Koha 22.11 - en to hy translation catalogue (10746 entries)

en: "Blank"
hy: "Դատարկ"

en: # Bibliographic records
hy: # Մատենագիտական գրառումներ

en: # Items
hy: # Նյութեր

en: # Records
hy: # Գրառումներ

en: # Subs
hy: # Ենթա

note: SCRIPT
en: # of % selected
hy: # ըստ % ընտրվածի

en: # of students
hy: # ուսանողներ

en: # of users
hy: # օգտվող

en: %% matches any number of characters
hy: %% համընկնում է նիշերի ցանկացած քանակ

note: %1$s: - USE raw - %2$s: - USE Koha - %3$s: - SET delimiter = Koha.CSVDelimiter() - %4$s: - BLOCK - %5$s: - delimiter | $raw - %6$s: - delimiter | $raw - %7$s: - delimiter | $raw - %8$s: - delimiter | $raw - %9$s: - delimiter | $raw - %10$s: - delimiter | $raw - %11$s: - delimiter | $raw - %12$s: - d
en: %s %s %s %s "Title" %s "Publication date" %s "Publisher" %s "Collection" %s "Barcode" %s "Serial enumeration" %s "Call number" %s "Home library" %s "Current library" %s "Shelving location" %s "Item type" %s "Inventory number" %s "Not for loan status" %s "Lost status" %s "Withdrawn status" %s "Checkouts" %s "Due date" %s
hy: %s %s %s %s "Վերնագիր" %s "Հրատարակման թիվ" %s "Հրատարակիչ" %s "Հավաքածու" %s "Շտրիխ կոդ" %s "Սերիական թվարկում" %s "Դասիչ" %s "Տնային գրադարան" %s "Ընթացիկ գրադարան" %s "Դարակային տեղաբաշխում" %s "Նյութի տեսակ" %s "Հիմնապաշարի թիվ" %s "Չսպասարկման վիճակ" %s "Կորածի վիճակ" %s "Դուրս գրման վիճակ" %s "Դուրս տրումներ" %s "Վերդարձի ամսաթիվ" %s

note: %1$s: - USE Koha - %2$s: - SET delimiter = Koha.CSVDelimiter() - %3$s: - USE KohaDates - %4$s: - INCLUDE csv_headers/acqui/lateorders.tt - %5$s: - INCLUDE empty_line.inc - %6$s: - FOREACH o IN orders - %7$s:  o.orderdate | $KohaDates %8$s:  o.latesince | html %9$s: - delimiter | html - %10$s:  o.est
en: %s %s %s %s %s %s "%s (%s days)"%s "%s"%s "%s"%s "%s %sAuthor: %s.%s%sPublished by: %s.%s"%s "%s x %s = %s (%s)"%s "%s (%s)"%s "%s"%s "%s"%s "%s"%s "%s"%s "%s" %s %s %s %s "Total orders in late"%s %s
hy: %s %s %s %s %s %s "%s (%s օր)"%s "%s"%s "%s"%s "%s %sՀեղինակ: %s.%s%sՀրատարակված: %s.%s"%s "%s x %s = %s (%s)"%s "%s (%s)"%s "%s"%s "%s"%s "%s"%s "%s"%s "%s" %s %s %s %s "Ընդհանուր ուշացած պատվերներ"%s %s

note: %1$s: - USE raw - %2$s: - USE Branches - %3$s: - USE Koha - %4$s: - USE KohaDates - %5$s: - USE ItemTypes - %6$s: - USE AuthorisedValues - %7$s: - SET biblio = item.biblio - %8$s: - SET biblioitem = item.biblioitem - %9$s: - SET delimiter = Koha.CSVDelimiter() - %10$s:  biblio.title | replace('"', '
en: %s %s %s %s %s %s %s %s %s "%s %sby %s%s" %s "%s" %s "%s" %s "%s" %s "%s" %s "%s" %s "%s" %s "%s" %s "%s" %s "%s" %s "%s" %s "%s" %s "%s" %s "%s" %s "%s" %s "%s" %s "%s%s%s"
hy: %s %s %s %s %s %s %s %s %s "%s %s %s%s" %s "%s" %s "%s" %s "%s" %s "%s" %s "%s" %s "%s" %s "%s" %s "%s" %s "%s" %s "%s" %s "%s" %s "%s" %s "%s" %s "%s" %s "%s" %s "%s%s%s"

note: %1$s:  END # /IF tab == 'closed' %2$s:  END # /IF CAN_user_acquisition_merge_invoices %3$s:  END # /BLOCK invoices_table %4$s:  WRAPPER tabs id= "invoicestabs" %5$s:  WRAPPER tabs_nav %6$s:  WRAPPER tab_item tabname= "opened" bt_active= 1 %7$s:  openedinvoices.size || 0 | html %8$s:  END %9$s:  WRAP
en: %s %s %s %s %s %s Open invoices (%s) %s %s Closed invoices (%s) %s %s %s %s %s %s %s
hy: %s %s %s %s %s %s Open invoices (%s) %s %s Փակված վճարահաշիվներ (%s) %s %s %s %s %s %s %s

note: %1$s: - INCLUDE csv_headers/reports/orders_by_budget.tt - %2$s: - INCLUDE empty_line.inc - %3$s: - FOREACH row IN rows - %4$s: - FOREACH field IN row; field; sep IF !loop.last; END - %5$s: - INCLUDE empty_line.inc - %6$s: - END - %7$s: - INCLUDE empty_line.inc - %8$s: - FOREACH field IN totalrow; fi
en: %s %s %s %s %s %s TOTAL%s %s
hy: %s %s %s %s %s %s ԸՆԴԱՄԵՆԸ%s %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  loopro.object | html %3$s:  END %4$s:  ELSIF ( loopro.module == 'RECALLS' ) %5$s:  IF loopro.recall.item_level
en: %s %s %s %s %s Item-level recall on
hy: %s %s %s %s %s Նյութի մակարդակի հետկանչ

note: %1$s: - USE ItemTypes - %2$s: - INCLUDE csv_headers/reports/cash_register_stats.tt - %3$s: - FOREACH row IN rows %4$s:  FOREACH field IN row; field IF !loop.last; ItemTypes.GetDescription(field) IF loop.last; sep IF !loop.last; END %5$s: - END %6$s:  sep | html %7$s: - FOREACH field IN total; field;
en: %s %s %s %s %s TOTAL%s%s
hy: %s %s %s %s %s ԸՆԴԱՄԵՆԸ%s%s

note: %1$s:  END %2$s:  WRAPPER tabs id= "subscription_description" %3$s:  WRAPPER tabs_nav %4$s:  WRAPPER tab_item tabname= "subscription_info" bt_active= 1 %5$s:  END %6$s:  WRAPPER tab_item tabname= "subscription_planning" %7$s:  END %8$s:  WRAPPER tab_item tabname= "subscription_issues" %9$s:  END %10
en: %s %s %s %s Information %s %s Planning %s %s Issues %s %s Summary %s %s %s Acquisition details %s %s %s %s %s
hy: %s %s %s %s Տեղեկատվություն %s %s Պլանավորում %s %s Թողարկումներ %s %s Ամփոփում %s %s %s Համալրման մանրամասները %s %s %s %s %s

note: %1$s:  END %2$s:  WRAPPER tabs id= "basket_groups" %3$s:  WRAPPER tabs_nav %4$s:  WRAPPER tab_item tabname= "opened" bt_active= 1 %5$s:  END %6$s:  WRAPPER tab_item tabname= "closed" %7$s:  END %8$s:  END %9$s:  WRAPPER tab_panels %10$s:  WRAPPER tab_panel tabname="opened" bt_active= 1
en: %s %s %s %s Open %s %s Closed %s %s %s %s
hy: %s %s %s %s Բաց %s %s Փակ %s %s %s %s

note: %1$s:  END %2$s:  IF books_loo.title %3$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' biblio=books_loo link = 1 %4$s:  IF books_loo.author %5$s:  books_loo.author | html %6$s:  END %7$s:  ELSE
en: %s %s %s %s by %s%s %s
hy: %s %s %s %s %s%s %s

note: %1$s:  END %2$s:  END %3$s:  IF CAN_user_updatecharges_remaining_permissions %4$s:  WRAPPER table_option value="accountlines:credit" %5$s:  END %6$s:  WRAPPER table_option value="accountlines:debit" %7$s:  END %8$s:  END
en: %s %s %s %sAccount lines (credit)%s %sAccount lines (debit)%s %s
hy: %s %s %s %sՀաշվի տողեր (կրեդիտային)%s %sՀաշվի տողեր (դեբետային)%s %s

note: %1$s:  IF letter.content && letter.content.length > 0 %2$s:  letter.content.length | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s %s %s 0 %s/160 characters
hy: %s %s %s 0 %s/160 նիշ

note: %1$s:  END %2$s:  ELSIF ( loopro.module == 'ACQUISITIONS' && loopro.action == 'ACQUISITION ORDER' && loopro.object ) %3$s:  IF ( CAN_user_acquisition_order_manage )
en: %s %s %s Basket
hy: %s %s %s Զամբյուղ

note: %1$s:  WRAPPER tabs id= "alerttabs" %2$s:  WRAPPER tabs_nav %3$s:  WRAPPER tab_item tabname= "checkout" bt_active= 1 %4$s:  END %5$s:  WRAPPER tab_item tabname= "checkin" %6$s:  END %7$s:  END %8$s:  WRAPPER tab_panels %9$s:  WRAPPER tab_panel tabname="checkout" bt_active= 1
en: %s %s %s Checkout %s %s Check-in %s %s %s %s
hy: %s %s %s Դուրս տրում %s %s Հետ ընդունում %s %s %s %s

note: %1$s: - IF ( add_form ) - %2$s: - IF ( use_heading_flags_p ) - %3$s: - IF ( heading_edit_subfields_p ) - %4$s: - END - %5$s: - ELSE - %6$s: - action | html - %7$s: - END - %8$s: - END - %9$s: - IF ( delete_confirm ) - %10$s: - mss.tagsubfield | html - %11$s: - tagsubfield | html - %12$s: - END - %13
en: %s %s %s Edit MARC subfields constraints &rsaquo; MARC subfield structure %s %s %s &rsaquo; MARC subfield structure %s %s %s MARC subfield structure &rsaquo; Confirm deletion of subfield %s Confirm deletion of subfield %s &rsaquo; MARC subfield structure %s %s Subfield deleted &rsaquo; MARC subfield structure %s %s MARC subfield structure %s &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
hy: %s %s %s Խմբագրել ՄԵԸՔ ենթադաշտերի սահմանափակումները &rsaquo; ՄԵԸՔ ենթադաշտի կառուցվածք %s %s %s &rsaquo; ՄԵԸՔ ենթադաշտի կառուցվածք %s %s %s ՄԵԸՔ ենթադաշտի կառուցվածք &rsaquo; Հաստատեք ենթադաշտի ջնջումը %s Հաստատեք ենթադաշտի ջնջումը %s &rsaquo; ՄԵԸՔ ենթադաշտի կառուցվածք %s %s Ենթադաշտը ջնջված է &rsaquo; ԵԸՔ ենթադաշտի կառուցվածք %s %s ԵԸՔ ենթադաշտի կառուցվածք %s &rsaquo; Կառավարում &rsaquo; Կոհա

note: %1$s:  FILTER collapse %2$s:  IF op == 'add_form' %3$s:  IF ( categorycode ) %4$s:  categorycode | html %5$s:  ELSE %6$s:  END %7$s:  END %8$s:  IF op == 'delete_confirm' %9$s:  IF ( patrons_in_category > 0 ) %10$s:  categorycode | html %11$s:  ELSE %12$s:  categorycode | html %13$s:  END %14$s:  EN
en: %s %s %s Modify category '%s' %s New category %s &rsaquo; %s %s %s Cannot delete: category %s in use %s Confirm deletion of category '%s' %s &rsaquo; %s Patron categories &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha %s
hy: %s %s %s Ձևափոխիր դասը '%s' %s Նոր դաս %s &rsaquo; %s %s %s Հնարավոր չէ ջնջել: %s դասը օգտագործման մեջ է %s Հաստատիր դասի ջնջումը '%s' %s &rsaquo; %s Ընթերցողական դասեր &rsaquo; Կառավարում &rsaquo; Կոհա %s

note: %1$s:  IF ( add_form ) %2$s:  IF ( use_heading_flags_p ) %3$s:  IF ( heading_modify_tag_p ) %4$s:  IF ( authtypecode ) %5$s:  authtypecode | html %6$s:  ELSE %7$s:  END %8$s:  END %9$s:  IF ( heading_add_tag_p ) %10$s:  IF ( authtypecode ) %11$s:  authtypecode | html %12$s:  ELSE %13$s:  END %14$s: 
en: %s %s %s Modify tag &rsaquo; %s %s Framework %s Default framework %s &rsaquo; %s %s New tag &rsaquo; %s %s Framework %s Default framework %s &rsaquo; %s %s %s &rsaquo; %s %s %s Confirm deletion &rsaquo; %s %s Framework %sDefault framework %s &rsaquo; %s %s Data deleted &rsaquo; %s %s Framework %sDefault framework %s &rsaquo; %s Authority MARC framework &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
hy: %s %s %s Ձևափոխեք ցուցիչը &rsaquo; %s %s Շրջանակ %s Լռակյաց շրջանակ %s &rsaquo; %s %s Նոր ցուցիչ &rsaquo; %s %s Շրջանակ %s Լռակյաց շրջանակ %s &rsaquo; %s %s %s &rsaquo; %s %s %s Հաստատեք ջնջումը &rsaquo; %s %s Շրջանակ %sԼռակյաց շրջանակ %s &rsaquo; %s %s Տվյալները ջնջված են &rsaquo; %s %s Շրջանակ %sԼռակյաց շրջանակ %s &rsaquo; %s Հեղինակավորի ՄԵԸՔ շրջանակ &rsaquo; Կառավարում &rsaquo; Կոհա

note: %1$s: ~ IF ( biblio.title ) ~ %2$s: ~ biblio.title | html ~ %3$s: ~ ELSE ~ %4$s: ~ END ~ %5$s: ~ biblio.medium | html ~ %6$s: ~ FOREACH subtitle IN biblio.subtitle.split(' \| ') ~ %7$s: ~ IF Koha.Preference('marcflavour')=='UNIMARC' ~ %8$s: ~ END ~ %9$s: ~ subtitle | html ~ %10$s: ~ END ~ %11$s: ~ p
en: %s %s %s No title %s %s %s%s,%s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s
hy: %s %s %s Վերնագիր չկա %s %s %s%s,%s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s

note: %1$s:  IF ( patron.borrowernumber ) %2$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron => patron no_title => 1 no_cardnumber => 1 hide_patron_infos_if_needed => 1 %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s %s %s Not defined yet %s
hy: %s %s %s Դեռ սահմանված չէ %s

note: %1$s:  IF errmsgloo.NotForLoanStatusUpdated.to == 'ONLYMESSAGE' %2$s:  AuthorisedValues.GetByCode( 'NOT_LOAN', errmsgloo.NotForLoanStatusUpdated.from ) | html %3$s:  ELSE
en: %s %s %s Not for loan status updated.
hy: %s %s %s Դուրս տրման համար չէ կարգավիճակը թարմացված է։ .

note: %1$s:  WRAPPER tabs id= "abouttabs" %2$s:  WRAPPER tabs_nav %3$s:  WRAPPER tab_item tabname= "about" bt_active= 1 %4$s:  END %5$s:  WRAPPER tab_item tabname= "perl" %6$s:  END %7$s:  WRAPPER tab_item tabname= "sysinfo" %8$s:  END %9$s:  WRAPPER tab_item tabname= "team" %10$s:  END %11$s:  WRAPPER ta
en: %s %s %s Server information %s %s Perl modules %s %s System information %s %s Koha team %s %s Licenses %s %s Translations %s %s Timeline %s %s Dedications %s %s %s %s
hy: %s %s %s Կայանի տեղեկատվություն %s %s Perl մոդուլներ %s %s Համակարգի տեղեկատվություն %s %s Կոհա թիմ %s %s Արտոնագրեր %s %s Թարգմանություններ %s %s Ժամանակացույց %s %s Ձոներ %s %s %s %s

note: %1$s:  END %2$s:  SWITCH m.code %3$s:  CASE 'index_error' %4$s:  m.error | html %5$s:  END
en: %s %s %s Something went wrong during the indexation process: %s %s
hy: %s %s %s Ինչ-որ բան սխալ է ընթացել ինդեքսավորման գործընթացում: %s %s

note: %1$s:  IF ( savedreport.report_name ) %2$s:  savedreport.report_name | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s %s %s [ no name ] %s
hy: %s %s %s [ չկա անուն ] %s

note: %1$s:  patron.title | html %2$s:  patron.firstname | html %3$s:  patron.surname | html %4$s:  patron.title | html %5$s:  patron.firstname | html %6$s:  patron.surname | html
en: %s %s %s does not currently have an image available. To import an image for %s %s %s, enter the name of an image file to upload.
hy: %s %s %s այս պահին չունի հասանելի պատկեր։ Պատկերը ներմուծելու համար %s %s %s, մուտք արա բեռնավորվող պատկերի նիշքի անունը։

note: %1$s:  IF log.info.status_before %2$s:  before = log.info.status_before %3$s:  display_before = log.aliases.$before ? log.aliases.$before.lib : request.capabilities.$before.name %4$s:  display_before | html %5$s:  END %6$s:  after = log.info.status_after %7$s:  display_after = log.aliases.$after ? l
en: %s %s %s from &quot;%s&quot; %s %s %s to &quot;%s&quot;
hy: %s %s %s այստեղից &quot;%s&quot; %s %s %s դեպի &quot;%s&quot;

note: %1$s: - USE Koha - %2$s: - SET delimiter = Koha.CSVDelimiter() - %3$s: - BLOCK - %4$s:  delimiter | html %5$s:  delimiter | html %6$s:  delimiter | html %7$s:  delimiter | html %8$s:  delimiter | html %9$s:  delimiter | html %10$s:  delimiter | html %11$s:  delimiter | html %12$s:  delimiter | html 
en: %s %s %sAccount number%sBasket name%sOrder number%sAuthor%sTitle%sPublisher%sPublication year%sCollection title%sISBN%sQuantity%sRRP tax included%sRRP tax excluded%sDiscount%sEstimated cost tax included%sEstimated cost tax excluded%sNote for vendor%sEntry date%sBookseller name%sBookseller physical address%sBookseller postal address%sContract number%sContract name%sBasket group delivery place%sBasket group billing place%sBasket delivery place%sBasket billing place%s
hy: %s %s %sՀաշվի համար%sԶամբյուղի անուն%sՊատվերի համար%sՀեղինակ%sՎերնագիր%sՀրատարակիչ%sՀրատարակման տարի%sՀավաքածուի վերնագիր%sISBN%sՔանակ%sRRP հարկը ներառված է%sRRP հարկը հանված է%sԶեղչ%sԳնահատված հարկի գինը ներառված է%sԳնահատված հարկի գինը հանված է%sՆշում մատակարարի համար%sՄուտքի ամսաթիվ%sԳրավաճառի անունը%sԳրավաճառի ֆիզիկական հասցեն%sԳրավաճառի փոստային հասցեն%sԿոնտրակտի համարը%sԿոնտրակտի անունը%sԶամբյուղի խմբի առաքման վայրը%sԶամբյուղի խմբի վճարի ներկայացման վայր%sԶամբյուղի առաքման վայր%sԶամբյուղի վճարի ներկայացման վայր%s

note: %1$s: - USE Koha - %2$s: - SET delimiter = Koha.CSVDelimiter() - %3$s: - BLOCK - %4$s:  delimiter | html %5$s:  delimiter | html %6$s:  delimiter | html %7$s:  delimiter | html %8$s:  delimiter | html %9$s:  delimiter | html %10$s:  delimiter | html %11$s:  delimiter | html %12$s:  delimiter | html 
en: %s %s %sContract name%sOrder number%sEntry date%sISBN%sAuthor%sTitle%sPublication year%sPublisher%sCollection title%sNote for vendor%sQuantity%sRRP%sDelivery place%sBilling place%s
hy: %s %s %sԿոնտրակտի անուն%sՊատվերի համար%sՄուտքի ամսաթիվ%sISBN%sՀեղինակ%sՎերնագիր%sՀրատարակության տարի%sՀրատարակիչ%sՀավաքածուի անուն%sՆշում մատակարարի համար%sՔանակ%sRRP%sԱռաքման վայր%sՀաշիվը ուղարկելու վայր%s

note: %1$s: - USE Koha - %2$s: - SET delimiter = Koha.CSVDelimiter() - %3$s: - BLOCK - %4$s: - delimiter | html - %5$s: - delimiter | html - %6$s: - delimiter | html - %7$s: - delimiter | html - %8$s: - delimiter | html - %9$s: - delimiter | html - %10$s: - delimiter | html - %11$s: - delimiter | html - %
en: %s %s %sORDER DATE%sESTIMATED DELIVERY DATE%sVENDOR%sINFORMATION%sTOTAL COST%sBASKET%sCLAIMS COUNT%sCLAIMED DATE%sINTERNAL NOTE%sVENDOR NOTE%sISBN%s
hy: %s %s %sՊԱՏՎԵՐԻ ԱՄՍԱԹԻՎ%sԱՌԱՔՄԱՆ ՀԱՇՎԱՐԿԱՅԻՆ ԱՄՍԱԹԻՎ%sՄԱՏԱԿԱՐԱՐ%sՏԵՂԵԿԱՏՎՈՒԹՅՈՒՆ%sԸՆԴՀԱՆՈՒՐ ԳԻՆ%sԶԱՄԲՅՈՒՂ%sՊԱՀԱՆՋՆԵՐԻ ՀԱՇՎԱՐԿ%sՊԱՀԱՆՋՆԵՐԻ ԱՄՍԱԹԻՎ%sՆԵՐՔԻՆ ՆՇՈՒՄ%sՄԱՏԱԿԱՐԱՐԻ ՆՇՈՒՄ%sISBN%s

note: For the first occurrence, %1$s:  basket.total_items | html %2$s:  IF basket.total_items_cancelled %3$s:  basket.total_items_cancelled | html %4$s:  END
en: %s %s (%s cancelled) %s
hy: %s %s (%s չեղյալ է արված) %s

note: %1$s:  unlimited_total | html %2$s:  IF unlimited_total >= limit %3$s:  results.size | html %4$s:  END
en: %s %s (%s shown) %s
hy: %s %s (%s ցույց տրված) %s

note: %1$s:  patron.firstname | html %2$s:  patron.surname | html %3$s:  patron.cardnumber | html
en: %s %s (%s) already has a scheduled pickup for this library.
hy: %s %s (%s)  այս գրադարանի համար արդեն ունի պլանավորված վերցնում:

note: %1$s:  END %2$s:  Koha.Preference('numSearchResults') | html
en: %s %s (default)
hy: %s %s (լռակյաց)

note: %1$s:  UNLESS blocking_error %2$s:  IF ( opadd ) %3$s:  ELSIF ( opduplicate ) %4$s:  ELSE %5$s:  END %6$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' no_html = 1 %7$s:  IF patron_category %8$s:  patron_category.description | html %9$s:  END %10$s:  END
en: %s %s Add patron %s Duplicate patron %s Modify patron %s %s %s(%s)%s %s &rsaquo; Patrons &rsaquo; Koha
hy: %s %s Ավելացրու ընթերցող %s Կրկնիր ընթերցողին %s Թարմացրու ընթերցողին %s %s %s(%s)%s %s &rsaquo; Ընթերցողներ &rsaquo; Կոհա

note: %1$s:  IF ( add_form ) %2$s:  IF heading_add_tag_p %3$s:  searchfield | html %4$s:  ELSE %5$s:  searchfield | html %6$s:  END %7$s:  END %8$s:  IF ( delete_confirm ) %9$s:  searchfield | html %10$s:  END %11$s:  IF ( delete_confirmed ) %12$s:  END
en: %s %s Add tag %s %s Modify tag %s %s &rsaquo; %s %s Confirm deletion of tag '%s' &rsaquo; %s %s Data deleted &rsaquo; %s MARC frameworks &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
hy: %s %s Ավելացրեք ցուցիչ %s %s Ձևափոխեք ցուցիչը %s %s &rsaquo; %s %s Հաստատեք ցուցիչի ջնջումը '%s' &rsaquo; %s %s Տվյալները ջնջված են &rsaquo; %s ՄԵԸՔ շրջանակներ &rsaquo; Կառավարում &rsaquo; Կոհա

note: %1$s:  END %2$s:  IF message.code == "unable_to_load_configuration" %3$s:  END
en: %s %s An error occurs: Unable to load the configuration. %s
hy: %s %s Հանդիպել է սխալ։ Անհնար է բեռնել կարգաբերումը։ %s

note: %1$s:  END %2$s:  ELSIF hold_info.item_group
en: %s %s Any available from item group
hy: %s %s Ցանկացած հասանելի նյութերի խմբից

note: %1$s:  IF op == 'save' %2$s:  IF ( suggestionid ) %3$s:  suggestionid | html %4$s:  ELSE %5$s:  END %6$s:  ELSIF ( op == 'show' ) %7$s:  suggestionid | html %8$s:  ELSE %9$s:  END
en: %s %s Edit suggestion #%s &rsaquo; Suggestions %s Add suggestion &rsaquo; Suggestions %s %s Show suggestion #%s &rsaquo; Suggestions %s Suggestions management %s &rsaquo; Acquisitions &rsaquo; Koha
hy: %s %s Խմբագրել առաջարկը #%s &rsaquo; Առաջարկություններ %s Առաջարկ ավելացնել &rsaquo; Առաջարկություններ %s %s Ցուցադրել առաջարկը #%s &rsaquo; Առաջարկություններ %s Առաջարկությունների կառավարում %s &rsaquo; Համալրումներ &rsaquo; Կոհա

note: SCRIPT
en: %s %s KB Do you really want to upload this file?
hy: %s %s KB Վստա՞հ ես որ ուզում ես բեռնավորել այս նիշքը։

note: %1$s:  IF op == 'add_form' %2$s:  IF csv_profile %3$s:  ELSE %4$s:  END %5$s:  END
en: %s %s Modify a CSV profile &rsaquo; %s New CSV profile &rsaquo; %s %s CSV export profiles &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha
hy: %s %s Ձևափոխեք CSV ուրվագիծը &rsaquo; %s Նոր CSV ուրվագիծ &rsaquo; %s %s CSV արտահանման ուրվագծեր &rsaquo; Գործիքներ &rsaquo; Կոհա

note: %1$s:  IF acct_form %2$s:  IF account %3$s:  ELSE %4$s:  END %5$s:  END %6$s:  IF delete_confirm %7$s:  END
en: %s %s Modify account %s Add new account %s &rsaquo; %s %s Confirm deletion of account &rsaquo; %s EDI accounts &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
hy: %s %s Ձևափոխեք հաշիվը %s Ավելացրեք նոր հաշիվ %s &rsaquo; %s %s Հաստատեք հաշվի ջնջումը &rsaquo; %s EDI հաշիվներ &rsaquo; Կառավարում &rsaquo; Կոհա

note: %1$s:  IF op == 'add_form' %2$s:  IF authority_type.authtypecode.defined %3$s:  ELSE %4$s:  END %5$s:  ELSIF op == 'delete_confirm' %6$s:  END
en: %s %s Modify authority type %s New authority type %s &rsaquo; %s Confirm deletion of authority type &rsaquo; %s Authority types &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
hy: %s %s Ձևափոխիր հեղինակավորի տեսակը %s Հեղինակավորի նոր տեսակ %s &rsaquo; %s Հաստատեք հեղինակավորի տեսակի ջնջումը &rsaquo; %s Հեղինակավորի տեսակներ &rsaquo; Կառավարում &rsaquo; Կոհա

note: %1$s:  IF ( add_form ) %2$s:  IF ( budget_period_id ) %3$s:  budget_period_description | html %4$s:  ELSE %5$s:  END %6$s:  END %7$s:  IF ( duplicate_form ) %8$s:  END %9$s:  IF ( delete_confirm ) %10$s:  budget_period_description | html %11$s:  END %12$s:  IF ( delete_confirmed ) %13$s:  END %14$s:
en: %s %s Modify budget %s %s Add budget %s &rsaquo; %s %s Duplicate budget &rsaquo; %s %s Delete budget '%s'? &rsaquo; %s %s Data deleted &rsaquo; %s %s Close budget %s &rsaquo; %s %s Budget %s closed &rsaquo; %s Budgets &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
hy: %s %s Ձևափոխեք բյուջեն %s %s Ավելացրեք բյուջե %s &rsaquo; %s %s Կրկնօրինակեք բյուջեն &rsaquo; %s %s Ջնջեք բյուջեն '%s'? &rsaquo; %s %s Տվյալները ջնջված են &rsaquo; %s %s Փակեք բյուջեն %s &rsaquo; %s %s Բյուջե %s closed &rsaquo; %s Բյուջեներ &rsaquo; Կառավարում &rsaquo; Կոհա

note: %1$s:  IF op == 'add_form' %2$s:  IF cash_register %3$s:  ELSE %4$s:  cash_register.id | html %5$s:  END %6$s:  ELSIF op == 'delete_confirm' %7$s:  cash_register.id | html %8$s:  END
en: %s %s Modify cash register %s New cash register %s %s &rsaquo; %s Confirm deletion of cash register '%s' &rsaquo; %s Cash registers &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
hy: %s %s Ձևափոխիր դրամարկղային մեքենան %s Դրամարկղային նոր մեքենա %s %s &rsaquo; %s Հաստատիր դրամարկղային մեքենայի ջնջումը '%s' &rsaquo; %s Դրամարկղային մեքենաներ &rsaquo; Կառավարում &rsaquo; Կոհա

note: %1$s:  IF op =='add_form' %2$s:  IF city.cityid %3$s:  ELSE %4$s:  END %5$s:  ELSE %6$s:  IF op == 'delete_confirm' %7$s:  END %8$s:  END
en: %s %s Modify city %s New city %s &rsaquo; %s %s Confirm deletion of city &rsaquo; %s %s Cities &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
hy: %s %s Ձևափոխեք քաղաքը %s Նոր քաղաք %s &rsaquo; %s %s Հաստատեք քաղաքի ջնջումը &rsaquo; %s %s Քաղաքներ &rsaquo; Կառավարում &rsaquo; Կոհա

note: %1$s:  IF op == 'add_source' %2$s:  IF class_source %3$s:  ELSE %4$s:  END %5$s:  ELSIF op == 'add_sort_rule' %6$s:  IF sort_rule %7$s:  ELSE %8$s:  END %9$s:  ELSIF op == 'add_split_rule' %10$s:  IF split_rule %11$s:  ELSE %12$s:  END %13$s:  END
en: %s %s Modify classification source %s Add classification source %s &rsaquo; %s %s Modify filing rule %s Add filing rule %s &rsaquo; %s %s Modify splitting rule %s Add splitting rule %s &rsaquo; %s Classification sources &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
hy: %s %s Ձևափոխիր դասակարգման աղբյուրը%s Ավելացրու դասակարգման աղբյուրը %s &rsaquo; %s %s Ձևափոխիր լրացման օրենքը %s Ավելացրու լրացման օրենք %s &rsaquo; %s %s Ձևափոխիր բաժանման օրենքը %s Ավելացրու բաժանման օրենքը %s &rsaquo; %s Դասակարգման աղբյուրներ &rsaquo; Կառավարում &rsaquo; Կոհա

note: %1$s:  IF op =='add_form' %2$s:  IF debit_type.code %3$s:  ELSE %4$s:  END %5$s:  END
en: %s %s Modify debit type %s New debit type %s &rsaquo; %s Debit types &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
hy: %s %s Ձևափոխիր դեբիտի տեսակը %s Դեբիտի նոր տեսակ %s &rsaquo; %s Դեբիտի տեսակներ &rsaquo; Կառավարում &rsaquo; Կոհա

note: %1$s:  IF op =='add_form' %2$s:  IF desk.desk_id %3$s:  ELSE %4$s:  END %5$s:  ELSE %6$s:  IF op == 'delete_confirm' %7$s:  END %8$s:  END
en: %s %s Modify desk %s New desk %s &rsaquo; %s %s Confirm deletion of desk &rsaquo; %s %s Desks &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
hy: %s %s Ձևափոխեք գրասեղանը %s Նոր գրասեղան %s &rsaquo; %s %s Հաստատեք գրասեղանի ջնջումը &rsaquo; %s %s Գրասեղաններ &rsaquo; Կառավարում &rsaquo; Կոհա

note: %1$s:  IF op == 'add_form' %2$s:  IF framework %3$s:  ELSE %4$s:  END %5$s:  ELSIF op == 'delete_confirm' %6$s:  framework.frameworktext | html %7$s:  framework.frameworkcode | html %8$s:  END
en: %s %s Modify framework text %s Add framework %s &rsaquo; %s Delete framework for %s (%s)? &rsaquo; %s MARC frameworks &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
hy: %s %s Ձևափոխեք շրջանակի տեքստը %s Ավելացրեք շրջանակ %s &rsaquo; %s Ջնջե՞լ շրջանակը %s (%s) &rsaquo; %s ՄԵԸՔ շրջանակներ &rsaquo; Կառավարում &rsaquo; Կոհա

note: %1$s:  IF op == 'add_form' %2$s:  IF ( itemtype ) %3$s:  itemtype.itemtype | html %4$s:  ELSE %5$s:  END %6$s:  END %7$s:  IF op == 'delete_confirm' %8$s:  IF ( total ) %9$s:  itemtype.itemtype | html %10$s:  ELSE %11$s:  itemtype.itemtype | html %12$s:  END %13$s:  END %14$s:  IF op == 'delete_conf
en: %s %s Modify item type '%s' %s Add item type %s &rsaquo; %s %s %s Cannot delete item type '%s' %s Delete item type '%s'? %s &rsaquo; %s %s Data deleted &rsaquo; %s Item types &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
hy: %s %s Ձևափոխեք նյութի տեսակը '%s' %s Ավելացրեք նյութի տեսակ %s &rsaquo; %s %s %s Չի կարող ջնջել նյութի տեսակը '%s' %s Ջնջե՞լ նյութի տեսակը '%s' %s &rsaquo; %s %s Տվյալները ջնջված են &rsaquo; %s Նյութի նյութի տեսակներ &rsaquo; Կառավարում &rsaquo; Կոհա

note: %1$s:  IF op == 'add_form' %2$s:  IF library %3$s:  ELSE %4$s:  library.branchcode | html %5$s:  END %6$s:  ELSIF op == 'delete_confirm' %7$s:  library.branchcode | html %8$s:  END
en: %s %s Modify library %s New library %s %s &rsaquo; %s Confirm deletion of library '%s' &rsaquo; %s Libraries &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
hy: %s %s Ձևափոխիր գրադարանը %s Նոր գրադարան %s %s &rsaquo; %s Հաստատիր գրադարանի ջնջումը '%s' &rsaquo; %s Գրադարաններ &rsaquo; Կառավարում &rsaquo; Կոհա

note: %1$s:  IF ean_form %2$s:  IF ean %3$s:  ELSE %4$s:  END %5$s:  END %6$s:  IF delete_confirm %7$s:  END
en: %s %s Modify library EAN %s Add new library EAN %s &rsaquo; %s %s Confirm deletion of EAN &rsaquo; %s Library EANs &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
hy: %s %s Ձևափոխիր EAN գրադարանը %s Ավելացրու նոր EAN գրադարան %s &rsaquo; %s %s Հաստատիր EAN ջնջումը &rsaquo; %s EAN գրադարաններ &rsaquo; Կառավարում &rsaquo; Կոհա

note: %1$s:  IF ( add_form or copy_form ) %2$s:  IF ( modify ) %3$s:  ELSE %4$s:  END %5$s:  END %6$s:  IF ( add_validate or copy_validate) %7$s:  END %8$s:  IF ( delete_confirm ) %9$s:  END
en: %s %s Modify notice &rsaquo; %s Add notice &rsaquo; %s %s %s Notice added &rsaquo; %s %s Confirm deletion &rsaquo; %s Notices &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha
hy: %s %s Ձևափոխել ծանուցումը &rsaquo; %s Ավելացնել ծանուցում &rsaquo; %s %s %s Ծանուցումը ավելացված է &rsaquo; %s %s Հաստատեք ջնջումը &rsaquo; %s Ծանուցումներ &rsaquo; Գործիքներ &rsaquo; Կոհա

note: %1$s:  IF ( attribute_type_form ) %2$s:  IF ( edit_attribute_type ) %3$s:  ELSE %4$s:  END %5$s:  END %6$s:  IF ( delete_attribute_type_form ) %7$s:  code | html %8$s:  END
en: %s %s Modify patron attribute type &rsaquo; %s Add patron attribute type &rsaquo; %s %s %s Confirm deletion of patron attribute type &quot;%s&quot; &rsaquo; %s Patron attribute types &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
hy: %s %s Թարմացրու ընթերցողի բնութագրիչի տեսակը %s Ավելացրու ընթերցողի բնութագրիչի տեսակը &rsaquo; %s %s %s Հաստատիր ընթերցողի բնութագրիչի տեսակի ջնջումը &quot;%s&quot; &rsaquo; %s Ընթերցողի բնութագրիչի տեսակներ &rsaquo; Կառավարում &rsaquo; Կոհա

note: %1$s:  IF ( matching_rule_form ) %2$s:  IF ( edit_matching_rule ) %3$s:  ELSE %4$s:  END %5$s:  END %6$s:  IF ( delete_matching_rule_form ) %7$s:  code | html %8$s:  END
en: %s %s Modify record matching rule &rsaquo; %s Add record matching rule &rsaquo; %s %s %s Confirm deletion of record matching rule &quot;%s&quot; &rsaquo; %s Record matching rules &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
hy: %s %s Թարմացրու գրառման համընկնման օրենքը &rsaquo; %s Ավելացրու գրառման համընկնման օրենքը &rsaquo; %s %s %s Հաստատիր գրառման համընկնման օրենքի ջնջումը &quot;%s&quot; &rsaquo; %s Գրառման համընկնման օրենքներ &rsaquo; Կառավարում &rsaquo; Կոհա

note: %1$s:  IF ( add_form ) %2$s:  IF ( modify ) %3$s:  searchfield | html %4$s:  ELSE %5$s:  END %6$s:  END %7$s:  IF ( add_validate ) %8$s:  END %9$s:  IF ( delete_confirm ) %10$s:  searchfield | html %11$s:  searchfield | html %12$s:  END %13$s:  IF ( delete_confirmed ) %14$s:  END
en: %s %s Modify system preference '%s' %s Add a system preference %s &rsaquo; %s %s Data added &rsaquo; %s %s Confirm deletion of parameter '%s' &rsaquo; %s &rsaquo; %s %s Parameter deleted &rsaquo; %s System preferences &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
hy: %s %s Ձևափոխիր համակարգի նախապատվությունը '%s' %s Ավելացրու համակարգի նախապատվություն %s &rsaquo; %s %s Տվյալները ավելացված են &rsaquo; %s %s Հաստատիր պարամետրի ջնջումը '%s' &rsaquo; %s &rsaquo; %s %s Պարամետրը ջնջված է &rsaquo; %s Համակարգային նախապատվություններ &rsaquo; Կառավարում &rsaquo; Կոհա

note: %1$s:  END %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s %s No %s
hy: %s %s Ոչ %s

note: %1$s:  END # /IF itemloo.nocancel %2$s:  ELSE %3$s:  END # /IF itemloo.reservedate %4$s:  IF itemloo.item_level_holds == "N"
en: %s %s Not on hold %s %s
hy: %s %s Պահված չէ %s %s

note: %1$s:  END %2$s:  ELSIF ( reser.recall )
en: %s %s Recall requested by
hy: %s %s ետկանչը պահանջել է

note: For the first occurrence, %1$s:  END %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s %s This record has no items. %s
hy: %s%s Այս գրառումը չունի նյութեր։ %s

note: %1$s:  FOREACH error IN errors %2$s:  IF ( error.sqlerr )
en: %s %s This report contains the SQL keyword
hy: %s %s Այս հաշվետվությունը պարունակում է SQL բանալի բառ

note: %1$s:  SWITCH m.code %2$s:  CASE 'add_success' %3$s:  CASE 'update_success' %4$s:  CASE 'duplicate_display_text' %5$s:  CASE 'duplicate_code' %6$s:  CASE 'delete_success' %7$s:  CASE 'delete_default' %8$s:  CASE 'delete_system' %9$s:  CASE %10$s:  m.code | html %11$s:  END
en: %s %s Type added %s Type updated %s Another restriction already has this label %s Another restriction already has this code %s Type deleted %s Cannot delete the default type %s Cannot delete a system type %s %s %s
hy: %s %s Տեսակը ավելացված է %s Տեսակը թարմացված է %s Մեկ այլ սահմանափակում արդեն ունի այս պիտակը %s Մեկ այլ սահմանափակում արդեն ունի այս կոդը %s Տեսակը ջնջված է %s Հնարավոր չէ ջնջել կանխադրված տեսակը %s Հնարավոր չէ ջնջել համակարգի տեսակը %s %s %s

note: %1$s:  END %2$s:  IF searchfield %3$s:  searchfield | html
en: %s %s You searched for %s
hy: %s%s Դու փնտրել ես %s

note: %1$s:  IF ( hardduedate ) %2$s:  IF ( hardduedatecompare == '-1' ) %3$s:  hardduedate | $KohaDates
en: %s %s before %s
hy: %s %s մինչ %s

note: %1$s:  IF l.shared %2$s:  IF shared_by_other
en: %s %s by
hy: %s %s

note: %1$s:  biblio.title | html %2$s:  IF biblio.author %3$s:  biblio.author | html %4$s:  END
en: %s %s by %s%s
hy: %s %s կողմից %s%s

note: For the first occurrence, %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' biblio=overduesloo link = 1 %2$s:  IF ( overduesloo.author ) %3$s:  overduesloo.author | html %4$s:  END
en: %s %s by %s%s
hy: %s %s %s%s

note: %1$s:  biblio.title | html %2$s:  IF ( biblio.author ) %3$s:  biblio.author | html %4$s:  END %5$s:  biblio.biblionumber | html
en: %s %s by %s%s (Record #%s)
hy: %s %s կողմից %s%s (Գրառում #%s)

note: %1$s:  END %2$s:  IF ( MEMBERS )
en: %s %s for
hy: %s %s համար

note: For the first occurrence, %1$s:  END %2$s:  IF ( suggestion.place )
en: %s %s in
hy: %s %s ներսում

note: For the first occurrence, %1$s:  IF category.enrolmentperiod %2$s:  category.enrolmentperiod | html %3$s:  ELSE %4$s:  category.enrolmentperioddate | $KohaDates %5$s:  END
en: %s %s months %s until %s %s
hy: %s %s ամիսներ %s մինչ %s %s

note: %1$s:  IF ( looptable.looptable_count ) %2$s:  looptable.looptable_first | html %3$s:  looptable.looptable_last | html %4$s:  END
en: %s %s to %s %s
hy: %s %s դեպի %s %s

note: %1$s:  count | html %2$s:  IF ( hiddencount ) %3$s:  showncount | html %4$s:  hiddencount | html
en: %s %s total (%s shown / %s hidden)
hy: %s %s ընդամենը (%s ցուցադրված / %s թաքցված)

note: %1$s:  count | html %2$s:  PROCESS display_names rs = name
en: %s %s transferred.
hy: %s %s տեղափոխված։

note: %1$s:  r.budget.budget_id | html %2$s:  r.budget.budget_amount | $Price %3$s:  IF r.unspent_moved %4$s:  r.unspent_moved | $Price %5$s:  END
en: %s %s%s (%s remaining has been moved)%s
hy: %s %s%s (%s մնացյալը տեղափոխված է)%s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  IF ( slip ) %3$s:  slip | $raw %4$s:  ELSE %5$s:  END %6$s:  END
en: %s %s%s%sNo slip template found%s %s
hy: %s %s%s%sՉի գտնվել թերթիկի ձևանմուշը%s %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  IF ( slip ) %3$s:  slip | $raw %4$s:  ELSE %5$s:  END %6$s:  END %7$s:  INCLUDE 'intranet-bottom.inc'
en: %s %s%s%sNo slip template found%s %s %s
hy: %s %s%s%sՉի գտնվել թերթիկի ձևանմուշը%s %s %s

note: %1$s:  SWITCH op %2$s:  CASE 'add_form' %3$s:  IF field %4$s:  field.name | html %5$s:  ELSE %6$s:  END %7$s:  CASE %8$s:  END
en: %s %s%sModify additional field '%s'%sAdd additional field%s %sManage additional fields %s &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
hy: %s %s%sՁևափոխիր լրացուցիչ դաշտը '%s'%sԱվելացրու լրացուցիչ դաշտ%s %sԿառավարիր լրացուցիչ դաշտերը %s &rsaquo; Կառավարում &rsaquo; Կոհա

note: %1$s:  budget.b_txt | html %2$s:  IF ( !budget.b_active ) %3$s:  END
en: %s %s(inactive)%s
hy: %s %s(ոչ ակտիվ)%s

note: %1$s:  END %2$s:  IF order.is_standing %3$s:  END
en: %s %s(standing order)%s
hy: %s %s(մշտական կարգ)%s

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' biblio=overdueloo link = 1 %2$s:  IF ( overdueloo.author ) %3$s:  overdueloo.author | html %4$s:  END %5$s:  IF ( overdueloo.enumchron ) %6$s:  overdueloo.enumchron | html %7$s:  END
en: %s %s, by %s%s%s, %s%s
hy: %s %s, %s%s%s, %s%s

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' biblio=checkout_info.biblio link = 1 %2$s:  IF checkout_info.biblio.author %3$s:  checkout_info.biblio.author | html %4$s:  END %5$s:  IF ( checkout_info.item.itemnotes )
en: %s %s, by %s%s%s-
hy: %s %s, %s%s%s-

note: %1$s:  END %2$s:  IF ( errornoitem )
en: %s %sERROR: Unable to get the item.
hy: %s %sՍԽԱԼ։ Հնարավոր չէ ստանալ նյութ։

note: %1$s:  IF ( use_heading_flags_p ) %2$s:  IF ( heading_edit_subfields_p ) %3$s:  tagfield | html %4$s:  authtypecode | html %5$s:  END %6$s:  ELSE %7$s:  action | html %8$s:  END
en: %s %sEdit MARC subfields constraints for field %s authority %s%s %s%s%s
hy: %s %sԽմբագրի MARC ենթադաշտի սահմանափակումը այս դաշտի համար %s հեղինակավոր %s%s %s%s%s

note: %1$s:  IF ( add_form ) %2$s:  IF ( basketno ) %3$s:  basketname | html %4$s:  ELSE %5$s:  booksellername | html %6$s:  END %7$s:  END
en: %s %sEdit basket '%s' %sAdd a basket to %s %s %s &rsaquo; Acquisitions &rsaquo; Koha
hy: %s %sԽմբագրի զամբյուղը '%s' %sԱվելացրու զամբյուղը %s %s %s &rsaquo; Համալրումներ &rsaquo; Կոհա

note: %1$s:  nnoverdue | html %2$s:  IF ( noverdue_is_plural ) %3$s:  ELSE %4$s:  END %5$s:  todaysdate | $KohaDates %6$s:  IF ( isfiltered )
en: %s %sItems%sItem%s overdue as of %s%s
hy: %s %sՆյութեր%sՆյութ%s ժամկետանց է այս %s%s

note: %1$s:  IF op == 'add_form' %2$s:  IF ( action_modify ) %3$s:  END %4$s:  IF ( action_add_value ) %5$s:  END %6$s:  IF ( action_add_category ) %7$s:  END %8$s:  IF ( action_modify || action_add_value ) %9$s:  category_name | html %10$s:  END %11$s:  END
en: %s %sModify authorized value &rsaquo; %s %sNew authorized value &rsaquo; %s %sNew category &rsaquo; %s %s Authorized values for category %s &rsaquo; %s %s Authorized values &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
hy: %s %sՁևափոխիր թույլատրված արժեքը &rsaquo; %s %sՆոր թույլատրված արժեք &rsaquo; %s %sՆոր դաս &rsaquo; %s %s Թույլատրված արժեքներ դասի համար %s &rsaquo; %s %s Թույլատրված արժեքներ &rsaquo; Կառավարում &rsaquo; Կոհա

note: %1$s:  IF ( add_form ) %2$s:  IF ( contractnumber ) %3$s:  contractname | html %4$s:  ELSE %5$s:  END %6$s:  END %7$s:  IF ( else ) %8$s:  booksellername | html %9$s:  END %10$s:  IF ( add_validate ) %11$s:  END %12$s:  IF ( delete_confirm ) %13$s:  contractnumber | html %14$s:  END %15$s:  IF ( del
en: %s %sModify contract '%s' %sNew contract%s %s %sContracts of %s%s %sData recorded%s %sConfirm deletion of contract '%s'%s %sContract deleted%s &rsaquo; Contracts &rsaquo; Acquisitions &rsaquo; Koha
hy: %s %sՁևափոխիր կոնտրակտը '%s' %sՆոր կոնտրակտ%s %s %sԿոնտրակտներ %s%s %sՏվյալները գրանցված են%s %sՀաստատիր կոնտրակտի ջնջումը '%s'%s %sԿոնտրակտը ջնջված է%s &rsaquo; Կոնտրակտներ &rsaquo; Համալրումներ &rsaquo; Կոհա

note: %1$s:  selected=relationship | html %2$s:  PROCESS selectoptionopen value=''
en: %s %sNone specified
hy: %s %sՈչինչ սահմանված չէ

note: %1$s:  END %2$s:  IF (errcode==2)
en: %s %sSorry, you do not have permission to add items to this list.
hy: %s %sԴու իրավասություններ չունես նյութեր ավելացնելու այս ցուցակին.

note: For the first occurrence, %1$s:  IF ( matches = serial.serialseq.match('(.*)Spring(.*)') ) %2$s:  matches.0 | html %3$s:  matches.1 | html %4$s:  ELSIF ( matches = serial.serialseq.match('(.*)Summer(.*)') ) %5$s:  matches.0 | html %6$s:  matches.1 | html %7$s:  ELSIF ( matches = serial.serialseq.mat
en: %s %sSpring%s %s %sSummer%s %s %sFall%s %s %sWinter%s %s %sSpr%s %s %sSum%s %s %sFal%s %s %sWin%s %s %s %s
hy: %s %sԳարուն%s %s %sԱմառ%s %s %sԱշուն%s %s %sՁմեռ%s %s %sԳրն%s %s %sԱմռ%s %s %sԱշն%s %s %sՁմռ%s %s %s %s

note: %1$s:  IF Koha.Preference('marcflavour') == 'MARC21' %2$s:  PROCESS selectoptionopen value='a'
en: %s %sa - Earlier heading
hy: %s %sa - Ավելի վաղ խորագիր

note: %1$s:  ELSIF Koha.Preference('marcflavour') == 'UNIMARC' %2$s:  PROCESS selectoptionopen value='a'
en: %s %sa = earlier name
hy: %s %sa = ավելի վաղ անուն

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' biblio=reser link = 1 %2$s:  IF ( reser.author ) %3$s:  reser.author | html %4$s:  END %5$s:  IF ( reser.itemtype )
en: %s %sby %s%s %s (
hy: %s %s %s%s %s (

note: %1$s:  PROCESS translate_label_element element=label_element_title
en: %s &rsaquo; Label creator &rsaquo; Cataloging &rsaquo; Koha
hy: %s &rsaquo; Պիտակ ստեղծող &rsaquo; Քարտագրում &rsaquo; Կոհա

note: %1$s:  PROCESS translate_card_element element=card_element_title
en: %s &rsaquo; Patron card creator &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha
hy: %s &rsaquo; Ընթերցողական տոմսի ստեղծող &rsaquo; Գործիքներ &rsaquo; Կոհա

note: For the first occurrence, %1$s:  title | html
en: %s &rsaquo; Patrons &rsaquo; Koha
hy: %s &rsaquo; Ընթերցողներ &rsaquo; Կոհա

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' biblio=item.biblio link = 1 %2$s:  item.barcode | html %3$s:  soonestrenewdate | $KohaDates
en: %s ( %s ) cannot be renewed before %s.
hy: %s ( %s )  չի կարող թարմացվել մինչ %s.

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' biblio=item.biblio %2$s:  item.barcode | html
en: %s ( %s ) has been renewed the maximum number of consecutive times without being seen by the library )
hy: %s ( %s ) նորացվել է անընդմեջ առավելագույն քանակի անգամ առանց գրադարանի կողմից տեսնված լինեելու )

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' biblio=item.biblio link = 1 %2$s:  item.barcode | html %3$s:  borrower.firstname | html %4$s:  borrower.surname | html
en: %s ( %s ) has been renewed the maximum number of times by %s %s (
hy: %s ( %s ) թարմացված է մաքսիմում քանակով %s %s (

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' biblio=item.biblio link = 1 %2$s:  item.barcode | html %3$s:  latestautorenewdate | $KohaDates
en: %s ( %s ) has been scheduled for automatic renewal and cannot be renewed anymore since %s.
hy: %s ( %s ) պլանավորված է ավտոմատ թարմացման համար և չի կարող այլևս թարմացվել սկսած %s.

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' biblio=item.biblio link = 1 %2$s:  item.barcode | html
en: %s ( %s ) has been scheduled for automatic renewal and cannot be renewed because the patron's account is expired
hy: %s ( %s ) նախատեսված է ավտոմատ թարմացման համար և չի կարող թարմացվել, քանի որ հաճախորդի հաշիվը ժամկետանց է

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' biblio=item.biblio link = 1 %2$s:  item.barcode | html %3$s:  soonestrenewdate | $KohaDates
en: %s ( %s ) has been scheduled for automatic renewal and cannot be renewed before %s.
hy: %s ( %s ) նախատեսված է ավտոմատ թարմացման համար և չի կարող թարմացվել մինչ %s.

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' biblio=item.biblio link = 1 %2$s:  item.barcode | html
en: %s ( %s ) has been scheduled for automatic renewal.
hy: %s ( %s ) նախատեսված է ավտոմատ թարմացման համար։

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' biblio=result.item.biblio %2$s:  result.item.barcode | html %3$s:  INCLUDE 'renew_strings.inc' error=result.info
en: %s ( %s ): Not renewed - %s
hy: %s ( %s ): Չթարմացված - %s

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' biblio=result.item.biblio %2$s:  result.item.barcode | html %3$s:  result.info | html
en: %s ( %s ): Renewed - due %s
hy: %s ( %s ): Նորացված - վերադարձ %s

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' biblio=item.biblio link = 1 %2$s:  item.barcode | html
en: %s ( %s ): This item is on hold for another patron.
hy: %s ( %s ): Այս նյութը պահման մեջ է մեկ այլ ընթերցողի համար։

note: %1$s:  p.metadata.name | html
en: %s ( other format via plugin)
hy: %s ( այլ ձևանմուշ պլագինի միջոցով)

note: %1$s:  lateorder.basket.closedate | $KohaDates %2$s:  lateorder.basket.late_since_days | html
en: %s (%s days)
hy: %s (%s օրեր)

note: %1$s:  issue.item.biblio.title | html %2$s:  issue.item.barcode | html %3$s:  IF issue.item.is_bundle %4$s:  SET bundle_items_count = issue.item.bundle_items.count %5$s:  tnx('Bundle of {count} item', 'Bundle of {count} items', bundle_items_count, { count = bundle_items_count }) | html %6$s:  END %7
en: %s (%s). %s %s %s. %s Due on %s
hy: %s (%s). %s %s %s. %s Վերադարձ %s

note: %1$s:  itemtypeloo.translated_description | html
en: %s (All)
hy: %s (Բոլորը)

note: %1$s:  sritem.item.biblio.title | html %2$s:  sritem.item.barcode | html
en: %s (Barcode: %s)
hy: %s (Շտրիխկոդ: %s)

note: %1$s:  item_on_other.biblio.title | html %2$s:  item_on_other.stockrotationitem.stage.rota.title | html
en: %s (Currently on &quot;%s&quot;)
hy: %s (Այս պահին &quot;%s&quot;)

note: %1$s:  class_source.description | html
en: %s (default)
hy: %s (լռակյաց)

note: %1$s:  r.budget.budget_name | html %2$s:  r.budget.budget_id | html %3$s:  r.budget.budget_amount | $Price %4$s:  IF r.unspent_moved %5$s:  r.unspent_moved | $Price %6$s:  END
en: %s (id=%s) Amount=%s%s (%s remaining has been moved)%s
hy: %s (id=%s) Գումարը=%s%s (%s մնացյալը տեղափոխված է)%s

note: For the first occurrence, %1$s:  budget.b_txt | html
en: %s (inactive)
hy: %s (ոչ ակտիվ)

note: SCRIPT
en: %s (order number %s)
hy: %s (Պատվերի թիվը %s)

note: %1$s:  riloo.duedate | $KohaDates as_due_date => 1
en: %s (overdue)
hy: %s (ժամկետանց)

note: %1$s: - port| $HtmlTags tag=>'code' -
en: %s (probably okay if blank)
hy: %s (հավանաբար ԼԱՎ եթե դատարկ է)

note: A
en: %s - Click to expand this tag
hy: %s - Սեղմիր այս ցուցիչը ընդլայնելու համար

note: %1$s:  report.total_success | html %2$s:  report.total_records | html
en: %s / %s eHolding titles have been created successfully but some errors occurred.
hy: %s / %s Պահման վերնագրերը հաջողությամբ ստեղծվել են, սակայն տեղի են ունեցել որոշ սխալներ:

note: %1$s:  report.total_success | html %2$s:  report.total_holds | html
en: %s / %s holds have successfully been modified. Some errors occurred.
hy: %s / %s պահումները հաջողությամբ ձևափոխվել են։ Հանդիպել են որոշ սխալներ։

note: For the first occurrence, %1$s:  report.total_success | html %2$s:  report.total_records | html
en: %s / %s records have been deleted successfully but some errors occurred.
hy: %s / %s գրառումները հաջողությամբ ջնջվել են, սակայն տեղի են ունեցել որոշ սխալներ:

note: For the first occurrence, %1$s:  report.total_success | html %2$s:  report.total_records | html
en: %s / %s records have successfully been modified. Some errors occurred.
hy: %s / %s գրառումները հաջողությամբ ձևափոխվել են։ Հանդիպել են որոշ սխալներ։

note: %1$s:  report.total_success | html %2$s:  report.total_records | html %3$s:  IF job.status == 'cancelled'
en: %s / %s records have successfully been reindexed. Some errors occurred. %s
hy: %s / %s գրառումները հաջողությամբ ցուցիչավորվել են։ Հանդիպել են որոշ սխալներ։ %s

note: %1$s:  booksellerphone | html
en: %s / Fax:
hy: %s / Ֆաքս:

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s 0 records %s
hy: %s 0 գրառում %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  HTML5MediaParent | html %3$s:  HTML5MediaSet.child | html %4$s:  HTML5MediaSet.srcblock | url %5$s:  HTML5MediaSet.typeblock | html %6$s:  HTML5MediaParent | html
en: %s <%s controls preload=none> <%s src="%s"%s /> [%s tag not supported by your browser.]
hy: %s <%s controls preload=none> <%s src="%s"%s /> [%s ցուցիչը չի աջակցվում դիտակի կողմից։]

note: %1$s:  IF !rota.active %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Activate %s Deactivate %s
hy: %s Ակտիվ %s Ոչ ակտիվ %s

note: %1$s:  IF ( op_new ) %2$s:  END
en: %s Add a new OAI set &rsaquo; %s OAI sets configuration &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
hy: %s Ավելացրեք OAI նոր բազմություն &rsaquo; %s OAI բազմությունների կարգաբերում &rsaquo; Կառավարում &rsaquo; Կոհա

note: %1$s: - IF ( action == "new" ) %2$s:  ELSE %3$s:  editColTitle | html %4$s:  END -
en: %s Add a new collection %s Edit collection %s %s &rsaquo; Rotating collections &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha
hy: %s Ավելացրեք նոր հավաքածու %s Խմբագրեք հավաքածուն %s %s &rsaquo; Պտտվող հավաքածուներ &rsaquo; Գործիքներ &rsaquo; Կոհա

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: %s Add incoming record
hy: %s Ավելացրու ներս եկող գրառում

note: %1$s:  IF ( nomatch_action == 'create_new' ) %2$s:  ELSIF ( nomatch_action == 'ignore' ) %3$s:  ELSE %4$s:  nomatch_action | html %5$s:  END %6$s:  END
en: %s Add incoming record %s Ignore incoming record (its items may still be processed) %s %s %s %s
hy: %s Ավելացրու մուտքային գրառում %s Անտեսիր մուտքային գրառումը (դրա նյութերը դեռ կարող են մշակվել) %s %s %s %s

note: %1$s:  END
en: %s Add items only if matching bib was found
hy: %s Ավելացրու նյութերը միայն եթե համընկնման մատեն է գտնված

note: %1$s:  END
en: %s Add items only if no matching bib was found
hy: %s Ավելացրու նյութերը եթե միայն համընկնման մատեն գտնված չէ

note: %1$s:  IF mode=='new' || mode =='deleted' %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Add new upload or search %s Results %s
hy: %s Ավելացրու նոր բեռնում կամ փնտրում %s Արդյունքներ %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s Additional permissions are required for editing additional fields %s
hy: %s Լրացուցիչ դաշտերը խմբագրելու համար պահանջվում են լրացուցիչ թույլտվություններ %s

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: %s Address 2:
hy: %s Հասցե 2:

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: %s Address:
hy: %s Հասցե:

note: %1$s:  IF ( c.branchcode == "" ) - %2$s:  ELSE %3$s:  c.library.branchname | html %4$s:  END
en: %s All libraries %s%s %s
hy: %s  Բոլոր գրադարանները %s%s %s

note: %1$s:  END
en: %s Always add items
hy: %s Միշտ ավելացրու նյութեր

note: %1$s:  IF message.code == "unable_to_generate_pdf" %2$s:  END
en: %s An error occurs when generating the PDF file. Please contact the administrator to resolve this problem. %s
hy: %s pdf նիշքը գեներացնելիս ծագել է խնդիր։ Կապվիր կառավարչի հետ, խնդիրը լուծելու համար։ %s

note: For the first occurrence, %1$s:  ERROR.CORERR | html
en: %s An unknown error has occurred.
hy: %s Չճանաչված սխալ է հանդիպել;

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s Available for loan. %s
hy: %s Հասանելի է տացքի համար %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END %3$s:  END
en: %s Available for loan. %s %s
hy: %s Հասանելի է տացքի համար։ %s %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  loopro.object | html %3$s:  END %4$s:  ELSE %5$s:  loopro.object | html %6$s:  END
en: %s Basket %s %s %s %s %s
hy: %s Զամբյուղ %s %s %s %s %s

note: %1$s:  UNLESS blocking_error %2$s:  basket.basketno | html %3$s:  END
en: %s Basket %s &rsaquo; Duplicate existing orders &rsaquo; %s Acquisitions &rsaquo; Koha
hy: %s Զամբյուղ %s &rsaquo; Պատճենիր առկա պատվերները &rsaquo; %s Համալրումներ &rsaquo; Կոհա

note: %1$s:  IF ( batch_details ) %2$s:  import_batch_id | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s Batch %s %s Batch list %s &rsaquo; Order staged MARC records &rsaquo; Acquisitions &rsaquo; Koha
hy: %s Խմբաքանակ %s %s Խմբաքանակի ցուցակ %s &rsaquo; Պատվիրեք աստիճանակարգված ՄԵԸՔ գրառումներ &rsaquo; Համալրումներ &rsaquo; Կոհա

note: %1$s:  IF ( import_batch_id ) %2$s:  import_batch_id | html %3$s:  END
en: %s Batch %s &rsaquo; %s Manage staged MARC records &rsaquo; Cataloging &rsaquo; Koha
hy: %s Փաթեթ %s &rsaquo; %s Կառավարիր բազմաստիճան ՄԵԸՔ գրառումները &rsaquo; Քարտագրում &rsaquo; Կոհա

note: %1$s:  IF patron %2$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' invert_name = 1 no_html = 1 %3$s:  END
en: %s Batch check out to %s &rsaquo; %s Circulation &rsaquo; Koha
hy: %s Փաթեթով դուրս տրում %s &rsaquo; %s Տացք &rsaquo; Կոհա

note: %1$s:  FOR w IN warnHiddenBiblionumbers %2$s:  w.frameworkcode | html %3$s:  w.interface | html
en: %s Biblio framework "%s" has the biblionumber field hidden at the interface %s
hy: %s Բիբլիո շրջանակ "%s" ունի բիբլիոհամարի դաշտը թաքնված միջերեսում %s

note: %1$s:  ELSE
en: %s Biblio-level recall on
hy: %s Բիբլիո մակարդակի հետ կանչ

note: %1$s:  END
en: %s Card number:
hy: %s Քարտի համար:

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: %s Cash register:
hy: %s Կանխիկի գրանցիչ։

note: %1$s: - IF (type == "vendor") - %2$s: - ELSE - %3$s: - END -
en: %s Change order vendor note %s Change order internal note %s &rsaquo; Acquisition &rsaquo; Koha
hy: %s Փոխիր մատակարարի պատվերի նշումը %s Փոխիր պատվերի ներքին նշումը %s &rsaquo; Համալրում &rsaquo; Կոհա

note: %1$s:  IF patron %2$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' invert_name = 1 no_html = 1 %3$s:  END
en: %s Checking out to %s &rsaquo; %s Circulation &rsaquo; Koha
hy: %s Դուրս տրում %s &rsaquo; %s Տացք &rsaquo; Կոհա

note: %1$s:  UNLESS ( language ) %2$s:  END %3$s:  IF ( language ) %4$s:  UNLESS ( checkmodule ) %5$s:  IF ( missing_modules ) %6$s:  END %7$s:  IF ( problems ) %8$s:  END %9$s:  END %10$s:  END
en: %s Choose your language %s %s %s %s Perl modules missing %s %s Perl version obsolete %s %s Check Perl dependencies %s &rsaquo; Web installer &rsaquo; Koha
hy: %s Ընտրիր քո լեզուն %s %s %s %s Բացակա Պերլ մոդուլներ %s %s Պերլ տարբերակը ժամկետանց է %s %s Ստուգիր Պերլ կախվածությունը %s &rsaquo; Ոստայնի կարգաբերիչ &rsaquo; Կոհա

note: %1$s:  END
en: %s Circulation note:
hy: %s Տացքի նշումներ:

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: %s City:
hy: %s Քաղաք:

note: %1$s:  IF ( supplierid ) - %2$s:  suppliername | html %3$s:  END
en: %s Claims for %s &rsaquo; %s Claims &rsaquo; Serials &rsaquo; Koha
hy: %s Հայցեր %s &rsaquo; %s Հայցեր &rsaquo; Պարբերականներ &rsaquo; Կոհա

note: %1$s:  IF all_done %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Complete %s Create circulation rule %s &rsaquo; Web installer &rsaquo; Koha
hy: %s Ամբողջական %s Ստեղծեք տացքի օրենք %s &rsaquo; Ոստայնի կարգաբերիչ &rsaquo; Կոհա

note: %1$s:  IF step == 2 %2$s:  END %3$s:  IF step == 3 %4$s:  END
en: %s Confirm &rsaquo; %s %s Finished &rsaquo; %s Batch patron deletion and anonymization &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha
hy: %s Հաստատեք &rsaquo; %s %s Ավարտված &rsaquo; %s Փաթեթով ընթերցողի հեռացում և անանունացում &rsaquo; Գործիքներ &rsaquo; Կոհա

note: %1$s:  END
en: %s Confirm password:
hy: %s Հաստատիր գաղտնաբառը։

note: %1$s:  END
en: %s Contact note:
hy: %s Կոնտակտի նշում։

note: %1$s:  IF op == 'view' %2$s:  shelf.shelfname | html %3$s:  END %4$s:  IF op == 'add_form' %5$s:  END %6$s:  IF op == 'edit_form' %7$s:  shelf.shelfname | html %8$s:  END
en: %s Contents of %s &rsaquo; %s %s Create new list &rsaquo; %s %s Edit list %s &rsaquo; %s Lists &rsaquo; Koha
hy: %s Բովանդակություն %s &rsaquo; %s %s Ստեղծիր նոր ցուցակ &rsaquo; %s %s Խմբագրիր ցուցակը %s &rsaquo; %s Ցուցակներ &rsaquo; Կոհա

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: %s Country:
hy: %s Երկիր:

note: For the first occurrence, %1$s:  ELSE
en: %s Create a new
hy: %s Ստեղծիր նորը

note: For the first occurrence, %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s Create a new club template %s
hy: %s Ստեղծիր ակումբի նոր ձևանմուշ %s

note: %1$s:  IF op =='add_form' %2$s:  IF credit_type.code %3$s:  ELSE %4$s:  END %5$s:  ELSE %6$s:  END
en: %s Credit types &rsaquo; %s Modify credit type %s New credit type %s %s Credit types %s &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
hy: %s Կրեդիտի տեսակներ &rsaquo; %s Ձևափոխիր կրեդիտի տեսակը %s Կրեդիտի նոր տեսակ %s %s Կրեդիտի տեսակներ %s &rsaquo; Կառավարում &rsaquo; Կոհա

note: %1$s:  END
en: %s Date of birth:
hy: %s Ծննդյան ամսաթիվ։

note: %1$s:  END
en: %s Default
hy: %s Լռակյաց

note: %1$s:  IF ( value.default ) %2$s:  ELSE %3$s:  value.display_value | html %4$s:  END
en: %s Default %s %s %s
hy: %sԼռակյաց %s %s %s

note: %1$s:  END %2$s:  pref_ILLDefaultStaffEmail_link | $raw | $KohaSpan %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s Default: %s system preference %s Default: ILLDefaultStaffEmail system preference %s
hy: %s Լռակյաց: %s համակարգային նախապատվություն %s Լռակյաց: ILLDefaultStaffEmail համակարգային նախապատվություն %s

note: %1$s:  END %2$s:  pref_ReplyToDefault_link | $raw | $KohaSpan %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s Default: %s system preference %s Default: ReplyToDefault system preference %s
hy: %s Լռակյաց: %s համակարգային նախապատվություն %s Լռակյաց: ReplyToDefault համակարգային նախապատվություն %s

note: %1$s:  END %2$s:  pref_ReturnpathDefault_link | $raw | $KohaSpan %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s Default: %s system preference %s Default: ReturnpathDefault system preference %s
hy: %s Լռակյաց: %s համակարգային նախապատվություն %s Լռակյաց: ReturnpathDefault համակարգային նախապատվություն %s

note: %1$s:  IF humanbranch %2$s:  Branches.GetName( humanbranch ) | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s Defining circulation and fine rules for "%s" %s Defining circulation and fine rules for all libraries %s
hy: %s Տացքի և տուգանքի օրենքների սահմանում սրա համար "%s" %s Բոլոր գրադարանների համար տացքի և տուգանքի օրենքների սահմանում %s

note: %1$s:  IF op == 'view' %2$s:  job.id | html %3$s:  END
en: %s Details of job #%s &rsaquo; %s Jobs &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
hy: %s Աշխատանքի մանրամասներ #%s &rsaquo; %s Աշխատանքներ &rsaquo; Կառավարում &rsaquo; Կոհա

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s Disabled %s
hy: %s Արգելափակված է %s

note: %1$s:  END
en: %s Display children too
hy: %s Արտածիր նաև երեխային

note: For the first occurrence, %1$s:  IF course_name
en: %s Edit
hy: %s Խմբագրում

note: %1$s:  IF course_name %2$s:  course_name | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s Edit %s %s New course %s &rsaquo; Course reserves &rsaquo; Koha
hy: %s Խմբագրել %s %s Նոր դասընթաց %s &rsaquo; Դասընթացի ռեզերվներ &rsaquo; Կոհա

note: For the first occurrence, %1$s:  IF ( layout_id ) %2$s:  layout_id | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s Edit (%s) %s New %s
hy: %s Խմբագրել (%s) %s Նոր %s

note: %1$s:  IF ( template_id ) %2$s:  template_id | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s Edit label template %s %s New label template %s
hy: %s Խմբագրել պիտակի ձևանմուշը %s %s Պիտակի նոր ձևանմուշ %s

note: %1$s:  IF ( profile_id ) %2$s:  profile_id | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s Edit printer profile %s %s New printer profile %s
hy: %s Խմբագրեք տպիչի պրոֆայլը %s %s Նոր տպիչի պրոֆայլ %s

note: For the first occurrence, %1$s:  IF ( biblionumber )
en: %s Editing
hy: %s Խմբագրում

note: %1$s:  END
en: %s Email:
hy: %s էլ փոստ։

note: %1$s:  IF ( manualhistory )
en: %s Enabled
hy: %s Միացված է

note: %1$s:  IF ( error )
en: %s Error:
hy: %s Սխալ։

note: %1$s:  IF updated_exclude_from_local_holds_priority %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Exclude from local holds priority updated to 'Yes' %s Exclude from local holds priority updated to 'No' %s
hy: %s Բացառել տեղային պահումներից՝ առաջնահերթությունը թարմացված է «Այո» %s Բացառել տեղային պահումների առաջնահերթությունը` թարմացված է «Ոչ» %s

note: %1$s:  END
en: %s Expiry date (leave blank for auto calc):
hy: %s Ժամկետը լրանալու ամսաթիվ (թող դատարկ ինքնահաշվելու համար)։

note: %1$s:  END
en: %s Fax:
hy: %s Ֆաքս:

note: %1$s:  IF ( areas )
en: %s Filter by area
hy: %s Զտիր ըստ տարածքի

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: %s First name:
hy: %s Անուն:

note: %1$s:  IF ( status.fieldname == 'items.notforloan' && value.authorised_value == 0 && value.lib == '__IGNORE__' ) %2$s:  ELSE %3$s:  value.lib | html %4$s:  END
en: %s For loan %s %s %s
hy: %s Տացքի համար %s %s %s

note: %1$s:  END
en: %s For session
hy: %s Սեսիայի համար

note: For the first occurrence, %1$s:  authtypecode | html
en: %s Framework
hy: %s Կառուցվածք

note: %1$s:  authtypecode | html
en: %s Framework
hy: %s Շրջանակ

note: %1$s:  END
en: %s From any library
hy: %s Ցանկացած գրադարանից

note: %1$s:  END
en: %s From home library
hy: %s Տնային գրադարանից

note: %1$s:  END
en: %s From local hold group
hy: %s Պահման տեղային խմբից

note: %1$s:  IF budget_period_id %2$s:  budget_period_description | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s Funds for '%s' %s All funds %s
hy: %s Դրամագլուխներ սրա համար '%s' %s Բոլոր դրամագլուխները %s

note: %1$s:  END
en: %s Gone no address:
hy: %s Գնացել է առանց հասցեի։

note: %1$s:  IF ( CAN_user_parameters_manage_auth_values )
en: %s Group attributes types with a block title (based on
hy: %s Խմբավորի բնորոշիչների հատկանիշները մեծատառերով (հիմնված

note: %1$s:  END
en: %s Guarantor first name:
hy: %s Երաշխավորի անունը:

note: %1$s:  END
en: %s Guarantor surname:
hy: %s Երաշխավորի Ազգանունը:

note: %1$s: - ELSE -
en: %s Hold expected at
hy: %s Պահումը սպասվում է

note: %1$s:  END %2$s:  pref_MARCOrgCode_link | $raw | $KohaSpan %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s If not filled in defaults to system preference %s. %s If not filled in defaults to system preference MARCOrgCode. %s You can obtain your code from
hy: %s Եթե լրացված չէ, կանխադրված է %s համակարգի նախապատվությունը: %s Եթե լրացված չէ համակարգի նախապատվության լռելյայն MARCOrgCode: %s Դու կարող ես ստանալ քո կոդը այստեղից

note: %1$s:  END
en: %s Ignore incoming record
hy: %s Անտեսիր ներս եկող գրառումը

note: %1$s:  END
en: %s Ignore incoming record (its items may still be processed)
hy: %s Անտեսիր մուտքային գրառումը (դրա նյութերը դեռ կարող են մշակվել)

note: %1$s:  END
en: %s Ignore items
hy: %s Անտեսիր նյութերը

note: %1$s:  END
en: %s Image file
hy: %s Պատկերի ֆայլ

note: %1$s:  END
en: %s Initials:
hy: %s Սկզբնատառեր:

note: %1$s: - ELSIF (hold.inprocessing) -
en: %s Item being processed at
hy: %s Նյութը տեղափոխվում է դեպի

note: %1$s:  END
en: %s Item floats
hy: %s Նյութը լողում է

note: %1$s:  END
en: %s Item returns home
hy: %s Նյութը վերադարձվում է տուն

note: %1$s:  END
en: %s Item returns to issuing library
hy: %s նյութը վերադարձվում է տրամադրող գրադարան

note: %1$s:  IF ( itemtype_notforloan ) %2$s:  ELSIF ( item_notforloan ) %3$s:  item_notforloan_lib = AuthorisedValues.GetDescriptionByKohaField( kohafield => 'items.notforloan', authorised_value => item.notforloan ) %4$s:  IF (item_notforloan_lib) %5$s:  item_notforloan_lib | html %6$s:  END %7$s:  END
en: %s Item type not for loan. %s %s Item not for loan%s (%s)%s. %s
hy: %s Նյութի տեսակը տացքի համար չէ։ %s %s Նյութը տացքի համար չէ%s (%s)%s. %s

note: %1$s: - IF ( hold.atdestination ) -
en: %s Item waiting at
hy: %s Նյութը սպասում է

note: %1$s:  IF (more_than_one_serial) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Last value: %s Begins with: %s
hy: %s Վերջին արժեք։ %s Սկսվում է սրանով %s

note: %1$s:  ELSE
en: %s Location:
hy: %s Տեղաբաշխում։

note: %1$s:  END %2$s:  provider.description | html
en: %s Log in with %s
hy: %s Մուտք գործիր %s

note: %1$s:  END
en: %s Lost card:
hy: %s Կորած քարտ։

note: %1$s:  END
en: %s Main contact method:
hy: %s Հիմնական շփման եղանակը.

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: %s Main/Added Entry
hy: %s Հիմնական/Ավելացված մուտք

note: %1$s:  END
en: %s Middle name:
hy: %s Միջին անուն:

note: %1$s:  IF op == 'edit' %2$s:  PROCESS ServerType | remove("</*span>") %3$s:  server.servername | html %4$s:  END %5$s:  IF op ==  'add' %6$s:  PROCESS ServerType | remove("</*span>") %7$s:  END
en: %s Modify %s server %s &rsaquo; %s %s New %s server &rsaquo; %s Z39.50/SRU servers &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
hy: %s Ձևափոխել %s կայանը %s &rsaquo; %s %s Նոր %s կայան &rsaquo; %s Z39.50/SRU կայաններ &rsaquo; Կառավարում &rsaquo; Կոհա

note: %1$s:  IF ean %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Modify EAN %s New EAN %s
hy: %s Ձևափոխիր EAN-ը %s Նոր EAN %s

note: %1$s:  IF account %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Modify account %s New account %s
hy: %s Ձևափոխիր հաշիվը %s Նոր հաշիվ %s

note: %1$s:  IF authority_type.authtypecode.defined %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Modify authority type %s New authority type %s
hy: %s Ձևափոխիր հեղինակավորի տեսակը %s Նոր հեղինակավորի տեսակ %s

note: %1$s:  IF class_source %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Modify classification source %s Add classification source %s
hy: %s Ձևափոխիր դասակարգման աղբյուրները %s Ավելացրու դասակարգման աղբյուրներ %s

note: For the first occurrence, %1$s:  IF club
en: %s Modify club
hy: %s Ձևափոխիր ակումբը

note: %1$s:  IF club %2$s:  club.name | html %3$s:  ELSE %4$s:  club_template.name | html %5$s:  END
en: %s Modify club %s %s Create a new %s club %s &rsaquo; Patron clubs &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha
hy: %s Ձևափոխիր ակումբը %s %s Ստեղծեք նոր %s ակումբ %s &rsaquo; Ընթերցողական ակումբներ &rsaquo; Գործիքներ &rsaquo; Կոհա

note: For the first occurrence, %1$s:  IF club_template
en: %s Modify club template
hy: %s Ձևափոխիր ակումբի ձևանմուշը

note: %1$s:  IF club_template %2$s:  club_template.name | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s Modify club template %s %s Create a new club template %s &rsaquo; Patron clubs &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha
hy: %s Ձևափոխիր ակումբի ձևանմուշը %s %s Ստեղծեք ակումբի նոր ձևանմուշ %s &rsaquo; Ընթերցողական ակումբներ &rsaquo; Գործիքներ &rsaquo; Կոհա

note: %1$s:  IF credit_type.code %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Modify credit type %s New credit type %s
hy: %s Ձևափոխիր կրեդիտի տեսակը %s Կրեդիտի նոր տեսակ %s

note: %1$s:  IF currency %2$s:  currency.currency | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s Modify currency '%s' %s New currency %s
hy: %s Ձևափոխիր արտարժույթը '%s' %s Նոր արտարժույթ %s

note: %1$s:  IF desk.desk_id %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Modify desk %s New desk %s
hy: %s Ձևափոխիր դարակը %s Նոր դարակ %s

note: %1$s:  IF sort_rule %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Modify filing rule %s Add filing rule %s
hy: %s Ձևափոխիր լրացման օրենքը %s Նոր լրացման օրենք %s

note: %1$s:  IF ean %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Modify library EAN %s Add new library EAN %s
hy: %s Ձևափոխիր գրադարանի EAN-ը %s Ավելացրու նոր գրադարանի EAN %s

note: %1$s:  IF ( ordernumber ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Modify order line %s New order %s
hy: %s Ձևափոխիր պատվերի տողը %s Նոր պատվեր %s

note: %1$s:  IF ( edit_attribute_type ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Modify patron attribute type %s Add patron attribute type %s
hy: %s Ձևափոխիր ընթերցողի հատկանիշի տեսակը %s Ավելացրու ընթերցողի հատկանիշի տեսակ %s

note: %1$s:  IF list.patron_list_id %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Modify patron list %s Create a new patron list %s
hy: %s Ձևափոխիր ընթերցողների ցուցակը %s Ստեղծիր ընթերցողների նոր ցուցակ %s

note: For the first occurrence, %1$s:  IF list.patron_list_id %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Modify patron list %s New patron list %s
hy: %s Ձևափոխիր ընթերցողների ցուցակը %s Ստեղծիր ընթերցողների նոր ցուցակ %s

note: %1$s:  IF list.patron_list_id %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Modify patron list %s New patron list %s &rsaquo; Patron lists &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha
hy: %s Ձևափոխիր ընթերցողների ցուցակը %s Ընթերցողների նոր ցուցակ %s &rsaquo; Ընթերցողական ցուցակներ &rsaquo; Գործիքներ &rsaquo; Կոհա

note: %1$s:  IF ( edit_matching_rule ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Modify record matching rule %s Add record matching rule %s
hy: %s Ձևափոխեք գրառման համընկեցման օրենքը %s Ավելացրեք գրառման համընկեցման օրենքը %s

note: %1$s:  IF split_rule %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Modify splitting rule %s Add splitting rule %s
hy: %s Ձևափոխիր պառակտման օրենքը %s Ավելացրու պառակտման օրենք %s

note: %1$s:  IF ( modify )
en: %s Modify subscription for
hy: %s Ձևափոխիր բաժանորդագրությունը սրա համար

note: %1$s:  IF ( modify ) %2$s:  searchfield | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s Modify system preference '%s' %s Add a system preference %s
hy: %s Ձևափոխիր համակարգի նախապատվությունը '%s' %s Ավելացրու համակարգի նախապատվությունը %s

note: %1$s:  IF op == 'add_form' %2$s:  ELSIF op == 'edit_form' %3$s:  END
en: %s New SMTP server &rsaquo; %s Edit SMTP server &rsaquo; %s SMTP servers &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
hy: %s Նոր SMTP կայան &rsaquo; %s Խմբագրեք SMTP կայանը &rsaquo; %s SMTP կայաններ &rsaquo; Կառավարում &rsaquo; Կոհա

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s New course %s
hy: %s Նոր դասընթաց %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s New course %s
hy: %s Նոր դասընթաց %s

note: %1$s:  IF op == 'add_form' %2$s:  ELSIF op == 'edit_form' %3$s:  END
en: %s New identity provider &rsaquo; %s Edit identity provider &rsaquo; %s Identity providers &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
hy: %s Ինքնության նոր մատակարար &rsaquo; %s Խմբագրեք ինքնության մատակարարին &rsaquo; %s Ինքնության մատակարար &rsaquo; Կառավարում &rsaquo; Կոհա

note: %1$s:  IF op == 'add_form' %2$s:  ELSIF op == 'edit_form' %3$s:  END
en: %s New identity provider domain &rsaquo; %s Edit identity provider domain &rsaquo; %s Identity providers &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
hy: %s Ինքնության նոր մատակարար դոմեյն &rsaquo; %s Խմբագրեք ինքնության մատակարարի դոմեյնը &rsaquo; %s Ինքնության մատակարարներ &rsaquo; Կառավարում &rsaquo; Կոհա

note: %1$s:  IF category == 'news' %2$s:  ELSIF category == 'pages' %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s News %s Pages %s HTML customizations %s
hy: %s Նորություններ %s Էջեր %s HTML հարմարեցումներ %s

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: %s No
hy: %s Ոչ

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s No %s
hy: %s Ոչ %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s No action defined for the template. %s
hy: %s Ձևանմուշի համար գործողություն սահմանված չէ %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s No active budgets %s
hy: %s Չկան ակտիվ բյուջեներ %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END %3$s:  END %4$s:  SET biblio_current_article_requests = Context.Scalar( Context.Scalar( biblio, 'article_requests' ), 'filter_by_current' ) %5$s:  IF biblio_current_article_requests.count > 0 && !patron
en: %s No article requests can be made for this record. %s %s %s %s
hy: %s Այս գրառման համար չկան հոդվածի պատվերներ։ %s %s %s %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s No basket group %s
hy: %s Չկա զամբյուղի խումբ %s

note: %1$s:  IF failureMessage == "NO_ID" %2$s:  ELSIF failureMessage == "DUPLICATE_TITLE" %3$s:  ELSE %4$s:  failureMessage | html %5$s:  END
en: %s No collection id given. %s Title already in use. %s %s %s
hy: %s Չկա հավաքածուի id։ %s Վերնագիրը արդեն իսկ օգտագործվում է։ %s %s %s

note: %1$s:  ELSE
en: %s No group
hy: %s Չկա խումբ

note: %1$s:  END
en: %s No holds allowed
hy: %s Պահումները թույլատրված չեն։

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s No inactive budgets %s
hy: %s Չկան պասիվ բյուջեներ %s

note: %1$s:  IF item_action_ignore AND num_items == 0
en: %s No items were found during staging
hy: %s Աստիճանակարգման արդյունքում չկան գտնված նյութեր

note: %1$s:  ELSE
en: %s No library
hy: %s Չկա գրադարան

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s No limitation %s
hy: %s Սահմանափակումներ չկան %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s No order found %s
hy: %s Պատվեր չի գտնվել %s

note: For the first occurrence, %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s No results found %s
hy: %s Արդյունքներ չեն գտնվել %s

note: %1$s:  IF ( noitemsfound ) %2$s:  END %3$s: # display the search results %4$s:  IF ( total )
en: %s No results found %s %s %s
hy: %s Արդյունքներ գտնված չեն %s %s %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END %3$s:  IF invalid_biblionumbers.size > 0
en: %s No valid biblionumbers found. %s %s
hy: %s Վավեր բիբլիոհամարներ չեն գտնվել։ %s %s

note: For the first occurrence, %1$s:  ELSE %2$s:  END %3$s:  IF invalid_barcodes.size > 0
en: %s No valid item barcodes found. %s %s
hy: %s Վավեր նյութի շտրիխ կոդեր չեն գտնվել։։ %s %s

note: %1$s:  END
en: %s None
hy: %s Ոչ մեկը

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s Not checked out %s
hy: %s Չի սպասարկված %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s Not set %s
hy: %s Չի կարգաբերված %s

note: %1$s:  CASE %2$s:  END
en: %s Not supported yet. %s
hy: %s Դեռևս չի աջակցվում։ %s

note: %1$s:  UNLESS IsUsageStatsCountryValid %2$s:  UsageStatsCountry | html %3$s:  END
en: %s Note: The value of your system preference 'UsageStatsCountry' is not valid (%s). Please select a valid one. %s
hy: %s Նշում: Քո համակարգային նախապատվության 'UsageStatsCountry' արժեքը վավերական չէ (%s)։ Ընտրիր ճիշտը։ %s

note: %1$s:  END
en: %s OPAC note:
hy: %s ՀՕԱՔ նշում։

note: %1$s:  UNLESS TransferWhenCancelAllWaitingHolds %2$s:  END
en: %s Only items that need not be transferred will be cancelled (TransferWhenCancelAllWaitingHolds syspref) %s
hy: %s Կչեղարկվեն միայն նյութերը որոնց պետք չէ տեղափոխել (TransferWhenCancelAllWaitingHolds syspref) %s

note: %1$s:  END
en: %s Other name:
hy: %s Այլ անուն։

note: %1$s:  END
en: %s Other phone:
hy: %s Այլ հեռախոս։

note: %1$s:  IF (sub.alreadyOnOrder) %2$s:  END %3$s:  IF not sub.aqbooksellerid || booksellerid == sub.aqbooksellerid
en: %s Outstanding order %s %s
hy: %s Չկան սպասող պատվերներ %s %s

note: %1$s:  END
en: %s Owner
hy: %s Սեփականատեր

note: %1$s:  END
en: %s Owner and users
hy: %s Սեփականատեր և օգտվողներ

note: %1$s:  END
en: %s Owner, users and library
hy: %s Սեփականատեր, օգտվողներ և գրադարան

note: For the first occurrence, %1$s:  END %2$s:  current_page | html %3$s:  total_pages | html %4$s:  IF ( show_nextbutton )
en: %s Page %s / %s %s
hy: %s Էջ %s / %s %s

note: %1$s:  IF ( newpassword ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Password updated %s Change username and/or password %s
hy: %s Գաղտնաբառը թարմացվել է %s Փոխիր օգտվողի անունը և/կամ գաղտնաբառը %s

note: %1$s:  END
en: %s Password:
hy: %s Գաղտնաբառ։

note: %1$s:  UNLESS blocking_error %2$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' no_html = 1 %3$s:  END
en: %s Patron details for %s %s &rsaquo; Patrons &rsaquo; Koha
hy: %s Ընթերցողի մանրամասներ %s %s &rsaquo; Ընթերցողներ &rsaquo; Կոհա

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: %s Phone:
hy: %s Հեռախոս։

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s Present %s
hy: %s Ներկա %s

note: %1$s:  END
en: %s Primary email:
hy: %s Առաջնային էլ փոստ։

note: %1$s:  END
en: %s Primary phone:
hy: %s Առաջնային էլ փոստ։

note: %1$s:  END
en: %s Pronouns:
hy: %s Դերանուններ:

note: %1$s:  IF ( invoiceclosedate ) %2$s:  name | html %3$s:  IF ( invoice ) %4$s:  END %5$s:  ELSE %6$s:  name | html %7$s:  END
en: %s Receipt summary for %s %sinvoice [ %% invoice | html %%]%s %s Receive orders from %s %s &rsaquo; Acquisitions &rsaquo; Koha
hy: %s Ստացականի մանրամասներ %s %sվճարահաշիվ [ %% invoice | html %%]%s %s Ստացեք պատվերներ այստեղից %s %s &rsaquo; Համալրումներ &rsaquo; Կոհա

note: %1$s:  END
en: %s Registration date:
hy: %s Գրանցման ամսաթիվ։

note: %1$s:  IF item.stockrotationitem.indemand %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Remove "In demand" %s Add "In demand" %s
hy: %s Հեռացրու "ըստ պահանջի" %s Ավելացրու "ըստ պահանջի" %s

note: %1$s:  END
en: %s Replace existing record with incoming record
hy: %s Փոխարինիր առկա գրառումը մուտքայինով

note: %1$s:  END
en: %s Replace items if matching bib was found (only for existing items)
hy: %s Փոխարինի նյութերը եթե համընկնման մատեն է գտնված (միայն գոյություն ունեցող նյութերի համար)

note: For the first occurrence, %1$s:  IF restriction.comment.search('OVERDUES_PROCESS') %2$s:  restriction.comment.remove('OVERDUES_PROCESS ') | $raw %3$s:  ELSE %4$s:  restriction.comment | $raw %5$s:  END
en: %s Restriction added by overdues process %s %s %s %s
hy: %s Ժամկետանցների գործողության կողմից ավելացվել է արգելանք %s %s %s %s

note: %1$s:  IF ( uploadborrowers ) %2$s:  END
en: %s Results &rsaquo; %s Import patrons &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha
hy: %s Արդյունքներ &rsaquo; %s Ներմուծիր ընթերցողներ &rsaquo; Գործիքներ &rsaquo; Կոհա

note: %1$s:  IF ( do_it ) %2$s:  END
en: %s Results &rsaquo; %s Logs &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha
hy: %s Արդյունքներ &rsaquo; %s Լոգեր &rsaquo; Գործիքներ &rsaquo; Կոհա

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s Rows per page %s
hy: %s Սյունակներ էջ առ էջ %s

note: %1$s:  IF ( limit )
en: %s Rows per page:
hy: %s Սյունակներ էջ առ էջ:

note: %1$s:  IF item.rota.cyclical %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s START %s END %s
hy: %s ՍԿԻԶԲ %s ԱՎԱՐՏ %s

note: %1$s:  END
en: %s Salutation:
hy: %s Ողջույնի ձև:

note: %1$s: - IF ( saved1 ) - %2$s: - ELSIF ( create ) - %3$s: - ELSIF ( showsql ) - %4$s: - ELSIF ( execute ) - %5$s:  name | html %6$s:  id | html %7$s: - ELSIF ( editsql ) - %8$s:  reportname | html %9$s:  id | html %10$s: - END - %11$s: - IF ( build1 ) - %12$s: - ELSIF ( build2 ) - %13$s: - ELSIF ( bu
en: %s Saved reports &rsaquo; %s Create from SQL &rsaquo; %s SQL view &rsaquo; Saved reports &rsaquo; %s Report %s (%s) &rsaquo; Saved reports &rsaquo; %s Edit report %s (%s) &rsaquo; Saved reports &rsaquo; %s %s Build a report, step 1 of 6: Choose a module &rsaquo; %s Build a report, step 2 of 6: Pick a report type &rsaquo; %s Build a report, step 3 of 6: Select columns for display &rsaquo; %s Build a report, step 4 of 6: Select criteria to limit on &rsaquo; %s Build a report, step 5 of 6: Pick which columns to total &rsaquo; %s Build a report, step 6 of 6: Select how you want the report ordered &rsaquo; %s Guided reports wizard &rsaquo; Reports &rsaquo; Koha
hy: %s Հիշված հաշվետվություններ &rsaquo; %s Ստեղծեք SQL-ից &rsaquo; %s SQL տեսք &rsaquo; Հիշված հաշվետվություններ &rsaquo; %s Հաշվետվություն %s (%s) &rsaquo; Հիշված հաշվետվություններ &rsaquo; %s Խմբագրեք Հաշվետվությունը %s (%s) &rsaquo; Հիշված հաշվետվություններ &rsaquo; %s %s Կառուցեք հաշվետվություն, քայլ 1 6-ից: Ընտրեք մոդուլը &rsaquo; %s Կառուցեք հաշվետվություն, քայլ 2 6-ից: Ընտրեք հաշվետվության տեսակը &rsaquo; %s Կառուցեք հաշվետվություն, քայլ 3 6-ից: Ընտրեք արտածման սյունակները &rsaquo; %s Կառուցեք հաշվետվություն, քայլ 4 6-ից: Ընտրեք սահմանափակման չափորոշիչը &rsaquo; %s Կառուցեք հաշվետվություն, քայլ 5 6-ից: Ընտրեք թե որ սյունակները գումարել &rsaquo; %s Կառուցեք հաշվետվություն, քայլ 6 6-ից: Ընտրեք, թե ինչպես եք ցանկանում զեկույցը հերթագայել &rsaquo; %s Ուղեցույցով հաշվետվության հրաշագործ &rsaquo; Հաշվետվություններ &rsaquo; Կոհա

note: For the first occurrence, %1$s:  IF ( scan_search_term_to_use )
en: %s Scan index for:
hy: %s Ցուցչի սքան սրա համար։

note: For the first occurrence, %1$s:  IF city_name_filter %2$s:  city_name_filter | html %3$s:  END %4$s:  IF cities_count > 0
en: %s Searching: %s %s %s
hy: %s Որոնում է: %s %s %s

note: %1$s:  END
en: %s Secondary email:
hy: %s Երկրորդային էլ փոստ:

note: %1$s:  END
en: %s Secondary phone:
hy: %s Երկրորդային հեռախոս:

note: %1$s:  IF skip_serialseq %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Serial number is skipped when an irregularity is found. %s Serial number is kept when an irregularity is found. %s
hy: %s Պարբերականի համարը բաց է թողնված երբ անկանոնություն է գտնված։ %s Պարբերականի համարը պահված է երբ անկանոնություն է գտնված։ %s

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: %s Series Title
hy: %s Մատենաշարի վերնագիր

note: %1$s:  END %2$s:  IF memcached_servers
en: %s Servers: %s
hy: %s Կայաններ։ %s

note: %1$s:  IF ( proposeimport ) %2$s:  END %3$s:  IF ( importdatastructure ) %4$s:  IF ( error ) %5$s:  ELSE %6$s:  END %7$s:  END %8$s:  IF ( default ) %9$s:  IF ( upgrading ) %10$s:  ELSE %11$s:  END %12$s:  END %13$s:  IF ( choosemarc ) %14$s:  END %15$s:  IF ( selectframeworks ) %16$s:  END %17$s:  
en: %s Set up database %s %s %s Error creating database tables %s Database tables created %s %s %s %s Update database %s Install basic configuration settings %s %s %s Select your MARC flavor %s %s Selecting default settings %s %s Default data loaded %s %s Installation complete %s &rsaquo; Web installer &rsaquo; Koha
hy: %s Կարգաբերեք շտեմարանը %s %s %s Սխալ շտեմարանի աղյուսակները ստեղծելիս %s Շտեմարանի աղյուսակները ստեղծված են %s %s %s %s Թարմացրու շտեմարանը %s Տեղադրեք կարգաբերման հիմնական ցուցիչները %s %s %s Ընտրիր քո ՄԵԸՔ համը %s %s Լռակյաց կարգաբերումների ընտրում %s %s Լռակյաց տվյալները բեռնված են %s %s Կարգաբերումն ավարտված է %s &rsaquo; Ոստայնի կարագերիչ &rsaquo; Կոհա

note: For the first occurrence, %1$s:  batche.card_count | html
en: %s Single patron cards
hy: %s Միայնակ Հաճախորդի քարտեր

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s Something went wrong. %s
hy: %s Ինչ որ բան սխալ է գնացել։ %s

note: %1$s:  END
en: %s Sort 1:
hy: %s Տեսակավորում 1:

note: %1$s:  END
en: %s Sort 2:
hy: %s Տեսակավորում 2:

note: %1$s:  END
en: %s Standing order
hy: %s Սպասող պատվեր

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: %s State:
hy: %s Նահանգ:

note: %1$s:  UNLESS blocking_error %2$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' no_html = 1 %3$s:  END
en: %s Statistics for %s %s &rsaquo; Patrons &rsaquo; Koha
hy: %s Վիճակագրություն %s %s &rsaquo; Ընթերցողներ &rsaquo; Կոհա

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: %s Street number:
hy: %s Փողոցի համար:

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: %s Street type:
hy: %s Փողոցի տեսակ։

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: %s Subject
hy: %s Առարկա

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: %s Surname:
hy: %s Ազգանուն։

note: %1$s:  op_count | html
en: %s Term(s).
hy: %s Պայման(ներ)ը.

note: %1$s:  IF error.code == 'CANNOT_MOVE' %2$s:  error.value | html %3$s:  ELSE %4$s:  error | html %5$s:  END
en: %s The following items could not be moved from the old record to the new one: %s %s %s %s
hy: %s Հետևյալ գրառումները հնարավոր չէ տեղափոխել հին գրառումից դեպի նորը: %s %s %s %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s There are no outstanding (accepted) suggestions. %s
hy: %s Չկան արտառոց (ընդունված) առաջարկներ։%s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END %3$s:  ELSIF op == 'enqueued'
en: %s There are no record IDs defined. %s %s
hy: %s Չկան սահմանված գրառումների ID-եր: %s %s

note: %1$s:  ELSE
en: %s There is no CSV profile defined.
hy: %s Չկա սահմանված CSV ուրվագիծ։

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END %3$s:  END
en: %s There is no condition for this rule. %s %s
hy: %s Այս օրենքի համար չկա պայման։ %s %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END %3$s:  END %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: %s There is no table to configure for this module. %s %s %s There is no page using the table configuration in this module. %s
hy: %s Այս մոդուլի համար ձևավորման աղյուսակ։ %s %s %s Այս մոդուլում չկա էջ որ օգտագործում է աղյուսակի ձևավորումը։ %s

note: %1$s:  IF msg == 'no_report' %2$s:  ELSIF msg == 'can_be_updated'
en: %s There is no valid report for this id. %s
hy: %s Այս id-ի համար չկա վավերական հաշվետվություն։ %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  field.name | html %3$s:  END %4$s:  END %5$s:  IF ( field.type == 'date' )
en: %s There is no value defined for %s %s %s %s
hy: %s Չկա սահմանված արժեք սրա համար %s %s %s %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s This CSV Profile does not exist. %s
hy: %s Այս CSV ուրվագիծը գոյություն չունի։ %s

note: For the first occurrence, %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s This authority is not used in any records. %s
hy: %s Այս հեղինակավորը ոչ մի գրառման մեջ չի օգտագործվում։ %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s This ordernumber does not exist. %s
hy: %s Այս պատվերահամարը գոյություն չունի։ %s

note: %1$s:  IF savedreport.seems_obsolete
en: %s This report seems obsolete, it uses biblioitems.marcxml field.
hy: %s Այս հաշվետվությունը թվում է թե ժամկետանց է, այն օգտագործում է biblioitems.marcxml դաշտ։

note: %1$s:  END
en: %s Total due:
hy: %s Ընդամենը վերադարձ։

note: %1$s:  IF ( reserved ) %2$s:  Branches.GetName( hold.branchcode ) | html %3$s:  END %4$s:  IF ( waiting or transferred ) %5$s:  END
en: %s Transfer item to %s: %s %sCancel hold and then attempt transfer: %s
hy: %s Տեղափոխիր նյութը դեպի։ %s: %s %sՉեղյալ արա պահումը և ապա փորձիր տեղափոխումը: %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s Ungrouped %s
hy: %s Չխմբավորված %s

note: %1$s:  IF ( unknownauthid ) %2$s:  ELSE %3$s:  authid | html %4$s:  authtypetext | html %5$s:  END
en: %s Unknown authority record %s Details for authority #%s (%s) %s
hy: %s Չճանաչված Հեղինակավոր գրառում %s Մանրամասներ Հեղինակավորի համար #%s (%s) %s

note: %1$s:  IF ( unknownauthid ) %2$s:  ELSE %3$s:  authid | html %4$s:  authtypetext | html %5$s:  END
en: %s Unknown authority record %s Details for authority #%s (%s) %s &rsaquo; Authorities &rsaquo; Koha
hy: %s Չճանաչված Հեղինակավոր գրառում %s Մանրամասներ Հեղինակավորի համար #%s (%s) %s &rsaquo; Հեղինակավորներ &rsaquo; Կոհա

note: %1$s:  IF ( unknownbiblionumber ) %2$s:  ELSE %3$s:  INCLUDE 'biblio-title-head.inc' %4$s:  END
en: %s Unknown record %s Details for %s %s &rsaquo; Catalog &rsaquo; Koha
hy: %s Չճանաչված գրառում %s Մանրամասներ %s %s &rsaquo; Քարտարան &rsaquo; Կոհա

note: %1$s:  IF ( unknownbiblionumber ) %2$s:  ELSE %3$s:  INCLUDE 'biblio-title-head.inc' %4$s:  END
en: %s Unknown record %s ISBD details for %s %s
hy: %s Չճանաչված գրառում %s ISBD մանրամասներ %s %s

note: %1$s:  IF ( unknownbiblionumber ) %2$s:  ELSE %3$s:  INCLUDE 'biblio-title-head.inc' %4$s:  END
en: %s Unknown record %s ISBD details for %s %s &rsaquo; Catalog &rsaquo; Koha
hy: %s Չճանաչված գրառում %s ISBD մանրամասներ %s %s &rsaquo; Քարտարան &rsaquo; Կոհա

note: %1$s:  IF ( unknownbiblionumber ) %2$s:  ELSE %3$s:  biblionumber | html %4$s:  bibliotitle | html %5$s:  END
en: %s Unknown record %s Labeled MARC biblio : %s ( %s ) %s
hy: %s Չճանաչված գրառում %s Պիտակավորված MARC մատեն : %s ( %s ) %s

note: %1$s:  IF ( unknownbiblionumber ) %2$s:  ELSE %3$s:  bibliotitle | html %4$s:  END
en: %s Unknown record %s Labeled MARC details for %s %s &rsaquo; Catalog &rsaquo; Koha
hy: %s Չճանաչված գրառում %s Պիտակավորված ՄԵԸՔ մանրամասներ սրա համար %s %s &rsaquo; Քարտարան &rsaquo; Կոհա

note: %1$s:  IF ( unknownbiblionumber ) %2$s:  ELSE
en: %s Unknown record %s MARC details for
hy: %s Չճանաչված գրառում %s ՄԵԸՔ մանրամասներ սրա համար

note: %1$s:  IF ( unknownbiblionumber ) %2$s:  ELSE %3$s:  INCLUDE 'biblio-title-head.inc' %4$s:  END
en: %s Unknown record %s MARC details for %s %s &rsaquo; Catalog &rsaquo; Koha
hy: %s Չճանաչված գրառում %s ՄԵԸՔ մանրամասներ սրա համար %s %s &rsaquo; Քարտարան &rsaquo; Կոհա

note: %1$s:  ELSE
en: %s Upload an image file for this bibliographic record:
hy: %s Այս մատենագիտական գրառման համար վերբեռնեք պատկերի նիշքը։

note: %1$s:  IF itemnumber
en: %s Upload an image file for this item:
hy: %s Վերբեռնեք պատկերի նիշքը այս նյութի համար։

note: %1$s:  IF ( biblio ) %2$s:  INCLUDE 'biblio-title-head.inc' %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s Upload local cover image for %s &rsaquo; %s Upload local cover image &rsaquo; %s Cataloging &rsaquo; Koha
hy: %s Վերբեռնեք տեղային կազմի պատկերը սրա համար %s &rsaquo; %s Վերբեռնեք տեղային կազմի պատկերը &rsaquo; %s Քարտագրում &rsaquo; Կոհա

note: %1$s:  ELSIF defaultRefundRule == 'refund_unpaid' %2$s:  ELSIF defaultRefundRule == 'charge'
en: %s Use default (Refund lost item charge (only if unpaid)) %s
hy: %s Օգտագործել լռելյայնը (Վերադարձնել կորցրած նյութի վճարը (միայն չվճարելու դեպքում)) %s

note: %1$s:  ELSIF defaultProcessingRefundRule == 'refund_unpaid' %2$s:  ELSE
en: %s Use default (Refund lost item processing charge (only if unpaid)) %s
hy: %s Օգտագործել լռելյայնը (Վերադարձնել կորցրած նյութի վճարը (միայն չվճարելու դեպքում)) %s

note: For the first occurrence, %1$s:  IF count
en: %s Used in
hy: %s Օգտագործված է

note: %1$s:  END
en: %s Username:
hy: %s Օգտվողի անուն։

note: %1$s:  END
en: %s Version:
hy: %s Տարբերակ:

note: For the first occurrence, %1$s:  SET expires_on = w.expiration_date %2$s:  Branches.GetName( w.pickup_library_id ) | html %3$s:  IF expires_on %4$s:  expires_on | $KohaDates %5$s:  END
en: %s Waiting at %s %s until %s %s
hy: %s Սպասում է %s %s մինչ %s %s

note: For the first occurrence, %1$s:  SET expires_on = w.expiration_date %2$s:  IF expires_on %3$s:  expires_on | $KohaDates %4$s:  END
en: %s Waiting here %s until %s %s
hy: %s Սպասում է այստեղ %s մինչ %s %s

note: %1$s:  IF type == 'WRITEOFF' %2$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' no_html = 1 %3$s:  ELSE %4$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' no_html = 1 %5$s:  END
en: %s Write off an amount for %s %s Collect fine payment for %s %s &rsaquo; Patrons &rsaquo; Koha
hy: %s Դուրս գրեք գումարը %s %s Հավաքիր տուգանքի վճարը սրա համար %s %s &rsaquo; Ընթերցողներ &rsaquo; Կոհա

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: %s Yes
hy: %s Այո

note: %1$s:  IF category.can_be_guarantee %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Yes %s No %s
hy: %s Այո %s Ոչ %s

note: For the first occurrence, %1$s:  IF c.enabled == 'yes' %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Yes %s No %s
hy: %s Այո %s Ոչ %s

note: %1$s:  IF checkout.renewals_count %2$s:  IF checkout.lastreneweddate
en: %s Yes%s,
hy: %s Այո%s,

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s You do not have anything public yet. %s
hy: %s Դու դեռ հանրային ոչինչ չունես։ %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s You have no manual invoice types defined %s
hy: %s Դուք չունեք սահմանված ձեռքով լրացվող ապրանքագրերի տեսակները %s

note: For the first occurrence, %1$s:  IF searchfield %2$s:  searchfield | html
en: %s You searched for %s
hy: %s Դու փնտրել ես %s

note: %1$s:  IF id %2$s:  id | html %3$s:  ELSIF searchfield %4$s:  searchfield | html %5$s:  END
en: %s You searched for record %s %s You searched for %s %s
hy: %s Դու փնտրել ես այս գրառումը %s %s Դու փնտրել ես սա %s %s

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: %s ZIP/Postal code:
hy: %s Զիպ/Փոստային ինդեքս:

note: %1$s:  added.library.branchname | html | $KohaSpan class = 'name'
en: %s added to group.
hy: %s ավելացվել է խմբին:

note: %1$s:  ELSIF ( hardduedatecompare == '1' ) %2$s:  hardduedate | $KohaDates
en: %s after %s
hy: %s հետո %s

note: %1$s:  item.countanalytics | html
en: %s analytics
hy: %s վերլուծականներ

note: For the first occurrence, %1$s:  multi_batch_count | html
en: %s batches to export
hy: %s փաթեթներ արտահանման համար

note: %1$s:  IF ( result.author )
en: %s by
hy: %s կողմից

note: %1$s:  IF ( loopro.author ) %2$s:  loopro.author | html %3$s:  END
en: %s by %s%s
hy: %s կողմից %s%s

note: For the first occurrence, %1$s:  IF biblioloo.author %2$s:  biblioloo.author | html %3$s:  END
en: %s by %s%s
hy: %s կողմից %s%s

note: %1$s:  IF ( ordersloo.author ) %2$s:  ordersloo.author | html %3$s:  END %4$s:  IF ( ordersloo.isbn ) %5$s:  ordersloo.isbn | html %6$s:  END %7$s:  IF ( ordersloo.publishercode )
en: %s by %s%s %s &ndash; %s%s %s
hy: %s %s%s %s &ndash; %s%s %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END %3$s:  END
en: %s by you %s %s
hy: %s քո կողմից %s %s

note: %1$s:  IF ( Koha.Preference( 'marcflavour' ) == 'UNIMARC' && biblio.author ) %2$s:  END %3$s:  biblio.author | html %4$s: ~ END %5$s:  (biblioitem.publicationyear || biblio.copyrightdate) | html %6$s:  biblioitem.publishercode | html | $To %7$s:  AuthorisedValues.GetDescriptionByKohaField( kohafield
en: %s by%s %s %s", "%s", "%s", "%s", "%s
hy: %s %s %s %s", "%s", "%s", "%s", "%s

note: %1$s:  Branches.GetName( branch ) | html
en: %s calendar
hy: %s օրացույց

note: %1$s:  Branches.GetName( branch ) | html
en: %s calendar
hy: %s օրացույց

note: %1$s:  Branches.GetName( branch ) | html
en: %s calendar &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha
hy: %s օրացույց &rsaquo; Գործիքներ &rsaquo; Կոհա

note: For the first occurrence, %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron => patron no_title => 1 no_cardnumber => 1 hide_patron_infos_if_needed => 1 %2$s:  max_holds_for_record | html
en: %s can only place a maximum of %s hold(s) on this record.
hy: %s կարող է տեղադրել առավելագույնը %s պահում(ներ) այս գրառման վրա:

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron => patron no_title => 1 no_cardnumber => 1 hide_patron_infos_if_needed => 1 %2$s:  maxreserves | html
en: %s can only place a maximum of %s total holds.
hy: %s կարող է միայն տեղադրել ամենաշատը %s գումարային պահումներ։

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron => patron no_title => 1 no_cardnumber => 1 hide_patron_infos_if_needed => 1 %2$s:  new_reserves_allowed | html %3$s:  new_reserves_count | html %4$s:  maxreserves | html
en: %s can place %s of the requested %s holds for a maximum of %s total holds.
hy: %s կարող է տեղադրել %s պահանջված %s պահումներից, ամենաշատը %s ընդհանուր պահումներից։

note: %1$s:  errorfile | html
en: %s can't be opened
hy: %s չի կարող բացվել

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron => patron no_title => 1 no_cardnumber => 1 hide_patron_infos_if_needed => 1
en: %s cannot place a hold on any of these items.
hy: %s չի կարող դնել պահում այս նյութերից որևէ մեկի վրա:

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron => patron no_title => 1 no_cardnumber => 1 hide_patron_infos_if_needed => 1
en: %s cannot place holds on some of these title's items.
hy: %s չի կարող դնել պահում այս նյութերից որոշների վրա:

note: %1$s:  SEARCH_RESULT.${status_count} | html
en: %s checked out:
hy: %s սպասարկված։

note: %1$s:  request.illcomments.count | html
en: %s comments
hy: %s դիտողություններ

note: %1$s:  lis.level FILTER ucfirst | html
en: %s data added
hy: %s ավելացված տվյալներ

note: For the first occurrence, %1$s:  deliverytime | html
en: %s days
hy: %s օրեր

note: %1$s:  HANDLED | html
en: %s directories processed.
hy: %s ուղեցույցները մշակվել են։

note: %1$s:  TOTAL | html
en: %s directories scanned.
hy: %s ուղեցույցները սկանավորված են

note: %1$s:  UNLESS CAN_user_serials_receive_serials %2$s:  ELSE %3$s:  IF ( serial.subscriptionexpired )
en: %s disabled %s %s
hy: %s արգելափակված է %s %s

note: For the first occurrence, %1$s:  ERROR.UZIPFAIL | html
en: %s failed to unpack.
hy: %s ձախողվեց փաթեթի բացումը

note: For the first occurrence, %1$s:  authtypecode | html
en: %s framework
hy: %s Կառուցվածք

note: %1$s:  frameworkcode | html
en: %s framework structure
hy: %s շրջանակի կառուցվածք

note: A
en: %s fund(s) are attached to this budget. You must delete all attached funds before deleting this budget.
hy: %s դրամագլուխներ են կցված այս բյուջեին։ Այս բյուջեն ջնջելուց առաջ, պետք է ջնջես բոլոր կցված դրամագլուխները։

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron => patron no_title => 1 no_cardnumber => 1 hide_patron_infos_if_needed => 1
en: %s has
hy: %s ունի

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron=issue.patron hide_patron_infos_if_needed=1 invert_name=1 %2$s:  waiting_holds | html
en: %s has %s hold(s) waiting for pickup.
hy: %s ունի %s պահում(ներ) որ սպասում են վերցնելուն։

note: %1$s:  deleted.library | html | $KohaSpan class = 'name'
en: %s has been removed from group.
hy: %s հեռացվել է խմբից։

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc'
en: %s has no outstanding fines.
hy: %s չունի չվճարված տուգանքներ։

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron => patron no_title => 1 no_cardnumber => 1 hide_patron_infos_if_needed => 1 no_title => 1 no_cardnumber => 1 hide_patron_infos_if_needed => 1
en: %s has too many holds.
hy: %s ունի չափից շատ պահումներ։

note: For the first occurrence, %1$s:  books_loo.holds | html
en: %s hold(s) left
hy: %s Պահում(ներ) մնացած

note: %1$s:  Branches.GetLoggedInBranchname | html %2$s:  itemloop.size() || 0 | html
en: %s holdings (%s)
hy: %s պահումներ (%s)

note: %1$s:  COUNT.TCOUNTS | html
en: %s image(s) moved into the database:
hy: %s Պատկեր(ներ)ը տեղափոխվել են շտեմարան

note: %1$s:  total | html
en: %s images found
hy: %s գտնված պատկերներ

note: SCRIPT
en: %s important fields empty (highlighted)
hy: %s պարտադիր դաշտերը դատարկ են (ներկված են)

note: %1$s:  imported | html %2$s:  IF ( lastimported ) %3$s:  lastimported | html %4$s:  END
en: %s imported records %s(last was %s)%s
hy: %s ներմուծված գրառումներ %s(վերջինը %s)%s

note: %1$s:  recall.first_recall.created_date | $KohaDates %2$s:  recall.first_recall.library.branchname | html
en: %s in %s
hy: %s մեջ %s

note: %1$s:  hold.reservedate | $KohaDates %2$s:  Branches.GetName ( hold.branchcode ) | html
en: %s in %s
hy: %s մեջ %s

note: SCRIPT
en: %s in tab %s
hy: %s ներդիրում %s

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron=issue.patron hide_patron_infos_if_needed=1 invert_name=1
en: %s is restricted. Please verify this patron should still be restricted.
hy: %s արգելված է։ Ստուգիր, այս օգտատերը դեռ պետք է արգելափակված լինի։

note: %1$s:  irregular_issues | html
en: %s issues
hy: %s համարներ

note: %1$s:  END %2$s:  CASE 'weeklength' %3$s:  IF st == subtype
en: %s issues %s %s
hy: %s համարներ %s %s

note: SCRIPT
en: %s item mandatory fields empty
hy: %s նյութի պարտադիր դաշտերը դատարկ են

note: %1$s:  report.num_items | html
en: %s item records found and staged
hy: %s նյութի գրառում գտնված է և փուլավորված

note: A
en: %s item(s) are attached to this record. You must delete all items before deleting this record.
hy: %s նյութ(եր)ը կցված են այս գրառմանը։ Այս գրառումը ջնջելուց առաջ պետք է ջնջես բոլոր նյութերը։

note: %1$s:  cannotdelbiblio.itemcount | html
en: %s item(s) attached.
hy: %s նյութ(եր)ը կցված են։

note: %1$s:  report.not_deleted_itemnumbers.size | html %2$s:  FOREACH not_deleted_itemnumber IN report.not_deleted_itemnumbers %3$s:  not_deleted_itemnumber | html %4$s:  END
en: %s item(s) could not be deleted: %s%s %s
hy: %s նյութ(եր)ը հնարավոր չէ ջնջել։ %s%s %s

note: %1$s:  report.deleted_itemnumbers.size | html
en: %s item(s) deleted.
hy: %s նյութ(եր)ը ջնջված են

note: %1$s:  books_loo.items | html
en: %s item(s) left
hy: %s նյութ(եր)ը մնացել են

note: %1$s:  report.modified_itemnumbers.size | html %2$s:  report.modified_fields | html
en: %s item(s) modified (with %s field(s) modified).
hy: %s նյութ(եր) ձևափոխված են (ըստ %s դաշտեր ձևափոխված են)։

note: %1$s:  moddatecount | html %2$s:  date | $KohaDates
en: %s items modified : datelastseen set to %s
hy: %s ձևափոխված նյութեր. վերջին տեսած ամսթ բերված է %s

note: For the first occurrence, %1$s:  loo.branches.size | html
en: %s library limitation
hy: %s գրադարանի սահմանափակում

note: For the first occurrence, %1$s:  loo.branches.size | html
en: %s library limitations
hy: %s գրադարանի սահմանափակումներ

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: %s mandatory fields empty (highlighted)
hy: %s պարտադիր դաշտերը դատարկ են (ներկված են)

note: %1$s:  END %2$s:  CASE %3$s:  st | html %4$s:  END
en: %s months %s%s %s
hy: %s ամիսներ %s%s %s

note: %1$s:  alreadyindb | html %2$s:  IF ( lastalreadyindb ) %3$s:  lastalreadyindb | html %4$s:  END
en: %s not imported because already in borrowers table and overwrite disabled %s(last was %s)%s
hy: %s ներմուծված չէ, քանի որ արդեն իսկ ընթերցողների մոտ է և վերագրումը արգելված է %s(վերջինը դա %s)%s

note: %1$s:  invalid | html %2$s:  IF ( lastinvalid ) %3$s:  lastinvalid | html %4$s:  END
en: %s not imported because they are not in the expected format %s(last was %s)%s
hy: %s ներմուծված չէ, քանի որ ակնկալվող ձևաչափով չեն։ %s(վերջինը %s)%s

note: %1$s:  selected_count | html
en: %s note(s) marked as not seen.
hy: %s դիտողություններ, որ նշված են որ չեն տեսել։

note: %1$s:  selected_count | html
en: %s note(s) marked as seen.
hy: %s դիտողություններ, որ նշված են որ տեսել են։

note: %1$s:  hits_to_paginate | html %2$s:  total | html
en: %s of %s results loaded, refine your search to view other records
hy: %s ընդամենը %s արդյունքից բեռնված է, այլ գրառումները դիտելու համար վերաձևակերպիր քո հարցումը

note: %1$s:  IF ( hold.suspend ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s on %s until %s
hy: %s է %s մինչ %s

note: %1$s:  barcode | html %2$s:  IF hold_info.item_group
en: %s or %s any available from item group
hy: %s կամ %s ցանկացած հասանելի նյութերի խմբից

note: %1$s:  cannotdelbiblio.countbiblio | html
en: %s order(s) attached.
hy: %s պատվեր(ներ)ը կցված են։

note: %1$s:  books_loo.biblios | html
en: %s order(s) left
hy: %s Մնացել են պահում(ներ)

note: %1$s:  overwritten | html %2$s:  IF ( lastoverwritten ) %3$s:  lastoverwritten | html %4$s:  END
en: %s overwritten %s(last was %s)%s
hy: %s վերագրված %s(վերջինը սա է %s)%s

note: %1$s:  TotalDel | html
en: %s patrons have been successfully deleted
hy: %s ընթերցող հաջողությամբ ջնջված են

note: %1$s:  TotalDel | html
en: %s patrons have been successfully moved to trash
hy: %s ընթերցողները հաջողությամբ տեղափոխվել են աղբաման

note: %1$s:  patrons_to_delete.size || 0 | html
en: %s patrons will be deleted
hy: %s հաճախորդները կջնջվեն

note: %1$s:  TotalDel | html
en: %s patrons would have been removed (if it wasn't a test run)
hy: %s ընթերցողները հաջողությամբ տեղափոխվել են (եթե դա թեստային կատարում չէր)

note: %1$s:  patrons_to_anonymize.count || 0 | html
en: %s patrons' checkout histories will be anonymized
hy: %s ընթերցողի տացքի պատմությունները անանուն կդարձվեն

note: %1$s:  reserveloo.pendingorders | html
en: %s pending
hy: %s սպասող

note: %1$s:  TAB.tab_title | html
en: %s preferences
hy: %s նախապատվություններ

note: %1$s:  selected_count | html
en: %s problem report(s) marked as closed.
hy: %s խնդրի հաշվետվությունը նշված է որպես փակված։

note: %1$s:  selected_count | html
en: %s problem report(s) marked as new.
hy: %s խնդրի հաշվետվությունը նշված է որպես նոր։

note: %1$s:  selected_count | html
en: %s problem report(s) marked as viewed.
hy: %s խնդրի հաշվետվությունը նշված է որպես դիտված։

note: SCRIPT
en: %s quotes have not been imported. An error occurred
hy: %s մեջբերումները չեն ներբեռնվել: Սխալ է տեղի ունեցել

note: SCRIPT
en: %s quotes imported successfully
hy: %s մեջբերումները հաջողությամբ ներմուծված են

note: For the first occurrence, %1$s:  errcon.server | html %2$s:  errcon.seq | html %3$s:  PROCESS 'xslt-handler.inc' code=errcon.error
en: %s record %s: %s
hy: %s գրառում %s: %s

note: For the first occurrence, %1$s:  count | html
en: %s record(s)
hy: %s գրառում(ներ)

note: %1$s:  report.deleted_biblionumbers.size | html
en: %s record(s) deleted.
hy: %s նյութ(եր)ը ջնջված են

note: %1$s:  index.missing_count | html %2$s:  index.index_count | html %3$s:  index.index_name | html
en: %s record(s) missing on a total of %s in index %s.
hy: %s գրառում(ներ) բացակայում է ընդհանուր %s ցուցիչում %s.

note: %1$s:  report.total | html
en: %s records in file
hy: %s գրառումներ նիշքում

note: %1$s:  report.import_errors | html
en: %s records not staged because of MARC error
hy: %s գրառումներ չեն փուլավորվել MARC սխալի պատճառով

note: %1$s:  total | html
en: %s records parsed
hy: %s գրառումներ մշակվել են

note: %1$s:  report.staged | html
en: %s records staged
hy: %s գրառումներ փուլավորված են

note: %1$s:  report.matched | html %2$s:  report.matcher_code | html
en: %s records with at least one match in catalog per matching rule &quot;%s&quot;
hy: %s գրառումներ քարտարանում առնվազն մեկ համընկնումով ըստ համընկնման օրենքի &quot;%s&quot;

note: %1$s:  total | html %2$s:  IF ( query_desc )
en: %s result(s) found %sfor
hy: %s արդյունք(ներ) գտնված %sհամար

note: %1$s:  total | html
en: %s result(s) found in catalog,
hy: %s արդյունք(ներ) են գտնված քարտարանում,

note: %1$s:  breeding_count | html
en: %s result(s) found in reservoir
hy: %s արդյունք(ներ) գտնված ռեզերվուարում

note: %1$s:  count | html
en: %s shipments
hy: %s առաքումներ

note: %1$s:  routinglists.count | html
en: %s subscription routing list
hy: %s բաժանորդագրության շրջաբերական ցուցակ

note: %1$s:  routinglists.count | html
en: %s subscription routing lists
hy: %s բաժանորդագրության շրջաբերական ցուցակներ

note: A
en: %s subscription(s) are attached to this record. You must delete all subscriptions before deleting this record.
hy: %s բաժանորդագություններ կցված են այս գրառմանը։ Այս գրառումը ջնջելուց առաջ պետք է ջնջես բոլոր բաժանորդագությունները։

note: %1$s:  cannotdelbiblio.subscriptions | html
en: %s subscription(s) attached.
hy: %s բաժանորդագրություն(ներ)ը կցված են։

note: For the first occurrence, %1$s:  books_loo.subscriptions | html
en: %s subscription(s) left
hy: %s մնացել են բաժանորդագրություն(ներ)

note: %1$s:  END
en: %s terms
hy: %s պայմաններ

note: %1$s:  resul.used | html
en: %s times
hy: %s ժամեր

note: For the first occurrence, %1$s:  reserveloo.copies_to_buy | html
en: %s to order
hy: %s պատվերի համար է

note: %1$s:  SEARCH_RESULT.${status_count} | html
en: %s unavailable:
hy: %s անհասանելի:

note: %1$s:  END %2$s:  CASE 'monthlength' %3$s:  IF st == subtype
en: %s weeks %s %s
hy: %s շաբաթներ %s %s

note: %1$s:  END
en: %s will expire before
hy: %s ժամկետը կլրանա մինչ

note: For the first occurrence, %1$s:  category.dateofbirthrequired | html
en: %s years
hy: %s տարիներ

note: %1$s:  END %2$s:  IF time_zone.environment != ''
en: %s | Environment (TZ): %s
hy: %s | Միջավայր (TZ): %s

note: %1$s:  IF managedby_patron.borrowernumber && logged_in_user.borrowernumber != managedby_patron.borrowernumber %2$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron=managedby_patron hide_patron_infos_if_needed=1 %3$s:  Branches.GetName( managedby_patron.branchcode ) | html %4$s:  managedby_patron.category.descrip
en: %s | Previously was %s %s (%s) %s
hy: %s | Նախկինում %s %s (%s) %s

note: %1$s:  END %2$s:  IF memcached_servers %3$s:  IF memcached_running and is_memcached_still_active
en: %s | Status: %s %s
hy: %s | Վիճակ: %s %s

note: %1$s:  IF ( modify ) %2$s:  bibliotitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s%s &rsaquo; Modify subscription%sNew subscription%s &rsaquo; Serials &rsaquo; Koha
hy: %s%s &rsaquo; Ձևափոխիր բաժանորդագրությունը%sՆոր բաժանորդագրություն%s &rsaquo; Պարբերականներ &rsaquo; Կոհա

note: For the first occurrence, %1$s:  t.name | html %2$s:  IF t.is_shared %3$s:  END
en: %s%s (shared)%s
hy: %s%s (կիսված)%s

note: %1$s:  IF bookseller_filter %2$s:  bookseller_filter.name | html %3$s:  END
en: %s%s : %sLate orders
hy: %s%s : %sՈւշ պատվերներ

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' biblio=reserveloo link = 1 %2$s:  IF ( reserveloo.author ) %3$s:  reserveloo.author | html %4$s:  END
en: %s%s by %s%s
hy: %s %s %s%s

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' biblio = transfer.item.biblio link = 1 %2$s:  IF ( transfer.item.biblio.author ) %3$s:  transfer.item.biblio.author | html %4$s:  END %5$s:  IF ( transfer.item.effective_itemtype )
en: %s%s by %s%s %s (
hy: %s%s %s%s %s (

note: %1$s:  END %2$s:  IF ( suggestion.place )
en: %s%s in
hy: %s%s ներսում

note: For the first occurrence, %1$s:  END %2$s:  IF ( LibraryName ) %3$s:  LibraryName | html %4$s:  END
en: %s%s in %s Catalog%s.
hy: %s%s Քարտարանի %s ներսում%s.

