Koha 22.11 - en to hu translation catalogue (1209 entries)

note: %1$s:  END %2$s:  IF ( subscription_LOO.letter ) %3$s:  IF ( loggedinusername ) %4$s:  IF ( subscription_LOO.hasalert )
en: %s %s %s %s You have subscribed to email notification on new issues
hu: %s %s %s %s Feliratkozott email értesítőre új lapszám érkezésekor

note: %1$s: # First line will be summary, second line will be description. Avoid indenting. Var newline added to avoid translating problems. - %2$s: - newline="\n" | html - %3$s: - IF overdue == 1 - %4$s:  title | html %5$s: - newline | html - %6$s:  title | html %7$s:  barcode | html %8$s: - ELSE - %9$s:
en: %s %s %s %s is overdue %sYour copy of %s (barcode %s) is overdue %s %s is due %sYour copy of %s (barcode %s) is due back at the library today %s
hu: %s %s %s %s lejárt %sA kölcsönzött %s (vonalkód %s) lejárt %s %s esedékes %sA kölcsönzött %s (vonalkód %s) könyvtári leadása a mai napon esedékes %s

note: %1$s:  IF ( biblio.title ) %2$s:  biblio.title | html %3$s:  ELSE %4$s:  END %5$s:  FOREACH subtitle IN biblio.subtitle.split(' \| ') %6$s:  IF Koha.Preference('marcflavour')=='UNIMARC' %7$s:  END %8$s:  subtitle | html %9$s:  END %10$s:  part_numbers = biblio.part_number.split(' \\| ') %11$s:  part
en: %s %s %s No title %s %s%s,%s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s
hu: %s %s %s Nincs cím %s %s%s,%s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s

note: %1$s:  END %2$s:  END # / FOREACH ERROR %3$s:  IF ( WINDOW_CLOSE ) %4$s:  END
en: %s %s %s Note: this window will close automatically in 5 seconds. %s
hu: %s %s %s Megjegyzés: Ez az ablak 5 másodpercen belül bezárul. %s

note: %1$s:  IF RestrictedPageTitle %2$s:  RestrictedPageTitle | html %3$s:  END %4$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %5$s:  LibraryNameTitle | html %6$s:  ELSE %7$s:  END
en: %s %s &rsaquo; %s %s %s %s Koha online %s catalog
hu: %s %s &rsaquo; %s %s %s %s Koha online %s katalógus

note: %1$s:  IF ( library ) %2$s:  library.branchname | html %3$s:  END %4$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %5$s:  LibraryNameTitle | html %6$s:  ELSE %7$s:  END
en: %s %s &rsaquo; %s Libraries &rsaquo; %s %s %s Koha online %s catalog
hu: %s %s &rsaquo; %s Könyvtárak &rsaquo; %s %s %s Koha online %s katalógus

note: %1$s:  ELSE %2$s:  MY_TAG.term | html %3$s:  END
en: %s %s (not approved) %s
hu: %s %s (nem engedélyezett) %s

note: %1$s:  END %2$s:  IF ( koha_spsuggest )
en: %s %s Did you mean:
hu: %s %s Keresési javaslat:

note: For the first occurrence, %1$s:  END %2$s:  IF debarred_date && debarred_date != '9999-12-31'
en: %s %s End date:
hu: %s %s Lejárati dátum:

note: %1$s:  END %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s %s No results found. %s
hu: %s %s Nincs találat. %s

note: %1$s:  END %2$s:  ELSE %3$s:  END %4$s:  END
en: %s %s You must log in if you want to subscribe to email notification on new issues %s %s
hu: %s %s Az új lapszám értesítőre való feliratkozáshoz bejelentkezés szükséges %s %s

note: %1$s:  i.title | html %2$s:  IF i.author %3$s:  i.author | html %4$s:  END
en: %s %s by %s %s
hu: %s %s szerző %s %s

note: %1$s:  r.firstname | html %2$s:  r.surname | html
en: %s %s currently owes fines and charges amounting to:
hu: %s %s teljes fizetési kötelezettsége:

note: %1$s:  firstname | $raw %2$s:  surname | $raw
en: %s %s sent you a cart from our online catalog.
hu: %s %s kosarat küldött az online katalógusból.

note: %1$s:  firstname | $raw %2$s:  surname | $raw %3$s:  shelfname | $raw
en: %s %s sent you from our online catalog, the list called : %s.
hu: %s %s küldte az online katalógusból, a lista neve : %s.

note: %1$s:  END %2$s:  IF Koha.Preference('URLLinkText') %3$s:  Koha.Preference('URLLinkText') | html %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: %s %s%s%sLink to resource%s
hu: %s%s%s%sLink az erőforráshoz%s

note: %1$s:  r.patron.firstname | html %2$s:  r.patron.surname | html
en: %s %s's fines and charges
hu: %s %s késedelmi díjai és más költségei

note: %1$s:  added_count | html %2$s:  IF ( added_count == 1 ) %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s %stag%stags%s successfully added.
hu: %s %scímke%scímkék%s sikeresen hozzáadva.

note: %1$s:  deleted_count | html %2$s:  IF ( deleted_count == 1 ) %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s %stag%stags%s successfully deleted.
hu: %s %scímke%scímkék%s sikeresen törölve.

note: %1$s:  IF loop.index == 0 %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; %s and %s
hu: %s &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; %s és %s

note: %1$s:  bibliotitle | html %2$s:  biblio.biblionumber | html
en: %s (Record no. %s)
hu: %s (Bejegyzésszám: %s)

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s 0 records %s
hu: %s 0 rekord %s

note: %1$s:  IF ( OVERDUE.debarred ) %2$s:  ELSIF ( OVERDUE.status ) %3$s:  IF ( canrenew )
en: %s Account frozen %s %s
hu: %s Felfüggesztett felhasználó %s %s

note: %1$s:  IF message.code == "unable_to_generate_pdf" %2$s:  END
en: %s An error occurs when generating the pdf file. Please contact the staff to resolve this problem. %s
hu: %s A pdf-fájl létrehozása közben hiba lépett fel. Kérjük, keresse meg a rendszergazdát a probléma elhárítása érdekében. %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s Contact your library to be disenrolled from this club. %s
hu: %s Lépjen kapcsolatot a könyvtárral, hogy kiiratkozhasson ebből a klubból. %s

note: %1$s:  IF ( context == "list" ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Delete %s Delete list %s
hu: %s Törlés %s Lista törlése %s

note: %1$s:  END %2$s:  HOLDS.count | html
en: %s Holds (%s)
hu: %s Előjegyzések (%s)

note: For the first occurrence, %1$s:  IF ( Koha.Preference( 'ReplytoDefault' ) )
en: %s If you have any questions, please contact the
hu: %s Ha kérdései vannak, kérjük vegye fel a kapcsolatot ezzel:

note: %1$s:  SEARCH_RESULT.num_critics | html
en: %s Internet user critics
hu: %s Internetes felhasználói kritika

note: %1$s:  IF not(Koha.Preference("AllowCheckoutNotes")) %2$s:  ELSE
en: %s Issue notes have not been enabled. Please contact the library. %s
hu: %s Megjegyzés a kiadáshoz nincs engedélyezve. Kérjük, lépjen kapcsolatba a könyvtárral. %s

note: %1$s:  ELSE
en: %s Item in transit to
hu: %s dokumentum úton ide:

note: %1$s:  IF ( HOLD.is_at_destination )
en: %s Item waiting at
hu: %s dokumentum itt várakozik:

note: %1$s:  issues_count | html
en: %s Item(s) checked out
hu: %s Tétel(ek) kikölcsönözve

note: %1$s:  IF ( searchdesc ) %2$s:  LibraryName | html
en: %s No results found for that in %s catalog.
hu: %s Nincs találat a %s katalógusban.

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END # / IF results
en: %s No results, try to change filters. %s
hu: %s Nincs találat, próbálkozzon más szűrővel! %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END %3$s:  FOREACH subtitle IN biblio.subtitle.split(' \| ') %4$s:  IF Koha.Preference('marcflavour')=='UNIMARC' %5$s:  END
en: %s No title %s %s%s,%s
hu: %s Nincs cím %s %s%s,%s

note: %1$s:  SEARCH_RESULT.num_critics_pro | html
en: %s Professional critics
hu: %s Professzionális értékelés

note: %1$s:  SEARCH_RESULT.num_quotations | html
en: %s Quotations
hu: %s Idézetek

note: %1$s:  ELSIF ( ISSUE.item_denied_renewal ) %2$s:  END
en: %s Renewal not allowed %s
hu: %s Nem hosszabbítható meg %s

note: For the first occurrence, %1$s:  IF debarred_comment.search('OVERDUES_PROCESS') %2$s:  debarred_comment.remove('OVERDUES_PROCESS ') | html_line_break %3$s:  ELSE %4$s:  debarred_comment | html_line_break %5$s:  END
en: %s Restriction added by overdues process %s %s %s %s
hu: %s Korlátozásra került sor a késedelmek folytán %s %s %s %s

note: %1$s:  LibraryName | html %2$s:  IF ( query_desc ) %3$s:  query_desc | html %4$s:  END %5$s:  IF ( limit_desc ) %6$s:  limit_desc | html %7$s:  END
en: %s Search %sfor '%s'%s%s&nbsp;with limit(s):&nbsp;'%s'%s
hu: %s Keresés %serre '%s'%s%s&nbsp;ezekben:&nbsp;'%s'%s

note: LINK
en: %s Search RSS feed
hu: %s Keresés RSS hírcsatornában

note: %1$s:  LibraryName | html
en: %s Self check-in
hu: %s Önkiszolgáló rendszer

note: %1$s:  LibraryName | html
en: %s Self checkout system
hu: %s Önkiszolgáló rendszer

note: %1$s:  ELSIF (errLinkNotValid)
en: %s The link you clicked is either invalid, or expired.
hu: %s Érvénytelen, vagy lejért hivatkozásra kattintott.

note: %1$s:  ELSIF (errPassNotMatch) %2$s:  ELSIF password_too_short
en: %s The passwords do not match. %s
hu: %s A jelszavak nem egyeznek meg! %s

note: %1$s:  IF error %2$s:  ELSE %3$s:  FOREACH role IN content
en: %s This ppn is not found on the idref service. %s %s
hu: %s Ez a ppn nem található az idref szolgáltatások között. %s %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s This record has no items. %s
hu: %s Ehhez a bejegyzéshez nem tartozik példány. %s

note: %1$s:  SEARCH_RESULT.num_videos | html
en: %s Video extracts
hu: %s Videórészletek

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s You did not specify any search criteria. %s
hu: %s Nem adott meg keresési feltételt. %s

note: %1$s:  IF READING_RECORD.size == 0 %2$s:  ELSE
en: %s You have never borrowed anything from this library. %s
hu: %s Még nem kölcsönzött semmit ebből a könyvtárból. %s

note: %1$s:  Branches.GetLoggedInBranchname | html
en: %s holdings
hu: %s állomány

note: For the first occurrence, %1$s:  acquisition_details.total_quantity | html
en: %s items are on order.
hu: %s tétel van a rendelésen.

note: %1$s:  hits_to_paginate | html %2$s:  total | html
en: %s of %s results loaded, refine your search to view other records
hu: %s/%s találat betöltve, finomítsa a keresést további bejegyzések megjelesítéséhez

note: %1$s:  ISSUE.itemtype_object.rentalcharge_daily | $Price
en: %s per day
hu: %s per nap

note: %1$s:  ISSUE.itemtype_object.rentalcharge_hourly | $Price
en: %s per hour
hu: %s per óra

note: For the first occurrence, %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s%s%sKoha online%s catalog
hu: %s%s%sKoha online%s katalógus

note: LINK
en: %s%s%sKoha online%s catalog recent comments
hu: %s%s%sKoha online%s katalógus legutóbbi hozzászólások

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s%s%sLibrary catalog%s
hu: %s%s%sKönyvtári katalógus%s

note: %1$s:  LibraryNameTitle | html %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s%sKoha online%s catalog
hu: %s%sKoha online%s katalógus

note: %1$s:  IF ( dateformat == "us" ) %2$s:  ELSIF ( dateformat == "metric" ) %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s(MM/DD/YYYY)%s(DD/MM/YYYY)%s(YYYY-MM-DD)%s
hu: %s(HH/NN/ÉÉÉÉ)%s(NN/HH/ÉÉÉÉ)%s(ÉÉÉÉ-HH-NN)%s

note: %1$s:  IF ( HOLD.desk_id ) %2$s:  HOLD.desk.desk_name | html %3$s:  END %4$s:  IF ( HOLD.waitingdate ) %5$s:  HOLD.waitingdate | $KohaDates %6$s:  IF HOLD.expirationdate %7$s:  HOLD.expirationdate | $KohaDates %8$s:  END %9$s:  END
en: %s, %s,%s %s since %s %s until %s %s %s
hu: %s, %s, %s %s kezdve %s %s egészen %s %s %s

note: %1$s:  IF ( op_add ) %2$s:  END %3$s:  IF ( op_else ) %4$s:  END %5$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %6$s:  LibraryNameTitle | html %7$s:  ELSE %8$s:  END
en: %sEnter a new purchase suggestion%s %sPurchase suggestions%s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
hu: %s Adjon meg új beszerzési javaslatot %s %s Beszerzési javaslatok%s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s katalógus

