova lozinka ponovo:

en: Reason for suggestion:
hr: Razlog predlaganja:

en: Received date
hr: Datum zaprimanja

en: Recent comments
hr: Nedavni komentari

en: Recent comments
hr: Nedavni komentari

en: Record URL
hr: URL zapisa

en: Record not found
hr: Zapis nije pronađen

en: Record title
hr: Naslov zapisa

note: For the first occurrence, %1$s:  q | html
en: RecordedBooks search for '%s'
hr: RecordedBooks pretraživanje za '%s'

en: Refine your search
hr: Pretraži unutar rezultata

en: Register a new account
hr: Registracija novog korisničkog računa

en: Register here.
hr: Registracija.

en: Registration complete
hr: Registracija je dovršena

en: Registration invalid!
hr: Neispravna registracija!

note: ABBR
en: Related Term
hr: Povezani termin

en: Relevance
hr: Relevantnost

en: Remove
hr: Ukloni

note: A
en: Remove facet %s
hr: Ukloni facetu %s

note: A
en: Remove field
hr: Izbriši polje

note: SCRIPT
en: Remove from list
hr: Ukloni s popisa

en: Remove from this list
hr: Ukloni s ovog popisa

note: INPUT type=submit
en: Remove selected items
hr: Izbriši odabrane jedinice

note: INPUT type=submit
en: Remove selected searches
hr: Izbriši odabrana pretraživanja

en: Remove share
hr: Ukloni dijeljenje

en: Renew
hr: Produži

en: Renew all
hr: Produži sve

en: Renew item
hr: Produži rok posudbe

en: Renew selected
hr: Produži rok za odabrano

en: Renewed!
hr: Rok je produžen!

en: Report issues and broken links
hr: Prijavite probleme i neispravne poveznice

en: Request ID
hr: ID zahtjeva

en: Request ID:
hr: ID zahtjeva:

en: Request article
hr: Zatražite članak

en: Request cancellation
hr: Otkazivanje zahtjeva

en: Request placed
hr: Zahtjev je predan

en: Request placed:
hr: Zahtjev je predan:

en: Request specific item type:
hr: Zatražite određenu vrstu primjerka:

en: Request type
hr: Vrsta zahtjeva

en: Request type:
hr: Vrsta zahtjeva:

en: Request updated
hr: Zahtjev je obnovljen

en: Requested from
hr: Zahtjev iz

en: Requested from:
hr: Zahtjev iz:

en: Requested item:
hr: Zahtjevani primjerak:

en: Required
hr: Obavezno

note: INPUT type=submit
en: Resort list
hr: Ponovo sortiraj popis

en: Results
hr: Rezultati

note: %1$s:  from | html %2$s:  to | html %3$s:  total | html
en: Results %s to %s of %s
hr: Rezultati %s do %s od %s

note: %1$s:  ms_value | html
en: Results of search for '%s'
hr: Rezultati pretraživanja za '%s'

en: Resume
hr: Nastavi

en: Resume all suspended holds
hr: Reaktiviraj sve obustavljene rezervacije

en: Return this item
hr: Vratite ovaj primjerak

note: INPUT type=submit name=confirm
en: Return to account summary
hr: Natrag na korisnički račun

en: Return to fine details
hr: Povratak na informacije o novčanim dugovanjima

note: INPUT type=submit
en: Return to my account
hr: Natrag na moj korisnički račun

en: Return to the catalog home page.
hr: Povratak na naslovnicu.

en: Return to the last advanced search
hr: Povratak na složeno pretraživanje

en: Return to the main page
hr: Povratak na glavnu stranicu

en: Return to the self-checkout
hr: Povratak na samozaduživanje

en: Return to your lists
hr: Povrataj na moje popise

en: Returns a patron's status information from Koha.
hr: Vraća informacije o statusu korisnika iz Kohe.

en: Returns information about the services available on a particular item for a particular patron.
hr: Vraća informacije o servisima dostupnim za određeni primjerak za određenog korisnika.

en: Reviews
hr: Prikazi

en: Reviews from LibraryThing.com:
hr: Recenzije s LibraryThing.com:

en: Routing lists
hr: Popis za proslijeđivanje

en: SMS number:
hr: SMS broj:

en: SMS provider:
hr: SMS pružatelj usluge:

en: Salutation:
hr: Oslovljavanje:

note: INPUT type=submit
en: Save
hr: Spremi

en: Save changes
hr: Spremi promjene

en: Save record
hr: Pohrani zapis

en: Save to another list
hr: Dodaj na drugi popis

en: Save to lists
hr: Spremi na popis

en: Save to your lists
hr: Dodaj na moj popis

en: Scan
hr: Skeniraj

en: Scan a new item or enter its barcode:
hr: Skeniraj novi primjerak ili unesi njegov barkod:

en: Scan the item or enter its barcode:
hr: Skeniraj primjerak ili unesi njegov bar-kod:

note: INPUT type=submit name=do
en: Search
hr: Pretraživanje

en: Search
hr: Pretraživanje

en: Search for this title in:
hr: Potraži ovaj naslov u:

note: A
en: Search for works by this author
hr: Pronađi djela ovoga autora

en: Search for:
hr: Pretraživanje:

en: Search history
hr: Povijest pretraživanja

en: Search options:
hr: Opcije za pretraživanje:

en: Search results
hr: Rezultati pretraživanja

en: Search suggestions
hr: Pretraži prijedloge

en: Search type:
hr: Pretraži vrstu:

note: SCRIPT
en: Search:
hr: Pretraži:

note: SCRIPT
en: Searching %s...
hr: Pretražujem %s...

