Koha 22.11 - en to hyw translation catalogue (1660 entries)

note: %1$s:  END %2$s:  ELSE %3$s:  IF ( HOLD.is_in_transit ) %4$s:  SET transfer = HOLD.item.get_transfer
en: %s %s %s %s Item in transit from
hyw: %s %s %s %s Նյութը փոխանցման մեջ է այստեղից

note: %1$s:  END %2$s:  IF ( subscription_LOO.letter ) %3$s:  IF ( loggedinusername ) %4$s:  IF ( subscription_LOO.hasalert )
en: %s %s %s %s You have subscribed to email notification on new issues
hyw: %s %s %s %s Դու բաժանորդագրվել ես նոր նյութերի մասին էլ փոստով ծանուցումներին

note: %1$s: # First line will be summary, second line will be description. Avoid indenting. Var newline added to avoid translating problems. - %2$s: - newline="\n" | html - %3$s: - IF overdue == 1 - %4$s:  title | html %5$s: - newline | html - %6$s:  title | html %7$s:  barcode | html %8$s: - ELSE - %9$s:
en: %s %s %s %s is overdue %sYour copy of %s (barcode %s) is overdue %s %s is due %sYour copy of %s (barcode %s) is due back at the library today %s
hyw: %s %s %s %s ժամկետանց է %sՔո այս պատճենը %s (barcode %s) ժամկետանց է %s %s ենթակա է վերադարձի %sՔո այս պատճենը %s (barcode %s) ենթակա է վերադարձի այսօր %s

note: For the first occurrence, %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s %s %s Koha online %s
hyw: %s %s %s Կոհա առցանց %s

note: %1$s:  IF ( biblio.title ) %2$s:  biblio.title | html %3$s:  ELSE %4$s:  END %5$s:  FOREACH subtitle IN biblio.subtitle.split(' \| ') %6$s:  IF Koha.Preference('marcflavour')=='UNIMARC' %7$s:  END %8$s:  subtitle | html %9$s:  END %10$s:  part_numbers = biblio.part_number.split(' \\| ') %11$s:  part
en: %s %s %s No title %s %s%s,%s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s
hyw: %s %s %s Վերնագիր չկա %s %s%s,%s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s

note: %1$s:  END %2$s:  END # / FOREACH ERROR %3$s:  IF ( WINDOW_CLOSE ) %4$s:  END
en: %s %s %s Note: this window will close automatically in 5 seconds. %s
hyw: %s %s %s Նշում: այս պատուհանը 5 վայրկյանի ընթացքում ավտոմատ կփակվի %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  MY_TAG.term | html %3$s:  END
en: %s %s (not approved) %s
hyw: %s %s (հաստատված չէ) %s

note: %1$s:  END %2$s:  IF ( koha_spsuggest )
en: %s %s Did you mean:
hyw: %s %s Նկատի ունես:

note: For the first occurrence, %1$s:  END %2$s:  IF debarred_date && debarred_date != '9999-12-31'
en: %s %s End date:
hyw: %s %s Ավարտի ամսաթիվ:

note: %1$s:  END %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s %s No results found. %s
hyw: %s %s Արդյունքներ գտնված չեն։ %s

note: %1$s:  IF Branches.all.size == 1 %2$s:  IF branchcode %3$s:  Branches.GetName( branchcode ) | html %4$s:  ELSE %5$s:  END %6$s:  ELSE %7$s:  IF branchcode %8$s:  Branches.GetName( branchcode ) | html %9$s:  ELSE %10$s:  END %11$s:  END
en: %s %s RSS feed for %s library news %s RSS feed for library news %s %s %s RSS feed for %s and system-wide library news %s RSS feed for system-wide library news %s %s
hyw: %s %s RSS սնում %s գրադարանային նորություններ %s RSS սնում գրադարանային նորությունների համար %s %s %s RSS սնում %s և համագրադարանային նորություններ %s RSS սնում համագրադարանային նորությունների համար %s %s

note: %1$s: - SWITCH index - %2$s: - CASE 'su-na' - %3$s: - CASE 'su-br' - %4$s: - CASE 'su-rl' - %5$s: - END -
en: %s %s Search also for narrower subjects %s Search also for broader subjects %s Search also for related subjects %s
hyw: %s %s Փնտրիր նաև նեղ խորգրերի համար %s Փնտրիր նաև լսյն խորգրերի համար %s Փնտրիր նաև հարակից խորագրերի համար %s

note: %1$s:  END %2$s:  ELSE %3$s:  END %4$s:  END
en: %s %s You must log in if you want to subscribe to email notification on new issues %s %s
hyw: %s %s Դու պետք է մուտք գործես եթե ցանկանում ես բաժանորդագրվել նոր նյութերի մասին էլ փոստով ծանուցումներին %s %s

note: %1$s:  i.title | html %2$s:  IF i.author %3$s:  i.author | html %4$s:  END
en: %s %s by %s %s
hyw: %s %s  %s %s

note: %1$s:  r.firstname | html %2$s:  r.surname | html
en: %s %s currently owes fines and charges amounting to:
hyw: %s %s այս պահին դու ունես տուգանքներ և ծախսեր որոնք կազմում են.

note: %1$s:  firstname | $raw %2$s:  surname | $raw
en: %s %s sent you a cart from our online catalog.
hyw: %s %s քեզ ուղարկվել է սայլակ մեր առցանց քարտարանից։

note: %1$s:  firstname | $raw %2$s:  surname | $raw %3$s:  shelfname | $raw
en: %s %s sent you from our online catalog, the list called : %s.
hyw: %s %s քեզ ուղարկվել է մեր առցանց քարտարանից, ցուցակը կոչվում է : %s.

note: %1$s:  r.patron.firstname | html %2$s:  r.patron.surname | html
en: %s %s's fines and charges
hyw: %s %s's տուգանքները և ծախսերը

note: %1$s:  IF s.is_private %2$s:  IF s.is_shared %3$s:  ELSE %4$s:  END %5$s:  ELSE %6$s:  END
en: %s %sShared%sPrivate%s %s Public %s
hyw: %s %sՀամատեղ%sՄասնավոր%s %s Հանրային %s

note: %1$s:  added_count | html %2$s:  IF ( added_count == 1 ) %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s %stag%stags%s successfully added.
hyw: %s %sցուցիչ%sցուցիչներs%s հաջողությամբ ավելացվել են.

note: %1$s:  deleted_count | html %2$s:  IF ( deleted_count == 1 ) %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s %stag%stags%s successfully deleted.
hyw: %s %sցուցիչ%sցուցիչներ%s հաջողությամբ ջնջված.

note: %1$s:  IF loop.index == 0 %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; %s and %s
hyw: %s &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; %s և %s

note: %1$s:  bibliotitle | html %2$s:  biblio.biblionumber | html
en: %s (Record no. %s)
hyw: %s (Գրառման հմ. %s)

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s 0 records %s
hyw: %s 0 գրառում %s

note: %1$s:  IF ( OVERDUE.debarred ) %2$s:  ELSIF ( OVERDUE.status ) %3$s:  IF ( canrenew )
en: %s Account frozen %s %s
hyw: %s Հաշիվը սառեցված է %s %s

note: %1$s:  ELSIF (errMultipleAccountsForEmail)
en: %s Account identification with this email address only is ambiguous.
hyw: %s Հաշվի նույնականացումը միայն այս էլ. փոստի հասցեով երկիմաստ է։

note: %1$s:  IF review.your_comment %2$s:  review.datereviewed | $KohaDates %3$s:  ELSE %4$s:  IF ( review.borrowernumber && ShowReviewer != "none" ) %5$s:  review.datereviewed | $KohaDates %6$s:  SWITCH ShowReviewer %7$s:  CASE 'full' %8$s:  review.borrtitle | html %9$s:  review.firstname | html %10$s:  
en: %s Added %s by you %s %s Added %s by %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s
hyw: %s Ավելացված է %s քո կողմից %s %s Ավելացված է %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s

note: %1$s:  IF (sendmailError)
en: %s An error has occurred while sending you the password recovery link.
hyw: %s Առաջացել է սխալ երբ փորձ է արվել քեզ ուղակել գաղտնաբառի վերականգնման հղումը։

note: %1$s:  IF message.code == "unable_to_generate_pdf" %2$s:  END
en: %s An error occurs when generating the pdf file. Please contact the staff to resolve this problem. %s
hyw: %s pdf ֆայլի գեներացման ժամանակ առաջացել է սխալ։ Դիմիր աշխատակազմին։ %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s Contact your library to be disenrolled from this club. %s
hyw: %s Կապվիր քո գրադարանի հետ, այս ակումբից դուրս գալու համար։ %s

note: %1$s:  IF (errcode==1) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Could not create new list. Please check if the name is unique. %s Sorry, you cannot add items to this list. %s
hyw: %s Չի կարող ստեղծել նոր ցուցակ։ Ստուգիր, արդյոք անունը եզակի է։ %s Չես կարող նյութեր ավելացնել այս ցուցակիւն։ %s

note: %1$s:  IF ( context == "list" ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Delete %s Delete list %s
hyw: %s Ջնջել %s Ջնջել ցուցակը %s

note: %1$s:  IF hold.found == 'F' %2$s:  ELSIF hold.cancellationdate %3$s:  ELSIF hold.found == 'W' %4$s:  ELSIF hold.found == 'T' %5$s:  ELSE %6$s:  END
en: %s Fulfilled %s Cancelled %s Waiting %s In transit %s Pending %s
hyw: %s Կատարված %s Չեղարկված %s Սպասող %s Տեղափոխման մեջ %s Չորոշված %s

note: %1$s:  END %2$s:  HOLDS.count | html
en: %s Holds (%s)
hyw: %s Պահումներ (%s)

note: %1$s:  SEARCH_RESULT.num_critics | html
en: %s Internet user critics
hyw: %s համացանցի օգտվողի քննադատություն

note: %1$s:  IF not(Koha.Preference("AllowCheckoutNotes")) %2$s:  ELSE
en: %s Issue notes have not been enabled. Please contact the library. %s
hyw: %s Համարի նշումները չեն թույլատրվել։ Կապվիր գրադարանի հետ։ %s

note: %1$s:  issues_count | html
en: %s Item(s) checked out
hyw: %s Նյութ(եր) դուրս տրված

note: %1$s:  IF ( singleBranchMode ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Library %s Libraries %s
hyw: %s Գրադարան %s Գրադարաններ %s

note: %1$s:  IF ( searchdesc ) %2$s:  LibraryName | html
en: %s No results found for that in %s catalog.
hyw: %s Արդյունքներ գտնված չեն %s քարտարանում

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END # / IF results
en: %s No results, try to change filters. %s
hyw: %s Չկան արդյունքներ, փորձիր փոխել զտիչները։ %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END %3$s:  FOREACH subtitle IN biblio.subtitle.split(' \| ') %4$s:  IF Koha.Preference('marcflavour')=='UNIMARC' %5$s:  END
en: %s No title %s %s%s,%s
hyw: %s Վերնագիր չկա %s %s%s,%s

note: %1$s:  ELSIF ( OVERDUE.norenew_overdue )
en: %s Not allowed
hyw: %s Չի թույլատրված

note: %1$s:  ELSIF ( OVERDUE.onreserve ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s On hold %s No renewals left %s
hyw: %s Պահման մեջ %s Թարմացումներ չեն մնացել %s

note: %1$s:  IF ( passwords_mismatch ) %2$s:  END %3$s:  IF password_too_short %4$s:  minPasswordLength | html %5$s:  END %6$s:  IF password_too_weak %7$s:  END %8$s:  IF password_has_whitespaces %9$s:  END %10$s:  IF ( WrongPass ) %11$s:  END
en: %s Passwords do not match. Please re-type your new password. %s %s Password must be at least %s characters long. %s %s Password must contain at least one digit, one lowercase and one uppercase. %s %s Password must not contain leading or trailing whitespaces. %s %s Your current password was entered incorrectly. If this problem persists, please ask a librarian to reset your password for you. %s
hyw: %s Գաղտնաբառերը չեն համընկնում։ Նորից մուտք արա նոր գաղտնաբառը։ %s %s Գաղտնաբառը առնվազն պետք է լինի %s նիշ երկարությամբ։ %s %s Գաղտնաբառը պետք է պարունակի առնվազն մեկ նիշ, մեկ փոքրատառ և մեկ գլխատառ։ %s %s Գաղտնաբառը պետք է չպարունակի սկզբից և վերջից բացատներ։ %s %s Քո ընթացիկ գաղտնաբառը սխալ է մուտք արված։ Եթե խնդիրը առկա է, տեղեկացրու գրադարանավարին նոր գաղտնաբառ տրամադրելու համար։ %s

note: %1$s:  SEARCH_RESULT.num_critics_pro | html
en: %s Professional critics
hyw: %s Մասնագիտական քննադատություն

note: %1$s:  IF Koha.Preference( 'OPACViewOthersSuggestions' ) == 1 %2$s:  ELSE %3$s:  IF ( loggedinusername ) %4$s:  ELSE %5$s:  END %6$s:  END
en: %s Purchase suggestions %s %s Your purchase suggestions %s Purchase suggestions %s %s
hyw: %s Գնման առաջարկներ %s %s Քո գնման առաջարկները %s Գնման առաջարկներ %s %s

note: %1$s:  SEARCH_RESULT.num_quotations | html
en: %s Quotations
hyw: %s Մեջբերումներ

note: %1$s:  ELSIF ( ISSUE.item_denied_renewal ) %2$s:  END
en: %s Renewal not allowed %s
hyw: %s Թարմացումը չի թույլատրված %s

note: For the first occurrence, %1$s:  IF debarred_comment.search('OVERDUES_PROCESS') %2$s:  debarred_comment.remove('OVERDUES_PROCESS ') | html_line_break %3$s:  ELSE %4$s:  debarred_comment | html_line_break %5$s:  END
en: %s Restriction added by overdues process %s %s %s %s
hyw: %s Սահմանափակումը ավելացված է ժամկետանցներից %s %s %s %s

note: %1$s:  LibraryName | html %2$s:  IF ( query_desc ) %3$s:  query_desc | html %4$s:  END %5$s:  IF ( limit_desc ) %6$s:  limit_desc | html %7$s:  END
en: %s Search %sfor '%s'%s%s&nbsp;with limit(s):&nbsp;'%s'%s
hyw: %s Փնտրիր %sհամար '%s'%s%s&nbsp;սահմանափակումներով:&nbsp;'%s'%s

note: LINK
en: %s Search RSS feed
hyw: %s Որոնիր RSS սնունդ

note: %1$s:  LibraryName | html
en: %s Self check-in
hyw: %s Ինքնասպասարկմամբ ընդունում

note: %1$s:  LibraryName | html
en: %s Self checkout system
hyw: %s Ինքնասպասարկող համակարգ

note: %1$s:  ELSIF (errLinkNotValid)
en: %s The link you clicked is either invalid, or expired.
hyw: %s Հղումը որը սեղմել ես կամ ժամկետանց է կամ սխալ։

note: %1$s:  ELSIF (errPassNotMatch) %2$s:  ELSIF password_too_short
en: %s The passwords do not match. %s
hyw: %s Գաղտնաբառերը չեն համընկնում։ %s

note: %1$s:  IF error %2$s:  ELSE %3$s:  FOREACH role IN content
en: %s This ppn is not found on the idref service. %s %s
hyw: %s Այս ppn չի գտնված idref ծառայությունում։ %s %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s This record has no items. %s
hyw: %s Այս գրառումը չունի նյութեր։ %s

note: %1$s:  SEARCH_RESULT.num_videos | html
en: %s Video extracts
hyw: %s Տեսա դուրս բերումներ

note: %1$s:  IF ( itemLoo.waitingdate ) %2$s:  ELSE %3$s:  END %4$s:  IF ( itemLoo.waitingdate ) %5$s:  ELSE %6$s:  END %7$s:  itemLoo.ExpectedAtLibrary | html %8$s:  IF ( itemLoo.waitingdate ) %9$s:  itemLoo.waitingdate | $KohaDates %10$s:  ELSE %11$s:  IF ( itemLoo.reservedate ) %12$s:  itemLoo.reserved
en: %s Waiting %s On hold %s for patron %s at %s expected at %s %s since %s %s %s %s %s %s %s.
hyw: %s Սպասում %s Պահված %s ընթերցողի համար %s at %s սպասվում է %s %s սկսած %s %s %s %s %s %s %s.

note: %1$s:  IF ( OVERDUE.charges ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Yes %s No %s
hyw: %s Այո %s Ոչ %s

note: %1$s:  IF ( ISSUE.charges ) %2$s:  ELSIF ( ISSUE.rentalfines ) %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s Yes (Item overdue or lost) %s Yes (Rental fees) %s No %s
hyw: %s Այո (նյութը ժամկետանց է կամ կորած) %s Այո (Վարձավճարներ) %s Ոչ %s

note: %1$s:  IF bibitemloo.forced_hold_level == 'item' %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s You already have at least one item level hold on this title. All further holds must be item level. %s You already have at least one record level hold on this title. All further holds must be record level. %s
hyw: %s Դուք արդեն ունեք նյութի մակարդակի առնվազն մեկ պահում այս վերնագրի համար։ Հետագա բոլոր պահումները պետք է լինեն նյութի մակարդակի: %s Դուք արդեն ունեք գրառման մակարդակի առնվազն մեկ պահում այս վերնագրի համար։ Հետագա բոլոր պահումները պետք է լինեն գրառման մակարդակի: %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s You did not specify any search criteria. %s
hyw: %s Չես մասնավորեցրել որոնման որևէ չափանիշ %s

note: %1$s:  IF READING_RECORD.size == 0 %2$s:  ELSE
en: %s You have never borrowed anything from this library. %s
hyw: %s Այս գրադարանից դու երբեք նյութ չես վերցրել։ %s

note: %1$s:  IF Koha.Preference('HoldFeeMode') == 'any_time_is_collected' %2$s:  RESERVE_CHARGE | $Price %3$s:  ELSE %4$s:  RESERVE_CHARGE | $Price %5$s:  END
en: %s You will be charged a hold fee of %s when you collect this item %s You will be charged a hold fee of %s for placing this hold %s
hyw: %s Քեզնից կգանձվի պահման վճար %s երբ կվերցնես այս նյութը %s Քեզնից կգանձեն պահման գումար %s այս պահումը տեղադրելու համար%s

note: %1$s:  IF ( review.author )
en: %s by
hyw: %s կողմից

note: %1$s:  IF ( MY_TAG.author ) %2$s:  MY_TAG.author | html %3$s:  END %4$s:  END # /IF MY_TAG.XSLTBloc %5$s:  INCLUDE 'title-actions-menu.inc' items=MY_TAG
en: %s by %s %s %s %s
hyw: %s %s %s %s %s

note: %1$s:  Branches.GetLoggedInBranchname | html
en: %s holdings
hyw: %s պահումներ

note: For the first occurrence, %1$s:  acquisition_details.total_quantity | html
en: %s items are on order.
hyw: %s նյութերը պահման մեջ են։

note: %1$s:  hits_to_paginate | html %2$s:  total | html
en: %s of %s results loaded, refine your search to view other records
hyw: %s ընդամենը %s արդյունքից բեռնված է, այլ գրառումները դիտելու համար վերաձևակերպիր քո փնտրումը

note: %1$s:  ISSUE.itemtype_object.rentalcharge_daily | $Price
en: %s per day
hyw: %s օրական

note: %1$s:  ISSUE.itemtype_object.rentalcharge_hourly | $Price
en: %s per hour
hyw: %s ժամում

note: %1$s:  IF contents.count %2$s:  contents.count | html %3$s:  IF contents.count == 1 %4$s:  ELSE %5$s:  END %6$s:  ELSE %7$s:  END
en: %s%s %sitem%sitems%s%sEmpty%s
hyw: %s%s %sնյութ%sնյութեր%s%sԴատարկ%s

note: For the first occurrence, %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s%s%sKoha online%s catalog
hyw: %s%s%sԿոհա առցանց%s քարտարան

note: LINK
en: %s%s%sKoha online%s catalog recent comments
hyw: %s%s%sԿոհա առցանց%s քարտարանի վերջին մեկնաբանությունները

note: %1$s:  IF ( dateformat == "us" ) %2$s:  ELSIF ( dateformat == "metric" ) %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s(MM/DD/YYYY)%s(DD/MM/YYYY)%s(YYYY-MM-DD)%s
hyw: %s(ԱԱ/ՕՕ/ՏՏՏՏ)%s(ՕՕ/ԱԱ/ՏՏՏՏ)%s(ՏՏՏՏ-ԱԱ-ՕՕ)%s

note: %1$s:  IF ( bibitemloo.author ) %2$s:  bibitemloo.author | html %3$s:  END
en: %s, by %s%s
hyw: %s, կողմից %s%s

note: %1$s: - IF ( starting_homebranch ) %2$s:  starting_homebranch | html %3$s:  END - %4$s: - IF ( starting_homebranch && starting_location ) %5$s:  END %6$s: - IF ( starting_location ) %7$s: - starting_location | html - %8$s:  END - %9$s: - IF ( starting_homebranch && starting_ccode ) %10$s:  END %11$s
en: %sBrowsing %s shelves%s %s, %s %sShelving location: %s%s %s, %s %sCollection: %s%s
hyw: %sԹերթել %s դարակներ%s %s, %s %sԴարակային տեղադրում: %s%s %s, %s %s Հավաքածու: %s%s

note: %1$s:  IF ( serial.status1 ) %2$s:  END %3$s:  IF ( serial.status2 ) %4$s:  END %5$s:  IF ( serial.status3 ) %6$s:  END %7$s:  IF ( serial.status4 ) %8$s:  END %9$s:  IF ( serial.status41 ) %10$s:  END %11$s:  IF ( serial.status42 ) %12$s:  END %13$s:  IF ( serial.status43 ) %14$s:  END %15$s:  IF (
en: %sExpected%s %sArrived%s %sLate%s %sMissing%s %sMissing (never received)%s %sMissing (sold out)%s %sMissing (damaged)%s %sMissing (lost)%s %sNot available%s %sDelete%s %sClaimed%s %sStopped%s
hyw: %sՍպասվող%s %sԺամանած%s %sՈւշացած%s %sԲացակա%s %sԲացակա (երբեք չստացված)%s %sԲացակա (վաճառված)%s %sԲացակա (վնասված)%s %sԲացակա (կորած)%s %sՀասանելի չէ%s %sՋնջել%s %sԽարանված%s %sԿանգնեցված%s

note: %1$s:  IF ( advsearchloo.advanced_search_type == 'itemtypes' ) %2$s:  ELSIF ( advsearchloo.advanced_search_type == 'ccode' ) %3$s:  ELSIF ( advsearchloo.advanced_search_type == 'loc' ) %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: %sItem type %sCollection %sShelving location %sSomething else %s
hyw: %sնյութի տեսակ %sՀավաքածու %sԴարակի տեղ %sԻնչ որ այլ բան %s

note: %1$s:  IF ( singleBranchMode ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sLibrary%sLibraries%s
hyw: %sԳրադարան%sԳրադարաններ%s

note: %1$s:  IF ( suggestions_loo.ASKED ) %2$s:  ELSIF ( suggestions_loo.CHECKED ) %3$s:  ELSIF ( suggestions_loo.ACCEPTED ) %4$s:  ELSIF ( suggestions_loo.ORDERED ) %5$s:  ELSIF ( suggestions_loo.REJECTED ) %6$s:  ELSIF ( suggestions_loo.AVAILABLE ) %7$s:  ELSE %8$s:  AuthorisedValues.GetByCode( 'SUGGEST
en: %sRequested %sChecked by the library %sAccepted by the library %sOrdered by the library %sSuggestion declined %sAvailable in the library %s %s %s %s(%s)%s
hyw: %sՊահանջվել է %sՍպասարկվել է գրադարանի կողմից %sԸնդունվել է գրադարանի կողմից %sՊատվիրվել է գրադարանի կողմից %sԱռաջարկը մերժվել է %sՀասանելի է գրադարանից %s %s %s %s(%s)%s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %sThis authority is not used in any records.%s
hyw: %sԱյս հեղինակավորը որևէ գրառման մեջ չի օգտագործված։%s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %sThis record has no items.%s
hyw: %sԱյս գրառումը չունի նյութեր։%s

note: For the first occurrence, %1$s:  IF ( Koha.Preference('OPACPatronDetails') ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sUpdate your contact information%sGo to your contact information%s
hyw: %sԹարմացրու քո կապի տվյալները%sԳնա քո կապի տվյալներ%s

note: %1$s:  IF ( ISSUE.charges ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sYes%sNo%s
hyw: %sԱյո%sՈչ%s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %sa list:%s
hyw: %sցուցակ է:%s

en: &lt;&lt; Previous
hyw: &lt;&lt; Նախորդ

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Author phrase
hyw: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Հեղինակի արտահայտություն

