Koha 22.11 - en to hyw translation catalogue (7767 entries)

en: # Bibliographic records
hyw: # Մատենագիտական գրառումներ

en: # Items
hyw: # Նյութեր

en: # Records
hyw: # Գրառումներ

en: # Subs
hyw: # Ենթա

note: SCRIPT
en: # of % selected
hyw: # ըստ % ընտրվածի

en: # of students
hyw: # ուսանողներ

en: # of users
hyw: # օգտվող

en: %% matches any number of characters
hyw: %% համընկնում է նիշերի ցանկացած քանակ

note: %1$s: - USE Koha - %2$s: - SET delimiter = Koha.Preference( 'CSVDelimiter' ) || ',' - %3$s: - USE KohaDates - %4$s: - INCLUDE csv_headers/acqui/lateorders.tt - %5$s: - INCLUDE empty_line.inc - %6$s: - FOREACH o IN orders - %7$s:  o.orderdate | $KohaDates %8$s:  o.latesince | html %9$s: - delimiter |
en: %s %s %s %s %s %s "%s (%s days)"%s "%s"%s "%s"%s "%s %sAuthor: %s.%s%sPublished by: %s.%s"%s "%s x %s = %s (%s)"%s "%s (%s)"%s "%s"%s "%s"%s "%s"%s "%s"%s "%s" %s %s %s %s "Total orders in late"%s %s
hyw: %s %s %s %s %s %s "%s (%s օր)"%s "%s"%s "%s"%s "%s %sՀեղինակ: %s.%s%sՀրատարակված: %s.%s"%s "%s x %s = %s (%s)"%s "%s (%s)"%s "%s"%s "%s"%s "%s"%s "%s"%s "%s" %s %s %s %s "Ընդհանուր ուշացած պատվերներ"%s %s

note: %1$s: - INCLUDE csv_headers/reports/orders_by_budget.tt - %2$s: - INCLUDE empty_line.inc - %3$s: - FOREACH row IN rows - %4$s: - FOREACH field IN row; field; sep IF !loop.last; END - %5$s: - INCLUDE empty_line.inc - %6$s: - END - %7$s: - INCLUDE empty_line.inc - %8$s: - FOREACH field IN totalrow; fi
en: %s %s %s %s %s %s TOTAL%s %s
hyw: %s %s %s %s %s %s ԸՆԴԱՄԵՆԸ%s %s

note: %1$s:  END %2$s:  END %3$s:  END %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: %s %s %s %s None %s
hyw: %s %s %s %s Ոչ մեկը %s

note: %1$s:  IF ( selectedbasket.basketname ) %2$s:  selectedbasket.basketname | html %3$s:  ELSE %4$s:  selectedbasket.basketno | html %5$s:  END
en: %s %s %s No name, basketnumber: %s %s
hyw: %s %s %s Անուն չկա, basketnumber: %s %s

note: %1$s: ~ IF ( biblio.title ) ~ %2$s: ~ biblio.title | html ~ %3$s: ~ ELSE ~ %4$s: ~ END ~ %5$s: ~ biblio.medium | html ~ %6$s: ~ FOREACH subtitle IN biblio.subtitle.split(' \| ') ~ %7$s: ~ IF Koha.Preference('marcflavour')=='UNIMARC' ~ %8$s: ~ END ~ %9$s: ~ subtitle | html ~ %10$s: ~ END ~ %11$s: ~ p
en: %s %s %s No title %s %s %s%s,%s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s
hyw: %s %s %s Վերնագիր չկա %s %s %s%s,%s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s

note: %1$s:  IF ( savedreport.report_name ) %2$s:  savedreport.report_name | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s %s %s [ no name ] %s
hyw: %s %s %s [ չկա անուն ] %s

note: %1$s:  IF log.info.status_before %2$s:  before = log.info.status_before %3$s:  display_before = log.aliases.$before ? log.aliases.$before.lib : request.capabilities.$before.name %4$s:  display_before | html %5$s:  END %6$s:  after = log.info.status_after %7$s:  display_after = log.aliases.$after ? l
en: %s %s %s from &quot;%s&quot; %s %s %s to &quot;%s&quot;
hyw: %s %s %s այստեղից &quot;%s&quot; %s %s %s դեպի &quot;%s&quot;

note: %1$s: - USE Koha - %2$s: - SET delimiter = Koha.Preference( 'CSVDelimiter' ) || ',' - %3$s: - BLOCK - %4$s:  delimiter | html %5$s:  delimiter | html %6$s:  delimiter | html %7$s:  delimiter | html %8$s:  delimiter | html %9$s:  delimiter | html %10$s:  delimiter | html %11$s:  delimiter | html %12$
en: %s %s %sAccount number%sBasket name%sOrder number%sAuthor%sTitle%sPublisher%sPublication year%sCollection title%sISBN%sQuantity%sRRP tax included%sRRP tax excluded%sDiscount%sEstimated cost tax included%sEstimated cost tax excluded%sNote for vendor%sEntry date%sBookseller name%sBookseller physical address%sBookseller postal address%sContract number%sContract name%sBasket group delivery place%sBasket group billing place%sBasket delivery place%sBasket billing place%s
hyw: %s %s %sՀաշվի համար%sԶամբյուղի անուն%sՊատվերի համար%sՀեղինակ%sՎերնագիր%sՀրատարակիչ%sՀրատարակման տարի%sՀավաքածուի վերնագիր%sISBN%sՔանակ%sRRP հարկը ներառված է%sRRP հարկը հանված է%sԶեղչ%sԳնահատված հարկի գինը ներառված է%sԳնահատված հարկի գինը հանված է%sՆշում մատակարարի համար%sՄուտքի ամսաթիվ%sԳրավաճառի անունը%sԳրավաճառի ֆիզիկական հասցեն%sԳրավաճառի փոստային հասցեն%sԿոնտրակտի համարը%sԿոնտրակտի անունը%sԶամբյուղի խմբի առաքման վայրը%sԶամբյուղի խմբի վճարի ներկայացման վայր%sԶամբյուղի առաքման վայր%sԶամբյուղի վճարի ներկայացման վայր%s

note: %1$s: - USE Koha - %2$s: - SET delimiter = Koha.Preference( 'CSVDelimiter' ) || ',' - %3$s: - BLOCK - %4$s:  delimiter | html %5$s:  delimiter | html %6$s:  delimiter | html %7$s:  delimiter | html %8$s:  delimiter | html %9$s:  delimiter | html %10$s:  delimiter | html %11$s:  delimiter | html %12$
en: %s %s %sContract name%sOrder number%sEntry date%sISBN%sAuthor%sTitle%sPublication year%sPublisher%sCollection title%sNote for vendor%sQuantity%sRRP%sDelivery place%sBilling place%s
hyw: %s %s %sԿոնտրակտի անուն%sՊատվերի համար%sՄուտքի ամսաթիվ%sISBN%sՀեղինակ%sՎերնագիր%sՀրատարակության տարի%sՀրատարակիչ%sՀավաքածուի անուն%sՆշում մատակարարի համար%sՔանակ%sRRP%sԱռաքման վայր%sՀաշիվը ուղարկելու վայր%s

note: %1$s: - USE Koha - %2$s: - SET delimiter = Koha.Preference('CSVDelimiter') || ',' - %3$s: - BLOCK - %4$s: - delimiter | html - %5$s: - delimiter | html - %6$s: - delimiter | html - %7$s: - delimiter | html - %8$s: - delimiter | html - %9$s: - delimiter | html - %10$s: - delimiter | html - %11$s: - d
en: %s %s %sORDER DATE%sESTIMATED DELIVERY DATE%sVENDOR%sINFORMATION%sTOTAL COST%sBASKET%sCLAIMS COUNT%sCLAIMED DATE%sINTERNAL NOTE%sVENDOR NOTE%sISBN%s
hyw: %s %s %sՊԱՏՎԵՐԻ ԱՄՍԱԹԻՎ%sԱՌԱՔՄԱՆ ՀԱՇՎԱՐԿԱՅԻՆ ԱՄՍԱԹԻՎ%sՄԱՏԱԿԱՐԱՐ%sՏԵՂԵԿԱՏՎՈՒԹՅՈՒՆ%sԸՆԴՀԱՆՈՒՐ ԳԻՆ%sԶԱՄԲՅՈՒՂ%sՊԱՀԱՆՋՆԵՐԻ ՀԱՇՎԱՐԿ%sՊԱՀԱՆՋՆԵՐԻ ԱՄՍԱԹԻՎ%sՆԵՐՔԻՆ ՆՇՈՒՄ%sՄԱՏԱԿԱՐԱՐԻ ՆՇՈՒՄ%sISBN%s

note: %1$s:  IF ( test_term ) %2$s:  IF ( verdict_ok ) %3$s:  test_term | html %4$s:  ELSIF ( verdict_rej ) %5$s:  test_term | html %6$s:  ELSIF ( verdict_indeterminate ) %7$s:  test_term | html %8$s:  END %9$s:  END
en: %s %s &quot;%s&quot; is permitted. %s &quot;%s&quot; is prohibited. %s &quot;%s&quot; is neither permitted nor prohibited. %s %s
hyw: %s %s &quot;%s&quot; թույլատրված է։ %s &quot;%s&quot; արգելված է։ %s &quot;%s&quot; ոչ արգելված է ոչ էլ թույլատրված։ %s %s

note: For the first occurrence, %1$s:  basket.total_items | html %2$s:  IF basket.total_items_cancelled %3$s:  basket.total_items_cancelled | html %4$s:  END
en: %s %s (%s cancelled) %s
hyw: %s %s (%s չեղյալ է արված) %s

note: %1$s:  unlimited_total | html %2$s:  IF unlimited_total >= limit %3$s:  limit | html %4$s:  END
en: %s %s (%s shown) %s.
hyw: %s %s (%s ցույց տրված) %s.

note: %1$s:  END %2$s:  IF item.rota.active %3$s:  ELSE %4$s:  END %5$s:  IF !item.rota.active
en: %s %s Active %s Inactive %s %s
hyw: %s %s Ակտիվ %s Ոչ ակտիվ %s %s

note: %1$s:  END %2$s:  IF message.code == "unable_to_load_configuration" %3$s:  END
en: %s %s An error occurs: Unable to load the configuration. %s
hyw: %s %s Հանդիպել է սխալ։ Անհնար է բեռնել կարգաբերումը։ %s

note: SCRIPT
en: %s %s KB Do you really want to upload this file?
hyw: %s %s KB Վստա՞հ ես որ ուզում ես բեռնավորել այս ֆայլը։

note: %1$s:  END %2$s:  IF ( resultsloo.itemlostcount ) %3$s:  resultsloo.itemlostcount | html
en: %s %s Lost (%s)
hyw: %s %s Կորած (%s)

note: %1$s:  END %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s %s No %s
hyw: %s %s Ոչ %s

note: %1$s:  END # /IF itemloo.nocancel %2$s:  ELSE %3$s:  END # /IF itemloo.reservedate %4$s:  IF itemloo.item_level_holds == "N"
en: %s %s Not on hold %s %s
hyw: %s %s Պահված չէ %s %s

note: For the first occurrence, %1$s:  END %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s %s This record has no items. %s
hyw: %s%s Այս գրառումը չունի նյութեր։ %s

note: %1$s:  FOREACH error IN errors %2$s:  IF ( error.sqlerr )
en: %s %s This report contains the SQL keyword
hyw: %s %s Այս հաշվետվությունը պարունակում է SQL բանալի բառ

note: %1$s:  END %2$s:  IF ( resultsloo.withdrawncount ) %3$s:  resultsloo.withdrawncount | html
en: %s %s Withdrawn (%s),
hyw: %s %s Հանված (%s),

note: %1$s:  END %2$s:  IF searchfield %3$s:  searchfield | html
en: %s %s You searched for %s
hyw: %s%s Դու փնտրել ես %s

note: %1$s:  IF ( hardduedate ) %2$s:  IF ( hardduedatecompare == '-1' ) %3$s:  hardduedate | $KohaDates
en: %s %s before %s
hyw: %s %s մինչ %s

note: %1$s:  IF l.shared %2$s:  IF shared_by_other
en: %s %s by
hyw: %s %s կողմից

note: %1$s:  biblio.title | html %2$s:  IF biblio.author %3$s:  biblio.author | html %4$s:  END
en: %s %s by %s%s
hyw: %s %s կողմից %s%s

note: %1$s:  biblio.title | html %2$s:  IF ( biblio.author ) %3$s:  biblio.author | html %4$s:  END %5$s:  biblio.biblionumber | html
en: %s %s by %s%s (Record #%s)
hyw: %s %s կողմից %s%s (Գրառում #%s)

note: %1$s:  IF rule.age.defined and rule.age.length > 0 %2$s:  rule.age | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s %s days %s There is no age for this rule. %s
hyw: %s %s օր %s Այս օրենքի համար չկա տարիք։ %s

note: %1$s:  END %2$s:  IF ( MEMBERS )
en: %s %s for
hyw: %s %s համար

note: %1$s:  patron.firstname | html %2$s:  patron.surname | html
en: %s %s has no outstanding fines.
hyw: %s %s չունի չվճարված տուգանքներ։

note: For the first occurrence, %1$s:  END %2$s:  IF ( suggestions_loo.place )
en: %s %s in
hyw: %s %s ներսում

note: %1$s:  IF libraries.count > 1 %2$s:  libraries.count | html %3$s:  ELSE %4$s:  libraries.count | html %5$s:  END
en: %s %s library limitations %s %s library limitation %s
hyw: %s %s գրադարանի սահմանափակումներ %s %s գրադարանի սահմանափակում %s

note: For the first occurrence, %1$s:  IF loo.branches.size > 1 %2$s:  loo.branches.size | html %3$s:  ELSE %4$s:  loo.branches.size | html %5$s:  END %6$s:  ELSE %7$s:  END # /IF loo.branches.size > 0
en: %s %s library limitations %s %s library limitation %s %s No limitation %s
hyw: %s %s գրադարանի սահմանափակումներ %s %s գրադարանի սահմանափակում %s %s Սահմանափակում չկա %s

note: For the first occurrence, %1$s:  IF category.enrolmentperiod %2$s:  category.enrolmentperiod | html %3$s:  ELSE %4$s:  category.enrolmentperioddate | $KohaDates %5$s:  END
en: %s %s months %s until %s %s
hyw: %s %s ամիսներ %s մինչ %s %s

note: %1$s:  IF ( looptable.looptable_count ) %2$s:  looptable.looptable_first | html %3$s:  looptable.looptable_last | html %4$s:  END
en: %s %s to %s %s
hyw: %s %s դեպի %s %s

note: %1$s:  END %2$s:  IF ( ActionsLoo.to_field ) %3$s:  ActionsLoo.to_field | html %4$s:  IF ( ActionsLoo.to_subfield.length ) %5$s:  ActionsLoo.to_subfield | html %6$s:  END %7$s:  IF ( ActionsLoo.to_regex_search )
en: %s %s to %s%s$%s%s %s using RegEx s
hyw: %s %s դեպի %s%s$%s%s %s օգտագործելով RegEx s

note: %1$s:  count | html %2$s:  PROCESS display_names rs = name
en: %s %s transferred.
hyw: %s %s տեղափոխված։

note: %1$s:  r.budget.budget_id | html %2$s:  r.budget.budget_amount | $Price %3$s:  IF r.unspent_moved %4$s:  r.unspent_moved | $Price %5$s:  END
en: %s %s%s (%s remaining has been moved)%s
hyw: %s %s%s (%s մնացյալը տեղափոխված է)%s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  IF ( slip ) %3$s:  slip | $raw %4$s:  ELSE %5$s:  END %6$s:  END %7$s:  INCLUDE 'intranet-bottom.inc'
en: %s %s%s%sNo slip template found%s %s %s
hyw: %s %s%s%sՉի գտնվել թերթիկի ձևանմուշը%s %s %s

note: %1$s:  END %2$s:  tnx('{count} item', '{count} items', SEARCH_RESULT.items_count, {count = SEARCH_RESULT.items_count}) | html %3$s:  IF ( SEARCH_RESULT.availablecount ) %4$s:  SEARCH_RESULT.availablecount | html %5$s:  ELSE %6$s:  END %7$s:  IF MaxSearchResultsItemsPerRecordStatusCheck && SEARCH_RES
en: %s %s%s, %s available:%s, None available%s %s
hyw: %s %s%s, %s հասանելի է։%s, Հասանելի չէ%s %s

note: For the first occurrence, %1$s:  budget.b_txt | html %2$s:  IF ( !budget.b_active ) %3$s:  END
en: %s %s(inactive)%s
hyw: %s %s(ոչ ակտիվ)%s

note: %1$s:  error.barcode | html %2$s:  IF (error.ERR_BARCODE) %3$s:  END %4$s:  IF (error.ERR_WTHDRAWN) %5$s:  END %6$s:  IF (error.ERR_ONLOAN_RET) %7$s:  END %8$s:  IF (error.ERR_ONLOAN_NOT_RET) %9$s:  END
en: %s %s: barcode not found%s %s: item withdrawn%s %s: item was on loan. It was returned before marked as seen%s %s: item was on loan. couldn't be returned.%s
hyw: %s %s:շտրիխ կոդը չի գտնված%s %s: նյութը դուրս է գրված%s %s: նյութը սպասարկման մեջ է։ Վերդարձվել է մինչ նշելը որ տեսնված է%s %s: նյութը սպասարկման մեջ է։ Հնարավոր չէ վերադարձնել։%s

note: %1$s:  END %2$s:  IF ( errornoitem )
en: %s %sERROR: Unable to get the item.
hyw: %s %sՍԽԱԼ։ Հնարավոր չէ ստանալ նյութ։

note: %1$s:  IF ( use_heading_flags_p ) %2$s:  IF ( heading_edit_subfields_p ) %3$s:  tagfield | html %4$s:  authtypecode | html %5$s:  END %6$s:  ELSE %7$s:  action | html %8$s:  END
en: %s %sEdit MARC subfields constraints for field %s authority %s%s %s%s%s
hyw: %s %sԽմբագրի MARC ենթադաշտի սահմանափակումը այս դաշտի համար %s հեղինակավոր %s%s %s%s%s

note: %1$s:  IF ( label_ids ) %2$s:  IF ( label_count == 1 ) %3$s:  label_count | html %4$s:  ELSE %5$s:  label_count | html %6$s:  END %7$s:  ELSIF ( item_numbers ) %8$s:  IF ( item_count == 1 ) %9$s:  item_count | html %10$s:  ELSE %11$s:  item_count | html %12$s:  END %13$s:  ELSE %14$s:  IF ( multi_ba
en: %s %sExporting %s label%sExporting %s labels%s %s %sExporting %s label%sExporting %s labels%s %s %s%s batch to export%s%s batches to export%s %s
hyw: %s %sԱրտահանում %s պիտակ%sԱրտահանում %s պիտակներ%s %s %sԱրտահանում %s պիտակ%sԱրտահանում %s պիտակներ%s %s %s%s արտահանման փաթեթ%s%s արտահանման համար փաթեթներ%s %s

note: %1$s:  IF ( label_ids ) %2$s:  IF ( card_count == 1 ) %3$s:  card_count | html %4$s:  ELSE %5$s:  card_count | html %6$s:  END %7$s:  ELSIF ( borrower_numbers ) %8$s:  IF ( borrower_count == 1 ) %9$s:  borrower_count | html %10$s:  ELSE %11$s:  borrower_count | html %12$s:  END %13$s:  ELSIF ( patro
en: %s %sExporting %s patron card%sExporting %s patron cards%s %s %sExporting %s patron card%sExporting %s patron cards%s %s Exporting from patron list %s %s%s batch to export%s%s batches to export%s %s
hyw: %s %sԱրտահանում %s ընթ քարտ%sԱրտահանում %s ընթ քարտեր%s %s %sԱրտահանում %s ընթ քարտ%sԱրտահանում %s ընթ քարտեր%s %s Արտահանում է ընթերցողական ցուցակից %s %s%s արտահանման փաթեթ%s%s արտահանման փաթեթներ%s %s

note: %1$s:  nnoverdue | html %2$s:  IF ( noverdue_is_plural ) %3$s:  ELSE %4$s:  END %5$s:  todaysdate | html %6$s:  IF ( isfiltered )
en: %s %sItems%sItem%s overdue as of %s%s
hyw: %s %sՆյութեր%sՆյութ%s ժամկետանց է այս %s%s

note: %1$s:  selected=relationship | html %2$s:  PROCESS selectoptionopen value=''
en: %s %sNone specified
hyw: %s %sՈչինչ սահմանված չէ

note: %1$s:  IF CAN_user_acquisition_order_manage %2$s:  WRAPPER table_option value="aqbasket" %3$s:  END %4$s:  END %5$s:  IF CAN_user_serials_edit_subscription %6$s:  WRAPPER table_option value="subscription" %7$s:  END %8$s:  END
en: %s %sOrder baskets%s %s %s %sSubscriptions%s %s
hyw: %s %sՊատվերի զամբյուղներ%s %s %s %sԲաժանորդագրություններ%s %s

note: %1$s:  END %2$s:  IF (errcode==2)
en: %s %sSorry, you do not have permission to add items to this list.
hyw: %s %sԴու իրավասություններ չունես նյութեր ավելացնելու այս ցուցակին.

note: For the first occurrence, %1$s:  IF ( matches = serial.serialseq.match('(.*)Spring(.*)') ) %2$s:  matches.0 | html %3$s:  matches.1 | html %4$s:  ELSIF ( matches = serial.serialseq.match('(.*)Summer(.*)') ) %5$s:  matches.0 | html %6$s:  matches.1 | html %7$s:  ELSIF ( matches = serial.serialseq.mat
en: %s %sSpring%s %s %sSummer%s %s %sFall%s %s %sWinter%s %s %sSpr%s %s %sSum%s %s %sFal%s %s %sWin%s %s %s %s
hyw: %s %sԳարուն%s %s %sԱմառ%s %s %sԱշուն%s %s %sՁմեռ%s %s %sԳրն%s %s %sԱմռ%s %s %sԱշն%s %s %sՁմռ%s %s %s %s

note: %1$s:  IF ( use_heading_flags_p ) %2$s:  IF ( heading_edit_subfields_p ) %3$s:  tagfield | html %4$s:  END %5$s:  ELSE %6$s:  action | html %7$s:  END
en: %s %sTag %s Subfield constraints%s %s %s %s
hyw: %s %sՑուցիչ %s Ենթադաշտի սահմանափակումներ%s %s %s %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  IF tablename %3$s:  END %4$s:  END %5$s:  ELSIF op == 'add_form' %6$s:  IF field
en: %s %sThere are no additional fields defined for this table.%s %s %s %s
hyw: %s %sԱյս աղյուսակի համար չկան սահմանված լրացուցիչ դաշտեր։%s %s %s %s

note: For the first occurrence, %1$s:  IF credit_type && credit_type.is_system %2$s:  IF credit_type.can_be_added_manually %3$s:  ELSE %4$s:  END %5$s:  ELSIF credit_type.can_be_added_manually
en: %s %sYes%sNo%s %s
hyw: %s %sԱյո%sՈչ%s %s

note: %1$s:  END %2$s:  IF ( itemloo.waitingdate ) %3$s:  ELSE %4$s:  END %5$s:  Branches.GetName( itemloo.ExpectedAtLibrary ) | html %6$s:  IF ( itemloo.waitingdate ) %7$s:  itemloo.waitingdate | $KohaDates %8$s:  ELSE %9$s:  IF ( itemloo.reservedate ) %10$s:  itemloo.reservedate | html %11$s:  END %12$s
en: %s %sat%sexpected at%s %s since %s %s %s %s %s %s %s.
hyw: %s %sայստեղ%sսպասվում է%s %s սկսած %s %s %s %s %s %s %s.

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' biblio=item.biblio link = 1 %2$s:  item.barcode | html %3$s:  soonestrenewdate | $KohaDates
en: %s ( %s ) cannot be renewed before %s.
hyw: %s ( %s )  չի կարող թարմացվել մինչ %s.

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' biblio=item.biblio link = 1 %2$s:  item.barcode | html %3$s:  borrower.firstname | html %4$s:  borrower.surname | html
en: %s ( %s ) has been renewed the maximum number of times by %s %s (
hyw: %s ( %s ) թարմացված է մաքսիմում քանակով %s %s (

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' biblio=item.biblio link = 1 %2$s:  item.barcode | html %3$s:  latestautorenewdate | $KohaDates
en: %s ( %s ) has been scheduled for automatic renewal and cannot be renewed anymore since %s.
hyw: %s ( %s ) պլանավորված է ավտոմատ թարմացման համար և չի կարող այլևս թարմացվել սկսած %s.

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' biblio=item.biblio link = 1 %2$s:  item.barcode | html
en: %s ( %s ) has been scheduled for automatic renewal and cannot be renewed because the patron's account is expired
hyw: %s ( %s ) նախատեսված է ավտոմատ թարմացման համար և չի կարող թարմացվել, քանի որ հաճախորդի հաշիվը ժամկետանց է

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' biblio=item.biblio link = 1 %2$s:  item.barcode | html %3$s:  soonestrenewdate | $KohaDates
en: %s ( %s ) has been scheduled for automatic renewal and cannot be renewed before %s.
hyw: %s ( %s ) նախատեսված է ավտոմատ թարմացման համար և չի կարող թարմացվել մինչ %s.

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' biblio=item.biblio link = 1 %2$s:  item.barcode | html
en: %s ( %s ) has been scheduled for automatic renewal.
hyw: %s ( %s ) նախատեսված է ավտոմատ թարմացման համար։

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' biblio=result.item.biblio %2$s:  result.item.barcode | html %3$s:  INCLUDE 'renew_strings.inc' error=result.info
en: %s ( %s ): Not renewed - %s
hyw: %s ( %s ): Չթարմացված - %s

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' biblio=result.item.biblio %2$s:  result.item.barcode | html %3$s:  result.info | html
en: %s ( %s ): Renewed - due %s
hyw: %s ( %s ): Նորացված - վերադարձ %s

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' biblio=item.biblio link = 1 %2$s:  item.barcode | html
en: %s ( %s ): This item is on hold for another patron.
hyw: %s ( %s ): Այս նյութը պահման մեջ է մեկ այլ ընթերցողի համար։

note: %1$s:  p.metadata.name | html
en: %s ( other format via plugin)
hyw: %s ( այլ ձևանմուշ պլագինի միջոցով)

note: %1$s:  issue.item.biblio.title | html %2$s:  issue.item.barcode | html %3$s:  issue.date_due | $KohaDates as_due_date => 1
en: %s (%s). Due on %s
hyw: %s (%s). Վերադարձ %s

note: %1$s:  sritem.item.biblio.title | html %2$s:  sritem.item.barcode | html
en: %s (Barcode: %s)
hyw: %s (Շտրիխկոդ: %s)

note: %1$s:  item_on_other.biblio.title | html %2$s:  item_on_other.stockrotationitem.stage.rota.title | html
en: %s (Currently on &quot;%s&quot;)
hyw: %s (Այս պահին &quot;%s&quot;)

note: %1$s:  class_source.description | html
en: %s (default)
hyw: %s (լռակյաց)

note: %1$s:  r.budget.budget_name | html %2$s:  r.budget.budget_id | html %3$s:  r.budget.budget_amount | $Price %4$s:  IF r.unspent_moved %5$s:  r.unspent_moved | $Price %6$s:  END
en: %s (id=%s) Amount=%s%s (%s remaining has been moved)%s
hyw: %s (id=%s) Գումարը=%s%s (%s մնացյալը տեղափոխված է)%s

note: For the first occurrence, %1$s:  budget.b_txt | html
en: %s (inactive)
hyw: %s (ոչ ակտիվ)

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END %3$s:  END %4$s:  IF ( supplier.loop_basket.size )
en: %s (inactive) %s %s %s
hyw: %s (ոչ ակտիվ) %s %s %s

note: %1$s:  riloo.duedate | html
en: %s (overdue)
hyw: %s (ժամկետանց)

note: %1$s: - port| $HtmlTags tag=>'code' -
en: %s (probably okay if blank)
hyw: %s (հավանաբար ԼԱՎ եթե դատարկ է)

note: A
en: %s - Click to Expand this Tag
hyw: %s - Սեղմիր այս ցուցիչը ընդլայնելու համար

note: %1$s:  booksellerphone | html
en: %s / Fax:
hyw: %s / Ֆաքս:

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s 0 records %s
hyw: %s 0 գրառում %s

note: %1$s:  UNLESS ( routinglists ) %2$s:  ELSIF ( routinglists.count == 1 ) %3$s:  routinglists.count | html %4$s:  ELSE %5$s:  routinglists.count | html %6$s:  END
en: %s 0 subscription routing lists %s %s subscription routing list %s %s subscription routing lists %s
hyw: %s 0 բաժանորդագրության շրջաբերական ցուցակներ %s %s բաժանորդագրության շրջաբերական ցուցակ %s %s բաժանորդագրության շրջաբերական ցուցակներ %s

note: %1$s:  IF !rota.active %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Activate %s Deactivate %s
hyw: %s Ակտիվ %s Ոչ ակտիվ %s

note: %1$s:  IF ( active ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Active %s Inactive %s
hyw: %s Ակտիվ %s Ոչ ակտիվ %s

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: %s Add incoming record
hyw: %s Ավելացրու ներս եկող գրառում

note: %1$s:  IF ( nomatch_action == 'create_new' ) %2$s:  ELSIF ( nomatch_action == 'ignore' ) %3$s:  ELSE %4$s:  nomatch_action | html %5$s:  END %6$s:  END
en: %s Add incoming record %s Ignore incoming record (its items may still be processed) %s %s %s %s
hyw: %s Ավելացրու մուտքային գրառում %s Անտեսիր մուտքային գրառումը (դրա նյութերը դեռ կարող են մշակվել) %s %s %s %s

note: %1$s:  END
en: %s Add items only if matching bib was found
hyw: %s Ավելացրու նյութերը միայն եթե համընկնման մատեն է գտնված

note: %1$s:  END
en: %s Add items only if no matching bib was found
hyw: %s Ավելացրու նյութերը եթե միայն համընկնման մատեն գտնված չէ

note: %1$s:  IF ( record_type != 'auth' )
en: %s Add new bibliographic records into this framework:
hyw: %s Ավելացրու նոր մատենագիտական գրառւմներ այս շրջանակում։

note: %1$s:  IF mode=='new' || mode =='deleted' %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Add new upload or search %s Results %s
hyw: %s Ավելացրու նոր բեռնում կամ փնտրում %s Արդյունքներ %s

note: %1$s:  IF ( opadd ) %2$s:  ELSIF ( opduplicate ) %3$s:  ELSE %4$s:  END %5$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' %6$s:  IF categoryname %7$s:  categoryname | html %8$s:  END
en: %s Add patron %s Duplicate patron %s Modify patron %s %s %s(%s)%s
hyw: %s Ավելացրու ընթերցող %s Կրկնիր ընթերցողին %s Թարմացրու ընթերցողին %s %s %s(%s)%s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END %3$s:  ELSIF op == 'list'
en: %s Additional permissions in the acquisitions or serials modules are required for editing additional fields %s %s
hyw: %s Համալրման կամ պարբերականների մոդուլներում լրացուցիչ թույլտվությունները պահանջված են, լրացուցիչ դաշտերի խմբագրման համար %s %s

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: %s Address 2:
hyw: %s Հասցե 2:

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: %s Address:
hyw: %s Հասցե:

note: %1$s:  END
en: %s Always add items
hyw: %s Միշտ ավելացրու նյութեր

note: %1$s:  IF message.code == "unable_to_generate_pdf" %2$s:  END
en: %s An error occurs when generating the PDF file. Please contact the administrator to resolve this problem. %s
hyw: %s pdf նիշքը գեներացնելիս ծագել է խնդիր։ Կապվիր կառավարչի հետ, խնդիրը լուծելու համար։ %s

note: For the first occurrence, %1$s:  ERROR.CORERR | html
en: %s An unknown error has occurred.
hyw: %s Չճանաչված սխալ է հանդիպել;

note: For the first occurrence, %1$s:  current_article_requests.count | html
en: %s Article requests
hyw: %s Հոդվածի պահանջ

note: %1$s:  IF (del_biblio) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Bibliographic record will be deleted too. %s Bibliographic record will not be deleted. %s
hyw: %s Մատենագիտական գրառումը ևս կջնջվի։ %s Մատենագիտական գրառումը չի ջնջվի։ %s

note: %1$s:  END
en: %s Card number:
hyw: %s Քարտի համար:

note: %1$s:  IF patrons_in_category > 0 %2$s:  categorycode | html %3$s:  ELSE %4$s:  categorycode | html %5$s:  END
en: %s Category %s is in use. Deletion not possible! %s Confirm deletion of category %s %s
hyw: %s Դասը %s օգտագործվում է։ Հնարավոր չէ ջնջել։ %s Հաստատիր դասի ջնջումը %s%s

note: %1$s:  IF cr.item.onloan %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Checked out %s Available %s
hyw: %s Դուրս տրված %s Հասանելի է %s

note: %1$s:  IF ( resultsloo.onloancount ) %2$s:  resultsloo.onloancount | html
en: %s Checked out (%s),
hyw: %s Դուրս է տրված (%s),

note: For the first occurrence, %1$s:  issuecount | html
en: %s Checkout(s)
hyw: %s Ստուգում(ներ)

note: %1$s:  END
en: %s Circulation note:
hyw: %s Տացքի նշումներ:

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: %s City:
hyw: %s Քաղաք:

note: For the first occurrence, %1$s:  IF ( batch_lis.import_status == 'cleaned' ) %2$s:  ELSIF ( batch_lis.import_status == 'imported' ) %3$s:  ELSIF ( batch_lis.import_status == 'importing' ) %4$s:  ELSIF ( batch_lis.import_status == 'reverted' ) %5$s:  ELSIF ( batch_lis.import_status == 'reverting' ) %
en: %s Cleaned %s Imported %s Importing %s Reverted %s Reverting %s Staged %s %s %s
hyw: %s Մաքրված %s Ներմուծված %s Ներմուծվում է %s Վերականգնված %s Վերականգնվում է %s Փուլավորված %s %s %s

note: %1$s:  IF data.closed %2$s:  ELSIF data.expired %3$s:  END
en: %s Closed %s Expired %s
hyw: %s Փակ է %s Ժամկետը լրանում է %s

note: %1$s:  IF invoice.closedate %2$s:  invoice.closedate | $KohaDates %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s Closed on %s %s Open %s
hyw: %s Փակ է %s %s բաց է %s

note: %1$s:  END
en: %s Confirm password:
hyw: %s Հաստատիր գաղտնաբառը։

note: %1$s:  END
en: %s Contact note:
hyw: %s Կոնտակտի նշում։

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: %s Country:
hyw: %s Երկիր:

note: For the first occurrence, %1$s:  ELSE
en: %s Create a new
hyw: %s Ստեղծիր նորը

note: For the first occurrence, %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s Create a new club template %s
hyw: %s Ստեղծիր ակումբի նոր ձևանմուշ %s

note: %1$s:  END
en: %s Date of birth:
hyw: %s Ծննդյան ամսաթիվ։

note: %1$s:  IF ( lengthunit == 'days' ) %2$s:  ELSIF ( lengthunit == 'hours') %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s Days %s Hours %s Undefined %s
hyw: %s Օր %s Ժամ %s Չսահմանված %s

note: %1$s:  END
en: %s Default
hyw: %s Լռակյաց

note: %1$s:  IF ( value.default ) %2$s:  ELSE %3$s:  value.display_value | html %4$s:  END
en: %s Default %s %s %s
hyw: %sԼռակյաց %s %s %s

note: %1$s:  IF humanbranch %2$s:  Branches.GetName( humanbranch ) | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s Defining circulation and fine rules for "%s" %s Defining circulation and fine rules for all libraries %s
hyw: %s Տացքի և տուգանքի օրենքների սահմանում սրա համար "%s" %s Բոլոր գրադարանների համար տացքի և տուգանքի օրենքների սահմանում %s

note: %1$s:  IF ( ActionsLoo.action_delete_field ) %2$s:  END %3$s:  IF ( ActionsLoo.action_add_field ) %4$s:  END %5$s:  IF ( ActionsLoo.action_update_field ) %6$s:  END %7$s:  IF ( ActionsLoo.action_move_field ) %8$s:  END %9$s:  IF ( ActionsLoo.action_copy_field ) %10$s:  END %11$s:  IF ( ActionsLoo.ac
en: %s Delete %s %s Add new %s %s Update existing or add new %s %s Move %s %s Copy %s %s Copy and replace %s %s %s 1st %s %s field %s%s$%s%s %s with value
hyw: %s Ջնջել %s %s Ավելացրու նորը %s %s Թարմացրու առկան կամ ավելացրու նորը %s %s Տեղաշարժիր %s %s Պատճենիր %s %s Պատճենիր և փոխարինիր %s %s %s 1ին %s %s դաշտ %s%s$%s%s %s արժեքով

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s Disabled %s
hyw: %s Արգելափակված է %s

note: For the first occurrence, %1$s:  IF course_name
en: %s Edit
hyw: %s Խմբագրում

note: For the first occurrence, %1$s:  IF ( biblionumber )
en: %s Editing
hyw: %s Խմբագրում

note: %1$s:  END
en: %s Email:
hyw: %s էլ փոստ։

note: %1$s:  IF ( manualhistory )
en: %s Enabled
hyw: %s Միացված է

note: %1$s:  IF ( label_batch_msg == "error" ) %2$s:  ELSE
en: %s Error attempting to create label batch. Please ask your system administrator to check the log for more details. %s Label
hyw: %s Սխալ է հանդիպել պիտակի փաթեթը ստեղծելիս։ Ասեք համակարգի կառավարչին մանրամասների համար ստուգելու սխալի գրանցամատյանը։ %s Պիտակ

note: %1$s:  IF ( error )
en: %s Error:
hyw: %s Սխալ։

note: %1$s:  END
en: %s Expiry date (leave blank for auto calc):
hyw: %s Ժամկետը լրանալու ամսաթիվ (թող դատարկ ինքնահաշվման համար)։

note: %1$s:  END
en: %s Fax:
hyw: %s Ֆաքս:

note: %1$s:  IF ( areas )
en: %s Filter by area
hyw: %s Զտիր ըստ տարածքի

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: %s First name:
hyw: %s Անուն:

note: %1$s:  IF ( status.fieldname == 'items.notforloan' && value.authorised_value == 0 && value.lib == '__IGNORE__' ) %2$s:  ELSE %3$s:  value.lib | html %4$s:  END
en: %s For loan %s %s %s
hyw: %s Տացքի համար %s %s %s

note: For the first occurrence, %1$s:  authtypecode | html
en: %s Framework
hyw: %s Կառուցվածք

note: %1$s:  END
en: %s From any library
hyw: %s Ցանկացած գրադարանից

note: %1$s:  END
en: %s From home library
hyw: %s Տնային գրադարանից

note: %1$s:  END
en: %s From local hold group
hyw: %s Պահման տեղային խմբից

note: %1$s:  IF budget_period_id %2$s:  budget_period_description | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s Funds for '%s' %s All funds %s
hyw: %s Դրամագլուխներ սրա համար '%s' %s Բոլոր դրամագլուխները %s

note: %1$s:  END
en: %s Guarantor first name:
hyw: %s Երաշխավորի անունը:

note: %1$s:  END
en: %s Guarantor surname:
hyw: %s Երաշխավորի Ազգանունը:

note: For the first occurrence, %1$s:  holds_count | html
en: %s Hold(s)
hyw: %s Պահում(ներ)

note: %1$s:  END
en: %s Ignore incoming record
hyw: %s Անտեսիր ներս եկող գրառումը

note: %1$s:  END
en: %s Ignore incoming record (its items may still be processed)
hyw: %s Անտեսիր մուտքային գրառումը (դրա նյութերը դեռ կարող են մշակվել)

note: %1$s:  END
en: %s Ignore items
hyw: %s Անտեսիր նյութերը

note: %1$s:  END
en: %s Image file
hyw: %s Պատկերի ֆայլ

note: %1$s:  END
en: %s Initials:
hyw: %s Սկզբնատառեր:

note: %1$s:  END
en: %s Item floats
hyw: %s Նյութը լողում է

note: %1$s:  END
en: %s Item returns home
hyw: %s Նյութը վերադարձվում է տուն

note: %1$s:  END
en: %s Item returns to issuing library
hyw: %s նյութը վերադարձվում է տրամադրող գրադարան

note: %1$s:  IF ( itemtype_notforloan ) %2$s:  ELSIF ( item_notforloan ) %3$s:  item_notforloan_lib = AuthorisedValues.GetDescriptionByKohaField( kohafield => 'items.notforloan', authorised_value => item.notforloan ) %4$s:  IF (item_notforloan_lib) %5$s:  item_notforloan_lib | html %6$s:  END %7$s:  END %
en: %s Item type is normally not for loan. %s %s Item is normally not for loan%s (%s)%s. %s %s Check out anyway? %s
hyw: %s Նյութի տեսակը որպես կանոն տացքի համար չէ։ %s %s Նյութը որպես կանոն տացքի համար չէ%s (%s)%s. %s %s Սպասարկե՞լ ամեն դեպքում %s

note: %1$s:  IF ( itemtype_notforloan ) %2$s:  ELSIF ( item_notforloan ) %3$s:  item_notforloan_lib = AuthorisedValues.GetDescriptionByKohaField( kohafield => 'items.notforloan', authorised_value => item.notforloan ) %4$s:  IF (item_notforloan_lib) %5$s:  item_notforloan_lib | html %6$s:  END %7$s:  END
en: %s Item type not for loan. %s %s Item not for loan%s (%s)%s. %s
hyw: %s Նյութի տեսակը տացքի համար չէ։ %s %s Նյութը տացքի համար չէ%s (%s)%s. %s

note: %1$s:  IF (more_than_one_serial) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Last value: %s Begins with: %s
hyw: %s Վերջին արժեք։ %s Սկսվում է սրանով %s

note: %1$s:  END %2$s:  Koha.Preference('numSearchResults') | html
en: %s Library default: %s
hyw: %s Գրադարանի լռակյացը: %s

note: %1$s:  ELSE
en: %s Location:
hyw: %s Տեղաբաշխում։

note: %1$s:  IF ean %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Modify EAN %s New EAN %s
hyw: %s Ձևափոխիր EAN-ը %s Նոր EAN %s

note: %1$s:  IF account %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Modify account %s New account %s
hyw: %s Ձևափոխիր հաշիվը %s Նոր հաշիվ %s

note: %1$s:  IF authority_type.authtypecode.defined %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Modify authority type %s New authority type %s
hyw: %s Ձևափոխիր հեղինակավորի տեսակը %s Նոր հեղինակավորի տեսակ %s

note: For the first occurrence, %1$s:  IF club
en: %s Modify club
hyw: %s Ձևափոխիր ակումբը

note: For the first occurrence, %1$s:  IF club_template
en: %s Modify club template
hyw: %s Ձևափոխիր ակումբի ձևանմուշը

note: %1$s:  IF ( ordernumber ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Modify order line %s New order %s
hyw: %s Ձևափոխիր պատվերի տողը %s Նոր պատվեր %s

note: %1$s:  IF list.patron_list_id %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Modify patron list %s Create a new patron list %s
hyw: %s Ձևափոխիր ընթերցողների ցուցակը %s Ստեղծիր ընթերցողների նոր ցուցակ %s

note: For the first occurrence, %1$s:  IF list.patron_list_id %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Modify patron list %s New patron list %s
hyw: %s Ձևափոխիր հընթերցողների ցուցակը %s Ստեղծիր ընթերցողների նոր ցուցակ %s

note: %1$s:  IF ( modify )
en: %s Modify subscription for
hyw: %s Ձևափոխիր բաժանորդագրությունը սրա համար

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s New course %s
hyw: %s Նոր դասընթաց %s

note: %1$s:  END
en: %s No
hyw: %s Ոչ

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s No action defined for the template. %s
hyw: %s Ձևանմուշի համար գործողություն սահմանված չէ %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s No active budgets %s
hyw: %s Չկան ակտիվ բյուջեներ %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s No basket group %s
hyw: %s Չկա զամբյուղի խումբ %s

note: %1$s:  IF failureMessage == "NO_ID" %2$s:  ELSIF failureMessage == "DUPLICATE_TITLE" %3$s:  ELSE %4$s:  failureMessage | html %5$s:  END
en: %s No collection id given. %s Title already in use. %s %s %s
hyw: %s Չկա հավաքածուի id։ %s Վերնագիրը արդեն իսկ օգտագործվում է։ %s %s %s

note: %1$s:  ELSE
en: %s No group
hyw: %s Չկա խումբ

note: %1$s:  END
en: %s No holds allowed
hyw: %s Պահումները թույլատրված չեն։

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s No inactive budgets %s
hyw: %s Չկան պասիվ բյուջեներ %s

note: %1$s:  IF failureMessage == "NO_ITEM" %2$s:  ELSIF failureMessage == "IN_COLLECTION_OTHER" %3$s:  ELSIF failureMessage == "IN_COLLECTION" %4$s:  ELSE %5$s:  failureMessage | html %6$s:  END
en: %s No item with matching barcode found %s Item is already in a different rotating collection %s Item is already in this collection %s %s %s
hyw: %s Համընկնող շտրիխ կոդով նյութեր չեն գտնված։%s Նյութը արդեն մեկ այլ փոխանակման հավաքածուում է։ %s Նյութը արդեն այս հավաքածուում է։ %s %s %s

note: %1$s:  IF failureMessage == "NO_ITEM" %2$s:  ELSIF failureMessage == "NOT_IN_COLLECTION" %3$s:  ELSE %4$s:  failureMessage | html %5$s:  END
en: %s No item with matching barcode found %s Item is not in this collection %s %s %s
hyw: %s Համընկնող շտրիխ կոդով նյութ չի գտնվել %s Նյութը այս հավաքածուում չէ %s %s %s

note: %1$s:  ELSE
en: %s No library
hyw: %s Չկա գրադարան

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s No limitation %s
hyw: %s Սահմանափակումներ չկան %s

note: %1$s:  IF ( biblio_lis.overlay_status == 'no_match' ) %2$s:  ELSIF ( biblio_lis.overlay_status == 'match_applied' ) %3$s:  ELSIF ( biblio_lis.overlay_status == 'auto_match' ) %4$s:  ELSE %5$s:  biblio_lis.overlay_status | html %6$s:  END %7$s:  IF ( biblio.match_biblionumber ) %8$s:  biblio.match_bi
en: %s No match %s Match applied %s Match found %s %s %s %s Matches biblio %s (score = %s):
hyw: %s Համընկնում չկա %s Համընկնումը կիրառված է %s Համընկնումը գտնված է %s %s %s %s Համընկնում է բիբլիո %s (score = %s):

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s No order found %s
hyw: %s Պատվեր չի գտնվել %s

note: For the first occurrence, %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s No results found %s
hyw: %s Արդյունքներ չեն գտնվել %s

note: %1$s:  IF failureMessage == "NO_TITLE" %2$s:  ELSIF failureMessage == "DUPLICATE_TITLE" %3$s:  ELSIF failureMessage == "NO_DESCRIPTION" %4$s:  ELSE %5$s:  failureMessage | html %6$s:  END
en: %s No title entered. %s Title already in use. %s No description entered. %s %s %s
hyw: %s Վերնագիր մուտք չի արված։ %s Վերնագիրը արդեն օգտագործվում է։ %s Չկա մուտքագրված նկարագիր։ %s %s %s

note: For the first occurrence, %1$s:  ELSE %2$s:  END %3$s:  IF invalid_barcodes.size > 0
en: %s No valid item barcodes found. %s %s
hyw: %s Վավեր նյութի շտրիխ կոդեր չեն գտնվել։։ %s %s

note: %1$s:  END
en: %s None
hyw: %s Ոչ մեկը

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s Not defined yet %s
hyw: %s Դեռ սահմանված չէ %s

note: %1$s:  CASE %2$s:  END
en: %s Not supported yet. %s
hyw: %s Դեռևս չի աջակցվում։ %s

note: %1$s:  UNLESS IsUsageStatsCountryValid %2$s:  UsageStatsCountry | html %3$s:  END
en: %s Note: The value of your system preference 'UsageStatsCountry' is not valid (%s). Please select a valid one. %s
hyw: %s Նշում: Քո համակարգային նախապատվության 'UsageStatsCountry' արժեքը վավերական չէ (%s)։ Ընտրիր ճիշտը։ %s

note: %1$s:  END
en: %s OPAC note:
hyw: %s ՀՕԱՔ նշում։

note: %1$s:  UNLESS TransferWhenCancelAllWaitingHolds %2$s:  END
en: %s Only items that need not be transferred will be cancelled (TransferWhenCancelAllWaitingHolds syspref) %s
hyw: %s Կչեղարկվեն միայն նյութերը որոնց պետք չէ տեղափոխել (TransferWhenCancelAllWaitingHolds syspref) %s

note: %1$s:  END
en: %s Other name:
hyw: %s Այլ անուն։

note: %1$s:  END
en: %s Other phone:
hyw: %s Այլ հեռախոս։

note: %1$s:  IF (sub.alreadyOnOrder) %2$s:  END %3$s:  IF not sub.aqbooksellerid || booksellerid == sub.aqbooksellerid
en: %s Outstanding order %s %s
hyw: %s Չկան սպասող պատվերներ %s %s

note: %1$s:  END
en: %s Owner
hyw: %s Սեփականատեր

note: %1$s:  END
en: %s Owner and users
hyw: %s Սեփականատեր և օգտվողներ

note: %1$s:  END
en: %s Owner, users and library
hyw: %s Սեփականատեր, օգտվողներ և գրադարան

note: For the first occurrence, %1$s:  END %2$s:  current_page | html %3$s:  total_pages | html %4$s:  IF ( show_nextbutton )
en: %s Page %s / %s %s
hyw: %s Էջ %s / %s %s

note: %1$s:  IF ( f.filename )
en: %s Parsing upload file
hyw: %s Բեռնավորվող ֆայլի շարահյուսական զննում

note: %1$s:  END
en: %s Password:
hyw: %s Գաղտնաբառ։

note: %1$s:  IF ( suggestions_loo.ASKED ) %2$s:  ELSIF ( suggestions_loo.ACCEPTED ) %3$s:  ELSIF ( suggestions_loo.ORDERED ) %4$s:  ELSIF ( suggestions_loo.REJECTED ) %5$s:  ELSIF ( suggestions_loo.CHECKED ) %6$s:  ELSIF ( suggestions_loo.AVAILABLE ) %7$s:  ELSIF AuthorisedValues.GetByCode( 'SUGGEST_STATU
en: %s Pending %s Accepted %s Ordered %s Rejected %s Checked %s Available %s %s %s Status unknown %s %s
hyw: %s Սպասվող %s Ընդունված %s Պատվիրված %s Մերժված %s Ստուգված %s Մատչելի %s %s %s Վիճակը անհայտ է %s %s

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: %s Phone:
hyw: %s Հեռախոս։

note: %1$s:  END
en: %s Primary email:
hyw: %s Առաջնային էլ փոստ։

note: %1$s:  END
en: %s Primary phone:
hyw: %s Առաջնային էլ փոստ։

note: %1$s:  END
en: %s Registration date:
hyw: %s Գրանցման ամսաթիվ։

note: For the first occurrence, %1$s:  relatives_issues_count | html
en: %s Relatives' checkouts
hyw: %s Տրումներ հարազատներին

note: %1$s:  IF item.stockrotationitem.indemand %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Remove "In demand" %s Add "In demand" %s
hyw: %s Հեռացրու "ըստ պահանջի" %s Ավելացրու "ըստ պահանջի" %s

note: %1$s:  END
en: %s Replace existing record with incoming record
hyw: %s Փոխարինիր առկա գրառումը մուտքայինով

note: %1$s:  END
en: %s Replace items if matching bib was found (only for existing items)
hyw: %s Փոխարինի նյութերը եթե համընկնման մատեն է գտնված (միայն գոյություն ունեցող նյութերի համար)

note: %1$s:  IF ( reserved ) %2$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron => hold.patron | html
en: %s Reserve found for %s (
hyw: %s Պահումտը գտնված է սրա համարr %s (

note: For the first occurrence, %1$s:  IF d.comment.search('OVERDUES_PROCESS') %2$s:  d.comment.remove('OVERDUES_PROCESS ') | $raw %3$s:  ELSE %4$s:  d.comment | $raw %5$s:  END
en: %s Restriction added by overdues process %s %s %s %s
hyw: %s Սահմանափակումը ավելացված է ժամկետանցներից %s %s %s %s

note: For the first occurrence, %1$s:  debarments.count | html
en: %s Restrictions
hyw: %s Արգելանքներ

note: %1$s:  IF item.rota.cyclical %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s START %s END %s
hyw: %s ՍԿԻԶԲ %s ԱՎԱՐՏ %s

note: %1$s:  END
en: %s Salutation:
hyw: %s Ողջույնի ձև:

note: For the first occurrence, %1$s:  IF city_name_filter %2$s:  city_name_filter | html %3$s:  END %4$s:  IF cities_count > 0
en: %s Searching: %s %s %s
hyw: %s Որոնում է: %s %s %s

note: %1$s:  END
en: %s Secondary email:
hyw: %s Երկրորդային էլ փոստ:

note: %1$s:  END
en: %s Secondary phone:
hyw: %s Երկրորդային հեռախոս:

note: %1$s:  IF skip_serialseq %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Serial number is skipped when an irregularity is found. %s Serial number is kept when an irregularity is found. %s
hyw: %s Պարբերականի համարը բաց է թողնված երբ անկանոնություն է գտնված։ %s Պարբերականի համարը պահված է երբ անկանոնություն է գտնված։ %s

note: For the first occurrence, %1$s:  batche.card_count | html
en: %s Single patron cards
hyw: %s Միայնակ Հաճախորդի քարտեր

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s Something went wrong. %s
hyw: %s Ինչ որ բան սխալ է գնացել։ %s

note: %1$s:  END
en: %s Sort 1:
hyw: %s Տեսակավորում 1:

note: %1$s:  END
en: %s Sort 2:
hyw: %s Տեսակավորում 2:

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: %s State:
hyw: %s Նահանգ:

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: %s Street number:
hyw: %s Փողոցի համար:

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: %s Street type:
hyw: %s Փողոցի տեսակ։

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: %s Surname:
hyw: %s Ազգանուն։

note: %1$s:  IF error.code == 'CANNOT_MOVE' %2$s:  error.value | html %3$s:  ELSE %4$s:  error | html %5$s:  END
en: %s The following items could not be moved from the old record to the new one: %s %s %s %s
hyw: %s Հետևյալ գրառումները հնարավոր չէ տեղափոխել հին գրառումից դեպի նորը: %s %s %s %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s There are no outstanding (accepted) suggestions. %s
hyw: %s Չկան արտառոց (ընդունված) առաջարկներ։%s

note: %1$s:  ELSE
en: %s There is no CSV profile defined.
hyw: %s Չկա սահմանված CSV ուրվագիծ։

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END %3$s:  END
en: %s There is no condition for this rule. %s %s
hyw: %s Այս օրենքի համար չկա պայման։ %s %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END %3$s:  END %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: %s There is no table to configure for this module. %s %s %s There is no page using the table configuration in this module. %s
hyw: %s Այս մոդուլի համար ձևավորման աղյուսակ։ %s %s %s Այս մոդուլում չկա էջ որ օգտագործում է աղյուսակի ձևավորումը։ %s

note: %1$s:  IF msg == 'no_report' %2$s:  ELSIF msg == 'can_be_updated'
en: %s There is no valid report for this id. %s
hyw: %s Այս id-ի համար չկա վավերական հաշվետվություն։ %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  field.name | html %3$s:  END %4$s:  END %5$s:  IF ( field.type == 'date' )
en: %s There is no value defined for %s %s %s %s
hyw: %s Չկա սահմանված արժեք սրա համար %s %s %s %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s This CSV Profile does not exist. %s
hyw: %s Այս CSV ուրվագիծը գոյություն չունի։ %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s This authority is not used in any records. %s
hyw: %s Այս հեղինակավորը ոչ մի գրառման մեջ չի օգտագորվում։ %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s This ordernumber does not exist. %s
hyw: %s Այս պատվերահամարը գոյություն չունի։ %s

note: %1$s:  IF savedreport.seems_obsolete
en: %s This report seems obsolete, it uses biblioitems.marcxml field.
hyw: %s Այս հաշվետվությունը թվում է թե ժամկետանց է, այն օգտագործում է biblioitems.marcxml դաշտ։

note: %1$s:  IF ( CAN_user_tools_manage_csv_profiles )
en: %s To enable the export of selected items,
hyw: %s Ընտրված նյութերի արտահանումը թույլատրելու համար,

note: %1$s:  ELSIF ( f.backend ) %2$s:  f.backend | html %3$s:  ELSIF ( f.headerrow ) %4$s:  f.value | html %5$s:  ELSIF ( f.already_in_db ) %6$s:  f.value | html %7$s:  ELSE %8$s:  f.name | html %9$s:  f.value | html %10$s:  END
en: %s Upload parsed using %s %s These fields found: %s %s Patron already in database: %s %s %s : %s %s
hyw: %sԲեռնավորիր վերլուծածը օգտագործելով %s %s Այս դաշտերը գտնվել են: %s %s Ընթերցողը արդեն շտեմարանում է։ %s %s %s : %s %s

note: %1$s:  IF count
en: %s Used in
hyw: %s Օգտագործված է

note: %1$s:  END
en: %s Username:
hyw: %s Օգտվողի անուն։

note: %1$s:  END
en: %s Yes
hyw: %s Այո

note: For the first occurrence, %1$s:  IF ( item.mandatory ) - %2$s:  ELSE - %3$s:  END
en: %s Yes %s No %s
hyw: %s Այո %s Ոչ %s

note: %1$s:  IF ( patron.checkprevcheckout == 'yes' ) %2$s:  ELSIF ( patron.checkprevcheckout == 'no' ) %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s Yes %s No %s Inherited %s
hyw: %s Այո %s Ոչ %s Ժառանգել %s

note: %1$s:  IF checkout.renewals %2$s:  IF checkout.lastreneweddate
en: %s Yes%s,
hyw: %s Այո%s,

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s You do not have anything public yet. %s
hyw: %s Դու դեռ հանրային ոչինչ չունես։ %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s You have no manual invoice types defined %s
hyw: %s Դուք չունեք սահմանված ձեռքով լրացվող ապրանքագիրների տեսաակները %s

note: %1$s:  IF searchfield %2$s:  searchfield | html
en: %s You searched for %s
hyw: %s Դու փնտրել ես համար %s

note: %1$s:  IF id %2$s:  id | html %3$s:  ELSIF searchfield %4$s:  searchfield | html %5$s:  END
en: %s You searched for record %s %s You searched for %s %s
hyw: %s Դու փնտրել ես այս գրառումը %s %s Դու փնտրել ես սա %s %s

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: %s ZIP/Postal code:
hyw: %s Զիպ/Փոստային ինդեքս:

note: %1$s:  ELSIF ( hardduedatecompare == '1' ) %2$s:  hardduedate | $KohaDates
en: %s after %s
hyw: %s հետո %s

note: %1$s:  item.countanalytics | html
en: %s analytics
hyw: %s վերլուծականներ

note: %1$s:  IF ( result.author )
en: %s by
hyw: %s կողմից

note: %1$s:  IF ( loopro.author ) %2$s:  loopro.author | html %3$s:  END
en: %s by %s%s
hyw: %s կողմից %s%s

note: For the first occurrence, %1$s:  IF biblioloo.author %2$s:  biblioloo.author | html %3$s:  END
en: %s by %s%s
hyw: %s կողմից %s%s

note: %1$s:  IF ( ordersloo.author ) %2$s:  ordersloo.author | html %3$s:  END %4$s:  IF ( ordersloo.isbn ) %5$s:  ordersloo.isbn | html %6$s:  END %7$s:  IF ( ordersloo.publishercode )
en: %s by %s%s %s &ndash; %s%s %s
hyw: %s %s%s %s &ndash; %s%s %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END %3$s:  END
en: %s by you %s %s
hyw: %s քո կողմից %s %s

note: %1$s:  IF ( Koha.Preference( 'marcflavour' ) == 'UNIMARC' && biblio.author ) %2$s:  END %3$s:  biblio.author | html %4$s: ~ END %5$s:  (biblioitem.publicationyear || biblio.copyrightdate) | html %6$s:  biblioitem.publishercode | html | $To %7$s:  AuthorisedValues.GetDescriptionByKohaField( kohafield
en: %s by%s %s %s", "%s", "%s", "%s", "%s
hyw: %s %s %s %s", "%s", "%s", "%s", "%s

note: %1$s:  Branches.GetName( branch ) | html
en: %s calendar
hyw: %s օրացույց

note: %1$s:  errorfile | html
en: %s can't be opened
hyw: %s չի կարող բացվել

note: %1$s:  request.illcomments.count | html
en: %s comments
hyw: %s դիտողություններ

note: %1$s:  IF ( missing_critical.badparse ) %2$s:  ELSIF ( missing_critical.bad_date ) %3$s:  missing_critical.key | html %4$s:  missing_critical.value | html %5$s:  ELSE %6$s:  missing_critical.key | html %7$s:  IF ( missing_critical.branch_map ) %8$s:  missing_critical.value | html %9$s:  ELSIF ( miss
en: %s could not be parsed! %s has &quot;%s&quot; in unrecognized format: &quot;%s&quot; %s Critical field &quot;%s&quot; %s has unrecognized value &quot;%s&quot; %s has unrecognized value &quot;%s&quot; %s missing %s (borrowernumber: %s; surname: %s). %s
hyw: %s հնարավոր չէ վերլուծել! %s ունի &quot;%s&quot; չճանաչված ձևաչափ: &quot;%s&quot; %s Կրիտիկական դաշտ &quot;%s&quot; %s առկա է չճանաչված արժեք &quot;%s&quot; %s առկա է չճանաչված արժեք &quot;%s&quot; %s բացակա %s (borrowernumber: %s; ազգանուն: %s). %s

note: %1$s:  lis.level FILTER ucfirst | html
en: %s data added
hyw: %s ավելացված տվյալներ

note: %1$s:  deliverytime | html
en: %s days
hyw: %s օրեր

note: %1$s:  HANDLED | html
en: %s directories processed.
hyw: %s ուղեցույցները մշակվել են։

note: %1$s:  TOTAL | html
en: %s directories scanned.
hyw: %s ուղեցույցները սկանավորված են

note: %1$s:  UNLESS CAN_user_serials_receive_serials %2$s:  ELSE %3$s:  IF ( serial.subscriptionexpired )
en: %s disabled %s %s
hyw: %s արգելափակված է %s %s

note: For the first occurrence, %1$s:  ERROR.UZIPFAIL | html
en: %s failed to unpack.
hyw: %s ձախողվեց փաթեթի բացումը

note: For the first occurrence, %1$s:  authtypecode | html
en: %s framework
hyw: %s Կառուցվածք

note: A
en: %s fund(s) are attached to this budget. You must delete all attached funds before deleting this budget.
hyw: %s դրամագլուխներ են կցված այս բյուջեին։ Այս բյուջեն ջնջելուց առաջ, պետք է ջնջես բոլոր կցված դրամագլուխները։

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron=issue.patron hide_patron_infos_if_needed=1 invert_name=1 %2$s:  waiting_holds | html
en: %s has %s hold(s) waiting for pickup.
hyw: %s ունի %s պահում(ներ) որ սպասում են վերցնելուն։

note: For the first occurrence, %1$s:  books_loo.holds | html
en: %s hold(s) left
hyw: %s Պահում(ներ) մնացած

note: %1$s:  Branches.GetLoggedInBranchname | html %2$s:  itemloop.size() || 0 | html
en: %s holdings (%s)
hyw: %s պահումներ (%s)

note: %1$s:  COUNT.TCOUNTS | html
en: %s image(s) moved into the database:
hyw: %s Պատկեր(ներ)ը տեղափոխվել են շտեմարան

note: %1$s:  total | html
en: %s images found
hyw: %s գտնված պատկերներ

note: SCRIPT
en: %s important fields empty (highlighted)
hyw: %s պարտադիր դաշտերը դատարկ են (ներկված են)

note: %1$s:  imported | html %2$s:  IF ( lastimported ) %3$s:  lastimported | html %4$s:  END
en: %s imported records %s(last was %s)%s
hyw: %s ներմուծված գրառումներ %s(վերջինը %s)%s

note: %1$s:  recall.first_recall.recalldate | $KohaDates %2$s:  recall.first_recall.library.branchname | html
en: %s in %s
hyw: %s մեջ %s

note: SCRIPT
en: %s in tab %s
hyw: %s տաբում %s

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron=issue.patron hide_patron_infos_if_needed=1 invert_name=1
en: %s is restricted. Please verify this patron should still be restricted.
hyw: %s արգելված է։ Ստուգիր, այս օգտատերը դեռ պետք է արգելափակված լինի։

note: %1$s:  irregular_issues | html
en: %s issues
hyw: %s համարներ

note: %1$s:  END %2$s:  CASE 'weeklength' %3$s:  IF st == subtype
en: %s issues %s %s
hyw: %s համարներ %s %s

note: SCRIPT
en: %s item mandatory fields empty
hyw: %s նյութի պարտադիր դաշտերը դատարկ են

note: %1$s:  num_items | html
en: %s item records found and staged
hyw: %s նյութի գրառում գտնված է և փուլավորված

note: A
en: %s item(s) are attached to this record. You must delete all items before deleting this record.
hyw: %s նյութ(եր)ը կցված են այս գրառմանը։ Այս գրառումը ջնջելուց առաջ պետք է ջնջես բոլոր նյութերը։

note: %1$s:  cannotdelbiblio.itemcount | html
en: %s item(s) attached.
hyw: %s նյութ(եր)ը կցված են։

note: %1$s:  report.deleted_itemnumbers.size | html
en: %s item(s) deleted.
hyw: %s նյութ(եր)ը ջնջված են

note: %1$s:  books_loo.items | html
en: %s item(s) left
hyw: %s նյութ(եր)ը մնացել են

note: %1$s:  moddatecount | html %2$s:  date | $KohaDates
en: %s items modified : datelastseen set to %s
hyw: %s ձևափոխված նյութեր. վերջինտեսած ամսթ բերված է %s

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: %s mandatory fields empty (highlighted)
hyw: %s պարտադիր դաշտերը դատարկ են (ներկված են)

note: %1$s:  END %2$s:  CASE %3$s:  st | html %4$s:  END
en: %s months %s%s %s
hyw: %s ամիսներ %s%s %s

note: %1$s:  alreadyindb | html %2$s:  IF ( lastalreadyindb ) %3$s:  lastalreadyindb | html %4$s:  END
en: %s not imported because already in borrowers table and overwrite disabled %s(last was %s)%s
hyw: %s ներմուծված չէ, քանի որ արդեն իսկ ընթերցողների մոտ է և վերագրումը արգելված է %s(վերջինը դա %s)%s

note: %1$s:  invalid | html %2$s:  IF ( lastinvalid ) %3$s:  lastinvalid | html %4$s:  END
en: %s not imported because they are not in the expected format %s(last was %s)%s
hyw: %s ներմուծված չէ, քանի որ ակնկալվող ձևաչափով չեն։ %s(վերջինը %s)%s

note: %1$s:  selected_count | html
en: %s note(s) marked as not seen.
hyw: %s դիտողություններ, որ նշված են որ չեն տեսել։

note: %1$s:  selected_count | html
en: %s note(s) marked as seen.
hyw: %s դիտողություններ, որ նշված են որ տեսել են։

note: %1$s:  hits_to_paginate | html %2$s:  total | html
en: %s of %s results loaded, refine your search to view other records
hyw: %s ընդամենը %s արդյունքից բեռնված է, այլ գրառումները դիտելու համար վերաձևակերպիր քո փնտրումը

note: %1$s:  IF ( hold.suspend ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s on %s until %s
hyw: %s է %s մինչ %s

note: %1$s:  cannotdelbiblio.countbiblio | html
en: %s order(s) attached.
hyw: %s պատվեր(ներ)ը կցված են։

note: %1$s:  books_loo.biblios | html
en: %s order(s) left
hyw: %s Մնացել են պահում(ներ)

note: %1$s:  overwritten | html %2$s:  IF ( lastoverwritten ) %3$s:  lastoverwritten | html %4$s:  END
en: %s overwritten %s(last was %s)%s
hyw: %s վերագրված %s(վերջինը սա է %s)%s

note: %1$s:  TotalDel | html
en: %s patrons have been successfully deleted
hyw: %s ընթերցող հաջողությամբ ջնջված են

note: %1$s:  TotalDel | html
en: %s patrons have been successfully moved to trash
hyw: %s ընթերցողները հաջողությամբ տեղափոխվել են աղբաման

note: %1$s:  patrons_to_delete.size || 0 | html
en: %s patrons will be deleted
hyw: %s հաճախորդները կջնջվեն

note: %1$s:  TotalDel | html
en: %s patrons would have been removed (if it wasn't a test run)
hyw: %s ընթերցողները հաջողությամբ տեղափոխվել են (եթե դա թեստային կատարում չէր)

note: %1$s:  patrons_to_anonymize.count || 0 | html
en: %s patrons' checkout histories will be anonymized
hyw: %s ընթերցողի տացքի պատմությունները անանուն կդարձվեն

note: %1$s:  reserveloo.pendingorders | html
en: %s pending
hyw: %s սպասող

note: %1$s:  TAB.tab_title | html
en: %s preferences
hyw: %s նախապատվություններ

note: %1$s:  selected_count | html
en: %s problem report(s) marked as closed.
hyw: %s խնդրի հաշվետվությունը նշված է որպես փակված։

note: %1$s:  selected_count | html
en: %s problem report(s) marked as new.
hyw: %s խնդրի հաշվետվությունը նշված է որպես նոր։

note: %1$s:  selected_count | html
en: %s problem report(s) marked as viewed.
hyw: %s խնդրի հաշվետվությունը նշված է որպես դիտված։

note: For the first occurrence, %1$s:  errcon.server | html %2$s:  errcon.seq | html %3$s:  PROCESS 'xslt-handler.inc' code=errcon.error
en: %s record %s: %s
hyw: %s գրառում %s: %s

note: For the first occurrence, %1$s:  count | html
en: %s record(s)
hyw: %s գրառում(ներ)

note: %1$s:  report.deleted_biblionumbers.size | html
en: %s record(s) deleted.
hyw: %s նյութ(եր)ը ջնջված են

note: %1$s:  total | html
en: %s records in file
hyw: %s գրառումներ ֆայլում

note: %1$s:  import_errors | html
en: %s records not staged because of MARC error
hyw: %s գրառումներ չեն փուլավորվել MARC սխալի պատճառով

note: %1$s:  total | html
en: %s records parsed
hyw: %s գրառումներ մշակվել են

note: %1$s:  staged | html
en: %s records staged
hyw: %s գրառումներ փուլավորված են

note: %1$s:  matched | html %2$s:  matcher_code | html
en: %s records with at least one match in catalog per matching rule &quot;%s&quot;
hyw: %s գրառումներ քարտարանում առնվազն մեկ համընկնումով ըստ համընկնման օրենքի &quot;%s&quot;

note: %1$s:  total | html %2$s:  IF ( query_desc )
en: %s result(s) found %sfor
hyw: %s արդյունք(ներ) գտնված %sհամար

note: %1$s:  total | html
en: %s result(s) found in catalog,
hyw: %s արդյունք(ներ) են գտնված քարտարանում,

note: %1$s:  breeding_count | html
en: %s result(s) found in reservoir
hyw: %s արդյունք(ներ) գտնված ռեզերվուարում

note: %1$s:  count | html
en: %s shipments
hyw: %s առաքումներ

note: %1$s:  cannotdelbiblio.subscriptions | html
en: %s subscription(s) attached.
hyw: %s բաժանորդագրություն(ներ)ը կցված են։

note: For the first occurrence, %1$s:  books_loo.subscriptions | html
en: %s subscription(s) left
hyw: %s մնացել են բաժանորդագրություն(ներ)

note: %1$s:  resul.used | html
en: %s times
hyw: %s ժամեր

note: For the first occurrence, %1$s:  reserveloo.copies_to_buy | html
en: %s to order
hyw: %s պատվերի համար է

note: %1$s:  SEARCH_RESULT.${status_count} | html
en: %s unavailable:
hyw: %s անհասանելի:

note: %1$s:  END %2$s:  CASE 'monthlength' %3$s:  IF st == subtype
en: %s weeks %s %s
hyw: %s շաբաթներ %s %s

note: %1$s:  END
en: %s will expire before
hyw: %s ժամկետը կլրանա մինչ

note: For the first occurrence, %1$s:  category.dateofbirthrequired | html
en: %s years
hyw: %s տարիներ

note: %1$s:  END %2$s:  IF time_zone.environment != ''
en: %s | Environment (TZ): %s
hyw: %s | Միջավայր (TZ): %s

note: %1$s:  IF managedby_patron.borrowernumber && logged_in_user.borrowernumber != managedby_patron.borrowernumber %2$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron=managedby_patron hide_patron_infos_if_needed=1 %3$s:  Branches.GetName( managedby_patron.branchcode ) | html %4$s:  managedby_patron.category.descrip
en: %s | Previously was %s %s (%s) %s
hyw: %s | Նախկինում %s %s (%s) %s

note: %1$s:  END %2$s:  IF memcached_servers %3$s:  IF memcached_running and is_memcached_still_active
en: %s | Status: %s %s
hyw: %s | Վիճակ: %s %s

note: %1$s:  IF bookseller_filter %2$s:  bookseller_filter.name | html %3$s:  END
en: %s%s : %sLate orders
hyw: %s%s : %sՈւշ պատվերներ

note: %1$s:  END %2$s:  IF ( suggestion.place )
en: %s%s in
hyw: %s%s ներսում

note: For the first occurrence, %1$s:  END %2$s:  IF ( LibraryName ) %3$s:  LibraryName | html %4$s:  END
en: %s%s in %s Catalog%s.
hyw: %s%s Քարտարանի %s ներսում%s.

note: For the first occurrence, %1$s:  IF ( batche.label_count == 1 ) %2$s:  batche.label_count | html %3$s:  ELSE %4$s:  batche.label_count | html %5$s:  END
en: %s%s single label%s%s single labels%s
hyw: %s%s մեկ պիտակ%s%s մեկ պիտակ%s

note: %1$s:  IF ( loopro.object ) %2$s:  IF ( loopro.patron.firstname ) || ( loopro.patron.surname ) %3$s:  loopro.patron.firstname | html %4$s:  loopro.patron.surname | html %5$s:  loopro.object | html %6$s:  ELSE %7$s:  loopro.object | html %8$s:  END %9$s:  END
en: %s%s%s %s (%s) %sMember %s%s%s
hyw: %s%s%s %s (%s) %sԱնդամ %s%s%s

note: %1$s:  IF letter.content && letter.content.length > 0 %2$s:  letter.content.length | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s%s%s%s/160 characters
hyw: %s%s%s%s/160 նիշ

note: %1$s:  IF ( patron.phone ) %2$s:  patron.phone | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s%s%s(no phone number on file)%s
hyw: %s%s%s(ֆայլավորելու նպատակով հեռախոսի համար չկա)%s

note: %1$s:  IF ( patron.email ) %2$s:  patron.email | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s%s%s(no primary email on file)%s
hyw: %s%s%s(ֆայլում չկա առաջնային էլ փոտ)%s

note: For the first occurrence, %1$s:  IF (profile) %2$s:  profile | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s%s%s(none)%s
hyw: %s%s%s(ոչ մեկը)%s

note: %1$s:  IF ( lastdate ) %2$s:  lastdate | $KohaDates %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s%s%sItem has no transfer record%s
hyw: %s%s%sՆյութը չունի տեղափոխման գրառում%s

note: %1$s:  IF Koha.Preference('URLLinkText') %2$s:  Koha.Preference('URLLinkText') | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s%s%sLink to resource%s
hyw: %s%s%sՀղում պաշարին%s

note: For the first occurrence, %1$s:  IF ( template_id ) %2$s:  template_id | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s%s%sN/A%s
hyw: %s%s%sԱնհասանելի%s

note: %1$s:  IF ( loopro.title ) %2$s:  loopro.title | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s%s%sNO TITLE%s
hyw: %s%s%sՎԵՐՆԱԳԻՐ ՉԿԱ%s

note: %1$s:  IF ( loopro.barcode ) %2$s:  loopro.barcode | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s%s%sNo barcode%s
hyw: %s%s%sՇտրիխկոդ չկա%s

note: %1$s:  IF ( loopro.itemcallnumber ) %2$s:  loopro.itemcallnumber | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s%s%sNo call number%s
hyw: %s%s%sԴասիչ չկա%s

note: %1$s:  IF ( slip ) %2$s:  slip | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s%s%sNo slip template found%s
hyw: %s%s%sԿտրոնի ձևանմուշներ չեն գտնված%s

note: For the first occurrence, %1$s:  END %2$s:  IF limit_desc
en: %s%s&nbsp;with limit(s):
hyw: %s%s&nbsp;սահմանափակում(ներ)ով:

note: %1$s:  borrowers.$borrowernumber.surname | html %2$s:  IF ( borrowers.$borrowernumber.firstname ) %3$s:  borrowers.$borrowernumber.firstname | html %4$s:  END %5$s:  Categories.GetName( borrowers.$borrowernumber.categorycode ) | html %6$s:  Branches.GetName( borrowers.$borrowernumber.branchcode ) | 
en: %s%s, %s%s - %s (%s) (%s) - Requested on %s
hyw: %s%s, %s%s - %s (%s) (%s) - Պահանջված %s

note: For the first occurrence, %1$s:  suggestion.title | html %2$s:  IF ( suggestion.author ) %3$s:  suggestion.author | html %4$s:  END
en: %s%s, by %s%s
hyw: %s%s, կողմից %s%s

note: %1$s:  END %2$s:  IF ( suggestion.publishercode ) %3$s:  suggestion.publishercode | html %4$s:  END %5$s:  IF ( suggestion.publicationyear )
en: %s%s; Published by %s %s%s in
hyw: %s%s; Հրատարակված է %s %s%s այստեղ

note: %1$s:  IF ( suggestion.copyrightdate ) %2$s:  suggestion.copyrightdate | html %3$s:  END %4$s:  IF ( suggestion.volumedesc )
en: %s&copy; %s %s %s; Volume:
hyw: %s&պատճեն; %s %s %s; Հատոր:

note: %1$s:  IF ( suggestions_loo.copyrightdate ) %2$s:  suggestions_loo.copyrightdate | html %3$s:  END %4$s:  IF ( suggestions_loo.volumedesc )
en: %s&copy; %s %s %svolume:
hyw: %s&պատճեն; %s %s %sհատոր:

note: %1$s:  count | html %2$s:  IF ( hiddencount ) %3$s:  showncount | html %4$s:  hiddencount | html
en: %s&nbsp;%stotal (%s shown / %s hidden)
hyw: %s&nbsp;%sընդամենը (%s ցուցադրված / %s թաքցված)

note: %1$s:  IF ( dateformat == "us" ) %2$s:  ELSIF ( dateformat == "metric" ) %3$s:  ELSIF ( dateformat == "dmydot" ) %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: %s(MM/DD/YYYY)%s(DD/MM/YYYY)%s(DD.MM.YYYY)%s(YYYY-MM-DD)%s
hyw: %s(ԱԱ/ՕՕ/ՏՏՏՏ)%s(ՕՕ/ԱԱ/ՏՏՏՏ)%s(ՕՕ.ԱԱ.ՏՏՏՏ)%s(ՏՏՏՏ-ԱԱ-ՕՕ)%s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s(deleted patron)%s
hyw: %s(ջնջած հաճախորդ)%s

note: %1$s:  IF (invoiceincgst == 1) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s(tax inc.)%s(tax exc.)%s
hyw: %s(հարկը ներառ.)%s(առանց հարկի)%s

note: For the first occurrence, %1$s:  IF (listincgst == 1) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s(tax inclusive)%s(tax exclusive)%s
hyw: %s(հարկը ներառ.)%s(առանց հարկի)%s

note: %1$s:  loo.kohafield | html %2$s:  END %3$s:  IF ( loo.repeatable ) %4$s:  ELSE %5$s:  END %6$s:  IF ( loo.mandatory ) %7$s:  ELSE %8$s:  END %9$s:  IF ( loo.hidden ) %10$s:  END %11$s:  IF ( loo.isurl ) %12$s:  END %13$s:  IF ( loo.authorised_value )
en: %s, %s %sRepeatable, %sNot repeatable, %s %sMandatory, %sNot mandatory, %s %shidden, %s %sis a url, %s %s |
hyw: %s, %s %sԿրկնվող, %sՉկրկնվող, %s %sՊարտադիր, %sՈչ պարտադիր, %s %sթաքնված, %s %s url, %s %s |

note: %1$s:  IF ( item.biblio.author ) %2$s:  item.biblio.author | html %3$s:  END
en: %s, by %s%s
hyw: %s, կողմից %s%s

note: %1$s:  IF ( item.author ) %2$s:  item.author | html %3$s:  END %4$s:  IF ( item.itemnotes )
en: %s, by %s%s%s-
hyw: %s, %s%s%s-

note: %1$s:  IF course.enabled == 'yes' %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sActive%sInactive%s
hyw: %sԱկտիվ%sՈչ ակտիվ%s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %sAdd a new subscription%s (
hyw: %sԱվելացրու նոր բաժանորդագրություն%s (

note: %1$s:  IF ( record_type == 'auth' ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sAuthority records%sBibliographic records%s
hyw: %sՀեղինակավոր գրառումներ%sՄատենագիտական գրառումներ%s

note: %1$s:  IF ( batch_lis.record_type == 'auth' ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sAuthority%sBibliographic%s
hyw: %sՀեղինակավոր%sՄատենագիտական%s

note: %1$s:  END
en: %sCancel
hyw: %sՉեղյալ անել

note: %1$s:  IF ( ITEM_DAT.issue ) %2$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron => ITEM_DAT.patron hide_patron_infos_if_needed=1 %3$s:  IF ( ITEM_DAT.lastreneweddate ) %4$s:  ITEM_DAT.lastreneweddate | $KohaDates %5$s:  END %6$s:  IF ( ITEM_DAT.datedue ) %7$s:  ITEM_DAT.datedue | $KohaDates %8$s:  ELSE %9$s: 
en: %sChecked out to %s %s Last renewed %s, %s %s Due back on %s %s Not checked out %s %s &nbsp;
hyw: %sՍպասարկված է %s %s Վերջին անգամ թարմացված %s, %s %s Ենթակա է վերադարձի %s %s Չի սպասարկված %s %s &nbsp;

note: %1$s:  IF humanbranch %2$s:  Branches.GetName( humanbranch ) | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %sCheckout, hold policy by patron category for %s%sDefault checkout, hold policy by patron category%s
hyw: %sԴուրս տրումների պահումների քաղաքականությունը ըստ ընթերցողի դասի սրա համար %s%sԴուրս տրումների, պահումների լռակյաց քաղաքականությունը ըստ ընթերցողի դասի%s

note: %1$s:  IF (errcode==1)
en: %sCould not create a new list. Please check the name.
hyw: %sՉի կարող ստեղծել նոր ցուցակ։ Ստուգիր անունը։

note: %1$s:  IF ( errornonewitem )
en: %sERROR: Unable to create the new item.
hyw: %sՍԽԱԼ: Չի կարող ստեղծել նոր նյութ։

note: %1$s:  IF ( errornomodbiblio ) %2$s:  END %3$s:  IF ( errornohostitemnumber ) %4$s:  END
en: %sERROR: Unable to modify the bibliographic record.%s %sERROR: Unable to get the item number from this barcode.%s
hyw: %sՍԽԱԼ: Չի կարողանում թարմացնել մատենագիտական գրառումը։%s %sՍԽԱԼ: Հնարավոր չէ ստանալ նյութի համարը այս շտրիխ կոդից։%s

note: %1$s:  IF course_id %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sEdit course%sCreate course%s
hyw: %sԽմբագրի դասընթացը%sՍտեղծիր դասընթաց%s

note: %1$s:  IF ( layout_id ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sEdit%sCreate%s patron card graphic layout
hyw: %sԽմբագրել%sՍտեղծել%s ընթերցողի քարտի գրաֆիկական ձևավորում

note: %1$s:  IF (template_id) %2$s:  ELSE %3$s:  END %4$s:  IF (template_id) %5$s:  template_id | html %6$s:  END
en: %sEdit%sCreate%s patron card template%s (%s)%s
hyw: %sԽմբագրել%sՍտեղծել%s ընթերցողի քարտի ձևանմուշ%s (%s)%s

note: %1$s:  IF ( layout_id ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sEdit%sCreate%s patron card text layout
hyw: %sԽմբագրել%sՍտեղծել%s ընթերցողի քարտի տեքստային ձևավորում

note: %1$s:  IF (profile_id) %2$s:  ELSE %3$s:  END %4$s:  IF (profile_id) %5$s:  profile_id | html %6$s:  END
en: %sEdit%sCreate%s printer profile%s (%s)%s
hyw: %sԽմբագրել%sՍտեղծել%s տպիչի պրոֆայլը%s (%s)%s

note: %1$s:  IF ( serialslis.status1 ) %2$s:  END %3$s:  IF ( serialslis.status2 ) %4$s:  END %5$s:  IF ( serialslis.status3 ) %6$s:  END %7$s:  IF ( serialslis.status4 ) %8$s:  END %9$s:  IF ( serialslis.status41 ) %10$s:  END %11$s:  IF ( serialslis.status42 ) %12$s:  END %13$s:  IF ( serialslis.status4
en: %sExpected%s %sArrived%s %sLate%s %sMissing%s %sMissing (never received)%s %sMissing (sold out)%s %sMissing (damaged)%s %sMissing (lost)%s %sNot issued%s %sDelete%s %s Claimed %s %s %s %s %sStopped%s
hyw: %sՍպասվող%s %sժամանած%s %sՈւշացած%s %sԲացակա%s %sԲացակա (երբեք չստացված)%s %sԲացակա (վաճառված)%s %sԲացակա (վնասված)%s %sԲացակա (կորած)%s %sՉսպասարկված%s %sՋնջել%s %s Խարանված %s %s %s %s %sԿասեցված%s

note: For the first occurrence, %1$s:  IF ( latestserial.status1 ) %2$s:  END %3$s:  IF ( latestserial.status2 ) %4$s:  END %5$s:  IF ( latestserial.status3 ) %6$s:  END %7$s:  IF ( latestserial.status4 ) %8$s:  END %9$s:  IF ( latestserial.status41 ) %10$s:  END %11$s:  IF ( latestserial.status42 ) %12$s
en: %sExpected%s %sArrived%s %sLate%s %sMissing%s %sMissing (never received)%s %sMissing (sold out)%s %sMissing (damaged)%s %sMissing (lost)%s %sNot issued%s %sDelete%s %sClaimed%s %sStopped%s
hyw: %sՍպասվող%s %sԺամանած%s %sՈւշացած%s %sԲացակա%s %sԲացակա (երբեք չստացված)%s %sԲացակա (վաճառված)%s %sԲացակա (վնասված)%s %sԲացակա (կորած)%s %sՉսպասարկված%s %sՋնջել%s %sԽարանված%s %sԿասեցված%s

note: %1$s:  IF ( patron.privacy == 0 ) %2$s:  END %3$s:  IF ( patron.privacy == 1 ) %4$s:  END %5$s:  IF ( patron.privacy == 2 ) %6$s:  END
en: %sForever%s %sDefault%s %sNever%s
hyw: %sՀավերժ%s %sԼռակյաց%s %sԵրբեք%s

note: For the first occurrence, %1$s:  IF (basketgroup.freedeliveryplace) %2$s:  ELSE %3$s:  Branches.GetName( basketgroup.deliveryplace ) | html %4$s:  END
en: %sFree delivery place%s%s%s
hyw: %sԱզատ առաքման վայր%s%s%s

note: %1$s: - BLOCK - %2$s:  sep | html %3$s:  sep | html %4$s:  sep | html %5$s:  sep | html %6$s:  sep | html %7$s:  sep | html %8$s:  sep | html %9$s:  sep | html %10$s:  sep | html %11$s:  sep | html %12$s:  sep | html %13$s:  sep | html %14$s:  sep | html %15$s:  sep | html %16$s:  sep | html %17$s: 
en: %sFund%s"Basket num"%s"Basket name"%s"Authorised by"%s"Biblio number"%sTitle%sCurrency%s"Vendor price"%sRRP%s"Budgeted cost"%sQuantity%s"Total RRP"%s"Total cost"%s"Entry date"%s"Date received"%s"Internal note"%s"Vendor note"%s
hyw: %sԴրամագլուխ%s"Զամբյուղի հմր"%s"Զամբյուղի անուն"%s"Վավերացված"%s"Բիբլիո համար"%sՎերնագիր%sԱրտարժույթ%s"Մատակարարի գին"%sRRP%s"Բյուջետավորված գին"%sՔանակ%s"Գումարային RRP"%s"Ընդհանուր գին"%s"Մուտքի ամսաթիվ"%s"Ստացման ամսաթիվ"%s"Ներքին նշում"%s"Մատակարարի նշում"%s

note: %1$s:  IF ( flagloo.key == 'gonenoaddress' ) %2$s:  END %3$s:  IF ( flagloo.key == 'lost' ) %4$s:  END
en: %sGone no address:%s %sLost card:%s
hyw: %sԳնացել է առանց հասցե:%s %sԿորած քարտ:%s

note: %1$s:  IF category.hidelostitems %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sHidden by default%sShown%s
hyw: %sԹաքցված ըստ լռակյացի%sՑուցադրած%s

note: %1$s:  IF ( category.hidelostitems ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sHidden%sShown%s
hyw: %sԹաքցրած%sՑուցադրած%s

note: %1$s:  BLOCK subject %2$s:  END
en: %sHold:%s
hyw: %sՊահում:%s

note: %1$s:  IF humanbranch %2$s:  Branches.GetName( humanbranch ) | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %sHolds policy by item type for %s%sDefault holds policy by item type%s
hyw: %sՆյութի տեսակի պահման քաղաքականություն ըստ նյութի տեսակի սրա համար %s%sՊահման լռակյաց քաղաքականություն ըստ նյութի տեսակի%s

note: %1$s:  IF biblio.item_error %2$s:  END %3$s:  FOREACH item IN biblio.iteminfos
en: %sItem records could not be processed because the number of item fields was uneven.%s %s
hyw: %sնյութի գրառումները հնարավոր չէ մշակել, քանի որ նյութի դաշտերի քանակը անհավասար է։%s %s

note: %1$s:  IF ( advsearchloo.advanced_search_type == 'itemtypes' ) %2$s:  ELSIF ( advsearchloo.advanced_search_type == 'ccode' ) %3$s:  ELSIF ( advsearchloo.advanced_search_type == 'loc' ) %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: %sItem type %sCollection %sShelving location %sSomething else %s
hyw: %sնյութի տեսակ %sՀավաքածու %sԴարակի տեղ %sԻնչ որ այլ բան %s

note: %1$s:  INCLUDE 'doc-head-open.inc' %2$s:  INCLUDE 'doc-head-close.inc'
en: %sKoha &rsaquo; Tools &rsaquo; Labels &rsaquo;: Search%s
hyw: %sKoha &rsaquo; Գործիքներ &rsaquo; Պիտակներ &rsaquo;: Փնտրում%s

note: %1$s:  IF credit_type.can_be_added_manually %2$s:  END
en: %sManual credit%s
hyw: %sՁեռքով արված կրեդիտ%s

note: %1$s:  IF ( action_modify ) %2$s:  END %3$s:  IF ( action_add_value ) %4$s:  END %5$s:  IF ( action_add_category ) %6$s:  END
en: %sModify authorized value%s %sNew authorized value%s %sNew category%s
hyw: %sՁևափոխիր թույլատրված արժեքը%s %sՆոր թույլատրված արժեք%s %sՆոր դաս%s

note: %1$s:  IF cash_register %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sModify cash register%sAdd new cash register%s
hyw: %sՁևափոխիր դրամարկղային մեքենան%sԱվելացրու նոր դրամարկղային մեքենա%s

note: %1$s:  IF framework %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sModify framework text%sAdd framework%s
hyw: %sՁևափոխիր շրջանակի տեքստը%sԱվելացրու շրջանակ%s

note: %1$s:  IF library %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sModify library%sNew library%s
hyw: %sՁևափոխիր գրադարանը%sՆոր գրադարան%s

note: %1$s:  IF ( modify ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sModify notice%sAdd notice%s
hyw: %sՁևափոխիր նշումը%sԱվելացրու նշում%s

note: %1$s:  IF ( heading_modify_tag_p ) %2$s:  END %3$s:  IF ( heading_add_tag_p ) %4$s:  END
en: %sModify tag%s %sNew tag%s
hyw: %sՁևափոխիր ցուցիչը%s %sՆոր ցուցիչ%s

note: %1$s:  IF ( budget_id ) %2$s:  ELSE %3$s:  END %4$s:  IF ( budget_period_description ) %5$s:  budget_name | html %6$s:  budget_period_description | html %7$s:  END
en: %sModify%sAdd%s Fund %s %s for Budget '%s' %s
hyw: %sՁևափոխել%sԱվելացնել%s Դրամագլուխ %s %s բյուջեի համար '%s' %s

note: %1$s:  UNLESS ( basketno ) %2$s:  END %3$s:  basketname | html %4$s:  basketno | html
en: %sNew %sBasket %s (%s) for
hyw: %sՆոր %sԶամբյուղ %s (%s) համար

note: %1$s:  IF record.permanent %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sNo%sYes%s
hyw: %sՈչ%sԱյո%s

note: %1$s:  IF ( I ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sOrganization %sPatron %sidentity
hyw: %sԿազմակերպություն %sՀաճախորդ %sինքնություն

note: %1$s:  IF ( issue.overdue ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sOverdue!%s&nbsp;%s
hyw: %sԺամկետանց!%s&nbsp;%s

note: %1$s: - BLOCK subject - %2$s: - END -
en: %sOverdue:%s
hyw: %sԺամկետանց:%s

note: %1$s:  IF    suggestion.STATUS == 'ASKED' %2$s:  ELSIF suggestion.STATUS == 'ACCEPTED' %3$s:  ELSIF suggestion.STATUS == 'ORDERED' %4$s:  ELSIF suggestion.STATUS == 'REJECTED' %5$s:  ELSIF suggestion.STATUS == 'CHECKED' %6$s:  ELSIF suggestion.STATUS == 'AVAILABLE' %7$s:  ELSIF AuthorisedValues.GetB
en: %sPending %sAccepted %sOrdered %sRejected %sChecked %sAvailable %s %s %sStatus unknown %s %s
hyw: %sՍպասվող %sԸնդունված %sՊատվիրված %sՄերժված %sՍտուգված %sՄատչելի %s %s %sՎիճակը անհայտ է %s %s

note: %1$s:  IF chargeperiod_charge_at %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sStart of interval%sEnd of interval%s
hyw: %sՏիրույթի սկիզբ%sՏիրույթի վերջ%s

note: %1$s:  IF errors.empty_upload %2$s:  END %3$s:  IF errors.no_file %4$s:  END
en: %sThe file you are attempting to upload has no contents.%s %sYou did not select a file to upload.%s
hyw: %sՖայլը որ ցանկանում ես բեռնավորել չունի բովանդակություն։%s %sԴու չես ընտրել ֆայլ բեռնավորման համար։%s

note: %1$s:  IF errors.empty_upload %2$s:  END %3$s:  IF errors.no_file %4$s:  END %5$s:  IF errors.invalid_parameter %6$s:  END
en: %sThe file you are attempting to upload has no contents.%s %sYou did not select a file to upload.%s %sInvalid or missing script parameter.%s
hyw: %sՖայլը որ ցանկանում ես բեռնավորել չունի բովանդակություն։%s %sԴու չես ընտրել ֆայլ բեռնավորման համար։%s %sՍխալ կամ բացակա սկրիպտի պարամետր։%s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %sThere are no received orders.%s
hyw: %sՉկան ստացված պատվերներ։%s

note: %1$s:  CASE 'cannot_see_patron_infos' %2$s:  CASE 'unknown_biblio'
en: %sThis account cannot view requested patron information. %s
hyw: %sԱյս հաշիվը չի կարող դիտել հարցվող ընթերցողի տեղեկատվությունը։ %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %sThis record has no items.%s
hyw: %sԱյս գրառումը չունի նյութեր։%s

note: For the first occurrence, %1$s:  IF currency.archived %2$s:  END
en: %sYes%s
hyw: %sԱյո%s

note: For the first occurrence, %1$s:  IF ( itemtype.notforloan ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sYes%s&nbsp;%s
hyw: %sԱյո%s&nbsp;%s

note: For the first occurrence, %1$s:  IF is_standing %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sYes%sNo%s
hyw: %sԱյո%sՈչ%s

note: For the first occurrence, %1$s:  IF field.searchable %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sYes%sNo%s
hyw: %sԱյո%sՈչ%s

note: %1$s:  PROCESS selectoptionopen value='a'
en: %sa - Earlier heading
hyw: %sa - Ավելի վաղ խորագիր

