Koha 22.11 - en to hyw translation catalogue (1671 entries)

en:  Linkage
hyw:  Միացում

en:  Materials specified
hyw:  Որոշված նյութեր

en: 'FA', a 'Fast Add' minimal MARC21 framework suitable for ILL or on-the-fly cataloguing.
hyw: 'FA', դա 'Fast Add' նվազագույն MARC21 շրջանակն է, հարմար ՄԳԲ կամ թռիչքի ընթացքում քարտագրումում։

en: ABBREVIATED TITLE
hyw: ԿՐՃԱՏՎԱԾ ՎԵՐՆԱԳԻՐ

en: ACCESSIBILITY CONTENT
hyw: ՀԱՍԱՆԵԼԻՈՒԹՅԱՆ ԲՈՎԱՆԴԱԿՈՒԹՅՈՒՆ

en: ACCESSIBILITY NOTE
hyw: ՀԱՍԱՆԵԼԻՈՒԹՅԱՆ ՆՇՈՒՄ

en: ACCUMULATION AND FREQUENCY OF USE NOTE
hyw: ՆՇՈՒՄԻ ԿՈՒՏԱԿՈՒՄ ԵՎ ՕԳՏԱԳՈՐԾՄԱՆ ՀԱՃԱԽՈՒԹՅՈՒՆ

en: ACRONYM OR SHORTENED TITLE [OBSOLETE]
hyw: ԱՆՎԱՆՄԱՆ ՀԱՊԱՎՈՒՄ ԿԱՄ ԿԱՐՃԵՑՎԱԾ ՎԵՐՆԱԳԻՐ [ՀՆԱՑԱԾ]

en: ACTION NOTE
hyw: ԳՈՐԾՈՂՈՒԹՅԱՆ ՆՇՈՒՄ

en: ADD OR DIVIDE LIKE INSTRUCTIONS [CLASSIFICATION FORMAT]
hyw: ԱՎԵԼԱՑՐՈՒ ԿԱՄ ԲԱԺԱՆԻՐ ՀՐԱՀԱՆԳՆԵՐԻ ՆՄԱՆ [ԴԱՍԱԿԱՐԳՄԱՆ ՁԵՎԱՉԱՓ]

en: ADDED ENTRY ELEMENTS (KOHA)
hyw: ԱՎԵԼԱՑՎԱԾ ՄՈՒՏՔԻ ՏԱՐՐԵՐ (ԿՈՀԱ)

en: ADDED ENTRY--CORPORATE NAME
hyw: ԱՎԵԼԱՑՎԱԾ ՄՈՒՏՔ-ՀԱՄԱՏԵՂ ԱՆՈՒՆ

en: ADDED ENTRY--CORPORATE NAME (PERFORMER) (MU) [OBSOLETE]
hyw: ԱՎԵԼԱՑՎԱԾ ՄՈՒՏՔ-ՀԱՄԱՏԵՂ ԱՆՈՒՆ (ԿԱՏԱՐՈՂ) (MU) [ՀՆԱՑԱԾ]

en: ADDED ENTRY--HIERARCHICAL PLACE NAME
hyw: ԱՎԵԼԱՑՎԱԾ ՄՈՒՏՔ-ԱՍՏԻՃԱՆԱԿԱՐԳՎԱԾ ՎԱՅՐԻ ԱՆՈՒՆ

en: ADDED ENTRY--MEETING NAME
hyw: ԱՎԵԼԱՑՎԱԾ ՄՈՒՏՔ-ՀԱՆԴԻՊՄԱՆ ԱՆՈՒՆ

en: ADDED ENTRY--PERSONAL NAME
hyw: ԱՎԵԼԱՑՎԱԾ ՄՈՒՏՔ-ԱՆՁՆԱԿԱՆ ԱՆՈՒՆ

en: ADDED ENTRY--PERSONAL NAME (PERFORMER) (MU) [OBSOLETE]
hyw: ԱՎԵԼԱՑՎԱԾ ՄՈՒՏՔ-ԱՆՁՆԱԿԱՆ ԱՆՈՒՆ (ԿԱՏԱՐՈՂ) (MU) [ՀՆԱՑԱԾ]

en: ADDED ENTRY--PHYSICAL CHARACTERISTICS [OBSOLETE]
hyw: ԱՎԵԼԱՑՎԱԾ ՄՈՒՏՔ-ՖԻԶԻԿԱԿԱՆ ԲՆՈՒԹԱԳՐԻՉՆԵՐ [ՀՆԱՑԱԾ]

en: ADDED ENTRY--TAXONOMIC IDENTIFICATION
hyw: ԱՎԵԼԱՑՎԱԾ ՄՈՒՏՔ-ՏԱՔՍՈՆՈՄԻԿ ԲՆՈՒԹԱԳՐՈՒՄ

en: ADDED ENTRY--UNCONTROLLED NAME
hyw: ԱՎԵԼԱՑՎԱԾ ՄՈՒՏՔ-ՉՎԵՐԱՀՍԿՎՈՂ ԱՆՈՒՆ

en: ADDED ENTRY--UNCONTROLLED RELATED/ANALYTICAL TITLE
hyw: ԱՎԵԼԱՑՎԱԾ ՄՈՒՏՔ-ՉՎԵՐԱՀՍԿՎՈՂ ԿԱՊԱԿՑՎԱԾ/ՎԵՐԼՈՒԾԱԿԱՆ ՎԵՐՆԱԳԻՐ

en: ADDED ENTRY--UNIFORM TITLE
hyw: ԱՎԵԼԱՑՎԱԾ ՄՈՒՏՔ-ՄԻԱՆՄԱՆ ՎԵՐՆԱԳԻՐ

en: ADDED ENTRY-GEOGRAPHIC NAME
hyw: ԱՎԵԼԱՑՎԱԾ ՄՈՒՏՔ-ԱՇԽԱՐՀԱԳՐԱԿԱՆ ԱՆՈՒՆ

en: ADDITIONAL DEWEY DECIMAL CLASSIFICATION NUMBER
hyw: Հավելյալ Դյուիի Տասական դասակարգման համար

en: ADDITIONAL ESTC CODES (RLIN)
hyw: Հավելյալ ESTC կոդեր (RLIN)

en: ADDITIONAL PHYSICAL FORM AVAILABLE NOTE
hyw: ՀԱՎԵԼՅԱԼ ՖԻԶԻԿԱԿԱՆ ՁԵՎԻ ՀԱՍԱՆԵԼԻՈՒԹՅԱՆ ՆՇՈՒՄ

en: ADDITIONAL PHYSICAL FORM ENTRY
hyw: ՀԱՎԵԼՅԱԼ ՖԻԶԻԿԱԿԱՆ ՁԵՎԻ ՄՈՒՏՔ

en: ADDRESS
hyw: ՀԱՍՑԵ

en: ALTERNATE GRAPHIC REPRESENTATION
hyw: ԱՅԼԸՆՏՐԱՆՔԱՅԻՆ ԳՐԱՖԻԿԱՅԻ ՆԵՐԿԱՅԱՑՈՒՄ

en: APPLICATION HISTORY NOTE
hyw: ԴԻՄՈՒՄԻ ՊԱՏՄՈՒԹՅԱՆ ՆՇՈՒՄ

en: AR  Models
hyw: AR  Մոդելներ

en: ASSOCIATED GROUP
hyw: ԿԱՊՈՂ ԽՈՒՄԲ

en: ASSOCIATED LANGUAGE
hyw: ԿԱՊՈՂ ԼԵԶՈՒ

en: ASSOCIATED PLACE
hyw: ԿԱՊՈՂ ՎԱՅՐ

en: AUDIENCE CHARACTERISTICS
hyw: ԼՍԱՐԱՆԻ ԲՆՈՒԹԱԳՐԻՉՆԵՐԸ

en: AUGMENTED TITLE [OBSOLETE]
hyw: ԱՎԵԼԱՑՎԱԾ ՎԵՐՆԱԳԻՐ [ՀՆԱՑԱԾ]

en: AUTHENTICATION CODE
hyw: ՓՈԽՃԱՆԱՉՄԱՆ ԿՈԴ

en: AUXILIARY INSTRUCTION NOTE [CLASSIFICATION FORMAT]
hyw: ՕԺԱՆԴԱԿ ՀՐԱՀԱՆԳԻ ՆՇՈՒՄ [ԴԱՍԱԿԱՐԳՄԱՆ ՁԵՎԱՉԱՓ]

en: AWARDS NOTE
hyw: ՊԱՐԳԵՎՆԵՐԻ ՆՇՈՒՄ

en: Abbreviated title
hyw: Կրճատված վերնագիր

en: Abscissa resolution
hyw: Աբցիսի առանցքի թողունակություն

en: Access method
hyw: Հասանելիության մեթոդ

en: Access number
hyw: Հասանելիոթյան համար

en: Access status
hyw: Հասանելիության վիճակ

en: Access term
hyw: Հասանելիության տերմին

en: Accession number
hyw: Գույքահամար

en: Accompanying material
hyw: Ուղեկցող նյութ

en: Accompanying material [OBSOLETE, CAN/MARC]
hyw: Ուղեկցող նյութ [ՀՆԱՑԱԾ, CAN/MARC]

en: Accumulation
hyw: Կուտակում

en: Acquisition framework
hyw: Համալրման շրջանակ

en: Acquisition mode
hyw: Համալրման վիճակ

en: Acronym or shortened title
hyw: Անվանման հապավում կամ կարճեցված վերնագիր

en: Action
hyw: Գործողություն

en: Action agent
hyw: Գործողության գործակալ

en: Action identification
hyw: Գործողքության բնութագրում

en: Action interval
hyw: Գործողության տիրույթ

en: Active date
hyw: Ակտիվ ամսաթիվ

en: Active dates
hyw: Ակտիվ ամսաթվեր

en: Additional animation techniques
hyw: Անիմացիայի հավելյալ տեխնիկաներ

en: Additional codes following the standard number [OBSOLETE]
hyw: Լրացուցիչ կոդեր որոնք հետևում են ստանդարտ համարին [ՀՆԱՑԱԾ]

en: Additional codes following the standard number or code
hyw: Լրացուցիչ կոդեր որոնք հետևում են ստանդարտ համարին կամ կոդին

en: Additional format characteristics
hyw: Ձևաչափի հավելյալ բնութագրիչներ

en: Additional free-text or profiled stamp below the call number, LCAL (RLIN)
hyw: Դասիչից վերև հավելյալ ազատ տեքստ կամ հղկված կնիք, LCAL (RLIN)

en: Additional free-text stamp above the call number, LCAL (RLIN)
hyw: Դասիչից վերև հավելյալ ազատ տեքստ, LCAL (RLIN)

en: Additional information
hyw: Լրացուցիչ տեղեկատվություն

en: Additional local notes, ANT (RLIN)
hyw: Հավելյալ տեղային նշումներ, ANT (RLIN)

en: Additional physical form available note
hyw: Լրացուցիչ Ֆիզիկական ձևի մատչելիության նշում

en: Address
hyw: Հասցե

en: Affiliation
hyw: Կապվածություն

en: Agency responsible for reproduction
hyw: Վերարտադրման համար պատասխանատու գործակալություն

en: Agency that converted, created or reviewed
hyw: Ձևափոխող, ստեղծող կամ վերանայող գործակալություն

en: Alternate G0 or G1 character set
hyw: Այլընտրանքային G0 կամ G1 նիշերի բազմություն

en: Alternative medium of performance
hyw: Այլընտրանքային հաղորդամիջոց կամ ներկայացում

en: Alternative numbering scheme, chronology
hyw: Այլընտրանքային հաշվարկման սխեմա, ժամանակագրություն

en: Alternative numbering scheme, first level of enumeration
hyw: Այլընտրանքային թվագրման սխեմա, թվագրման առաջին մակարդակ

en: Alternative numbering scheme, second level of enumeration
hyw: Համարակալման այլընտրանքային սխեմա, նշագրման երկրորդ մակարդակ

en: Angular scale
hyw: Անկյունային սանդղակ

en: Application history note
hyw: Կիրառման պատմության նշում

en: Aquisitions control number, HNT (RLIN)
hyw: Համալրման ստուգիչ համար, HNT (RLIN)

en: Arranged or arr. for music
hyw: Կազմակերպված երաժշտության համար

en: Arranged statement for music
hyw: Երաժշտության կազմակերպված պնդում

en: Arrangement
hyw: Պայմանավորվածություն

en: Assigning agency
hyw: Նշանակող գործակալություն

en: Assigning source
hyw: Նշանակող աղբյուր

en: Associated country
hyw: Կապող երկիր

en: Associated group
hyw: Ասոցացված խումբ

en: Attention name
hyw: Ուշադրության անուն

en: Attention position
hyw: Ուշադրության պաշտոն

en: Attribute accuracy explanation
hyw: Հատկանիշի ճշգրտության բացատրություն

en: Attribute accuracy report
hyw: Հատկության ճշգրտության հաշվետվություն

en: Attribute accuracy value
hyw: Հատկանիշի ճշգրտության արժեք

en: Attribute definition and source
hyw: Հատկության սահմանում և աղբյուր

en: Attribute label
hyw: Բաղադրիչի պիտակ

en: Attribute measurement frequency
hyw: Հատկանիշի չափման հաճախականություն

en: Attribute units of measurement and resolution
hyw: Թողունակության և չափման հատկանիշի միավորներ

en: Attribute value accuracy
hyw: Հատկանիշի արժեքի ճշգրտություն

en: Attribute value accuracy explanation
hyw: Բաղադրիչի արժեքի ճշգրտության բացատրություն

en: Attribution qualifier
hyw: Վերագրման ճանաչում

en: Audience code
hyw: Լսարանի կոդ

en: Audience term
hyw: Լսարանի տերմին

en: Audio Cassettes, CDs
hyw: Ձայնային կասետներ, CD

en: Auditory assistive features
hyw: Լսարանային օժանդակ հատկանիշներ

en: Augmented title
hyw: Ավելացված վերնագիր

en: Authentication code
hyw: Նույնականացման կոդ

en: Authority record control number
hyw: Հեղինակավոր գրառման ստուգիչ համար

en: Authority record control number or standard number
hyw: Հեղինակավոր գրառման ստուգիչ համաեր կամ ստանդարտ համար

en: Authorization
hyw: Ինքնության հաստատում

en: Authorized recipients of material
hyw: Նյութի թույլատրված ստացողներ

en: Authorized users
hyw: Լիազորված օգտվողներ

en: Availability conditions
hyw: Մատչելիության պայմաններ

en: Availability date
hyw: Հասանելիության ամսաթիվ

en: Availability source
hyw: Մատչելիության աղբյուր

en: Availability status code
hyw: Հասանելիության վիճակի կոդ

en: Awards note
hyw: Պարգևների նշում

en: Azimuth measure point longitude or straight vertical longitude from pole
hyw: Բևեռից զզիմուտի չափման կետի երկայնություն կամ ճշգրիտ ուղղահայաց երկայնություն

en: Azimuthal angle
hyw: Ազիմուտային անկյուն

en: BIBLIOGRAPHIC HISTORY NOTE (BK CF MU) [OBSOLETE]
hyw: ՄԱՏԵՆԱԳԻՏԱԿԱՆ ՊԱՏՄՈՒԹՅԱՆ ՆՇՈՒՄ (BK CF MU) [ՀՆԱՑԱԾ]

en: BIBLIOGRAPHY, ETC. NOTE
hyw: ՄԱՏԵՆԱԳԻՏՈՒԹՅՈՒՆ, ԱՅԼՆ ՆՇՈՒՄ

en: BINDING INFORMATION
hyw: ԿԱԶՄԵԼՈՒ ՆՇՈՒՄ

en: BIOGRAPHICAL OR HISTORICAL DATA
hyw: ԿԵՆՍԱԳՐԱԿԱՆ ԿԱՄ ՊԱՏՄԱԿԱՆ ՏՎՅԱԼՆԵՐ

en: BKS Books, Booklets, Workbooks
hyw: BKS Գրքեր, բուկլետներ, վարժությունների գրքեր

en: Barcode
hyw: Շտրիխկոդ

en: Barcode incrementation
hyw: Շտրիխ կոդի աճ

en: Barcode prefix
hyw: Շտրիխ կոդի նախածանց

en: Barcode suffix
hyw: Շտրիխ կոդի վերջածանց

en: Base number
hyw: Հիմնական համար

en: Bearing reference direction
hyw: Կրելու տեղեկատու ուղղություն

en: Bearing reference meridian
hyw: Վարքագծի հղման միջօրեական

en: Bearing resolution
hyw: Վարքագծի թողունակություն

en: Bearing units
hyw: Վարքագծի միավորներ

en: Beginning and ending date of attribute values
hyw: Հատկանիշի արժեքների սկզբի և ավարտի ամսաթվեր

en: Beginning date
hyw: Սկզբի ամսաթիվ

en: Beginning of date valid
hyw: Ամսաթվի սկիզբը հավաստի է

en: Beginning or single date created
hyw: Սկզբի կամ միակ ամսաթիվը ստեղծված է

en: Bibliographic history note
hyw: Մատենագիտական պատմության նշում

en: Bibliographic record control number
hyw: Մատենագիտական գրառման ստուգիչ համար

en: Bibliographic reference
hyw: Մատենագիտական տեղեկատու

en: Bibliographic units per next higher level
hyw: Մատենագիտական միավորներ ըստ հաջորդ բարձր մակարդակի

en: Bibliography, etc. note
hyw: Մատենագիտություն, այլն նշում

en: Binders
hyw: Կազմեր

en: Binding note
hyw: Կազմելու նշում

en: Biographical or historical data
hyw: Կենսագրական կամ պատմական տվյալներ

en: Birth date
hyw: Ծննդյան ամսաթիվ

en: Bits per second
hyw: Բիթեր վայրկյանում

en: Book format
hyw: Գրքի ձևաչափ

en: Book number/undivided call number, CCAL (RLIN)
hyw: Գրքի համար/չբաժանված դասիչ, CCAL (RLIN)

en: Book number/undivided call number, LCAL (RLIN)
hyw: Գրքի համար/չբաժանվող դասիչ, LCAL (RLIN)

en: Books, Booklets, Workbooks
hyw: Գրքեր, բուկլետներ, վարժությունների գիրք

en: Break indicator
hyw: Հատման ինդիկատոր

en: Broadcast standard
hyw: Հեռարձակման ստանդարտ

en: Bulk dates
hyw: Խմբային ամսաթվեր

en: CAPTIONS AND PATTERN--BASIC BIBLIOGRAPHIC UNIT
hyw: ՈՐՍՈՒՄՆԵՐ ԵՎ ՁԵՎԱՆՄՈՒՇ--ՀԻՄՆԱԿԱՆ ՄԱՏԵՆԱԳԻՏԱԿԱՆ ՄԻԱՎՈՐ

en: CAPTIONS AND PATTERN--INDEXES
hyw: ՈՐՍՈՒՄՆԵՐ ԵՎ ՁԵՎԱՆՄՈՒՇ--ՑՈՒՑԻՉՆԵՐ

en: CAPTIONS AND PATTERN--SUPPLEMENTARY MATERIAL
hyw: ՈՐՍՈՒՄՆԵՐ ԵՎ ՁԵՎԱՆՄՈՒՇ--ՀԱՎԵԼՎԱԾ ՆՅՈՒԹ

en: CARTOGRAPHIC MATHEMATICAL DATA
hyw: ՔԱՐՏԵԶԱԳՐԱԿԱՆ ՄԱԹԵՄԱՏԻԿԱԿԱՆ ՏՎՅԱԼ

en: CASE FILE CHARACTERISTICS NOTE
hyw: ԴԵՊՔԻ ՖԱՅԼԻ ԲՆՈՒԹԱԳՐԻՉՆԵՐԻ ՆՇՈՒՄ

en: CATALOGING SOURCE
hyw: ՔԱՐՏԱԳՐԱՄՆԱ ԱՂԲՅՈՒՐ

en: CATEGORIES OF FILMS NOTE (ARCHIVAL) (VM) [OBSOLETE]
hyw: ՖԻԼՄԵՐԻ ՆՇՈՒՄԻ ԴԱՍԵՐ (ԱՐԽԻՎԱՅԻՆ) (VM) [ՀՆԱՑԱԾ]

en: CD-ROMs, DVD-ROMs, General Online Resources
hyw: CD-ROMs, DVD-ROMs, առցանց ընդհանուր պաշարներ

en: CENSORSHIP NOTE (VM) [OBSOLETE]
hyw: ԳՐԱՔՆՆՈՒԹՅԱՆ ՆՇՈՒՄ (VM) [ՀՆԱՑԱԾ]

en: CF  CD-ROMs, DVD-ROMs, General Online Resources
hyw: CF  CD-ROMs, DVD-ROMs, առցանց ընդհանուր պաշարներ

en: CHARACTER SETS PRESENT
hyw: ՆԻՇԵՐԻ ԲԱԶՄՈՒԹՅՈՒՆԸ ՆԵՐԿԱՅԱՑՆՈՒՄ Է

en: CHARACTERS IN NONROMAN ALPHABETS [OBSOLETE]
hyw: ՆԻՇԵՐ ՈՉ ԼԱՏԻՆԱԿԱՆ ԱՅԲՈՒԲԵՆՆԵՐԻՑ [ՀՆԱՑԱԾ]

en: CITATION AND PREFERENCE ORDER INSTRUCTIONS [CLASSIFICATION FORMAT]
hyw: ՄԵՋԲԵՐՄԱՆ ԵՎ ՆԱԽԱՊԱՏՎՈՒԹՅԱՆ ՀԱՋՈՐԴԱԿԱՆՈՒԹՅԱՆ ՀՐԱՀԱՆԳՆԵՐ [ԴԱՍԱԿԱՐԳՄԱՆ ՁԵՎԱՉԱՓ]

en: CITATION/REFERENCES NOTE
hyw: ՄԵՋԲԵՐՄԱՆ/ՀՂՈՒՄՆԵՐԻ ՆՇՈՒՄ

en: CLASSIFICATION NUMBER [CLASSIFICATION FORMAT]
hyw: ԴԱՍԱԿԱՐԳՄԱՆ ՀԱՄԱՐ [ԴԱՍԱԿԱՐԳՄԱՆ ՁԵՎԱՉԱՓ]

en: CLASSIFICATION NUMBERS ASSIGNED IN CANADA
hyw: ԿԱՆԱԴԱՅՈՒՄ ՏՐՎԱԾ ԴԱՍԱԿԱՐԳՄԱՆ ՀԱՄԱՐ

en: CLASSIFICATION SCHEME AND EDITION [CLASSIFICATION FORMAT]
hyw: ԴԱՍԱԿԱՐԳՄԱՆ ԱՂՅՈՒՍԱԿ ԵՎ ՀՐԱՏԱՐԱԿՈՒԹՅՈՒՆ [ԴԱՍԱԿԱՐԳՄԱՆ ՁԵՎԱՉԱՓ]

en: CODED CARTOGRAPHIC MATHEMATICAL DATA
hyw: ԿՈԴԱՎՈՐՎԱԾ ՔԱՐՏԵԶԱԳԻՏԱԿԱՆ ՄԱԹԵՄԱՏԻԿԱԿԱՆ ՏՎՅԱԼ

en: CODEN DESIGNATION
hyw: CODEN ՆՇԱՆԱԿՈՒՄ

en: CODEN designation
hyw: CODEN նշանակում

en: COLLECTIVE TITLE [OBSOLETE, CAN/MARC]
hyw: ԿՈԼԵԿՏԻՎ ՎԵՐՆԱԳԻՐ [ՀՆԱՑԱԾ, CAN/MARC]

en: COLLECTIVE UNIFORM TITLE
hyw: ԿՈԼԵԿՏԻՎ ՀԱՄԸՆԴՀԱՆՈՒՐ ՎԵՐՆԱԳԻՐ

en: COMPLEX LINKING ENTRY DATA
hyw: ԿՈՄԼԵՔՍ ԿԱՊԻ ՄՈՒՏՔԻ ՏՎՅԱԼ

en: COMPLEX SEE ALSO REFERENCE [CLASSIFICATION FORMAT]
hyw: ԿՈՄՊԼԵԿՍ ՏԵՍ ՆԱԵՎ ՏԵՂԵԿԱՏՈՒ [ԴԱՍԱԿԱՐԳՄԱՆ ՁԵՎԱՉԱՓ]

en: COMPLEX SEE ALSO REFERENCE--NAME
hyw: ԲԱՐԴ ՏԵՍ ՆԱԵՎ ՏԵՂԵԿԱՏՈՒ--ԱՆՈՒՆ

en: COMPLEX SEE ALSO REFERENCE--SUBJECT
hyw: ԿՈՄՊԼԵԿՍ ՏԵՍ ՆԱԵՎ ՏԵՂԵԿԱՏՈՒ--ԽՈՐԱԳԻՐ

en: COMPLEX SEE REFERENCE [CLASSIFICATION FORMAT]
hyw: ԲԱՐԴ ՏԵՍ ՏԵՂԵԿԱՏՈՒ [ԴԱՍԱԿԱՐԳՄԱՆ ՁԵՎԱՉԱՓ]

en: COMPLEX SEE REFERENCE--NAME
hyw: ԲԱՐԴ ՏԵՍ ՆԱԵՎ ՏԵՂԵԿԱՏՈՒ--ԱՆՈՒՆ

en: COMPLEX SEE REFERENCE--SUBJECT
hyw: ԿՈՄՊԼԵԿՍ ՏԵՍ ՀՂՈՒՄ--ԽՈՐԱԳԻՐ

en: COMPONENT ITEM ENTRY (RLIN)
hyw: ԲԱՂԱԴՐԻՉ ՆՅՈՒԹԻ ՄՈՒՏՔ (RLIN)

en: COMPUTER FILE CHARACTERISTICS
hyw: ՀԱՄԱԿԱՐԳՉԱՅԻՆ ՖԱՅԼԻ ՆԿԱՐԱԳՐԻՉՆԵՐ

en: CONSTITUENT UNIT ENTRY
hyw: ՁԵՎԱՎՈՐՄԱՆ ՄԻԱՎՈՐԻ ՄՈՒՏՔ

en: CONTENT TYPE
hyw: ԲՈՎԱՆԴԱԿՈՒԹՅԱՆ ՏԵՍԱԿ

en: CONTROL NUMBER
hyw: ՍՏՈՒԳԻՉ ՀԱՄԱՐ

en: CONTROL NUMBER IDENTIFIER
hyw: ՍՏՈՒԳԻՉ ՀԱՄԱՐԻ ԲՆՈՒԹԱԳՐԻՉ

en: COPY AND VERSION IDENTIFICATION NOTE
hyw: ՊԱՏՃԵՆԻ ԵՎ ՏԱՐԲԵՐԱԿԻ ՆՈՒՅՆԱԿԱՆԱՑՈՒՄ

en: COPY-LEVEL INFORMATION (RLIN)
hyw: ՊԱՏՃԵՆ-ՄԱԿԱՐԴԱԿԻ ՏԵՂԵԿԱՏՎՈՒԹՅՈՒՆ (RLIN)

en: COPYRIGHT ARTICLE-FEE CODE
hyw: ԱՐՏՈՆԱԳՐՎԱԾ ՀՈԴՎԱԾ-ՎՃԱՐԻ ԿՈԴ

en: COPYRIGHT OR LEGAL DEPOSIT NUMBER
hyw: ԱՐՏՈՆԱԳՐԻ ԿԱՄ ԻՐԱՎԱԿԱՆ ԴԵՊՈԶԻՏ ՀԱՄԱՐ

en: COUNTRY OF PRODUCING ENTITY
hyw: ՄԻԱՎՈՐԸ ԹՈՂԱՐԿՈՂ ԵՐԿԻՐ

en: COUNTRY OF PUBLISHING/PRODUCING ENTITY CODE
hyw: ԹՈՂԱՐԿՈՂ ԵՐԿՐԻ/ԱՐՏԱԴՐՈՂԻ ՄԻԱՎՈՐԻ ԿՈԴ

en: CREATION/PRODUCTION CREDITS NOTE
hyw: ՍՏԵՂԾՄԱՆ/ԹՈՂԱՐԿՄԱՆ ԵՐԱԽՏԻՔԻ ՆՇՈՒՄ

en: CREATOR/CONTRIBUTOR CHARACTERISTICS
hyw: ՍՏԵՂԾՈՂԻ/ԱՋԱԿՑԻ ԲՆՈՒԹԱԳՐԻՉՆԵՐ

en: CUMULATIVE INDEX/FINDING AIDS NOTE
hyw: ԳՈՒՄԱՐԱՅԻՆ ՑՈՒՑԻՉ/ՕԳՆՈՒԹՅՈՒՆ ԳՏՆԵԼՈՒ ՆՇՈՒՄ

en: CURRENT PUBLICATION FREQUENCY
hyw: ԸՆԹԱՑԻԿ ՏՊԱԳՐՈՒԹՅԱՆ ՀԱՃԱԽՈՒԹՅՈՒՆ

en: Calendar change
hyw: Օրացույցի փոփոխում

en: Call number
hyw: Դասիչ

en: Call number (full call number)
hyw: Դասիչ (լրիվ կաչի համար)