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Conference name
hyw: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Կոնֆերանսի անվանում

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Conference name phrase
hyw: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Կոնֆերանսի անվան արտահայտություն

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Corporate name
hyw: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Համատեղ մարմին

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Keyword phrase
hyw: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Բանալի բառը որպես արտահայտություն

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Personal name
hyw: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Անհատական անուն

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Personal name phrase
hyw: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Արտահայտություն անհատական անունից

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Subject and broader terms
hyw: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Խորագիր և լայն տերմիններ

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Subject and narrower terms
hyw: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Խորագիր և նեղ տերմիններ

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Subject and related terms
hyw: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Խորագիր և կապակցված տերմիններ

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Subject phrase
hyw: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Արտահայտություններ խորագրից

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Title phrase
hyw: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Արտահայտություն վերնագրից

note: %1$s:  SEARCH_RESULT.ratings.count | html
en: &nbsp;&nbsp;(%s votes)
hyw: &nbsp;&nbsp;(%s քվեներ)

note: For the first occurrence, %1$s:  overdues_count | html
en: (%s total)
hyw: (%s ընդամենը)

en: (Accruing)
hyw: (Աճող)

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: (All)
hyw: (Բոլորը)

en: (Barcode not found on the database, please see library staff for assistance)
hyw: (Շտրիխ կոդը չի գտնվել շտեմարանում։ Դիմիր աշխատակազմին)

en: (Checked out)
hyw: (Դուրս տրված)

en: (Forgiven)
hyw: (Ներված)

en: (Item is withdrawn and check-in blocked by policy, please see library staff for assistance)
hyw: (համաձայն կանոնակարգի նյութը դուրս է գրված և արգելափակված է, դիմիր աշխատակազմին)

en: (Lost)
hyw: (Կորած)

en: (Not supported by Koha)
hyw: (Չի աջակցվում Կոհայի կողմից)

en: (Not supported yet)
hyw: (Դեռ չի աջակցվում)

en: (On-site checkout)
hyw: (Տեղային դուրս տրումներ)

en: (Optional)
hyw: (Ոչ պարտադիր)

en: (Optional, default 0)
hyw: (Ոչ պարտադիր,լռակյաց 0)

en: (Optional, default 1)
hyw: (Ոչ պարտադիր,լռակյաց 1)

en: (Please note: there may be a delay in restoring your account if you submit online.)
hyw: (Նկատի ունեցիր. հնարավոր է ուշացում քո հաշվի վերականգնման դեպքում եթե դու գրանցվել ես առցանց)

en: (Refunded)
hyw: (Փոխհատուցվել է)

en: (Replaced)
hyw: (Փոխարինված)

en: (Required)
hyw: (Պահանջված)

en: (Returned)
hyw: (Վերադարձված)

en: (The book is not currently on loan, please see library staff for assistance)
hyw: (Գիրքը այս պահին չի սպասարկվում, դիմիր աշխատակազմին)

en: (Use OAI-PMH instead)
hyw: (Փոխարենը օգտագործիր OAI-PMH)

en: (Use OPAC instead)
hyw: (Փոխարենը օգտագործիր ՀՕԱՔ)

en: (Use SRU instead)
hyw: (Փոխարենը օգտագործիր SRU)

en: (Voided)
hyw: (Արգելված)

en: (done)
hyw: (կատարված)

note: SCRIPT
en: (filtered from _MAX_ total entries)
hyw: (զտված է _MAX_ ընդհանուր մուտքերից)

en: (on hold)
hyw: (պահված)

note: %1$s:  ar.item.barcode | html
en: (only %s)
hyw: (միայն %s)

en: (overdue)
hyw: (Ժամկետանց)

note: For the first occurrence, %1$s:  priority | html
en: (priority %s)
hyw: (առաջնայնություն %s)

note: %1$s:  FOREACH relate IN related %2$s:  relate.related_search | html %3$s:  END
en: (related searches: %s%s%s)
hyw: (կապակցված փնտրումներ: %s%s%s)

en: (remove)
hyw: (հեռացրու)

en: -- Choose --
hyw: -- Ընտրել --

en: -- Choose format --
hyw: -- Ընտրիր ձևաչափը --

en: -- none --
hyw: -- ոչ մեկը --

en: . Once you've confirmed the deletion, no one can retrieve the list!
hyw: . Եթե հաստատել եք ջնջումը, ապա ոչ մեկը չի կարող հետ վերականգնել ցուցակը!

en: . Please contact the library for more information.
hyw: . Խնդրում եմ կապվիր գրադարանավարի հետ, կամ օգտագործիր

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END %3$s:  END
en: .%sYou have fines.%s %s
hyw: .%sԴու ունես տուգանքներ։%s %s

en: ...or...
hyw: ...կամ...

en: 1 item is on order.
hyw: 1 նյութ գտնվում է պատվերի փուլում։

en: 10 titles
hyw: 10 վերնագիր

en: 100 titles
hyw: 100 վերնագիր

en: 12 months
hyw: 12 ամիս

en: 15 titles
hyw: 15 վերնագիր

en: 20 titles
hyw: 20 վերնագիր

en: 3 months
hyw: 3 ամիս

en: 30 titles
hyw: 30 վերնագիր

en: 40 titles
hyw: 40 վերնագիր

en: 50 titles
hyw: 50 վերնագիր

en: 6 months
hyw: 6 ամիս

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: : %sa list:%s
hyw: : %sa ցուցակ:%s

en: : This request is only valid if you are in good standing with the library. Once the application is made, you can not borrow library materials.
hyw: : Այս հարցումը իրավասու է եթե դու գրադարանում ունես լավ համբավ։ Հենց հայտը ներկայացվի, դու էլ չես կարողանա գրքեր պատվիրել։

en: A confirmation email will be sent shortly to the email address
hyw: Հաստատող էլ նամակ կուղարկվի այս էլ. փոստի հասցեին

en: A hold fee was charged to your account for collecting this item.
hyw: Այս նյութը վերցնելու համար քո հաշվից հանվել է պահման վճար։

en: A librarian
hyw: Գրադարանավարը

note: %1$s:  message_value | html
en: A payment with the transaction id '%s' has already been posted to an account.
hyw: Վճարումը տրանզակցիայի id '%s' արդեն առաքվել է հաշվին։

en: A specific item
hyw: Հատուկ նյութ

en: About the author
hyw: Հեղինակի մասին

en: Abstracts/summaries
hyw: Համառոտագրություններ/եզրափակումներ

en: Access denied
hyw: Մատչելիությունը արգելափակված է

en: According to our records, we don't have up-to-date contact information. Please contact the library.
hyw: Համաձայն մեր գրառումների, մենք չունենք թարմ կապի տվյալներ։ Կապվիր գրադարանի հետ։

en: Account payment
hyw: Հաշվի վճար

en: Acquired in the last:
hyw: Ձեռք է բերվել վերջում:

en: Acquisition date: Newest to oldest
hyw: Համալրման ամսաթիվ։ Թարմից հին

en: Acquisition date: Oldest to newest
hyw: Համալրման ամսաթիվ։ Հնից թարմ

note: INPUT type=submit name=tagsel_button
en: Add
hyw: Ավելացրու

note: %1$s:  total | html %2$s:  IF ( singleshelf )
en: Add %s items to %s
hyw: Ավելացրու %s նյութեր դեպի %s

note: A
en: Add another field
hyw: Ավելացրու մեկ այլ դաշտ

en: Add note
hyw: Ավելացրու նշում

en: Add tag
hyw: Ավելացրու ցուցիչ

en: Add tag(s)
hyw: Ավելացրու ցուցիչ(ներ)

note: %1$s:  IF ( singleshelf )
en: Add to %s
hyw: Ավելացրու դեպի %s

en: Add to a list
hyw: Ավելացրու ցուցակին

en: Add to a new list:
hyw: Ավելացրու նոր ցուցակին

en: Add to cart
hyw: Ավելացրու զամբյուղին

en: Add to list:
hyw: Ավելացրու ցուցակին

en: Add to your cart
hyw: Ավելացրու քո սայլակին

en: Add to...
hyw: Ավելացրու...

en: Additional content types for books/printed materials
hyw: Լրացուցիչ բովանդակության տեսակներ գրքերի/տպագիր նյութերի համար

en: Additional information
hyw: Լրացուցիչ տեղեկատվություն

en: Address 2:
hyw: Հասցե 2:

en: Address:
hyw: Հասցե:

en: Adolescent
hyw: Անչափահաս

en: Adult
hyw: Մեծահասակ

en: Advanced search
hyw: Խորացված փնտրում

en: All
hyw: Բոլորը

en: All collections
hyw: Բոլոր հավաքածուները

note: SCRIPT
en: All holds will be suspended.
hyw: Բոլոր պահումները կկասեցվեն

note: SCRIPT
en: All holds will resume.
hyw: Բոլոր պահումները կվերսկսվեն:

en: All item types
hyw: Բոլոր նյութերի տեսակենր

en: All libraries
hyw: Բոլոր գրադարաններ

en: All tags
hyw: Բոլոր ցուցիչները

en: Allow auto-renewal:
hyw: Թույլատրեք ինքնաթարմացումը։

en: Allow changes to contents from:
hyw: Թույլ տուր բովանդակության փոփոխություններ այստեղից։

en: Allow your guarantor to view your current checkouts?
hyw: Թույլատրե՞լ քո երաշխավորին դիտելու քո ընթացիկ տացքերը։

en: Allow your guarantor to view your current fines?
hyw: Թույլատրե՞լ քո երաշխավորին դիտելու քո ընթացիկ տուգանքները։

en: Alternate address
hyw: Այլընտրանքային հասցե

en: Alternate address information:
hyw: Այլընտրանքային հասցե։

en: Alternate contact
hyw: Փոխարինող կոնտակտ

en: Amount
hyw: Մեծություն

en: Amount outstanding
hyw: Չվճարված մեծություն

en: Amount to pay:
hyw: Վճարման ենթակա գումար

note: %1$s:  shelfname | html
en: An error occurred when creating the list. The name %s already exists.
hyw: Այս ցուցակը ստեղծելիս հանդիպել է սխալ։ Այս անունը %s արդեն առկա է։

en: An error occurred when creating this list.
hyw: Առաջացել է սխալ երբ ստեղծվել է այս ցեւցակը։

en: An error occurred when deleting this list.
hyw: Առաջացել է սխալ երբ փորձ է արվել ջնջել այս ցեւցակը։

en: An error occurred when updating this list.
hyw: Առաջացել է սխալ երբ փորձ է արվել թարմացնել այս ցեւցակը։

en: An error occurred while processing your request.
hyw: Առաջացել է սխալ երբ փորձ է արվել քո հարցումը կատարել։

en: An internal link in our catalog home page is broken and the page does not exist.
hyw: Մեր քարտարանի տնային էջում ներքին կապը կոտրված է և էջը գոյություն չունի

en: An invitation to share list
hyw: Հրավերք ցուցակը համատեղ օգտագործելու

en: Any
hyw: Ինչ որ

en: Any audience
hyw: Ինչ որ լսարան

en: Any content
hyw: Ինչ որ բովանդակություն

en: Any format
hyw: Ինչ որ ձևաչափ

en: Any item
hyw: Որևէ նյութ

en: Any item type
hyw: Նյութի կամայական տեսակ

en: Anyone seeing this list
hyw: Ցանկացած ոք, ով տեսնում է այս ցուցակը

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to cancel this article request?
hyw: Վստա՞հ ես որ ուզում ես չեղյալ անել այս հոդվածի պահանջը։

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Are you sure you want to cancel this hold?
hyw: Վստա՞հ ես որ ուզում ես չեղյալ անել այս պահումը։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to check out this item?
hyw: Վստա՞հ ես որ ուզում ես սպասարկել այս նյութը։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete selected search history entries?
hyw: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել փնտրման քո պատմության մուտքերը։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete the selected tag(s)?
hyw: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել ընտրված ցուցիչ(ներ)ը։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete these suggestions?
hyw: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել այս առաջարկները։

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this list?
hyw: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել այս ցուցակը։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this suggestion?
hyw: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել այս առաջարկը։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete your search history?
hyw: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել փնտրման քո պատմությունը։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to remove sharing? You will no longer have access to the list.
hyw: Վստա՞հ ես որ ուզում ես հեռացնել կիսումը։ Դուք այլևս մուտք չեք ունենա ցուցակ:

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to remove these items from the list?
hyw: Վստա՞հ ես որ ուզում ես հեռացնել այս նյութերը ցուցակից։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to remove this item from the list?
hyw: Վսհա՞հ ես որ ցանկանում ես հեռացնել այս նյութը ցուցակից։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to remove this share?
hyw: Վստա՞հ ես որ ցանկանում ես հեռացնել այս համատեղը։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to resume all suspended holds?
hyw: Վսհա՞հ ես որ ցանկանում ես չեղյալ անել կամ կասեցնել այս պահումը։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to return this item?
hyw: Վստա՞հ ես որ ուզում ես վերադարձնել այս նյութը։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to suspend all holds?
hyw: Վսհա՞հ ես որ ցանկանում ես կասեցնել բոլոր պահումները։

en: Arrived
hyw: Ժամանած

en: Article requests
hyw: Հոդվածի պատվեր

en: Article requests
hyw: Հոդվածի պատվեր

note: %1$s:  current_article_requests.size || 0 | html
en: Article requests (%s)
hyw: Հոդվածի պատվեր (%s)

en: As owner of a list you cannot accept an invitation for sharing it.
hyw: Որպես ցուցակը տնօրինող դու չես կարող համատեղ օգտագործելու հրավերք ընդունել։

en: Ask for a discharge
hyw: Վճարման հարցում արա։

en: At any step, clicking the 'Cancel' button will erase the scanned barcodes and start over.
hyw: Ցանկացած քայլում, սեղմելով 'Չեղարկել' կոճակը, կջնջվեն սքանավորված շտրիխ կոդերը և կսկսվի նորից։

note: OPTION
en: At least one item is available at this library
hyw: Առնվազն մեկ նյութ այս գրադարանում հասանելի է

note: For the first occurrence, %1$s:  Branches.GetName( subscription.branchcode ) | html
en: At library: %s
hyw: Գրադարանում: %s

en: Audience
hyw: Լսարան

en: Audiovisual profile:
hyw: Տեսալսողական պրոֆայլ։

en: AuthenticatePatron
hyw: ՓոխճանաչիրԸնթերցողին

en: Authenticates a user's login credentials and returns the identifier for the patron.
hyw: Փոխճանաչում է օգտվողի գրանցաբառի իրավասոււթյունները և վերադարձնում է հաճախորդի բնութագրիչը։

en: Author
hyw: Հեղինակ

en: Author (A-Z)
hyw: Հեղինակ (Ա-Ֆ)

en: Author (Z-A)
hyw: Հեղինակ (Ֆ-Ա)

en: Author notes provided by Syndetics
hyw: Հեղինակի նշումները իրականացված են Syndetics

en: Author(s)
hyw: Հեղինակ(ներ)

note: For the first occurrence, %1$s:  IF ( BIBLIO_RESULT.author ) %2$s:  BIBLIO_RESULT.author | $raw %3$s:  END %4$s:  IF ( BIBLIO_RESULT.MARCAUTHORS ) %5$s:  IF ( BIBLIO_RESULT.author ) %6$s:  END %7$s:  FOREACH MARCAUTHOR IN BIBLIO_RESULT.MARCAUTHORS %8$s:  FOREACH MARCAUTHOR_SUBFIELDS_LOO IN MARCAUTHO
en: Author(s): %s%s%s %s %s; %s %s %s %s%s %s %s;%s %s %s
hyw: Հեղինակ(ներ): %s%s%s %s %s; %s %s %s %s%s %s %s;%s %s %s

en: Author:
hyw: Հեղինակ:

en: Authority
hyw: Հեղինակավոր:

en: Authority search
hyw: Հեղինակավորի փնտրում

en: Authority search results
hyw: Հեղինակավորի փնտրման արդյունքներ

en: Authority type:
hyw: Հեղինակավորի տեսակ։

en: Authorized headings
hyw: Թույլատրված առաջատարներ

en: Authors
hyw: Հեղինակներ

en: Auto-renewal
hyw: Ինքնաթարմացում

en: Automatic renewal
hyw: Հեղինակավորների աղյուսակներ

en: Availability
hyw: Հասանելիություն

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Availability:
hyw: Հասանելիություն։

en: Availability:
hyw: Հասանելիություն։

note: %1$s:  IF restrictedvalueopac
en: Available %s
hyw: Հասանելի %s

en: Available issues
hyw: Հասանելի նյութեր

note: For the first occurrence, %1$s:  rating_avg | html %2$s:  ratings.count | html
en: Average rating: %s (%s votes)
hyw: Միջին գնահատական: %s (%s քվեներ)

en: Awards:
hyw: Մրցանակներ։

en: BE CAREFUL
hyw: ԵՂԻՐ ԶԳՈՒՅՇ

en: BT
hyw: ԼՏ

en: Back to lists
hyw: Հետ ցուցակներին

en: Back to results
hyw: Հետ արդյունքներին

note: A
en: Back to the results search list
hyw: Հետ որոնման արդյունքների ցուցակին

en: Barcode
hyw: Շտրիխկոդ

en: Barcode:
hyw: Շտրիխկոդ:

note: %1$s:  END
en: Be sure you used the link from the email, or contact library staff for assistance. %s
hyw: Վստահ եղիր որ օգտագործել ես քո է.փոստում առկա հղումը, կամ աջակցության համար կապվիր գրադարանի աշխատակազմի հետ %s

en: Bibliographies
hyw: Մատենագիտություններ

en: Biography
hyw: Կենսագրություն

en: Blocked
hyw: Արգելափակված

en: Blocked record
hyw: Արգելափակված գրառում

en: Braille
hyw: Բրայլ

en: Brief display
hyw: Համառոտ արտածում

en: Brief history
hyw: Հակիրճ պատմություն

note: ABBR
en: Broader Term
hyw: Լայն տերմին

en: Browse by hierarchy
hyw: Դիտիր ըստ աստիճանակարգի

en: Browse our catalog
hyw: Դիտիր մեր քարտարանը

en: Browse results
hyw: Դիտման արդյունքներ

en: Browse search
hyw: Դիտիր փնտրումը

en: Browse shelf
hyw: Դիտման դարակ

en: CAS login
hyw: CAS գրանցում

en: CD audio
hyw: CD լսողական

en: CD software
hyw: CD ծրագրաշար

en: Call number
hyw: Դասիչ

en: Call number (0-9 to A-Z)
hyw: Դասիչ (0-9 մինչև Ա-Ֆ)

en: Call number (A-Z)
hyw: Դասիչ (Ա-Ֆ)

en: Call number (Z-A to 9-0)
hyw: Դասիչ (Ֆ-Ա մինչև 9-0)

en: Call number (Z-A)
hyw: Դասիչ (Ֆ-Ա)

en: Call number:
hyw: Դասիչ

note: %1$s:  subscription.callnumber | html
en: Call number: %s
hyw: Դասիչ: %s

en: Cancel
hyw: Չեղյալ անել

note: A
en: Cancel email notification
hyw: Չեղյալ անել էլ փոստով զգուշացումը

en: Cancel email notification
hyw: Չեղյալ անել էլ փոստով զգուշացումը

en: Cancel enrollment
hyw: Չեղարկել ներգրավվածությունը

en: Cancel rating
hyw: Չեղյալ անել գնահատումը

en: CancelHold
hyw: Չեղյալ անելՊահումը

en: CancelRecall
hyw: Չեղյալ անել Հետ կանչը

en: Cancellation date
hyw: Չեղյալ անելու ամսաթիվ

en: Cancels an active hold request for the patron.
hyw: Չեղյալ է անում ընթերցողի համար ակտիվ պահման պահանջը

note: INPUT type=radio name=checkitem
en: Cannot be put on hold
hyw: Չի կարող դնել պահման

note: %1$s:  maxlength_cardnumber | html
en: Card number can be up to %s characters.
hyw: Քարտի համարը կարող է լինել մինչև %s նիշ։

note: %1$s:  minlength_cardnumber | html %2$s:  maxlength_cardnumber | html
en: Card number must be between %s and %s characters.
hyw: Քարտի համարը պետք է լինի %s և %s նիշերի միջև։

note: %1$s:  minlength_cardnumber | html
en: Card number must be exactly %s characters.
hyw: Քարտի համարը պետք է լինի ուղիղ %s նիշ։

en: Card number:
hyw: Քարտի համարը։

en: Cart
hyw: Սայլակ

en: Cassette recording
hyw: Ձայնագրում

en: Catalog
hyw: Քարտարան

en: Catalogs
hyw: Քարտարաններ

en: Category:
hyw: Դաս։

note: INPUT type=submit
en: Change password
hyw: Փոխիր գաղտնաբառը

en: Change your password
hyw: Փոխիր քո գաղտնաբառը

en: Change your password
hyw: Փոխիր քո գաղտնաբառը

en: Chapters
hyw: Բաժիններ

en: Chapters:
hyw: Բաժիններ։

en: Charges
hyw: Գանձումներ

note: For the first occurrence, %1$s:  amountoutstanding | $Price
en: Charges (%s)
hyw: Գանձումներ (%s)

en: Check in
hyw: Հետ ընդունիր

note: INPUT type=submit name=confirm
en: Check in item
hyw: Հետ ընդունիր նյութը

note: SCRIPT
en: Check out
hyw: Դուրս տրում

en: Check-in date:
hyw: Հետ ընդունման ամսաթիվ

en: Checked in
hyw: Հետ է ընդունված

en: Checked out
hyw: Դուրս տրված

note: %1$s:  issues_count | html
en: Checked out (%s)
hyw: Դուրս տրված (%s)

en: Checked out on
hyw: Դուրս է տրված

note: %1$s:  item.firstname | html %2$s:  item.surname | html %3$s:  IF ( item.cardnumber ) %4$s:  item.cardnumber | html %5$s:  END
en: Checked out to %s %s %s(%s)%s
hyw: Դուրս է տրված %s %s %s(%s)%s

note: SCRIPT
en: Checked out until %s
hyw: Դուրս տրված մինչև %s

en: Checkout
hyw: Դուրս տրում

en: Checkout history
hyw: Դուրս տրման պատմություն

en: Checkout note
hyw: Դուրս տրման նշում

en: Checkouts
hyw: Դուրս տրումներ

note: %1$s:  issues_count | html
en: Checkouts (%s)
hyw: Դուրս տրումներ (%s)

note: %1$s:  borrowername | html
en: Checkouts for %s
hyw: Դուրս տրումներ համար %s

en: Checkouts:
hyw: Դուրս տրումներ

en: Citation
hyw: Մեջբերում

en: City:
hyw: Քաղաք:

en: Claimed
hyw: Խարանված

en: Classification
hyw: Դասակարգում

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.classification | $raw
en: Classification: %s
hyw: Դասակարգում: %s

note: INPUT type=reset
en: Clear
hyw: Մաքուր

en: Clear all
hyw: Մաքրիր բոլորը

note: SCRIPT
en: Clear date
hyw: Մաքրիր ամսաթիվը

en: Clear date to suspend indefinitely
hyw: Մաքրիր ամսաթիվը անորոշ ժամանակով կասեցնելու համար