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %sa list:%s
hyw: %sցուցակ է:%s

note: %1$s:  IF ( issn ) %2$s:  END %3$s:  END %4$s:  IF ( issn )
en: %sand %s %s %s with ISSN matching
hyw: %sև %s %s %s ISSN համընկնումով

note: %1$s:  IF ( loopro.branch ) %2$s:  Branches.GetName( loopro.branch ) | html %3$s:  END
en: %sat %s%s
hyw: %s %s%s

note: %1$s:  PROCESS selectoptionopen value='b'
en: %sb - Later heading
hyw: %sb - Ավելի ուշ խորագիր

note: %1$s:  IF ( result_se.author ) %2$s:  result_se.author | html %3$s:  END %4$s:  result_se.itemtype | html %5$s:  IF ( result_se.publishercode ) %6$s:  result_se.publishercode | html %7$s:  END %8$s:  IF ( result_se.place ) %9$s:  result_se.place | html %10$s:  END %11$s:  IF ( result_se.copyrightdat
en: %sby %s%s [%s], %s%s %s%s%s %s%s%s, %s%s%s%s%s,
hyw: %sկողմից %s%s [%s], %s%s %s%s%s %s%s%s, %s%s%s%s%s,

note: %1$s:  PROCESS selectoptionopen value='d'
en: %sd - Acronym
hyw: %sd - Ակրոնիմ

note: %1$s:  IF ( QUEUED_MESSAGE.message_transport_type == 'email' ) %2$s:  ELSIF ( QUEUED_MESSAGE.message_transport_type == 'print' ) %3$s:  ELSIF ( QUEUED_MESSAGE.message_transport_type == 'feed' ) %4$s:  ELSIF ( QUEUED_MESSAGE.message_transport_type == 'sms' ) %5$s:  ELSE %6$s:  QUEUED_MESSAGE.message_
en: %semail %sprint %sfeed %ssms %s%s%s
hyw: %sէլ փոստ %sտպել %sարածել %ssms %s%s%s

note: %1$s:  PROCESS selectoptionopen value='f'
en: %sf - Musical composition
hyw: %sf - Երաժշտական ստեղծագործություն

note: %1$s:  PROCESS selectoptionopen value='g'
en: %sg - Broader term
hyw: %sg - Լայն տերմին

note: %1$s:  PROCESS selectoptionopen value='h'
en: %sh - Narrower term
hyw: %sh - Նեղ տերմին

note: %1$s:  PROCESS selectoptionopen value='i'
en: %si - Reference instruction phrase in subfield $i
hyw: %si - Տեղեկատու հրահանգի արտահայտություն այս ենթադաշտում $i

note: %1$s:  PROCESS selectoptionopen value='n'
en: %sn - Not applicable
hyw: %sn - Ոչ պիտանի

note: %1$s:  PROCESS selectoptionopen value='r'
en: %sr - Relationship designation in $i or $4
hyw: %sr - Կապակցվածության նպատակակետ սրանում $i կամ $4

note: %1$s:  IF ( QUEUED_MESSAGE.status == 'sent' ) %2$s:  ELSIF ( QUEUED_MESSAGE.status == 'pending' ) %3$s:  ELSIF ( QUEUED_MESSAGE.status == 'failed' ) %4$s:  ELSIF ( QUEUED_MESSAGE.status == 'deleted' ) %5$s:  ELSE %6$s:  QUEUED_MESSAGE.status | html %7$s:  END %8$s:  IF ( QUEUED_MESSAGE.status != 'pe
en: %ssent %spending %sfailed %sdeleted %s%s%s %s
hyw: %sուղարկել %sսպասող %sտապալված %sջնջված %s%s%s %s

note: %1$s:  PROCESS selectoptionopen value='t'
en: %st - Immediate parent body
hyw: %st - Անմիջական ծնողի մարմին

en: &#1041;&#1098;&#1083;&#1075;&#1072;&#1088;&#1089;&#1082;&#1080; (Bulgarian) Radoslav Kolev
hyw: &#1041;&#1098;&#1083;&#1075;&#1072;&#1088;&#1089;&#1082;&#1080; (Բուլղարերեն) Ռադոսլավ Կոլեվ

en: &#1056;&#1091;&#1089;&#1089;&#1082;&#1080;&#1081; (Russian) Victor Titarchuk and Serhij Dubyk
hyw: &#1056;&#1091;&#1089;&#1089;&#1082;&#1080;&#1081; (Ռուսերեն) Վիկտոր Տատարչուկ և Սերգեյ Դուբիկ

en: &#1059;&#1082;&#1088;&#1072;&#1111;&#1085;&#1089;&#1100;&#1082;&#1072; (Ukrainian) Victor Titarchuk and Serhij Dubyk
hyw: &#1059;&#1082;&#1088;&#1072;&#1111;&#1085;&#1089;&#1100;&#1082;&#1072; (Ուկրաիներեն) Վիկտոր Տատարչուկ և Սերգեյ Դուբիկ

en: &#1506;&#1489;&#1512;&#1497;&#1514; (Hebrew)
hyw: &#1506;&#1489;&#1512;&#1497;&#1514; (Եբրայերեն)

en: &#1575;&#1585;&#1583;&#1608;(Urdu) Ata ur Rehman
hyw: &#1575;&#1585;&#1583;&#1608;(Ուրդու) Աթա ուռ Ռեհման

en: &#1601;&#1575;&#1585;&#1587;&#1609; (Persian)
hyw: &#1601;&#1575;&#1585;&#1587;&#1609; (Պարսկերեն)

en: &#20013;&#25991; (Chinese)
hyw: &#20013;&#25991; (Չիներեն)

en: &#2361;&#2367;&#2344;&#2381;&#2342;&#2368; (Hindi)
hyw: &#2361;&#2367;&#2344;&#2381;&#2342;&#2368; (Հինդի)

en: &#2476;&#2494;&#2434;&#2482;&#2494; (Bengali) Parthasarathi Mukhopadhyay
hyw: &#2476;&#2494;&#2434;&#2482;&#2494; (Բենգալերեն) Պարտասարահի Մուկոպադհյայ

en: &#26085;&#26412;&#35486; (Japanese)
hyw: &#26085;&#26412;&#35486; (Ճապոներեն)

en: &#3374;&#3378;&#3375;&#3390;&#3379;&#3330; (Malayalam)
hyw: &#3374;&#3378;&#3375;&#3390;&#3379;&#3330; (Մալայալամ)

en: &#3616;&#3634;&#3625;&#3634;&#3652;&#3607;&#3618; (Thai)
hyw: &#3616;&#3634;&#3625;&#3634;&#3652;&#3607;&#3618; Թաի)

en: &#4768;&#4635;&#4653;&#4763; (Amharic) Getway II Ethiopia Co. (Yohannes Mulugeta (Team Leader), Tegene Assefa, Abiyot Bayou)
hyw: &#4768;&#4635;&#4653;&#4763; (Ամհարիկ) Getway II Ethiopia Co. (Yohannes Mulugeta (Team Leader), Tegene Assefa, Abiyot Bayou)

en: &#54620;&#44397;&#50612; (Korean)
hyw: &#54620;&#44397;&#50612; (Կորեյերեն)

en: &#x010D;e&#353;tina (Czech)
hyw: &#x010D;e&#353;tina (Չեխերեն)

en: &lt;&lt; Back to suggestions
hyw: &lt;&lt; Վերադարձ առաջարկներին

en: &lt;&lt; Previous
hyw: &lt;&lt; Նախորդ

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Author as phrase
hyw: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Հեղինակը որպես արտահայտություն

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Call number
hyw: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Դասիչ

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Conference name
hyw: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Կոնֆերանսի անվանում

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Conference name as phrase
hyw: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Կոնֆերանսի անվանում որպես արտահայտություն

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Corporate name
hyw: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Համատեղ մարմին

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Corporate name as phrase
hyw: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Համատեղ մարմին որպես արտահայտություն

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Keyword as phrase
hyw: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Բանալի բառը որպես արտահայտություն

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Personal name
hyw: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Անհատական անուն

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Personal name as phrase
hyw: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Անհատական անուն որպես արտահայտություն

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Series title
hyw: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Մատենաշարի վերնագիր

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Subject and broader terms
hyw: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Խորագիր և լայն տերմիններ

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Subject and narrower terms
hyw: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Խորագիր և նեղ տերմիններ

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Subject and related terms
hyw: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Խորագիր և կապակցված տերմիններ

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Subject as phrase
hyw: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Խորագիրը որպես արտահայտություն

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Title as phrase
hyw: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Վերնագիրը որպես արտահայտություն

en: &nbsp;&nbsp;(format: yyyy-yyyy)
hyw: &nbsp;&nbsp;(ձևաչափ: տտտտ-տտտտ)

en: &nbsp;Show inactive funds:
hyw: &nbsp;Ցույց տուր պասիվ դրամագլուխները։

en: &nbsp;Show inactive:
hyw: &nbsp;Ցույց տուր պասիվներին

en: &rsaquo; Mana Knowledge Base report search results
hyw: &rsaquo; Mana գիտելիքի շտեմարանը փնտրման արդյունքների հաշվետվություն է ներկայացնում

en: 'password' should be stored in plaintext, and will be converted to a Bcrypt hash (if your passwords are already encrypted, talk to your system administrator about options). Passwords will not be updated on overwrite unless replace passwords option is checked.
hyw: 'գաղտնաբառը' պետք է հիշվի լրիվ տեքստով, և կձևափոխվի Bcrypt hash (եթե քո գաղտնաբառերը արդեն իսկ գաղտնագրված են, դիմիր համակարգային ադմինիստրատորին հնարավորությունների մասին)։ Գաղտնաբառերը չեն թարմացվի վերաշարադրմամբ, քանի դեռ գաղտնաբառերի փոխարինման տարբերակը ընտրված է։

note: %1$s:  dropboxdate | $KohaDates with_hours => 1
en: ( Effective checkin date is %s )
hyw: (Հետ ընդունման արդյունավետ ամսաթիվն է %s )

note: For the first occurrence, %1$s:  rescardnumber | html %2$s:  Branches.GetName( resbranchcode ) | html %3$s:  reswaitingdate | $KohaDates
en: (%s) at %s since %s
hyw: (%s) %s սկսած %s

note: %1$s:  message.barcode | html
en: (%s) for
hyw: (%s) համար

note: %1$s:  message.barcode | html
en: (%s) from
hyw: (%s) ից

note: %1$s:  getBarcodeMessageIteminfo | html
en: (%s) has been on hold for
hyw: (%s) եղել է պահման մեջ

note: For the first occurrence, %1$s:  getBarcodeMessageIteminfo | html
en: (%s) has been waiting for
hyw: (%s) սպասում է

note: %1$s:  getBarcodeMessageIteminfo | html
en: (%s) is checked out to
hyw: (%s) դուրս է տրված

note: %1$s:  getBarcodeMessageIteminfo | html
en: (%s) is currently checked out to this patron. Renew?
hyw: (%s) այս պահին տրված է այս ընթերցողին։ Թարմացնե՞լ։

note: %1$s:  message.barcode | html
en: (%s) to
hyw: (%s) Դեպի

note: %1$s:  issued_cardnumber | html %2$s:  IF CAN_user_circulate_force_checkout %3$s:  END
en: (%s). %s Check in and check out? %s
hyw: (%s). %s Հետ ընդունե՞լ և դուրս տա՞լ %s

en: (Accruing)
hyw: (Աճող)

note: %1$s:  budget_period_description | html %2$s:  bookfund | html
en: (Current: %s - %s)
hyw: (Ընթացիկ: %s - %s)

en: (Error)
hyw: (Սխալ)

en: (Example: "001,245ab,600")
hyw: (Օրինակ՝ "001,245ab,600")

en: (Filtered.
hyw: (Զտված։

en: (Forgiven)
hyw: (Ներված)

note: %1$s:  HoldsToPullStartDate | html %2$s:  HoldsToPullEndDate | html
en: (Inclusive, default is %s days ago to %s days ahead. Set other date ranges as needed.)
hyw: (Ներառյալ, լռակյացն է մինչ %s օր մինչև %s օրեր։ Տեղադրի ամսաթվի այլ տիրույթներ, ելնելով պահանջից։)

note: %1$s:  HoldsToPullStartDate | html
en: (Inclusive, default is %s days ago to today. Set other date ranges as needed.)
hyw: (Ներառյալ, լռակյացն է այսօրվանից %s օր առաջ։ Ըստ կարիքի տեղադրի ամսաթվի այլ տիրույթներ։)

en: (Indonesian)
hyw: (Ինդոնեզերեն)

en: (Lost)
hyw: (Կորած)

en: (None)
hyw: (Ոչ մեկը)

note: %1$s:  biblionumber | html %2$s:  ELSE %3$s:  IF (circborrowernumber)
en: (Record number %s) %s Add MARC record %s
hyw: (Գրառման համար %s) %s Ավելացրու ՄԵԸՔ գրառում %s

note: %1$s:  biblionumber | html %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: (Record number %s) %s Add MARC record %s
hyw: (Գրառման համար %s) %s Ավելացրու ՄԵԸՔ գրառում %s

en: (Refunded)
hyw: (Փոխհատուցվել է)

en: (Replaced)
hyw: (Փոխարինված)

en: (Required)
hyw: (Պահանջված)

en: (Returned)
hyw: (Վերադարձված)

en: (Skip records marked as seen on or after this date.)
hyw: (Բաց թող այն գրառումները, որոնք նշված են որպես տեսած կամ այս ամսաթվից հետո։)

en: (Tax inc.)
hyw: (Հարկ ներառ.)

note: %1$s:  subscriptionsnumber | html
en: (There are %s subscriptions associated with this title).
hyw: (Առկա են %s բաժանորդագրություններ կապված այս վերնագրի հետ).

en: (This is a fallback value due to a bad configuration)
hyw: (Սա հետընթաց արժեք է, որը վատ կարգաբերման հետևանք է)

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: (Unknown)
hyw: (Չճանաչված)

en: (Voided)
hyw: (Արգելված)

en: (a choice list for choice (separated by |) or cols|rows for texarea)
hyw: (ընտրանքի ցուցակ Ընտրության համար (տարանջատված ըստ |) կամ սյուն|տող Տեքստմասի համար)

note: %1$s:  cur_active | html %2$s:  IF (listincgst == 1) %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: (adjusted for %s, %stax inclusive%stax exclusive%s)
hyw: (հավասարեցված սրա համար %s, %sհարկը ներառյալ%sառանց հարկի%s)

en: (amounts will be rounded down)
hyw: (մեծությունները կկլորացվեն դեպի ներքև)

en: (budgeted cost * quantity)
hyw: (բյուջետավորված արժեք * քանակություն)

en: (can be positive or negative)
hyw: (կարող է լինել դրական կամ բացասական)

en: (checking)
hyw: (ստուգում)

en: (current stage highlighted)
hyw: (ընթացիկ փուլը ներկված է)

en: (default if none is defined)
hyw: (լռակյաց՝ եթե ոչինչ սահմանված չէ)

en: (enter amount in numerals)
hyw: (մուտք արեք քանակը թվերի տեսքով)

en: (exclusive)
hyw: (բացառող)

en: (fast cataloging)
hyw: (արագ քարտարգրում)

en: (if empty, subscription is still active)
hyw: (եթե դատարկ է ապա բաժանորդագրությունը դեռ ակտիվ է)

en: (if you select a value here, the indicators will be limited to the authorized value list)
hyw: (եթե այստեղ ընտրես արժեք, ինդիկատորները կսահմանափակվեն արժեքների թույլատրված ցուցակով)

en: (inclusive)
hyw: (ներառյալ)

en: (inclusive)
hyw: (ներառյալ)

en: (inclusive) to
hyw: (ներառյալ) մինչ

note: For the first occurrence, %1$s:  innerloop1 | html
en: (is %s)
hyw: (%s է)

en: (items.itemcallnumber)
hyw: (նյութեր.itemcallnumber)

note: %1$s:  resultsloo.timestamp | html
en: (modified on %s)
hyw: (թարմացված է %s)

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: (must be a number greater than 0)
hyw: (պետք է լինի 0 մեծ թիվ)

note: SCRIPT
en: (never)
hyw: (երբեք)

en: (no library)
hyw: (չկա գրադարան)

note: %1$s:  ar.item.barcode | html
en: (only %s)
hyw: (միայն %s)

note: %1$s:  FOREACH relate IN related %2$s:  relate.related_search | html %3$s:  END
en: (related searches: %s%s%s)
hyw: (կապակցված փնտրումներ: %s%s%s)

en: (remove)
hyw: (հեռացրու)

en: (select a library)
hyw: (ընտրիր գրադարանը)

en: (start date of the 1st subscription)
hyw: (առաջին բաժանորդագրության սկսման ամսաթիվը)

en: (use * to do a fuzzy search)
hyw: (օգտագործիր * անորոշ փնտրման համար)

en: ) is currently restricted.
hyw: ) այս պահին արգելափակված է։

en: ) is not checked out to a patron.
hyw: ) սպասարկված չէ մեկ այլ ընթերցողի։

note: %1$s:  date_due | $KohaDates
en: ) now due on %s
hyw: ) հիմա վերդարձվում է %s

en: ) on
hyw: ) վրա

note: %1$s:  borrower.firstname | html %2$s:  borrower.surname | html
en: ) renewed for %s %s (
hyw: ) թարմացված է %s %s (

en: ) you selected does not exist.
hyw: ) քո ընտրությունը գոյություն չունի

en: ), France
hyw: ), Ֆրանսիա

note: %1$s:  END %2$s:  IF ( waiting ) %3$s:  branchname | html %4$s:  name | html
en: ). %s %s Item is marked waiting at %s for %s (
hyw: ). %s %s Նյութը նշված է որ սպասում է այստեղ %s սրա համար %s (

en: ** Vendor's listings already include tax.
hyw: ** Մատակարարի ցուցակը արդեն իսկ ներառում է հարկ.

en: , Auckland, New Zealand (OPAC 'star-ratings' sponsorship)
hyw: , Աուկլանդ, Նոր Զելանդիա (ՀՕԱՔ 'star-ratings' sponsorship)

en: , Cyprus
hyw: , Կիպրոս

en: , France (Koha 3.0 enhancements to patrons and holds modules)
hyw: , Ֆրանսիա (Koha 3.0 բարելավումներ ընթերցողական և պահումների մոդուլներում)

en: , France (Suggestions, Stats wizards and improved LDAP sponsorship)
hyw: , Ֆրանսիա (Առաջարկներ, Վիճակագրության Վարպետ և կատարելագործված LDAP հովանավորություն)

en: , France (biblio frameworks, MARC authorities, OPAC basket, Serials sponsorship)
hyw: , Ֆրանսիա (մատենագիտ շրջանակներ, MARC հեղինակավորներ, ՀՕԱՔ զամբյուղ, պարբերականների հովանավորություն)

en: , New Zealand, and Rosalie Blake, Head of Libraries, (Koha 1.0)
hyw: , Նոր Զելանդիա և Ռոսալիա Բլեյ, գրադարանների տնօրեն, (Koha 1.0)

en: , Ohio, USA (MARC sponsorship, documentation, template maintenance)
hyw: , Օհայո, ԱՄՆ (MARC հովանավորում, փաստաթղթեր, նմուշների կառավարում)

en: , PA, USA (Koha 3.0 Zebra Integration sponsorship)
hyw: , PA, ԱՄՆ (Koha 3.0 Zebra Integration sponsorship)

en: , Pascale Nalon (ENSMP), and many more
hyw: , Pascale Nalon (ENSMP), և ավելին

en: , Please transfer this item.
hyw: , Փոխանցիր այս նյութը։

en: , greater than or equal to 1
hyw: , մեծ քան կամ հավասար է 1

en: , please ask an administrator to check your configuration.
hyw: , խնդրում ենք դիմել կառավարչին՝ ստուգելու ձեր կազմաձևումը։

en: , when the next team will be elected.
hyw: , երբ կընտրվի հաջորդ թիմը։

note: SCRIPT
en: - Budget amount cannot be blank
hyw: - Բյուջեն չի կարող դատարկ լինել

note: SCRIPT
en: - Budget code cannot be blank
hyw: - Բյուջեի կոդը չի կարող լինել դատարկ

note: SCRIPT
en: - Budget name cannot be blank
hyw: - Բյուջեի անունը չի կարող լինել դատարկ

note: SCRIPT
en: - Budget parent is current budget
hyw: - Բյուջեի ծնողը ընթացիկ բյուջեն է

note: SCRIPT
en: - First publication date is not defined
hyw: - Առաջին հրատարակման ամսաթիվը սահմանված չէ

note: SCRIPT
en: - Frequency is not defined
hyw: - Հաճախականությունը սահմանված չէ

en: - None -
hyw: - Ոչ մեկը -

note: SCRIPT
en: - Please select an item to place a hold
hyw: - Ընտրիր նյութը պահում դնելու համար

en: -- All --
hyw: -- Բոլորը --

en: -- Choose --
hyw: -- Ընտրիր --

en: -- Choose a reason --
hyw: -- Ընտրիր պատճառը --

en: -- Choose a status --
hyw: -- Ընտրիր վիճակը --

en: -- Choose format --
hyw: -- Ընտրիր ձևաչափը --

en: -- Choose one --
hyw: -- Ընտրիր մեկը --

en: -- None --
hyw: -- Ոչ մեկը --

en: -- none --
hyw: -- ոչ մեկը --

en: -- please choose --
hyw: -- խնդրում եմ ընտրել --

en: . Check out anyway?
hyw: . Սպասարկե՞լ ինչպես էլ որ լինի

en: . Deletion is not possible.
hyw: . Ջնջելը հնարավոր չէ։

en: . Deletion not possible
hyw: . Հնարավոր չէ ջնջել

en: . If an input record has more than one attribute, the fields should either be entered as an unquoted string (previous examples), or with each field wrapped in separate double quotes and delimited by a comma:
hyw: . եթե մուտքային գրառումը ունի մեկից ավել բաղկացուցիչ, դաշտերը կամ պետք է մուտք արվեն որպես առանց չակերտների տողեր (նախորդ օրինակներ), կամ յուրաքանչյուր դաշտը պետք է ներառված լինի կրկնակի չակերտի մեջ և բաժանված լինի ստորակետով։

en: . Please re-enter the new password.
hyw: Մուտք արա նորից նոր գաղտնաբառը։

en: . Please retain this item and check it in to process the hold.
hyw: . Պահիր նյութը և պահումը իրականացնելու համար հետ ընդունիր այն։

en: . The second syntax would be required if the data might have a comma in it, like a date string.
hyw: . Երկրորդ շարահյուսությունը կպահանջվի եթե տվյալը իր ներսում պետք է ունենա ստորակետ, ինչպես ամսաթվի տողն է։

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: .%sAn administrator must define at least one library.%s
hyw: .%sՔո կառավարիչը պետք է սահմանի առնվազն մեկ գրադարան։%s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: .%sAn administrator must define at least one patron category.%s
hyw: .%sԱդմինիստրատորը պետք է սահմանի առնվազն ընթերցողական մեկ դաս։%s

en: ... or...
hyw: ...կամ...

en: ...and:
hyw: ...և:

en: ...to
hyw: ...դեպի

en: 0 Checkouts
hyw: 0 Դուրս տրումներ

en: 0 Holds
hyw: 0 Պահումներ

en: 0 to disable
hyw: 0 արգելափակելու համար

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: : %sa list:%s
hyw: : %sa ցուցակ:%s

en: : Barcode must be unique.
hyw: : Շտրիխ կոդը պետք է լինի եզակի։

en: : The items do not belong to your library.
hyw: : Նյութը չի պատկանում քո մասնաճյուղին։

en: : Unable to automatically determine values for barcodes. No item has been inserted.
hyw: : Չի կարող ավտոմատ որոշել շտրիխ կոդի արժեքները։ Ոչ մի նյութ չի ներդրվել։

en: : item has a waiting hold.
hyw: : նյութը ունի սպասող պահում։

en: : item has linked
hyw: : նյութը կապված է

en: : item is checked out.
hyw: : նյութը դուրս է տրված

en: : one or more associated items could not be deleted at this time.
hyw: : մեկ կամ ավել կապակցված նյութերը հնարավոր չէ այս պահին ջնջել։

note: INPUT type=button name=back
en: << Back
hyw: << Հետ

note: INPUT type=button name=delete
en: << Delete
hyw: << Ջնջել

note: INPUT type=checkbox name=notify
en: A NOTIFY_MANAGER notice will be generated and send to the manager if a valid email address is defined. This can be checked if a new manager has been selected.
hyw: A NOTIFY_MANAGER ծանուցումը կստեղծվի և կուղարկվի կառավարչին, եթե վավեր էլեկտրոնային հասցե է սահմանված: Սա հնարավոր է ստուգել, եթե ընտրվել է նոր կառավարիչ:

en: A bibliographic record for this request exists, but no item. You are about to create an item and check it out
hyw: Այս հարցման համար մատենագիտական գրառում կա, բայց նյութ չկա: Դուք պատրաստվում եք ստեղծել նյութ և այն սպասարկել

en: A field name is required
hyw: Դաշտի անունը պահանջվում է

en: A generic authorized value field that can be used anywhere you need a simple yes/no pull down menu.
hyw: Ընդհանուր լիազորված արժեքի դաշտ, որը կարող է օգտագործվել ցանկացած վայրում, երբ դուք ունեք պարզ այո/ոչ բացվող ընտրացանկ։

note: %1$s:  error_duplicate_title | html | $KohaSpan class = 'name'
en: A group with the title %s already exists.
hyw: Խումբը %s վերնագրով արդեն առկա է։

en: A librarian
hyw: Գրադարանավարը

en: A list of additional custom status values for suggestions that can be used in addition to the default values.
hyw: Առաջարկությունների համար օգտվողի լրացուցիչ արժեքների ցուցակը, որը կարող է օգտագործվել որպես հավելում լռելյան արժեքներին։

en: A list of reasons displayed in the suggestion form on the OPAC.
hyw: ՀՕԱՔ-ում առաջարկի ձևով արտածված պատճառների ցանկը:

note: SCRIPT
en: A new version of this site is available. Load it?
hyw: Այս կայքի նոր տարբերակը հասանելի է։ Բեռնավորե՞լ։

en: A non-existent or invalid library code was supplied. Please verify that you have a library set.
hyw: Տրամադրվել է գոյություն չունեցող կամ անվավեր գրադարանի կոդ։ Վստահ եղիր, որ ունես գրադարանների բազմություն։

en: A pattern with this name already exists.
hyw: Այս անունով ձևանմուշ արդեն կա։

en: A refund has been applied to the borrowing patron's account.
hyw: Կիրառվել է փոխհատուցում սպասարկվող օգտատիրոջ հաշվին։

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: A translation already exists for this language.
hyw: Այս լեզվի համար թարգմանությունն արդեն առկա է։

en: A way to sort and filter your reports, the default values in this category include the Koha modules (Accounts, Acquitisions, Catalog, Circulation, Patrons)
hyw: Ձեր հաշվետվությունները տեսակավորելու և զտելու եղանակը, այս դասում լռակյաց արժեքները ներառում են Կոհա-ի մոդուլները (Հաշիվներ, Համալրում, Քարտարան, Տացքն, Ընթերցողներ)

en: ALL items fields MUST :
hyw: Բոլոր նյութերի դաշտերը ՊԵՏՔ Է :

en: AND
hyw: ԵՎ

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc'
en: API keys for %s
hyw: API բանալիներ %s

en: About Koha
hyw: ԿՈՀԱի մասին

en: Abstracts / Summaries
hyw: Համառոտագրություններ/ռեզյումեներ

en: Academic
hyw: Ակադեմիական

en: Accepted
hyw: Ընդունված է

en: Accepted by
hyw: Ընդունված է կողմից

en: Accepted by the library
hyw: Ընդունված է գրադարանի կողմից

en: Accepted by:
hyw: Ընդունված է կողմից։

en: Accepted date from:
hyw: Ընդունված ամսաթվի ձև։

en: Accepted on:
hyw: Ընդունված է։

note: %1$s:  message.amount | html
en: Accepted payment (%s) from
hyw: Ընդունված վճարում (%s) սրանից

en: Access URL
hyw: Հասանելիության URL

en: Access files
hyw: Հասանելիության նիշքեր

en: Access files stored on the server, like log files or reports
hyw: Հասանելոիթյան նիշքերը պահվում են կայանում, ինչպես գրանցման նիշքերը կամ հաշվետվությունները

en: Access the point of sale page and take payments
hyw: Դիմեք վաճառքի կետի էջին և ստացեք վճարումները

en: Access to all librarian functions
hyw: Մուտք գրադարանավարի բոլոր գործառույթներին

en: Access to the files stored on the server
hyw: Մուտք կայանում հիշված նիշքերին

en: Accession date
hyw: Միանալու ամսաթիվ

en: Accession date (inclusive)
hyw: Միանալու ամսաթիվ (ներառյալ)

en: Accession date:
hyw: Համալրման ամսաթիվ:

en: Account credit
hyw: Հաշվի կրեդիտ

en: Account credit types
hyw: Հաշվի կրեդիտի տեսակներ

en: Account debit types
hyw: Հաշվի դեբիտի տեսակներ

en: Account fines and payments
hyw: Հաշվապահական տուգանքներ և վճարներ

note: For the first occurrence, %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc'
en: Account for %s
hyw: Հաշիվ %s

en: Account has expired
hyw: Հաշիվը ժամկետանց է

en: Account number:
hyw: Կոնտրակտի համար։

note: %1$s:  patron.firstname | html %2$s:  patron.surname | html %3$s:  patron.cardnumber | html
en: Account summary: %s %s (%s)
hyw: Հաշվի համառոտագրություն: %s %s (%s)

en: Account type
hyw: Հաշվի տեսակ

en: Account type:
hyw: Հաշվի տեսակ։

en: Account:
hyw: Հաշիվ։

en: Accounting
hyw: Հաշվապահություն

en: Accounting details
hyw: Հաշվապահական մանրամասներ

en: Accounts
hyw: Հաշիվներ

en: Acquisition
hyw: Համալրում

en: Acquisition date
hyw: Համալրման ամսաթիվ

en: Acquisition date (yyyy-mm-dd)
hyw: Համալրման ամսաթիվ (տտտտ-աա-օօ)

en: Acquisition date: newest to oldest
hyw: Համալրման ամսաթիվ. նորերից դեպի հներ

en: Acquisition date: oldest to newest
hyw: Համալրման ամսաթիվ. հներից դեպի նորեր

en: Acquisition details
hyw: Համալրման մանրամասներ

en: Acquisition information
hyw: Համալրման տեղեկատվություն

en: Acquisition management
hyw: Համալրման կառավարում

en: Acquisition order
hyw: Համալրման պատվեր

en: Acquisition parameters
hyw: Համալրման պարամետրեր

en: Acquisition tables
hyw: Համալրման աղյուսակներ

en: Acquisitions
hyw: Ձեռք բերումներ

en: Acquisitions home
hyw: Համալրման տուն

en: Acquisitions statistics
hyw: Համալրման վիճակագրություն

en: Acquisitions statistics
hyw: Համալրման վիճակագրություն

en: Action
hyw: Գործողություն

en: Action if matching record found:
hyw: Գործողություն, եթե համընկնող գրառումը գտնված է։

en: Action if matching record found:
hyw: Գործողություն, եթե համընկնող գրառումը գտնված է։

en: Action if no match found:
hyw: Գործողություն, եթե համընկնում գտնված չէ։

en: Action if no match is found:
hyw: Գործողություն, եթե համընկնում չի գտնվել։

en: Actions
hyw: Գործողություններ

en: Actions
hyw: Գործողություններ

en: Actions for
hyw: Գործողություններ

en: Actions:
hyw: Գործողություններ։

en: Activate
hyw: Ակտիվացնել

en: Active
hyw: Գործուն

en: Active
hyw: Ակտիվ

en: Active budgets
hyw: Ակտիվ բյուջեներ

en: Active:
hyw: Ակտիվ:

note: SCRIPT
en: Activity
hyw: Ակտիվություն

en: Actual cost
hyw: Ընթացիկ արժեք

en: Actual cost tax exc.
hyw: Իրական գին հարկը հանած

note: TH
en: Actual cost tax exc. / Actual cost tax inc.
hyw: Իրական գին հարկը հանած / Իրական գին հարկը ներառած

en: Actual cost tax inc.
hyw: Իրական գին հարկը ներառած

en: Actual cost:
hyw: Ընթացիկ արժեք:

en: Actual cost:
hyw: Ընթացիկ արժեքը:

en: Add
hyw: Ավելացրու

en: Add
hyw: Ավելացրու

note: %1$s:  total | html %2$s:  IF ( singleshelf )
en: Add %s items to %s
hyw: Ավելացրու %s նյութեր դեպի %s

note: INPUT type=submit name=add_duplicate_submit
en: Add & duplicate
hyw: Ավելացրու & Պատճենիր

en: Add &quot;In demand&quot;
hyw: Ավելացրու &quot;Ըստ պահանջի&quot;

note: %1$s:  booksellername | html
en: Add a basket to %s
hyw: Ավելացրու զամբյուղը դեպի %s

en: Add a condition
hyw: Ավելացրու  պայման

en: Add a contract
hyw: Ավելացրու Կոնտրակտ

en: Add a definition to the dictionary.
hyw: Բառարանին ավելացրու սահմանում։

en: Add a message for:
hyw: Ավելացրու հաղորդագրություն։

en: Add a new OAI set
hyw: Ավելացրու նոր OAI բազմություն

en: Add a new action
hyw: Ավելացրու նոր գործողություն

en: Add a new authorized value
hyw: Ավելացրու նոր լիազորված արժեք

en: Add a new delivery
hyw: Ավելացրու նոր առաքում

en: Add a new field
hyw: Ավելացրու նոր դաշտ

note: INPUT type=button
en: Add a new item
hyw: Ավելացրու նոր նյութ

en: Add a new message
hyw: Ավելացրու նոր հաղորդագրություն

en: Add a new record
hyw: Ավելացրու նոր գրառում

note: A
en: Add a new regular expression
hyw: Ավելացրու նոր կանոնավոր արտահայտություն

note: SCRIPT
en: Add a new upload
hyw: Ավելացրու նոր բեռնավորում

en: Add a stage
hyw: Ավելացրու փուլը

en: Add a substitution
hyw: Ավելացրու փոխարինում

note: INPUT type=submit
en: Add action
hyw: Ավելացրու գործողություն

en: Add additional fields to certain tables
hyw: Ավելացրու լրացուցիչ դաշտեր որոշակի աղյուսակներին

en: Add an SMS cellular provider
hyw: Ավելացրու բջջային SMS մատակարարին

en: Add an adjustment
hyw: Ավելացրու ճշգրտում

note: A
en: Add an attribute
hyw: Ավելացրու բնութագրիչ

en: Add an item by barcode
hyw: Ավելացրու նյութը ըստ շտրիխ կոդի

en: Add and delete funds (but can't modify funds)
hyw: Ավելացրու և ջնջիր դրամագլուխները (բայց չի կարող փոփոխել բյուջեները)

en: Add and remove items from rotas
hyw: Ավելացրու կամ հեռացրու նյութերը հերթապահության ցուցակներից

note: BUTTON
en: Add another condition
hyw: Ավելացրու մեկ այլ պայման

en: Add another contact
hyw: Ավելացրու մեկ այլ կոնտակտ

note: A
en: Add another field
hyw: Ավելացրու մեկ այլ դաշտ

en: Add basket group for
hyw: Ավելացրու զամբյուղի խումբը սրա համար

en: Add biblio
hyw: Ավելացրու մատեն

en: Add budget
hyw: Ավելացրու բյուջե

en: Add by barcode(s) or itemnumbers(s):
hyw: Ավելացրու ըստ շտրիխկոդ(եր)ի կամ նյութի համար(ներ)ի։

en: Add by borrowernumber(s):
hyw: Ավելացրու ըստ borrowernumber(s):

en: Add checked
hyw: Ավելացրու ստուգված է

en: Add classification source
hyw: Ավելացրու դասակարգման աղբյուր

en: Add comment
hyw: Ավելացրու նշում

en: Add course reserves
hyw: Ավելացրու դասընթացի ռեզերվները

note: INPUT type=submit name=add
en: Add credit
hyw: Ավելացրու կրեդիտ

en: Add description
hyw: Ավելացրու նկարագրություն

en: Add field
hyw: Ավելացրու դաշտ

en: Add filing rule
hyw: Ավելացրու լցման օրենքը

en: Add fund
hyw: Ավելացրու բյուջե

en: Add group
hyw: Ավելացրու խումբ

en: Add group
hyw: Ավելացրու խումբ

en: Add guarantee
hyw: Ավելացրու երաշխավորին

note: A
en: Add internal note
hyw: Ավելացրու ներքին նշում

en: Add internal note
hyw: Ավելացրու ներքին նշում

note: INPUT type=submit name=add_submit
en: Add item
hyw: Ավելացրու նյութ

note: %1$s:  IF (circborrowernumber)
en: Add item %s
hyw: Ավելացրու նյութ %s

en: Add item to
hyw: Ավելացրու նյութը

en: Add item type
hyw: Ավելացրու նյութի տեսակ

en: Add item(s)
hyw: Ավելացրու նյութ(եր)

en: Add items
hyw: Ավելացրու նյութեր

en: Add items
hyw: Ավելացրու նյութեր

en: Add items by using the text area above or leave empty to add via item search.
hyw: Ավելացրու նյութերը օգտագործելով վերին տեքստային տիրույթը կամ թող դատարկ՝ ավելացնելու համար նյութի որոնման օգնությամբ։

en: Add items to rota report
hyw: Ավելացրու նյութեր հերթապահության հաշվետվությունում

en: Add items: scan barcode
hyw: Ավելացրու նյութեր։ սկան արա շտրիխ կոդը

en: Add items: scan barcodes
hyw: Ավելացրու նյութեր։ սքան արա շտրիխ կոդերը

en: Add library
hyw: Ավելացրու գրադարան

en: Add manual restriction
hyw: Ավելացրու ձեռքով կարգավորվող արգելանքներ

en: Add match check
hyw: Ավելացրու համընկնման ստուգումը

en: Add match point
hyw: Ավելացրու համընկնման միավորը

en: Add message
hyw: Ավելացրու հաղորդագրություն

note: INPUT type=button name=add_multiple_copies
en: Add multiple copies of this item
hyw: Ավելացրու այս նյութի բազմակի պատճենները

en: Add new
hyw: Ավելացրու նորը

en: Add new alert
hyw: Ավելացրու նոր ահազանգ

en: Add new collection
hyw: Ավելացրու նոր հավաքածու

en: Add new definition
hyw: Ավելացրու նոր սահմանում

en: Add new field
hyw: Ավելացրու նոր դաշտ

en: Add new group
hyw: Ավելացրու Նոր խումբ

en: Add new holiday
hyw: Ավելացրու նոր տոն

en: Add note
hyw: Ավելացրու նշում

en: Add offline circulations to queue
hyw: Ավելացրու ցանցից անջատված տացքեր հերթին

en: Add or remove items
hyw: Ավելացրու կամ հեռացրու նյութերը

en: Add order
hyw: Ավելացրու պատվեր

en: Add order to basket
hyw: Ավելացրու պատվեր զամբյուղին

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Add order to basket %s
hyw: Ավելացրու պատվերը զամբյուղին %s

en: Add orders
hyw: Ավելացրու պատվերներ

note: %1$s:  comments | html %2$s:  file_name | html %3$s:  upload_timestamp | $KohaDates  with_hours => 1
en: Add orders from %s (%s staged on %s)
hyw: Ավելացրու պատվերներ այստեղից %s (%s աստիճանաբար %s)

en: Add patron attribute type
hyw: Ավելացրու ընթերցողի բնութագրիչի տեսակը

en: Add patron(s)
hyw: Ավելացրու ընթերցող(ներ)

en: Add patrons
hyw: Ավելացրու ընթերցողներ

en: Add patrons by borrowernumber using the text area above or leave empty to add via patron search.
hyw: Ավելացրու նյութերը ըստ borrowernumber-ի օգտագործելով վերին տեքստային տիրույթը կամ թող դատարկ՝ ավելացնելու համար ընթերցողի որոնման օգնությամբ։

en: Add recipients
hyw: Ավելացրու Հասցեատերեր։

en: Add record matching rule
hyw: Ավելացրու գրառման համընկելիության օրենքը

en: Add record using fast cataloging
hyw: Ավելացրու գրառում օգտագործելով արագ քարտարգրումը

en: Add reserves
hyw: Ավելացրու ռեզերվներ

note: INPUT type=submit
en: Add restriction
hyw: Ավելացրու արգելանքներ

en: Add rule
hyw: Ավելացրու օրենք

en: Add rules
hyw: Ավելացրու օրենքներ

en: Add splitting rule
hyw: Ավելացրու բաժանման օրենքը

en: Add stage
hyw: Ավելացրու փուլը

en: Add stage to
hyw: Ավելացրու փուլը

en: Add staged files to basket
hyw: Ավելացրու փուլավորված նիշքերը զամբյուղում

en: Add sub fund
hyw: Ավելացրու ենթայուջե

en: Add sub-group
hyw: Ավելացրու ենթախումբ

note: %1$s:  IF ( singleshelf )
en: Add to %s
hyw: Ավելացրու դեպի %s

note: SCRIPT
en: Add to Dictionary
hyw: Ավելացրու բառարանին

en: Add to a list
hyw: Ավելացրու ցուցակին

en: Add to a new list:
hyw: Ավելացրու նոր ցուցակին

en: Add to basket
hyw: Ավելացրու զամբյուղին

en: Add to cart
hyw: Ավելացրու զամբյուղին

en: Add to list
hyw: Ավելացրու ցուցակին

en: Add to list
hyw: Ավելացրու ցուցակին

note: INPUT type=submit
en: Add to offline circulation queue
hyw: Ավելացրու ցանցից անջտատված տացքի հերթին

en: Add to rota
hyw: Ավելացրու հերթապահությանը

note: SCRIPT
en: Add to:
hyw: Ավելացրու դեպի։

en: Add user
hyw: Ավելացրու օգտվող

en: Add users
hyw: Ավելացրու օգտվողներ

en: Add vendor
hyw: Ավելացրու մատակարար

note: A
en: Add vendor note
hyw: Ավելացրու մատակարարի նշումը

en: Add vendor note
hyw: Ավելացրու մատակարարի նշումը

en: Add, edit and archive cash registers
hyw: Ավելացրու, խմբագրիր և ջնջիր ՀԴՄ-ները

en: Add, edit and delete courses
hyw: Ավելացրու, խմբագրիր և ջնջիր դասընթացները

en: Add, edit and delete patron lists and their contents
hyw: Ավելացրու, խմբագրիր և ջնջիր ընթերցողական ցուցակները և դրանց բովանդակությունները

en: Add, modify and view patron information
hyw: Ավելացրու, ձևափոխիր և դիտիր ընթերցողի տվյալները

en: Add, modify and view patron information
hyw: Ավելացրու, ձևափոխիր և դիտիր ընթերցողի տեղեկատվությունը

en: Add/Edit items
hyw: Ավելացրու/Խմբագրի նյութերը

en: Add:
hyw: Ավելացնել։

en: Added
hyw: Ավելացվել է

en: Added on or after date:
hyw: Ավելացվել է այս ամսաթվին կամ հետո

en: Added on or before date:
hyw: Ավելացվել է այս ամսաթվին կամ մինչ

note: %1$s:  added_attribute_type | html
en: Added patron attribute type &quot;%s&quot;
hyw: Ավելացված ընթերցողի բաղկացուցիչի տեսակը &quot;%s&quot;

note: %1$s:  added_matching_rule | html
en: Added record matching rule &quot;%s&quot;
hyw: Ավելացված գրառման համընկելիության օրենքը &quot;%s&quot;

note: SCRIPT
en: Added.
hyw: Ավելացված

note: SCRIPT
en: Adding a mapping for: %s.
hyw: Ավելացրու քարտեզավորում %s.

note: %1$s:  authtypetext | html
en: Adding authority %s
hyw: Ավելացրու հեղինակավոր %s

en: Additional SRU options:
hyw: Լրացուցիչ SRU ընտրություններ

en: Additional attributes and identifiers
hyw: Լրացուցիչ բաղկացուցիչներ և բնութագրիչներ

en: Additional content types
hyw: Լրացուցիչ բովանդակության տեսակներ

en: Additional fields
hyw: Լրացուցիչ դաշտեր

note: %1$s:  tablename | html
en: Additional fields for '%s'
hyw: Լրացուցիչ դաշտեր սրա համար '%s'

en: Additional fields:
hyw: Լրացուցիչ դաշտեր։

en: Additional options
hyw: Լրացուցիչ ընտրություններ

en: Additional parameters
hyw: Լրացուցիչ պարամետրեր

en: Additional thanks to...
hyw: Հավելյալ շնորհակալություններ...

en: Additional tools
hyw: Լրացուցիչ գործիքներ

en: Address
hyw: Հասցե

en: Address 2
hyw: Հասցե 2

en: Address 2:
hyw: Հասցե 2:

en: Address 2:
hyw: Հասցե 2:

en: Address in question
hyw: Հասցեն հարցական է

en: Address line 1:
hyw: Հասցեի տող 1

en: Address line 2:
hyw: Հասցեի տող 2

en: Address line 3:
hyw: Հասցեի տող 3

en: Address:
hyw: Հասցե:

en: Address:
hyw: Հասցե:

en: Adjustment cost for invoice
hyw: Կարգավորող գին այս վճարահաշվի համար

en: Adjustments
hyw: Կարգավորումներ

note: %1$s:  total_adj + shipmentcost | $Price
en: Adjustments plus shipping: %s
hyw: Կարգավորումներ գումարած առաքումը: %s

en: Administration
hyw: Ադմինիստրացիա

en: Administration
hyw: Ադմինիստրացիա

en: Administration &gt; Currencies and exchange rates
hyw: Կառավարում &gt; Տարադրամներ և փոխանակման կուրսեր

en: Administration &rsaquo; Circulation and fine rules
hyw: Կառավարում &rsaquo; Տացքի և տուգանքի օրենքներ

en: Administration &rsaquo; Item types
hyw: Կառավարում &rsaquo; Նյութի տեսակներ

en: Administration tables
hyw: Ադմինիստրատիվ աղյուսակներ

en: Administrator account created!
hyw: Ադմինիստրատորի հաշիվը ստեղծված է։

en: Administrator account permissions
hyw: Ադմինիստրատորի հաշվի թույլտվությունները

en: Administrator identity
hyw: Ադմինիստրատորի նույնականությունը

en: Administrator login
hyw: Ադմինիստրատորի գրանցամուտք

en: Adolescent
hyw: Անչափահաս

en: Adult
hyw: Մեծահասակ

note: SCRIPT
en: Advanced
hyw: Խորացված

en: Advanced &raquo;
hyw: Խորացված &raquo;

en: Advanced constraints
hyw: Խորացված հարկադրումներ

en: Advanced constraints:
hyw: Խորացված հարկադրումներ:

en: Advanced editor
hyw: Խորացված խմբագրիչ

en: Advanced editor keyboard shortcuts
hyw: Աջակցվող խմբագրիչի ստեղնաշարի դյուրանցումները

en: Advanced editor shortcuts
hyw: Խորացված խմբագրիչի դյուրանցումները

en: Advanced prediction pattern:
hyw: Խորացված կանխատեսման ձևաչափ։

en: Advanced search
hyw: Խորացված փնտրում

en: After
hyw: Հետո

en: Afternoon
hyw: Միջօրե

en: Afternoon
hyw: Կեսօր

en: Age
hyw: Տարիք

en: Age in days
hyw: Տարիքը օրերով

en: Age required
hyw: Տարիքը պահանջվում է

en: Age required:
hyw: Տարիքը պահանջվում է:

en: Age restricted
hyw: Ըստ տարիքի արգելված

note: For the first occurrence, %1$s:  AGE_RESTRICTION | html
en: Age restriction %s.
hyw: Տարիքի սահմանափակում %s.

note: %1$s:  AGE_RESTRICTION | html %2$s:  IF CAN_user_circulate_force_checkout %3$s:  END
en: Age restriction %s. %s Check out anyway? %s
hyw: Տարիքի սահմանափակում %s. %s Համենայն դեպս դուրս տա՞լ %s

note: %1$s:  age_low | html %2$s:  age_high | html
en: Ages allowed are %s-%s.
hyw: Թույլատրված տարիքներն են %s-%s.

en: Alert
hyw: Զգուշացում

en: Alert subscribers for
hyw: Զգուշացրու բաժանորդներին

en: Alerts
hyw: Զգուշացումներ

note: SCRIPT
en: Align
hyw: Հավասարեցնել

note: SCRIPT
en: Align center
hyw: Հավասարեցրու կենտրոն

note: SCRIPT
en: Align left
hyw: Հավասարեցրու ձախ

note: SCRIPT
en: Align right
hyw: Հավասարեցրու աջ

note: SCRIPT
en: Alignment
hyw: Հավասարեցում

en: Alingsås Public Library, Sweden
hyw: Alingsås հանրային գրադարան, Շվեդիա

en: All
hyw: Բոլորը

en: All active funds
hyw: Բոլոր ակտիվ բյուջեները

en: All authority types
hyw: Բոլոր Հեղինակավորի տեսակներ

en: All budgets
hyw: Բոլոր դրամագլուխները

note: %1$s:  do_anonym | html %2$s:  last_issue_date | $KohaDates
en: All checkouts (%s) older than %s have been anonymized
hyw: Բոլոր տացքերը (%s) որոնք ավելի հին են քան %s դարձվել են անանուն

en: All collections
hyw: Բոլոր հավաքածուները

en: All dates
hyw: Բոլոր ամսաթվերը

en: All dependencies installed.
hyw: Բոլոր կախվածությունները տեղադրված են։

en: All funds
hyw: Բոլոր բյուջեները

note: SCRIPT
en: All invoices for merging must be from the same vendor
hyw: Ձուլման ենթակա բոլոր հաշվեհամարները պետք է լինեն նույն մատակարարից

en: All item fields are in the same tag and in item tab
hyw: Բոլոր նյութի դաշտերը նույն ցուցիչում են և նյութի նույն տաբում

en: All item types
hyw: Բոլոր նյութերի տեսակենր

en: All libraries
hyw: Բոլոր գրադարաններ

en: All locations
hyw: Բոլոր տեղաբաշխումները

en: All orders of this basket will be cancelled and used funds will be refunded.
hyw: Այս զամբյուղի բոլոր պատվերները չեղյալ կարվեն և օգտագործված գումարները հետ կվերադարձվեն։

en: All payments to the library
hyw: Բոլոր վճարները գրադարանին

en: All records have successfully been modified!
hyw: Բոլորը գրառումները հաջողությամբ ձևափոխվել են

en: All required Perl modules appear to be installed.
hyw: Պեռլի բոլոր պահանջվող մոդուլները կարծես թե տեղադրված են։

note: SCRIPT
en: All selected
hyw: Բոլոր ընտրվածները

en: All shelving locations
hyw: Բոլոր դարակային տեղաբաշխումները

en: All statuses
hyw: Բոլոր իրավիճակները

en: All tags
hyw: Բոլոր ցուցիչները

en: All transactions
hyw: Բոլոր գործարքները

en: All vendors
hyw: Բոլոր մատակարարները

en: Allen Ginsberg Library, USA
hyw: Ալեն Գինզբերգի գրադարան, ԱՄՆ

en: Allow
hyw: Թույլատրել

en: Allow access to the reports module
hyw: Թույլ տուր մուտք հաշվետվությունների մոդուլին

en: Allow auto-renewal of items:
hyw: Թույլատրի նյութերի ինքնանորացումը։

en: Allow changes to contents from:
hyw: Թույլ տուր բովանդակության փոփոխություններ այստեղից։

en: Allow guarantors of this patron to view this patron's checkouts from the OPAC
hyw: Թույլ տուր այս ընթերցողի երաշխավորներին ՀՕԱՔ-ից դիտելու այս ընթերցողի տացքերը

en: Allow guarantors of this patron to view this patron's fines from the OPAC
hyw: Թույլ տուր այս ընթերցողի երաշխավորներին ՀՕԱՔ-ից դիտելու ընթերցողի տուգանքները

en: Allow public downloads:
hyw: Թույլ տուր հանրային բեռնաթափումները։

en: Allow public enrollment:
hyw: Թույլ տուր հանրային ներգրավումներ։

en: Allow staff members to modify permissions, usernames, and passwords for other staff members
hyw: Թույլատրի աշխատակազմի անդամին ձևափոխելու աշխատակազմի այլ անդամների թույլտվությունները, օգտանունները և գաղտնաբառերը

en: Allow transfer?
hyw: Թույլատրե՞լ Փոխանցում

en: Allowed
hyw: Թույլատրված

en: Allowed pickup locations
hyw: Ստանալու թույլատրված վայրեր

en: Allows multiple Item types to be searched in a category. Categories can be entered into the Authorized value ITEMTYPECAT. To combine Item types to this category, enter this Search category to any Item types
hyw: Թույլ է տալիս նյութի բազմակի տեսակները փնտրել դասի ներսում: Դասերը կարող են մուտքագրվել ITEMTYPECAT լիազորված արժեքում: Այս դասում տարրերի տեսակները համադրելու համար մուտքագրեք որոնման այս դասում ցանկացած նյութի տեսակներ

en: Already received
hyw: Արդեն ստացված է

en: Already validated discharges
hyw: Արդեն իսկ հաստատված վճարներ

en: Alt key is "Alt"
hyw: Alt ստեղնը "Alt" է

en: Alternate address
hyw: Այլընտրանքային հասցե

en: Alternate address line 2
hyw: Այլընտրանքային հասցեի տող 2

en: Alternate address: Address
hyw: Այլընտրանքային հասցե։ Հասցե

en: Alternate address: Address 2
hyw: Այլընտրանքային հասցե։ Հասցե 2

en: Alternate address: City
hyw: Այլընտրանքային հասցե։ Քաղաք

en: Alternate address: Contact note
hyw: Այլընտրանքային հասցե։ Կոնտակտի նշում

en: Alternate address: Email
hyw: Այլընտրանքային հասցե։ Էլ. փոստ

en: Alternate address: Phone
hyw: Այլընտրանքային հասցե։ Հեռախոս

en: Alternate address: State
hyw: Այլընտրանքային հասցե։ Նահանգ

en: Alternate address: Street number
hyw: Այլընտրանքային հասցե։ Փողոցի համար

en: Alternate address: Street type
hyw: Այլընտրանքային հասցե։ Փողոցի տեսակ

en: Alternate address: ZIP/Postal code
hyw: Այլընտրանքային հասցե։ Փոստային կոդ

en: Alternate city
hyw: Այլընտրանքային քաղաք

en: Alternate contact
hyw: Փոխարինող կոնտակտ

en: Alternate contact ZIP/postal code
hyw: Այլընտրանքային կոնտակտ ԶԻՓ/Փոստային կոդ

en: Alternate contact address
hyw: Այլընտրանքային կապի հասցե

en: Alternate contact address 2
hyw: Այլընտրանքային կապի հասցե 2

en: Alternate contact city
hyw: Այլընտրանքային կապի քաղաք

en: Alternate contact country
hyw: Այլընտրանքային կապի երկիր

en: Alternate contact first name
hyw: Այլընտրանքային կապի անուն

en: Alternate contact phone
hyw: Այլընտրանքային կապի հեռախոս

en: Alternate contact state
hyw: Այլընտրանքային կապի նահանգ

en: Alternate contact surname
hyw: Այլընտրանքային կապի ազգանուն

en: Alternate contact: Address
hyw: Այլընտրանքային կոնտակտ։ Հասցե

en: Alternate contact: Address 2
hyw: Այլընտրանքային կոնտակտ։ Հասցե 2

en: Alternate contact: City
hyw: Այլընտրանքային կոնտակտ։ Քաղաք

en: Alternate contact: Country
hyw: Այլընտրանքային կոնտակտ։ Երկիր

en: Alternate contact: First name
hyw: Այլընտրանքային կոնտակտ։ Անուն

en: Alternate contact: Phone
hyw: Այլընտրանքային կոնտակտ։ Հեռախոս

en: Alternate contact: State
hyw: Այլընտրանքային կոնտակտ։ Նահանգ

en: Alternate contact: Surname
hyw: Այլընտրանքային կոնտակտ։ Ազգանուն

en: Alternate contact: ZIP/Postal code
hyw: Այլընտրանքային կոնտակտ։ Փոստային կոդ

en: Alternate email
hyw: Այլընտրանքային Էլ. փոստ

en: Alternate phone
hyw: Այլընտրանքային հեռախոս

en: Alternate state
hyw: Այլընտրանքային նահանգ

en: Alternate street number
hyw: Այլընտրանքային փողոցի թիվ

en: Alternate street type
hyw: Այլընտրանքային փողոցի տեսակ

en: Alternate zip code
hyw: Այլընտրանքային զիպ կոդ

en: Alternative contact
hyw: Այլընտրանքային կոնտակտ

en: Alternative phone:
hyw: Այլընտրանքային հեռախոս։

note: SCRIPT
en: Alternative source
hyw: Այլընտրանքային աղբյուրներ

note: SCRIPT
en: Alternative source URL
hyw: Այլընտրանքային աղբյուրի URL

en: Always show checkouts immediately
hyw: Միշտ ցույց տուր սպասարկումները անմիջապես

en: American Numismatic Society, USA
hyw: Ամերիկյան դրամագիտական ընկերություն, ԱՄՆ

en: Amount
hyw: Մեծություն

en: Amount being paid:
hyw: Վճարման ենթակա մեծություն։

en: Amount charged:
hyw: Գանձված գումար։

en: Amount outstanding
hyw: Չվճարված մեծություն

en: Amount paid:
hyw: Վճարված գումար։

en: Amount tendered:
hyw: Առաջարկված գումարը.

en: Amount:
hyw: Գումար։

en: Amount:
hyw: Մեծություն:

note: %1$s:  batch_id | html
en: An error has occurred and batch %s was not deleted.
hyw: Պատահել է սխալ և %s փաթեթը չի ջնջվել։

note: %1$s:  batch_id | html
en: An error has occurred and batch %s was not fully de-duplicated.
hyw: Պատահել է սխալ և %s փաթեթը ամբողջովին չի պատճենվել։

note: %1$s:  batch_id | html
en: An error has occurred and no items have been added to batch %s.
hyw: Պատահել է սխալ և %s փաթեթին նյութեր չեն ավելացվել։

note: %1$s:  batch_id | html
en: An error has occurred and the item(s) was not removed from batch %s.
hyw: Պատահել է սխալ և %s փաթեթից նյութեր չեն հեռացվել։

en: An error has occurred while attempting to upload the image file.
hyw: Հանդիպել է սխալ պատկերի ֆայլը վերբեռնելու ժամանակ։

en: An error has occurred!
hyw: Կա սխալ!

en: An error has occurred.
hyw: Կա սխալ։

note: %1$s:  IF ( error_delitem )
en: An error has occurred. %s
hyw: Կա սխալ։ %s

en: An error has occurred. Invoice cannot be created.
hyw: Պատահել է սխալ։ Հնարավոր չէ ստեղծել ինվոյս։

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: An error occurred on deleting this image
hyw: Այս պատկերը ջնջելիս հանդիպել է սխալ

note: SCRIPT
en: An error occurred reading this file.
hyw: Հանդիպել է սխալ այս ցուցակը կարդալիս։

note: SCRIPT
en: An error occurred when adding this translation
hyw: Հանդիպել է սխալ այս թարգմանությունն ավելացնելիս։

en: An error occurred when creating this list.
hyw: Առաջացել է սխալ երբ ստեղծվել է այս ցեւցակը։

note: %1$s:  shelfname | html
en: An error occurred when creating this list. The name %s already exists.
hyw: Այս ցուցակը ստեղծելիս հանդիպել է սխալ։ Այս անունը %s արդեն առկա է։

en: An error occurred when deleting this list.
hyw: Առաջացել է սխալ երբ փորձ է արվել ջնջել այս ցեւցակը։

note: SCRIPT
en: An error occurred when deleting this translation
hyw: Հանդիպել է սխալ այս թարգմանությունը ջնջելիս։

en: An error occurred when updating this list.
hyw: Առաջացել է սխալ երբ փորձ է արվել թարմացնել այս ցեւցակը։

note: SCRIPT
en: An error occurred when updating this translation.
hyw: Հանդիպել է սխալ այս թարգմանությունը թարմացնելիս։

note: %1$s:  op | html %2$s:  label_element | html %3$s:  element_id | html
en: An error was encountered and the %s operation for %s %s was not completed. Please have your system administrator check the error log for details.
hyw: Սխալ է հանդիպել և %s այս գործողությունը %s %s չի վաարտվել։ Ասեք համակարգի կառավարչին մանրամասների համար ստուգելու սխալի գրանցման ֆայլը։

note: %1$s:  PROCESS xlate_errtype
en: An error was encountered: %s Please have your system administrator check the error log for details.
hyw: Սխալ է հանդիպել. %s Ասեք համակարգի կառավարչին մանրամասների համար ստուգելու սխալի գրանցման ֆայլը։

note: %1$s:  IMAGE_NAME | html
en: An image with the name '%s' already exists.
hyw: '%s' անունով պատկեր արդեն կա։

en: An internal link in the client is broken and the page does not exist
hyw: Հաճախորդի մոտ ներքին կապը կոտրված է, և էջը գոյություն չունի

en: An unknown error has occurred.
hyw: Չճանաչված սխալ է հանդիպել;

en: An unknown error occurred while trying to add an item
hyw: Հանդիպել է սխալ նյութը ավելացնելիս

en: An unknown error occurred while trying to check out the item
hyw: Հանդիպել է սխալ նյութը սպասարկելիս

note: %1$s:  card_element | html %2$s:  element_id | html
en: An unsupported operation was attempted on %s %s.
hyw: %s վրա հանդիպել է չաջակցվող սխալ %s.

en: An unsupported operation was attempted.
hyw: Չաջակցվող գործողության փորձ է արվել։

en: Analytics
hyw: Անալիտիկս

en: Analyze items
hyw: Վերլուծիր նյութերը

note: SCRIPT
en: Anchor
hyw: Խարիսխ

note: SCRIPT
en: Anchor...
hyw: Խարիսխ...

note: SCRIPT
en: Anchors
hyw: Խարիսխներ

note: SCRIPT
en: Animals and Nature
hyw: Կենդանիներ և բնություն

en: Anonymize checkout history
hyw: Տրումների պատմությունը դարձրու անանուն

en: Another pattern with this name already exists.
hyw: Այս անունով մեկ այլ ձևանմուշ արդեն գոյություն ունի։

en: Any
hyw: Ինչ որ

en: Any audience
hyw: Ինչ որ լսարան

en: Any category code
hyw: Ինչ որ Դասի կոդ

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Any changes will not be saved. Continue?
hyw: Փոփոխությունները չեն հիշվի։ Շարունակե՞լ։

en: Any collection
hyw: Ցանկացած հավաքածու

en: Any content
hyw: Ինչ որ բովանդակություն

en: Any format
hyw: Ինչ որ ձևաչափ

en: Any item
hyw: Որևէ նյութ

en: Any item type
hyw: Նյութի կամայական տեսակ

en: Any items with existing course reserves will have their
hyw: Ցանկացած նյութեր առկա դասընթացի պահեստայիններով կունենան իրենց

en: Any library
hyw: Ինչ որ Գրադարան

en: Any lost item fees for this item will remain on the patron's account.
hyw: Ցանկացած կորած նյութի գանձումները կմնան ընթերցողի հաշվի վրա։

en: Any phrase
hyw: Ինչ որ արտահայտություն

en: Any shelving location
hyw: Ցանկացած դարակային տեղաբաշխում

en: Any status except cancelled
hyw: Ցանկացած վիճակ բացի չեղյալ արվածները

en: Any vendor
hyw: Ցանկացած մատակարար

en: Any word
hyw: ինչ որ բառ

en: Any:
hyw: Որևէ։

en: Anyone seeing this list
hyw: Ցանկացած ոք, ով տեսնում է այս ցուցակը

en: Apache version:
hyw: Apache տարբերակ:

en: Appear in position:
hyw: Հայտնվել դիրքում ։

note: %1$s:  num_with_matches | html
en: Applied different matching rule. Number of records matched now %s
hyw: Կիրառվում է համընկեցման այլ օրենք։ Հիմա համընկնող գրառումների թիվն է %s

note: SCRIPT
en: Apply
hyw: Կիրառիր

en: Apply
hyw: Կիրառիր

note: INPUT type=submit
en: Apply different matching rules
hyw: Կիրառիր համընկեցման տարբեր օրենքներ

en: Apply discount
hyw: Կիրառիր զեղչ

note: INPUT type=submit
en: Apply filter
hyw: Կիրառիր զտիչ

en: Apply filter(s)
hyw: Կիրառիր զտիչ(ներ)

en: Approve
hyw: Հաստատիր

en: Approved
hyw: Հաստատված

en: Approved comments
hyw: Հաստատված նշումներ

en: Approved tags
hyw: Հաստատված ցուցիչներ

en: April
hyw: Ապրիլ

en: Arabic
hyw: Արաբերեն

en: Archive
hyw: Արխիվ

en: Archived
hyw: Արխիվացված

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to add a new item? Any changes made on this page will be lost.
hyw: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ավելացնել նոր նյութ։ Այս էջում կատարված փոփոխությունները կկորեն։

en: Are you sure you want to cancel this article request?
hyw: Վստա՞հ ես որ ուզում ես չեղյալ անել այս հոդվածի պահանջը։

en: Are you sure you want to cancel this hold?
hyw: Վստա՞հ ես որ ուզում ես չեղյալ անել այս պահումը։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to cancel this import?
hyw: Վստա՞հ ես որ ուզում ես չեղյալ անել այս ներմուծումը։

note: %1$s:  ordernumber | html
en: Are you sure you want to cancel this order (%s)
hyw: Վստա՞հ ես որ ուզում ես չեղյալ անել այս պատվերը (%s)

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to cancel your changes?
hyw: Վստա՞հ ես որ ուզում ես չեղյալ անել քո փոփոխությունները։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to change the pickup library from %s to %s for this request?
hyw: Վստա՞հ ես որ այս հարցման համար ուզում ես փոխել այս %s վերցնելու գրադարանը սրանով %s

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to clone this circulation and fine rule from %s to %s library? This will override the existing rules in this library.
hyw: Վստա՞հ ես որ %s մինչև %s գրադարանների համար ցանկանում ես կլոնավորել տացքի և տուգանքի օրենքները։ Սա կվերագրի այս գրադարանի համաիր առկա օրենքները։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to clone this standard rule to %s library? This will override the existing rules in this library.
hyw: Վստա՞հ ես որ ուզում ես %s գրադարանի համար կլոնավորել այս ստանդարտ օրենքը։ Սա կվերագրի այս գրադարանում առկա օրենքները։

note: %1$s:  basketname | html
en: Are you sure you want to close basket %s?
hyw: Վստա՞հ ես որ ուզում ես փակել զամբյուղը %s

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to close this basket and generate an EDIFACT order?
hyw: Համոզվա՞ծ եք, որ ցանկանում եք փակել այս զամբյուղը և գեներացնել EDIFACT խումբ։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to close this basketgroup?
hyw: Համոզվա՞ծ եք, որ ցանկանում եք փակել զամբյուղի այս խումբը

en: Are you sure you want to delete
hyw: Վստահ ես որ ուզում ես ջնջել

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Are you sure you want to delete %s %s?
hyw: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել %s %s

note: %1$s:  library.branchname | html %2$s:  library.branchcode | html
en: Are you sure you want to delete %s (%s)?
hyw: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել  %s (%s)

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Are you sure you want to delete batch %s?
hyw: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել փաթեթը %s

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete image(s): %s?
hyw: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել պատկեր(ներ)ը։ %s

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete server %s?
hyw: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել %s կայանը։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete the %s selected search history entries?
hyw: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել %s ընտրված փնտրման պատմության մուտքերը։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete the club %s? This will cancel all patron enrollments in this club.
hyw: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել %s ակումբը։ Սա կչեղարկի ակումբում ընթերցողական բոլոր ներգրավվածությունները։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete the club template %s? This will delete all clubs using this template and cancel patron enrollments
hyw: Վստա՞հ ես, որ ուզում ես ջնջել ակումբի ձևաչափը %s։ Սա կջնջի բոլոր ակումբները, որ օգտագործում են այս ձևաչափը և չեղյալ կամի հաճախորդների ներգրավումները

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete the list %s?
hyw: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել ցուցակը %s

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete the selected reports?
hyw: Վստա՞հ ես որ ուզում ես հեռացնել ընտրված հաշվետվությունները։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete the selected search history entry?
hyw: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել ընտրված փնտրման պատմության մուտքերը։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete these suggestions?
hyw: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել այս առաջարկները։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this OAI set?
hyw: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել OAI այս բազմությունը։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this authority?
hyw: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել այս հեղինակավորը։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this authorized value category?
hyw: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել լիազորված արժեքի այս դասը։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this authorized value?
hyw: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել այս լիազորված արժեքը։

en: Are you sure you want to delete this basket?
hyw: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել այս զամբյուղը։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this class source?
hyw: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել այս դասի աղբյուրը։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this course?
hyw: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել այս դասընթացը։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this course? There are %s attached items.
hyw: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել այս դասընթացը։ Կան %s կցված նյութեր։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this course? There is %s attached item.
hyw: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել այս դասընթացը։ Կա %s կցված նյութ։

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this cover image?
hyw: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել այս կազմի պատկերը։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this delivery?
hyw: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել այս առաքումը։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this dictionary definition? This cannot be undone.
hyw: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել բառարանի այս սահմանումը։ Սա հնարավոր չի լինի հետ վերականգնել։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this field?
hyw: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել այս դաշտը։

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this file ?
hyw: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել այս ֆայլը։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this file?
hyw: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել այս ֆայլը։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this filing rule?
hyw: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել լրացման այս օրենքը։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this image?
hyw: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել այս պատկերը։

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this invoice?
hyw: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել այս վճարահաշիվը։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this item?
hyw: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել այս նյութը։

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this key?
hyw: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել այս բանալին։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this list?
hyw: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել այս ցուցակը։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this macro?
hyw: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել այս մակրոն։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this message?
hyw: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել այս հաղորդագրությունը։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this news item? This cannot be undone.
hyw: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել նորությունների այս նյութը։ Սա հնարավոր չի լինի հետ վերականգնել։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this numbering pattern?
hyw: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել համարակալման այս ձևանմուշը։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this patron from the card batch?
hyw: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել այս ընթերցողին քարտի փաթեթից։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this patron image? This cannot be undone.
hyw: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել ընթերցողի այս պատկերը։ Սա հնարավոր չի լինի հետ վերականգնել։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this record?
hyw: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել այս գրառումը։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this report? This cannot be undone.
hyw: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել այս հաշվետվությունը։ Սա հնարավոր չի լինի հետ վերականգնել։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this rule? This cannot be undone.
hyw: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել այս օրենքը։ Սա հնարավոր չի լինի հետ վերականգնել։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this saved report?
hyw: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել այս հիշված հաշվետվությունը։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this splitting rule?
hyw: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել բաժանման այս օրենքը։

en: Are you sure you want to delete this stage?
hyw: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել այս փուլավորվածը։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this subscription frequency?
hyw: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել այս բաժանորդագրության հաճախականությունը։

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this suggestion?
hyw: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել այս առաջարկը։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this translation?
hyw: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել այս թարգմանությունը։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this vendor?
hyw: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել այս մատակարարին

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this?
hyw: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել սա։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to do this?
hyw: Վստա՞հ ես որ ուզում ես կատարել սա։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to edit another rule?
hyw: Վստա՞հ ես որ ուզում ես խմբագրել մեկ այլ օրենք։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to erase your changes?
hyw: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել քո փոփոխությունները։

note: %1$s:  basketname | html
en: Are you sure you want to generate an EDIFACT order and close basket %s?
hyw: Վստա՞հ ես որ ուզում ես գեներացնել EDIFACT պատվեր և փակել զամբյուղը %s

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to merge the selected patrons?
hyw: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ձուլել ընտրված օգտատերերին։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to permanently delete this batch?
hyw: Վստա՞հ ես որ ուզում ես շարունակաբար ջնջել այս փաթեթը։

en: Are you sure you want to remove
hyw: Վստա՞հ ես որ ուզում ես հեռացնել

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to remove label number(s): %s from this batch?
hyw: Վստա՞հ ես որ ուզում ես հեռացնել պիտակի համարները %s այս փաթեթից

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to remove the selected patron(s) from this batch?
hyw: Վստա՞հ ես որ այս փաթեթից ուզում ես հեռացնել ընտրված օգտատեր(եր)ին։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to remove the selected patrons?
hyw: Վստա՞հ ես որ ուզում ես հեռացնել ընտրված օգտատերերին։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to remove the tag from this title?
hyw: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել այս ցուցիչը այս վերնագրից։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to remove these items from the list?
hyw: Վստա՞հ ես որ ուզում ես հեռացնել այս նյութերը ցուցակից։

en: Are you sure you want to remove this item from it's rota?
hyw: Վստա՞հ ես որ ուզում ես հեռացնել այս նյութը իր հերթապահությունից։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to remove this item from the course?
hyw: Վստա՞հ ես որ ուզում ես հեռացնել այս նյութը դասընթացից։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to remove this list?
hyw: Վստա՞հ ես որ ուզում ես հեռացնել այս ցուցակը։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to reopen this basket?
hyw: Վստա՞հ ես որ ուզում ես նորից բացել այս զամբյուղը։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to reopen this subscription?
hyw: Վստա՞հ ես որ ուզում ես վերաբացել այս բաժանորդագրությունը։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to replace the current patron image? This cannot be undone.
hyw: Վստա՞հ ես որ ուզում ես փոխարինել ընթացիկ ընթերցողի պատկերը։ Սա հնարավոր չի լինի հետ վերականգնել։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to save?
hyw: Վստա՞հ ես որ ուզում ես հիշել։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to undo the import of this batch into the catalog?
hyw: Վստա՞հ ես որ ուզում ես հետ վերադարձնել այս փաթեթի ներմուծումը քարտարան։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to uninstall the plugin %s?
hyw: Վստա՞հ ես որ ուզում ես չեղարկել պլագինը։ %s

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to void this credit?
hyw: Վստա՞հ ես որ ուզում ես արգելել այս վարկը։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to write off %s in outstanding fines? This cannot be undone!
hyw: Վստա՞հ ես որ ուզում ես դուրս գրել %s գերազանցող տուգանքները։ Սա հնարավոր չի լինի հետ վերականգնել։

en: Are you sure you wish to delete this request?
hyw: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել այս հարցումը։

en: Are you sure you wish to remove this item from it's rota
hyw: Վստահ ես որ ուզում ես հեռացնել այս նյութը դասընթացից

en: Area
hyw: Տիրույթ

en: Area:
hyw: Տիրույթ:

en: Armenian Tigran Zargaryan
hyw: Հայերեն Տիգրան Զարգարյան

en: Arrived
hyw: Ժամանած

note: SCRIPT
en: Arrows
hyw: Սլաքներ

en: Article requests
hyw: Հոդվածի պատվեր

note: %1$s:  Biblio.ArticleRequestsActiveCount( biblio_object_id ) | html
en: Article requests (%s)
hyw: Հոդվածի պատվեր (%s)

en: Article requests:
hyw: Հոդվածի պատվեր

en: Article title
hyw: Հոդվածի վերնագիր

note: SCRIPT
en: Ascending
hyw: Աճողական

note: %1$s:  user | $HtmlTags tag=>'code' %2$s:  dbname | $HtmlTags tag=>'code'
en: Ask for or make a change in the user's privileges. User %s must have USAGE, INSERT, UPDATE, DELETE, DROP and CREATE privileges on database %s.
hyw: Հարցրու կամ կատարիր փոփոխություն օգտվողի արտոնություններում։ %s օգտվողը պետք է ունենա USAGE, INSERT, UPDATE, DELETE, DROP և CREATE արտոնություններ շտեմարանի համար %s.