note: For the first occurrence, %1$s:  IF ( batche.label_count == 1 ) %2$s:  batche.label_count | html %3$s:  ELSE %4$s:  batche.label_count | html %5$s:  END
en: %s%s single label%s%s single labels%s
hy: %s%s մեկ պիտակ%s%s մեկ պիտակ%s

note: %1$s:  IF ( patron.phone ) %2$s:  patron.phone | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s%s%s(no phone number on file)%s
hy: %s%s%s(նիշքում հեռախոսի համար չկա)%s

note: %1$s:  IF ( patron.email ) %2$s:  patron.email | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s%s%s(no primary email on file)%s
hy: %s%s%s(Նիշքում չկա առաջնային էլ փսոտ)%s

note: For the first occurrence, %1$s:  IF (profile) %2$s:  profile | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s%s%s(none)%s
hy: %s%s%s(ոչ մեկը)%s

note: %1$s:  IF ( lastdate ) %2$s:  lastdate | $KohaDates %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s%s%sItem has no transfer record%s
hy: %s%s%sՆյութը չունի տեղափոխման գրառում%s

note: %1$s:  IF Koha.Preference('URLLinkText') %2$s:  Koha.Preference('URLLinkText') | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s%s%sLink to resource%s
hy: %s%s%sՀղում պաշարին%s

note: For the first occurrence, %1$s:  IF ( template_id ) %2$s:  template_id | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s%s%sN/A%s
hy: %s%s%sԱնհասանելի%s

note: %1$s:  IF ( loopro.title ) %2$s:  loopro.title | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s%s%sNO TITLE%s
hy: %s%s%sՎԵՐՆԱԳԻՐ ՉԿԱ%s

note: %1$s:  IF ( loopro.barcode ) %2$s:  loopro.barcode | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s%s%sNo barcode%s
hy: %s%s%sՇտրիխկոդ չկա%s

note: %1$s:  IF ( loopro.itemcallnumber ) %2$s:  loopro.itemcallnumber | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s%s%sNo call number%s
hy: %s%s%sԴասիչ չկա%s

note: %1$s:  IF ( slip ) %2$s:  slip | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s%s%sNo slip template found%s
hy: %s%s%sԿտրոնի ձևանմուշ չի գտնված%s

note: %1$s:  IF ( slip ) %2$s:  slip | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s%s%sNo slip template found%s
hy: %s%s%sԿտրոնի ձևանմուշներ չեն գտնված%s

note: %1$s:  IF page %2$s:  page.title | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s%s%sPage error%s
hy: %s%s%sԷջի սխալ%s

note: %1$s:  IF page %2$s:  page.title | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s%s%sPage error%s &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha
hy: %s%s%sԷջի սխալ%s &rsaquo; Գործիքներ &rsaquo; Կոհա

note: For the first occurrence, %1$s:  END %2$s:  IF limit_desc
en: %s%s&nbsp;with limit(s):
hy: %s%s&nbsp;սահմանափակում(ներ)ով:

note: %1$s:  borrowers.$borrowernumber.surname | html %2$s:  IF ( borrowers.$borrowernumber.firstname ) %3$s:  borrowers.$borrowernumber.firstname | html %4$s:  END %5$s:  Categories.GetName( borrowers.$borrowernumber.categorycode ) | html %6$s:  Branches.GetName( borrowers.$borrowernumber.branchcode ) | 
en: %s%s, %s%s - %s (%s) (%s) - Requested on %s
hy: %s%s, %s%s - %s (%s) (%s) - Պահանջված %s

note: For the first occurrence, %1$s:  suggestion.title | html %2$s:  IF ( suggestion.author ) %3$s:  suggestion.author | html %4$s:  END
en: %s%s, by %s%s
hy: %s%s, կողմից %s%s

note: %1$s:  s.title | html %2$s:  IF ( s.author ) %3$s:  s.author | html %4$s:  END
en: %s%s, by %s%s
hy: %s%s, %s%s

note: %1$s:  END %2$s:  IF ( suggestion.publishercode ) %3$s:  suggestion.publishercode | html %4$s:  END %5$s:  IF ( suggestion.publicationyear )
en: %s%s; Published by %s %s%s in
hy: %s%s; Հրատարակված է %s %s%s այստեղ

note: %1$s:  IF op == 'add_form' %2$s:  IF currency %3$s:  currency.currency | html %4$s:  ELSE %5$s:  END %6$s:  END %7$s:  IF op == 'delete_confirm' %8$s:  currency.currency | html %9$s:  END %10$s:  IF op == 'list' %11$s:  END
en: %s%sModify currency '%s'%sNew currency%s%s %sConfirm deletion of currency '%s'%s %sCurrencies%s &rsaquo; Currencies &amp; Exchange rates &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
hy: %s%sՁևափոխիր արտարժույթը '%s'%sՆոր արտարժույթ%s%s %sՀաստատիր արտարժույթի ջնջումը '%s'%s %sԱրտարժույթներ%s &rsaquo; Արտարժույթներ &amp; Փոխարժեքներ &rsaquo; Կառավարում &rsaquo; Կոհա

note: %1$s:  IF op == 'add_form' %2$s:  IF ( budget_id ) %3$s:  IF ( budget_name ) %4$s:  budget_name | html %5$s:  END %6$s:  ELSE %7$s:  END %8$s:  END
en: %s%sModify fund%s '%s'%s%sAdd fund%s &rsaquo;%s Funds &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
hy: %s%sՁևափոխեք դրամագլուխը%s '%s'%s%sԱվելացրեք դրամագլուխ%s &rsaquo;%s Դրամագլուխներ &rsaquo; Կառավարում &rsaquo; Կոհա

note: %1$s:  IF op == 'add_form' %2$s:  IF ( restriction ) %3$s:  PROCESS restriction_type_description restriction_type=restriction %4$s:  ELSE %5$s:  END %6$s:  END %7$s:  IF op == 'delete_confirm' %8$s:  PROCESS restriction_type_description restriction_type=restriction %9$s:  END
en: %s%sModify restriction '%s' &rsaquo; %sNew restriction &rsaquo; %s%s %sConfirm deletion of restriction '%s' &rsaquo; %sPatron restrictions &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
hy: %s%sՓոփոխել սահմանափակումը '%s' &rsaquo; %sՆոր սահմանափակում &rsaquo; %s%s %sՀաստատեք սահմանափակման ջնջումը '%s' &rsaquo; %sԸնթերցողական սահմանափակումներ &rsaquo; Կառավարում &rsaquo; Կոհա

note: %1$s:  IF ( suggestion.copyrightdate ) %2$s:  suggestion.copyrightdate | html %3$s:  END %4$s:  IF ( suggestion.volumedesc )
en: %s&copy; %s %s %s; Volume:
hy: %s&պատճեն; %s %s %s; Հատոր:

note: %1$s:  IF ( suggestion.copyrightdate ) %2$s:  suggestion.copyrightdate | html %3$s:  END %4$s:  IF ( suggestion.volumedesc )
en: %s&copy; %s %s %svolume:
hy: %s&պատճեն; %s %s %sհատոր:

note: %1$s:  IF RECALLED.item %2$s:  RECALLED.item.barcode | html %3$s:  END
en: %s(%s)%s has been recalled by
hy: %s(%s)%s հետ է կանչվել

note: %1$s:  IF ( dateformat == "us" ) %2$s:  ELSIF ( dateformat == "metric" ) %3$s:  ELSIF ( dateformat == "dmydot" ) %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: %s(MM/DD/YYYY)%s(DD/MM/YYYY)%s(DD.MM.YYYY)%s(YYYY-MM-DD)%s
hy: %s(ԱԱ/ՕՕ/ՏՏՏՏ)%s(ՕՕ/ԱԱ/ՏՏՏՏ)%s(ՕՕ.ԱԱ.ՏՏՏՏ)%s(ՏՏՏՏ-ԱԱ-ՕՕ)%s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s(deleted patron)%s
hy: %s(ջնջած հաճախորդ)%s

note: %1$s:  IF (invoiceincgst == 1) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s(tax inc.)%s(tax exc.)%s
hy: %s(հարկը ներառ.)%s(առանց հարկի)%s

note: For the first occurrence, %1$s:  IF (listincgst == 1) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s(tax inclusive)%s(tax exclusive)%s
hy: %s(հարկը ներառ.)%s(առանց հարկի)%s

note: %1$s:  IF hold.desk_name %2$s:  hold.desk_name | html %3$s:  END %4$s:  hold.waiting_date | $KohaDates %5$s: - ELSIF (hold.intransit) -
en: %s, %s,%s since %s %s Item being transferred to
hy: %s, %s,%s սկսած %s %s Նյութը տեղափոխվում է դեպի

note: %1$s:  IF ( itemnumber ) %2$s:  itemnumber | html %3$s:  END
en: %s, Item number: %s%s
hy: %s, Նյութի թիվը: %s%s

note: %1$s:  IF ( item.biblio.author ) %2$s:  item.biblio.author | html %3$s:  END
en: %s, by %s%s
hy: %s, %s%s

note: %1$s:  IF ( item.author ) %2$s:  item.author | html %3$s:  END %4$s:  IF ( item.itemnotes )
en: %s, by %s%s%s-
hy: %s, %s%s%s-

note: %1$s:  IF ( nopermission ) %2$s:  END %3$s:  IF ( timed_out ) %4$s:  END %5$s:  IF ( different_ip ) %6$s:  END %7$s:  IF ( invalid_username_or_password ) %8$s:  END %9$s:  IF ( loginprompt ) %10$s:  END
en: %sAccess denied%s %sSession timed out%s %sIP address change%s %sInvalid username or password%s %sLog in to the Koha web installer%s &rsaquo; Koha
hy: %sՄուտքը արգելված է%s %sՍեսիան ժամկետանց է%s %sIP հասցեի փոփոխություն%s %sՍխալ օգտվողի անուն կամ գաղտնաբառ%s %sՄուտք Կոհայի ոստայնի կարգաբերիչ%s &rsaquo; Կոհա

note: %1$s:  IF ( do_it ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sAcquisitions statistics &rsaquo; Results%sAcquisitions statistics%s &rsaquo; Reports &rsaquo; Koha
hy: %sՀամալրման վիճակագրություն &rsaquo; Արդյունքներ%sՀաշվետվությունների վիճակագրություն%s &rsaquo; Հաշվետվություններ &rsaquo; Կոհա

note: For the first occurrence, %1$s:  IF ( active ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sActive%sInactive%s
hy: %sԱկտիվ%sՈչ ակտիվ%s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %sAdd a new subscription%s (
hy: %sԱվելացրու նոր բաժանորդագրություն%s (

note: %1$s:  IF rule.add %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sAdd%sSkip%s
hy: %sԱվելացնել%sԲաց թողնել%s

note: %1$s:  IF rule.append %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sAppend%sSkip%s
hy: %sԿցել%sԲաց թողնել%s

note: %1$s:  IF ( status ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sApproved comments%sComments awaiting moderation%s &rsaquo; Comments &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha
hy: %s Հաստատված մեկնաբանություններ%sՄոդերացիայի սպասող մեկնաբանություններ%s &rsaquo; Մեկնաբանություններ &rsaquo; Գործիքներ &rsaquo; Կոհա

note: %1$s:  IF ( record_type == 'auth' ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sAuthority records%sBibliographic records%s
hy: %sՀեղինակավոր գրառումներ%sՄատենագիտական գրառումներ%s

note: %1$s:  IF ( batch_lis.record_type == 'auth' ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sAuthority%sBibliographic%s
hy: %sՀեղինակավոր%sՄատենագիտական%s

note: %1$s:  IF ( del ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sBatch item deletion%sBatch item modification%s &rsaquo; Cataloging &rsaquo; Koha
hy: %sՆյութի ջնջում փաթեթով%sՆյութի ձևափոխում փաթեթով%s &rsaquo; Քարտագրում &rsaquo; Կոհա

note: %1$s:  IF ( do_it ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sCash register statistics &rsaquo; Results%sCash register statistics%s &rsaquo; Reports &rsaquo; Koha
hy: %sԿանխիկի գրանցման վիճակագրություն &rsaquo; Արդյունքներ%s Կանխիկի գրանցման վիճակագրություն%s &rsaquo; Հաշվետվություններ &rsaquo; Կոհա

note: %1$s:  IF ( do_it ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sCatalog statistics &rsaquo; Results%sCatalog statistics%s &rsaquo; Reports &rsaquo; Koha
hy: %sՔարտարանի վիճակագրություն &rsaquo; Արդյունքներ%sՔարտարանի վիճակագրություն%s &rsaquo; Հաշվետվություններ &rsaquo; Կոհա

note: %1$s:  IF humanbranch %2$s:  Branches.GetName( humanbranch ) | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %sCheckout, hold policy by patron category for %s%sDefault checkout, hold policy by patron category%s
hy: %sԴուրս տրումների պահումների քաղաքականությունը ըստ ընթերցողի դասի սրա համար %s%sԴուրս տրումների, պահումների լռակյաց քաղաքականությունը ըստ ընթերցողի դասի%s

note: For the first occurrence, %1$s:  IF ar.format == 'PHOTOCOPY' %2$s:  ELSIF ar.format == 'SCAN' %3$s:  END
en: %sCopy%sScan%s
hy: %sՊատճեն%sՍքան%s

note: %1$s:  IF (errcode==1)
en: %sCould not create a new list. Please check the name.
hy: %sՉի կարող ստեղծել նոր ցուցակ։ Ստուգիր անունը։

note: %1$s:  IF ( op ) %2$s:  ELSE %3$s:  END %4$s:  title | html
en: %sCreate routing list%sEdit routing list%s &rsaquo; %s &rsaquo; Serials &rsaquo; Koha
hy: %sՍտեղծիր շրջաբերական ցուցակ%sԽմբագրիր շրջաբերական ցուցակը%s &rsaquo; %s &rsaquo; Պարբերականներ &rsaquo; Կոհա

note: %1$s:  IF rule.delete %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sDelete%sSkip%s
hy: %sՋնջել%sԲաց թողնել%s

note: %1$s:  UNLESS blocking_error %2$s:  patron.firstname | html %3$s:  patron.surname | html %4$s:  patron.cardnumber | html %5$s:  END
en: %sDischarge for %s %s (%s)%s &rsaquo; Patrons &rsaquo; Koha
hy: %sԱզատել %s %s (%s)%s &rsaquo; Ընթերցողներ &rsaquo; Կոհա

note: %1$s:  IF transfer.item.onloan %2$s:  transfer.item.onloan | $KohaDates %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %sDue %s%sOn shelf%s
hy: %sՎերադարձ %s%sԴարակում%s

note: %1$s:  IF ( errornonewitem )
en: %sERROR: Unable to create the new item.
hy: %sՍԽԱԼ: Չի կարող ստեղծել նոր նյութ։

note: %1$s:  IF ( errornomodbiblio ) %2$s:  END %3$s:  IF ( errornohostitemnumber ) %4$s:  END
en: %sERROR: Unable to modify the bibliographic record.%s %sERROR: Unable to get the item number from this barcode.%s
hy: %sՍԽԱԼ: Չի կարողանում թարմացնել մատենագիտական գրառումը։%s %sՍԽԱԼ: Հնարավոր չէ ստանալ նյութի համարը այս շտրիխ կոդից։%s

note: %1$s:  IF batch_id %2$s:  batch_id | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %sEdit (%s)%sNew%s &rsaquo; Batches &rsaquo; Patron card creator &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha
hy: %sԽմբագրել (%s)%sՆոր%s &rsaquo; Փաթեթներ &rsaquo; Ընթերցողական տոմսի ստեղծող &rsaquo; Գործիքներ &rsaquo; Կոհա

note: %1$s:  IF ( layout_id ) %2$s:  layout_id | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %sEdit (%s)%sNew%s &rsaquo; Layout &rsaquo; Patron card creator &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha
hy: %sԽմբագրել (%s)%sՆոր%s &rsaquo; Ուրվագիծ &rsaquo; Ընթերցողական տոմսի ստեղծող &rsaquo; Գործիքներ &rsaquo; Կոհա

note: %1$s:  IF ( profile_id ) %2$s:  profile_id | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %sEdit (%s)%sNew%s &rsaquo; Profiles &rsaquo; Patron card creator &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha
hy: %sԽմբագրել (%s)%sՆոր%s &rsaquo; Պրոֆայլեր &rsaquo; Ընթերցողական տոմսի ստեղծող &rsaquo; Գործիքներ &rsaquo; Կոհա

note: %1$s:  IF (template_id) %2$s:  template_id | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %sEdit (%s)%sNew%s &rsaquo; Templates &rsaquo; Patron card creator &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha
hy: %sԽմբագրել (%s)%sՆոր%s &rsaquo; Ձևանմուշներ &rsaquo; Ընթերցողական տոմսի ստեղծող &rsaquo; Գործիքներ &rsaquo; Կոհա

note: %1$s:  IF course_id %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sEdit course%sCreate course%s
hy: %sԽմբագրի դասընթացը%sՍտեղծիր դասընթաց%s

note: %1$s:  IF batch_id %2$s:  batch_id | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %sEdit label batch (%s)%sNew label batch%s&rsaquo; Batches &rsaquo; Label creator &rsaquo; Cataloging &rsaquo; Koha
hy: %sԽմբագրեք պիտակի փաթեթը (%s)%sՊիտակի նոր փաթեթ%s&rsaquo; Փաթեթներ &rsaquo; Պիտակի ստեղծող &rsaquo; Քարտագրում &rsaquo; Կոհա

note: %1$s:  IF ( layout_id ) %2$s:  layout_id | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %sEdit label layout %s %s New label layout %s &rsaquo; Layouts &rsaquo; Label creator &rsaquo; Cataloging &rsaquo; Koha
hy: %sԽմբագրեք պիտակի դասավորությունը %s %s Պիտակի նոր դասավորություն %s &rsaquo; Դասավորություններ &rsaquo; Պիտակի ստեղծող &rsaquo; Քարտագրում &rsaquo; Կոհա

note: %1$s:  IF ( template_id ) %2$s:  template_id | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %sEdit label template %s %s New label template %s &rsaquo; Templates &rsaquo; Label creator &rsaquo; Cataloging &rsaquo; Koha
hy: %sԽմբագրեք պիտակի ձևանմուշը %s %s Պիտակի նոր ձևանմուշ %s &rsaquo; Ձևանմուշներ &rsaquo; Պիտակի ստեղծող &rsaquo; Քարտագրում &rsaquo; Կոհա

note: %1$s:  IF ( profile_id ) %2$s:  profile_id | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %sEdit printer profile %s %s New printer profile %s &rsaquo; Profiles &rsaquo; Label creator &rsaquo; Cataloging &rsaquo; Koha
hy: %sԽմբագրեք տպիչի պրոֆայլը %s %s Տպիչի նոր պրոֆայլ %s &rsaquo; Պրոֆայլեր &rsaquo; Պիտակի ստեղծող &rsaquo; Քարտագրում &rsaquo; Կոհա

note: %1$s:  IF is_edit || course_reserve %2$s:  ELSE %3$s:  END %4$s:  course.course_name | html
en: %sEdit reserve%sAdd reserves%s &rsaquo; %s &rsaquo; Course reserves &rsaquo; Koha
hy: %sԽմբագրել պահուստը%sԱվելացրու պահուստներ%s &rsaquo; %s &rsaquo; Դասընթացի պահուստներ &rsaquo; Կոհա

note: %1$s:  IF (template_id) %2$s:  ELSE %3$s:  END %4$s:  IF (template_id) %5$s:  template_id | html %6$s:  END
en: %sEdit%sCreate%s patron card template%s (%s)%s
hy: %sԽմբագրել%sՍտեղծել%s ընթերցողի քարտի ձևանմուշ%s (%s)%s

note: %1$s:  IF ( layout_id ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sEdit%sCreate%s patron card text layout
hy: %sԽմբագրել%sՍտեղծել%s ընթերցողի քարտի տեքստային ձևավորում

note: %1$s:  IF (profile_id) %2$s:  ELSE %3$s:  END %4$s:  IF (profile_id) %5$s:  profile_id | html %6$s:  END
en: %sEdit%sCreate%s printer profile%s (%s)%s
hy: %sԽմբագրել%sՍտեղծել%s տպիչի պրոֆայլը%s (%s)%s

note: %1$s:  IF ( biblionumber ) %2$s:  title | html %3$s:  biblionumber | html %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: %sEditing %s (Record number %s)%sAdd MARC record%s &rsaquo; Cataloging &rsaquo; Koha
hy: %sԽմբագրում %s (Գրառման թիվ %s)%sԱվելացրեք ՄԵԸՔ գրառում%s &rsaquo; Քարտագրում &rsaquo; Կոհա

note: For the first occurrence, %1$s:  IF (basketgroup.freedeliveryplace) %2$s:  ELSE %3$s:  Branches.GetName( basketgroup.deliveryplace ) | html %4$s:  END
en: %sFree delivery place%s%s%s
hy: %sԱզատ առաքման վայր%s%s%s

note: %1$s: - BLOCK - %2$s:  sep | html %3$s:  sep | html %4$s:  sep | html %5$s:  sep | html %6$s:  sep | html %7$s:  sep | html %8$s:  sep | html %9$s:  sep | html %10$s:  sep | html %11$s:  sep | html %12$s:  sep | html %13$s:  sep | html %14$s:  sep | html %15$s:  sep | html %16$s:  sep | html %17$s: 
en: %sFund%s"Basket num"%s"Basket name"%s"Authorised by"%s"Biblio number"%sTitle%sCurrency%s"Vendor price"%sRRP%s"Budgeted cost"%sQuantity%s"Total RRP"%s"Total cost"%s"Entry date"%s"Date received"%s"Internal note"%s"Vendor note"%s
hy: %sԴրամագլուխ%s"Զամբյուղի հմր"%s"Զամբյուղի անուն"%s"Վավերացված"%s"Բիբլիո համար"%sՎերնագիր%sԱրտարժույթ%s"Մատակարարի գին"%sRRP%s"Բյուջետավորված գին"%sՔանակ%s"Գումարային RRP"%s"Ընդհանուր գին"%s"Մուտքի ամսաթիվ"%s"Ստացման ամսաթիվ"%s"Ներքին նշում"%s"Մատակարարի նշում"%s

note: %1$s:  IF category.hidelostitems %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sHidden by default%sShown%s
hy: %sԹաքցված ըստ լռակյացի%sՑուցադրած%s

note: %1$s:  IF ( category.hidelostitems ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sHidden%sShown%s
hy: %sԹաքցրած%sՑուցադրած%s

note: %1$s:  BLOCK subject %2$s:  END
en: %sHold:%s
hy: %sՊահում:%s

note: %1$s:  IF humanbranch %2$s:  Branches.GetName( humanbranch ) | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %sHolds policy by item type for %s%sDefault holds policy by item type%s
hy: %sՆյութի տեսակի պահման քաղաքականություն ըստ նյութի տեսակի սրա համար %s%sՊահման լռակյաց քաղաքականություն ըստ նյութի տեսակի%s

note: %1$s:  IF biblio.item_error %2$s:  END %3$s:  FOREACH item IN biblio.iteminfos
en: %sItem records could not be processed because the number of item fields was uneven.%s %s
hy: %sնյութի գրառումները հնարավոր չէ մշակել, քանի որ նյութի դաշտերի քանակը անհավասար է։%s %s

note: %1$s: - BLOCK - %2$s:  sep | html %3$s:  sep | html %4$s:  sep | html %5$s:  sep | html %6$s:  sep | html %7$s:  sep | html %8$s:  sep |html %9$s:  sep | html %10$s:  sep | html %11$s:  sep | html %12$s:  sep | html %13$s: - END -
en: %sManager name%sPatron cardnumber%sPatron name%sTransaction library%sTransaction date%sUpdated%sTransaction type%sNotes%sAmount%sTitle%sBarcode%sItem type%s
hy: %sԿառավարչի անունը%sՀաճախորդի քարտի համարը%sՀաճախորդի անունը%sԳործարքի գրադարան%sԳործարքի ամսաթիվը%sԹարմացված է%sԳործարքի տեսակը%sՆշումներ%sԳումար%sՎերնագիր%sՇտրիխ կոդ%sՆյութի տեսակ%s

note: %1$s:  IF credit_type.can_be_added_manually %2$s:  END
en: %sManual credit%s
hy: %sՁեռքով արված կրեդիտ%s

note: %1$s:  IF ( modify ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sModify %sAdd %s a system preference
hy: %sՁևափոխիր %sԱվելացրու %s համակարգային նախապատվություն

note: %1$s:  IF ( authid ) %2$s:  authid | html %3$s:  authtypetext | html %4$s:  ELSE %5$s:  authtypetext | html %6$s:  END
en: %sModify authority #%s (%s)%sAdding authority (%s)%s &rsaquo; Authorities &rsaquo; Koha
hy: %sՁևափոխիր Հեղինակավորը #%s (%s)%sՀեղինակավորի ավելացում (%s)%s &rsaquo; Հեղինակավորներ &rsaquo; Կոհա

note: %1$s:  IF cash_register %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sModify cash register%sAdd new cash register%s
hy: %sՁևափոխիր դրամարկղային մեքենան%sԱվելացրու նոր դրամարկղային մեքենա%s

note: %1$s:  IF framework %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sModify framework text%sAdd framework%s
hy: %sՁևափոխիր շրջանակի տեքստը%sԱվելացրու շրջանակ%s

note: %1$s:  IF library %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sModify library%sNew library%s
hy: %sՁևափոխիր գրադարանը%sՆոր գրադարան%s

note: %1$s:  IF ( modify ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sModify notice%sAdd notice%s
hy: %sՁևափոխիր նշումը%sԱվելացրու նշում%s

note: %1$s:  IF ( ordernumber ) %2$s:  ordernumber | html %3$s:  ELSE %4$s:  END %5$s:  basketno | html
en: %sModify order details (line #%s)%sNew order%s &rsaquo; Basket %s &rsaquo; Acquisitions &rsaquo; Koha
hy: %sՁևափոխիր պատվերի մանրամասները (տող #%s)%sՆոր պատվեր%s &rsaquo; Զամբյուղ %s &rsaquo; Համալրումներ &rsaquo; Կոհա

note: %1$s:  IF quote %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sModify quote%sNew quote%s
hy: %sՁևափոխիր հարցումը%sԱվելացրու հարցում%s

note: %1$s:  IF ( heading_modify_tag_p ) %2$s:  END %3$s:  IF ( heading_add_tag_p ) %4$s:  END
en: %sModify tag%s %sNew tag%s
hy: %sՁևափոխիր ցուցիչը%s %sՆոր ցուցիչ%s

note: %1$s:  UNLESS ( basketno ) %2$s:  END %3$s:  basketname | html %4$s:  basketno | html
en: %sNew %sBasket %s (%s) for
hy: %sՆոր %sԶամբյուղ %s (%s) համար

note: %1$s:  UNLESS ( basketno ) %2$s:  END %3$s:  basketname | html %4$s:  basketno | html %5$s:  booksellername | html
en: %sNew %sBasket %s (%s) for %s &rsaquo; Acquisitions &rsaquo; Koha
hy: %sՆոր %sԶամբյուղ %s (%s) սրա համար %s &rsaquo; Համալրումներ &rsaquo; Կոհա

note: %1$s:  IF record.permanent %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sNo%sYes%s
hy: %sՈչ%sԱյո%s

note: %1$s:  IF ( opsearch ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sOrder from external source%sSearch results &rsaquo; Acquisitions &rsaquo; Order from external source%s &rsaquo; Koha
hy: %sՊատվեր արտաքին աղբյուրից%sՈրոնման արդյունքներ &rsaquo; Համալրումներ &rsaquo; Պատվե արտաքին աղբյուրից%s

note: %1$s:  IF ( order_loop ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sOrders search &rsaquo; Search results%sOrder search%s &rsaquo; Acquisitions &rsaquo; Koha
hy: %sՊատվերների որոնում &rsaquo; Փնտրման արդյունքներ%sՊատվերի որոնում%s &rsaquo; Համալրումներ &rsaquo; Կոհա

note: %1$s:  IF ( booksellername ) %2$s:  booksellername | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %sOrders with uncertain prices for vendor %s%sOrders with uncertain prices%s &rsaquo; Acquisitions &rsaquo; Koha
hy: %sՊատվերներ մատակարարի համար ոչ հստակ գներով %s%sՊատվերներ ոչ հստակ գներով%s &rsaquo; Համալրումներ &rsaquo; Կոհա

note: %1$s:  IF ( issue.overdue ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sOverdue!%s&nbsp;%s
hy: %sԺամկետանց!%s&nbsp;%s

note: %1$s: - BLOCK subject - %2$s: - END -
en: %sOverdue:%s
hy: %sԺամկետանց:%s

note: %1$s:  IF ( newpassword ) %2$s:  ELSE %3$s:  patron.surname | html %4$s:  patron.firstname | html %5$s:  END
en: %sPassword updated %sUpdate password for %s, %s%s &rsaquo; Patrons &rsaquo; Koha
hy: %sԳաղտնաբառը թարմացված է %sԹարմացրու գաղտնաբառը սրա համար %s, %s%s &rsaquo; Ընթերցողներ &rsaquo; Կոհա

note: %1$s:  IF ( do_it ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sPatrons statistics &rsaquo; Results%sPatrons statistics%s &rsaquo; Reports &rsaquo; Koha
hy: %sԸնթերցողների վիճակագրություն &rsaquo; Արդյունքներ%sԸնթերցողների վիճակագրություն%s &rsaquo; Հաշվետվություններ &rsaquo; Կոհա

note: %1$s:  IF rule.remove %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sRemove%sSkip%s
hy: %sՀեռացնել%sԲաց թողնել%s

note: %1$s:  IF ( searchdesc ) %2$s:  IF ( query_desc ) %3$s:  query_desc | html %4$s:  END %5$s:  IF ( limit_desc ) %6$s:  limit_desc | html %7$s:  END %8$s:  ELSE %9$s:  END
en: %sResults of search %sfor '%s'%s%s&nbsp;with limit(s):&nbsp;'%s'%s%sYou did not specify any search criteria%s &rsaquo; Catalog &rsaquo; Koha
hy: %sՈրոնման արդյունքներ %sսրա համար '%s'%s%s&nbsp;այս սահմանափակում(ներ)ով։&nbsp;'%s'%s%sՉես սահմանել որոնման որևէ չափանիշ%s &rsaquo; Քարտարան &rsaquo; Կոհա

note: For the first occurrence, %1$s:  IF ( do_it ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sReview%sReview tags%s &rsaquo; Tags &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha
hy: %sԱկնարկ%sԱկնարկի ցուցիչներ%s &rsaquo; Ցուցիչներ &rsaquo; Գործիքներ &rsaquo; Կոհա

note: %1$s:  IF chargeperiod_charge_at %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sStart of interval%sEnd of interval%s
hy: %sՏիրույթի սկիզբ%sՏիրույթի վերջ%s

note: %1$s:  IF errors.empty_upload %2$s:  END %3$s:  IF errors.no_file %4$s:  END
en: %sThe file you are attempting to upload has no contents.%s %sYou did not select a file to upload.%s
hy: %sնիշքը որը ցանկանում ես բեռնավորել չունի բովանդակություն։%s %sԴու չես ընտրել նիշքը բեռնավորման համար։%s

note: %1$s:  IF errors.empty_upload %2$s:  END %3$s:  IF errors.no_file %4$s:  END %5$s:  IF errors.invalid_parameter %6$s:  END
en: %sThe file you are attempting to upload has no contents.%s %sYou did not select a file to upload.%s %sInvalid or missing script parameter.%s
hy: %sՆիշքը որ ցանկանում ես բեռնավորել չունի բովանդակություն։%s %sԴու չես ընտրել նիշքը բեռնավորման համար։%s %sՍխալ կամ բացակա սկրիպտի պարամետր։%s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %sThere are no received orders.%s
hy: %sՉկան ստացված պատվերներ։%s

note: %1$s:  CASE 'cannot_see_patron_infos' %2$s:  CASE 'unknown_biblio'
en: %sThis account cannot view requested patron information. %s
hy: %sԱյս հաշիվը չի կարող դիտել հարցվող ընթերցողի տեղեկատվությունը։ %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %sThis record has no items.%s
hy: %sԱյս գրառումը չունի նյութեր։%s

note: %1$s:  IF TwoFA_prompt %2$s:  END %3$s:  IF TwoFA_setup %4$s:  END %5$s:  IF ( loginprompt ) %6$s:  END %7$s:  IF too_many_login_attempts %8$s:  ELSIF invalid_username_or_password %9$s:  END %10$s:  IF ( different_ip ) %11$s:  END %12$s:  IF ( timed_out ) %13$s:  END %14$s:  IF ( nopermission ) %15$
en: %sTwo-factor authentication%s %sTwo-factor authentication setup%s %sLog in to Koha%s %sThis account has been locked. %sInvalid username or password%s %sIP address change%s %sSession timed out%s %sAccess denied%s %sError authenticating in external provider%s &rsaquo; Koha
hy: %sԵրկու գործոնով նույնականացում%s %sԵրկու գործոնով նույնականացման կարգաբերում%s %sՄուտք Կոհա%s %sԱյս հաշիվը կողպված է։ %sԱնվավեր մուտքանուն կամ գաղտնաբառ%s %sIP հասցեի փոփոխություն%s %sՍեսիայի ժամկետը լրացավ%s %sՄուտքն արգելված է%s %sԱրտաքին մատակարարի նույնականացման սխալ%s &rsaquo; Կոհա

note: For the first occurrence, %1$s:  IF currency.archived %2$s:  END
en: %sYes%s
hy: %sԱյո%s

note: %1$s:  IF restriction.is_default %2$s:  END
en: %sYes%s
hy: %sԱյո%s

note: For the first occurrence, %1$s:  IF ( itemtype.notforloan ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sYes%s&nbsp;%s
hy: %sԱյո%s&nbsp;%s

note: For the first occurrence, %1$s:  IF is_standing %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sYes%sNo%s
hy: %sԱյո%sՈչ%s

note: For the first occurrence, %1$s:  IF field.searchable %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sYes%sNo%s
hy: %sԱյո%sՈչ%s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %sa list:%s
hy: %sցուցակ է:%s

note: %1$s:  IF ( issn ) %2$s:  END %3$s:  END %4$s:  IF ( issn )
en: %sand %s %s %s with ISSN matching
hy: %sև %s %s %s ISSN համընկնումով

note: %1$s:  IF ( loopro.branch ) %2$s:  Branches.GetName( loopro.branch ) | html %3$s:  END
en: %sat %s%s
hy: %s %s%s

note: %1$s:  PROCESS selectoptionopen value='b'
en: %sb - Later heading
hy: %sb - Ավելի ուշ խորագիր

note: %1$s:  PROCESS selectoptionopen value='b'
en: %sb = later name
hy: %sb = ավելի ուշ անուն

note: %1$s:  IF ( result_se.author ) %2$s:  result_se.author | html %3$s:  END %4$s:  result_se.itemtype | html %5$s:  IF ( result_se.publishercode ) %6$s:  result_se.publishercode | html %7$s:  END %8$s:  IF ( result_se.place ) %9$s:  result_se.place | html %10$s:  END %11$s:  IF ( result_se.copyrightdat
en: %sby %s%s [%s], %s%s %s%s%s %s%s%s, %s%s%s%s%s,
hy: %sկողմից %s%s [%s], %s%s %s%s%s %s%s%s, %s%s%s%s%s,

note: %1$s:  PROCESS selectoptionopen value='c'
en: %sc = official name
hy: %sc = պաշտոնական անուն

note: %1$s:  PROCESS selectoptionopen value='d'
en: %sd - Acronym
hy: %sd - Ակրոնիմ

note: %1$s:  PROCESS selectoptionopen value='d'
en: %sd = acronym / initial / abbreviation
hy: %sd = հապավում / սկզբնական / կրճատում

note: %1$s:  PROCESS selectoptionopen value='e'
en: %se = pseudonym
hy: %se = կեղծանուն

note: %1$s:  PROCESS selectoptionopen value='f'
en: %sf - Musical composition
hy: %sf - Երաժշտական ստեղծագործություն

note: %1$s:  PROCESS selectoptionopen value='f'
en: %sf = real name
hy: %sf = իրական անուն

note: %1$s:  PROCESS selectoptionopen value='g'
en: %sg - Broader term
hy: %sg - Լայն տերմին

note: %1$s:  PROCESS selectoptionopen value='g'
en: %sg = broader term or name
hy: %sg = լայն տերմին կամ անուն

note: %1$s:  PROCESS selectoptionopen value='h'
en: %sh - Narrower term
hy: %sh - Նեղ տերմին

note: %1$s:  PROCESS selectoptionopen value='h'
en: %sh = narrower term or name
hy: %sh = նեղ տերմին կամ անուն

note: %1$s:  PROCESS selectoptionopen value='i'
en: %si - Reference instruction phrase in subfield $i
hy: %si - Տեղեկատու հրահանգի արտահայտություն այս ենթադաշտում $i

note: %1$s:  PROCESS selectoptionopen value='i'
en: %si = name in religion
hy: %si = անունը կրոնի մեջ

note: %1$s:  PROCESS selectoptionopen value='j'
en: %sj = married name
hy: %sj = ամուսնացյալ անուն

note: %1$s:  PROCESS selectoptionopen value='k'
en: %sk = name before marriage
hy: %sk = անունն ամուսնությունից առաջ

note: %1$s:  PROCESS selectoptionopen value='l'
en: %sl = shared pseudonym
hy: %sl = ընդհանուր կեղծանուն

note: %1$s:  PROCESS selectoptionopen value='m'
en: %sm = secular name
hy: %sm = աշխարհիկ անուն

note: %1$s:  PROCESS selectoptionopen value='n'
en: %sn - Not applicable
hy: %sn - Ոչ պիտանի

note: %1$s:  PROCESS selectoptionopen value='n'
en: %sn = different rule form of a name
hy: %sn = անվան տարբեր կանոնների ձև

note: %1$s:  PROCESS selectoptionopen value='o'
en: %so = attributed name / conventional title of a work
hy: %so = վերագրված անուն / ստեղծագործության պայմանական անվանում

note: %1$s:  PROCESS selectoptionopen value='r'
en: %sr - Relationship designation in $i or $4
hy: %sr - Կապակցվածության նպատակակետ սրանում $i կամ $4

note: %1$s:  PROCESS selectoptionopen value='t'
en: %st - Immediate parent body
hy: %st - Անմիջական ծնողի մարմին

note: %1$s:  PROCESS selectoptionopen value='x'
en: %sx = not applicable
hy: %sx = ոչ կիրառելի

note: %1$s:  PROCESS selectoptionopen value='z'
en: %sz = other
hy: %sz = այլ

en: &#1041;&#1098;&#1083;&#1075;&#1072;&#1088;&#1089;&#1082;&#1080; (Bulgarian) Radoslav Kolev
hy: &#1041;&#1098;&#1083;&#1075;&#1072;&#1088;&#1089;&#1082;&#1080; (Բուլղարերեն) Ռադոսլավ Կոլեվ

en: &#1056;&#1091;&#1089;&#1089;&#1082;&#1080;&#1081; (Russian) Victor Titarchuk and Serhij Dubyk
hy: &#1056;&#1091;&#1089;&#1089;&#1082;&#1080;&#1081; (Ռուսերեն) Վիկտոր Տատարչուկ և Սերգեյ Դուբիկ

en: &#1059;&#1082;&#1088;&#1072;&#1111;&#1085;&#1089;&#1100;&#1082;&#1072; (Ukrainian) Victor Titarchuk and Serhij Dubyk
hy: &#1059;&#1082;&#1088;&#1072;&#1111;&#1085;&#1089;&#1100;&#1082;&#1072; (Ուկրաիներեն) Վիկտոր Տատարչուկ և Սերգեյ Դուբիկ

en: &#1506;&#1489;&#1512;&#1497;&#1514; (Hebrew)
hy: &#1506;&#1489;&#1512;&#1497;&#1514; (Եբրայերեն)

en: &#1575;&#1585;&#1583;&#1608;(Urdu) Ata ur Rehman
hy: &#1575;&#1585;&#1583;&#1608;(Ուրդու) Աթա ուռ Ռեհման

en: &#1601;&#1575;&#1585;&#1587;&#1609; (Persian)
hy: &#1601;&#1575;&#1585;&#1587;&#1609; (Պարսկերեն)

en: &#20013;&#25991; (Chinese)
hy: &#20013;&#25991; (Չիներեն)

en: &#2361;&#2367;&#2344;&#2381;&#2342;&#2368; (Hindi)
hy: &#2361;&#2367;&#2344;&#2381;&#2342;&#2368; (Հինդի)

en: &#2476;&#2494;&#2434;&#2482;&#2494; (Bengali) Parthasarathi Mukhopadhyay
hy: &#2476;&#2494;&#2434;&#2482;&#2494; (Բենգալերեն) Պարտասարահի Մուկոպադհյայ

en: &#26085;&#26412;&#35486; (Japanese)
hy: &#26085;&#26412;&#35486; (Ճապոներեն)

en: &#3374;&#3378;&#3375;&#3390;&#3379;&#3330; (Malayalam)
hy: &#3374;&#3378;&#3375;&#3390;&#3379;&#3330; (Մալայալամ)

en: &#3616;&#3634;&#3625;&#3634;&#3652;&#3607;&#3618; (Thai)
hy: &#3616;&#3634;&#3625;&#3634;&#3652;&#3607;&#3618; Թաի)

en: &#4768;&#4635;&#4653;&#4763; (Amharic) Getway II Ethiopia Co. (Yohannes Mulugeta (Team Leader), Tegene Assefa, Abiyot Bayou)
hy: &#4768;&#4635;&#4653;&#4763; (Ամհարիկ) Getway II Ethiopia Co. (Yohannes Mulugeta (Team Leader), Tegene Assefa, Abiyot Bayou)

en: &#54620;&#44397;&#50612; (Korean)
hy: &#54620;&#44397;&#50612; (Կորեյերեն)

en: &#x010D;e&#353;tina (Czech)
hy: &#x010D;e&#353;tina (Չեխերեն)

en: &lt;&lt; Back to suggestions
hy: &lt;&lt; Վերադարձ առաջարկներին

en: &lt;&lt; Previous
hy: &lt;&lt; Նախորդ

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Author as phrase
hy: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Հեղինակը որպես արտահայտություն

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Call number
hy: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Դասիչ

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Conference name
hy: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Կոնֆերանսի անվանում

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Conference name as phrase
hy: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Կոնֆերանսի անվանում որպես արտահայտություն

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Corporate name
hy: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Համատեղ մարմին

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Corporate name as phrase
hy: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Համատեղ մարմին որպես արտահայտություն

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Keyword as phrase
hy: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Բանալի բառը որպես արտահայտություն

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Personal name
hy: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Անհատական անուն

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Personal name as phrase
hy: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Անհատական անուն որպես արտահայտություն

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Series title
hy: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Մատենաշարի վերնագիր

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Subject and broader terms
hy: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Խորագիր և լայն տերմիններ

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Subject and narrower terms
hy: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Խորագիր և նեղ տերմիններ

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Subject and related terms
hy: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Խորագիր և կապակցված տերմիններ

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Subject as phrase
hy: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Խորագիրը որպես արտահայտություն

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Title as phrase
hy: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Վերնագիրը որպես արտահայտություն

note: %1$s:  IF limits.$year_limit_key.defined %2$s:  limits.delete(year_limit_key) %3$s:  END
en: &nbsp;&nbsp;(format: yyyy-yyyy) %s %s %s
hy: &nbsp;&nbsp;(ձևաչափ: տտտտ-տտտտ)  %s %s %s

en: &nbsp;Show inactive funds:
hy: &nbsp;Ցույց տուր պասիվ դրամագլուխները։

en: &nbsp;Show inactive:
hy: &nbsp;Ցույց տուր պասիվներին

note: %1$s:  test_term | html
en: &quot;%s&quot; is neither permitted nor prohibited.
hy: &quot;%s&quot; ոչ թույլատրված է, ոչ արգելված:

note: %1$s:  test_term | html
en: &quot;%s&quot; is permitted.
hy: &quot;%s&quot; թույլատրված է:

note: %1$s:  test_term | html
en: &quot;%s&quot; is prohibited.
hy: &quot;%s&quot; արգելված է:

note: %1$s:  biblio.title | html
en: &rsaquo; Confirm recalls on %s
hy: &rsaquo; Հաստատիր հետկանչերը %s

en: &rsaquo; Mana Knowledge Base report search results
hy: &rsaquo; Mana գիտելիքի շտեմարանը փնտրման արդյունքների հաշվետվություն է ներկայացնում

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc'
en: &rsaquo; Recalls history for %s
hy: &rsaquo; Հետկանչի պատմություն սրա համար %s

en: 'password' should be stored in plaintext, and will be converted to a Bcrypt hash (if your passwords are already encrypted, talk to your system administrator about options). Passwords will not be updated on overwrite unless replace passwords option is checked.
hy: 'գաղտնաբառը' պետք է հիշվի լրիվ տեքստով, և կձևափոխվի Bcrypt hash (եթե քո գաղտնաբառերը արդեն իսկ գաղտնագրված են, դիմիր համակարգային ադմինիստրատորին հնարավորությունների մասին)։ Գաղտնաբառերը չեն թարմացվի վերաշարադրմամբ, քանի դեռ գաղտնաբառերի փոխարինման տարբերակը ընտրված է։

note: %1$s:  dropboxdate | $KohaDates with_hours => 1
en: ( Effective checkin date is %s )
hy: (Հետ ընդունման արդյունավետ ամսաթիվն է %s )

note: %1$s:  m.data.items_count | html
en: (%s items).
hy: (%s նյութեր):

note: %1$s:  m.data.patrons_count | html %2$s:  m.data.items_count | html
en: (%s patrons and %s items).
hy: (%s հաճախորդներ և %s նյութեր)։

note: %1$s:  m.data.patrons_count | html
en: (%s patrons).
hy: (%s ընթերցողներ)։

note: %1$s:  rescardnumber | html %2$s:  Branches.GetName( resbranchcode ) | html
en: (%s) and being transferred to %s
hy: (%s) և նյութը տեղափոխվում է դեպի %s

note: %1$s:  rescardnumber | html %2$s:  Branches.GetName( resbranchcode ) | html
en: (%s) at %s
hy: (%s) դեպի %s

note: For the first occurrence, %1$s:  rescardnumber | html %2$s:  Branches.GetName( resbranchcode ) | html %3$s:  reswaitingdate | $KohaDates
en: (%s) at %s since %s
hy: (%s) %s սկսած %s

note: %1$s:  message.barcode | html
en: (%s) for
hy: (%s) համար

note: %1$s:  message.barcode | html
en: (%s) from
hy: (%s) ից

note: %1$s:  getBarcodeMessageIteminfo | html
en: (%s) has been on hold for
hy: (%s) եղել է պահման մեջ

note: For the first occurrence, %1$s:  getBarcodeMessageIteminfo | html
en: (%s) has been waiting for
hy: (%s) սպասում է

note: %1$s:  getBarcodeMessageIteminfo | html
en: (%s) is being processed for
hy: (%s) iընթացքի մեջ է

note: %1$s:  getBarcodeMessageIteminfo | html
en: (%s) is checked out to
hy: (%s) դուրս է տրված

note: %1$s:  getBarcodeMessageIteminfo | html
en: (%s) is currently checked out to this patron. Renew?
hy: (%s) այս պահին տրված է այս ընթերցողին։ Թարմացնե՞լ։

note: %1$s:  getBarcodeMessageIteminfo | html
en: (%s) is on hold for
hy: (%s) պահված է

note: %1$s:  message.barcode | html
en: (%s) to
hy: (%s) Դեպի

note: For the first occurrence, %1$s:  ItemTypes.GetDescription( w.item.effective_itemtype ) | html %2$s:  IF ( w.biblio.author ) %3$s:  w.biblio.author | html %4$s:  END %5$s:  IF ( w.item.itemcallnumber ) %6$s:  w.item.itemcallnumber | html %7$s:  END
en: (%s), %s by %s %s %s [%s] %s
hy: (%s), %s %s %s %s [%s] %s

note: %1$s:  issued_cardnumber | html %2$s:  IF CAN_user_circulate_force_checkout %3$s:  END
en: (%s). %s Check in and check out? %s
hy: (%s). %s Հետ ընդունե՞լ և դուրս տա՞լ %s

en: (Accruing)
hy: (Աճող)

en: (Acronym)
hy: (Հապավում)

en: (All libraries)
hy: (Բոլոր գրադարանները)

note: %1$s:  field.authorised_value_category | html
en: (Authorised values for %s)
hy: (Լիազորված արժեքներ սրա համար %s)

en: (Broader heading)
hy: (Լայն խորագիր)

en: (Cancelled)
hy: (Չեղյալ արված)

note: %1$s:  budget_period_description | html %2$s:  bookfund | html
en: (Current: %s - %s)
hy: (Ընթացիկ: %s - %s)

en: (Earlier heading)
hy: (Ավելի վաղ խորագիր)

en: (Error)
hy: (Սխալ)

en: (Example: "001,245ab,600")
hy: (Օրինակ՝ "001,245ab,600")

en: (Filtered.
hy: (Զտված։

en: (Forgiven)
hy: (Ներված)

en: (Immediate parent body)
hy: (Անմիջական ծնողի մարմին)

note: %1$s:  HoldsToPullStartDate | html %2$s:  HoldsToPullEndDate | html
en: (Inclusive, default is %s days ago to %s days ahead. Set other date ranges as needed.)
hy: (Ներառյալ, լռակյացն է մինչ %s օր մինչև %s օրեր։ Տեղադրի ամսաթվի այլ տիրույթներ, ելնելով պահանջից։)

note: %1$s:  HoldsToPullStartDate | html
en: (Inclusive, default is %s days ago to today. Set other date ranges as needed.)
hy: (Ներառյալ, լռակյացն է այսօրվանից %s օր առաջ։ Ըստ կարիքի տեղադրի ամսաթվի այլ տիրույթներ։)

en: (Indonesian)
hy: (Ինդոնեզերեն)

en: (Later heading)
hy: (Ավելի ուշ խորագիր)

en: (Lost)
hy: (Կորած)

en: (Musical composition)
hy: (Երաժշտական ստեղծագործություն)

en: (Narrower heading)
hy: (Նեղ խորագիր)

en: (None)
hy: (Ոչ մեկը)

en: (Not lost)
hy: (Կորած չէ)

note: %1$s:  biblionumber | html %2$s:  ELSE %3$s:  IF (circborrowernumber)
en: (Record number %s) %s Add MARC record %s
hy: (Գրառման համար %s) %s Ավելացրու ՄԵԸՔ գրառում %s

note: %1$s:  biblionumber | html %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: (Record number %s) %s Add MARC record %s
hy: (Գրառման համար %s) %s Ավելացրու ՄԵԸՔ գրառում %s

en: (Refunded)
hy: (Փոխհատուցվել է)

en: (Replaced)
hy: (Փոխարինված)

en: (Required)
hy: (Պահանջվող)

en: (Returned)
hy: (Վերադարձված)

en: (Skip records marked as seen on or after this date.)
hy: (Բաց թող այն գրառումները, որոնք նշված են որպես տեսած կամ այս ամսաթվից հետո։)

note: %1$s:  statuscode | html
en: (Status code: %s)
hy: (Կարգավիճակի կոդ: %s)

en: (Tax inc.)
hy: (Հարկ ներառ.)

note: For the first occurrence, %1$s:  message.error | html
en: (The error was: %s, see the Koha log file for more information).
hy: (Սխալն էր: %s․ տես Կոհայի լոգ նիշքը լրացուցիչ տեղեկությունների համար)։

note: For the first occurrence, %1$s:  message.error | html
en: (The error was: %s. See the Koha logfile for more information).
hy: (Սխալն էր: %s․ տես Կոհայի լոգ նիշքը լրացուցիչ տեղեկությունների համար)։

note: %1$s:  subscriptionsnumber | html
en: (There are %s subscriptions associated with this title).
hy: (Առկա են %s բաժանորդագրություններ կապված այս վերնագրի հետ).

en: (This is a fallback value due to a bad configuration)
hy: (Սա հետընթաց արժեք է, որը վատ կարգաբերման հետևանք է)

en: (Uncertain)
hy: (Անվստահ)

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: (Unknown)
hy: (Չճանաչված)

en: (Voided)
hy: (Արգելված)

en: (a choice list for choice (separated by |) or cols|rows for texarea)
hy: (ընտրանքի ցուցակ Ընտրության համար (տարանջատված ըստ |) կամ սյուն|տող տեքստի մասի համար)

note: %1$s:  cur_active | html %2$s:  IF (listincgst == 1) %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: (adjusted for %s, %stax inclusive%stax exclusive%s)
hy: (հավասարեցված սրա համար %s, %sհարկը ներառյալ%sառանց հարկի%s)

note: %1$s:  active_currency.currency | html
en: (adjusted for %s,tax exclusive)
hy: (հավասարեցված %s,հարկը բացառիկ)

note: %1$s:  active_currency.currency | html
en: (adjusted for %s,tax inclusive)
hy: (հավասարեցվածr %s,հարկը ներառյալ)

en: (amounts will be rounded down)
hy: (մեծությունները կկլորացվեն դեպի ներքև)

en: (budgeted cost * quantity)
hy: (բյուջետավորված արժեք * քանակություն)

en: (can be positive or negative)
hy: (կարող է լինել դրական կամ բացասական)

en: (checking)
hy: (ստուգում)

en: (closed)
hy: (փակված)

en: (current stage highlighted)
hy: (ընթացիկ փուլը ներկված է)

en: (default if none is defined)
hy: (լռակյաց՝ եթե ոչինչ սահմանված չէ)

en: (default)
hy: (լռակյաց)

en: (enter amount in numerals)
hy: (մուտք արեք քանակը թվերի տեսքով)

en: (exclusive)
hy: (բացառող)

en: (fast cataloging)
hy: (արագ քարտագրում)

en: (if empty, subscription is still active)
hy: (եթե դատարկ է ապա բաժանորդագրությունը դեռ ակտիվ է)

en: (if you select a value here, the indicators will be limited to the authorized value list)
hy: (եթե այստեղ ընտրես արժեք, ինդիկատորները կսահմանափակվեն արժեքների թույլատրված ցուցակով)

en: (inactive)
hy: (ոչ ակտիվ)

en: (inclusive)
hy: (ներառյալ)

en: (inclusive)
hy: (ներառյալ)

en: (inclusive) to
hy: (ներառյալ) մինչ

en: (items.itemcallnumber)
hy: (նյութեր.itemcallnumber)

note: %1$s:  resultsloo.timestamp | html
en: (modified on %s)
hy: (թարմացված է %s)

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: (must be a number greater than 0)
hy: (պետք է լինի 0 մեծ թիվ)

note: SCRIPT
en: (never)
hy: (երբեք)

en: (no library)
hy: (չկա գրադարան)

note: %1$s:  ar.item.barcode | html
en: (only %s)
hy: (միայն %s)

en: (received)
hy: (ստացված)

en: (record kept)
hy: (գրառումը պահված է)

note: %1$s:  FOREACH relate IN related %2$s:  relate.related_search | html %3$s:  END
en: (related searches: %s%s%s)
hy: (կապակցված փնտրումներ: %s%s%s)

en: (remove)
hy: (հեռացրու)

note: %1$s:  biblio.match_score | html
en: (score = %s):
hy: (միավորը = %s):

en: (select a library)
hy: (ընտրիր գրադարանը)

en: (start date of the 1st subscription)
hy: (առաջին բաժանորդագրության սկսման ամսաթիվը)

en: (tax exclusive)
hy: (հարկը բացառած)

en: (tax inclusive)
hy: (հարկը ներառած)

en: (use * to do a fuzzy search)
hy: (օգտագործիր * անորոշ փնտրման համար)

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: ) %s Group attributes types with a block title (based on authorized values category 'PA_CLASS') %s
hy: ) %s Խմբավորիր բնորոշիչների հատկանիշները մեծատառերով (հիմնված Թույլատրված արժեքների դասի վրա 'PA_CLASS') %s

note: %1$s: - ELSE - %2$s: - END -
en: ) %s No last cashup %s
hy: ) %s Ոչ վերջին կանխիկ գումարը %s

en: ) is currently restricted.
hy: ) այս պահին արգելափակված է։

en: ) is not checked out to a patron.
hy: ) սպասարկված չէ մեկ այլ ընթերցողի։

note: %1$s:  date_due | $KohaDates
en: ) now due on %s
hy: ) հիմա վերդարձվում է %s

en: ) on
hy: ) վրա

note: %1$s:  borrower.firstname | html %2$s:  borrower.surname | html
en: ) renewed for %s %s (
hy: ) թարմացված է %s %s (

en: ) you selected does not exist.
hy: ) քո ընտրությունը գոյություն չունի

en: ), France
hy: ), Ֆրանսիա

en: ** Vendor's listings already include tax.
hy: ** Մատակարարի ցուցակը արդեն իսկ ներառում է հարկ.

en: , Auckland, New Zealand (OPAC 'star-ratings' sponsorship)
hy: , Աուկլանդ, Նոր Զելանդիա (ՀՕԱՔ 'star-ratings' sponsorship)

en: , Cyprus
hy: , Կիպրոս

en: , France (Koha 3.0 enhancements to patrons and holds modules)
hy: , Ֆրանսիա (Koha 3.0 բարելավումներ ընթերցողական և պահումների մոդուլներում)

en: , France (Suggestions, Stats wizards and improved LDAP sponsorship)
hy: , Ֆրանսիա (Առաջարկներ, Վիճակագրության Վարպետ և կատարելագործված LDAP հովանավորություն)

en: , France (biblio frameworks, MARC authorities, OPAC basket, Serials sponsorship)
hy: , Ֆրանսիա (մատենագիտ շրջանակներ, MARC հեղինակավորներ, ՀՕԱՔ զամբյուղ, պարբերականների հովանավորություն)

en: , New Zealand, and Rosalie Blake, Head of Libraries, (Koha 1.0)
hy: , Նոր Զելանդիա և Ռոսալիա Բլեյ, գրադարանների տնօրեն, (Koha 1.0)

en: , Ohio, USA (MARC sponsorship, documentation, template maintenance)
hy: , Օհայո, ԱՄՆ (MARC հովանավորում, փաստաթղթեր, նմուշների կառավարում)

en: , PA, USA (Koha 3.0 Zebra Integration sponsorship)
hy: , PA, ԱՄՆ (Koha 3.0 Zebra Integration sponsorship)

en: , Pascale Nalon (ENSMP), and many more
hy: , Pascale Nalon (ENSMP), և ավելին

en: , Please transfer this item.
hy: , Փոխանցիր այս նյութը։

en: , by the
hy: , միջոցով

en: , greater than or equal to 1
hy: , մեծ քան կամ հավասար է 1

en: , holds placed by patrons of this category will not be given priority
hy: , այս դասի օգտվողների կողմից տեղադրված պահումներին առաջնահերթություն չի տրվի

en: , please ask an administrator to check your configuration.
hy: , խնդրում ենք դիմել կառավարչին՝ ստուգելու ձեր կազմաձևումը։

note: %1$s: - END - %2$s: - ELSE - %3$s: - IF Koha.Preference('IndependentBranches') && Branches.all().size == 1 - %4$s:  Branches.GetName(hold.branchcode) | html
en: , please checkin to verify status %s %s %s %s
hy: , խնդրում ենք հետ ընդունել՝ կարգավիճակը հաստատելու համար %s %s %s %s

en: , when the next team will be elected.
hy: , երբ կընտրվի հաջորդ թիմը։

note: SCRIPT
en: - Budget amount cannot be blank
hy: - Բյուջեն չի կարող դատարկ լինել

note: SCRIPT
en: - Budget code cannot be blank
hy: - Բյուջեի կոդը չի կարող լինել դատարկ

note: SCRIPT
en: - Budget name cannot be blank
hy: - Բյուջեի անունը չի կարող լինել դատարկ

note: SCRIPT
en: - Budget parent is current budget
hy: - Բյուջեի ծնողը ընթացիկ բյուջեն է

note: SCRIPT
en: - First publication date is not defined
hy: - Առաջին հրատարակման ամսաթիվը սահմանված չէ

note: SCRIPT
en: - Frequency is not defined
hy: - Հաճախականությունը սահմանված չէ

en: - None -
hy: - Ոչ մեկը -

note: SCRIPT
en: - Please select an item to place a hold
hy: - Ընտրիր նյութը պահում դնելու համար

en: -- All --
hy: -- Բոլորը --

en: -- Choose --
hy: -- Ընտրիր --

en: -- Choose a patron list --
hy: -- Ընտրիր հաճախորդի ցուցակը --

en: -- Choose a reason --
hy: -- Ընտրիր պատճառը --

en: -- Choose a status --
hy: -- Ընտրիր վիճակը --

en: -- Choose format --
hy: -- Ընտրիր ձևաչափը --

en: -- Choose one --
hy: -- Ընտրիր մեկը --

en: -- None --
hy: -- Ոչ մեկը --

en: -- Select an option--
hy: -- Ընտրեք ընտրանքը--

en: -- none --
hy: -- ոչ մեկը --

en: -- please choose --
hy: -- խնդրում եմ ընտրել --

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: . %s any available. %s
hy:  %s ցանկացած մատչելին։ %s

en: . Check out anyway?
hy: . Սպասարկե՞լ ինչ էլ որ լինի

en: . Click on "Confirm your suggestion" to ignore this message.
hy: . Սեղմեք "Հաստատեք ձեր առաջարկը" այս հաղորդագրությունը անտեսելու համար։

en: . Deletion is not possible.
hy: . Ջնջելը հնարավոր չէ։

en: . Deletion not possible
hy: . Հնարավոր չէ ջնջել

en: . If an input record has more than one attribute, the fields should either be entered as an unquoted string (previous examples), or with each field wrapped in separate double quotes and delimited by a comma:
hy: . եթե մուտքային գրառումը ունի մեկից ավել բաղկացուցիչ, դաշտերը կամ պետք է մուտք արվեն որպես առանց չակերտների տողեր (նախորդ օրինակներ), կամ յուրաքանչյուր դաշտը պետք է ներառված լինի կրկնակի չակերտի մեջ և բաժանված լինի ստորակետով։

en: . Please re-enter the new password.
hy: Մուտք արա նորից նոր գաղտնաբառը։

en: . Please retain this item and check it in to process the hold.
hy: . Պահիր նյութը և պահումը իրականացնելու համար հետ ընդունիր այն։

en: . The second syntax would be required if the data might have a comma in it, like a date string.
hy: . Երկրորդ շարահյուսությունը կպահանջվի եթե տվյալը իր ներսում պետք է ունենա ստորակետ, ինչպես ամսաթվի տողն է։

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: .%sAn administrator must define at least one library.%s
hy: .%sՔո կառավարիչը պետք է սահմանի առնվազն մեկ գրադարան։%s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: .%sAn administrator must define at least one patron category.%s
hy: .%sԱդմինիստրատորը պետք է սահմանի առնվազն ընթերցողական մեկ դաս։%s

en: ... or...
hy: ...կամ...

en: ...and:
hy: ...և:

en: ...to
hy: ...դեպի

en: 0 subscription routing lists
hy: 0 բաժանորդագրության շրջաբերական ցուցակներ

en: 0 to disable
hy: 0 արգելափակելու համար

en: 0 to order
hy: 0 կարգավորելու համար

en: 1 batch to export
hy: 1 փաթեթ արտահանման համար

en: 10 characters maximum
hy: ամենաշատը 10 նիշ

note: %1$s: - IF default_config.debug - %2$s: - ELSE - %3$s: - END -
en: : %sYes%sNo%s
hy: : %sԱյո%sՈչ%s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: : %sa list:%s
hy: : %sa ցուցակ:%s

en: : Barcode must be unique.
hy: : Շտրիխ կոդը պետք է լինի եզակի։

en: : Barcode must be unique.
hy: : Շտրիխ կոդը պետք է լինի եզակի։

en: : Item not found.
hy: : Նյութը չի գտնված։

en: : Last item for bibliographic record with biblio-level hold on it.
hy: : Մատենագիտական գրառման համար վերջին նյութը, մատենագիտական մակարդակի պահումով։

en: : The items do not belong to your library.
hy: : Նյութը չի պատկանում քո մասնաճյուղին։

en: : Unable to automatically determine values for barcodes. No item has been inserted.
hy: : Չի կարող ավտոմատ որոշել շտրիխ կոդի արժեքները։ Ոչ մի նյութ չի ներդրվել։

en: : Unable to automatically determine values for barcodes. No item has been inserted.
hy: : Չի կարող ինքնաշխատ որոշել շտրիխ կոդի արժեքները։ Ոչ մի նյութ չի ներդրվել։

en: : item has a waiting hold.
hy: : նյութը ունի սպասող պահում։

en: : item has linked
hy: : նյութը կապված է

en: : item is checked out.
hy: : նյութը դուրս է տրված

en: : one or more associated items could not be deleted at this time.
hy: : մեկ կամ ավել կապակցված նյութերը հնարավոր չէ այս պահին ջնջել։

note: INPUT type=button name=back
en: << Back
hy: << Հետ

note: INPUT type=button name=delete
en: << Delete
hy: << Ջնջել

note: INPUT type=checkbox name=notify
en: A NOTIFY_MANAGER notice will be generated and send to the manager if a valid email address is defined. This can be checked if a new manager has been selected.
hy: A NOTIFY_MANAGER ծանուցումը կստեղծվի և կուղարկվի կառավարչին, եթե վավեր էլեկտրոնային հասցե է սահմանված: Սա հնարավոր է ստուգել, եթե ընտրվել է նոր կառավարիչ:

en: A bibliographic record for this request exists, but no item. You are about to create an item and check it out
hy: Այս հարցման համար մատենագիտական գրառում կա, բայց նյութ չկա: Դուք պատրաստվում եք ստեղծել նյութ և այն սպասարկել

en: A field name is required
hy: Դաշտի անունը պահանջվում է

en: A generic authorized value field that can be used anywhere you need a simple yes/no pull down menu.
hy: Ընդհանուր լիազորված արժեքի դաշտ, որը կարող է օգտագործվել ցանկացած վայրում, երբ դուք ունեք պարզ այո/ոչ բացվող ընտրացանկ։

note: %1$s:  error_duplicate_title | html | $KohaSpan class = 'name'
en: A group with the title %s already exists.
hy: Խումբը %s վերնագրով արդեն առկա է։

en: A librarian
hy: Գրադարանավարը

en: A list of additional custom status values for suggestions that can be used in addition to the default values.
hy: Առաջարկությունների համար օգտվողի լրացուցիչ արժեքների ցուցակը, որը կարող է օգտագործվել որպես հավելում լռելյան արժեքներին։

en: A list of reasons displayed in the suggestion form on the OPAC.
hy: ՀՕԱՔ-ում առաջարկի ձևով արտածված պատճառների ցանկը:

note: SCRIPT
en: A matching authority was found in the local database.
hy: Տեղային տվյալների շտեմարանում հայտնաբերվել է համընկնող հեղինակավորը։

note: SCRIPT
en: A new version of this site is available. Load it?
hy: Այս կայքի նոր տարբերակը հասանելի է։ Բեռնավորե՞լ։

en: A non priority hold doesn't prevent a current checkout from renewing
hy: Ոչ առաջնահերթ պահումը չի խանգարում ընթացիկ դրամարկղի նորացմանը

en: A non-existent or invalid library code was supplied. Please verify that you have a library set.
hy: Տրամադրվել է գոյություն չունեցող կամ անվավեր գրադարանի կոդ։ Վստահ եղիր, որ ունես գրադարանների բազմություն։

note: %1$s:  Branches.GetName( patron.branchcode ) | html -
en: A patron from library %s
hy: Հաճախորդի այս գրադարանից %s

en: A pattern with this name already exists.
hy: Այս անունով ձևանմուշ արդեն կա։

en: A refund for the lost item charge has been applied to the borrowing patron's account and if an overdue fine was forgiven when the item was marked as lost, it has been reverted.
hy: Կորցրած նյութի գանձման համար վերադարձվել է փոխառու օգտվողի հաշվին, և եթե ժամկետանց տուգանքը ներվել է, երբ նյութը նշվել է որպես կորած, այն հետ է վերադարձվել:

en: A refund for the lost item charge has been applied to the borrowing patron's account, and new overdue charge has been calculated and applied.
hy: Կորցրած նյութի գանձման համար վերադարձվել է փոխառու օգտվողի հաշվին, իսկ նոր ժամկետանց գանձումը հաշվարկվել և կիրառվել է:

en: A refund for the lost item charge has been applied to the borrowing patron's account.
hy: Կորցրած նյութի գումարի վերադարձը կիրառվել է փոխառու հաճախորդի հաշվին:

en: A refund for the lost item processing charge has been applied to the borrowing patron's account.
hy: Կորցրած նյութի վերամշակման վճարը վերադարձվել է փոխառու հաճախորդի հաշվին:

en: A similar document already exists:
hy: Նման փաստաթուղթ արդեն առկա է:

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: A translation already exists for this language.
hy: Այս լեզվի համար թարգմանությունն արդեն առկա է։

en: A way to sort and filter your reports, the default values in this category include the Koha modules (Accounts, Acquitisions, Catalog, Circulation, Patrons)
hy: Ձեր հաշվետվությունները տեսակավորելու և զտելու եղանակը, այս դասում լռակյաց արժեքները ներառում են Կոհա-ի մոդուլները (Հաշիվներ, Համալրում, Քարտարան, Տացքն, Ընթերցողներ)

en: ALL items fields MUST :
hy: Բոլոր նյութերի դաշտերը ՊԵՏՔ Է :

en: AND
hy: ԵՎ

en: API Keys &rsaquo; Patrons &rsaquo; Koha
hy: API բանալիներ &rsaquo; Ընթերցողներ &rsaquo; Կոհա

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc'
en: API Keys for %s
hy: API բանալիներ %s

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc'
en: API keys for %s
hy: API բանալիներ %s

en: About Koha
hy: ԿՈՀԱի մասին

en: About Koha &rsaquo; Koha
hy: Կոհայի մասին &rsaquo; Կոհա

en: Abstracts / Summaries
hy: Համառոտագրություններ/ռեզյումեներ

en: Academic
hy: Ակադեմիական

en: Accepted
hy: Ընդունված է

en: Accepted by
hy: Ընդունված է կողմից

en: Accepted by the library
hy: Ընդունված է գրադարանի կողմից

en: Accepted by:
hy: Ընդունված է կողմից։

en: Accepted date from:
hy: Ընդունված ամսաթվի ձև։

en: Accepted on:
hy: Ընդունված է։

note: %1$s:  message.amount | html
en: Accepted payment (%s) from
hy: Ընդունված վճարում (%s) սրանից

en: Access URL
hy: Հասանելիության URL

en: Access files
hy: Հասանելիության նիշքեր

en: Access files
hy: Հասանելիության նիշքեր

en: Access files stored on the server, like log files or reports
hy: Հասանելիության նիշքերը պահվում են կայանում, ինչպես գրանցման նիշքերը կամ հաշվետվությունները

en: Access the point of sale page and take payments
hy: Դիմեք վաճառքի կետի էջին և ստացեք վճարումները

en: Access to all librarian functions
hy: Մուտք գրադարանավարի բոլոր գործառույթներին

en: Access to the files stored on the server
hy: Մուտք կայանում հիշված նիշքերին

en: Access your background jobs
hy: Մուտք ունեցիր հետնամասի աշխատանքներ

note: SCRIPT
en: Accessibility
hy: Մատչելիություն

en: Accessibility advocate
hy: Մատչելիության փաստաբան

en: Accessibility advocate:
hy: Մատչելիության փաստաբան.

en: Accessibility advocates:
hy: Մատչելիության փաստաբաններ.

en: Accession date
hy: Միանալու ամսաթիվ

en: Accession date (inclusive)
hy: Միանալու ամսաթիվ (ներառյալ)

en: Accession date:
hy: Համալրման ամսաթիվ:

en: Account creation fee
hy: Հաշվի ստեղծման վճար

en: Account credit
hy: Հաշվի կրեդիտ

en: Account credit types
hy: Հաշվի կրեդիտի տեսակներ

en: Account debit types
hy: Հաշվի դեբիտի տեսակներ

en: Account fines and payments
hy: Հաշվապահական տուգանքներ և վճարներ

note: For the first occurrence, %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc'
en: Account for %s
hy: Հաշիվ %s

note: For the first occurrence, %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc'
en: Account for %s
hy: Հաշիվ %s

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' no_html = 1
en: Account for %s &rsaquo; Patrons &rsaquo; Koha
hy: Հաշվեհամար %s &rsaquo; Ընթերցողներ &rsaquo; Կոհա

en: Account has been administratively locked
hy: Հաշիվը կողպված է կառավարիչի կողմից

en: Account has been locked
hy: Հաշիվը կողպված է

en: Account has expired
hy: Հաշիվը ժամկետանց է

en: Account not found
hy: Հաշիվը չի գտնվել

en: Account number:
hy: Կոնտրակտի համար։

en: Account renewal fee
hy: Հաշվի թարմացման վճար

note: %1$s:  patron.firstname | html %2$s:  patron.surname | html %3$s:  patron.cardnumber | html
en: Account summary: %s %s (%s)
hy: Հաշվի համառոտագրություն: %s %s (%s)

en: Account type
hy: Հաշվի տեսակ

en: Account type:
hy: Հաշվի տեսակ։

en: Account:
hy: Հաշիվ։

en: Accounting
hy: Հաշվապահություն

en: Accounting details
hy: Հաշվապահական մանրամասներ

en: Accounts
hy: Հաշիվներ

en: Acquisition
hy: Համալրում

en: Acquisition
hy: Համալրում

en: Acquisition claim
hy: Համալրման հայց

en: Acquisition date
hy: Համալրման ամսաթիվ

en: Acquisition date (yyyy-mm-dd)
hy: Համալրման ամսաթիվ (տտտտ-աա-օօ)

en: Acquisition date: newest to oldest
hy: Համալրման ամսաթիվ. նորերից դեպի հներ

en: Acquisition date: oldest to newest
hy: Համալրման ամսաթիվ. հներից դեպի նորեր

en: Acquisition details
hy: Համալրման մանրամասներ

en: Acquisition information
hy: Համալրման տեղեկատվություն

en: Acquisition management
hy: Համալրման կառավարում

en: Acquisition order
hy: Համալրման պատվեր

en: Acquisition parameters
hy: Համալրման պարամետրեր

en: Acquisition tables
hy: Համալրման աղյուսակներ

en: Acquisitions
hy: Ձեռք բերումներ

en: Acquisitions &rsaquo; Koha
hy: Համալրումներ &rsaquo; Կոհա

en: Acquisitions home
hy: Համալրման տուն

en: Acquisitions statistics
hy: Համալրման վիճակագրություն

en: Acquisitions statistics
hy: Համալրման վիճակագրություն

en: Acquisitions statistics wizard
hy: Համալրման վիճակագրության հրաշագործ

en: Action
hy: Գործողություն

en: Action if matching record found:
hy: Գործողություն, եթե համընկնող գրառումը գտնված է։

en: Action if matching record found:
hy: Գործողություն, եթե համընկնող գրառումը գտնված է։

en: Action if no match found:
hy: Գործողություն, եթե համընկնում գտնված չէ։

en: Action if no match is found:
hy: Գործողություն, եթե համընկնում չի գտնվել։

en: Actions
hy: Գործողություններ

en: Actions
hy: Գործողություններ

en: Actions for
hy: Գործողություններ

en: Actions:
hy: Գործողություններ։

en: Activate
hy: Ակտիվացնել

en: Active
hy: Ակտիվ

en: Active budgets
hy: Ակտիվ բյուջեներ

en: Active:
hy: Ակտիվ:

note: SCRIPT
en: Activity
hy: Ակտիվություն

en: Actual cost
hy: Ընթացիկ արժեք

en: Actual cost tax exc.
hy: Իրական գին հարկը հանած

note: TH
en: Actual cost tax exc. / Actual cost tax inc.
hy: Իրական գին հարկը հանած / Իրական գին հարկը ներառած

en: Actual cost tax inc.
hy: Իրական գին հարկը ներառած

en: Actual cost:
hy: Ընթացիկ արժեք:

en: Actual cost:
hy: Ընթացիկ արժեքը:

en: Actual dimensions of the QR code depend on the amount of characters being encoded.
hy: QR կոդի իրական չափերը կախված են կոդավորված նիշերի քանակից:

en: Add
hy: Ավելացրու

en: Add
hy: Ավելացրու

note: %1$s:  total | html %2$s:  IF ( singleshelf )
en: Add %s items to %s
hy: Ավելացրու %s նյութեր դեպի %s

note: INPUT type=submit name=add_duplicate_submit
en: Add & duplicate
hy: Ավելացրու & Պատճենիր

en: Add &quot;In demand&quot;
hy: Ավելացրու &quot;Ըստ պահանջի&quot;

en: Add HTML content
hy: Ավելացրու HTML բովանդակություն

note: %1$s:  booksellername | html
en: Add a basket to %s
hy: Ավելացրու զամբյուղը դեպի %s

note: %1$s:  booksellername | html
en: Add a basket to %s
hy: Ավելացրու զամբյուղը դեպի %s

en: Add a condition
hy: Ավելացրու պայման

en: Add a contract
hy: Ավելացրու Կոնտրակտ

en: Add a definition to the dictionary.
hy: Բառարանին ավելացրու սահմանում։

en: Add a message for:
hy: Ավելացրու հաղորդագրություն։

en: Add a new OAI set
hy: Ավելացրու նոր OAI բազմություն

en: Add a new OAI set
hy: Ավելացրու նոր OAI բազմություն

en: Add a new action
hy: Ավելացրու նոր գործողություն

en: Add a new authorized value
hy: Ավելացրու նոր լիազորված արժեք

en: Add a new collection
hy: Ավելացրու նոր հավաքածու

en: Add a new delivery
hy: Ավելացրու նոր առաքում

en: Add a new field
hy: Ավելացրու նոր դաշտ

note: INPUT type=button
en: Add a new item
hy: Ավելացրու նոր նյութ

en: Add a new message
hy: Ավելացրու նոր հաղորդագրություն

en: Add a new record
hy: Ավելացրու նոր գրառում

note: A
en: Add a new regular expression
hy: Ավելացրու նոր կանոնավոր արտահայտություն

note: SCRIPT
en: Add a new upload
hy: Ավելացրու նոր բեռնավորում

en: Add a patron category &rsaquo; Web installer &rsaquo; Koha
hy: Ավելացրու ընթերցողական դաս &rsaquo; Ոստայնի կարգաբերիչ &rsaquo; Կոհա

en: Add a stage
hy: Ավելացրու փուլը

en: Add a substitution
hy: Ավելացրու փոխարինում

note: INPUT type=submit
en: Add action
hy: Ավելացրու գործողություն

en: Add additional content
hy: Ավելացրու լրացուցիչ բովանդակություն

en: Add additional fields to certain tables
hy: Ավելացրու լրացուցիչ դաշտեր որոշակի աղյուսակներին

en: Add an SMS cellular provider
hy: Ավելացրու բջջային SMS մատակարարին

en: Add an adjustment
hy: Ավելացրու ճշգրտում

note: A
en: Add an attribute
hy: Ավելացրու բնութագրիչ

en: Add an item by barcode
hy: Ավելացրու նյութը ըստ շտրիխ կոդի

en: Add and append
hy: Ավելացրու և կցիր

en: Add and delete funds (but can't modify funds)
hy: Ավելացրու և ջնջիր դրամագլուխները (բայց չի կարող փոփոխել բյուջեները)

en: Add and remove items from rotas
hy: Ավելացրու կամ հեռացրու նյութերը հերթապահության ցուցակներից

note: BUTTON
en: Add another condition
hy: Ավելացրու մեկ այլ պայման

en: Add another contact
hy: Ավելացրու մեկ այլ կոնտակտ

note: A
en: Add another field
hy: Ավելացրու մեկ այլ դաշտ

en: Add basket group for
hy: Ավելացրու զամբյուղի խումբը սրա համար

note: %1$s:  booksellername | html
en: Add basket group for %s
hy: Ավելացրու զամբյուղի խումբը սրա համար %s

en: Add biblio
hy: Ավելացրու մատեն

en: Add budget
hy: Ավելացրու բյուջե

en: Add budget
hy: Ավելացրու բյուջե

en: Add by barcode(s) or itemnumbers(s):
hy: Ավելացրու ըստ շտրիխկոդ(եր)ի կամ նյութի համար(ներ)ի։

en: Add by borrowernumber(s):
hy: Ավելացրու ըստ borrowernumber(s):

en: Add checked
hy: Ավելացրու ստուգված է

en: Add circulation message
hy: Ավելացրեք տացքի հաղորդագրությունը

en: Add classification source
hy: Ավելացրու դասակարգման աղբյուր

en: Add comment
hy: Ավելացրու նշում

en: Add course reserves
hy: Ավելացրու դասընթացի ռեզերվները

note: INPUT type=submit name=add
en: Add credit
hy: Ավելացրու կրեդիտ

note: For the first occurrence, %1$s: - identity_provider.protocol | html -
en: Add default %s configuration
hy: Ավելացրեք լռելյայն %s կարգաբերումը

note: For the first occurrence, %1$s: - identity_provider.protocol | html -
en: Add default %s mapping
hy: Ավելացրեք լռելյայն %s քարտեզավորումը

en: Add default OAuth configuration
hy: Ավելացրեք լռելյայն OAuth կարգաբերումը

en: Add default OAuth mapping
hy: Ավելացրեք լռելյայն OAuth քարտեզավորումը

en: Add description
hy: Ավելացրու նկարագրություն

en: Add field
hy: Ավելացրու դաշտ

en: Add field
hy: Ավելացրու դաշտ

en: Add filing rule
hy: Ավելացրու լցման օրենքը

en: Add framework
hy: Ավելացրու կառուցվածք

en: Add fund
hy: Ավելացրու բյուջե

en: Add fund
hy: Ավելացրու բյուջե

en: Add group
hy: Ավելացրու խումբ

en: Add group
hy: Ավելացրու խումբ

en: Add guarantee
hy: Ավելացրու երաշխավորին

en: Add guarantor
hy: Ավելացրու երաշխավորին

en: Add incoming record
hy: Ավելացրու ներս եկող գրառում

note: A
en: Add internal note
hy: Ավելացրու ներքին նշում

en: Add internal note
hy: Ավելացրու ներքին նշում

note: INPUT type=submit name=add_submit
en: Add item
hy: Ավելացրու նյութ

note: %1$s:  IF (circborrowernumber)
en: Add item %s
hy: Ավելացրու նյութ %s

en: Add item to
hy: Ավելացրու նյութը

en: Add item type
hy: Ավելացրու նյութի տեսակ

en: Add item type
hy: Ավելացրու նյութի տեսակ

en: Add item(s)
hy: Ավելացրու նյութ(եր)

en: Add items
hy: Ավելացրու նյութեր

en: Add items
hy: Ավելացրու նյութեր

en: Add items by using the text area above or leave empty to add via item search.
hy: Ավելացրու նյութերը օգտագործելով վերին տեքստային տիրույթը կամ թող դատարկ՝ ավելացնելու համար նյութի որոնման օգնությամբ։

en: Add items only if matching bib was found
hy: Ավելացրու նյութերը միայն եթե համընկնման մատեն է գտնված

en: Add items only if no matching bib was found
hy: Ավելացրու նյութերը եթե միայն համընկնման մատեն գտնված չէ

en: Add items to rota report
hy: Ավելացրու նյութեր հերթապահության հաշվետվությունում

en: Add items: scan barcode
hy: Ավելացրու նյութեր։ սկան արա շտրիխ կոդը

en: Add items: scan barcodes
hy: Ավելացրու նյութեր։ սքան արա շտրիխ կոդերը

en: Add library
hy: Ավելացրու գրադարան

en: Add manual credits to a patron account
hy: Ձեռքով ավելացրեք կրեդիտներ այցելուի հաշվին

en: Add manual invoices to a patron account
hy: Ձեռքով ավելացրեք վճարահաշիվներ այցելուի հաշվին

en: Add manual restriction
hy: Ավելացրու ձեռքով կարգավորվող արգելանքներ

en: Add match check
hy: Ավելացրու համընկնման ստուգումը

en: Add match point
hy: Ավելացրու համընկնման միավորը

en: Add message
hy: Ավելացրու հաղորդագրություն

en: Add modified records to the following list:
hy: Ավելացրու ձևափոխված գրառումները հետևյալ ցուցակին։

note: INPUT type=button name=add_multiple_copies
en: Add multiple copies of this item
hy: Ավելացրու այս նյութի բազմակի պատճենները

en: Add multiple patrons
hy: Ավելացրու բազմակի ընթերցողներ

en: Add new
hy: Ավելացրու նորը

en: Add new account
hy: Ավելացրու նոր հաշիվ

en: Add new alert
hy: Ավելացրու նոր ահազանգ

en: Add new bibliographic records into this framework:
hy: Ավելացրու նոր մատենագիտական գրառումներ այս շրջանակում։

en: Add new collection
hy: Ավելացրու նոր հավաքածու

en: Add new definition
hy: Ավելացրու նոր սահմանում

en: Add new field
hy: Ավելացրու նոր դաշտ

en: Add new group
hy: Ավելացրու Նոր խումբ

en: Add new holiday
hy: Ավելացրու նոր տոն

en: Add note
hy: Ավելացրու նշում

en: Add notice
hy: Ավելացրու նշում

en: Add offline circulations to queue
hy: Ավելացրու ցանցից անջատված տացքեր հերթին

en: Add offline circulations to queue &rsaquo; Circulation &rsaquo; Koha
hy: Ավելացրու ցանցից անջատված տացքերը հերթին &rsaquo; Տացք &rsaquo; Կոհա

en: Add or remove items
hy: Ավելացրու կամ հեռացրու նյութերը

note: %1$s:  colTitle | html
en: Add or remove items &rsaquo; Collection %s &rsaquo; Rotating collections &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha
hy: Ավելացրու կամ հեռացրու նյութերը &rsaquo; Հավաքածու %s &rsaquo; Հերթագայող հավաքածուներ &rsaquo; Գործիքներ &rsaquo; Կոհա

en: Add order
hy: Ավելացրու պատվեր

en: Add order &rsaquo; Acquisition &rsaquo; Koha
hy: Ավելացրու պատվեր &rsaquo; Համալրում &rsaquo; Կոհա

en: Add order from a subscription
hy: Ավելացրու պատվերը բաժանորդագրությունից

en: Add order from a suggestion
hy: Ավելացրու պատվերը առաջարկից

en: Add order from a suggestion &rsaquo; Acquisitions &rsaquo; Koha
hy: Ավելացրու պատվերը առաջարկից &rsaquo; Համալրումներ &rsaquo; Կոհա

en: Add order to basket
hy: Ավելացրու պատվեր զամբյուղին

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Add order to basket %s
hy: Ավելացրու պատվերը զամբյուղին %s

en: Add orders
hy: Ավելացրու պատվերներ

note: %1$s:  comments | html %2$s:  file_name | html %3$s:  upload_timestamp | $KohaDates  with_hours => 1
en: Add orders from %s (%s staged on %s)
hy: Ավելացրու պատվերները այստեղից %s (%s աստիճանաբար %s)

en: Add orders from MARC file
hy: Ավելացրու պատվերները ՄԵԸՔ նիշքից

en: Add patron
hy: Ավելացրու ընթերցող

en: Add patron attribute type
hy: Ավելացրու ընթերցողի բնութագրիչի տեսակը

en: Add patron(s)
hy: Ավելացրու ընթերցող(ներ)

en: Add patrons
hy: Ավելացրու ընթերցողներ

en: Add patrons
hy: Ավելացրու ընթերցողներ

note: %1$s:  list.name | html
en: Add patrons &rsaquo; %s &rsaquo; Patron lists &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha
hy: Ավելացրու ընթերցողներ &rsaquo; %s &rsaquo; Ընթերցողական ցուցակներ &rsaquo; Գործիքներ &rsaquo; Կոհա

en: Add patrons by borrowernumber using the text area above or leave empty to add via patron search.
hy: Ավելացրու նյութերը ըստ borrowernumber-ի օգտագործելով վերին տեքստային տիրույթը կամ թող դատարկ՝ ավելացնելու համար ընթերցողի որոնման օգնությամբ։

en: Add patrons to a new patron list
hy: Ավելացրու ընթերցողներ ընթերցողների նոր ցուցակում

en: Add recipients
hy: Ավելացրու Հասցեատերեր։

en: Add record matching rule
hy: Ավելացրու գրառման համընկնելիության օրենքը

en: Add record using fast cataloging
hy: Ավելացրու գրառում օգտագործելով արագ քարտագրումը

en: Add reserves
hy: Ավելացրու ռեզերվներ

en: Add reserves
hy: Ավելացրու պահուստներ

note: For the first occurrence, %1$s:  course.course_name | html
en: Add reserves &rsaquo; %s &rsaquo; Course reserves &rsaquo; Koha
hy: Ավելացրու պահուստներ &rsaquo; %s &rsaquo; Դասընթացի պահուստներ &rsaquo; Կոհա

en: Add reserves for
hy: Ավելացրու ռեզերվներ

note: INPUT type=submit
en: Add restriction
hy: Ավելացրու արգելանքներ

en: Add rule
hy: Ավելացրու օրենք

en: Add rules
hy: Ավելացրու օրենքներ

en: Add splitting rule
hy: Ավելացրու բաժանման օրենքը

en: Add stage
hy: Ավելացրու փուլը

en: Add stage to
hy: Ավելացրու փուլը

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Add staged files to basket
hy: Ավելացրու փուլավորված նիշքերը զամբյուղում

en: Add sub fund
hy: Ավելացրու ենթաբյուջե

en: Add sub-group
hy: Ավելացրու ենթախումբ

en: Add suggestion
hy: Ավելացրու առաջարկություն

en: Add tag
hy: Ավելացրու ցուցիչ

note: %1$s:  searchfield | html
en: Add tag %s
hy: Ավելացրու ցուցիչ %s

note: %1$s:  IF ( singleshelf )
en: Add to %s
hy: Ավելացրու դեպի %s

note: SCRIPT
en: Add to Dictionary
hy: Ավելացրու բառարանին

en: Add to a list
hy: Ավելացրու ցուցակին

en: Add to a new list:
hy: Ավելացրու նոր ցուցակին

en: Add to basket
hy: Ավելացրու զամբյուղին

en: Add to bundle
hy: Ավելացվեց փաթեթին

en: Add to cart
hy: Ավելացրու զամբյուղին

note: SCRIPT
en: Add to group
hy: Ավելացրու խմբին

en: Add to group
hy: Ավելացրու խմբին

en: Add to item group
hy: Ավելացրու նյութի խմբին

en: Add to list
hy: Ավելացրու ցուցակին

en: Add to list
hy: Ավելացրու ցուցակին

en: Add to list &rsaquo; Koha
hy: Ավելացրու ցուցակին &rsaquo; Կոհա

note: INPUT type=submit
en: Add to offline circulation queue
hy: Ավելացրու ցանցից անջատված տացքի հերթին

en: Add to patron list
hy: Ավելացրու ընթերցողների ցուցակին

en: Add to rota
hy: Ավելացրու հերթապահությանը

note: SCRIPT
en: Add to:
hy: Ավելացրու դեպի։

en: Add user
hy: Ավելացրու օգտվող

en: Add users
hy: Ավելացրու օգտվողներ

note: %1$s:  av_UPLOAD_link | $raw | $KohaSpan
en: Add values to the %s authorized value category otherwise all uploads will be marked as temporary.
hy: Արժեքներ ավելացրեք %s թույլատրված արժեքների դասին, հակառակ դեպքում բոլոր վերբեռնումները կնշվեն որպես ժամանակավոր:

en: Add vendor
hy: Ավելացրու մատակարար

en: Add vendor
hy: Ավելացրու մատակարար

note: A
en: Add vendor note
hy: Ավելացրու մատակարարի նշումը

en: Add vendor note
hy: Ավելացրու մատակարարի նշումը

en: Add, edit and archive cash registers
hy: Ավելացրու, խմբագրիր և ջնջիր ՀԴՄ-ները

en: Add, edit and delete courses
hy: Ավելացրու, խմբագրիր և ջնջիր դասընթացները

en: Add, edit and delete patron lists and their contents
hy: Ավելացրու, խմբագրիր և ջնջիր ընթերցողական ցուցակները և դրանց բովանդակությունները

en: Add, modify and view patron information
hy: Ավելացրու, ձևափոխիր և դիտիր ընթերցողի տվյալները

en: Add, modify and view patron information
hy: Ավելացրու, ձևափոխիր և դիտիր ընթերցողի տեղեկատվությունը

en: Add/Edit items
hy: Ավելացրու/Խմբագրի նյութերը

en: Add/move to item group
hy: Ավելացրու/տեղափոխիր նյութի խումբ

en: Add:
hy: Ավելացնել։

en: Added
hy: Ավելացվել է

en: Added on or after date:
hy: Ավելացվել է այս ամսաթվին կամ հետո

en: Added on or before date:
hy: Ավելացվել է այս ամսաթվին կամ մինչ

note: %1$s:  added_attribute_type | html
en: Added patron attribute type &quot;%s&quot;
hy: Ավելացված ընթերցողի բաղկացուցիչի տեսակը &quot;%s&quot;

note: %1$s:  added_matching_rule | html
en: Added record matching rule &quot;%s&quot;
hy: Ավելացված գրառման համընկնելիության օրենքը &quot;%s&quot;

note: SCRIPT
en: Added.
hy: Ավելացված

note: SCRIPT
en: Adding a mapping for: %s.
hy: Ավելացրու քարտեզավորում %s.

note: %1$s:  authtypetext | html
en: Adding authority %s
hy: Ավելացրու հեղինակավոր %s

note: %1$s:  authtypetext | html
en: Adding authority %s
hy: Հեղինակավորի ավելացում %s

en: Additional PQF attributes added to each query.
hy: Լրացուցիչ PQF բաղկացուցիչներ են ավելացվել յուրաքանչյուր հարցմանը։

en: Additional SRU options:
hy: Լրացուցիչ SRU ընտրություններ

en: Additional attributes and identifiers
hy: Լրացուցիչ բաղկացուցիչներ և բնութագրիչներ

en: Additional content types
hy: Լրացուցիչ բովանդակության տեսակներ

en: Additional contents &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha
hy: Լրացուցիչ բովանդակություն &rsaquo; Գործիքներ &rsaquo; Կոհա

note: %1$s:  IF category == 'news' %2$s:  ELSIF category == 'pages' %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Additional contents (%sNews%sPages%sHTML customizations%s)
hy: Լրացուցիչ բովանդակություն (%sՆորություններ%sԷջեր%sHTML հարմարեցումներ%s)

en: Additional fields
hy: Լրացուցիչ դաշտեր

note: %1$s:  tablename | html
en: Additional fields for '%s'
hy: Լրացուցիչ դաշտեր սրա համար '%s'

en: Additional fields:
hy: Լրացուցիչ դաշտեր։

en: Additional options
hy: Լրացուցիչ ընտրություններ

en: Additional parameters
hy: Լրացուցիչ պարամետրեր

en: Additional thanks to...
hy: Հավելյալ շնորհակալություններ...

en: Additional tools
hy: Լրացուցիչ գործիքներ

en: Address
hy: Հասցե

en: Address 2
hy: Հասցե 2

en: Address 2:
hy: Հասցե 2:

en: Address 2:
hy: Հասցե 2:

en: Address in question
hy: Հասցեն հարցական է

en: Address line 1:
hy: Հասցեի տող 1։

en: Address line 1:
hy: Հասցեի տող 1

en: Address line 2:
hy: Հասցեի տող 2։

en: Address line 2:
hy: Հասցեի տող 2

en: Address line 3:
hy: Հասցեի տող 3

en: Address:
hy: Հասցե:

en: Address:
hy: Հասցե:

en: Adjustment cost for invoice
hy: Կարգավորող գին այս վճարահաշվի համար

en: Adjustments
hy: Կարգավորումներ

note: %1$s:  total_adj + shipmentcost | $Price
en: Adjustments plus shipping: %s
hy: Կարգավորումներ գումարած առաքումը: %s

en: Administration
hy: Ադմինիստրացիա

en: Administration
hy: Ադմինիստրացիա

en: Administration &gt; Currencies and exchange rates
hy: Կառավարում &gt; Տարադրամներ և փոխանակման կուրսեր

en: Administration &rsaquo; Circulation and fine rules
hy: Կառավարում &rsaquo; Տացքի և տուգանքի օրենքներ

en: Administration &rsaquo; Item types
hy: Կառավարում &rsaquo; Նյութի տեսակներ

en: Administration &rsaquo; Koha
hy: Կառավարում &rsaquo; Կոհա

en: Administration tables
hy: Ադմինիստրատիվ աղյուսակներ

en: Administrator account created!
hy: Ադմինիստրատորի հաշիվը ստեղծված է։

en: Administrator account permissions
hy: Ադմինիստրատորի հաշվի թույլտվությունները

en: Administrator identity
hy: Ադմինիստրատորի նույնականությունը

en: Administrator login
hy: Ադմինիստրատորի գրանցամուտք

en: Adolescent
hy: Անչափահաս

en: Adult
hy: Մեծահասակ

en: Advance notice
hy: Նախապես ծանուցում

note: SCRIPT
en: Advanced
hy: Խորացված

en: Advanced &raquo;
hy: Խորացված &raquo;

note: SCRIPT
en: Advanced Sort
hy: Ընդլայնված տեսակավորում

en: Advanced configuration
hy: Ընդլայնված կարգաբերում

en: Advanced constraints
hy: Խորացված հարկադրումներ

en: Advanced constraints:
hy: Խորացված հարկադրումներ:

en: Advanced editor
hy: Խորացված խմբագրիչ

en: Advanced editor keyboard shortcuts
hy: Աջակցվող խմբագրիչի ստեղնաշարի դյուրանցումները

en: Advanced editor shortcuts
hy: Խորացված խմբագրիչի դյուրանցումները

en: Advanced editor shortcuts &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
hy: Ընդլայնված խմբագրիչի դյուրանցումներ &rsaquo; Կառավարում &rsaquo; Կոհա

en: Advanced prediction pattern:
hy: Խորացված կանխատեսման ձևաչափ։

en: Advanced search
hy: Խորացված փնտրում

en: Advanced search
hy: Խորացված փնտրում

en: Advanced search &rsaquo; Catalog &rsaquo; Koha
hy: Խորացված փնտրում &rsaquo; Քարտարան &rsaquo; Կոհա

note: SCRIPT
en: Advanced sort...
hy: Ընդլայնված տեսակավորում...

en: After
hy: Հետո

en: Afternoon
hy: Միջօրե

en: Afternoon
hy: Կեսօր

en: Agates
hy: Ագաթներ

en: Age
hy: Տարիք

en: Age field
hy: Տարիքի դաշտ

en: Age in days
hy: Տարիքը օրերով

en: Age required
hy: Տարիքը պահանջվում է

en: Age required:
hy: Տարիքը պահանջվում է:

en: Age restricted
hy: Ըստ տարիքի արգելված

note: For the first occurrence, %1$s:  AGE_RESTRICTION | html
en: Age restriction %s.
hy: Տարիքի սահմանափակում %s.

note: %1$s:  AGE_RESTRICTION | html %2$s:  IF CAN_user_circulate_force_checkout %3$s:  END
en: Age restriction %s. %s Check out anyway? %s
hy: Տարիքի սահմանափակում %s. %s Համենայն դեպս դուրս տա՞լ %s

note: %1$s:  age_low | html %2$s:  age_high | html
en: Ages allowed are %s-%s.
hy: Թույլատրված տարիքներն են %s-%s.

en: Agreement search
hy: Համաձայնագրի փնտրում

en: Alert
hy: Զգուշացում

en: Alert subscribers for
hy: Զգուշացրու բաժանորդներին

note: %1$s:  bibliotitle | html
en: Alert subscribers for %s &rsaquo; Serials &rsaquo; Koha
hy: Զգուշացման բաժանորդներ %s &rsaquo; Պարբերականներ &rsaquo; Կոհա

en: Alerts
hy: Զգուշացումներ

en: Aliases
hy: Կեղծանուններ

note: SCRIPT
en: Align
hy: Հավասարեցնել

note: SCRIPT
en: Align center
hy: Հավասարեցրու կենտրոն

note: SCRIPT
en: Align left
hy: Հավասարեցրու ձախ

note: SCRIPT
en: Align right
hy: Հավասարեցրու աջ

note: SCRIPT
en: Alignment
hy: Հավասարեցում

en: Alingsås Public Library, Sweden
hy: Alingsås հանրային գրադարան, Շվեդիա

en: All
hy: Բոլորը

en: All active funds
hy: Բոլոր ակտիվ բյուջեները

note: A
en: All active recalls
hy: Բոլոր ակտիվ հետկանչերը

en: All authority types
hy: Բոլոր Հեղինակավորի տեսակներ

en: All available funds
hy: Մատչելի բոլոր բյուջեները

en: All budgets
hy: Բոլոր դրամագլուխները

note: %1$s:  do_anonym | html %2$s:  last_issue_date | $KohaDates
en: All checkouts (%s) older than %s have been anonymized
hy: Բոլոր տացքերը (%s) որոնք ավելի հին են քան %s դարձվել են անանուն

en: All collections
hy: Բոլոր հավաքածուները

en: All course reserve items will be deleted from all courses to which they are attached.
hy: Դասընթացի բոլոր պահուստները կջնջվեն բոլոր դասընթացներից, որոնց դրանք կցված են:

en: All dates
hy: Բոլոր ամսաթվերը

en: All dependencies installed.
hy: Բոլոր կախվածությունները տեղադրված են։

en: All eHolding titles have been created successfully!
hy: Բոլոր eHolding անվանումները հաջողությամբ ստեղծվել են։

en: All funds
hy: Բոլոր բյուջեները

en: All funds
hy: Բոլոր բյուջեները

en: All headings
hy: Բոլոր առաջատարները

en: All holds have successfully been cancelled!
hy: Բոլորը պահումները հաջողությամբ չեղարկվել են

note: SCRIPT
en: All invoices for merging must be from the same vendor
hy: Ձուլման ենթակա բոլոր հաշվեհամարները պետք է լինեն նույն մատակարարից

en: All item fields are in the same tag and in item tab
hy: Բոլոր նյութի դաշտերը նույն ցուցիչում են և նյութի նույն տաբում

en: All item types
hy: Բոլոր նյութերի տեսակներ

en: All libraries
hy: Բոլոր գրադարանները

note: For the first occurrence, %1$s:  all_pendingsuggestions | html
en: All libraries: %s
hy: Բոլոր գրադարանները: %s

en: All locations
hy: Բոլոր տեղաբաշխումները

en: All orders of this basket will be cancelled and used funds will be refunded.
hy: Այս զամբյուղի բոլոր պատվերները չեղյալ կարվեն և օգտագործված գումարները հետ կվերադարձվեն։

en: All payments to the library
hy: Բոլոր վճարները գրադարանին

en: All records have been deleted successfully!
hy: Բոլոր գրառումները հաջողությամբ ջնջվել են:

en: All records have successfully been modified!
hy: Բոլորը գրառումները հաջողությամբ ձևափոխվել են։

en: All records have successfully been modified!
hy: Բոլորը գրառումները հաջողությամբ ձևափոխվել են

en: All required Perl modules appear to be installed.
hy: Պեռլի բոլոր պահանջվող մոդուլները կարծես թե տեղադրված են։

note: SCRIPT
en: All selected
hy: Բոլոր ընտրվածները

en: All shelving locations
hy: Բոլոր դարակային տեղաբաշխումները

note: For the first occurrence, %1$s:  shipmentdatefrom | $KohaDates
en: All since %s
hy: Բոլորը սկսած %s

en: All statuses
hy: Բոլոր իրավիճակները

en: All tags
hy: Բոլոր ցուցիչները

en: All transactions
hy: Բոլոր գործարքները

en: All vendors
hy: Բոլոր մատակարարները

en: Allen Ginsberg Library, USA
hy: Ալեն Գինզբերգի գրադարան, ԱՄՆ

en: Allow
hy: Թույլատրել

en: Allow OPAC
hy: Թույլատրել ՀՕԱՔ-ը

en: Allow OPAC access to users from this domain to login with this identity provider.
hy: Օգտվողներին թույլատրել ՀՕԱՔ-ի մուտքն այս դոմեյնից՝ մուտք գործելու նույնականացման այս մատակարարով:

en: Allow OPAC:
hy: Թույլատրել ՀՕԱՔ-ը։

en: Allow access to the reports module
hy: Թույլ տուր մուտք հաշվետվությունների մոդուլին

en: Allow auto-renewal of items:
hy: Թույլատրի նյութերի ինքնանորացումը։

en: Allow changes to contents from:
hy: Թույլատրի բովանդակության փոփոխությունները։

en: Allow guarantors of this patron to view this patron's checkouts from the OPAC
hy: Թույլ տուր այս ընթերցողի երաշխավորներին ՀՕԱՔ-ից դիտելու այս ընթերցողի տացքերը

en: Allow guarantors of this patron to view this patron's fines from the OPAC
hy: Թույլ տուր այս ընթերցողի երաշխավորներին ՀՕԱՔ-ից դիտելու ընթերցողի տուգանքները

en: Allow public downloads:
hy: Թույլ տուր հանրային բեռնաթափումները։

en: Allow public enrollment:
hy: Թույլ տուր հանրային ներգրավումներ։

en: Allow staff
hy: Թույլատրել աշխատակազմը

en: Allow staff access to users from this domain to login with this identity provider.
hy: Թույլ տվեք անձնակազմի մուտքը այս դոմեյնից օգտվողներին՝ մուտք գործելու նույնականացման այս մատակարարով:

en: Allow staff members to modify permissions, usernames, and passwords for other staff members
hy: Թույլատրի աշխատակազմի անդամին ձևափոխելու աշխատակազմի այլ անդամների թույլտվությունները, օգտանունները և գաղտնաբառերը

en: Allow staff:
hy: Թույլատրել աշխատակազմը։

en: Allow transfer?
hy: Թույլատրե՞լ Փոխանցում

en: Allow users to auto register on login.
hy: Թույլ տվեք օգտվողներին ինքնաշխատ գրանցվել մուտքի ժամանակ:

en: Allowed
hy: Թույլատրված

en: Allowed pickup locations
hy: Ստանալու թույլատրված վայրեր

en: Allows multiple Item types to be searched in a category. Categories can be entered into the Authorized value ITEMTYPECAT. To combine Item types to this category, enter this Search category to any Item types
hy: Թույլ է տալիս նյութի բազմակի տեսակները փնտրել դասի ներսում: Դասերը կարող են մուտքագրվել ITEMTYPECAT լիազորված արժեքում: Այս դասում տարրերի տեսակները համադրելու համար մուտքագրեք որոնման այս դասում ցանկացած նյութի տեսակներ

en: Already received
hy: Արդեն ստացված է

en: Already validated discharges
hy: Արդեն իսկ հաստատված վճարներ

en: Alt key is "Alt"
hy: Alt ստեղնը "Alt" է

en: Alternate address
hy: Այլընտրանքային հասցե

en: Alternate address line 2
hy: Այլընտրանքային հասցեի տող 2

en: Alternate address: Address
hy: Այլընտրանքային հասցե։ Հասցե

en: Alternate address: Address 2
hy: Այլընտրանքային հասցե։ Հասցե 2

en: Alternate address: City
hy: Այլընտրանքային հասցե։ Քաղաք

en: Alternate address: Contact note
hy: Այլընտրանքային հասցե։ Կոնտակտի նշում

en: Alternate address: Email
hy: Այլընտրանքային հասցե։ Էլ. փոստ

en: Alternate address: Phone
hy: Այլընտրանքային հասցե։ Հեռախոս

en: Alternate address: State
hy: Այլընտրանքային հասցե։ Նահանգ

en: Alternate address: Street number
hy: Այլընտրանքային հասցե։ Փողոցի համար

en: Alternate address: Street type
hy: Այլընտրանքային հասցե։ Փողոցի տեսակ

en: Alternate address: ZIP/Postal code
hy: Այլընտրանքային հասցե։ Փոստային կոդ

en: Alternate city
hy: Այլընտրանքային քաղաք

en: Alternate contact
hy: Փոխարինող կոնտակտ

en: Alternate contact ZIP/postal code
hy: Այլընտրանքային կոնտակտ ԶԻՓ/Փոստային կոդ

en: Alternate contact address
hy: Այլընտրանքային կապի հասցե

en: Alternate contact address 2
hy: Այլընտրանքային կապի հասցե 2

en: Alternate contact city
hy: Այլընտրանքային կապի քաղաք

en: Alternate contact country
hy: Այլընտրանքային կապի երկիր

en: Alternate contact first name
hy: Այլընտրանքային կապի անուն

en: Alternate contact phone
hy: Այլընտրանքային կապի հեռախոս

en: Alternate contact state
hy: Այլընտրանքային կապի նահանգ

en: Alternate contact surname
hy: Այլընտրանքային կապի ազգանուն

en: Alternate contact: Address
hy: Այլընտրանքային կոնտակտ։ Հասցե

en: Alternate contact: Address 2
hy: Այլընտրանքային կոնտակտ։ Հասցե 2

en: Alternate contact: City
hy: Այլընտրանքային կոնտակտ։ Քաղաք

en: Alternate contact: Country
hy: Այլընտրանքային կոնտակտ։ Երկիր

en: Alternate contact: First name
hy: Այլընտրանքային կոնտակտ։ Անուն

en: Alternate contact: Phone
hy: Այլընտրանքային կոնտակտ։ Հեռախոս

en: Alternate contact: State
hy: Այլընտրանքային կոնտակտ։ Նահանգ

en: Alternate contact: Surname
hy: Այլընտրանքային կոնտակտ։ Ազգանուն

en: Alternate contact: ZIP/Postal code
hy: Այլընտրանքային կոնտակտ։ Փոստային կոդ

en: Alternate country
hy: Այլընտրանքային երկիր

en: Alternate email
hy: Այլընտրանքային Էլ. փոստ

en: Alternate phone
hy: Այլընտրանքային հեռախոս

en: Alternate state
hy: Այլընտրանքային նահանգ

en: Alternate street number
hy: Այլընտրանքային փողոցի թիվ

en: Alternate street type
hy: Այլընտրանքային փողոցի տեսակ

en: Alternate zip code
hy: Այլընտրանքային զիպ կոդ

en: Alternative contact
hy: Այլընտրանքային կոնտակտ

note: SCRIPT
en: Alternative description
hy: Այլընտրանքային նկարագրություն

en: Alternative phone:
hy: Այլընտրանքային հեռախոս։

note: SCRIPT
en: Alternative source
hy: Այլընտրանքային աղբյուրներ

note: SCRIPT
en: Alternative source URL
hy: Այլընտրանքային աղբյուրի URL

en: Always add items
hy: Միշտ ավելացրու նյութեր

en: Always show checkouts immediately
hy: Միշտ ցույց տուր սպասարկումները անմիջապես

en: Always show holds
hy: Միշտ ցույց տուր պահումները

note: A
en: Amazon cover image
hy: Ամազոն կազմի պատկեր

note: SCRIPT
en: Amazon cover image (<a href='%s'>see the original image</a>)
hy: Ամազոն կազմի պատկեր (<a href='%s'>տես բնօրինակ պատկերը</a>)

en: American Numismatic Society, USA
hy: Ամերիկյան դրամագիտական ընկերություն, ԱՄՆ

en: Amount
hy: Մեծություն

en: Amount being paid:
hy: Վճարման ենթակա մեծություն։

en: Amount charged:
hy: Գանձված գումար։

en: Amount outstanding
hy: Չվճարված մեծություն

en: Amount paid:
hy: Վճարված գումար։

en: Amount tendered:
hy: Առաջարկված գումարը.

en: Amount:
hy: Գումար։

en: Amount:
hy: Մեծություն:

en: An administrator must add values to the UPLOAD authorized value category otherwise all uploads will be marked as temporary.
hy: Կառավարիչը պետք է ավելացնի արժեքները UPLOAD լիազորված արժեքի դասին, հակառակ դեպքում բոլոր վերբեռնումները կնշվեն որպես ժամանակավոր։

en: An administrator must create one or more authorized values with the category DEPARTMENT.
hy: Ադմինիստրատորը պետք է ստեղծի մեկ կամ ավել թույլատրված արժեքներ DEPARTMENT դասով։

note: %1$s:  batch_id | html
en: An error has occurred and batch %s was not deleted.
hy: Պատահել է սխալ և %s փաթեթը չի ջնջվել։

note: %1$s:  batch_id | html
en: An error has occurred and batch %s was not fully de-duplicated.
hy: Պատահել է սխալ և %s փաթեթը ամբողջովին չի պատճենվել։

note: %1$s:  batch_id | html
en: An error has occurred and no items have been added to batch %s.
hy: Պատահել է սխալ և %s փաթեթին նյութեր չեն ավելացվել։

note: %1$s:  batch_id | html
en: An error has occurred and the item(s) was not removed from batch %s.
hy: Պատահել է սխալ և %s փաթեթից նյութեր չեն հեռացվել։

en: An error has occurred while attempting to upload the image file.
hy: Հանդիպել է սխալ պատկերի նիշքը վերբեռնելու ժամանակ։

en: An error has occurred!
hy: Կա սխալ!

en: An error has occurred.
hy: Կա սխալ։

note: %1$s:  IF error_order_already_cancelled
en: An error has occurred. %s
hy: Կա սխալ։ %s

en: An error has occurred. Check the logs.
hy: Սխալ է տեղի ունեցել. Ստուգեք տեղեկամատյանները:

en: An error has occurred. Invoice cannot be created.
hy: Պատահել է սխալ։ Հնարավոր չէ ստեղծել ինվոյս։

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: An error occurred
hy: Կա սխալ

note: %1$s:  m.error | html
en: An error occurred (%s)
hy: Կա սխալ (%s)

en: An error occurred on cancelling.
hy: Չեղարկելիս հանդիպել է սխալ։

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: An error occurred on deleting this image
hy: Այս պատկերը ջնջելիս հանդիպել է սխալ

note: SCRIPT
en: An error occurred reading this file.
hy: Հանդիպել է սխալ այս ցուցակը կարդալիս։

en: An error occurred trying to open the identity provider domain for editing. The passed ID is invalid.
hy: Սխալ է տեղի ունեցել՝ փորձելով բացել նույնականացման մատակարարի տիրույթը խմբագրման համար: Անցած ID-ն անվավեր է:

en: An error occurred trying to open the identity provider for editing. The passed ID is invalid.
hy: Սխալ է տեղի ունեցել՝ փորձելով բացել նույնականացման մատակարարին խմբագրման համար: Անցած ID-ն անվավեր է:

en: An error occurred trying to open the server for editing. The passed ID is invalid.
hy: Սխալ առաջացավ՝ փորձելով բացել սերվերը խմբագրման համար: Անցած ID-ն անվավեր է:

en: An error occurred when adding a new identity provider domain.
hy: Նույնականացման մատակարարի նոր դոմեյն ավելացնելիս սխալ տեղի ունեցավ:

en: An error occurred when adding a new identity provider.
hy: նույնականացման նոր մատակարար ավելացնելիս սխալ է տեղի ունեցել:

en: An error occurred when adding the server. The library already has an SMTP server set.
hy: Սերվերն ավելացնելիս սխալ առաջացավ: Գրադարանն արդեն ունի կարգաբերված SMTP կայան:

en: An error occurred when adding this CSV profile
hy: Հանդիպել է սխալ այս CSV պրոֆայլը ավելացնելիս

en: An error occurred when adding this authority type. The authority type code might already exist.
hy: Հեղինակավորի այս տեսակն ավելացնելիս սխալ տեղի ունեցավ: Հեղինակավորի տեսակի կոդը կարող է արդեն առկա լինել:

en: An error occurred when adding this cash register.
hy: Այս ՀԴՄ-ն ավելացնելիս սխալ տեղի ունեցավ:

en: An error occurred when adding this city. The city id might already exist.
hy: Այս քաղաքն ավելացնելիս հանդիպել է սխալ։ Քաղաքի ID-ն կարող է արդեն գոյություն ունենալ:

en: An error occurred when adding this classification source. Perhaps the code already exists?
hy: Այս դասակարգման աղբյուրն ավելացնելիս սխալ տեղի ունեցավ: Միգուցե կոդը արդեն գոյություն ունի՞:

en: An error occurred when adding this content. Check the logs
hy: Այս բովանդակությունն ավելացնելիս սխալ տեղի ունեցավ: Ստուգեք տեղեկամատյանները:

en: An error occurred when adding this currency. The currency code might already exist
hy: Այս արժույթն ավելացնելիս սխալ տեղի ունեցավ: Արժույթի կոդը կարող է արդեն գոյություն ունենալ

en: An error occurred when adding this desk. The desk ID might already exist
hy: Այս աշխատասեղանն ավելացնելիս սխալ տեղի ունեցավ: Գրասեղանի ID-ն կարող է արդեն գոյություն ունենալ

en: An error occurred when adding this filing rule. Perhaps the code already exists?
hy: Սխալ է տեղի ունեցել ներկայացման այս կանոնն ավելացնելիս: Միգուցե կոդը արդեն գոյություն ունի՞:

en: An error occurred when adding this framework. The framework might already exist.
hy: Այս շրջանակն ավելացնելիս սխալ տեղի ունեցավ: Շրջանակը կարող է արդեն գոյություն ունենալ:

en: An error occurred when adding this library. The branchcode might already exist.
hy: Այս գրադարանն ավելացնելիս սխալ տեղի ունեցավ: Մասնաճյուղի կոդը կարող է արդեն գոյություն ունենալ:

en: An error occurred when adding this library. The library id might already exist in this group.
hy: Այս գրադարանն ավելացնելիս սխալ տեղի ունեցավ: Գրադարանի ID-ն կարող է արդեն գոյություն ունենալ այս խմբում:

en: An error occurred when adding this quote
hy: Հանդիպել է սխալ այս մեջբերումն ավելացնելիս։

en: An error occurred when adding this splitting rule. Perhaps the code already exists?
hy: Այս բաժանման կանոնն ավելացնելիս սխալ տեղի ունեցավ: Միգուցե կոդը արդեն գոյություն ունի՞:

note: SCRIPT
en: An error occurred when adding this translation
hy: Հանդիպել է սխալ այս թարգմանությունն ավելացնելիս։

en: An error occurred when creating this list.
hy: Հանդիպել է սխալ այս ցուցակը ստեղծելիս։

note: %1$s:  shelfname | html
en: An error occurred when creating this list. The name %s already exists.
hy: Այս ցուցակը ստեղծելիս հանդիպել է սխալ։ Այս անունը %s արդեն առկա է։

en: An error occurred when deleting this CSV profile. Check the logs
hy: Այս CSV պրոֆիլը ջնջելիս սխալ տեղի ունեցավ: Ստուգեք տեղեկամատյանները

en: An error occurred when deleting this authority type. Check the logs.
hy: Լիազորությունների այս տեսակը ջնջելիս սխալ տեղի ունեցավ: Ստուգեք տեղեկամատյանները:

en: An error occurred when deleting this authorized value category. Check the logs.
hy: Այս լիազորված արժեքի դասը ջնջելիս սխալ տեղի ունեցավ: Ստուգեք տեղեկամատյանները:

en: An error occurred when deleting this authorized value. Check the logs.
hy: Այս լիազորված արժեքը ջնջելիս սխալ տեղի ունեցավ: Ստուգեք տեղեկամատյանները:

en: An error occurred when deleting this city. Check the logs.
hy: Այս քաղաքը ջնջելիս սխալ տեղի ունեցավ: Ստուգեք տեղեկամատյանները:

en: An error occurred when deleting this classification source.
hy: Այս դասակարգման աղբյուրը ջնջելիս սխալ տեղի ունեցավ:

en: An error occurred when deleting this content. Check the logs
hy: Այս բովանդակությունը ջնջելիս սխալ տեղի ունեցավ: Ստուգեք տեղեկամատյանները

en: An error occurred when deleting this currency. Check the logs
hy: Այս արժույթը ջնջելիս սխալ տեղի ունեցավ: Ստուգեք տեղեկամատյանները

en: An error occurred when deleting this desk. Check the logs
hy: Այս աշխատասեղանը ջնջելիս սխալ տեղի ունեցավ: Ստուգեք տեղեկամատյանները

en: An error occurred when deleting this filing rule. Perhaps it is used by at least one classification source?
hy: Ներկայացման այս կանոնը ջնջելիս սխալ տեղի ունեցավ: Միգուցե՞ այն օգտագործվում է առնվազն մեկ դասակարգման աղբյուրի կողմից:

en: An error occurred when deleting this framework. Check the logs.
hy: Այս շրջանակը ջնջելիս սխալ տեղի ունեցավ: Ստուգեք տեղեկամատյանները:

en: An error occurred when deleting this item type. Check the logs
hy: Նյութի այս տեսակը ջնջելիս սխալ տեղի ունեցավ: Ստուգեք տեղեկամատյանները

en: An error occurred when deleting this library. Check the logs.
hy: Այս գրադարանը ջնջելիս սխալ տեղի ունեցավ: Ստուգեք տեղեկամատյանները:

en: An error occurred when deleting this list.
hy: Այս ցուցակը ջնջելիս հանդիպել է սխալ։

en: An error occurred when deleting this patron category. Check the logs
hy: Ընթերցողի այս դասը ջնջելիս սխալ տեղի ունեցավ: Ստուգեք տեղեկամատյանները

en: An error occurred when deleting this patron category. Check the logs.
hy: Ընթերցողի այս դասը ջնջելիս սխալ տեղի ունեցավ: Ստուգեք տեղեկամատյանները:

en: An error occurred when deleting this splitting rule. Perhaps it is used by at least one classification source?
hy: Այս բաժանման կանոնը ջնջելիս սխալ տեղի ունեցավ: Միգուցե՞ այն օգտագործվում է առնվազն մեկ դասակարգման աղբյուրի կողմից:

note: SCRIPT
en: An error occurred when deleting this translation
hy: Հանդիպել է սխալ այս թարգմանությունը ջնջելիս։

en: An error occurred when inserting this authorized value category. Perhaps the category name already exists.
hy: Այս լիազորված արժեքի դասը զետեղելիս սխալ տեղի ունեցավ: Հավանաբար դասի անվանումն արդեն գոյություն ունի:

en: An error occurred when inserting this authorized value. Perhaps the value or the category already exists.
hy: Այս լիազորված արժեքը տեղադրելու ժամանակ սխալ է տեղի ունեցել: Միգուցե արժեքը կամ դասը արդեն գոյություն ունի:

en: An error occurred when inserting this item type. Perhaps the value already exists
hy: Նյութի այս տեսակը զետեղելիս սխալ տեղի ունեցավ: Միգուցե արժեքը արդեն կա

en: An error occurred when inserting this patron category. The patron category might already exist
hy: Ընթերցողի այս դասը տեղադրելիս սխալ տեղի ունեցավ: Ընթերցողի դասը կարող է արդեն գոյություն ունենալ

en: An error occurred when inserting this patron category. The patron category might already exist.
hy: Ընթերցողի այս դասը տեղադրելիս սխալ տեղի ունեցավ: Ընթերցողի դասը կարող է արդեն գոյություն ունենալ:

en: An error occurred when saving this credit type
hy: Այս վարկատեսակը պահելիս սխալ առաջացավ

en: An error occurred when saving this debit type
hy: Այս դեբետային տեսակը պահելիս սխալ է տեղի ունեցել

en: An error occurred when updating this CSV profile. Perhaps it already exists
hy: Այս CSV պրոֆիլը թարմացնելիս սխալ տեղի ունեցավ: Թերևս դա արդեն կա

en: An error occurred when updating this authority type. Perhaps it already exists.
hy: Այս լիազորությունների տեսակը թարմացնելիս սխալ տեղի ունեցավ: Թերևս դա արդեն կա։

en: An error occurred when updating this authorized value. Perhaps the value already exists.
hy: Այս լիազորված արժեքը թարմացնելիս սխալ տեղի ունեցավ: Միգուցե արժեքը արդեն կա։

en: An error occurred when updating this cash register.
hy: Այս ՀԴՄ-ի թարմացման ժամանակ սխալ է տեղի ունեցել:

en: An error occurred when updating this city. Perhaps it already exists.
hy: Այս քաղաքը թարմացնելիս սխալ տեղի ունեցավ: Թերևս դա արդեն կա։

en: An error occurred when updating this classification source.
hy: Այս դասակարգման աղբյուրը թարմացնելիս սխալ տեղի ունեցավ:

en: An error occurred when updating this content. Perhaps it already exists
hy: Այս բովանդակությունը թարմացնելիս սխալ տեղի ունեցավ: Թերևս դա արդեն կա

en: An error occurred when updating this currency. Perhaps it already exists
hy: Այս արժույթը թարմացնելիս սխալ տեղի ունեցավ: Թերևս դա արդեն կա

en: An error occurred when updating this desk. Perhaps it already exists
hy: Այս աշխատասեղանը թարմացնելիս սխալ առաջացավ: Թերևս դա արդեն կա

en: An error occurred when updating this filing rule.
hy: Ներկայացման այս կանոնը թարմացնելիս սխալ առաջացավ:

en: An error occurred when updating this framework. Perhaps it already exists.
hy: Այս շրջանակը թարմացնելիս սխալ տեղի ունեցավ: Թերևս դա արդեն կա։

en: An error occurred when updating this item type. Perhaps the value already exists
hy: Նյութի այս տեսակը թարմացնելիս սխալ տեղի ունեցավ: Միգուցե արժեքը արդեն կա

en: An error occurred when updating this library. Perhaps it already exists.
hy: Այս գրադարանը թարմացնելիս սխալ տեղի ունեցավ: Թերևս դա արդեն կա։

en: An error occurred when updating this list.
hy: Այս ցուցակը թարմացնելիս հանդիպել է սխալ։

en: An error occurred when updating this patron category. Perhaps it already exists
hy: Ընթերցողի այս դասը թարմացնելիս սխալ տեղի ունեցավ: Թերևս դա արդեն կա

en: An error occurred when updating this patron category. Perhaps it already exists.
hy: Ընթերցողի այս դասը թարմացնելիս սխալ տեղի ունեցավ: Թերևս դա արդեն կա։

en: An error occurred when updating this quote. Perhaps it already exists
hy: Այս մեջբերումը թարմացնելիս սխալ տեղի ունեցավ: Թերևս դա արդեն կա

en: An error occurred when updating this splitting rule.
hy: Այս բաժանման կանոնը թարմացնելիս սխալ տեղի ունեցավ:

note: SCRIPT
en: An error occurred when updating this translation.
hy: Հանդիպել է սխալ այս թարգմանությունը թարմացնելիս։

en: An error occurred whilst creating a new housebound visit
hy: Սխալ է տեղի ունեցել նոր տնային այցելություն ստեղծելիս

en: An error occurred whilst creating this housebound profile
hy: Այս տնային պրոֆիլը ստեղծելիս սխալ տեղի ունեցավ

en: An error occurred whilst deleting a housebound visit
hy: Տնային այցը ջնջելիս սխալ տեղի ունեցավ

en: An error occurred whilst loading the housebound visit
hy: Տնային այցը բեռնելիս սխալ տեղի ունեցավ

en: An error occurred whilst updating a housebound visit
hy: Սխալ է տեղի ունեցել տնային այցելությունը թարմացնելիս

en: An error occurred whilst updating this housebound profile
hy: Այս տնային պրոֆիլը թարմացնելիս սխալ տեղի ունեցավ

note: %1$s:  error | html
en: An error occurred, please try again: %s
hy: Հանդիպել է սխալ, փորձեք կրկին: %s

note: SCRIPT
en: An error occurred. Check the logs
hy: Սխալ է տեղի ունեցել: Ստուգեք տեղեկամատյանները

note: SCRIPT
en: An error occurred. Patron list could not be updated.
hy: Սխալ է տեղի ունեցել. Հաճախորդների ցանկը չհաջողվեց թարմացնել:

en: An error on setting library default.
hy: Սխալ՝ գրադարանի լռելյայնը սահմանելիս:

note: %1$s:  op | html %2$s:  label_element | html %3$s:  element_id | html
en: An error was encountered and the %s operation for %s %s was not completed. Please have your system administrator check the error log for details.
hy: Սխալ է հանդիպել և %s այս գործողությունը %s %s չի ավարտվել։ Ասեք համակարգի կառավարչին մանրամասների համար ստուգելու սխալի գրանցման նիշքը։

note: %1$s:  PROCESS xlate_errtype
en: An error was encountered: %s Please have your system administrator check the error log for details.
hy: Սխալ է հանդիպել. %s Ասեք համակարգի կառավարչին մանրամասների համար ստուգելու սխալի գրանցման նիշքը։

note: %1$s:  IMAGE_NAME | html
en: An image with the name '%s' already exists.
hy: '%s' անունով պատկեր արդեն կա։

en: An index name, e.g. title or Local-Number
hy: Ցուցիչի անունը, օրինակ՝ վերնագիր կամ տեղային համար

en: An internal link in the client is broken and the page does not exist
hy: Հաճախորդի մոտ ներքին կապը կոտրված է, և էջը գոյություն չունի

en: An unknown error has occurred.
hy: Չճանաչված սխալ է հանդիպել;

en: An unknown error occurred while trying to add an item
hy: Հանդիպել է սխալ նյութը ավելացնելիս

en: An unknown error occurred while trying to check out the item
hy: Հանդիպել է սխալ նյութը սպասարկելիս

note: %1$s:  card_element | html %2$s:  element_id | html
en: An unsupported operation was attempted on %s %s.
hy: %s վրա հանդիպել է չաջակցվող սխալ %s.

en: An unsupported operation was attempted.
hy: Չաջակցվող գործողության փորձ է արվել։

en: Analytics
hy: Անալիտիկա

en: Analyze items
hy: Վերլուծիր նյութերը

note: SCRIPT
en: Anchor
hy: Խարիսխ

note: SCRIPT
en: Anchor...
hy: Խարիսխ...

note: SCRIPT
en: Anchors
hy: Խարիսխներ

note: SCRIPT
en: Animals and Nature
hy: Կենդանիներ և բնություն

en: Anonymize checkout history
hy: Տրումների պատմությունը դարձրու անանուն

en: Another pattern with this name already exists.
hy: Այս անունով մեկ այլ ձևանմուշ արդեն գոյություն ունի։

en: Any
hy: Ինչ որ

en: Any audience
hy: Ինչ որ լսարան

en: Any category code
hy: Ինչ որ Դասի կոդ

en: Any changes to the configuration will only take effect after a full reindex. Until then searching may not work correctly.
hy: Կարգաբերումում ցանկացած ձևափոխումներ կունենան ազդեցություն ամբողջական վերաինդեքսավորումից հետո։ Մինչ այդ, փնտրումը ճիշտ չի աշխատի։

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Any changes will not be saved. Continue?
hy: Փոփոխությունները չեն հիշվի։ Շարունակե՞լ։

en: Any collection
hy: Ցանկացած հավաքածու

en: Any content
hy: Ինչ որ բովանդակություն

en: Any format
hy: Ինչ որ ձևաչափ

en: Any item
hy: Ցանկացած նյութ

en: Any item type
hy: Ինչ որ նյութի տեսակ

en: Any items with existing course reserves will have their
hy: Ցանկացած նյութեր առկա դասընթացի պահեստայիններով կունենան իրենց

en: Any library
hy: Ինչ որ Գրադարան

en: Any lost item fees for this item will remain on the patron's account.
hy: Ցանկացած կորած նյութի գանձումները կմնան ընթերցողի հաշվի վրա։

en: Any phrase
hy: Ինչ որ արտահայտություն

en: Any processing fees for this item will remain on the patron's account.
hy: Այս նյութի վերամշակման ցանկացած վճար կմնա հաճախորդի հաշվին:

en: Any shelving location
hy: Ցանկացած դարակային տեղաբաշխում

en: Any status except cancelled
hy: Ցանկացած վիճակ բացի չեղյալ արվածները

en: Any vendor
hy: Ցանկացած մատակարար

en: Any word
hy: ինչ որ բառ

en: Any:
hy: Որևէ։

en: Anyone seeing this list
hy: Ցանկացածը ով տեսնում է այս ցուցակը

en: Apache version:
hy: Apache տարբերակ:

en: Appear in position:
hy: Հայտնվել դիրքում ։

en: Append
hy: Կցել

en: Appended
hy: Կցված

en: Applied
hy: Կիրառված

note: %1$s:  num_with_matches | html
en: Applied different matching rule. Number of records matched now %s
hy: Կիրառվում է համընկեցման այլ օրենք։ Հիմա համընկնող գրառումների թիվն է %s

note: SCRIPT
en: Apply
hy: Կիրառիր

en: Apply
hy: Կիրառիր

note: INPUT type=submit
en: Apply different matching rules
hy: Կիրառիր համընկեցման տարբեր օրենքներ

en: Apply discount
hy: Կիրառիր զեղչ

en: Apply field weights to search
hy: Կիրառեք դաշտի կշիռները որոնման համար

note: INPUT type=submit
en: Apply filter
hy: Կիրառիր զտիչ

en: Apply filter(s)
hy: Կիրառիր զտիչ(ներ)

en: Apply template
hy: Կիրառեք ձևանմուշը

en: Approve
hy: Հաստատիր

en: Approve an acquisitions basket
hy: Հաստատեք համալրման զամբյուղը

en: Approved
hy: Հաստատված

en: Approved comments
hy: Հաստատված նշումներ

en: Approved tags
hy: Հաստատված ցուցիչներ

en: April
hy: Ապրիլ

en: Arabic
hy: Արաբերեն

en: Archive
hy: Արխիվ

en: Archived
hy: Արխիվացված

note: %1$s:  END
en: Archived %s
hy: Արխիվացված %s

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to add a new item? Any changes made on this page will be lost.
hy: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ավելացնել նոր նյութ։ Այս էջում կատարված փոփոխությունները կկորեն։

en: Are you sure you want to cancel this article request?
hy: Վստա՞հ ես որ ուզում ես չեղյալ անել այս հոդվածի պահանջը։

en: Are you sure you want to cancel this hold?
hy: Վստա՞հ ես որ ուզում ես չեղյալ անել այս պահումը։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to cancel this import?
hy: Վստա՞հ ես որ ուզում ես չեղյալ անել այս ներմուծումը։

note: %1$s:  ordernumber | html
en: Are you sure you want to cancel this order (%s)
hy: Վստա՞հ ես որ ուզում ես չեղյալ անել այս պատվերը (%s)

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to cancel your changes?
hy: Վստա՞հ ես որ ուզում ես չեղյալ անել քո փոփոխությունները։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to change the pickup library from %s to %s for this request?
hy: Վստա՞հ ես որ այս հարցման համար ուզում ես փոխել այս %s վերցնելու գրադարանը սրանով %s

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to clone this circulation and fine rule from %s to %s library? This will override the existing rules in this library.
hy: Վստա՞հ ես որ %s մինչև %s գրադարանների համար ցանկանում ես կլոնավորել տացքի և տուգանքի օրենքները։ Սա կվերագրի այս գրադարանի համար առկա օրենքները։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to clone this standard rule to %s library? This will override the existing rules in this library.
hy: Վստա՞հ ես որ ուզում ես %s գրադարանի համար կլոնավորել այս ստանդարտ օրենքը։ Սա կվերագրի այս գրադարանում առկա օրենքները։

note: %1$s:  basketname | html
en: Are you sure you want to close basket %s?
hy: Վստա՞հ ես որ ուզում ես փակել զամբյուղը %s

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to close this basket and generate an EDIFACT order?
hy: Համոզվա՞ծ եք, որ ցանկանում եք փակել այս զամբյուղը և գեներացնել EDIFACT խումբ։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to close this basketgroup?
hy: Համոզվա՞ծ եք, որ ցանկանում եք փակել զամբյուղի այս խումբը

en: Are you sure you want to delete
hy: Վստահ ես որ ուզում ես ջնջել

note: %1$s:  PROCESS restriction_type_description restriction_type=restriction
en: Are you sure you want to delete "%s"?
hy: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել "%s"

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Are you sure you want to delete %s %s?
hy: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել %s %s

note: %1$s:  library.branchname | html %2$s:  library.branchcode | html
en: Are you sure you want to delete %s (%s)?
hy: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել  %s (%s)

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Are you sure you want to delete batch %s?
hy: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել փաթեթը %s

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete image(s): %s?
hy: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել պատկեր(ներ)ը։ %s

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete server %s?
hy: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել %s կայանը։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete the %s selected search history entries?
hy: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել %s ընտրված փնտրման պատմության մուտքերը։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete the club %s? This will cancel all patron enrollments in this club.
hy: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել %s ակումբը։ Սա կչեղարկի ակումբում ընթերցողական բոլոր ներգրավվածությունները։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete the club template %s? This will delete all clubs using this template and cancel patron enrollments
hy: Վստա՞հ ես, որ ուզում ես ջնջել ակումբի ձևաչափը %s։ Սա կջնջի բոլոր ակումբները, որ օգտագործում են այս ձևաչափը և չեղյալ կամի հաճախորդների ներգրավումները

en: Are you sure you want to delete the following quote?
hy: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել հետևյալ մեջբերումը։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete the list %s?
hy: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել ցուցակը %s

note: %1$s:  patron.firstname | html %2$s:  patron.surname | html
en: Are you sure you want to delete the patron %s %s?
hy: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել ընթերցողին %s %s

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete the selected content?
hy: Վստա՞հ ես որ ուզում ես հեռացնել ընտրված բովանդակությունը։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete the selected reports?
hy: Վստա՞հ ես որ ուզում ես հեռացնել ընտրված հաշվետվությունները։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete the selected search history entry?
hy: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել ընտրված փնտրման պատմության մուտքերը։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete these suggestions?
hy: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել այս առաջարկները։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this OAI set?
hy: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել OAI այս բազմությունը։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this authority?
hy: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել այս հեղինակավորը։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this authorized value category?
hy: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել լիազորված արժեքի այս դասը։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this authorized value?
hy: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել այս լիազորված արժեքը։

en: Are you sure you want to delete this basket?
hy: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել այս զամբյուղը։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this class source?
hy: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել այս դասի աղբյուրը։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this content? This cannot be undone.
hy: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել այս բովանդակությունը։ Սա հնարավոր չի լինի հետ վերականգնել։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this course?
hy: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել այս դասընթացը։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this course? There are %s attached items.
hy: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել այս դասընթացը։ Կան %s կցված նյութեր։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this course? There is %s attached item.
hy: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել այս դասընթացը։ Կա %s կցված նյութ։

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this cover image?
hy: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել այս կազմի պատկերը։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this delivery?
hy: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել այս առաքումը։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this dictionary definition? This cannot be undone.
hy: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել բառարանի այս սահմանումը։ Սա հնարավոր չի լինի հետ վերականգնել։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this field?
hy: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել այս դաշտը։

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this file ?
hy: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել այս նիշքը։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this file?
hy: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել այս նիշքը։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this filing rule?
hy: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել լրացման այս օրենքը։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this image?
hy: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել այս պատկերը։

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this invoice?
hy: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել այս վճարահաշիվը։

en: Are you sure you want to delete this item group?
hy: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել նյութի այս խումբը։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this item?
hy: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել այս նյութը։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this key?
hy: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել այս բանալին։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this list?
hy: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել այս ցուցակը։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this macro?
hy: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել այս մակրոն։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this message?
hy: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել այս հաղորդագրությունը։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this news item? This cannot be undone.
hy: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել նորությունների այս նյութը։ Սա հնարավոր չի լինի հետ վերականգնել։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this numbering pattern?
hy: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել համարակալման այս ձևանմուշը։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this patron from the card batch?
hy: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել այս ընթերցողին քարտի փաթեթից։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this patron image? This cannot be undone.
hy: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել ընթերցողի այս պատկերը։ Սա հնարավոր չի լինի հետ վերականգնել։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this profile?
hy: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել այս պրոֆայլը։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this record?
hy: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել այս գրառումը։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this report? This cannot be undone.
hy: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել այս հաշվետվությունը։ Սա հնարավոր չի լինի հետ վերականգնել։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this rule? This cannot be undone.
hy: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել այս օրենքը։ Սա հնարավոր չի լինի հետ վերականգնել։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this saved report?
hy: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել այս հիշված հաշվետվությունը։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this splitting rule?
hy: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել բաժանման այս օրենքը։

en: Are you sure you want to delete this stage?
hy: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել այս փուլավորվածը։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this subscription frequency?
hy: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել այս բաժանորդագրության հաճախականությունը։

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this suggestion?
hy: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել այս առաջարկը։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this translation?
hy: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել այս թարգմանությունը։

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this?
hy: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել սա։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to do this?
hy: Վստա՞հ ես որ ուզում ես կատարել սա։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to edit another rule?
hy: Վստա՞հ ես որ ուզում ես խմբագրել մեկ այլ օրենք։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to erase your changes?
hy: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել քո փոփոխությունները։

note: %1$s:  basketname | html
en: Are you sure you want to generate an EDIFACT order and close basket %s?
hy: Վստա՞հ ես որ ուզում ես գեներացնել EDIFACT պատվեր և փակել զամբյուղը %s

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to merge the selected patrons?
hy: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ձուլել ընտրված օգտատերերին։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to permanently delete this batch?
hy: Վստա՞հ ես որ ուզում ես շարունակաբար ջնջել այս փաթեթը։

en: Are you sure you want to remove
hy: Վստա՞հ ես որ ուզում ես հեռացնել

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to remove all items from the course?
hy: Վստա՞հ ես որ ուզում ես հեռացնել բոլոր նյութերը դասընթացից։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to remove label number(s): %s from this batch?
hy: Վստա՞հ ես որ ուզում ես հեռացնել պիտակի համարները %s այս փաթեթից

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to remove the selected patron(s) from this batch?
hy: Վստա՞հ ես որ այս փաթեթից ուզում ես հեռացնել ընտրված օգտատեր(եր)ին։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to remove the selected patrons?
hy: Վստա՞հ ես որ ուզում ես հեռացնել ընտրված օգտատերերին։

en: Are you sure you want to remove the selected rule(s)?
hy: Վստա՞հ ես որ ուզում ես հեռացնել ընտրված օրենքները։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to remove the tag from this title?
hy: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել այս ցուցիչը այս վերնագրից։

en: Are you sure you want to remove these item(s) from their item group(s)?
hy: Վստա՞հ ես որ ուզում ես հեռացնել այս նյութերը իրենց իրենց նյութերի խմբերից։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to remove these items from all courses?
hy: Վստա՞հ ես որ ուզում ես հեռացնել այս նյութերը բոլոր դասընթացներից։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to remove these items from the list?
hy: Վստա՞հ ես որ ուզում ես հեռացնել այս նյութերը ցուցակից։

en: Are you sure you want to remove this item from it's rota?
hy: Վստա՞հ ես որ ուզում ես հեռացնել այս նյութը իր հերթապահությունից։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to remove this item from the course?
hy: Վստա՞հ ես որ ուզում ես հեռացնել այս նյութը դասընթացից։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to remove this list?
hy: Վստա՞հ ես որ ուզում ես հեռացնել այս ցուցակը։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to remove this recall and return the item to it's home library?
hy: Վստա՞հ եք, որ ցանկանում եք հեռացնել այս հետկանչը և վերադարձնել նյութը իր տան գրադարան:

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Are you sure you want to remove this recall?
hy: Վստա՞հ ես որ ցանկանում ես հեռացնել այս հետկանչը։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to reopen this basket?
hy: Վստա՞հ ես որ ուզում ես նորից բացել այս զամբյուղը։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to reopen this subscription?
hy: Վստա՞հ ես որ ուզում ես վերաբացել այս բաժանորդագրությունը։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to replace current %s contents?
hy: Վստա՞հ ես որ ուզում ես փոխարինել ընթացիկ%s բովանդակությունը։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to replace the current patron image? This cannot be undone.
hy: Վստա՞հ ես որ ուզում ես փոխարինել ընթացիկ ընթերցողի պատկերը։ Սա հնարավոր չի լինի հետ վերականգնել։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to revert this recall's status from Waiting?
hy: Իսկապե՞ս ուզում եք վերադարձնել այս հետկանչի կարգավիճակը Սպասումից:

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to save?
hy: Վստա՞հ ես որ ուզում ես հիշել։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to undo the import of this batch into the catalog?
hy: Վստա՞հ ես որ ուզում ես հետ վերադարձնել այս փաթեթի ներմուծումը քարտարան։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to uninstall the plugin %s?
hy: Վստա՞հ ես որ ուզում ես չեղարկել պլագինը։ %s

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to void this credit?
hy: Վստա՞հ ես որ ուզում ես արգելել այս վարկը։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to write off %s in outstanding fines? This cannot be undone!
hy: Վստա՞հ ես որ ուզում ես դուրս գրել %s գերազանցող տուգանքները։ Սա հնարավոր չի լինի հետ վերականգնել։

en: Are you sure you wish to delete this request?
hy: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել այս հարցումը։

en: Are you sure you wish to remove this item from it's rota
hy: Վստահ ես որ ուզում ես հեռացնել այս նյութը դասընթացից

en: Area
hy: Տիրույթ

en: Area:
hy: Տիրույթ:

en: Armenian Tigran Zargaryan
hy: Հայերեն Տիգրան Զարգարյան

en: Arrived
hy: Ժամանած

note: SCRIPT
en: Arrows
hy: Սլաքներ

en: Article request fee
hy: Հոդվածի պատվերի վճար

note: %1$s:  Branches.GetName( humanbranch ) | html
en: Article request fees for %s
hy: Հոդվածի պատվերի գումար (%s) համար

en: Article requests
hy: Հոդվածի պատվեր

en: Article requests &rsaquo; Circulation &rsaquo; Koha
hy: Հոդվածի հարցում &rsaquo; Տացք &rsaquo; Կոհա

note: For the first occurrence, %1$s:  current_article_requests.count || 0 | html
en: Article requests (%s)
hy: Հոդվածի պատվեր (%s)

en: Article requests:
hy: Հոդվածի պատվեր

en: Article title
hy: Հոդվածի վերնագիր

note: SCRIPT
en: Ascending
hy: Աճողական

note: %1$s:  user | $HtmlTags tag=>'code' %2$s:  dbname | $HtmlTags tag=>'code'
en: Ask for or make a change in the user's privileges. User %s must have USAGE, INSERT, UPDATE, DELETE, DROP and CREATE privileges on database %s.
hy: Հարցրու կամ կատարիր փոփոխություն օգտվողի արտոնություններում։ %s օգտվողը պետք է ունենա USAGE, INSERT, UPDATE, DELETE, DROP և CREATE արտոնություններ շտեմարանի համար %s.

en: Ask your system administrator to configure this feature, or remove this note by
hy: Խնդրեք ձեր համակարգի կառավարիչին ձևավորելու այս հնարավորությունը, կամ հեռացրեք այս նշումը

en: Asked
hy: Հարցված

en: Assistant:
hy: Օգնական։

note: %1$s:  m.biblionumber | html
en: At least one item is checked out on bibliographic record %s.
hy: Առնվազն մեկ նյութ դուրս է տրված %s մատենագիտական գրառումից:

note: INPUT type=checkbox name=repeatable
en: At least one patron has more than one value for this attribute
hy: Առնվազն մեկ ընթերցող ունի մեկից ավելի արժեք այս հատկանիշի համար

note: INPUT type=checkbox name=unique_id
en: At least two patrons have the same value for this attribute
hy: Առնվազն երկու ընթերցող նույն արժեքն ունեն այս հատկանիշի համար

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: At least two records must be selected for merging.
hy: Ձուլման համար հարկ է ընտրել առնվազն երկու գրառում։

note: %1$s:  Branches.GetName(subscription.branchcode) || subscription.branchcode | html
en: At library: %s
hy: Գրադարանում: %s

en: Atomic update error :
hy: Ատոմային թարմացման սխալ :

en: Atomic updates:
hy: Ատոմային թարմացումներ։

en: Attach an item
hy: Կցիր նյութ

note: %1$s:  IF ( biblio.title ) %2$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' %3$s:  END
en: Attach an item %s to %s%s
hy: Կցիր %s նյութը սրան %s%s

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title-head.inc'
en: Attach an item to %s &rsaquo; Cataloging &rsaquo; Koha
hy: Կցիր նյութ %s &rsaquo; Քարտագրում &rsaquo; Կոհա

en: Attach another item
hy: Կցիր այլ նյութ

en: Attach item
hy: Կցիր նյութ

en: Attach this basket to a new basket group with the same name
hy: Կցիր այս զամբյուղը նույն անունով զամբյուղի նոր խմբի

en: Attempt to delete record failed.
hy: Գրառման ջնջելու փորձը ձախողվեց։

en: Attention
hy: Ուշադրություն

note: %1$s:  ERROR_extended_unique_id_failed_value | html
en: Attribute value "%s" is already in use by another patron record.
hy: Հատկության արժեքը "%s" արդեն օգտագործվում է մեկ այլ ընթերցողի գրառումում։

en: Attributes
hy: Բաղադրիչներ

en: Attributes:
hy: Բաղադրիչներ։

en: Audio alerts
hy: Ձայնային ահազանգեր

en: Audio alerts
hy: Ձայնային ահազանգեր

en: Audio alerts &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
hy: Ձայնային ահազանգեր &rsaquo; Կառավարում &rsaquo; Կոհա

en: Audio alerts are disabled
hy: Ձայնային ահազանգերը արգելափակված են

en: AudioAlerts
hy: Ձայնային ահազանգեր

en: August
hy: Օգոստոս

en: Auth field copied
hy: Հեղինակի դաշտը պատճենված է

en: Auth value
hy: Auth արժեք

en: Auth value:
hy: Auth արժեք:

en: Authenticated
hy: Վավերացված է

en: Authentication
hy: Նույնականացում

en: Authentication providers
hy: Նույնականացման մատակարարներ

en: Author
hy: Հեղինակ

en: Author (A-Z)
hy: Հեղինակ (Ա-Ֆ)

en: Author (Z-A)
hy: Հեղինակ (Ֆ-Ա)

en: Author (any):
hy: Հեղինակ (որևէ)։

en: Author (corporate):
hy: Հեղինակ (համատեղ)։

en: Author (meeting / conference):
hy: Հեղինակ (հանդիպում / գիտաժողով)։

en: Author (meeting/conference):
hy: Հեղինակ (հանդիպում/գիտաժողով)։

en: Author (personal):
hy: Հեղինակ (անձ)։

en: Author(s)
hy: Հեղինակ(ներ)

en: Author(s):
hy: Հեղինակ(ներ)։

note: %1$s:  IF ( BIBLIO_RESULT.author ) %2$s:  BIBLIO_RESULT.author | $raw %3$s:  END
en: Author(s): %s%s%s
hy: Հեղինակ(ներ)։ %s%s%s

en: Author:
hy: Հեղինակ:

en: Author:
hy: Հեղինակ:

note: %1$s:  author | html
en: Author: %s
hy: Հեղինակ: %s

en: Authorised value category:
hy: Լիազորված արժեքի դաս։

en: Authorised values category
hy: Լիազորված արժեքի դաս։

en: Authorised values category:
hy: Լիազորված արժեքների դաս։

en: Authorities
hy: Հեղինակություններ

en: Authorities
hy: Հեղինակավորներ

en: Authorities &rsaquo; Koha
hy: Հեղինակավորներ &rsaquo; Կոհա

en: Authorities tables
hy: Հեղինակավորների աղյուսակներ

en: Authorities:
hy: Հեղինակավորների աղյուսակներ

en: Authority
hy: Հեղինակավոր:

note: %1$s:  authid | html %2$s:  authtypetext | html
en: Authority #%s (%s)
hy: Հեղինակություն #%s (%s)

note: %1$s:  loopro.object | html
en: Authority %s
hy: Հեղինակավոր %s

note: %1$s:  m.authid | html
en: Authority %s has been deleted successfully.
hy: %s Հեղինակավորը հաջողությամբ ջնջվել է:

note: %1$s:  IF ( authtypecode ) %2$s:  authtypecode | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Authority MARC framework for %s%s%sdefault framework%s
hy: Հեղինակավոր MARC շրջանակ համար %s%s%sլռակյաց շրջանակ%s

en: Authority MARC subfield structure &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
hy: Հեղինակավոր ՄԵԸՔ ենթադաշտի կառուցվածքը &rsaquo; Կառավարում &rsaquo; Կոհա

note: %1$s:  tagfield | html %2$s:  authtypecode | html
en: Authority MARC subfield structure admin for %s (authority: %s)
hy: Հեղինակավոր MARC ենթադաշտի կառուցվածքի ադմին %s (հեղինակություն: %s) համար

note: %1$s:  tagfield | html
en: Authority MARC subfield structure for %s
hy: Հեղինակավոր MARC ենթադաշտի կառուցվածք %s համար

note: %1$s:  tagfield | html
en: Authority MARC subfield structure for %s
hy: Հեղինակավոր ՄԵԸՔ ենթադաշտի կառուցվածքը %s համար

note: A
en: Authority control
hy: Հեղինակավորի վերահսկում

en: Authority details &rsaquo; Koha
hy: Հեղինակավորի մանրամասներ &rsaquo; Կոհա

en: Authority does not exist
hy: Հեղինակավորը գոյություն չունի

en: Authority field to copy:
hy: Հեղինակավորի դաշտ պատճենելու համար։

en: Authority record
hy: Հեղինակավոր գրառում

note: For the first occurrence, %1$s:  message.authid | html
en: Authority record %s does not exist in the database.
hy: Հեղինակության գրառում %s -ը տվյալների շտեմարանում գոյություն չունի:

note: %1$s:  authority_link | $raw | $KohaSpan
en: Authority record %s has not been modified. An error occurred on modifying it
hy: %s հեղինակավոր գրառումը չի ձևափոխվել։ Ձևափոխելուց պատահել է սխալ

note: %1$s:  authority_link | $raw | $KohaSpan
en: Authority record %s has successfully been modified.
hy: %s հեղինակավոր գրառումը հաջողությամբ ձևափոխվել է։

note: %1$s:  m.authid | html
en: Authority record %s was not deleted. An error occurred.
hy: %s հեղինակավոր գրառումը չի ջնջվել։ Սխալ է տեղի ունեցել։

en: Authority search
hy: Հեղինակավորի փնտրում

en: Authority search results
hy: Հեղինակավորի փնտրման արդյունքներ

en: Authority search results
hy: Հեղինակավորի փնտրման արդյունքներ

en: Authority search results &rsaquo; Authorities &rsaquo; Koha
hy: Հեղինակավորի փնտրման արդյունքներ &rsaquo; Հեղինակավորներ &rsaquo; Կոհա

en: Authority type
hy: Հեղինակավորի տեսակ

en: Authority type
hy: Հեղինակավորի տեսակ

en: Authority type added successfully.
hy: Հեղինակավորի տեսակը հաջողությամբ ավելացված է։

en: Authority type deleted successfully.
hy: Հեղինակավորի տեսակը հաջողությամբ ջնջված է։

en: Authority type updated successfully.
hy: Հեղինակավորի տեսակը թարմացվել է հաջողությամբ։

en: Authority type:
hy: Հեղինակավորի տեսակ։

en: Authority types
hy: Հեղինակավորի տեսակներ

en: Authority:
hy: Հեղինակավորի :

en: Authorized
hy: Լիազորված

en: Authorized value
hy: Լիազորված արժեք

en: Authorized value added successfully.
hy: Լիազորված արժեքը հաջողությամբ ավելացված է։

en: Authorized value category
hy: Լիազորված արժեքի դաս

en: Authorized value category added successfully.
hy: Լիազորված արժեքի դասը հաջողությամբ ավելացված է։

en: Authorized value category deleted successfully.
hy: Լիազորված արժեքի դասը հաջողությամբ ջնջված է։

en: Authorized value category:
hy: Լիազորված արժեքի դաս։

en: Authorized value category:
hy: Լիազորված արժեքի դաս։

en: Authorized value deleted successfully.
hy: Լիազորված արժեքը հաջողությամբ ջնջված է։

en: Authorized value updated successfully.
hy: Լիազորված արժեքը հաջողությամբ թարմացվել է։

en: Authorized value:
hy: Լիազորված արժեք:

en: Authorized value:
hy: Լիազորված արժեք:

en: Authorized values
hy: Լիազորված արժեքներ

en: Authorized values
hy: Լիազորված արժեքներ

note: For the first occurrence, %1$s:  category_name | html
en: Authorized values for category %s
hy: Լիազորված արժեքներ այս դասի համար %s

note: %1$s:  category.category_name | html
en: Authorized values for category %s
hy: Լիազորված արժեքներ այս դասի համար %s

en: Authors
hy: Հեղինակներ

en: Authors:
hy: Հեղինակներ։

en: Auto ordering
hy: Ավտո պատվիրում

en: Auto register
hy: Ինքնագրանցիչ

en: Auto register:
hy: Ինքնագրանցիչ։

en: Auto renewal
hy: Ինքնաթարմացում

en: Auto subscription sharing:
hy: Ավտո բաժանորդագրությունների կիսում։

note: INPUT type=button
en: Auto-fill row
hy: Ինքնալցրու տողը

en: Auto-renewal
hy: Ինքնաթարմացում

en: Auto-renewal:
hy: Ինքնաթարմացում։

en: Auto-renewal: Patron has opted out
hy: Ինքնաթարմացում։ Օգտվողը դուրս է եկել

en: AutoMemberNum is set to enabled, but card number is marked as mandatory in BorrowerMandatoryField: auto calc has been disabled.
hy: AutoMemberNum կարգաբերված է որպես թույլատրել, բայց տոմսի թիվը նշված է որպես պարտադիր BorrowerMandatoryField: ինքնահաշվիչը արգելափակված է։

en: Autolocation is switched on and you are logging in with an IP address that doesn't match your library.
hy: Autolocation միացված է և դու գրանցված ես այս IP հասցեով, որը չի պատկանում քո գրադարանին։

note: SCRIPT
en: Automatic authority link results:
hy: Հեղինակավորի հղման ինքնաշխատ արդյունքներ։

en: Automatic checkin
hy: Ինքնաշխատ հետ ընդունում

en: Automatic checkin:
hy: Ինքնաշխատ հետ ընդունում։

en: Automatic item modifications by age
hy: Նյութի ավտոմատ ձևափոխում ըստ տարիքի

en: Automatic item modifications by age
hy: Նյութի ինքնաշխատ ձևափոխումներ ըստ տարիքի

en: Automatic item modifications by age &rsaquo; Cataloging &rsaquo; Koha
hy: Նյութի ինքնաշխատ ձևափոխումներ ըստ տարիքի &rsaquo; Քարտագրում &rsaquo; Կոհա

en: Automatic ordering:
hy: Ավտոմատ պատվիրում։

en: Automatic renewal
hy: Հեղինակավորների աղյուսակներ

en: Automatic return to holding
hy: Ինքնաշխատ վերադարձ պահմանը

en: Automatic return to home
hy: Ինքնաշխատ վերադարձ տուն

en: Automation
hy: Ավտոմատացում

en: Availability
hy: Հասանելիություն

en: Availability:
hy: Հասանելիություն։

en: Available
hy: Հասանելի է

en: Available barcodes
hy: Հասանելի նրբաթել կոդեր

en: Available call numbers
hy: Հասանելի դասիչ

note: INPUT type=text
en: Available copy
hy: Հասանելի պատճեն

en: Available copy numbers
hy: Հասանելի դասիչներ

en: Available enumeration
hy: Հասանելի հաշվարկում

en: Available for
hy: Հասանելի է՝

en: Available in the library
hy: Հասանելի է գրադարանում

en: Available item types
hy: Հասանելի նյութի տեսակներ

en: Available locations
hy: Հասանելի տեղաբաշխումներ

en: Available since
hy: Հասանելի է սկսած

en: Average checkout period
hy: Դուրս տրման միջին ժամկետը

en: Average checkout period statistics
hy: Դուրս տրման միջին ժամկետների վիճակագրություն

en: Average loan time
hy: Տրման միջին ժամկետ

en: Average loan time
hy: Տրման միջին ժամկետ

en: Average loan time &rsaquo; Reports &rsaquo; Koha
hy: Տրման միջին ժամկետ &rsaquo; Հաշվետվություններ &rsaquo; Կոհա

en: BSD 3-clause Licence
hy: BSD 3-clause արտոնագիր

en: BSD License
hy: BSD արտոնագիր

en: BT
hy: ԼՏ

en: Back
hy: Հետ

note: For the first occurrence, %1$s:  ELSE
en: Back %s
hy: Հետ %s

en: Back side layout not used
hy: Դարձերեսի փռվածքը չի օգտագործվում։

en: Back to Tools
hy: Հետ դեպի գործիքներ

note: INPUT type=submit
en: Back to system preferences
hy: Հետ դեպի համակարգային նախապատվություններ

en: Back to the list
hy: Հետ դեպի ցուցակ

en: Backend
hy: Հետնամաս

note: SCRIPT
en: Background color
hy: Հետնամասի գույն

en: Backslash separated text (.csv)
hy: Հետջնջումով բաժանված տեքստ (.csv)

en: Bad or missing sender address; check your branch email address or preference KohaAdminEmailAddress.
hy: Առաքողի թերի կամ բացակա հասցե. ստուգիր քո մասնաճյուղի էլ. փոստի հասցեն կամ KohaAdminEmailAddress նախապատվությունը։

en: Bankable
hy: Բանկային ընդունելի

en: Barcode
hy: Շտրիխկոդ

note: %1$s:  barcode | html
en: Barcode %s
hy: Շտրիխկոդ %s

note: %1$s:  ITEM_DAT.barcode | html %2$s:  IF not_for_loan %3$s:  not_for_loan_description | html %4$s:  END
en: Barcode %s %s%s %s
hy: Շտրիխկոդ %s %s%s %s

note: For the first occurrence, %1$s:  overduesloo.barcode | html
en: Barcode : %s
hy: Շտրիխկոդ : %s

en: Barcode and bibliographic data are printed on alternating labels
hy: Շտրիխ կոդը և մատենագիտական տվյալները տպագրվում են փոփոխվող պիտակների վրա

en: Barcode file:
hy: Շտրիխկոդի նիշք։

en: Barcode file:
hy: Շտրիխկոդի նիշք։

en: Barcode height:
hy: Շտրիխ կոդի բարձրությունը։

en: Barcode image generator
hy: Շտրիխ կոդի պատկերի գեներատոր

en: Barcode image generator
hy: Շտրիխ կոդի պատկերի գեներատոր

en: Barcode image generator &rsaquo; Cataloging &rsaquo; Koha
hy: Շտրիխ կոդի պատկերի գեներատոր &rsaquo; Քարտագրում &rsaquo; Կոհա

en: Barcode list (one barcode per line):
hy: Շտրիխ կոդի ցուցակ (մեկ շտրիխ կոդ մեկ տողում):

en: Barcode not found
hy: Շտրիխկոդը գտնված չէ

en: Barcode not found.
hy: Շտրիխկոդը գտնված չէ։

en: Barcode not found. The following items were found by searching:
hy: Շտրիխ կոդը չի գտնված։ Հետևյալ նյութերը գտնվել են փնտրելով։

en: Barcode precedes bibliographic data
hy: Շտրիխ կոդը նախորդում է մատենագիտական տվյալներին

en: Barcode range
hy: Շտրիխկոդի միջակայք

en: Barcode submitted
hy: Շտրիխկոդը գրանցված է

en: Barcode text must be numeric (0-9)
hy: Շտրիխ կոդի տեքստը պետք է լինի թվային (0-9)

en: Barcode type
hy: Շտրիխկոդի տեսակ

en: Barcode type:
hy: Շտրիխկոդի տեսակ։

en: Barcode type:
hy: Շտրիխկոդի տեսակ։

en: Barcode:
hy: Շտրիխկոդ:

en: Barcode:
hy: Շտրիխկոդ:

note: For the first occurrence, %1$s:  recall.item.barcode | html
en: Barcode: %s
hy: Շտրիխ կոդ: %s

note: For the first occurrence, %1$s:  transfer.item.barcode | html
en: Barcode: %s
hy: Շտրիխկոդ: %s

en: Barcodes
hy: Շտրիխկոդեր

en: Barcodes file
hy: Շտրիխկոդերի նիշք

note: %1$s:  batche.from | html %2$s:  batche.to | html
en: Barcodes from %s to %s
hy: Շտրիխկոդը այստեղից %s մինչև %s

en: Barcodes not found
hy: Շտրիխկոդեր չեն գտնված

en: Barcodes not found:
hy: Շտրիխկոդեր չեն գտնված։

note: SCRIPT
en: Barcodes of type %s must be numeric
hy: %s տիպի շտրիխ կոդերը պետք է թվային լինեն

en: Barcodes:
hy: Շտրիխկոդեր:

en: Base-level allocated
hy: Բազային-մակարդակի հատկացում

en: Base-level available
hy: Բազային-մակարդակի հասանելիություն

en: Base-level ordered
hy: Բազային-մակարդակի պատվեր

en: Base-level spent
hy: Բազային-մակարդակի ծախս

en: Basic configuration
hy: Հիմնական կարգաբերում

en: Basic constraints
hy: Հիմնական սահմանափակումներ

en: Basic installation complete.
hy: Սկզբնական կարգաբերումը ավարտված է։

en: Basic parameters
hy: Հիմնական սահմանափակումներ

en: Basket
hy: Զամբյուղ

note: For the first occurrence, %1$s:  basketno | html
en: Basket %s
hy: Զամբյուղ %s

note: %1$s:  basketname | html %2$s:  IF ( basketno ) %3$s:  basketno | html %4$s:  END %5$s:  booksellername | html
en: Basket %s %s (%s) %s for %s
hy: Զամբյուղ %s %s (%s) %s սրա համար %s

note: For the first occurrence, %1$s:  basketname | html %2$s:  basketno | html
en: Basket %s (%s)
hy: Զամբյուղ %s (%s)

note: %1$s:  basket.basketname | html %2$s:  basket.basketno | html %3$s:  basket.bookseller.name | html
en: Basket %s (%s) for %s
hy: Զամբյուղ %s (%s) սրա համար %s

en: Basket (#)
hy: Զամբյուղ (#)

note: %1$s:  basketno | html
en: Basket (%s)
hy: Զամբյուղ (%s)

note: %1$s:  basketno | html
en: Basket (%s) &rsaquo; Acquisitions &rsaquo; Koha
hy: Զամբյուղ (%s) &rsaquo; Համալրում &rsaquo; Կոհա

en: Basket by
hy: Զամբյուղ

en: Basket created by:
hy: Զամբյուղը ստեղծված է

en: Basket creator
hy: Զամբյուղի ստեղծող

en: Basket deleted
hy: Զամբյուղը ջնջված է

en: Basket details
hy: Զամբյուղի մանրամասներ

en: Basket export in acquisition
hy: Զամբյուղի արտահանում համալրման մեջ

en: Basket group
hy: Զամբյուղի խումբ

note: %1$s:  name | html %2$s:  basketgroupid | html
en: Basket group %s (%s) for
hy: Զամբյուղի խումբ %s (%s) համար

en: Basket group billing place:
hy: Զամբյուղի խմբի հաշիվ ներկայացնելու վայր։

en: Basket group delivery placename:
hy: Զամբյուղի խմբի առաքման վայրի անուն։

en: Basket group name:
hy: Զամբյուղի խմբի անուն։

note: For the first occurrence, %1$s:  basketgroup.id | html
en: Basket group no. %s
hy: Զամբյուղի խումբ թիվ %s

en: Basket group:
hy: Զամբյուղի խումբ։

en: Basket grouping
hy: Զամբյուղի խմբավորում

en: Basket grouping
hy: Զամբյուղի խմբավորում

en: Basket grouping for
hy: Զամբյուղի խմբավորում

note: %1$s:  booksellername | html
en: Basket grouping for %s &rsaquo; Koha
hy: Զամբյուղի խմբավորում սրա համար %s &rsaquo; Կոհա

en: Basket groups
hy: Զամբյուղի խմբեր

en: Basket name
hy: Զամբյուղի անուն

en: Basket name:
hy: Զամբյուղի անուն

en: Basket not found.
hy: Զամբյուղը չի գտնվել․

en: Basket:
hy: Զամբյուղ։

note: %1$s:  msg.basketno.basketno | html
en: Basket: %s
hy: Զամբյուղ։ %s

en: Baskets
hy: Զամբյուղներ

note: %1$s:  booksellertoname | html
en: Baskets for %s
hy: Զամբյուղներ սրա համար %s

en: Baskets in this group:
hy: Զամբյուղներ այս խմբում։

note: %1$s:  batchid | html
en: Batch %s
hy: Փաթեթ %s

note: %1$s:  import_batch_id | html
en: Batch %s
hy: Փաթեթ %s

note: %1$s:  batch_id | html
en: Batch %s not fully de-duplicated.
hy: %s փաթեթը ամբողջովին չի կրկնապատճենվել։

note: %1$s:  batch_id | html
en: Batch %s was not deleted.
hy: %s Փաթեթը չի ջնջվել։

en: Batch ID
hy: Փաթեթի ID

en: Batch add reserves
hy: Փաթեթով ավելացրու ռեզերվներ

note: SCRIPT
en: Batch authority record deletion
hy: Փաթեթով հեղինակավոր գրառման ջնջում

note: SCRIPT
en: Batch authority record modification
hy: Փաթեթով հեղինակավոր գրառման ձևափոխում

note: SCRIPT
en: Batch bibliographic record modification
hy: Փաթեթով մատենագիտական գրառման ձևափոխում

note: SCRIPT
en: Batch bibliographic record record deletion
hy: Փաթեթով մատենագիտական գրառման ջնջում

en: Batch check out
hy: Փաթեթային տացք

en: Batch check out
hy: Փաթեթային տացք

note: %1$s:  IF patron %2$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' invert_name = 1 %3$s:  END
en: Batch checkout confirmation %s for %s %s
hy: Փաթեթով տացքի հաստատում %s համար %s %s

note: %1$s:  IF patron.borrowernumber %2$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' invert_name = 1 %3$s:  batch | html %4$s:  END
en: Batch checkout information %s for %s |%s|%s
hy: Փաթեթով տացքի %s տեղեկատվություն %s |%s|%s

en: Batch delete
hy: Փաթեթով ջնջվում

en: Batch delete patrons
hy: Փաթեթով ջնջիր ընթերցողներին

en: Batch delete patrons and delete patron circulation history
hy: Փաթեթով ջնջիր օգտատիրոջը և ջնջիր օգտատիրոջ տացքի պատմությունը

en: Batch delete records
hy: Փաթեթով ջնջիր գրառումները

en: Batch description:
hy: Փաթեթով նկարագրություն։

en: Batch edit
hy: Խմբագրել փաթեթով

en: Batch edit &rsaquo; Serials &rsaquo; Koha
hy: Խմբագրել փաթեթով &rsaquo; Պարբերականներ &rsaquo; Կոհա

en: Batch edit patrons
hy: Փաթեթով խմբագրի օգտատերերին

en: Batch edit records
hy: Փաթեթով խմբագրել գրառումները

en: Batch editing
hy: Խմբագրել փաթեթով

en: Batch extend due dates
hy: Վերադարձի ամսաթվեր փաթեթով երկարացում

en: Batch extend due dates &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha
hy: Փաթեթով երկարացնել վերադարձի ժամկետները &rsaquo; Գործիքներ &rsaquo; Կոհա

note: SCRIPT
en: Batch hold cancellation
hy: Փաթեթով պահման չեղարկում

note: %1$s:  IF ( del ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: Batch item %sdeletion%smodification%s
hy: Փաթեթով նյութ %sհեռացում%sձևափոխում%s

en: Batch item deletion
hy: Նյութի ջնջում փաթեթով

en: Batch item deletion
hy: Նյութի ջնջում փաթեթով

en: Batch item deletion &rsaquo; Cataloging &rsaquo; Koha
hy: Նյութի ջնջում փաթեթով &rsaquo; Քարտագրում &rsaquo; Կոհա

en: Batch item modification
hy: Փաթեթով նյութի ձևափոխում

en: Batch item modification
hy: Փաթեթով նյութի ձևափոխում

en: Batch item modification &rsaquo; Cataloging &rsaquo; Koha
hy: Փաթեթով նյութի ձևափոխում &rsaquo; Քարտագրում &rsaquo; Կոհա

note: SCRIPT
en: Batch item record deletion
hy: Փաթեթով նյութի գրառման ջնջում

note: SCRIPT
en: Batch item record modification
hy: Փաթեթով նյութի գրառման ձևափոխում

en: Batch modify
hy: Փաթեթով ձևափոխիր

note: %1$s:  IF unlimited_total >= limit %2$s:  limit | html %3$s:  ELSE %4$s:  unlimited_total | html %5$s:  END
en: Batch operations with %s%s%s%s%s visible records
hy: Փաթեթային գործողություններ %s%s%s%s%s տեսանելի գրառումներ հետ

en: Batch patron deletion and anonymization
hy: Փաթեթով օգտատերի ջնջում և անանունացում

en: Batch patron deletion and anonymization
hy: Փաթեթով օգտատերի ջնջում և անանունացում

note: For the first occurrence, %1$s:  Branches.GetName( current_branch ) | html
en: Batch patron deletion and anonymization for %s
hy: Փաթեթով օգտատերի ջնջում և անանունացում %s

en: Batch patron modification
hy: Փաթեթով օգտատերի ձևափոխում

en: Batch patron modification &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha
hy: Փաթեթով օգտատերի ձևափոխում &rsaquo; Գործիքներ &rsaquo; Կոհա

en: Batch patrons modification
hy: Փաթեթով օգտատերի ձևափոխում

en: Batch patrons results
hy: Փաթեթով օգտատերերի արդյունքներ

en: Batch record deletion
hy: Փաթեթով գրառման ջնջում

en: Batch record deletion &rsaquo; Cataloging &rsaquo; Koha
hy: Փաթեթով գրառումների ջնջում &rsaquo; Քարտագրում &rsaquo; Կոհա

