Koha 22.11 - en to hu translation catalogue (2328 entries)

en: # Items
hu: # Dokumentumok

en: # Records
hu: Tételek száma

en: # Subs
hu: # Előfizetések

en: %% matches any number of characters
hu: %% bármennyi karakter helyett állhat,

note: %1$s: - INCLUDE csv_headers/reports/orders_by_budget.tt - %2$s: - INCLUDE empty_line.inc - %3$s: - FOREACH row IN rows - %4$s: - FOREACH field IN row; field; sep IF !loop.last; END - %5$s: - INCLUDE empty_line.inc - %6$s: - END - %7$s: - INCLUDE empty_line.inc - %8$s: - FOREACH field IN totalrow; fi
en: %s %s %s %s %s %s TOTAL%s %s
hu: %s %s %s %s %s %s Összesen%s %s

note: %1$s: ~ IF ( biblio.title ) ~ %2$s: ~ biblio.title | html ~ %3$s: ~ ELSE ~ %4$s: ~ END ~ %5$s: ~ biblio.medium | html ~ %6$s: ~ FOREACH subtitle IN biblio.subtitle.split(' \| ') ~ %7$s: ~ IF Koha.Preference('marcflavour')=='UNIMARC' ~ %8$s: ~ END ~ %9$s: ~ subtitle | html ~ %10$s: ~ END ~ %11$s: ~ p
en: %s %s %s No title %s %s %s%s,%s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s
hu: %s %s %s Nincs cím %s %s %s%s,%s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s

note: %1$s:  IF ( savedreport.report_name ) %2$s:  savedreport.report_name | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s %s %s [ no name ] %s
hu: %s %s %s [ névtelen ] %s

note: For the first occurrence, %1$s:  basket.total_items | html %2$s:  IF basket.total_items_cancelled %3$s:  basket.total_items_cancelled | html %4$s:  END
en: %s %s (%s cancelled) %s
hu: %s %s (%s törölve) %s

note: %1$s:  END %2$s:  IF message.code == "unable_to_load_configuration" %3$s:  END
en: %s %s An error occurs: Unable to load the configuration. %s
hu: %s %s Hiba történt: Nem sikerült betölteni a konfigurációt. %s

note: SCRIPT
en: %s %s KB Do you really want to upload this file?
hu: %s %s KB Biztos, hogy fel akarja tölteni ezt a fájlt?

note: %1$s:  END # /IF itemloo.nocancel %2$s:  ELSE %3$s:  END # /IF itemloo.reservedate %4$s:  IF itemloo.item_level_holds == "N"
en: %s %s Not on hold %s %s
hu: %s %s Nincs előjegyezve %s %s

note: For the first occurrence, %1$s:  END %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s %s This record has no items. %s
hu: %s %s Ehhez a bejegyzéshez nem tartozik példány. %s

note: %1$s:  END %2$s:  IF searchfield %3$s:  searchfield | html
en: %s %s You searched for %s
hu: %s %s Keresése %s

note: %1$s:  IF ( hardduedate ) %2$s:  IF ( hardduedatecompare == '-1' ) %3$s:  hardduedate | $KohaDates
en: %s %s before %s
hu: %s %s előtt %s

note: %1$s:  IF l.shared %2$s:  IF shared_by_other
en: %s %s by
hu: %s %s szerző

note: %1$s:  biblio.title | html %2$s:  IF biblio.author %3$s:  biblio.author | html %4$s:  END
en: %s %s by %s%s
hu: %s %s szerző %s%s

note: %1$s:  biblio.title | html %2$s:  IF ( biblio.author ) %3$s:  biblio.author | html %4$s:  END %5$s:  biblio.biblionumber | html
en: %s %s by %s%s (Record #%s)
hu: %s %s szerző %s%s (%s sz. bejegyzés)

note: %1$s:  END %2$s:  IF ( MEMBERS )
en: %s %s for
hu: %s %s mert

note: For the first occurrence, %1$s:  IF category.enrolmentperiod %2$s:  category.enrolmentperiod | html %3$s:  ELSE %4$s:  category.enrolmentperioddate | $KohaDates %5$s:  END
en: %s %s months %s until %s %s
hu: %s %s hónap %s amíg %s %s

note: %1$s:  count | html %2$s:  PROCESS display_names rs = name
en: %s %s transferred.
hu: %s %s át lett emelve.

note: %1$s:  ELSE %2$s:  IF ( slip ) %3$s:  slip | $raw %4$s:  ELSE %5$s:  END %6$s:  END %7$s:  INCLUDE 'intranet-bottom.inc'
en: %s %s%s%sNo slip template found%s %s %s
hu: %s %s%s%sNem található slip sablon%s %s %s

note: %1$s:  budget.b_txt | html %2$s:  IF ( !budget.b_active ) %3$s:  END
en: %s %s(inactive)%s
hu: %s %s(inaktív)%s

note: %1$s:  selected=relationship | html %2$s:  PROCESS selectoptionopen value=''
en: %s %sNone specified
hu: %s %sNem meghatározott

note: %1$s:  END %2$s:  IF (errcode==2)
en: %s %sSorry, you do not have permission to add items to this list.
hu: %s %sSajnáljuk, nincs engedélye tételeket hozzáadni ehhez a listához.

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' biblio=item.biblio link = 1 %2$s:  item.barcode | html %3$s:  soonestrenewdate | $KohaDates
en: %s ( %s ) cannot be renewed before %s.
hu: %s ( %s ) nem hosszabbítható meg %s előtt.

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' biblio=item.biblio link = 1 %2$s:  item.barcode | html %3$s:  soonestrenewdate | $KohaDates
en: %s ( %s ) has been scheduled for automatic renewal and cannot be renewed before %s.
hu: %s ( %s ) automatikus meghosszabbításra kerül és nem hosszabbítható meg %s előtt.

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' biblio=item.biblio link = 1 %2$s:  item.barcode | html
en: %s ( %s ): This item is on hold for another patron.
hu: %s ( %s ): A dokumentum úgy jelenik meg, mintha másik fiókhoz tartozna.

note: %1$s:  IF location %2$s:  AuthorisedValues.GetByCode('LOC', location) | html %3$s:  END %4$s:  IF ( callnumber ) %5$s:  callnumber | html %6$s:  END
en: %s (%s)%s %s callnumber: %s%s
hu: %s (%s)%s %s katalógusszám: %s%s

note: %1$s:  class_source.description | html
en: %s (default)
hu: %s (alapértelmezett)

note: For the first occurrence, %1$s:  budget.b_txt | html
en: %s (inactive)
hu: %s (inaktív)

note: %1$s: - port| $HtmlTags tag=>'code' -
en: %s (probably okay if blank)
hu: %s (valószínűleg rendben, ha üres)

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: %s Address 2:
hu: %s Cím 2:

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: %s Address:
hu: %s Utca:

note: %1$s:  END
en: %s Card number:
hu: %s Olvasójegy száma:

note: %1$s:  END
en: %s Circulation note:
hu: %s Kölcsönzési megjegyzés:

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: %s City:
hu: %s Város:

note: %1$s:  END
en: %s Confirm password:
hu: %s Jelszó megerősítése:

note: %1$s:  END
en: %s Contact note:
hu: %s Megjegyzés:

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: %s Country:
hu: %s Ország:

note: For the first occurrence, %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s Create a new club template %s
hu: %s Új klub sablon létrehozása %s

note: %1$s:  END
en: %s Date of birth:
hu: %s Születési dátum:

note: %1$s:  END
en: %s Default
hu: %s Alapértelmezett

note: %1$s:  IF humanbranch %2$s:  Branches.GetName( humanbranch ) | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s Defining circulation and fine rules for "%s" %s Defining circulation and fine rules for all libraries %s
hu: %s Kölcsönzési és bírságolási szabályok megállapítása "%s" könyvtárban %s Kölcsönzési és bírságolási szabályok megállapítása minden könyvtár számára %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s Disabled %s
hu: %s Tiltva %s

note: For the first occurrence, %1$s:  IF course_name
en: %s Edit
hu: %s Szerkesztés

note: For the first occurrence, %1$s:  IF ( biblionumber )
en: %s Editing
hu: %s Szerkesztés

note: %1$s:  IF ( manualhistory )
en: %s Enabled
hu: %s Engedélyezve

note: %1$s:  IF ( error )
en: %s Error:
hu: %s Hiba:

note: %1$s:  END
en: %s Expiry date (leave blank for auto calc):
hu: %s Lejárat dátuma (üres mező eseténa rendszer automatikusan meghatározza):

note: %1$s:  IF ( areas )
en: %s Filter by area
hu: %s Szűrés terület szerint

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: %s First name:
hu: %s Keresztnév:

note: For the first occurrence, %1$s:  authtypecode | html
en: %s Framework
hu: %s Keret

note: %1$s:  END
en: %s From any library
hu: %s Bármely könyvtárból

note: %1$s:  IF budget_period_id %2$s:  budget_period_description | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s Funds for '%s' %s All funds %s
hu: %s Tőke '%s' számára %s Összes tőke %s

note: %1$s:  END
en: %s Guarantor first name:
hu: %s Kezes keresztneve:

note: %1$s:  END
en: %s Guarantor surname:
hu: %s Kezes vezetékneve:

note: %1$s:  END
en: %s Ignore items
hu: %s Példányok figyelmen kívül hagyása

note: %1$s:  END
en: %s Image file
hu: %s Képfájl

note: %1$s:  END
en: %s Initials:
hu: %s Monogram:

note: %1$s:  END
en: %s Item returns to issuing library
hu: %s A dokumentum visszakerül a kiadó könyvtárba

note: %1$s:  IF ean %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Modify EAN %s New EAN %s
hu: %s EAN módosítása %s Új EAN %s

note: %1$s:  IF account %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Modify account %s New account %s
hu: %s Fiók módosítása %s Új fiók %s

note: %1$s:  IF authority_type.authtypecode.defined %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Modify authority type %s New authority type %s
hu: %s Besorolási adat típusának módosítása %s Új besorolási adattípus %s

note: For the first occurrence, %1$s:  IF club
en: %s Modify club
hu: %s Klub módosítása

note: For the first occurrence, %1$s:  IF club_template
en: %s Modify club template
hu: %s Klub sablon módosítása

note: %1$s:  IF list.patron_list_id %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Modify patron list %s Create a new patron list %s
hu: %s Olvasólista módosítása %s Új olvasólista létrehozása %s

note: For the first occurrence, %1$s:  IF list.patron_list_id %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Modify patron list %s New patron list %s
hu: %s Olvasólista módosítása %s Új olvasólista %s

note: %1$s:  IF ( modify )
en: %s Modify subscription for
hu: %s Előfizetés módosítása

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s New course %s
hu: %s Új kurzus %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s No action defined for the template. %s
hu: %s Nincs művelet meghatározva a sablonhoz. %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s No basket group %s
hu: %s Nincs kosárcsoport %s

note: %1$s:  ELSE
en: %s No group
hu: %s Nincs csoport

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s No inactive budgets %s
hu: %s Nincsenek inaktív budget-ek%s

note: %1$s:  ELSE
en: %s No library
hu: %s Nincs könyvtár

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s No limitation %s
hu: %s Nincs korlátozás %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s No order found %s
hu: %s Nem található megrendelés %s

note: For the first occurrence, %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s No results found %s
hu: %s Nincs találat %s

note: %1$s:  END
en: %s None
hu: %s Egyik sem

note: %1$s:  CASE %2$s:  END
en: %s Not supported yet. %s
hu: %s Még nem támogatott. %s

note: %1$s:  END
en: %s OPAC note:
hu: %s Megjegyzés a web katalógushoz:

note: %1$s:  END
en: %s Other name:
hu: %s Más név:

note: %1$s:  END
en: %s Other phone:
hu: %s Egyéb telefonszám:

note: %1$s:  IF (sub.alreadyOnOrder) %2$s:  END %3$s:  IF not sub.aqbooksellerid || booksellerid == sub.aqbooksellerid
en: %s Outstanding order %s %s
hu: %s Kiemelkedő rendelés %s %s

note: %1$s:  END
en: %s Owner
hu: %s Tulajdonos

note: %1$s:  END
en: %s Owner and users
hu: %s Tulajdonos és felhasználók

note: %1$s:  END
en: %s Owner, users and library
hu: %s Tulajdonos, felhasználók és könyvtár

note: For the first occurrence, %1$s:  END %2$s:  current_page | html %3$s:  total_pages | html %4$s:  IF ( show_nextbutton )
en: %s Page %s / %s %s
hu: %s %s. oldal %s közül %s

note: %1$s:  END
en: %s Password:
hu: %s Jelszó:

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: %s Phone:
hu: %s Telefonszám:

note: %1$s:  END
en: %s Primary email:
hu: %s Elsődleges email:

note: %1$s:  END
en: %s Primary phone:
hu: %s Elsődleges telefonszám:

note: %1$s:  END
en: %s Registration date:
hu: %s Beiratkozás dátuma:

note: For the first occurrence, %1$s:  IF restriction.comment.search('OVERDUES_PROCESS') %2$s:  restriction.comment.remove('OVERDUES_PROCESS ') | $raw %3$s:  ELSE %4$s:  restriction.comment | $raw %5$s:  END
en: %s Restriction added by overdues process %s %s %s %s
hu: %s Korlátozásra került sor a késedelmek folytán %s %s %s %s

note: %1$s:  IF item.rota.cyclical %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s START %s END %s
hu: %s KEZDÉS %s BEFEJEZÉS %s

note: %1$s:  END
en: %s Salutation:
hu: %s Megszólítás:

note: For the first occurrence, %1$s:  IF city_name_filter %2$s:  city_name_filter | html %3$s:  END %4$s:  IF cities_count > 0
en: %s Searching: %s %s %s
hu: %s Keresés: %s %s %s

note: %1$s:  END
en: %s Secondary email:
hu: %s Másodlagos email:

note: %1$s:  END
en: %s Secondary phone:
hu: %s Másodlagos telefonszám:

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s Something went wrong. %s
hu: %s Valami elromlott. %s

note: %1$s:  END
en: %s Sort 1:
hu: %s Besorolás 1:

note: %1$s:  END
en: %s Sort 2:
hu: %s Besorolás 2:

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: %s State:
hu: %s Megye:

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: %s Street number:
hu: %s Házszám:

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: %s Street type:
hu: %s Utca típusa:

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: %s Surname:
hu: %s Vezetéknév:

note: %1$s:  IF error.code == 'CANNOT_MOVE' %2$s:  error.value | html %3$s:  ELSE %4$s:  error | html %5$s:  END
en: %s The following items could not be moved from the old record to the new one: %s %s %s %s
hu: %s A következő elemeket nem lehet áthelyezni a régi rekordból az újba: %s %s %s %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s There are no outstanding (accepted) suggestions. %s
hu: %s Nincsenek kiemelkedő (elfogadott) javaslatok. %s

note: %1$s:  ELSE
en: %s There is no CSV profile defined.
hu: %s Nincs meghatározva CSV profil.

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END %3$s:  END
en: %s There is no condition for this rule. %s %s
hu: %s Nincs feltétel ehhez a szabályhoz. %s %s

note: %1$s:  IF msg == 'no_report' %2$s:  ELSIF msg == 'can_be_updated'
en: %s There is no valid report for this id. %s
hu: %s Nincs érvényes jelentés ehhez az azonosítóhoz. %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  field.name | html %3$s:  END %4$s:  END %5$s:  IF ( field.type == 'date' )
en: %s There is no value defined for %s %s %s %s
hu: %s Nincs érték meghatározva a %s %s %s %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s This CSV Profile does not exist. %s
hu: %s Ez a CSV profil nem létezik. %s

note: For the first occurrence, %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s This authority is not used in any records. %s
hu: %s Ezt a besorolási adatot nem használja egyetlen rekord sem. %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s This ordernumber does not exist. %s
hu: %s Ez a rendelési szám nem létezik. %s

note: For the first occurrence, %1$s:  IF count
en: %s Used in
hu: %s Előfordulás

note: %1$s:  END
en: %s Username:
hu: %s Felhasználónév:

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: %s Yes
hu: %s Igen

note: For the first occurrence, %1$s:  IF c.enabled == 'yes' %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Yes %s No %s
hu: %s Igen %s Nem %s

note: %1$s:  IF checkout.renewals_count %2$s:  IF checkout.lastreneweddate
en: %s Yes%s,
hu: %s Igen%s,

note: For the first occurrence, %1$s:  IF searchfield %2$s:  searchfield | html
en: %s You searched for %s
hu: %s Keresése %s

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: %s ZIP/Postal code:
hu: %s Irányítószám:

note: %1$s:  ELSIF ( hardduedatecompare == '1' ) %2$s:  hardduedate | $KohaDates
en: %s after %s
hu: %s után %s

note: %1$s:  item.countanalytics | html
en: %s analytics
hu: %s analitika

note: %1$s:  IF ( result.author )
en: %s by
hu: %s szerző

note: %1$s:  IF ( Koha.Preference( 'marcflavour' ) == 'UNIMARC' && biblio.author ) %2$s:  END %3$s:  biblio.author | html %4$s: ~ END %5$s:  (biblioitem.publicationyear || biblio.copyrightdate) | html %6$s:  biblioitem.publishercode | html | $To %7$s:  AuthorisedValues.GetDescriptionByKohaField( kohafield
en: %s by%s %s %s", "%s", "%s", "%s", "%s
hu: %s szerző%s %s %s", "%s", "%s", "%s", "%s

note: %1$s:  errorfile | html
en: %s can't be opened
hu: %s nem megnyitható

note: %1$s:  request.illcomments.count | html
en: %s comments
hu: %s hozzászólások

note: %1$s:  lis.level FILTER ucfirst | html
en: %s data added
hu: %s hozzáadott adat

note: For the first occurrence, %1$s:  deliverytime | html
en: %s days
hu: %s napok

note: %1$s:  HANDLED | html
en: %s directories processed.
hu: %s könyvtárak feldolgozva.

note: %1$s:  TOTAL | html
en: %s directories scanned.
hu: %s könyvtárak beolvasva.

note: %1$s:  UNLESS CAN_user_serials_receive_serials %2$s:  ELSE %3$s:  IF ( serial.subscriptionexpired )
en: %s disabled %s %s
hu: %s tiltva %s %s

note: For the first occurrence, %1$s:  ERROR.UZIPFAIL | html
en: %s failed to unpack.
hu: %s nem sikerült kicsomagolni.

note: %1$s:  Branches.GetLoggedInBranchname | html %2$s:  itemloop.size() || 0 | html
en: %s holdings (%s)
hu: %s előjegyzések (%s)

note: %1$s:  COUNT.TCOUNTS | html
en: %s image(s) moved into the database:
hu: %s kép(ek) áthelyezve az adatbázisba:

note: %1$s:  total | html
en: %s images found
hu: %s megtalált kép

note: %1$s:  imported | html %2$s:  IF ( lastimported ) %3$s:  lastimported | html %4$s:  END
en: %s imported records %s(last was %s)%s
hu: %s importált rekordok %s(utolsó volt %s)%s

note: SCRIPT
en: %s in tab %s
hu: %s a lapon %s

note: SCRIPT
en: %s item mandatory fields empty
hu: %s tétel kötelező mezői üresek

note: %1$s:  report.num_items | html
en: %s item records found and staged
hu: %s megtalált és félrerakott dokumentum tételek

note: A
en: %s item(s) are attached to this record. You must delete all items before deleting this record.
hu: %s tétel csatolva ehhez a rekordhoz. Minden tételt törölnie kell mielőtt törölné ezt a rekordot.

note: %1$s:  cannotdelbiblio.itemcount | html
en: %s item(s) attached.
hu: %s tétel csatolva.

note: %1$s:  report.deleted_itemnumbers.size | html
en: %s item(s) deleted.
hu: %s példány törölve lett.

note: %1$s:  books_loo.items | html
en: %s item(s) left
hu: %s példány maradt

note: %1$s:  moddatecount | html %2$s:  date | $KohaDates
en: %s items modified : datelastseen set to %s
hu: %s módosított dokumentumok: utoljára látta %s

note: %1$s:  END %2$s:  CASE %3$s:  st | html %4$s:  END
en: %s months %s%s %s
hu: %s hónap %s%s %s

note: %1$s:  alreadyindb | html %2$s:  IF ( lastalreadyindb ) %3$s:  lastalreadyindb | html %4$s:  END
en: %s not imported because already in borrowers table and overwrite disabled %s(last was %s)%s
hu: %s nem importálta, mert a kereső táblázat tartalmazza azt és a fölülírás ki van kapcsolva %s(utolsó volt %s)%s

note: %1$s:  invalid | html %2$s:  IF ( lastinvalid ) %3$s:  lastinvalid | html %4$s:  END
en: %s not imported because they are not in the expected format %s(last was %s)%s
hu: %s nem importált mert nem a kívánt formátumban vannak %s(utolsó volt %s)%s

note: %1$s:  hits_to_paginate | html %2$s:  total | html
en: %s of %s results loaded, refine your search to view other records
hu: %s/%s találat betöltve, finomítsa a keresést további bejegyzések megjelesítéséhez

note: %1$s:  overwritten | html %2$s:  IF ( lastoverwritten ) %3$s:  lastoverwritten | html %4$s:  END
en: %s overwritten %s(last was %s)%s
hu: %s felülírt %s(utolsó volt %s)%s

note: %1$s:  TotalDel | html
en: %s patrons have been successfully deleted
hu: %s olvasókat sikeresen törölte

note: %1$s:  reserveloo.pendingorders | html
en: %s pending
hu: %s függőben lévő

note: For the first occurrence, %1$s:  errcon.server | html %2$s:  errcon.seq | html %3$s:  PROCESS 'xslt-handler.inc' code=errcon.error
en: %s record %s: %s
hu: %s rekord %s: %s

note: %1$s:  report.deleted_biblionumbers.size | html
en: %s record(s) deleted.
hu: %s rekord(ok) törölve.