en: Ask your system administrator to configure this feature, or remove this note by
hyw: Խնդրեք ձեր համակարգի կառավարիչին ձևավորելու այս հնարավորությունը, կամ հեռացրեք այս նշումը

en: Asked
hyw: Հարցված

en: Assistant:
hyw: Օգնական։

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: At least two records must be selected for merging.
hyw: Ձուլման համար հարկ է ընտրել առնվազն երկու գրառում։

note: %1$s:  Branches.GetName(subscription.branchcode) || subscription.branchcode | html
en: At library: %s
hyw: Գրադարանում: %s

en: Attach another item
hyw: Կցիր այլ նյութ

en: Attach item
hyw: Կցիր նյութ

en: Attach this basket to a new basket group with the same name
hyw: Կցիր այս զամբյուղը նույն անունով զամբյուղի նոր խմբի

en: Attempt to delete record failed.
hyw: Գրառման ջնջելու փորձը ձախողվեց։

note: %1$s:  ERROR_extended_unique_id_failed_value | html
en: Attribute value "%s" is already in use by another patron record.
hyw: Հատկության արժեքը "%s" արդեն օգտագործվում է մեկ այլ ընթերցողի գրառումում։

en: Attributes
hyw: Բաղադրիչներ

en: Audio alerts
hyw: Ձայնային ահազանգեր

en: August
hyw: Օգոստոս

en: Auth field copied
hyw: Հեղինակի դաշտը պատճենված է

en: Auth value
hyw: Auth արժեք

en: Auth value:
hyw: Auth արժեք:

en: Author
hyw: Հեղինակ

en: Author (A-Z)
hyw: Հեղինակ (Ա-Ֆ)

en: Author (Z-A)
hyw: Հեղինակ (Ֆ-Ա)

en: Author (any):
hyw: Հեղինակ (որևէ)։

en: Author (corporate):
hyw: Հեղինակ (համատեղ)։

en: Author (meeting / conference):
hyw: Հեղինակ (հանդիպում / գիտաժողով)։

en: Author (meeting/conference):
hyw: Հեղինակ (հանդիպում/գիտաժողով)։

en: Author (personal):
hyw: Հեղինակ (անձ)։

en: Author(s)
hyw: Հեղինակ(ներ)

note: For the first occurrence, %1$s:  IF ( BIBLIO_RESULT.author ) %2$s:  BIBLIO_RESULT.author | $raw %3$s:  END %4$s:  IF ( BIBLIO_RESULT.MARCAUTHORS ) %5$s:  IF ( BIBLIO_RESULT.author ) %6$s:  END %7$s:  FOREACH MARCAUTHOR IN BIBLIO_RESULT.MARCAUTHORS %8$s:  FOREACH MARCAUTHOR_SUBFIELDS_LOO IN MARCAUTHO
en: Author(s): %s%s%s %s %s; %s %s %s %s%s %s %s;%s %s %s
hyw: Հեղինակ(ներ): %s%s%s %s %s; %s %s %s %s%s %s %s;%s %s %s

en: Author:
hyw: Հեղինակ:

en: Author:
hyw: Հեղինակ:

note: %1$s:  author | html
en: Author: %s
hyw: Հեղինակ: %s

en: Authorised value category:
hyw: Լիազորված արժեքի դաս։

en: Authorised values category
hyw: Լիազորված արժեքի դաս։

en: Authorised values category:
hyw: Լիազորված արժեքների դաս։

en: Authorities
hyw: Հեղինակություններ

en: Authorities tables
hyw: Հեղինակավորների աղյուսակներ

en: Authorities:
hyw: Հեղինակավորների աղյուսակներ

en: Authority
hyw: Հեղինակավոր:

note: %1$s:  authid | html %2$s:  authtypetext | html
en: Authority #%s (%s)
hyw: Հեղինակություն #%s (%s)

note: %1$s:  loopro.object | html
en: Authority %s
hyw: Հեղինակավոր %s

note: %1$s:  IF ( authtypecode ) %2$s:  authtypecode | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Authority MARC framework for %s%s%sdefault framework%s
hyw: Հեղինակավոր MARC շրջանակ համար %s%s%sլռակյաց շրջանակ%s

note: %1$s:  tagfield | html %2$s:  authtypecode | html
en: Authority MARC subfield structure admin for %s (authority: %s)
hyw: Հեղինակավոր MARC ենթադաշտի կառուցվածքի ադմին %s (հեղինակություն: %s) համար

note: %1$s:  tagfield | html
en: Authority MARC subfield structure for %s
hyw: Հեղինակավոր MARC ենթադաշտի կառուցվածք %s համար

en: Authority field to copy:
hyw: Հեղինակավորի դաշտ պատճենելու համար։

en: Authority record
hyw: Հեղինակավոր գրառում

en: Authority search
hyw: Հեղինակավորի փնտրում

en: Authority search results
hyw: Հեղինակավորի փնտրման արդյունքներ

en: Authority type
hyw: Հեղինակավորի տեսակ

en: Authority type:
hyw: Հեղինակավորի տեսակ։

en: Authority types
hyw: Հեղինակավորի տեսակներ

en: Authority:
hyw: Հեղինակավորի :

en: Authorized
hyw: Լիազորված

en: Authorized value
hyw: Լիազորված արժեք

en: Authorized value category:
hyw: Լիազորված արժեքի դաս։

en: Authorized value:
hyw: Լիազորված արժեք:

en: Authorized value:
hyw: Լիազորված արժեք:

en: Authorized values
hyw: Լիազորված արժեքներ

note: %1$s:  category.category_name | html
en: Authorized values for category %s
hyw: Լիազորված արժեքներ այս դասի համար %s

en: Authors
hyw: Հեղինակներ

en: Authors:
hyw: Հեղինակներ։

en: Auto ordering
hyw: Ավտո պատվիրում

en: Auto subscription sharing:
hyw: Ավտո բաժանորդագրությունների կիսում։

note: INPUT type=button
en: Auto-fill row
hyw: Ինքնալցրու տողը

en: Auto-renewal
hyw: Ինքնաթարմացում

en: Auto-renewal:
hyw: Ինքնաթարմացում։

en: Auto-renewal: Patron has opted out
hyw: Ինքնաթարմացում։ Օգտվողը դուրս է եկել

en: Autolocation is switched on and you are logging in with an IP address that doesn't match your library.
hyw: Autolocation միացված է և դու գրանցված ես այս IP հասցեով, որը չի պատկանում քո գրադարանին։

en: Automatic item modifications by age
hyw: Նյութի ավտոմատ ձևափոխում ըստ տարիքի

en: Automatic ordering:
hyw: Ավտոմատ պատվիրում։

en: Automatic renewal
hyw: Հեղինակավորների աղյուսակներ

en: Availability
hyw: Հասանելիություն

en: Availability:
hyw: Հասանելիություն։

en: Available call numbers
hyw: Հասանելի դասիչ

note: INPUT type=text
en: Available copy
hyw: Հասանելի պատճեն

en: Available copy numbers
hyw: Հասանելի դասիչներ

en: Available enumeration
hyw: Հասանելի հաշվարկում

en: Available for
hyw: Հասանելի է՝

en: Available in the library
hyw: Հասանելի է գրադարանում

en: Available item types
hyw: Հասանելի նյութի տեսակներ

en: Available locations
hyw: Հասանելի տեղաբաշխումներ

en: Average checkout period
hyw: Դուրս տրման միջին ժամկետը

en: Average checkout period statistics
hyw: Դուրս տրման միջին ժամկետների վիճակագրություն

en: Average loan time
hyw: Տրման միջին ժամկետ

en: BSD 3-clause Licence
hyw: BSD 3-clause արտոնագիր

en: BSD License
hyw: BSD արտոնագիր

en: BT
hyw: ԼՏ

en: Back
hyw: Հետ

note: For the first occurrence, %1$s:  ELSE
en: Back %s
hyw: Հետ %s

en: Back side layout not used
hyw: Դարձերեսի փռվածքը չի օգտագործվում։

en: Back to Tools
hyw: Հետ դեպի գործիքներ

en: Back to the list
hyw: Հետ դեպի ցուցակ

en: Backend
hyw: Հետնամաս

note: SCRIPT
en: Background color
hyw: Հետնամասի գույն

en: Backslash separated text (.csv)
hyw: Հետջնջումով բաժանված տեքստ (.csv)

en: Bad or missing sender address; check your branch email address or preference KohaAdminEmailAddress.
hyw: Առաքողի թերի կամ բացակա հասցե. ստուգիր քո մասնաճյուղի էլ. փոստի հասցեն կամ KohaAdminEmailAddress նախապատվությունը։

en: Bankable
hyw: Բանկային ընդունելի

en: Barcode
hyw: Շտրիխկոդ

note: %1$s:  barcode | html
en: Barcode %s
hyw: Շտրիխկոդ %s

note: %1$s:  ITEM_DAT.barcode | html %2$s:  IF ( ITEM_DAT.notforloantext ) %3$s:  ITEM_DAT.notforloantext | html %4$s:  END
en: Barcode %s %s%s %s
hyw: Շտրիխկոդ %s %s%s %s

note: For the first occurrence, %1$s:  overduesloo.barcode | html
en: Barcode : %s
hyw: Շտրիխկոդ : %s

en: Barcode file:
hyw: Շտրիխկոդի նիշք։

en: Barcode file:
hyw: Շտրիխկոդի ֆայլ։

en: Barcode list (one barcode per line):
hyw: Շտրիխ կոդի ցուցակ (մեկ շտրիխ կոդ մեկ տողում):

en: Barcode not found
hyw: Շտրիխկոդը գտնված չէ

en: Barcode not found. The following items were found by searching:
hyw: Շտրիխ կոդը չի գտնված։ Հետևյալ նյութերը գտնվել են փնտրելով։

en: Barcode range
hyw: Շտրիխկոդի միջակայք

en: Barcode submitted
hyw: Շտրիխկոդը գրանցված է

en: Barcode type
hyw: Շտրիխկոդի տեսակ

en: Barcode type:
hyw: Շտրիխկոդի տեսակ։

en: Barcode:
hyw: Շտրիխկոդ:

en: Barcode:
hyw: Շտրիխկոդ:

note: For the first occurrence, %1$s:  recall.item.barcode | html
en: Barcode: %s
hyw: Շտրիխ կոդ: %s

note: For the first occurrence, %1$s:  transfer.item.barcode | html
en: Barcode: %s
hyw: Շտրիխկոդ: %s

en: Barcodes file
hyw: Շտրիխկոդերի ֆայլ

note: %1$s:  batche.from | html %2$s:  batche.to | html
en: Barcodes from %s to %s
hyw: Շտրիխկոդը այստեղից %s մինչև %s

en: Barcodes not found
hyw: Շտրիխկոդեր չեն գտնված

en: Barcodes not found:
hyw: Շտրիխկոդեր չեն գտնված։

en: Barcodes:
hyw: Շտրիխկոդեր:

en: Base-level allocated
hyw: Բազային-մակարդակի հատկացում

en: Base-level available
hyw: Բազային-մակարդակի հասանելիություն

en: Base-level ordered
hyw: Բազային-մակարդակի պատվեր

en: Base-level spent
hyw: Բազային-մակարդակի ծախս

en: Basic constraints
hyw: Հիմնական սահմանափակումներ

en: Basic installation complete.
hyw: Սկզբնական կարգաբերումը ավարտված է։

en: Basic parameters
hyw: Հիմնական սահմանափակումներ

en: Basket
hyw: Զամբյուղ

note: For the first occurrence, %1$s:  basketno | html
en: Basket %s
hyw: Զամբյուղ %s

note: %1$s:  basketname | html %2$s:  basketno | html
en: Basket %s (%s)
hyw: Զամբյուղ %s (%s)

note: %1$s:  basket.basketname | html %2$s:  basket.basketno | html %3$s:  basket.bookseller.name | html
en: Basket %s (%s) for %s
hyw: Զամբյուղ %s (%s) սրա համար %s

en: Basket (#)
hyw: Զամբյուղ (#)

en: Basket by
hyw: Զամբյուղ

en: Basket created by:
hyw: Զամբյուղը ստեղծված է

en: Basket creator
hyw: Զամբյուղի ստեղծող

en: Basket deleted
hyw: Զամբյուղը ջնջված է

en: Basket details
hyw: Զամբյուղի մանրամասներ

en: Basket group
hyw: Զամբյուղի խումբ

note: %1$s:  name | html %2$s:  basketgroupid | html
en: Basket group %s (%s) for
hyw: Զամբյուղի խումբ %s (%s) համար

en: Basket group billing place:
hyw: Զամբյուղի խմբի հաշիվ ներկայացնելու վայր։

en: Basket group delivery placename:
hyw: Զամբյուղի խմբի առաքման վայրի անուն։

en: Basket group name:
hyw: Զամբյուղի խմբի անուն։

en: Basket group:
hyw: Զամբյուղի խումբ։

en: Basket grouping
hyw: Զամբյուղի խմբավորում

en: Basket grouping for
hyw: Զամբյուղի խմբավորու համար

en: Basket groups
hyw: Զամբյուղի խմբեր

en: Basket name
hyw: Զամբյուղի անուն

en: Basket name:
hyw: Զամբյուղի անուն

en: Basket not found.
hyw: Զամբյուղը չի գտնվել․

en: Basket:
hyw: Զամբյուղ։

note: %1$s:  msg.basketno.basketno | html
en: Basket: %s
hyw: Զամբյուղ։ %s

en: Basketgroup:
hyw: Զամբյուղիանուն։

en: Baskets
hyw: Զամբյուղներ

note: %1$s:  booksellertoname | html
en: Baskets for %s
hyw: Զամբյուղներ սրա համար %s

en: Baskets in this group:
hyw: Զամբյուղներ այս խմբում։

note: %1$s:  batchid | html
en: Batch %s
hyw: Փաթեթ %s

note: %1$s:  batch_id | html
en: Batch %s not fully de-duplicated.
hyw: %s փաթեթը ամբողջովին չի կրկնապատճենվել։

note: %1$s:  batch_id | html
en: Batch %s was not deleted.
hyw: %s Փաթեթը չի ջնջվել։

en: Batch ID
hyw: Փաթեթի ID

en: Batch add reserves
hyw: Փաթեթով ավելացրու ռեզերվներ

en: Batch check out
hyw: Փաթեթային տացք

note: %1$s:  IF patron %2$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' invert_name = 1 %3$s:  END
en: Batch checkout confirmation %s for %s %s
hyw: Փաթեթով տացքի հաստատում %s համար %s %s

note: %1$s:  IF patron.borrowernumber %2$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' invert_name = 1 %3$s:  batch | html %4$s:  END
en: Batch checkout information %s for %s |%s|%s
hyw: Փաթեթով տացքի %s տեղեկատվություն %s |%s|%s

en: Batch delete
hyw: Փաթեթով ջնջվում

en: Batch delete patrons
hyw: Փաթեթով ջնջիր ընթերցողներին

en: Batch delete patrons and delete patron circulation history
hyw: Փաթեթով ջնջիր օգտատիրոջը և ջնջիր օգտատիրոջ տացքի պատմությունը

en: Batch description:
hyw: Փաթեթով նկարագրություն։

en: Batch edit
hyw: Խմբագրել փաթեթով

en: Batch edit patrons
hyw: Փաթեթով խմբագրի օգտատերերին

en: Batch extend due dates
hyw: Վերադարձի ամսաթվեր փաթեթով երկարացում

note: %1$s:  IF ( del ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: Batch item %sdeletion%smodification%s
hyw: Փաթեթով նյութ %sհեռացում%sձևափոխում%s

en: Batch item deletion
hyw: Նյութի ջնջում փաթեթով

en: Batch item modification
hyw: Փաթեթով նյութի ձևափոխում

en: Batch modify
hyw: Փաթեթով ձևափոխիր

note: %1$s:  IF unlimited_total >= limit %2$s:  limit | html %3$s:  ELSE %4$s:  unlimited_total | html %5$s:  END
en: Batch operations with %s%s%s%s%s visible records
hyw: Փաթեթային գործողություններ %s%s%s%s%s տեսանելի գրառումներ հետ

en: Batch patron deletion and anonymization
hyw: Փաթեթով օգտատերի ջնջում և անանունացում

note: For the first occurrence, %1$s:  Branches.GetName( current_branch ) | html
en: Batch patron deletion and anonymization for %s
hyw: Փաթեթով օգտատերի ջնջում և անանունացում %s

en: Batch patron modification
hyw: Փաթեթով օգտատերի ձևափոխում

en: Batch patrons modification
hyw: Փաթեթով օգտատերի ձևափոխում

en: Batch patrons results
hyw: Փաթեթով օգտատերերի արդյունքներ

en: Batch record deletion
hyw: Փաթեթով գրառման ջնջում

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Batch record modification
hyw: Փաթեթով գրառման ձևափոխում

en: Batch:
hyw: Փաթեթ։

en: Batches
hyw: Փաթեթներ

en: Be sure to provide email addresses for these patrons.
hyw: Այս հաճախորդների համար տրամադրի էլ․ փոստի հասցեներ։

en: Before
hyw: Մինչ

en: Before we begin, please verify you have the correct credentials to continue. Please log in with the username and password given to you by your systems administrator and located in your
hyw: Մինչ սկսելը ստուգեք արդյոք ունեք բավարար իրավասություններ շարունակելու համար։ Մուտք գործեք օգտվելով համակարգային ադմինիստրատորի կողմից ձեզ տրված պայմանաբառից և գաղտնաբառից, պահվող քո

en: Beginning date:
hyw: Սկզբի ամսաթիվ:

en: Begins with
hyw: Սկսվում է սրանով

en: Begins with:
hyw: Սկսվում է սրանով։

en: Behavior
hyw: Վարքագիծ

note: For the first occurrence, %1$s:  loopro.biblionumber | html
en: Biblio %s
hyw: Բիբլիո %s

en: Biblio count
hyw: Մատեն հաշվառում

en: Biblio level hold.
hyw: Մատենագիտական մակարդակի պահում։

en: Biblio numbers:
hyw: Բիբլիո համարներ։

en: Biblio:
hyw: Մատեն։

en: Bibliographic
hyw: Մատենագիտություն

en: Bibliographic data to print
hyw: Մատենագիտական տվյալներ տպման համար

en: Bibliographic information
hyw: Մատենագիտական տեղեկատվություն

en: Bibliographic record
hyw: Մատենագիտական գրառում

note: %1$s:  object | html
en: Bibliographic record %s
hyw: Մատենագիտական գրառում %s

note: SCRIPT
en: Bibliographic record ID
hyw: Մատենագիտական գրառման ID

en: Bibliographic record ID:
hyw: Մատենագիտական գրառման ID։

en: Bibliographic record count
hyw: Մատենագիտական գրառման հաշվիչ

en: Bibliographic record not found.
hyw: Մատենագիտական գրառումը չի գտնվել։

en: Bibliographic record title
hyw: Մատենագիտական գրառման վերնագիր

en: Bibliographic records
hyw: Մատենագիտական գրառումներ

en: Bibliographic:
hyw: Մատենագիտական։

en: Bibliographies
hyw: Մատենագիտություններ

en: Biblionumber
hyw: Մատենահամար

en: Biblionumber:
hyw: Մատենահամար

en: Biblios:
hyw: Մատեն։

en: Biblioteca Provincial Fr. Mamerto Esquiú (Provincia Franciscana de la Asunción), Argentina
hyw: Biblioteca Provincial Fr. Mamerto Esquiú (Provincia Franciscana de la Asunción), Արգենտինա

en: Bibliothèque Universitaire des Langues et Civilisations (
hyw: Bibliothèque universitaire des langues et civilisations (

en: Billing date
hyw: Հաշիվը ներկայացնելու ամսաթիվ։

en: Billing date:
hyw: Հաշիվը ներկայացնելու ամսաթիվ։

note: %1$s:  IF billingdateto %2$s:  billingdatefrom | $KohaDates %3$s:  billingdateto | $KohaDates %4$s:  ELSE %5$s:  billingdatefrom | $KohaDates %6$s:  END
en: Billing date: %s From %s To %s %s All since %s %s
hyw: Հաշիվը ներկայացնելու ամսաթիվ: %s Այստեղից %s մինչև %s %s Բոլորը %s %s

note: %1$s:  billingdateto | $KohaDates
en: Billing date: All until %s
hyw: Հաշիվը ներկայացնելու ամսաթիվ։ բոլորը մինչ %s

en: Billing place
hyw: Հաշիվը ներկայացնելու վայր

en: Billing place:
hyw: Հաշիվը ներկայացնելու վայր։

en: Billing place:
hyw: Հաշիվը ներկայացնելու վայր։

en: Biography
hyw: Կենսագրություն

en: Birmingham (UK) based developer Mark James for the famfamfam Silk iconset.
hyw: Բիրմինգհամում (Մեծ Բրիտանիա) տեղակայված նախագծող Mark James պատասխանատուe famfamfam Silk iconset.

note: SCRIPT
en: Black
hyw: Սև

note: SCRIPT
en: Block
hyw: Արգելափակված

en: Block
hyw: Արգելափակված

en: Block expired patrons:
hyw: Արգելափակիր ժամկետը լրացած օգտատերերին։

note: SCRIPT
en: Blocked!
hyw: Արգելափակված!

note: SCRIPT
en: Blocks
hyw: Արգելափակվածներ

note: SCRIPT
en: Blue
hyw: Կապույտ

note: SCRIPT
en: Body
hyw: Մարմին

note: SCRIPT
en: Bold
hyw: Թավ

en: Book drop mode
hyw: Գիրքը արկղ գցելու ռեժիմ

en: Book drop mode.
hyw: Գիրքը արկղ գցելու ռեժիմ։

en: Book fund:
hyw: Գրքի բյուջե։

en: Boolean
hyw: Բուլյան

en: Bootstrap
hyw: Սկզբնական բեռնավորում

note: SCRIPT
en: Border
hyw: Սահման

note: SCRIPT
en: Border color
hyw: Սահմանի գույն

note: SCRIPT
en: Border style
hyw: Սահմանի ոճ

note: SCRIPT
en: Border width
hyw: Սահմանի լայնք

en: Borrower
hyw: Պատվիրող

en: Borrower name
hyw: Պատվիրատուի անուն

en: Borrower number
hyw: Պատվիրատուի նամար

note: SCRIPT
en: Bottom
hyw: Ներքև

en: Braille
hyw: Բրայլ

en: Branch
hyw: Մասնաճյուղ

en: Brief display
hyw: Համառոտ արտածում

note: SCRIPT
en: Brightness
hyw: Պայծառությունը

note: ABBR
en: Broader Term
hyw: Լայն տերմին

en: Brooklyn Law School Library, USA
hyw: Բրուքլինի իրավունքի դպրոցի գրադարան, ԱՄՆ

note: SCRIPT
en: Browse for an image
hyw: Թերթիր պատկերի համար

en: Browse selected records
hyw: Դիտիր ընտրված գրառումները

en: Browse system logs
hyw: Թերթիր համակարգային մուտքերը

en: Browse the system logs
hyw: Թերթիր համակարգային մուտքերը

en: Browse the system logs
hyw: Թերթիր համակարգային մուտքերը

note: SCRIPT
en: Budget end date must be on or after budget start date
hyw: Բյուջեի ավարտի ամսաթիվը պետք է լինի բյուջեի սկսման ամսաթվից հետո կամ հավասար

en: Budget id
hyw: Բյուջեի id

en: Budget name
hyw: Բյուջեի անուն

en: Budget period description
hyw: Բյուջեի տևողության նկարագրություն

en: Budget:
hyw: Բյուջե։

en: Budgeted cost
hyw: Բյուջետավորված ծախս

en: Budgeted cost tax exc.
hyw: Բյուջետային ծախսի հարկը հանած

en: Budgeted cost tax inc.
hyw: Բյուջետային ծախսի հարկը ներառած

en: Budgeted cost:
hyw: Բյուջետավորված ծախս։

en: Budgets
hyw: Բյուջեներ

en: Budgets administration
hyw: Բյուջեների կառավարում

en: Build a new report?
hyw: Կառուցե՞լ նոր հաշվետվություն։

en: Build a report
hyw: Կառուցիր հաշվետվություն

en: Build and run reports
hyw: Կառուցիր և աշխատեցրու հաշվետվությունները

note: INPUT type=submit name=submit
en: Build new
hyw: Կառուցիր նորը

en: Built-in offline circulation interface
hyw: Ներկառուցված ցանցից անջատված տացքի միջերես

note: SCRIPT
en: Bullet list
hyw: Փամփուշտների ցուցակը

en: By
hyw: Կողմից

en: Bytes
hyw: Բայթեր

en: CC-0 license
hyw: CC-0 արտոնագիր

en: CD audio
hyw: CD լսողական

en: CD software
hyw: CD ծրագրաշար

en: CSV profile ID
hyw: CSV պրոֆայլի ID

en: CSV profile:
hyw: CSV պրոֆայլ։

en: CSV profiles
hyw: CSV պրոֆայլեր

en: CSV separator
hyw: CSV բաժանարար

en: CSV separator:
hyw: CSV բաժանարար:

en: CSV type
hyw: CSV տեսակ

en: Cache expiry (seconds)
hyw: Քեշի ժամկետի ավարտ (վայրկյաններ)

en: Cache expiry:
hyw: Քեշի ժամկետի լրանալ

note: %1$s:  todaysdate | $KohaDates %2$s:  from | $KohaDates %3$s:  to | $KohaDates
en: Calculated on %s. From %s to %s
hyw: Հաշվարկված է %s. Սկսած %s մինչ %s

en: Calendar
hyw: Օրացույց

en: Calendar information
hyw: Օրացույցի տեղեկություն

en: California College of the Arts, USA
hyw: Կալիֆորնիա, Արվեստների քոլեջ, ԱՄՆ

en: Call number
hyw: Դասիչ

en: Call number (0-9 to A-Z)
hyw: Դասիչ (0-9 մինչև Ա-Ֆ)

en: Call number (Z-A to 9-0)
hyw: Դասիչ (Ֆ-Ա մինչև 9-0)

en: Call number browser
hyw: Դասիչի համարի դիտակ

en: Call number range
hyw: Դասիչի տիրույթ

en: Call number:
hyw: Դասիչ

en: Call number:
hyw: Դասիչ։

en: Call numbers
hyw: Դասիչներ

note: %1$s:  subscription.callnumber | html
en: Callnumber: %s
hyw: Դասիչներ : %s

en: Camden County, USA
hyw: Քամդեն համայնք, ԱՄՆ

en: Can be entered as a single IP, or a subnet such as 192.168.1.*
hyw: Կարելի է մուտք անել մեկ ինտերնետ հասցե, կամ ենթացանց, օրինակ՝ 192.168.1.*

en: Can be manually added ?
hyw: Կարո՞ղ է ավելացվել ձեռքով

en: Can be manually invoiced?
hyw: Կարո՞ղ է ձեռքով ստեղծել հաշիվ

en: Can be sold?
hyw: Հնարավո՞ր է վաճառել

en: Can be used to further sort and filter your reports. This category is empty by default. Values here need to include the authorized value code from REPORT_GROUP in the Description (OPAC) field to link the subgroup to the appropriate group.
hyw: Կարող եք օգտագործել ձեր զեկույցները հետագայում դասակարգելու և զտելու համար: Այս դասը դատարկ է որպես լռակյաց: Այստեղի արժեքները պետք է ներառեն թույլատրելի արժեքի կոդը REPORT_GROUP -ից Նկարագրության (ՀՕԱՔ) դաշտում, ենթախմբի համապատասխան խումբը կապելու համար:

note: DIV
en: Can not close baskets that have items with uncertain prices in them.
hyw: Չի կարող փակել զամբյուղները, որոնք ունեն ոչ հստակ գներով նյութեր։

note: DIV
en: Can not reopen baskets that are part of a basket group.
hyw: Հնարավոր չէ վերաբացել զամբյուղներ, որոնք զամբյուղի խմբի մաս են:

en: Can't cancel order
hyw: Չի կարող չեղարկել պատվերը

en: Can't cancel order and delete catalog record
hyw: Չի կարող չեղարկել պատվերը և ջնջել քարտարանի գրառումը

note: SPAN
en: Can't cancel order, (%s) holds are linked with this order. Cancel holds first
hyw: Չի կարող չեղարկել պատվերը, (%s) պահումները հղումով կապված են այս պատվերին։ Սկզբից չեղյալ արա պահումները

en: Can't cancel receipt
hyw: Չի կարող չեղյալ անել ստացականը

note: STRONG
en: Can't delete catalog record or order, cancel holds first
hyw: Չի կարող ջնջել քարտարանի գրառումը կամ պատվերը, սկզբից չեղյալ արա պահումները

note: STRONG
en: Can't delete catalog record, because of %s existing hold(s)
hyw: Չի կարող ջնջել քարտարանի գրառումը, %s առկա պահումների պատճառով

note: SCRIPT
en: Can't delete catalog record, because of %s existing item(s)
hyw: Չի կարող ջնջել քարտարանի գրառումը, քանի որ առկա են %s նյութեր

note: STRONG
en: Can't delete catalog record, delete other orders linked to it first
hyw: Չի կարող ջնջել քարտարանի գրառումը, սկզբից ջնջիր գրառումները որ կապված են դրան

note: STRONG
en: Can't delete catalog record, delete subscriptions first
hyw: Չի կարող ջնջել քարտարանի գրառումը, սկզբից ջնջիր բաժանորդագրությունները

note: SPAN
en: Can't delete catalog record, see constraints below
hyw: Չի կարող ջնջել քարտարանի գրառումը, տես ստորև բերված առարկությունները

note: SCRIPT
en: Can't save this record because the following field aren't filled :
hyw: Չի կարող հիշել այս գրառումը քանի որ հետևյալ դաշտերը լրացված չեն ։

en: Cancel
hyw: Չեղյալ անել

en: Cancel
hyw: Չեղյալ անել

en: Cancel a confirmed request
hyw: Չեղյալ արա հաստատված պատվերը

note: INPUT type=submit
en: Cancel all
hyw: Չեղյալ անել բոլորը

note: INPUT type=submit
en: Cancel and Transfer all
hyw: Չեղյալ անել և Տեղափոխել բոլորը

en: Cancel and return to order
hyw: Անտեսիր և վերդարձիր պատվերին

note: A
en: Cancel article request
hyw: Չեղյալ արա հոդվածի պատվերը

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc'
en: Cancel checkout and place a hold for %s
hyw: Չեղյալ արա տրումը և այնպահիր %s համար

en: Cancel enrollment
hyw: Չեղարկել ներգրավվածությունը

en: Cancel filter
hyw: Չեղյալ անել զտումը

en: Cancel hold
hyw: Չեղյալ անել պահումը

note: INPUT type=submit
en: Cancel hold and return to : %s
hyw: Անտեսիր պահումը և վերդարձիր դեպի ։ %s

note: %1$s:  Branches.GetName( reserveloo.item.homebranch ) | html
en: Cancel hold and return to: %s
hyw: Անտեսիր պահումը և վերդարձիր %s

en: Cancel import
hyw: Չեղյալ արա ներմուծումը

note: INPUT type=submit name=submit
en: Cancel marked holds
hyw: Չեղյալ անել նշված պահումները

note: SCRIPT
en: Cancel merge
hyw: Չեղյալ անել ձուլումը

en: Cancel modifications
hyw: Չեղյալ անել ձևափոխումները

en: Cancel notification
hyw: Չեղյալ անել հիշեցումը

en: Cancel order
hyw: Չեղյալ արա պատվերը

note: SCRIPT
en: Cancel order and catalog record
hyw: Չեղյալ արա պատվերը և քարտարանի գրառումը

en: Cancel order and delete catalog record
hyw: Չեղյալ արա պատվերը և քարտարանի գրառումը

en: Cancel receipt
hyw: Չեղյալ անել ստացականը

en: Cancel request
hyw: Չեղյալ անել հարցումը

en: Cancel reservation and then attempt transfer:
hyw: Չեղյալ անել ռեզերվացումը և ապա կիրառել տեղափոխումը

en: Cancel transfer
hyw: Չեղյալ անել տեղափոխումը

en: Cancel upload
hyw: Չեղարկել ներբեռնումը

en: Cancel?
hyw: Չեղյալ համարե՞լ

en: Cancellation date
hyw: Չեղյալ անելու ամսաթիվ

note: %1$s:  AuthorisedValues.GetByCode( 'ORDER_CANCELLATION_REASON', order.cancellationreason ) | html %2$s:  END
en: Cancellation reason: %s %s
hyw: Չեղյալ անելու պատճառը։ %s %s

note: SCRIPT
en: Cancellation requested
hyw: Պահանջվել է չեղարկում

en: Cancelled
hyw: Չեղյալ արված

en: Cancelled
hyw: Չեղյալ արված

en: Cancelled orders
hyw: Չեղյալ արված պատվերներ

en: Cannot add patron
hyw: Չի կարող ավելացնել ընթերցող

en: Cannot be ordered
hyw: Հնարավոր չէ տեսակավորել

note: I
en: Cannot be put on hold
hyw: Չի կարող դնել պահման

en: Cannot be toggled
hyw: Հնարավոր չէ անցում կատարել

en: Cannot be transferred to pickup library
hyw: Հնարավոր չէ փոխանցել ստանալու գրադարանին

en: Cannot check in
hyw: Չի կարող հետ ընդունել

en: Cannot check in
hyw: Չի կարող հետ ընդունել

en: Cannot check out
hyw: Չի կարող դուրս տալ

note: %1$s:  IF ( Koha.Preference('OnSiteCheckouts') && Koha.Preference('OnSiteCheckoutsForce') )
en: Cannot check out! %s
hyw: Չի կարող սպասարկել %s

en: Cannot delete
hyw: Չի կարող ջնջել

en: Cannot delete budget
hyw: Չի կարող ջնջել բյուջեն

note: %1$s:  currency.currency | $HtmlTags tag='span' attributes=>'class="ex"'
en: Cannot delete currency %s
hyw: Չի կարող ջնջել արտարժույթը %s

en: Cannot delete patron
hyw: Չի կարող ջնջել ընթերցողին

en: Cannot detect mana server at
hyw: Չի կարող հայտնաբերել mana կայանը

en: Cannot edit
hyw: Չի կարող խմբագրել

en: Cannot edit discharge: the patron has checked out items.
hyw: Չի կարող խմբագրել վճարումը. ընթերցողը ունի դուրս տրված նյութեր։

note: For the first occurrence, %1$s:  ERROR.OPNLINK | html
en: Cannot open %s to read.
hyw: Չի կարող բացել %s կարդալու համար։

en: Cannot open folder index (idlink.txt or datalink.txt) to read.
hyw: Չի կարող բացել թղթապանակի ցուցիչը (idlink.txt կամ datalink.txt) կարդալու համար։

note: SCRIPT
en: Cannot open this record in the basic editor
hyw: Հիմնական խմբագրիչում չի կարող բացել այս գրառումը։

en: Cannot place hold
hyw: Չի կարող դնել պահում։

en: Cannot place hold on some items
hyw: Չի կարող դնել պահում որոշակի նյութերի վրա

en: Cannot place hold:
hyw: Չի կարող դնել պահում։

en: Cannot process file as an image.
hyw: Չի կարող կատարել ֆայլը որպես պատկեր։

en: Cannot renew:
hyw: Չի կարող թարմացնել։

note: SCRIPT
en: Cannot test prediction pattern for the following reason(s):
hyw: Չի կարող փորձարկել կանխագուշակվող ձևանմուշը հետևյալ պատճառներով:

en: Cannot unpack file to the plugins directory.
hyw: Չի կարող բացել ֆայլը պլագինների թղթապանակում։

en: Cap fine at replacement price
hyw: Տուգանք փոխարինման գնով

note: SCRIPT
en: Caption
hyw: Որսալ

en: Card
hyw: Քարտ

en: Card batch
hyw: Քարտի փաթեթ

note: %1$s:  batche.batch_id | html
en: Card batch number %s
hyw: Տոմսի փաթեթի հմր %s

en: Card batches
hyw: Տոմսերի փաթեթներ

en: Card height:
hyw: Տոմսի բարձրություն։

en: Card number
hyw: Քարտի համար

en: Card number already in use.
hyw: Քարտի համար արդեն օգտագործվում է։

note: %1$s:  maxlength_cardnumber | html %2$s:  ELSE
en: Card number can be up to %s characters. %s
hyw: Քարտի համարը կարող է լինել մինչև %s նիշ։ %s

en: Card number length is incorrect.
hyw: Քարտի համարի երկարությունը սխալ է։

note: %1$s:  minlength_cardnumber | html %2$s:  maxlength_cardnumber | html %3$s:  ELSIF maxlength_cardnumber
en: Card number must be between %s and %s characters. %s
hyw: Քարտի համարը պետք է լինի %s և %s նիշերի միջակայքում։ %s

note: %1$s:  minlength_cardnumber | html %2$s:  ELSIF minlength_cardnumber && maxlength_cardnumber
en: Card number must be exactly %s characters. %s
hyw: Քարտի համարը պետք է ճշգրտորեն լինի %s նիշ։ %s

note: For the first occurrence, %1$s:  maxlength_cardnumber | html
en: Card number must not be more than %s characters.
hyw: Քարտի համարը պետք է ավել չլինի %s նիշից։

en: Card number:
hyw: Քարտի համարը։

en: Card number:
hyw: Քարտի համար։

en: Card preview
hyw: Քարտի նախադիտում

en: Card template
hyw: Տոմսի ձևանմուշ

en: Card templates
hyw: Տոմսերի ձևանմուշներ

en: Card width:
hyw: Տոմսի լայնություն։

en: Cardnumber already in use.
hyw: Քարտի համար արդեն օգտագործվում է։

en: Cardnumber length is incorrect.
hyw: Քարտի համարի երկարությունը սխալ է։

en: Cardnumbers already in list
hyw: Քարտիահամարները արդեն ցուցակում են

en: Cardnumbers not found
hyw: Քարտի համարները չեն գտնված

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Cart
hyw: Սայլակ

en: Cas login
hyw: Cas գրանցում

en: Cash management
hyw: Կանխիկի կառավարում

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Cash register
hyw: Կանխիկի գրանցիչ

en: Cash register ID:
hyw: Կանխիկի գրանցիչի ID:

en: Cash register statistics
hyw: Կանխիկի գրանցման վիճակագրություն

note: %1$s:  beginDate | $KohaDates %2$s:  endDate | $KohaDates
en: Cash register statistics %s to %s
hyw: Կանխիկի գրանցման վիճակագրություն %s մինչ %s

en: Cash register:
hyw: Կանխիկի գրանցիչ։

en: Cash registers
hyw: Կանխիկի գրանցիչներ

en: Cash registers for
hyw: Կանխիկի գրանցիչներ սրա համար

en: Cashup all
hyw: Կանխիկացրու բոլորը

en: Cassette recording
hyw: Ձայնագրում

en: Catalog
hyw: Քարտարան

en: Catalog by item type
hyw: Քարտարան ըստ նյութի տեսակի

en: Catalog details
hyw: Քարտարանի մանրամասներ

note: %1$s:  IF ( biblionumber )
en: Catalog details %s
hyw: Քարտարանի մանրամասներ %s

en: Catalog search
hyw: Քարտարանի որոնում

en: Catalog statistics
hyw: Քարտարանի վիճակագրություն

en: Cataloging
hyw: Քարտագրում

en: Cataloging editor
hyw: Քարտագրման խմբագրիչ

en: Cataloging search
hyw: Քարտագրման որոնում

en: Catalogs
hyw: Քարտարաններ

en: Catalogue tables
hyw: Քարտարանի աղյուսակներ

en: Cataloguing tables
hyw: Քարտագրման աղյուսակներ

en: Category
hyw: Դաս

en: Category (code)
hyw: Դաս (կոդ)

en: Category code
hyw: Դասի կոդ

note: SCRIPT
en: Category code unknown.
hyw: Դասի կոդը անհայտ է։

en: Category code:
hyw: Դասի կոդ։

en: Category name
hyw: Դասի անվանում

en: Category type:
hyw: Դասի տեսակ։

en: Category:
hyw: Դաս։

en: Category:
hyw: Դաս։

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Category: %s
hyw: Դաս։ %s

note: %1$s:  patron.category.description | html %2$s:  patron.categorycode | html
en: Category: %s (%s)
hyw: Դաս: %s (%s)

en: Categorycode
hyw: Դասի կոդ

note: SCRIPT
en: Cell
hyw: Բջիջ

note: SCRIPT
en: Cell properties
hyw: Բջիջի հատկությունները

note: SCRIPT
en: Cell spacing
hyw: Բջիջի բացատավորումը

note: SCRIPT
en: Cell type
hyw: Բջիջի տեսակը

en: Cell value
hyw: Բջջի արժեք

en: Cell value
hyw: Բջջի արժեք

en: Cells contain estimated values only.
hyw: Վանդակները պարունակում են միայն գնահատված արժեքներ։

en: Center
hyw: Կենտրոն

en: Change
hyw: Փոփոխություն

en: Change amounts by
hyw: Փոխիր մեծությունները

en: Change basket group
hyw: Փոխիր զամբյուղի խումբը

note: INPUT type=submit
en: Change basketgroup
hyw: Փոխիր զամբյուղի խումբը

en: Change category
hyw: Փոխիր դասը

en: Change currency
hyw: Փոխեք տարադրամը

en: Change framework
hyw: Փոխիր շրջանակը

en: Change internal note
hyw: Փոխիր ներքին նշումը

en: Change library
hyw: Փոխիր գրադարանը

en: Change order
hyw: Փոխիր հաջորդականությունը

note: %1$s:  ordernumber | html
en: Change order internal note (order no. %s)
hyw: Փոխիր պատվերի ներքին նշումը (պատվերի հմր. %s)

note: %1$s:  ordernumber | html
en: Change order vendor note (order no. %s)
hyw: Փոխիր պատվերի մատակարարի նշումը (պատվերի հմր. %s)

en: Change password
hyw: Փոխիր գաղտնաբառը

en: Change selected suggestions
hyw: Փոխեք ընտրված առաջարկությունները

en: Change to give:
hyw: Փոխիր տալու համար։

note: %1$s:  patron.firstname | html %2$s:  patron.surname | html
en: Change username and/or password for %s %s
hyw: Փոխիր գրանցման անունը և/կամ գաղտնաբառը %s %s համար

en: Change your Hea settings
hyw: Փոխիր քո Hea կարգավորումները

en: Change your Mana KB settings
hyw: Փոխիր քո Mana KB կարգավորումները

en: Changed action if matching record found
hyw: Փոփոխված գործողություն, եթե համընկնող գրառում է գտնված

en: Changed action if no match found
hyw: Փոփոխված գործողություն, եթե համընկնում չէ հայտնաբերված

en: Changed item processing option
hyw: Փոփոխված նյութի իրականացման ընտրանք

en: Changed.
hyw: Փոխված։

en: Changes have not been applied. Please check the following values:
hyw: Ձևափոխումները չեն կիրառված։ Ստուգիր հետևյալ արժեքները։

en: Changes made below will only apply to item subfields that are mapped to the 'items' table.
hyw: Ստորև արված փոփոխությունները կկիրառվեն միայն այն նյութի ենթադաշտերի վրա, որոնք քարտեզավորված են դեպի ՛նյութեր՛ աղյուսակը։

en: Changes saved.
hyw: Փոփոխությունները հիշված են։

en: Chapters
hyw: Բաժիններ

en: Chapters:
hyw: Բաժիններ։

en: Character encoding:
hyw: Նիշերի կոդավորում։

note: SCRIPT
en: Characters
hyw: Նիշեր

note: SCRIPT
en: Characters (no spaces)
hyw: Նիշեր (առանց բացատների)

en: Charge
hyw: Գանձիր

en: Charge lost fee
hyw: Գանձիր կորածի գինը

en: Charge when?
hyw: Ե՞րբ գանձել։

note: %1$s:  fines | $Price
en: Charges (%s)
hyw: Գանձումներ (%s)

en: Charges:
hyw: Գանձումներ։

en: Chart (.svg)
hyw: Դիագրամա (.svg)

en: Chart settings
hyw: Դիագրամայի կարգաբերումները

en: Chart type:
hyw: Դիագրամայի տեսակ։

en: Check all
hyw: Ընտրիր բոլորը

en: Check barcodes list for items shelved out of order:
hyw: Ըմտրիր շտրիխ կոդերի ցուցակը այն նյութերի համար, որոնք դասավորված են հերթից դուրս։

en: Check boxes to duplicate the original values
hyw: Ընտրիր վանդակները՝ բնօրինակ արժեքները պատճենեկու համար

en: Check expiration
hyw: Ստուգման ժամկետի լրանալ

en: Check for embedded item record data?
hyw: Ստուգե՞լ ներդրված նյութի գրառման արժեքը։

en: Check for previous checkouts:
hyw: Ստուգիր նախորդ դուրս տրումների համար։

en: Check in
hyw: Հետ ընդունիր

en: Check in
hyw: Հետ Ընդունում

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Check in message
hyw: Ընդունիր հաղորդագրություն

en: Check lists
hyw: Ստուգիչ ցուցակ

en: Check logs for more details.
hyw: Ավելի մանրամասների համար դիտիր սխալների գրանցման ֆայլը։

en: Check out
hyw: Դուրս տրում

en: Check out and check in items
hyw: Դուրս տրված և հետ ընդունած նյութեր

en: Check out details
hyw: Դուրս տրման մանրամասներ

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Check out message
hyw: Դուրս տրման հաղորդագրություն

en: Check out to this patron
hyw: Նյութը սպասարկի այս ընթերցողին

en: Check previous checkout
hyw: Ստուգել նախորդ տացքը

en: Check previous checkout?
hyw: Ստուգե՞լ նախորդ դուրս տրումները

en: Check previous checkouts:
hyw: Ստուգիր նախորդ դուրս տրումները։

en: Check that your database is running.
hyw: Ստուգիր արդյոք քո շտեմարանը աշխատունակ է։

en: Check the boxes for the libraries you allow your items to be transferred to.
hyw: Ընտրիր այն գրադարանների վանդակները, որոնց համար կցանկանաս կազմակերպել նյութերի փոխանցում։

en: Check the expiration of a serial
hyw: Ստուգիր պարբերականի ժամկետի լրանալը

note: %1$s:  INCLUDE txt_kohaconf_xml %2$s:  '127.0.0.1' | $HtmlTags tag=>'code' %3$s:  'localhost' | $HtmlTags tag=>'code'
en: Check the hostname setting in %s. Some database servers require %s rather than %s.
hyw: Ստուգիր որ հյուրընկալի անունը կարգաբերված լինի %s։ Որոշ սպասարկող կայաններ պահանջում են %s քան թե %s։

note: INPUT type=checkbox name=disable_input
en: Check to delete subfield %s
hyw: Նշիր %s ենթադաշտը ջնջելու համար

note: INPUT type=checkbox name=disable_input
en: Check to delete this field
hyw: Նշիր այս դաշտը, ջնջելու համար

en: Check to display this attribute on a patron's details page in the OPAC.
hyw: Ընտրիր որպեսզի ՀՕԱՔ-ում ընթերցողի մանրամանսերի էջում արտածես այս բաղկացուցիչը։

en: Check to make this attribute staff_searchable in the staff patron search.
hyw: Ընտրիր որպեսզի staff_searchable բաղկացուցիչը աշխատակազմի հաճախորդից դարձնես փնտրովի։

en: Check to show this attribute in the brief information panel in the patron's record (staff interface).
hyw: Նշեք ցույց տալ այս հատկանիշը տեղեկատվական համառոտ վահանակում` ընթերցողի գրառման մեջ (աշխատակազմի միջերես):

note: %1$s:  'koha-conf.xml' | $HtmlTags Tag=>'code'
en: Check your database settings in %s.
hyw: Ստուգիր քո շտեմարանի կարգաբերումները այստեղ %s

en: Check-in
hyw: Հետ ընդունում

en: Check-in date from
hyw: Հետ ընդունման ամսաթվի ձև

en: Check-in date from:
hyw: Հետ ընդունման ամսաթվի ձև։

en: Checked
hyw: Ստուգված

en: Checked by the library
hyw: Ստուգված է գրադարանի կողմից

en: Checked in
hyw: Հետ ընդունված

note: SCRIPT
en: Checked in item.
hyw: Հետ ընդունած նյութ

en: Checked out
hyw: Դուրս տրված

en: Checked out
hyw: Դուրս տրված

note: %1$s:  END %2$s:  UNLESS ( item.NOTSAMEBRANCH ) %3$s:  IF item.onsite_checkout %4$s:  ELSE %5$s:  END %6$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron=item.CheckedOutFor hide_patron_infos_if_needed=1 %7$s:  END %8$s:  item.datedue | html
en: Checked out %s %s %s by %s to %s %s %s : due %s
hyw: Դուրս է տրված %s %s %s սրա կողմից %s այս անձին %s %s %s : վերադարձ %s

note: %1$s:  checkouts.size | html
en: Checked out %s times
hyw: Դուրս է տրվել %s անգամ

en: Checked out from
hyw: Դուրս է տրված այստեղից

en: Checked out on
hyw: Դուրս է տրված

en: Checked out on (hidden, unformatted)
hyw: Տրված է (թաքնված է, չֆորմատավորված)

en: Checked out to:
hyw: Դուրս է տրված։

en: Checked out:
hyw: Դուրս տրված։

en: Checked-in items
hyw: Հետ ընդունած նյութեր

en: Checkin
hyw: Ընդունում

en: Checkin date
hyw: Հետ ընդունման ամսաթիվ

en: Checkin message
hyw: Հետ ընդունման հաղորդագրություն

en: Checkin message type:
hyw: Հետ ընդունման հաղորդագրության տեսակ

en: Checkin message:
hyw: Հետ ընդունման հաղորդագրություն։

en: Checkin on
hyw: Հետ է ընդունված

en: Checkin settings
hyw: Հետ ընդունման կարգաբերումները

en: Checking out to
hyw: Դուրս է տրվում

note: For the first occurrence, %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc'
en: Checking out to %s
hyw: Դուրս է տրվում %s

en: Checking the box right next to the label will disable the entry and delete the values of that field on all selected patrons
hyw: Ընտրելով ենթադաշտի պիտակից աջ ընկած վանդակը կհանգեցնի նրան որ անգործունակ կդառնա մուտքը և բոլոր ընտրված օգտատերերի համար կջնջվի այդ դաշտի արժեքները

en: Checking the box right next to the subfield label will disable the entry and delete the subfield on all selected items. Leave fields blank to make no change.
hyw: Ընտրելով ենթադաշտի պիտակից աջ ընկած վանդակը կհանգեցնի նրան որ անգործունակ կդառնա մուտքը և բոլոր ընտրված նյութերի համար կջնջվի այդ ենթադաշտը։ Թող դաշտերը դատարկ փոփոխություններ չանելու համար։

en: Checkout
hyw: Դուրս տրում

en: Checkout count
hyw: Դուրս տրման հաշվիչ

en: Checkout count:
hyw: Դուրս տրման հաշվիչ։

en: Checkout criteria:
hyw: Դուրս տրման չափորոշիչ։

en: Checkout date
hyw: Դուրս տրման ամսաթիվ

en: Checkout date from:
hyw: Դուրս տրման ամսաթիվ սկսած։

en: Checkout date from:
hyw: Դուրս տրման ամսաթիվ սկսած։

en: Checkout history
hyw: Դուրս տրման պատմություն

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc'
en: Checkout history for %s
hyw: Դուրս տրման պատմություն համար %s

note: %1$s:  patrons_to_anonymize.count | html
en: Checkout history for %s patrons will be anonymized
hyw: Դուրս տրման պատմությունը %s ընթերցողների համար անանուն կդարձվի

en: Checkout notes
hyw: Դուրս տրման նշումներ

en: Checkout notes pending
hyw: Դուրս տրման նշումները սպասում են

en: Checkout on
hyw: Դուրս տալ

note: INPUT type=submit
en: Checkout or renew
hyw: Դուրս տրված կամ թարմացված

en: Checkout settings
hyw: Դուրս տրման կարգաբերումներ

en: Checkout status:
hyw: Դուրս տրման կարգավիճակ։

en: Checkouts
hyw: Դուրս տրումներ

en: Checkouts are BLOCKED because fine balance is OVER THE LIMIT.
hyw: Դուրս տրումները ԱՐԳԵԼԱՓԱԿՎԱԾ ԵՆ քանի որ տուգանքի բալանսը գերազանցում է սահմանը։

en: Checkouts are BLOCKED because patron has overdue items.
hyw: Դուրս տրումները ԱՐԳԵԼԱՓԱԿՎԱԾ ԵՆ քանի որ հաճախորդը ունի ժամկետանց նյութեր։

en: Checkouts:
hyw: Դուրս տրումներ։

en: Child
hyw: Երեխա

en: Choice
hyw: Ընտրություն

en: Choose
hyw: Ընտրիր

en: Choose
hyw: Ընտրիր

en: Choose .koc file:
hyw: Ընտրիր .koc ֆայլ:

en: Choose a field name
hyw: Ընտրիր դաշտի անունը

en: Choose a file
hyw: Ընտրիր ֆայլը

en: Choose a vendor in the list to jump directly to the right place.
hyw: Ընտրիր ցուցակից մատակարարին ցատկելու համար ճիշտ տեղը։

en: Choose a vendor to transfer from
hyw: Ընտրի մատակարարին փոխանցման համար

en: Choose a vendor to transfer to
hyw: Ընտրի մատակարարին փոխանցման համար

en: Choose adult category
hyw: Ընտրիր մեծահասակի դասը

en: Choose an icon:
hyw: Ընտրիր պատկերիկ։

en: Choose barcode type (encoding):
hyw: Ընտրիր շտրիխ կոդի տեսակը (կոդավորում)։

en: Choose layout type:
hyw: Ընտրիր պլանավորման տեսակը։

en: Choose library:
hyw: Ընտրիր գրադարանը :

en: Choose list
hyw: Ընտրիր ցուցակը

en: Choose one
hyw: Ընտրիր որևէ մեկը

en: Choose one to limit this attribute to one patron type. Please leave blank if you want these attributes to be available for all types of patrons.
hyw: Ընտրիր մեկը սահմանափակելու համար այս բաղկացուցիչը մեկ ընթերցողի տեսակով։ Թող դատարկ եթե ցանկանում ես որ այս բաղկացուցիչները մատչելի լինեն բոլոր տեսակի ընթերցողներին։

en: Choose order of text fields to print
hyw: Ընտրիր տպելու համար տեքստային դաշտերի հերթագայման կարգը

en: Choose the file to add to the basket
hyw: Ընտրիր ֆայլը զամբյուղին ավելացնելու համար

note: A
en: Choose this record
hyw: Ընտրիր գրառումը

note: SCRIPT
en: Choose time
hyw: Ընտրիր ժամը

en: Choose whether patrons of this category be blocked from public catalog actions such as renewing and placing holds when their cards have expired.
hyw: Ընտրիր արդյոք այս դասի օգտատերերը պետք է արգելափակվեն հանրային քարտարանի վրա այնպիսի գործողություններ կատարելուց ինչպիսիք են՝ պահումների թարմացում և տեղադրում երբ նրանց քարտերի ժամկետն անցել է։

en: Choose whether patrons of this category by default are reminded if they try to borrow an item they borrowed before.
hyw: Ընտրիր թե արդյո՞ք այս դասի ընթերցողները որպես լռակյաց հիշեցվում են երբ ցանկանում են վերցնել նյութ, որը նախորդում վերցրել էին։

en: Choose your library:
hyw: Ընտրիր քո գրադարանը։

en: Choose:
hyw: Ընտրիր։

en: Chooser
hyw: Ընտրիր

en: Chooser:
hyw: Ընտրիր։

en: Chooser:
hyw: Ընտրիր։

en: Circ notes
hyw: Տացքի նշումներ

note: SCRIPT
en: Circle
hyw: Շրջան

en: Circulation
hyw: Տացք

note: %1$s:  Branches.GetName( branch ) || 'Default' | html
en: Circulation alerts for %s
hyw: Տացքի հաղորդագրություններ %s

en: Circulation and fine rules
hyw: Տացքի և տուգանքի օրենքներ

en: Circulation and fines rules
hyw: Տացքի և տուգանքի օրենքներ

en: Circulation history
hyw: Տացքի պատմություն

en: Circulation home
hyw: Տացքի տուն

en: Circulation note
hyw: Տացքի նշում

en: Circulation note:
hyw: Տացքի նշում:

en: Circulation records were last synced on:
hyw: Տացքի գրառումները վերջին անգամ սինխրոնիզացվել են։

en: Circulation reports
hyw: Տացքի հաշվետվություններ

en: Circulation rule created!
hyw: Տացքի օրենքը ստեղծված է։

en: Circulation rule not created!
hyw: Տացքի օրենքը չի ստեղծված։

en: Circulation statistics
hyw: Տացքի վճակագրություն

en: Circulation tables
hyw: Տացքի աղյուսակներ

note: %1$s:  Branches.GetLoggedInBranchname | html
en: Circulation: Overdues at %s
hyw: Տացք։ ժամկետանցներ %s

en: Citation
hyw: Մեջբերում

en: Cities
hyw: Քաղաքներ

en: Cities and towns
hyw: Քաղաքներ և ավաններ

en: City
hyw: Քաղաք

en: City ID
hyw: Քաղաքի կոդ

en: City ID:
hyw: Քաղաքի ID:

en: City id
hyw: Քաղաքի կոդ

en: City search:
hyw: Քաղաքի փնտրում։

en: City:
hyw: Քաղաք:

en: City:
hyw: Քաղաք:

en: Claim ID
hyw: Հայցի ID

en: Claim acquisition
hyw: Պահանջի համալրում

en: Claim date
hyw: Պահանջի ամսաթիվ

en: Claim missing serials
hyw: Խարանիր բացակա պարբերականները

note: INPUT type=submit
en: Claim order
hyw: Հայցի պահանջ

en: Claim returned
hyw: Հայցը վերադարձված է

en: Claim serial issue
hyw: Պպահանջիր պարբերական նյութ

en: Claim using notice:
hyw: Պահանջիր օգտագործելով նշումներ։

en: Claim(s)
hyw: Պահանջ(ներ)

en: Claimed
hyw: Խարանված

en: Claimed date
hyw: Պահանջի ամսաթիվ

en: Claims
hyw: Պահանջներ

en: Claims count
hyw: Պահանջների հաշվիչ

en: Claims count:
hyw: Պահանջների հաշվիչ։

note: SCRIPT
en: Class
hyw: Դաս։

en: Class:
hyw: Դաս։

en: ClassSources
hyw: Դասակարգման աղբյուրներ

en: Classification
hyw: Դասակարգում

en: Classification filing rules
hyw: Դասակարգման լրացման օրենքներ

en: Classification source code:
hyw: Դասակարգման սկզբնական կոդ։

en: Classification sources
hyw: Դասակարգման աղբյուրներ

en: Classification splitting rules
hyw: Դասակարգման բաժանման օրենքներ

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.classification | $raw
en: Classification: %s
hyw: Դասակարգում: %s

en: Clean
hyw: Մաքուր

note: %1$s:  import_batch_id | html
en: Cleaned import batch #%s
hyw: Մաքրված ներմուծման փաթեթ #%s

en: Clear
hyw: Մաքուր

en: Clear all
hyw: Մաքրիր բոլորը

note: SCRIPT
en: Clear all reservoir records staged in this batch? This cannot be undone.
hyw: Մաքրե՞լ այս փաթեթի ռեզերվուարի բոլոր գրաւռումները։ Սա հնարավոր չի լինի հետ վերականգնել։

en: Clear date
hyw: Մաքրիր ամսաթիվը

en: Clear field
hyw: Մաքրիր դաշտը

en: Clear fields
hyw: Մաքրիր դաշտերը

en: Clear filter
hyw: Մաքրիր զտիչը

note: SCRIPT
en: Clear formatting
hyw: Մաքրել ձևաչափումը

en: Clear on loan
hyw: Մաքրի տրման պահին

note: A
en: Clear screen
hyw: Մաքրիր պաստառը

en: Clear search form
hyw: Մաքրի փնտրման ձևը

note: SCRIPT
en: Clear selection
hyw: Մաքրել ընտրությունը

en: Clear selection on visible rows
hyw: Տեսանելի տողերի համար մաքրիր ընտրությունը

en: Clear used authorities
hyw: Մաքրիր օգտագործված հեղինակավորները

en: Click Save to finish.
hyw: Սեղմիր Հիշել ավարտելու համար։

en: Click on an image to view it in the image viewer
hyw: Սեղմիր պատկերի վրա այն պատկերի դիտակում տեսնելու համար

en: Click on any field to edit the contents; Press the &lt;Enter&gt; key to save edit.
hyw: Սեղմիր ցանկացած դաշտի վրա բովանդակությունը խմբագրելու համար։ Սեղմիր &lt;Enter&gt; ստեղնը խմբագրումը հիշելու համար։

en: Click on individual cells to edit.
hyw: Խմբագրելու համար սեղմիր անհատական վանդակների վրա։

en: Click on the following link(s) to download the exported batch(es).
hyw: Սեղմիր հետևյալ հղում(ներ)ը արտահաnված փաթեթ(ներ)ը բեռնաթափելու համար:

en: Click on the following links to download the exported batch(es).
hyw: Սեղմիր հետևյալ հղումները արտահանված փաթեթ(ներ)ը բեռնաթափելու համար:

en: Click on the grid to toggle the settings.
hyw: Սեղմիր վանդակի հանգույցի վրա կարգաբերումները փոխանցելու համար։

en: Click on the link to download the patron cards from the patron list.
hyw: Սեղմիր հղման վրա ընթերցողական ցուցակից ընթերցողական քարտերը բեռնաթափելու համար:

note: SCRIPT
en: Click on the map to set the geolocation for %s
hyw: Սեղմիր քարտեզի վրա գեոտեղաբաշխումները կարգաբերելու համար %s

en: Click the date to add or edit a holiday.
hyw: Սեղմիր ամսաթվի վրա տոնը ավելացնելու կամ խմբագրելու  համար։

note: A
en: Click to Expand this Tag
hyw: Սեղմիր այս ցուցիչը ընդլայնելու համար

en: Click to add item
hyw: Սեղմիր նյութ ավելացնելու համար

en: Click to collapse
hyw: Սեղմիր՝ քանդելու համար

en: Click to edit
hyw: Սեղմիր Խմբագրելու համար

en: Click to edit item cost or quantities
hyw: Կտտացրեք նյութի արժեքը կամ քանակները խմբագրելու համար

note: SCRIPT
en: Click to fill with a randomly generated suggestion.
hyw: Սեղմիր պատահական գեներացված առաջարկով լրացնելու համար։

en: Client ID
hyw: Հաճախորդի ID

en: Clipboard
hyw: Փոխանակման բուֆեր

note: INPUT type=submit
en: Clone
hyw: Կլոն

en: Clone these rules to:
hyw: Կլոնավորի այս օրենքները:

note: IMG
en: Clone this subfield
hyw: Փակիր այս ենթադաշտը

note: %1$s:  IF frombranch %2$s:  Branches.GetName( frombranch ) | html %3$s:  END %4$s:  IF tobranch %5$s:  Branches.GetName( tobranch ) | html %6$s:  END
en: Cloning circulation and fine rules %s from "%s"%s %s to "%s"%s
hyw: Տրման և տուգանքի օրենքների կլոնավորում %s սկսած "%s"%s %s մինչև "%s"%s

en: Cloning of circulation and fine rules failed!
hyw: Սպասարկման և տուգանքների օրենքների կլոնավորումը ձախողվեց։

en: Close
hyw: Փակել

note: INPUT type=button
en: Close and export as PDF
hyw: Փակիր և արտահանիր որպես PDF

en: Close basket group
hyw: Փակիր զամբյուղի խումբը

en: Close this basket
hyw: Փակիր այս զամբյուղը

en: Close this window.
hyw: Փակիր այս պատուհանը

en: Close window
hyw: Փակիր պատուհանը

en: Close:
hyw: Փակել։

en: Closed
hyw: Փակված

note: %1$s:  closedsubscriptions.size || 0 | html
en: Closed (%s)
hyw: Փակված (%s)

note: For the first occurrence, %1$s:  invoiceclosedate | $KohaDates
en: Closed on %s
hyw: Փակ է լինելու %s

en: Closed on:
hyw: Փակված է:

en: Club
hyw: Ակումբ

en: Club enrollments for
hyw: Ակումբի ներգրավման համար

en: Club fields:
hyw: Ակումբի դաշտեր։

en: Club not found
hyw: Ակումբը չի գտնվել

en: Club template
hyw: Ակումբի ձևանմուշ

en: Club templates
hyw: Ակումբի ձևանմուշներ

en: Club:
hyw: Ակումբ։

en: Clubs
hyw: Ակումբներ

note: For the first occurrence, %1$s:  enrollments.count | html %2$s:  enrollable.count | html
en: Clubs (%s/%s)
hyw: Ակումբներ (%s/%s)

en: Clubs currently enrolled in
hyw: Ակումբներ, որոնցում ներկայումս ընդգրկված ես

en: Clubs not enrolled in
hyw: Չներգրավված ակումբներ

en: Code
hyw: Կոդ

note: SCRIPT
en: Code sample
hyw: Կոդի նմուշ

note: SCRIPT
en: Code sample...
hyw: Կոդի նմուշ․․․

en: Code:
hyw: Կոդ։

en: CodeMirror editing library
hyw: CodeMirror խմբագրիչ գրադարան

en: Collapse all
hyw: Փլուզել բոլորը

en: Collapsed
hyw: Փլուզվել է

en: Collect payment
hyw: Հավաքիր վճարում

en: Collection
hyw: Հավաքածու

en: Collection
hyw: Հավաքածու

en: Collection code
hyw: Հավաքածուի կոդ

en: Collection deleted successfully
hyw: Հավաքածուն հաջողությամբ ջնջված է

en: Collection failed to be deleted
hyw: Հավաքածուի ջնջումը ձախողվեց

en: Collection title
hyw: Հավաքածուի վերնագիր

en: Collection title:
hyw: Հավաքածուի վերնագիր։

en: Collection transferred successfully
hyw: Հավաքածուն հաջողությամբ տեղափոխված է

en: Collection:
hyw: Հավաքածու։

en: Collection:
hyw: Հավաքածու։

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.seriestitle | $raw
en: Collection: %s
hyw: Հավաքածու։ %s

en: Collections
hyw: Հավաքածուներ

en: Collections (appear when cataloging and working with items)
hyw: Հավաքածուներ (հայտնվում է, երբ նյութերի հետ աշխատում և քարտագրում են)

en: Color
hyw: Գույն

note: SCRIPT
en: Color Picker
hyw: Գույնի ընտրիչ

note: SCRIPT
en: Color levels
hyw: Գույնի մակարդակներ

note: SCRIPT
en: Color swatch
hyw: Գույնի նմուշ

en: Column
hyw: Սյունակ

note: %1$s:  column | html
en: Column %s
hyw: Սյունակ %s

note: SCRIPT
en: Column group
hyw: Սյունակի խումբ

en: Column name
hyw: Սյունակի անուն

en: Column:
hyw: Սյունակ։

en: Columns
hyw: Սյունակներ

en: Columns must be filled left to right: if the first column is blank, other columns will be ignored.
hyw: Սյունակները պետք է լրացվեն ձախից աջ։ Եթե առաջին սյունակը դատարկ է, մյուս սյունակները կանտեսվեն։

note: SCRIPT
en: Columns settings
hyw: Սյունակի կարգաբերումներ

en: Coming from
hyw: Գալիս է

note: %1$s:  branchesloo.branchname | html
en: Coming from %s
hyw: Գալիս է %s

en: Comma (,)
hyw: Ստորակետ (,)

en: Comma separated text (.csv)
hyw: Ստորակետով բաժանված տեքստ (.csv)

en: Comment
hyw: Դիտողություն

en: Comment
hyw: Դիտողություն

en: Comment by:
hyw: Նկատառում։

en: Comment:
hyw: Դիտողություն։

en: Comment:
hyw: Դիտողություն։

en: Comments
hyw: Դիտողություններ

en: Comments
hyw: Մեկնաբանություններ

en: Comments about this file:
hyw: Նշումներ այս ֆայլի մասին։

en: Comments awaiting moderation
hyw: Մեկնաբանություններ որ սպասում են մոդերացիայի

en: Comments pending approval
hyw: Մեկնաբանություններ որ սպասում են հաստատման

en: Comments:
hyw: Դիտողություններ։

en: Company details
hyw: Կազմակերպության մանրամասներ

en: Company name:
hyw: Կազմակերպության անվանում։

en: Compare barcodes list to results:
hyw: Համեմատիր շտրիխ կոդերի ցուցակը արդյունքների հետ։

en: Complete
hyw: Լրիվ

en: Complete request
hyw: Ամբողջական հարցում

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Completed
hyw: Ավարտված

en: Completed import of records
hyw: Գրառումների լրիվ ներմուծում

en: Completed on
hyw: Ավարտված է

en: Conditions
hyw: Պայմաններ

en: Configuration OK, you don't have errors in your MARC parameters table
hyw: Ձևավորումը լավ է, քո MARC պարամետրերի աղյուսակում սխալներ չունես

en: Configure
hyw: Կարգաբերում

en: Configure Mana KB
hyw: Կարգաբերեք Mana KB

en: Configure cash registers
hyw: Ձևավորիր ՀԴՄ-ները

en: Configure items for purchase
hyw: Ձևավորիր նյութերը գնման համար

en: Configure plugins
hyw: Կարգաբերեք պլագինները

en: Configure these parameters in the order they appear.
hyw: Կարգաբերիր այս պարամետրերը իրենց հայտնվելու հաջորդականությամբ։

en: Configuring 'Did you mean?' plugins requires Javascript. If you are unable to use Javascript, you may be able to enter the configuration (which is stored in JSON in the OPACdidyoumean system preferences) in the Local preferences tab in the system preference editor, but this is unsupported, not recommended, and likely will not work.
hyw: 'Դու նկատի ունե՞ս' պլագինի կարգաբերումը պահանջում է Javascript։ Եթե դու ի վիճակի չես օգտագործելու Javascript-ը, կարող ես մուտք անել կառուցվածքը (որը պահված է JSON-ում OPACdidyoumean համակարգային նախապատվություններում) Տեղային Նախապատվություններ ներդիրի ներքո համակարգային նախապատվությունների խմբագրիչում, բայց սա չի աջակցվում, չի երաշխավորվում, և հավանական է որ չի աշխատի։

en: Confirm
hyw: Հաստատիր

en: Confirm ILL request
hyw: Հաստատիր ՄԳԲ հարցումը

en: Confirm cashup of
hyw: Հաստատիր կանխիկացումը

en: Confirm custom report
hyw: Հաստատիր հաճախորդի հաշվետվությունը

en: Confirm deletion
hyw: Հաստատիր ջնջումը

note: %1$s:  searchfield | html
en: Confirm deletion of %s?
hyw: Հաստատե՞լ այս ջնջումը %s

en: Confirm deletion of authority structure definition for
hyw: Հաստատիր հեղինակավորի կառուցվածքի սահմանման ջնջումը

en: Confirm deletion of contract
hyw: Հաստատիր կոնտրակտի ջնջումը

note: %1$s:  currency.currency | $HtmlTags tag='span' attributes=>'class="ex"'
en: Confirm deletion of currency %s
hyw: Հաստատիր %s տարադրամի ջնջումը

en: Confirm deletion of patron attribute type
hyw: Հաստատիր ընթերցողի բնութագրիչի տեսակի ջնջումը

en: Confirm deletion of record matching rule
hyw: Հաստատիր գրառման համընկեցման օրենքի ջնջումը

note: %1$s:  mss.tagsubfield | html
en: Confirm deletion of subfield %s?
hyw: Հաստատե՞լ ենթադաշտի ջնջումը %s

en: Confirm deletion of tag
hyw: Հաստատիր ցուցիչի ջնջումը

note: SCRIPT
en: Confirm deletion of this vendor ?
hyw: Հաստատե՞լ այս մատակարարի ջնջումը։

en: Confirm new password:
hyw: Հաստատիր նոր գաղտնաբառը։

en: Confirm password:
hyw: Հաստատիր գաղտնաբառը։

en: Confirm this payment?
hyw: Հաստատե՞լ այս վճարումը։

note: INPUT type=submit
en: Confirm your suggestion
hyw: Հաստատիր քո առաջարկը

en: Congratulations you have finished and are ready to use Koha
hyw: Շնորհավորանք, դու ավարտել ես, և պատրաստ ես օգտագործելու Կոհան

en: Congratulations, installation complete
hyw: Շնորհավորանքներ, կարգաբերումը ավարտված է

en: Connection established.
hyw: Միացումը իրականացվել է։

note: For the first occurrence, %1$s:  errcon.server | html
en: Connection failed to %s
hyw: Միացումը ձախողվեց %s

note: For the first occurrence, %1$s:  errcon.server | html
en: Connection timeout to %s
hyw: Միացման ժամկետը լրացավ %s

note: SCRIPT
en: Constrain proportions
hyw: Սահմանափակող համամասնությունները

en: Constraints
hyw: Հարկադրանքներ

en: Contact
hyw: Կոնտակտ

en: Contact about late issues?
hyw: Ուշացած համարների համար կապվե՞լ

en: Contact about late orders?
hyw: Ուշացած պատվերների համար կապվե՞լ

en: Contact details
hyw: Կոնտակտի մանրամասներ

en: Contact information
hyw: Կապի տեղեկություն

en: Contact name:
hyw: Կոնտակտի անուն։

en: Contact note
hyw: Կոնտակտի նշում

en: Contact note:
hyw: Կոնտակտի նշում։

en: Contact when ordering?
hyw: Երբ պատվիրում ես, կապվե՞լ

en: Contact:
hyw: Կոնտակտ։

en: Contact: First name
hyw: Կոնտակտ։ Անուն

en: Contact: Last name
hyw: Կոնտակտ։ Ազգանուն

en: Contact: Relationship
hyw: Կոնտակտ։ Ազգակցություն

en: Contact: Title
hyw: Կոնտակտ։ Վերնագիր

en: Contacts
hyw: Կոնտակտներ

en: Contains
hyw: Պարունակում է

en: Content
hyw: Բովանդակություն

en: Content:
hyw: Բովանդակություն:

en: Contents
hyw: Բովանդակություններ

en: Contents of
hyw: Սրա Բովանդակություն

en: Continue
hyw: Շարունակիր

en: Continue to log in to Koha
hyw: Շարունակիր միանալ Կոհային

note: INPUT type=submit
en: Continue to the next step
hyw: Շարունակիր դեպի հաջորդ քայլ

note: INPUT type=submit
en: Continue without marking >>
hyw: Շարունակիր առանց նշելու >>

en: Continue without renewing
hyw: Շարունակիր առանց թարմացման

en: Contract
hyw: Կոնտրակտ

en: Contract deleted
hyw: Կոնտրակտը ջնջված է

en: Contract description:
hyw: Կոնտրակտի Նկարագրություն։

note: SCRIPT
en: Contract end date must be on or after contract start date
hyw: Պայմանագրի ավարտի ամսաթիվը պետք է լինի սկսվելու ամսաթվից հետո կամ դրան հավասար

en: Contract end date:
hyw: Կոնտրակտի ավարտի ամսաթիվ։

en: Contract has not been deleted. Maybe a basket linked to this contract exists.
hyw: Կոնտրակտը ջնջված է։ Միգուցե այդ կոնտրակտին կցված զամբյուղը գոյություն ունի։

en: Contract id
hyw: Կոնտրակտի id

en: Contract name:
hyw: Կոնտրակտի անուն։

en: Contract number:
hyw: Կոնտրակտի համար։

en: Contract number:
hyw: Կոնտրակտի համար։

en: Contract start date:
hyw: Կոնտրակտի Սկզբի ամսաթիվ:

en: Contract(s)
hyw: Կոնտրակտ(ներ)

note: %1$s:  booksellername | html
en: Contract(s) of %s
hyw: Կոնտրակտ(ներ) %s

en: Contract:
hyw: Կոնտրակտ։

en: Contracts
hyw: Կոնտրակտներ

note: SCRIPT
en: Contrast
hyw: Կոնտրաստ

en: Contributing companies and institutions
hyw: Աջակցող կազմակերպություններ և ինստիտուտներ

en: Control key is "Ctrl"
hyw: Ստուգիչ ստեղն է "Ctrl"

en: Control no.:
hyw: Ստուգիչ հմր.

en: Control no:
hyw: Ստուգիչ հմր.

en: Control number:
hyw: Ստուգիչ համար։

en: Control number:
hyw: Ստուգիչ նիշ։

en: Controls how long a patrons checkout history is kept for new patrons of this category. "Never" anonymizes checkouts on return, and "Forever" keeps a patron's checkout history indefinitely. When set to "Default", the amount of history kept is controlled by the cronjob
hyw: Վերահսկում է թե տվաալ դասի նոր օգտատերերի համար որքան երկար է պահվում օգտատերերի սպասարկման պատմությունը։ "Երբեքը" վերադարձի ժամանակ անանուն է դարձնում դուրս տրումները, և "Ընդմիշտը" պահում է օգտատիրոջ դուրս տրումների պատմությունը անորոշ։ Երբ կարգաբերված է "Լռակյաց" պահված պատմության ծավալը վերահսկվում է cronjob-ի կողմից

note: SCRIPT
en: Convert browser storage macros
hyw: Ձևափոխիր հիշողության մակրոների դիտակը

en: Converted message, rendered:
hyw: Փոխարկված հաղորդագրություն, մատուցված

en: Converted version
hyw: Փոխարկված տարբերակ

en: Copies:
hyw: Օրինակներ։

en: Copy
hyw: Օրինակ

en: Copy and replace
hyw: Պատճենիր և փոխարինիր

en: Copy current field
hyw: Պատճենիր ընթացիկ դաշտը

en: Copy current field on next line
hyw: Պատճենիր ընթացիկ դաշտը հաջորդ տողում

en: Copy current subfield
hyw: Պատճենիր ընթացիկ ենթադաշտը

note: INPUT type=checkbox name=copy_existing_value
en: Copy existing value
hyw: Պատճենիր առկա արժեքը

en: Copy holidays to:
hyw: Պատճենիր տոները

en: Copy notice
hyw: Պատճենի նշում

en: Copy number
hyw: Պատճենի համար

en: Copy number:
hyw: Պատճենի համար։

note: SCRIPT
en: Copy row
hyw: Պատճենիր տողը

note: %1$s:  l.branchname | html
en: Copy to %s
hyw: Արտագրի %s

en: Copy to all libraries
hyw: Պատճենիր բոլոր գրադարաններին

en: Copyright
hyw: Հեղինակային իրավունք

en: Copyright &copy; 2003-2010 phpMyAdmin devel team
hyw: Հեղինակային իրավունք &copy; 2003-2010 phpMyAdmin devel team

en: Copyright &copy; 2012-2016
hyw: Արտոնագիր &copy; 2012-2016

en: Copyright date:
hyw: Հեղինակային իրավունքի ամսաթիվը։

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.copyrightdate | $raw
en: Copyright year: %s
hyw: Հեղինակային իրավունքի տարի։ %s

en: Copyright:
hyw: Հեղինակային իրավունք։

en: Copyrightdate
hyw: Հեղինակային իրավունքի ամսաթիվ

en: Corporate
hyw: Համատեղ

en: Cost
hyw: Արժեք

note: SCRIPT
en: Cost must be expressed as a decimal number >= 0
hyw: Արժեքը պետք է ներկայացվի որպես տասական թիվ >= 0

en: Cost:
hyw: Արժեք։

en: Costs are decimal values between some arbitrary maximum value (e.g. 1 or 100) and 0 which is the minimum (no) cost.
hyw: Արժեքները տասնորդական մեծություններ են որոշակի կամայական մեծագույն արշեքի ներսում (օր., 1 կամ 100) և 0 որը նվազագույն արժեքն է։

note: %1$s:  duplicate_code_error | html
en: Could not add patron attribute type &quot;%s&quot; &mdash; one with that code already exists.
hyw: Չի կարող ավելացնել ընթերցողի բնութագրիչի տեսակը &quot;%s&quot; &mdash; արժեքը արդեն առկա է։

note: %1$s:  ERROR_delete_in_use | html %2$s:  ERROR_num_patrons | html
en: Could not delete patron attribute type &quot;%s&quot; &mdash; it is in use by %s patron records
hyw: Չի կարող ջնջել ընթերցողի բաղկացուցիչի տեսակը &quot;%s&quot; &mdash; այն օգտագործման մեջ է այս %s ընթերցողի գրառումներից

note: %1$s:  ERROR_delete_not_found | html
en: Could not delete patron attribute type &quot;%s&quot; &mdash; it was already absent from the database.
hyw: Չի կարող ջնջել ընթերցողի բնութագրիչի դասը &quot;%s&quot; &mdash; արժեքը արդեն բացակա է շտեմարանից։

en: Could not find a system preference named
hyw: Չի կարող գտնել համակարգային նախապատվությունը անվանված

note: SCRIPT
en: Could not find the specified string.
hyw: Չի կարող գտնել նշված տողը:

note: SCRIPT
en: Could not load emoticons
hyw: Հնարավոր չէ բեռնել զգացապատկերիկները

en: Could not read the contributors.yaml file. Please make sure &lt;docdir&gt; is correctly defined in koha-conf.xml.
hyw: Չի կարող կարդալ contributors.yaml նիշքը։ Եղիր վստահ որ &lt;docdir&gt; ճիշտ է սահմանված koha-conf.xml նիշքում։

en: Could not read the history.txt file. Please make sure &lt;docdir&gt; is correctly defined in koha-conf.xml.
hyw: Չի կարող կարդալ history.txt ֆայլը։ Եղիր վստահ որ &lt;docdir&gt; ճիշտ է սահմանված koha-conf.xml ֆայլում։

en: Could not read the teams.yaml file. Please make sure &lt;docdir&gt; is correctly defined in koha-conf.xml.
hyw: Չի կարող կարդալ teams.yaml նիշքը։ Եղիր վստահ որ &lt;docdir&gt; ճիշտ է սահմանված koha-conf.xml նիշքում։

en: Count
hyw: Հաշվիչ

en: Count deleted items
hyw: Հաշվիր ջնջված նյութերը

en: Count holds:
hyw: Հաշվիր պահումները:

en: Count items:
hyw: Հաշվիր նյութերը:

en: Count of checkouts
hyw: Տրումների հաշվարկ

en: Count total items
hyw: Հաշվիր գումարային նյութերը

en: Count total items:
hyw: Հաշվիր գումարային նյութերը:

en: Count unique bibliographic records
hyw: Հաշվիր եզակի մատենագիտական գրառումները

en: Count unique bibliographic records:
hyw: Հաշվիր եզակի մատենագիտական գրառումները։

en: Count unique borrowers:
hyw: Հաշվիր եզակի հաճախորդներին:

en: Count unique items:
hyw: Հաշվիր եզակի նյութերը:

en: Country
hyw: Երկիր

en: Country:
hyw: Երկիր:

en: Country:
hyw: Երկիր։

note: %1$s:  l.branchcountry | html
en: Country: %s
hyw: Երկիր։ %s

en: Course #
hyw: Դասընթացի #

en: Course name
hyw: Դասընթացի անվանում

en: Course name:
hyw: Դասընթացի անվանում։

en: Course number
hyw: Դասընթացի համար

en: Course number:
hyw: Դասընթացի համար։

en: Course reserves
hyw: Դասընթացի ռեզերվներ

en: Course reserves tables
hyw: Դասընթացի ռեզերվների աղյուսակներ

en: Courses
hyw: Դասընթացներ

en: Cover image
hyw: Կազմի պատկեր

en: Crawford County Federated Library System
hyw: Քրաուֆորդ համայնքի ֆեդերացված գրադարանային համակարգ

en: Create EDIFACT order
hyw: Ստեղծիր EDIFACT պատվեր

en: Create SQL reports
hyw: Ստեղծիր SQL հաշվետվություններ

en: Create a new CSV profile
hyw: Ստեղծիր նոր  CSV ձևանմուշ

en: Create a new category
hyw: Ստեղծիր նոր դաս

en: Create a new city
hyw: Ստեղծիր նոր քաղաք

en: Create a new desk
hyw: Ստեղծիր նոր դարակ

en: Create a new list
hyw: Ստեղծիր նոր ցուցակ

en: Create a new record by importing the external (duplicate) record.
hyw: Ստեղծիր նոր գրառում ներմուծելով արտաքին (կրկնվող) գրառումը։

en: Create a new subscription
hyw: Ստեղծիր նոր բաժանորդագրություն

en: Create a new template
hyw: Ստեղծիր նոր ձևանմուշ

en: Create an item record when receiving this serial
hyw: Ստեղծիր նյութի գրառում երբ ստանում ես այս պարբերականը

en: Create analytics
hyw: Ստեղծիր Անալիտիկս։

en: Create and edit club templates
hyw: Ստեղծիր և խմբագրիր ակումբի ձևանմուշները

en: Create and edit clubs
hyw: Ստեղծիր և խմբագրիր ակումբները

en: Create and modify Interlibrary loan requests
hyw: Ստեղծիր և ձևափոխիր միջգրադարանային բաժնույթի հարցումները

note: %1$s:  authtypecode | html
en: Create authority framework for %s using
hyw: Ստեղծիր հեղինակավոր կառուցվածք %s օգտագործման համար

en: Create chart
hyw: Ստեղծիր դիագրամա

en: Create field
hyw: Ստեղծիր դաշտ

note: %1$s:  framework.frameworkcode | html %2$s:  framework.frameworktext | html
en: Create framework for %s (%s) using
hyw: Ստեղծիր կառուցվածք %s (%s) օգտագործման համար

en: Create from SQL
hyw: Ստեղծիր SQL-ից

en: Create guided report
hyw: Ստեղծիր ուղեցույցով հաշվետվություն

en: Create item when receiving
hyw: Ստեղծիր նյութ երբ ստանում ես

en: Create item when receiving:
hyw: Ստեղծիր նյութ երբ ստանում ես:

en: Create items when:
hyw: Ստեղծիր նյութեր երբ:

en: Create label batch
hyw: Ստեղծիր պիտակի փաթեթ

en: Create manual credit
hyw: Մանուալ ստեղծիր կրեդիտ

en: Create manual invoice
hyw: Մանուալ ստեղծիր հաշիվ

en: Create new authority
hyw: Ստեղծիր նոր հեղինակավոր

en: Create new credit type
hyw: Ստեղծիր կրեդիտի նոր տեսակ

en: Create new debit type
hyw: Ստեղծիր նոր դեբիտի տեսակ

note: INPUT type=submit
en: Create new invoice anyway
hyw: Ամեն դեպքում ստեղծիր նոր հաշիվ

en: Create new record
hyw: Ստեղծիր նոր գրառում

en: Create new rota
hyw: Ստեղծիր նոր երթուղի

en: Create new stage
hyw: Ստեղծիր նոր փուլ

en: Create patron list:
hyw: Ստեղծիր ընթերցողական ցուցակ։

en: Create printable labels and barcodes from catalog and patron data
hyw: Քարտարանից և շտրիխ կոդերից ստեղծիր տպման ենթական պիտակներ և ընթերցողական տվյալներ

en: Create printable labels and barcodes from catalog data
hyw: Ստեղծիր քարտարանի տվյալներից տպագրվող պիտակներ և շտրիխ կոդեր

en: Create printable patron cards
hyw: Ստեղծիր ընթերցողի տպագրական քարտեր

en: Create record
hyw: Ստեղծիր գրառում

note: INPUT type=submit name=submit
en: Create report from SQL
hyw: Ստեղծիր հաշվետվություն SQL-ից

en: Create routing list
hyw: Ստեղծիր շրջաբերական ցուցակ

en: Create routing list for
hyw: Ստեղծիր շրջաբերական ցուցակ համար

en: Create shared macros (requires advanced_editor)
hyw: Ստեղծեք համօգտագործվող մակրոներ (պահանջում է advanced_editor)

en: Create, edit and delete rotas
hyw: Ավելացրու, խմբագրիր և ջնջիր երթուղիները

en: Created
hyw: Ստեղծված է

en: Created on
hyw: Ստեղծված է

en: Creation date
hyw: Ստեղծման ամսաթիվ

en: Creation date:
hyw: Ստեղծման ամսաթիվ։

en: Creative Commons Attribution 2.5 License
hyw: Ստեղծագործական Համայնքներ վերագրում 2.5 արտոնագիր

en: Creative Commons Attribution-ShareAlike 2.5 License
hyw: Ստեղծագործական Համայնքներ վերագրում-նմանների մաս 2.5 արտոնագիր

en: Credit
hyw: Կրեդիտ

en: Credit type code:
hyw: Կրեդիտի տեսակի կոդ։

en: Credit type:
hyw: Կրեդիտի տեսակ։

en: Credit types
hyw: Կրեդիտի տեսակներ

en: Credits:
hyw: Կրեդիտներ։

en: Creep:
hyw: Սողալ։

note: SCRIPT
en: Crop
hyw: Խուզել

en: Currencies
hyw: Տարադրամներ

en: Currencies &amp; Exchange rates
hyw: Տարադրամներ &amp; Փոխանակման արժեքներ

en: Currencies and exchange rates
hyw: Տարադրամներ և փոխանակման կուրսեր

en: Currencies search:
hyw: Տարադրամների փնտրում։

en: Currency
hyw: Տարադրամ

note: %1$s:  currency | html
en: Currency = %s
hyw: Տարադրամ = %s

en: Currency:
hyw: Տարադրամ։

en: Currency:
hyw: Տարադրամ։

en: Current article requests
hyw: Հոդվածի ընթացիկ պատվերներ

en: Current checkouts allowed
hyw: Ընթացիկ տրումները թույլատրված են

en: Current checkouts allowed:
hyw: Ընթացիկ տրումները թույլատրված են։

en: Current library
hyw: Ընթացիկ գրադարան

en: Current maintenance team
hyw: Սպասարկման ընթացիկ թիմը

en: Current on-site checkouts allowed
hyw: Ընթացիկ ցանցից դուրս տրումները թույլատրված են

en: Current renewals:
hyw: Ընթացիկ թարմացումներ։

en: Current server time is:
hyw: Սերվերի Ընթացիկ ժամն է։

en: Current session
hyw: Ընթացիկ սեսիա

en: Current terms
hyw: Ընթացիկ տերմիններ

note: SCRIPT
en: Current window
hyw: Ընթացիկ պատուհանը

note: %1$s:  PROCESS translate_card_element element=card_element_title FILTER lower
en: Currently available %s
hyw: Հիմա մատչելի է %s

en: Currently available batches
hyw: Այս պահին մատչելի փաթեթները

en: Currently available layouts
hyw: Հիմա մատչելի ձևաթղթերն են

en: Currently available profiles
hyw: Այս պահին մատչելի ուրվագծեր

en: Currently available templates
hyw: Այս պահին մատչելի ձևանմուշներ

note: %1$s:  ELSE
en: Currently in local use %s
hyw: Հիմա տեղային օգտագործման մեջ %s

en: Currently, this means hold policies. The various policies have the following effects:
hyw: Այս պահին սա նշանակում է պահման քաղաքականություններ։ Տարբեր քաղաքականությունները ունեն հետևյալ արդյունքները։

en: Curriculum
hyw: Ուսումնական պլան

note: SCRIPT
en: Custom color
hyw: Հաճախորդի գույնը

note: OPTGROUP
en: Custom search fields
hyw: Հաճախորդի փնտրման դաշտեր

note: SCRIPT
en: Custom...
hyw: Հաճախորդ․․․

note: SCRIPT
en: Cut
hyw: Կտրել

note: SCRIPT
en: Cut row
hyw: Կտրիր հիմա

en: Cyclical
hyw: Ցիկլային

en: Cyclical:
hyw: Ցիկլային։

en: D&aelig;nsk (Danish)
hyw: D&aelig;nsk (Դանիերեն)

en: DBMS auto increment fix
hyw: DBMS ինքնաաճի շտկում

en: DISABLED
hyw: ԱՐԳԵԼՎԱԾ

en: DSpace project
hyw: DSpace նախագիծ

en: DVD video / Videodisc
hyw: DVD տեսա / տեսադիսկ

en: Daily hold limit reached for patron
hyw: Հաճախորդի համար ամենօրյա պահման սահմանաչափը հասել է

en: Daily rental charge
hyw: Վարձակալության օրական վարձ

en: Daily rental charge:
hyw: Վարձակալության օրական վարձ։

en: Daily rental charge:
hyw: Վարձակալության օրական վարձ։

en: Daily rentals use calendar:
hyw: Օրական վարձակալություններն օգտագործում են օրացույց։

en: Damaged
hyw: Վնասված է

en: Damaged on:
hyw: Վնասված է։

en: Damaged status:
hyw: Վթարված վիճակ։

note: SCRIPT
en: Dark Gray
hyw: Մուգ գորշ

note: SCRIPT
en: Dark Green
hyw: Մուգ կանաչ

note: SCRIPT
en: Dark Orange
hyw: Մուգ նարնջագույն

note: SCRIPT
en: Dark Red
hyw: Մուգ կարմիր

note: SCRIPT
en: Dark Turquoise
hyw: Մուգ փիրուզագույն

note: SCRIPT
en: Dark Yellow
hyw: Մուգ դեղին

en: Data deleted
hyw: Տվյալը ջնջված է

en: Data error
hyw: Տվյալի սխալ

en: Data fields
hyw: Տվյալների դաշտեր

en: Data for preview:
hyw: Նախադիտման համար տվյալներ։

en: Data problems
hyw: Տվյալի խնդիրներ

en: Data recorded
hyw: Տվյալը գրանցված է

en: Data:
hyw: Տվյալներ։

en: Database
hyw: Շտեմարան

note: %1$s:  dbname | $HtmlTags tag=>'code'
en: Database %s exists.
hyw: %s շտեմարանը առկա է։

en: Database host:
hyw: Շտեմարանը հյուրընկալող։

en: Database name:
hyw: Շտեմարանի անուն։

en: Database port:
hyw: Շտեմարանի հանգույց։

en: Database settings:
hyw: Շտեմարանի միջավայր

en: Database tables created
hyw: Շտեմարանի աղյուսակները ստեղծված են

en: Database type:
hyw: Շտեմարանի տեսակ:

en: Database user:
hyw: Շտեմարանի օգտվող:

en: Database:
hyw: Շտեմարան։

en: Date
hyw: Ամսաթիվ

en: Date accessioned
hyw: Անդամակցման ամսաթիվ

en: Date acquired
hyw: Ձեռք բերման ամսաթիվ

en: Date acquired (item)
hyw: Ձեռք բերման ամսաթիվ (նյութ)

en: Date added
hyw: Ամսաթիվը ավելացված է

en: Date and time:
hyw: Ամսաթիվ և ժամ:

en: Date arrived
hyw: Ստացման ամսաթիվ

en: Date deleted (item)
hyw: Ջնջելու ամսաթիվ (նյութ)

en: Date due
hyw: Վերադարձի ամսաթիվ

en: Date due:
hyw: Վերադարձի ամսաթիվ:

en: Date enrolled
hyw: Ներգրավման ամսաթիվ

en: Date formats should match your system preference, and
hyw: Ամսաթվի ձևաչափերը պետք է համընկնեն քո համակարգի նախապատվություններին, և

en: Date hold placed
hyw: Ներգրավման ամսաթիվը տեղադրված է

en: Date last modified
hyw: Վերջին ձևափոխման ամսաթիվ

en: Date last seen
hyw: Վերջին տեսած ամսաթիվ

en: Date of birth
hyw: Ծննդյան ամսաթիվ

en: Date of birth is invalid.
hyw: Ծննդյան ամսաթիվը սխալ է։

en: Date of birth:
hyw: Ծննդյան ամսաթիվ։

en: Date of enrollment is invalid.
hyw: Ներգրավման ամսաթիվը սխալ է։

en: Date of expiration is invalid.
hyw: Վերադարձի ամսաթիվը սխալ է։

en: Date of transfer
hyw: Փոխանցման ամսաթիվ

en: Date ordered
hyw: Պատվերի ամսաթիվ

en: Date ordered
hyw: Պատվերի ամսաթիվ

en: Date placed between:
hyw: Միջև տեղադրված ամսաթիվ։

en: Date published
hyw: Հրատարակման ամսաթիվ

en: Date published
hyw: Հրատարակման ամսաթիվ

en: Date published (text)
hyw: Հրատարակման ամսաթիվ (տեքստ)

en: Date range
hyw: Ամսաթվի տիրույթ

en: Date received
hyw: Ստացման ամսաթիվ

en: Date received
hyw: Ստացման ամսաթիվ

en: Date received:
hyw: Ստացման ամսաթիվ։

en: Date requested
hyw: Ամսաթվի հարցում

en: Date/Time
hyw: Ամսաթիվ/Ժամ

en: Date:
hyw: Ամսաթիվ։

en: Date:
hyw: Ամսաթիվ։

en: Date: from
hyw: Ամսաթիվ։ սկսած

note: SCRIPT
en: Date\/time
hyw: Ամսաթիվ\/ժամ

en: Dates
hyw: Ամսաթվեր

note: SCRIPT
en: Dates cannot be empty
hyw: Ամսաթվերը դատարկ չեն կարող լինել

en: Day
hyw: Օր

en: Day of week
hyw: Շաբաթվա օր

en: Day/month
hyw: Օր/ամիս

en: Day:
hyw: Օր։

en: Days
hyw: Օրեր

en: Days in advance
hyw: Օրերը նախապես

en: Debit type code:
hyw: Դեբիտի տեսակի կոդը։

en: Debit types
hyw: Դեբիտի տեսակները

en: December
hyw: դեկտեմբեր

note: SCRIPT
en: Decrease indent
hyw: Նվազեցնել միջակայքը

en: Default
hyw: լռակյաց

en: Default
hyw: Լռակյաց

en: Default accounting details
hyw: Հաշվապահական լռակյաց մանրամասներ

en: Default amount
hyw: Լռակյաց չափ

en: Default amount:
hyw: Լռակյաց չափ։

note: %1$s:  IF humanbranch %2$s:  Branches.GetName( humanbranch ) | html %3$s:  END
en: Default checkout, hold and return policy%s for %s%s
hyw: Լռակյաց տրման, պահման և վերադարձի քաղաքականություն%s համար %s%s

en: Default font
hyw: Լռակյաց տառաձև

en: Default framework
hyw: Լռակյաց կառուցվածք

en: Default lost item fee refund on return policy
hyw: Կորած նյութի տուգանքի լռակյած վճար վերադարձի կանոնակարգում

en: Default messaging preferences for this patron category
hyw: Լռակյաց հաղորդագրությունների առաքման նախապատվություններ ընթերցողական այս դասի համար

en: Default privacy
hyw: Լռակյաց գաղտնիք

en: Default privacy:
hyw: Լռակյաց գաղտնիք։

en: Default replacement cost
hyw: Լռակյաց փոխարինման արժեք

en: Default replacement cost:
hyw: Լռակյաց փոխարինման արժեք:

en: Default value:
hyw: Լռակյաց արժեք։

en: Define authority types, then authority MARC structure in the same way you define itemtypes and bibliographic MARC tag structure. Authority values are managed through plugins
hyw: Սահմանիր հեղինակավորների տեսակները, ապա հեղինակավոր ՄԵԸՔ կառուցվածքը, ինչպես սահմանում ես նյութի տեսակները և ՄԵԸՔ ցուցիչների կառուցվածքը։ Հեղինակավորի արժեքները կառավարվում են plugin-ների միջոցով

en: Define cash registers
hyw: Սահմանիր ՀԴՄ-ները

en: Define circulation and fines rules for combinations of libraries, patron categories, and item types
hyw: Սահմանիր տացքի և տուգանքների օրենքները նյութի տեսակների, ընթերցողական դասերի, գրադարանների կոմբինացիաների համար

en: Define days when the library is closed
hyw: Սահմանիր այն օրերը երբ գրադարանը փակ է

en: Define days when the library is closed
hyw: Սահմանում է օրերը, երբ գրադարանը փակ է

en: Define extended attributes (identifiers and statistical categories) for patron records
hyw: Սահմանիր ընթերցողական գրառումների համար ընդլայնված բաղկացուցիչները (բնութագրիչներ և վիճակագրական դասեր)

en: Define funds within your budgets
hyw: Սահմանիր ֆոնդերը քո բյուջեի ներսում

en: Define mappings
hyw: Սահմանիր քարտեզավորումը

en: Define notices
hyw: Սահմանիր նշումները

en: Define notices (print and email notification messages for overdues, etc.)
hyw: Սահմանիր հիշեցումները (ժամկետանցների համար տպագիր և էլ փոստ հիշեցումները և այլն)։

en: Define rules for check-in and checkout notifications for combinations of libraries, patron categories, and item types
hyw: Սահմանիր զգուշացման օրենքները հետ ընդունման և դուրս տրաման համար, նյութի տեսակների, ընթերցողական դասերի, գրադարանների կոմբինացիաների համար

en: Define rules to modify items by age
hyw: Սահմանիր նյութերը ըստ տարիքի ձևափոխելու օրենքները

en: Define the holidays for:
hyw: Սահմանիր տոները սրա համար։

en: Define transport costs between branches
hyw: Սահմանիր մասնաճյուղերի միջև տրանսպորտային ծախսերը

note: P
en: Define values in authorised value category ADJ_REASON to enable
hyw: Թույլատրելու համար լիազորված արժեքների դասում սահմանիր ADJ_REASON

en: Define which events trigger which sounds
hyw: Սահմանիր թե որ իրադարձություններն են հաջորդում ձայներին

en: Define which keys trigger actions in the advanced cataloging editor
hyw: Սահմանիր թե խորացված քարտագրման խմբագրիչում որ բանալիներն են առաջացնում գործողություններ

en: Define your budgets
hyw: Սահմանիր քո բյուջեները

note: %1$s:  IF ( branch ) %2$s:  Branches.GetName( branch ) | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Defining %soverdue actions for %s%sdefault overdue actions%s
hyw: Սահմանվում է %sժամկետանց գործողություններ %s%sլռակյաց ժամկետանց գործողությունների համար%s

en: Defining transport costs between libraries
hyw: Սահմանաիր գրադարանների միջև տրանսպորտային ծախսերը

en: Definition
hyw: Ձևակերպում

en: Definition description:
hyw: Սահմանման նկարագրություն։

en: Definition name:
hyw: Սահմանման անվանում։

en: Delay
hyw: Ուշացում

note: %1$s:  ERRORDELAY | html %2$s:  BORERR | html
en: Delay %s for %s patron category has some unexpected characters. There should be only numerical characters.
hyw: Ուշացում %s %s ընթերցողական դասի համար ունի որոշակի անսպասելի նիշեր։ Պետք է լինեն միայն թվեր։

en: Delay is the number of days after a checkout is due before an action is triggered.
hyw: Ուշացումը դա դուրս տրումօց հետո այն օրերի քանակն է որից հետո նյութը պետք է վերադարձվի մինչ գործողությունը կիրառվել է։

en: Delete
hyw: Ջնջել

en: Delete
hyw: Ջնջել

note: INPUT type=submit name=mainformsubmit
en: Delete ALL submitted items
hyw: Ջնջիր նյութի ԲՈԼՈՐ տեսակները

note: %1$s:  csv_profile.profile | html
en: Delete CSV Profile "%s?"
hyw: Ջնջե՞լ CSV պրոֆայլը "%s?"