en: Call number ; Classification number (OCLC) (R) ; Classification number, CALL (RLIN) (NR)
hyw: Դասիչի համար ; Դասակարգման համար (OCLC) (R) ; Դասակարգման համար, CALL (RLIN) (NR)

en: Call number based on other classification scheme
hyw: Դասիչի համար հիմնված դասաակարգման այլ սխեմայի վրա

en: Call number prefix
hyw: Դասիչի նախածանց

en: Call number suffix
hyw: Դասիչի վերջածանց

en: Canceled ISSN
hyw: Չեղյալ արված ISSN

en: Canceled ISSN-L
hyw: Չեղյալ արված ISSN-L

en: Canceled or invalid record control number
hyw: Չեղյալ արված/սխալ գրառման ստուգիչ համար

en: Canceled/invalid CODEN
hyw: Չեղյալ արված/սխալ CODEN

en: Canceled/invalid GPO item number
hyw: Նյութի չեղյալ արված/սխալ GPO համար

en: Canceled/invalid ISBN
hyw: Չեղյալ արված/անիրական ISBN

en: Canceled/invalid LC control number
hyw: Չեղյալ արված/սխալ LC ստուգիչ համար

en: Canceled/invalid call number
hyw: Չեղյալ արված/սխալ դասիչ

en: Canceled/invalid classification number
hyw: Չեղյալ արված/սխալ դասակարգման համար

en: Canceled/invalid control number
hyw: Չեղյալ արված/սխալ ստուգիչ համար

en: Canceled/invalid copyright or legal deposit number
hyw: Չեղյալ արված/սխալ հեղինակային իրավունքի կամ օրինական դեպոզիտ համար

en: Canceled/invalid national bibliography number
hyw: Չեղյալ արված/սխալ ազգային մատենագիտական համար

en: Canceled/invalid number
hyw: Չեղյալ արված/սխալ համար

en: Canceled/invalid report number
hyw: Չեղյալ արված/սխալ հաշվետվության համար

en: Canceled/invalid report number [OBSOLETE, CAN/MARC]
hyw: Չեղյալ արված/սխալ հաշվետվության համար [ՀՆԱՑԱԾ, CAN/MARC]

en: Canceled/invalid standard number or code
hyw: Չեղյալ արված/սխալ ստանդարտ համար կամ կոդ

en: Canceled/invalid system control number
hyw: Չեղյալ արված/սխալ համակարգի ստուգիչ համար

en: Caption
hyw: Որսալ

en: Caption hierarchy
hyw: Որսալու ստորակարգություն

en: Caption or heading
hyw: Խորագիր կամ գրառում

en: Carrier type code
hyw: Սուրհանդակի տեսակի կոդ

en: Carrier type term
hyw: Սուրհանդակի տեսակի տերմին

en: Cataloger's initials, CIN (RLIN)
hyw: Քարտագրողի սկզբնատառեր, CIN (RLIN)

en: Category of scale
hyw: Մասշտաբի դաս

en: Censorship note
hyw: Գրաքննության նշում

en: Characters in nonroman alphabet
hyw: Նիշեր ոչ լատինական այբուբենից

en: Chronological Term
hyw: Ժամանակագրական տերմին

en: Chronological subdivision
hyw: Ժամանակագրական ենթաբաժին

en: Chronological term
hyw: Ժամանակագրական տերմին

en: Circulation control number, HNT (RLIN)
hyw: Տացքի ստուգիչ համար, HNT (RLIN)

en: Circulation type (not for loan)
hyw: Տացքի տեսակ (ոչ սպասարկման համար)

en: Citation
hyw: Մեջբերում

en: City
hyw: Քաղաք

en: City subsection
hyw: Քաղաքի ենթաբաժին

en: Classification element-Ending number of span
hyw: Դասակարգման տարր-լայնքի ավարտի թիվ

en: Classification number
hyw: Դասակարգման համար

en: Classification number (OCLC) (R) ; Classification number, CALL (RLIN) (NR)
hyw: Դասակարգման համար (OCLC) (R) ; Դասակարգման համար, CALL (RLIN) (NR)

en: Classification number element--ending number of span
hyw: Դասակարգման համարի տարր--տիրույթի ավարտի համար

en: Classification number element--single number or beginning number of span
hyw: Դասակարգման համարի տարր--միակ համար կամ տիրույթի սկզբի համար

en: Classification number element-Single number of beginning number of span
hyw: Դասակարգման համարի տարր-միակ նիշ կամ տիրույթի սկզբի համար

en: Classification number element-ending number of span
hyw: Դասակարգման համարի տարր-տիրույթի վերջին համար

en: Classification number element-single number or beginning number of span
hyw: Դասակարգման համարի տարր-տիրույթի սկզբի թիվ կամ միակ թիվ

en: Classification number element-single number or beginning of span
hyw: Դասակարգման համարի տարր-միակ թիվ կամ տիրույթի սկիզբ

en: Classification number referred to--Ending number of span
hyw: Դասակարգման համար որ հղում է--Տիրույթի վերջին նիշ

en: Classification number referred to--Single number or beginning number of span
hyw: Դասակարգման համարը հղվում է--Միակ համար կամ տիրույթի համարի սկիզբը

en: Classification number, CCAL (RLIN)
hyw: Դասակարգման համար, CCAL (RLIN)

en: Classification number, LCAL (RLIN)
hyw: Դասակարգման համար, LCAL (RLIN)

en: Classification number--Ending number of span
hyw: Դասակարգման համար--տիրույթի ավարտի թիվ

en: Classification number--Ending number of span [CLASSIFICATION FORMAT]
hyw: Դասակարգման համար--Թռիչքի ավարտի թիվ [ԴԱՍԱԿԱՐԳՄԱՆ ՁԵՎԱՉԱՓ]

en: Classification number--Single number or beginning number of span
hyw: Դասակարգման համար--Միակ համար կամ կողի համարի սկիզբ

en: Classification number-ending number of span
hyw: Դասակարգման համար-տիրույթի ավարտի թիվ

en: Classification part
hyw: Դասակարգման մաս

en: Classification scheme code
hyw: Դասակարգման սխեմայի կոդ

en: Classification system
hyw: Դասակարգման համակարգ

en: Clef
hyw: Բանալի

en: Cloud cover
hyw: Ամպային ծածկույթ

en: Code source
hyw: Սկզբնաղբյուրի կոդ

en: Coded location qualifier
hyw: Կոդավորված տեղաբաշխման որոշիչ

en: Coded location qualifier [LOCAL, KOHA]
hyw: Կոդավորված տեղաբաշխման ճշգրտիչ [ՏԵՂԱՅԻՆ, ԿՈՀԱ]

en: Coded validity note
hyw: Կոդավորված վավերականության նշում

en: Codeset name and source
hyw: Կոդի բազմության անուն և աղբյուր

en: Collection
hyw: Հավաքածու

en: Collective title
hyw: Կոլեկտիվ վերնագիր

en: Color characteristics
hyw: Գույնի բնութագրիչներ

en: Color content
hyw: Գույնի պարունակություն

en: Column count
hyw: Սյունակի հաշվարկ

en: Common auxiliary subdivision
hyw: Հասարակական օժանդակ ենթաբաժին

en: Common or alternative name
hyw: Հասարակ կամ այլընտրանքային անուն

en: Completeness note
hyw: Լրիվության նշում

en: Completeness report
hyw: Հաշվետվության լրիվություն

en: Compression information
hyw: Սեղմման տեղեկատվություն

en: Computer file characteristics
hyw: Համակարգչային ֆայլի նկարագրիչներ

en: Condition of individual reels (VM) [OBSOLETE]
hyw: Անհատական կոճերի վիճակ (VM) [ՀՆԱՑԱԾ]

en: Confidence value
hyw: Վստահության արժեք

en: Configuration of playback channels
hyw: Նվագարկիչի ալիքների կարգաբերում

en: Constant ratio linear horizontal scale
hyw: Գծային հորիզոնական մասշտաբի հաստատուն գործակից

en: Constant ratio linear vertical scale
hyw: Գծային ուղղահայաց մասշտաբի հաստատուն գործակից

en: Contact for access assistance
hyw: Դիմիր հասանելիության օգնության համար

en: Contact person
hyw: Կապի անձ

en: Content access mode
hyw: Բովանդակության հասանելիության մեթոդ

en: Content descriptors
hyw: Բովանդակության նկարագրություն

en: Content of non-MARC field
hyw: Ոչ ՄԵԸՔ դաշտի բովանդակություն

en: Content type code
hyw: Բովանդակության տեսակի կոդ

en: Content type identifier
hyw: Բովանդակության տեսակի բնութագրիչ

en: Content type term
hyw: Բովանդակության տեսակի տերմին

en: Contingency for action
hyw: Գործողության համար ամբողջականություն

en: Contract number
hyw: Կոնտրակտի համար

en: Contractual producer
hyw: Պայմանագրային պրոդյուսեր

en: Control number of related bibliographic record
hyw: Կապակցված մատենագիտական գրառման ստուգիչ համար

en: Control subfield
hyw: Վերստուգիչ ենթադաշտ

en: Controlled term
hyw: Վերահսկվող տերմին

en: Conversion agency
hyw: Փոխարկման գործակալություն

en: Conversion date
hyw: Փոխարկման ամսաթիվ

en: Conversion process
hyw: Փոխարկման գործընթաց

en: Converted Gregorian year
hyw: Ձևափոխված Գրեգորյան տարի

en: Coordinate units or distance units
hyw: Կոորդինատի միավորներ կամ հեռավորության միավորներ

en: Coordinates - easternmost longitude
hyw: Կոորդինատներ - ամենաարևելյան երկայնություն

en: Coordinates - northernmost latitude
hyw: Կոորդինատներ--ամենահյուսիսային լայնություն

en: Coordinates - southernmost latitude
hyw: Կոորդինատներ - ամենահարավային լայնություն

en: Coordinates - westernmost longitude
hyw: Կոորդինատներ - ամենաարևմտյան երկայնություն

en: Coordinates--easternmost longitude
hyw: Կոորդինատներ--ամենաարևելյան երկայնություն

en: Coordinates--northernmost latitude
hyw: Կոորդինատներ - ամենահյուսիսային երկայնություն

en: Coordinates--southernmost latitude
hyw: Կոորդինատներ - ամենահարավային լայնություն

en: Coordinates--westernmost longitude
hyw: Կոորդինատներ - ամենաարևմտյան երկայնություն

en: Copy
hyw: Օրինակ

en: Copy identification
hyw: Պատճենի նույնականացում

en: Copy information
hyw: Պատճենի տեղեկատվություն

en: Copy information and material description, CCAL + MDES (RLIN)
hyw: Պատճենի տեղեկատվություն և նյութի նկարագրություն, CCAL + MDES (RLIN)

en: Copy note
hyw: Նմուշի նշում

en: Copy number
hyw: Պատճենի համար

en: Copy number [LOCAL, KOHA]
hyw: Պատճենի համար [ՏԵՂԱՅԻՆ, ԿՈՀԱ]

en: Copy statement
hyw: Պատճենի վիճակ

en: Copy status, CST (RLIN)
hyw: Պատճենի վիճակ, CST (RLIN)

en: Copy status--for earlier dates, CST (RLIN)
hyw: Պատճենի վիճակ-ավելի վաղ ամսաթվերի համար, CST (RLIN)

en: Copyright article-fee code
hyw: Արտոնագրված հոդված-վճարի կոդ

en: Copyright date
hyw: Արտոնագրման ամսաթիվ

en: Copyright holder
hyw: Հեղինակային իրավունքի կրող

en: Copyright holder contact information
hyw: Արտոնագիրը տնօրինողի կապի տեղեկատվություն

en: Copyright or legal deposit number
hyw: Հեղինակային իրավունքի կամ իրավական դեպոզիտ համար

en: Copyright renewal date
hyw: Արտոնագրի թարմացման ամսաթիվ

en: Copyright statement
hyw: Հեղինակային իրավումքի հայտարարություն

en: Copyright status
hyw: Հեղինակային իրավունքի վիճակ

en: Corporate Name
hyw: Համատեղ անուն

en: Corporate Names
hyw: Համատեղ անուններ

en: Corporate creator
hyw: Համատեղ ստեղծող

en: Corporate name or jurisdiction name
hyw: Համատեղ անուն կամ իրավասության անուն

en: Corporate name or jurisdiction name as entry element
hyw: Համատեղ անուն կամ իրավասության անուն որպես մուտքի տարր

en: Correlation factor
hyw: Կորելյացիայի գործոն

en: Corresponding classification field
hyw: Դասակարգման համապատասխան դաշտ

en: Cost
hyw: Արժեք

en: Cost, normal purchase price
hyw: Արժեք, նրմալ առաքման գին

en: Cost, replacement price
hyw: Արժեք, փոխարինման գին

en: Country
hyw: Երկիր

en: Country code
hyw: Երկրի կոդ

en: Country of origin code
hyw: Ծագման երկրի կոդ

en: Country of producing entity
hyw: Միավորը թողարկող երկիր

en: Country of publication or creation
hyw: Հրատարակման կամ ստեղծման երկիր

en: Country or larger entity
hyw: Ավելի լայն միավորման երկիր

en: Coverage of source
hyw: Աղբյուրի ծածկույթ

en: Creation date
hyw: Ստեղծման ամսաթիվ

en: Creation/production credits note
hyw: Ստեղծման/թողարկման երախտիքի նշում

en: Creator/contributor code
hyw: Ստեղծողի/աջակցի կոդ

en: Creator/contributor term
hyw: Ստեղծողի/աջակցի տերմին

en: Cumulative index/finding aids note
hyw: Կումուլյատիվ ինդեքս/Գտնելու օգնության նշում

en: Currency code
hyw: Արտարժույթի կոդ

en: Current library
hyw: Ընթացիկ գրադարան

en: Current publication frequency
hyw: Ընթացիկ տպագրության հաճախություն

en: Curriculum code
hyw: Ուսումնական պլանի կոդ

en: Custodian
hyw: Պահապան

en: DATA QUALITY NOTE
hyw: ՏՎՅԱԼԻ ՈՐԱԿԻ ՆՇՈՒՄ

en: DATA SOURCE ENTRY
hyw: ՏՎՅԱԼԻ ԱՂԲՅՈՒՐԻ ՄՈՒՏՔ

en: DATE AND TIME OF LATEST TRANSACTION
hyw: ՎԵՐՋԻՆ ՄԻԱՑՄԱՆ ԱՄՍԱԹԻՎԸ և ԺԱՄԸ

en: DATE/TIME AND PLACE OF AN EVENT
hyw: ԻՐԱԴԱՐՁՈՒԹՅԱՆ ՕՐ/ԺԱՄ ԵՎ ՎԱՅՐ

en: DATE/TIME AND PLACE OF AN EVENT NOTE
hyw: ԻՐԱԴԱՐՁՈՒԹՅԱՆ ՆՇՈՒՄԻ ՕՐ/ԺԱՄ ԵՎ ՎԱՅՐ

en: DATES OF PUBLICATION AND/OR SEQUENTIAL DESIGNATION
hyw: ՀՐԱՏԱՐԱԿՄԱՆ ԵՎ/ԿԱՄ ՀԱՋՈՐԴԱԿԱՆ ՆՇԱՆԱԿՄԱՆ ԱՄՍԱԹՎԵՐ

en: DEFINITION
hyw: ՍԱՀՄԱՆՈՒՄ

en: DELETED HEADING INFORMATION
hyw: ՀԵՌԱՑՎԱԾ ԽՈՐԱԳՐԻ ՏԵՂԵԿԱՏՎՈՒԹՅՈՒՆ

en: DESCRIPTION CONVERSION INFORMATION
hyw: ՆԿԱՐԱԳՐՈՒԹՅՈՒՆ ՓՈԽԱՐԿՈՒՄ ՏԵՂԵԿԱՏՎՈՒԹՅՈՒՆ

en: DEWEY DECIMAL CALL NUMBER
hyw: ԴՅՈՒԻ ՏԱՍԱԿԱՆ ԴԱՍԻ ՀԱՄԱՐ

en: DEWEY DECIMAL CLASSIFICATION NUMBER
hyw: ԴՅՈՒԻԻ ՏԱՍՆՈՐԴԱԿԱՆ ԴԱՍԱԿԱՐԳՄԱՆ ՀԱՄԱՐ

en: DIGITAL FILE CHARACTERISTICS
hyw: ԹՎԱՅԻՆ ՖԱՅԼԻ ԲՆՈՒԹԱԳՐԻՉՆԵՐ

en: DIGITAL GRAPHIC REPRESENTATION
hyw: ԳՐԱՖԻԿԱՅԻ ՈՒՂՂԱՀԱՅԱՑ ՆԵՐԿԱՅԱՑՈՒՄ

en: DISSERTATION NOTE
hyw: ԱՏԵՆԱԽՈՍՈՒԹՅԱՆ ՆՇՈՒՄ

en: DOCUMENT SHELVING NUMBER (CODOC) [OBSOLETE, CAN/MARC]
hyw: ՓԱՍՏԱԹՂԹԻ ԴԱՐԱԿԱՆԻՇԻ ՀԱՄԱՐ (CODOC) [ՀՆԱՑԱԾ, CAN/MARC]

en: Damaged status
hyw: Վնասված վիճակ

en: Date
hyw: Ամսաթիվ

en: Date 1, B.C.E. date
hyw: Ամսաթիվ 1, Ք.Ա․ ամսաթիվ

en: Date 1, C.E. date
hyw: Ամսաթիվ 1, Ք.Հ. ամսաթիվ

en: Date 2, B.C.E. date
hyw: Ամսաթիվ 2, Ք.Ա. ամսաթիվ

en: Date 2, C.E. date
hyw: Ամսաթիվ 2, Ք.Հ. ամսաթիվ

en: Date acquired
hyw: Ձեռք բերման ամսաթիվ

en: Date due
hyw: Վերադարձի ամսաթիվ

en: Date last checked out
hyw: վերջին սպասարկման ամսաթիվ

en: Date last seen
hyw: Վերջին տեսած ամսաթիվ

en: Date made out of print
hyw: Ամսաթիվը ենթակա չէ տպման

en: Date of a work
hyw: Աշխատանքի ամսաթիվ

en: Date of acquisition
hyw: Համալրման ամսաթիվ

en: Date of conversion or review
hyw: Ձևափոխման կամ գրախոսման ամսաթիվ

en: Date of current publication frequency
hyw: Ընթացիկ տպագրության հաճախության ամսաթիվ

en: Date of event
hyw: Իրադարձության ամսաթիվ

en: Date of loan or deposit
hyw: Դեպոզիտի կամ փոխառության ամսաթիվ

en: Date of manufacture
hyw: Թողարկման ամսաթիվ

en: Date of meeting
hyw: Հանդիպման ամսաթիվ

en: Date of meeting or treaty signing
hyw: Հանդիպման կամ համաձայնագրի ստորագրման ամսաթիվ

en: Date of named event
hyw: Անվանական իրադարձության ամսաթիվ

en: Date of production, publication, distribution, manufacture, or copyright notice
hyw: Թողարկման, հրատարակման, տարածման, արտադրման կամ հեղինակային իրավունքի նշումի ամսաթիվ

en: Date of production, release, etc.
hyw: Թողարկման, բաց թողնման ամսաթիվ

en: Date of publication, distribution, etc.
hyw: Հրատարակման, տարածման ամսաթիվ

en: Date of reproduction
hyw: Վերարտադրման ամսաթիվ

en: Date of treaty
hyw: Համաձայնագրի ամսաթիվ

en: Date of treaty signing
hyw: Համաձայնագրի ստորագրման ամսաթիվ

en: Date or sequential designation
hyw: Հաջորդական նշանակման ամսաթիվ

en: Date resource modified
hyw: Ժամանակի պաշարը ձևափոխված է

en: Date, LVOL (RLIN)
hyw: Ամսաթիվ, LVOL (RLIN)

en: Date, VOL (RLIN)
hyw: Ամսաթիվ, VOL (RLIN)

en: Date/time and place of an event note
hyw: Իրադարձության նշումի օր/Ժամ և վայր

en: Dates
hyw: Ամսաթվեր

en: Dates and/or sequential designation of issues reproduced
hyw: Վերարտադրված մասերի ամսաթվեր և/կամ հաջորդական նշանակումներ

en: Dates associated with a name
hyw: Անվան հետ կապված ամսաթվեր

en: Dates of former publication frequency
hyw: Նախկին հրատարակության հաճախության ամսաթվեր

en: Dates of frequency
hyw: Հաճախության ամսաթվեր

en: Dates of publication and/or sequential designation
hyw: Հրատարակման և/կամ հաջորդական նշանակման ամսաթվեր

en: Dates of publication and/or sequential designation of issues reproduced
hyw: Թողարկված համարների հրատարակման ամսաթվեր և/կամ հաջորդական նշանակում

en: Death date
hyw: Մահվան ամսաթիվ

en: Declassification date
hyw: Ապագաղտնիացման ամսաթիվ

en: Declination - northern limit
hyw: Շեղում - հյուսիսային սահմանափակում

en: Declination - southern limit
hyw: Շեղում - հարավային սահմանափակում

en: Declination--northern limit
hyw: Շեղում--հյուսիսային սահմանափակում

en: Declination--southern limit
hyw: Շեղում--հարավային սահմանափակում

en: Default
hyw: լռակյաց

en: Default MARC21 Standard Authority types:
hyw: Լռակյաց MARC21 Ստանդարտ Հեղինակավորի տեսակներ։

en: Definition
hyw: Ձևակերպում

en: Definition of bibliographic subdivisions
hyw: Մատենագիտական ենթաբաժնի սահմանում

en: Degree of control
hyw: Ստուգման աստիճան

en: Degree type
hyw: Կոչումի տեսակ

en: Demographic group code
hyw: Խմբի ժողովրդագրական կոդ

en: Demographic group term
hyw: Խմբի ժողովրդագրական տերմին

en: Denomination
hyw: Դենոմինացիա

en: Denominator of flattening ratio
hyw: Լողացող գործակցի դենոմինացիա

en: Description conventions
hyw: Նկարագրության համաձայնություններ

en: Designation of section (BK AM MP MU VM SE) [OBSOLETE]
hyw: Բաժնի նշանակում (BK AM MP MU VM SE) [ՀՆԱՑԱԾ]

en: Designation of section (SE) [OBSOLETE]
hyw: Բաժնի նշանակում (SE) [ՀՆԱՑԱԾ]

en: Designation of section/part/series (SE) [OBSOLETE]
hyw: Բաժնի/մասի/մատենաշարի նշանակում (SE) [ՀՆԱՑԱԾ]

en: Detailed date of publication
hyw: Հրատարակության մանրամասն ամսաթիվ

en: Different formats
hyw: Տարբեր ձևաչափեր

en: Digits added from classification number in schedule or external table
hyw: Ժամանակացույցում կամ արտաքին աղյուսակում դասակարգման համարից ավելացված նիշեր

en: Digits added from internal subarrangement or add table
hyw: Ավելացված աղյուսակից կամ ներքին վերադասավորումից ավելացված նիշեր

en: Dimensions
hyw: Չափեր

en: Direct reference method
hyw: Ուղղակի տեղեկատուի մեթոդ

en: Display note
hyw: Արտածման նշում

en: Display text
hyw: Արտածման տեքստ

en: Dissertation identifier
hyw: Ատենախոսության բնութագրիչ

en: Dissertation note
hyw: Ատենախոսության նշում

en: Distance from earth
hyw: Հեռավորությունը երկրից

en: Distance resolution
hyw: Հեռավորության լուծիչ

en: Divided like number
hyw: Բաժանված որպես թիվ

en: Document shelving number (CODOC)
hyw: Փաստաթղթի դարականիշի համար (CODOC)

en: Doubling instrument
hyw: Կրկնապատկող գործիք

en: Downgrading date
hyw: Ցածրացման ամսաթիվ

en: Downgrading or declassification event
hyw: Ցածրացման կամ ապագաղտնիացման իրադարձություն

en: EARLIER OR LATER VOLUMES SEPARATELY CATALOGED NOTE (SE) [OBSOLETE]
hyw: ԱՎԵԼԻ ՎԱՂ ԱՎԵԼԻ ՈՒՇ ԱՌԱՆՁԻՆ ՔԱՐՏԱԳՐԱԾ ՀԱՏՈՐՆԵՐԻ ՆՇՈՒՄ (SE) [ՀՆԱՑԱԾ]

en: EDITION STATEMENT
hyw: ՀՐԱՏԱՐԱԿՈՒԹՅՈՒՆ

en: EDITOR NOTE (SE) [OBSOLETE]
hyw: ԽՄԲԱԳՐԻ ՆՇՈՒՄԸ (SE) [ՀՆԱՑԱԾ]

en: ELECTRONIC LOCATION AND ACCESS
hyw: ԷԼԵԿՏՐՈՆԱՅԻՆ ՏԵՂԱԲԱՇԽՈՒՄ ԵՎ ՀԱՍԱՆԵԼԻՈՒԹՅՈՒՆ

en: ENTITY AND ATTRIBUTE INFORMATION NOTE
hyw: ԱՄԲՈՂՋԻ ԵՎ ՀԱՏԿԱՆԻՇԻ ՏԵՂԵԿԱՏՎՈՒԹՅԱՆ ՆՇՈՒՄ

en: ENUMERATION AND CHRONOLOGY--BASIC BIBLIOGRAPHIC UNIT
hyw: ՀԱՄԱՐԱԿԱԼՈՒՄ ԵՎ ԺԱՄԱՆԱԿԱԳՐՈՒԹՅՈՒՆ--ՀԻՄՆԱԿԱՆ ՄԱՏԵՆԱԳԻՏԱԿԱՆ ՄԻԱՎՈՐ

en: ENUMERATION AND CHRONOLOGY--INDEXES
hyw: ՀԱՄԱՐԱԿԱԼՈՒՄ ԵՎ ԺԱՄԱՆԱԿԱԳՐՈՒԹՅՈՒՆ--ՑՈՒՑԻՉՆԵՐ

en: ENUMERATION AND CHRONOLOGY--SUPPLEMENTARY MATERIAL
hyw: ՀԱՄԱՐԱԿԱԼՈՒՄ ԵՎ ԺԱՄԱՆԱԿԱԳՐՈՒԹՅՈՒՆ--ՀԱՎԵԼՎԱԾ ՆՅՈՒԹ

en: EQUIVALENCE OR CROSS-REFERENCE--COLLECTIVE TITLE [OBSOLETE] [CAN/MARC only]
hyw: ՀԱՎԱՍԱՐԱԿՇՌՈՒԹՅՈՒՆ ԿԱՄ ԽԱՉԱՁԵՎ ՀՂՈՒՄ--ՀԱՄԱՏԵՂ ՎԵՐՆԱԳԻՐ [ՀՆԱՑԱԾ, միայն CAN/MARC]

en: EQUIVALENCE OR CROSS-REFERENCE--GEOGRAPHIC NAME/AREA NAME [OBSOLETE] [CAN/MARC only]
hyw: ՀԱՄԱՐԺԵՔՈՒԹՅՈՒՆ ԿԱՄ ԽԱՉԱՁԵՎ ՀՂՈՒՄ-ԱՇԽԱՐՀԱԳՐԱԿԱՆ ԱՆՈՒՆ/ՏԱՐԱԾՔԻ ԱՆՈՒՆ [ՀՆԱՑԱԾ] [միայն CAN/MARC]

en: EQUIVALENCE OR CROSS-REFERENCE--ROMANIZED TITLE [OBSOLETE] [CAN/MARC only]
hyw: ՀԱՄԱՐԺԵՔՈՒԹՅՈՒՆ ԿԱՄ ԽԱՉԱՁԵՎ ՀՂՈՒՄ-ԼԱՏԻՆԱՑՎԱԾ ՎԵՐՆԱԳԻՐ [ՀՆԱՑԱԾ] [միայն CAN/MARC]