note: %1$s:  report.total | html
en: %s records in file
hu: %s tétel tárolva

note: %1$s:  report.import_errors | html
en: %s records not staged because of MARC error
hu: %s a tételeket MARC hiba miatt nem tette félre

note: %1$s:  total | html
en: %s records parsed
hu: %s elemzett tétel

note: %1$s:  report.staged | html
en: %s records staged
hu: %s félretett tétel

note: %1$s:  report.matched | html %2$s:  report.matcher_code | html
en: %s records with at least one match in catalog per matching rule &quot;%s&quot;
hu: %s tételek, amelynek legalább egy találata van a katalógusban a szabály szerint &quot;%s&quot;

note: %1$s:  total | html %2$s:  IF ( query_desc )
en: %s result(s) found %sfor
hu: %s sikeres találat %s

note: %1$s:  total | html
en: %s result(s) found in catalog,
hu: %s sikeres találat a katalógusban,

note: %1$s:  breeding_count | html
en: %s result(s) found in reservoir
hu: %s sikeres találat

note: %1$s:  cannotdelbiblio.subscriptions | html
en: %s subscription(s) attached.
hu: %s előfizetés csatolva.

note: For the first occurrence, %1$s:  books_loo.subscriptions | html
en: %s subscription(s) left
hu: %s előfizetés maradt

note: %1$s:  resul.used | html
en: %s times
hu: %s alkalomszor

note: %1$s:  SEARCH_RESULT.${status_count} | html
en: %s unavailable:
hu: %s elérhetetlen:

note: For the first occurrence, %1$s:  category.dateofbirthrequired | html
en: %s years
hu: %s év

note: %1$s:  IF bookseller_filter %2$s:  bookseller_filter.name | html %3$s:  END
en: %s%s : %sLate orders
hu: %s%s : %sKéső megrendelések

note: For the first occurrence, %1$s:  IF (profile) %2$s:  profile | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s%s%s(none)%s
hu: %s%s%s(egyik sem)%s

note: %1$s:  IF Koha.Preference('URLLinkText') %2$s:  Koha.Preference('URLLinkText') | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s%s%sLink to resource%s
hu: %s%s%sLink a forráshoz%s

note: %1$s:  IF ( loopro.title ) %2$s:  loopro.title | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s%s%sNO TITLE%s
hu: %s%s%sNINCS CÍM%s

note: %1$s:  IF ( loopro.barcode ) %2$s:  loopro.barcode | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s%s%sNo barcode%s
hu: %s%s%sNincs vonalkód%s

note: %1$s:  IF ( loopro.itemcallnumber ) %2$s:  loopro.itemcallnumber | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s%s%sNo call number%s
hu: %s%s%sNincs katalógusszám%s

note: %1$s:  IF ( slip ) %2$s:  slip | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s%s%sNo slip template found%s
hu: %s%s%sNem található slip sablon%s

note: For the first occurrence, %1$s:  suggestion.title | html %2$s:  IF ( suggestion.author ) %3$s:  suggestion.author | html %4$s:  END
en: %s%s, by %s%s
hu: %s%s, szerző %s%s

note: %1$s:  END %2$s:  IF ( suggestion.publishercode ) %3$s:  suggestion.publishercode | html %4$s:  END %5$s:  IF ( suggestion.publicationyear )
en: %s%s; Published by %s %s%s in
hu: %s%s; Kiadta %s %s%s

note: %1$s:  IF ( suggestion.copyrightdate ) %2$s:  suggestion.copyrightdate | html %3$s:  END %4$s:  IF ( suggestion.volumedesc )
en: %s&copy; %s %s %s; Volume:
hu: %s&copy; %s %s %s; Kötet:

note: %1$s:  IF ( suggestion.copyrightdate ) %2$s:  suggestion.copyrightdate | html %3$s:  END %4$s:  IF ( suggestion.volumedesc )
en: %s&copy; %s %s %svolume:
hu: %s&copy; %s %s %skötet:

note: %1$s:  IF ( dateformat == "us" ) %2$s:  ELSIF ( dateformat == "metric" ) %3$s:  ELSIF ( dateformat == "dmydot" ) %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: %s(MM/DD/YYYY)%s(DD/MM/YYYY)%s(DD.MM.YYYY)%s(YYYY-MM-DD)%s
hu: %s(HH/NN/ÉÉÉÉ)%s(NN/HH/ÉÉÉÉ)%s(NN.HH.ÉÉÉÉ)%s(ÉÉÉÉ-HH-NN)%s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s(deleted patron)%s
hu: %s(törölt olvasó)%s

note: %1$s:  IF ( item.biblio.author ) %2$s:  item.biblio.author | html %3$s:  END
en: %s, by %s%s
hu: %s, szerző %s%s

note: %1$s:  IF ( item.author ) %2$s:  item.author | html %3$s:  END %4$s:  IF ( item.itemnotes )
en: %s, by %s%s%s-
hu: %s, szerző %s%s%s-

note: For the first occurrence, %1$s:  IF ( active ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sActive%sInactive%s
hu: %sAktív%sInaktív%s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %sAdd a new subscription%s (
hu: %sÚj előfizetés hozzáadása%s (

note: %1$s:  IF ( batch_lis.record_type == 'auth' ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sAuthority%sBibliographic%s
hu: %sBesrolási adatok%sBibliográfiai rekordok%s

note: %1$s:  IF (errcode==1)
en: %sCould not create a new list. Please check the name.
hu: %sNem sikerült új listát létrehozni. Kérjük, ellenőrizze a nevet.

note: %1$s:  IF ( errornonewitem )
en: %sERROR: Unable to create the new item.
hu: %sHIBA: Nem lehet létrehozni az új elemet.

note: %1$s:  IF course_id %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sEdit course%sCreate course%s
hu: %sKurzus szerkesztése%sKurzus létrehozása%s

note: %1$s:  IF category.hidelostitems %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sHidden by default%sShown%s
hu: %sAlapértelmezés szerint rejtett%sLátható%s

note: %1$s:  IF ( category.hidelostitems ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sHidden%sShown%s
hu: %sRejtett%sLátható%s

note: %1$s:  BLOCK subject %2$s:  END
en: %sHold:%s
hu: %sElőjegyzés:%s

note: %1$s:  IF library %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sModify library%sNew library%s
hu: %sKönyvtár módosítása%sÚj könyvtár%s

note: %1$s:  IF ( modify ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sModify notice%sAdd notice%s
hu: %sÉrtesítés módosítása%sÉrtesítés hozzáadása%s

note: %1$s:  IF ( heading_modify_tag_p ) %2$s:  END %3$s:  IF ( heading_add_tag_p ) %4$s:  END
en: %sModify tag%s %sNew tag%s
hu: %sHívójel módosítása%s %sÚj hívójel%s

note: %1$s:  UNLESS ( basketno ) %2$s:  END %3$s:  basketname | html %4$s:  basketno | html
en: %sNew %sBasket %s (%s) for
hu: %sÚj %sKosár %s (%s) részére:

note: %1$s:  IF record.permanent %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sNo%sYes%s
hu: %sNem%sIgen%s

note: %1$s:  IF ( issue.overdue ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sOverdue!%s&nbsp;%s
hu: %sLejárt!%s&nbsp;%s

note: %1$s: - BLOCK subject - %2$s: - END -
en: %sOverdue:%s
hu: %sLejárt:%s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %sThere are no received orders.%s
hu: %sNincsenek megrendelések.%s

note: %1$s:  CASE 'cannot_see_patron_infos' %2$s:  CASE 'unknown_biblio'
en: %sThis account cannot view requested patron information. %s
hu: %sEz a fiók nem tudja megjeleníteni a kért olvasói információkat. %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %sThis record has no items.%s
hu: %sEhhez a bejegyzéshez nem tartozik példány.%s

note: For the first occurrence, %1$s:  IF currency.archived %2$s:  END
en: %sYes%s
hu: %sIgen%s

note: For the first occurrence, %1$s:  IF ( itemtype.notforloan ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sYes%s&nbsp;%s
hu: %sIgen%s&nbsp;%s

note: For the first occurrence, %1$s:  IF is_standing %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sYes%sNo%s
hu: %sIgen%sNem%s

note: For the first occurrence, %1$s:  IF field.searchable %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sYes%sNo%s
hu: %sIgen%sNem%s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %sa list:%s
hu: %slista:%s

note: %1$s:  IF ( issn ) %2$s:  END %3$s:  END %4$s:  IF ( issn )
en: %sand %s %s %s with ISSN matching
hu: %sés %s %s %s ISSN illeszkedéssel

note: %1$s:  IF ( result_se.author ) %2$s:  result_se.author | html %3$s:  END %4$s:  result_se.itemtype | html %5$s:  IF ( result_se.publishercode ) %6$s:  result_se.publishercode | html %7$s:  END %8$s:  IF ( result_se.place ) %9$s:  result_se.place | html %10$s:  END %11$s:  IF ( result_se.copyrightdat
en: %sby %s%s [%s], %s%s %s%s%s %s%s%s, %s%s%s%s%s,
hu: %sszerző %s%s [%s], %s%s %s%s%s %s%s%s, %s%s%s%s%s,

note: %1$s:  PROCESS selectoptionopen value='n'
en: %sn - Not applicable
hu: %sn - Nem alkalmazható

en: &lt;&lt; Previous
hu: &lt;&lt; Előző

en: &lt;a href="[856u]"&gt;open site&lt;/a&gt;
hu: &lt;a href="[856u]"&gt;weblap megnyitása&lt;/a&gt;

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Author as phrase
hu: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Szerző mint kifejezés

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Call number
hu: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Katalógusszám

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Conference name
hu: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Konferencia neve

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Corporate name
hu: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Cégnév

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Keyword as phrase
hu: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Kulcsszó mint kifejezés

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Personal name
hu: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Személynév

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Series title
hu: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Sorozat címe

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Subject and broader terms
hu: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Tárgy és szélesebb kifejezések

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Subject and narrower terms
hu: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Tárgy és szűkebb kifejezések

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Subject and related terms
hu: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Tárgy és kapcsolódó kifejezések

en: (Error)
hu: (Hiba)

note: %1$s:  HoldsToPullStartDate | html %2$s:  HoldsToPullEndDate | html
en: (Inclusive, default is %s days ago to %s days ahead. Set other date ranges as needed.)
hu: (Beleértve a kezdő és záró dátumot, alapértelmezetten %s nappal ezelőttől %s nappal előre. Egyéb dátum igény szerint megadható.)

note: %1$s:  HoldsToPullStartDate | html
en: (Inclusive, default is %s days ago to today. Set other date ranges as needed.)
hu: (Beleértve a kezdő és záró dátumot, alapértelmezetten %s nappal ezelőttől máig. Egyéb dátum igény szerint megadható.)

en: (Indonesian)
hu: (indonéz)

note: %1$s:  biblionumber | html %2$s:  ELSE %3$s:  IF (circborrowernumber)
en: (Record number %s) %s Add MARC record %s
hu: (Bejegyzés száma %s) %s MARC bejegyzés hozzáadása %s

note: %1$s:  biblionumber | html %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: (Record number %s) %s Add MARC record %s
hu: (Bejegyzés száma %s) %s MARC bejegyzés hozzáadása %s

en: (Required)
hu: (Kötelező)

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: (Unknown)
hu: (Ismeretlen)

en: (enter amount in numerals)
hu: (számokkal adja meg az összeget)

en: (fast cataloging)
hu: (gyors katalogizálás)

en: (if you select a value here, the indicators will be limited to the authorized value list)
hu: (ha kiválaszt itt egy értéket, akkor az indikátorok a listán szereplő, megengedett értékekre korlátozódnak)

en: (inclusive)
hu: (beleértve)

en: (inclusive)
hu: (beleértve)

note: %1$s:  resultsloo.timestamp | html
en: (modified on %s)
hu: (%s módosítva)

note: %1$s:  ar.item.barcode | html
en: (only %s)
hu: (csak %s)

note: %1$s:  FOREACH relate IN related %2$s:  relate.related_search | html %3$s:  END
en: (related searches: %s%s%s)
hu: (kapcsolodó keresések: %s%s%s)

en: (remove)
hu: (eltávolítás)

note: %1$s:  borrower.firstname | html %2$s:  borrower.surname | html
en: ) renewed for %s %s (
hu: ) megújítva %s %s (

en: ), France
hu: ), Franciaország

en: , Cyprus
hu: , Ciprus

en: , Ohio, USA (MARC sponsorship, documentation, template maintenance)
hu: , Ohio, USA (MARC, dokumentació, sablonok karbantartása)

en: , PA, USA (Koha 3.0 Zebra Integration sponsorship)
hu: , PA, USA (Koha 3.0 Zebra Integration)

note: SCRIPT
en: - Frequency is not defined
hu: - Nincs meghatározva a gyakoriság

en: -- All --
hu: -- Összes --

en: -- Choose format --
hu: -- Válasszon formátumot --

en: -- none --
hu: -- egyik sem --

en: -- please choose --
hu: -- kérlek válassz --

en: . Deletion is not possible.
hu: . Nincs lehetőség törlésre.

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: : %sa list:%s
hu: : %slista:%s

en: : Barcode must be unique.
hu: : A vonalkódnak egyedinek kell lennie.

en: : item has a waiting hold.
hu: : ennek a dokumentumnak van egy várakozó előjegyzése.

en: : item is checked out.
hu: : a dokumentum ki van kölcsönözve.

en: A librarian
hu: Könyvtáros

en: ALL items fields MUST :
hu: MINDEN dokumentum mező KELL:

en: AND
hu: ÉS

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc'
en: API keys for %s
hu: API kulcsok ehhez: %s

en: About Koha
hu: A Koha-ról

en: Accepted
hu: Elfogadott

en: Accepted by
hu: Elfogadta

en: Access files
hu: Fájlelérés

note: For the first occurrence, %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc'
en: Account for %s
hu: %s fiókja

en: Account type
hu: Fiók típus

en: Account type:
hu: Fiók típus:

en: Accounting details
hu: Könyvelési részletek

en: Acquisition
hu: Beszerzés

en: Acquisition date
hu: Beszerzés dátuma

en: Acquisition date (yyyy-mm-dd)
hu: Beszerzés dátuma (éééé-hh-nn)

en: Acquisition date: newest to oldest
hu: Beszerzés dátuma: Legújabbtól a legrégebbiig

en: Acquisition date: oldest to newest
hu: Beszerzés dátuma: Legrégebbitől a legújabbig

en: Acquisition details
hu: Beszerzés adatai

en: Acquisition information
hu: Információk a beszerzésről

en: Acquisition parameters
hu: Beszerzési paraméterek

en: Acquisition tables
hu: Beszerzési táblák

en: Acquisitions
hu: Beszerzések

en: Acquisitions home
hu: Beszerzések

en: Acquisitions statistics
hu: Beszerzési statisztikák

en: Acquisitions statistics
hu: Beszerzési statisztikák

en: Action
hu: Művelet

en: Actions
hu: Műveletek

en: Actions
hu: Műveletek

en: Actions:
hu: Műveletek:

en: Active
hu: Aktív

en: Active:
hu: Aktív:

en: Actual cost
hu: Tényleges ár

en: Actual cost:
hu: Tényleges ár:

en: Add
hu: Hozzáad

en: Add
hu: Hozzáadás

note: %1$s:  total | html %2$s:  IF ( singleshelf )
en: Add %s items to %s
hu: %s tételek hozzáadása a %s

note: INPUT type=submit name=add_duplicate_submit
en: Add & duplicate
hu: Hozzáadás és megkettőzés

en: Add a message for:
hu: Üzenet hozzáadása:

en: Add a new action
hu: Új művelet hozzáadása

en: Add a new field
hu: Új mező hozzáadása

en: Add a new message
hu: Új üzenet hozzáadása

note: SCRIPT
en: Add a new upload
hu: Új feltöltés hozzáadása

note: INPUT type=submit
en: Add action
hu: Művelet hozzáadása

en: Add an SMS cellular provider
hu: Új mobilszolgáltató hozzáadása

note: BUTTON
en: Add another condition
hu: Más feltétel hozzáadása

note: A
en: Add another field
hu: Hozzáad egy új mezőt

en: Add biblio
hu: Hozzáad bibliot

en: Add budget
hu: Költségvetés hozzáadása

en: Add checked
hu: Hozzáad ellenőrzöttet

en: Add classification source
hu: Osztályozási forrás hozzáadása

note: INPUT type=submit name=add
en: Add credit
hu: Jóváírás hozzáadása

en: Add description
hu: Leírás hozzáadása

en: Add field
hu: Mező hozzáadása

en: Add group
hu: Csoport hozzáadása

en: Add group
hu: Csoport hozzáadása

note: INPUT type=submit name=add_submit
en: Add item
hu: Példány hozzáadása

note: %1$s:  IF (circborrowernumber)
en: Add item %s
hu: %s példány hozzáadása

en: Add item type
hu: Kiadványtípus hozzáadása

en: Add item(s)
hu: Példány(ok) hozzáadása

en: Add items
hu: Példány hozzáadása

en: Add items: scan barcode
hu: Könyvek hozzáadása: vonalkód szkennelése

en: Add manual restriction
hu: Korlátozás hozzáadása manuálisan

en: Add message
hu: Üzenet hozzáadása

note: INPUT type=button name=add_multiple_copies
en: Add multiple copies of this item
hu: E példány többszörös hozzáadása

en: Add new field
hu: Új mező hozzáadása

en: Add new group
hu: Új csoport hozzáadása

en: Add new holiday
hu: Új szünnap hozzáadása

en: Add offline circulations to queue
hu: Szerver nélküli kölcsönzések hozzáadása a sorhoz

en: Add order
hu: Hozzáad megerendelést

en: Add patron(s)
hu: Olvasó(k) hozzáadása

en: Add patrons
hu: Olvasók hozzáadása

en: Add recipients
hu: Címzettek hozzáadása

en: Add record matching rule
hu: Hozzáad tétel találati szabályt

en: Add record using fast cataloging
hu: Bejegyzés hozzáadása gyors katalogizálással

en: Add reserves
hu: Könyv hozzáadása

en: Add sub-group
hu: Alcsoport hozzáadása

note: %1$s:  IF ( singleshelf )
en: Add to %s
hu: Hozzáadás a %s

en: Add to a list
hu: Hozzáadás egy listához

en: Add to a new list:
hu: Hozzáadás egy új listához:

en: Add to cart
hu: Hozzáadás a kosárhoz

en: Add to list
hu: Hozzáadás listához

en: Add to list
hu: Hozzáadás listához

note: INPUT type=submit
en: Add to offline circulation queue
hu: Hozzáadás a szerver nélküli kölcsönzés sorhoz

note: SCRIPT
en: Add to:
hu: Hozzáadás:

en: Add vendor
hu: Hozzáad forgalmazót

note: %1$s:  added_matching_rule | html
en: Added record matching rule &quot;%s&quot;
hu: Hozzáadta a &quot;%s&quot; tétel találati szabályt

note: %1$s:  authtypetext | html
en: Adding authority %s
hu: %s típusú besorolási adat hozzáadása

en: Additional content types
hu: További tartalmi típusok

en: Additional parameters
hu: További paraméterek

en: Additional tools
hu: További eszközök

en: Address
hu: Cím

en: Address 2
hu: Cím 2

en: Address 2:
hu: Cím 2:

en: Address 2:
hu: Cím 2:

en: Address in question
hu: Cím a keresésben

en: Address:
hu: Cím:

en: Administration
hu: Adminisztráció

en: Administration &gt; Currencies and exchange rates
hu: Adminisztráció &gt; Pénznemek és átváltási árfolyamok

en: Administration &rsaquo; Item types
hu: Adminisztráció &rsaquo; Kiadványtípusok

en: Administration tables
hu: Adminisztrációs táblák

en: Administrator account created!
hu: Adminisztrációs fiók elkészült!

en: Administrator account permissions
hu: Engedélyek az adminisztrátor fiókjához

en: Adolescent
hu: Serdülőkorú

en: Adult
hu: Felnőtt

en: Advanced constraints:
hu: Összetett szűkítés:

en: Advanced search
hu: Összetett keresés

en: After
hu: Később, mint

en: Afternoon
hu: Délután

en: Afternoon
hu: Délután

en: Age
hu: Kor

en: Age in days
hu: Kor napokban

en: Alert
hu: Riasztás

en: Alerts
hu: Riasztások

en: All
hu: Mind

en: All collections
hu: Minden gyűjtemény

en: All dates
hu: Összes dátum

en: All dependencies installed.
hu: Minden tartozék települt.

en: All item fields are in the same tag and in item tab
hu: Minden dokumentummező ugyanazon a címkén található a dokumentumfülön

en: All item types
hu: Minden kiadványtípus

en: All libraries
hu: Az összes könyvtár

en: All required Perl modules appear to be installed.
hu: Úgy látszik, hogy minden szükséges Perl modul telepítve van.