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Clear filter
hyw: Մաքրիր զտիչը

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron = logged_in_user
en: Click here if you're not %s
hyw: եթե դու չես սեղմիր այստեղ %s

en: Click on an image to view it in the image viewer
hyw: Սեղմիր պատկերի վրա այն պատկերի դիտակում տեսնելու համար

en: Click the 'Check in' button to confirm.
hyw: Հաստատելու համար սեղմիր 'Ընդունիր' կոճակը։

note: H1
en: Click to expand this role
hyw: Սեղմիր այս դերը ընդլայնելու համար

en: Click to open in new window
hyw: Սեղմիր նոր պատուհանում բացելու համար

note: DIV
en: Click to view in Google Books
hyw: Սեղմիր Google Books-ում դիտելու համար

en: Close
hyw: Փակել

en: Close this window
hyw: Փակիր այս պատուհանը

en: Close this window.
hyw: Փակիր այս պատուհանը

en: Close window
hyw: Փակիր պատուհանը

en: Clubs
hyw: Ակումբներ

note: %1$s:  borrower_club_enrollments.count || 0 | html %2$s:  borrower_enrollable_clubs.count || 0 | html
en: Clubs (%s/%s)
hyw: Ակումբներ (%s/%s)

en: Clubs currently enrolled in
hyw: Ակումբներ, որոնցում ներկայումս ընդգրկված ես

en: Clubs you can enroll in
hyw: Ակումբներ, որոնցում կարող ես ընդգրկվել

note: A
en: Collect items you are interested in
hyw: Հավաքիր նյութերը որոնցում հետաքրքրված ես

en: Collection
hyw: Հավաքածու

en: Collection library:
hyw: Հավաքածուի գրադարան։

en: Collection title:
hyw: Հավաքածուի վերնագիր։

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.seriestitle | $raw
en: Collection: %s
hyw: Հավաքածու։ %s

en: Collections
hyw: Հավաքածուներ

note: SCRIPT
en: Columns
hyw: Սյունակներ

note: SCRIPT
en: Columns settings
hyw: Սյունակի կարգաբերումներ

note: For the first occurrence, %1$s:  review.patron.firstname | html
en: Comment by %s
hyw: Նշում կողմից %s

note: %1$s:  review.patron.firstname | html %2$s:  review.patron.surname|truncate(2,'.') | html
en: Comment by %s %s
hyw: Նշում կողմից %s %s

note: %1$s:  review.patron.title | html %2$s:  review.patron.firstname | html %3$s:  review.patron.surname | html
en: Comment by %s %s %s
hyw: Մեկնաբանված %s %s %s

en: Comment:
hyw: Դիտողություն։

en: Comments
hyw: Դիտողություններ

en: Comments on
hyw: Նշումներ մասին

note: %1$s:  ' ( ' _ (reviews.size || 0) _ ' )' | html
en: Comments%s
hyw: Նշումներ%s

note: INPUT type=submit
en: Confirm
hyw: Հաստատիր

note: INPUT type=submit
en: Confirm hold
hyw: Հաստատիր պահումը

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron = logged_in_user %2$s:  logged_in_user.cardnumber | html
en: Confirm holds for:%s (%s)
hyw: Հաստատիր պահումները սրանց %s (%s) համար

en: Confirm new password:
hyw: Հաստատիր նոր գաղտնաբառը։

en: Confirm primary email:
hyw: Հաստատիր առաջնային էլ փոստը։

note: INPUT type=submit
en: Confirm your suggestion
hyw: Հաստատիր քո առաջարկը

en: Contact information
hyw: Կապի տեղեկություն

en: Contact information:
hyw: Կապի տեղեկություն։

en: Contact note:
hyw: Կապի նշում:

en: Content
hyw: Բովանդակություն

en: Content Cafe
hyw: Բովանդակության կաֆե

en: Contents
hyw: Բովանդակություններ

note: SCRIPT
en: Copied %d rows to clipboard
hyw: Պատճենել է %d տողեր փոխանակման բուֆեր

note: SCRIPT
en: Copied one row to clipboard
hyw: Պատճենել է մեկ տող փոխանակման բուֆեր

note: SCRIPT
en: Copy
hyw: Օրինակ

en: Copy number
hyw: Պատճենի համար

note: SCRIPT
en: Copy to clipboard
hyw: Պատճենիր փոխանակման բուֆեր

en: Copyright
hyw: Հեղինակային իրավունք

note: OPTGROUP
en: Copyright date
hyw: Արտոնագրման ամսաթիվ

en: Copyright date (newest to oldest)
hyw: Արտոնագրի ամսաթիվ (թարմից դեպի հին)

en: Copyright date (oldest to newest)
hyw: Արտոնագրի ամսաթիվ (հնից դեպի թարմ)

en: Copyright date:
hyw: Հեղինակային իրավունքի ամսաթիվը։

note: DIV
en: Copyright or publication year, for example: 2016
hyw: Արտոնագրի կամ հրատարակման տարին, օրինակ՝ 2016

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.copyrightdate | $raw
en: Copyright year: %s
hyw: Հեղինակային իրավունքի տարի։ %s

en: Country:
hyw: Երկիր:

en: Course #
hyw: Դասընթացի #

en: Course number:
hyw: Դասընթացի համար։

en: Course reserves
hyw: Դասընթացի ռեզերվներ

en: Course reserves for
hyw: Դասընթացի ռեզերվներ

en: Courses
hyw: Դասընթացներ

en: Cover image
hyw: Կազմի պատկեր

en: Create a new list
hyw: Ստեղծիր նոր ցուցակ

en: Create a new request
hyw: Ստեղծիր նոր հարցում

en: Create new list
hyw: Ստեղծիր նոր ցուցակ

en: Created
hyw: Ստեղծված է

en: Creates, for a patron, a title-level hold request on a given bibliographic record in Koha.
hyw: Ընթերցողի համար Կոհայի տվյալ մատենագիտական գրառման համար ստեղծում է վերնագրի մակարդակի պահում։

en: Creates, for a patron, an item-level hold request on a specific item of a bibliographic record Koha.
hyw: Ընթերցողի համար Կոհայի տվյալ մատենագիտական գրառման համար ստեղծում է նյութի մակարդակի պահում։

en: Credit
hyw: Կրեդիտ

en: Credits
hyw: Կրեդիտներ

note: %1$s:  amountoutstanding * -1 | $Price
en: Credits (%s)
hyw: Կրեդիտներ (%s)

en: Current library
hyw: Ընթացիկ գրադարան

en: Current password:
hyw: Ընթացիկ գաղտնաբառ

en: Current session
hyw: Ընթացիկ սեսիա

en: Currently in local use
hyw: Այս պահին տեղային օգտագործման մեջ

note: %1$s:  item.firstname | html %2$s:  item.surname | html %3$s:  IF ( item.cardnumber ) %4$s:  item.cardnumber | html %5$s:  END
en: Currently in local use by %s %s %s(%s)%s
hyw: Այս պահին տեղային օգտագործման մեջ %s %s %s (%s) %s

en: Curriculum
hyw: Ուսումնական պլան

en: DVD video / Videodisc
hyw: DVD տեսա / տեսադիսկ

en: Date
hyw: Ամսաթիվ

note: OPTGROUP
en: Date added
hyw: Ամսաթիվը ավելացված է

en: Date added (newest to oldest)
hyw: Ամսաթիվը ավելացվեց (թարմից հին)

en: Date added (oldest to newest)
hyw: Ամսաթիվը ավելացվեց (հնից թարմ)

en: Date added:
hyw: Ամսաթիվը ավելացված է

en: Date due
hyw: Վերադարձի ամսաթիվ

en: Date due:
hyw: Վերադարձի ամսաթիվ:

en: Date enrolled
hyw: Ներգրավման ամսաթիվ

en: Date of birth:
hyw: Ծննդյան ամսաթիվ։

en: Date received
hyw: Ստացման ամսաթիվ

en: Date:
hyw: Ամսաթիվ։

note: OPTGROUP
en: Dates
hyw: Ամսաթվեր

en: Days in advance
hyw: Օրերը նախապես

en: Default
hyw: լռակյաց

en: Default sorting
hyw: Լռակյաց տեսակավորում

en: Defines the metadata schema in which the records are returned, possible values:
hyw: Սահմանում է մետատվյալների սխեման, որի համաձայն գրառումները հետ են վերադարձվում, հնարավոր արժեքները:

en: Delete
hyw: Ջնջել

note: INPUT type=submit
en: Delete selected
hyw: Ջնջել ընտրանքը

note: INPUT type=submit
en: Delete selected tags
hyw: Ջնջել ընտրված ցուցիչները

note: INPUT type=submit
en: Delete this list
hyw: Ջնջիր այս ցուցակը

note: A
en: Delete your search history
hyw: Ջնջիր քո որոնման պատմությունը

en: Department:
hyw: Բաժանմունք

en: Dept.
hyw: Բաժնմ.

en: Description
hyw: Նկարագրություն

en: Details
hyw: Մանրամասներ

note: For the first occurrence, %1$s:  bibliotitle | html
en: Details for %s
hyw: Մանրամասներ սրա համար %s

en: Details for:
hyw: Մանրամասներ սրա համար։

note: For the first occurrence, %1$s:  biblio.title | html
en: Details for: %s
hyw: Մանրամասներ սրա համար %s

note: %1$s:  request.backend | html
en: Details from %s
hyw: Մանրամասներ այստեղից %s

en: Details from library
hyw: Մանրամասներ գրադարանից

en: Dewey
hyw: Դյուի

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.dewey | $raw
en: Dewey: %s
hyw: Դյուի։ %s

en: Dictionaries
hyw: Բառարաններ

en: Did you mean:
hyw: Նկատի ունես:

en: Digests only
hyw: Միայն դայջեստներ

en: Directories
hyw: Ուղղություններ

en: Discharge
hyw: Վճարիր

en: Discographies
hyw: Դիսկոգրաֆիաներ

en: Display news for:
hyw: Արտածիր նորությունները։

en: Displaying availability results
hyw: Արտածվում են հասանելի արդյունքները

en: Do you want to receive an email when a new issue for this subscription arrives?
hyw: Ցանկանու՞մ ես ստանալ էլ փոստ երբ այս բաժանորդագրության համար նոր նյութ է ստացված։

en: Don't have a library card?
hyw: Չունե՞ս գրադարանային քարտ։

en: Don't have a password yet?
hyw: Դեռ չունե՞ս գաղտնաբառ։

en: Don't have an account?
hyw: Դու չունե՞ս հաշիվ

note: SCRIPT
en: Download
hyw: Բեռնաթափիր

en: Download
hyw: Բեռնաթափիր

en: Download cart
hyw: Բեռնաթափիր զամբյուղ

en: Download list
hyw: Բեռնաթափիր ցուցակ

en: Dublin Core
hyw: Դուբլինյան միջուկ

en: Due
hyw: Վերադարձ

note: For the first occurrence, %1$s:  item.checkout.date_due | $KohaDates
en: Due %s
hyw: Վերադարձ %s

en: Due date
hyw: Վերադարձի ամսաթիվ

en: ERROR: Internal error: incomplete hold request.
hyw: ՍԽԱԼ։ Ներքին սխալ. անկատար պահման հարցում

note: %1$s:  bad_biblionumber | html
en: ERROR: No record found for record id %s.
hyw: ՍԽԱԼ: Այս գրառման համար գրառման id չի գտնվել %s.

en: ERROR: No record id specified.
hyw: ՍԽԱԼ։ Գրառման id չի հստակեցված։

en: Edit
hyw: Խմբագրել

en: Edit list
hyw: Խմբագրել ցուցակը

en: Editing
hyw: Խմբագրում

note: For the first occurrence, %1$s:  title | html %2$s:  author | html
en: Editing issue note for %s %s
hyw: Նյութի նշումի խմբագրում %s %s

en: Editions
hyw: Հրատարակումներ

en: Email
hyw: էլ փոստ

en: Email address:
hyw: Էլ փոստի հասցե։

en: Email:
hyw: էլ փոստ։

en: Emails do not match!
hyw: Էլ․ փոստերը չեն համընկնում

en: Empty and close
hyw: Դատարկիր և Փակիր

en: Encyclopedias
hyw: Հանրագիտարաններ

note: SCRIPT
en: End session
hyw: Կապի ավարտ

en: English
hyw: Անգլերեն

en: Enhanced content:
hyw: Ընդլայնված բովանդակություն։

en: Enhanced descriptions from Syndetics:
hyw: Ընդլայնված նկարագրությունը վեդրցված է Syndetics:

en: Enroll
hyw: Ընդգրկի

en: Enroll in
hyw: Ընդգրկիր

en: Enter a new purchase suggestion
hyw: Մուտք արա նոր պատվերի առաջարկը

note: INPUT type=text name=q
en: Enter search terms
hyw: Մուտք արա փնտրման տերմինները

note: %1$s:  IF ( SelfCheckoutByLogin ) %2$s:  END
en: Enter your User ID%s and password%s, and click the submit button (or press the enter key).
hyw: Մուտք արա օգտվողի քո  ID%s և գաղտնաբառը%s, և սեղմիր հաստատել կոճակը (կամ սեղմիր enter ստեղնը).

note: For the first occurrence, %1$s:  authtypetext | html
en: Entry %s
hyw: Մուտք %s

en: Enumeration
hyw: Թվարկում

en: Error
hyw: Սխալ

note: For the first occurrence, %1$s:  errno | html
en: Error %s
hyw: Սխալ %s

note: SCRIPT
en: Error searching %s collection
hyw: Սխալ %s հավաքածուն փնտրելիս

note: SCRIPT
en: Error searching OverDrive collection.
hyw: Սխալ OverDrive հավաքածուն փնտրելիս։

note: SCRIPT
en: Error! Adding tags failed at
hyw: Սխալ։ Ցուցիչների ավելացումը տապալվեց

note: SCRIPT
en: Error! Illegal parameter
hyw: Սխալ։ Չթույլատրված պարամետր

en: Error! You cannot add an empty comment. Please add content or cancel.
hyw: Սխալ։ Չես կարող ավելացնել դատարկ մեջբերում։ Ավելացրու բովանդակություն կամ չեղյալ արա։

note: SCRIPT
en: Error! You cannot delete the tag
hyw: Սխալ։ Չես կարող ջնջել ցուցիչը

en: Error! Your comment was entirely illegal markup code. It has NOT been added.
hyw: Սխալ։ Քո մեջբերումը ամբողջովին նշագրված անօրինական կոդ է։ Այն ՉԻ ավելացված։

note: SCRIPT
en: Error! Your tag was entirely markup code. It was NOT added. Please try again with plain text.
hyw: Սխալ։ Կո ցուցիչը ամբողջովին նշագրված կոդ է։ Այն ՉԻ ավելացված։ Փորձիր նորից հասարակ տեքստի տեսքով։

en: Error:
hyw: Սխալ

en: Error: we cannot find this bibliographic record.
hyw: Սխալ․ չենք կարող գտնել այս մատենագիտական գրառումը։

note: SCRIPT
en: Errors:
hyw: Սխալներ:

en: Example Call
hyw: Կանչի օրինակ

en: Example Response
hyw: Արձագանքի օրինակ

en: Example call
hyw: Կանչի օրինակ

en: Example response
hyw: Արձագանքի օրինակ

en: Excerpt
hyw: Հատվածային ընտրություն

en: Excerpt provided by Syndetics
hyw: հատվածային ընտրությունը տրամադրված է Սինդետիսի կողմից

en: Expected
hyw: Սպասվող

note: SCRIPT
en: Expecting a specific item selection.
hyw: Սպասվում է հատկանշական նյութի ընտրություն։

en: Expiration date
hyw: Լրանալու ամսաթիվ

en: Expiration date:
hyw: Ժամկետը լրանալու ամսաթիվ։

en: Expiration:
hyw: Ժամկետի լրացում

en: Expires on
hyw: Լրանում է

en: Explain
hyw: Բացատրել

en: Export
hyw: Արտահանիր

en: Exporting to Dublin Core...
hyw: Արտահանում Դուբլինյան միջուկ...

en: Extends the due date for a patron's existing loan.
hyw: Ընթերցողի գոյություն ունեցող տացքի համար երկարացնում է վերադարձի ամսաթիվը։

en: Fax
hyw: Ֆաքս։

en: Fax:
hyw: Ֆաքս։

en: Fax:
hyw: Ֆաքս։

note: %1$s:  ItemTypes.GetDescription( ISSUE.renewalitemtype) | html %2$s:  ISSUE.renewalfee | $Price
en: Fee for item type '%s': %s
hyw: Վճար նյութի տեսակի համար '%s': %s

en: Female:
hyw: Իգական։

en: Fewer options
hyw: Ավելի քիչ հնարավորություններ

en: Fiction
hyw: գեղարվեստական գրականություն

en: Fiction notes:
hyw: Արձակի նշումներ։

note: SCRIPT
en: Filter paid transactions
hyw: Զտիր վճարված տրանզակցիաները

en: Fine
hyw: Տուգանք

en: Fine amount
hyw: Տուգանքի գումար

en: Fines
hyw: Տուգանքներ

en: Fines and charges
hyw: Տոգանքներ և ծախսեր

en: Fines:
hyw: Տուգանքներ։

en: Finish
hyw: Ավարտ

en: Finish enrollment
hyw: Ավարտիր ընդգրկումը

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: First
hyw: Առաջին

en: First name:
hyw: Անուն:

en: For example: 1999-2001. You could also use "-1987" for everything published in and before 1987 or "2008-" for everything published in 2008 and after.
hyw: Օրինակի համար՝ 1999-2001. Կարող ես նաև օգտագործել "-1987" ամեն ինչի համար հրատարակված 1987-ին և դրանից առաջ, կամ "2008-" ամեն ինչի համար հրատարակված 2008-ին և դրանից հետո։

en: For your convenience, the login box on this page has been pre-filled with this data. Please log in and change your password.
hyw: Քո հարմարության համար գրանցման դաշտը այս էջում լրացված է նախնական տվյալներով։ Մուտք եղիր և փոխիր քո գաղտնաբառը։

en: For your convenience, the login box on this page has been pre-filled with this data. Please log in.
hyw: Քո հարմարության համար գրանցման դաշտը այս էջում լրացված է նախնական տվյալներով։ Մուտք գործիր։

en: Forever
hyw: Զտիր վճարված տրանզակցիաները

en: Forgiven
hyw: Ներված

en: Forgot your password?
hyw: Մոռացե՞լ ես քո գաղտնաբառը։

en: Forgotten password recovery
hyw: Մոռացված գաղտնաբառի վերականգնում

en: Format
hyw: Ձևաչափ

en: Format:
hyw: Ձևաչափ։

note: SCRIPT
en: Found
hyw: Գտնված

note: SCRIPT
en: Found %s results in the library's %s collection
hyw: Գտնվել է %s արդյունք %s գրադարանի հավաքածուում

en: French
hyw: ֆրանսերեն

en: From:
hyw: Այստեղից:

en: Full history
hyw: Լրիվ պատմություն

en: Full subscription history
hyw: Լրիվ բաժանորդագրության պատմություն

note: %1$s:  bibliotitle | html
en: Full subscription history for %s
hyw: Լրիվ բաժանորդագրության պատմություն %s

en: GDPR consent
hyw: GDPR համաձայնություն

en: GDPR consents
hyw: GDPR համաձայնություններ

en: General
hyw: Ընդհանուր

en: German
hyw: Գերմաներեն

en: Get new password recovery link
hyw: Ստացիր նոր գաղտնաբառի վերականգնման հղումը

en: Get your discharge
hyw: Ստացիր քո ծախսը

en: Given a list of authority record identifiers, returns a list of record objects that contain the authority records. The function user may request a specific metadata schema for the record objects.
hyw: Ունենալով հեղիանակվոր գրառումների բնութագրիչների ցուցակը, վերադարձնում է գրառումների օբյեկտների ցուցակը որոնք պարունակում են հեղինակավոր գրառումներ։ Օգտվողը կարող է գրառման օբյեկտների համար պահանջել հատուկ մետատվյալների սխեմա։

