Koha 22.11 - en to hyw translation catalogue (297 entries)

en: %s already in your cart
hyw: %s արդեն իսկ քո զամբյուղում է

en: %s deleted order(s) are using this record. Are you sure you want to delete this record?
hyw: %s ջնջված պատվերները օգտագործում են այս գրառումը։ Վստա՞հ ես որ ցանկանում ես ջնջել այս գրառումը։

en: %s deleted order(s) are using this record. You need order managing permissions to delete this record.
hyw: %s ջնջված պատվերները օգտագործում են այս գրառումը։ Քեզ հարկավոր են պատվերի կառավարման արտոնություններ այս գրառումը ջնջելու համար։

en: %s hold(s) on this record. You must delete all holds before deleting all items.
hyw: %s պահում(ներ) այս գրառման համար։ Դու պետք է ջնջես բոլոր պահումները մինչ բոլոր նյութերի ջնջումը։

en: %s holds(s) for this record. Are you sure you want to delete this record?
hyw: %s պահում(ներ) այս գրառման համար։ Վստա՞հ ես որ ցանկանում ես ջնջել այս գրառումը։

en: %s is neither permitted nor prohibited!
hyw: %s ոչ թույլատրված է և ոչ էլ արգելված։

en: %s is permitted!
hyw: %s թույլատրված է

en: %s is prohibited!
hyw: %s արգելված է

en: %s item(s) added to your cart
hyw: %s քո զամբյուղին ավելացված նյութ(եր)

en: %s item(s) are attached to this record. You must delete all items before deleting this record.
hyw: %s նյութ(եր)ը կցված են այս գրառմանը։ Այս գրառումը ջնջելուց առաջ պետք է ջնջես բոլոր նյութերը։

en: %s month
hyw: %s ամիս

en: %s months
hyw: %s ամիսներ

en: %s of %s renewals remaining
hyw: %s ընդ. %s մնացող թարմացումները

en: %s order(s) are using this record. You need order managing permissions to delete this record.
hyw: %s պատվերները օգտագործում են այս գրառումը։ Քեզ հարկավոր է Պատվերի կառավարման թույլտվություններ որպեսզի ջնջես այս գրառումը։

en: %s year
hyw: %s տարի

en: %s years
hyw: %s տարիներ

en: (filtered from _MAX_ total entries)
hyw: (զտված է _MAX_ ընդհանուր մուտքերից)

en: A control field cannot be used with a regular field.
hyw: Վերահսկիչ դաշտը չի կարող օգտագործվել կանոնավոր դաշտի հետ։

en: A default letter with the code '%s' already exists.
hyw: Լռակյաց տառ '%s' կոդով արդեն գոյություն ունի։

en: A letter with the code '%s' already exists for '%s'.
hyw: Լռակյաց տառ '%s' կոդով արդեն գոյություն ունի սրա համար '%s'։

en: AJAX error (%s alert)
hyw: AJAX սխալ (%s ահազանգ)

en: AJAX failed to approve tag: %s
hyw: AJAX-ը ձախողվեց ցուցիչը հաստատելուց: %s

en: AJAX failed to reject tag: %s
hyw: AJAX-ը ձախողվեց ցուցիչը մերժելուց: %s

en: Actions
hyw: Գործողություններ

en: Activate filters
hyw: Ակտիվացրու զտիչները

en: Add
hyw: Ավելացրու

en: Add an SMS cellular provider
hyw: Ավելացրու բջջային SMS մատակարարին

en: Add item
hyw: Ավելացրու նյութ

en: Add multiple items
hyw: Ավելացրու բազմակի նյութեր

en: Add to cart
hyw: Ավելացրու զամբյուղին

en: Age
hyw: Տարիք

en: All
hyw: Բոլորը

en: An error occurred on deleting this image
hyw: Այս պատկերը ջնջելիս հանդիպել է սխալ

en: Approve
hyw: Հաստատիր

en: Approved
hyw: Հաստատված

en: Apr
hyw: Ապր

en: April
hyw: Ապրիլ

en: Are you sure you want to cancel this hold?
hyw: Վստա՞հ ես որ ուզում ես չեղյալ անել այս պահումը։