en: All shelving locations
hu: Minden olvasóterem

en: All tags
hu: Minden címke

en: Allow
hu: Engedélyezett

en: Allow changes to contents from:
hu: Tartalmat módosíthatja:

en: Allow public downloads:
hu: Nyilvános letöltés engedélyezése:

en: Alternate address
hu: Második cím

en: Alternate contact
hu: Más kapcsolattartó

en: Alternative contact
hu: További kapcsolattartó

en: Amount
hu: Összeg

en: Amount outstanding
hu: Esedékes összeg

en: Amount:
hu: Összeg:

en: Amount:
hu: Összeg:

en: An error has occurred!
hu: Hiba történt!

note: %1$s:  IF error_order_already_cancelled
en: An error has occurred. %s
hu: Hiba történt! %s

en: An error has occurred. Invoice cannot be created.
hu: Hiba történt! A számlát nem lehet létrehozni.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: An error occurred on deleting this image
hu: Hiba történt a kép törlése közben.

en: An error occurred when creating this list.
hu: A lista készítése közben hiba történt.

en: An error occurred when deleting this list.
hu: A lista törlése közben hiba történt.

en: An error occurred when updating this list.
hu: A lista frissítése közben hiba történt.

note: %1$s:  op | html %2$s:  label_element | html %3$s:  element_id | html
en: An error was encountered and the %s operation for %s %s was not completed. Please have your system administrator check the error log for details.
hu: Hiba történt és a %s művelet %s %s nem fejeződött be. Kérjük, kérje a rendszergazdát ellenőrizze a hibanaplót a részletekért.

note: %1$s:  PROCESS xlate_errtype
en: An error was encountered: %s Please have your system administrator check the error log for details.
hu: Hiba történt: %s Kérjük, kérje a rendszergazdát ellenőrizze a hibanaplót a részletekért.

note: %1$s:  IMAGE_NAME | html
en: An image with the name '%s' already exists.
hu: Egy '%s' nevű kép már létezik.

en: An unknown error has occurred.
hu: Ismeretlen hiba történt!

en: Any
hu: Bármely

en: Any audience
hu: Bármely célközönség

en: Any collection
hu: Bármely gyűjtemény

en: Any content
hu: Bármely tartalom

en: Any format
hu: Bármely formátum

en: Any item
hu: Bármely dokumentum

en: Any item type
hu: Bármely kiadványtípus

en: Any phrase
hu: Bármely kifejezés

en: Any vendor
hu: Bármely forgalmazó

en: Any word
hu: Bármely szó

en: Any:
hu: Bármely:

en: Apache version:
hu: Apache verzió:

en: Appear in position:
hu: Sorszám:

note: INPUT type=submit
en: Apply filter
hu: A szűrő alkalmazása

en: Apply filter(s)
hu: A szűrő(k) alkalmazása

en: Approve
hu: Engedélyezés

en: Approved
hu: Engedélyezett

en: Approved comments
hu: Engedélyezett hozzászólások

en: Approved tags
hu: Engedélyezett címkék

en: April
hu: Április

en: Arabic
hu: Arab

en: Archive
hu: Archív

en: Archived
hu: Archivált

en: Are you sure you want to cancel this article request?
hu: Biztosan törölni szeretné ezt a cikk kérést?

en: Are you sure you want to cancel this hold?
hu: Biztosan törölni szeretné az előjegyzést?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete the %s selected search history entries?
hu: Biztosan törölni szeretné a %s kijelölt keresési előzményeket?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete the club %s? This will cancel all patron enrollments in this club.
hu: Biztosan törli a %s klubbot? Ezzel törölni fog minden olvasói beiratkozást ebben a klubban.

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete the club template %s? This will delete all clubs using this template and cancel patron enrollments
hu: Biztosan törli a %s klub sablont? Ezzel törölni fog minden klubot ami ezt a sablont használja és törli az olvasói beiratkozásokat

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete the selected search history entry?
hu: Biztosan törölni szeretné a kijelölt keresési előzményeket?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete these suggestions?
hu: Biztosan törölni szeretné ezeket a javaslatokat?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this course?
hu: Biztos, hogy törölni akarja ezt a kurzust?

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this invoice?
hu: Biztos, hogy le akarja törölni ezt a dokumentumot?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this item?
hu: Biztos, hogy törölni akarja ezt a dokumentumot?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this list?
hu: Biztosan el akarja távolítani a kijelölt listát?

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this suggestion?
hu: Biztosan törölni szeretné ezt a javaslatot?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to remove these items from the list?
hu: Biztosan el akarja távolítani a kijelölt dokumentumokat a listáról?

en: Area
hu: Felület

en: Area:
hu: Felület:

en: Arrived
hu: Megérkezett

note: SCRIPT
en: Ascending
hu: Növekvő

note: %1$s:  Branches.GetName(subscription.branchcode) || subscription.branchcode | html
en: At library: %s
hu: A könyvtár: %s

en: Attach item
hu: Példány hozzárendelése

note: %1$s:  ERROR_extended_unique_id_failed_value | html
en: Attribute value "%s" is already in use by another patron record.
hu: A "%s" tulajdonságérték már előfordul egy másik olvasó rekordjában.

en: Audio alerts
hu: Hallható riasztások

en: August
hu: Augusztus

en: Auth field copied
hu: Auth mező lemásolva

en: Auth value
hu: Auth érték

en: Auth value:
hu: Auth érték:

en: Author
hu: Szerző

en: Author (A-Z)
hu: Szerző (A-Z)

en: Author (Z-A)
hu: Szerző (Z-A)

en: Author (any):
hu: Szerző (bárki):

en: Author (corporate):
hu: Szerző (szervezet):

en: Author (meeting / conference):
hu: Szerző (találkozó / konferencia):

en: Author (meeting/conference):
hu: Szerző (találkozó/konferencia):

en: Author (personal):
hu: Szerző (személy):

en: Author(s)
hu: Szerző(k)

en: Author:
hu: Szerző:

en: Author:
hu: Szerző:

note: %1$s:  author | html
en: Author: %s
hu: Szerző: %s

en: Authorities
hu: Besorolási adatok

en: Authorities tables
hu: Besorolási táblák

en: Authorities:
hu: Besorolási adatok:

en: Authority
hu: Besorolási adatok

note: %1$s:  authid | html %2$s:  authtypetext | html
en: Authority #%s (%s)
hu: %s számú, %s típusú besorolási adat

note: %1$s:  loopro.object | html
en: Authority %s
hu: Besorolás %s

note: %1$s:  IF ( authtypecode ) %2$s:  authtypecode | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Authority MARC framework for %s%s%sdefault framework%s
hu: Besorolási MARC keretrendszer: %s%s%salapértelmezett keretrendszer%s

note: %1$s:  tagfield | html %2$s:  authtypecode | html
en: Authority MARC subfield structure admin for %s (authority: %s)
hu: Besorolási MARC almező szerkezet: %s (besorolási adat: %s)

note: %1$s:  tagfield | html
en: Authority MARC subfield structure for %s
hu: Besorolási MARC almező szerkezet: %s

en: Authority field to copy:
hu: Besorolási adat másolandó mezője:

en: Authority search
hu: Besorolási adatok szerinti keresés

en: Authority search results
hu: Besorolási adatok szerinti keresés találatai

en: Authority type
hu: Besorolási típus

en: Authority type:
hu: Besorolási adat típusa:

en: Authority types
hu: Besorolás típusai

en: Authority:
hu: Besorolás:

en: Authorized
hu: Engedélyezett

en: Authorized value
hu: Engedélyezett érték

en: Authorized value:
hu: Engedélyezett érték:

en: Authorized value:
hu: Engedélyezett érték:

en: Authorized values
hu: Engedélyezett értékek

en: Authors
hu: Szerzők

en: Authors:
hu: Szerzők

en: Automatic renewal
hu: Automatikus meghosszabbítás

en: Availability
hu: Elérhetőség

en: Availability:
hu: Elérhetőség:

en: Available call numbers
hu: Elérhető katalógusszámok

en: Available copy numbers
hu: Elérhető másolatok száma

en: Available item types
hu: Elérhető kiadványtípusok

en: Average checkout period statistics
hu: Átlag kölcsönzési periódus statisztikák

en: Average loan time
hu: Átlag kölcsönzési periódus

en: Back
hu: Vissza

en: Back to Tools
hu: Vissza az eszközökhöz

en: Barcode
hu: Vonalkód

note: %1$s:  barcode | html
en: Barcode %s
hu: Vonalkód %s

note: For the first occurrence, %1$s:  overduesloo.barcode | html
en: Barcode : %s
hu: Vonalkód: %s

en: Barcode file:
hu: Vonalkód fájl:

en: Barcode list (one barcode per line):
hu: Vonalkódlista (soronként egy vonalkóddal):

en: Barcode not found
hu: Nem találjuk ezt a vonalkódot

en: Barcode type
hu: Vonalkód típusa

en: Barcode type:
hu: Vonalkód típusa:

en: Barcode:
hu: Vonalkód:

en: Barcode:
hu: Vonalkód:

note: For the first occurrence, %1$s:  transfer.item.barcode | html
en: Barcode: %s
hu: Vonalkód: %s

en: Barcodes not found
hu: Nem találjuk ezt a vonalkódot

en: Basic parameters
hu: Alap paraméterek

en: Basket
hu: Kosár

en: Batch patron modification
hu: Több olvasó módosítása egyszerre

en: Batch patrons modification
hu: Több olvasó módosítása egyszerre

en: Before
hu: Korábban, mint

en: Before we begin, please verify you have the correct credentials to continue. Please log in with the username and password given to you by your systems administrator and located in your
hu: Mielőtt elkezdjük a telepítést, kérjük, bizonyosodjon meg afelől, hogy ismeri e helyes felhasználói nevet és jelszót. Kérjük, jelentkezzen be a rendszergazda által Önnek adott felhasználói névvel és jelszóval, melyek a

en: Beginning date:
hu: Kezdő dátum:

en: BibLibre, France
hu: BibLibre, Franciaország

en: BibTex
hu: BibTeX

en: Bibliographic
hu: Bibliográfia

en: Bibliographic information
hu: Bibliográfiai adatok

en: Bibliographic record title
hu: Könyvtári tétel címe

en: Bibliographies
hu: Bibliográfiák

en: Bibliotheksservice-Zentrum Baden-Württemberg (BSZ), Germany
hu: Bibliotheksservice-Zentrum Baden-Württemberg (BSZ), Németország

en: Biography
hu: Életrajz

en: Book drop mode
hu: A könyvet a könyvtár zárvatartása idején hozták vissza

en: Borrower number
hu: Olvasó sorszáma

en: Borrowernumber:
hu: Olvasó sorszáma:

note: %1$s:  patron.borrowernumber | html
en: Borrowernumber: %s
hu: Olvasó sorszáma: %s

en: Braille
hu: Braille-írás

en: Brief display
hu: Lényeges adatok

en: Browse system logs
hu: A rendszer naplófájljainak böngészése

en: Budgets
hu: Költségvetés

en: Build a report
hu: Lekérdezés készítése

en: Build and run reports
hu: Lekérdezések készítése és futtatása

en: Built-in offline circulation interface
hu: Beépített szerver nélküli kölcsönzési interfész

en: By
hu: Szerző

en: By:
hu: Szerző:

en: CD audio
hu: CD audió

en: CD software
hu: CD szoftver

en: CSV
hu: CSV-fájl

en: CSV profile:
hu: CSV profil:

en: CSV profiles
hu: CSV profilok

en: CSV separator
hu: CSv elválasztó

en: CSV separator:
hu: CSV elválasztó:

en: CSV type
hu: CSV típusa

note: %1$s:  todaysdate | $KohaDates %2$s:  from | $KohaDates %3$s:  to | $KohaDates
en: Calculated on %s. From %s to %s
hu: Számítások napja: %s. Ettől: %s, eddig: %s

en: Calendar
hu: Naptár

en: Calendar information
hu: Információk a naptárról

en: Call number
hu: Katalógusszám

en: Call number (0-9 to A-Z)
hu: Katalógusszám (0-9 ... A-Z)

en: Call number (Z-A to 9-0)
hu: Katalógusszám (Z-A ... 9-0)

en: Call number browser
hu: Katalógusszám böngésző

en: Call number range
hu: Katalógusszám tartomány

en: Call number:
hu: Katalógusszám:

en: Call number:
hu: Katalógusszám:

en: Call numbers
hu: Katalógusszámok

note: %1$s:  subscription.callnumber | html
en: Callnumber: %s
hu: Katalógusszám: %s

en: Can't cancel order
hu: Nem lehet törölni megrendelést

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Cancel enrollment
hu: Beiratkozás törlése

note: INPUT type=submit name=submit
en: Cancel marked holds
hu: Kijelölt előjegyzések törlése

note: I
en: Cannot be put on hold
hu: Nem lehet előjegyezni

note: %1$s:  currency.currency | $HtmlTags tag='span' attributes=>'class="ex"'
en: Cannot delete currency %s
hu: A(z) %s valuta nem törölhető

en: Card
hu: Kat. céd.

en: Card number
hu: Olvasójegy száma

en: Card number already in use.
hu: Olvasójegy száma már foglalt.

en: Card number length is incorrect.
hu: Az olvasójegy jegyeinek száma nem megfelelő.

en: Card number:
hu: Olvasójegy száma:

en: Card number:
hu: Olvasójegy száma:

en: Cardnumbers already in list
hu: Olvasójegy száma már szerepel a listán

note: SCRIPT
en: Cart
hu: Kosár

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Cash register
hu: Pénztár

en: Cash register ID:
hu: Pénztár ID:

en: Cash register statistics
hu: Pénzforgalmi statisztikák

note: %1$s:  beginDate | $KohaDates %2$s:  endDate | $KohaDates
en: Cash register statistics %s to %s
hu: Pénzforgalmi statisztikák %s - %s

en: Cash register:
hu: &rsaquo; Pénztár:

en: Cash registers
hu: &rsaquo; Pénztárak

en: Cassette recording
hu: Kazetta

en: Catalog
hu: Katalógus

en: Catalog by item type
hu: Kiadványtípusok szerinti katalógus

en: Catalog search
hu: Katalógus keresés

en: Cataloging
hu: Katalogizálás

en: Cataloging editor
hu: Katalogizálási szerkesztő

en: Cataloging search
hu: Keresés a katalógusban

en: Catalogs
hu: Katalógusok

en: Category
hu: Kategória

en: Category code
hu: Kategória kódja

note: SCRIPT
en: Category code unknown.
hu: Ismeretlen kategóriakód.

en: Category code:
hu: Kategóriakód:

en: Category name
hu: Kategória neve

en: Category type:
hu: Kategória típusa:

en: Category:
hu: Kategória:

en: Category:
hu: Kategória:

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Category: %s
hu: Kategória: %s

note: %1$s:  patron.category.description | html %2$s:  patron.categorycode | html
en: Category: %s (%s)
hu: Kategória: %s (%s)

en: Categorycode
hu: Kategóriakód

en: Change
hu: Megváltoztatás

en: Change password
hu: Jelszó megváltoztatása

note: %1$s:  patron.firstname | html %2$s:  patron.surname | html
en: Change username and/or password for %s %s
hu: %s %s felhasználói nevének és / vagy jelszavának megváltoztatása

en: Chapters
hu: Fejezetek

en: Chapters:
hu: Fejezetek:

en: Charge
hu: Díj

en: Charge when?
hu: Díj esedékessége

note: %1$s:  fines | $Price
en: Charges (%s)
hu: Költségek (%s)

en: Check in
hu: Visszahozatal

en: Check in
hu: Visszahozatal

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Check in message
hu: Visszavételkor megjelenő üzenet

en: Check logs for more details.
hu: Ellenőrizze a naplófájlokat további részletekért!

en: Check out
hu: Kölcsönzés

en: Check that your database is running.
hu: Ellenőrizze, hogy fut-e az adatbáziskezelő!

note: %1$s:  'koha-conf.xml' | $HtmlTags Tag=>'code'
en: Check your database settings in %s.
hu: Ellenőrizze, hogy az adatbáziskezelő beállításait itt: %s!

en: Checked out
hu: Kikölcsönözve

en: Checkin
hu: Visszahozatal

en: Checkin message
hu: Visszahozatalkor megjelenő üzenet

en: Checkin message type:
hu: Visszahozatalkor megjelenő üzenet típusa:

en: Checkin message:
hu: Visszahozatalkor megjelenő üzenet:

note: A
en: Checkin settings
hu: Visszahozatali beállítások

en: Checking out to
hu: Kikölcsönözve

note: For the first occurrence, %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc'
en: Checking out to %s
hu: %s kölcsönzése

en: Checking the box right next to the label will disable the entry and delete the values of that field on all selected patrons
hu: A címke mellet közvetlenül álló doboz bejelölése letiltja a bejegyzést és törli annak a mezőnek a tartalmát minden kiválasztott olvasó esetén

en: Checkout
hu: Kölcsönzés

en: Checkout count
hu: Kölcsönzések száma

en: Checkout count:
hu: Kölcsönzések száma:

en: Checkout date
hu: Kölcsönzés dátuma

en: Checkout history
hu: Korábbi kölcsönzések

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc'
en: Checkout history for %s
hu: %s kölcsönzési előzményei

note: A
en: Checkout settings
hu: Kölcsönzési beállítások

en: Checkout status:
hu: Kölcsönzés állapota

en: Checkouts
hu: Kölcsönözések

en: Choose
hu: Választás

en: Choose
hu: -- Válasszon műveletet --

en: Choose .koc file:
hu: Válassza ki a .koc kiterjesztésű fájlt:

en: Choose an icon:
hu: Válasszon egy ikont:

en: Choose library:
hu: Könyvtár kiválasztása:

en: Choose order of text fields to print
hu: Válassza ki a szövegmezők sorrendjét a nyomtatáshoz

en: Choose your library:
hu: Könyvtár kiválasztása:

en: Circulation
hu: Kölcsönzés

en: Circulation and fine rules
hu: Kölcsönzésre és bírságra vonatkozó szabályok

en: Circulation and fines rules
hu: Kölcsönzésre és bírságra vonatkozó szabályok

en: Circulation history
hu: Korábbi kölcsönzések

en: Circulation note
hu: Kölcsönzési megjegyzés

en: Circulation note:
hu: Kölcsönzési megjegyzés:

en: Circulation rule created!
hu: Kölcsönzési szabály létrejött!

en: Circulation rule not created!
hu: Kölcsönzési szabály nem jött létre!

en: Circulation statistics
hu: Kölcsönzési statisztikák

en: Circulation tables
hu: Kölcsönzési táblák

note: %1$s:  Branches.GetLoggedInBranchname | html
en: Circulation: Overdues at %s
hu: Késedelmes kölcsönzések (%s)

en: Citation
hu: Idézet

en: Cities
hu: Városok

en: Cities and towns
hu: Városok

en: City
hu: Város

en: City ID
hu: Város azonosító

en: City ID:
hu: Város azonosító:

en: City id
hu: Város azonosító

en: City:
hu: Város:

en: City:
hu: Város:

en: Classification
hu: Osztályozás

en: Classification sources
hu: Osztályozási források

en: Classification splitting rules
hu: Osztályozás felosztási szabályok

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.classification | $raw
en: Classification: %s
hu: Osztályozás: %s

en: Clear
hu: Törlés

en: Clear all
hu: Összes kiválasztás megszüntetése

en: Clear date
hu: Dátum törlése

en: Clear field
hu: Keresési mezők törlése

en: Clear fields
hu: Mezők törlése

en: Clear filter
hu: Szűrő törlése

en: Clear search form
hu: Keresési űrlap beírt adatainak törlése

en: Click on an image to view it in the image viewer
hu: Kattintson a képre, hogy megjeleníthesse egy képnézegető programmal!

en: Click on the link to download the patron cards from the patron list.
hu: Kattintson a hivatkozásra az olvasólista olvasói kártyáinak letöltéséhez.

note: BUTTON
en: Close
hu: Bezárás

en: Close this window.
hu: Ablak bezárása.

en: Close window
hu: Ablak bezárása

en: Closed
hu: Lezárt

en: Club
hu: Klub

en: Club enrollments for
hu: Klub beiratkozások

en: Club fields:
hu: Klub mezők:

en: Club not found
hu: Klub nem található

en: Club template
hu: Klub sablon

en: Club templates
hu: Klub sablonok

en: Club:
hu: Klub:

en: Clubs
hu: Klubok

note: For the first occurrence, %1$s:  enrollments.count | html %2$s:  enrollable.count | html
en: Clubs (%s/%s)
hu: Klubok (%s/%s)

en: Clubs currently enrolled in
hu: Klubok, melyekbe jelenleg beiratkozott

en: Clubs not enrolled in
hu: Klubok, melyekbe nem iratkoztak be

en: Code
hu: Kód

en: Code:
hu: Kód:

en: Collection
hu: Gyűjtemény

en: Collection
hu: Gyűjtemény

en: Collection code
hu: Gyűjtemény kódja

en: Collection deleted successfully
hu: A gyűjtemény sikeresen törlődött.

en: Collection failed to be deleted
hu: A gyűjteményt nem sikerült törölni.

en: Collection title:
hu: Gyűjtemény/sorozat címe:

en: Collection:
hu: Gyűjtemény:

en: Collection:
hu: Gyűjtemény:

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.seriestitle | $raw
en: Collection: %s
hu: Gyűjtemény: %s

en: Collections
hu: Gyűjtemények

en: Color
hu: Szín

en: Column:
hu: Oszlop:

en: Columns
hu: Oszlopok

note: SCRIPT
en: Columns settings
hu: Oszlopbeállítások

en: Coming from
hu: Származási hely

note: %1$s:  branchesloo.branchname | html
en: Coming from %s
hu: Származási hely: %s

en: Comma (,)
hu: Vessző (,)

en: Comment
hu: Megjegyzés

en: Comment
hu: Megjegyzés

en: Comment:
hu: Megjegyzés:

en: Comment:
hu: Megjegyzés:

en: Comments
hu: Hozzászólások

en: Comments about this file:
hu: Megjegyzések e fájllal kapcsolatban:

en: Comments awaiting moderation
hu: Engedélyezésre váró hozzászólások

en: Comments pending approval
hu: Jóváhagyásra váró hozzászólsáok

en: Comments:
hu: Hozzászólások:

en: Complete
hu: Teljes

en: Configure these parameters in the order they appear.
hu: Abban a sorrendben állítsa be a paramétereket, ahogy azok megjelennek.

en: Confirm ILL request
hu: ILL kérés megerősítése

en: Confirm deletion
hu: Törlés megerősítése

note: %1$s:  searchfield | html
en: Confirm deletion of %s?
hu: Megerősíti %s törlését?

en: Confirm new password:
hu: Új jelszó megerősítése:

en: Confirm password:
hu: Jelszó megerősítése:

en: Contact
hu: Elérhetőség

en: Contact information
hu: Elérhetőségek

en: Contact note:
hu: Megjegyzés

en: Contact:
hu: Kapcsolattartó:

en: Contains
hu: Tartalmazza

en: Content
hu: Tartalom

en: Content:
hu: Tartalom:

en: Contents
hu: Tartalomjegyzék

en: Contents of
hu: Tartalomjegyzék:

en: Continue
hu: Tovább

en: Copies:
hu: Darabszám:

en: Copy
hu: Másolás

en: Copy and replace
hu: Másolás és felülírás

en: Copy notice
hu: Megjegyzés másolása

en: Copy number
hu: Másolat száma

en: Copy number:
hu: Másolat száma:

en: Copy to all libraries
hu: Másolás minden könyvtárba

en: Copyright
hu: Szerzői jog

en: Copyright &copy; 2012-2016
hu: Szerzői jog &copy; 2012-2016

en: Copyright date:
hu: Szerzői jog dátuma:

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.copyrightdate | $raw
en: Copyright year: %s
hu: Szerzői jog éve: %s

en: Copyrightdate
hu: Szerzői jog dátuma

en: Country
hu: Ország

en: Country:
hu: Ország:

en: Country:
hu: Ország:

note: %1$s:  l.branchcountry | html
en: Country: %s
hu: Ország: %s

en: Course #
hu: Kurzus #

en: Course name
hu: Kurzus neve

en: Course name:
hu: Kurzus neve:

en: Course number
hu: Kurzus száma

en: Course number:
hu: Kurzus szám:

en: Course reserves
hu: Kurzustár

en: Courses
hu: Kurzusok

en: Cover image
hu: Borító

en: Create a new category
hu: Új kategória létrehozása

en: Create a new city
hu: Új város létrehozása

en: Create a new list
hu: Új lista létrehozása

en: Create and edit club templates
hu: Klub sablonok létrehozása és szerkesztése

en: Create and edit clubs
hu: Klubok létrehozása és szerkesztése

en: Create from SQL
hu: SQL készítése

en: Create guided report
hu: Lekérdezés készítése

en: Create item when receiving
hu: példányrekord létrehozása, amikor megérkezik a sorozat következő száma

en: Create item when receiving:
hu: példányrekord létrehozása, amikor megérkezik a sorozat következő száma

en: Create manual credit
hu: Jóváírás kézi lérehozása

en: Create manual invoice
hu: Számla kézi létrehozása

en: Create new authority
hu: Új besorolási adat létrehozása

en: Create record
hu: MARC rekord létrehozása

note: INPUT type=submit name=submit
en: Create report from SQL
hu: SQL lekérdezés készítése

en: Created on
hu: Létrehozva

en: Creation date
hu: Létrehozás dátuma

en: Creation date:
hu: Létrehozás dátuma:

en: Credit
hu: Jóváírás

en: Credit type:
hu: Jóváírás típusa:

en: Credits:
hu: Jóváírások

en: Currencies
hu: Pénznemek

en: Currencies &amp; Exchange rates
hu: Pénznemek és átváltáso árfolyamok

en: Currencies and exchange rates
hu: Pénznemek és átváltási árfolyamok

en: Currency
hu: Pénznem:

en: Current server time is:
hu: A szerveren ennyi az idő:

en: Current session
hu: Jelenlegi munkamenet

en: Curriculum
hu: Tanterv

en: D&aelig;nsk (Danish)
hu: D&aelig;nsk (dán)

en: DVD video / Videodisc
hu: DVD videó / Videólemez

en: Damaged
hu: Rongált

en: Damaged status:
hu: Rongáltság:

en: Database
hu: Adatbázis

en: Database host:
hu: adatbázis gazdagépe:

en: Database name:
hu: adatbázis neve:

en: Database port:
hu: adatbázis portja:

en: Database settings:
hu: Adatbázis beállításai:

en: Database tables created
hu: Létrejöttek a táblák az adatbázisban.

en: Database type:
hu: adatbázis típusa:

en: Database user:
hu: adatbázis felhasználói neve:

en: Database:
hu: Adatbázis:

en: Date
hu: Dátum

en: Date acquired
hu: Beszerzés dátuma

en: Date added
hu: Hozzáadás dátuma

en: Date due
hu: Kölcsönzés lejáratának dátuma

en: Date due:
hu: Kölcsönzés lejártának dátuma:

en: Date last modified
hu: Legutóbbi módosítás dátuma

en: Date of birth
hu: Születési dátum

en: Date of birth is invalid.
hu: A születési dátum érvénytelen.

en: Date of birth:
hu: Születési dátum:

en: Date of enrollment is invalid.
hu: A beiratkozás dátuma érvénytelen.

en: Date of expiration is invalid.
hu: A lejárat dátuma érvénytelen.

en: Date received
hu: Fogadás dátuma

en: Date:
hu: Dátum:

en: Date:
hu: Dátum:

en: Dates
hu: Dátumok

en: Day
hu: Nap

en: Day/month
hu: Nap/hónap

en: Day:
hu: Nap:

en: Days
hu: Nap

en: Default
hu: Alapértelmezett

en: Default font
hu: Alapértelmezett betűkészlet

en: Default framework
hu: Alapértelmezett keretrendszer

en: Define classification sources (i.e. call number schemes) used by your collection. Also define filing rules used for sorting call numbers and splitting rules for splitting them
hu: Definiálja a gyűjtemény által használt osztályozási forrásokat (azaz a katalógusszám sémákat)! Ezenkívül határozza meg a katalógusszám rendezéséhez használt tárolási szabályokat és a felosztás szabályait

en: Define days when the library is closed
hu: Határozza meg a napokat, amikor a könyvtár zárva tart!

en: Define days when the library is closed
hu: Határozza meg a napokat, amikor a könyvtár zárva tart!

en: Define funds within your budgets
hu: Hozzon létre elkülönített alapokat a költségvetésen belül!

en: Define mappings
hu: Hozzon létre megfeleltetéseket.

en: Define transport costs between branches
hu: Határozza meg a fiókkönyvtárak közötti szállítási költségeket!

en: Delete
hu: Törlés

en: Delete
hu: Törlés

note: %1$s:  csv_profile.profile | html
en: Delete CSV Profile "%s?"
hu: Töröljük a(z) "%s" CSV profilt?

en: Delete all items
hu: Minden példány törlése

note: %1$s:  budget_period_description | html
en: Delete budget '%s'?
hu: A(z) '%s' büdzsét töröljük?

note: %1$s:  city.city_name | html
en: Delete city "%s?"
hu: Töröljük a következő várost: "%s"?

note: SCRIPT
en: Delete column
hu: Oszlop törlése

en: Delete course
hu: Kurzus törlése

note: %1$s:  itemtype.itemtype | html
en: Delete item type '%s'?
hu: Töröljük a '%s' kiadványtípust?

en: Delete items in a batch
hu: Több példány együttes törlése

en: Delete list
hu: Lista törlése

en: Delete record
hu: Bejegyzés törlése

en: Delete this account?
hu: Töröljük ezt a fiókot?

en: Delete this holiday
hu: A szünnap törlése

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Delete this holiday.
hu: Szünnap törlése

en: Delete?
hu: Törlés?

en: Department
hu: Intézet

en: Department:
hu: Részleg:

en: Dept.
hu: Intézet

note: SCRIPT
en: Descending
hu: Csökkenő

en: Description
hu: Leírás

en: Description of charges
hu: Költség megnevezése

en: Description:
hu: Leírás:

en: Description:
hu: Leírás:

note: For the first occurrence, %1$s:  mss.liblibrarian | html_entity
en: Description: %s
hu: Leírás: %s

en: Destination library:
hu: Áthelyezés ebbe a könyvtárba:

en: Destination library:
hu: Áthelyezés ebbe a könyvtárba:

en: Details
hu: Részletek

en: Details for all requests
hu: Minden kérés részletei

en: Dewey:
hu: ETO:

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.dewey | $raw
en: Dewey: %s
hu: ETO: %s

en: Dictionary
hu: Szótár

en: Dictionary
hu: Szótár

en: Did you mean?
hu: Úgy értette …?

note: SCRIPT
en: Dimensions
hu: Méretek

en: Directories
hu: Címtárak

note: SCRIPT
en: Disabled for %s
hu: Letiltva %s

en: Discographies
hu: Diszkográfiák

en: Display from:
hu: Megjelenítés ettől:

en: Display location:
hu: Megjelenítés helye:

en: Display only used tags/subfields
hu: Csak a használt hívójelek és almezők megjelenítése

en: Display order
hu: Megjelenítés sorrendje

en: Display order:
hu: Megjelenítés sorrendje:

en: Display order:
hu: Megjelenítés sorrendje:

en: Display to:
hu: Megjelenítés eddig:

en: Displaying availability results
hu: Elérhető eredmények megjelenítése

en: Document type:
hu: Kiadvány típusa:

note: INPUT type=button
en: Done
hu: Kész

en: Download
hu: Letöltés

en: Download cart
hu: Kosár tartalmának letöltése

en: Download list
hu: Lista letöltése

en: Download list
hu: Lista letöltése:

note: %1$s:  itemloo.date_due | $KohaDates  as_due_date => 1
en: Due %s
hu: Határidő: %s

en: Due date
hu: Határidő

en: Duplicate
hu: Megkettőzés

note: INPUT type=text name=duration
en: Duration (days)
hu: Időtartam (napok)

en: EDIFACT message
hu: EDIFACT üzenet

en: EDIFACT messages
hu: EDIOFACT üzenetek

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Edit
hu: Szerkesztés

note: For the first occurrence, %1$s:  rota.title | html
en: Edit "%s"
hu: "%s" szerkesztése

note: %1$s:  spec | html
en: Edit OAI set '%s'
hu: A(z) '%s' OAI szerkesztése

en: Edit as new (duplicate)
hu: Szerkesztés újként (duplikáklás)

en: Edit authorities
hu: Besorolási adatok szerkesztése

en: Edit authority
hu: Besorolási adatok szerkesztése

en: Edit course
hu: Kurzus szerkesztése

en: Edit items
hu: Példányok szerkesztése

en: Edit items in batch
hu: Több példány együttes szerkesztése

en: Edit list
hu: Lista szerkesztése

en: Edit list
hu: Lista szerkesztése

en: Edit patrons
hu: Olvasók szerkesztése

en: Edit record
hu: Bejegyzés szerkesztése

en: Edit this holiday
hu: Szünnap szerkesztése

en: Edition
hu: Kiadás

en: Edition:
hu: Kiadás:

en: Editions
hu: Kiadások

en: Email
hu: E-mail

en: Email address:
hu: Email cím:

en: Email has been sent.
hu: Az e-mail elment.

en: Email text:
hu: Email szöveg:

en: Empty and close
hu: A kosár kiűrítése

en: Enabled
hu: Aktív

en: Enabled?
hu: Aktív?

en: Encoding
hu: Kódolás

en: Encoding:
hu: Kódolás:

en: Encyclopedias
hu: Enciklopédiák

en: End date
hu: Záró dátum

en: End date:
hu: Záró dátum:

en: End date:
hu: Záró dátum:

en: English
hu: Angol

en: Enhanced content
hu: Kibővített tartalom

en: Enroll
hu: Beiratkozás

en: Enroll in
hu: Beiratkozás ide:

en: Enroll patrons in clubs
hu: Olvasók beiratkozása klubokba

en: Enrolled patrons
hu: Beiratkozott olvasók

en: Enrollment fee
hu: Beiratkozási díj

en: Enrollment fee:
hu: Beiratkozási díj:

en: Enrollment field
hu: Beiratkozási mező

en: Enrollment fields
hu: Beiratkozási mezők:

en: Enrollment period
hu: Beiratkozás ideje

en: Enrollments
hu: Beiratkozások

en: Enter a new purchase suggestion
hu: Írjon egy új szerzeményezési javaslatot!

en: Enter a summary that will overwrite the default one in search results lists. Example, for a website itemtype :
hu: Adjon meg egy összefoglalást, ami átírja az alapértelmezettet a keresési találatokban. Például a weblap típus esetén:

en: Enter barcode:
hu: Könyv vonalkódja:

en: Enter item barcode:
hu: Adja meg a kiadvány vonalkódját:

en: Enter item barcode:
hu: Adja meg a kiadvány vonalkódját:

en: Enter patron card number or partial name:
hu: Adja meg az olvasójegy számát vagy az olvasó nevének egy részét:

note: SCRIPT
en: Enter patron card number:
hu: Adja meg az olvasójegy számát:

note: INPUT type=text name=q
en: Enter search terms
hu: Írjon be egy keresőkifejezést

en: Error
hu: Hiba

note: %1$s:  errno | html
en: Error %s
hu: Hiba %s

en: Error saving item
hu: Hiba a példány mentése közben

en: Error saving items
hu: Hiba a példányok mentése közben

en: Error:
hu: Hiba:

en: Error:
hu: Hiba:

note: For the first occurrence, %1$s:  decoding_error | html
en: Error: %s
hu: Hiba: %s

note: %1$s:  ELSIF ( loopfilte.sql )
en: Error: %s
hu: Hiba: %s

note: %1$s:  FOREACH errse IN errseq %2$s:  errse.serialseq | html
en: Error: Barcode not unique for %sserialseq %s
hu: Hiba: A vonalkód nem egyedi: %sserialseq %s

en: Errors occurred:
hu: Hibák fordultak elő:

en: Everyone
hu: Mindenki

en: Everything went okay. Update done.
hu: Minden rendben ment, a frissítés elkészült.

en: Example: 5.00
hu: Például: 500

en: Existing SQL
hu: Létező SQL

en: Existing holds
hu: Előjegyzések

en: Expiration
hu: Lejárat ideje

en: Expiration date
hu: Lejárat dátuma

en: Expiration date:
hu: Lejárat dátuma:

en: Expiration date:
hu: Lejárat dátuma:

note: %1$s:  patron.dateexpiry | $KohaDates
en: Expiration date: %s
hu: Lejárat dátuma: %s

en: Expiration:
hu: Lejárat:

en: Expiration:
hu: Lejárat:

en: Expires on
hu: Lejár ekkor:

en: Expiry date
hu: Lejárat dátuma

en: Explanation
hu: Magyarázat

en: Export
hu: Exportálás

en: Export data
hu: Adatok exportálása

en: Export database
hu: Adatbázis exportálása

note: SCRIPT
en: Export or print
hu: Exportálás vagy nyomtatás

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Export patron cards
hu: Olvasójegyek exportálása

en: Export selected
hu: A kijelöltek exportálása

en: Export today's checked in barcodes
hu: Ma visszahozott kiadványok vonalkódjának exportja

en: Fast cataloging
hu: Gyors katalogizálás

en: February
hu: Február

en: Female
hu: nő

en: Female
hu: nő

en: Fewer options
hu: Kevesebb opció

en: Fiction
hu: Szépirodalom

note: %1$s:  field_updated.label | html
en: Field successfully updated: %s
hu: Mező sikeresen frissítve: %s

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: File already exists
hu: Ez a fájl már létezik!

note: SCRIPT
en: File could not be created. Check permissions.
hu: A fájlt nem sikerült létrehozni. Ellenőrizze a jogosultságokat.

note: SCRIPT
en: File is not readable
hu: A fájl nem olvasható

en: File:
hu: Fájl:

en: File:
hu: Fájl:

note: %1$s:  SOURCE_FILE | html
en: File: %s
hu: Fájl: %s

en: Filename
hu: Fájlnév

en: Files
hu: Fájlok

en: Files attached to invoice
hu: A számlához csatolt fájlok

en: Filmographies
hu: Filmográfia

note: INPUT type=submit
en: Filter
hu: Szűrő

en: Filter on:
hu: Szűrés

note: SCRIPT
en: Filter paid transactions
hu: Kifizetett tételek kiszűrése

en: Filters
hu: Szűrők

en: Fine
hu: Késedelmi díj

en: Fine amount
hu: Késedelmi díj összege

en: Fine amount:
hu: Késedelmi díj összege:

en: Fines
hu: Késedelmi díjak

note: INPUT type=submit name=submit
en: Finish
hu: Befejezés

en: First
hu: Első

en: First name
hu: Keresztnév

en: First name:
hu: Keresztnév:

en: First name:
hu: Keresztnév:

en: First patron
hu: Első olvasó

en: Float
hu: Lebegőpontos szám

note: SCRIPT
en: Font
hu: Betűtípus

en: Font size:
hu: betűméret:

en: Font:
hu: betűtípus:

en: Forgive overdue charges
hu: Késedelmi díj elengedése

en: Forgiven
hu: Elengedés

en: Format
hu: Formátum

en: Format:
hu: Formátum

en: Format:
hu: Formátum:

en: French
hu: Francia

en: Frequencies
hu: Gyakoriságok

en: Frequency
hu: Gyakoriság

en: Frequency:
hu: Gyakoriság:

en: Frequency:
hu: Gyakoriság:

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Friday
hu: Péntek

note: SCRIPT
en: Fridays
hu: péntekenként

en: From an external source
hu: Külső forrásból

en: From call number:
hu: Ettől a katalógusszámtól:

en: From item call number:
hu: A tétel katalógusszámától:

en: From:
hu: Ettől:

en: From:
hu: Ettől:

en: Gender
hu: Neme

en: Gender:
hu: Neme:

en: General
hu: Kor nélkül

en: German
hu: Német

en: Get Firefox add-on
hu: Firefox bővítmény beszerzése

en: Get desktop application
hu: Asztali alkalmazás beszerzése

en: Global system preferences
hu: Globális rendszerbeállítások

note: INPUT type=submit name=changepage_goto
en: Go
hu: Alkalmaz

en: Go to advanced search
hu: Összetett keresés

en: Go to item search
hu: Tovább kiadvány kereséséhez

en: Go to page :
hu: Ugrás a következő oldalra:

en: Grace period:
hu: Türelmi idő:

en: Group(s):
hu: Csoport(ok):

en: Groups of libraries:
hu: Könyvtárcsoportok:

en: Guarantor information
hu: Gondviselő adatai

en: Guarantors:
hu: Kezesek:

en: Guided reports
hu: Irányított lekérdezések

en: Guided reports wizard
hu: Irányított lekérdezés készítő

en: HTML message:
hu: HTML-üzenet

en: Handbooks
hu: Kézikönyvek

en: Heading A-Z
hu: Besorolási alak A-Z

en: Heading Z-A
hu: Besorolási alak Z-A

en: Heading type
hu: Fejléc típus

en: Hebrew
hu: Héber

en: Help
hu: Súgó

en: Hi,
hu: Üdvözöljük,

en: Hide all
hu: Összes elrejtése

en: Hide all columns
hu: Minden oszlop elrejtése

en: Hide in OPAC
hu: Ne jelenjen meg a katalógusban

en: Hide in OPAC:
hu: Ne jelenjen meg a katalógusban:

en: Hide window
hu: Ablak elrejtése

en: Highlight
hu: Keresőszó kiemelése

en: Hint:
hu: Tipp:

en: History
hu: Történelem

en: Hold date
hu: Előjegyzés dátuma

en: Hold ratio
hu: Előjegyzési arány

en: Hold ratios
hu: Előjegyzési arányok

en: Hold ratios to calculate items needed
hu: Előjegyzési arányok a szükséges példányszám kiszámításához

en: Hold starts on date:
hu: Az előjegyzés ezen a napon kezdődik:

en: Holding libraries
hu: Lelőhely (könyvtárak)

en: Holding library
hu: Kölcsönző könyvtár

en: Holding library:
hu: Kölcsönző könyvtár:

note: %1$s:  itemloop.size() || 0 | html
en: Holdings (%s)
hu: Állomány (%s)

en: Holdings:
hu: Állomány:

en: Holds
hu: Előjegyzések

note: For the first occurrence, %1$s:  Biblio.HoldsCount( SEARCH_RESULT.biblionumber ) | html
en: Holds (%s)
hu: Előjegyzések (%s)

en: Holds awaiting pickup
hu: Elvitelre váró előjegyzések

note: %1$s:  ReservesMaxPickUpDelay | html
en: Holds listed here have been awaiting pickup for more than %s days.
hu: Az itt felsorolt előjegyzések több mint %s napja várnak elvitelre.