note: %1$s:  ean.ean | html %2$s:  ean.branch.branchname | html
en: Delete EAN %s for %s?
hyw: Ջնջե՞լ EAN %s սրա համար %s

en: Delete SQL reports
hyw: Ջնջիր SQL հաշվետվությունները

en: Delete a batch of items
hyw: Ջնջիր նյութերի փաթեթը

en: Delete all
hyw: Ջնջիր բոլորը

en: Delete all items
hyw: Ջնջիր բոլոր նյութերը

en: Delete all items at once
hyw: Ջնջիր բոլոր նյութերը միանգամից

en: Delete an existing subscription
hyw: Ջնջել առկա բաժանորդագրությունը

en: Delete associated items?
hyw: Ջնջե՞լ կապված նյութերը։

en: Delete basket
hyw: Ջնջել զամբյուղը

en: Delete basket and orders
hyw: Ջնջել զամբյուղը և պատվերները

en: Delete basket, orders, and records
hyw: Ջնջել զամբյուղը, պատվերները և գրառումները

en: Delete batch
hyw: Ջնջել փաթեթը

note: %1$s:  budget_period_description | html
en: Delete budget '%s'?
hyw: Ջնջե՞լ բյուջեն %s'

note: %1$s:  category.category_name | html
en: Delete category '%s'
hyw: Ջնջիր դասը '%s'

note: %1$s:  city.city_name | html
en: Delete city "%s?"
hyw: Քաղաքը ջնջել "%s?"

note: SCRIPT
en: Delete column
hyw: Ջնջել սյունակը

en: Delete contact
hyw: Ջնջիր կոնտակտը

en: Delete course
hyw: Ջնջել դասընթացը

en: Delete current field and copy to 'clipboard'
hyw: Ջնջիր ընթացիկ դաշտը և պատճենիր ժամանակավոր բուֆեր

en: Delete current subfield and copy to 'clipboard'
hyw: Ջնջիր ընթացիկ ենթադաշտը և պատճենիր ժամանակավոր բուֆեր

note: %1$s:  desk.desk_name | html
en: Delete desk "%s?"
hyw: Ջնջե՞Լ դարակը "%s?"

en: Delete field
hyw: Ջնջիր դաշտը

en: Delete field:
hyw: Ջնջել դաշտը։

note: %1$s:  framework.frameworktext | html %2$s:  framework.frameworkcode | html
en: Delete framework for %s (%s)?
hyw: Ջնջե՞լ կառուցվածքը %s (%s) համար

note: %1$s:  budget_name | html
en: Delete fund %s?
hyw: Ջնջե՞լ ֆոնդը %s?

en: Delete group
hyw: Ջնջել խումբը

en: Delete image
hyw: Ջնջել պատկերը

note: SCRIPT
en: Delete item
hyw: Ջնջիր նյութը

note: %1$s:  itemtype.itemtype | html
en: Delete item type '%s'?
hyw: Ջնջե՞լ նյութի տեսակը '%s'

en: Delete items in a batch
hyw: Ջնջել նյութերը փաթեթով

en: Delete list
hyw: Ջնջել ցուցակը

note: BUTTON
en: Delete macro
hyw: Ջնջել մակրոն

en: Delete notice?
hyw: Ջնջե՞լ նշումը

en: Delete patrons
hyw: Ջնջել հաճախորդներին

en: Delete patrons directly from the database. Patron data will not be recoverable.
hyw: Ուղղակի ջնջել ընթերցողներին շտեմարանից։ Ընթերցողի տվյալները վերականգնելի չեն։

en: Delete patrons who meet the following criteria:
hyw: Ջնջել հաճախորդներին ովքեր բավարարում են հետևյալ չափանիշին։

en: Delete public lists
hyw: Ջնջիր հանրային ցուցակները

en: Delete record
hyw: Ջնջել գրառումը

en: Delete record
hyw: Ջնջել գրառումը

en: Delete records if no items remain.
hyw: Ջնջել գրառումները եթե նյութեր էլ չկան։

note: SCRIPT
en: Delete request
hyw: Ջնջիր հարցումը

note: SCRIPT
en: Delete row
hyw: Ջնջել տողը

en: Delete selected
hyw: Ջնջել ընտրանքը

en: Delete selected alerts
hyw: Ջնջել ընտրված զգուշացումները

note: INPUT type=button
en: Delete selected issues
hyw: Ջնջել ընտրված համարները

en: Delete selected items
hyw: Ջնջել ընտրված նյութերը

note: INPUT type=submit
en: Delete selected records
hyw: Ջնջել ընտրված գրառումները

en: Delete shared macros (requires advanced_editor)
hyw: Ջնջել համօգտագործված մակրոները (պահանջում է advanced_editor)

en: Delete subfield
hyw: Ջնջել ենթադաշտը

en: Delete subscription
hyw: Ջնջել բաժանորդագրությունը

note: SCRIPT
en: Delete table
hyw: Ջնջիր աղյուսակը

en: Delete the exceptions on a range
hyw: Ջնջիր այս տիրույթի բացառությունները։

en: Delete the repeated holidays on a range
hyw: Ջնջել այս տիրույթի կրկնվող տոները

en: Delete the single holidays on a range
hyw: Ջնջիր այս տիրույթի միակ տոնը

note: A
en: Delete this Tag
hyw: Ջնջիր այս ցուցիչը

en: Delete this account?
hyw: Ջնջե՞լ այս հաշիվը։

note: INPUT type=submit
en: Delete this category
hyw: Ջնջիր այս դասը

note: SCRIPT
en: Delete this exception.
hyw: Ջնջիր այս բացառությունը։

en: Delete this holiday
hyw: Ջնջիր այս տոնը

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Delete this holiday.
hyw: Ջնջիր այս տոնը։

note: A
en: Delete this saved report
hyw: Ջնջիր այս հիշված հաշվետվությունը

note: IMG
en: Delete this subfield
hyw: Ջնջիր այս ենթադաշտը

en: Delete user
hyw: Ջնջել օգտվողին

en: Delete vendor
hyw: Ջնջել մատակարարին

en: Delete?
hyw: Ջնջե՞լ

en: Deleted bibliographic record, can't find title
hyw: Ջնջված մատենագիտական գրառում, չի կրող գտնել վերնագիր

note: %1$s:  deleted_attribute_type | html
en: Deleted patron attribute type &quot;%s&quot;
hyw: Ջնջված ընթերցողի բաղկացուցիչի տեսակ &quot;%s&quot;

note: %1$s:  deleted_matching_rule | html
en: Deleted record matching rule &quot;%s&quot;
hyw: Ջնջված գրառման համընկեցման օրենք &quot;%s&quot;

note: SCRIPT
en: Deleted.
hyw: Ջնջված։

en: Deleting your own account would lock you out of Koha.
hyw: Ջնջելով քո սեփական հաշիվը դու կկողպես քո Կոհա տարածքը

note: SCRIPT
en: Deletion of label from a batch with only one label will delete the batch.
hyw: Պիտակի ջնջումը փաթեթից միայն մեկ պիտակիի առկայության դեպքում կջնջի փաթեթը։

note: SCRIPT
en: Deletion of patron from a batch with only one patron will delete the batch.
hyw: Ընթերցողի ջնջումը միայն մեկ ընթերցողով փաթեթից կջնջի փաթեթը։

en: Delimiter:
hyw: Բաժանարար:

en: Delink
hyw: Կապի քանդում

en: Deliverer
hyw: Առաքիչ

en: Deliverer:
hyw: Առաքիչ։

en: Deliveries
hyw: Առաքումներ

en: Delivery comment:
hyw: Առաքման մեկնաբանություն:

en: Delivery day:
hyw: Առաքման օր։

en: Delivery details
hyw: Առաքման մանրամասներ:

en: Delivery place
hyw: Առաքման վայրը

en: Delivery place:
hyw: Առաքման վայր։

en: Delivery place:
hyw: Առաքման վայր։

en: Delivery time:
hyw: Առաքման ժամ:

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Denied
hyw: Արգելված է

en: Deny
hyw: Արգելել

en: Department
hyw: Բաժանմունք

en: Department:
hyw: Բաժանմունք

en: Departments are required by and will be used in the Course Reserves module
hyw: Ֆակուլտետները պահանջվում են և կկիրառվեն Դասընթացի պահուստների մոդուլի մեջ

en: Dept.
hyw: Բաժնմ.

note: SCRIPT
en: Descending
hyw: Նվազող

en: Description
hyw: Նկարագրություն

en: Description (OPAC)
hyw: Նկարագրություն (ՀՕԱՔ)

en: Description (OPAC):
hyw: Նկարագրություն (ՀՕԱՔ)։

note: SCRIPT
en: Description is required
hyw: Պահանջվում է նկարագրություն

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Description missing
hyw: Նկարագրությունը բացակա է

en: Description of a withdrawn item (appears when adding or editing an item)
hyw: Դուրս գրված նյութի նկարագրությունը (հայտնվում է, երբ ավելացվում կամ խմբագրվում է նյութը)

en: Description of charges
hyw: Ծախսերի նկարագրություն

en: Description:
hyw: Նկարագրություն։

en: Description:
hyw: Նկարագրություն։

note: For the first occurrence, %1$s:  mss.liblibrarian | html_entity
en: Description: %s
hyw: Նկարագրություն։ %s

note: %1$s:  ( MARCNOTES.size || 1 ) | html
en: Descriptions (%s)
hyw: Նկարագրություններ %s

en: Descriptions for items marked as damaged (appears when cataloging and working with items)
hyw: Նյութերի նկարագրությունը, որոնք նշված են որպես վնասված (հայտնվում է, երբ քարտագրվում են նյութերը և աշխատեում են նյութերի հետ)

en: Descriptions for the items marked as lost (appears when adding or editing an item)
hyw: Որպես կորած նշված նյութերի նկարագրությունները (հայտնվում է, երբ ավելացվում կամ խմբագրվում է նյութը)

en: Desk
hyw: Դարակ

en: Desk ID
hyw: Դարակի ID

en: Desk ID:
hyw: Դարակի ID։

en: Desk search:
hyw: Դարակի փնտրում։

en: Desk:
hyw: Դարակ։

en: Desks
hyw: Դարակներ

en: Destination
hyw: Նպատակակետ

en: Destination library:
hyw: Նշանակաման վայրի գրադարան

en: Destination library:
hyw: Նշանակաման վայրի գրադարան։

en: Destination record
hyw: Նշանակաման վայրի գրառում

en: Details
hyw: Մանրամասներ

en: Details for all requests
hyw: Ջնջիր բոլոր հարցումները

en: Details from library
hyw: Մանրամասներ գրադարանից

note: %1$s:  request.backend | html
en: Details from supplier (%s)
hyw: Մանրամասներ մատակարարից (%s)

en: Dewey
hyw: Դյուի

en: Dewey number:
hyw: Դյուիի համար։

en: Dewey:
hyw: Դյուի։

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.dewey | $raw
en: Dewey: %s
hyw: Դյուի։ %s

en: Dictionary
hyw: Բառարան

en: Dictionary
hyw: Բառարան

en: Dictionary definitions
hyw: Բառարանի սահմանումներ

en: Did not check for matches with existing records in catalog
hyw: Քարտարանում առկա գրառումների համար մի ստուգիր համընկեցումները

en: Did you mean:
hyw: Դու նկատի ունես։

en: Did you mean?
hyw: Դու նկատի ունե՞ս։

note: ABBR
en: Differences between the original bibliographic record and the imported
hyw: Բնօրինակ մատենագիտական գրառման և ներմուծվածի մեջ տարբերությունները

en: Digests only
hyw: Միայն դայջեստներ

note: SCRIPT
en: Dimensions
hyw: Չափեր

en: Directories
hyw: Ուղղություններ

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Directory is not writeable
hyw: Թղթապանակում գրելը անհնար է։

en: Disable
hyw: Արգելափակիր

note: SCRIPT
en: Disable
hyw: Արգելափակիր

note: SCRIPT
en: Disabled for %s
hyw: Արգելափակված Է սրա համար %s

note: SCRIPT
en: Disabled for all
hyw: Արգելափակված Է բոլորի համար

note: SCRIPT
en: Disc
hyw: Սկավառակ

en: Discharge
hyw: Վճարիր

en: Discharge requests pending
hyw: Չլուծված գանձման հարցումներ

en: Discharges
hyw: Ազատումներ

en: Discographies
hyw: Դիսկոգրաֆիաներ

en: Discount debits for patrons
hyw: Զեղչային դեբիտներ ընթերցողների համար

en: Discount to apply:
hyw: Կիրառման ենթակա զեղչ։

en: Discount:
hyw: Զեղչ։

en: Display
hyw: Արտածում

en: Display children too.
hyw: Արտածիր նաև երեխային։

note: A
en: Display detail for this authority
hyw: Արտածիր լռակյացը այս հեղինակավորի համար

note: A
en: Display detail for this biblio
hyw: Արտածիր լռակյացը այս մատեն համար

note: A
en: Display detail for this item
hyw: Արտածիր մանրամասները այս նյութի համար

en: Display from:
hyw: Արտածիր այստեղից։

en: Display height:
hyw: Արտածման բարձրությունը։

en: Display in OPAC:
hyw: Արտածիր ՀՕԱՔ-ում։

en: Display in patron's brief information:
hyw: Արտածիր ընթերցողի հակիրճ տեղեկատվությունում։

en: Display location:
hyw: Արտծիր Տեղաբաշխումը։

note: A
en: Display member details.
hyw: Արտածիր անդամի մանրամասները

en: Display only used tags/subfields
hyw: Արտածիր միայն օգտագործված ցուցիչները/ենթադաշտերը

en: Display order
hyw: Արտածիր պատվերը

en: Display order:
hyw: Արտածիր պատվերը։

en: Display order:
hyw: Արտածիր պատվերը։

note: A
en: Display supplier metadata
hyw: Արտածիր մատակարարի մետատվյալները

en: Display supplier metadata
hyw: Արտածիր մատակարարի մետատվյալները

en: Display them
hyw: Արտածիր դրանց

en: Display to:
hyw: Արտածիր դեպի։

en: Displayed in the library group search dropdowns.
hyw: Արտածված է գրադարանի խմբի որոնման բացվողներում։

note: %1$s:  IF ( filter_approved_all ) %2$s:  END %3$s:  IF ( filter_approved_ok ) %4$s:  END %5$s:  IF ( filter_approved_pending ) %6$s:  END %7$s:  IF ( filter_approved_rej ) %8$s:  END
en: Displaying %sall%s %sapproved%s %spending%s %srejected%s terms
hyw: Արտածվում է %sall%s %sհաստատված%s %sՍպասող%s %sմերժված%s Ժամկետներ

en: Displaying availability results
hyw: Արտածվում են հասանելի արդյունքները

en: Do not check in items scanned during inventory:
hyw: Հետ մի ընդունիր նյութերը որոնք սքանավորվել են գույքագրման ժամանակ։

en: Do not create a duplicate record. Add an order from the existing record in your catalog.
hyw: Մի ստեղծիր կրկնվող գրառում։ Ավելացրու պատվեր քարտարանում առկա գրառումից։

en: Do not create an item record when receiving this serial
hyw: Երբ ստանում ես այս պարբերականը մի ստեղծիր նյութի գրառում

en: Do not create an item record when receiving this serial
hyw: Երբ ստանում ես այս պարբերականը մի ստեղծիր նյութի գրառում

en: Do not look for matching records
hyw: Մի նայիր համընկնող գրառումների համար

en: Do not use plugin
hyw: Մի օգտագործիր պլագինը

note: SCRIPT
en: Do you really want to delete this upload?
hyw: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել այս ներբեռնումը։

note: SCRIPT
en: Do you really want to generate next serial?
hyw: Վստա՞հ ես որ ուզում ես գեներացնել հաջորդ պարբերականը

en: Do you want to confirm this order?
hyw: Ուզու՞մ ես հաստատել այս պատվերը։

note: SCRIPT
en: Document
hyw: Փաստաթուղթ

note: SCRIPT
en: Document properties
hyw: Փաստաթղթի հատկությունները

en: Document type:
hyw: Փաստաթղթի տեսակ։

en: Documentation manager:
hyw: Փաստաթղթավորման կառավարիչ։

en: Documentation managers:
hyw: Փաստաթղթավորման կառավարիչներ։

en: Documentation team:
hyw: Փաստաթղթավորման թիմ։

en: Domain
hyw: Դոմեյն

en: Domain:
hyw: Դոմեյն։

en: Don't allow
hyw: Մի թույլատրի

en: Don't block
hyw: Մի արգելափակիր

en: Don't check out and print slip (P)
hyw: Մի սպասարկիր և տպիր կտրոն (P)

en: Don't decrease checkout length based on holds
hyw: Մի նվազեցրու պահման վրա հիմնված դուրս տրման երկարությունը

en: Don't decrease loan length based on holds
hyw: Մի նվազեցրու պահման վրա հիմնված տրամադրման երկարությունը

en: Don't export fields:
hyw: Մի արտահանիր դաշտերը։

en: Don't export items:
hyw: Մի արտահանիր նյութերը։

en: Don't include tax
hyw: Մի ներառիր հարկը

note: INPUT type=button
en: Done
hyw: Կատարված

en: Download
hyw: Բեռնաթափիր

en: Download
hyw: Բեռնաթափիր

en: Download as CSV
hyw: Բեռնաթափիր որպես CSV

en: Download as PDF
hyw: Բեռնաթափիր որպես PDF

en: Download as XML
hyw: Բեռնաթափիր որպես XML

en: Download cart
hyw: Բեռնաթափիր զամբյուղ

note: INPUT type=submit
en: Download configuration
hyw: Բեռնաթափի կարգաբերումը

note: INPUT type=submit
en: Download database
hyw: Բեռնաթափիր շտեմարանը

en: Download directory
hyw: Բեռնաթափիր ուղեցույցը

en: Download directory:
hyw: Բեռնաթափման քարտացուցակ։

en: Download file of all overdues
hyw: Բեռնաթափիր բոլոր ժամկետանցների ֆայլը

en: Download file of displayed overdues
hyw: Բեռնաթափիր արտածված ժամկետանցների ֆայլը

en: Download list
hyw: Բեռնաթափիր ցուցակ

en: Download list
hyw: Բեռնաթափիր ցուցակ

note: INPUT type=submit name=save
en: Download record
hyw: Բեռնաթափիր գրառումը

en: Download records
hyw: Բեռնաթափիր գրառումները

en: Download selected claims
hyw: Բեռնաթափիր ընտրված հայցերը

en: Downloading records, please wait...
hyw: Գրառումների բեռնաթափում, խնդրում ենք սպասել...

note: SPAN
en: Drag and drop to move this stage to another position
hyw: Այս փուլավորված մեկ այլ դիրք տեղափոխելու համար քաշիր և բաց թող

en: Draw
hyw: Նկարիր

en: Draw guide boxes:
hyw: Նկարիր ուղեցուցային վանդակներ։

note: SCRIPT
en: Drop an image here
hyw: Գցիր պատկերիկը այստեղ

en: Drop default
hyw: Գցիր լռակյաց

en: Dublin Core
hyw: Դուբլինյան միջուկ

note: %1$s:  itemloo.date_due | $KohaDates  as_due_date => 1
en: Due %s
hyw: Վերադարձ %s

en: Due date
hyw: Վերադարձի ամսաթիվ

en: Due date (unformatted, hidden)
hyw: Վերադարձի ամսաթիվ (չֆորմատավորված, թաքնված)

en: Due date from:
hyw: Վերադարձի ամսաթիվ սկսած։

en: Due date to:
hyw: Վերադարձի ամսաթիվ։

en: Due date:
hyw: Վերադարձի ամսաթիվ։

en: Due dates have been modified!
hyw: Վերադարձի ամսաթվերը ձևափոխված են։

note: %1$s:  checkout_info.issue.date_due | $KohaDates as_due_date => 1
en: Due on %s
hyw: Վերադարձ %s

en: Duplicate
hyw: Պատճենիր

en: Duplicate
hyw: Պատճենիր

en: Duplicate a template:
hyw: Պատճենիր նմուշը։

en: Duplicate all the orders with the following accounting details:
hyw: Պատճենիր բոլոր պատվերները հաշվապահական հետևյալ մանրմասներով։

en: Duplicate budget
hyw: Պատճենիր բյուջեն

note: %1$s:  budget_period_description | html
en: Duplicate budget %s
hyw: Պատճենիր բյուջեն %s

en: Duplicate existing orders
hyw: Պատճենիր առկա պատվերները

note: %1$s:  batch_id | html %2$s:  duplicate_count | html
en: Duplicate item(s) removed from batch number %s: %s
hyw: Պատճենիր փաթեթի համարից հեռացված նյութ(եր)ը %s: %s

en: Duplicate orders
hyw: Պատճենիր պատվերները

en: Duplicate patron record?
hyw: Պատճենե՞լ ընթերցողի գրառումը

note: %1$s:  batch_id | html %2$s:  duplicate_count | html
en: Duplicate patrons removed from batch number %s: %s
hyw: Պատճենիր փաթեթի համարից հեռացված %s: %s ընթերցողներին

en: Duplicate record suspected
hyw: Գրառման պատճենումը կասեցվել է

note: A
en: Duplicate this saved report
hyw: Պատճենիր այս հիշված հաշվետվությունը

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Duplicate values detected. Please correct the errors and resubmit.
hyw: Պատճենիր հայտնաբերված արժեքները։ Ուղղիր սխալները և նորից գրանցիր։

en: Duplicate warning
hyw: Պատճենիր զգուշացումը

note: INPUT type=text name=duration
en: Duration (days)
hyw: Տևողություն (օրեր)

en: Duration:
hyw: Տևողություն։

en: E-mail order
hyw: Էլ․ փոստի կարգաբերում

en: EDI accounts
hyw: EDI հաշիվներ

en: EDIFACT message
hyw: EDIFACT հաղորդագրություն

en: EDIFACT messages
hyw: EDIFACT հաղորդագրություններ

en: ENABLED
hyw: ԹՈՒՅԼԱՏՐՎԱԾ

en: ENV and koha-conf.xml
hyw: ENV և koha-conf.xml

en: ERROR - unknown
hyw: ՍԽԱԼ - Անհայտ

en: ERROR:
hyw: ՍԽԱԼ:

en: Each cell contain both actual and estimated values.
hyw: Յուրաքանչյուր վանդակ պարունակում է ինչպես ընթացիկ այնպես էլ գնահատված արժեքները։

en: Earliest hold date
hyw: Պահման ամենաշուտ ամսաթիվ

en: Edit
hyw: Խմբագրել

en: Edit
hyw: Խմբագրել

note: For the first occurrence, %1$s:  rota.title | html
en: Edit "%s"
hyw: Խմբագրել "%s"

note: %1$s:  spec | html
en: Edit OAI set '%s'
hyw: Խմբագրիր OAI բազմությունը '%s'

en: Edit SQL
hyw: Խմբագրել SQL-ը

en: Edit SQL report
hyw: Խմբագրել SQL հաշվետվությունը

en: Edit actions
hyw: Խմբագրի գործողությունները

en: Edit alert
hyw: Խմբագրել ահազանգը

en: Edit an existing subscription
hyw: Խմբագրիր առկա բաժանորդագրությունը

en: Edit as new (duplicate)
hyw: Խմբագրել որպես նոր (կրկնօրինակ)

en: Edit authorities
hyw: Խմբագրել հեղինակավորները

en: Edit authority
hyw: Խմբագրել հեղինակավորը

en: Edit basket
hyw: Խմբագրի զամբյուղը

note: %1$s:  basketname | html
en: Edit basket %s
hyw: Խմբագրել զամբյուղը %s

note: %1$s:  name | html %2$s:  basketgroupid | html
en: Edit basket group %s (%s) for
hyw: Խմբագրել զամբյուղի խումբը %s (%s) սրա համար

note: %1$s:  budget_period_description | html
en: Edit budget %s
hyw: Խմբագրել բյուջեն %s

en: Edit catalog (Modify bibliographic/holdings data)
hyw: Խմբագրիր քարտարանը (Ձևափոխիր մատենագիտական/պահումների տվյալները)

en: Edit catalog (Modify bibliographic/holdings data)
hyw: Խմբագրիր քարտարանը (Ձևափոխիր մատենագիտական/պահումների տվյալները)

en: Edit collection
hyw: Խմբագրիր հավաքածուն

en: Edit course
hyw: Խմբագրել դասընթացը

en: Edit details
hyw: Խմբագրիր մանրամասները

en: Edit field
hyw: Խմբագրել դաշտը

note: %1$s:  description | html
en: Edit frequency: %s
hyw: Խմբագրիր հաճախականությունը։ %s

en: Edit group
hyw: Խմբագրել խումբը

en: Edit history
hyw: Խմբագրել պատմությունը

note: SCRIPT
en: Edit image
hyw: Խմբագրել պատկերը

en: Edit in host
hyw: Խմբագրել հյուրընկալողի մոտ

note: A
en: Edit internal note
hyw: Խմբագրիր ներքին նշումը

en: Edit internal note
hyw: Խմբագրիր ներքին նշումը

en: Edit item
hyw: Խմբագրել նյութը

en: Edit items
hyw: Խմբագրել նյութերը

en: Edit items
hyw: Խմբագրել նյութերը

en: Edit items in batch
hyw: Ձևափոխիր նյութերը փաթեթով

en: Edit list
hyw: Խմբագրել ցուցակը

en: Edit list
hyw: Խմբագրել ցուցակը

en: Edit patrons
hyw: Խմբագրի օգտատերերին

note: %1$s:  suggestionid | html
en: Edit purchase suggestion #%s
hyw: Խմբագրել գնման առաջարկը #%s

en: Edit quotes for QOTD feature
hyw: Խմբագրի մեջբերումները QOTD նախագծի համար

en: Edit quotes for quote-of-the-day feature
hyw: Խմբագրիր մեջբերումները օրվա-մեջբերում հնարավորության համար

en: Edit record
hyw: Խմբագրել գրառումը

note: A
en: Edit request
hyw: Խմբագրել հարցումը

en: Edit request
hyw: Խմբագրել հարցումը

en: Edit rota
hyw: Խմբագրել ուղին

en: Edit routing list
hyw: Խմբագրել շրջաբերական ցուցակը

en: Edit routing list
hyw: Խմբագրել շրջաբերական ցուցակը

note: %1$s:  subscription.routingedit | html
en: Edit routing list (%s)
hyw: Խմբագրել շրջաբերական ցուցակը (%s)

en: Edit routing list for
hyw: Խմբագրել շրջաբերական ցուցակը համար

en: Edit rules
hyw: Խմբագրել օրենքները

note: SCRIPT
en: Edit search
hyw: Խմբագրիր փնտրումը

en: Edit selected serials
hyw: Խմբագրել ընտրված պարբերականները

note: INPUT type=submit
en: Edit serials
hyw: Խմբագրել պարբերականները

note: INPUT type=submit
en: Edit subfields
hyw: Խմբագրել ենթադաշտերը

en: Edit subscription
hyw: Խմբագրել բաժանորդագրությունը

en: Edit tag
hyw: Խմբագրել ցուցիչը

en: Edit this holiday
hyw: Խմբագրի այս տոնը

en: Edit vendor
hyw: Խմբագրել մատակարարին

note: A
en: Edit vendor note
hyw: Ավելացրու մատակարարի նշումը

en: Edit vendor note
hyw: Խմբագրիր մատակարարի նշումը

en: Editable in OPAC:
hyw: Խմբագրվող ՀՕԱՔ-ում։

note: SCRIPT
en: Editing catalog record #{ID}
hyw: Քարտարանի գրառման խմբագրում #{ID}

note: SCRIPT
en: Editing duplicate record of #{ID}
hyw: Կրկնվող գրառման խմբագրում #{ID}

note: SCRIPT
en: Editing new full record
hyw: Նոր ամբողջական գրառման խմբագրում

note: SCRIPT
en: Editing new record
hyw: Նոր գրառման խմբագրում

note: SCRIPT
en: Editing search result
hyw: Փնտրման արդյունքների խմբագրում

en: Edition
hyw: Հրատարակություն

en: Edition:
hyw: Հրատարակություն։

en: Editions
hyw: Հրատարակումներ

en: Editor
hyw: Խմբագիր

en: Elasticsearch:
hyw: Առաձգական փնտրում։

en: Email
hyw: էլ փոստ

en: Email address:
hyw: Էլ փոստի հասցե։

en: Email has been sent.
hyw: Էլ. փոստը ուղարկված է։

en: Email required
hyw: Էլ․ փոստը պահանջվում է

en: Email text:
hyw: Էլ․ նամակով առաքիր տեքստը։

en: Email:
hyw: էլ փոստ։

en: Email:
hyw: էլ փոստ։

note: SCRIPT
en: Embed
hyw: Տեղադրել

note: SCRIPT
en: Emoticons
hyw: Զգացապատկերիկներ

note: SCRIPT
en: Emoticons...
hyw: Զգացապատկերիկներ․․․

en: Empty and close
hyw: Դատարկիր և Փակիր

en: Enable
hyw: Թույլատրել

en: Enable Mana KB in order to search, import, and comment on content from the Mana KB server, and to share your own.
hyw: Թույլատրի Mana KB-ն, որպեսզի փնտրես, ներմուծես և մեկնաբանես Mana KB կայանի բովանդակությունը և կիսես քո սեփականը:

en: Enable the advanced cataloging editor ( EnableAdvancedCatalogingEditor system preference) to define keyboard shortcuts
hyw: Թույլատրել խորացված քարտագրման խմբագրիչը ( EnableAdvancedCatalogingEditor համակարգային նախապատվություններ) ստեղնաշարի կարճանցումները սահմանելու համար

en: Enabled
hyw: Ակտիվացված է

en: Enabled?
hyw: Ակտիվացվա՞ծ է

en: Encoding
hyw: Կոդավորում

en: Encoding:
hyw: Կոդավորում։

en: Encumber while invoice open
hyw: Խափանվում է, քանի դեռ վճարահաշիվը բաց է։

en: Encumber while invoice open?
hyw: Խափանվու՞մ է, քանի դեռ վճարահաշիվը բաց է։

en: Encyclopedias
hyw: Հանրագիտարաններ

en: End date
hyw: Ամսաթվի վերջ

en: End date is not consistent with subscription length.
hyw: Ավարտի ամսաթիվը չի համապատասխանում բաժանորդագրության երկարությանը։

en: End date:
hyw: Ավարտի ամսաթիվ։

en: End date:
hyw: Ավարտի ամսաթիվ։

en: End of date range
hyw: Ամսաթվերի տիրույթի վերջ

en: End of interval
hyw: Հատվածի տիրույթի վերջը

en: English
hyw: Անգլերեն

en: Enhanced content
hyw: Բարելավված բովանդակություն

note: A
en: Enhanced content settings
hyw: Բարելավված բովանդակության կարգաբերումներ

en: Enroll
hyw: Ընդգրկի

en: Enroll in
hyw: Ընդգրկիր

en: Enroll patrons in clubs
hyw: Ներգրավիր ընթերցողներին ակումբներում

en: Enrolled patrons
hyw: Ներգրավված օգտատերեր

en: Enrollment fee
hyw: Ներգրավման վճար

en: Enrollment fee:
hyw: Ներգրավման վճար։

en: Enrollment field
hyw: Ներգրավման դաշտ

en: Enrollment fields
hyw: Ներգրավման դաշտեր

en: Enrollment period
hyw: Ներգրավման ժամանակահատված

en: Enrollment period:
hyw: Ներգրավման ժամանակահատված։

en: Enrollments
hyw: Ներգրավումներ

en: Enrolment period:
hyw: Ներգրավման ժամանակահատված։

en: Enter a barcode to generate a printable spine label. For use with dedicated label printers
hyw: Մուտք արա շտրիխ կոդ գեներացնելու համար տպելու համար հարմարեցված կողային պիտակներ։ Հատուկ նշանակության տպիչներով օգտագործվելու համար

en: Enter a comma separated list of fields to print. You may include any
hyw: Տպելու համար մուտք արա ստորակետներով բաժանված դաշտերի ցուցակը։ Դու կարող ես ներառել ցանկացած

en: Enter a new comment (max 35 characters)
hyw: Մուտք արա նոր մեկնաբանություն (մաքս 35 նիշ)

en: Enter a new purchase suggestion
hyw: Մուտք արա նոր պատվերի առաջարկը

en: Enter a personal or organization name.
hyw: Մուտք արա անձնական կամ կազմակերպության անունը։

en: Enter a summary that will overwrite the default one in search results lists. Example, for a website itemtype :
hyw: Մուտք արա համառոտագրությունը, որը որոնման արդյունքների ցուցակից կջնջի լռակյաց տեքստը։ Օրինակ՝ for a website itemtype :

en: Enter a title and description for the holiday.
hyw: Մուտք արա այս տոնի անունը և նկարագրությունը։

en: Enter a word or phrase to check against approved/rejected lists:
hyw: Ընտրելու համար հաստատված/մերժված ցուցակների դիմաց մուտք արա բառ կամ արտահայտություն

en: Enter any authority field:
hyw: Մուտք արա ցանկացած հեղինակավոր դաշտ:

en: Enter any heading:
hyw: Մուտք արա որևէ խորագիր։

en: Enter barcode:
hyw: Մուտք արա շտրիխ կոդը։

en: Enter biblionumber:
hyw: Մուտք արա Բիբլիո համարը։

en: Enter by barcode:
hyw: Մուտք արա ըստ շտրիխ կոդի։

en: Enter by itemnumber:
hyw: Մուտք արա ըստ itemnumber-ի։

en: Enter club ID or partial name:
hyw: Մուտք արեք ակումբի ID-ն կամ մասնակի անունը։

en: Enter default values
hyw: Մուտքագրեք լռակյաց արժեքները

en: Enter item barcode or keyword:
hyw: Մուտք արա նյութի շտրիխ կոդը կամ բանալի բառը։

en: Enter item barcode:
hyw: Մուտք արա նյութի շտրիխ կոդը։

en: Enter item barcode:
hyw: Մուտք արա նյութի շտրիխ կոդը։

en: Enter main heading ($a only):
hyw: Մուտք արա հիմնական խորագիրը (միայն $a)։

en: Enter main heading:
hyw: Մուտք արա հիմնական խորագիրը։

note: %1$s:  name | html
en: Enter parameters for report %s:
hyw: Մուտք արա հաշվետվության համար պարամետրերը %s:

en: Enter patron card number or partial name:
hyw: Մուտք արա ընթերցողի քարտի համարը կամ մասնակի անունը։

note: SCRIPT
en: Enter patron card number:
hyw: Մուտք արա ընթերցողի քարտի համարը։

en: Enter search keywords:
hyw: Մուտք արա փնտրման վճռորոշ բառերը։

note: INPUT type=text name=q
en: Enter search terms
hyw: Մուտք արա փնտրման տերմինները

en: Enter starting card position:
hyw: Մուտք արա սկսվող քարտի համարը։

en: Enter starting label position (for PDF):
hyw: Մուտք արա սկսվող պիտակի համարը (PDF-ի համար)։

en: Enter the barcode of the item to attach:
hyw: Մուտք արա նյութի շտրիխ կոդը հավելելու համար։

note: INPUT type=text name=q
en: Enter the terms you wish to search for.
hyw: Մուտք արա տերմինները, որոնք ուզում ես փնտրել։

en: Entity
hyw: Էություն

note: SCRIPT
en: Entity %s (code %s) for lang %s has correctly been updated with '%s'
hyw: %s միավորը (կոդը %s) lang համար %s ճշտորեն թարմացվել է սրանով '%s'

en: Entry date
hyw: Մտնելու ամսաթիվ

en: Enumeration
hyw: Թվարկում

en: Error
hyw: Սխալ

note: %1$s:  errno | html
en: Error %s
hyw: Սխալ %s

en: Error adding items:
hyw: Նյութեր ավելացնելու սխալ։

en: Error analysis:
hyw: Սխալի վերլուծություն։

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Error code 0 not used
hyw: Սխալի 0 կոդը չի օգտագործված

note: SCRIPT
en: Error downloading the file
hyw: Նյութերը բեռնաթափելու սխալ

en: Error performing operation
hyw: Սխալ կատարման ընթացքում

en: Error saving item
hyw: Սխալ նյութը հիշելուց

en: Error saving items
hyw: Սխալ նյութերը հիշելուց

en: Error while creating PDF file.
hyw: Սխալ PDF ֆայլ ստեղծելիս։

en: Error:
hyw: Սխալ

en: Error:
hyw: Սխալ։

note: For the first occurrence, %1$s:  decoding_error | html
en: Error: %s
hyw: Սխալ։ %s

note: %1$s:  ELSIF ( loopfilte.sql )
en: Error: %s
hyw: Սխալ։ %s

note: %1$s:  FOREACH errse IN errseq %2$s:  errse.serialseq | html
en: Error: Barcode not unique for %sserialseq %s
hyw: Սխալ։ շտրիխ կոդը միարժեք չէ %sserialseq %s համար

note: %1$s:  msg_add | html
en: Error: Server with id %s not found
hyw: Սխալ: Կայանը այս id %s չի գտնվել

en: Error: Two or more patrons need to be selected for merging
hyw: Սխալ։ Ձուլման համար հարկ է ընտրել երկու կամ ավել ընթերցողի։

en: Error: no field value specified.
hyw: Սխալ։ չկա սահմանված դաշտի արժեք։

note: For the first occurrence, %1$s:  name | html
en: Errors found when processing parameters for report: %s
hyw: Գտնվել են սխալներ երբ հաշվետվության համար իրականացվում են պարամետրերը։ %s

en: Errors occurred:
hyw: Հանդիպել են սխալներ:

en: Espa&ntilde;ol (Spanish) Bernardo González Kriegel, Héctor Castro and Tomás Cohen Arazi, with the help of the koha-es community.
hyw: Espa&ntilde;ol (Իսպաներեն) Bernardo González Kriegel, Héctor Castro և Tomás Cohen Arazi, koha-es համայնքի աջակցությմաբ։

en: Est cost
hyw: Գնահատ գին

en: Estimated cost per unit
hyw: Գնահատված գին ըստ միավորի

en: Estimated delivery date
hyw: Հաշվարկված առաքման ամսաթիվ

en: Estimated delivery date from:
hyw: Գնահատված առաքման ամսաթիվ սկսած

en: Estimated delivery date:
hyw: Հաշվարկված առաքման ամսաթիվ։

en: Estimated priority:
hyw: Հաշվարկված նախապատվություն։

en: Evening
hyw: Երեկո

en: Evening
hyw: Երեկո

en: Every
hyw: Ամեն ոք

en: Every:
hyw: Ամեն ոք։

en: Everyone
hyw: Ամենոք

en: Everything went okay. Update done.
hyw: Ամեն ինչ ընթացավ հաջող։ Թարմացումը կատարված է։

en: Exactly on
hyw: Ճշգրտորեն

en: Example: 5.00
hyw: Օրինակ՝ 5.00

en: Example: Name=subscription.name|Title=subscription.title|Issue number=serial.serialseq
hyw: Օրինակ։ Name=subscription.name|Title=subscription.title|Issue number=serial.serialseq

en: Example: Personal name=200|Entry element=210$a|300|009
hyw: Օրինակ՝ Անձանուն=200|մուտքի տարր=210$a|300|009

en: Exceeded max holds per record
hyw: Գերազանցել է ըստ գրառման առավելագույն պահումները

note: SCRIPT
en: Exception: %s
hyw: Բացառություններ: %s

en: Exceptions
hyw: Բացառություններ

en: Exclude last line (Rollup):
hyw: Բաց թող վերջին տողը (փաթաթել)։

en: Execute SQL reports
hyw: Կատարիր SQL հաշվետվությունները

en: Execute overdue items report
hyw: Կատարիր ժամկետանցների հաշվետվությունը

en: Existing SQL
hyw: Առկա SQL

en: Existing holds
hyw: Առկա պահումներ

en: Expand all
hyw: Ընդլայնել բոլորը

en: Expected
hyw: Սպասվող

en: Expected on
hyw: Սպասվում են

en: Expiration
hyw: Ժամկետի լրացում

en: Expiration date
hyw: Լրանալու ամսաթիվ

en: Expiration date:
hyw: Ժամկետը լրանալու ամսաթիվ։

en: Expiration date:
hyw: Լրանալու ամսաթիվ։

note: %1$s:  patron.dateexpiry | $KohaDates
en: Expiration date: %s
hyw: Ժամկետը լրանալու ամսաթիվ։ %s

en: Expiration:
hyw: Ժամկետի լրացում

en: Expiration:
hyw: Ժամկետի լրացում։

en: Expired
hyw: Ժամկետանց

en: Expired? / Closed?
hyw: Ժամկետա՞նց / Փակվա՞ծ

en: Expires before:
hyw: ժամկետը լրանում է մինչ։

en: Expires on
hyw: Լրանում է

en: Expiring before:
hyw: ժամկետը լրանում է մինչ։

en: Expiry date
hyw: Լրանալու ամսաթիվ

en: Explanation
hyw: Բացատրություն

en: Explanation:
hyw: Բացատրություն։

en: Export
hyw: Արտահանիր

en: Export
hyw: Արտահանում

note: %1$s:  loo.frameworktext | html
en: Export %s framework
hyw: Արտահանիր %s կառուցվածք

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Export all results to
hyw: Արտահանիր բոլոր արդյունքները դեպի

en: Export as CSV
hyw: Արտահանիր որպես CSV

note: INPUT type=submit
en: Export as PDF
hyw: Արտահանիր որպես PDF

en: Export authority records
hyw: Արտահանիր հեղինակավոր գրառումները

en: Export bibliographic and holdings data
hyw: Արտահանիր մատենագիտական և պահումների տվյալները

en: Export bibliographic records
hyw: Արտահանիր մատենագիտական գրառումները

en: Export bibliographic, holdings, and authority records
hyw: Արտահանիր մատենագիտական, պահումների և հեղինակավորների գրառումները

en: Export card batch
hyw: Արտահանիր քարտերի փաթեթը

en: Export checkouts using format:
hyw: Օգտագործեկով ձևաչափը արտահանիր դուրս տրումները

en: Export configuration
hyw: Արտահանիր կարգաբերումը

en: Export data
hyw: Արտահանման տվյալներ

en: Export database
hyw: Արտահանիր շտեմարանը

en: Export default framework
hyw: Արտահանիր լռակյաց կառուցվածքը

note: A
en: Export framework structure (fields, subfields) to a spreadsheet file (.csv or .ods)
hyw: Արտահանիր շրջանակի կառուցվածքը (դաշտեր, ենթադաշտեր) դեպի աղյուսակի նիշք (.csv, կամ .ods)

note: INPUT type=button
en: Export from patron list
hyw: Արտահանիր ընթերցողական ցուցակից

en: Export full batch
hyw: Արտահանիր ամբողջական փաթեթը

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Export labels
hyw: Արտահանիր պիտակները

note: SCRIPT
en: Export or print
hyw: Արտահանիր կամ տպիր

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Export patron cards
hyw: Արտահանիր ընթերցողական քարտերը

note: SCRIPT
en: Export patron cards from list
hyw: Արտահանիր ընթերցողական քարտերը ցուցակից

en: Export selected
hyw: Արտահանիր ընտրվածը

note: INPUT type=button
en: Export selected batches
hyw: Արտահանիր ընտրված փաթեթները

en: Export selected card(s)
hyw: Արտահանիր ընտրված քարտ(եր)ը

en: Export selected items
hyw: Արտահանիր ընտրված նյութերը

note: SCRIPT
en: Export selected results (%s) to
hyw: Արտահանիր ընտրված (%s) արդյունքները դեպի

note: SCRIPT
en: Export single batch
hyw: Արտահանիր մեկ փաթեթ

note: SCRIPT
en: Export single card
hyw: Արտահանիր մեկ քարտ

en: Export to CSV file:
hyw: Արտահանիր դեպի csv ֆայլ։

en: Export to CSV spreadsheet
hyw: Արտահանիր դեպի CSV աղյուսակ

en: Export to OpenDocument spreadsheet format
hyw: Արտահանիր Բաց փաստաթղթերի աղյուսակի ձևաչափի

en: Export today's checked in barcodes
hyw: Արտահանիր այսօրվա հետ ընդունած շտրիխ կոդերը

en: Exporting to Dublin Core...
hyw: Արտահանում Դուբլինյան միջուկ...

note: SCRIPT
en: Extended Latin
hyw: Ընդլայնված լատիներեն

en: Facet order
hyw: Ֆասետի կարգ

en: Facetable
hyw: Դիմերեսի աղյուսակ

en: Failed
hyw: Ձախողվեց

en: Failed to add field. Please make sure the field name doesn't already exist.
hyw: Դաշտի ավելացումը ձախողվեց։ Ստուգիր որ դաշտի անվանումը արդեն իսկ գոյություն չունի։

en: Failed to add item with barcode
hyw: Ձախողվեց ավելացնել նյութ շտրիխ կոդով

note: %1$s:  error_info | html
en: Failed to add mapping for %s
hyw: Ձախողվեց ավելացնել քարտեզավորումը %s

en: Failed to add scheduled task
hyw: Պլանավորված աշխատանքի ավելացումը ձախողվեց

en: Failed to apply different matching rule
hyw: Չհաջողվեց կիրառել, համընկեցման տարբեր օրենքներ

note: SCRIPT
en: Failed to change framework
hyw: Շրջանակը փոխելիս ձախողվեց

note: %1$s:  selected_count | html
en: Failed to change the status of %s item(s).
hyw: Ձախողվեց փոխել %s նյութ(եր)ի վիճակը։

note: %1$s:  selected_count | html
en: Failed to change the status of %s problem report(s).
hyw: Ձախողվեց փոխել նյութի վիճակը խնդրի %s հաշվետվություններում։

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Failed to create macro:
hyw: Ձախողվեց մակրոյի ստեղծումը:

en: Failed to delete budget because funds exist.
hyw: Չկարողացավ ջնջել բյուջեն, քանի որ առկա են դրամագլուխներ։

en: Failed to delete field.
hyw: Դաշտի ջնջելը ձախողվեց։

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Failed to load macros:
hyw: Ձախողվեց մակրոների բեռնավրումը:

en: Failed to remove item with barcode
hyw: Ձախողվեց հեռացնել նյութը այս շտրիխ կոդով

note: SCRIPT
en: Failed to run macro:
hyw: Ձախողվեց մակրոյի կատարումը:

note: SCRIPT
en: Failed to save macro:
hyw: Ձախողվեց հիշել մակրոն․

en: Failed to transfer collection
hyw: Ձախողվեց փոխանցել հավաքածուն

en: Failed to unzip archive.
hyw: ձախողվեց փաթեթի բացումը

en: Failed to update field.
hyw: Ձախողվեց թարմացնել դաշտը։

note: SCRIPT
en: Fall
hyw: Աշուն

en: Fast cataloging
hyw: Արագ քարտարգրում

en: Fast cataloging
hyw: Արագ քարտարգրում

en: Fax
hyw: Ֆաքս։

en: Fax:
hyw: Ֆաքս։

en: Features
hyw: Հնարավորությունները

en: Features enabled
hyw: Հնարավորությունները թույլատրված են

en: February
hyw: Փետրվար

en: Feedback:
hyw: Հետադարձ կապ։

en: Female
hyw: Իգական

en: Female
hyw: Կին

en: Fetch all data for chart
hyw: Ցուցադրել բոլոր տվյալները գծապատկերի համար

en: Fewer options
hyw: Ավելի քիչ հնարավորություններ

en: Fiction
hyw: գեղարվեստական գրականություն

en: Field
hyw: Դաշտ

note: SCRIPT
en: Field %s is important, at least one of its subfields must be filled.
hyw: %s դաշտը կարևոր է, դրա ենթադաշտերից առնվազն մեկը պետք է լրացված լինի։

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Field %s is mandatory, at least one of its subfields must be filled.
hyw: %s դաշտը պարտադիր է, դրա ենթադաշտերից առնվազն մեկը պետք է լրացված լինի։

en: Field 1
hyw: Դաշտ 1

en: Field 2
hyw: Դաշտ 2

en: Field 3
hyw: Դաշտ 3

note: SPAN
en: Field autofilled by plugin
hyw: Դաշտը ինքնալրացվել է պլագինով

en: Field separator:
hyw: Դաշտի բաժանիչ։

note: %1$s:  field_added.label | html
en: Field successfully added: %s
hyw: Դաշտը հաջողությամբ ավելացվել է։ %s

en: Field successfully deleted.
hyw: Դաշտը հաջողությամբ ջնջվել է

note: %1$s:  field_updated.label | html
en: Field successfully updated: %s
hyw: Դաշտը հաջողությամբ թարմացվել է։ %s

en: Field to use for record matching
hyw: Դաշտ որը պետք է օգտագործել գրառման համընկեցման համար

en: Field-weighted, relevance ranked
hyw: Դաշտը ունի քաշ, կարևորությունը գնահատված է

en: Fields homebranch_description, holdingbranch_description, ccode_description, location_description and permanent_location_description show description instead of code.
hyw: Այս դաշտերը homebranch_description, holdingbranch_description, ccode_description, location_description և permanent_location_description կոդի փոխարեն ցույց են տալիս նկարագրությունը։

en: Fields to display in report:
hyw: Հաշվետվությունում արտածման ենթակա դաշտերը։

en: Fields to print
hyw: Տպելու դաշտեր

note: SCRIPT
en: File
hyw: Նիշք

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: File already exists
hyw: ֆայլը արդեն առկա է

en: File containing a list of authids with one authid per line. This list works as a filter: it is compatible with other parameters. (File types accepted: .csv and .txt)
hyw: Ֆայլը պարունակում է authids ցուցակը մեկ authid մեկ տողում։ Այս ցուցակը աշխատում է որպես զտիչ. այն համատեղելի է այլ պարամետրերի հետ։ (Ընդունված ֆայլի տեսակները: .csv և .txt)

en: File containing a list of biblionumbers with one biblionumber per line. This list works as a filter: it is compatible with other parameters. (File types accepted: .csv and .txt)
hyw: Բիբլիոհամարների՝ մեկ բիբլիոհամար ըստ տողի ցուցակ պարունակող նիշք։ Այս ցուցակը աշխատում է որպես զտիչ. այն համատեղելի է այլ պարամետրերի հետ։ (Նիշքի ընդունված տեսակները: .csv և .txt)

note: SCRIPT
en: File could not be created. Check permissions.
hyw: Ֆայլը հնարավոր չէ ստեղծել։ Ստուգիր իրավասությունները։

note: SCRIPT
en: File could not be read.
hyw: Ֆայլը հնարավոր չէ կարդալ։

en: File format:
hyw: Ֆայլի ֆորմատ։

note: SCRIPT
en: File has been deleted.
hyw: Ֆայլը ջնջված է։

note: SCRIPT
en: File is not readable
hyw: Ֆայլը ընթեռնելի չէ

en: File name
hyw: Ֆայլի անուն

en: File name:
hyw: Ֆայլի անուն։

note: SCRIPT
en: File or upload record could not be deleted.
hyw: Ֆայլը կամ բեռնավորվող գրառումը հնարավոր չէ ջնջել։

note: SCRIPT
en: File read cancelled
hyw: Ֆայլի ընթերցումը չեղարկված է

en: File:
hyw: Ֆայլ:

en: File:
hyw: Ֆայլ:

note: %1$s:  SOURCE_FILE | html
en: File: %s
hyw: Ֆայլ: %s

en: FileSaver library
hyw: FileSaver գրադարան

en: Files
hyw: Ֆայլեր

en: Files attached to invoice
hyw: Վճարահաշվին կցված ֆայլեր

en: Files could not be found because the "access_dir" option was not set in "koha-conf.xml". Contact your system administrator to add this option.
hyw: Նիշքերը հնարավոր չէ գտնել, քանի որ "access_dir" ընտրանքը "koha-conf.xml" կարգաբերված չէ։ Ընտրանքն ավելացնելու համար կապվիր համակարգի կառավարիչի հետ։

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' no_html = 1
en: Files for %s
hyw: Ֆայլեր սրա համար %s

note: %1$s:  invoicenumber | html
en: Files for invoice: %s
hyw: Ֆայլեր վճարահաշվի համար։ %s

en: Filing routine:
hyw: Լրացման կարգ։

en: Filing rule
hyw: Լրացման օրենք

note: SCRIPT
en: Filing rule code missing
hyw: Լրացման օրենքի կոդը բացակա է

en: Filing rule code:
hyw: Լրացման օրենքի կոդ։

en: Filing rule:
hyw: Լրացման օրենք։

note: INPUT type=submit
en: Filter
hyw: Զտիչ

en: Filter barcode
hyw: Զտիչի շտրիխ կոդ

en: Filter by library
hyw: Զտիր ըստ գրադարանի

en: Filter by:
hyw: Զտիր ըստ։

en: Filter layouts
hyw: Զտիչի դասավորություններ

en: Filter location
hyw: Զտիչի տեղաբաշխում

en: Filter on:
hyw: Զտված է։

note: SCRIPT
en: Filter paid transactions
hyw: Զտիր վճարված տրանզակցիաները

en: Filter partner libraries:
hyw: Զտիր գործընկեր գրադարանները։

en: Filter results:
hyw: Զտիր արդյունքները։

note: SCRIPT
en: Filter system credit types
hyw: Զտիր համակարգի կրեբիտների տեսակները

note: SCRIPT
en: Filter system debit types
hyw: Զտիչ համակարգի դեբիտային տեսակները

en: Filter:
hyw: Զտիչ։

en: Filtered by:
hyw: Զտված ըստ։

en: Filtered on:
hyw: Զտված է։

en: Filters
hyw: Զտիչներ

en: Filters :
hyw: Զտիչներ ։

note: SCRIPT
en: Find
hyw: Գտնել

note: SCRIPT
en: Find (if searchreplace plugin activated)
hyw: Գտնել (եթե որոնումը փոխարինող plugin- ն ակտիվացված է)

note: SCRIPT
en: Find and replace
hyw: Գտիր և փոխարինիր

note: SCRIPT
en: Find and replace...
hyw: Գտիր և փոխարինիր․․․

en: Find another patron?
hyw: Գտնե՞լ մեկ այլ ընթերցող։

note: SCRIPT
en: Find whole words only
hyw: Գտիր միայն ամբողջական բառերը

en: Fine
hyw: Տուգանք

en: Fine amount
hyw: Տուգանքի գումար

en: Fine amount:
hyw: Տուգանքի մեծություն։

en: Fine charging interval
hyw: Տուգանքի գանձման տիրույթ

en: Fine grace period
hyw: Տուգանքի սահունության ժամանակահատված

en: Fines
hyw: Տուգանքներ

en: Fines are not charged for manually cancelled holds.
hyw: Ձեռքով չեղարկված պահումների համար տուգանքեր չեն գանձվել։

en: Fines for returned items are forgiven.
hyw: Վերադարձված նյութերի համար տուգանքները ներված են

note: INPUT type=submit name=submit
en: Finish
hyw: Ավարտ

en: Finish enrollment
hyw: Ավարտիր ընդգրկումը

note: INPUT type=submit
en: Finish receiving
hyw: Ավարտի ստացում

en: First
hyw: Առաջին

en: First arrival:
hyw: Առաջին ստացում։

en: First indicator default value:
hyw: Առաջին ինդիկատորի լռակյաց արժեք։

en: First issue publication date:
hyw: Առաջին համարի հրատարակման ամսաթիվը։

en: First issue publication date:
hyw: Առաջին համարի հրատարակման ամսաթիվը։

en: First name
hyw: Առաջին անուն

en: First name:
hyw: Անուն:

en: First name:
hyw: Առաջին անուն:

en: First patron
hyw: Առաջին օգտատեր

en: Flagged
hyw: Պիտակավորված

note: SCRIPT
en: Flags
hyw: Դրոշակներ

note: SCRIPT
en: Flip horizontally
hyw: Փռիր հորիզոնական

note: SCRIPT
en: Flip vertically
hyw: Փռիր ուղղահայաց

en: Float
hyw: Սահող

note: %1$s:  register.starting_float | $Price
en: Float: %s
hyw: Սահող։ %s

note: SCRIPT
en: Focus to contextual toolbar
hyw: Կենտրոնանալ համատեքստի գործիքագոտու վրա

note: SCRIPT
en: Focus to element path
hyw: Կենտրոնանալ տարրի ուղու վրա

note: SCRIPT
en: Focus to menubar
hyw: Կենտրոնանալ ընտրացանկի վրա

note: SCRIPT
en: Focus to toolbar
hyw: Կենտրոնանալ գործիքագոտու վրա

en: Follow system preference BlockExpiredPatronOpacActions
hyw: Հետևիր համակարգային նախապատվություններին BlockExpiredPatronOpacActions

en: Follow system preference OpacPasswordChange (disabled)
hyw: Հետևեք OpacPasswordChange համակարգային նախապատվությանը (անջատված)

en: Follow system preference OpacPasswordChange (enabled)
hyw: Հետևեք OpacPasswordChange համակարգային նախապատվությանը (միացված)

en: Follow system preference OpacResetPassword (disabled)
hyw: Հետևեք OpacResetPassword համակարգային նախապատվությանը (անջատված)

en: Follow system preference OpacResetPassword (enabled)
hyw: Հետևեք OpacResetPassword համակարգային նախապատվությանը (միացված)

note: SCRIPT
en: Following required fields are missing:
hyw: Հետևյալ պահանջվող դաշտերը բացակա են։

note: SCRIPT
en: Following required subfields are missing:
hyw: Հետևյալ պահանջվող ենթադաշտերը բացակա են։

note: SCRIPT
en: Font
hyw: Տառատեսակ

note: SCRIPT
en: Font Sizes
hyw: Տառատեսակի չափեր

en: Font size:
hyw: Տառատեսակի չափ։

en: Font:
hyw: Տառատեսակ։

note: SCRIPT
en: Fonts
hyw: Տառատեսակներ

note: SCRIPT
en: Food and Drink
hyw: Ուտելիք և խմիչք

note: SCRIPT
en: Footer
hyw: Տողատակ

en: For all collection codes:
hyw: Բոլոր հավաքածուների կոդերը։

en: For all item types:
hyw: Բոլոր տեսակի նյութերի համար։

en: For basket exports you can use data from following tables: biblio, biblioitems, aqorders, aqbudgets and aqbasket.
hyw: Զամբյուղով արտահանման համար դու կարող ես օգտագործել հետևյալ աղյուսակները։ biblio, biblioitems, aqorders, aqbudgets և aqbasket։

en: For exporting late orders you must provide a profile in Template Toolkit syntax to generate the CSV file.
hyw: Ուշ պատվերները արտահանելու համար պետք է տրամադրեք պրոֆիլը Կաղապարի Գործիքահյուսական շարահյուսության մեջ՝ CSV նիշք գեներացնելու համար:

note: SCRIPT
en: For large catalogs this can result in unexpected behavior
hyw: Մեծ քարտարանների դեպքում սա կարող է հանգեցնել անկանխատեսելի պահվածքի

en: For late issues claims you can use data from following tables: serial, subscription, biblio, biblioitems and aqbookseller.
hyw: Ուշացած համարների նշագրման համար դու կարող ես օգտագործել տվյալներ հետևյալ աղյուսակներից՝ serial, subscription, biblio, biblioitems և aqbookseller։

en: For the selected operations:
hyw: Ընտրված գործողությունների համար։

en: For this library, you can edit rules for given itemtypes, regardless of the patron's category.
hyw: Գրադարանի համար դու կարող ես խմբագրել տրված նյութի տեսակի օրենքները, անկախ ընթերցողի դասից

en: For this library, you can specify the maximum number of loans that a patron of a given category can make, regardless of the item type.
hyw: Այս գրադարանի համար դու կարող ես սահմանաել թե տվյալ դասի ընթերցողը քանի նախնական պատվեր կարող է կատարել, անկախ նյութի տեսակից։

en: Force
hyw: Ստիպողաբար

en: Force checkout if a limitation exists
hyw: Եթե առկա է սահմանափակումը, պարտադրեք դուրս տրումը

en: Forever
hyw: Զտիր վճարված տրանզակցիաները

note: %1$s:  holdforclub_name | html
en: Forget %s
hyw: Մոռացիր %s

note: %1$s:  holdfor_firstname | html %2$s:  holdfor_surname | html %3$s:  holdfor_cardnumber | html
en: Forget %s %s (%s)
hyw: Մոռացիր %s %s (%s)

en: Forgive fees for manually expired holds
hyw: Ձեռքով ժամկետանց սարքած պահումների համար ներիր տուգանքերը

en: Forgive fines on return:
hyw: Վերադարձի ժամանակ ներիր տուգանքները։

en: Forgive overdue charges
hyw: Ներիր Ժամկետանցի վճարները

en: Forgiven
hyw: Ներված

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Form not submitted because of the following problem(s)
hyw: Ձևը չի գրանցված, հետևյալ պրոբլեմների պատճարով

en: Format
hyw: Ձևաչափ

en: Format:
hyw: Ձևաչափ։

en: Format:
hyw: Ձևաչափ ։

note: SCRIPT
en: Formats
hyw: Ձևաչափեր

en: Formatting
hyw: Չափանշում

en: Formatting:
hyw: Չափանշում։

en: Framework code
hyw: Կառուցվածքի կոդ

en: Framework code:
hyw: Կառուցվածքի կոդ։

en: Framework description
hyw: Կառուցվածքի նկարագրություն

en: Fran&ccedil;ais (French)
hyw: Fran&ccedil;ais (Ֆրանսերեն)

en: Free
hyw: Ազատ

en: French
hyw: ֆրանսերեն

en: French terms of relations
hyw: Ֆրանսիական հարաբերությունների պայմանները

en: Frequencies
hyw: Հաճախականություններ

en: Frequencies used by the housebound module. They are displayed on the housebound tab in the patron account in staff.
hyw: Հաճախություններ, որոնք օգտագործվում են տնային տիպի մոդուլի կողմից: Դրանք ցուցադրվում են աշխատակազմի ընթերցողի հաշիվներում գտնվող տնային տիպի տաբում:

en: Frequency
hyw: Հաճախականություն

en: Frequency:
hyw: Հաճախականություն։

en: Frequency:
hyw: Հաճախականություն։

note: %1$s:  subscription.frequency.description | html %2$s:  IF subscription.numberlength %3$s:  subscription.numberlength | html %4$s:  END %5$s:  IF subscription.weeklength %6$s:  subscription.weeklength | html %7$s:  END %8$s:  IF subscription.monthlength %9$s:  subscription.monthlength | html %10$s: 
en: Frequency: %s | %sNumber of issues: %s%s %sNumber of weeks: %s%s %sNumber of months: %s%s
hyw: Հաճախականություն: %s | %sՀամարների քանակը: %s%s %sՇաբաթների քանակը: %s%s %sԱմիսների քանակը: %s%s

en: Friday
hyw: Ուրբաթ

note: SCRIPT
en: Fridays
hyw: Ուրբաթներ

en: From
hyw: Այստեղից

en: From
hyw: Այստեղից

en: From \ To
hyw: Այստեղից \ Այստեղ

en: From a new (empty) record
hyw: Նոր (դատարկ) գրառումից

en: From a new file
hyw: Նոր նիշքից

en: From a staged file
hyw: Աստիճանավորված գրառումից

en: From a subscription
hyw: Բաժանորդագրությունից

en: From a suggestion
hyw: Առաջարկից

en: From an existing record:
hyw: Գոյություն ունեցող գրառումից։

en: From an external source
hyw: Արտաքին աղբյուրից

en: From any library
hyw: Ցանկացած գրադարանից

en: From any library:
hyw: Ցանկացած գրադարանից։

en: From authid:
hyw: authid-ից:

en: From biblionumber:
hyw: Բիբլիոհամարից։

en: From call number:
hyw: Դասիչից։

en: From date:
hyw: Ամսաթվից։

en: From existing orders (copy)
hyw: Գոյություն ունեցող պատվերներից (պատճեն)

en: From home library
hyw: Տնային գրադարանից

en: From home library:
hyw: Տնային գրադարանից։

en: From item call number:
hyw: Նյութի դասիչից։

en: From local hold group
hyw: Պահման տեղային խմբից

en: From local hold group:
hyw: Պահման տեղային խմբից։

en: From titles with highest hold ratios
hyw: Ամենաբարձր պահման գործակից ունեցող վերնագրերից

en: From vendor:
hyw: Մատակարարից:

en: From:
hyw: Այստեղից:

en: From:
hyw: Այստեղից:

en: Front
hyw: Առաջամաս

note: SCRIPT
en: Fullscreen
hyw: Ամբողջ պաստառը

en: Function codes (author, editor, collaborator, etc.) used in UNIMARC 7XX $4 (French)
hyw: Գործառույթի կոդեր (հեղինակ, խմբագիր, համագործակցող, այլն) օգտագործված UNIMARC 7XX $4 (Ֆրանսերեն)

en: Fund
hyw: Բյուջե

en: Fund amount:
hyw: Բյուջեի գումար:

en: Fund code
hyw: Բյուջեի կոդ

en: Fund code:
hyw: Բյուջեի կոդ:

en: Fund filters
hyw: Բյուջեի զտիչներ

en: Fund list of budget
hyw: Բյուջեի ֆոնդի ցուցակ

note: TD
en: Fund locked
hyw: Բյուջեն կողպված է

en: Fund name
hyw: Բյուջեի անուն

en: Fund name:
hyw: Բյուջեի անուն։

en: Fund parent:
hyw: Բյուջեի ծնող:

en: Fund remaining
hyw: Մնացող բյուջե

en: Fund total
hyw: Բյուջեի մեծություն

en: Fund:
hyw: Բյուջե:

en: Fund:
hyw: Բյուջե:

en: Funds
hyw: Բյուջեներ

en: GPL License
hyw: GPL Արտոնագիր

en: GST:
hyw: ԱԾՀ

note: SCRIPT
en: Gamma
hyw: Նրփերանգ

en: Gap between columns:
hyw: Սյունակների  միջի ճեղք։

en: Gap between rows:
hyw: Տողերի միջի ճեղք։

en: Gender
hyw: Սեռ

en: Gender:
hyw: Սեռ։

en: General
hyw: Ընդհանուր

en: General holdings: acquisition status designator :: This data element specifies acquisition status for the unit at the time of the holdings report.
hyw: Ընդհանուր պահումներ. համալրման վիճակի ցուցիչ :: Տվյալների այս տարրը սահմանում է համալրման վիճակը պահումների հաշվետվության ժամանակահատվածի համար:

en: General holdings: completeness designator
hyw: Ընդհանուր պահումներ։ ամբողջականության ցուցիչ

en: General holdings: retention designator :: This data element specifies the retention policy for the unit at the time of the holdings report.
hyw: Ընդհանուր պահումներ. պահպանման ցուցիչ :: Տվյալների այս տարրը սահմանում է պահպանման քաղաքականությունը պահումների հաշվետվության ժամանակի համար։

en: General holdings: type of unit designator
hyw: Ընդհանուր պահումներ․ չափման միավորի ցուցիչ

en: General settings
hyw: Ընդհանուր կարգաբերումներ

en: Generate EDIFACT order
hyw: Գեներացրու EDIFACT պատվեր

en: Generate a new client id/key pair
hyw: Գեներացրու նոր հաճախորդի id/բանալու զույգ

en: Generate a new client id/secret pair
hyw: Գեներացրու նոր հաճախորդի id/գաղտնի զույգ

en: Generate an exception for this repeated holiday.
hyw: Գեներացրու բացառություն այս կրկնվող տոնի համար

note: INPUT type=submit name=discharge
en: Generate discharge
hyw: Գեներացրու վճարումը

en: Generate exceptions on a range of dates.
hyw: Գեներացրու բացառություն ամսաթվերի այս տիրույթի համար

en: Generate new client id/secret pair
hyw: Գեներացրու նոր հաճախորդի id/գաղտնի զույգ

note: INPUT type=button
en: Generate next
hyw: Գեներացրու հաջորդը

en: Geolocation:
hyw: Գեոտեղաբաշխում։

en: German
hyw: Գերմաներեն

en: Get Firefox add-on
hyw: Ստացիր Firefox add-on

en: Get desktop application
hyw: Ստացիր կիրառությունը

en: Get help on current subfield
hyw: Ընթացիկ ենթադաշտի մասին ստացիր օգնություն

en: Get it!
hyw: Ստացիր դա

en: Global system preferences
hyw: Համընդհանուր համակարգային նախապատվություններ

note: INPUT type=submit name=changepage_goto
en: Go
hyw: Գնա

note: IMG
en: Go bottom
hyw: Գնա ներքև

note: IMG
en: Go down
hyw: Գնա ներքև

en: Go to Koha to MARC mapping
hyw: Գնա Կոհա դեպի MARC քարտեզավորում

en: Go to advanced search
hyw: Գնա խորացված փնտրում

note: A
en: Go to item details
hyw: Գնա նյութի մանրամասներ

en: Go to item search
hyw: Գնա նյութի փնտրում

en: Go to page :
hyw: Գնա դեպի էջ

en: Go to receipt page
hyw: Գնա դեպի ստացման էջ

note: A
en: Go to record detail page
hyw: Գնա դեպի գրառման մանրամասների էջ

note: IMG
en: Go top
hyw: Գնա վեր

note: IMG
en: Go up
hyw: Գնա վեր

en: Goethe-Institut, Germany
hyw: Գյոթեի ինստիտուտ, Գերմանիա

en: Gone no address
hyw: Գնացել է առանց հասցեի

en: Gothenburg University Library, Sweden
hyw: Գոթենբերգի համալսարանի գրադարան, Շվեդիա

en: Government
hyw: Կառավարություն

en: Grace period:
hyw: Սահունության ժամանակահատված։

note: SCRIPT
en: Gray
hyw: Գորշ

note: SCRIPT
en: Green
hyw: Կանաչ

en: Group
hyw: Խումբ

note: INPUT type=text name=group
en: Group code
hyw: Խմբի կոդ

note: INPUT type=text name=groupdesc
en: Group name
hyw: Խմբի անուն

en: Group(s):
hyw: Խմբեր։

en: Group:
hyw: Խումբ։

en: Group:
hyw: Խումբ։

en: Groups of libraries:
hyw: Գրադարանների խմբեր։

en: Guarantees:
hyw: Երաշխավորություններ։

en: Guarantor ID
hyw: Երաշխավորի ID

en: Guarantor can view checkouts
hyw: Երաշխավորը կարող է դիտել տացքերը

en: Guarantor firstname
hyw: Երաշխավորի անունը

en: Guarantor information
hyw: Երաշխավորի տեղեկատվություն

en: Guarantor relationship
hyw: Երաշխավորի կապը

en: Guarantor surname
hyw: Երաշխավորի ազգանունը

en: Guarantor title
hyw: Երաշխավորի տիտղոսը

en: Guarantor:
hyw: Երաշխավոր։

en: Guarantors:
hyw: Երաշխավորներ։

en: Guide box:
hyw: Ուղեցույցային արկղ։

en: Guide grid:
hyw: Ուղեցույցային ցանց։

en: Guided reports
hyw: Ուղեցույցով հաշվետվություններ

en: Guided reports wizard
hyw: Ուղեցույցով հաշվետվությունների վարպետ

note: SCRIPT
en: H Align
hyw: H հավասարեցնել

en: HC Sticky
hyw: HC կպչուն

en: HTML message:
hyw: HTML Հաղորդում։

en: Handbooks
hyw: Ձեռնարկենր

note: SCRIPT
en: Handy Shortcuts
hyw: Հարմար կարճուղիներ

en: Hard due date
hyw: Վերադարձի վերջնական ամսաթիվ

en: Hard due date:
hyw: Վերադարձի վերջնական ամսաթիվ։

note: SCRIPT
en: Header
hyw: Գլխամաս

note: SCRIPT
en: Header 1
hyw: Գլխամաս 1

note: SCRIPT
en: Header 2
hyw: Գլխամաս 2

note: SCRIPT
en: Header 3
hyw: Գլխամաս 3

note: SCRIPT
en: Header 4
hyw: Գլխամաս 4

note: SCRIPT
en: Header 5
hyw: Գլխամաս 5

note: SCRIPT
en: Header 6
hyw: Գլխամաս 6

note: SCRIPT
en: Header cell
hyw: Գլխամասի բջիջ

en: Header row could not be parsed
hyw: Առաջատարի տողը հնարավոր չէ վերլուծել

note: SCRIPT
en: Headers
hyw: Գլխամասեր

en: Heading
hyw: Գլխամաս

note: SCRIPT
en: Heading 1
hyw: Գլխամաս 1

note: SCRIPT
en: Heading 2
hyw: Գլխամաս 2

note: SCRIPT
en: Heading 3
hyw: Գլխամաս 3

note: SCRIPT
en: Heading 4
hyw: Գլխամաս 4

note: SCRIPT
en: Heading 5
hyw: Գլխամաս 5

note: SCRIPT
en: Heading 6
hyw: Գլխամաս 6

en: Heading A-Z
hyw: Առաջնորդողները A-Z

en: Heading Z-A
hyw: Առաջնորդողները Z-A

note: SCRIPT
en: Headings
hyw: Գլխամասեր

en: Hebrew
hyw: Եբրայերեն

note: SCRIPT
en: Height
hyw: Բարձրություն

en: Help
hyw: Օգնություն

en: Help input
hyw: Օգնության մուտք

en: Here is your cart, sent from our online catalog.
hyw: Սա քո քարտն է, որ ուղարկված է առցանց քարտարանից։

note: %1$s:  shelfname | $raw
en: Here is your list called %s, sent from our online catalog.
hyw: Սա քո ցուցակն է անվանված %s, ուղարկված է մեր առցանց քարտարանից։

en: Hi,
hyw: Բարև,

en: Hi, you are looking at the result of launching the EXAMPLE plugin.
hyw: Դու դիտում ես EXAMPLE պլագինի բեռնավորման արդյունքները։

en: Hidden by default
hyw: Թաքցված է որպես լռակյաց

note: SCRIPT
en: Hide MARC
hyw: Թաքցրու ՄԵԸՔ

en: Hide SQL code
hyw: Թաքցրու SQL կոդը

en: Hide advanced pattern
hyw: Թաքցրու ընդլայնված ձևանմուշը

en: Hide all
hyw: Թաքցրու բոլորը

en: Hide all columns
hyw: Թաքցրու բոլոր սյունակները

en: Hide already received orders
hyw: Թաքցրու արդեն ստացված պատվերները

en: Hide chart
hyw: Թաքցրու դիագրաման

en: Hide closed
hyw: Թաքցնելը փակված է

en: Hide default value fields
hyw: Թաքցրեք լռակյաց արժեքի դաշտերը

en: Hide details
hyw: Թաքցրու մանրամասները

en: Hide in OPAC
hyw: Թաքցրու ՀՕԱՔ-ում

en: Hide in OPAC:
hyw: Թաքցրու ՀՕԱՔ-ում։

en: Hide inactive budgets
hyw: Թաքցրու ոչ ակտիվ բյուջեները

en: Hide new
hyw: Թաքցրու նորը

en: Hide patron's info for librarians outside of this group.
hyw: Թաքցրու այս խմբից դուրս գտնվող գրադարանավարների համար սույն տեղեկատվությունը։

en: Hide seen
hyw: Թաքցրու տեսածը

en: Hide viewed
hyw: Թաքցրու դիտածը

en: Hide window
hyw: Թաքցրու պատուհանը

en: High demand item.
hyw: Բարձր պահանջված նյութ։

note: %1$s:  checkout_info.HIGHHOLDS.duration | html %2$s:  checkout_info.HIGHHOLDS.returndate | html
en: High demand item. Loan period shortened to %s days (due %s).
hyw: Բարձր պահանջարկ ունեցող նյութ։ Տրամադրման ժամկետը կարճեցվել է %s օրով (վերադարձ %s)։

note: %1$s:  HIGHHOLDS.duration | html %2$s:  HIGHHOLDS.returndate | $KohaDates
en: High demand item. Loan period shortened to %s days (due %s). Check out anyway?
hyw: Բարձր պահանջարկ ունեցող նյութ։ Տրամադրման ժամկետը կարճեցվել է %s օրով (վերադարձ %s)։ Սպասարկե՞լ։

en: Highlight
hyw: Ընդգծել

en: Hint : you can update the serial history manually. This can be useful for an old subscription or to clean the existing history. Modify those fields with care, as future serial receive will continue to update them automatically.
hyw: Հնարք. դու կարող ես թարմացնել պարբերականի պատմությունը ձեռքով։ Սա կարող է լինել օգտակար հին բաժանորդագրության համար կամ առկա պատմությունը մաքրելու համար։ Ձևափոխիր այս դաշտերը զգուշությամբ, քանի որ ապագա ստացվող պարբերականները կշարունակեն ավտոմատ թարմացնել այն։

en: Hint:
hyw: Հնարք։

en: Hints
hyw: Հնարքներ

en: History
hyw: Պատմություն

en: History OPAC note:
hyw: Պատմություն ՀՕԱՔ նշում

en: History end date:
hyw: Պատմության ավարտի ամսաթիվը.

en: History staff note:
hyw: Աշխատակազմի Պատմության նշում

en: History start date:
hyw: Պատմության սկսվելու ժամանակը.

en: Hold
hyw: Պահում

en: Hold at
hyw: Պահիր այստեղ

en: Hold date
hyw: Պահման ամսաթիվ

en: Hold details
hyw: Պահման մանրամասներ

en: Hold expires on date:
hyw: Պահման ժամկետը լրանում է այս ամսաթվին։

en: Hold fee
hyw: Պահման գումար

en: Hold fee:
hyw: Պահման գումար:

en: Hold filled for:
hyw: Պահումը լրացված է։

en: Hold for:
hyw: Պահում համար։

en: Hold found (item is already waiting):
hyw: Պահումը գտնված է (նյութը արդեն սպասում է)։

note: %1$s:  nextreservtitle | html
en: Hold found for (%s), please transfer
hyw: (%s) համար գտնված է պահում խնդրվում է փոխանցել

en: Hold found:
hyw: Պահումը գտնված է։

en: Hold must be record level
hyw: Պահումը պետք է լինի գրառման մակարդակի

en: Hold next available item
hyw: Պահիր հաջորդ մատչելի նյութը

en: Hold pickup library match
hyw: Պահիր ստացման գրադարանի համընկնումը

en: Hold placed by :
hyw: Պահումը տեղադրված է կողմից :

en: Hold policy
hyw: Պահելու քաղաքականություն

en: Hold ratio
hyw: Պահման հարաբերակցություն

en: Hold ratios
hyw: Պահման հարաբերակցություններ

en: Hold ratios to calculate items needed
hyw: Պահանջվող նյութերի հաշվարկի համար պահման հարաբերակցություն

en: Hold starts on date:
hyw: Պահումը սկսվում է այս ամսաթվից:

en: Hold status
hyw: Պահման Վիճակ

en: Holding libraries
hyw: Պահումը իրականացնող գրադարաններ

en: Holding library
hyw: Պահումը իրականացնող գրադարան

en: Holding library:
hyw: Պահումը իրականացնող գրադարան։

note: %1$s:  itemloop.size() || 0 | html
en: Holdings (%s)
hyw: Պահումներ (%s)

en: Holdings:
hyw: Պահումներ։

en: Holds
hyw: Պահումներ

note: For the first occurrence, %1$s:  Biblio.HoldsCount( SEARCH_RESULT.biblionumber ) | html
en: Holds (%s)
hyw: Պահումներ (%s)

en: Holds allowed (daily)
hyw: Թույլատրված պահումներ (օրական)

en: Holds allowed (daily):
hyw: Պահումները թույլատրված են (օրական)։

en: Holds allowed (total)
hyw: Թույլատրված պահումներ (ընդամենը)

en: Holds allowed (total):
hyw: Պահումները թույլատրված են (ընդամենը)։

en: Holds awaiting pickup
hyw: Վերցրման ենթակա պահումներ

en: Holds history
hyw: Պահման պատմությունը

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' no_html = 1
en: Holds history for %s
hyw: Դուրս տրման պատմությունը սրա համար %s

note: %1$s:  ReservesMaxPickUpDelay | html
en: Holds listed here have been awaiting pickup for more than %s days.
hyw: Այստեղ նշված պահումները սպասում են վերցման ավելի քան %s օր։

note: A
en: Holds on this item: %s / Total holds on this record: %s
hyw: Պահումները այս նյութի համար: %s / Այս գրառման համար ընդհանուր պահումները: %s

note: A
en: Holds on this record: %s
hyw: Այս գրառման համար պահումները։ %s

en: Holds per record (count)
hyw: Պահումներ ըստ գրառման (հաշվիչ)

en: Holds per record (count):
hyw: Պահումներ ըստ գրառման (հաշվիչ)։

en: Holds queue
hyw: Պահումների հերթ

en: Holds statistics
hyw: Պահումների վիճակագրություն

en: Holds to place (count)
hyw: Տեղադրման ենթակա պահումներ (հաշվիչ)

en: Holds to pull
hyw: Դուրս քաշելու պահումներl

note: %1$s:  from | $KohaDates %2$s:  to | $KohaDates
en: Holds to pull placed between %s and %s
hyw: Հրելու ենթակա պահումները տեղադրված են սրանց միջև %s և %s

note: %1$s:  Koha.Preference('ReservesMaxPickUpDelay') | html %2$s:  overcount | html
en: Holds waiting over %s days: %s
hyw: Պահումներ որ սպասում են ավելի քան %s օր։ %s

note: %1$s:  reservecount | html
en: Holds waiting: %s
hyw: Սպասող պահումներ։ %s

en: Holds:
hyw: Պահումներ։

en: Holiday exception
hyw: Տոնական բացառություն

en: Holiday only on this day
hyw: Տոնը միայն այս օրվան է համընկնում

en: Holiday repeated every same day of the week
hyw: Տոնը կրկնվում է ամեն շաբաթվա նույն օրը

en: Holiday repeated yearly on the same date
hyw: Տոնը կրկնվում է ամեն տարի նույն օրը

en: Holiday repeating weekly
hyw: Շաբաթական կրկնվող տոն

en: Holiday repeating yearly
hyw: Տոնը կրկնվում է ամեն տարի

en: Holidays on a range
hyw: Տիրույթում առկա տոներ

en: Holidays repeated yearly on a range
hyw: Տոնը կրկնվում է ամեն տարի այս տիրույթում

en: Home
hyw: Տուն

en: Home libraries
hyw: Տնային գրադարաններ

en: Home library
hyw: Տնային գրադարան

en: Home library (branchcode)
hyw: Տնային գրադարան (մասնաճյուղի կոդ)

note: SCRIPT
en: Home library unknown.
hyw: Տնային գրադարանը անծանոթ է։

en: Home library:
hyw: Տնային գրադարան։

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Home library: %s
hyw: Տնային գրադարան։ %s

en: Horizontal bar:
hyw: Հորիզոնական տող։

note: SCRIPT
en: Horizontal line
hyw: Հորիզոնական տող

note: SCRIPT
en: Horizontal space
hyw: Հորիզոնական տարածք

en: Horizontal:
hyw: Հորիզոնական։

en: Host
hyw: Հյուրընկալ

en: Host records
hyw: Հիմնական գրառումներ

en: Hostname/Port
hyw: Հանգույցի անուն/պորտ

en: Hostname:
hyw: Հանգույցի անուն։

en: Hour
hyw: Ժամ

en: Hourly rental charge
hyw: Վարձավճարի ժամային գանձում

en: Hourly rental charge:
hyw: Վարձավճարի ժամային գանձում։

en: Hourly rental charge:
hyw: Վարձավճարի ժամային գանձում։

en: Hourly rentals use calendar:
hyw: Ժամային վարձավճարները օհտահործում են օրացույց։

en: Hours
hyw: Ժամեր

en: Housebound
hyw: Կապված տանը

en: Housebound details
hyw: Տանը կցվածի մանրամասներ

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc'
en: Housebound details for %s
hyw: Տնակյացի մանրամասներ %s

en: Housebound roles
hyw: Տնակյացի դերեր

en: How many issues do you want to receive?
hyw: Քանի՞ համար ես ցանկանում ստանալ։

en: How should patrons be deleted?
hyw: Ինչպե՞ս պետք է հաճախորդները ջնջվեն։

en: How to process items:
hyw: Ինչպե՞ս ուղարկել նյութերը։

en: Hrvatski (Croatian)
hyw: Hrvatski (Խորվաթերեն)

en: Huge text
hyw: Մեծ տեքստ

en: I encountered some problems.
hyw: Ես ունեմ որոշ պրոբլեմներ

en: I received this from you:
hyw: Ես սա ստացել եմ քեզնից։

en: I will pass back what you type here, if you press OK.
hyw: Ես կվերադարձնեմ քո մուտք արածը, եթե սեղմես OK։

en: ILL module configuration problem. Take a look at the
hyw: ՄԳԲ մոդուլի կարգաբերման խնդիր։ Նայիր

note: A
en: ILL request log
hyw: ՄԳԲ հարցման լոգ

en: ILL request log
hyw: ՄԳԲ հարցման լոգ

en: ILL requests
hyw: ՄԳԲ հարցումներ

en: ILL requests history
hyw: ՄԳԲ հարցման պատմություն

en: IP address has changed, please log in again
hyw: IP հասցեն փոխվել է, մուտք եղեք նորից

en: IP address has changed. Please log in again
hyw: IP հասցեն փոխվել է, մուտք եղեք նորից

en: ISBN or ISSN or other standard number:
hyw: ISBN կամ ISSN կամ այլ ստանդարտ համար:

en: ISO 639-2 standard language codes
hyw: ISO 639-2 ստանդարտ լեզուների կոդեր

en: ISO Format (YYYY-MM-DD)
hyw: ISO ձևաչափ (ՏՏՏՏ-ԱԱ-ՕՕ)

en: ISO code
hyw: ISO կոդ

en: ISO code:
hyw: ISO կոդ:

en: Icon
hyw: Պատկերիկ

note: SCRIPT
en: Id should start with a letter, followed only by letters, numbers, dashes, dots, colons or underscores.
hyw: Id-ն պետք է սկսվի տառով, որին կհետևեն միայն տառերը, թվերը, գծիկները, կետերը, երկու կետերը կամ ներքևի գծիկները:

en: If a template allows public enrollment, patrons can enroll in a club based on this template from the public catalog.
hyw: Եթե ձևանմուշը թույլ է տալիս հանրային ներառում, օգտվողները կարող են ներառվել ակումբում հանրային քարտարանից, հիմնված այս ձևանմուշի վրա։

en: If all unavailable
hyw: Եթե բոլորը անհասանելի են

en: If amounts changed, round to a multiple of
hyw: Եթե մեծությունները փոխվել են, կլորացրու դեպի բազմապատիկը

en: If any unavailable
hyw: եթե ցանկացածը անմատչելի է

en: If checked, daily charge will be calculated using the calendar to exclude holidays. If not checked, the fee will be calculated based on the number of days until due, directly.
hyw: Եթե ընտրված է, ամենօրյա վճարը հաշվարկվելու է օրացույցի միջոցով` արձակուրդները բացառելու համար: Եթե ընտրված չէ, ապա վճարը հաշվարկվելու է ուղղակիորեն մինչև վերադարձի օրերի քանակով:

en: If checked, hourly charge will be calculated using the calendar to exclude holidays. If not checked, the fee will be calculated based on the number of hours until due, directly.
hyw: Եթե ընտրված է, ամենժամյա վճարը հաշվարկվելու է օրացույցի միջոցով` արձակուրդները բացառելու համար: Եթե ընտրված չէ, ապա վճարը հաշվարկվելու է ուղղակիորեն մինչև վերադարձի ժամերի թվով:

en: If checked, items of this type will be hidden as filters in OPAC's advanced search.
hyw: Եթե ընտրված է, ապա այս տեսակի նյութերը ՀՕԱՔ-ի խորացված որոնման մեջ կթաքցվեն որպես զտիչներ։

en: If checked, new subscriptions you create will be automatically shared with Mana KB.
hyw: Եթե ընտրված է, ձեր ստեղծած նոր բաժանորդագրությունները ավտոմատ կերպով կիսվում են Mana KB-ի հետ:

en: If checked, no item of this type can be issued. If not checked, every item of this type can be issued unless notforloan is set for a specific item.
hyw: Եթե ընտրված է, այս տեսակի ոչ մի նյութ չի սպասարկվի։ Եթե ընտրված չէ, այս տեսակի ցանկացած նյութ կարող է սպասարկվել քանի դեռ նյութի համար չի դրվել notforloan։

en: If checked, this holiday will be copied to all libraries. If the holiday already exists for a library, no change is made.
hyw: Եթե ընտրված է, այս տոնը կարտագրվի բոլոր գրադարաններում։ Եթե տոնը գրադարանի համար արդեն առկա է, փոփոխություն չի կատարվում։

en: If combining multiple keys they must be in specified order: Shift-Cmd-Ctrl-Alt
hyw: Երբ համադրում ես բազմակի բանալիները, դրանք պետք է լինեն որոշակի կարգով: Shift-Cmd-Ctrl-Alt

en: If empty, English is used
hyw: Եթե դատարկ է, անգլերենն է օգտագործված

en: If empty, discount rate from vendor will be used
hyw: Եթե դատարկ է, կօգտագործվի զեղչի տոկոսադրույքը վաճառողից

en: If items have been created when ordering or receiving, they will be deleted.
hyw: Եթե պատվիրելուց կամ ստանալուց նյութերը ստեղծվել են, դրանք կջնջվեն։

en: If loading patron attributes, the 'patron_attributes' field should contain a comma-separated list of attribute types and values. The attribute type code and a colon should precede each value. For example:
hyw: Երբ բեռնավորվում են ընթերցողի հատկանիշները, 'patron_attributes' դաշտը պետք է պարունակի հատկանիշների տեսակների և աժեքների ցուցակը բաժանված ստորակետներով։ Հատկանիշների տեսակի կոդը և երկու կետը պետք է նախորդեն ամեն արժեքին։ Օրինակ՝

en: If matching record is already in the borrowers table:
hyw: Եթե համընկնող գրառումը արդեն իսկ ընթերցողի աղյուսակում է։

en: If set, a club based on this template can only be enrolled in by patrons with a valid email address.
hyw: Եթե կարգաբերված է, ապա այս ձևանմուշի վրա հիմնված ակումբը կարող է միայն ներառվել այն օգտվողների կողմից, ովքեր որ ունեն էլ. փոստի վավերական հասցեներ։

en: If set, only librarians logged in with this branch will be able to modify this club template.
hyw: Եթե կարգաբերված է, ապա միայն այս մասնաճյուղով մուտք գործած գրադարանավարները ի վիճակի կլինեն ձևափոխելու այս ակումբի ձևանմուշը։

note: %1$s:  "borrowers.relationship" | $HtmlTags tag="strong" %2$s:  "borrower_relationships.relationship" | $HtmlTags tag="strong"
en: If the relationship is one you want, please add it to the 'borrowerRelationship' system preference, otherwise have your system's administrator correct the values in %s and/or %s in the database.
hyw: Եթե փոխհարաբերությունն այնպիսին է, ինչպիսին ցանկանում եք, խնդրում ենք այն ավելացնել 'borrowerRelationship' համակարգային նախապատվությանը, հակառակ դեպքում ձեր համակարգի կառավարիչը թող շտկի արժեքները %s -ում և/կամ %s -ը տվյալների շտեմարանում։

en: If the system preference 'AllowHoldPolicyOverride' is enabled, these policies can be overridden by your circulation staff.
hyw: Եթե 'AllowHoldPolicyOverride' համակարգային նախապատվությունը թույլատրված է, այս քաղաքականությունները կարելի է վերագրել քո տացքի աշխատակազմի միջոցով։

en: If the total amount loanable for a given patron category is left blank, no limit applies, except possibly for a limit you define for a specific item type.
hyw: Եթե տվյալ ընթերցողի դասի համար տրվող նյութերի ընդհանուր քանակը թողնված է դատարկ, սահմանափակումներ չեն կիրառվում, բացի քո կողմից որոշակի նյութի համար սահմանված սահմանափակումը

en: If there is a day (or more) in the week where issues are never published, you can check corresponding boxes below.
hyw: Եթե շաբաթվա մեջ կա օր (կամ ավելին) երբ համարները չեն տպագրվել, դու կարող ես ընտրել ստորև բերված վանդալները։

en: If this is not what you were expecting, go to
hyw: Եթե սա այն չէ որ սպասում էիր, գնա