en: Are you sure you want to check out this item?
hyw: Վստա՞հ ես որ ուզում ես սպասարկել այս նյութը։

en: Are you sure you want to close this subscription?
hyw: Վստա՞հ ես որ ուզում ես փակել այս բաժանորդագրությունը։

en: Are you sure you want to delete %s?
hyw: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել %s

en: Are you sure you want to delete %s? %s patron(s) are using it!
hyw: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել %s? %s ընթերցող(ներ) այն օգտագործում են։

en: Are you sure you want to delete the %s attached items?
hyw: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել %s կցված նյութերը։

en: Are you sure you want to delete the selected audio alerts?
hyw: Վստա՞հ ես որ ուզում ես հեռացնել ընտրված ձայնային ահազանգերը։

en: Are you sure you want to delete this cover image?
hyw: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել այս կազմի պատկերը։

en: Are you sure you want to delete this field?
hyw: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել այս դաշտը։

en: Are you sure you want to delete this record?
hyw: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել այս գրառումը։

en: Are you sure you want to delete this return claim?
hyw: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել այս վերադարձված հայցը։

en: Are you sure you want to delete this subscription?
hyw: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել այս բաժանորդագրությունը։

en: Are you sure you want to empty your cart?
hyw: Վստա՞հ ես որ ուզում ես դատարկել քո ամբյուղը։

en: Are you sure you want to remove the selected items?
hyw: Վստա՞հ ես որ ուզում ես հեռացնել ընտրված նյութերը։

en: Are you sure you want to renew this patron's registration?
hyw: Վստա՞հ ես որ ուզում ես թարմացնել այս ընթերցողի գրանցումը։

en: Are you sure you want to reopen this subscription?
hyw: Վստա՞հ ես որ ուզում ես վերաբացել այս բաժանորդագրությունը։

en: Are you sure you want to return this item?
hyw: Վստա՞հ ես որ ուզում ես վերադարձնել այս նյութը։

en: Are you sure you want to update this child to an Adult category? This cannot be undone.
hyw: Դու վստա՞հ ես որ ցանկանում ես այս երեխային թարմացնելու Մեծահասակի դասի։ Սա հնարավոր չէ հետ վերականգնել։

en: Are you sure you wish to delete this template action?
hyw: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել այս ձևանմուշի գործողությունը։

en: Are you sure you wish to delete this template?
hyw: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել այս ձևանմուշը։

en: At least two records must be selected for merging
hyw: Ձուլման համար հարկ է ընտրել առնվազն երկու գրառում

en: Aug
hyw: Օգս

en: August
hyw: Օգոստոս

en: Authority
hyw: Հեղինակավոր:

en: Automatic renewal failed, account expired
hyw: Ավտոմատ թարմացումը տապալվեց, հաշիվը ժամկետանց է

en: Automatic renewal failed, patron has unpaid fines
hyw: Ավտոմատ թարմացումը տապալվեց, օգտվողը ունի չվճարված տուգանքներ

en: Bibliographic record does not exist!
hyw: Մատենագիտական գրառումը գոյություն չունի։

en: Both subfield values should be filled or empty.
hyw: Ենթադաշտի երկու արժեքները պետք է լինեն լրացված կամ դատարկ։

en: Can no longer be auto-renewed - number of checkout days exceeded
hyw: Էլ չի կարող ավտոթարմացվող լինել - տացքի օրերի թիվը գերազանցված է

en: Cancel
hyw: Չեղյալ անել

en: Cancel hold
hyw: Չեղյալ անել պահումը

en: Cancelled
hyw: Չեղյալ արված

en: Cannot test prediction pattern for the following reason(s): %s
hyw: Չի կարող փորձարկել կանխագուշակվող ձևանմուշը հետևյալ պատճառներով: %s

en: Category code can only contain the following characters: letters, numbers, - and _.
hyw: Դասի կոդը կարող է միայն պարունակել հետևյալ նիշերը. տառեր, թվեր, - և _

en: Change messaging preferences to default for this category?
hyw: Փոխե՞լ հաղորդագրությունների առաքման նախապատվությունները լռակյացի այս դասի համար։