en: Holds queue
hu: Előjegyzési sor

en: Holds to pull
hu: Kölcsönözhető előjegyzések

note: %1$s:  from | $KohaDates %2$s:  to | $KohaDates
en: Holds to pull placed between %s and %s
hu: Kölcsönözhető előjegyzések, melyeket %s és %s között kértek

note: %1$s:  Koha.Preference('ReservesMaxPickUpDelay') | html %2$s:  overcount | html
en: Holds waiting over %s days: %s
hu: Több mint %s napja tett, de el nem vitt előjegyzések: %s

note: %1$s:  reservecount | html
en: Holds waiting: %s
hu: %s várakozó előjegyzés

en: Holiday exception
hu: Kivételesen nem szünnap

en: Holiday repeating weekly
hu: Hetente ismétlődő szünnap

en: Holiday repeating yearly
hu: Évente ismétlődő szünnap

en: Home
hu: Kezdőlap

en: Home libraries
hu: Honkönyvtárak

en: Home library
hu: Honkönyvtár

en: Home library (branchcode)
hu: Honkönyvtár (fiókkód)

note: SCRIPT
en: Home library unknown.
hu: Ismeretlen honkönyvtár.

en: Home library:
hu: Honkönyvtár:

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Home library: %s
hu: Honkönyvtár: %s

en: Hostname/Port
hu: Gazdagép/Port

en: Hostname:
hu: Gazdaszámítógép:

en: Hour
hu: Óra

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc'
en: Housebound details for %s
hu: Házhozkötött részletek %s

en: I encountered some problems.
hu: Problémáim adódtak.

en: IP address has changed, please log in again
hu: Az IP cím megváltozott. Kérjük, jelentkezzen be ismét.

en: IP address has changed. Please log in again
hu: Az IP cím megváltozott. Kérjük, jelentkezzen be ismét.

en: ISBN or ISSN or other standard number:
hu: ISBN vagy ISSN vagy más sztenderd szám:

en: ISO Format (YYYY-MM-DD)
hu: ISO formátumban (éééé-hh-nn)

en: Icon
hu: Ikon

en: If checked, this holiday will be copied to all libraries. If the holiday already exists for a library, no change is made.
hu: Ha kipipált, ezt a szünnapot átmásoljuk minen könyvtárba. Ha a szünnap már létezik az egyik könyvtárban, nem történik semmilyen változás.

en: If empty, English is used
hu: Ha üres, angolt használunk

en: If this is not what you were expecting, go to
hu: Ha ez nem az, amire számított, lépjen tovább ide:

en: If you can't find what you are looking for, you can
hu: Ha nem találja amit keres, Ön tud

en: Ignore
hu: Bármilyen

en: Image
hu: Kép

en: Image 1
hu: Kép 1

en: Image 2
hu: Kép 2

en: Image file
hu: Képfájl

en: Image name:
hu: A kép neve:

note: %1$s:  IMAGE_NAME | html
en: Image name: %s
hu: A kép neve: %s

note: %1$s:  END %2$s:  END %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Image not imported because of an unknown error. Please refer to the error log for more details. %s %s %s imported successfully. %s
hu: A kép ismeretlen hiba miatt nem lett importálva. További részletek a hibanaplóban találhatók. %s %s %s sikeresen importált. %s

note: %1$s:  ELSIF ( filerror.IMGEXISTS )
en: Image not imported because the database returned an error. Please refer to the error log for more details. %s
hu: A kép nem lett importálva mert az adatbázis hibával tért vissza. További részletek a hibanaplóban találhatók. %s

en: Images
hu: Képek

en: Import
hu: Importálás

en: Import all the checked items in the basket with the following accounting details (used only if no information is filled for the item):
hu: Importálja az összes ellenőrzött tételt a kosárba a következő számviteli adatokkal (csak akkor használja, ha a tételre nincs kitöltve információ):

en: Import patron data
hu: Olvasók adatainak importálása

en: Import patrons
hu: Olvasók importálása

en: Import quotes
hu: Idézetek importálása

en: In order for offline circulation to work on this computer, your library's records must be up-to-date on this computer:
hu: Ahhoz, hogy a szerver nélküli kölcsönzés működjön ezen a számítógépen, elengedhetetlen, hogy a rekordok naprakészek legyenek ezen a számítógépen.

note: %1$s:  Branches.GetName( item.transfer.frombranch ) | html %2$s:  Branches.GetName( item.transfer.tobranch ) | html %3$s:  item.transfer.datesent | $KohaDates
en: In transit from %s to %s since %s
hu: Átszállítás alatt %s és %s között %s

en: In your cart
hu: Kosárban

en: Inactive
hu: Inaktív

en: Indexed in:
hu: Mutatózva a:

en: Indexes
hu: Mutatók

en: Individual libraries:
hu: Egyedi könyvtárak:

en: Info:
hu: Információ:

en: Information
hu: Információ

en: Initials
hu: Monogram

en: Initials:
hu: Kezdőbetűk:

en: Initials:
hu: Monogram:

en: Instructor search:
hu: Oktató keresése:

en: Instructors
hu: Oktatók

en: Instructors:
hu: Oktatók:

en: Interlibrary loans
hu: Könyvtárközi kölcsönzések

en: Invalid username or password
hu: Érvénytelen felhasználónév vagy jelszó.

en: Inventory
hu: Leltárkészítés

en: Inventory number
hu: Leltári szám

en: Invoice
hu: Számla

en: Invoice details
hu: Számla részletei

en: Invoice has been modified
hu: A számla módosult.

en: Invoices
hu: Számlák

en: Invoices
hu: Számlák

en: Issue
hu: Szám

en: Issue #
hu: Szám

en: Issue:
hu: Szám:

en: Italian
hu: Olasz

en: Item barcode:
hu: A példány vonalkódja:

en: Item call number
hu: Tétel katalógusszám

en: Item callnumber:
hu: Tétel katalógusszám:

en: Item checked out
hu: Kikölcsönözve

en: Item damaged
hu: Rongálódott példány

en: Item has been withdrawn
hu: A példányt bevontuk.

en: Item holding library:
hu: Példányt köcsönző könyvtár:

note: TH
en: Item holds / Total holds
hu: Előjegyezések száma / Összes előjegyzés száma

note: %1$s:  IF item_notforloan_lib %2$s:  item_notforloan_lib | html %3$s:  END
en: Item not for loan %s(%s)%s.
hu: A példány nem kölcsönözhető %s(%s)%s

en: Item search
hu: Kiadvány keresése

en: Item search fields
hu: Kiadvány keresési mezők

note: SCRIPT
en: Item search results
hu: Kiadványok keresésének találatai

note: SPAN
en: Item statuses may be inaccurate. Please view the record details for accurate item statuses
hu: A tétel állapota pontatlan lehet. Kérjük, nézze meg a bejegyzés részleteit a pontos tétel állapotokhoz

en: Item type
hu: Kiadványtípus

en: Item type already exists!
hu: Ez a kiadványtípus már létezik!

en: Item type code:
hu: Kiadványtípus kódja:

en: Item type:
hu: Kiadványtípus:

en: Item type:
hu: Kiadványtípus:

en: Item types
hu: Kiadványtípusok

en: Item types
hu: Kiadványtípusok

en: Item types administration
hu: Kiadványtípusok adminisztrációja

en: Item was lost, now found.
hu: A példány elveszett, de meglett.

en: Items
hu: Példányok

en: Items available
hu: Elérhető példányok

en: Items checked out
hu: Kölcsönzött kiadványok

note: %1$s:  biblio.title | html %2$s:  IF ( biblio.author ) %3$s:  biblio.author | html %4$s:  END %5$s:  biblio.biblionumber | html
en: Items for %s %s by %s%s (Record #%s)
hu: %s %s (%s)%s példányai (bejegyzés: %s)

en: Items lost
hu: Elveszett példányok

en: Items with no checkouts
hu: Ki nem kölcsönzött példányok

en: Items:
hu: Kiaványok:

en: Items:
hu: Dokumentumok:

en: January
hu: Január

en: July
hu: Július

en: June
hu: Június

en: Juvenile
hu: Ifjúság

en: Keep issue number
hu: maradjon meg a szám száma

en: Keyword
hu: Kulcsszó

en: Keyword (any):
hu: Kulcsszó:

en: Keyword:
hu: Kulcsszó:

en: Keyword:
hu: Kulcsszó:

en: Keywords:
hu: Kulcsszavak:

note: SCRIPT
en: Koha &rsaquo; Cataloging &rsaquo;
hu: Koha &rsaquo; Katalogizálás &rsaquo;

en: Koha administration
hu: Koha adminisztrációja

en: Koha administrator
hu: Koha adminisztrátor

en: Koha database schema
hu: Koha adatbázis séma

en: Koha development team
hu: Koha fejlesztői csapat

en: Koha full call number
hu: Koha teljes katalógusszám

en: Koha offline circulation
hu: Koha szerver nélküli kölcsönzés

en: Koha reports library
hu: Koha SQL lekérdezések könyvtára

en: Koha to MARC mapping
hu: Koha-MARC megfeleltetés

en: Koha version:
hu: Koha verzió:

en: LC call number:
hu: LC katalógusszám:

en: LC call number:
hu: LC katalógusszám:

en: Label
hu: Címke

en: Label for lib:
hu: Leírás a könyvtáros számára:

en: Label for opac:
hu: Leírás az olvasó számára:

en: Label:
hu: Címke:

en: Language
hu: Nyelv

en: Language of original:
hu: Eredeti nyelv:

en: Language:
hu: Nyelv:

en: Languages
hu: Nyelvek

en: Large print
hu: Nagybetűs nyomtatvány

en: Last
hu: Utolsó

en: Last borrowed:
hu: Legutóbb kölcsönözték:

en: Last borrower:
hu: Utolsó kölcsönző:

en: Last checkout date:
hu: Utolsó kölcsönzés dátuma:

en: Last inventory date:
hu: Leltárkészítés ideje:

en: Last run
hu: Utolsó

en: Last updated
hu: Utolsó frissítés

en: Last updated:
hu: Utolsó frissítés:

en: Last updated:
hu: Utolsó frissítés:

en: Law reports and digests
hu: Törvényi riportok és kivonatok

en: Leave a message
hu: Hagyjon üzenetet!

en: Left page margin:
hu: Margó a lap bal oldalán

en: Legal articles
hu: Jogi cikkek

en: Legal cases and case notes
hu: Jogi esetek és jegyzetek

en: Legislation
hu: Törvényhozás

en: Length:
hu: Hosszúság:

en: Librarian
hu: Könyvtáros

en: Librarian:
hu: Könyvtáros:

en: Libraries
hu: Könyvtárak

en: Libraries
hu: Könyvtárak

en: Libraries:
hu: Könyvtárak:

en: Library
hu: Könyvtár

en: Library EANs
hu: Könyvtár EAN-számai (Európai Gyártmánykód)

en: Library URL:
hu: Könyvtár URL-je:

en: Library branch
hu: Könyvtár részlege

en: Library code:
hu: Könyvtár kódja:

en: Library created!
hu: A könyvtár létrejött.

en: Library groups
hu: Könyvtári csoportok

en: Library management
hu: Könyvtári adatok

en: Library name:
hu: Könyvtár neve:

en: Library of Congress
hu: Kongresszusi könyvtár

en: Library of the patron:
hu: Az olvasó könyvtára:

en: Library type:
hu: Könyvtár típusa:

en: Library use
hu: Könyvtárhasználat

en: Library:
hu: Könyvtár:

en: Library:
hu: Könyvtár:

note: For the first occurrence, %1$s:  Branches.GetName( branch ) | html
en: Library: %s
hu: Könyvtár: %s

note: %1$s:  update.old_branch or "?" | html %2$s:  update.new_branch or "?" | html
en: Library: %s &rArr; %s
hu: Könyvtár: %s &rArr; %s

en: Limit to any of the following:
hu: Keresés korlátozása a következő típusokra:

en: Limit to currently available items
hu: Korlátozás a jelenleg elérhető példányokra

en: Limit to:
hu: Korlátozás:

en: Limit to:
hu: Korlátozás:

note: A
en: Limited to your library. See report help for other details.
hu: Csak ebben könyvtárban. Nézd meg az összesítés súgóját további részletekért!

en: Link
hu: Hivatkozás

en: List
hu: Lista

en: List created.
hu: A lista létrejött.

en: List deleted.
hu: A lista törlődött.

en: List fields
hu: Listamezők

en: List name
hu: Lista neve

en: List name:
hu: Lista neve:

en: List updated.
hu: A lista frissült.

en: Lists
hu: Listák

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Loading
hu: Betöltés

en: Loading
hu: Betöltés

en: Loading data...
hu: Adatok betöltése...

en: Loading, please wait...
hu: Betöltés, türelmét kérjük...

en: Loading...
hu: Betöltés...

en: Loading...
hu: Betöltés...

en: Location
hu: Hely

en: Location and availability
hu: Lelőhely és kölcsönözhetőség

en: Location:
hu: Elhelyezés:

en: Locations
hu: Helyek

note: INPUT type=submit
en: Log in
hu: Bejelentkezés

en: Log in as a different user
hu: Bejelentkezés más felhassználóként

en: Log out
hu: Kijelentkezés

en: Log viewer
hu: Napló megtekintése

en: Logs
hu: Naplók

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Lost
hu: Elveszett

en: Lost card
hu: Elveszett olvasójegy

en: Lost item
hu: Elveszett példány

en: Lost items
hu: Elveszett példányok

en: Lost:
hu: Elveszett:

en: Lower left X coordinate:
hu: Bal alsó X koordináta:

en: Lower left Y coordinate:
hu: Bal alsó Y koordináta:

en: MARC Bibliographic framework test
hu: MARC bibliográfiai keretrendszer ellenőrzés

en: MARC Card View
hu: MARC Card Nézet

en: MARC View
hu: MARC Nézet

en: MARC bibliographic framework
hu: MARC bibliográfiai keretrendszer

en: MARC field
hu: MARC mező

en: MARC field:
hu: MARC mező:

en: MARC frameworks
hu: MARC keretrendszerek

en: MARC organization code
hu: MARC szervezet kódja

en: MARC preview
hu: MARC előnézet

en: MIT License
hu: MIT Licenc

en: MIT license
hu: MIT licenc

en: Macros
hu: Makrók

en: Macros...
hu: Makrük...

en: Magyar (Hungarian)Agnes Imecs
hu: Magyar (Hungarian)

en: Main address
hu: Lakcím

en: Make payment
hu: Befizetés

en: Male
hu: férfi

en: Male
hu: férfi

en: Manage frequencies
hu: Gyakoriság megadása

en: Manage global system preferences like MARC flavor, date format, administrator email, and templates.
hu: Globális rendszerbeállítások kezelése (például MARC változat, dátum formátum, rendszeradminisztrátor email címe, sablonok)

en: Manage item search fields
hu: Kiadvány keresési mezők kezelése

en: Manage orders
hu: Megrendelések kezelése

en: Manage patron clubs
hu: Olvasóklubok kezelése

en: Manage plugins
hu: Beépülő modulok kezelése

en: Managed by
hu: Kezeli

en: Managed by:
hu: Kezeli:

en: Manager name
hu: Menedzser neve

en: Mandatory
hu: Kötelező

en: Mandatory:
hu: Kötelező:

en: Manual invoice
hu: Egyedi számla

en: Mapping
hu: Hozzárendelés

en: March
hu: Március

note: INPUT type=submit
en: Mark item as lost
hu: Példány megjelölve elveszettként

note: INPUT type=submit
en: Mark lost and notify patron
hu: Elveszettnek jelölés és az olvasó értesítése

en: Materials specified
hu: Meghatározott anyagok

en: Matrix
hu: Mátrix

en: Max length:
hu: Maximális hosszúság:

en: May
hu: Május

note: SCRIPT
en: Media poster (Image URL)
hu: Média poszter (Kép URL)

en: Men
hu: Férfiak

note: INPUT type=submit
en: Merge
hu: Összefésülés

note: %1$s:  error | html
en: Merge failed! The following error was reported: %s.
hu: Az összefésülés nem sikerült. A hibaüzenet a következő volt: %s.

en: Merge invoices
hu: Számlák összevonása

en: Merge selected invoices
hu: Kiválasztott számlák összevonása

en: Message
hu: Üzenet

en: Message sent
hu: Üzenet elküldve

note: %1$s:  patron.category.effective_min_password_length | html
en: Minimum password length: %s
hu: A jelszó minimális hossza: %s

en: Minutes
hu: Perc

en: Missing
hu: Hiányzik

en: Missing (damaged)
hu: Hiányzik (megrongálódott)

en: Missing (lost)
hu: Hiányzik (elveszett)

en: Missing (never received)
hu: Hiányzik (meg sem kapott)

en: Missing (sold out)
hu: Hiányzik (kiárusított)

en: Modification date
hu: Módosítás dátuma

en: Modification log
hu: Módosítási napló

en: Modify
hu: Módosít

note: %1$s:  PROCESS ServerType
en: Modify %s server
hu: %s szerver módosítása

en: Modify a city
hu: Város módosítása

en: Modify classification source
hu: Osztályozási forrás módosítása

en: Modify item type
hu: Kiadványtípus módosítása

en: Module
hu: Modul

en: Modules:
hu: Modulok:

en: Monaco
hu: Monakó

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Monday
hu: Hétfő

note: SCRIPT
en: Mondays
hu: hétfőnként

en: Month
hu: Hónap

en: Month/day
hu: hónap/nap

en: Month:
hu: Hónap:

en: More
hu: Egyebek

en: More &rsaquo; Set permissions
hu: Tovább &rsaquo; Jogosultságok beállítása

en: More details
hu: További részletek

en: More lists
hu: További listák

en: More options
hu: Több opció

en: Morning
hu: Reggel

en: Morning
hu: Reggel

en: Most-circulated items
hu: Legtöbbet kölcsönzött kiadványok

en: Move
hu: Mozgatás

en: Musical recording
hu: Zene felvétel

en: My account
hu: Saját fiók

en: My checkouts
hu: Kölcsönzéseim

en: My library
hu: Saját könyvtáram

en: Name
hu: Név

en: Name (any):
hu: Név (bármilyen):

en: Name of day
hu: Nap neve

en: Name of day (abbreviated)
hu: Nap neve (rövidítve)

en: Name of month
hu: Hónap neve

en: Name of month (abbreviated)
hu: Hónap neve (rövidítve)

en: Name of season
hu: Évszak neve

en: Name of season (abbreviated)
hu: Évszak neve (rövidítve)

en: Name or ISSN:
hu: Név vagy ISSN:

en: Name or cardnumber:
hu: Név vagy kártyaszám:

en: Name:
hu: Név:

en: Name:
hu: Név:

en: Named:
hu: Fájl neve:

en: Named:
hu: Fájl neve:

note: ABBR
en: Narrower Term
hu: Szűkebb Kifejezés

en: Never
hu: Soha

en: New
hu: Új

en: New
hu: Új

note: %1$s:  PROCESS ServerType
en: New %s server
hu: Új %s szerver

en: New CSV profile
hu: Új CSV profil

en: New EAN
hu: Új EAN (Európai Gyártmánykód)

en: New SMS provider
hu: Új SMS szolgáltató

en: New SQL report
hu: Új SQL lekérdezés

en: New SRU server
hu: Új SRU szerver

en: New Z39.50 server
hu: Új Z39.50 szerver

en: New action
hu: Új művelet

en: New alert
hu: Új riasztás

en: New authority
hu: Új besorolási adat

en: New basket group
hu: Új kosárcsoport

en: New card
hu: Új kártya

en: New cash register
hu: Új pénztár

en: New category
hu: Új kategória

en: New child record
hu: Új gyermekbejegyzés

en: New city
hu: Új város

en: New classification source
hu: Új osztályozási forrás

en: New club
hu: Új klub

en: New club field
hu: Új klub mező

en: New club template
hu: Új klub sablon

en: New collection
hu: Új gyűjtemény

en: New course
hu: Új kurzus

en: New currency
hu: Új pénznem

en: New definition
hu: Új definíció

en: New enrollment field
hu: Új beiratkozási mező

note: SCRIPT
en: New field
hu: Új mező

en: New framework
hu: Új keretrendszer

en: New from Z39.50/SRU
hu: Új bejegyzés Z39.50/SRU szerverről

en: New item
hu: Új példány

en: New item type
hu: Új kiadványtípus

en: New item type created!
hu: Az új kiadványtípus létrejött!

en: New library
hu: Új könyvtár

en: New line (\n)
hu: Újsor (\n)

en: New list
hu: Lista létrehozása

note: SCRIPT
en: New macro...
hu: Új makró...

en: New password:
hu: Új jelszó:

en: New patron
hu: Új olvasó

en: New patron list
hu: Új olvasólista

en: New preference
hu: Új beállítás

en: New purchase suggestion
hu: Új beszerzési javaslat

en: New record
hu: Új bejegyzés

en: New report
hu: Új összesítés

en: New search
hu: Új keresés

en: New search field
hu: Új keresési mező

en: New subscription
hu: Új előfizetés

en: New tag
hu: Új hívójel

en: New username:
hu: Új felhasználónév:

en: New value
hu: Új érték

en: New vendor
hu: Új forgalmazó hozzáadása

en: News
hu: Hírek

note: INPUT type=submit
en: Next
hu: Következő találat

en: Next
hu: Következő

en: Next &gt;&gt;
hu: Következő találat &gt;&gt;

note: INPUT type=submit name=submit
en: Next >>
hu: Tovább >>

note: INPUT type=button name=changepage_next
en: Next page
hu: Következő oldal

en: No
hu: Nem/Nincs

en: No
hu: Nem

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: No address stored.
hu: Nincs tárolt cím.