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: If this is what you want, select the 'Delete batch' option from the toolbar
hyw: Եթե սա այն է ինչ ցանկանում ես, գործիքաշարից ընտրիր 'Ջնջիր փաթեթը'

en: If you are using a layout without barcodes, this may result in missing entries or a blank page
hyw: Եթե օգտագործում եք առանց շտրիխի ուրվագիծը, ապա դա կարող է հանգեցնել բացակա մուտքերի կամ դատարկ էջի

en: If you can't find what you are looking for, you can
hyw: Եթե չես գտնում այն ինչ փնտրում ես, դու կարող ես

en: If you change an authorized value code, existing records using it won't be updated. Changes to value descriptions will show immediately.
hyw: Եթե փոխել ես թույլատրված արժեքի կոդը, առկա գրառումները որ օգտագործում են այն չեն թարմացվի։ Արժեքի նկարագրության փոփոխությունները տեսանելի կդառնան միանգամից։

en: If you delete this fund, all orders linked to this fund will be deleted!
hyw: Եթե ջնջես այս դրամագլուխը, դրա հետ կապված բոլոր կապերը ևս կջնջվեն

en: If you do not specify a due date, it will be set according to circulation rules
hyw: Եթե վերադարձի ժամկետ չեք նշում, ապա այն սահմանվում է տացքի կանոնների համաձայն

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron = request.patron
en: If you do not wish to check out the item to %s and would rather issue it to an in-house statistical patron, choose the patron here
hyw: Եթե չեք ցանկանում սպասարկել նյութը %s -ին և նախընտրում եք այն ուղարկել ներքին վիճակագրական ընթերցողին, ապա ընթերցողին ընտրեք այստեղ

en: If you have a CAS account, please choose against which one you would like to authenticate:
hyw: Եթե ունես CAS հաշիվ, ընտրիր թե փոխճանաչումը որի համար ես ցանկանում կատարել։

en: If you have a CAS account, please click here to login
hyw: Եթե ունես CAS հաշիվ, գրանցման համար սեղմիր այստեղ

en: If you have a shibboleth account, please
hyw: Եթե ունես Շիբոլեթ հաշիվ, խնդրվում է

en: If you installed sample patron categories please select the "Staff" option in the patron categories dropdown box.
hyw: Եթե տեղադրում ես ընթերցողական սովորական դասերը, ընթերցողական դասերի բացվող աղյուսակից ընտրիր "Աշխատակազմ"։

en: If you want Koha to trigger an action (send a letter or restrict a member), a delay value is required.
hyw: Եթե ցանկանում ես, որ Կոհան ակտիվացնի գործողություն (ուղարկի նամակ կամ արգելափակի անդամին), պահանջվում է ուշացման արժեք։

en: If you wish to share some of your data, please enable the functionality in the "Share your usage statistics" section of the Administration module.
hyw: Եթե ցանկանում ես քո տվյալների մի մասով կիսվել, ադմին մոդուլի "Կիսվիր օգտվելու վիճակագրությամբ" մասից թույլտարիր հնարավորությունը։

en: Ignore
hyw: Անտեսիր

en: Ignore
hyw: Անտեսիր

note: SCRIPT
en: Ignore all
hyw: Անտեսիր բոլորը

en: Ignore and return to transfers:
hyw: Անտեսիր և վերդարձիր փոխանցումներին։

en: Ignore this one, keep the existing one
hyw: Անտեսիր այս մեկը, պահիր առկան

note: SCRIPT
en: Ignored
hyw: Անտեսված

en: Image
hyw: Պատկեր

en: Image 1
hyw: Պատկեր 1

en: Image 2
hyw: Պատկեր 2

en: Image ID
hyw: Պատկերի ID

note: SCRIPT
en: Image description
hyw: Պատկերի նկարագրությունը

en: Image file
hyw: Պատկերի ֆայլ

note: SCRIPT
en: Image list
hyw: Պատկերի ցուցակ

en: Image name:
hyw: Պատկերի անուն։

note: %1$s:  IMAGE_NAME | html
en: Image name: %s
hyw: Պատկերի անուն: %s

note: %1$s:  filerror.CRDFIL | html %2$s:  ELSIF ( filerror.CARDNUMBER_DOES_NOT_EXIST )
en: Image not imported (%s missing). %s
hyw: Պատկերը չի ներմուծվել (%s բացակա է)։ %s

note: %1$s:  ELSIF ( filerror.OVRSIZ )
en: Image not imported because Koha was unable to open the image for reading. %s
hyw: Պատկերը չի ներմուծվել քանի որ Կոհան չկարողացավ բացել պատկերի ֆայլը կարդալու համար։ %s

note: %1$s:  END %2$s:  END %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Image not imported because of an unknown error. Please refer to the error log for more details. %s %s %s imported successfully. %s
hyw: Պատկերը չի ներմուծվել քանի որ առկա է անհասկանալի սխալ։ Դիտիր սխալի գրանցման ֆայլը մանրմասների համար։ %s %s %s ներմուծվել են հաջողությամբ %s

note: %1$s:  ELSIF ( filerror.IMGEXISTS )
en: Image not imported because the database returned an error. Please refer to the error log for more details. %s
hyw: Պատկերը չի ներմուծվել քանի որ շտեմարանը վերադարձրել է սխալ։ Մանրամասների համար դիտիր սխալի գրանցման ֆայլը։ %s

note: %1$s:  ELSIF ( filerror.OPNERR )
en: Image not imported because the image file is corrupted. %s
hyw: Պատկերը չի ներմուծվել քանի որ պատկերի ֆայլը վնասված է։ %s

note: %1$s:  ELSIF ( filerror.CRDFIL )
en: Image not imported because the image file is too big (see online help for maximum size). %s
hyw: Պատկերը չի ներմուծվել քանի որ պատկերի ֆայլը շատ մեծ է (մեծագույն չափի համար տես առցանց օգնությունը)։ %s

note: %1$s:  ELSIF ( filerror.CORERR )
en: Image not imported because the image format is unrecognized. %s
hyw: Պատկերը չի ներմուծվել քանի որ պատկերի ձևաչափը չի ճանաչված։ %s

note: For the first occurrence, %1$s:  ELSIF ( filerror.MIMERR )
en: Image not imported because this patron does not exist in the database. %s
hyw: Պատկերը չի ներմուծվել քանի որ այս ընթերցողը շտեմարանում գոյություն չունի։ %s

note: SCRIPT
en: Image options
hyw: Պատկերի ընտրանքները

en: Image source:
hyw: Պատկերի աղբյուր։

en: Image successfully uploaded
hyw: Պատկերը հաջողությամբ բեռնավորվել է

note: SCRIPT
en: Image title
hyw: Պատկերի անունը

en: Image upload results :
hyw: Պատկերի ներմուծման արդյունքները

en: Image(s) successfully deleted
hyw: Պատկեր(ներ)ը հաջողությամբ ջնջվել է

note: SCRIPT
en: Image...
hyw: Պատկեր․․․

en: Image:
hyw: Պատկեր։

en: Images
hyw: Պատկերներ

note: %1$s:  localimages.count || 0 | html
en: Images (%s)
hyw: Պատկերներ (%s)

en: Images for
hyw: Պատկերներ համար

en: Import
hyw: Ներմուծում

note: %1$s:  loo.frameworkcode | html
en: Import %s framework structure (fields and subfields) from a spreadsheet file (.csv or .ods)
hyw: Ներմուծիր %s շրջանակի կառուցվածքը (դաշտեր և ենթադաշտեր) աղյուսակի նիշքից (.csv կամ .ods)

en: Import all the checked items in the basket with the following accounting details (used only if no information is filled for the item):
hyw: Ներմուծիր զամբյուղի բոլոր ընտրված նյութերը հետևյալ հաշվապահական մանրամասներով (օգտագործվում է միայն եթե նյութի համար տեղեկատվություն չկա լրացված)։

en: Import all the checked items in the basket with the following parameters:
hyw: Ներմուծիր զամբյուղի բոլոր ընտրված նյութերը հետևյալ պարամետրերով։

note: BUTTON
en: Import an MARC (ISO 2709) or MARCXML record
hyw: Ներմուծիր MARC (ISO 2709) կամ MARCXML գրառում

en: Import batch deleted successfully
hyw: Փաթեթով ներմուծվածը հաջողությամբ ջնջված է

en: Import default framework structure (fields and subfields) from a spreadsheet file (.csv or .ods)
hyw: Ներմուծիր լռակյաց շրջանակի կառուցվածքը (դաշտեր և ենթադաշտեր) աղյուսակի նիշքից (.csv կամ .ods)

note: A
en: Import framework structure (fields, subfields) from a spreadsheet file (.csv or .ods)
hyw: Ներմուծիր շրջանակի կառուցվածքը (դաշտեր, ենթադաշտեր) աղյուսակի նիշքլից (.csv կամ .ods)

en: Import into the borrowers table
hyw: Ներմուծել պատվիրողի աղյուսակ

en: Import patron data
hyw: Ներմուծիր ընթերցողի տվյալները

en: Import patron data
hyw: Ներմուծիր ընթերցողի տվյալները

en: Import patrons
hyw: Ներմուծել ընթերցողներին

en: Import quotes
hyw: Ներմուծել մեջբերումները

en: Import record...
hyw: Ներմուծիր գրառում...

en: Import results :
hyw: Ներմուծել արդյունքները ։

note: INPUT type=submit name=mainformsubmit
en: Import this batch into the catalog
hyw: Ներմուծիր այս փաթեթը քարտարան

en: Important
hyw: Կարևոր

en: Important:
hyw: Կարևոր է։

en: Imported
hyw: Ներմուծված

en: In framework:
hyw: Շրջանակում։

en: In months:
hyw: ամիսներ։

note: For the first occurrence, %1$s:  OPACBaseURL | $raw %2$s:  BIBLIO_RESULT.biblionumber | html
en: In online catalog: %s/cgi-bin/koha/opac-detail.pl?biblionumber=%s
hyw: Առցանց քարտարանում: %s/cgi-bin/koha/opac-detail.pl?biblionumber=%s

en: In order for offline circulation to work on this computer, your library's records must be up-to-date on this computer:
hyw: Որպեսզի ցանցից անջատված տացքը աշխատի այս համակարգչի վրա, քո գրադարանի գրառումները պետք է այս համակարգչի վրա լինեն թարմ։

en: In the next steps you will be guided through some basic requirements like defining Koha user with all administrative privileges (superlibrarian).
hyw: Հաջորդ քայլերում դու կուղեկցվես որոշ հիմնական պահանջների միջով, ինչպիսիք են՝ կառավարչական բոլոր արտոնություններով Կոհայի օգտվողի սահմանումը (գերգրադարանավար)։

en: In transit
hyw: Տեղափոխման մեջ

note: %1$s:  Branches.GetName( item.transfertfrom ) | html %2$s:  Branches.GetName( item.transfertto ) | html %3$s:  item.transfertwhen | $KohaDates
en: In transit from %s to %s since %s
hyw: Գտնվում է տրանզիտում %s մինչև %s ընդամենը %s

en: In use
hyw: Օգտագործման մեջ է

en: In your cart
hyw: քո զամբյուղում

en: Inactive
hyw: Ոչ ակտիվ

en: Inactive
hyw: Ոչ ակտիվ

en: Inactive budgets
hyw: Ոչ ակտիվ բյուջեներ

en: Include all rows (ignore pagination):
hyw: Ներգրավիր բոլոր տողերը (անտեսիր էջակալումը)։

note: INPUT type=checkbox name=filter_archived
en: Include archived suggestions in the search
hyw: Որոնման մեջ ներառեք արխիվացված առաջարկները

en: Include archived:
hyw: Ներառեք արխիվացվածները։

en: Include expired subscriptions:
hyw: Ներառում է ժամկետանց բաժանորդագրություն։

en: Include ordered
hyw: Ներառեք պատվիրվածները

en: Include suspended
hyw: Ներառեք կասեցվածները

en: Include tax
hyw: Ներառում է հարկը

en: Includes the domain part, but the path part of the URL should go into Database.
hyw: Ներառում է դոմեյնի մասը, սակայն URL-ի ուղու մասը պետք է գնա Շտեմարան։

en: Income (cash)
hyw: Եկամուտ (կանխիկ)

note: SCRIPT
en: Inconsistency detected!
hyw: Անհամատեղելիություն հայտնաբերվեց:

note: SCRIPT
en: Incorrect syntax, cannot save
hyw: Սխալ շարահյուսություն, չի կարող հիշել

note: SCRIPT
en: Increase indent
hyw: Մեծացնել միջակայքը

en: Indefinite
hyw: Անորոշ

en: Indexed in:
hyw: Ցուցիչավորված

en: Indexes
hyw: Ցուցիչներ

en: Indicator 1
hyw: Ինդիկատոր 1

en: Indicator 2
hyw: Ինդիկատոր 2

en: Individual libraries:
hyw: Անհատական գրադարաններ։

en: Info:
hyw: Info։

en: Information
hyw: Տեղեկատվություն

en: Inherit from settings
hyw: Ժառանգված են կարգաբերումներից

en: Inherit from system preferences
hyw: Ժառանգված են համակարգային նախապատվություններից

en: Initial float
hyw: Սկզբնական սահք

en: Initial float:
hyw: Սկզբնական սահք։

en: Initials
hyw: Սկզբնատառեր

en: Initials:
hyw: Սկզնատառեր։

en: Initials:
hyw: Սկզբնատառեր։

note: SCRIPT
en: Inline
hyw: Համահունչ

en: Inner counter
hyw: Ներքին հաշվիչ

en: Inner counter
hyw: Ներքին հաշվիչ

en: Inner counter:
hyw: Ներքին հաշվիչ։

en: Inner counter:
hyw: Ներքին հաշվիչ։

note: SCRIPT
en: Insert
hyw: Ներդնել

en: Insert
hyw: Ներդնել

note: SCRIPT
en: Insert column after
hyw: Ներմուծիր սյունակը հետո

note: SCRIPT
en: Insert column before
hyw: Ներմուծիր սյունակը մինչ

en: Insert copyright symbol (©)
hyw: Մտցրու հեղինակային իրավունքի նշանը (©)

en: Insert copyright symbol (℗) (sound recordings)
hyw: Ավելացրու հեղինակային իրավնուքի նշանը (℗) (ձայնագրություններ)

note: SCRIPT
en: Insert date\/time
hyw: Ներմուծիր ամսաթիվը\/ժամը

en: Insert delimiter (‡)
hyw: Ներմուծիր բաժանարարը (‡)

note: SCRIPT
en: Insert image
hyw: Ներմուծիր պատկերը

en: Insert line break
hyw: Ներմուծիր տողի կտրողը

note: SCRIPT
en: Insert link
hyw: Ներմուծիր հղումը

note: SCRIPT
en: Insert link (if link plugin activated)
hyw: Ներմուծիր հղումը (եթե հղման պլագինը ակտիվացված է)

note: SCRIPT
en: Insert row after
hyw: Ներմուծիր տողը հետո

note: SCRIPT
en: Insert row before
hyw: Ներմուծիր տողը մինչ

note: SCRIPT
en: Insert table
hyw: Ներդնել աղյուսակ

note: SCRIPT
en: Insert template
hyw: Ներդնել ձևանմուշը

note: SCRIPT
en: Insert template...
hyw: Ներդնել ձևանմուշը

note: SCRIPT
en: Insert video
hyw: Ներդնել տեսանյութ

note: SCRIPT
en: Insert\/edit image
hyw: Ներմուծել\/խմբագրել պատկերը

note: SCRIPT
en: Insert\/edit link
hyw: Ներմուծել\/խմբագրել հղումը

note: SCRIPT
en: Insert\/edit media
hyw: Insert\/edit մեդիա

note: SCRIPT
en: Insert\/edit video
hyw: Insert\/edit տեսանյութ

en: Install
hyw: Տեղադրել

note: %1$s:  upgrade_module.version | html
en: Installed version: %s
hyw: Տեղադրված տարբերակ: %s

en: Instructions
hyw: Հրահանգներ

en: Instructor search:
hyw: Հրահանգիչի փնտրում։

en: Instructors
hyw: Հրահանգիչներ

en: Instructors:
hyw: Հրահանգիչներ։

en: Insufficient privileges.
hyw: Անբավարար արտոնություններ

en: Integer
hyw: Միավորել

en: Interface
hyw: Միջերես

en: Interface:
hyw: Միջերես:

en: Interlibrary loan request details
hyw: Միջգրադարանային սպասարկման հարցման մանրամասներ

en: Interlibrary loans
hyw: Միջգրադարանային տացքեր

en: Interlibrary loans tables
hyw: Միջգրադարանային բաժնույթի աղյուսակներ

en: Internal note
hyw: Ներքին նշում

en: Internal note:
hyw: Ներքին նշում։

en: Internal note:
hyw: Ներքին նշում։

note: SCRIPT
en: Internal search error
hyw: Ներքին որոնման սխալ

note: A
en: Internationalization and localization
hyw: Միջազգայնացում և տեղայնացում

en: Into an application
hyw: Դեպի հայցադիմում

en: Into an application
hyw: Դեպի կիրառություն

en: Into an application:
hyw: Դեպի կիրառություն։

en: Into an application:
hyw: Դեպի հայցադիմում։

en: Intranet
hyw: Ինտրացանց

en: Invalid authority type
hyw: Հեղինակավորի սխալ տեսակ

en: Invalid barcodes
hyw: Անվավեր շտրիխ կոդեր

en: Invalid collection id
hyw: Սխալ հավաքածուի id

en: Invalid course!
hyw: Սխալ դասընթաց!

note: SCRIPT
en: Invalid indicators
hyw: Սխալ ինդիկատորներ

note: SCRIPT
en: Invalid input. Enter something like: 245,a
hyw: Անվավեր ներածում։ Մուտք արա նման մի բան 245,a

en: Invalid number of copies
hyw: Օրինակների անվավեր քանակ

note: SCRIPT
en: Invalid record
hyw: Սխալ գրառում

note: SCRIPT
en: Invalid tag number
hyw: Անվավեր ցուցիչի համար

en: Invalid username or password
hyw: Օգտվողի սխալ անուն և գաղտնաբառ

note: %1$s:  e | html
en: Invalid value for %s
hyw: Սխալ արժեք %s համար

en: Inventory
hyw: Գույքամատյան

en: Inventory number
hyw: Գույքահամար

note: SCRIPT
en: Invert
hyw: Շրջել

en: Invoice
hyw: Վճարման հաշիվ

note: A
en: Invoice detail page
hyw: Վճարահաշվի մանրամասների էջ

en: Invoice details
hyw: Վճարահաշվի մանրամասներ

en: Invoice has been modified
hyw: Վճարահաշիվը ձևափոխվել է

en: Invoice item price includes tax:
hyw: Վճարման հաշվի միավորի գինը ընդգրկում է Հարկ:

en: Invoice number
hyw: Վճարման համար

en: Invoice number reverse
hyw: Վճարման համարի հակառակը

en: Invoice number:
hyw: Վճարման հաշվի համար։

en: Invoice prices are:
hyw: Վճարման գներն են։

en: Invoice prices:
hyw: Վճարման գներ։

note: %1$s:  invoicenumber | html
en: Invoice: %s
hyw: Վճարման հաշիվ: %s

en: Invoices
hyw: Վճարահաշիվներ

en: Invoices
hyw: Վճարահաշիվներ

en: Invoices enabled:
hyw: Թույլատրված վճարահաշիվներ։

note: %1$s:  ELSIF debit_type.can_be_sold
en: Invoicing %s
hyw: Վճարահաշիվ %s

en: Invoicing,
hyw: Վճարահաշիվ,

en: Irregularity:
hyw: Ոչ կանոնավորություն։

en: Is a URL:
hyw: URL է։

en: Is hidden by default
hyw: թաքցված է որպես լռակյաց

en: Is local hold group
hyw: Տեղային պահման խումբ է

en: Is local hold group
hyw: Տեղային պահման խումբ է

en: Is this a duplicate of
hyw: Սա սրա պատճենն է

en: Issue
hyw: Տրում

en: Issue
hyw: Համար

en: Issue #
hyw: Համար #

en: Issue history
hyw: Տրման պատմություն

en: Issue number
hyw: Նյութի համար

en: Issue payout
hyw: Թողարկման վճար

en: Issue refund
hyw: Թողարկման փոխհատուցում

en: Issue refund from
hyw: Թողարկման փոխհատուցում սրանից

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron = request.patron
en: Issue requested item to %s
hyw: Պահանջված նյութի համարը %s

en: Issue:
hyw: Համար։

en: Issue:
hyw: Համար։

en: Issues
hyw: Համարներ

en: Issues per unit
hyw: Համարներ ըստ միավորի

note: SCRIPT
en: Issues per unit is required
hyw: Պահանջվում են համարներ ըստ միավորի

en: Issues per unit:
hyw: Համարներ ըստ միավորի։

en: Issuing library
hyw: Տրամադրող գրադարան

en: Issuing rules
hyw: Տրման օրենքներ

en: It is a duplicate. Edit existing record
hyw: Սա կրկնօրինակ է։ Խմբագրեք առկա գրառումը

en: It is advisable to check for and resolve duplicate holds due to merging.
hyw: Ցանկալի է ձուլման պատճառով կրկնվող պահումները ստուգել և լուծել։

en: Italian
hyw: Իտալերեն

en: Italiano (Italian) for 3.2: Zeno Tajoli, Pietro Gozzetti and Paolo Pozzan; for 3.4 and more: Zeno Tajoli, Stefano Bargioni, Paolo Bizzarri
hyw: Իտալիանո (իտալերեն) for 3.2: Zeno Tajoli, Pietro Gozzetti և Paolo Pozzan; for 3.4 և ավելին։ Zeno Tajoli, Stefano Bargioni, Paolo Bizzarri

note: SCRIPT
en: Italic
hyw: Շեղ

en: Item
hyw: Նյութ

en: Item
hyw: Նյութ

note: For the first occurrence, %1$s:  loopro.object | html
en: Item %s
hyw: Նյութ %s

en: Item URI
hyw: Նյութի URI

note: INPUT type=text name=barcode
en: Item barcode
hyw: Նյութի շտրիխ կոդ

en: Item barcode:
hyw: Նյութի շտրիխ կոդ։

en: Item barcodes:
hyw: Նյութի շտրիխ կոդեր։

en: Item call number
hyw: Նյութի դասիչ

en: Item callnumber:
hyw: Նյութի դասիչ

en: Item cannot be renewed because it's an onsite checkout
hyw: Նյութը հնարավոր չէ թարմացնել, այն տեղային տացքի համար է։

en: Item checked out
hyw: Նյութը դուրս է տրված

en: Item circulation alerts
hyw: Նյութի Տացքի զգուշացումներ

en: Item count
hyw: Նյութի հաշվարկ

en: Item damaged
hyw: Նյութը վնասված է

en: Item details
hyw: Նյութի մանրամասներ

en: Item floats
hyw: Նյութը լողում է

en: Item has a waiting hold
hyw: նյութը ունի սպասող պահում

en: Item has been claimed as returned.
hyw: Նյութը նշված է որպես վերադարձված

note: SCRIPT
en: Item has been lost (transaction recorded anyway)
hyw: Նյութը կորել է (տրանզակցիան գրանցված է)

en: Item has been withdrawn
hyw: Նյութը հանված է

note: SCRIPT
en: Item has been withdrawn (transaction recorded anyway)
hyw: Նյութը հանված է (համենայն դեպս տրանզակցիան գրանցված է)

en: Item has been withdrawn.
hyw: Նյութը հանված է։

en: Item has linked analytics
hyw: Նյութը ունի հղված վերլուծականներ

en: Item holding library:
hyw: Նյութի պահումը իրականացնող գրադարան

note: TH
en: Item holds / Total holds
hyw: Նյութի պահումներ / Գումարային պահումներ

en: Item home library:
hyw: Նյութի տնային գրադարան։

en: Item information
hyw: Նյութի տեղեկատվություն

en: Item is already at destination library.
hyw: Նյութը արդեն հասցեատեր գրադարանում է

en: Item is checked out
hyw: նյութը դուրս է տրված

en: Item is lost, cannot be checked in.
hyw: Նյութը կորած է, չի կարող հետ ընդունվել։

note: %1$s:  IF item_notforloan_lib %2$s:  item_notforloan_lib | html %3$s:  END
en: Item is normally not for loan %s(%s)%s.
hyw: Նյութը որպես կանոն տացքի համար չէ %s(%s)%s։

en: Item is not allowed renewal.
hyw: Նյութի թարմացումը թույլատրված չէ։

en: Item is restricted
hyw: Նյութը արգելափակված է

note: SCRIPT
en: Item is restricted (transaction recorded anyway)
hyw: Նյութը արգելված է (համենայն դեպս տրանզակցիան գրանցված է)

en: Item is restricted.
hyw: Նյութը արգելափակված է։

note: %1$s:  END %2$s:  IF ( itemloo.itemlost )
en: Item level hold forced from OPAC %s %s
hyw: Նյութի մակարդակի պահումները պարտադրված են ՀՕԱՔից %s %s

note: %1$s:  ELSIF itemloo.item_level_holds == "F"
en: Item level hold not allowed from OPAC %s
hyw: Նյութի մակարդակի պահումները թույլատրված չեն ՀՕԱՔից %s

en: Item location filters
hyw: Նյութի տեղաբաշխման զտիչներ

note: SCRIPT
en: Item not checked out.
hyw: Նյութը չի սպասարկված։

note: %1$s:  IF item_notforloan_lib %2$s:  item_notforloan_lib | html %3$s:  END
en: Item not for loan %s(%s)%s.
hyw: Նյութը սպասարկման համար չէ %s(%s)%s։

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Item not found.
hyw: Նյութը չի գտնված։

note: SCRIPT
en: Item not listed as checked out in offline database (transaction recorded anyway)
hyw: Նյութը թվարկված չէ ցանցից անջատված շտեմարանում որպես դուրս տրված (համենայն դեպս տրանզակցիան գրանցված է)

en: Item number file:
hyw: Նյութի համարի ֆայլ։

en: Item only
hyw: Միայն նյութ

en: Item processing:
hyw: Նյութը նշակվում է։

en: Item records
hyw: Նյութի գրառումներ

en: Item records were last synced on:
hyw: Նյութի գրառումները վերջին անգամ սինխրոնիզացվել են։

en: Item renewed:
hyw: Նյութը թարմացված է։

en: Item returns home
hyw: Նյութի վերադարձի տուն

en: Item returns to issuing branch
hyw: Նյութը վերադարձվում է սպասարկող գրադարնին

en: Item returns to issuing library
hyw: Նյութը վերադարձվում է սպասարկող գրադարնին

en: Item search
hyw: Նյութի փնտրում

note: %1$s:  field.label | html
en: Item search field: %s
hyw: Նյութի փնտրման դաշտ։ %s

en: Item search fields
hyw: Նյութի փնտրման դաշտեր

note: SCRIPT
en: Item search results
hyw: Նյութի փնտրման արդյունքներ

en: Item shelving location updated.
hyw: Նյութի տեղաբաշխման վայրը թարմացված է։

note: A
en: Item sorting
hyw: Նյութի տեսակավորում

note: SPAN
en: Item statuses may be inaccurate. Please view the record details for accurate item statuses
hyw: Նյութի վիճակները կարող են լինել ոչ ճիշտ։ Տես գրառման մանրամասները նյութի ճիշտ վիճակների համար։

en: Item tag
hyw: Նյութի ցուցիչ

note: SCRIPT
en: Item tags cannot currently be saved
hyw: Նյութերի ցուցիչները այս պահին հնարավոր չէ հիշել

en: Item type
hyw: Նյութի տեսակ

en: Item type already exists!
hyw: Նյութի տեսակը արդեն գոյություն ունի։

en: Item type code:
hyw: Նյութի տեսակի կոդ։

en: Item type images are disabled. To enable them, turn off the
hyw: Նյութի տեսակի պատկերները արգելափակված են։ Թույլատրելու համար անջատիր

en: Item type is normally not for loan.
hyw: Նյութի տեսակը որպես կանոն տացքի համար չէ։

en: Item type not for loan.
hyw: Նյութի տեսակը տացքի համար չէ։

en: Item type:
hyw: Նյութի տեսակ։

en: Item type:
hyw: Նյութի տեսակ։

en: Item types
hyw: Նյութի տեսակներ

en: Item types
hyw: Նյութի տեսակները

en: Item types administration
hyw: Նյութի տեսակների կառավարում

en: Item types are used to group related items. Examples of item types might be books, CDs, or DVDs.
hyw: Նյութի տեսակները օգտագործվում են նմանատիպ նյութերի խմբավորման համար։ Նյութի տեսակների օրինակներ են գրքերը, cd-երը կամ DVD-երը։

note: For the first occurrence, %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron = alert.RETURNED_FROM_ANOTHER.patron
en: Item was checked out to %s and was returned automatically.
hyw: Նյութը սպասարկվել է %s և վերադարձվել է ավտոմատ կերպով։

en: Item was lost, now found.
hyw: Նյութը որը կորած էր, հիմա գտնվել է։

en: Item was on loan to
hyw: Նյութը դուրս ի տրված սրան

en: Item with barcode
hyw: Նյութ շտրիխ կոդով է

note: %1$s:  barcode | html
en: Item with barcode '%s' added successfully
hyw: Շտրիխ կոդով նյութը '%s' ավելացված է հաջողությամբ

en: Item(s)
hyw: Նյութ(եր)

note: %1$s:  batch_id | html
en: Item(s) not added to batch %s.
hyw: Նյութերը չեն ավելացվել փաթեթին %s։

note: %1$s:  batch_id | html
en: Item(s) not removed from batch %s.
hyw: Նյութը հեռացված է փաթեթից %s․

en: Item:
hyw: Նյութ։

en: Itemnumbers not found
hyw: Նյութի համարները չեն գտնված

en: Items
hyw: Նյութեր

en: Items added
hyw: Ավելացված են նյութեր

en: Items added to rota:
hyw: Երթուղուն ավելացված են նյութեր։

en: Items already on this rota:
hyw: Նյութերն արդեն իսկ այս երթուղում են։

en: Items available
hyw: Մատչելի նյութեր

en: Items checked out
hyw: Սպասարկված նյութեր

en: Items expected
hyw: Նյութերը սպասվում են

note: %1$s:  biblio.title | html %2$s:  IF ( biblio.author ) %3$s:  biblio.author | html %4$s:  END %5$s:  biblio.biblionumber | html
en: Items for %s %s by %s%s (Record #%s)
hyw: Նյութեր %s %s կողմից %s%s (Գրառում #%s)

en: Items for purchase
hyw: Նյութեր գնման համար

en: Items found on other rotas:
hyw: Այլ երթուղիներում գտնված նյութեր։

en: Items in
hyw: Նյութերը

note: %1$s:  batch_id | html
en: Items in batch number %s
hyw: Նյութեր փաթեթի համարով %s

en: Items list
hyw: Նյութերի ցուցակ

en: Items lost
hyw: Կորած նյութերը

en: Items needed
hyw: Պահանջված նյութեր

en: Items with no checkouts
hyw: Առանց սպասարկման նյութեր

en: Items:
hyw: Նյութեր։

en: Items:
hyw: Նյութեր։

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Itemtype
hyw: Նյութի տեսակ

en: January
hyw: Հունվար

en: JavaScript library by Vladimir Agafonkinis licensed under the
hyw: JavaScript գրադարան Vladimir Agafonkinis-ից արտոնագրված որպես

en: JavaScript library is licensed under both the
hyw: JavaScript գրադարանն արտոնագրված է երկուսի ներքո էլ

en: Jenkins maintainers:
hyw: Jenkins ուղեկցողներ:

en: Job progress:
hyw: Աշխատանոը ընթացքում է։

en: Jobs already entered
hyw: Աշխատանքները արդեն մուտք են արված

en: July
hyw: Հուլիս

en: June
hyw: Հունիս

note: SCRIPT
en: Justify
hyw: Հավասարեցրու

en: Juvenile
hyw: Պատանեկան

en: Katipo Communications, New Zealand
hyw: Katipo Communications, Նոր Զելանդիա

note: %1$s:  budget_period_description | html %2$s:  order.fund.budget_name | html
en: Keep current (%s - %s)
hyw: Պահիր ընթացիկը (%s - %s)

en: Keep existing manager
hyw: Պահիր առկա կառավարչին

en: Keep issue number
hyw: Պահիր նյութի համարը

en: Key
hyw: Բանալի

en: Keyboard layout
hyw: Ստեղնաշարի դասավորությունը

en: Keyboard shortcuts
hyw: Ստեղնաշարի դյուրանցումներ

en: Keyboard shortcuts
hyw: Ստեղնաշարի դյուրանցումներ

en: Keyword
hyw: Վճռորոշ բառ

en: Keyword (any):
hyw: Բանալի բառ (ցանկացած)։

en: Keyword:
hyw: Բանալի բառ։

en: Keyword:
hyw: Բանալի բառ։

note: SCRIPT
en: Keywords
hyw: Վճռորոշ բառեր

en: Keywords:
hyw: Վճռորոշ բառեր։

en: Koha
hyw: Կոհա

en: Koha %s
hyw: Կոհա %s

note: %1$s:  short_version | html
en: Koha %s release team
hyw: Կոհա %s թողարկման թիմ

note: SCRIPT
en: Koha &rsaquo; Cataloging &rsaquo;
hyw: Կոհա &rsaquo; Քարտագրում &rsaquo;

en: Koha administration
hyw: Կոհա ադմինիստրացիա

en: Koha administrator
hyw: Կոհայի կառավարիչ

en: Koha cannot display existing passwords. Leave the field blank to leave password unchanged.
hyw: Կոհան չի կարող արտածել առկա գաղտնաբառերը։ Թող դաշտը դատարկ, որպեսզի գաղտնաբառը թողնես անփոփոխ։

en: Koha database schema
hyw: Կոհա շտեմարանի սխեմա

en: Koha development team
hyw: Կոհա Մշակողների կազմ

en: Koha field
hyw: Կոհայի դաշտ

en: Koha field:
hyw: Կոհայի դաշտ։

en: Koha full call number
hyw: Կոհա լրիվ դասիչ

en: Koha history timeline
hyw: Կոհայի պատմության ժամանակացույց

en: Koha internal
hyw: Կոհա ներքին

en: Koha is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 3 of the License, or (at your option) any later version.
hyw: Կոհան ազատ ծրագիր է; դու կարող ես այն տարածել և/կամ ձևափոխել GNU Ընդհանուր հանրային Արտոնագրի պահանջներին համեմատ, հրատարակված Free Software Foundation կողմից; կամ  արտոնագրի 3 տարբերակի համաձայն, կամ (քո ընտրությամբ) ցանկացած հետագա տարեբերակով։

en: Koha link:
hyw: Կոհա կապ ։

en: Koha module:
hyw: Կոհա մոդուլ ։

en: Koha offline circulation
hyw: Կոհա օֆլայն տացք

en: Koha plugins
hyw: Կոհա պլագիններ

en: Koha release teams
hyw: Կոհա թողարկման պայմաններ

en: Koha report library
hyw: Կոհայի հաշվետվության գրադարան

en: Koha reports library
hyw: Կոհայի հաշվետվությունների գրադարան

en: Koha team
hyw: Կոհա խումբ

en: Koha to MARC mapping
hyw: Կոհա դեպի MARC արտացոլում

en: Koha version:
hyw: Կոհա տարբերակ։

en: Koha-Suomi Oy, Finland
hyw: Koha-Suomi Oy, Ֆինլանդիա

en: KohaAloha, New Zealand
hyw: KohaAloha, Նոր Զելանդիա

en: LC call number:
hyw: Կոնգրեսի գրադարանի դասիչ։

en: LC call number:
hyw: Կոնգրեսի գրադարանի Դասիչ։

en: Label
hyw: Պիտակ

en: Label batch
hyw: Պիտակի փաթեթ

en: Label batches
hyw: Պիտակի փաթեթներ

en: Label creator
hyw: Պիտակի ստեղծող

en: Label for lib:
hyw: Պիտակ lib համար։

en: Label for opac:
hyw: Պիտակ ՀՕԱՔ-ի համար։

en: Label height:
hyw: Պիտակի բարձրություն ։

en: Label number
hyw: Պիտակի համար

en: Label template
hyw: Պիտակի նմուշ

en: Label templates
hyw: Պիտակի նմուշներ

en: Label width:
hyw: Պիտակի լայնություն

en: Label:
hyw: Պիտակ։

en: Labeled MARC
hyw: Պիտակավորված ՄԵԸՔ

en: Language
hyw: Լեզու

en: Language of original:
hyw: Բնօրինակի լեզուն։

en: Language:
hyw: Լեզու։

en: Language:
hyw: Լեզու։

en: Languages
hyw: Լեզուներ

en: Large print
hyw: Լայն տպում

en: Large text
hyw: Լայն տեքստ

en: Last
hyw: Վերջին

en: Last borrowed:
hyw: Վերջին անգամ տրված

en: Last borrower:
hyw: Վերջին պատվիրատու:

en: Last cashup
hyw: Վերջին կանխիկը

en: Last checkout date:
hyw: Վերջին դուրս տրման ամսաթիվ։

en: Last claim date:
hyw: Վերջին պահանջի ամսաթիվը։

en: Last edit
hyw: Վերջին խմբագրում

en: Last import
hyw: Վերջին ներմուծումը

en: Last inventory date:
hyw: Վերջին գույքագրման ամսաթիվը։

en: Last location
hyw: Վերջին Տեղաբաշխում

en: Last modification by
hyw: Վերջին ձևափոխումը

en: Last modification on
hyw: Վերջին ձևափոխումն

en: Last modification on:
hyw: Վերջին ձևափոխումն։

en: Last patron
hyw: Վերջին օգտատերը

en: Last returned by:
hyw: Վերջին անգամ վերադարձվել է։

en: Last run
hyw: Վերջին կատարվածը

en: Last seen
hyw: Վերջին անգամ տեսել են

en: Last seen:
hyw: Վերջին անգամ տեսել են ։

note: TH
en: Last time a library used this pattern
hyw: Վերջին անգամ գրադարանը օգտագործել է այս կաղապարը

en: Last update:
hyw: Վերջին թարմացումը։

en: Last updated
hyw: Վերջին թարմացումը

en: Last updated:
hyw: Վերջին թարմացումը։

en: Last updated:
hyw: Վերջին թարմացվածը։

en: Last value
hyw: Վերջին արժեք

en: Late
hyw: Ուշ

en: Late orders
hyw: Ուշ պատվերներ

en: Latina (Latin)
hyw: Latina (Լատիներեն)

en: Law reports and digests
hyw: Իրավունքի հաշվետվություններ և դայջեստներ

en: Layout
hyw: Դասավորություն

en: Layout ID
hyw: Դասավորության ID

en: Layout name:
hyw: Պլանավորման անուն։

en: Layout:
hyw: Դասավորություն։

en: Layouts
hyw: Դասավորություններ

en: Leaflet
hyw: Թերթիկ

en: Learn more about Mana KB on the
hyw: Այստեղից սովորիր ավելին Mana KB-ի մասին

note: SCRIPT
en: Learn more...
hyw: Իմացեք ավելին ...

en: Leave a message
hyw: Թող Հաղորդում

note: %1$s:  END %2$s:  END
en: Leave blank for auto calc during registration %s %s
hyw: Թող դատարկ գրանցման ընթացքում ավտո հաշվարկի համար %s %s

en: Left
hyw: Ձախ

en: Left on order
hyw: Պատվերից ձախ

en: Left page margin:
hyw: Ձախ էջի եզրի չափ։

en: Left text margin:
hyw: Ձախ տեքստի եզրի չափ։

note: SCRIPT
en: Left to right
hyw: Ձախից աջ

en: Legal articles
hyw: Լեգալ հոդվածներ

en: Legal cases and case notes
hyw: Լեգալ դեպքեր և դեպքերի նշումներ

en: Legend
hyw: Լեգենդ

en: Legislation
hyw: Օրենսդրություն

en: Length:
hyw: Երկարություն։

en: Letter
hyw: Նամակ

en: Librarian
hyw: Գրադարանավար

en: Librarian identity:
hyw: Գրադարանավարի բնութագրիչ

en: Librarian interface
hyw: Գրադարանավարի միջերես

en: Librarian:
hyw: Գրադարանավար ։

en: Libraries
hyw: Գրադարաններ

en: Libraries and groups
hyw: Գրադարաններ և խմբեր

en: Libraries informations:
hyw: Գրադարանների տեղեկատվություն։

en: Libraries limitation:
hyw: Գրադարանի սահմանափակումը։

en: Libraries:
hyw: Գրադարաններ։

en: Library
hyw: Գրադարան

en: Library
hyw: Գրադարան

note: %1$s:  branchcode | html %2$s:  Branches.GetName( branchcode ) | html
en: Library %s - %s Checkin and transfer policy
hyw: Գրադարան %s - %s Հետ ընդունման և տեղափոխման քաղաքականություն

en: Library (code)
hyw: Գրադարան (կոդ)

en: Library EANs
hyw: EAN Գրադարաններ

en: Library URL:
hyw: Գրադարանի URL։

en: Library already exists and cannot be modified!
hyw: Գրադարանը արդեն առկա է, և ձևափոխելը հնարավոր չէ։

en: Library branch
hyw: Գրադարանի մասնաճյուղ

en: Library code:
hyw: Գրադարանի կոդ։

en: Library created!
hyw: Գրադարանը ստեղծված է

en: Library groups
hyw: Գրադարանի խմբեր

en: Library is invalid.
hyw: Գրադարանը սխալ է։

en: Library is not set, please set your library before adding items to a batch.
hyw: Գրադարանը կարգաբերված չէ, փաթեթին նյութեր ավելացնելուց առաջ կարգաբերի այն։

en: Library limitation:
hyw: Գրադարանի սահմանափակումը։

en: Library limitations
hyw: Գրադարանի սահմանափակումներ

en: Library limitations:
hyw: Գրադարանի սահմանափակումներ։

en: Library management
hyw: Գրադարանի կառավարում

en: Library name:
hyw: Գրադարանի անուն։

en: Library of Congress
hyw: Կոնգրեսի գրադարան

en: Library of the patron:
hyw: Ընթերցողի Գրադարան։

en: Library transfer limits
hyw: Գրադարանի փոխանցման սահմանափակումներ

en: Library type:
hyw: Գրադարանի տեսակ։

en: Library use
hyw: Գրադարանից օգտվել

en: Library:
hyw: Գրադարան ։

en: Library:
hyw: Գրադարան։

note: For the first occurrence, %1$s:  Branches.GetName( branch ) | html
en: Library: %s
hyw: Գրադարան։ %s

note: %1$s:  update.old_branch or "?" | html %2$s:  update.new_branch or "?" | html
en: Library: %s &rArr; %s
hyw: Գրադարան: %s &rArr; %s

en: Libriotech, Norway
hyw: Libriotech, Նորվեգիա

en: Licenses
hyw: Արտոնագրեր

note: SCRIPT
en: Light Gray
hyw: Բաց մոխրագույն

en: Limit batch item modification to subfields defined in the SubfieldsToAllowForRestrictedBatchmod preference (please note that items_batchmod is still required)
hyw: Սահմանափակիր նյութի փաթեթով թարմացումը SubfieldsToAllowForRestrictedBatchmod նախապատվությունում տրված ենթադաշտերին (նկատի առ որ items_batchmod դեռ պահանջվում է)

en: Limit collection code to:
hyw: Սահմանափակիր հավաքածուի կոդը։

en: Limit item modification to subfields defined in the SubfieldsToAllowForRestrictedEditing preference (please note that edit_item is still required)
hyw: Սահմանափակիր նյութի թարմացումը SubfieldsToAllowForRestrictedEditing նախապատվությունում սահմանված ենթադաշտերով (նկատի առ, որ edit_item դեռ պահանջվում է)

en: Limit item type to:
hyw: Սահմանափակիր նյութի տեսակը։

en: Limit patron data access by group
hyw: Սահմանափակիր խմբին հաճախորդների տվյալների հասանելիությունը

en: Limit to any of the following:
hyw: Սահմանափակիր սրանցից ցանկացածով։

en: Limit to currently available items
hyw: Սահմանափակիր այս պահին մատչելի նյութերով

en: Limit to:
hyw: Սահմանափակիր։

en: Limit to:
hyw: Սահմանափակիր։

note: A
en: Limited to your library. See report help for other details.
hyw: Սահմանափակված քո գրադարանի համար։ Տես հաշվետվության օգնությունը մանրամասների համար։

en: Limits
hyw: Սահմանափակումներ

en: Line
hyw: Գիծ

en: Line
hyw: Գիծ

en: Line:
hyw: Գիծ։

en: Link
hyw: Հղում

en: Link field to authorities
hyw: Հղումով կապիր դաշտը հեղինակավորներին

note: SCRIPT
en: Link list
hyw: Հղումների ցուցակը

en: Link to host record
hyw: Կապիր հյուրընկալող գրառմանը

note: SCRIPT
en: Link...
hyw: Հղում․․․

en: Link:
hyw: Հղում ։

en: List
hyw: Ցուցակ

en: List could not be created. (Do not use the database administrator account.)
hyw: Ցուցակը հնարավոր չէ ստեղծել։ (Մի օգտագործիր շտեմարանի կառավարիչի հաշիվը։)

en: List created.
hyw: Ցուցակը ստեղծվել է։

en: List deleted.
hyw: Ցուցակը ջնջված է։

en: List fields
hyw: Թվիր դաշտերը

en: List item price includes tax:
hyw: Նյութի ցուցակային գինը ներառում է հարկ:

en: List member:
hyw: Ցուցակի անդամ ։

en: List name
hyw: Ցուցակի անուն

en: List name will be file name with timestamp
hyw: Ցուցակի անունը կլինի ժամանակի դրոշմով ֆայլի անունը

en: List name:
hyw: Անունների ցուցակ։

en: List of Item types to display in a drop down menu on the Purchase suggestion form on the OPAC. When creating the authorized values for SUGGEST_FORMAT, enter a description into this form so it is visible on the OPAC to patrons.
hyw: ՀՕԱՔ-ում գնման առաջարկի ձևում բացվող ընտրացանկում ցուցադրվող նյութերի տեսակների ցանկ: SUGGEST_FORMAT -ի համար լիազորված արժեքներ ստեղծելու ժամանակ մուտքագրեք նկարագրությունը այս ձևի մեջ, որպեսզի այն հաճախորդների համար տեսանելի լինի ՀՕԱՔ-ում:

en: List of patron suggestion reject or accept reasons (appears when managing suggestions)
hyw: Ընթերցողի առաջարկների մերժման կամ ընդունման պատճառների ցուցակ (հայտնվում է, երբ կառավարվում են առաջարկությունները)

en: List of rules
hyw: Օրենքների ցուցակը

en: List price
hyw: Գների ցուցակ

en: List prices are:
hyw: Ցուցակային գներն են։

en: List prices:
hyw: Ցուցակի գներ։

en: List requests
hyw: Թվարկիր հարցումները

en: List updated.
hyw: Ցուցակը թարմացված է։

en: Lists
hyw: Ցուցակներ

en: Lists that include this title:
hyw: Ցուցակներ որոնք ներառում են վերնագիր:

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Loading
hyw: Բեռնավորում

en: Loading
hyw: Բեռնավորում

en: Loading data...
hyw: Տվյալների բեռնավորում...

note: SCRIPT
en: Loading emoticons...
hyw: Զգացապատկերիկների բեռնավորում...

en: Loading new messaging defaults
hyw: Բեռնվում են նոր հաղորդագրության լռակյացները

note: SCRIPT
en: Loading page %s, please wait...
hyw: Էջի բեռնավորում %s, խնդրում ենք սպասել...

note: SCRIPT
en: Loading records, please wait...
hyw: Գրառումների բեռնավորում, խնդրում ենք սպասել...

en: Loading, please wait...
hyw: Բեռնավորում, խնդրում ենք սպասել...

en: Loading...
hyw: Բեռնավորվում է...

en: Loading...
hyw: Բեռնավորվում է...

en: Loan period
hyw: Տրման ժամանակահատված

en: Loan period was not shortened due to override.
hyw: Ժամկետանցի պատճառով տացքի ժամկետը չի երակարացվել։

en: Loan period:
hyw: Տրման ժամանակահատված։

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Local catalog
hyw: Տեղային քարտարան

en: Local images have not been enabled by your system administrator.
hyw: Տեղային պատկերները չեն արտոնված քո համակարգային ադմինիստրատորի կողմից

note: SCRIPT
en: Local number
hyw: Տեղային համար

en: Local use
hyw: Տեղային օգտագործում

en: Local use preferences
hyw: Տեղային օգտագործման նախապատվություններ

en: Local use recorded
hyw: Գրանցված է տեղային օգտագործում

en: Local use recorded
hyw: Տեղային օգտագործումը վերադասավորված է

en: Local use recorded.
hyw: Գրանցված է տեղային օգտագործում։

en: Locale:
hyw: Տեղային։

en: Locale:
hyw: Տեղային։

en: Location
hyw: Տեղաբաշխում

en: Location and availability
hyw: Տեղաբաշխում և մատչելիություն

en: Location(s)
hyw: Տեղաբաշխում(ներ)

en: Location:
hyw: Տեղաբաշխում։

en: Location:
hyw: Տեղաբաշխում։

note: %1$s:  AuthorisedValues.GetDescriptionByKohaField( kohafield => 'items.location', authorised_value => subscription.location ) | html
en: Location: %s
hyw: Տեղաբաշխում։ %s

en: Locations
hyw: Տեղակայություններ

en: Lock budget:
hyw: Բյուջեն կողպիր։

en: Locked
hyw: Կողպված

note: INPUT type=submit
en: Log in
hyw: Մուտք

en: Log in as a different user
hyw: Մուտք գործիր որպես այլ օգտվող

en: Log into the self check-in module. Note: this permission prevents the patron from using any other OPAC functionality
hyw: Մուտք գործիր ինքնատացքի մոդուլ։ Նշում․ այս թույլատվությունը կանխում է հաճախորդին օգտվելու ՀՕԱՔ-ի այլ հնարավորություններից

en: Log out
hyw: Դուրս գալ

en: Log viewer
hyw: Մուտքերի դիտակ

en: Logged in as:
hyw: Մուտք է գործել որպես։

en: Logging system does not behave correctly
hyw: Գրանցամուտքի համակարգ իրեն սխալ է պահում

en: Logs
hyw: Լոգեր

en: Look for existing records in catalog?
hyw: Նայե՞լ քարտարանում գոյություն ունեցող գրառումները։

en: Lost
hyw: Կորած

en: Lost card
hyw: Կորած քարտ

en: Lost item
hyw: Կորած նյութ

note: %1$s:  Branches.GetName(current_branch) | html
en: Lost item fee refund on return policy for %s
hyw: Կորած նյութի վճարի վերադարձ վերադարձի քաղաքականությունում %s

en: Lost items
hyw: Կորած նյութեր

en: Lost on
hyw: Կորած

en: Lost on:
hyw: Կորած։

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Lost status
hyw: Կորածի կարգավիճակ

en: Lost status:
hyw: Կորած կարգավիճակ։

en: Lost status:
hyw: Կորած կարգավիճակ։

en: Lost:
hyw: Կորած։

en: Lower left X coordinate:
hyw: Ներքին ձախ X կոորդինատ։

en: Lower left Y coordinate:
hyw: Ներքին ձախ Y կոորդինատ։

en: Lund University Library, Sweden
hyw: Լունդի համալսարանի գրադարան, Շվեդիա

en: MARC (non-Unicode/MARC-8)
hyw: MARC (ոչ-Unicode/MARC-8)

en: MARC Bibliographic framework test
hyw: MARC մատենագիտական կառուցվածքի տեստ

en: MARC Card View
hyw: ՄԵԸՔ քարտի տեսք

note: %1$s:  IF framework %2$s:  framework.frameworktext | html %3$s:  framework.frameworkcode | html %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: MARC Framework for %s%s (%s)%sdefault MARC framework%s
hyw: MARC շրջանակներ սրա համար %s%s (%s)%sլռակյաց MARC շրջանակ%s

en: MARC View
hyw: ՄԵԸՔ Դիտում

en: MARC bibliographic framework
hyw: MARC մատենագիտական կառուցվածք

en: MARC bibliographic framework test
hyw: MARC մատենագիտական կառուցվածքի տեստ

en: MARC field
hyw: MARC դաշտ

en: MARC field:
hyw: MARC դաշտ։

en: MARC frameworks
hyw: MARC կառուցվածքներ

note: %1$s:  marcflavour | html
en: MARC frameworks: %s
hyw: MARC կառուցվածքներ ։ %s

en: MARC modification templates
hyw: ՄԵԸՔ ձևափոխման ձևանմուշ

note: %1$s:  template_id | html
en: MARC modification templates %s
hyw: ՄԵԸՔ ձևափոխման ձևանմուշներ %s

en: MARC organization code
hyw: ՄԵԸՔ կազմակերպության կոդ

en: MARC preview
hyw: MARC նախնական դիտում

note: %1$s:  biblionumber | html %2$s:  bibliotitle | html
en: MARC record: %s ( %s )
hyw: ՄԵԸՔ գրառում: %s ( %s )

en: MARC stands for Machine Readable Cataloging. A MARC record contains bibliographic record information about an item. MARC21 is used globally, UNIMARC tends to be used in a few European countries.
hyw: ՄԵԸՔը դա ՄԵքենաԸնթեռնելի Քարտագրքումն է։ ՄԵԸՔ գրառումը պարունակում է նյութի մասին մատենագիտական տվյալներ։ MARC21 օգտագործվում է լայնորեն, մինչդեռ UNIMARC-ը կիրառվում է մի քանի Եվրոպական երկրներում։

en: MARC structure
hyw: MARC կառուցվածք

en: MARC subfield
hyw: MARC ենթադաշտ

note: %1$s:  tagfield | html %2$s:  IF ( frameworkcode ) %3$s:  frameworkcode | html %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: MARC subfield structure admin for %s %s(framework %s)%s(default framework)%s
hyw: MARC ենթադաշտի կառուցվածքի ադմին %s %s(շրջանակ %s)%s(լռակյաց շրջանակ)%s

en: MARC subfield:
hyw: MARC ենթադաշտ։

en: MARC with items
hyw: ՄԵԸՔ-ը նյութերով

en: MARC without items
hyw: ՄԵԸՔ-ը առանց նյութերի

en: MIT License
hyw: MIT Արտոնագրեր

en: MIT and GPLv3 Licenses
hyw: MIT և GPLv3 արտոնագրեր

en: MIT licence
hyw: MIT արտոնագիր

en: MIT license
hyw: MIT Արտոնագիր

note: SCRIPT
en: Macro not found
hyw: Մակրոն չի գտնվել

note: SCRIPT
en: Macro successfully deleted
hyw: Մակրոն հաջողությամբ ջնջվել է

en: Macros
hyw: Մակրոսներ

en: Macros...
hyw: Մակրոներ...

en: Magyar (Hungarian)Agnes Imecs
hyw: Magyar (Հունգարերեն)Agnes Imecs

en: Main address
hyw: Հիմնական հասցե

note: SCRIPT
en: Main library
hyw: Հիմնական գրադարան

en: Make a payment
hyw: Կատարիր վճարում

en: Make a single holiday on a range repeated yearly. For example, selecting August 1, 2012 and August 10, 2012 will make all days between August 1 and 10 a holiday, and will affect August 1-10 in other years.
hyw: Տարեկան կտրվածքով կրկնվող տիրույթում տեղադրի մեկ տոն։ Օրինակ՝ ընտրելով օգոստոս 1, 2012 և օգոստոս 10, 2012 կսարքի 1-ի և 10-ի տիրույթի բոլոր օրերը տոնական, և կազդի նաև մյուս տարիների օգոստոս 1-10 օրերի վրա։

en: Make a single holiday on a range. For example, selecting August 1, 2012 and August 10, 2012 will make all days between August 1 and 10 a holiday, but will not affect August 1-10 in other years.
hyw: Տիրույթում տեղադրի մեկ տոն։ Օրինակ՝ ընտրելով օգոստոս 1, 2012 և օգոստոս 10, 2012 կսարքի 1-ի և 10-ի տիրույթի բոլոր օրերը տոնական, բայց չի ազդի մյուս տարիների օգոստոս 1-10 օրերի վրա։

en: Make a single holiday. For example, selecting August 1, 2012 will make it a holiday, but will not affect August 1 in other years.
hyw: Տեղադրի մեկ տոն։ Օրինակ՝ ընտրելով օգոստոս 1, 2012 կսարքի այն տոնական, բայց չի ազդի մյուս տարիների օգոստոս 1-ի վրա։

en: Make budget active:
hyw: Բյուջեն դարձրու ակտիվ։

en: Make claim
hyw: Հայց ներկայացնել

en: Make default
hyw: Դարձնել լռելյայն

en: Make payment
hyw: Կատարիր վճարում

en: Make this weekday a holiday, every week. For example, if your library is closed on Saturdays, use this option to make every Saturday a holiday.
hyw: Այս աշխատանքային օրը ամեն շաբաթվա կտրվածքով սարքի տոնական։ Օրինակ՝ եթե քո գրադարանը փակ է շաբաթ օրերին, օգտագործիր այս հնարավորությունը ամեն շաբաթ օր տոնական դառնալու համար։

en: Male
hyw: Արական

en: Male
hyw: Տղամարդ

en: Mana KB is a global knowledge base for library-centric data. It has been designed initially to interact with Koha, the Open Source ILS, but can be used by any other software.
hyw: Mana KB -ն գիտելիքի համընդհանուր շտեմարան է գրադարանային ուղղվածությամբ տվյալների համար: Այն նախապես մշակվել է Կոհայի հետ Բաց կոդով ԳԻՀ-ի հետ փոխազդելու համար, սակայն կարող է օգտագործվել ցանկացած այլ ծրագրով:

en: Mana KB token
hyw: Mana KB կտրոն

en: Mana Knowledge Base report search results
hyw: Mana գիտելիքի շտեմարանի հաշվետվության փնտրման արդյունքները

en: Mana centralizes information between other Koha installations to facilitate the creation of new subscriptions, vendors, reports, etc. You can search, share, import, and comment on the content of Mana. The information shared with Mana KB is shared under the
hyw: Mana-ն կենտրոնացնում է այլ Koha տեղադրումների տեղեկատվությունը, որպեսզի նպաստի նոր բաժանորդագրությունների, մատակարարների, հաշվետվությունների և այլնի ստեղծմանը: Դուք կարող եք որոնել, տարածել, ներմուծել և մեկնաբանել Մանայի բովանդակությունը: Mana KB- ի հետ կիսած տեղեկատվությունը կիսվում է սրա ներքո

en: Mana configuration is currently empty. This feature will not work. Please contact your site administrator.
hyw: Mana-ի ձևավորումն այժմ դատարկ է: Այս հնարավորությունը չի գործի: Խնդրում ենք դիմել ձեր կայքի ադմինիստրատորին։

en: Mana search
hyw: Mana փնտրում

note: %1$s:  statuscode | html
en: Mana search fails with the code: %s
hyw: Mana փնտրումը ձախողվեց այս կոդով: %s

en: Mana token:
hyw: Mana կտրոն:

en: Manage
hyw: Կառավարիր

en: Manage
hyw: Կառավարիր

en: Manage API keys
hyw: Կառավարիր API բանալիները

en: Manage CSV export profiles
hyw: Կառավարի CSV արտահանման պրոֆայլները

en: Manage CSV export profiles
hyw: Կառավարի CSV արտահանման պրոֆայլները

en: Manage Did you mean? configuration
hyw: Կառավարիր Դու նկատի ունե՞ս ձևավորում

en: Manage EDIFACT transmissions
hyw: Կառավարիր ԷԴԻՖԱԿՏ փոխանցումները

en: Manage ILL request
hyw: Կառավարիր ՄԳԲ հառցումը

en: Manage Koha system settings (Administration panel)
hyw: Կառավարիր Կոհայի համակարգային կարգաբերումները (Կառավարիչի պանել)

en: Manage MARC bibliographic and authority frameworks and test them
hyw: Կառավարիր ՄԵԸՔ մատենագիտական և հեղինակավոր կառուցվածքները և փորձարկիր դրանք

en: Manage MARC modification templates
hyw: Կառավարի ՄԵԸՔ ձևափոխման նմուշները

en: Manage Mana KB content sharing
hyw: Կառավարիր Mana KB բովանդակության կիսումը

en: Manage OAI Sets
hyw: Կառավարի OAI բազմությունները

en: Manage OAI sets
hyw: Կառավարիր OAI բազմությունները

en: Manage OPAC problem reports
hyw: Կառավարիր ՀՕԱՔ խնդրի հաշվետվությունները

en: Manage OPAC problem reports submitted by patrons
hyw: Կառավարիր հաճախորդների կողմից գրանցած ՀՕԱՔ խնդրի հաշվետվությունները

en: Manage SMS cellular providers
hyw: Կառավարիր բջջային SMS մատակարարներին

en: Manage Stock rotation rotas, rota stages and rota items
hyw: Կառավարիր պահեստի պտույտը, երթուղիների փուլերը և երթուղիների նյութերը

en: Manage Z39.50 and SRU server configuration
hyw: Կառավարիր Z39.50 և SRU կայանի ձևավորումը

en: Manage account debit and credit types
hyw: Կառավարեք հաշվի դեբետային և վարկային տեսակները

en: Manage additional fields
hyw: Կառավարիր լրացուցիչ դաշտերը

en: Manage additional fields for baskets or subscriptions (requires edit_subscription or order_manage permissions)
hyw: Զամբյուղների կամ բաժանորդագրությունների համար կառավարիր լրացուցիչ դաշտերը (պահանջում է edit_subscription կամ order_manage permissions)

en: Manage additional images to use as logo, decoration or background on a patron card layout.
hyw: Կառավարիր լրացուցիչ պատկերները ընթրեցողի քարտում որպես լոգո, ձևանախշ կամ հետնապլան օգտագործելու համար։

en: Manage all baskets and order lines, regardless of restrictions on them
hyw: Կառավարիր բոլոր պատվերների և զամբյուղների տողերը, անկախ դրանց վրա դրված արգելանքներից

en: Manage all funds
hyw: Կառավարիր բոլոր բյուջեները

en: Manage audio alerts
hyw: Կառավարիր ձայնային ահազանգերը

en: Manage authorized value categories and authorized values
hyw: Կառավարիր լիազորված արժեքների դասերը և լիազորված արժեքները

en: Manage basket and order lines
hyw: Կառավարիր զամբյուղի և պատվերների տողերը

en: Manage basket groups
hyw: Կառավարիր զամբյուղի խմբերը

en: Manage budget plannings
hyw: Կառավարիր բյուջետային պլանավորումները

en: Manage budgets
hyw: Կառավարիր բյուջեները

en: Manage circulation rules
hyw: Կառավարիր տացքի օրենքները

en: Manage circulation rules for any library. If not set the logged in user can only edit circulation rules for their own library (please note that manage_circ_rules is still required)
hyw: Կառավարիր տացքի օրենքները ցանկացած գրադարանի համար։ Եթե կարգաբերված չէ, մուտք եղած օգտվողը իր գրադարանի համար կարող է միայն խմբագրել տացքի օրենքները (նկատի առ, որ manage_circ_rules դեռ պահանջված է)

en: Manage cities and towns
hyw: Կառավարիր քաղաքները և ավանները

en: Manage classification sources and filing rules
hyw: Կառավարիր դասակարգման աղբյուրները և լրացման օրենքները

en: Manage column configuration
hyw: Կառավարիր սյունակի կարգաբերումը

en: Manage contracts
hyw: Կառավարիր կոնտրակտները

en: Manage currencies and exchange rates
hyw: Կառավարիր տարադրամները և փոխանակման կուրսերը

en: Manage extended patron attributes
hyw: Կառավարիր երկարաձգված հաճախորդի բնութագրիչները

en: Manage frequencies
hyw: Կառավարի հաճախականությունները

en: Manage funds
hyw: Կառավարիր բյուջեները

en: Manage global system preferences
hyw: Կառավարիր համընդհանուր համակարգային նախապատվությունները

en: Manage global system preferences like MARC flavor, date format, administrator email, and templates.
hyw: Կառավարիր համընդհանուր համակարգային նախապատվությունները, ինչպիսիք են MARC առանձնահատկությունները, ամսաթվի ձևաչափը, ադմինիստրատորի էլ. փոստը, և նմուշները։

en: Manage housebound deliveries
hyw: Կառավարիր տանը կապված առաքումները

en: Manage housebound profile
hyw: Կառավարիր տանը կապված պրոֆայլը

en: Manage invoice files
hyw: Կառավարիր վճարահաշիվների ֆայլերը

en: Manage item circulation alerts
hyw: Կառավարիր նյութի տացքի զգուշացումները

en: Manage item search fields
hyw: Կառավարիր նյութի փնտրման դաշտերը

en: Manage item types
hyw: Կառավարիր նյութի տեսակները

en: Manage items
hyw: Կառավարիր նյութերը

en: Manage items assigned to
hyw: Կառավարիր նյութերը, որոնք նշանակված են

en: Manage keyboard shortcuts for the advanced cataloging editor
hyw: Կարգավորել ստեղնաշարի դյուրանցումները խորացված քարտագրման խմբագրիչի համար

en: Manage libraries and library groups
hyw: Կառավարիր գրադարանները և գրադարանի խմբերը

en: Manage library EDI EANs
hyw: Կառավարիր գրադարանի EDI EAN-ները

en: Manage library transfer limits and transport cost matrix
hyw: Կառավարիր գրադարանի տեղափոխման սահմանափակումները և տրանսպորտի գնի մատրիցան

en: Manage lists of patrons
hyw: Կառավարի հաճախորդների ցուցակները

en: Manage marc modification templates
hyw: Կառավարիր ՄԵԸՔ ձևափոխման նմուշները

en: Manage numbering patterns
hyw: Կառավարի համարակալման նմուշները

en: Manage orders
hyw: Կառավարիր պատվերները

en: Manage patron categories
hyw: Կառավարիր հաճախորդի դասերը

en: Manage patron clubs
hyw: Կառավարիր հաճախորդի ակումբները

en: Manage patrons fines and fees
hyw: Կառավարիր ընթերցողների տուգանքները և տույժերը

en: Manage plugins
hyw: Կառավարիր պլագինները

en: Manage plugins ( install / uninstall )
hyw: Կառավարիր պլագինները ( կարգաբերի / վերացրու )

en: Manage purchase suggestions
hyw: Կառավարիր գնման առաջարկները

en: Manage record matching rules
hyw: Կառավարիր գրառման համընկելիության օրենքները

note: SCRIPT
en: Manage request
hyw: Կառավարիր հարցումը

en: Manage restrictions for accounts
hyw: Կառավարիր հաշիվների արգելանքները

en: Manage rotating collections
hyw: Կառավարիր պտտվող հավաքածուները

en: Manage rotating collections
hyw: Կառավարիր պտտվող հավաքածուները

en: Manage search engine configuration
hyw: Կառավարիր որոնման շարժիչի կարգաբերումը

en: Manage serial subscriptions
hyw: Կառավարիր պարբերականների բաժանորդագրությունները

en: Manage staged MARC records
hyw: Կառավարիր բազմաստիճան MARC գրառումները

note: %1$s:  IF ( import_batch_id ) %2$s:  import_batch_id | html %3$s:  END
en: Manage staged MARC records %s &rsaquo; Batch %s %s
hyw: Կառավարիր փուլավորված MARC գրառումները %s &rsaquo; Փաթեթ %s %s

en: Manage staged records
hyw: Կառավարիր բազմաստիճան գրառումները

en: Manage stages
hyw: Կառավարիր փուլավորվածները

en: Manage stockrotation operations
hyw: Կառավարիր պահեստի պտտվող գործողությունները

en: Manage subscriptions from any branch (only applies when IndependentBranches is used)
hyw: Կառավարիր բաժանորդագրությունները ցանկացած մասնաճյուղից (միայն կիրառելի է երբ օգտագործվում է IndependentBranches)

en: Manage templates for modifying MARC records during import
hyw: Կառավարիր ձևանմուշները՝ ներմուծման ընթացքում ՄԵԸՔ գրառումների ձևափոխման համար

en: Manage uploaded files (
hyw: Կառավարիր բեռնավորված ֆայլերը (

en: Manage usage statistics settings
hyw: Կառավարիր օգտագործման վիճակագրության կարգաբերումները

en: Manage vendor EDI accounts for import/export
hyw: Ներմուծման/արտահանման համար կառավարիր մատակարարի EDI  հաշիվները

en: Manage vendors
hyw: Կառավարիր մատակարարներին

en: Managed by
hyw: Կառավարվում է կողմից

en: Managed by - on
hyw: Կառավարվում է՝

en: Managed by:
hyw: Կառավարվում է կողմից։

en: Managed in tab:
hyw: Կառավարվում է ցուցիչով։

en: Managed on
hyw: Կառավարիր

en: Managed on:
hyw: Կառավարիր։

en: Managed staged MARC records, including completing and reversing imports
hyw: Կառավարվող բազմաստիճան MARC գրառումներ, ներառած ներմուծումները ավարտին hասցնելը և հակառակը

en: Managed staged MARC records, including completing and reversing imports
hyw: Կառավարվող բազմաստիճան ՄԵԸՔ գրառումները, ներառած ներմուծումները ավարտին hասցնելը և հակառակը

en: Management date from:
hyw: Կառավարման ամսաթիվ սկսած։

en: Manager name
hyw: Կառավարիչի անունը

en: Managing library
hyw: Կառավարող գրադարան

en: Managing library:
hyw: Կառավարող գրադարան։

en: Managing library:
hyw: Կառավարող գրադարան։

en: Mandatory
hyw: Պարտադիր

en: Mandatory data added
hyw: Պարտադիր տվյալը ավելացված է

en: Mandatory:
hyw: Պարտադիր։

en: Manual credit
hyw: Ձեռքով արված կրեդիտ

en: Manual history:
hyw: Ձեռքով պատրաստած պատմություն։

en: Manual history:
hyw: Ձեռքով պատրաստած պատմություն։

en: Manual invoice
hyw: Ձեռքով պատրաստած վճարման հաշիվ

en: Mapping
hyw: Քարտեզավորում

note: SCRIPT
en: Mapping will be removed for: %s.
hyw: Քարտեզավորումը կհեռացվի սրա համար։ %s

note: %1$s:  setName | html %2$s:  setSpec | html
en: Mappings for set '%s' (%s)
hyw: Քարտեզագրումներ այս բազմության համար '%s' (%s)

en: Mappings have been saved
hyw: Քարտեզավորումները հիշվել են

en: March
hyw: Մարտ

en: Mark checkout notes as seen/not seen
hyw: Նշիր տացքի նշումները որպես տեսած/չտեսած

en: Mark closed
hyw: Նշված է փակված

note: INPUT type=submit
en: Mark item as lost
hyw: Նշիր նյութը որպես կորած

note: INPUT type=submit
en: Mark lost and notify patron
hyw: Նշիր կորած և տեղեկացրու հաճախորդին

en: Mark new
hyw: Նշիր նորը

en: Mark not seen
hyw: Նշիր որպես չտեսած

en: Mark seen
hyw: Նշիր տեսած

note: INPUT type=submit
en: Mark seen and continue >>
hyw: Նշիր տեսնված և շարունակիր >>

note: INPUT type=submit
en: Mark seen and quit
hyw: Նշիր տեսնված և դուրս եկ

en: Mark selected as:
hyw: Նշանը ընտրված է որպես։

en: Mark the original budget as inactive
hyw: Նշիր բնօրինակ բյուջեն որպես ոչակտիվ

en: Mark viewed
hyw: Նշիր դիտված

note: SCRIPT
en: Match applied
hyw: Համընկնման օրենքը կիրառված է

note: SCRIPT
en: Match case
hyw: Համընկնման ստուգում

en: Match check
hyw: Համընկնման ստուգում

note: %1$s:  matchcheck.mc_num | html
en: Match check %s
hyw: Համընկնման ստուգում %s

en: Match check 1 |
hyw: Համընկնման ստուգում 1 |

en: Match details
hyw: Համընկնման մանրամասներ

note: SCRIPT
en: Match found
hyw: Գտնված է համընկնում

en: Match point
hyw: Համընկնման կետ

note: %1$s:  matchpoint.mp_num | html
en: Match point %s |
hyw: Համընկնման կետ %s |

en: Match point 1 |
hyw: Համընկնման կետ 1 |

en: Match points
hyw: Համընկնման կետեր

en: Match threshold:
hyw: Համընկնման սահման։

en: Match type
hyw: Համընկնման տեսակ

note: SCRIPT
en: Matches authority %s (score=%s):%s
hyw: Համընկնում է հեղինակավորը %s (միավորը=%s):%s

note: SCRIPT
en: Matches bibliographic record %s (score=%s):%s
hyw: Համընկնում է մատենագիտական գրառմանը %s (միավորը=%s):%s

en: Matching rule applied
hyw: Համընկնման օրենքը կիրառված է

en: Matching rule applied:
hyw: Համընկնման օրենքը կիրառված է։

note: SCRIPT
en: Matching rule code missing
hyw: Համընկնման օրենքի կոդը բացակա է

en: Matching rule code:
hyw: Համընկնման օրենքի կոդ։

en: Matching:
hyw: Համընկնում։

en: Matchpoint components
hyw: Համընկնման կետի բաղկացուցիչներ

en: Material:
hyw: Նյութ։

en: Materials
hyw: Նյութեր

en: Materials specified
hyw: Նյութերը որոշված են

en: Materials specified:
hyw: Նյութերը որոշված են։

note: SCRIPT
en: Mathematical
hyw: Մաթեմատիկական

en: Matrix
hyw: Մատրիցա

en: Max length:
hyw: Մեծագույն երկարություն։

en: Max. suspension duration (day)
hyw: Կասեցման մեծագույն տևողություն (օր)

en: Maximum Koha version
hyw: Կոհայի ամենաբարձր տարբերակ

en: Maximum total holds allowed (count)
hyw: Մեծագույն թույլատրված գումարային պահումները (հաշվիչ)

note: %1$s:  upgrade_module.max_version | html
en: Maximum version: %s
hyw: Ամենաբարձր տարբերակ: %s

en: May
hyw: Մայիս

en: Meaning
hyw: Իմաստ

note: SCRIPT
en: Media
hyw: Մեդիա

note: SCRIPT
en: Media...
hyw: Մեդիա․․․

note: SCRIPT
en: Medium
hyw: Միջին չափսի

note: SCRIPT
en: Medium Blue
hyw: Միջին կապույտ

note: SCRIPT
en: Medium Gray
hyw: Միջին մոխրագույն

note: SCRIPT
en: Medium Purple
hyw: Միջին վարդագույն

en: Members
hyw: Անդամներ

en: Men
hyw: Տղամարդ

en: Mentor:
hyw: Դաստիարակ։

en: Menu
hyw: Ընտրացանկ

note: INPUT type=submit
en: Merge
hyw: Ձուլել

note: SCRIPT
en: Merge cells
hyw: Ձուլիր բջիջները

note: %1$s:  error | html
en: Merge failed! The following error was reported: %s.
hyw: Ձուլումը ձախողվեց։ Հանդիպել է հետևյալ սխալը։ %s.

en: Merge failed! The patron to keep was invalid.
hyw: Ձուլումը ձախողվեց։ Պահման ենթակա ընթերցողը անվավեր էր։

en: Merge invoices
hyw: Ձուլիր վճարման հաշիվները

en: Merge patron records
hyw: Թարմացրու ընթերցողի գրառումները

note: INPUT type=submit
en: Merge patrons
hyw: Ձուլիր հաճախորդներին

en: Merge records
hyw: Միաձուլիր գրառումները

en: Merge reference
hyw: Ձուլման տեղեկատու

en: Merge selected
hyw: Ձուլիր ընտրվածները

en: Merge selected invoices
hyw: Ձուլիր ընտրված վճարման հաշիվները

en: Merge selected patrons
hyw: Ձուլիր ընտրված օգտատերերին

en: Merging records
hyw: Գրառումների ձուլում

note: SCRIPT
en: Merging with authority:
hyw: Ձուլում հեղինակավորի հետ։

en: Message
hyw: Հաղորդում

en: Message body:
hyw: Հաղորդման մարմին։

en: Message sent
hyw: Հաղորդումը ուղարկվեց

en: Message subject:
hyw: Հաղորդման թեմա։

en: Messaging
hyw: Հաղորդումների առաքում

note: SCRIPT
en: Metadata and Document Properties
hyw: Մետատվյալի և փաստաթղթի հատկություններ

note: SCRIPT
en: Microsecond
hyw: Միկրովայրկյան

note: SCRIPT
en: Middle
hyw: Միջին

note: SCRIPT
en: Millisecond
hyw: Միլիվայրկյան

en: Mine
hyw: Իմը

en: Mines Paristech (previously Ecole Nationale Supérieure des Mines de Paris)
hyw: Mines Paristech (նախկինում Ecole Nationale Supérieure des Mines de Paris)

en: Minimum Koha version
hyw: Կոհայի նվազագույն տարբերակ

note: %1$s:  patron.category.effective_min_password_length | html
en: Minimum password length: %s
hyw: Գաղտնաբառի նվազագույն երկարություն %s

note: %1$s:  upgrade_module.min_version | html
en: Minimum version: %s
hyw: Նվազագույն տարբերակ: %s

note: SCRIPT
en: Minute
hyw: Րոպե

en: Minutes
hyw: Րոպեներ

en: Missing
hyw: Բացակա

en: Missing (damaged)
hyw: Բացակա (վնասված)

en: Missing (lost)
hyw: Բացակա (կորած)

en: Missing (never received)
hyw: Բացակա (երբեք չստացված)

en: Missing (sold out)
hyw: Բացակա (վաճառված)

note: SCRIPT
en: Missing control field contents
hyw: Բացակա ստուգիչ դաշտի բովանդակություն

en: Missing issues
hyw: Կորած նյութեր

en: Missing issues:
hyw: Կորած համարներ։

note: %1$s:  subscription.missinglist | html
en: Missing issues: %s
hyw: Բացակա համարներ։ %s

note: SCRIPT
en: Missing mandatory subfield: ‡
hyw: Բացակա պարտադիր ենթադաշտ։ ‡

note: SCRIPT
en: Missing mandatory tag:
hyw: Բացակա պարտադիր ցուցիչ։

en: Mobile
hyw: Բջջային

en: Mobile phone
hyw: Բջջային հեռախոս

en: Modal title
hyw: Մոդալ վերնագիր

en: Moderate patron comments
hyw: Մոդերացրու ընթերցողի մեկնաբանությունները

en: Moderate patron comments
hyw: Մոդերացրու ընթերցողի մեկնաբանությունները

en: Moderate patron tags
hyw: Մոդերացրու ընթերցողի ցուցիչները

en: Moderate patron tags
hyw: Մոդերացրու ընթերցողի ցուցիչները

en: Modification date
hyw: Ձևափոխման ամսաթիվ

en: Modification log
hyw: Ձևափոխման լոգ

note: %1$s:  edited_attribute_type | html
en: Modified patron attribute type &quot;%s&quot;
hyw: Ձևափոխված ընթերցողի բաղկացուցիչների տեսակ &quot;%s&quot;

note: %1$s:  edited_matching_rule | html
en: Modified record matching rule &quot;%s&quot;
hyw: Ձևափոխված գրառման համընկեցման օրենք &quot;%s&quot;

en: Modify
hyw: Ձևափոխիր

note: %1$s:  PROCESS ServerType
en: Modify %s server
hyw: Ձևափոխիր %s կայանը

en: Modify SRU search fields mapping for authorities
hyw: Ձևափոխիր SRU փնտրման դաշտերի քարտեզավորումը հեղինակավորների համար

en: Modify SRU search fields mapping for bibliographic records
hyw: Ձևափոխիր SRU փնտրման դաշտերի քարտեզավորումը մատենագիտական գրառման համար

en: Modify a CSV profile
hyw: Ձևափոխիր CSV պրոֆայլը

en: Modify a city
hyw: Ձևափոխիր քաղաքը

en: Modify a credit type
hyw: Ձևափոխիր կրեդիի տեսակը

en: Modify a debit type
hyw: Ձևափոխիր դեբետի տեսակը

en: Modify a desk
hyw: Ձևափոխիր դարակը

note: %1$s:  authid | html %2$s:  authtypetext | html
en: Modify authority #%s %s
hyw: Ձևափոխիր հեղինակավորը #%s %s

en: Modify budget
hyw: Ձևափոխիր բյուջեն

note: %1$s:  categorycode | html
en: Modify category %s
hyw: Ձևափոխիր դասը %s

en: Modify classification source
hyw: Ձևափոխված դասակարգման աղբյուրը

note: %1$s:  contractname | html %2$s:  booksellername | html
en: Modify contract %s for %s
hyw: Ձևափոխիր կոնտրակտը %s համար %s

en: Modify field
hyw: Ձևափոխիր դաշտը

en: Modify filing rule
hyw: Ձևափոխված լրացման օրենքը

en: Modify funds (can't create lines, but can modify existing ones)
hyw: Ձևափոխիր բյուջեները (չի կարող ստեղծել տողերը, բայց կարող է ձևափոխել առկաները)

en: Modify holds priority
hyw: Ձևափոխիր պահման հերթականությունը

en: Modify item type
hyw: Ձևափոխիր նյութի տեսակը

en: Modify items in a batch
hyw: Ձևափոխիր նյութեր փաթեթում

en: Modify patron attribute type
hyw: Ձևափոխիր ընթերցողի բաղկացուցիչի տեսակը

en: Modify patrons in batch
hyw: Ձևափոխիր ընթերցողներին փաթեթով

en: Modify pattern
hyw: Ձևափոխիր ձևանմուշը

note: %1$s:  label | html
en: Modify pattern: %s
hyw: Ձևափոխիր ձևանմուշը։ %s

en: Modify record matching rule
hyw: Ձևափոխիր գրառման համընկեցման օրենքը

en: Modify record using the following template:
hyw: Ձևափոխիր գրառումը օգտագործելով հետևյալ ձևանմուշը։

note: INPUT type=submit
en: Modify selected checkouts
hyw: Թարմացրու ընտրված տացքերը

en: Modify selected items
hyw: Թարմացրու ընտրված նյութերը

note: INPUT type=submit
en: Modify selected records
hyw: Թարմացրու ընտրված գրառումները

en: Modify splitting rule
hyw: Ձևափոխված բաժանման օրենքը

en: Modify the due date checkouts in batch
hyw: Ձևափոխիր փաթեթով տացքերի վերադարձի ամսաթվերը

en: Modify the statistics you share with the Koha community
hyw: Ձևափոխիր Կոհա համայնքի հետ կիսվող վիճակագրությունը

en: Module
hyw: Մոդուլ

note: TH
en: Module current
hyw: Ընթացիկ մոդուլ

note: TH
en: Module upgrade needed
hyw: Հարկավոր է մոդուլի թարմացում

en: Modules:
hyw: Մոդուլներ։

en: Monaco
hyw: Մոնակո

en: Monday
hyw: Երկուշաբթի

note: SCRIPT
en: Mondays
hyw: Երկուշաբթի օրեր

en: Month
hyw: Ամիս

en: Month/day
hyw: Ամիս/օր

en: Month:
hyw: Ամիս։

en: More
hyw: Ավելին

en: More
hyw: Ավելին

en: More &rsaquo; Set permissions
hyw: Ավելին &rsaquo; Դիր թույլտվությունները

en: More details
hyw: Ավելի մանրամասներ

en: More documentation on defining key maps
hyw: Հիմնական քարտեզները սահմանելու համար ավելի շատ փաստաթղթավորում

en: More lists
hyw: Ավելի ցուցակներ

en: More options
hyw: Ավելին հնարավորություններ

en: Morning
hyw: Առավոտ

en: Morning
hyw: Առավոտ

en: Most-circulated items
hyw: Ամենաշատ սպասարկվող նյութերը

en: Move
hyw: Տեղաշարժ

note: A
en: Move action down
hyw: Տեղափոխիր գործողությունը ներքև

note: A
en: Move action to bottom
hyw: Տեղափոխիր պահումը ստորին մաս

note: A
en: Move action to top
hyw: Տեղափոխիր պահումը վեր

note: A
en: Move action up
hyw: Տեղափոխիր գործողությունը վեր

note: A
en: Move alert down
hyw: Տեղափոխիր ահազանգը ներքև

note: A
en: Move alert to bottom
hyw: Տեղափոխիր ահազանգը ստորին մաս

note: A
en: Move alert to top
hyw: Տեղափոխիր ահազանգը վեր

note: A
en: Move alert up
hyw: Տեղափոխիր զգուշացումը վեր

note: A
en: Move hold down
hyw: Պահումը Տեղաշարժիր ներքև

note: A
en: Move hold to bottom
hyw: Տեղափոխիր պահումը ստորին մաս

note: A
en: Move hold to top
hyw: Տեղափոխիր պահումը վեր

note: A
en: Move hold up
hyw: Պահումը Տեղաշարժիր վեր

en: Move patrons to the deleted patrons table. They can be deleted permanently by the
hyw: Տեղափոխիր ընթերցողներին ջնջված ընթերցողների աղյուսակ։ Դրանք կարող են մշտապես ջնջվել

en: Move remaining unspent funds
hyw: Տեղաշարժիր մնացյալ չծախսված դրամագլուխները

en: Move these patrons to the trash
hyw: Տեղափոխիր այս ընթերցողներին աղբաման

en: Move to next position
hyw: Տեղափոխիր հաջորդ վիճակին

en: Move to next stage
hyw: Տեղափոխիր հաջորդ վիճակին

en: Move to previous position
hyw: Վերադարձիր հաջորդ վիճակին

note: INPUT type=submit
en: Move unreceived orders
hyw: Տեղաշարժիր չստացված պատվերները

en: Moved!
hyw: Տեղաշարժված

note: INPUT type=button
en: Multi receiving
hyw: Բազմակի ստացում

en: Musical recording
hyw: Երաժշտական ձայնագրություն

en: My account
hyw: Իմ հաշիվը

en: My checkouts
hyw: Իմ դուրս տրումները

en: My library
hyw: Իմ Գրադարանը

en: MySQL data added
hyw: MySQL ավելացված տվյալներ

en: MySQL version:
hyw: MySQL տարբերակ:

en: N/A
hyw: Անհասանելի

en: NO NAME
hyw: ԱՆԱՆՈՒՆ

en: NOT CHECKED IN
hyw: ՀԵՏ ԸՆԴՈՒՆՎԱԾ ՉԷ

en: NOT CHECKED IN
hyw: ՀԵՏ ԸՆԴՈՒՆՎԱԾ ՉԷ

en: NOTE:
hyw: ՆՇՈՒՄ։

en: NT
hyw: ՆՏ

en: Name
hyw: Անուն

en: Name (any):
hyw: Անսուն (որևէ)։

en: Name of day
hyw: Օրվա անունը

en: Name of day (abbreviated)
hyw: Օրվա անունը (կրճատ)

en: Name of month
hyw: Ամսվա անուն

en: Name of month (abbreviated)
hyw: Ամսվա անունը (կրճատ)

en: Name of season
hyw: Սեզոնի անունը

en: Name of season (abbreviated)
hyw: Սեզոնի անունը (կրճատ)

en: Name or ISSN:
hyw: Անուն կամ ISSN:

en: Name or barcode not found. Please try an other
hyw: Անունը կամ շտրիխ կոդը չեն գտնվել։ Փորձիր մեկ ուրիշը

en: Name or cardnumber:
hyw: Անուն կամ Քարտի համար։

en: Name:
hyw: Անուն …

en: Name:
hyw: Անուն։

en: Named:
hyw: Անվանված։

en: Named:
hyw: Անվանված։

note: ABBR
en: Narrower Term
hyw: Նեղ տերմին

en: National Library of Finland, Finland
hyw: Ֆինլանդիայի ազգային գրադարան, Ֆինլանդիա

note: SCRIPT
en: Navy Blue
hyw: Մուգ կապույտ

en: Near East University
hyw: Մերձավոր Արևելքի համալսարան

en: Necessary Elasticsearch packages are not installed on your server. Please contact your server admin if you wish to configure Elasticsearch
hyw: Անհրաժեշտ Elasticsearch փաթեթները տեղադրված չեն ձեր սերվերում: Եթե ցանկանում եք կարգավորել Elasticsearch-ը, դիմեք ձեր սերվերի ղեկավարին

note: %1$s:  dbms | $HtmlTags tag=>'code'
en: Need help? For help with granting permissions, please search online for "%s manual grant permissions"
hyw: Օգնությու՞ն։ Թույլտվությունների տրամադրման օգնության համար խնդրում ենք առցանց փնտրել "%s ձեռքով թույլտվությունների տրամադրում"

en: Never
hyw: Երբեք

en: New
hyw: Նոր

en: New
hyw: Նոր

note: %1$s:  PROCESS ServerType
en: New %s server
hyw: Նոր %s կայան

en: New CSV profile
hyw: Նոր CSV պրոֆայլ

en: New EAN
hyw: Նոր EAN

en: New ILL request
hyw: ՄԳԲ նոր հարցում

en: New ILL request
hyw: ՄԳԲ նոր հարցում

en: New SMS provider
hyw: Նոր SMS մատակարար

en: New SQL from Mana
hyw: Նոր SQL Mana-ից

en: New SQL report
hyw: Նոր SQL հաշվետվություն

en: New SRU server
hyw: Նոր SRU կայան

en: New Z39.50 server
hyw: Նոր Z39.50 կայան

en: New account
hyw: Նոր հաշիվ

en: New action
hyw: Նոր գործողություն

en: New alert
hyw: Նոր ահազանգ

en: New authority
hyw: Նոր հեղինակավոր

en: New authority type
hyw: Նոր հեղինակավորի տեսակ

note: %1$s:  category.category_name | html
en: New authorized value for %s
hyw: Նոր թուլատրված արժեք %s համար

en: New basket
hyw: Նոր զամբյուղ

en: New basket group
hyw: Նոր զամբյուղի խումբ

en: New batch patron modification
hyw: Նոր փաթեթի ընթերցողի ձևափոխում

note: A
en: New batch patrons modification
hyw: նոր փաթեթի ընթերցողների ձևափոխում

note: A
en: New batch record deletion
hyw: Գրառման ջնջում նոր փաթեթով

note: A
en: New batch record modification
hyw: Գրառման նոր փաթեթի ձևափոխում

en: New budget
hyw: Նոր բյուջե

en: New card
hyw: Նոր քարտ

en: New cash register
hyw: Նոր դրամարկղային մեքենա

en: New category
hyw: Նոր դաս

en: New child record
hyw: Նոր երեխա գրառում

en: New city
hyw: Նոր քաղաք

en: New classification source
hyw: Դասակարգման նոր աղբյուր

en: New club
hyw: Նոր ակումբ

en: New club field
hyw: Ակումբի նոր դաշտ

en: New club template
hyw: Նոր ակումբի ձևանմուշ

en: New collection
hyw: Նոր հավաքածու

en: New comment
hyw: Նոր դիտողություն

note: %1$s:  booksellername | html
en: New contract for %s
hyw: Նոր կոնտրակտ սրա համար %s

en: New course
hyw: Նոր դասընթաց

en: New credit type
hyw: Կրեդիտի նոր տեսակ

en: New currency
hyw: Նոր տարադրամ

en: New debit type
hyw: Դեբիտի նոր տեսակ

en: New definition
hyw: Նոր սահմանում

en: New desk
hyw: Նոր դարակ

note: SCRIPT
en: New document
hyw: Նոր փաստաթուղթ

en: New due date
hyw: Վերադարձի նոր ամսաթիվ

en: New due date:
hyw: Վերադարձի նոր ամսաթիվ։

en: New enrollment field
hyw: Ներգրավման նոր դաշտ

en: New entry
hyw: Նոր մուտք

note: SCRIPT
en: New field
hyw: Նոր դաշտ

en: New field on next line
hyw: Նոր դաշտ հաջորդ տողում

en: New filing rule
hyw: Լրացման նոր օրենք

en: New framework
hyw: Նոր կառուցվածք

en: New frequency
hyw: Նոր հաճախականություն

en: New from Z39.50/SRU
hyw: Նոր Z39.50/SRU

note: For the first occurrence, %1$s:  budget_period_description | html
en: New fund for %s
hyw: Նոր դրամագլուխ սրա համար %s

en: New guided report
hyw: Ուղեցույցով նոր հաշվետվություն

en: New item
hyw: Նոր նյութ

en: New item type
hyw: Նյութի նոր տեսակ

en: New item type created!
hyw: Նյութի նոր տեսակը ստեղծված է։

note: %1$s:  label_batch | html
en: New label batch created: # %s
hyw: Պիտակի նոր փաթեթը ստեղծված է: # %s

en: New library
hyw: Նոր գրադարան

en: New line (\n)
hyw: Նոր տող (\n)

en: New list
hyw: Նոր ցուցակ

note: SCRIPT
en: New macro...
hyw: Նոր մակրո...