en: Check in
hyw: Հետ ընդունիր

en: Check out
hyw: Դուրս տրում

en: Check the box next to the alert you want to delete.
hyw: Ընտրիր ջնջման ենթակա զգուշացման հաջորդ վանդակը։

en: Checked in
hyw: Հետ է ընդունված

en: Checked out until:
hyw: Դուրս է տրված մինչև։

en: Checkouts
hyw: Դուրս տրումներ

en: Claim returned
hyw: Հայցը վերադարձված է

en: Clear
hyw: Մաքուր

en: Clear all
hyw: Մաքրիր բոլորը

en: Clear date to suspend indefinitely
hyw: Մաքրիր ամսաթիվը անորոշ ժամանակով կասեցնելու համար

en: Clear filter
hyw: Մաքրիր զտիչը

en: Click to collapse this section
hyw: Սեղմիր՝ այս բաժինը քանդելու համար

en: Click to expand this section
hyw: Սեղմիր այս սեկցիան ընդլայնելու համար

en: Columns
hyw: Սյունակներ

en: Columns settings
hyw: Սյունակի կարգաբերումներ

en: Confirm
hyw: Հաստատիր

en: Copied %d rows to clipboard
hyw: Պատճենել է %d տողեր փոխանակման բուֆեր

en: Copied one row to clipboard
hyw: Պատճենել է մեկ տող փոխանակման բուֆեր

en: Copy
hyw: Օրինակ

en: Copy to clipboard
hyw: Պատճենիր փոխանակման բուֆեր

en: Dates of birth should be entered in the format 'DD.MM.YYYY'
hyw: Ծննդյան ամսաթվերը հարկ է մուտք անել այս ձևաչափով 'ՕՕ.ԱԱ.ՏՏՏՏ'

en: Dates of birth should be entered in the format 'DD/MM/YYYY'
hyw: Ծննդյան ամսաթվերը հարկ է մուտք անել այս ձևաչափով 'ՕՕ/ԱԱ/ՏՏՏՏ'

en: Dates of birth should be entered in the format 'MM/DD/YYYY'
hyw: Ծննդյան ամսաթվերը հարկ է մուտք անել այս ձևաչափով 'ԱԱ/ՕՕ/ՏՏՏՏ'

en: Dates of birth should be entered in the format 'YYYY-MM-DD'
hyw: Ծննդյան ամսաթվերը հարկ է մուտք անել այս ձևաչափով 'ՏՏՏՏ-ԱԱ-ՕՕ'

en: Deactivate filters
hyw: Ապաակտիվացրու զտիչները

en: December
hyw: դեկտեմբեր

en: Delete
hyw: Ջնջել

en: Denied
hyw: Արգելված է

en: Directory is not writeable
hyw: Թղթապանակում գրելը անհնար է։

en: Double click to edit
hyw: Երկկտտացնել խմբագրելու համար

en: ERROR: Price is not a valid number, please check the price and try again!
hyw: ՍԽԱԼ գինը ճիշտ չէ, գնա հետ և նորից փորձիր

en: Edit
hyw: Խմբագրել

en: Edit action %s
hyw: Խմբագրի գործողությունը %s

en: Edit notes
hyw: Խմբագրել նշումները

en: Edit provider %s
hyw: Խմբագրել ուղեկցողին %s

en: Error code 0 not used
hyw: Սխալի 0 կոդը չի օգտագործված

en: Error importing the framework
hyw: Սխալ երբ ներմուծվում է շրջանակը

en: Error:
hyw: Սխալ

en: Error: presence of invalid data prevent saving. Please make the corrections and try again.
hyw: Սխալ. անվավեր տվյալների առկայությունը խափանում է հիշելը: Խնդրում ենք կատարել ճշգրտումներ և կրկին փորձել:

en: Error; your data might not have been saved
hyw: Սխալ, հնարավոր է որ քո տվյալները չեն հիշվել։

en: Every
hyw: Ամեն ոք

en: Expired
hyw: Ժամկետանց

en: Export
hyw: Արտահանիր

en: Export or print
hyw: Արտահանիր կամ տպիր

en: Failed
hyw: Ձախողվեց

en: Feb
hyw: Փետր

en: February
hyw: Փետրվար

en: File already exists
hyw: ֆայլը արդեն առկա է

en: File name:
hyw: Ֆայլի անուն։

en: First
hyw: Առաջին

en: First publication date is not defined
hyw: Առաջին հրատարակման ամսաթիվը սահմանված չէ