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Batch record modification
hy: Փաթեթով գրառման ձևափոխում

en: Batch record modification &rsaquo; Cataloging &rsaquo; Koha
hy: Փաթեթով գրառումների ձևափոխում &rsaquo; Քարտագրում &rsaquo; Կոհա

note: BUTTON
en: Batch remove
hy: Փաթեթով հեռացրու

en: Batch remove reserves
hy: Փաթեթով հեռացրու պահուստները

en: Batch remove reserves
hy: Փաթեթով հեռացրու պահուստները

en: Batch:
hy: Փաթեթ։

en: Batches
hy: Փաթեթներ

en: Be sure to provide email addresses for these patrons.
hy: Այս հաճախորդների համար տրամադրի էլ․ փոստի հասցեներ։

en: Because the "UseTransportCostMatrix" system preference is currently not enabled, the transport cost matrix is not being used.
hy: Քանի որ "UseTransportCostMatrix" համակարգային նախապատվությունը այս պահին թույլատրված չէ, տրանսպորտային ծախսերի մատրիցան չի օգտագործվում։

en: Because the 'ExtendedPatronAttributes` system preference is currently not enabled, extended patron attributes cannot be given to patron records.
hy: Քանի որ 'ExtendedPatronAttributes` համակարգային նախապատվությունը այս պահին թույլատրված չէ, ընթերցողի ընդլայնված բնութագրիչները հնարավոր չէ տալ ընթերցողի գրառումներին։

en: Before
hy: Մինչ

en: Before we begin, please verify you have the correct credentials to continue. Please log in with the username and password given to you by your systems administrator and located in your
hy: Մինչ սկսելը ստուգեք արդյոք ունեք բավարար իրավասություններ շարունակելու համար։ Մուտք գործեք օգտվելով համակարգային ադմինիստրատորի կողմից ձեզ տրված պայմանաբառից և գաղտնաբառից, պահվող քո

en: Begin the onboarding process
hy: Սկսիր նստեցման գործընթացը

en: Beginning date:
hy: Սկզբի ամսաթիվ:

en: Begins with
hy: Սկսվում է սրանով

en: Begins with:
hy: Սկսվում է սրանով։

en: Behavior
hy: Վարքագիծ

note: For the first occurrence, %1$s:  loopro.biblionumber | html
en: Biblio %s
hy: Բիբլիո %s

en: Biblio count
hy: Մատեն հաշվառում

en: Biblio level hold.
hy: Մատենագիտական մակարդակի պահում։

en: Biblio numbers:
hy: Բիբլիո համարներ։

en: Biblio:
hy: Մատեն։

en: Bibliographic
hy: Մատենագիտություն

en: Bibliographic data precedes barcode
hy: Մատենագիտական տվյալները նախորդում են շտրիխ կոդին

en: Bibliographic data to print
hy: Մատենագիտական տվյալներ տպման համար

en: Bibliographic framework
hy: Մատենագիտական շրջանակ

en: Bibliographic information
hy: Մատենագիտական տեղեկատվություն

en: Bibliographic record
hy: Մատենագիտական գրառում

note: %1$s:  object | html
en: Bibliographic record %s
hy: Մատենագիտական գրառում %s

note: For the first occurrence, %1$s:  message.biblionumber | html
en: Bibliographic record %s does not exist in the database.
hy: %s մատենագիտական գրառումը շտեմարանում գոյություն չունի:

note: %1$s:  m.biblionumber | html
en: Bibliographic record %s has been deleted successfully.
hy: %s մատենագիտական գրառումը հաջողությամբ ջնջվել է:

note: %1$s:  biblio_link | $raw
en: Bibliographic record %s has not been modified. An error occurred on modifying it.
hy: %s մատենագիտական գրառումը չի ձևափոխվել։ Ձևափոխելուց պատահել է սխալ։

note: %1$s:  biblio_link | $raw
en: Bibliographic record %s has successfully been modified.
hy: %s մատենագիտական գրառումը հաջողությամբ ձևափոխվել է։

note: %1$s:  m.biblionumber | html %2$s:  m.reserve_id | html
en: Bibliographic record %s was not deleted. A hold could not be canceled (reserve_id %s).
hy: %s մատենագիտական գրառումը չի ջնջվել։ Պահումը չեղարկվել չի հաջողվել (reserve_id %s)։

note: %1$s:  m.biblionumber | html
en: Bibliographic record %s was not deleted. An error occurred.
hy: %s մատենագիտական գրառումը չի ջնջվել։ Սխալ է տեղի ունեցել։

note: SCRIPT
en: Bibliographic record ID
hy: Մատենագիտական գրառման ID

en: Bibliographic record ID:
hy: Մատենագիտական գրառման ID։

en: Bibliographic record count
hy: Մատենագիտական գրառման հաշվիչ

en: Bibliographic record not found.
hy: Մատենագիտական գրառումը չի գտնվել։

en: Bibliographic record number:
hy: Մատենագիտական գրառման թիվ։

en: Bibliographic record title
hy: Մատենագիտական գրառման վերնագիր

en: Bibliographic record will be deleted too.
hy: Մատենագիտական գրառումը նույնպես կջնջվի։

en: Bibliographic record will not be deleted.
hy: Մատենագիտական գրառումը չի ջնջվի։

en: Bibliographic records
hy: Մատենագիտական գրառումներ

en: Bibliographic records added
hy: Մատենագիտական գրառումներն ավելացված են

en: Bibliographic:
hy: Մատենագիտական։

en: Bibliographies
hy: Մատենագիտություններ

en: Biblionumber
hy: Մատենահամար

en: Biblionumber:
hy: Մատենահամար

en: Biblios:
hy: Մատեն։

en: Biblioteca Provincial Fr. Mamerto Esquiú (Provincia Franciscana de la Asunción), Argentina
hy: Biblioteca Provincial Fr. Mamerto Esquiú (Provincia Franciscana de la Asunción), Արգենտինա

en: Bibliothèque Universitaire des Langues et Civilisations (
hy: Bibliothèque universitaire des langues et civilisations (

en: Billing date
hy: Հաշիվը ներկայացնելու ամսաթիվ։

en: Billing date:
hy: Հաշիվը ներկայացնելու ամսաթիվ։

note: %1$s:  billingdateto | $KohaDates
en: Billing date: All until %s
hy: Հաշիվը ներկայացնելու ամսաթիվ։ բոլորը մինչ %s

en: Billing place
hy: Հաշիվը ներկայացնելու վայր

en: Billing place:
hy: Հաշիվը ներկայացնելու վայր։

en: Billing place:
hy: Հաշիվը ներկայացնելու վայր։

en: Biography
hy: Կենսագրություն

en: Birmingham (UK) based developer Mark James for the famfamfam Silk iconset.
hy: Բիրմինգհամում (Մեծ Բրիտանիա) տեղակայված նախագծող Mark James պատասխանատուe famfamfam Silk iconset.

note: SCRIPT
en: Black
hy: Սև

note: SCRIPT
en: Block
hy: Արգելափակված

en: Block
hy: Արգելափակված

en: Block expired patrons:
hy: Արգելափակիր ժամկետը լրացած օգտատերերին։

note: SCRIPT
en: Blocked!
hy: Արգելափակված!

note: SCRIPT
en: Blocks
hy: Արգելափակվածներ

note: SCRIPT
en: Blue
hy: Կապույտ

note: SCRIPT
en: Body
hy: Մարմին

note: SCRIPT
en: Bold
hy: Թավ

en: Book drop mode
hy: Գիրքը արկղ գցելու ռեժիմ

en: Book drop mode.
hy: Գիրքը արկղ գցելու ռեժիմ։

en: Book fund:
hy: Գրքի բյուջե։

en: Boolean
hy: Բուլյան

en: Bootstrap
hy: Սկզբնական բեռնավորում

en: Bootstrap Icons
hy: Bootstrap պատկերակներ

note: SCRIPT
en: Border
hy: Սահման

note: SCRIPT
en: Border color
hy: Սահմանի գույն

note: SCRIPT
en: Border style
hy: Սահմանի ոճ

note: SCRIPT
en: Border width
hy: Սահմանի լայնք

en: Born:
hy: Ծնված։

en: Borrower
hy: Պատվիրող

en: Borrower number
hy: Պատվիրատուի թիվ

en: Borrowernumber list (one number per line):
hy: Borrowernumber ցուցակ (մեկ քարտի համար մեկ տողում)։

en: Borrowernumbers already in list
hy: ՔաBorrowernumbers-ը արդեն ցուցակում են

en: Borrowernumbers not found
hy: Borrowernumbers-ը չեն գտնված

note: SCRIPT
en: Bottom
hy: Ներքև

en: Braille
hy: Բրայլ

en: Branch
hy: Մասնաճյուղ

note: NAV
en: Breadcrumb
hy: Պաքսիմատ

en: Brief display
hy: Համառոտ արտածում

note: SCRIPT
en: Brightness
hy: Պայծառությունը

note: ABBR
en: Broader Term
hy: Լայն տերմին

en: Brooklyn Law School Library, USA
hy: Բրուքլինի իրավունքի դպրոցի գրադարան, ԱՄՆ

note: %1$s:  SET alphabet = Koha.Preference('alphabet').split(' ') %2$s:  UNLESS alphabet.size %3$s:  alphabet = ['A' .. 'Z'] %4$s:  END %5$s:  FOREACH letter IN alphabet
en: Browse by last name: %s %s %s %s %s
hy: Թերթիր ըստ ազգանվան: %s %s %s %s %s

note: SCRIPT
en: Browse for an image
hy: Թերթիր պատկերի համար

en: Browse selected records
hy: Դիտիր ընտրված գրառումները

en: Browse system logs
hy: Թերթիր համակարգային մուտքերը

en: Browse the system logs
hy: Թերթիր համակարգային մուտքերը

en: Browse the system logs
hy: Թերթիր համակարգային մուտքերը

en: Budget
hy: Բյուջե

note: %1$s:  budget_period_description | html
en: Budget %s closed
hy: Բյուջե %s փակված է

note: %1$s:  budget_period_description | html
en: Budget %s closed
hy: Բյուջե %s փակված է

note: SCRIPT
en: Budget end date must be on or after budget start date
hy: Բյուջեի ավարտի ամսաթիվը պետք է լինի բյուջեի սկսման ամսաթվից հետո կամ հավասար

en: Budget id
hy: Բյուջեի id

en: Budget name
hy: Բյուջեի անուն

en: Budget period description
hy: Բյուջեի տևողության նկարագրություն

en: Budget:
hy: Բյուջե։

en: Budgeted cost
hy: Բյուջետավորված ծախս

en: Budgeted cost tax exc.
hy: Բյուջետային ծախսի հարկը հանած

en: Budgeted cost tax inc.
hy: Բյուջետային ծախսի հարկը ներառած

en: Budgeted cost:
hy: Բյուջետավորված ծախս։

en: Budgets
hy: Բյուջեներ

en: Budgets administration
hy: Բյուջեների կառավարում

en: Budgets administration
hy: Բյուջեների կառավարում

en: Build a new report?
hy: Կառուցե՞լ նոր հաշվետվություն։

en: Build a report
hy: Կառուցիր հաշվետվություն

en: Build and run reports
hy: Կառուցիր և աշխատեցրու հաշվետվությունները

note: INPUT type=submit name=submit
en: Build new
hy: Կառուցիր նորը

en: Built-in offline circulation interface
hy: Ներկառուցված ցանցից անջատված տացքի միջերես

note: SCRIPT
en: Bullet list
hy: Փամփուշտների ցուցակը

note: %1$s:  item.barcode | html
en: Bundle contents for %s
hy: Փաթեթի բովանդակությունը սրա համար %s

en: Bundle contents list updated
hy: Փաթեթի բովանդակության ցանկը թարմացվել է

en: Bundle had missing items
hy: Փաթեթն ուներ բացակայող տարրեր

en: Bundle had unexpected items
hy: Փաթեթը անսպասելի տարրեր ուներ

note: OPTION
en: Bundle losses are set at checkin automatically
hy: Փաթեթի կորուստներն ինքնաշխատ կերպով սահմանվում են հետ ընդունման ժամանակ

en: Bundle verified
hy: Փաթեթը հաստատված է

en: By
hy: Կողմից

en: By borrowernumber
hy: Ըստ borrowernumber

en: By card number
hy: Ըստ քարտի համարի

en: By patron list
hy: Ըստ հաճախորդի ցուցակի

en: By:
hy: Կողմից։

note: %1$s:  group_by = loopfilte.filter %2$s:  IF ( group_by == "homebranch") %3$s:  ELSIF ( group_by == "itype" ) %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: By: %s %s Home library %s Item type %s None %s
hy: Ըստ՝ %s %s Տնային գրադարան %s Նյութի տեսակ %s Ոչ ոք %s

en: Bytes
hy: Բայթեր

en: CC-0 license
hy: CC-0 արտոնագիր

en: CD audio
hy: CD լսողական

en: CD software
hy: CD ծրագրաշար

en: CSV profile ID
hy: CSV պրոֆայլի ID

en: CSV profile added successfully
hy: CSV պրոֆայլը հաջողությամբ ավելացված է

en: CSV profile deleted successfully
hy: CSV պրոֆայլը հաջողությամբ ջնջված է

en: CSV profile updated successfully
hy: CSV պրոֆայլը թարմացվել է հաջողությամբ

en: CSV profile:
hy: CSV պրոֆայլ։

en: CSV profiles
hy: CSV պրոֆայլեր

en: CSV profiles
hy: CSV պրոֆայլեր

en: CSV separator
hy: CSV բաժանարար

en: CSV separator:
hy: CSV բաժանարար:

en: CSV type
hy: CSV տեսակ

en: Cache expiry (seconds)
hy: Քեշի ժամկետի ավարտ (վայրկյաններ)

en: Cache expiry:
hy: Քեշի ժամկետի լրանալ

note: %1$s:  todaysdate | $KohaDates %2$s:  from | $KohaDates %3$s:  to | $KohaDates
en: Calculated on %s. From %s to %s
hy: Հաշվարկված է %s. Սկսած %s մինչ %s

en: Calendar
hy: Օրացույց

en: Calendar information
hy: Օրացույցի տեղեկություն

en: California College of the Arts, USA
hy: Կալիֆորնիա, Արվեստների քոլեջ, ԱՄՆ

en: Call Number
hy: Դասիչ

en: Call number
hy: Դասիչ

en: Call number (0-9 to A-Z)
hy: Դասիչ (0-9 մինչև Ա-Ֆ)

en: Call number (Z-A to 9-0)
hy: Դասիչ (Ֆ-Ա մինչև 9-0)

en: Call number browser
hy: Դասիչի համարի դիտակ

en: Call number browser &rsaquo; Cataloging &rsaquo; Koha
hy: Դասիչի դիտակ &rsaquo; Քարտագրում &rsaquo; Կոհա

en: Call number classification scheme
hy: Դասիչի դասակարգման սխեմա

en: Call number classification scheme:
hy: Դասիչի դասակարգման սխեմա։

en: Call number range
hy: Դասիչի տիրույթ

en: Call number:
hy: Դասիչ

en: Call number:
hy: Դասիչ։

en: Call numbers
hy: Դասիչներ

note: SCRIPT
en: Callnumber
hy: Դասիչ

note: %1$s:  subscription.callnumber | html
en: Callnumber: %s
hy: Դասիչներ: %s

en: Camden County, USA
hy: Քամդեն համայնք, ԱՄՆ

en: Can be entered as a single IP, or a subnet such as 192.168.1.*
hy: Կարելի է մուտք անել մեկ ինտերնետ հասցե, կամ ենթացանց, օրինակ՝ 192.168.1.*

en: Can be guarantee
hy: Կարող է լինել երաշխավոր

en: Can be manually added ?
hy: Կարո՞ղ է ավելացվել ձեռքով

en: Can be manually invoiced?
hy: Կարո՞ղ է ձեռքով ստեղծել հաշիվ

en: Can be sold?
hy: Հնարավո՞ր է վաճառել

en: Can be used to further sort and filter your reports. This category is empty by default. Values here need to include the authorized value code from REPORT_GROUP in the Description (OPAC) field to link the subgroup to the appropriate group.
hy: Կարող եք օգտագործել ձեր զեկույցները հետագայում դասակարգելու և զտելու համար: Այս դասը դատարկ է որպես լռակյաց: Այստեղի արժեքները պետք է ներառեն թույլատրելի արժեքի կոդը REPORT_GROUP -ից Նկարագրության (ՀՕԱՔ) դաշտում, ենթախմբի համապատասխան խումբը կապելու համար:

note: DIV
en: Can not close baskets that have items with uncertain prices in them.
hy: Չի կարող փակել զամբյուղները, որոնք ունեն ոչ հստակ գներով նյութեր։

note: DIV
en: Can not reopen baskets that are part of a basket group.
hy: Հնարավոր չէ վերաբացել զամբյուղներ, որոնք զամբյուղի խմբի մաս են:

note: %1$s:  IF ( error.cardnumber ) %2$s:  error.cardnumber | html %3$s:  END %4$s:  error.borrowernumber | html
en: Can not update patron. %s Card number: %s %s (Borrowernumber: %s)
hy: Չի կարող թարմացնել օգտատերին։ %s Քարտի թիվ: %s %s (Borrowernumber: %s)

en: Can't be cancelled when item is in transit
hy: Հնարավոր չէ չեղարկել, երբ նյութը տեղափոխվում է

en: Can't cancel order
hy: Չի կարող չեղարկել պատվերը

en: Can't cancel order and delete catalog record
hy: Չի կարող չեղարկել պատվերը և ջնջել քարտարանի գրառումը

note: SPAN
en: Can't cancel order, (%s) holds are linked with this order. Cancel holds first
hy: Չի կարող չեղարկել պատվերը, (%s) պահումները հղումով կապված են այս պատվերին։ Սկզբից չեղյալ արա պահումները

en: Can't cancel receipt
hy: Չի կարող չեղյալ անել ստացականը

note: STRONG
en: Can't delete catalog record or order, cancel holds first
hy: Չի կարող ջնջել քարտարանի գրառումը կամ պատվերը, սկզբից չեղյալ արա պահումները

note: STRONG
en: Can't delete catalog record, because of %s existing hold(s)
hy: Չի կարող ջնջել քարտարանի գրառումը, %s առկա պահումների պատճառով

note: SCRIPT
en: Can't delete catalog record, because of %s existing item(s)
hy: Չի կարող ջնջել քարտարանի գրառումը, քանի որ առկա են %s նյութեր

note: STRONG
en: Can't delete catalog record, delete other orders linked to it first
hy: Չի կարող ջնջել քարտարանի գրառումը, սկզբից ջնջիր գրառումները որ կապված են դրան

note: STRONG
en: Can't delete catalog record, delete subscriptions first
hy: Չի կարող ջնջել քարտարանի գրառումը, սկզբից ջնջիր բաժանորդագրությունները

note: SPAN
en: Can't delete catalog record, see constraints below
hy: Չի կարող ջնջել քարտարանի գրառումը, տես ստորև բերված առարկությունները

note: SCRIPT
en: Can't save this record because the following field aren't filled :
hy: Չի կարող հիշել այս գրառումը քանի որ հետևյալ դաշտերը լրացված չեն ։

en: Can't scan the code?
hy: Չե՞ք կարող սկանավորել կոդը:

en: Cancel
hy: Չեղյալ անել

en: Cancel
hy: Չեղյալ անել

en: Cancel a confirmed request
hy: Չեղյալ արա հաստատված պատվերը

note: INPUT type=submit
en: Cancel all
hy: Չեղյալ անել բոլորը

en: Cancel an order
hy: Չեղյալ արա պատվերը

en: Cancel and return to order
hy: Անտեսիր և վերդարձիր պատվերին

note: INPUT type=submit
en: Cancel and transfer all
hy: Չեղյալ անել և տեղափոխել բոլորը

note: A
en: Cancel article request
hy: Չեղյալ արա հոդվածի պատվերը

en: Cancel charge
hy: Չեղյարկման գանձում

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc'
en: Cancel checkout and place a hold for %s
hy: Չեղյալ արա տրումը և այն պահիր %s համար

en: Cancel enrollment
hy: Չեղարկիր ներգրավումը

en: Cancel filter
hy: Չեղյալ անել զտումը

en: Cancel hold
hy: Չեղյալ անել պահումը

en: Cancel hold (X)
hy: Չեղյալ արա պահումը (X)

note: INPUT type=submit
en: Cancel hold and return to : %s
hy: Անտեսիր պահումը և վերադարձիր դեպի ։ %s

note: %1$s:  Branches.GetName( reserveloo.item.homebranch ) | html
en: Cancel hold and return to: %s
hy: Անտեսիր պահումը և վերադարձիր %s

en: Cancel hold and then attempt transfer:
hy: Չեղյալ անել պահումը և ապա փորձել տեղափոխումը։

en: Cancel import
hy: Չեղյալ արա ներմուծումը

note: INPUT type=submit name=submit
en: Cancel marked holds
hy: Չեղյալ անել նշված պահումները

note: SCRIPT
en: Cancel merge
hy: Չեղյալ անել ձուլումը

en: Cancel modifications
hy: Չեղյալ անել ձևափոխումները

en: Cancel notification
hy: Չեղյալ անել հիշեցումը

en: Cancel order
hy: Չեղյալ արա պատվերը

en: Cancel order &rsaquo; Acquisition &rsaquo; Koha
hy: Չեղարկել պատվերը &rsaquo; Համալրում &rsaquo; Կոհա

note: SCRIPT
en: Cancel order and catalog record
hy: Չեղյալ արա պատվերը և քարտարանի գրառումը

en: Cancel order and delete catalog record
hy: Չեղյալ արա պատվերը և քարտարանի գրառումը

en: Cancel recall
hy: Չեղյալ արա հետկանչը

note: For the first occurrence, %1$s:  Branches.GetName(recall.first_recall.item.homebranch) | html
en: Cancel recall and return to: %s
hy: Չեղյալ արա հետկանչը և վերադարձը՝ %s

en: Cancel receipt
hy: Չեղյալ անել ստացականը

en: Cancel request
hy: Չեղյալ անել հարցումը

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Cancel selected (%s)
hy: Չեղյալ արա ընտրվածները (%s)

en: Cancel selected recalls
hy: Չեղյալ արա ընտրված հետկանչերը

en: Cancel transfer
hy: Չեղյալ անել տեղափոխումը

en: Cancel transfer (X)
hy: Չեղյալ արա տեղափոխումը (X)

en: Cancel upload
hy: Չեղարկել ներբեռնումը

en: Cancel?
hy: Չեղյալ համարե՞լ

en: Canceled
hy: Չեղյալ արված

en: Cancellation allowed
hy: Չեղյալ անելը թույլատրված է

en: Cancellation date
hy: Չեղյալ անելու ամսաթիվ

en: Cancellation reason:
hy: Չեղյալ անելու պատճառը։

en: Cancellation reason:
hy: Չեղյալ անելու պատճառը։

note: %1$s:  AuthorisedValues.GetByCode( 'ORDER_CANCELLATION_REASON', order.cancellationreason ) | html %2$s:  END
en: Cancellation reason: %s %s
hy: Չեղյալ անելու պատճառը։ %s %s

note: SCRIPT
en: Cancellation requested
hy: Պահանջվել է չեղարկում

en: Cancelled
hy: Չեղյալ արված

en: Cancelled
hy: Չեղյալ արված

en: Cancelled charge
hy: Չեղյալ արված գանձում

en: Cancelled hold
hy: Չեղյալ արված պահում

note: %1$s:  recall.completed_date | $KohaDates
en: Cancelled on %s
hy: Չեղյալ արված %s -ին

en: Cancelled orders
hy: Չեղյալ արված պատվերներ

en: Cannot add patron
hy: Չի կարող ավելացնել ընթերցող

en: Cannot be deleted
hy: Չի կարող ջնջվել

en: Cannot be ordered
hy: Հնարավոր չէ տեսակավորել

note: I
en: Cannot be put on hold
hy: Չի կարող դնել պահման

en: Cannot be renewed yet
hy: Չի կարող դեռ վերաթարմացվել

en: Cannot be toggled
hy: Հնարավոր չէ անցում կատարել

en: Cannot be transferred to pickup library
hy: Հնարավոր չէ փոխանցել ստանալու գրադարանին

en: Cannot cancel receipt of this order line because at least one hold exists on the records.
hy: Հնարավոր չէ չեղարկել այս պատվերի տողի ստացումը, քանի որ գրառումների վրա կա առնվազն մեկ պահում:

note: %1$s:  order.parent_ordernumber | html
en: Cannot cancel receipt of this order line because it was created from a partial receipt of order line no. %s, which is already received. Try cancelling this one first and retry.
hy: Հնարավոր չէ չեղարկել այս պատվերի տողի անդորրագիրը, քանի որ այն ստեղծվել է թիվ %s պատվերի ստացականի մի մասից, որն արդեն ստացվել է: Փորձեք նախ չեղարկել այս մեկը և նորից փորձեք:

en: Cannot cancel receipt. Possible reasons:
hy: Չի կարող չեղյալ անել ստացականը։ Հնարավոր պատճառներն են։

en: Cannot check in
hy: Չի կարող հետ ընդունել

en: Cannot check in
hy: Չի կարող հետ ընդունել

en: Cannot check out
hy: Չի կարող դուրս տալ

note: %1$s:  IF ( Koha.Preference('OnSiteCheckouts') && Koha.Preference('OnSiteCheckoutsForce') )
en: Cannot check out! %s
hy: Չի կարող սպասարկել %s

note: %1$s:  IF ( charges ) %2$s:  INCLUDE 'blocked-fines.inc' fines = chargesamount %3$s:  END %4$s:  IF ( charges_guarantors_guarantees )
en: Cannot check out! %s %s %s %s
hy: Չի կարող սպասարկել %s %s %s %s

en: Cannot create a curbside pickup for this day, it is a holiday.
hy: Այս օրվա համար հնարավոր չէ ստեղծել ինքնավերցնում, դա տոն է:

en: Cannot delete
hy: Չի կարող ջնջել

en: Cannot delete budget
hy: Չի կարող ջնջել բյուջեն

note: %1$s:  budget_period_description | html
en: Cannot delete budget '%s'
hy: Չի կարող ջնջել բյուջեն '%s'

note: %1$s:  currency.currency | $HtmlTags tag='span' attributes=>'class="ex"'
en: Cannot delete currency %s
hy: Չի կարող ջնջել արտարժույթը %s

note: %1$s:  itemtype.itemtype | html
en: Cannot delete item type '%s'
hy: Չի կարող ջնջել նյութի տեսակը '%s'

en: Cannot delete patron
hy: Չի կարող ջնջել ընթերցողին

en: Cannot delete this item type.
hy: Չի կարող ջնջել նյութի այս տեսակը։

note: %1$s:  categorycode | html
en: Cannot delete: Category %s in use
hy: Չի կարող ջնջել։ %s դասը օգտագործվում է

en: Cannot detect mana server at
hy: Չի կարող հայտնաբերել mana կայանը

en: Cannot edit
hy: Չի կարող խմբագրել

en: Cannot edit discharge: the patron has checked out items.
hy: Չի կարող խմբագրել վճարումը. ընթերցողը ունի դուրս տրված նյութեր։

en: Cannot enqueue this job.
hy: Այս աշխատանքը չի կարող հերթագրվել:

note: For the first occurrence, %1$s:  ERROR.OPNLINK | html
en: Cannot open %s to read.
hy: Չի կարող բացել %s կարդալու համար։

en: Cannot open folder index (idlink.txt or datalink.txt) to read.
hy: Չի կարող բացել թղթապանակի ցուցիչը (idlink.txt կամ datalink.txt) կարդալու համար։

note: SCRIPT
en: Cannot open this record in the basic editor
hy: Հիմնական խմբագրիչում չի կարող բացել այս գրառումը։

en: Cannot place hold
hy: Չի կարող դնել պահում։

en: Cannot place hold from patron's library
hy: Հնարավոր չէ պահում տեղադրել ընթերցողի գրադարանից

en: Cannot place hold on some items
hy: Չի կարող դնել պահում որոշակի նյութերի վրա

en: Cannot place hold:
hy: Չի կարող դնել պահում։

en: Cannot process file as an image.
hy: Չի կարող մշակել նիշքը որպես պատկեր։

en: Cannot renew:
hy: Չի կարող թարմացնել։

en: Cannot take patron photo.
hy: Չի կարող նկարել ընթերցողին։

note: SCRIPT
en: Cannot test prediction pattern for the following reason(s):
hy: Չի կարող փորձարկել կանխագուշակվող ձևանմուշը հետևյալ պատճառներով:

note: %1$s:  message.item.itemnumber | html
en: Cannot transfer item %s due to transfer limits
hy: Հնարավոր չէ փոխանցել %s նյութը՝ փոխանցման սահմանափակումների պատճառով

en: Cannot unpack file to the plugins directory.
hy: Չի կարող բացել նիշքը պլագինների թղթապանակում։

en: Cap fine at replacement price
hy: Տուգանք փոխարինման գնով

note: SCRIPT
en: Capitalization
hy: Մեծատառ դարձնել

note: SCRIPT
en: Caption
hy: Որսալ

en: Card
hy: Քարտ

en: Card batch
hy: Քարտի փաթեթ

note: %1$s:  batche.batch_id | html
en: Card batch number %s
hy: Տոմսի փաթեթի հմր %s

en: Card batches
hy: Տոմսերի փաթեթներ

en: Card height:
hy: Տոմսի բարձրություն։

en: Card number
hy: Քարտի համար

note: %1$s:  e.cardnumber | html %2$s:  IF e.borrowernumber %3$s:  e.borrowernumber | html %4$s:  END
en: Card number %s is not a valid card number %s (for patron with borrowernumber %s)%s
hy: Քարտի %s թիվը իրական համար չէ %s (օգտվողի համար օգտաթվով %s)%s

en: Card number already in use.
hy: Քարտի համար արդեն օգտագործվում է։

note: %1$s:  maxlength_cardnumber | html %2$s:  ELSE
en: Card number can be up to %s characters. %s
hy: Քարտի համարը կարող է լինել մինչև %s նիշ։ %s

en: Card number length is incorrect.
hy: Քարտի համարի երկարությունը սխալ է։

en: Card number list (one card number per line):
hy: Քարտի թվի ցուցակ (մեկ քարտի թիվ մեկ տողում)։

note: %1$s:  minlength_cardnumber | html %2$s:  maxlength_cardnumber | html %3$s:  ELSIF maxlength_cardnumber
en: Card number must be between %s and %s characters. %s
hy: Քարտի համարը պետք է լինի %s և %s նիշերի միջակայքում։ %s

note: %1$s:  minlength_cardnumber | html %2$s:  ELSIF minlength_cardnumber && maxlength_cardnumber
en: Card number must be exactly %s characters. %s
hy: Քարտի համարը պետք է ճշգրտորեն լինի %s նիշ։ %s

note: For the first occurrence, %1$s:  maxlength_cardnumber | html
en: Card number must not be more than %s characters.
hy: Քարտի համարը պետք է ավել չլինի %s նիշից։

en: Card number:
hy: Քարտի համարը։

en: Card number:
hy: Քարտի համար։

en: Card numbers not found
hy: Քարտի թվերը չեն գտնված

en: Card preview
hy: Քարտի նախադիտում

en: Card template
hy: Տոմսի ձևանմուշ

en: Card templates
hy: Տոմսերի ձևանմուշներ

en: Card width:
hy: Տոմսի լայնություն։

en: Cardnumber already in use.
hy: Քարտի համար արդեն օգտագործվում է։

en: Cardnumber length is incorrect.
hy: Քարտի համարի երկարությունը սխալ է։

en: Cardnumbers already in list
hy: Քարտի համարները արդեն ցուցակում են

en: Cardnumbers not found
hy: Քարտի համարները չեն գտնված

note: SCRIPT
en: Cart
hy: Սայլակ

en: Cas login
hy: Cas գրանցում

en: Cash management
hy: Կանխիկի կառավարում

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Cash register
hy: Կանխիկի գրանցիչ

en: Cash register ID:
hy: Կանխիկի գրանցիչի ID:

en: Cash register added successfully.
hy: ՀԴՄ-ն հաջողությամբ ավելացվեց:

en: Cash register archived successfully.
hy: ՀԴՄ-ն հաջողությամբ արխիվացվեց:

en: Cash register restored successfully.
hy: ՀԴՄ-ն հաջողությամբ վերականգնվեց:

en: Cash register statistics
hy: Կանխիկի գրանցման վիճակագրություն

en: Cash register statistics
hy: Կանխիկի գրանցման վիճակագրություն

note: %1$s:  beginDate | $KohaDates %2$s:  endDate | $KohaDates
en: Cash register statistics %s to %s
hy: Կանխիկի գրանցման վիճակագրություն %s մինչ %s

en: Cash register updated successfully.
hy: ՀԴՄ-ն հաջողությամբ թարմացվեց:

en: Cash register:
hy: Կանխիկի գրանցիչ։

en: Cash register:
hy: Կանխիկի գրանցիչ։

en: Cash registers
hy: Կանխիկի գրանցիչներ

en: Cash registers for
hy: Կանխիկի գրանցիչներ սրա համար

note: For the first occurrence, %1$s:  library.branchname | html
en: Cash summary for %s
hy: Դրամարկղի համառոտագրություն %s համար

note: %1$s:  library.branchname | html
en: Cash summary for %s
hy: Դրամարկղի համառոտագրություն %s համար

en: Cashier
hy: Գանձապահ

en: Cashup &rsaquo; Koha
hy: Կանխիկացում &rsaquo; Կոհա

en: Cashup all
hy: Կանխիկացրու բոլորը

en: Cashup history
hy: Կանխիկացման պատմություն

en: Cashup summary
hy: Դրամարկղի համառոտագրություն

en: Cassette recording
hy: Ձայնագրում

en: Catalog
hy: Քարտարան

en: Catalog
hy: Քարտարան

en: Catalog by item type
hy: Քարտարան ըստ նյութի տեսակի

en: Catalog by item type
hy: Քարտարանը ըստ նյութի տեսակի

en: Catalog by item types &rsaquo; Reports &rsaquo; Koha
hy: Քարտարանը ըստ նյութի տեսակների &rsaquo; Հաշվետվություններ &rsaquo; Կոհա

en: Catalog details
hy: Քարտարանի մանրամասներ

note: %1$s:  IF ( biblionumber )
en: Catalog details %s
hy: Քարտարանի մանրամասներ %s

en: Catalog search
hy: Քարտարանի որոնում

en: Catalog search &rsaquo; Serials &rsaquo; Koha
hy: Փնտրում քարտարանում &rsaquo; Պարբերականներ &rsaquo; Կոհա

en: Catalog statistics
hy: Քարտարանի վիճակագրություն

en: Catalog statistics
hy: Քարտարանի վիճակագրություն

en: Cataloging
hy: Քարտագրում

en: Cataloging
hy: Քարտագրում

note: %1$s:  IF ( total || breeding_loop ) %2$s:  ELSIF ( query ) %3$s:  END
en: Cataloging %s &rsaquo; Search results %s &rsaquo; No results found %s &rsaquo; Koha
hy: Քարտագրում %s &rsaquo; Փնտրման արդյունքներ %s &rsaquo; Չկան գտնված արդյունքներ %s &rsaquo; Կոհա

en: Cataloging &rsaquo; Koha
hy: Քարտագրում &rsaquo; Կոհա

en: Cataloging authority plugin &rsaquo; Koha
hy: Հեղինակավոր քարտագրման պլագին &rsaquo; Կոհա

en: Cataloging editor
hy: Քարտագրման խմբագրիչ

en: Cataloging search
hy: Քարտագրման որոնում

en: Catalogs
hy: Քարտարաններ

en: Catalogue tables
hy: Քարտարանի աղյուսակներ

en: Cataloguing items
hy: Քարտագրման նյութեր

en: Cataloguing tables
hy: Քարտագրման աղյուսակներ

en: Categories to be assigned to file uploads. Without a category an upload is considered temporary and may be removed during automated cleanup.
hy: Դասեր, որոնք նշանակվելու են նիշքերի վերբեռնումներին: Առանց դասի վերբեռնումը համարվում է ժամանակավոր և կարող է հեռացվել ինքնաշխատ մաքրման ընթացքում:

en: Category
hy: Դաս

note: %1$s:  categorycode | html
en: Category %s is in use. Deletion not possible!
hy: %s դասը օգտագործվում է։ Հնարավոր չէ ջնջել։

en: Category (code)
hy: Դաս (կոդ)

en: Category code
hy: Դասի կոդ

note: SCRIPT
en: Category code unknown.
hy: Դասի կոդը անհայտ է։

en: Category code:
hy: Դասի կոդ։

en: Category deleted
hy: Դասը ջնջված է

en: Category name
hy: Դասի անվանում

en: Category type:
hy: Դասի տեսակ։

en: Category:
hy: Դաս։

en: Category:
hy: Դաս։

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Category: %s
hy: Դաս։ %s

note: %1$s:  patron.category.description | html %2$s:  patron.categorycode | html
en: Category: %s (%s)
hy: Դաս: %s (%s)

en: Categorycode
hy: Դասի կոդ

note: SCRIPT
en: Cell
hy: Բջիջ

note: SCRIPT
en: Cell properties
hy: Բջիջի հատկությունները

note: SCRIPT
en: Cell spacing
hy: Բջիջի բացատավորումը

note: SCRIPT
en: Cell type
hy: Բջիջի տեսակը

en: Cell value
hy: Բջջի արժեք

en: Cell value
hy: Բջջի արժեք

en: Cells contain estimated values only.
hy: Վանդակները պարունակում են միայն գնահատված արժեքներ։

en: Center
hy: Կենտրոն

en: Change
hy: Փոփոխություն

en: Change ILL request status
hy: Փոխեք ՄԳԲ հարցման վիճակը

en: Change amounts by
hy: Փոխիր մեծությունները

en: Change basket group
hy: Փոխիր զամբյուղի խումբը

note: INPUT type=submit
en: Change basketgroup
hy: Փոխիր զամբյուղի խումբը

en: Change category
hy: Փոխիր դասը

en: Change currency
hy: Փոխեք տարադրամը

en: Change estimated delivery date
hy: Փոխել առաքման գնահատված ամսաթիվը

en: Change estimated delivery date &rsaquo; Acquisitions &rsaquo; Koha
hy: Փոխել առաքման գնահատված ամսաթիվը &rsaquo; Համալրում &rsaquo; Կոհա

en: Change framework
hy: Փոխիր շրջանակը

en: Change internal note
hy: Փոխիր ներքին նշումը

en: Change library
hy: Փոխիր գրադարանը

en: Change order
hy: Փոխիր հաջորդականությունը

note: %1$s:  IF (type == "vendor") %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: Change order %svendor%sinternal%s note
hy: Փոխիր պատվերը %sմատակարար%sներքին%s նշում

note: %1$s:  ordernumber | html
en: Change order internal note (order no. %s)
hy: Փոխիր պատվերի ներքին նշումը (պատվերի հմր. %s)

note: %1$s:  ordernumber | html
en: Change order vendor note (order no. %s)
hy: Փոխիր պատվերի մատակարարի նշումը (պատվերի հմր. %s)

en: Change password
hy: Փոխիր գաղտնաբառը

en: Change selected suggestions
hy: Փոխեք ընտրված առաջարկությունները

en: Change to give:
hy: Փոխիր տալու համար։

note: %1$s:  patron.firstname | html %2$s:  patron.surname | html
en: Change username and/or password for %s %s
hy: Փոխիր գրանցման անունը և/կամ գաղտնաբառը %s %s համար

en: Change your Hea settings
hy: Փոխիր քո Hea կարգավորումները

en: Change your Mana KB settings
hy: Փոխիր քո Mana KB կարգավորումները

en: Changed action if matching record found
hy: Փոփոխված գործողություն, եթե համընկնող գրառում է գտնված

en: Changed action if no match found
hy: Փոփոխված գործողություն, եթե համընկնում չէ հայտնաբերված

en: Changed item processing option
hy: Փոփոխված նյութի իրականացման ընտրանք

en: Changed.
hy: Փոխված։

en: Changes have not been applied. Please check the following values:
hy: Ձևափոխումները չեն կիրառված։ Ստուգիր հետևյալ արժեքները։

en: Changes made below will only apply to item subfields that are mapped to the 'items' table.
hy: Ստորև արված փոփոխությունները կկիրառվեն միայն այն նյութի ենթադաշտերի վրա, որոնք քարտեզավորված են դեպի ՛նյութեր՛ աղյուսակը։

en: Changes saved.
hy: Փոփոխությունները հիշված են։

en: Chapters
hy: Բաժիններ

en: Chapters:
hy: Բաժիններ։

en: Character encoding:
hy: Նիշերի կոդավորում։

note: SCRIPT
en: Characters
hy: Նիշեր

note: SCRIPT
en: Characters (no spaces)
hy: Նիշեր (առանց բացատների)

en: Charge
hy: Գանձիր

en: Charge lost fee
hy: Գանձիր կորածի գինը

en: Charge when?
hy: Ե՞րբ գանձել։

note: %1$s:  fines | $Price
en: Charges (%s)
hy: Գանձումներ (%s)

en: Charges:
hy: Գանձումներ։

en: Chart (.svg)
hy: Դիագրամա (.svg)

en: Chart settings
hy: Դիագրամայի կարգաբերումները

en: Chart type:
hy: Դիագրամայի տեսակ։

en: Check
hy: Ստուգում

en: Check Perl dependencies
hy: Վերստուգիր Perl կախվածությունները

en: Check all
hy: Ընտրիր բոլորը

en: Check barcodes list for items shelved out of order:
hy: Ըմտրիր շտրիխ կոդերի ցուցակը այն նյութերի համար, որոնք դասավորված են հերթից դուրս։

en: Check boxes to duplicate the original values
hy: Ընտրիր վանդակները՝ բնօրինակ արժեքները պատճենելու համար

en: Check duplicate patron &rsaquo; Koha
hy: Ստուգիր կրկնվող ընթերցողին &rsaquo; Կոհա

en: Check expiration
hy: Ստուգման ժամկետի լրանալ

en: Check expiration
hy: Ստուգման ժամկետի լրանալ

en: Check expiration &rsaquo; Serials &rsaquo; Koha
hy: Ստուգման ժամկետի լրանալ &rsaquo; Պարբերականներ &rsaquo; Կոհա

en: Check for embedded item record data?
hy: Ստուգե՞լ ներդրված նյութի գրառման արժեքը։

en: Check for previous checkouts:
hy: Ստուգիր նախորդ դուրս տրումների համար։

en: Check in
hy: Ընդունում

en: Check in
hy: Հետ Ընդունում

note: %1$s:  title | html
en: Check in %s &rsaquo; Circulation &rsaquo; Koha
hy: Հետ ընդունում %s &rsaquo; Տացք &rsaquo; Կոհա

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Check in message
hy: Ընդունիր հաղորդագրություն

en: Check lists
hy: Ստուգիչ ցուցակ

en: Check logs for more details.
hy: Ավելի մանրամասների համար դիտիր սխալների գրանցման նիշքը։

en: Check none
hy: Ընտրեք ոչ մեկը

en: Check out
hy: Դուրս տրում

en: Check out and check in items
hy: Դուրս տրված և հետ ընդունած նյութեր

en: Check out anyway?
hy: Սպասարկե՞լ այնուամենայնիվ:

en: Check out details
hy: Դուրս տրման մանրամասներ

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Check out message
hy: Դուրս տրման հաղորդագրություն

en: Check out to this patron
hy: Նյութը սպասարկի այս ընթերցողին

en: Check previous checkout
hy: Ստուգել նախորդ տացքը

en: Check previous checkout?
hy: Ստուգե՞լ նախորդ դուրս տրումները

en: Check previous checkouts:
hy: Ստուգիր նախորդ դուրս տրումները։

en: Check that your database is running.
hy: Ստուգիր արդյոք քո շտեմարանը աշխատունակ է։

en: Check the boxes for the libraries you allow your items to be transferred to.
hy: Ընտրիր այն գրադարանների վանդակները, որոնց համար կցանկանաս կազմակերպել նյութերի փոխանցում։

en: Check the expiration of a serial
hy: Ստուգիր պարբերականի ժամկետի լրանալը

note: %1$s:  INCLUDE txt_kohaconf_xml %2$s:  '127.0.0.1' | $HtmlTags tag=>'code' %3$s:  'localhost' | $HtmlTags tag=>'code'
en: Check the hostname setting in %s. Some database servers require %s rather than %s.
hy: Ստուգիր որ հյուրընկալի անունը կարգաբերված լինի %s։ Որոշ սպասարկող կայաններ պահանջում են %s քան թե %s։

en: Check to allow patrons to edit this attribute from their details page in the OPAC. (Requires above)
hy: Ընտրիր որպեսզի թույլ տաս ընթերցողներին ՀՕԱՔ-ում ընթերցողի մանրամասների էջից խմբագրելու այս բաղկացուցիչը։ (Պահանջվում է վերևում)

note: INPUT type=checkbox name=disable_input
en: Check to delete subfield %s
hy: Նշիր %s ենթադաշտը ջնջելու համար

note: INPUT type=checkbox name=disable_input
en: Check to delete this field
hy: Նշիր այս դաշտը, ջնջելու համար

en: Check to display this attribute on a patron's details page in the OPAC.
hy: Ընտրիր որպեսզի ՀՕԱՔ-ում ընթերցողի մանրամասների էջում արտածես այս բաղկացուցիչը։

en: Check to let a patron record have multiple values of this attribute.
hy: Ընտրիր որպեսզի թույլ տաս որ ընթերցողի գրառումը ունենա այղ բաղկացուցիչի բազմակի արժեքները։

en: Check to make this attribute copied to the patron's pseudonymized attributes.
hy: Ընտրեք, որպեսզի այս հատկանիշը պատճենվի օգտվողի կեղծանունացված հատկանիշներին:

en: Check to make this attribute mandatory when creating or editing a patron.
hy: Ընտրիր որպեսզի այս բաղկացուցիչը պարտադիր, երբ ստեղծում կամ խմբագրում ես այցելուին։

en: Check to make this attribute staff_searchable in the staff patron search.
hy: Ընտրիր որպեսզի staff_searchable բաղկացուցիչը աշխատակազմի հաճախորդից դարձնես փնտրովի։

en: Check to show this attribute in the brief information panel in the patron's record (staff interface).
hy: Նշեք ցույց տալ այս հատկանիշը տեղեկատվական համառոտ վահանակում` ընթերցողի գրառման մեջ (աշխատակազմի միջերես):

note: %1$s:  'koha-conf.xml' | $HtmlTags Tag=>'code'
en: Check your database settings in %s.
hy: Ստուգիր քո շտեմարանի կարգաբերումները այստեղ %s

en: Check-in
hy: Հետ ընդունում

en: Check-in date from
hy: Հետ ընդունման ամսաթվի ձև

en: Check-in date from:
hy: Հետ ընդունման ամսաթվի ձև։

en: Checked
hy: Ստուգված

en: Checked by the library
hy: Ստուգված է գրադարանի կողմից

en: Checked in
hy: Հետ ընդունված

note: %1$s:  loopfilte.filter | $KohaDates
en: Checked in after %s
hy: Հետ է ընդունած %s -ից հետո

note: %1$s:  loopfilte.filter | $KohaDates
en: Checked in before %s
hy: Հետ ընդունված մինչ %s -ը

note: SCRIPT
en: Checked in item.
hy: Հետ ընդունած նյութ

en: Checked out
hy: Դուրս տրված

en: Checked out
hy: Դուրս տրված

note: %1$s:  END %2$s:  UNLESS ( item.not_same_branch) %3$s:  IF item.checkout.onsite_checkout %4$s:  ELSE %5$s:  END %6$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron=item.checkout.patron hide_patron_infos_if_needed=1 %7$s:  END %8$s:  item.checkout.date_due | $KohaDates as_due_date => 1
en: Checked out %s %s %s by %s to %s %s %s : due %s
hy: Դուրս է տրված %s %s %s սրա կողմից %s այս անձին %s %s %s : վերադարձ %s

note: %1$s:  checkouts.size | html
en: Checked out %s times
hy: Դուրս է տրվել %s անգամ

note: %1$s:  resultsloo.onloancount | html
en: Checked out (%s)
hy: Դուրս է տրված (%s)

note: %1$s:  loopfilte.filter | $KohaDates
en: Checked out after %s
hy: Դուրս է տրված մինչ %s

note: %1$s:  loopfilte.filter | $KohaDates
en: Checked out before %s
hy: Դուրս է տրված մինչ %s

en: Checked out by
hy: Սպասարկված է

en: Checked out from
hy: Դուրս է տրված այստեղից

en: Checked out on
hy: Դուրս է տրված

en: Checked out on (hidden, unformatted)
hy: Տրված է (թաքնված է, չֆորմատավորված)

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron => checkout.patron hide_patron_infos_if_needed=1
en: Checked out to %s
hy: Դուրս է տրված %s -ին

en: Checked out to:
hy: Դուրս է տրված։

en: Checked out:
hy: Դուրս տրված։

en: Checked-in items
hy: Հետ ընդունած նյութեր

en: Checkin
hy: Ընդունում

en: Checkin and transfer policy
hy: Հետ ընդունման և տեղափոխման քաղաքականություն

en: Checkin date
hy: Հետ ընդունման ամսաթիվ

en: Checkin message
hy: Հետ ընդունման հաղորդագրություն

en: Checkin message type:
hy: Հետ ընդունման հաղորդագրության տեսակ

en: Checkin message:
hy: Հետ ընդունման հաղորդագրություն։

en: Checkin on
hy: Հետ է ընդունված

note: A
en: Checkin settings
hy: Հետ ընդունման կարգաբերումները

en: Checking out to
hy: Դուրս է տրվում

note: For the first occurrence, %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc'
en: Checking out to %s
hy: Դուրս է տրվում %s

en: Checking the box next to the field label will enable changes to that field. Leave boxes unchecked to make no change.
hy: Ընտրելով ենթադաշտի պիտակից աջ ընկած վանդակը կհանգեցնի նրան որ հնարավոր կդառնան փոփոխություններ կատարելը այդ դաշտում։ Թող դաշտերը դատարկ փոփոխություններ չանելու համար։

en: Checking the box right next to the label will disable the entry and delete the values of that field on all selected patrons
hy: Ընտրելով ենթադաշտի պիտակից աջ ընկած վանդակը կհանգեցնի նրան որ անգործունակ կդառնա մուտքը և բոլոր ընտրված օգտատերերի համար կջնջվի այդ դաշտի արժեքները

en: Checking the box right next to the subfield label will disable the entry and delete the subfield on all selected items. Leave fields blank to make no change.
hy: Ընտրելով ենթադաշտի պիտակից աջ ընկած վանդակը կհանգեցնի նրան որ անգործունակ կդառնա մուտքը և բոլոր ընտրված նյութերի համար կջնջվի այդ ենթադաշտը։ Թող դաշտերը դատարկ փոփոխություններ չանելու համար։

note: SCRIPT
en: Checklist
hy: Ստուգիչ ցուցակ

en: Checkout
hy: Դուրս տրում

en: Checkout count
hy: Դուրս տրման հաշվիչ

en: Checkout count:
hy: Դուրս տրման հաշվիչ։

en: Checkout criteria:
hy: Դուրս տրման չափորոշիչ։

en: Checkout date
hy: Դուրս տրման ամսաթիվ

en: Checkout date from:
hy: Դուրս տրման ամսաթիվ սկսած։

en: Checkout date from:
hy: Դուրս տրման ամսաթիվ սկսած։

en: Checkout history
hy: Դուրս տրման պատմություն

en: Checkout history
hy: Դուրս տրման պատմություն

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc'
en: Checkout history for %s
hy: Դուրս տրման պատմություն համար %s

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title-head.inc'
en: Checkout history for %s &rsaquo; Catalog &rsaquo; Koha
hy: Դուրս տրման պատմություն սրա համար %s &rsaquo; Քարտարան &rsaquo; Կոհա

note: %1$s:  patrons_to_anonymize.count | html
en: Checkout history for %s patrons will be anonymized
hy: Դուրս տրման պատմությունը %s ընթերցողների համար անանուն կդարձվի

en: Checkout notes
hy: Դուրս տրման նշումներ

en: Checkout notes
hy: Դուրս տրման նշումներ

en: Checkout notes &rsaquo; Circulation &rsaquo; Koha
hy: Դուրս տրման նշումներ &rsaquo; Տացք &rsaquo; Կոհա

en: Checkout notes pending
hy: Դուրս տրման նշումները սպասում են

en: Checkout on
hy: Դուրս տալ

note: INPUT type=submit
en: Checkout or renew
hy: Դուրս տրված կամ թարմացված

note: A
en: Checkout settings
hy: Դուրս տրման կարգաբերումներ

en: Checkout status:
hy: Դուրս տրման կարգավիճակ։

en: Checkouts
hy: Դուրս տրումներ

en: Checkouts
hy: Դուրս տրումներ

note: For the first occurrence, %1$s:  issuecount || 0 | html
en: Checkouts (%s)
hy: Դուրս տրումներ (%s)

en: Checkouts are BLOCKED because fine balance is OVER THE LIMIT.
hy: Դուրս տրումները ԱՐԳԵԼԱՓԱԿՎԱԾ ԵՆ քանի որ տուգանքի բալանսը գերազանցում է սահմանը։

en: Checkouts are BLOCKED because patron has overdue items.
hy: Դուրս տրումները ԱՐԳԵԼԱՓԱԿՎԱԾ ԵՆ քանի որ հաճախորդը ունի ժամկետանց նյութեր։

en: Checkouts:
hy: Դուրս տրումներ։

en: Checks the MARC structure. If you change your MARC Bibliographic framework it's recommended that you run this tool to test for errors in your definition
hy: Ստուգում է ՄԵԸՔ կառուցվածքը։ Եթե փոփոխում ես քո ՄԵԸՔ մատենագիտական շրջանակը, խորհուրդ է տրվում որ աշխատեցնես այս գործիքը քո սահմանման մեջ սխալների առկայության ստուգման համար։

en: Child
hy: Երեխա

en: Choice
hy: Ընտրություն

en: Choose
hy: Ընտրիր

en: Choose
hy: Ընտրիր

en: Choose .koc file:
hy: Ընտրիր .koc ֆայլ:

en: Choose a field name
hy: Ընտրիր դաշտի անունը

en: Choose a file
hy: Ընտրիր ֆայլը

en: Choose a vendor in the list to jump directly to the right place.
hy: Ընտրիր ցուցակից մատակարարին ցատկելու համար ճիշտ տեղը։

en: Choose a vendor to transfer from
hy: Ընտրի մատակարարին փոխանցման համար

en: Choose a vendor to transfer to
hy: Ընտրի մատակարարին փոխանցման համար

en: Choose adult category
hy: Ընտրիր մեծահասակի դասը

en: Choose adult category &rsaquo; Koha
hy: Ընտրիր մեծահասակի դասը &rsaquo; Կոհա

en: Choose an age field
hy: Ընտրիր տարիքի դաշտը

en: Choose an icon:
hy: Ընտրիր պատկերիկ։

en: Choose barcode type (encoding):
hy: Ընտրիր շտրիխ կոդի տեսակը (կոդավորում)։

en: Choose cash register:
hy: Ընտրեք դրամարկղային մեքենան։

en: Choose desk:
hy: Ընտրեք սեղանը։

note: SCRIPT
en: Choose hemisphere:
hy: Ընտրիր կիսագունդը:

en: Choose layout type:
hy: Ընտրիր պլանավորման տեսակը։

en: Choose library:
hy: Ընտրիր գրադարանը :

en: Choose list
hy: Ընտրիր ցուցակը

en: Choose one
hy: Ընտրիր որևէ մեկը

en: Choose one to limit this attribute to one patron type. Please leave blank if you want these attributes to be available for all types of patrons.
hy: Ընտրիր մեկը սահմանափակելու համար այս բաղկացուցիչը մեկ ընթերցողի տեսակով։ Թող դատարկ եթե ցանկանում ես որ այս բաղկացուցիչները մատչելի լինեն բոլոր տեսակի ընթերցողներին։

en: Choose order of text fields to print
hy: Ընտրիր տպելու համար տեքստային դաշտերի հերթագայման կարգը

en: Choose the file to add to the basket
hy: Ընտրիր նիշքը զամբյուղին ավելացնելու համար

en: Choose the protocol this external identity provider uses
hy: Ընտրեք արձանագրությունը, որն օգտագործում է արտաքին ինքնության այս մատակարարը

note: A
en: Choose this record
hy: Ընտրիր գրառումը

en: Choose type of IDs to enter:
hy: Մուտքագրելու համար ընտրեք ID-ների տեսակը՝

en: Choose whether patrons of this category be blocked from public catalog actions such as renewing and placing holds when their cards have expired.
hy: Ընտրիր արդյոք այս դասի օգտատերերը պետք է արգելափակվեն հանրային քարտարանի վրա այնպիսի գործողություններ կատարելուց ինչպիսիք են՝ պահումների թարմացում և տեղադրում երբ նրանց քարտերի ժամկետն անցել է։

en: Choose whether patrons of this category by default are reminded if they try to borrow an item they borrowed before.
hy: Ընտրիր թե արդյո՞ք այս դասի ընթերցողները որպես լռակյաց հիշեցվում են երբ ցանկանում են վերցնել նյութ, որը նախորդում վերցրել էին։

en: Choose which plugins to use to suggest searches to patrons and staff
hy: Ընտրի որ պլագիններն օգտագործել օգտատերերին և աշխատակազմին փնտրումներ առաջարկելու համար։

en: Choose your language
hy: Ընտրեք ձեր լեզուն

en: Choose your library:
hy: Ընտրիր քո գրադարանը։

en: Choose:
hy: Ընտրիր։

en: Chooser
hy: Ընտրիր

en: Chooser:
hy: Ընտրիր։

en: Chooser:
hy: Ընտրիր։

en: Circ notes
hy: Տացքի նշումներ

note: SCRIPT
en: Circle
hy: Շրջան

en: Circulation
hy: Տացք

en: Circulation
hy: Տացք

en: Circulation &rsaquo; Koha
hy: Տացք &rsaquo; Կոհա

note: %1$s:  Branches.GetName( branch ) || 'Default' | html
en: Circulation alerts for %s
hy: Տացքի հաղորդագրություններ %s

en: Circulation and fine rules
hy: Տացքի և տուգանքի օրենքներ

en: Circulation and fine rules
hy: Տացքի և տուգանքի օրենքներ

en: Circulation and fine rules &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
hy: Տացքի և տուգանքի օրենքներ &rsaquo; Կառավարում &rsaquo; Կոհա

en: Circulation and fines rules
hy: Տացքի և տուգանքի օրենքներ

en: Circulation desks
hy: Տացքի սեղաններ

en: Circulation history
hy: Տացքի պատմություն

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' no_html = 1
en: Circulation history for %s
hy: Տացքի պատմություն սրա համար %s

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc'
en: Circulation history for %s
hy: Տացքի պատմություն սրա համար %s

en: Circulation note
hy: Տացքի նշում

en: Circulation note:
hy: Տացքի նշում:

en: Circulation note:
hy: Տացքի նշում:

en: Circulation records were last synced on:
hy: Տացքի գրառումները վերջին անգամ սինխրոնիզացվել են։

en: Circulation rule created!
hy: Տացքի օրենքը ստեղծված է։

en: Circulation rule not created!
hy: Տացքի օրենքը չի ստեղծված։

en: Circulation statistics
hy: Տացքի վիճակագրություն

en: Circulation statistics
hy: Տացքի վիճակագրություն

note: %1$s:  title |html
en: Circulation statistics for %s
hy: Տացքի վիճակագրություն սրա համար %s

note: %1$s:  title | html %2$s:  IF ( author ) %3$s:  author |html %4$s:  END
en: Circulation statistics for %s %s by %s%s
hy: Տացքի վիճակագրություն %s %s ըստ %s%s

note: %1$s:  title | html
en: Circulation statistics for %s &rsaquo; Circulation &rsaquo; Koha
hy: Տացքի վիճակագրություն սրա համար %s &rsaquo; Տացք &rsaquo; Կոհա

note: %1$s:  IF ( do_it ) %2$s:  END
en: Circulation statistics%s &rsaquo; Results%s &rsaquo; Reports &rsaquo; Koha
hy: Տացքի վիճակագրություն%s &rsaquo; Արդյունքներ%s &rsaquo; Հաշվետվություններ &rsaquo; Կոհա

en: Circulation tables
hy: Տացքի աղյուսակներ

note: %1$s:  Branches.GetLoggedInBranchname | html
en: Circulation: Overdues at %s
hy: Տացք։ ժամկետանցներ %s

en: Citation
hy: Մեջբերում

en: Cities
hy: Քաղաքներ

en: Cities
hy: Քաղաքներ

en: Cities and towns
hy: Քաղաքներ և ավաններ

en: City
hy: Քաղաք

en: City ID
hy: Քաղաքի կոդ

en: City ID:
hy: Քաղաքի ID:

en: City added successfully.
hy: Քաղաքը հաջողությամբ ավելացված է։

en: City deleted successfully.
hy: Քաղաքը հաջողությամբ ջնջված է։

en: City id
hy: Քաղաքի կոդ

note: INPUT type=text name=city_name_filter
en: City search
hy: Քաղաքի փնտրում

en: City updated successfully.
hy: Քաղաքը հաջողությամբ թարմացվել է։

en: City:
hy: Քաղաք:

en: City:
hy: Քաղաք:

en: Claim ID
hy: Հայցի ID

en: Claim acquisition
hy: Պահանջի համալրում

en: Claim date
hy: Պահանջի ամսաթիվ

en: Claim missing serials
hy: Խարանիր բացակա պարբերականները

note: INPUT type=submit
en: Claim order
hy: Հայցի պահանջ

en: Claim returned
hy: Հայցը վերադարձված է

en: Claim returned
hy: Հայցը վերադարձված է

en: Claim serial issue
hy: Պահանջիր պարբերական նյութ

en: Claim using notice:
hy: Պահանջիր օգտագործելով նշումներ։

en: Claimed
hy: Պահանջված է

en: Claimed date
hy: Պահանջի ամսաթիվ

en: Claims
hy: Պահանջներ

en: Claims
hy: Պահանջագրեր

note: %1$s:  IF ( suppliername ) %2$s:  suppliername | html %3$s:  END
en: Claims %s for %s %s
hy: Պահանջագրեր %s սրա համար %s %s

en: Claims (
hy: Պահանջագրեր (

note: For the first occurrence, %1$s:  IF patron.return_claims.resolved.count == 0
en: Claims (%s
hy: Պահանջագրեր (%s

en: Claims count
hy: Պահանջների հաշվիչ

en: Claims count:
hy: Պահանջների հաշվիչ։

note: %1$s:  suppliername | html
en: Claims for %s
hy: Պահանջագրեր սրա համար %s

note: SCRIPT
en: Claims returned by
hy: Հայցը վերադարձված է

note: SCRIPT
en: Class
hy: Դաս։

en: Class:
hy: Դաս։

en: ClassSources
hy: Դասակարգման աղբյուրներ

en: Classification
hy: Դասակարգում

en: Classification configuration
hy: Դասակարգման կարգաբերում

en: Classification filing rules
hy: Դասակարգման լրացման օրենքներ

en: Classification source added successfully.
hy: Դասակարգման աղբյուրը հաջողությամբ ավելացվել է:

en: Classification source code:
hy: Դասակարգման սկզբնական կոդ։

en: Classification source deleted successfully.
hy: Դասակարգման աղբյուրը հաջողությամբ ջնջված է:

en: Classification source updated successfully.
hy: Դասակարգման աղբյուրը հաջողությամբ թարմացվել է։

en: Classification sources
hy: Դասակարգման աղբյուրներ

en: Classification sources
hy: Դասակարգման աղբյուրներ

en: Classification splitting rules
hy: Դասակարգման բաժանման օրենքներ

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.classification | $raw
en: Classification: %s
hy: Դասակարգում: %s

en: Clean
hy: Մաքուր

en: Cleaned
hy: Մաքրված

note: %1$s:  import_batch_id | html
en: Cleaned import batch #%s
hy: Մաքրված ներմուծման փաթեթ #%s

en: Clear
hy: Մաքուր

en: Clear all
hy: Մաքրիր բոլորը

en: Clear all
hy: Մաքրեք բոլորը

note: SCRIPT
en: Clear all reservoir records staged in this batch? This cannot be undone.
hy: Մաքրե՞լ այս փաթեթի ռեզերվուարի բոլոր գրաւռումները։ Սա հնարավոր չի լինի հետ վերականգնել։

en: Clear date
hy: Մաքրիր ամսաթիվը

en: Clear field
hy: Մաքրիր դաշտը

en: Clear fields
hy: Մաքրիր դաշտերը

en: Clear filter
hy: Մաքրիր զտիչը

note: SCRIPT
en: Clear formatting
hy: Մաքրել ձևաչափումը

en: Clear on loan
hy: Մաքրիր տրման պահին

note: A
en: Clear screen
hy: Մաքրիր պաստառը

en: Clear search form
hy: Մաքրիր փնտրման ձևը

note: SCRIPT
en: Clear selection
hy: Մաքրել ընտրությունը

en: Clear selection on visible rows
hy: Տեսանելի տողերի համար մաքրիր ընտրությունը

en: Clear template
hy: Մաքրել ձևանմուշը

en: Clear used authorities
hy: Մաքրիր օգտագործված հեղինակավորները

en: Click Save to finish.
hy: Սեղմիր Հիշել ավարտելու համար։

en: Click on an image to view it in the image viewer
hy: Սեղմիր պատկերի վրա այն պատկերի դիտակում տեսնելու համար

en: Click on any field to edit the contents; Press the &lt;Enter&gt; key to save edit.
hy: Սեղմիր ցանկացած դաշտի վրա բովանդակությունը խմբագրելու համար։ Սեղմիր &lt;Enter&gt; ստեղնը խմբագրումը հիշելու համար։

en: Click on individual cells to edit.
hy: Խմբագրելու համար սեղմիր անհատական վանդակների վրա։

en: Click on the following link(s) to download the exported batch(es).
hy: Սեղմիր հետևյալ հղում(ներ)ը արտահանված փաթեթ(ներ)ը բեռնաթափելու համար:

en: Click on the following links to download the exported batch(es).
hy: Սեղմիր հետևյալ հղումները արտահանված փաթեթ(ներ)ը բեռնաթափելու համար:

en: Click on the grid to toggle the settings.
hy: Սեղմիր վանդակի հանգույցի վրա կարգաբերումները փոխանցելու համար։

en: Click on the link to download the patron cards from the patron list.
hy: Սեղմիր հղման վրա ընթերցողական ցուցակից ընթերցողական քարտերը բեռնաթափելու համար:

note: SCRIPT
en: Click on the map to set the geolocation for %s
hy: Սեղմիր քարտեզի վրա գեոտեղաբաշխումները կարգաբերելու համար %s

en: Click the "Choose file" button and select the csv file to be uploaded.
hy: Սեղմիր ՛Ընտրել նիշք՛ կոճակը և ընտրիր բեռնավորման ենթակա csv նիշքը։

en: Click the 'Delete' button to remove the current image.
hy: Սեղմիր 'Ջնջել' կոճակը ընթացիկ պատկերը հեռացնելու համար։

en: Click the 'Save quotes' button in the toolbar to save the entire batch of quotes.
hy: Գործիքաշարից սեղմիր 'Հիշել մեջբերումները' կոճակը, հիշելու համար մեջբերումների ամբողջ փաթեթը։

en: Click the date to add or edit a holiday.
hy: Սեղմիր ամսաթվի վրա տոնը ավելացնելու կամ խմբագրելու  համար։

en: Click to add item
hy: Սեղմիր նյութ ավելացնելու համար

en: Click to collapse
hy: Սեղմիր՝ քանդելու համար

en: Click to edit
hy: Սեղմիր Խմբագրելու համար

en: Click to edit item cost or quantities
hy: Կտտացրեք նյութի արժեքը կամ քանակները խմբագրելու համար

note: A
en: Click to expand this tag
hy: Սեղմիր այս ցուցիչը ընդլայնելու համար

note: SCRIPT
en: Click to fill with a randomly generated suggestion.
hy: Սեղմիր պատահական գեներացված առաջարկով լրացնելու համար։

en: Client ID
hy: Հաճախորդի ID

en: Client ID:
hy: Հաճախորդի ID:

en: Clipboard
hy: Փոխանակման բուֆեր

note: IMG
en: Clone
hy: Կլոն

en: Clone circulation and fine rules
hy: Կլոնավորեք Տացքի և տուգանքի օրենքները

en: Clone circulation and fine rules &rsaquo; Circulation and fine rules &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
hy: Կլոնավորեք Տացքի և տուգանքի օրենքները &rsaquo; Տացքի և տուգանքի օրենքներ &rsaquo; Կառավարում &rsaquo; Կոհա

en: Clone these rules to:
hy: Կլոնավորիր այս օրենքները:

note: IMG
en: Clone this subfield
hy: Փակիր այս ենթադաշտը

note: %1$s:  IF frombranch == "*" %2$s:  ELSIF frombranch %3$s:  Branches.GetName( frombranch ) | html %4$s:  END %5$s:  IF tobranch %6$s:  Branches.GetName( tobranch ) | html %7$s:  END
en: Cloning circulation and fine rules %s from standard rules%s from "%s"%s %s to "%s"%s
hy: Տրման և տուգանքի օրենքների կլոնավորում %s սկսած ստանդարտ օրենքներից%s սկսած "%s"%s %s մինչև "%s"%s

en: Cloning of circulation and fine rules failed!
hy: Սպասարկման և տուգանքների օրենքների կլոնավորումը ձախողվեց։

note: BUTTON
en: Close
hy: Փակել

en: Close an acquisitions basket
hy: Փակեք համալրման զամբյուղը

note: INPUT type=button
en: Close and export as PDF
hy: Փակիր և արտահանիր որպես PDF

en: Close basket
hy: Փակիր զամբյուղը

en: Close basket group
hy: Փակիր զամբյուղի խումբը

note: %1$s:  budget_period_description | html
en: Close budget %s
hy: Փակ բյուջե %s

note: %1$s:  budget_period_description | html
en: Close budget %s
hy: Փակ բյուջե %s

en: Close reasons for agreements (e-resource management module)
hy: Պայմանագրերի մոտիկ պատճառներ (էլեկտրոնային ռեսուրսների կառավարման մոդուլ)

en: Close selected invoices
hy: Փակեք ընտրված վճարահաշիվները

en: Close this basket
hy: Փակիր այս զամբյուղը

en: Close this window.
hy: Փակիր այս պատուհանը

en: Close window
hy: Փակիր պատուհանը

en: Close:
hy: Փակել։

en: Closed
hy: Փակված

note: For the first occurrence, %1$s:  invoice.closedate | $KohaDates
en: Closed on %s
hy: Փակ է լինելու %s

note: %1$s:  invoiceclosedate | $KohaDates
en: Closed on %s
hy: Փակ է լինելու %s

en: Closed on:
hy: Փակված է:

en: Club
hy: Ակումբ

en: Club enrollments
hy: Ակումբի ներգրավումներ

en: Club enrollments &rsaquo; Patron clubs &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha
hy: Ակումբի ներգրավումներ &rsaquo; Ընթերցողական ակումբներ &rsaquo; Գործիքներ &rsaquo; Կոհա

en: Club enrollments for
hy: Ակումբի ներգրավման համար

en: Club fields:
hy: Ակումբի դաշտեր։

en: Club not found
hy: Ակումբը չի գտնվել

en: Club template
hy: Ակումբի ձևանմուշ

en: Club templates
hy: Ակումբի ձևանմուշներ

en: Club:
hy: Ակումբ։

en: Clubs
hy: Ակումբներ

note: For the first occurrence, %1$s:  enrollments.count | html %2$s:  enrollable.count | html
en: Clubs (%s/%s)
hy: Ակումբներ (%s/%s)

en: Clubs currently enrolled in
hy: Այս պահին ներգրավված ակումբներ

en: Clubs not enrolled in
hy: Չներգրավված ակումբներ

en: Coce cover image
hy: Կոկե կազմի պատկեր

note: SCRIPT
en: Coce image from Google Books
hy: Coce պատկեր Google Books -ից

note: SCRIPT
en: Coce image from Open Library
hy: Coce պատկեր Open Library -ից

en: Code
hy: Կոդ

note: SCRIPT
en: Code sample
hy: Կոդի նմուշ

note: SCRIPT
en: Code sample...
hy: Կոդի նմուշ․․․

en: Code that identifies this provider. Only alphanumeric and "_" characters are allowed
hy: Կոդ, որը նույնականացնում է այս մատակարարին: Թույլատրվում են միայն տառաթվային և "_" նիշերը

note: SCRIPT
en: Code view
hy: Կոդի դիտում

en: Code:
hy: Կոդ։

en: Code:
hy: Կոդ։

en: CodeMirror editing library
hy: CodeMirror խմբագրիչ գրադարան

en: Collapse all
hy: Փլուզել բոլորը

en: Collapsed
hy: Փլուզվել է

en: Collect payment
hy: Հավաքիր վճարում

en: Collection
hy: Հավաքածու

en: Collection
hy: Հավաքածու

note: %1$s:  loopfilte.filter | html
en: Collection = %s
hy: Հավաքածու = %s

en: Collection code
hy: Հավաքածուի կոդ

en: Collection code:
hy: Հավաքածուի կոդ։

en: Collection deleted successfully
hy: Հավաքածուն հաջողությամբ ջնջված է

en: Collection failed to be deleted
hy: Հավաքածուի ջնջումը ձախողվեց

en: Collection title
hy: Հավաքածուի վերնագիր

en: Collection title:
hy: Հավաքածուի վերնագիր։

en: Collection transferred successfully
hy: Հավաքածուն հաջողությամբ տեղափոխված է

en: Collection:
hy: Հավաքածու։

en: Collection:
hy: Հավաքածու։

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.seriestitle | $raw
en: Collection: %s
hy: Հավաքածու։ %s

en: Collections
hy: Հավաքածուներ

en: Collections (appear when cataloging and working with items)
hy: Հավաքածուներ (հայտնվում է, երբ նյութերի հետ աշխատում և քարտագրում են)

en: Color
hy: Գույն

note: SCRIPT
en: Color Picker
hy: Գույնի ընտրիչ

note: SCRIPT
en: Color levels
hy: Գույնի մակարդակներ

note: SCRIPT
en: Color swatch
hy: Գույնի նմուշ

en: Column
hy: Սյունակ

note: %1$s:  column | html
en: Column %s
hy: Սյունակ %s

note: SCRIPT
en: Column group
hy: Սյունակի խումբ

en: Column name
hy: Սյունակի անուն

note: SCRIPT
en: Column {0}
hy: Սյունակ {0}

en: Column:
hy: Սյունակ։

en: Columns
hy: Սյունակներ

en: Columns must be filled left to right: if the first column is blank, other columns will be ignored.
hy: Սյունակները պետք է լրացվեն ձախից աջ։ Եթե առաջին սյունակը դատարկ է, մյուս սյունակները կանտեսվեն։

note: SCRIPT
en: Columns settings
hy: Սյունակի կարգաբերումներ

en: Coming from
hy: Գալիս է

note: %1$s:  branchesloo.branchname | html
en: Coming from %s
hy: Գալիս է %s

en: Comma (,)
hy: Ստորակետ (,)

en: Comma separated text (.csv)
hy: Ստորակետով բաժանված տեքստ (.csv)

en: Command-line
hy: Հրամանի տող

en: Comment
hy: Դիտողություն

en: Comment
hy: Դիտողություն

en: Comment by:
hy: Նկատառում։

en: Comment:
hy: Դիտողություն։

en: Comment:
hy: Դիտողություն։

en: Comments
hy: Դիտողություններ

en: Comments
hy: Մեկնաբանություններ

en: Comments about this file:
hy: Նշումներ այս նիշքի մասին։

en: Comments awaiting moderation
hy: Մեկնաբանություններ որ սպասում են մոդերացիայի

en: Comments pending approval
hy: Մեկնաբանություններ որ սպասում են հաստատման

en: Comments:
hy: Դիտողություններ։

en: Company details
hy: Կազմակերպության մանրամասներ

en: Company name:
hy: Կազմակերպության անվանում։

en: Compare
hy: Համեմատել

en: Compare barcodes list to results:
hy: Համեմատիր շտրիխ կոդերի ցուցակը արդյունքների հետ։

en: Compare matched records
hy: Համեմատիր համընկնող գրառումները

en: Compare matched records
hy: Համեմատիր համընկնող գրառումները

en: Compare matched records &rsaquo; Manage staged MARC records &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha
hy: Համեմատիր համընկնող գրառումները &rsaquo; Կառավարիր բազմաստիճան ՄԵԸՔ գրառումները &rsaquo; Գործիքներ &rsaquo; Կոհա

en: Compare patrons
hy: Համեմատել ընթերցողներին

en: Compare patrons for merging
hy: Ձուլման համար համեմատել ընթերցողներին

en: Compare preference values
hy: Համեմատել նախապատվության արժեքները

en: Compare selected
hy: Համեմատությունը ընտրված է

en: Complete
hy: Ավարտված

en: Complete request
hy: Ամբողջական հարցում

en: Completed
hy: Ավարտված

en: Completed import of records
hy: Գրառումների լրիվ ներմուծում

en: Completed on
hy: Ավարտված է

en: Completed staging records
hy: Ավարտված փուլավորված գրառումներ

note: %1$s:  ComponentParts.size | html
en: Components (%s)
hy: Բաղադրիչներ (%s)

en: Conditions
hy: Պայմաններ

en: Configuration
hy: Կարգաբերում

en: Configuration OK, you don't have errors in your MARC parameters table
hy: Ձևավորումը լավ է, քո MARC պարամետրերի աղյուսակում սխալներ չունես

en: Configuration:
hy: Կարգաբերում։

en: Configure
hy: Կարգաբերում

en: Configure Mana KB
hy: Կարգաբերեք Mana KB

en: Configure and hide or show columns for tables
hy: Աղյուսակների համար ձևավորիր և թաքցրու կամ ցույց տուր սյունակները

en: Configure cash registers
hy: Ձևավորիր ՀԴՄ-ները

en: Configure curbside pickup for libraries
hy: Կարգաբերեք ինքնաստացումը գրադարանների համար

en: Configure items for purchase
hy: Ձևավորիր նյութերը գնման համար

en: Configure plugins
hy: Կարգաբերեք պլագինները

note: SCRIPT
en: Configure table
hy: Կարգաբերեք աղյուսակը

en: Configure these parameters in the order they appear.
hy: Կարգաբերիր այս պարամետրերը իրենց հայտնվելու հաջորդականությամբ։

en: Configuring 'Did you mean?' plugins requires Javascript. If you are unable to use Javascript, you may be able to enter the configuration (which is stored in JSON in the OPACdidyoumean system preferences) in the Local preferences tab in the system preference editor, but this is unsupported, not recommended, and likely will not work.
hy: 'Դու նկատի ունե՞ս' պլագինի կարգաբերումը պահանջում է Javascript։ Եթե դու ի վիճակի չես օգտագործելու Javascript-ը, կարող ես մուտք անել կառուցվածքը (որը պահված է JSON-ում OPACdidyoumean համակարգային նախապատվություններում) Տեղային Նախապատվություններ ներդիրի ներքո համակարգային նախապատվությունների խմբագրիչում, բայց սա չի աջակցվում, չի երաշխավորվում, և հավանական է որ չի աշխատի։

en: Confirm
hy: Հաստատիր

en: Confirm
hy: Հաստատիր

en: Confirm ILL request
hy: Հաստատիր ՄԳԲ հարցումը

en: Confirm cancellation
hy: Հաստատիր չեղարկումը

en: Confirm cashup of
hy: Հաստատիր կանխիկացումը

en: Confirm checkin and mark missing items as lost
hy: Հաստատեք հետ ընդունումը և նշեք բացակայող նյութերը որպես կորած

en: Confirm custom report
hy: Հաստատիր հաճախորդի հաշվետվությունը

en: Confirm deletion
hy: Հաստատիր ջնջումը

en: Confirm deletion
hy: Հաստատիր ջնջումը

note: %1$s:  searchfield | html
en: Confirm deletion of %s?
hy: Հաստատե՞լ այս ջնջումը %s

en: Confirm deletion of EAN
hy: Հաստատիր EAN-ի ջնջումը

en: Confirm deletion of account
hy: Հաստատիր հաշվի ջնջումը

en: Confirm deletion of authority structure definition for
hy: Հաստատիր հեղինակավորի կառուցվածքի սահմանման ջնջումը

en: Confirm deletion of authority type
hy: Հաստատիր հեղինակավորի տեսակի ջնջումը

note: %1$s:  cash_register.id | html
en: Confirm deletion of cash register '%s'
hy: Հաստատիր '%s' դրամարկղային մեքենայի ջնջումը

note: %1$s:  categorycode | html
en: Confirm deletion of category %s
hy: Հաստատիր %s դասի ջնջումը

note: %1$s:  categorycode | html
en: Confirm deletion of category '%s'
hy: Հաստատիր '%s' դասի ջնջումը

en: Confirm deletion of city
hy: Հաստատիր քաղաքի ջնջումը

en: Confirm deletion of contract
hy: Հաստատիր կոնտրակտի ջնջումը

note: %1$s:  contractnumber | html
en: Confirm deletion of contract %s
hy: Հաստատիր %s կոնտրակտի ջնջումը

note: %1$s:  currency.currency | $HtmlTags tag='span' attributes=>'class="ex"'
en: Confirm deletion of currency %s
hy: Հաստատիր %s տարադրամի ջնջումը

note: %1$s:  currency.currency | $HtmlTags tag='span' attributes=>'class="ex"'
en: Confirm deletion of currency %s
hy: Հաստատիր %s տարադրամի ջնջումը

en: Confirm deletion of desk
hy: Հաստատիր գրասեղանի ջնջումը

note: %1$s:  library.branchcode | html
en: Confirm deletion of library '%s'
hy: Հաստատիր '%s' գրադարանի ջնջումը

note: %1$s:  searchfield | html
en: Confirm deletion of parameter '%s'
hy: Հաստատիր '%s' պարամետրի ջնջումը

en: Confirm deletion of patron attribute type
hy: Հաստատիր ընթերցողի բնութագրիչի տեսակի ջնջումը

note: %1$s:  code | html
en: Confirm deletion of patron attribute type &quot;%s&quot;
hy: Հաստատիր ընթերցողի բնութագրիչի տեսակի ջնջումը &quot;%s&quot;

en: Confirm deletion of record matching rule
hy: Հաստատիր գրառման համընկեցման օրենքի ջնջումը

note: %1$s:  code | html
en: Confirm deletion of record matching rule &quot;%s&quot;
hy: Հաստատիր գրառման համընկեցման օրենքի ջնջումը &quot;%s&quot;

note: %1$s:  mss.tagsubfield | html
en: Confirm deletion of subfield %s
hy: Հաստատեք %s  ենթադաշտի ջնջումը

note: %1$s:  mss.tagsubfield | html
en: Confirm deletion of subfield %s?
hy: Հաստատե՞լ ենթադաշտի ջնջումը %s

note: %1$s:  tagsubfield | html
en: Confirm deletion of subfield %s?
hy: Հաստատե՞լ ենթադաշտի ջնջումը %s

en: Confirm deletion of tag
hy: Հաստատիր ցուցիչի ջնջումը

note: %1$s:  searchfield | html
en: Confirm deletion of tag %s
hy: Հաստատիր %s ցուցիչի ջնջումը

note: SCRIPT
en: Confirm deletion of this vendor ?
hy: Հաստատե՞լ այս մատակարարի ջնջումը։

en: Confirm hold (Y)
hy: Հաստատիր պահումը (Y)

en: Confirm hold and transfer (Y)
hy: Հաստատիր պահումը և տեղաշարժը (Y)

en: Confirm holds &rsaquo; Holds &rsaquo; Circulation &rsaquo; Koha
hy: Հաստատիր պահումները &rsaquo; Պահումներ &rsaquo; Տացք &rsaquo; Կոհա

en: Confirm inventory check and mark items as lost
hy: Հաստատեք գույքագրման ստուգումը և նշեք նյութերը որպես կորած

en: Confirm new password:
hy: Թույլատրի նոր գաղտնաբառ։

en: Confirm password:
hy: Հաստատիր գաղտնաբառը։

en: Confirm recall (Y)
hy: Հաստատիր հետկանչը (Y)

en: Confirm recall and transfer (Y)
hy: Հաստատիր հետկանչը և տեղաշարժը (Y)

en: Confirm recalls &rsaquo; Recalls &rsaquo; Koha
hy: Հաստատեք հետկանչերը &rsaquo; Հետկանչեր &rsaquo; Կոհա

en: Confirm restriction deletion
hy: Հաստատեք սահմանափակումների ջնջումը

en: Confirm this payment?
hy: Հաստատե՞լ այս վճարումը։

note: INPUT type=submit
en: Confirm your suggestion
hy: Հաստատիր քո առաջարկը

en: Congratulations you have finished and are ready to use Koha
hy: Շնորհավորանք, դու ավարտել ես, և պատրաստ ես օգտագործելու Կոհան

en: Congratulations, installation complete
hy: Շնորհավորանքներ, կարգաբերումը ավարտված է

en: Connection established.
hy: Միացումը իրականացվել է։

note: For the first occurrence, %1$s:  errcon.server | html
en: Connection failed to %s
hy: Միացումը ձախողվեց %s

note: For the first occurrence, %1$s:  errcon.server | html
en: Connection timeout to %s
hy: Միացման ժամկետը լրացավ %s

note: SCRIPT
en: Constrain proportions
hy: Սահմանափակող համամասնությունները

en: Constraints
hy: Հարկադրանքներ

en: Contact
hy: Կոնտակտ

en: Contact about late issues?
hy: Ուշացած համարների համար կապվե՞լ

en: Contact about late orders?
hy: Ուշացած պատվերների համար կապվե՞լ

en: Contact details
hy: Կոնտակտի մանրամասներ

en: Contact information
hy: Կապի տեղեկություն

en: Contact name:
hy: Կոնտակտի անուն։

en: Contact note
hy: Կոնտակտի նշում

en: Contact note:
hy: Կոնտակտի նշում։

en: Contact when ordering?
hy: Երբ պատվիրում ես, կապվե՞լ

note: %1$s:  END # /IF warnConnectBroker %2$s:  IF warnPrefRequireChoosingExistingAuthority || warnPrefEasyAnalyticalRecords || warnPrefAnonymousPatronOPACPrivacy || warnPrefAnonymousPatronAnonSuggestions || warnPrefAnonymousPatronOPACPrivacy_PatronDoesNotExist || warnPrefAnonymousPatronAnonSuggestions_Pa
en: Contact your system administrator. %s %s
hy: Կապվիր համակարգային ադմինիստրատորի հետ %s %s

en: Contact:
hy: Կոնտակտ։

en: Contact: First name
hy: Կոնտակտ։ Անուն

en: Contact: Last name
hy: Կոնտակտ։ Ազգանուն

en: Contact: Relationship
hy: Կոնտակտ։ Ազգակցություն

en: Contact: Title
hy: Կոնտակտ։ Վերնագիր

en: Contacts
hy: Կոնտակտներ

en: Contains
hy: Պարունակում է

en: Content
hy: Բովանդակություն

en: Content added successfully
hy: Բովանդակությունը հաջողությամբ ավելացված է

en: Content deleted successfully
hy: Բովանդակությունը հաջողությամբ ջնջված է

en: Content type of the packages (e-resource management module)
hy: Փաթեթների բովանդակության տեսակը (էլեկտրոնային ռեսուրսների կառավարման մոդուլ)

en: Content updated successfully
hy: Բովանդակությունը թարմացվել է հաջողությամբ

en: Content:
hy: Բովանդակություն:

en: Contents
hy: Բովանդակություններ

en: Contents of
hy: Սրա Բովանդակություն

en: Continue
hy: Շարունակիր

en: Continue to log in to Koha
hy: Շարունակիր միանալ Կոհային

note: INPUT type=submit
en: Continue to the next step
hy: Շարունակիր դեպի հաջորդ քայլ

note: INPUT type=submit
en: Continue without marking >>
hy: Շարունակիր առանց նշելու >>

en: Continue without renewing
hy: Շարունակիր առանց թարմացման

en: Continuous integration manager
hy: Շարունակական ինտեգրման կառավարիչ

en: Contract
hy: Կոնտրակտ

en: Contract deleted
hy: Կոնտրակտը ջնջված է

en: Contract deleted
hy: Կոնտրակտը ջնջված է

en: Contract description:
hy: Կոնտրակտի Նկարագրություն։

note: SCRIPT
en: Contract end date must be on or after contract start date
hy: Պայմանագրի ավարտի ամսաթիվը պետք է լինի սկսվելու ամսաթվից հետո կամ դրան հավասար

en: Contract end date:
hy: Կոնտրակտի ավարտի ամսաթիվ։

en: Contract has not been deleted. Maybe a basket linked to this contract exists.
hy: Կոնտրակտը ջնջված է։ Միգուցե այդ կոնտրակտին կցված զամբյուղը գոյություն ունի։

en: Contract id
hy: Կոնտրակտի id

en: Contract name:
hy: Կոնտրակտի անուն։

en: Contract number:
hy: Կոնտրակտի համար։

en: Contract number:
hy: Կոնտրակտի համար։

en: Contract start date:
hy: Կոնտրակտի Սկզբի ամսաթիվ:

en: Contract(s)
hy: Կոնտրակտ(ներ)

note: %1$s:  booksellername | html
en: Contract(s) of %s
hy: Կոնտրակտ(ներ) %s

en: Contract:
hy: Կոնտրակտ։

en: Contracts
hy: Կոնտրակտներ

en: Contracts
hy: Կոնտրակտներ

note: SCRIPT
en: Contrast
hy: Կոնտրաստ

en: Contributing companies and institutions
hy: Աջակցող կազմակերպություններ և ինստիտուտներ

en: Control key is "Ctrl"
hy: Ստուգիչ ստեղն է "Ctrl"

en: Control no.:
hy: Ստուգիչ հմր.

en: Control no:
hy: Ստուգիչ հմր.

en: Control number:
hy: Ստուգիչ համար։

en: Control number:
hy: Ստուգիչ համար։

en: Controls how long a patrons checkout history is kept for new patrons of this category. "Never" anonymizes checkouts on return, and "Forever" keeps a patron's checkout history indefinitely. When set to "Default", the amount of history kept is controlled by the cronjob
hy: Վերահսկում է թե տվյալ դասի նոր օգտատերերի համար որքան երկար է պահվում օգտատերերի սպասարկման պատմությունը։ "Երբեքը" վերադարձի ժամանակ անանուն է դարձնում դուրս տրումները, և "Ընդմիշտը" պահում է օգտատիրոջ դուրս տրումների պատմությունը անորոշ։ Երբ կարգաբերված է "Լռակյաց" պահված պատմության ծավալը վերահսկվում է cronjob-ի կողմից

note: SCRIPT
en: Convert browser storage macros
hy: Ձևափոխիր հիշողության մակրոների դիտակը

en: Convert report
hy: Փոխակերպել զեկույցը

en: Convert report &rsaquo; Reports &rsaquo; Koha
hy: Փոխարկել զեկույցը &rsaquo; Հաշվետվություններ &rsaquo; Կոհա

en: Converted message, rendered:
hy: Փոխարկված հաղորդագրություն, մատուցված

en: Converted version
hy: Փոխարկված տարբերակ

en: Copies:
hy: Օրինակներ։

en: Copy
hy: Պատճեն

en: Copy and replace
hy: Պատճենիր և փոխարինիր

en: Copy changes to all libraries
hy: Պատճենիր փոփոխությունները բոլոր գրադարաններին

en: Copy current field
hy: Պատճենիր ընթացիկ դաշտը

en: Copy current field on next line
hy: Պատճենիր ընթացիկ դաշտը հաջորդ տողում

en: Copy current subfield
hy: Պատճենիր ընթացիկ ենթադաշտը

note: INPUT type=checkbox name=copy_existing_value
en: Copy existing value
hy: Պատճենիր առկա արժեքը

en: Copy holidays to:
hy: Պատճենիր տոները

note: SCRIPT
en: Copy link to this file
hy: Պատճենեք հղումը այս նիշքում

en: Copy notice
hy: Պատճենի նշում

en: Copy number
hy: Պատճենի համար

en: Copy number:
hy: Պատճենի համար։

note: SCRIPT
en: Copy row
hy: Պատճենիր տողը

note: %1$s:  l.branchname | html
en: Copy to %s
hy: Արտագրի %s

en: Copy to all libraries
hy: Պատճենիր բոլոր գրադարաններին

en: Copyright
hy: Հեղինակային իրավունք

en: Copyright &copy; 2003-2010 phpMyAdmin devel team
hy: Հեղինակային իրավունք &copy; 2003-2010 phpMyAdmin devel team

en: Copyright &copy; 2012-2016
hy: Արտոնագիր &copy; 2012-2016

en: Copyright date:
hy: Հեղինակային իրավունքի ամսաթիվը։

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.copyrightdate | $raw
en: Copyright year: %s
hy: Հեղինակային իրավունքի տարի։ %s

en: Copyright:
hy: Հեղինակային իրավունք։

en: Copyrightdate
hy: Հեղինակային իրավունքի ամսաթիվ

en: Corporate
hy: Համատեղ

en: Cost
hy: Արժեք

note: SCRIPT
en: Cost must be expressed as a decimal number >= 0
hy: Արժեքը պետք է ներկայացվի որպես տասական թիվ >= 0

en: Cost:
hy: Արժեք։

en: Costs are decimal values between some arbitrary maximum value (e.g. 1 or 100) and 0 which is the minimum (no) cost.
hy: Արժեքները տասնորդական մեծություններ են որոշակի կամայական մեծագույն արժեքի ներսում (օր., 1 կամ 100) և 0 որը նվազագույն արժեքն է։

note: %1$s:  duplicate_code_error | html
en: Could not add patron attribute type &quot;%s&quot; &mdash; one with that code already exists.
hy: Չի կարող ավելացնել ընթերցողի բնութագրիչի տեսակը &quot;%s&quot; &mdash; արժեքը արդեն առկա է։

note: SCRIPT
en: Could not copy HTML automatically to the clipboard
hy: Չհաջողվեց ինքնաշխատ կերպով պատճենել HTML-ը սեղմատախտակում

note: %1$s:  ERROR_delete_in_use | html %2$s:  ERROR_num_patrons | html
en: Could not delete patron attribute type &quot;%s&quot; &mdash; it is in use by %s patron records
hy: Չի կարող ջնջել ընթերցողի բաղկացուցիչի տեսակը &quot;%s&quot; &mdash; այն օգտագործման մեջ է այս %s ընթերցողի գրառումներից

note: %1$s:  ERROR_delete_not_found | html
en: Could not delete patron attribute type &quot;%s&quot; &mdash; it was already absent from the database.
hy: Չի կարող ջնջել ընթերցողի բնութագրիչի դասը &quot;%s&quot; &mdash; արժեքը արդեն բացակա է շտեմարանից։

en: Could not find a system preference named
hy: Չի կարող գտնել համակարգային նախապատվությունը անվանված

note: SCRIPT
en: Could not find the specified string.
hy: Չի կարող գտնել նշված տողը:

note: SCRIPT
en: Could not load emoticons
hy: Հնարավոր չէ բեռնել զգացապատկերիկները

en: Could not read the contributors.yaml file. Please make sure &lt;docdir&gt; is correctly defined in koha-conf.xml.
hy: Չի կարող կարդալ contributors.yaml նիշքը։ Եղիր վստահ որ &lt;docdir&gt; ճիշտ է սահմանված koha-conf.xml նիշքում։

en: Could not read the history.txt file. Please make sure &lt;docdir&gt; is correctly defined in koha-conf.xml.
hy: Չի կարող կարդալ history.txt ֆայլը։ Եղիր վստահ որ &lt;docdir&gt; ճիշտ է սահմանված koha-conf.xml նիշքում։

en: Could not read the teams.yaml file. Please make sure &lt;docdir&gt; is correctly defined in koha-conf.xml.
hy: Չի կարող կարդալ teams.yaml նիշքը։ Եղիր վստահ որ &lt;docdir&gt; ճիշտ է սահմանված koha-conf.xml նիշքում։

en: Count
hy: Հաշվիչ

en: Count deleted items
hy: Հաշվիր ջնջված նյութերը

en: Count holds:
hy: Հաշվիր պահումները:

en: Count items:
hy: Հաշվիր նյութերը:

en: Count of checkouts
hy: Տրումների հաշվարկ

en: Count total items
hy: Հաշվիր գումարային նյութերը

en: Count total items:
hy: Հաշվիր գումարային նյութերը:

en: Count unique bibliographic records
hy: Հաշվիր եզակի մատենագիտական գրառումները

en: Count unique bibliographic records:
hy: Հաշվիր եզակի մատենագիտական գրառումները։

en: Count unique borrowers:
hy: Հաշվիր եզակի հաճախորդներին:

en: Count unique items:
hy: Հաշվիր եզակի նյութերը:

en: Country
hy: Երկիր

en: Country:
hy: Երկիր:

en: Country:
hy: Երկիր։

note: %1$s:  l.branchcountry | html
en: Country: %s
hy: Երկիր։ %s

en: Course #
hy: Դասընթացի #

en: Course details for
hy: Դասընթացի մանրամասներ

note: %1$s:  course.course_name | html
en: Course details for %s &rsaquo; Course reserves &rsaquo; Koha
hy: Դասընթացի մանրամասներ սրա համար %s &rsaquo; Դասընթացի պահուստներ &rsaquo; Կոհա

en: Course name
hy: Դասընթացի անվանում

en: Course name:
hy: Դասընթացի անվանում։

en: Course number
hy: Դասընթացի համար

en: Course number:
hy: Դասընթացի համար։

en: Course reserves
hy: Դասընթացի ռեզերվներ

en: Course reserves
hy: Դասընթացի պահուստներ

en: Course reserves &rsaquo; Koha
hy: Դասընթացի պահուստներ &rsaquo; Կոհա

en: Course reserves tables
hy: Դասընթացի ռեզերվների աղյուսակներ

en: Courses
hy: Դասընթացներ

en: Courses that have reserved this title:
hy: Դասընթացներ, որոնք ամրագրել են այս վերնագիրը․

note: IMG
en: Cover from Syndetics
hy: Կազմը Syndetics -ից

en: Cover image
hy: Կազմի պատկեր

note: IMG
en: Cover image from Amazon.com
hy: Կազմի պատկեր Amazon.com -ից

note: SCRIPT
en: Cover image source unknown
hy: Կազմի պատկերի աղբյուրը անհայտ է

en: Crawford County Federated Library System
hy: Քրաուֆորդ համայնքի ֆեդերացված գրադարանային համակարգ

en: Create
hy: Ստեղծել

en: Create EDIFACT order
hy: Ստեղծիր EDIFACT պատվեր

en: Create Koha administrator patron
hy: Ստեղծիր Կոհա ադմինիստրատորի ընթերցողին

en: Create Koha administrator patron &rsaquo; Web installer &rsaquo; Koha
hy: Ստեղծեք Կոհայի ադմինիստրատորի ընթերցող &rsaquo; Ոստայնի կարգաբերիչ &rsaquo; Կոհա

en: Create SQL reports
hy: Ստեղծիր SQL հաշվետվություններ

en: Create a fund
hy: Ստեղծիր դրամագլուխ

en: Create a library
hy: Ստեղծիր գրադարան

en: Create a library &rsaquo; Web installer &rsaquo; Koha
hy: Ստեղծիր գրադարան &rsaquo; Ոստայնի կարգաբերիչ &rsaquo; Կոհա

en: Create a new CSV profile
hy: Ստեղծիր նոր  CSV ձևանմուշ

en: Create a new authorized value
hy: Ստեղծիր լիազորված նոր արժեք

en: Create a new cash register
hy: Ստեղծիր նոր դրամարկղային մեքենա

en: Create a new category
hy: Ստեղծիր նոր դաս

en: Create a new circulation rule
hy: Ստեղծիր տացքի նոր օրենք

en: Create a new city
hy: Ստեղծիր նոր քաղաք

en: Create a new desk
hy: Ստեղծիր նոր դարակ

en: Create a new item group
hy: Ստեղծիր նոր նյութի խումբ

en: Create a new item type
hy: Ստեղծիր նոր նյութի ձևանմուշ

en: Create a new item type &rsaquo; Web installer &rsaquo; Koha
hy: Ստեղծիր նյութի նոր տեսակ &rsaquo; Ոստայնի կարգաբերիչ &rsaquo; Կոհա

en: Create a new list
hy: Ստեղծիր նոր ցուցակ

en: Create a new record by importing the external (duplicate) record.
hy: Ստեղծիր նոր գրառում ներմուծելով արտաքին (կրկնվող) գրառումը։

en: Create a new restriction
hy: Ստեղծիր նոր սահմանափակում

en: Create a new subscription
hy: Ստեղծիր նոր բաժանորդագրություն

en: Create a new template
hy: Ստեղծիր նոր ձևանմուշ

en: Create a patron category
hy: Ստեղծիր ընթերցողի դաս

en: Create an acquisitions basket
hy: Ստեղծեք համալրման զամբյուղը

en: Create an invoice adjustment
hy: Ստեղծեք հաշիվ-ապրանքագրի ճշգրտում

en: Create an item record
hy: Ստեղծիր նյութի գրառում

en: Create an order
hy: Ստեղծեք պատվեր

en: Create analytics
hy: Ստեղծիր Անալիտիկա։

en: Create and edit club templates
hy: Ստեղծիր և խմբագրիր ակումբի ձևանմուշները

en: Create and edit clubs
hy: Ստեղծիր և խմբագրիր ակումբները

en: Create and manage Authorities frameworks that define the characteristics of your MARC Records (field and subfield definitions)
hy: Ստեղծիր և կառավարիր այն Հեղինակավորներին որոնք սահմանում են քո ՄԵԸՔ գրառումների բնութագրերը (դաշտի և ենթադաշտի սահմանումները)։

en: Create and manage Bibliographic frameworks that define the characteristics of your MARC Records (field and subfield definitions) as well as templates for the MARC editor
hy: Ստեղծիր և կառավարիր այն մատենագիտական կառուցվածքները որոնք սահմանում են քո ՄԵԸՔ գրառումների բնութագրերը (դաշտի և ենթադաշտի սահմանումները), ինչպես նաև ձևաչափեր ՄԵԸՔ խմբագրիչի համար։

en: Create and modify Interlibrary loan requests
hy: Ստեղծիր և ձևափոխիր միջգրադարանային բաժնույթի հարցումները

note: SCRIPT
en: Create authority
hy: Ստեղծիր հեղինակավոր

note: %1$s:  authtypecode | html
en: Create authority framework for %s using
hy: Ստեղծիր հեղինակավոր կառուցվածք %s օգտագործման համար

en: Create chart
hy: Ստեղծիր դիագրամա

note: SCRIPT
en: Create eHolding titles
hy: Ստեղծիր eHolding վերնագրեր

en: Create field
hy: Ստեղծիր դաշտ

note: %1$s:  framework.frameworkcode | html %2$s:  framework.frameworktext | html
en: Create framework for %s (%s) using
hy: Ստեղծիր կառուցվածք %s (%s) օգտագործման համար

en: Create from SQL
hy: Ստեղծիր SQL-ից

en: Create from SQL
hy: Ստեղծիր SQL-ից

en: Create guided report
hy: Ստեղծիր ուղեցույցով հաշվետվություն

en: Create item when receiving
hy: Ստեղծիր նյութ երբ ստանում ես

en: Create item when receiving:
hy: Ստեղծիր նյութ երբ ստանում ես:

en: Create items when:
hy: Ստեղծիր նյութեր երբ:

en: Create label batch
hy: Ստեղծիր պիտակի փաթեթ

en: Create manual credit
hy: Ձեռքով ստեղծիր կրեդիտ

en: Create manual credit &rsaquo; Patrons &rsaquo; Koha
hy: Ստեղծեք ձեռքի վարկ &rsaquo; Ընթերցողներ &rsaquo; Կոհա

en: Create manual invoice
hy: Ձեռքով ստեղծիր հաշիվ

en: Create manual invoice &rsaquo; Patrons &rsaquo; Koha
hy: Ստեղծեք ձեռքի վճարահաշիվ &rsaquo; Ընթերցողներ &rsaquo; Կոհա

note: INPUT type=submit
en: Create new
hy: Ստեղծիր նոր

en: Create new authority
hy: Ստեղծիր նոր հեղինակավոր

en: Create new credit type
hy: Ստեղծիր կրեդիտի նոր տեսակ

en: Create new debit type
hy: Ստեղծիր նոր դեբիտի տեսակ

note: INPUT type=submit
en: Create new invoice anyway
hy: Ամեն դեպքում ստեղծիր նոր հաշիվ

en: Create new item group
hy: Ստեղծիր նոր նյութի խումբ

en: Create new list
hy: Ստեղծիր նոր ցուցակ

en: Create new record
hy: Ստեղծիր նոր գրառում

en: Create new rota
hy: Ստեղծիր նոր երթուղի

en: Create new stage
hy: Ստեղծիր նոր փուլ

en: Create patron card graphic layout
hy: Ստեղծել ընթերցողի քարտի գրաֆիկական ձևավորում

en: Create patron card layout
hy: Ստեղծել ընթերցողի քարտի ձևավորում

en: Create patron list:
hy: Ստեղծիր ընթերցողական ցուցակ։

en: Create printable labels and barcodes from catalog and patron data
hy: Քարտարանից և շտրիխ կոդերից ստեղծիր տպման ենթական պիտակներ և ընթերցողական տվյալներ

en: Create printable patron cards
hy: Ստեղծիր ընթերցողի տպագրական քարտեր

en: Create record
hy: Ստեղծիր գրառում

note: INPUT type=submit name=submit
en: Create report from SQL
hy: Ստեղծիր հաշվետվություն SQL-ից

en: Create rota
hy: Ստեղծիր ժամանակացույց

en: Create routing list
hy: Ստեղծիր շրջաբերական ցուցակ

en: Create routing list for
hy: Ստեղծիր շրջաբերական ցուցակ համար

en: Create shared macros (requires advanced_editor)
hy: Ստեղծեք համօգտագործվող մակրոներ (պահանջում է advanced_editor)

en: Create stage
hy: Ստեղծիր փուլ

en: Create, edit and delete rotas
hy: Ավելացրու, խմբագրիր և ջնջիր երթուղիները

en: Create, update and delete item editor templates owned by others
hy: Ստեղծեք, թարմացրեք և ջնջեք այլոց պատկանող նյութերի խմբագրման ձևանմուշները

en: Create, update and delete item groups, add or remove items from an item group
hy: Ստեղծեք, թարմացրեք և ջնջեք նյութերի խմբեր, ավելացրեք կամ հեռացրեք տարրեր նյութի խմբից

en: Created
hy: Ստեղծված է

en: Created on
hy: Ստեղծված է

en: Creation date
hy: Ստեղծման ամսաթիվ

en: Creation date:
hy: Ստեղծման ամսաթիվ։

en: Creative Commons Attribution 2.5 License
hy: Ստեղծագործական Համայնքներ վերագրում 2.5 արտոնագիր

en: Creative Commons Attribution-ShareAlike 2.5 License
hy: Ստեղծագործական Համայնքներ վերագրում-նմանների մաս 2.5 արտոնագիր

en: Credit
hy: Կրեդիտ

en: Credit number
hy: Կրեդիտի թիվը

en: Credit number enabled
hy: Կրեդիտի թիվը թույլատրված է

note: SCRIPT
en: Credit type
hy: Կրեդիտի տեսակ

en: Credit type archived successfully
hy: Կրեդիտի տեսակը հաջողությամբ արխիվացվեց

en: Credit type code:
hy: Կրեդիտի տեսակի կոդ։

en: Credit type restored successfully
hy: Կրեդիտի տեսակը հաջողությամբ վերականգնվեց

en: Credit type saved successfully
hy: Կրեդիտի տեսակը հաջողությամբ պահվեց

en: Credit type:
hy: Կրեդիտի տեսակ։

en: Credit types
hy: Կրեդիտի տեսակներ

en: Credit types
hy: Կրեդիտի տեսակներ

en: Credits:
hy: Կրեդիտներ։

en: Creep:
hy: Սողալ։

note: %1$s:  missing_critical.key | html
en: Critical field &quot;%s&quot;
hy: Կրիտիկական դաշտ &quot;%s&quot;

en: Cron job
hy: Կրոնի աշխատանք

en: Cron jobs
hy: Կրոնի աշխատանքներ

note: SCRIPT
en: Crop
hy: Խուզել

en: Curbside pickup
hy: Ինքնավերցնումներ

en: Curbside pickup
hy: Ինքնավերցնումներ

en: Curbside pickup &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
hy: Ինքնավերցնումներ &rsaquo; Կառավարում &rsaquo; Կոհա

en: Curbside pickup configuration
hy: Ինքնավերցնումների կարգաբերում

en: Curbside pickup hours
hy: Ինքնավերցնումների ժամերը

en: Curbside pickups
hy: Ինքնավերցնումներ

en: Curbside pickups &rsaquo; Circulation &rsaquo; Koha
hy: Ինքնավերցնումներ &rsaquo; Տացք &rsaquo; Կոհա

en: Curbside pickups are not enabled for your library.
hy: Ինքնավերցնելու հնարավորությունը ակտիվացված չէ ձեր գրադարանի համար։

en: Curbside pickups scheduled here
hy: Ինքնավերցնումները պլանավորված են այստեղ

en: Currencies
hy: Տարադրամներ

en: Currencies
hy: Տարադրամներ

en: Currencies &amp; Exchange rates
hy: Տարադրամներ &amp; Փոխանակման արժեքներ

en: Currencies and exchange rates
hy: Տարադրամներ և փոխանակման կուրսեր

note: INPUT type=text name=description
en: Currencies search
hy: Տարադրամների փնտրում

en: Currency
hy: Տարադրամ

note: %1$s:  currency | html
en: Currency = %s
hy: Տարադրամ = %s

en: Currency added successfully
hy: Արտարժույթը հաջողությամբ ավելացված է

en: Currency deleted successfully
hy: Արտարժույթը հաջողությամբ ջնջված է

en: Currency updated successfully
hy: Արտարժույթը թարմացվել է հաջողությամբ

en: Currency:
hy: Տարադրամ։

en: Currency:
hy: Տարադրամ։

note: OPTGROUP
en: Current
hy: Ընթացիկ

en: Current article requests
hy: Հոդվածի ընթացիկ պատվերներ

en: Current checkouts allowed
hy: Ընթացիկ տրումները թույլատրված են

en: Current checkouts allowed:
hy: Ընթացիկ տրումները թույլատրված են։

en: Current jobs only
hy: Միայն ընթացիկ աշխատանքները

en: Current language
hy: Ընթացիկ լեզուն

en: Current library
hy: Ընթացիկ գրադարան

en: Current library:
hy: Ընթացիկ գրադարան։

en: Current maintenance team
hy: Սպասարկման ընթացիկ թիմը

en: Current on-site checkouts allowed
hy: Ընթացիկ ցանցից դուրս տրումները թույլատրված են

en: Current renewals:
hy: Ընթացիկ թարմացումներ։

en: Current server time is:
hy: Սերվերի Ընթացիկ ժամն է։

en: Current session
hy: Ընթացիկ սեսիա

en: Current subtype limits
hy: Արտարժույթի ենթատեսակի սահմանափակումներ

en: Current terms
hy: Ընթացիկ տերմիններ

note: SCRIPT
en: Current window
hy: Ընթացիկ պատուհանը

note: %1$s:  PROCESS translate_card_element element=card_element_title FILTER lower
en: Currently available %s
hy: Հիմա մատչելի է %s

en: Currently available batches
hy: Այս պահին մատչելի փաթեթները

en: Currently available layouts
hy: Հիմա մատչելի ձևաթղթերն են

en: Currently available profiles
hy: Այս պահին մատչելի ուրվագծեր

en: Currently available templates
hy: Այս պահին մատչելի ձևանմուշներ

note: %1$s:  ELSE
en: Currently in local use %s
hy: Հիմա տեղային օգտագործման մեջ %s

en: Currently, this means hold policies. The various policies have the following effects:
hy: Այս պահին սա նշանակում է պահման քաղաքականություններ։ Տարբեր քաղաքականությունները ունեն հետևյալ արդյունքները։

en: Curriculum
hy: Ուսումնական պլան

en: Custom
hy: Հաճախորդ

note: SCRIPT
en: Custom color
hy: Հաճախորդի գույնը

note: A
en: Custom cover image
hy: Անհատականացված կազմի պատկեր

note: OPTGROUP
en: Custom search fields
hy: Հաճախորդի փնտրման դաշտեր

en: Custom search filters
hy: Անհատականացված փնտրման զտիչներ

note: SCRIPT
en: Custom...
hy: Հաճախորդ․․․

note: SCRIPT
en: Cut
hy: Կտրել

note: SCRIPT
en: Cut row
hy: Կտրիր հիմա

en: Cyclical
hy: Ցիկլային

en: Cyclical:
hy: Ցիկլային։

en: D&aelig;nsk (Danish)
hy: D&aelig;nsk (Դանիերեն)

en: DBMS auto increment fix
hy: DBMS ինքնաաճի շտկում

en: DISABLED
hy: ԱՐԳԵԼՎԱԾ

en: DSpace project
hy: DSpace նախագիծ

en: DVD video / Videodisc
hy: DVD տեսա / տեսադիսկ

en: Daily hold limit reached for patron
hy: Հաճախորդի համար ամենօրյա պահման սահմանաչափը հասել է

note: %1$s:  Branches.GetName( humanbranch ) | html
en: Daily open article requests limit for %s
hy: Ամենօրյա բաց հոդվածների հարցումների սահմանաչափը %s -ի համար

en: Daily rental charge
hy: Վարձակալության օրական վարձ

en: Daily rental charge:
hy: Վարձակալության օրական վարձ։

en: Daily rental charge:
hy: Վարձակալության օրական վարձ։

en: Daily rental fee
hy: Վարձակալության օրական գումար

en: Daily rentals use calendar:
hy: Օրական վարձակալություններն օգտագործում են օրացույց։

en: Damaged
hy: Վնասված է

en: Damaged on:
hy: Վնասված է։

en: Damaged status:
hy: Վթարված վիճակ։

note: SCRIPT
en: Dark Blue
hy: Մուգ կապույտ

note: SCRIPT
en: Dark Gray
hy: Մուգ գորշ

note: SCRIPT
en: Dark Green
hy: Մուգ կանաչ

note: SCRIPT
en: Dark Orange
hy: Մուգ նարնջագույն

note: SCRIPT
en: Dark Purple
hy: Մուգ մանուշակագույն

note: SCRIPT
en: Dark Red
hy: Մուգ կարմիր

note: SCRIPT
en: Dark Turquoise
hy: Մուգ փիրուզագույն

note: SCRIPT
en: Dark Yellow
hy: Մուգ դեղին

en: Data added
hy: Ամսաթիվը ավելացված է

en: Data deleted
hy: Տվյալը ջնջված է

en: Data deleted
hy: Տվյալը ջնջված է

en: Data error
hy: Տվյալի սխալ

en: Data fields
hy: Տվյալների դաշտեր

en: Data for preview:
hy: Նախադիտման համար տվյալներ։

en: Data problems
hy: Տվյալի խնդիրներ

en: Data recorded
hy: Տվյալը գրանցված է

en: Data recorded
hy: Տվյալը գրանցված է

en: Data:
hy: Տվյալներ։

en: Database
hy: Շտեմարան

note: %1$s:  dbname | $HtmlTags tag=>'code'
en: Database %s exists.
hy: %s շտեմարանը առկա է։

en: Database host:
hy: Շտեմարանը հյուրընկալող։

en: Database name:
hy: Շտեմարանի անուն։

en: Database port:
hy: Շտեմարանի հանգույց։

en: Database settings
hy: Շտեմարանի կարգաբերումներ

en: Database settings &rsaquo; Web installer &rsaquo; Koha
hy: Շտեմարանի կարգաբերումներ &rsaquo; Ոստայնի կարգաբերիչ &rsaquo; Կոհա

en: Database settings:
hy: Շտեմարանի միջավայր

en: Database tables created
hy: Շտեմարանի աղյուսակները ստեղծված են

en: Database type:
hy: Շտեմարանի տեսակ:

en: Database user:
hy: Շտեմարանի օգտվող:

en: Database:
hy: Շտեմարան։

en: Dataly Tech, Greece
hy: Dataly Tech, Հունաստան

en: Date
hy: Ամսաթիվ

en: Date accessioned
hy: Անդամակցման ամսաթիվ

en: Date acquired
hy: Ձեռք բերման ամսաթիվ

en: Date acquired (item)
hy: Ձեռք բերման ամսաթիվ (նյութ)

en: Date added
hy: Ամսաթիվը ավելացված է

en: Date and time:
hy: Ամսաթիվ և ժամ:

en: Date arrived
hy: Ստացման ամսաթիվ

en: Date cancellation requested
hy: Ամսաթվի չեղարկում է պահանջվում

en: Date deleted (item)
hy: Ջնջելու ամսաթիվ (նյութ)

en: Date due
hy: Վերադարձի ամսաթիվ

en: Date due:
hy: Վերադարձի ամսաթիվ:

en: Date enrolled
hy: Ներգրավման ամսաթիվ

en: Date formats should match your system preference, and
hy: Ամսաթվի ձևաչափերը պետք է համընկնեն քո համակարգի նախապատվություններին, և

en: Date hold placed
hy: Ներգրավման ամսաթիվը տեղադրված է

en: Date last borrowed
hy: Տացքի վերջին ամսաթիվը

en: Date last modified
hy: Վերջին ձևափոխման ամսաթիվ

en: Date last seen
hy: Վերջին տեսած ամսաթիվ

en: Date of birth
hy: Ծննդյան ամսաթիվ

en: Date of birth is invalid.
hy: Ծննդյան ամսաթիվը սխալ է։

en: Date of birth:
hy: Ծննդյան ամսաթիվ։

en: Date of enrollment is invalid.
hy: Ներգրավման ամսաթիվը սխալ է։

en: Date of expiration is invalid.
hy: Վերադարձի ամսաթիվը սխալ է։

en: Date of request
hy: Հարցման ամսաթվի

en: Date of transfer
hy: Փոխանցման ամսաթիվ

en: Date ordered
hy: Պատվերի ամսաթիվ

en: Date ordered
hy: Պատվերի ամսաթիվ

en: Date placed between:
hy: Միջև տեղադրված ամսաթիվ։

en: Date published
hy: Հրատարակման ամսաթիվ

en: Date published (text)
hy: Հրատարակման ամսաթիվ (տեքստ)

en: Date range
hy: Ամսաթվի տիրույթ

en: Date received
hy: Ստացման ամսաթիվ

en: Date received:
hy: Ստացման ամսաթիվ։

en: Date requested
hy: Ամսաթվի հարցում

en: Date/Time
hy: Ամսաթիվ/Ժամ

en: Date:
hy: Ամսաթիվ։

en: Date:
hy: Ամսաթիվ։

en: Date: from
hy: Ամսաթիվ։ սկսած

note: SCRIPT
en: Date\/time
hy: Ամսաթիվ\/ժամ

en: Dates
hy: Ամսաթվեր

note: SCRIPT
en: Dates cannot be empty
hy: Ամսաթվերը դատարկ չեն կարող լինել

en: Day
hy: Օր

note: %1$s:  loopfilte.filter | html
en: Day is %s
hy: Օրն է %s

en: Day of week
hy: Շաբաթվա օր

en: Day/month
hy: Օր/ամիս

en: Day:
hy: Օր։

en: Days
hy: Օրեր

en: Days in advance
hy: Օրերը նախապես

en: Days mode
hy: Օրերի ռեժիմ

note: SCRIPT
en: Debit type
hy: Դեբիտի տեսակ

en: Debit type archived successfully
hy: Դեբիտի տեսակը հաջողությամբ արխիվացվեց

en: Debit type code:
hy: Դեբիտի տեսակի կոդը։

en: Debit type restored successfully
hy: Դեբիտի տեսակը հաջողությամբ վերականգնվեց

en: Debit type saved successfully
hy: Դեբիտի տեսակը հաջողությամբ պահվեց

en: Debit types
hy: Դեբիտի տեսակները

en: Debit types
hy: Դեբիտի տեսակները

en: Debug mode
hy: Debug վիճակ

en: Debug mode:
hy: Debug վիճակ:

en: December
hy: դեկտեմբեր

en: Decrease
hy: Նվազեցնել

note: SCRIPT
en: Decrease indent
hy: Նվազեցնել միջակայքը

en: Decreased loan period for high holds (day)
hy: Նվազեցնում է փոխառության ժամկետը բարձր պահանջարկ ունեցող պահումների համար (օր)

en: Default
hy: լռակյաց

en: Default
hy: Լռակյաց

en: Default MARC framework
hy: Լռակյաց ՄԵԸՔ կառուցվածք

en: Default accounting details
hy: Հաշվապահական լռակյաց մանրամասներ

en: Default amount
hy: Լռակյաց չափ

en: Default amount:
hy: Լռակյաց չափ։

en: Default article request fees
hy: Հոդվածի հարցման լռելյայն վճարներ

en: Default category
hy: Կանխադրված դասը

en: Default category:
hy: Կանխադրված դասը։

note: %1$s:  IF humanbranch %2$s:  Branches.GetName( humanbranch ) | html %3$s:  END
en: Default checkout, hold and return policy%s for %s%s
hy: Լռակյաց տրման, պահման և վերադարձի քաղաքականություն%s համար %s%s

en: Default configuration:
hy: Լռելյայն կարգաբերումը։

en: Default display length:
hy: Արտածման լռակյաց լայնք։

en: Default font
hy: Լռակյաց տառաձև

en: Default framework
hy: Լռակյաց կառուցվածք

en: Default framework
hy: Լռակյաց կառուցվածք

en: Default framework structure
hy: Կանխադրված շրջանակի կառուցվածքը

en: Default library
hy: Կանխադրված գրադարանը

en: Default library:
hy: Կանխադրված գրադարանը։

en: Default lost item fee refund on return policy
hy: Կորած նյութի տուգանքի լռակյաց վճար վերադարձի կանոնակարգում

en: Default messaging preferences for this patron category
hy: Լռակյաց հաղորդագրությունների առաքման նախապատվություններ ընթերցողական այս դասի համար

en: Default open article requests limit
hy: Բաց հոդվածների հարցումների լռելյայն սահմանաչափը

en: Default privacy
hy: Լռակյաց գաղտնիք

en: Default privacy:
hy: Լռակյաց գաղտնիք։

en: Default replacement cost
hy: Լռակյաց փոխարինման արժեք

en: Default replacement cost:
hy: Լռակյաց փոխարինման արժեք:

en: Default sort order:
hy: Տեսակավորման լռելյայն կարգ։

en: Default value:
hy: Լռակյաց արժեք։

en: Default waiting hold cancellation policy
hy: Կանխադրված սպասման չեղարկման քաղաքականություն

note: For the first occurrence, %1$s:  Koha.Preference('StaffSerialIssueDisplayCount') | html %2$s:  IF ( CAN_user_parameters_manage_sysprefs )
en: Default: %s %s (
hy: Լռակյաց։ %s %s (

en: Defaults
hy: Լռելյայններ

en: Define a list of cellular providers for sending SMS messages via email
hy: Սահմանիր բջջային մատակարարների ցուցակը, էլ. փոստով ՍՄՍ հաղորդագրությունների առաքման համար

en: Define a printer profile.
hy: Սահմանել տպիչի պրոֆայլը։

en: Define authority types, then authority MARC structure in the same way you define itemtypes and bibliographic MARC tag structure. Authority values are managed through plugins
hy: Սահմանիր հեղինակավորների տեսակները, ապա հեղինակավոր ՄԵԸՔ կառուցվածքը, ինչպես սահմանում ես նյութի տեսակները և ՄԵԸՔ ցուցիչների կառուցվածքը։ Հեղինակավորի արժեքները կառավարվում են plugin-ների միջոցով

en: Define cash registers
hy: Սահմանիր ՀԴՄ-ները

en: Define categories and authorized values for them
hy: Դրանց համար սահմանիր դասերը և լիազորված արժեքները

en: Define circulation and fines rules for combinations of libraries, patron categories, and item types
hy: Սահմանիր տացքի և տուգանքների օրենքները նյութի տեսակների, ընթերցողական դասերի, գրադարանների կոմբինացիաների համար

en: Define circulation desks
hy: Սահմանեք տացքի սեղանները

en: Define cities and towns that your patrons live in
hy: Սահմանիր քաղաքները և ավանները որտեղ ձեր ընթերցողներն են ապրում

en: Define classification sources (i.e. call number schemes) used by your collection. Also define filing rules used for sorting call numbers and splitting rules for splitting them
hy: Սահմանիր դասակարգման աղբյուրները (օրինակ դասիչավորման սխեմաները) որոնք օգտագործվում են քո հավաքածուում։ Նաև սահմանիր դասիչների տեսակավորման համար օգտագործվող լրացման օրենքները և բաժանման օրենքները դրանց բաժանման համար

en: Define credit types
hy: Սահմանիր կրեդիտի տեսակները

en: Define currencies and exchange rates used for acquisitions
hy: Սահմանիր համալրման համար օգտագործվող տարադրամները և փոխանակման կուրսերը

en: Define days when the library is closed
hy: Սահմանիր այն օրերը երբ գրադարանը փակ է

en: Define days when the library is closed
hy: Սահմանում է օրերը, երբ գրադարանը փակ է

en: Define debit types
hy: Սահմանիր դեբիտի տեսակները

en: Define extended attributes (identifiers and statistical categories) for patron records
hy: Սահմանիր ընթերցողական գրառումների համար ընդլայնված բաղկացուցիչները (բնութագրիչներ և վիճակագրական դասեր)

en: Define funds within your budgets
hy: Սահմանիր ֆոնդերը քո բյուջեի ներսում

en: Define hierarchical library groups
hy: Սահմանիր գրադարանի աստիճանակարգված խմբերը։

en: Define item types used for circulation rules
hy: Սահմանիր նյութի տեսակները որոնք օգտագործվում են սպասարկման օրենքներում

en: Define libraries
hy: Սահմանիր գրադարանները

en: Define mappings
hy: Սահմանիր քարտեզավորումը

en: Define notices
hy: Սահմանիր նշումները

en: Define notices (print and email notification messages for overdues, etc.)
hy: Սահմանիր հիշեցումները (ժամկետանցների համար տպագիր և էլ փոստ հիշեցումները և այլն)։

en: Define patron categories
hy: Սահմանիր ընթերցողական դասերը

en: Define patron restrictions.
hy: Սահմանեք հաճախորդի արգելանքները․

en: Define rules for check-in and checkout notifications for combinations of libraries, patron categories, and item types
hy: Սահմանիր զգուշացման օրենքները հետ ընդունման և դուրս տրման համար, նյութի տեսակների, ընթերցողական դասերի, գրադարանների կոմբինացիաների համար

en: Define the holidays for:
hy: Սահմանիր տոները սրա համար։

en: Define the mapping between the Koha transactional database (SQL) and the MARC Bibliographic records
hy: Սահմանիր քարտեզավորումը Կոհայի գործարքային շտեմարանի (SQL) և ՄԵԸՔ մատենագիտական գրառումների միջև։

en: Define transport costs between branches
hy: Սահմանիր մասնաճյուղերի միջև տրանսպորտային ծախսերը

note: P
en: Define values in authorised value category ADJ_REASON to enable
hy: Թույլատրելու համար լիազորված արժեքների դասում սահմանիր ADJ_REASON

en: Define which SMTP servers to use
hy: Սահմանիր որ SMTP ծառայությունը օգտագործել

en: Define which events trigger which sounds
hy: Սահմանիր թե որ իրադարձություններն են հաջորդում ձայներին

en: Define which external identity providers to use
hy: Սահմանեք, թե արտաքին ինքնության որ մատակարարներին օգտագործել

en: Define which external servers to query for MARC data
hy: Սահմանիր որ արտաքին կայաններին ուղարկել հարցում ՄԵԸՔ տվյալների համար

en: Define which keys trigger actions in the advanced cataloging editor
hy: Սահմանիր թե խորացված քարտագրման խմբագրիչում որ բանալիներն են առաջացնում գործողություններ

en: Define your budgets
hy: Սահմանիր քո բյուջեները

note: %1$s:  IF ( branch ) %2$s:  Branches.GetName( branch ) | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Defining %soverdue actions for %s%sdefault overdue actions%s
hy: Սահմանվում է %sժամկետանց գործողություններ %s%sլռակյաց ժամկետանց գործողությունների համար%s

en: Defining a parent type will apply checkout limits for all children as described on the circulation rules page.
hy: Ծնողի տիպը սահմանելիս այն կկիրառվի բոլոր երեխաների համար տացքի սահմանափակումների վրա, ինչպես նկարագրված է տացքի կանոնների էջում:

en: Defining transport costs between libraries
hy: Սահմանիր գրադարանների միջև տրանսպորտային ծախսերը

en: Definition
hy: Ձևակերպում

en: Definition description:
hy: Սահմանման նկարագրություն։

en: Definition name:
hy: Սահմանման անվանում։

en: Delay
hy: Ուշացում

note: %1$s:  ERRORDELAY | html %2$s:  BORERR | html
en: Delay %s for %s patron category has some unexpected characters. There should be only numerical characters.
hy: Ուշացում %s %s ընթերցողական դասի համար ունի որոշակի անսպասելի նիշեր։ Պետք է լինեն միայն թվեր։

en: Delay is the number of days after a checkout is due before an action is triggered.
hy: Ուշացումը դա դուրս տրումից հետո այն օրերի քանակն է որից հետո նյութը պետք է վերադարձվի մինչ գործողությունը կիրառվել է։

en: Delete
hy: Ջնջել

en: Delete
hy: Ջնջել

note: INPUT type=submit name=mainformsubmit
en: Delete ALL submitted items
hy: Ջնջիր նյութի ԲՈԼՈՐ տեսակները

note: %1$s:  csv_profile.profile | html
en: Delete CSV Profile "%s?"
hy: Ջնջե՞լ CSV պրոֆայլը "%s?"

note: %1$s:  ean.ean | html %2$s:  ean.branch.branchname | html
en: Delete EAN %s for %s?
hy: Ջնջե՞լ EAN %s սրա համար %s

en: Delete SQL reports
hy: Ջնջիր SQL հաշվետվությունները

en: Delete a fund
hy: Ջնջեք դրամագլուխը

en: Delete all
hy: Ջնջիր բոլորը

en: Delete all items
hy: Ջնջիր բոլոր նյութերը

en: Delete all items at once
hy: Ջնջիր բոլոր նյութերը միանգամից

en: Delete an existing subscription
hy: Ջնջել առկա բաժանորդագրությունը

en: Delete an invoice adjustment
hy: Ջնջել հաշիվ-ապրանքագրի ճշգրտումը

en: Delete associated items?
hy: Ջնջե՞լ կապված նյութերը։

en: Delete basket
hy: Ջնջել զամբյուղը

en: Delete basket and orders
hy: Ջնջել զամբյուղը և պատվերները

en: Delete basket, orders, and records
hy: Ջնջել զամբյուղը, պատվերները և գրառումները

en: Delete baskets
hy: Ջնջել զամբյուղները

en: Delete batch
hy: Ջնջել փաթեթը

note: %1$s:  budget_period_description | html
en: Delete budget '%s'?
hy: Ջնջե՞լ բյուջեն %s'

note: %1$s:  budget_period_description | html
en: Delete budget '%s'?
hy: Ջնջե՞լ բյուջեն %s'

note: %1$s:  category.category_name | html
en: Delete category '%s'
hy: Ջնջիր դասը '%s'

en: Delete circulation message
hy: Ջնջեք տացքի հաղորդագրությունը

note: %1$s:  city.city_name | html
en: Delete city "%s?"
hy: Քաղաքը ջնջել "%s?"

note: SCRIPT
en: Delete column
hy: Ջնջել սյունակը

en: Delete contact
hy: Ջնջիր կոնտակտը

en: Delete course
hy: Ջնջել դասընթացը

en: Delete current field and copy to 'clipboard'
hy: Ջնջիր ընթացիկ դաշտը և պատճենիր ժամանակավոր բուֆեր

en: Delete current subfield and copy to 'clipboard'
hy: Ջնջիր ընթացիկ ենթադաշտը և պատճենիր ժամանակավոր բուֆեր

note: %1$s:  desk.desk_name | html
en: Delete desk "%s"?
hy: Ջնջե՞Լ "%s" դարակը

en: Delete field
hy: Ջնջիր դաշտը

en: Delete field:
hy: Ջնջել դաշտը։

note: %1$s:  framework.frameworktext | html %2$s:  framework.frameworkcode | html
en: Delete framework for %s (%s)?
hy: Ջնջե՞լ կառուցվածքը %s (%s) համար

note: %1$s:  framework.frameworktext | html %2$s:  framework.frameworkcode | html
en: Delete framework for %s (%s)?
hy: Ջնջե՞լ կառուցվածքը %s (%s) համար

note: %1$s:  budget_name | html
en: Delete fund %s?
hy: Ջնջե՞լ ֆոնդը %s?

en: Delete fund?
hy: Ջնջե՞լ դրամագլուխը

en: Delete group
hy: Ջնջել խումբը

en: Delete identity provider
hy: Ջնջել ինքնության մատակարարին

en: Delete identity provider domain
hy: Ջնջել ինքնության մատակարարի դոմեյնը

en: Delete image
hy: Ջնջել պատկերը

en: Delete images
hy: Ջնջել պատկերները

en: Delete invoices
hy: Ջնջել պրանքագրերը

note: SCRIPT
en: Delete item
hy: Ջնջիր նյութը

en: Delete item group
hy: Ջնջել նյութի խումբը

note: %1$s:  itemtype.itemtype | html
en: Delete item type '%s'?
hy: Ջնջե՞լ նյութի տեսակը '%s'

note: %1$s:  itemtype.itemtype | html
en: Delete item type '%s'?
hy: Ջնջե՞լ նյութի տեսակը '%s'

en: Delete items in a batch
hy: Ջնջել նյութերը փաթեթով

en: Delete list
hy: Ջնջել ցուցակը

note: BUTTON
en: Delete macro
hy: Ջնջել մակրոն

en: Delete notice?
hy: Ջնջե՞լ նշումը

en: Delete old borrowers and anonymize circulation history (deletes borrower checkout history)
hy: Ջնջիր հին ընթերցողներին և տացքի պատմությունը դարձրու անանուն (ջնջում է ընթերցողի տացքի պատմությունը)

note: %1$s:  patron.firstname | html %2$s:  patron.surname | html
en: Delete patron %s %s
hy: Ջնջել հաճախորդներին %s %s

note: %1$s:  patron.firstname | html %2$s:  patron.surname | html
en: Delete patron %s %s &rsaquo; Koha
hy: Ջնջել ընթերցողին %s %s &rsaquo; Կոհա

en: Delete patrons
hy: Ջնջել հաճախորդներին

en: Delete patrons
hy: Ջնջել հաճախորդներին

en: Delete patrons directly from the database. Patron data will not be recoverable.
hy: Ուղղակի ջնջել ընթերցողներին շտեմարանից։ Ընթերցողի տվյալները վերականգնելի չեն։

en: Delete patrons who meet the following criteria:
hy: Ջնջել հաճախորդներին ովքեր բավարարում են հետևյալ չափանիշին։

en: Delete public lists
hy: Ջնջիր հանրային ցուցակները

en: Delete quote
hy: Ջնջել մեջբերումը

en: Delete record
hy: Ջնջել գրառումը

en: Delete record
hy: Ջնջել գրառումը

en: Delete records if no items remain.
hy: Ջնջել գրառումները եթե նյութեր էլ չկան։

note: SCRIPT
en: Delete request
hy: Ջնջիր հարցումը

en: Delete restriction?
hy: Ջնջե՞լ սահմանափակումը

note: SCRIPT
en: Delete row
hy: Ջնջել տողը

en: Delete selected
hy: Ջնջել ընտրանքը

en: Delete selected alerts
hy: Ջնջել ընտրված զգուշացումները

note: INPUT type=button
en: Delete selected issues
hy: Ջնջել ընտրված համարները

en: Delete selected items
hy: Ջնջել ընտրված նյութերը

note: INPUT type=submit
en: Delete selected records
hy: Ջնջել ընտրված գրառումները

en: Delete server
hy: Ջնջել կայանը

en: Delete shared macros (requires advanced_editor)
hy: Ջնջել համօգտագործված մակրոները (պահանջում է advanced_editor)

en: Delete subfield
hy: Ջնջել ենթադաշտը

en: Delete subscription
hy: Ջնջել բաժանորդագրությունը

note: SCRIPT
en: Delete table
hy: Ջնջիր աղյուսակը

en: Delete template
hy: Ջնջել նմուշը

en: Delete the exceptions on a range
hy: Ջնջիր այս տիրույթի բացառությունները։

en: Delete the repeated holidays on a range
hy: Ջնջել այս տիրույթի կրկնվող տոները

en: Delete the single holidays on a range
hy: Ջնջիր այս տիրույթի միակ տոնը

en: Delete this account?
hy: Ջնջե՞լ այս հաշիվը։

note: INPUT type=submit
en: Delete this category
hy: Ջնջիր այս դասը

note: SCRIPT
en: Delete this exception.
hy: Ջնջիր այս բացառությունը։

en: Delete this holiday
hy: Ջնջիր այս տոնը

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Delete this holiday.
hy: Ջնջիր այս տոնը։

note: INPUT type=submit
en: Delete this restriction
hy: Ջնջիր այս սահմանափակումը

note: A
en: Delete this saved report
hy: Ջնջիր այս հիշված հաշվետվությունը

note: IMG
en: Delete this subfield
hy: Ջնջիր այս ենթադաշտը

note: A
en: Delete this tag
hy: Ջնջիր այս ցուցիչը

en: Delete user
hy: Ջնջել օգտվողին

en: Delete vendor
hy: Ջնջել մատակարարին

en: Delete?
hy: Ջնջե՞լ

en: Deleted
hy: Ջնջված

en: Deleted
hy: Ջնջված

en: Deleted bibliographic record, can't find title
hy: Ջնջված մատենագիտական գրառում, չի կրող գտնել վերնագիր

note: %1$s:  deleted_attribute_type | html
en: Deleted patron attribute type &quot;%s&quot;
hy: Ջնջված ընթերցողի բաղկացուցիչի տեսակ &quot;%s&quot;

note: %1$s:  deleted_matching_rule | html
en: Deleted record matching rule &quot;%s&quot;
hy: Ջնջված գրառման համընկեցման օրենք &quot;%s&quot;

note: SCRIPT
en: Deleted.
hy: Ջնջված։

en: Deleting your own account would lock you out of Koha.
hy: Ջնջելով քո սեփական հաշիվը դու կկողպես քո Կոհա տարածքը

en: Deletion not possible
hy: Հնարավոր չէ ջնջել

note: SCRIPT
en: Deletion of label from a batch with only one label will delete the batch.
hy: Պիտակի ջնջումը փաթեթից միայն մեկ պիտակիի առկայության դեպքում կջնջի փաթեթը։

note: SCRIPT
en: Deletion of patron from a batch with only one patron will delete the batch.
hy: Ընթերցողի ջնջումը միայն մեկ ընթերցողով փաթեթից կջնջի փաթեթը։

en: Delimiter:
hy: Բաժանարար:

en: Delink
hy: Կապի քանդում

en: Deliver date/time
hy: Առաքման օր/ժամ

en: Delivered
hy: Առաքված

note: %1$s:  delivered_today.count | html
en: Delivered today (%s)
hy: Առաքվել է այսօր (%s)

en: Deliverer
hy: Առաքիչ

en: Deliverer:
hy: Առաքիչ։

en: Deliveries
hy: Առաքումներ

en: Delivery comment:
hy: Առաքման մեկնաբանություն:

en: Delivery day:
hy: Առաքման օր։

en: Delivery details
hy: Առաքման մանրամասներ:

en: Delivery note
hy: Առաքման նշում

en: Delivery place
hy: Առաքման վայրը

en: Delivery place:
hy: Առաքման վայր։

en: Delivery place:
hy: Առաքման վայր։

en: Delivery time:
hy: Առաքման ժամ:

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Denied
hy: Արգելված է

en: Deny
hy: Արգելել

en: Department
hy: Բաժանմունք

en: Department:
hy: Բաժանմունք

en: Departments are required by and will be used in the Course Reserves module
hy: Ֆակուլտետները պահանջվում են և կկիրառվեն Դասընթացի պահուստների մոդուլի մեջ

en: Deprecation warning
hy: Մաշվածության զգուշացումը

en: Dept.
hy: Բաժնմ.

note: SCRIPT
en: Descending
hy: Նվազող

en: Description
hy: Նկարագրություն

en: Description (OPAC)
hy: Նկարագրություն (ՀՕԱՔ)

en: Description (OPAC):
hy: Նկարագրություն (ՀՕԱՔ)։

en: Description (OPAC):
hy: Նկարագրություն (ՀՕԱՔ)։

note: SCRIPT
en: Description is required
hy: Պահանջվում է նկարագրություն

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Description missing
hy: Նկարագրությունը բացակա է

en: Description of a withdrawn item (appears when adding or editing an item)
hy: Դուրս գրված նյութի նկարագրությունը (հայտնվում է, երբ ավելացվում կամ խմբագրվում է նյութը)

en: Description of charges
hy: Ծախսերի նկարագրություն

en: Description:
hy: Նկարագրություն։

en: Description:
hy: Նկարագրություն։

note: For the first occurrence, %1$s:  mss.liblibrarian | html_entity
en: Description: %s
hy: Նկարագրություն։ %s

note: %1$s:  ( MARCNOTES.size || 1 ) | html
en: Descriptions (%s)
hy: Նկարագրություններ %s

en: Descriptions for items marked as damaged (appears when cataloging and working with items)
hy: Նյութերի նկարագրությունը, որոնք նշված են որպես վնասված (հայտնվում է, երբ քարտագրվում են նյութերը և աշխատեում են նյութերի հետ)

en: Descriptions for the items marked as lost (appears when adding or editing an item)
hy: Որպես կորած նշված նյութերի նկարագրությունները (հայտնվում է, երբ ավելացվում կամ խմբագրվում է նյութը)

en: Desk
hy: Դարակ

en: Desk ID
hy: Դարակի ID

en: Desk ID:
hy: Դարակի ID։

en: Desk added successfully
hy: Դարակը հաջողությամբ ավելացված է

en: Desk deleted successfully
hy: Դարակը հաջողությամբ ջնջված է

en: Desk updated successfully
hy: Դարակը թարմացվել է հաջողությամբ

en: Desk:
hy: Դարակ։

en: Desk:
hy: Դարակ։

note: %1$s:  update.old_desk or "?" | html %2$s:  LoginDeskname or "?" | html
en: Desk: %s &rArr; %s
hy: Դարակ: %s &rArr; %s

en: Desks
hy: Դարակներ

en: Desks
hy: Դարակներ

en: Destination
hy: Նպատակակետ

en: Destination library:
hy: Նշանակման վայրի գրադարան

en: Destination library:
hy: Նշանակման վայրի գրադարան։

en: Destination record
hy: Նշանակման վայրի գրառում

en: Detailed messages
hy: Մանրամասնված հաղորդագրություններ

en: Details
hy: Մանրամասներ

en: Details
hy: Մանրամասներ

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc'
en: Details for %s
hy: Մանրամասներ %s