en: EQUIVALENCE OR CROSS-REFERENCE--UNIFORM TITLE [OBSOLETE] [CAN/MARC only]
hyw: ՀԱՄԱՐԺԵՔՈՒԹՅՈՒՆ ԿԱՄ ԽԱՉԱՁԵՎ ՀՂՈՒՄ-ՀԱՄԸՆԴՀԱՆՈՒՐ ՎԵՐՆԱԳԻՐ [ՀՆԱՑԱԾ] [միայն CAN/MARC]

en: EQUIVALENCE OR CROSS-REFERENCE-CONFERENCE OR MEETING NAME [LOCAL, CANADA]
hyw: ՀԱՄԱՐԺԵՔՈՒԹՅՈՒՆ ԿԱՄ ԽԱՉԱՁԵՎ ՀՂՈՒՄ-ԿՈՆՖԵՐԱՆՍԻ ԿԱՄ ՀԱՆԴԻՊՄԱՆ ԱՆՈՒՆ [ՏԵՂԱՅԻՆ, CANADA]

en: EQUIVALENCE OR CROSS-REFERENCE-PERSONAL NAME [LOCAL, CANADA]
hyw: ՀԱՄԱՐԺԵՔՈՒԹՅՈՒՆ ԿԱՄ ԽԱՉԱՁԵՎ ՀՂՈՒՄ--ԱՆՁՆԱՆՈՒՆ [ՏԵՂԱՅԻՆ, CANADA]

en: EQUIVALENCE OR CROSS-REFERENCE-SERIES STATEMENT--CONFERENCE OR MEETING NAME/TITLE [LOCAL, CANADA]
hyw: ՀԱՄԱՐԺԵՔՈՒԹՅՈՒՆ ԿԱՄ ԽԱՉԱՁԵՎ ՀՂՈՒՄ-ՄԱՏԵՆԱՇԱՐԻ ՎԻՃԱԿ--ԿՈՆՖԵՐԱՆՍԻ ԿԱՄ ՀԱՆԴԻՊՄԱՆ ԱՆՈՒՆ/ՎԵՐՆԱԳԻՐ [ՏԵՂԱՅԻՆ, CANADA]

en: EQUIVALENCE OR CROSS-REFERENCE-SERIES STATEMENT--CORPORATE NAME/TITLE [LOCAL, CANADA]
hyw: ՀԱՄԱՐԺԵՔՈՒԹՅՈՒՆ ԿԱՄ ԽԱՉԱՁԵՎ ՀՂՈՒՄ-ՄԱՏԵՆԱՇԱՐԻ ՎԻՃԱԿ--ՀԱՄԱՏԵՂ ԱՆՈՒՆ/ՎԵՐՆԱԳԻՐ [ՏԵՂԱՅԻՆ, CANADA]

en: EQUIVALENCE OR CROSS-REFERENCE-SERIES STATEMENT--PERSONAL NAME/TITLE [LOCAL, CANADA]
hyw: ՀԱՄԱՐԺԵՔՈՒԹՅՈՒՆ ԿԱՄ ԽԱՉԱՁԵՎ ՀՂՈՒՄ-ՄԱՏԵՆԱՇԱՐԻ ՎԻՃԱԿ--ԱՆՁՆԱՆՈՒՆ/ՎԵՐՆԱԳԻՐ [ՏԵՂԱՅԻՆ, CANADA]

en: EQUIVALENCE OR CROSS-REFERENCE-SERIES STATEMENT--TITLE/UNIFORM TITLE [LOCAL, CANADA]
hyw: ՀԱՄԱՐԺԵՔՈՒԹՅՈՒՆ ԿԱՄ ԽԱՉԱՁԵՎ ՀՂՈՒՄ-ՄԱՏԵՆԱՇԱՐԻ ՎԻՃԱԿ--ՎԵՐՆԱԳԻՐ/ՀԱՄԸՆԴՀԱՆՈՒՐ ՎԵՐՆԱԳԻՐ [ՏԵՂԱՅԻՆ, CANADA]

en: EQUIVALENCE OR CROSS-REFERENCE-UNIFORM TITLE HEADING [LOCAL, CANADA]
hyw: ՀԱՄԱՐԺԵՔՈՒԹՅՈՒՆ ԿԱՄ ԽԱՉԱՁԵՎ ՀՂՈՒՄ-ՀԱՄԸՆԴՀԱՆՈՒՐ ՎԵՐՆԱԽՈՐԱԳԻՐ [ՏԵՂԱՅԻՆ, CANADA]

en: EQUIVALENCES OR CROSS-REFERENCES [LOCAL, CANADA]
hyw: ՀԱՄԱՐԺԵՔՈՒԹՅՈՒՆ ԿԱՄ ԽԱՉԱՁԵՎ ՀՂՈՒՄՆԵՐ [ՏԵՂԱՅԻՆ, CANADA]

en: ESTABLISHED HEADING LINKING ENTRY--CHRONOLOGICAL TERM
hyw: ԿԱՅԱՑԱԾ ԽՈՐԱԳՐԻ ՀՂՄԱՆ ՄՈՒՏՔ--ԺԱՄԱՆԱԿԱԳՐԱԿԱՆ ՏԵՐՄԻՆ

en: ESTABLISHED HEADING LINKING ENTRY--CORPORATE NAME
hyw: ԸՆԴՈՒՆՎԱԾ ԽՈՐԱԳՐԻ ԿԱՊԻ ՄՈՒՏՔ-- ՀԱՄԱՏԵՂ ԱՆՈՒՆ

en: ESTABLISHED HEADING LINKING ENTRY--GENRE/FORM TERM
hyw: ԿԱՅԱՑԱԾ ԽՈՐԱԳՐԻ ՀՂՄԱՆ ՄՈՒՏՔ--ԺԱՆՐԻ/ՁԵՎԻ ՏԵՐՄԻՆ

en: ESTABLISHED HEADING LINKING ENTRY--GEOGRAPHIC NAME
hyw: ԿԱՅԱՑԱԾ ԽՈՐԱԳՐԻ ՀՂՄԱՆ ՄՈՒՏՔ--ԱՇԽԱՐՀԱԳՐԱԿԱՆ ԱՆՈՒՆ

en: ESTABLISHED HEADING LINKING ENTRY--MEETING NAME
hyw: ԿԱՅԱՑԱԾ ԽՈՐԱԳՐԻ ՀՂՄԱՆ ՄՈՒՏՔ--ՀԱՆԴԻՊՄԱՆ ԱՆՈՒՆ

en: ESTABLISHED HEADING LINKING ENTRY--PERSONAL NAME
hyw: ԸՆԴՈՒՆՎԱԾ ԽՈՐԱԳՐԻ ԿԱՊԻ ՄՈՒՏՔ-- ԱՆՁՆԱԿԱՆ ԱՆՈՒՆ

en: ESTABLISHED HEADING LINKING ENTRY--TOPICAL TERM
hyw: ԿԱՅԱՑԱԾ ԽՈՐԱԳՐԻ ՀՂՄԱՆ ՄՈՒՏՔ--ԹԵՄԱՏԻԿ ՏԵՐՄԻՆ

en: ESTABLISHED HEADING LINKING ENTRY--UNIFORM TITLE
hyw: ԿԱՅԱՑԱԾ ԽՈՐԱԳՐԻ ՀՂՄԱՆ ՄՈՒՏՔ--ՀԱՄԸՆԴՀԱՆՈՒՐ ՎԵՐՆԱԳԻՐ

en: ESTABLISHED HEADING LINKING ENTRY-MEDIUM OF PERFORMANCE TERM
hyw: ԿԱՅԱՑԱԾ ԽՈՐԱԳՐԻ ՀՂՄԱՆ ՄՈՒՏՔ--ՆԵՐԿԱՅԱՑՄԱՆ ՏԵՐՄԻՆԻ ՀԱՂՈՐԴԱՄԻՋՈՑ

en: ESTABLISHED HEADING LINKING ENTRY-NAMED EVENT
hyw: ԿԱՅԱՑԱԾ ԽՈՐԱԳՐԻ ՀՂՄԱՆ ՄՈՒՏՔ--ԱՆՎԱՆԱԿԱՆ ԻՐԱԴԱՐՁՈՒԹՅՈՒՆ

en: EXHIBITIONS NOTE
hyw: ՑՈՒՑԱՀԱՆԴԵՍՆԵՐԻ ՆՇՈՒՄ

en: Earlier or later volumes separately cataloged note
hyw: Ավելի վաղ կամ ավելի ուշ հատորների առանձին քարտագրման նշում

en: Edition
hyw: Հրատարակություն

en: Edition identifier
hyw: Հրատարակության բնութագրիչ

en: Edition number
hyw: Հրատարակության համար

en: Edition statement
hyw: Հրատարակություն

en: Edition statement of original
hyw: Բնօրինակի հրատարակության վիճակ

en: Edition title
hyw: Հրատարակության վերնագիր

en: Editor note
hyw: Խմբագրի նշումը

en: Electronic format type
hyw: Էլեկտրոնային ձևաչափի տեսակ

en: Electronic mail address
hyw: Էլեկտրոնային փոստի հասցե

en: Electronic name
hyw: Էլեկտրոնային անուն

en: Ellipsoid name
hyw: Էլիպսաձև անուն

en: Encoded bitrate
hyw: Կոդավորված բիթի սանդղակ

en: Encoding format
hyw: Կոդավորման ձևաչափ

en: Encoding level
hyw: Կոդավորման մակարդակ

en: End of date valid
hyw: Ամսաթվի ավարտը վավերական է

en: End period
hyw: Ավարտի ժամկետ

en: Ending date
hyw: Ավարտի ամսաթիվ

en: Ending date created
hyw: Ավարտի ամսաթիվը ստեղծված է

en: Ending date for aggregated content
hyw: Ագրեգացված բովանդակության ավարտի ամսաթիվ

en: Entity and attribute detail citation
hyw: Ամբողջի և հատկության մանրամասնի մեջբերում

en: Entity and attribute overview
hyw: Միավորի և հատկանիշի ակնարկ

en: Entity type definition and source
hyw: Ամբողջի տեսակի սահմանում և աղբյուր

en: Entity type label
hyw: Ամբողջի տեսակի պիտակ

en: Enumerated domain value
hyw: Թվարկված դոմեյնի արժեք

en: Enumerated domain value definition and source
hyw: Համարակալված դոմեյնի արժեքի սահմանում և աղբյուր

en: Enumeration and first page
hyw: Համարակալում և առաջին էջ

en: Establishment date
hyw: Հիմնադրման ամսաթիվ

en: Example class number
hyw: Օրինակի դասի համար

en: Exception to table of preference
hyw: Աղյուսակի նախապատվության բացառություն

en: Exceptions to analysis practice
hyw: Բացառություններ վերլուծման գործունեության համար

en: Exclusion G-ring coordinate pairs
hyw: Բացառում G-օղակի կոորդինատային զույգեր

en: Exhibitions note
hyw: Ցուցահանդեսի նշում

en: Expansion
hyw: Ընդարձակում

en: Expansion of summary note
hyw: Նշումի համառոտագրության ընդլայնում

en: Expected next availability date
hyw: Հասանելիության հաջորդ սպասվող ամսաթիվը

en: Expiration of loan date
hyw: Տրման ամսաթվի ժամկետի ավարտ

en: Explanatory information
hyw: Բացատրական տեղեկատվություն

en: Explanatory term
hyw: Բացատրական տերմին

en: Explanatory text
hyw: Բացատրական տեքստ

en: Extent
hyw: Չափսեր

en: Extent of item
hyw: Նյութի չափեր

en: External dissemination information
hyw: Արտաքին տարածման տեղեկատվություն

en: Extra card control statement, EXT (RLIN)
hyw: Լրացուցիչ քարտի վերահսկիչ պնդում, EXT (RLIN)

en: Extraterrestrial area
hyw: Արտաերկրային տարածք

en: FAMILY INFORMATION
hyw: ԸՆՏԱՆԻՔԻ ՏԵՂԵԿԱՏՎՈՒԹՅՈՒՆ

en: FIELD OF ACTIVITY
hyw: ԱԿՏԻՎՈՒԹՅԱՆ ԲՆԱԳԱՎԱՌ

en: FINGERPRINT IDENTIFIER
hyw: ՄԱՏՆԱԴՐՈՇՄԻ ԲՆՈՒԹԱԳՐԻՉ

en: FIXED-LENGTH DATA ELEMENTS
hyw: ՍԵՎԵՌՎԱԾ ԵՐԿԱՐՈՒԹՅԱՆ ՏՎՅԱԼԻ ՏԱՐՐԵՐ

en: FIXED-LENGTH DATA ELEMENTS--ADDITIONAL MATERIAL CHARACTERISTICS
hyw: ՍԵՎԵՌՎԱԾ ԵՐԿԱՐՈՒԹՅԱՆ ՏՎՅԱԼ ՏԱՐՐ--ՀԱՎԵԼՅԱԼ ՆՅՈՒԹԻ ԲՈՒԹԱԳՐԵՐ

en: FIXED-LENGTH DATA ELEMENTS--GENERAL INFORMATION
hyw: ՍԵՎԵՌՎԱԾ ԵՐԿԱՐՈՒԹՅԱՆ ՏՎՅԱԼ ՏԱՐՐԵՐ--ԸՆԴՀԱՆՈՒՐ ՏԵՂԵԿԱՏՎՈՒԹՅՈՒՆ

en: FOREIGN MARC INFORMATION FIELD
hyw: ՕՏԱՐԵՐԿՐՅԱ ՄԵԸՔ ՏԵՂԵԿԱՏՎՈՒԹՅԱՆ ԴԱՇՏ

en: FORM OF MUSICAL COMPOSITION CODE
hyw: ԵՐԱԺՇՏԱԿԱՆ ՍՏԵՂԾԱԳՈՐԾՈՒԹՅԱՆ ԿՈԴԻ ՁԵՎ

en: FORM OF WORK
hyw: ԱՇԽԱՏԱՆՔԻ ՁԵՎ

en: FORMAT OF NOTATED MUSIC
hyw: ՆՈՏԱՅԱԳՐՎԱԾ ԵՐԱԺՇՏՈՒԹՅԱՆ ՁԵՎԱՉԱՓ

en: FORMATTED CONTENTS NOTE
hyw: ՖՈՐՄԱՏԱՎՈՐՎԱԾ ԲՈՎԱՆԴԱԿՈՒԹՅԱՆ ՆՇՈՒՄ

en: FORMER PUBLICATION FREQUENCY
hyw: ՆԱԽԿԻՆ ՀՐԱՏԱՐԱԿՈՒԹՅԱՆ ՀԱՃԱԽՈՒԹՅՈՒՆ

en: FORMER TITLE
hyw: ՆԱԽՈՐԴ ՎԵՐՆԱԳԻՐ

en: FORMER TITLE COMPLEXITY NOTE
hyw: ՆԱԽԿԻՆ ՎԵՐՆԱԳՐԻ ԲԱՐԴՈՒԹՅԱՆ ՆՇՈՒՄ

en: FREQUENCY (CF MP) [OBSOLETE]
hyw: ՀԱՃԱԽՈՒԹՅՈՒՆ (CF MP) [ՀՆԱՑԱԾ]

en: FULLER FORM OF PERSONAL NAME
hyw: ԱՆՁԱՆՎԱՆ ԼՐԻՎ ՁԵՎ

en: FUNDING INFORMATION NOTE
hyw: ՖԻՆԱՆՍԱՎՈՐՄԱՆ ՏԵՂԵԿԱՏՎՈՒԹՅԱՆ ՆՇՈՒՄ

en: Facet designator
hyw: Ֆասետի ցուցիչ

en: Facet/hierarchy designation
hyw: Ֆասետի/աստիճանակարգի նշանակում

en: False easting
hyw: Կեղծ շարժում դեպի արևելք

en: False northing
hyw: Կեղծ շեղում դեպի հյուսիս

en: Fast Add Framework
hyw: Արագ ավելացման շրջանակ

en: Fax number
hyw: Ֆաքսի համար

en: Feature heading
hyw: Ապագայի խորագիր

en: Feature heading (OCLC)
hyw: Ապագա խորագիր (OCLC)

en: Field link and sequence number
hyw: Դաշտի հղում և հաջորդական համար

en: Field link and sequence number (RLIN)
hyw: Դաշտի կապ և հաջորդական համար (RLIN)

en: Field of activity
hyw: Ակտիվության բնագավառ

en: Field suppresion, FSP (RLIN)
hyw: Դաշտի ճնշում, FSP (RLIN)

en: Fifth bibliographic subdivision
hyw: Մատենագիտական հինգերորդ ենթաբաժին

en: Fifth level of enumeration
hyw: Նշագրման հինգերորդ մակարդակ

en: File size
hyw: Ֆայլի չափ

en: File type
hyw: Ֆայլի տեսակ

en: Filing scheme or code
hyw: Կոդի լրացման սխեմա

en: Filing suffix
hyw: Լրացման վերջածանց

en: Filing suffix (OCLC) ; Footnote, FNT (RLIN)
hyw: Լցման վերջածանց (OCLC) ; Ծանոթագրություն, FNT (RLIN)

en: Filing suffix (OCLC); Footnote, FNT (RLIN)
hyw: Լրացնող ծանոթագրություն (OCLC); Ենթատող, FNT (RLIN)

en: First and second groups of characters
hyw: Նիշերի առաջին և երկրորդ խմբեր

en: First date, FD (RLIN)
hyw: Առաջին ամսաթիվ, FD (RLIN)

en: First level of chronology
hyw: Ժամանակագրության առաջին մակարդակ

en: First level of chronology, issuance
hyw: Ժամանակագրության առաջին մակարդակ, տրում

en: First level of enumeration
hyw: Թվագրման առաջին մակարդակ

en: First level textual designation
hyw: Առաջին մակարդակի տեքստային նշանակում

en: First-order political jurisdiction
hyw: Առաջին դասի քաղաքական իրավասություն

en: Fixed-length data elements
hyw: Սևեռված երկարությամբ տվյալների տարրեր

en: Fixed-length data elements of reproduction
hyw: Վերարտադրման սևեռված երկարության տվյալների տարրեր

en: Focus term
hyw: Ֆոկուսային տերմին

en: Font size
hyw: Տառատեսակի չափը

en: Footage
hyw: Հեռավորություն

en: Form
hyw: Ձև

en: Form of issue
hyw: Տրման ձև

en: Form of musical composition code
hyw: Երաժշտական ստեղծագործության կոդի ձև

en: Form of work
hyw: Աշխատանքի ձև

en: Form subdivision
hyw: Ձևի ենթաբաժին

en: Form subheading
hyw: Ենթախորագրի ձև

en: Format of notated music code
hyw: Նոտագրված երաժշտության կոդի ձևաչափ

en: Format of notated music term
hyw: Նոտագրված երաժշտության տերմինի ձևաչափ

en: Format of the digital image
hyw: Թվային պատկերի ձևաչափ

en: Formatted 9999 B.C. through C.E. time period
hyw: Ֆորմատավորված 9999 Ք.Ա. մինչ Ք.Հ. ժամանակի հատված

en: Formatted contents note
hyw: Ձևավորված բովանդակության նշում

en: Formatted date/time
hyw: Ֆորմատավորված ամսաթիվ/ժամ

en: Formatted pre-9999 B.C. time period
hyw: Ֆորմատավորված նախա-9999 Ք.Ա. ժամանակահատված

en: Former publication frequency
hyw: Նախկին հրատարակության հաճախություն

en: Former shelving location
hyw: Դարակի նախկին տեղաբաշխում

en: Former title complexity note
hyw: Նախկին վերնագրի բարդության նշում

en: Fourth bibliographic subdivision
hyw: Չորրորդ մատենագիտական ենթաբաժին

en: Fourth level of chronology
hyw: Ժամանակագրության չորրորդ մակարդակ

en: Fourth level of enumeration
hyw: Թվագրման չորրորդ մակարդակ

en: Frequency
hyw: Հաճախականություն

en: Frequency of use
hyw: Օգտագործման հաճախականություն

en: Full call number
hyw: Լրիվ կանչի համար

en: Fuller form of name
hyw: Անվան առավել լրիվ ձև

en: Fuller form of personal name
hyw: Անձանվան լրիվ ձև

en: Function
hyw: Ֆունկցիա

en: G-ring latitude
hyw: G-օղակի լայնություն

en: G-ring longitude
hyw: G-օղակի երկայնություն

en: GENDER
hyw: ՍԵՌ

en: GENERAL EXPLANATORY INDEX TERM [CLASSIFICATION FORMAT]
hyw: ԸՆԴՀԱՆՈՒՐ ԲԱՑԱՏՐԱԿԱՆ ԻՆԴԵՔՍԻ ՏԵՐՄԻՆ [ԴԱՍԱԿԱՐԳՄԱՆ ՁԵՎԱՉԱՓ]

en: GENERAL EXPLANATORY REFERENCE--NAME
hyw: ՀԱՄԸՆԴՀԱՆՈՒՐ ԲԱՑԱՏՐԱԿԱՆ ՏԵՂԵԿԱՏՈՒ--ԱՆՈՒՆ

en: GENERAL NOTE
hyw: ԸՆԴՀԱՆՈՒՐ ՆՇՈՒՄ

en: GEOGRAPHIC AREA CODE
hyw: ԱՇԽԱՐՀԱԳՐԱԿԱՆ ՎԱՅՐԻ ԿՈԴ

en: GEOGRAPHIC CLASSIFICATION
hyw: ԱՇԽԱՐՀԱԳՐԱԿԱՆ ԴԱՍԱԿԱՐԳՈՒՄ

en: GEOGRAPHIC COVERAGE NOTE
hyw: ԱՇԽԱՐՀԱԳՐԱԿԱՆ ԾԱԾԿՈՒՅԹԻ ՆՇՈՒՄ

en: GEOSPATIAL REFERENCE DATA
hyw: ԳԵՈՍՊԱՏԻԱԼ ՏԵՂԵԿԱՏՈՒ ՏՎՅԱԼ

en: GOVERNMENT DOCUMENT CALL NUMBER
hyw: ԿԱՌԱՎԱՐԱԿԱՆ ՓԱՍՏԱԹՂԹԻ ԿԱՆՉԻ ՀԱՄԱՐ

en: GOVERNMENT DOCUMENT CLASSIFICATION NUMBER
hyw: ԿԱՌԱՎԱՐԱԿԱՆ ՓԱՍՏԱԹՂԹԻ ԴԱՍԱԿԱՐԳՄԱՆ ՀԱՄԱՐ

en: GPO ITEM NUMBER
hyw: GPO ՆՅՈՒԹԻ ՀԱՄԱՐ

en: GPO item number
hyw: GPO նյութի համար

en: Gender
hyw: Սեռ

en: General explanatory index term
hyw: Ընդհանուր բացատրական ինդեքսի տերմին

en: General explanatory index term--Succeeding level
hyw: Ընդհանուր բացատրական ինդեքսի տերմին--Հաջորդող մակարդակ

en: General explanatory reference
hyw: Համընդհանուր բացատրական տեղեկատու

en: General material designation
hyw: Ընդհանուր նյութի նշանակում

en: General note
hyw: Ընդհանուր նշում

en: General subdivision
hyw: Ընդհանուր ենթաբաժին

en: General subject subdivision
hyw: Ընդհանուր թեմատիկ ենթաբաժին

en: Generation
hyw: Գեներացիա

en: Generation agency
hyw: Արտադրության գործակալություն

en: Generation date
hyw: Արտադրության ամսաթիվ

en: Generation process
hyw: Գեներացման գործընթաց

en: Genre
hyw: Ժանր

en: Genre detail
hyw: Ժանրի մանրամասն

en: Genre/Form Term
hyw: Ժանրի/ձևի տերմին

en: Genre/form data or focus term
hyw: Ժանրի/ձևի տվյալ կամ ֆոկուսային տերմին

en: Genre/form term
hyw: Ժանրի/ձևի տերմին

en: Genre/form term as entry element
hyw: Ժանրի/ձևի տերմինը որպես մուտքի տարր

en: Geographic Name
hyw: Աշխարհագրական անուն

en: Geographic area code
hyw: Աշխարհագրական վայրի կոդ

en: Geographic classification area code
hyw: Աշխարհագրական դասակարգման տարածքի կոդ

en: Geographic classification subarea code
hyw: Աշխարհագրական դասակարգման ենթաբաժնի կոդ

en: Geographic coverage note
hyw: Աշխարհագրական ծածկույթի նշում

en: Geographic name
hyw: Աշխարհագրական անուն

en: Geographic name following place entry element [OBSOLETE]
hyw: Աշխարհագրական անուն որին հետևում է վայրի մուտքի տարրը [ՀՆԱՑԱԾ]

en: Geographic name of place element
hyw: Վայրի տարրի աշխարհագրական անուն

en: Geographic subdivision
hyw: Աշխարհագրական ենթաբաժին

en: Grant number
hyw: Շնորհի համար

en: Groove characteristic
hyw: Ակոսի բնութագրիչ

en: HEADING--CHRONOLOGICAL SUBDIVISION
hyw: ԽՈՐԱԳԻՐ--ԺԱՄԱՆԱԿԱԳՐԱԿԱՆ ԵՆԹԱԲԱԺԻՆ

en: HEADING--CHRONOLOGICAL TERM
hyw: ՎԵՐՆԱԽՈՐԱԳԻՐ--ԺԱՄԱՆԱԿԱԳՐԱԿԱՆ ՏԵՐՄԻՆ

en: HEADING--CORPORATE NAME
hyw: ԽՈՐԱԳԻՐ--ՀԱՄԱՏԵՂ ԱՆՈՒՆ

en: HEADING--FORM SUBDIVISION
hyw: ԽՈՐԱԳԻՐ--ՁԵՎԻ ԵՆԹԱԲԱԺԻՆ

en: HEADING--GENERAL SUBDIVISION
hyw: ԽՈՐԱԳԻՐ--ԸՆԴՀԱՆՈՒՐ ԵՆԹԱԲԱԺԻՆ

en: HEADING--GENRE/FORM TERM
hyw: ՎԵՐՆԱԽՈՐԱԳԻՐ--ԺԱՆՐԻ/ՁԵՎԻ ՏԵՐՄԻՆ

en: HEADING--GEOGRAPHIC NAME
hyw: ԽՈՐԱԳԻՐ--ԱՇԽԱՐՀԱԳՐԱԿԱՆ ԱՆՎԱՆՈՒՄ

en: HEADING--GEOGRAPHIC SUBDIVISION
hyw: ԽՈՐԱԳԻՐ--ԱՇԽԱՐՀԱԳՐԱԿԱՆ ԵՆԹԱԲԱԺԻՆ

en: HEADING--MEETING NAME
hyw: ԽՈՐԱԳԻՐ--ՀԱՆԴԻՊՄԱՆ ԱՆՈՒՆ

en: HEADING--NAMED EVENT
hyw: ՎԵՐՆԱԳՐԱՅԻՆ--ԱՆՎԱՆԱԿԱՆ ԻՐԱԴԱՐՁՈՒԹՅՈՒՆ

en: HEADING--PERSONAL NAME
hyw: ԽՈՐԱԳԻՐ--ԱՆՁՆԱԿԱՆ ԱՆՈՒՆ

en: HEADING--TOPICAL TERM
hyw: ԽՈՐԱԳԻՐ--ԹԵՄԱՏԻԿ ՏԵՐՄԻՆ

en: HEADING--UNIFORM TITLE
hyw: ԽՈՐԱԳԻՐ--ՀԱՄԸՆԴՀԱՆՈՒՐ ՎԵՐՆԱԳԻՐ

en: HEADING-MEDIUM OF PERFORMANCE TERM
hyw: ԽՈՐԱԳԻՐ-ՆԵՐԿԱՅԱՑՄԱՆ ՏԵՐՄԻՆԻ ՄԻՋՈՑ

en: HISTORY REFERENCE
hyw: ՊԱՏՄԱԿԱՆ ՀՂՈՒՄ

en: HOLDING INSTITUTION
hyw: ՊԱՀՈՂ ԻՆՍՏԻՏՈՒՏ

en: HOLDINGS CODED DATA VALUES
hyw: ՊԱՀՄԱՆ ԿՈԴԱՎՈՐՎԱԾ ՏՎՅԱԼՆԵՐԻ ԱՐԺԵՔՆԵՐ

en: HOST ITEM ENTRY
hyw: ՀՅՈՒՐԸՆԿԱԼՈՂ ՆՅՈՒԹԻ ՄՈՒՏՔ

en: HOURS, ETC.
hyw: ԺԱՄԵՐ, ԱՅԼՆ

en: Handling instructions
hyw: Հանձնման հրահանգներ

en: Heading or subdivision term
hyw: Առաջնորդողի կամ ենթաբաժնի տերմին

en: Heading referred to
hyw: Խորագիրը հղվում է

en: Height of perspective point above surface
hyw: Մակերեսից վեր հեռանկարային կետի բարձրություն