en: Frequency is not defined
hyw: Հաճախականությունը սահմանված չէ

en: Fri
hyw: Ուրբ

en: Friday
hyw: Ուրբաթ

en: Fund amount exceeds parent allocation
hyw: Ենթաբյուջեն գերազանցում է մայր գումարին

en: Fund amount exceeds period allocation
hyw: Ենթաբյուջեն գերազանցում է հատկացման ժամկետին

en: Hold is <strong>suspended</strong>
hyw: Պահումը <strong>կասեցված է</strong>

en: Holds
hyw: Պահումներ

en: If the field is a control field, the subfield should be empty
hyw: Եթե դաշտը ստուգիչ դաշտ է, ենթադաշտը պետք է լինի դատարկ

en: If you wish to claim late or missing issues you must link this subscription to a vendor. Click OK to ignore or Cancel to return and enter a vendor
hyw: Եթե ցանկանում ես խարանել ուշացած կամ կորած նյութերը դու պետք է կապես այս բաժանորդագրությունը մատակարարին։ Սեղմիր ԼԱՎ անտեսելու կամ Չեղյալ անել վերադառնալու համար և մուտք արա մատակարարին

en: Importing to framework: %s. Importing from file: %s.
hyw: Ներմուծվում է դեպի շրջանակ %s։ Ներմուծվում է ֆայլից։ %s

en: In your cart
hyw: քո զամբյուղում

en: Internal Server Error, please reload the page
hyw: Ներքին կայանի սխալ, վերաբեռնիր այս էջը

en: Item cannot be checked out. There are no available formats
hyw: Նյութը հնարավոր չէ սպասարկել։ Չկան հասանելի ձևաչափեր

en: Item hasn't been transferred yet from %s
hyw: Այս նյութը դեռևս չի տեղափոխվել գրադարանից։  %s

en: Item is <strong>in transit</strong> from %s since %s
hyw: Նյութը <strong>տեղափոխման մե է</strong> այստեղից %s սկսած %s

en: Item is <strong>waiting here</strong>
hyw: Նյութը <strong>սպասում է այստեղ</strong>

en: Item is <strong>waiting</strong>
hyw: Նյութը <strong>սպասում է</strong>

en: Items in your cart: %s
hyw: Նյութեր քո սայլակում։ %s

en: Jan
hyw: Հուն

en: January
hyw: Հունվար

en: Jul
hyw: Հուլ

en: July
hyw: Հուլիս

en: Jun
hyw: Հուն

en: June
hyw: Հունիս

en: Last
hyw: Վերջին

en: Loading
hyw: Բեռնավորում

en: Loading more results…
hyw: Ավելի արդյունքների բեռնավորում...

en: Loading...
hyw: Բեռնավորվում է...

en: Loading... you may continue scanning.
hyw: Բեռնավորում է... դուք կարող եք շարունակել սքանավորումը։

en: Log in to your OverDrive account
hyw: Մուտք գործիր քո OverDrive հաշիվը

en: March
hyw: Մարտ

en: May
hyw: Մայիս

en: Minimum password length: %s
hyw: Գաղտնաբառի նվազագույն երկարություն %s

en: Mon
hyw: Երկ

en: Monday
hyw: Երկուշաբթի

en: New budget-parent is beneath budget
hyw: Նոր բյուջե - ծնողը բյուջի ներքևում է

en: Next
hyw: Հաջորդ

en: Next available %s item
hyw: Հաջորդ մատչելի %s նյութը

en: Next issue publication date is not defined
hyw: Հաջորդ համարի հրատարակման ամսաթիվը սահմանված չէ

en: No
hyw: Ոչ

en: No cover image available
hyw: Չկան հասանելի կազմերի պատկերներ

en: No data available in table
hyw: Աղյուսակում չկան հասանելի տվյալներ

en: No entries to show
hyw: Չկան ցուցադրման համար մուտքեր

en: No item was added to your cart (already in your cart)!
hyw: Քո զամբյուղին նյութ չի ավելացվել (արդեն քո զամբյուղում է)