note: SCRIPT
en: Searching OverDrive...
hr: Pretražujem OverDrive...

en: Secondary email
hr: Sekundarna e-pošta

en: Secondary email:
hr: Sekundarna e-pošta:

en: Secondary phone
hr: Sekundarni telefon

en: Secondary phone:
hr: Sekundarni broj telefona:

en: Section
hr: Sekcija

en: Section:
hr: Sekcija:

note: IMG
en: See Baker & Taylor
hr: Vidjeti Baker &amp; Taylor

en: See also:
hr: Vidi i:

en: Select a list
hr: Odabir popisa

en: Select a specific item:
hr: Odaberite određeni primjerak:

en: Select all
hr: Označi sve

en: Select searches to:
hr: Odaberite pretraživanja za:

en: Select suggestions to:
hr: Odaberite prijedloge:

en: Select the item(s) to search
hr: Odaberite primjerke ze pretraživanje

en: Select titles to:
hr: Odabrane naslove:

en: Self check-in help
hr: Pomoć oko samo-razaduživanja

en: Self checkout help
hr: Pomoć oko samozaduživanja

en: Send
hr: Pošalji

en: Send email
hr: Pošalji e-poštu

en: Send list
hr: Pošalji popis

en: Sending your cart
hr: Slanje košarice

en: Sending your list
hr: Slanje popisa

en: Serial
hr: Serijska publikacija

en: Serial collection
hr: Zbirka serijskih publikacija

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.serial | $raw
en: Serial: %s
hr: Časopis: %s

en: Series
hr: Nakladnička cjelina

en: Series information:
hr: Informacije o seriji:

en: Series title
hr: Naslov nakladničke cjeline

en: Session lost
hr: Period aktivnosti prekinut

en: Settings updated
hr: Postavke su ažurirane

en: Share
hr: Podijeli

en: Share a list
hr: Podijeli popis

en: Share a list with another patron
hr: Podijeli popis s drugim korisnikom

note: A
en: Share by email
hr: Pošalji e-poštom

en: Share list
hr: Podijeli popis

note: A
en: Share on Facebook
hr: Pošalji na Facebook

note: A
en: Share on LinkedIn
hr: Pošalji na LinkedIn

en: Shelving location
hr: Lokacija na polici

en: Shibboleth Login
hr: Shibboleth prijava

en: Shibboleth login
hr: Shibboleth prijava

en: Show
hr: Prikaži

note: SCRIPT
en: Show _MENU_ entries
hr: Prikaži _MENU_ jedinica

en: Show all items
hr: Prikaži sve primjerke

en: Show all news
hr: Prikaži sve vijesti

note: SCRIPT
en: Show all transactions
hr: Prikaži sve transakcije

en: Show last 50 items
hr: Prikaži zadnjih 50 primjeraka

note: A
en: Show lists
hr: Prikaži popis

en: Show more
hr: Prikaži više

en: Show more options
hr: Prikaži više opcija

en: Show the top
hr: Prikaži prvih

en: Show year:
hr: Prikaži godinu:

note: %1$s:  resultcount | html %2$s:  total | html
en: Showing %s of about %s results
hr: Prikazujem %s od oko%s rezultata

note: SCRIPT
en: Showing _START_ to _END_ of _TOTAL_
hr: Prikazuje se _START_ do _END_ od _TOTAL_

en: Showing all items.
hr: Prikaži sve primjerke.

en: Showing last 50 items.
hr: Prikazano zadnjih 50 primjeraka.

en: Showing only available items
hr: Prikazujem samo dostupne primjerke

en: Similar items
hr: Slični primjerci

en: Simple DC-RDF
hr: Jednostavni DC-RDF

note: %1$s:  failaddress | html
en: Something went wrong while processing the following addresses. Please check them. These are: %s
hr: Nešto je pošlo krivo za vrijeme obrade adresa. Molimo provjerite ih. To su su ove adrese: %s

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Something went wrong. The note has not been saved
hr: Nešto nije bilo dobro. Napomena nije pohranjena

en: Sorry
hr: Nažalost

en: Sorry,
hr: Nažalost,

en: Sorry, but we could not accept this key. The invitation may have expired. Contact the patron who sent you the invitation.
hr: Nažalost, ne možemo prihvatiti ovaj ključ. Pozivnica je možda istekla. Kontaktirajte korisnika koji vam je poslao pozivnicu.

en: Sorry, but you did not enter a valid email address.
hr: Žao nam je, ali niste unijeli ispravnu adresu e-pošte.

en: Sorry, no suggestions.
hr: Nažalost, nema prijedloga.

en: Sorry, none of these titles can be placed on hold.
hr: Ove naslove nije moguće rezervirati.

en: Sorry, only the creator of this comment is allowed to change it.
hr: Nažalost, ovaj komentar može mijenjati samo njegov autor.

note: SCRIPT
en: Sorry, plain view is temporarily unavailable
hr: Nažalost, običan pogled je privremeno nedostupan

note: SCRIPT
en: Sorry, tags are not enabled on this system.
hr: Nažalost, tagiranje nije omogućeno u ovome sustavu.

en: Sorry, the CAS login also failed. If you have a local login you may use that below.
hr: Nažalost, CAS prijava nije uspjela. Možete koristiti svoj lokalni korisnički račun ako ga imate.

en: Sorry, the CAS login failed.
hr: Nažalost, CAS prijava nije uspjela.

en: Sorry, the requested page is not available
hr: Nažalost, tražena stranica nije dostupna

en: Sorry, the system doesn't think you have permission to access this page.
hr: Nažalost, nemate ovlasti pristupiti ovoj stranici.