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %sThis authority is not used in any records.%s
hu: %sEzt az egységesített adatot nem használja egyik bejegyzés sem.%s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %sThis record has no items.%s
hu: %sEhhez a bejegyzéshez nem tartozik példány.%s

note: %1$s:  IF ( ISSUE.charges ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sYes%sNo%s
hu: %sIgen%sNem%s

en: &lt;&lt; Previous
hu: &lt;&lt; Előző

note: %1$s:  SEARCH_RESULT.score_avg | html %2$s:  SEARCH_RESULT.num_scores | html
en: &nbsp;&nbsp; %s / 5 (on %s rates)
hu: &nbsp;&nbsp; %s / 5 (%s értékelésből)

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Author phrase
hu: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Szerző kifejezés

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Conference name
hu: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Konferencia neve

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Conference name phrase
hu: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Konferencia neve kifejezés

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Corporate name
hu: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Cégnév

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Keyword phrase
hu: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Kulcsszó kifejezés

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Personal name
hu: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Személynév

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Personal name phrase
hu: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Személynév kifejezés

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Subject and broader terms
hu: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Tárgy és szélesebb kifejezések

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Subject and narrower terms
hu: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Tárgy és szűkebb kifejezések

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Subject and related terms
hu: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Tárgy és kapcsolódó kifejezések

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Subject phrase
hu: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Tárgy kifejezés

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Title phrase
hu: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Cím kifejezés

note: %1$s:  SEARCH_RESULT.ratings.count | html
en: &nbsp;&nbsp;(%s votes)
hu: &nbsp;&nbsp;(%s értékelésből)

note: For the first occurrence, %1$s:  overdues_count | html
en: (%s total)
hu: (%s összesen)

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: (All)
hu: (Összes)

en: (Barcode not found on the database, please see library staff for assistance)
hu: (A vonalkód nem található az adatbázisban; kérjük, segítségért forduljon a könyvtár munkatársaihoz)

en: (Checked out)
hu: (Kikölcsönözve)

en: (Not supported by Koha)
hu: (A Koha nem támogatja)

en: (Not supported yet)
hu: (Még nem támogatott)

en: (Optional)
hu: (Opcionális)

en: (Optional, default 0)
hu: (Opcionális, alapértelmezett 0)

en: (Optional, default 1)
hu: (Opcionális, alapértelmezett 1)

en: (Please note: there may be a delay in restoring your account if you submit online.)
hu: (Megjegyzés: fiókja helyreállítása időbe telhet, ha online kérvényezi.)

en: (Required)
hu: (Kötelező)

en: (Use OAI-PMH instead)
hu: (Használd inkább a OAI-PMH)

en: (Use OPAC instead)
hu: (Használd inkább az OPAC-ot)

en: (Use SRU instead)
hu: (Használd inkább a SRU-ot)

en: (done)
hu: (kész)

en: (on hold)
hu: (előjegyezve)

note: %1$s:  ar.item.barcode | html
en: (only %s)
hu: (csak %s)

en: (overdue)
hu: (lejárt)

note: For the first occurrence, %1$s:  priority | html
en: (priority %s)
hu: (prioritás %s)

note: %1$s:  FOREACH relate IN related %2$s:  relate.related_search | html %3$s:  END
en: (related searches: %s%s%s)
hu: (kapcsolodó keresések: %s%s%s)

en: (remove)
hu: (eltávolítás)

en: -- Choose --
hu: -- Kérjük válasszon --

en: -- Choose format --
hu: -- Válasszon formátumot --

en: -- none --
hu: -- egyik sem --

en: . Once you've confirmed the deletion, no one can retrieve the list!
hu: . Miután megerősítette a törlést, már senki sem érheti el a listát!

en: . Please contact the library for more information.
hu: . További információért, kérjük, lépjen kapcsolatba a könyvtárral.

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END %3$s:  END
en: .%sYou have fines.%s %s
hu: ,%sVannak kiegyenlítetlen bírságai. %s %s

en: ...or...
hu: ...vagy...

en: 1 item is on order.
hu: Egy tétel van a rendelésen.

en: 10 titles
hu: 10 cím

en: 100 titles
hu: 100 cím

en: 12 months
hu: 12 hónap

en: 15 titles
hu: 15 cím

en: 20 titles
hu: 20 cím

en: 3 months
hu: 3 hónap

en: 30 titles
hu: 30 cím

en: 40 titles
hu: 40 cím

en: 50 titles
hu: 50 cím

en: 6 months
hu: 6 hónap

en: A confirmation email will be sent shortly to the email address
hu: Hamarosan az email címére megerősítő emailt fog kapni

en: A librarian
hu: Könyvtáros

en: A similar document already exists:
hu: Hasonló dokumentum már létezik:

en: A specific item
hu: Egy bizonyos példány

en: About the author
hu: A szerzőről

en: Abstracts/summaries
hu: Kivonatok/összefoglalások

en: Access denied
hu: Hozzáférés megtagadva

en: According to our records, we don't have up-to-date contact information. Please contact the library.
hu: Adataink szerint nem rendelkezünk naprakész elérhetőséggel. Kérjük, lépjen kapcsolatba a könyvtárral.

en: Account identification with this email address only is ambiguous.
hu: Az egyértelmű azonosítás, csak a megadott e-mail cím alapján, nem lehetséges.

en: Acquired in the last:
hu: Beszerezve az elmúlt:

en: Acquisition date: Newest to oldest
hu: Beszerzés dátuma: Legújabbtól a legrégebbiig

en: Acquisition date: Oldest to newest
hu: Beszerzés dátuma: Legrégebbitől a legújabbig

note: INPUT type=submit name=tagsel_button
en: Add
hu: Hozzáad

note: %1$s:  total | html %2$s:  IF ( singleshelf )
en: Add %s items to %s
hu: %s tételek hozzáadása a %s

note: A
en: Add another field
hu: Hozzáad egy új mezőt

en: Add tag
hu: Címke hozzáadása

en: Add tag(s)
hu: Címke hozzáadása

note: %1$s:  IF ( singleshelf )
en: Add to %s
hu: Hozzáadás a %s

en: Add to a list
hu: Hozzáadás egy listához

en: Add to a new list:
hu: Hozzáadás egy új listához:

en: Add to cart
hu: Hozzáadás a kosárhoz

en: Add to list:
hu: Hozzáadás listához:

en: Add to your cart
hu: Hozzáadás a kosárhoz

en: Add to...
hu: Hozzáad...

en: Additional content types for books/printed materials
hu: További tartalomtípusok könyvekhez/nyomtatott anyagokhoz

en: Additional information
hu: További információk

en: Address 2:
hu: Cím 2:

en: Address:
hu: Cím:

en: Adolescent
hu: Serdülőkorú

en: Adult
hu: Felnőtt

en: Advanced search
hu: Összetett keresés

en: All
hu: Mind

en: All collections
hu: Minden gyűjtemény

en: All item types
hu: Minden kiadványtípus

en: All libraries
hu: Az összes könyvtár

en: All tags
hu: Minden címke

en: Allow auto-renewal:
hu: Automatikus meghosszabbítás engedélyezése:

en: Allow changes to contents from:
hu: Tartalmat módosíthatja:

en: Alternate address
hu: Második cím

en: Alternate address information:
hu: Alternatív címinformáció:

en: Alternate contact
hu: Más kapcsolattartó

en: Amount
hu: Összeg

en: Amount outstanding
hu: Esedékes összeg

en: Amount to pay:
hu: Fizetendő összeg:

en: An error has occurred while sending you the password recovery link.
hu: A jelszó helyreállító link elküldése közben hiba lépett fel.

note: %1$s:  shelfname | html
en: An error occurred when creating the list. The name %s already exists.
hu: A lista készítése közben hiba történt. A név %s már szerepel.

en: An error occurred when creating this list.
hu: A lista készítése közben hiba történt.

en: An error occurred when deleting this list.
hu: A lista törlése közben hiba történt.

en: An error occurred when updating this list.
hu: A lista frissítése közben hiba történt.

en: An error occurred while processing your request.
hu: Kérésének feldolgozása során hiba történt.

en: Any
hu: Bármely

en: Any audience
hu: Bármely célközönség

en: Any content
hu: Bármely tartalom

en: Any format
hu: Bármely formátum

en: Any item
hu: Bármely dokumentum

en: Any item type
hu: Bármely kiadványtípus

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to cancel this article request?
hu: Biztosan törölni szeretné ezt a cikk kérést?

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Are you sure you want to cancel this hold?
hu: Biztosan törölni szeretné az előjegyzést?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete selected search history entries?
hu: Biztosan törölni szeretné a kijelölt keresési előzményeket?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete these suggestions?
hu: Biztosan törölni szeretné ezeket a javaslatokat?

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this list?
hu: Biztosan el akarja távolítani a kijelölt listát?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this suggestion?
hu: Biztosan törölni szeretné ezt a javaslatot?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete your search history?
hu: Biztosan törölni szeretné a keresési előzményeit?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to remove sharing? You will no longer have access to the list.
hu: Biztosan törölni szeretné a megosztást? Nem lesz többé hozzáférése a listához.

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to remove these items from the list?
hu: Biztosan el akarja távolítani a kijelölt dokumentumokat a listáról?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to remove this item from the list?
hu: Biztosan el szeretné távolítani ezt a dokumentumot a listáról?

en: Arrived
hu: Megérkezett

en: As owner of a list you cannot accept an invitation for sharing it.
hu: A lista tulajdonosaként nem fogadhat el meghívást a megosztására.

note: For the first occurrence, %1$s:  Branches.GetName( subscription.branchcode ) | html
en: At library: %s
hu: A könyvtár: %s

en: Audience
hu: Célközönség

en: Audiovisual profile:
hu: Audiovizuális profil:

en: Authenticates a user's login credentials and returns the identifier for the patron.
hu: Ellenőrzi a felhasználó bejelentkezésének hitelességét, majd visszaküldi az azonosítót a felhasználónak.

en: Author
hu: Szerző

en: Author (A-Z)
hu: Szerző (A-Z)

en: Author (Z-A)
hu: Szerző (Z-A)

en: Author notes provided by Syndetics
hu: Syndetics által szolgáltatott szerzői információk

en: Author(s)
hu: Szerző(k)

note: For the first occurrence, %1$s:  IF ( BIBLIO_RESULT.author ) %2$s:  BIBLIO_RESULT.author | $raw %3$s:  END %4$s:  IF ( BIBLIO_RESULT.MARCAUTHORS ) %5$s:  IF ( BIBLIO_RESULT.author ) %6$s:  END %7$s:  FOREACH MARCAUTHOR IN BIBLIO_RESULT.MARCAUTHORS %8$s:  FOREACH MARCAUTHOR_SUBFIELDS_LOO IN MARCAUTHO
en: Author(s): %s%s%s %s %s; %s %s %s %s%s %s %s;%s %s %s
hu: Szerző(k): %s%s%s %s %s; %s %s %s %s%s %s %s;%s %s %s

en: Author:
hu: Szerző:

en: Authority
hu: Besorolási adatok

en: Authority search
hu: Besorolási adatok szerinti keresés

en: Authority search results
hu: Besorolási adatok szerinti keresés találatai

en: Authority type:
hu: Besorolási adat típusa:

en: Authorized headings
hu: Elfogadott címsorok

en: Authors
hu: Szerzők

en: Automatic renewal
hu: Automatikus meghosszabbítás

en: Automatic renewal failed, you have unpaid fines.
hu: Az automatikus meghosszabbítás sikertelen befizetetlen bírságok miatt.

en: Automatic renewal failed, your account is expired.
hu: Automatikus meghosszabbítás sikertelen, fiókja lejárt.