en: No item was selected
hyw: Նյութը ընտրված չէ

en: No itemtype
hyw: Չկա նյութի տեսակ

en: No matching records found
hyw: Համընկնող գրառումներ գտնված չեն

en: No renewal before %s
hyw: Մինչ այդ չկան թարմացումներ %s

en: No results found
hyw: Արդյունքներ չեն գտնվել

en: No subscription found on Mana Knowledge Base
hyw: Չի գտնվել բաժանորդագրություն Mana գիտելիքի շտեմարանում

en: Not allowed: overdue
hyw: Չի թույլատրված։ ժամկետանց

en: Not allowed: patron restricted
hyw: Չի թույլատրված. հաճախորդը արգելափակված է

en: Not renewable
hyw: Չթարմացվող

en: Note: _ALL_ value will override all other values
hyw: Նշում: _ALL_ արժեքը կվերագրի բոլոր մյուս արժեքները

en: Nothing to save
hyw: Ոչինչ չկա հիշելու

en: Nov
hyw: Նոյեմբ

en: November
hyw: Նոյեմբեր

en: Number of checkouts by item type
hyw: Տացքերի քանակը ըստ նյութի տեսակի

en: Number of items to add
hyw: Ավելացվող նյութերի քանակը

en: Oct
hyw: Հոկտ

en: October
hyw: Հոկտեմբեր

en: On hold
hyw: Պահված է

en: On-site checkout
hyw: Տեղային դուրս տրում

en: OverDrive account page
hyw: OverDrive հաշվի էջ

en: Patron note
hyw: Հաճախորդի նշում

en: Place hold
hyw: Դնել պահում

en: Please choose an enrollment period in months OR by date.
hyw: Ընտրիր ներգրավման ժամկետը ըստ ամիսների կամ ըստ ամսաթվի։

en: Please choose at least one external target
hyw: Ընտրիր առնվազն մեկ արտաքին թիրախ

en: Please click on 'Test prediction pattern' before saving subscription.
hyw: Մինչ բաժանորդագրության հիշելը սեղմիր 'թեստի կանխագուշակման ձևանմուշ'։

en: Please confirm whether this is a duplicate patron
hyw: Խնդրվում է հաստատել արդյոք սա կրկնվող հաճախորդ է

en: Please enter a name for this pattern
hyw: Մուտք արա անունը այս ձևանմուշի համար

en: Please enter a valid date (should match %s).
hyw: Խնդրվում է մուտք անել թույլատրված ամսաթիվ (պետք է համընկի %s)։

en: Please feel free to share your pattern with all others librarians once you are done
hyw: Խնդրում ենք զգալ ազատ ձեր կաղապարով կիսվելու բոլոր մյուս գրադարանավարների հետ, երբ դուք արել եք

en: Please fill at least one template.
hyw: Լրացրեք առնվազն մեկ ձևանմուշ։

en: Please note that this external search could replace the current record.
hyw: Նկատի առ որ այս արտաքին փնտրումը կարող է փոխարինել ընթացիկ գրառմանը։

en: Please select a CSV (.csv) or ODS (.ods) spreadsheet file.
hyw: Ընտրեք CSV (.csv) կամ ODS (.ods) աղյուսակի նիշքը։

en: Please select or enter a sound.
hyw: Խնդրվում է ընտրել կամ մուտք անել ձայն։

en: Please specify title and content for %s
hyw: Խնդրվում է մատնանշել վերնագիրը և բովանդակությունը սրա համար %s

en: Press <i>ctrl</i> or <i>⌘</i> + <i>C</i> to copy the table data<br>to your system clipboard.<br><br>To cancel, click this message or press escape.
hyw: Սեղմիր  <i>ctrl</i> or <i>⌘</i> + <i>C</i> աղյուսակի տվյալները<br> պատճենելու համար օպերատիվ հիշողություն։<br><br>Չեղարկելու համար, կտտացրու այս հաղորդագրության վրա կամ սեղմիր escape։

en: Previous
hyw: Նախորդ

en: Previous checkouts
hyw: Նախորդ դուրս տրումներ

en: Print
hyw: Տպել

en: Processing...
hyw: Կատարվում է...