en: Hereditary title
hyw: Ժառանգական վերնագիր

en: Hierarchical level
hyw: Բազմաստիճան մակարդակ

en: History
hyw: Պատմություն

en: History reference
hyw: Պատմական հղում

en: Holding institution
hyw: Պահող ինստիտուտ

en: Holding library
hyw: Պահումը իրականացնող գրադարան

en: Holding library identification number
hyw: Տոնական գրադարանի բնութագրման համար

en: Holdings (NR) (MU VM SE) [OBSOLETE]
hyw: Պահումներ (NR) (MU VM SE) [ՀՆԱՑԱԾ]

en: Home library
hyw: Տնային գրադարան

en: Horizontal position accuracy explanation
hyw: Հորիզոնական դիրքի ճշգրտության բացատրություն

en: Horizontal position accuracy report
hyw: Հորիզոնական դիրքի ճշգրտության հաշվետվություն

en: Horizontal position accuracy value
hyw: Հորիզոնական դիրքի ճշգրտության արժեք

en: Host Biblionumber
hyw: Հյուրընկալող Biblionumber

en: Host Itemnumber
hyw: Հյուրընկալող Itemnumber

en: Host name
hyw: Հյուրընկալողի անվանումը

en: Hours
hyw: Ժամեր

en: Hours access method available
hyw: Ժամային հասանելիության մեթոդն է հասանելի

en: IMMEDIATE SOURCE OF ACQUISITION NOTE
hyw: ՀԱՄԱԼՐՄԱՆ ՈՒՂՂԱԿԻ ԱՂԲՅՈՒՐԻ ՆՇՈՒՄ

en: IMPRINT STATEMENT FOR FILMS (Pre-AACR 1 Revised) [OBSOLETE, CAN/MARC], [LOCAL, USA]
hyw: ՖԻԼՄԵՐԻ ՀԱՄԱՐ ԵԼՔԱՅԻՆ ՏՎՅԱԼՆԵՐԻ ՎԻՃԱԿ (Pre-AACR 1 Revised) [ՀՆԱՑԱԾ, CAN/MARC], [ՏԵՂԱՅԻՆ, USA]

en: IMPRINT STATEMENT FOR SOUND RECORDINGS (Pre-AACR 2) [LOCAL, USA]
hyw: ՁԱՅՆԱԳՐՈՒԹՅՈՒՆԵՐԻ ԵԼՔԱՅԻՆ ՏՎՅԱԼՆԵՐԻ ՊՆԴՈՒՄ (Pre-AACR 2) [ՏԵՂԱՅԻՆ, USA]

en: INDEX TERM--CURRICULUM OBJECTIVE
hyw: ՑՈՒՑԻՉԻ ՏԵՐՄԻՆ--ՈՒՍՈՒՄՆԱԿԱՆ ՊԼԱՆԻ ՆԱԽԱԴՐՅԱԼ

en: INDEX TERM--FACETED TOPICAL TERMS [CLASSIFICATION FORMAT]
hyw: ՑՈՒՑԻՉԻ ՏԵՐՄԻՆ--ՖԱՍԵՏԱՎՈՐՎԱԾ ԹԵՄԱՏԻԿ ՏԵՐՄԻՆՆԵՐ [ԴԱՍԱԿԱՐԳՄԱՆ ՁԵՎԱՉԱՓ]

en: INDEX TERM--FUNCTION
hyw: ՑՈՒՑԻՉԻ ՏԵՐՄԻՆ--ԳՈՐԾԱՌՈՒՅԹ

en: INDEX TERM--GENRE/FORM
hyw: ՑՈՒՑԻՉԻ ՏԵՐՄԻՆ--ԺԱՆՐ/ՁԵՎ

en: INDEX TERM--OCCUPATION
hyw: ՑՈՒՑԻՉԻ ՏԵՐՄԻՆ--ԶԲԱՂՄՈՒՆՔ

en: INDEX TERM--UNCONTROLLED
hyw: ՑՈՒՑԻՉԻ ՏԵՐՄԻՆ--ՉՎԵՐԱՀՍԿՎՈՂ

en: INDEX TERM--UNCONTROLLED [CLASSIFICATION FORMAT]
hyw: ՑՈՒՑԻՉԻ ՏԵՐՄԻՆ--ՉՎԵՐԱՀՍԿՎՈՂ [ԴԱՍԱԿԱՐԳՄԱՆ ՁԵՎԱՉԱՓ]

en: INFORMAL NOTES (RLIN)
hyw: ՈՉ ՊԱՇՏՈՆԱԿԱՆ ՆՇՈՒՄՆԵՐ (RLIN)

en: INFORMATION ABOUT DOCUMENTATION NOTE
hyw: ՓԱՍՏԱԹՂԹԻ ՆՇՈՒՄԻ ՄԱՍԻՆ ՏԵՂԵԿԱՏՎՈՒԹՅՈՒՆ

en: INFORMATION RELATING TO COPYRIGHT STATUS
hyw: ԱՐՏՈՆԱԳՐԻ ՎԻՃԱԿԻ ՀԵՏ ԿԱՊՎԱԾ ՏԵՂԵԿԱՏՎՈՒԹՅՈՒՆ

en: INTERNAL SUBARRANGEMENT OR ADD TABLE ENTRY [CLASSIFICATION FORMAT]
hyw: ՆԵՐՔԻՆ ԵՆԹԱԿԱՐԳԱՎՈՐՈՒՄ ԿԱՄ ԱՎԵԼԱՑՎԱԾ ԱՂՅՈՒՍԱԿԻ ՄՈՒՏՔ [ԴԱՍԱԿԱՐԳՄԱՆ ՁԵՎԱՉԱՓ]

en: INTERNATIONAL STANDARD BOOK NUMBER
hyw: ԳՐՔԻ ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ ՍՏԱՆԴԱՐՏ ՀԱՄԱՐ

en: INTERNATIONAL STANDARD SERIAL NUMBER
hyw: ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ ՍՏԱՆԴԱՐՏ ՊԱՐԲԵՐԱԿԱՆ ՀԱՄԱՐ

en: INVALID NUMBER TRACING [CLASSIFICATION FORMAT]
hyw: ՍԽԱԼ ՀԱՄԱՐԻ ՀԵՏԱԳԻԾ [ԴԱՍԱԿԱՐԳՄԱՆ ՁԵՎԱՉԱՓ]

en: IR  Binders
hyw: IR  Կազմեր

en: ISO code
hyw: ISO կոդ

en: ISO country code
hyw: Երկրի ISO կոդ

en: ISSUED WITH ENTRY
hyw: ՏՐՎԵԼ Է ՄՈՒՏՔՈՎ

en: ISSUING BODY NOTE
hyw: ՏՐԱՄԱԴՐՈՂ ՄԱՐՄՆԻ ՆՇՈՒՄ

en: ITEM INFORMATION--BASIC BIBLIOGRAPHIC UNIT
hyw: ՆՅՈՒԹԻ ՏԵՂԵԿԱՏՎՈՒԹՅՈՒՆ--ՀԻՄՆԱԿԱՆ ՄԱՏԵՆԱԳԻՏԱԿԱՆ ՄԻԱՎՈՐ

en: ITEM INFORMATION--INDEXES
hyw: ՆՅՈՒԹԻ ՏԵՂԵԿԱՏՎՈՒԹՅՈՒՆ--ՑՈՒՑԻՉՆԵՐ

en: ITEM INFORMATION--SUPPLEMENTARY MATERIAL
hyw: ՆՅՈՒԹԻ ՏԵՂԵԿԱՏՎՈՒԹՅՈՒՆ--ՀԱՎԵԼՎԱԾ ՆՅՈՒԹ

en: Identification of agency
hyw: Գործակալության փոխճանաչում

en: Identification of pricing entity
hyw: Գնագոյացման միավորի բնութագրում

en: Identification/manufacturer number [OBSOLETE, CAN/MARC]
hyw: Նույնացման/թողարկողի համար [ՀՆԱՑԱԾ, CAN/MARC]

en: Identification/manufacturer number [pre-AACR2 records only] [OBSOLETE, CAN/MARC]
hyw: Ճանաչման/թողարկման համար [միայն pre-AACR2 գրառումներ] [ՀՆԱՑԱԾ, CAN/MARC]

en: Identifier of source metadata
hyw: Սկզբնական մետատվյալի բնութագրիչ

en: Identifying markings
hyw: Բացահայտման գծանշումներ

en: Inclusive dates
hyw: Ներառյալ ամսաթվեր

en: Inclusive dates (NR) (MU VM SE) [OBSOLETE]
hyw: Ներառված ամսաթվեր (NR) (MU VM SE) [ՀՆԱՑԱԾ]

en: Inclusive dates of publication or coverage
hyw: Հրատարակման կամ ծածկույթի ներառված ամսաթվեր

en: Incorrect ISSN
hyw: Սխալ ISSN

en: Index term
hyw: Ցուցիչի տերմին

en: Index term referred from
hyw: Ցուցիչի տերմինի նշված ձև

en: Index term--Succeeding level
hyw: Ինդեքսի տերմին--Հաջորդող մակարդակ

en: Indirect reference description
hyw: Անուղղակի տեղեկատուի նկարագրություն

en: Informal Notes
hyw: Ոչ պաշտոնական նշումներ

en: Information about documentation note
hyw: Փաստաթղթի նշումի մասին տեղեկատվություն

en: Information code or alphabet
hyw: Այբբենարան կամ տեղեկատվության կոդ

en: Information found
hyw: Տեղեկատվությունը գտնված է

en: Information recording technique
hyw: Տեղեկատվության գրանցման տեխնիկա

en: Institution code [OBSOLETE]
hyw: Ինստիտուտի կոդ [ՀՆԱՑԱԾ]

en: Institution to which field applies
hyw: Ինստիտուտ որին վերաբերվում է դաշտը

en: Institution/copy to which field applies
hyw: Ինստիտուտ/պատճեն որին կիրառվում է դաշտը

en: Institutional division
hyw: Ինստիտուտի ստորաբաժանում

en: Instruction
hyw: Հրահանգ

en: Intended audience (age level)
hyw: Սպասվող լսարան (տարիքի շեմ)

en: Interest level
hyw: Հետաքրքրության մակարդակ

en: Intermediate jurisdiction
hyw: Միջանկյալ իրավասություն

en: Intermediate political jurisdiction
hyw: Միջանկյալ քաղաքական իրավասությունը

en: Internal item number
hyw: Ներքին նյութի համար

en: Internal item number (Koha itemnumber, autogenerated) [LOCAL, KOHA]
hyw: Նյութի ներքին համար (Կոհայի itemnumber, ավտոգեներացված) [ՏԵՂԱՅԻՆ, KOHA]

en: International Standard Book Number
hyw: Գրքի միջազգային ստանդարտ համար

en: International Standard Serial Number
hyw: Միջազգային ստանդարտ պարբերական համար

en: International Standard Serial Number (SE) [OBSOLETE]
hyw: Պարբերականի միջազգային ստանդարտ համար (SE) [ՀՆԱՑԱԾ]

en: Introductory phrase
hyw: Ներածական արտահայտություն

en: Invalid or canceled internal item number
hyw: Նյութի չեղյալ կամ սխալ ներքին համար

en: Invalid or canceled piece designation
hyw: Նմուշի չեղյալ կամ սխալ նպատակակետ

en: Inventory number
hyw: Գույքահամար

en: Issuing body note
hyw: Տվող մարմնի նշում

en: Issuing date
hyw: Տրման ամսաթիվ

en: Issuing jurisdiction
hyw: Տրամադրման իրավասություն

en: Item number
hyw: Նյութի համար

en: Item number ; Local cutter number (OCLC) ; Book number/undivided call number, CALL (RLIN)
hyw: Նյութի համար, Տեղային քաթեր համար (OCLC) ; Գրքի համար/չբաժանված դասիչ, CALL (RLIN)

en: Item part
hyw: Նյութի մաս

en: Item status
hyw: Նյութի վիճակ

en: Item type [OBSOLETE]
hyw: Նյութի տեսակ [ՀՆԱՑԱԾ]

en: Jurisdiction
hyw: Իրավասության շրջան

en: Jurisdiction of copyright assessment
hyw: Իրավասության կամ արտոնագրի գնահատում

en: KEY
hyw: ՍՏԵՂՆ

en: KEY TITLE
hyw: ԲԱՆԱԼԻ ՎԵՐՆԱԳԻՐ

en: KOHA INTERNAL USE
hyw: ԿՈՀԱՅԻ ՆԵՐՔԻՆ ՕԳՏԱԳՈՐԾՈՒՄ

en: KT  Kits
hyw: KT  Կոմպլեկտներ

en: Key
hyw: Բանալի

en: Key for music
hyw: Երաժշտության համար բանալի

en: Key or mode
hyw: Բանալի կամ վիճակ

en: Key signature
hyw: Հիմնական ստորագրություն

en: Key title
hyw: Բանալի վերնագիր

en: Key title of original
hyw: Բնօրինակի հիմնական վերնագիր

en: Kits
hyw: Կոմպլեկտներ

en: Koha Dewey Subclass [OBSOLETE]
hyw: Կոհա Դյուի ենթադաս [ՀՆԱՑԱԾ]

en: Koha auth type
hyw: Կոհա auth տեսակ

en: Koha collection [LOCAL, KOHA]
hyw: Կոհա հավաքածու [ՏԵՂԱՅԻՆ, KOHA]

en: Koha issues (borrowed), all copies
hyw: Կոհա համարներ (սպասարկված), բոլոր օրինակները

en: Koha item type
hyw: Կոհա նյութի տեսակ

en: Koha itemnumber (autogenerated)
hyw: Կոհա  itemnumber (ավտոգեներացված)

en: Koha normalized classification for sorting
hyw: Կոհա նորմալացված դասակարգում տեսակավորման համար

en: Koha normalized classification for sorting [LOCAL, KOHA]
hyw: Կոհայի նորմալացված դասակարգում տեսակավորման համար [ՏԵՂԱՅԻՆ, KOHA]

en: LANGUAGE CODE
hyw: ԼԵԶՎԻ ԿՈԴ

en: LANGUAGE NOTE
hyw: ԼԵԶՎԱԿԱՆ ՆՇՈՒՄ

en: LC CLASSIFICATION NUMBER
hyw: ԿՈՆԳՐԵՍԻ ԳՐԱԴԱՐԱՆԻ ԴԱՍԱԿԱՐԳՄԱՆ ՀԱՄԱՐ

en: LC CLASSIFICATION NUMBER ASSIGNED IN CANADA [OBSOLETE, CAN/MARC]
hyw: LC ԴԱՍԱԿԱՐԳՄԱՆ ՀԱՄԱՐ ՏՐՎԱԾ ԿԱՆԱԴԱՅՈՒՄ [ՀՆԱՑԱԾ, CAN/MARC]

en: LC classification number--End number of a range
hyw: LC դասակարգման համար--Տիրույթի վերջի նիշ

en: LC classification number--Single number or beginning number of a range
hyw: LC դասակարգման համար--Մեկ համար կամ տիրույթի սկզբի համար

en: LC control number
hyw: LC ստուգիչ համար

en: LEADER
hyw: ԱՌԱՋԱՏԱՐ

en: LEVEL OF BIBLIOGRAPHIC CONTROL AND CODING DETAIL [OBSOLETE]
hyw: ՄԱՏԵՆԱԳԻՏԱԿԱՆ ՎԵՐԱՀՍԿՄԱՆ ՄԱԿԱՐԴԱԿ ԵՎ ԿՈԴԱՎՈՐՄԱՆ ՄԱՆՐԱՄԱՍՆ [ՀՆԱՑԱԾ]

en: LIBRARY AND ARCHIVES CANADA CALL NUMBER
hyw: ԿԱՆԱԴԱՅԻՆ ԳՐԱԴԱՐԱՆԻ ԵՎ ԱՐԽԻՎԻ ԴԱՍԻՉ

en: LIBRARY OF CONGRESS CALL NUMBER
hyw: ԿՈՆԳՐԵՍԻ ԳՐԱԴԱՐԱՆԻ ԴԱՍԻՉ

en: LIBRARY OF CONGRESS CONTROL NUMBER
hyw: ԿՈՆԳՐԵՍԻ ԳՐԱԴԱՐԱՆԻ ՍՏՈՒԳԻՉ ՀԱՄԱՐ

en: LIBRARY OF CONGRESS COPY, ISSUE, OFFPRINT STATEMENT
hyw: ԿՈՆԳՐԵՍԻ ԳՐԱԴԱՐԱՆԻ ՊԱՏՃԵՆԻ, ԱՌԱՆՁՆԱՏԻՊԻ ՎԻՃԱԿ

en: LINEAR FOOTAGE (AM) [OBSOLETE, USMARC]
hyw: ԳԾԱՅԻՆ ԵՐԿԱՐՈՒԹՅՈՒՆ (AM) [ՀՆԱՑԱԾ, USMARC]

en: LINK TO BIBLIOGRAPHIC RECORD FOR SERIAL OR MULTIPART ITEM
hyw: ՀՂՈՒՄ ՄԱՏԵՆԱՇԱՐԱՅԻՆ ԿԱՄ ԲԱԶՄԱՄԱՍ ՆՅՈՒԹԻ ՄԱՏԵՆԱԳԻՏԱԿԱՆ ԳՐԱՌՄԱՆԸ

en: LINKING ENTRY COMPLEXITY NOTE
hyw: ՀՂՄԱՆ ԿԱՊԻ ԲԱՐԴՈՒԹՅԱՆ ՆՇՈՒՄ

en: LINKING LIBRARY OF CONGRESS CONTROL NUMBER [OBSOLETE]
hyw: ԿԱՊ ԿՈՆԳՐԵՍԻ ԳՐԱԴԱՐԱՆԻ ՍՏՈՒԳԻՉ ՀԱՄԱՐԻՆ [ՀՆԱՑԱԾ]

en: LOCAL ADDED ENTRY--CORPORATE NAME (RLIN)
hyw: ՏԵՂԱՅԻՆ ԱՎԵԼԱՑՎԱԾ ՄՈՒՏՔ--ՀԱՄԱՏԵՂ ԱՆՈՒՆ (RLIN)

en: LOCAL ADDED ENTRY--MEETING NAME (RLIN)
hyw: ՏԵՂԱՅԻՆ ԱՎԵԼԱՑՎԱԾ ՄՈՒՏՔ--ՀԱՆԴԻՊՄԱՆ ԱՆՈՒՆ (RLIN)

en: LOCAL ADDED ENTRY--PERSONAL NAME (RLIN)
hyw: ՏԵՂԱՅԻՆ ԱՎԵԼԱՑՎԱԾ ՄՈՒՏՔ--ԱՆՁՆԱՆՈՒՆ (RLIN)

en: LOCAL ADDED ENTRY--UNIFORM TITLE (RLIN)
hyw: ՏԵՂԱՅԻՆ ԱՎԵԼԱՑՎԱԾ ՄՈՒՏՔ--ՀԱՄԸՆԴՀԱՆՈՒՐ ՎԵՐՆԱԳԻՐ (RLIN)

en: LOCAL CALL NUMBER (SERIES) [OBSOLETE]; LOCALLY ASSIGNED LC-TYPE CALL NUMBER (OCLC); LOCAL CALL NUMBER (RLIN)
hyw: ՏԵՂԱՅԻՆ ԴԱՍԻՉ (SERIES) [ՀՆԱՑԱԾ]; ՏԵՂԱՅԻՆ ՆՇԱՆԱԿՎԱԾ ԿԳ-ՏԵՍԱԿԻ ԴԱՍԻՉ (OCLC); ՏԵՂԱՅԻՆ ԴԱՍԻՉ (RLIN)

en: LOCAL CONTROL INFORMATION (RLIN)
hyw: ՏԵՂԱՅԻՆ ՍՏՈՒԳԻՉ ՏԵՂԵԿԱՏՎՈՒԹՅՈՒՆ (RLIN)

en: LOCAL DATA ELEMENT A, LDA (RLIN)
hyw: ՏԵՂԱՅԻՆ ՏՎՅԱԼԻ ՏԱՐՐ A, LDA (RLIN)

en: LOCAL DATA ELEMENT B, LDB (RLIN)
hyw: ՏԵՂԱՅԻՆ ՏՎՅԱԼԻ ՏԱՐՐ B, LDB (RLIN)

en: LOCAL DATA ELEMENT C, LDC (RLIN)
hyw: ՏԵՂԱՅԻՆ ՏՎՅԱԼԻ ՏԱՐՐ C, LDC (RLIN)

en: LOCAL DATA ELEMENT D, LDD (RLIN)
hyw: ՏԵՂԱՅԻՆ ՏՎՅԱԼԻ ՏԱՐՐ D, LDD (RLIN)

en: LOCAL DATA ELEMENT E, LDE (RLIN)
hyw: ՏԵՂԱՅԻՆ ՏՎՅԱԼԻ ՏԱՐՐ E, LDE (RLIN)

en: LOCAL DATA ELEMENT F, LDF (RLIN)
hyw: ՏԵՂԱՅԻՆ ՏՎՅԱԼԻ ՏԱՐՐ F, LDF (RLIN)

en: LOCAL DATA ELEMENT G, LDG (RLIN)
hyw: ՏԵՂԱՅԻՆ ՏՎՅԱԼԻ ՏԱՐՐ G, LDG (RLIN)

en: LOCAL ELECTRONIC LOCATION AND ACCESS (OCLC)
hyw: ՏԵՂԱՅԻՆ ԷԼԵԿՏՐՈՆԱՅԻՆ ՏԵՂԱԲԱՇԽՈՒՄ ԵՎ ՀԱՍԱՆԵԼԻՈՒԹՅՈՒՆ (OCLC)

en: LOCAL FREE-TEXT CALL NUMBER (OCLC)
hyw: ՏԵՂԱՅԻՆ ԱԶԱՏ ՏԵՔՍՏԻ ԴԱՍԻՉԻ ՀԱՄԱՐ (OCLC)

en: LOCAL HOLDINGS (OCLC)
hyw: ՏԵՂԱՅԻՆ ՊԱՀՈՒՄՆԵՐ (OCLC)

en: LOCAL HOLDINGS (RLIN)
hyw: ՏԵՂԱՅԻՆ ՊԱՀՈՒՄՆԵՐ (RLIN)

en: LOCAL NOTE (RLIN)
hyw: ՏԵՂԱՅԻՆ ՆՇՈՒՄ (RLIN)

en: LOCAL PROCESSING INFORMATION (OCLC)
hyw: ՏԵՂԱՅԻՆ ՄՇԱԿՄԱՆ ՏԵՂԵԿԱՏՎՈՒԹՅՈՒՆ (OCLC)

en: LOCAL PROCESSING INFORMATION (OCLC); SERIES PART DESIGNATOR (RLIN)
hyw: ՏԵՂԱՅԻՆ ՄՇԱԿՄԱՆ ՏԵՂԵԿԱՏՎՈՒԹՅՈՒՆ (OCLC), ՄԱՏԵՆԱՇԱՐԻ ՄԱՍԻ ՆՇԱՆԱԿՈՒՄ (RLIN)

en: LOCAL ROMANIZATION/CONVERSION HISTORY (OCLC)
hyw: ՏԵՂԱՅԻՆ ԼԱՏԻՆԱՑՈՒՄ/ՁԵՎԱՓՈԽՄԱՆ ՊԱՏՄՈՒԹՅՈՒՆ (OCLC)

en: LOCAL SERIES ADDED ENTRY--CORPORATE NAME (RLIN)
hyw: ՏԵՂԱՅԻՆ ՄԱՏԵՆԱՇԱՐԻ ԱՎԵԼԱՑՎԱԾ ՄՈՒՏՔ--ՀԱՄԱՏԵՂ ԱՆՈՒՆ (RLIN)

en: LOCAL SERIES ADDED ENTRY--MEETING NAME (RLIN)
hyw: ՏԵՂԱՅԻՆ ՄԱՏԵՆԱՇԱՐԻ ԱՎԵԼԱՑՎԱԾ ՄՈՒՏՔ--ՀԱՆԴԻՊՄԱՆ ԱՆՈՒՆ (RLIN)

en: LOCAL SERIES ADDED ENTRY--PERSONAL NAME (RLIN)
hyw: ՏԵՂԱՅԻՆ ՄԱՏԵՆԱՇԱՐԻ ԱՎԵԼԱՑՎԱԾ ՄՈՒՏՔ--ԱՆՁՆԱՆՈՒՆ (RLIN)

en: LOCAL SERIES ADDED ENTRY--UNIFORM TITLE (RLIN)
hyw: ՏԵՂԱՅԻՆ ՄԱՏԵՆԱՇԱՐԻ ԱՎԵԼԱՑՎԱԾ ՄՈՒՏՔ--ՀԱՄԸՆԴՀԱՆՈՒՐ ԱՆՈՒՆ (RLIN)

en: LOCAL SUBJECT ADDED ENTRY--CORPORATE NAME (RLIN)
hyw: ՏԵՂԱՅԻՆ ԽՈՐԱԳՐԻ ԱՎԵԼԱՑՎԱԾ ՄՈՒՏՔ--ՀԱՄԱՏԵՂ ԱՆՈՒՆ (RLIN)

en: LOCAL SUBJECT ADDED ENTRY--GEOGRAPHIC NAME (RLIN)
hyw: ՏԵՂԱՅԻՆ ԽՈՐԱԳՐԻ ԱՎԵԼԱՑՎԱԾ ՄՈՒՏՔ--ԱՇԽԱՐՀԱԳՐԱԿԱՆ ԱՆՈՒՆ (RLIN)

en: LOCAL SUBJECT ADDED ENTRY--MEETING NAME (RLIN)
hyw: ՏԵՂԱՅԻՆ ԽՈՐԱԳՐԻ ԱՎԵԼԱՑՎԱԾ ՄՈՒՏՔ--ՀԱՆԴԻՊՄԱՆ ԱՆՈՒՆ (RLIN)

en: LOCAL SUBJECT ADDED ENTRY--PERSONAL NAME (RLIN)
hyw: ՏԵՂԱՅԻՆ ԽՈՐԱԳՐԻ ԱՎԵԼԱՑՎԱԾ ՄՈՒՏՔ--ԱՆՁՆԱԿԱՆ ԱՆՈՒՆ (RLIN)

en: LOCAL SUBJECT ADDED ENTRY--TOPICAL TERM (OCLC, RLIN)
hyw: ՏԵՂԱՅԻՆ ԽՈՐԱԳՐԻ ԱՎԵԼԱՑՎԱԾ ՄՈՒՏՔ--ԹԵՄԱՏԻԿ ԱՆՈՒՆ (OCLC, RLIN)

en: LOCAL SUBJECT ADDED ENTRY--UNIFORM TITLE (RLIN)
hyw: ՏԵՂԱՅԻՆ ԽՈՐԱԳՐԻ ԱՎԵԼԱՑՎԱԾ ՄՈՒՏՔ--ՀԱՄԸՆԴՀԱՆՈՒՐ ՎԵՐՆԱԳԻՐ (RLIN)

en: LOCALLY ASSIGNED DEWEY CALL NUMBER (OCLC)
hyw: ՏԵՂԱՅԻՆ ՆՇԱՆԱԿՎԱԾ ԴՅՈՒԻ ՏԱՍՆՈՐԴԱԿԱՆ ԴԱՍԻՉԻ ՀԱՄԱՐ (OCLC)

en: LOCALLY ASSIGNED DEWEY CLASSIFICATION NUMBER (OCLC)
hyw: ՏԵՂԱՅԻՆ ՆՇԱՆԱԿՎԱԾ ԴՅՈՒԻ ԴԱՍԱԿԱՐԳՄԱՆ ՀԱՄԱՐ (OCLC)