en: Availability
hu: Elérhetőség

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Availability:
hu: Elérhetőség:

en: Availability:
hu: Elérhetőség:

note: %1$s:  IF restricted_lib
en: Available %s
hu: Elérhető %s

en: Available issues
hu: Elérhető számok

note: For the first occurrence, %1$s:  rating_avg | html %2$s:  ratings.count | html
en: Average rating: %s (%s votes)
hu: Átlagos értékelés: %s (%s szavazat alapján)

en: Awards:
hu: Díjak:

en: BE CAREFUL
hu: LEGYEN ÓVATOS

en: Back to lists
hu: Vissza a listákhoz

en: Back to results
hu: Vissza a találatokhoz

note: A
en: Back to the results search list
hu: Vissza a találati listához

en: Barcode
hu: Vonalkód

en: Barcode:
hu: Vonalkód:

en: BibTeX
hu: BibTex

en: Bibliographies
hu: Bibliográfiák

en: Biography
hu: Életrajz

en: Blocked
hu: Zárolt

en: Blocked record
hu: Zárolt bejegyzés

en: Braille
hu: Braille-írás

en: Brief display
hu: Lényeges adatok

en: Brief history
hu: Rövid előzmények

en: Browse by hierarchy
hu: Böngészés hierarchia szerint

en: Browse results
hu: Találatok böngészése

en: Browse shelf
hu: Böngészés a polcon

note: %1$s:  starting_homebranch | html
en: Browsing %s shelves
hu: Böngészés a %s polcon

en: CAS login
hu: CAS bejelentkezés

en: CD audio
hu: CD audió

en: CD software
hu: CD szoftver

note: SCRIPT
en: CSV
hu: CSV-fájl

en: Call number
hu: Katalógusszám

en: Call number (0-9 to A-Z)
hu: Katalógusszám (0-9 ... A-Z)

en: Call number (A-Z)
hu: Katalógusszám (A-Z)

en: Call number (Z-A to 9-0)
hu: Katalógusszám (Z-A ... 9-0)

en: Call number (Z-A)
hu: Katalógusszám (Z-A)

en: Call number:
hu: Katalógusszám:

note: %1$s:  subscription.callnumber | html
en: Call number: %s
hu: Katalógusszám: %s

en: Cancel
hu: Mégsem

note: A
en: Cancel email notification
hu: Email értesítés törlése

en: Cancel email notification
hu: Email értesítés törlése

en: Cancel enrollment
hu: Beiratkozás törlése

note: %1$s:  RECALL.completed_date | $KohaDates
en: Cancelled on %s
hu: Törölve ekkor: %s

en: Cancels an active hold request for the patron.
hu: Törli az olvasó aktív előjegyzését.

note: INPUT type=radio name=checkitem
en: Cannot be put on hold
hu: Nem lehet előjegyezni

note: %1$s:  maxlength_cardnumber | html
en: Card number can be up to %s characters.
hu: Az olvasójegy azonosítószáma legfeljebb %s karakter hosszú lehet.

note: %1$s:  minlength_cardnumber | html %2$s:  maxlength_cardnumber | html
en: Card number must be between %s and %s characters.
hu: Az olvasójegy azonosítószámának hossza %s és %s közé kell essen.

note: %1$s:  minlength_cardnumber | html
en: Card number must be exactly %s characters.
hu: Az olvasójegy azonosítószáma csak %s karakter hosszú lehet.

en: Card number:
hu: Olvasójegy száma:

en: Cart
hu: Kosár

en: Cassette recording
hu: Kazetta

en: Catalog
hu: Katalógus

en: Catalogs
hu: Katalógusok

en: Category:
hu: Kategória:

note: INPUT type=submit
en: Change password
hu: Jelszó megváltoztatása

en: Change your password
hu: Jelszó módosítása

en: Change your password
hu: Jelszó módosítása

en: Chapters
hu: Fejezetek

en: Chapters:
hu: Fejezetek:

en: Charges
hu: Költségek

note: For the first occurrence, %1$s:  amountoutstanding | $Price
en: Charges (%s)
hu: Költségek (%s)

en: Check in
hu: Visszahozatal

note: SCRIPT
en: Check out
hu: Kölcsönzés

en: Checked out
hu: Kikölcsönözve

note: %1$s:  issues_count | html
en: Checked out (%s)
hu: Kikölcsönözve %s db.

note: %1$s:  checkout_patron.firstname | html %2$s:  checkout_patron.surname | html %3$s:  IF ( checkout_patron.cardnumber ) %4$s:  checkout_patron.cardnumber | html %5$s:  END
en: Checked out to %s %s %s(%s)%s
hu: Kikölcsönözve %s %s %s(%s)%s

note: SCRIPT
en: Checked out until %s
hu: Kikölcsönözve eddig: %s

en: Checkout
hu: Kölcsönzés

en: Checkout history
hu: Korábbi kölcsönzések

en: Checkouts
hu: Kölcsönözések

note: %1$s:  borrowername | html
en: Checkouts for %s
hu: Kölcsönözések %s

en: Checkouts:
hu: Kölcsönözések:

en: Citation
hu: Idézet

en: City:
hu: Város:

en: Classification
hu: Osztályozás

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.classification | $raw
en: Classification: %s
hu: Osztályozás: %s

note: INPUT type=reset
en: Clear
hu: Törlés

en: Clear all
hu: Összes kiválasztás megszüntetése

note: SCRIPT
en: Clear date
hu: Dátum törlése

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Clear filter
hu: Szűrő törlése

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron = logged_in_user
en: Click here if you're not %s
hu: Kattintson ide, ha Ön nem %s

en: Click on an image to view it in the image viewer
hu: Kattintson a képre, hogy megjeleníthesse egy képnézegető programmal!

en: Click to open in new window
hu: Kattintson ide egy új ablak megnyitásához

note: DIV
en: Click to view in Google Books
hu: Kattints ide a Google Books megnyitásához

en: Close
hu: Bezárás

en: Close this window
hu: Ablak bezárása

en: Close this window.
hu: Ablak bezárása.

en: Close window
hu: Ablak bezárása

en: Clubs
hu: Klubok

note: %1$s:  borrower_club_enrollments.count || 0 | html %2$s:  borrower_enrollable_clubs.count || 0 | html
en: Clubs (%s/%s)
hu: Klubok (%s/%s)

en: Clubs currently enrolled in
hu: Klubok, melyekbe jelenleg beiratkozott

en: Clubs you can enroll in
hu: Klubok, melyekbe beiratkozhat

note: A
en: Collect items you are interested in
hu: Gyűjtse össze az Önt érdeklő dokumentumokat!

en: Collection
hu: Gyűjtemény

en: Collection title:
hu: Gyűjtemény/sorozat címe:

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.seriestitle | $raw
en: Collection: %s
hu: Gyűjtemény: %s

en: Collections
hu: Gyűjtemények

note: SCRIPT
en: Columns
hu: Oszlopok

note: SCRIPT
en: Columns settings
hu: Oszlopbeállítások

note: For the first occurrence, %1$s:  review.patron.firstname | html
en: Comment by %s
hu: Megjegyzések %s

note: %1$s:  review.patron.firstname | html %2$s:  review.patron.surname|truncate(2,'.') | html
en: Comment by %s %s
hu: Megjegyzés %s %s

note: %1$s:  review.patron.title | html %2$s:  review.patron.firstname | html %3$s:  review.patron.surname | html
en: Comment by %s %s %s
hu: Kommentálta %s %s %s

en: Comment:
hu: Megjegyzés:

en: Comments
hu: Hozzászólások

en: Comments on
hu: Megjegyzések

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title-head.inc' %2$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %3$s:  LibraryNameTitle | html %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: Comments on %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
hu: Megjegyzések ezzel kapcsolatban: %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s katalógus

note: %1$s:  ' ( ' _ (reviews.size || 0) _ ' )' | html
en: Comments%s
hu: Megjegyzések %s

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron = logged_in_user %2$s:  logged_in_user.cardnumber | html
en: Confirm holds for:%s (%s)
hu: Előjegyzés megerősítése %s (%s)

en: Confirm new password:
hu: Új jelszó megerősítése:

en: Confirm primary email:
hu: Megerősített elsődleges email:

en: Contact information
hu: Elérhetőségek

en: Contact information:
hu: Elérhetőségek:

en: Contact note:
hu: Kontakt megjegyzés:

en: Content
hu: Tartalom

en: Contents
hu: Tartalomjegyzék

en: Copy
hu: Másolás

en: Copy number
hu: Másolat száma

note: SCRIPT
en: Copy to clipboard
hu: Másolás a vágólapra

en: Copyright
hu: Szerzői jog

note: OPTGROUP
en: Copyright date
hu: Szerzői jog dátuma

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.copyrightdate | $raw
en: Copyright year: %s
hu: Szerzői jog éve: %s

en: Could not create new list. Please check if the name is unique.
hu: Nem sikerült új listát létrehozni. Ellenőrizze a megadott név egyediségét.

en: Country:
hu: Ország:

en: Course #
hu: Kurzus #

en: Course number:
hu: Kurzus szám:

en: Course reserves
hu: Kurzustár

en: Course reserves for
hu: Kurzus tartalékok

en: Courses
hu: Kurzusok

en: Cover image
hu: Borító

en: Create a new list
hu: Új lista létrehozása

en: Create new list
hu: Új lista létrehozása

en: Creates, for a patron, a title-level hold request on a given bibliographic record in Koha.
hu: Létrehoz az olvasó részére egy cím-szintű előjegyzést egy adott könyvtári bejegyzésre a Kohában.

en: Creates, for a patron, an item-level hold request on a specific item of a bibliographic record Koha.
hu: Létrehoz az olvasó részére egy példány-szintű előjegyzést egy adott könyvtári bejegyzésre a Kohában.

en: Credit
hu: Jóváírás

en: Credits
hu: Hitel

en: Current password:
hu: Jelenlegi jelszó:

en: Current session
hu: Jelenlegi munkamenet

en: Currently in local use
hu: Jelenleg helyi használatban

note: %1$s:  checkout_patron.firstname | html %2$s:  checkout_patron.surname | html %3$s:  IF ( checkout_patron.cardnumber ) %4$s:  checkout_patron.cardnumber | html %5$s:  END
en: Currently in local use by %s %s %s(%s)%s
hu: Jelenleg helyi használatban %s %s %s(%s)%s

en: Curriculum
hu: Tanterv

en: DVD video / Videodisc
hu: DVD videó / Videólemez

en: Date
hu: Dátum

note: OPTGROUP
en: Date added
hu: Hozzáadás dátuma

en: Date due
hu: Kölcsönzés lejáratának dátuma

en: Date due:
hu: Kölcsönzés lejártának dátuma:

en: Date of birth:
hu: Születési dátum:

en: Date received
hu: Fogadás dátuma

en: Date:
hu: Dátum:

note: OPTGROUP
en: Dates
hu: Dátumok

en: Default
hu: Alapértelmezett

en: Default sorting
hu: Alapértelmezett sorbarendezés

en: Delete
hu: Törlés

note: INPUT type=submit
en: Delete this list
hu: E lista törlése

note: A
en: Delete your search history
hu: Keresési előzményeinek törlése

en: Department:
hu: Részleg:

en: Dept.
hu: Intézet

en: Description
hu: Leírás

en: Details
hu: Részletek

note: For the first occurrence, %1$s:  bibliotitle | html
en: Details for %s
hu: Részletek: %s

en: Details for:
hu: Részletek:

note: For the first occurrence, %1$s:  biblio.title | html
en: Details for: %s
hu: Részletek: %s

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title-head.inc' %2$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %3$s:  LibraryNameTitle | html %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: Details for: %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
hu: Részletek (%s) &rsaquo; %s%s%sKoha online%s katalógus

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.dewey | $raw
en: Dewey: %s
hu: ETO: %s

en: Dictionaries
hu: Szótárak

en: Did you mean:
hu: Így értette:

en: Directories
hu: Címtárak

en: Discographies
hu: Diszkográfiák

en: Displaying availability results
hu: Elérhető eredmények megjelenítése

en: Don't have a library card?
hu: Még nincs olvasójegye?

en: Don't have a password yet?
hu: Még nincs jelszava?

note: SCRIPT
en: Download
hu: Letöltés

en: Download cart
hu: Kosár tartalmának letöltése

en: Download list
hu: Lista letöltése:

note: %1$s:  shelf.shelfname | html %2$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %3$s:  LibraryNameTitle | html %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: Download list %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
hu: Letöltési lista %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s katalógus

en: Due
hu: Esedékes

note: For the first occurrence, %1$s:  item.checkout.date_due | $KohaDates
en: Due %s
hu: Határidő: %s

en: Due date
hu: Határidő

note: %1$s:  bad_biblionumber | html
en: ERROR: No record found for record id %s.
hu: HIBA: Nem található bejegyzés a következő azonosítóhoz: %s

en: ERROR: No record id specified.
hu: HIBA: Nincs azonosító megadva.

note: %1$s:  ERROR.failed_delete | html
en: ERROR: You cannot delete the tag %s.
hu: HIBA: Nem törölheti a(z) %s cimkét.