en: New notice
hyw: Նոր հիշեցում

en: New numbering pattern
hyw: Համարակալման նոր նմուշ

en: New password:
hyw: Նոր գաղտնաբառ։

en: New patron
hyw: Նոր հաճախորդ

en: New patron attribute type
hyw: Նոր ընթերցողի բնութագրիչի տեսակը

en: New patron list
hyw: Նոր հաճախորդի ցուցակ

en: New preference
hyw: Նոր նախապատվություն

en: New purchase suggestion
hyw: Գնման նոր առաջարկ

en: New record
hyw: Նոր գրառում

en: New record matching rule
hyw: Նոր գրառման համընկելիության օրենքը

en: New report
hyw: Նոր հաշվետվություն

note: SCRIPT
en: New request
hyw: Նոր հարցում

en: New rota
hyw: Նոր երթուղի

en: New routing list
hyw: Նոր շրջաբերական ցուցակ

en: New search
hyw: Նոր փնտրում

en: New search field
hyw: Փնտրման նոռ դաշտ

en: New set
hyw: Նոր բազմություն

en: New splitting rule
hyw: Բաժանման նոր օրենք

en: New subscription
hyw: Նոր բաժանորդագրություն

en: New subscription for this serial
hyw: Այս պարբերականի համար նոր բաժանորդագրություն

en: New tag
hyw: Նոր ցուցիչ

en: New template
hyw: Նոր ձևանմուշ

en: New username:
hyw: Օգտվողի նոր անուն

en: New value
hyw: Նոր արժեք

en: New vendor
hyw: Նոր մատակարար

note: SCRIPT
en: New window
hyw: Նոր պատուհան

en: News
hyw: Նորություններ

note: INPUT type=submit
en: Next
hyw: Հաջորդ

en: Next
hyw: Հաջորդը

en: Next &gt;&gt;
hyw: Հաջորդ &gt;&gt;

note: INPUT type=submit name=submit
en: Next >>
hyw: Հաջորդ >>

en: Next available
hyw: Հաջորդ մատչելին

note: %1$s:  ItemTypes.GetDescription( hold.itemtype ) | html
en: Next available %s item
hyw: Հաջորդ մատչելի %s նյութը

en: Next issue publication date:
hyw: Հաջորդ համարի հրատարակման ամսաթիվը:

note: INPUT type=button name=changepage_next
en: Next page
hyw: Հաջորդ էջը

en: Nicholas Rosasco (Documentation Compiler)
hyw: Nicholas Rosasco, (փաստաթղթերի ձևավորող)

en: No
hyw: Ոչ

en: No
hyw: Ոչ

note: For the first occurrence, %1$s:  ELSE
en: No %s
hyw: Ոչ %s

en: No (default)
hyw: Ոչ (լռակյաց)

en: No ACQ framework, using default. You should create a framework with code ACQ, the items framework would be used
hyw: Չկա ACQ շրջանակ, որն օգտագործում է լռակյացը։ Դու պետք է ստեղծես շրջանակ ACQ կոդով, նյութերի շրջանակը կօգտագործվի

en: No ACQ framework, using default. You should create a framework with code ACQ, the items framework would be used
hyw: Չկա ACQ շրջանակ, որն օգտագործում է լռակյացը։ Դու պետք է ստեղծես շրջանակ ACQ կոդով, նյութերի շրջանակը կօգտագործվի

note: For the first occurrence, %1$s:  booksellername | html
en: No EDIFACT configuration for %s
hyw: Չկա ԷԴԻՖԱԿՏ կարգաբերում սրա համար %s

en: No MARC frameworks are available for your language. Defaulting to the frameworks supplied for English (en)
hyw: Քո լեզվի համար չկան հասանելի ՄԵԸՔ շրջանակներ։ Անցում դեպի անգլերեն լեզվի շրջանակներին (en)

en: No MARC modification template is defined. You have
hyw: Չի սահմանված ՄԵԸՔ ձևափոխման կաղապարը։ Դու ունես

note: SCRIPT
en: No SRU search field mappings have been defined. This means that all field searches will go through the whole record. Continue?
hyw:  SRU որոնման դաշտի քարտեզավորումները չեն սահմանված։ Սա նշանակում է բոլոր դաշտերի փնտրումները կանցնեն ողջ գրառումով։ Շարունակե՞լ։

en: No TERM authorised values found! Please create one or more authorised values with the category TERM.
hyw: Չկան տերմինների թույլատրված արժեքներ։ Ստեղծիր մեկը կամ ավելի շատ թույլատրված արժեքներ Տերմին դասից։

en: No action defined for the template.
hyw: Ձևանմուշի համար գործողություն սահմանված չէ։

en: No active currency is defined
hyw: Չկան սահմանված ակտիվ արտարժույթներ

en: No active currency is defined. Please go to
hyw: Չկան սահմանված ակտիվ արտարժույթներ։ Գնա

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: No address stored.
hyw: Չկա հիշված հասցե։

en: No and try to override system preferences
hyw: Ոչ և փորձիր վերագրել համակարգային նախապատվությունները

note: SCRIPT
en: No authorities have been selected.
hyw: Չկան ընտրված հեղինակավորներ։

en: No automatic renewal after
hyw: Հետո չկա ավտոմատ թարմացում

en: No automatic renewal after (hard limit)
hyw: Հետո չկա ավտոմատ թարմացում (կոշտ սահմանափակում)

en: No cards created (empty batch or list?)
hyw: Քարտեր չեն ստեղծվել (դատարկ փաթեթ կա՞մ ցուցակ)

en: No categories have been defined.
hyw: Չկան սահմանված դասեր։

en: No change
hyw: Չկա փոփոխություն

en: No checkouts for the selected filters.
hyw: Ընտրված զտիչների համար չկան տացքեր։

en: No circulation rule is defined for this patron and itemtype combination.
hyw: Այս ընթերցողի և նյութի տեսակի համադրման համար չկա սահմանված տացքի օրենք։

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: No city stored.
hyw: Հիշված քաղաքը չկա։

en: No claims notice defined.
hyw: Չկան սահմանված պիտակների նշումներ։

en: No club templates defined.
hyw: Չկան սահմանված ակումբի ձևանմուշներ։

en: No club with this name, please, try another
hyw: Այս անունով ակումբ չկա, փորձիր մեկ այլը

en: No clubs defined.
hyw: Չկան սահմանված ակումբներ։

en: No clubs defined. A club template must be defined before a club can be defined.
hyw: Չկան սահմանված ակումբներ։ Ակումբի ձևանմուշը պետք է սահմանվի մինչ ակումբ սահմանելը։

note: SCRIPT
en: No color
hyw: Գույն չկա

note: SCRIPT
en: No columns selected!
hyw: Չկան ընտրված սյունակներ

en: No comments have been approved.
hyw: Չկան հաստատված մեկնաբանություններ

en: No comments to moderate.
hyw: Մոդերացման համար մեջբերումներ չկան

en: No cover image available
hyw: Չկան հասանելի կազմերի պատկերներ

note: %1$s:  dbname | $HtmlTags tag=>'code'
en: No database named %s detected.
hyw: Չկա %s անունով շտեմարան։

note: SCRIPT
en: No date selected
hyw: Ամսաթիվը ընտրված չէ

en: No descriptions
hyw: Չկան նկարագրություններ

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: No email stored.
hyw: Հիշված էլ փոստ չկա։

en: No files found.
hyw: Գտնված նիշքեր չկան

en: No fund
hyw: Բյուջե չկա

en: No fund found
hyw: Դրամագլուխ չի գտնվել

note: SCRIPT
en: No fund selected.
hyw: Ոչ մի դրամագլուխ ընտրված չէ։

en: No funds to display for this search criteria
hyw: Փնտրման այս չափանիշի համար չկան արտածման ֆոնդեր

en: No group
hyw: Չկա խումբ

en: No holds allowed
hyw: Պահումը թույլատրված չէ։

en: No holds allowed:
hyw: Պահումը թույլատրված չէ։

en: No holds found.
hyw: Պահում չի գտնվել։

note: A
en: No holds on this item / Total holds on this record: %s
hyw: Այս նյութի համար չկան պահումներ / Այս գրառման ընդհանուր պահումների թիվը։ %s

note: A
en: No holds on this record
hyw: Այս գրառման համար չկան պահումներ

en: No if settings allow it
hyw: Ոչ, եթե կարգաբերումները թույլ են տալիս

en: No image:
hyw: Պատկեր չկա։

en: No images are currently available.
hyw: Հիմա մատչելի պատկերներ չկան։

en: No images have been uploaded for this bibliographic record yet.
hyw: Այս մատենագիտական գրառման համար բեռնավորված պատկերներ դեռ չկան։

note: %1$s:  UNKNOWN_BARCODE | html
en: No item found with barcode %s
hyw: Նյութ չի գտնված այս շտրիխ կոդով %s

en: No item matches this barcode
hyw: Չկա նյութ որ համընկնի այս շտրիխ կոդին

note: SCRIPT
en: No item with barcode in offline database (transaction recorded anyway): %s
hyw: Ցանցից անջատված շտեմարանում չկա շտրիխ կոդով նյութ (համենայնդեպս տրանզակցիան գրանցված է)։ %s

note: For the first occurrence, %1$s:  errmsgloo.msg | html
en: No item with barcode: %s
hyw: Չկա նյութ այս շտրիխ կոդով ։ %s

en: No items
hyw: Չկան նյութեր

en: No items added because the library is not set. Please set your library before adding items to a batch.
hyw: Նյութեր չեն ավելացվել, քանի որ գրադարանը կարգաբերված չէ։ Ստեղծիր քո գրադարանը, նյութեր ավելացնելուց առաջ։

en: No items are available
hyw: Չկան մատչելի նյութեր

note: %1$s:  looptable.coltitle | html
en: No items for %s
hyw: Չկան նյութեր սրա համար %s

en: No items found.
hyw: Գտնված նյութեր չկան

en: No items were found by searching.
hyw: Փնտրման արդյունքում չկան գտնված նյութեր։

en: No keys defined for the current patron.
hyw: Ընթացիկ ընթերցողի համար չկան սահմանված բանալիներ։

note: %1$s:  ERRORUSELESSDELAY | html %2$s:  BORERR | html
en: No letter or restriction action specified for delay %s for %s patron category. If a delay is supplied, either a letter, restrict action, or both should be specified.
hyw: Չկա տառ կամ արգելող գոծողություն սահմանված ուշացման համար %s այս %s ընթերցողի դասի դեպքում։ Եթե կա ուշացում, կամ տառը, կամ արգելող գործողությունը և կամ երկուսն էլ պետք է սահմանված լինեն։

en: No limit
hyw: Չկա սահմանափակում

note: %1$s:  IF ( CATALOGUING )
en: No log found %s for
hyw: Չկան լոգեր %s սրա համար

en: No mappings have been defined for this set
hyw: Այս բազմության համար չկան սահմանված քարտեզավորումներ

note: SCRIPT
en: No match
hyw: Համընկնում չկա

note: SCRIPT
en: No matches found
hyw: Համընկնումներ գտնված չեն

note: SCRIPT
en: No matching reports found
hyw: Համընկնող հաշվետվություններ գտնված չեն

en: No missing issues found.
hyw: Կորած համարներ չկան։

en: No more renewals possible
hyw: Անհնար է իրականացնել նոր թարմացումներ

en: No more renewals possible.
hyw: Նոր թարմացումները անհնար են

en: No notice
hyw: Չկա նշում

en: No order has been duplicated. Maybe something wrong happened?
hyw: Ոչ մի պատվեր չի պատճենվել։ Միգուցե՞ սխալ է պատահել։

en: No order selected
hyw: Ոչ մի պատվեր ընտրված չէ

en: No orders yet
hyw: Դեռ պատվերներ չկան

en: No other items.
hyw: Այլ նյութեր չկան։

en: No outstanding charges
hyw: Չկատարված ծախսումներ չկան

en: No partners have been defined yet. Please create appropriate patron records (by default ILLLIBS category).
hyw: Գործընկերները դեռ սահմանված չեն։ Ստեղծիր հաճախորդների համապատասխան գրառումներ (որպես լռակյաց ILLLIBS դասի)։

en: No patron matched
hyw: Համընկնող ընթերցող չկա

en: No patron may put this book on hold.
hyw: Ոչ մի Հաճախորդ չի կարող այս գիրքը դնել պահման։

en: No patron records have been actually removed
hyw: Ընթերցողների ոչ մի գրառումներ չեն հեռացվել

en: No patron records have been anonymized
hyw: Ընթերցողների գրառումները չեն անոնիմացվել

en: No patron records have been removed
hyw: Ընթերցողների գրառումները չեն հեռացվել

en: No patron with this name, please, try another
hyw: Այս անունով ընթերցող չկա։ Փորձիր մեկ այլին։

en: No pending baskets
hyw: Անավարտ զամբյուղներ չկան

en: No pending on-site checkout.
hyw: Չկա սպասող տեղային դուրս տրում։

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: No phone stored.
hyw: Հիշված հեռախոս չկա

en: No physical items for this record
hyw: Այս գրառման համար ֆիզիկական նյութեր չկան

en: No plugins installed
hyw: Չտեղադրված պլագիններ չկան

en: No plugins that can be used as a tool are installed
hyw: Չտեղադրված պլագիններ որ կարող են օգտագործվել որպես գործիքներ չկան

en: No plugins that can convert files to MARC records are installed
hyw: Չտեղադրված պլագիններ որոնք կարող են ֆայլերը ձևափոխել ՄԵԸՔ գրառումների

en: No plugins that can create a report are installed
hyw: Չտեղադրված պլագիններ որ կարող են ստեղծել հաշվետվություն չկան

en: No plugins that can enhance the intranet catalog biblio records are installed
hyw: Չկան պլագիններ որոնք կարող են ընդլայնել ներքին ցանցի մատեն գրառումների տեղադրումը

en: No plugins that can process online payments via the public catalog are installed
hyw: Չտեղադրված պլագիններ, որոնք կարող են իրականացնել առցանց վճարումները հանրային քարտարանի օգտագործմամբ

note: A
en: No popup
hyw: Չկա popup

en: No reason
hyw: Պատճառ չկա

en: No record was removed.
hyw: Գրառում չի հեռացված։

note: SCRIPT
en: No records have been selected.
hyw: Չկան ընտրված գրառումներ։

en: No records have been staged.
hyw: Չկան բազմաստիճան գրառումներ։

en: No records imported
hyw: Գրառումներ չեն ներմուծվել

note: %1$s:  IF recordtype != 'biblio'
en: No records were modified. %s
hyw: Չկան ձևափոխված գրառումներ. %s

en: No renewal before
hyw: Մինչ այդ չկան թարմացումներ

en: No results for your query
hyw: Քո հարցման համար արդյունքներ չեն գտնվել

en: No results found
hyw: Արդյունքներ չեն գտնվել

en: No results found for
hyw: Արդյունքներ չեն գտնվել

en: No results found.
hyw: Արդյունքներ չեն գտնվել։

note: %1$s:  IF ( query_desc )
en: No results match your search %sfor
hyw: Քո որոնման համար արդյունքներ չկան %sհամար

en: No results.
hyw: Անարդյունք։

en: No sample data and settings are available for your language. Defaulting to the samples supplied for English (en)
hyw: Քո լեզվի համար օրինակելի տվյալներ  և կարգաբերումներ չկան։ Ընտրվում է անգլերենի համար օրինակները (en)

en: No saved reports match your criteria.
hyw: Քո չափանիշի համար հիշված հաշվետվություններ չկան։

note: SCRIPT
en: No serials selected
hyw: Ընտրված պարբերականներ չկան

en: No status
hyw: Չկա կարգավիճակ

en: No system preferences matched your search for:
hyw: Քո փնտրման համար համակարգային նախապատվությունների համընկնումներ չկան։

en: No target email addresses found. Either select at least one partner or check your ILL partner library records.
hyw: Թիրախային էլ․ փոստի հասցեները գտնված չեն։ Կամ ընտրիր առնվազն մեկ գործընկերոջ կամ ստուգիր քո ՄԳԲ գործընկեր գրադարանի գրառումները։

note: SCRIPT
en: No temporary directory found.
hyw: Ժամանակավոր ուղեցույցը գտնված չէ։

en: No title
hyw: Վերնագիր չկա

en: No transfers to receive
hyw: Ստացման ենթակա փոխանցումներ չկան

en: No valid patrons to merge were found.
hyw: Ձուլման համար չեն գտնվել վավեր ընթերցողներ։

en: No warnings.
hyw: Զգուշացումներ չկան։

en: No, I don't confirm
hyw: Ոչ, ես չեմ հաստատում

note: INPUT type=submit
en: No, do not Delete
hyw: Ոչ, մի Ջնջիր

en: No, do not delete
hyw: Ոչ, մի ջնջիր

en: No, do not reset mappings
hyw: Ոչ, մի վերագրի քարտեզավորումները

en: No, don't cancel (N)
hyw: Ոչ, չեղյալ մի արա (N)

en: No, don't check out (N)
hyw: Ոչ, մի սպասարկիր (N)

en: No, don't close (N)
hyw: Ոչ, մի փակիր (N)

en: No, don't delete (N)
hyw: Ոչ, մի հեռացրու (N)

en: No, don't renew (N)
hyw: Ոչ, մի թարմացրու (N)

en: No, let me think about it
hyw: Ոչ, թող դրա մասին մտածեմ

en: No, save as new record
hyw: Ոչ, հիշիր որպես նոր գրառում

en: No.
hyw: Ոչ.

en: No. of items:
hyw: Նյութի համարներ

en: No. of times checked out
hyw: Քանի անգամ է դուրս տրվել

en: No: Save as new authority
hyw: Ոչ, հիշիր որպես նոր հեղինակավոր

en: Nobody
hyw: Ոչ մեկը

en: Non-fiction
hyw: Ոչ գեղարվեստական

en: Non-musical recording
hyw: Ոչ երաժշտական ձայնագրություն

en: Non-patron guarantor first name
hyw: Ոչ հաճախորդի երաշխավորողի անուն

en: Non-patron guarantor surname
hyw: Ոչ հաճախորդի երաշխավորողի ազգանուն

en: Non-public note
hyw: Ոչ հանրային նշում

en: Non-public note:
hyw: Ոչ հանրային նշում։

en: Non-public notes
hyw: Ոչ հանրային նշումներ

note: SCRIPT
en: Nonbreaking space
hyw: Չբաժանող բացատ

en: None
hyw: Ոչ մեկը

en: None defined
hyw: Չսահմանված

note: SCRIPT
en: None of these items can normally be put on hold for this patron.
hyw: Այս նյութերից ոչ մեկը ընթերցողի համար չի կարելի դնել պահման։

en: None specified
hyw: Ոչ մեկը մատնանշված չէ

en: None specified
hyw: Ոչ մեկը սահմանված չէ

en: Nonpublic note
hyw: Ոչ հանրային նշում

en: Nonpublic note:
hyw: Ոչ հանրային նշում։

en: Nonpublic note:
hyw: Ոչ հանրային նշում։

note: %1$s:  internalnotes | html | html_line_break
en: Nonpublic note: %s
hyw: Ոչ հանրային նշում։ %s

en: Nonpublic notes
hyw: Ոչ հանրային նշումներ

en: Normal
hyw: Սովորական

note: SCRIPT
en: Normal day
hyw: Սովորական օր

en: Normal text
hyw: Սովորական տեքստ

en: Normalization rule:
hyw: Նորմալացման օրենք։

note: SCRIPT
en: Northern
hyw: Հյուսիսային

note: %1$s:  END
en: Not Installed %s
hyw: Չտեղադրված %s

en: Not a duplicate. Save as new record
hyw: Պատճեն չէ։ Հիշիր որպես նոր գրառում

en: Not all authority types referred to by the frameworks are defined.
hyw: Ոչ բոլոր հեղինակավորի տեսակներն են հղվում սահմանված շրջանակներին։

en: Not all subfields for the following tags are in the same tab (or marked 'ignored').
hyw: Հետևյալ ցուցիչների համար ոչ բոլոր ենթադաշտերն են նուն տաբում (կամ նշված 'անտեսել').

en: Not allowed
hyw: Թույլատրված չէ

note: A
en: Not allowed by patron's privacy settings
hyw: Չի թույլատրված հաճախորդի գաղտնիության կարգավորումներից

en: Not allowed to delete own account
hyw: Արգելված է ջնջել սեփական հաշվեհամարը

en: Not available
hyw: Մատչելի չէ

en: Not checked out since:
hyw: Դուրս տրված չէ սկսած։

en: Not checked out.
hyw: Դուրս տրված չէ։

en: Not for loan
hyw: Դուրս տրման համար չէ

note: %1$s:  AuthorisedValues.GetDescriptionByKohaField( kohafield => 'items.notforloan', authorised_value => itemloo.notforloan ) | html
en: Not for loan (%s)
hyw: Տացքի համար չէ (%s)

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Not for loan status
hyw: Դուրս տրման համար չէ

en: Not for loan status updated.
hyw: Դուրս տրման համար չէ վիճակը թարմացված է։

en: Not for loan:
hyw: Դուրս տրման համար չէ։

en: Not holdable
hyw: Պահվող չէ

en: Not published
hyw: Չհրատարակված

en: Not seen
hyw: Չի տեսնվսծ

en: Not set
hyw: Սահմանված չէ

en: Note
hyw: Նշում

en: Note : The items are exported by this tool unless specified.
hyw: Նշում ։ Նյութերը արտահանվում են այս գործիքով, քանի դեռ չի սահմանվել

en: Note : This export file will be very large, and is generated nightly.
hyw: Նկատի առ։ Արտահանման այս ֆայլը կլինի շատ մեծ, և կպատրաստվի գիշերվա ընթացքում։

note: SCRIPT
en: Note about the accompanying materials: %s
hyw: Նշում ուղեկցող նյութերի վերաբերյալ: %s

en: Note for OPAC
hyw: Նշում ՀՕԱՔի համար

en: Note for staff
hyw: Նշում աշխատակազմի համար

en: Note for the librarian that will manage your renewal request:
hyw: Նշում գրադարանավարի համար ով պետք է կառավարի քո թարմացման պատվերը։

en: Note that fields weighting works only for simple search.
hyw: Նկատի առ, որ դաշտերի քաշերը աշխատում են միայն պարզ փնտրման համար։

note: %1$s:  CASE 'both'
en: Note that the right place to define the memcached config is in your $KOHA_CONF file %s
hyw: Նկատի առ, որ memcached կարգավորման ճիշտ տեղը քո $KOHA_CONF ֆայլն է %s

note: %1$s:  END %2$s:  IF effective_caching_method != 'Cache::Memcached::Fast::Safe' %3$s:  effective_caching_method | html %4$s:  END
en: Note that the right place to define the memcached config is in your $KOHA_CONF file. Currently you do not have a valid memcached configuration defined. %s %s | Effective caching method: %s %s
hyw: Նկատի առ, որ memcached ձևավորման ճիշտ տեղը քո $KOHA_CONF ֆայլում է։ Այս պահին չունես սահմանված վավերական memcached կառուցվածք։ %s %s | Քեշավորման արդյունավետ մեթոդ: %s %s

note: %1$s:  CASE # nowhere
en: Note that the right place to define the memcached config is in your $KOHA_CONF file. To avoid any misunderstanding you should not export the memcached config from ENV. %s
hyw: Նկատի առ, որ memcached ձևավորման ճիշտ տեղը քո $KOHA_CONF ֆայլում է։ Որևէ թյուրմացություն բացառելու համար, դու չպետք է արտահանես memcached կառուցվածք ENV-ից։ %s

en: Note:
hyw: Նշում։

en: Note:
hyw: Նշում։

en: Note: Be careful selecting when selecting columns. If your choice is too broad it could result in a very large report that will either not complete, or slow your system down.
hyw: Նշում։ Ընտրելիս եղիր զգույշ երբ ընտրում ես սյունակներ։ Եթե քո հնարավորությունները շատ լայն են, սա կհանգեցնի շատ մեծ հաշվետվությունների, որը կամ չի ավարտվի կամ համակարգի աշխատանքը կդանդաղի։

en: Note: For temporary uploads do not select a category.
hyw: Նշում։ Ժամանակավոր ներբեռնումների համար դաս մի ընտրիր։

en: Note: change the variable type to one of the dropdown values as needed
hyw: Նշում։ Փոխիր փոփոխականի տեսակը ըստ պահանջի, ընտրելով բացվող արժեքներից մեկը։

en: Note: for 'Authority field to copy', enter the authority field that should be copied from the authority record to the bibliographic record. E.g., in MARC21, field 100 in the authority record should be copied to field 100 in the bibliographic record
hyw: Նշում՝ ' 'Պատճենահանիր Հեղինակավոր դաշտը', մուտք արա հեղինակավոր դաշտը, որը պետք է արտագրվի հեղինակավոր գրառումից դեպի մատենագիտական գրառում։ Այսինքն MARC21-ում Հեղինակավոր գրառման 100 դաշտը պետք է արտագրվի մատենագիտական գրառման 100 դաշտ։

en: Note: one of the two following fields must be equal to 1
hyw: Նշում. նշված երկու դաշտերից մեկը պետք է լինի հավասար 1-ի

en: Notes
hyw: Նշումներ

en: Notes
hyw: Նշումներ

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.notes | $raw
en: Notes : %s
hyw: Նշումներ ։ %s

en: Notes/Comments
hyw: Նշումներ/դիտողություններ

en: Notes:
hyw: Նշումներ։

en: Notes:
hyw: Նշումներ։

note: For the first occurrence, %1$s:  reservenotes | html
en: Notes: %s
hyw: Նշումներ։ %s

en: Nothing found.
hyw: Ոչինչ չի գտնված։

en: Nothing found.
hyw: Ոչինչ չի գտնված։

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Nothing is selected.
hyw: Ոչինչ ընտրված չէ։

en: Notice
hyw: Գրություն

en: Notices
hyw: Ծանուցումներ

en: Notices &amp; slips
hyw: Ծանուցումներ &amp; կտրոններ

en: Notification date
hyw: Ծանուցման ամսաթիվ

en: Notify manager:
hyw: Ծանուցիր կառավարչին։

en: Novelist Select:
hyw: Ընտրիր նովելիստին

en: November
hyw: Նոյեմբեր

note: SCRIPT
en: Now
hyw: Այժմ

en: Now we will create a patron with superlibrarian permissions. Log in with this to access Koha as a staff member with all permissions.
hyw: Հիմա կստեղծենք գերգրադարանավարի լիազորություններվ օգտվողի։ Մուտք գործիր սրանով բոլոր լիազորություններով որպես աշխատակազմի անդամ Կոհային մուտք ունենալու համար։

en: Now we're ready to create the database tables and fill them with some default data.
hyw: Հիմա մենք պատրաստ ենք ստեղծելու շտեմարանի աղյուսակները և լրացնելու դրանք որոշ լռակյաց արժեքներով։

en: Nowhere
hyw: Հիմա այստեղ

en: Num/Patrons
hyw: Num/Ընթերցողներ

en: Number
hyw: Թիվ

en: Number
hyw: Թվանշան

en: Number of baskets
hyw: Զամբյուղների քանակ

en: Number of checkouts
hyw: Տրումների քանակը

en: Number of columns:
hyw: Սյունակների քանակ։

en: Number of copies of this item to add:
hyw: Այս նյութի ավելացվող օրինակների քանակը։

en: Number of copies to be made of this item
hyw: Այս նյութի պատրաստման օրինակների քանակը

note: %1$s:  course_item.course_reserves.count | html
en: Number of courses reserving this item: %s
hyw: Դասընթացների քանակներ որ ռեզերվացնում են այս նյութը: %s

en: Number of issues to display in OPAC:
hyw: Համարների քանակ որ պետք է արտածվի ՀՕԱՔ-ում։

en: Number of issues to display to staff:
hyw: Համարների քանակ որ պետք է արտածվի աշխատակազմին։

en: Number of issues to display to staff:
hyw: Համարների քանակ որ պետք է արտածվի աշխատակազմին։

en: Number of issues to display to the public:
hyw: Համարների քանակ որ պետք է արտածվի հանրությանը։

en: Number of issues:
hyw: Համարների քանակ։

en: Number of items
hyw: Նյութերի քանակը

en: Number of items added
hyw: Ավելացված համարների քանակ

note: %1$s:  countitems | html
en: Number of items available: %s
hyw: Հասանելի նյութերի քանակը: %s

en: Number of items deleted
hyw: Ջնջված համարների քանակ

en: Number of items displayed
hyw: Արտածված նյութերի քանակը

en: Number of items ignored because of duplicate barcode
hyw: Որոշ նյութեր անտեսված են կրկնվող շտրիխ կոդերի պատճառով։

en: Number of items replaced
hyw: Փոխարինված նյութերի քանակը

note: TH
en: Number of libraries using this pattern
hyw: Այս կաղապարը օգտագործող գրադարանների թիվը

en: Number of months:
hyw: Ամիսների քանակ։

note: %1$s:  LinesRead | html
en: Number of potential barcodes read: %s
hyw: Հնարավոր կարդացված շտրիխ կոդերի քանակ: %s

en: Number of records added
hyw: Ավելացված գրառումների քանակ

en: Number of records changed back
hyw: Հետ փոխված գրառումների քանակ

en: Number of records deleted
hyw: Ջնջված գրառւմների քանակ

en: Number of records ignored
hyw: Անտեսված գրառումների քանակ

en: Number of records not deleted due to items on loan
hyw: Չջնջված գրառումների քանակ, կապված այն փաստի հետ որ նյութը զբաղված է

en: Number of records updated
hyw: Թարմացված գրառումների քանակ

en: Number of renewals
hyw: Թարմացումների քանակը

en: Number of rows:
hyw: Տողերի քանակը։

en: Number of students:
hyw: Ուսանողների քանակ։

en: Number of subscriptions:
hyw: Բաժանորդագրությունների քանակը։

en: Number of weeks:
hyw: Շաբաթների քանակ։

en: Number pattern:
hyw: Թվի նմուշ

en: Number pattern:
hyw: Թվի ձևանմուշ։

en: Numbered
hyw: Թվագրված

note: SCRIPT
en: Numbered list
hyw: Թվագրված ցուցակ

en: Numbering calculation
hyw: Համարակալման հաշվարկ

en: Numbering formula
hyw: Համարակալման բանաձև

en: Numbering formula:
hyw: Համարակալման բանաձև։

en: Numbering pattern
hyw: Համարակալման նմուշ

en: Numbering pattern:
hyw: Համարակալման նմուշ։

en: Numbering patterns
hyw: Համարակալման ձևանմուշներ

en: OAI set mappings
hyw: OAI քարտեզավորման կարգաբերում

en: OAI sets
hyw: OAI բազմություններ

en: OAI sets configuration
hyw: OAI ձևավորման կարգաբերում

en: OAI xslt stylesheet
hyw: OAI xslt ձևաթուղթ

en: OFF
hyw: Անջատված

en: OK
hyw: ԼԱՎ

en: ON
hyw: Միացված

en: OPAC
hyw: ՀՕԱՔ

note: %1$s:  patron.firstname | html %2$s:  patron.surname | html
en: OPAC - %s %s
hyw: ՀՕԱՔ - %s %s

en: OPAC info:
hyw: ՀՕԱՔ տեղեկույթ։

en: OPAC item level holds
hyw: ՀՕԱՔ Նյութի մակարդակի պահումներ

en: OPAC note
hyw: ՀՕԱՔ նշում

en: OPAC note:
hyw: ՀՕԱՔ նշում։

en: OPAC notes
hyw: ՀՕԱՔ նշումներ

en: OPAC problem reports
hyw: ՀՕԱՔ խնդրի հաշվետվություններ

en: OPAC problem reports management
hyw: ՀՕԱՔ խնդրի հաշվետվությունների կառավարում

en: OPAC problem reports pending
hyw: ՀՕԱՔ խնդրի հաշվետվությունները սպասում են

en: OPAC tables
hyw: ՀՕԱՔ աղյուսակներ

en: OPAC view
hyw: ՀՕԱՔ դիտում

en: OPAC view:
hyw: ՀՕԱՔ դիտում։

en: OPUS International Consultants, Wellington, New Zealand (Corporate Serials sponsorship)
hyw: OPUS International Consultants, Վելինգտոն, Նոր Զելանդիա (Համատեղ պարբերականների հովանավորում)

en: OR
hyw: ԿԱՄ

en: OR choose which fields you want to supply from the following list:
hyw: ԿԱՄ ընտրիր որ դաշտերն ես հետևյալ ցուցակից ցանկանում մատակարարել։

en: OS version ('uname -a'):
hyw: OS տարբերակ ('uname -a'):

en: Object
hyw: Օբյեկտ

en: Object:
hyw: Օբյեկտ։

note: SCRIPT
en: Objects
hyw: Օբյեկտներ

en: Oblique title:
hyw: Անուղղակի վերնագիր։

en: October
hyw: Հոկտեմբեր

note: For the first occurrence, %1$s:  ELSE
en: Off %s
hyw: Անջատված %s

en: Offline circulation
hyw: Ցանցից անջատված Տացք

en: Offline circulation file upload
hyw: Ցանցից անջատված ֆայլի բեռնավորում

en: Offset:
hyw: Շեղում։

en: Offset:
hyw: Շեղում։

note: SCRIPT
en: Ok
hyw: Լավ

en: Old value
hyw: Հին արժեք

en: Older transactions
hyw: Ավելի հին տրանզակցիաներ

en: On hold
hyw: Պահված է

en: On hold due date:
hyw: Պահման վերադարձի ամսաթիվ:

en: On hold for
hyw: Պահված է համար

en: On order
hyw: Պատվիրված

en: On shelf holds allowed
hyw: Դարակային պահումը թույլատրված է

en: On shelf holds allowed:
hyw: Դարակային պահումը թույլատրված է։

en: On title
hyw: Վերնագրի վրա

en: On-site checkout
hyw: Տեղային դուրս տրում

en: On-site checkouts
hyw: Տեղային դուրս տրումներ

en: On-site checkouts only. Automatic due date:
hyw: Միայն տեղային դուրս տրումներ։ Վերադարձի ավտոմատ ամսաթիվ։

en: Once you have enabled Mana it must be configured. Type your name, and email address and submit. This will send an account creation request to Mana KB that will respond back with a Mana KB token (an encrypted ID that uniquely identifies your Koha installation). This token will automatically be saved in your database. After that you will receive an email. Read it and follow the instructions.
hyw: Երբ դուք հնարավորություն եք տվել Mana-ին, այն պետք է կազմաձևվվի: Մուտքագրեք ձեր անունը և էլ.փոստի հասցեն ու ներկայացրեք: Դա կուղարկի հաշվի ստեղծման խնդրանք` Mana KB-ին, որը կվերադարձվի Mana KB տոմսակով (կոդավորված ID, որն առանձնահատկացնում է ձեր Կոհայի տեղադրումը): Այս տոմսակը ինքնաբերաբար կհիշվի ձեր տվյալների շտեմարանում: Դրանից հետո դուք կստանաք նամակ: Կարդացեք և հետևեք հրահանգներին:

en: One borrowernumber per line.
hyw: Մեկ պատվիրատուի համար ըստ տողի։

note: SCRIPT
en: One of 'issues per unit' and 'units per issue' must be equal to 1
hyw: 'նյութեր ըստ միավորի' և 'միավորներ ըստ նյութի' սրանցից մեկը պետք է հավասար լինի 1

note: A
en: Online Public Access Catalog
hyw: Հանրային Օգտագործման Առցանց Քարտարան

en: Only 1 MARC tag mapped to items
hyw: Միայն 1 MARC ցուցիչ է կապված այս նյութին

en: Only KPZ file format is supported.
hyw: Միայն ֆայլի KPZ ձևաչափն է աջակցվում։

en: Only PNG, GIF, JPEG, XPM formats are supported.
hyw: Միայն PNG, GIF, JPEG, XPM ձևաչափերն են աջակցվում։

en: Only item:
hyw: Միայն նյութ։

en: Only items currently available:
hyw: Միայն այս պահին հասանելի նյութերը։

en: Only on-site checkouts are allowed
hyw: Միայն տեղային տրումներն են թույլատրված

en: Only patrons from libraries in the same item's home library hold groups may put this book on hold.
hyw: Միայն նույն նյութի տնային գրադարանի խմբերի գրադարաններից ժամանած անհատները կարող են այս գիրքը պահել:

en: Only patrons from the item's home library may put this book on hold.
hyw: Միայն նյութի տնային գրադարանի ընթերցողները կարող են այս գիրքը դնել պահման։

en: Only staff with superlibrarian or acquisitions permissions (or order_manage permission if granular permissions are enabled) are returned in the search results
hyw: Միայն գերգրադարանավարի կամ համալրողի իրավասություններով աշխատակիցներն են (կամ order_manage permission եթե հատիկային իրավասություններն են թույլատրված) վերադարձվում որպես փնտրման արդյունքներ

en: Only staff with superlibrarian or suggestions_manage permissions are returned in the search results
hyw: Միայն գերգրադարանավարի կամ suggestions_manage իրավասություններով աշխատակիցներն են վերադարձվում փնտրման արդյունքներում

en: Open
hyw: Բացել

note: %1$s:  openedsubscriptions.size || 0 | html
en: Open (%s)
hyw: Բացված է (%s)

en: Open Document Spreadsheet
hyw: Բաց փաստաթղթի աղյուսակի ձևաչափը

note: BUTTON
en: Open fresh record
hyw: Բացիր թարմ գրառում

note: SCRIPT
en: Open help dialog
hyw: Բացիր օգնության երկխոսությունը

note: A
en: Open in new window
hyw: Բացել նոր պատուհանում

en: Open in new window.
hyw: Բացել նոր պատուհանում։

note: SCRIPT
en: Open link in...
hyw: Բացել հղումը․․․

en: Open on:
hyw: Բացել։

en: Opened on:
hyw: Բացված է։

en: Operator
hyw: Օպերատոր

en: Optional
hyw: Կամընտրական

en: Optional data added
hyw: Ոչ պարտադիր տվյալներն ավելացված են

en: Optional filters for inventory list or comparing barcodes
hyw: Գույքահամարների համար ոչ պարտադիր դաշտեր, կամ շտրիխ կոդերի համեմատում

note: TH
en: Optional module missing
hyw: Ոչ պարտադիր մոդուլը բացակայում է

en: Options
hyw: Այլընտրանքներ

en: Or add number of days:
hyw: Կամ ավելացրու օրերի քանակը։

en: Or list barcodes one by one
hyw: Կամ մեկ առ մեկ թվարկիր շտրիխ կոդերը

en: Or scan items one by one
hyw: Կամ մեկ առ մեկ սկանավորի նյութերը

en: Or use a patron list
hyw: Կամ օգտագործիր ընթերցողի ցուցակը

note: SCRIPT
en: Orange
hyw: Նարնջագույն

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Order
hyw: Պատվեր

en: Order ID
hyw: Պատվիրիր ID

en: Order ID:
hyw: Պատվերի ID:

en: Order acquisition
hyw: Պատվերի համալրում

en: Order cost
hyw: Պատվերի գին

en: Order date
hyw: Պատվերի ամսաթիվ։

en: Order date:
hyw: Պատվերի ամսաթիվ։

en: Order from external source
hyw: Պատվիրիր արտաքին աղբյուրից

en: Order line
hyw: Պատվերի տող

en: Order line (parent)
hyw: Պատվերի տող (ծնող)

en: Order line:
hyw: Պատվերի տող։

en: Order note
hyw: Պատվերի նշում

en: Order number
hyw: Պատվերի համար

en: Order status:
hyw: Պատվերի կարգավիճակ։

note: A
en: Order this one
hyw: Պատվիրիր այս մեկը

note: SCRIPT
en: Order total (%s) exceeds budget available (%s)
hyw: Պատվերի ընդհանուրը (%s) գերազանցում է հասանելի բյուջեն (%s)

en: Ordered
hyw: Պատվիրված

en: Ordered amount:
hyw: Պատվիրված մեծություն։

en: Ordered by the library
hyw: Պատվիրված է գրադարանի կողմից

en: Ordered by:
hyw: Պատվիրված։

en: Ordering information
hyw: Պատվերի տեղեկատվություն

en: Ordernumber
hyw: Պատվերի համար

en: Orders
hyw: Պատվերներ

en: Orders are standing:
hyw: Պատվերները կանգնած են։

en: Orders by fund
hyw: Պատվերները ըստ դրամագլխի

en: Orders enabled:
hyw: Պատվերները թույլատրված են։

note: %1$s:  booksellerfromname | html
en: Orders for %s
hyw: Պատվերներ %s

note: %1$s:  current_budget_name | html
en: Orders for fund '%s'
hyw: Պատվերներ այս դրամագլխի համար '%s'

en: Orders from:
hyw: Պատվերներ այստեղից։

en: Orders search
hyw: Պատվերի փնտրում

en: Orders with uncertain prices
hyw: Պատվերների ոչ հստակ գներով

en: Orders with uncertain prices for vendor
hyw: Պատվերների ոչ հստակ գներով մատակարարի համար

en: Organization
hyw: Կազմակերպություն

en: Organize by:
hyw: Կազմակերպիր կողմից։

note: SCRIPT
en: Orientation
hyw: Կողմնորոշում

en: Original
hyw: Բնօրինակ

en: Original message, rendered:
hyw: Իսկական պատվեր, վերարտադրված։

note: A
en: Original order line
hyw: Իսկական պատվերի տող

en: Original version
hyw: Իսկական տարբերակ

en: Other
hyw: Այլ

en: Other action
hyw: Այլ գործողություն

en: Other course reserves
hyw: Այլ դասընթացների ռեզերվներ

en: Other data
hyw: Այլ տվյալ

note: %1$s:  otheritemloop.size() || 0 | html
en: Other holdings (%s)
hyw: Այլ պահումներ (%s)

en: Other holdings:
hyw: Այլ Պահումներ։

en: Other name
hyw: Այլ անուն

en: Other names
hyw: Այլ անուններ

en: Other options (choose one)
hyw: Այլ ընտրանքներ (ընտրիր մեկը)

en: Other phone
hyw: Այլ հեռախոս

en: Other phone:
hyw: Այլ հեռախոս։

en: Other phone:
hyw: Այլ հեռախոս։

en: Others...
hyw: Այլոք ...

en: Outgoing (cash)
hyw: Ելքային (կանխիկ)

en: Output
hyw: Ելք

en: Output format
hyw: Ելքի ձևաչափ

en: Output format
hyw: Ելքի ձևաչափ

en: Output format:
hyw: Ելքի ձևաչափ։

en: Output to a file named:
hyw: Արտահանիր դեպի ֆայլ որի անունն է։

en: Output:
hyw: Ելք։

en: Outstanding
hyw: Հռչակավոր

en: Outstanding credit:
hyw: Չմարված վարկ։

en: Outstanding credits could be applied:
hyw: Արտոնյալ վարկերը կարող են կիրառվել։

en: OverDrive library authnames
hyw: OverDrive գրադարանի authnames

en: Overdue
hyw: Ժամկետանց

en: Overdue fines cap (amount)
hyw: Ժամկետանցերի տուգանքներ Cap (գումար)

en: Overdue notice required:
hyw: Պահանջվում է ժամկետանցի ծանուցում։

en: Overdue notice/status triggers
hyw: Ժամկետանց ծանուցում/կարգավիճակի նախաձեռնում

en: Overdue report
hyw: ժամկետանցերի հաշվետվություն

en: Overdues
hyw: Ժամկետանցեր

en: Overdues with fines
hyw: Ժամկետանցեր տուգանքներով

en: Override and renew
hyw: Վերագրի և թարմացրու

en: Override blocked renewals
hyw: Վերագրիր արգելափակված թարմացումները

en: Override limit and renew
hyw: Շրջանցիր սահմանափակումը և թարմացրու

en: Override renewal restrictions:
hyw: Վերագրիր թարմացման սահմանափակումները։

en: Override restriction temporarily
hyw: Ժամկետանցի արգելանքը ժամանակավոր է

en: Overwrite the existing one with this
hyw: Վերագրել գոյություն ունեցողը սրանով

en: Owner
hyw: Սեփականատեր

en: Owner only
hyw: Միայն տնօրինողը

en: Owner:
hyw: Սեփականատեր։

en: PTFS, Maryland, USA
hyw: PTFS, Մերիլանդ, ԱՄՆ

en: Packaging manager:
hyw: Փաթեթավորման կառավարիչ։

note: SCRIPT
en: Page break
hyw: Էջի կոտրվածք

en: Page height:
hyw: Էջի բարձրություն։

en: Page side:
hyw: Էջի երես։

en: Page width:
hyw: Էջի լայնություն։

note: %1$s:  pagename | html
en: Page: %s
hyw: Էջ։ %s

en: Pages
hyw: Էջեր

en: Pages:
hyw: էջեր։

en: Paid for?:
hyw: Վճարվա՞ծ է։

en: Paper bin
hyw: Աղբարկղ թղթի համար

en: Paper bin:
hyw: Աղբարկղ թղթի համար։

note: SCRIPT
en: Paragraph
hyw: Պարագրաֆ

en: Parameters
hyw: Պարամետրեր

en: Partial
hyw: Մասնակի

en: Partially received
hyw: Մասնակի ստացված

en: Partners available for searching:
hyw: Գործընկերները հասանելի են որոնման համար։

en: Password
hyw: Գաղտնաբառ

en: Password change in OPAC:
hyw: գաղտնաբառի փոփոխում ՀՕԱՔ-ում։

note: SCRIPT
en: Password contains leading and/or trailing spaces
hyw: Գաղտնաբառը պարունակում է առջևից և/կամ հետևից բացատներ

note: %1$s:  e.borrowernumber | html
en: Password contains whitespace for patron with borrowernumber %s.
hyw: Գաղտնաբառը պարունակում է բացատներ այցելու համար հետևյալ համարով %s

note: %1$s:  e.borrowernumber | html
en: Password error for patron with borrowernumber %s.
hyw: Գաղտնաբառի սխալ այս թվով ընթերցողի համար %s

en: Password has leading or trailing whitespaces
hyw: Գաղտնաբառը ունի առաջնային կամ հետևի բացատներ

en: Password is too short
hyw: Գաղտնաբառը շատ կարճ է

note: %1$s:  e.borrowernumber | html %2$s:  e.min_length | html %3$s:  e.length | html
en: Password is too short for patron with borrowernumber %s. Minimum length is %s, length is %s
hyw: Գաղտնաբառը շատ կարճ է ընթերցողի համար հետևյալ համարով %s։ Նվազագույն երկարությունը` %s, երկարությունը` %s

en: Password is too weak
hyw: Գաղտնաբառը շատ թույլ է

note: %1$s:  e.borrowernumber | html
en: Password is too weak for patron with borrowernumber %s.
hyw: Գաղտնաբառը շատ թույլ է %s համարով ընթերցողի համար։

note: For the first occurrence, %1$s:  patron.category.effective_min_password_length | html
en: Password must be at least %s characters long.
hyw: Գաղտնաբառը առնվազն պետք է լինի %s նիշ։

note: SCRIPT
en: Password must contain at least %s characters
hyw: Գաղտնաբառը պետք է պարունակի առնվազն %s նիշ

note: SCRIPT
en: Password must contain at least %s characters, including UPPERCASE, lowercase and numbers
hyw: Գաղտնաբառը պետք է պարունակի առնվազն %s նիշ, ներառած ԳԼԽԱՏԱՌԵՐ, փոքրատառեր և թվեր։

en: Password must contain at least one digit, one lowercase and one uppercase.
hyw: Գաղտնաբառը պետք է պարունակի առնվազն մեկ նիշ, մեկ փոքրատառ և մեկ գլխատառ։

en: Password must not contain leading or trailing whitespaces.
hyw: Գաղտնաբառը չպետք է պարունակի առջևից կամ հետևից բացատներ։

note: %1$s:  e.borrowernumber | html
en: Password plugin error for patron with borrowernumber %s.
hyw: Գաղտնաբառի պլագինի սխալ %s համարով ընթերցողի համար։

en: Password reset in OPAC:
hyw: Գաղտնաբառի վերագրում ՀՕԱՔ-ում։

en: Password updated
hyw: Գաղտնաբառը թարմացվել է

en: Password:
hyw: Գաղտնաբառ։

en: Password:
hyw: Գաղտնաբառ։

en: Passwords do not match
hyw: Գաղտնաբառերը չեն համընկնում

en: Passwords do not match.
hyw: Գաղտնաբառերը չեն համընկնում։

note: SCRIPT
en: Passwords will be displayed as text
hyw: Գաղտնաբառերը կարտածվեն որպես տեքստ

note: SCRIPT
en: Paste
hyw: Տեղադրել

note: SCRIPT
en: Paste as text
hyw: Տեղադրել որպես տեքստ

note: SCRIPT
en: Paste is now in plain text mode. Contents will now be pasted as plain text until you toggle this option off.
hyw: Տեղադրելը այժմ պարզ տեքստային ռեժիմում է: Բովանդակությունն այժմ կտեղադրվի որպես պարզ տեքստ, քանի դեռ չեք անջատել այս ընտրանքը:

note: SCRIPT
en: Paste or type a link
hyw: Տեղադրեք կամ մուտքագրեք հղում։

note: SCRIPT
en: Paste row after
hyw: Տեղադրեք տողը հետո

note: SCRIPT
en: Paste row before
hyw: Ներմուծեք տողը մինչև

en: Paste selection from 'clipboard'
hyw: Ներմուծեք ընտրությունը ժամանակավոր հիշողությունից

note: SCRIPT
en: Paste your embed code below:
hyw: Ներմուծեք ներկառուցված կոդը ներքևում.

en: Patent document
hyw: Պատենտային փաստաթուղթ

en: Patron
hyw: Հաճախորդ

note: SCRIPT
en: Patron '%s' added.
hyw: '%s' օգտվողը ավելացված է։

note: SCRIPT
en: Patron '%s' is already in the list.
hyw: '%s' օգտվողը արդեն ցուցակում է։

en: Patron ID:
hyw: Հաճախորդի ID:

en: Patron account flags
hyw: Հաճախորդի հաշվի դրոշակներ

en: Patron activity
hyw: Հաճախորդի ակտիվություն

en: Patron already has hold for this item
hyw: Հաճախորդը արդեն ունի պահում այս նյութի համար

en: Patron attribute type code:
hyw: Հաճախորդի բնութագրիչի տեսակի կոդ:

en: Patron attribute types
hyw: Հաճախորդի բնութագրիչի տեսակ

en: Patron attribute:
hyw: Հաճախորդի բնութագրիչ։

en: Patron attributes
hyw: Հաճախորդի բնութագրիչներ

en: Patron attributes:
hyw: Հաճախորդի բնութագրիչներ։

note: %1$s:  maxreserves | html
en: Patron can only place a maximum of %s total holds.
hyw: Հաճախորդը կարող է միայն տեղադրել ամենաշատը %s գումարային պահում։

en: Patron card creator
hyw: Հաճախորդի քարտի ստեղծող

en: Patron card number
hyw: Ընթերցողի քարտի համարը

en: Patron categories
hyw: Հաճախորդի դասեր

en: Patron category
hyw: Հաճախորդի դաս

en: Patron category already exists and cannot be modified!
hyw: Օգտվողի դասը արդեն կա և հնարավոր չէ ձևափոխել։

en: Patron category created!
hyw: Հաճախորդի դասը ստեղծված է։

en: Patron category:
hyw: Հաճախորդի դաս։

en: Patron category:
hyw: Հաճախորդի դաս։

en: Patron clubs
hyw: Հաճախորդի ակումբներ

en: Patron count
hyw: Հաճախորդի հաշվարկ

en: Patron details
hyw: Ընթերցողի մանրամասներ

en: Patron does not belong to any subscription routing lists.
hyw: Ընթերցողը չի պատկանում բաժանորդագրության որևէ շրջանցիկ թերթիկի։

en: Patron expires soon
hyw: Հաճախորդը շուտով ժամկետանց է

note: SCRIPT
en: Patron fines are over limit: %s
hyw: Հաճախորդը տւգանքները սահմանայինից շատ են։ %s

en: Patron flags:
hyw: Հաճախորդի դրոշակներ:

note: %1$s:  ItemsOnHold | html
en: Patron has %s hold(s). Deleting patron cancels all their holds.
hyw: Հաճախորդը ունի %s պահում(ներ): Հաճախորդի հեռացումը չեղարկում է նրա բոլոր պահումները:

note: %1$s:  debits | $Price
en: Patron has %s in fines.
hyw: Հաճախորդը ունի %s տուգանք

note: %1$s:  ItemsOnIssues | html
en: Patron has %s item(s) checked out.
hyw: Հաճախորդը ունի %s նյու(եր) ձեռքի վրա

note: %1$s:  checkout_info.USERBLOCKEDOVERDUE | html
en: Patron has %s overdue item(s).
hyw: Հաճախորդը ունի %s ժամկետանց նյութ(եր)։

note: %1$s:  USERBLOCKEDOVERDUE %2$s:  IF CAN_user_circulate_force_checkout %3$s:  END
en: Patron has %s overdue item(s). %s Check out anyway? %s
hyw: Հաճախորդը ունի %s ժամկետանց նյութ(եր)։ %s Սպասարկե՞լ։ %s

note: %1$s:  credits | $Price
en: Patron has a %s credit.
hyw: Հաճախորդը ունի %s կրեդիտ։

note: %1$s:  USERBLOCKEDWITHENDDATE | $KohaDates
en: Patron has a restriction until %s.
hyw: Հաճախորդը արգելափակվել է մինչև %s

note: %1$s:  IF CAN_user_circulate_force_checkout %2$s:  END
en: Patron has already checked out another item from this record. %s Check out anyway? %s
hyw: Հաճախորդը այս գրառումից արդեն ընտրել է մեկ այլ նյութ։ %s Սպասարկե՞լ։ %s

en: Patron has an indefinite restriction.
hyw: Հաճախորդը ունի անորոշ սահմանափակում։

note: %1$s:  checkout_info.USERBLOCKEDREMAINING | html
en: Patron has had overdue items and is blocked for %s day(s).
hyw: Հաճախորդը ունի ժամեկտանց նյութեր և արգելափակված է այսքան օրով %s։

note: SCRIPT
en: Patron has had overdue items and is restricted until: %s
hyw: Հաճախորդը ունի ժամեկտանց նյութեր և արգելափակված է մինչև։ %s

en: Patron has holds. They will be cancelled if the discharge is generated.
hyw: Օգտվողն ունի պահումներ։ Դրանք կչեղարկվեն եթե գեներացվի վճարման չեղարկում։

en: Patron has nothing checked out.
hyw: Հաճախորդը չունի սպասարկում։

en: Patron has nothing on hold.
hyw: Հաճախորդը չունի պահում։

en: Patron has opted out
hyw: Հաճախորդը դուրս է եկել

note: INPUT type=checkbox name=auto_renew
en: Patron has opted out of auto-renewal
hyw: Հաճախորդը դուրս է եկել ինքնանորացումից

note: %1$s:  fines | html
en: Patron has outstanding fines of %s.
hyw: Հաճախորդը ունի նշանակալի տուգանքներ %s.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Patron has outstanding fines: %s
hyw: Հաճախորդը ունի նշանակալի տուգանքներ։ %s

en: Patron has previously checked out this title
hyw: Ընթերցողը նախկինում ստացել է այս վերնագիրը

en: Patron has previously checked out this title:
hyw: Ընթերցողը նախկինում պատվիրել է այս նյութը։

en: Patron has restrictions
hyw: Հաճախորդը ունի արգելանքներ

note: INPUT type=text
en: Patron holds
hyw: Հաճախորդներ պահումներ

en: Patron image failed to upload
hyw: Ընթերցողի պատկերի բեռնավորումը ձախողվեց

en: Patron image(s) successfully uploaded
hyw: Ընթերցողի պատկեր(ներ)ի բեռնավորումը հաջողվեց

en: Patron image(s) uploaded with some errors
hyw: Ընթերցողի պատկեր(ներ)ի բեռնավորումը հաջողվեց որոշ սխալներով

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Patron is RESTRICTED
hyw: Հաճախորդը ԱՐԳԵԼԱՓԱԿՎԱԾ Է

note: A
en: Patron is an adult
hyw: Ընթերցողը որպես մեծահասակ

en: Patron is currently unrestricted.
hyw: Հաճախորդը այս պահին արգելափակված չէ

en: Patron is from different library
hyw: Հաճախորդը այլ գրադարանից է

en: Patron is not notified.
hyw: Հաճախորդը չի ծանուցվել։

en: Patron is restricted
hyw: Հաճախորդը արգելափակված է

en: Patron is restricted.
hyw: Հաճախորդը արգելափակված է։

en: Patron library
hyw: Հաճախորդի գրադարան

en: Patron list:
hyw: Հաճախորդի ցուցակ:

en: Patron lists
hyw: Հաճախորդների ցուցակներ

en: Patron messaging preferences
hyw: Ընթերցողին հաղորդագրություններ ուղարկելու նախապատվություններ

note: INPUT type=text
en: Patron name
hyw: Հաճախորդի անուն

en: Patron not found
hyw: Հաճախորդը չի գտնվել

note: SCRIPT
en: Patron not found.
hyw: Հաճախորդը չի գտնվել

en: Patron not found.
hyw: Հաճախորդը չի գտնվել։

en: Patron not found:
hyw: Հաճախորդը չի գտնվել

en: Patron note
hyw: Հաճախորդի նշում

en: Patron notes
hyw: Հաճախորդի նշումներ

en: Patron notes:
hyw: Հաճախորդի նշումներ։

en: Patron notification:
hyw: Ընթերցողի հիշեցում։

en: Patron notification:
hyw: Ընթերցողի հիշեցում։

note: %1$s:  FOREACH mtt IN bormessagepref.keys %2$s: ~ IF ( mtt == 'email' ) %3$s:  END ~ %4$s: ~ IF ( mtt == 'phone' ) %5$s:  END ~ %6$s: ~ IF ( mtt == 'sms' ) %7$s:  END ~ %8$s: ~ UNLESS loop.last %9$s:  ELSE %10$s:  END ~ %11$s:  END
en: Patron notification: %s %s Email%s %s Phone%s %s SMS%s %s, %s.%s %s
hyw: Ընթերցողի ծանուցում: %s %s Էլ․ փոստ%s %s Հեռախոս%s %s SMS%s %s, %s.%s %s

en: Patron number:
hyw: Ընթերցողի համարը։

en: Patron records
hyw: Հաճախորդի գրառումներ

en: Patron records merged into
hyw: Ընթերցողների գրանցումները ձուլվել են

en: Patron records were last synced on:
hyw: Ընթերցողների գրանցումները վերջին անգամ սինխրոնիզացվել են։

en: Patron relationship problems
hyw: Հաճախորդի հարաբերությունների խնդիրներ

en: Patron request
hyw: Ընթերցողի հարցում

en: Patron restrictions
hyw: Հաճախորդի արգելանքներ

en: Patron search:
hyw: Հաճախորդի փնտրում։

en: Patron sort 1
hyw: Հաճախորդը sort1

en: Patron sort 2
hyw: Հաճախորդը sort2

en: Patron status
hyw: Հաճախորդի կարգավիճակ

en: Patron was automatically switched by reading the patron card during checking out. Ensure you are working with the right patron.
hyw: Դուրս տրման ժամանակ հաճախորդի քարտի ընթերցման պահին հաճախրդը ավտոմատ անջատվել է։ Վստահ եղիր, որ աշխատուիմ ես ճիշտ ընթերցողի հետ։

note: %1$s:  errmsgloo.prevdebarred | $KohaDates
en: Patron was earlier restricted until %s.
hyw: Հաճախորդը ավելի վաղ արգելափակվել է մինչև %s։

note: %1$s:  expiry | $KohaDates
en: Patron's account has been renewed until %s
hyw: Հաճախորդի հաշիվը թարմացվել է մինչև %s

note: %1$s:  patron.dateexpiry | $KohaDates
en: Patron's account has been renewed until %s
hyw: Հաճախորդի հաշիվը թարմացվել է մինչև %s

note: %1$s:  IF ( userdebarreddate ) %2$s:  userdebarreddate | $KohaDates %3$s:  END %4$s:  IF ( debarredcomment )
en: Patron's account is restricted %s until %s %s %s with the explanation:
hyw: Հաճախորդի հաշիվը արգելափակված է %s մինչև %s %s %s մեկնաբանությունով։

en: Patron's address in doubt
hyw: Հաճախորդի հասցեն կասկածելի է

en: Patron's address is in doubt
hyw: Հաճախորդի հասցեն կասկածանքի տակ է

note: SCRIPT
en: Patron's address is in doubt (proceeding anyway)
hyw: Հաճախորդի հասցեն կասկածանքի տակ է (համենայնդեպս կատարվում է)

en: Patron's address is in doubt.
hyw: Հաճախորդի հասցեն կասկածանքի տակ է։

en: Patron's age is incorrect for their category.
hyw: Հաճախորդի տարիքը իր դասի համար սխալ է։

note: %1$s:  age_low | html %2$s:  age_high | html
en: Patron's age is incorrect for their category. Ages allowed are %s-%s.
hyw: Հաճախորդի տարիքը իր դասի համար սխալ է։ Թույլատրված տարիքներն են %s-%s։

en: Patron's card is expired
hyw: Հաճախորդի քարտը ժամկետանց է

note: SCRIPT
en: Patron's card is expired (%s)
hyw: Հաճախորդի քարտը ժամկետանց է (%s)

en: Patron's card is expired.
hyw: Հաճախորդի քարտը ժամկետանց է։

en: Patron's card is lost
hyw: Հաճախորդի քարտը կորած է

en: Patron's card is lost.
hyw: Հաճախորդի քարտը կորած է։

note: For the first occurrence, %1$s:  chargesamount_guarantees | $Price %2$s:  IF noissues
en: Patron's guarantees collectively owe %s. %s
hyw: Հաճախորդի երաշխավորները խմբակային պարտք են %s. %s

note: %1$s:  Branches.GetName(patron.branchcode) | html %2$s:  patron.branchcode | html
en: Patron's home library: (%s / %s )
hyw: Ընթերցողի տնային գրադարան։ (%s / %s )

note: %1$s:  Branches.GetName(patron.branchcode) | html %2$s:  patron.branchcode | html
en: Patron's home library: (%s / %s )
hyw: Ընթերցողի տնային գրադարան։ (%s / %s )

en: Patron's record has guaranteed accounts attached.
hyw: Հաճախորդի գրառումը ունի կցված երաշխավորված հաշիվներ։

en: Patron:
hyw: Հաճախորդ։

en: Patron:
hyw: Հաճախորդ։

note: %1$s:  patronlistname | html
en: Patronlist with imported patrons: %s
hyw: Ընթերցողների ցուցակ ներբեռնված այցելուներով։ %s

en: Patrons
hyw: Հաճախորդներ

en: Patrons &rsaquo; New patron
hyw: Ընթերցողներ &rsaquo; Նոր ընթերցող

en: Patrons and circulation
hyw: Հաճախորդներ և սպասարկում

en: Patrons found for:
hyw: Հաճախորդներ չեն գտնված։

en: Patrons from any library may put this item on hold.
hyw: Ընթերցողները ցանկացած գրադարանից կարող են այս նյութը դնել պահման։

note: %1$s:  batch_id | html
en: Patrons in batch number %s
hyw: Հաճախորդները փաթեթի համարով %s

en: Patrons in list
hyw: Ընթերցողներ որ ցուցակում են

en: Patrons requesting modifications
hyw: Ձևափոխումներ առաջարկող ընթերցողներ

en: Patrons statistics
hyw: Հաճախորդի վիճակագրություն

en: Patrons tables
hyw: Հաճախորդների աղյուսակներ

en: Patrons to be added
hyw: Ավելացված ընթերցողներ

note: TH
en: Patrons using this provider
hyw: Հաճախորդներ ովքեր օգտագործում են այս մատակարարին

en: Patrons who haven't checked out
hyw: Տացք չունեցող հաճախորդներ

en: Patrons with holds
hyw: Պահումներ ունեցող հաճախորդներ

en: Patrons with no checkouts
hyw: Տացք չունեցող հաճախորդներ

en: Patrons with the most checkouts
hyw: Ամենաշատ սպասարկում ունեցող ընթերցողներ

en: Patrons' categories:
hyw: Հաճախորդի դասեր։

en: Pattern name:
hyw: Ձևանմուշի անուն:

en: Pay
hyw: Վճար

note: INPUT type=submit name=paycollect
en: Pay amount
hyw: Վճարի գումար

en: Pay an amount toward all fines
hyw: Վճարի որևէ գումար բոլոր տուգանքներից

en: Pay an amount toward selected fines
hyw: Վճարի գումար ընտրված տուգանքների համար

en: Pay an individual fine
hyw: Վճարի անհատական տուգանք

en: Pay fine
hyw: Վճարիր տուգանք

en: Pay fines
hyw: Վճարիր տուգանքներ

note: INPUT type=submit name=payselected
en: Pay selected
hyw: Վճարի ընտրվածը

en: Payment
hyw: Վճարում

en: Payment note
hyw: Վճարման նշում

en: Payment received:
hyw: Վճարումը ստացված է։

en: Payout credits to patrons
hyw: Վճարման կրեդիտներ օգտատերերին

en: Pending
hyw: Անավարտ

en: Pending (
hyw: Սպասող (

en: Pending discharge requests
hyw: Անավարտ վճարման առաջարկներ

en: Pending holds
hyw: Սպասող պահումներ

en: Pending modifications:
hyw: Սպասող ձևափոխումներ։

en: Pending offline circulation actions
hyw: Սպասող ցանցից անջատված տացքի գործողություններ

en: Pending on-site checkouts
hyw: Անավարտ տեղային դուրս տրումներ

en: Pending orders
hyw: Սպասող պատվերներ

en: Pending suggestions
hyw: Անավարտ առաջարկներ

en: Pending tags
hyw: Սպասող տեգեր

note: SCRIPT
en: People
hyw: Մարդիկ

en: Perform a new search
hyw: Կատարիր նոր փնտրում

en: Perform anonymous refund actions
hyw: Կատարեք վերադարձի անանուն գործողություններ

en: Perform batch deletion of items
hyw: Հաստատիր նյութերի փաթեթային ջնջումը

en: Perform batch deletion of records (bibliographic or authority)
hyw: Իրականացրու գրառումների ջնջում փաթեթով (մատենագիտական կամ հեղինակավոր)

en: Perform batch extend due dates
hyw: Կատարիր վերադարձի ամսաթվերի փաթեթով երկարացումը

en: Perform batch modification of items
hyw: Իրականացրու նյութերի փաթեթով ձևափոխում

en: Perform batch modification of patrons
hyw: Իրականացրու ընթերցողների փաթեթով ձևափոխում

en: Perform batch modification of records (biblios or authorities)
hyw: Իրականացրու գրառումների փաթեթով ձևափոխում (մատենագիտական կամ հեղինակավոր)

en: Perform cash register cashup action
hyw: Կատարեք դրամարկղային մեքենաների կանխիկի գործողություն

en: Perform inventory of your catalog
hyw: Իրականացրու քո քարտարանի գույքագրումը

en: Perform inventory of your catalog
hyw: Իրականացրու քո քարտարանի գույքագրումը

en: Perform self checkout at the OPAC. It should be used for the patron matching the AutoSelfCheckID
hyw: ՀՕԱՔ-ից իրականացրու ինքնատացքը։ Այն պետք է օգտագործել այն ընթերցողների համար որոնք համապատասխանում են AutoSelfCheckID

en: Period
hyw: Ժամանակահատված

note: %1$s:  IF budget_period_total %2$s:  budget_period_total | $Price %3$s:  END
en: Period allocated %s%s%s
hyw: Թույլատրված ժամանակ %s%s%s

en: Perl interpreter:
hyw: Perl թարգմանիչ:

en: Perl modules
hyw: Perl մոդուլներ

en: Perl version:
hyw: Perl տարբերակ։

en: Permanently delete checkout history older than
hyw: Անընդհատ ջնջիր տրումների պատմությունը, որոնք հին են քան

en: Permanently delete these patrons
hyw: Մշտապես ջնջիր այս հաճախորդներին

en: Permissions (code)
hyw: Թույլատրելիություններ (կոդ)

en: Phone
hyw: Հեռախոս

en: Phone:
hyw: Հեռախոս։

en: Phone:
hyw: Հեռախոս։

en: Photocopy
hyw: Ֆոտոպատճեն

en: Physical address:
hyw: Ֆիզիկական հասցե։

en: Physical details:
hyw: Ֆիզիկական մանրամասներ։

en: Physical form designators
hyw: Ֆիզիկական ձևի ցուցիչներ

note: INPUT type=submit name=pick
en: Pick
hyw: Վերցնել

en: Pick up location
hyw: Վերցնելու վայր

en: Pickup at
hyw: Վերցնել

en: Pickup at:
hyw: Վերցնել։

en: Pickup library
hyw: Վերցնելու գրադարան

en: Pickup library is different.
hyw: Վերցնելու գրադարանը տարբեր է։

en: Pickup library is different.
hyw: Վերցնելու գրադարանը տարբեր է։

en: Pickup library:
hyw: Վերցնելու գրադարան։

en: Pickup location
hyw: Վերցնելու վայր

en: Pickup location:
hyw: Վերցնելու վայր։

en: Pie
hyw: Կարկանդակ

en: Pipe (|)
hyw: Խողովակ (|)

note: %1$s:  IF force_hold_level == 'item'
en: Place a hold on a specific item %s
hyw: Դնել պահում որոշակի նյութի վրա %s

en: Place and modify holds for patrons
hyw: Ընթերցողների համար տեղադրի և ձևափոխիր պահումները

note: %1$s:  biblio.title | html %2$s:  patron.firstname | html %3$s:  patron.surname | html %4$s:  patron.cardnumber | html
en: Place article request from %s for %s %s ( %s )
hyw: Տեղադրի հոդվածի պատվեր այստեղից %s սրա համար %s %s ( %s )

en: Place hold
hyw: Դնել պահում

en: Place hold
hyw: Դնել պահում

note: For the first occurrence, %1$s:  holdforclub_name | html
en: Place hold for %s
hyw: Դնել պահում սրա վրա %s

note: For the first occurrence, %1$s:  holdfor_firstname | html %2$s:  holdfor_surname | html %3$s:  holdfor_cardnumber | html
en: Place hold for %s %s (%s)
hyw: Դնել պահում սրա համար %s %s (%s)

note: SCRIPT
en: Place hold on this item?
hyw: Դնե՞լ պահում այս նյութի վրա։

note: SCRIPT
en: Place hold?
hyw: Դնե՞լ պահում

en: Place holds for patrons
hyw: Տեղադրեք պահումներ ընթերցողների համար

note: INPUT type=submit
en: Place request
hyw: Տեղադրի պատվեր

en: Place request with partner libraries
hyw: Տեղադրի գործընկեր գրադարաններին հարցում

en: Placed on
hyw: Տեղաբաշխված է

en: Places
hyw: Տեղեր

note: %1$s:  auth_cats_loo | html
en: Plan by %s
hyw: Նախագիծ կողմից %s

en: Plan by item types
hyw: Նախագիծ ըստ նյութերի տեսակենրի

en: Plan by libraries
hyw: Նախագիծ ըստ գրադարանների

en: Plan by months
hyw: Նախագիծ ըստ ամիսների

en: Planned date
hyw: Նախատեսված ամսաթիվ

en: Planning
hyw: Նախագծում

en: Planning
hyw: Նախագծում

note: %1$s:  budget_period_description | html %2$s:  PROCESS planning plan=authcat
en: Planning for %s %s
hyw: Պլանավորված է սրա համար %s %s

en: Play media
hyw: Աշխատեցրու մեդիան

en: Play sound
hyw: Նվագիր ձայնը

en: Please add a library
hyw: Ավելացրու գրադարան

en: Please add a patron category
hyw: Ավելացրու հաճախորդի դաս

note: SCRIPT
en: Please add barcodes using either the direct entry text area or the item search.
hyw: Մուտք արեք շտրիխ կոդերը օգտագործելով տեքստի ուղղակի մուտքի տարածքը կամ նյութի որոնումը։

note: SCRIPT
en: Please check at least one action
hyw: Ընտրեք առնվազն մեկ գործողություն

en: Please check issues that are NOT published (irregularities)
hyw: Ստուգիր նյութերը որ հրատարակված չեն (անկանոնություններ)

note: %1$s:  ELSIF ( error.cache_expiry ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: Please check the log for further details. %s Please select a cache expiry less than 30 days. %s %s
hyw: Հետագա մանրամասների համար ստուգիր լոգ-ը։ %s Ընտրիր քեշի ժամկետի լրանալը փոքր քան 30 օրը։ %s %s

en: Please choose a cache_expiry less than 30 days
hyw: Ընտրիր cache_expiry փոքր քան 30 օրն է։

note: SCRIPT
en: Please choose a file to upload
hyw: Ընտրիր ֆայլը ներբեռնելու համար

en: Please choose a library to clone rules from:
hyw: Ընտրիր գրադարանը օրենքները կլոնավորելու համար։

en: Please choose a vendor.
hyw: Ընտրիր մատակարարին։

note: SCRIPT
en: Please choose an enrollment period in months OR by date.
hyw: Ընտրիր ներգրավման ժամկետը ըստ ամիսների կամ ըստ ամսաթվի։

en: Please choose one or more filters to proceed.
hyw: Ընտրիր մեկ կամ ավել զտիչներ կատարելու համար։

en: Please choose the library to clone the rules to:
hyw: Ընտրիր գրադարանը օրենքները կլոնավորելու համար։

en: Please choose which record will be the reference for the merge. The record chosen as reference will be kept, and the other will be deleted.
hyw: Ընտրի թե որ գրառումն է տեղեկատու ձուլման համար։ Տեղեկատու ընտրված գրառումը կպահվի, իսկ մյուսը կջնջվի։

en: Please click on one of the tabs at the left side of this form.
hyw: Սեղմիր այս ձևի ձախ մասի տաբերից որևէ մեկի վրա։

en: Please confirm checkout
hyw: Խնդրվում է հաստատել դուրս տրումը

en: Please confirm subscription deletion
hyw: Հաստատիր բաժանորդագրության ջնջումը

en: Please confirm that you have removed
hyw: Խնդրվում է հաստատել, որ հեռացված եք

note: %1$s:  accountlines.total( payment_type => 'CASH') * -1 | $Price %2$s:  register.starting_float | $Price
en: Please confirm that you have removed %s from the cash register and left a float of %s.
hyw: Խնդրվում է հաստատել, որ հեռացված եք %s կանխիկի գրանցիչից, և և թողել եք սահող %s.

en: Please contact your system administrator
hyw: Կապվիր համակարգային ադմինիստրատորի հետ

en: Please correct these errors.
hyw: Ուղղիր այս սխալները։

en: Please create the database before continuing.
hyw: Մինչ շարունակելը ստեղծիր շտեմարան

en: Please define one
hyw: Սահմանիր մեկը

en: Please edit one currency and mark it as active.
hyw: Խմբագրի մեկ արտարժույթ և նշիր այն որպես ակտիվ։

en: Please enable Javascript:
hyw: Թույլատրի Javascript-ը:

en: Please ensure you are uploading a valid zip file and try again.
hyw: Վստահ եղիր որ բեռնավորում ես թույլատրելի zip ֆայլ և փորձի նորից։

en: Please ensure you only upload GIF, JPEG, PNG, or XPM images.
hyw: Վստահ եղիր որ բեռանվորում ես միայն GIF, JPEG, PNG, կամ XPM պատկերներ։

en: Please enter a
hyw: Մուտք արա

note: SCRIPT
en: Please enter a date!
hyw: Մուտք արա ամսաթիվը!

en: Please enter a new comment (max 35 characters)
hyw: Մուտք արա նոր մեկնաբանություն (մաքս 35 նիշ)

note: SCRIPT
en: Please enter a number of items to create.
hyw: Ստեղծելու համար մուտք արա նյութերի քանակը։

en: Please enter a report name and descriptive note before sharing (minimum 20 characters)
hyw: Խնդրում ենք մուտքագրել զեկույցի անունը ևնկարագրությունը` նախքան կիսվելը (առնվազն 20 նիշ)

note: SCRIPT
en: Please enter a search term.
hyw: Խնդրվում է մուտք անել որոնման տերմինը։

note: SCRIPT
en: Please enter a valid URL.
hyw: Խնդրվում է մուտք անել թույլատրված URL

note: SCRIPT
en: Please enter a valid date (ISO).
hyw: Խնդրվում է մուտք անել թույլատրված ամսաթիվ (ISO)։

note: SCRIPT
en: Please enter a valid date.
hyw: Խնդրվում է մուտք անել թույլատրված ամսաթիվ։

note: SCRIPT
en: Please enter a valid email address.
hyw: Մուտք արա թույլատրված էլ. փոստի հասցե։

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Please enter a valid number.
hyw: Մուտք արա թույլատրված  համար։

note: SCRIPT
en: Please enter a valid phone number.
hyw: Մուտք արեք վավեր հեռախոսահամար։

note: SCRIPT
en: Please enter a value between {0} and {1} characters long.
hyw: Մուտք արա արժեք {0} և {1} նիշերի երկարությամբ։

note: SCRIPT
en: Please enter a value between {0} and {1}.
hyw: Մուտք արա արժեք {0} և {1} միջև։

note: SCRIPT
en: Please enter a value greater than or equal to {0}.
hyw: Մուտք արա արժեք մեծ կամ հավասար {0}։

note: SCRIPT
en: Please enter a value less than or equal to {0}.
hyw: Մուտք արա արժեք փոքր կամ հավասար {0}։

note: SCRIPT
en: Please enter at least one criterion for deletion!
hyw: Մուտք արեք առնվազն մեկ չափորոշիչ ջնջելու համար։

note: SCRIPT
en: Please enter at least {0} characters.
hyw: Մուտք արա առնվազն {0} նիշ։

note: SCRIPT
en: Please enter no more than {0} characters.
hyw: Մուտք արա ոչ ավել {0} նիշ։

note: SCRIPT
en: Please enter only digits.
hyw: Մուտք արա միայն թվեր։

note: SCRIPT
en: Please enter the name for the new macro:
hyw: Մուտք արա անունը նոր մակրոի համար։

note: SCRIPT
en: Please enter the same password as above
hyw: Մուտք արա վերևում նշված գաղտնաբառը

note: SCRIPT
en: Please enter the same value again.
hyw: Խնդրվում է մուտք անել նույն արժեքը նորից։

en: Please enter your username and password
hyw: Մուտք արա օգտվողի քո անունը և գաղտնաբառը

note: SCRIPT
en: Please fix this field.
hyw: Շտկիր այս դաշտը։

en: Please have your system administrator check the error log for details.
hyw: Ասեք համակարգի կառավարչին մանրամասների համար ստուգելու սխալի գրանցման ֆայլը։

en: Please log in again
hyw: Կրկին գրանցվեք

en: Please log in instead with a regular staff account. To create a staff account, create a library, a patron category 'Staff' and add a new patron. Then give this patron permissions from 'More' in the toolbar.
hyw: Փոխարենը մուտք եղի սովորական աշխատակցի գրանցաբառով։ Աշխատակացի հաշիվ ստեղծելու համար ստեղծիր գրադարան, ընթերցողի դաս ՛Աշխատակից՛ և ավելացրու նոր ընթերցող։ Ապա տուր այս ընթերցողին արտոնություններ գործիքաշարի ՛Ավելին՛ կետից։

note: SCRIPT
en: Please log in to Koha and try again. (Error: '%s')
hyw: Մուտք եղեք Կոհա և նորից փորձեք։ (Սխալ: '%s')

en: Please note that the attached file is a MARC bibliographic records file which can be imported into personal bibliographic software like EndNote, Reference Manager or ProCite.
hyw: Նկատի ունեցիր որ կցված ֆայլը դա ՄԵԸՔ մատենագիտական գրառումների ֆայլ է, որը կարելի է ներմուծել Անձնական Մատենագիտական Ծրագրաշար, ինչպիսիք են EndNote, Reference Manager կամ ProCite.

note: SCRIPT
en: Please only choose one enrollment period.
hyw: Ընտրիր միայն մեկ ներգրավման ժամանակահատված։

note: SCRIPT
en: Please only enter letters or numbers.
hyw: Մուտք արա միայն տառեր կամ թվեր։

note: SCRIPT
en: Please only enter letters.
hyw: Մուտք արա միայն տառեր։

en: Please pick your language from the following list. If your language is not listed, please inform your system administrator.
hyw: Հետևյալ ցուցակից ընտրիր քո լեզուն։ Եթե քո լեզուն թվարկված չէ, տեղեկացրու համակարգային ադմինիստրատորին։

en: Please put the 'Did you mean?' plugins in order by significance, from most significant to least significant, and check the box to enable those plugins that you want to use.
hyw: Տեղադրեք 'Դու նկատի ունե՞ս' պլագիինները ըստ նշանակության, առավել նշանակալիից դեպի պակաս նշանակալին, և ընտրիր վանդակը որ թույլատրես այն պլագինները որ ցանկանում ես օգտագործել։

note: SCRIPT
en: Please refresh the page and try again.
hyw: Խնդրվում է թարմացնել էջը և նորից փորձել։

note: %1$s:  Branches.GetName( errmsgloo.msg ) | html
en: Please return item to home library: %s
hyw: Վերադարձրեք նյութը տան գրադարան։ %s

note: %1$s:  Branches.GetName( errmsgloo.msg ) | html
en: Please return item to: %s
hyw: Խնդրվում է նյութը վերադարձնել։ %s

note: %1$s:  ELSIF ( error.queryerr )
en: Please return to the &quot;Saved Reports&quot; screen and delete this report or retry creating a new one. %s The database returned the following error:
hyw: Վերադարձիր &quot;Հիշված հաշվետվություններ&quot; պաստառին և ջնջիր այս հաշվետվությունը կամ փորձիր ստեղծել նորը։ %s Շտեմարանը վերադարձրել է հետևյալ սխալը։

en: Please review the error log for more details.
hyw: Ավելի մանրամասների համար դիտիր սխալների գրանցման ֆայլը։

note: SCRIPT
en: Please select ...
hyw: Խնդրում ենք ընտրել ...

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Please select a %s.
hyw: Ընտրեք %s։

en: Please select a date range to display transactions for:
hyw: Ընտրեք ամսաթվային տիրույթը, արտածելու համար տրանզակցիաները։

note: SCRIPT
en: Please select a manager to assign to the selected suggestions
hyw: Խնդրում ենք ընտրել մենեջերին` նրան նշանաելու ընտրված առաջարկություններին

note: SCRIPT
en: Please select a modification template.
hyw: Ընտրեք ձևափոխման ձևանմուշը

note: SCRIPT
en: Please select a patron list.
hyw: Ընտրեք ընթերցողի ցուցակը։

note: SCRIPT
en: Please select at least one %s to %s.
hyw: Ընտրեք առնվազն մեկ %s մինչև %s։

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Please select at least one batch to export.
hyw: Ընտրեք առնվազն մեկ փաթեթ արտահանման համար։

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Please select at least one card to export.
hyw: Ընտրեք առնվազն մեկ քարտ արտահանման համար։

note: SCRIPT
en: Please select at least one checkout to process
hyw: Կատարման համար ընտրեք առնվազն մեկ դուրս տրում

note: SCRIPT
en: Please select at least one issue.
hyw: Ընտրեք ...