en: Sorry, this item cannot be checked out at this station.
hr: Nažalost, ovaj primjerak ne može biti posuđen na ovoj stanici.

en: Sorry, this self check-in station has lost authentication. Please contact the administrator to resolve this problem.
hr: Nažalost, sustav za samoposudbu je izgubio autentikaciju. Molimo kontatktrirajte administratora radi rješavanja ovoga problema.

en: Sorry, this self-checkout station has lost authentication. Please contact the administrator to resolve this problem.
hr: Nažalost, sustav za samoposudbu je izgubio autentikaciju. Molimo kontatktrirajte administratora radi rješavanja ovoga problema.

en: Sorry, you cannot place holds.
hr: Rezervacija nije dozvoljena.

note: %1$s:  too_many_reserves | html
en: Sorry, you cannot place more than %s holds.
hr: Nažalost, ne može se rezervirati više od %s primjerka.

en: Sorry, your Google login failed.
hr: Nažalost, Google prijava nije uspjela.

en: Sorry, your Shibboleth identity does not match a valid library identity.
hr: Nažalost, vaš Shibboleth identitet se ne podudara s valjanim identitetom u knjižnici.

en: Sorry, your Shibboleth identity does not match a valid library identity. If you have a local login, you may use that below.
hr: Nažalost, vaš Shibboleth identitet se ne podudara s valjanim identitetom u knjižnici. Možete koristiti svoje lokalno korisničko ime, ako ga imate.

en: Sorry, your password cannot be changed online.
hr: Lozinku ne možete promijeniti na ovaj način.

en: Sorry, your session has timed out. Please log in again.
hr: Nažalost, odjavljeni ste zbog dugog vremena neaktivnosti. Molimo da se ponovno prijavite.

en: Sort by:
hr: Poredaj prema:

en: Sort by:
hr: Poredaj prema:

en: Sort this list by:
hr: Poredaj popis prema:

en: Source
hr: Izvor

en: Specialized
hr: Specijalizirano

en: Standard number
hr: Standardni broj

en: Standard number (ISBN, ISSN or other):
hr: Standardni broj (ISBN, ISSN ili drugi):

en: State:
hr: Država:

en: Statistics
hr: Statistika

en: Step three: Click the 'Finish' button
hr: Korak tri: kad ste gotovi pritisnite na gumb 'Završetak'

en: Step two: Scan the barcode for each item, one at a time
hr: Korak dva: Skeniraj barkod za svaki primjerak, jedan po jedan

en: Stopped
hr: Zaustavljeno

en: Street number:
hr: Kućni broj:

en: Subject
hr: Predmet

en: Subject cloud
hr: Oblak predmetnica

en: Subject(s)
hr: Predmet(i)

en: Subject:
hr: Predmet:

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.subject | $raw
en: Subject: %s
hr: Predmetna oznaka: %s

note: INPUT type=submit
en: Submit
hr: Pošalji

note: INPUT type=submit
en: Submit and close this window
hr: Pošalji i zatvori ovaj prozor

note: INPUT type=submit
en: Submit changes
hr: Pošalji promjene

note: INPUT type=submit
en: Submit modifications
hr: Pošalji promjene

note: INPUT type=submit
en: Submit note
hr: Pošalji napomenu

note: INPUT type=submit
en: Submit update request
hr: Pošalji zahtjev za obnovu podataka

note: INPUT type=submit
en: Submit your suggestion
hr: Pošalji prijedlog

en: Subscribe to a subscription alert
hr: Predbilježba na obavijesti o novopristiglim sveščićima

note: A
en: Subscribe to email notification on new issues
hr: Predbilježite se za primanje obavijesti o pristizanju novih brojeva

en: Subscribe to email notification on new issues
hr: Predbilježite se za primanje obavijesti o pristizanju novih brojeva

note: A
en: Subscribe to recent comments
hr: Pretplati se na nedavne komentare

note: A
en: Subscribe to this list
hr: Predbilježi se za primanje novosti s ovoga popisa

note: A
en: Subscribe to this search
hr: Pretplata na ovo pretraživanje

en: Subscription
hr: Pretplata

note: %1$s:  subscription.histstartdate | $KohaDates %2$s:  IF ( subscription.histenddate ) %3$s:  subscription.histenddate | $KohaDates %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: Subscription from: %s to:%s %s %s now (current)%s
hr: Pretplata od: %s do:%s %s %s sada (tekuće)%s

note: %1$s:  subscription_LOO.bibliotitle | html
en: Subscription information for %s
hr: Podaci o pretplati za %s

en: Subscription title
hr: Naslov pretplate

en: Subscription:
hr: Pretplata:

en: Subscriptions
hr: Pretplate

note: %1$s:  subscriptionsnumber | html
en: Subscriptions ( %s )
hr: Pretplate ( %s )

en: Suggested by:
hr: Predložila:

en: Suggested for
hr: Predloženo za

en: Suggested for:
hr: Predloženo za:

en: Suggested on
hr: Predloženo na datum

en: Suggestions
hr: Prijedlozi

en: Summary
hr: Sažetak

en: Surname:
hr: Prezime:

en: Surveys
hr: Istraživanja

en: Suspend
hr: Odgoda

en: Suspend all holds
hr: Odgodi sve rezervacije

en: Suspend until:
hr: Odgodi do:

note: A
en: Switch languages
hr: Promijeni jezike

en: Table of contents provided by Syndetics
hr: Sadržaj za Syndetics

en: Tag
hr: Tagovi

en: Tag browser
hr: Preglednik tagova

en: Tag cloud
hr: Oblak oznaka

en: Tag status here.
hr: Status taga.

en: Tag status here.
hr: Status taga.