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' no_html = 1
en: Details for %s &rsaquo; Housebound &rsaquo; Koha
hy: Մանրամասներ սրա համար %s &rsaquo; Տանը կցված &rsaquo; Կոհա

en: Details for all requests
hy: Ջնջիր բոլոր հարցումները

note: %1$s:  subscriptionid | html
en: Details for subscription #%s
hy: Բաժանորդագրության մանրամասներ #%s

note: %1$s:  subscriptionid | html
en: Details for subscription #%s &rsaquo; Serials &rsaquo; Koha
hy: Բաժանորդագրության մանրամասներ #%s &rsaquo; Պարբերականներ &rsaquo; Կոհա

en: Details from library
hy: Մանրամասներ գրադարանից

note: %1$s:  request.backend | html
en: Details from supplier (%s)
hy: Մանրամասներ մատակարարից (%s)

note: %1$s:  IF type == 'credit' %2$s:  ELSE %3$s:  END %4$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' no_html = 1
en: Details of %scredit%sdebit%s &rsaquo; %s &rsaquo; Patrons &rsaquo; Koha
hy: Մանրամասներ %sկրեդիտ%sդեբիտ%s &rsaquo; %s &rsaquo; Ընթերցողներ &rsaquo; Կոհա

en: Details of credit
hy: Կրեդիտի մանրամասներ

note: %1$s:  accountline.id | html
en: Details of credit (%s)
hy: Կրեդիտի մանրամասներ (%s)

en: Details of debit
hy: Դեբիտի մանրամասներ

note: %1$s:  accountline.id | html
en: Details of debit (%s)
hy: Դեբիտի մանրամասներ (%s)

en: Details of fee
hy: Վճարի մանրամասներ

note: For the first occurrence, %1$s:  job.id | html
en: Details of job #%s
hy: Աշխատանքի մանրամասներ #%s

en: Details of payment
hy: Վճարման մանրամասներ

en: Dewey
hy: Դյուի

en: Dewey number:
hy: Դյուիի համար։

en: Dewey:
hy: Դյուի։

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.dewey | $raw
en: Dewey: %s
hy: Դյուի։ %s

en: Dictionary
hy: Բառարան

en: Dictionary
hy: Բառարան

en: Dictionary &rsaquo; Guided reports &rsaquo; Reports &rsaquo; Koha
hy: Բառարան &rsaquo; Ուղեցույցով հաշվետվություններ &rsaquo; Հաշվետվություններ &rsaquo; Կոհա

en: Dictionary definitions
hy: Բառարանի սահմանումներ

en: Did not check for matches with existing records in catalog
hy: Քարտարանում առկա գրառումների համար մի ստուգիր համընկեցումները

en: Did you mean:
hy: Դու նկատի ունես։

en: Did you mean?
hy: Դու նկատի ունե՞ս։

en: Did you mean?
hy: Դու նկատի ունե՞ս։

en: Did you mean? &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
hy: Դու նկատի ունե՞ս։ &rsaquo; Կառավարում &rsaquo; Կոհա

note: ABBR
en: Differences between the original bibliographic record and the imported
hy: Բնօրինակ մատենագիտական գրառման և ներմուծվածի մեջ տարբերությունները

en: Digests only
hy: Միայն դայջեստներ

en: Digital scan
hy: Թվային սքան

note: SCRIPT
en: Dimensions
hy: Չափեր

en: Directories
hy: Ուղղություններ

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Directory is not writeable
hy: Թղթապանակում գրելը անհնար է։

en: Disable
hy: Արգելափակիր

note: SCRIPT
en: Disable
hy: Արգելափակիր

note: INPUT type=submit
en: Disable two-factor authentication
hy: Անջատել երկգործոն նույնականացումը

en: Disabled
hy: Արգելափակված

note: SCRIPT
en: Disabled for %s
hy: Արգելափակված Է սրա համար %s

note: SCRIPT
en: Disabled for all
hy: Արգելափակված Է բոլորի համար

note: SCRIPT
en: Disc
hy: Սկավառակ

en: Discharge
hy: Գանձիր

note: %1$s:  patron.firstname | html %2$s:  patron.surname | html %3$s:  patron.cardnumber | html
en: Discharge for %s %s (%s)
hy: Վճարիր %s %s (%s)

en: Discharge requests pending
hy: Չլուծված գանձման հարցումներ

en: Discharges
hy: Ազատումներ

en: Discographies
hy: Դիսկոգրաֆիաներ

en: Discount debits for patrons
hy: Զեղչային դեբիտներ ընթերցողների համար

en: Discount to apply:
hy: Կիրառման ենթակա զեղչ։

en: Discount:
hy: Զեղչ։

en: Display
hy: Արտածում

note: A
en: Display detail for this authority
hy: Արտածիր լռակյացը այս հեղինակավորի համար

note: A
en: Display detail for this biblio
hy: Արտածիր լռակյացը այս մատեն համար

note: A
en: Display detail for this item
hy: Արտածիր մանրամասները այս նյութի համար

en: Display from:
hy: Արտածիր այստեղից։

en: Display height:
hy: Արտածման բարձրությունը։

en: Display in OPAC:
hy: Արտածիր ՀՕԱՔ-ում։

en: Display in patron's brief information:
hy: Արտածիր ընթերցողի հակիրճ տեղեկատվությունում։

en: Display location:
hy: Արտածիր Տեղաբաշխումը։

note: A
en: Display member details.
hy: Արտածիր անդամի մանրամասները

en: Display only used tags/subfields
hy: Արտածիր միայն օգտագործված ցուցիչները/ենթադաշտերը

en: Display order
hy: Արտածիր պատվերը

en: Display order.
hy: Արտածիր պատվերը․

en: Display order:
hy: Արտածիր պատվերը։

en: Display order:
hy: Արտածիր պատվերը։

note: A
en: Display supplier metadata
hy: Արտածիր մատակարարի մետատվյալները

en: Display supplier metadata
hy: Արտածիր մատակարարի մետատվյալները

en: Display them
hy: Արտածիր դրանց

en: Display to:
hy: Արտածիր դեպի։

en: Displayed in the library group search dropdowns.
hy: Արտածված է գրադարանի խմբի որոնման բացվողներում։

en: Displaying
hy: Արտածվում է

en: Displaying availability results
hy: Արտածվում են հասանելի արդյունքները

en: Do not add to item group
hy: Մի ավելացրեք նյութի խմբին

en: Do not check in items scanned during inventory:
hy: Հետ մի ընդունիր նյութերը որոնք սքանավորվել են գույքագրման ժամանակ։

en: Do not create a duplicate record. Add an order from the existing record in your catalog.
hy: Մի ստեղծիր կրկնվող գրառում։ Ավելացրու պատվեր քարտարանում առկա գրառումից։

en: Do not create an item record
hy: Մի ստեղծիր նյութի գրառում

en: Do not forget that the item has not been checked in yet.
hy: Մի մոռացեք, որ նյութը դեռ հետ չի ընդունվել։

en: Do not forget that the item has not been checked out yet.
hy: Մի մոռացեք, որ նյութը դեռ դուրս չի տրվել։

en: Do not look for matching records
hy: Մի նայիր համընկնող գրառումների համար

en: Do not use plugin
hy: Մի օգտագործիր պլագինը

en: Do not use profile
hy: Մի օգտագործիր պրոֆայլը

en: Do not use template
hy: Մի օգտագործիր կաղապարը

note: SCRIPT
en: Do you really want to delete this upload?
hy: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել այս ներբեռնումը։

note: SCRIPT
en: Do you really want to generate next serial?
hy: Վստա՞հ ես որ ուզում ես գեներացնել հաջորդ պարբերականը

en: Do you want to confirm this order?
hy: Ուզու՞մ ես հաստատել այս պատվերը։

note: SCRIPT
en: Do you want to update it with new values?
hy: Ցանկանու՞մ եք այն թարմացնել նոր արժեքներով:

note: SCRIPT
en: Document
hy: Փաստաթուղթ

note: SCRIPT
en: Document properties
hy: Փաստաթղթի հատկությունները

en: Document type:
hy: Փաստաթղթի տեսակ։

en: Documentation manager
hy: Փաստաթղթավորման կառավարիչ

en: Documentation manager:
hy: Փաստաթղթավորման կառավարիչ։

en: Documentation managers:
hy: Փաստաթղթավորման կառավարիչներ։

en: Documentation specialist
hy: Փաստաթղթավորման մասնագետ

en: Documentation team
hy: Փաստաթղթավորման թիմ

en: Documentation team:
hy: Փաստաթղթավորման թիմ։

en: Domain
hy: Դոմեյն

en: Domain configuration
hy: Դոմեյնի կարգաբերում

en: Domain:
hy: Դոմեյն։

note: For the first occurrence, %1$s: - identity_provider_code | html -
en: Domains for %s
hy: Դոմեյններ սրա համար %s

note: %1$s: - identity_provider_code | html -
en: Domains for %s
hy: Դոմեյններ սրա համար %s

en: Don't allow
hy: Մի թույլատրի

en: Don't block
hy: Մի արգելափակիր

en: Don't check out and print slip (P)
hy: Մի սպասարկիր և տպիր կտրոն (P)

en: Don't decrease checkout length based on holds
hy: Մի նվազեցրու պահման վրա հիմնված դուրս տրման երկարությունը

en: Don't decrease loan length based on holds
hy: Մի նվազեցրու պահման վրա հիմնված տրամադրման երկարությունը

en: Don't export fields:
hy: Մի արտահանիր դաշտերը։

en: Don't export items:
hy: Մի արտահանիր նյութերը։

en: Don't include tax
hy: Մի ներառիր հարկը

en: Don't update
hy: Մի թարմացրու

note: INPUT type=button
en: Done
hy: Կատարված

en: Download
hy: Բեռնաթափիր

en: Download
hy: Բեռնաթափիր

en: Download a
hy: Բեռնաթափիր

en: Download as CSV
hy: Բեռնաթափիր որպես CSV

en: Download as PDF
hy: Բեռնաթափիր որպես PDF

en: Download as XML
hy: Բեռնաթափիր որպես XML

en: Download cart
hy: Բեռնաթափիր զամբյուղ

en: Download cart &rsaquo; Koha
hy: Բեռնաթափիր զամբյուղը &rsaquo; Կոհա

note: INPUT type=submit
en: Download configuration
hy: Բեռնաթափի կարգաբերումը

note: INPUT type=submit
en: Download database
hy: Բեռնաթափիր շտեմարանը

en: Download directory
hy: Բեռնաթափիր ուղեցույցը

en: Download directory:
hy: Բեռնաթափման քարտացուցակ։

en: Download file of all overdues
hy: Բեռնաթափիր բոլոր ժամկետանցների նիշքը

en: Download file of displayed overdues
hy: Բեռնաթափիր արտածված ժամկետանցների նիշքը

en: Download list
hy: Բեռնաթափիր ցուցակ

en: Download list
hy: Բեռնաթափիր ցուցակ

en: Download list &rsaquo; Koha
hy: Բեռնաթափման ցուցակ &rsaquo; Կոհա

en: Download photo
hy: Ներբեռնեք նկարը

note: INPUT type=submit name=save
en: Download record
hy: Բեռնաթափիր գրառումը

en: Download records
hy: Բեռնաթափիր գրառումները

en: Download selected claims
hy: Բեռնաթափիր ընտրված հայցերը

en: Downloading records, please wait...
hy: Գրառումների բեռնաթափում, խնդրում ենք սպասել...

note: SPAN
en: Drag and drop to move this stage to another position
hy: Այս փուլավորված մեկ այլ դիրք տեղափոխելու համար քաշիր և բաց թող

en: Draw
hy: Նկարիր

en: Draw guide boxes:
hy: Նկարիր ուղեցուցային վանդակներ։

note: SCRIPT
en: Drop an image here
hy: Գցիր պատկերիկը այստեղ

en: Drop default
hy: Գցիր լռակյաց

en: Drop files here or click to select a file
hy: Գցեք նիշքերը այստեղ կամ սեղմեք՝ նիշքը ընտրելու համար

en: Dublin Core
hy: Դուբլինյան միջուկ

note: %1$s:  itemloo.date_due | $KohaDates  as_due_date => 1
en: Due %s
hy: Վերադարձ %s

note: %1$s:  checkout.date_due | $KohaDates
en: Due back on %s
hy: Ենթակա է վերադարձի %s

en: Due date
hy: Վերադարձի ամսաթիվ

en: Due date (unformatted, hidden)
hy: Վերադարձի ամսաթիվ (չֆորմատավորված, թաքնված)

en: Due date from:
hy: Վերադարձի ամսաթիվ սկսած։

en: Due date to:
hy: Վերադարձի ամսաթիվ։

en: Due date:
hy: Վերադարձի ամսաթիվ։

en: Due date:
hy: Վերադարձի ամսաթիվ։

en: Due dates have been modified!
hy: Վերադարձի ամսաթվերը ձևափոխված են։

note: %1$s:  checkout_info.issue.date_due | $KohaDates as_due_date => 1
en: Due on %s
hy: Վերադարձ %s

note: %1$s:  recall.checkout.date_due | $KohaDates
en: Due to be returned by %s
hy: Պետք է վերադարձվի %s

note: %1$s:  items_loo.due_date | $KohaDates
en: Due: %s
hy: Վերադարձ։ %s

en: Duplicate
hy: Պատճենիր

en: Duplicate
hy: Պատճենիր

en: Duplicate a template:
hy: Պատճենիր նմուշը։

en: Duplicate all the orders with the following accounting details:
hy: Պատճենիր բոլոր պատվերները հաշվապահական հետևյալ մանրամասներով։

en: Duplicate budget
hy: Պատճենիր բյուջեն

en: Duplicate budget
hy: Պատճենիր բյուջեն

note: %1$s:  budget_period_description | html
en: Duplicate budget %s
hy: Պատճենիր բյուջեն %s

en: Duplicate existing orders
hy: Պատճենիր առկա պատվերները

en: Duplicate existing orders
hy: Պատճենիր առկա պատվերները

note: %1$s:  batch_id | html %2$s:  duplicate_count | html
en: Duplicate item(s) removed from batch number %s: %s
hy: Պատճենիր փաթեթի համարից հեռացված նյութ(եր)ը %s: %s

en: Duplicate orders
hy: Պատճենիր պատվերները

en: Duplicate patron
hy: Պատճենել ընթերցողին

en: Duplicate patron record?
hy: Պատճենե՞լ ընթերցողի գրառումը

note: %1$s:  batch_id | html %2$s:  duplicate_count | html
en: Duplicate patrons removed from batch number %s: %s
hy: Պատճենիր փաթեթի համարից հեռացված %s: %s ընթերցողներին

en: Duplicate record suspected
hy: Գրառման պատճենումը կասեցվել է

note: A
en: Duplicate this saved report
hy: Պատճենիր այս հիշված հաշվետվությունը

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Duplicate values detected. Please correct the errors and resubmit.
hy: Պատճենիր հայտնաբերված արժեքները։ Ուղղիր սխալները և նորից գրանցիր։

en: Duplicate warning
hy: Պատճենիր զգուշացումը

en: Duplicate warning
hy: Պատճենիր զգուշացումը

note: %1$s:  basketno | html
en: Duplicate warning &rsaquo; Basket %s &rsaquo; Acquisitions &rsaquo; Koha
hy: Կրկնվող նախազգուշացում &rsaquo; Զամբյուղ %s &rsaquo; Համալրում &rsaquo; Կոհա

note: INPUT type=text name=duration
en: Duration (days)
hy: Տևողություն (օրեր)

en: Duration:
hy: Տևողություն։

en: E-mail order
hy: Էլ․ փոստի կարգաբերում

en: E-resource management
hy: Էլ․ պաշարի կառավարում

en: E-resource management
hy: Էլ-պաշարի կառավարում

en: E-resource management &rsaquo; Koha
hy: Էլ-պաշարի կառավարում &rsaquo; Կոհա

en: E-resource management tables
hy: Էլ-պաշարի կառավարման աղյուսակներ

en: EDI accounts
hy: EDI հաշիվներ

en: EDI accounts
hy: EDI հաշիվներ

en: EDI status:
hy: Չկա կարգավիճակ։

en: EDIFACT is currently disabled
hy: EDIFACT -ը այս պահին անջատված է

en: EDIFACT message
hy: EDIFACT հաղորդագրություն

en: EDIFACT message display
hy: EDIFACT հաղորդագրության արտածում

en: EDIFACT message display &rsaquo; Acquisitions &rsaquo; Koha
hy: EDIFACT հաղորդագրության արտածում &rsaquo; Համալրումներ &rsaquo; Կոհա

en: EDIFACT messages
hy: EDIFACT հաղորդագրություններ

en: EDIFACT messages &rsaquo; Acquisitions &rsaquo; Koha
hy: EDIFACT հաղորդագրություններ &rsaquo; Համալրումներ &rsaquo; Կոհա

en: ENABLED
hy: ԹՈՒՅԼԱՏՐՎԱԾ

en: ENV and koha-conf.xml
hy: ENV և koha-conf.xml

en: ERROR - unknown
hy: ՍԽԱԼ - Անհայտ

note: %1$s:  m.code | html
en: ERROR! - %s
hy: ՍԽԱԼ - %s

en: ERROR:
hy: ՍԽԱԼ:

note: For the first occurrence, %1$s:  e.error | html %2$s:  IF e.output.size > 1 %3$s:  IF loop.first
en: ERROR: %s %s %s
hy: ՍԽԱԼ: %s %s %s

en: ERRORS
hy: ՍԽԱԼՆԵՐ

en: Each cell contain both actual and estimated values.
hy: Յուրաքանչյուր վանդակ պարունակում է ինչպես ընթացիկ այնպես էլ գնահատված արժեքները։

en: Earliest hold date
hy: Պահման ամենաշուտ ամսաթիվ

en: Earliest recall date
hy: Հետ կանչի ամենաշուտ ամսաթիվ

en: Edit
hy: Խմբագրել

en: Edit
hy: Խմբագրել

note: For the first occurrence, %1$s:  rota.title | html
en: Edit "%s"
hy: Խմբագրել "%s"

note: For the first occurrence, %1$s:  description | html
en: Edit %s
hy: Խմբագրել %s

note: %1$s:  description | html
en: Edit %s
hy: Խմբագրել %s

note: %1$s:  batch_id | html
en: Edit (%s)
hy: Խմբագրել (%s)

en: Edit Domain
hy: Խմբագրել Դոմեյնը

en: Edit HTML content
hy: Խմբագրիր HTML բովանդակությունը

en: Edit MARC subfields constraints
hy: Խմբագրել ՄԵԸՔ ենթադաշտերի սահմանափակումները

note: %1$s:  spec | html
en: Edit OAI set '%s'
hy: Խմբագրիր OAI բազմությունը '%s'

note: %1$s:  spec | html
en: Edit OAI set '%s'
hy: Խմբագրել OAI բազմությունը '%s'

en: Edit SMTP server
hy: Խմբագրել SMTP կայանը

en: Edit SQL
hy: Խմբագրել SQL-ը

en: Edit SQL report
hy: Խմբագրել SQL հաշվետվությունը

en: Edit URL(s)
hy: Խմբագրեք URL(ներ)ը

en: Edit URLs
hy: Խմբագրեք URL(ներ)ը

en: Edit actions
hy: Խմբագրիր գործողությունները

en: Edit alert
hy: Խմբագրել ահազանգը

en: Edit an existing subscription
hy: Խմբագրիր առկա բաժանորդագրությունը

en: Edit as new (duplicate)
hy: Խմբագրել որպես նոր (կրկնօրինակ)

en: Edit authorities
hy: Խմբագրել հեղինակավորները

en: Edit authority
hy: Խմբագրել հեղինակավորը

en: Edit basket
hy: Խմբագրի զամբյուղը

note: %1$s:  basketname | html
en: Edit basket %s
hy: Խմբագրել զամբյուղը %s

note: %1$s:  basketname | html
en: Edit basket '%s'
hy: Խմբագրել զամբյուղը '%s'

note: %1$s:  name | html %2$s:  basketgroupid | html
en: Edit basket group %s (%s) for
hy: Խմբագրել զամբյուղի խումբը %s (%s) սրա համար

note: %1$s:  budget_period_description | html
en: Edit budget %s
hy: Խմբագրել բյուջեն %s

en: Edit catalog (Modify bibliographic/holdings data)
hy: Խմբագրիր քարտարանը (Ձևափոխիր մատենագիտական/պահումների տվյալները)

en: Edit catalog (Modify bibliographic/holdings data)
hy: Խմբագրիր քարտարանը (Ձևափոխիր մատենագիտական/պահումների տվյալները)

en: Edit collection
hy: Խմբագրիր հավաքածուն

en: Edit course
hy: Խմբագրել դասընթացը

note: A
en: Edit delivery date
hy: Խմբագրել առաքման ամսաթիվը

en: Edit details
hy: Խմբագրիր մանրամասները

en: Edit field
hy: Խմբագրել դաշտը

en: Edit filter
hy: Խմբագրել զտիչը

note: %1$s:  description | html
en: Edit frequency: %s
hy: Խմբագրիր հաճախականությունը։ %s

en: Edit group
hy: Խմբագրել խումբը

en: Edit history
hy: Խմբագրել պատմությունը

en: Edit identity provider
hy: Խմբագրել ինքնության մատակարարին

en: Edit identity provider domain
hy: Խմբագրել ինքնության մատակարարի դոմեյնը

note: SCRIPT
en: Edit image
hy: Խմբագրել պատկերը

en: Edit in host
hy: Խմբագրել հյուրընկալողի մոտ

note: A
en: Edit internal note
hy: Խմբագրիր ներքին նշումը

en: Edit internal note
hy: Խմբագրիր ներքին նշումը

en: Edit invoices
hy: Խմբագրել ապրանքագրերը

en: Edit item
hy: Խմբագրել նյութը

note: %1$s:  itemnumber | html %2$s:  IF ( barcode ) %3$s:  barcode | html %4$s:  END
en: Edit item #%s%s / Barcode %s%s
hy: Խմբագրիր նյութը #%s%s / Շտրիխ կոդ %s%s

en: Edit item group
hy: Խմբագրել նյութի խումբը

en: Edit items
hy: Խմբագրել նյութերը

en: Edit items
hy: Խմբագրել նյութերը

en: Edit items in batch
hy: Ձևափոխիր նյութերը փաթեթով

note: %1$s:  batch_id | html
en: Edit label batch %s
hy: Խմբագրել պիտակի փաթեթը %s

note: %1$s:  batch_id | html
en: Edit label batch %s
hy: Խմբագրել պիտակի փաթեթը %s

note: %1$s:  layout_id | html
en: Edit label layout %s
hy: Խմբագրել պիտակի դասավորությունը %s

note: %1$s:  layout_id | html
en: Edit label layout %s
hy: Խմբագրել պիտակի դասավորությունը %s

note: %1$s:  template_id | html
en: Edit label template %s
hy: Խմբագրել պիտակի ձևանմուշը %s

en: Edit library
hy: Խմբագրել գրադարանը

en: Edit list
hy: Խմբագրել ցուցակը

en: Edit list
hy: Խմբագրել ցուցակը

en: Edit mappings
hy: Խմբագրեք քարտեզավորումները

en: Edit patron
hy: Խմբագրիր այցելուին

en: Edit patron card batch
hy: Խմբագրել ընթերցողական քարտերի փաթեթը

en: Edit patron card graphic layout
hy: Խմբագրել ընթերցողի քարտի գրաֆիկական ձևավորումը

en: Edit patron card layout
hy: Խմբագրել ընթերցողի քարտի ձևավորումը

en: Edit patrons
hy: Խմբագրի օգտատերերին

note: %1$s:  profile_id | html
en: Edit printer profile %s
hy: Խմբագրել տպիչի պրոֆայլը %s

en: Edit public lists (Name, settings, and permissions, but not explicitly contents)
hy: Խմբագրել հանրային ցուցակները (անունը, կարգավորումները և թույլտվությունները, բայց ոչ հստակ բովանդակությունը)

note: %1$s:  suggestionid | html
en: Edit purchase suggestion #%s
hy: Խմբագրել գնման առաջարկը #%s

en: Edit quotes for quote-of-the-day feature
hy: Խմբագրիր մեջբերումները օրվա-մեջբերում հնարավորության համար

en: Edit record
hy: Խմբագրել գրառումը

note: A
en: Edit request
hy: Խմբագրել հարցումը

en: Edit request
hy: Խմբագրել հարցումը

en: Edit rota
hy: Խմբագրել ուղին

en: Edit rota
hy: Խմբագրել ուղին

en: Edit routing list
hy: Խմբագրել շրջաբերական ցուցակը

en: Edit routing list
hy: Խմբագրել շրջաբերական ցուցակը

note: %1$s:  subscription.routingedit | html
en: Edit routing list (%s)
hy: Խմբագրել շրջաբերական ցուցակը (%s)

en: Edit routing list for
hy: Խմբագրել շրջաբերական ցուցակը համար

en: Edit rules
hy: Խմբագրել օրենքները

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Edit search
hy: Խմբագրիր փնտրումը

en: Edit selected serials
hy: Խմբագրել ընտրված պարբերականները

note: INPUT type=submit
en: Edit serials
hy: Խմբագրել պարբերականները

en: Edit stage
hy: Խմբագրել փուլը

note: INPUT type=submit
en: Edit subfields
hy: Խմբագրել ենթադաշտերը

en: Edit subfields constraints
hy: Խմբագրել ենթադաշտի սահմանափակումները

en: Edit subscription
hy: Խմբագրել բաժանորդագրությունը

note: %1$s:  suggestionid | html
en: Edit suggestion #%s
hy: Խմբագրել առաջարկը #%s

en: Edit tag
hy: Խմբագրել ցուցիչը

en: Edit this holiday
hy: Խմբագրի այս տոնը

en: Edit this label
hy: Խմբագրել այս պիտակը

en: Edit this search
hy: Խմբագրիր այս փնտրումը

en: Edit vendor
hy: Խմբագրել մատակարարին

note: A
en: Edit vendor note
hy: Ավելացրու մատակարարի նշումը

en: Edit vendor note
hy: Խմբագրիր մատակարարի նշումը

en: Edit with WYSIWYG editor
hy: Խմբագրեք WYSIWYG խմբագրիչով

en: Edit with text editor
hy: Խմբագրեք տեքստային խմբագրիչով

en: Editable in OPAC:
hy: Խմբագրվող ՀՕԱՔ-ում։

note: SCRIPT
en: Editing catalog record #{ID}
hy: Քարտարանի գրառման խմբագրում #{ID}

note: SCRIPT
en: Editing duplicate record of #{ID}
hy: Կրկնվող գրառման խմբագրում #{ID}

note: %1$s:  edit_filter.name | html
en: Editing filter: %s
hy: Զտիչի խմբագրում։ %s

note: SCRIPT
en: Editing new full record
hy: Նոր ամբողջական գրառման խմբագրում

note: SCRIPT
en: Editing new record
hy: Նոր գրառման խմբագրում

note: SCRIPT
en: Editing search result
hy: Փնտրման արդյունքների խմբագրում

en: Edition
hy: Հրատարակություն

en: Edition:
hy: Հրատարակություն։

en: Editions
hy: Հրատարակումներ

en: Editor
hy: Խմբագիր

en: Editor
hy: Խմբագրիչ

en: Editor &rsaquo; Cataloging &rsaquo; Koha
hy: Խմբագրիչ &rsaquo; Քարտագրում &rsaquo; Կոհա

en: Elasticsearch version 5.x is not supported in Koha 20.11 and greater. Please upgrade your Elasticsearch cluster
hy: Elasticsearch տարբերակ 5.x չի աջակցվում Koha 20.11 և բարձր։ Խնդրում ենք նորացնել ձեր Elasticsearch կլաստերը

en: Elasticsearch:
hy: Առաձգական փնտրում։

en: Email
hy: էլ փոստ

en: Email address:
hy: Էլ փոստի հասցե։

en: Email address:
hy: Էլ փոստի հասցե։

en: Email domain to match this rule.
hy: Էլ․ փոստի դոմեյնը՝ այս կանոնին համապատասխանելու համար:

en: Email has been sent.
hy: Էլ. փոստը ուղարկված է։

note: SCRIPT
en: Email not sent, please contact the Koha administrator
hy: Էլ․ նամակը չի ուղարկվել, կապվեք Կոհա կառավարիչի հետ

en: Email receipt
hy: Էլ․ նամակի ստացականը

en: Email required
hy: Էլ․ փոստը պահանջվում է

en: Email text:
hy: Էլ․ նամակով առաքիր տեքստը։

en: Email:
hy: էլ փոստ։

en: Email:
hy: էլ փոստ։

note: SCRIPT
en: Embed
hy: Տեղադրել

note: SCRIPT
en: Emoticons
hy: Զգացապատկերիկներ

note: SCRIPT
en: Emoticons...
hy: Զգացապատկերիկներ․․․

en: Empty and close
hy: Դատարկիր և Փակիր

en: Empty option
hy: Դատարկ ընտրանք

en: Enable
hy: Թույլատրել

en: Enable Mana KB in order to search, import, and comment on content from the Mana KB server, and to share your own.
hy: Թույլատրի Mana KB-ն, որպեսզի փնտրես, ներմուծես և մեկնաբանես Mana KB կայանի բովանդակությունը և կիսես քո սեփականը:

en: Enable automatic generation of credit number (see
hy: Թույլատրել վարկային թվի ինքնաշխատ գեներացումը (տե՛ս

en: Enable credit number
hy: Թույլատրել վարկային թիվը

en: Enable curbside pickup.
hy: Միացնել ինքնավերցնումը։

en: Enable for waiting holds only:
hy: Միացնել միայն սպասող պահումների համար։

en: Enable only if the patron has waiting holds.
hy: Միացնել միայն այն դեպքում, եթե հաճախորդը սպասող պահումներ ունի:

en: Enable patrons to schedule their own curbside pickups.
hy: Թույլ տվեք հաճախորդներին պլանավորել իրենց սեփական ինքնավերցնումները:

en: Enable the advanced cataloging editor ( EnableAdvancedCatalogingEditor system preference) to define keyboard shortcuts
hy: Թույլատրել խորացված քարտագրման խմբագրիչը ( EnableAdvancedCatalogingEditor համակարգային նախապատվություններ) ստեղնաշարի կարճանցումները սահմանելու համար

note: INPUT type=submit
en: Enable two-factor authentication
hy: Միացնել երկգործոն նույնականացումը

en: Enable:
hy: Թույլատրել։

en: Enabled
hy: Ակտիվացված է

en: Enabled?
hy: Ակտիվացվա՞ծ է

en: Enables additional debug output in the logs
hy: Թույլ է տալիս լրացուցիչ սխալների արտագրում տեղեկամատյաններում

en: Encoding
hy: Կոդավորում

en: Encoding:
hy: Կոդավորում։

en: Encumber while invoice open
hy: Խափանվում է, քանի դեռ վճարահաշիվը բաց է։

en: Encumber while invoice open?
hy: Խափանվու՞մ է, քանի դեռ վճարահաշիվը բաց է։

en: Encyclopedias
hy: Հանրագիտարաններ

en: End
hy: Ավարտ

en: End date
hy: Ամսաթվի վերջ

en: End date is not consistent with subscription length.
hy: Ավարտի ամսաթիվը չի համապատասխանում բաժանորդագրության երկարությանը։

en: End date:
hy: Ավարտի ամսաթիվ։

en: End date:
hy: Ավարտի ամսաթիվ։

en: End of date range
hy: Ամսաթվերի տիրույթի վերջ

en: End of interval
hy: Հատվածի տիրույթի վերջը

en: Ended
hy: Ավարտված է

en: Ended:
hy: Ավարտված է։

en: English
hy: Անգլերեն

en: Enhanced content
hy: Բարելավված բովանդակություն

note: A
en: Enhanced content settings
hy: Բարելավված բովանդակության կարգաբերումներ

en: Enroll
hy: Ներգրավիր

en: Enroll in
hy: Ներգրավիր

en: Enroll patrons in clubs
hy: Ներգրավիր ընթերցողներին ակումբներում

en: Enrolled patrons
hy: Ներգրավված օգտատերեր

en: Enrollment fee
hy: Ներգրավման վճար

en: Enrollment fee:
hy: Ներգրավման վճար։

en: Enrollment field
hy: Ներգրավման դաշտ

en: Enrollment fields
hy: Ներգրավման դաշտեր

en: Enrollment period
hy: Ներգրավման ժամանակահատված

en: Enrollment period:
hy: Ներգրավման ժամանակահատված։

en: Enrollments
hy: Ներգրավումներ

en: Enrolment period:
hy: Ներգրավման ժամանակահատված։

en: Enter 0 to disable.
hy: Մուտքագրեք 0 արգելափակելու համար։

en: Enter a comma separated list of fields to print. You may include any
hy: Տպելու համար մուտք արա ստորակետներով բաժանված դաշտերի ցուցակը։ Դու կարող ես ներառել ցանկացած

en: Enter a list of biblionumbers or authority IDs, one per line.
hy: Մուտքագրեք բիբլիոհամարների կամ հեղինակության ID-երի ցուցակները, յուրաքանչյուրը մեկ տողում:

en: Enter a list of record numbers
hy: Մուտք արա գրառումների համարների ցուցակը

en: Enter a new comment (max 35 characters)
hy: Մուտք արա նոր մեկնաբանություն (մաքս 35 նիշ)

en: Enter a new purchase suggestion
hy: Մուտք արա նոր պատվերի առաջարկը

en: Enter a personal or organization name.
hy: Մուտք արա անձնական կամ կազմակերպության անունը։

en: Enter a summary that will overwrite the default one in search results lists. Example, for a website itemtype :
hy: Մուտք արա համառոտագրությունը, որը որոնման արդյունքների ցուցակից կջնջի լռակյաց տեքստը։ Օրինակ՝ for a website itemtype :

en: Enter a title and description for the holiday.
hy: Մուտք արա այս տոնի անունը և նկարագրությունը։

en: Enter a word or phrase to check against approved/rejected lists:
hy: Ընտրելու համար հաստատված/մերժված ցուցակների դիմաց մուտք արա բառ կամ արտահայտություն

en: Enter barcode:
hy: Մուտք արա շտրիխ կոդը։

en: Enter biblionumber:
hy: Մուտք արա Բիբլիո համարը։

en: Enter by barcode:
hy: Մուտք արա ըստ շտրիխ կոդի։

en: Enter by itemnumber:
hy: Մուտք արա ըստ itemnumber-ի։

en: Enter club ID or partial name:
hy: Մուտք արեք ակումբի ID-ն կամ մասնակի անունը։

en: Enter default values
hy: Մուտքագրեք լռակյաց արժեքները

note: INPUT type=text name=barcode
en: Enter item barcode
hy: Մուտք արա նյութի շտրիխ կոդը

note: INPUT type=text name=barcode
en: Enter item barcode or keyword
hy: Մուտք արա նյութի շտրիխ կոդը կամ բանալի բառը

en: Enter item barcode:
hy: Մուտք արա նյութի շտրիխ կոդը։

en: Enter item barcode:
hy: Մուտք արա նյութի շտրիխ կոդը։

note: OPTION
en: Enter location code value for search
hy: Մուտքագրեք տեղադրության կոդի արժեքը որոնման համար

note: %1$s:  name | html
en: Enter parameters for report %s:
hy: Մուտք արա հաշվետվության համար պարամետրերը %s:

note: INPUT type=text name=searchmember
en: Enter patron card number or partial name
hy: Մուտք արա ընթերցողի քարտի թիվը կամ մասնակի անունը

en: Enter patron card number or partial name:
hy: Մուտք արա ընթերցողի քարտի համարը կամ մասնակի անունը։

note: SCRIPT
en: Enter patron card number:
hy: Մուտք արա ընթերցողի քարտի համարը։

en: Enter patron card number:
hy: Մուտք արա ընթերցողի քարտի համարը։

note: INPUT type=text
en: Enter patron cardnumber or name
hy: Մուտք արա ընթերցողի քարտի թիվը կամ անունը

en: Enter reason
hy: Մուտքագրեք պատճառը

note: INPUT type=text name=q
en: Enter search keywords
hy: Մուտք արա փնտրման վճռորոշ բառերը

note: INPUT type=text name=q
en: Enter search terms
hy: Մուտք արա փնտրման տերմինները

en: Enter starting card position:
hy: Մուտք արա սկսվող քարտի համարը։

en: Enter starting label position (for PDF):
hy: Մուտք արա սկսվող պիտակի համարը (PDF-ի համար)։

en: Enter the barcode of the item to attach:
hy: Մուտք արա նյութի շտրիխ կոդը հավելելու համար։

note: INPUT type=text name=q
en: Enter the terms you wish to search for.
hy: Մուտք արա տերմինները, որոնք ուզում ես փնտրել։

en: Entire record
hy: Ամբողջական գրառումը

en: Entity
hy: Էություն

note: SCRIPT
en: Entity %s (code %s) for lang %s has correctly been updated with '%s'
hy: %s միավորը (կոդը %s) lang համար %s ճշտորեն թարմացվել է սրանով '%s'

en: Entry date
hy: Մտնելու ամսաթիվ

en: Enumeration
hy: Հաշվում

en: Error
hy: Սխալ

note: %1$s:  errno | html
en: Error %s
hy: Սխալ %s

note: %1$s:  errno | html
en: Error %s
hy: Սխալ %s

note: %1$s:  errno | html
en: Error %s &rsaquo; Koha
hy: Սխալ %s &rsaquo; Կոհա

note: SCRIPT
en: Error : You do not have the permissions necessary to use this functionality.
hy: Սխալ ։ Դու բավարար իրավասություններ չունես օգտագործելու այս ֆունկցիոնալությունը։

en: Error adding items:
hy: Նյութեր ավելացնելու սխալ։

en: Error adding to list
hy: Սխալ՝ ցուցակին ավելացնելիս

en: Error analysis:
hy: Սխալի վերլուծություն։

en: Error attempting to create label batch. Please ask your system administrator to check the log for more details.
hy: Սխալ է հանդիպել պիտակի փաթեթը ստեղծելիս։ Ասեք համակարգի կառավարչին մանրամասների համար ստուգելու սխալի գրանցամատյանը։

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Error code 0 not used
hy: Սխալի 0 կոդը չի օգտագործված

note: SCRIPT
en: Error deleting quote #%s. Check the logs.
hy: Սխալ հարցումը ջնջելիս #%s: Ստուգեք լոգերը:

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Error deleting server '%s'. Check the logs.
hy: Սխալ '%s' կայանը ջնջելիս: Ստուգեք տեղեկամատյանները:

note: SCRIPT
en: Error downloading the file
hy: Նյութերը բեռնաթափելու սխալ

en: Error found whilst attempting to load plugin
hy: Հանդիպել է սխալ պլագինը բեռնելիս

note: %1$s:  ( errZebraConnection ) | html
en: Error message from Zebra: %s
hy: Սխալի հաղորդագրություն Զեբրայից: %s

en: Error occurred while sending email.
hy: Սխալ է տեղի ունեցել էլ․ նամակ ուղարկելիս:

en: Error performing operation
hy: Սխալ կատարման ընթացքում

en: Error saving item
hy: Սխալ նյութը հիշելուց

en: Error saving items
hy: Սխալ նյութերը հիշելուց

en: Error while creating PDF file.
hy: Սխալ PDF նիշք ստեղծելիս։

en: Error while loading stylesheet.
hy: Սխալ՝ ոճաթերթը բեռնելիս:

en: Error while parsing input.
hy: Սխալ՝ մուտքագրումը վերլուծելիս:

en: Error while parsing stylesheet.
hy: Սխալ՝ ոճաթերթի վերլուծության ժամանակ:

en: Error while transforming input.
hy: Սխալ՝ մուտքագրումը փոխակերպելիս:

en: Error:
hy: Սխալ

en: Error:
hy: Սխալ։

note: For the first occurrence, %1$s:  decoding_error | html
en: Error: %s
hy: Սխալ։ %s

note: %1$s:  ELSIF ( loopfilte.sql )
en: Error: %s
hy: Սխալ։ %s

note: %1$s:  FOREACH errse IN errseq %2$s:  errse.serialseq | html
en: Error: Barcode not unique for %sserialseq %s
hy: Սխալ։ շտրիխ կոդը միարժեք չէ %sserialseq %s համար

note: SCRIPT
en: Error: Form submit field collision.
hy: Սխալ: _(Form submit field collision.

en: Error: Invalid barcode entered, please try again
hy: Սխալ։ Մուտքագրվել է սխալ նրբաթելիկ կոդ, փորձեք կրկին

note: SCRIPT
en: Error: No form element found.
hy: Սխալ: _(No form element found.

note: %1$s:  msg_add | html
en: Error: Server with id %s not found
hy: Սխալ: Կայանը այս id %s չի գտնվել

en: Error: Two or more patrons need to be selected for merging
hy: Սխալ։ Ձուլման համար հարկ է ընտրել երկու կամ ավել ընթերցողի։

en: Error: no field value specified.
hy: Սխալ։ չկա սահմանված դաշտի արժեք։

note: SCRIPT
en: Errors
hy: Սխալներ

note: For the first occurrence, %1$s:  name | html
en: Errors found when processing parameters for report: %s
hy: Գտնվել են սխալներ երբ հաշվետվության համար իրականացվում են պարամետրերը։ %s

en: Errors occurred:
hy: Հանդիպել են սխալներ:

en: Espa&ntilde;ol (Spanish) Bernardo González Kriegel, Héctor Castro and Tomás Cohen Arazi, with the help of the koha-es community.
hy: Espa&ntilde;ol (Իսպաներեն) Bernardo González Kriegel, Héctor Castro և Tomás Cohen Arazi, koha-es համայնքի աջակցությամբ։

en: Est cost
hy: Գնահատ գին

en: Estimated cost per unit
hy: Գնահատված գին ըստ միավորի

note: TH
en: Estimated cost tax incl. while pending, actual cost tax incl. once received
hy: Գնահատված արժեքի հարկը ներառյալ՝ մինչ սպասում է, փաստացի արժեքի հարկը ներառյալ՝ հենց ստացվել է

en: Estimated delivery date
hy: Հաշվարկված առաքման ամսաթիվ

en: Estimated delivery date from:
hy: Գնահատված առաքման ամսաթիվ սկսած

en: Estimated delivery date:
hy: Հաշվարկված առաքման ամսաթիվ։

en: Estimated delivery date:
hy: Հաշվարկված առաքման ամսաթիվ։

en: Estimated priority:
hy: Հաշվարկված նախապատվություն։

en: Evening
hy: Երեկո

en: Evening
hy: Երեկո

en: Every
hy: Ամենը

en: Every:
hy: Ամենը։

en: Everyone
hy: Ամեն ոք

en: Everything went okay. Update done.
hy: Ամեն ինչ ընթացավ հաջող։ Թարմացումը կատարված է։

en: Exact matches have presedence over asterix ones, so if the 'library.com' domain will take presedence over '*library.com' when the email is 'somebody@library.com'
hy: Ճշգրիտ համընկնումները գերակայություն ունեն աստղանիշով փնտրումների նկատմամբ, հետևաբար, եթե 'library.com' դոմեյնը գերակայություն կունենա "*library.com"-ի նկատմամբ, երբ էլ․ փոստը ՛somebody@library.com՛ է

en: Exact matches have presedence over wildcard ones, so 'library.com' domain will take presedence over '*library.com' when the email is 'somebody@library.com'
hy: Ճշգրիտ համընկնումները գերակայություն ունեն փոխարինումով փնտրումների նկատմամբ, հետևաբար, եթե 'library.com' դոմեյնը գերակայություն կունենա "*library.com"-ի նկատմամբ, երբ էլ․ փոստը ՛somebody@library.com՛ է

en: Exactly on
hy: Ճշգրտորեն

en: Example: 5.00
hy: Օրինակ՝ 5.00

en: Example: Name=subscription.name|Title=subscription.title|Issue number=serial.serialseq
hy: Օրինակ։ Name=subscription.name|Title=subscription.title|Issue number=serial.serialseq

en: Example: Personal name=200|Entry element=210$a|300|009
hy: Օրինակ՝ Անձնանուն=200|մուտքի տարր=210$a|300|009

en: Exceeded max holds per record
hy: Գերազանցել է ըստ գրառման առավելագույն պահումները

note: SCRIPT
en: Exception: %s
hy: Բացառություններ: %s

en: Exceptions
hy: Բացառություններ

en: Exclude from local holds priority
hy: Հեռացրեք տեղային պահման առաջնահերթությունից

en: Exclude from local holds priority:
hy: Հեռացրեք տեղային պահման առաջնահերթությունից։

en: Exclude last line (Rollup):
hy: Բաց թող վերջին տողը (փաթաթել)։

en: Execute SQL reports
hy: Կատարիր SQL հաշվետվությունները

en: Execute overdue items report
hy: Կատարիր ժամկետանցների հաշվետվությունը

en: Existing SQL
hy: Առկա SQL

note: %1$s:  ELSE
en: Existing covers will be replaced %s
hy: Առկա կազմերը կփոխարինվեն %s

en: Existing holds
hy: Առկա պահումներ

en: Existing images
hy: Առկա պատկերներ

en: Existing recalls
hy: Առկա հետկանչեր

en: Expand all
hy: Ընդլայնել բոլորը

en: Expected
hy: Սպասվող

en: Expected on
hy: Սպասվում են

en: Expiration
hy: Ժամկետի լրացում

en: Expiration date
hy: Լրանալու ամսաթիվ

en: Expiration date:
hy: Ժամկետը լրանալու ամսաթիվ։

en: Expiration date:
hy: Լրանալու ամսաթիվ։

note: %1$s:  patron.dateexpiry | $KohaDates
en: Expiration date: %s
hy: Ժամկետը լրանալու ամսաթիվ։ %s

en: Expiration:
hy: Ժամկետի լրացում

en: Expiration:
hy: Ժամկետի լրացում։

en: Expire
hy: Ժամկետը լրանում է

note: INPUT type=submit name=expire
en: Expire recall
hy: Ժամկետանցի հետ կանչ

en: Expired
hy: Ժամկետանց

note: %1$s:  recall.expiration_date | $KohaDates
en: Expired on %s
hy: Լրանում է %s -ին

en: Expired? / Closed?
hy: Ժամկետա՞նց / Փակվա՞ծ

en: Expires before:
hy: ժամկետը լրանում է մինչ։

en: Expires on
hy: Լրանում է

en: Expiring before:
hy: ժամկետը լրանում է մինչ։

en: Expiry date
hy: Լրանալու ամսաթիվ

en: Expiry date:
hy: Ժամկետի լրանալը։

en: Explanation
hy: Բացատրություն

en: Explanation:
hy: Բացատրություն։

en: Export
hy: Արտահանիր

en: Export
hy: Արտահանում

note: %1$s:  authority_type.authtypetext | html
en: Export %s authority type
hy: Արտահանիր %s հեղինակավորի տեսակը

note: %1$s:  loo.frameworktext | html
en: Export %s framework
hy: Արտահանիր %s կառուցվածք

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Export all results to
hy: Արտահանիր բոլոր արդյունքները դեպի

en: Export as CSV
hy: Արտահանիր որպես CSV

note: INPUT type=submit
en: Export as PDF
hy: Արտահանիր որպես PDF

en: Export authority records
hy: Արտահանիր հեղինակավոր գրառումները

note: A
en: Export authority type (fields, subfields) to a spreadsheet file (.csv, .ods)
hy: Արտահանիր հեղինակավորի տեսակը (դաշտեր, ենթադաշտեր) դեպի աղյուսակի նիշք (.csv, .ods)

en: Export basket group as CSV
hy: Արտահանիր զամբյուղի խումբը որպես CSV

en: Export bibliographic and holdings data
hy: Արտահանիր մատենագիտական և պահումների տվյալները

en: Export bibliographic records
hy: Արտահանիր մատենագիտական գրառումները

en: Export card batch
hy: Արտահանիր քարտերի փաթեթը

en: Export catalog data
hy: Արտահանման քարտարանի տվյալները

en: Export checkouts using format:
hy: Օգտագործելով ձևաչափը արտահանիր դուրս տրումները

en: Export configuration
hy: Արտահանիր կարգաբերումը

en: Export data
hy: Արտահանման տվյալներ

en: Export data
hy: Արտահանեք տվյալները

en: Export data &rsaquo; Cataloging &rsaquo; Koha
hy: Արտահանիր տվյալները &rsaquo; Քարտագրում &rsaquo; Կոհա

en: Export database
hy: Արտահանիր շտեմարանը

en: Export default framework
hy: Արտահանիր լռակյաց կառուցվածքը

note: A
en: Export framework structure (fields, subfields) to a spreadsheet file (.csv or .ods)
hy: Արտահանիր շրջանակի կառուցվածքը (դաշտեր, ենթադաշտեր) դեպի աղյուսակի նիշք (.csv, կամ .ods)

note: INPUT type=button
en: Export from patron list
hy: Արտահանիր ընթերցողական ցուցակից

en: Export full batch
hy: Արտահանիր ամբողջական փաթեթը

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Export labels
hy: Արտահանիր պիտակները

en: Export late orders
hy: Արտահանիր ուշ պատվերները

en: Export lost items in report
hy: Հաշվետվության մեջ կորցրած նյութերի արտահանում

note: SCRIPT
en: Export or print
hy: Արտահանիր կամ տպիր

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Export patron cards
hy: Արտահանիր ընթերցողական քարտերը

note: SCRIPT
en: Export patron cards from list
hy: Արտահանիր ընթերցողական քարտերը ցուցակից

en: Export records
hy: Արտահանեք գրառումները

en: Export selected
hy: Արտահանիր ընտրվածը

note: INPUT type=button
en: Export selected batches
hy: Արտահանիր ընտրված փաթեթները

en: Export selected card(s)
hy: Արտահանիր ընտրված քարտ(եր)ը

en: Export selected items
hy: Արտահանիր ընտրված նյութերը

note: SCRIPT
en: Export selected results (%s) to
hy: Արտահանիր ընտրված (%s) արդյունքները դեպի

note: SCRIPT
en: Export single batch
hy: Արտահանիր մեկ փաթեթ

note: SCRIPT
en: Export single card
hy: Արտահանիր մեկ քարտ

en: Export to CSV file:
hy: Արտահանիր դեպի csv ֆայլ։

en: Export to CSV spreadsheet
hy: Արտահանիր դեպի CSV աղյուսակ

en: Export to OpenDocument spreadsheet format
hy: Արտահանիր Բաց փաստաթղթերի աղյուսակի ձևաչափի

en: Export today's checked in barcodes
hy: Արտահանիր այսօրվա հետ ընդունած շտրիխ կոդերը

note: For the first occurrence, %1$s:  label_count | html
en: Exporting %s labels
hy: Արտահանիր %s պիտակները

note: For the first occurrence, %1$s:  card_count | html
en: Exporting %s patron cards
hy: Արտահանիր %s ընթերցողական քարտերը

en: Exporting 1 label
hy: Արտահանիր 1 պիտակ

en: Exporting 1 patron card
hy: Արտահանիր ընթերցողական 1 քարտ

en: Exporting from patron list
hy: Արտահանիր ընթերցողական ցուցակից

en: Exporting to Dublin Core...
hy: Արտահանում որպես Դուբլինյան միջուկ

note: SCRIPT
en: Extended Latin
hy: Ընդլայնված լատիներեն

en: Facet order
hy: Ֆասետի կարգ

en: Facetable
hy: Դիմերեսի աղյուսակ

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Failed
hy: Ձախողվեց

en: Failed to add field. Please make sure the field name doesn't already exist.
hy: Դաշտի ավելացումը ձախողվեց։ Ստուգիր որ դաշտի անվանումը արդեն իսկ գոյություն չունի։

en: Failed to add item with barcode
hy: Ձախողվեց ավելացնել նյութ շտրիխ կոդով

note: %1$s:  error_info | html
en: Failed to add mapping for %s
hy: Ձախողվեց ավելացնել քարտեզավորումը %s

en: Failed to add scheduled task
hy: Պլանավորված աշխատանքի ավելացումը ձախողվեց

en: Failed to apply different matching rule
hy: Չհաջողվեց կիրառել, համընկեցման տարբեր օրենքներ

note: %1$s:  message_loo.failed_ok | html
en: Failed to approve term (%s).
hy: Ձախողվեց պայմանի հաստատումը (%s).

note: SCRIPT
en: Failed to change framework
hy: Շրջանակը փոխելիս ձախողվեց

note: %1$s:  selected_count | html
en: Failed to change the status of %s item(s).
hy: Ձախողվեց փոխել %s նյութ(եր)ի վիճակը։

note: %1$s:  selected_count | html
en: Failed to change the status of %s problem report(s).
hy: Ձախողվեց փոխել նյութի վիճակը խնդրի %s հաշվետվություններում։

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Failed to create macro:
hy: Ձախողվեց մակրոյի ստեղծումը:

en: Failed to delete budget because funds exist.
hy: Չկարողացավ ջնջել բյուջեն, քանի որ առկա են դրամագլուխներ։

en: Failed to delete field.
hy: Դաշտի ջնջելը ձախողվեց։

note: SCRIPT
en: Failed to initialize plugin: {0}
hy: Չհաջողվեց սկսել պլագինը: {0}

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Failed to load macros:
hy: Ձախողվեց մակրոների բեռնավորումը:

note: SCRIPT
en: Failed to load plugin url: {0}
hy: Չհաջողվեց բեռնել պլագինի url: _({0}

note: SCRIPT
en: Failed to load plugin: {0} from url {1}
hy: Չհաջողվեց բեռնել պլագինը: {0} այս url {1}

note: %1$s:  message_loo.failed_rej | html
en: Failed to reject term (%s).
hy: Ձախողվեց պայմանի մերժումը (%s).

en: Failed to remove item with barcode
hy: Ձախողվեց հեռացնել նյութը այս շտրիխ կոդով

note: SCRIPT
en: Failed to run macro:
hy: Ձախողվեց մակրոյի կատարումը:

note: SCRIPT
en: Failed to save macro:
hy: Ձախողվեց հիշել մակրոն․

en: Failed to transfer collection
hy: Ձախողվեց փոխանցել հավաքածուն

en: Failed to unzip archive.
hy: Ձախողվեց փաթեթի բացումը

en: Failed to update field.
hy: Ձախողվեց թարմացնել դաշտը։

note: SCRIPT
en: Failed to update order:
hy: Ձախողվեց թարմացնել դասավորությունը։

note: SCRIPT
en: Failed to upload image: {0}
hy: Չհաջողվեց բեռնել պատկերը: ({0}

note: SCRIPT
en: Failed: Barcode matched more than one item '%s'
hy: Չհաջողվեց. շտրիխ կոդը համապատասխանում է մեկից ավելի '%s' նյութի

note: SCRIPT
en: Failed: Item not found '%s'
hy: Չհաջողվեց։ Նյութը չի գտնված '%s'

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Failure: Check the logs for details
hy: Սխալ. ստուգեք տեղեկամատյանները մանրամասների համար

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Failure: Item '%s' belongs to another bundle
hy: Սխալ. '%s' նյութը պատկանում է մեկ այլ փաթեթի

note: SCRIPT
en: Failure: Item '%s' is a bundle and bundles cannot be nested
hy: Ձախողում. '%s' նյութը փաթեթ է, և փաթեթները չեն կարող տեղադրվել

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Failure: Item '%s' not found
hy: Ձախողում։ '%s' նյութը չի գտնվել

note: SCRIPT
en: Fall
hy: Աշուն

en: Fast cataloging
hy: Արագ քարտագրում

en: Fast cataloging
hy: Արագ քարտագրում

en: Fax
hy: Ֆաքս։

en: Fax:
hy: Ֆաքս։

en: Features
hy: Հնարավորությունները

en: Features enabled
hy: Հնարավորությունները թույլատրված են

en: February
hy: Փետրվար

en: Fee
hy: Վճար

en: Feed
hy: Սնուցում

en: Feedback:
hy: Հետադարձ կապ։

en: Female
hy: Իգական

en: Female
hy: Կին

en: Fetch all data for chart
hy: Ցուցադրել բոլոր տվյալները գծապատկերի համար

note: SCRIPT
en: Fetching full chart data for reports with many rows can cause performance issues. Are you sure you want to chart this report?
hy: Շատ տողերով զեկույցների գծապատկերների ամբողջական տվյալների ստացումը կարող է առաջացնել կատարողականության խնդիրներ: Վստա՞հ եք, որ գծագրելու եք այս զեկույցը:

en: Fewer options
hy: Պակաս ընտրանքներ

en: Fiction
hy: Գեղարվեստական գրականություն

en: Field
hy: Դաշտ

note: SCRIPT
en: Field %s is important, at least one of its subfields must be filled.
hy: %s դաշտը կարևոր է, դրա ենթադաշտերից առնվազն մեկը պետք է լրացված լինի։

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Field %s is mandatory, at least one of its subfields must be filled.
hy: %s դաշտը պարտադիր է, դրա ենթադաշտերից առնվազն մեկը պետք է լրացված լինի։

en: Field 1
hy: Դաշտ 1

en: Field 2
hy: Դաշտ 2

en: Field 3
hy: Դաշտ 3

note: SPAN
en: Field autofilled by plugin
hy: Դաշտը ինքնալրացվել է պլագինով

en: Field separator:
hy: Դաշտի բաժանիչ։

note: %1$s:  field_added.label | html
en: Field successfully added: %s
hy: Դաշտը հաջողությամբ ավելացվել է։ %s

en: Field successfully deleted.
hy: Դաշտը հաջողությամբ ջնջվել է

note: %1$s:  field_updated.label | html
en: Field successfully updated: %s
hy: Դաշտը հաջողությամբ թարմացվել է։ %s

en: Field to use for record matching
hy: Դաշտ որը պետք է օգտագործել գրառման համընկեցման համար

en: Field-weighted, relevance ranked
hy: Դաշտը ունի քաշ, կարևորությունը գնահատված է

en: Fields homebranch_description, holdingbranch_description, ccode_description, location_description and permanent_location_description show description instead of code.
hy: Այս դաշտերը homebranch_description, holdingbranch_description, ccode_description, location_description և permanent_location_description կոդի փոխարեն ցույց են տալիս նկարագրությունը։

en: Fields to display in report:
hy: Հաշվետվությունում արտածման ենթակա դաշտերը։

en: Fields to print
hy: Տպելու դաշտեր

note: SCRIPT
en: File
hy: Նիշք

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: File already exists
hy: Նիշքը արդեն առկա է

en: File containing a list of authids with one authid per line. This list works as a filter: it is compatible with other parameters. (File types accepted: .csv and .txt)
hy: Նիշքը պարունակում է authids ցուցակը մեկ authid մեկ տողում։ Այս ցուցակը աշխատում է որպես զտիչ. այն համատեղելի է այլ պարամետրերի հետ։ (Նիշքերի ընդունված տեսակները: .csv և .txt)

en: File containing a list of biblionumbers with one biblionumber per line. This list works as a filter: it is compatible with other parameters. (File types accepted: .csv and .txt)
hy: Բիբլիոհամարների՝ մեկ բիբլիոհամար ըստ տողի ցուցակ պարունակող նիշք։ Այս ցուցակը աշխատում է որպես զտիչ. այն համատեղելի է այլ պարամետրերի հետ։ (Նիշքերի ընդունված տեսակները: .csv և .txt)

note: SCRIPT
en: File could not be created. Check permissions.
hy: Նիշքը հնարավոր չէ ստեղծել։ Ստուգիր իրավասությունները։

note: SCRIPT
en: File could not be read.
hy: Նիշքը հնարավոր չէ կարդալ։

en: File format:
hy: Նիշքի ձևաչափ։

note: SCRIPT
en: File has been deleted.
hy: Նիշքը ջնջված է։

note: SCRIPT
en: File is not readable
hy: Նիշքը ընթեռնելի չէ

en: File must contain one borrowernumber per line.
hy: Նիշքը պետք է պարունակի մեկ borrowernumber ըստ տողի։

en: File must contain one card number per line.
hy: Նիշքը պետք է պարունակի մեկ քարտի համար մեկ տողում։

en: File name
hy: Նիշքի անուն

en: File name:
hy: Նիշքի անուն։

note: SCRIPT
en: File not found!
hy: Նիշքը չի գտնված․

note: SCRIPT
en: File or upload record could not be deleted.
hy: Նիշքը կամ բեռնավորվող գրառումը հնարավոր չէ ջնջել։

note: SCRIPT
en: File read cancelled
hy: Նիշքի ընթերցումը չեղարկված է

en: File:
hy: Նիշք:

en: File:
hy: Նիշք:

note: %1$s:  SOURCE_FILE | html
en: File: %s
hy: Նիշք: %s

en: FileSaver library
hy: FileSaver գրադարան

en: Files
hy: Նիշքեր

en: Files &rsaquo; Invoice &rsaquo; Acquisitions &rsaquo; Koha
hy: Նիշքեր &rsaquo; Վճարահաշիվ &rsaquo; Համալրումներ &rsaquo; Կոհա

en: Files attached to invoice
hy: Վճարահաշվին կցված նիշքեր

en: Files could not be found because the "access_dir" option was not set in "koha-conf.xml". Contact your system administrator to add this option.
hy: Նիշքերը հնարավոր չէ գտնել, քանի որ "access_dir" ընտրանքը "koha-conf.xml" կարգաբերված չէ։ Ընտրանքն ավելացնելու համար կապվիր համակարգի կառավարիչի հետ։

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' no_html = 1
en: Files for %s
hy: Ֆայլեր սրա համար %s

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc'
en: Files for %s
hy: Նիշքեր սրա համար %s

note: %1$s:  invoicenumber | html
en: Files for invoice: %s
hy: Ֆայլեր վճարահաշվի համար։ %s

en: Filing routine:
hy: Լրացման կարգ։

en: Filing rule
hy: Լրացման օրենք

en: Filing rule added successfully.
hy: Ներկայացման կանոնը հաջողությամբ ավելացված է։

note: SCRIPT
en: Filing rule code missing
hy: Լրացման օրենքի կոդը բացակա է

en: Filing rule code:
hy: Լրացման օրենքի կոդ։

en: Filing rule deleted successfully.
hy: Ներկայացման կանոնը հաջողությամբ ջնջված է։

en: Filing rule updated successfully.
hy: Ներկայացման կանոնը հաջողությամբ թարմացվել է։

en: Filing rule:
hy: Լրացման օրենք։

en: Fill
hy: Լրացնել

note: INPUT type=submit
en: Filter
hy: Զտիչ

en: Filter barcode
hy: Զտիչի շտրիխ կոդ

en: Filter by library
hy: Զտիր ըստ գրադարանի

en: Filter by:
hy: Զտիր ըստ։

en: Filter collection
hy: Զտեք հավաքածուն

en: Filter layouts
hy: Զտիչի դասավորություններ

en: Filter location
hy: Զտիչի տեղաբաշխում

en: Filter on:
hy: Զտված է։

note: SCRIPT
en: Filter paid transactions
hy: Զտիր վճարված տրանզակցիաները

en: Filter partner libraries:
hy: Զտիր գործընկեր գրադարանները։

en: Filter results:
hy: Զտիր արդյունքները։

note: SCRIPT
en: Filter successfully deleted.
hy: Զտիչը հաջողությամբ ջնջվել է։

note: SCRIPT
en: Filter system credit types
hy: Զտիր համակարգի կրեդիտների տեսակները

note: SCRIPT
en: Filter system debit types
hy: Զտիչ համակարգի դեբիտային տեսակները

en: Filter:
hy: Զտիչ։

en: Filtered by:
hy: Զտված ըստ։

en: Filtered on:
hy: Զտված է։

en: Filters
hy: Զտիչներ

en: Filters:
hy: Զտիչներ։

note: SCRIPT
en: Find
hy: Գտնել

note: SCRIPT
en: Find (if searchreplace plugin activated)
hy: Գտնել (եթե որոնումը փոխարինող plugin- ն ակտիվացված է)

note: SCRIPT
en: Find and Replace
hy: Գտիր և փոխարինիր

note: SCRIPT
en: Find and replace
hy: Գտիր և փոխարինիր

note: SCRIPT
en: Find and replace...
hy: Գտիր և փոխարինիր․․․

en: Find another patron?
hy: Գտնե՞լ մեկ այլ ընթերցող։

note: SCRIPT
en: Find in selection
hy: Գտիր ընտրության մեջ

note: SCRIPT
en: Find whole words only
hy: Գտիր միայն ամբողջական բառերը

note: SCRIPT
en: Finding word suggestions
hy: Բառերի առաջարկների որոնում

en: Fine
hy: Տուգանք

en: Fine amount
hy: Տուգանքի գումար

en: Fine amount:
hy: Տուգանքի մեծություն։

en: Fine charging interval
hy: Տուգանքի գանձման տիրույթ

en: Fine/suspension grace period
hy: Տուգանքի/կասեցման արտոնյալ ժամկետ

en: Fines
hy: Տուգանքներ

en: Fines are not charged for manually cancelled holds.
hy: Ձեռքով չեղարկված պահումների համար տուգանքներ չեն գանձվել։

en: Fines for returned items are forgiven.
hy: Վերադարձված նյութերի համար տուգանքները ներված են

note: INPUT type=submit name=submit
en: Finish
hy: Ավարտ

en: Finish enrollment
hy: Ավարտիր ներառումը

note: INPUT type=submit
en: Finish receiving
hy: Ավարտի ստացում

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Finished
hy: Ավարտված

en: Finished
hy: Ավարտված

en: First
hy: Առաջին

en: First arrival:
hy: Առաջին ստացում։

en: First indicator default value:
hy: Առաջին ինդիկատորի լռակյաց արժեք։

en: First issue publication date:
hy: Առաջին համարի հրատարակման ամսաթիվը։

en: First issue publication date:
hy: Առաջին համարի հրատարակման ամսաթիվը։

en: First name
hy: Անուն

en: First name:
hy: Անուն:

en: First name:
hy: Անուն:

en: First patron
hy: Առաջին օգտատեր

en: Flagged
hy: Պիտակավորված

note: SCRIPT
en: Flags
hy: Դրոշակներ

note: SCRIPT
en: Flip horizontally
hy: Փռիր հորիզոնական

note: SCRIPT
en: Flip vertically
hy: Փռիր ուղղահայաց

en: Float
hy: Սահող

note: %1$s:  register.starting_float | $Price
en: Float: %s
hy: Սահող։ %s

note: SCRIPT
en: Focus to contextual toolbar
hy: Կենտրոնանալ համատեքստի գործիքագոտու վրա

note: SCRIPT
en: Focus to element path
hy: Կենտրոնանալ տարրի ուղու վրա

note: SCRIPT
en: Focus to menubar
hy: Կենտրոնանալ ընտրացանկի վրա

note: SCRIPT
en: Focus to toolbar
hy: Կենտրոնանալ գործիքագոտու վրա

en: Follow system preference BlockExpiredPatronOpacActions
hy: Հետևիր համակարգային նախապատվություններին BlockExpiredPatronOpacActions

en: Follow system preference OpacPasswordChange (disabled)
hy: Հետևեք OpacPasswordChange համակարգային նախապատվությանը (անջատված)

en: Follow system preference OpacPasswordChange (enabled)
hy: Հետևեք OpacPasswordChange համակարգային նախապատվությանը (միացված)

en: Follow system preference OpacResetPassword (disabled)
hy: Հետևեք OpacResetPassword համակարգային նախապատվությանը (անջատված)

en: Follow system preference OpacResetPassword (enabled)
hy: Հետևեք OpacResetPassword համակարգային նախապատվությանը (միացված)

en: Follow system preference RequireStrongPassword (no)
hy: Հետևեք RequireStrongPassword համակարգային նախապատվությանը (ոչ)

en: Follow system preference RequireStrongPassword (yes)
hy: Հետևեք RequireStrongPassword համակարգային նախապատվությանը (այո)

note: SCRIPT
en: Following required fields are missing:
hy: Հետևյալ պահանջվող դաշտերը բացակա են։

note: SCRIPT
en: Following required subfields are missing:
hy: Հետևյալ պահանջվող ենթադաշտերը բացակա են։

note: SCRIPT
en: Font
hy: Տառատեսակ

note: SCRIPT
en: Font Sizes
hy: Տառատեսակի չափեր

en: Font size:
hy: Տառատեսակի չափ։

en: Font:
hy: Տառատեսակ։

note: SCRIPT
en: Fonts
hy: Տառատեսակներ

note: SCRIPT
en: Food and Drink
hy: Ուտելիք և խմիչք

note: SCRIPT
en: Footer
hy: Տողատակ

en: For all collection codes:
hy: Բոլոր հավաքածուների կոդերը։

en: For all item types:
hy: Բոլոր տեսակի նյութերի համար։

en: For basket exports you can use data from following tables: biblio, biblioitems, aqorders, aqbudgets and aqbasket.
hy: Զամբյուղով արտահանման համար դու կարող ես օգտագործել հետևյալ աղյուսակները։ biblio, biblioitems, aqorders, aqbudgets և aqbasket։

en: For example,
hy: Օրինակի համար,

en: For exporting late orders you must provide a profile in Template Toolkit syntax to generate the CSV file.
hy: Ուշ պատվերները արտահանելու համար պետք է տրամադրեք պրոֆիլը Կաղապարի Գործիքահյուսական շարահյուսության մեջ՝ CSV նիշք գեներացնելու համար:

note: SCRIPT
en: For large catalogs this can result in unexpected behavior
hy: Մեծ քարտարանների դեպքում սա կարող է հանգեցնել անկանխատեսելի պահվածքի

en: For late issues claims you can use data from following tables: serial, subscription, biblio, biblioitems and aqbookseller.
hy: Ուշացած համարների նշագրման համար դու կարող ես օգտագործել տվյալներ հետևյալ աղյուսակներից՝ serial, subscription, biblio, biblioitems և aqbookseller։

en: For nested values in provider's results, you can use dot separation.
hy: Մատակարարի արդյունքներում տեղադրված արժեքների համար կարող եք օգտագործել կետիկներով բաժանումը:

en: For the selected operations:
hy: Ընտրված գործողությունների համար։

en: For this library, you can edit rules for given itemtypes, regardless of the patron's category.
hy: Գրադարանի համար դու կարող ես խմբագրել տրված նյութի տեսակի օրենքները, անկախ ընթերցողի դասից

en: For this library, you can specify the maximum number of loans that a patron of a given category can make, regardless of the item type.
hy: Այս գրադարանի համար դու կարող ես սահմանել թե տվյալ դասի ընթերցողը քանի նախնական պատվեր կարող է կատարել, անկախ նյութի տեսակից։

en: Force
hy: Ստիպողաբար

en: Force checkout if a limitation exists
hy: Եթե առկա է սահմանափակումը, պարտադրեք դուրս տրումը

en: Forever
hy: Զտիր վճարված տրանզակցիաները

note: For the first occurrence, %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron => holdfor_patron no_title => 1 no_cardnumber => 1
en: Forget %s
hy: Մոռացիր %s

en: Forgive fees for manually expired holds
hy: Ձեռքով ժամկետանց սարքած պահումների համար ներիր տուգանքները

en: Forgive fines on return:
hy: Վերադարձի ժամանակ ներիր տուգանքները։

en: Forgive overdue charges
hy: Ներիր Ժամկետանցի վճարները

en: Forgiven
hy: Ներված

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Form not submitted because of the following problem(s)
hy: Ձևը չի գրանցված, հետևյալ պրոբլեմների պատճառով

en: Format
hy: Ձևաչափ

note: SCRIPT
en: Format Painter
hy: Ձևաչափի նկարիչ

en: Format:
hy: Ձևաչափ։

en: Format:
hy: Ձևաչափ ։

note: SCRIPT
en: Formats
hy: Ձևաչափեր

en: Formatting
hy: Չափանշում

en: Formatting:
hy: Չափանշում։

en: Found in wrong place
hy: Գտնվել է սխալ վայրում

note: SCRIPT
en: Framework
hy: Շրջանակ

en: Framework added successfully.
hy: Շրջանակը հաջողությամբ ավելացված է:

en: Framework code
hy: Կառուցվածքի կոդ

en: Framework code:
hy: Կառուցվածքի կոդ։

en: Framework deleted successfully.
hy: Շրջանակը հաջողությամբ ջնջված է։

en: Framework description
hy: Կառուցվածքի նկարագրություն

en: Framework plugin example &rsaquo; Cataloguing &rsaquo; Koha
hy: Շրջանակային պլագինի օրինակ &rsaquo; Քարտագրում &rsaquo; Կոհա

en: Framework updated successfully.
hy: Շրջանակը թարմացվել է հաջողությամբ։

en: Fran&ccedil;ais (French)
hy: Fran&ccedil;ais (Ֆրանսերեն)

en: Free
hy: Ազատ

en: French
hy: ֆրանսերեն

en: French terms of relations
hy: Ֆրանսիական հարաբերությունների պայմանները

en: Frequencies
hy: Հաճախականություններ

en: Frequencies &rsaquo; Serials &rsaquo; Koha
hy: Հաճախականություններ &rsaquo; Պարբերականներ &rsaquo; Կոհա

en: Frequencies used by the housebound module. They are displayed on the housebound tab in the patron account in staff.
hy: Հաճախություններ, որոնք օգտագործվում են տնային տիպի մոդուլի կողմից: Դրանք ցուցադրվում են աշխատակազմի ընթերցողի հաշիվներում գտնվող տնային տիպի ներդիրում:

en: Frequency
hy: Հաճախականություն

en: Frequency:
hy: Հաճախականություն։

en: Frequency:
hy: Հաճախականություն։

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Friday
hy: Ուրբաթ

note: SCRIPT
en: Fridays
hy: Ուրբաթներ

en: From
hy: Այստեղից

en: From
hy: Այստեղից

note: For the first occurrence, %1$s:  shipmentdatefrom | $KohaDates
en: From %s
hy: Այստեղից %s

en: From / To
hy: Այստեղից / Դեպի

en: From \ To
hy: Այստեղից \ Այստեղ

en: From a new (empty) record
hy: Նոր (դատարկ) գրառումից

en: From a new file
hy: Նոր նիշքից

en: From a staged file
hy: Աստիճանավորված գրառումից

en: From a subscription
hy: Բաժանորդագրությունից

en: From a suggestion
hy: Առաջարկից

en: From an existing record:
hy: Գոյություն ունեցող գրառումից։

en: From an external source
hy: Արտաքին աղբյուրից

note: SCRIPT
en: From and to values must have the same length.
hy: Սկսած և դեպի արժեքները պետք է ունենան նույն երկարությունը:

en: From any library
hy: Ցանկացած գրադարանից

en: From any library:
hy: Ցանկացած գրադարանից։

en: From authid:
hy: authid-ից:

en: From biblionumber:
hy: Բիբլիոհամարից։

en: From call number:
hy: Դասիչից։

en: From date:
hy: Ամսաթվից։

en: From existing orders (copy)
hy: Գոյություն ունեցող պատվերներից (պատճեն)

en: From home library
hy: Տնային գրադարանից

en: From home library:
hy: Տնային գրադարանից։

en: From item call number:
hy: Նյութի դասիչից։

en: From local hold group
hy: Պահման տեղային խմբից

en: From local hold group:
hy: Պահման տեղային խմբից։

en: From titles with highest hold ratios
hy: Ամենաբարձր պահման գործակից ունեցող վերնագրերից

en: From vendor:
hy: Մատակարարից:

en: From:
hy: Այստեղից:

en: From:
hy: Այստեղից:

note: INPUT type=checkbox
en: From: %s, To: %s
hy: Այստեղից: %s Դեպի %s

en: Front
hy: Առաջամաս

en: Fulfilled
hy: Իրականացված

note: SCRIPT
en: Fullscreen
hy: Ամբողջ պաստառը

en: Function codes (author, editor, collaborator, etc.) used in UNIMARC 7XX $4 (French)
hy: Գործառույթի կոդեր (հեղինակ, խմբագիր, համագործակցող, այլն) օգտագործված UNIMARC 7XX $4 (Ֆրանսերեն)

en: Fund
hy: Բյուջե

en: Fund ID
hy: Բյուջեի ID

en: Fund amount:
hy: Բյուջեի գումար:

en: Fund code
hy: Բյուջեի կոդ

en: Fund code:
hy: Բյուջեի կոդ:

en: Fund filters
hy: Բյուջեի զտիչներ

en: Fund list of budget
hy: Բյուջեի ֆոնդի ցուցակ

note: TD
en: Fund locked
hy: Բյուջեն կողպված է

en: Fund name
hy: Բյուջեի անուն

en: Fund name:
hy: Բյուջեի անուն։

en: Fund parent:
hy: Բյուջեի ծնող:

en: Fund remaining
hy: Մնացող բյուջե

en: Fund total
hy: Բյուջեի մեծություն

en: Fund:
hy: Բյուջե:

en: Fund:
hy: Բյուջե:

en: Funds
hy: Բյուջեներ

note: %1$s:  budget_period_description | html
en: Funds for '%s'
hy: Դրամագլուխներ '%s'

en: GPL License
hy: GPL Արտոնագիր

en: GPL v3 license
hy: GPL v3 արտոնագիր

en: GST:
hy: ԱԾՀ

note: SCRIPT
en: Gamma
hy: Նրփերանգ

en: Gap between columns:
hy: Սյունակների միջի ճեղք։

en: Gap between rows:
hy: Տողերի միջի ճեղք։

en: Gender
hy: Սեռ

en: Gender:
hy: Սեռ։

en: General
hy: Ընդհանուր

en: General holdings: acquisition status designator :: This data element specifies acquisition status for the unit at the time of the holdings report.
hy: Ընդհանուր պահումներ. համալրման վիճակի ցուցիչ :: Տվյալների այս տարրը սահմանում է համալրման վիճակը պահումների հաշվետվության ժամանակահատվածի համար:

en: General holdings: completeness designator
hy: Ընդհանուր պահումներ։ ամբողջականության ցուցիչ

en: General holdings: retention designator :: This data element specifies the retention policy for the unit at the time of the holdings report.
hy: Ընդհանուր պահումներ. պահպանման ցուցիչ :: Տվյալների այս տարրը սահմանում է պահպանման քաղաքականությունը պահումների հաշվետվության ժամանակի համար։

en: General holdings: type of unit designator
hy: Ընդհանուր պահումներ․ չափման միավորի ցուցիչ

en: General information
hy: Ընդհանուր տեղեկատվություն

en: General settings
hy: Ընդհանուր կարգաբերումներ

en: Generate EDIFACT order
hy: Գեներացրու EDIFACT պատվեր

en: Generate a new client id/key pair
hy: Գեներացրու նոր հաճախորդի id/բանալու զույգ

en: Generate a new client id/secret pair
hy: Գեներացրու նոր հաճախորդի id/գաղտնի զույգ

en: Generate an exception for this repeated holiday.
hy: Գեներացրու բացառություն այս կրկնվող տոնի համար

note: INPUT type=submit name=discharge
en: Generate discharge
hy: Գեներացրու վճարումը

en: Generate exceptions on a range of dates.
hy: Գեներացրու բացառություն ամսաթվերի այս տիրույթի համար

en: Generate new client id/secret pair
hy: Գեներացրու նոր հաճախորդի id/գաղտնի զույգ

note: INPUT type=button
en: Generate next
hy: Գեներացրու հաջորդը

en: Geolocation:
hy: Գեոտեղաբաշխում։

en: German
hy: Գերմաներեն

en: Get Firefox add-on
hy: Ստացիր Firefox add-on

en: Get desktop application
hy: Ստացիր կիրառությունը

en: Get help on current subfield
hy: Ընթացիկ ենթադաշտի մասին ստացիր օգնություն

en: Get it!
hy: Ստացիր դա

en: Global system preferences
hy: Համընդհանուր համակարգային նախապատվություններ

note: INPUT type=submit name=changepage_goto
en: Go
hy: Գնա

en: Go back to vendor page
hy: Հետ գնա մատակարարի էջին

en: Go to Koha to MARC mapping
hy: Գնա Կոհա դեպի MARC քարտեզավորում

en: Go to advanced search
hy: Գնա խորացված փնտրում

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Go to field
hy: Գնացեք դաշտ

note: A
en: Go to item details
hy: Գնա նյութի մանրամասներ

en: Go to item search
hy: Գնա նյութի փնտրում

en: Go to page :
hy: Գնա դեպի էջ

en: Go to receipt page
hy: Գնա դեպի ստացման էջ

note: A
en: Go to record detail page
hy: Գնա դեպի գրառման մանրամասների էջ

en: Go to the
hy: Գնա

en: Goethe-Institut, Germany
hy: Գյոթեի ինստիտուտ, Գերմանիա

en: Gone no address
hy: Գնացել է առանց հասցեի

en: Gothenburg University Library, Sweden
hy: Գոթենբերգի համալսարանի գրադարան, Շվեդիա

en: Government
hy: Կառավարություն

en: Grace period:
hy: Սահունության ժամանակահատված։

note: SCRIPT
en: Gray
hy: Գորշ

en: Greek (modern)
hy: Հունարեն (ժամանակակից)

en: Greek (to 1453)
hy: Հունարեն (մինչ 1453)

note: SCRIPT
en: Green
hy: Կանաչ

en: Group
hy: Խումբ

note: %1$s:  added.title | html | $KohaSpan class = 'name'
en: Group %s created.
hy: %s խումբը ստեղծված է։

note: %1$s:  deleted.title | html | $KohaSpan class = 'name'
en: Group %s has been deleted.
hy: %s խումբը ջնջված է։

note: INPUT type=text name=group
en: Group code
hy: Խմբի կոդ

note: INPUT type=text name=groupdesc
en: Group name
hy: Խմբի անուն

en: Group(s):
hy: Խմբեր։

en: Group:
hy: Խումբ։

en: Group:
hy: Խումբ։

en: Groups of libraries:
hy: Գրադարանների խմբեր։

en: Guarantees:
hy: Երաշխավորություններ։

en: Guarantor ID
hy: Երաշխավորի ID

en: Guarantor can view checkouts
hy: Երաշխավորը կարող է դիտել տացքերը

en: Guarantor firstname
hy: Երաշխավորի անունը

en: Guarantor information
hy: Երաշխավորի տեղեկատվություն

en: Guarantor relationship
hy: Երաշխավորի կապը

en: Guarantor surname
hy: Երաշխավորի ազգանունը

en: Guarantor title
hy: Երաշխավորի տիտղոսը

en: Guarantor:
hy: Երաշխավոր։

en: Guarantors:
hy: Երաշխավորներ։

en: Guide box:
hy: Ուղեցուցային արկղ։

en: Guide grid:
hy: Ուղեցույցային ցանց։

en: Guided reports
hy: Ուղեցույցով հաշվետվություններ

en: Guided reports wizard
hy: Ուղեցույցով հաշվետվությունների վարպետ

note: SCRIPT
en: H Align
hy: H հավասարեցնել

en: HC Sticky
hy: HC կպչուն

note: SCRIPT
en: HTML copied to the clipboard
hy: HTML -ը պատճենված է միջանկյալ հիշողությունում

en: HTML customizations
hy: HTML հարմարեցումներ

en: HTML message:
hy: HTML Հաղորդում։

en: Handbooks
hy: Ձեռնարկներ

note: SCRIPT
en: Handy Shortcuts
hy: Հարմար կարճուղիներ

en: Hard due date
hy: Վերադարձի վերջնական ամսաթիվ

note: %1$s:  INCLUDE 'date-format.inc'
en: Hard due date %s:
hy: Վերադարձի վերջնական ամսաթիվ %s:

en: Hard due date:
hy: Վերադարձի վերջնական ամսաթիվ։

note: SCRIPT
en: Header
hy: Գլխամաս

note: SCRIPT
en: Header 1
hy: Գլխամաս 1

note: SCRIPT
en: Header 2
hy: Գլխամաս 2

note: SCRIPT
en: Header 3
hy: Գլխամաս 3

note: SCRIPT
en: Header 4
hy: Գլխամաս 4

note: SCRIPT
en: Header 5
hy: Գլխամաս 5

note: SCRIPT
en: Header 6
hy: Գլխամաս 6

note: SCRIPT
en: Header cell
hy: Գլխամասի բջիջ

en: Header row could not be parsed
hy: Առաջատարի տողը հնարավոր չէ վերլուծել

note: SCRIPT
en: Headers
hy: Գլխամասեր

en: Heading
hy: Գլխամաս

note: SCRIPT
en: Heading 1
hy: Գլխամաս 1

note: SCRIPT
en: Heading 2
hy: Գլխամաս 2

note: SCRIPT
en: Heading 3
hy: Գլխամաս 3

note: SCRIPT
en: Heading 4
hy: Գլխամաս 4

note: SCRIPT
en: Heading 5
hy: Գլխամաս 5

note: SCRIPT
en: Heading 6
hy: Գլխամաս 6

en: Heading A-Z
hy: Առաջնորդողները A-Z

en: Heading Z-A
hy: Առաջնորդողները Z-A

en: Heading type
hy: Առաջնորդողի տեսակ

en: Heading use
hy: Գլխամասի օգտագործում

note: SCRIPT
en: Headings
hy: Գլխամասեր

en: Hebrew
hy: Եբրայերեն

note: SCRIPT
en: Height
hy: Բարձրություն

en: Help
hy: Օգնություն

en: Help input
hy: Օգնության մուտք

en: Here is your cart, sent from our online catalog.
hy: Սա քո քարտն է, որ ուղարկված է առցանց քարտարանից։

note: %1$s:  shelfname | $raw
en: Here is your list called %s, sent from our online catalog.
hy: Սա քո ցուցակն է անվանված %s, ուղարկված է մեր առցանց քարտարանից։

en: Hi,
hy: Բարև,

en: Hi, you are looking at the result of launching the EXAMPLE plugin.
hy: Դու դիտում ես EXAMPLE պլագինի բեռնավորման արդյունքները։

en: Hidden by default
hy: Թաքցված է որպես լռակյաց

note: SCRIPT
en: Hide MARC
hy: Թաքցրու ՄԵԸՔ

en: Hide advanced pattern
hy: Թաքցրու ընդլայնված ձևանմուշը

en: Hide all
hy: Թաքցրու բոլորը

en: Hide all columns
hy: Թաքցրու բոլոր սյունակները

en: Hide already received orders
hy: Թաքցրու արդեն ստացված պատվերները

en: Hide chart
hy: Թաքցրու դիագրաման

en: Hide closed
hy: Թաքցնելը փակված է

en: Hide data menus
hy: Թաքցրու տվյալների ընտրացանկերը

en: Hide default value fields
hy: Թաքցրեք լռակյաց արժեքի դաշտերը

en: Hide details
hy: Թաքցրու մանրամասները

en: Hide in OPAC
hy: Թաքցրու ՀՕԱՔ-ում

en: Hide in OPAC:
hy: Թաքցրու ՀՕԱՔ-ում։

en: Hide inactive budgets
hy: Թաքցրու ոչ ակտիվ բյուջեները

en: Hide new
hy: Թաքցրու նորը

en: Hide patron's info for librarians outside of this group.
hy: Թաքցրու այս խմբից դուրս գտնվող գրադարանավարների համար սույն տեղեկատվությունը։

en: Hide preserve value fields
hy: Թաքցնել պահպանված արժեքի դաշտերը

en: Hide seen
hy: Թաքցրու տեսածը

en: Hide text
hy: Թաքցրու տեքստը

en: Hide viewed
hy: Թաքցրու դիտածը

en: Hide window
hy: Թաքցրու պատուհանը

en: High demand item.
hy: Բարձր պահանջված նյութ։

note: %1$s:  checkout_info.HIGHHOLDS.duration | html %2$s:  checkout_info.HIGHHOLDS.returndate | html
en: High demand item. Loan period shortened to %s days (due %s).
hy: Բարձր պահանջարկ ունեցող նյութ։ Տրամադրման ժամկետը կարճեցվել է %s օրով (վերադարձ %s)։

note: %1$s:  HIGHHOLDS.duration | html %2$s:  HIGHHOLDS.returndate | $KohaDates
en: High demand item. Loan period shortened to %s days (due %s). Check out anyway?
hy: Բարձր պահանջարկ ունեցող նյութ։ Տրամադրման ժամկետը կարճեցվել է %s օրով (վերադարձ %s)։ Սպասարկե՞լ։

en: Highlight
hy: Ընդգծել

en: Hint : you can update the serial history manually. This can be useful for an old subscription or to clean the existing history. Modify those fields with care, as future serial receive will continue to update them automatically.
hy: Հնարք. դու կարող ես թարմացնել պարբերականի պատմությունը ձեռքով։ Սա կարող է լինել օգտակար հին բաժանորդագրության համար կամ առկա պատմությունը մաքրելու համար։ Ձևափոխիր այս դաշտերը զգուշությամբ, քանի որ ապագա ստացվող պարբերականները կշարունակեն ինքնաշխատ թարմացնել այն։

en: Hint:
hy: Հնարք։

en: Hints
hy: Հնարքներ

en: History
hy: Պատմություն

en: History OPAC note:
hy: Պատմություն ՀՕԱՔ նշում

en: History end date:
hy: Պատմության ավարտի ամսաթիվը.

en: History staff note:
hy: Աշխատակազմի Պատմության նշում

en: History start date:
hy: Պատմության սկսվելու ժամանակը.

en: Hold
hy: Պահում

en: Hold at
hy: Պահիր այստեղ

en: Hold cancelled
hy: Պահումը չեղարկված է

en: Hold date
hy: Պահման ամսաթիվ

en: Hold details
hy: Պահման մանրամասներ

en: Hold expires on date:
hy: Պահման ժամկետը լրանում է այս ամսաթվին։

en: Hold fee
hy: Պահման գումար

en: Hold fee:
hy: Պահման գումար:

en: Hold filled
hy: Պահումը լրացված է

en: Hold filled for:
hy: Պահումը լրացված է։

en: Hold for:
hy: Պահում համար։

en: Hold found (item is already waiting):
hy: Պահումը գտնված է (նյութը արդեն սպասում է)։

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron => hold.patron | html
en: Hold found for %s
hy: Պահումը գտնված է %s -ի համար

note: %1$s:  nextreservtitle | html
en: Hold found for (%s), please transfer
hy: (%s) համար գտնված է պահում խնդրվում է փոխանցել

en: Hold found:
hy: Պահումը գտնված է։

en: Hold lost
hy: Պահիր կորած է

en: Hold must be item group level
hy: Պահումը պետք է լինի նյութի խմբի մակարդակի

en: Hold must be item level
hy: Պահումը պետք է լինի նյութի մակարդակի

en: Hold must be record level
hy: Պահումը պետք է լինի գրառման մակարդակի

en: Hold next available item
hy: Պահիր հաջորդ մատչելի նյութը

note: %1$s:  IF force_hold_level == 'item_group'
en: Hold next available item from an item group %s
hy: Պահիր հաջորդ մատչելի տարրը նյութի խմբից %s

en: Hold notes
hy: Պահման նշումներ

en: Hold on
hy: Պահում

note: %1$s:  biblio_link | $raw | $KohaSpan %2$s:  patron_link | $raw | $KohaSpan
en: Hold on %s for %s has successfully been cancelled.
hy: %s պահումը %s համար հաջողությամբ չեղարկվել է։

en: Hold pickup library match
hy: Պահիր ստացման գրադարանի համընկնումը

en: Hold placed by :
hy: Պահումը տեղադրված է կողմից :

note: For the first occurrence, %1$s:  w.reservedate | $KohaDates
en: Hold placed on %s.
hy: Պահում է դրված %s։

en: Hold policy
hy: Պահելու քաղաքականություն

en: Hold ratio
hy: Պահման հարաբերակցություն

en: Hold ratio (greater than or equal to):
hy: Պահման գործակից (մեծ կամ հավասար):

en: Hold ratios
hy: Պահման հարաբերակցություններ

en: Hold ratios
hy: Պահման հարաբերակցություններ

en: Hold ratios &rsaquo; Circulation &rsaquo; Koha
hy: Պահման գործակիցներ &rsaquo; Տացք &rsaquo; Կոհա

en: Hold ratios to calculate items needed
hy: Պահանջվող նյութերի հաշվարկի համար պահման հարաբերակցություն

en: Hold reminder
hy: Պահման հիշեցում

en: Hold starts on date:
hy: Պահումը սկսվում է այս ամսաթվից:

en: Hold status
hy: Պահման Վիճակ

en: Hold transfer print receipt &rsaquo; Circulation &rsaquo; Koha
hy: Պահման տեղափոխման տպած ստացական &rsaquo; Տացք &rsaquo; Կոհա

en: Hold waiting too long
hy: Պահումը սպասում է շատ երկար

en: Holding libraries
hy: Պահումը իրականացնող գրադարաններ

en: Holding library
hy: Պահումը իրականացնող գրադարան

note: %1$s:  loopfilte.filter | html
en: Holding library = %s
hy: Պահումը իրականացնող գրադարան = %s

en: Holding library:
hy: Պահումը իրականացնող գրադարան։

note: %1$s:  itemloop.size() || 0 | html
en: Holdings (%s)
hy: Պահումներ (%s)

en: Holdings:
hy: Պահումներ։

en: Holds
hy: Պահումներ

note: For the first occurrence, %1$s:  Biblio.HoldsCount( SEARCH_RESULT.biblionumber ) | html
en: Holds (%s)
hy: Պահումներ (%s)

en: Holds allowed (daily)
hy: Թույլատրված պահումներ (օրական)

en: Holds allowed (daily):
hy: Պահումները թույլատրված են (օրական)։

en: Holds allowed (total)
hy: Թույլատրված պահումներ (ընդամենը)

en: Holds allowed (total):
hy: Պահումները թույլատրված են (ընդամենը)։

en: Holds awaiting pickup
hy: Վերցնելու ենթակա պահումներ

en: Holds awaiting pickup &rsaquo; Circulation &rsaquo; Koha
hy: Վերցնելու սպասող պահումներ &rsaquo; Տացք &rsaquo; Կոհա

note: %1$s:  show_date | $KohaDates
en: Holds awaiting pickup for your library on: %s
hy: Քո գրադարանի համար վերցնելու ենթակա պահումներ: %s

en: Holds history
hy: Պահման պատմությունը

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' no_html = 1
en: Holds history for %s
hy: Դուրս տրման պատմությունը սրա համար %s

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc'
en: Holds history for %s
hy: Պահումների պատմությունը սրա համար %s

note: %1$s:  ReservesMaxPickUpDelay | html
en: Holds listed here have been awaiting pickup for more than %s days.
hy: Այստեղ նշված պահումները սպասում են վերցման ավելի քան %s օր։

note: A
en: Holds on this item: %s / Total holds on this record: %s
hy: Պահումները այս նյութի համար: %s / Այս գրառման համար ընդհանուր պահումները: %s

note: A
en: Holds on this record: %s
hy: Այս գրառման համար պահումները։ %s

en: Holds per record (count)
hy: Պահումներ ըստ գրառման (հաշվիչ)

en: Holds per record (count):
hy: Պահումներ ըստ գրառման (հաշվիչ)։

en: Holds queue
hy: Պահումների հերթ

en: Holds queue
hy: Պահումների հերթ

en: Holds queue &rsaquo; Circulation &rsaquo; Koha
hy: Պահումներ &rsaquo; Տացք &rsaquo; Կոհա

note: %1$s:  report.total_success | html %2$s:  report.total_biblios | html
en: Holds queue for %s / %s has been successfully updated. Some errors occurred.
hy: %s / %s -ի համար հերթ է պահում, հաջողությամբ թարմացվել է: Հանդիպել են որոշ սխալներ։

en: Holds queue for biblio
hy: Պահումների հերթ բիբլիոյի համար

en: Holds queue successfully updated.
hy: Պահման հերթը հաջողությամբ թարմացվել է։

note: SCRIPT
en: Holds queue update
hy: Պահումների հերթի թարմացում

en: Holds statistics
hy: Պահումների վիճակագրություն

en: Holds statistics
hy: Պահումների վիճակագրություն

note: %1$s:  IF ( do_it ) %2$s:  END
en: Holds statistics%s &rsaquo; Results%s &rsaquo; Reports &rsaquo; Koha
hy: Պահումների վիճակագրություն%s &rsaquo; Արդյունքներ%s &rsaquo; Հաշվետվություններ &rsaquo; Կոհա

en: Holds to place (count)
hy: Տեղադրման ենթակա պահումներ (հաշվիչ)

en: Holds to pull
hy: Դուրս քաշելու պահումներl

en: Holds to pull
hy: Դուրս քաշելու պահումներl

en: Holds to pull &rsaquo; Circulation &rsaquo; Koha
hy: Դուրս քաշելու պահումներl &rsaquo; Տացք &rsaquo; Կոհա

note: %1$s:  from | $KohaDates %2$s:  to | $KohaDates
en: Holds to pull placed between %s and %s
hy: Հրելու ենթակա պահումները տեղադրված են սրանց միջև %s և %s

note: %1$s:  waiting_elsewhere | html
en: Holds waiting at other libraries (%s)
hy: Պահումներ որ սպասում են այլ գրադարաններում (%s)

note: %1$s:  waiting_here | html
en: Holds waiting here (%s)
hy: Այստեղ սպասող պահումներ (%s)

note: %1$s:  Koha.Preference('ReservesMaxPickUpDelay') | html %2$s:  overcount | html
en: Holds waiting over %s days: %s
hy: Պահումներ որ սպասում են ավելի քան %s օր։ %s

note: %1$s:  reservecount | html
en: Holds waiting: %s
hy: Սպասող պահումներ։ %s

note: %1$s:  cancel_reqs_count | html
en: Holds with cancellation requests: %s
hy: Պահումներ չեղարկման հայտերով: %s

en: Holds:
hy: Պահումներ։

en: Holiday exception
hy: Տոնական բացառություն

en: Holiday only on this day
hy: Տոնը միայն այս օրվան է համընկնում

en: Holiday repeated every same day of the week
hy: Տոնը կրկնվում է ամեն շաբաթվա նույն օրը

en: Holiday repeated yearly on the same date
hy: Տոնը կրկնվում է ամեն տարի նույն օրը

en: Holiday repeating weekly
hy: Շաբաթական կրկնվող տոն

en: Holiday repeating yearly
hy: Տոնը կրկնվում է ամեն տարի

en: Holidays on a range
hy: Տիրույթում առկա տոներ

en: Holidays repeated yearly on a range
hy: Տոնը կրկնվում է ամեն տարի այս տիրույթում

en: Home
hy: Տուն

en: Home libraries
hy: Տնային գրադարաններ

en: Home library
hy: Տնային գրադարան

en: Home library (branchcode)
hy: Տնային գրադարան (մասնաճյուղի կոդ)

note: %1$s:  loopfilte.filter | html
en: Home library = %s
hy: Տնային գրադարան = %s

note: SCRIPT
en: Home library unknown.
hy: Տնային գրադարանը անծանոթ է։

en: Home library:
hy: Տնային գրադարան։

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Home library: %s
hy: Տնային գրադարան։ %s

en: Horizontal bar:
hy: Հորիզոնական տող։

note: SCRIPT
en: Horizontal line
hy: Հորիզոնական տող

note: SCRIPT
en: Horizontal space
hy: Հորիզոնական տարածք

en: Horizontal:
hy: Հորիզոնական։

en: Host
hy: Հյուրընկալ

en: Host records
hy: Հիմնական գրառումներ

en: Host:
hy: Հյուրընկալ։

en: Hostname/Port
hy: Հանգույցի անուն/պորտ

en: Hostname:
hy: Հանգույցի անուն։

en: Hour
hy: Ժամ

en: Hourly rental charge
hy: Վարձավճարի ժամային գանձում

en: Hourly rental charge:
hy: Վարձավճարի ժամային գանձում։

en: Hourly rental charge:
hy: Վարձավճարի ժամային գանձում։

en: Hourly rentals use calendar:
hy: Ժամային վարձավճարները օգտագործում են օրացույց։

en: Hours
hy: Ժամեր

en: Housebound
hy: Կապված տանը

en: Housebound details
hy: Տանը կցվածի մանրամասներ

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc'
en: Housebound details for %s
hy: Տնակյացի մանրամասներ %s

en: Housebound roles
hy: Տնակյացի դերեր

en: How many issues do you want to receive?
hy: Քանի՞ համար ես ցանկանում ստանալ։

en: How should patrons be deleted?
hy: Ինչպե՞ս պետք է հաճախորդները ջնջվեն։

en: How to process items:
hy: Ինչպե՞ս ուղարկել նյութերը։

en: Hrvatski (Croatian)
hy: Hrvatski (Խորվաթերեն)

en: Huge text
hy: Մեծ տեքստ

en: I encountered some problems.
hy: Ես ունեմ որոշ պրոբլեմներ

en: I received this from you:
hy: Ես սա ստացել եմ քեզնից։

en: I will pass back what you type here, if you press OK.
hy: Ես կվերադարձնեմ քո մուտք արածը, եթե սեղմես OK։

note: SCRIPT
en: ID attribute must be unique
hy: ID հատկանիշը պետք է եզակի լինի

en: IDs:
hy: ID -եր:

en: ILL module configuration problem. Take a look at the
hy: ՄԳԲ մոդուլի կարգաբերման խնդիր։ Նայիր

en: ILL notice sent to patron
hy: ՄԳԲ Ծանուցագիր է ուղարկվել այցելուին

note: A
en: ILL request log
hy: ՄԳԲ հարցման լոգ

en: ILL request log
hy: ՄԳԲ հարցման լոգ

en: ILL requests
hy: ՄԳԲ հարցումներ

en: ILL requests
hy: ՄԳԲ հարցումներ

en: ILL requests &rsaquo; Koha
hy: ՄԳԲ հարցումներ &rsaquo; Կոհա

en: ILL requests history
hy: ՄԳԲ հարցման պատմություն

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc'
en: ILL requests history for %s
hy: ՄԳԲ հարցումների պատմությունը սրա համար %s

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' no_html = 1
en: ILL requests history for %s &rsaquo; Patrons &rsaquo; Koha
hy: ՄԳԲ հարցումների պատմությունը սրա համար %s &rsaquo; Ընթերցողներ &rsaquo; Կոհա

en: ILL requests:
hy: ՄԳԲ հարցումներ։

en: ILL staff email:
hy: ՄԳԲ աշխատակազմի է․ փոստ։

en: IP address has changed, please log in again
hy: IP հասցեն փոխվել է, մուտք եղեք նորից

en: IP address has changed. Please log in again
hy: IP հասցեն փոխվել է, մուտք եղեք նորից

en: ISBD details
hy: Նյութի մանրամասներ

en: ISBN or ISSN or other standard number:
hy: ISBN կամ ISSN կամ այլ ստանդարտ համար:

en: ISO 639-2 standard language codes
hy: ISO 639-2 ստանդարտ լեզուների կոդեր

en: ISO Format (YYYY-MM-DD)
hy: ISO ձևաչափ (ՏՏՏՏ-ԱԱ-ՕՕ)

en: ISO code
hy: ISO կոդ

en: ISO code:
hy: ISO կոդ:

en: Icon URL:
hy: Պատկերիկի URL:

note: SCRIPT
en: Id should start with a letter, followed only by letters, numbers, dashes, dots, colons or underscores.
hy: Id-ն պետք է սկսվի տառով, որին կհետևեն միայն տառերը, թվերը, գծիկները, կետերը, երկու կետերը կամ ներքևի գծիկները:

en: Identity provider added successfully.
hy: Նույնականացման մատակարարը հաջողությամբ ավելացված է։

en: Identity provider domain added successfully.
hy: Նույնականացման մատակարարի դոմեյնը հաջողությամբ ավելացված է։

en: Identity provider domain updated successfully.
hy: Նույնականացման մատակարարի դոմեյնը հաջողությամբ թարմացված է։

en: Identity provider email domains
hy: Նույնականացման մատակարարի էլ․ փոստի դոմեյններ

en: Identity provider updated successfully.
hy: Նույնականացման մատակարարը հաջողությամբ թարմացված է։

en: Identity providers
hy: Նույնականացման մատակարարներ

en: Identity providers
hy: Նույնականացման մատակարարներ

en: If
hy: Եթե

en: If a card number exists in the table, you can choose whether to ignore the new one or overwrite the old one.
hy: Եթե քարտի համարը առկա է աղյուսակում, ապա ունես ընտրություն, կամ անտեսել նորը կամ վերագրել հինը։

note: I
en: If a field matching the rule tag only exists in the incoming record
hy: Եթե կանոնին համապատասխանող դաշտի ցուցիչ միայն գոյություն ունի մուտքային գրառումում

en: If a template allows public enrollment, patrons can enroll in a club based on this template from the public catalog.
hy: Եթե ձևանմուշը թույլ է տալիս հանրային ներառում, օգտվողները կարող են ներառվել ակումբում հանրային քարտարանից, հիմնված այս ձևանմուշի վրա։

en: If all unavailable
hy: Եթե բոլորը անհասանելի են

en: If amounts changed, round to a multiple of
hy: Եթե մեծությունները փոխվել են, կլորացրու դեպի բազմապատիկը

en: If any unavailable
hy: եթե ցանկացածը անմատչելի է

en: If checked, attribute will be a unique identifier. If a value is given to a patron record, the same value cannot be given to a different record.
hy: Եթե ընտրված է, բաղկացուցիչը կլինի եզակի բնութագրիչ։ Եթե արժեք է տրված ընթերցողի գրառմանը, նույն արժեքը չի կարելի տալ այլ գրառման։

en: If checked, changes for this holiday will be copied to all libraries. If the holiday doesn't exists for a library, no change is made.
hy: Եթե ընտրված է, այս տոնի հետ կապված փոփոխությունները կարտագրվեն բոլոր գրադարաններում։ Եթե տոնը գրադարանի համար արդեն չէ, փոփոխություն չի կատարվում։

en: If checked, daily charge will be calculated using the calendar to exclude holidays. If not checked, the fee will be calculated based on the number of days until due, directly.
hy: Եթե ընտրված է, ամենօրյա վճարը հաշվարկվելու է օրացույցի միջոցով` արձակուրդները բացառելու համար: Եթե ընտրված չէ, ապա վճարը հաշվարկվելու է ուղղակիորեն մինչև վերադարձի օրերի քանակով:

en: If checked, hourly charge will be calculated using the calendar to exclude holidays. If not checked, the fee will be calculated based on the number of hours until due, directly.
hy: Եթե ընտրված է, ամենժամյա վճարը հաշվարկվելու է օրացույցի միջոցով` արձակուրդները բացառելու համար: Եթե ընտրված չէ, ապա վճարը հաշվարկվելու է ուղղակիորեն մինչև վերադարձի ժամերի թվով:

en: If checked, it means that the subfield is a URL and can be clicked
hy: Եթե ընտրված է, ապա նշանակում է որ ենթադաշտը URL է և կարելի է կտտացնել

en: If checked, it means that the subfield is a URL and can be clicked.
hy: Եթե ընտրված է, դա նշանակում է որ ենթադաշտը URL է և կարելի է կտտացնել։

en: If checked, items of this type will be hidden as filters in OPAC's advanced search.
hy: Եթե ընտրված է, ապա այս տեսակի նյութերը ՀՕԱՔ-ի խորացված որոնման մեջ կթաքցվեն որպես զտիչներ։

en: If checked, items will be automatically checked in once they've reached their due date. This feature requires the
hy: Եթե ընտրված է, նյութերն ինքնաշխատ կերպով հետ կընդունվեն, երբ հասնեն վերադարձի իրենց ժամկետին: Այս հատկությունը պահանջում է

en: If checked, new subscriptions you create will be automatically shared with Mana KB.
hy: Եթե ընտրված է, ձեր ստեղծած նոր բաժանորդագրությունները ինքնաշխատ կերպով կիսվում են Mana KB-ի հետ:

en: If checked, no item of this type can be issued. If not checked, every item of this type can be issued unless notforloan is set for a specific item.
hy: Եթե ընտրված է, այս տեսակի ոչ մի նյութ չի սպասարկվի։ Եթե ընտրված չէ, այս տեսակի ցանկացած նյութ կարող է սպասարկվել քանի դեռ նյութի համար չի դրվել notforloan։

en: If checked, this holiday will be copied to all libraries. If the holiday already exists for a library, no change is made.
hy: Եթե ընտրված է, այս տոնը կարտագրվի բոլոր գրադարաններում։ Եթե տոնը գրադարանի համար արդեն առկա է, փոփոխություն չի կատարվում։

en: If combining multiple keys they must be in specified order: Shift-Cmd-Ctrl-Alt
hy: Երբ համադրում ես բազմակի բանալիները, դրանք պետք է լինեն որոշակի կարգով: Shift-Cmd-Ctrl-Alt

en: If empty, English is used
hy: Եթե դատարկ է, անգլերենն է օգտագործված

en: If empty, discount rate from vendor will be used
hy: Եթե դատարկ է, մատակարարի կողմից կօգտագործվի զեղչի գործակից

en: If items have been created when ordering or receiving, they will be deleted.
hy: Եթե պատվիրելուց կամ ստանալուց նյութերը ստեղծվել են, դրանք կջնջվեն։

en: If loading patron attributes, the 'patron_attributes' field should contain a comma-separated list of attribute types and values. The attribute type code and a colon should precede each value. For example:
hy: Երբ բեռնավորվում են ընթերցողի հատկանիշները, 'patron_attributes' դաշտը պետք է պարունակի հատկանիշների տեսակների և աժեքների ցուցակը բաժանված ստորակետներով։ Հատկանիշների տեսակի կոդը և երկու կետը պետք է նախորդեն ամեն արժեքին։ Օրինակ՝

en: If matching record is already in the borrowers table:
hy: Եթե համընկնող գրառումը արդեն իսկ ընթերցողի աղյուսակում է։

en: If not set then items.dateaccessioned will be used
hy: Եթե սահմանված չէ, ապա կօգտագործվեն items.dateaccessioned

en: If one is selected, the patron record input page will only allow values to be chosen from the authorized value list. However, an authorized value list is not enforced during batch patron import.
hy: Եթե մեկը ընտրված է, ընթերցողի գրառման մուտքի էջը միայն թույլ կտա ընտրել արժեքներ թույլատրված արժեքների ցուցակից։ Սակայն, թույլատրված արժեքների ցուցակը ուժի մեջ մտած չէ ընթերցողների փաթեթային ներմուծման դեպքում։

en: If set, a club based on this template can only be enrolled in by patrons with a valid email address.
hy: Եթե կարգաբերված է, ապա այս ձևանմուշի վրա հիմնված ակումբը կարող է միայն ներառվել այն օգտվողների կողմից, ովքեր որ ունեն էլ. փոստի վավերական հասցեներ։

en: If set, only librarians logged in with this branch will be able to modify this club template.
hy: Եթե կարգաբերված է, ապա միայն այս մասնաճյուղով մուտք գործած գրադարանավարները ի վիճակի կլինեն ձևափոխելու այս ակումբի ձևանմուշը։

note: I
en: If the original record has a field matching the rule tag, but the matching field is not in the incoming record
hy: Եթե սկզբնական գրառումն ունի պիտակի կանոնների համապատասխանող դաշտ, բայց համապատասխան դաշտը մուտքային գրառումում չէ

note: I
en: If the original record has fields matching the rule tag, but no fields with this are found in the incoming record
hy: Եթե սկզբնական գրառումն ունի պիտակի կանոնների համապատասխանող դաշտեր, բայց մուտքային գրառման մեջ դրանով դաշտեր չեն գտնվել

note: I
en: If the original record has one or more fields matching with the rule tag, but one or more fields matching the rule tag differ in the incoming record
hy: Եթե սկզբնական գրառումն ունի պիտակի կանոնի հետ համընկնող մեկ կամ մի քանի դաշտ, բայց պիտակի կանոնին համապատասխանող մեկ կամ մի քանի դաշտեր տարբերվում են մուտքային գրառումից

note: %1$s:  "borrowers.relationship" | $HtmlTags tag="strong" %2$s:  "borrower_relationships.relationship" | $HtmlTags tag="strong"
en: If the relationship is one you want, please add it to the 'borrowerRelationship' system preference, otherwise have your system's administrator correct the values in %s and/or %s in the database.
hy: Եթե փոխհարաբերությունն այնպիսին է, ինչպիսին ցանկանում եք, խնդրում ենք այն ավելացնել 'borrowerRelationship' համակարգային նախապատվությանը, հակառակ դեպքում ձեր համակարգի կառավարիչը թող շտկի արժեքները %s -ում և/կամ %s -ը տվյալների շտեմարանում։

en: If the system preference 'AllowHoldPolicyOverride' is enabled, these policies can be overridden by your circulation staff.
hy: Եթե 'AllowHoldPolicyOverride' համակարգային նախապատվությունը թույլատրված է, այս քաղաքականությունները կարելի է վերագրել քո տացքի աշխատակազմի միջոցով։

en: If the total amount loanable for a given patron category is left blank, no limit applies, except possibly for a limit you define for a specific item type.
hy: Եթե տվյալ ընթերցողի դասի համար տրվող նյութերի ընդհանուր քանակը թողնված է դատարկ, սահմանափակումներ չեն կիրառվում, բացի քո կողմից որոշակի նյութի համար սահմանված սահմանափակումը

en: If there is a day (or more) in the week where issues are never published, you can check corresponding boxes below.
hy: Եթե շաբաթվա մեջ կա օր (կամ ավելին) երբ համարները չեն տպագրվել, դու կարող ես ընտրել ստորև բերված վանդակները։

en: If this field is empty, or '*' any email domain will match this rule.
hy: Եթե այս դաշտը դատարկ է, կամ '*' է, էլ․ փոստի ցանկացած դոմեյն կհամապատասխանի այս կանոնին:

en: If this is not what you were expecting, go to
hy: Եթե սա այն չէ որ սպասում էիր, գնա

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: If this is what you want, select the 'Delete batch' option from the toolbar
hy: Եթե սա այն է ինչ ցանկանում ես, գործիքաշարից ընտրիր 'Ջնջիր փաթեթը'

en: If you are using a layout without barcodes, this may result in missing entries or a blank page
hy: Եթե օգտագործում եք առանց շտրիխի ուրվագիծը, ապա դա կարող է հանգեցնել բացակա մուտքերի կամ դատարկ էջի

en: If you can't find what you are looking for, you can
hy: Եթե չես գտնում այն ինչ փնտրում ես, դու կարող ես

en: If you change an authorized value code, existing records using it won't be updated. Changes to value descriptions will show immediately.
hy: Եթե փոխել ես թույլատրված արժեքի կոդը, առկա գրառումները որ օգտագործում են այն չեն թարմացվի։ Արժեքի նկարագրության փոփոխությունները տեսանելի կդառնան միանգամից։

en: If you delete this fund, all orders linked to this fund will be deleted!
hy: Եթե ջնջես այս դրամագլուխը, դրա հետ կապված բոլոր կապերը ևս կջնջվեն

en: If you do not have an external account, but do have a local account, you can still log in:
hy: Եթե չունես արտաքին հաշիվ, բայց ունես տեղային հաշիվ, ապա դեռ կարող ես մուտք գործել։

en: If you do not specify a due date, it will be set according to circulation rules
hy: Եթե վերադարձի ժամկետ չեք նշում, ապա այն սահմանվում է տացքի կանոնների համաձայն

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron = request.patron
en: If you do not wish to check out the item to %s and would rather issue it to an in-house statistical patron, choose the patron here
hy: Եթե չեք ցանկանում սպասարկել նյութը %s -ին և նախընտրում եք այն ուղարկել ներքին վիճակագրական ընթերցողին, ապա ընթերցողին ընտրեք այստեղ

en: If you have a CAS account, please choose against which one you would like to authenticate:
hy: Եթե ոնես CAS հաշիվ, ընտրիր թե փոխճանաչումը որի համար ես ցանկանում կատարել։

en: If you have a CAS account, please click here to login
hy: Եթե ունես CAS հաշիվ, գրանցման համար սեղմիր այստեղ

en: If you installed sample patron categories please select the "Staff" option in the patron categories dropdown box.
hy: Եթե տեղադրում ես ընթերցողական սովորական դասերը, ընթերցողական դասերի բացվող աղյուսակից ընտրիր "Աշխատակազմ"։

en: If you make any change to the mappings, you must ask your administrator to run misc/batchRebuildBiblioTables.pl.
hy: Եթե քարտեզավորումում կատարես որևէ փոփոխություն, տեղեկացրու ադմինիստրատորին որ աշխատեցնի misc/batchRebuildBiblioTables.pl -ը։

en: If you plan to use auto register feature, either
hy: Եթե նախատեսում եք օգտագործել ինքնագրանցման հնարավորությունը, կամ

en: If you select a value here, the indicators will be limited to the authorized value list
hy: Եթե այստեղ ընտրես արժեք, ինդիկատորները կսահմանափակվեն արժեքների թույլատրված ցուցակով

en: If you want Koha to trigger an action (send a letter or restrict a member), a delay value is required.
hy: Եթե ցանկանում ես, որ Կոհան ակտիվացնի գործողություն (ուղարկի նամակ կամ արգելափակի անդամին), պահանջվում է ուշացման արժեք։

en: If you wish to share some of your data, please enable the functionality in the "Share your usage statistics" section of the Administration module.
hy: Եթե ցանկանում ես քո տվյալների մի մասով կիսվել, ադմին մոդուլի "Կիսվիր օգտվելու վիճակագրությամբ" մասից թույլտարիր հնարավորությունը։

en: Ignore
hy: Անտեսիր

en: Ignore
hy: Անտեսիր

en: Ignore (I)
hy: Անտեսիր (I)

note: SCRIPT
en: Ignore all
hy: Անտեսիր բոլորը

en: Ignore and return to transfers:
hy: Անտեսիր և վերադարձիր փոխանցումներին։

en: Ignore incoming record (its items may still be processed)
hy: Անտեսիր մուտքային գրառումը (դրա նյութերը դեռ կարող են մշակվել)

en: Ignore items
hy: Անտեսիր նյութերը

note: SCRIPT
en: Ignore matches
hy: Անտեսիր համընկնումները

en: Ignore means that the subfield does not display in the record editor and that its value, if any, is deleted from the record
hy: Անտեսել նշանակում է, որ ենթադաշտը չի արտածվում գրառման խմբագրիչում և որ դրա արժեքը, եթե այդպիսիք կա, ջնջվում է գրառումից

note: SPAN
en: Ignore the calendar
hy: Անտեսիր օրացույցը

en: Ignore this one, keep the existing one
hy: Անտեսիր այս մեկը, պահիր առկան

note: SCRIPT
en: Ignored
hy: Անտեսված

en: Image
hy: Պատկեր

en: Image 1
hy: Պատկեր 1

en: Image 2
hy: Պատկեր 2

en: Image ID
hy: Պատկերի ID

note: SCRIPT
en: Image description
hy: Պատկերի նկարագրությունը

en: Image exceeds 2MB. Please resize and import again.
hy: Պատկերի չափը գերազանցում է 2ՄԲ-ը։ Փոխիր չափը և նորից ներմուծիր։

en: Image file
hy: Պատկերի նիշք

en: Image from Amazon.com
hy: Պատկեր Amazon.com -ից

note: A
en: Image from Coce
hy: Պատկեր Coce -ից

en: Image from Syndetics
hy: Պատկերը Syndetics -ից

note: SCRIPT
en: Image is decorative
hy: Պատկերը դեկորատիվ է

note: SCRIPT
en: Image list
hy: Պատկերի ցուցակ

en: Image manager
hy: Պատկերի կառավարիչ

en: Image name:
hy: Պատկերի անուն։

note: %1$s:  IMAGE_NAME | html
en: Image name: %s
hy: Պատկերի անուն: %s

note: %1$s:  filerror.CRDFIL | html %2$s:  ELSIF ( filerror.CARDNUMBER_DOES_NOT_EXIST )
en: Image not imported (%s missing). %s
hy: Պատկերը չի ներմուծվել (%s բացակա է)։ %s

note: %1$s:  ELSIF ( filerror.OVRSIZ )
en: Image not imported because Koha was unable to open the image for reading. %s
hy: Պատկերը չի ներմուծվել քանի որ Կոհան չկարողացավ բացել պատկերի նիշքը կարդալու համար։ %s

note: %1$s:  END %2$s:  END %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Image not imported because of an unknown error. Please refer to the error log for more details. %s %s %s imported successfully. %s
hy: Պատկերը չի ներմուծվել քանի որ առկա է անհասկանալի սխալ։ Դիտիր սխալի գրանցման նիշքը մանրամասների համար։ %s %s %s ներմուծվել են հաջողությամբ %s

note: %1$s:  ELSIF ( filerror.IMGEXISTS )
en: Image not imported because the database returned an error. Please refer to the error log for more details. %s
hy: Պատկերը չի ներմուծվել քանի որ շտեմարանը վերադարձրել է սխալ։ Մանրամասների համար դիտիր սխալի գրանցման նիշքը։ %s

note: %1$s:  ELSIF ( filerror.OPNERR )
en: Image not imported because the image file is corrupted. %s
hy: Պատկերը չի ներմուծվել քանի որ պատկերի նիշքը վնասված է։ %s

note: %1$s:  ELSIF ( filerror.CRDFIL )
en: Image not imported because the image file is too big (see online help for maximum size). %s
hy: Պատկերը չի ներմուծվել քանի որ պատկերի նիշքը շատ մեծ է (մեծագույն չափի համար տես առցանց օգնությունը)։ %s

note: %1$s:  ELSIF ( filerror.CORERR )
en: Image not imported because the image format is unrecognized. %s
hy: Պատկերը չի ներմուծվել քանի որ պատկերի ձևաչափը չի ճանաչված։ %s

note: For the first occurrence, %1$s:  ELSIF ( filerror.MIMERR )
en: Image not imported because this patron does not exist in the database. %s
hy: Պատկերը չի ներմուծվել քանի որ այս ընթերցողը շտեմարանում գոյություն չունի։ %s

note: SCRIPT
en: Image options
hy: Պատկերի ընտրանքները

en: Image source:
hy: Պատկերի աղբյուր։

en: Image successfully uploaded
hy: Պատկերը հաջողությամբ բեռնավորվել է

note: SCRIPT
en: Image title
hy: Պատկերի անունը

en: Image upload results :
hy: Պատկերի ներմուծման արդյունքները

en: Image(s) successfully deleted
hy: Պատկեր(ներ)ը հաջողությամբ ջնջվել է

note: SCRIPT
en: Image...
hy: Պատկեր․․․

en: Image:
hy: Պատկեր։

en: Images
hy: Պատկերներ

en: Images
hy: Պատկերներ

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title-head.inc'
en: Images &rsaquo; %s &rsaquo; Catalog &rsaquo; Koha
hy: Պատկերներ &rsaquo; %s &rsaquo; Քարտարան &rsaquo; Կոհա

en: Images &rsaquo; Patron card creator &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha
hy: Պատկերներ &rsaquo; Ընթերցողական տոմսի ստեղծող &rsaquo; Գործիքներ &rsaquo; Կոհա

note: %1$s:  localimages.count || 0 | html
en: Images (%s)
hy: Պատկերներ (%s)

en: Images for
hy: Պատկերներ համար

note: SCRIPT
en: Images must be marked as decorative or have an alternative text description
hy: Պատկերները պետք է նշվեն որպես դեկորատիվ կամ ունենան այլընտրանքային տեքստային նկարագրություն

note: SCRIPT
en: Images must have an alternative text description. Decorative images are not allowed.
hy: Պատկերները պետք է ունենան այլընտրանքային տեքստի նկարագրություն: Դեկորատիվ պատկերներ չեն թույլատրվում:

en: Import
hy: Ներմուծում

note: %1$s:  authority_type.authtypecode | html
en: Import %s authority type (fields and subfields) from a spreadsheet file (.csv, .ods)
hy: Ներմուծիր %s հեղինակավորի տեսակը (դաշտեր, ենթադաշտեր) աղյուսակի նիշքից (.csv, .ods)

note: %1$s:  loo.frameworkcode | html
en: Import %s framework structure (fields and subfields) from a spreadsheet file (.csv or .ods)
hy: Ներմուծիր %s շրջանակի կառուցվածքը (դաշտեր և ենթադաշտեր) աղյուսակի նիշքից (.csv կամ .ods)

note: SCRIPT
en: Import MARC records
hy: Ներմուծեք ՄԵԸՔ գրառումները

en: Import all the checked items in the basket with the following accounting details (used only if no information is filled for the item):
hy: Ներմուծիր զամբյուղի բոլոր ընտրված նյութերը հետևյալ հաշվապահական մանրամասներով (օգտագործվում է միայն եթե նյութի համար տեղեկատվություն չկա լրացված)։

en: Import all the checked items in the basket with the following parameters:
hy: Ներմուծիր զամբյուղի բոլոր ընտրված նյութերը հետևյալ պարամետրերով։

note: BUTTON
en: Import an MARC (ISO 2709) or MARCXML record
hy: Ներմուծիր MARC (ISO 2709) կամ MARCXML գրառում

note: A
en: Import authority type (fields, subfields) from a spreadsheet file (.csv, .ods)
hy: Ներմուծիր հեղինակավորի տեսակը (դաշտեր, ենթադաշտեր) աղյուսակի նիշքից (.csv, .ods)

en: Import batch deleted successfully
hy: Փաթեթով ներմուծվածը հաջողությամբ ջնջված է

en: Import date
hy: Ներմուծման ամսաթիվ

en: Import default framework structure (fields and subfields) from a spreadsheet file (.csv or .ods)
hy: Ներմուծիր լռակյաց շրջանակի կառուցվածքը (դաշտեր և ենթադաշտեր) աղյուսակի նիշքից (.csv կամ .ods)

note: A
en: Import framework structure (fields, subfields) from a spreadsheet file (.csv or .ods)
hy: Ներմուծիր շրջանակի կառուցվածքը (դաշտեր, ենթադաշտեր) աղյուսակի նիշքլից (.csv կամ .ods)

en: Import into the borrowers table
hy: Ներմուծել պատվիրողի աղյուսակ

en: Import patron data
hy: Ներմուծիր ընթերցողի տվյալները

en: Import patron data
hy: Ներմուծիր ընթերցողի տվյալները

en: Import patrons
hy: Ներմուծել ընթերցողներին

en: Import patrons
hy: Ներմուծել ընթերցողներին

en: Import quotes
hy: Ներմուծել մեջբերումները

en: Import record...
hy: Ներմուծիր գրառում...

en: Import results :
hy: Ներմուծել արդյունքները ։

note: INPUT type=submit name=mainformsubmit
en: Import this batch into the catalog
hy: Ներմուծիր այս փաթեթը քարտարան

en: Important
hy: Կարևոր

note: SCRIPT
en: Important fields(s) are not filled. Are you sure you want to save?
hy: Կարևոր դաշտ(եր)ը լրացված չեն: Վստա՞հ ես որ ուզում ես պահել։

en: Important:
hy: Կարևոր է։

en: Important:
hy: Կարևոր է։

en: Important: Item types are what you apply circulation rules to. Circulation rules govern how your institution will lend its items: Checkout length, renewal policy, hold policy, etc. For example a circulation rule applied to the DVD item type may enforce a payment of $1.00 for checking out any DVD.
hy: Կարևոր է։ Նյութի տեսակներն են թե ինչպես ես կիրառում տացքի օրենքները։ Տացքի օրենքները կառավարում են թե ինչպես է քո ինստիտուտը տրամադրում իր նյութերը. Տացքի տևողությունը, թարմացման կարգը, պահման կարգը, և այլն։ Օրինակ՝ տացքի օրենքը որ կիրառված է նյութի ԴՎԴ տեսակին կստիպի կատարելու $1.00 վճարում ցանկացած ԴՎԴ վերցնելիս։

en: Imported
hy: Ներմուծված

en: Importing
hy: Ներմուծում

en: Impossible to connect to the message broker
hy: Հնարավոր չէ միանալ հաղորդագրության բրոքերին

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' biblio = item.bundle_host.biblio link = 1
en: In bundle: %s
hy: Փաթեթում՝ %s

en: In framework:
hy: Շրջանակում։

en: In months:
hy: ամիսներ։

note: For the first occurrence, %1$s:  OPACBaseURL | $raw %2$s:  BIBLIO_RESULT.biblionumber | html
en: In online catalog: %s/cgi-bin/koha/opac-detail.pl?biblionumber=%s
hy: Առցանց քարտարանում: %s/cgi-bin/koha/opac-detail.pl?biblionumber=%s

en: In order for offline circulation to work on this computer, your library's records must be up-to-date on this computer:
hy: Որպեսզի ցանցից անջատված տացքը աշխատի այս համակարգչի վրա, քո գրադարանի գրառումները պետք է այս համակարգչի վրա լինեն թարմ։

en: In processing
hy: Գործողության մեջ

en: In the next steps you will be guided through some basic requirements like defining Koha user with all administrative privileges (superlibrarian).
hy: Հաջորդ քայլերում դու կուղեկցվես որոշ հիմնական պահանջների միջով, ինչպիսիք են՝ կառավարչական բոլոր արտոնություններով Կոհայի օգտվողի սահմանումը (գերգրադարանավար)։

en: In transit
hy: Տեղափոխման մեջ

note: %1$s:  Branches.GetName( item.transfer.frombranch ) | html %2$s:  Branches.GetName( item.transfer.tobranch ) | html %3$s:  item.transfer.datesent | $KohaDates
en: In transit from %s to %s since %s
hy: Գտնվում է տրանզիտում %s մինչև %s ընդամենը %s

note: %1$s:  Branches.GetName( itemloo.transfertfrom ) | html %2$s:  Branches.GetName( itemloo.transfertto ) | html %3$s:  itemloo.transfertwhen | $KohaDates
en: In transit from %s, to %s, since %s
hy: Տեղափոխվում է %s -ից, դեպի %s, սկսած %s

note: %1$s:  recall.library.branchname | html
en: In transit to %s
hy: Տեղափոխման մեջ է դեպի %s

en: In use
hy: Օգտագործման մեջ է

en: In your cart
hy: Քո սայլակում է

en: Inactive
hy: Ոչ ակտիվ

en: Inactive budgets
hy: Ոչ ակտիվ բյուջեներ

note: A
en: Inactive recalls
hy: Ոչ ակտիվ հետկանչերը

en: Include TOC
hy: Ներառում է TOC -ը

en: Include all rows (ignore pagination):
hy: Ներգրավիր բոլոր տողերը (անտեսիր էջակալումը)։

note: INPUT type=checkbox name=filter_archived
en: Include archived suggestions in the search
hy: Որոնման մեջ ներառեք արխիվացված առաջարկները

en: Include archived:
hy: Ներառեք արխիվացվածները։

en: Include expirations before today:
hy: Ներառեք ժամկետի լրանալը մինչև այսօր։

en: Include expired subscriptions:
hy: Ներառում է ժամկետանց բաժանորդագրություն։

en: Include ordered
hy: Ներառեք պատվիրվածները

en: Include suspended
hy: Ներառեք կասեցվածները

en: Include tax
hy: Ներառում է հարկը

en: Includes the domain part, but the path part of the URL should go into Database.
hy: Ներառում է դոմեյնի մասը, սակայն URL-ի ուղու մասը պետք է գնա Շտեմարան։

en: Income (cash)
hy: Եկամուտ (կանխիկ)

note: SCRIPT
en: Inconsistency detected!
hy: Անհամատեղելիություն հայտնաբերվեց:

note: SCRIPT
en: Incorrect syntax, cannot save
hy: Սխալ շարահյուսություն, չի կարող հիշել

en: Increase
hy: Մեծացնել

note: SCRIPT
en: Increase indent
hy: Մեծացնել միջակայքը

en: Indefinite
hy: Անորոշ

en: Indexed in:
hy: Ցուցիչավորված

en: Indexes
hy: Ցուցիչներ

en: Indicator 1
hy: Ինդիկատոր 1

en: Indicator 2
hy: Ինդիկատոր 2

en: Individual libraries:
hy: Անհատական գրադարաններ։

en: Info:
hy: Info։

en: Information
hy: Տեղեկատվություն

en: Inherit
hy: Ժառանգել

en: Inherit from settings
hy: Ժառանգված են կարգաբերումներից

en: Inherit from system preferences
hy: Ժառանգված են համակարգային նախապատվություններից

en: Inherited
hy: Ժառանգված

en: Initial float
hy: Սկզբնական սահք

en: Initial float:
hy: Սկզբնական սահք։

en: Initials
hy: Սկզբնատառեր

en: Initials:
hy: Սկզբնատառեր։

en: Initials:
hy: Սկզբնատառեր։

note: SCRIPT
en: Inline
hy: Համահունչ

en: Inner counter
hy: Ներքին հաշվիչ

en: Inner counter:
hy: Ներքին հաշվիչ։

en: Inner counter:
hy: Ներքին հաշվիչ։

note: SCRIPT
en: Insert
hy: Ներդնել

en: Insert
hy: Ներդնել

note: SCRIPT
en: Insert authorized value parameter
hy: Ներմուծեք լիազորված արժեքի պարամետրը

note: SCRIPT
en: Insert bibliographic framework parameter
hy: Տեղադրեք մատենագիտական շրջանակի պարամետրը

note: SCRIPT
en: Insert cash register parameter
hy: Ներմուծեք դրամարկղի պարամետրը

note: SCRIPT
en: Insert classification source parameter
hy: Տեղադրեք դասակարգման աղբյուրի պարամետրը

note: SCRIPT
en: Insert column after
hy: Ներմուծիր սյունակը հետո

note: SCRIPT
en: Insert column before
hy: Ներմուծիր սյունակը մինչ

en: Insert copyright symbol (©)
hy: Մտցրու հեղինակային իրավունքի նշանը (©)

en: Insert copyright symbol (℗) (sound recordings)
hy: Ավելացրու հեղինակային իրավունքի նշանը (℗) (ձայնագրություններ)

note: SCRIPT
en: Insert credit type parameter
hy: Ներմուծեք կրեդիտի տեսակի պարամետրը

note: SCRIPT
en: Insert date parameter
hy: Ներմուծեք ամսաթվի պարամետրը

note: SCRIPT
en: Insert date\/time
hy: Ներմուծիր ամսաթիվը\/ժամը

note: SCRIPT
en: Insert debit type parameter
hy: Ներմուծեք դեբիտի տեսակի պարամետրը

en: Insert delimiter (‡)
hy: Ներմուծիր բաժանարարը (‡)

note: SCRIPT
en: Insert image
hy: Ներմուծիր պատկերը

note: SCRIPT
en: Insert item types parameter
hy: Ներմուծեք նյութերի տեսակների պարամետրը

note: SCRIPT
en: Insert libraries parameter
hy: Ներմուծեք գրադարան պարամետրը

en: Insert line break
hy: Ներմուծիր տողի կտրողը

note: SCRIPT
en: Insert link
hy: Ներմուծիր հղումը

note: SCRIPT
en: Insert link (if link plugin activated)
hy: Ներմուծիր հղումը (եթե հղման պլագինը ակտիվացված է)

note: SCRIPT
en: Insert list parameter
hy: Տեղադրեք ցանկի պարամետրը

en: Insert parameter
hy: Ներմուծեք պարամետրը

note: SCRIPT
en: Insert patron category parameter
hy: Ներմուծեք ընթերցողի դասի պարամետրը

note: SCRIPT
en: Insert row after
hy: Ներմուծիր տողը հետո

note: SCRIPT
en: Insert row before
hy: Ներմուծիր տողը մինչ

en: Insert runtime parameter
hy: Ներմուծեք կատարման ժամանակի պարամետրը

note: SCRIPT
en: Insert table
hy: Ներդնել աղյուսակ

note: SCRIPT
en: Insert template
hy: Ներդնել ձևանմուշը

note: SCRIPT
en: Insert template...
hy: Ներդնել ձևանմուշը

note: SCRIPT
en: Insert text parameter
hy: Ներմուծեք տեքստի պարամետրը

note: SCRIPT
en: Insert video
hy: Ներդնել տեսանյութ

note: SCRIPT
en: Insert\/edit iframe
hy: Տեղադրել\/խմբագրել iframe

note: SCRIPT
en: Insert\/edit image
hy: Ներմուծել\/խմբագրել պատկերը

note: SCRIPT
en: Insert\/edit link
hy: Ներմուծել\/խմբագրել հղումը

note: SCRIPT
en: Insert\/edit media
hy: Insert\/edit մեդիա

note: SCRIPT
en: Insert\/edit video
hy: Insert\/edit տեսանյութ

en: Install
hy: Տեղադրել

en: Install basic configuration settings
hy: Տեղադրել ձևավորման հիմնական կարգաբերումները

en: Installation
hy: Տեղադրում

note: %1$s:  upgrade_module.version | html
en: Installed version: %s
hy: Տեղադրված տարբերակ: %s

en: Instructions
hy: Հրահանգներ

en: Instructor search:
hy: Հրահանգիչի փնտրում։

en: Instructors
hy: Հրահանգիչներ

en: Instructors:
hy: Հրահանգիչներ։

en: Insufficient permission to see this job.
hy: Անբավարար արտոնություններ այս աշխատանքը տեսնելու համար

en: Insufficient privileges.
hy: Անբավարար արտոնություններ

en: Integer
hy: Միավորել

en: Interface
hy: Միջերես

en: Interface:
hy: Միջերես:

en: Interlibrary loan ready
hy: Միջգրադարանային բաժնույթը պատրաստ է

en: Interlibrary loan request details
hy: Միջգրադարանային սպասարկման հարցման մանրամասներ

en: Interlibrary loan unavailable
hy: Միջգրադարանային բաժնույթը անհասանելի է

en: Interlibrary loan updated
hy: Միջգրադարանային բաժնույթը թարմացվել է

en: Interlibrary loans
hy: Միջգրադարանային տացքեր

en: Interlibrary loans
hy: Միջգրադարանային բաժնույթներ

en: Interlibrary loans tables
hy: Միջգրադարանային բաժնույթի աղյուսակներ

en: Internal note
hy: Ներքին նշում

en: Internal note:
hy: Ներքին նշում։

en: Internal note:
hy: Ներքին նշում։

note: SCRIPT
en: Internal search error
hy: Ներքին որոնման սխալ

note: A
en: Internationalization and localization
hy: Միջազգայնացում և տեղայնացում

en: Into an application
hy: Դեպի հայցադիմում

en: Into an application
hy: Դեպի կիրառություն

en: Into an application:
hy: Դեպի կիրառություն։

en: Into an application:
hy: Դեպի հայցադիմում։

en: Intranet
hy: Ինտրացանց

note: %1$s:  matches.0 | html %2$s:  borrowernumber | html
en: Invalid %s email address found %s
hy: Սխալ %s էլ․ փոստի հասցե է գտնվել %s

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Invalid PIN code
hy: Անվավեր PIN կոդ

en: Invalid authority type
hy: Հեղինակավորի սխալ տեսակ

en: Invalid barcodes
hy: Անվավեր շտրիխ կոդեր

en: Invalid biblionumbers
hy: Անվավեր բիբլիոհամարներ

note: %1$s:  borrowernumber | html
en: Invalid borrowernumber %s
hy: Սխալ Borrowernumber %s

en: Invalid collection id
hy: Սխալ հավաքածուի id

note: %1$s:  m.tag | html
en: Invalid combination of actions for tag %s. Control field rules do not allow "Appended: Append" and "Removed: Skip".
hy: Գործողությունների անվավեր համակցություն %s պիտակի համար: Կառավարման դաշտի կանոնները թույլ չեն տալիս «Ավելացվել է. Կցել» և «Հեռացվել է՝ Բաց թողնել»:

en: Invalid course!
hy: Սխալ դասընթաց!

en: Invalid format for this new slot, must be '00:00 to 23:59'.
hy: Այս նոր սլոտի անվավեր ձևաչափ, պետք է լինի '00:00-ից 23:59'.

note: SCRIPT
en: Invalid indicators
hy: Սխալ ինդիկատորներ

note: SCRIPT
en: Invalid input. Enter something like: 245,a
hy: Անվավեր ներածում։ Մուտք արա նման մի բան 245,a

en: Invalid number of copies
hy: Օրինակների անվավեր քանակ

note: SCRIPT
en: Invalid record
hy: Սխալ գրառում

note: %1$s:  m.tag | html
en: Invalid regular expression "%s".
hy: Անվավեր կանոնավոր արտահայտություն "%s"։

note: SCRIPT
en: Invalid tag number
hy: Անվավեր ցուցիչի համար

en: Invalid two-factor code
hy: Անվավեր երկգործոն կոդ

en: Invalid username or password
hy: Օգտվողի սխալ անուն և գաղտնաբառ

note: %1$s:  e | html
en: Invalid value for %s
hy: Սխալ արժեք %s համար

en: Inventory
hy: Գույքամատյան

en: Inventory
hy: Գույքամատյան

en: Inventory &rsaquo; Cataloging &rsaquo; Koha
hy: Գույքամատյան &rsaquo; Քարտագրում &rsaquo; Կոհա

en: Inventory number
hy: Գույքահամար

note: SCRIPT
en: Invert
hy: Շրջել

en: Invoice
hy: Վճարման հաշիվ

en: Invoice &rsaquo; Acquisitions &rsaquo; Koha
hy: Վճարահաշիվ &rsaquo; Համալրում &rsaquo; Կոհա

note: A
en: Invoice detail page
hy: Վճարահաշվի մանրամասների էջ

en: Invoice details
hy: Վճարահաշվի մանրամասներ

en: Invoice has been modified
hy: Վճարահաշիվը ձևափոխվել է

en: Invoice is closed, so you can't receive orders anymore.
hy: Վճարահաշիվը փակված է, այնպես որ դու էլ չես կարող ստանալ պատվերներ։

en: Invoice item price includes tax:
hy: Վճարման հաշվի միավորի գինը ընդգրկում է Հարկ:

en: Invoice number
hy: Վճարման համար

en: Invoice number reverse
hy: Վճարման համարի հակառակը

en: Invoice number:
hy: Վճարման հաշվի համար։

note: %1$s:  invoicenumber | html
en: Invoice number: %s
hy: Վճարահաշվի թիվ։ %s

en: Invoice prices are:
hy: Վճարման գներն են։

en: Invoice prices:
hy: Վճարման գներ։

note: %1$s:  invoicenumber | html
en: Invoice: %s
hy: Վճարման հաշիվ: %s

en: Invoices
hy: Վճարահաշիվներ

en: Invoices
hy: Վճարահաշիվներ

en: Invoices &rsaquo; Acquisitions &rsaquo; Koha
hy: Վճարահաշիվներ &rsaquo; Համալրում &rsaquo; Կոհա

en: Invoices enabled:
hy: Թույլատրված վճարահաշիվներ։

note: %1$s:  ELSIF debit_type.can_be_sold
en: Invoicing %s
hy: Վճարահաշիվ %s

en: Invoicing,
hy: Վճարահաշիվ,

en: Irregularity:
hy: Անկանոնություն։

en: Is a URL:
hy: URL է։

en: Is a parent to another type, cannot have a parent
hy: Ծնող է այլ տեսակի, չի կարող ծնող ունենալ

en: Is hidden by default
hy: թաքցված է որպես լռակյաց

en: Is local hold group
hy: Տեղային պահման խումբ է

en: Is local hold group
hy: Տեղային պահման խումբ է

en: Is new
hy: Նոր է

en: Is this a duplicate of
hy: Սա սրա պատճենն է

en: Issue
hy: Տրում

en: Issue
hy: Համար

en: Issue #
hy: Համար #

en: Issue history
hy: Տրման պատմություն

en: Issue number
hy: Նյութի համար

en: Issue payout
hy: Թողարկման վճար

en: Issue refund
hy: Թողարկման փոխհատուցում

en: Issue refund from
hy: Թողարկման փոխհատուցում սրանից

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron = request.patron
en: Issue requested item to %s
hy: Պահանջված նյութի համարը %s

en: Issue:
hy: Համար։

en: Issue:
hy: Համար։

en: Issues per unit
hy: Համարներ ըստ միավորի

note: SCRIPT
en: Issues per unit is required
hy: Պահանջվում են համարներ ըստ միավորի

en: Issues per unit:
hy: Համարներ ըստ միավորի։

en: Issuing library
hy: Տրամադրող գրադարան

note: For the first occurrence, %1$s:  loopfilte.filter | html
en: Issuing library = %s
hy: Տրամադրող գրադարան = %s

en: Issuing rules
hy: Տրման օրենքներ

en: It is a duplicate. Edit existing record
hy: Սա կրկնօրինակ է։ Խմբագրեք առկա գրառումը

en: It is advisable to check for and resolve duplicate holds due to merging.
hy: Ցանկալի է ձուլման պատճառով կրկնվող պահումները ստուգել և լուծել։

en: It is recommended to add the default configuration, and then replace with appropriate values
hy: Խորհուրդ է տրվում ավելացնել լռելյայն կարգաբերումը, այնուհետև փոխարինել համապատասխան արժեքներով

en: It is recommended to add the default mapping, and then modify to suit this provider's response
hy: Խորհուրդ է տրվում ավելացնել լռելյայն քարտեզագրումը, այնուհետև փոփոխել այս մատակարարի պատասխանին համապատասխան

en: It must be present in mapping
hy: Այն պետք է ներկա լինի քարտեզագրման մեջ

en: Italian
hy: Իտալերեն

en: Italiano (Italian) for 3.2: Zeno Tajoli, Pietro Gozzetti and Paolo Pozzan; for 3.4 and more: Zeno Tajoli, Stefano Bargioni, Paolo Bizzarri
hy: Իտալիանո (իտալերեն) for 3.2: Zeno Tajoli, Pietro Gozzetti և Paolo Pozzan; for 3.4 և ավելին։ Zeno Tajoli, Stefano Bargioni, Paolo Bizzarri

note: SCRIPT
en: Italic
hy: Շեղ

en: Item
hy: Նյութ

en: Item
hy: Նյութ

note: For the first occurrence, %1$s:  loopro.object | html
en: Item %s
hy: Նյութ %s

note: %1$s:  message.item.itemnumber | html %2$s:  message.found_transfer.reason | html %3$s:  Branches.GetName(message.found_transfer.tobranch) | html
en: Item %s queued behind %s transfer to %s
hy: Նյութ %s ետեւում հերթագրվեց %s տեղափոխվում է դեպի %s

en: Item URI
hy: Նյութի URI

note: INPUT type=text name=barcode
en: Item barcode
hy: Նյութի շտրիխ կոդ

en: Item barcode:
hy: Նյութի շտրիխ կոդ։

en: Item barcode:
hy: Նյութի շտրիխ կոդ։

en: Item barcodes:
hy: Նյութի շտրիխ կոդեր։

en: Item belongs in bundle
hy: Նյութը պատկանում է փաթեթին

en: Item call number
hy: Նյութի դասիչ

note: %1$s:  loopfilte.filter | html
en: Item call number &gt;= %s
hy: Նյութի դասիչ &gt;= %s

note: %1$s:  loopfilte.filter | html
en: Item call number &lt; %s
hy: Նյութի դասիչ &lt; %s

en: Item call number between:
hy: Նյութի դասիչի թիվը գտնվում է միջև։

en: Item callnumber:
hy: Նյութի դասիչ

en: Item cannot be renewed because it's an onsite checkout
hy: Նյութը հնարավոր չէ թարմացնել, այն տեղային տացքի համար է։

en: Item check-in
hy: Նյութի հետ ընդունում

en: Item checked out
hy: Նյութը սպասարկված է

en: Item checkout
hy: Նյութի դուրս տրում

en: Item checkout and renewal
hy: Նյութի հետ ընդունում և թարմացում

en: Item circulation alerts
hy: Նյութի Տացքի զգուշացումներ

en: Item circulation alerts
hy: Նյութի տացքի զգուշացումներ

en: Item circulation alerts &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
hy: Նյութի տացքի զգուշացումներ &rsaquo; Կառավարում &rsaquo; Կոհա

en: Item count
hy: Նյութի հաշվարկ

en: Item damaged
hy: Նյութը վնասված է

en: Item details
hy: Նյութի մանրամասներ

en: Item details
hy: Նյութի մանրամասներ

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title-head.inc'
en: Item details for %s
hy: Նյութի մանրամասներ սրա համար %s

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title-head.inc'
en: Item details for %s &rsaquo; Catalog &rsaquo; Koha
hy: Նյութի մանրամասներ սրա համար %s &rsaquo; Քարտարան &rsaquo; Կոհա

en: Item does not belong to your library
hy: Նյութը չի պատկանում քո գրադարանին

en: Item due
hy: Նյութը ենթակա է վերադարձի

en: Item floats
hy: Նյութը լողում է

en: Item group
hy: Նյութի խումբը

en: Item group:
hy: Նյութի խումբը։

en: Item groups
hy: Նյութի խմբեր

en: Item has a waiting hold
hy: նյութը ունի սպասող պահում

en: Item has an outstanding fine
hy: Նյութը ունի չվճարված տուգանք

en: Item has been claimed as returned.
hy: Նյութը նշված է որպես վերադարձված

note: SCRIPT
en: Item has been lost (transaction recorded anyway)
hy: Նյութը կորել է (տրանզակցիան գրանցված է)

note: %1$s:  Branches.GetName( RECALLED_INTRANSIT ) | html
en: Item has been recalled and is in transit for pickup at %s.
hy: Նյութը հետ է կանչվել և փոխադրվում է %s -ից վերցնելու համար:

note: %1$s:  name | html
en: Item has been trapped to fill a hold and is in transit for %s
hy: Նյութը թակարդում է՝ պահումը լրացնելու համար և տեղափոխվում է %s -ի համար

en: Item has been withdrawn
hy: Նյութը հանված է

note: SCRIPT
en: Item has been withdrawn (transaction recorded anyway)
hy: Նյութը հանված է (համենայն դեպս տրանզակցիան գրանցված է)

en: Item has been withdrawn.
hy: Նյութը հանված է։

en: Item has linked analytics
hy: Նյութը ունի հղված վերլուծականներ

en: Item holding library:
hy: Նյութի պահումը իրականացնող գրադարան

note: TH
en: Item holds / Total holds
hy: Նյութի պահումներ / Գումարային պահումներ

en: Item home library:
hy: Նյութի տնային գրադարան։

en: Item information
hy: Նյութի տեղեկատվություն

note: %1$s:  UNLESS ( ITEM_DAT.nomod ) %2$s:  IF ( CAN_user_editcatalogue_edit_items )
en: Item information %s %s
hy: Նյութի տեղեկատվություն %s %s

en: Item information is not available for record-level course reserve
hy: Նյութի տեղեկատվությունը մատչելի չէ գրառման մակարդակի դասընթացների պահուստի համար

en: Item is already at destination library.
hy: Նյութը արդեն հասցեատեր գրադարանում է

en: Item is already in a different rotating collection
hy: Նյութը արդեն այլ պտտվող շրջանառվող հավաքածուի մեջ է

en: Item is already in this collection
hy: Նյութը արդեն այս հավաքածուի մեջ է

en: Item is an onsite checkout
hy: Նյութի տեղային դուրս տրում

en: Item is checked out
hy: նյութը դուրս է տրված

en: Item is lost, cannot be checked in.
hy: Նյութը կորած է, չի կարող հետ ընդունվել։

note: %1$s:  branchname | html %2$s:  name | html
en: Item is marked waiting at %s for %s
hy: Նյութը նշված է որ սպասում է այստեղ %s սրա համար %s

en: Item is normally not for loan
hy: Նյութը որպես կանոն տացքի համար չէ։

note: %1$s:  IF item_notforloan_lib %2$s:  item_notforloan_lib | html %3$s:  END
en: Item is normally not for loan %s(%s)%s.
hy: Նյութը որպես կանոն տացքի համար չէ %s(%s)%s։

en: Item is not allowed renewal
hy: Նյութի թարմացումը թույլատրված չէ

en: Item is not allowed renewal.
hy: Նյութի թարմացումը թույլատրված չէ։

en: Item is not checked out
hy: Նյութը չի սպասարկված

en: Item is not in this collection
hy: Նյութը այս հավաքածուում չէ

note: %1$s:  Branches.GetName(tobranchcd) | html
en: Item is now in transit to %s
hy: Նյութը տեղափոխվում է դեպի %s

en: Item is restricted
hy: Նյութը արգելափակված է

note: SCRIPT
en: Item is restricted (transaction recorded anyway)
hy: Նյութը արգելված է (համենայն դեպս տրանզակցիան գրանցված է)

en: Item is restricted.
hy: Նյութը արգելափակված է։

note: %1$s:  END %2$s:  IF ( itemloo.itemlost )
en: Item level hold forced from OPAC %s %s
hy: Նյութի մակարդակի պահումները պարտադրված են ՀՕԱՔից %s %s

note: %1$s:  ELSIF itemloo.item_level_holds == "F"
en: Item level hold not allowed from OPAC %s
hy: Նյութի մակարդակի պահումները թույլատրված չեն ՀՕԱՔից %s

en: Item location filters
hy: Նյութի տեղաբաշխման զտիչներ

en: Item may be shelved out of order
hy: Նյութը կարող է դարակավորվել արտահերթ

en: Item modifications by age
hy: Նյութի ձևափոխումներ ըստ տարիքի

note: SCRIPT
en: Item not checked out.
hy: Նյութը չի սպասարկված։

note: %1$s:  IF item_notforloan_lib %2$s:  item_notforloan_lib | html %3$s:  END
en: Item not for loan %s(%s)%s.
hy: Նյութը սպասարկման համար չէ %s(%s)%s։