en: LOCALLY ASSIGNED LC-TYPE CALL NUMBER (OCLC); LOCAL CALL NUMBER (RLIN)
hyw: ՏԵՂԱՅԻՆ ՆՇԱՆԱԿՎԱԾ ԿԳ-ՏԵՍԱԿԻ ԴԱՍԻՉ OCLC); ՏԵՂԱՅԻՆ ԴԱՍԻՉ (RLIN)

en: LOCALLY ASSIGNED LC-TYPE CLASSIFICATION NUMBER (OCLC); LOCAL CLASSIFICATION NUMBER (RLIN)
hyw: ՏԵՂԱՅԻՆ ՆՇԱՆԱԿՎԱԾ ԿԳ-ՏԵՍԱԿԻ ԴԱՍԱԿԱՐԳՄԱՆ ՀԱՄԱՐ (OCLC); ՏԵՂԱՅԻՆ ԴԱՍԱԿԱՐԳՄԱՆ ՀԱՄԱՐ (RLIN)

en: LOCALLY ASSIGNED NLM-TYPE CALL NUMBER (OCLC)
hyw: ՏԵՂԱՅԻՆ ՆՇԱՆԱԿՎԱԾ ԲԱԳ-ՏԵՍԱԿԻ ԴԱՍԻՉԻ ՀԱՄԱՐ (OCLC)

en: LOCALLY ASSIGNED NLM-TYPE CLASSIFICATION NUMBER (OCLC)
hyw: ՏԵՂԱՅԻՆ ՆՇԱՆԱԿՎԱԾ ԲԱԳ-ՏԵՍԱԿԻ ԴԱՍԱԿԱՐԳՄԱՆ ՀԱՄԱՐ (OCLC)

en: LOCATION
hyw: ՏԵՂԱԲԱՇԽՈՒՄ

en: LOCATION AND ITEM INFORMATION (KOHA)
hyw: ՏԵՂԱԲԱՇԽՈՒՄ ԵՎ ՆՅՈՒԹԻ ՏԵՂԵԿԱՏՎՈՒԹՅՈՒՆ (ԿՈՀԱ)

en: LOCATION OF ORIGINALS/DUPLICATES NOTE
hyw: ԲՆՕՐԻՆԱԿՆԵՐԻ/ՊԱՏՃԵՆՆԵՐԻ ՏԵՂԱԲԱՇԽՄԱՆ ՆՇՈՒՄ

en: LOCATION OF OTHER ARCHIVAL MATERIALS NOTE
hyw: ԱՅԼ ԱՐԽԻՎԱՅԻՆ ՆՅՈՒԹԵՐԻ ՏԵՂԱԲԱՇԽՈՒՄՆԵՐԻ ՆՇՈՒՄ

en: LOCATION [OBSOLETE]
hyw: ՏԵՂԱԲԱՇԽՈՒՄ [ՀՆԱՑԱԾ]

en: Label
hyw: Պիտակ

en: Landsat number and path number
hyw: Landsat համար և ուղու համար

en: Language
hyw: Լեզու

en: Language code
hyw: Լեզվի կոդ

en: Language code of accessible audio
hyw: Հասանելի աուդիոի լեզվական կոդը

en: Language code of accessible visual language
hyw: Հասանելի տեսողական լեզվի լեզվական կոդը

en: Language code of accompanying material other than librettos and transcripts
hyw: Լիբրետոյից և սղագրությունից բացի ուղեկցող նյութի լեզվի կոդը

en: Language code of accompanying transcripts for audiovisual materials
hyw: ՈՒղեկցող սղագրությունների լեզվի կոդը տեսալսողական նյութերի համար

en: Language code of captions
hyw: Մակագրությունների լեզվի կոդը

en: Language code of intermediate translations
hyw: Միջանկյալ թարգմանության լեզվական կոդ

en: Language code of intertitles
hyw: Միջվերնագրերի լեզվի կոդը

en: Language code of librettos
hyw: Լիբրետոյի լեզվական կոդ

en: Language code of original
hyw: Բնօրինակի լեզվի կոդ

en: Language code of original accompanying materials other than librettos
hyw: Լիբրետոյից տարբեր բնօրինակ ուղեկցող նյութերի լեզվական կոդ

en: Language code of original libretto
hyw: Բնօրինակ լիբրետոյի լեզվական կոդը

en: Language code of subtitles
hyw: Ենթավերնագրերի լեզվի կոդը

en: Language code of summary or abstract
hyw: Համառոտագրության կամ ամփոփման լեզվական կոդը

en: Language code of sung or spoken text
hyw: Խոսակցական տեքստի կամ երգի լեզվական կոդ

en: Language code of table of contents
hyw: Բովանդակության լեզվի կոդ

en: Language code of text/sound track or separate title
hyw: Առանձին վերնագրի կամ տեքստի/ձայնի գրանցման լեզվական կոդ

en: Language code of translated title
hyw: Թարգմանված վերնագրի լեզվական կոդ

en: Language note
hyw: Լեզվական կոդ

en: Language of a work
hyw: Աշխատանքի լեզու

en: Language of cataloging
hyw: Քարտագրման լեզու

en: Language term
hyw: Լեզվական տերմին

en: Languages of separate titles (VM) [OBSOLETE] ; Languages of available translation  (SE) [OBSOLETE]
hyw: Առանձին վերնագրերի լեզուներ (VM) [ՀՆԱՑԱԾ] ; Հասանելի թարգմանությունների լեզուներ (SE) [ՀՆԱՑԱԾ]

en: Latitude of projection center or projection origin
hyw: Պրոյեկտման կեմտրոնի կամ պրոյեկտման սկզբնակետի երկայնություն

en: Latitude resolution
hyw: Լայնության բանաձև

en: Layout
hyw: Դասավորություն

en: Lending or holding organisation (holding branch) (free text)
hyw: Տվող կամ պահող կազմակերպություն (պահման մասնաճյուղ) (ազատ տեքստ)

en: Lending or holding organisation (holding branch) code
hyw: Տրամադրող կամ պահող կազմակերպության (պահման մասնաճյուղ) կոդ

en: Level of effort used to assign classification
hyw: Օգտագործված ջանքի մակարդակ դասակարգում նշանակելու համար

en: Level of effort used to assign nonsubject heading access points
hyw: Օգտագործված ջանքի մակարդակ ոչ խորագրային մուտքի կետ նշանակելու համար

en: Level of effort used to assign subject headings
hyw: Օգտագործված ջանքի մակարդակ խորագիր նշանակելու համար

en: Level of rules in bibliographic description
hyw: Մատենագիտական նկարագրության մակարդակի օրենքներ

en: Library of Congress call number
hyw: Կոնգրեսի գրադարանի դասիչ

en: Library of Congress call number (SE) [OBSOLETE]
hyw: Կոնգրեսի գրադարանի դասիչ (SE) [ՀՆԱՑԱԾ]

en: Library to which class number applies
hyw: Գրադարան որին վերաբերվում է դասի համարը

en: Linear footage
hyw: Գծային երկարություն

en: Link information for 9XX fields
hyw: Հղման տեղեկատվություն 9XX դաշտի համար

en: Link information for field corresponding to 9XX field
hyw: Հղման տեղեկատվություն 9XX դաշտին համապատասխանողի համար

en: Link text
hyw: Հղման տեքստ

en: Linkage
hyw: Միացում

en: Linkage (RLIN)
hyw: Կապ (RLIN)

en: Linkage [OBSOLETE]
hyw: Կապ [ՀՆԱՑԱԾ]

en: Linking entry complexity note
hyw: Հղման կապի բարդության նշում

en: Local GAC code
hyw: Տեղային ԱՎԿ կոդ

en: Local cutter number (OCLC) ; Book number/undivided call number, CALL (RLIN)
hyw: Տեղային կտրիչի համար (OCLC) ; Գրքի համար/չբաժանված դասիչ, CALL (RLIN)

en: Local note
hyw: Տեղային նշում

en: Local planar or local georeference information
hyw: Տեղային հարթ կամ տեղային գեոհղիչ տեղեկատվություն

en: Local planar, local, or other projection or grid description
hyw: Տեղային հարթ, տեղային, կամ այլ պրոյեկտում կամ գրիդ նկարագրություն

en: Local processing data
hyw: Տեղային կատարման տվյալ

en: Local subentity code
hyw: Ենթակետի տեղային կոդ

en: Location
hyw: Տեղաբաշխում

en: Location of event
hyw: Իրադարձության վայր

en: Location of meeting
hyw: Հանդիպման վայր

en: Location of named event
hyw: Անվանական իրադարձության վայր

en: Location of original
hyw: Բնօրինակի տեղաբաշխում

en: Location of units
hyw: Միավորների տեղաբաշխում

en: Location within medium
hyw: Տեղաբաշխումը հաղրդիչի ներսում

en: Location within source
hyw: Տեղաբաշխումը աղբյուրի ներսում

en: Location-level additional note, LANT (RLIN)
hyw: Տեղաբաշխում-հավելյալ մակարդակի նշում, LANT (RLIN)

en: Location-level extra card request, LEXT (RLIN)
hyw: Տեղաբաշխում-լրացուցիչ մակարդակի քարտի հարցում, LEXT (RLIN)

en: Location-level field suppression, LFSP (RLIN)
hyw: Տեղաբաշխում-դաշտի մակարդակի ճնշում, LFSP (RLIN)

en: Location-level footnote, LFNT (RLIN)
hyw: Տեղաբաշխում-մակարդակի ծանոթագրություն, LFNT (RLIN)

en: Location-level output transaction history, LHST (RLIN)
hyw: Տեղաբաշխում-ելքի մակարդակի տրանզակցիայի պատմություն, LHST (RLIN)

en: Location-level pathfinder, LPTH (RLIN)
hyw: Տեղաբաշխում-մակարդակի ուղու հայտնաբերող, LPTH (RLIN)

en: Logical consistency report
hyw: Տրամաբանական կայունության հաշվետվություն

en: Logon
hyw: Մուտք

en: Longitude of central meridian or projection center
hyw: Կենտրոնական միջօրեականի երկայնություն կամ պրոյեկտման կենտրոն

en: Longitude resolution
hyw: Երկայնության լուծելիություն

en: Lost status
hyw: Կորածի կարգավիճակ

en: Lost status [LOCAL, KOHA]
hyw: Տեղային վիճակ [ՏԵՂԱՅԻՆ, ԿՈՀԱ]

en: MACHINE-GENERATED METADATA PROVENANCE
hyw: ՄԵՔԵՆԱԳԵՆԵՐԱՑՎԱԾ ՄԵՏԱՏՎՅԱԼՆԵՐԻ ԾԱԳՈՒՄ

en: MAIN ENTRY--CORPORATE NAME
hyw: ՀԻՄՆԱԿԱՆ ՄՈՒՏՔ--ՀԱՄԱՏԵՂ ԱՆՈՒՆ

en: MAIN ENTRY--MEETING NAME
hyw: ՀԻՄՆԱԿԱՆ ՄՈՒՏՔ--ՀԱՆԴԻՊՄԱՆ ԱՆՈՒՆ

en: MAIN ENTRY--PERSONAL NAME
hyw: ՀԻՄՆԱԿԱՆ ՄՈՒՏՔ--ԱՆՁՆԱԿԱՆ ԱՆՈՒՆ

en: MAIN ENTRY--UNIFORM TITLE
hyw: ՀԻՄՆԱԿԱՆ ՄՈՒՏՔ--ՀԱՄԸՆԴՀԱՆՈՒՐ ՎԵՐՆԱԳԻՐ

en: MAIN SERIES ENTRY
hyw: ՀԻՄՆԱԿԱՆ ՄԱՏԵՆԱՇԱՐԻ ՄՈՒՏՔ

en: MARC country code
hyw: Երկրի ՄԵԸՔ կոդ

en: MARC21 Default and Acquisitions bibliographic frameworks.
hyw: MARC21 լռակյաց և համալրման մատենագիտական շրջանակներ:

en: MATCHING INFORMATION
hyw: ՀԱՄԸՆԿՆՄԱՆ ՏԵՂԵԿԱՏՎՈՒԹՅՈՒՆ

en: MEDIA TYPE
hyw: ՄԻՋՈՑԻ ՏԵՍԱԿ

en: MEDIUM OF PERFORMANCE
hyw: ՆԵՐԿԱՅԱՑՄԱՆ ՄԻՋԱՎԱՅՐ

en: METHODOLOGY NOTE
hyw: ՄԵԹՈԴԱԲԱՆՈՒԹՅԱՆ ՆՇՈՒՄ

en: MICROFILM SHELF LOCATION (AM) [OBSOLETE]
hyw: ՄԻԿՐՈՖԻԼՄԻ ԴԱՐԱԿԻ ՏԵՂԱԲԱՇԽՈՒՄ (AM) [ՀՆԱՑԱԾ]

en: MUSICAL PRESENTATION STATEMENT
hyw: ԵՐԱԺՇՏԱԿԱՆ ԳՈՐԾԻ ՎԻՃԱԿ

en: Main curriculum objective
hyw: Հիմնական ուսումնական պլանի նախադրյալներ

en: Main entry heading
hyw: Հիմնական մուտքի խորագիր

en: Main entry of original
hyw: Բնօրինակի հիմնական մուտք

en: Make and model of machine
hyw: Մեքենային մոդել

en: Manual note
hyw: Տեղեկագրքի նշում

en: Manufacturer
hyw: Արտադրող

en: Matching information
hyw: Համընկնման տեղեկատվություն

en: Material base and configuration
hyw: Նյութի հիմք և ձևակերպում

en: Material specific details
hyw: Նյութի բնորոշիչ մանրամասներ

en: Material specified
hyw: Բնորոշված նյութը

en: Material-specific details
hyw: Նյոիթ-հատկանշական մանրամասներ

en: Materials applied to surface
hyw: Մակերեսին կիրառված նյութեր

en: Materials specified
hyw: Նյութերը որոշված են

en: Materials specified (bound volume or other part)
hyw: Հատկորոշված նյութեր (կազմ, հատոր կամ այլ մաս)

en: Materials specified [CLASSIFICATION FORMAT]
hyw: Բնորոշված նյութեր [ԴԱՍԱԿԱՐԳՄԱՆ ՁԵՎԱՉԱՓ]

en: Materials specified, MATL
hyw: Հատկորոշված նյութեր, MATL

en: Matrix and/or take number
hyw: Մատրիցայի և/կամ վերցնելու համար

en: Matrix and/or take number [OBSOLETE, CAN/MARC]
hyw: Մատրիցա և/կամ վերցնելու համար [ՀՆԱՑԱԾ, CAN/MARC]

en: Matrix and/or take number [Sound recordings, pre-AACR2 records only] [OBSOLETE, CAN/MARC]
hyw: Մատրիցա և/կամ վերցնելու համար [Ձայնագրություններ, միայն pre-AACR2 գրառումներ] [ՀՆԱՑԱԾ, CAN/MARC]

en: Media type code
hyw: Միջոցի տեսակի կոդ

en: Media type term
hyw: Միջոցի տեսակի տերմին

en: Medium
hyw: Միջին չափսի

en: Medium of performance
hyw: Ներկայացման միջավայր

en: Medium of performance for music
hyw: Երաժշտության կատարման միջավայր

en: Medium of performance term
hyw: Բեմականացման տերմինի միջոց

en: Medium of performance term as entry element
hyw: Նոերկայացման տերմինի հաղորդամիջոցը որպես մուտքի տարր

en: Meeting Name
hyw: Հանդիպման անուն

en: Meeting name or jurisdiction name as entry element
hyw: Հանդիպման անունը կամ իրավասության անունը որպես մուտքի տարր

en: Method of acquisition
hyw: Համալրման մեթոդ

en: Method of action
hyw: Գործողության մեթոդ

en: Methodology note
hyw: Մեթոդոլոգիական նշում

en: Microfilm shelf location
hyw: Միկրոֆիլմի դարակի տեղաբաշխում

en: Microgroove or standard
hyw: Միկրոառվակ կամ ստանդարտ

en: Miscellaneous information
hyw: Այլևայլ տեղեկատվություն

en: Missing elements
hyw: Պակասող տարրեր

en: Models
hyw: Մոդելներ

en: Modifying agency
hyw: Ձևափոխող գործակալություն

en: Musical notation
hyw: Երաժշտական նշանագրություն

en: Musical presentation statement
hyw: Երաժշտական գործի վիճակ

en: NAME OF UNIT
hyw: ՄԻԱՎՈՐԻ ԱՆՈՒՆ

en: NATIONAL AGRICULTURAL LIBRARY CALL NUMBER
hyw: ԱԶԳԱՅԻՆ ԳՅՈՒՂԱՏՆՏԵՍԱԿԱՆ ԳՐԱԴԱՐԱՆԻ ԴԱՍԻՉ

en: NATIONAL AGRICULTURAL LIBRARY COPY STATEMENT
hyw: ԱԶԳԱՅԻՆ ԳՅՈՒՂԱՏՆՏԵՍԱԿԱՆ ԳՐԱԴԱՐԱՆԻ ՊԱՏՃԵՆԻ ԿԱՐԳԱՎԻՃԱԿ

en: NATIONAL BIBLIOGRAPHIC AGENCY CONTROL NUMBER
hyw: ԱԶԳԱՅԻՆ ՄԱՏԵՆԱԳԻՏԱԿԱՆ ԳՈՐԾԱԿԱԼՈՒԹՅԱՆ ՍՏՈՒԳԻՉ ՀԱՄԱՐ

en: NATIONAL BIBLIOGRAPHY NUMBER
hyw: ԱԶԳԱՅԻՆ ՄԱՏԵՆԱԳԻՏԱԿԱՆ ՀԱՄԱՐ

en: NATIONAL LIBRARY OF MEDICINE CALL NUMBER
hyw: ԲԺՇԿՈՒԹՅԱՆ ԱԶԳԱՅԻՆ ԳՐԱԴԱՐԱՆԻ ԴԱՍԻՉ

en: NATIONAL LIBRARY OF MEDICINE COPY STATEMENT
hyw: ԲԺՇԿՈՒԹՅԱՆ ԱԶԳԱՅԻՆ ԳՐԱԴԱՐԱՆԻ ՊԱՏՃԵՆԻ ՎԻՃԱԿ

en: NLM CLASSIFICATION NUMBER ASSIGNED BY NLM [OBSOLETE, CAN/MARC]
hyw: ԲԱԳ ԴԱՍԱԿՐԳՄԱՆ ՀԱՄԱՐ ՏՐՎԱԾ ԲԱԳ-Ի ԿՈՂՄԻՑ (ՀՆԱՑԱԾ, CAN/MARC]

en: NLM CLASSIFICATION NUMBER ASSIGNED IN CANADA [OBSOLETE, CAN/MARC]
hyw: ԲԱԳ ԴԱՍԱԿԱՐԳՄԱՆ ՀԱՄԱՐ ՆՇԱՆԱԿՎԱԾ ԿԱՆԱԴԱՅՈՒՄ [ՀՆԱՑԱԾ, CAN/MARC]

en: NLM classification number--End number of a range
hyw: NLM դասակարգման համար--Տիրույթի ավարտի նիշ

en: NLM classification number--Single number or beginning number of a range
hyw: NLM դասակարգման համար--Տիրույթի միակ նիշ կամ սկզբի նիշ

en: NON-MARC INFORMATION FIELD
hyw: ՈՉ ՄԵԸՔ ՏԵՂԵԿԱՏՎՈՒԹՅԱՆ ԴԱՇՏ

en: NONPUBLIC GENERAL NOTE
hyw: ՈՉՀԱՆՐԱՅԻՆ ԸՆԴՀԱՆՈՒՐ ՆՇՈՒՄ

en: NORMALIZED DATE AND SEQUENTIAL DESIGNATION
hyw: ՆՈՐՄԱԼԱՑՎԱԾ ԱՄՍԱԹԻՎ ԵՎ ՀԱՋՈՐԴԱԿԱՆ ՆՇԱՆԱԿՈՒՄ

en: NOTE--CATALOGUING RULES (NAMES/TITLES) [OBSOLETE, CAN/MARC ONLY]
hyw: ՆՇՈՒՄ--ՔԱՐՏԱԳՐՄԱՆ ՕՐԵՆՔՆԵՐ (ԱՆՈՒՆՆԵՐ/ՎԵՐՆԱԳՐԵՐ) [ՀՆԱՑԱԾ, ՄԻԱՅՆ CAN/MARC]

en: NOTE--SOURCE DATA FOUND (SUBJECTS) [OBSOLETE, CAN/MARC ONLY]
hyw: ՆՇՈՒՄ--ՍԿԶԲՆԱՂԲՅՈՒՐԱՅԻՆ ՏՎՅԱԼԸ ԳՏՆՎԱԾ Է (ԽՈՐԱԳՐԵՐ) [ՀՆԱՑԱԾ, ՄԻԱՅՆ CAN/MARC]

en: NOTE--SOURCE DATA NOT FOUND (SUBJECTS) [OBSOLETE, CAN/MARC ONLY]
hyw: ՆՇՈՒՄ--ՍԿԶԲՆԱՂԲՅՈՒՐԱՅԻՆ ՏՎՅԱԼԸ ՉԻ ԳՏՆՎԱԾ (ԽՈՐԱԳՐԵՐ) [ՀՆԱՑԱԾ, ՄԻԱՅՆ CAN/MARC]

en: NOTE--USAGE (SUBJECTS) [OBSOLETE, CAN/MARC ONLY]
hyw: ՆՇՈՒՄ--ՕԳՏԱԳՈՐԾՈՒՄ (ԽՈՐԱԳՐԵՐ) [ՀՆԱՑԱԾ, ՄԻԱՅՆ CAN/MARC]

en: NOTE--WORK CATALOGUED [OBSOLETE, CAN/MARC ONLY]
hyw: ՆՇՈՒՄ--ԱՇԽԱՏԱՆՔԸ ՔԱՐՏԱԳՐՎԱԾ Է [ՀՆԱՑԱԾ, ՄԻԱՅՆ CAN/MARC]

en: NUCMC control number
hyw: NUCMC ստուգիչ համար

en: NUMBER OF MUSICAL INSTRUMENTS OR VOICES CODE
hyw: ԵՐԱԺՇՏԱԿԱՆ ԳՈՐԾԻՔՆԵՐԻ ԿԱՄ ՁԱՅՆԵՐԻ ԿՈԴ

en: NUMBERING PECULIARITIES NOTE
hyw: ՀԱՄԱՐԱԿԱԼՄԱՆ ԱՌԱՆՁՆԱՀԱՏԿՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ՆՇՈՒՄ

en: NUMERIC DESIGNATION OF MUSICAL WORK
hyw: ԵՐԱԺՇՏԱԿԱՆ ԳՈՐԾԻ ԹՎԱՅԻՆ ՆՇԱՆ

en: Name
hyw: Անուն

en: Name (custodian or owner)
hyw: Անուն (պահապան կամ տեր)

en: Name following place as an entry element {OBSOLETE]
hyw: Անուն որ հետևում է վայրին որպես մուտքի տարր [ՀՆԱՑԱԾ]

en: Name of extraterrestrial body
hyw: Արտաերկրային մարմնի անուն

en: Name of granting institution
hyw: Դրամաշնորհ տվող կառույցի անունը

en: Name of location of host
hyw: Հյուրընկալողի տեղաբաշխման անունը

en: Name of location of host in subfield
hyw: Ենթադաշտում հյուրընկալողի տեղաբաշխման անուն

en: Name of meeting following jurisdiction name entry element
hyw: Հանդիպման անուն որը հետևում է մուտքի տարրի իրավասության անվանը

en: Name of part/section (BK AM MP MU VM SE) [OBSOLETE]
hyw: Մասի/բաժնի անուն (BK AM MP MU VM SE) [ՀՆԱՑԱԾ]

en: Name of part/section (SE) [OBSOLETE]
hyw: Մասի/բաժնի անուն (SE) [ՀՆԱՑԱԾ]

en: Name of part/section of a work
hyw: Մասի անուն/աշխատանքի բաժին

en: Name of part/section/series (SE) [OBSOLETE]
hyw: Մասի/բաժնի/մատենաշարի անուն (SE) [ՀՆԱՑԱԾ]

en: Name of producer, publisher, distributor, manufacturer
hyw: Թողարկման, հրատարակման, տարածման, արտադրման անվանում

en: Name of prominent member
hyw: Նշանավոր անդամի անուն

en: Name of publisher, distributor, etc.
hyw: Հրատարակչի, տարածողի անուն

en: Name of source
hyw: Աղբյուրի անվանում

en: Name of unit
hyw: Միավորի անուն

en: Name of variable
hyw: Փոփոխականի անուն

en: Name, title, or term
hyw: Անուն, վերնագիր կամ տերմին

en: Named event
hyw: Անվանական իրադարձություն

en: National bibliography number
hyw: Ազգային մատենագիտական համար

en: Negative example class number
hyw: Բացասական օրինակի դասի համար

en: Non-coded location qualifier
hyw: Չկոդավորված տեղաբաշխման որոշիչ

en: Non-focus term
hyw: Ոչ ֆոկուսային տերմին

en: Non-printing notes, HNT (RLIN)
hyw: Չտպվող նշումներ, HNT (RLIN)

en: Non-printing notes, LANT (RLIN)
hyw: Չտպվող նշումներ, LANT (RLIN)

en: Non-public note
hyw: Ոչ հանրային նշում

en: Nonprinting information
hyw: Չտպվող տեղեկատվություն

en: Nonpublic general note
hyw: Ոչհանրային ընդհանուր նշում

en: Nonpublic note
hyw: Ոչ հանրային նշում

en: Not for loan
hyw: Դուրս տրման համար չէ

en: Note
hyw: Նշում

en: Note about original
hyw: Նշում բնօրինակի մասին

en: Note about reproduction
hyw: Վերարտադրման մասին նշում

en: Notes about holdings
hyw: Նշումներ պահումների մասին

en: Number
hyw: Թիվ

en: Number  (BK CF MP MU SE VM MX)  [OBSOLETE]
hyw: Համար (BK CF MP MU SE VM MX)  [ՀՆԱՑԱԾ]

en: Number (BK CF MP MU SE VM MX) [OBSOLETE]
hyw: Համար (BK CF MP MU SE VM MX) [ՀՆԱՑԱԾ]

en: Number [OBSOLETE]
hyw: Համար [ՀՆԱՑԱԾ]

en: Number being analyzed
hyw: Վերլուծվող նիշ

en: Number in internal subarrangement or add table where instructions are found
hyw: Ներքին ենթակարգավորման մեջ թիվ կամ ավելացված աղյուսակ որում գտնվել են հրահանգներ

en: Number of cases/variables
hyw: Դեպքերի/տարբերակների քանակ

en: Number of copies
hyw: Պատճենների քանակ

en: Number of ensembles of the same type
hyw: Նույն տեսակի համույթների թիվը

en: Number of excerpt
hyw: Քաղվածքի համար

en: Number of fixed field character positions coded
hyw: Սևեռված դաշտի կոդավորված նիշերի դիրքերի արժեք

en: Number of movement
hyw: Շարժման քանակ

en: Number of part or section/serial, thematic, or opus number
hyw: Մասի կամ բաժնի/մատենաշարի համար, թեմատիկ կամ օպուսի համար

en: Number of part/section of a work
hyw: Մասի համար/աշխատանքի բաժին

en: Number of part/section/meeting
hyw: Մասի/բաժնի/հանդիպման համար

en: Number of performers of the same medium
hyw: Նույն հաղորդամիջոցի կատարումների թիվ

en: Number of pieces per issuance
hyw: Կտորների քանակը ըստ տրման

en: Number of reels
hyw: Կոճերի քանակ

en: Number of references
hyw: Գրախոսողների քանակը

en: Number of tracks
hyw: Ուղիների քանակ

en: Number of volume or part
hyw: Հատորի համար կամ մաս

en: Number of work
hyw: Աշխատանքի համար

en: Number source
hyw: Աղբյուրի համար

en: Number where instructions are found
hyw: Համար որտեղ գտնված են հրահանգներ

en: Number where instructions are found--Ending number of span
hyw: Համար, որտեղ որ գտնված են հրահանգները--լայնքի ավարտի թիվ

en: Number where instructions are found--Single number or beginning number of span
hyw: Համար որտեղ որ գտնված են հրահանգները--լայնքի միակ թիվ կամ սկզբի համար

en: Number where instructions are found--Single number or beginnning number of span
hyw: Թիվ որտեղ հրահանգներն են գտնված--Միակ թիվ կամ լայնքի սկզբի համար