en: Tags
hr: Tagovi

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Tags added:
hr: Tagova dodano:

en: Tags from this library:
hr: Oznake iz ove knjižnice:

en: Tags:
hr: Tagovi:

en: Technical reports
hr: Tehnički izvještaji

en: Term
hr: Termin

en: Term(s):
hr: Termin(i):

en: Thank you
hr: Hvala

en: Thank you!
hr: Hvala!

note: %1$s:  subscription.opacdisplaycount | html
en: The %s latest issues for this subscription:
hr: Zadnjih %s pristiglih brojeva:

en: The ISBD cloud is not enabled.
hr: ISBD oblak nije omogućen.

en: The browser table is empty. this feature is not fully set-up. See the
hr: Tablica za pregled je prazna. Ova mogućnost nije uspostavljena u potpunosti. Za više detalja pogledajte

note: %1$s:  email_add | html
en: The cart was sent to: %s
hr: Sadržaj košarice poslan na: %s

en: The entered card number is already in use.
hr: Uneseni broj iskaznice se već koristi.

en: The entered card number is the wrong length.
hr: Uneseni broj je krive dužine.

en: The feature of sharing lists is not in use in this library.
hr: Dijeljenje popisa nije moguće u ovoj knjižnici.

note: %1$s:  subscription_LOO.histstartdate | html
en: The first subscription was started on %s
hr: Prva pretplata započela je %s

note: SCRIPT
en: The following fields are required and not filled in:
hr: Ova obavezna polja nisu popunjena:

en: The following fields contain invalid information:
hr: Ova polja sadrže neispravne informacije:

en: The item has been added to the list.
hr: Naslov je dodan na popis.

en: The item has been removed from the list.
hr: Naslov je uklonjen iz košarice.

en: The item has not been added to the list. Please check it's not already in the list.
hr: Ovaj primjerak nije bio dodan na popis. Možda je već bio prije dodan.

en: The library has disabled the ability for patrons to create new public lists. If you make your list private, you will not be able to make it public again.
hr: U ovoj knjižnici nije moguće izraditi nove javne popise. Ako označite popis kao privatan, nećete ga više moći označiti kao javan.

en: The link is broken and the page does not exist.
hr: Poveznica je neispravna i ova stranica ne postoji.

en: The link is invalid.
hr: Ova poveznica nije ispravna.

note: %1$s:  email | html
en: The list was sent to: %s
hr: Popis je poslan na: %s

note: %1$s:  op | html
en: The operation %s is not supported.
hr: Operacija %s nije podržana.

note: %1$s:  username | html
en: The password has been changed for user "%s".
hr: Lozinka je promijenjena za korisnika "%s".

en: The selected suggestions have been deleted.
hr: Odabrani prijedlozi su obrisani.

en: The share has been removed.
hr: Dijeljenje je onemogućeno.

en: The share has not been removed.
hr: Dijeljenje nije onemogućeno.

note: %1$s:  subscription_LOO.histenddate | html
en: The subscription expired on %s
hr: Pretplata je istekla %s

note: %1$s:  message_value | html
en: The transaction id '%s' for this payment is invalid.
hr: Transakcija id '%s' za ovo plaćanje nije valjana.

en: The userid
hr: Korisničko ime

note: %1$s:  subscriptionsnumber | html
en: There are %s subscription(s) associated with this title.
hr: Ukupno ima %s pretplata na ovaj naslov.

en: There are no items that can be placed on hold.
hr: Niti jedan primjerak nije moguće rezervirati.

en: There are no pending purchase suggestions.
hr: Niti jedan prijedlog za nabavu nije na čekanju.

en: There is no minimum or maximum character length.
hr: Ne postoji minimalna ili maksimalna dužina znaka.

en: There was a problem with your submission
hr: Javio se problem pri slanju vaših podataka

en: There was an error sending the cart.
hr: Problem pri slanju sadržaja košarice.

en: There was an error sending the list.
hr: Problem pri slanju popisa.

en: There were problems processing your registration. Please contact your library for help.
hr: Javili su se problemi pri procesiranju vaše registracije. Molimo kontaktirajte knjižnicu za pomoć.

en: Theses
hr: Ocjenski radovi

en: This &quot;cloud&quot; shows the most used topics in our catalog. Click on any subject below to see the items in our collection.
hr: Ovaj oblak prikazuje najčešće teme građe u našem katalogu. Kliknite na neku od tema da vidite što sve na tu temu imamo u zbirkama.

en: This document certifies that you have returned all borrowed items. It is sometimes asked during a file transfer from a school to another. The discharge is sent by us to your school. You will also find it available on your reader account.
hr: Ovim dokumentom se potvrđuje da ste vratili sve posuđene knjige. Ta potvrda je ponekad potrebna kada prelazite iz jedne škole u drugu. Razrješnicu ćemo mi poslati vašoj školi. Vama će biti dostupna na vašem korisničkom računu.

en: This email address already exists in our database.
hr: Ova adresa e-pošte već postoji u našoj bazi podataka.

en: This is a on-site checkout, it cannot be renewed.
hr: Ova građa je samo za korištenje u čitaonici, ne može se produžiti rok vraćanja.

en: This is a serial
hr: Ovo je serijska publikacija

en: This item does not exist.
hr: Ovaj primjerak ne postoji.

en: This item has been scheduled for automatic renewal and cannot be renewed
hr: Primjerak je na rasporedu za automatsko produženje i ne može biti ručno produžen

en: This item is already checked out to you.
hr: Ovaj naslov već imate posuđen.

en: This item is on hold for another borrower.
hr: Ovaj primjerak je rezervirao drugi korisnik.