en: Reject
hyw: Մերժել

en: Rejected
hyw: Մերժված է

en: Renew failed:
hyw: Թարմացումը տապալվեց։

en: Renewal denied by syspref
hyw: Թարմացումը արգելափակված է syspref-ի կողմից

en: Renewed, due:
hyw: Թարմացված, ենթակա է վերադարձի։

en: Resolve
hyw: Լուծել

en: Results
hyw: Արդյունքներ

en: Results from Mana Knowledge Base
hyw: Արդյունքներ Mana գիտելիքի շտեմարանից

en: Resume
hyw: Վերսկսել

en: Root directory for uploads not defined
hyw: Թարմացումների համար արմատ թղթապանակը չի սահմանված

en: Sat
hyw: Շբթ

en: Saturday
hyw: Շաբաթ

en: Saved preference %s
hyw: Հիշված նախապատվություն %s

en: Saving...
hyw: Հիշում է...

en: Scheduled for automatic renewal
hyw: Պլանավորված է ավտոմատ թարմացման համար

en: Search:
hyw: Փնտրում։

en: Searching for subscription in Mana Knowledge Base
hyw: Փնտրում է բաժանորդագության համար Mana գիտելիքի շտեմարանում

en: Searching…
hyw: Որոնում…

en: Select all
hyw: Ընտրել բոլորը

en: Select all pending
hyw: Ընտրել բոլոր սպասողները

en: Sep
hyw: Սեպտ

en: September
hyw: Սեպտեմբեր

en: Show Mana results
hyw: Ցույց տուր Mana արդյունքները

en: Show _MENU_ entries
hyw: Ցույց տուր _MENU_ մուտքերը

en: Some budgets are not defined in item records
hyw: Որոշ դրամագլուխներ չեն սահմանված նյութի գրառումներում

en: Something went wrong. Unable to create a new numbering pattern.
hyw: Ինչ որ բան սխալ է։ Չի կարող ստեղծել համարակալման նոր ձևանմուշ։

en: Subscription found on Mana Knowledge Base:
hyw: Բաժանորդագրությունը գտնվել է Mana Knowledge Base -ում։

en: Sun
hyw: Արև

en: Sunday
hyw: Կիրակի

en: Suspend
hyw: Կասեցնել

en: Suspend hold on
hyw: Կասեցրու պահումը

en: Suspend until:
hyw: Կասեցրու մինչև։

en: Temporary directory for uploads not defined
hyw: Ներբեռնումների համար ժամանակավոր ուղեցույցը սահմանված չէ

en: Testing...
hyw: Թեստավորում...

en: The conditional comparison operator should be filled.
hyw: Համադրման պայմանական օպերատորը պետք է լրացվի։

en: The conditional field should be filled.
hyw: Պայմանական դաշտը պետք է լրացվի։

en: The conditional regular expression should be filled.
hyw: Պայմանական կանոնավոր արտահայտությունը պետք է լրացվի:

en: The conditional value should be filled.
hyw: Պայմանական արժեքը պետք է լրացվի:

en: The destination should be filled.
hyw: Նպատակակետը պետք է լրացվի։

en: The following values are not formatted correctly:
hyw: Հետևյալ արժեքները ճիշտ չեն ձևավորված։

en: The item has been removed from your cart
hyw: Նյութը հեռացվել է քո սայլակից

en: The page entered is not a number.
hyw: Մուտք արած էջը թիվ չէ։

en: The page should be a number between 1 and %s.
hyw: Էջը պետք է լինի թիվ 1 և %s միջև։

en: The source field should be filled.
hyw: Սկզբնաղբյուր դաշտը պետք է լինի լրացված։

en: The source subfield should be filled for update.
hyw: Թարմացման համար սկզբնաղբյուր դաշտը պետք է լինի լրացված։

en: The vendor does not exist
hyw: Մատակարարը գոյություն չունի

en: There is no record selected
hyw: Չկան ընտրված գրառւմներ

en: This item has been added to your cart
hyw: Այս նյութը ավելացվել է քո զամբյուղին

en: This item is already in your cart
hyw: Այս նյութը արդեն քո զամբյուղում է

en: This pattern name already exists. Do you want to modify it?
hyw: Այս ձևանմուշի անունը արդեն կա։ Ցանկանու՞մ ես այն ձևափոխել։