en: Given a list of record identifiers, returns a list of record objects that contain bibliographic information, as well as associated holdings and item information. The caller may request a specific metadata schema for the record objects to be returned. This function behaves similarly to HarvestBibliographicRecords and HarvestExpandedRecords in Data Aggregation, but allows quick, real time lookup by bibliographic identifier.
hyw: Ունենալով գրառման բնութագրիչների ցուցակը, վերադարձնում է գրառման օբյեկտների ցուցակը որոնք պարունակում են մատենագիտական տեղեկություններ, ինչպես նաև կապակցված պահումների և նյութերի մաստի տեղեկատվություն։ Հարցում անողը վերադարձվող գրառման օբյեկտների համար կարող է պահանջել մետատվյալի հատուկ սխեմա։ Այս ֆունկցիան իր աշխատանքով նման է HarvestBibliographicRecords և HarvestExpandedRecords-ինi Տվյալի Ագրեգացիայում, սակայն թույլ է տալիս արագ և ժամանակի իրական մասշտաբում զննում՝ ըստ մատենագիտական բնութագրիչի։

note: INPUT type=submit name=save
en: Go
hyw: Գնա

note: LI
en: Go to detail
hyw: Գնա մանրամասներին

en: Go to your account page
hyw: Գնա քո հաշվի էջը

en: Google login
hyw: Գուգլ մուտք

note: OPTGROUP
en: Groups
hyw: Խմբեր

en: Groups of libraries
hyw: Գրադարանների խմբեր

note: For the first occurrence, %1$s:  FOREACH gr IN patron.guarantor_relationships %2$s:  SET g = gr.guarantor %3$s:  g.firstname | html %4$s:  g.surname | html %5$s: - IF ! loop.last %6$s:  END %7$s:  END
en: Guaranteed by %s %s %s %s %s, %s %s
hyw: Երաշխավորված է %s %s %s %s %s, %s %s

en: Handbooks
hyw: Ձեռնարկենր

en: Heading ascendant
hyw: Առաջնորդողները ըստ աճման

en: Heading descendant
hyw: Առաջնորդողները ըստ նվազման

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron = logged_in_user
en: Hello, %s
hyw: Ողջույն, %s

en: Help
hyw: Օգնություն

en: Hi,
hyw: Բարև,

note: SCRIPT
en: Hide options
hyw: Թաքցրու ընտրությունները

en: Hide window
hyw: Թաքցրու պատուհանը

en: Highlight
hyw: Ընդգծել

en: Hold date
hyw: Պահման ամսաթիվ

en: Hold date:
hyw: Պահման ամսաթիվ։

en: Hold fee
hyw: Պահման գումար

en: Hold not needed after:
hyw: Պահումը հետո պետք չէ։

en: Hold notes:
hyw: Պահման նշումներ:

en: Hold starts on date:
hyw: Պահումը սկսվում է այս ամսաթվից:

en: Holding libraries
hyw: Պահումը իրականացնող գրադարաններ

en: Holdings
hyw: Պահումներ

en: Holdings:
hyw: Պահումներ։

note: SCRIPT
en: Holds
hyw: Պահումներ

en: Holds
hyw: Պահումներ

note: %1$s:  RESERVES.count | html
en: Holds (%s)
hyw: Պահումներ (%s)

en: Holds history
hyw: Պահման պատմությունը

en: Home
hyw: Տուն

en: Home libraries
hyw: Տնային գրադարաններ

en: Home library
hyw: Տնային գրադարան

en: Home library:
hyw: Տնային գրադարան։

en: I agree with your processing of my personal data as outlined in the
hyw: Ես համաձայն են իմ անձնական տվյալները քո կողմից մշակելուն, ինչպես նշված է

en: I have read the
hyw: Ես կարդացել եմ

en: ILL module configuration problem. Contact your administrator.
hyw: ՄԳԲ մոդուլի կարգավորչման խնդիր։ Կապվիր կառավարչի հետ։

en: IP address where the end user request is being placed
hyw: IP հասցե, որտեղ տեղադրվում է օգտվողի հարցումը

en: ISBD view
hyw: ISBD Դիտում

en: Identity
hyw: Ինքնություն

en: If this is an error, please contact the library.
hyw: եթե սա սխալ է, կապվիր գրադարանի հետ։

en: If this is your first time using the self checkout system, or if the system is not behaving as expected, you may want to refer to this guide to get yourself started.
hyw: Եթե սա առաջին անգամ է, որ օգտագործում ես ինքնաընդունող համակարգ, կամ եթե համակարգը իրեն չի պահում այնպես ինչպես հարկն է, ապա դիմիր այս ուղեցւյցին ինքնուրույն սկսելու համար։

en: If you can't find what you are looking for, you can
hyw: Եթե չես գտնում այն ինչ փնտրում ես, դու կարող ես

en: If you did not receive this email, you can request a new one:
hyw: Եթե այս էլ. նամակը չստանաս, դու կարող ես պահանջել նորը

note: %1$s:  SelfCheckTimeout | html
en: If you do not click the 'Finish' button, your session will automatically expire in %s seconds.
hyw: Եթե չսեղմես 'Ավարտ' կոճակը, քո սեսիան ավտոմատ կանջատվի %s վայրկյանից։

en: If you do not enter a password a system generated password will be created.
hyw: Եթե մուտք չանես գաղտնաբառ, կստեղծվի համակարգային գեներացված գաղտնաբառ։

en: If you do not have a CAS account, but do have a local account, you can still log in:
hyw: Եթե չունես CAS հաշիվ, բայց ունես տեղային հաշիվ, ապա դեռ կարող ես մուտք գործել։

en: If you do not have a Google account, but do have a local account, you can still log in:
hyw: Եթե չունես Գուուգլ հաշիվ, բայց ունես տեղային հաշիվ, ապա դեռ կարող ես մուտք գործել։

en: If you do not have a Shibboleth account, but you do have a CAS account, you can use CAS.
hyw: Եթե չունես Shibboleth հաշիվ, բայց ունես CAS հաշիվ, կարող ես օգտագործել CAS-ը։

en: If you do not have a Shibboleth account, but you do have a local login, then you may login below.
hyw: Եթե չունես Shibboleth հաշիվ, բայց ունես տեղային հաշիվ, ապա ստորին մասից կարող ես մուտք գործել։

en: If you don't have a library card, stop by your local library to sign up.
hyw: Եթե չունես գրադարանի քարտ, այցելիր տեղային գրադարան գրանցվելու։

en: If you don't have a password yet, stop by the circulation desk the next time you're in the library. We'll happily set one up for you.
hyw: Եթե դեռ չունես գաղտնաբառ, գրադարան հաջորդ այցին դիմիր տացքակետ։ Մենք հաճույքով կտրամադրենք այն։

en: If you have a CAS account, please choose against which one you would like to authenticate:
hyw: Եթե ունես CAS հաշիվ, ընտրիր թե փոխճանաչումը որի համար ես ցանկանում կատարել։

en: If you have a CAS account, you may use that below.
hyw: Եթե ունես CAS հաշիվ, կարող ես դա օգտագործել ներքևում։

en: If you have a local account, you may use that below.
hyw: Եթե ունես տեղային հաշիվ, կարող ես այն օգտագործել ստորև։

en: If you want to, you can try to
hyw: եթե ցանկանում ես, կարող ես փորձել

en: Images
hyw: Պատկերներ

en: Images for
hyw: Պատկերներ համար

en: Immediate deletion
hyw: Միանգամից ջնջում

note: For the first occurrence, %1$s:  OPACBaseURL | $raw %2$s:  BIBLIO_RESULT.biblionumber | html
en: In online catalog: %s/cgi-bin/koha/opac-detail.pl?biblionumber=%s
hyw: Առցանց քարտարանում: %s/cgi-bin/koha/opac-detail.pl?biblionumber=%s

en: In order to keep you logged in, we need your consent to process personal data as specified in the EU General Data Protection Regulation of May 25, 2018.
hyw: Որպեզի քեզ թողնենք միացված, քո անհատական տվյալները մշակելու համար, ինչպես սահմանված է ԵՄ 25 մայիսի 2018 Տվյալների պաշտպանության ընդհանուր կարգավորումների համաձայնագրում, մեզ պետք է քո համաձայնությունը։

note: For the first occurrence, %1$s:  Branches.GetName( item.get_transfer.frombranch ) | html %2$s:  Branches.GetName( item.get_transfer.tobranch ) | html %3$s:  item.get_transfer.datesent | $KohaDates
en: In transit from %s to %s since %s
hyw: Գտնվում է տրանզիտում %s մինչև %s ընդամենը %s

en: In your cart
hyw: քո զամբյուղում

en: Indexes
hyw: Ցուցիչներ

en: Information
hyw: Տեղեկատվություն

en: Initials:
hyw: Սկզնատառեր։

en: Instructors
hyw: Հրահանգիչներ

en: Instructors:
hyw: Հրահանգիչներ։

en: Interlibrary loan item availability
hyw: Միջգրադարանային բաժնույթի նյութը հասանելի է

en: Interlibrary loan request
hyw: Միջգրադարանային բաժնույթի հարցում

en: Interlibrary loan requests
hyw: Միջգրադարանային բաժնույթի հարցումներ

en: Invalid shelf number.
hyw: Սխալ դարականիշ։

en: Issue
hyw: Տրում

en: Issue #
hyw: Համար #

en: Issue:
hyw: Համար։

en: Issues for a subscription
hyw: Համարներ բաժանորդագրության համար

en: Issues summary
hyw: Համարի համառոտագրություն

en: It is too soon after the checkout date for this item to be renewed.
hyw: Հետ ընդունումից հետո այս նյութի թարմացումը շատ շուտ է։

en: Italian
hyw: Իտալերեն

en: Item URI
hyw: Նյութի URI

en: Item call number
hyw: Նյութի դասիչ

en: Item cannot be checked out.
hyw: Նյութը հնարավոր չէ դուրս տալ

en: Item checked in
hyw: Հետ է ընդունված

en: Item checked out
hyw: Նյութը դուրս է տրված

en: Item damaged
hyw: Նյութը վնասված է

en: Item details
hyw: Նյութի մանրամասներ

en: Item hold queue priority
hyw: Նյութի պահման հարցման առա)նայնություն

en: Item holds
hyw: Նյութի պահումներ

en: Item lost
hyw: Կորած նյութ

en: Item not checked in: please see circulation staff for assistance
hyw: նյութը հետ չի ընդունված․ օգնության համար դիմիր տացքի աշխատակազմին

en: Item renewal is not allowed.
hyw: Նյութի թարմացումը չի թույլատրված։

en: Item renewed
hyw: Նյութի թարմացված է

en: Item type
hyw: Նյութի տեսակ

en: Item type:
hyw: Նյութի տեսակ։

en: Item type:
hyw: Նյութի տեսակ։

en: Item types
hyw: Նյութի տեսակներ

en: Item withdrawn
hyw: Նյութը դուրս է գրված

note: SCRIPT
en: Items available:
hyw: Նյութերը մատչելի են։

note: SCRIPT
en: Items on this list:
hyw: Նյութեր ցուցակից։

en: Items:
hyw: Նյութեր։

en: Juvenile
hyw: Պատանեկան

en: Keyword
hyw: Վճռորոշ բառ

en: Koha
hyw: Կոհա

en: Koha %s
hyw: Կոհա %s

en: Koha Wiki
hyw: Կոհա Wiki

en: Koha administrator
hyw: Կոհայի կառավարիչ

en: Language
hyw: Լեզու

en: Languages
hyw: Լեզուներ

en: Large print
hyw: Լայն տպում

note: SCRIPT
en: Last
hyw: Վերջին

en: Last
hyw: Վերջին

en: Last location
hyw: Վերջին Տեղաբաշխում

en: Last updated
hyw: Վերջին թարմացումը

en: Last updated:
hyw: Վերջին թարմացումը։

en: Late
hyw: Ուշ

en: Law reports and digests
hyw: Իրավունքի հաշվետվություններ և դայջեստներ

en: Legal articles
hyw: Լեգալ հոդվածներ

en: Legal cases and case notes
hyw: Լեգալ դեպքեր և դեպքերի նշումներ

en: Legislation
hyw: Օրենսդրություն

en: Level 1: Basic discovery interfaces
hyw: Մակարդակ 1։ Սկզբնական հայտնաբերման միջերեսներ

en: Level 2: Elementary OPAC supplement
hyw: Մակարդակ 2։ Պարզագույն ՀՕԱՔ հավելված

en: Level 3: Elementary OPAC alternative
hyw: Մակարդակ -։ Պարզագույն ՀՕԱՔ այլընտրանք

en: Level 4: Robust/domain specific discovery platforms
hyw: Մակարդակ 4։ Հուսալի/դոմեյն ուղղորդված հայտնաբերման պլատֆորմներ

en: Libraries
hyw: Գրադարաններ

en: Library
hyw: Գրադարան

en: Library card number:
hyw: Գրադարանի քարտի համարը։

en: Library catalog
hyw: Գրադարանի քարտարան

note: For the first occurrence, %1$s:  Koha.Preference('OPACnumSearchResults') | html
en: Library default: %s
hyw: Լռակյաց գրադարան։ %s

en: Library:
hyw: Գրադարան ։

en: Library:
hyw: Գրադարան։

en: Limit to any of the following:
hyw: Սահմանափակիր սրանցից ցանկացածով։

en: Limit to currently available items
hyw: Սահմանափակիր այս պահին մատչելի նյութերով

en: Limit to:
hyw: Սահմանափակիր։

en: Limit to:
hyw: Սահմանափակիր։

en: Link
hyw: Հղում

en: Links
hyw: Կապեր

en: List created.
hyw: Ցուցակը ստեղծվել է։

en: List deleted.
hyw: Ցուցակը ջնջված է։

en: List name
hyw: Ցուցակի անուն

en: List name:
hyw: Անունների ցուցակ։

en: List name:
hyw: Անունների ցուցակ։

en: List updated.
hyw: Ցուցակը թարմացված է։

en: List(s) this item appears in:
hyw: Ցուցակում այս նյութը հանդիպում է։

en: Lists
hyw: Ցուցակներ

en: Lists:
hyw: Ցուցակներ։

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Loading
hyw: Բեռնավորում

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Loading...
hyw: Բեռնավորվում է...

en: Loading...
hyw: Բեռնավորվում է...

en: Local login
hyw: Տեղային մուտք

en: Location
hyw: Տեղաբաշխում

en: Location (Status)
hyw: Տեղաբաշխում (կարգավիճակ)

en: Location(s) (Status)
hyw: Տեղաբաշխում(ներ) (Կարգավիճակ)

note: %1$s:  AuthorisedValues.GetDescriptionByKohaField( kohafield => 'items.location', authorised_value => subscription_LOO.location, opac => 1 ) | html
en: Location: %s
hyw: Տեղաբաշխում։ %s

note: %1$s:  AuthorisedValues.GetByCode( 'LOC', subscription.location, 1 ) | html %2$s:  END %3$s:  IF ( subscription.callnumber )
en: Location: %s %s %s
hyw: Տեղաբաշխում: %s %s %s

en: Locations
hyw: Տեղակայություններ

en: Log in
hyw: Մուտք

en: Log in to add tags
hyw: Մուտք գործիր ցուցիչներ ավելացնելու համար

en: Log in to add tags.
hyw: Մուտք գործիր ցուցիչներ ավելացնելու համար

en: Log in to create a new list
hyw: Մուտք գործիր ստեղծելու նոր ցուցակ

en: Log in to create your own lists
hyw: Մուտք գործիր ստեղծելու Քո Սեփական Ցուցակները

en: Log in to see your own saved tags.
hyw: Մուտք գործիր տեսնելու քո սեփական պահված ցուցիչները։

en: Log in to your account
hyw: Մուտք գործիր քո հաշիվ

en: Log in to your account:
hyw: Մուտք գործիր քո հաշիվ

en: Log in with Google
hyw: Մուտք գործիր Գուուգլով

en: Log out
hyw: Դուրս գալ

en: Log out and try again with a different user.
hyw: Դուրս արի և փորձիր կրկին որպես այլ օգտվող։

en: Logging on to the catalog has not been enabled by the library.
hyw: Մուտք դեպի քարտարան չի թույլատրվել գրադարանի կողմից։

en: Login
hyw: Գրանցում

en: Login page
hyw: Մուտքի էջ

en: Login:
hyw: Գրանցում

en: Looks up a patron in the ILS by an identifier, and returns the ILS identifier for that patron, aka the patron identifier.
hyw: Ման է գալիս համակարգում ընթերցողին ըստ բնութագրիչի, և վերադարձնում է համակարգի բնութագրիչը ընթերցողին, այսինքն ընթերցողի բնութագրիչը։

en: Lost item
hyw: Կորած նյութ

en: MARC (non-Unicode/MARC-8)
hyw: MARC (ոչ-Unicode/MARC-8)

en: MARC Card View
hyw: ՄԵԸՔ քարտի տեսք

en: MARC View
hyw: ՄԵԸՔ Դիտում

en: MARC view
hyw: MARC դիտում

note: %1$s:  bibliotitle | html
en: MARC view: %s
hyw: ՄԵԸՔ դիտում: %s

en: Main address
hyw: Հիմնական հասցե

en: Make a
hyw: Սարքիր

en: Make an
hyw: Սարքիր

en: Make payment
hyw: Կատարիր վճարում

en: Male:
hyw: Տղամարդ։

en: Managed by
hyw: Կառավարվում է կողմից

en: Managed by:
hyw: Կառավարվում է կողմից։

en: Match:
hyw: Համընկնում։

en: Materials specified
hyw: Նյութերը որոշված են

en: Message sent
hyw: Հաղորդումը ուղարկվեց

en: Message:
hyw: Հաղորդում։

en: Messages for you
hyw: Հաղորդում քո համար

note: SCRIPT
en: Minimum amount needed by this service is %s
hyw: Այս ծառայության համար պահանջվող գումարի նվազագույն մեծությունն է %s

en: Missing
hyw: Բացակա

en: Missing (damaged)
hyw: Բացակա (վնասված)

en: Missing (lost)
hyw: Բացակա (կորած)

en: Missing (never received)
hyw: Բացակա (երբեք չստացված)

en: Missing (sold out)
hyw: Բացակա (վաճառված)

note: %1$s:  subscription.missinglist | html | html_line_break
en: Missing issues: %s
hyw: Բացակա համարներ։ %s

en: Modify
hyw: Ձևափոխիր

en: More details
hyw: Ավելի մանրամասներ

en: More options
hyw: Ավելին հնարավորություններ

en: More searches
hyw: Ավելի փնտրումներ

en: Most popular
hyw: Ամենահանրաճանաչ

en: Most popular titles
hyw: Ամենահանրահայտ վերնագրերը

en: Musical recording
hyw: Երաժշտական ձայնագրություն

en: N/A
hyw: Անհասանելի

en: NEW
hyw: ՆՈՐ

en: NT
hyw: ՆՏ

en: Name
hyw: Անուն

note: ABBR
en: Narrower Term
hyw: Նեղ տերմին

en: Never
hyw: Երբեք

en: Never expires
hyw: Անժամկետ

en: New
hyw: Նոր

en: New card
hyw: Նոր քարտ

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title-head.inc' biblio=review
en: New comment on %s
hyw: Նոր մեկնաբանություն %s

en: New interlibrary loan request
hyw: Նոր միջգրադարանային բաժնույթի հարցում

en: New list
hyw: Նոր ցուցակ

en: New password:
hyw: Նոր գաղտնաբառ։

en: New purchase suggestion
hyw: Գնման նոր առաջարկ

en: New search
hyw: Նոր փնտրում

en: New tag(s), separated by a comma:
hyw: Նոր ցուցիչ(ներ), բաժանված ստորակետով։

en: New tag:
hyw: Նոր ցուցիչ։

en: News
hyw: Նորություններ

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: News from %s%s%sthe library%s
hyw: Նորություններ %s%s%sգրադարանից%s

en: Next
hyw: Հաջորդ

en: Next
hyw: Հաջորդը

en: Next &gt;&gt;
hyw: Հաջորդ &gt;&gt;

en: Next available item
hyw: Հաջորդ մատչելի նյութը

en: No
hyw: Ոչ

en: No
hyw: Ոչ

en: No article requests can be made for this record.
hyw: Այս գրառման համար հոդվածի պատվերներ հնարավոր չէ իրականացնել։

en: No changes were made.
hyw: Փոփոխություններ չեն արված։

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: No checkouts
hyw: Դուրս տրումներ չկան

en: No cover image available
hyw: Չկան հասանելի կազմերի պատկերներ

note: SCRIPT
en: No data available in table
hyw: Աղյուսակում չկան հասանելի տվյալներ

note: SCRIPT
en: No entries to show
hyw: Չկան ցուցադրման համար մուտքեր

note: SCRIPT
en: No holds
hyw: Պահումներ չկան

en: No items available.
hyw: Չկան մատչելի նյութեր։

en: No limit
hyw: Չկա սահմանափակում

note: SCRIPT
en: No matching records found
hyw: Համընկնող գրառումներ գտնված չեն

en: No news to display.
hyw: Չկան արտածման ենթակա նորություններ։

en: No operation parameter has been passed.
hyw: Գործողության պարամետր չի փոխանցվել։

en: No other items.
hyw: Այլ նյութեր չկան։

en: No physical items for this record
hyw: Այս գրառման համար ֆիզիկական նյութեր չկան

en: No private lists
hyw: Չկան մասնավոր ցուցակներ։

en: No private lists.
hyw: Չկան մասնավոր ցուցակներ։

en: No public lists.
hyw: Չկան հանրային Ցուցակներ

en: No record was removed.
hyw: Գրառում չի հեռացված։

note: %1$s:  ISSUE.soonestrenewdate | html
en: No renewal before %s
hyw: Մինչ այդ չկան թարմացումներ %s

en: No renewals allowed
hyw: Թարմացումներ թույլատրված չեն

en: No reserves have been selected for this course.
hyw: Այս դասընթացի համար չկան ընտրված ռեզերվներ

note: SCRIPT
en: No results found in the library's %s collection
hyw: Գրադարանի %s հավաքածուում չկան գտնված արդյունքներ

note: SCRIPT
en: No results found in the library's OverDrive collection.
hyw: Գրադարանի OverDrive հավաքածուում չկան գտնված արդյունքներ։