en: Number where instructions are found-single number or beginning number of span
hyw: Համար որտեղ գտնվել են հրահանգները-միակ համար կամ տիրույթի սկզբի համար

en: Number {OBSOLETE]
hyw: Համար [ՀՆԱՑԱԾ]

en: Numbering (volume or other part)
hyw: Համարակալում (հատոր կամ այլ մաս)

en: Numbering continuity
hyw: Համարակալման հաջոդականություն

en: Numbering peculiarities note
hyw: Համարակալման առանձնահատկությունների նշում

en: Numbering scheme
hyw: Համարակալման սխեմա

en: Numeration
hyw: Համարակալում

en: OAI set name
hyw: OAI բազմության անուն

en: OCCUPATION
hyw: ԶԱՎԹՈՒՄ

en: OCLC control number(s) of parallel record(s) (OCLC); Piece used for cataloging, PUC (RLIN)
hyw: OCLC զուգահեռ գրառման ստուգիչ համար (OCLC); Կտորը օգտագործված է քարտագրման համար, PUC (RLIN)

en: OCLC library identifier
hyw: OCLC գրադարանի բնութագրիչ

en: OCLC/CONSER MISCELLANEOUS DATA (OCLC); PIECE USED FOR CATALOGING (pre-AACR2) (RLIN)
hyw: OCLC/CONSER ՏԱՐԱԲՆՈՒՅԹ ՏՎՅԱԼՆԵՐ (OCLC); ԿՏՈՐԸ ՕԳՏԱԳՈՐԾՎԱԾ Է ՔԱՐՏԱԳՐՄԱՆ ՀԱՄԱՐ (pre-AACR2) (RLIN)

en: ORGANIZATION AND ARRANGEMENT OF MATERIALS
hyw: ՓԱՍՏԱԹՂԹԵՐԻ ԿԱԶՄԱԿԵՐՊՈՒՄ ԵՎ ՀԱՄԱՁԱՅՆԵՑՈՒՄ

en: ORIGINAL LANGUAGE ENTRY
hyw: ԲՆՕՐԻՆԱԿ ԼԵԶՎԻ ՄՈՒՏՔ

en: ORIGINAL STUDY NUMBER FOR COMPUTER DATA FILES
hyw: ՀԱՄԱԿԱՐԳՉԱՅԻՆ ՏՎՅԱԼՆԵՐԻ ՖԱՅԼԵՐԻ ՈՒՍՈՒՄՆԱՍԻՐՄԱՆ ԲՆՕՐԻՆԱԿ ՀԱՄԱՐ

en: ORIGINAL VERSION NOTE
hyw: ԲՆՕՐԻՆԱԿԻ ՏԱՐԲԵՐԱԿԻ ՆՇՈՒՄ

en: ORIGINATOR DISSEMINATION CONTROL
hyw: ՍՏԵՂԾՈՂԻ ՏԱՐԱԾՄԱՆ ՎԵՐԱՀՍԿՈՒՄ

en: OTHER ATTRIBUTES OF PERSON OR CORPORATE BODY
hyw: ԱՆՁԻ ԿԱՄ ՀԱՄԱՏԵՂ ՄԱՐՄՆԻ ԱՅԼ ԲՆՈՒԹԱԳՐԻՉՆԵՐ

en: OTHER CLASSIFICATION NUMBER
hyw: ԴԱՍԱԿԱՐԳՄԱՆ ԱՅԼ ՀԱՄԱՐ

en: OTHER CLASSIFICATION SCHEMES (OCLC)
hyw: ԴԱՍԱԿԱՐԳՄԱՆ ԱՅԼ ՍԽԵՄԱ (OCLC)

en: OTHER DISTINGUISHING CHARACTERISTICS OF WORK OR EXPRESSION
hyw: ԱՇԽԱՏԱՆՔԻ ԿԱՄ ԱՐՏԱՀԱՅՏՈՒԹՅԱՆ ԱՅԼ ՆՇԱՆԱԿԱԼԻ ԲՆՈՒԹԱԳՐԻՉՆԵՐ

en: OTHER EDITION ENTRY
hyw: ԱՅԼ ՀՐԱՏԱՐԱԿՈՒԹՅԱՆ ՄՈՒՏՔ

en: OTHER RELATIONSHIP ENTRY
hyw: ՀԱՐԱԲԵՐՈՒԹՅԱՆ ԱՅԼ ՄՈՒՏՔ

en: OTHER STANDARD IDENTIFIER
hyw: Այլ ստանդարտ բնութագրիչ

en: OTHER SYSTEM CONTROL NUMBER (OCLC)
hyw: ԱՅԼ ՀԱՄԱԿԱՐԳԻ ՍՏՈՒԳԻՉ ՀԱՄԱՐ (OCLC)

en: OVERSEAS ACQUISITION NUMBER
hyw: ԱՐՏԵՐԿՐԻՑ ՀԱՄԱԼՐՄԱՆ ԹԻՎ

en: OWNERSHIP AND CUSTODIAL HISTORY
hyw: ՍԵՓԱԿԱՆՈՒԹՅԱՆ ԵՎ ՊԱՀԱՌՈՒԹՅԱՆ ՊԱՏՄՈՒԹՅՈՒՆ

en: Object count
hyw: Օբյեկտի հաշվարկ

en: Object type
hyw: Օբյեկտի տեսակ

en: Oblique line longitude
hyw: Թեք գծի երկայնություն

en: Occupation
hyw: Զբաղմունք

en: Operating system
hyw: Օպերացիոն համակարգ

en: Operator's initials, OID (RLIN)
hyw: Կարգավարի սկզբնատառերը, ՀԻՆ (RLIN)

en: Opus number
hyw: Երաժշտական գործի համար

en: Order number
hyw: Պատվերի համար

en: Ordinate resolution
hyw: Օրդինատի թողունակություն

en: Organization
hyw: Կազմակերպություն

en: Origin of item (home branch) (coded)
hyw: Նյութի բնօրինակ (տնային մասնաճյուղ) (կոդավորված)

en: Origin of item (home branch) (free text)
hyw: Նյութի ծագումը (տնային մասնաճյուղ) (ազատ տեքստ)

en: Origin of safety copy (VM) [OBSOLETE]
hyw: Ապահովագրական պատճենի բնօրինակ (VM) [ՀՆԱՑԱԾ]

en: Original cataloging agency
hyw: Բնօրինակ քարտագրման գործակալություն

en: Original study number
hyw: Բնօրինակ հետազոտման համար

en: Originating agency
hyw: Ստեղծման կազմակերպություն

en: Originator control term
hyw: Ստեղծողի վերստուգիչ տերմին

en: Other associated place
hyw: Այլ փոխկապակցված վայր

en: Other classification number
hyw: Դասակարգման այլ համար

en: Other designation
hyw: Այլ նշանակում

en: Other distinguishing characteristic
hyw: Այլ նշանակալի բնութագրիչներ

en: Other event information
hyw: Այլ իրադարձության տեղեկատվություն

en: Other item identifier
hyw: Նյութի այլ բնութագրիչ

en: Other nonjurisdictional geographic region and feature
hyw: Այլ ոչ իրավական աշխարհագրական տարածք և ապագա

en: Other physical details
hyw: Այլ ֆիզիկական մանրամասներ

en: Other resource identifier
hyw: Պաշարի այլ բնութագրիչներ

en: Other restrictions
hyw: Այլ սահմանափակումներ

en: Outer G-ring coordinate pairs
hyw: Ելքային G-օղակի կոորդինատային զույգ

en: Output transaction history, HST (RLIN)
hyw: Ելքի տրանզակցիայի պատմություն, HST (RLIN)

en: Output transaction instruction, INS (RLIN)
hyw: Ելքի տրանզակցիայի հրահանգ, INS (RLIN)

en: Overseas acquisition number
hyw: Արտերկրից համալրման թիվ

en: Owner
hyw: Սեփականատեր

en: PAGE OR ITEM COUNT (BK AM) [OBSOLETE]
hyw: ԷՋԻ ԿԱՄ ՆՅՈՒԹԻ ՀԱՇՎԱՐԿ (BK AM) [ՀՆԱՑԱԾ]

en: PARTICIPANT OR PERFORMER NOTE
hyw: ՁԵՎԱՎՈՐՈՂԻ ԿԱՄ ՄԱՍՆԱԿՑԻ ՆՇՈՒՄ

en: PATENT CONTROL INFORMATION
hyw: ԱՐՏՈՆԱԳՐԻ ՍՏՈՒԳԻՉ ՏԵՂԵԿԱՏՎՈՒԹՅՈՒՆ

en: PHILATELIC ISSUE DATA
hyw: ՆԱՄԱԿԱՆԻՇԻ ԹՈՂԱՐԿՄԱՆ ԱՄՍԱԹԻՎ

en: PHYSICAL DESCRIPTION
hyw: ՖԻԶԻԿԱԿԱՆ ՆԿԱՐԱԳՐՈՒԹՅՈՒՆ

en: PHYSICAL DESCRIPTION FIXED FIELD--GENERAL INFORMATION
hyw: ՖԻԶԻԿԱԿԱՆ ՆԿԱՐԱԳՐՈՒԹՅԱՆ ՍԵՎԵՌՎԱԾ ԴԱՇՏ--ԸՆԴՀԱՆՈՒՐ ՏԵՂԵԿԱՏՎՈՒԹՅՈՒՆ

en: PHYSICAL DESCRIPTION FIXED-FIELD FOR ARCHIVAL COLLECTION (VM) [OBSOLETE]
hyw: ՖԻԶԻԿԱԿԱՆ ՆԿԱՐԱԳՐՈՒԹՅՈՒՆ ՍԵՎԵՌՎԱԾ ԴԱՇՏ ԱՐԽԻՎԱՅԻՆ ՀԱՎԱՔԱԾՈՒԻ ՀԱՄԱՐ (VM) [ՀՆԱՑԱԾ]

en: PHYSICAL DESCRIPTION FOR FILMS (ARCHIVAL) (VM) [OBSOLETE]
hyw: ՖԻԼՄԵՐԻ ՀԱՄԱՐ ՖԻԶԻԿԱԿԱՆ ՆԿԱՐԱԳՐՈՒԹՅՈՒՆ (ԱՐԽԻՎԱՅԻՆ) (VM) [ՀՆԱՑԱԾ]

en: PHYSICAL DESCRIPTION FOR FILMS (PRE-AACR 2) (VM) [OBSOLETE, USMARC]
hyw: ՖԻԼՄԻ ՀԱՄԱՐ ՖԻԶԻԿԱԿԱՆ ՆԿԱՐԱԳՐՈՒԹՅՈՒՆ (PRE-AACR 2) (VM) [ՀՆԱՑԱԾ, USMARC]

en: PHYSICAL DESCRIPTION FOR SOUND RECORDINGS (Pre-AACR 2) (MU) [OBSOLETE]
hyw: ՁԱՅՆԱԳՐՈՒԹՅԱՆ ՀԱՄԱՐ ՖԻԶԻԿԱԿԱՆ ՆԿԱՐԱԳՐՈՒԹՅՈՒՆ (Pre-AACR 2) (MU) [ՀՆԱՑԱԾ]

en: PHYSICAL LOCATION (RLIN)
hyw: ՖԻԶԻԿԱԿԱՆ ՏԵՂԱԲԱՇԽՈՒՄ (RLIN)

en: PHYSICAL MEDIUM
hyw: ՖԻԶԻԿԱԿԱՆ ՄԻՋՈՑ

en: PLANAR COORDINATE DATA
hyw: ՀԱՐԹ ԿՈՈՐԴԻՆԱՏԱՅԻՆ ՏՎՅԱԼՆԵՐ

en: PLAYING TIME
hyw: ՆՎԱԳԵԼՈՒ ԺԱՄԱՆԱԿ

en: POSTAL REGISTRATION NUMBER
hyw: ՓՈՍՏԱՅԻՆ ԳՐԱՆՑՄԱՆ ՀԱՄԱՐ

en: PRECEDING ENTRY
hyw: ՆԱԽՈՐԴՈՂ ՄՈՒՏՔ

en: PREFERRED CITATION OF DESCRIBED MATERIALS NOTE
hyw: ՆԿԱՐԱԳՐՎԱԾ ՆՅՈՒԹԵՐԻ ՆԱԽԸՆՏՐԱԾ ՄԵՋԲԵՐՄԱՆ ՆՇՈՒՄ

en: PRICE (NR) (BK AM CF MU VM SE) [OBSOLETE]
hyw: ԳԻՆ (NR) (BK AM CF MU VM SE) [ՀՆԱՑԱԾ]

en: PRODUCTION, PUBLICATION, DISTRIBUTION, MANUFACTURE, AND COPYRIGHT NOTICE
hyw: ԹՈՂԱՐԿՄԱՆ, ՀՐԱՏԱՐԱԿՄԱՆ, ՏԱՐԱԾՄԱՆ, ԱՐՏԱԴՐՄԱՆ ԵՎ ՀԵՂԻՆԱԿԱՅԻՆ ԻՐԱՎՈՒՆՔԻ ՆՇՈՒՄ

en: PROJECTED PUBLICATION DATE
hyw: ՊՐՈՅԵԿՑՎԱԾ ՀՐԱՏԱՐԱԿՈՒԹՅԱՆ ԱՄՍԱԹԻՎ

en: PROJECTION CHARACTERISTICS OF MOVING IMAGE
hyw: ՇԱՐԺՎՈՂ ՊԱՏԿԵՐԻ ՀԱՄԱՐ ՊՐՈՅԵԿՑԻՈՆ ԲՆՈՒԹԱԳՐԻՉՆԵՐ

en: PUBLIC GENERAL NOTE
hyw: ՀԱՆՐԱՅԻՆ ԸՆԴՀԱՆՈՒՐ ՆՇՈՒՄ

en: PUBLICATION, DISTRIBUTION, ETC.
hyw: ՀՐԱՏԱՐԱԿՈՒԹՅՈՒՆ, ՏԱՐԱԾՈՒՄ ԱՅԼՆ

en: PUBLICATIONS ABOUT DESCRIBED MATERIALS NOTE
hyw: ՆԿԱՐԱԳՐՎԱԾ ՆՅՈՒԹԵՐԻ ՀՐԱՏԱՐԱԿՄԱՆ ՄԱՍԻՆ ՆՇՈՒՄ

en: PUBLISHER OR DISTRIBUTOR NUMBER
hyw: ՀՐԱՏԱՐԱԿՉԻ ԿԱՄ ՏԱՐԱԾՈՂԻ ՀԱՄԱՐ

en: PUT COMMAND PARAMETER (RLIN)
hyw: ԴԻՐ ՀՐԱՄԱՆԻ ՊԱՐԱՄԵՏՐԸ (RLIN)

en: Page count
hyw: Էջի հաշվարկ

en: Parallel title (BK SE)  [OBSOLETE]
hyw: Զուգահեռ վերնագիր (BK SE) [ՀՆԱՑԱԾ]

en: Parallel title (BK SE) [OBSOLETE]
hyw: Զուգահեռ վերնագիր (BK SE) [ՀՆԱՑԱԾ]

en: Part or section
hyw: Բաժնի մաս

en: Participant or performer note
hyw: Մասնակցի կամ դերասանի նշում

en: Party to document
hyw: Փաստաթղթի մաս

en: Password
hyw: Գաղտնաբառ

en: Path
hyw: Ուղի

en: Pathfinder code, PTH (RLIN)
hyw: Ուղու փնտրիչի կոդ, PTH (RLIN)

en: Pattern note
hyw: Ձևանմուշի նշում

en: Performer or ensemble
hyw: Կատարող կամ համույթ

en: Period covered
hyw: Ժամանակահատվածի ծածկույթ

en: Period of content
hyw: Բովանդակության տևողությունը

en: Period subject subdivision
hyw: Տիրույթ խորագիր ենթաբաժին

en: Periodical number
hyw: Պարբերականի համար

en: Permanent shelving location, LOC (RLIN)
hyw: Դարակի վրա մշտական տեղաբաշխում, LOC (RLIN)

en: Personal Name
hyw: Անձնական անուն

en: Personal Names
hyw: Անձնական անուններ

en: Personal creator
hyw: Անձնական ստեղծող

en: Personal creator death date
hyw: Անձնական ստեղծողի մահվան տարեթիվ

en: Personal name
hyw: Անձնական անուն

en: Physical access provisions
hyw: Ֆիզիկական հասանելիության դրույթներ

en: Physical description
hyw: Ֆիզիկական նկարագրություն

en: Physical description codes
hyw: Ֆիզիկական նկարագրության կոդեր

en: Physical description of reproduction
hyw: Վերարտադրման ֆիզիկական նկարագրություն

en: Physical description, etc. of original
hyw: Բնօրինակի ֆիզիկական նկարագրություն

en: Physical location, PLOC (RLIN)
hyw: Ֆիզիկական տեղաբաշխում, PLOC (RLIN)

en: Piece designation
hyw: Նմուշի նշանակում

en: Piece physical condition
hyw: Նմուշի ֆիզիկական վիճակ

en: Place
hyw: Վայր

en: Place of birth
hyw: Ծննդյան վայր

en: Place of death
hyw: Մահվան վայր

en: Place of event
hyw: Իրադարձության վայր

en: Place of manufacture
hyw: Թողարկման վայր

en: Place of origin of work or expression
hyw: Աշխատանքի կամ արտահայտության ծագման վայրը

en: Place of production, publication, distribution, manufacture
hyw: Թողարկման, հրատարակման, տարածման, արտադրման վայր

en: Place of production, release, etc.
hyw: Թողարկման, բաց թողնման վայր

en: Place of publication, distribution, etc.
hyw: Հրատարակման, տարածման վայր

en: Place of reproduction
hyw: Վերարտադրման վայր

en: Place of residence/headquarters
hyw: Բնակավայր/գլխադասային կառույց

en: Place subject subdivision
hyw: Վայր խորագիր ենթաբաժին

en: Place, publisher, and date of publication
hyw: Վայր, հրատարակիչ և հրատարակման ամսաթիվ

en: Planar coordinate encoding method
hyw: Հարթ կոորդինատի կոդավորման մեթոդ

en: Planar distance units
hyw: Հարթ հեռավորության միավորներ

en: Plate or publisher's number for music (Pre-AACR 2) [OBSOLETE, CAN/MARC], [LOCAL, USA]
hyw: Երաժշտության համար ձայնասկավառակի կամ հրատարակչի համար (Pre-AACR 2) [ՀՆԱՑԱԾ, CAN/MARC], [ՏԵՂԱՅԻՆ, USA]

en: Playing speed
hyw: Նվագելու արագություն

en: Playing time
hyw: Նվագելու ժամանակ

en: Polarity
hyw: Բևեռականություն

en: Populated place name
hyw: Բնակեցված վայրի անվանում

en: Port
hyw: Պորտ

en: Postal address
hyw: Փոստային հասցե

en: Postal code
hyw: Փոստային կոդ

en: Postal registration number
hyw: Փոստային գրանցման համար

en: Preferred citation of described materials note
hyw: Նկարագրված նյութերի նախընտրելի հղման նշում

en: Presentation format
hyw: Ներկայացման ձևաչափ

en: Price
hyw: Գին

en: Price amount
hyw: Գին

en: Price effective from
hyw: Գինը իրական է սկսած

en: Price effective until
hyw: Գինը արդյունավետ է մինչև

en: Price note
hyw: Գնի նշում

en: Price type code
hyw: Գնի տեսակի կոդ

en: Primary G0 character set
hyw: Նախնական G0 նիշերի բազմություն

en: Primary G1 character set
hyw: Նախնական G1 նիշերի բազմություն

en: Primary bibliographic subdivision
hyw: Նախնական մատենագիտական ենթաբաժին

en: Processor of request
hyw: Հարցման պրոցեսոր

en: Producing company
hyw: Թողարկող կազմակերպություն

en: Production rate/ratio
hyw: Թողարկման տոկոսադրույք / հարաբերակցություն

en: Program element number
hyw: Ծրագրի տարրի համար

en: Program name
hyw: Ծրագրի անունը

en: Programming language
hyw: Ծրագրավորման լեզու

en: Project number
hyw: Նախագծի համար

en: Projected publication date
hyw: Պրոյեկցված հրատարակության ամսաթիվ

en: Projection speed
hyw: Պրոյեկտման արագություն

en: Provenance
hyw: Ծագում

en: Provenance (VM) [OBSOLETE]
hyw: Սկզբնաղբյուր (VM) [ՀՆԱՑԱԾ]

en: Public note
hyw: Հանրային նշում

en: Publication date
hyw: Հրատարակման տարեթիվ

en: Publication status
hyw: Հրատարակման վիճակ

en: Publication, distribution, etc. of original
hyw: Բնօրինակի հրատարակում, տարածում և այլն

en: Publications about described materials note
hyw: Նկարագրված նյութի հրատարակման մասին նշում

en: Publisher
hyw: Հրատարակիչ

en: Publisher associated with opus number
hyw: Հրատարակիչ որ կապված է երաժշտական գործի համարի հետ

en: Publisher or distributor number
hyw: Հրատարակչի կամ տարածողի համար

en: Publisher or trade name
hyw: Հրատարակչի կամ առևտրի կետի անվանում

en: Publisher/issuing body
hyw: Հրատարակիչ/տրամադրող մարմին

en: Publishers' compressed title identification
hyw: Հրատարակչի սեղմված վերնագրի բնութագրիչ

en: Publishers's discount category
hyw: Հրատարակչի զեղչի դաս

en: Purchase price
hyw: Առաքման պատվեր

en: Put command parameter
hyw: Put հրամանի պարամետր

en: Qualifying information
hyw: Որակավորման տեղեկություն

en: RECOMMENDATION 995 [LOCAL, UNIMARC FRANCE]
hyw: ԵՐԱՇԽԱՎՈՐՈՒԹՅՈՒՆ 995 [ՏԵՂԱՅԻՆ, UNIMARC FRANCE]

en: RECORD CONTENT LICENSOR
hyw: ԳՐԱՌՄԱՆ ԲՈՎԱՆԴԱԿՈՒԹՅԱՆ ԼԻՑԵՆԶԻԱ ՏՎՈՂ

en: RELATED COMPUTER FILES NOTE (CF) [OBSOLETE]
hyw: ԿԱՊՎԱԾ ՀԱՄԿԱՐԳՉԱՅԻՆ ՖԱՅԼԵՐԻ ՆՇՈՒՄ (CF) [ՀՆԱՑԱԾ]

en: RENTAL PRICE (VM) [OBSOLETE]
hyw: ՎԱՐՁԱՎՃԱՐ (VM) [ՀՆԱՑԱԾ]

en: REPLACEMENT RECORD INFORMATION
hyw: ՓՈԽԱՐԻՆՈՂ ԳՐԱՌՄԱՆ ՏԵՂԵԿԱՏՎՈՒԹՅՈՒՆ

en: REPORT NUMBER
hyw: ՀԱՇՎԵՏՎՈՒԹՅԱՆ ՀԱՄԱՐ

en: REPORT NUMBER [OBSOLETE, CAN/MARC]
hyw: ՀԱՇՎԵՏՎՈՒԹՅԱՆ ՀԱՄԱՐ [ՀՆԱՑԱԾ, CAN/MARC]

en: REPRODUCTION NOTE
hyw: ՎԵՐԱՐՏԱԴՐՄԱՆ ՆՇՈՒՄ

en: RESOURCE IDENTIFIER
hyw: ՊԱՇԱՐԻ ԲՆՈՒԹԱԳՐԻՉ

en: RESTRICTIONS ON ACCESS NOTE
hyw: ՀԱՍԱՆԵԼԻՈՒԹՅԱՆ ՆՇՄԱՆ ՎՐԱ ԱՐԳԵԼԱՆՔՆԵՐ

en: ROMANIZED TITLE (BK AM CF MP MU VM) [OBSOLETE]
hyw: ԼԱՏԻՆԱՏԱՌ ՎԵՐՆԱԳԻՐ (BK AM CF MP MU VM) [ՀՆԱՑԱԾ]

en: RULE IDENTIFICATION [CLASSIFICATION FORMAT]
hyw: ՕՐԵՆՔԻ ՆՈՒՅՆԱՑՈՒՄ [ԴԱՍԱԿԱՐԳՄԱՆ ՁԵՎԱՉԱՓ]

en: Range domain minimum and maximum
hyw: Դոմեյնի տիրույթի մինիմում և մաքսիմում

en: Reading level
hyw: Ընթերցանության մակարդակ

en: Real World Object URI
hyw: Իրական աշխարհի օբյեկտի URI

en: Recipient organisation code
hyw: Ստացող կազմակերպության կոդ

en: Recipient organisation, free text
hyw: Ստացող կազմակերպություն, ազատ տեքստ

en: Recipient parent organisation code
hyw: Ստացող ծնող կազմակերպության կոդ

en: Recipient parent organisation, free text
hyw: Ստացող ծնող կազմակերպություն, ազատ տեքստ

en: Record content licensor
hyw: Գրառման բովանդակության արտոնագիր տրամադրող

en: Record control number
hyw: Գրառման ստուգիչ համար

en: Recording medium
hyw: Ձայնագրման միջավայր

en: Reference method used
hyw: Տեղեկատուի մեթոդի օգտագործում

en: Referral note
hyw: Ուղղորդման նշում

en: Regional encoding
hyw: Ռեգիոնալ կոդավորում

en: Regularity pattern
hyw: Կարգավորման ձևանմուշ

en: Related computer files note
hyw: Կապված համակարգչային ֆայլերի նշում

en: Related parts
hyw: Կապակցված մասեր

en: Relationship
hyw: Փոխադարձ կապ

en: Relationship information
hyw: Կապի տեղեկատվություն

en: Relator code
hyw: Կապվածության կոդ

en: Relator term
hyw: Կապվածության տերմին

en: Releasing company (primary distributor)
hyw: Բաց թողնող կազմակերպություն (առաջնային տարածող)

en: Remainder of edition statement
hyw: Հրատարակության մնացորդ

en: Remainder of scale note
hyw: Մասշտաբի նշման հիշեցում

en: Remainder of title
hyw: Վերնագրի մնացորդ

en: Rental price
hyw: Վարձավճար

en: Replacement authority record control number
hyw: Փոխարինող հեղինակավոր գրառման ստուգիչ համար

en: Replacement bibliographic record control number
hyw: Փոխարինող մատենագիտական գրառման ստուգիչ համար

en: Replacement heading
hyw: Փոխարինող վերնախորագիր

en: Replacement title
hyw: Փոխարինման վերնագիր

en: Report number
hyw: Հաշվետվության համար

en: Report number [OBSOLETE, CAN/MARC]
hyw: Հաշվետվության համար [ՀՆԱՑԱԾ, CAN/MARC]

en: Repository location code
hyw: Պահոցի տեղաբաշխման կոդ

en: Representative fraction of scale note
hyw: Մասշտաբի նշման ներկայացուցչական կոտորակ

en: Research date
hyw: Հետազոտման ամսաթիվ

en: Resolution
hyw: Որոշում

en: Retention note
hyw: Պահման նշում

en: Retention statement (NR) (CF MU VM SE) [OBSOLETE]
hyw: Պահպանման վիճակ (NR) (CF MU VM SE) [ՀՆԱՑԱԾ]

en: Retention, LVOL (RLIN)
hyw: Պահպանում, LVOL (RLIN)

en: Retention, VOL (RLIN)
hyw: Պահում, VOL (RLIN)

en: Right ascension - eastern limit
hyw: Ուղիղ վերընթաց - արևելյան սահմանափակում

en: Right ascension - western limit
hyw: Աջ բարձրացող - արևմտյան սահմանափակում

en: Right ascension--eastern limit
hyw: Աջ բարձրացող--արևելյան սահմանափակում

en: Right ascension--western limit
hyw: Ուղիղ վերընթաց - արևմտյան սահմանափակում

en: Role
hyw: Դեր

en: Romanization/conversion identifier
hyw: Լատինացման/ձևափոխման բնութագրիչ

en: Romanized title
hyw: Լատինատառ վերնագիր

en: Root number
hyw: Արմատի թիվ

en: Row count
hyw: Տողի հաշվիչ

en: Rule number
hyw: Օրենքի համարը

en: Rule number(s) and additional information
hyw: Օրենքի համար(ներ) և լրացուցիչ տեղեկատվություն