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Edit list
hu: Lista szerkesztése

en: Editing
hu: Lista szerkesztése:

en: Editions
hu: Kiadások

en: Email
hu: E-mail

en: Email address:
hu: Email cím:

en: Emails do not match!
hu: Az e-mailek nem egyeznek!

en: Empty and close
hu: A kosár kiűrítése

en: Encyclopedias
hu: Enciklopédiák

en: English
hu: Angol

en: Enroll
hu: Beiratkozás

en: Enroll in
hu: Beiratkozás ide:

en: Enter a new purchase suggestion
hu: Írjon egy új szerzeményezési javaslatot!

note: INPUT type=text name=q
en: Enter search terms
hu: Írjon be egy keresőkifejezést

en: Error
hu: Hiba

note: For the first occurrence, %1$s:  errno | html
en: Error %s
hu: Hiba %s

note: SCRIPT
en: Error searching %s collection
hu: Hiba lépett fel a(z) %s gyűjtemény keresése során

note: SCRIPT
en: Error searching OverDrive collection.
hu: Hiba lépett fel az OverDrive gyűjtemény keresése során

en: Error! Your comment was entirely illegal markup code. It has NOT been added.
hu: Figyelem: A megjegyzésben csak nem megengedett leíró kód szerepel, ami nem került bejegyzésre!

note: SCRIPT
en: Error! Your tag was entirely markup code. It was NOT added. Please try again with plain text.
hu: Hiba! A megadott címke csak leíró kódot tartalmaz, ezért nem lett hozzáadva. Kérjük, próbálkozzon újra csak szöveg használatával.

en: Error:
hu: Hiba:

en: Error: we cannot find this bibliographic record.
hu: HIBA: Ezt a könyvtári bejegyzést nem találjuk.

note: SCRIPT
en: Errors:
hu: Hibák:

en: Excerpt
hu: Kivonat

en: Expiration date
hu: Lejárat dátuma

en: Expiration date:
hu: Lejárat dátuma:

en: Expiration:
hu: Lejárat:

note: %1$s:  RECALL.expiration_date | $KohaDates
en: Expired on %s
hu: Lejár ekkor: %s

en: Expires on
hu: Lejár ekkor:

en: Export
hu: Exportálás

note: %1$s:  ItemTypes.GetDescription( ISSUE.renewalitemtype) | html %2$s:  ISSUE.renewalfee | $Price
en: Fee for item type '%s': %s
hu: Díj a kiadványtípushoz '%s': %s

en: Female:
hu: Nő

en: Fewer options
hu: Kevesebb opció

en: Fiction
hu: Szépirodalom

en: Filmographies
hu: Filmográfia

note: SCRIPT
en: Filter paid transactions
hu: Kifizetett tételek kiszűrése

en: Fine
hu: Késedelmi díj

en: Fine amount
hu: Késedelmi díj összege

en: Fines
hu: Késedelmi díjak

en: Fines and charges
hu: Késedelmi díjak és más költségek

en: Fines:
hu: Késedelmi díjak:

en: Finish
hu: Befejezés

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: First
hu: Első

en: First name:
hu: Keresztnév:

en: For example: 1999-2001. You could also use "-1987" for everything published in and before 1987 or "2008-" for everything published in 2008 and after.
hu: Például: 1999-2001. Használható a "-1987" megjelölés is mindenre, amit 1987-ben vagy előtte publikáltak, ill. a "2008-" is mindenre, amit 2008-ban vagy később adtak ki.

en: For your convenience, the login box on this page has been pre-filled with this data. Please log in and change your password.
hu: Az Ön kényelme érdekében ezen az oldalon a bejelentkezési mező előzetesen ki lett töltve ezekkel az adatokkal. Kérjük, jelentkezzen be és módosítsa jelszavát.

en: Forgiven
hu: Elengedés

en: Format
hu: Formátum

en: Format:
hu: Formátum

note: SCRIPT
en: Found %s results in the library's %s collection
hu: %s találat a könyvtár %s gyűjteményéből

en: French
hu: Francia

en: From:
hu: Ettől:

note: %1$s:  bibliotitle | html
en: Full subscription history for %s
hu: Előfizetés előzményei (%s)

note: %1$s:  bibliotitle | html %2$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %3$s:  LibraryNameTitle | html %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: Full subscription history for %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
hu: %s Elõfizetés összes előzménye &rsaquo; %s%s%sKoha online%s katalógus

en: GDPR consent
hu: GDPR hozzájárulás

en: General
hu: Kor nélkül

en: German
hu: Német

en: Given a list of authority record identifiers, returns a list of record objects that contain the authority records. The function user may request a specific metadata schema for the record objects.
hu: Ha adott egy jogosultsági bejegyzés azonosítók lista, akkor visszaadja a bejegyzés objektumok listáját, ami tartalmazza a jogosultsági bejegyzéseket. A funkció felhasználója igényelhet egy meghatározott meta-adat sémát a bejegyzések objektumokhoz.

note: INPUT type=submit name=save
en: Go
hu: Alkalmaz

note: LI
en: Go to detail
hu: Bővebben

note: A
en: Go to page %s
hu: Ugrás a következő oldalra: %s

en: Google login
hu: Google bejelentkezés

note: OPTGROUP
en: Groups
hu: Csoportok

note: %1$s:  FOREACH gr IN borrower.guarantor_relationships %2$s:  SET g = gr.guarantor %3$s:  g.firstname | html %4$s:  g.surname | html %5$s: - IF ! loop.last %6$s:  END %7$s:  END
en: Guaranteed by %s %s %s %s %s, %s %s
hu: Garantálja: %s %s %s %s %s, %s %s

en: Handbooks
hu: Kézikönyvek

en: Heading ascendant
hu: Fejléc növekvő

en: Heading descendant
hu: Fejléc csökkenő

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron = logged_in_user
en: Hello, %s
hu: Üdvözöljük, %s!

en: Help
hu: Súgó

en: Hi,
hu: Üdvözöljük,

note: SCRIPT
en: Hide options
hu: Opciók elrejtése

en: Hide window
hu: Ablak elrejtése

en: Highlight
hu: Keresőszó kiemelése

en: Hold date
hu: Előjegyzés dátuma

en: Hold date:
hu: Előjegyzés dátuma

en: Hold notes:
hu: Előjegyzés megjegyzés:

en: Hold starts on date:
hu: Az előjegyzés ezen a napon kezdődik:

en: Holding libraries
hu: Lelőhely (könyvtárak)

en: Holdings
hu: Állomány

en: Holdings:
hu: Állomány:

note: SCRIPT
en: Holds
hu: Előjegyzések

en: Holds
hu: Előjegyzések

note: %1$s:  RESERVES.count | html
en: Holds (%s)
hu: Előjegyzések (%s)

en: Home
hu: Kezdőlap

en: Home libraries
hu: Honkönyvtárak

en: Home library
hu: Honkönyvtár

en: Home library:
hu: Honkönyvtár:

en: ISBD view
hu: ISBD nézet

en: Identity
hu: Személyi adatok

en: If this is an error, please contact the library.
hu: Ha ez egy hiba, kérjük vegye fel a kapcsolatot a könyvtárral.

en: If this is your first time using the self checkout system, or if the system is not behaving as expected, you may want to refer to this guide to get yourself started.
hu: Amennyiben első alkalommal használja az önkiszolgáló-kölcsönzési rendszert, avagy a rendszer vélhetően nem működik megfelelően, kérjük tekintse meg ezt a használati útmutatót.

en: If you can't find what you are looking for, you can
hu: Ha nem találja amit keres, Ön tud

en: If you did not receive this email, you can request a new one:
hu: Ha nem kapta meg ezt a levelet, kérhet újat:

note: %1$s:  SelfCheckTimeout | html
en: If you do not click the 'Finish' button, your session will automatically expire in %s seconds.
hu: Amennyiben nem kattint a 'Befejezés' gombra, a munkamenete automatikusan lejár %s másodperc múlva.

en: If you do not enter a password a system generated password will be created.
hu: Jelszó beírás hiányában, rendszer generálta jelszó lesz megadva.

en: If you don't have a library card, stop by your local library to sign up.
hu: Ha nincs olvasójegye, igényelje azt a helyi könyvtárban.

en: If you don't have a password yet, stop by the circulation desk the next time you're in the library. We'll happily set one up for you.
hu: Ha nincs még jelszava, akkor igényelje azt legközelebb, ha könyvtárunkban jár. Örömmel állunk rendelkezésére.

en: Images
hu: Képek

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' link=> 1 %2$s:  biblio.author | html
en: Images for %s %s
hu: %s Képei %s

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title-head.inc' %2$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %3$s:  LibraryNameTitle | html %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: Images for: %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
hu: %s képei &rsaquo; %s%s%sKoha online%s katalógus

en: Immediate deletion
hu: Azonnali törlés

en: In transit
hu: Úton van

note: For the first occurrence, %1$s:  Branches.GetName( item.get_transfer.frombranch ) | html %2$s:  Branches.GetName( item.get_transfer.tobranch ) | html %3$s:  item.get_transfer.datesent | $KohaDates
en: In transit from %s to %s since %s
hu: Átszállítás alatt %s és %s között %s

note: For the first occurrence, %1$s:  RECALL.library.branchname | html
en: In transit to %s
hu: Dokumentum úton ide: %s

en: In your cart
hu: Kosárban

en: Indexes
hu: Mutatók

en: Information
hu: Információ

en: Initials:
hu: Kezdőbetűk:

en: Instructors
hu: Oktatók

en: Instructors:
hu: Oktatók:

en: Issue
hu: Szám

en: Issue #
hu: Szám

en: Issue:
hu: Szám:

en: Issues for a subscription
hu: Az előfizetéshez tartozó számok

en: Issues summary
hu: Kiadványok összesítője

en: Italian
hu: Olasz

en: Item call number
hu: Tétel katalógusszám

en: Item cannot be checked out.
hu: A dokumentum nem kölcsönözhető.

en: Item checked in
hu: Bejelentkezett tétel

en: Item checked out
hu: Kikölcsönözve

en: Item damaged
hu: Rongálódott példány

en: Item in processing
hu: A tétel feldolgozás alatt van

note: %1$s:  branch_name| $raw
en: Item in transit from %s since
hu: Átszállítás alatt innen: %s ezóta

en: Item lost
hu: Elveszett dokumentum

note: %1$s:  HOLD.item.barcode | html
en: Item on hold: %s
hu: Tétel előjegyezve: %s

note: %1$s:  RECALL.item.barcode | html
en: Item recalled: %s
hu: Tétel visszahívva: %s

en: Item renewal is not allowed.
hu: A kiadvány meghosszabbítása nem engedélyezett.

en: Item type
hu: Kiadványtípus

en: Item type:
hu: Kiadványtípus:

en: Item type:
hu: Kiadványtípus:

en: Item types
hu: Kiadványtípusok

note: SCRIPT
en: Items on this list:
hu: Elemek ezen a listán:

en: Items:
hu: Dokumentumok:

en: Juvenile
hu: Ifjúság

en: Keyword
hu: Kulcsszó

en: Koha Wiki
hu: Koha wiki

en: Koha administrator
hu: Koha adminisztrátor

en: Language
hu: Nyelv

en: Languages
hu: Nyelvek

en: Languages:
hu: Nyelvek:

en: Large print
hu: Nagybetűs nyomtatvány

note: SCRIPT
en: Last
hu: Utolsó

en: Last
hu: Utolsó

en: Last updated
hu: Utolsó frissítés

en: Last updated:
hu: Utolsó frissítés:

en: Law reports and digests
hu: Törvényi riportok és kivonatok

en: Legal articles
hu: Jogi cikkek

en: Legal cases and case notes
hu: Jogi esetek és jegyzetek

en: Legislation
hu: Törvényhozás

en: Libraries
hu: Könyvtárak

en: Library
hu: Könyvtár

en: Library card number:
hu: Olvasójegy száma:

en: Library catalog
hu: Könyvtári katalógus

en: Library:
hu: Könyvtár:

en: Library:
hu: Könyvtár:

en: Limit to any of the following:
hu: Keresés korlátozása a következő típusokra:

en: Limit to currently available items
hu: Korlátozás a jelenleg elérhető példányokra

en: Limit to:
hu: Korlátozás:

en: Limit to:
hu: Korlátozás:

en: Link
hu: Hivatkozás

en: Links
hu: Hivatkozások

en: List created.
hu: A lista létrejött.

en: List deleted.
hu: A lista törlődött.

en: List name
hu: Lista neve

en: List name:
hu: Lista neve:

en: List name:
hu: Lista neve:

en: List updated.
hu: A lista frissült.

en: List(s) this item appears in:
hu: Listák, melyekben e dokumentum előfordul:

en: Lists
hu: Listák

en: Lists:
hu: Listák:

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Loading
hu: Betöltés

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Loading...
hu: Betöltés...

en: Loading...
hu: Betöltés...

en: Location
hu: Hely

en: Location (Status)
hu: Hely (állapot)

note: %1$s:  AuthorisedValues.GetDescriptionByKohaField( kohafield => 'items.location', authorised_value => subscription_LOO.location, opac => 1 ) | html
en: Location: %s
hu: Elhelyezés:%s

note: %1$s:  AuthorisedValues.GetByCode( 'LOC', subscription.location, 1 ) | html %2$s:  END %3$s:  IF ( subscription.callnumber )
en: Location: %s %s %s
hu: Földrajzi fekvés: %s %s %s

en: Locations
hu: Helyek

en: Log in
hu: Bejelentkezés

en: Log in to add tags
hu: Jelentkezzen be címkék hozzáadásához

en: Log in to add tags.
hu: Jelentkezzen be címkék hozzáadásához!