en: No results found!
hyw: Արդյունքներ չեն գտնվել

note: SCRIPT
en: No suggestion was selected
hyw: Ոչ մի առաջարկ չի ընտրվել

note: SCRIPT
en: No tag was specified.
hyw: Ցուցիչը չի սահմանված

en: No tags from this library for this title.
hyw: Չկան ցուցիչներ այս գրադարանի այս վերնագրի համար

en: No, I do not agree. Please remove my account within a reasonable time.
hyw: Ոչ, ես համաձայն չեմ։ խնդրում եմ, խելամիտ ժամանակում հեռացրեք իմ հաշիվը։

note: SCRIPT
en: No, do not cancel article request
hyw: Ոչ, մի չեղարկիր հոդվածի պահանջը։

note: SCRIPT
en: No, do not cancel hold
hyw: Ոչ, մի չեղարկեք պահումը

note: SCRIPT
en: No, do not delete
hyw: Ոչ, մի ջնջիր

note: SCRIPT
en: No, do not delete suggestion
hyw: Ոչ, մի ջնջիր առաջարկը

note: SCRIPT
en: No, do not delete suggestions
hyw: Ոչ, մի ջնջիր առաջարկները

note: SCRIPT
en: No, do not remove sharing
hyw: Ոչ, մի հեռացրու կիսումը

note: SCRIPT
en: No, do not resume holds
hyw: Ոչ, մի վերսկսեք պահումները

en: Nobody
hyw: Ոչ մեկը

en: Non-fiction
hyw: Ոչ գեղարվեստական

en: Non-musical recording
hyw: Ոչ երաժշտական ձայնագրություն

en: None
hyw: Ոչ մեկը

en: None of the libraries are available for pickup location.
hyw: Գրադարաններից ոչ մեկը վերցնելու համար հասանելի չէ։

en: Normal view
hyw: Նորմալ դիտում

note: %1$s:  PROCESS error_message messages=error.messages
en: Not checked in %s
hyw: Հետ չի ընդունված %s

en: Not finding what you're looking for?
hyw: Չե՞ս գտնում ինչ որ ման ես գալիս

note: For the first occurrence, %1$s:  IF ( item.restrictedvalueopac )
en: Not for loan %s
hyw: Տացքի համար չէ %s

note: For the first occurrence, %1$s:  item.notforloan | html
en: Not for loan (%s)
hyw: Տացքի համար չէ (%s)

en: Not issued
hyw: Չսպասարկված

en: Not on hold
hyw: Պահման մեջ չէ

en: Not renewable
hyw: Չթարմացվող

en: Not what you expected? Check for
hyw: Քո սպասվածը չէ՞։ Ստուգիր

en: Note
hyw: Նշում

en: Note:
hyw: Նշում։

en: Note:
hyw: Նշում։

en: Note: This feature only available to French catalogs where ISBD subjects have been populated, and an index built by separate script.
hyw: Նշում։ Հնարավորությունը հասանելի է միայն ֆրանսիացի քարտագրողներին որտեղ ISBD խորագրերը բազմացված են, և ցուցիչը կառուցվումէ առանձին սկրիպտով։

en: Note: Your comment must be approved by a librarian.
hyw: Հուշում։ Քո դիտողությունը պետ ք է հաստատվի գրադարանավարի կողմից։

note: SCRIPT
en: Note: you can only delete your own tags.
hyw: Նշում։ դու կարող ես միայն ջնջել քո սեփական ցուցիչները։

note: %1$s:  ELSIF ( ERROR.scrubbed )
en: Note: you can only delete your own tags. %s Note: your tag contained markup code that was removed.
hyw: Նշում։ դու կարող ես միայն ջնջել քո սեփական ցուցիչները։ %s Նշում։ քո ցուցիչը պարունակում է նշագրված կոդ որը հեռացված է։

note: SCRIPT
en: Note: you can only tag an item with a given term once. Check 'My Tags' to see your current tags.
hyw: Նշում։ դու կարող ես տվյալ տերմինով նյութը ցուցիչավորել մեկ անգամ։ Ընտրիր 'Իմ Ցուցիչներ' տեսնելու քո ընթացիկ ցուցիչները։

en: Note: your comment contained illegal markup code. It has been saved with the markup removed, as below. You can edit the comment further, or cancel to retain the comment as is.
hyw: Նշում: քո ծանուցումը պարունակում է նշագրման սխալ կոդ։ Այն հիշվել է հեռացնելով նշագրուը, ինչպես բերված է ստորև։ Դու ապագայում կարող ես խմբագրել ծանուցումը, կամ չեղյալ անել թողնելով ծանուցումը այնպես ինչպես որ կա։

note: SCRIPT
en: Note: your tag contained markup code that was removed. The tag was added as
hyw: Նշում։ քո ցուցիչը պարունակում է նշագրված կոդ որը հեռացված է։ Ցուցիչը ավելացված է որպես

en: Notes
hyw: Նշումներ

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.notes | $raw
en: Notes : %s
hyw: Նշումներ ։ %s

en: Notes/Comments
hyw: Նշումներ/դիտողություններ

en: Notes:
hyw: Նշումներ։

en: Nothing
hyw: Ոչինչ

note: SCRIPT
en: Nothing has been selected. Check the box for each item you want to renew
hyw: Ոչինչ չի ընտրված։ Թարմացվող յուրաքանչյուրի նյութի համար ընտրիր վանդակը

en: Notice:
hyw: Նշում։

en: Novelist Select
hyw: Ընտրիր նովելիստին

en: Novelist Select:
hyw: Ընտրիր նովելիստին

en: Number
hyw: Թիվ

en: Number of holds:
hyw: Պահումների քանակը։

note: For the first occurrence, %1$s:  count | html
en: Number of records used in: %s
hyw: Օգտագործված գրառւմների քանակը։ %s

note: INPUT type=submit
en: OK
hyw: ԼԱՎ

en: OR
hyw: ԿԱՄ

en: On hold
hyw: Պահված է

en: On order
hyw: Պատվիրված

en: On-site checkouts
hyw: Տեղային դուրս տրումներ

en: Once the library has processed those suggestions you will be able to place more.
hyw: Հենց գրադարանը կատարի այդ առաջարկները, դու կկարողնաս տեղադրել ավելին։

en: One or more holds were not placed due to existing holds.
hyw: Մեկ կամ ավելի պահումներ չեն տեղադրված առկա պահումների պատճառով։

en: Online resources:
hyw: Առցանց պաշարներ։

en: Only certain fields (marked in red) are required, but the more information you enter the easier it will be for the librarians to find the title you're requesting. The "Notes" field can be used to provide any additional information.
hyw: Միայն որոշակի դաշտերն են (նշված են կարմիրով) պահանջված, բայց ինչքան շատ տեղեկատվություն մուտք անես այնքան հեշտ կլինի գրադարանավարին գտնել պահանջվող վերնագիրը։ "Նշումներ" դաշտը կարելի է օգտագործել ցանկացած լրացուցիչ տեղեկատվություն տրամադրելու համար։

en: Only items currently available for loan or reference
hyw: Միայն նյութեր որ այս պահին հասանելի են սպասարկման համար կամ տեղեկատու են

en: Order by author
hyw: Դասակարգիր ըստ հեղինակի

en: Order by date
hyw: Դասավորի ըստ ամսաթվի

en: Order by title
hyw: Դասավորի ըստ վերնագրի

en: Order by:
hyw: Պատվիրված։

en: Other editions of this work
hyw: Այս աշխատության այլ հրատարակություններ

en: Other forms:
hyw: Այլ ձևեր։

note: %1$s:  ' ( ' _ (otheritemloop.size || 0) _ ' )' | html
en: Other holdings %s
hyw: Այլ պահումներ %s

en: Other names:
hyw: Այլ անուններ։

en: Other phone
hyw: Այլ հեռախոս

en: Other phone:
hyw: Այլ հեռախոս։

note: For the first occurrence, %1$s:  q | html
en: OverDrive search for '%s'
hyw: OverDrive սրա համար '%s'

note: %1$s:  priority | html
en: Overall queue priority: %s
hyw: Հարցման առաջնայնություն։ %s

note: %1$s:  overdues_count | html
en: Overdue (%s)
hyw: Ժամկետանցներ (%s)

en: Overdues
hyw: Ժամկետանցներ

en: Owner only
hyw: Միայն տնօրինողը

en: Pages
hyw: Էջեր

en: Pages:
hyw: էջեր։

en: Parameters
hyw: Պարամետրեր

en: Password
hyw: Գաղտնաբառ

note: SCRIPT
en: Password contains leading and/or trailing spaces
hyw: Գաղտնաբառը պարունակում է առջևից և/կամ հետևից բացատներ

note: For the first occurrence, %1$s:  patron.category.effective_min_password_length | html
en: Password must be at least %s characters long.
hyw: Գաղտնաբառը առնվազն պետք է լինի %s նիշ։

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Password must contain at least %s characters
hyw: Գաղտնաբառը պետք է պարունակի առնվազն %s նիշ

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Password must contain at least %s characters, including UPPERCASE, lowercase and numbers
hyw: Գաղտնաբառը պետք է պարունակի առնվազն %s նիշ, ներառած ԳԼԽԱՏԱՌԵՐ, փոքրատառեր և թվեր։

en: Password must contain at least one digit, one lowercase and one uppercase.
hyw: Գաղտնաբառը պետք է պարունակի առնվազն մեկ նիշ, մեկ փոքրատառ և մեկ գլխատառ։

en: Password must not contain leading or trailing whitespaces.
hyw: Գաղտնաբառը չպետք է պարունակի առջևից կամ հետևից բացատներ։

en: Password updated
hyw: Գաղտնաբառը թարմացվել է

en: Password:
hyw: Գաղտնաբառ։

en: Passwords do not match!
hyw: Գաղտնաբառերը չեն համընկնում

en: Patent document
hyw: Պատենտային փաստաթուղթ

note: %1$s:  review.datereviewed | $KohaDates
en: Patron comment on %s
hyw: Ընթերցողի նշումներ սրա մասին %s

en: Pay selected fines and charges
hyw: Վճարիր ընտրված տուգանքները և ծախսերը

en: Payment
hyw: Վճարում

en: Payment applied:
hyw: - Վճարումը կիրառված է։

en: Payment method
hyw: Վճարման մեթոդ

en: Pending hold
hyw: Սպասող պահում

en: Phone
hyw: Հեռախոս

en: Phone:
hyw: Հեռախոս։

en: Phone:
hyw: Հեռախոս։

en: Photocopy
hyw: Ֆոտոպատճեն

en: Pick up location
hyw: Վերցնելու վայր

en: Pick up location:
hyw: Վերցնելու վայր։

en: Pickup library
hyw: Վերցնելու գրադարան

en: Pickup library:
hyw: Վերցնելու գրադարան։

en: Pickup location
hyw: Վերցնելու վայր

note: SCRIPT
en: Place a hold on
hyw: Դիր պահում

en: Place a hold on
hyw: Դիր պահում

note: SCRIPT
en: Place a hold on:
hyw: Դիր պահում։

note: %1$s:  biblio.title | html
en: Place article request for %s
hyw: Տեղադրի հոդվածի պատվեր սրա համար %s

en: Place hold
hyw: Դնել պահում

en: Place hold
hyw: Դնել պահում

note: INPUT type=submit
en: Place request
hyw: Տեղադրի պատվեր

en: Placed on
hyw: Տեղաբաշխված է

en: Places
hyw: Տեղեր

en: Placing a hold
hyw: Պահման տեղադրում

en: Play media
hyw: Աշխատեցրու մեդիան

en: Please also note that the library staff can't update these values for you: it's your privacy!
hyw: Նաև նկատի առ որ գրադարանի աշխատակազմը չի կարող քո համար թարմացնել այս արժեքները՝ այն քո անձնական տվյալն է։

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Please choose a download format
hyw: Պատվերի մեջ

en: Please choose against which one you would like to authenticate:
hyw: Ընտրիր թե փոխճանաչումը որի համար ես ցանկանում կատարել։

en: Please choose your privacy rule:
hyw: Ընտրիր քո անձնական գաղտնիության օրենքը

en: Please click the link in this email to finish the process of resetting your password.
hyw: Սեղմիր այս էլ. նամակի հղումը քո գաղտնաբառի վերագրանցումը ավարտին հասցնելու համար։

en: Please confirm that you do not want to receive email when a new issue arrives for this subscription.
hyw: Խնդրում եմ հաստատիր որ դու չես ցանկանում ստանալ էլ փոստ երբ այս բաժանորդագրության համար նոր նյոութ է ստացվել։

en: Please confirm the checkout:
hyw: Խնդրում եմ հաստատիր այդ տրումը։

en: Please confirm your registration
hyw: Խնդրում եմ հաստատիր քո գրանցումը

en: Please contact a librarian for details.
hyw: Խնդրում եմ մանրամասների համար կապվիր գրադարանավարի հետ։

en: Please contact a library staff member if you are unsure of your mobile service provider, or you do not see your provider in this list.
hyw: Կապվիր գրադարանի աշխատակցի հետ, եթե վստահ չես քո բջջային կապի մատակարարի մասին, կամ եթե ցուցակում չես տեսնում քո մատակարարին։

en: Please contact the library if you need further assistance.
hyw: Խնդրում եմ կապվիր գրադարանավարի հետ, եթե լրացուցիչ օգնության կարիք ունես։

en: Please correct and resubmit.
hyw: Շտկեք և կրկին ուղարկեք։

en: Please do not use this mail to request or renew books.
hyw: Մի օգտագործիր այս էլ. փոստը գրքերի պատվիրման կամ թարմացման համար։

note: SCRIPT
en: Please enter a valid URL.
hyw: Խնդրվում է մուտք անել թույլատրված URL

note: SCRIPT
en: Please enter a valid date (ISO).
hyw: Խնդրվում է մուտք անել թույլատրված ամսաթիվ (ISO)։

note: SCRIPT
en: Please enter a valid date.
hyw: Խնդրվում է մուտք անել թույլատրված ամսաթիվ։

note: SCRIPT
en: Please enter a valid email address.
hyw: Մուտք արա թույլատրված էլ. փոստի հասցե։

note: SCRIPT
en: Please enter a valid number.
hyw: Մուտք արա թույլատրված  համար։

note: SCRIPT
en: Please enter a valid phone number.
hyw: Մուտք արեք վավեր հեռախոսահամար։

note: SCRIPT
en: Please enter a value between {0} and {1} characters long.
hyw: Մուտք արա արժեք {0} և {1} նիշերի երկարությամբ։

note: SCRIPT
en: Please enter a value between {0} and {1}.
hyw: Մուտք արա արժեք {0} և {1} միջև։

note: SCRIPT
en: Please enter a value greater than or equal to {0}.
hyw: Մուտք արա արժեք մեծ կամ հավասար {0}։

note: SCRIPT
en: Please enter a value less than or equal to {0}.
hyw: Մուտք արա արժեք փոքր կամ հավասար {0}։

en: Please enter additional information about the requested item:
hyw: Պատվիրված նյութի համար մուտք արա լրացուցիչ տեղեկատվություն։

note: SCRIPT
en: Please enter at least {0} characters.
hyw: Մուտք արա առնվազն {0} նիշ։

note: SCRIPT
en: Please enter no more than {0} characters.
hyw: Մուտք արա ոչ ավել {0} նիշ։

note: SCRIPT
en: Please enter only digits.
hyw: Մուտք արա միայն թվեր։

note: SCRIPT
en: Please enter the same password as above
hyw: Մուտք արա վերևում նշված գաղտնաբառը

note: SCRIPT
en: Please enter the same value again.
hyw: Խնդրվում է մուտք անել նույն արժեքը նորից։

en: Please enter your card number:
hyw: Մուտք արա քարտի համարը

en: Please fill out this form to make a purchase suggestion. You will receive an email when the library processes your suggestion.
hyw: Լրացրու ձևաթուղթը գնման առաջարկի համար։ Երբ գրադարանը կկատարի քո առաջարկը, դու կստանաս հաղորդագրություն։

note: SCRIPT
en: Please fix this field.
hyw: Շտկիր այս դաշտը։

en: Please log in to the catalog and try again.
hyw: Մուտք գործիր քարտարան և փորձիր նորից։

en: Please note that information on any book still checked-out must be kept by the library no matter which privacy option you choose.
hyw: Խնդրվում է նկատի ունենալ, որ դեռևս դուրս տրված ցանկացած գրքի վերաբերյալ տեղեկատվությունը պետք է պահպանվի գրադարանի կողմից անկախ նրանից թե անկախության ինչ հնարավորություն ես ընտրել։

en: Please note that the Google login will only work if you are using the e-mail address registered with this library.
hyw: Նկատի առ որ Գուուգլ մուտքը միայն կաշխատի եթե դու օգտագործում ես այս գրադարանի էլ. փոստի հասցեն։

en: Please note that the attached file is a MARC bibliographic records file which can be imported into personal bibliographic software like EndNote, Reference Manager or ProCite.
hyw: Նկատի ունեցիր որ կցված ֆայլը դա ՄԵԸՔ մատենագիտական գրառումների ֆայլ է, որը կարելի է ներմուծել Անձնական Մատենագիտական Ծրագրաշար, ինչպիսիք են EndNote, Reference Manager կամ ProCite.

en: Please note, the last person to return an item is tracked for the management of items returned damaged.
hyw: Նկատի առ, որ վերջին անձը ով վերադարձնում է նյութը վնասված վերադարձերի կառավարման նպատակով ստուգվում է։

en: Please note:
hyw: Նկատի ունեցիր։

en: Please note:
hyw: Նկատի ունեցիր։

en: Please save your consent below or log out. Thank you!
hyw: Քո համաձայնությունը հիշիր այստեղ, կամ դուրս եկ։ Շնորհակալություն։

note: SCRIPT
en: Please select a specific item for this article request.
hyw: Ընտրիր որոշակի նյութ այս հոդվածը պատվիրելու համար։

note: SCRIPT
en: Please select a tag to delete.
hyw: Ջնջելու համար ընտրիր ցուցիրը։

note: %1$s:  ELSIF (errNoBorrowerFound) %2$s:  ELSIF errResetForbidden
en: Please try again later. %s No account was found with the provided information. %s
hyw: Ավելի ուշ կրկին փորձիր։ %s Տրված տեղեկատվությամբ հաշիվ չի գտնված։ %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: Please try again with plain text. %sUnrecognized error. %s
hyw: Փորձիր նորից ազատ տեքստով։ %sՉճանաչված սխալ։ %s

en: Please type the following characters into the preceding box:
hyw: Մուտք արա հետևյալ նիշերը նախորդ վանդակում։

note: OPTGROUP
en: Popularity
hyw: Հանրաճանաչություն

en: Popularity (least to most)
hyw: Հանրահայտություն (պակասից դեպի ավել)

en: Popularity (most to least)
hyw: Հանրահայտություն (ավելից դեպի պակաս)

en: Post your comments on this title.
hyw: Առաքիր քո մեկնաբանությունները այս վերնագրի վերաբերյալ։

note: %1$s:  IF template.name.match('opac-main.tt')
en: Powered by %s
hyw: Ուղեկցվում է %s

en: Preferred form:
hyw: Նախընտրելի ձև:

en: Preferred language for notices:
hyw: Ծանուցումների համար նախընտրելի լեզուներ։

en: Preschool
hyw: Նախադպրոցական

note: SCRIPT
en: Press <i>ctrl</i> or <i>⌘</i> + <i>C</i> to copy the table data<br>to your system clipboard.<br><br>To cancel, click this message or press escape.
hyw: Սեղմիր  <i>ctrl</i> or <i>⌘</i> + <i>C</i> աղյուսակի տվյալները<br> պատճենելու համար օպերատիվ հիշողություն։<br><br>Չեղարկելու համար, կտտացրու այս հաղորդագրության վրա կամ սեղմիր escape։

en: Previous
hyw: Նախորդ

en: Previous sessions
hyw: Նախորդ սեսիաներ

en: Primary
hyw: Նախնական

en: Primary email
hyw: Առաջնային էլ փոստ

en: Primary email:
hyw: Առաջնային էլ փոստ։

en: Primary phone
hyw: Առաջնային հեռախոս

en: Primary phone:
hyw: Առաջնային հեռախոս։

en: Print
hyw: Տպել

en: Print list
hyw: Տպիր ցուցակը

note: SCRIPT
en: Print receipt and end session
hyw: Տպիր ստացականը և ավարտիր կապը

en: Priority
hyw: Առաջնայնություն

en: Priority:
hyw: Առաջնայնություն։

en: Privacy
hyw: Գաղտնիությունը

en: Private
hyw: Մասնավոր

note: OPTGROUP
en: Private lists
hyw: Մասնավոր ցուցակներ

note: OPTGROUP
en: Private lists shared with me
hyw: Մասնավոր ցուցակները կիսված են իմ հետ

en: Problem found on page:
hyw: Էջում հայտնվել է խնդիր։

note: SCRIPT
en: Processing...
hyw: Կատարվում է...