en: SCALE NOTE FOR GRAPHIC MATERIAL
hyw: ԳՐԱՖԻԿԱԿԱՆ ՆՅՈԻԹԻ ՀԱՄԱՐ ՄԱՍՇՏԱԲԻ ՆՇՈՒՄ

en: SECONDARY TABLE INFORMATION [CLASSIFICATION FORMAT]
hyw: ԵՐԿՐՈՐԴԱՅԻՆ ԱՂՅՈՒՍԱԿԻ ՏԵՂԵԿԱՏՎՈՒԹՅՈՒՆ [ԴԱՍԱԿԱՐԳՄԱՆ ՁԵՎԱՉԱՓ]

en: SECURITY CLASSIFICATION CONTROL
hyw: ԱՆՎՏԱՆԳՈՒԹՅԱՆ ԴԱՍԱԿԱՐԳՄԱՆ ՎԵՐԱՀՍԿՈՒՄ

en: SEE ALSO FROM TRACING--CHRONOLOGICAL SUBDIVISION
hyw: ՏԵՍ ՆԱԵՎ ԱՅՆՏԵՂԻՑ ՀԵՏԱԳԻԾ--ԺԱՄԱՆԱԿԱԳՐԱԿԱՆ ԵՆԹԱԲԱԺԻՆ

en: SEE ALSO FROM TRACING--CHRONOLOGICAL TERM
hyw: ՏԵՍ ՆԱԵՎ ԱՅՆՏԵՂԻՑ ՀԵՏԱԳԻԾ--ԺԱՄԱՆԱԿԱԳՐԱԿԱՆ ՏԵՐՄԻՆ

en: SEE ALSO FROM TRACING--CORPORATE NAME
hyw: ՏԵՍ ՆԱԵՎ ՀԵՏՔԻՑ--ՀԱՄԱՏԵՂ ԱՆՈՒՆ

en: SEE ALSO FROM TRACING--FORM SUBDIVISION
hyw: ՏԵՍ ՆԱԵՎ ԱՅՆՏԵՂԻՑ ՀԵՏԱԳԻԾ--ՁԵՎԻ ԵՆԹԱԲԱԺԻՆ

en: SEE ALSO FROM TRACING--GENERAL SUBDIVISION
hyw: ՏԵՍ ՆԱԵՎ ԱՅՆՏԵՂԻՑ ՀԵՏԱԳԻԾ--ԸՆԴՀԱՆՈՒՐ ԵՆԹԱԲԱԺԻՆ

en: SEE ALSO FROM TRACING--GENRE/FORM TERM
hyw: ՏԵՍ ՆԱԵՎ ԱՅՆՏԵՂԻՑ ՀԵՏԱԳԻԾ--ԺԱՆՐԻ/ՁԵՎԻ ՏԵՐՄԻՆ

en: SEE ALSO FROM TRACING--GEOGRAPHIC NAME
hyw: ՏԵՍ ՆԱԵՎ ԱՅՆՏԵՂԻՑ ՀԵՏԱԳԻԾ--ԱՇԽԱՐՀԱԳՐԱԿԱՆ ԱՆՈՒՆ

en: SEE ALSO FROM TRACING--GEOGRAPHIC SUBDIVISION
hyw: ՏԵՍ ՆԱԵՎ ԱՅՆՏԵՂԻՑ ՀԵՏԱԳԻԾ--ԱՇԽԱՐՀԱԳՐԱԿԱՆ ԵՆԹԱԲԱԺԻՆ

en: SEE ALSO FROM TRACING--MEETING NAME
hyw: ՏԵՍ ՆԱԵՎ ՀԵՏՔԻՑ--ՀԱՆԴԻՊՄԱՆ ԱՆՈՒՆ

en: SEE ALSO FROM TRACING--PERSONAL NAME
hyw: ՏԵՍ ՆԱԵՎ ՀԵՏՔԻՑ--ԱՆՁՆԱՆՈՒՆ

en: SEE ALSO FROM TRACING--TOPICAL TERM
hyw: ՏԵՍ ՆԱԵՎ ԱՅՆՏԵՂԻՑ ՀԵՏԱԳԻԾ--ԹԵՄԱՏԻԿ ՏԵՐՄԻՆ

en: SEE ALSO FROM TRACING--UNIFORM TITLE
hyw: ՏԵՍ ՆԱԵՎ ԱՅՆՏԵՂԻՑ ՀԵՏԱԳԻԾ--ՀԱՄԸՆԴՀԱՆՈՒՐ ՎԵՐՆԱԳԻՐ

en: SEE ALSO FROM TRACING-MEDIUM OF PERFORMANCE TERM
hyw: ՏԵՍ ՆԱԵՎ ԱՅՆՏԵՂԻՑ ՀԵՏԱԳԻԾ--ՆԵՐԿԱՅԱՑՄԱՆ ՏԵՐՄԻՆԻ ՄԻՋԱՎԱՅՐ

en: SEE ALSO FROM TRACING-NAMED EVENT
hyw: ՏԵՍ ՆԱԵՎ ՀԵՏՔԻՑ--ԱՆՎԱՆԱԿԱՆ ԻՐԱԴԱՐՁՈՒԹՅՈՒՆ

en: SEE FROM TRACING--CHRONOLOGICAL SUBDIVISION
hyw: ՏԵՍ ԱՅՆՏԵՂԻՑ ՀԵՏԱԳԻԾ--ԺԱՄԱՆԱԿԱԳՐԱԿԱՆ ԵՆԹԱԲԱԺԻՆ

en: SEE FROM TRACING--CHRONOLOGICAL TERM
hyw: ՏԵՍ ԱՅՆՏԵՂԻՑ ՀԵՏՔ--ԺԱՄԱՆԱԿԱԳՐԱԿԱՆ ՏԵՐՄԻՆ

en: SEE FROM TRACING--CORPORATE NAME
hyw: ՏԵՍ ԱՅՆՏԵՂԻՑ ՀԵՏՔԸ--ՀԱՄԱՏԵՂ ԱՆՈՒՆ

en: SEE FROM TRACING--FORM SUBDIVISION
hyw: ՏԵՍ ԱՅՆՏԵՂԻՑ ՀԵՏԱԳԻԾ--ՁԵՎԻ ԵՆԹԱԲԱԺԻՆ

en: SEE FROM TRACING--GENERAL SUBDIVISION
hyw: ՏԵՍ ԱՅՆՏԵՂԻՑ ՀԵՏԱԳԻԾ--ԸՆԴՀԱՆՈՒՐ ԵՆԹԱԲԱԺԻՆ

en: SEE FROM TRACING--GENRE/FORM TERM
hyw: ՏԵՍ ԱՅՆՏԵՂԻՑ ՀԵՏԱԳԻԾ--ԸՆԴՀԱՆՈՒՐ ՏԵՐՄԻՆ

en: SEE FROM TRACING--GEOGRAPHIC NAME
hyw: ՏԵՍ ԱՅՆՏԵՂԻՑ ՀԵՏՔ--ԱՇԽԱՐՀԱԳՐԱԿԱՆ ԱՆՈՒՆ

en: SEE FROM TRACING--GEOGRAPHIC SUBDIVISION
hyw: ՏԵՍ ԱՅՆՏԵՂԻՑ ՀԵՏԱԳԻԾ--ԱՇԽԱՐՀԱԳՐԱԿԱՆ ԵՆԹԱԲԱԺԻՆ

en: SEE FROM TRACING--MEETING NAME
hyw: ՏԵՍ ԱՅՆՏԵՂԻՑ ՀԵՏՔԸ--ՀԱՆԴԻՊՄԱՆ ԱՆՈՒՆ

en: SEE FROM TRACING--PERSONAL NAME
hyw: ՏԵՍ ԱՅՆՏԵՂԻՑ ՀԵՏՔ--ԱՆՁՆԱԿԱՆ ԱՆՈՒՆ

en: SEE FROM TRACING--TOPICAL TERM
hyw: ՏԵՍ ԱՅՆՏԵՂԻՑ ՀԵՏՔ--ԹԵՄԱՏԻԿ ՏԵՐՄԻՆ

en: SEE FROM TRACING--UNIFORM TITLE
hyw: ՏԵՍ ԱՅՆՏԵՂԻՑ ՀԵՏՔԸ--ՀԱՄԸՆԴՀԱՆՈՒՐ ՎԵՐՆԱԳԻՐ

en: SEE FROM TRACING-MEDIUM OF PERFORMANCE TERM
hyw: ՏԵՍ ԱՅՆՏԵՂԻՑ ՀԵՏԱԳԻԾ--ՆԵՐԿԱՅԱՑՄԱՆ ՏԵՐՄԻՆԻ ՄԻՋԱՎԱՅՐ

en: SEE FROM TRACING-NAMED EVENT
hyw: ՏԵՍ ԱՅՆՏԵՂԻՑ ՀԵՏՔԸ--ԱՆՎԱՆԱԿԱՆ ԻՐԱԴԱՐՁՈՒԹՅՈՒՆ

en: SER Serials
hyw: SER Պարբերականներ

en: SERIES ADDED ENTRY--CORPORATE NAME
hyw: ՄԱՏԵՆԱՇԱՐԻ ԱՎԵԿԱՑՎԱԾ ՄՈՒՏՔ--ՀԱՄԱՏԵՂ ԱՆՈՒՆ

en: SERIES ADDED ENTRY--MEETING NAME
hyw: ՄԱՏԵՆԱՇԱՐԻ ԱՎԵԿԱՑՎԱԾ ՄՈՒՏՔ--ՀԱՆԴԻՊՄԱՆ ԱՆՈՒՆ

en: SERIES ADDED ENTRY--PERSONAL NAME
hyw: ՄԱՏԵՆԱՇԱՐԻ ԱՎԵԿԱՑՎԱԾ ՄՈՒՏՔ--ԱՆՁՆԱՆՈՒՆ

en: SERIES ADDED ENTRY--TITLE [OBSOLETE]
hyw: ՄԱՏԵՆԱՇԱՐԻ ԱՎԵԿԱՑՎԱԾ ՄՈՒՏՔ--ՎԵՐՆԱԳԻՐ [ՀՆԱՑԱԾ]

en: SERIES ADDED ENTRY--UNIFORM TITLE
hyw: ՄԱՏԵՆԱՇԱՐԻ ԱՎԵԿԱՑՎԱԾ ՄՈՒՏՔ--ՀԱՄԸՆԴՀԱՆՈՒՐ ՎԵՐՆԱԳԻՐ

en: SERIES ANALYSIS PRACTICE
hyw: ՄԱՏԵՆԱՇԱՐԻ ՎԵՐԼՈՒԾՄԱՆ ԳՈՐԾՈՒՆԵՈՒԹՅՈՒՆ

en: SERIES CLASSIFICATION PRACTICE
hyw: ՄԱՏԵՆԱՇԱՐԻ ԴԱՍԱԿԱՐԳՄԱՆ ՊՐԱԿՏԻԿԱ

en: SERIES DATES OF PUBLICATION AND/OR SEQUENTIAL DESIGNATION
hyw: ՄԱՏԵՆԱՇԱՐԻ ՀՐԱՏԱՐԱԿՄԱՆ ԱՄՍԱԹԻՎ ԵՎ/ԿԱՄՀԱՋՈՐԴԱԿԱՆ ՆՇԱՆԱԿՈՒՄ

en: SERIES NUMBERING EXAMPLE
hyw: ՄԱՏԵՆԱՇԱՐԻ ՀԱՄԱՐԱԿԱԼՄԱՆ ՕՐԻՆԱԿ

en: SERIES NUMBERING PECULIARITIES
hyw: ՄԱՏԵՆԱՇԱՐԻ ՀԱՄԱՐԱԿԱԼՄԱՆ ԱՌԱՆՁՆԱՀԱՏԿՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐ

en: SERIES PLACE AND PUBLISHER/ISSUING BODY
hyw: ՄԱՏԵՆԱՇԱՐԻ ՎԱՅՐ ԵՎ ՀՐԱՏԱՐԱԿԻՉ/ՏՐԱՄԱԴՐՈՂ ՄԱՐՄԻՆ

en: SERIES STATEMENT
hyw: ՄԱՏԵՆԱՇԱՐԻ ՎԻՃԱԿ

en: SERIES STATEMENT/ADDED ENTRY--CORPORATE NAME [OBSOLETE, CAN/MARC], [LOCAL, USA]
hyw: ՄԱՏԵՆԱՇԱՐԻ ՎԻՃԱԿ/ԱՎԵԼԱՑՎԱԾ ՄՈՒՏՔ--ՀԱՄԱՏԵՂ ԱՆՈՒՆ [ՀՆԱՑԱԾ, CAN/MARC], [ՏԵՂԱՅԻՆ, USA]

en: SERIES STATEMENT/ADDED ENTRY--MEETING NAME [OBSOLETE, CAN/MARC], [LOCAL, USA]
hyw: ՄԱՏԵՆԱՇԱՐԻ ՎԻՃԱԿ/ԱՎԵԼԱՑՎԱԾ ՄՈՒՏՔ--ՀԱՆԴԻՊՄԱՆ ԱՆՈՒՆ [ՀՆԱՑԱԾ, CAN/MARC], [ՏԵՂԱՅԻՆ, USA]

en: SERIES STATEMENT/ADDED ENTRY--PERSONAL NAME [OBSOLETE, CAN/MARC], [LOCAL, USA]
hyw: ՄԱՏԵՆԱՇԱՐԻ ՎԻՃԱԿ/ԱՎԵԼԱՑՎԱԾ ՄՈՒՏՔ--ԱՆՁՆԱԿԱՆ ԱՆՈՒՆ [ՀՆԱՑԱԾ, CAN/MARC], [ՏԵՂԱՅԻՆ, USA]

en: SERIES STATEMENT/ADDED ENTRY--TITLE
hyw: ՄԱՏԵՆԱՇԱՐԻ ՎԻՃԱԿ/ԱՎԵԼԱՑՎԱԾ ՄՈՒՏՔ--ՎԵՐՆԱԳԻՐ

en: SERIES TRACING PRACTICE
hyw: ՄԱՏԵՆԱՇԱՐԻ ՀԵՏԱԳԾԻ ՊՐԱԿՏԻԿԱ

en: SOLICITATION INFORMATION NOTE (AM) [OBSOLETE]
hyw: ՄԻՋՆՈՐԴՈՒԹՅԱՆ ՏԵՂԵԿԱՏՎՈՒԹՅԱՆ ՆՇՈՒՄ (AM) [ՀՆԱՑԱԾ]

en: SOUND CHARACTERISTICS
hyw: ՁԱՅՆԻ ԲՆՈՒԹԱԳՐԻՉՆԵՐ

en: SOURCE DATA FOUND
hyw: ԳՏՆՎԱԾ ԵՆ ՍԿԶԲՆԱՂԲՅՈՒՐԱՅԻՆ ՏՎՅԱԼՆԵՐ

en: SOURCE DATA NOT FOUND
hyw: ՍԿԶԲՆԱՂԲՅՈՒՐԻ ՏՎՅԱԼԸ ՉԻ ԳՏՆՎԱԾ

en: SOURCE FOR ACQUISITION/SUBSCRIPTION ADDRESS [OBSOLETE]
hyw: ԲԱԺԱՆՈՐԴԱԳՐՈՒԹՅԱՆ/ՀԱՄԱԼՐՄԱՆ ԱՂԲՅՈՒՐԻ ՀԱՍՑԵ [ՀՆԱՑԱԾ]

en: SOURCE OF ACQUISITION
hyw: ՀԱՄԱԼՐՄԱՆ ԱՂԲՅՈՒՐ

en: SOURCE OF DATA NOTE (CF) [OBSOLETE]
hyw: ՏՎՅԱԼԻ ՆՇՈՒՄԻ ՍԿԶԲՆԱՂԲՅՈՒՐ (CF) [ՀՆԱՑԱԾ]

en: SOURCE OF DESCRIPTION NOTE
hyw: ՆԿԱՐԱԳՐՈՒԹՅԱՆ ՆՇՈՒՄԻ ԱՂԲՅՈՒՐ

en: SPECIAL CODED DATES
hyw: ՀԱՏՈՒԿ ԿՈԴԱՎՈՐՎԱԾ ԱՄՍԱԹՎԵՐ

en: SR  Audio Cassettes, CDs
hyw: SR Ձայնային պնակիտներ, CD-եր

en: STANDARD FILM NUMBER (VM) [DELETED]
hyw: ՖԻԼՄԻ ՍՏԱՆԴԱՐՏ ՀԱՄԱՐ (VM) [ՀԱՆՎԱԾ]

en: STANDARD TECHNICAL REPORT NUMBER
hyw: ՏԵԽՆԻԿԱԿԱՆ ՀԱՇՎԵՏՎՈՒԹՅԱՆ ՍՏԱՆԴԱՐՏ ՀԱՄԱՐ

en: STUDY PROGRAM INFORMATION NOTE
hyw: ԿՐԹԱԿԱՆ ԾՐԱԳՐԻ ՏԵՂԵԿԱՏՎՈՒԹՅԱՆ ՆՇՈՒՄ

en: SUBDIVISION LINKING ENTRY--CHRONOLOGICAL SUBDIVISION
hyw: ԵՆԹԱԲԱԺՆԻ ԿԱՊՒ ՄՈՒՏՔ--ԺԱՄԱՆԱԿԱԳՐԱԿԱՆ ԵՆԹԱԲԱԺԻՆ

en: SUBDIVISION LINKING ENTRY--FORM SUBDIVISION
hyw: ԵՆԹԱԲԱԺՆԻ ԿԱՊԻ ՄՈՒՏՔ--ՁԵՎԻ ԵՆԹԱԲԱԺԻՆ

en: SUBDIVISION LINKING ENTRY--GENERAL SUBDIVISION
hyw: ԵՆԹԱԲԱԺՆԻ ԿԱՊՒ ՄՈՒՏՔ--ԸՆԴՀԱՆՈՒՐ ԵՆԹԱԲԱԺԻՆ

en: SUBDIVISION LINKING ENTRY--GEOGRAPHIC SUBDIVISION
hyw: ԵՆԹԱԲԱԺՆԻ ԿԱՊՒ ՄՈՒՏՔ--ԱՇԽԱՐՀԱԳՐԱԿԱՆ ԵՆԹԱԲԱԺԻՆ

en: SUBDIVISION USAGE
hyw: ԵՆԹԱԲԱԺՆԻ ՕԳՏԱԳՈՐԾՈՒՄ

en: SUBJECT ADDED ENTRY--CHRONOLOGICAL TERM
hyw: ԽՈՐԱԳՐԻ ԱՎԵԼԱՑՎԱԾ ՄՈՒՏՔ--ԺԱՄԱՆԱԿԱԳՐԱԿԱՆ ՏԵՐՄԻՆ

en: SUBJECT ADDED ENTRY--CORPORATE NAME
hyw: ԽՈՐԱԳՐԻ ԱՎԵԼԱՑՎԱԾ ՄՈՒՏՔ--ՀԱՄԱՏԵՂ ԱՆՈՒՆ

en: SUBJECT ADDED ENTRY--FACETED TOPICAL TERMS
hyw: ԽՈՐԱԳՐԻ ԱՎԵԼԱՑՎԱԾ ՄՈՒՏՔ--ՖԱՍԵՏԱՎՈՐՎԱԾ ԹԵՄԱՏԻԿ ՏԵՐՄԻՆՆԵՐ

en: SUBJECT ADDED ENTRY--GEOGRAPHIC NAME
hyw: ԽՈՐԱԳՐԻ ԱՎԵԼԱՑՎԱԾ ՄՈՒՏՔ--ԱՇԽԱՐՀԱԳՐԱԿԱՆ ԱՆՈՒՆ

en: SUBJECT ADDED ENTRY--HIERARCHICAL PLACE NAME
hyw: ԽՈՐԱԳՐԻ ԱՎԵԼԱՑՎԱԾ ՄՈՒՏՔ--ԱՍՏԻՃԱՆԱԿԱՐԳՎԱԾ ՎԱՅՐԻ ԱՆՈՒՆ

en: SUBJECT ADDED ENTRY--MEETING NAME
hyw: ԽՈՐԱԳՐԻ ԱՎԵԼԱՑՎԱԾ ՄՈՒՏՔ--ՀԱՆԴԻՊՄԱՆ ԱՆՈՒՆ

en: SUBJECT ADDED ENTRY--NAMED EVENT
hyw: ԽՈՐԱԳՐԻ ԱՎԵԼԱՑՎԱԾ ՄՈՒՏՔ--ԱՆՎԱՆԱԿԱՆ ԻՐԱԴԱՐՁՈՒԹՅՈՒՆ

en: SUBJECT ADDED ENTRY--PERSONAL NAME
hyw: ԽՈՐԱԳՐԻ ԱՎԵԼԱՑՎԱԾ ՄՈՒՏՔ--ԱՆՁՆԱՆՈՒՆ

en: SUBJECT ADDED ENTRY--REVERSE GEOGRAPHIC (BK MP SE) [OBSOLETE]
hyw: ԽՈՐԱԳՐԻ ԱՎԵԼԱՑՎԱԾ ՄՈՒՏՔ--ՀԵՏԱԴԱՐՁ ԱՇԽԱՐՀԱԳՐԱԿԱՆ (BK MP SE) [ՀՆԱՑԱԾ]

en: SUBJECT ADDED ENTRY--TOPICAL TERM
hyw: ԽՈՐԱԳՐԻ ԱՎԵԼԱՑՎԱԾ ՄՈՒՏՔ--ԹԵՄԱՏԻԿ ՏԵՐՄԻՆ

en: SUBJECT ADDED ENTRY--TYPE OF ENTITY UNSPECIFIED
hyw: ԽՈՐԱԳՐԻ ԱՎԵԼԱՑՎԱԾ ՄՈՒՏՔ--ՉՈՐՈՇՎԱԾ ՄԻԱՎՈՐԻ ՏԵՍԱԿԸ

en: SUBJECT ADDED ENTRY--UNIFORM TITLE
hyw: ԽՈՐԱԳՐԻ ԱՎԵԼԱՑՎԱԾ ՄՈՒՏՔ--ՀՀԱՄԸՆԴՀԱՆՈՒՐ ՎԵՐՆԱԳԻՐ

en: SUBJECT CATEGORY CODE
hyw: ԽՈՐԱԳՐԻ ԴԱՍԻ ԿՈԴ

en: SUBJECT EXAMPLE TRACING NOTE
hyw: ԽՈՐԱԳՐԻ ՕՐԻՆԱԿԻ ՀԵՏԱԳԾԻ ՆՇՈՒՄ

en: SUBSERIES ENTRY
hyw: ԵՆԹԱՄԱՏԵՆԱՇԱՐԻ ՄՈՒՏՔ

en: SUCCEEDING ENTRY
hyw: ՆԱԽՈՐԴՈՂ ՄՈՒՏՔ

en: SUMMARY, ETC.
hyw: ՀԱՄԱՌՈՏԱԳՐՈՒԹՅՈՒՆ, ԵՎ ԱՅԼՆ

en: SUPPLEMENT NOTE
hyw: ՀԱՎԵԼՎԱԾԻ ՆՇՈՒՄ

en: SUPPLEMENT PARENT ENTRY
hyw: ՀԱՎԵԼՎԱԾԻ ԾՆՈՂԻ ՄՈՒՏՔ

en: SUPPLEMENT/SPECIAL ISSUE ENTRY
hyw: ՀԱՎԵԼՎԱԾ/ՀԱՏՈՒԿ ՀԱՄԱՐԻ ՄՈՒՏՔ

en: SYNTHESIZED CLASSIFICATION NUMBER COMPONENTS
hyw: ՍԻՆԹԵԶԱՎՈՐՎԱԾ ԴԱՍԱԿԱՐԳՄԱՆ ՀԱՄԱՐԻ ԲԱՂԿԱՑՈՒՑԻՉՆԵՐ

en: SYNTHESIZED NUMBER COMPONENTS [CLASSIFICATION FORMAT]
hyw: ՍԻՆՏԵԶԱՎՈՐՎԱԾ ՀԱՄԱՐԻ ԲԱՂԱԴՐԻՉՆԵՐ [ԴԱՍԱԿԱՐԳՄԱՆ ՁԵՎԱՉԱՓ]

en: SYSTEM CONTROL NUMBER
hyw: ՀԱՄԱԿԱՐԳԻ ՍՏՈՒԳԻՉ ՀԱՄԱՐ

en: SYSTEM CONTROL NUMBERS (KOHA)
hyw: ՀԱՄԱԿԱՐԳԻ ՍՏՈՒԳԻՉ ՀԱՄԱՐՆԵՐ (ԿՈՀԱ)

en: SYSTEM DETAILS ACCESS TO COMPUTER FILES
hyw: ՀԱՄԱԿԱՐԳԻ ՄԱՆՐԱՄԱՍՆԵՐԻ ՄՈՒՏՔ ՀԱՄԱԿԱՐԳՉԱՅԻՆ ՖԱՅԼԵՐ

en: SYSTEM DETAILS NOTE
hyw: ՀԱՄԱԿԱՐԳԱՅԻՆ ՄԱՆՐԱՄԱՍՆԵՐԻ ՆՇՈՒՄ

en: Scale factor
hyw: Մասշտաբավորման գործակից

en: Schedule identification
hyw: Աշխատակարգի բնութագրում

en: Second level of chronology
hyw: Ժամանակագրության երկրորդ մակարդակ

en: Second level of enumeration
hyw: Նշագրման երկրորդ մակարդակ

en: Secondary bibliographic subdivision
hyw: Երկրորդական մատենագիտական ենթաբաժին

en: Secondary table of applicability
hyw: Կիրառելիության երկրորդային աղյուսակ

en: Section
hyw: Բաժին

en: Security classification
hyw: Գաղտնիության դասակարգում

en: See also reference term
hyw: Տես նաև հղման տերմին

en: See also reference term--Succeeding level
hyw: Տես նաև հղման տերմին--Հաջորդող մակարդակ

en: See reference
hyw: Տես հղում

en: Selected matching rules for MARC 21 bibliographic records, including:
hyw: Ընտրված համապատասխանության կանոններ ՄԵԸՔ 21 մատենագիտական գրառումների համար, ներառյալ.

en: Semi-major axis
hyw: Կիսա հիմնական առանցք

en: Sequence number
hyw: Հաջորդականության համար

en: Serial
hyw: Պարբերական

en: Serial Enumeration / chronology
hyw: Պարբերականի համարակալում / ժամանակագրություն

en: Serial identification
hyw: Սերիական ճանաչում

en: Serial number
hyw: Մատենաշարի համար

en: Serial record flag
hyw: Պարբերականի գրառման դրոշակ

en: Serials
hyw: Պարբերականներ

en: Series analysis practice
hyw: Մատենաշարի վերլուծման գործունեություն

en: Series classification practice
hyw: Մատենաշարի դասակարգման պրակտիկա

en: Series data for related item
hyw: Մատենաշարի տվյալներ կապված տերմինի համար

en: Series numbering example
hyw: Մատենաշարի համարակալման օրինակ

en: Series part designator, SPT (RLIN)
hyw: Մատենաշարի մասի նշանակում, SPT (RLIN)

en: Series statement
hyw: Մատենաշարի վիճակ

en: Series statement of original
hyw: Բնօրինակ մատենաշարի վիճակ

en: Series statement of reproduction
hyw: Վերարտադրման համար մատենաշարի վիճակ

en: Series tracing practice
hyw: Մատենաշարի հետագծի պրակտիկա

en: Settings
hyw: Կարգավորումներ

en: Seventh bibliographic subdivision
hyw: Յոթերորդ մատենագիտական ենթաբաժին

en: Shelflist note, HNT (RLIN)
hyw: Դարակային ցուցակի նշում, HNT (RLIN)

en: Shelving control number
hyw: Դարակի ստուգիչ համար

en: Shelving form of title
hyw: Վերնագրի դարակային ձև

en: Shelving location
hyw: Դարակի վրա տեղաբաշխում

en: Simple MARC 21 bibliographic frameworks for some common types of bibliographic material. Frameworks are used to define the structure of your MARC records and the behavior of the integrated MARC editor. You can change these at any time after installation. The frameworks in this optional default setting include:
hyw: Պարզ ՄԵԸՔ 21 մատենագիտական շրջանակներ` մատենագիտական նյութի որոշ ընդհանուր տեսակների համար: Շրջանակներն օգտագործվում են ձեր ՄԵԸՔ գրառումների կառուցվածքը և ՄԵԸՔ ինտեգրված խմբագրչի պահվածքը որոշելու համար: Տեղադրվելուց հետո ցանկացած պահի կարող եք դրանք փոխել: Այս կամընտրական լռելյայն կարգաբերման շրջանակները ներառում են.