en: This item is on hold for another patron.
hr: Ovaj primjerak je rezerviran za drugog korisnika.

en: This link is valid for 2 days starting now.
hr: Ova poveznica je valjana 2 dana, počevši od danas.

en: This list does not exist.
hr: Ovaj popis ne postoji.

en: This message can have the following reason(s):
hr: Mogući razlozi za javljanje ove poruke:

en: This news item does not exist.
hr: Ova vijest ne postoji.

en: This page contains enriched content visible when JavaScript is enabled or by clicking
hr: Ova stranica sadrži obogaćeni sadržaj vidljiv kada je omogućen JavaScript ili ako pritisnete

note: %1$s:  items_count | html
en: This record has many physical items (%s).
hr: Ovaj zapis ima puno fizičkih primjeraka (%s).

en: This subscription is closed.
hr: Ova pretplata je zatvorena.

en: This title cannot be requested because it's already in your possession.
hr: Ne možete rezervirati ovaj naslov jer ga već imate posuđenog.

en: This title cannot be requested.
hr: Ovaj naslov se ne može rezervirati.

note: IMG
en: Thumbnail
hr: Sličica

en: Title
hr: Naslov

en: Title (A-Z)
hr: Naslov (A-Z)

en: Title (Z-A)
hr: Naslov (Z-A)

en: Title:
hr: Naslov:

en: Title:
hr: Naslov:

en: Titles
hr: Naslovi

en: To log in, use the following credentials:
hr: Za prijavu molimo koristite ove vjerodajnice:

en: To make changes to your record please contact the library.
hr: Za promjenu vaših podataka molimo kontaktirajte knjižnicu.

en: To report this error, please contact the Koha Administrator.
hr: Ako želite prijaviti ovu grešku, molimo kontaktirajte administratora sustava.

en: To report this error, you can email the Koha Administrator.
hr: Ako želite prijaviti ovu grešku, možete kontaktirati administratora sustava.

en: Top level
hr: Gornja razina

en: Topics
hr: Predmet

en: Total due
hr: Ukupno duguje

note: %1$s:  holds_count | html
en: Total holds: %s
hr: Ukupan broj rezervacija: %s

en: Type
hr: Vrsta

en: Type of heading
hr: Vrsta odrednice

note: SCRIPT
en: Type:
hr: Vrsta:

note: SCRIPT
en: Unable to add one or more tags.
hr: Ne mogu dodati jedan ili više tagova.

note: SCRIPT
en: Unable to cancel enrollment!
hr: Otkazivanje upisa nije moguće!

note: SCRIPT
en: Unable to create enrollment!
hr: Ne mogu obaviti upis!

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Unable to update your setting!
hr: Ne mogu ažurirati vaše postavke!

en: Unavailable (lost or missing)
hr: Nedostupno (izgubljeno ili nedostaje)

en: Unavailable issues
hr: Nedostupni brojevi

en: Unhighlight
hr: Ukloni oznake

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.unititle | $raw
en: Unified title: %s
hr: Uniformni naslov: %s

en: Unknown
hr: Nepoznato

en: Unsubscribe from a subscription alert
hr: Otkazivanje predbilježbe na obavijesti o novopristiglim sveščićima

en: Update
hr: Obnovi

en: Updates to your record
hr: Obnova podataka

en: Use top menu bar to navigate to another part of Koha.
hr: Uz pomoć gornjeg izbornika možete pristupiti drugom dijelu Kohe.

note: ABBR
en: Used For
hr: Koristi se za

en: Username:
hr: Korisničko ime:

en: Username:
hr: Korisničko ime:

en: Usually the reason for freezing an account is old overdues or damage fees. If shows your account to be clear, please contact the library.
hr: Uobičajeni razlog za zamrzavanje korisničkog računa je prekoračnje roka posudbe ili neplaćene novčane naknade. Ako vam izgleda da je vaš korisnički račun u redu, molimo kontaktirajte knjžnicu.

en: Usually the reason for freezing an account is old overdues or damage fees. If your account shows to be clear, please contact the library.
hr: Uobičajeni razlog za zamrzavanje korisničkog računa je prekoračnje roka posudbe ili neplaćene novčane naknade. Ako vam izgleda da je vaš korisnički račun u redu, molimo kontaktirajte knjžnicu.

en: VHS tape / Videocassette
hr: VHS traka / Videokaseta

note: %1$s:  extended_unique_id_failed_value | html
en: Value is already in use (%s)
hr: Vrijednost je već u upotrebi (%s)

en: Verification
hr: Verifikacija

en: Verification:
hr: Verifikacija:

en: View
hr: Prikaži

note: A
en: View details for this title
hr: Vidi detalje za ovaj naslov

en: View interlibrary loan request
hr: Pregled zahtjeva za međuknjižničnom posudbom

note: A
en: View on Amazon.com
hr: Pogledaj na Amazon.com

note: A
en: View your search history
hr: Pogledajte svoja prethodna pretraživanja

en: Vol info
hr: Info o svesku

en: Volume
hr: Svezak

en: Volume:
hr: Svezak:

en: Warning
hr: Upozorenje

note: SCRIPT
en: Warning: Cannot be undone. Please confirm once again
hr: Upozorenje: Ne može se vratiti nazad. Molimo još jednom potvrdite

en: Website
hr: Web stranice

en: Welcome,
hr: Dobro došli,

en: What is a discharge?
hr: Što je razrješnica?

en: What's next?
hr: Što je sljedeće?

en: Where:
hr: Gdje:

note: SCRIPT
en: With selected searches:
hr: Odabrana pretraživanja:

note: SCRIPT
en: With selected suggestions:
hr: Odabrane prijedloge:

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: With selected titles:
hr: Odabrane naslove:

note: SCRIPT
en: Would you like to print a receipt?
hr: Želite li ispisati potvrdu?

note: %1$s:  message.message_date | $KohaDates %2$s:  Branches.GetName(message.branchcode) | html
en: Written on %s by %s
hr: Datum: %s, knjižnica: %s

en: Year
hr: Godina

note: INPUT type=submit
en: Yes
hr: Da

note: SCRIPT
en: Yes, cancel article request
hr: Da, otkaži ovaj zahtjev za člankom

note: SCRIPT
en: Yes, cancel hold
hr: Da, otkaži rezervaciju

note: SCRIPT
en: Yes, delete
hr: Da, obriši

note: SCRIPT
en: Yes, resume all holds
hr: Da, obnovi sve rezervacije

note: SCRIPT
en: Yes, suspend all holds
hr: Da, odgodi sve rezervacije

en: You are accessing self check-in from a different IP address! Please log in again.
hr: Prijavljujete se s druge IP adrese. Molimo prijavite se ponovno.

en: You are forbidden to view this page.
hr: Zabranjeno vam je pogledati ovu stranicu.

note: %1$s:  borrowername | html
en: You are logged in as %s.
hr: Prijavljeni ste kao %s.

en: You are logging from a different IP address. Please log in again.
hr: Prijavljujete se s druge IP adrese. Molimo prijavite se ponovno.

en: You are not allowed to call this page directly
hr: Nije dozvoljeno pozvati ovu stranicu direktno

en: You are not authorized to see pending purchase suggestions.
hr: Niste autorizirani za pregledavanje prijedloga za nabavu.

en: You are not authorized to view this page.
hr: Niste autorizirani za pregledavanje ove stranice.

en: You are not authorized to view this record.
hr: Niste autorizirani za pregledavanje ovog zapisa.

note: I
en: You can ask for a digest to reduce the number of messages. Messages will be saved and sent as a single message.
hr: Možete zatražiti sažeti prikaz da biste smanjili količinu poruka. Poruke će biti pohranjene i poslane u jednoj poruci.

en: You can only share a list if you are the owner.
hr: Možete podijeliti samo one popise čiji ste vlasnik.

en: You can search our catalog using the search form at the top of this page.
hr: Naš katalog možete pretraživati koristeći formular za pretraživanje na vrhu ove stranice.

en: You can use OAI-PMH ListRecords instead of this service.
hr: Umjesto ovog servisa možete koristiti OAI-PMH ListRecords.

en: You can use the menu and links at the top of the page
hr: Možete koristiti izbornik i poveznice na vrhu ove stranice

en: You can't change your password.
hr: Ne možete promijeniti lozinku.

en: You can't reset your password.
hr: Ne možete promijeniti lozinku.

en: You cannot be discharged, you have checked out items. Please return items before asking for a discharge.
hr: Ne možete se ispisati, imate posuđenu građu. Molimo vratite građu prije nego zatražite ispis.

en: You cannot place any more suggestions
hr: Ne možete poslati više prijedloga

note: %1$s:  IF ( renewal_blocked_fines ) > 0
en: You cannot renew your books online. Reason: %sYour fines exceed
hr: Ne možete produžiti rok vraćanja. Razlog: %sVaša novčana dugovanja prelaze

en: You cannot share a public list.
hr: Ne možete dijeliti javni popis.

en: You currently have no pending holds.
hr: Trenutno nemate rezervacija na čekanju.

en: You currently have nothing checked out.
hr: Trenutno nemate ništa posuđeno.

en: You currently owe fines and charges amounting to:
hr: Iznos kazni i dugova:

en: You did not specify any search criteria
hr: Niste specificirali niti jedan kriterij za pretraživanje

en: You do not have permission to add a record to this list.
hr: Nemate ovlasti za dodavanje zapisa na ovaj popis.

en: You do not have permission to create a new list.
hr: Nemate ovlasti za izradu novog popisa.

en: You do not have permission to delete this list.
hr: Nemate ovlasti za brisanje ovoga popisa.

en: You do not have permission to download this list.
hr: Nemate ovlasti za preuzimanje ovog popisa.

en: You do not have permission to send this list.
hr: Nemate ovlasti za slanje ovoga popisa.

en: You do not have permission to update this list.
hr: Nemate ovlasti za obnavljanje ovoga popisa.

en: You do not have permission to view this list.
hr: Nemate ovlasti za pregled ovoga popisa.

en: You have a credit of:
hr: Stanje na vašem računu:

en: You have already requested this title.
hr: Već ste poslali zahtjev za ovaj naslov.

en: You have no article requests currently.
hr: Trenutno nemate zahtjeva za člancima.

en: You have no fines or charges
hr: Nemate novčanih kazni ili dugova

en: You have not filled out all required fields. Please fill in all missing fields and resubmit.
hr: Niste popunili sva obavezna polja. Molimo popunite što nedostaje i pošaljite ponovno.

en: You have nothing checked out
hr: Nemate ništa posuđeno

en: You have renewed this item the maximum number of times allowed.
hr: Rok posudbe već je produžen onoliko puta koliko je maksimalno dozvoljeno.

en: You have subscribed to email notification on new issues.
hr: Predbilježili ste se za informacije e-poštom o novim brojevima.

en: You have successfully registered your new account.
hr: Uspješno ste registrirali vaš novi korisnički račun.

note: %1$s:  too_much_oweing | $Price
en: You have unpaid fines. Amount: %s.
hr: Imate neplaćenih dugovanja. Iznos: %s.

en: You made use of an external link to a catalog item that is no longer available.
hr: Koristitli ste poveznicu na kataložni zapis koji više ne postoji.