en: Programmed texts
hyw: Ծրագրավորված տեքստեր

en: Provider:
hyw: Մատակարար:

en: Public
hyw: Հանրային

note: OPTGROUP
en: Public lists
hyw: Հանրային ցուցակներ

note: OPTGROUP
en: Public lists:
hyw: Հանրային ցուցակներ։

en: Publication date
hyw: Հրատարակման տարեթիվ

en: Publication date range
hyw: Հրատարակման տարեթվի տիրույթ

en: Publication place:
hyw: Հրատարակման վայր։

en: Publication/Copyright date: Newest to oldest
hyw: Հրատարկամ/Արտոնագրման ամսաթիվ։ Թարմից դեպի հին

en: Publication/Copyright date: Oldest to newest
hyw: Հրատարկամ/Արտոնագրման ամսաթիվ։ Հնից դեպի թարմ

en: Publication:
hyw: Հրատարակություն։

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.publishercode | $raw %2$s:  IF ( BIBLIO_RESULT.publicationyear ) %3$s:  BIBLIO_RESULT.publicationyear | $raw %4$s:  END %5$s:  IF ( BIBLIO_RESULT.pages ) %6$s:  BIBLIO_RESULT.pages | $raw %7$s:  END %8$s:  IF BIBLIO_RESULT.item('size') %9$s:  BIBLIO_RES
en: Published by: %s %s in %s %s %s , %s %s %s , %s %s
hyw: Հրատարակված: %s %s in %s %s %s , %s %s %s , %s %s

note: %1$s:  koha_new.published_on | $KohaDates %2$s:  IF ( show_author && koha_new.author )
en: Published on %s %s by
hyw: Հրատարակված է %s %s

en: Publisher
hyw: Հրատարակիչ

en: Publisher location
hyw: Հրատարակչի տեղաբաշխում

en: Publisher:
hyw: Հրատարակիչ ։

en: Purchase suggestions
hyw: Գնման առաջարկներ

en: Quantity:
hyw: Քանակություն։

en: Quote of the day
hyw: Օրվա հարցումը

en: RIS (Zotero, EndNote, others)
hyw: RIS (Zotero, EndNote, այլն)

note: %1$s:  shelf.shelfname | html
en: RSS feed for public list %s
hyw: RSS սնունդ հանրային ցուցակի համար %s

en: RT
hyw: ԿՏ

note: INPUT type=submit name=rate_button
en: Rate me
hyw: Գնահատի ինձ

en: Re-type new password:
hyw: Նորից մուտք արա գաղտնաբառը։

en: Reason for suggestion:
hyw: Առաջարկի պատճառ:

en: Received date
hyw: Ստացման ամսաթիվ

en: Recent comments
hyw: Վերջերս արված մեկնաբանություններ

en: Recent comments
hyw: Վերջերս արված մեկնաբանություններ

en: Record URL
hyw: Գրառման URL

en: Record not found
hyw: Գրառումը չի գտնվել

en: Record title
hyw: Գրառման վերնագիր

note: For the first occurrence, %1$s:  q | html
en: RecordedBooks search for '%s'
hyw: RecordedBooks փնտրում սրա համար '%s'

en: Refine your search
hyw: Վերաձևակերպի քո փնտրումը

en: Register a new account
hyw: Գրանցի նոր հաշիվ

en: Register here.
hyw: Գրանցի այստեղ։

en: Registration complete
hyw: Գրանցումը կատարված է

en: Registration invalid!
hyw: Գրանցումը սխալ է

en: Regular print
hyw: Կանոնավոր տպում

note: ABBR
en: Related Term
hyw: Կապված տերմին

en: Relative
hyw: Կապ ունեցող

en: Relatives' checkouts
hyw: Տացքեր բարեկամներին

en: Relevance
hyw: Կարևորություն

en: Remove
hyw: Հեռացրու

note: A
en: Remove facet %s
hyw: Հեռացրու ֆասետը %s

note: A
en: Remove field
hyw: Հեռացրու դաշտը

note: SCRIPT
en: Remove from list
hyw: Հեռացրու ցուցակից

en: Remove from this list
hyw: Հեռացրու այս ցուցակից

note: INPUT type=submit
en: Remove selected items
hyw: Հեռացրու ընտրված նյութերը

note: INPUT type=submit
en: Remove selected searches
hyw: Հեռացրու ընտրված փնտրումները

en: Remove share
hyw: Հեռացրու համատեղումը

en: Renew
hyw: Թարմացրու

en: Renew all
hyw: Թարմացրու բոլորը

en: Renew item
hyw: Թարմացրու նյութը

en: Renew selected
hyw: Թարմացրու ընտրվածը

en: Renewed!
hyw: Թարմացված

en: Report a problem
hyw: Զեկուցիր խնդիրը

en: Report issues and broken links
hyw: Զեկուցիր կոտրված կապերի և պատահարների մասին

en: Request ID
hyw: Պահանջիր ID

en: Request ID:
hyw: Պահանջիր ID։

en: Request article
hyw: Պատվիրի հոդված

en: Request cancellation
hyw: Հարցման չեղարկում

en: Request placed
hyw: Հարցումը դրված է

en: Request placed:
hyw: Հարցումը դրված է։

en: Request specific item type:
hyw: Պատվիրիր հատուկ տեսակի նյութ։

en: Request type
hyw: Պահանջի տեսակ

en: Request type:
hyw: Պահանջի տեսակ։

en: Request updated
hyw: Հարցումը թարմացված է

en: Requested from
hyw: Պահանջված է այստեղից

en: Requested from:
hyw: Պահանջված է այստեղից։

en: Requested item type
hyw: Պահանջված նյութի տեսակը

en: Requested item:
hyw: Պահանջված նյութ։

en: Required
hyw: Պահանջվող

note: INPUT type=submit
en: Resort list
hyw: Վերատեսակավորի ցուցակը

en: Results
hyw: Արդյունքներ

note: %1$s:  from | html %2$s:  to | html %3$s:  total | html
en: Results %s to %s of %s
hyw: Արդյունքներ %s մինչև %s ընդամենը %s

note: %1$s:  ms_value | html
en: Results of search for '%s'
hyw: Փնտրման արդյունքներ սրա համար '%s'

en: Results per page:
hyw: Արդյունքները էջ առ էջ ։

en: Resume
hyw: Վերսկսել

en: Resume all suspended holds
hyw: Կատարի բոլոր կասեցված պահումները

en: Return this item
hyw: Վերադարձրու այս նյութը

note: INPUT type=submit name=confirm
en: Return to account summary
hyw: Վերադարձիր Հաշվի համառոտագրությանը

en: Return to fine details
hyw: Վերադարձիր տուգանքի մանրամասներին

note: INPUT type=submit
en: Return to my account
hyw: Վերադարձիր իմ հաշվին

en: Return to the catalog home page.
hyw: Վերադարձիր քարտարանի տնային էջ։

en: Return to the last advanced search
hyw: Վերադարձիր վերջին խորացված փնտրմանը

en: Return to the main page
hyw: Վերադարձիր հիմնական էջ

en: Return to the self-checkout
hyw: Վերադարձիր ինքնատացքին

en: Return to your lists
hyw: Վերադարձիր քո ցուցակներին

en: Returns a patron's status information from Koha.
hyw: Վերադարձնում է Կոհայից ընթերցողի կարգավիճակի տեղեկատվությունը։

en: Returns information about the services available on a particular item for a particular patron.
hyw: Վերադարձնում է որոշակի ընթերցողի համար հասանելի որոշակի նյութի մասին առաջարկվող ծառայություններ

en: Returns specified information about the patron, based on options in the request. This function can optionally return patron's contact information, fine information, hold request information, loan information, and messages.
hyw: Ելնելով հարցումում եղած ընտրություններից, վերադարձնում է որոշակի տեղեկատվություն ընթերցողի մասին։ Այս ֆունկցիան որպես ընտրովի հնարավորություն կարող է վերադարձնել ընթերցողի կոնտակտի տվյալները, տուգանքների մասին տվյալներ, տեղեկատվություն պահման հարցումների մասին, և հաղորդագրություններ։

en: Reviews
hyw: Դիտարկումներ

en: Reviews from LibraryThing.com:
hyw: Գրախոսություններ LibraryThing.com-ից։

en: Reviews provided by Syndetics
hyw: Գրախոսություններ տրամադրված Syndetics-ից

en: Routing lists
hyw: Շրջաբերական ցուցակներ

en: SMS number:
hyw: SMS համար:

en: SMS provider:
hyw: SMS մատակարար:

en: Salutation:
hyw: Դիմելու ձև։

note: INPUT type=submit
en: Save
hyw: Հիշել

en: Save changes
hyw: Հիշիր փոփոխությունները

en: Save record
hyw: Հիշիր գրառումը

en: Save to another list
hyw: Հիշիր մեկ այլ ցուցակում

en: Save to lists
hyw: Հիշիր ցուցակներում

en: Save to your lists
hyw: Հիշիր քո ցուցակներում

en: Scan
hyw: Սքան

en: Scan a new item or enter its barcode:
hyw: Սքան արա նոր նյութ կամ մուտք արա դրա շտրիխ կոդը։

en: Scan each item or enter its barcode. A list with the entered barcodes will be displayed.
hyw: Սքան արա ամեն նյութը կամ մուտք արա շտրիխ կոդը։ Ցուցակը մուտքագրված շտրիխ կոդերով կարտածվի։

en: Scan the item or enter its barcode:
hyw: Սքան արա նյութը կամ մուտք արա դրա շտրիխ կոդը։

note: INPUT type=submit name=do
en: Search
hyw: Փնտրում

en: Search
hyw: Որոնում

note: LINK
en: Search %s
hyw: Փնտրել %s

en: Search for this title in:
hyw: Որոնիր այս վերնագիրը ներսում՝

note: A
en: Search for works by this author
hyw: Փնտրիր այս հեղինակի գործերը

en: Search for:
hyw: Փնտրիր համար

en: Search history
hyw: Փնտրման պատմություն

en: Search options:
hyw: Փնտրիր ընտրություններ։

en: Search results
hyw: Փնտրման արդյունքներ

en: Search suggestions
hyw: Փնտրիր առաջարկներ

en: Search type:
hyw: Որոնման տեսակներ։

note: SCRIPT
en: Search:
hyw: Փնտրում։

note: SCRIPT
en: Searching %s...
hyw: Փնտրում է %s...

note: SCRIPT
en: Searching OverDrive...
hyw: Փնտրում է OverDrive...

en: Secondary email
hyw: Երկրորդային էլ փոստ

en: Secondary email:
hyw: Երկրորդական էլ փոստ։

en: Secondary phone
hyw: Երկրորդային հեռախոս

en: Secondary phone:
hyw: Երկրորդական հեռախոս։

en: Section
hyw: Բաժին

en: Section:
hyw: Բաժին։

note: IMG
en: See Baker & Taylor
hyw: Տե՛ս Baker & Taylor

en: See also:
hyw: Տես նաև։

note: A
en: See: %s%s%snext biblio%s
hyw: Տես %s%s%sհաջորդ բիբլիոն%s

note: A
en: See: %s%s%sprevious biblio%s
hyw: Տես %s%s%sնախորդ բիբլիոն%s

en: Select a list
hyw: Ընտրիր ցուցակը

en: Select a specific item:
hyw: Ընտրիր հատուկ նյութը։

en: Select all
hyw: Ընտրել բոլորը

en: Select none
hyw: Ընտրիր ոչ մեկը

en: Select searches to:
hyw: Ընտրիր փնտրումները։

en: Select suggestions to:
hyw: Ընտրիր առաջարկները։

en: Select the item(s) to search
hyw: Ընտրիր նյութ(եր)ը որոնման համար

en: Select titles to:
hyw: Ընտրիր վերնագրերը

en: Self check-in help
hyw: Ինքնատացքի օգնություն

en: Self checkout help
hyw: Ինքնատացքի օգնություն

en: Send
hyw: Ուղարկիր

en: Send email
hyw: Ուղարկել էլ. նամակ

en: Send list
hyw: Ուղարկիր ցուցակը

en: Send problem report to:
hyw: Ուղարկիր խնդրի հաշվետվությունը։

en: Send to device
hyw: Ուղարկիր սարքին

en: Sending your cart
hyw: Առաքվում է քո զամբյուղը

en: Sending your list
hyw: Առաքվում է քո ցուցակը

en: Serial
hyw: Պարբերական

en: Serial collection
hyw: Պարբերական հավաքածու

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.serial | $raw
en: Serial: %s
hyw: Պարբերական: %s

en: Series
hyw: Մատենաշար

en: Series information:
hyw: Մատենաշարային տեղեկատվություն

en: Series title
hyw: Մատենաշարի վերնագիր

en: Session lost
hyw: Կապի սեանսը կորավ

en: Settings updated
hyw: Կարգաբերումները թարմացված են։

en: Share
hyw: Տարածիր

en: Share a list
hyw: Համադրի ցուցակը

en: Share a list with another patron
hyw: Համատեղ օգտագործիր ցուցակը այլ օգտատիրոջ հետ

note: A
en: Share by email
hyw: Տարածիր էլ փոստով։

en: Share list
hyw: Համատեղիր ցուցակը

note: A
en: Share on Facebook
hyw: Տարածիր Facebook-ում

note: A
en: Share on LinkedIn
hyw: Տարածիր LinkedIn-ում

note: A
en: Share on Twitter
hyw: Կիսվիր Twitter-ում

en: Shelving location
hyw: Դարակի վրա տեղաբաշխում

en: Shibboleth Login
hyw: Shibboleth մուտք

en: Shibboleth login
hyw: Shibboleth մուտք

en: Show
hyw: Ցույց տուր

note: SCRIPT
en: Show _MENU_ entries
hyw: Ցույց տուր _MENU_ մուտքերը

en: Show all items
hyw: Ցույց տուր բոլոր նյութերը

en: Show all news
hyw: Ցույց տուր բոլոր նորությունները

note: SCRIPT
en: Show all transactions
hyw: Ցույց տուր բոլոր տրանզակցիաները

en: Show last 50 items
hyw: Ցույց տուր վերջին 50 նյութերը

en: Show less
hyw: Ցույց տուր ավելի քիչը

note: A
en: Show lists
hyw: Ցույց տուր ցուցակները

en: Show more
hyw: Ցույց տուր ավելին

en: Show more options
hyw: Ցույց տուր ավելին հնարավորություններ

en: Show the top
hyw: Ցույց տուր վերինը

en: Show year:
hyw: Ցույց տուր տարին։

note: %1$s:  resultcount | html %2$s:  total | html
en: Showing %s of about %s results
hyw: Ցույց է տրվում %s ընդամենը %s արդյունքներից

note: SCRIPT
en: Showing _START_ to _END_ of _TOTAL_
hyw: Ցույց է տալիս _START_ to _END_ of _TOTAL_

en: Showing all items.
hyw: Ցույց է տալիս բոլոր նյութերը

en: Showing last 50 items.
hyw: Ցուցադրվում են վերջին 50 նյութերը

en: Showing only available items
hyw: Ցույց տուր միայն մատչելի նյութերը

en: Sign in to view availability and checkout items or place holds
hyw: Գրանցվեք, հասանելիությունը և տրված նյութերը դիտելու համար, կամ դրեք պահումներ

en: Similar items
hyw: Նման նյութեր

en: Simple DC-RDF
hyw: Պարզ DC-RDF

note: %1$s:  failaddress | html
en: Something went wrong while processing the following addresses. Please check them. These are: %s
hyw: Ինչ որ բան գնացել է սխալ հետևյալ հասցեները մշակելիս։ Ստուգիր դրանք։ Դրանք են՝ %s

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Something went wrong. The note has not been saved
hyw: Ինչ որ բան գնացել է սխալ։ Նշումը չի հիշվել։

en: Sorry
hyw: Ցավում եմ

en: Sorry,
hyw: Ցավում եմ,

en: Sorry, but we could not accept this key. The invitation may have expired. Contact the patron who sent you the invitation.
hyw: Մենք չենք կարող ընդունել այս բանալին։ Հրավերքի ժամկետը միգուցե անցել է։ Կապվիր այն ընթերցողի հետ, ով ուղարկել է այս հրավերքը։

en: Sorry, but you did not enter a valid email address.
hyw: Ցավում եմ, բայց մուտք չեք արել իրական էլ. փստի հասցե։

en: Sorry, no suggestions.
hyw: Կներեք, առաջարկներ չկան։

en: Sorry, none of these titles can be placed on hold.
hyw: Կներեք, այս նյութերից ոչ մեկը հնարավոր չէ դնել պահման.

en: Sorry, only the creator of this comment is allowed to change it.
hyw: Այս մեջբերման ստեղծողը միայն կարող է փոխել այն։

note: SCRIPT
en: Sorry, plain view is temporarily unavailable
hyw: Ցավում եմ, պարզ դիտումը ժամանակավորապես անհասանելի է

note: SCRIPT
en: Sorry, tags are not enabled on this system.
hyw: Ցավում եմ, ցուցիչները թույլատրված չեն այս համակարգում։

en: Sorry, the CAS login also failed. If you have a local login you may use that below.
hyw: Ցավում եմ, CAS գրանցումը ևս ձախողվեց, եթե ունես տեղային գրանցում կարող ես ստորև օգտագործել այն։

en: Sorry, the CAS login failed.
hyw: Ցավում եմ, CAS գրանցումը ձախողվեց։

en: Sorry, the requested page is not available
hyw: Ցավում եմ, պահանջվող էջը անհասանելի է

en: Sorry, the system doesn't think you have permission to access this page.
hyw: Ցավում եմ, համակարգը մտածում է որ դու չունես բավարար իրավասություններ այս էջ մուտք ունենալու համար

en: Sorry, this item cannot be checked out at this station.
hyw: Ցավում եմ, այս նյութը հնարավոր չէ դուրս տալ այս մեքենայից։

en: Sorry, this self check-in station has lost authentication. Please contact the administrator to resolve this problem.
hyw: Ցավում եմ, այս ինքնատացքի մեքենան կորցրել է փոխճանաչումը։ Կապվիր կառավարչի հետ, խնդիրը լուծելու համար։

en: Sorry, this self-checkout station has lost authentication. Please contact the administrator to resolve this problem.
hyw: Ցավում եմ, այս ինքնատացքի մեքենան կորցրել է փոխճանաչումը։ Կապվիր կառավարչի հետ, խնդիրը լուծելու համար։

en: Sorry, you are too young to reserve this material.
hyw: Դու շատ երիտասարդ ես այս նյութը ռեզերվացնելու համար։

en: Sorry, you cannot place holds.
hyw: Կներեք, չես կարող դնել պահումներ։

note: %1$s:  too_many_reserves | html
en: Sorry, you cannot place more than %s holds.
hyw: Ցավում եմ, չես կարող դնել ավելին քան %s պահումներ։

en: Sorry, your Google login failed.
hyw: Ցավում եմ, Գուուգլ մուտքը ձախողվեց։

en: Sorry, your Shibboleth identity does not match a valid library identity.
hyw: Քո Շիբոլեթ բնութագրիչը չի համընկնում գրադարանի թույլատրելի բնութագրիչին։

en: Sorry, your Shibboleth identity does not match a valid library identity. If you have a local login, you may use that below.
hyw: Քո Շիբոլեթ բնութագրիչը չի համընկնում գրադարանի թույլատրելի բնութագրիչին։ Եթե ունես տեղային գրանցում, ստորև օգտագործիր այն։

en: Sorry, your password cannot be changed online.
hyw: Քո գաղտնաբառը հնարավոր չէ առցանց փոխել։

en: Sorry, your session has timed out. Please log in again.
hyw: Ցավում եմ, քո կապի ժամանակը լրացել է։ Նորից գրանցվիր։

en: Sort
hyw: Տեսակավորում

en: Sort by:
hyw: Տեսակավորված ըստ։

en: Sort by:
hyw: Տեսակավորված ըստ:

en: Sort this list by:
hyw: Տեսակավորիր այս ցուցակը ըստ:

en: Source
hyw: Աղբյուր

en: Spanish
hyw: Իսպաներեն

en: Specialized
hyw: Մասնագիտացված

en: Standard number
hyw: Ստանդարտ համար

en: Standard number (ISBN, ISSN or other):
hyw: Ստանդարտ համար (ISBN, ISSN այլ):

en: State:
hyw: Նահանգ:

en: Statistics
hyw: Վիճակագրություն

en: Status
hyw: Վիճակ

en: Status:
hyw: Վիճակ։

note: %1$s:  IF ( SelfCheckoutByLogin ) %2$s:  END
en: Step one: Enter your user id%s and password%s
hyw: Քայլ առաջին։ Մուտք արա քո օգտվողի id%s և գաղտնաբառը%s

en: Step three: Click the 'Finish' button
hyw: Քայլ երրորդ։ Սեղմիր 'Ավարտ' կոճակը

en: Step two: Scan the barcode for each item, one at a time
hyw: Քայլ երկրորդ։ Սքան արա շտրիխ կոդը յուրաքանչյուր նյութի համար, մեկական հատով։

en: Stopped
hyw: Կանգնեցված

en: Street number:
hyw: Փողոցի թիվ։

en: Subject
hyw: Առարկա

en: Subject cloud
hyw: Խորագրային ամպ

en: Subject(s)
hyw: Խորագրեր

en: Subject:
hyw: Խորագիր։

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.subject | $raw
en: Subject: %s
hyw: Խորագիր։ %s

note: INPUT type=submit
en: Submit
hyw: Հաստատել

note: INPUT type=submit
en: Submit and close this window
hyw: Հաստատիր և փակիր այս պատուհանը

note: INPUT type=submit
en: Submit changes
hyw: Հաստատիր փոփոխությունները

note: INPUT type=submit
en: Submit modifications
hyw: Հաստատիր ձևափոխումները

note: INPUT type=submit
en: Submit note
hyw: Հաստատիր նշումը

note: INPUT type=submit
en: Submit update request
hyw: Գրանցիր թարմացման առաջարկությունը

note: INPUT type=submit
en: Submit your suggestion
hyw: Հաստատիր քո առաջարկը

en: Subscribe to a subscription alert
hyw: Գրանցվիր բաժանորդագրության ահազանգին

note: A
en: Subscribe to email notification on new issues
hyw: Բաժանորդագրվի էլ փոստով նոր նյութերի ստացման զգուշացմանը

en: Subscribe to email notification on new issues
hyw: Բաժանորդագրվի էլ փոստով նոր նյութերի

note: A
en: Subscribe to recent comments
hyw: Բաժանորդագրվիր վերջին մեկնաբանություններին

note: A
en: Subscribe to this list
hyw: Բաժանորդագրվի այս ցուցակին

note: A
en: Subscribe to this search
hyw: Բաժանորդագրվի այս փնտրմանը

en: Subscription
hyw: Բաժանորդագրություն

note: %1$s:  subscription.histstartdate | $KohaDates %2$s:  IF ( subscription.histenddate ) %3$s:  subscription.histenddate | $KohaDates %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: Subscription from: %s to:%s %s %s now (current)%s
hyw: Բաժանորդագրություն սկսած։ %s մինչև:%s %s %s հիմա (ընթացիկ)%s

note: %1$s:  subscription_LOO.bibliotitle | html
en: Subscription information for %s
hyw: Բաժանորդագրության տեղեկատվություն սրա համար %s

en: Subscription title
hyw: Բաժանորդագրության վերնագիր

en: Subscription:
hyw: Բաժանորդագրություն։

en: Subscriptions
hyw: Բաժանորդագրություններ

note: %1$s:  subscriptionsnumber | html
en: Subscriptions ( %s )
hyw: Բաժանորդագրություններ ( %s )

en: Suggest for purchase
hyw: Առաջարկիր գնման համար

en: Suggested by:
hyw: Առաջարկված կողմից։

en: Suggested for
hyw: Առաջարկված համար

en: Suggested for:
hyw: Առաջարկված է սրա համար։

en: Suggested on
hyw: Առաջարկված է

en: Suggestions
hyw: Առաջարկություններ

en: Summary
hyw: Համառոտագրություն

en: Surname:
hyw: Ազգանուն։

en: Surveys
hyw: Հարցախույզներ

en: Suspend
hyw: Կասեցնել

en: Suspend all holds
hyw: Կասեցրու բոլոր պահումները

en: Suspend until:
hyw: Կասեցրու մինչև։

note: A
en: Switch languages
hyw: Փոխիր լեզուները

en: System-wide only
hyw: Միայն համակարգային կտրվածքով

en: Table of contents provided by Syndetics
hyw: Բովանդակության աղյուսակը տրամադրված է Syndetics-ի կողմից