en: No circulation rule is defined for this patron and itemtype combination.
hu: Nincs smmilyen köcsönzési szabály meghatározva ilyen típusú olvasó és kiadványtípus kombinációjának esetére.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: No city stored.
hu: Nincs tárolt város.

en: No club templates defined.
hu: Nincs klub sablon meghatározva.

en: No club with this name, please, try another
hu: Nincs ilyen nevű klub, kérjük próbálkozzon másik névvel.

en: No clubs defined.
hu: Nincs meghatározva klub.

en: No clubs defined. A club template must be defined before a club can be defined.
hu: Nincs meghatározva klub. A klub meghatározása előtt definiálni kell a klub sablonját!

en: No comments have been approved.
hu: Még egyetlen egy hozzászólást sem engedélyeztek.

en: No comments to moderate.
hu: Nincs engedélyezésre váró hozzászólás.

en: No cover image available
hu: Nincs borító.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: No email stored.
hu: Nincs tárolt email cím.

en: No holds found.
hu: Nincsenek előjegyzések.

en: No items found.
hu: Nincs megjeleníthető tétel.

en: No limit
hu: Nincs korlát

note: %1$s:  IF ( CATALOGUING )
en: No log found %s for
hu: Nem található naplóbejegyzés %s ezzel kapcsolatban:

en: No match
hu: Nincs találat.

en: No more renewals possible
hu: Újabb meghosszíbbítás nem lehetséges.

en: No other items.
hu: Nincs több tétel.

en: No outstanding charges
hu: Nincs fennálló tartozása.

en: No patron with this name, please, try another
hu: Nincs ilyen nevű olvasó, kérjünk próbálkozzon másik névvel.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: No phone stored.
hu: Nincs tárolt telefonszám.

en: No physical items for this record
hu: Nincs tényleges példány csatolva ehhez a bejegyzéshez

en: No results found
hu: Nincs találat.

en: No results found for
hu: Nincs sikeres találat

en: No results found.
hu: Nincs találat.

en: No title
hu: Nincs cím

en: No transfers to receive
hu: Nincs átveendő kiadvány.

en: No, do not delete
hu: Nem, ne törölje

en: Nobody
hu: Senki

en: Non-fiction
hu: Szakirodalom

en: Non-musical recording
hu: Nem-zenei felvétel

en: None
hu: Egyik sem

en: None defined
hu: nem meghatározott

en: None specified
hu: nem meghatározott

en: None specified
hu: nem meghatározott

en: Nonpublic note
hu: Nem nyilvános megjegyzés

en: Not for loan
hu: Nem kölcsönözhető

note: %1$s:  AuthorisedValues.GetDescriptionByKohaField( kohafield => 'items.notforloan', authorised_value => itemloo.notforloan ) | html
en: Not for loan (%s)
hu: Nem kölcsönözhető (%s)

en: Not for loan:
hu: Nem kölcsönözhető:

en: Note
hu: Megjegyzés

en: Note:
hu: Megjegyzés:

en: Note:
hu: Megjegyzés:

en: Note: for 'Authority field to copy', enter the authority field that should be copied from the authority record to the bibliographic record. E.g., in MARC21, field 100 in the authority record should be copied to field 100 in the bibliographic record
hu: Megjegyzés: A "Besorolási adat másolandó mezője" annak a mezőnek a száma, amelyet át kell másolni a besorolási adat rekordjából a bibliográfiai rekordba. Pl. MARC21 esetén a besorolási adat 100-as mezőjének tartalmát át kell másolni a bibliográfiai rekord 100-as mezőjébe

en: Note: one of the two following fields must be equal to 1
hu: Megjegyzés: A következő 2 mező egyikének 1-nek kell lennie!

en: Notes
hu: Megjegyzések

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.notes | $raw
en: Notes : %s
hu: Megjegyzések: %s

en: Notes/Comments
hu: Megjegyzések/Hozzászólások

en: Notes:
hu: Megjegyzések:

en: Notices
hu: Feljegyzések

en: Number
hu: Szám

en: Number of issues to display in OPAC:
hu: A web katalógusban megjelenítendő példányok száma:

en: Number of issues to display to staff:
hu: A könyvtárosok számára megjelenítendő példányok száma:

en: Number of issues to display to staff:
hu: A könyvtárosok számára megjelenítendő példányok száma:

en: Number of issues to display to the public:
hu: Az olvasók számára megjelenítendő példányok száma:

en: Number of students:
hu: Résztvevő hallgatók száma:

en: Number of subscriptions:
hu: Előfizetések száma:

en: Numbered
hu: Számozott

note: SCRIPT
en: Numbered list
hu: Számozott lista

en: OPAC
hu: Web katalógus

note: %1$s:  patron.firstname | html %2$s:  patron.surname | html
en: OPAC - %s %s
hu: Web katalógus - %s %s

en: Object:
hu: Tárgy:

en: October
hu: Október

en: Offline circulation
hu: Szerver nélküli kölcsönzés

en: Offline circulation file upload
hu: Szerver nélküli kölcsönzési fájlok feltöltése

en: Old value
hu: Régi érték

en: On
hu: Pontosan e napon

en: On hold
hu: Előjegyezve

en: On order
hu: Megrendelve

en: One borrowernumber per line.
hu: Egy olvasósorszám soronként.

en: Only items currently available:
hu: Csak jelenleg kölcsönözhető tételek közötti keresés:

note: A
en: Open in new window
hu: Megnyitás új ablakban

en: Options
hu: Beállítások

en: Or use a patron list
hu: vagy egy olvasólista használata

en: Orders search
hu: Megrendelések keresése

en: Organization
hu: Szervezet

en: Organization:
hu: Szervezet:

en: Original
hu: Eredeti

en: Original version
hu: Eredeti verzió

en: Other
hu: Egyéb

en: Other phone:
hu: További telefonszám:

en: Output
hu: Kimenet

en: Output format
hu: Kimenet formátuma

en: Output format
hu: Kimenet formátuma

en: Output format:
hu: Kimeent formátuma:

en: Output:
hu: Kimenet:

en: Outstanding
hu: Tartozás

en: Overdue report
hu: Késedelmes kölcsönzések összesítése

en: Overdues
hu: Késedelmes kölcsönzések

en: Overdues with fines
hu: Késedelmes kölcsönzések bírsággal

en: Owner
hu: Tulajdonos

en: Owner only
hu: Csak a tulajdonos

en: Owner:
hu: Tulajdonos:

en: Page height:
hu: Oldal magassága:

en: Page width:
hu: Oldal szélessége:

en: Pages
hu: Oldalak

en: Pages:
hu: Oldalak:

note: SCRIPT
en: Paragraph
hu: Bekezdés

en: Parameters
hu: Paraméterek

en: Password
hu: Jelszó

note: SCRIPT
en: Password contains leading and/or trailing spaces
hu: A jelszó előtt, vagy után felesleges szóköz van!

en: Password is too short
hu: A jelszó túl rövid.

note: For the first occurrence, %1$s:  patron.category.effective_min_password_length | html
en: Password must be at least %s characters long.
hu: Az új jelszónak legalább %s karakter hosszúnak kell lennie.

note: SCRIPT
en: Password must contain at least %s characters
hu: Az új jelszónak legalább %s karakter hosszúnak kell lennie.

note: SCRIPT
en: Password must contain at least %s characters, including UPPERCASE, lowercase and numbers
hu: Az új jelszó legalább %s karakter hosszú kel legyen, továbbá NAGY- és kisbetűt, valamint számot is tartalmazzon

en: Password must contain at least one digit, one lowercase and one uppercase.
hu: Az új jelszónak legalább egy-egy számot, kis- és nagybetűt tartalmaznia kell.

en: Password must not contain leading or trailing whitespaces.
hu: A jelszó előtt, vagy után szóköz(ök) nem állhat(nak)!

en: Password updated
hu: Jelszó frissült

en: Password:
hu: Jelszó:

en: Password:
hu: Jelszó:

en: Passwords do not match
hu: A jelszavak nem egyeznek

en: Passwords do not match.
hu: A jelszavak nem egyeznek.

en: Patent document
hu: Szabadalmi dokumentum

en: Patron
hu: Olvasó

note: SCRIPT
en: Patron '%s' added.
hu: '%s' olvasót hozzáadtuk.

note: SCRIPT
en: Patron '%s' is already in the list.
hu: '%s' olvasó már szerepel a listában.

en: Patron account flags
hu: Olvasói fiók tulajdonságai

en: Patron activity
hu: Olvasó tevékenysége

en: Patron attribute types
hu: Olvasói tulajdonság-típusok

en: Patron card creator
hu: Olvasójegy lérehozása

en: Patron card number
hu: Olvasó kártyaszáma

en: Patron categories
hu: Olvasói kategóriák

en: Patron category
hu: Olvasói kategória

en: Patron category created!
hu: Olvasói kategória létrejött!

en: Patron category:
hu: Olvasói kategória:

en: Patron category:
hu: Olvasói kategória:

en: Patron clubs
hu: Olvasóklubok

en: Patron flags:
hu: Olvasói tulajdonságok:

note: %1$s:  ItemsOnIssues | html
en: Patron has %s item(s) checked out.
hu: Az olvasó %s kiadváyt kölcsönzött ki.

en: Patron has nothing checked out.
hu: Az olvasónak nincs kölcsönzése.

en: Patron has nothing on hold.
hu: Az olvasónak nincs előjegyzése.

note: A
en: Patron is an adult
hu: A jelenlgi olvasó felnőtt.

en: Patron is currently unrestricted.
hu: Az olvasóra nem érvényes jelenleg semmilyen korlátozás.

en: Patron list:
hu: Olvasólista:

en: Patron lists
hu: Olvasólisták

note: INPUT type=text
en: Patron name
hu: Olvasó neve

en: Patron notification:
hu: Olvasók értesítése

en: Patron restrictions
hu: Olvasó korlátozásai

en: Patron search:
hu: Keresés az olvsók között:

en: Patron status
hu: Olvasó státusza

note: %1$s:  expiry | $KohaDates
en: Patron's account has been renewed until %s
hu: Az olvasó fiókja meg lett hosszabbítva eddig: %s

note: %1$s:  Branches.GetName(patron.branchcode) | html %2$s:  patron.branchcode | html
en: Patron's home library: (%s / %s )
hu: Olvasó honkönyvtára: (%s / %s)

en: Patron:
hu: Olvasó:

en: Patron:
hu: Olvasó:

en: Patrons
hu: Olvasók

en: Patrons &rsaquo; New patron
hu: Olvasók &rsaquo; Olvasók hozzáadása

en: Patrons and circulation
hu: Olvasók és kölcsönzés

en: Patrons in list
hu: Listában szereplő olvasók száma

en: Patrons statistics
hu: Olvasói statisztikák

en: Patrons tables
hu: Olvasók táblái

en: Patrons to be added
hu: Hozzáadandó olvasók

en: Patrons who haven't checked out
hu: Olvasók, akik még nem kölcsönöztek

en: Patrons with holds
hu: Olvvasók, akik előjegyzetek

en: Patrons with no checkouts
hu: Oolvasók, akik nem kölcsönöztek

en: Patrons with the most checkouts
hu: A legtöbbet kölcsönző olvasók

note: INPUT type=submit name=paycollect
en: Pay amount
hu: Fizetendő összeg

en: Pay fine
hu: Bírság kifizetése

en: Pay fines
hu: Bírság kifizetése

en: Pending offline circulation actions
hu: Függőben lévő szerver nélküli kölcsönzési műveletek

en: Permanently delete these patrons
hu: Ezen olvasók tartós törlése

en: Phone
hu: Telefonszám

en: Phone:
hu: Telefonszám:

en: Phone:
hu: Telefonszám:

en: Photocopy
hu: Fénymásolat

en: Pickup at
hu: Felvétel helye

en: Pickup at:
hu: Felvétel helye:

en: Place hold
hu: Előjegyzés

en: Place hold
hu: Előjegyzés

note: INPUT type=submit
en: Place request
hu: Élőjegyzés

en: Places
hu: Helyek

en: Play media
hu: Média lejátszása

en: Please confirm checkout
hu: Kérjük, erősítse meg a kukölcsönzést.

note: SCRIPT
en: Please enter a valid phone number.
hu: Kérem, adjon meg érvényes telefonszámot!

note: SCRIPT
en: Please enter a value greater than or equal to {0}.
hu: Adjon meg egy {0}-nál nem kisebb értéket.

note: SCRIPT
en: Please enter a value less than or equal to {0}.
hu: Adjon meg egy {0}-nál nem kisebb értéket.

note: SCRIPT
en: Please enter at least {0} characters.
hu: Adjon meg legalább {0} karaktert.

note: SCRIPT
en: Please enter the same password as above
hu: Kérjük, írja be ugyanazt a jelszót, mint fentebb

en: Please enter your username and password
hu: Kérjük, adja meg felhasználói nevét és jelszavát.

en: Please have your system administrator check the error log for details.
hu: Kérjük, kérje a rendszergazdát ellenőrizze a hibanaplót a részletekért.

en: Please log in again
hu: Kérjük, jelentkezzen be újra.

note: SCRIPT
en: Please only enter letters or numbers.
hu: Kérjük, hogy csak betűket és számokat adjon meg.

note: SCRIPT
en: Please only enter letters.
hu: Kérjük, hogy csak betűket adjon meg.

en: Please pick your language from the following list. If your language is not listed, please inform your system administrator.
hu: Válassza ki a telepítés nyelvét a következő listából! Ha a kívánt nyelvet nem tartalmazza a lista, szóljon a rendszergazdának.

note: SCRIPT
en: Please refresh the page and try again.
hu: Kérjük, frissítse a weboldalt és próbálja meg újra.

note: %1$s:  Branches.GetName( errmsgloo.msg ) | html
en: Please return item to home library: %s
hu: Kérjük, küldje vissza a tételt a honkönyvtárba: %s

en: Please review the error log for more details.
hu: Kérjük, nézze meg a hibanaplót a részletekért.

en: Plugins
hu: Beépülő modulok

en: Plugins disabled!
hu: Beépülő modulok tiltva vannak!

en: Polski (Polish)
hu: Polski (Lengyel)

en: Popularity
hu: Népszerűség

en: Popularity (least to most)
hu: Népszerűség (növekvő)

en: Popularity (most to least)
hu: Népszerűség (csökkenő)

en: Postal address:
hu: Postacím

note: %1$s:  koha_new.published_on | $KohaDates %2$s:  IF( show_author && koha_new.author )
en: Posted on %s%s by
hu: Közlés dátuma: %s%s, szerző:

note: SCRIPT
en: Poster
hu: Poszter

en: Pre-adolescent
hu: Serdülőkor előtt

en: Preference
hu: Tulajdonság

en: Preschool
hu: Iskolás kor előtt

en: Preselected
hu: Alapértelmezetten kiválasztott

note: SCRIPT
en: Prev
hu: Előző

en: Preview
hu: Előnézet

note: A
en: Preview MARC
hu: MARC előnézet

en: Previous
hu: Előző

en: Previous borrower:
hu: Előző kölcsönző:

note: INPUT type=button name=changepage_prev
en: Previous page
hu: Előző oldal

en: Previous sessions
hu: Előző munkamenet

en: Price:
hu: Ár:

en: Primary
hu: Elsődleges

en: Primary email
hu: Elsődleges email

en: Primary email:
hu: Elsődleges email:

en: Primary phone
hu: Elsődleges telefonszám

en: Primary phone:
hu: Elsődleges telefonszám:

en: Primary phone:
hu: Elsődleges telefonszám:

en: Print
hu: Nyomtatás

en: Print
hu: Nyomtatás

en: Print list
hu: Lista nyomtatása

en: Print patron cards
hu: Olvasójegyek nyomtatása

note: For the first occurrence, %1$s:  patron.cardnumber | html
en: Print receipt for %s
hu: %s nyugtáinak kinyomtatása

en: Print summary
hu: Összefoglaló nyomtatás

en: Priority
hu: Prioritás

en: Private
hu: Privát

note: OPTGROUP
en: Private lists
hu: Privát listák

note: OPTGROUP
en: Private lists shared with me
hu: Velem megosztott privát listák

en: Problems
hu: Problémák

en: Processing...
hu: Feldolgozás...

en: Profile
hu: Profil

en: Programmed texts
hu: Előre megírt szövegek

en: Prosentient Systems, Australia
hu: Prosentient Systems, Ausztrália

en: Public
hu: Nyilvános

en: Public enrollment
hu: Nyilvános beiratkozás

en: Public lists
hu: Nyilvános listák

note: SCRIPT
en: Public lists:
hu: Nyilvános listák:

en: Public note
hu: Nyilvános megjegyzés

en: Public note:
hu: Nyilvános megjegyzés:

en: Public notes
hu: Nyilvános megjegyzések

en: Publication date
hu: Publikálás dátuma

en: Publication date (yyyy-yyyy)
hu: Publikálás dátuma (yyyy-yyyy)

en: Publication date:
hu: Publikálás dátuma:

en: Publication date:
hu: Publikálás dátuma:

en: Publication place:
hu: Kiadás helye:

en: Publication year
hu: Megjelenés éve

en: Publication year:
hu: Megjelenés éve:

en: Publication year:
hu: Megjelenés éve:

note: %1$s:  publicationyear | html
en: Publication year: %s
hu: Megjelenés éve: %s

en: Publication/Copyright date: newest to oldest
hu: Publikáció/Szerzői jog dátuma: Legújabbtól a legrégebbiig

en: Publication/Copyright date: oldest to newest
hu: Publikáció/Szerzői jog dátuma: Legrégebbitől a legújabbig

en: Published by:
hu: Kiadó:

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.publishercode | $raw %2$s:  IF ( BIBLIO_RESULT.publicationyear ) %3$s:  BIBLIO_RESULT.publicationyear | $raw %4$s:  END %5$s:  IF ( BIBLIO_RESULT.pages ) %6$s:  BIBLIO_RESULT.pages | $raw %7$s:  END %8$s:  IF BIBLIO_RESULT.item('size') %9$s:  BIBLIO_RES
en: Published by: %s %s in %s %s %s , %s %s %s , %s %s
hu: Publikálva: %s %s év %s %s %s , %s %s %s , %s %s

en: Published date
hu: Megjelenés dátuma

en: Published date (text)
hu: Megjelensé dátuma (szöveg)

en: Published on
hu: Publikálva

en: Publisher
hu: Kiadó

en: Publisher location
hu: Kiadó székhelye

en: Publisher:
hu: Kiadó:

en: Publisher:
hu: Kiadó:

note: For the first occurrence, %1$s:  publisher | html
en: Publisher: %s
hu: Kiadó: %s

en: Purchase suggestions
hu: Vásárlási javaslatok

en: Quality assurance manager:
hu: Minőségbiztosítási menedzser:

en: Quality assurance team:
hu: Minőségbiztosítási csoport:

en: Quick add new patron
hu: Új olvasó gyors hozzáadása

en: Quote editor
hu: Idézetek szerkesztése

en: Quote uploader
hu: Idézet feltöltése

en: Quotes
hu: Idézetek

en: Rachel Hamilton-Williams (Kaitiaki from 2004 to present)
hu: Rachel Hamilton-Williams (Kaitiaki 2004-től máig)

en: Rank
hu: Rangsorolás

en: Reason
hu: Ok

en: Reason for suggestion:
hu: A javaslat indoka:

note: INPUT type=submit
en: Recheck dependencies
hu: A függőségek ellenőrzéséhez kattintson ide

en: Record URL
hu: Bejegyzés URL-je

en: Record matching rules
hu: Rekord megfeleltetési szabályok

en: Record title
hu: Bejegyzés címe

en: Record type
hu: Rekordok típusa

en: Record type:
hu: Rekordok típusa:

en: Record type:
hu: Rekordok típusa:

en: Refine results
hu: Találatok szűkítése

en: Refine results:
hu: Találatok szűkítése:

en: Refine search
hu: Keresés pontosítása

en: Refine your search
hu: Keresés pontosítása

en: Registration date
hu: Beiratkozás dátuma

en: Registration date:
hu: Beiratkozás dátuma:

note: %1$s:  patron.dateenrolled | $KohaDates
en: Registration date: %s
hu: Beiratkozás dátuma: %s

en: Regular print
hu: Átlagos betűméret

note: ABBR
en: Related Term
hu: Kapcsolódó kifejezés

en: Relationship:
hu: Viszony:

en: Relevance
hu: Relevancia

en: Remember for session:
hu: Emlékezzen a munkamenetre:

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Remove
hu: Eltávolítás

note: A
en: Remove facet %s
hu: Távolítsa el a felületet %s

en: Remove selected
hu: Kijelölt elemek eltávolítása

en: Remove selected items
hu: Kijelölt dokumentumok eltávolítása

en: Remove selected patrons
hu: Kijelölt olvasók eltávolítása

en: Renew
hu: Hosszabbítás

en: Renew all
hu: Összes meghosszabbítása

en: Renew patron
hu: Olvasójegy meghosszabbítása

en: Rental charge
hu: Kölcsönzési díj

note: %1$s:  RENTALCHARGE | $Price
en: Rental charge for this item: %s
hu: E kiadvány kölcsönzési díja: %s Ft

en: Rental charge:
hu: Kölcsönzési díj:

en: Rental charge:
hu: Kölcsönzési díj:

note: INPUT type=submit
en: Reopen
hu: Újranyitás

en: Repeatable
hu: Ismételhető

en: Repeatable:
hu: Ismételhető:

en: Replace record via Z39.50/SRU
hu: Bejegyzés felülírása Z39.50/SRU adataival

en: Report SQL:
hu: Kimutatás SQL:

en: Report:
hu: Összesítés:

note: %1$s:  todaysdate | $KohaDates
en: Reported on %s
hu: Jelenlegi (%s) állapot

en: Reports
hu: Összesítések

en: Require valid email address:
hu: Kötelező érvényes email cím:

en: Required
hu: Kötelező

en: Required fields cannot be cleared
hu: A kötelező mezők nem törölhetők!

en: Required modules must be installed before you may continue.
hu: A vörös színű moduloknak telepítve kell lenniük a továbblépéshez.

en: Research
hu: Kutatás

en: Resend
hu: Újraküldés

en: Reset filter
hu: Szűrő visszaállítás

en: Restrict
hu: Korlátozás

en: Restricted
hu: Korlátozott

en: Restricted:
hu: Korlátozott:

en: Result
hu: Találat

en: Results
hu: Találatok

note: %1$s:  from | html %2$s:  to | html %3$s:  total | html
en: Results %s to %s of %s
hu: Eredmények %s - %s / %s

note: %1$s:  from | html %2$s:  to | html %3$s:  total | html
en: Results %s to %s of %s
hu: Eredmények %s - %s / %s

en: Results per page :
hu: Találatok oldalanként:

note: INPUT type=submit
en: Resume all suspended holds
hu: Minden felfüggesztett előjegyzés aktiválása

en: Reviews
hu: Szemlék

en: SIP media type:
hu: SIP média típus:

en: SMS cellular providers
hu: Mobilszolgáltatók

en: SMS number:
hu: SMS száma:

en: SMS provider:
hu: SMS szolgáltató:

en: Salutation
hu: Megszólítás

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Saturday
hu: Szombat

note: SCRIPT
en: Saturdays
hu: szombatonként

note: INPUT type=submit
en: Save
hu: Mentés

en: Save
hu: Mentés

note: For the first occurrence, %1$s:  TAB.tab_title | html
en: Save all %s preferences
hu: Minden %s beállítás mentése

en: Save and continue editing
hu: Mentés és a szerkesztés folytatása

en: Save and edit items
hu: A bejegyzés mentése és a példány szerkesztése

en: Save and view record
hu: A bejegyzés mentése és megjelenítése

en: Save anyway
hu: Mentés mindenképpen

note: SCRIPT
en: Save as MARCXML (.xml) file
hu: Mentés MARCXML (.xml) fájlként

en: Save as new pattern
hu: mentés új sablonként

en: Save changes
hu: Változtatások mentése

note: INPUT type=submit
en: Save configuration
hu: Konfiguráció mentése

en: Save quotes
hu: Idézetek mentáse

en: Save record
hu: Bejegyzés mentése

note: INPUT type=submit name=submit
en: Save report
hu: Összesítés mentése

note: INPUT type=submit
en: Save subscription
hu: Előfizetés mentése

note: INPUT type=submit
en: Save subscription history
hu: Előfizetés előzményeinek mentése

note: SCRIPT
en: Save to catalog
hu: Mentés a katalógusba

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Saving...
hu: Mentés...

en: Schedule
hu: Ütemezés

en: Schedule
hu: Ütemezés

en: Screen
hu: Képernyő

note: INPUT type=submit
en: Search
hu: Keresés

note: INPUT type=text
en: Search %s
hu: Keresés %s

note: INPUT type=text
en: Search ISSN
hu: Keresés ISSN alapján

en: Search Z39.50/SRU servers
hu: Keresés Z39.50/SRU szerverek között

en: Search all headings
hu: Keresés minden besorolási alakban

en: Search all headings:
hu: Keresés minden besorolási alakban:

en: Search by keyword:
hu: Keresés kulcsszó alapján:

en: Search call number:
hu: Keresés katalógusszám alapján:

note: INPUT type=text
en: Search callnumber
hu: Keresés katalógusszám alapján

en: Search category
hu: Keresési kategória

en: Search cities
hu: Keresés a városok között

en: Search entire record
hu: Keresés a teljes rekordban

en: Search entire record:
hu: Keresés a teljes rekordban:

en: Search for
hu: Keresés

en: Search for a vendor
hu: Forgalmazó keresése

en: Search for patron
hu: Olvasó keresése

en: Search for patrons
hu: Olvasók keresése

en: Search for record
hu: MARC rekordok keresése

en: Search history
hu: Keresési előzmények

en: Search main heading
hu: Keresés a fő besorolási alakban

en: Search main heading ($a only)
hu: Keresés a fő besorolási alakban (csak $a almezőben)

en: Search main heading ($a only):
hu: Keresés a fő besorolási alakban (csak $a almezőben):

en: Search main heading:
hu: Keresés a fő besorolási alakban:

en: Search options
hu: Keresés beállításai

en: Search patrons
hu: Olvasók keresése

en: Search patrons or clubs
hu: Olvasók vagy klubok keresése

en: Search results
hu: Keresési eredmények

note: %1$s:  from | html %2$s:  to | html %3$s:  total | html
en: Search results from %s to %s of %s
hu: Keresési eredmények %s - %s / %s

en: Search subscriptions
hu: Előfizetések keresése

en: Search subscriptions:
hu: Előfizetések keresése:

en: Search suggestions
hu: Keresési javaslatok

en: Search system preferences
hu: Keresés a rendszerbeállításokban

en: Search targets
hu: Keresés az alábbi szervereken

note: INPUT type=text
en: Search title
hu: Cím keresése

en: Search to hold
hu: Előjegyzés keresése

en: Search type:
hu: Keresés típusa:

en: Search:
hu: Keresés:

note: A
en: Searching
hu: Keresés

en: Secondary email
hu: Másodlagos email

en: Secondary email:
hu: Másodlagos email:

en: Secondary email:
hu: Másodlagos email:

en: Secondary phone
hu: Másodlagos telefonszám

en: Secondary phone:
hu: Másodlagos telefonszám:

en: Secondary phone:
hu: Másodlagos telefonszám:

en: Section
hu: Részegység

en: Section:
hu: Tanszék:

en: Select a library:
hu: Válasszon könyvtárat:

en: Select a library:
hu: Válasszon könyvtárat:

en: Select a list
hu: Válasszon ki egy listát

en: Select all
hu: Összes kiválasztása

en: Select searches to:
hu: Keresések kiválasztása a következő művelethez:

en: Send
hu: Elküldés

en: Send email
hu: Email elküldése

en: Send list
hu: Lista elküldése

en: Sending your cart
hu: Kosár tartalmának elküldése emailben

en: Sending your list
hu: Lista elküldése emailben

note: For the first occurrence, %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' no_html = 1
en: Sent notices for %s
hu: %s részére küldött felszólítások

en: September
hu: Szeptember

en: Serial
hu: Sorozat

en: Serial collection
hu: Sorozatgyűjtemény

en: Serial enumeration / chronology
hu: Sorozat száma / kronológia

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.serial | $raw
en: Serial: %s
hu: Sorozat: %s

en: Serials
hu: Időszaki kiadványok

en: Serials subscriptions
hu: Előfizetés időszaki kiadványokra

en: Series
hu: Sorozatok

en: Series title
hu: Sorozat címe

en: Series:
hu: Sorozat:

en: Server
hu: Szerver

en: Server information
hu: Információ a szerverről

en: Server name:
hu: Szerver neve:

en: Session timed out, please log in again
hu: Időtúllépés. Kérjük, jelentkezzen be újra.

en: Session timed out.
hu: Időtúllépés.

en: Set library
hu: Aktuális könyvtár kiválasztása

en: Set permissions
hu: Jogosultságok beállítása

en: Settings
hu: Beállítások

en: Share
hu: Megosztás

en: Share my Koha usage statistics:
hu: Koha felhasználási statisztikák megosztása

en: Share usage statistics
hu: Felhasználási statisztikák megosztása

en: Share your usage statistics
hu: Felhasználási statisztikák megosztása

en: Shared:
hu: Megosztott:

en: Shelving location
hu: Olvasótermi részleg

en: Shelving location selected:
hu: Kiválasztott olvasótermi részleg:

en: Shelving location:
hu: Elhelyezés a polcon:

en: Shelving location:
hu: Elhelyezés a polcon:

en: Show
hu: Mutat

en: Show MARC
hu: MARC megjelenítése

en: Show MARC tag documentation links
hu: MARC adatelemszámok dokumentációs linkjeinek megjelenítése

en: Show all
hu: Összes megjelenítése

en: Show all active baskets
hu: Minden aktív kosár megjelenítése

en: Show all baskets
hu: Minden kosár megjelenítése

en: Show all columns
hu: Minden oszlop megjelenítése

en: Show all details
hu: Minden adat megjelenítése

en: Show all items
hu: Az összes elem megjelenítése

note: SCRIPT
en: Show all transactions
hu: Minden tranzakció megjelenítése

en: Show any items currently checked out:
hu: A jelenleg kikölcsönözött kiadványok megjelenítése:

en: Show checkouts
hu: Kölcsönzések megjelenítése

en: Show checkouts to guarantor
hu: Kölcsönzésekről tudhat a gondviselő?

en: Show less
hu: Kevesebb megjelenítése

en: Show more
hu: Több megjelenítése

en: Show tags
hu: Címkék megjelenítése

en: Show/hide columns:
hu: Oszlopok megjelenítése/elrejtése:

en: Showing only available items
hu: Csak a kölcsönözhető dokumentumok mutatása

en: Size
hu: Méret

en: Skip issue number
hu: maradjon ki a szám száma

en: Society or association
hu: Társaság vagy szövetség

en: Some Perl modules are missing.
hu: Néhány Perl modul hiányzik.

note: SCRIPT
en: Sort
hu: Rendezés

en: Sort
hu: Sorbarendezés

en: Sort 1
hu: Besorolás 1

en: Sort 2
hu: Besorolás 2

en: Sort by
hu: Rendezési sorrend

en: Sort by :
hu: Rendezési sorrend:

en: Sort by:
hu: Rendezés:

en: Sort field 1:
hu: Besorolási mező 1:

en: Sort field 2:
hu: Besorolási mező 2:

en: Sort this list by:
hu: Listaelemek rendezésének alapja:

en: Sorting
hu: Sorbarendezés

en: Sound
hu: Hang

en: Source
hu: Forrás

en: Source:
hu: Forrás:

en: Spanish
hu: Spanyol

en: Specialized
hu: Specializált

note: For the first occurrence, %1$s:  INCLUDE 'date-format.inc'
en: Specify date on which to resume %s:
hu: Határozza meg a napot, amitől kezdve ismét lehet előjegyezni %s:

note: For the first occurrence, %1$s:  INCLUDE 'date-format.inc'
en: Specify due date %s:
hu: Adja meg a kölcsönzési határidőt %s:

en: Specify how the holiday should repeat.
hu: Határozza meg, hogy a szünnap hogyan ismétlődik!

note: %1$s:  INCLUDE 'date-format.inc'
en: Specify return date %s:
hu: Visszahozatal dátuma %s:

en: Split call numbers:
hu: Osztott katalógusszámok:

en: Staff members are not allowed to access patron's checkout history
hu: A könyvtárosok nem férhetnek hozzá az olvasó olvasási előzményeihez.

en: Staff note
hu: Könyvtáros megjegyzése

en: Staff note:
hu: Könyvtáros megjegyzése:

en: Staff notes:
hu: Könyvtáros megjegyzése:

en: Standard number
hu: Sztenderd szám

en: Start adding cash registers
hu: Pénztárak hozzáadása

en: Start date
hu: Kezdő dátum

en: Start date:
hu: Kezdő dátum:

en: Start date:
hu: Kezdő dátum

note: INPUT type=submit
en: Start search
hu: Keresés megkezdése

en: Start using Koha
hu: Koha használatának megkezdése

en: Starts with
hu: Kezdődik vele

en: State
hu: Megye

en: State:
hu: Megye:

en: State:
hu: Megye:

en: Statistics
hu: Statisztika

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc'
en: Statistics for %s
hu: Statisztika: %s

en: Statistics wizards
hu: Statisztikakészítők

en: Status
hu: Állapot

en: Status:
hu: Állapot:

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc'
en: Stock rotation details for %s
hu: Készletforgalom részletei %s

en: Street number
hu: Házszám

en: Street number:
hu: Házszám:

en: Subject
hu: Tárgy

en: Subject heading:
hu: Tárgyszó:

en: Subject(s)
hu: Tárgyszó(k)

en: Subject:
hu: Tárgy:

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.subject | $raw
en: Subject: %s
hu: Tárgy: %s

note: INPUT type=submit
en: Submit
hu: Elküldés

note: INPUT type=submit
en: Submit your suggestion
hu: Javaslat elküldése

en: Subscription
hu: Előfizetések

en: Subscription details
hu: Előfizetés részletei

en: Subtype limits
hu: Típuson belüli korlátozások

en: Suggested by:
hu: A javaslatot tette:

en: Suggestion management
hu: Javaslat feldolgozása

en: Suggestions
hu: Javaslatok

en: Summary
hu: Összesítés

en: Summary:
hu: Összefoglaló:

note: SCRIPT
en: Summer
hu: Nyár

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Sunday
hu: Vasárnap

note: SCRIPT
en: Sundays
hu: vasárnaponként

en: Surname
hu: Vezetéknév

en: Surname:
hu: Vezetéknév:

en: Surname:
hu: Vezetéknév:

en: Surveys
hu: Közvéleménykutatások

en: Suspend
hu: Felfüggesztés

note: INPUT type=submit
en: Suspend all holds
hu: Minden előjegyzés felfüggesztése

en: Suspend?
hu: Felfüggesztés?

en: Svenska (Swedish)
hu: Svenska (Svéd)

note: A
en: Switch languages
hu: Nyelvváltás

en: Switch to advanced editor
hu: Váltás részletes szerkesztőre

en: Switch to basic editor
hu: Váltás egyszerű szerkesztőre

en: Synchronize
hu: Szinkronizálás

en: Syntax
hu: Szintaxis

en: System preferences
hu: Rendszerbeállítások

en: TOC
hu: Tartalomjegyzék

en: TOTAL
hu: ÖSSZESEN

en: Tag
hu: Címke

note: For the first occurrence, %1$s:  tagfield | html
en: Tag %s Subfield structure
hu: Címke %s Almező szerkezet

en: Tag:
hu: Hívójel:

en: Tag:
hu: Hívójel:

note: %1$s:  searchfield | html
en: Tag: %s
hu: Hívójel: %s

en: Tags
hu: Címkék

en: Tags pending approval
hu: Jóváhagyásra váró címkék

en: Tags:
hu: Címkék:

en: Tamil, France
hu: Tamil, Franciaország

en: Target
hu: Célszerver

en: Task scheduler
hu: Feladatok ütemezése

en: Technical reports
hu: Technikai riportok

en: Term
hu: Kifejezés

en: Term/Phrase
hu: Kifejezés/szólás

en: Term:
hu: Félév:

en: Text
hu: Szöveg

note: %1$s:  ill_partner_code_doesnt_exist | html
en: The ILL module is enabled, but the configured 'partner_code' (%s) is not defined on the system.
hu: Az ILL modul engedélyezve van, de a konfigurált 'partner_code' (%s) nincs meghatározva a rendszerben.

note: %1$s:  Barcode | html
en: The barcode %s was not found.
hu: A vonalkód %s nem található.

note: %1$s:  checkout_info.barcode | html
en: The barcode was not found %s.
hu: A vonalkód nem található %s.

note: SCRIPT
en: The entered passwords do not match
hu: A jelszavak nem egyeznek

en: The following holds have not been filled. Please retrieve them and check them in.
hu: A következő előjegyzéseket nem vitték el. Vigye vissza a helyükre és adminisztrálja visszahozatalukat!

en: The following items were added or updated:
hu: A következő elemek kerültek hozzáadásra vagy frissítésre:

en: The hold has been correctly cancelled.
hu: Az előjegyzés sikeresen törlődött.

note: %1$s:  m.item_barcode | html
en: The item (%s) has been added to the list.
hu: A tétel (%s) hozzá lett adva a listához.

note: %1$s:  m.item_barcode | html
en: The item (%s) has not been added to the list. Please verify it is not already in the list.
hu: A tétel (%s) nem lett hozzáadva a listához. Kérjük, ellenőrizze, hogy nem szerepel-e már a listában.

en: The item has been removed from the list.
hu: A tétel el lett távolítva a listáról.

en: The notice has been correctly enqueued.
hu: A megjegyzés sikeresen továbbítódott.

note: %1$s:  ERROR_LOO.bad_delay | html
en: The number of days (%s) must be a number between 0 and 999.
hu: A napok számának (%s) 0 és 999 közötti számnak kell lennie.

en: The patron does not have an email address defined.
hu: Az olvasóhoz nem lett e-mail cím megadva.

note: %1$s:  m.bibnum | html
en: The record (%s) has been added to the list.
hu: A bejegyzés (%s) hozzá lett adva a listához.

note: %1$s:  m.bibnum | html
en: The record (%s) has not been added to the list. Please verify it is not already in the list.
hu: A bejegyzés (%s) nem lett hozzáadva a listához. Kérjük, ellenőrizze, hogy nem szerepel-e már a listában.

note: For the first occurrence, %1$s:  report_converted | html
en: The report "%s" has been converted.
hu: A(z) %s kimutatás át lett alakítva.

en: The rules are applied from most specific to less specific, using the first found in this order:
hu: A szabályok a legspecifikusabbtól a kevésbé specifikusakig érvényesülnek ebben a sorrendben:

en: The rules have been cloned.
hu: A szabályok klónozva lettek.

en: There are no cash registers defined.
hu: Nincsenek meghatározva pénztárak.

en: There are no item search fields defined.
hu: Nincsenek meghatározva kiadvány keresési mezők.

en: There are no itemtypes defined
hu: Nincsenek meghatározva kiadványtípusok

note: %1$s:  IF ( location ) %2$s:  END
en: There are no overdues for today%s at the selected location%s.
hu: Ma nincsenek késedelmes kölcsönzések%s a kiválasztott olvasóteremben%s.

en: There are no overdues.
hu: NIncsenek késedelmes kölcsönzések.

en: There are no patron lists.
hu: Önnek nincsenek olvasólistái.

en: There are no pending offline operations.
hu: Nincsenek függőben lévő szerver nélküli műveletek.

en: There are no statistics for this patron.
hu: Nincsenek ezzel az olvasóval kapcsolatos statisztikák.

en: There is no record of any messages that have been sent to this patron.
hu: Nincs nyoma annak, hogy ez az olvasó valamilyen üzenetet kapott volna.

note: %1$s:  ratio | html
en: These items have a hold ratio &ge; %s.
hu: Ezen kiadványok esetén nagyobb vagy egyenlő az előjegyzési arány, mint %s.

en: Theses
hu: Tézis

en: This account has been locked!
hu: Ezt a fiókot zárolták!

note: For the first occurrence, %1$s:  checkout_info.ITEM_LOST | html
en: This item has been lost with a status of "%s."
hu: Ez a kiadvány elveszett (állapota: "%s").

en: This list does not exist.
hu: Ez a lista nem létezik.

en: This message appears on this patron's user page in the OPAC
hu: Ez az üzenet megjelenik a felhasználói lapon, amikor az olvasó a katalógust böngészi.

en: This message displays when checking out to this patron
hu: Ez az üzenet akkor jelenik meg, amikor ez az olvasó kölcsönöz.

en: This patron can't check out this item per library circulation policy.
hu: Ez a felhasználó ezt a példányt a könnyvtár kölcsönzési szabályai szerint nem kölcsönözheti ki.

en: This patron has no circulation history.
hu: Ennek az olvasónak nincsenek korábbi kölcsönzései.

en: This patron has no files attached.
hu: Ez az olvasó nem töltött fel fájlokat.

en: This patron has not submitted any purchase suggestions
hu: Ez az olvasó nem tett javaslatot beszerzésre.

en: This subscription is closed.
hu: Ez az előfizetés lezárva.