en: You may register here.
hr: Ovdje se možete registrirati.

note: SCRIPT
en: You must be logged in to add tags.
hr: Prijavite se ako želite dodati tagove.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: You must be logged in to create or add to lists
hr: Prijavite se ako želite korisiti popise

en: You must have an email address to enroll
hr: Morate imati adresu e-pošte da biste se učlanili

en: You must log in if you want to subscribe to email notification on new issues
hr: Morate se prijaviti u sustav ako se želite predbilježiti za obavijesti e-poštom o novim brojevima

en: You must select a library for pickup.
hr: Morate odabrati knjižnicu u kojoj ćete preuzeti građu.

en: You must select at least one item.
hr: Morate odabrati barem jedan primjerak.

note: A
en: You searched %s for '%s'%s%s with limit(s): '%s'%s
hr: Pretražili ste %s za '%s'%s%s s ovim ograničenjima: '%s'%s

en: You should have received an email with a link to reset your password.
hr: Trebali ste primiti e-poštu s poveznicom za obnovu vašee lozinke.

en: You tried to access a page that needs authentication.
hr: Pokušali ste pristupiti stranici koja zahtjeva autentikaciju.

en: You typed in the wrong characters in the box before submitting. Please try again.
hr: Upisali ste krive znakove u kućicu. Molimo pokušajte ponovo.

en: You will receive an email shortly.
hr: Uskoro čete zaprimiti poruku e-poštom.

note: For the first occurrence, %1$s:  IF debarred_comment
en: Your account has been frozen. %s Comment:
hr: Vaš korisnički račun je zamrznut. %s Komentar:

note: %1$s:  borrower.warnexpired | $KohaDates
en: Your account has expired as of %s. Please contact the library if you wish to renew your account.
hr: Vaš korisnički račun je istekao %s. Kontaktirajte knjižnicu ako želite obnoviti vaše članstvo.

en: Your account has expired. Please contact the library for more information.
hr: Vaše članstvo je isteklo. Za više informacija molimo kontaktirajte knjižnicu.

en: Your account is frozen because it has been discharged.
hr: Vaš korisnički račun je zamrznut zbog toga što ste ispisani iz knjižnice.

en: Your account will not be activated until you follow the link provided in the confirmation email.
hr: Vaš korisnički račun neće biti aktiviran prije nego slijedite poveznicu koju ste dobili e-poštom.

en: Your authority search history is empty.
hr: Ne postoje prethodna pretraživanja normativnih zapisa.

en: Your cart
hr: Moja košarica

en: Your cart
hr: Moja košarica

en: Your cart is empty.
hr: Košarica je prazna.

en: Your catalog search history is empty.
hr: Ne postoje prethodna pretraživanja.

en: Your checkout history
hr: Povijest posudbe

en: Your comment
hr: Moj komentar

en: Your comment (preview, pending approval)
hr: Vaš komentar (pregled, čeka odobrenje)

en: Your consents
hr: Vaše suglasnosti

en: Your corrections have been submitted to the library, and a staff member will update your record as soon as possible.
hr: Vaši ispravci su poslani u knjižnicu. Osoblje knjižnice će obnovit vaše podatke u najkraćem mogućem roku.

en: Your discharge request has been sent. Your discharge will be available on this page within a few days.
hr: Vaš zahtjev za razrješnicom je poslan. Vaša razrješnica će biti dostupba na ovoj stranici u roku od nekoliko dana.

en: Your discharge will be available on this page within a few days.
hr: Vaša razrješnica će biti dostupna na ovoj stranici u roku od nekoliko dana.

en: Your download should begin automatically.
hr: Preuzimanje će započetu automatski.

en: Your library card has been marked as lost or stolen.
hr: Vaša iskaznica je u našem sustavu označena kao izgubljena ili ukradena.

en: Your library card has been marked as lost or stolen.
hr: Vaša iskaznica je u našem sustavu označena kao izgubljena ili ukradena.

en: Your library card has expired. Please contact your librarian if you wish to renew your card.
hr: Vaše članstvo je isteklo. Molimo kontaktirajte knjižnično osoblje ako želite obnoviti članstvo.

note: %1$s:  shelfname | $raw
en: Your list : %s
hr: Moj popis : %s

en: Your lists
hr: Moji popisi

note: OPTGROUP
en: Your lists:
hr: Moji popisi:

en: Your loan renewal failed because of the following reason(s):
hr: Produženje roka posudbe nije uspjelo zbog:

en: Your messaging settings
hr: Postavke za poruke

note: SCRIPT
en: Your note about %s could not be saved.
hr: Vaša napomena o %s ne može biti pohranjena.

note: SCRIPT
en: Your note about %s has been saved and sent to the library.
hr: Vaša napomena o %s je pohranjena i poslana u knjižnicu.

note: SCRIPT
en: Your note about %s was removed.
hr: Vaša napomena o %s je obrisana.

en: Your options are:
hr: Dostupne opcije:

en: Your password has been changed
hr: Lozinka je promijenjena

note: For the first occurrence, %1$s:  patron.category.effective_min_password_length | html
en: Your password must be at least %s characters long.
hr: Vaša lozinka mora sadržavati barem %s znakova.

note: For the first occurrence, %1$s:  patron.category.effective_min_password_length | html
en: Your password must contain at least %s characters, including UPPERCASE, lowercase and numbers.
hr: Lozinka mora sadržavati barem %s znakova, uključujući VELIKA SLOVA, mala slova i brojeve.

en: Your payment
hr: Vaše plaćanje

note: %1$s:  message_value | html
en: Your payment of $%s has been processed successfully!
hr: Plaćanje $%s je uspješno izvršeno!