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Item not found.
hy: Նյութը չի գտնված։

note: SCRIPT
en: Item not listed as checked out in offline database (transaction recorded anyway)
hy: Նյութը թվարկված չէ ցանցից անջատված շտեմարանում որպես դուրս տրված (համենայն դեպս տրանզակցիան գրանցված է)

en: Item number file:
hy: Նյութի համարի ֆայլ։

en: Item only
hy: Միայն նյութ

en: Item processing:
hy: Նյութը մշակվում է։

note: %1$s:  Branches.GetName( errmsgloo.transferred ) | html
en: Item received from %s
hy: Նյութը ստացվել է %s

note: %1$s:  item.item_id | html
en: Item record %s
hy: Նյութի գրառում %s

en: Item records
hy: Նյութի գրառումներ

en: Item records were last synced on:
hy: Նյութի գրառումները վերջին անգամ սինխրոնիզացվել են։

en: Item renewals
hy: Նյութի թարմացումներ

en: Item renewed:
hy: Նյութը թարմացված է։

en: Item returns home
hy: Նյութի վերադարձի տուն

en: Item returns to issuing branch
hy: Նյութը վերադարձվում է սպասարկող գրադարանին

en: Item returns to issuing library
hy: Նյութը վերադարձվում է սպասարկող գրադարանին

en: Item search
hy: Նյութի փնտրում

en: Item search
hy: Նյութի փնտրում

en: Item search &rsaquo; Catalog &rsaquo; Koha
hy: Նյութի փնտրում &rsaquo; Քարտարան &rsaquo; Կոհա

note: %1$s:  field.label | html
en: Item search field: %s
hy: Նյութի փնտրման դաշտ։ %s

en: Item search fields
hy: Նյութի փնտրման դաշտեր

en: Item search fields
hy: Նյութի փնտրման դաշտեր

en: Item search fields &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
hy: Նյութի փնտրման դաշտեր &rsaquo; Կառավարում &rsaquo; Կոհա

note: SCRIPT
en: Item search results
hy: Նյութի փնտրման արդյունքներ

en: Item shelving location updated.
hy: Նյութի տեղաբաշխման վայրը թարմացված է։

note: A
en: Item sorting
hy: Նյութի տեսակավորում

note: SPAN
en: Item statuses may be inaccurate. Please view the record details for accurate item statuses
hy: Նյութի վիճակները կարող են լինել ոչ ճիշտ։ Տես գրառման մանրամասները նյութի ճիշտ վիճակների համար։

en: Item tag
hy: Նյութի ցուցիչ

note: SCRIPT
en: Item tags cannot currently be saved
hy: Նյութերի ցուցիչները այս պահին հնարավոր չէ հիշել

en: Item type
hy: Նյութի տեսակ

note: %1$s:  loopfilte.filter | html
en: Item type = %s
hy: Նյութի տեսակ = %s

en: Item type already exists!
hy: Նյութի տեսակը արդեն գոյություն ունի։

en: Item type code:
hy: Նյութի տեսակի կոդ։

en: Item type deleted successfully
hy: Նյութի տեսակը հաջողությամբ ջնջված է

en: Item type images are disabled. To enable them, turn off the
hy: Նյութի տեսակի պատկերները արգելափակված են։ Թույլատրելու համար անջատիր

en: Item type inserted successfully
hy: Նյութի տեսակը հաջողությամբ ներմուծված է

note: %1$s:  ItemTypes.GetDescription( loopfilte.filter ) | html
en: Item type is %s
hy: Նյութի տեսակն է %s

en: Item type is normally not for loan.
hy: Նյութի տեսակը որպես կանոն տացքի համար չէ։

en: Item type not for loan.
hy: Նյութի տեսակը տացքի համար չէ։

en: Item type updated successfully
hy: Նյութի տեսակը թարմացվել է հաջողությամբ

en: Item type:
hy: Նյութի տեսակ։

en: Item type:
hy: Նյութի տեսակ։

note: %1$s:  ItemTypes.GetDescription( loopfilte.filter ) | html
en: Item type: %s
hy: Նյութի տեսակ։ %s

en: Item types
hy: Նյութի տեսակներ

en: Item types
hy: Նյութի տեսակները

en: Item types administration
hy: Նյութի տեսակների կառավարում

en: Item types administration
hy: Նյութի տեսակների կառավարում

en: Item types are used to group related items. Examples of item types might be books, CDs, or DVDs.
hy: Նյութի տեսակները օգտագործվում են նմանատիպ նյութերի խմբավորման համար։ Նյութի տեսակների օրինակներ են գրքերը, cd-երը կամ DVD-երը։

en: Item types:
hy: Նյութի տեսակներ։

note: For the first occurrence, %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron = alert.RETURNED_FROM_ANOTHER.patron
en: Item was checked out to %s and was returned automatically.
hy: Նյութը սպասարկվել է %s և վերադարձվել է ավտոմատ կերպով։

en: Item was lost, now found.
hy: Նյութը որը կորած էր, հիմա գտնվել է։

en: Item was on loan and could not be checked in.
hy: Նյութը սպասարկման մեջ է և չի կարող հետ ընդունվել։

en: Item was on loan to
hy: Նյութը դուրս ի տրված սրան

en: Item was on loan. It was checked in before being marked as seen.
hy: նյութը սպասարկման մեջ էր: Այն վերադարձվել է նախքան տեսնված նշվելը։

en: Item with barcode
hy: Նյութ շտրիխ կոդով է

note: %1$s:  item_link | $raw | $KohaSpan
en: Item with barcode %s cannot be deleted:
hy: %s շտրիխ կոդով նյութը հնարավոր չէ ջնջել.

note: %1$s:  barcode | html
en: Item with barcode '%s' added successfully
hy: Շտրիխ կոդով նյութը '%s' ավելացված է հաջողությամբ

en: Item withdrawn.
hy: Նյութը դուրս է գրված։

en: Item(s)
hy: Նյութ(եր)

note: %1$s:  batch_id | html
en: Item(s) not added to batch %s.
hy: Նյութերը չեն ավելացվել փաթեթին %s։

note: %1$s:  batch_id | html
en: Item(s) not removed from batch %s.
hy: Նյութը հեռացված է փաթեթից %s․

en: Item:
hy: Նյութ։

en: Itemnumbers not found
hy: Նյութի համարները չեն գտնված

en: Items
hy: Նյութեր

en: Items
hy: Նյութեր

note: %1$s:  biblio.title | html %2$s:  IF ( biblio.author ) %3$s:  biblio.author | html %4$s:  END %5$s:  biblio.biblionumber | html
en: Items &rsaquo; %s %s by %s%s (Record #%s) &rsaquo; Cataloging &rsaquo; Koha
hy: Նյութեր &rsaquo; %s %s %s%s (Գրառում #%s) &rsaquo; Քարտագրում &rsaquo; Կոհա

en: Items added
hy: Ավելացված են նյութեր

en: Items added to rota:
hy: Երթուղուն ավելացված են նյութեր։

en: Items already on this rota:
hy: Նյութերն արդեն իսկ այս երթուղում են։

en: Items available
hy: Մատչելի նյութեր

en: Items checked out
hy: Սպասարկված նյութեր

en: Items editor
hy: Նյութերի խմբագիր

en: Items expected
hy: Նյութերը սպասվում են

note: %1$s:  biblio.title | html %2$s:  IF ( biblio.author ) %3$s:  biblio.author | html %4$s:  END %5$s:  biblio.biblionumber | html
en: Items for %s %s by %s%s (Record #%s)
hy: Նյութեր %s %s կողմից %s%s (Գրառում #%s)

en: Items for pickup
hy: Նյութեր վերցնելու համար

en: Items for purchase
hy: Նյութեր գնման համար

en: Items found on other rotas:
hy: Այլ երթուղիներում գտնված նյութեր։

note: %1$s:  batch_id | html
en: Items in batch number %s
hy: Նյութեր փաթեթի համարով %s

en: Items in collection
hy: Նյութերը հավաքածուում

en: Items list
hy: Նյութերի ցուցակ

en: Items lost
hy: Կորած նյութերը

note: %1$s:  item.barcode | html
en: Items missing from bundle at checkin for %s
hy: Նյութերը բացակայում են փաթեթից %s հետ ընդունման ժամանակ

en: Items needed
hy: Պահանջված նյութեր

note: %1$s:  todaysdate | $KohaDates
en: Items overdue as of %s &rsaquo; Circulation &rsaquo; Koha
hy: Նյութերը ժամկետանց են ըստ %s &rsaquo; Տացք &rsaquo; Կոհա

en: Items ready for pickup:
hy: Նյութերը պատրաստ են վերցնելու համար։

en: Items removed
hy: Հեռացված նյութեր

en: Items with no checkouts
hy: Առանց սպասարկման նյութեր

en: Items with no checkouts
hy: Առանց սպասարկման նյութեր

en: Items with no checkouts &rsaquo; Reports &rsaquo; Koha
hy: Առանց սպասարկման նյութեր &rsaquo; Հաշվետվություններ &rsaquo; Կոհա

en: Items:
hy: Նյութեր։

en: Items:
hy: Նյութեր։

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Itemtype
hy: Նյութի տեսակ

en: January
hy: Հունվար

en: JavaScript library by Vladimir Agafonkinis licensed under the
hy: JavaScript գրադարան Vladimir Agafonkinis-ից արտոնագրված որպես

en: JavaScript library is licensed under both the
hy: JavaScript գրադարանն արտոնագրված է երկուսի ներքո էլ

en: Jenkins maintainers:
hy: Jenkins ուղեկցողներ:

en: Job ID
hy: Աշխատանքի ID

en: Job ID:
hy: Աշխատանքի ID։

en: Job progress:
hy: Աշխատանքը ընթացքում է։

en: Jobs
hy: Աշխատանքներ

en: Jobs already entered
hy: Աշխատանքները արդեն մուտք են արված

en: July
hy: Հուլիս

en: Jump to:
hy: Անցիր դեպի։

en: June
hy: Հունիս

note: SCRIPT
en: Justify
hy: Հավասարեցրու

en: Juvenile
hy: Պատանեկան

en: Katipo Communications, New Zealand
hy: Katipo Communications, Նոր Զելանդիա

note: %1$s:  order.fund.budget_name | html
en: Keep current (%s)
hy: Պահիր ընթացիկը (%s)

en: Keep existing manager
hy: Պահիր առկա կառավարչին

en: Keep for pseudonymization:
hy: Պահեք կեղծանունացման համար.

en: Keep issue number
hy: Պահիր նյութի համարը

en: Keep original framework
hy: Պահպանեք բնօրինակ շրջանակը

note: SCRIPT
en: Keep this ID and remove all others
hy: Պահպանեք այս ID-ն և հեռացրեք մնացած բոլորը

en: Key
hy: Բանալի

en: Key:
hy: Բանալի։

note: SCRIPT
en: Keyboard Navigation
hy: Ստեղնաշարի նավարկություն

en: Keyboard layout
hy: Ստեղնաշարի դասավորությունը

en: Keyboard shortcuts
hy: Ստեղնաշարի դյուրանցումներ

en: Keyboard shortcuts
hy: Ստեղնաշարի դյուրանցումներ

en: Keys represent Koha's fields, and values represent the keys in provider's result
hy: Բանալիները ներկայացնում են Կոհայի դաշտերը, իսկ արժեքները ներկայացնում են բանալիները մատակարարի արդյունքներում

en: Keyword
hy: Վճռորոշ բառ

en: Keyword (any):
hy: Բանալի բառ (ցանկացած)։

en: Keyword:
hy: Բանալի բառ։

en: Keyword:
hy: Բանալի բառ։

note: SCRIPT
en: Keywords
hy: Վճռորոշ բառեր

en: Keywords:
hy: Վճռորոշ բառեր։

en: Koha
hy: Կոհա

note: For the first occurrence, %1$s:  Koha.Version.maintenance | html
en: Koha %s
hy: Կոհա %s

note: %1$s:  short_version | html %2$s:  IF kohaCodename %3$s:  kohaCodename | html %4$s:  END
en: Koha %s%s (%s)%s release team
hy: Կոհա %s%s (%s)%s թողարկման թիմ

note: SCRIPT
en: Koha &rsaquo; Cataloging &rsaquo;
hy: Կոհա &rsaquo; Քարտագրում &rsaquo;

en: Koha administration
hy: Կոհա ադմինիստրացիա

en: Koha administrator
hy: Կոհայի կառավարիչ

en: Koha cannot display existing passwords. Leave the field blank to leave password unchanged.
hy: Կոհան չի կարող արտածել առկա գաղտնաբառերը։ Թող դաշտը դատարկ, որպեսզի գաղտնաբառը թողնես անփոփոխ։

en: Koha database schema
hy: Կոհա շտեմարանի սխեմա

en: Koha development team
hy: Կոհա Մշակողների կազմ

en: Koha field
hy: Կոհայի դաշտ

en: Koha field:
hy: Կոհայի դաշտ։

en: Koha full call number
hy: Կոհա լրիվ դասիչ

en: Koha history timeline
hy: Կոհայի պատմության ժամանակացույց

en: Koha home
hy: Կոհա տուն

en: Koha internal
hy: Կոհա ներքին

en: Koha is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 3 of the License, or (at your option) any later version.
hy: Կոհան ազատ ծրագիր է; դու կարող ես այն տարածել և/կամ ձևափոխել GNU Ընդհանուր հանրային Արտոնագրի պահանջներին համեմատ, հրատարակված Free Software Foundation կողմից; կամ  արտոնագրի 3 տարբերակի համաձայն, կամ (քո ընտրությամբ) ցանկացած հետագա տարբերակով։

en: Koha link:
hy: Կոհա կապ ։

en: Koha module:
hy: Կոհա մոդուլ ։

en: Koha offline circulation
hy: Կոհա օֆլայն տացք

en: Koha patron's field that will be used to match provider's user with Koha's
hy: Կոհայի այցելուի դաշտը, որը կօգտագործվի մատակարարի օգտատիրոջը Կոհայի հետ համապատասխանեցնելու համար

en: Koha plugins
hy: Կոհա պլագիններ

en: Koha release teams
hy: Կոհա թողարկման պայմաններ

en: Koha report library
hy: Կոհայի հաշվետվության գրադարան

en: Koha reports library
hy: Կոհայի հաշվետվությունների գրադարան

en: Koha staff interface
hy: Կոհա անձնակազմի միջերես

en: Koha to MARC mapping
hy: Կոհա դեպի MARC արտացոլում

en: Koha to MARC mapping &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
hy: Կոհայից ՄԵԸՔ քարտեզավորում &rsaquo; Կառավարում &rsaquo; Կոհա

en: Koha usage statistics &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
hy: Կոհայի օգտագործման վիճակագրություն &rsaquo; Կառավարում &rsaquo; Կոհա

en: Koha version:
hy: Կոհա տարբերակ։

en: Koha-Suomi Oy, Finland
hy: Koha-Suomi Oy, Ֆինլանդիա

en: KohaAloha, New Zealand
hy: KohaAloha, Նոր Զելանդիա

en: LC call number:
hy: Կոնգրեսի գրադարանի դասիչ։

en: LC call number:
hy: Կոնգրեսի գրադարանի Դասիչ։

en: Label
hy: Պիտակ

en: Label batch
hy: Պիտակի փաթեթ

note: %1$s:  batche.batch_id | html
en: Label batch number %s
hy: Պիտակի փաթեթի թիվ %s

en: Label batches
hy: Պիտակի փաթեթներ

en: Label creator
hy: Պիտակի ստեղծող

en: Label creator
hy: Պիտակի ստեղծող

en: Label creator &rsaquo; Cataloging &rsaquo; Koha
hy: Պիտակ ստեղծող &rsaquo; Քարտագրում &rsaquo; Կոհա

en: Label for lib:
hy: Պիտակ lib համար։

en: Label for opac:
hy: Պիտակ ՀՕԱՔ-ի համար։

en: Label height:
hy: Պիտակի բարձրություն ։

note: SCRIPT
en: Label is already in use
hy: Պիտակն արդեն օգտագործվում է։

en: Label number
hy: Պիտակի համար

en: Label printing/exporting
hy: Պիտակի տպում/արտահանում

en: Label printing/exporting &rsaquo; Label creator &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha
hy: Պիտակի ստեղծում/արտահանում &rsaquo; Պիտակի ստեղծող &rsaquo; Գործիքներ &rsaquo; Կոհա

en: Label template
hy: Պիտակի նմուշ

en: Label templates
hy: Պիտակի նմուշներ

en: Label width:
hy: Պիտակի լայնություն

en: Label:
hy: Պիտակ։

en: Labeled MARC
hy: Պիտակավորված ՄԵԸՔ

en: Labels
hy: Պիտակներ

en: Labels &rsaquo; Koha
hy: Պիտակներ &rsaquo; Կոհա

en: Language
hy: Լեզու

en: Language of original:
hy: Բնօրինակի լեզուն։

en: Language:
hy: Լեզու։

en: Language:
hy: Լեզու։

en: Languages
hy: Լեզուներ

en: Large print
hy: Լայն տպում

en: Large text
hy: Լայն տեքստ

en: Last
hy: Վերջին

en: Last borrowed:
hy: Վերջին անգամ տրված

en: Last borrower:
hy: Վերջին պատվիրատու:

en: Last cashup
hy: Վերջին կանխիկը

note: %1$s:  register.last_cashup.timestamp | $KohaDates with_hours => 1
en: Last cashup: %s (
hy: Վերջին կանխիկը: %s (

en: Last checkout date:
hy: Վերջին դուրս տրման ամսաթիվ։

en: Last claim date:
hy: Վերջին պահանջի ամսաթիվը։

en: Last display
hy: Վերջին արտածումը

en: Last edit
hy: Վերջին խմբագրում

en: Last import
hy: Վերջին ներմուծումը

en: Last inventory date:
hy: Վերջին գույքագրման ամսաթիվը։

en: Last item for bibliographic record with biblio-level hold on it
hy: Մատենագիտական գրառման վերջին նյութը, մատենագիտական մակարդակի պահումով

en: Last location
hy: Վերջին Տեղաբաշխում

en: Last modification by
hy: Վերջին ձևափոխումը

en: Last modification on
hy: Վերջին ձևափոխումն

en: Last modification on:
hy: Վերջին ձևափոխումն։

en: Last patron
hy: Վերջին օգտատերը

note: %1$s:  checkout.lastreneweddate | $KohaDates
en: Last renewed %s
hy: Վերջին անգամ թարմացվել է %s

en: Last returned by:
hy: Վերջին անգամ վերադարձվել է։

en: Last run
hy: Վերջին կատարվածը

en: Last seen
hy: Վերջին անգամ տեսել են

en: Last seen:
hy: Վերջին անգամ տեսել են ։

note: TH
en: Last time a library used this pattern
hy: Վերջին անգամ գրադարանը օգտագործել է այս կաղապարը

en: Last update:
hy: Վերջին թարմացումը։

en: Last updated
hy: Վերջին թարմացվածը

en: Last updated:
hy: Վերջին թարմացվածը։

en: Last updated:
hy: Վերջին թարմացվածը։

en: Late
hy: Ուշ

en: Late orders
hy: Ուշ պատվերներ

en: Late orders &rsaquo; Acquisitions &rsaquo; Koha
hy: Ուշ պատվերներ &rsaquo; Համալրումներ &rsaquo; Կոհա

en: Late serial issues claims
hy: Ուշացած շարունակական համարների խարաններ

en: Later you can modify your form and that's what matters on import.
hy: Ավելի ուշ կարող եք փոփոխել ձեր ձևը, և դա այն է, ինչը կարևոր է ներմուծման համար:

en: Latest version
hy: Վերջին տարբերակը

en: Latina (Latin)
hy: Latina (Լատիներեն)

en: Law reports and digests
hy: Իրավունքի հաշվետվություններ և դայջեստներ

en: Layout
hy: Դասավորություն

en: Layout ID
hy: Դասավորության ID

en: Layout name:
hy: Պլանավորման անուն։

en: Layout:
hy: Դասավորություն։

en: Layouts
hy: Դասավորություններ

en: Leaflet
hy: Թերթիկ

en: Learn more about Mana KB on the
hy: Այստեղից սովորիր ավելին Mana KB-ի մասին

note: SCRIPT
en: Learn more...
hy: Իմացեք ավելին ...

en: Leave a message
hy: Թող Հաղորդում

note: %1$s:  END %2$s:  END
en: Leave blank for auto calc during registration %s %s
hy: Թող դատարկ գրանցման ընթացքում ավտո հաշվարկի համար %s %s

note: %1$s:  Koha.Preference('minPasswordLength') | html
en: Leave blank to use system default (%s)
hy: Դատարկ թողեք՝ համակարգի լռելյայնի օգտագործման համար (%s)

en: Leave empty to add via item search (itemnumber)
hy: Թող դատարկ՝ նյութի փնտրման միջոցով ավելացնելու համար (itemnunber)։

en: Leave lost item charge
hy: Թողեք կորած նյութի գանձումը

en: Leave lost item processing charge
hy: Թողեք կորցրած նյութի մշակման վճարը

en: Left
hy: Ձախ

en: Left on order
hy: Պատվերից ձախ

en: Left page margin:
hy: Ձախ էջի եզրի չափ։

en: Left text margin:
hy: Ձախ տեքստի եզրի չափ։

note: SCRIPT
en: Left to right
hy: Ձախից աջ

en: Legacy default
hy: Ժառանգության լռելյայն

en: Legal articles
hy: Լեգալ հոդվածներ

en: Legal cases and case notes
hy: Լեգալ դեպքեր և դեպքերի նշումներ

en: Legend
hy: Լեգենդ

en: Legislation
hy: Օրենսդրություն

en: Length:
hy: Երկարություն։

en: Letter
hy: Նամակ

en: Librarian
hy: Գրադարանավար

en: Librarian identity:
hy: Գրադարանավարի բնութագրիչ

en: Librarian:
hy: Գրադարանավար ։

en: Libraries
hy: Գրադարաններ

en: Libraries
hy: Գրադարաններ

en: Libraries and groups
hy: Գրադարաններ և խմբեր

en: Libraries informations:
hy: Գրադարանների տեղեկատվություն։

en: Libraries limitation:
hy: Գրադարանի սահմանափակումը։

en: Libraries:
hy: Գրադարաններ։

en: Library
hy: Գրադարան

note: %1$s:  branchcode | html %2$s:  Branches.GetName( branchcode ) | html
en: Library %s - %s Checkin and transfer policy
hy: Գրադարան %s - %s Հետ ընդունման և տեղափոխման քաղաքականություն

en: Library (code)
hy: Գրադարան (կոդ)

en: Library EANs
hy: EAN Գրադարաններ

en: Library EANs
hy: Գրադարանների EAN-ներ

en: Library URL:
hy: Գրադարանի URL։

en: Library added successfully.
hy: Գրադարանը հաջողությամբ ավելացված է։

en: Library already exists and cannot be modified!
hy: Գրադարանը արդեն առկա է, և ձևափոխելը հնարավոր չէ։

en: Library branch
hy: Գրադարանի մասնաճյուղ

en: Library checkin and transfer policy &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
hy: Գրադարանի տացքի և փոխանցման քաղաքականություն &rsaquo; Կառավարում &rsaquo; Կոհա

en: Library code:
hy: Գրադարանի կոդ։

en: Library created!
hy: Գրադարանը ստեղծված է

en: Library default
hy: Գրադարանի լռելյայն

en: Library default updated successfully.
hy: Գրադարանի լռելյայնը թարմացվել է հաջողությամբ:

en: Library deleted successfully.
hy: Գրադարանը հաջողությամբ ջնջված է։

en: Library groups
hy: Գրադարանի խմբեր

en: Library groups &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
hy: Գրադարանի խմբեր &rsaquo; Կառավարում &rsaquo; Կոհա

note: %1$s:  Branches.GetName( loopfilte.filter ) | html
en: Library is %s
hy: Գրադարանն է %s

en: Library is invalid.
hy: Գրադարանը սխալ է։

en: Library is not a pickup location
hy: Գրադարանը վերցնելու վայր չէ

en: Library is not set, please set your library before adding items to a batch.
hy: Գրադարանը կարգաբերված չէ, փաթեթին նյութեր ավելացնելուց առաջ կարգաբերի այն։

en: Library limitation
hy: Գրադարանի սահմանափակում

en: Library limitation:
hy: Գրադարանի սահմանափակումը։

en: Library limitations
hy: Գրադարանի սահմանափակումներ

en: Library limitations:
hy: Գրադարանի սահմանափակումներ։

en: Library management
hy: Գրադարանի կառավարում

en: Library name:
hy: Գրադարանի անուն։

en: Library of Congress
hy: Կոնգրեսի գրադարան

en: Library of the patron:
hy: Ընթերցողի Գրադարան։

en: Library setup
hy: Գրադարանը կարգաբերում

en: Library transfer limits
hy: Գրադարանի փոխանցման սահմանափակումներ

en: Library type:
hy: Գրադարանի տեսակ։

en: Library updated successfully.
hy: Գրադարանը թարմացվել է հաջողությամբ։

en: Library use
hy: Գրադարանից օգտվել

en: Library:
hy: Գրադարան ։

en: Library:
hy: Գրադարան։

note: For the first occurrence, %1$s:  Branches.GetName( branch ) | html
en: Library: %s
hy: Գրադարան։ %s

note: %1$s:  update.old_branch or "?" | html %2$s:  update.new_branch or "?" | html
en: Library: %s &rArr; %s
hy: Գրադարան: %s &rArr; %s

en: Libriotech, Norway
hy: Libriotech, Նորվեգիա

note: SCRIPT
en: Light Blue
hy: Բաց կապույտ

note: SCRIPT
en: Light Gray
hy: Բաց մոխրագույն

note: SCRIPT
en: Light Green
hy: Բաց կանաչ

note: SCRIPT
en: Light Purple
hy: Բաց մանուշակագույն

note: SCRIPT
en: Light Red
hy: Բաց կարմիր

note: SCRIPT
en: Light Yellow
hy: Բաց դեղին

en: Limit batch item modification to subfields defined in the SubfieldsToAllowForRestrictedBatchmod preference (please note that items_batchmod is still required)
hy: Սահմանափակիր նյութի փաթեթով թարմացումը SubfieldsToAllowForRestrictedBatchmod նախապատվությունում տրված ենթադաշտերին (նկատի առ որ items_batchmod դեռ պահանջվում է)

en: Limit collection code to:
hy: Սահմանափակիր հավաքածուի կոդը։

en: Limit item modification to subfields defined in the SubfieldsToAllowForRestrictedEditing preference (please note that edit_item is still required)
hy: Սահմանափակիր նյութի թարմացումը SubfieldsToAllowForRestrictedEditing նախապատվությունում սահմանված ենթադաշտերով (նկատի առ, որ edit_item դեռ պահանջվում է)

en: Limit item type to:
hy: Սահմանափակիր նյութի տեսակը։

en: Limit patron data access by group
hy: Սահմանափակիր խմբին հաճախորդների տվյալների հասանելիությունը

en: Limit the ability to transfer items between libraries based on the library sending, the library receiving, and the item type involved. These rules only go into effect if the preference UseBranchTransferLimits is set to ON
hy: Սահմանափակիր գրադարանի առաքումների, գրադարանի ստացումների և հավաքածուի տեսակի վրա հիմնված գրադարանների միջև տեղափոխումները։ Այս օրենքները դառնում են արդյունավետ երբ UseBranchTransferLimits նախապատվությունը միացված է։

en: Limit to any of the following:
hy: Սահմանափակիր սրանցից ցանկացածով։

en: Limit to currently available items
hy: Սահմանափակիր այս պահին մատչելի նյութերով

en: Limit to:
hy: Սահմանափակիր։

en: Limit to:
hy: Սահմանափակիր։

note: %1$s:  loopfilte.filter | html
en: Limit: %s
hy: Սահմանափակումներ: %s

note: A
en: Limited to your library. See report help for other details.
hy: Սահմանափակված քո գրադարանի համար։ Տես հաշվետվության օգնությունը մանրամասների համար։

en: Limits
hy: Սահմանափակումներ

en: Line
hy: Գիծ

en: Line
hy: Գիծ

note: SCRIPT
en: Line height
hy: Տողի բարձրություն

en: Line:
hy: Գիծ։

en: Link
hy: Հղում

en: Link a host record to
hy: Կապիր հյուրընկալող գրառումը

note: %1$s:  bibliotitle | html
en: Link a host record to %s
hy: Կապիր հյուրընկալող գրառումը %s -ին

en: Link authorities automatically
hy: Կապիր հեղինակավորները ինքնաշխատ կերպով

note: SCRIPT
en: Link copied to the clipboard
hy: Հղումը պատճենված է միջանկյալ հիշողությունում

en: Link field to authorities
hy: Հղումով կապիր դաշտը հեղինակավորներին

note: SCRIPT
en: Link list
hy: Հղումների ցուցակը

en: Link to host record
hy: Կապիր հյուրընկալող գրառմանը

en: Link to host record &rsaquo; Cataloging &rsaquo; Koha
hy: Կապիր հյուրընկալող գրառմանը &rsaquo; Քարտագրում &rsaquo; Կոհա

note: SCRIPT
en: Link...
hy: Հղում․․․

en: Link:
hy: Հղում ։

en: List
hy: Ցուցակ

en: List (one ID per line):
hy: Ցուցակ (մեկ ID յուրաքանչյուր տողում):

note: SCRIPT
en: List Properties
hy: Ցուցակի հատկություններ

en: List borrowernumbers one by one
hy: Թվարկեք օգտվողների թվերը մեկ առ մեկ

en: List could not be created. (Do not use the database administrator account.)
hy: Ցուցակը հնարավոր չէ ստեղծել։ (Մի օգտագործիր շտեմարանի կառավարիչի հաշիվը։)

en: List created.
hy: Ցուցակը ստեղծված է։

en: List deleted.
hy: Ցուցակը ջնջված է։

en: List fields
hy: Թվիր դաշտերը

en: List item price includes tax:
hy: Նյութի ցուցակային գինը ներառում է հարկ:

en: List member:
hy: Ցուցակի անդամ ։

en: List name
hy: Ցուցակի անուն

en: List name will be file name with timestamp
hy: Ցուցակի անունը կլինի ժամանակի դրոշմով ֆայլի անունը

en: List name:
hy: Անունների ցուցակ։

en: List of Item types to display in a drop down menu on the Purchase suggestion form on the OPAC. When creating the authorized values for SUGGEST_FORMAT, enter a description into this form so it is visible on the OPAC to patrons.
hy: ՀՕԱՔ-ում գնման առաջարկի ձևում բացվող ընտրացանկում ցուցադրվող նյութերի տեսակների ցանկ: SUGGEST_FORMAT -ի համար լիազորված արժեքներ ստեղծելու ժամանակ մուտքագրեք նկարագրությունը այս ձևի մեջ, որպեսզի այն հաճախորդների համար տեսանելի լինի ՀՕԱՔ-ում:

en: List of patron suggestion reject or accept reasons (appears when managing suggestions)
hy: Ընթերցողի առաջարկների մերժման կամ ընդունման պատճառների ցուցակ (հայտնվում է, երբ կառավարվում են առաջարկությունները)

en: List of rules
hy: Օրենքների ցուցակը

note: SCRIPT
en: List of values
hy: Արժեքների ցուցակ

en: List price
hy: Գների ցուցակ

en: List prices are:
hy: Ցուցակային գներն են։

en: List prices:
hy: Ցուցակի գներ։

note: SCRIPT
en: List properties...
hy: Ցուցակի հատկություններ․․․

en: List requests
hy: Թվարկիր հարցումները

en: List updated.
hy: Ցանկը թարմացված է։

en: List:
hy: Ցուցակ։

en: Lists
hy: Ցուցակներ

en: Lists
hy: Ցուցակներ

en: Lists that include this title:
hy: Ցուցակներ որոնք ներառում են վերնագիր:

en: Live CD maintainer
hy: Կենդանի CD սպասարկող

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Loading
hy: Բեռնավորում

en: Loading
hy: Բեռնավորում

en: Loading data...
hy: Տվյալների բեռնավորում...

note: SCRIPT
en: Loading emoticons...
hy: Զգացապատկերիկների բեռնավորում...

en: Loading new messaging defaults
hy: Բեռնվում են նոր հաղորդագրության լռակյացները

note: SCRIPT
en: Loading page %s, please wait...
hy: Էջի բեռնավորում %s, խնդրում ենք սպասել...

note: SCRIPT
en: Loading records, please wait...
hy: Գրառումների բեռնավորում, խնդրում ենք սպասել...

en: Loading, please wait...
hy: Բեռնավորում, խնդրում ենք սպասել...

en: Loading...
hy: Բեռնավորվում է...

en: Loading...
hy: Բեռնավորվում է...

en: Loan period
hy: Տրման ժամանակահատված

en: Loan period was not shortened due to override.
hy: Ժամկետանցի պատճառով տացքի ժամկետը չի երկարացվել։

en: Loan period:
hy: Տրման ժամանակահատված։

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Local catalog
hy: Տեղային քարտարան

note: A
en: Local cover image
hy: Տեղային կազմի պատկերը

note: SCRIPT
en: Local cover image (<a href='%s'>edit</a>)
hy: Տեղային կազմի պատկեր (<a href='%s'>խմբագրել</a>)

en: Local images have not been enabled by your system administrator.
hy: Տեղային պատկերները չեն արտոնված քո համակարգային ադմինիստրատորի կողմից

note: SCRIPT
en: Local number
hy: Տեղային համար

en: Local use
hy: Տեղային օգտագործում

en: Local use preferences
hy: Տեղային օգտագործման նախապատվություններ

en: Local use recorded
hy: Գրանցված է տեղային օգտագործում

en: Local use recorded
hy: Տեղային օգտագործումը վերադասավորված է

en: Local use recorded.
hy: Գրանցված է տեղային օգտագործում։

en: Locale:
hy: Տեղային։

en: Locale:
hy: Տեղային։

en: Localization
hy: Տեղայնացում

en: Localization &rsaquo; Koha
hy: Տեղայնացում &rsaquo; Կոհա

en: Localization data added
hy: Տեղայնացման տվյալներն ավելացված են

en: Location
hy: Տեղաբաշխում

note: %1$s:  loopfilte.filter | html
en: Location = %s
hy: Տեղաբաշխում = %s

en: Location and availability
hy: Տեղաբաշխում և մատչելիություն

en: Location(s)
hy: Տեղաբաշխում(ներ)

en: Location:
hy: Տեղաբաշխում։

en: Location:
hy: Տեղաբաշխում։

note: %1$s:  AuthorisedValues.GetDescriptionByKohaField( kohafield => 'items.location', authorised_value => subscription.location ) | html
en: Location: %s
hy: Տեղաբաշխում։ %s

en: Locations
hy: Տեղակայություններ

en: Locations of the licenses' agreements (e-resource management module)
hy: Արտոնագրի պայմանագրերի գտնվելու վայրը (էլեկտրոնային ռեսուրսների կառավարման մոդուլ)

en: Lock budget:
hy: Բյուջեն կողպիր։

en: Locked
hy: Կողպված

note: %1$s:  END
en: Locked%s
hy: Կողպված%s

en: Log entries
hy: Գրանցամատյանի մուտքեր

note: INPUT type=submit
en: Log in
hy: Մուտք գործիր

en: Log in as a different user
hy: Մուտք գործիր որպես այլ օգտվող

en: Log in using a Shibboleth account
hy: Մուտք գործիր օգտագործելով Shibboleth հաշիվ

en: Log into the self check-in module. Note: this permission prevents the patron from using any other OPAC functionality
hy: Մուտք գործիր ինքնատացքի մոդուլ։ Նշում․ այս թույլատվությունը կանխում է հաճախորդին օգտվելու ՀՕԱՔ-ի այլ հնարավորություններից

note: I
en: Log not enabled
hy: Գրանցամատյանը միացված չէ

en: Log out
hy: Դուրս գալ

en: Log viewer
hy: Մուտքերի դիտակ

en: Logged in as:
hy: Մուտք է գործել որպես։

en: Logging system does not behave correctly
hy: Գրանցամուտքի համակարգը իրեն սխալ է պահում

en: Logs
hy: Լոգեր

en: Logs
hy: Լոգեր

en: Look for existing records in catalog?
hy: Նայե՞լ քարտարանում գոյություն ունեցող գրառումները։

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Lost
hy: Կորած

note: %1$s:  resultsloo.itemlostcount | html
en: Lost (%s)
hy: Կորած (%s)

en: Lost card
hy: Կորած քարտ

en: Lost hold
hy: Կորած պահում

en: Lost item
hy: Կորած նյութ

en: Lost item fee refund
hy: Կորած նյութի գնի գանձում

note: %1$s:  Branches.GetName(current_branch) | html
en: Lost item fee refund on return policy for %s
hy: Կորած նյութի վճարի վերադարձ վերադարձի քաղաքականությունում %s

en: Lost item processing fee
hy: Կորած նյութի մշակման գին

en: Lost item processing fee refund
hy: Կորած նյութի վերամշակման վճարի վերադարձ

en: Lost items
hy: Կորած նյութեր

en: Lost items
hy: Կորած նյութեր

en: Lost items &rsaquo; Reports &rsaquo; Koha
hy: Կորած նյութեր &rsaquo; Հաշվետվություններ &rsaquo; Կոհա

en: Lost items in staff interface
hy: Կորած նյութեր անձնակազմի միջերեսում

en: Lost items in staff interface:
hy: Կորած նյութեր անձնակազմի միջերեսում։

en: Lost on
hy: Կորած

en: Lost on:
hy: Կորած։

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Lost status
hy: Կորածի կարգավիճակ

en: Lost status:
hy: Կորած կարգավիճակ։

en: Lost status:
hy: Կորած կարգավիճակ։

en: Lost:
hy: Կորած։

en: Lower left X coordinate:
hy: Ներքին ձախ X կոորդինատ։

en: Lower left Y coordinate:
hy: Ներքին ձախ Y կոորդինատ։

en: Lowercase
hy: Ստորին դեպք

en: Lund University Library, Sweden
hy: Լունդի համալսարանի գրադարան, Շվեդիա

en: MARC (non-Unicode/MARC-8)
hy: MARC (ոչ-Unicode/MARC-8)

en: MARC Bibliographic framework test
hy: MARC մատենագիտական կառուցվածքի թեստ

en: MARC Card View
hy: ՄԵԸՔ քարտի տեսք

note: %1$s:  framework.frameworktext | html %2$s:  framework.frameworkcode | html
en: MARC Framework for %s (%s)
hy: ՄԵԸՔ կառուցվածքը %s (%s) համար

en: MARC Framework for default MARC framework
hy: Լռելյայն ՄԵԸՔ շրջանակի համար ՄԵԸՔ շրջանակ

en: MARC View
hy: ՄԵԸՔ Դիտում

en: MARC bibliographic framework
hy: MARC մատենագիտական կառուցվածք

en: MARC bibliographic framework test
hy: MARC մատենագիտական կառուցվածքի տեստ

note: %1$s:  IF ( total ) %2$s:  total | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: MARC check %s : %s errors found %s : Configuration OK! %s
hy: ՄԵԸՔ ստուգում %s : %s գտնված են սխալներ %s : Կարգաբերումը ԼԱՎ է։ %s

note: %1$s:  IF ( total ) %2$s:  total | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: MARC check %s :%s errors found%s : Configuration OK!%s &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
hy: ՄԵԸՔ ստուգում %s :%s գտնված են սխալներ%s : Կարգաբերումը ԼԱՎ է։%s &rsaquo; Կառավարում &rsaquo; Կոհա

en: MARC details
hy: ՄԵԸՔ մանրամասներ

en: MARC field
hy: MARC դաշտ

en: MARC field:
hy: MARC դաշտ։

en: MARC frameworks
hy: MARC կառուցվածքներ

en: MARC frameworks
hy: ՄԵԸՔ կառուցվածքներ

note: %1$s:  marcflavour | html
en: MARC frameworks: %s
hy: MARC կառուցվածքներ ։ %s

en: MARC import &rsaquo; Cataloging &rsaquo; Koha
hy: ՄԵԸՔ ներմուծում &rsaquo; Քարտագրում &rsaquo; Կոհա

en: MARC modification template
hy: ՄԵԸՔ ձևափոխման ձևանմուշ

en: MARC modification templates
hy: ՄԵԸՔ ձևափոխման ձևանմուշ

en: MARC modification templates
hy: ՄԵԸՔ ձևափոխման ձևանմուշներ

note: %1$s:  template_id | html
en: MARC modification templates %s
hy: ՄԵԸՔ ձևափոխման ձևանմուշներ %s

en: MARC modification templates &rsaquo; Cataloging &rsaquo; Koha
hy: ՄԵԸՔ ձևափոխման ձևանմուշներ &rsaquo; Քարտագրում &rsaquo; Կոհա

en: MARC organization code
hy: ՄԵԸՔ կազմակերպության կոդ

en: MARC overlay rules
hy: ՄԵԸՔ ծածկույթի կանոններ

en: MARC overlay rules &rsaquo; Koha &rsaquo; Administration
hy: ՄԵԸՔ ծածկույթի կանոններ &rsaquo; Կոհա &rsaquo; Կառավարում

en: MARC preview
hy: MARC նախնական դիտում

en: MARC preview:
hy: ՄԵԸՔ նախնական դիտում:

en: MARC previews
hy: ՄԵԸՔ նախնական դիտումներ

note: %1$s:  biblionumber | html %2$s:  bibliotitle | html
en: MARC record: %s ( %s )
hy: ՄԵԸՔ գրառում: %s ( %s )

en: MARC staging
hy: ՄԵԸՔ աստիճանավորում

en: MARC staging results
hy: MARC աստիճանավորման արդյունքներ

en: MARC staging results
hy: MARC աստիճանավորման արդյունքներ

en: MARC stands for Machine Readable Cataloging. A MARC record contains bibliographic record information about an item. MARC21 is used globally, UNIMARC tends to be used in a few European countries.
hy: ՄԵԸՔը դա ՄԵքենաԸնթեռնելի Քարտագրքումն է։ ՄԵԸՔ գրառումը պարունակում է նյութի մասին մատենագիտական տվյալներ։ MARC21 օգտագործվում է լայնորեն, մինչդեռ UNIMARC-ը կիրառվում է մի քանի Եվրոպական երկրներում։

en: MARC structure
hy: MARC կառուցվածք

en: MARC subfield
hy: MARC ենթադաշտ

note: %1$s:  tagfield | html
en: MARC subfield structure admin for %s (default framework)
hy: ՄԵԸՔ ենթադաշտի կառուցվածքի ադմին %s համար (լռակյաց շրջանակ)

note: %1$s:  tagfield | html %2$s:  frameworkcode | html
en: MARC subfield structure admin for %s (framework %s)
hy: MARC ենթադաշտի կառուցվածքի ադմին %s համար (շրջանակ %s)

en: MARC subfield:
hy: MARC ենթադաշտ։

en: MARC with items
hy: ՄԵԸՔ-ը նյութերով

en: MARC without items
hy: ՄԵԸՔ-ը առանց նյութերի

en: MIT License
hy: MIT Արտոնագրեր

en: MIT and GPLv3 Licenses
hy: MIT և GPLv3 արտոնագրեր

en: MIT licence
hy: MIT արտոնագիր

en: MIT license
hy: MIT Արտոնագիր

note: SCRIPT
en: Macro not found
hy: Մակրոն չի գտնվել

note: SCRIPT
en: Macro successfully deleted
hy: Մակրոն հաջողությամբ ջնջվել է

en: Macros
hy: Մակրոսներ

en: Macros...
hy: Մակրոներ...

en: Magyar (Hungarian)Agnes Imecs
hy: Magyar (Հունգարերեն)Agnes Imecs

en: Main address
hy: Հիմնական հասցե

en: Main contact method:
hy: Հիմնական շփման եղանակը.

en: Main heading
hy: Հիմնական խորագիր

en: Main heading ($a only)
hy: Հիմնական խորագիր (միայն $a)

note: SCRIPT
en: Main library
hy: Հիմնական գրադարան

note: SCRIPT
en: Make ID unique
hy: Դարձրեք ID-ն եզակի

en: Make a new printer profile.
hy: Ստեղծիր նոր տպիչի պրոֆայլը։

en: Make a payment
hy: Կատարիր վճարում

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc'
en: Make a payment for %s
hy: Կատարիր վճարում %s -ի համար

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' no_html = 1
en: Make a payment for %s &rsaquo; Patrons &rsaquo; Koha
hy: Կատարիր վճարում %s -ի համար &rsaquo; Ընթերցողներ &rsaquo; Կոհա

en: Make a single holiday on a range repeated yearly. For example, selecting August 1, 2012 and August 10, 2012 will make all days between August 1 and 10 a holiday, and will affect August 1-10 in other years.
hy: Տարեկան կտրվածքով կրկնվող տիրույթում տեղադրի մեկ տոն։ Օրինակ՝ ընտրելով օգոստոս 1, 2012 և օգոստոս 10, 2012 կսարքի 1-ի և 10-ի տիրույթի բոլոր օրերը տոնական, և կազդի նաև մյուս տարիների օգոստոս 1-10 օրերի վրա։

en: Make a single holiday on a range. For example, selecting August 1, 2012 and August 10, 2012 will make all days between August 1 and 10 a holiday, but will not affect August 1-10 in other years.
hy: Տիրույթում տեղադրի մեկ տոն։ Օրինակ՝ ընտրելով օգոստոս 1, 2012 և օգոստոս 10, 2012 կսարքի 1-ի և 10-ի տիրույթի բոլոր օրերը տոնական, բայց չի ազդի մյուս տարիների օգոստոս 1-10 օրերի վրա։

en: Make a single holiday. For example, selecting August 1, 2012 will make it a holiday, but will not affect August 1 in other years.
hy: Տեղադրի մեկ տոն։ Օրինակ՝ ընտրելով օգոստոս 1, 2012 կսարքի այն տոնական, բայց չի ազդի մյուս տարիների օգոստոս 1-ի վրա։

en: Make budget active:
hy: Բյուջեն դարձրու ակտիվ։

en: Make claim
hy: Հայց ներկայացնել

en: Make default
hy: Դարձնել լռելյայն

note: SCRIPT
en: Make image decorative:
hy: Պատկերը դեկորատիվ դարձնել.

en: Make payment
hy: Կատարիր վճարում

en: Make sure to copy your API secret now. You won’t be able to see it again!
hy: Համոզվեք, որ պատճենել եք ձեր API գաղտնիքը: Դուք այլևս չեք կարողանա տեսնել այն:

en: Make this weekday a holiday, every week. For example, if your library is closed on Saturdays, use this option to make every Saturday a holiday.
hy: Այս աշխատանքային օրը ամեն շաբաթվա կտրվածքով սարքի տոնական։ Օրինակ՝ եթե քո գրադարանը փակ է շաբաթ օրերին, օգտագործիր այս հնարավորությունը ամեն շաբաթ օր տոնական դառնալու համար։

en: Male
hy: Արական

en: Male
hy: Տղամարդ

en: Mana KB is a global knowledge base for library-centric data. It has been designed initially to interact with Koha, the Open Source ILS, but can be used by any other software.
hy: Mana KB -ն գիտելիքի համընդհանուր շտեմարան է գրադարանային ուղղվածությամբ տվյալների համար: Այն նախապես մշակվել է Կոհայի հետ Բաց կոդով ԳԻՀ-ի հետ փոխազդելու համար, սակայն կարող է օգտագործվել ցանկացած այլ ծրագրով:

en: Mana KB token
hy: Mana KB կտրոն

en: Mana Knowledge Base report search results
hy: Mana գիտելիքի շտեմարանի հաշվետվության փնտրման արդյունքները

en: Mana Knowledge Base reports search &rsaquo; Reports &rsaquo; Koha
hy: Mana գիտելիքի շտեմարանի հաշվետվության փնտրում &rsaquo; հաշվետվություններ &rsaquo; Կոհա

en: Mana centralizes information between other Koha installations to facilitate the creation of new subscriptions, vendors, reports, etc. You can search, share, import, and comment on the content of Mana. The information shared with Mana KB is shared under the
hy: Mana-ն կենտրոնացնում է այլ Koha տեղադրումների տեղեկատվությունը, որպեսզի նպաստի նոր բաժանորդագրությունների, մատակարարների, հաշվետվությունների և այլնի ստեղծմանը: Դուք կարող եք որոնել, տարածել, ներմուծել և մեկնաբանել Մանայի բովանդակությունը: Mana KB- ի հետ կիսած տեղեկատվությունը կիսվում է սրա ներքո

en: Mana configuration is currently empty. This feature will not work. Please contact your site administrator.
hy: Mana-ի ձևավորումն այժմ դատարկ է: Այս հնարավորությունը չի գործի: Խնդրում ենք դիմել ձեր կայքի ադմինիստրատորին։

en: Mana search
hy: Mana փնտրում

note: %1$s:  statuscode | html
en: Mana search fails with the code: %s
hy: Mana փնտրումը ձախողվեց այս կոդով: %s

note: %1$s:  total | html
en: Mana subscriptions (%s found)
hy: Mana բաժանորդագրություն (%s գտնված է)

en: Mana subscriptions search
hy: Mana բաժանորդագրության որոնում

en: Mana token:
hy: Mana կտրոն:

en: Manage
hy: Կառավարիր

en: Manage
hy: Կառավարիր

en: Manage 'Quote of the day' quotes
hy: Կառավարեք «Օրվա մեջբերումը» մեջբերումները

en: Manage API keys
hy: Կառավարիր API բանալիները

en: Manage CSV export profiles
hy: Կառավարի CSV արտահանման պրոֆայլները

en: Manage CSV export profiles
hy: Կառավարի CSV արտահանման պրոֆայլները

en: Manage Did you mean? configuration
hy: Կառավարիր Դու նկատի ունե՞ս ձևավորում

en: Manage EDIFACT transmissions
hy: Կառավարիր ԷԴԻՖԱԿՏ փոխանցումները

en: Manage ILL request
hy: Կառավարիր ՄԳԲ հարցումը

en: Manage Koha system settings (Administration panel)
hy: Կառավարիր Կոհայի համակարգային կարգաբերումները (Կառավարիչի վահանակ)

en: Manage MARC bibliographic and authority frameworks and test them
hy: Կառավարիր ՄԵԸՔ մատենագիտական և հեղինակավոր կառուցվածքները և փորձարկիր դրանք

en: Manage MARC overlay rules
hy: Կառավարիր ՄԵԸՔ ծածկույթի կանոններ

en: Manage MARC overlay rules configuration
hy: Կառավարիր ՄԵԸՔ ծածկույթի կանոնների կարգաբերումը

en: Manage Mana KB content sharing
hy: Կառավարիր Mana KB բովանդակության կիսումը

en: Manage OAI Sets
hy: Կառավարի OAI բազմությունները

en: Manage OAI sets
hy: Կառավարիր OAI բազմությունները

en: Manage OPAC problem reports
hy: Կառավարիր ՀՕԱՔ խնդրի հաշվետվությունները

en: Manage OPAC problem reports submitted by patrons
hy: Կառավարիր հաճախորդների կողմից գրանցած ՀՕԱՔ խնդրի հաշվետվությունները

en: Manage SMS cellular providers
hy: Կառավարիր բջջային SMS մատակարարներին

en: Manage SMTP servers
hy: Կառավարիր SMTP կայանները

en: Manage Z39.50 and SRU server configuration
hy: Կառավարիր Z39.50 և SRU կայանի ձևավորումը

en: Manage account debit and credit types
hy: Կառավարեք հաշվի դեբետային և վարկային տեսակները

en: Manage additional fields
hy: Կառավարիր լրացուցիչ դաշտերը

en: Manage additional fields
hy: Կառավարիր լրացուցիչ դաշտերը

en: Manage additional fields for baskets or subscriptions (requires edit_subscription or order_manage permissions)
hy: Զամբյուղների կամ բաժանորդագրությունների համար կառավարիր լրացուցիչ դաշտերը (պահանջում է edit_subscription կամ order_manage permissions)

en: Manage additional images to use as logo, decoration or background on a patron card layout.
hy: Կառավարիր լրացուցիչ պատկերները ընթերցողի քարտում որպես լոգո, ձևանախշ կամ հետնապլան օգտագործելու համար։

en: Manage all baskets and order lines, regardless of restrictions on them
hy: Կառավարիր բոլոր պատվերների և զամբյուղների տողերը, անկախ դրանց վրա դրված արգելանքներից

en: Manage all funds
hy: Կառավարիր բոլոր բյուջեները

en: Manage audio alerts
hy: Կառավարիր ձայնային ահազանգերը

en: Manage authentication providers
hy: Կառավարիր նույնականացման մատակարարներին

en: Manage authorized value categories and authorized values
hy: Կառավարիր լիազորված արժեքների դասերը և լիազորված արժեքները

en: Manage background jobs
hy: Կառավարիր հետնամասի աշխատանքները

en: Manage basket and order lines
hy: Կառավարիր զամբյուղի և պատվերների տողերը

en: Manage basket groups
hy: Կառավարիր զամբյուղի խմբերը

en: Manage budget plannings
hy: Կառավարիր բյուջետային պլանավորումները

en: Manage budgets
hy: Կառավարիր բյուջեները

note: %1$s:  item.bundled | html %2$s:  item.bundled_lost | html
en: Manage bundle (%s|%s)
hy: Կառավարիր փաթեթը (%s|%s)

en: Manage circulation rules
hy: Կառավարիր տացքի օրենքները

en: Manage circulation rules for any library. If not set the logged in user can only edit circulation rules for their own library (please note that manage_circ_rules is still required)
hy: Կառավարիր տացքի օրենքները ցանկացած գրադարանի համար։ Եթե կարգաբերված չէ, մուտք եղած օգտվողը իր գրադարանի համար կարող է միայն խմբագրել տացքի օրենքները (նկատի առ, որ manage_circ_rules դեռ պահանջված է)

en: Manage cities and towns
hy: Կառավարիր քաղաքները և ավանները

en: Manage classification sources and filing rules
hy: Կառավարիր դասակարգման աղբյուրները և լրացման օրենքները

en: Manage column configuration
hy: Կառավարիր սյունակի կարգաբերումը

en: Manage contracts
hy: Կառավարիր կոնտրակտները

en: Manage curbside pickups
hy: Կառավարիր ինքնավերցնումները

en: Manage currencies and exchange rates
hy: Կառավարիր տարադրամները և փոխանակման կուրսերը

en: Manage custom fields for item search
hy: Կառավարիր անհատականացված դաշտերը նյութ որոնելիս

en: Manage custom search filters
hy: Կառավարիր անհատականացված փնտրման զտիչները

note: SCRIPT
en: Manage domains
hy: Կառավարիր դոմեյնները

en: Manage extended patron attributes
hy: Կառավարիր երկարաձգված հաճախորդի բնութագրիչները

en: Manage frequencies
hy: Կառավարի հաճախականությունները

en: Manage funds
hy: Կառավարիր բյուջեները

en: Manage global system preferences
hy: Կառավարիր համընդհանուր համակարգային նախապատվությունները

en: Manage global system preferences like MARC flavor, date format, administrator email, and templates.
hy: Կառավարիր համընդհանուր համակարգային նախապատվությունները, ինչպիսիք են MARC առանձնահատկությունները, ամսաթվի ձևաչափը, ադմինիստրատորի էլ. փոստը, և նմուշները։

en: Manage housebound deliveries
hy: Կառավարիր տանը կապված առաքումները

en: Manage housebound profile
hy: Կառավարիր տանը կապված պրոֆայլը

en: Manage imported batch
hy: Կառավարիր ներմուծված փաթեթը

en: Manage indexes, facets, and their mappings to MARC fields and subfields
hy: Կառավարիր ցուցիչները, ֆասետները և դրանց քարտեզավորումները դեպի ՄԵԸՔ դաշտեր և ենթադաշտեր

en: Manage invoice fields
hy: Կառավարիր վճարահաշվի դաշտերը

en: Manage invoice files
hy: Կառավարիր վճարահաշիվների ֆայլերը

en: Manage item circulation alerts
hy: Կառավարիր նյութի տացքի զգուշացումները

en: Manage item search fields
hy: Կառավարիր նյութի փնտրման դաշտերը

en: Manage item types
hy: Կառավարիր նյութի տեսակները

en: Manage items
hy: Կառավարիր նյութերը

en: Manage items
hy: Կառավարիր նյութերը

en: Manage items assigned to
hy: Կառավարիր նյութերը, որոնք նշանակված են

en: Manage items for
hy: Կառավարիր նյութերը

en: Manage jobs
hy: Կառավարիր աշխատանքները

en: Manage keyboard shortcuts for the advanced cataloging editor
hy: Կարգավորել ստեղնաշարի դյուրանցումները խորացված քարտագրման խմբագրիչի համար

en: Manage labels
hy: Կառավարիր պիտակները

en: Manage libraries and library groups
hy: Կառավարիր գրադարանները և գրադարանի խմբերը

en: Manage library EDI EANs
hy: Կառավարիր գրադարանի EDI EAN-ները

en: Manage library transfer limits and transport cost matrix
hy: Կառավարիր գրադարանի տեղափոխման սահմանափակումները և տրանսպորտի գնի մատրիցան

en: Manage lists of patrons
hy: Կառավարի հաճախորդների ցուցակները

en: Manage marc modification templates
hy: Կառավարիր ՄԵԸՔ ձևափոխման նմուշները

en: Manage numbering patterns
hy: Կառավարի համարակալման նմուշները

en: Manage order basket fields
hy: Կառավարիր պատվերի զամբյուղի դաշտերը

en: Manage orders
hy: Կառավարիր պատվերները

en: Manage patron categories
hy: Կառավարիր հաճախորդի դասերը

en: Manage patron clubs
hy: Կառավարիր հաճախորդի ակումբները

en: Manage patron restrictions
hy: Կառավարիր հաճախորդի արգելանքները

en: Manage patrons fines and fees
hy: Կառավարիր ընթերցողների տուգանքները և տույժերը

en: Manage plugins
hy: Կառավարիր պլագինները

en: Manage plugins ( install / uninstall )
hy: Կառավարիր պլագինները ( կարգաբերի / վերացրու )

en: Manage purchase suggestions
hy: Կառավարիր գնման առաջարկները

en: Manage recalls for patrons
hy: Կառավարի հաճախորդների հետկանչերը

en: Manage record matching rules
hy: Կառավարիր գրառման համընկնելիության օրենքները

note: SCRIPT
en: Manage request
hy: Կառավարիր հարցումը

note: %1$s:  request.id_prefix _ request.illrequest_id | html
en: Manage request %s
hy: Կառավարիր հարցումը %s

en: Manage restrictions for accounts
hy: Կառավարիր հաշիվների արգելանքները

en: Manage reverted batch
hy: Կառավարեք հետադարձ խմբաքանակը

en: Manage rotating collections
hy: Կառավարիր պտտվող հավաքածուները

en: Manage rotating collections
hy: Կառավարիր պտտվող հավաքածուները

en: Manage rules for automatically matching MARC records during record imports
hy: Կառավարիր գրառումների ներմուծման ընթացքում ՄԵԸՔ գրառումների ինքնաշխատ համընկեցման օրենքները

en: Manage saved search filters
hy: Կառավարիր փնտրման պահված զտիչները

en: Manage search engine configuration
hy: Կառավարիր որոնման շարժիչի կարգաբերումը

en: Manage serial subscriptions
hy: Կառավարիր պարբերականների բաժանորդագրությունները

en: Manage staged MARC records
hy: Կառավարիր բազմաստիճան MARC գրառումները

en: Manage staged MARC records
hy: Կառավարիր փուլավորված ՄԵԸՔ գրառումները

note: %1$s:  IF ( import_batch_id ) %2$s:  import_batch_id | html %3$s:  END
en: Manage staged MARC records %s &rsaquo; Batch %s %s
hy: Կառավարիր փուլավորված MARC գրառումները %s &rsaquo; Փաթեթ %s %s

en: Manage staged records
hy: Կառավարիր բազմաստիճան գրառումները

en: Manage stages
hy: Կառավարիր փուլավորվածները

en: Manage stages
hy: Կառավարիր փուլավորվածները

en: Manage stockrotation operations
hy: Կառավարիր պահեստի պտտվող գործողությունները

en: Manage subscription fields
hy: Կառավարիր բաժանորդագրության դաշտերը

en: Manage subscriptions from any branch (only applies when IndependentBranches is used)
hy: Կառավարիր բաժանորդագրությունները ցանկացած մասնաճյուղից (միայն կիրառելի է երբ օգտագործվում է IndependentBranches)

en: Manage suggestions:
hy: Կառավարիր առաջարկները։

en: Manage the electronic resources module
hy: Կառավարեք էլեկտրոնային ռեսուրսների մոդուլը

en: Manage two-factor authentication
hy: Կառավարիր երկգործոն նույնականացումը

en: Manage two-factor authentication
hy: Կառավարիր երկգործոն նույնականացումը

en: Manage uploaded files (
hy: Կառավարիր բեռնավորված նիշքերը (

en: Manage usage statistics settings
hy: Կառավարիր օգտագործման վիճակագրության կարգաբերումները

en: Manage vendor EDI accounts for import/export
hy: Ներմուծման/արտահանման համար կառավարիր մատակարարի EDI հաշիվները

en: Manage vendors
hy: Կառավարիր մատակարարներին

en: Managed by
hy: Կառավարվում է կողմից

en: Managed by - on
hy: Կառավարվում է՝

en: Managed by:
hy: Կառավարվում է կողմից։

en: Managed in tab:
hy: Կառավարվում է ցուցիչով։

en: Managed on
hy: Կառավարիր

en: Managed on:
hy: Կառավարիր։

en: Managed rules for automatic overlay of MARC fields during record imports and updates
hy: Կառավարվող կանոններ ՄԵԸՔ դաշտերի ինքնաշխատ ծածկման համար գրառումների ներմուծման և թարմացումների ժամանակ

en: Managed staged MARC records, including completing and reversing imports
hy: Կառավարվող բազմաստիճան ՄԵԸՔ գրառումները, ներառած ներմուծումները ավարտին hասցնելը և հակառակը

en: Management date from:
hy: Կառավարման ամսաթիվ սկսած։

en: Manager name
hy: Կառավարիչի անունը

en: Managing library
hy: Կառավարող գրադարան

en: Managing library:
hy: Կառավարող գրադարան։

en: Managing library:
hy: Կառավարող գրադարան։

en: Mandatory
hy: Պարտադիր

en: Mandatory data added
hy: Պարտադիր տվյալը ավելացված է

en: Mandatory:
hy: Պարտադիր։

en: Manual
hy: Ձեռնարկ

en: Manual credit
hy: Ձեռքով արված կրեդիտ

en: Manual credit
hy: Ձեռքով արված կրեդիտ

en: Manual fee
hy: Ձեռնարկի վճար

en: Manual history:
hy: Ձեռքով պատրաստած պատմություն։

en: Manual history:
hy: Ձեռքով պատրաստած պատմություն։

en: Manual invoice
hy: Ձեռքով պատրաստած վճարման հաշիվ

en: Manual invoice
hy: Ձեռքով պատրաստած վճարման հաշիվ

en: Map provider's result to Koha patron's fields.
hy: Քարտեզավորեք մատակարարի արդյունքը Կոհայի այցելուի դաշտերին:

en: Mapping
hy: Քարտեզավորում

note: SCRIPT
en: Mapping will be removed for: %s.
hy: Քարտեզավորումը կհեռացվի սրա համար։ %s

en: Mapping:
hy: Քարտեզավորում։

note: %1$s:  setName | html %2$s:  setSpec | html
en: Mappings for set '%s' (%s)
hy: Քարտեզագրումներ այս բազմության համար '%s' (%s)

en: Mappings have been saved
hy: Քարտեզավորումները հիշվել են

en: March
hy: Մարտ

en: Mark "In demand"
hy: Նշիր "Պահանջված"

en: Mark as
hy: Նշիր որպես

en: Mark as delivered
hy: Նշիր որպես առաքված

en: Mark as overdue
hy: Նշիր որպես ժամկետանց

en: Mark checkout notes as seen/not seen
hy: Նշիր տացքի նշումները որպես տեսած/չտեսած

en: Mark closed
hy: Նշված է փակված

note: INPUT type=submit
en: Mark item as lost
hy: Նշիր նյութը որպես կորած

note: INPUT type=submit
en: Mark lost and notify patron
hy: Նշիր կորած և տեղեկացրու հաճախորդին

en: Mark new
hy: Նշիր նորը

en: Mark not seen
hy: Նշիր որպես չտեսած

en: Mark seen
hy: Նշիր տեսած

note: INPUT type=submit
en: Mark seen and continue >>
hy: Նշիր տեսնված և շարունակիր >>

note: INPUT type=submit
en: Mark seen and quit
hy: Նշիր տեսնված և դուրս եկ

en: Mark selected as:
hy: Նշանը ընտրված է որպես։

en: Mark the original budget as inactive
hy: Նշիր բնօրինակ բյուջեն որպես ոչ ակտիվ

en: Mark viewed
hy: Նշիր դիտված

en: Match applied
hy: Համընկնման օրենքը կիրառված է

note: SCRIPT
en: Match case
hy: Համընկնման ստուգում

en: Match check
hy: Համընկնման ստուգում

note: %1$s:  matchcheck.mc_num | html
en: Match check %s
hy: Համընկնման ստուգում %s

en: Match check 1 |
hy: Համընկնման ստուգում 1 |

en: Match details
hy: Համընկնման մանրամասներ

en: Match found
hy: Գտնված է համընկնում

en: Match point
hy: Համընկնման կետ

note: %1$s:  matchpoint.mp_num | html
en: Match point %s |
hy: Համընկնման կետ %s |

en: Match point 1 |
hy: Համընկնման կետ 1 |

en: Match points
hy: Համընկնման կետեր

en: Match threshold:
hy: Համընկնման սահման։

en: Match type
hy: Համընկնման տեսակ

en: Match:
hy: Համընկնում։

note: SCRIPT
en: Matches authority %s (score=%s):%s
hy: Համընկնում է հեղինակավորը %s (միավորը=%s):%s

note: %1$s:  biblio.match_biblionumber | uri
en: Matches biblio %s
hy: Համընկնում է բիբլիո %s

note: SCRIPT
en: Matches bibliographic record %s (score=%s):%s
hy: Համընկնում է մատենագիտական գրառմանը %s (միավորը=%s):%s

en: Matching rule applied:
hy: Համընկնման օրենքը կիրառված է։

note: SCRIPT
en: Matching rule code missing
hy: Համընկնման օրենքի կոդը բացակա է

en: Matching rule code:
hy: Համընկնման օրենքի կոդ։

en: Matching:
hy: Համընկնում։

en: Matchpoint components
hy: Համընկնման կետի բաղկացուցիչներ

en: Matchpoint:
hy: Համընկնման կետ։

en: Material:
hy: Նյութ։

en: Materials
hy: Նյութեր

en: Materials specified
hy: Նյութերը որոշված են

en: Materials specified:
hy: Նյութերը որոշված են։

note: SCRIPT
en: Mathematical
hy: Մաթեմատիկական

en: Matrix
hy: Մատրիցա

en: Max length:
hy: Մեծագույն երկարություն։

en: Max. suspension duration (day)
hy: Կասեցման մեծագույն տևողություն (օր)

en: Maximum Koha version
hy: Կոհայի ամենաբարձր տարբերակ

en: Maximum number of simultaneous pickups per interval.
hy: Միաժամանակյա վերցնումների առավելագույն քանակը ըստ ժամանակամիջոցի:

en: Maximum patrons per interval:
hy: Առավելագույն հաճախորդները ըստ ժամանակամիջոցի։

en: Maximum total holds allowed (count)
hy: Մեծագույն թույլատրված գումարային պահումները (հաշվիչ)

note: %1$s:  upgrade_module.max_version | html
en: Maximum version: %s
hy: Ամենաբարձր տարբերակ: %s

en: May
hy: Մայիս

en: Maybe it is not installed and configured correctly?
hy: Միգուցե այն ճիշտ տեղադրված և կազմաձևվա՞ծ չէ:

en: Meaning
hy: Իմաստ

note: SCRIPT
en: Media
hy: Մեդիա

note: SCRIPT
en: Media...
hy: Մեդիա․․․

note: SCRIPT
en: Medium
hy: Միջին չափսի

note: SCRIPT
en: Medium Blue
hy: Միջին կապույտ

note: SCRIPT
en: Medium Gray
hy: Միջին մոխրագույն

note: SCRIPT
en: Medium Purple
hy: Միջին վարդագույն

en: Meeting facilitator
hy: Հանդիպման վարող

en: Meetings chairperson
hy: Հանդիպման նախագահող

en: Member
hy: Անդամ

en: Members
hy: Անդամներ

en: Men
hy: Տղամարդ

en: Mentor:
hy: Դաստիարակ։

en: Menu
hy: Ընտրացանկ

note: INPUT type=submit
en: Merge
hy: Ձուլել

note: SCRIPT
en: Merge cells
hy: Ձուլիր բջիջները

note: %1$s:  error | html
en: Merge failed! The following error was reported: %s.
hy: Ձուլումը ձախողվեց։ Հանդիպել է հետևյալ սխալը։ %s.

en: Merge failed! The patron to keep was invalid.
hy: Ձուլումը ձախողվեց։ Պահման ենթակա ընթերցողը անվավեր էր։

en: Merge invoices
hy: Ձուլիր վճարման հաշիվները

en: Merge invoices
hy: Ձուլիր վճարման հաշիվները

en: Merge patron records
hy: Թարմացրու ընթերցողի գրառումները

en: Merge patron records &rsaquo; Patrons &rsaquo; Koha
hy: Ձուլեք ընթերցողական գրառումները &rsaquo; Ընթերցողներ &rsaquo; Կոհա

note: INPUT type=submit
en: Merge patrons
hy: Ձուլիր հաճախորդներին

en: Merge records
hy: Միաձուլիր գրառումները

en: Merge reference
hy: Ձուլման տեղեկատու

en: Merge selected
hy: Ձուլիր ընտրվածները

en: Merge selected invoices
hy: Ձուլիր ընտրված վճարման հաշիվները

en: Merge selected patrons
hy: Ձուլիր ընտրված օգտատերերին

en: Merging records
hy: Գրառումների ձուլում

en: Merging records
hy: Գրառումների ձուլում

en: Merging records &rsaquo; Cataloging &rsaquo; Koha
hy: Գրառումների ձուլում &rsaquo; Քարտագրում &rsaquo; Կոհա

note: SCRIPT
en: Merging with authority:
hy: Ձուլում հեղինակավորի հետ։

en: Message
hy: Հաղորդում

en: Message body:
hy: Հաղորդման մարմին։

en: Message broker:
hy: Հաղորդման բրոքեր։

en: Message is duplicate
hy: Հաղորդագրությունը կրկնօրինակ է

en: Message sent
hy: Հաղորդումը ուղարկվեց

en: Message subject:
hy: Հաղորդման թեմա։

en: Messages
hy: Հաղորդումներ

en: Messaging
hy: Հաղորդումների առաքում

note: SCRIPT
en: Metadata and Document Properties
hy: Մետատվյալի և փաստաթղթի հատկություններ

note: SCRIPT
en: Middle
hy: Միջին

en: Middle name
hy: Միջին անուն

en: Mine
hy: Իմը

en: Mines Paristech (previously Ecole Nationale Supérieure des Mines de Paris)
hy: Mines Paristech (նախկինում Ecole Nationale Supérieure des Mines de Paris)

en: Minimum Koha version
hy: Կոհայի նվազագույն տարբերակ

en: Minimum password length:
hy: Գաղտնաբառի նվազագույն երկարություն։

note: %1$s:  patron.category.effective_min_password_length | html
en: Minimum password length: %s
hy: Գաղտնաբառի նվազագույն երկարություն %s

note: %1$s:  upgrade_module.min_version | html
en: Minimum version: %s
hy: Նվազագույն տարբերակ: %s

en: Minutes
hy: Րոպեներ

en: Missing
hy: Կորած

en: Missing (damaged)
hy: Բացակայող (վնասված)

en: Missing (lost)
hy: Բացակայող (կորած)

en: Missing (never received)
hy: Բացակա (երբեք չստացված)

en: Missing (not scanned)
hy: Կորած (չսքանավորված)

en: Missing (sold out)
hy: Բացակա (վաճառված է)

en: Missing SMS number
hy: Կորած SMS թիվ

note: SCRIPT
en: Missing control field contents
hy: Բացակա ստուգիչ դաշտի բովանդակություն

en: Missing from email address
hy: Կորած էլ փոստի հասցեից

en: Missing issues
hy: Կորած նյութեր

en: Missing issues:
hy: Կորած համարներ։

note: %1$s:  subscription.missinglist | html
en: Missing issues: %s
hy: Բացակա համարներ։ %s

note: SCRIPT
en: Missing mandatory subfield: ‡
hy: Բացակա պարտադիր ենթադաշտ։ ‡

note: SCRIPT
en: Missing mandatory tag:
hy: Բացակա պարտադիր ցուցիչ։

note: SCRIPT
en: Misspelled word
hy: Սխալ գրված բառ

en: Mobile
hy: Բջջային

en: Mobile phone
hy: Բջջային հեռախոս

en: Mobile:
hy: Բջջային։

en: Modal title
hy: Մոդալ վերնագիր

en: Moderate patron comments
hy: Մոդերացրու ընթերցողի մեկնաբանությունները

en: Moderate patron comments
hy: Մոդերացրու ընթերցողի մեկնաբանությունները

en: Moderate patron tags
hy: Մոդերացրու ընթերցողի ցուցիչները

en: Moderate patron tags
hy: Մոդերացրու ընթերցողի ցուցիչները

en: Modification date
hy: Ձևափոխման ամսաթիվ

en: Modification log
hy: Ձևափոխման լոգ

note: %1$s:  edited_attribute_type | html
en: Modified patron attribute type &quot;%s&quot;
hy: Ձևափոխված ընթերցողի բաղկացուցիչների տեսակ &quot;%s&quot;

note: %1$s:  edited_matching_rule | html
en: Modified record matching rule &quot;%s&quot;
hy: Ձևափոխված գրառման համընկեցման օրենք &quot;%s&quot;

en: Modify
hy: Ձևափոխիր

note: %1$s:  PROCESS ServerType
en: Modify %s server
hy: Ձևափոխիր %s կայանը

note: %1$s:  PROCESS ServerType %2$s:  server.servername | html
en: Modify %s server %s
hy: Ձևափոխիր %s կայանը %s

en: Modify SRU search fields mapping for authorities
hy: Ձևափոխիր SRU փնտրման դաշտերի քարտեզավորումը հեղինակավորների համար

en: Modify SRU search fields mapping for bibliographic records
hy: Ձևափոխիր SRU փնտրման դաշտերի քարտեզավորումը մատենագիտական գրառման համար

en: Modify a CSV profile
hy: Ձևափոխիր CSV պրոֆայլը

en: Modify a budget
hy: Ձևափոխիր բյուջեն

en: Modify a city
hy: Ձևափոխիր քաղաքը

en: Modify a credit type
hy: Ձևափոխիր կրեդիտի տեսակը

en: Modify a debit type
hy: Ձևափոխիր դեբետի տեսակը

en: Modify a desk
hy: Ձևափոխիր դարակը

en: Modify a fund
hy: Ձևափոխիր դրամագլուխը

en: Modify account
hy: Ձևափոխել Հաշիվը

en: Modify additional content
hy: Փոփոխեք լրացուցիչ բովանդակությունը

en: Modify an acquisitions basket
hy: Ձևափոխեք համալրման զամբյուղը

en: Modify an acquisitions basket header
hy: Ձևափոխեք համալրման զամբյուղի գլխագիրը

en: Modify an acquisitions basket's users
hy: Ձևափոխեք համալրման զամբյուղի օգտվողներին

en: Modify an additional content
hy: Փոփոխեք լրացուցիչ բովանդակությունը

en: Modify an invoice adjustment
hy: Փոփոխել հաշիվ-ապրանքագրի ճշգրտումը

en: Modify an order
hy: Ձևափոխիր պատվերը

note: %1$s:  authid | html %2$s:  authtypetext | html
en: Modify authority #%s %s
hy: Ձևափոխիր հեղինակավորը #%s %s

note: %1$s:  authid | html %2$s:  authtypetext | html
en: Modify authority #%s (%s)
hy: Ձևափոխիր հեղինակավորը #%s (%s)

en: Modify authority type
hy: Ձևափոխիր հեղինակավորի տեսակը

en: Modify authorized value
hy: Ձևափոխիր լիազորված արժեքը

en: Modify authorized value
hy: Ձևափոխիր լիազորված արժեքը

en: Modify budget
hy: Ձևափոխիր բյուջեն

note: %1$s:  budget_period_description | html
en: Modify budget '%s'
hy: Ձևափոխիր բյուջեն '%s'

note: %1$s:  cash_register.id | html
en: Modify cash register %s
hy: Ձևափոխիր դրամարկղը %s

note: %1$s:  categorycode | html
en: Modify category %s
hy: Ձևափոխիր դասը %s

note: %1$s:  categorycode | html
en: Modify category '%s'
hy: Ձևափոխիր դասը '%s'

en: Modify city
hy: Ձևափոխիր քաղաքը

en: Modify classification source
hy: Ձևափոխված դասակարգման աղբյուրը

note: %1$s:  contractname | html %2$s:  booksellername | html
en: Modify contract %s for %s
hy: Ձևափոխիր կոնտրակտը %s համար %s

note: %1$s:  contractname | html
en: Modify contract '%s'
hy: Ձևափոխիր կոնտրակտը '%s'

en: Modify currency
hy: Ձևափոխիր արտարժույթը

en: Modify debit type
hy: Ձևափոխիր դեբետայինի տեսակը

en: Modify field
hy: Ձևափոխիր դաշտը

note: %1$s:  field.name | html
en: Modify field '%s'
hy: Ձևափոխիր դաշտը '%s'

note: %1$s:  tablename | html
en: Modify fields for '%s'
hy: Ձևափոխիր դաշտեր սրա համար '%s'

en: Modify filing rule
hy: Ձևափոխված լրացման օրենքը

en: Modify framework text
hy: Ձևափոխիր շրջանակի տեքստը

en: Modify fund
hy: Ձևափոխիր դրամագլուխը

note: %1$s:  IF ( budget_name ) %2$s:  budget_name | html %3$s:  END
en: Modify fund %s '%s'%s
hy: Ձևափոխիր բյուջեն '%s '%s'%s

en: Modify funds (can't create lines, but can modify existing ones)
hy: Ձևափոխիր բյուջեները (չի կարող ստեղծել տողերը, բայց կարող է ձևափոխել առկաները)

en: Modify holds priority
hy: Ձևափոխիր պահման հերթականությունը

en: Modify item type
hy: Ձևափոխիր նյութի տեսակը

note: %1$s:  itemtype.itemtype | html
en: Modify item type '%s'
hy: Ձևափոխիր նյութի տեսակը '%s'

en: Modify library
hy: Ձևափոխիր գրադարանը

en: Modify notice
hy: Ձևափոխիր նշումը

note: %1$s:  ordernumber | html
en: Modify order details (line #%s)
hy: Ձևափոխիր պատվերի մանրամասները (տող #%s)

en: Modify patron
hy: Ձևափոխիր ընթերցողը

en: Modify patron attribute type
hy: Ձևափոխիր ընթերցողի բաղկացուցիչի տեսակը

en: Modify patrons in batch
hy: Ձևափոխիր ընթերցողներին փաթեթով

en: Modify pattern
hy: Ձևափոխիր ձևանմուշը

note: %1$s:  label | html
en: Modify pattern: %s
hy: Ձևափոխիր ձևանմուշը։ %s

en: Modify record matching rule
hy: Ձևափոխիր գրառման համընկեցման օրենքը

en: Modify record using template
hy: Ձևափոխիր գրառումը օգտագործելով ձևանմուշը

en: Modify record using the following template:
hy: Ձևափոխիր գրառումը օգտագործելով հետևյալ ձևանմուշը։

en: Modify records using a MARC modification template?
hy: Ձևափոխե՞լ գրառումը օգտագործելով ՄԵԸՔ ձևափոխման ձևանմուշը։

note: %1$s:  PROCESS restriction_type_description restriction_type=restriction
en: Modify restriction %s
hy: Ձևափոխիր սահմանափակումը %s

note: %1$s:  PROCESS restriction_type_description restriction_type=restriction
en: Modify restriction '%s'
hy: Ձևափոխիր սահմանափակումը '%s'

note: INPUT type=submit
en: Modify selected checkouts
hy: Թարմացրու ընտրված տացքերը

en: Modify selected items
hy: Թարմացրու ընտրված նյութերը

note: INPUT type=submit
en: Modify selected records
hy: Թարմացրու ընտրված գրառումները

en: Modify splitting rule
hy: Ձևափոխված բաժանման օրենքը

en: Modify subscription
hy: Ձևափոխիր բաժանորդագրությունը

en: Modify tag
hy: Ձևափոխիր ցուցիչը

en: Modify tag
hy: Ձևափոխիր ցուցիչը

note: %1$s:  searchfield | html
en: Modify tag %s
hy: Ձևափոխիր ցուցիչը %s

en: Modify the due date checkouts in batch
hy: Ձևափոխիր փաթեթով տացքերի վերադարձի ամսաթվերը

en: Modify the statistics you share with the Koha community
hy: Ձևափոխիր Կոհա համայնքի հետ կիսվող վիճակագրությունը

note: %1$s:  label | html
en: Modifying numbering pattern '%s'
hy: Ձևափոխվում է համարակալման կաղապարը '%s'

en: Module
hy: Մոդուլ

note: TH
en: Module current
hy: Ընթացիկ մոդուլ

en: Module maintainer
hy: Մոդուլի ուղեկցող

en: Module size refers to the pixel dimensions of each black or white square in the generated QR code.
hy: Մոդուլի չափը վերաբերում է գեներացված QR կոդի յուրաքանչյուր սև կամ սպիտակ քառակուսու պիքսելային չափերին:

note: TH
en: Module upgrade needed
hy: Հարկավոր է մոդուլի թարմացում

en: Modules:
hy: Մոդուլներ։

en: Monaco
hy: Մոնակո

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Monday
hy: Երկուշաբթի

note: SCRIPT
en: Mondays
hy: Երկուշաբթի օրեր

en: Month
hy: Ամիս

note: %1$s:  loopfilte.filter | html
en: Month is %s
hy: Ամիսն է %s

en: Month/day
hy: Ամիս/օր

en: Month:
hy: Ամիս։

en: More
hy: Ավելին

en: More
hy: Ավելին

en: More &rsaquo; Set permissions
hy: Ավելին &rsaquo; Դիր թույլտվությունները

en: More details
hy: Ավելի մանրամասներ

en: More documentation on defining key maps
hy: Հիմնական քարտեզները սահմանելու համար ավելի շատ փաստաթղթավորում

en: More lists
hy: Ավելի ցուցակներ

en: More options
hy: Ավելի ընտրանքներ

note: SCRIPT
en: More than one local match found. Possibly a duplicate authority!
hy: Գտնվել է մեկից ավելի տեղային համընկնում: Հնարավոր է կրկնօրինակ հեղինակավոր։

note: SCRIPT
en: More...
hy: Ավելին․․․

en: Morning
hy: Առավոտ

en: Morning
hy: Առավոտ

en: Most-circulated items
hy: Ամենաշատ սպասարկվող նյութերը

en: Most-circulated items
hy: Ամենաշատ սպասարկված նյութերը

note: %1$s:  IF ( do_it ) %2$s:  END
en: Most-circulated items%s &rsaquo; Results%s &rsaquo; Reports &rsaquo; Koha
hy: Ամենաշատ սպասարկված նյութեր%s &rsaquo; Արդյունքներ%s &rsaquo; Հաշվետվություններ &rsaquo; Կոհա

en: Move
hy: Տեղաշարժ

note: A
en: Move action down
hy: Տեղափոխիր գործողությունը ներքև

note: A
en: Move action to bottom
hy: Տեղափոխիր պահումը ստորին մաս

note: A
en: Move action to top
hy: Տեղափոխիր պահումը վեր

note: A
en: Move action up
hy: Տեղափոխիր գործողությունը վեր

note: A
en: Move alert down
hy: Տեղափոխիր ահազանգը ներքև

note: A
en: Move alert to bottom
hy: Տեղափոխիր ահազանգը ստորին մաս

note: A
en: Move alert to top
hy: Տեղափոխիր ահազանգը վեր

note: A
en: Move alert up
hy: Տեղափոխիր զգուշացումը վեր

note: A
en: Move hold down
hy: Պահումը Տեղաշարժիր ներքև

note: A
en: Move hold to bottom
hy: Տեղափոխիր պահումը ստորին մաս

note: A
en: Move hold to top
hy: Տեղափոխիր պահումը վեր

note: A
en: Move hold up
hy: Պահումը Տեղաշարժիր վեր

en: Move patrons to the deleted patrons table. They can be deleted permanently by the
hy: Տեղափոխիր ընթերցողներին ջնջված ընթերցողների աղյուսակ։ Դրանք կարող են մշտապես ջնջվել

en: Move remaining unspent funds
hy: Տեղաշարժիր մնացյալ չծախսված դրամագլուխները

en: Move these patrons to the trash
hy: Տեղափոխիր այս ընթերցողներին աղբաման

en: Move to next position
hy: Տեղափոխիր հաջորդ վիճակին

en: Move to next stage
hy: Տեղափոխիր հաջորդ վիճակին

en: Move to previous position
hy: Վերադարձիր հաջորդ վիճակին

note: INPUT type=submit
en: Move unreceived orders
hy: Տեղաշարժիր չստացված պատվերները

en: Moved!
hy: Տեղաշարժված

note: INPUT type=button
en: Multi receiving
hy: Բազմակի ստացում

en: Musical recording
hy: Երաժշտական ձայնագրություն

note: SCRIPT
en: Must be greater or equal to the from value.
hy: Պետք է մեծ կամ հավասար լինի արժեքից։

en: My account
hy: Իմ հաշիվը

en: My checkouts
hy: Իմ դուրս տրումները

en: My library
hy: Իմ Գրադարանը

note: OPTGROUP
en: My templates
hy: Իմ ձևանմուշները

en: MySQL data added
hy: MySQL ավելացված տվյալներ

en: MySQL version:
hy: MySQL տարբերակ:

en: N/A
hy: Անհասանելի

en: NOT CHECKED IN
hy: ՀԵՏ ԸՆԴՈՒՆՎԱԾ ՉԷ

en: NOT CHECKED IN
hy: ՀԵՏ ԸՆԴՈՒՆՎԱԾ ՉԷ

en: NOTE:
hy: ՆՇՈՒՄ։

en: NT
hy: ՆՏ

en: Name
hy: Անուն

en: Name (any):
hy: Անուն (որևէ)։

en: Name of day
hy: Օրվա անունը

en: Name of day (abbreviated)
hy: Օրվա անունը (կրճատ)

en: Name of month
hy: Ամսվա անուն

en: Name of month (abbreviated)
hy: Ամսվա անունը (կրճատ)

en: Name of season
hy: Սեզոնի անունը

en: Name of season (abbreviated)
hy: Սեզոնի անունը (կրճատ)

en: Name or ISSN:
hy: Անուն կամ ISSN:

en: Name or barcode not found. Please try an other
hy: Անունը կամ շտրիխ կոդը չեն գտնվել։ Փորձիր մեկ ուրիշը

en: Name or cardnumber:
hy: Անուն կամ Քարտի համար։

en: Name the new definition
hy: Անվանիր Նոր սահմանումը

en: Name:
hy: Անուն …

en: Name:
hy: Անուն։

en: Named:
hy: Անվանված։

en: Named:
hy: Անվանված։

note: ABBR
en: Narrower Term
hy: Նեղ տերմին

en: National Library of Finland, Finland
hy: Ֆինլանդիայի ազգային գրադարան, Ֆինլանդիա

note: SCRIPT
en: Navy Blue
hy: Մուգ կապույտ

en: Near East University
hy: Մերձավոր Արևելքի համալսարան

en: Necessary Elasticsearch packages are not installed on your server. Please contact your server admin if you wish to configure Elasticsearch
hy: Անհրաժեշտ Elasticsearch փաթեթները տեղադրված չեն ձեր սերվերում: Եթե ցանկանում եք կարգավորել Elasticsearch-ը, դիմեք ձեր սերվերի ղեկավարին

note: %1$s:  dbms | $HtmlTags tag=>'code'
en: Need help? For help with granting permissions, please search online for "%s manual grant permissions"
hy: Օգնությու՞ն։ Թույլտվությունների տրամադրման օգնության համար խնդրում ենք առցանց փնտրել "%s ձեռքով թույլտվությունների տրամադրում"

en: Never
hy: Երբեք

en: Never expires
hy: Ժամկետը երբեք չի լրանում

en: New
hy: Նոր

en: New
hy: Նոր

note: %1$s:  PROCESS ServerType
en: New %s server
hy: Նոր %s կայան

note: %1$s:  PROCESS ServerType
en: New %s server
hy: Նոր %s կայան

en: New (
hy: Նոր (

en: New CSV profile
hy: Նոր CSV պրոֆայլ

en: New Domain
hy: Նոր Դոմեյն

en: New EAN
hy: Նոր EAN

en: New ILL request
hy: ՄԳԲ նոր հարցում

en: New ILL request
hy: ՄԳԲ նոր հարցում

en: New SMS provider
hy: Նոր SMS մատակարար

en: New SMTP server
hy: Նոր SMTP կայան

en: New SQL from Mana
hy: Նոր SQL Mana-ից

en: New SQL report
hy: Նոր SQL հաշվետվություն

en: New SRU server
hy: Նոր SRU կայան

en: New Z39.50 server
hy: Նոր Z39.50 կայան

en: New account
hy: Նոր հաշիվ

en: New action
hy: Նոր գործողություն

note: %1$s:  IF category == 'news' %2$s:  ELSIF category == 'pages' %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: New additional content (%sNews%sPages%sHTML customizations%s)
hy: Լրացուցիչ նոր բովանդակություն (%sՆորություններ%sԷջեր%sHTML հարմարեցումներ%s)

en: New alert
hy: Նոր ահազանգ

en: New authority
hy: Նոր հեղինակավոր

en: New authority type
hy: Նոր հեղինակավորի տեսակ

en: New authorized value
hy: Նոր թույլատրված արժեք

en: New authorized value
hy: Նոր թույլատրված արժեք

note: %1$s:  category.category_name | html
en: New authorized value for %s
hy: Նոր թույլատրված արժեք %s համար

en: New basket group
hy: Նոր զամբյուղի խումբ

note: A
en: New batch item deletion
hy: Նյութի ջնջման նոր փաթեթ

note: A
en: New batch item modification
hy: Նյութի ձևափոխման նոր փաթեթ

en: New batch patron modification
hy: Նոր փաթեթի ընթերցողի ձևափոխում

note: A
en: New batch patrons modification
hy: նոր փաթեթի ընթերցողների ձևափոխում

note: A
en: New batch record deletion
hy: Գրառման ջնջում նոր փաթեթով

note: A
en: New batch record modification
hy: Գրառման նոր փաթեթի ձևափոխում

en: New budget
hy: Նոր բյուջե

en: New card
hy: Նոր քարտ

en: New cash register
hy: Նոր դրամարկղային մեքենա

en: New cash register
hy: Նոր դրամարկղային մեքենա

en: New category
hy: Նոր դաս

en: New category
hy: Նոր դաս

en: New child record
hy: Նոր երեխա գրառում

en: New city
hy: Նոր քաղաք

en: New classification source
hy: Դասակարգման նոր աղբյուր

en: New club
hy: Նոր ակումբ

en: New club field
hy: Ակումբի նոր դաշտ

en: New club template
hy: Նոր ակումբի ձևանմուշ

en: New collection
hy: Նոր հավաքածու

en: New comment
hy: Նոր դիտողություն

en: New contract
hy: Նոր կոնտրակտ

note: %1$s:  booksellername | html
en: New contract for %s
hy: Նոր կոնտրակտ սրա համար %s

en: New course
hy: Նոր դասընթաց

en: New credit type
hy: Կրեդիտի նոր տեսակ

en: New curbside pickups
hy: Նոր ինքնավերցնումներ

en: New currency
hy: Նոր տարադրամ

en: New debit type
hy: Դեբիտի նոր տեսակ

en: New definition
hy: Նոր սահմանում

en: New desk
hy: Նոր դարակ

note: SCRIPT
en: New document
hy: Նոր փաստաթուղթ

en: New due date
hy: Վերադարձի նոր ամսաթիվ

en: New due date:
hy: Վերադարձի նոր ամսաթիվ։

en: New email domain
hy: Էլ․ փոստի նոր դոմեյն

en: New enrollment field
hy: Ներգրավման նոր դաշտ

en: New entry
hy: Նոր մուտք

en: New entry using WYSIWYG editor
hy: Նոր մուտք օգտագործելով WYSIWYG խմբագրիչը

en: New entry using text editor
hy: Նոր մուտք օգտագործելով տեքստային խմբագրիչով

note: SCRIPT
en: New field
hy: Նոր դաշտ

en: New field on next line
hy: Նոր դաշտ հաջորդ տողում

en: New filing rule
hy: Լրացման նոր օրենք

en: New framework
hy: Նոր կառուցվածք

en: New frequency
hy: Նոր հաճախականություն

en: New from Z39.50/SRU
hy: Նոր Z39.50/SRU

en: New from Z39.50/SRU
hy: Նոր Z39.50/SRU -ից

note: For the first occurrence, %1$s:  budget_period_description | html
en: New fund for %s
hy: Նոր դրամագլուխ սրա համար %s

en: New guided report
hy: Ուղեցույցով նոր հաշվետվություն

en: New identity provider
hy: Ինքնության նոր մատակարար

en: New item
hy: Նոր նյութ

en: New item group
hy: Նոր նյութի խումբ

en: New item lost value:
hy: Նոր նյութի կորած արժեք։

en: New item type
hy: Նյութի նոր տեսակ

en: New item type created!
hy: Նյութի նոր տեսակը ստեղծված է։

en: New label batch
hy: Պիտակի նոր փաթեթ

en: New label batch
hy: Պիտակի նոր փաթեթ

note: %1$s:  report.label_batch | html
en: New label batch created: # %s
hy: Պիտակի նոր փաթեթը ստեղծված է: # %s

en: New label layout
hy: Պիտակի նոր ուրվագիծ

en: New label layout
hy: Պիտակի նոր ուրվագիծ

en: New label template
hy: Պիտակի նոր ձևանմուշ

en: New library
hy: Նոր գրադարան

note: %1$s:  library.branchcode | html
en: New library %s
hy: Նոր գրադարան %s

en: New line (\n)
hy: Նոր տող (\n)

en: New list
hy: Նոր ցուցակ

note: SCRIPT
en: New macro...
hy: Նոր մակրո...

en: New notice
hy: Նոր հիշեցում

en: New numbering pattern
hy: Համարակալման նոր նմուշ

en: New numbering pattern
hy: Համարակալման նոր նմուշ

en: New order
hy: Նոր պատվեր

en: New owner:
hy: Նոր սեփականատեր:

en: New password:
hy: Նոր գաղտնաբառ։

en: New patron
hy: Նոր հաճախորդ

en: New patron attribute type
hy: Նոր ընթերցողի բնութագրիչի տեսակը

en: New patron card batch
hy: Նոր հաճախորդի քարտի փաթեթ

en: New patron list
hy: Նոր հաճախորդի ցուցակ

en: New preference
hy: Նոր նախապատվություն

en: New printer profile
hy: Նոր Տպիչի պրոֆայլ

en: New purchase suggestion
hy: Գնման նոր առաջարկ

en: New quote
hy: Նոր մեջբերում

en: New record
hy: Նոր գրառում

en: New record matching rule
hy: Նոր գրառման համընկնելիության օրենքը

en: New report
hy: Նոր հաշվետվություն

note: SCRIPT
en: New request
hy: Նոր հարցում

en: New request
hy: Նոր հարցում

en: New restriction
hy: Նոր արգելանք

en: New restriction
hy: Նոր արգելանք

en: New rota
hy: Նոր երթուղի

en: New routing list
hy: Նոր շրջաբերական ցուցակ

en: New search
hy: Նոր փնտրում

en: New search field
hy: Փնտրման նոր դաշտ

en: New set
hy: Նոր բազմություն

en: New slot:
hy: Նոր սլոտ։

en: New splitting rule
hy: Բաժանման նոր օրենք

en: New subscription
hy: Նոր բաժանորդագրություն

en: New subscription
hy: Նոր բաժանորդագրություն

en: New subscription for this serial
hy: Այս պարբերականի համար նոր բաժանորդագրություն

en: New tag
hy: Նոր ցուցիչ

en: New tag
hy: Նոր ցուցիչ

en: New template
hy: Նոր ձևանմուշ

en: New username:
hy: Օգտվողի նոր անուն

en: New value
hy: Նոր արժեք

note: %1$s:  IF errmsgloo.NotForLoanStatusUpdated.to
en: New value: %s
hy: Նոր արժեք: %s

note: %1$s:  IF errmsgloo.ItemLocationUpdated.to %2$s:  SET av_description = AuthorisedValues.GetDescriptionByKohaField( kohafield => 'items.location', authorised_value => errmsgloo.ItemLocationUpdated.to ) %3$s:  IF errmsgloo.ItemLocationUpdated.to == '' %4$s:  ELSIF av_description == '' %5$s:  errmsgloo
en: New value: %s %s %s empty %s %s (Not an authorized value) %s %s %s %s "Blank" %s
hy: Նոր արժեք: %s %s %s դատարկ %s %s (Չլիազորված արժեք) %s %s %s %s "Դատարկ" %s

en: New vendor
hy: Նոր մատակարար

note: SCRIPT
en: New window
hy: Նոր պատուհան

en: Newer version
hy: Նոր Տարբերակ

en: News
hy: Նորություններ

note: %1$s:  END
en: News will still be accessible by direct URL if expired. %s
hy: Նորությունները դեռ հասանելի կլինեն ուղիղ URL-ով, եթե ժամկետանց են։ %s

en: Newsletter editor
hy: Տեղեկագրի խմբագիր

en: Newsletter editor:
hy: Տեղեկագրի խմբագիր.

note: INPUT type=submit
en: Next
hy: Հաջորդ

en: Next
hy: Հաջորդը

en: Next &gt;&gt;
hy: Հաջորդ &gt;&gt;

note: INPUT type=submit name=submit
en: Next >>
hy: Հաջորդ >>

en: Next available
hy: Հաջորդ մատչելին

note: %1$s:  ItemTypes.GetDescription( hold.itemtype ) | html
en: Next available %s item
hy: Հաջորդ մատչելի %s նյութը

en: Next available item from group
hy: Հաջորդ հասանելի նյութը խմբից

en: Next issue publication date:
hy: Հաջորդ համարի հրատարակման ամսաթիվը:

en: Next open day
hy: Հաջորդ բաց օրը

note: INPUT type=button name=changepage_next
en: Next page
hy: Հաջորդ էջը

en: Nicholas Rosasco (Documentation Compiler)
hy: Nicholas Rosasco, (փաստաթղթերի ձևավորող)

en: No
hy: Ոչ

en: No
hy: Ոչ

note: For the first occurrence, %1$s:  ELSE
en: No %s
hy: Ոչ %s

en: No (If you do not check for items while staging you may not change this option later)
hy: Ոչ (Եթե աստիճանավորելիս չեք ստուգում նյութերի առկայությունը, կարող եք հետագայում չփոխել այս ընտրանքը)

en: No (N)
hy: Ոչ (N)

en: No (default)
hy: Ոչ (լռակյաց)

en: No ACQ framework, using default. You should create a framework with code ACQ, the items framework would be used
hy: Չկա ACQ շրջանակ, որն օգտագործում է լռակյացը։ Դու պետք է ստեղծես շրջանակ ACQ կոդով, նյութերի շրջանակը կօգտագործվի

en: No ACQ framework, using default. You should create a framework with code ACQ, the items framework would be used
hy: Չկա ACQ շրջանակ, որն օգտագործում է լռակյացը։ Դու պետք է ստեղծես շրջանակ ACQ կոդով, նյութերի շրջանակը կօգտագործվի

en: No DEPARTMENT authorized values found!
hy: Չկան ԲԱԺԱՆՄՈՒՆՔ թույլատրված արժեքներ։

note: For the first occurrence, %1$s:  booksellername | html
en: No EDIFACT configuration for %s
hy: Չկա ԷԴԻՖԱԿՏ կարգաբերում սրա համար %s

en: No MARC frameworks are available for your language. Defaulting to the frameworks supplied for English (en)
hy: Քո լեզվի համար չկան հասանելի ՄԵԸՔ շրջանակներ։ Անցում դեպի անգլերեն լեզվի շրջանակներին (en)

en: No MARC modification template is defined. You have
hy: Չի սահմանված ՄԵԸՔ ձևափոխման կաղապարը։ Դու ունես

note: SCRIPT
en: No SRU search field mappings have been defined. This means that all field searches will go through the whole record. Continue?
hy:  SRU որոնման դաշտի քարտեզավորումները չեն սահմանված։ Սա նշանակում է բոլոր դաշտերի փնտրումները կանցնեն ողջ գրառումով։ Շարունակե՞լ։

en: No TERM authorised values found! Please create one or more authorised values with the category TERM.
hy: Չկան տերմինների թույլատրված արժեքներ։ Ստեղծիր մեկը կամ ավելի շատ թույլատրված արժեքներ Տերմին դասից։

en: No XSLT file passed.
hy: XSLT նիշք չի անցել:

en: No action defined for the template.
hy: Ձևանմուշի համար գործողություն սահմանված չէ։

en: No active currency is defined
hy: Չկան սահմանված ակտիվ արտարժույթներ

en: No active currency is defined. Please go to
hy: Չկան սահմանված ակտիվ արտարժույթներ։ Գնա

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: No address stored.
hy: Չկա հիշված հասցե։

en: No and try to override system preferences
hy: Ոչ և փորձիր վերագրել համակարգային նախապատվությունները

note: SCRIPT
en: No authorities have been selected.
hy: Չկան ընտրված հեղինակավորներ։

note: SCRIPT
en: No authority link was changed.
hy: Չկա փոխված հեղինակավորի հղում։

en: No automatic renewal after
hy: Հետո չկա ավտոմատ թարմացում

en: No automatic renewal after (hard limit)
hy: Հետո չկա ավտոմատ թարմացում (կոշտ սահմանափակում)

en: No available parent types
hy: Հասանելի ծնողական տիպեր չկան

en: No barcode
hy: Շտրիխկոդ չկա

en: No basket given.
hy: Չկա տրված զամբյուղ։

note: SCRIPT
en: No basket group
hy: Չկա զամբյուղի խումբ

note: %1$s:  UNKNOWN_BIBLIONUMBER | html
en: No bibliographic record found with biblionumber %s
hy: Չի գտնվել մատենագիտական գրառում այս բիբլիոհամարով %s

en: No cards created (empty batch or list?)
hy: Քարտեր չեն ստեղծվել (դատարկ փաթեթ կա՞մ ցուցակ)

en: No categories have been defined.
hy: Չկան սահմանված դասեր։

en: No change
hy: Չկա փոփոխություն

en: No checkouts for the selected filters.
hy: Ընտրված զտիչների համար չկան տացքեր։

en: No circulation rule is defined for this patron and itemtype combination.
hy: Այս ընթերցողի և նյութի տեսակի համադրման համար չկա սահմանված տացքի օրենք։

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: No city stored.
hy: Հիշված քաղաքը չկա։

en: No claims notice defined.
hy: Չկան սահմանված պիտակների նշումներ։

en: No club templates defined.
hy: Չկան սահմանված ակումբի ձևանմուշներ։

en: No club with this name, please, try another
hy: Այս անունով ակումբ չկա, փորձիր մեկ այլը

en: No clubs defined.
hy: Չկան սահմանված ակումբներ։

en: No clubs defined. A club template must be defined before a club can be defined.
hy: Չկան սահմանված ակումբներ։ Ակումբի ձևանմուշը պետք է սահմանվի մինչ ակումբ սահմանելը։

note: SCRIPT
en: No color
hy: Գույն չկա

note: SCRIPT
en: No columns selected!
hy: Չկան ընտրված սյունակներ

en: No comments have been approved.
hy: Չկան հաստատված մեկնաբանություններ

en: No comments to moderate.
hy: Մոդերացման համար մեջբերումներ չկան

en: No cover image available
hy: Չկան հասանելի կազմերի պատկերներ

note: %1$s:  dbname | $HtmlTags tag=>'code'
en: No database named %s detected.
hy: Չկա %s անունով շտեմարան։

en: No date of birth stored.
hy: Չկա պահված ծննդյան ամսաթիվ։

note: SCRIPT
en: No date selected
hy: Ամսաթիվը ընտրված չէ

en: No description available
hy: Չկա հասանելի նկարագրություն

en: No description entered.
hy: Չկա մուտքագրված նկարագրություն։

en: No descriptions
hy: Չկան նկարագրություններ

en: No eHolding titles have been created. An error occurred.
hy: eHolding վերնագրեր չեն ստեղծվել: Սխալ է տեղի ունեցել։

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: No email stored.
hy: Հիշված էլ փոստ չկա։

en: No files found.
hy: Գտնված նիշքեր չկան

en: No fund
hy: Բյուջե չկա

en: No fund found
hy: Դրամագլուխ չի գտնվել

note: SCRIPT
en: No fund selected.
hy: Ոչ մի դրամագլուխ ընտրված չէ։

en: No funds to display for this search criteria
hy: Փնտրման այս չափանիշի համար չկան արտածման ֆոնդեր

en: No group
hy: Չկա խումբ

en: No hold is placed by this patron on this bibliographic record.
hy: Այս ընթերցողի կողմից ոչ մի պահում չի դրված այս մատենագրական գրառման վրա:

note: %1$s:  m.hold_id | html
en: No hold with id %s found.
hy: %s id-ով պահում չի գտնվել:

en: No holds allowed
hy: Պահումը թույլատրված չէ։

en: No holds allowed:
hy: Պահումը թույլատրված չէ։

en: No holds are allowed on this item
hy: Այս նյութի վրա պահումներ չեն թույլատրվում

en: No holds found.
hy: Պահում չի գտնվել։

note: A
en: No holds on this item / Total holds on this record: %s
hy: Այս նյութի համար չկան պահումներ / Այս գրառման ընդհանուր պահումների թիվը։ %s

note: A
en: No holds on this record
hy: Այս գրառման համար չկան պահումներ

en: No if settings allow it
hy: Ոչ, եթե կարգաբերումները թույլ են տալիս

en: No image:
hy: Պատկեր չկա։

en: No images are currently available.
hy: Հիմա մատչելի պատկերներ չկան։

en: No images have been uploaded for this bibliographic record yet.
hy: Այս մատենագիտական գրառման համար բեռնավորված պատկերներ դեռ չկան։

note: %1$s:  UNKNOWN_BARCODE | html
en: No item found with barcode %s
hy: Նյութ չի գտնված այս շտրիխ կոդով %s

en: No item matches this barcode
hy: Չկա նյութ որ համընկնի այս շտրիխ կոդին

en: No item or bibliographic record found
hy: Չի գտնվել նյութ կամ մատենագիտական գրառում

note: SCRIPT
en: No item with barcode in offline database (transaction recorded anyway): %s
hy: Ցանցից անջատված շտեմարանում չկա շտրիխ կոդով նյութ (համենայնդեպս տրանզակցիան գրանցված է)։ %s

note: For the first occurrence, %1$s:  errmsgloo.msg | html
en: No item with barcode: %s
hy: Չկա նյութ այս շտրիխ կոդով ։ %s

en: No item with matching barcode found
hy: Համապատասխան շտրիխ կոդով նյութ չի գտնվել

en: No items
hy: Չկան նյութեր

en: No items added because the library is not set. Please set your library before adding items to a batch.
hy: Նյութեր չեն ավելացվել, քանի որ գրադարանը կարգաբերված չէ։ Ստեղծիր քո գրադարանը, նյութեր ավելացնելուց առաջ։

en: No items are available
hy: Չկան մատչելի նյութեր

en: No items available:
hy: Չկան մատչելի նյութեր։

en: No items deleted.
hy: Չկան ջնջված նյութեր։

note: %1$s:  looptable.coltitle | html
en: No items for %s
hy: Չկան նյութեր սրա համար %s

en: No items found.
hy: Գտնված նյութեր չկան

en: No items modified.
hy: Չկան ձևափոխված նյութեր։

en: No items were found by searching.
hy: Փնտրման արդյունքում չկան գտնված նյութեր։

en: No keys defined for the current patron.
hy: Ընթացիկ ընթերցողի համար չկան սահմանված բանալիներ։

note: %1$s:  ERRORUSELESSDELAY | html %2$s:  BORERR | html
en: No letter or restriction action specified for delay %s for %s patron category. If a delay is supplied, either a letter, restrict action, or both should be specified.
hy: Չկա տառ կամ արգելող գործողություն սահմանված ուշացման համար %s այս %s ընթերցողի դասի դեպքում։ Եթե կա ուշացում, կամ տառը, կամ արգելող գործողությունը և կամ երկուսն էլ պետք է սահմանված լինեն։

en: No library limitation
hy: Չկա գրադարանի սահմանափակում

en: No limit
hy: Չկա սահմանափակում

en: No limitation
hy: Չկա սահմանափակում

note: %1$s:  IF ( CATALOGUING )
en: No log found %s for
hy: Չկան լոգեր %s սրա համար

en: No mappings have been defined for this set
hy: Այս բազմության համար չկան սահմանված քարտեզավորումներ

en: No match
hy: Համընկնում չկա

note: %1$s:  message_loo.approved_by | html
en: No match for borrowernumber (%s).
hy: Չկա համընկնում borrowernumber (%s) -ի համար։

note: %1$s:  message_loo.approver | html
en: No match for user (%s). FILTER REQUIRES BORROWERNUMBER (not name).
hy: Չկա համընկնում (%s) օգտվողի համար։ ԶՏԻՉԸ ՊԱՀԱՆՋՈՒՄ Է BORROWERNUMBER (և ոչ անուն)։

note: SCRIPT
en: No matches found
hy: Համընկնումներ գտնված չեն

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: No matching authority found.
hy: Համընկնող հեղինակավորներ գտնված չեն։

note: SCRIPT
en: No matching authority found. A new authority was created automatically.
hy: Համընկնող հեղինակավորներ գտնված չեն։ Հեղինակավորը ստեղծվել է ինքնաշխատ կերպով։

note: SCRIPT
en: No matching authority found. A new authority was created or imported
hy: Համընկնող հեղինակավորներ գտնված չեն։ Նոր հեղինակավորը ստեղծվել կամ ներմուծվել է։

en: No matching item could be found
hy: Համընկնող նյութ չի գտնվում

note: SCRIPT
en: No matching reports found
hy: Համընկնող հաշվետվություններ գտնված չեն

en: No matching rule in effect
hy: Չկա արդյունավետ համընկեցման օրենք

en: No missing issues found.
hy: Կորած համարներ չկան։

note: SCRIPT
en: No misspellings found.
hy: Ուղղագրական սխալներ չեն գտնվել:

en: No more renewals possible
hy: Անհնար է իրականացնել նոր թարմացումներ

en: No more renewals possible.
hy: Նոր թարմացումները անհնար են

en: No name
hy: Չկա անուն

note: For the first occurrence, %1$s:  basket.basketno | html
en: No name, basketnumber: %s
hy: Անուն չկա, basketnumber: %s

en: No notes from SMS driver
hy: SMS վարորդից նշումներ չկան

en: No notice
hy: Չկա նշում

en: No order has been duplicated. Maybe something wrong happened?
hy: Ոչ մի պատվեր չի պատճենվել։ Միգուցե՞ սխալ է պատահել։

en: No order selected
hy: Ոչ մի պատվեր ընտրված չէ

en: No orders yet
hy: Դեռ պատվերներ չկան

en: No other items.
hy: Այլ նյութեր չկան։

en: No outstanding charges
hy: Չկատարված ծախսումներ չկան

en: No partners have been defined yet. Please create appropriate patron records (by default ILLLIBS category).
hy: Գործընկերները դեռ սահմանված չեն։ Ստեղծիր հաճախորդների համապատասխան գրառումներ (որպես լռակյաց ILLLIBS դասի)։

note: SCRIPT
en: No patron card number in offline database (proceeding anyway): %s
hy: Ցանցից անջատված շտեմարանում չկան օգտատերերի տոմսերի համարներ (համենայնդեպս կատարվում է)։ %s

en: No patron card numbers or borrowernumbers given.
hy: Ընթերցողի քարտի համարներ կամ borrowernumbers տրված չեն։

en: No patron matched
hy: Համընկնող ընթերցող չկա

en: No patron may put this book on hold.
hy: Ոչ մի Հաճախորդ չի կարող այս գիրքը դնել պահման։

en: No patron records have been actually removed
hy: Ընթերցողների ոչ մի գրառումներ չեն հեռացվել

en: No patron records have been anonymized
hy: Ընթերցողների գրառումները չեն անոնիմացվել

en: No patron records have been removed
hy: Ընթերցողների գրառումները չեն հեռացվել

en: No patron with this name, please, try another
hy: Այս անունով ընթերցող չկա։ Փորձիր մեկ այլին։

note: %1$s:  IF ( supplier.basketcount > 0 && count > 1 )
en: No pending baskets. %s
hy: Սպասող զամբյուղներ չկան: %s

en: No pending on-site checkout.
hy: Չկա սպասող տեղային դուրս տրում։

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: No phone stored.
hy: Հիշված հեռախոս չկա

en: No physical items for this record
hy: Այս գրառման համար ֆիզիկական նյութեր չկան

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: No pickup time defined for this day.
hy: Այս օրվա համար վերցնելու ժամ չի սահմանվել։

en: No pickups have been delivered today.
hy: Այսօր վերցնումներ չեն առաքվել։

en: No plugins installed
hy: Չտեղադրված պլագիններ չկան

en: No plugins that can be used as a tool are installed
hy: Չտեղադրված պլագիններ որ կարող են օգտագործվել որպես գործիքներ չկան

en: No plugins that can convert files to MARC records are installed
hy: Չտեղադրված պլագիններ որոնք կարող են ֆայլերը ձևափոխել ՄԵԸՔ գրառումների

en: No plugins that can create a report are installed
hy: Չտեղադրված պլագիններ որ կարող են ստեղծել հաշվետվություն չկան

en: No plugins that can enhance the bibliographic records in the staff interface are installed
hy: Տեղադրված չեն պլագիններ, որոնք կարող են բարելավել անձնակազմի միջերեսի մատենագիտական գրառումները

en: No plugins that can process online payments via the public catalog are installed
hy: Չտեղադրված պլագիններ, որոնք կարող են իրականացնել առցանց վճարումները հանրային քարտարանի օգտագործմամբ

note: A
en: No popup
hy: Չկա popup

en: No print template found
hy: Չի գտնվել տպելու ձևանմուշ

en: No reason
hy: Պատճառ չկա

en: No reason given
hy: Պատճառ տրված չկա

en: No recalls have been made.
hy: Հետկանչներ չեն արվել։

en: No record has been deleted. An error occurred.
hy: Ոչ մի գրառում չի ջնջվել։ Սխալ է տեղի ունեցել

en: No record was removed.
hy: Չկա տեղաշարժված գրառում։

en: No records have been imported because they all match existing records in your catalog.
hy: Գրառումներ չեն ներմուծվել, քանի որ դրանք բոլորը համընկնում են քո քարտարանում առկա գրառումների հետ:

note: SCRIPT
en: No records have been selected.
hy: Չկան ընտրված գրառումներ։

en: No records have been staged.
hy: Չկան բազմաստիճան գրառումներ։

en: No records imported
hy: Գրառումներ չեն ներմուծվել

note: %1$s:  IF recordtype != 'biblio'
en: No records were modified. %s
hy: Չկան ձևափոխված գրառումներ. %s

en: No renewal before
hy: Մինչ այդ չկան թարմացումներ

note: SCRIPT
en: No reserves allowed
hy: Պահուստները թույլատրված չեն

en: No restrictions have been defined.
hy: Սահմանափակումներ չեն սահմանվել։

en: No results for your query
hy: Քո հարցման համար արդյունքներ չեն գտնվել

en: No results found
hy: Արդյունքներ չեն գտնվել

en: No results found for
hy: Արդյունքներ չեն գտնվել

en: No results found.
hy: Արդյունքներ չեն գտնվել։

note: %1$s:  IF ( query_desc )
en: No results match your search %sfor
hy: Քո որոնման համար արդյունքներ չկան %sհամար

en: No results.
hy: Անարդյունք։

en: No sample data and settings are available for your language. Defaulting to the samples supplied for English (en)
hy: Քո լեզվի համար օրինակելի տվյալներ  և կարգաբերումներ չկան։ Ընտրվում է անգլերենի համար օրինակները (en)

en: No saved reports match your criteria.
hy: Քո չափանիշի համար հիշված հաշվետվություններ չկան։

note: SCRIPT
en: No serials selected
hy: Ընտրված պարբերականներ չկան

en: No status
hy: Չկա կարգավիճակ

en: No string to transform.
hy: Փոխակերպման համար տող չկա:

en: No system preferences matched your search for:
hy: Քո փնտրման համար համակարգային նախապատվությունների համընկնումներ չկան։

en: No target email addresses found. Either select at least one partner or check your ILL partner library records.
hy: Թիրախային էլ․ փոստի հասցեները գտնված չեն։ Կամ ընտրիր առնվազն մեկ գործընկերոջ կամ ստուգիր քո ՄԳԲ գործընկեր գրադարանի գրառումները։

note: SCRIPT
en: No temporary directory found.
hy: Ժամանակավոր ուղեցույցը գտնված չէ։

en: No title
hy: Վերնագիր չկա

en: No title entered.
hy: Վերնագիր մուտքագրված չէ:

en: No transfers to receive
hy: Ստացման ենթակա փոխանցումներ չկան

en: No transfers to send
hy: Ուղարկելու փոխանցումներ չկան

en: No valid patrons to merge were found.
hy: Ձուլման համար չեն գտնվել վավեր ընթերցողներ։

en: No valid pickup location
hy: Վերցնելու վավեր տեղ չկա

en: No warnings.
hy: Զգուշացումներ չկան։

en: No, I don't confirm
hy: Ոչ, ես չեմ հաստատում

note: INPUT type=submit
en: No, do not Delete
hy: Ոչ, մի Ջնջիր

en: No, do not delete
hy: Ոչ, մի ջնջիր

en: No, do not remove
hy: Ոչ, մի հեռացրու

en: No, do not reset mappings
hy: Ոչ, մի վերագրի քարտեզավորումները

en: No, don't cancel (N)
hy: Ոչ, չեղյալ մի արա (N)

en: No, don't check out (N)
hy: Ոչ, մի սպասարկիր (N)

en: No, don't checkin (N)
hy: Ոչ, հետ մի ընդունիր (N)

en: No, don't close (N)
hy: Ոչ, մի փակիր (N)

en: No, don't delete (N)
hy: Ոչ, մի հեռացրու (N)

en: No, don't renew (N)
hy: Ոչ, մի թարմացրու (N)

en: No, let me think about it
hy: Ոչ, թող դրա մասին մտածեմ

en: No, save as new record
hy: Ոչ, հիշիր որպես նոր գրառում

en: No.
hy: Ոչ.

en: No. of items:
hy: Նյութի համարներ

en: No. of times checked out
hy: Քանի անգամ է դուրս տրվել

en: No: Save as new authority
hy: Ոչ, հիշիր որպես նոր հեղինակավոր

en: Nobody
hy: Ոչ մեկը

en: Non priority hold
hy: Ոչ առաջնային պահում

en: Non priority hold:
hy: Ոչ առաջնային պահում:

en: Non-fiction
hy: Ոչ գեղարվեստական

en: Non-musical recording
hy: Ոչ երաժշտական ձայնագրություն

en: Non-patron guarantor
hy: Ոչ հաճախորդի երաշխավոր

en: Non-patron guarantor first name
hy: Ոչ հաճախորդի երաշխավորողի անուն

en: Non-patron guarantor surname
hy: Ոչ հաճախորդի երաշխավորողի ազգանուն

en: Non-public note
hy: Ոչ հանրային նշում

en: Non-public note:
hy: Ոչ հանրային նշում։

en: Non-public notes
hy: Ոչ հանրային նշումներ

en: Non-public notes:
hy: Ոչ հանրային նշումներ։

note: SCRIPT
en: Nonbreaking space
hy: Չբաժանող բացատ

en: None
hy: Ոչ մեկը

en: None available
hy: Չկան հասանելիներ

en: None defined
hy: Չսահմանված

note: SCRIPT
en: None of these items can normally be put on hold for this patron.
hy: Այս նյութերից ոչ մեկը ընթերցողի համար չի կարելի դնել պահման։

en: None selected
hy: Ոչ մեկը ընտրված չէ

en: None specified
hy: Ոչ մեկը մատնանշված չէ

en: None specified
hy: Ոչ մեկը սահմանված չէ

en: Nonpublic note
hy: Ոչ հանրային նշում

en: Nonpublic note:
hy: Ոչ հանրային նշում։

en: Nonpublic note:
hy: Ոչ հանրային նշում։

note: %1$s:  internalnotes | html | html_line_break
en: Nonpublic note: %s
hy: Ոչ հանրային նշում։ %s

en: Nonpublic notes
hy: Ոչ հանրային նշումներ

en: Normal
hy: Սովորական

note: SCRIPT
en: Normal day
hy: Սովորական օր

en: Normal text
hy: Սովորական տեքստ

en: Normalization rule:
hy: Նորմալացման օրենք։

note: SCRIPT
en: Northern
hy: Հյուսիսային

note: %1$s:  END
en: Not Installed %s
hy: Չտեղադրված %s

en: Not a duplicate. Save as new record
hy: Պատճեն չէ։ Հիշիր որպես նոր գրառում

note: SCRIPT
en: Not a valid JSON
hy: Վավեր JSON չէ

en: Not all authority types referred to by the frameworks are defined.
hy: Ոչ բոլոր հեղինակավորի տեսակներն են հղվում սահմանված շրջանակներին։

en: Not all subfields for the following tags are in the same tab (or marked 'ignored').
hy: Հետևյալ ցուցիչների համար ոչ բոլոր ենթադաշտերն են նուն ներդիրում (կամ նշված 'անտեսել').

en: Not allowed
hy: Թույլատրված չէ

note: A
en: Not allowed by patron's privacy settings
hy: Չի թույլատրված հաճախորդի գաղտնիության կարգավորումներից

en: Not allowed to delete own account
hy: Արգելված է ջնջել սեփական հաշվեհամարը

en: Not available
hy: Մատչելի չէ

en: Not checked out
hy: Դուրս տրված չէ

en: Not checked out since:
hy: Դուրս տրված չէ սկսած։

en: Not checked out.
hy: Դուրս տրված չէ։

en: Not for loan
hy: Դուրս տրման համար չէ

note: %1$s:  SET not_for_loan_description = AuthorisedValues.GetDescriptionByKohaField( kohafield => 'items.notforloan', authorised_value => item.notforloan ) %2$s:  IF not_for_loan_description
en: Not for loan %s %s
hy: Տացքի համար չէ %s %s

note: %1$s:  AuthorisedValues.GetDescriptionByKohaField( kohafield => 'items.notforloan', authorised_value => itemloo.notforloan ) | html
en: Not for loan (%s)
hy: Տացքի համար չէ (%s)

en: Not for loan (Itemtype not for loan)
hy: Տացքի համար չէ (Itemtype-ը տացքի համար չէ)

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Not for loan status
hy: Դուրս տրման համար չէ

en: Not for loan:
hy: Դուրս տրման համար չէ։

en: Not holdable
hy: Պահվող չէ

en: Not important
hy: Կարևոր չէ

en: Not issued
hy: Չսպասարկված

en: Not mandatory
hy: Ոչ պարտադիր

en: Not ordered
hy: Դասավորված չէ

en: Not published
hy: Չհրատարակված

en: Not repeatable
hy: Չկրկնվող

en: Not seen
hy: Չի տեսնվսծ

en: Not set
hy: Սահմանված չէ

note: SCRIPT
en: Not started
hy: Չի սկսվել

en: Note
hy: Նշում

en: Note : The items are exported by this tool unless specified.
hy: Նշում ։ Նյութերը արտահանվում են այս գործիքով, քանի դեռ չի սահմանվել

en: Note : This export file will be very large, and is generated nightly.
hy: Նկատի առ։ Արտահանման այս ֆայլը կլինի շատ մեծ, և կպատրաստվի գիշերվա ընթացքում։

note: SCRIPT
en: Note about the accompanying materials: %s
hy: Նշում ուղեկցող նյութերի վերաբերյալ: %s

note: For the first occurrence, %1$s:  ADDITIONAL_MATERIALS | html
en: Note about the accompanying materials: %s
hy: Նշում ուղեկցող նյութերի վերաբերյալ: %s

en: Note for OPAC
hy: Նշում ՀՕԱՔի համար

en: Note for staff
hy: Նշում աշխատակազմի համար

en: Note for the librarian that will manage your renewal request:
hy: Նշում գրադարանավարի համար ով պետք է կառավարի քո թարմացման պատվերը։

en: Note that fields weighting works only for simple search.
hy: Նկատի առ, որ դաշտերի քաշերը աշխատում են միայն պարզ փնտրման համար։

note: %1$s:  CASE 'both'
en: Note that the right place to define the memcached config is in your $KOHA_CONF file %s
hy: Նկատի առ, որ memcached կարգավորման ճիշտ տեղը քո $KOHA_CONF ֆայլն է %s

note: %1$s:  END %2$s:  IF effective_caching_method != 'Cache::Memcached::Fast::Safe' %3$s:  effective_caching_method | html %4$s:  END
en: Note that the right place to define the memcached config is in your $KOHA_CONF file. Currently you do not have a valid memcached configuration defined. %s %s | Effective caching method: %s %s
hy: Նկատի առ, որ memcached ձևավորման ճիշտ տեղը քո $KOHA_CONF ֆայլում է։ Այս պահին չունես սահմանված վավերական memcached կառուցվածք։ %s %s | Քեշավորման արդյունավետ մեթոդ: %s %s

note: %1$s:  CASE # nowhere
en: Note that the right place to define the memcached config is in your $KOHA_CONF file. To avoid any misunderstanding you should not export the memcached config from ENV. %s
hy: Նկատի առ, որ memcached ձևավորման ճիշտ տեղը քո $KOHA_CONF ֆայլում է։ Որևէ թյուրմացություն բացառելու համար, դու չպետք է արտահանես memcached կառուցվածք ENV-ից։ %s

en: Note:
hy: Նշում։

en: Note:
hy: Նշում։

en: Note: Be careful selecting when selecting columns. If your choice is too broad it could result in a very large report that will either not complete, or slow your system down.
hy: Նշում։ Ընտրելիս եղիր զգույշ երբ ընտրում ես սյունակներ։ Եթե քո հնարավորությունները շատ լայն են, սա կհանգեցնի շատ մեծ հաշվետվությունների, որը կամ չի ավարտվի կամ համակարգի աշխատանքը կդանդաղի։

en: Note: For temporary uploads do not select a category.
hy: Նշում։ Ժամանակավոր ներբեռնումների համար դաս մի ընտրիր։

note: %1$s:  IF ( CAN_user_parameters_manage_auth_values ) - %2$s:  av_UPLOAD_link = BLOCK
en: Note: No upload categories are defined. %s %s
hy: Նշում. Վերբեռնման դասերը սահմանված չեն: %s %s

en: Note: change the variable type to one of the dropdown values as needed
hy: Նշում։ Փոխիր փոփոխականի տեսակը ըստ պահանջի, ընտրելով բացվող արժեքներից մեկը։

en: Note: for 'Authority field to copy', enter the authority field that should be copied from the authority record to the bibliographic record. E.g., in MARC21, field 100 in the authority record should be copied to field 100 in the bibliographic record
hy: Նշում՝ ' 'Պատճենահանիր Հեղինակավոր դաշտը', մուտք արա հեղինակավոր դաշտը, որը պետք է արտագրվի հեղինակավոր գրառումից դեպի մատենագիտական գրառում։ Այսինքն MARC21-ում Հեղինակավոր գրառման 100 դաշտը պետք է արտագրվի մատենագիտական գրառման 100 դաշտ։

en: Note: one of the two following fields must be equal to 1
hy: Նշում. նշված երկու դաշտերից մեկը պետք է լինի հավասար 1-ի

en: Notes
hy: Նշումներ

en: Notes
hy: Նշումներ

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.notes | $raw
en: Notes : %s
hy: Նշումներ ։ %s

en: Notes/Comments
hy: Նշումներ/դիտողություններ

en: Notes:
hy: Նշումներ։

en: Notes:
hy: Նշումներ։

note: For the first occurrence, %1$s:  reservenotes | html
en: Notes: %s
hy: Նշումներ։ %s

en: Nothing found.
hy: Ոչինչ չի գտնված։

en: Nothing found.
hy: Ոչինչ չի գտնված։

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Nothing is selected.
hy: Ոչինչ ընտրված չէ։

en: Notice
hy: Գրություն

note: %1$s:  loopro.notice.title | html %2$s:  loopro.notice.code | html
en: Notice %s (%s)
hy: Ծանուցում %s (%s)

en: Notice added
hy: Ծանուցումն ավելացված է

en: Notices
hy: Ծանուցումներ

en: Notices and slips
hy: Ծանուցումներ և կտրոններ

en: Notices and slips
hy: Ծանուցումներ և կտրոններ

en: Notification date
hy: Ծանուցման ամսաթիվ

en: Notify manager:
hy: Ծանուցիր կառավարչին։

en: November
hy: Նոյեմբեր

en: Now we will create a patron with superlibrarian permissions. Log in with this to access Koha as a staff member with all permissions.
hy: Հիմա կստեղծենք գերգրադարանավարի լիազորություններվ օգտվողի։ Մուտք գործիր սրանով բոլոր լիազորություններով որպես աշխատակազմի անդամ Կոհային մուտք ունենալու համար։

en: Now we're ready to create the database tables and fill them with some default data.
hy: Հիմա մենք պատրաստ ենք ստեղծելու շտեմարանի աղյուսակները և լրացնելու դրանք որոշ լռակյաց արժեքներով։

en: Nowhere
hy: Հիմա այստեղ

en: Num/Patrons
hy: Num/Ընթերցողներ

en: Number
hy: Թիվ

en: Number of baskets
hy: Զամբյուղների քանակ

en: Number of checkouts
hy: Տրումների քանակը

en: Number of columns:
hy: Սյունակների քանակ։

en: Number of copies of this item to add:
hy: Այս նյութի ավելացվող օրինակների քանակը։

en: Number of copies to be made of this item
hy: Այս նյութի պատրաստման օրինակների քանակը

note: %1$s:  course_item.course_reserves.count | html
en: Number of courses reserving this bibliographic record: %s
hy: Դասընթացների քանակները որ ռեզերվացնում են այս նյութը: %s

note: %1$s:  course_item.course_reserves.count | html
en: Number of courses reserving this item: %s
hy: Դասընթացների քանակներ որ ռեզերվացնում են այս նյութը: %s

en: Number of errors
hy: Սխալների քանակը

en: Number of issues to display in OPAC:
hy: Համարների քանակ որ պետք է արտածվի ՀՕԱՔ-ում։

en: Number of issues to display to staff:
hy: Համարների քանակ որ պետք է արտածվի աշխատակազմին։

en: Number of issues to display to staff:
hy: Համարների քանակ որ պետք է արտածվի աշխատակազմին։

en: Number of issues to display to the public:
hy: Համարների քանակ որ պետք է արտածվի հանրությանը։

en: Number of issues:
hy: Համարների քանակ։

note: %1$s:  subscription.numberlength | html
en: Number of issues: %s
hy: Համարների քանակը։ %s

en: Number of items
hy: Նյութերի քանակը

en: Number of items added
hy: Ավելացված համարների քանակ

note: %1$s:  countitems | html
en: Number of items available: %s
hy: Հասանելի նյութերի քանակը: %s

en: Number of items deleted
hy: Ջնջված համարների քանակ

en: Number of items displayed
hy: Արտածված նյութերի քանակը

en: Number of items ignored
hy: Անտեսված նյութերի քանակը

en: Number of items replaced
hy: Փոխարինված նյութերի քանակը

note: TH
en: Number of libraries using this pattern
hy: Այս կաղապարը օգտագործող գրադարանների թիվը

en: Number of minutes each curbside pickup interaction will take.
hy: Րոպեների քանակը, որոնք կպահանջվեն յուրաքանչյուր ինքնավերցնման փոխազդեցության համար:

en: Number of months:
hy: Ամիսների քանակ։

note: %1$s:  subscription.monthlength | html
en: Number of months: %s
hy: Ամիսների քանակը։ %s

note: %1$s:  LinesRead | html
en: Number of potential barcodes read: %s
hy: Հնարավոր կարդացված շտրիխ կոդերի քանակ: %s

en: Number of records added
hy: Ավելացված գրառումների քանակ

en: Number of records deleted
hy: Ջնջված գրառումների քանակ

en: Number of records ignored
hy: Անտեսված գրառումների քանակ

note: %1$s:  error.value | html
en: Number of records provided for merging: %s. Currently only 2 records can be merged at a time.
hy: Միաձուլման համար տրամադրված գրառումների քանակը՝ %s: Ներկայումս միայն 2 գրառում կարող է միավորվել միաժամանակ:

en: Number of records reverted
hy: Հետ վերադարձված գրառումների քանակը

en: Number of records updated
hy: Թարմացված գրառումների քանակ

en: Number of renewals
hy: Թարմացումների քանակը

en: Number of rows:
hy: Տողերի քանակը։

en: Number of students:
hy: Ուսանողների քանակ։

en: Number of subscriptions:
hy: Բաժանորդագրությունների քանակը։

en: Number of weeks:
hy: Շաբաթների քանակ։

note: %1$s:  subscription.weeklength | html
en: Number of weeks: %s
hy: Շաբաթների քանակ։ %s

en: Number pattern:
hy: Թվի նմուշ

en: Number pattern:
hy: Թվի ձևանմուշ։

en: Numbered
hy: Թվագրված

note: SCRIPT
en: Numbered list
hy: Թվագրված ցուցակ

en: Numbering formula
hy: Համարակալման բանաձև

en: Numbering formula:
hy: Համարակալման բանաձև։

en: Numbering pattern
hy: Համարակալման նմուշ

en: Numbering pattern:
hy: Համարակալման նմուշ։

en: Numbering patterns
hy: Համարակալման ձևանմուշներ

en: Numbering patterns
hy: Համարակալման ձևանմուշներ

en: Numbering patterns &rsaquo; Serials &rsaquo; Koha
hy: Համարակալման ձևանմուշներ &rsaquo; Պարբերականներ &rsaquo; Կոհա

en: Numbers only, item groups will be displayed in counting order
hy: Միայն թվեր, նյութերի խմբերը կցուցադրվեն հաշվելու կարգով

en: OAI set mappings
hy: OAI քարտեզավորման կարգաբերում

en: OAI set mappings &rsaquo; OAI sets &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
hy: OAI բազմության քարտեզավորումներ &rsaquo; OAI բազմություններ &rsaquo; Կառավարում &rsaquo; Կոհա

en: OAI sets
hy: OAI բազմություններ

en: OAI sets configuration
hy: OAI ձևավորման կարգաբերում

en: OAI sets configuration
hy: OAI բազմությունների կարգաբերում

en: OAI xslt stylesheet
hy: OAI xslt ձևաթուղթ

en: OFF
hy: Անջատված

en: OK
hy: ԼԱՎ

en: OK (Y)
hy: ԼԱՎ (Y)

en: ON
hy: Միացված

en: OPAC
hy: ՀՕԱՔ

en: OPAC
hy: ՀՕԱՔ

note: %1$s:  patron.firstname | html %2$s:  patron.surname | html
en: OPAC - %s %s
hy: ՀՕԱՔ - %s %s

en: OPAC info:
hy: ՀՕԱՔ տեղեկույթ։

en: OPAC information
hy: ՀՕԱՔ տեղեկատվություն

en: OPAC item level holds
hy: ՀՕԱՔ Նյութի մակարդակի պահումներ

en: OPAC note
hy: ՀՕԱՔ նշում

en: OPAC note:
hy: ՀՕԱՔ նշում։

en: OPAC notes
hy: ՀՕԱՔ նշումներ

en: OPAC notes:
hy: ՀՕԱՔ նշումներ։

en: OPAC problem reports
hy: ՀՕԱՔ խնդրի հաշվետվություններ

en: OPAC problem reports
hy: ՀՕԱՔ խնդրի հաշվետվություններ

en: OPAC problem reports &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
hy: ՀՕԱՔ խնդրի հաշվետվություններ &rsaquo; Կառավարում &rsaquo; Կոհա

en: OPAC problem reports management
hy: ՀՕԱՔ խնդրի հաշվետվությունների կառավարում

en: OPAC problem reports pending
hy: ՀՕԱՔ խնդրի հաշվետվությունները սպասում են

en: OPAC tables
hy: ՀՕԱՔ աղյուսակներ

en: OPAC users from this domain to login with this identity provider.
hy: ՀՕԱՔ-ի օգտատերերն այս տիրույթից՝ մուտք գործելու նույնականացման այս մատակարարով:

en: OPAC users of this domain to login with this identity provider
hy: ՀՕԱՔ-ի օգտատերերն այս տիրույթից՝ մուտք գործելու նույնականացման այս մատակարարով

en: OPAC view
hy: ՀՕԱՔ դիտում

en: OPAC view:
hy: ՀՕԱՔ դիտում։

en: OPAC/Staff interface login
hy: ՀՕԱՔ/Աշխատակազմ միջերեսի գրանցում

en: OPUS International Consultants, Wellington, New Zealand (Corporate Serials sponsorship)
hy: OPUS International Consultants, Վելինգտոն, Նոր Զելանդիա (Համատեղ պարբերականների հովանավորում)

en: OR
hy: ԿԱՄ

en: OR choose which fields you want to supply from the following list:
hy: ԿԱՄ ընտրիր որ դաշտերն ես հետևյալ ցուցակից ցանկանում մատակարարել։

en: OS version ('uname -a'):
hy: OS տարբերակ ('uname -a'):

en: Object
hy: Օբյեկտ

en: Object:
hy: Օբյեկտ։

note: SCRIPT
en: Objects
hy: Օբյեկտներ

en: Oblique title:
hy: Անուղղակի վերնագիր։

en: October
hy: Հոկտեմբեր

note: For the first occurrence, %1$s:  ELSE
en: Off %s
hy: Անջատված %s

en: Offline circulation
hy: Ցանցից անջատված Տացք

en: Offline circulation
hy: Ցանցից անջատված տացք

en: Offline circulation &rsaquo; Circulation &rsaquo; Koha
hy: Ցանցից անջատված տացք &rsaquo; Տացք &rsaquo; Կոհա

note: SCRIPT
en: Offline circulation disabled
hy: Ցանցից անջատված տացքը անջատված է

en: Offline circulation file upload
hy: Ցանցից անջատված նիշքի բեռնավորում

en: Offline circulation file upload
hy: Ցանցից անջատված նիշքի բեռնավորում

en: Offline circulation file upload &rsaquo; Circulation &rsaquo; Koha
hy: Ցանցից անջատված նիշքի բեռնավորում &rsaquo; Տացք &rsaquo; Կոհա

en: Offline circulation has been disabled. You may continue and record transactions, but patron and item information will not be available.
hy: Ցանցից անջատված Տացքը արգելափակված է։ Դու կարող ես շարունակել և գրանցել տրանզակցիաները, բայց ընթերցողի և նյութի մասին տեղեկատվությունը հասանելի չի լինի։

en: Offset:
hy: Շեղում։

en: Offset:
hy: Շեղում։

note: SCRIPT
en: Ok
hy: Լավ

en: Old recalls
hy: Հին հետկանչեր

en: Old recalls &rsaquo; Circulation &rsaquo; Koha
hy: Հին հետկանչեր &rsaquo; Տացք &rsaquo; Կոհա

en: Old value
hy: Հին արժեք

en: Old value:
hy: Հին արժեք։

note: %1$s:  IF errmsgloo.NotForLoanStatusUpdated.from
en: Old value: %s
hy: Հին արժեք: %s

en: Older transactions
hy: Ավելի հին տրանզակցիաներ

en: Older version
hy: Ավելի հին տարբերակ

en: On hold
hy: Պահված է

en: On hold due date:
hy: Պահման վերադարձի ամսաթիվ:

note: For the first occurrence, %1$s:  Branches.GetName( itemloo.ExpectedAtLibrary ) | html
en: On hold expected at %s
hy: Պահումը սպասվում է %s -ին

note: %1$s:  Branches.GetName( itemloo.ExpectedAtLibrary ) | html %2$s:  itemloo.reservedate | $KohaDates
en: On hold expected at %s since %s
hy: Պահումը սպասվում է %s -ին սկսած %s

en: On hold for
hy: Պահված է համար

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron=itemloo.ReservedFor %2$s:  Branches.GetName( itemloo.ExpectedAtLibrary ) | html
en: On hold for %s expected at %s since
hy: Պահումը սպասում է %s -ին սկսած %s -ից

en: On hold for another patron
hy: Պահման մեջ է մեկ այլ ընթերցողի համար

en: On loan
hy:  Սպասարկված է

en: On order
hy: Պատվիրված

en: On shelf holds allowed
hy: Դարակային պահումը թույլատրված է

en: On shelf holds allowed:
hy: Դարակային պահումը թույլատրված է։

en: On shelf recalls allowed
hy: Դարակային հետկանչերը թույլատրված են

en: On title
hy: Վերնագրի վրա

en: On-site checkout
hy: Տեղային դուրս տրում

en: On-site checkouts
hy: Տեղային դուրս տրումներ

en: On-site checkouts only. Automatic due date:
hy: Միայն տեղային դուրս տրումներ։ Վերադարձի ավտոմատ ամսաթիվ։

en: Onboarding
hy: Ներբեռնում

en: Onboarding
hy: Ներբեռնում

en: Once you have enabled Mana it must be configured. Type your name, and email address and submit. This will send an account creation request to Mana KB that will respond back with a Mana KB token (an encrypted ID that uniquely identifies your Koha installation). This token will automatically be saved in your database. After that you will receive an email. Read it and follow the instructions.
hy: Երբ դուք հնարավորություն եք տվել Mana-ին, այն պետք է կազմաձևվվի: Մուտքագրեք ձեր անունը և էլ.փոստի հասցեն ու ներկայացրեք: Դա կուղարկի հաշվի ստեղծման խնդրանք` Mana KB-ին, որը կվերադարձվի Mana KB տոմսակով (կոդավորված ID, որն առանձնահատկացնում է ձեր Կոհայի տեղադրումը): Այս տոմսակը ինքնաբերաբար կհիշվի ձեր տվյալների շտեմարանում: Դրանից հետո դուք կստանաք նամակ: Կարդացեք և հետևեք հրահանգներին:

en: One borrowernumber per line.
hy: Մեկ պատվիրատուի համար ըստ տողի։

en: One number per line.
hy: Մեկ համար ըստ տողի:

note: SCRIPT
en: One of 'issues per unit' and 'units per issue' must be equal to 1
hy: 'նյութեր ըստ միավորի' և 'միավորներ ըստ նյութի' սրանցից մեկը պետք է հավասար լինի 1

en: One of the logfiles listed in the config file is not writable.
hy: Կազմաձևման նիշքում թվարկված գրանցանիշքերից մեկը չգրվող է:

en: One or more records have no items that can be held
hy: Մեկ կամ մի քանի գրառումներում չունեն նյութեր, որոնք կարող են պահվել

note: A
en: Online Public Access Catalog
hy: Հանրային Օգտագործման Առցանց Քարտարան

note: %1$s:  barcode | html
en: Only %s
hy: Միայն %s

note: %1$s:  ComponentParts.size | html
en: Only %s results are shown:
hy: Ցուցադրվում են միայն %s արդյունքներ:

en: Only 1 MARC tag mapped to items
hy: Միայն 1 MARC ցուցիչ է կապված այս նյութին

en: Only KPZ file format is supported.
hy: Միայն ֆայլի KPZ ձևաչափն է աջակցվում։

en: Only PNG, GIF, JPEG, XPM formats are supported.
hy: Միայն PNG, GIF, JPEG, XPM ձևաչափերն են աջակցվում։

en: Only PNG, GIF, JPEG, XPM formats are supported. Maximum image size is 2MB.
hy: Միայն PNG, GIF, JPEG, XPM ձևաչափերն են աջակցվում։ Պատկերի մեծագույն չափն է 2ՄԲ։

en: Only available on the staff interface:
hy: Հասանելի է միայն աշխատակազմի միջերեսում.

en: Only include jobs enqueued in the last hour
hy: Ներառեք միայն վերջին ժամում հերթագրված աշխատանքները

en: Only item
hy: Միայն նյութ

en: Only item:
hy: Միայն նյութ։

en: Only items currently available:
hy: Միայն այս պահին հասանելի նյութերը։

en: Only on-site checkouts are allowed
hy: Միայն տեղային տրումներն են թույլատրված

en: Only patrons from libraries in the same item's home library hold groups may put this book on hold.
hy: Միայն նույն նյութի տնային գրադարանի խմբերի գրադարաններից ժամանած անհատները կարող են այս գիրքը պահել:

en: Only patrons from the item's home library may put this book on hold.
hy: Միայն նյութի տնային գրադարանի ընթերցողները կարող են այս գիրքը դնել պահման։

en: Only pickup locations within the same hold group are allowed
hy: Թույլատրվում է միայն վերցնելու վայրերը պահման նույն խմբում

en: Only search fields mapped with biblios can be weighted
hy: միայն բիբլիոներով քարտեզավորված փնտրման դաշտերը կարող են կշռված լինել

en: Only staff with superlibrarian or ERM permissions are returned in the search results
hy: Որոնման արդյունքներում վերադարձվում են միայն գերգրադարանային կամ ERM թույլտվություններ ունեցող անձնակազմը

en: Only staff with superlibrarian or acquisitions permissions (or budget_modify permission if granular permissions are enabled) are returned in the search results
hy: Միայն գերգրադարանավարի կամ համալրողի իրավասություններով աշխատակիցներն են (կամ budget_modify իրավասությունով եթե հատիկային իրավասություններն են թույլատրված) վերադարձվում որպես փնտրման արդյունքներ

en: Only staff with superlibrarian or acquisitions permissions (or order_manage permission if granular permissions are enabled) are returned in the search results
hy: Միայն գերգրադարանավարի կամ համալրողի իրավասություններով աշխատակիցներն են (կամ order_manage permission եթե հատիկային իրավասություններն են թույլատրված) վերադարձվում որպես փնտրման արդյունքներ

en: Only staff with superlibrarian or suggestions_manage permissions are returned in the search results
hy: Միայն գերգրադարանավարի կամ suggestions_manage իրավասություններով աշխատակիցներն են վերադարձվում փնտրման արդյունքներում

en: Only the barcode is printed
hy: Տպված է միայն շտրիխ կոդը

en: Only the bibliographic data is printed
hy: Տպված են միայն մատենագիտական տվյալները

en: Open
hy: Բացել

en: Open
hy: Բացել

en: Open Document Spreadsheet
hy: Բաց փաստաթղթի աղյուսակի ձևաչափը

note: BUTTON
en: Open fresh record
hy: Բացիր թարմ գրառում

note: SCRIPT
en: Open help dialog
hy: Բացիր օգնության երկխոսությունը

note: A
en: Open in new window
hy: Բացել նոր պատուհանում

en: Open in new window.
hy: Բացել նոր պատուհանում։

note: SCRIPT
en: Open link
hy: Բացել հղումը

note: SCRIPT
en: Open link in...
hy: Բացել հղումը․․․

en: Open on:
hy: Բացել։

note: SCRIPT
en: Open popup menu for split buttons
hy: Բացեք բացվող ընտրացանկը բաժանված կոճակների համար

en: OpenAPI 2.0 schema
hy: OpenAPI 2.0 սխեմա

en: Opened on:
hy: Բացված է։

en: Operation cannot proceed, please define an encryption key in your configuration.
hy: Գործողությունը չի կարող շարունակվել, խնդրում ենք սահմանել գաղտնագրման բանալի ձեր կազմաձևում:

en: Operator
hy: Օպերատոր

en: Operator
hy: Օպերատոր

en: Optional
hy: Կամընտրական

en: Optional data added
hy: Ոչ պարտադիր տվյալներն ավելացված են

en: Optional filters for inventory list or comparing barcodes
hy: Գույքահամարների համար ոչ պարտադիր դաշտեր, կամ շտրիխ կոդերի համեմատում

note: TH
en: Optional module missing
hy: Ոչ պարտադիր մոդուլը բացակայում է

en: Optionally scan all barcodes of items found in the items bundle to perform an inventory check. If any items are missing, they will be marked as lost
hy: Ընտրովի սկանավորեք նյութերի փաթեթում հայտնաբերված նյութերի բոլոր շտրիխ կոդերը՝ գույքագրման ստուգում կատարելու համար: Եթե որևէ տարր բացակայում է, դրանք կնշվեն որպես կորած

en: Options
hy: Այլընտրանքներ

en: Options are defined by the authorized value
hy: Ընտրանքները սահմանվում են լիազորված արժեքով

en: Options are defined by the authorized value ITEMTYPECAT.
hy: Ընտրանքները սահմանվում են ITEMTYPECAT լիազորված արժեքով:

en: Options:
hy: Ընտրանքներ։

en: Options:
hy: Ընտրանքներ։

en: Or add number of days:
hy: Կամ ավելացրու օրերի քանակը։

en: Or list barcodes one by one
hy: Կամ մեկ առ մեկ թվարկիր շտրիխ կոդերը

en: Or list card numbers one by one
hy: Կամ մեկ առ մեկ թվարկեք քարտերի համարները

note: SCRIPT
en: Or provide alternative text:
hy: Կամ տրամադրեք այլընտրանքային տեքստ.