en: Tag
hyw: Ցուցիչ

en: Tag browser
hyw: Ցուցիչների դիտակ

en: Tag cloud
hyw: Ցուցիչների ամպ

en: Tag status here.
hyw: Ցուցչի վիճակը այստեղ։

en: Tag status here.
hyw: Ցուցչի վիճակը այստեղ։

en: Tag:
hyw: Ցուցիչ

en: Tags
hyw: Ցուցիչներ

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Tags added:
hyw: Ցուցիչները ավելացված են։

en: Tags from this library:
hyw: Ցուցիչներ այս գրադարանից։

en: Tags:
hyw: Ցուցիչներ։

en: Technical reports
hyw: Տեխնիկական հաշվետվություններ

en: Term
hyw: Տերմին

en: Term(s):
hyw: Տերմին(ներ)։

en: Thank you
hyw: Շնորհակալություն

en: Thank you!
hyw: Շնորհակալություն

note: %1$s:  subscription.opacdisplaycount | html
en: The %s latest issues for this subscription:
hyw: Սա %s այս բաժանորդագրության ամենաթարմ համարն է։

en: The 'Finish' button is presented to start over.
hyw: Ներկայացված է 'Ավարտ' կոճակը, վերասկսելու համար։

en: The ISBD cloud is not enabled.
hyw: ISBD ամպը ակտիվացված չէ։

en: The browser table is empty. this feature is not fully set-up. See the
hyw: Դիտակի աղյուսակը դատարկ է։ Այս հնարավորությունը ամբողջովին դեռ կարգաբերված չէ։ Տես

note: %1$s:  email_add | html
en: The cart was sent to: %s
hyw: Սայլակը ուղարկվել է: %s

note: %1$s:  subscription_LOO.startdate | html %2$s:  IF ( subscription_LOO.periodicity1 ) %3$s:  END %4$s:  IF ( subscription_LOO.periodicity2 ) %5$s:  END %6$s:  IF ( subscription_LOO.periodicity3 ) %7$s:  END %8$s:  IF ( subscription_LOO.periodicity4 ) %9$s:  END %10$s:  IF ( subscription_LOO.periodici
en: The current subscription began on %s and is issued %s twice per day %s %s every day %s %s three times per week %s %s every week %s %s every 2 weeks %s %s every 3 weeks %s %s every month %s %s every 2 months %s %s every quarter %s %s twice per year %s %s every year %s %s every 2 years %s %s irregularly %s %s on Monday %s %s on Tuesday %s %s on Wednesday %s %s on Thursday %s %s on Friday %s %s on Saturday %s %s on Sunday %s for %s%s issues%s %s%s weeks%s %s%s months%s
hyw: Ընթացիկ բաժանորդագրությունը սկսվում է %s և կատարվում է %s օրական երկու անգամ %s %s ամեն օր %s %s շաբաթական երեք անգամ %s %s ամեն շաբաթ %s %s 2 շաբաթը մեկ %s %s 3 շաբաթը մեկ %s %s ամեն ամիս %s %s 2 ամիսը մեկ %s %s ամեն եռամսյակ %s %s տարեկան երկու անգամ %s %s ամեն տարի %s %s 2 տարին մեկ %s %s անկանոն %s %s երկուշաբթի %s %s երեքշաբթի %s %s չորեքշաբթի %s %s հինգշաբթի %s %s ուրբաթ %s %s շաբաթ %s %s կիրակի %s for %s%s համարներ%s %s%s շաբաթներ%s %s%s ամիսներ%s

en: The entered card number is already in use.
hyw: Մուտք արված քարտի համարն արդեն օգտագործվում է։

en: The entered card number is the wrong length.
hyw: Մուտք արված քարտի համարն սխալ երկարություն ունի։

en: The feature of sharing lists is not in use in this library.
hyw: Այս գրադարանում ցուցակների համատեղման հնարավորությունը չի օգտագործվում։

note: %1$s:  subscription_LOO.histstartdate | html
en: The first subscription was started on %s
hyw: Առաջին բաժանորդագրությունը սկսվել է %s

note: SCRIPT
en: The following fields are required and not filled in:
hyw: Հետևյալ դաշտերը պահանջված են և չեն լրացված։

en: The following fields contain invalid information:
hyw: Հետևյալ դաշտերը պարունակում են սխալ տեղեկատվություն

en: The item has been added to the list.
hyw: Այս նյութը ավելացվել է ցուցակին։

en: The item has been removed from the list.
hyw: Նյութը հեռացվել է ցուցակից։

en: The item has not been added to the list. Please check it's not already in the list.
hyw: Նյութը չի ավելացվել ցուցակին։ Ստուգիր, այն դեռ ցուցակում չէ։

en: The library has disabled the ability for patrons to create new public lists. If you make your list private, you will not be able to make it public again.
hyw: Գրադարանը արգելափակել է ընթերցողների կողմից նոր հանրային ցուցակների ստեղծման հնարավորությունը։ Եթե քո ցուցակը դարձնես մասնավոր, դու այն կրկին հանրային չես կարողանա դարձնել։

en: The link is broken and the page does not exist.
hyw: Այս կապը կոտրված է և էջը գոյություն չունի։

en: The link is invalid.
hyw: Հղումը սխալ է

note: %1$s:  email | html
en: The list was sent to: %s
hyw: Ցուցակը ուղարկվել է դեպի: %s

note: %1$s:  op | html
en: The operation %s is not supported.
hyw: %s Գործողությունը չի աջակցվում։

en: The operation results will be displayed for each entered barcode.
hyw: Ամեն մուտք արած շտրիխ կոդի համար կարտածվեն գործողության արդյունքները։

note: %1$s:  username | html
en: The password has been changed for user "%s".
hyw: Գաղտնաբառը փոխված է այս օգտատիրոջ համար  "%s".

en: The selected suggestions have been deleted.
hyw: Ընտրված առաջարկները ջնջված են։

en: The share has been removed.
hyw: Համատեղումը հեռացվել է։

en: The share has not been removed.
hyw: Համատեղումը չի հեռացվել։

note: %1$s:  subscription_LOO.histenddate | html
en: The subscription expired on %s
hyw: Բաժանորդագրությունը լրանում է %s

note: %1$s:  ERROR.scrubbed | html %2$s:  ELSIF ( ERROR.scrubbed_all_bad )
en: The tag was added as &quot;%s&quot;. %s Note: your tag was entirely markup code. It was NOT added.
hyw: The tag was added as &quot;%s&quot;. %s Նշում: քո ցուցիչը ամբողջվին նշագրման կոդ է։ Այն ՉԻ ավելացվել։

note: %1$s:  message_value | html
en: The transaction id '%s' for this payment is invalid.
hyw: Տրանզակցիայի id '%s' այս վճարման համար սխալ է։

en: The userid
hyw: Օգտվողի ID

note: %1$s:  subscriptionsnumber | html
en: There are %s subscription(s) associated with this title.
hyw: Կան %s բաժանորդագրություն(ներ) կապված այս վերնագրին։

en: There are no comments on this title.
hyw: Այս վերնագրի համար չկան մեկնաբանություններ։

en: There are no items that can be placed on hold.
hyw: Չկան նյութեր, որոնց կարելի է դնել պահման։

en: There are no pending purchase suggestions.
hyw: Չկան գնման սպասող առաջարկներ։

en: There is no minimum or maximum character length.
hyw: Չկան նիշերի ամենամեծ կամ նվազագույն երկարություն։

en: There was a problem with your submission
hyw: Կա խնդիր քո ներկայացման հետ

en: There was an error sending the cart.
hyw: Պրոբլեմ սայլակը առաքելիս։

en: There was an error sending the list.
hyw: Պրոբլեմ ցուցակը առաքելիս։

en: There were problems processing your registration. Please contact your library for help.
hyw: Քո գրանցման կատարման հետ կապված կան խնդիրներ։ Կապվիր գրադարանի հետ։

en: Theses
hyw: Թեզիսներ

en: This &quot;cloud&quot; shows the most used topics in our catalog. Click on any subject below to see the items in our collection.
hyw: Այս &quot;ամպը&quot; ցույց է տալիս մեր քարտարանի ամենապահանջված թեմաները։ Սեղմիր ստորև բերված ցանկացած խորագրի վրա տեսնելու համար քո հավաքածուի նյութերը։

en: This document certifies that you have returned all borrowed items. It is sometimes asked during a file transfer from a school to another. The discharge is sent by us to your school. You will also find it available on your reader account.
hyw: Այս փաստաթուղթը հաստատում է որ դու վերադարձրել ես բոլոր նյութերը։ Սա հարցում է երբ փաստաթղթերը մեկ դպրոցից տեղափոխվում են մեկ ուրիշ։ Վճարումը ուղարկվում է դպրոցին։ Այն քեզ հասանելի կլինի նաև քո ընթերցողական հաշվից։

en: This email address already exists in our database.
hyw: Այս էլ․ փոստի հասցեն արդեն առկա է մեր շտեմարանում։

note: SCRIPT
en: This field is required.
hyw: Այս դաշտը պահանջվում է։

en: This is a on-site checkout, it cannot be renewed.
hyw: Սա տեղային տացք է, այն հնարավոր չէ թարմացնել։

en: This is a serial
hyw: Սա պարբերական է

en: This item does not exist.
hyw: Այս նյութը գոյություն չունի։

en: This item has been scheduled for automatic renewal and cannot be renewed
hyw: Այս նյութը նախատեսված է ավտոմատ թարմացման համար և չի կարող թարմացվել։

en: This item is already checked out to you.
hyw: Այս նյութը արդեն տրված է քեզ։

en: This item is on hold for another borrower.
hyw: Այս նյութը պահված է մեկ այլ ընթերցողի համար։

en: This item is on hold for another patron.
hyw: Այս նյութը պահման մեջ է մեկ այլ ընթերցողի համար։

en: This link is valid for 2 days starting now.
hyw: Այս հղումը վավերական է սկսած այսօրվանից երկու օր։

note: %1$s:  contents.count | html
en: This list contains %s titles
hyw: Այս ցուցակը պարունակում է %s վերնագիր։

en: This list does not exist.
hyw: Այս ցուցակը գոյություն չունի։

note: %1$s:  IF Koha.Preference( 'opacuserlogin' ) == 1
en: This list is empty. %s You can add to your lists from the results of any
hyw: Այս ցուցակը դատարկ է։ %s Դու կարող ես ավելացնել քո ցուցակներին որևէ մեկ արդյունքից

note: SCRIPT
en: This list is shared. Other users will lose access to it.
hyw: Այս ցուցակը համօգտագործվում է: Այլ օգտվողներ կկորցնեն դրան հասանելիությունը:

en: This message can have the following reason(s):
hyw: Այս հաղորդագրությունը կարող է ունենալ հետևյալ պատճառ(ներ)ը։

en: This news item does not exist.
hyw: Նորությունների այս նյութը գոյություն չունի։

en: This page contains enriched content visible when JavaScript is enabled or by clicking
hyw: Այս էջը պարունակում է հարստացված բովանդակություն, որը տեսանելի է երբ JavaScript-ը թույլատրված է կամ սեղմելով

note: %1$s:  items_count | html
en: This record has many physical items (%s).
hyw: Այս գրառումը ունի ֆիզիկական շատ նյութեր (%s)։

en: This subscription is closed.
hyw: Այս բաժանորդագրությունը փակված է։

en: This title cannot be requested because it's already in your possession.
hyw: Այս վերնագիրը հնարավոր չէ պահանջել, այն քո տրամադրության տակ է։

en: This title cannot be requested.
hyw: Այս վերնագիրը հնարավոր չէ պահանջել։

note: IMG
en: Thumbnail
hyw: Մանրապատկեր

en: Title
hyw: Վերնագիր

en: Title (A-Z)
hyw: Վերնագիր (Ա-Ֆ)

en: Title (Z-A)
hyw: Վերնագիր (Ֆ-Ա)

note: %1$s:  title_notes_count | html
en: Title notes ( %s )
hyw: Վերնագրի նշումներ ( %s )

en: Title:
hyw: Վերնագիր։

en: Title:
hyw: Վերնագիր։

en: Titles
hyw: Վերնագրեր

en: To log in, use the following credentials:
hyw: Գրանցվելու համար օգտագործիր հետևյալ լիազորությունները։

en: To make changes to your record please contact the library.
hyw: Քո գրառման մեջ փոփոխություններ կատարելու համար կապվիր գրադարանի հետ։

en: To report this error, please contact the Koha Administrator.
hyw: Այս սխալի մասին տեղեկացնելու համար կապվիր Կոհա կառավարչին։

en: To report this error, you can email the Koha Administrator.
hyw: Այս սխալի մասին տեղեկացնելու համար կապվիր Կոհա կառավարչին։

en: To reset your password, enter your login or your email address.
hyw: Քո գաղտնաբառը վերագրելու համար մուտք արա գրանցման անունը կամ էլ. փոստի հասցեն։

en: Top level
hyw: Վերին աստիճան

en: Topics
hyw: Թեմաներ

en: Total due
hyw: Ընդամնեը վերադարձ

en: Total due if credit(s) applied:
hyw: Ընդամենը ենթակա է վճարման, եթե կրեդիտները կիրառված են։

note: %1$s:  holds_count | html
en: Total holds: %s
hyw: Գումարային պահումներ: %s

en: Treaties
hyw: Պայմանագրեր

en: Type
hyw: Տեսակ

en: Type of heading
hyw: Առաջնորդողի տեսակ

note: SCRIPT
en: Type:
hyw: Տեսակ։

en: UF
hyw: ՕՀ

note: SCRIPT
en: Unable to add one or more tags.
hyw: Չի կարող ավելացնել մեկ կամ ավելի ցուցիչներ։

note: SCRIPT
en: Unable to cancel enrollment!
hyw: Չի կարող չեղարկել ներգրավվախությունը։

note: SCRIPT
en: Unable to create enrollment!
hyw: Չի կարող ստեղծել ներգրավվածություն։

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Unable to update your setting!
hyw: Չի կարող թարմացնել քո կարգաբերումը

en: Unavailable (lost or missing)
hyw: Անհասանելի (կորած կամ բացակա)

en: Unavailable issues
hyw: Անհասանելի նյութեր

en: Unhighlight
hyw: Հանիր գույնը

en: Unified title
hyw: Միավորված վերնագիր

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.unititle | $raw
en: Unified title: %s
hyw: Միավորված վերնագիր: %s

en: Unknown
hyw: Չճանաչված

en: Unsubscribe from a subscription alert
hyw: Չեղյալ արա բաժանորդագրության ահազանգերը

en: Update
hyw: Թարմացում

note: INPUT type=submit
en: Update auto-renewal preference
hyw: Թարմացրեք ինքնաթարմացման նախապատվությունը

en: Updates to your record
hyw: Քո գրառման թարմացումներ

en: Use top menu bar to navigate to another part of Koha.
hyw: Օգտագործիր ընտրացանկի վերին տողը Կոհայի այլ մասեր տեղափոխվելու համար։

note: ABBR
en: Used For
hyw: Օգտագործված Համար

en: Used for/see from:
hyw: Օգտագործված համար/տես այնտեղից։

en: Username:
hyw: Օգտվողի անուն։

en: Username:
hyw: Օգտվողի անուն։

en: Usually the reason for freezing an account is old overdues or damage fees. If shows your account to be clear, please contact the library.
hyw: Սովորաբար հաշվի սառեցման պատճառը դա հին ժամկետանցներն են կամ վճարումները։ Եթե ցույց է տալիս որ քո հաշիվը պետք է մաքրել, կապվիր գրադարանի հետ։

en: Usually the reason for freezing an account is old overdues or damage fees. If your account shows to be clear, please contact the library.
hyw: Սովորաբար հաշվի սառեցման պատճառը դա հին ժամկետանցներն են կամ վճարումները։ Եթե ցույց է տալիս որ քո հաշիվը պետք է մաքրել, կապվիր գրադարանի հետ։

en: VHS tape / Videocassette
hyw: VHS ժապավեն / տեսահոլովակ

note: %1$s:  extended_unique_id_failed_value | html
en: Value is already in use (%s)
hyw: Արժեքը արդեն օգտագործվում է (%s)

en: Verification
hyw: Ստուգում։

en: Verification:
hyw: Ստուգում։

en: View
hyw: Տեսք

en: View all suggestions
hyw: Դիտիր բոլոր առաջարկները

note: A
en: View details for this title
hyw: Դիտիր մանրամասները այս վերնագրի համար

en: View interlibrary loan request
hyw: Դիտիր միջգրադարանային բաժնույթի պահանջը

note: A
en: View on Amazon.com
hyw: Դիտիր Amazon.com-ից

note: A
en: View record "%s"
hyw: Դիտիր գրառումը "%s"

note: A
en: View your search history
hyw: Դիտիր փնտրման քո պատմությունը

en: Vol info
hyw: Հատորի տվյալ

en: Volume
hyw: Հատոր

en: Volume:
hyw: Հատոր։

en: Waiting date
hyw: Սպասող ամսաթիվ

en: Warning
hyw: Զգուշացում

note: SCRIPT
en: Warning: Cannot be undone. Please confirm once again
hyw: Զգուշացում։ Հնարավոր չէ չեղյալ անել։ Հաստատիր ևս մեկ անգամ

en: Website
hyw: Կայք

en: Welcome,
hyw: Բարի գալուստ,

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron = logged_in_user no_html = 1
en: Welcome, %s
hyw: Բարի գալուստ, %s

en: What is a discharge?
hyw: Որքա՞ն է վճարը։

en: What's next?
hyw: Ո՞րն է հաջորդը։

en: Where:
hyw: Որտեղ։

note: SCRIPT
en: With selected searches:
hyw: Ընտրված փնտրումներով

note: SCRIPT
en: With selected suggestions:
hyw: Ընտրված առաջարկներով։

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: With selected titles:
hyw: Ընտրված վերնագրերով

note: SCRIPT
en: Would you like to print a receipt?
hyw: Կցանկանա՞ս տպել ստացականը։

en: Writeoff
hyw: Դուրս գրի

note: %1$s:  message.message_date | $KohaDates %2$s:  Branches.GetName(message.branchcode) | html
en: Written on %s by %s
hyw: Գրված %s կողմից %s

en: Year
hyw: Տարի

note: INPUT type=submit
en: Yes
hyw: Այո

en: Yes
hyw: Այո

en: Yes, I agree.
hyw: Այո, համաձայն եմ։

note: SCRIPT
en: Yes, cancel article request
hyw: Այո, չեղարկիր հոդվածի պատվերը

note: SCRIPT
en: Yes, cancel hold
hyw: Այո, չեղարկիր պահումը

note: SCRIPT
en: Yes, delete
hyw: Այո, ջնջիր

note: SCRIPT
en: Yes, delete suggestion
hyw: Այո, ջնջիր առաջարկը

note: SCRIPT
en: Yes, delete suggestions
hyw: Այո, ջնջիր առաջարկները

note: SCRIPT
en: Yes, remove sharing
hyw: Այո, հեռացրու համատեղումը

note: SCRIPT
en: Yes, resume all holds
hyw: Այո, կատարիր բոլոր պահումները

note: SCRIPT
en: Yes, suspend all holds
hyw: Այո, կասեցրու բոլոր պահումները

en: You are accessing self check-in from a different IP address! Please log in again.
hyw: Դու մուտք ես գործում ինքնատացք մեկ այլ IP հասցեից։ Մուտք գործիր նորից։

en: You are accessing self-checkout from a different IP address! please log in again.
hyw: Դու մուտք ես գործում ինքնատացք մեկ այլ IP հասցեից։ Մուտք գործիր նորից։

en: You are currently not listed on any routing lists.
hyw: Այս պահին դու ընդգրկված չես ոչ մի շրջաբերական ցուցակում։

en: You are forbidden to view this page.
hyw: Դու չունես իրավասություն դիտելու այս էջը։

note: %1$s:  borrowername | html
en: You are logged in as %s.
hyw: Դու մուտք ես գործել որպես %s.

en: You are logging from a different IP address. Please log in again.
hyw: Դու մուտք ես գործում մեկ այլ IP հասցեից։ Մուտք գործիր նորից։

en: You are not allowed to call this page directly
hyw: Դու չունես իրավասություն ուղղակի կանչելու այս էջը։

en: You are not authorized to see pending purchase suggestions.
hyw: Դու չունես իրավասություններ տեսնելու գնման սպասող առաջարկները։

en: You are not authorized to view this page.
hyw: Դու չունես իրավասություն դիտելու այս էջը։

en: You are not authorized to view this record.
hyw: Դու չունես իրավասություն դիտելու այս գրառումը։

en: You are subscribed to the routing lists for following serial titles. If you wish to make changes, please contact the library.
hyw: Պարբերականների հետևյալ վերնագրերի համար դու բաժանորդագրված ես շրջաբերական ցուցակների։ Եթե ցանկանում ես կատարել փոփոխություններ, կապվիր գրադարանի հետ։

note: I
en: You can ask for a digest to reduce the number of messages. Messages will be saved and sent as a single message.
hyw: Դու կարող ես դայջեստի հարցում անել, որպեսզի նվազեցվի հաղորդագրությունների քանակը։ Հաղորդագրությունները կհիշվեն և կառաքվեն որպես մեկ հաղորդում։

en: You can only share a list if you are the owner.
hyw: Եթե դու ցուցակը տնօրինողն ես, ապա կարող ես միայն այն համատեղել։

en: You can search our catalog using the search form at the top of this page.
hyw: Դու կարող ես փնտրել մեր քարտարանը օգտագործելով այս էջի վերին մասի որոնման ձևը։

en: You can use OAI-PMH ListRecords instead of this service.
hyw: Այս ծառայության փոխարեն դու կարող ես օգտագործել OAI-PMH ListRecords

en: You can use the menu and links at the top of the page
hyw: Դու կարող ես օգտագործել այս էջի վերին մասի ընտրացանկը և հղումները

en: You can't change your password.
hyw: Դու չես կարող փոխել քո գաղտնաբառը։

en: You can't reset your password.
hyw: Դու չես կարող վերագրանցել քո գաղտնաբառը։

en: You cannot be discharged, you have checked out items. Please return items before asking for a discharge.
hyw: Դու չես կարող զրոյացվել, դու ունես նյութեր։ Վճարի զրոյացման հարցում անելուց առաջ վերադարձրու նյութերը։

en: You cannot place any more suggestions
hyw: Չես կարող տեղադրել ավելի առաջարկներ

note: %1$s:  IF ( renewal_blocked_fines ) > 0
en: You cannot renew your books online. Reason: %sYour fines exceed
hyw: Դու չես կարող թարմացնել գրքերը առցանց։ Պատճառը՝ %sքո տուգանքները գերազանցում են

en: You cannot share a public list.
hyw: Դու չես կարող համատեղել հանրային ցուցակը։

en: You currently have no pending holds.
hyw: Այս պահին դու չունես սպասող պահումներ։

en: You currently have nothing checked out.
hyw: Այս պահին դու ոչինչ չունես դուրս տրված։

en: You currently owe fines and charges amounting to:
hyw: Այս պահին դու ունես տուգանքներ և ծախսեր որոնք կազմում են.