en: Single or starting date for aggregated content
hyw: Սկզբի կամ միակ ամսաթիվը ագրեգացված բովանդակության համար

en: Site of action
hyw: Գործողության տեղադրություն

en: Sixth bibliographic subdivision
hyw: Վեցերորդ մատենագիտական ենթաբաժին

en: Sixth level of enumeration
hyw: Նշագրման վեցերորդ մակարդակ

en: Size of unit
hyw: Միավորի չափ

en: Solicitation information note
hyw: Միջնորդության տեղեկատվության նշում

en: Soloist
hyw: Մենակատար

en: Sound characteristics
hyw: Ձայնի բնութագրիչներ

en: Source
hyw: Աղբյուր

en: Source Contribution
hyw: Աղբյուրի աջակցում

en: Source agency assigning number
hyw: Համար տվող հիմնական գործակալություն

en: Source citation
hyw: Աղբյուրի մեջբերում

en: Source consulted and information found
hyw: Աղբյուրը տեղեկացվել է և տեղեկատվությունը գտնված է

en: Source edition identifier
hyw: Հրատարակման բնութագրիչի աղբյուր

en: Source for acquisition/subscription address [OBSOLETE]
hyw: Համալրման/բաժանորդագրության հասցեի աղբյուր [ՀՆԱՑԱԾ]

en: Source of acquisition
hyw: Համալրման աղբյուր

en: Source of availability status code
hyw: Հասանելոիթյան վիճակի կոդի աղբյուր

en: Source of call/class number
hyw: Դասիչի/դասի համարի աղբյուր

en: Source of classification or shelving scheme
hyw: Դասակարգման աղբյւր կամ դարակավորման սխեմա

en: Source of code
hyw: Կոդի աղբյուր

en: Source of data
hyw: Տվյալի աղբյուր

en: Source of data note
hyw: Տվյալի նշման սկզնաղբյուր

en: Source of date
hyw: Ամսաթվի աղբյուր

en: Source of date scheme
hyw: Ամսաթվի սխեմայի աղբյուր

en: Source of definition
hyw: Սահմանման աղբյուր

en: Source of description note
hyw: Նկարագրության նշման աղբյուր

en: Source of heading or term
hyw: Խորագրի կամ տերմինի աղբյուր

en: Source of information
hyw: Տեղեկատվության աղբյուր

en: Source of local code
hyw: Տեղային կոդի աղբյուր

en: Source of local subentity code
hyw: Տեղային ենթամիավորի կոդի աղբյուրը

en: Source of name, title, or term
hyw: Անվան, վերնագրի կամ տերմինի աղբյուրը

en: Source of note information
hyw: Նշումի տեղեկատվության աղբյուր

en: Source of note information (AM CF VM SE) [OBSOLETE]
hyw: Նշումի տեղեկատվության աղբյուր (AM CF VM SE) [ՀՆԱՑԱԾ]

en: Source of note information (AM SE) [OBSOLETE]
hyw: Նշումի տեղեկատվության աղբյուր (AM SE) [ՀՆԱՑԱԾ]

en: Source of note information (SE) [OBSOLETE]
hyw: Նշումի տեղեկատվության աղբյուր (SE) [ՀՆԱՑԱԾ]

en: Source of note information [OBSOLETE]
hyw: Նշումի տեղեկատվության աղբյուր [ՀՆԱՑԱԾ]

en: Source of number or code
hyw: Համարի աղբյուր կամ կոդ

en: Source of price type code
hyw: Գնի տեսակի կոդի աղբյուր

en: Source of schema used
hyw: Օգտագործված սխեմայի սկզբնաղբյուր

en: Source of stock number/acquisition
hyw: Ակցիայի համարի/ձեռքբերման աղբյուր

en: Source of taxonomic identification
hyw: Տաքսոնոմիկ նույնականացման աղբյուր

en: Source of term
hyw: Ժամկետի աղբյուր

en: Source of term or code
hyw: Տերմինի կամ կոդի աղբյուր

en: Special playback characteristics
hyw: Նվագարկման հատուկ բնութագրեր

en: Specialized telephone number
hyw: Մասնագիտացված հեռախոսի համար

en: Speed
hyw: Արագություն

en: Speed [Videodiscs, pre-AACR2 records only] [OBSOLETE, CAN/MARC]
hyw: Արագություն [Տեսադիսկեր, միայն pre-AACR2 գրառումներ] [ՀՆԱՑԱԾ, CAN/MARC]

en: Standard Technical Report Number
hyw: Տեխնիկական հաշվետվության ստանդարտ համար

en: Standard film number
hyw: Ֆիլմի ստանդարտ համար

en: Standard number or code
hyw: Ստանդարտ համար կամ կոդ

en: Standard or optional designation
hyw: Ստանդարտ կամ կամընտրական նշանակում

en: Standard parallel or oblique line latitude
hyw: Ստանդարտ զուգահեռ կամ թեք գծի երկայնություն

en: Standard technical report number
hyw: Տեխնիկական հաշվետվության ստանդարտ համար

en: Standardized terminology for access restriction
hyw: Հասանելիության արգելափակման ստանդարտացված տերմինոլոգիա

en: Start period
hyw: Սկզբի ամսաթիվ

en: State or province
hyw: Նահանգ կամ երկրամաս

en: Statement of coordinates
hyw: Կոորդինատների վիճակ

en: Statement of equinox
hyw: Գիշերահավասարի վիճակ

en: Statement of projection
hyw: Պրոյեկցիայի վիճակ

en: Statement of responsibility
hyw: Պատասխանատվություն

en: Statement of responsibility, etc.
hyw: Պատասխանատվություն, այլն

en: Statement of scale
hyw: Մասշտաբի վիճակ

en: Statement of zone
hyw: Զոնայի վիճակ

en: Status
hyw: Վիճակ

en: Status code
hyw: Կարգավիճակի կոդ

en: Status of matching and its checking
hyw: Համընկնման վիճակը և դրա ստուգումը

en: Stock number
hyw: Ակցիայի համար

en: Street address
hyw: Փողոցի հասցե

en: Subdivision usage
hyw: Ենթաբաժնի օգտագործում

en: Subject (MP) [OBSOLETE]
hyw: Խորագիր (MP) [ՀՆԱՑԱԾ]

en: Subject category code
hyw: Առարկայի դասի կոդ

en: Subject category code subdivision
hyw: Խորագրի դասի կոդի ենթաբաժին

en: Subject heading or subdivision term
hyw: Թեմատիկ խորագիր կամ ենթաբաժնի տերմին

en: Subject heading/thesaurus conventions
hyw: Խորագրի/տեզաուրուսի համաձայնություններ

en: Sublocation or collection
hyw: Ենթատեղաբաշխում կամ հավաքածու

en: Subordinate curriculum objective
hyw: Ենթակայիր ուսումնական պլանի նախադրյալները

en: Subordinate unit
hyw: Ենթակայության միավոր

en: Subscription status code, LANT (RLIN)
hyw: Բաժանորդագրության վիճակի կոդ, LANT (RLIN)

en: Summary number span caption hierarchy
hyw: Համառոտագրության համար որսալու ստորակարգության ակնթարթ

en: Summary of accessibility
hyw: Հասանելիության համառոտագրություն

en: Summary, etc.
hyw: Համառոտագրություն, և այլն

en: Supplement note
hyw: Հավելվածի նշում

en: Supplementary class number (MU) [OBSOLETE]
hyw: Լրացուցիչ դասի համար (MU) [ՀՆԱՑԱԾ]

en: Supplying agency
hyw: Մատակարարող գործակալություն

en: Support
hyw: Աջակցություն

en: Suppress in OPAC
hyw: Ճնշած ՀՕԱՔ-ում

en: System code
hyw: Համակարգային կոդ

en: System code (specific classification or other scheme and edition) [LOCAL, KOHA]
hyw: Համակարգային կոդ (որոշակի դասակարգում կամ այլ սխեմա կամ հրատարակություն) [ՏԵՂԱՅԻՆ, CANADA]

en: System control number
hyw: Համակարգի ստուգիչ համար

en: System details note
hyw: Համակարգի մանրամասների նշում

en: TARGET AUDIENCE NOTE
hyw: ԹԻՐԱԽԱՅԻՆ ԼՍԱՐԱՆԻ ՆՇՈՒՄ

en: TDD or TTY number
hyw: TDD or TTY համար

en: TERMS GOVERNING USE AND REPRODUCTION NOTE
hyw: ՕԳՏԱԳՈՐԾՄԱՆ ԿԱՌԱՎԱՐՄԱՆ ԵՎ ՎԵՐԱՐՏԱԴՐՄԱՆ ՏԵՐՄԻՆՆԵՐ

en: TEXTUAL HOLDINGS--BASIC BIBLIOGRAPHIC UNIT
hyw: ՏԵՔՍՏԱՅԻՆ ՊԱՀՈՒՄՆԵՐ--ՀԻՄՆԱԿԱՆ ՄԱՏԵՆԱԳԻՏԱԿԱՆ ՄԻԱՎՈՐ

en: TEXTUAL HOLDINGS--INDEXES
hyw: ՏԵՔՍՏԱՅԻՆ ՊԱՀՈՒՄՆԵՐ--ՑՈՒՑԻՉՆԵՐ

en: TEXTUAL HOLDINGS--SUPPLEMENTARY MATERIAL
hyw: ՏԵՔՍՏԱՅԻՆ ՊԱՀՈՒՄՆԵՐ--ՀԱՎԵԼՎԱԾ ՆՅՈՒԹ

en: TEXTUAL PHYSICAL FORM DESIGNATOR
hyw: ՏԵՔՍՏԱՅԻՆ ՖԻԶԻԿԱԿԱՆ ՁԵՎԻ ՆՇԱՆԱԿՈՒՄ

en: TIME PERIOD OF CONTENT
hyw: ԲՈՎԱՆԴԱԿՈՒԹՅԱՆ ԺԱՄԱՆԱԿԻ ՀԱՏՎԱԾ

en: TIME PERIOD OF CONTENT NOTE (CF) [OBSOLETE]
hyw: ԲՈՎԱՆԴԱԿՈՒԹՅԱՆ ՆՇՈՒՄԻ ԺԱՄԱՆԱԿԱՀԱՏՎԱԾ (CF) [ՀՆԱՑԱԾ]

en: TIME PERIOD OF CREATION
hyw: ՍՏԵՂԾՄԱՆ ԺԱՄԱՆԱԿԱՀԱՏՎԱԾ

en: TIME PERIOD OF HEADING
hyw: ԽՈՐԱԳՐԻ ԺԱՄԱՆԱԿԻ ՀԱՏՎԱԾ

en: TITLE NOT RELATED TO THE ENTITY
hyw: ՎԵՐՆԱԳԻՐԸ ՈՐ ԿԱՊՎԱԾ ՉԷ ՄՈՒՏՔԻՆ

en: TITLE RELATED TO THE ENTITY
hyw: ՎԵՐՆԱԳԻՐԸ ԿԱՊՎԱԾ ՄՈՒՏՔԻՆ

en: TITLE STATEMENT
hyw: ՎԵՐՆԱԳՐԻ ՎԻՃԱԿ

en: TRADE AVAILABILITY INFORMATION
hyw: ԱՌԵՎՏՐԻ ՀԱՍԱՆԵԼԻՈՒԹՅԱՆ ՏԵՂԵԿԱՏՎՈՒԹՅՈՒՆ

en: TRADE PRICE
hyw: ՎԱՃԱՌՔԻ ԳԻՆ

en: TRANSLATION ENTRY
hyw: ԹԱՐԳՄԱՆՈՒԹՅԱՆ ՄՈՒՏՔ

en: TRANSLATION OF TITLE BY CATALOGING AGENCY
hyw: ՎԵՐՆԱԳՐԻ ԹԱՐԳՄԱՆՈՒԹՅՈՒՆ ՔԱՐՏԱԳՐՈՂ ԿԱԶՄԱԿԵՐՊՈՒԹՅԱՆ ԿՈՂՄԻՑ

en: TYPE OF COMPUTER FILE OR DATA NOTE
hyw: ՀԱՄԱԿԱՐԳՉԱՅԻՆ ՖԱՅԼԻ ՏԵՍԱԿ ԿԱՄ ՏՎՅԱԼԻ ՆՇՈՒՄ

en: TYPE OF ENTITY
hyw: ՄԻԱՎՈՐԻ ՏԵՍԱԿ

en: TYPE OF REPORT AND PERIOD COVERED NOTE
hyw: ՀԱՇՎԵՏՎՈՒԹՅԱՆ ՏԵՍԱԿԻ ԵՎ ԺԱՄԱՆԱԿԱՀԱՏՎԱԾԻ ԾԱԾԿՈՒՅԹԻ ՆՇՈՒՄ

en: Table identification
hyw: Աղյուսակի ճանաչում

en: Table identification--Internal subarrangement or add table
hyw: Աղյուսակի բնութագրում--ավելացված աղյուսակի ներքին ենթաբաժանում

en: Table identification--Schedule [OBSOLETE]
hyw: Աղյուսակի բնութագրում--Ժամանակացույց [ՀՆԱՑԱԾ]

en: Table identification--Table number
hyw: Աղյուսակի նույնացում--Աղյուսակի համար

en: Table identification--table number
hyw: Աղյուսակի նունացում--աղյուսակի համար

en: Table identification-Internal subarrangement or add table
hyw: Աղյուսակի ճանաչում-ավելացված աղյուսակ կամ ներքին ենթակարգավորում

en: Table identification-table number
hyw: Բնութագրման աղյուսակ-աղյուսակի համար

en: Table number
hyw: Աղյուսակի համար

en: Table sequence number for internal subarrangement or add table
hyw: Աղյուսակի հաջորդականության թիվ ավելացված աղյուսակի կամ ներքին ենթակարգավորման համար

en: Tactile assistive features
hyw: Զգայական օժանդակ հատկանիշներ

en: Tag and sequence number
hyw: Ցուցիչի և հերթականության համար

en: Tape configuration
hyw: Ժապավենի կարգաբերում

en: Target audience note
hyw: Թիրախ լսարանի նշում

en: Task number
hyw: Աշխատանքի համար

en: Tax rate 1
hyw: Հարկի գործակից 1

en: Tax rate 2
hyw: Հարկի գործակից 2

en: Taxonomic category
hyw: Տաքսոնոմիկ դաս

en: Taxonomic name
hyw: Տաքսոնոմիկ անուն

en: Technical specifications of medium
hyw: Միջոցի տեխնիկական բնութագրիչներ

en: Telecommunications address
hyw: Տելեկոմունիկացիայի հասցե

en: Telephone number
hyw: Հեռախոսահամար

en: Temporary location
hyw: Ժամանակավոր տեղաբաշխում

en: Terminal emulation
hyw: Տերմինալի էմուլյատոր

en: Termination date
hyw: Կասեցման ամսաթիվ

en: Terms governing access
hyw: Հասանելիությունը ղեկավարող պայմաններ

en: Terms governing use and reproduction
hyw: Օգտագործման կառավարման և վերարտադրման տերմիններ

en: Terms of availability
hyw: Մատչելիության տերմիններ

en: Terms preceding attention name
hyw: Ուշադրություն պահանջող անվանը նախորդող տերմիններ

en: Text of note
hyw: Նշումի տեքստ

en: Textual assistive features
hyw: Տեքստային օժանդակ հատկանիշներ

en: Textual physical form designator
hyw: Տեքստային ֆիզիկական ձևի նշանակում

en: Textual string
hyw: Տեքստային տող

en: Thematic index code
hyw: Թեմատիկ ցուցիչի կոդ

en: Thematic index number
hyw: Թեմատիկ ցուցիչի համար

en: Third and fourth groups of characters
hyw: Նիշերի երրորդ և չորրորդ խմբեր

en: Third bibliographic subdivision
hyw: Երրորդ մատենագիտական ենթաբաժին

en: Third level of chronology
hyw: Ժամանակագրության երրորդ մակարդակ

en: Third level of enumeration
hyw: Նշագրման երրորդ մակարդակ

en: Time of collation [OBSOLETE]
hyw: Ժամ և համեմատում [ՀՆԱՑԱԾ]

en: Time period code
hyw: Ժամանակի հատվածի կոդ

en: Time period of content note
hyw: Բովանդակության նշումի ժամանակահատված

en: Time period of creation term
hyw: Տերմինի ստեղծման ժամանակահատված

en: Time signature
hyw: Ժամանակի ստորագրություն

en: Time/date of action
hyw: Գործողության ժամ/ամսաթիվ

en: Title
hyw: Վերնագիր

en: Title of a work
hyw: Աշխատանքի վերնագիր

en: Title of contact person
hyw: Կապի անձի տիտղոս

en: Title of person
hyw: Անձի տիտղոս

en: Title point value
hyw: Վերնագրի կետի արժեք

en: Title proper/short title
hyw: Վերնագիրը ուղիղ/կարճ վերնագիր

en: Title referred to
hyw: Վերնագիրը հղում է

en: Title statement of original
hyw: Բնօրինակի վերնագրի վիճակ

en: Titles and other words associated with a name
hyw: Անվան հետ կապված վերնագրեր և բառեր

en: Titles and words associated with a name
hyw: Անվան հետ կապված վերնագրեր և աշխատանքներ

en: Topic
hyw: Թեմա

en: Topic used as example of citation and preference order instruction
hyw: Թեման օգտագործված որպես մեջբերման օրինակ և նախապատվության հաջորդականության հրահանգը

en: Topical Term
hyw: Թեմատիկ տերմին

en: Topical term following geographic name as entry element
hyw: Թեմատիկ անուն որ հետևում է աշխարհագրական անվանը որպես մուտքի տարր

en: Topical term following geographic name entry element
hyw: Մուտքի տարրի թեմատիկ տերմին որը հետևում է աշխարհագրական անվանը

en: Topical term or geographic name as entry element
hyw: Թեմատիկ տերմինը կամ աշխարհագրական անունը որպես մուտքի տարր

en: Topical term or geographic name entry element
hyw: Մուտքի տարրի թեմատիկ տերմին կամ աշխարհագրական անուն

en: Total Checkouts
hyw: Ընդամենը դուրս տրված

en: Total Holds
hyw: Ընդամենը պահումներ

en: Total Renewals
hyw: Ընդամենը թարմացումներ

en: Total number of ensembles
hyw: Համույթների ընդհանուր քանակ

en: Total number of individuals performing alongside ensembles
hyw: Համույթից առանձին ելույթ ունեցող անհատների ընդհանուր քանակը

en: Total number of performers
hyw: Ներկայացնողների ընդհանուր քանակ

en: Track configuration
hyw: Հետամուտ եղիր կարգաբերմանը

en: Transcribing agency
hyw: Տառադարձող գործակալություն

en: Type of address
hyw: Հասցեի տեսակ

en: Type of computer file or data note
hyw: Համակարգչային ֆայլի տեսակ կամ տվյալի նշում

en: Type of corporate body
hyw: Համատեղ մարմնի տեսակ

en: Type of date code
hyw: Ամսաթվի կոդի տեսակ

en: Type of division
hyw: Բաժանմունքի տեսակ

en: Type of entity code
hyw: Միավորի տեսակի կոդ

en: Type of entity term
hyw: Միավորի տեսակի տերմին

en: Type of family
hyw: Ընտանիքի տեսակ

en: Type of item and material
hyw: Նյութի և համարի տեսակ

en: Type of jurisdiction
hyw: Իրավասության տեսակ

en: Type of number
hyw: Նիշի տեսակ

en: Type of record
hyw: Գրառման տեսակ

en: Type of recording
hyw: Ձայնագրման տեսակ

en: Type of report
hyw: Հաշվետվության տեսակ

en: Type of reproduction
hyw: Վերարտադրման ձև

en: Type of unit
hyw: Միավորի տեսակ

en: UNIFORM TITLE
hyw: ՀԱՄԸՆԴՀԱՆՈՒՐ ՎԵՐՆԱԳԻՐ

en: UNIFORM TITLE [OBSOLETE, CAN/MARC]
hyw: ՀԱՄԸՆԴՀԱՆՈՒՐ ՎԵՐՆԱԳԻՐ [ՀՆԱՑԱԾ, CAN/MARC]

en: UNIT COUNT (AM) [OBSOLETE, USMARC]
hyw: ՄԻԱՎՈՐԻ ՀԱՇՎԱՐԿ (AM) [ՀՆԱՑԱԾ, USMARC]

en: UNIVERSAL DECIMAL CLASSIFICATION NUMBER
hyw: ՀԱՄԸՆԴՀԱՆՈՒՐ ՏԱՍՆՈՐԴԱԿԱՆ ԴԱՍԱԿԱՐԳՄԱՆ ՀԱՄԱՐ

en: USER-OPTION DATA (OCLC)
hyw: ՕԳՏՎՈՂԻ ԸՆՏՐԱՆՔԻ ՏՎՅԱԼ (OCLC)

en: Uncontrolled related/analytical title
hyw: Կապակցված/վերլուծական չվերահսկվող վերնագիր

en: Uncontrolled term
hyw: Չվերահսկվող տերմին

en: Undifferentiated number
hyw: Չդիֆերենցված համար

en: Uniform Resource Identifier
hyw: Պաշարի համընդհանուր բնութագրիչ

en: Uniform Title
hyw: Համընդհանուր վերնագիր

en: Uniform title
hyw: Համընդհանուր վերնագիր

en: Unit count
hyw: Միավորի հաշվարկ

en: Unit of analysis
hyw: Վերլուծության միավոր

en: Unit of pricing
hyw: Գնագոյացման միավոր

en: Universal Decimal Classification number
hyw: Համընդհանուր տասնորդական դասակարգման նիշ

en: Universe of data
hyw: Տվյալների աշխարհ

en: Unparsed fingerprint
hyw: Չհետազոտված մատնադրոշմ

en: Unrepresentable domain
hyw: Չներկայացվող դոմեյն

en: Use and reproduction rights
hyw: Օգտագործման և վերարտադրման իրավունքները

en: Use reference term
hyw: Օգտագործիր տեղեկատու տերմինը

en: Use reference term--Succeeding level
hyw: Օգտագործիր տեղեկատու տերմինը--հաջորդող մակարդակ

en: Use restrictions
hyw: Օգտագործիր արգելանքները

en: Use restrictions [LOCAL, KOHA]
hyw: Օգտվողի արգելանքներ [ՏԵՂԱՅԻՆ, ԿՈՀԱ]

en: User-option data
hyw: Օգտվողի ընտրանքի տվյալ

en: VALID NUMBER TRACING [CLASSIFICATION FORMAT]
hyw: ՎԱՎԵՐԱԿԱՆ ՀԱՄԱՐԻ ՀԵՏԱԳԻԾ [ԴԱՍԱԿԱՐԳՄԱՆ ՁԵՎԱՉԱՓ]

en: VARIANT ACCESS TITLE [OBSOLETE]
hyw: ՎԵՐՆԱԳՐԻ ՀԱՍԱՆԵԼԻՈՒԹՅԱՆ ՏԱՐԲԵՐԱԿ [ՀՆԱՑԱԾ]

en: VARIANT CONFERENCE OR MEETING NAME (SE) [OBSOLETE]
hyw: ԿՈՆՖԵՐԱՆՍԻ ԿԱՄ ՀԱՆԴԻՊՄԱՆ ԱՆՎԱՆ ՏԱՐԲԵՐԱԿ (SE) [ՀՆԱՑԱԾ]

en: VARIANT CORPORATE NAME (SE)[OBSOLETE]
hyw: ՀԱՄԱՏԵՂ ԱՆՎԱՆ ՏԱՐԲԵՐԱԿ (SE)[ՀՆԱՑԱԾ]

en: VARIANT PERSONAL NAME (SE) [OBSOLETE]
hyw: ԱՆՁՆԱՆՎԱՆ ՏԱՐԲԵՐԱԿ (SE) [ՀՆԱՑԱԾ]

en: VARIANT UNIFORM TITLE HEADING (SE) [OBSOLETE]
hyw: ՀԱՄԸՆԴՀԱՆՈՒՐ ՎԵՐՆԱԽՈՐԱԳՐԻ ՏԱՐԲԵՐԱԿ (SE) [ՀՆԱՑԱԾ]

en: VARYING FORM OF TITLE
hyw: ՎԵՐՆԱԳՐԻ ՄԵԿ ԱՅԼ ՁԵՎ

en: VERSION INFORMATION
hyw: ՏԱՐԲԵՐԱԿԻ ՏԵՂԵԿԱՏՎՈՒԹՅՈՒՆ

en: VIDEO CHARACTERISTICS
hyw: ՏԵՍԱ ԲՆՈՒԹԱԳՐԻՉՆԵՐ

en: VPF topology level
hyw: VPF տոպոլոգիական մակարդակ

en: Validity end date
hyw: Վավերականության ժամկետի ավարտ

en: Variant access title
hyw: Վերնագրի հասանելիության տարբերակ

en: Variations
hyw: Տարբերակներ

en: Version
hyw: Տարբերակ

en: Version identification
hyw: Տարբերակի նույնականացում

en: Version of conversion program used
hyw: Օգտագործված ձևափոխման ծրագրի տարբերակ

en: Vertical count
hyw: Ուղղահայաց հաշվիչ

en: Vertical encoding method
hyw: Ուղղահայաց կոդավորման մեթոդ

en: Vertical positional accuracy explanation
hyw: Ուղղահայաց դիրքային ճշգրտության բացատրություն

en: Vertical positional accuracy report
hyw: Ուղղահայաց դիրքի ճշգրտության հաշվետվություն

en: Vertical positional accuracy value
hyw: Ուղղահայաց դիրքի ճշգրտության արժեք

en: Vertical resolution
hyw: Ուղղահայաց թողունակություն

en: Video format
hyw: Տեսաձևաչափ

en: Visual assistive features
hyw: Տեսողական օժանդակ հատկանիշներ

en: Voice/instrument
hyw: Ձայն/գործիք

en: Volume number/sequential designation
hyw: Հատորի համար/հաջորդական նշանակում

en: Volume or other numbering
hyw: Հատոր կամ այլ համարակալում

en: Volume/sequential designation
hyw: Հատոր/հաջորդական նշանակում

en: Volumes, LVOL (RLIN)
hyw: Հատորներ, LVOL (RLIN)

en: Volumes, VOL (RLIN)
hyw: Հատորներ, VOL (RLIN)

en: Volumes/dates to which analysis practice applies
hyw: Հատորներ/ամսաթվեր որոնց համար վերլուծման գործունեությունը կիրառելի է

en: Volumes/dates to which call number applies
hyw: Հատորներ/ամսաթվեր որոնց վերաբերվում է դասիչը

en: Volumes/dates to which classification practice applies
hyw: Հատորներ/ամսաթվեր որոնց վրա կիրառվում է դասակարգման պրակտիկան

en: Volumes/dates to which place and publisher/issuing body apply
hyw: Հատորներ/ամսաթվեր որոնց համար վայրը և հրատարակիչը/տրամադրող մարմինը կիրառելի են

en: Volumes/dates to which series numbering example applies
hyw: Հատորներ/ամսաթվեր որոնց համար մատենաշարի համարակալման օրինալները կիրառելի են

en: Volumes/dates to which tracing practice applies
hyw: Հատորներ/ամսաթվեր որոնց վրա կիրառվում է հետագծի պրակտիկան

en: WITH NOTE
hyw: ՆՇՈՒՄՈՎ

en: WLN AUTOMATIC HOLDINGS STATEMENT (OCLC)
hyw: WLN ԱՎՏՈՄԱՏ ՊԱՀՈՒՄՆԵՐԻ ՎԻՃԱԿ (OCLC)

en: Width
hyw: Լայնություն

en: With note
hyw: Նշումով

en: Withdrawn status
hyw: Դուրս գրվածի կարգավիճակ

en: Withdrawn status [LOCAL, KOHA]
hyw: Դուրս գրման վիճակ [ՏԵՂԱՅԻՆ, ԿՈՀԱ]

en: Work unit number
hyw: Աշխատանքի միավորի համար

en: Year degree granted
hyw: Կոչումի տրման տարի

en: Zone identifier
hyw: Զոնայի բնութագրիչ

en: control field
hyw: ստուգիչ դաշտ

en: fixed length control field
hyw: սևեռված երկարությամբ ստուգիչ դաշտ

en: n (RLIN) [OBSOLETE]
hyw: n (RLIN) [ՀՆԱՑԱԾ]