en: Or scan items one by one
hy: Կամ մեկ առ մեկ սկանավորիր նյութերը

en: Or use a patron list
hy: Կամ օգտագործիր ընթերցողի ցուցակը

en: Or use biblionumber of a bibliographic record
hy: Կամ օգտագործիր մատենագիտական գրառման բիբլիոթիվը

en: Or use biblionumbers of bibliographic records
hy: Կամ օգտագործիր մատենագիտական գրառումների բիբլիոթվերը

note: SCRIPT
en: Orange
hy: Նարնջագույն

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Order
hy: Պատվեր

en: Order ID
hy: Պատվիրիր ID

en: Order ID:
hy: Պատվերի ID:

en: Order acquisition
hy: Պատվերի համալրում

en: Order baskets
hy: Պատվերի զամբյուղներ

en: Order by
hy: Պատվիրված

en: Order cost
hy: Պատվերի գին

en: Order date
hy: Պատվերի ամսաթիվ։

en: Order date:
hy: Պատվերի ամսաթիվ։

en: Order details
hy: Պատվերի մանրամասները

en: Order details &rsaquo; Acquisitions &rsaquo; Koha
hy: Պատվերի մանրամասներ &rsaquo; Համալրումներ &rsaquo; Կոհա

en: Order e-mail was sent to the vendor.
hy: Պատվերի էլեկտրոնային նամակն ուղարկվել է մատակարարին:

en: Order from external source
hy: Պատվիրիր արտաքին աղբյուրից

en: Order from external source
hy: Պատվիրիր արտաքին աղբյուրից

en: Order line
hy: Պատվերի տող

en: Order line (parent)
hy: Պատվերի տող (ծնող)

en: Order line:
hy: Պատվերի տող։

en: Order note
hy: Պատվերի նշում

en: Order number
hy: Պատվերի համար

en: Order search
hy: Պատվերի փնտրում

en: Order search
hy: Պատվերի փնտրում

en: Order status:
hy: Պատվերի կարգավիճակ։

note: A
en: Order this one
hy: Պատվիրիր այս մեկը

note: SCRIPT
en: Order total (%s) exceeds budget available (%s)
hy: Պատվերի ընդհանուրը (%s) գերազանցում է հասանելի բյուջեն (%s)

note: SCRIPT
en: Order updated
hy: Պատվերը թարմացվել է

en: Ordered
hy: Պատվիրված

en: Ordered &rsaquo; Acquisitions &rsaquo; Koha
hy: Պատվիրված &rsaquo; Համալրումներ &rsaquo; Կոհա

note: %1$s:  fund_code | html
en: Ordered - %s
hy: Պատվիրված - %s

note: %1$s:  fund_code | html
en: Ordered - Fund: %s
hy: Պատվիրված - Դրամագլուխ։ %s

en: Ordered amount:
hy: Պատվիրված մեծություն։

en: Ordered by the library
hy: Պատվիրված է գրադարանի կողմից

en: Ordered by:
hy: Պատվիրված։

note: A
en: Ordered from this fund
hy: Պատվիրված է այս դրամագլխից

note: SPAN
en: Ordered from this fund and children
hy: Պատվիրված է այս դրամագլխից և երեխաներից

en: Ordering information
hy: Պատվերի տեղեկատվություն

en: Ordernumber
hy: Պատվերի համար

en: Orders
hy: Պատվերներ

en: Orders are standing:
hy: Պատվերները կանգնած են։

en: Orders by fund
hy: Պատվերները ըստ դրամագլխի

en: Orders by fund
hy: Պատվերները ըստ դրամագլխի

en: Orders by fund &rsaquo; Reports &rsaquo; Koha
hy: Պատվերները ըստ դրամագլխի &rsaquo; Հաշվետվություններ &rsaquo; Կոհա

en: Orders enabled:
hy: Պատվերները թույլատրված են։

note: %1$s:  booksellerfromname | html
en: Orders for %s
hy: Պատվերներ %s

note: %1$s:  current_budget_name | html
en: Orders for fund '%s'
hy: Պատվերներ այս դրամագլխի համար '%s'

en: Orders from:
hy: Պատվերներ այստեղից։

en: Orders search
hy: Պատվերի փնտրում

en: Orders with uncertain prices
hy: Պատվերների ոչ հստակ գներով

en: Orders with uncertain prices for vendor
hy: Պատվերների ոչ հստակ գներով մատակարարի համար

en: Organization
hy: Կազմակերպություն

en: Organization:
hy: Կազմակերպություն։

en: Organize by:
hy: Կազմակերպված է։

en: Organize by:
hy: Կազմակերպիր։

note: SCRIPT
en: Orientation
hy: Կողմնորոշում

en: Origin
hy: Ծագում

en: Original
hy: Իսկական

en: Original message, rendered:
hy: Իսկական պատվեր, վերարտադրված։

note: A
en: Original order line
hy: Իսկական պատվերի տող

en: Original version
hy: Իսկական տարբերակ

en: Originating library:
hy: Ծնունդ տվող գրադարան։

en: Other
hy: Այլ

en: Other
hy: Այլ

en: Other action
hy: Այլ գործողություն

en: Other attributes
hy: Այլ բնութագրիչներ

en: Other course reserves
hy: Այլ դասընթացների ռեզերվներ

en: Other data
hy: Այլ տվյալ

note: %1$s:  otheritemloop.size() || 0 | html
en: Other holdings (%s)
hy: Այլ պահումներ (%s)

en: Other holdings:
hy: Այլ Պահումներ։

en: Other limits
hy: Այլ սահմանափակումներ

en: Other name
hy: Այլ անուն

en: Other name:
hy: Այլ անուն։

en: Other names
hy: Այլ անուններ

note: OPTGROUP
en: Other options
hy: Այլ տարբերակներ

en: Other options (choose one)
hy: Այլ ընտրանքներ (ընտրիր մեկը)

en: Other phone
hy: Այլ հեռախոս

en: Other phone:
hy: Այլ հեռախոս։

en: Other phone:
hy: Այլ հեռախոս։

en: Other reasons
hy: Այլ պատճառներ

en: Others...
hy: Այլոք ...

en: Outgoing (cash)
hy: Ելքային (կանխիկ)

en: Output
hy: Ելք

en: Output format
hy: Ելքի ձևաչափ

en: Output format
hy: Ելքի ձևաչափ

en: Output format:
hy: Ելքի ձևաչափ։

en: Output to a file named:
hy: Արտահանիր դեպի ֆայլ որի անունն է։

en: Output:
hy: Ելք։

en: Outstanding
hy: Հռչակավոր

en: Outstanding credit:
hy: Չմարված վարկ։

en: Outstanding credits could be applied:
hy: Արտոնյալ վարկերը կարող են կիրառվել։

en: OverDrive library authnames
hy: OverDrive գրադարանի authnames

en: OverDrive library authnames &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
hy: OverDrive գրադարանի authnames &rsaquo; Կառավարում &rsaquo; Կոհա

en: Overdue
hy: Ժամկետանց

en: Overdue fines cap (amount)
hy: Ժամկետանցների տուգանքներ Cap (գումար)

en: Overdue notice required:
hy: Պահանջվում է ժամկետանցի ծանուցում։

en: Overdue notice/status triggers
hy: Ժամկետանց ծանուցում/կարգավիճակի նախաձեռնում

en: Overdue notice/status triggers
hy: Ժամկետանց ծանուցում/կարգավիճակի տրիգերներ

en: Overdue notice/status triggers &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha
hy: Ժամկետանց ծանուցում/կարգավիճակի տրիգերներ &rsaquo; Գործիքներ &rsaquo; Կոհա

en: Overdue recalls
hy: Ժամկետանց հետկանչեր

en: Overdue recalls &rsaquo; Circulation &rsaquo; Koha
hy: Ժամկետանց հետկանչեր &rsaquo; Տացք &rsaquo; Կոհա

en: Overdue report
hy: ժամկետանցների հաշվետվություն

en: Overdue to be returned
hy: Վերադարձի ենթակա ժամկետանցներ

en: Overdues
hy: Ժամկետանցներ

note: %1$s:  todaysdate | $KohaDates
en: Overdues as of %s
hy: ժամկետանցներ սկսած %s

note: %1$s:  Branches.GetLoggedInBranchname | html
en: Overdues at %s
hy: Ժամկետանցներ %s

note: %1$s:  Branches.GetLoggedInBranchname | html
en: Overdues at %s &rsaquo; Circulation &rsaquo; Koha
hy: Ժամկետանցներ %s &rsaquo; Տացք &rsaquo; Կոհա

en: Overdues with fines
hy: Ժամկետանցներ տուգանքներով

en: Overdues:
hy: Ժամկետանցներ։

en: Overpayment refund
hy: Գերավճարի վերադարձ

en: Override and renew
hy: Վերագրի և թարմացրու

en: Override blocked renewals
hy: Վերագրիր արգելափակված թարմացումները

en: Override limit and renew
hy: Շրջանցիր սահմանափակումը և թարմացրու

en: Override renewal restrictions:
hy: Վերագրիր թարմացման սահմանափակումները։

en: Override restriction temporarily
hy: Ժամկետանցի արգելանքը ժամանակավոր է

en: Overwrite
hy: Վերագրել

en: Overwrite the existing one with this
hy: Վերագրել գոյություն ունեցողը սրանով

en: Owner
hy: Սեփականատեր

en: Owner only
hy: Միայն տնօրինողը

en: Owner:
hy: Սեփականատեր։

en: PIN code:
hy: PIN կոդ:

en: PTFS, Maryland, USA
hy: PTFS, Մերիլանդ, ԱՄՆ

en: Package search
hy: Փաթեթի որոնում

en: Packaging manager
hy: Փաթեթավորման կառավարիչ

en: Packaging manager assistant
hy: Փաթեթավորման կառավարիչի օգնական

en: Packaging manager:
hy: Փաթեթավորման կառավարիչ։

en: Packaging team:
hy: Փաթեթավորման թիմ։

en: Page
hy: Էջ

en: Page URL
hy: Էջի URL

note: SCRIPT
en: Page break
hy: Էջի կոտրվածք

en: Page height:
hy: Էջի բարձրություն։

en: Page side:
hy: Էջի երես։

en: Page width:
hy: Էջի լայնություն։

note: %1$s:  pagename | html
en: Page: %s
hy: Էջ։ %s

en: Pages
hy: Էջեր

en: Pages:
hy: Էջեր։

en: Paid for?:
hy: Վճարվա՞ծ է։

en: Paper bin
hy: Աղբարկղ թղթի համար

en: Paper bin:
hy: Աղբարկղ թղթի համար։

note: SCRIPT
en: Paragraph
hy: Պարագրաֆ

en: Parameter deleted
hy: Պարամետրը ջնջված է

en: Parameter label:
hy: Պարամետրի պիտակ։

en: Parameters
hy: Պարամետրեր

en: Parent code
hy: Ծնողի կոդ

en: Parent item type:
hy: Ծնողի նյութի տեսակը։

en: Parsing upload file
hy: Բեռնավորվող նիշքի զննում

en: Partial
hy: Մասնակի

en: Partially received
hy: Մասնակի ստացված

en: Partners available for searching:
hy: Գործընկերները հասանելի են որոնման համար։

en: Password
hy: Գաղտնաբառ

en: Password change in OPAC:
hy: Գաղտնաբառի փոփոխում ՀՕԱՔ-ում։

note: SCRIPT
en: Password contains leading and/or trailing spaces
hy: Գաղտնաբառը պարունակում է առաջնային և/կամ հետևի բացատներ

note: %1$s:  e.borrowernumber | html
en: Password contains whitespace for patron with borrowernumber %s.
hy: Գաղտնաբառը պարունակում է բացատներ այցելու համար հետևյալ համարով %s

note: %1$s:  e.borrowernumber | html
en: Password error for patron with borrowernumber %s.
hy: Գաղտնաբառի սխալ այս թվով ընթերցողի համար %s

en: Password expiration
hy: Գաղտնաբառի ժամկետի ավարտը

en: Password expiration date
hy: Գաղտնաբառի ժամկետի ավարտը

en: Password expiration date is invalid.
hy: Գաղտնաբառի ժամկետի ավարտի ամսաթիվը անվավեր է։

en: Password expiration date:
hy: Գաղտնաբառի ժամկետի ավարտը։

en: Password expiration:
hy: Գաղտնաբառի ժամկետ։

en: Password expires:
hy: Գաղտնաբառի ժամկետը լրանում է։

en: Password has leading or trailing whitespaces
hy: Գաղտնաբառը ունի առաջնային կամ հետևի բացատներ

en: Password is too short
hy: Գաղտնաբառը շատ կարճ է

note: %1$s:  e.borrowernumber | html %2$s:  e.min_length | html %3$s:  e.length | html
en: Password is too short for patron with borrowernumber %s. Minimum length is %s, length is %s
hy: Գաղտնաբառը շատ կարճ է ընթերցողի համար հետևյալ համարով %s։ Նվազագույն երկարությունը` %s, երկարությունը` %s

en: Password is too weak
hy: Գաղտնաբառը շատ թույլ է

note: %1$s:  e.borrowernumber | html
en: Password is too weak for patron with borrowernumber %s.
hy: Գաղտնաբառը շատ թույլ է %s համարով ընթերցողի համար։

note: For the first occurrence, %1$s:  patron.category.effective_min_password_length | html
en: Password must be at least %s characters long.
hy: Գաղտնաբառը երկարությունը առնվազն պետք է լինի %s նիշ

note: SCRIPT
en: Password must contain at least %s characters
hy: Գաղտնաբառը պետք է պարունակի առնվազն %s նիշ

note: SCRIPT
en: Password must contain at least %s characters, including UPPERCASE, lowercase and numbers
hy: Գաղտնաբառը պետք է պարունակի առնվազն %s նիշ, ներառած ՎԵՐԻՆ ՆԻՇԵՐ, ստորին նիշեր և թվեր

en: Password must contain at least one digit, one lowercase and one uppercase.
hy: Գաղտնաբառը պետք է պարունակի առնվազն մեկ թիվ, մեկ ստորին նիշ և մեկ վերին  նիշ։

en: Password must not contain leading or trailing whitespaces.
hy: Գաղտնաբառը չպետք է առջևից կամ հետևից պարունակի բացատներ։

note: %1$s:  e.borrowernumber | html
en: Password plugin error for patron with borrowernumber %s.
hy: Գաղտնաբառի պլագինի սխալ %s համարով ընթերցողի համար։

en: Password reset in OPAC:
hy: Գաղտնաբառի վերագրում ՀՕԱՔ-ում։

en: Password updated
hy: Գաղտնաբառը թարմացվել է

en: Password:
hy: Գաղտնաբառ։

en: Password:
hy: Գաղտնաբառ։

en: Passwords do not match
hy: Գաղտնաբառերը չեն համընկնում

en: Passwords do not match.
hy: Գաղտնաբառերը չեն համընկնում։

note: SCRIPT
en: Passwords will be displayed as text
hy: Գաղտնաբառերը կարտածվեն որպես տեքստ

note: SCRIPT
en: Paste
hy: Տեղադրել

note: SCRIPT
en: Paste as text
hy: Տեղադրել որպես տեքստ

note: SCRIPT
en: Paste is now in plain text mode. Contents will now be pasted as plain text until you toggle this option off.
hy: Տեղադրելը այժմ պարզ տեքստային ռեժիմում է: Բովանդակությունն այժմ կտեղադրվի որպես պարզ տեքստ, քանի դեռ չեք անջատել այս ընտրանքը:

note: SCRIPT
en: Paste or type a link
hy: Տեղադրեք կամ մուտքագրեք հղում։

note: SCRIPT
en: Paste row after
hy: Տեղադրեք տողը հետո

note: SCRIPT
en: Paste row before
hy: Ներմուծեք տողը մինչև

en: Paste selection from 'clipboard'
hy: Ներմուծեք ընտրությունը ժամանակավոր հիշողությունից

note: SCRIPT
en: Paste your embed code below:
hy: Ներմուծեք ներկառուցված կոդը ներքևում.

en: Patent document
hy: Արտոնագրային փաստաթուղթ

en: Patron
hy: Հաճախորդ

note: SCRIPT
en: Patron '%s' added.
hy: '%s' օգտվողը ավելացված է։

note: SCRIPT
en: Patron '%s' is already in the list.
hy: '%s' օգտվողը արդեն ցուցակում է։

en: Patron ID:
hy: Հաճախորդի ID:

en: Patron account flags
hy: Հաճախորդի հաշվի դրոշակներ

en: Patron activity
hy: Հաճախորդի ակտիվություն

en: Patron already has hold for this item
hy: Հաճախորդը արդեն ունի պահում այս նյութի համար

note: %1$s:  f.value | html
en: Patron already in database: %s
hy: Օգտվողը արդեն շտեմարանում է։ %s

note: %1$s:  e.attribute_type_code | html %2$s:  e.patron_id | html
en: Patron attribute %s is invalid for patron %s.
hy: Օգտվողի %s հատկանիշը անվավեր է %s օգտվողի համար:

note: %1$s:  e.attribute_type_code | html %2$s:  e.borrowernumber | html
en: Patron attribute %s is invalid for patron with borrowernumber %s.
hy: Օգտվողի %s հատկանիշը անվավեր է %s տոմսահամարով օգտվողի համար։

note: %1$s:  e.attribute.code | html %2$s:  e.patron_id | html
en: Patron attribute %s is non-repeatable for patron %s.
hy: Օգտվողի %s հատկանիշը կրկնվող չէ %s օգտվողի համար:

note: %1$s:  e.attribute.code | html %2$s:  e.borrowernumber | html
en: Patron attribute %s is non-repeatable for patron with borrowernumber %s.
hy: Օգտվողի %s հատկանիշը կրկնվող չէ %s տոմսահամարով օգտվողի համար:

note: %1$s:  e.attribute.code | html %2$s:  e.patron_id | html
en: Patron attribute %s must be unique for patron %s.
hy: Օգտվողի %s հատկանիշը պետք է եզակի լինի %s օգտվողի համար:

note: %1$s:  e.attribute.code | html %2$s:  e.borrowernumber | html
en: Patron attribute %s must be unique for patron with borrowernumber %s.
hy: Օգտվողի %s հատկանիշը պետք է եզակի լինի %s տոմսահամարով օգտվողի համար:

en: Patron attribute type code:
hy: Հաճախորդի բնութագրիչի տեսակի կոդ:

en: Patron attribute types
hy: Հաճախորդի բնութագրիչի տեսակ

en: Patron attribute types
hy: Հաճախորդի բնութագրիչի տեսակներ

en: Patron attribute:
hy: Հաճախորդի բնութագրիչ։

en: Patron attributes
hy: Հաճախորդի բնութագրիչներ

en: Patron attributes:
hy: Հաճախորդի բնութագրիչներ։

note: %1$s:  maxreserves | html
en: Patron can only place a maximum of %s total holds.
hy: Հաճախորդը կարող է միայն տեղադրել ամենաշատը %s գումարային պահում։

en: Patron card creator
hy: Հաճախորդի քարտի ստեղծող

en: Patron card creator
hy: Հաճախորդի քարտի ստեղծող

en: Patron card creator &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha
hy: Հաճախորդի քարտի ստեղծող &rsaquo; Գործիքներ &rsaquo; Կոհա

en: Patron card number
hy: Ընթերցողի քարտի համարը

en: Patron card printing/exporting
hy: Հաճախորդի քարտի տպում/արտահանում

en: Patron card printing/exporting &rsaquo; Patron cards &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha
hy: Հաճախորդի քարտի տպում/արտահանում &rsaquo; Հաճախորդի քարտեր &rsaquo; Գործիքներ &rsaquo; Կոհա

en: Patron card templates
hy: Հաճախորդի քարտի ձևանմուշներ

en: Patron categories
hy: Հաճախորդի դասեր

en: Patron categories
hy: Հաճախորդի դասեր

en: Patron category
hy: Հաճախորդի դաս

note: %1$s:  loopfilte.filter | html
en: Patron category = %s
hy: Հաճախորդի դաս = %s

en: Patron category already exists and cannot be modified!
hy: Օգտվողի դասը արդեն կա և հնարավոր չէ ձևափոխել։

note: %1$s:  loopfilte.filter | html
en: Patron category code is %s
hy: Հաճախորդի դասի կոդն է՝ %s

en: Patron category created!
hy: Հաճախորդի դասը ստեղծված է։

en: Patron category deleted successfully
hy: Հաճախորդի դասը հաջողությամբ ջնջված է

en: Patron category deleted successfully.
hy: Հաճախորդի դասը հաջողությամբ ջնջված է։

en: Patron category inserted successfully
hy: Հաճախորդի դասը հաջողությամբ տեղադրված է

en: Patron category inserted successfully.
hy: Հաճախորդի դասը հաջողությամբ տեղադրված է։

en: Patron category updated successfully
hy: Հաճախորդի դասը հաջողությամբ թարմացվել է

en: Patron category updated successfully.
hy: Հաճախորդի դասը հաջողությամբ թարմացվել է։

en: Patron category:
hy: Հաճախորդի դաս։

en: Patron category:
hy: Հաճախորդի դաս։

en: Patron clubs
hy: Հաճախորդի ակումբներ

en: Patron clubs
hy: Հաճախորդի ակումբներ

en: Patron clubs &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha
hy: Հաճախորդի ակումբներ &rsaquo; Գործիքներ &rsaquo; Կոհա

en: Patron count
hy: Հաճախորդի հաշվարկ

en: Patron details
hy: Ընթերցողի մանրամասներ

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc'
en: Patron details for %s
hy: Ընթերցողի մանրամասներ %s

en: Patron does not belong to any subscription routing lists.
hy: Ընթերցողը չի պատկանում բաժանորդագրության որևէ շրջանցիկ թերթիկի։

en: Patron expires soon
hy: Հաճախորդը շուտով ժամկետանց է

note: SCRIPT
en: Patron fines are over limit: %s
hy: Հաճախորդը տուգանքները սահմանայինից շատ են։ %s

en: Patron flags:
hy: Հաճախորդի դրոշակներ:

en: Patron guarantor
hy: Հաճախորդի երաշխավոր

note: %1$s:  return_claims.count | html
en: Patron has %s RETURN CLAIMS
hy: Հաճախորդը ունի %s ՎԵՐԱԴՍՐՁԻ ՀԱՅՑԵՐ

note: %1$s:  ItemsOnHold | html
en: Patron has %s hold(s). Deleting patron cancels all their holds.
hy: Հաճախորդը ունի %s պահում(ներ): Հաճախորդի հեռացումը չեղարկում է նրա բոլոր պահումները:

note: %1$s:  debits | $Price
en: Patron has %s in fines.
hy: Հաճախորդը ունի %s տուգանք

note: %1$s:  ItemsOnIssues | html
en: Patron has %s item(s) checked out.
hy: Հաճախորդը ունի %s նյութ(եր) ձեռքի վրա

note: %1$s:  checkout_info.USERBLOCKEDOVERDUE | html
en: Patron has %s overdue item(s).
hy: Հաճախորդը ունի %s ժամկետանց նյութ(եր)։

note: %1$s:  USERBLOCKEDOVERDUE %2$s:  IF CAN_user_circulate_force_checkout %3$s:  END
en: Patron has %s overdue item(s). %s Check out anyway? %s
hy: Հաճախորդը ունի %s ժամկետանց նյութ(եր)։ %s Սպասարկե՞լ։ %s

note: %1$s:  pending_suggestions | html
en: Patron has %s pending suggestions.
hy: Հաճախորդը ունի %s սպասող առաջարկներ

en: Patron has ITEMS OVERDUE
hy: Ընթերցողն ունի ԺԱՄԵԿՏԱՆՑ ՆՅՈՒԹԵՐ

note: %1$s:  credits | $Price
en: Patron has a %s credit.
hy: Հաճախորդը ունի %s կրեդիտ։

note: %1$s:  IF ( creditsamount )
en: Patron has a credit%s of
hy: Հաճախորդը ունի կրեդիտ%s ընդ.

note: %1$s:  USERBLOCKEDWITHENDDATE | $KohaDates
en: Patron has a restriction until %s.
hy: Հաճախորդը արգելափակվել է մինչև %s

note: %1$s:  IF CAN_user_circulate_force_checkout %2$s:  END
en: Patron has already checked out another item from this record. %s Check out anyway? %s
hy: Հաճախորդը այս գրառումից արդեն ընտրել է մեկ այլ նյութ։ %s Սպասարկե՞լ։ %s

en: Patron has an indefinite restriction.
hy: Հաճախորդը ունի անորոշ սահմանափակում։

en: Patron has arrived
hy: Հաճախորդը ժամանել է

note: %1$s:  checkout_info.USERBLOCKEDREMAINING | html
en: Patron has had overdue items and is blocked for %s day(s).
hy: Հաճախորդը ունի ժամկետանց նյութեր և արգելափակված է այսքան օրով %s։

note: SCRIPT
en: Patron has had overdue items and is restricted until: %s
hy: Հաճախորդը ունի ժամկետանց նյութեր և արգելափակված է մինչև։ %s

en: Patron has holds. They will be cancelled if the discharge is generated.
hy: Օգտվողն ունի պահումներ։ Դրանք կչեղարկվեն եթե գեներացվի վճարման չեղարկում։

en: Patron has items overdue
hy: Հաճախորդը ունի ժամկետանց նյութեր

en: Patron has no current article requests.
hy: Հաճախորդը չունի հոդվածի ընթացիկ պատվերներ։

en: Patron has no recalls.
hy: Հաճախորդը չունի հետկանչեր։

en: Patron has nothing checked out.
hy: Հաճախորդը չունի սպասարկում։

en: Patron has nothing on hold.
hy: Հաճախորդը չունի պահում։

en: Patron has opted out
hy: Հաճախորդը դուրս է եկել

note: INPUT type=checkbox name=auto_renew
en: Patron has opted out of auto-renewal
hy: Հաճախորդը դուրս է եկել ինքնանորացումից

note: %1$s:  fines | $Price
en: Patron has outstanding charges of %s.
hy: Հաճախորդը ունի չմարած գումարներ %s.

note: %1$s:  fines | html
en: Patron has outstanding fines of %s.
hy: Հաճախորդը ունի նշանակալի տուգանքներ %s.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Patron has outstanding fines: %s
hy: Հաճախորդը ունի նշանակալի տուգանքներ։ %s

en: Patron has pending modifications
hy: Հաճախորդը ունի սպասող ձևափոխումներ

en: Patron has previously checked out this title
hy: Ընթերցողը նախկինում ստացել է այս վերնագիրը

en: Patron has previously checked out this title:
hy: Ընթերցողը նախկինում պատվիրել է այս նյութը։

en: Patron has restrictions
hy: Հաճախորդը ունի արգելանքներ

note: INPUT type=text
en: Patron holds
hy: Հաճախորդներ պահումներ

en: Patron identity
hy: Ընթերցողի ինքնությունը

en: Patron image failed to upload
hy: Ընթերցողի պատկերի բեռնավորումը ձախողվեց

en: Patron image(s) successfully uploaded
hy: Ընթերցողի պատկեր(ներ)ի բեռնավորումը հաջողվեց

en: Patron image(s) uploaded with some errors
hy: Ընթերցողի պատկեր(ներ)ի բեռնավորումը հաջողվեց որոշ սխալներով

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Patron is RESTRICTED
hy: Հաճախորդը ԱՐԳԵԼԱՓԱԿՎԱԾ Է

note: A
en: Patron is an adult
hy: Ընթերցողը որպես մեծահասակ

en: Patron is currently restricted
hy: Հաճախորդը այս պահին արգելափակված է

en: Patron is currently unrestricted.
hy: Հաճախորդը այս պահին արգելափակված չէ

en: Patron is from different library
hy: Հաճախորդը այլ գրադարանից է

en: Patron is not notified.
hy: Հաճախորդը չի ծանուցվել։

note: %1$s:  patron_outside.count | html
en: Patron is outside (%s)
hy: Հաճախորդը դրսում է (%s)

en: Patron is outside!
hy: Հաճախորդը դրսում է։

en: Patron is restricted
hy: Հաճախորդը արգելափակված է

en: Patron is restricted.
hy: Հաճախորդը արգելափակված է։

en: Patron library
hy: Հաճախորդի գրադարան

note: %1$s:  loopfilte.filter | html
en: Patron library = %s
hy: Հաճախորդի գրադարան = %s

en: Patron list name:
hy: Հաճախորդի ցուցակի անուն:

en: Patron list:
hy: Հաճախորդի ցուցակ:

en: Patron lists
hy: Հաճախորդների ցուցակներ

en: Patron lists
hy: Հաճախորդների ցուցակներ

en: Patron lists &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha
hy: Հաճախորդների ցուցակներ &rsaquo; Գործիքներ &rsaquo; Կոհա

en: Patron messaging preferences
hy: Ընթերցողին հաղորդագրություններ ուղարկելու նախապատվություններ

note: INPUT type=text
en: Patron name
hy: Հաճախորդի անուն

en: Patron not found
hy: Հաճախորդը չի գտնվել

note: SCRIPT
en: Patron not found.
hy: Հաճախորդը չի գտնվել

en: Patron not found.
hy: Հաճախորդը չի գտնվել։

en: Patron not found:
hy: Հաճախորդը չի գտնվել

en: Patron note
hy: Հաճախորդի նշում

en: Patron notes
hy: Հաճախորդի նշումներ

en: Patron notes:
hy: Հաճախորդի նշումներ։

en: Patron notice sent:
hy: Հաճախորդի ծանուցումը ուղարկված է։

en: Patron notification:
hy: Ընթերցողի հիշեցում։

en: Patron notification:
hy: Ընթերցողի հիշեցում։

en: Patron number:
hy: Ընթերցողի համարը։

note: A
en: Patron photo
hy: Հաճախորդի նկար

en: Patron reached daily limit.
hy: Հաճախորդի հասել է օրական սահմանաչափին:

en: Patron reason
hy: Հաճախորդի պատճառ

en: Patron records
hy: Հաճախորդի գրառումներ

en: Patron records merged into
hy: Ընթերցողների գրանցումները ձուլվել են

en: Patron records were last synced on:
hy: Ընթերցողների գրանցումները վերջին անգամ սինխրոնիզացվել են։

en: Patron relationship problems
hy: Հաճախորդի հարաբերությունների խնդիրներ

en: Patron request
hy: Ընթերցողի հարցում

en: Patron restrictions
hy: Հաճախորդի արգելանքներ

en: Patron restrictions
hy: Հաճախորդի արգելանքներ

en: Patron search &rsaquo; Koha
hy: Հաճախորդի փնտրում &rsaquo; Կոհա

en: Patron search:
hy: Հաճախորդի փնտրում։

en: Patron sort 1
hy: Հաճախորդը sort1

en: Patron sort 2
hy: Հաճախորդը sort2

note: %1$s:  loopfilte.filter | html
en: Patron sort1 = %s
hy: Հաճախորդը sort1 = %s

note: %1$s:  loopfilte.filter | html
en: Patron sort2 = %s
hy: Հաճախորդը sort2 = %s

en: Patron status
hy: Հաճախորդի կարգավիճակ

en: Patron was automatically switched by reading the patron card during checking out. Ensure you are working with the right patron.
hy: Դուրս տրման ժամանակ հաճախորդի քարտի ընթերցման պահին հաճախորդը ավտոմատ անջատվել է։ Վստահ եղիր, որ աշխատում ես ճիշտ ընթերցողի հետ։

note: %1$s:  errmsgloo.prevdebarred | $KohaDates
en: Patron was earlier restricted until %s.
hy: Հաճախորդը ավելի վաղ արգելափակվել է մինչև %s։

en: Patron will be charged with
hy: Ընթերցողը կգանձվի

note: %1$s:  expiry | $KohaDates
en: Patron's account has been renewed until %s
hy: Հաճախորդի հաշիվը թարմացվել է մինչև %s

note: %1$s:  patron.dateexpiry | $KohaDates
en: Patron's account has been renewed until %s
hy: Հաճախորդի հաշիվը թարմացվել է մինչև %s

en: Patron's account is restricted
hy: Հաճախորդը հաշիվը արգելափակված է

note: %1$s:  IF ( userdebarreddate ) %2$s:  userdebarreddate | $KohaDates %3$s:  END %4$s:  IF ( debarredcomment )
en: Patron's account is restricted %s until %s %s %s with the explanation:
hy: Հաճախորդի հաշիվը արգելափակված է %s մինչև %s %s %s մեկնաբանությունով։

en: Patron's address flagged as in doubt
hy: Հաճախորդի հասցեն նշվել է որպես կասկածելի

en: Patron's address in doubt
hy: Հաճախորդի հասցեն կասկածելի է

en: Patron's address is in doubt
hy: Հաճախորդի հասցեն կասկածանքի տակ է

note: SCRIPT
en: Patron's address is in doubt (proceeding anyway)
hy: Հաճախորդի հասցեն կասկածանքի տակ է (համենայնդեպս կատարվում է)

en: Patron's address is in doubt.
hy: Հաճախորդի հասցեն կասկածանքի տակ է։

en: Patron's age is incorrect for their category.
hy: Հաճախորդի տարիքը իր դասի համար սխալ է։

note: %1$s:  age_low | html %2$s:  age_high | html
en: Patron's age is incorrect for their category. Ages allowed are %s-%s.
hy: Հաճախորդի տարիքը իր դասի համար սխալ է։ Թույլատրված տարիքներն են %s-%s։

note: %1$s:  expiry | $KohaDates
en: Patron's card expired on %s
hy: Հաճախորդի քարտի ժամկետը լրանում է %s

note: %1$s:  expiry | $KohaDates
en: Patron's card expires on %s
hy: Հաճախորդի քարտի ժամկետը լրանում է %s

en: Patron's card has expired.
hy: Հաճախորդի քարտի ժամկետը լրացել է։

en: Patron's card is expired
hy: Հաճախորդի քարտը ժամկետանց է

note: SCRIPT
en: Patron's card is expired (%s)
hy: Հաճախորդի քարտը ժամկետանց է (%s)

en: Patron's card is expired.
hy: Հաճախորդի քարտը ժամկետանց է։

en: Patron's card is flagged as lost
hy: Հաճախորդի քարտը դրոշակավորված է որպես կորած

en: Patron's card is lost
hy: Հաճախորդի քարտը կորած է

en: Patron's card is lost.
hy: Հաճախորդի քարտը կորած է։

en: Patron's card will expire soon.
hy: Հաճախորդի քարտը շուտով կդառնա ժամկետանց։

note: For the first occurrence, %1$s:  chargesamount_guarantees | $Price %2$s:  IF noissues
en: Patron's guarantees collectively owe %s. %s
hy: Հաճախորդի երաշխավորները խմբակային պարտք են %s. %s

note: For the first occurrence, %1$s:  charges_guarantors_guarantees | $Price %2$s:  IF noissues
en: Patron's guarantors and their other guarantees collectively owe %s. %s
hy: Հաճախորդի երաշխավորները և նրանց այլ երաշխիքները խմբակային պարտք են %s. %s

note: %1$s:  Branches.GetName(patron.branchcode) | html %2$s:  patron.branchcode | html
en: Patron's home library: (%s / %s )
hy: Ընթերցողի տնային գրադարան։ (%s / %s )

en: Patron's record has guaranteed accounts attached.
hy: Հաճախորդի գրառումը ունի կցված երաշխավորված հաշիվներ։

en: Patron-scheduled pickup:
hy: Հաճախորդի պլանավորած վերցնում։

en: Patron:
hy: Հաճախորդ։

en: Patron:
hy: Հաճախորդ։

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron => patron no_title => 1 no_cardnumber => 1 hide_patron_infos_if_needed => 1 %2$s:  Branches.GetName(patron.branchcode) | html %3$s:  patron.branchcode | html
en: Patron: %s Patron's home library: (%s / %s )
hy: Ընթերցող: %s Ընթերցողի տնային գրադարան։ (%s / %s )

note: %1$s:  patronlistname | html
en: Patronlist with imported patrons: %s
hy: Ընթերցողների ցուցակ ներբեռնված այցելուներով։ %s

en: Patrons
hy: Հաճախորդներ

en: Patrons
hy: Հաճախորդներ

en: Patrons &rsaquo; New patron
hy: Ընթերցողներ &rsaquo; Նոր ընթերցող

en: Patrons and circulation
hy: Հաճախորդներ և սպասարկում

en: Patrons found for:
hy: Հաճախորդներ չեն գտնված։

en: Patrons from any library may put this item on hold.
hy: Ընթերցողները ցանկացած գրադարանից կարող են այս նյութը դնել պահման։

note: %1$s:  batch_id | html
en: Patrons in batch number %s
hy: Հաճախորդները փաթեթի համարով %s

en: Patrons in list
hy: Ընթերցողներ որ ցուցակում են

en: Patrons requesting modifications
hy: Ձևափոխումներ առաջարկող ընթերցողներ

en: Patrons statistics
hy: Հաճախորդի վիճակագրություն

en: Patrons statistics
hy: Հաճախորդի վիճակագրություն

en: Patrons tables
hy: Հաճախորդների աղյուսակներ

en: Patrons to be added
hy: Ավելացված ընթերցողներ

note: TH
en: Patrons using this provider
hy: Հաճախորդներ ովքեր օգտագործում են այս մատակարարին

en: Patrons who haven't checked out
hy: Տացք չունեցող հաճախորդներ

en: Patrons with holds
hy: Պահումներ ունեցող հաճախորդներ

en: Patrons with no checkouts
hy: Տացք չունեցող հաճախորդներ

en: Patrons with no checkouts
hy: Տացք չունեցող հաճախորդներ

en: Patrons with no checkouts &rsaquo; Reports &rsaquo; Koha
hy: Տացք չունեցող հաճախորդներ &rsaquo; Հաշվետվություններ &rsaquo; Կոհա

en: Patrons with recalls
hy: Հետկանչեր ունեցող հաճախորդներ

en: Patrons with the most checkouts
hy: Ամենաշատ սպասարկում ունեցող ընթերցողներ

en: Patrons with the most checkouts
hy: Ամենաշատ սպասարկում ունեցող ընթերցողներ

en: Patrons with the most checkouts &rsaquo; Reports &rsaquo; Koha
hy: Ամենաշատ սպասարկում ունեցող ընթերցողներ &rsaquo; Հաշվետվություններ &rsaquo; Կոհա

note: %1$s:  IF ( searching ) %2$s:  END
en: Patrons%s &rsaquo; Search results%s &rsaquo; Koha
hy: Ընթերցողներ %s &rsaquo; Փնտրման արդյունքներ%s&rsaquo; Կոհա

en: Patrons' categories:
hy: Հաճախորդի դասեր։

en: Pattern name:
hy: Ձևանմուշի անուն:

en: Pay
hy: Վճար

en: Pay all charges
hy: Վճարիր բոլոր գանձումները

note: INPUT type=submit name=paycollect
en: Pay amount
hy: Վճարի գումար

en: Pay an amount toward all fines
hy: Վճարի որևէ գումար բոլոր տուգանքներից

en: Pay an amount toward selected fines
hy: Վճարի գումար ընտրված տուգանքների համար

en: Pay an individual fine
hy: Վճարի անհատական տուգանք

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc'
en: Pay charges for %s
hy: Վճարիր գանձումները սրա համար %s

en: Pay fine
hy: Վճարիր տուգանք

en: Pay fines
hy: Վճարիր տուգանքներ

note: INPUT type=submit name=payselected
en: Pay selected
hy: Վճարի ընտրվածը

en: Payment
hy: Վճարում

en: Payment note
hy: Վճարման նշում

en: Payment received:
hy: Վճարումը ստացված է։

en: Payment type:
hy: Վճարման տեսակ։

en: Payments &rsaquo; Koha
hy: Վճարումներ &rsaquo; Կոհա

en: Payout
hy: Վճարել

en: Payout amount
hy: Վճարման գումարը

en: Payout credits to patrons
hy: Վճարման կրեդիտներ օգտատերերին

en: Pending
hy: Անավարտ

en: Pending (
hy: Սպասող (

en: Pending discharge requests
hy: Անավարտ վճարման առաջարկներ

en: Pending discharge requests
hy: Սպասող վճարման առաջարկներ

en: Pending discharge requests &rsaquo; Patrons &rsaquo; Koha
hy: Սպասող վճարման առաջարկներ &rsaquo; Ընթերցողներ &rsaquo; Կոհա

en: Pending holds
hy: Սպասող պահումներ

en: Pending modifications:
hy: Սպասող ձևափոխումներ։

en: Pending offline circulation actions
hy: Սպասող ցանցից անջատված տացքի գործողություններ

en: Pending on-site checkouts
hy: Անավարտ տեղային դուրս տրումներ

en: Pending on-site checkouts
hy: Անավարտ տեղային դուրս տրումներ

en: Pending on-site checkouts &rsaquo; Circulation &rsaquo; Koha
hy: Անավարտ տեղային դուրս տրումներ &rsaquo; Տացք &rsaquo; Կոհա

en: Pending orders
hy: Սպասող պատվերներ

en: Pending suggestions
hy: Անավարտ առաջարկներ

en: Pending tags
hy: Սպասող տեգեր

note: SCRIPT
en: People
hy: Մարդիկ

en: Perform a new search
hy: Կատարիր նոր փնտրում

en: Perform anonymous refund actions
hy: Կատարեք վերադարձի անանուն գործողություններ

en: Perform batch deletion of items
hy: Հաստատիր նյութերի փաթեթային ջնջումը

en: Perform batch deletion of records (bibliographic or authority)
hy: Իրականացրու գրառումների ջնջում փաթեթով (մատենագիտական կամ հեղինակավոր)

en: Perform batch extend due dates
hy: Կատարիր վերադարձի ամսաթվերի փաթեթով երկարացումը

en: Perform batch modification of items
hy: Իրականացրու նյութերի փաթեթով ձևափոխում

en: Perform batch modification of patrons
hy: Իրականացրու ընթերցողների փաթեթով ձևափոխում

en: Perform batch modification of records (biblios or authorities)
hy: Իրականացրու գրառումների փաթեթով ձևափոխում (մատենագիտական կամ հեղինակավոր)

en: Perform cash register cashup action
hy: Կատարեք դրամարկղային մեքենաների կանխիկի գործողություն

en: Perform inventory of your catalog
hy: Իրականացրու քո քարտարանի գույքագրումը

en: Perform self checkout at the OPAC. It should be used for the patron matching the AutoSelfCheckID
hy: ՀՕԱՔ-ից իրականացրու ինքնատացքը։ Այն պետք է օգտագործել այն ընթերցողների համար որոնք համապատասխանում են AutoSelfCheckID

en: Period
hy: Ժամանակահատված

note: %1$s:  IF budget_period_total %2$s:  budget_period_total | $Price %3$s:  END
en: Period allocated %s%s%s
hy: Թույլատրված ժամանակ %s%s%s

note: %1$s:  loopfilte.filter | html
en: Period from %s
hy: Ժամանակահատված սկսած %s

note: %1$s:  loopfilte.filter | html
en: Period to %s
hy: Ժամանակահատված մինչև %s

en: Period:
hy: Ժամանակահատված։

en: Perl interpreter:
hy: Perl թարգմանիչ:

en: Perl modules
hy: Perl մոդուլներ

en: Perl version:
hy: Perl տարբերակ։

note: SCRIPT
en: Permanent Pen Properties
hy: Մշտական գրիչի հատկություններ

note: SCRIPT
en: Permanent pen properties...
hy: Մշտական գրիչի հատկություններ․․․

en: Permanently delete checkout history older than
hy: Անընդհատ ջնջիր տրումների պատմությունը, որոնք հին են քան

en: Permanently delete these patrons
hy: Մշտապես ջնջիր այս հաճախորդներին

en: Permissions (code)
hy: Թույլատրելիություններ (կոդ)

en: Phone
hy: Հեռախոս

en: Phone (i-tiva)
hy: Հեռախոս (i-tiva)

en: Phone:
hy: Հեռախոս։

en: Phone:
hy: Հեռախոս։

en: Photocopy
hy: Ֆոտոպատճեն

en: Physical address:
hy: Ֆիզիկական հասցե։

en: Physical details:
hy: Ֆիզիկական մանրամասներ։

en: Physical form designators
hy: Ֆիզիկական ձևի ցուցիչներ

note: INPUT type=submit name=pick
en: Pick
hy: Վերցնել

note: %1$s:  RECALL.expiration_date | $KohaDates
en: Pick up by %s
hy: Վերցնել %s կողմից

en: Pick up location
hy: Վերցնելու վայր

en: Pickup at
hy: Վերցնել

en: Pickup at patron's home library when possible:
hy: Վերցնել ընթերցողի տան գրադարանից, երբ դա հնարավոր է:

en: Pickup at:
hy: Վերցնել։

en: Pickup date/time
hy: Վերցնելու օրը/ժամը

en: Pickup date:
hy: Վերցնելու ամսաթիվ։

en: Pickup interval:
hy: Վերցնելու ժամանակահատված։

en: Pickup library
hy: Վերցնելու գրադարան

en: Pickup library is different.
hy: Վերցնելու գրադարանը տարբեր է։

en: Pickup library is different.
hy: Վերցնելու գրադարանը տարբեր է։

en: Pickup library:
hy: Վերցնելու գրադարան։

en: Pickup location
hy: Վերցնելու վայր

en: Pickup location:
hy: Վերցնելու վայր։

en: Pie
hy: Կարկանդակ

en: Pipe (|)
hy: Խողովակ (|)

en: Place a hold
hy: Դնել պահում

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' link = 1 %2$s:  IF biblio.author %3$s:  biblio.author | html %4$s:  END
en: Place a hold on %s %s by %s%s
hy: Դնել պահում սրա համար %s %s %s%s

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title-head.inc'
en: Place a hold on %s &rsaquo; Holds &rsaquo; Circulation &rsaquo; Koha
hy: Դնել պահում %s &rsaquo; Պահումներ &rsaquo; Տացք &rsaquo; Կոհա

note: %1$s:  IF force_hold_level == 'item'
en: Place a hold on a specific item %s
hy: Դնել պահում որոշակի նյութի վրա %s

en: Place and modify holds for patrons
hy: Ընթերցողների համար տեղադրի և ձևափոխիր պահումները

note: %1$s:  biblio.title | html %2$s:  patron.firstname | html %3$s:  patron.surname | html %4$s:  patron.cardnumber | html
en: Place article request from %s for %s %s ( %s )
hy: Տեղադրի հոդվածի պատվեր այստեղից %s սրա համար %s %s ( %s )

en: Place hold
hy: Դնել պահում

en: Place hold
hy: Դնել պահում

note: For the first occurrence, %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron => holdfor_patron no_title => 1 no_cardnumber => 1
en: Place hold for %s
hy: Դնել պահում սրա վրա %s

note: SCRIPT
en: Place hold on this item?
hy: Դնե՞լ պահում այս նյութի վրա։

note: SCRIPT
en: Place hold?
hy: Դնե՞լ պահում

en: Place holds
hy: Դնել պահումներ

en: Place holds
hy: Դնել պահումներ

en: Place holds for patrons
hy: Տեղադրեք պահումներ ընթերցողների համար

note: INPUT type=submit
en: Place request
hy: Տեղադրի հարցում

en: Place request with partner libraries
hy: Տեղադրեք գործընկեր գրադարաններին հարցում

en: Placed on
hy: Տեղաբաշխված է

en: Placed on (from)
hy: Տեղադրված է (-ից)

en: Placed on (to)
hy: Տեղադրված է (մինչև)

en: Places
hy: Տեղեր

en: Placing orders
hy: Պատվերների տեղադրում

note: %1$s:  auth_cats_loo | html
en: Plan by %s
hy: Նախագիծ կողմից %s

en: Plan by item types
hy: Նախագիծ ըստ նյութերի տեսակների

en: Plan by libraries
hy: Նախագիծ ըստ գրադարանների

en: Plan by months
hy: Նախագիծ ըստ ամիսների

en: Planned date
hy: Նախատեսված ամսաթիվ

en: Planning
hy: Նախագծում

en: Planning
hy: Նախագծում

note: %1$s:  budget_period_description | html %2$s:  PROCESS planning plan=authcat
en: Planning for %s %s
hy: Պլանավորված է սրա համար %s %s

note: %1$s:  budget_period_description | html %2$s:  PROCESS planning plan=authcat
en: Planning for %s %s &rsaquo; Funds &rsaquo; Budgets &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
hy: Պլանավորում %s %s &rsaquo; Դրամագլուխներ &rsaquo; Բյուջեներ &rsaquo; Կառավարում &rsaquo; Կոհա

en: Play media
hy: Աշխատեցրու մեդիան

en: Play sound
hy: Նվագիր ձայնը

en: Please
hy: Խնդրում եմ

en: Please add a library
hy: Ավելացրու գրադարան

en: Please add a patron category
hy: Ավելացրու հաճախորդի դաս

note: SCRIPT
en: Please add barcodes using either the direct entry text area or the item search.
hy: Մուտք արեք շտրիխ կոդերը օգտագործելով տեքստի ուղղակի մուտքի տարածքը կամ նյութի որոնումը։

note: SCRIPT
en: Please check at least one action
hy: Ընտրեք առնվազն մեկ գործողություն

en: Please check issues that are NOT published (irregularities)
hy: Ստուգիր նյութերը որ հրատարակված չեն (անկանոնություններ)

note: %1$s:  ELSIF ( error.cache_expiry ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: Please check the log for further details. %s Please select a cache expiry less than 30 days. %s %s
hy: Հետագա մանրամասների համար ստուգիր լոգ-ը։ %s Ընտրիր քեշի ժամկետի լրանալը փոքր քան 30 օրը։ %s %s

en: Please choose a cache_expiry less than 30 days
hy: Ընտրիր cache_expiry փոքր քան 30 օրն է։

note: SCRIPT
en: Please choose a file to upload
hy: Ընտրիր նիշքը ներբեռնելու համար

en: Please choose a library to clone rules from:
hy: Ընտրիր գրադարանը օրենքները կլոնավորելու համար։

en: Please choose a vendor.
hy: Ընտրիր մատակարարին։

note: SCRIPT
en: Please choose an enrollment period in months OR by date.
hy: Ընտրիր ներգրավման ժամկետը ըստ ամիսների կամ ըստ ամսաթվի։

en: Please choose one or more filters to proceed.
hy: Ընտրիր մեկ կամ ավել զտիչներ կատարելու համար։

en: Please choose the library to clone the rules to:
hy: Ընտրիր գրադարանը օրենքները կլոնավորելու համար։

en: Please choose which record will be the reference for the merge. The record chosen as reference will be kept, and the other will be deleted.
hy: Ընտրի թե որ գրառումն է տեղեկատու ձուլման համար։ Տեղեկատու ընտրված գրառումը կպահվի, իսկ մյուսը կջնջվի։

en: Please click on one of the tabs at the left side of this form.
hy: Սեղմիր այս ձևի ձախ մասի ներդիրներից որևէ մեկի վրա։

note: %1$s:  item.barcode | html
en: Please confirm bundle contents for %s
hy: Խնդրում ենք հաստատել %s փաթեթի պարունակությունը

en: Please confirm checkin
hy: Խնդրվում է հաստատել հետ ընդունումը

en: Please confirm checkout
hy: Խնդրվում է հաստատել դուրս տրումը

en: Please confirm subscription deletion
hy: Հաստատիր բաժանորդագրության ջնջումը

en: Please confirm that the accompanying materials are present:
hy: Խնդրում ենք հաստատել, որ ուղեկցող նյութերը առկա են.

note: %1$s:  ADDITIONAL_MATERIALS | html
en: Please confirm that the accompanying materials are present: %s
hy: Խնդրում ենք հաստատել, որ ուղեկցող նյութերը առկա են: %s

note: %1$s:  bankable | $Price
en: Please confirm that you have received %s to cashup.
hy: Հաստատեք, որ ստացել եք %s կանխիկացման համար։

en: Please confirm that you have removed
hy: Խնդրվում է հաստատել, որ հեռացված եք

note: %1$s:  accountlines.total( payment_type => [ 'CASH', 'SIP00' ]) * -1 | $Price %2$s:  register.starting_float | $Price
en: Please confirm that you have removed %s from the cash register and left a float of %s.
hy: Խնդրվում է հաստատել, որ հեռացված եք %s կանխիկի գրանցիչից, և և թողել եք սահող %s.

en: Please contact your system administrator
hy: Կապվիր համակարգային ադմինիստրատորի հետ

en: Please correct these errors.
hy: Ուղղիր այս սխալները։

en: Please create the database before continuing.
hy: Մինչ շարունակելը ստեղծիր շտեմարան

en: Please define one
hy: Սահմանիր մեկը

en: Please edit one currency and mark it as active.
hy: Խմբագրի մեկ արտարժույթ և նշիր այն որպես ակտիվ։

en: Please enable Javascript:
hy: Թույլատրի Javascript-ը:

en: Please enable system preference
hy: Թույլատրեք համակարգային նախապատվությունը

en: Please ensure you are uploading a valid zip file and try again.
hy: Վստահ եղիր որ բեռնավորում ես թույլատրելի zip ֆայլ և փորձի նորից։

en: Please ensure you only upload GIF, JPEG, PNG, or XPM images.
hy: Վստահ եղիր որ բեռնավորում ես միայն GIF, JPEG, PNG, կամ XPM պատկերներ։

en: Please enter a
hy: Մուտք արա

note: SCRIPT
en: Please enter a date!
hy: Մուտք արա ամսաթիվը!

en: Please enter a new comment (max 35 characters)
hy: Մուտք արա նոր մեկնաբանություն (մաքս 35 նիշ)

note: SCRIPT
en: Please enter a number of items to create.
hy: Ստեղծելու համար մուտք արա նյութերի քանակը։

en: Please enter a report name and descriptive note before sharing (minimum 20 characters)
hy: Խնդրում ենք մուտքագրել զեկույցի անունը և նկարագրությունը` նախքան կիսվելը (առնվազն 20 նիշ)

note: SCRIPT
en: Please enter a search term.
hy: Խնդրվում է մուտք անել որոնման տերմինը։

note: SCRIPT
en: Please enter a valid URL.
hy: Խնդրվում է մուտք անել թույլատրված URL

note: SCRIPT
en: Please enter a valid date (ISO).
hy: Խնդրվում է մուտք անել թույլատրված ամսաթիվ (ISO)։

note: SCRIPT
en: Please enter a valid date.
hy: Խնդրվում է մուտք անել թույլատրված ամսաթիվ։

note: SCRIPT
en: Please enter a valid email address.
hy: Մուտք արա թույլատրված էլ. փոստի հասցե։

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Please enter a valid number.
hy: Մուտք արա թույլատրված համար։

note: SCRIPT
en: Please enter a valid phone number.
hy: Մուտք արեք վավեր հեռախոսահամար։

note: SCRIPT
en: Please enter a value between {0} and {1} characters long.
hy: Մուտք արա արժեք {0} և {1} նիշերի երկարությամբ։

note: SCRIPT
en: Please enter a value between {0} and {1}.
hy: Մուտք արա արժեք {0} և {1} միջև։

note: SCRIPT
en: Please enter a value greater than or equal to {0}.
hy: Մուտք արա արժեք մեծ կամ հավասար {0}։

note: SCRIPT
en: Please enter a value less than or equal to {0}.
hy: Մուտք արա արժեք փոքր կամ հավասար {0}։

note: SCRIPT
en: Please enter at least one criterion for deletion!
hy: Մուտք արեք առնվազն մեկ չափորոշիչ ջնջելու համար։

note: SCRIPT
en: Please enter at least {0} characters.
hy: Մուտք արա առնվազն {0} նիշ։

note: SCRIPT
en: Please enter field tag and subfield code, separated by a comma. (For control fields: add '@' as subfield code.)
hy: Մուտք արեք դաշտի ցուցիչը և ենթադաշտի կոդը, բաժանված ստորակետով։ (Ստուգիչ դաշտերի համար, ավելացրեք '@' որպես ենթադաշտի կոդ։)

note: SCRIPT
en: Please enter no more than {0} characters.
hy: Մուտք արա ոչ ավել {0} նիշ։

en: Please enter numbers only. Prefix the number with + or 00 if including the country code.
hy: Խնդրում ենք մուտքագրել միայն թվեր: Նախադրեք թիվը + ով կամ 00 -ով, եթե ներառում եք երկրի կոդը:

note: SCRIPT
en: Please enter only digits.
hy: Մուտք արա միայն թվեր։

note: SCRIPT
en: Please enter the name for the new macro:
hy: Մուտք արա անունը նոր մակրոի համար։

note: SCRIPT
en: Please enter the same password as above
hy: Մուտք արա վերին մասի գաղտնաբառը

note: SCRIPT
en: Please enter the same value again.
hy: Խնդրվում է մուտք անել նույն արժեքը նորից։

en: Please enter your username and password
hy: Մուտք արա օգտվողի քո անունը և գաղտնաբառը

note: SCRIPT
en: Please fill URL before completing request.
hy: Հարցումը լրացնելուց առաջ խնդրում ենք լրացնել URL- ն:

note: SCRIPT
en: Please fix this field.
hy: Շտկիր այս դաշտը։

en: Please have your system administrator check the error log for details.
hy: Ասեք համակարգի կառավարչին մանրամասների համար ստուգելու սխալի գրանցման ֆայլը։

en: Please log in again
hy: Կրկին գրանցվեք

en: Please log in instead with a regular staff account. To create a staff account, create a library, a patron category 'Staff' and add a new patron. Then give this patron permissions from 'More' in the toolbar.
hy: Փոխարենը մուտք եղի սովորական աշխատակցի գրանցաբառով։ Աշխատակցի հաշիվ ստեղծելու համար ստեղծիր գրադարան, ընթերցողի դաս ՛Աշխատակից՛ և ավելացրու նոր ընթերցող։ Ապա տուր այս ընթերցողին արտոնություններ գործիքաշարի ՛Ավելին՛ կետից։

note: SCRIPT
en: Please log in to Koha and try again. (Error: '%s')
hy: Մուտք եղեք Կոհա և նորից փորձեք։ (Սխալ: '%s')

en: Please note that the attached file is a MARC bibliographic records file which can be imported into personal bibliographic software like EndNote, Reference Manager or ProCite.
hy: Նկատի ունեցիր որ կցված նիշքը դա ՄԵԸՔ մատենագիտական գրառումների նիշք է, որը կարելի է ներմուծել Անձնական Մատենագիտական Ծրագրաշար, ինչպիսիք են EndNote, Reference Manager կամ ProCite.

note: SCRIPT
en: Please only choose one enrollment period.
hy: Ընտրիր միայն մեկ ներգրավման ժամանակահատված։

note: SCRIPT
en: Please only enter letters or numbers.
hy: Մուտք արա միայն տառեր կամ թվեր։

note: SCRIPT
en: Please only enter letters.
hy: Մուտք արա միայն տառեր։

en: Please pick your language from the following list. If your language is not listed, please inform your system administrator.
hy: Հետևյալ ցուցակից ընտրիր քո լեզուն։ Եթե քո լեզուն թվարկված չէ, տեղեկացրու համակարգային ադմինիստրատորին։

en: Please place the following items to one side
hy: Խնդրում ենք առանձնացնել հետևյալ նյութերը մի կողմում

en: Please put the 'Did you mean?' plugins in order by significance, from most significant to least significant, and check the box to enable those plugins that you want to use.
hy: Տեղադրեք 'Դու նկատի ունե՞ս' պլագիինները ըստ նշանակության, առավել նշանակալիից դեպի պակաս նշանակալին, և ընտրիր վանդակը որ թույլատրես այն պլագինները որ ցանկանում ես օգտագործել։

note: SCRIPT
en: Please refresh the page and try again.
hy: Խնդրվում է թարմացնել էջը և նորից փորձել։

note: %1$s:  Branches.GetName( errmsgloo.msg ) | html
en: Please return item to home library: %s
hy: Վերադարձրեք նյութը տան գրադարան։ %s

note: %1$s:  Branches.GetName( errmsgloo.msg ) | html
en: Please return item to: %s
hy: Խնդրվում է նյութը վերադարձնել։ %s

note: %1$s:  IF transfer %2$s:  Branches.GetName( transfer ) | html %3$s:  ELSE %4$s:  Branches.GetName( returnbranch ) | html %5$s:  END
en: Please return this item to %s%s%s%s%s
hy: Խնդրվում է նյութը վերադարձնել %s%s%s%s%s

note: %1$s:  ELSIF ( error.queryerr )
en: Please return to the &quot;Saved Reports&quot; screen and delete this report or retry creating a new one. %s
hy: Խնդրում ենք վերադարձնել &quot;Պահված հաշվետվություններ&quot; ցուցադրեք և ջնջեք այս հաշվետվությունը կամ նորից փորձեք ստեղծել նորը: %s

en: Please review the error log for more details.
hy: Ավելի մանրամասների համար դիտիր սխալների գրանցման ֆայլը։

note: SCRIPT
en: Please select ...
hy: Խնդրում ենք ընտրել ...

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Please select a %s.
hy: Ընտրեք %s։

note: SCRIPT
en: Please select a date and a pickup time
hy: Խնդրում ենք ընտրել ամսաթիվը և վերցնելու ժամը

en: Please select a date range to display transactions for:
hy: Ընտրեք ամսաթվային տիրույթը, արտածելու համար տրանզակցիաները։

note: SCRIPT
en: Please select a manager to assign to the selected suggestions
hy: Խնդրում ենք ընտրել մենեջերին` նրան նշանակելու ընտրված առաջարկություններին

note: SCRIPT
en: Please select a modification template.
hy: Ընտրեք ձևափոխման ձևանմուշը

note: SCRIPT
en: Please select a new owner first
hy: Խնդրում ենք նախ ընտրել նոր սեփականատեր

note: SCRIPT
en: Please select a patron list.
hy: Ընտրեք ընթերցողի ցուցակը։

note: SCRIPT
en: Please select at least one %s to %s.
hy: Ընտրեք առնվազն մեկ %s մինչև %s։

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Please select at least one batch to export.
hy: Ընտրեք առնվազն մեկ փաթեթ արտահանման համար։

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Please select at least one card to export.
hy: Ընտրեք առնվազն մեկ քարտ արտահանման համար։

note: SCRIPT
en: Please select at least one checkout to process
hy: Կատարման համար ընտրեք առնվազն մեկ դուրս տրում

note: SCRIPT
en: Please select at least one issue.
hy: Ընտրեք ...

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Please select at least one item to export.
hy: Ընտրեք առնվազն մեկ նյութ արտահանման համար։

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Please select at least one item.
hy: Ընտրեք առնվազն մեկ նյութ։

note: SCRIPT
en: Please select at least one label to delete.
hy: Ընտրեք առնվազն մեկ պիտակ ջնջելու համար։

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Please select at least one label to export.
hy: Ընտրեք առնվազն մեկ պիտակ արտահանման համար։

note: SCRIPT
en: Please select at least one patron to delete.
hy: Ընտրեք առնվազն մեկ հաճախորդ ջնջելու համար։

note: SCRIPT
en: Please select at least one record to process
hy: Ընտրեք առնվազն մեկ գրառում կատարման համար

note: SCRIPT
en: Please select at least one suggestion
hy: Ընտրեք առնվազն մեկ առաջարկ

note: SCRIPT
en: Please select content to delete.
hy: Ընտրեք բովանդակությունը ջնջելու համար։

note: SCRIPT
en: Please select image(s) to delete.
hy: Խնդրվում է ընտրել պատկեր(ներ)ը ջնջելու համար։

note: %1$s:  IF invoice_types
en: Please select items from below to add to this transaction: %s
hy: Խնդրում ենք ստորին մասից ընտրելու նյութերը, այս գործարքին ավելացնելու համար. %s

note: SCRIPT
en: Please select one %s to %s.
hy: Խնդրվում է ընտրել մեկ %s մինչ %s։

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Please select only one %s to %s.
hy: Խնդրվում է ընտրել միայն մեկը %s մինչ %s։

note: SCRIPT
en: Please specify a title for 'Default'
hy: Խնդրում ենք նշել վերնագիրը «Լռելյայն»-ի համար

en: Please specify an active currency.
hy: Սահմանիր ակտիվ արտարժույթը։

note: %1$s:  Branches.GetName( collectionBranch ) | html
en: Please transfer item to: %s
hy: Տեղափոխիր նյութը։ %s

en: Please try again later
hy: Խնդրում ենք, ավելի ուշ կրկին փորձել

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Please upload a file first.
hy: Խնդրվում է սկզբում բեռնավորել նիշքը։

en: Please verify that it exists.
hy: Խնդրվում է հավաստիանալ որ գույություն ունի։

en: Please verify that the Apache user can write to the plugins directory.
hy: Նույնականացրու որ Apache-ի օգտվողը կարող է գրել պլագինների ուղեցույցում։

en: Please verify that you are using either a single quote or a tab.
hy: Ստուգիր որ օգտագործում ես կամ մեկ չակերտ կամ տաբ

en: Please verify the integrity of the ZIP file and retry.
hy: Ստուգիր ZIP նիշքի ամբողջականությունը և կրկին փորձիր

en: Please verify the integrity of the zip file and retry.
hy: Ստուգիր ZIP նիշքի ամբողջականությունը և կրկին փորձիր։

en: Plugin version
hy: Plugin տարբերակ

en: Plugin:
hy: Փլագին։

en: Plugins
hy: Փլագիններ

en: Plugins &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha
hy: Փլագիններ &rsaquo; Գործիքներ &rsaquo; Կոհա

en: Plugins disabled
hy: Փլագինները արգելափակված են

en: Plugins disabled!
hy: Պլագինները արգելափակված են։

note: SCRIPT
en: Plugins installed ({0}):
hy: Տեղադրված պլագիններ ({0}):

en: Point of sale
hy: Վաճառքի կետ

en: Point of sale
hy: Վաճառքի կետ

en: Point of sale tables
hy: Վաճառքի սեղանների կետ

note: %1$s:  codes_loo.limit_phrase | html %2$s:  codes_loo.code | html
en: Policy for %s: %s
hy: Քաղաքականություն %s: %s

en: Polski (Polish)
hy: Polski (Լեհերեն)

en: Popularity
hy: Հանրաճանաչություն

en: Popularity (least to most)
hy: Հանրահայտություն (պակասից դեպի ավել)

en: Popularity (most to least)
hy: Հանրահայտություն (ավելից դեպի պակաս)

en: Populate fields with default values from default framework
hy: Լռակյաց ձևաչափից բազմացրու դաշտերը իրենց լռակյաց արժեքներով

en: Populates a dropdown list of custom payment types when paying fines
hy: Բազմացնում է հաճախորդի վճարման տեսակների բացվող ընտրացանկը երբ վճարվում են տուգանքները

en: Port
hy: Պորտ

en: Port:
hy: Պորտ։

en: Portugu&ecirc;s (Portuguese)
hy: Portugu&ecirc;s (Պորտուգալերեն)

en: Position
hy: Դիրք

en: Position:
hy: Դիրք։

note: SCRIPT
en: Possible record corruption
hy: Գրառման հնարավոր վնասվածք

en: Postal address:
hy: Փոստային հասցե։

note: %1$s:  koha_new.published_on | $KohaDates %2$s:  IF( show_author && koha_new.author )
en: Posted on %s%s by
hy: Առաքված է %s %s

note: SCRIPT
en: Poster
hy: Պոստեր

en: Pound (#) separated text (.csv)
hy: Ֆունտով (#) բաժանված տեքստ (.csv)

note: SCRIPT
en: Powered by {0}
hy: Աջակցվում է {0}

en: Pre-fill values with profile?
hy: Նախապես լրացնե՞լ արժեքները պրոֆիլով:

en: Precedence
hy: Նախորդում

en: Predefined notes:
hy: Նախապես սահմանված նշումներ:

en: Prediction pattern
hy: Կանխատեսելի ձևանմուշ

en: Preference
hy: Նախապատվություն

en: Preferences
hy: Նախապատվություններ

en: Preferences and parameters
hy: Նախապատվություններ և պարամետրեր

en: Preferred language for notices:
hy: Ծանուցումների համար նախընտրելի լեզուներ։

en: Preferred materials:
hy: Նախընտրելի նյութեր։

note: SCRIPT
en: Preformatted
hy: Նախաձևավորած

en: Preschool
hy: Նախադպրոցական

en: Preselected
hy: Նախապես ընտրված

en: Preselected:
hy: Նախապես ընտրված։

note: SCRIPT
en: Present
hy: Ներկա

en: Preserve existing values
hy: Պահպանել առկա արժեքները

en: Preset
hy: Նախադրված

en: Preview
hy: Նախնական դիտում

note: A
en: Preview MARC
hy: նախնական Դիտիր MARC

en: Preview SQL
hy: SQL նախադիտում

en: Preview content
hy: Նախադիտեք բովանդակությունը

note: %1$s:  m.letter_code | html
en: Preview is not available for letters '%s'.
hy: Նախադիտումը հասանելի չէ '%s' տառերի համար:

en: Preview notice template
hy: Նախնական դիտիր ծանուցման ձևանմուշը

en: Preview notice template &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha
hy: Նախադիտել ծանուցման ձևանմուշը &rsaquo; Գործիքներ &rsaquo; Կոհա

note: %1$s:  c.title | html
en: Preview of: "%s"
hy: Նախադիտում: "%s"

en: Preview results:
hy: Նախադիտման արդյունքները։

en: Preview routing list
hy: Շրջաբերական ցուցակի նախադիտում

en: Preview routing list &rsaquo; Serials &rsaquo; Koha
hy: Շրջաբերական ցուցակի նախադիտում &rsaquo; Պարբերականներ &rsaquo; Կոհա

en: Preview routing list for
hy: Շրջաբերական ցուցակի նախնական դիտում

note: A
en: Preview this notice template
hy: Նախնական դիտիր ծանուցման այս ձևանմուշը

en: Previous
hy: Նախորդ

note: BUTTON
en: Previous alerts
hy: Նախորդ ահազանգերը

en: Previous borrower:
hy: Նախորդ ընթերցող։

en: Previous checkouts
hy: Նախորդ դուրս տրումներ

note: INPUT type=button name=changepage_prev
en: Previous page
hy: Նախորդ Էջը

en: Previous sessions
hy: Նախորդ սեսիաներ

en: Price
hy: Գին

en: Price paid
hy: Վճարված գին

en: Price paid:
hy: Վճարված գին։

en: Price:
hy: Գին։

en: Price:
hy: Գին։

en: Primary
hy: Նախնական

en: Primary acquisitions contact
hy: Առաջնային համալրման կոնտակտ

en: Primary acquisitions contact:
hy: Առաջնային համալրման կոնտակտ։

en: Primary email
hy: Առաջնային էլ փոստ

en: Primary email:
hy: Առաջնային էլ փոստ։

en: Primary phone
hy: Առաջնային հեռախոս

en: Primary phone:
hy: Առաջնային հեռախոս։

en: Primary phone:
hy: Առաջնային հեռախոս:

en: Primary serials contact
hy: Առաջնային պարբերականների կոնտակտ

en: Primary serials contact:
hy: Առաջնային պարբերականների կոնտակտ։

en: Print
hy: Տպել

en: Print
hy: Տպել

en: Print account balance
hy: Տպել հաշվի մնացորդը

en: Print barcode range
hy: Տպեք շտրիխ կոդերի տիրույթը

en: Print barcode range
hy: Տպեք շտրիխ կոդերի տիրույթը

en: Print barcode range &rsaquo; Label creator &rsaquo; Cataloging &rsaquo; Koha
hy: Տպեք շտրիխ կոդերի տիրույթը &rsaquo; Պիտակի ստեղծող &rsaquo; Քարտագրում &rsaquo; Կոհա

en: Print basket group in PDF
hy: Տպիր զամբյուղի խումբը որպես PDF

en: Print card number as barcode:
hy: Տպիր քարտի համար որպես շտրիխ կոդ։

en: Print card number as text under barcode:
hy: Տպիր քարտի համար որպես շտրիխ կոդի ներքևի տեքստ։

en: Print checkin slip
hy: Տպիր հետ ընդունման կտրոնը

en: Print hold/transfer slip
hy: Տպիր պահման/տեղափոխման թերթիկը

en: Print label
hy: Տպիր պիտակ

en: Print list
hy: Տպիր ցուցակը

note: %1$s:  today | html
en: Print notices for %s
hy: Տպիր նշումներ սրա համար %s

en: Print overdues
hy: Տպիր ժամկետանցները

en: Print patron cards
hy: Տպիր ընթերցողական քարտերը

en: Print quick slip
hy: Տպիր արագ սահողը

note: A
en: Print quick slip and clear screen
hy: Տպիր արագ թերթիկը և մաքրիր պաստառը

en: Print range
hy: Տպվող տիրույթը

en: Print receipt
hy: Տպել ստացականը

note: For the first occurrence, %1$s:  patron.cardnumber | html
en: Print receipt for %s
hy: Տպիր ստացական %s համար

note: %1$s:  borrowernumber | html
en: Print receipt for %s &rsaquo; Patrons &rsaquo; Koha
hy: Տպած ստացական %s &rsaquo; Ընթերցողներ &rsaquo; Կոհա

en: Print slip
hy: Տպիր սահողը

en: Print slip
hy: Տպիր թերթիկը

en: Print slip (P)
hy: Տպիր թերթիկը (P)

note: A
en: Print slip and clear screen
hy: Տպիր թերթիկը և մաքրիր պաստառը

en: Print slip and confirm (P)
hy: Տպիր թերթիկը և հաստատիր (P)

en: Print slip, transfer, and confirm (P)
hy: Տպիր թերթիկը, փոխանցիր և հաստատիր (P)

en: Print summary
hy: Տպիր եզրակացությունը

en: Print this label
hy: Տպիր այս պիտակը

en: Print transfer slip (P)
hy: Տպիր տեղափոխման թերթիկը (P)

en: Print type
hy: Տպելու տեսակ

note: SCRIPT
en: Print...
hy: Տպել․․․

en: Printer name
hy: Տպիչի անուն

en: Printer name:
hy: Տպիչի անուն։

en: Printer profile
hy: Տպիչի պրոֆայլ

en: Printer profiles
hy: Տպիչի պրոֆայլներ

en: Priority
hy: Առաջնայնություն

en: Privacy (code)
hy: Անձնական գաղտնիք (կոդ)

en: Privacy pref:
hy: Գաղտնիության նախապատվություն։

en: Private
hy: Մասնավոր

note: OPTGROUP
en: Private lists
hy: Մասնավոր ցուցակներ։

note: OPTGROUP
en: Private lists shared with me
hy: Մասնավոր ցուցակները կիսել են իմ հետ

en: Problem page
hy: Խնդիրների էջ

en: Problem sending the cart...
hy: Սայլակի առաքման խնդիր...

en: Problem sending the list...
hy: Ցուցակի առաքման խնդիր...

en: Problems
hy: Խնդիրներ

en: Problems found
hy: Առկա են խնդիրներ

note: INPUT type=button
en: Process
hy: Կատարվում է

en: Process images
hy: Մշակիր պատկերները

en: Process request
hy: Կատարիր հարցումը

en: Processed
hy: Կատարված է

en: Processing
hy: Կատարվում է

en: Processing
hy: Կատարվում է

en: Processing (
hy: Կատարվում է (

en: Processing authority records
hy: Հեղինակավոր գրառումների իրականացում

en: Processing bibliographic records
hy: Մատենագիտական գրառումների իրականացում

en: Processing fee (when lost)
hy: Կատարման վճար (երբ կորած է)

en: Processing fee (when lost):
hy: Կատարման վճար (երբ կորած է)։

en: Processing multiple items
hy: Կատարվում է բազմակի նյութեր

en: Processing...
hy: Կատարվում է...

en: Professional
hy: Արհեստավարժ

en: Profile
hy: Պրոֆայլ

en: Profile ID
hy: Պրոֆայլի ID

en: Profile ID:
hy: Պրոֆայլի ID։

en: Profile MARC fields:
hy: Պրոֆայլի ՄԵԸՔ դաշտեր։

en: Profile SQL fields:
hy: Պրոֆայլի SQL դաշտեր։

note: SCRIPT
en: Profile deleted
hy: Պրոֆայլը հեռացված է

en: Profile description:
hy: Պրոֆայլի նկարագրություն։

note: SCRIPT
en: Profile must have a name
hy: Պրոֆայլը պետք է անուն ունենա

en: Profile name:
hy: Պրոֆայլի անուն։

en: Profile name:
hy: Պրոֆայլի անուն։

note: SCRIPT
en: Profile saved
hy: Պրոֆայլը պահված է

en: Profile settings
hy: Պրոֆայլի կարգաբերումներ

en: Profile type:
hy: Պրոֆայլի տեսակ։

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: Profile unassigned %s
hy: Պրոֆայլի չի նշանակված %s

en: Profile:
hy: Պրոֆայլ։

en: Profile:
hy: Պրոֆայլ։

en: Profiles
hy: Պրոֆայլեր

en: Programmed texts
hy: Ծրագրավորված տեքստեր

en: Progress
hy: Զարգացում

en: Progress:
hy: Զարգացում։

en: Pronouns
hy: Դերանուններ

en: Protect
hy: Պաշտպանեք

en: Protect from deletion
hy: Պաշտպանեք ջնջումից

en: Protocol
hy: Համաձայնագիր

en: Protocol:
hy: Համաձայնագիր։

en: Provider's main configuration.
hy: Մատակարարի հիմնական կարգաբերումը․

en: Pseudonymization must only be turned on if the 'bcrypt_settings' configuration entry exists and is correctly filled in the Koha configuration file.
hy: Կեղծանունացումը պետք է միացված լինի միայն այն դեպքում, եթե 'bcrypt_settings' կազմաձևման գրառման մուտքը գոյություն ունի և ճիշտ է լրացված Կոհայի կազմաձևման նիշքում:

en: Public
hy: Հանրային

en: Public enrollment
hy: Հանրային ներգրավում

en: Public lists
hy: Հանրային ցուցակներ

en: Public lists
hy: Հանրային ցուցակներ

note: SCRIPT
en: Public lists:
hy: Հանրային ցուցակներ։

en: Public macro:
hy: Հանրային մակրո։

en: Public note
hy: Հանրային նշում

en: Public note:
hy: Հանրային նշում։

en: Public note:
hy: Հանրային նշում։

en: Public notes
hy: Հանրային նշումներ

en: Public:
hy: Հանրային։

en: Publication date
hy: Հրատարակման տարեթիվ

en: Publication date (yyyy-yyyy)
hy: Հրատարակման ամսաթիվ (ՏՏՏՏ-ՏՏՏՏ)

en: Publication date:
hy: Հրատարակման ամսաթիվ։

en: Publication date:
hy: Հրատարակման ամսաթիվ։

en: Publication details:
hy: Հրատարակման մանրամասներ։

en: Publication place:
hy: Հրատարակման վայր։

en: Publication types of the titles (e-resource management module)
hy: Վերնագրերի հրապարակման տեսակները (էլեկտրոնային ռեսուրսների կառավարման մոդուլ)

en: Publication year
hy: Հրատարակման տարի

en: Publication year:
hy: Հրատարակման տարի ։

en: Publication year:
hy: Հրատարակման տարի։

note: %1$s:  publicationyear | html
en: Publication year: %s
hy: Հրատարակման տարի։ %s

en: Publication/Copyright date: newest to oldest
hy: Հրատարակման/Հեղինակային իրավունքի ամսաթիվ ։ Թարմից դեպի հին

en: Publication/Copyright date: oldest to newest
hy: Հրատարակման/Հեղինակային իրավունքի ամսաթիվ ։ Հնից դեպի թարմ

note: SCRIPT
en: Published
hy: Հրատարակված

en: Published by
hy: Հրատարակված է

note: %1$s:  s.publishercode | html
en: Published by %s
hy: Հրատարակված է %s

en: Published by:
hy: Հրատարակված է։

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.publishercode | $raw %2$s:  IF ( BIBLIO_RESULT.publicationyear ) %3$s:  BIBLIO_RESULT.publicationyear | $raw %4$s:  END %5$s:  IF ( BIBLIO_RESULT.pages ) %6$s:  BIBLIO_RESULT.pages | $raw %7$s:  END %8$s:  IF BIBLIO_RESULT.item('size') %9$s:  BIBLIO_RES
en: Published by: %s %s in %s %s %s , %s %s %s , %s %s
hy: Հրատարակված: %s %s in %s %s %s , %s %s %s , %s %s

en: Published date
hy: Հրատարակման ամսաթիվ

en: Published date (text)
hy: Հրատարակման ամսաթիվ (տեքստ)

en: Published on
hy: Հրատարակված է

en: Published on (text)
hy: Հրատարակված է (տեքստ)

en: Publisher
hy: Հրատարակիչ

en: Publisher location
hy: Հրատարակչի տեղաբաշխում

en: Publisher number:
hy: Հրատարակչի համար։

en: Publisher:
hy: Հրատարակիչ ։

en: Publisher:
hy: Հրատարակիչ։

note: For the first occurrence, %1$s:  publisher | html
en: Publisher: %s
hy: Հրատարակիչ։ %s

note: %1$s:  order.publishercode | html %2$s: - IF    ( order.publicationyear > 0) - %3$s:  order.publicationyear | html %4$s: - ELSIF ( order.copyrightdate   > 0) - %5$s:  order.copyrightdate | html %6$s:  END %7$s:  END %8$s:  IF ( order.suggestionid )
en: Publisher: %s %s, %s %s %s %s %s %s
hy: Հրատարակիչ: %s %s, %s %s %s %s %s %s

en: Pull this many items
hy: Ձգիր այս շատ նյութերը

en: Purchase suggestions
hy: Գնման առաջարկներ

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc'
en: Purchase suggestions for %s
hy: Գնման առաջարկներ %s

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' no_html = 1
en: Purchase suggestions for %s &rsaquo; Patrons &rsaquo; Koha
hy: Գնման առաջարկներ %s &rsaquo; Ընթերցողներ &rsaquo; Կոհա

note: SCRIPT
en: Purple
hy: Մանուշակագույն

en: QR Code module size:
hy: QR կոդի մոդուլի չափը.

en: QR code:
hy: QR կոդ:

en: QRcode
hy: QR կոդ

en: Qty.
hy: Քնկ.

en: Qualifier
hy: Բնութագրիչ

en: Qualifier:
hy: Բնութագրիչ։

en: Qualifier:
hy: Դասակարգիչ:

en: Quality assurance manager
hy: Որակի գնահատման կառավարիչ

en: Quality assurance manager:
hy: Որակի գնահատման կառավարիչ։

en: Quality assurance team
hy: Որակի գնահատման թիմ

en: Quality assurance team:
hy: Որակի գնահատման թիմ։

en: Quantity
hy: Քանակ

note: SCRIPT
en: Quantity must be greater than '0'
hy: Քանակը պետք է մեծ լինի քան '0'

en: Quantity ordered
hy: Պատվիրված քանակություն

en: Quantity ordered:
hy: Պատվիրված քանակություն։

en: Quantity received
hy: Ստացված քանակություն

en: Quantity received:
hy: Ստացված քանակություն։

en: Quantity:
hy: Քանակ։

en: Query
hy: Հարցում

en: Queued
hy: Հերթում

note: SCRIPT
en: Queued request
hy: Հերթագրված հարցում

en: Queued:
hy: Հերթում։

en: Quick add
hy: Արագ ավելացում

en: Quick add new patron
hy: Արագ ավելացնել նոր օգտատեր

en: Quick spine label creator
hy: Կռնակի Պիտակի արագ ստեղծող

en: Quick spine label creator
hy: Կռնակի Պիտակի արագ ստեղծող

en: Quick spine label creator &rsaquo; Cataloging &rsaquo; Koha
hy: Կռնակի Պիտակի արագ ստեղծող &rsaquo; Քարտագրում &rsaquo; Կոհա

note: SCRIPT
en: Quotations
hy: Մեջբերումներ

note: SCRIPT
en: Quote
hy: Մեջբերում

note: SCRIPT
en: Quote #%s deleted successfully.
hy: Հարցումը #%s հաջողությամբ ջնջված է։

en: Quote added successfully
hy: Մեջբերումը հաջողությամբ ավելացված է

en: Quote editor
hy: Մեջբերման խմբագիր

en: Quote editor
hy: Մեջբերման խմբագիր

en: Quote editor &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha
hy: Մեջբերման խմբագիր &rsaquo; Գործիքներ &rsaquo; Կոհա

en: Quote of the day
hy: Օրվա հարցումը

en: Quote updated successfully
hy: Մեջբերումը թարմացվել է հաջողությամբ

en: Quote uploader
hy: Մեջբերման բեռնավորիչ

en: Quote uploader
hy: Մեջբերման բեռնավորիչ

en: Quote uploader &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha
hy: Մեջբերման բեռնավորիչ &rsaquo; Գործիքներ &rsaquo; Կոհա

en: Quotes
hy: Մեջբերումներ

en: Quotes enabled:
hy: Մեջբերումները միացված են։

en: RRP tax exc.
hy: RRP հարկ հանած

en: RRP tax inc.
hy: RRP հարկ ներառած

en: RT
hy: ԿՏ

en: Rachel Hamilton-Williams (Kaitiaki from 2004 to present)
hy: Rachel Hamilton-Williams (Kaitiaki սկսած 2004 առ այսօր)

en: Rank
hy: Քաշ

en: Rank/Biblioitemnumbers
hy: Քաշ/Biblioitemnumbers

en: Rank:
hy: Քաշ։

en: Rate
hy: Գնահատում

en: Rate:
hy: Գործակից:

en: Raw (any):
hy: Տող (որևէ)։

en: Ready for pickup
hy: Պատրաստ է վերցնելու համար

en: Reason
hy: Պատճառ

en: Reason for suggestion:
hy: Առաջարկի պատճառ:

en: Reason for transfer
hy: Փոխանցման պատճառը

en: Reason:
hy: Պատճառ։

en: Reason:
hy: Պատճառ։

en: Reasons why a hold might have been cancelled
hy: Պատճառները, թե ինչու պահումը կարող էր չեղարկվել

en: Reasons why a title is not for loan
hy: Պատճառներ, ինչու վերնագրերը տացքի համար չեն

en: Reasons why an article request might have been cancelled
hy: Պատճառները, թե ինչու հոդվածի հարցումը կարող էր չեղարկվել

en: Reasons why an order might have been cancelled
hy: Պատճառներ, ինչու պատվերը պետք է չեղարկվի

en: Recall at
hy: Հետկանչ

en: Recall due date interval (day)
hy: Հետ կանչել վերջնաժամկետի միջակայքը (օր)

en: Recall found (item is already waiting):
hy: Հետկանչը գտնված է (նյութը արդեն սպասում է)։

en: Recall found:
hy: Հետկանչը գտնված է։

en: Recall overdue fine amount
hy: Հետ կանչել ժամկետանց տուգանքի գումարը

en: Recall pickup period (day)
hy: Հետ կանչի վերցնելու ժամանակահատվածը (օր)

en: Recall placed by:
hy: Հետկանչը տեղադրված է կողմից:

note: For the first occurrence, %1$s:  w.created_date | $KohaDates
en: Recall placed on %s.
hy: Հետկանչ է դրված %s.

en: Recall print receipt &rsaquo; Circulation &rsqaquo; Koha
hy: Հետ կանչի տպելու կտրոն &rsaquo; Տացք &rsaquo; Կոհա

note: A
en: Recalled items awaiting pickup
hy: Հետ կանչված նյութերը սպասում են վերցնելուն

note: A
en: Recalled items that are overdue to be returned
hy: Հետ կանչված նյութեր, որոնք վերադարձի համար ժամկետանց են

en: Recalls
hy: Հետ կանչեր

note: For the first occurrence, %1$s:  Biblio.RecallsCount( SEARCH_RESULT.biblionumber ) | html
en: Recalls (%s)
hy: Հետ կանչեր (%s)

en: Recalls allowed (total)
hy: Թույլատրված հետկանչումներ (ընդհանուր)

en: Recalls awaiting pickup
hy: Վերցնելու ենթակա հետ կանչեր

en: Recalls awaiting pickup &rsaquo; Circulation &rsaquo; Koha
hy: Վերցնելու ենթակա հետ կանչեր &rsaquo; Տացք &rsaquo; Կոհա

en: Recalls have not been enabled. Enable the
hy: Հետկանչները միացված չեն: Միացնել

en: Recalls history
hy: Հետ կանչերի պատմություն

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc'
en: Recalls history for %s
hy: Հետ կանչերի պատմությունը սրա համար %s

note: %1$s:  Koha.Preference('RecallsMaxPickUpDelay') | html
en: Recalls listed here have been awaiting pickup for more than %s days.
hy: Այստեղ նշված հետ կանչերը սպասում են վերցման ավելի քան %s օր։

en: Recalls per record (count)
hy: Հետ կանչեր ըստ գրառման (հաշվիչ)

en: Recalls queue
hy: Հետ կանչերի հերթ

en: Recalls queue &rsaquo; Circulation &rsaquo; Koha
hy: Հետ կանչերի հերթ &rsaquo; Տացք &rsaquo; Կոհա

note: A
en: Recalls that could be filled but have not been set waiting
hy: Հետ կանչեր, որոնք կարող էին լրացվել, բայց սպասման մեջ չէն

en: Recalls to pull
hy: Դուրս քաշելու հետ կանչեր

en: Recalls to pull &rsaquo; Circulation &rsaquo; Koha
hy: Դուրս քաշելու հետ կանչեր &rsaquo; Տացք &rsaquo; Կոհա

note: %1$s:  waiting_elsewhere | html
en: Recalls waiting at other libraries (%s)
hy: Հետկանչերը սպասում են այլ գրադարաններում (%s)

note: %1$s:  waiting_here | html
en: Recalls waiting here (%s)
hy: Հետկանչերը սպասում են այստեղ (%s)

note: %1$s:  Koha.Preference('RecallsMaxPickUpDelay') | html %2$s:  over.count | html
en: Recalls waiting over %s days: %s
hy: Հետ կանչեր որ սպասում են ավելի քան %s օր։ %s

note: %1$s:  recalls.count | html
en: Recalls waiting: %s
hy: Սպասող Հետ կանչեր։ %s

en: Receipt history for this subscription
hy: Այս բաժանորդագրության ստացման պատմությունը

en: Receipt summary for
hy: Ստացականի համառոտագրություն սրա համար

note: %1$s:  name | html %2$s:  IF ( invoice ) %3$s:  invoice | html %4$s:  END
en: Receipt summary for : %s %sinvoice, %s%s &rsaquo; Acquisitions &rsaquo; Koha
hy: Ստացականի համառոտագրություն սրա համար : %s %sվճարահաշիվ, %s%s &rsaquo; Համալրում &rsaquo; Կոհա

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Receive
hy: Ստացված

en: Receive a new shipment
hy: Ստացիր նոր ծանրոց

en: Receive an order
hy: Ստացեք պատվեր

en: Receive date
hy: Ստացման ամսաթիվ

note: %1$s:  name | html %2$s:  IF ( invoice ) %3$s:  invoice | html %4$s:  END %5$s:  order.ordernumber | html
en: Receive items from : %s %s [%s] %s (order #%s)
hy: Ստացիր նյութերը այստեղից ։ %s %s [%s] %s (պատվեր #%s)

note: %1$s:  name | html %2$s:  IF ( invoice ) %3$s:  invoice | html %4$s:  END %5$s:  order.ordernumber | html
en: Receive items from : %s %s[%s] %s (order #%s)
hy: Ստացիր նյութեր սրա համար ։ %s %s[%s] %s (պատվեր #%s)

en: Receive orders and manage shipments
hy: Ստացիր պատվերները և կառավարիր առաքումները

note: %1$s:  name | html
en: Receive orders from %s
hy: Ստացիր պատվեր այստեղից %s

note: %1$s:  name | html
en: Receive orders from %s
hy: Ստացիր պատվերներ այստեղից %s

en: Receive shipment from vendor
hy: Ստացիր ծանրոց մատակարարից

note: %1$s:  name | html
en: Receive shipment from vendor %s
hy: Ստացիր ծանրոց մատակարարից %s

note: %1$s:  name | html
en: Receive shipment from vendor %s &rsaquo; Acquisitions &rsaquo; Koha
hy: Ստացիր ծանրոց մատակարարից %s &rsaquo; Համալրում &rsaquo; Կոհա

en: Receive shipments
hy: Ստացիր ծանրոցները

en: Receive?
hy: Ստացվա՞ծ է

en: Received
hy: Ստացված է

en: Received bibliographic records
hy: Ստացված մատենագիտական գրառումներ

en: Received issues
hy: Ստացված համարներ

en: Received issues:
hy: Ստացված համարներ։

en: Received items
hy: Ստացված համարներ

en: Received on
hy: Ստացված է

en: Received on (from)
hy: Ստացված է (-ից)

en: Received on (to)
hy: Ստացել է (մինչև)

en: Receives claims for late issues
hy: Ստացված պահանջներ ուշ համարների համար

en: Receives claims for late orders
hy: Ստացված պահանջներ ուշացված պատվերների համար

en: Receives orders
hy: Ստացված պատվերներ

en: Receives overdue notices:
hy: Ստանում է ժամկետանց նշումներ:

en: Receiving items
hy: Ստացվող նյութեր

note: INPUT type=submit
en: Recheck dependencies
hy: Վերստուգիր կախվածությունները

en: Recipients:
hy: Հասցեատերեր։

en: Record
hy: Գրառում

en: Record URL
hy: Գրառման URL

en: Record cashup
hy: Գրառման շահույթ

en: Record deleted
hy: Գրառումը ջնջված է

en: Record matching failed -- unable to retrieve selected matching rule.
hy: Գրառման համընկեցումը տապալվեց -- չի կարողանում գտնել ընտրված համընկեցման օրենքը։

en: Record matching rule:
hy: Գրառման համընկեցման օրենք։

en: Record matching rules
hy: Գրառման համընկեցման օրենքներ

en: Record matching rules
hy: Գրառման համընկեցման օրենքներ

note: SCRIPT
en: Record not marked as UTF-8, may be corrupted
hy: UTF-8 չնշագրված գրառումը հնարավոր է որ լինի վնասված

en: Record numbers:
hy: Գրառման թվեր։

en: Record only
hy: Միայն գրառումը

en: Record overlay rules
hy: Գրառման ծածկույթի կանոններ

en: Record renewal as unseen if appropriate:
hy: Գրառման թարմացում որպես չտեսած, եթե համապատասխան է․

note: SCRIPT
en: Record saved
hy: Գրառումը հիշված է

note: SCRIPT
en: Record structure invalid, cannot save
hy: Գրառման կառուցվածքը սխալ է. հնարավոր չէ հիշել

en: Record title
hy: Գրառման վերնագիր

en: Record type
hy: Գրառման տեսակ

en: Record type:
hy: Գրառման տեսակ։

en: Record type:
hy: Գրառման տեսակ։

en: Record-level item type
hy: Գրառման մակարդակի նյութի տեսակ

en: Record:
hy: Գրառում։

en: Records are not indexed in Elasticsearch
hy: Elasticsearch-ում գրառումները չեն ինդեքսավորվում

en: Records found in the catalog
hy: Գրառումներ են գտնված քարտարանում

en: Records found in the reservoir
hy: Գրառումներ են գտնված ռեզերվուարում

note: SCRIPT
en: Red
hy: Կարմիր

en: Red cells signify no transfer allowed.
hy: Կարմիր վանդակները բնութագրում են որ տեղափոխությունները արգելված են։

en: Redefine shortcuts
hy: Վերաձևակերպիր դյուրանցումները

note: SCRIPT
en: Redo
hy: Կրկնել

en: Referral:
hy: Ուղղորդման։

en: Refine results
hy: Վերաձևակերպիր արդյունքները

en: Refine results:
hy: Վերաձևակերպիր արդյունքները։

en: Refine search
hy: Վերաձևակերպիր փնտրումը

en: Refine your search
hy: Վերաձևակերպիր քո փնտրումը

en: Refresh
hy: Թարմացնել

en: Refresh
hy: Թարմացնել

en: Refund
hy: Փոխհատուցում

en: Refund lost item charge
hy: Վերադարձրու կորած նյութի գումարը

en: Refund lost item charge (only if unpaid)
hy: Վերադարձրու կորած նյութի գումարը (միայն չվճարելու դեպքում)

en: Refund lost item charge and charge new overdue fine
hy: Վերադարձրեք կորցրած նյութի գանձումը և գանձեք նոր ժամկետանց տուգանք

en: Refund lost item charge and restore overdue fine
hy: Վերադարձրեք կորցրած նյութի գանձումը և վերականգնեք ժամկետանց տուգանքը

en: Refund lost item processing charge
hy: Վերադարձրու կորած նյութի մշակման գումարը

en: Refund lost item processing charge (only if unpaid)
hy: Կորցրած նյութի մշակման վճարի վերադարձ (միայն չվճարված լինելու դեպքում)

en: Refund lost item processing fee
hy: Վերադարձրու կորած նյութի մշակման գումարը

en: Refund lost item replacement fee
hy: Կորած նյութի փոխարինման վճարի վերադարձ

en: Refund payments to patrons
hy: Այցելուներին վերադարձի վճարները

en: Register description
hy: Գրանցիր նկարագրությունը

en: Register name
hy: Գրանցիր անունը

note: INPUT type=submit
en: Register with two-factor app
hy: Գրանցվեք երկգործոն հավելվածով

en: Register:
hy: Գրանցվիր։

note: %1$s:  updated.old_register or "?" | html %2$s:  Registers.session_register_name or "?" | html
en: Register: %s &rArr; %s
hy: Գրանցվել: %s &rArr; %s

en: Registration date
hy: Գրանցման ամսաթիվ

en: Registration date:
hy: Գրանցման ամսաթիվ։

en: Registration date:
hy: Գրանցման ամսաթիվ։

note: %1$s:  patron.dateenrolled | $KohaDates
en: Registration date: %s
hy: Գրանցման ամսաթիվ։ %s

en: Regular expression:
hy: Կանոնավոր արտահայտություն։

en: Regular print
hy: Կանոնավոր տպում

en: Reject
hy: Մերժել

en: Rejected
hy: Մերժված է

en: Rejected tags
hy: Մերժված ցուցիչներ

note: ABBR
en: Related Term
hy: Կապված տերմին

en: Related transaction
hy: Առնչվող գործարք

en: Relationship information
hy: Կապի տեղեկատվություն

en: Relationship:
hy: Հարաբերություններ։

en: Relationship:
hy: Փոխադարձ կապ։

note: For the first occurrence, %1$s:  relatives_issues_count | html
en: Relatives' checkouts (%s)
hy: Տրումներ հարազատներին (%s)

en: Release maintainer
hy: Թողարկման ուղեկցող

en: Release maintainer assistant
hy: Թողարկման կառավարիչի օգնական

en: Release maintainer mentor
hy: Թողարկման ուղեկցողի մենտոր

en: Release maintainer:
hy: Թողարկման ուղեկցող։

en: Release maintainers:
hy: Թողարկման ուղեկցողներ։

en: Release manager
hy: Թողարկման կառավարիչ

en: Release manager assistant
hy: Թողարկման կառավարիչի օգնական

en: Release manager assistant:
hy: Թողարկման կառավարիչի օգնական։

en: Release manager assistants:
hy: Թողարկման կառավարիչի օգնականներ։

en: Release manager mentor
hy: Թողարկման կառավարիչի մենտոր

en: Release manager:
hy: Թողարկման կառավարիչ։

en: Relevance
hy: Կարևորություն

en: Religious organization
hy: Կրոնական կազմակերպություն

en: Remaining circulation permissions
hy: Մնացյալ տացքի թույլտվությունները

note: SPAN
en: Remaining in this fund
hy: Մնում է այս դրամագլխում

en: Remaining permissions for managing fines and fees
hy: Մնացյալ թույլտվությունները տուգանքների և տույժերի կառավարման համար

en: Remaining system parameters permissions
hy: Մնացյալ համակարգային պարամետրերի թույլտվությունները

note: SPAN
en: Remaining with child funds included
hy: Մնում է ներառյալ երեխա դրամագլուխներով

en: Remember for session:
hy: Հիշիր սեսիայի համար։

en: Remember memcached needs to be started before Plack.
hy: Հիշած memcached հարկ է ակտիվացնել մինչ Plack-ը։

en: Remember return date for next check in
hy: Հիշեք վերադարձի ամսաթիվը հաջորդ հետ ընդունման համար

en: Reminder date
hy: Հիշեցման ամսաթիվ

en: Reminder:
hy: Հիշեցում։

en: Reminder: this action will delete all selected authorities!
hy: Հուշում։ այս գործողությունը կջնջի բոլոր ընտրված հեղինակավորները։

en: Reminder: this action will delete all selected bibliographic records, attached subscriptions, existing holds, and attached items!
hy: Հուշում։ այս գործողությունը կջնջի բոլոր ընտրված մատենագիտական գրառումները, կցված բաժանորդագրությունները, առկա պահումները, և կցված նյութերը։

en: Reminder: this action will modify all selected authorities!
hy: Հուշում։ այս գործողությունը կթարմացնի բոլոր ընտրված հեղինակավորները։

en: Reminder: this action will modify all selected biblios!
hy: Հուշում։ այս գործողությունը կթարմացնի բոլոր ընտրված մատենները։

en: Reminder: this action will modify all selected checkouts!
hy: Հուշում։ այս գործողությունը կթարմացնի բոլոր ընտրված տացքերը։

en: Remote host
hy: Հեռավար հյուրընկալ

en: Remote host:
hy: Հեռավար հյուրընկալ։

en: Remote image
hy: Հեռավորության վրա պատկեր։

en: Remote image:
hy: Հեռավորության վրա պատկեր։

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Remove
hy: Հեռացրու

en: Remove
hy: Հեռացրու

en: Remove &quot;In demand&quot;
hy: Հեռացրու &quot;Ըստ պահանջի&quot;

note: SCRIPT
en: Remove all IDs
hy: Հեռացրու բոլոր ID-ները

en: Remove all reserves
hy: Հեռացրու բոլոր ռեզերվները

note: SCRIPT
en: Remove color
hy: Հեռացրու գույնը

en: Remove condition
hy: Հեռացրու պայմանը

en: Remove course reserves
hy: Հեռացրու դասընթացների ռեզերվները

en: Remove duplicates
hy: Հեռացրու կրկնվողները

note: A
en: Remove facet %s
hy: Հեռացրու ֆասետը %s

en: Remove from bundle
hy: Հեռացրու փաթեթից

en: Remove from cart
hy: Հեռացրու սայլակից

en: Remove from group
hy: Հեռացրու խմբից

en: Remove from item group
hy: Հեռացրու նյութի խմբից

en: Remove from rota
hy: Հեռացրու երթուղուց

en: Remove item from collection
hy: Հեռացրու նյութը հավաքածուից

en: Remove item from item group
hy: Հեռացրու տարրը նյութի խմբից

en: Remove items not owned by selected libraries:
hy: Հեռացրու ընտրված գրադարանների կողմից չտնօրինվող նյութերը.

en: Remove items: scan barcodes
hy: Հեռացրու նյութերը։ սքան արա շտրիխ կոդերը

en: Remove library from group
hy: Հեռացրու գրադարանը խմբից

note: SCRIPT
en: Remove link
hy: Հեռացրու հղումը

note: A
en: Remove lowest priority
hy: Հեռացնել ամենացածր առաջնահերթությունը

en: Remove owner
hy: Հեռացրու տնօրինողին

en: Remove profile
hy: Հեռացրու պրոֆիլը

en: Remove reserves &rsaquo; Course reserves &rsaquo; Koha
hy: Հեռացրու ռեզերվները &rsaquo; Դասընթացի ռեզերվներ &rsaquo; Կոհա

en: Remove rule?
hy: Հեռացման օրե՞նք։

en: Remove selected
hy: Հեռացրու ընտրվածները

en: Remove selected items
hy: Հեռացրու ընտրված նյութերը

en: Remove selected patrons
hy: Հեռացրու ընտրված օգտատերերին

en: Remove spaces
hy: Հեռացրու բացատները

en: Remove substitution
hy: Հեռացրու բաժանորդագրությունը

en: Remove tag
hy: Հեռացրու ցուցիչը

note: SCRIPT
en: Remove this ID
hy: Հեռացրու այս ID-ն

en: Remove this match check
hy: Հեռացրու համընկեցման այս ստուգումը

en: Remove this match point
hy: Հեռացրու համընկեցման այս կետը

en: Remove this rule
hy: Հեռացրու այս օրենքը

note: SCRIPT
en: Remove this slot
hy: Հեռացրու այս սլոտը

en: Remove:
hy: Հեռացրու։

en: Remove?
hy: Հեռացնե՞լ

en: Removed
hy: Հեռացված

en: Renew
hy: Թարմացրու

en: Renew
hy: Թարմացրու

note: %1$s:  subscription.subscriptionid | html
en: Renew #%s
hy: Թարմացրու #%s

note: %1$s:  title | html
en: Renew %s &rsaquo; Circulation &rsaquo; Koha
hy: Թարմացնել %s &rsaquo; Տացք &rsaquo; Կոհա

en: Renew a subscription
hy: Թարմացրու բաժանորդագրությունը

en: Renew all
hy: Թարմացրու բոլորը

en: Renew as &quot;unseen&quot; if appropriate:
hy: Թարմացրու որպես &quot;unseen&quot; անհրաժեշտության դեպքում:

en: Renew existing patrons
hy: Թարմացրու առկա հաճախորդներին

en: Renew or check in selected items
hy: Թարմացրու կամ հետ ընդունիր ընտրված նյութերը

en: Renew patron
hy: Թարմացրու հաճախորդին

note: A
en: Renew selected subscriptions
hy: Թարմացրու ընտրված բաժանորդագրությունները

en: Renew this subscription
hy: Թարմացրու այս բաժանորդագրությունը

en: Renewal
hy: Թարմացում

en: Renewal date:
hy: Թարմացման ամսաթիվ:

en: Renewal date:
hy: Թարմացման ամսաթիվ:

note: INPUT type=text name=hard_due_date
en: Renewal due date %s
hy: Թարմացման վերադարձի ամսաթիվ %s

en: Renewal due date:
hy: Թարմացված վերադարձի ամսաթիվ:

en: Renewal of daily rental item
hy: Օրավարձով տրվող նյութի վարձի թարմացում

en: Renewal of rental item
hy: Վարձով տրվող նյութի թարմացում

en: Renewal period
hy: Թարմացման ժամանակահատված

en: Renewal priorities of agreements (e-resource management module)
hy: Համաձայնագրերի նորացման առաջնահերթություններ (էլեկտրոնային ռեսուրսների կառավարման մոդուլ)

en: Renewals
hy: Թարմացումներ

en: Renewals allowed (count)
hy: Թարմացումները թույլատրված են (հաշվիչ)

en: Renewals allowed:
hy: Թարմացումները թույլատրված են։

en: Renewals period:
hy: Թարմացման ժամանակահատված։

en: Renewed
hy: Թարմացված

en: Renewed
hy: Թարմացված

en: Renewed the maximum number of times
hy: Թարմացվել է առավելագույն թվով անգամ

en: Rental charge
hy: Վարձավճարի գանձում

note: %1$s:  RENTALCHARGE | $Price
en: Rental charge for this item: %s
hy: Վարձավճարի գին այս նյութի համար։ %s

en: Rental charge:
hy: Վարձավճարի գանձում։

en: Rental charge:
hy: Վարձավճարի գին։

en: Rental discount (%%)
hy: Վարձավճարի զեղչ (%%)

en: Rental fee
hy: Վարձավճար

note: INPUT type=submit
en: Reopen
hy: Վերաբացիր

en: Reopen an acquisitions basket
hy: Վերաբացիր համալրման զամբյուղը

en: Reopen basket
hy: Վերաբացիր զամբյուղը

en: Reopen basket group
hy: Վերաբացիր զամբյուղի խումբը

en: Reopen closed invoices
hy: Վերաբացիր փակված վճարահաշիվները

en: Reopen it
hy: Վերաբացիր այն

en: Reopen selected invoices
hy: Վերաբացեք ընտրված վճարահաշիվները

en: Reopen:
hy: Վերաբացիր։

en: Rep.price
hy: Կրկ. Գին

note: SCRIPT
en: Repair
hy: Վերանորոգում

note: A
en: Repeat this tag
hy: Կրկնիր այս ցուցիչը

en: Repeatable
hy: Կրկնվող

en: Repeatable:
hy: Կրկնվող։

en: Replace
hy: Փոխարինել

note: SCRIPT
en: Replace all
hy: Փոխարինիր բոլորը

en: Replace all patron attributes
hy: Փոխարինի բոլոր հաճախորդների բնութագրիչները

note: %1$s:  END
en: Replace existing covers %s
hy: Փոխիր առկա կազմերը %s

en: Replace existing record with incoming record
hy: Փոխարինիր առկա գրառումը մուտքայինով

en: Replace existing search filter:
hy: Փոխարինեք առկա որոնման զտիչը.

en: Replace only included patron attributes
hy: Փոխարինի միայն ներառված հաճախորդի բնութագրիչները

en: Replace patron passwords with those in the file (blank passwords will be ignored)
hy: Փոխարինեք ընթերցողի գաղտնաբառերը նիշքում առկա գաղտնաբառերով (դատարկ գաղտնաբառերը անտեսվելու են)

en: Replace record via Z39.50/SRU
hy: Փոխարինի գրառումը Z39.50/SRU-ի օգնությամբ

en: Replace record via Z39.50/SRU search
hy: Փոխարինիր գրառումը Z39.50/SRU-ի որոնման օգնությամբ

note: SCRIPT
en: Replace the current record's contents
hy: Փոխարինիր ընթացիկ գրառման բովանդակությունը

note: SCRIPT
en: Replace with
hy: Փոխարինիր

en: Replacement cost:
hy: Փոխարինման արժեք։

en: Replacement price
hy: Փոխարինման գին

en: Replacement price:
hy: Փոխարինման գին։

en: Replacement price:
hy: Փոխարինման գին։

en: Replied
hy: Պատասխանեց

en: Reply-To:
hy: Արձագանքիր։

en: Report
hy: Հաշվետվություն

en: Report
hy: Հաշվետվություն

en: Report ID:
hy: Հաշվետվության ID:

en: Report SQL:
hy: SQL Հաշվետվություն։

note: %1$s:  from_budget_period.budget_period_description | html %2$s:  from_budget_period.budget_period_startdate | $KohaDates %3$s:  from_budget_period.budget_period_enddate | $KohaDates %4$s:  to_budget_period.budget_period_description | html %5$s:  to_budget_period.budget_period_startdate | $KohaDates
en: Report after moving unreceived orders from budget %s (%s - %s) to %s (%s - %s)
hy: Զեկուցիր երբ չստացված պատվերները կտեղափոխվեն բյուջեից %s (%s - %s) մինչև %s (%s - %s)

en: Report group:
hy: Հաշվետվության խումբ։

en: Report is public:
hy: Հաշվետվությունը հանրության համար է

en: Report mistake
hy: Հաշվետվության սխալ

en: Report name
hy: Հաշվետվության անուն

en: Report name:
hy: Հաշվետվության անուն։

en: Report name:
hy: Հաշվետվության անուն։

en: Report plugins
hy: Հաշվետվության պլագիններ

en: Report subgroup:
hy: Հաշվետվության ենթախումբ։

en: Report:
hy: Հաշվետվություն։

note: %1$s:  todaysdate | $KohaDates
en: Reported on %s
hy: Զեկուցված է %s

en: Reports
hy: Հաշվետվություններ

en: Reports
hy: Հաշվետվություններ

en: Reports &rsaquo; Koha
hy: Հաշվետվություններ &rsaquo; Կոհա

en: Reports Dictionary
hy: Հաշվետվությունների բառարան

en: Reports dictionary
hy: Հաշվետվությունների բառարան

note: %1$s:  IF branch %2$s:  Branches.GetName( branch ) | html %3$s:  END
en: Reports on item types %s held at %s%s
hy: Նյութի տեսակների վերաբերյալ հաշվետվություններ %s պահված այստեղ %s%s

en: Reports tables
hy: Հաշվետվության աղյուսակներ

note: For the first occurrence, %1$s:  ill.illrequest_id | html
en: Request %s
hy: Պահանջ %s

en: Request ID
hy: Պահանջված ID

en: Request article
hy: Պահանջիր հոդված

en: Request article
hy: Պահանջիր հոդված

en: Request article &rsaquo; Circulation &rsaquo; Koha
hy: Պահանջիր հոդված &rsaquo; Տացք &rsaquo; Կոհա

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' link = 1
en: Request article from %s
hy: Պահանջիր հոդված այստեղից %s

en: Request details
hy: Հարցման մանրամասներ

en: Request log
hy: Պահանջված լոգ

en: Request number:
hy: Հարցման համար։

en: Request specific item type:
hy: Պահանջիր որոշակի նյութի տեսակ։

en: Request type:
hy: Պահանջի տեսակ։

en: Requested
hy: Պահանջված

en: Requested article
hy: Պահանջված հոդվածը

en: Requested by
hy: Պահանջված է

note: SCRIPT
en: Requested from partners
hy: Պահանջված է գործընկերներից

en: Requested item type
hy: Պահանջված նյութի տեսակը

en: Require strong password:
hy: Պահանջիր ուժեղ գաղտնաբառ։

en: Require valid email address:
hy: Պահանջիր թույլատրված էլ. փոստի հասցե։

en: Require.js JS module system
hy: Require.js JS համակարգի մոդուլ է

en: Required
hy: Պահանջվող

en: Required fields cannot be cleared
hy: Պահանջվող դաշտերը չեն կարող մաքրվել

en: Required fields:
hy: Պահանջվող դաշտեր։

en: Required for staff login.
hy: Պահանջվում է աշխատակազմի գրանցման համար։

en: Required match checks
hy: Պահանջվող համընկեցման ստուգումներ

note: TH
en: Required module missing
hy: Պահանջվող մոդուլը բացակայում է

en: Required modules must be installed at the correct version before you may continue.
hy: Պահանջվող մոդուլները պետք է տեղադրվեն ճիշտ տարբերակում, մինչ քո շարունակելը։

en: Required modules must be installed before you may continue.
hy: Պահանջվող մոդուլները պետք է տեղադրվեն մինչ դու կշարունակես։

en: Required. Maximum length is 64 letters
hy: Պահանջված է։ Առավելագույն երկարությունը 64 տառ է

note: I
en: Requires override of hold policy
hy: Պահանջում է պահման քաղաքականության վերագրում

en: Research
hy: Հետազոտում

en: Resend
hy: Կրկին ուղարկել

en: Reserve
hy: Պահուստային

en: Reserve cancelled
hy: Ռեզերվացումը անտեսված է

en: Reserve found
hy: Ռեզերվացումը գտնված է

en: Reserves
hy: Պահեստային

en: Reset
hy: Վերականգնել

en: Reset filter
hy: Վերագրի զտիչը

en: Reset mappings
hy: Վերագրեք քարտեզավորումները

note: INPUT type=submit
en: Reset your token
hy: Վերագրեք ձեր տոմսակը

note: SCRIPT
en: Resize
hy: Չափափոխել

en: Resolution
hy: Որոշում

en: Resolve
hy: Լուծել

en: Resolve claim
hy: Լուծել հայցը

en: Resolve return claim
hy: Վերադարձի հայցի լուծում

note: SPAN
en: Resolved claims
hy: Լուծված պահանջներ

en: Resolved?
hy: Լուծվա՞ծ է։

en: Responses
hy: Արձագանքներ

en: Responses enabled:
hy: Պատասխանները միացված են։

en: Restore
hy: Վերականգնել

note: SCRIPT
en: Restore last draft
hy: Վերականգնել վերջին նախագիծը

en: Restrict
hy: Արգելիր

en: Restrict access to:
hy: Արգելիր մուտքը դեպի։

en: Restricted
hy: Արգելված

en: Restricted status of an item
hy: Նյութի սահմանափակված կարգավիճակ

en: Restricted:
hy: Արգելված։

note: %1$s:  restriction.comment.remove('OVERDUES_PROCESS ') | $raw
en: Restriction added by overdues process %s
hy: %s Ժամկետանցների գործողության կողմից ավելացվել է արգելանք

note: SCRIPT
en: Restriction code is already in use
hy: Սահմանափակման կոդը արդեն օգտագործվում է

en: Restriction comment
hy: Արգելանքի մեկնաբանություն

en: Restriction comment:
hy: Արգելանքի մեկնաբանություն։

en: Restriction expiration
hy: Արգելանքի ժամկետի լրանալը

en: Restriction expiration:
hy: Արգելանքի ժամկետի լրանալը։

en: Restriction overridden temporarily
hy: Արգելանքը վերագրված է ժամանակավոր

en: Restriction overridden temporarily.
hy: Արգելանքը վերագրված է ժամանակավորապես

en: Restriction reason
hy: Արգելանքի պատճառը

note: For the first occurrence, %1$s:  patron.restrictions.count || 0 | html
en: Restrictions (%s)
hy: Արգելանքներ (%s)

en: Result
hy: Արդյունք

en: Results
hy: Արդյունքներ

en: Results
hy: Արդյունքներ

note: %1$s:  from | html %2$s:  to | html %3$s:  IF ( total ) %4$s:  total | html %5$s:  END
en: Results %s through %s %s of %s%s
hy: Արդյունքներ %s մինչև %s %s ընդամենը %s%s

note: %1$s:  from | html %2$s:  to | html %3$s:  total | html
en: Results %s to %s of %s
hy: Արդյունքներ %s մինչև %s ընդամենը %s

note: %1$s:  from | html %2$s:  to | html %3$s:  total | html
en: Results %s to %s of %s
hy: Արդյունքներ %s մինչև %s ընդամենը %s

en: Results for authority records
hy: Արդյունքներ հեղինակավոր գրառումների համար

en: Results for tag
hy: Արդյունքներ ցուցչի համար

note: SCRIPT
en: Results from Mana Knowledge Base
hy: Արդյունքներ Mana գիտելիքի շտեմարանից

en: Results per page :
hy: Արդյունքները էջ առ էջ ։

note: %1$s:  results_per_page | html
en: Results per page: %s
hy: Արդյունքները էջ առ էջ: %s

en: Resume
hy: Վերսկսել

note: INPUT type=submit
en: Resume all suspended holds
hy: Կատարի բոլոր կասեցված պահումները

en: Retail price:
hy: Մանրածախ գինը։

en: Retake photo
hy: Կրկին լուսանկարել

en: Retrieving renewals...
hy: Վերբերվում են նորացումները...

en: Return
hy: Վերադարձ

en: Return claims
hy: Վերադարձի հայցեր

note: OPTION
en: Return claims must be processed from the patron details page
hy: Վերադարձի հայցերը պետք է մշակվեն այցելուի մանրամասների էջից

en: Return claims:
hy: Վերադարձի հայցեր։

en: Return date
hy: Վերադարձի ամսաթիվ

en: Return policy
hy: Վերադարձի քաղաքականություն

en: Return to batch item deletion
hy: Վերադարձիր փաթեթով նյութի ջնջմանը

en: Return to batch item modification
hy: Վերադարձիր փաթեթով նյութի ձևափոխմանը

en: Return to circulation and fine rules
hy: Վերադարձիր տացքի և տուգանքի օրենքներին

en: Return to frameworks
hy: Վերադարձիր կառուցվածքներին

en: Return to holding library
hy: Վերադարձ դեպի պահման գրադարան

en: Return to home library
hy: Վերադարձ դեպի տնային գրադարան

en: Return to patron detail
hy: Վերադարձիր հաճախորդի մանրամասներին

en: Return to previous page
hy: Վերադարձիր նախորդ էջին

en: Return to request
hy: Վերադարձիր հարցմանը

note: A
en: Return to request details
hy: Վերադարձիր հարցման մանրամասներին

en: Return to rota
hy: Վերադարձիր երթուղուն

en: Return to rotas
hy: Վերադարձիր երթուղիներին

en: Return to rotating collections home
hy: Վերադարձիր պտտվող Հավաքածուների տուն

en: Return to search
hy: Վերադարձիր փնտրմանը

en: Return to sets management
hy: Վերադարձիր կառավարման բազմություններին

note: %1$s:  batchid | html
en: Return to staged MARC batch %s
hy: Վերադարձիր աստիճանակարգված ՄԵԸՔ փաթեթին %s

en: Return to the basket
hy: Վերադարձիր զամբյուղին

en: Return to the basket without making a new order.
hy: Առանց նոր պատվեր անելու վերադարձիր զամբյուղ

en: Return to the job list
hy: Վերադարձեք աշխատանքների ցուցակին

en: Return to the record
hy: Վերադարձիր գրառմանը

en: Return to tools
hy: Վերադարձիր գործիքներին

en: Return to where you were
hy: Վերադարձիր որտեղ որ էիր

en: Returned to patron:
hy: Վերադարձիր հաճախորդին։

en: Returns
hy: Վերադարձվածներ

en: Reversed
hy: Հակադարձ

en: Revert In Processing status
hy: Վերադարձված կատարման վիճակ

en: Revert hold transfer status
hy: Վերադարձ պահման տեղափոխման վիճակ

note: SCRIPT
en: Revert import MARC records
hy: ՄԵԸՔ գրառումների հակառակ ներմուծում

en: Revert waiting
hy: Վերադարձեք սպասելը

en: Revert waiting status
hy: Վերադարձված սպասման վիճակ

en: Reverted
hy: Ետ բերված

en: Reverting
hy: Հետադարձում

en: Review pending modifications
hy: Վերանայեք սպասող ձևափոխումները։

en: Reviewer
hy: Գրախոսող

en: Reviewer:
hy: Գրախոսող։

en: Reviews
hy: Դիտարկումներ

en: Revoke
hy: Ուժը կորցրած ճանաչել

note: SCRIPT
en: Rich Text Area. Press ALT-0 for help.
hy: Հարուստ տեքստային տարածք: Օգնության համար սեղմեք ALT-0:

note: SCRIPT
en: Rich Text Area. Press ALT-F9 for menu. Press ALT-F10 for toolbar. Press ALT-0 for help
hy: Հարուստ տեքստային տարածք: Գործիքատողի համար սեղմեք ALT-F9: Սեղմեք ALT-F10 գործիքագոտու համար: Օգնության համար սեղմեք ALT-0

en: Right
hy: Աջ

note: SCRIPT
en: Right to left
hy: Աջից ձախ

en: Rijksmuseum, Amsterdam, The Netherlands
hy: Rijksmuseum, Ամստերդամ, Հոլանդիա

en: Road types to be used in patron addresses
hy: Ճանապարհի տեսակները, որ պետք է օգտագործվեն հաճախորդի հասցեներում

note: SCRIPT
en: Robots
hy: Ռոբոտներ

en: Roles for users (e-resource management module)
hy: Դերեր օգտվողների համար (էլեկտրոնային ռեսուրսների կառավարման մոդուլ)

note: SCRIPT
en: Rollover at:
hy: Պտույտ։

en: Rollover:
hy: Պտույտ։

en: Rom&acirc;n&#259; (Romanian)
hy: Rom&acirc;n&#259; (Ռումիներեն)

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Root directory for uploads not defined
hy: Թարմացումների համար արմատ թղթապանակը չի սահմանված

en: Rosalie was the Head Librarian at Horowhenua Library Trust when Koha was started and without her Koha would not exist. She was an inspiring leader and innovator and took the risk of her career entrusting Chris, Joanne, Rachel and Simon to deliver the original project that became the international sensation we all know and love.
hy: Ռոզալին եղել է Horowhenua Library Trust-ի գլխավոր գրադարանավարը, երբ Կոհան հիմնադրվեց, և առանց նրա Կոհան գոյություն չէր ունենա: Նա ոգեշնչող առաջնորդ և նորարար էր և իր կարիերայի ռիսկը վերցրեց՝ վստահելով Քրիսին, Ջոանին, Ռեյչելին և Սայմոնին իրականացնելու բնօրինակ նախագիծը, որը դարձավ միջազգային սենսացիա, որը մենք բոլորս գիտենք և սիրում ենք:

en: Rota
hy: Երթուղի

note: TEXTAREA name=description
en: Rota description
hy: Երթուղու նկարագրություն

note: INPUT type=text name=title
en: Rota name
hy: Երթուղու անուն

en: Rota status
hy: Երթուղու կարգավիճակ

note: SCRIPT
en: Rotate clockwise
hy: Պտտեք ժամ սլաքի ուղղությամբ

note: SCRIPT
en: Rotate counterclockwise
hy: Պտտեք ժամ սլաքի հակառակ ուղղությամբ

en: Rotating collection
hy: Պտտվող հավաքածու

en: Rotating collections
hy: Պտտվող Հավաքածուներ

en: Rotating collections
hy: Պտտվող Հավաքածուներ

en: Rotating collections &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha
hy: Պտտվող Հավաքածուներ &rsaquo; Գործիքներ &rsaquo; Կոհա

en: Routing
hy: Շրջաբերական առաքում

en: Routing
hy: Շրջաբերական

en: Routing list
hy: Շրջաբերական ցուցակ

en: Routing lists
hy: Շրջաբերական ցուցակներ

en: Routing slip preview &rsaquo; Serials &rsaquo; Koha
hy: Շրջաբերական կտրոնի նախադիտում &rsaquo; Պարբերականներ &rsaquo; Կոհա

en: Routing:
hy: Շրջաբերական առաքում։

en: Row
hy: Տող

note: SCRIPT
en: Row group
hy: Տողերի խումբ

note: SCRIPT
en: Row properties
hy: Տողի հատկությունները

note: SCRIPT
en: Row type
hy: Տողի տեսակը

note: SCRIPT
en: Row {0}
hy: Սյունակ {0}

note: SCRIPT
en: Rows
hy: Տողեր

en: Rule
hy: Կանոն

en: Rule
hy: Կանոն

en: Rule operator
hy: Օրենքի օպերատոր

en: Rules
hy: Կանոններ

en: Rules for automatic item modifications by age
hy: Նյութերը ըստ տարիքի ավտոմատ ձևափոխման կանոններ

note: %1$s:  IF ( branch ) %2$s:  Branches.GetName( branch ) | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Rules for overdue actions: %s%s%s default library %s
hy: Ժամկետանց գործողությունների օրենքներ: %s%s%s լռակյաց գրադարան %s

en: Run
hy: Կատարեք

en: Run
hy: Կատարեք

note: BUTTON
en: Run and edit macros
hy: Կատարի և խմբագրի մակրոները

en: Run macro
hy: Աշխատեցրու մակրոն

en: Run report
hy: Աշխատեցրու հաշվետվությունը

en: Run report
hy: Աշխատեցրու հաշվետվությունը

en: Run reports
hy: Աշխատեցրու հաշվետվությունները

note: INPUT type=submit
en: Run the report
hy: Աշխատեցրու հաշվետվությունը

en: Run tool
hy: Աշխատեցնելու գործիք

en: Running
hy: Գործարկում

en: Runtime parameter options
hy: Կատարման ժամանակի պարամետրի ընտրանքներ

en: SI Centimeters
hy: SI սանտիմետրեր

en: SI Millimeters
hy: SI միլիմետրեր

en: SIP media type:
hy: SIP մեդիա տեսակ։

en: SMS alert number
hy: SMS ահազանգի համար

en: SMS cellular providers
hy: Բջջային SMS մատակարարներ

en: SMS cellular providers
hy: Բջջային SMS մատակարարներ

en: SMS cellular providers &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
hy: Բջջային SMS մատակարարներ &rsaquo; Կառավարում &rsaquo; Կոհա

en: SMS number:
hy: SMS համար:

en: SMS provider
hy: SMS մատակարար

en: SMS provider:
hy: SMS մատակարար։

en: SMTP server
hy: SMTP Կայան

en: SMTP server:
hy: SMTP կայաններ։

en: SMTP servers
hy: SMTP կայաններ

en: SMTP servers
hy: SMTP կայաններ

en: SRU Search fields mapping:
hy: SRU Փնտրման դաշտերի քարտեզավորում։

en: SRU search fields mapping for authorities &rsaquo; Koha
hy: SRU փնտրման դաշտերի քարտեզավորումը հեղինակավորների համար &rsaquo; Կոհա

en: SRU search fields mapping for bibliographic records &rsaquo; Koha
hy: SRU փնտրման դաշտերի քարտեզավորումը մատենագիտական գրառումների համար &rsaquo; Կոհա

note: For the first occurrence, %1$s:  ELSIF debit_type.can_be_invoiced
en: Sale %s
hy: Վաճառք %s

en: Salutation
hy: Ողջույնի ձև

en: Same week day
hy: Նույն շաբաթվա օրը

en: Satisfied
hy: Բավարարված

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Saturday
hy: Շաբաթ

note: SCRIPT
en: Saturdays
hy: Շաբաթ օրերը

note: INPUT type=submit
en: Save
hy: Հիշել

en: Save
hy: Հիշել

note: SCRIPT
en: Save (if save plugin activated)
hy: Պահպանել (եթե պահպանել plugin-ը ակտիվացված է)

note: For the first occurrence, %1$s:  TAB.tab_title | html
en: Save all %s preferences
hy: Հիշիր բոլոր %s նախապատվությունները

en: Save and continue editing
hy: Հիշիր և շարունակիր խմբագրումը

en: Save and edit items
hy: Հիշիր և խմբագրի նյութերը

en: Save and pay
hy: Հիշեք և վճարեք

note: INPUT type=submit name=ok
en: Save and preview routing slip
hy: Հիշիր և նախնական դիտիր շրջաբերականի թերթիկը

en: Save and view record
hy: Հիշիր և դիտիր գրառումը

en: Save anyway
hy: Ամեն դեպքում հիշել

note: SCRIPT
en: Save as MARC (.mrc) file
hy: Հիշիր որպես ՄԵԸՔ (.mrc) նիշք

note: SCRIPT
en: Save as MARCXML (.xml) file
hy: Հիշիր որպես MARCXML (.xml) նիշք

en: Save as new pattern
hy: Հիշիր որպես նոր ձևանմուշ

en: Save as new search filter:
hy: Պահպանել որպես որոնման նոր զտիչ.

en: Save as new template
hy: Պահպանիր որպես նոր ձևանմուշ

note: INPUT type=button name=save_as_template
en: Save as template
hy: Պահպանիր որպես ձևանմուշ

en: Save changes
hy: Հիշիր փոփոխությունները

note: INPUT type=submit
en: Save configuration
hy: Հիշիր կարգաբերումը

note: BUTTON
en: Save current record (Ctrl-S)
hy: Հիշիր ընթացիկ գրառումը (Ctrl-S)

en: Save description
hy: Հիշիր նկարագրությունը

en: Save filter
hy: Պահպանել զտիչը

en: Save profile
hy: Պահպանել պրոֆիլը

en: Save quotes
hy: Հիշիր մեջբերումները

en: Save record
hy: Հիշիր գրառումը

en: Save record (cannot be remapped)
hy: Հիշիր գրառումը (հնարավոր չէ վերաքարտեզավորել)

note: INPUT type=submit name=submit
en: Save report
hy: Հիշիր հաշվետվությունը

en: Save search as filter
hy: Պահպանեք որոնումը որպես զտիչ

note: INPUT type=submit
en: Save shortcuts
hy: Հիշիր դյուրանցումները

note: INPUT type=submit
en: Save subscription
hy: Հիշիր բաժանորդագրությունը

note: INPUT type=submit
en: Save subscription history
hy: Հիշիր բաժանորդագրության պատմությունը

en: Save template
hy: Պահպանիր ձևանմուշը

note: SCRIPT
en: Save to catalog
hy: Հիշիր քարտարանում

en: Save your custom report
hy: Հիշիր քո անհատականացված հաշվետվությունը

note: %1$s:  query_desc | html %2$s:  limit_desc | html
en: Save: '%s' with limits '%s' as filter
hy: Պահպանել: '%s' այս սահմանափակումներով '%s' որպես զտիչ

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Saved
hy: Հիշված

en: Saved check-in date:
hy: Հետ ընդունման ամսաթիվը հիշված է։

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Saved filter:
hy: Պահպանված զտիչ։

en: Saved report results
hy: Հիշված հաշվետվության արդյունքներ

en: Saved reports
hy: Հիշված հաշվետվություններ

en: Saved reports
hy: Հիշված հաշվետվություններ

en: Saved reports - SQL
hy: Հիշված հաշվետվություններ - SQL

en: Saved results
hy: Հիշված արդյունքներ

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Saving...
hy: Հիշում է...

en: Scale height (relative to card):
hy: Սանդղակի բարձրություն (հարաբերականից դեպի քարտ)։

en: Scale width (relative to card):
hy: Սանդղակի լայնություն (հարաբերականից դեպի քարտ)։

en: Scan
hy: Սքան

note: INPUT type=text name=barcode
en: Scan a barcode to check in
hy: Սկան արա շտրիխ կոդը հետ ընդունելու համար

note: INPUT type=text name=barcode
en: Scan a barcode to renew
hy: Սքան արա շտրիխ կոդը թարմացման համար

en: Scan a patron barcode to start.
hy: Սկան արա ընթերցողի շտրիխ կոդը սկսելու համար։

en: Scan all barcodes of items found in the items bundle. If any items are missing, they will be marked as lost
hy: Սկանավորեք նյութերի փաթեթում հայտնաբերված բոլոր տարրերի շտրիխ կոդերը: Եթե որևէ տարր բացակայում է, դրանք կնշվեն որպես կորած

en: Scan index:
hy: Ցուցիչի սկան։

en: Scan indexes:
hy: Ցուցիչների սկան։

en: Schedule
hy: Աշխատանքի կազմակերպիչ

en: Schedule
hy: Աշխատակարգ

en: Schedule pickup
hy: Պլանավորեք վերցնեը

en: Schedule tasks to run
hy: Նախատեսիր կատարման ենթակա աշխատանքները

en: Schedule tasks to run
hy: Նախատեսիր կատարման ենթակա աշխատանքները

en: Scheduled for automatic renewal
hy: Պլանավորված է ինքնաշխատ թարմացման համար

en: Scheduled for automatic renewal and cannot be renewed any more
hy: Պլանավորված է ինքնաշխատ թարմացման համար և չի կարող այլևս թարմացվել

en: Scheduled for automatic renewal and cannot be renewed because the patron has too many outstanding charges
hy: Նախատեսված է ինքնաշխատ թարմացման համար և չի կարող թարմացվել, քանի որ հաճախորդի չափազանց շատ չվճարված վճարներ ունի

en: Scheduled for automatic renewal and cannot be renewed because the patron's account has expired
hy: Նախատեսված է ինքնաշխատ թարմացման համար և չի կարող թարմացվել, քանի որ հաճախորդի հաշիվը ժամկետանց է

en: Scheduled for automatic renewal and cannot be renewed yet
hy: Ննախատեսված է ինքնաշխատ թարմացման համար և չի կարող դեռ թարմացվել

en: School
hy: Դպրոց

note: SCRIPT
en: Scope
hy: Շրջանակ

en: Score:
hy: Միավոր։

en: Screen
hy: Պաստառ

note: INPUT type=submit
en: Search
hy: Փնտրում

note: INPUT type=text
en: Search %s
hy: Փնտրել %s

note: %1$s:  IF ( query_desc ) %2$s:  query_desc | html %3$s:  END %4$s:  IF ( limit_desc ) %5$s:  limit_desc | html %6$s:  END
en: Search %s for '%s'%s %s &nbsp;with limit(s):&nbsp;'%s'%s
hy: Որոնում %s սրա համար '%s'%s %s &nbsp;սահմանափակում(ներ)ով:&nbsp;'%s'%s

note: INPUT type=text
en: Search ISSN
hy: Փնտրիր ISSN

en: Search Z39.50/SRU servers
hy: Փնտրիր z390.50/SRU կայանները

en: Search a patron
hy: Փնտրիր ընթերցողին

note: A
en: Search agreements
hy: Որոնիր համաձայնագրերը

en: Search all headings
hy: Որոնիր բոլոր առաջատարները

en: Search all headings:
hy: Որոնիր բոլոր խորագրերում։

note: INPUT type=text name=value
en: Search any authority field
hy: Փնտրեք ցանկացած հեղինակավոր դաշտ

note: INPUT type=text name=value
en: Search any heading
hy: Փնտրիր ցանկացած առաջնորդողը

note: INPUT type=text name=searchfield
en: Search by contract name or/and description:
hy: Փնտրիր ըստ կոնտրակտի անվան և/կամ նկարագրության։

en: Search by keyword:
hy: Փնտրիր ըստ վճռորոշ բառերի։

note: INPUT type=text name=description
en: Search by patron category name
hy: Փնտրիր ըստ հաճախորդի դասի անվան

en: Search call number:
hy: Փնտրման դասիչի համար։

note: INPUT type=text
en: Search callnumber
hy: Փնտրիր նյութի դասիչը

note: A
en: Search catalog
hy: Փնտրիր քարտարանը

en: Search category
hy: Փնտրման դաս

en: Search category:
hy: Փնտրման դաս։

en: Search cities
hy: Որոնիր քաղաքները

note: INPUT type=text
en: Search claim count
hy: Փնտրիր պահանջների քանակը

note: INPUT type=text
en: Search claim date
hy: Որոնիր պահանջների ամսաթիվը

en: Search contracts
hy: Փնտրիր պայմանագրերը

en: Search currencies
hy: Որոնիր տարադրամները

en: Search desks
hy: Փնտրման դարակներ

en: Search engine
hy: Փնտրման շարժիչ

en: Search engine configuration (Elasticsearch)
hy: Որոնման շարժիչի կարգաբերում (Elasticsearch)

en: Search engine configuration (Elasticsearch)
hy: Որոնման շարժիչի կարգաբերում (Elasticsearch)

en: Search engine configuration (Elasticsearch) &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
hy: Որոնման շարժիչի կարգաբերում (Elasticsearch) &rsaquo; Կառավարում &rsaquo; Կոհա

en: Search entire MARC record
hy: Փնտրիր ողջ ՄԵԸՔ գրառումը

en: Search entire record
hy: Փնտրիր ամբողջ գրառումը

en: Search entire record:
hy: Փնտրիր ամբողջ գրառումը։

note: INPUT type=text name=searchfield
en: Search existing notices
hy: Որոնիր առկա նշումները

note: INPUT type=text
en: Search expiration date
hy: Փնտրիր ժամկետը լրանալու ամսաթիվը

note: SCRIPT
en: Search expired, please try again
hy: Որոնման ժամանակը լրացել է, փորձեք կրկին

en: Search field
hy: Փնտրման դաշտ

en: Search field:
hy: Փնտրման դաշտ։

en: Search fields
hy: Փնտրման դաշտեր

en: Search filters
hy: Փնտրման զտիչներ

en: Search filters
hy: Փնտրման զտիչներ

en: Search filters &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
hy: Փնտրման զտիչներ &rsaquo; Կառավարում &rsaquo; Կոհա

en: Search for
hy: Փնտրիր

en: Search for a vendor
hy: Փնտրիր մատակարարին

en: Search for a vendor to transfer from
hy: Փնտրիր մատակարարին որ տեղափոխես

en: Search for a vendor to transfer to
hy: Փնտրիր մատակարարին որ տեղափոխես դեպի

note: A
en: Search for another patron
hy: Փնտրիր մեկ այլ հաճախորդի համար

en: Search for another record
hy: Փնտրիր մեկ այլ գրառում

note: %1$s:  IF ( batch_id ) %2$s:  batch_id | html %3$s:  END
en: Search for items %s to add to Batch %s %s
hy: Փնտրիր նյութերի համար %s որ ավելացնես փաթեթին %s %s

en: Search for new owner:
hy: Որոնել նոր սեփականատիրոջը։

en: Search for patron
hy: Փնտրիր ընթերցող

en: Search for patrons
hy: Փնտրիր ընթերցողներին

note: INPUT type=text name=plugin-search
en: Search for plugins
hy: Փնտրիր պլագինների համար

en: Search for record
hy: Փնտրիր գրառում

en: Search for tag:
hy: Փնտրիր ցուցիչի համար։

en: Search for vendor
hy: Փնտրիր մատակարարին

note: %1$s:  supplier | html
en: Search for vendor %s &rsaquo; Koha
hy: Փնտրիր մատակարարին %s &rsaquo; Կոհա

en: Search for vendor &rsaquo; Serials &rsaquo; Koha
hy: Փնտրիր մատակարարին &rsaquo; Պարբերականներ &rsaquo; Կոհա

en: Search funds
hy: Որոնիր բյուջեները

en: Search history
hy: Փնտրման պատմություն

en: Search history
hy: Փնտրման պատմություն

en: Search history &rsaquo; Catalog &rsaquo; Koha
hy: Փնտրման պատմություն &rsaquo; Քարտարան &rsaquo; Կոհա

en: Search in the calendar the day you want to set as holiday.
hy: Փնտրիր օրացույցում այն օրը, որը ցանկանում ես տոնական դնել։

en: Search index
hy: Որոնման ցուցիչը

en: Search index:
hy: Փնտրիր ցուցիչը։

note: INPUT type=text
en: Search issue number
hy: Փնտրիր թողարկման համարը

note: INPUT type=text
en: Search library
hy: Փնտրիր գրադարանը

note: INPUT type=text
en: Search location
hy: Փնտրման գտնվելու վայրը

en: Search main heading
hy: Փնտրիր հիմնական առաջնորդողը

en: Search main heading ($a only)
hy: Փնտրիր հիմնական առաջնորդողը (միայն $a)

en: Search main heading ($a only):
hy: Փնտրիր հիմնական առաջնորդողը (միայն $a)։

en: Search main heading:
hy: Փնտրիր հիմնական առաջնորդողը։

note: INPUT type=text
en: Search notes
hy: Փնտրիր ծանուցումներ

en: Search notices
hy: Փնտրիր ծանուցումներ

en: Search on
hy: Փնտրիր

note: I
en: Search on %s
hy: Փնտրիր %s

en: Search on Mana
hy: Փնտրիր Mana-ում

en: Search options
hy: Փնտրման հնարավորություններ

en: Search orders
hy: Փնտրման պատվերներ

note: A
en: Search packages
hy: Փնտրման փաթեթներ

en: Search partners
hy: Փնտրիր գործընկերներին

en: Search patron categories
hy: Փնտրիր ընթերցողական դասերը

en: Search patrons
hy: Փնտրիր ընթերցողներին

en: Search patrons
hy: Փնտրիր ընթերցողներին

en: Search patrons or clubs
hy: Փնտրիր ընթերցողներին կամ ակումբներին

en: Search patrons or clubs
hy: Փնտրիր ընթերցողներին կամ ակումբները

note: INPUT type=text
en: Search publication date
hy: Որոնել հրապարակման ամսաթիվը

en: Search reports by keyword:
hy: Փնտրիր հաշվետվությունները ըստ վճռորոշ բառերի։

en: Search results
hy: Փնտրման արդյունքներ

en: Search results
hy: Փնտրման արդյունքներ

en: Search results &rsaquo; Barcodes and labels &rsaquo; Koha
hy: Փնտրման արդյունքներ &rsaquo; Շտրիխ կոդեր և պիտակներ &rsaquo; Կոհա

en: Search results &rsaquo; Serials &rsaquo; Koha
hy: Փնտրման արդյունքներ &rsaquo; Պարբերականներ &rsaquo; Կոհա

note: %1$s:  from | html %2$s:  to | html %3$s:  total | html
en: Search results from %s to %s of %s
hy: Արդյունքներ %s մինչև %s ընդամենը %s

note: NAV
en: Search results navigation
hy: Փնտրման արդյունքների նավարկիչը

en: Search selected partners
hy: Փնտրիր ընտրված գործընկերներին

note: INPUT type=text
en: Search since
hy: Փնտրիր սկսած

note: INPUT type=text
en: Search status
hy: Փնտրման վիճակ

en: Search string matches:
hy: Փնտրիր տողի համընկնումը

en: Search subscriptions
hy: Փնտրիր բաժանորդագրությունները

en: Search subscriptions:
hy: Փնտրիր բաժանորդագրությունները։

en: Search suggestions
hy: Փնտրիր առաջարկներ

en: Search system preferences
hy: Փնտրիր համակարգային նախապատվությունները

en: Search targets
hy: Փնտրման թիրախներ

en: Search term:
hy: Որոնման տերմին։

note: INPUT type=text name=q
en: Search the catalog and the reservoir
hy: Փնտրիր քարտարանը և պահեստայինը

note: INPUT type=text
en: Search title
hy: Որոնիր վերնագիրը

note: A
en: Search titles
hy: Որոնիր վերնագրերը

en: Search to hold
hy: Փնտրիր պահման համար

en: Search to hold
hy: Փնտրիր պահման համար

en: Search type
hy: Որոնման տեսակ

en: Search type:
hy: Որոնման տեսակներ։

note: SCRIPT
en: Search unavailable
hy: Որոնումը անհնար է

en: Search uploads by category
hy: Փնտրեք վերբեռնումները ըստ դասի

en: Search uploads by name or hashvalue
hy: Փնտրման ներբեռնումներ ըստ անվան կամ hashvalue

en: Search using filter
hy: Փնտրիր օգտագործելով զտիչ

en: Search value:
hy: Փնտրիր արժեքը։

note: INPUT type=text
en: Search vendor
hy: Փնտրիր մատակարարին

note: INPUT type=text name=supplier
en: Search vendors
hy: Փնտրիր մատակարարներին

en: Search was:
hy: Փնտրիր։

en: Search will boost/increase weighted field(s) relevancy
hy: Փնտրումը կբարձրացնի/կաճեցնի քաշ ունեցող դաշտերի համապատասխանությունը

en: Search within results
hy: Փնտրման արդյունքներում

en: Search:
hy: Փնտրում։

en: Searchable
hy: Փնտրովի

en: Searchable:
hy: Փնտրովի։

en: Searched by default.
hy: Որոնվել է լռելյայն:

note: A
en: Searching
hy: Փնտրում

note: SCRIPT
en: Season
hy: Սեզոն

note: SCRIPT
en: Second
hy: Երկրորդ

en: Second indicator default value:
hy: Երկրորդ ցուցիչի լռակյաց արժեք։

en: Secondary email
hy: Երկրորդային էլ փոստ

en: Secondary email:
hy: Երկրորդական էլ փոստ։

en: Secondary email:
hy: Երկրորդային էլ փոստ:

en: Secondary phone
hy: Երկրորդային հեռախոս

en: Secondary phone:
hy: Երկրորդական հեռախոս։

en: Secondary phone:
hy: Երկրորդային հեռախոս։

en: Seconds (default)
hy: Վայրկյաններ (լռակյաց)

en: Secret:
hy: Գաղտնի:

en: Section
hy: Բաժին

note: For the first occurrence, %1$s:  BIG_LOO.number | html
en: Section %s
hy: Բաժին %s

en: Section:
hy: Բաժին։

en: See
hy: Տես

note: %1$s:  subfield.seealso | html
en: See %s
hy: Տես %s

en: See also:
hy: Տես նաև։

en: See any subscription attached to this biblio
hy: Տես կամայական բաժանորդագրություն հավելած այս բիբլիոյին

en: See from (non-preferred form) headings are included
hy: Տես այնտեղից (ոչ նախընտրելի ձև) վերնախորագրերը ներառված են

en: See highlighted items below
hy: Ստորև տես գունափոխված նյութերը

en: See online help for advanced options
hy: Խորացված հնարավորությունների համար տես առցանց օգնությունը

en: See your public page:
hy: Տես քո հանրային էջը։

en: Seen
hy: Տեսնված

note: INPUT type=submit
en: Select
hy: Ընտրել

en: Select
hy: Ընտրել

en: Select "All libraries" if this attribute type should always be displayed. Otherwise select libraries you want to associate with this value.
hy: Ընտրիր 'Բոլոր գրադարանները', եթե այս թույլատրված արժեքը պետք է միշտ արտածվի։ Հակառակ պարագայում ընտրիր գրադարանները որոնց ցանկանում ես կապել այս արժեքին։

en: Select 'All libraries' if all libraries use this item type. Otherwise, select the specific libraries that use this item type.
hy: Ընտրիր 'Բոլոր գրադարանները', եթե բոլոր գրադարանները օգտագործում են նյութի այս տեսակը։ Հակառակ պարագայում ընտրիր հատուկ գրադարանները, որոնց օգտագործում են նյութի այս տեսակը։

en: Select 'All libraries' if this authorized value must be displayed all the time. Otherwise select libraries you want to associate with this value.
hy: Ընտրիր 'Բոլոր գրադարանները', եթե այս թույլատրված արժեքը պետք է միշտ արտածվի։ Հակառակ պարագայում ընտրիր գրադարանները որոնց ցանկանում ես կապել այս արժեքին։

en: Select 'All libraries' if this credit type should be available at all libraries. Otherwise select libraries you want to associate credit type with.
hy: Ընտրիր 'Բոլոր գրադարանները', եթե կրեդիտի այս տեսակը պետք է հասանելի լինի բոլոր գրադարաններում։ Հակառակ պարագայում ընտրիր այն գրադարանները որոնց ցանկանում ես կապել կրեդիտի տեսակին։

en: Select 'All libraries' if this debit type should be available at all libraries. Otherwise select libraries you want to associate debit type with.
hy: Ընտրիր 'Բոլոր գրադարանները', եթե դեբիտի այս տեսակը պետք է հասանելի լինի բոլոր գրադարաններից։ Հակառակ պարագայում ընտրիր գրադարանները որոնց ցանկանում ես կապել դեբիտի տեսակին։

en: Select CSV profile:
hy: Ընտրի CSV պրոֆայլը։

en: Select MARC framework:
hy: Ընտրիր MARC կառուցվածքը։

en: Select a MARC file to stage in the import reservoir. It will be parsed, and each valid record staged for later import into the catalog.
hy: Ընտրիր MARC ֆայլը փուլավորելու ներմուծման ռեզերվուարում։ Այն կմշակվի, և ամեն թույլատրված գրառում կփուլավորվի ավելի ուշ քարտարան ներմուծելու համար։

en: Select a budget
hy: Ընտրիր բյուջեն

en: Select a built-in sound:
hy: Ընտրիր ներկառուցված ձայնը։

en: Select a category type
hy: Ընտրիր դասի տեսակը

en: Select a chooser
hy: Ընտրիր ընտրիչը

en: Select a collection:
hy: Ընտրիր հավաքածուն․

en: Select a day
hy: Ընտրիր օրը

en: Select a deliverer
hy: Ընտրիր առաքիչին։

en: Select a department
hy: Ընտրիր բաժանմունքը

en: Select a file to import into the borrowers table
hy: Ընտրիր նիշքը ընթերցողի աղյուսակ ներմուծելու համար

en: Select a frequency
hy: Ընտրիր հաճախականությունը

en: Select a fund
hy: Ընտրիր բյուջեն

en: Select a fund (will populate orders/items if set)
hy: Ընտրիր դրամագլուխը (եթե կարգաբերված է, կբազմացնի պատվերները/նյութերը)

en: Select a fund (will use default if set)
hy: Ընտրիր դրամագլուխը (եթե կարգաբերված է, կօգտագործի լռակյացը)

en: Select a language:
hy: Ընտրեք լեզուն։

en: Select a layout for back side:
hy: Ընտրիր ետնամասի ձևանմուշը։

en: Select a layout to be applied:
hy: Ընտրիր ձևանմուշը կիրառելու համար։

en: Select a library :
hy: Ընտրիր գրադարանը ։

en: Select a library :
hy: Ընտրիր գրադարանը ։

en: Select a library:
hy: Ընտրիր գրադարանը։

en: Select a library:
hy: Ընտրիր գրադարանը։

en: Select a list
hy: Ընտրել ցուցակը

en: Select a list of records
hy: Ընտրեք գրառումների ցուցակը

en: Select a table:
hy: Ընտրեք աղյուսակը։

en: Select a template
hy: Ընտրիր նմուշը

en: Select a template to be applied:
hy: Ընտրիր ձևանմուշը կիրառելու համար։

en: Select a time
hy: Ընտրիր ժամը

en: Select all
hy: Ընտրել բոլորը

en: Select all
hy: Ընտրել բոլորը

en: Select all visible rows
hy: Ընտրիր տեսանելի բոլոր տողերը

en: Select an authority framework
hy: Ընտրիր հեղինակավորի կառուցվածքը

en: Select an existing list
hy: Ընտրիր գոյություն ունեցող ցուցակը

en: Select an image file or ZIP file to upload. The tool will accept images in GIF, JPEG, PNG, and XPM formats.
hy: Ընտրիր բեռնավորման համար պատկերի կամ ZIP նիշքը։ Գործիքը կընդունի GIF, JPEG, PNG, և XPM ձևաչափերի պատկերներ։

en: Select an image file to upload. The tool will accept images in GIF, JPEG, PNG, and XPM formats.
hy: Ընտրիր բեռնավորման համար պատկերի նիշքը։ Գործիքը կընդունի GIF, JPEG, PNG, և XPM ձևաչափերի պատկերներ։

en: Select an item type:
hy: Ընտրիր նյութի տեսակը։

en: Select day:
hy: Ընտրիր օրը։

en: Select download format:
hy: Ընտրիր բեռնաթափման ձևաչափը։

en: Select files:
hy: Ընտրել նիշքերը։

en: Select item:
hy: Ընտրիր նյութ։

en: Select items to move to this rota:
hy: Ընտրիր նյութերը այս երթուղի տեղափոխելու համար։

en: Select local databases
hy: Ընտրիր տեղային շտեմարանները

en: Select manager
hy: Ընտրիր կառավարիչին

en: Select month:
hy: Ընտրիր ամիսը։

en: Select none
hy: Ընտրիր ոչ մեկը

en: Select none to see all libraries
hy: Ընտրիր ոչինչ բոլոր գրադարանները տեսնելու համար

en: Select note
hy: Ընտրիր նշումը

en: Select notice:
hy: Ընտրիր հիշեցումը։

en: Select one or more images to delete.
hy: Ընտրիր մեկ կամ ավել պատկերներ ջնջելու համար։

en: Select ordering library account:
hy: Ընտրիր պատվիրող գրադարանի հաշվեհամարը։

en: Select owner
hy: Ընտրիր սեփականատիրոջը

en: Select partner libraries:
hy: Ընտրիր գործընկեր գրադարանները։

note: SCRIPT
en: Select patron
hy: Ընտրեք հաճախորդին

en: Select patron to keep. Data from the other patrons will be transferred to this patron record and the remaining patron records will be deleted.
hy: Պահելու համար ընտրիր ընթերցողին։ Այլ ընթերցողների տվյալնեը կփոխանցվեն այս ընթերցողի գրառման մեջ, և մնացյալ ընթերցողների գրառումները կջնջվեն։

en: Select planning type:
hy: Ընտրիր պլանավորման տեսակը։

en: Select records to export
hy: Ընտրիր արտահանման համար գրառումներ

en: Select remote databases
hy: Ընտրիր հեռավար շտեմարանները

en: Select searches to:
hy: Ընտրիր փնտրումները։

en: Select table:
hy: Ընտրիր աղյուսակը։

en: Select the biblionumber to attach the item to
hy: Ընտրիր մատենահամարը նյութը հավելելու համար

en: Select the biblionumber to link the item to
hy: Ընտրիր մատենահամարը նյութը կապելու համար

en: Select the file to import:
hy: Ընտրիր ներմուծման նիշքը։

en: Select the file to upload:
hy: Ընտրիր բեռնավորման համար նիշքը ։

en: Select the host record to link
hy: Ընտրիր հյուրընկալող գրառումը կապելու համար

note: %1$s:  bibliotitle | html
en: Select the host record to link to '%s'
hy: Ընտրիր հյուրընկալող գրառումը, կապելու համար '%s'

en: Select the library account submitting the EDI order
hy: Ընտրիր գրադարանի հաշիվը, որը հաստատում է EDI պատվերը

en: Select to display or not:
hy: Ընտրիր որ արտածես կամ ոչ։

en: Select to import
hy: Ընտրիր ներմուծելու համար

en: Select vendor &rsaquo; Serials &rsaquo; Koha
hy: Ընտրեք վաճառողին &rsaquo; Պարբերականներ &rsaquo; Կոհա

note: SCRIPT
en: Select visible rows
hy: Ընտրիր տեսանելի տողերը

en: Select which authorized value category the user will choose from.
hy: Ընտրեք, թե որ լիազորված արժեքի դասն է ընտրելու օգտվողը:

en: Select without holds
hy: Ընտրիր առանց պահումների

en: Select without items
hy: Ընտրիր առանց նյութերի

en: Select without subscriptions
hy: Ընտրիր առանց բաժանորդագրությունների

en: Select your MARC flavor
hy: Ընտրիր քո ՄԵԸՔ համը

note: SCRIPT
en: Select...
hy: Ընտրել․․․

en: Selected fields will be preserved from original patron record when overwriting existing patron.
hy: Ընտրված դաշտերը կպահպանվեն ընթերցողի սկզբնական գրառումներից, երբ առկա ընթերցողը վերագրվում է:

en: Selected items :
hy: Ընտրված նյութեր :

en: Selecting a notice will allow patrons to subscribe to notifications when a new issue is received.
hy: Ընտրիր ծանուցումը թույլ կտա ընթերցողներին բաժանորդագրվել ծանուցումներին երբ ստացվում է նոր նյութ։

en: Selecting default settings
hy: Լռակյաց կարգաբերումների ընտրություն

en: Selecting this option will overwrite existing fund owners, if any
hy: Ընտրելով այս հնարավորությունը կվերագրանցվի առկա դրամագլուխների տերերին, եթե այդպիսիք կան

note: SCRIPT
en: Selection
hy: Ընտրություն

en: Selector
hy: Ընտրիչ

en: Selector:
hy: Ընտրիչ։

en: Self check modules
hy: Ինքնատացքի մոդուլներ

en: Semi-colon (;)
hy: Կետ ստորակետ (;)

en: Semicolon separated text (.csv)
hy: Կետ-ստորակետով բաժանված տեքստ (.csv)

en: Send
hy: Ուղարկիր

note: INPUT type=submit
en: Send EDI order
hy: Ուղարկիր EDI պատվեր

en: Send email
hy: Ուղարկիր էլ․ նամակ

en: Send email to new patrons
hy: Էլ․ նամակ ուղարկեք նոր այցելուներին

en: Send list
hy: Ուղարկիր ցուցակը

en: Send notice to patron
hy: Ծանուցագիր ուղարկեք այցելուին

note: INPUT type=submit name=submit
en: Send notification
hy: Հիշեցման առաքում

en: Send password reset
hy: Ուղարկեք գաղտնաբառի վերակայում

en: Send the code by email
hy: Ուղարկիր կոդը էլ․ նամակով

en: Send to
hy: Ուղարկիր դեպի

note: INPUT type=submit
en: Send to Mana KB
hy: Ուղարկիր Mana KB-ին

note: A
en: Send visible items to batch item deletion
hy: Ուղարկիր տեսանելի նյութերը փաթեթով ջնջման

note: A
en: Send visible items to batch item modification
hy: Ուղարկիր տեսանելի նյութերը փաթեթով նյութի ձևափոխման

note: A
en: Send visible records to a list
hy: Ուղարկիր տեսանելի գրառումները ցուցակին

note: A
en: Send visible records to batch record deletion
hy: Ուղարկիր տեսանելի գրառումները փաթեթով ջնջման

note: A
en: Send visible records to batch record modification
hy: Ուղարկիր տեսանելի գրառումները փաթեթով գրառման ձևափոխման

note: A
en: Send visible results to batch patron modification
hy: Ուղարկիր տեսանելի արդյունքները փաթեթով հաճախորդի ձևափոխման

en: Send welcome email
hy: Ուղարկիր բարի գալուստի էլ․ նամակ

note: %1$s:  library.branchname | html
en: Sending to %s
hy: Ուղարկվում է %s –ին

en: Sending your cart
hy: Առաքվում է քո զամբյուղը

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Sending your cart &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
hy: Ուղարկում ենք ձեր սայլակը &rsaquo; %s%s%sԿոհա առցանց%s քարտարան

en: Sending your list
hy: Առաքվում է քո ցուցակը

en: Sending your list &rsaquo; Lists &rsaquo; Koha
hy: Ուղարկում ենք ձեր ցուցակը &rsaquo; Ցուցակներ &rsaquo; Կոհա

en: Sent
hy: Ուղարկված

note: For the first occurrence, %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' no_html = 1
en: Sent notices for %s
hy: Առաքիր նշումներ սրա համար %s