en: Log in to create a new list
hu: Bejelentkezés saját lista létrehozásához

en: Log in to create your own lists
hu: Bejelentkezés saját listák létrehozásához

en: Log in to see your own saved tags.
hu: Jelentkezzen be, hogy láthatóak legyenek az elmentett címkék.

en: Log in to your account
hu: Bejelentkezés

en: Log in to your account:
hu: Bejelentkezés:

en: Log in with Google
hu: Bejelentkezés Google jelszóval

en: Log out
hu: Kijelentkezés

en: Log out and try again with a different user.
hu: Jelentkezzen ki és próbálkozzon ismét más felhasználóként!

en: Logging on to the catalog has not been enabled by the library.
hu: A katalógusba való bejelentkezést a könyvtár nem engedélyezte.

en: Login
hu: Felhasználónév

en: Login page
hu: Bejelentkezési oldal

en: Login:
hu: Felhasználónév:

en: Lost item
hu: Elveszett példány

en: Lost item processing fee
hu: Elveszett dokumentum feldolgozásának díja

en: MARC Card View
hu: MARC Card Nézet

en: MARC View
hu: MARC Nézet

en: MARC view
hu: MARC nézet

note: %1$s:  bibliotitle | html
en: MARC view: %s
hu: MARC nézet: %s

en: Main address
hu: Lakcím

en: Make a
hu: Tegyen

en: Make payment
hu: Befizetés

en: Male:
hu: Férfi

en: Managed by
hu: Kezeli

en: Managed by:
hu: Kezeli:

en: Match:
hu: Találat:

en: Materials specified
hu: Meghatározott anyagok

en: Message sent
hu: Üzenet elküldve

en: Message:
hu: Üzenet:

en: Messages for you
hu: Üzenetei

note: SCRIPT
en: Minimum amount needed by this service is %s
hu: Minimális összeg amely szükséges a szolgáltatás számára a %s

en: Missing
hu: Hiányzik

en: Missing (damaged)
hu: Hiányzik (megrongálódott)

en: Missing (lost)
hu: Hiányzik (elveszett)

en: Missing (never received)
hu: Hiányzik (meg sem kapott)

en: Missing (sold out)
hu: Hiányzik (kiárusított)

en: Modify
hu: Módosít

en: More details
hu: További részletek

en: More options
hu: Több opció

en: More searches
hu: További keresések

en: Most popular
hu: Legnépszerűbb

en: Most popular titles
hu: Legnépszerűbb művek

en: Musical recording
hu: Zene felvétel

en: Name
hu: Név

note: ABBR
en: Narrower Term
hu: Szűkebb Kifejezés

en: Never
hu: Soha

en: Never expires
hu: Soha nem jár le

note: %1$s:  END %2$s:  ELSE
en: Never expires %s %s
hu: Soha nem jár le %s %s

en: New
hu: Új

en: New card
hu: Új kártya

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title-head.inc' biblio=review
en: New comment on %s
hu: Új megjegyzés a %s

en: New list
hu: Lista létrehozása

en: New password:
hu: Új jelszó:

en: New purchase suggestion
hu: Új beszerzési javaslat

en: New search
hu: Új keresés

en: New tag(s), separated by a comma:
hu: Új címkék, vesszővel elválasztva:

en: New tag:
hu: Új címke:

en: News
hu: Hírek

en: Next
hu: Következő találat

en: Next
hu: Következő

en: Next &gt;&gt;
hu: Következő találat &gt;&gt;

en: Next available item
hu: Következő elérhető példány

en: No
hu: Nem/Nincs

en: No
hu: Nem

en: No article requests can be made for this record.
hu: Cikk igénylés, ezen bejegyzés alapján, nem lehetséges.

en: No changes were made.
hu: Nem történt változás.

en: No cover image available
hu: Nincs borító.

note: SCRIPT
en: No data available in table
hu: Nincs adat a nyilvántartásban.

note: SCRIPT
en: No entries to show
hu: Nincs megjeleníthető bejegyzés

en: No items available.
hu: Nincs hozzáférhető dokumentum:

en: No limit
hu: Nincs korlát

note: SCRIPT
en: No matching records found
hu: Nem található megegyező bejegyzés

en: No other items.
hu: Nincs több tétel.

en: No physical items for this record
hu: Nincs tényleges példány csatolva ehhez a bejegyzéshez

en: No private lists
hu: Nincs privát listája

en: No private lists.
hu: Nincs privát listája.

en: No public lists.
hu: Nincs nyilvános listája.

en: No record was removed.
hu: Egy bejegyzést sem távolítottunk el.

note: %1$s:  ISSUE.soonestrenewdate | $KohaDates  as_due_date => 1
en: No renewal before %s
hu: A meghosszabbítás %s előtt nem lehetséges

en: No renewals allowed
hu: A meghosszabbítás nem engedélyezett

note: SCRIPT
en: No results found in the library's %s collection
hu: Nincs találat a könyvtár %s gyűjteményéből.

note: SCRIPT
en: No results found in the library's OverDrive collection.
hu: Nincs találat a könyvtár OverDrive gyűjteményéből.

en: No results found!
hu: Nincs találat.

note: SCRIPT
en: No tag was specified.
hu: Nincs semmilyen címke kijelölve.

en: No tags from this library for this title.
hu: E dokumentum nem kapott még címkét ebben a könyvtárban.

note: SCRIPT
en: No, do not delete
hu: Nem, ne törölje

note: SCRIPT
en: No, do not delete suggestion
hu: Nem, ne törölje a javaslatot

note: SCRIPT
en: No, do not delete suggestions
hu: Nem, ne törölje a javaslatokat

note: SCRIPT
en: No, do not remove sharing
hu: Nem, ne távolítsa el a megosztást

en: Nobody
hu: Senki

en: Non-fiction
hu: Szakirodalom

en: Non-musical recording
hu: Nem-zenei felvétel

en: None
hu: Egyik sem

en: Normal view
hu: Normál nézet

en: Not allowed
hu: Nem engedélyezett

note: %1$s:  PROCESS error_message messages=error.messages
en: Not checked in %s
hu: Kikölcsönözve %s db.

en: Not finding what you're looking for?
hu: Nem találja, amit keres?

note: For the first occurrence, %1$s:  IF restricted_lib
en: Not for loan %s
hu: Nem kölcsönözhető %s

note: For the first occurrence, %1$s:  item.notforloan | html
en: Not for loan (%s)
hu: Nem kölcsönözhető (%s)

en: Not on hold
hu: Nincs előjegyezve

en: Not renewable
hu: Nem újítható meg

en: Not renewable
hu: Nem újítható meg

en: Not what you expected? Check for
hu: Nem erre számított? Nézze meg ezt:

en: Note
hu: Megjegyzés

en: Note:
hu: Megjegyzés:

en: Note:
hu: Megjegyzés:

en: Note: Your comment must be approved by a librarian.
hu: Megjegyzés: Az Ön megjegyzését jóvá kell hagynia egy könyvtárosnak is.

en: Note: you can only delete your own tags.
hu: Megjegyzés: Csak a saját címkéit törölheti.

note: SCRIPT
en: Note: you can only tag an item with a given term once. Check 'My Tags' to see your current tags.
hu: Megjegyzés: egy művet, egy adott címkével, csak egyszer jelölhet meg. Ellenőrizze a saját címkéit a 'Címkéim' menüpont alatt.

en: Note: your comment contained illegal markup code. It has been saved with the markup removed, as below. You can edit the comment further, or cancel to retain the comment as is.
hu: Megjegyzés: a hozzáfűzött megjegyzés nem megengedett leíró kódot tartalmazott, amit eltávolítottunk és a lent látható módon mentettünk. A megjegyzés tovább szerkeszthető, avagy a mégsem hatására véglegesül jelenlegi szövegezésében.

note: SCRIPT
en: Note: your tag contained markup code that was removed. The tag was added as
hu: Megjegyzés: a címke leíró kódot tartalmazott, amit eltávolítottunk. A címke ilyen módon lett hozzáadva:

en: Notes
hu: Megjegyzések

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.notes | $raw
en: Notes : %s
hu: Megjegyzések: %s

en: Notes/Comments
hu: Megjegyzések/Hozzászólások

en: Notes:
hu: Megjegyzések:

en: Nothing
hu: Semmi

note: SCRIPT
en: Nothing has been selected. Check the box for each item you want to renew
hu: Semmi nem lett kiválasztva. Jelölje be minden meghosszabbítandó mű mellett a jelölőnégyzetet!

en: Notice:
hu: Megjegyzés:

en: Number
hu: Szám

en: Number of holds:
hu: Kölcsönzések száma:

note: For the first occurrence, %1$s:  count | html
en: Number of records used in: %s
hu: Bejegyzések száma: %s

en: On hold
hu: Előjegyezve

en: On order
hu: Megrendelve

en: Once the library has processed those suggestions you will be able to place more.
hu: Csak akkor tud új javaslatokat benyújtani, ha a könyvtár már feldolgozta a korábbi javaslatait.

en: Online resources:
hu: Online források:

en: Only certain fields (marked in red) are required, but the more information you enter the easier it will be for the librarians to find the title you're requesting. The "Notes" field can be used to provide any additional information.
hu: Csak bizonyos mezők kitöltése kötelező (pirossal jelölt). Adjon meg bármilyen információt, amely rendelkezésére áll, így könnyebb lesz a könyvtárosnak megtalálni a kért címet. A "Megjegyzések" mezőbe bármilyen kiegészítő információt megadhat.

en: Only items currently available for loan or reference
hu: Csak jelenleg kölcsönözhető vagy referenciaként elérhető tételek

en: Order by author
hu: Szerző szerinti sorrend

en: Order by date
hu: Dátum szerinti sorrend

en: Order by title
hu: Cím szerinti sorrend

en: Order by:
hu: Rendezés szempontja:

en: Other editions of this work
hu: E mű egyéb kiadásai

note: %1$s:  ' ( ' _ (otheritemloop.size || 0) _ ' )' | html
en: Other holdings %s
hu: Egyéb állomány %s

en: Other names:
hu: Egyéb nevek:

en: Other phone:
hu: További telefonszám:

note: For the first occurrence, %1$s:  q | html
en: OverDrive search for '%s'
hu: OverDrive keresés: '%s'

note: %1$s:  q | html %2$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %3$s:  LibraryNameTitle | html %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: OverDrive search for '%s' &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
hu: OverDrive keresés %s kifejezésre &rsaquo; %s%s%sKoha online%s katalógus

note: %1$s:  overdues_count | html
en: Overdue (%s)
hu: Késedelem (%s)

en: Overdues
hu: Késedelmesek

en: Owner only
hu: Csak a tulajdonos

en: Pages
hu: Oldalak

en: Pages:
hu: Oldalak:

en: Parameters
hu: Paraméterek

en: Password
hu: Jelszó

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Password contains leading and/or trailing spaces
hu: A jelszó előtt, vagy után felesleges szóköz van!

note: For the first occurrence, %1$s:  patron.category.effective_min_password_length | html
en: Password must be at least %s characters long.
hu: Az új jelszónak legalább %s karakter hosszúnak kell lennie.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Password must contain at least %s characters
hu: Az új jelszónak legalább %s karakter hosszúnak kell lennie.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Password must contain at least %s characters, including UPPERCASE, lowercase and numbers
hu: Az új jelszó legalább %s karakter hosszú kel legyen, továbbá NAGY- és kisbetűt, valamint számot is tartalmazzon

en: Password must contain at least one digit, one lowercase and one uppercase.
hu: Az új jelszónak legalább egy-egy számot, kis- és nagybetűt tartalmaznia kell.

en: Password must not contain leading or trailing whitespaces.
hu: A jelszó előtt, vagy után szóköz(ök) nem állhat(nak)!

en: Password updated
hu: Jelszó frissült

en: Password:
hu: Jelszó:

en: Passwords do not match!
hu: A jelszavak nem egyeznek!

en: Patent document
hu: Szabadalmi dokumentum

note: %1$s:  review.datereviewed | $KohaDates
en: Patron comment on %s
hu: Olvasó megjegyzés %s

en: Pay selected fines and charges
hu: Késedelmi díjak és más költségek kifizetése

en: Payment method
hu: Fizetés módja

en: Phone
hu: Telefonszám

en: Phone:
hu: Telefonszám:

en: Phone:
hu: Telefonszám:

en: Photocopy
hu: Fénymásolat

note: %1$s:  RECALL.expiration_date | $KohaDates
en: Pick up by %s
hu: Felvétel helye: %s

note: SCRIPT
en: Place a hold on
hu: Előjegyzés megadása

en: Place a hold on
hu: Előjegyzés megadása

note: SCRIPT
en: Place a hold on:
hu: Előjegyzés megadása:

note: %1$s:  biblio.title | html
en: Place article request for %s
hu: %s cikk kérése

en: Place hold
hu: Előjegyzés

en: Place hold
hu: Előjegyzés

note: INPUT type=submit
en: Place request
hu: Élőjegyzés

en: Places
hu: Helyek

en: Placing a hold
hu: Előjegyzés

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Please choose a download format
hu: Kérjük, válasszon letöltési formátumot

en: Please click the link in this email to finish the process of resetting your password.
hu: Kérjük, kattintson az ebben az emailben található hivatkozásra új jelszóért.