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Please select at least one item to export.
hyw: Ընտրեք առնվազն մեկ նյութ արտահանման համար։

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Please select at least one item.
hyw: Ընտրեք առնվազն մեկ նյութ։

note: SCRIPT
en: Please select at least one label to delete.
hyw: Ընտրեք առնվազն մեկ պիտակ ջնջելու համար։

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Please select at least one label to export.
hyw: Ընտրեք առնվազն մեկ պիտակ արտահանման համար։

note: SCRIPT
en: Please select at least one patron to delete.
hyw: Ընտրեք առնվազն մեկ հաճախորդ ջնջելու համար։

note: SCRIPT
en: Please select at least one record to process
hyw: Ընտրեք առնվազն մեկ գրառում կատարման համար

note: SCRIPT
en: Please select at least one suggestion
hyw: Ընտրեք առնվազն մեկ առաջարկ

note: SCRIPT
en: Please select image(s) to delete.
hyw: Խնդրվում է ընտրել պատկեր(ներ)ը ջնջելու համար։

note: %1$s:  IF invoice_types
en: Please select items from below to add to this transaction: %s
hyw: Խնդրում ենք ստորին մասից ընտրելու նյութերը, այս գործարքին ավելացնելու համար. %s

note: SCRIPT
en: Please select one %s to %s.
hyw: Խնդրվում է ընտրել մեկ %s մինչ %s։

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Please select only one %s to %s.
hyw: Խնդրվում է ընտրել միայն մեկը %s մինչ %s։

en: Please specify an active currency.
hyw: Սահմանիր ակտիվ արտարժույթը։

note: %1$s:  Branches.GetName( collectionBranch ) | html
en: Please transfer item to: %s
hyw: Տեղափոխիր նյութը։ %s

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Please upload a file first.
hyw: Խնդրվում է սկզբում բեռնավորել ֆայլը։

en: Please verify that it exists.
hyw: Խնդրվում է հավաստիանալ որ գույություն ունի։

en: Please verify that the Apache user can write to the plugins directory.
hyw: Նույնականացրու որ Apache-ի օգտվողը կարող է գրել պլագինների ուղեցույցում։

en: Please verify that you are using either a single quote or a tab.
hyw: Ստուգիր որ օգտագործում ես կամ մեկ չակերտ կամ տաբ

en: Please verify the integrity of the ZIP file and retry.
hyw: Ստուգիր ZIP ֆայլի ամբողջականությունը և կրկին փրձիր

en: Please verify the integrity of the zip file and retry.
hyw: Ստուգիր ZIP ֆայլի ամբողջականությունը և կրկին փորձիր։

en: Plugin version
hyw: Plugin տարբերակ

en: Plugin:
hyw: Փլագին։

en: Plugins disabled!
hyw: Պլագինները արգելափակված են։

note: SCRIPT
en: Plugins installed ({0}):
hyw: Տեղադրված պլագիններ ({0}):

en: Point of sale
hyw: Վաճառքի կետ

note: %1$s:  codes_loo.limit_phrase | html %2$s:  codes_loo.code | html
en: Policy for %s: %s
hyw: Քաղաքականություն %s: %s

en: Polski (Polish)
hyw: Polski (Լեհերեն)

en: Popularity
hyw: Հանրաճանաչություն

en: Popularity (least to most)
hyw: Հանրահայտություն (պակասից դեպի ավել)

en: Popularity (most to least)
hyw: Հանրահայտություն (ավելից դեպի պակաս)

en: Populate fields with default values from default framework
hyw: Լռակյաց ձևաչափից բազմացրու դաշտերը իրենց լռակյաց արժեքներով

en: Populates a dropdown list of custom payment types when paying fines
hyw: Բազմացնում է հաճախորդի վճարման տեսակների բացվող ընտրացանկը երբ վճարվում են տուգանքները

en: Port
hyw: Պորտ

en: Port:
hyw: Պորտ։

en: Portugu&ecirc;s (Portuguese)
hyw: Portugu&ecirc;s (Պորտուգալերեն)

en: Position
hyw: Դիրք

en: Position:
hyw: Դիրք։

note: SCRIPT
en: Possible record corruption
hyw: Գրառման հնարավոր վնասվածք

en: Postal address:
hyw: Փոստային հասցե։

note: %1$s:  koha_new.published_on | $KohaDates %2$s:  IF( show_author && koha_new.author )
en: Posted on %s%s by
hyw: Առաքված է %s %s

note: SCRIPT
en: Poster
hyw: Պոստեր

en: Pound (#) separated text (.csv)
hyw: Ֆունտով (#) բաժանված տեքստ (.csv)

note: SCRIPT
en: Powered by {0}
hyw: Աջակցվում է {0}

en: Precedence
hyw: Նախորդում

en: Predefined notes:
hyw: Նախապես սահմանված նշումներ:

en: Prediction pattern
hyw: Կանխատեսելի ձևանմուշ

en: Preference
hyw: Նախապատվություն

en: Preferences and parameters
hyw: Նախապատվություններ և պարամետրեր

en: Preferred language for notices:
hyw: Ծանուցումների համար նախընտրելի լեզուներ։

en: Preferred materials:
hyw: Նախընտրելի նյութեր։

note: SCRIPT
en: Preformatted
hyw: Նախաձևավորած

en: Preschool
hyw: Նախադպրոցական

en: Preselected
hyw: Նախապես ընտրված

en: Preview
hyw: Նախնական դիտում

note: A
en: Preview MARC
hyw: նախնական Դիտիր MARC

en: Preview notice template
hyw: Նախնական դիտիր ծանուցման ձևանմուշը

en: Preview routing list for
hyw: Շրջաբերական ցուցակի նախնական դիտում

note: A
en: Preview this notice template
hyw: Նախնական դիտիր ծանուցման այս ձևանմուշը

en: Previous
hyw: Նախորդ

note: BUTTON
en: Previous alerts
hyw: Նախորդ ահազանգերը

en: Previous borrower:
hyw: Նախորդ ընթերցող։

en: Previous checkouts
hyw: Նախորդ դուրս տրումներ

note: INPUT type=button name=changepage_prev
en: Previous page
hyw: Նախորդ Էջը

en: Previous sessions
hyw: Նախորդ սեսիաներ

en: Price
hyw: Գին

en: Price paid:
hyw: Վճարված գին։

en: Price:
hyw: Գին։

en: Price:
hyw: Գին։

en: Primary
hyw: Նախնական

en: Primary acquisitions contact
hyw: Առաջնային համալրման կոնտակտ

en: Primary acquisitions contact:
hyw: Առաջնային համալրման կոնտակտ։

en: Primary email
hyw: Առաջնային էլ փոստ

en: Primary email:
hyw: Առաջնային էլ փոստ։

en: Primary phone
hyw: Առաջնային հեռախոս

en: Primary phone:
hyw: Առաջնային հեռախոս։

en: Primary phone:
hyw: Առաջնային հեռախոս:

en: Primary serials contact
hyw: Առաջնային պարբերականների կոնտակտ

en: Primary serials contact:
hyw: Առաջնային պարբերականների կոնտակտ։

en: Print
hyw: Տպել

en: Print
hyw: Տպել

en: Print barcode range
hyw: Տպեք շտրիխ կոդերի տիրույթը

en: Print card number as barcode:
hyw: Տպիր քարտի համար որպես շտրիխ կոդ։

en: Print card number as text under barcode:
hyw: Տպիր քարտի համար որպես շտրիխ կոդի ներքևի տեքստ։

en: Print label
hyw: Տպիր պիտակ

en: Print list
hyw: Տպիր ցուցակը

en: Print overdues
hyw: Տպիր ժամկետանցները

en: Print patron cards
hyw: Տպիր ընթերցողական քարտերը

en: Print quick slip
hyw: Տպիր արագ սահողը

en: Print range
hyw: Տպվող տիրույթը

en: Print receipt
hyw: Տպել ստացականը

note: For the first occurrence, %1$s:  patron.cardnumber | html
en: Print receipt for %s
hyw: Տպիր ստացական %s համար

en: Print slip
hyw: Տպիր սահողը

en: Print slip
hyw: Տպիր թերթիկը

note: A
en: Print slip and clear screen
hyw: Տպիր թերթիկը և մաքրիր պաստառը

en: Print slip and confirm
hyw: Տպիր թերթիկը և հաստատիր

en: Print slip, transfer, and confirm
hyw: Տպիր թերթիկը, և հաստատիր

en: Print summary
hyw: Տպիր եզրակացությունը

en: Print this label
hyw: Տպիր այս պիտակը

en: Print type
hyw: Տպելու տեսակ

note: SCRIPT
en: Print...
hyw: Տպել․․․

en: Printer name
hyw: Տպիչի անուն

en: Printer name:
hyw: Տպիչի անուն։

en: Printer profile
hyw: Տպիչի պրոֆայլ

en: Printer profiles
hyw: Տպիչի պրոֆայլներ

en: Priority
hyw: Առաջնայնություն

en: Privacy (code)
hyw: Անձնական գաղտնիք (կոդ)

en: Private
hyw: Մասնավոր

note: OPTGROUP
en: Private lists
hyw: Մասնավոր ցուցակներ

note: OPTGROUP
en: Private lists shared with me
hyw: Մասնավոր ցուցակները կիսված են իմ հետ

en: Problem page
hyw: Խնդիրների էջ

en: Problem sending the cart...
hyw: Սայլակի առաքման խնդիր...

en: Problem sending the list...
hyw: Ցուցակի առաքման խնդիր...

en: Problems
hyw: Խնդիրներ

en: Problems found
hyw: Առկա են խնդիրներ

note: INPUT type=button
en: Process
hyw: Կատարվում է

en: Process images
hyw: Մշակիր պատկերները

en: Process request
hyw: Կատարիր հարցումը

en: Processing
hyw: Կատարվում է

en: Processing (
hyw: Կատարվում է (

en: Processing authority records
hyw: Հեղինակավոր գրառումների իրականացում

en: Processing bibliographic records
hyw: Մատենագիտական գրառումների իրականացում

en: Processing fee (when lost)
hyw: Կատարման վճար (երբ կորած է)

en: Processing fee (when lost):
hyw: Կատարման վճար (երբ կորած է)։

en: Processing multiple items
hyw: Կատարվում է բազմակի նյութեր

en: Processing...
hyw: Կատարվում է...

en: Professional
hyw: Արհեստավարժ

en: Profile
hyw: Պրոֆայլ

en: Profile ID
hyw: Պրոֆայլի ID

en: Profile ID:
hyw: Պրոֆայլի ID։

en: Profile MARC fields:
hyw: Պրոֆայլի ՄԵԸՔ դաշտեր։

en: Profile SQL fields:
hyw: Պրոֆայլի SQL դաշտեր։

en: Profile description:
hyw: Պրոֆայլի նկարագրություն։

en: Profile name:
hyw: Պրոֆայլի անուն։

en: Profile settings
hyw: Պրոֆայլի կարգաբերումներ

en: Profile type:
hyw: Պրոֆայլի տեսակ։

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: Profile unassigned %s
hyw: Պրոֆայլի չի նշանակված %s

en: Profile:
hyw: Պրոֆայլ։

en: Profiles
hyw: Պրոֆայլեր

en: Programmed texts
hyw: Ծրագրավորված տեքստեր

en: Public
hyw: Հանրային

en: Public enrollment
hyw: Հանրային ներգրավում

en: Public lists
hyw: Հանրային ցուցակներ

note: SCRIPT
en: Public lists:
hyw: Հանրային ցուցակներ։

en: Public macro:
hyw: Հանրային մակրո։

en: Public note
hyw: Հանրային նշում

en: Public note:
hyw: Հանրային նշում։

en: Public note:
hyw: Հանրային նշում։

en: Public notes
hyw: Հանրային նշումներ

en: Publication date
hyw: Հրատարակման տարեթիվ

en: Publication date (yyyy-yyyy)
hyw: Հրատարակման ամսաթիվ (ՏՏՏՏ-ՏՏՏՏ)

en: Publication date:
hyw: Հրատարակման ամսաթիվ։

en: Publication date:
hyw: Հրատարակման ամսաթիվ։

en: Publication place:
hyw: Հրատարակման վայր։

en: Publication year
hyw: Հրատարակման տարի

en: Publication year:
hyw: Հրատարակման տարի ։

en: Publication year:
hyw: Հրատարակման տարի։

note: %1$s:  publicationyear | html
en: Publication year: %s
hyw: Հրատարակման տարի։ %s

en: Publication/Copyright date: newest to oldest
hyw: Հրատարակման/Հեղինակային իրավունքի ամսաթիվ ։ Թարմից դեպի հին

en: Publication/Copyright date: oldest to newest
hyw: Հրատարակման/Հեղինակային իրավունքի ամսաթիվ ։ Հնից դեպի թարմ

note: SCRIPT
en: Published
hyw: Հրատարակված

en: Published by
hyw: Հրատարակված է

en: Published by:
hyw: Հրատարակված է։

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.publishercode | $raw %2$s:  IF ( BIBLIO_RESULT.publicationyear ) %3$s:  BIBLIO_RESULT.publicationyear | $raw %4$s:  END %5$s:  IF ( BIBLIO_RESULT.pages ) %6$s:  BIBLIO_RESULT.pages | $raw %7$s:  END %8$s:  IF BIBLIO_RESULT.item('size') %9$s:  BIBLIO_RES
en: Published by: %s %s in %s %s %s , %s %s %s , %s %s
hyw: Հրատարակված: %s %s in %s %s %s , %s %s %s , %s %s

en: Published date
hyw: Հրատարակման ամսաթիվ

en: Published date (text)
hyw: Հրատարակման ամսաթիվ (տեքստ)

en: Published on
hyw: Հրատարակված է

en: Published on (text)
hyw: Հրատարակված է (տեքստ)

en: Publisher
hyw: Հրատարակիչ

en: Publisher location
hyw: Հրատարակչի տեղաբաշխում

en: Publisher number:
hyw: Հրատարակչի համար։

en: Publisher:
hyw: Հրատարակիչ ։

en: Publisher:
hyw: Հրատարակիչ։

note: %1$s:  publisher | html
en: Publisher: %s
hyw: Հրատարակիչ։ %s

note: %1$s:  ordersloo.publishercode | html %2$s: - IF    ( ordersloo.publicationyear > 0) - %3$s:  ordersloo.publicationyear | html %4$s: - ELSIF ( ordersloo.copyrightdate   > 0) - %5$s:  ordersloo.copyrightdate | html %6$s:  END %7$s:  END
en: Publisher: %s %s, %s %s %s %s %s
hyw: Հրատարակիչ: %s %s, %s %s %s %s %s

note: %1$s:  order.publishercode | html %2$s: - IF    ( order.publicationyear > 0) - %3$s:  order.publicationyear | html %4$s: - ELSIF ( order.copyrightdate   > 0) - %5$s:  order.copyrightdate | html %6$s:  END %7$s:  END %8$s:  IF ( order.suggestionid )
en: Publisher: %s %s, %s %s %s %s %s %s
hyw: Հրատարակիչ: %s %s, %s %s %s %s %s %s

en: Pull this many items
hyw: Ձգիր այս շատ նյութերը

en: Purchase suggestions
hyw: Գնման առաջարկներ

note: SCRIPT
en: Purple
hyw: Մանուշակագույն

en: Qty.
hyw: Քնկ.

en: Qualifier
hyw: Բնութագրիչ

en: Qualifier:
hyw: Բնութագրիչ։

en: Qualifier:
hyw: Դասակարգիչ:

en: Quality assurance manager:
hyw: Որակի գնահատման կառավարիչ։

en: Quality assurance team:
hyw: Որակի գնահատման թիմ։

en: Quantity
hyw: Քանակ

note: SCRIPT
en: Quantity must be greater than '0'
hyw: Քանակը պետք է մեծ լինի քան '0'

en: Quantity ordered
hyw: Պատվիրված քանակություն

en: Quantity ordered:
hyw: Պատվիրված քանակություն։

en: Quantity received
hyw: Ստացված քանակություն

en: Quantity received:
hyw: Ստացված քանակություն։

en: Quantity:
hyw: Քանակ։

note: SCRIPT
en: Queued request
hyw: Հերթագրված հարցում

en: Quick add
hyw: Արագ ավելացում

en: Quick add new patron
hyw: Արագ ավելացնել նոր օգտատեր

en: Quick spine label creator
hyw: Կռնակի Պիտակի արագ ստեղծող

note: SCRIPT
en: Quotations
hyw: Մեջբերումներ

note: SCRIPT
en: Quote
hyw: Մեջբերում

en: Quote editor
hyw: Մեջբերման խմբագիր

en: Quote editor for Quote-of-the-day feature in OPAC
hyw: Մեջբերման խմբագիր ՀՕԱՔ-ում Օրվա-մեջբերում հնարավորության համար

en: Quote of the day
hyw: Օրվա հարցումը

en: Quote uploader
hyw: Մեջբերման բեռնավորիչ

en: Quotes
hyw: Մեջբերումներ

en: Quotes enabled:
hyw: Մեջբերումները միացված են։

en: RRP tax exc.
hyw: RRP հարկ հանած

en: RRP tax inc.
hyw: RRP հարկ ներառած

en: RT
hyw: ԿՏ

en: Rachel Hamilton-Williams (Kaitiaki from 2004 to present)
hyw: Rachel Hamilton-Williams (Kaitiaki սկսած 2004 առ այսօր)

en: Rank
hyw: Քաշ

en: Rank/Biblioitemnumbers
hyw: Քաշ/Biblioitemnumbers

en: Rate
hyw: Գնահատում

en: Rate:
hyw: Գործակից:

en: Raw (any):
hyw: Տող (որևէ)։

en: Reason
hyw: Պատճառ

en: Reason for suggestion:
hyw: Առաջարկի պատճառ:

en: Reason:
hyw: Պատճառ։

en: Reason:
hyw: Պատճառ։

en: Reasons why a title is not for loan
hyw: Պատճառներ, ինչու վերնագրերը տացքի համար չեն

en: Reasons why an order might have been cancelled
hyw: Պատճառներ, ինչու պատվերը պետք է չեղարկվի

en: Receipt history for this subscription
hyw: Այս բաժանորդագրության ստացման պատմությունը

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Receive
hyw: Ստացված

en: Receive a new shipment
hyw: Ստացիր նոր ծանրոց

en: Receive date
hyw: Ստացման ամսաթիվ

note: %1$s:  name | html %2$s:  IF ( invoice ) %3$s:  invoice | html %4$s:  END %5$s:  order.ordernumber | html
en: Receive items from : %s %s[%s] %s (order #%s)
hyw: Ստացիր նյութեր սրա համար ։ %s %s[%s] %s (պատվեր #%s)

en: Receive orders and manage shipments
hyw: Ստացիր պատվերները և կառավարիր առաքումները

en: Receive shipment
hyw: Ստացիր ծանրոց

en: Receive shipment from vendor
hyw: Ստացիր ծանրոց մատակարարից

en: Receive shipments
hyw: Ստացիր ծանրոցները

en: Receive?
hyw: Ստացվա՞ծ է

en: Received
hyw: Ստացված է

en: Received bibliographic records
hyw: Ստացված մատենագիտական գրառումներ

en: Received issues
hyw: Ստացված համարներ

en: Received issues:
hyw: Ստացված համարներ։

en: Received items
hyw: Ստացված համարներ

en: Received on
hyw: Ստացված է

en: Receives claims for late issues
hyw: Ստացված պահանջներ ուշ համարների համար

en: Receives claims for late orders
hyw: Ստացված պահանջներ ուշացված պատվերների համար

en: Receives orders
hyw: Ստացված պատվերներ

en: Receives overdue notices:
hyw: Ստանում է ժամկետանց նշումներ:

note: INPUT type=submit
en: Recheck dependencies
hyw: Վերստուգիր կախվածությունները

en: Recipients:
hyw: Հասցեատերեր։

en: Record
hyw: Գրառում

en: Record URL
hyw: Գրառման URL

en: Record cashup
hyw: Գրառման շահույթ

en: Record deleted
hyw: Գրառումը ջնջված է

en: Record matching failed -- unable to retrieve selected matching rule.
hyw: Գրառման համընկեցումը տապալվեց -- չի կարողանում գտնել ընտրված համընկեցման օրենքը։

en: Record matching rule:
hyw: Գրառման համընկեցման օրենք։

en: Record matching rules
hyw: Գրառման համընկեցման օրենքներ

note: SCRIPT
en: Record not marked as UTF-8, may be corrupted
hyw: UTF-8 չնշագրված գրառումը հնարավոր է որ լինի վնասված

en: Record only
hyw: Միայն գրառումը

note: SCRIPT
en: Record saved
hyw: Գրառումը հիշված է

note: SCRIPT
en: Record structure invalid, cannot save
hyw: Գրառման կառուցվածքը սխալ է. հնարավոր չէ հիշել

en: Record title
hyw: Գրառման վերնագիր

en: Record type
hyw: Գրառման տեսակ

en: Record type:
hyw: Գրառման տեսակ։

en: Record type:
hyw: Գրառման տեսակ։

en: Record-level item type
hyw: Գրառման մակարդակի նյութի տեսակ

en: Record:
hyw: Գրառում։

note: SCRIPT
en: Red
hyw: Կարմիր

en: Red cells signify no transfer allowed.
hyw: Կարմիր վանդակները բնութագրում են որ տեղափոխությունները արգելված են։

en: Redefine shortcuts
hyw: Վերաձևակերպիր դյուրանցումները

note: SCRIPT
en: Redo
hyw: Կրկնել

en: Referral:
hyw: Ուղղորդման։

en: Refine results
hyw: Վերաձևակերպի արդյունքները

en: Refine results:
hyw: Վերաձևակերպի արդյունքները։

en: Refine search
hyw: Վերաձևակերպիր փնտրումը

en: Refine your search
hyw: Վերաձևակերպի քո փնտրումը

en: Refresh
hyw: Թարմացնել

en: Refund lost item fee
hyw: Վերադարձրու կորած նյութի գումարը

en: Refund payments to patrons
hyw: Այցելուներին վերադարձի վճարները

en: Register description
hyw: Գրանցիր նկարագրությունը

en: Register name
hyw: Գրանցիր անունը

en: Registration date
hyw: Գրանցման ամսաթիվ

en: Registration date:
hyw: Գրանցման ամսաթիվ։

note: %1$s:  patron.dateenrolled | $KohaDates
en: Registration date: %s
hyw: Գրանցման ամսաթիվ։ %s

en: Regular expression:
hyw: Կանոնավոր արտահայտություն։

en: Regular print
hyw: Կանոնավոր տպում

en: Reject
hyw: Մերժել

en: Rejected
hyw: Մերժված է

en: Rejected tags
hyw: Մերժված ցուցիչներ

note: ABBR
en: Related Term
hyw: Կապված տերմին

en: Relationship information
hyw: Կապի տեղեկատվություն

en: Relationship:
hyw: Փոխադարձ կապ։

en: Release maintainer:
hyw: Թողարկման ուղեկցող։

en: Release maintainers:
hyw: Թողարկման ուղեկցողներ։

en: Release manager assistant:
hyw: Թողարկման կառավարիչի օգնական։

en: Release manager assistants:
hyw: Թողարկման կառավարիչի օգնականներ։

en: Release manager:
hyw: Թողարկման կառավարիչ։

en: Relevance
hyw: Կարևորություն

en: Religious organization
hyw: Կրոնական կազմակերպություն

en: Remaining circulation permissions
hyw: Մնացյալ տացքի թույլտվությունները

en: Remaining permissions for managing fines and fees
hyw: Մնացյալ թույլտվությունները տուգանքների և տույժերի կառավարման համար

en: Remaining system parameters permissions
hyw: Մնացյալ համակարգային պարամետրերի թույլտվությունները

en: Remember for session:
hyw: Հիշիր սեսիայի համար։

en: Remember memcached needs to be started before Plack.
hyw: Հիշած memcached հարկ է ակտիվացնել մինչ Plack-ը։

en: Reminder date
hyw: Հիշեցման ամսաթիվ

en: Reminder:
hyw: Հիշեցում։

en: Reminder: this action will delete all selected authorities!
hyw: Հուշում։ այս գործողությունը կջնջի բոլոր ընտրված հեղինակավորները։

en: Reminder: this action will delete all selected bibliographic records, attached subscriptions, existing holds, and attached items!
hyw: Հուշում։ այս գործողությունը կջնջի բոլոր ընտրված մատենագիտական գրառումները, կցված բաժանորդագրությունները, առկա պահումները, և կցված նյութերը։

en: Reminder: this action will modify all selected authorities!
hyw: Հուշում։ այս գործողությունը կթարմացնի բոլոր ընտրված հեղինակավորները։

en: Reminder: this action will modify all selected biblios!
hyw: Հուշում։ այս գործողությունը կթարմացնի բոլոր ընտրված մատենները։

en: Reminder: this action will modify all selected checkouts!
hyw: Հուշում։ այս գործողությունը կթարմացնի բոլոր ընտրված տացքերը։

en: Remote host
hyw: Հեռավար հյուրընկալ

en: Remote host:
hyw: Հեռավար հյուրընկալ։

en: Remote image
hyw: Հեռավորության վրա պատկեր։

en: Remote image:
hyw: Հեռավորության վրա պատկեր։

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Remove
hyw: Հեռացրու

en: Remove
hyw: Հեռացրու

en: Remove &quot;In demand&quot;
hyw: Հեռացրու &quot;Ըստ պահանջի&quot;

note: SCRIPT
en: Remove color
hyw: Հեռացրու գույնը

en: Remove condition
hyw: Հեռացրու պայմանը

en: Remove course reserves
hyw: Հեռացրու դասընթացների ռեզերվները

en: Remove duplicates
hyw: Հեռացրու կրկնվողները

note: A
en: Remove facet %s
hyw: Հեռացրու ֆասետը %s

en: Remove from group
hyw: Հեռացրու խմբից

en: Remove from rota
hyw: Հեռացրու երթուղուց

en: Remove item from collection
hyw: Հեռացրու նյութը հավաքածուից

en: Remove items not owned by selected libraries:
hyw: Հեռացրու ընտրված գրադարանների կողմից չտնօրինվող նյութերը.

en: Remove library from group
hyw: Հեռացրու գրադարանը խմբից

note: SCRIPT
en: Remove link
hyw: Հեռացրու հղումը

en: Remove owner
hyw: Հեռացրու տնօրինողին

en: Remove selected
hyw: Հեռացրու ընտրվածները

en: Remove selected items
hyw: Հեռացրու ընտրված նյութերը

en: Remove selected patrons
hyw: Հեռացրու ընտրված օգտատերերին

en: Remove substitution
hyw: Հեռացրու բաժանորդագրությունը

en: Remove tag
hyw: Հեռացրու ցուցիչը

en: Remove this match check
hyw: Հեռացրու համընկեցման այս ստուգումը

en: Remove this match point
hyw: Հեռացրու համընկեցման այս կետը

en: Remove this rule
hyw: Հեռացրու այս օրենքը

en: Remove:
hyw: Հեռացրու։

en: Remove?
hyw: Հեռացնե՞լ

en: Renew
hyw: Թարմացրու

en: Renew
hyw: Թարմացրու

note: %1$s:  subscription.subscriptionid | html
en: Renew #%s
hyw: Թարմացրու #%s

en: Renew a subscription
hyw: Թարմացրու բաժանորդագրությունը

en: Renew all
hyw: Թարմացրու բոլորը

en: Renew or check in selected items
hyw: Թարմացրու կամ հետ ընդունիր ընտրված նյութերը

en: Renew patron
hyw: Թարմացրու հաճախորդին

note: A
en: Renew selected subscriptions
hyw: Թարմացրու ընտրված բաժանորդագրությունները

en: Renew this subscription
hyw: Թարմացրու այս բաժանորդագրությունը

en: Renewal
hyw: Թարմացում

en: Renewal date:
hyw: Թարմացման ամսաթիվ:

en: Renewal due date:
hyw: Թարմացված վերադարձի ամսաթիվ:

en: Renewal period
hyw: Թարմացման ժամանակահատված

en: Renewals allowed (count)
hyw: Թարմացումները թույլատրված են (հաշվիչ)

en: Renewals allowed:
hyw: Թարմացումները թույլատրված են։

en: Renewals period:
hyw: Թարմացման ժամանակահատված։

en: Renewed
hyw: Թարմացված

en: Renewed
hyw: Թարմացված

en: Rental charge
hyw: Վարձավճարի գանձում

note: %1$s:  RENTALCHARGE | $Price
en: Rental charge for this item: %s
hyw: Վարձավճարի գին այս նյութի համար։ %s

en: Rental charge:
hyw: Վարձավճարի գանձում։

en: Rental charge:
hyw: Վարձավճարի գին։

en: Rental discount (%%)
hyw: Վարձավճարի զեղչ (%%)

note: INPUT type=submit
en: Reopen
hyw: Վերաբացիր

en: Reopen it
hyw: Վերաբացիր այն

en: Reopen:
hyw: Վերաբացիր։

en: Rep.price
hyw: Կրկ. Գին

note: A
en: Repeat this Tag
hyw: Կրկնիր այս ցուցիչը

en: Repeatable
hyw: Կրկնվող

en: Repeatable:
hyw: Կրկնվող։

note: SCRIPT
en: Replace
hyw: Փոխարինել

note: SCRIPT
en: Replace all
hyw: Փոխարինիր բոլորը

en: Replace all patron attributes
hyw: Փոխարինի բոլոր հաճախորդների բնութագրիչները

en: Replace only included patron attributes
hyw: Փոխարինի միայն ներառված հաճախորդի բնութագրիչները

en: Replace patron passwords with those in the file (blank passwords will be ignored)
hyw: Փոխարինեք ընթերցողի գաղտնաբառերը նիշքում առկա գաղտնաբառերով (դատարկ գաղտնաբառերը անտեսվելու են)

en: Replace record via Z39.50/SRU
hyw: Փոխարինի գրառումը Z39.50/SRU-ի օգնությամբ

en: Replace record via Z39.50/SRU search
hyw: Փոխարինիր գրառումը Z39.50/SRU-ի որոնման օգնությամբ

note: SCRIPT
en: Replace the current record's contents
hyw: Փոխարինիր ընթացիկ գրառման բովանդակությունը

note: SCRIPT
en: Replace with
hyw: Փոխարինիր

en: Replacement cost:
hyw: Փոխարինման արժեք։

en: Replacement price
hyw: Փոխարինման գին

en: Replacement price:
hyw: Փոխարինման գին։

en: Replacement price:
hyw: Փոխարինման գին։

en: Replied
hyw: Պատասխանեց

en: Reply-To:
hyw: Արձագանքիր։

en: Report
hyw: Հաշվետվություն

en: Report
hyw: Հաշվետվություն

en: Report SQL:
hyw: SQL Հաշվետվություն։

note: %1$s:  from_budget_period.budget_period_description | html %2$s:  from_budget_period.budget_period_startdate | $KohaDates %3$s:  from_budget_period.budget_period_enddate | $KohaDates %4$s:  to_budget_period.budget_period_description | html %5$s:  to_budget_period.budget_period_startdate | $KohaDates
en: Report after moving unreceived orders from budget %s (%s - %s) to %s (%s - %s)
hyw: Զեկուցիր երբ չստացված պատվերները կտեղափոխվեն բյուջեից %s (%s - %s) մինչև %s (%s - %s)

en: Report group:
hyw: Հաշվետվության խումբ։

en: Report is public:
hyw: Հաշվետվությունը հանրության համար է

en: Report mistake
hyw: Հաշվետվության սխալ

en: Report name
hyw: Հաշվետվության անուն

en: Report name:
hyw: Հաշվետվության անուն։

en: Report name:
hyw: Հաշվետվության անուն։

en: Report plugins
hyw: Հաշվետվության պլագիններ

en: Report subgroup:
hyw: Հաշվետվության ենթախումբ։

en: Report:
hyw: Հաշվետվություն։

note: %1$s:  todaysdate | $KohaDates
en: Reported on %s
hyw: Զեկուցված է %s

en: Reports
hyw: Հաշվետվություններ

en: Reports Dictionary
hyw: Հաշվետվությունների բառարան

en: Reports dictionary
hyw: Հաշվետվությունների բառարան

note: %1$s:  IF branch %2$s:  Branches.GetName( branch ) | html %3$s:  END
en: Reports on item types %s held at %s%s
hyw: Նյութի տեսակների վերաբերյալ հաշվետվություններ %s պահված այստեղ %s%s

en: Reports tables
hyw: Հաշվետվության աղյուսակներ

en: Request ID
hyw: Պահանջիր ID

en: Request article
hyw: Պատվիրի հոդված

en: Request details
hyw: Հարցման մանրամասներ

en: Request log
hyw: Պահանջված լոգ

en: Request number:
hyw: Հարցման համար։

en: Request specific item type:
hyw: Պատվիրիր հատուկ տեսակի նյութ։

en: Request type:
hyw: Պահանջի տեսակ։

en: Requested
hyw: Պահանջված

en: Requested article
hyw: Պահանջված հոդվածը

note: SCRIPT
en: Requested from partners
hyw: Պահանջված է գործընկերներից

en: Requested item type
hyw: Պահանջված նյութի տեսակը

en: Require valid email address:
hyw: Պահանջիր թույլատրված էլ. փոստի հասցե։

en: Require.js JS module system
hyw: Require.js JS համակարգի մոդուլ է

en: Required
hyw: Պահանջվող

en: Required fields cannot be cleared
hyw: Պահանջվող դաշտերը չեն կարող մաքրվել

en: Required fields:
hyw: Պահանջվող դաշտեր։

en: Required for staff login.
hyw: Պահանջվում է աշխատակազմի գրանցման համար։

en: Required match checks
hyw: Պահանջվող համընկեցման ստուգումներ

note: TH
en: Required module missing
hyw: Պահանջվող մոդուլը բացակայում է

en: Required modules must be installed at the correct version before you may continue.
hyw: Պահանջվող մոդուլները պետք է տեղադրվեն ճիշտ տարբերակում, մինչ քո շարունակելը։

en: Required modules must be installed before you may continue.
hyw: Պահանջվող մոդուլները պետք է տեղադրվեն մինչ դու կշարունակես։

en: Required. Maximum length is 64 letters
hyw: Պահանջված է։ Առավելագույն երկարությունը 64 տառ է

note: I
en: Requires override of hold policy
hyw: Պահանջում է պահման քաղաքականության վերագրում

en: Research
hyw: Հետազոտում

en: Resend
hyw: Կրկին ուղարկել

en: Reserve cancelled
hyw: Ռեզերվացումը անտեսված է

en: Reserve found
hyw: Ռեզերվացումը գտնված է

en: Reserves
hyw: Պահեստային

en: Reset
hyw: Վերականգնել

en: Reset filter
hyw: Վերագրի զտիչը

note: INPUT type=submit
en: Reset your token
hyw: Վերագրեք ձեր տոմսակը

note: SCRIPT
en: Resize
hyw: Չափափոխել

en: Resolution
hyw: Որոշում

en: Resolve
hyw: Լուծել

en: Resolve claim
hyw: Լուծել հայցը

en: Resolve return claim
hyw: Վերադարձի հայցի լուծում

en: Responses
hyw: Արձագանքներ

en: Responses enabled:
hyw: Պատասխանները միացված են։

en: Restore
hyw: Վերականգնել

note: SCRIPT
en: Restore last draft
hyw: Վերականգնել վերջին նախագիծը

en: Restrict
hyw: Արգելիր

en: Restrict access to:
hyw: Արգելիր մուտքը դեպի։

en: Restricted
hyw: Արգելված

en: Restricted status of an item
hyw: Նյութի սահմանափակված կարգավիճակ

en: Restricted:
hyw: Արգելված։

en: Restriction comment
hyw: Արգելանքի մեկնաբանություն

en: Restriction expiration
hyw: Արգելանքի ժամկետի լրանալը

en: Restriction overridden temporarily
hyw: Արգելանքը վերագրված է ժամանակավոր

en: Restriction overridden temporarily.
hyw: Արքելանքը վերագրված է ժամանակավորապես

en: Restriction reason
hyw: Արգելանքի պատճառը

en: Result
hyw: Արդյունք

en: Results
hyw: Արդյունքներ

note: %1$s:  from | html %2$s:  to | html %3$s:  IF ( total ) %4$s:  total | html %5$s:  END
en: Results %s through %s %s of %s%s
hyw: Արդյունքներ %s մինչև %s %s ընդամենը %s%s

note: %1$s:  from | html %2$s:  to | html %3$s:  total | html
en: Results %s to %s of %s
hyw: Արդյունքներ %s մինչև %s ընդամենը %s

note: %1$s:  from | html %2$s:  to | html %3$s:  total | html
en: Results %s to %s of %s
hyw: Արդյունքներ %s մինչև %s ընդամենը %s

en: Results for authority records
hyw: Արդյունքներ հեղինակավոր գրառումների համար

note: SCRIPT
en: Results from Mana Knowledge Base
hyw: Արդյունքներ Mana գիտելիքի շտեմարանից

en: Results per page :
hyw: Արդյունքները էջ առ էջ ։

note: %1$s:  results_per_page | html
en: Results per page: %s
hyw: Արդյունքները էջ առ էջ: %s

en: Resume
hyw: Վերսկսել

note: INPUT type=submit
en: Resume all suspended holds
hyw: Կատարի բոլոր կասեցված պահումները

en: Retail price:
hyw: Մանրածախ գինը։

en: Return claims
hyw: Վերադարձի հայցեր

en: Return date
hyw: Վերադարձի ամսաթիվ

en: Return policy
hyw: Վերադարձի քաղաքականություն

en: Return to batch item deletion
hyw: Վերադարձիր փաթեթով նյութի ջնջմանը

en: Return to batch item modification
hyw: Վերադարձիր փաթեթով նյութի ձևափխմանը

en: Return to circulation and fine rules
hyw: Վերադարձիր տացքի և տուգանքի օրենքներին

en: Return to frameworks
hyw: Վերադարձիր կառուցվածքներին

en: Return to patron detail
hyw: Վերադարձիր հաճախորդի մանրամասներին

en: Return to previous page
hyw: Վերադարձիր նախորդ էջին

en: Return to request
hyw: Վերադարձիր հարցմանը

note: A
en: Return to request details
hyw: Վերադարձիր հաճրցման մանրամասներին

en: Return to rota
hyw: Վերադարձիր երթուղուն

en: Return to rotas
hyw: Վերադարձիր երթուղիներին

en: Return to rotating collections home
hyw: Վերադարձիր պտտվող Հավաքածուների տուն

en: Return to search
hyw: Վերադարձիր փնտրմանը

en: Return to sets management
hyw: Վերադարձիր կառավարման բազմություններին

note: %1$s:  batchid | html
en: Return to staged MARC batch %s
hyw: Վերադարձիր աստիճանակարգված ՄԵԸՔ փաթեթին %s

en: Return to the basket
hyw: Վերադարձիր զամբյուղին

en: Return to the basket without making a new order.
hyw: Առանց նոր պատվեր անելու վերադարձիր զամբյուղ

en: Return to the record
hyw: Վերադարձիր գրառմանը

en: Return to tools
hyw: Վերադարձիր գործիքներին

en: Return to where you were
hyw: Վերադարձիր որտեղ որ էիր

en: Returned to patron:
hyw: Վերադարձիր հաճախորդին։

en: Returns
hyw: Վերադարձեր

en: Revert waiting status
hyw: Վերադարձված սպասման վիճակ

en: Reverted
hyw: Ետ բերված

en: Reviewer
hyw: Գրախոսող

en: Reviewer:
hyw: Գրախոսող։

en: Reviews
hyw: Դիտարկումներ

en: Revoke
hyw: Ուժը կորցրած ճանաչել

note: SCRIPT
en: Rich Text Area. Press ALT-0 for help.
hyw: Հարուստ տեքստային տարածք: Օգնության համար սեղմեք ALT-0:

note: SCRIPT
en: Rich Text Area. Press ALT-F9 for menu. Press ALT-F10 for toolbar. Press ALT-0 for help
hyw: Հարուստ տեքստային տարածք: Գործիքատողի համար սեղմեք ALT-F9: Սեղմեք ALT-F10 գործիքագոտու համար: Օգնության համար սեղմեք ALT-0

en: Right
hyw: Աջ

note: SCRIPT
en: Right to left
hyw: Աջից ձախ

en: Rijksmuseum, Amsterdam, The Netherlands
hyw: Rijksmuseum, Ամստերդամ, Հոլանդիա

en: Road types to be used in patron addresses
hyw: Ճանապարհի տեսակները, որ պետք է օգտագործվեն հաճախորդի հասցեներում

note: SCRIPT
en: Robots
hyw: Ռոբոտներ

note: SCRIPT
en: Rollover at:
hyw: Պտույտ։

en: Rollover:
hyw: Պտույտ։

en: Rom&acirc;n&#259; (Romanian)
hyw: Rom&acirc;n&#259; (Ռումիներեն)

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Root directory for uploads not defined
hyw: Թարմացումների համար արմատ թղթապանակը չի սահմանված

en: Rota
hyw: Երթուղի

note: TEXTAREA name=description
en: Rota description
hyw: Երթուղու նկարագրություն

note: INPUT type=text name=title
en: Rota name
hyw: Երթուղու անուն

en: Rota status
hyw: Երթուղու կարգավիճակ

note: SCRIPT
en: Rotate clockwise
hyw: Պտտեք ժամ սլաքի ուղղությամբ

note: SCRIPT
en: Rotate counterclockwise
hyw: Պտտեք ժամ սլաքի հակառակ ուղղությամբ

en: Rotating collections
hyw: Պտտվող Հավաքածուներ

en: Routing
hyw: Շրջաբերական առաքում

en: Routing
hyw: Շրջաբերական

en: Routing list
hyw: Շրջաբերական ցուցակ

en: Routing lists
hyw: Շրջաբերական ցուցակներ

en: Routing:
hyw: Շրջաբերական առաքում։

en: Row
hyw: Տող

note: SCRIPT
en: Row group
hyw: Տողերի խումբ

note: SCRIPT
en: Row properties
hyw: Տողի հատկությունները

note: SCRIPT
en: Row type
hyw: Տողի տեսակը

note: SCRIPT
en: Rows
hyw: Տողեր

en: Rule
hyw: Կանոն

en: Rule operator
hyw: Օրենքի օպերատոր

en: Rules for automatic item modifications by age
hyw: Նյութերը ըստ տարիքի ավտոմատ ձևափոխման կանոններ

note: %1$s:  IF ( branch ) %2$s:  Branches.GetName( branch ) | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Rules for overdue actions: %s%s%s default library %s
hyw: Ժամկետանց գործողությունների օրենքներ: %s%s%s լռակյաց գրադարան %s

en: Run
hyw: Կատարի

note: BUTTON
en: Run and edit macros
hyw: Կատարի և խմբագրի մակրոները

en: Run macro
hyw: Աշխատեցրու մակրոն

en: Run report
hyw: Աշխատեցրու հաշվետվությունը

en: Run report
hyw: Աշխատեցրու հաշվետվությունը

en: Run reports
hyw: Աշխատեցրու հաշվետվությունները

note: INPUT type=submit
en: Run the report
hyw: Աշխատեցրու հաշվետվությունը

en: Run tool
hyw: Աշխատեցնելու գործիք

en: SI Centimeters
hyw: SI սանտիմետրեր

en: SI Millimeters
hyw: SI միլիմետրեր

en: SIP media type:
hyw: SIP մեդիա տեսակ։

en: SMS alert number
hyw: SMS ահազանգի համար

en: SMS cellular providers
hyw: Բջջային SMS մատակարարներ

en: SMS number:
hyw: SMS համար:

en: SMS provider
hyw: SMS մատակարար

en: SMS provider:
hyw: SMS մատակարար:

en: SRU Search fields mapping:
hyw: SRU Փնտրման դաշտերի քարտեզավորում։

note: For the first occurrence, %1$s:  ELSIF debit_type.can_be_invoiced
en: Sale %s
hyw: Վաճառք %s

en: Salutation
hyw: Ողջույնի ձև

en: Satisfied
hyw: Բավարարված

en: Saturday
hyw: Շաբաթ

note: SCRIPT
en: Saturdays
hyw: Շաբաթ օրերը

note: INPUT type=submit
en: Save
hyw: Հիշել

en: Save
hyw: Հիշել

note: SCRIPT
en: Save (if save plugin activated)
hyw: Պահպանել (եթե պահպանել plugin-ը ակտիվացված է)

note: For the first occurrence, %1$s:  TAB.tab_title | html
en: Save all %s preferences
hyw: Հիշիր բոլոր %s նախապատվությունները

en: Save and continue editing
hyw: Հիշիր և շարունակիր խմբագրումը

en: Save and edit items
hyw: Հիշիր և խմբագրի նյութերը

en: Save and pay
hyw: Հիշեք և վճարեք

note: INPUT type=submit name=ok
en: Save and preview routing slip
hyw: Հիշիր և նախնական դիտիր շրջաբերականի թերթիկը

en: Save and view record
hyw: Հիշիր և դիտիր գրառումը

en: Save anyway
hyw: Ամեն դեպքում հիշել

note: SCRIPT
en: Save as MARC (.mrc) file
hyw: Հիշիր որպես ՄԵԸՔ (.mrc) նիշք

note: SCRIPT
en: Save as MARCXML (.xml) file
hyw: Հիշիր որպես MARCXML (.xml) ֆայլ

en: Save as new pattern
hyw: Հիշիր որպես նոր ձևանմուշ

en: Save changes
hyw: Հիշիր փոփոխությունները

en: Save configuration
hyw: Հիշիր կարգաբերումը

note: BUTTON
en: Save current record (Ctrl-S)
hyw: Հիշիր ընթացիկ գրառումը (Ctrl-S)

en: Save description
hyw: Հիշիր նկարագրությունը

en: Save quotes
hyw: Հիշիր մեջբերումները

en: Save record
hyw: Հիշիր գրառումը

en: Save record (cannot be remapped)
hyw: Հիշիր գրառումը (հնարավոր չէ վերաքարտեզավորել)

note: INPUT type=submit name=submit
en: Save report
hyw: Հիշիր հաշվետվությունը

note: INPUT type=submit
en: Save shortcuts
hyw: Հիշիր դյուրանցումները

note: INPUT type=submit
en: Save subscription
hyw: Հիշիր բաժանորդագրությունը

note: INPUT type=submit
en: Save subscription history
hyw: Հիշիր բաժանորդագրության պատմությունը

note: SCRIPT
en: Save to catalog
hyw: Հիշիր քարտարանում

en: Save your custom report
hyw: Հիշիր քո անհատականացված հաշվետվությունը

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Saved
hyw: Հիշված

en: Saved check-in date:
hyw: Հետ ընդունման ամսաթիվը հիշված է։

en: Saved report results
hyw: Հիշված հաշվետվության արդյունքներ

en: Saved reports
hyw: Հիշված հաշվետվություններ

en: Saved results
hyw: Հիշված արդյունքներ

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Saving...
hyw: Հիշում է...

en: Scale height (relative to card):
hyw: Սանդղակի բարձրություն (հարաբերականից դեպի քարտ)։

en: Scale width (relative to card):
hyw: Սանդղակի լայնություն (հարաբերականից դեպի քարտ)։

en: Scan a barcode to check in:
hyw: Սկան արա շտրիխ կոդը հետ ընդունելու համար։

en: Scan a barcode to renew:
hyw: Թարմացման համար սքան արա շտրիխ կոդը։

en: Scan a patron barcode to start.
hyw: Սկան արա ընթերցողի շտրիխ կոդը սկսելու համար։

en: Scan index:
hyw: Ցուցիչի սկան։

en: Scan indexes:
hyw: Ցուցիչների սկան։

en: Schedule
hyw: Աշխատանքի կազմակերպիչ

en: Schedule
hyw: Աշխատակարգ

en: Schedule tasks to run
hyw: Նախատեսիր կատարման ենթակա աշխատանքները

en: Schedule tasks to run
hyw: Նախատեսիր կատարման ենթակա աշխատանքները

en: Scheduled for automatic renewal
hyw: Պլանավորված է ավտոմատ թարմացման համար

en: School
hyw: Դպրոց

note: SCRIPT
en: Scope
hyw: Շրջանակ

en: Score:
hyw: Միավոր։

en: Screen
hyw: Պաստառ

note: INPUT type=submit
en: Search
hyw: Փնտրում

note: INPUT type=text
en: Search %s
hyw: Փնտրել %s

note: INPUT type=text
en: Search ISSN
hyw: Փնտրիր ISSN

en: Search Z39.50/SRU servers
hyw: Փնտրիր z390.50/SRU կայանները

en: Search all headings
hyw: Որոնիր բոլոր առաջատարները

en: Search all headings:
hyw: Որոնիր բոլոր խորագրերում։

en: Search by contract name or/and description:
hyw: Փնտրի ըստ կոնտրակտի անվան և/կամ նկարագրության։

en: Search by keyword:
hyw: Փնտրիր ըստ վճռորոշ բառերի։

en: Search by patron category name:
hyw: Փնտրիր ըստ հաճախորդի դասի անվան։

en: Search call number:
hyw: Փնտրման դասիչի համար։

note: INPUT type=text
en: Search callnumber
hyw: Փնտրիր նյութի դասիչը

en: Search category
hyw: Փնտրման դաս

en: Search cities
hyw: Որոնիր քաղաքները

note: INPUT type=text
en: Search claim count
hyw: Փնտրիր պահանջների քանակը

note: INPUT type=text
en: Search claim date
hyw: Որոնիր պահանջների ամսաթիվը

en: Search contracts
hyw: Փնտրիր պայմանագրերը

en: Search currencies
hyw: Որոնիր տարադրամները

en: Search desks
hyw: Փնտրման դարակներ

en: Search engine configuration (Elasticsearch)
hyw: Որոնման շարժիչի կարգաբերում (Elasticsearch)

en: Search entire MARC record
hyw: Փնտրիր ողջ ՄԵԸՔ գրառումը

en: Search entire record
hyw: Փնտրիր ամբողջ գրառումը

en: Search entire record:
hyw: Փնտրիր ամբողջ գրառումը։

en: Search existing notices:
hyw: Որոնիր առկա նշումները։

note: INPUT type=text
en: Search expiration date
hyw: Փնտրիր ժամկետը լրանալու ամսաթիվը

note: SCRIPT
en: Search expired, please try again
hyw: Որոնման ժամանակը լրացել է, փորձեք կրկին

en: Search field
hyw: Փնտրման դաշտ

en: Search fields
hyw: Փնտրման դաշտեր

en: Search fields:
hyw: Փնտրիր դաշտերը։

en: Search filters
hyw: Փնտրման զտիչներ

en: Search for
hyw: Փնտրիր

en: Search for a vendor
hyw: Փնտրիր մատակարարին

en: Search for a vendor to transfer from
hyw: Փնտրիր մատակարարին որ տեղափոխես

en: Search for a vendor to transfer to
hyw: Փնտրիր մատակարարին որ տեղափոխես դեպի

en: Search for another record
hyw: Փնտրիր մեկ այլ գրառում

note: %1$s:  IF ( batch_id ) %2$s:  batch_id | html %3$s:  END
en: Search for items %s to add to Batch %s %s
hyw: Փնտրիր նյութերի համար %s որ ավելացնես փաթեթին %s %s

en: Search for patron
hyw: Փնտրիր ընթերցող

en: Search for patrons
hyw: Փնտրիր ընթերցողներին

note: INPUT type=text name=plugin-search
en: Search for plugins
hyw: Փնտրիր պլագինների համար

en: Search for record
hyw: Փնտրիր գրառում

en: Search for tag:
hyw: Փնտրիր ցուցիչի համար։

en: Search funds
hyw: Որոնիր բյուջեները

en: Search funds:
hyw: Փնտրիր բյուջեները։

en: Search history
hyw: Փնտրման պատմություն

en: Search in the calendar the day you want to set as holiday.
hyw: Փնտրիր օրացույցում այն օրը, որը ցանկանում ես տոնական դնել։

en: Search index:
hyw: Փնտրիր ցուցիչը։

note: INPUT type=text
en: Search issue number
hyw: Փնտրիր թողարկման համարը

note: INPUT type=text
en: Search library
hyw: Փնտրիր գրադարանը

note: INPUT type=text
en: Search location
hyw: Փնտրման գտնվելու վայրը

en: Search main heading
hyw: Փնտրիր հիմնական առաջնորդողը

en: Search main heading ($a only)
hyw: Փնտրիր հիմնական առաջնորդողը (միայն $a)

en: Search main heading ($a only):
hyw: Փնտրիր հիմնական առաջնորդողը (միայն $a)։

en: Search main heading:
hyw: Փնտրիր հիմնական առաջնորդողը։

note: INPUT type=text
en: Search notes
hyw: Փնտրիր ծանուցումներ

en: Search notices
hyw: Փնտրիր ծանուցումներ

en: Search on
hyw: Փնտրիր

note: I
en: Search on %s
hyw: Փնտրիր %s

en: Search on Mana
hyw: Փնտրիր Mana-ում

en: Search options
hyw: Փնտրման հնարավորություններ

en: Search orders
hyw: Փնտրման պատվերներ

en: Search orders:
hyw: Փնտրման հաջորդականություն ։

en: Search partners
hyw: Փնտրիր գործընկերներին

en: Search patron categories
hyw: Փնտրիր ընթերցողական դասերը

en: Search patrons
hyw: Փնտրիր ընթերցողներին

en: Search patrons or clubs
hyw: Փնտրիր ընթերցողներին կամ ակումբներին

en: Search reports by keyword:
hyw: Փնտրիր հաշվետվությունները ըստ վճռորոշ բառերի։

en: Search results
hyw: Փնտրման արդյունքներ

note: %1$s:  from | html %2$s:  to | html %3$s:  total | html
en: Search results from %s to %s of %s
hyw: Արդյունքներ %s մինչև %s ընդամենը %s

en: Search selected partners
hyw: Փնտրիր ընտրված գործընկերներին

note: INPUT type=text
en: Search since
hyw: Փնտրիր սկսած

note: INPUT type=text
en: Search status
hyw: Փնտրման վիճակ

en: Search string matches:
hyw: Փնտրի տողի համընկնումը

en: Search subscriptions
hyw: Փնտրիր բաժանորդագրությունները

en: Search subscriptions:
hyw: Փնտրիր բաժանորդագրությունները։

en: Search suggestions
hyw: Փնտրիր առաջարկներ

en: Search system preferences
hyw: Փնտրիր համակարգային նախապատվությունները

en: Search targets
hyw: Փնտրման թիրախներ

en: Search term:
hyw: Որոնման տերմին։

en: Search the catalog
hyw: Փնտրիր քարտարանը

en: Search the catalog and the reservoir:
hyw: Փնտրիր քարտարանը և պահեստայինը

note: INPUT type=text
en: Search title
hyw: Որոնիր վերնագիրը

en: Search to hold
hyw: Փնտրիր պահման համար

en: Search to hold
hyw: Փնտրիր պահման համար

en: Search type:
hyw: Որոնման տեսակներ։

note: SCRIPT
en: Search unavailable
hyw: Որոնումը անհնար է

en: Search uploads by name or hashvalue
hyw: Փնտրման ներբեռնումներ ըստ անվան կամ hashvalue

en: Search value:
hyw: Փնտրիր արժեքը։

note: INPUT type=text
en: Search vendor
hyw: Փնտրիր մատակարարին

en: Search vendors:
hyw: Փնտրիր մատակարարներ։

en: Search was:
hyw: Փնտրիր։

en: Search:
hyw: Փնտրում։

en: Searchable
hyw: Փնտրովի

en: Searchable:
hyw: Փնտրովի։

note: A
en: Searching
hyw: Փնտրում

note: SCRIPT
en: Season
hyw: Սեզոն

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Second
hyw: Երկրորդ

en: Second indicator default value:
hyw: Երկրորդ ինդիկատորի լռակյաց արժեք։

en: Secondary email
hyw: Երկրորդային էլ փոստ

en: Secondary email:
hyw: Երկրորդական էլ փոստ։

en: Secondary email:
hyw: Երկրորդային էլ փոստ:

en: Secondary phone
hyw: Երկրորդային հեռախոս

en: Secondary phone:
hyw: Երկրորդական հեռախոս։

en: Secondary phone:
hyw: Երկրորդային հեռախոս։

en: Seconds (default)
hyw: Վայրկյաններ (լռակյաց)

en: Section
hyw: Բաժին

note: %1$s:  BIG_LOO.number | html
en: Section %s
hyw: Բաժին %s

en: Section:
hyw: Բաժին։

en: See any subscription attached to this biblio
hyw: Տես կամայական բաժանորդագրություն հավելած այս բիբլիոյին

en: See highlighted items below
hyw: Ստորև տես գունափոխված նյութերը

en: See online help for advanced options
hyw: Խորացված հնարավորությունների համար տես առցանց օգնությունը

en: See your public page:
hyw: Տես քո հանրային էջը։

en: Seen
hyw: Տեսնված

note: INPUT type=submit
en: Select
hyw: Ընտրել

en: Select
hyw: Ընտրել

en: Select 'All libraries' if all libraries use this item type. Otherwise, select the specific libraries that use this item type.
hyw: Ընտրիր 'Բոլոր գրադարանները', եթե բոլոր գրադարանները օգտագործում են նյութի այս տեսակը։ Հակառակ պարագայում ընտրիր հատուկ գրադարանները, որոնց օգտագործում են նյութի այս տեսակը։

en: Select 'All libraries' if this authorized value must be displayed all the time. Otherwise select libraries you want to associate with this value.
hyw: Ընտրիր 'Բոլոր գրադարանները', եթե այս թույլատրված արժեքը պետք է միշտ արտածվի։ Հակառակ պարագայում ընտրիր գրադարանները որոնց ցանկանում ես կապել այս արժեքին։

en: Select 'All libraries' if this credit type should be available at all libraries. Otherwise select libraries you want to associate credit type with.
hyw: Ընտրիր 'Բոլոր գրադարանները', եթե կրեդիտի այս տեսակը պետք է հասանելի լինի բոլոր գրադարաններում։ Հակառակ պարագայում ընտրիր այն գրադարանները որոնց ցանկանում ես կապել կրեդիտի տեսակին։

en: Select 'All libraries' if this debit type should be available at all libraries. Otherwise select libraries you want to associate debit type with.
hyw: Ընտրիր 'Բոլոր գրադարանները', եթե դեբիտի այս տեսակը պետք է հասանելի լինի բոլոր գրադարաններից։ Հակառակ պարագայում ընտրիր գրադարանները որոնց ցանկանում ես կապել դեբիտի տեսակին։

en: Select CSV profile:
hyw: Ընտրի CSV պրոֆայլը։

en: Select MARC framework:
hyw: Ընտրիր MARC կառուցվածքը։

en: Select a MARC file to stage in the import reservoir. It will be parsed, and each valid record staged for later import into the catalog.
hyw: Ընտրիր MARC ֆայլը փուլավորելու ներմուծման ռեզերվուարում։ Այն կմշակվի, և ամեն թույլատրված գրառում կփուլավորվի ավելի ուշ քարտարան ներմուծելու համար։

en: Select a budget
hyw: Ընտրիր բյուջեն

en: Select a built-in sound:
hyw: Ընտրիր ներկառուցված ձայնը։

en: Select a category type
hyw: Ընտրիր դասի տեսակը

en: Select a chooser
hyw: Ընտրիր ընտրիչը

en: Select a day
hyw: Ընտրիր օրը

en: Select a deliverer
hyw: Ընտրիր առաքիչին։

en: Select a department
hyw: Ընտրիր բաժանմունքը

en: Select a file to import into the borrowers table
hyw: Ընտրիր ֆայլը ընթերցողի աղյուսակ ներմուծելու համար

en: Select a frequency
hyw: Ընտրիր հաճախականությունը

en: Select a fund
hyw: Ընտրիր բյուջեն

en: Select a fund (will populate orders/items if set)
hyw: Ընտրիր դրամագլուխը (եթե կարգաբերված է, կբազմացնի պատվերները/նյութերը)

en: Select a fund (will use default if set)
hyw: Ընտրիր դրամագլուխը (եթե կարգաբերված է, կօգտագործի լռակյացը)

en: Select a language:
hyw: Ընտրեք լեզուն։

en: Select a layout for back side:
hyw: Ընտրիր ետնամասի ձևանմուշը։

en: Select a layout to be applied:
hyw: Ընտրիր ձևանմուշը կիրառելու համար։

en: Select a library :
hyw: Ընտրիր գրադարանը ։

en: Select a library :
hyw: Ընտրիր գրադարանը ։

en: Select a library:
hyw: Ընտրիր գրադարանը։

en: Select a library:
hyw: Ընտրիր գրադարանը։

en: Select a list
hyw: Ընտրիր ցուցակը

en: Select a list of records
hyw: Ընտրեք գրառումների ցուցակը

en: Select a table:
hyw: Ընտրեք աղյուսակը։

en: Select a template
hyw: Ընտրիր նմուշը

en: Select a template to be applied:
hyw: Ընտրիր ձևանմուշը կիրառելու համար։

en: Select a time
hyw: Ընտրիր ժամը

en: Select all
hyw: Ընտրել բոլորը

en: Select all visible rows
hyw: Ընտրիր տեսանելի բոլոր տողերը

en: Select an authority framework
hyw: Ընտրիր հեղինակավորի կառուցվածքը

en: Select an existing list
hyw: Ընտրիր գոյություն ունեցող ցուցակը

en: Select an image file or ZIP file to upload. The tool will accept images in GIF, JPEG, PNG, and XPM formats.
hyw: Ընտրիր բեռնավորման համար պատկերի կամ ZIP ֆայլը։ Գորխիքը կընդունի GIF, JPEG, PNG, և XPM ձևաչափերի պատկերներ։

en: Select day:
hyw: Ընտրիր օրը։

en: Select download format:
hyw: Ընտրիր բեռնաթափման ձևաչափը։

en: Select files:
hyw: Ընտրել ֆայլերը։

en: Select item:
hyw: Ընտրիր նյութ։

en: Select items to move to this rota:
hyw: Ընտրիր նյութերը այս երթուղի տեղափոխելու համար։

en: Select local databases
hyw: Ընտրիր տեղային շտեմարանները

en: Select manager
hyw: Ընտրիր կառավարիչին

en: Select month:
hyw: Ընտրիր ամիսը։

en: Select none
hyw: Ընտրիր ոչ մեկը

en: Select none to see all libraries
hyw: Ընտրիր ոչինչ բոլոր գրադարանները տեսնելու համար

en: Select note
hyw: Ընտրիր նշումը

en: Select notice:
hyw: Ընտրիր հիշեցումը։

en: Select one or more images to delete.
hyw: Ընտրիր մեկ կամ ավել պատկերներ ջնջելու համար։

en: Select ordering library account:
hyw: Ընտրիր պատվիրող գրադարանի հաշվեհամարը։

en: Select owner
hyw: Ընտրիր սեփականատիրոջը

en: Select partner libraries:
hyw: Ընտրիր գործընկեր գրադարանները։

en: Select patron to keep. Data from the other patrons will be transferred to this patron record and the remaining patron records will be deleted.
hyw: Պահելու համար ընտրիր ընթերցողին։ Այլ ընթերցողների տվյալնեը կփոխանցվեն այս ընթերցողի գրառման մեջ, և մնացյալ ընթերցողների գրառումները կջնջվեն։

en: Select planning type:
hyw: Ընտրիր պլանավորման տեսակը։

en: Select records to export
hyw: Ընտրիր արտահանման համար գրառումներ

en: Select remote databases
hyw: Ընտրիր հեռավար շտեմարանները

en: Select searches to:
hyw: Ընտրիր փնտրումները։

en: Select table:
hyw: Ընտրիր աղյուսակը։

en: Select the biblionumber to attach the item to
hyw: Ընտրիր մատենահամարը նյութը հավեելու համար

en: Select the biblionumber to link the item to
hyw: Ընտրիր մատենահամարը նյութը կապելու համար

en: Select the file to import:
hyw: Ընտրիր ներմուծման ֆայլը։

en: Select the file to upload:
hyw: Ընտրիր ֆայլը բեռնավորելու համար։

en: Select the library account submitting the EDI order
hyw: Ընտրիր գրադարանի հաշիվը, որը հաստատում է EDI պատվերը

en: Select to display or not:
hyw: Ընտրիր որ արտածես կամ ոչ։

en: Select to import
hyw: Ընտրիր ներմուծելու համար

note: SCRIPT
en: Select visible rows
hyw: Ընտրիր տեսանելի տողերը

en: Select without holds
hyw: Ընտրիր առանց պահումների

en: Select without items
hyw: Ընտրիր առանց նյութերի

en: Select your MARC flavor
hyw: Ընտրիր քո ՄԵԸՔ համը

en: Selected items :
hyw: Ընտրված նյութեր :

en: Selecting a notice will allow patrons to subscribe to notifications when a new issue is received.
hyw: Ընտրիր ծանուցումը թույլ կտա ընթերցողներին բաժանորդագրվել ծանուցումներին երբ ստացվում է նոր նյութ։

en: Selecting this option will overwrite existing fund owners, if any
hyw: Ընտրելով այս հնարավորությունը կվերագրանցվի առկա դրամագլուխների տերերին, եթե այդպիսիք կան

en: Selector
hyw: Ընտրիչ

en: Selector:
hyw: Ընտրիչ։

en: Self check modules
hyw: Ինքնատացքի մոդուլներ

en: Semi-colon (;)
hyw: Կետ ստորակետ (;)

en: Semicolon separated text (.csv)
hyw: Կետ-ստորակետով բաժանված տեքստ (.csv)

en: Send
hyw: Ուղարկիր

note: INPUT type=submit
en: Send EDI order
hyw: Ուղարկիր EDI պատվեր

en: Send email
hyw: Ուղարկել էլ. նամակ

en: Send list
hyw: Ուղարկիր ցուցակը

note: INPUT type=submit name=submit
en: Send notification
hyw: Հիշեցման առաքում

en: Send to
hyw: Ուղարկիր դեպի

note: INPUT type=submit
en: Send to Mana KB
hyw: Ուղարկիր Mana KB-ին

note: A
en: Send visible items to batch item deletion
hyw: Ուղարկիր տեսանելի նյութերը փաթեթով ջնջման

note: A
en: Send visible items to batch item modification
hyw: Ուղարկիր տեսանելի նյութերը փաթեթով նյութի ձևափոխման

note: A
en: Send visible records to a list
hyw: Ուղարկիր տեսանելի գրառումները ցուցակին

note: A
en: Send visible records to batch record deletion
hyw: Ուղարկիր տեսանելի գրառումները փաթեթով ջնջման

note: A
en: Send visible records to batch record modification
hyw: Ուղարկիր տեսանելի գրառումները փաթեթով գրառման ձևափխման

note: A
en: Send visible results to batch patron modification
hyw: Ուղարկիր տեսանելի արդյունքները փաթեթով հաճախորդի ձևափոխման

en: Sending your cart
hyw: Առաքվում է քո զամբյուղը

en: Sending your list
hyw: Առաքվում է քո ցուցակը

note: For the first occurrence, %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' no_html = 1
en: Sent notices for %s
hyw: Առաքիր նշումներ սրա համար %s

en: Sent to
hyw: Ուղարկիր

en: Separate keys using a hyphen "-"
hyw: Բաժանիր բանալիները օգտագործելով միացման գծիկը "-"

en: Separate multiple filenames by commas.
hyw: Բաժանր բազմակի ֆայլի անունները ստորակետներով։

en: Separate options by commas. Example: sru=get,sru_version=1.1. See also http://www.indexdata.com/yaz/doc/zoom.html.
hyw: Բաժանիր ընտրությունները ստորակետերով։ Օրինակ՝ sru=get,sru_version=1.1. Տես նաև http://www.indexdata.com/yaz/doc/zoom.html.

en: September
hyw: Սեպտեմբեր

en: Serial
hyw: Պարբերական

en: Serial collection
hyw: Պարբերական հավաքածու

note: %1$s:  subscription.subscriptionid | html
en: Serial collection #%s
hyw: Պարբերական հավաքածու #%s

en: Serial collection information for
hyw: Պարբերական հավաքածուի տեղեկատվություն համար

en: Serial edition
hyw: Պարբերականի հրատարակություն

en: Serial enumeration / chronology
hyw: Պարբերականի համարակալում / ժամանակագրություն

en: Serial enumeration:
hyw: Պարբերականի քանակի հաշվարկ։

en: Serial number:
hyw: Պարբերականի համար։

en: Serial receipt creates an item record.
hyw: Պարբերականի ստացականը ստեղծում է նյութի գրառում։

en: Serial receipt does not create an item record.
hyw: Պարբերականի ստացականը չի ստեղծում նյութի գրառում։

en: Serial receive
hyw: Պարբերականը ստացված է

en: Serial subscription: search for vendor
hyw: Պարբերականների բաժանորդագրություն։ փնտրի մատակարարի

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.serial | $raw
en: Serial: %s
hyw: Պարբերական: %s

en: Serials
hyw: Պարբերականներ

en: Serials (new issue)
hyw: Պարբերականներ (նոր համարներ)

en: Serials planning
hyw: Պարբերականի պլանավորում

en: Serials receiving
hyw: Պարբերականները ստացվում են

en: Serials subscriptions
hyw: Պարբերականների բաժանորդագրություն

note: %1$s:  total | html
en: Serials subscriptions (%s found)
hyw: Պարբերականների բաժանորդագրություն (%s գտնված է)

en: Serials subscriptions search
hyw: Պարբերականների բաժանորդագրության որոնում

en: Serials tables
hyw: Պարբերականների աղյուսակներ

en: Series
hyw: Մատենաշար

en: Series title
hyw: Մատենաշարի վերնագիր

en: Series:
hyw: Մատենաշար։

en: Server
hyw: Կայան

en: Server information
hyw: Կայանի տեղեկատվություն

en: Server name:
hyw: Սպասարկող կայանի անուն։

en: Servers:
hyw: Կայաններ։

en: Session timed out, please log in again
hyw: Միացման ժամանակը լրացել է, կրկին գրանցվեք

en: Session timed out.
hyw: Միացման ժամանակը լրացել է;

en: Set all funds to zero
hyw: Բեր բոլոր դրամագլուխները զրոյի

en: Set back to
hyw: Դիր հետվերադարձը

en: Set back to:
hyw: Դիր հետվերադարձը։

en: Set basket group
hyw: Կարգաբերի զամբյուղի խումբը

en: Set by
hyw: Կարգաբերված ըստ

en: Set due date to expiry:
hyw: Դիր վերադարձի ամսաթիվը երբ ավարտվում է։

note: IMG
en: Set geolocation
hyw: Կարգաբերի գեոտեղաբաշխումը

note: IMG
en: Set geolocation for %s
hyw: Կարգաբերի գեոտեղաբաշխումը %s համար

en: Set inventory date to:
hyw: Դիր գույքագրամն ամսաթիվը։

en: Set library
hyw: Տեղադրիր գրադարանը

en: Set notice/status triggers for overdue items
hyw: Տեղադրիր հիշեցման/կարգավիճակի սկզբնավորողները ժամկետանց նյութերի համար։

en: Set notice/status triggers for overdue items
hyw: Տեղադրիր հիշեցման/կարգավիճակի սկզբնավորողները ժամկետանց նյութերի համար

en: Set permissions
hyw: Դիր թույլտվությունները

note: %1$s:  patron.surname | html %2$s:  patron.firstname | html
en: Set permissions for %s, %s
hyw: Դիր թույլտվությունները %s, %s համար

note: INPUT type=submit name=submit
en: Set status
hyw: Դիր կարգավիճակը

en: Set the date received to today?
hyw: Կարգաբերե՞լ ստացման ամսաթիվը այսօրվանով։

note: IMG
en: Set to lowest priority
hyw: Կարգաբերված է նվազագույն առաջնայնությանը

en: Set to patron
hyw: Տեղադրի ընթերցողին

note: INPUT type=submit
en: Set up some of Koha's basic requirements
hyw: Կարգաբերի Կոհայի որոշ հիմնական պահանջները

en: Set user permissions
hyw: Տեղադրի օգտվողի թույլտվությունները

note: BUTTON
en: Set virtual keyboard layout
hyw: Սահմանեք վիրտուալ ստեղնաշարի դասավորությունը

en: Settings
hyw: Կարգավորումներ

en: Settings
hyw: Կարգաբերումներ

en: Share
hyw: Տարածիր

note: %1$s:  bibliotitle | html
en: Share %s to Mana
hyw: Կիսիր %s Mana-ի հետ

en: Share anonymous usage statistics with the Koha community?
hyw: Կիսվե՞լ Կոհա համայնքի հետ անանուն օգտագործման վիճակագրությամբ։

en: Share content (subscriptions, reports) with the Koha community
hyw: Կիսիր բովանդակությունը (բաժանորդագրություններ, հաշվետվություններ) Կոհայի համայնքի հետ

en: Share content with Mana KB
hyw: Կիսիր բովանդակությունը Mana KB-ի հետ

en: Share content with Mana KB?
hyw: Կիսե՞լ բովանդակությունը Mana KB-ի հետ

en: Share content with the Koha community using Mana KB
hyw: Կիսիր բովանդակությունը Կոհա համայնքի հետ օգտագործելով Mana KB-ն

en: Share my Koha usage statistics:
hyw: Կիսիր իմ Կոհայի օգտագործման վիճակագրությունը։

note: A
en: Share the subscription with other libraries. Your email address will be associated to your sharing.
hyw: Կիսիր բաժանորդագրությունը այլ գրադարանների հետ։ Քո էլ․ փոստի հասցեն կկապվի քո կիսմանը։

en: Share usage statistics
hyw: Կիսվիր օգտագործման վիճակագրությամբ

en: Share with Mana
hyw: Կիսիր Mana-ի հետ

note: A
en: Share your report with Mana Knowledge Base
hyw: Կիսիր քո հաշվետվությունը Mana գիտելիքի շտեմարանի հետ

en: Share your usage statistics
hyw: Կիսվիր քո օգտագործման վիճակագրությամբ

en: Shared
hyw: Կիսված

en: Shared:
hyw: Կիսված։

note: SCRIPT
en: Sharpen
hyw: Կտրուկացնել

en: Shelving control number
hyw: Դարակի ստուգիչ համար

en: Shelving location
hyw: Դարակի վրա տեղաբաշխում

en: Shelving location (items.location) is:
hyw: Դարակի վրայի տեղադրում (items.location)։

en: Shelving location (usually appears when adding or editing an item). LOC maps to items.location in the Koha database.
hyw: Դարակի գտնվելու վայրը (սովորաբար հայտնվում է, երբ ավելացվում կամ խմբագրվում է նյութը): LOC-ի քարտեզները Koha-ի շտեմարանի items.location -ում:

en: Shelving location selected:
hyw: Տեղաբաշխման վայրը ընտրված է։

en: Shelving location:
hyw: Դարականիշի վայր։

en: Shelving location:
hyw: Դարականիշի վայր։

en: Shibboleth login failed
hyw: Շիբոլեթ գրանցումը ձախողվեց

en: Shift is "Shift"
hyw: Անցումը "Shift" է

en: Shipment cost
hyw: Առաքման գին

en: Shipment cost:
hyw: Առաքման գին:

en: Shipment date
hyw: Առաքման ամսաթիվ:

en: Shipment date reverse
hyw: Առաքման ամսաթվի հակառակը:

en: Shipment date:
hyw: Առաքման ամսաթիվ:

en: Shipment date:
hyw: Առաքման ամսաթիվ:

note: %1$s:  IF shipmentdateto %2$s:  shipmentdatefrom | $KohaDates %3$s:  shipmentdateto | $KohaDates %4$s:  ELSE %5$s:  shipmentdatefrom | $KohaDates %6$s:  END
en: Shipment date: %s From %s To %s %s All since %s %s
hyw: Առաքման ամսաթիվ: %s Այստեղից %s մինչև %s %s Բոլորը սկսած %s %s

note: %1$s:  shipmentdateto | $KohaDates
en: Shipment date: All until %s
hyw: Առաքման ամսաթիվ։ բոլորը մինչ %s

en: Shipping cost for invoice
hyw: Վճարահաշվի համար առաքման գին

en: Shipping cost:
hyw: Առաքման գին:

en: Shipping cost:
hyw: Առաքման գին:

en: Shipping fund:
hyw: Առաքման բյուջե:

en: Shortcut
hyw: Կարճուղի

en: Shortcut keys
hyw: Դյուրանցման բանալիները

note: %1$s:  alert.HIGHHOLDS.returndate | $KohaDates %2$s:  alert.HIGHHOLDS.duration  | html
en: Shortened due date would have been %s (%s days).
hyw: Կարճեցված վերադարձի ժամկետը կլինի %s (%s օր)։

en: Show
hyw: Ցույց տուր

en: Show MARC
hyw: Ցույց տուր ՄԵԸՔ

en: Show MARC tag documentation links
hyw: Ցույց տուր ՄԵԸՔ փաստաթղթերի կապերը

en: Show SQL code
hyw: Ցույց տուր SQL կոդը

en: Show active baskets only
hyw: Ցույց տուր միայն ակտիվ զամբյուղները

en: Show active funds only
hyw: Ցույց տուր միայն ակտիվ ֆոնդերը

en: Show active vendors only
hyw: Ցույց տուր միայն ակտիվ մատակարարներին

en: Show actual/estimated values
hyw: Ցույց տուր իրական/գնահատված արժեքները

en: Show advanced pattern
hyw: Ցույց տուր ընդլայնված ձևանմուշը

note: A
en: Show advanced search (Ctrl-Alt-S)
hyw: Գնա խորացված փնտրում (Ctrl-Alt-S)

en: Show all
hyw: Ցույց տալ ամբողջը

en: Show all active baskets
hyw: Ցույց տուր բոլոր ակտիվ զամբյուղները

en: Show all baskets
hyw: Ցույց տուր բոլոր զամբյուղները

en: Show all columns
hyw: Ցույց տուր բոլոր սյունակները

note: SCRIPT
en: Show all credit types
hyw: Ցույց տուր կրեդիտի բոլոր տեսակները

note: SCRIPT
en: Show all debit types
hyw: Ցույց տուր դեբիտի բոլոր տեսակները

en: Show all details
hyw: Ցույց տուր բոլոր մանրամասները

en: Show all items
hyw: Ցույց տուր բոլոր նյութերը

note: For the first occurrence, %1$s:  hiddencount | html
en: Show all items (%s hidden)
hyw: Ցույց տուր բոլոր նյութերը (%s թաքնված)

en: Show all orders
hyw: Ցույց տուր բոլոր պատվերները

en: Show all suggestions
hyw: Ցույց տալ առաջարկները

note: SCRIPT
en: Show all transactions
hyw: Ցույց տուր բոլոր տրանզակցիաները

en: Show all vendors
hyw: Ցույց տուր բոլոր մատակարարներին

en: Show any items currently checked out:
hyw: Ցույց տուր այն նյութերը, որոնք սպասարկված են։

note: %1$s:  booksellername | html
en: Show baskets for vendor %s
hyw: Ցույց տուր զամբյուղներ այս մատակարարի համար %s

en: Show biblio
hyw: Ցույց տուր բիբլիոն

note: SCRIPT
en: Show blocks
hyw: Ցույց տուր բլոկները

en: Show brief form
hyw: Ցույց տուր հակիրճ ձևը

note: SCRIPT
en: Show caption
hyw: Ցույց տուր որսումը

en: Show category:
hyw: Ցույց տուր դասը։

en: Show chart
hyw: Ցույց տուր դիագրաման

en: Show checkouts
hyw: Ցույց տուր դուրս տրումները

en: Show checkouts to guarantor
hyw: Ցույց տուր դուրս տրումները երաշխավորին

en: Show checkouts to guarantors
hyw: Ցույց տուր դուրս տրումները երաշխավորներին

en: Show collapsed fields:
hyw: Ցույց տուր պայթեցված դաշտերը։

en: Show details
hyw: Ցույց տուր մանրամասները

note: SCRIPT
en: Show fields verbatim
hyw: Բառացի ցույց տուր դաշտերը

en: Show fines to guarantor
hyw: Ցույց տուր տուգանքները երաշխավորին

en: Show fines to guarantors
hyw: Ցույց տուր տուգանքները երաշխավորներին

en: Show full form
hyw: Ցույց տուր լրիվ ձևը

note: SCRIPT
en: Show help for this tag
hyw: Այս ցուցչի համար ցույց տուր օգնությունը

note: SCRIPT
en: Show helpers for fixed and coded fields
hyw: Ցույց տուր օգնականներին սևեռված և կոդավորված դաշտերի համար

en: Show inactive budgets
hyw: Ցույց տուր ոչ ակտիվ բյուջեները

note: SCRIPT
en: Show invisible characters
hyw: Ցույց տուր անտեսանելի նիշերը

en: Show less
hyw: Ցույց տուր ավելի քիչը

en: Show matching titles
hyw: Ցույց տուր համընկնող վերնագրերը

en: Show more
hyw: Ցույց տուր ավելին

en: Show my funds only
hyw: Ցույց տուր միայն իմ բյուջեները

en: Show my funds only:
hyw: Ցույց տուր միայն իմ բյուջեները։

en: Show only mine
hyw: Ցույց տուր միայն իմը

en: Show only renewed
hyw: Ցույց տուր միայն թարմացվածները

en: Show only subscriptions
hyw: Ցույց տուր միայն բաժանորդագրությունները

en: Show subscriptions
hyw: Ցույց տուր բաժանորդագրությունները

en: Show tags
hyw: Ցույց տուր ցուցիչները

note: BUTTON
en: Show the last checkin message
hyw: Ցույց տուր վերջին հետ ընդունման հաղորդագրությունը

en: Show/hide columns:
hyw: Ցույց տուր/թաքցրու սյունակները։

en: Showing only available items
hyw: Ցույց տուր միայն մատչելի նյութերը

note: %1$s:  current_page | html %2$s:  total_pages | html
en: Showing page %s of %s
hyw: Ցույց է տալիս էջը %s մինչև %s

en: Shown
hyw: Ցուցադրված

en: Shows on transit slips
hyw: Ցույց է տալիս տեղափոխման մեջ գտնվող ժապավենները

en: Simple DC-RDF
hyw: Պարզ DC-RDF

en: Since
hyw: Մինչ

note: SCRIPT
en: Single holiday: %s
hyw: Եզակի տոն: %s

en: Size
hyw: Չափ

en: Size (bytes)
hyw: Չափ (բայթեր)

en: Skip issue number
hyw: Բաց թող նյութի համարը

en: Skip items on hold awaiting pickup:
hyw: Անտեսիր վերցնելուն սպասող պահման նյութերը։

en: Skip items on loan:
hyw: Բաց թող տացքի նյութերը։

en: Slash separated text (.csv)
hyw: Սլեշով բաժանված տեքստ (.csv)

en: Slip
hyw: Ժապավեն

en: Small text
hyw: Փոքր տեքստ

en: Society or association
hyw: Ընկերություն կամ միավորում

en: Some Perl modules are missing.
hyw: Որոշ Perl մոդուլները բացակայում են։

en: Some Perl modules require upgrade.
hyw: Perl -ի որոշ մոդուլներ պահանջում են թարմացում։

en: Some examples of compatible price fields include "$9.99", "9.99 USD", "$9.99 USD", "9.99 USD (10.00 CAN)", "$9.99 USD (paperback)". These examples assume USD is the active currency.
hyw: Համընկնող գների դաշտերի որոշ օրինակներ ներառում են՝ "$9.99", "9.99 USD", "$9.99 USD", "9.99 USD (10.00 CAN)", "$9.99 USD (paperback)"։ Այս օրինակներում ենթադրվում է որ USD ակտիվ արտարժույթ է։

note: SCRIPT
en: Some fields are not valid:
hyw: Որոշ դաշտեր թույլատրված չեն։

en: Some of your tables have problems with their auto_increment values which may lead to data loss.
hyw: Թո որոշ աղյուսակներ ունեն խնդիրներ իրենց auto_increment արժեքների հետ, որը կհանգեցնի տվյալների կորստի։

en: Some or all of the barcodes in the range you have selected have no corresponding items.
hyw: Ձեր ընտրած տիրույթի որոշ կամ բոլոր շտրիխ-կոդերը չունեն համապատասխան նյութեր:

en: Some records have not been automatically added because they match an existing record in your catalog:
hyw: Որոշ գրառումներ ավտոմատ չեն ավելացվել քանի որ դրանք համընկնում են քարտարանում առկա գրառմանը:

note: %1$s:  bad_yaml_prefs.join(', ') | html
en: Some system preferences have badly formatted YAML content: %s
hyw: Համակարգային որոշ նախապատվություններ վատ են ձևավորել YAML բովանդակությունը: %s

en: Something went wrong when creating the patron. Check the logs.
hyw: Ինչ որ բան սխալ է ընթերցող ստեղծելիս։ Ստուգեք տեղեկամատյանները։

en: Something went wrong when updating the patron. Check the logs.
hyw: Ինչ որ բան սխալ է ընթերցողին թարմացնլիս։ Ստուգեք տեղեկամատյանները։

note: SCRIPT
en: Something went wrong, cannot save
hyw: Ինչ որ բան սխալ է գնացել, հիշելը հնարավոր չէ

en: Sorry, but there are no results for your search.
hyw: Ցավում եմ, բայց քո որոնման համար արդյունքներ չկան։

en: Sorry, the CAS login failed.
hyw: Ցավում եմ, CAS գրանցումը ձախողվեց։

en: Sorry, there is no result for your search.
hyw: Ցավում եմ, բայց քո որոնման համար արդյունքներ չկան։

en: Sorry, your request had no results.
hyw: Քո փնտրումը անարդյունք է։

note: SCRIPT
en: Sort
hyw: Տեսակավորում

en: Sort
hyw: Տեսակավորում

en: Sort 1
hyw: Տեսակավորում 1

en: Sort 2
hyw: Տեսակավորում 2

en: Sort by
hyw: Տեսակավորված ըստ

en: Sort by :
hyw: Տեսակավորված ըստ :

en: Sort by:
hyw: Տեսակավորված ըստ:

en: Sort field 1:
hyw: Տեսակավորման դաշտ 1:

en: Sort field 2:
hyw: Տեսակավորման դաշտ 2:

note: SCRIPT
en: Sort routine missing
hyw: Տեսակավորման երթուղին բացակայում է

en: Sort this list by:
hyw: Տեսակավորիր այս ցուցակը ըստ:

en: Sort1
hyw: Տեսակավորում1

en: Sort2
hyw: Տեսակավորում2

en: Sortable
hyw: Տեսակավորվող

en: Sorting
hyw: Տեսակավորում...