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc'
en: Sent notices for %s
hy: Առաքիր նշումներ սրա համար %s

en: Sent to
hy: Ուղարկիր

en: Separate keys using a hyphen "-"
hy: Բաժանիր բանալիները օգտագործելով միացման գծիկը "-"

en: Separate multiple filenames by commas.
hy: Բաժանիր բազմակի նիշքի անունները ստորակետներով։

en: Separate options by commas. Example: sru=get,sru_version=1.1. See also http://www.indexdata.com/yaz/doc/zoom.html.
hy: Բաժանիր ընտրությունները ստորակետերով։ Օրինակ՝ sru=get,sru_version=1.1. Տես նաև http://www.indexdata.com/yaz/doc/zoom.html.

en: September
hy: Սեպտեմբեր

en: Serial
hy: Պարբերական

en: Serial claim
hy: Պարբերականի պահանջ

en: Serial collection
hy: Պարբերական հավաքածու

note: %1$s:  subscription.subscriptionid | html
en: Serial collection #%s
hy: Պարբերական հավաքածու #%s

en: Serial collection information for
hy: Պարբերական հավաքածուի տեղեկատվություն համար

note: %1$s:  bibliotitle | html
en: Serial collection information for %s &rsaquo; Serials &rsaquo; Koha
hy: Պարբերական հավաքածուի տեղեկատվություն սրա համար %s &rsaquo; Պարբերականներ &rsaquo; Կոհա

en: Serial edition
hy: Պարբերականի հրատարակություն

note: %1$s:  bibliotitle | html
en: Serial edition %s &rsaquo; Serials &rsaquo; Koha
hy: Պարբերական հրատարակություն %s &rsaquo; Պարբերականներ &rsaquo; Կոհա

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Serial enumeration
hy: Պարբերականի քանակի հաշվարկ

en: Serial enumeration / chronology
hy: Պարբերականի համարակալում / ժամանակագրություն

en: Serial enumeration:
hy: Պարբերականի քանակի հաշվարկ։

en: Serial number:
hy: Պարբերականի համար։

en: Serial receipt creates an item record.
hy: Պարբերականի ստացականը ստեղծում է նյութի գրառում։

en: Serial receipt does not create an item record.
hy: Պարբերականի ստացականը չի ստեղծում նյութի գրառում։

en: Serial receive
hy: Պարբերականը ստացված է

en: Serial subscription: search for vendor
hy: Պարբերականների բաժանորդագրություն։ փնտրիր մատակարարի

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.serial | $raw
en: Serial: %s
hy: Պարբերական: %s

en: Serials
hy: Պարբերականներ

en: Serials
hy: Պարբերականներ

note: For the first occurrence, %1$s:  biblionumber | html
en: Serials %s &rsaquo; Koha
hy: Պարբերականներ %s &rsaquo; Կոհա

en: Serials (new issue)
hy: Պարբերականներ (նոր համարներ)

en: Serials planning
hy: Պարբերականի պլանավորում

en: Serials receiving
hy: Պարբերականները ստացվում են

en: Serials statistics wizard
hy: Պարբերականների վիճակագրության հրաշագործ

en: Serials subscription renew
hy: Պարբերականների բաժանորդագրության թարմացում

note: %1$s:  subscription.subscriptionid | html
en: Serials subscription renew #%s &rsaquo; Koha
hy: Պարբերականների բաժանորդագրության թարմացում #%s &rsaquo; Կոհա

en: Serials subscription renew &rsaquo; Koha
hy: Պարբերականների բաժանորդագրության թարմացում &rsaquo; Կոհա

en: Serials subscriptions
hy: Պարբերականների բաժանորդագրություն

note: %1$s:  total | html
en: Serials subscriptions (%s found)
hy: Պարբերականների բաժանորդագրություն (%s գտնված է)

en: Serials subscriptions search
hy: Պարբերականների բաժանորդագրության որոնում

en: Serials subscriptions stats
hy: Պարբերականների բաժանորդագրության վիճակագրություն

en: Serials subscriptions stats &rsaquo; Reports &rsaquo; Koha
hy: Պարբերականների բաժանորդագրության վիճակագրություն &rsaquo; Հաշվետվություններ &rsaquo; Կոհա

en: Serials tables
hy: Պարբերականների աղյուսակներ

en: Series
hy: Մատենաշար

en: Series title
hy: Մատենաշարի վերնագիր

en: Series:
hy: Մատենաշար։

en: Server
hy: Կայան

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Server '%s' deleted successfully.
hy: '%s' կայանը հաջողությամբ ջնջված է։

en: Server added successfully.
hy: Կայանը հաջողությամբ ավելացված է։

en: Server information
hy: Կայանի տեղեկատվություն

en: Server name:
hy: Սպասարկող կայանի անուն։

en: Server updated successfully.
hy: Կայանը թարմացվել է հաջողությամբ։

en: Servers:
hy: Կայաններ։

en: Session timed out, please log in again
hy: Միացման ժամանակը լրացել է, կրկին գրանցվեք

en: Session timed out.
hy: Միացման ժամանակը լրացել է;

en: Set all funds to zero
hy: Բեր բոլոր դրամագլուխները զրոյի

en: Set back to
hy: Դիր հետվերադարձը

en: Set back to:
hy: Դիր հետվերադարձը։

en: Set basket group
hy: Կարգաբերի զամբյուղի խումբը

en: Set by
hy: Կարգաբերված ըստ

en: Set cash register
hy: Կարգաբերեք դրամարկղային մեքենան

en: Set desk
hy: Կարգաբերեք սեղանը

en: Set desk and cash register
hy: Կարգաբերեք սեղանը և դրամարկղային մեքենան

en: Set due date to expiry:
hy: Դիր վերադարձի ամսաթիվը երբ ավարտվում է։

note: IMG
en: Set geolocation
hy: Կարգաբերի գեոտեղաբաշխումը

note: IMG
en: Set geolocation for %s
hy: Կարգաբերի գեոտեղաբաշխումը %s համար

en: Set inventory date to:
hy: Դիր գույքագրման ամսաթիվը։

en: Set item group
hy: Կարգաբերեք նյութի խումբը

en: Set item group for items
hy: Կարգաբերեք նյութի խումբը տարրերի համար

en: Set library
hy: Տեղադրիր գրադարանը

en: Set library &rsaquo; Circulation &rsaquo; Koha
hy: Կարգաբերեք գրադարանը &rsaquo; Տացք &rsaquo; Կոհա

en: Set library and cash register
hy: Կարգաբերեք գրադարանը և դրամարկղային մեքենան

en: Set library and desk
hy: Կարգաբերեք գրադարանը և սեղանը

en: Set library and desk &rsaquo; Circulation &rsaquo; Koha
hy: Կարգաբերեք գրադարանը և գրասեղանը &rsaquo; Տացք &rsaquo; Կոհա

en: Set library checkin and transfer policy
hy: Սահմանիր գրադարանի հետ ընդունման և տեղափոխման քաղաքականությունը

en: Set library checkin and transfer policy
hy: Սահմանիր գրադարանի հետ ընդունման և տեղափոխման քաղաքականությունը

en: Set library, desk and register
hy: Կարգաբերեք գրադարանը, սեղանը և գրանցողը

note: A
en: Set lowest priority
hy: Կարգաբերեք նվազագույն առաջնայնությունը

en: Set notice/status triggers for overdue items
hy: Տեղադրիր հիշեցման/կարգավիճակի սկզբնավորողները ժամկետանց նյութերի համար։

en: Set notice/status triggers for overdue items
hy: Տեղադրիր հիշեցման/կարգավիճակի սկզբնավորողները ժամկետանց նյութերի համար

en: Set permissions
hy: Դիր թույլտվությունները

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' no_html = 1
en: Set permissions for %s
hy: Դիր թույլտվությունները %s -ի համար

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc'
en: Set permissions for %s
hy: Դիր թույլտվությունները %s -ի համար

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' no_html = 1
en: Set permissions for %s &rsaquo; Patrons &rsaquo; Koha
hy: Դիր թույլտվությունները %s -ի համար &rsaquo; Հաճախորդներ &rsaquo; Կոհա

en: Set request as pending
hy: Սահմանել հարցումը որպես առկախ

note: INPUT type=submit name=submit
en: Set status
hy: Դիր կարգավիճակը

en: Set the date received to today?
hy: Կարգաբերե՞լ ստացման ամսաթիվը այսօրվանով։

en: Set to 'yes' to show this library as a search option and on the Libraries page in the OPAC.
hy: Սահմանեք «այո»՝ այս գրադարանը որպես որոնման տարբերակ և ՀՕԱՔ-ի Գրադարաններ էջում ցուցադրելու համար:

en: Set to patron
hy: Տեղադրեք ընթերցողին

en: Set up database
hy: Կարգաբերեք շտեմարանը

note: INPUT type=submit
en: Set up some of Koha's basic requirements
hy: Կարգաբերեք Կոհայի որոշ հիմնական պահանջները

en: Set user permissions
hy: Տեղադրեք օգտվողի թույլտվությունները

note: BUTTON
en: Set virtual keyboard layout
hy: Սահմանեք վիրտուալ ստեղնաշարի դասավորությունը

en: Setting a value here will prevent patron from circulating materials and placing holds on the OPAC
hy: Այստեղ արժեք սահմանելը թույլ չի տա այցելուին նյութեր շրջանառել և ՀՕԱՔ-ում պահումներ տեղադրել

en: Settings
hy: Կարգավորումներ

en: Settings
hy: Կարգաբերումներ

en: Share
hy: Կիսիր

note: %1$s:  bibliotitle | html
en: Share %s to Mana
hy: Կիսիր %s Mana-ի հետ

en: Share anonymous usage statistics with the Koha community?
hy: Կիսվե՞լ Կոհա համայնքի հետ անանուն օգտագործման վիճակագրությամբ։

en: Share content (subscriptions, reports) with the Koha community
hy: Կիսիր բովանդակությունը (բաժանորդագրություններ, հաշվետվություններ) Կոհայի համայնքի հետ

en: Share content with Mana KB
hy: Կիսիր բովանդակությունը Mana KB-ի հետ

en: Share content with Mana KB
hy: Կիսիր բովանդակությունը Mana KB-ի հետ

en: Share content with Mana KB &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
hy: Կիսիր բովանդակությունը Mana KB-ի հետ &rsaquo; Կառավարում &rsaquo; Կոհա

en: Share content with Mana KB?
hy: Կիսե՞լ բովանդակությունը Mana KB-ի հետ

en: Share content with the Koha community using Mana KB
hy: Կիսիր բովանդակությունը Կոհա համայնքի հետ օգտագործելով Mana KB-ն

en: Share my Koha usage statistics:
hy: Կիսիր իմ Կոհայի օգտագործման վիճակագրությունը։

en: Share template
hy: Կիսվեք ձևանմուշով

note: A
en: Share the subscription with other libraries. Your email address will be associated to your sharing.
hy: Կիսիր բաժանորդագրությունը այլ գրադարանների հետ։ Քո էլ․ փոստի հասցեն կկապվի քո կիսմանը։

en: Share usage statistics
hy: Կիսվիր օգտագործման վիճակագրությամբ

en: Share with Mana
hy: Կիսիր Mana-ի հետ

en: Share with the Koha community the usage statistics of your Koha installation
hy: Կոհա համայնքի հետ կիսվիր քո Կոհա տեղադրման օգտագործման վիճակագրությամբ

note: A
en: Share your report with Mana Knowledge Base
hy: Կիսիր քո հաշվետվությունը Mana գիտելիքի շտեմարանի հետ

en: Share your usage statistics
hy: Կիսվիր քո օգտագործման վիճակագրությամբ

en: Shared
hy: Կիսված

note: OPTGROUP
en: Shared templates
hy: Կիսված ձևանմուշներ

en: Shared:
hy: Կիսված։

note: SCRIPT
en: Sharpen
hy: Կտրուկացնել

en: She was also a practicing Justice of the Peace, a stalwart of the Levin Pottery Club and much loved mother of Simon and Jeremy, and grandmother of Ben, Toby, Anna, Charlotte and Billy.
hy: Նա նաև խաղաղության արդարադատ էր, Levin Pottery Club-ի հաստատակամը և Սայմոնի և Ջերեմիի շատ սիրելի մայրը և Բենի, Թոբիի, Աննայի, Շառլոտայի և Բիլի տատիկը:

en: Shelving control number
hy: Դարակի ստուգիչ համար

en: Shelving location
hy: Դարակի վրա տեղաբաշխում

en: Shelving location (code)
hy: Դարականիշի վայր (կոդ)

en: Shelving location (items.location) is:
hy: Դարակի վրայի տեղադրում (items.location)։

en: Shelving location (usually appears when adding or editing an item). LOC maps to items.location in the Koha database.
hy: Դարակի գտնվելու վայրը (սովորաբար հայտնվում է, երբ ավելացվում կամ խմբագրվում է նյութը): LOC-ի քարտեզները Koha-ի շտեմարանի items.location -ում:

en: Shelving location selected:
hy: Տեղաբաշխման վայրը ընտրված է։

en: Shelving location:
hy: Դարականիշի վայր։

en: Shelving location:
hy: Դարականիշի վայր։

en: Shibboleth login failed
hy: Շիբոլեթ գրանցումը ձախողվեց

en: Shift is "Shift"
hy: Անցումը "Shift" է

en: Shipment cost
hy: Առաքման գին

en: Shipment cost:
hy: Առաքման գին:

en: Shipment date
hy: Առաքման ամսաթիվ:

en: Shipment date reverse
hy: Առաքման ամսաթվի հակառակը:

en: Shipment date:
hy: Առաքման ամսաթիվ:

en: Shipment date:
hy: Առաքման ամսաթիվ:

note: %1$s:  shipmentdateto | $KohaDates
en: Shipment date: All until %s
hy: Առաքման ամսաթիվ։ բոլորը մինչ %s

en: Shipping cost for invoice
hy: Վճարահաշվի համար առաքման գին

en: Shipping cost:
hy: Առաքման գին:

en: Shipping cost:
hy: Առաքման գին:

en: Shipping fund:
hy: Առաքման բյուջե:

en: Shortcut
hy: Կարճուղի

en: Shortcut keys
hy: Դյուրանցման բանալիները

note: %1$s:  alert.HIGHHOLDS.returndate | $KohaDates %2$s:  alert.HIGHHOLDS.duration  | html
en: Shortened due date would have been %s (%s days).
hy: Կարճեցված վերադարձի ժամկետը կլինի %s (%s օր)։

en: Show
hy: Ցույց տուր

note: %1$s:  patron.return_claims.unresolved.count | html
en: Show %s unresolved claims
hy: Ցույց տուր %s չլուծված հայց

en: Show MARC
hy: Ցույց տուր ՄԵԸՔ

en: Show MARC tag documentation links
hy: Ցույց տուր ՄԵԸՔ փաստաթղթերի կապերը

en: Show SQL code
hy: Ցույց տուր SQL կոդը

en: Show active baskets only
hy: Ցույց տուր միայն ակտիվ զամբյուղները

en: Show active funds only
hy: Ցույց տուր միայն ակտիվ ֆոնդերը

en: Show active vendors only
hy: Ցույց տուր միայն ակտիվ մատակարարներին

en: Show actual/estimated values
hy: Ցույց տուր իրական/գնահատված արժեքները

en: Show advanced pattern
hy: Ցույց տուր ընդլայնված ձևանմուշը

note: A
en: Show advanced search (Ctrl-Alt-S)
hy: Գնա խորացված փնտրում (Ctrl-Alt-S)

en: Show all
hy: Ցույց տալ ամբողջը

note: %1$s:  patron.return_claims.count | html
en: Show all %s claim(s)
hy: Ցույց տուր բոլոր %s հայցերը

en: Show all active baskets
hy: Ցույց տուր բոլոր ակտիվ զամբյուղները

en: Show all baskets
hy: Ցույց տուր բոլոր զամբյուղները

en: Show all columns
hy: Ցույց տուր բոլոր սյունակները

note: SCRIPT
en: Show all credit types
hy: Ցույց տուր կրեդիտի բոլոր տեսակները

note: SCRIPT
en: Show all debit types
hy: Ցույց տուր դեբիտի բոլոր տեսակները

en: Show all details
hy: Ցույց տուր բոլոր մանրամասները

en: Show all items
hy: Ցույց տուր բոլոր նյութերը

note: For the first occurrence, %1$s:  hiddencount | html
en: Show all items (%s hidden)
hy: Ցույց տուր բոլոր նյութերը (%s թաքնված)

en: Show all orders
hy: Ցույց տուր բոլոր պատվերները

en: Show all suggestions
hy: Ցույց տալ առաջարկները

note: SCRIPT
en: Show all transactions
hy: Ցույց տուր բոլոր տրանզակցիաները

en: Show all vendors
hy: Ցույց տուր բոլոր մատակարարներին

en: Show any items currently checked out:
hy: Ցույց տուր այն նյութերը, որոնք սպասարկված են։

note: INPUT type=submit
en: Show barcode
hy: Ցույց տուր շտրիխկոդը

note: %1$s:  booksellername | html
en: Show baskets for vendor %s
hy: Ցույց տուր զամբյուղներ այս մատակարարի համար %s

en: Show biblio
hy: Ցույց տուր բիբլիոն

note: SCRIPT
en: Show blocks
hy: Ցույց տուր բլոկները

en: Show brief form
hy: Ցույց տուր հակիրճ ձևը

note: SCRIPT
en: Show caption
hy: Ցույց տուր որսումը

en: Show category:
hy: Ցույց տուր դասը։

en: Show chart
hy: Ցույց տուր դիագրաման

en: Show checkouts
hy: Ցույց տուր դուրս տրումները

en: Show checkouts to guarantor
hy: Ցույց տուր դուրս տրումները երաշխավորին

en: Show checkouts to guarantors
hy: Ցույց տուր դուրս տրումները երաշխավորներին

en: Show collapsed fields:
hy: Ցույց տուր պայթեցված դաշտերը։

en: Show data menus
hy: Ցույց տուր տվյալների ընտրացանկերը

en: Show details
hy: Ցույց տուր մանրամասները

en: Show expired
hy: Ցույց տուր ժամկետանցները

note: SCRIPT
en: Show fields verbatim
hy: Բառացի ցույց տուր դաշտերը

en: Show fines to guarantor
hy: Ցույց տուր տուգանքները երաշխավորին

en: Show fines to guarantors
hy: Ցույց տուր տուգանքները երաշխավորներին

en: Show full form
hy: Ցույց տուր լրիվ ձևը

note: SCRIPT
en: Show help for this tag
hy: Այս ցուցչի համար ցույց տուր օգնությունը

note: SCRIPT
en: Show helpers for fixed and coded fields
hy: Ցույց տուր օգնականներին սևեռված և կոդավորված դաշտերի համար

note: %1$s:  hold_count | html
en: Show holds (%s)
hy: Ցույց տուր պահումները (%s)

en: Show in OPAC?
hy: Ցույց տա՞լ ՀՕԱՔ-ում

en: Show in Staff interface?
hy: Ցույց տա՞լ Աշխատակազմի միջերեսում։

en: Show in staff interface?
hy: Ցույց տա՞լ աշխատակազմի միջերեսում։

en: Show inactive budgets
hy: Ցույց տուր ոչ ակտիվ բյուջեները

note: SCRIPT
en: Show invisible characters
hy: Ցույց տուր անտեսանելի նիշերը

en: Show less
hy: Ցույց տուր ավելի քիչը

en: Show matching titles
hy: Ցույց տուր համընկնող վերնագրերը

en: Show more
hy: Ցույց տուր ավելին

en: Show my funds only
hy: Ցույց տուր միայն իմ բյուջեները

en: Show my funds only:
hy: Ցույց տուր միայն իմ բյուջեները։

en: Show old recalls
hy: Ցույց տուր հին հետ կանչերը

en: Show only mine
hy: Ցույց տուր միայն իմը

en: Show only renewed
hy: Ցույց տուր միայն թարմացվածները

en: Show only subscriptions
hy: Ցույց տուր միայն բաժանորդագրությունները

en: Show past entries
hy: Ցույց տուր նախկին մուտքերը

en: Show subscriptions
hy: Ցույց տուր բաժանորդագրությունները

note: %1$s:  suggestionid | html
en: Show suggestion #%s
hy: Ցույց տուր առաջարկը #%s

en: Show tags
hy: Ցույց տուր ցուցիչները

note: BUTTON
en: Show the last checkin message
hy: Ցույց տուր վերջին հետ ընդունման հաղորդագրությունը

en: Show/hide columns:
hy: Ցույց տուր/թաքցրու սյունակները։

en: Showing only available items
hy: Ցույց է տալիս միայն մատչելի նյութերը

note: %1$s:  current_page | html %2$s:  total_pages | html
en: Showing page %s of %s
hy: Ցույց է տալիս էջը %s մինչև %s

en: Shown
hy: Ցուցադրված

en: Shows on transit slips
hy: Ցույց է տալիս տեղափոխման մեջ գտնվող ժապավենները

en: Simple DC-RDF
hy: Պարզ DC-RDF

en: Since
hy: Մինչ

note: SCRIPT
en: Single holiday: %s
hy: Եզակի տոն: %s

en: Size
hy: Չափ

en: Size (bytes)
hy: Չափ (բայթեր)

en: Skip
hy: Բաց թողնել

en: Skip closed days
hy: Բաց թողեք փակ օրերը

en: Skip issue number
hy: Բաց թող նյութի համարը

en: Skip items on hold awaiting pickup:
hy: Անտեսիր վերցնելուն սպասող պահման նյութերը։

en: Skip items on loan:
hy: Բաց թող տացքի նյութերը։

en: Slash separated text (.csv)
hy: Սլեշով բաժանված տեքստ (.csv)

en: Slip
hy: Ժապավեն

en: Small text
hy: Փոքր տեքստ

en: Society or association
hy: Ընկերություն կամ միավորում

en: Some Perl modules are missing.
hy: Որոշ Perl մոդուլները բացակայում են։

en: Some Perl modules require upgrade.
hy: Perl -ի որոշ մոդուլներ պահանջում են թարմացում։

en: Some error occurred while rejecting the cancellation request. Please check the logs
hy: Որոշ սխալ տեղի ունեցավ չեղարկման հարցումը մերժելիս: Խնդրում ենք ստուգել տեղեկամատյանները

en: Some examples of compatible price fields include "$9.99", "9.99 USD", "$9.99 USD", "9.99 USD (10.00 CAN)", "$9.99 USD (paperback)". These examples assume USD is the active currency.
hy: Համընկնող գների դաշտերի որոշ օրինակներ ներառում են՝ "$9.99", "9.99 USD", "$9.99 USD", "9.99 USD (10.00 CAN)", "$9.99 USD (paperback)"։ Այս օրինակներում ենթադրվում է որ USD ակտիվ արտարժույթ է։

note: SCRIPT
en: Some fields are not valid:
hy: Որոշ դաշտեր թույլատրված չեն։

en: Some of your tables have problems with their auto_increment values which may lead to data loss.
hy: Ձեր որոշ աղյուսակներ ունեն խնդիրներ իրենց auto_increment արժեքների հետ, որը կհանգեցնի տվյալների կորստի։

en: Some or all of the barcodes in the range you have selected have no corresponding items.
hy: Ձեր ընտրած տիրույթի որոշ կամ բոլոր շտրիխ-կոդերը չունեն համապատասխան նյութեր:

en: Some patrons have requested a privacy on returning item but the AnonymousPatron pref is not set correctly. Set it to a valid borrower number or checkins for these patrons will fail.
hy: Որոշ օգտատերեր պահանջել են գաղտնիություն նյութի վերադարձի ժամանակ, բայց AnonymousPatron նախապատվությունը ճիշտ չի դրված։ Եթե ցանկանում ես որ այս հնարավորությունը ճիշտ աշխատի ապա դրան տուր ընթերցողի ճիշտ թիվ կամ հետ ընդունումներ։

en: Some records have not been automatically added because they match an existing record in your catalog:
hy: Որոշ գրառումներ ավտոմատ չեն ավելացվել քանի որ դրանք համընկնում են քարտարանում առկա գրառմանը:

note: %1$s:  bad_yaml_prefs.join(', ') | html
en: Some system preferences have badly formatted YAML content: %s
hy: Համակարգային որոշ նախապատվություններ վատ են ձևավորել YAML բովանդակությունը: %s

en: Something else
hy: Ինչ որ այլ բան

en: Something went wrong when creating the patron. Check the logs.
hy: Ինչ որ բան սխալ է ընթերցող ստեղծելիս։ Ստուգեք տեղեկամատյանները։

en: Something went wrong when updating the patron. Check the logs.
hy: Ինչ որ բան սխալ է ընթերցողին թարմացնելիս։ Ստուգեք տեղեկամատյանները։

note: SCRIPT
en: Something went wrong, cannot save
hy: Ինչ որ բան սխալ է գնացել, հիշելը հնարավոր չէ

note: SCRIPT
en: Something went wrong, check your CSV file.
hy: Ինչ որ բան սխալ է գնացել, ստուգեք ձեր CSV նիշքը։

note: SCRIPT
en: Something wrong happened, please contact the Koha administrator
hy: Ինչ-որ սխալ տեղի ունեցավ, խնդրում ենք կապվել Կոհա կառավարիչի հետ։

en: Sorry, but there are no results for your search.
hy: Ցավում եմ, բայց քո որոնման համար արդյունքներ չկան։

note: %1$s:  error.value | html
en: Sorry, but we did not find a record for number: %s.
hy: Կներեք, բայց մենք չգտանք գրառում %s համարով։

en: Sorry, but we did not find any MARC tags in the reference record.
hy: Ներեցեք, բայց մենք չգտանք ՄԵԸՔ պիտակներ տեղեկատու գրառումում:

en: Sorry, the CAS login failed.
hy: Ցավում եմ, CAS գրանցումը ձախողվեց։

en: Sorry, there is no result for your search.
hy: Ցավում եմ, բայց քո որոնման համար արդյունքներ չկան։

en: Sorry, your request had no results.
hy: Քո փնտրումը անարդյունք է։

note: SCRIPT
en: Sort
hy: Տեսակավորում

en: Sort
hy: Տեսակավորում

en: Sort 1
hy: Տեսակավորում 1

en: Sort 2
hy: Տեսակավորում 2

en: Sort by
hy: Տեսակավորված ըստ

en: Sort by :
hy: Տեսակավորված ըստ :

en: Sort by:
hy: Տեսակավորված ըստ:

en: Sort field 1:
hy: Տեսակավորման դաշտ 1:

en: Sort field 2:
hy: Տեսակավորման դաշտ 2:

en: Sort order:
hy: Տեսակավորելու կարգը՝

note: SCRIPT
en: Sort routine missing
hy: Տեսակավորման երթուղին բացակայում է

note: SCRIPT
en: Sort table by column ascending
hy: Աղյուսակը դասավորել ըստ սյունակի աճման

note: SCRIPT
en: Sort table by column descending
hy: Աղյուսակը դասավորել ըստ սյունակի նվազման

en: Sort this list by:
hy: Տեսակավորիր այս ցուցակը ըստ:

en: Sort1
hy: Տեսակավորում1

en: Sort2
hy: Տեսակավորում2

en: Sortable
hy: Տեսակավորվող

en: Sorting
hy: Տեսակավորում...

en: Sorting routine
hy: Տեսակավորման երթուղի

en: Sound
hy: Ձայն

en: Sound:
hy: Ձայն։

en: Source
hy: Աղբյուր

en: Source (incoming) record check field
hy: Սկզբնաղբյուր (մուտքային) գրառման ստուգման դաշտ

note: SCRIPT
en: Source code
hy: Սկզբնական կոդ

en: Source in use?
hy: Սկզբնաղբյու՞րը օգտագործվում է։

en: Source library:
hy: Սկզբնական գրադարան։

note: SCRIPT
en: Source of classification or shelving scheme
hy: Դասակարգման աղբյուր կամ դարակավորման սխեմա

en: Source records
hy: Սկզբնական գրառումներ

en: Source:
hy: Աղբյուր։

en: Space ( )
hy: Բացատ ()

en: Space separation between symbol and value:
hy: Նիշի և արժեքի միջև բացատով բաժանում։

en: Spanish
hy: Իսպաներեն

note: SCRIPT
en: Special character
hy: Հատուկ նիշ

note: SCRIPT
en: Special character...
hy: Հատուկ նիշ․․․

en: Special relationship:
hy: Հատուկ կապ։

en: Special thanks to the following organizations
hy: Հատուկ երախտագիտություն հետևյալ կազմակերպություններին

en: Specialized
hy: Մասնագիտացված

note: For the first occurrence, %1$s:  INCLUDE 'date-format.inc'
en: Specify date on which to resume %s:
hy: Սահմանիր ամսաթիվը երբ վերսկսում ես %s:

note: For the first occurrence, %1$s:  INCLUDE 'date-format.inc'
en: Specify due date %s:
hy: Սահմանիր վերադարձի ամսաթիվը %s:

en: Specify how the holiday should repeat.
hy: Սահմանիր ինչպես պետք է տոնը կրկնվի

en: Specify if waiting holds can be cancelled for a given patron category.
hy: Նշեք, արդյոք սպասման պահումները կարող են չեղարկվել տվյալ այցելուի դասի համար:

note: %1$s:  INCLUDE 'date-format.inc'
en: Specify return date %s:
hy: Սահմանիր վերադարձի ամսաթիվը %s:

en: Specify the article request fee for a given patron category.
hy: Նշեք հոդվածի հայտի վճարը այցելուի տվյալ դասի համար:

en: Specify the default policy for lost item fees on return.
hy: Հատկորոշիր վերադարձի ժամանակ կորած նյութերի գումարի գանձման լռակյաց կարգը։

en: Specify the maximum number simultaneous current article requests a patron of a given category can have.
hy: Նշեք տվյալ դասի այցելուի կողմից ներկայացված հոդվածների միաժամանակյա պահանջների առավելագույն քանակը:

note: SCRIPT
en: Spellcheck
hy: Ուղղագրության ստուգում

note: SCRIPT
en: Spellcheck Language
hy: Ուղղագրության ստուգում

note: SCRIPT
en: Spellcheck...
hy: Ուղղագրության ստուգում․․․

en: Spent
hy: Օգտագործված

en: Spent &rsaquo; Acquisitions &rsaquo; Koha
hy: Ծախսված &rsaquo; Համալրում &rsaquo; Կոհա

note: %1$s:  fund_code | html
en: Spent - %s
hy: Ծախսված է - %s

note: %1$s:  fund_code | html
en: Spent - Fund: %s
hy: Ծախսված է - Դրամագլուխ։ %s

en: Spent amount:
hy: Ծախսած գումար։

note: A
en: Spent from this fund
hy: Ծախսված է այս դրամագլխից

note: SPAN
en: Spent from this fund and children
hy: Ծախսված է այս դրամագլխից և երեխաներից

en: Spine label
hy: Կողային պիտակ

en: Spine labels &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha
hy: Կողի պիտակներ &rsaquo; Գործիքներ &rsaquo; Կոհա

en: Split call numbers:
hy: Բաժանիր դասիչները։

note: SCRIPT
en: Split cell
hy: Բաժանիր բջիջը

en: Splitting routine
hy: Բաժանման երթուղի

en: Splitting routine:
hy: Բաժանման երթուղի։

en: Splitting rule
hy: Բաժանման օրենք

en: Splitting rule added successfully.
hy: Բաժանման կանոնը հաջողությամբ ավելացվեց:

en: Splitting rule code:
hy: Բաժանման օրենքի կոդ։

en: Splitting rule deleted successfully.
hy: Բաժանման կանոնը հաջողությամբ ջնջված է:

en: Splitting rule updated successfully.
hy: Բաժանման կանոնը հաջողությամբ թարմացվել է:

en: Splitting rule:
hy: Բաժանման օրենք։

note: SCRIPT
en: Spring
hy: Գարուն

note: SCRIPT
en: Square
hy: Քառակուսի

en: Staff
hy: Աշխատակազմ

en: Staff
hy: Աշխատակազմ

en: Staff - Internal note
hy: Աշխատակազմ - Ներքին նշում

en: Staff access, allows viewing of catalogue in staff interface
hy: Աշխատակազմի հասանելիություն, որը թույլ է տալիս քարտարանի դիտումը աշխատակազմի միջերեսում

en: Staff interface
hy: Աշխատակազմի միջերես

note: SCRIPT
en: Staff interface MARC editor
hy: Աշխատակազմի միջերեսի ՄԵԸՔ խմբագրիչ

en: Staff interface and OPAC
hy: Աշխատակազմի միջերես և ՀՕԱՔ

en: Staff members are not allowed to access patron's checkout history
hy: Աշխատակազմի անդամները իրավասու չեն տեսնելու ընթերցողի դուրս տրումների պատմությունը

en: Staff members are not allowed to access patron's holds history
hy: Աշխատակազմի անդամները իրավասու չեն մուտք ունենալու ընթերցողի պահումների պատմությանը

en: Staff members are not allowed to discharge borrowers, nor borrowers to request a discharge.
hy: Աշխատակազմի անդամները իրավասու չեն ներելու ընթերցողներին, ոչ էլ ընթերցողները կարող են դիմելու ներման։

en: Staff note
hy: Աշխատակազմի նշում

en: Staff note:
hy: Աշխատակազմի նշում։

en: Staff notes
hy: Աշխատակազմի նշումներ

en: Staff notes:
hy: Աշխատակազմի նշումներ։

en: Staff only
hy: Միայն աշխատակազմը

note: I
en: Staff patron
hy: Աշխատակազմի ընթերցող

en: Stage MARC records
hy: Փուլավորիր ՄԵԸՔ գրառումները

en: Stage MARC records for import
hy: Ներմուծման համար փուլավորիր MARC գրառումներ

en: Stage MARC records for import
hy: Ներմուծման համար փուլավորիր ՄԵԸՔ գրառումները

en: Stage MARC records for import &rsaquo; Cataloging &rsaquo; Koha
hy: Ներմուծման համար փուլավորիր ՄԵԸՔ գրառումները &rsaquo; Քարտագրում &rsaquo; Կոհա

en: Stage MARC records into the reservoir
hy: Ռեզերվուարում փուլավորիր ՄԵԸՔ գրառումները

note: INPUT type=submit
en: Stage for import
hy: Փուլավորիր ներմուծման համար

en: Stage records for import
hy: Ներմուծման համար փուլավորիր գրառումները

en: Staged
hy: Փուլավորված

note: %1$s:  staged_and_ready.count | html
en: Staged & ready (%s)
hy: Փուլավորված և պատրաստ (%s)

note: SCRIPT
en: Staged MARC import
hy: Փուլավորված ՄԵԸՔ ներմուծում

note: SCRIPT
en: Staged MARC records for import
hy: Ներմուծման համար փուլավորված ՄԵԸՔ գրառումներ

en: Staged and ready
hy: Փուլավորված և պատրաստ

en: Staged by
hy: Փուլավորված

en: Staged:
hy: Փուլավորված։

en: Stages
hy: Փուլեր

en: Stages &amp; duration in days
hy: Փուլեր &amp; տևողությունը օրերով

en: Stages can be re-ordered by using the
hy: Փուլերը կարելի է վերադասավորել օգտագործելով

en: Standard
hy: Ստանդարտ

en: Standard ID:
hy: Ստանդարտ ID:

en: Standard number
hy: Ստանդարտ համար

en: Standard number:
hy: Ստանդարտ համար։

en: Standard rules for all libraries
hy: Բոլոր գրադարանների համար ստանդարտ օրենքներ։

en: Standard:
hy: Ստանդարտ:

en: Standing orders do not close when received.
hy: Մշտական պատվերները ստացվելուց հետո չեն փակվում։

en: Start adding cash registers
hy: Սկսիր դրամարկղային մեքենաների ավելացումը

en: Start date
hy: Սկզբի ամսաթիվ

en: Start date:
hy: Սկզբի ամսաթիվ:

en: Start date:
hy: Սկզբի ամսաթիվ:

en: Start defining libraries
hy: Սկսիր սահմանել գրադարաններ

en: Start defining quotes
hy: Սկսիր սահմանել մեջբերումները

note: SCRIPT
en: Start list at number
hy: Սկսել ցուցակը թվով

en: Start of date range
hy: Ամսաթվի տիրույթի սկիզբ

en: Start of interval
hy: Տիրույթի սկիզբ

note: INPUT type=submit
en: Start search
hy: Սկսիր որոնումը

en: Start using Koha
hy: Սկսվիր Կոհայի օգտագործումը

en: Started
hy: Մեկնարկել է

en: Started:
hy: Մեկնարկել է։

en: Starter CSV file
hy: Ստարտեր CSV նիշք

note: INPUT type=text name=start_card
en: Starting card number
hy: Սկսվող քարտի համար

note: INPUT type=text name=start_label
en: Starting label number
hy: Սկսվող Պիտակի համար

en: Starting with:
hy: Սկսվում է

en: Starts with
hy: Սկսվում է սրանով

en: State
hy: Վիճակ

en: State:
hy: Նահանգ:

en: State:
hy: Վիճակ։

en: Statistic 1 done on:
hy: Վիճակագրություն 1 կատարված է:

en: Statistic 1:
hy: Վիճակագրություն 1:

en: Statistic 2 done on:
hy: Վիճակագրություն 2 կատարված է:

en: Statistic 2:
hy: Վիճակագրություն 2:

en: Statistical
hy: Վիճակագրական

en: Statistical patron:
hy: Վիճակագրական հաճախորդ։

en: Statistics
hy: Վիճակագրություն

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc'
en: Statistics for %s
hy: Վիճակագրություն սրա համար %s

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' invert_name = 1
en: Statistics for %s
hy: Վիճակագրություն սրա համար %s

en: Statistics wizards
hy: Վիճակագրության Վարպետ

en: Status
hy: Վիճակ

en: Status changed
hy: Վիճակը փոխված է

en: Status unknown
hy: Կարգավիճակն անհայտ է

en: Status:
hy: Վիճակ։

en: Status:
hy: Վիճակ։

en: Status: Disabled
hy: Կարգավիճակը՝ անաշխատունակ

en: Status: Enabled
hy: Կարգավիճակը՝ միացված

en: Statuses
hy: Վիճակներ

en: Statuses of agreements (e-resource management module)
hy: Պայմանագրերի կարգավիճակ (էլեկտրոնային ռեսուրսների կառավարման մոդուլ)

en: Statuses of the licenses (e-resource management module)
hy: Արտոնագրերի կարգավիճակ (էլեկտրոնային ռեսուրսների կառավարման մոդուլ)

en: Statuses of the licenses' agreements (e-resource management module)
hy: Արտոնագրի պայմանագրերի կարգավիճակները (էլեկտրոնային ռեսուրսների կառավարման մոդուլ)

en: Std. Number
hy: Ստանդարտ համար

en: Step 1 of 5: Name the new definition
hy: Քայլ 1 ընդամենը 5: Նոր սահմանման անուն

en: Step 1 of 6: Choose a module
hy: Քայլ 1 ընդամենը 6: Ընտրիր մոդուլը

note: %1$s:  IF (usecache) %2$s:  END
en: Step 1 of 6: Choose a module to report on,%s Set cache expiry, %s and choose report visibility
hy: Քայլ 1 ընդամենը 6-ից: Ընտրիր հաշվետվության մոդուլը այստեղից %s Տեղադրի քեշի ժամկետի լրանալը, %s և ընտրի հաշվետվության տեսանելիությունը

en: Step 2 of 5: Choose the area
hy: Քայլ 2 ընդամենը 5: Ընտրիր տարածքը

en: Step 2 of 6: Pick a report type
hy: Քայլ 2 ընդամենը 6 : Ընտրիր հաշվետվության տեսակը

en: Step 2: Choose the area
hy: Քայլ 2 ։ Ընտրիր տարածքը

en: Step 3 of 5: Choose a column
hy: Քայլ 3 ընդամենը 5: Ընտրի սյունակը

en: Step 3 of 6: Select columns for display
hy: Քայլ 3 ընդամենը 6 Ընտրիր սյունակները արտածման համար

en: Step 3: Choose a column
hy: Քայլ 3 ։ Ընտրիր սյունակը

en: Step 4 of 5: Specify a value
hy: Քայլ 4 ընդամենը 5: Բնութագրեք արժեքը

en: Step 4 of 6: Select criteria to limit on
hy: Քայլ 4 ընդամենը 6 : Ընտրիր սահմանափակման չափանիշը

en: Step 4: Specify a value
hy: Քայլ 4 : Սահմանիր Արժեքներ

en: Step 5 of 5: Confirm details
hy: Քայլ 5 ընդամենը 5։ Հաստատիր մանրամասները

en: Step 5 of 6: Pick which columns to total
hy: Քայլ 5 ընդամենը 6 : Ընտրիր որ սյունակները հանրագումարի բերել

en: Step 5: Confirm definition
hy: Քայլ 5 ։ Հաստատիր սահմանումը

en: Step 6 of 6: Choose how you want the report ordered
hy: Քայլ 6 ընդամենը 6 : Ընտրիր ինչպես ես ուզում հաշվետվությունը դասավորել

en: Step 6 of 6: Select how you want the report ordered
hy: Քայլ 6 ընդամենը 6: Ընտրիր ինչպես ես ուզում հաշվետվությունը դասավորել

note: For the first occurrence, %1$s:  numberpending | html
en: Still %s servers to search
hy: Դեռ %s փնտրման կայաններ կան

en: Still checked out
hy: Դեռ սպասարկված է

en: Stock rotation
hy: Պահեստի պտույտ

en: Stock rotation
hy: Պահեստի պտույտ

en: Stock rotation &rsaquo; Cataloging &rsaquo; Koha
hy: Պահեստի պտույտ &rsaquo; Քարտագրում &rsaquo; Կոհա

en: Stock rotation advance
hy: Բաժնետոմսերի ռոտացիայի առաջխաղացում

en: Stock rotation details
hy: Պահեստի պտույտի մանրամասներ

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc'
en: Stock rotation details for %s
hy: Պահեստի պտույտի մանրամասներ %s

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title-head.inc'
en: Stock rotation details for %s &rsaquo; Catalog &rsaquo; Koha
hy: Պահեստի պտույտի մանրամասներ սրա համար %s &rsaquo; Քարտարան &rsaquo; Կոհա

en: Stock rotation repatriation
hy: Բաժնետոմսերի ռոտացիայի հայրենադարձություն

en: Stockholm University Library, Sweden
hy: Ստոկհոլմի համալսարանի գրադարան, Շվեդիա

en: Stopped
hy: Կանգնեցված

en: Street number
hy: Փողոցի համար

en: Street number:
hy: Փողոցի թիվ։

en: Street type
hy: Փողոցի տեսակ

note: SCRIPT
en: Strikethrough
hy: Ջնջված գծով

en: String
hy: Տող

en: Student count
hy: Ուսանողի հաշվարկ

note: SCRIPT
en: Style
hy: Ոճ

en: Sub total
hy: Ենթագումար

en: Subfield
hy: Ենթադաշտ

en: Subfield code:
hy: Ենթադաշտի կոդ։

en: Subfield code:
hy: Ենթադաշտի կոդ։

en: Subfield constraints
hy: Ենթադաշտի սահմանափակումներ

en: Subfield separator:
hy: Ենթադաշտի բաժանիչ:

note: SCRIPT
en: Subfield ‡
hy: Ենթադաշտ ‡

en: Subfield:
hy: Ենթադաշտ։

note: %1$s:  mss.tagsubfield | html
en: Subfield: %s
hy: Ենթադաշտ։ %s

en: Subfields
hy: Ենթադաշտեր

en: Subfields:
hy: Ենթադաշտեր։

en: Subgroup
hy: Ենթախումբ

note: INPUT type=text name=subgroup
en: Subgroup code
hy: Ենթախմբի կոդ

note: INPUT type=text name=subgroupdesc
en: Subgroup name
hy: Ենթախմբի անուն

en: Subgroup:
hy: Ենթախումբ։

en: Subject
hy: Առարկա

en: Subject heading:
hy: Խորագիր։

en: Subject line:
hy: Խորագրի տող։

en: Subject phrase
hy: Խորագրային արտահայտություն

en: Subject sub-division:
hy: Թեմատիկ ենթաբաժին։

en: Subject(s)
hy: Խորագրեր

en: Subject:
hy: Խորագիր։

en: Subject:
hy: Խորագիր։

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.subject | $raw
en: Subject: %s
hy: Խորագիր։ %s

en: Subjects:
hy: Խորագրեր։

note: INPUT type=submit
en: Submit
hy: Հաստատել

note: INPUT type=submit
en: Submit your suggestion
hy: Հաստատիր քո առաջարկը

en: Submitting comment
hy: Ներկայացվում է մեկնաբանություն

note: SCRIPT
en: Subscript
hy: Ենթասկրիպտ

en: Subscription
hy: Բաժանորդագրություն

note: %1$s:  subscription.subscriptionid | html
en: Subscription #%s
hy: Բաժանորդագրություն #%s

note: %1$s:  loopro.object | html
en: Subscription %s
hy: Բաժանորդագրություն %s

en: Subscription ID
hy: Բաժանորդագրության ID

en: Subscription ID:
hy: Բաժանորդագրության ID:

en: Subscription batch edit
hy: Բաժանորդագրության փաթեթով խմբագրում

en: Subscription begin
hy: Բաժանորդագրությունը սկսվում է

en: Subscription call number
hy: Բաժանորդագրության դասիչի թիվ

note: %1$s:  END
en: Subscription closed %s
hy: Բաժանորդագրությունը փակված է %s

en: Subscription details
hy: Բաժանորդագրության մանրամասներ

en: Subscription end
hy: Բաժանորդագրության ավարտ

en: Subscription end date
hy: Բաժանորդագրության ավարտի ամսաթիվ

en: Subscription end date:
hy: Բաժանորդագրության ավարտի ամսաթիվ։

en: Subscription expired
hy: Բաժանորդագրությունը լրացել է

note: %1$s:  bibliotitle | html %2$s:  bibliosubtitle | html %3$s:  IF closed %4$s:  END
en: Subscription for %s %s %s(closed)%s
hy: Բաժանորդագրություն սրա համար %s %s %s(փակված)%s

en: Subscription history
hy: Բաժանորդագրության պատմություն

en: Subscription history &rsaquo; Serials &rsaquo; Koha
hy: Բաժանորդագրության պատմություն &rsaquo; Պարբերականներ &rsaquo; Կոհա

note: %1$s:  title | html
en: Subscription history for %s
hy: Բաժանորդագրության պատմություն %s

en: Subscription length:
hy: Բաժանորդագրության տևողություն։

en: Subscription not found.
hy: Բաժանորդագրությունը չի գտնվել։

en: Subscription num.
hy: Բաժանորդագրության համար։

en: Subscription number:
hy: Բաժանորդագրության համարը։

note: %1$s:  subscription.bibliotitle | html
en: Subscription renewal for %s
hy: Բաժանորդագրության թարմացում %s համար

en: Subscription renewed.
hy: Բաժանորդագրությունը թարմացված է։

note: For the first occurrence, %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' no_html = 1
en: Subscription routing lists for %s
hy: Բաժանորդագրության շրջաբերական ցուցակներ սրա համար %s

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc'
en: Subscription routing lists for %s
hy: Բաժանորդագրության շրջաբերական ցուցակներ սրա համար %s

en: Subscription start date
hy: Բաժանորդագրության սկիզբի ամսաթիվ

en: Subscription start date:
hy: Բաժանորդագրության սկսման ամսաթիվ։

en: Subscription summaries
hy: Բաժանորդագրության համառոտագրություններ

en: Subscription summary
hy: Բաժանորդագրության համառոտագրություն

en: Subscription title
hy: Բաժանորդագրության վերնագիր

note: %1$s:  enddate | html
en: Subscription will expire %s.
hy: Բաժանորդագրության ժամկետը կլրանա %s.

en: Subscription:
hy: Բաժանորդագրություն։

en: Subscriptions
hy: Բաժանորդագրություններ

note: %1$s:  subscriptionsnumber | html
en: Subscriptions (%s)
hy: Բաժանորդագրություններ (%s)

note: SPAN
en: Subscriptions must be associated with a bibliographic record
hy: Բաժանորդագրությունը պետք է կապված լինի մատենագիտական գրառմանը

en: Subscriptions renewed.
hy: Բաժանորդագրությունը թարմացված է։

note: SCRIPT
en: Substitute
hy: Փոխարինող

en: Substitutions
hy: Փոխարինողներ

note: SCRIPT
en: Subtitle
hy: Ենթավերնագիր

en: Subtotal
hy: Ենթահանրագումար

en: Subtotal
hy: Ենթահանրագումար

en: Subtotal for
hy: Ենթահանրագումար

en: Subtype limits
hy: Ենթատեսակի սահմանափակումներ

note: SCRIPT
en: Success
hy: Հաջողություն

note: SCRIPT
en: Success.
hy: Հաջողություն։

note: SCRIPT
en: Success: Added '%s'
hy: Հաջողություն. ավելացվել է '%s'

en: Success: Import reverted
hy: Հաջողություն։ Ներմուծումը վերականգնվեց

note: SCRIPT
en: Success: Removed '%s'
hy: Հաջողություն։ Հեռացվեց '%s'

note: SCRIPT
en: Successfully saved configuration
hy: Հաջող հիշված կարգաբերումը

en: Suggest authorities which are relevant to the term the user searched for.
hy: Առաջարկեք հեղինակություններ, որոնք առնչվում են օգտվողի որոնած տերմինին:

en: Suggest that patrons expand their searches to include broader/narrower/related terms.
hy: Առաջարկեք, որ ըներցողները ընդլայնեն իրենց որոնումները՝ ներառելով ավելի լայն/նեղ/կապված տերմիններ:

en: Suggested by
hy: Առաջարկված կողմից

en: Suggested by - on
hy: Առաջարկված է

en: Suggested by:
hy: Առաջարկված կողմից։

en: Suggested by:
hy: Առաջարկված կողմից։

note: For the first occurrence, %1$s:  books_loo.surnamesuggestedby | html %2$s:  IF ( books_loo.firstnamesuggestedby ) %3$s:  books_loo.firstnamesuggestedby | html %4$s:  END
en: Suggested by: %s%s, %s %s (
hy: Առաջարկված է։ %s%s, %s %s (

en: Suggested date from:
hy: Առաջարկված ամսաթիվ սկսած։

en: Suggested on
hy: Առաջարկված է

en: Suggester category
hy: Առաջարկվող դաս

en: Suggestible
hy: Առաջարկելի

en: Suggestion
hy: Առաջարկություն

en: Suggestion declined
hy: Առաջարկությունը մերժված է

en: Suggestion details
hy: Առաջարկության մանրամասներ

en: Suggestion information
hy: Առաջարկության տեղեկատվություն

en: Suggestion management
hy: Առաջարկության կառավարում

en: Suggestions
hy: Առաջարկություններ

en: Suggestions management
hy: Առաջարկությունների կառավարում

en: Suggestions management
hy: Առաջարկությունների կառավարում

en: Suggestions pending approval:
hy: Հաստատման սպասող առաջարկություններ։

en: Sum
hy: Գումար

en: Summary
hy: Համառոտագրություն

note: %1$s:  patron.firstname | html %2$s:  patron.surname | html %3$s:  patron.cardnumber | html
en: Summary for %s %s (%s)
hy: Համառոտագրություն %s %s (%s)

en: Summary:
hy: Համառոտագրություն:

note: SCRIPT
en: Summer
hy: Ամառ

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Sunday
hy: Կիրակի

note: SCRIPT
en: Sundays
hy: Կիրակիներ

note: I
en: Superlibrarian patron
hy: Գերգրադարանավարի հաճախորդ

note: SCRIPT
en: Superscript
hy: Վերնասկրիպտ

en: Supplemental issue
hy: Հավելյալ համար

en: Supplier metadata
hy: Մատակարարի մետատվյալներ

en: Supplier report
hy: Մատակարարի հաշվետվություն

note: BUTTON
en: Supported keyboard shortcuts
hy: Աջակցվող ստեղնաշարի դյուրանցումները

en: Surname
hy: Ազգանուն

en: Surname:
hy: Ազգանուն։

en: Surname:
hy: Ազգանուն։

en: Surveys
hy: Հարցախույզներ

en: Suspend
hy: Կասեցնել

note: %1$s:  END
en: Suspend %s
hy: Կասեցնել %s

note: INPUT type=submit
en: Suspend all holds
hy: Կասեցրու բոլոր պահումները

en: Suspend?
hy: Կասեցնե՞լ։

en: Suspension
hy: Կասեցում

en: Suspension charging interval
hy: Կասեցման գանձման տիրույթ

en: Suspension in days (day)
hy: Կասեցումը օրերով (օր)

en: Svenska (Swedish)
hy: Svenska (Շվեդերեն)

note: A
en: Switch languages
hy: Փոխել լեզուները

en: Switch to advanced editor
hy: Անցիր խորացված խմբագրիչին

en: Switch to basic editor
hy: Անցիր հիմնական խմբագրիչին

note: SCRIPT
en: Switch to or from fullscreen mode
hy: Փոխմիացիր դեպի լրիվ պաստառային ռեժիմի, կամ անջատվիր այդ ռեժիմից

en: Switching to dom indexing
hy: Անցիր dom ցուցիչավորմանը

en: Symbol
hy: Նիշ

en: Symbol:
hy: Նիշ։

note: SCRIPT
en: Symbols
hy: Նիշեր

en: Synchronize
hy: Սինխրոնացրու

note: A
en: Syndetics cover image
hy: Syndetics կազմի պատկեր

note: SCRIPT
en: Syndetics cover image (<a href='%s'>see the original image</a>)
hy: Syndetics կազմի պատկեր (<a href='%s'>տես բնօրինակ պատկերը</a>)

en: Syntax
hy: Շարահյուսություն

en: Syntax:
hy: Շարահյուսություն։

en: System
hy: Համակարգ

note: SCRIPT
en: System Font
hy: Համակարգային տառաձև

note: %1$s:  p.syspref | html %2$s:  p.value | html %3$s:  p.filename | html
en: System preference '%s' is '%s', but the file '%s' does not exist.
hy: Համակարգային '%s' նախապատվությունը '%s' է, բայց '%s' նիշքը գոյություն չունի։

note: %1$s:  p.variable | html %2$s:  IF p.value.defined %3$s:  p.value | html %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: System preference '%s' must be '0' or '1', but is %s'%s'%sNULL%s.
hy: Համակարգային նախապատվությունը '%s' պետք է լինի '0' կամ '1', բայց այն հավասար է %s'%s'%sNULL%s.

en: System preference 'AnonSuggestions' set, but AnonymousPatron preference is not set correctly. Set it to a valid borrower number if you want that this feature works correctly.
hy: Համակարգային նախապատվությունը 'AnonSuggestions' կարգաբերված է, բայց AnonymousPatron նախապատվությունը սխալ է դրված։ Կարգաբերեք այն ընթերցողի վավեր համարի, եթե ցանկանում եք որ այս հնարավորությունը ճիշտ աշխատի։

en: System preference 'AnonSuggestions' set, but AnonymousPatron preference is set to '0'. Set it to a valid borrower number if you want that this feature works correctly.
hy: Համակարգային նախապատվությունը 'AnonSuggestions' կարգաբերված է, բայց AnonymousPatron նախապատվությունը դրված է որպես '0'։ Եթե ցանկանում ես որ այս հնարավորությունը ճիշտ աշխատի ապա դրան տուր ընթերցողի վավեր համար։

en: System preference 'EasyAnalyticalRecords' set, but UseControlNumber preference is set to 'Use'. Set it to 'Don't use' or else the 'Show analytics' links in the staff interface and the OPAC will be broken.
hy: 'EasyAnalyticalRecords' համակարգային նախապատվությունը կարգաբերված է, բայց UseControlNumber նախապատվությունը կարգաբերված է 'Օգտագործիր'։ Դիր այն 'Մի օգտագործի' հակառակ դեպքում 'Ցույց տուր վերլուծականը' կապը աշխատակազմի միջերեսում և ՀՕԱՔ-ը կջարդվի։

en: System preference 'KohaAdminEmailAddress' does not contain a valid email address. Emails will not be sent.
hy: 'KohaAdminEmailAddress' համակարգային նախապատվությունը չի պարունակում վավեր էլ. փոստի հասցե: Էլ. նամակները չեն ուղարկվի։

en: System preference 'OPACPrivacy' set, but AnonymousPatron preference is set to '0'. Set it to a valid borrower number or checkins for these patrons will fail.
hy: Համակարգային նախապատվությունը 'OPACPrivacy' կարգաբերված է, բայց AnonymousPatron նախապատվությունը դրված է որպես '0'։ Եթե ցանկանում ես որ այս հնարավորությունը ճիշտ աշխատի ապա դրան տուր ընթերցողի ճիշտ թիվ կամ հետ ընդունումներ։

note: %1$s:  warnPrefOpacHiddenItems | html
en: System preference 'OpacHiddenItems' generates a warning and will produce unexpected behaviors: %s
hy: Համակարգային 'OpacHiddenItems' նախապատվությունը առաջացնում է նախազգուշացում և կստեղծի անսպասելի վարք: %s

en: System preference 'Pseudonymization' is set, but there is not 'bcrypt_settings' entry defined in the $KOHA_CONF file.
hy:  'Pseudonymization' համակարգային նախապատվությունը կարգաբերված է, բայց $KOHA_CONF նիշքում սահմանված չէ 'bcrypt_settings' մուտքը։

en: System preference 'RESTOAuth2ClientCredentials' is set, but the required Net::OAuth2::AuthorizationServer dependency is missing. The feature is disabled.
hy: Համակարգային նախապատվությունը 'RESTOAuth2ClientCredentials' կարգաբերված է, բայց պահանջվող Net::OAuth2::AuthorizationServer կախվածությունը բացակայում է։ Հնարավորությունը արգելափակված է։

en: System preference 'RequireChoosingExistingAuthority' is disabled, but needs 'AutoCreateAuthorites' enabled. Otherwise catalogers can add headings that will not be linked to authorities.
hy: Համակարգային նախապատվությունը 'RequireChoosingExistingAuthority' անջատված է, բայց կարիք ունի 'AutoCreateAuthorites' միացման։ Հակառակ դեպքում քարտագրողները կարող են ավելացնել վերնագրեր, որոնք կապված չեն լինի հեղինակավորների հետ:

note: %1$s:  warnStatisticsFieldsError | html
en: System preference 'StatisticsFields' contains field names not belonging to the items database table: %s
hy: 'StatisticsFields' համակարգային նախապատվությունը պարունակում է դաշտերի անուններ որ չեն պատկանում նյութերի շտեմարանի աղյուսակին: %s

note: INPUT type=text name=searchfield
en: System preference search
hy: Համակարգային նախապատվության փնտրում

en: System preferences
hy: Համակարգային նախապատվություններ

en: System preferences
hy: Համակարգային նախապատվություններ

en: System preferences &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
hy: Համակարգային նախապատվություններ &rsaquo; Կառավարում &rsaquo; Կոհա

note: %1$s:  searchfield | html
en: System preferences matching: %s
hy: Համակարգի նախապատվությունների համընկնումը՝ %s

en: TOTAL
hy: ԸՆԴԱՄԵՆԸ

en: TOTAL (all results)
hy: ԸՆԴԱՄԵՆԸ (բոլոր արդյունքները)

en: Tab separated text
hy: Տաբով բաժանված տեքստ

en: Tab separated text (.csv)
hy: Տաբով բաժանված տեքստ (.csv)

en: Tab:
hy: Տաբ։

note: %1$s:  subfield.tab | html
en: Tab:%s
hy: Տաբ։%s

note: SCRIPT
en: Table
hy: Աղյուսակ

note: %1$s:  tablename | html
en: Table id: %s
hy: Աղյուսակի id: %s

note: SCRIPT
en: Table of Contents
hy: Բովանդակության աղյուսակ

note: TH
en: Table of contents
hy: Բովանդակության աղյուսակ

en: Table of contents:
hy: Բովանդակության աղյուսակ։

note: SCRIPT
en: Table properties
hy: Աղյուսակի հատկություններ

en: Table settings
hy: Աղյուսակի կարգավորումներ

en: Table settings
hy: Աղյուսակի կարգավորումներ

en: Table settings &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
hy: Աղյուսակի կարգավորումներ &rsaquo; Կառավարում &rsaquo; Կոհա

en: Tabs in use
hy: Օգտագործման մեջ տաբեր

en: Tabular
hy: Տաբուլյար

en: Tabulation (\t)
hy: Տաբուլյացիա (\t)

en: Tag
hy: Ցուցիչ

note: SCRIPT
en: Tag
hy: Ցուցիչ

note: For the first occurrence, %1$s:  tagfield | html
en: Tag %s Subfield structure
hy: Ցուցիչ %s Ենթադաշտի կառուցվածք

note: %1$s:  tagfield | html
en: Tag %s Subfield structure
hy: Ցուցիչ %s Ենթադաշտի կառուցվածք

note: SCRIPT
en: Tag %s subfield %s %s in tab %s
hy: Ցուցիչ %s ենթադաշտ %s %s ներդիրում՝ %s

note: %1$s:  tagfield | html
en: Tag %s subfield structure
hy: Ցուցիչ %s Ենթադաշտի կառուցվածք

en: Tag deleted
hy: Ցուցիչը ջնջված է

note: A
en: Tag editor
hy: Պիտակի խմբագիր

note: SCRIPT
en: Tag has no subfields
hy: Ցուցիչը չունի ենթադաշտեր

en: Tag:
hy: Ցուցիչ

en: Tag:
hy: Ցուցիչ։

note: %1$s:  searchfield | html
en: Tag: %s
hy: Ցուցիչ։ %s

en: Tagged with:
hy: Տեգավորված։

en: Tags
hy: Ցուցիչներ

en: Tags
hy: Ցուցիչներ

en: Tags pending approval
hy: Հաստատման սպասող թեգեր

en: Tags:
hy: Ցուցիչներ։

en: Take patron photo
hy: Վերցրեք ընթերցողի լուսանկարը

en: Take photo
hy: Լուսանկարել

en: Tamil, France
hy: Թամիլ, Ֆրանսիա

en: Target
hy: Թիրախ

en: Target (database) record check field
hy: Թիրախ (շտեմարան) գրառման ստուգման դաշտ

en: Task scheduler
hy: Աշխատանքի գրաֆիկի կազմակերպիչ

en: Task scheduler
hy: Աշխատանքի գրաֆիկի կազմակերպիչ

en: Task scheduler &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha
hy: Աշխատանքի գրաֆիկի կազմակերպիչ &rsaquo; Գործիքներ &rsaquo; Կոհա

en: Tax number registered:
hy: Հարկային կոդը գրանցված է։

en: Tax number registered:
hy: Հարկային համարը գրանցված է։

en: Tax rate not defined in system preference TaxRates!
hy: Համակարգի TaxRates նախապատվությունում հարկի դրույքաչափը սահմանված չէ:

en: Tax rate:
hy: Հարկի փոխարժեք։

en: Technical reports
hy: Տեխնիկական հաշվետվություններ

en: Template
hy: Ձևանմուշ

en: Template ID
hy: Նմուշի ID

en: Template ID:
hy: Նմուշի ID:

en: Template Toolkit error:
hy: Ձևանմուշի գործիքաշարի սխալ։

en: Template code:
hy: Նմուշի կոդ։

en: Template description:
hy: Նմուշի նկարագրություն։

en: Template name
hy: Նմուշի անուն

en: Template name:
hy: Նմուշի անուն։

en: Template name:
hy: Նմուշի անուն։

en: Template:
hy: Ձևանմուշ։

en: Templates
hy: Ձևանմուշներ

en: Temporary
hy: Ժամանակավոր

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Temporary directory for uploads not defined
hy: Ներբեռնումների համար ժամանակավոր ուղեցույցը սահմանված չէ

en: Term
hy: Տերմին

en: Term/Phrase
hy: Տերմին/Արտահայտություն

en: Term:
hy: Տերմին։

en: Terms summary
hy: Պայմանների համառոտագրություն

en: Terms to be used in Course Reserves module. Enter terms that will show in the drop down menu when setting up a Course reserve. (For example: Spring, Summer, Winter, Fall).
hy: Դասընթացի պահուստների մոդուլի օգտագործման պայմանները: Մուտքագրեք տերմիններ, որոնք կցուցադրվեն բացվող ընտրացանկում, դասընթացի պահուստ ստեղծելու ժամանակ: (Օրինակ` գարուն, ամառ, ձմեռ, աշուն):

en: Test
hy: Թեստ

en: Test pattern
hy: Թեստային ձևանմուշ

en: Test prediction pattern
hy: Տեստային կանխատեսելի ձևանմուշ

en: Test run: Do not remove any patrons.
hy: Փորձնական կատարում։ Մի հեռացրու որևէ այցելուի։

en: Test the regular expressions:
hy: Փորձարկիր կանոնավոր արտահայտությունները։

en: Tested
hy: Փորձարկված

en: Text
hy: Տեքստ

en: Text (TSV)
hy: Տեքստ (TSV)

en: Text alignment:
hy: Տեքստի հավասարեցում։

note: SCRIPT
en: Text color
hy: Տեքստի գույնը

en: Text field
hy: Տեքստային դաշտ

en: Text fields
hy: Տեքստային դաշտեր

en: Text for OPAC:
hy: Տեքստ ՀՕԱՔի համար։

en: Text for librarian:
hy: Տեքստ գրադարանավարի համար։

en: Text for librarians:
hy: Տեքստ գրադարանավարների համար։

en: Text for opac:
hy: Տեքստ ՀՕԱՔի համար։

en: Text justification:
hy: Տեքստի հավասարեցում

note: SCRIPT
en: Text to display
hy: Արտածման տեքստ

en: Text, URL, or barcode, etc:
hy: Տեքստ, URL կամ շտրիխ կոդ և այլն:

en: Text:
hy: Տեքստ։

en: Textarea
hy: Տեքստի տիրույթ

en: That budget does not exist! Please select a budget to continue.
hy: Այդ բյուջեն գոյություն չունի։ Շարունակելու համար ընտրիր բյուջե։

en: The
hy: Այս

note: %1$s:  subscription.staffdisplaycount | html
en: The %s latest issues related to this subscription:
hy: Այս բաժանորդագրության հետ կապված ամենավերջին %s համարները։

note: %1$s:  pref_CurbsidePickup_link | $raw | $KohaSpan
en: The %s preference is not enabled, do not forget to enable it to turn the feature on.
hy: %s նախապատվությունը միացված չէ, մի մոռացեք միացնել այն, հնարավորությունը միացնելու համար:

note: %1$s:   pref_MARCOverlayRules_link | $raw | $KohaSpan
en: The %s preference is not set, don't forget to enable it for rules to take effect.
hy: %s նախապատվությունը սահմանված չէ, մի մոռացեք միացնել այն, որպեսզի կանոններն ուժի մեջ մտնեն:

note: %1$s:  unit.branchcode || 'branchcode=default' | html %2$s:  unit.categorycode || 'categorycode=default' | html %3$s:  unit.itemtype || 'itemtype=default' | html %4$s:  unit.rule_value | html
en: The %s, %s, %sissuingrule will fallback to 'days' for 'lengthunit' as it is incorrectly defined as %s.
hy: %s, %s, %s issuingrule կվերադառնա 'days' 'lengthunit' համար, քանի որ այն սխալ է սահմանված որպես %s:

en: The &lt;use_zebra_facets&gt; entry is missing in your configuration file. Falling back to legacy facet calculation.
hy: &lt;use_zebra_facets&gt; մուտքը բացակայում է քո կարգաբերման ֆայլում։ Վերադարձ դեպի օրինական ֆասետի հաշվարկին։

en: The &lt;zebra_auth_index_mode&gt; entry set to 'grs1', which is no longer supported. Please use DOM instead. To switch follow this page of wiki:
hy: &lt;zebra_auth_index_mode&gt; մուտքը կարգաբերված է որպես 'grs1', որն այլևս չի աջակցվում։ Օգտագործիր փոխարենը DOM-ը։ Անցումը իրականացնելու համար հետևիր այս wiki էջին.

en: The &lt;zebra_bib_index_mode&gt; entry set to 'grs1', which is no longer supported. Please use DOM instead. To switch follow this page of wiki:
hy: &lt;zebra_bib_index_mode&gt; մուտքը կարգաբերված է որպես 'grs1', որն այլևս չի աջակցվում։ Օգտագործիր փոխարենը DOM-ը։ Անցումը իրականացնելու համար հետևիր այս wiki էջին։

en: The 2 following fields are available for your own usage. They can be useful for statistical purposes
hy: Հետևյալ երկու դաշտերը մատչելի են քո սեփական օգտագործման համար։ Դրանք կարող են օգտակար լինել վիճակագրական նպատակների համար

en: The AnonymousPatron system preference is not defined. You can use this feature anyway but NULL will be used to update the checkout history.
hy: AnonymousPatron համակարգային նախապատվությունը չի սահմանված։ Այս հնարավորությունը կարող ես օգտագործել ամենուր,, սակայն NULL կօգտագործվի դուրս տրումների պատմությունը թարմացնելու համար։

en: The Anyone permission has no actual effect while this list is strictly private.
hy: Քանի դեռ այս ցուցակը խիստ անձնական է, Ցանկացած ոք թույլտվությունը չունի ազդեցություն։

en: The Bridge Material Type Icon Set
hy: Կամրջող նյութի տեսակի պատկերիկի կարգաբերում

en: The Bridge Material Type Icon Set is licensed under a
hy: Կամրջող նյութի տեսակի պատկերիկի կարգաբերումը արտոնագրված է

en: The ILL module is enabled, but no 'branch' block is defined in koha-conf.xml. You must define this block before use.
hy: ՄԳԲ մոդուլը թույլատրված է, սակայն չկա սահմանված 'branch' մոդուլը koha-conf.xml ում։ Օգտագործելուց առաջ պետք է այն սահմանես։

en: The ILL module is enabled, but no 'partner_code' defined in koha-conf.xml. Falling back to the hardcoded 'ILLLIBS'.
hy: ՄԳԲ մոդուլը թույլատրված է, սակայն չկա սահմանված 'partner_code' koha-conf.xml ում։ Հետ վերադարձ 'ILLLIBS' կոդին։

note: %1$s:  ill_partner_code_doesnt_exist | html
en: The ILL module is enabled, but the configured 'partner_code' (%s) is not defined on the system.
hy: ՄԳԲ մոդուլը թույլատրված է, սակայն կարգաբերված partner_code' (%s) համակարգում սահմանված չէ։

en: The ILL module is enabled, but there are no backends available.
hy: ՄԳԲ մոդուլը թույլատրված է, սակայն չկան հասանելի backend-ներ

en: The Koha Community would like to dedicate the release of Koha 22.11 to Rosalie Blake.
hy: Կոհա համայնքը ցանկանում է Կոհա 22.11-ի թողարկումը նվիրել Ռոզալի Բլեյքին:

en: The Koha::Logger module cannot be initiated correctly (check the log file).
hy: Koha::Logger մոդուլը չի կարող ճիշտ գործարկվել (ստուգեք գրանցամատյանի նիշքը):

en: The Mana Knowledge Base can be used to import subscription patterns submitted by other libraries and save you extra work. Ask your system administrator to configure this service and complete the configuration, or remove this message by disabling the system preference
hy: Մանայի գիտելիքների շտեմարանը կարող է օգտագործվել այլ գրադարանների կողմից ներկայացված բաժանորդագրության ներդիրների ներմուծման համար և խնայել ձեզ լրացուցիչ աշխատանքը: Ձեր համակարգի կառավարիչին խնդրեք այս ծառայությունը կարգավորելու և կազմաձևումը կատարելու, կամ հեռացրեք այս հաղորդագրությունը, անջատելով համակարգի նախապատվությունը

en: The Mana Knowledge Base feature is enabled but not configured.
hy: Mana գիտելիքի շտեմարանի գործառույթը միացված է, բայց չի կարգավորված։

en: The Staff only permission has no actual effect while this list is strictly private.
hy: «Միայն անձնակազմի» թույլտվությունը փաստացի ազդեցություն չունի, մինչդեռ այս ցուցակը խիստ անձնական է:

note: SCRIPT
en: The URL you entered seems to be an email address. Do you want to add the required mailto: prefix?
hy: Ձեր մուտքագրած URL-ը կարծես էլ․ փոստի հասցե է: Ցանկանու՞մ եք ավելացնել պահանջվող mailto: նախածանցը։

note: SCRIPT
en: The URL you entered seems to be an external link. Do you want to add the required http:\/\/ prefix?
hy: Ձեր մուտքագրված URL-ը կարծես արտաքին հղում է: Ցանկանո՞ւմ եք ավելացնել անհրաժեշտ http:\/\/ prefix

note: SCRIPT
en: The URL you entered seems to be an external link. Do you want to add the required https:\/\/ prefix?
hy: Ձեր մուտքագրված URL-ը կարծես արտաքին հղում է: Ցանկանո՞ւմ եք ավելացնել անհրաժեշտ https:\/\/ նախածանցը։

note: SCRIPT
en: The active currency must have a rate of 1.0
hy: Ակտիվ տարադրամը պետք է ունենա 1.0 քաշ

en: The alternative email is invalid.
hy: Այլընտրանքային էլ. փոստը սխալ է։

en: The amount collected from the patron is higher than the amount to be paid.
hy: Հաճախորդից հավաքված գումարն ավելի բարձր է, քան վճարվող գումարը:

en: The amount collected is more than the outstanding charge
hy: Հավաքված գումարն ավելին է, քան գերավճարը

note: For the first occurrence, %1$s:  message.authid | html
en: The authority id %s does not exist in the database.
hy: Հեղինակության id %s տվյալների բազայում գոյություն չունի:

note: %1$s:  errauthid | html
en: The authority record you requested does not exist (%s).
hy: Քո պահանջած հեղինակավոր գրառումը գոյություն չունի (%s)։

en: The authorized value category 'branches', 'itemtypes' and 'cn_source' are used internally by Koha and are not valid.
hy: Լիազորված արժեքների դասի 'branches', 'itemtypes' և 'cn_source' օգտագործվում են Կոհայի կողմից և վավեր չեն:

en: The authorized value category (
hy: Լիազորված արժեքի դաս։ (

note: %1$s:  Koha.Preference('autoBarcode') | html
en: The autoBarcode system preference is set to %s and items with blank barcodes will have barcodes generated upon save to database
hy: autoBarcode համակարգային նախապատվությունը դրված է %s և դատարկ շտրիխկոդերով նյութերի համար հիշելու պահին կգեներացվեն շտրիխկոդեր

en: The backend you tried to migrate to does not yet support migrations, please try again with an alternative target.
hy: Վերջնակետը, որին դուք փորձում եք անցնել, դեռևս չի աջակցում անցումները, կրկին փորձեք այլընտրանքային թիրախով։

note: %1$s:  Barcode | html
en: The barcode %s was not found.
hy: Շտրիխ կոդը %s չի գտնվել։

note: %1$s:  checkout_info.barcode | html
en: The barcode was not found %s.
hy: Շտրիխ կոդը չի գտնվել %s։

en: The barcode was not found:
hy: Շտրիխ կոդը չի գտնվել։

en: The barcode you enter will be incremented for each additional item.
hy: Քո մուտք արած շտրիխ կոդը կաճեցվի յուրաքանչյուր լրացուցիչ նյութի համար։

note: SCRIPT
en: The beginning date is missing or invalid.
hy: Սկսվելու ամսաթիվը բացակա կամ սխալ է։

en: The biblio.biblionumber and biblioitems.biblioitemnumber fields be mapped to a MARC subfield,
hy: biblio.biblionumber և biblioitems.biblioitemnumber դաշտերը պետք է կապվեն MARC ենթադաշտին,

note: %1$s:  m.biblionumber | html %2$s:  m.itemnumber | html
en: The bibliographic record %s was not deleted. An error was encountered when deleting an item (itemnumber %s).
hy: %s մատենագիտական գրառումը չի ջնջվել: Սխալ է առաջացել նյութը ջնջելիս (itemnumber %s):

note: %1$s:  m.biblio_id | html
en: The bibliographic record (%s) already exists in this package (
hy: (%s) մատենագիտական գրառումն արդեն առկա է այս փաթեթում (

en: The bibliographic record for this request already has an item attached to it, you are about to check it out
hy: Այս հարցման մատենագիտական գրառումն արդեն ունի իրեն կցված նյութ, որը պատրաստվում եք սպասարկել

en: The bibliographic record for this request has multiple items, it should only have one. Please fix this then try again.
hy: Այս հարցման մատենագիտական գրառումն ունի բազմաթիվ նյութեր, այն պետք է ունենա միայն մեկը: Խնդրում ենք շտկել սա, ապա կրկին փորձեք:

note: For the first occurrence, %1$s:  message.biblionumber | html
en: The biblionumber %s does not exist in the database.
hy: %s բիբլիոհամարը տվյալների շտեմարանում գոյություն չունի:

note: A
en: The budget is locked
hy: Դրամագլուխը կողպված է

en: The budget is locked, fund creation is not possible.
hy: Բյուջեն կողպված է, դրամագլխի ստեղծումն անհնար է։

en: The bundle content was verified
hy: Փաթեթի բովանդակությունը ստուգվել է

note: %1$s:  email_add | html
en: The cart was sent to: %s
hy: Սայլակը ուղարկվել է: %s

en: The change to give is
hy: Փոփոխությունը տրվում է

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: The change will be applied immediately.
hy: Փոփոխությունը կկիրառվի միանգամից։

en: The club you requested does not exist.
hy: Քո պահանջած ակումբը գոյություն չունի։

note: SCRIPT
en: The code has been sent by email, please check your inbox.
hy: ոդն ուղարկվել է էլեկտրոնային փոստով, խնդրում ենք ստուգել ձեր մուտքի արկղը:

en: The column 'Koha field' shows that the subfield is linked with a Koha field.
hy: 'Koha field' սյունակը ցույց է տալիս որ ենթադաշտը կապված է Կոհայի դաշտի հետ։

note: %1$s:  config_entry.lockdir | html
en: The configured &lt;lockdir&gt; entry in your koha-conf.xml file points to a non-writable directory (%s).
hy: Կարգաբերված &lt;lockdir&gt; մուտքը, քո koha-conf.xml նիշքի կետերից դեպի չգրվող գրացուցակ (%s).

en: The corresponding subfield MUST be in with -1 (ignore) tab
hy: Համապատասխանող ենթադաշտը պետք է լինի ըստ -1 (անտեսիր) տաբի

en: The curbside pickup feature is not enabled for this library.
hy: Ինքնավերցնելու հնարավորությունը ակտիվացված չէ այս գրադարանի համար։

en: The current mappings you see on the screen will be erased and replaced by the mappings in the mappings.yaml file.
hy: Պաստառին տեսանելի ընթացիկ քարտեզավորումները կջնջվեն և կփոխարինվեն mappings.yaml նիշքի քարտեզավորումներով։

note: %1$s:  image_limit | html
en: The database image quota currently only allows a maximum of %s images to be stored at any one time. Please delete one or more images to free up quota space.
hy: Շտեմարանի պատկերի չափաբաժինը այս պահին թույլ է տալիս միաժամանակ հիշելու մեծագույնը %s պատկեր։ Ջնջիր մեկ կամ ավել պատկերներ, չափաբաժնի համար տեղ ազատելու նպատակով։

en: The database returned an error while attempting a delete operation.
hy: Ջնջելու գործողության փորձի ընթացքում շտեմարանը վերադարձրել է սխալ։

en: The database returned an error while attempting a save operation.
hy: Հիշելու գործողության փորձի ընթացքում շտեմարանը վերադարձրել է սխալ։

note: %1$s:  card_element | html %2$s:  element_id | html
en: The database returned an error while deleting %s %s.
hy: %s Ջնջելու ընթացքում շտեմարանը վերադարձրել է սխալ %s

note: %1$s:  image_ids | html
en: The database returned an error while deleting %s.
hy: %s Ջնջելու ընթացքում շտեմարանը վերադարձրել է սխալ։

note: %1$s:  card_element | html %2$s:  element_id | html
en: The database returned an error while saving %s %s.
hy: %s Պահպանելիս շտեմարանը սխալ է վերադարձրել %s։

en: The database returned the following error:
hy: Շտեմարանը վերադարձրեց հետևյալ սխալը։

en: The default framework cannot be used, or the framework does not exist. Please select another framework for merging.
hy: Լռելյայն շրջանակը չի կարող օգտագործվել, կամ շրջանակը գոյություն չունի: Խնդրում ենք ընտրել մեկ այլ շրջանակ միաձուլման համար:

en: The download directory specifies the directory on the ftp site from which quotes and invoices are downloaded.
hy: Բեռնաթափման գրադարանը սահմանում է ftp գրադարանը, որից մեջբերումները և ինվոյսները բեռնաթափվում են։

note: %1$s:  INVALID_DATE | $KohaDates
en: The due date &quot;%s&quot; is invalid
hy: Վերադարձի ամսաթիվը &quot;%s&quot; սխալ է

note: SCRIPT
en: The ending date is missing or invalid.
hy: Ավարտի ամսաթիվը սխալ կամ բացակա է։

note: SCRIPT
en: The entered passwords do not match
hy: Մուտք արված գաղտնաբառերը չեն համընկնում

en: The field could not be deleted. Check the log for errors.
hy: Դաշտը հնարավոր չէ ջնջել։ Սխալների համար ստուգիր լոգերը։

en: The field could not be inserted. Perhaps the name already exists?
hy: Դաշտը չի կարող տեղադրվել։ Հավանաբա՞ր անունն արդեն առկա է։

en: The field could not be updated. Perhaps the name already exists?
hy: Դաշտը հնարավոր չէ թարմացնել։ Հավանաբար անունն արդեն առկա՞ է։

en: The field has been deleted
hy: Դաշտը ջնջված է

en: The field has been inserted
hy: Դաշտը տեղադրված է

en: The field has been updated
hy: Դաշտը թարմացվեց

en: The field itemnum MUST be mapped
hy: itemnum դաշտը ՊԵՏՔ Է քարտեզավորված լինի։

en: The fields 'surname', 'branchcode', and 'categorycode' are
hy: 'surname', 'branchcode', և 'categorycode' դաշտերը

en: The file used does not have a valid format. Only csv and txt are allowed.
hy: Օգտագործված նիշքը չունի վավերական ձևաչափ։ Միայն csv և txt թույլատրված։

en: The file will be imported into an editable table for review prior to saving.
hy: Մինչ հիշելը գրախոսման նպատակով ֆայլը կներմուծվի խմբագրվող աղյուսակ։

note: %1$s:  FOREACH result IN renew_results %2$s:  IF result.success
en: The fines on the following items were paid off, renewal results are displayed below: %s %s
hy: Հետևյալ նյութերի տուգանքները մարվել են, թարմացման արդյունքները ներկայացված են ստորև. %s %s

en: The first line in the file must be a header row defining which columns you are supplying in the import file.
hy: Նիշքի առաջին տողը պետք է լինի առաջատար որ սահմանում է թե դու ներմուծման նիշքի մեջ որ սյունակներն են տրամադրում։

en: The first notice's delay should be less than the second, which should be less than the third for the
hy: Առաջին զգուշացման ուշացումը պետք է լինի ավելի փոքր քան երկրորդինն է, որն էլ պետք է լինի ավելի փոքր քան երրորդն է

en: The following barcodes were found:
hy: Գտնվել են հետևյալ շտրիխ կոդերը։

en: The following bibliographic records were added or updated:
hy: Հետևյալ մատենագիտական գրառումները ավելացվել կամ ձևափոխվել են։

en: The following error occurred while importing the database structure:
hy: Հանդիպել է հետևյալ սխալը շտեմարանի կառուցվածքը ներմուծելիս։

en: The following error was encountered:
hy: Հանդիպել է հետևյալ սխալը։

en: The following errors have occurred:
hy: Հանդիպել են հետևյալ սխալները։

en: The following errors were found. Please correct them and submit again:
hy: Հետևյալ սխալներն են հանդիպել։ Շտկիր դրանք և նորից հաստատեք։

en: The following fields are wrong. Please fix them.
hy: Հետևյալ դաշտերը սխալ են։ Խնդրվում է շտկել։

note: SCRIPT
en: The following fields aren't filled:
hy: Հետևյալ դաշտերը լցված չեն։

en: The following holds have not been filled. Please retrieve them and check them in.
hy: Հետևյալ պահումները չեն լրացվել։ Հետ կանչեք դրանք և ապա հետ ընդունեք։

note: For the first occurrence, %1$s:  "borrowers" | $HtmlTags tag="strong" %2$s:  "deletedborrowers" | $HtmlTags tag="strong"
en: The following ids exist in both tables %s and %s:
hy: Հետևյալ id-երը առկա են երկու աղյուսակում էլ %s և %s:

note: SCRIPT
en: The following important subfields aren’t filled:
hy: Հետևյալ կարևոր ենթադաշտերը լցված չեն։

en: The following invalid barcodes were skipped:
hy: Հետևյալ անվավեր շտրիխ կոդերը բաց են թողնվել։

en: The following invalid biblionumbers were skipped:
hy: Հետևյալ անվավեր բիբլիոհամարները բաց են թողնվել։

en: The following itemnumbers were found:
hy: Հետևյալ նյութի համարները գտնված են։

en: The following items were added or updated:
hy: Հետևյալ նյութերը ավելացվել կամ ձևափոխվել են։

en: The following items were modified:
hy: Հետևյալ նյութերը ձևափոխված են։

en: The following items were removed from all courses:
hy: Հետևյալ նյութերը հեռացված են բոլոր դասընթացներից։

note: SCRIPT
en: The following mandatory subfields aren't filled:
hy: Հետևյալ պարտադիր ենթադաշտերը լցված չեն։

en: The following mappings exist for items.permanent_location, and they shouldn't.
hy: Հետևյալ քարտեզավորումները գոյություն ունեն items.permanent_location համար, և դրանք չպետք է։

note: %1$s:  IF Koha.Preference('UseRecalls')
en: The following recalls could be fulfilled by available items. %s
hy: Հետևյալ հետկանչները կարող են իրականացվել առկա նյութերով: %s

en: The following records could not be deleted:
hy: Հետևյալ գրառումը հնարավոր չէ ջնջել։

en: The following values have been used for guarantee/guarantor relationships, but do not exist in the 'borrowerRelationship' system preference:
hy: Հետևյալ արժեքները օգտագործվել են երաշխավորի / երաշխավորողի փոխհարաբերությունների համար, բայց գոյություն չունեն 'borrowerRelationship' համակարգային նախապատվությունում.

en: The form submission failed (Wrong CSRF token). Try to come back, refresh the page, then try again.
hy: Ձևաթղթի գրանցումը ձախողվեց (սխալ CSRF տոմսակ)։ Հետ վերադարձիր, թարմացրու էջը, և փորձիր նորից։

note: %1$s:  biblios_use_this_framework | html
en: The framework is used %s times.
hy: Կառուցվածքը օգտագործվել է %s անգամ։

en: The generated notices are different!
hy: Գեներացված ծանուցումները տարբեր են։

en: The generated notices are exactly the same!
hy: Գեներացված ծանուցումները ճշգրտորեն նույնն են։

en: The hold has been correctly cancelled.
hy: Պահումը ճշտորեն չեղյալ է արվել։

en: The hold has been placed on biblio level. It is not possible to determine the item to mark as lost.
hy: Պահումը դրված է մատեն մակարդակում։ Կորած նշելու համար հնարավոր չէ որոշել նյութը։

en: The hold policies are applied based on the ReservesControlBranch system preference which is set to
hy: Պահման կանոնները կիրառված են հիմք ընդունելով ReservesControlBranch համակարգի նախապատվության հիման վրա, որը սահմանվում է

en: The import id number
hy: Ներմուծման id համար

en: The included
hy: Ներառվածը

en: The included OAI.xslt file by the
hy: Ներառված OAI.xslt ֆայլը ըստ

en: The invoice referenced by this invoiceid does not exist.
hy: Այս հաշվեվճարը գոյություն չունի

note: %1$s:  m.item_barcode | html
en: The item (%s) does not exist.
hy: (%s) նյութը գոյություն չունի։

note: %1$s:  m.item_barcode | html
en: The item (%s) has been added to the list.
hy: (%s) նյութը ավելացվել է ցուցակին։

note: %1$s:  m.item_barcode | html
en: The item (%s) has not been added to the list. Please verify it is not already in the list.
hy: (%s) նյութը չի ավելացվել ցուցակին։ Ստուգիր, արդյոք այն արդեն այս ցուցակում է։

en: The item has been removed from the list.
hy: Նյութը հեռացված է ցուցակից։

en: The item has not been checked in due to a configuration issue in your system. You must ask an administrator to take a look at the
hy: Նյութը չի սպասարկվել քո համակարգում առկա կարգաբերման խնդիրների պատճառով։ Պետք է հարցնես կառավարիչին, այն պարզելու համար

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' link = 1
en: The item has successfully been attached to %s.
hy: Նյութը հաջողությամբ կցված է սրան %s

en: The item has successfully been linked to
hy: Նյութը հաջողությամբ կցված է սրան

en: The item or the patron does not exist.
hy: Նյութը կամ ընթերցողը գոյություն չունեն։

en: The item was not found
hy: Նյութը չի գտնվել

en: The item you select will be moved to the target record.
hy: Քո ընտրած նյութը կտեղափոխվի թիրախ գրառում։

en: The job has been cancelled before it finished.
hy: Աշխատանքը չեղարկվել է մինչև դրա ավարտը:

en: The job has been enqueued! It will be processed as soon as possible.
hy: Աշխատանքը հերթի է դրված։ Այն կվերամշակվի հնարավորինս շուտ:

en: The label for the field shown when the report is run, e.g. "Select a library."
hy: Զեկույցը գործարկելիս ցուցադրված դաշտի պիտակը, օրինակ. «Ընտրիր գրադարանը»:

note: SCRIPT
en: The library code entered contains whitespace characters. Please remove any whitespace characters from the library code
hy: Մուտք արված գրադարանի կոդը պարունակում է բացատներ։ Հեռացրու բացատները գրադարանի կոդից

note: %1$s:  email | html
en: The list was sent to: %s
hy: Ցուցակը ուղարկվել է դեպի: %s

en: The log4perl config file cannot be opened.
hy: log4perl config նիշքը հնարավոր չէ բացել։

en: The manager you selected does not have sufficient permissions.
hy: Ձեր ընտրած կառավարիչը բավարար թույլտվություններ չունի:

en: The merge was successful.
hy: Ձուլումը հաջող էր։

en: The merging was successful.
hy: Ձուլումը հաջող էր։

en: The new owner could not be found anymore.
hy: Նոր տիրոջն այլևս չի հաջողվել գտնել։

en: The notice has been correctly enqueued.
hy: Ծանուցումը ճշտորեն դրվել է հերթի։

note: %1$s:  ERROR_LOO.bad_delay | html
en: The number of days (%s) must be a number between 0 and 999.
hy: Օրերի թիվը (%s) պետք է լինի 0 և 999 միջև։

en: The order could not be found.
hy: Պատվերը չհաջողվեց գտնել:

en: The order has been canceled, although one or more items could not have been deleted.
hy: Պատվերը չեղյալ է արված, չնայած մեկ կամ ավել նյութեր ջնջված չեն։

en: The order has been canceled, although the record has not been deleted.
hy: Պատվերը չեղյալ է արված, չնայած գրառումը ջնջված չէ։

en: The order has been cancelled already.
hy: Պատվերը արդեն չեղյալ է արվել։

en: The order has been cancelled, although one or more items could not have been deleted.
hy: Պատվերը չեղյալ է արված, չնայած մեկ կամ ավել նյութեր ջնջված չեն։

en: The order has been cancelled, although the record has not been deleted.
hy: Պատվերը չեղյալ է արված, չնայած գրառումը ջնջված չէ։

en: The order has been successfully canceled.
hy: Դասավորությունը հաջողությամբ չեղյալ է արվել։

note: %1$s:  ELSE
en: The order has been successfully cancelled %s
hy: Դասավորությունը հաջողությամբ չեղյալ է արվել %s

en: The order line you are trying to cancel was created from a partial receipt of another order line which has been deleted. Cancellation is not possible.
hy: Պատվերի տողը որ ցանկանում ես չեղյալ անել ստեղծվել է մեկ այլ պատվերի մասնակի ստացականից որը արդեն ջնջվել է։ Չեղարկելը հնարավոր չէ։

en: The order line you are trying to cancel was created from a partial receipt of another order line which is already received. Try to cancel this one first and retry.
hy: Պատվերի տողը որ ցանկանում ես չեղյալ անել ստեղծվել է մեկ այլ պատվերի մասնակի ստացականից որը արդեն ստացվել է։ Սկզբից չեղյալ արա սա և նորից փորձիր։

en: The original currency value will be copied
hy: Արտարժույթի իրական մեծությունը կպատճենվի

en: The original fund will be used
hy: Իրական դրամագլուխը կօգտագործվի

en: The original internal note will be used
hy: Իրական ներքին նշումը կօգտագործվի

en: The original statistic 1 will be used
hy: Իրական 1 վիճակագրությունը կօգտագործվի

en: The original statistic 2 will be used
hy: Իրական 2 վիճակագրությունը կօգտագործվի

en: The original vendor note will be used
hy: Իրական մատակարարի նշումը կօգտագործվի

note: %1$s:  m.package_id | html
en: The package #%s does not exist.
hy: #%s փաթեթը գոյություն չունի։

en: The password was rejected by a plugin.
hy: Գաղտնաբառը մերժված է պլագինի կողմից։

en: The passwords entered do not match
hy: Մուտք արված գաղտնաբառերը չեն համընկնում

en: The patron category you create will be used by the
hy: Քո ստեղծած հաճախորդի դասը կօգտագործվի

en: The patron does not have an email address defined.
hy: Ընթերցողը չունի սահմանված էլ. փոստի հասցե։

en: The patron does not have waitings holds.
hy: Այս ընթերցողը չունի սպասող պահումներ։

note: For the first occurrence, %1$s:  DEBT | $Price
en: The patron has a debt of %s.
hy: Հաճախորդը ունի պարտք %s

en: The patron has not been created the entered password contained whitespaces
hy: Ընթերցողը չի ստեղծվել։ Մուտք արած գաղտնաբառը պարունակում է բացատներ։

en: The patron has not been created the entered password was too short
hy: Ընթերցողը չի ստեղծվել։ Մուտք արած գաղտնաբառը շատ կարճ է։

en: The patron has not been created the entered password was too weak, must contain at least one uppercase, and lower case letter and one number
hy: Ընթերցողը չի ստեղծվել։ Մուտք արած գաղտնաբառը շատ թույլ է, պետք է պարունակի առնվազն մեկ մեծատառ, մեկ փոքրատառ և մեկ թիվ։

en: The patron has not been created! Cardnumber or Userid may already exist.
hy: Ընթերցողը չի ստեղծվել։ Քարտի համարը կամ օգտվողի id միգուցե առկա են։

note: %1$s:  alert.OTHER_CHARGES | $Price
en: The patron has unpaid charges for holds, rentals etc of %s
hy: Հաճախորդը պահումների համար ունի այս չափով չվճարված գումարներ, վարձակալություններ %s

note: %1$s:  checkout_info.alert.OTHER_CHARGES | $Price
en: The patron has unpaid charges for holds, rentals etc of %s.
hy: Հաճախորդը պահումների համար ունի այս չափով չվճարված գումարներ, վարձակալություններ %s

en: The patron used for the self checkout module at the OPAC does not have the self_check => self_checkout_module permission.
hy: ՀՕԱՔ-ում ինքնատացքի մոդուլում օգտագործված ընթերցողը չունի self_check => self_checkout_module իրավասություն։

en: The patron used for the self checkout module at the OPAC has too many permissions. They should only have self_check => self_checkout_module.
hy: ՀՕԱՔ-ում ինքնատացքի մոդուլում օգտագործված ընթերցողը ունի չափից շատ իրավասություններ։ Նրանք պետք է միայն ունենան self_check => self_checkout_module։

note: SPAN
en: The patron's current category (%s) is limited to other libraries
hy: Հաճախորդի ներկայիս կատեգորիան (%s) սահմանափակված է այլ գրադարաններով

note: %1$s:  DEBT_GUARANTEES | $Price
en: The patron's guarantees collectively have a debt of %s.
hy: Հաճախորդի երաշխավորները համատեղ ունեն պարտք %s։

note: For the first occurrence, %1$s:  DEBT_GUARANTORS | $Price
en: The patron's guarantors and their other guarantees collectively have a debt of %s.
hy: Հաճախորդի երաշխավորները և նրանց այլ երաշխիքները խմբակային պարտք են %s.

en: The primary email is invalid.
hy: Առաջնային էլ. փոստը սխալ է։

en: The problem is that InnoDB does not keep auto_increment across SQL server restarts (it is only set in memory). So on server startup the auto_increment values are set to max(table.id)+1.
hy: Այս խնդիրը նրանում է, որ InnoDB չի պահում auto_increment-ը SQL կայանի վերաբեռնավորումից (այն պարզապես հիշողությունում է)։ Այսպիսով, կայանի բեռնավորումից հետո auto_increment արժեքները կարգաբերվում են որպես max(table.id)+1։

en: The quote uploader accepts standard csv files with two columns: "source","text"
hy: Մեջբերման բեռնավորիչը ընդունում է երկու սյունակով ստանդարտ csv ֆայլ՝ ՛աղբյուր՛ և ՛տեքստ՛։

en: The record
hy: Գրառումը

note: %1$s:  m.bibnum | html
en: The record (%s) does not exist.
hy: (%s) գրառումը գոյություն չունի։

note: %1$s:  m.bibnum | html
en: The record (%s) has been added to the list.
hy: Գրառումը (%s) ավելացվել է ցուցակին։

note: %1$s:  m.bibnum | html
en: The record (%s) has not been added to the list. Please verify it is not already in the list.
hy: (%s) գրառումը չի ավելացվել ցուցակին։ Ստուգիր, արդյոք այն արդեն այս ցուցակում է։

en: The record id
hy: Գրառման բնութագրիչ

en: The record you are trying to edit doesn't exist.
hy: Գրառումը որ ցանկանում ես խմբագրել, գոյություն չունի։

note: For the first occurrence, %1$s:  biblionumber | html
en: The record you requested does not exist (%s).
hy: Քո պահանջած գրառումը գոյություն չունի (%s)։

en: The records have successfully been reindexed!
hy: Գրառումները հաջողությամբ վերաինդեքսավորվել են։

note: For the first occurrence, %1$s:  report_converted | html
en: The report "%s" has been converted.
hy: Այս հաշվետվությունը "%s" փոխակերպված է։

en: The requested message cannot be displayed
hy: Պահանջվող հաղորդումը հնարավոր չէ արտածել

note: %1$s:  fail_methods.join(', ') | html
en: The requested notice was NOT queued for delivery by %s
hy: Հարցված ծանուցումը առաքման համար հերթագրված չէ %s -ի կողմից

note: %1$s:  succ_methods.join(', ') | html
en: The requested notice was queued for delivery by %s
hy: Հարցված ծանուցումը առաքման համար հերթագրված է %s -ի կողմից

en: The return policy is applied based on the CircControlReturnsBranch system preference which is set to
hy: Վերադարձի քաղաքականությունը կիրառվում է CircControlReturnsBranch համակարգի նախապատվության հիման վրա, որը սահմանված է

en: The root koha user in your KOHA_CONF file (default: kohaadmin) is not a valid tag moderator. These actions are logged by borrowernumber, so the moderator must exist in your borrowers table. Please log in as a different authorized staff user to moderate tags.
hy: Քո KOHA_CONF նիշքում կոհա արմատ օգտվողը (լռակյաց: kohaadmin) ցուցիչի թույլատրված մոդերատոր չէ։ Այս գործողությունները գրանցված են ըստ borrowernumber, այսպիսով մոդերատորը պետք է առկա լինի քո հաճախորդների աղյուսակում։ Մուտք գործիր որպես աշխատակազմի այլ թույլատրված անդամ ցուցիչների մոդերացման համար։

en: The rules are applied from most specific to less specific, using the first found in this order:
hy: Օրենքները կիրառվում են խիստ հատկանշականից դեպի պակաս հատկանշականը, օգտագործելով առաջին գտնվածը։

en: The rules have been cloned.
hy: Օրենքները փոխվել են։

en: The same way, the longest match will take presedence over the shorter one, so '*teacher.university.com' will take presedence over '*.university.com' if the email is 'user@math.teacher.university.com'
hy: Նույն կերպ, ամենաերկար համընկնումն առաջնահերթ կլինի ավելի կարճի նկատմամբ, այնպես որ '*teacher.university.com' -ը կգերակայի '*.university.com' -ից, եթե էլ․ փոստը 'user@math.teacher.university.com' է

note: IMG
en: The screen capture will appear in this box.
hy: Պաստառի որսումը կհայտնվի այս վանդակում:

en: The secondary email is invalid.
hy: Երկրորդային էլ. փոստը սխալ է։

note: %1$s:  message.mmtid | html
en: The selected template (id=%s) does not exist or no action is defined.
hy: Ընտրված ձևանմուշը (id=%s) գոյություն չունի կամ որևէ գործողություն սահմանված չէ:

en: The subscription has linked issues
hy: Բաժանորդագրությունը ունի կապված համարներ

en: The subscription has linked items
hy: Բաժանորդագրությունը ունի կապված նյութեր

en: The subscription has not expired yet
hy: Բաժանորդագրության ժամկետը դեռ չի լրացել

en: The suggestion has not been added. A suggestion with this title already exists (
hy: Առաջարկը չի ավելացվել։ Այս վերնագրով առաջարկ արդեն առկա է (

note: SCRIPT
en: The superlibrarian privilege is mutually exclusive of other privileges, as it includes them all.
hy: Գերգրադարանավարի արտոնությունը այլ արտոնություններից առավել է, քանի որ այն ներառում է այդ բոլորը։

en: The system preference
hy: Համակարգային նախապատվությունը

note: SPAN
en: The system preference %s may have been overridden from this value by one or more virtual hosts.
hy: Համակարգային %s նախապատվությունը կարող է վերագրվել այս արժեքից մեկ կամ ավելի վիրտուալ հոստերից։

en: The system preference OPACPrivacy is set but AnonymousPatron is not! Please correct this before continuing circulation.
hy: OPACPrivacy համակարգային նախապատվությունը կարգաբերված է, բայց AnonymousPatron -ը ոչ։ Շտկիր սա մինչ տացքը շարունակելը։

note: SCRIPT
en: The system preference ProtectSuperlibrarian is enabled
hy: Համակարգային ProtectSuperlibrarian նախապատվությունը թույլատրված է

note: INPUT type=checkbox name=flag
en: The system preference ProtectSuperlibrarianPrivileges is enabled
hy: Համակարգային ProtectSuperlibrarianPrivileges նախապատվությունը թույլատրված է։

note: SCRIPT
en: The translation (id %s) has been removed successfully
hy: Թարգմանությունը (id %s) հաջողությամբ հեռացվել է

en: The unreceived orders from the following funds will be moved
hy: Չստացված պատվերները կտեղափոխվեն հետևյալ բյուջեներից

en: The upload directory specifies the directory on the ftp site to which orders are uploaded.
hy: Վերբեռնման թղթապանակը սահմանում է ftp թղթապանակը, որտեղ բեռնվում են պատվերները։

en: The upload file appears to be empty.
hy: Կարծես թե բեռնաթափվող նիշքը դատարկ է։

en: The upload file does not appear to be a kpz file. The extension is not '.kpz'.
hy: Բեռնավորվող նիշքը kpz նիշք չէ։ Ընդլայնումը '.kpz' չէ։

en: The upload file does not appear to be a zip file. The extension is not '.zip'.
hy: Բեռնավորվող նիշքը zip նիշք չէ։ Ընդլայնումը '.zip' չէ։

note: %1$s:  e.value | html
en: The value "%s" is not supported for mappings
hy: "%s" արժեքը քարտեզավորումների համար չի աջակցվում

en: Themes
hy: Թեմաներ

en: Then start the installer again.
hy: Ապա նորից սկսիր կարգաբերիչը։

en: There are currently no checkout notes.
hy: Չկան տացքի նշումներ։

en: There are currently no problem reports.
hy: Այս պահին չկան խնդրահարույց հաշվետվություններ։

note: For the first occurrence, %1$s:  PROCESS translate_label_element element=label_element_title
en: There are no %s currently available.
hy: Այնտեղ չկան %s այս պահին հասանելի

en: There are no EDI accounts.
hy: Չկան EDI հաշիվներ։

en: There are no EDIFACT messages.
hy: Չկան EDIFACT հաղորդագրություններ։

en: There are no SMS cellular providers defined.
hy: Չկան սահմանված SMS բջջային մատակարարներ։

note: SCRIPT
en: There are no SMTP servers defined.
hy: Չկա սահմանված SMTP կայաններ։

en: There are no account credit types defined.
hy: Չկան սահմանված կրեդիտի տեսակների հաշիվները։

en: There are no account debit types defined.
hy: Չկան սահմանված դեբիտի տեսակների հաշիվները։

en: There are no additional contents.
hy: Լրացուցիչ բովանդակություն չկա:

note: %1$s:  category.category_name | html
en: There are no authorized values defined for %s
hy: Չկան սահմանված թուլատրված արժեքներ սրա համար %s

note: SCRIPT
en: There are no baskets in this group
hy: Այս Խմբում չկան զամբյուղներ

en: There are no cash registers defined.
hy: Չկան սահմանված դրամարկղային մեքենաները։

en: There are no cities defined.
hy: Չկան սահմանված քաղաքներ։

en: There are no collections currently defined.
hy: Այս պահին չկան սահմանված հավաքածուներ։

note: %1$s:  IF active
en: There are no contracts with this vendor. %s
hy: Այս մատակարարի հետ պայմանագրեր չկան։ %s

en: There are no defined actions for this template.
hy: Այս ձևանմուշի համար չկան սահմանված գործողություններ։

en: There are no defined templates. Please create a template first.
hy: Այս սահմանված ձևանմուշներ։ Սկզբից ստեղծիր ձևանմուշը։

en: There are no desks defined.
hy: Չկա սահմանված դարակներ։

note: A
en: There are no enrollments for this club yet
hy: Այս ակումբի համար չկան ցուցակագրումներ։

en: There are no existing numbering patterns.
hy: Չկան համարակալման առկա ձևանմուշներ։

en: There are no holds on this title.
hy: Այս վերնագրի համար չկան պահումներ։

note: SCRIPT
en: There are no identity provider domains defined.
hy: Չկան ինքնության մատակարարի տիրույթներ սահմանված:

note: SCRIPT
en: There are no identity providers defined.
hy: Չկան ինքնության մատակարարներ սահմանված:

en: There are no images for this item.
hy: Այս նյութի համար չկան նկարներ։

en: There are no images for this record.
hy: Այս գրառման համար չկան պատկերներ։

en: There are no item search fields defined.
hy: Չկան սահմանված նյութի փնտրման դաշտեր։

en: There are no items assigned to this rota.
hy: Այս հերթապահությանը նշանակված նյութեր չկան:

en: There are no items in this batch yet
hy: Այս փաթեթում դեռ չկան նյութեր

en: There are no items in this collection.
hy: Այս հավաքածուում չկան նյութեր։

en: There are no itemtypes defined
hy: Չկան սահմանված նյութի տեսակներ։

en: There are no late orders.
hy: Չկան ուշացված պատվերներ։

note: SCRIPT
en: There are no libraries defined.
hy: Չկան սահմանված գրադարաններ․

en: There are no libraries defined.
hy: Չկան սահմանված գրադարաններ

en: There are no library EANs.
hy: Չկան գրադարանների EAN-ներ։

en: There are no more pickups available for this slot. Please choose another one.
hy: Այս սլոթի համար այլ վերցնումներ չկան: Խնդրում ենք ընտրել մեկ ուրիշը:

en: There are no notices for this library.
hy: Այս գրադարանի համար չկան նշումներ։

en: There are no notices.
hy: Չկան նշումներ։

en: There are no open baskets for this vendor.
hy: Այս մատակարարի համար չկան բաց զամբյուղներ։

note: %1$s:  IF ( location ) %2$s:  END
en: There are no overdues for today%s at the selected location%s.
hy: Այսօրվա համար ժամկետանցներ չկան%s ընտրված վայրի համար%s.

en: There are no overdues matching your search.
hy: Քո փնտրմանը համընկնող ժամկետանցներ չկան։

en: There are no overdues.
hy: Չկան ժամկետանցներ։

en: There are no patron categories defined.
hy: Չկան սահմանված ընթերցողական դասեր։

en: There are no patron lists.
hy: Չկան ընթերցողական ցուցակներ։

en: There are no patrons in this batch yet
hy: Այս փաթեթում դեռ չկան ընթերցողներ

en: There are no patrons subscribed to this subscription serial alert.
hy: Չկան հաճախորդներ, որ բաժանորդագրված են այս բաժանորդագրության պարբերական զգուշացումներին։

en: There are no patrons waiting outside.
hy: Դրսում սպասող այցելուներ չկան։

en: There are no pending discharge requests.
hy: Չկան գնման սպասող առաջարկներ։

en: There are no pending offline operations.
hy: Չկան սպասող ցանցից անջատված գործողություններ

en: There are no pending patron modifications.
hy: Չկան սպասող հաճախորդների ձևափոխումներ։

en: There are no pickups staged and ready.
hy: Չկան փուլավորված և պատրաստի վերցնումներ։

en: There are no pickups to be staged.
hy: Փուլավորված վերցնումներ չկան:

note: SCRIPT
en: There are no quotes defined.
hy: Չկան սահմանված մեջբերումներ։

en: There are no quotes defined.
hy: Չկան սահմանված մեջբերումներ։

en: There are no recalls to pull.
hy: Քաշելու հետկանչներ չկան:

en: There are no recalls to show.
hy: Ցույց տալու համար հետկանչեր չկան:

en: There are no recorded logs for this request
hy: Այս հարցման համար չկան գրանցված լոգեր

en: There are no rotas with stages assigned
hy: Չկան երթուղիներ նշանակված փուլերով

en: There are no rules defined.
hy: Չկա սահմանված կանոններ։

en: There are no saved definitions.
hy: Չկան հիշված սահմանումներ։

en: There are no saved matching rules.
hy: Չկան հիշված համընկեցման օրենքներ։

en: There are no saved patron attribute types.
hy: Չկան ընթերցողի հիշված բաղկացուցիչների տեսակներ։

en: There are no saved reports.
hy: Չկան հիշված հաշվետվություններ։

en: There are no search filters defined.
hy: Չկան սահմանված որոնման զտիչներ։

en: There are no sets defined.
hy: Չկա սահմանված բազմություններ։

en: There are no statistics for this patron.
hy: Այս հաճախորդի համար չկան վիճակագրություններ։

en: There are no titles tagged with the term
hy: Այս տերմինով նշիկավորված վերնագրեր չկան

note: SCRIPT
en: There are no ungrouped baskets
hy: Չխմբավորված զամբյուղներ չկան

en: There are no unreceived orders for this budget.
hy: Այս բյուջեի համար չկան չստացված պատվերներ։

en: There are no waiting holds for this patron at this library.
hy: Այս հաճախորդի համար այս գրադարանում չկան սպասող պահումներ։

en: There is an error when trying to connect to the message broker (RabbitMQ), check the Koha log files.
hy: Հաղորդագրության բրոքերին (RabbitMQ) միանալու փորձ կատարելիս սխալ կա, ստուգեք Koha գրանցամատյանի նիշքերը:

en: There is an error with this bibliographic record, the view may be degraded.
hy: Մատենագրական այս գրառման մեջ առկա է սխալ, դիտումը կարող է վատը լինել:

note: %1$s:  hold.priority | html
en: There is an item level hold on this item (priority = %s).
hy: Այս նյութի վրա կա նյութի մակարդակի պահում (գերակայությունը = %s):

note: SCRIPT
en: There is another profile with this name.
hy: Այս անունով կա մեկ այլ պրոֆիլ:

note: %1$s:  itemtags | html
en: There is more than 1 MARC tag related to items tab (10) : %s
hy: Կա առնվազն մեկ MARC ցուցիչ, կապված նյութի տաբին (10) : %s

en: There is no 'log4perl_conf' entry in the config file.
hy: Կազմաձևման նիշքում 'log4perl_conf' գրառում չկա:

en: There is no age for this rule.
hy: Այս կանոնի համար տարիք չկա:

en: There is no defined frequency.
hy: Չկա սահմանված հաճախականություն։

note: %1$s:  e.value | html
en: There is no mapping for the index %s
hy: Այս ցուցիչի համար %s չկա քարտեզավորում

note: %1$s:  END %2$s:  IF autoMemberNum %3$s:  IF mandatorycardnumber
en: There is no minimum or maximum character length. %s %s %s
hy: Չկա նիշերի ամենափոքր կամ ամենամեծ երկարություն։ %s %s %s

en: There is no notice template with a code 'CANCEL_HOLD_ON_LOST' defined in your system.
hy: Քո համակարգում չկա սահմանված ծանուցման ձևանմուշ այս կոդով 'CANCEL_HOLD_ON_LOST'։

en: There is no notice template with code ACQORDER defined.
hy: Չկա ծանուցման ձևանմուշ՝ սահմանված ACQORDER կոդով:

en: There is no order for this bibliographic record.
hy: Մատենագիտական այս գրառման համար պատվեր չկա:

en: There is no record of any messages that have been sent to this patron.
hy: Այս ընթերցողին ուղարկված ոչ մի հաղորդագրության գրառում չկա։

en: There was 1 barcode that contained at least one unprintable character.
hy: Կա 1 շտրիխ կոդ որ պարունակում է առնվազն մեկ չտպվող նիշ։

en: There was 1 barcode that was too long.
hy: Կա 1 շտրիխ կոդը որը շատ երկար է։

en: There was a problem checking this item out, please check for problems with the
hy: Այս նյութը սպասարկելիս խնդիր առաջացավ, խնդրում ենք ստուգել դրանց հետ կապված խնդիրները

en: There was a problem rejecting the cancellation request. Cannot reject an already completed cancellation request.
hy: Չեղարկման հայտը մերժելիս խնդիր առաջացավ: Հնարավոր չէ մերժել արդեն ավարտված չեղարկման հայտը:

en: There was a problem with your form submission
hy: Քո ձևանմուշի գրանցումը ունի խնդիրներ

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: There was a problem, please check the logs
hy: Խնդիր առաջացավ, ստուգեք տեղեկամատյանները

en: There was an error authenticating to external identity provider
hy: Սխալ է տեղի ունեցել նույնականացման արտաքին մատակարարին

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: There was an error during saving:
hy: Պահպանման ժամանակ սխալ է տեղի ունեցել.

en: There was an error searching for analytic records, please see the logs for details.
hy: Անալիտիկ գրառումներ որոնելիս սխալ տեղի ունեցավ, մանրամասների համար տես տեղեկամատյանները:

note: SCRIPT
en: There was an unknown error generating the barcode image
hy: Շտրիխ կոդի պատկերը ստեղծելիս անհայտ սխալ է տեղի ունեցել

note: SCRIPT
en: There was an unknown error generating the barcode image. Please check that your barcode is correct for the barcode type
hy: Շտրիխ կոդի պատկերը ստեղծելիս անհայտ սխալ է տեղի ունեցել: Խնդրում ենք ստուգել, որ ձեր շտրիխ կոդը ճիշտ է շտրիխ կոդի տեսակի համար

note: %1$s:  err_data | html
en: There were %s barcodes that contained at least one unprintable character.
hy: Առկա էին %s շտրիխ կոդեր որոնք պարունակում էին առնվազն մեկ չտպվող նիշ։

note: %1$s:  err_length | html
en: There were %s barcodes that were too long.
hy: Կային %s շտրիխ կոդեր որոնք շատ երկար էին։

en: There were no unreceived orders for this fund.
hy: Այս դրամագլխի համար չկան չստացված պատվերներ։

en: There were problems with your submission
hy: Քո հաստատման հետ կապված կան խնդիրներ

en: Therefore, the record to be merged has not been deleted.
hy: Հետևաբար ձուլման ենթակա գրառումը չի ջնջվել։

en: Thesaurus:
hy: Տեզաուրուս։

en: These are disabled for ALL libraries. To change these settings, choose the "Default" library.
hy: Սրանք արգելափակված են ԲՈԼՈՐ գրադարանների համար։ Այս կարգաբերումները փորձելու համար ընտրիր "Լռակյաց" գրադարանը։

en: These are disabled for the current library.
hy: Ընթացիկ գրադարանի համար սրանք արգելափակված են։

en: These are enabled.
hy: Սրանք թույլատրված են։

note: INPUT type=checkbox
en: These fields are collapsed by default by the CollapseFieldsPatronAddForm system preference
hy: Այս դաշտերը պայթեցվել են որպես լռակյաց CollapseFieldsPatronAddForm համակարգային նախապատվությամբ

note: %1$s:  f.value | html
en: These fields found: %s
hy: Այս դաշտերը հայտնաբերվել են. %s

en: These fields will be used in the creation of clubs based on this template
hy: Հիմնված այս ձևանմուշի վրա այս դաշտերը կօգտագործվեն ակումբների ստեղծման համար

en: These fields will be used when enrolling a patron in a club based on this template
hy: Հիմնված այս ձևանմուշի վրա, այս դաշտերը կօգտագործվեն երբ հաճախորդ է ներառվում ակումբում

note: %1$s:  ratio | html
en: These items have a hold ratio &ge; %s.
hy: Այս նյութերը ունեն պահման հարաբերակցություն &ge; %s.

note: SCRIPT
en: These patrons will be permanently removed from the database and cannot be recovered
hy: Այս օգտատերերը մշտապես կջնջվեն շտեմարանից և վերականգնելը կլինի անհնար

en: Theses
hy: Թեզիսներ

en: They are in a patron category of type staff.
hy: Նրանք անձնակազմի տեսակի ընթերցողի դասում են։

en: They are the guarantor to another patron.
hy: Նրանք մեկ այլ հաճախորդի երաշխավորն են:

en: They have a non-zero account balance.
hy: Նրանք ունեն ոչ զրոյական հաշվի մնացորդ:

en: They have items currently checked out.
hy: Նրանք ունեն նյութերը, որոնք այս պահին սպասարկված են։

en: They have permissions assigned to them.
hy: Նրանք ունեն իրենց տրված թույլտվություններ:

note: SCRIPT
en: Third
hy: Երրորդ

en: This CSV profile already exists
hy: Այս CSV պրոֆիլն արդեն գոյություն ունի

en: This account has been locked!
hy: Այս հաշիվը կողպված է։

note: SCRIPT
en: This action cannot be reversed. Do you wish to continue?
hy: Այս գործողությունը հնարավոր չէ ռեզերվացնել։ Ցանկանու՞մ ես շարունակել։

note: SCRIPT
en: This attribute will be only applied to the patron's category %s
hy: Այս բաղկացուցիչը կկիրառվի միայն ընթերցողի այս դասի վրա %s

en: This authority type cannot be deleted
hy: Հեղինակավորի այս տեսակը հնարավոր չէ ջնջել

en: This authorized value category already exists.
hy: Այս լիազորված արժեքի դասը արդեն գոյություն ունի:

en: This budget has funds attached. You must delete all attached funds before you can delete this budget.
hy: Այս բյուջեն ունի կցված դրամագլուխներ։ Այս բյուջեն ջնջելուց առաջ պետք է ջնջես բոլոր կցված դրամագլուխները։

en: This cannot be undone.
hy: Սա հնարավոր չէ հետարկել:

note: %1$s:  patrons_in_category | html
en: This category is used %s times
hy: Այս դասը օգտագործվել է %s անգամ։

en: This chart will use only visible rows, click 'Fetch all data' to chart the full report
hy: Այս աղյուսակը կօգտագործի միայն տեսանելի տողերը, կտտացրեք 'Ցուցադրել բոլոր տվյալները' `ամբողջական զեկույցը գծապատկերելու համար

en: This city already exists.
hy: Քաղաքը արդեն առկա է։

en: This configuration differs for each protocol.
hy: Այս կարգաբերումը տարբերվում է յուրաքանչյուր արձանագրության համար:

en: This course already has this item on reserve.
hy: Այս դասընթացը արդեն ունի այս նյութը ռեզերվում։

note: %1$s:  nb_of_orders | html
en: This currency is used by %s orders.
hy: Այս արժույթը օգտագործվում է %s պատվերների համար:

note: %1$s:  nb_of_vendors | html
en: This currency is used by %s vendors.
hy: Այս արժույթը օգտագործվում է %s մատակարարների կողմից:

en: This desk already exists
hy: Այս դարակը արդեն առկա է

en: This feature allows you to retrieve and share data (subscription patterns and reports) with other Koha libraries.
hy: Այս առանձնահատկությունը հնարավորություն է տալիս ստանալու և կիսվելու տվյալներով (բաժանորդագրության կաղապարները և հաշվետվությունները) այլ Կոհա գրադարանների հետ:

en: This feature gives the Koha developers valuable information regarding how Koha is being used and helps to drive decisions during the development cycle
hy: Այս հատկությունը Koha-ի մշակողներին տալիս է արժեքավոր տեղեկատվություն այն մասին, թե ինչպես է օգտագործվում Koha-ն և օգնում է որոշումներ կայացնել զարգացման փուլում

en: This fee is charged at checkout/renewal time for each day between the checkout/renewal date and due date for loans specified in days.
hy: Այս վճարը գանձվում է տացքի/նորացման ժամանակ, յուրաքանչյուր օրվա համար տացքի/նորացման ամսաթվով և վերադարձի ամսաթվի համար օրերով սահմանված տրումների համար։

en: This fee is charged at checkout/renewal time for each hour between the checkout/renewal date and due date for loans specified in hours.
hy: Այս վճարը գանձվում է ամենժամյա, տացքի/նորացման համար` տացքի/նորացման ամսաթվով և վերադարձի ամսաթվով, ժամերով սահմանված տրումների համար։

en: This fee is charged once per checkout/renewal per item
hy: Այս գումարը գանձվում է մեկ անգամ, ըստ տացքի/թարմացման ըստ նյութի

note: INPUT type=text name=object
en: This field cannot be modified from the circulation module.
hy: Այս դաշտը հնարավոր չէ ձևափոխել տացքի մոդուլից։

note: INPUT type=checkbox name=disable_input
en: This field is mandatory
hy: Այս դաշտը պարտադիր է

note: SCRIPT
en: This field is required.
hy: Այս դաշտը պահանջվում է։

note: SCRIPT
en: This file already exists (in this category).
hy: Նիշքը արդեն առկա է (այս դասում)։

en: This framework cannot be deleted
hy: Այս ձևանմուշը հնարավոր չէ ջնջել

en: This framework code already exists.
hy: Այս շրջանակային կոդը արդեն գոյություն ունի:

note: %1$s:  subscriptions.size | html
en: This frequency is still used by %s subscription(s). Do you still want to delete it?
hy: Այս հաճախականությունը դեռ օգտագործվում է %s բաժանորդների կողմից։ դեռ ցանկանու՞մ ես այն ջնջել։

en: This fund code does not exist in the destination budget.
hy: Այս դրամագլխի կոդը նպատակային բյուջեում առկա չէ։

note: A
en: This fund has sub funds.
hy: Այս դրամագլուխը ունի ենթադրամագլուխներ։

note: SCRIPT
en: This fund has sub funds. It cannot be deleted.
hy: Այս դրամագլուխը ունի ենթադրամագլուխներ։ Այն հնարավոր չէ ջնջել։

en: This invoice has no files attached.
hy: Այս վճարահաշիվը չունի կցված նյութեր։

en: This invoice number has already been used. Would you like to receive on an existing invoice?
hy: Վճարահաշվի այս համարը արդեն օգտագործվել է։ Ցանկանու՞մ ես ստանալ գոյություն ունեցող վճարահաշիվ։

en: This is a serial subscription
hy: Սա պարբերականի բաժանորդագրություն է։

en: This is not recommended when changing very large numbers of due dates.
hy: Սա խորհուրդ չի տրվում, երբ շատ մեծ թվով ժամկետանցներ են փոխվում:

en: This is the anonymous patron, so no circulation history is displayed. To get a list of anonymized loans, please run a report.
hy: Սա անանուն հաճախորդ է, այսպիսով տացքի պատմությունը չի արտածվում։ Անանուն տացքերի ցուցակը ստանալու համար, աշխատեցրու հաշվետվությունը։

en: This is the anonymous patron, so no holds history is displayed.
hy: Սա անանուն հաճախորդ է, այսպիսով պահումների պատմությունը չի արտածվում։

en: This is the team who are responsible for the next release of Koha and the ongoing maintenance of your currently installed Koha version. They will be in these roles up until
hy: Սա թիմն է, որը պատասխանատու է Կոհայի հաջորդ թողարկման և ներկայումս տեղադրված Կոհա տարբերակի ընթացիկ սպասարկման համար: Նրանք այդ դերերում կլինեն մինչև

en: This is the team who were responsible for the initial release of your currently installed Koha version.
hy: Սա թիմն է, որը պատասխանատու էր ներկայումս տեղադրված Կոհայի տարբերակի համար:

note: For the first occurrence, %1$s:  Branches.GetName( itemhomebranch ) | html
en: This item belongs to %s and cannot be checked out from this location.
hy: Այս նյութը պատկանում է %s և չի կարող սպասարկվել այս վայրից։

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' biblio=InBundle.biblio %2$s:  InBundle.barcode | html
en: This item belongs to a bundle: %s - %s
hy: Այս նյութը պատկանում է այս փաթեթին։ %s - %s

en: This item can not be renewed, it's an on-site checkout
hy: Այս նյութը հնարավոր չէ թարմացնել, այն ցանցից անջատ տացքի համար է։

en: This item cannot be checked out out as there is no bibliographic record associated with it
hy: Այս նյութը հնարավոր չէ սպասարկել, քանի որ չունի իրեն կապված մատենագիտական գրառում

note: SCRIPT
en: This item cannot be removed. It is checked out
hy: Այս նյութը հնարավոր չէ հեռացնել։ Այն սպասարկված է

en: This item has been claimed as returned by:
hy: Այս նյութը նշված է որպես վերադարձված։

note: %1$s:  alert.ITEM_LOST | html
en: This item has been lost with a status of "%s".
hy: Այս նյութը կորել է այս կարգավիճակով "%s"։

note: %1$s:  ITEM_LOST | html %2$s:  IF CAN_user_circulate_force_checkout %3$s:  END
en: This item has been lost with a status of "%s". %s Check out anyway? %s
hy: Նյութը կորել է այս կարգավիճակով "%s"։ %s Դուրս տա՞լ։ %s

note: For the first occurrence, %1$s:  checkout_info.ITEM_LOST | html
en: This item has been lost with a status of "%s."
hy: Այս նյութը կորել է այս կարգավիճակով "%s."

en: This item has been recalled.
hy: Այս նյութը հետ է կանչվել։

en: This item has previously been checked out to this patron.
hy: Այս նյութը նախկինում տրված է եղել այս ընթերցողին։

en: This item is already on this rota
hy: Այս նյութը արդեն իսկ այս երթուղում է

note: %1$s:  IF CAN_user_circulate_force_checkout %2$s:  END
en: This item is checked out to another patron. %s Check in and check out? %s
hy: Այս նյութը տրվել է մեկ այլ հաճախորդի։ %s Հետ ընդունե՞լ և նորից սպասարկել։ %s

en: This item is currently checked out to this patron. Renew?
hy: Այս նյութը այս պահին տրված է այս ընթերցողին։ Թարմացնե՞լ։

en: This item is not checked out.
hy: Այս նյութը դուրս չի տրված։

en: This item is on hold and being processed for another patron.
hy: Այս նյութը պահման մեջ է մշակվում է մեկ այլ ընթերցողի համար։

en: This item is on hold and being transferred for another patron.
hy: Այս նյութը պահման մեջ է և տեղափոխվում է մեկ այլ ընթերցողի համար։

en: This item is on hold for another patron.
hy: Այս նյութը պահման մեջ է մեկ այլ ընթերցողի համար։

en: This item is on hold for another patron. The hold will be overridden, but not cancelled.
hy: Այս նյութը պահման մեջ է մեկ այլ ընթերցողի համար։ Պահումը կվերագրվի, բայց չեղյալ չի արվի։

note: %1$s:  Branches.GetName( branchname ) | html
en: This item is on hold for pick-up at %s
hy: Այս նյութը պահման մեջ է վերցնելու համար այստեղից %s

en: This item is on hold for pick-up at your library
hy: Այս նյութը պահման մեջ է քո գրադարանից վերցնելու համար։

en: This item is part of a rotating collection.
hy: Այս նյութը մասն է Շրջանառվող հավաքածուի։

en: This item is waiting for another patron.
hy: Այս նյութը սպասում է մեկ այլ ընթերցողի։

en: This item must be checked in at following library:
hy: Այս նյութը պետք է հետ ընդունվի հետևյալ գրադարանում։

note: %1$s:  Branches.GetName( branch_to_return ) | html
en: This item must be returned to %s.
hy: Այս նյութը պետք է վերադարձվի %s։

note: SCRIPT
en: This item normally cannot be put on hold except for patrons from %s.
hy: Այս նյութը որպես կարգ չի կարող դրվել պահման բացի այն ընթերցողների ովքեր այստեղից են %s։

note: SCRIPT
en: This item normally cannot be put on hold.
hy: Այս նյութը որպես կանոն չի կարող դրվել պահման։

en: This item type already exists
hy: Նյութի այս տեսակը արդեն գոյություն ունի։

en: This library cannot be deleted. Patrons or items are still using it
hy: Այս գրադարանը չի կարող ջնջվել: Հաճախորդները կամ նյութերը դեռ օգտագործում են այն

en: This library does not exist.
hy: Այս գրադարանը գոյություն չունի։

note: %1$s:  contents.count | html
en: This list contains %s titles
hy: Այս ցուցակը պարունակում է %s վերնագիր

en: This list does not exist.
hy: Այս ցուցակը գոյություն չունի։

en: This member has no email
hy: Անդամը չունի էլ. փոստ

en: This message appears on this patron's user page in the OPAC
hy: Այս հաղորդագրությունը հայտնվում է ՀՕԱՔ-ում հաճախորդի էջում

en: This message displays when checking out to this patron
hy: Այս հաղորդագրությունը արտածվում է երբ դուրս է տրվում այս ընթերցողին

en: This message may have been caused by any of the following reasons:
hy: Այս հաղորդագրության պատճառ կարող է հանդիսանալ հետևյալներից որևէ մեկը.