en: Please confirm your registration
hu: Kérjük, erősítse meg regisztrációját

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Please confirm your registration &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
hu: Kérjük, erősítse meg regisztrációját! &rsaquo; %s%s%sKoha online%s katalógus

en: Please contact a librarian for details.
hu: Kérjük, forduljon egy könyvtároshoz a részletekért.

en: Please contact the library if you need further assistance.
hu: Kérjük, vegye fel a kapcsolatot a könyvtárral, ha további segítségre van szüksége.

en: Please correct and resubmit.
hu: Kérjük, ezt javítsa, majd küldje el újból.

note: SCRIPT
en: Please enter a valid phone number.
hu: Kérem, adjon meg érvényes telefonszámot!

note: SCRIPT
en: Please enter a value greater than or equal to {0}.
hu: Adjon meg egy {0}-nál nem kisebb értéket.

note: SCRIPT
en: Please enter a value less than or equal to {0}.
hu: Adjon meg egy {0}-nál nem kisebb értéket.

note: SCRIPT
en: Please enter at least {0} characters.
hu: Adjon meg legalább {0} karaktert.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Please enter the same password as above
hu: Kérjük, írja be ugyanazt a jelszót, mint fentebb

en: Please enter your card number:
hu: Írja be olvasójegyének számát:

en: Please fill out this form to make a purchase suggestion. You will receive an email when the library processes your suggestion.
hu: Töltse ki a beszerzési javaslat űrlapot! A könyvtár emailben értesíti Önt, miután feldolgozta javaslatát.

en: Please log in to the catalog and try again.
hu: Kérjük, jelentkezzen be a katalógusba és próbálja újra.

en: Please note:
hu: Megjegyzés:

en: Please note:
hu: Megjegyzés:

en: Please see a member of the library staff.
hu: Kérjük, keresse meg a könyvtár egyik dolgozóját!

note: SCRIPT
en: Please select a tag to delete.
hu: Kérjük, válassza ki a törölni kívánt címkét.

en: Please type the following characters into the preceding box:
hu: Kérjük, gépelje be a következő karaktereket az előző dobozba:

note: OPTGROUP
en: Popularity
hu: Népszerűség

en: Popularity (least to most)
hu: Népszerűség (növekvő)

en: Popularity (most to least)
hu: Népszerűség (csökkenő)

note: %1$s:  IF template.name.match('opac-main.tt')
en: Powered by %s
hu: Létrehozta: %s

en: Pre-adolescent
hu: Serdülőkor előtt

en: Preferred form:
hu: Preferált forma:

en: Preschool
hu: Iskolás kor előtt

en: Previous
hu: Előző

en: Previous sessions
hu: Előző munkamenet

en: Primary
hu: Elsődleges

en: Primary email
hu: Elsődleges email

en: Primary email:
hu: Elsődleges email:

en: Primary phone
hu: Elsődleges telefonszám

en: Primary phone:
hu: Elsődleges telefonszám:

en: Print
hu: Nyomtatás

en: Print list
hu: Lista nyomtatása

note: SCRIPT
en: Print receipt and end session
hu: Nyugta kinyomtatása és a munkamenet befejezése

en: Priority
hu: Prioritás

en: Private
hu: Privát

note: OPTGROUP
en: Private lists
hu: Privát listák

note: OPTGROUP
en: Private lists shared with me
hu: Velem megosztott privát listák

en: Problem found on page:
hu: Probléma található az oldalon:

note: SCRIPT
en: Processing...
hu: Feldolgozás...

en: Programmed texts
hu: Előre megírt szövegek

en: Provider:
hu: Szolgáltató:

en: Public
hu: Nyilvános

note: OPTGROUP
en: Public lists
hu: Nyilvános listák

note: OPTGROUP
en: Public lists:
hu: Nyilvános listák:

en: Publication date
hu: Publikálás dátuma

en: Publication date range
hu: Publikáció dátuma

en: Publication place:
hu: Kiadás helye:

en: Publication/Copyright date: Newest to oldest
hu: Publikáció/Szerzői jog dátuma: Legújabbtól a legrégebbiig

en: Publication/Copyright date: Oldest to newest
hu: Publikáció/Szerzői jog dátuma: Legrégebbitől a legújabbig

en: Publication:
hu: Kiadás éve:

note: %1$s:  BIBLIO_RESULT.publishercode | $raw %2$s:  IF ( BIBLIO_RESULT.publicationyear ) %3$s:  BIBLIO_RESULT.publicationyear | $raw %4$s:  END %5$s:  IF ( BIBLIO_RESULT.pages ) %6$s:  BIBLIO_RESULT.pages | $raw %7$s:  END %8$s:  IF BIBLIO_RESULT.item('size') %9$s:  BIBLIO_RESULT.item('size') | html %1
en: Published by: %s %s in %s %s %s , %s %s %s , %s %s
hu: Publikálva: %s %s év %s %s %s , %s %s %s , %s %s

en: Publisher
hu: Kiadó

en: Publisher location
hu: Kiadó székhelye

en: Publisher:
hu: Kiadó:

en: Purchase suggestions
hu: Vásárlási javaslatok

en: Quantity:
hu: Mennyiség:

en: RIS (Zotero, EndNote, others)
hu: RIS (Zotero, EndNote és mások)

en: RSS feed for library news
hu: RSS hírfolyam a könyvtár híreihez

note: %1$s:  shelf.shelfname | html
en: RSS feed for public list %s
hu: RSS hírfolyam a publikus listához %s

en: Re-type new password:
hu: Adja meg újra az új jelszót:

en: Reason for suggestion:
hu: A javaslat indoka:

en: Recalls have not been enabled. Please contact your library.
hu: Visszahívás nincs engedélyezve. Kérjük, lépjen kapcsolatba a könyvtárral.

en: Recent comments
hu: Legutóbbi hozzászólások

en: Recent comments
hu: Legutóbbi hozzászólások

en: Record URL
hu: Bejegyzés URL-je

en: Record not found
hu: Bejegyzés nem található

en: Record title
hu: Bejegyzés címe

note: For the first occurrence, %1$s:  q | html
en: RecordedBooks search for '%s'
hu: RecordedBooks keresés: '%s'

note: %1$s:  q | html %2$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %3$s:  LibraryNameTitle | html %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: RecordedBooks search for '%s' &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
hu: RecordedBooks keresés: '%s' &rsaquo; %s%s%sKoha online%s katalógus

en: Refine your search
hu: Keresés pontosítása

en: Register a new account
hu: Új fiók regisztrálása

en: Register here.
hu: Regisztráció...

en: Registration complete
hu: A regisztráció kész.

en: Registration invalid!
hu: A regisztráció érvénytelen!

en: Regular print
hu: Átlagos betűméret

note: ABBR
en: Related Term
hu: Kapcsolódó kifejezés

en: Relative
hu: Relatív

en: Relatives' checkouts
hu: Hozzátartozó kölcsönzések

en: Relevance
hu: Relevancia

en: Remove
hu: Eltávolítás

note: A
en: Remove facet %s
hu: Távolítsa el a felületet %s

note: SCRIPT
en: Remove from list
hu: Eltávolítás a listából

en: Remove from this list
hu: Eltávolítás erről a listáról

note: INPUT type=submit
en: Remove selected items
hu: Kijelölt dokumentumok eltávolítása

note: INPUT type=submit
en: Remove selected searches
hu: Kiválasztott keresések törlése

en: Remove share
hu: Megosztás törlése

en: Renew
hu: Hosszabbítás

en: Renew all
hu: Összes meghosszabbítása

en: Renew item
hu: Dokumentum hosszabbítása

en: Renew selected
hu: Kijelöltek meghosszabítása

en: Renewed!
hu: Meghosszabbítva!

en: Request cancellation
hu: Kérés visszavonása

en: Required
hu: Kötelező

en: Results
hu: Találatok

note: %1$s:  from | html %2$s:  to | html %3$s:  total | html
en: Results %s to %s of %s
hu: Eredmények %s - %s / %s

note: %1$s:  ms_value | html
en: Results of search for '%s'
hu: Keresés eredménye '%s'

en: Results per page:
hu: Találat per oldal:

en: Resume all suspended holds
hu: Minden felfüggesztett előjegyzés aktiválása

note: %1$s:  biblio.title | html
en: Return to %s
hu: Visszahozatal (%s)

en: Return to the last advanced search
hu: Visszatérés az utolsó összetett kereséshez

en: Reviews
hu: Szemlék

en: Reviews from LibraryThing.com:
hu: Ismertetések a LibraryThing.com-ról:

en: SMS number:
hu: SMS száma:

en: SMS provider:
hu: SMS szolgáltató:

en: Salutation:
hu: Megszólítás:

note: INPUT type=submit
en: Save
hu: Mentés

en: Save changes
hu: Változtatások mentése

en: Save record
hu: Bejegyzés mentése

en: Save to another list
hu: Mentés egy másik listába

en: Save to lists
hu: Mentés a listákba

en: Save to your lists
hu: Mentés saját listákba

en: Scan
hu: Szkennelés

en: Scan a new item or enter its barcode:
hu: Szkennelje be a következő dokumentumot vagy írja be a vonalkódot:

note: INPUT type=submit name=do
en: Search
hu: Keresés

en: Search
hu: Keresés

note: LINK
en: Search %s
hu: Keresés %s

en: Search for this title in:
hu: Dokumentum címének további keresése:

note: A
en: Search for works by this author
hu: E szerző műveinek keresése

en: Search for:
hu: Keresés:

en: Search history
hu: Keresési előzmények

en: Search options:
hu: Keresési opciók:

en: Search results
hu: Keresési eredmények

en: Search suggestions
hu: Keresési javaslatok

en: Search type:
hu: Keresés típusa:

note: SCRIPT
en: Search:
hu: Keresés:

note: SCRIPT
en: Searching %s...
hu: Keresés (%s) ...

note: SCRIPT
en: Searching OverDrive...
hu: Keresés OverDrive...

note: INPUT type=text name=q
en: Searching in %s only
hu: Keresés csak itt: %s

en: Secondary email
hu: Másodlagos email

en: Secondary email:
hu: Másodlagos email:

en: Secondary phone
hu: Másodlagos telefonszám

en: Secondary phone:
hu: Másodlagos telefonszám:

en: Section
hu: Részegység

en: Section:
hu: Tanszék:

note: IMG
en: See Baker & Taylor
hu: Lásd Baker & Taylor

en: See also:
hu: Lásd még:

note: A
en: See: %s%s%snext biblio%s
hu: Megjelenítés: %s%s%skövetkező bibliográfia%s

note: A
en: See: %s%s%sprevious biblio%s
hu: Megjelenítés: %s%s%selőző bibliográfia%s

en: Select a list
hu: Válasszon ki egy listát

en: Select a specific item:
hu: Egy bizonyos példány előjegyízése:

en: Select all
hu: Összes kiválasztása

note: INPUT type=checkbox name=biblionumber
en: Select search result: %s
hu: Válassza ki a keresés eredményét: %s

en: Select searches to:
hu: Keresések kiválasztása a következő művelethez:

en: Select titles to:
hu: Kiválasztott címek hozzáadása:

en: Self checkout help
hu: Súgó az önkiszolgáló kölcsönzőhöz

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Self checkout help &rsaquo; %s%s%sKoha %s
hu: Súgó az önkiszolgáló kölcsönzőhöz &rsaquo; %s%s%sKoha %s

en: Send
hu: Elküldés

en: Send email
hu: Email elküldése

en: Send list
hu: Lista elküldése

en: Send problem report to:
hu: Problémajelentés küldése:

en: Send to device
hu: Küldés eszközre

en: Sending your cart
hu: Kosár tartalmának elküldése emailben

en: Sending your list
hu: Lista elküldése emailben

en: Serial
hu: Sorozat

en: Serial collection
hu: Sorozatgyűjtemény

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.serial | $raw
en: Serial: %s
hu: Sorozat: %s

en: Series
hu: Sorozatok

en: Series information:
hu: Információ a sorozatról:

en: Series title
hu: Sorozat címe

en: Session lost
hu: A kapcsolat megszakadt

en: Settings updated
hu: A beállítások frissültek

en: Share
hu: Megosztás

en: Share a list
hu: Lista megosztása

en: Share a list with another patron
hu: Lista megosztása másik olvasóval

note: A
en: Share by email
hu: Megosztás emailben

en: Share list
hu: Lista megosztása

note: A
en: Share on Facebook
hu: Megosztás a Facebookon

note: A
en: Share on LinkedIn
hu: Megosztás LinkedIn-en

en: Shelving location
hu: Olvasótermi részleg

en: Shibboleth Login
hu: Shibboleth bejelentkezés

en: Show
hu: Mutat

note: SCRIPT
en: Show _MENU_ entries
hu: _MENU_ találat megjelenítése

en: Show all items
hu: Az összes elem megjelenítése

note: SCRIPT
en: Show all transactions
hu: Minden tranzakció megjelenítése

en: Show last 50 items
hu: Az utolsó 50 elem megjelenítése

en: Show less
hu: Kevesebb megjelenítése

note: A
en: Show lists
hu: Listák megjelenítése

en: Show more
hu: Több megjelenítése

en: Show more options
hu: Több opció megjelenítése

en: Show the top
hu: Csak a legfelsőket mutassa

en: Show year:
hu: Az év megjelenítése:

note: SCRIPT
en: Showing _START_ to _END_ of _TOTAL_
hu: _START_. és _END_. közötti elemek _TOTAL_ elemből

en: Showing all items.
hu: Az összes elem megjelenítése.