en: Thu
hyw: Հնգ

en: Thursday
hyw: Հինգշաբթի

en: Today's checkouts
hyw: Այսօրվա դուրս տրումները

en: Tue
hyw: Երք

en: Tuesday
hyw: Երեքշաբթի

en: Unable to check in
hyw: Չի կարողանում հետ ընդունել

en: Unable to claim as returned
hyw: Չի կարող նշել որպես վերադարձված

en: Unable to resume, hold not found
hyw: Չի կարող շարունակել, պահումը գտնված չէ

en: Update
hyw: Թարմացում

en: Update action
hyw: Թարմացրու գործողությունը

en: Update item
hyw: Թարմացրու նյութը

en: Upload status:
hyw: Բեռնավորիր վիճակը։

en: Warning! Present pattern has planned irregularities. Click on 'Test prediction pattern' to check if it's still valid
hyw: Զգուշացում։ Ներկա ձևանմուշը նախատեսել է անկանոնություններ։ Սեղմիր ՛Փորձարկիր կանխատեսվող ձևանմուշը՛ ստուգելու արդյոք այն դեռ վավերական է

en: Warning: This record is used in %s order(s). Deleting it could cause serious issues on acquisition module. Are you sure you want to delete this record?
hyw: Զգուշացում։ Այս գրառումը օգտագործվում է %s պատվեր(ներ)ում։ Դրա ջնջումը համալրման մոդուլում կհանգեցնի լուրջ խնդիրների։ Վստա՞հ ես որ ցանկանում ես ջնջել այս գրառումը։

en: Warning: This will modify the pattern for all subscriptions that are using it.
hyw: Զգուշացում։ Այն կձևափոխի այն օգտագործող բոլոր բաժանորդագրությունների ձևանմուշները։

en: Wed
hyw: Չրք

en: Wednesday
hyw: Չորեքշաբթի

en: Yes
hyw: Այո

en: You can only select %s item(s)
hyw: Դու միայն կարող ես ընտրել %s նյութ(եր)

en: You can't receive any more items
hyw: Դու էլ չես կարող ստանալ ավելի նյութեր

en: You have made changes to system preferences.
hyw: Դու կատարել ես ձևափոխումներ համակարգային նախապատվություններում։

en: You have modified the advanced prediction pattern. Please save your work or cancel modifications.
hyw: Դու ձևափոխել ես խորացված կանխագուշակման ձևաչափը։ Հիշիր քո աշխատանքը կամ չեղյալ արա ձևափոխումները։

en: You must choose a first publication date
hyw: Դու պետք է ընտրես առաջին հրատարակության տարին

en: You must choose a subscription length or an end date.
hyw: Դու պետք է ընտրես բաժանորդագրության երկարությունը կամ ավարտի ամսաթիվը։

en: You must choose or create a bibliographic record
hyw: Դու պետք է ընտրես կամ ստեղծես մատենագիտական գրառում

en: You must select at least one record
hyw: Դուք պետք է ընտրեք առնվազն մեկ գրառում

en: You must select checkout(s) to export
hyw: Արտահանման համար պետք է ընտրես դուրս տրում

en: You need to log in again, your session has timed out
hyw: Քեզ պետք է նորից մուտք լինել, քո կապի ժամանակը լրացել է

en: Your cart is currently empty
hyw: Քո զամբյուղը այս պահին դատարկ է

en: already exists in database
hyw: շտեմարանում արդեն գոյություն ունի

en: already in your cart
hyw: արդեն իսկ քո զամբյուղում

en: at %s
hyw: այստեղ %s

en: by _AUTHOR_
hyw: _AUTHOR_ կողմից

en: is duplicated
hyw: պատճենված է

en: modified
hyw: ձևափոխված

en: not checked out
hyw: դուրս տրված չէ

en: on hold
hyw: պահման մեջ է

en: quantity values are not filled in or are not numbers
hyw: քանակային արժեքները չեն լրացված կամ թվեր չեն

en: reason unknown
hyw: պատճառը անհայտ է

en: too many renewals
hyw: չափից շատ թարմացումներ

en: until %s
hyw: մինչ %s