en: Your personal details
hr: Osobni podaci

en: Your priority:
hr: Prioriteti:

en: Your privacy management
hr: Postavke privatnosti

en: Your privacy rules have been updated.
hr: Pravila o privatnosti su ažurirana.

en: Your purchase suggestions
hr: Prijedlozi za nabavu

note: For the first occurrence, %1$s:  my_rating.rating_value | html
en: Your rating: %s.
hr: Vaša ocjena: %s.

en: Your search history
hr: Moja prethodna pretraživanja

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Your setting has been updated!
hr: Vaše postavke su ažurirane!

en: Your summary
hr: Zaduženja i rezervacije

en: Your tags
hr: Moji tagovi

en: Your updates have been submitted. A librarian will review your updates before applying them.
hr: Vaše promjene su poslane. Promjene će pregledati knjižničari prije nego budu vidljive.

en: Your userid was not found in the database. Please try again.
hr: Vaše korisničko ime nije pronađeno u bazi. Molimo pokušajte ponovno.

en: ZIP/Postal code:
hr: ZIP/Poštanski broj:

en: [ New list ]
hr: [ Novi popis ]

note: %1$s:  HTML5MediaParent | html
en: [%s tag not supported by your browser.]
hr: [%s vaš internet preglednik ne podržava tagove.]

en: an identifier indicating the location to which to deliver the item for pickup
hr: identifikator ukazuje na lokaciju na koju treba dostaviti primjerak za preuzimanje

en: an identifier used to look up the patron in Koha
hr: identifikator koji se koristi za traženje korisnika u Kohi

en: and
hr: i

en: by
hr: --

en: by
hr: --

en: contains
hr: sadrži

en: date after which hold request is no longer needed
hr: datum nakon kojeg ovaj zahtjev više nije potreban

en: date after which item returned to shelf if item is not picked up
hr: datum nakon kojeg se primjerak vraća na policu ako nije podignut

en: defines the type of record identifier being used in the request, possible values:
hr: definira tip identifikatora zapisa koji se koristi u zahtjevu, moguće vrijednosti:

en: email
hr: e-pošta

en: email address
hr: adresa e-pošte

en: for more information on what it does and how to configure it.
hr: za više informacija o tome što to radi i kako se podešava.

en: here
hr: ovdje

en: in any heading
hr: u bilo kojoj odrednici

en: in the complete record
hr: u cijelom zapisu

en: is exactly
hr: je točno

en: item
hr: primjerak

en: list of authority record identifiers
hr: popis identifikatora normativnog zapisa

en: list of either bibliographic or item identifiers
hr: popis identifikatora bibliografskog zapisa i zapisa o primjerku

en: list of system record identifiers
hr: popis identifikatora sistemskog zapisa

en: log in using a different account
hr: prijavite se s drugim korisničkim računom

en: or
hr: ili

en: password
hr: lozinka

en: primary email address
hr: primarna adresa e-pošte

en: purchase suggestion
hr: prijedlog za nabavu

en: schema
hr: shema

en: search
hr: pretraživanja

en: secondary email address
hr: sekundarna e-pošta

en: see also:
hr: vidi i:

en: site administrator
hr: administrator sustava

en: specifies the metadata schema of records to be returned, possible values:
hr: specificira shemu metapodataka vraćenih zapisa, moguće vrijednosti:

en: starts with
hr: počinje s

en: subjects
hr: predmeti

en: suggestions
hr: prijedlozi

en: surname
hr: prezime

en: the ILS identifier for the patron for whom the request is placed
hr: ILS identifikator za korisnika za koga je zahtjev poslan

en: the ILS identifier for the specific item on which the request is placed
hr: ILS identifikator za određen primjerak za koji je poslan zahtjev

en: the date the patron would like the item returned by
hr: datum do kada bi korisnik htio da građa bude vraćena

en: the type of the identifier, possible values:
hr: vrsta identifikatora, moguće vrijednosti:

en: the unique patron identifier in the ILS; the same identifier returned by LookupPatron or AuthenticatePatron
hr: jedinstveni identifikator korisnika u ILS-u; isti indikator vraća LookupPatron ili AuthenticatePatron

en: there was a problem processing your payment
hr: problem pri obradi vašeg plaćanja

en: until
hr: do

en: up to
hr: do

en: user's password
hr: korisnička lozinka

note: SCRIPT
en: view labeled
hr: pregled s oznakama

en: view plain
hr: običan pregled

note: SCRIPT
en: waiting holds:
hr: rezervacije na čekanju:

en: was not found in the database. Please try again.
hr: nije pronađeno u bazi. Molimo pokušajte ponovno.

en: whether or not to return extended patron attributes information in the response
hr: uključiti ili ne informacije o proširenim ovlastima korisnika u odgovor

en: whether or not to return fine information in the response
hr: uključiti ili ne informacije o kazni u odgovor

en: whether or not to return loan information in the response
hr: uključiti ili ne informacije o posudbi u odgovor

en: whether or not to return patron's contact information in the response
hr: uključiti ili ne informacije o korisniku u odgovor

note: %1$s:  approvedaddress | html
en: will be sent shortly to %s.
hr: bit će uskoro poslano na %s.

note: %1$s:  new_reserves_allowed | html
en: you can only place %s more holds. Please uncheck the checkboxes for the items you wish to not place holds on.
hr: možete rezervirati još %s naslova. Molimo uklonite oznake ispred naslova koje ne želite rezervirati.

note: %1$s:  payment | html
en: your payment of %s has been applied to your account
hr: vaša uplata od %s je dodana na vaš račun