en: Showing last 50 items.
hu: Az utolsó 50 elem megjelenítése.

en: Showing only available items
hu: Csak a kölcsönözhető dokumentumok mutatása

en: Similar items
hu: Hasonló dokumentumok

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Something went wrong. The note has not been saved
hu: Valami elromlott. A feljegyzést nem mentettük.

en: Sorry
hu: Sajnálom

en: Sorry,
hu: Sajnálom,

en: Sorry, but you did not enter a valid email address.
hu: Érvénytelen email címet adott meg.

en: Sorry, only the creator of this comment is allowed to change it.
hu: Csak a megjegyzés létrehozója változtathatja meg e megjegyzést.

note: SCRIPT
en: Sorry, tags are not enabled on this system.
hu: Sajnáljuk, de címkék használata nem engedélyezett ebben a könyvtárban.

en: Sorry, the requested page is not available
hu: Sajnáljuk, de a kért oldal elérhetetlen.

en: Sorry, the system doesn't think you have permission to access this page.
hu: Sajnáljuk, Önnek nincs ehhez az oldalhoz hozzáférési joga.

en: Sorry, this item cannot be checked out at this station.
hu: Sajnáljuk, ez a dokumentum nem kölcsönözhető erről a számítógépről.

en: Sorry, this self-checkout station has lost authentication. Please contact the administrator to resolve this problem.
hu: Sajnáljuk, az önkiszolgáló kölcsönző kapcsolata megszűnt a központtal. Kérem keresse meg a rendszergazdát a probléma elhárítása érdekében.

en: Sorry, you cannot add items to this list.
hu: Sajnálom, de nem adhat tételeket e listához.

en: Sorry, you cannot place holds.
hu: Sajnálom, de nem adhat meg előjegyzést.

note: %1$s:  too_many_reserves | html
en: Sorry, you cannot place more than %s holds.
hu: Sajnálom, de %s előjegyzésnél több nem lehetséges.

en: Sorry, your Google login failed.
hu: Google bejelentkezése sikertelen volt.

en: Sorry, your password cannot be changed online.
hu: Jelszavát nem lehet online megváltoztatni.

en: Sorry, your session has timed out. Please log in again.
hu: Sajnáljuk, a kapcsolata megszakadt. Kérjük, jelentkezzen be újra.

en: Sort
hu: Rendezés

en: Sort by:
hu: Rendezés:

en: Sort by:
hu: Rendezés:

en: Sort this list by:
hu: Listaelemek rendezésének alapja:

en: Source
hu: Forrás

en: Spanish
hu: Spanyol

en: Specialized
hu: Specializált

en: Standard number
hu: Sztenderd szám

en: Standard number (ISBN, ISSN or other):
hu: Sztenderd szám (ISBN, ISSN vagy más):

en: State:
hu: Megye:

en: Statistics
hu: Statisztika

en: Status
hu: Állapot

en: Status:
hu: Állapot:

en: Step three: Click the 'Finish' button
hu: 3. lépés: Klikkeljen a 'Befejezés' gombra.

en: Step two: Scan the barcode for each item, one at a time
hu: 2. lépés: Szkennelje be mindegyik dokumentum vonalkódját egyenként.

en: Street number:
hu: Házszám:

en: Street type:
hu: Utca típusa:

en: Subject
hu: Tárgy

en: Subject cloud
hu: Tárgyfelhő

en: Subject(s)
hu: Tárgyszó(k)

en: Subject:
hu: Tárgy:

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.subject | $raw
en: Subject: %s
hu: Tárgy: %s

note: INPUT type=submit
en: Submit
hu: Elküldés

note: INPUT type=submit
en: Submit and close this window
hu: Elküldés és az ablak bezárása

note: INPUT type=submit
en: Submit changes
hu: Változtatások elküldése

note: INPUT type=submit
en: Submit note
hu: Megjegyzés elküldése

note: INPUT type=submit
en: Submit update request
hu: Módosítási kérelem elküldése

note: INPUT type=submit
en: Submit your suggestion
hu: Javaslat elküldése

note: A
en: Subscribe to recent comments
hu: Feliratkozás a legutóbbi hozzászólásokhoz

note: A
en: Subscribe to this list
hu: Feliratkozás erre a listára

note: A
en: Subscribe to this search
hu: Feliratkozás erre a keresésre

en: Subscription
hu: Előfizetések

note: %1$s:  subscription.histstartdate | $KohaDates %2$s:  IF ( subscription.histenddate ) %3$s:  subscription.histenddate | $KohaDates %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: Subscription from: %s to:%s %s %s now (current)%s
hu: Előfizetés ettől: %s eddig:%s %s %s most (jelenlegi)%s

note: %1$s:  subscription_LOO.bibliotitle | html
en: Subscription information for %s
hu: %s elõfizetési információja

en: Subscription:
hu: Előfizetések:

note: %1$s:  subscriptionsnumber | html
en: Subscriptions ( %s )
hu: Előfizetések ( %s )

en: Suggested by:
hu: A javaslatot tette:

en: Suggestions
hu: Javaslatok

en: Summary
hu: Összesítés

en: Surname:
hu: Vezetéknév:

en: Surveys
hu: Közvéleménykutatások

en: Suspend
hu: Felfüggesztés

en: Suspend all holds
hu: Minden előjegyzés felfüggesztése

note: A
en: Switch languages
hu: Nyelvváltás

en: TOC
hu: Tartalomjegyzék

en: Table of contents provided by Syndetics
hu: Syndetics által szolgáltatott tartalomjegyzék

en: Tag
hu: Címke

en: Tag browser
hu: Címkeböngésző

en: Tag cloud
hu: Címkefelhő

en: Tag:
hu: Hívójel:

en: Tags
hu: Címkék

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Tags added:
hu: Hozzáadott címkék:

en: Tags from this library:
hu: Üzenet a könyvtártól:

en: Tags to show from other users:
hu: Más felhasználóktól megjeleníthető címkék:

en: Tags:
hu: Címkék:

en: Technical reports
hu: Technikai riportok

en: Term
hu: Kifejezés

en: Term(s):
hu: Kifejezés:

en: Thank you
hu: Köszönjük!

en: Thank you!
hu: Köszönjük!

note: %1$s:  subscription.opacdisplaycount | html
en: The %s latest issues for this subscription:
hu: Ehhez az előfizetéshez kapcsolódó utolsó %s szám:

en: The ISBD cloud is not enabled.
hu: Az ISBD felhő nincs engedélyezve.

en: The browser table is empty. this feature is not fully set-up. See the
hu: A böngésző tábla üres. Ez a jellemző nincs beállítva. Lásd a

note: %1$s:  subscription_LOO.startdate | html
en: The current subscription began on %s and is issued
hu: Ez az előfizetés %s napján kezdődött

note: %1$s:  subscription_LOO.histstartdate | html
en: The first subscription was started on %s
hu: Az első előfizetés %s napján kezdődött.

en: The item has been added to the list.
hu: A tétel hozzá lett adva a listához.

en: The item has been removed from the list.
hu: A tétel el lett távolítva a listáról.

en: The item has not been added to the list. Please check it's not already in the list.
hu: A tétel nem lett hozzáadva a listához. Kérjük, ellenőrizze, hogy nem szerepel-e már a listán.

en: The link is broken and the page does not exist.
hu: A hivatkozás érvénytelen, az oldal nem létezik.

note: %1$s:  op | html
en: The operation %s is not supported.
hu: A(z) %s művelet nem támogatott.

note: %1$s:  username | html
en: The password has been changed for user "%s".
hu: Megváltozott "%s" felhasználó jelszava.

en: The selected suggestions have been deleted.
hu: A kiválasztott javaslatok törlődtek.

en: The share has been removed.
hu: A megosztás el lett távolítva.

note: %1$s:  subscription_LOO.histenddate | html
en: The subscription expired on %s
hu: Ez az előfizetés befejeződött %s napján.

note: %1$s:  Koha.Preference('MaxTotalSuggestions') | html %2$s:  Koha.Preference('NumberOfSuggestionDays') | html
en: The suggestion has not been added. You have reached your limit for suggestions you can place at this time (%s in %s days).
hu: A javaslatot nem rögzítettük. Ez alkalommal %s darabnál több javaslatot nem nyújthat be %s napon belül.

note: %1$s:  subscriptionsnumber | html
en: There are %s subscription(s) associated with this title.
hu: %s előjegyzés van társítva ehhez a címhez.

en: There are no comments on this title.
hu: Nincs hozzászólás ehhez a címhez.

en: There are no pending purchase suggestions.
hu: Nincsenek függőben lévő beszerzési javaslatok.

en: There was a problem with your submission
hu: Valami hiba van az üzenetével

en: There was an error sending the cart.
hu: Hiba lépett fel a kosár elküldésekor.

en: There were problems processing your registration. Please contact your library for help.
hu: Regisztrációja feldolgozása során hiba lépett fel. Kérjük, vegye fel a kapcsolatot a könyvárral, hogy segíthessenek Önnek.

en: Theses
hu: Tézis

en: This &quot;cloud&quot; shows the most used topics in our catalog. Click on any subject below to see the items in our collection.
hu: Ez a &quot;felhő&quot; a leggyakrabban használt témákat mutatja. Kattintson az alábbi témák egyikére a gyűjtemények elemeinek megtekintéséhez.

en: This is a serial
hu: Ez egy sorozat

en: This item does not exist.
hu: Ez a tétel nem létezik.

en: This item has been scheduled for automatic renewal and cannot be renewed
hu: Ez a dokumentum automatikus meghosszabbításra van előjegyezve, ezért nem hosszabbítható meg.

en: This item is already checked out to you.
hu: Ezt a tételt már kölcsönzöd.

en: This item is on hold for another borrower.
hu: Ez a dokumentum már elő van jegyezve egy másik olvasó részére.

en: This item is on hold for another patron.
hu: Ezt a dokumentumot másik olvasó előjegyezte.

note: %1$s:  contents.count | html
en: This list contains %s titles
hu: Ez a lista tartalmat %s címet

en: This list does not exist.
hu: Ez a lista nem létezik.

en: This message can have the following reason(s):
hu: Ennek az üzenetnek a következő oka(i) lehet(nek):

note: %1$s:  items_count | html
en: This record has many physical items (%s).
hu: Ehhez a rekordhoz több példány is tartozik (%s).

en: This subscription is closed.
hu: Ez az előfizetés lezárva.

en: This title cannot be requested.
hu: Ez a mű nem kérhető.

note: IMG
en: Thumbnail
hu: Bélyegkép

en: Title
hu: Cím

en: Title (A-Z)
hu: Cím (A-Z)

en: Title (Z-A)
hu: Cím (Z-A)

note: %1$s:  title_notes_count | html
en: Title notes ( %s )
hu: Címjegyzetek ( %s )

en: Title:
hu: Cím:

en: Title:
hu: Cím:

en: Titles
hu: Tárgyszavak

en: To report this error, please contact the Koha Administrator.
hu: Hiba bejelentéséhet, kérem vegye fel a kapcsolatot a Koha Adminisztrátorral.

en: To report this error, you can email the Koha Administrator.
hu: Hiba bejelentéséhez emailt küldhet a Koha Adminisztrátornak.

en: To reset your password, enter your login or your email address.
hu: A jelszó visszaállításához, adja meg felhasználónevét vagy email címét!

en: Top level
hu: Legfelső szint

en: Topics
hu: Témakörök

en: Total due
hu: Összesen fizetendő

en: Treaties
hu: Szerződések

en: Type
hu: Típus

en: Type of heading
hu: Címsor típus

note: SCRIPT
en: Type:
hu: Típus:

note: SCRIPT
en: Unable to cancel enrollment!
hu: Képtelen törölni a beiratkozást!

en: Unavailable (lost or missing)
hu: Nem elérhető (elveszett vagy eltűnt)

en: Unhighlight
hu: Keresőszó kiemelésének megszüntetése

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.unititle | $raw
en: Unified title: %s
hu: Egységesített cím: %s

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Update
hu: Módosítás

note: INPUT type=submit
en: Update auto-renewal preference
hu: Az automatikus meghosszabbítás beállításának frissítése

en: Updates to your record
hu: Módosítások az adatokban

en: Use top menu bar to navigate to another part of Koha.
hu: Használja a felső menüt a Koha más részeire történő navigáláshoz.