en: This order cannot be edited, the basket is closed.
hy: Այս պատվերը հնարավոր չէ խմբագրել, զամբյուղը փակ է:

note: %1$s:  claims.count | html %2$s:  FOR c IN claims %3$s:  c.claimed_on | $KohaDates %4$s:  UNLESS loop.last %5$s:  END %6$s:  END
en: This order has been claimed %s times. On %s%s%s, %s%s
hy: Այս պատվերը պահանջվել է %s անգամ։ Այս պահերին %s%s%s, %s%s

en: This page does not exist.
hy: Այս էջը գոյություն չունի։

en: This patron already has a scheduled pickup for this library.
hy: Այս հաճախորդը արդեն ունի պլանավորած վերցնում այս գրադարանի համար։

en: This patron can't check out this item per library circulation policy.
hy: Այս հաճախորդը չի կարող ստանալ այս նյութը համաձայն գրադարանի տացքի քաղաքականության։

en: This patron cannot be deleted while set as AnonymousPatron in the system preferences.
hy: Այս ընթերցողին հնարավոր չէ ջնջել, մինչև համակարգի նախապատվություններում դրված է որպես AnonymousPatron:

en: This patron category already exists
hy: Հաճախորդի այս դասը արդեն առկա է

en: This patron category already exists.
hy: Հաճախորդի այս դասը արդեն առկա է։

en: This patron does not exist.
hy: Այս ընթերցողը գոյություն չունի։

en: This patron does not have waiting holds.
hy: Այս ընթերցողը չունի սպասող պահումներ։

en: This patron has no circulation history.
hy: Այս հաճախորդը չունի տացքի պատմություն։

en: This patron has no files attached.
hy: Ընթերցողը չունի կցված նյութեր։

en: This patron has no holds history.
hy: Այս հաճախորդը չունի պահման պատմություն։

en: This patron has not submitted any purchase suggestions
hy: Այս օգտատերը չի գրանցել որևէ պատվերի առաջարկ

en: This patron has requested their circulation history be anonymized on check-in, but the AnonymousPatron system preference is empty or incorrect.
hy: Այս օգտատերը պահանջել է, որ իր տացքի պատմությունը հետ ընդունման պարագայում դառնա անանուն, բայց AnonymousPatron համակարգային նախապատվությունը դատարկ է կամ սխալ է։

en: This patron has set the privacy rules to never keeping a circulation history.
hy: Այս հաճախորդը կարգաբերել է գաղտնիության կանոնները որ երբեք չպահի տացքի պատմությունը։

note: %1$s:  Branches.GetName( BORRNOTSAMEBRANCH ) | html
en: This patron is from a different library (%s)
hy: Այս հաճախորդը այլ գրադարանից է (%s)

note: %1$s:  Branches.GetName( checkout_info.BORRNOTSAMEBRANCH ) | html
en: This patron is from a different library (%s).
hy: Այս հաճախորդը այլ գրադարանից է (%s)։

note: SCRIPT
en: This patron's privileges will now be reset to include only superlibrarian.
hy: Այս հաճախորդի արտոնությունները այժմ վերագրվելու են, միայն գերգրադարանավարին ներառելու համար։

note: %1$s:  subscriptions.size | html
en: This pattern is still used by %s subscription(s). Do you still want to delete it?
hy: Այս ձևանմուշը դեռ օգտագործվում է %s բաժանորդների կողմից։ Դեռ ցանկանու՞մ ես այն ջնջել։

en: This permission grants access to all areas. If selected, specific sub-permissions cannot be selected.
hy: Այս արտոնությունը տրամադրում է հասանելիություն դեպի բոլոր ոլորտներ: Եթե ընտրված է, որոշակի արտոնությունները չեն կարող ընտրվել:

note: SCRIPT
en: This record cannot be deleted, at least one item is currently checked out.
hy: Այս գրառումը հնարավոր չէ ջնջել, կա առնվազն մեկ դուրս տրված նյութ։

note: SCRIPT
en: This record cannot be transferred to the advanced editor. Continue?
hy: Այս գրառումը հնարավոր չէ տեղափոխել խորացված խմբագրիչ։ Շարունակե՞լ։

note: A
en: This record has no items
hy: Այս գրառումը չունի նյութեր։

en: This record is in use
hy: Այս գրառումը օգտագործվում է

en: This record is used
hy: Այս գրառումը օգտագործվել է

note: %1$s:  total | html
en: This record is used %s times
hy: Այս գրառումը օգտագործված է %s անգամ

en: This report could not be imported. Please try again later.
hy: Այս հաշվետվությունը հնարավոր չէ ներմուծել։ Փորձիր ավելի ուշ։

note: TR
en: This resource has been reported more than %s times, take care!
hy: Այս պաշարը նշվել է ավելի քան %s անգամ, եղեք ուշադիր։

en: This rota has no stages.
hy: Այս հերթապահությունը չունի փուլեր։

en: This sale
hy: Այս վաճառքը

en: This screen shows the subfields associated with the selected tag. You can edit subfields or add a new one by clicking on edit.
hy: Այս պաստառը ցույց է տալիս ընտրված ցուցիչի հետ կապված ենթադաշտերը։ Դու կարող ես խմբագրել ենթադաշտերը, կամ ավելացնել նորը՝ սեղմելով խմբագրելու վրա։

en: This script is not able to create/write to the necessary temporary directory.
hy: Այս սկրիպտը հնարավոր չէ ստեղծել/գրել պահանջվող ժամանակավոր թղթապանակում։

en: This stage contains the following item(s):
hy: Այս փուլավորվածը պարունակում է հետևյալ նյութերը։

note: SCRIPT
en: This subfield will be deleted
hy: Այս ենթադաշտը կջնջվի։

note: A
en: This subscription depends on another supplier
hy: Այս բաժանորդագրությունը կախված է մեկ այլ մատակարարից

en: This subscription is closed.
hy: Այս բաժանորդագրությունը փակված է։

en: This tool allows you to delete patrons and anonymize checkout history. For deleting patrons, any combination of limits can be used. Patrons will not be deleted if they meet one or more of the following conditions:
hy: Այս գործիքը թույլ է տալիս ջնջել հաճախորդին և անանուն դարձնել տացքի պատմությունը։ Հաճախորդներին ջնջելու համար, կարելի է օգտագործել սահմանափակումների ցանկացած համադրում։ Պատվիրատուները չեն ջնջվի, եթե բավարարեն հետևյալ պայմաններից մեկին կամ մի քանիսին․

note: %1$s:  field.marcfield | html %2$s:  ELSE
en: This value will be filled with the %s subfield of the selected biblio. %s
hy: Այս արժեքը կլրացվի %s ենթադաշտով ընտված բիբլիոից։ %s

en: This vendor has no contact selected for sending orders to or is missing an e-mail address.
hy: Այս մատակարարը չունի ընտրված կոնտակտ՝ պատվերներ ուղարկելու համար կամ բացակայում է էլ. փոստի հասցեն:

en: This vendor has no email
hy: Այս տեսանյութը չունի էլ. փոստ

en: This vendor has no email defined for late issues.
hy: Այս մատակարարը չունի սահմանված էլ. փոստ ուշացումով նյութերի համար։

en: This will be the name by which you will refer to this image in the patron card layout editor.
hy: Սա կլինի այն անունը որով կդիմես այս պատկերին ընթերցողի քարտի կազմի խմբագրիչում։

note: %1$s:  IF ( too_many_items_display ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: This will delete %sall the%sthe selected%s items.
hy: Սա կջնջի %sբոլոր%sընտրված%s նյութերը։

note: SCRIPT
en: This will delete the Mana KB token from Koha. Do you want to continue?
hy: Սա կջնջի Mana KB տոմսակը Կոհայից։ Ցանկանու՞մ ես շարունակել։

en: This will delete the exceptions inside a given range. Be careful about your scope range; if it is oversized you could slow down Koha.
hy: Սա տրված տիրույթի ներսում կջնջի բացառությունները։ Եղիր զգույշ քո տիրույթի հետ, եթե դա չափից մեծ է Կոհայի աշխատանքը կդանդաղի։

en: This will delete the repeated holidays rules only. The repeatable holidays will be deleted but not the exceptions.
hy: Սա միայն կջնջի կրկնվող տոների օրենքը։ Կրկնվող տոները կջնջվեն, բայց ոչ բացառությունները։

en: This will delete the single holidays rules only. The repeatable holidays and exceptions will not be deleted.
hy: Սա կջնջի միակ տոների օրենքը։ Կրկնվող տոները և բացառությունները չեն ջնջվի։

en: This will delete this holiday rule. If it is a repeatable holiday, this option checks for possible exceptions. If an exception exists, this option will remove the exception and set the date to a regular holiday.
hy: Սա կջնջի այս տոնի օրենքը։ Եթե այն կրկնվող տոն է, այս ընտրությունը ստուգում է հնարավոր բացառությունների համար։ Եթե կա բացառություն, այս ընտրությունը կհեռացնի բացառությունը և կդնի սովորական տոնի ամսաթիվը։

note: SCRIPT
en: This will retrieve macros stored in the brower, save them in the database, and delete them from the browser. Proceed?
hy: Սա կբերի զննարկիչում պահված մակրոները, կպահպանի դրանք տվյալների շտեմարանում և կջնջի դրանք զննարկիչից: Շարունակե՞լ:

en: This will save changes to the holiday's title and description. If the information for a repeatable holiday is modified, it affects all of the dates on which the holiday is repeated.
hy: Սա կհիշի փոփոխությունները տոնի վերնագրում և նկարագրությունում։ Եթե կրկնվող տոնի համար տեղեկատվությունը ձևափոխված է, այն ազդում է բոլոր ամսաթվերի վրա որոնց համար տոնը կրկնվող է։

en: This will take this day and month as a reference to make it a holiday. Through this option, you can repeat this rule for every year. For example, selecting August 1 will make August 1 a holiday every year.
hy: Սա կընդունի այս օրը և այս ամիսը որպես հիմք այն տոնական դարձնելու համար։ Այս հնարավորության օգնությամբ դու ամեն տարի կարող ես կրկնել այս օրենքը։ Օրինակ՝ ընտրելով օգոստոսի 1-ը այն ամեն տարվա համար օգոստոսի 1-ը կդարձնի տոնական։

en: Those items won't be deleted
hy: Այդ նյութերը չեն ջնջվի։

note: SCRIPT
en: Threshold missing
hy: Սահմանային արժեքը բացակայում է

note: IMG
en: Thumbnail
hy: Մանրապատկեր

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Thursday
hy: Հինգշաբթի

note: SCRIPT
en: Thursdays
hy: Հինգշաբթիներ

en: Time based: Yes
hy: Ժամանակի վրա հիմնված: Այո

en: Time created
hy: Ստեղծման ժամը

en: Time zone:
hy: Ժամային գոտի։

en: Time:
hy: Ժամանակ։

en: Timeout
hy: Ընդմիջում

en: Timeout (seconds):
hy: Ընդմիջում (վայրկյաններ):

en: Timeout (secs)
hy: Ընդմիջում (վրկ)

en: Timeout:
hy: Ընդմիջում։

en: Times should be in 24-hour format (00:00 to 23:59).
hy: Ժամերը պետք է լինեն 24-ժամյա ձևաչափով (00:00-ից 23:59):

en: TinyMCE WYSIWYG editor
hy: TinyMCE WYSIWYG խմբագրիչ

en: TinyMCE WYSIWYG editor v5.9.2
hy: TinyMCE WYSIWYG խմբագրիչ v5.9.2

en: Title
hy: Վերնագիր

en: Title
hy: Վերնագիր

en: Title (A-Z)
hy: Վերնագիր (Ա-Ֆ)

en: Title (Z-A)
hy: Վերնագիր (Ֆ-Ա)

en: Title (any):
hy: Վերնագիր (ցանկացած)։

en: Title (uniform):
hy: Վերնագիր (համընդհանուր)։

note: SCRIPT
en: Title Case
hy: Վերնագրի գործ

en: Title already in use.
hy: Վերնագիրը արդեն օգտագործվում է։

en: Title and author
hy: Վերնագիր և հեղինակ

en: Title phrase
hy: Արտահայտություն վերնագրից

en: Title search
hy: Վերնագրով փնտրում

en: Title:
hy: Վերնագիր։

en: Title:
hy: Վերնագիր։

note: %1$s:  title | html
en: Title: %s
hy: Վերնագիր։ %s

en: Titles
hy: Վերնագրեր

en: Titles tagged with the term
hy: Վերնագրեր տեգավորված տերմինով

en: To
hy: Դեպի

en: To
hy: Դեպի

note: For the first occurrence, %1$s:  shipmentdateto | $KohaDates
en: To %s
hy: Դեպի %s

en: To a file:
hy: Դեպի ֆայլ։

en: To a file:
hy: Դեպի ֆայլ։

en: To add another library and for more settings, go to:
hy: Մեկ այլ գրադարան ավելացնելու և ավելի կարգաբերումների համար, գնա

en: To add another patron category and for more settings go to:
hy: Մեկ այլ այցելուի դաս ավելացնելու և ավելի կարգաբերումների համար, գնա

en: To add the entry manually, provide the following details to the application on your phone.
hy: Մուտքը ձեռքով ավելացնելու համար տրամադրեք հետևյալ մանրամասները ձեր հեռախոսի հավելվածին:

en: To be staged
hy: Պետք է փուլավորվի

note: %1$s:  to_be_staged.count | html
en: To be staged (%s)
hy: Պետք է փուլավորվի (%s)

en: To biblionumber:
hy: Դեպի բիբլիոհամար։

en: To call number:
hy: Դեպի դասիչ։

en: To create another item type later and for more settings go to:
hy: Ավելի ուշ նյութի մեկ այլ տեսակ ստեղծելու և ավելի կարգաբերումների համար, գնա

en: To create another patron, go to:
hy: Մեկ այլ հաճախորդ ստեղծելու համար, գնա

en: To create circulation rule, go to:
hy: Տացքի օրենք ստեղծելու համար, գնա

en: To date:
hy: Այսօրվա դրությամբ։

en: To edit patron permissions, go to:
hy: Օգտվողի իրավասությունները խմբագրելու համար գնա։

en: To enable Koha plugins, the flag enable_plugins must be set in the Koha configuration file
hy: Կոհայի պլագինները թույլատրելու համար, enable_plugins դրոշակը պետք է տեղադրված լինի Կոհայի կարգաբերման նիշքում։

en: To enable the export of selected items,
hy: Ընտրված նյութերի արտահանումը թույլատրելու համար,

en: To enable the export of selected items, your administrator must create a CSV profile of the type "SQL" with usage option "Export lost items in report."
hy: Ընտրված նյութերի արտահանումը թույլատրելու համար, քո կառավարիչը պետք է ստեղծի "SQL" տեսակի CSV ձևանմուշ, որի օգտագործման ընտրանքն է "Արտահանիր կորած նյութերը հաշվետվության տեսքով։"

en: To item call number:
hy: Դեպի itemcallnumber:

en: To know how to avoid this problem see the related wiki page:
hy: Որպեսզի իմանաս թե ինչպես խուսափել այս խնդրից, տես կապված վիկի էջը։

en: To modify a rule, create a new one with the same patron category and item type.
hy: Օրենքը ձևափոխելու համար, ստեղծիր նորը ընթերցողի և նյութի նույն դասով և տեսակով։

en: To notify on receiving:
hy: Ստանալուց տեղեկացնել։

en: To notify patrons of new serial issues, you must
hy: Հաճախորդներին նոր պարբերական համարների մասին ծանուցելու համար, դու պետք է

note: SCRIPT
en: To open the popup, press Shift+Enter
hy: Լողացող պատուհանը բացելու համար, սեղմեք Shift+Enter

en: To replace an image, delete it, upload a new file and give it the same image name.
hy: Պատկերը փոխելու համար, ջնջիր այն, վերբեռնիր նորը և դրան տուր պատկերի նույն անունը։

en: To report a broken link or any other issue, please contact the Koha administrator.
hy: Կոտրված հղումի կամ այլ դեպքերի մասին զեկուցելու համար, կապվեք Կոհա կառավարիչի հետ։

en: To screen in the browser:
hy: Զննել դիտակը։

en: To screen into the browser:
hy: Զննել դիտակը։

note: %1$s:  patron.title | html %2$s:  patron.firstname | html %3$s:  patron.surname | html
en: To update the image for %s %s %s, select a new image file and click 'Upload.'
hy: %s %s %s համար պատկերը թարմացնելուց, ընտրի նոր պատկերի նիշքլ և կտտացրու 'Բեռնավորել'։

en: To:
hy: Դեպի։

en: To:
hy: Դեպի։

note: SCRIPT
en: Today
hy: Այսօր

en: Today's checkins
hy: Այսօրվա հետ ընդունումները

en: Today's checkouts
hy: Այսօրվա դուրս տրումները

en: Today's notifications
hy: Այսօրվա հիշեցումները

en: Toggle Keyboard
hy: Փոխմիացնել ստեղնաշարը

note: I
en: Toggle set to lowest priority
hy: Փոխարկիր բազմությունը դեպի նվազագույն առաջնայնության

note: SCRIPT
en: Tomorrow
hy: Վաղը

en: Too many checked out.
hy: Չափից շատ դուրս տրումներ։

note: For the first occurrence, %1$s:  current_loan_count | html %2$s:  max_loans_allowed | html
en: Too many checked out. %s checked out, only %s are allowed.
hy: Չափից շատ դուրս տրումներ, %s դուրս տրում, միայն %s թույլատրված։

en: Too many holds
hy: Չափից շատ պահումներ

en: Too many holds for
hy: Չափից շատ պահումներ

en: Too many holds for this record:
hy: Չափից շատ պահումներ այս գրառման համար։

en: Too many holds:
hy: Չափից շատ պահումներ։

en: Too many holds:
hy: Չափից շատ պահումներ։

note: %1$s:  too_many_items_display | html
en: Too many items (%s) to display individually.
hy: Չափից շատ նյութեր (%s) անհատական արտածման համար։

note: %1$s:  too_many_items_display | html %2$s:  Koha.Preference('MaxItemsToDisplayForBatchMod') | html
en: Too many items (%s): You are editing more than %s items in a batch, items will not be shown.
hy: Չափից շատ նյութեր (%s): Դու փաթեթով խմբագրում ես ավելի քան %s նյութ, նյութերը ցույց չեն տրվի։

note: %1$s:  too_many_items_process | html %2$s:  Koha.Preference('MaxItemsToProcessForBatchMod') | html
en: Too many items (%s): You are not allowed to edit more than %s items in a batch.
hy: Չափից շատ նյութեր (%s): Դու իրավասու չես փաթեթով խմբագրելու ավելի քան %s նյութ։

note: For the first occurrence, %1$s:  too_many_items_display | html %2$s:  Koha.Preference('MaxItemsToDisplayForBatchMod') | html
en: Too many items (%s): You have edited more than %s items in a batch, items will not be shown.
hy: Չափից շատ նյութեր (%s): Դու փաթեթով խմբագրում ես ավելի քան %s նյութ, նյութերը չեն ցուցադրվի։

note: %1$s:  current_loan_count | html %2$s:  max_loans_allowed | html
en: Too many on-site checked out. %s on-site checked out, only %s are allowed.
hy: Չափից շատ ցանցից անջատված դուրս տրումներ, %s ցանցից անջատված դուրս տրում, միայն %s է թույլատրված։

en: Tool plugins
hy: Պլագինների գործիք

en: Tools
hy: Գործիքներ

en: Tools
hy: Գործիքներ

en: Tools &rsaquo; Koha
hy: Գործիքներ &rsaquo; Կոհա

en: Tools home
hy: Գործիքների տուն

en: Tools tables
hy: Գործիքների աղյուսակներ

note: SCRIPT
en: Top
hy: Վեր

note: %1$s:  mainloo.limit | html
en: Top %s Most-circulated items
hy: Ամենաբարձր %s հաճախ սպասարկվող նյութերը

en: Top lists
hy: Ամենաբարձր ցուցակներ

en: Top page margin:
hy: Էջի վերին եզր։

en: Top text margin:
hy: Տեքստի վերին եզր։

en: Topic expert
hy: Թեմայի փորձագետ

en: Topics
hy: Թեմաներ

en: Total
hy: Ընդամենը

en: Total
hy: Ընդամենը:

note: For the first occurrence, %1$s:  currency | html
en: Total (%s)
hy: Ընդամենը (%s)

note: %1$s:  tf.tax_rate * 100 | html
en: Total (GST %s %%)
hy: Ընդամենը (GST %s %%)

note: %1$s:  book_foot.tax_rate * 100 | html
en: Total (GST %s%%)
hy: Ընդամենը (GST %s%%)

note: %1$s:  foot_loo.tax_rate * 100 | html
en: Total (GST %s)
hy: Ընդամենը (GST %s)

note: %1$s:  currency.symbol | html
en: Total + adjustments + shipment cost (%s)
hy: Ընդամենը + հարմարեցումներ + առաքման գին (%s)

en: Total RRP
hy: Գումարային RRP

en: Total amount outstanding:
hy: Չվճարված ընդհանուր մեծություն։

en: Total amount outstanding:
hy: Չվճարված մեծություն

en: Total amount payable:
hy: Ընդամենը վճարման գումար։

en: Total amount:
hy: Ընդամենը գումար:

en: Total article requests
hy: Հոդվածների ընդհանուր հարցումները

en: Total available
hy: Ընդամենը մատչելի է

en: Total bankable:
hy: Ընդամենը բանկի համար։

note: %1$s:  accountlines.total( payment_type => [ 'CASH', 'SIP00' ]) * -1 | $Price
en: Total bankable: %s
hy: Ընդամենը բանկի համար: %s

en: Total checkouts
hy: Գումարային դուրս տրումներ

en: Total checkouts as of yesterday
hy: Գումարային դուրս տրումներ երեկվա դրությամբ

en: Total checkouts:
hy: Գումարային դուրս տրումներ

en: Total cost
hy: Ընդամենը ծախս

en: Total current checkouts allowed
hy: Գումարային թույլատրված ընթացիկ դուրս տրումներ

en: Total current on-site checkouts allowed
hy: Գումարային թույլատրված ցանցից անջատված ընթացիկ դուրս տրումներ

en: Total due
hy: Ընդամենը վերադարձ

en: Total due if credit applied:
hy: Ընդամենը ենթակա է վճարման, եթե կրեդիտները կիրառված են։

en: Total due:
hy: Ընդամենը վերադարձ։

note: %1$s:  fines | $Price
en: Total due: %s
hy: Ընդամենը վերադարձ: %s

en: Total holds allowed
hy: Ընդհանուր թույլատրված պահումներ

en: Total income (cash):
hy: Ընդամենը մուտքեր (կանխիկ):

note: For the first occurrence, %1$s:  accountlines.credits_total * -1 | $Price %2$s:  accountlines.credits_total(payment_type => [ 'CASH', 'SIP00' ]) * -1 | $Price
en: Total income (cash): %s (%s)
hy: Ընդամենը մուտքեր (կանխիկ): %s (%s)

en: Total income:
hy: Ընդամենը մուտք։

en: Total items in group
hy: Խմբում նյութերի ընդհանուր քանակ

note: %1$s:  collectionItemsLoop.size | html
en: Total items: %s
hy: Ընդամենը նյութեր: %s

note: SCRIPT
en: Total must be a number
hy: Ընդամենը պետք է լինի թիվ

en: Total number of results:
hy: Արդյունքների ընդհանուր քանակ։

en: Total ordered
hy: Ընդամենը պատվիրված

en: Total outgoing (cash):
hy: Ընդամենը ելքեր (կանխիկ):

note: For the first occurrence, %1$s:  accountlines.debits_total * -1 | $Price %2$s:  accountlines.debits_total( payment_type => [ 'CASH', 'SIP00' ]) * -1 | $Price
en: Total outgoing (cash): %s (%s)
hy: Ընդամենը ելքեր (կանխիկ): %s (%s)

en: Total payable:
hy: Ընդամենը ենթակա վճարման։

en: Total spent
hy: Ընդամենը ծախսված

en: Total tax exc.
hy: Ընդամենը հարկ:

note: For the first occurrence, %1$s:  currency | html
en: Total tax exc. (%s)
hy: Ընդամենը հարկ բացի (%s)

en: Total tax inc.
hy: Ընդամենը հարկ ներառած:

note: For the first occurrence, %1$s:  currency | html
en: Total tax inc. (%s)
hy: Ընդամենը հարկ ներառած (%s)

en: Total:
hy: Ընդամենը:

en: Totals:
hy: Ընդամենը:

en: Transaction
hy: Գործարք

en: Transaction date
hy: Տրանզակցիայի ամսաթիվ

note: For the first occurrence, %1$s:  register.name | html
en: Transaction history for %s
hy: Գործարքի պատմություն սրա համար %s

note: %1$s:  register.name | html
en: Transaction history for %s
hy: Գործարքի պատմություն սրա համար %s

en: Transaction library
hy: Տրանզակցիայի գրադարան

note: A
en: Transaction logs
hy: Տրանզակցիայի լոգեր

en: Transaction type
hy: Տրանզակցիայի տեսակ

en: Transaction type:
hy: Տրանզակցիայի տեսակ։

en: Transactions
hy: Գործարքներ

note: %1$s:  register.last_cashup.timestamp | $KohaDates with_hours => 1
en: Transactions since %s
hy: Գործարքներ սկսած %s

en: Transactions to date
hy: Գործարքները մինչ օրս

en: Transfer
hy: Փոխանցում

note: INPUT type=submit
en: Transfer collection
hy: Փոխանցիր հավաքածուն

en: Transfer collection
hy: Փոխանցիր հավաքածուն

en: Transfer collection &rsaquo; Rotating collections &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha
hy: Փոխանցեք հավաքածուն &rsaquo; Հերթագայող հավաքածուներ &rsaquo; Գործիքներ &rsquo; Կոհա

note: %1$s:  reser.diff | html
en: Transfer is %s days late
hy: Փոխանցումը ուշացած է %s օր

en: Transfer is not allowed for:
hy: Փոխանցումը թույլատրված չէ։

en: Transfer items
hy: Փոխանցեք նյութերը

en: Transfer list
hy: Փոխանցումների ցուցակ

en: Transfer now?
hy: Փոխանցե՞լ հիմա

en: Transfer order
hy: Փոխանցեք պատվերը

en: Transfer order &rsaquo; Acquisitions &rsaquo; Koha
hy: Փոխանցեք պատվերները &rsaquo; Համալրում &rsaquo; Կոհա

note: SCRIPT
en: Transfer order to this basket?
hy: Տեղափոխե՞լ պատվերները դեպի այս զամբյուղ։

note: %1$s:  shelf.shelfname | html
en: Transfer ownership of public list %s
hy: Փոխանցել '%s' ընդհանուր ցուցակի սեփականությունը

en: Transfer to
hy: Փոխանցիր դեպի

en: Transfer to:
hy: Փոխանցիր դեպի։

en: Transfer was cancelled whilst in transit
hy: Փոխանցումը չեղարկվել է տարանցման ժամանակ

en: Transferred
hy: Տեղափոխում

en: Transferred from basket:
hy: Զամբյուղից փոխանցված է։

en: Transferred items
hy: Փոխանցված նյութեր

en: Transferred to basket:
hy: Փոխանցված է դեպի զամբյուղ։

en: Transfers
hy: Փոխանցումներ

en: Transfers
hy: Փոխանցումներ

en: Transfers &rsaquo; Circulation &rsaquo; Koha
hy: Փոխանցումներ &rsaquo; Տացք &rsaquo; Կոհա

en: Transfers are
hy: Փոխանցումները

note: %1$s:  show_date | $KohaDates
en: Transfers made to your library as of %s
hy: Քո գրադարան կատարված փոխանցումներ : %s

en: Transfers print receipt &rsaquo; Circulation &rsaquo; Koha
hy: Փոխանցեք տպելու կտրոնները &rsaquo; Տացք &rsaquo; Կոհա

note: %1$s:  show_date | $KohaDates
en: Transfers requested of your library as of %s
hy: Ձեր գրադարանից պահանջված փոխանցումներ %s

en: Transfers to receive
hy: Ստացվելիք փոխանցումներ

en: Transfers to receive
hy: Ստացվելիք փոխանցումներ

en: Transfers to receive &rsaquo; Circulation &rsaquo; Koha
hy: Ստացվելիք փոխանցումներ &rsaquo; Տացք &rsaquo; Կոհա

en: Transfers to send
hy: Ուղարկելու փոխանցումներ

en: Transfers to send &rsaquo; Circulation &rsaquo; Koha
hy: Ուղարկելու փոխանցումներ &rsaquo; Տացք &rsaquo; Կոհա

note: %1$s:  Branches.GetName( item.transfer.frombranch ) | html %2$s:  Branches.GetName( item.transfer.tobranch ) | html %3$s:  item.transfer.daterequested | $KohaDates
en: Transit pending from %s to %s since %s
hy: Փոխանցել սպասողը %s -ից մինչև %s ընդամենը %s

en: Translate into other languages
hy: Թարգմանիր այլ լեզուներով

note: A
en: Translate item type %s
hy: Թարգմանիր %s նյութի տեսակը

en: Translation
hy: Թարգմանություն

note: SCRIPT
en: Translation (id %s) has been added successfully
hy: Թարգմանությունը (id %s) հաջողությամբ ավելացվել է

en: Translation manager
hy: Թարգմանության կառավարիչ

en: Translation manager assistant
hy: Թարգմանության կառավարիչի օգնական

en: Translation manager:
hy: Թարգմանության կառավարիչ։

en: Translation managers
hy: Թարգմանության կառավարիչներ

en: Translation managers:
hy: Թարգմանության կառավարիչներ։

en: Translation:
hy: Թարգմանություն։

en: Transport
hy: Տրանսպորտ

en: Transport cost matrix
hy: Տրանսպորտային ծախսերի մատրիցա

en: Transport cost matrix
hy: Տրանսպորտային ծախսերի մատրիցա

en: Transport cost matrix &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
hy: Տրանսպորտային ծախսերի մատրիցա &rsaquo; Կառավարում &rsaquo; Կոհա

en: Transport:
hy: Տրանսպորտ։

note: SCRIPT
en: Travel and Places
hy: Ճանապարհորդություն և վայրեր

en: Treaties
hy: Պայմանագրեր

en: Try again
hy: Կրկին փորձիր

en: Try again with a different barcode
hy: Փորձիր նորից այլ շտրիխ կոդով

en: Try another search
hy: Փորձիր մեկ այլ փնտրում

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Tuesday
hy: Երեքշաբթի

note: SCRIPT
en: Tuesdays
hy: Երեքշաբթի

note: SCRIPT
en: Turquoise
hy: Փիրուզագույն

en: Two-factor authentication &rsaquo; Patrons &rsaquo; Koha
hy: Երկու գործոնով նույնականացում &rsaquo; Ընթերցողներ &rsaquo; Կոհա

en: Two-factor authentication code:
hy: Երկու գործոնով նույնականացման կոդ։

note: SCRIPT
en: Two-factor authentication correctly configured. You will be redirected to the login screen.
hy: Երկգործոն նույնականացումը ճիշտ է կազմաձևվել: Դուք կվերահղվեք մուտքի էկրանին:

en: Two-factor authentication is mandatory to login. If you do not enable now it will be asked at your next login.
hy: Մուտք գործելու համար պարտադիր է երկգործոն նույնականացումը: Եթե հիմա չմիացնեք, այն կհարցվի ձեր հաջորդ մուտքի ժամանակ:

en: Type
hy: Տեսակ

en: Type:
hy: Տեսակ։

en: Type:
hy: Տեսակ։

en: Types of the licenses (e-resource management module)
hy: Արտոնագրի տեսակները (էլեկտրոնային ռեսուրսների կառավարման մոդուլ)

en: Types of the packages (e-resource management module)
hy: Փաթեթների տեսակները (էլեկտրոնային ռեսուրսների կառավարման մոդուլ)

en: US Inches
hy: ԱՄՆ դույմեր

en: UTF-8 (Default)
hy: UTF-8 (լռակյաց)

note: SCRIPT
en: Unable to cancel enrollment!
hy: Չի կարող չեղարկել ներգրավումը

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Unable to change status of note.
hy: Չի կարող փոխել նշումի վիճակը։

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Unable to change status of problem report.
hy: Չի կարող փոխել խնդրի հաշվետվության վիճակը։

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron=m.patron
en: Unable to check the items out to %s
hy: Հնարավոր չէ սպասարկել նյութերը %s -ին

note: SCRIPT
en: Unable to claim as returned
hy: Չի կարող նշել որպես վերադարձված

note: SCRIPT
en: Unable to create enrollment!
hy: Չի կարող ստեղծել ներգրավում։

note: SCRIPT
en: Unable to delete club!
hy: Չի կարող ջնջել ակումբը։

en: Unable to delete patron
hy: Չի կարող ջնջել ընթերցողին

en: Unable to delete patron that is set as AnonymousPatron
hy: Հնարավոր չէ ջնջել օգտվողին, որը դրված է որպես AnonymousPatron

en: Unable to delete patrons from other libraries with current settings
hy: Այլ գրադարաններից ընթացիկ արժեքներով հաճախորդներին անհնար է ջնջել։

en: Unable to delete staff user
hy: Անհնար է ջնջել աշխատակազմի օգտվողին

note: SCRIPT
en: Unable to delete template!
hy: Չի կարող ջնջել ձևանմուշը։

en: Unable to find an email address for this borrower
hy: Չհաջողվեց գտնել էլ․ փոստի հասցե այս հաճախորդի համար

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Unable to save description
hy: Չի կարող հիշել նկարագրությունը

en: Unable to save image to database.
hy: Չի կարող հիշել պատկերը շտեմարանում։

note: SCRIPT
en: Unable to update match choices
hy: Չհաջողվեց թարմացնել համընկնումների ընտրանքները

en: Unapprove
hy: Չհաստատված

en: Unarchive
hy: Ապաարխիվացրու

en: Unauthorized user
hy: Չլիազորված օգտվող

en: Unavailable (lost or missing)
hy: Անհասանելի (կորած կամ բացակա)

en: Uncertain
hy: Անվստահ

en: Uncertain price:
hy: Ոչ հստակ գին

en: Uncertain prices
hy: Ոչ հստակ գներ

en: Uncertain prices
hy: Ոչ հստակ գներ

note: %1$s:  booksellername | html
en: Uncertain prices for vendor %s
hy: Ոչ հստակ գներ մատակարարի համար %s

en: Unchanged
hy: Անփոփոխ

en: Uncheck
hy: Ապանշել

en: Uncheck all
hy: Հետ ընտրիր բոլորը

en: Unclassified types
hy: Չդասակարգված տեսակներ

en: Undecided
hy: Չորոշված

en: Undefined
hy: Չսահմանված

note: SCRIPT
en: Underline
hy: Ընդգծել

note: SCRIPT
en: Undo
hy: Հետ կատարել

note: INPUT type=submit name=mainformsubmit
en: Undo import into catalog
hy: Գրառումների ներմուծումը հետ կատարել

note: SCRIPT
en: Unexpected:
hy: Անսպասելի:

en: Unfortunately, no backups are available.
hy: Դժբախտաբար չկան մատչելի պատճեններ։

en: Ungrouped
hy: Չխմբավորված

en: Ungrouped baskets
hy: Չխմբավորված զամբյուղներ

en: Unhandled email failure, check the logs for further details
hy: Չկառավարվող էլ․ փոստի ձախողում, լրացուցիչ մանրամասների համար ստուգեք տեղեկամատյանները

note: %1$s:  message.error | html
en: Unhandled error: %s
hy: Չկարգավորված սխալ: %s

en: Unhighlight
hy: Հանիր գույնը

en: Unified title
hy: Միավորված վերնագիր

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.unititle | $raw
en: Unified title: %s
hy: Միավորված վերնագիր: %s

en: Uninstall
hy: Կարգաբերումը ջնջիր

en: Unique holiday
hy: Եզակի տոն

en: Unique holidays
hy: Եզակի տոներ

en: Unique identifier:
hy: Եզակի բնութագրիչ։

en: Unit
hy: Միավոր

en: Unit cost
hy: Միավորի արժեք

en: Unit price
hy: Միավորի գինը

en: Unit:
hy: Միավոր։

en: Units per issue
hy: Միավորներ ըստ համարի

note: SCRIPT
en: Units per issue is required
hy: Միավորները ըստ համարի պահանջված է

en: Units per issue:
hy: Միավորներ ըստ համարի։

en: Units:
hy: Միավորներ։

en: Units:
hy: Միավորներ։

en: Unknown
hy: Չճանաչված

note: %1$s:  location | html
en: Unknown ('%s')
hy: Չճանաչված ('%s')

en: Unknown error
hy: Չճանաչված սխալ

note: For the first occurrence, %1$s:  e | html
en: Unknown error '%s'.
hy: Չճանաչված սխալ '%s'։

en: Unknown error processing your request. Contact your administrator.
hy: Քո հարցումը կատարելիս հանդիպել է անծանոթ սխալ։ Կապվիր կառավարչի հետ։

note: %1$s:  errtype | html
en: Unknown error type %s.
hy: Չճանաչված սխալի տեսակ %s.

en: Unknown error.
hy: Չճանաչված սխալ։

en: Unknown filter
hy: Անծանոթ զտիչ

note: SCRIPT
en: Unknown job type '%s'
hy: Չճանաչված աշխատանքի տեսակ '%s'

note: For the first occurrence, %1$s:  m.code | html
en: Unknown message '%s'
hy: Անհայտ հաղորդագրություն '%s'

en: Unknown not-for-loan status
hy: Չճանաչված չսպասարկվող կարգավիճակ

note: %1$s:  op | html
en: Unknown operation (%s) on
hy: Չճանաչված գործողություն (%s) սրանում

en: Unknown plugin type
hy: Անհայտ պլագինի տեսակ

note: %1$s:  m.reason | html
en: Unknown reason '%s'
hy: Անհայտ պատճառ '%s'

en: Unknown record
hy: Անհայտ գրառում

en: Unknown record
hy: Անհայտ գրառում

note: SCRIPT
en: Unknown record type, cannot import
hy: Չճանաչված գրառման տեսակ, չի կարող ներմուծել

note: %1$s:  cp.status | html
en: Unknown status "%s"
hy: Չճանաչված վիճակ "%s"

note: %1$s:  report.status | html
en: Unknown status (%s)
hy: Չճանաչված վիճակ (%s)

note: SCRIPT
en: Unknown subfield
hy: Անծանոթ ենթադաշտ

note: SCRIPT
en: Unknown tag
hy: Չճանաչված ցուցիչ

en: Unknown type
hy: Չճանաչված տեսակ

en: Unknown usage
hy: Անհայտ օգտագործում

note: %1$s:  w | html
en: Unknown warning "%s"
hy: Անհայտ նախազգուշացում "%s"

en: Unlimited
hy: Անսահմանափակ

en: Unpacking completed
hy: Փաթեթի բացումը ավարտված է

en: Unreceived orders
hy: Չստացված պատվերներ

en: Unrecognized error!
hy: Չճանաչված սխալ

en: Unrecognized or missing field delimiter.
hy: Չճանաչված կամ բացակա դաշտի բաժանարար։

note: SCRIPT
en: Unrecognized patron (%s)
hy: Չճանաչված հաճախորդ (%s)

note: SPAN
en: Unresolved claims
hy: Չլուծված հայցեր

en: Unseen renewals allowed (count)
hy: Չտեսած թարմացումները թույլատրված են (հաշվիչ)

en: Unset
hy: Չտեղադրված

en: Unset Gone no address for this patron
hy: Հետ բեր Գնացել է անհասցե այս հաճախորդի համար

note: %1$s:  ELSE
en: Unsuspend %s
hy: Չկասեցնել %s

en: Until date:
hy: Մինչ Ամսաթիվը։

en: Update
hy: Թարմացում

en: Update
hy: Թարմացում

note: SCRIPT
en: Update Elasticsearch index
hy: Թարմացրու Elasticsearch ցուցիչը

en: Update SQL
hy: Թարմացրու SQL-ը

note: INPUT type=submit
en: Update adjustments
hy: Թարմացրու կարգավորումները

en: Update all sub funds with this owner
hy: Թարմացրու բոլոր ենթադրամագլուխները այս սեփականատիրոջ հետ միասին

en: Update child to adult patron
hy: Թարմացրու երեխան մեծահասակ ընթերցողի։

en: Update errors :
hy: Թարմացրու սխալները։

en: Update existing or add new
hy: Թարմացրու առկան կամ ավելացրու նորը

note: OPTGROUP
en: Update existing template
hy: Թարմացրու առկա ձևանմուշը

en: Update fund
hy: Թարմացրու դրամագլուխը

note: INPUT type=submit name=submit
en: Update hold(s)
hy: Թարմացրու պահում(ներ)ը

en: Update item types with:
hy: Թարմացրու նյութի տեսակներըը սրանով։

en: Update manager
hy: Թարմացման կառավարիչ

en: Update on login
hy: Թարմացում մուտք գործելիս

en: Update on login:
hy: Թարմացում մուտք գործելիս։

en: Update patron records
hy: Թարմացնել ընթերցողի գրառումները

en: Update patron records
hy: Թարմացնել ընթերցողի գրառումները

en: Update patron records &rsaquo; Patrons &rsaquo; Koha
hy: Թարմացնել ընթերցողի գրառումները &rsaquo; Ընթերցողներ &rsaquo; Կոհա

en: Update received fund
hy: Թարմացրու ստացված դրամագլուխը

en: Update report :
hy: Հաշվետվության թարմացում ։

note: OPTGROUP
en: Update shared template
hy: Թարմացրու կիսված ձևանմուշը

en: Update succeeded
hy: Թարմացումը հաջողվեց

en: Update user data on login.
hy: Թարմացրեք օգտվողի տվյալները մուտքի ժամանակ:

en: Update your database
hy: Թարմացրու քո շտեմարանը

note: INPUT type=submit
en: Update your statistics usage
hy: Թարմացրու քո օգտագործման վիճակագրությունը

note: %1$s:  name | html
en: Update: %s
hy: Թարմացրու: %s

note: %1$s:  name | html
en: Update: %s
hy: Թարմացրու: %s

en: Updated
hy: Թարմացված է

en: Updated SQL
hy: Թարմացված SQL

en: Updated between:
hy: Թարմացված է միջակայքում։

en: Updated on
hy: Թարմացված

note: %1$s:  patron.updated_on | $KohaDates with_hours => 1
en: Updated on %s
hy: Թարմացված է %s

en: Updated on:
hy: Թարմացված է.

en: Updated:
hy: Թարմացված։

en: Updating database structure
hy: Շտեմարանի կառուցվածքի թարմացում

en: Updating the fund may change available statistics for the order, please check values before submitting.
hy: Դրամագլխի թարմացումը կարող է փոխել պատվերի առկա վիճակագրությունը, խնդրում ենք ստուգել արժեքները նախքան ուղարկելը:

en: Upgrade
hy: Թարմացնել

en: Upload
hy: Բեռնավորում

en: Upload &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha
hy: Բեռնավորիր &rsaquo; Գործիքներ &rsaquo; Կոհա

en: Upload Koha plugin
hy: Բեռնավորիր Կոհայի պլագինը

en: Upload a file
hy: Բեռնավորիր նիշքը

en: Upload a file to stage
hy: Բեռնավորիր նիշքը փուլում

en: Upload additional images for patron cards
hy: Ընթերցողական տոմսերի համար բեռնավորիր լրացուցիչ պատկերներ

en: Upload an image file:
hy: Բեռնավորիր պատկերի նիշքը։

note: %1$s:  IF itemnumber
en: Upload an image file: %s
hy: Բեռնավորիր պատկերի նիշքը։ %s

note: SCRIPT
en: Upload an image file: %sUpload%s
hy: Բեռնավորիր պատկերի նիշքը։ %sUpload%s

en: Upload another KOC file
hy: Բեռնավորի մեկ այլ KOC ֆայլ

en: Upload any file
hy: Բեռնավորիր կամայական նիշք

en: Upload any type of file, manage uploads
hy: Բեռնավորիր կամայական տեսակի նիշք, կառավարիր բեռնավորումները

en: Upload cover for
hy: Բեռնավորիր կազմի պատկերը

note: %1$s:  biblionumber | html
en: Upload cover for biblionumber: %s
hy: Բեռնավորիր կազմի պատկերը հետևյալ բիբլիոթվի համար: %s

note: %1$s:  itemnumber | html
en: Upload cover for itemnumber: %s
hy: Բեռնավորիր կազմը հետևյալ itemnumber համար: %s

en: Upload directory
hy: Վերբեռնման թղթապանակ

en: Upload directory:
hy: Վերբեռնման թղթապանակ։

note: INPUT type=submit name=upload
en: Upload file
hy: Նիշքի բեռնավորում

en: Upload file:
hy: Նիշքի բեռնավորում։

en: Upload image
hy: Բեռնավորիր պատկերը

en: Upload local cover image
hy: Բեռնավորիր տեղային կազմի պատկերը

en: Upload local cover image
hy: Բեռնավորիր տեղային կազմի պատկերը

en: Upload local cover image for
hy: Բեռնավորիր տեղային կազմի պատկերը

note: %1$s:  itemnumber | html
en: Upload local cover image for item number: %s
hy: Բեռնավորիր տեղային կազմի պատկերը նյութի թվի համար: %s

en: Upload local cover images
hy: Բեռնավորիր տեղային կազմի պատկերները

en: Upload more images
hy: Բեռնավորիր ավելի պատկերներ

en: Upload new file
hy: Բեռնավորիր նոր նիշք

en: Upload new files
hy: Բեռնավորիր նոր նիշքեր

en: Upload offline circulation data
hy: Բեռնավորի ցանցից անջատված տացքի տվյալները

en: Upload offline circulation file (.koc)
hy: Բեռնավորի ցանցից անջատված տացքի ֆայլը (.koc)

note: %1$s:  f.backend | html
en: Upload parsed using %s
hy: Վերբեռնումը վերլուծված է օգտագործելով %s

en: Upload patron images
hy: Բեռնավորիր ընթերցողի պատկերները

en: Upload patron images
hy: Բեռնավորիր ընթերցողների պատկերները

en: Upload patron images &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha
hy: Բեռնավորիր ընթերցողների պատկերները &rsaquo; Գործիքներ &rsaquo; Կոհա

en: Upload patron images in a batch or one at a time
hy: Բեռնավորիր ընթերցողի պատկերները փաթեթով կամ մեկ առ մեկ

en: Upload patron images in a batch or one at a time
hy: Բեռնավորիր ընթերցողի պատկերները փաթեթով կամ մեկ առ մեկ

en: Upload patron photo
hy: Բեռնավորիր ընթերցողի նկարը

en: Upload photo
hy: Բեռնավորիր նկարը

en: Upload plugin
hy: Բեռնավորիր պլագինը

en: Upload plugin &rsaquo; Plugins &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha
hy: Բեռնավորիր պլագինը &rsaquo; Պլագիններ &rsaquo; Գործիքներ &rsaquo; Կոհա

en: Upload plugin &rsaquo; Plugins &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha
hy: Բեռնավորիր պլագինները &rsaquo; Պլագիններ &rsaquo; Գործիքներ &rsaquo; Կոհա

en: Upload plugins
hy: Բեռնավորիր պլագինները

en: Upload progress:
hy: Բեռնավորումը ընթացքում է

en: Upload quotes
hy: Բեռնավորիր մեջբերումները

en: Upload results
hy: Պատկերի արդյունքները

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Upload status:
hy: Բեռնավորիր վիճակը։

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Upload status: Cancelled
hy: Բեռնավորիր վիճակը։ Չեղյալ արված

en: Upload transactions
hy: Տրանզակցիաների բեռնավորում

en: Uploaded
hy: Բեռնավորված է

note: SCRIPT
en: Uploading transactions, please wait...
hy: Տրանզակցիաների բեռնավորում, խնդրում ենք սպասել...

en: Uploads
hy: Վերբեռնումներ

note: SCRIPT
en: Uploads limited to csv. Incorrect filetype: %s
hy: Բեռնավորումը սահմանափակվում է csv։ Նիշքի սխալ տեսակ։ %s

note: SCRIPT
en: Upper Alpha
hy: Վերին Alpha

en: Upper age limit
hy: Տարիքի վերին սահման

en: Upperage limit:
hy: Տարիքի վերին սահման։

en: Uppercase
hy: Վերին ընտրանք

en: Usage
hy: Օգտագործում

en: Usage statistics
hy: Օգտագործման վիճակագրություն

en: Usage:
hy: Օգտագործում։

en: Use &ast; for any domain. You can add new domains later on the dedicated admin page.
hy: Օգտագործել &ast; ցանկացած դոմեյնի համար: Ավելի ուշ կարող եք նոր դոմեյններ ավելացնել ադմինիստրատորի հատուկ էջում:

en: Use Mana KB for sharing content:
hy: Օգտագործիր Mana KB -ն բովանդակությունը կիսելու համար։

en: Use a barcode file
hy: Օգտագործիր շտրիխ կոդի նիշքը

en: Use a file
hy: Օգտագործիր նիշքը

en: Use a file
hy: Օգտագործիր նիշքը

en: Use a file of borrowernumbers
hy: Օգտագործեք նիշքը կամ borrowernumbers

en: Use a file of card numbers
hy: Օգտագործեք տոմսերի թվերի նիշքը

en: Use a patron list
hy: Օգտագործեք այցելուի ցուցակը

en: Use all tools (expand for granular tools permissions)
hy: Օգտագործիր բոլոր գործիքները (ընդլայնիր հատիկավորված գործիքների թույլտվությունների համար)

en: Use carefully! If the destination library already has circulation and fine rules, they will be deleted without warning!
hy: Օգտագործիր զգուշությամբ։ Եթե ստացող գրադարանը արդեն ունի տրման և տուգանքի օրենքներ, դրանք կհեռացվեն առանց զգուշացման։

en: Use default (Leave lost item charge)
hy: Օգտագործել լռելյայնը (Թողնել կորցրած նյութի գանձումը)

en: Use default (Leave lost item processing charge)
hy: Օգտագործել լռելյայնը (Թողեք կորցրած նյութի մշակման վճարը)

en: Use default (Refund lost item charge and charge new overdue fine)
hy: Օգտագործեք լռելյայնը (Վերադարձեք կորցրած նյութի վճարը և գանձեք նոր ժամկետանց տուգանք)

en: Use default (Refund lost item charge and restore overdue fine)
hy: Օգտագործեք լռելյայնը (Վերադարձնել կորցրած նյութի վճարը և վերականգնել ժամկետանց տուգանքը)

en: Use default (Refund lost item charge)
hy: Օգտագործել լռելյայնը (Վերադարձնել կորցրած նյութի վճարը)

en: Use default (Refund lost item processing charge)
hy: Օգտագործել լռելյայնը (Վերադարձրու կորած նյութի մշակման գումարը)

en: Use default values
hy: Օգտագործի լռակյաց արժեքները

en: Use default values:
hy: Օգտագործի լռակյաց արժեքները։

note: INPUT type=submit
en: Use existing
hy: Օգտագործիր եղածը

note: OPTGROUP
en: Use existing item group
hy: Օգտագործիր առկա նյութի խումբը

en: Use existing record
hy: Օգտագործիր առկա գրառումը

note: INPUT type=text name=export_remove_fields
en: Use for MARC exports
hy: Օգտագործիր ՄԵԸՔ արտահանումների համար

en: Use for OPAC search groups
hy: Օգտագործիր ՀՕԱՔ փնտրման խմբերի համար

en: Use for OPAC search groups
hy: Օգտագործիր ՀՕԱՔ փնտրման խմբերի համար

en: Use for staff search groups
hy: Օգտագործիր աշխատակազմի փնտրման խմբերի համար

en: Use for staff search groups
hy: Օգտագործիր աշխատակազմի փնտրման խմբերի համար

en: Use of this keyword is not allowed in Koha reports due to security and data integrity risks. Only SELECT queries are allowed.
hy: Կոհայի հաշվետվություններում այս բանալի բառի օգտագործումը չի թույլատրված կապված անվտանգության և տվյալների ամբողջականության ռիսկերի հետ։ Միայն SELECT հարցումներն են թույլատրված։

en: Use report plugins
hy: Օգտագործիր հաշվետվության պլագինները

note: INPUT type=submit name=submit
en: Use saved
hy: Օգտագործվածը հիշված է

en: Use the LIBRIS spellcheck API.
hy: Օգտագործեք LIBRIS ուղղագրության ստուգման API -ն։

en: Use the advanced cataloging editor (requires edit_catalogue)
hy: Օգտագործիր խորացված քարտագրման խմբագրիչը (պահանջում է edit_catalogue)

note: SPAN
en: Use the calendar to push the due date to the next open day
hy: Օգտագործեք օրացույցը՝ վերադարձի ժամկետը հաջորդ բաց օրվան տեղափոխելու համար

note: SPAN
en: Use the calendar to push the due date to the next open matching weekday for weekly loan periods, or the next open day otherwise
hy: Օգտագործեք օրացույցը, վերադարձի ամսաթիվը շաբաթական տրման ժամանակահատվածների համար հաջորդ բաց համընկնող աշխատանքային օր մղելու համար, կամ հաջորդ բաց օրը։

note: SPAN
en: Use the calendar to skip days the library is closed
hy: Օգտագործեք օրացույցը` գրադարանի փակ օրերը բաց թողնելու համար

en: Use the dictionary to define custom criteria for reporting.
hy: Օգտագործիր բառարանը հաշվետվությունների համար սահմանելու օգտվողի չափանիշը։

en: Use the guided reports engine to create non standard reports. This feature aims to provide some middle ground between the built in canned reports and writing custom SQL reports.
hy: Օգտագործիր ուղեցույցով հաշվետվությունների շարժիչը ոչ ստանդարտ հաշվետվություններ ստեղծելու համար։ Այս հնարավորությունը նպատակ ունի հանդիսանալ կապող օղակ ներդրված կոնսերվացված հաշվետվությունների և օգտվողի կողմից գրված SQL հաշվետվությունների։

en: Use the reports dictionary to define custom criteria to use in your reports
hy: Օգտագործիր հաշվետվությունների բառարանը սահմանելու օգտվողի չափանիշը քո հաշվետվություններում օգտագործելու համար

en: Use the search form on the left to find invoices.
hy: Վճարահաշիվները գտնելու համար օգտագործիր ձախի որոնման ձևը։

en: Use the search form on the left to find subscriptions.
hy: Բաժանորդագրությունը գտնելու համար օգտագործիր ձախի որոնման ձևը։

note: SPAN
en: Use the system preference 'useDaysMode' as a default value
hy: Օգտագործեք 'useDaysMode' համակարգային նախապատվությունը, որպես լռակյաց արժեք

note: For the first occurrence, %1$s:  PROCESS translate_label_element element=label_element
en: Use the toolbar above to create a new %s.
hy: Օգտագործիր վերին գործիքաշարը նորը ստեղծելու համար %s։

en: Use this category for the patron on auto register
hy: Օգտագործեք այս դասը ինքնաշխատ ռեգիստրի այցելուի համար

en: Use this library for the patron on auto register
hy: Օգտագործեք այս գրադարանը ինքնաշխատ ռեգիստրի այցելուի համար

en: Use tool plugins
hy: Օգտագործիր գործիքի պլագինները

en: Use top menu bar to navigate to another part of Koha.
hy: Օգտագործիր ընտրացանկի վերին տողը Կոհայի այլ մասեր տեղափոխվելու համար։

note: %1$s:  ig.description | html
en: Use: %s
hy: Օգտագործեք։ %s

en: UseTransportCostMatrix
hy: ՕգտագործեքTransportCostMatrix

en: Used
hy: Օգտագործված

note: ABBR
en: Used For
hy: Օգտագործված համար

en: Used for acquisitions statistical purposes
hy: Օգտագործված է համալրման վիճակագրության նպատակներով

en: Used for duplex printers (needs a '1 up template')
hy: Օգտագործվեում է դուպլեքս տպիչների համար (կարիք ունի '1 up template')

en: Used in
hy: Օգտագործված մեջ

en: Used in French UNIMARC installations in field 995 $o to identify item status. Similar to NOT_LOAN
hy: Օգտագործվել է ֆրանսերեն ՅՈՒՆԻՄԱՐԿ տեղադրումներում 995 $o դաշտում, նյութի վիճակի բնութագրման համար։ Նման է NOT_LOAN

en: Used in UNIMARC 102 $a
hy: Օգտագործվել է ՅՈՒՆԻՄԱՐԿ 102 $a

en: Used when creating or editing an item type to assign a SIP specific media type for devices like lockers and sorters.
hy: Օգտագործվում է նյութի տեսակ ստեղծելիս կամ խմբագրելիս, սարքերին SIP-ի հատուկ մեդիա նշանակելիս, ինչպիսիք են կողպեքները և տեսակավորողները:

en: Used:
hy: Օգտագործված։

en: Useful resources
hy: Օգտակար պաշարներ

en: Useless without upload_general_files
hy: Անօգուտ է առանց upload_general_files

note: %1$s:  user | $HtmlTags tag=>'code' %2$s:  dbname | $HtmlTags tag=>'code'
en: User %s doesn't have enough privilege on database %s.
hy: %s օգտվողը %s շտեմարանի նկատմամբ չունի բավարար իրավասություն

note: %1$s:  user | $HtmlTags tag=>'code' %2$s:  dbname | $HtmlTags tag=>'code'
en: User %s has all required privileges on database %s.
hy: %s շտեմարանի նկատմամբ %s օգտվողը ունի բոլոր արտոնությունները։

note: SCRIPT
en: User Defined
hy: Օգտվողի սահմանած

en: User ID
hy: Օգտվողի ID

en: User category
hy: Օգտվողի դաս

en: User friendly name of this provider
hy: Օգտագործեք այս մատակարարի ընկերական անունը

en: User id
hy: Օգտվողի ID

en: User name:
hy: Օգտվողի անուն։

en: Userid
hy: Օգտվողի ID:

note: %1$s:  e.userid | html
en: Userid %s is already used by another patron.
hy: %s օգտվողի id արդեն օգտագործվում է մեկ այլ ընթերցողի կողմից։

en: Userid:
hy: Օգտվող ID:

en: Username
hy: Օգտվողի անուն

en: Username/password already exists.
hy: Օգտվողի անուն/գաղտնաբառ արդեն գոյություն ունի

en: Username:
hy: Օգտվողի անուն։

en: Username:
hy: Օգտվողի անուն։

en: Users:
hy: Օգտվողներ։

en: Using RabbitMQ
hy: RabbitMQ օգտագործում

en: Using SQL polling
hy: Օգտագործելով SQL հարցում

en: Using framework:
hy: Օգտագործում է կառուցվածք։

en: Using the following CSV profile:
hy: Օգտագործիր հետևյալ CSV ձևը։

note: SCRIPT
en: V Align
hy: V հավասարեցնել

en: VHS tape / Videocassette
hy: VHS ժապավեն / տեսահոլովակ

note: SCRIPT
en: Valid
hy: Վավերական

en: Validated
hy: Վավերացված է

en: Value
hy: Արժեք

note: SCRIPT
en: Value must have alphanumeric characters or '_'
hy: Արժեքը պետք է ունենա տառաթվային նիշեր կամ '_'

en: Value:
hy: Արժեք։

en: Values
hy: Արժեքներ

en: Values are comma-separated.
hy: Արժեքները ստորակետով բաժանված են։

en: Values for custom patron messages that appear on the circulation screen and the OPAC. The value in the description field should be the message text and is limited to 200 characters
hy: Արժեքները օգտվողի հաղորդագրությունների համար, որոնք հայտնվում են տացքի պաստառին և ՀՕԱՔ-ում: Նկարագրության դաշտի արժեքը պետք է լինի հաղորդագրություն տեքստ և սահմանափակվում է 200 նիշով

en: Values that can be entered to fill in the 'Vendor type' field in the acquisitions module, that can be used for statistical purposes
hy: Արժեքներ, որոնք կարող են մուտքագրվել «Վաճառողի տեսակ» դաշտը լրացնելու համար համալրման մոդուլում, որը կարող է օգտագործվել վիճակագրական նպատակներով

en: Values that can be entered to fill in the patron’s sort 1 field, that can be used for statistical purposes
hy: Արժեքներ, որոնք կարող են մուտքագրվել լրացնելու համար հաճախորդի տեսակավորման 1 դաշտը, որը կարող է օգտագործվել վիճակագրական նպատակներով

en: Values that can be entered to fill in the patron’s sort 2 field, that can be used for statistical purposes
hy: Արժեքներ, որոնք կարող են մուտքագրվել լրացնելու համար հաճախորդի տեսակավորման 2 դաշտը, որը կարող է օգտագործվել վիճակագրական նպատակներով

en: Variable name:
hy: Փոփոխականի անուն։

en: Variable options:
hy: Փոփոխականի ընտրանքներ

en: Variable type:
hy: Փոփոխականի տեսակ։

en: Variable:
hy: Փոփոխական։

en: Vendor
hy: Մատակարար

en: Vendor
hy: Մատակարար

note: %1$s:  name | html
en: Vendor %s &rsaquo; Koha
hy: Մատակարար %s &rsaquo; Կոհա

en: Vendor EDI accounts
hy: Մատակարարի EDI հաշիվներ

note: A
en: Vendor detail page
hy: Մատակարարի մանրամասների էջ

en: Vendor details
hy: Մատակարարի մանրամասներ.

en: Vendor invoice number:
hy: Մատակարարի վճարման հաշիվ։

en: Vendor invoice:
hy: Մատակարարի վճարման հաշիվ։

en: Vendor is:
hy: Մատակարարն է.

en: Vendor is:
hy: Մատակարարն է.

en: Vendor name:
hy: Մատակարարի անուն։

en: Vendor not found
hy: Մատակարարը չի գտնվել

en: Vendor not found.
hy: Մատակարարը չի գտնվել։

en: Vendor note
hy: Մատակարարի նշում

en: Vendor note:
hy: Մատակարարի նշում:

en: Vendor note:
hy: Մատակարարի նշում:

note: SCRIPT
en: Vendor price must be a number
hy: Մատակարարի գինը պետք է լինի թիվ

en: Vendor price:
hy: Մատակարարի գին։

en: Vendor search
hy: Մատակարարի փնտրում

en: Vendor search results
hy: Մատակարարի փնտրման արդյունքները

note: %1$s:  count | html
en: Vendor search: %s result(s) found
hy: Մատակարարի փնտրում։ %s արդյունք է գտնվել

note: %1$s:  count | html %2$s:  supplier | html
en: Vendor search: %s result(s) found for '%s'
hy: Մատակարարի փնտրում։ %s արդյունք է գտնվել '%s' համար

note: %1$s:  count | html
en: Vendor search: %s results found
hy: Մատակարարի փնտրում։ %s արդյունք է գտնվել

note: %1$s:  count | html %2$s:  supplier | html
en: Vendor search: %s results found for '%s'
hy: Մատակարարի փնտրում։ %s արդյունք է գտնվել '%s' համար

en: Vendor type:
hy: Մատակարարի տեսակ:

en: Vendor:
hy: Մատակարար:

en: Vendor:
hy: Մատակարար:

note: %1$s:  suppliername | html
en: Vendor: %s
hy: Մատակարար: %s

note: SCRIPT
en: Verified:
hy: Ստուգված՝

note: INPUT type=submit
en: Verify code
hy: Ստուգեք կոդը

en: Verify you want to anonymize patron checkout history
hy: Ստուգիր որ ցանկանում ես անանուն դարձնել ընթերցողի դուրս տրումների պատմությունը

en: Verify you want to delete patrons
hy: Ստուգիր որ ուզում ես ջնջել ընթերցողներին

note: SCRIPT
en: Version
hy: Տարբերակ

note: %1$s:  missing_module.min_version | html
en: Version: %s
hy: Տարբերակ: %s

note: SCRIPT
en: Vertical space
hy: Ուղղահայաց բացատ

en: Vertical:
hy: Ուղղահայաց։

en: Video stream not available.
hy: Տեսահոսքը հասանելի չէ:

note: INPUT type=submit
en: View
hy: Տեսք

en: View
hy: Ցուցադրել

en: View ILL availability plugins
hy: Դիտիր հասանելի ՄԳԲ պլագինները

en: View ILL requests
hy: Դիտիր ՄԳԲ հարցումները

en: View MARC
hy: Դիտիր MARC

en: View MARC conversion plugins
hy: Դիտիր ՄԵԸՔ ձևափոխման պլագինները

en: View a count of items held at your library grouped by item type
hy: Դիտիր նյութերի հաշվարկը խմբավորված ըստ նյութի տեսակի որ կան քո գրադարանում

en: View all
hy: Դիտիր բոլորը

note: %1$s:  LINE.title | html
en: View all %s preferences
hy: Դիտիր բոլոր %s նախապատվությունները

en: View all baskets
hy: Դիտիր բոլոր զամբյուղները

en: View all libraries
hy: Դիտիր բոլոր գրադարանները

en: View all plugins
hy: Դիտիր բոլոր պլագինները

note: I
en: View authority record
hy: Դիտիր հեղինակավոր գրառումը

en: View basket
hy: Դիտիր զամբյուղը

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: View batch
hy: Դիտել խմբաքանակը

note: SCRIPT
en: View biblio details
hy: Դիտիր բիբլիոյի մանրամասները

en: View bibliographic record enhancement plugins for the staff interface
hy: Դիտեք մատենագրական գրառումների բարելավման հավելումները աշխատակազմի միջերեսի համար

note: SCRIPT
en: View borrower details
hy: Դիտիր ստացողի մանրամասները

en: View cash takings for the current library
hy: Ընթացիկ գրադարանի համար դիտեք կանխիկի ստացումները

en: View contents list
hy: Դիտեք բովանդակության ցուցակը

en: View course
hy: Դիտիր դասընթացը

note: A
en: View detail of the enqueued job
hy: Դիտեք հերթի դրված աշխատանքի մանրամասները

note: INPUT type=submit name=submit
en: View dictionary
hy: Դիտիր բառարանը

en: View existing record
hy: Դիտիր առկա գրառումը

note: A
en: View funds for %s
hy: %s համար դիտիր դրամագլուխները

en: View invoice
hy: Դիտիր վճարման հաշիվները

en: View item's checkout history
hy: Դիտիր նյութի տացքի պատմությունը

en: View list of missing items
hy: Դիտեք բացակայող նյութերի ցանկը

en: View message
hy: Դիտիր հաղորդումը

en: View note
hy: Դիտիր նշումը

note: A
en: View on OPAC
hy: Դիտեք ՀՕԱՔ-ում

note: A
en: View on staff interface
hy: Դիտեք աշխատակազմի միջերեսում

en: View online payment plugins
hy: Դիտիր առցանց վճարումների պլագինները

en: View patron
hy: Դիտել այցելուին

note: A
en: View patron details
hy: Դիտեք ընթերցողի մանրամասները

en: View patron infos from any libraries. If not set the logged in user could only access patron infos from its own library or group of libraries.
hy: Դիտիր հաճախորդի տեղեկությունները ցանկացած գրադարանից։ Եթե կարգաբերված չէ, մուտք եղած օգտվողը կարող է միայն մուտք ունենալ հաճախորդի տվյալներին իր գրադարանից կամ գրադարանների խմբից։

en: View patron record
hy: Դիտիր ընթերցողի գրառումը

en: View pending offline circulation actions
hy: Դիտիր ցանցից անջատված սպասող տացքի գործողությունները

en: View plugins by class
hy: Դիտիր պլագինները ըստ խմբերի

en: View record
hy: Դիտել գրառումը

en: View report plugins
hy: Դիտիր հաշվետվության պլագինները

en: View restrictions
hy: Դիտել արգելանքները

note: INPUT type=submit
en: View spine label
hy: Դիտիր կողային պիտակը

en: View subfields
hy: Դիտեք ենթադաշտերը

en: View the merged record.
hy: Դիտեք ձուլված գրառումը։

en: View tool plugins
hy: Դիտման գործիքի պլագինները

en: View transaction history for the current cash register
hy: Դիտեք գործարքների պատմությունը ընթացիկ դրամարկղի համար

en: View updated contents list
hy: Դիտեք թարմացված բովանդակության ցանկը

en: View, manage and cancel jobs.
hy: Դիտիր, կառավարիր և չեղարկիր աշխատանքները։

en: View, manage, configure and run plugins.
hy: Դիտիր, կառավարիր, ձևափոխիր և աշխատեցրու պլագինները։

en: Viewed
hy: Դիտված

en: Viewing suggestions for library:
hy: Դիտելու առաջարկներ գրադարանի համար.

en: Virtual machine maintainer
hy: Վիրտուալ մեքենայի սպասարկող

en: Visibility:
hy: Տեսանելիություն։

en: Visibility:
hy: Տեսանելիություն։

note: SCRIPT
en: Visual aids
hy: Մատչելի ձեռնարկներ

en: Void payment
hy: Արգելված վճարում

en: Vol info
hy: Հատորի տվյալ

en: Vol no.
hy: Հատորի հմր

en: Volume
hy: Հատոր

en: Volume:
hy: Հատոր։

en: WARNING:
hy: ԶԳՈՒՇԱՑՈՒՄ։

en: WELCOME notice is used
hy: Օգտագործված է ԲԱՐԻ ԳԱԼՈՒՍՏ ծանուցումը

en: Wait for pickup at
hy: Սպասեք վերցնելու համար

en: Waiting
hy: Սպասում

en: Waiting
hy: Սպասում

note: For the first occurrence, %1$s:  Branches.GetName( recall.pickup_library_id ) | html %2$s:  recall.waiting_date | $KohaDates
en: Waiting at %s since %s
hy: Սպասում է %s -ում սկսած %s -ից

note: %1$s:  Branches.GetName( hold.branchcode ) | html %2$s:  IF ( hold.desk_id ) %3$s:  hold.desk.desk_name | html %4$s:  END %5$s:  hold.waitingdate | $KohaDates
en: Waiting at %s%s, %s%s since %s.
hy: Սպասում է %s%s, %s%s -ում սկսած %s -ից․

en: Waiting date
hy: Սպասող ամսաթիվ

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron=itemloo.ReservedFor %2$s:  Branches.GetName( itemloo.ExpectedAtLibrary ) | html %3$s:  itemloo.waitingdate | $KohaDates
en: Waiting for %s at %s since %s
hy: Սպասում է %s -ին %s -ում սկսած %s -ից

note: %1$s:  Branches.GetName( humanbranch ) | html
en: Waiting hold cancellation policy for %s
hy: Սպասող %s պահման չեղարկման քաղաքականություն

note: %1$s:  resultsloo.onholdcount | html
en: Waiting on hold (%s)
hy: Սպասում է պահման մեջ (%s)

en: Waiting since
hy: Սպասում է սկսած

note: %1$s:  resultsloo.recalled | html
en: Waiting to fill recall (%s)
hy: Սպասում է հետկանչի լրացմանը (%s)

note: SCRIPT
en: Warn
hy: Զգուշացրու

en: Warning
hy: Զգուշացում

en: Warning at (%%):
hy: Զգուշացում (%%):

en: Warning at (amount):
hy: Զգուշացում (գումար)։

en: Warning regarding current user
hy: Զգուշացում որ վերաբերվում է ընթացիկ օգտվողին

en: Warning! Order total amount exceeds allowed budget.
hy: Զգուշացում։ Պատվերի ընդհանուր գումարը գերազանցում է թույլատրված բյուջեն։

note: %1$s:  encumbrance | html
en: Warning! You will exceed %s%% of your fund.
hy: Զգուշացում։ Դու կգերազանցես %s%% քո բյուջեի։

note: %1$s:  expenditure | html %2$s:  IF (currency) %3$s:  currency | html %4$s:  END
en: Warning! You will exceed maximum limit (%s%s %s%s) for your fund.
hy: Զգուշացում։ Դու կգերազանցես մաքսիմում սահմանը (%s%s %s%s) քո բյուջեի համար։

en: Warning, the following barcodes were not found:
hy: Զգուշացում։ հետևյալ շտրիխ կոդերը գտնված չեն

en: Warning, the following borrowernumbers were already in this list:
hy: Զգուշացում. հետևյալ borrowernumbers արդեն իսկ այս ցուցակում են։

en: Warning, the following borrowernumbers were not found:
hy: Զգուշացում. հետևյալ borrowernumbers գտնված չեն։

en: Warning, the following card numbers were not found:
hy: Զգուշացում. հետևյալ քարտահամարները գտնված չեն։

en: Warning, the following cardnumbers were already in this list:
hy: Զգուշացում. հետևյալ քարտահամարները արդեն իսկ այս ցուցակում են։

en: Warning, the following cardnumbers were not found:
hy: Զգուշացում. հետևյալ քարտհամարները գտնված չեն։

en: Warning, the following itemnumbers were not found:
hy: Զգուշացում. հետևյալ նյութի համարները գտնված չեն։

en: Warning, the following items cannot be deleted:
hy: Զգուշացում. հետևյալ նյութերը հնարավոր չէ ջնջել։

en: Warning, you have entered more items than expected. Items will not be created.
hy: Զգուշացում, դու մուտք ես արել ավելի նյութեր քան սպասվում էր, նյութերը չեն ստեղծվի։

en: Warning:
hy: Զգուշացում։

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Warning: Item '%s' already attached
hy: Զգուշացում․ '%s' նյութը արդեն կցված է

note: For the first occurrence, %1$s:  message.upload_version | html %2$s:  message.current_version | html
en: Warning: This file is version %s, but I only know how to import version %s. I'll try my best.
hy: Զգուշացում։ Այս նիշքի տարբերակն է %s, բայց ես միայն գիտեմ ինչպես ներմուծել տարբերակը %s. Ես կփորձեմ անել լավագույնը։

en: Warning: This plugin was written for a newer version of Koha. Use at your own risk.
hy: Զգուշացում։ Այս պլագինը գրված է Կոհայի նոր տարբերակի համար։ Աշխատեցրու քո սեփական ռիսկով։

en: Warning: This plugin was written for an older version of Koha. Use at your own risk.
hy: Զգուշացում։ Այս պլագինը գրված է Կոհայի հին տարբերակի համար։ Աշխատեցրու քո սեփական ռիսկով։

note: A
en: Warning: This report is very resource intensive on systems with large numbers of overdue items.
hy: Զգուշացում։ Այս հաշվետվությունը ժամկետանց նյութերի մեծ քանակի դեպքում պահանջում է համակարգի հզորությունների ակտիվ օգտագործում։

note: %1$s:  message.badbarcode | html
en: Warning: Unable to determine patron from item barcode (%s). Cannot check in.
hy: Զգուշացում։ Չի կարող գտնել ընթերցողին նյութի շտրիխ կոդից (%s)։ Չի կարող հետ ընդունել։

en: Warning: no barcodes were found
hy: Զգուշացում։ Շտրիխ կոդեը չեն գտնվել

en: Warning: no itemnumbers were found
hy: Զգուշացում. նյութի համարներ չեն գտնվել

en: Warnings regarding the system configuration
hy: Զգուշացումներ որ վերաբերվում են համակարգային կարգաբերումներին։

en: We are ready to do some basic configuration.
hy: Մենք պատրաստ ենք կատարելու որոշակի հիմնական կարգաբերումներ։

note: %1$s:  dbversion | html %2$s:  kohaversion | html
en: We are upgrading from Koha %s to %s
hy: Մենք իրականացնում ենք Կոհայի բարելավում %s դեպի %s

en: We encountered an error:
hy: Մենք հանդիպել ենք սխալի։

en: We recommend cloud-based mobile authenticator apps such as Authy, Duo Mobile, and LastPass. They can restore access if you lose your hardware device.
hy: Մենք խորհուրդ ենք տալիս ամպի վրա հիմնված բջջային փոխճանաչման հավելվածներ, ինչպիսիք են Authy-ը, Duo Mobile-ը և LastPass-ը: Նրանք կարող են վերականգնել մուտքը, եթե կորցնեք ձեր սարքը:

en: Web installer &rsaquo; Check Perl dependencies
hy: Ոստայնի տեղադրիչ &rsaquo; Ստուգիր Perl կախվածությունները

en: Web installer &rsaquo; Choose your language
hy: Ոստայնի տեղադրիչ &rsaquo; Ընտրիր քո լեզուն

en: Web installer &rsaquo; Complete
hy: Ոստայնի տեղադրիչ &rsaquo; Ավարտ

en: Web installer &rsaquo; Create Koha administrator patron
hy: Ոստայնի տեղադրիչ &rsaquo; Ստեղծիր Կոհա ադմինիստրատորի ընթերցողին

en: Web installer &rsaquo; Create a library
hy: Ոստայնի տեղադրիչ &rsaquo; Ստեղծիր գրադարան

en: Web installer &rsaquo; Create a new circulation rule
hy: Ոստայնի կարգաբերիչ &rsaquo; Ստեղծիր տացքի նոր օրենք

en: Web installer &rsaquo; Create a new item type
hy: Ոստայնի տեղադրիչ &rsaquo; Ստեղծիր նյութի նոր տեսակ

en: Web installer &rsaquo; Create a patron category
hy: Ոստայնի տեղադրիչ &rsaquo; Ստեղծիր ընթերցողի դաս

en: Web installer &rsaquo; Database settings
hy: Ոստայնի տեղադրիչ &rsaquo; Շտեմարանի կարգաբերումներ

en: Web installer &rsaquo; Default data loaded
hy: Ոստայնի տեղադրիչ &rsaquo; Լռակյաց տվյալները բեռնավորված են

en: Web installer &rsaquo; Install basic configuration settings
hy: Ոստայնի տեղադրիչ &rsaquo; Տեղադրի ձևավորման հիմնական կարգաբերումները

en: Web installer &rsaquo; Installation complete
hy: Ոստայնի տեղադրիչ &rsaquo; Կարգաբերումը ավարտված է

en: Web installer &rsaquo; Perl modules due for upgrade
hy: Ոստայնի տեղադրիչ &rsaquo; Պերլ մոդուլները սպասում են թարմացման

en: Web installer &rsaquo; Perl modules missing
hy: Ոստայնի տեղադրիչ &rsaquo; Բացակայում են Պերլ մոդուլները

en: Web installer &rsaquo; Perl version too old
hy: Ոստայնի տեղադրիչ &rsaquo; Պերլ տարբերակը շատ հին է

en: Web installer &rsaquo; Selecting default settings
hy: Ոստայնի տեղադրիչ &rsaquo; Լռակյաց կարգաբերումների ընտրություն

en: Web installer &rsaquo; Set up database
hy: Ոստայնի տեղադրիչ &rsaquo; Շտեմարանի կարգաբերում

en: Web installer &rsaquo; Success
hy: Ոստայնի տեղադրիչ &rsaquo; Հաջողություն

en: Web installer &rsaquo; Update database
hy: Ոստայնի տեղադրիչ &rsaquo; Թարմացրու շտեմարանը

note: A
en: Web services
hy: Կայքի ծառայություններ

en: Website
hy: Կայք

en: Website:
hy: Կայք

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Wednesday
hy: Չորեքշաբթի

note: SCRIPT
en: Wednesdays
hy: Չորեքշաբթի

en: Week
hy: Շաբաթ

en: Weekly - Repeatable holidays
hy: Շաբաթական - Կրկնվող տոներ

note: SCRIPT
en: Weekly holiday: %s
hy: Շաբաթական տոն։ %s

en: Weight
hy: Քաշ

en: Weight:
hy: Քաշ։

en: Welcome email
hy: Բարի գալստյան նամակ

note: %1$s: - Koha.Version.release | html -
en: Welcome to the Koha %s web installer
hy: Բարի գալուստ Կոհա %s ոստայնի տեղադրիչ

en: What's next?
hy: Ո՞րն է հաջորդը։

en: When adding to your institution's catalog you will create an item of a particular item type.
hy: Երբ ավելացնում ես քո կազմակերպության քարտարանին, դու կստեղծես որոշակի նյութի տեսակին պատկանող նյութ։

en: When importing MARC files via the staging tools, the tool will attempt to find and use the price of the currently active currency.
hy: երբ ներմուծում ես ՄԵԸՔ նիշքեր աստիճանակարգման գործիքով, գործիքը կփորձի գտնել և օգտագործել այս պահին ակտիվ արտարժույթի արժեքը։

en: When more than
hy: Երբ ավելին է քան

en: When more than:
hy: Երբ ավելին է քան։

en: When receiving this serial:
hy: Երբ ստանում ես այս պարբերականը:

en: When replacing records use this framework:
hy: Գրառումները փոխարինելիս օգտագործեք այս շրջանակը

en: When there is an irregular issue:
hy: Երբ առկա է ոչ կանոնավոր համար։

en: When to charge
hy: Երբ գանձել

en: When you select a profile it pre-fills your form with profile values.
hy: Երբ պրոֆիլ եք ընտրում, այն նախապես լրացնում է ձեր ձևը պրոֆիլի արժեքներով:

en: When you've made your selections, please click 'Import' below to begin the process. It may take a while to complete. Please be patient.
hy: Երբ դու կատարել ես քո ընտրությունները, ստորև սեղմիր 'Ներմուծում' սկսելու գործընթացը։ Այն կտևի մի որոշ ժամանակ։ Եղիր համբերատար։

en: Where an itemtype has a parent, the rule will display as "Parent->Child" and the number of current checkouts allowed will be limited to either the maximum for the parent (counting sibling types) or the specific rule's type, whichever is less.
hy: Որտեղ itemtype ունի ծնող, կանոնը կցուցադրվի որպես "Ծնող->Երեխա", և ընթացիկ թույլատրված տրումների քանակը կսահմանափակվի կամ ծնողի համար առավելագույնով (եղբայրների և քույրերի տեսակների հաշվարկով) կամ հատուկ կանոնի տեսակով, որն ավելի պակաս է:

note: SCRIPT
en: White
hy: Սպիտակ

note: SCRIPT
en: Whole words
hy: Ամբողջական բառեր

note: SCRIPT
en: Why close an empty basket?
hy: Ինչու՞ փակել դատարկ զամբյուղը

note: SCRIPT
en: Width
hy: Լայնություն

en: Wiki curator
hy: Վիքի կուրատոր

note: SCRIPT
en: Winter
hy: Ձմեռ

note: SCRIPT
en: With %s selected searches:
hy: Ընտրված %s փնտրումներով։

en: With automatic ordering quotes generate orders without staff intervention.
hy: Ավտոմատ պատվիրման դեպքում մեջբերումները գեներացնում են պատվերներ առանց աշխատակազմի միջամտության։

en: With framework :
hy: Կառուցվածքով

en: With framework:
hy: Կառուցվածքով։

en: With items owned by the following libraries:
hy: Հետևյալ գրադարանների կողմից տնօրինած նյութերով։

note: SCRIPT
en: With selected search:
hy: Ընտրված փնտրումով։

en: Withdrawn
hy: Հանված

note: %1$s:  resultsloo.withdrawncount | html
en: Withdrawn (%s)
hy: Դուրս գրված (%s)

en: Withdrawn on:
hy: Դուրս գրված։

note: SCRIPT
en: Withdrawn status
hy: Դուրս գրվածի կարգավիճակ

en: Withdrawn status:
hy: Դուրս գրվածի կարգավիճակ։

en: Women
hy: Կանայք

note: SCRIPT
en: Word count
hy: Բառի հաշվարկ

note: SCRIPT
en: Words
hy: Բառեր

note: SCRIPT
en: Words: {0}
hy: Բառեր: {0}

en: Working day
hy: Աշխատանքային օր

en: Write HTML customizations
hy: Գրեք HTML հարմարեցումներ

en: Write additional contents for the OPAC and staff interfaces (news and HTML customizations)
hy: Գրեք լրացուցիչ բովանդակություն ՀՕԱՔ-ի և անձնակազմի միջերեսների համար (նորություններ և HTML հարմարեցումներ)

en: Write custom pages
hy: Գրեք անհատականացված էջեր

en: Write news for the OPAC and staff interfaces
hy: Գրիր նորություններ ՀՕԱՔ-ի և աշխատակազմի միջերեսների համար

en: Write off
hy: Դուրս գրիր

note: INPUT type=submit name=woall
en: Write off all
hy: Դուրս գրիր բոլորը

en: Write off an amount toward selected fines
hy: Դուրս գրիր գումար ընտրված տուգանքների համար

en: Write off an individual fine
hy: Դուրս գրիր անհատական տուգանք

en: Write off fines and fees
hy: Դուրս գրիր տույժերը և ծախսերը

note: INPUT type=submit name=writeoff_selected
en: Write off selected
hy: Դուրս գրիր ընտրվածները

note: INPUT type=submit
en: Write off this charge
hy: Դուրս գրիր այս ծախսը

en: Writeoff
hy: Դուրս գրիր

en: Writeoff amount:
hy: Դուրս գրման մեծություն։

en: Wrong slot selected.
hy: Ընտրվել է սխալ սլոթ։

note: %1$s:  Branches.GetName( TransferWaitingAt ) | html
en: Wrong transfer detected, please return item to: %s
hy: Սխալ փոխանցում է հայտնաբերվել, խնդրվում է նյութը վերադարձնել։ %s

en: XML configuration file
hy: XML կարգաբերման նիշք

en: XSLT File(s) for transforming results:
hy: XSLT նիշքեր արդյունքների տեղափոխման համար:

en: XSLT file not found.
hy: XSLT նիշքը չի գտնված։

en: Xercode, Spain
hy: Խերկոդե, Իսպանիա

en: Year
hy: Տարի

note: %1$s:  loopfilte.filter | html
en: Year is %s
hy: Տարին է %s

en: Year:
hy: Տարի։

en: Yearly - Repeatable holidays
hy: Տարեկան - Կրկնվող տոներ

note: SCRIPT
en: Yearly holiday: %s
hy: Տարին մեկ անգամ տոն։ %s

note: SCRIPT
en: Yellow
hy: Դեղին

en: Yes
hy: Այո

en: Yes
hy: Այո

note: %1$s:  END
en: Yes %s
hy: Այո %s

en: Yes (Y)
hy: Այո (Y)

en: Yes and try to override system preferences
hy: Այո և փորձիր վերագրել համակարգային նախապատվությունները

en: Yes if settings allow it
hy: Այո, եթե կարգաբերումները թույլ են տալիս դա

en: Yes, I confirm
hy: Այո, ես հաստատում եմ

en: Yes, cancel (Y)
hy: Այո, չեղյալ արա (Y)

en: Yes, check out (Y)
hy: Այո, դուրս տուր (Y)

en: Yes, checkin (Y)
hy: Այո, հետ ընդունիր (Y)

en: Yes, close (Y)
hy: Այո, փակիր (Y)

en: Yes, delete
hy: Այո, ջնջիր

en: Yes, delete (Y)
hy: Այո, ջնջիր (Y)

en: Yes, delete contract
hy: Այո, ջնջիր կոնտրակտը

en: Yes, delete patron attribute type
hy: Այո, ջնջիր ընթերցողի բաղկացուցիչի տեսակը

en: Yes, delete record matching rule
hy: Այո, ջնջել գրառման համընկեցման օրենքը

en: Yes, delete this currency
hy: Այո, ջնջիր այս տարադրամը

en: Yes, delete this framework
hy: Այո, ջնջիր այս կառուցվածքը

en: Yes, delete this fund
hy: Այո, ջնջիր այս դրամագլուխը

en: Yes, delete this item type
hy: Այո, ջնջիր նյութի այս տեսակը

en: Yes, delete this subfield
hy: Այո, ջնջիր այս ենթադաշտը

en: Yes, delete this tag
hy: Այո, ջնջիր այս պիտակը

en: Yes, edit existing items
hy: Այո, խմբագրիր առկա նյութերը

en: Yes, print slip
hy: Այո, տպիր սահողը

en: Yes, remove
hy: Այո, հեռացրեք

en: Yes, renew (Y)
hy: Այո, թարմացրու (Y)

en: Yes, reset mappings
hy: Այո, վերագրիր քարտեզավորումները

en: Yes: Edit existing authority
hy: Այո։ Խմբագրիր առկա հեղինակավորը

note: INPUT type=submit
en: Yes: View existing items
hy: Այո։ Դիտիր առկա նյութերը

en: YesNo
hy: ԱյոՈչ

note: SCRIPT
en: Yesterday
hy: Երեկ

en: You
hy: Դուք

note: SCRIPT
en: You already have a list with that name!
hy: Այդ անունով ցուցակ արդեն ունես:

note: SCRIPT
en: You are about to add %s items. Continue?
hy: Դու պետք է ավելացնես %s նյութ։ Շարունակե՞լ։

note: %1$s:  serialnumber | html
en: You are about to delete %s serial(s). Do you want to continue?
hy: Դուք պետք է ջնջեք %s պարբերական(ներ)։ Շարունակե՞լ։

note: SCRIPT
en: You are about to delete the '%s' SMTP server.
hy: Դուք պատրաստվում եք ջնջել '%s' SMTP կայանը։

note: SCRIPT
en: You are about to delete the '%s' identity provider domain.
hy: Դուք պատրաստվում եք ջնջել '%s' ինքնության մատակարարի դոմեյնը։

note: SCRIPT
en: You are about to delete the '%s' identity provider.
hy: Դուք պատրաստվում եք ջնջել '%s' ինքնության մատակարարին։

note: SCRIPT
en: You are about to delete the quote #%s.
hy: Դուք պատրաստվում եք ջնջել առաջարկը #%s։

en: You are about to edit the following subscriptions:
hy: Դու պետք է խմբագրես հետևյալ բաժանորդագրությունները։

note: SCRIPT
en: You are attemping to writeoff more than the value of the fee.
hy: Դու փորձում ես դուրս գրել ավելին քան վճարման արժեքն է։

en: You are logged in as the database administrative user. This is not recommended because some parts of Koha will not function as expected when using this account.
hy: Դու մուտք ես գործել որպես շտեմարանի ադմինիստրատիվ օգտվող։ Սա խորհուրդ չի տրվում քանի որ երբ օգտագործում ես այս հաշվեհամարը Կոհայի որոշ մասեր չեն աշխատի սպասվածի պես։

en: You are missing the &lt;encryption_key&gt; entry in your koha-conf.xml file. Please generate a key. We recommend one of at least 32 bytes. (You might use 'pwgen 32' to do so.)
hy: Քո մոտ բացակայում է &lt;encryption_key&gt; մուտքը քո koha-conf.xml նիշքում։ Խնդրում ենք ստեղծել բանալին: Մենք խորհուրդ ենք տալիս առնվազն 32 բայթից մեկը: (Դա անելու համար կարող եք օգտագործել 'pwgen 32':)

en: You are missing the &lt;lockdir&gt; entry in your koha-conf.xml file. Please add it, pointing to your Koha instance's lock dir.
hy: Քո մոտ բացակայում է &lt;lockdir&gt; մուտքը քո koha-conf.xml նիշքում։ Ավելացրու այն, ուղղորդելով Կոհայի կողպել գրադարանին։

en: You are missing the &lt;log4perl_conf&gt; entry in your koha-conf.xml file. Please add it, pointing to the log4perl.conf file for your Koha instance.
hy: Քո մոտ բացակայում է &lt;log4perl_conf&gt; մուտքը քո koha-conf.xml նիշքում։ Ավելացրու այն, շեշտադրելով log4perl.conf նիշքին քո Koha-յում։

en: You are missing the &lt;template_cache_dir&gt; entry in your koha-conf.xml file. That will bring a performance boost to enable it.
hy: Քո մոտ բացակայում է &lt;template_cache_dir&gt; մուտքը քո koha-conf.xml նիշքում։ Այն կհանգեցնի արտադրողականության բարձրացման թույլատրմանը։

note: %1$s:  config_entry.effective_tmp_dir | html
en: You are missing the &lt;tmp_path&gt; entry in your koha-conf.xml file. Please add it, pointing to the configured temporary directory for your Koha instance. The effective temporary directory is '%s'.
hy: Քո koha-conf.xml նիշքում բացակայում է &lt;tmp_path&gt; մուտքի կետը։ Ավելացրու այն, հղում անելով քո Կոհա նմուշի նիշքի բեռնավորված թղթապանակի վրա։ Օրինակելի ժամանակավոր թղթապանակն է '%s'։

en: You are missing the &lt;upload_path&gt; entry in your koha-conf.xml file. Please add it, pointing to the configured file upload directory for your Koha instance.
hy: Քո koha-conf.xml նիշքում բացակայում է &lt;upload_path&gt; մուտքի կետը։ Ավելացրու այն, հղում անելով քո Կոհա նմուշի նիշքի բեռնավորված թղթապանակի վրա։

en: You are missing the &lt;upload_path&gt; entry in your koha-conf.xml file. Please add it, pointing to the configured file upload directory for your Koha instance. Also note that you need to properly set the OPACBaseURL preference for the file upload plugin to work.
hy: Քո koha-conf.xml նիշքում բացակայում է &lt;upload_path&gt; մուտքի կետը։ Ավելացրու այն, նշելով քո Կոհա նմուշի ձևափոխված նիշքի բեռնավորված թղթապանակի վրա։ Նաև նկատի առ, որ քեզ հարկավոր է ճիշտ կարգաբերել OPACBaseURL նախապատվությունը upload plugin նիշքի համար։

en: You are not allowed to use batch checkout for this patron
hy: Այս ընթերցողի համար չես կարող օգտագործել փաթեթով տացքը

en: You are not authorised to manage this basket.
hy: Դու չունես իրավասություններ կառավարելու այս զամբյուղը։

note: A
en: You are not authorized to delete patrons
hy: Դու չունես իրավասություններ ջնջելու ընթերցողներին։

note: A
en: You are not authorized to manage API keys
hy: Դու չունես իրավասություն կառավարելու API բանալիները

en: You are not authorized to modify this fund
hy: Դու չունես իրավասություններ ձևափոխելու այս դրամագլուխը։

note: A
en: You are not authorized to renew patrons
hy: Դու չունես իրավասություններ թարմացնելու հաճախորդներին

note: A
en: You are not authorized to set permissions
hy: Դու չունես իրավասություններ կարգաբերելու թույլտվությունները

en: You are not sharing any data with the Koha community
hy: Դու չես կիսում որևէ տվյալ Կոհա համայնքի հետ

note: SCRIPT
en: You are offline and therefore cannot process pending operations
hy: Դու ցանցից անջատված ես հետևաբար չես կարող իրականացնել սպասող գործողությունները

note: SCRIPT
en: You are offline and therefore cannot sync your database
hy: Դու ցանցից անջատված ես հետևաբար չես կարող սինխրոնիզացնել քո շտեմարանը

en: You are only viewing one item.
hy: Դու պարզապես դիտում ես մեկ նյութ։

en: You are running a development version of Koha
hy: Դուք աշխատում եք Կոհայի զարգացման տարբերակով

note: SCRIPT
en: You are using {0}
hy: Դու օգտագործում ես {0}

en: You can also use your own headers (instead of the ones from Koha) by prefixing the field name with an header, followed by the equal sign.
hy: Դու կարող ես նաև օգտագործել քո սեփական վերնախորագրերը (Կոհայում առկաների փոխարեն) դաշտի համարը միացնելով խորագրին, որին հետևում է հավասարման նշանը։

en: You can also use your own headers (instead of the ones from Koha) by prefixing the field number with an header, followed by the equal sign.
hy: Դու կարող ես նաև օգտագործել քո սեփական վերնախորագրերը (Կոհայում առկաների փոխարեն) դաշտի համարը միացնելով խորագրով, որին հետևում է հավասարման նշանը։

note: I
en: You can ask for a digest to reduce the number of messages. Messages will be saved and sent as a single message.
hy: Դու կարող ես հարցնել դայջեստի համար, հաղորդումների քանակը նվազեցնելու նպատակով։ Հաղորդումները կհիշվեն և կուղարկվեն որպես մեկ հաղորդագրություն։

en: You can choose to delete bibliographic records if possible (bibliographic records that have other items or that are used in a subscription or another order will not be deleted).
hy: Դու կարող ես ընտրել ջնջել մատենագիտական գրառումները եթե հնարավոր է (մատենագիտական գրառումները որ ունեն այլ նյութեր կամ օգտագործված են բաժանորդագրության մեջ, կամ այլ պատվերում չեն ջնջվի)։

en: You can enter a name for this import. It may be useful, when creating a record, to remember where the suggested MARC data comes from!
hy: Դու կարող ես տալ անուն այս ներմուծմանը։ Այն կարող է օգտակար լինել, երբ գրառում ես ստեղծում, հիշելու համար թե որտեղից է առաջարկվող MARC տվյալը գալիս։

en: You can help the Koha community by sharing your statistics with us.
hy: Դու կարող ես օգնել Կոհա համայնքին, կիսվելով մեր հետ քո վիճակագրությամբ։

en: You can make an exception for this holiday rule. This means that you will be able to say that for a repeatable holiday there is one day which is going to be an exception.
hy: Տոնի այս օրենքի համար դու կարող ես անել բացառություն։ Սա նշանակում է, որ դու կկարողանաս ասել որ կրկնվող տոնի համար կա մեկ օր որը պետք է հանդես գա որպես բացառություն։

en: You can make an exception on a range of dates repeated yearly.
hy: Դու կարող ես կատարել բացառում ամսաթվերի այն տիրույթի համար որը կրկնվում է տարեկան։

en: You can set a default maximum number of checkouts, hold policy and return policy that will be used if none is defined below for a particular item type or category.
hy: Դու կարող ես կարգաբերել դուրս տրումների լռակյաց մեծագույն քանակը, պահման և վերադարձի քաղաքականությունները, որոնք կօգտագործվեն եթե ստորև որոշակի նյութի տեսակի կամ դասի համար ոչինչ չի սահմանված։

en: You can use Template Toolkit tags too. See the help page for more information.
hy: Դու կարող ես նաև օգտագործել Ձևանմուշի Գործիքը։ Տես օգնության էջը մանրամասների համար։

en: You can use the following wildcard characters: %% _
hy: Դու կարող ես օգտագործել հետևյալ խմբային նիշերը %% _

note: SCRIPT
en: You can't add a new item, please create a new order line
hy: Դու չես կարող ավելացնել նոր նյութ, ստեղծիր պատվերի նոր տող։

en: You can't create any orders unless you first
hy: Դու չես կարող ստեղծել որևէ պատվեր քանի դեռ սկզբից

note: SCRIPT
en: You cannot change your branch or logout while using offline circulation
hy: Դու չես կարող փոխել քո մասնաճյուղը կամ դուրս գալ քանի դեռ օգտագործում ես ցանցից անջատված տացքը։

note: INPUT type=checkbox name=subscriptionid
en: You cannot edit this subscription
hy: Դու չես կարող խմբագրել այս բաժանորդագրությունը

en: You cannot merge a record with itself. Please select two different authorities.
hy: Դուք չեք կարող գրառումը միաձուլել իր հետ: Խնդրում ենք ընտրել երկու տարբեր հեղինակավորներ:

en: You cannot move funds of this budget, there is no active budget. Please create a new active budget and retry.
hy: Դու չես կարող տեղաշարժել այս բյուջեի դրամագլուխները, չկա ակտիվ բյուջե։ Ստեղծիր նոր ակտիվ բյուջե և կրկնիր։

note: SCRIPT
en: You cannot select an authorised value category and a MARC field
hy: Դուք չեք կարող ընտրել լիազորված արժեքի դասը և ՄԵԸՔ դաշտը

en: You did not specify any search criteria.
hy: Դու չես որոշակիացրել փնտրման որևէ չափանիշ։

en: You did not specify data for preview.
hy: Դու չես որոշակիացրել նախադիտման համար տվյալներ։

en: You didn't select any external target.
hy: Դու չես ընտրել որևէ արտաքին թիրախ։

note: SCRIPT
en: You do not have any pending transactions in the offline circulation database on this computer.
hy: Այս համակարգչի վրա ցանցից անջատված տացքի շտեմարանում դու չունես որևէ սպասող տրանզակցիաներ։

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: You do not have permission to access this macro
hy: Դու իրավասություններ չունես դիմելու այս մակրոյին

en: You do not have permission to access this page.
hy: Դու իրավասություններ չունես մուտք գործելու այս էջ։

en: You do not have permission to add a record to this list.
hy: Դու իրավասություն չունես ավելացնելու գրառում այս ցուցակին։

note: SCRIPT
en: You do not have permission to create this macro
hy: Դու իրավասություն չունես ստեղծելու այս մակրոն

en: You do not have permission to delete this list.
hy: Դու իրավասություն չունես ջնջելու այս ցուցակը։

note: SCRIPT
en: You do not have permission to delete this macro
hy: Դու իրավասություն չունես ջնջելու այս մակրոն

en: You do not have permission to edit this patron's login information.
hy: Դու իրավասություններ չունես խմբագրելու այս անդամի մուտք գործելու տվյալները։

en: You do not have permission to perform cashup actions.
hy: Դուք կանխիկացման գործողություններ կատարելու թույլտվություն չունեք:

en: You do not have permission to perform refund actions.
hy: Դուք փոխհատուցման գործողություններ կատարելու թույլտվություն չունեք:

en: You do not have permission to transfer ownership of this list.
hy: Դուք այս ցուցակի սեփականության իրավունքը փոխանցելու իրավասությունն չունեք:

en: You do not have permission to update this list.
hy: Դու իրավասություն չունես թարմացնելու այս ցուցակը։

en: You do not have permission to view this list.
hy: Դու իրավասություն չունես դիտելու այս ցուցակը։

en: You do not have sufficient permission to continue.
hy: Դուք բավարար իրավասություններ չունեք շարունակելու համար։

en: You don't have patron categories defined, or the patron categories are not set to receive overdue notices.
hy: Դու չունես սահմանված ընթերցողական դասեր, կամ ընթերցողական դասերը չեն կարգաբերված ժամկետանցների նշումները ստանալու համար։

en: You followed an outdated link e.g. from a search engine or a bookmark
hy: Դու հետևել ես ժամկետանց հղման, որոնման շարժիչից կամ էջանիշից

note: %1$s:  total | html
en: You have %s error(s) in your MARC configuration. Please fix them before using Koha
hy: Դու ունես %s սխալ(ներ) քո MARC կարգաբերման մեջ։ Խնդրվում է մինչ Կոհայի օգտագործումը շտկել դրանք։

en: You have already submitted a barcode, please wait for the checkout to process...
hy: Դու արդեն գրանցել ես շտրիխ կոդը, սպասիր մինչ տացքը կկատարվի...

en: You have chosen a condition on the same field as the original field. If your records contain multivalued fields it is highly recommended not to do that.
hy: Դու ընտրել ես նույն դաշտի վիճակը ինչպես որ բնօրինակ դաշտինն է։ Եթե քո գրառումները պարունակում են բազմաարժեքային դաշտեր, ապա խորհուրդ է տրվում դա չանել։

note: SCRIPT
en: You have chosen to move all unreceived orders from '%s' to '%s'.
hy: Դու ընտրել ես տեղափոխել բոլոր չստացված պատվերները '%s' դեպի '%s'։

note: SCRIPT
en: You have deleted item(s) in the order, don't forget to delete it(them) in the catalog
hy: Դու հերթականությամբ ջնջել ես նյութեր, չմոռանաս դրանց քարտարանից ջնջել։

en: You have entered a username that already exists. Please choose another one.
hy: Դու մուտք ես արել օգտվողի անուն որը գոյություն ունի։ Ընտրիր մեկ ուրիշը։

note: SCRIPT
en: You have not selected any catalog filters and are about to compare a file of barcodes to your entire catalog.
hy: Դու չես ընտրել որևէ քարտարանի զտիչներ և պետք է համեմատես շտրիխ կոդերի նիշքը քո ողջ քարտարանի հետ։

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: You have not selected any patrons to add to a list!
hy: Դու չես ընտրել որևէ ընթերցող որպեսզի ավելացնես ցուցակին։

en: You have the ReturnBeforeExpiry system preference enabled this means if the expiry date is before the date due, the date due will be set to the expiry date
hy: Դու թույլատրել ես ReturnBeforeExpiry համակարգային նախապատվությունը, որը նշանակում է որ եթե ժամկետի լրանալու ամսաթիվը վերադարձի ամսաթվից առաջ է, վերադարձի ամսաթիվը կդրվի որպես ժամկետի ամսաթիվ

en: You have to define which fields or subfields you want to export, separated by pipes.
hy: Դու պետ ք է սահմանես թե որ դաշտերը կամ ենթադաշտերն ես ցանկանում արտահանել, բաժանված երկար կետիկներով։

en: You have to define which fields you want to export, separated by pipes.
hy: Դու պետ ք է սահմանես թե որ դաշտերն ես ցանկանում արտահանել, բաժանված երկար կետիկներով։

note: SCRIPT
en: You have transactions in the offline circulation database on this computer that have not been uploaded.
hy: Այս համակարգչի վրա դու ունես ցանցից անջատված տացքի շտեմարան որը չի բեռնավորվել։

note: SCRIPT
en: You have unsaved changes are you sure you want to navigate away?
hy: Դուք չպահպանված փոփոխություններ ունեք, համոզվա՞ծ եք, որ ցանկանում եք դուրս գալ:

note: SCRIPT
en: You have uploaded a barcode file and scanned barcodes at the same time. Please choose one of the two options.
hy: Դուք միաժամանակ վերբեռնել եք շտրիխ կոդ նիշք և սկանավորված շտրիխ կոդեր: Խնդրում ենք ընտրել երկու տարբերակներից մեկը:

en: You haven't decided if you want to activate Mana Knowledge Base.
hy: Դուք չեք որոշել, թե արդյոք ցանկանում եք ակտիվացնել Մանա գիտելիքների շտեմարանը։

en: You haven't decided if you want to activate usage statistic sharing in Koha yet.
hy: Դուք դեռ չեք որոշել, թե արդյոք ցանկանում եք ակտիվացնել Կոհայի օգտագործման վիճակագրության կիսումը։

en: You made use of an external link to an item that is no longer available
hy: Դու օգտագործել ես արտաքին հղում դեպի նյութ որն այլևս հասանելի չէ

en: You may enter a wildcard at the beginning of the domain. For example, the domain '*library.com' will match 'students.library.com' but will also match 'otherlibrary.com'
hy: Դոմենի սկզբում կարող եք մուտքագրել փոխարինող նշան: Օրինակ՝ '*library.com' դոմեյնը կհամընկնի 'students.library.com'-ի հետ, բայց նաև կհամընկնի 'otherlibrary.com'-ի հետ:

en: You must be online to use these options.
hy: Այս հնարավորությունները օգտագործելու համար դու պետք է լինես առցանց։

en: You must choose a library
hy: Դուք պետք է ընտրեք գրադարանը

en: You must choose a valid patron
hy: Դու պետք է ընտրես վավեր ընթերցողի

en: You must choose an item type
hy: Դու պետք է ընտրես նյութի տեսակ

note: %1$s:  total_paid | $Price
en: You must collect a value greater than or equal to %s.
hy: Դու պետք է ունենաս գումար մեծ կամ հավասար %s։

en: You must contact the library to reset your password
hy: Գաղտնաբառը վերակայելու համար պետք է կապվեք գրադարանի հետ

note: OPTION
en: You must create a CSV profile for MARC exports to use this option.
hy: Այս հնարավորությունը օգտագործելու համար դու ՄԵԸՔ արտահանման համար պետք է ստեղծես CSV անձնագիր։

en: You must define a budget in Administration
hy: Ադմինիստրացիայում պետք է սահմանես բյուջե

en: You must enter a term to search on
hy: Դու պետք է մուտք անես փնտրման տերմին

note: SCRIPT
en: You must fill at least one of the two due date options
hy: Պետք է լրացնեք վերադարձի ամսաթվի երկու ընտրանքներից առնվազն մեկը

note: SCRIPT
en: You must fill only one of the two due date options
hy: Պետք է լրացնեք վերադարձի ամսաթվի երկու ընտրանքներից միայն մեկը

note: SCRIPT
en: You must give your new patron list a name!
hy: Դու պետք է ընթերցողի նոր ցուցակին տաս անուն

en: You must have at least one cash register associated with the library before you can record payments.
hy: Վճարումները գրանցելու համար պետք է ունենաք առնվազն կանխիկի մեկ դրամարկղ, կապված գրադարանի հետ՝ նախքան վճարումները գրանցելը։

en: You must have at least one cash register associated with this branch before you can record cash payouts.
hy: Վճարումները գրանցելու համար պետք է ունենաք առնվազն կանխիկի մեկ դրամարկղ, կապված այս մասնաճյուղի հետ, նախքան կկարողանաք կանխիկ վճարումներ գրանցել։

en: You must have at least one cash register associated with this branch before you can record cash refunds.
hy: Վճարումները գրանցելու համար պետք է ունենաք առնվազն կանխիկի մեկ դրամարկղ, կապված այս մասնաճյուղի հետ, նախքան կանխիկ գումարների վերադարձը գրանցելը։

note: %1$s:  total_due | $Price
en: You must pay a value less than or equal to %s.
hy: Դու պետք է վճարես պակաս կամ սրան հավասար գումար %s։

note: SCRIPT
en: You must provide a name for the new filter
hy: Դուք պետք է անուն նշեք նոր զտիչի համար

note: SCRIPT
en: You must receive at least one item
hy: Պետք է ստանաք առնվազն մեկ նյութ

en: You must reset your password
hy: Դու պետք է վերագրես քո գաղտնաբառը

note: INPUT type=checkbox name=digest
en: You must select a digestible transport to select digests
hy: Ամփոփագրներ ընտրելու համար պետք է ընտրեք ամփոփագրվող տրանսպորտ

note: SCRIPT
en: You must select a fund
hy: Դու պետք է ընտրես բյուջե

note: SCRIPT
en: You must select at least one serial to edit
hy: Խմբագրման համար պետք է առնվազն ընտրես մեկ պարբերական

note: SCRIPT
en: You must select at least two invoices to merge.
hy: Դու ձուլման համար պետք է առնվազն ընտրես երկու վճարահաշիվներ։

note: SCRIPT
en: You must select one or more patrons to remove
hy: Դու պետք է ընտրես մեկ կամ ավել օգտատերեր հեռացման համար

note: SCRIPT
en: You must select one or more reports to delete
hy: Դու պետք է ընտրես մեկ կամ ավել հաշվետվություններ ջնջելու համար

note: SCRIPT
en: You must select two or more patrons to merge
hy: Դու պետք է ընտրես երկու կամ ավել օգտատեր ձուլման համար

note: SCRIPT
en: You must set a due date in order to use offline circulation!
hy: Պետք է դնես վերադարձի ամսաթիվը որպեսզի օգտագործես ցանցից անջատված տացքը։

note: SCRIPT
en: You need to save the page before printing
hy: Տպելուց առաջ կարիք կլինի հիշել այն

en: You searched for
hy: Դու փնտրել ես համար

note: For the first occurrence, %1$s:  IF ( title )
en: You searched for: %s
hy: Դու փնտրել ես %s համար

en: You selected a record from an external source that matches an existing record in your catalog:
hy: Դուք ընտրել եք գրառում արտաքին աղբյուրից, որը համապատասխանում է ձեր քարտարանում առկա գրառմանը։

en: You should enable the SMSSendDriver preference to use the SMS templates.
hy: Պետք է թույլատրես SMSSendDriver նախապատվությունը որպեսզի օգտագործես SMS ձևանմուշները։

en: You should not ignore this warning.
hy: Դու չպետք է անտեսես այս զգուշացումը։

en: You successfully created your Mana KB account. Check your mailbox and follow instructions.
hy: Դուք հաջողությամբ ստեղծեցիք ձեր Mana KB հաշիվը: Ստուգեք ձեր փոստարկղը և հետևեք հրահանգներին։

en: You tried to access a page that needs authentication
hy: Դու փորձեցիր մուտք ունենալ էջ, որը պահանջվում է փոխճանաչում

en: You will need to restart Koha for the provider to work.
hy: Դուք պետք է վերագործարկեք Կոհան, որպեսզի մատակարարն աշխատի:

en: You will need to save the report before you can execute it
hy: Հաշվետվությունը կատարելուց առաջ կարիք կլինի հիշել այն։

en: You'll have to treat them individually.
hy: Դու պետք է վերաբերվես նրանց անհատապես։

en: Your Mana KB server is currently:
hy: Քո Mana KB կայանը այս պահին։

en: Your Perl version is out of date. Please upgrade to a newer version of Perl (at least version 5.10).
hy: Քո Պերլ տարբերակը հնացած է։ Անցիր ավելի նոր տարբերակի, (առնվազն տարբերակ 5.10)։

en: Your administrator must define a budget in Administration
hy: Քո ադմինիստրատորը պետք է սահմանի բյուջեն կարգաբերիչում

en: Your administrator must specify an active currency.
hy: Քո կառավարիչը պետք է սահմանի ակտիվ արտարժույթ։

en: Your authority search history is empty.
hy: Քո հեղինակավորի փնտրման պատմությունը դատարկ է։

note: SCRIPT
en: Your browser doesn't support direct access to the clipboard. Please use the Ctrl+X\/C\/V keyboard shortcuts instead.
hy: Ձեր զննարկիչը չի ապահովում ուղղակի մուտքը միջանկյալ հիշողություն: Փոխարենը, օգտագործեք ստեղնաշարի Ctrl+X\/C\/V դյուրանցումները:

note: SCRIPT
en: Your browser is not compatible with the built-in offline circulation tool.
hy: Ձեր զննարկիչը համատեղելի չէ ներկառուցված ցանցից անջատված տացքի գործիքի հետ:

en: Your cart
hy: Քո սայլակը

en: Your cart
hy: Քո սայլակը

en: Your cart &rsaquo; Catalog &rsaquo; Koha
hy: Ձեր զամբյուղը &rsaquo; Քարտարան &rsaquo; Կոհա

en: Your cart is empty.
hy: Քո զամբյուղը դատարկ է։

en: Your catalog search history is empty.
hy: Քո քարտարանի փնտրման պատմությունը դատարկ է։

en: Your comment could not be submitted. Please try again later.
hy: Քո մեկնաբանությունը չի կարող ներկայացվել։ Փորձիր ավելի ուշ։

en: Your comment has been submitted
hy: Քո մեկնաբանությունը հաստատված

en: Your country:
hy: Քո երկիրը։

en: Your data have never been shared
hy: Քո տվյալները երբեք չեն կիսվել

en: Your data was processed. Here are the results:
hy: Քո տվյալները կատարվել են։ Մանրամասներն են՝

note: %1$s:  "borrowers.relationship" | $HtmlTags tag="strong" %2$s:  "borrower_relationships.relationship" | $HtmlTags tag="strong"
en: Your database contained guarantee/guarantor pairs with no defined relationship. They have been set the value '_bad_data' in the %s and/or %s columns. Fix them manually by recreating those relationships, or have your system's administrator correct the values.
hy: Ձեր տվյալների շտեմարանը պարունակում է երաշխավոր/երաշխավորող զույգեր, առանց սահմանված հարաբերությունների: Նրանց համար %s և/կամ %s սյունակներում սահմանվել է '_bad_data' արժեքը: Կարգավորեք դրանք ձեռքով՝ վերստեղծելով այդ հարաբերությունները, կամ թող ձեր համակարգի ադմինիստրատորը շտկի արժեքները:

en: Your download should begin automatically.
hy: Քո բեռնաթափումը պետք է սկսվի ավտոմատ։

en: Your file was uploaded. Once all files are uploaded, please process them in pending offline circulation actions.
hy: Ձեր նիշքը բեռնավորվեց։ Հենց բոլոր նիշքերը կբեռնավորվեն, խնդրում ենք դրանք մշակել ցանցից անջատված տացքի սպասող գործողություններով։

note: SCRIPT
en: Your koha-conf.xml does not contain a valid upload_path.
hy: Քո koha-conf.xml չի պարունակում ճիշտ upload_path.

en: Your library has no usable email address. Please set it.
hy: Քո գրադարանը չունի օգտագործելի էլ․ փոստի հասցեներ։ Կարգաբերի։

en: Your library is the destination for the following transfer(s)
hy: Քո գրադարանը հետևյալ տեղափոխումների համար նշանակման կետ է հանդիսանում։

en: Your library is the origin for the following transfer(s)
hy: Քո գրադարանը հետևյալ տեղափոխումների համար ծագման կետ է հանդիսանում

note: %1$s:  shelfname | $raw
en: Your list: %s
hy: Քո ցուցակը: %s

en: Your lists
hy: Քո ցուցակները

en: Your lists
hy: Քո ցուցակները

note: SCRIPT
en: Your lists:
hy: Քո ցուցակները։

en: Your name:
hy: Քո անունը։

en: Your notification has been sent.
hy: Քո հաշվետվությունը ուղարկվել է։

en: Your password has expired!
hy: Ձեր գաղտնաբառը ժամկետանց է:

en: Your patron lists
hy: Քո ընթերցողական ցուցակները

note: %1$s:  reportname | html
en: Your report "%s" has been saved
hy: Քո հաշվետվությունը "%s" հիշված է

en: Your report is already linked with a Mana report. Share it if you have made modifications, otherwise it will do nothing.
hy: Ձեր զեկույցը արդեն կապված է Mana զեկույցի հետ: Կիսվիր դրանով, եթե դուք կատարել եք փոփոխություններ, հակառակ դեպքում այն ոչինչ չի անի:

en: Your report will be generated with the following SQL statement.
hy: Քո հաշվետվությունը կգեներացվի հետևյալ SQL հաստատումներով։

en: Your request gave the following results:
hy: Քո հարցումը տվեց հետևյալ արդյունքները։

en: Your search could not be completed. Please try again later.
hy: Քո որոնումը հնարավոր չէ ավարտել։ Փորձիր ավելի ուշ։

en: Your search returned no closed invoices.
hy: Ձեր որոնումը չի վերադարձրել փակ հաշիվ ապրանքագրեր:

en: Your search returned no closed subscriptions.
hy: Քո փնտրումը վերադարձրել է ոչ փակ բաժանորդագրություններ։

en: Your search returned no open invoices.
hy: Ձեր որոնումը չի վերադարձրել բաց հաշիվ ապրանքագրեր:

en: Your search returned no open subscriptions.
hy: Քո փնտրումը վերադարձրել է ոչ բաց բաժանորդագրություններ

en: Your search returned no results.
hy: Քո փնտրումը անարդյունք է

en: Your search returned no results.
hy: Քո փնտրումը անարդյունք է։

en: Your subscription is already linked with a Mana subscription model. Share it if you have made modifications, otherwise it will do nothing.
hy: Ձեր բաժանորդագրությունն արդեն կապված է Mana բաժանորդագրության մոդելի հետ: Կիսվեք դրանով, եթե կատարել եք փոփոխություններ, հակառակ դեպքում այն ոչինչ չի անի:

en: Your unique security token used for authentication on Mana KB service (anti spam).
hy: Ձեր եզակի անվտանգության տոմսակը օգտագործվում է Mana KB ծառայության (հակասպամ) վավերացման համար:

en: Your vendor search returned no results.
hy: Մատակարարի քո փնտրումը անարդյունք է։

en: Z39.50 authority search points
hy: Z3950 հեղինակավորի փնտրման միավորներ

en: Z39.50 authority search points &rsaquo; Koha
hy: Z3950 հեղինակավորի փնտրման կետեր &rsaquo; Կոհա

en: Z39.50 authority search results &rsaquo; Koha
hy: Z3950 հեղինակավորի փնտրման արդյունքներ &rsaquo; Կոհա

en: Z39.50 can send records in various encodings. Choose one.
hy: Z39.50-ը կարող է ուղարկել գրառումներ տարբեր կոդավորումներով։ Ընտրիր մեկը:

en: Z39.50 can send records in various formats. Choose one.
hy: Z39.50-ը կարող է ուղարկել գրառումներ տարբեր ձևաչափերով։ Ընտրիր մեկը:

en: Z39.50/SRU search
hy: Z39.50/SRU փնտրում

en: Z39.50/SRU search results &rsaquo; Koha
hy: Z39.50/SRU փնտրման արդյունքներ &rsaquo; Կոհա

note: %1$s:  msg_add | html
en: Z39.50/SRU server added (%s)
hy: Z39.50/SRU կայանը ավելացվել է (%s)

note: %1$s:  msg_add | html
en: Z39.50/SRU server deleted (%s)
hy: Z39.50/SRU կայանը ջնջվել է (%s)

note: INPUT type=text name=searchfield
en: Z39.50/SRU server search
hy: Z39.50/SRU կայանի փնտրում

note: %1$s:  msg_add | html
en: Z39.50/SRU server updated (%s)
hy: Z39.50/SRU կայանը թարմացվել է (%s)

en: Z39.50/SRU servers
hy: Z39.50/SRU կայաններ

en: Z39.50/SRU servers
hy: Z39.50/SRU կայաններ

en: Z39.50/SRU servers administration
hy: Z39.50/SRU կայանների ադմինիստրացիա

en: ZIP file
hy: ZIP ֆայլ

en: ZIP/Postal code
hy: Զիպ/փոստային կոդ

en: ZIP/Postal code:
hy: Զիպ/Փոստային ինդեքս:

en: ZIP/Postal code:
hy: Զիպ/փոստային կոդ։

en: Zebra server seems not to be available. Is it started?
hy: Կարծես թե Զեբրա կայանը հասանելի չէ։ Այն աշխատու՞մ է։

en: Zebra status:
hy: Zebra կարգավիճակ։

en: Zebra version:
hy: Զեբրա տարբերակ։

en: Zip file
hy: Zip ֆայլ

note: SCRIPT
en: Zoom in
hy: Մեծացրեք

note: SCRIPT
en: Zoom out
hy: Փոքրացնել

note: SCRIPT
en: [ New list ]
hy: [ Նոր ցուցակ ]

en: [Main page]
hy: [Հիմնական էջ]

en: [Overridden]
hy: [Փոխարինված]

en: [Previous page]
hy: [Նախորդ Էջը]

en: [clear]
hy: [մաքրել]

en: _ matches only a single character
hy: _ համընկնում է միայն մեկ նիշ

en: about page
hy: մասին էջը

en: account lines
hy: հաշվի տողեր

en: active
hy: ակտիվ

en: added successfully
hy: հաջողությամբ ավելացված է

en: administrator account
hy: կառավարիչի հաշիվ

note: %1$s:  TransfersMaxDaysWarning | html
en: after %s days.
hy: հետո %s օրից։

note: SCRIPT
en: alignment
hy: հավասարեցում

en: all
hy: բոլորը

en: all authority types used in the frameworks are defined
hy: շրջանակում օգտագործվող հեղինակավորի բոլոր տեսակները սահմանված են

en: all subfields for each tag are in the same tab (or ignored)
hy: ամեն ցուցիչի բոլոր ենթադաշտերը նույն ներդիրում են (կամ անտեսված են)

en: already has a hold
hy: արդեն ունի պահում

en: already placed a recall
hy: արդեն ունի հետ կանչ

en: analytics.
hy: վերլուծական։

en: and
hy: և

en: and
hy: և

en: and 'branchcode' and 'categorycode'
hy: և 'branchcode' և 'categorycode'

note: %1$s:  AuthorisedValues.GetDescriptionByKohaField( kohafield => 'items.ccode' authorised_value = ccodeslimit ) | html
en: and collection: %s
hy: և հավաքածու։ %s

en: and correct all errors shown on the "System information" tab
hy: և ուղղեք «Համակարգի տեղեկատվություն» ներդիրում ցուցադրված բոլոր սխալները

en: and has been returned.
hy: և վերադարձված է

note: %1$s:  ItemTypes.GetDescription( itemtypeslimit ) | html
en: and item type: %s
hy: և նյութի տեսակը։ %s

en: and mark one currency as active.
hy: և նշիր մեկ արտարժույթը որպես ակտիվ։

note: %1$s:  AuthorisedValues.GetDescriptionByKohaField( kohafield => 'items.location' authorised_value = locationslimit ) | html
en: and shelving location: %s
hy: և դարակային տեղաբաշխում։ %s

en: and the
hy: և սա

en: and they must all be in the 10 (items) tab
hy: և նրանք բոլորը պետք է լինեն 10 (նյութ) տաբ

en: and:
hy: և:

en: any library
hy: ցանկացած գրադարան

en: any library
hy: ցանկացած գրադարան

en: approved
hy: հաստատված

en: are licensed under the
hy: արտոնագրված են

en: article requests
hy: հոդվածի պատվերներ

en: at :
hy: այստեղ ։

en: at current library
hy: ընթացիկ գրադարանում

en: at least 1 item type defined
hy: առնվազն մեկ նյութի տեսակ է սահմանված

en: at least 1 item type must be defined
hy: առնվազն մեկ նյութի տեսակ պետք է սահմանված լինի

en: at least 1 library defined
hy: առնվազն մեկ գրադարան է սահմանված

en: at least 1 library must be defined
hy: առնվազն մեկ գրադարան պետք է սահմանված լինի

en: at least one template for using this tool.
hy: առնվազն մեկ ձևանմուշ այս գործիքի օգտագործման համար։

en: authorized values category 'PA_CLASS'
hy: Լիազորված արժեքի 'PA_CLASS' դաս

en: available:
hy: հասանելի։

note: INPUT type=text name=data_preview
en: barcode
hy: շտրիխկոդ

note: A
en: basket
hy: զամբյուղ

en: batches
hy: խմբաքանակներ

en: be mapped to a MARC subfield,
hy: քարտեզել MARC ենթադաշտին,

en: be mapped to a MARC subfield,
hy: քարտեզել MARC ենթադաշտին,,

en: be mapped to the same tag,
hy: քարտեզել նույն ցուցչին,

en: be zero-padded, e.g. '01/02/2008'. Alternatively, you can supply dates in ISO format (e.g., '2010-10-28').
hy: եղիր զրո բաժանված, այսինքն '01/02/2008'. Որպես այլընտրանք, ամսաթվերը կարող ես տրամադրել ISO ձևաչափով (այսինքն, '2010-10-28')։

note: SCRIPT
en: begins with
hy: սկսվում է սրանով

en: biblio
hy: մատեն

en: biblio and biblionumber
hy: բիբլիո և բիբլիոհամար

en: biblioitems.itemtype defined
hy: biblioitems.itemtype սահմանված

en: biblionumber and biblioitemnumber mapped correctly
hy: բիբլիոհամարը և նյութիբիբլիոհամարը ճիշտ են քարտեզագրված

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: by
hy: կողմից

en: by Allan Jardine is licensed under the BSD 3 and GPL v2 license.
hy: Allan Jardine կողմից, արտոնագրված է BSD 3 և GPL v2 արտոնագրերով:

en: by Binny V A is licensed under the BSD license.
hy: Binny V A կողմից, արտոնագրված է BSD արտոնագրի ներքո:

en: by DIY Co is licensed under the
hy: DIY Co կողմից արտոնագրված է որպես

en: by Dave Gandy is licensed under the
hy: Դեյվ գանդիի կողմից արտոնագրված է որպես

en: by Eli Grey is licensed under an
hy: արտոնագրված է Էլի Գրեյի կողմից

en: by Google is a family of fonts licensed under the
hy: Գուգլի կողմից՝ ֆոնտերի ընտանիք է, արտոնագրված որպես

en: by Marijn Haverbeke is licensed under an
hy: արտոնագրված է Մարջին Հավերբեքի կողմից

en: by Some Web Media is a JavaScript library that makes any element on your page visible while you scroll, licensed under the
hy: Որոշ վեբ մեդիա է JavaScript- ի գրադարանը, որը ձեր էջում որևէ տարր տեսանելի է դարձնում ոլորելիս, արտոնագրված

en: by The Dojo Foundation is licensed under an
hy: արտոնագրված է Դոջո հիմնադրամի կողմից

en: by Tiny Technologies, Inc. is licensed under the
hy: Tiny Technologies, Inc. կողմից արտոնագրված է

en: by Zhixin Wen is licensed under the MIT license.
hy: Zhixin Wen -ի կողմից, արտոնագրված է MIT արտոնագրի ներքո:

en: by item types
hy: ըստ նյութի տեսակների

en: by libraries
hy: գրադարանների կողմից

en: by months
hy: ըստ ամիսների

en: by the Bridge Consortium of Carleton College and St. Olaf College.
hy: Bridge Consortium of Carleton քոլեջի և St. Olaf College.

en: by:
hy:  ։

en: cancel your request
hy: չեղարկիր քո հարցումը

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: cannot be repeated
hy: հնարավոր չէ կրկնել

note: SCRIPT
en: case change
hy: դեպքի փոփոխություն

en: cash registers
hy: կանխիկի գրանցիչներ

en: cataloging the record
hy: գրառման քարտագրում

note: INPUT type=checkbox name=disable_input
en: check to delete this field
hy: ընտրի այս դաշտը ջնջելու համար

en: checkouts
hy: դուրս տրումներ

en: click to log out
hy: Սեղմիր դուրս գալու համար

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: club %s
hy: ակումբ %s

en: club enrollments
hy: ակումբի ներգրավումներ

en: code and
hy: կոդ և

note: SCRIPT
en: colon sign
hy: երկու կետի նշան

note: SCRIPT
en: comments
hy: դիտողություններ

en: configuration file.
hy: կարգաբերման նիշք։

en: considered late
hy: մտածված է ուշ

note: SCRIPT
en: containing
hy: պարունակող

en: contains
hy: պարունակում է

en: continue creating your request
hy: շարունակիր քո հարցման ստեղծումը

en: controls for column visiblity in DataTables
hy: վերահսկում է սյունակների տեսանելիությունը DataTables

en: could not be parsed!
hy: հնարավոր չէ վերլուծել

en: create a CSV profile
hy: ստեղծիր CSV ձևանմուշ

en: create one or more authorized values
hy: ստեղծիր մեկ կամ ավել թույլատրված արժեքներ

note: %1$s:  END
en: created. %s
hy: ստեղծված է. %s

en: cronjob. Ask your system administrator to schedule it.
hy: cronjob. Խնդրեք ձեր համակարգի ադմինիստրատորին այն ժամանակավորել:

note: SCRIPT
en: cruzeiro sign
hy: cruzeiro նշան

note: SCRIPT
en: currency sign
hy: տարադրամի նշան

en: current holds
hy: ընթացիկ պահումներ

en: day
hy: օր

en: day(s)
hy: օր(եր)

en: days
hy: օրեր

en: days ago
hy: օրեր անց

en: default (all libraries), all patron categories, all item types
hy: լռակյաց (բոլոր գրադարաններ), ընթերցողի բոլոր դասերը, նյութի բոլոր տեսակները

en: default (all libraries), all patron categories, same item type
hy: լռակյաց (բոլոր գրադարանները), ընթերցողական բոլոր դասերը, նյութի նույն տեսակը

en: default (all libraries), same patron category, all item types
hy: լռակյաց (բոլոր գրադարանները), ընթերցողական նույն դասը, նյութի բոլոր տեսակները

en: default (all libraries), same patron category, same item type
hy: լռակյաց (բոլոր գրադարանները), ընթերցողական նույն դասը, նյութի նույն տեսակը

en: define a budget and a fund
hy: սահմանիր բյուջեն և դրամագլուխը

en: define a notice
hy: սահմանիր հուշումը

en: define weight as a positive number. Higher numbers indicate increased relevancy.
hy: սահմանեք քաշը որպես դրական թիվ։ Բարձր արժեքները նշանակում են համապատասխանության աճ։

en: deleted
hy: ջնջված

en: delivered
hy: առաքված

note: A
en: detail of the subscription
hy: Բաժանորդագրության մանրամասներ

en: digits
hy: թվեր

en: disabling the 'Mana' system preference
hy: 'Mana' համակարգային նախապատվության արգելում

note: A
en: display detail for this librarian.
hy: այս գրադարանի համար արտածիր մանրամասները

en: do a catalog search
hy: իրականացրու քարտարանի որոնում

en: does not exist
hy: գոյություն չունի

en: does not match
hy: չի համընկնում

en: doesn't exist
hy: գոյություն չունի

en: doesn't match
hy: չի համընկնում

en: doesn't match any existing record.
hy: չի համընկնում որևէ առկա գրառում։

note: SCRIPT
en: dollar sign
hy: դոլարի նշան

note: SCRIPT
en: dong sign
hy: dong նշան

note: SCRIPT
en: drachma sign
hy: դրահմայի նշան

note: %1$s:  m.biblio_id | html %2$s:  m.error | html
en: eHolding title cannot be created from bibliographic record #%s, encountered the following error: %s.
hy: eHolding անվանումը չի կարող ստեղծվել #%s մատենագիտական գրառումից, բախվել է հետևյալ սխալին՝ %s:

note: SCRIPT
en: edit items
hy: խմբագրիր նյութերը

en: email
hy: էլ. փոստ

en: empty
hy: դատարկ

note: SCRIPT
en: euro-currency sign
hy: եվրո տարադրամի նշան

en: ex: barcode, itemcallnumber, title, "050a 050b", 300a
hy: օր: շտրիխ կոդ, դասիչ, վերնագիր, "050a 050b", 300a

note: SCRIPT
en: example
hy: օրինակ

en: exists
hy: առկա է

en: expired
hy: լրանում է

en: extended patron attributes
hy: երկարաձգված հաճախորդի բնութագրիչներ

en: failed
hy: ձախողվեց

en: failed to be added
hy: ձախողվեց ավելացնել

en: failed to be updated
hy: ձախողվեց թարմացնել

note: SCRIPT
en: failed to run
hy: ձախողվեց կատարել

en: feed
hy: սնուցում

en: field
hy: դաշտ

en: field
hy: դաշտ

en: field(s)
hy: դաշտ(եր)

en: file is licensed under the
hy: նիշքը արտոնագրված է

en: filled holds
hy: լրացված պահումներ

en: flag is set for this patron. If this modification request resolves the issue, please unset the flag.
hy: դրոշակը կարգաբերված է այս հաճախորդի համար։ Եթե ձևափոխման այս հարցումը լուծում է խնդիրը, հանիր դրոշակը։

en: for
hy: համար

en: for budget
hy: բյուջեի համար

en: for every request
hy: ամեն հարցման համար

note: SCRIPT
en: formatting
hy: չափանշում

en: framework values
hy: կառուցվածքի արժեքներ

note: SCRIPT
en: french franc sign
hy: ֆրանսիական ֆրանկի նշան

en: from
hy: այստեղից

en: from the cash register and left a float of
hy: ՀԴՄ-ից դեպի ձախ և սահեք

en: from the current date
hy: ընթացիկ ամսաթվից

en: from the current membership expiry date
hy: ընթացիկ անդամակցության ժամկետի ավարտից

note: SCRIPT
en: german penny symbol
hy: գերմանական պենիի նշան

note: A
en: go to %s
hy: գնալ դեպի %s

en: gone no address
hy: գնացել է առանց հասցեի

note: SPAN
en: gonenoaddress flag is set in patron record
hy: gonenoaddress դրոշը սահմանվել է այցելուի գրառումում

en: group by
hy: խմբավորել ըստ

en: group by
hy: խմբավորել ըստ

note: SCRIPT
en: guarani sign
hy: guarani նշան

en: handle to drag and drop them to their new position
hy: գործածիր դրանց իրենց նոր դիրք քաշելու համար

en: has
hy: ունի

note: %1$s:  from_biblio.items.count | html
en: has %s attached items.
hy: ունի %s կցված նյութեր։

note: %1$s:  missing_critical.key | html
en: has &quot;%s&quot; in unrecognized format:
hy: ունի &quot;%s&quot; չճանաչված ձևաչափով՝

en: has never been checked out.
hy: երբեք չի սպասարկվել

en: has not been cancelled.
hy: չեղարկված չէ։

note: For the first occurrence, %1$s:  missing_critical.value | html
en: has unrecognized value &quot;%s&quot;
hy: ունի չճանաչված արժեք &quot;%s&quot;

en: here
hy: այստեղ

en: hidden
hy: թաքնված

en: historical searches
hy: պատմական փնտրումներ

note: SCRIPT
en: history
hy: պատմություն

en: holdingbranch defined
hy: holdingbranch սահմանված

en: homebranch defined
hy: homebranch սահմանված

note: SCRIPT
en: hryvnia sign
hy: գրիվնայի նշան

en: identity
hy: ինքնություն

en: if
hy: եթե

en: if this category type must to be displayed all the time. Otherwise select libraries you want to associate with this value.
hy: եթե դասի այս տեսակը պետք է միշտ արտածվի։ Հակառակ պարագայում ընտրիր գրադարանները որոնց ցանկանում ես կապել այս արժեքին։

en: ignore
hy: անտեսիր

en: in
hy: մեջ

en: in fines
hy: տուգանքներ

en: in fines. If you would like you can record payments.
hy: տուգանքներ։ Եթե ցանկանաս դու կարող ես գրանցել վճարումները։

note: SCRIPT
en: in library
hy: գրադարանում

note: SCRIPT
en: indentation
hy: ներս սեղմում

note: SCRIPT
en: indian rupee sign
hy: հնդկական ռուփիի նշան

en: invalid authority types
hy: Հեղինակավորի սխալ տեսակներ

en: is a "simple, lightweight JavaScript API for handling cookies," licensed under the
hy: "պարզ, թեթև JavaScript API-ն թխուկները բեռնաթափելու համար է", արտոնագրված

en: is a D3-based reusable chart library under the
hy: D3 հիմնված վերաօգտագործելի դիագրամայի գրադարան է

en: is a JavaScript library by Bram Stein licensed under the
hy: JavaScript գրադարան Bram Stein-ից արտոնագրված որպես

en: is a JavaScript library for manipulating documents based on data. It is under the
hy: JavaScript գրադարան է տվյալների վրա հիմնված փաստաթղթերի հետ աշխատելու համար։ Արտոնագրված է

en: is a URL
hy: URL է

en: is already in possession
hy: արդեն գտնվում է տրամադրության տակ

en: is developed by the Swiss RISM Office with the support of the Swiss National Science Foundation, licensed under the
hy: մշակվել է շվեյցարական RISM գրասենյակի կողմից՝ Շվեյցարիայի ազգային գիտական հիմնադրամի աջակցությամբ, որը լիցենզավորված է

en: is equal to
hy: հավասար է

en: is exactly
hy: ճշգրտորեն է

en: is licensed under a
hy: արտոնագրված է

en: is licensed under the
hy: արտոնագրված է

en: is not
hy: ոչ է

note: %1$s:  errmsgloo.debarred | $KohaDates
en: is now debarred until %s.
hy: հիմա կանխարգելված է մինչև %s։

en: is on hold for
hy: պահված է համար

en: is released under MIT license by Ludo van den Boom.
hy: թողարկված է MIT արտոնագրի ներքո Ludo van den Boom կողմից։

en: issues
hy: համարներ

en: item
hy: նյութ

en: item fields
hy: նյութի դաշտեր

en: item type for older issues:
hy: նյութի տեսակը հին համարների։

en: item type not defined
hy: նյութի տեսակը սահմանված չէ

en: item's hold group
hy: նյութի պահման խումբ

en: item's hold group
hy: նյութի պահման խումբ

en: item's holding library
hy: Նյութի պահումը իրականացնող գրադարան

en: item's holding library
hy: Նյութի պահումը իրականացնող գրադարան

en: item's home library
hy: նյութի տնային գրադարանը

en: item's home library
hy: նյութի տնային գրադարանը

note: SCRIPT
en: item(s) left
hy: նյութ(եր)ը մնացել են

en: itemnum : the field itemnumber is mapped to a field in tab -1
hy: itemnum : itemnumber դաշտը քարտեզված է tab -1 եղած դաշտին

en: items (10)
hy: նյութեր (10)

en: items found for
hy: նյութերը գտնված են

en: items.permanent_location is not mapped on the frameworks
hy: items.permanent_location չի քարտեզավորված կառուցվածքներում

en: items.permanent_location mapped
hy: items.permanent_location քարտեզավորված է

en: itemtype NOT mapped
hy: itemtype ՉԻ քարտեզված

en: jQuery multiple select plugin
hy: jQuery բազմակի ընտրման պլագին

note: SCRIPT
en: kip sign
hy: kip նշան

note: %1$s:  checkout.lastreneweddate |$KohaDates  with_hours => 1
en: last on: %s
hy: վերջինը: %s

en: layouts
hy: դասավորություններ

note: INPUT type=text name=from_subfield
en: let blank for the entire field
hy: թող դատարկ ողջ դաշտի համար

en: library is licensed under
hy: գրադարանը արտոնագրված է

en: library not defined
hy: գրադարանը սահմանված չէ

en: licensed under the
hy: արտոնագրված է

en: like
hy: նման

note: SCRIPT
en: lira sign
hy: լիրայի նշան

en: list items
hy: թվարկեք նյութերը

en: list shares
hy: ցուցակի կիսումներ

en: lists
hy: ցուցակներ

note: SCRIPT
en: livre tournois sign
hy: գրքի մրցանակաբաշխության նշան

en: lost
hy: կորած

note: SPAN
en: lost flag is set in patron record
hy: կորած դրոշը սահմանվել է այցելուի գրառումում

note: SCRIPT
en: lowercase
hy: ստորին դեպք

note: SCRIPT
en: manat sign
hy: մանաթի նշան

en: marks as last borrower of item
hy: նշում է որպես նյութի վերջին փոխառու

en: matches
hy: համընկնումներ

en: me
hy: իմ

note: SCRIPT
en: mill sign
hy: mill նշան

en: missing
hy: բացակա

en: month
hy: ամիս

en: months
hy: ամիսներ

note: For the first occurrence, %1$s:  ELSE
en: months %s
hy: ամիսներ %s

en: must
hy: պետք է

en: must be enabled to activate sounds.
hy: ձայնը ակտիվացնելու համար պետք է թույլատրված լինի։

en: must be present in this mapping
hy: պետք է ներկա լինի յաս քարտեզագրման մեջ

en: must match
hy: պետք է համընկնի

en: n/a
hy: մատչելի չէ

note: SCRIPT
en: naira sign
hy: naira նշան

note: SCRIPT
en: new sheqel sign
hy: նոր շեքելի նշան

en: no active
hy: ակտիվ չէ

en: noItemTypeImages or OpacNoItemTypeImages system preferences
hy: noItemTypeImages կամ OpacNoItemTypeImages համակարգային նախապատվություններ

en: none
hy: ոչ մեկը

note: SCRIPT
en: nordic mark sign
hy: նորմանդական մարկի նշան

en: not
hy: ոչ

note: ABBR
en: not available
hy: մատչելի չէ

en: not equal to
hy: հավասար չէ

en: not like
hy: նման չէ

en: not owned
hy: չտնօրինված

en: not running
hy: չի գործարկվում

en: number
hy: թիվ

en: of
hy: -ից

en: of one item.
hy: մեկ նյութից։

en: of the type "SQL" with usage option "Export lost items in report."
hy: «SQL» տեսակի օգտագործման այս տարբերակով՝ «Արտահանել կորցրած տարրերը հաշվետվության մեջ»:

en: of this domain to login with this identity provider
hy: այս տիրույթից՝ մուտք գործելու այս նույնականացման մատակարարով

en: official Mana KB documentation
hy: Mana KB պաշտոնական փաստաթղթավորում

en: on reserve
hy: ռեզերվում

en: on this item
hy: այս նյութի համար

en: on this item.
hy: այս նյութի համար։

note: %1$s:  ELSE
en: one or more records don't exist. %s
hy: մեկ կամ ավել գրառումներ առկա չեն։ %s

note: %1$s:  ELSE
en: one or more records without items attached. %s
hy: առանց նյութերի մեկ կամ ավել գրառումներ կցված են։ %s

en: or
hy: կամ

en: or
hy: կամ

en: or MARC subfield.
hy: կամ MARC ենթադաշտ։

en: or any available
hy: կամ ցանկացած մատչելին

en: or any item from item group
hy: կամ ցանկացած տարր նյութերի խմբից

en: or create
hy: կամ ստեղծիր

en: or create:
hy: կամ ստեղծիր։

en: or enter
hy: կամ enter

note: SCRIPT
en: order(s) left
hy: մնացել են պահում(ներ)

note: SCRIPT
en: page embed
hy: էջը տեղադրված է

en: patron categories
hy: հաճախորդի դասեր

en: patron category
hy: հաճախորդի դաս

en: patron messages
hy: ընթերցողի հաղորդագրություններ

en: patron modification requests
hy: օգտատերի ձևափոխման հարցումներ

en: patron notices
hy: հաճախորդի նշումներ

en: patron restrictions
hy: հաճախորդի արգելանքներ

en: patron's account
hy: հաճախորդի հաշիվ

en: patron's hold group
hy: հաճախորդի պահման խումբ

en: patron's hold group
hy: հաճախորդի պահման խումբ

en: patrons files
hy: հաճախորդների նիշքեր

en: patrons to
hy: հաճախորդներ դեպի

en: pending
hy: սպասող

en: pending offline circulation actions
hy: ցանցից անջատված տացքի սպասող գործողություններ

note: SCRIPT
en: permanent pen
hy: մշտական գրիչ

note: SCRIPT
en: peseta sign
hy: պեսսետայի նշան

note: SCRIPT
en: peso sign
hy: պեսոյի նշան

en: placing an order
hy: պատվերի տեղադրում

note: INPUT type=text name=other_reason
en: please note your reason here...
hy: խնդրվում է այստեղ նշել պատճառը...

en: plugin by Jovan Popovic is licensed under the BSD and GPL v2 license.
hy: պլագինը Jovan Popovic կողմից է և տրամադրված է BSD և GPL v2 արտոնագրով։

en: previous checkouts
hy: նախորդ դուրս տրումները

en: price
hy: գին

en: print
hy: տպել

en: profiles
hy: պրոֆայլեր

note: %1$s:  suggestion.publishercode | html %2$s:  END %3$s:  IF ( suggestion.publicationyear )
en: published by: %s %s %s in
hy: հրատարակված: %s %s %s այստեղ

en: purchase suggestions
hy: գնման առաջարկներ

en: ratings
hy: վարկանիշներ

note: %1$s:  patron_link| $raw %2$s:  recall.created_date | $KohaDates
en: recalled by %s on %s
hy: հետ է կանչվել %s -ի կողմից %s -ին

en: receiving an order
hy: պատվերի ստացում

note: INPUT type=text name=to_regex_search
en: regex pattern
hy: regex կաղապար

note: INPUT type=text name=to_regex_replace
en: regex replacement
hy: regex փոխարինում

en: rejected
hy: մերժված

en: removed successfully
hy: հեռացվել է հաջողությամբ

note: SCRIPT
en: reopen basketgroup
hy: վերաբացիր զամբյուղի խումբը

en: repeatable
hy: կրկնվող

en: replacement price
hy: փոխարինման գին

note: INPUT
en: report
hy: հաշվետվություն

en: required
hy: պահանջվող

note: %1$s:  m.resource_id | html
en: resource #%s
hy: պաշար #%s

en: restricted
hy: արգելված

en: reviews
hy: գրախոսություններ

note: SCRIPT
en: ruble sign
hy: ռուբլու նշան

en: running
hy: գործարկում

note: SCRIPT
en: rupee sign
hy: ռուփիի նշան

en: same library, all patron categories, all item types
hy: նույն գրադարանը, ընթերցողի բոլոր դասերը, նյութի բոլոր տեսակները

en: same library, all patron categories, same item type
hy: նույն գրադարանը, ընթերցողական բոլոր դասերը, նյութի նույն տեսակը

en: same library, same patron category, all item types
hy: նույն գրադարանը, ընթերցողական նույն դասը, նյութի բոլոր տեսակները

en: same library, same patron category, same item type
hy: նույն գրադարանը, ընթերցողական նույն դասը, նյութի նույն տեսակը

en: script.
hy: սկրիպտ

en: seconds
hy: վայրկյաններ

en: see also:
hy: տես նաև։

en: select * from marc_subfield_structure where frameworkcode is NULL
hy: ընտրիր * marc_subfield_structure ից որտեղ frameworkcode iհավասար է NULL

en: select * from marc_tag_structure where frameworkcode is NULL
hy: ընտրիր * marc_tag_structure ից որտեղ frameworkcode հավասար է NULL

en: select all
hy: ընտրել բոլորը

note: INPUT type=submit
en: selection
hy: ընտրություն

note: INPUT type=text name=selector
en: selector
hy: ընտրիչ

en: sent
hy: ուղարկված

en: separate by a blank. (e.g., 100a 200 606)
hy: բաժանիր բացատով. (օր՝ 100a 200 606)

en: serial
hy: պարբերական

note: A
en: serial collection for %s
hy: պարբերական հավաքածու %s համար

en: show all component parts
hy: ցույց տալ բաղադրիչի բոլոր մասերը

en: since last transfer
hy: սկսած վերջին տեղափոխությունից

note: INPUT type=text name=sound
en: sound
hy: հնչյուն

note: SCRIPT
en: spesmilo sign
hy: spesmilo նշան

en: staff users of this domain to login with this identity provider
hy: այս տիրույթի աշխատակազմի օգտվողները՝ մուտք գործելու այս նույնականացման մատակարարով

en: staged & ready
hy: փուլավորված & պատրաստ

en: stages
hy: փուլեր

note: SCRIPT
en: starting with
hy: սկսվում է

en: starts with
hy: սկսվում է սրանով

en: statistics
hy: վիճակագրություն

note: SPAN
en: status_1
hy: վիճակ_1

note: SPAN
en: status_2
hy: վիճակ_2

note: SPAN
en: status_3
hy: վիճակ_3

note: SPAN
en: status_4
hy: վիճակ_4

note: SPAN
en: status_5
hy: վիճակ_5

note: SCRIPT
en: styles
hy: ոճեր

en: subfield ignored
hy: ենթադաշտը անտեսված է

en: subfields not in same tabs
hy: ենթադաշտերը նույն ներդիրում չեն

en: subscribers
hy: բաժանորդներ

note: A
en: subscription detail
hy: բաժանորդագրության մանրամասն

note: %1$s:  IF ( title )
en: subscription(s) %s with title matching
hy: բաժանորդագրություն(ներ) %s համընկնող վերնագրով

note: A
en: suggestion
hy: առաջարկություն

note: For the first occurrence, %1$s:  books_loo.suggestionid | html
en: suggestion #%s
hy: առաջարկ #%s

en: suomi, suomen kieli (Finnish) Pasi Korkalo
hy: սուոմի, սուոմեցի, կիելի (Ֆիներեն) Պասի Կորկալո

note: %1$s:  missing_critical.surname | html
en: surname: %s
hy: ազգանուն։ %s

en: system preference if you wish to enable this feature.
hy: համակարգային նախապատվություն եթե ցանկանում եք թույլատրել այս հնարավորությունը։

en: system preference to use recalls.
hy: համակարգի նախապատվությունը հետկանչներ օգտագործելու համար:

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: system preference) %s (OPACSerialIssueDisplayCount system preference) %s
hy: համակարգային նախապատվություն) %s (OPACSerialIssueDisplayCount համակարգային նախապատվություն) %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: system preference) %s (StaffSerialIssueDisplayCount system preference) %s
hy: համակարգային նախապատվություն) %s (StaffSerialIssueDisplayCount համակարգային նախապատվություն) %s

en: tags
hy: ցուցիչներ

en: templates
hy: ձևանմուշներ

note: SCRIPT
en: tenge sign
hy: տենգեի նշան

en: the biblioitems.itemtype field MUST :
hy: biblioitems.itemtype դաշտը պետք է :

en: the corresponding subfield MUST have "Authorized value" set to "branches"
hy: կապված ենթադաշտը ՊԵՏՔ Է ունենա "Թույլատրված արժեք" կարգաբերված "մասնաճյուղերi"։

en: the corresponding subfield MUST have "Authorized value" set to "itemtype"
hy: կապված ենթադաշտը ՊԵՏՔ Է ունենա "Թույլատրված արժեք" կարգաբերված "itemtype"

en: the items.holdingbranch field MUST :
hy: items.holdingbranch դաշտը ՊԵՏՔ Է :

en: the items.homebranch field MUST :
hy: items.homebranch դաշտը ՊԵՏՔ Է :

en: there is a null value in a frameworkcode. Check the following tables
hy: frameworkcode-ում կա դատարկ արժեք։ Ստուգիր հետևյալ աղյուսակները

note: %1$s:  END
en: this record doesn't exist. %s
hy: այս գրառումը գոյություն չունի։ %s

note: %1$s:  END
en: this record has no items attached. %s
hy: այս գրառումը չունի կցված նյութեր։ %s

en: times
hy: անգամներ

en: to
hy: դեպի

en: to
hy: դեպի

en: to activate sounds.
hy: ձայները ակտիվացնելու համար։

en: to be placed on hold
hy: պետք է դրվի պահման

en: to be placed on hold.
hy: պետք է դրվի պահման։

en: to be staged
hy: փուլավորվող

en: to create
hy: ստեղծիր

en: to field
hy: դաշտին

en: tracked link clicks
hy: հետևված հղման սեղմումները

note: SCRIPT
en: tugrik sign
hy: տուգրիկի նշան

note: SCRIPT
en: turkish lira sign
hy: թուրքական լիրայի նշան

en: undefined
hy: չսահմանված

en: unknown
hy: անհայտ

en: unless
hy: եթե

note: SCRIPT
en: unrecognized command
hy: չճանաչված հրաման

en: until
hy: մինչ

en: updated successfully
hy: թարմացվել է հաջողությամբ

en: use default (cataloging the record)
hy: օգտագործիր լռակյացը (գրառման քարտագրում)

en: use default (placing an order)
hy: օգտագործիր լռակյացը (պատվերի տեղադրում)

en: use default (receiving an order)
hy: օգտագործիր լռակյացը (պատվերի ստացում)

en: used for/see from:
hy: օգտագործված համար/տես այնտեղից։

en: user data on login
hy: օգտվողի տվյալները մուտք գործելուց

en: users to auto register on login
hy: օգտվողներն ինքնաշխատ գրանցվել մուտքի ժամանակ

en: using RegEx
hy: օգտագործելով RegEx

en: using the datexpiry value in the file, if present
hy: օգտագործելով նիշքում առկա datexpiry արժեքը, եթե առկա է

en: valid entries in your database.
hy: քո շտեմարանում վավեր մուտքեր։

note: SELECT name=transport
en: valid types of transport are FTP and SFTP
hy: տեղափոխման թույլատրելի տեսակներն են FTP և SFTP

en: value
hy: արժեք

note: SCRIPT
en: value missing
hy: արժեքը բացակայում է

en: values updated.
hy: արժեքները թարմացված են։

note: SCRIPT
en: variable missing
hy: փոփոխականը բացակայում է

en: verified
hy: ստուգված

note: SCRIPT
en: view
hy: դիտել

en: was saved.
hy: հիշված է։

en: was updated.
hy: թարմացված է։

en: week
hy: շաբաթ

en: weeks
hy: շաբաթներ

en: which should be set up by your system administrator.
hy: որը պետք է կարգաբերվի քո համակարգային ադմինիստրատորի կողմից։

en: which should be set up by your system administrator.
hy: որը պետք է կարգաբերվի քո համակարգային ադմինիստրատորի կողմից։

en: who are in patron list:
hy: ովքեր որ ընթերցողական ցուցակում են։

en: who have not been connected since:
hy: ովքեր երբեք միացված չեն եղել։

en: who have not borrowed since:
hy: ով երբեք չի պատվիրել սկսած։

en: whose expiration date is before:
hy: ում ժամկետի լրանալու ամսաթիվ մինչ։

en: whose patron category is:
hy: ում հաճախորդի դասն է։

en: will match the 'name' attribute of the first object in the array named 'users', and place it in 'firstname' field
hy: կհամապատասխանի 'users' անունով զանգվածի առաջին օբյեկտի 'name' հատկանիշին և կտեղադրի այն 'firstname' դաշտում

en: will show the link just below the title
hy: ցույց կտա կապը ուղղակի վերնագրի ներքևում

en: with all the columns.
hy: բոլոր սյունակներով։

note: SCRIPT
en: with category
hy: դասով

en: with the category DEPARTMENT.
hy: DEPARTMENT դասով։

en: with this reason:
hy: այս պատճառով։

en: with value
hy: արժեքով

en: with value
hy: արժեքով

note: SCRIPT
en: won sign
hy: won նշան

en: written and maintained by Jörn Zaefferer is licensed under the
hy: գրաված է և ուղեկցվում է Jörn Zaefferer կողմից, արտոնագիր

en: x column:
hy: x սյունակ։

en: year
hy: տարի

en: years
hy: տարիներ

en: years of activity
hy: ակտիվության տարիներ

note: SCRIPT
en: yen character
hy: իենի նիշ

en: yes
hy: այո

note: SCRIPT
en: yuan character
hy: յուանի նիշ

note: SCRIPT
en: yuan character, in hong kong and taiwan
hy: յուանի նիշ, Հոնգ Կոնգում և Թայվանում

note: SCRIPT
en: {0} characters
hy: {0} նիշ

note: SCRIPT
en: {0} words
hy: {0} բառ

en: | Actions:
hy: | Գործողություններ:

note: %1$s:  IF CAN_user_tools_items_batchdel
en: | Actions: %s
hy: | Գործողություններ : %s

en: | Nodes:
hy: | Հանգույցներ։

note: %1$s:  IF elasticsearch_status.running
en: | Status: %s
hy: | Վիճակ: %s