en: You did not specify any search criteria
hyw: Դու չես մասնավորեցրել որոնման որևէ չափանիշ

en: You do not have permission to add a record to this list.
hyw: Դու չունես իրավասություն ավելացնելու այս գրառումը այս ցուցակին։

en: You do not have permission to create a new list.
hyw: Դու չունես իրավասություն ստեղծելու նոր ցուցակ։

en: You do not have permission to delete this list.
hyw: Դու չունես իրավասություն ջնջելու այս ցուցակը։

en: You do not have permission to download this list.
hyw: Դու չունես իրավասություններ բեռնաթափելու ցուցակը։.

en: You do not have permission to send this list.
hyw: Դու չունես իրավասություններ առաքելու ցուցակը։

en: You do not have permission to update this list.
hyw: Դու չունես իրավասություն թարմացնելու այս ցուցակը։

en: You do not have permission to view this list.
hyw: Դու չունես իրավասություն դիտելու այս ցուցակը։

note: %1$s:  IF Koha.Preference('FailedLoginAttempts') %2$s:  END
en: You entered an incorrect username or password. Please try again! But note that passwords are case sensitive%s and that your account will be locked out after a fixed number of failed login attempts%s. Please contact a library staff member if you continue to have problems.
hyw: Մուտք ես արել սխալ օգտատիրոջ անուն կամ գաղտնաբառ։ Փորձրի նորից։ Նկատի ունեցիր, որ գաղտնաբառերը զգայուն են ընտրությանը%s և որ քո հաշիվը կկողպվի որոշակի քանակի անհաջող փորձերից հետո%s։ Կապվիր գրադարանի աշխատակազմի հետ, եթե շարունակես ունենալ խնդիրներ։

en: You followed an outdated link e.g. from a search engine or a bookmark.
hyw: Դու հետևել ես ժամկետանց հղման, այսինքն որոնման շարժիչից կամ էջանշանից։

en: You have a credit of:
hyw: Դու ունես կանխավճար։

en: You have already requested this title.
hyw: Դու արդեն իսկ պահանջել ես այս վերնագիրը։

en: You have no article requests currently.
hyw: Դու չունես հոդվածների պատվերներ։

en: You have no fines or charges
hyw: Դու չունես տուգանքներ կամ պահումներ

en: You have no pending purchase suggestions.
hyw: Դու չունես գնման սպասող առաջարկներ։

en: You have no pending purchase suggestions.
hyw: Դու չունես գնման սպասող առաջարկներ։

en: You have not filled out all required fields. Please fill in all missing fields and resubmit.
hyw: Դու չես լրացրել բոլոր պահանջվող դաշտերը։ Լրացրու պակասողները և կրկին գրանցի

en: You have nothing checked out
hyw: Դու ոչինչ չունես դուրս տրված

note: %1$s:  Koha.Preference('MaxOpenSuggestions') | html
en: You have reached your limit for suggestions you can place at this time (%s).
hyw: Դու հասել ես այս պահին քո կողմից դրվող առաջարկների սահմանին (%s)։

note: %1$s:  Koha.Preference('MaxOpenSuggestions') | html
en: You have reached your limit for suggestions you can place at this time (%s). Once the library has processed those suggestions you will be able to place more.
hyw: Դու հասել ես այս պահին քո կողմից դրվող առաջարկների սահմանին (%s)։ Հենց գրադարանը ընթացք տա այդ առաջարկները, դու կկարողանաս տեղադրել նորերը։

en: You have reached your limit for suggestions you can place at this time.
hyw: Դու հասել ես այս պահին քո կողմից դրվող առաջարկների սահմանին։

en: You have renewed this item the maximum number of times allowed.
hyw: Դու թարմացրել ես այս նյութը թույլատրված քանակներից ամենաշատ թվով։

en: You have subscribed to email notification on new issues.
hyw: Դու բաժանորդագրվել ես նոր ստացումների մասին էլ փոստով ծանուցումներին։

en: You have successfully registered your new account.
hyw: Դու հաջողությամբ գրանցել ես քո նոր հաշիվը։

note: %1$s:  too_much_oweing | $Price
en: You have unpaid fines. Amount: %s.
hyw: Դու ունես տուգանքներ։ Գումարն է %s.

en: You indicated recently that you do not consent, and we will process your request soon.
hyw: Դու վերջերս նշել ես, որ համաձայն չես, և մենք շուտով կկատարենք քո հարցումը։

en: You made use of an external link to a catalog item that is no longer available.
hyw: Դու օգտագործել ես արտաքին հղում արդեն անհասանելի քարտարանի նյութին։

note: For the first occurrence, %1$s:  Koha.Preference('MaxTotalSuggestions') | html %2$s:  Koha.Preference('NumberOfSuggestionDays') | html
en: You may only add up to %s suggestions in %s days.
hyw: Դու կարող ես %s օրերի ընթացքում ավելացնել մինչև %s առաջարկ։

en: You may register here.
hyw: Դու կարող ես գրանցվել այստեղ։

note: SCRIPT
en: You must be logged in to add tags.
hyw: Դու պետք է մուտք գործես ցուցիչ ավելացնելու համար։

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: You must be logged in to create or add to lists
hyw: Դու պետք է մուտք գործած լինես Ցուցակ ստեղծելու կամ ավելացնելու համար։

en: You must have an email address to enroll
hyw: Ներգրավման համար պետք է ունենաս էլ․ փոստի հասցե

en: You must log in if you want to subscribe to email notification on new issues
hyw: Դու պետք է մուտք գործես եթե ցանկանում ես բաժանորդագրվել նոր ստացումների մասին էլ. փոստով ծանուցումներին

en: You must select a library for pickup.
hyw: Դու վերցնելու համար պետք է ընտրես գրադարան։

en: You must select at least one item.
hyw: Դու առնվազն պետք է ընտրես մեկ նյութ

note: A
en: You searched %s for '%s'%s%s with limit(s): '%s'%s
hyw: Դու փնտրում էիր %s սրա համար '%s'%s%s այս սահմանափակումներով: '%s'%s

en: You should have received an email with a link to reset your password.
hyw: Դու պետք է ստանաս էլ նամակ, որում կա գաղտնաբառի վերագրանցման հղումը։

en: You tried to access a page that needs authentication.
hyw: Դու փորձում ես մտնել էջ որը պահանջում է փոխճանաչում։

en: You typed in the wrong characters in the box before submitting. Please try again.
hyw: Մինչ հաստատելը դու մուտք ես արել սխալ նիշեր։ Փորձիր նորից։

en: You will receive an email shortly.
hyw: Շուտով կստանաս էլ. նամակ։

en: Your account
hyw: Քո հաշիվը

note: For the first occurrence, %1$s:  IF debarred_comment
en: Your account has been frozen. %s Comment:
hyw: Քո հաշիվը սառեցված է։ %s Մեկնաբանիր։

note: %1$s:  borrower.warnexpired | $KohaDates
en: Your account has expired as of %s. Please contact the library if you wish to renew your account.
hyw: Քո քարտի ժամկետը լրացել է այս պահից %s։ Քո հաշվեհամարի թարմացման համար կապվիր գրադարանի հետ։

en: Your account has expired. Please contact the library for more information.
hyw: Քո հաշիվը ժամկետանց է։ Խնդրում եմ կապվիր գրադարանավարի հետ։

note: %1$s:  amountoutstanding | $Price
en: Your account has outstanding fees & charges of %s. Holds are blocked because your fine balance is over the limit.
hyw: Ձեր հաշիվն ունի չմարված վճարներ և %s գանձումներ: Պահումներն արգելափակված են, քանի որ ձեր տուգանքի մնացորդը գերազանցված է:

en: Your account is frozen because it has been discharged.
hyw: Քո հաշիվը սառեցված է, քանի որ այն կասեցվել է։

en: Your account will not be activated until you follow the link provided in the confirmation email.
hyw: Քո հաշիվը չի ակտիվացվի քանի դեռ դու չես հետևել հաստատման էլ նամակում տրված հղմանը։

en: Your authority search history is empty.
hyw: Քո հեղինակավորի փնտրման պատմությունը դատարկ է։

en: Your cart
hyw: Քո սայլակը

en: Your cart
hyw: Քո սայլակը

en: Your cart is empty.
hyw: Քո զամբյուղը դատարկ է։

en: Your catalog search history is empty.
hyw: Քո քարտարանի փնտրման պատմությունը դատարկ է։

en: Your charges
hyw: Քո գանձումները

en: Your checkout history
hyw: Քո դուրս տրման պատմությունը

en: Your comment
hyw: Քո մեկնաբանությունը

en: Your comment (preview, pending approval)
hyw: Քո մեկնաբանությունները (նախնական դիտում, սպասող հաստատում)

note: %1$s:  gdpr_proc_consent | html
en: Your consent was registered on %s.
hyw: Քո համաձայնությունը գրանցվել է %s.

en: Your consents
hyw: Քո համաձայնությունները

en: Your corrections have been submitted to the library, and a staff member will update your record as soon as possible.
hyw: Քո շտկումները ուղարկված են գրադարան, և աշխատակիցը կթարմացնի քո գրառումը հնարավորինս արագ։

en: Your discharge request has been sent. Your discharge will be available on this page within a few days.
hyw: Վճարման քո հարցումը ուղարկված է։ Քո վճարումը կլինի հասանելի այս էջից մի քանի օրից։

en: Your discharge will be available on this page within a few days.
hyw: Քո վճարումը կլինի հասանելի այս էջից մի քանի օրից։

en: Your download should begin automatically.
hyw: Քո բեռնաթափումը պետք է սկսվի ավտոմատ։

en: Your library card has been marked as lost or stolen.
hyw: Քո գրադարանի տոմսը նշված է որպես կորած կամ գողացված։

en: Your library card has been marked as lost or stolen.
hyw: Քո գրադարանի տոմսը նշված է որպես կորած կամ գողացված։

en: Your library card has expired. Please contact your librarian if you wish to renew your card.
hyw: Քո գրադարանի քարտը ժամկետանց է։ Խնդրում եմ կապվիր գրադարանավարի հետ, եթե ցանկանում ես թարմացնել քո քարտը։

note: %1$s:  shelfname | $raw
en: Your list : %s
hyw: Քո ցուցակը ։ %s

en: Your lists
hyw: Քո ցուցակները

note: OPTGROUP
en: Your lists:
hyw: Քո ցուցակները։

en: Your loan renewal failed because of the following reason(s):
hyw: Քո թարմացումը ձախողվեց հետևյալ պատճառ(ներ)ով։

en: Your messaging settings
hyw: Քո հաղորդագրության կարգաբերումները

note: SCRIPT
en: Your note about %s could not be saved.
hyw: Քո նշումը սրա մասին %s չի կարող հիշվել։

note: SCRIPT
en: Your note about %s has been saved and sent to the library.
hyw: Քո նշումը սրա մասին %s հիշված է, և ուղարկված է գրադարանին։

note: SCRIPT
en: Your note about %s was removed.
hyw: Քո նշումը սրա մասին %s հեռացված է։

en: Your options are:
hyw: Քո հնարավորություններն են։

en: Your password has been changed
hyw: Քո գաղտնաբառը փոխված է

note: For the first occurrence, %1$s:  patron.category.effective_min_password_length | html
en: Your password must be at least %s characters long.
hyw: Քո գաղտնաբառը առնվազն պետք է լինի %s նիշ։

note: For the first occurrence, %1$s:  patron.category.effective_min_password_length | html
en: Your password must contain at least %s characters, including UPPERCASE, lowercase and numbers.
hyw: Քո գաղտնաբառը պետք է պարունակի առնվազն %s նիշ, ներառած ԳԼԽԱՏԱՌԵՐ, փոքրատառեր և թվեր։

en: Your payment
hyw: Քո վճարը

note: %1$s:  message_value | html
en: Your payment of $%s has been processed successfully!
hyw: Քո այս վճարը $%s հաջողությամբ կատարվել է։

en: Your personal details
hyw: Քո անձնական մանրամասները

en: Your priority:
hyw: Քո առաջնայնությունը։

en: Your privacy management
hyw: Քո գաղտնիության կառավարումը

en: Your privacy rules have been updated.
hyw: Քո անձնական գաղտնիության օրենքները թարմացված են

en: Your purchase suggestions
hyw: Քո գնման առաջարկները

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Your rating: %s,
hyw: Քո գնահատականը։ %s,

note: For the first occurrence, %1$s:  my_rating.rating_value | html
en: Your rating: %s.
hyw: Քո գնահատականը։ %s․

en: Your request included no check-ins.
hyw: Քո հարցումը ներառում է ոչ մի հետ ընդունում։

en: Your routing lists
hyw: Քո շրջաբերական ցուցակները

note: %1$s:  IF hash %2$s:  hash | html %3$s:  END
en: Your search %sfor %s%s was not successful.
hyw: Քո որոնումը %sfor %s%s անհաջող էր։

en: Your search history
hyw: Քո փնտրման պատմությունը

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Your setting has been updated!
hyw: Քո կարգաբերումը թարմացվել է։

en: Your summary
hyw: Քո ամփոփումը

en: Your tags
hyw: Քո ցուցիչները

en: Your updates have been submitted. A librarian will review your updates before applying them.
hyw: Քո թարմացումը ուղարկվել է։ Մինչ կիրառումը գրադարանավարը կուսումնասիրի քո թարմացումները։

en: Your userid was not found in the database. Please try again.
hyw: օգտվողի քո անունը չի գտնվել շտեմարանում։ Նորից փորձիր։

en: ZIP/Postal code:
hyw: Զիպ/Փոստային ինդեքս:

en: [ New list ]
hyw: [ Նոր ցուցակ ]

note: %1$s:  HTML5MediaParent | html
en: [%s tag not supported by your browser.]
hyw: [%s ցուցիչը չի աջակցվում քո դիտակի կողմից։]

en: an identifier indicating the location to which to deliver the item for pickup
hyw: բնութագրիչ, որը նշում է տեղը ուր պետք է առաքել նյութը ստանալու համար

en: an identifier used to look up the patron in Koha
hyw: բնութագրիչ, դիտելու համար ընթերցողին Կոհայում

en: and
hyw: և

en: and agree with your processing of my personal data as outlined therein.
hyw: և համաձայն եմ որ մշակես իմ անհատական տվյալները ինչպես նշված է այնտեղ։

en: ask for a discharge
hyw: հարցրու լիցքաթափման համար

en: bib
hyw: մատեն

note: IMG
en: bonus
hyw: պարգև

en: by
hyw: կողմից

en: cancel your request
hyw: չեղարկիր քո պատվերը

en: cardnumber
hyw: քարտիհամար

en: change your password
hyw: փոխիր քո գաղտնաբառը

en: confirm email address
hyw: հաստատիր էլ փոստի հասցեն

en: contains
hyw: պարունակում է

en: continue creating your request
hyw: շարունակիր քո հարցման ստեղծումը

en: date after which hold request is no longer needed
hyw: ամսաթիվ որից հետո պահման պահանջ այլևս հարկ չկա կատարել

en: date after which item returned to shelf if item is not picked up
hyw: ամսաթիվ որից հետո նյութը վերադաձվում է դարակի վրա եթե նյութը չի վերցվել նորից

en: defines the type of record identifier being used in the request, possible values:
hyw: սահմանում է գրառման բնութագրիչի տեսակը որն օգտագործվում է հարցման մեջ, հնարավոր արժեքները։

en: email
hyw: էլ փոստ

en: email address
hyw: Էլ փոստի հասցե

en: firstname
hyw: անուն

en: for more information on what it does and how to configure it.
hyw: ինչ է դա անում և ինչպես կարգաբերելու մասին առավել տեղեկատվություն

en: here
hyw: այստեղ

en: in any heading
hyw: ցանկացած Առաջատարում

en: in main entry
hyw: հիմնական մուտքում

en: in the complete record
hyw: ամբողջական գրառումում

en: is exactly
hyw: ճշգրտորեն է

en: item
hyw: նյութ

en: list of authority record identifiers
hyw: հեղինակավոր գրառման բնութագրիչների ցուցակ

en: list of either bibliographic or item identifiers
hyw: կամ մատենագիտական և կամ նյութի բնութագրիչների ցուցակ

en: list of system record identifiers
hyw: համակարգային գրառման բնութագրիչների ցուցակ

en: log in using a different account
hyw: մուտք գործիր օգտագործելով այլ հաշիվ

en: not
hyw: ոչ

en: or
hyw: կամ

en: or
hyw: կամ

note: SCRIPT
en: out of
hyw: դուրս է

en: password
hyw: գաղտնաբառ

en: primary email address
hyw: սկզբնական Էլ փոստի հասցե

en: privacy policy
hyw: գաղտնիության քաղաքականություն

en: purchase suggestion
hyw: գնման առաջարկ

en: requests a particular format or set of formats in reporting availability
hyw: պահանջում է որոշակի ձևաչափ կամ ձևաչափերի բազմություն հաշվետվության հնարավորությամբ

en: requests a particular level of detail in reporting availability, possible values:
hyw: պահանջում է մանրամասնության որոշակի մակարդակ հաշվետվության հնարավորությամբ, հնարավոր արժեքներն են.

note: SCRIPT
en: results in the library's OverDrive collection.
hyw: արդյունքներ գրադարանի OverDrive հավաքածուում։

en: schema
hyw: սխեմաներ

en: search
hyw: որոնում

en: secondary email address
hyw: երկրորդական էլ փոստի հասցե

en: see also:
hyw: տես նաև։

en: site administrator
hyw: Կայքի կառավարիչ

en: specifies the metadata schema of records to be returned, possible values:
hyw: որոշակիացնում է վերադարձվող գրառումների մետատվյալի սխեման, հավանական արժեքները։

en: starts with
hyw: սկսվում է սրանով

en: subjects
hyw: խորագրեր

en: suggestions
hyw: առաջարկություններ

en: surname
hyw: ազգանուն

en: system hold identifier (returned by GetRecords and GetPatronInfo into element 'reserve_id')
hyw: համակարգի պահման բնութագրիչ (վերադարձված GetRecords և GetPatronInfo դեպտ տարր կողմից 'reserve_id')

en: system item identifier
hyw: համակարգային նյութի բնութագրիչ

en: the ILS identifier for the bibliographic record on which the request is placed
hyw: ILS բնութագրիչը մատենագիտական գրառման համար որի համար դրված է պահանջ

en: the ILS identifier for the patron for whom the request is placed
hyw: ընթերցողի համար ԳԻՀ բնութագրիչ որի համար դրված է պահանջ

en: the ILS identifier for the specific item on which the request is placed
hyw: որոշակի նյութի համար ԳԻՀ բնութագրիչ որի համար դրված է պահանջ

en: the date the patron would like the item returned by
hyw: ամսաթիվ երբ ընթերցողը կցանկանա վերադարձնել նյութը

en: the type of the identifier, possible values:
hyw: բնութագրիչի տեսակը, հնարավոր արժեքները։

en: the unique patron identifier in the ILS; the same identifier returned by LookupPatron or AuthenticatePatron
hyw: եզակի ընթերցողի բնութագրիչ ԻԳՀ-ում, նույն բնութագրիչը վերադարձված LookupPatron կամ AuthenticatePatron

en: there was a problem processing your payment
hyw: քո վճարումը իրականացնելիս հանդիպել է խնդիր

en: until
hyw: մինչ

en: up to
hyw: մինչ

en: used for/see from:
hyw: օգտագործված համար/տես այնտեղից։

en: user's login identifier
hyw: օգտվողի գրանցման բնութագրիչ

en: user's password
hyw: օգտվողի գաղտնաբառ

en: userid
hyw: օգտվողի ID

en: username
hyw: օգտվողի անուն

note: SCRIPT
en: view labeled
hyw: տեսքը պիտակավորված է

en: view plain
hyw: դիտիր պարզ

note: SCRIPT
en: waiting holds:
hyw: սպասող պահումներ։

en: was not found in the database. Please try again.
hyw: չի գտնվել շտեմարանում։ Փորձիր նորից։

en: whether or not to return extended patron attributes information in the response
hyw: ցանկացած դեպքում վերադարձնել ընդլայնված ընթերցողի բնութագրիչների տեղեկատվությունը համաձայն հարցման

en: whether or not to return fine information in the response
hyw: ցանկացած դեպքում վերադարձնել տուգանքի տեղեկատվությունը ի պատասխան հարցման

en: whether or not to return hold request information in the response
hyw: ցանկացած դեպքում վերադարձնել պահման տեղեկատվությունը ի պատասխան հարցման

en: whether or not to return loan information in the response
hyw: ցանկացած դեպքում վերադարձնել սպասարկման տեղեկատվությունը ի պատասխան հարցման

en: whether or not to return patron's contact information in the response
hyw: ցանկացած դեպքում վերադարձնել ընթերցողի կապի տեղեկատվությունը ի պատասխան հարցման

note: %1$s:  approvedaddress | html
en: will be sent shortly to %s.
hyw: կուղարկվի %s։

note: %1$s:  new_reserves_allowed | html
en: you can only place %s more holds. Please uncheck the checkboxes for the items you wish to not place holds on.
hyw: դու կարող ես տեղադրել միայն %s ավել պահումներ։ Այն նյութերի համար որոնց պահում չես ուզում դնել հետ ընտիր ընտրելու վանդակները։

en: your charges
hyw: քո գանձումները

en: your consents
hyw: քո համաձայնությունները

en: your interlibrary loan requests
hyw: քո միջգրադարանային բաժնույթի հարցումները

en: your lists
hyw: քո ցուցակները

en: your messaging
hyw: քո հաղորդագրությունները

note: %1$s:  payment | html
en: your payment of %s has been applied to your account
hyw: քո այս վճարումը %s կիրառված է քո հաշվին

en: your personal details
hyw: քո անձնական մանրամասները

en: your privacy
hyw: քո գաղտնիությունը

en: your purchase suggestions
hyw: քո գնման առաջարկները

en: your routing lists
hyw: քո շրջաբերական ցուցակները

en: your search history
hyw: քո փնտրման պատմությունը

en: your summary
hyw: քո ամփոփումը

en: your tags
hyw: քո ցուցիչները