note: ABBR
en: Used For
hu: Használva ehhez:

en: Username:
hu: Felhasználónév:

en: Username:
hu: Felhasználónév:

en: Usually the reason for freezing an account is old overdues or damage fees. If shows your account to be clear, please contact the library.
hu: A fiók felfüggesztésének a hátterében feltehetőleg korábbi késedelem vagy egyéb díjtartozás lehet. Számlával kapcsolatos kérdések rendezéséhez, kérjük, keresse meg a könyvtárat.

en: Usually the reason for freezing an account is old overdues or damage fees. If your account shows to be clear, please contact the library.
hu: A fiók felfüggesztésének a hátterében, feltehetőleg, korábbi késedelem vagy egyéb díjtartozás lehet. Számlával kapcsolatos kérdések rendezéséhez, kérjük, keresse meg a könyvtárat.

en: VHS tape / Videocassette
hu: VHS szalag / Videókazetta

note: %1$s:  extended_unique_id_failed_value | html
en: Value is already in use (%s)
hu: Az érték már használatban van (%s)

en: View
hu: Nézet

note: A
en: View details for this title
hu: Az adott cím részletezve

note: A
en: View your search history
hu: Keresési előzmények megjelenítése

en: Vol info
hu: Kötet információ

en: Volume
hu: Kötet

en: Volume:
hu: Kötet:

en: Warning
hu: Figyelmeztetés

note: SCRIPT
en: Warning: Cannot be undone. Please confirm once again
hu: Figyelmeztetés: Visszavonhatatlan művelet. Kérjük, erősítse meg még egyszer szándékát.

en: Website
hu: Weboldal

en: Welcome,
hu: Üdvözöljük,

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron = logged_in_user no_html = 1
en: Welcome, %s
hu: Üdvözöljük, %s

en: What's next?
hu: Mi következik?

en: Where:
hu: Helye:

note: SCRIPT
en: With selected searches:
hu: Művelet a kiválasztott keresésekkel:

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: With selected titles:
hu: Kiválasztott címek

note: %1$s:  message.message_date | $KohaDates %2$s:  Branches.GetName(message.branchcode) | html
en: Written on %s by %s
hu: Írott %s szerző %s

en: Year
hu: Év

note: INPUT type=submit
en: Yes
hu: Igen

en: Yes
hu: Igen

en: Yes (Item overdue or lost)
hu: Igen (Tétel lejárt vagy elveszett)

en: Yes, I agree.
hu: Igen, egyetértek.

note: SCRIPT
en: Yes, delete
hu: Igen, törlöm

en: You are forbidden to view this page.
hu: Ön számára tiltott az oldal megjelenítése.

note: %1$s:  borrowername | html
en: You are logged in as %s.
hu: Bejelentkezett %s-ként.

en: You are logging from a different IP address. Please log in again.
hu: Bejelentkezés másik IP címről. Kérjük, jelentkezzen be újra.

en: You are not authorized to see pending purchase suggestions.
hu: Ön nem jogosult a függőben lévő vásárlási javaslat megtekintésére.

en: You are not authorized to view this page.
hu: Önnek nincs engedélye az oldal megtekintéséhez.

en: You are not authorized to view this record.
hu: Önnek nincs engedélye e bejegyzés megtekintéséhez.

en: You can add to your lists from the results of any
hu: Hozzáadhat a listáihoz bármely keresés eredményei közül

en: You can't change your password.
hu: Nem változtathatja meg a jelszavát.

en: You cannot share a public list.
hu: Nyilvános listát nem lehet megosztani.

en: You currently have nothing checked out.
hu: Nincs Önnél könyv.

en: You currently owe fines and charges amounting to:
hu: A teljes fizetési kötelezettsége:

en: You did not specify any search criteria
hu: Nem adott meg keresési feltételt

en: You do not have permission to add a record to this list.
hu: Nincs engedélye bejegyzést hozzáadni ehhez a listához.

en: You do not have permission to download this list.
hu: Nincs joga letölteni ezt a listát.

en: You do not have permission to send this list.
hu: Nincs joga elküldenii ezt a listát.

en: You do not have permission to view this list.
hu: Önnek nincs engedélye megjeleníteni ezt a listát.

en: You have a credit of:
hu: Többlet van a számládon:

en: You have no fines or charges
hu: Nincs késedelmi dija, vagy más tartozása.

en: You have not filled out all required fields. Please fill in all missing fields and resubmit.
hu: Nem töltött ki minden kötelező mezőt. Kérjük, töltse ki az összes hiányzó mezőt és küldje be újra adatait.

en: You have nothing checked out
hu: Nincs Önnél könyv.

en: You have reached your limit for suggestions you can place at this time.
hu: Ez alkalommal már több javaslatot nem nyújthat be.

en: You have subscribed to email notification on new issues.
hu: Feliratkozott email értesítőre új lapszám érkezésekor.

en: You have successfully registered your new account.
hu: Sikeresen regisztrálta új fiókját.

note: %1$s:  too_much_oweing | $Price
en: You have unpaid fines. Amount: %s.
hu: Vannak kiegyenlítetlen bírságai: %s Ft

en: You may register here.
hu: Itt regisztrálhatja magát.

note: SCRIPT
en: You must be logged in to add tags.
hu: Címkék hozzáadásához be kell jelentkeznie.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: You must be logged in to create or add to lists
hu: Jelentkezzen be, hogy új listát készíthessen, vagy meglévőhöz új elemeket adhasson!

en: You must log in if you want to subscribe to email notification on new issues
hu: Az új lapszám értesítőre való feliratkozáshoz bejelentkezés szükséges.

en: You must select a library for pickup.
hu: Válasszon ki egy fiókkönyvtárat az átvételhez!

note: %1$s:  DEBT | $Price with_symbol => 1
en: You owe the library %s and cannot check out.
hu: Tartozik a könyvtárnak %s Ft-tal, s nem iratkozhat ki.

note: A
en: You searched %s for '%s'%s%s with limit(s): '%s'%s
hu: Keresés %s erre '%s'%s%s&nbsp;ezekben:&nbsp;'%s'%s

note: %1$s:  bibitemloo.reserve_charge | $Price
en: You will be charged a hold fee of %s for placing this hold
hu: Tájékoztatjuk, hogy %s Ft előjegyzési díjat számolunk fel e tétel előjegyzésekor.

note: %1$s:  bibitemloo.reserve_charge | $Price
en: You will be charged a hold fee of %s when you collect this item
hu: Tájékoztatjuk, hogy %s Ft előjegyzési díjat számolunk fel a tétel átvételekor.

en: Your account
hu: Saját fiók

note: For the first occurrence, %1$s:  IF debarred_comment
en: Your account has been frozen. %s Comment:
hu: A felhasználói fiókját felfüggesztették. %s Megjegyzés:

note: %1$s:  borrower.warnexpired | $KohaDates
en: Your account has expired as of %s. Please contact the library if you wish to renew your account.
hu: Az előfizetői fiók érvényessége lejárt - %s. Kérjük, vegye fel a kapcsolatot a könyvtárral, amennyiben meg szeretné hosszabbítani.

en: Your account has expired. Please contact the library for more information.
hu: Az előfizetői fiók érvényessége lejárat. További információért, kérjük vegye fel a kapcsolatot a könyvtárral.

en: Your account will not be activated until you follow the link provided in the confirmation email.
hu: Fiókja mindaddig nem lesz aktiválva, amíg nem kattint a megerősítő emailben lévő hivatkozásra.

en: Your authority search history is empty.
hu: Besorolási adatok szerinti kereséseinek előzménye üres.

en: Your cart
hu: Kosarának tartalma

en: Your cart
hu: Kosarának tartalma

en: Your cart is empty.
hu: Kosara üres.

en: Your catalog search history is empty.
hu: Nincs katalóguskeresési előzménye.

en: Your charges
hu: Költségek

en: Your checkout history
hu: Eddigi kölcsönzések

en: Your comment
hu: Megjegyzése:

en: Your comment (preview, pending approval)
hu: Megjegyzése (függőben, jóváhagyásra várva)

en: Your download should begin automatically.
hu: A letöltésnak automatikusan el ekll kezdődnie.

en: Your library card has expired. Please contact your librarian if you wish to renew your card.
hu: Az előfizetői kártya érvényessége lejárt. Kérjük, vegye fel a kapcsolatot a könyvtárral, amennyiben meg szeretné hosszabbítani.

note: %1$s:  shelfname | $raw
en: Your list : %s
hu: Saját lista : %s

en: Your lists
hu: Saját listák

note: OPTGROUP
en: Your lists:
hu: Saját listák:

en: Your loan renewal failed because of the following reason(s):
hu: A kölcsönzés meghosszabbítása sikertelen a következő okból:

en: Your messaging settings
hu: Üzenetküldés beállításai

note: SCRIPT
en: Your note about %s has been saved and sent to the library.
hu: A megjegyzését (téma: %s) mentettük, s továbbítottuk a könyvtárnak.

note: SCRIPT
en: Your note about %s was removed.
hu: Megjegyzését eltávolítottuk (téma: %s).

en: Your options are:
hu: A következő lehetőségei vannak:

en: Your password has been changed
hu: A jelszava módosítva lett

note: For the first occurrence, %1$s:  patron.category.effective_min_password_length | html
en: Your password must be at least %s characters long.
hu: Jelszava legalább %s karakter hosszú legyen!

note: For the first occurrence, %1$s:  patron.category.effective_min_password_length | html
en: Your password must contain at least %s characters, including UPPERCASE, lowercase and numbers.
hu: Jelszava legalább %s karakter hosszú legyen, valamint tartalmazzon NAGYBETŰT, kisbetűt, számot!

en: Your payment
hu: Befizetése

en: Your personal details
hu: Személyi adatok

en: Your priority:
hu: Saját prioritás:

en: Your privacy management
hu: Biztonsági beállítások kezelése

en: Your privacy rules have been updated.
hu: A biztonsági beállítások frissültek.

en: Your problem report has been sent to the library.
hu: A hibabejelentését továbbítottuk a könyvtárnak.

en: Your purchase suggestions
hu: Beszerzési javaslatok

note: %1$s:  IF hash %2$s:  hash | html %3$s:  END
en: Your search %sfor %s%s was not successful.
hu: A %s keresés (%s%s) sikertelen volt.

en: Your search history
hu: Keresési előzmények

note: %1$s:  total | html
en: Your search returned %s results.
hu: A keresés eredménye %s találat.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Your setting has been updated!
hu: Beállításai frissültek.

en: Your summary
hu: Áttekintés

en: Your tags
hu: Címkék

en: Your updates have been submitted. A librarian will review your updates before applying them.
hu: Módosításait rögzítettük. Egy könyvtáros ellenőrizni fogja őket, mielőtt véglegesítené.

en: Your userid was not found in the database. Please try again.
hu: A felhasználónevét nem találtuk az adatbázisban. Kérjük, próbálkozzon még egyszer!

en: ZIP/Postal code:
hu: Irányítószám:

en: [ New list ]
hu: [ Új lista ]

note: %1$s:  HTML5MediaParent | html
en: [%s tag not supported by your browser.]
hu: [%s tag-et nem támogatja a böngészője.]

en: a list:
hu: egy lista:

en: and
hu: és

en: borrowernumber
hu: olvasó sorszáma

en: by
hu: szerző

en: by
hu: szerző

en: cardnumber
hu: olvasójegy száma

en: contains
hu: tartalmazza

en: email address
hu: email cím

en: every day
hu: mindennap

en: firstname
hu: keresztnév

note: %1$s:  subscription_LOO.numberlength | html
en: for %s issues
hu: %s számra

note: %1$s:  subscription_LOO.monthlength | html
en: for %s months
hu: %s hónapra

en: here
hu: itt

en: in any heading
hu: bármely fejlécben

en: in main entry
hu: főbejegyzésben

en: in the complete record
hu: a teljes bejegyzésben

en: is exactly
hu: pontosan

en: log in using a different account
hu: bejelentkezés másik fiókkal

en: or
hu: vagy

en: or
hu: vagy

en: password
hu: jelszó

en: primary email address
hu: elsődleges email cím

en: purchase suggestion
hu: beszerzési javaslatokat!

en: schema
hu: minta

en: search
hu: keresés

en: secondary email address
hu: másodlagos email cím

en: see also:
hu: lásd még:

en: starts with
hu: ezzel kezdődik

en: subjects
hu: tárgyszavak

en: suggestions
hu: javaslatok

en: surname
hu: vezetéknév

en: twice per day
hu: naponta kétszer

en: user's login identifier
hu: a felhasználó bejelentkezési azonosítója

en: user's password
hu: jelszó

note: SCRIPT
en: view labeled
hu: feliratozott nézet

en: view plain
hu: egyszerű nézet

en: was not found in the database. Please try again.
hu: Nem találtuk az adatbázisban. Kérlek próbálja még egyszer!