note: IMG
en: Thumbnail
hu: Bélyegkép

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Thursday
hu: Csütörtök

en: Time:
hu: Időpont:

en: Timeout
hu: Időtúllépés

en: TinyMCE WYSIWYG editor
hu: TinyMCE WYSIWYG szerkesztő

en: Title
hu: Cím

en: Title
hu: Cím

en: Title (A-Z)
hu: Cím (A-Z)

en: Title (Z-A)
hu: Cím (Z-A)

en: Title (any):
hu: Cím (bármilyen):

en: Title and author
hu: Cím és szerző

en: Title:
hu: Cím:

en: Title:
hu: Cím:

note: %1$s:  title | html
en: Title: %s
hu: Cím: %s

en: Titles
hu: Tárgyszavak

en: To a file:
hu: Fájlbaírás:

en: To a file:
hu: Fájlbaírás:

en: To add another library and for more settings, go to:
hu: További könyvtár hozzáadására és további beáálításokért

en: To add another patron category and for more settings go to:
hu: További olvasó hozzáadásához és további beállításokért

en: To call number:
hu: Eddig a katalógusszámig:

en: To create another item type later and for more settings go to:
hu: További könyvtár hozzáadására és további beállításokért

en: To edit patron permissions, go to:
hu: Az olvasók jogosultságainak szerkesztéséért

en: To item call number:
hu: A tétel katalógusszámáig:

en: To screen in the browser:
hu: Megjelenítés a böngészőben:

en: To screen into the browser:
hu: Megjelenítés a böngészőben:

en: To:
hu: Eddig:

en: To:
hu: Eddig:

note: SCRIPT
en: Today
hu: ma

en: Tools
hu: Eszközök

en: Tools home
hu: Eszközök kezdőoldala

en: Top lists
hu: Top listák

en: Topics
hu: Témakörök

en: Total
hu: Összesen

en: Total
hu: Összesen

note: For the first occurrence, %1$s:  currency | html
en: Total (%s)
hu: Összesen (%s)

en: Total due
hu: Összesen fizetendő

en: Total due:
hu: Összesen fizetendő:

note: %1$s:  fines | $Price
en: Total due: %s
hu: Összesen fizetendő: %s

en: Total number of results:
hu: Eredmények száma összesen:

en: Total:
hu: Összesen:

en: Transaction date
hu: Tranzakció dátuma

en: Transaction library
hu: Tranzakció könyvtára

en: Transaction type
hu: Tranzakció típusa

en: Transaction type:
hu: Tranzakció típusa:

en: Transfer
hu: Ideiglenes átvitel más könyvtárba

note: %1$s:  show_date | $KohaDates
en: Transfers made to your library as of %s
hu: Ideiglenes ebbe a köbyvtárba áthozott könyvek (%s)

en: Transfers to receive
hu: Átveendő kiadványok

en: Translate into other languages
hu: A típus nevének lefordítása más nyelvekre

en: Translation
hu: Fordítás

en: Transport cost matrix
hu: Szállítási költség mátrix

en: Treaties
hu: Szerződések

en: Try another search
hu: Új keresés

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Tuesday
hu: Kedd

note: SCRIPT
en: Tuesdays
hu: keddenként

en: Type
hu: Típus

en: Type:
hu: Típus:

en: Type:
hu: Típus:

note: SCRIPT
en: Unable to cancel enrollment!
hu: Képtelen törölni a beiratkozást!

note: SCRIPT
en: Unable to delete club!
hu: Nem sikerült törölni a klubot!

en: Unauthorized user
hu: Nem azonosított felhasználó

en: Unavailable (lost or missing)
hu: Nem elérhető (elveszett vagy eltűnt)

en: Undefined
hu: Meghatározatlan

en: Unhighlight
hu: Keresőszó kiemelésének megszüntetése

en: Unique holiday
hu: Egyszeri szünnap

en: Unique holidays
hu: Egyszeri szünnapok

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Update
hu: Módosítás

en: Update child to adult patron
hu: Gyermek felnőtt olvasóvá előléptetése

note: INPUT type=submit name=submit
en: Update hold(s)
hu: Előjegyzés(ek) frissítése

en: Update your database
hu: Frissítse adatbázisát

en: Updated on
hu: Frissítve

note: %1$s:  patron.updated_on | $KohaDates with_hours => 1
en: Updated on %s
hu: Frissítve %s

en: Updated:
hu: Frissítve:

en: Updating database structure
hu: Az adatbázis-szerkezet frissítése

en: Upload
hu: Fájlok feltöltése

en: Upload any type of file, manage uploads
hu: Bármilyen fájl feltöltése, a feltöltések kezelése

en: Upload directory
hu: Feltöltés ebbe a könyvtárba

en: Upload directory:
hu: Feltöltés ebbe a könyvtárba:

note: INPUT type=submit name=upload
en: Upload file
hu: Fájl feltöltése

en: Upload file:
hu: Fájl feltöltése:

en: Upload image
hu: Kép feltöltése

en: Upload local cover image
hu: Borítókép feltöltése

en: Upload more images
hu: További képek feltöltése

en: Upload new files
hu: Új fájlok feltöltése

en: Upload offline circulation data
hu: Szerver nélküli kölcsönzési adatok feltöltése

en: Upload offline circulation file (.koc)
hu: Szerver nélküli kölcsönzési fájl (.koc) feltöltése

en: Upload patron images
hu: Olvasók arcképének feltöltése

en: Upload plugin
hu: beépülő modul feltöltése

en: Upload progress:
hu: A feltöltés folyamatban:

en: Upload quotes
hu: Idézetek feltöltése

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Upload status:
hu: Feltöltés állapota:

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Upload status: Cancelled
hu: Feltöltés állapota: törölt

en: Upper age limit
hu: Felső korhatár

en: Upperage limit:
hu: Felső korhatár:

en: Use a barcode file
hu: Vonalkódfájl használata

en: Use a file
hu: Fájl használata

en: Use a file
hu: Fájl használata

en: Use default values
hu: Alapértelmezett értékek használata

en: Use top menu bar to navigate to another part of Koha.
hu: Használja a felső menüt a Koha más részeire történő navigáláshoz.

note: ABBR
en: Used For
hu: Használva ehhez:

note: %1$s:  user | $HtmlTags tag=>'code' %2$s:  dbname | $HtmlTags tag=>'code'
en: User %s doesn't have enough privilege on database %s.
hu: A %s felhasználó nem rendelkezik elég jogosultsággal a(z) %s adatbázis felett.

note: %1$s:  user | $HtmlTags tag=>'code' %2$s:  dbname | $HtmlTags tag=>'code'
en: User %s has all required privileges on database %s.
hu: A %s felhasználó minden jogosultsággal rendelkezik a(z) %s adatbázis felett.

en: Userid
hu: Felhasználói azonosító

en: Userid:
hu: Felhasználói azonosító:

en: Username
hu: Felhasználónév

en: Username/password already exists.
hu: Ez a felhasználónév/jelszó már létezik!

en: Username:
hu: Felhasználónév:

en: Username:
hu: Felhasználónév:

en: Users:
hu: Felhasználók:

en: VHS tape / Videocassette
hu: VHS szalag / Videókazetta

en: Value
hu: Érték

en: Value:
hu: Érétk:

en: Values
hu: Értékek

en: Vendor
hu: Forgalmazó

en: Vendor search
hu: Forgalmazó keresése

en: Vendor search results
hu: Forgalmazó keresésének találatai

note: %1$s:  count | html %2$s:  supplier | html
en: Vendor search: %s result(s) found for '%s'
hu: Beszállító keresése: %s találat erre: '%s'

note: %1$s:  count | html %2$s:  supplier | html
en: Vendor search: %s results found for '%s'
hu: Beszállító keresése: %s találat erre: '%s'

en: Vendor:
hu: Forgalmazó:

en: Vendor:
hu: Forgalmazó:

note: %1$s:  suppliername | html
en: Vendor: %s
hu: Forgalmazó: %s

note: %1$s:  missing_module.min_version | html
en: Version: %s
hu: Verzió: %s

en: Vertical:
hu: Függőleges:

note: INPUT type=submit
en: View
hu: Nézet

en: View MARC
hu: MARC nézet

en: View all libraries
hu: Minden könyvtár megjelenítése

en: View course
hu: Kurzus megjelenítése

en: View patron record
hu: Olvasó adatainak megtekintése

en: View pending offline circulation actions
hu: Függőben lévő szerver nélküli kölcsönzési műveletek megtekintése

en: View, manage, configure and run plugins.
hu: Beépülő modulok megnézése, kezelése, konfigurálása és futtatása.

en: Visibility:
hu: Láthatóság

en: Vol no.
hu: Évf.

en: Volume
hu: Kötet

en: Volume:
hu: Kötet:

en: WARNING:
hu: FIGYELMEZTETÉS:

en: Waiting
hu: Várjuk

en: Warning
hu: Figyelmeztetés

en: Warning regarding current user
hu: Figyelemeztetés a jelenlegi felhasználóval kapcsolatban

en: Warning, the following barcodes were not found:
hu: Figyelmeztetés: Nem találjuk a következő vonalkódokat:

en: Warning, the following cardnumbers were not found:
hu: Figyelmeztetés: Nem találjuk ezt az olvasójegyszámot

en: Warning:
hu: Figyelmeztetés:

en: Warning: no barcodes were found
hu: Figyelmeztetés: Nem találjuk ezt a vonalkódot

en: Warnings regarding the system configuration
hu: A rendszer konfigurációjával kapcsolatos figyelmeztetések

en: We are ready to do some basic configuration.
hu: Készen állunk néhány alapvető beállítás elvégzésére.

en: We encountered an error:
hu: Probléma adódott:

en: Web installer &rsaquo; Check Perl dependencies
hu: Webes telepítő &rsaquo; Perl függőségeinek ellenőrzése

en: Web installer &rsaquo; Choose your language
hu: Webes telepítő &rsaquo; Nyelv kiválasztása

en: Web installer &rsaquo; Complete
hu: Webes telepítő &rsaquo; Befejezés

en: Web installer &rsaquo; Create Koha administrator patron
hu: Webes telepítő &rsaquo; Koha adminisztrátor létrehozása

en: Web installer &rsaquo; Create a library
hu: Webes telepítő &rsaquo; Könyvtár létrehozása

en: Web installer &rsaquo; Create a patron category
hu: Webes telepítő &rsaquo; Új olvasói katagória létrehozása

en: Web installer &rsaquo; Database settings
hu: Webes telepítő &rsaquo; Adatbázis beállításai

en: Web installer &rsaquo; Default data loaded
hu: Webes telepítő &rsaquo; Alapértelmezett adatok betöltődtek

en: Web installer &rsaquo; Installation complete
hu: Webes telepítő &rsaquo; A telepítés befejeződött!

en: Web installer &rsaquo; Perl modules missing
hu: Webes telepítő &rsaquo; Hiányzó Perl modulok

en: Web installer &rsaquo; Perl version too old
hu: Webes telepítő &rsaquo; Perl verzió túl régi

en: Web installer &rsaquo; Selecting default settings
hu: Webes telepítő &rsaquo; Alapértelmezett beállítások kiválasztása

en: Web installer &rsaquo; Set up database
hu: Webes telepítő &rsaquo; Adatbázis beállítása

en: Web installer &rsaquo; Success
hu: Webes telepítő &rsaquo; Sikeres művelet

en: Web installer &rsaquo; Update database
hu: Webes telepítő &rsaquo; Adatbázis frissítése

note: A
en: Web services
hu: Web szolgáltatások

en: Website
hu: Weboldal

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Wednesday
hu: Szerda

note: SCRIPT
en: Wednesdays
hu: Szerdánként

en: Week
hu: Hét

en: Weekly - Repeatable holidays
hu: Hetente ismétlődő szünnapok

note: SCRIPT
en: Weekly holiday: %s
hu: Hetente visszatérő szünnap: %s

en: Weight
hu: Súly

note: %1$s: - Koha.Version.release | html -
en: Welcome to the Koha %s web installer
hu: Üdvözöljük a Koha %s webes telepítőjében

en: What's next?
hu: Mi következik?

en: When there is an irregular issue:
hu: Amikor soron kívüli szám jelenik meg:

note: SCRIPT
en: Why close an empty basket?
hu: Miért zár be egy üres kosarat?

note: SCRIPT
en: Winter
hu: Tél

en: Withdrawn
hu: Bevonva

note: SCRIPT
en: Withdrawn status
hu: Bevonás

en: Withdrawn status:
hu: Bevonás:

en: Women
hu: Nők

en: Working day
hu: Munkanap

en: XML configuration file
hu: XML konfigurációs fájl

en: XSLT File(s) for transforming results:
hu: XSLT fájl(ok) a találatok átalakításához:

en: Xercode, Spain
hu: Xercode, Spanyolország

en: Year
hu: Év

en: Year:
hu: Év:

en: Yearly - Repeatable holidays
hu: Évente ismétlődő ünnepnapok

note: SCRIPT
en: Yearly holiday: %s
hu: Évente ismétlődő ünnep: %s

en: Yes
hu: Igen

en: Yes
hu: Igen

en: Yes, I confirm
hu: Igen, megerősítem

en: Yes, check out (Y)
hu: Igen, kölcsönzöm (Y)

en: Yes, close (Y)
hu: Igen, bezárom (Y)

en: Yes, delete
hu: Igen, törlöm

en: Yes, delete (Y)
hu: Igen, törlöm (Y)

en: Yes, delete this fund
hu: Igen, törölje a címkét

en: Yes, delete this item type
hu: Igen, törölje ezt a tétel típust

en: Yes, delete this tag
hu: Igen, törölje ezt a címkét

en: YesNo
hu: IgenNem

en: You are about to edit the following subscriptions:
hu: A következő előfizetéseket készül szerkeszteni:

note: SCRIPT
en: You are offline and therefore cannot process pending operations
hu: A szerver nem érhető el, ezért a függőben lévő műveltek nem dolgozhatók fel.

note: SCRIPT
en: You are offline and therefore cannot sync your database
hu: A szerver nem érhető el, ezért nem leeht adatbázisáz szinkronizálni.

en: You can use the following wildcard characters: %% _
hu: A következő helyettesítő karakterek használhatók: %% _

en: You did not specify any search criteria.
hu: Nem adott meg semmilyen keresési kritériumot.

note: SCRIPT
en: You do not have any pending transactions in the offline circulation database on this computer.
hu: Nincs függőben lévő tranzakció a szerver nélküli kölcsönzési adatbázisban ezen a számítógépen.

en: You do not have permission to add a record to this list.
hu: Nincs engedélye bejegyzést hozzáadni ehhez a listához.

en: You do not have permission to view this list.
hu: Önnek nincs engedélye megjeleníteni ezt a listát.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: You have not selected any patrons to add to a list!
hu: Nem választott ki olvasót listához való hozzáadáshoz!

note: SCRIPT
en: You have transactions in the offline circulation database on this computer that have not been uploaded.
hu: Vannak tranzakciók a szerver nélküli kölcsönzési adatbázsiban ezen a számítógépen, amelyek még nem lettek feltöltve.

en: You must reset your password
hu: Új jelszót kell megadnia

note: SCRIPT
en: You must set a due date in order to use offline circulation!
hu: A szerver nélküli kölcsönzés használatához meg kell határoznia egy határidőt!

note: For the first occurrence, %1$s:  IF ( title )
en: You searched for: %s
hu: Keresése: %s

en: Your Perl version is out of date. Please upgrade to a newer version of Perl (at least version 5.10).
hu: A telepített Perl verzió idejétmúltnak látszik. Kérjük, frissítse a Perlt legalább 5.10-es verzióra.

en: Your authority search history is empty.
hu: Besorolási adatok szerinti kereséseinek előzménye üres.

en: Your cart
hu: Kosarának tartalma

en: Your cart
hu: Kosarának tartalma

en: Your cart is empty.
hu: Kosara üres.

en: Your catalog search history is empty.
hu: Nincs katalóguskeresési előzménye.

en: Your download should begin automatically.
hu: A letöltésnak automatikusan el ekll kezdődnie.

en: Your lists
hu: Saját listák

note: SCRIPT
en: Your lists:
hu: Saját listák:

en: Your name:
hu: Neved:

en: Your patron lists
hu: Az Ön olvasólistái

note: %1$s:  reportname | html
en: Your report "%s" has been saved
hu: A(z) %s kimutatást mentettük

en: Z39.50/SRU search
hu: Z39.50/SRU keresés

note: %1$s:  msg_add | html
en: Z39.50/SRU server added (%s)
hu: Z39.50/SRU szerver hozzáadva (%s)

note: %1$s:  msg_add | html
en: Z39.50/SRU server deleted (%s)
hu: Z39.50/SRU szerver törölve (%s)

note: %1$s:  msg_add | html
en: Z39.50/SRU server updated (%s)
hu: Z39.50/SRU szerver adatai frissültek (%s)

en: Z39.50/SRU servers
hu: Z39.50/SRU szerverek

en: Z39.50/SRU servers administration
hu: Z39.50/SRU szerverek adminisztrációja

en: ZIP file
hu: ZIP-fájl:

en: ZIP/Postal code
hu: Irányítószám

en: ZIP/Postal code:
hu: Irányítószám:

en: ZIP/Postal code:
hu: Irányítószám:

en: Zebra version:
hu: Zebra verzió:

en: Zip file
hu: Zip-fájl:

note: SCRIPT
en: [ New list ]
hu: [ Új lista ]

en: [Previous page]
hu: [Előző oldal]

en: _ matches only a single character
hu: _ csak pontosan egy karakter helyett állhat.

note: %1$s:  TransfersMaxDaysWarning | html
en: after %s days.
hu: után %s napok.

en: and
hu: és

note: INPUT type=text name=data_preview
en: barcode|borrowernumber
hu: vonalkód|olvasósorszám

note: A
en: basket
hu: kosár

note: INPUT type=text name=data_preview
en: biblionumber|borrowernumber
hu: biblionumber|olvasósorszám

en: by
hu: szerző

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: by
hu: szerző

en: callnumber
hu: katalógusszám

en: click to log out
hu: kattintson ide a kijelentkezéshez

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: club %s
hu: klub %s

en: configuration file.
hu: konfigurációs fájlban találhatók.

en: contains
hu: tartalmazza

en: day(s)
hu: nap

en: days
hu: nap

en: days ago
hu: nappal ezelőtt

en: default (all libraries), all patron categories, all item types
hu: alapértelmezett (minden könyvtár), minden olvasói kategória, minden kiadványtípus

en: default (all libraries), all patron categories, same item type
hu: alapértelmezett (minden könyvtár), minden olvasói kategória, ugyanaz a kiadványtípus

en: default (all libraries), same patron category, all item types
hu: alapértelmezett (minden könyvtár), ugyanaz az olvasói kategória, minden kiaványtípus

en: default (all libraries), same patron category, same item type
hu: alapértelmezett (minden könyvtár), ugyanaz az olvasói kategória, ugyanaz a kiadványtípus

en: group by
hu: csoportosítás

note: SCRIPT
en: guarani sign
hu: guarani ének

en: here
hu: itt

note: SCRIPT
en: history
hu: történet

en: is
hu: egyenlő

en: is equal to
hu: egyenlő

en: is exactly
hu: pontosan

en: is not
hu: nem egyenlő

en: item fields
hu: dokumentum mezők

en: item's holding library
hu: a példány kölcsönző könyvtára

en: item's holding library
hu: a példány kölcsönző könyvtára

en: itemnum
hu: dokszám

note: INPUT type=text name=filename
en: koha.mrc
hu: koha-conf.xml

en: lost
hu: elveszett

note: For the first occurrence, %1$s:  ELSE
en: months %s
hu: hónap %s

en: none
hu: egyik sem

en: nonpublic_note
hu: Nem nyilvános megjegyzés

note: ABBR
en: not available
hu: nem áll rendelkezésre

en: not equal to
hu: nem egyenlő

en: not like
hu: nem hasonló

en: notforloan
hu: Nem kölcsönözhető

en: number
hu: szám

en: or
hu: vagy

en: or
hu: vagy

en: patron categories
hu: olvasók típusai

en: patron category
hu: olvasótípus

en: pending offline circulation actions
hu: függőben lévő szerver nélküli kölcsönzési műveletek

en: price
hu: Ár:

en: public_note
hu: nyilvános megjegyzés

note: INPUT type=text name=to_regex_search
en: regex pattern
hu: reguláris kifejezés

en: rejected
hu: elutasított

en: reviews
hu: szemlék

en: same library, all patron categories, all item types
hu: ugynaz a könyvtár, minden olvasói kategória, minden kiadványtípus

en: same library, all patron categories, same item type
hu: ugyanaz a könyvtár, minden olvasói kategória, ugyanaz a kiadványtípus

en: same library, same patron category, all item types
hu: ugyanaz a könyvtár, ugyanaz az olvasói kategória, minden kiadványtípus

en: same library, same patron category, same item type
hu: ugyanaz a könyvtár, ugyanaz az olvasói kategória, ugyanaz a kiadványtípus

en: see also:
hu: lásd még:

note: INPUT type=submit
en: selection
hu: kiválasztás

en: serial
hu: sorozat

en: setName
hu: setname

en: setName:
hu: setname:

en: software.coop, United Kingdom
hu: software.coop, Egyesült Királyság

note: INPUT type=text name=sound
en: sound
hu: hang

note: SCRIPT
en: starting with
hu: ezzel kezdődik

en: starts with
hu: ezzel kezdődik

en: statistics
hu: statisztikák

en: subscribers
hu: feliratkozottak

note: A
en: suggestion
hu: javaslat

note: For the first occurrence, %1$s:  books_loo.suggestionid | html
en: suggestion #%s
hu: %s. javaslat

en: superlibrarian
hu: főkönyvtáros

en: the Apache License, Version 2.0
hu: Apache License v2.0

en: undefined
hu: meghatározatlan

en: unknown
hu: ismeretlen

en: unless
hu: hacsak nem

en: until
hu: eddig

en: updated successfully
hu: sikeresen frissítve

en: valid entries in your database.
hu: érvényes bejegyzés az Ön adatbázisában.

en: value
hu: érték

note: SCRIPT
en: view
hu: nézet

en: will show the link just below the title
hu: hivatkozás a cím alatt fog megjelenni

en: years
hu: év

en: yes
hu: igen

en: | Actions:
hu: | Műveletek:

note: %1$s:  IF CAN_user_tools_items_batchdel
en: | Actions: %s
hu: | Műveletek: %s

note: %1$s:  IF elasticsearch_status.running
en: | Status: %s
hu: | Státusz: %s