en: Sorting routine
hyw: Տեսակավորման երթուղի

en: Sound
hyw: Ձայն

en: Sound:
hyw: Ձայն։

en: Source
hyw: Աղբյուր

en: Source (incoming) record check field
hyw: Սկզբնաղբյուր (մուտքային) գրառման ստուգման դաշտ

note: SCRIPT
en: Source code
hyw: Սկզբնական կոդ

en: Source in use?
hyw: Սկզբնաղբյու՞րը օգտագործվում է։

en: Source library:
hyw: Սկզբնական գրադարան։

note: SCRIPT
en: Source of classification or shelving scheme
hyw: Դասակարգման աղբյւր կամ դարակավորման սխեմա

en: Source records
hyw: Սկզբնական գրառումներ

en: Source:
hyw: Աղբյուր։

en: Space ( )
hyw: Բացատ ()

en: Space separation between symbol and value:
hyw: Նիշի և արժեքի միջև բացատով բաժանում։

en: Spanish
hyw: Իսպաներեն

note: SCRIPT
en: Special character
hyw: հատուկ նիշ

en: Special relationship:
hyw: Հատուկ կապ։

en: Special thanks to the following organizations
hyw: Հատուկ երախտագիտություն հետևյալ կազմակերպություններին

en: Specialized
hyw: Մասնագիտացված

note: For the first occurrence, %1$s:  INCLUDE 'date-format.inc'
en: Specify date on which to resume %s:
hyw: Սահմանիր ամսաթիվը երբ վերսկսում ես %s:

note: For the first occurrence, %1$s:  INCLUDE 'date-format.inc'
en: Specify due date %s:
hyw: Սահմանիր վերադարձի ամսաթիվը %s:

en: Specify how the holiday should repeat.
hyw: Սահմանիր ինչպես պետք է տոնը կրկնվի

note: %1$s:  INCLUDE 'date-format.inc'
en: Specify return date %s:
hyw: Սահմանիր վերադարձի ամսաթիվը %s:

en: Specify the default policy for lost item fees on return.
hyw: Հատկորոշիր վերադարձի ժամանակ կորած նյութերի գումարի գանձման լռակյաց կարգը։

note: SCRIPT
en: Spellcheck
hyw: Ուղղագրության ստուգում

en: Spent
hyw: Օգտագործված

en: Spent amount:
hyw: Ծախսած գումար։

en: Spine label
hyw: Կողային պիտակ

en: Split call numbers:
hyw: Բաժանիր դասիչները։

note: SCRIPT
en: Split cell
hyw: Բաժանիր բջիջը

en: Splitting routine
hyw: Բաժանման երթուղի

en: Splitting routine:
hyw: Բաժանման երթուղի։

en: Splitting rule
hyw: Բաժանման օրենք

en: Splitting rule code:
hyw: Բաժանման օրենքի կոդ։

en: Splitting rule:
hyw: Բաժանման օրենք։

note: SCRIPT
en: Spring
hyw: Գարուն

note: SCRIPT
en: Square
hyw: Քառակուսի

en: Staff
hyw: Աշխատակազմ

en: Staff
hyw: Աշխատակազմ

en: Staff - Internal note
hyw: Աշխատակազմ - Ներքին նշում

en: Staff members are not allowed to access patron's checkout history
hyw: Աշխատակազմի անդամները իրավասու չեն տեսնելու ընթերցողի դուրս տրւումների պատմությունը

en: Staff members are not allowed to access patron's holds history
hyw: Աշխատակազմի անդամները իրավասու չեն մուտք ունենալու ընթերցողի պահումների պատմությանը

en: Staff members are not allowed to discharge borrowers, nor borrowers to request a discharge.
hyw: Աշխատակազմի անդամները իրավասու չեն ներելու ընթերցողներին, ոչ էլ ընթերցողները կարող են դիմելու ներման։

en: Staff note
hyw: Աշխատակազմի նշում

en: Staff note:
hyw: Աշխատակազմի նշում։

en: Staff notes
hyw: Աշխատակազմի նշումներ

en: Staff notes:
hyw: Աշխատակազմի նշումներ։

en: Stage MARC for import
hyw: Փուլավորիր MARC ներմուծման համար

en: Stage MARC records
hyw: Փուլավորի ՄԵԸՔ գրառումները

en: Stage MARC records for import
hyw: Ներմուծման համար փուլավորիր MARC գրառումներ

en: Stage MARC records into the reservoir
hyw: Ռեզերվուարում փուլավորիր ՄԵԸՔ գրառումները

en: Stage MARC records into the reservoir
hyw: Ռեզերվուարում փուլավորիր ՄԵԸՔ գրառումները

note: INPUT type=button
en: Stage for import
hyw: Փուլավորիր ներմուծման համար

en: Staged
hyw: Փուլավորված

en: Staged MARC management
hyw: Փուլավորված MARC կառավարում

en: Staged MARC record management
hyw: Փուլավորված MARC գրառման կառավարում

en: Staged:
hyw: Փուլավորված։

en: Stages
hyw: Փուլեր

en: Stages &amp; duration in days
hyw: Փուլեր &amp; տևողությունը օրերով

en: Stages can be re-ordered by using the
hyw: Փուլերը կարելի է վերադասավորել օգտագործելով

en: Standard
hyw: Ստանդարտ

en: Standard ID:
hyw: Ստանդարտ ID:

en: Standard number
hyw: Ստանդարտ համար

en: Standard number:
hyw: Ստանդարտ համար։

en: Standard rules for all libraries
hyw: Բոլոր գրադարանների համար ստանդարտ օրենքներ։

en: Standing orders do not close when received.
hyw: Մշտական պատվերները ստացվելուց հետո չեն փակվում։

en: Start adding cash registers
hyw: Սկսիր դրամարկղային մեքենաների ավելացումը

en: Start date
hyw: Սկզբի ամսաթիվ

en: Start date:
hyw: Սկզբի ամսաթիվ:

en: Start date:
hyw: Սկզբի ամսաթիվ:

en: Start defining libraries
hyw: Սկսիր սահմանել գրադարաններ

en: Start of date range
hyw: Ամսաթվի տիրույթի սկիզբ

en: Start of interval
hyw: Տիրույթի սկիզբ

note: INPUT type=submit
en: Start search
hyw: Սկսիր որոնումը

en: Start using Koha
hyw: Սկսվիր Կոհայի օգտագործումը

note: INPUT type=text name=start_card
en: Starting card number
hyw: Սկսվող քարտի համար

note: INPUT type=text name=start_label
en: Starting label number
hyw: Սկսվող Պիտակի համար

en: Starting with:
hyw: Սկսվում է

en: Starts with
hyw: Սկսվում է սրանով

en: State
hyw: Վիճակ

en: State:
hyw: Նահանգ:

en: State:
hyw: Վիճակ։

en: Statistic 1 done on:
hyw: Վիճակագրություն 1 կատարված է:

en: Statistic 1:
hyw: Վիճակագրություն 1:

en: Statistic 2 done on:
hyw: Վիճակագրություն 2 կատարված է:

en: Statistic 2:
hyw: Վիճակագրություն 2:

en: Statistical
hyw: Վիճակագրական

en: Statistical patron:
hyw: Վիճակագրական հաճախորդ։

en: Statistics
hyw: Վիճակագրություն

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc'
en: Statistics for %s
hyw: Վիճակագրություն սրա համար %s

en: Statistics wizards
hyw: Վիճակագրության Վարպետ

en: Status
hyw: Վիճակ

en: Status
hyw: Վիճակ

en: Status changed
hyw: Վիճակը փոխված է

en: Status:
hyw: Վիճակ։

note: %1$s:  IF ( ITEM_DAT.status_advisory ) %2$s:  IF ( ITEM_DAT.notforloantext ) %3$s:  ITEM_DAT.notforloantext | html %4$s:  END %5$s:  IF ( ITEM_DAT.itemlost ) %6$s:  END %7$s:  IF ( ITEM_DAT.damaged ) %8$s:  END %9$s:  IF ( ITEM_DAT.withdrawn ) %10$s:  END %11$s:  END
en: Statuses %s( %s%s %s %sLost%s %sDamaged%s %sWithdrawn%s )%s
hyw: Վիճակներ %s( %s%s %s %sԿորած%s %sՎնասված%s %sԴուրս գրված%s )%s

en: Std. Number
hyw: Ստանդարտ համար

en: Step 1 of 5: Name the new definition
hyw: Քայլ 1 ընդամենը 5: Նոր սահմանման անուն

note: %1$s:  IF (usecache) %2$s:  END
en: Step 1 of 6: Choose a module to report on,%s Set cache expiry, %s and choose report visibility
hyw: Քայլ 1 ընդամենը 6-ից: Ընտրիր հաշվետվության մոդուլը այստեղից %s Տեղադրի քեշի ժամկետի լրանալը, %s և ընտրի հաշվետվության տեսանելիությունը

en: Step 2 of 5: Choose the area
hyw: Քայլ 2 ընդամենը 5: Ընտրիր տարածքը

en: Step 2 of 6: Pick a report type
hyw: Քայլ 2 ընդամենը 6 : Ընտրիր հաշվետվության տեսակը

en: Step 2: Choose the area
hyw: Քայլ 2 ։ ՏԸնտրիր տարածքը

en: Step 3 of 5: Choose a column
hyw: Քայլ 3 ընդամենը 5: Ընտրի սյունակը

en: Step 3 of 6: Select columns for display
hyw: Քայլ 3 ընդամնեը 6 Ընտրիր սյունակներ արտածման համար

en: Step 3: Choose a column
hyw: Քայլ 3 ։ Ընտրի սյունակը

en: Step 4 of 5: Specify a value
hyw: Քայլ 4 ընդամենը 5: Բնութագրի արժեքը

en: Step 4 of 6: Select criteria to limit on
hyw: Քայլ 4 ընդամենը 6 : Ընտրի սահմանափակման չափանիշը

en: Step 4: Specify a value
hyw: Քայլ 4 : Սահմանիր Արժեքներ

en: Step 5 of 5: Confirm details
hyw: Քայլ 5 ընդամենը 5։ Հաստատիր մանրամասները

en: Step 5 of 6: Pick which columns to total
hyw: Քայլ 5 ընդամենը 6 : Ընտրիր որ սյունակները հանրագումարի բերել

en: Step 6 of 6: Choose how you want the report ordered
hyw: Քայլ 6 ընդամենը 6 : Ընտրիր ինչպես ես ուզում հաշվետվությունը դասավորել

note: For the first occurrence, %1$s:  numberpending | html
en: Still %s servers to search
hyw: Դեռ %s փնտրման կայաններ կան

en: Stock rotation
hyw: Պահեստի պտույտ

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc'
en: Stock rotation details for %s
hyw: Պահեստի պտույտի մանրամասներ %s

en: Stockholm University Library, Sweden
hyw: Ստոկհոլմի համալսարանի գրադարան, Շվեդիա

en: Stopped
hyw: Կանգնեցված

en: Street number
hyw: Փողոցի համար

en: Street number:
hyw: Փողոցի թիվ։

en: Street type
hyw: Փողոցի տեսակ

note: SCRIPT
en: Strikethrough
hyw: Ջնջված գծով

en: String
hyw: Տող

en: Student count
hyw: Ուսանողի հաշվարկ

note: SCRIPT
en: Style
hyw: Ոճ

en: Sub total
hyw: Ենթագումար

en: Subfield
hyw: Ենթադաշտ

en: Subfield code:
hyw: Ենթադաշտի կոդ։

en: Subfield code:
hyw: Ենթադաշտի կոդ։

en: Subfield separator:
hyw: Ենթադաշտի բաժանիչ:

note: SCRIPT
en: Subfield ‡
hyw: Ենթադաշտ ‡

en: Subfield:
hyw: Ենթադաշտ։

note: %1$s:  mss.tagsubfield | html
en: Subfield: %s
hyw: Ենթադաշտ։ %s

en: Subfields
hyw: Ենթադաշտեր

en: Subfields:
hyw: Ենթադաշտեր։

en: Subgroup
hyw: Ենթախումբ

note: INPUT type=text name=subgroup
en: Subgroup code
hyw: Ենթախմբի կոդ

note: INPUT type=text name=subgroupdesc
en: Subgroup name
hyw: Ենթախմբի անուն

en: Subgroup:
hyw: Ենթախումբ։

en: Subject
hyw: Առարկա

en: Subject heading:
hyw: Խորագիր։

en: Subject line:
hyw: Խորագրի տող։

en: Subject phrase
hyw: Խորագրային արտահայտություն

en: Subject sub-division:
hyw: Թեմատիկ ենթաբաժին։

en: Subject(s)
hyw: Խորագրեր

en: Subject:
hyw: Խորագիր։

en: Subject:
hyw: Խորագիր։

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.subject | $raw
en: Subject: %s
hyw: Խորագիր։ %s

en: Subjects:
hyw: Խորագրեր։

note: INPUT type=submit
en: Submit
hyw: Հաստատել

note: INPUT type=submit
en: Submit your suggestion
hyw: Հաստատիր քո առաջարկը

en: Submitting comment
hyw: Ներկայացվում է մեկնաբանություն

note: SCRIPT
en: Subscript
hyw: Ենթասկրիպտ

en: Subscription
hyw: Բաժանորդագրություն

note: %1$s:  subscription.subscriptionid | html
en: Subscription #%s
hyw: Բաժանորդագրություն #%s

note: %1$s:  loopro.object | html
en: Subscription %s
hyw: Բաժանորդագրություն %s

en: Subscription ID
hyw: Բաժանորդագրության ID

en: Subscription ID:
hyw: Բաժանորդագրության ID:

en: Subscription batch edit
hyw: Բաժանորդագրության փաթեթով խմբագրում

en: Subscription begin
hyw: Բաժանորդագրությունը սկսվում է

note: %1$s:  END
en: Subscription closed %s
hyw: Բաժանորդագրությունը փակված է %s

en: Subscription details
hyw: Բաժանորդագրության մանրամասներ

en: Subscription end
hyw: Բաժանորդագրության ավարտ

en: Subscription end date
hyw: Բաժանորդագրության ավարտի ամսաթիվ

en: Subscription end date:
hyw: Բաժանորդագրության ավարտի ամսաթիվ։

en: Subscription expired
hyw: Բաժանորդագրությունը լրացել է

note: %1$s:  title | html
en: Subscription history for %s
hyw: Բաժանորդագրության պատմություն %s

en: Subscription length:
hyw: Բաժանորդագրության տևողություն։

en: Subscription not found.
hyw: Բաժանորդագրությունը չի գտնվել։

en: Subscription num.
hyw: Բաժանորդագրության համար։

en: Subscription number:
hyw: Բաժանորդագրության համարը։

note: %1$s:  subscription.bibliotitle | html
en: Subscription renewal for %s
hyw: Բաժանորդագրության թարմացում %s համար

en: Subscription renewed.
hyw: Բաժանորդագրությունը թարմացված է։

note: For the first occurrence, %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' no_html = 1
en: Subscription routing lists for %s
hyw: Բաժանորդագրության շրջաբերական ցուցակներ սրա համար %s

en: Subscription start date
hyw: Բաժանորդագրության սկիզբի ամսաթիվ

en: Subscription start date:
hyw: Բաժանորդագրության սկսման ամսաթիվ։

en: Subscription summaries
hyw: Բաժանորդագրության համառոտագրություններ

en: Subscription summary
hyw: Բաժանորդագրության համառոտագրություն

en: Subscription title
hyw: Բաժանորդագրության վերնագիր

note: %1$s:  enddate | html
en: Subscription will expire %s.
hyw: Բաժանորդագրության ժամկետը կլրանա %s.

en: Subscription:
hyw: Բաժանորդագրություն։

en: Subscriptions
hyw: Բաժանորդագրություններ

note: %1$s:  subscriptionsnumber | html
en: Subscriptions (%s)
hyw: Բաժանորդագրություններ (%s)

note: SPAN
en: Subscriptions must be associated with a bibliographic record
hyw: Բաժանորդագրությունը պետք է կապված լինի մատենագիտական գրառմանը

en: Subscriptions renewed.
hyw: Բաժանորդագրությունը թարմացված է։

note: SCRIPT
en: Substitute
hyw: Փոխարինող

en: Substitutions
hyw: Փոխարինողներ

note: SCRIPT
en: Subtitle
hyw: Ենթավերնագիր

en: Subtotal
hyw: Ենթահանրագումար

en: Subtotal
hyw: Ենթահանրագումար

en: Subtotal for
hyw: Ենթահանրագումար

en: Subtype limits
hyw: Ենթատեսակի սահմանափակումներ

note: SCRIPT
en: Success.
hyw: Հաջողություն։

en: Success: Import reversed
hyw: Հաջողություն։ Ներմուծումը ռեզերվացվեց

note: SCRIPT
en: Successfully saved configuration
hyw: Հաջող հիշված կարգաբերումը

en: Suggested by
hyw: Առաջարկված կողմից

en: Suggested by - on
hyw: Առաջարկված է

en: Suggested by:
hyw: Առաջարկված կողմից։

en: Suggested by:
hyw: Առաջարկված կողմից։

note: For the first occurrence, %1$s:  books_loo.surnamesuggestedby | html %2$s:  IF ( books_loo.firstnamesuggestedby ) %3$s:  books_loo.firstnamesuggestedby | html %4$s:  END
en: Suggested by: %s%s, %s %s (
hyw: Առաջարկված է։ %s%s, %s %s (

en: Suggested date from:
hyw: Առաջարկված ամսաթիվ սկսած։

en: Suggested on
hyw: Առաջարկված է

en: Suggestible
hyw: Առաջարկելի

en: Suggestion
hyw: Առաջարկություն

en: Suggestion declined
hyw: Առաջարկությունը մերժված է

en: Suggestion details
hyw: Առաջարկության մանրամասներ

en: Suggestion information
hyw: Առաջարկության տեղեկատվություն

en: Suggestion management
hyw: Առաջարկության կառավարում

en: Suggestions
hyw: Առաջարկություններ

en: Suggestions management
hyw: Առաջարկությունների կառավարում

en: Suggestions search:
hyw: Առաջարկությունների որոնում։

en: Sum
hyw: Գումար

en: Summary
hyw: Համառոտագրություն

note: %1$s:  patron.firstname | html %2$s:  patron.surname | html %3$s:  patron.cardnumber | html
en: Summary for %s %s (%s)
hyw: Համառոտագրություն համար %s %s (%s)

en: Summary:
hyw: Համառոտագրություն:

note: SCRIPT
en: Summer
hyw: Ամառ

en: Sunday
hyw: Կիրակի

note: SCRIPT
en: Sundays
hyw: Կիրակիներ

note: SCRIPT
en: Superscript
hyw: Վերնասկրիպտ

en: Supplemental issue
hyw: Հավելյալ համար

en: Supplier metadata
hyw: Մատակարարի մետատվյալներ

en: Supplier report
hyw: Մատակարարի հաշվետվություն

note: BUTTON
en: Supported keyboard shortcuts
hyw: Աջակցվող ստեղնաշարի դյուրանցումները

en: Surname
hyw: Ազգանուն

en: Surname:
hyw: Ազգանուն։

en: Surname:
hyw: Ազգանուն։

en: Surveys
hyw: Հարցախույզներ

en: Suspend
hyw: Կասեցնել

note: INPUT type=submit
en: Suspend all holds
hyw: Կասեցրու բոլոր պահումները

en: Suspend?
hyw: Կասեցնե՞լ։

en: Suspension charging interval
hyw: Կասեցման գանձման տիրույթ

en: Suspension in days (day)
hyw: կասեցում օրերով (օր)

en: Svenska (Swedish)
hyw: Svenska (Շվեդերեն)

note: A
en: Switch languages
hyw: Փոխիր լեզուները

en: Switch to advanced editor
hyw: Անցիր խորացված խմբագրիչին

en: Switch to basic editor
hyw: Անցիր հիմնական խմբագրիչին

note: SCRIPT
en: Switch to or from fullscreen mode
hyw: Փոխմիացիր դեպի լրիվ պաստառային ռեժիմի, կամ անջատվիր այդ ռեժիմից

en: Switching to dom indexing
hyw: Անցիր dom ցուցիչավորմանը

en: Symbol
hyw: Նիշ

en: Symbol:
hyw: Նիշ։

note: SCRIPT
en: Symbols
hyw: Նիշեր

en: Synchronize
hyw: Սինխրոնացրու

en: Syntax
hyw: Շարահյուսություն

en: System
hyw: Համակարգ

note: SCRIPT
en: System Font
hyw: Համակարգային տառաձև

en: System information
hyw: Համակարգի տեղեկատվություն

en: System preference 'AnonSuggestions' set, but AnonymousPatron preference is not set correctly. Set it to a valid borrower number if you want that this feature works correctly.
hyw: Համակարգային նախապատվությունը 'AnonSuggestions' կարգաբերված է, բայց AnonymousPatron նախապատվությունը սխալ է դրված։ Կարգաբերեք այն ընթերցողի վավեր համարի, եթե ցանկանում եք որ այս հնարավորությունը ճիշտ աշխատի։

en: System preference 'AnonSuggestions' set, but AnonymousPatron preference is set to '0'. Set it to a valid borrower number if you want that this feature works correctly.
hyw: Համակարգային նախապատվությունը 'AnonSuggestions' կարգաբերված է, բայց AnonymousPatron նախապատվությունը դրված է որպես '0'։ Եթե ցանկանում ես որ այս հնարավորությունը ճիշտ աշխատի ապա դրան տուր ընթերցողի վավեր համար։

en: System preference 'AutoCreateAuthorities' set, but needs 'BiblioAddsAuthorities' set as well.
hyw: 'AutoCreateAuthorities' Համակարգային նախապատվությունը կարգաբերված է, բայց հարկ է կարգաբերել նաև 'BiblioAddsAuthorities'

en: System preference 'RESTOAuth2ClientCredentials' is set, but the required Net::OAuth2::AuthorizationServer dependency is missing. The feature is disabled.
hyw: Համակարգային նախապատվությունը 'RESTOAuth2ClientCredentials' կարբագերված է, բայց պահանջվող Net::OAuth2::AuthorizationServer կախվածությունը բացակայում է։ Հնարավորությունը արգելափակված է։

note: %1$s:  warnStatisticsFieldsError | html
en: System preference 'StatisticsFields' contains field names not belonging to the items database table: %s
hyw: 'StatisticsFields' համակարգային նախապատվությունը պարունակում է դաշտերի անուններ որ չեն պատկանում նյութերի շտեմարանի աղյուսակին: %s

en: System preference search:
hyw: Համակարգային նախապատվության փնտրում

en: System preferences
hyw: Համակարգային նախապատվություններ

en: TOTAL
hyw: ԸՆԴԱՄԵՆԸ

en: Tab separated text
hyw: Տաբով բաժանված տեքստ

en: Tab separated text (.csv)
hyw: Տաբով բաժանված տեքստ (.csv)

en: Tab:
hyw: Տաբ։

note: %1$s:  subfield.tab | html %2$s:  subfield.tagsubfield | html %3$s:  subfield.liblibrarian | html %4$s:  IF ( subfield.kohafield ) %5$s:  subfield.kohafield | html %6$s:  END %7$s:  IF ( subfield.repeatable ) %8$s:  END %9$s:  IF ( subfield.mandatory ) %10$s:  END %11$s:  IF ( subfield.seealso ) %12
en: Tab:%s | $%s %s %s%s%s%s, repeatable%s%s, Mandatory%s%s, See %s%s%s, %s%s%s, %s%s%s, %s%s
hyw: Տաբ:%s | $%s %s %s%s%s%s, կրկնվող%s%s, Պարտադիր%s%s, Տես %s%s%s, %s%s%s, %s%s%s, %s%s

note: SCRIPT
en: Table
hyw: Աղյուսակ

note: SCRIPT
en: Table of Contents
hyw: Բովանդակության աղյուսակ

note: SCRIPT
en: Table properties
hyw: Աղյուսակի հատկություններ

en: Tabs in use
hyw: Օգտագործման մեջ տաբեր

en: Tabular
hyw: Տաբուլյար

en: Tabulation (	)
hyw: Տաբուլյացիա (	)

en: Tag
hyw: Ցուցիչ

note: SCRIPT
en: Tag
hyw: Ցուցիչ

note: For the first occurrence, %1$s:  tagfield | html
en: Tag %s Subfield structure
hyw: Ցուցիչ %s Ենթադաշտի կառուցվածք

note: %1$s:  tagfield | html
en: Tag %s subfield structure
hyw: Ցուցիչ %s Ենթադաշտի կառուցվածք

en: Tag deleted
hyw: Ցուցիչը ջնջված է

note: A
en: Tag editor
hyw: Պիտակի խմբագիր

note: SCRIPT
en: Tag has no subfields
hyw: Ցուցիչը չունի ենթադաշտեր

en: Tag moderation
hyw: Ցուցիչի մոդերացիա

en: Tag:
hyw: Ցուցիչ

en: Tag:
hyw: Ցուցիչ։

note: %1$s:  searchfield | html
en: Tag: %s
hyw: Ցուցիչ։ %s

en: Tagged with:
hyw: Տեգավորված։

en: Tags
hyw: Ցուցիչներ

en: Tags pending approval
hyw: Հաստատման սպասող թեգեր

en: Tags:
hyw: Ցուցիչներ։

en: Tamil, France
hyw: Թամիլ, Ֆրանսիա

en: Target
hyw: Թիրախ

en: Target (database) record check field
hyw: Թիրախ (շտեմարան) գրառման ստուգման դաշտ

en: Task scheduler
hyw: Աշխատանքի գրաֆիկի կազմակերպիչ

en: Tax number registered:
hyw: Հարկային կոդը գրանցված է։

en: Tax number registered:
hyw: Հարկային համարը գրանցված է։

en: Tax rate:
hyw: Հարկի փոխարժեք։

en: Technical reports
hyw: Տեխնիկական հաշվետվություններ

en: Template
hyw: Ձևանմուշ

en: Template ID
hyw: Նմուշի ID

en: Template ID:
hyw: Նմուշի ID:

en: Template code:
hyw: Նմուշի կոդ։

en: Template description:
hyw: Նմուշի նկարագրություն։

en: Template name
hyw: Նմուշի անուն

en: Template name:
hyw: Նմուշի անուն։

en: Template:
hyw: Ձևանմուշ։

en: Templates
hyw: Ձևանմուշներ

en: Temporary
hyw: Ժամանակավոր

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Temporary directory for uploads not defined
hyw: Ներբեռնումների համար ժամանակավոր ուղեցույցը սահմանված չէ

en: Term
hyw: Տերմին

en: Term/Phrase
hyw: Տերմին/Արտահայտություն

en: Term:
hyw: Տերմին։

en: Terms summary
hyw: Պայմանների համառոտագրություն

en: Terms to be used in Course Reserves module. Enter terms that will show in the drop down menu when setting up a Course reserve. (For example: Spring, Summer, Winter, Fall).
hyw: Դասընթացի պահուստների մոդուլի օգտագործման պայմանները: Մուտքագրեք տերմիններ, որոնք կցուցադրվեն բացվող ընտրացանկում, դասընթացի պահուստ ստեղծելու ժամանակ: (Օրինակ` գարուն, ամառ, ձմեռ, աշուն):

en: Test
hyw: Թեստ

en: Test pattern
hyw: Թեստային ձևանմուշ

en: Test prediction pattern
hyw: Տեստային կանխատեսելի ձևանմուշ

en: Test run: Do not remove any patrons.
hyw: Փորձնական կատարում։ Մի հեռացրու որևէ այցելուի։

en: Test the regular expressions:
hyw: Փորձարկիր կանոնավոր արտահայտությունները։

en: Text
hyw: Տեքստ

en: Text (TSV)
hyw: Տեքստ (TSV)

en: Text alignment:
hyw: Տեքստի հավասարեցում։

note: SCRIPT
en: Text color
hyw: Տեքստի գույնը

en: Text fields
hyw: Տեքստային դաշտեր

en: Text for OPAC:
hyw: Տեքստ ՀՕԱՔի համար։

en: Text for librarian:
hyw: Տեքստ գրադարանավարի համար։

en: Text for librarians:
hyw: Տեքստ գրադարանավարների համար։

en: Text for opac:
hyw: Տեքստ ՀՕԱՔի համար։

en: Text justification:
hyw: Տեքստի հավասարեցում

note: SCRIPT
en: Text to display
hyw: Արտածման տեքստ

en: Text:
hyw: Տեքստ։

en: Textarea
hyw: Տեքստի տիրույթ

en: That budget does not exist! Please select a budget to continue.
hyw: Այդ բյուջեն գոյություն չունի։ Շարունակելու համար ընտրիր բյուջե։

en: The
hyw: Այս

note: %1$s:  subscription.staffdisplaycount | html
en: The %s latest issues related to this subscription:
hyw: Այս բաժանորդագրության հետ կապված ամենավերջին %s համարները։

note: %1$s:  unit.branchcode || 'branchcode=default' | html %2$s:  unit.categorycode || 'categorycode=default' | html %3$s:  unit.itemtype || 'itemtype=default' | html %4$s:  unit.rule_value | html
en: The %s, %s, %s issuingrule will fallback to 'days' for 'lengthunit' as it is incorrectly defined as %s.
hyw: %s, %s, %s issuingrule կվերադառնա 'days' 'lengthunit' համար, որպես %s սխալ սահմանված։

en: The &lt;use_zebra_facets&gt; entry is missing in your configuration file. Falling back to legacy facet calculation.
hyw: &lt;use_zebra_facets&gt; մուտքը բացակայում է քո կարգաբերման ֆայլում։ Վերադարձ դեպի օրինական ֆասետի հաշվարկին։

en: The &lt;zebra_auth_index_mode&gt; entry set to 'grs1', which is no longer supported. Please use DOM instead. To switch follow this page of wiki:
hyw: &lt;zebra_auth_index_mode&gt; մուտքը կարգաբերված է որպես 'grs1', որն այլևս չի աջակցվում։ Օգտագործիր փոխարենը DOM-ը։ Անցումը իրականացնելու համար հետևիր այս wiki էջին.

en: The &lt;zebra_bib_index_mode&gt; entry set to 'grs1', which is no longer supported. Please use DOM instead. To switch follow this page of wiki:
hyw: &lt;zebra_bib_index_mode&gt; մուտքը կարգաբերված է որպես 'grs1', որն այլևս չի աջակցվում։ Օգտագործիր փոխարենը DOM-ը։ Անցումը իրականացնելու համար հետևիր այս wiki էջին։

en: The 2 following fields are available for your own usage. They can be useful for statistical purposes
hyw: Հետևյալ երկու դաշտերը մատչելի են քո սեփական օգտագործման համար։ Դրանք կարող են օգտակար լինել վիճակագրական նպատակների համար

en: The AnonymousPatron system preference is not defined. You can use this feature anyway but NULL will be used to update the checkout history.
hyw: AnonymousPatron համակարգային նախապատվությունը չի սահմանված։ Այս հնարավորությունը կարող ես օգտագործել ամենուր,, սակայն NULL կօգտագործվի դուրս տրումների պատմությունը թարմացնելու համար։

en: The Anyone permission has no actual effect while this list is strictly private.
hyw: Քանի դեռ այս ցուցակը խիստ անձնական է, Ցանկացած ոք թույլտվությունը չունի ազդեցություն։

en: The Bridge Material Type Icon Set
hyw: Կամրջող նյութի տեսակի պատկերիկի կարգաբերում

en: The Bridge Material Type Icon Set is licensed under a
hyw: Կամրջող նյութի տեսակի պատկերիկի կարգաբերումը արտոնագրված է

en: The ILL module is enabled, but no 'branch' block is defined in koha-conf.xml. You must define this block before use.
hyw: ՄԳԲ մոդուլը թույլատրված է, սակայն չկա սահմանված 'branch' մոդուլը koha-conf.xml ում։ Օգտագործելուց առաջ պետք է այն սահմանես։

en: The ILL module is enabled, but no 'partner_code' defined in koha-conf.xml. Falling back to the hardcoded 'ILLLIBS'.
hyw: ՄԳԲ մոդուլը թույլատրված է, սակայն չկա սահմանված 'partner_code' koha-conf.xml ում։ Հետ վերադարձ 'ILLLIBS' կոդին։

note: %1$s:  ill_partner_code_doesnt_exist | html
en: The ILL module is enabled, but the configured 'partner_code' (%s) is not defined on the system.
hyw: ՄԳԲ մոդուլը թույլատրված է, սակայն կարգաբերված partner_code' (%s) համակարդում սահմանաված չէ։

en: The ILL module is enabled, but there are no backends available.
hyw: ՄԳԲ մոդուլը թույլատրված է, սակայն չկան հասանելի backend-ներ

en: The Mana Knowledge Base can be used to import subscription patterns submitted by other libraries and save you extra work. Ask your system administrator to configure this service and complete the configuration, or remove this message by disabling the system preference
hyw: Մանայի գիտելիքների շտեմարանը կարող է օգտագործվել այլ գրադարանների կողմից ներկայացված բաժանորդագրության ներդիրների ներմուծման համար և խնայել ձեզ լրացուցիչ աշխատանքը: Ձեր համակարգի կառավարիչին խնդրեք այս ծառայությունը կարգավորելու և կազմաձևումը կատարելու, կամ հեռացրեք այս հաղորդագրությունը, անջատելով համակարգի նախապատվությունը

en: The Mana Knowledge Base feature is enabled but not configured.
hyw: Mana գիտելիքի շտեմարանի գործառույթը միացված է, բայց չի կարգավորված։

note: SCRIPT
en: The URL you entered seems to be an external link. Do you want to add the required http:\/\/ prefix?
hyw: Ձեր մուտքագրված URL-ը կարծես արտաքին հղում է: Ցանկանո՞ւմ եք ավելացնել անհրաժեշտ http:\/\/ prefix

note: SCRIPT
en: The active currency must have a rate of 1.0
hyw: Ակտիվ տարադրամը պետք է ունենա 1.0 քաշ

en: The alternative email is invalid.
hyw: Այլընտրանքային էլ. փոստը սխալ է։

en: The amount collected from the patron is higher than the amount to be paid.
hyw: Հաճախորդից հավաքված գումարն ավելի բարձր է, քան վճարվող գումարը:

en: The amount collected is more than the outstanding charge
hyw: Հավաքված գումարն ավելին է, քան գերավճարը

note: %1$s:  errauthid | html
en: The authority record you requested does not exist (%s).
hyw: Քո պահանջած հեղինակավոր գրառումը գոյություն չունի (%s)։

en: The authorized value category (
hyw: Լիազորված արժեքի դաս։ (

note: %1$s:  Koha.Preference('autoBarcode') | html
en: The autoBarcode system preference is set to %s and items with blank barcodes will have barcodes generated upon save to database
hyw: autoBarcode համակարգային նախապատվությունը դրված է %s և դատարկ շտրիխկոդերով նյութերի համար հիշելու պահին կգեներացվեն շտրիխկոդեր

en: The backend you tried to migrate to does not yet support migrations, please try again with an alternative target.
hyw: Վերջնակետը, որին դուք փորձում եք անցնել, դեռևս չի աջակցում անցնումները, կրկին փորձեք այլընտրանքային թիրախով։

note: %1$s:  Barcode | html
en: The barcode %s was not found.
hyw: Շտրիխ կոդը %s չի գտնվել։

note: %1$s:  checkout_info.barcode | html
en: The barcode was not found %s.
hyw: Շտրիխ կոդը չի գտնվել %s։

en: The barcode was not found:
hyw: Շտրիխ կոդը չի գտնվել։

en: The barcode you enter will be incremented for each additional item.
hyw: Քո մուտք արած շտրիխ կոդը կաճեցվի յուրաքանչյուր լրացուցիչ նյութի համար։

note: SCRIPT
en: The beginning date is missing or invalid.
hyw: Սկսվելու ամսաթիվը բացակա կամ սխալ է։

en: The biblio.biblionumber and biblioitems.biblioitemnumber fields be mapped to a MARC subfield,
hyw: biblio.biblionumber և biblioitems.biblioitemnumber դաշտերը պետք է կապվեն MARC ենթադաշտին,

en: The bibliographic record for this request already has an item attached to it, you are about to check it out
hyw: Այս հարցման մատենագիտական գրառումն արդեն ունի իրեն կցված նյութ, որը պատրաստվում եք սպասարկել

en: The bibliographic record for this request has multiple items, it should only have one. Please fix this then try again.
hyw: Այս հարցման մատենագիտական գրառումն ունի բազմաթիվ նյութեր, այն պետք է ունենա միայն մեկը: Խնդրում ենք շտկել սա, ապա կրկին փորձեք:

note: A
en: The budget is locked
hyw: Դրամագլուխը կողպված է

en: The budget is locked, fund creation is not possible.
hyw: Բյուջեն կողպված է, դրամագլխի ստեղծումն անհնար է։

note: %1$s:  email_add | html
en: The cart was sent to: %s
hyw: Սայլակը ուղարկվել է: %s

en: The change to give is
hyw: Փոփոխությունը տրվում է

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: The change will be applied immediately.
hyw: Փոփոխությունը կկիրառվի միանգամից։

en: The column 'Koha field' shows that the subfield is linked with a Koha field.
hyw: 'Koha field' սյունակը ցույց է տալիս որ ենթադաշտը կապված է Կոհայի դաշտի հետ։

note: %1$s:  config_entry.lockdir | html
en: The configured &lt;lockdir&gt; entry in your koha-conf.xml file points to a non-writable directory (%s).
hyw: Կարգաբերված &lt;lockdir&gt; մուտքը, քո koha-conf.xml նիշքի կետերից դեպի չգրվող գրացուցակ (%s).

en: The corresponding subfield MUST be in with -1 (ignore) tab
hyw: Համապատասխանող ենթադաշտը պետք է լինի ըստ -1 (անտեսիր) տաբի

en: The current mappings you see on the screen will be erased and replaced by the mappings in the mappings.yaml file.
hyw: Պաստառին տեսանելի ընթացիկ քարտեզավորումները կջնջվեն և կփոխարինվեն mappings.yaml նիշքի քարտեզավորումներով։

note: %1$s:  image_limit | html
en: The database image quota currently only allows a maximum of %s images to be stored at any one time. Please delete one or more images to free up quota space.
hyw: Շտեմարանի պատկերի չափաբաժինը այս պահին թույլ է տալիս միաժամանակ հիշելու մեծագույնը %s պատկեր։ Ջնջիր մեկ կամ ավել պատկերներ, չափաբաժնի համար տեղ ազատելու նպատակով։

en: The database returned an error while attempting a delete operation.
hyw: Ջնջելու գործողության փորձի ընթացքում շտեմարանը վերադարձրել է սխալ։

en: The database returned an error while attempting a save operation.
hyw: Հիշելու գործողության փորձի ընթացքում շտեմարանը վերադարձրել է սխալ։

note: %1$s:  card_element | html %2$s:  element_id | html
en: The database returned an error while deleting %s %s.
hyw: %s Ջնջելու ընթացքում շտեմարանը վերադարձրել է սխալ %s

note: %1$s:  image_ids | html
en: The database returned an error while deleting %s.
hyw: %s Ջնջելու ընթացքում շտեմարանը վերադարձրել է սխալ։

note: %1$s:  card_element | html %2$s:  element_id | html
en: The database returned an error while saving %s %s.
hyw: %s հիշելիս շտեմարանը սխալ է վերադարձրել %s։

en: The download directory specifies the directory on the ftp site from which quotes and invoices are downloaded.
hyw: Բեռնաթափման գրադարանը սահմանում է ftp գրադարանը, որից մեջբերումները և ինվոյսները բեռնափաթվում են։

note: %1$s:  INVALID_DATE | html
en: The due date &quot;%s&quot; is invalid
hyw: Վերադարձի ամսաթիվը &quot;%s&quot; սխալ է

note: SCRIPT
en: The ending date is missing or invalid.
hyw: Ավարտի ամսաթիվը սխալ կամ բացակա է։

note: SCRIPT
en: The entered passwords do not match
hyw: Մուտք արված գաղտնաբառերը չեն համընկնում

en: The field could not be deleted. Check the log for errors.
hyw: Դաշտը հնարավոր չէ ջնջել։ Սխալների համար ստուգիր լոգերը։

en: The field could not be inserted. Perhaps the name already exists?
hyw: Դաշտը չի կարող տեղադրվել։ Հավանաբա՞ր անունն արդեն առկա է։

en: The field could not be updated. Perhaps the name already exists?
hyw: Դաշտը հնարավոր չէ թարմացնել։ Հավանաբար անունն արդեն առկա՞ է։

en: The field has been deleted
hyw: Դաշտը ջնջված է

en: The field has been inserted
hyw: Դաշտը տեղադրված է

en: The field has been updated
hyw: Դաշտը թարմացվեց

en: The field itemnum MUST be mapped
hyw: itemnum դաշտը ՊԵՏՔ Է քարտեզավորված լինի։

en: The fields 'surname', 'branchcode', and 'categorycode' are
hyw: 'surname', 'branchcode', և 'categorycode' դաշտերը

en: The file will be imported into an editable table for review prior to saving.
hyw: Մինչ հիշելը գրախոսման նպատակով ֆայլը կներմուծվի խմբագրվող աղյուսակ։

note: %1$s:  FOREACH result IN renew_results %2$s:  IF result.success
en: The fines on the following items were paid off, renewal results are displayed below: %s %s
hyw: Հետևյալ նյութերի տուգանքները մարվել են, թարմացման արդյունքները ներկայացված են ստորև. %s %s

en: The first line in the file must be a header row defining which columns you are supplying in the import file.
hyw: Ֆայլի առաջին տողը պետք է լինի առաջատար որ սահմանում է թե դու ներմուծման ֆայլի մեջ որ սյունակներն են տրամադրում։

en: The first notice's delay should be less than the second, which should be less than the third for the
hyw: Առաջին զգուշացման ուշացումը պետք է լինի ավելի փոքր քան երկրորդինն է, որն էլ պետք է լինի ավելի փոքր քան երրորդն է

en: The following barcodes were found:
hyw: Գտնվել են հետևյալ շտրիխ կոդերը։

en: The following error occurred while importing the database structure:
hyw: Հանդիպել է հետևյալ սխալը շտեմարանի կառուցվածքը ներմուծելիս։

en: The following error was encountered:
hyw: Հանդիպել է հետևյալ սխալը։

en: The following errors have occurred:
hyw: Հանդիպել են հետևյալ սխալները։

en: The following errors were found. Please correct them and submit again:
hyw: Հետևյալ սխալներն են հանդիպել։ Շտկիր դրանք և նորից հաստատեք։

en: The following fields are wrong. Please fix them.
hyw: Հետևյալ դաշտերը սխալ են։ Խնդրվում է շտկել։

en: The following holds have not been filled. Please retrieve them and check them in.
hyw: Հետևյալ պահումները չեն լրացվել։ Հետ կանչեք դրանք և ապա հետ ընդունեք։

note: For the first occurrence, %1$s:  "borrowers" | $HtmlTags tag="strong" %2$s:  "deletedborrowers" | $HtmlTags tag="strong"
en: The following ids exist in both tables %s and %s:
hyw: Հետևյալ id-երը առկա են երկու աղյուսակում էլ %s և %s:

en: The following invalid barcodes were skipped:
hyw: Հետևյալ անվավեր շտրիխ կոդերը բաց են թողնվել։

en: The following itemnumbers were found:
hyw: Հետևյալ նյութի համարները գտնված են։

en: The following items were added or updated:
hyw: Հետևյալ նյութերը ավելացվել կամ ձևափոխվել են։

en: The following items were modified:
hyw: Հետևյալ նյութերը ձևափոխված են։

en: The following mappings exist for items.permanent_location, and they shouldn't.
hyw: Հետևյալ քարտեզավորումները գոյություն ունեն items.permanent_location համար, և դրանք չպետք է։

en: The following records could not be deleted:
hyw: Հետևյալ գրառումը հնարավոր չէ ջնջել։

en: The following values have been used for guarantee/guarantor relationships, but do not exist in the 'borrowerRelationship' system preference:
hyw: Հետևյալ արժեքները օգտագործվել են երաշխավորի / երաշխավորողի փոխհարաբերությունների համար, բայց գոյություն չունեն 'borrowerRelationship' համակարգային նախապատվությունում.

en: The form submission failed (Wrong CSRF token). Try to come back, refresh the page, then try again.
hyw: Ձևաթղթի գրանցումը ձախողվեց (սխալ CSRF տոմսակ)։ Հետ վերադարձիր, թարմացրու էջը, և փորձիր նորից։

note: %1$s:  biblios_use_this_framework | html
en: The framework is used %s times.
hyw: Կառուցվածքը օգտագործվել է %s անգամ։

en: The generated notices are different!
hyw: Գեներացված ծանուցումները տարբեր են։

en: The generated notices are exactly the same!
hyw: Գեներացված ծանուցումները ճգրտորեն նույնն են։

en: The hold has been correctly cancelled.
hyw: Պահումը ճշտորեն չեղյալ է արվել։

en: The hold has been placed on biblio level. It is not possible to determine the item to mark as lost.
hyw: Պահումը դրված է մատեն մակարդակում։ Կորած նշելու համար հնարավոր չէ որոշել նյութը։

en: The import id number
hyw: Ներմուծման id համար

en: The included OAI.xslt file by the
hyw: Ներառված OAI.xslt ֆայլը ըստ

en: The invoice referenced by this invoiceid does not exist.
hyw: Այս հաշվեվճարը գոյություն չունի

note: %1$s:  m.item_barcode | html
en: The item (%s) does not exist.
hyw: (%s) նյութը գոյություն չունի։

note: %1$s:  m.item_barcode | html
en: The item (%s) has been added to the list.
hyw: (%s) նյութը ավելացվել է ցուցակին։

note: %1$s:  m.item_barcode | html
en: The item (%s) has not been added to the list. Please verify it is not already in the list.
hyw: (%s) նյութը չի ավելացվել ցուցակին։ Ստուգիր, արդյոք այն արդեն այս ցուցակում է։

en: The item has been removed from the list.
hyw: Նյութը հեռացվել է ցուցակից։

en: The item has not been checked in due to a configuration issue in your system. You must ask an administrator to take a look at the
hyw: Նյութը չի սպասարկվել քո համակարգում առկա կարգաբերման խնդիրների պատճառով։ Պետք է հարցնես կառավարիչին, այն պարզելու համար

en: The item has successfully been linked to
hyw: Նյութը հաջողությամբ կցված է սրան

en: The item was not found
hyw: Նյութը չի գտնվել

en: The item you select will be moved to the target record.
hyw: Քո ընտրած նյութը կտեղափոխվի թիրախ գրառում։

note: SCRIPT
en: The library code entered contains whitespace characters. Please remove any whitespace characters from the library code
hyw: Մուտք արված գրադարանի կոդը պարունակում է բացատներ։ Հեռացրու բացատները գրադարանի կոդից

note: %1$s:  email | html
en: The list was sent to: %s
hyw: Ցուցակը ուղարկվել է դեպի: %s

en: The merge was successful.
hyw: Ձուլումը հաջող էր։

en: The merging was successful.
hyw: Ձուլումը հաջող էր։

en: The notice has been correctly enqueued.
hyw: Ծանուցումը ճշտորեն դրվել է հերթի։

note: %1$s:  ERROR_LOO.bad_delay | html
en: The number of days (%s) must be a number between 0 and 999.
hyw: Օրերի թիվը (%s) պետք է լինի 0 և 999 միջև։

en: The order has been canceled, although one or more items could not have been deleted.
hyw: Պատվերը չեղյալ է արված, չնայած մեկ կամ ավել նյութեր ջնջված չեն։

en: The order has been canceled, although the record has not been deleted.
hyw: Պատվերը չեղյալ է արված, չնայած գրառումը ջնջված չէ։

en: The order has been cancelled, although one or more items could not have been deleted.
hyw: Պատվերը չեղյալ է արված, չնայած մեկ կամ ավել նյութեր ջնջված չեն։

en: The order has been cancelled, although the record has not been deleted.
hyw: Պատվերը չեղյալ է արված, չնայած գրառումը ջնջված չէ։

en: The order has been successfully canceled.
hyw: Դասավորությունը հաջողությամբ չեղյալ է արվել։

note: %1$s:  ELSE
en: The order has been successfully cancelled %s
hyw: Դասավորությունը հաջողությամբ չեղյալ է արվել %s

en: The original currency value will be copied
hyw: Արտարժույթի իրական մեշությունը կպատճենվի

en: The original fund will be used
hyw: Իրական դրամագլուխը կօգտագործվի

en: The original internal note will be used
hyw: Իրական ներքին նշումը կօգտագործվի

en: The original statistic 1 will be used
hyw: Իրական 1 վիճակագրությունը կօգտագործվի

en: The original statistic 2 will be used
hyw: Իրական 2 վիճակագրությունը կօգտագործվի

en: The original vendor note will be used
hyw: Իրական մատակարարի նշումը կօգտագործվի

en: The password was rejected by a plugin.
hyw: Գաղտնաբառը մերժված է պլագինի կողմից։

en: The passwords entered do not match
hyw: Մուտք արված գաղտնաբառերը չեն համընկնում

en: The patron category you create will be used by the
hyw: Քո ստեղծած հաճախորդի դասը կօգտագործվի

en: The patron does not have an email address defined.
hyw: Ընթերցողը չունի սահմանված էլ. փոստի հասցե։

note: For the first occurrence, %1$s:  DEBT | $Price
en: The patron has a debt of %s.
hyw: Հաճախորդը ունի պարտք %s

en: The patron has not been created the entered password contained whitespaces
hyw: Ընթերցողը չի ստեղծվել։ Մուտք արած գաղտնաբառը պարունակում է բացատներ։

en: The patron has not been created the entered password was too short
hyw: Ընթերցողը չի ստեղծվել։ Մուտք արած գաղտնաբառը շատ կարճ է։

en: The patron has not been created the entered password was too weak, must contain at least one uppercase, and lower case letter and one number
hyw: Ընթերցողը չի ստեղծվել։ Մուտք արած գաղտնաբառը շատ թույլ է, պետք է պարունակի առնվազն մեկ մեծատառ, մեկ փոքրատառ և մեկ թիվ։

en: The patron has not been created! Cardnumber or Userid may already exist.
hyw: Ընթերցողը չի ստեղծվել։ Քարտի համարը կամ օգտվողի id միգուցե առկա են։

note: %1$s:  alert.OTHER_CHARGES | $Price
en: The patron has unpaid charges for holds, rentals etc of %s
hyw: Հաճախորդը պահումների համար ունի այս չափով չվճարված գումարներ, վարձակալություններ %s

note: %1$s:  checkout_info.alert.OTHER_CHARGES | $Price
en: The patron has unpaid charges for holds, rentals etc of %s.
hyw: Հաճախորդը պահումների համար ունի այս չափով չվճարված գումարներ, վարձակալություններ %s

en: The patron used for the self checkout module at the OPAC does not have the self_check => self_checkout_module permission.
hyw: ՀՕԱՔ-ում ինքնատացքի մոդուլում օգտագործված ընթերցողը չունի self_check => self_checkout_module իրավասություն։

en: The patron used for the self checkout module at the OPAC has too many permissions. They should only have self_check => self_checkout_module.
hyw: ՀՕԱՔ-ում ինքնատացքի մոդուլում օգտագործված ընթերցողը ունի չափից շատ իրավասություններ։ Նրանք պետք է միայն ունենան self_check => self_checkout_module։

note: %1$s:  DEBT_GUARANTEES | $Price
en: The patron's guarantees collectively have a debt of %s.
hyw: Հաճախորդի երաշխավորները համատեղ ունեն պարտք %s։

en: The policies are applied based on the ReservesControlBranch system preference which is set to
hyw: Կանոնները կիրառված են իմք ընդունելով ReservesControlBranch համակարգի նախապատվության հիման վրա, որը սահմանվում է

en: The primary email is invalid.
hyw: Առաջնային էլ. փոստը սխալ է։

en: The problem is that InnoDB does not keep auto_increment across SQL server restarts (it is only set in memory). So on server startup the auto_increment values are set to max(table.id)+1.
hyw: Այս խնդիրը նրանում է, որ InnoDB չի պահում auto_increment-ը SQL կայանի վերաբեռնավորումից (այն պարզապես հիշողությունում է)։ Այսպիսով, կայանի բեռնավորումից հետո auto_increment արժեքները կարգաբերվում են որպես max(table.id)+1։

en: The quote uploader accepts standard csv files with two columns: "source","text"
hyw: Մեջբերման բեռնավորիչը ընդունում է երկու սյունակով ստանդարտ csv ֆայլ՝ ՛աղբյուր՛ և ՛տեքստ՛։

en: The record
hyw: Գրառումը

note: %1$s:  m.bibnum | html
en: The record (%s) does not exist.
hyw: (%s) գրառումը գոյություն չունի։

note: %1$s:  m.bibnum | html
en: The record (%s) has been added to the list.
hyw: Գրառումը (%s) ավելացվել է ցուցակին։

note: %1$s:  m.bibnum | html
en: The record (%s) has not been added to the list. Please verify it is not already in the list.
hyw: (%s) գրառումը չի ավելացվել ցուցակին։ Ստուգիր, արդյոք այն արդեն այս ցուցակում է։

en: The record id
hyw: Գրառման բնութագրիչ

en: The record you are trying to edit doesn't exist.
hyw: Գրառումը որ ցանկանում ես խմբագրել, գոյություն չունի։

note: For the first occurrence, %1$s:  biblionumber | html
en: The record you requested does not exist (%s).
hyw: Քո պահանջած գրառումը գոյություն չունի (%s)։

note: For the first occurrence, %1$s:  report_converted | html
en: The report "%s" has been converted.
hyw: Այս հաշվետվությունը "%s" փոխակերպված է։

en: The requested message cannot be displayed
hyw: Պահանջվող հաղորդումը հնարավոր չէ արտածել

en: The rules are applied from most specific to less specific, using the first found in this order:
hyw: Օրենքները կիրառվում են խիստ հատկանշականից դեպի պակաս հատկանշականը, օգտագործելով առաջին գտնվածը։

en: The rules have been cloned.
hyw: Օրենքները փոխվել են։

en: The secondary email is invalid.
hyw: Երկրորդային էլ. փոստը սխալ է։

en: The subscription has linked issues
hyw: Բաժանորդագրությունը ունի կապված համարներ

en: The subscription has linked items
hyw: Բաժանորդագրությունը ունի կապված նյութեր

en: The subscription has not expired yet
hyw: Բաժանորդագրության ժամկետը դեռ չի լրացել

note: SCRIPT
en: The superlibrarian privilege is mutually exclusive of other privileges, as it includes them all.
hyw: Գերգրադարանավարի արտոնությունը այլ արտոնություններից առավել է, քանի որ այն ներառում է այդ բոլորը։

note: SPAN
en: The system preference %s may have been overridden from this value by one or more virtual hosts.
hyw: Համակարգային %s նախապատվությունը կարող է վերագրվել այս արժեքից մեկ կամ ավելի վիտուալ հոստերից։

en: The system preference OPACPrivacy is set but AnonymousPatron is not! Please correct this before continuing circulation.
hyw: OPACPrivacy համակարգային նախապատվությունը կարգաբերված է, բայց AnonymousPatron -ը ոչ։ Շտկիր սա մինչ տացքը շարունակելը։

note: INPUT type=checkbox name=flag
en: The system preference ProtectSuperlibrarianPrivileges is enabled
hyw: Համակարգային ProtectSuperlibrarianPrivileges նախապատվությունը թույլատրված է։

note: SCRIPT
en: The translation (id %s) has been removed successfully
hyw: Թարգմանությունը (id %s) հաջողությմաբ հեռացվել է

en: The unreceived orders from the following funds will be moved
hyw: Չստացված պատվերները կտեղափոխվեն հետևյալ բյուջեներից

en: The upload directory specifies the directory on the ftp site to which orders are uploaded.
hyw: Վերբեռնման թղթապանակը սահմանում է ftp թղթապանակը, որտեղ բեռնվում են պատվերները։

en: The upload file appears to be empty.
hyw: Կարծես թե բեռնաթափվող ֆայլը դատարկ է։

en: The upload file does not appear to be a kpz file. The extension is not '.kpz'.
hyw: Բեռնավորվող ֆայլը kpz ֆայլ չէ։ Ընդլայնումը '.kpz' չէ։

en: The upload file does not appear to be a zip file. The extension is not '.zip'.
hyw: Բեռնավորվող ֆայլը zip ֆայլ չէ։ Ընդլայնումը '.zip' չէ։

note: %1$s:  e.value | html
en: The value "%s" is not supported for mappings
hyw: "%s" արժեքը քարտեզավորումների համար չի աջակցվում

en: Themes
hyw: Թեմաներ

en: Then start the installer again.
hyw: Ապա նորից սկսիր կարգաբերիչը։

en: There are currently no checkout notes.
hyw: Չկան տացքի նշումներ։

en: There are currently no problem reports.
hyw: Այս պահին չկան խնդրահարույց հաշվետվություններ։

note: For the first occurrence, %1$s:  PROCESS translate_label_element element=label_element_title
en: There are no %s currently available.
hyw: Այնտեղ չկան %s այս պահին հասանելի

en: There are no EDI accounts.
hyw: Չկան EDI հաշիվներ։

en: There are no EDIFACT messages.
hyw: Չկան EDIFACT հաղորդագրություններ։

en: There are no SMS cellular providers defined.
hyw: Չկան սահմանված SMS բջջային մատակարարներ։

en: There are no account credit types defined.
hyw: Չկան սահմանված կրեդիտի տեսակների հաշիվները։

en: There are no account debit types defined.
hyw: Չկան սահմանված դեբիտի տեսակների հաշիվները։

note: %1$s:  category.category_name | html
en: There are no authorized values defined for %s
hyw: Չկան սահմանված թուլատրված արժեքներ սրա համար %s

en: There are no cash registers defined.
hyw: Չկան սահմանված դրամարկղային մեքենաները։

en: There are no cities defined.
hyw: Չկան սահմանված քաղաքներ։

en: There are no collections currently defined.
hyw: Այս պահին չկան սահմանված հավաքածուներ։

note: %1$s:  IF active
en: There are no contracts with this vendor. %s
hyw: Այս մատակարարի հետ պայմանագրեր չկան։ %s

en: There are no defined actions for this template.
hyw: Այս ձևանմուշի համար չկան սահմանված գործողություններ։

en: There are no defined templates. Please create a template first.
hyw: Այս սահմանված ձևանմուշներ։ Սկզբից ստեղծիր ձևանմուշը։

en: There are no desks defined.
hyw: Չկա սահմանված դարակներ։

note: A
en: There are no enrollments for this club yet
hyw: Այս ակումբի համար չկան ցուցակագրումներ։

en: There are no existing numbering patterns.
hyw: Չկան համարակալման առկա ձևանմուշներ։

en: There are no images for this record.
hyw: Այս գրառման համար չկան պատկերներ։

en: There are no item search fields defined.
hyw: Չկան սահմանված նյութի փնտրման դաշտեր։

en: There are no items assigned to this rota.
hyw: Այս հերթապահությանը նշանակված նյութեր չկան:

en: There are no items in this batch yet
hyw: Այս փաթեթում դեռ չկան նյութեր

en: There are no items in this collection.
hyw: Այս հավաքածուում չկան նյութեր։

en: There are no itemtypes defined
hyw: Չկան սահմանված նյութի տեսակներ։

en: There are no late orders.
hyw: Չկան ուշացված պատվերներ։

en: There are no libraries defined.
hyw: Չկան սահմանված գրադարաններ

en: There are no library EANs.
hyw: Չկան գրադարանների EAN-ներ։

en: There are no notices for this library.
hyw: Այս գրադարանի համար չկան նշումներ։

en: There are no notices.
hyw: Չկան նշումներ։

en: There are no open baskets for this vendor.
hyw: Այս մատակարարի համար չկան բաց զամբյուղներ։

note: %1$s:  IF ( location ) %2$s:  END
en: There are no overdues for today%s at the selected location%s.
hyw: Այսօրվա համար ժամկետանցներ չկան%s ընտրված վայրի համար%s.

en: There are no overdues matching your search.
hyw: Քո փնտրմանը համընկնող ժամկետանցներ չկան։

en: There are no overdues.
hyw: Չկան ժամկետանցներ։

en: There are no patron categories defined.
hyw: Չկան սահմանված ընթերցողական դասեր։

en: There are no patron lists.
hyw: Չկան ընթերցողական ցուցակներ։

en: There are no patrons in this batch yet
hyw: Այս փաթեթում դեռ չկան ընթերցողեր

en: There are no patrons subscribed to this subscription serial alert.
hyw: Չկան հաճախորդենր որ բաժանորդագրված են այս բաժանորդագրության պարբերական զգուշացումներին։

en: There are no pending discharge requests.
hyw: Չկան գնման սպասող առաջարկներ։

en: There are no pending offline operations.
hyw: Չկան սպասող ցանցից անջատված գործողություններ

en: There are no pending patron modifications.
hyw: Չկան սպասող հաճախորդների ձևափոխումներ։

en: There are no rotas with stages assigned
hyw: Չկան երթուղիներ նշանակված փուլերով

en: There are no rules defined.
hyw: Չկա սահմանված կանոններ։

en: There are no saved definitions.
hyw: Չկան հիշված սահմանումներ։

en: There are no saved matching rules.
hyw: Չկան հիշված համընկեցման օրենքներ։

en: There are no saved patron attribute types.
hyw: Չկան ընթերցողի հիշված բաղկացուցիչների տեսակներ։

en: There are no saved reports.
hyw: Չկան հիշված հաշվետվություններ։

en: There are no sets defined.
hyw: Չկա սահմանված բազմսւթյուններ։

en: There are no statistics for this patron.
hyw: Այս հաճախորդի համար չկան վիճակագրություններ։

en: There are no titles tagged with the term
hyw: Այս տերմինով նշիկավորված վերնագրեր չկան

note: %1$s:  itemtags | html
en: There is more than 1 MARC tag related to items tab (10) : %s
hyw: Կա առնվազն մեկ MARC ցուցիչ, կապված նյութի տաբին (10) : %s

en: There is no defined frequency.
hyw: Չկա սահմանված հաճախականություն։

note: %1$s:  e.value | html
en: There is no mapping for the index %s
hyw: Այս ցուցիչի համար %s չկա քարտեզավորում

note: %1$s:  END %2$s:  IF autoMemberNum %3$s:  IF mandatorycardnumber
en: There is no minimum or maximum character length. %s %s %s
hyw: Չկա նիշերի ամնափոքր կամ ամենամեծ երկարություն։ %s %s %s

en: There is no notice template with a code 'CANCEL_HOLD_ON_LOST' defined in your system.
hyw: Քո համակարգում չկա սահմանված ծանուցման ձևանմուշ այս կոդով 'CANCEL_HOLD_ON_LOST'։

en: There is no record of any messages that have been sent to this patron.
hyw: Այս ընթերցողին ուղարկված ոչ մի հաղորդագրության գրառում չկա։

en: There was 1 barcode that contained at least one unprintable character.
hyw: Կա 1 շտրիխ կոդ որ պարունակում է առնվազն մեկ չտպվող նիշ։

en: There was 1 barcode that was too long.
hyw: Կա 1 շտրիխ կոդը որը շատ երկար է։

en: There was a problem checking this item out, please check for problems with the
hyw: Այս նյութը սպասարկելիս խնդիր առաջացավ, խնդրում ենք ստուգել դրանց հետ կապված խնդիրները

en: There was a problem with your form submission
hyw: Քո ձևանմուշի գրանցումը ունի խնդիրներ

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: There was a problem, please check the logs
hyw: Խնդիր առաջացավ, ստուգեք տեղեկամատյանները

note: %1$s:  err_data | html
en: There were %s barcodes that contained at least one unprintable character.
hyw: Առկա էին %s շտրիխ կոդեր որոնք պարունակում էին առնվազն մեկ չտպվող նիշ։

note: %1$s:  err_length | html
en: There were %s barcodes that were too long.
hyw: Կային %s շտրիխ կոդեր որոնք շատ երկար էին։

en: There were no unreceived orders for this fund.
hyw: Այս դրամագլխի համար չկան չստացված պատվերներ։

en: There were problems with your submission
hyw: Քո հաստատման հետ կապված կան խնդիրներ

en: Therefore, the record to be merged has not been deleted.
hyw: Հետևաբար ձուլման ենթակա գրառումը չի ջնջվել։

en: Thesaurus:
hyw: Տեզաուրուս։

en: These are disabled for ALL libraries. To change these settings, choose the "Default" library.
hyw: Սրանք արգելափակված են ԲՈԼՈՐ գրադարանների համար։ Այս կարգաբերումները փոծելու համար ընտրի "Լռակյաց" գրադարանը։

en: These are disabled for the current library.
hyw: Ընթացիկ գրադարանի համար սրանք արգելափակված են։

en: These are enabled.
hyw: Սրանք թույլատրված են։

note: INPUT type=checkbox
en: These fields are collapsed by default by the CollapseFieldsPatronAddForm system preference
hyw: Այս դաշտերը պայթեցվել են որպես լռակյաց CollapseFieldsPatronAddForm համակարգային նախապատվությամբ

en: These fields will be used in the creation of clubs based on this template
hyw: Հիմնված այս ձևանմուշի վրա այս դաշտերը կօգտագործվեն ակումբների ստեղծման համար

en: These fields will be used when enrolling a patron in a club based on this template
hyw: Հիմնված այս ձևանմուշի վրա, այս դաշտերը կօգտագործվեն երբ հաճախորդ է ներառվում ակումբում

note: %1$s:  ratio | html
en: These items have a hold ratio &ge; %s.
hyw: Այս նյութերը ունեն պհման հարաբերակցություն &ge; %s.

note: SCRIPT
en: These patrons will be permanently removed from the database and cannot be recovered
hyw: Այս օգտատերերը մշտապես կջնջվեն շտեմարանից և վերականգնելը կլինի անհնար

en: Theses
hyw: Թեզիսներ

en: They are in a patron category of type staff.
hyw: Նրանք անձնակազմի տեսակի ընթերցողի դասում են։

en: They are the guarantor to another patron.
hyw: Նրանք մեկ այլ հաճախորդի երաշխավորն են:

en: They have a non-zero account balance.
hyw: Նրանք ունեն ոչ զրոյական հաշվի մնացորդ:

en: They have items currently checked out.
hyw: Նրանք ունեն նյութերը, որոնք այս պահին սպասարկված են։

note: SCRIPT
en: Third
hyw: Երրորդ

en: This account has been locked!
hyw: Այս հաշիվը կողպված է։

note: SCRIPT
en: This action cannot be reversed. Do you wish to continue?
hyw: Այս գործողությունը հնարավոր չէ ռեզերվացնել։ Ցանկանու՞մ ես շարունակել։

note: SCRIPT
en: This attribute will be only applied to the patron's category %s
hyw: Այս բաղկացուցիչը կկիրառվի միայն ընթերցողի այս դասի վրա %s

en: This authority type cannot be deleted
hyw: Հեղինակավորի այս տեսակը հնարավոր չէ ջնջել

en: This budget has funds attached. You must delete all attached funds before you can delete this budget.
hyw: Այս բյուջեն ունի կցված դրամագլուխներ։ Այս բյուջեն ջնջելուց առաջ պետք է ջնջես բոլոր կցված դրամագլուխները։

note: %1$s:  patrons_in_category | html
en: This category is used %s times
hyw: Այս դասը օգտագործվել է %s անգամ։

en: This chart will use only visible rows, click 'Fetch all data' to chart the full report
hyw: Այս աղյուսակը կօգտագործի միայն տեսանելի տողերը, կտտացրեք 'Ցուցադրել բոլոր տվյալները' `ամբողջական զեկույցը գծապատկերելու համար

en: This course already has this item on reserve.
hyw: Այս դասընթացը արդեն ունի այս նյութը ռեզերվում։

en: This feature allows you to retrieve and share data (subscription patterns and reports) with other Koha libraries.
hyw: Այս առանձնահատկությունը հնարավորություն է տալիս ստանալու և կիսվելու տվյալներով (բաժանորդագրության կաղապարները և հաշվետվությունները) այլ Կոհա գրադարանների հետ:

en: This feature gives the Koha developers valuable information regarding how Koha is being used and helps to drive decisions during the development cycle
hyw: Այս հատկությունը Koha-ի մշակողներին տալիս է արժեքավոր տեղեկատվություն այն մասին, թե ինչպես է օգտագործվում Koha-ն և օգնում է որոշումներ կայացնել զարգացման փուլում

en: This fee is charged at checkout/renewal time for each day between the checkout/renewal date and due date for loans specified in days.
hyw: Այս վճարը գանձվում է տացքի/նորացման ժամանակ, յուրաքանչյուր օրվա համար տացքի/նորացման ամսաթվով և վերադարձի ամսաթվի համար օրերով սահմանված տրումների համար։

en: This fee is charged at checkout/renewal time for each hour between the checkout/renewal date and due date for loans specified in hours.
hyw: Այս վճարը գանձվում է ամենժամյա, տացքի/նորացման համար` տացքի/նորացման ամսաթվով և վերադարձի ամսաթվով, ժամերով սահմանված տրումների համար։

en: This fee is charged once per checkout/renewal per item
hyw: Այս գումարը գանձվում է մեկ անգամ, ըստ տացքի/թարմացման ըստ նյութի

note: INPUT type=text name=object
en: This field cannot be modified from the circulation module.
hyw: Այս դաշտը հնարավոր չէ ձևափոխել տացքի մոդուլից։

note: INPUT type=checkbox name=disable_input
en: This field is mandatory
hyw: Այս դաշտը պարտադիր է

note: SCRIPT
en: This field is required.
hyw: Այս դաշտը պահանջվում է։

note: SCRIPT
en: This file already exists (in this category).
hyw: Ֆայլը արդեն առկա է (այս դասում)։

en: This framework cannot be deleted
hyw: Այս ձևանմուշը հնարավոր չէ ջնջել

note: %1$s:  subscriptions.size | html
en: This frequency is still used by %s subscription(s). Do you still want to delete it?
hyw: Այս հաճախականությունը դեռ օգտագործվում է %s բաժանորդների կողմից։ դեռ ցանկանու՞մ ես այն ջնջել։

en: This fund code does not exist in the destination budget.
hyw: Այս դրամագլխի կոդը նպատակային բյուջեում առկա չէ։

note: A
en: This fund has sub funds.
hyw: Այս դրամագլուխը ունի ենթադրամագլուխներ։

note: SCRIPT
en: This fund has sub funds. It cannot be deleted.
hyw: Այս դրամագլուխը ունի ենթադրամագլուխներ։ Այն հնարավոր չէ ջնջել։

en: This invoice has no files attached.
hyw: Այս վճարահաշիվը չունի կցված նյութեր։

en: This invoice number has already been used. Would you like to receive on an existing invoice?
hyw: Վճարահաշվի այս համարը արդեն օգտագործվել է։ Ցանկանու՞մ ես ստանալ գոյություն ունեցող վճարահաշիվ։

en: This is a serial subscription
hyw: Սա պարբերականի բաժանորդագրություն է։

en: This is the anonymous patron, so no circulation history is displayed. To get a list of anonymized loans, please run a report.
hyw: Սա անանուն հաճախորդ է, այսպիսով տացքի պատմությունը չի արտածվում։ Անանուն տացքերի ցուցակը ստանալու համար, աշխատեցրու հաշվետվությունը։

en: This is the anonymous patron, so no holds history is displayed.
hyw: Սա անանուն հաճախորդ է, այսպիսով պահումների պատմությունը չի արտածվում։

en: This is the team who are responsible for the next release of Koha and the ongoing maintenance of your currently installed Koha version. They will be in these roles up until
hyw: Սա թիմն է, որը պատասխանատու է Կոհայի հաջորդ թողարկման և ներկայումս տեղադրված Կոհա տարբերակի ընթացիկ սպասարկման համար: Նրանք այդ դերերում կլինեն մինչև

en: This is the team who were responsible for the initial release of your currently installed Koha version.
hyw: Սա թիմն է, որը պատասխանատու էր ներկայումս տեղադրված Կոհայի տարբերակի համար:

note: For the first occurrence, %1$s:  Branches.GetName( itemhomebranch ) | html
en: This item belongs to %s and cannot be checked out from this location.
hyw: Այս նյութը պատկանում է %s և չի կարող սպասարկվել այս վայրից։

en: This item can not be renewed, it's an on-site checkout
hyw: Այս նյութը հնարավոր չէ թարմացնել, այն ցանցից անջատ տացքի համար է։

en: This item cannot be issued as it has no biblio record associated with it
hyw: Այս նյութը հնարավոր չէ սպասարկել, քանի որ չունի իրեն կապված բիբլիո գրառում

note: SCRIPT
en: This item cannot be removed. It is checked out
hyw: Այս նյութը հնարավոր չէ հեռացնել։ Այն սպասարկված է

en: This item has been claimed as returned by:
hyw: Այս նյութը նշված է որպես վերադարձված։

note: %1$s:  alert.ITEM_LOST | html
en: This item has been lost with a status of "%s".
hyw: Այս նյութը կորել է այս կարգավիճակով "%s"։

note: %1$s:  ITEM_LOST | html %2$s:  IF CAN_user_circulate_force_checkout %3$s:  END
en: This item has been lost with a status of "%s". %s Check out anyway? %s
hyw: Նյութը կորել է այս կարգավիճակով "%s"։ %s Դուրս տա՞լ։ %s

note: For the first occurrence, %1$s:  checkout_info.ITEM_LOST | html
en: This item has been lost with a status of "%s."
hyw: Այս նյութը կորել է այս կարգավիճակով "%s."

en: This item has previously been checked out to this patron.
hyw: Այս նյութը նախկինում տրված է եղել այս ընթերցողին։

en: This item is already on this rota
hyw: Այս նյութը արդեն իսկ այս երթուղում է

note: %1$s:  IF CAN_user_circulate_force_checkout %2$s:  END
en: This item is checked out to another patron. %s Check in and check out? %s
hyw: Այս նյութը տրվել է մեկ այլ հաճախորդի։ %s Հետ ընդունե՞լ և նորից սպասարկել։ %s

en: This item is currently checked out to this patron. Renew?
hyw: Այս նյութը այս պահին տրված է այս ընթերցողին։ Թարմացնե՞լ։

en: This item is on hold for another patron.
hyw: Այս նյութը պահման մեջ է մեկ այլ ընթերցողի համար։

en: This item is on hold for another patron. The hold will be overridden, but not cancelled.
hyw: Այս նյութը պահման մեջ է մեկ այլ ընթերցողի համար։ Պահումը կվերագրվի, բայց չեղյալ չի արվի։

note: %1$s:  Branches.GetName( branchname ) | html
en: This item is on hold for pick-up at %s
hyw: Այս նյութը պահման մեջ է վերցնելու համար այստեղից %s

en: This item is on hold for pick-up at your library
hyw: Այս նյութը պահման մեջ է քո գրադարանից վերցնելու համար։

en: This item is part of a rotating collection.
hyw: Այս նյութը մասն է Շրջանառվող հավաքածուի։

en: This item is waiting for another patron.
hyw: Այս նյութը սպասում է մեկ այլ ընթերցողի։

en: This item must be checked in at following library:
hyw: Այս նյութը պետք է հետ ընդունվի հետևյալ գրադարանում։

note: %1$s:  Branches.GetName( branch_to_return ) | html
en: This item must be returned to %s.
hyw: Այս նյութը պետք է վերադարձվի %s։

note: SCRIPT
en: This item normally cannot be put on hold except for patrons from %s.
hyw: Այս նյութը որպես կարգ չի կարող դրվել պահման բացի այն ընթերցողների ովքեր այստեղից են %s։

note: SCRIPT
en: This item normally cannot be put on hold.
hyw: Այս նյութը որպես կանոն չի կարող դրվել պահման։

en: This list does not exist.
hyw: Այս ցուցակը գոյություն չունի։

en: This member has no email
hyw: Անդամը չունի էլ. փոստ

en: This message appears on this patron's user page in the OPAC
hyw: Այս հաղորդագրությունը հայտնվում է ՀՕԱՔ-ում հաճախորդի էջում

en: This message displays when checking out to this patron
hyw: Այս հաղորդագրությունը արտածվում է երբ դուրս է տրվում այս ընթերցողին

en: This message may have been caused by any of the following reasons:
hyw: Այս հաղորդագրության պատճառ կարող է հանդիսանալ հետևյալներից որևէ մեկը.

note: %1$s:  claims.count | html %2$s:  FOR c IN claims %3$s:  c.claimed_on | $KohaDates %4$s:  UNLESS loop.last %5$s:  END %6$s:  END
en: This order has been claimed %s times. On %s%s%s, %s%s
hyw: Այս պատվերը պահանջվել է %s անգամ։ Այս պահերին %s%s%s, %s%s

en: This patron can't check out this item per library circulation policy.
hyw: Այս հաճախորդը չի կարող ստանալ այս նյութը համաձայն գրադարանի տացքի քաղաքականության։

en: This patron does not exist.
hyw: Այս ընթերցողը գոյություն չունի։

en: This patron has no circulation history.
hyw: Այս հաճախորդը չունի տացքի պատմություն։

en: This patron has no files attached.
hyw: Ընթերցողը չունի կցված նյութեր։

en: This patron has no holds history.
hyw: Այս հաճախորդը չունի պահման պատմություն։

en: This patron has not submitted any purchase suggestions
hyw: Այս օգտատերը չի գրանցել որևէ պատվերի առաջարկ

en: This patron has requested their circulation history be anonymized on check-in, but the AnonymousPatron system preference is empty or incorrect.
hyw: Այս օգտատերը պահանջել է, որ իր տացքի պատմությունը հետ ընդունման պարագայում դառնա անանուն, բայց AnonymousPatron համակարգային նախապատվությունը դատարկ է կամ սխալ է։

en: This patron has set the privacy rules to never keeping a circulation history.
hyw: Այս հաճախորդը կարգաբերել է գաղտնիության կանոնները որ երբեք չպահի տացքի պատմությունը։

note: %1$s:  Branches.GetName( BORRNOTSAMEBRANCH ) | html
en: This patron is from a different library (%s)
hyw: Այս հաճախորդը այլ գրադարանից է (%s)

note: %1$s:  Branches.GetName( checkout_info.BORRNOTSAMEBRANCH ) | html
en: This patron is from a different library (%s).
hyw: Այս հաճախորդը այլ գրադարանից է (%s)։

note: SCRIPT
en: This patron's privileges will now be reset to include only superlibrarian.
hyw: Այս հաճախորդի արտոնությունները այժմ վերագրվելու են, միայն գերգրադարանավարին ներառելու համար։

note: %1$s:  subscriptions.size | html
en: This pattern is still used by %s subscription(s). Do you still want to delete it?
hyw: Այս ձևանուշը դեռ օգտագործվում է %s բաժանորդների կողմից։ Դեռ ցանկանու՞մ ես այն ջնջել։

en: This permission grants access to all areas. If selected, specific sub-permissions cannot be selected.
hyw: Այս արտոնությունը տրամադրում է հասանելիություն դեպի բոլոր ոլորտներ: Եթե ընտրված է, որոշակի արտոնությունները չեն կարող ընտրվել:

note: SCRIPT
en: This record cannot be deleted, at least one item is currently checked out.
hyw: Այս գրառումը հնարավոր չէ ջնջել, կա առնվազն մեկ դուրս տրված նյութ։

note: SCRIPT
en: This record cannot be transferred to the advanced editor. Continue?
hyw: Այս գրառումը հնարավոր չէ տեղափոխել խորացված խմբագրիչ։ Շարունակե՞լ։

note: A
en: This record has no items
hyw: Այս գրառումը չունի նյութեր։

en: This record is in use
hyw: Այս գրառումը օգտագործվում է

en: This record is used
hyw: Այս գրառումը օգտագործվել է

note: %1$s:  total | html
en: This record is used %s times
hyw: Այս գրառումը օգտագործված է %s անգամ

en: This report could not be imported. Please try again later.
hyw: Այս հաշվետվությունը հնարավոր չէ ներմուծել։ Փորձիր ավելի ուշ։

note: TR
en: This resource has been reported more than %s times, take care!
hyw: Այս պաշարը նշվել է ավելի քան %s անգամ, եղեք ուշադիր։

en: This rota has no stages.
hyw: Այս հերթապահությունը չունի փուլեր։

en: This sale
hyw: Այս վաճառքը

en: This screen shows the subfields associated with the selected tag. You can edit subfields or add a new one by clicking on edit.
hyw: Այս պաստառը ցույց է տալիս ընտրված ցուցիչի հետ կապված ենթադաշտերը։ Դու կարող ես խմբագրել ենթադաշտերը, կամ ավելացնել նորը՝ սեղմելով խմբագրելու վրա։

en: This script is not able to create/write to the necessary temporary directory.
hyw: Այս սկրիպտը հնարավոր չէ ստեղծել/գրել պահանջվող ժամանակավոր թղթապանակում։

en: This stage contains the following item(s):
hyw: Այս փուլավորվածը պարունակում է հետևյալ նյութերը։

note: SCRIPT
en: This subfield will be deleted
hyw: Այս ենթադաշտը կջնջվի։

note: A
en: This subscription depends on another supplier
hyw: Այս բաժանորդագրությունը կախված է մեկ այլ մատակարարից

en: This subscription is closed.
hyw: Այս բաժանորդագրությունը փակված է։

en: This tool allows you to delete patrons and anonymize checkout history. For deleting patrons, any combination of limits can be used. Patrons will not be deleted if they meet one or more of the following conditions:
hyw: Այս գործիքը թույլ է տալիս ջնջել հաճախորդին և անանուն դարձնել տացքի պատմությունը։ Հաճախորդներին ջնջելու համար, կարելի է օգտագործել սահմանափակումների ցանկացած համադրում։ Պատվիրատուները չեն ջնջվի, եթե բավարարեն հետևյալ պայմաններից մեկին կամ մի քանիսին․

note: %1$s:  field.marcfield | html %2$s:  ELSE
en: This value will be filled with the %s subfield of the selected biblio. %s
hyw: Այս արժեքը կլրացվի %s ենթադաշտով ընտված բիբլիոից։ %s

en: This vendor has no email
hyw: Այս տեսանյութը չունի էլ. փոստ

en: This vendor has no email defined for late issues.
hyw: Այս մատակարարը չունի սահմանված էլ. փոստ ուշացումով նյութերի համար։

en: This will be the name by which you will refer to this image in the patron card layout editor.
hyw: Սա կլինի այն անունը որով կդիմես այս պատկերին ընթերցողի քարտի կազմի խմբագրիչում։

note: %1$s:  IF ( too_many_items_display ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: This will delete %sall the%sthe selected%s items.
hyw: Սա կջնջի %sբոլոր%sընտրված%s նյութերը։

note: SCRIPT
en: This will delete the Mana KB token from Koha. Do you want to continue?
hyw: Սա կջնջի Mana KB տոմսակը Կոհայից։ Ցանկանու՞մ ես շարունակել։

en: This will delete the exceptions inside a given range. Be careful about your scope range; if it is oversized you could slow down Koha.
hyw: Սա տրված տիրույթի ներսում կջնջի բացառությունները։ Եղիր զգույշ քո տիրույթի հետ, եթե դա չափից մեծ է Կոհայի աշխատանքը կդանդաղի։

en: This will delete the repeated holidays rules only. The repeatable holidays will be deleted but not the exceptions.
hyw: Սա միայն կջնջի կրկնվող տոների օրենքը։ Կրկնվող տոները կջնջվեն, բայց ոչ բացառությունները։

en: This will delete the single holidays rules only. The repeatable holidays and exceptions will not be deleted.
hyw: Սա կջնջի միակ տոների օրենքը։ Կրկնվող տոները և բացառությունները չեն ջնջվի։

en: This will delete this holiday rule. If it is a repeatable holiday, this option checks for possible exceptions. If an exception exists, this option will remove the exception and set the date to a regular holiday.
hyw: Սա կջնջի այս տոնի օրենքը։ Եթե այն կրկնվող տոն է, այս ընտրությունը ստուգում է հնարավոր բացառությունների համար։ Եթե կա բացառություն, այս ընտրությունը կհեռացնի բացառությունը և կդնի սովորական տոնի ամսաթիվը։

note: SCRIPT
en: This will retrieve macros stored in the brower, save them in the database, and delete them from the browser. Proceed?
hyw: Սա կբերի զննարկիչում պահված մակրոները, կպահպանի դրանք տվյալների շտեմարանում և կջնջի դրանք զննարկիչից: Շարունակե՞լ:

en: This will save changes to the holiday's title and description. If the information for a repeatable holiday is modified, it affects all of the dates on which the holiday is repeated.
hyw: Սա կհիշի փոփոխությունները տոնի վերնագրում և նկարագրությունում։ Եթե կրկնվող տոնի համար տեղեկատվությունը ձևափոխված է, այն ազդում է բոլոր ամսաթվերի վրա որոնց համար տոնը կրկնվող է։

en: This will take this day and month as a reference to make it a holiday. Through this option, you can repeat this rule for every year. For example, selecting August 1 will make August 1 a holiday every year.
hyw: Սա կընդունի այս օրը և այս ամիսը որպես հիմք այն տոնական դարձնելու համար։ Այս հնարավորության օգնությամբ դու ամեն տարի կարող ես կրկնել այս օրենքը։ Օրինակ՝ ընտրելով օգոստոսի 1-ը այն ամեն տարվա համար օգոստոսի 1-ը կդարձնի տոնական։

en: Those items won't be deleted
hyw: Այդ նյութերը չեն ջնջվի։

note: SCRIPT
en: Threshold missing
hyw: Սահմանային արժեքը բացակայում է

note: IMG
en: Thumbnail
hyw: Մանրապատկեր

en: Thursday
hyw: Հինգշաբթի

note: SCRIPT
en: Thursdays
hyw: Հինգշաբթիներ

note: SCRIPT
en: Time
hyw: Ժամանակ

en: Time created
hyw: Ստեղծման ժամը

note: SCRIPT
en: Time zone
hyw: Ժամային գոտի

en: Time zone:
hyw: Ժամային գոտի։

en: Time:
hyw: Ժամանակ։

en: Timeline
hyw: Ժամանակացույց

en: Timeout
hyw: Ընդմիջում

en: TinyMCE WYSIWYG editor
hyw: TinyMCE WYSIWYG խմբագրիչ

en: Title
hyw: Վերնագիր

en: Title
hyw: Վերնագիր

en: Title (A-Z)
hyw: Վերնագիր (Ա-Ֆ)

en: Title (Z-A)
hyw: Վերնագիր (Ֆ-Ա)

en: Title (any):
hyw: Վերնագիր (ցանկացած)։

en: Title (uniform):
hyw: Վերնագիր (համընդհանուր)։

en: Title and author
hyw: Վերնագիր և հեղինակ

en: Title phrase
hyw: Արտահայտություն վերնագրից

en: Title:
hyw: Վերնագիր։

en: Title:
hyw: Վերնագիր։

note: %1$s:  title | html
en: Title: %s
hyw: Վերնագիր։ %s

en: Titles
hyw: Վերնագրեր

en: Titles tagged with the term
hyw: Վերնագրեր տեֆժգավորված տերմինով

en: To
hyw: Դեպի

en: To
hyw: Դեպի

en: To a file:
hyw: Դեպի ֆայլ։

en: To a file:
hyw: Դեպի ֆայլ։

en: To add another library and for more settings, go to:
hyw: Մեկ այլ գրադարան ավելացնելու և ավելի կարգաբերումների համար, գնա

en: To add another patron category and for more settings go to:
hyw: Մեկ այլ այցելուի դաս ավելացնելու և ավելի կարգաբերումների համար, գնա

en: To biblionumber:
hyw: Դեպի բիբլիոհամար։

en: To call number:
hyw: Դեպի դասիչ։

en: To create another item type later and for more settings go to:
hyw: Ավելի ուշ նյութի մեկ այլ տեսակ ստեղծելու և ավելի կարգաբերումների համար, գնա

en: To create another patron, go to:
hyw: Մեկ այլ հաճախորդ ստեղծելու համար, գնա

en: To create circulation rule, go to:
hyw: Տացքի օրենք ստեղծելու համար, գնա

en: To date:
hyw: Այսօրվա դրությամբ։

en: To edit patron permissions, go to:
hyw: Օգտվողի իրավասությունները խմբագրելու համար գնա։

en: To enable Koha plugins, the flag enable_plugins must be set in the Koha configuration file
hyw: Կոհայի պլագինները թույլատրելու համար, enable_plugins դրոշակը պետք է տեղադրված լինի Կոհայի կարգաբերման նիշքւմ։

en: To item call number:
hyw: Դեպի itemcallnumber:

en: To know how to avoid this problem see the related wiki page:
hyw: Որպեսզի իմանաս թե ինչպես խուսափել այս խնդրից, տես կապված վիկի էջը։

en: To modify a rule, create a new one with the same patron category and item type.
hyw: Օրենքը ձևափոխելու համար, ստեղծիր նորը ընթերցողի և նյութի նույն դասով և տեսակով։

en: To notify on receiving:
hyw: Ստանալուց տեղեկացնել։

en: To notify patrons of new serial issues, you must
hyw: Հաճախորդներին նոր պարբերական համարների մասին ծանուցելու համար, դու պետք է

note: SCRIPT
en: To open the popup, press Shift+Enter
hyw: Լողացող պատուհանը բացելու համար, սեղմեք Shift+Enter

en: To replace an image, delete it, upload a new file and give it the same image name.
hyw: Պատկերը փոխելու համար, ջնջիր այն, վերբեռնիր նորը և դրան տուր պատկերի նույն անունը։

en: To screen in the browser:
hyw: Զննել դիտակը։

en: To screen into the browser:
hyw: Զննել դիտակը։

note: %1$s:  patron.title | html %2$s:  patron.firstname | html %3$s:  patron.surname | html
en: To update the image for %s %s %s, select a new image file and click 'Upload.'
hyw: %s %s %s համար պատկերը թարմացնելուց, ընտրի նոր պատկերի նիշքլ և կտտացրու 'Բեռնավորել'։

en: To:
hyw: Դեպի։

en: To:
hyw: Դեպի։

note: SCRIPT
en: Today
hyw: Այսօր

en: Today's checkins
hyw: Այսօրվա հետ ընդունումները

en: Today's checkouts
hyw: Այսօրվա դուրս տրումները

en: Today's notifications
hyw: Այսօրվա հիշեցումները

en: Toggle Keyboard
hyw: Փոխմիացնել ստեղնաշարը

note: A
en: Toggle lowest priority
hyw: Փոխարկիր նվազագույն առաջնայնությունը

note: IMG
en: Toggle set to lowest priority
hyw: Փոխարկիր բազմությունը դեպի նվազագույն առաջնայնության

en: Too many checked out.
hyw: Չափից շատ դուրս տրումներ։

note: For the first occurrence, %1$s:  current_loan_count | html %2$s:  max_loans_allowed | html
en: Too many checked out. %s checked out, only %s are allowed.
hyw: Չափից շատ դուրս տրումներ, %s դուրս տրում, միայն %s թույլատրված։

en: Too many holds
hyw: Չափից շատ պահումներ

en: Too many holds for
hyw: Չափից շատ պահումներ

en: Too many holds for this record:
hyw: Չափից շատ պահումներ այս գրառման համար։

en: Too many holds:
hyw: Չափից շատ պահումներ։

note: %1$s:  too_many_items_display | html
en: Too many items (%s) to display individually.
hyw: Չափից շատ նյութեր (%s) անհատական արտածման համար։

note: %1$s:  too_many_items_display | html %2$s:  Koha.Preference('MaxItemsToDisplayForBatchMod') | html
en: Too many items (%s): You are editing more than %s items in a batch, items will not be shown.
hyw: Չափից շատ նյութեր (%s): Դու փաթեթով խմբագրում ես ավելի քան %s նյութ, նյութերը ցույց չեն տրվի։

note: %1$s:  too_many_items_process | html %2$s:  Koha.Preference('MaxItemsToProcessForBatchMod') | html
en: Too many items (%s): You are not allowed to edit more than %s items in a batch.
hyw: Չափից շատ նյութեր (%s): Դու իրավասու չես փաթեթով խմբագրելու ավելի քան %s նյութ։

note: For the first occurrence, %1$s:  too_many_items_display | html %2$s:  Koha.Preference('MaxItemsToDisplayForBatchMod') | html
en: Too many items (%s): You have edited more than %s items in a batch, items will not be shown.
hyw: Չափից շատ նյութեր (%s): Դու փաթեթով խմբագրում ես ավելի քան %s նյութ, նյութերը չեն ցուցադրվի։

note: %1$s:  current_loan_count | html %2$s:  max_loans_allowed | html
en: Too many on-site checked out. %s on-site checked out, only %s are allowed.
hyw: Չափից շատ ցանցից անջատված դուրս տրումներ, %s ցանցից անջատված դուրս տրում, միայն %s է թույլատրված։

en: Tool plugins
hyw: Պլագինների գործիք

en: Tools
hyw: Գործիքներ

en: Tools home
hyw: Գործիքների տուն

en: Tools tables
hyw: Գործիքների աղյուսակներ

note: SCRIPT
en: Top
hyw: Վեր

note: %1$s:  mainloo.limit | html
en: Top %s Most-circulated items
hyw: Ամենաբարձր %s հաճախ սպասարկվող նյութերը

en: Top lists
hyw: Ամենաբարձր ցուցակներ

en: Top page margin:
hyw: Էջի վերին եզր։

en: Top text margin:
hyw: Տեքստի վերին եզր։

en: Topics
hyw: Թեմաներ

en: Total
hyw: Ընդամենը

en: Total
hyw: Ընդամենը:

note: For the first occurrence, %1$s:  currency | html
en: Total (%s)
hyw: Ընդամնեը (%s)

note: %1$s:  tf.tax_rate * 100 | html
en: Total (GST %s %%)
hyw: Ընդամենը (GST %s %%)

note: %1$s:  book_foot.tax_rate * 100 | html
en: Total (GST %s%%)
hyw: Ընդամենը (GST %s%%)

note: %1$s:  foot_loo.tax_rate * 100 | html
en: Total (GST %s)
hyw: Ընդամնեը (GST %s)

en: Total RRP
hyw: Գումարային RRP

en: Total amount outstanding:
hyw: Չվճարված ընդհանուր մեծություն։

en: Total amount outstanding:
hyw: Չվճարված մեծություն

en: Total amount payable:
hyw: Ընդամենը վճարման գումար։

en: Total amount:
hyw: Ընդամենը գումար:

en: Total available
hyw: Ընդամենը մատչելի է

en: Total bankable:
hyw: Ընդամենը բանկի համար։

note: %1$s:  accountlines.total( payment_type => 'CASH') * -1 | $Price
en: Total bankable: %s
hyw: Ընդամենը բանկի համար: %s

en: Total checkouts
hyw: Գումարային դուրս տրումներ

en: Total checkouts as of yesterday
hyw: Գումարային դուրս տրումներ երեկվա դրությամբ

en: Total checkouts:
hyw: Գումարային դուրս տրումներ

en: Total cost
hyw: Ընդամենը ծախս

en: Total current checkouts allowed
hyw: Գումարային թույլատրված ընթացիկ դուրս տրումներ

en: Total current on-site checkouts allowed
hyw: Գումարային թույլատրված ցանցից անջատված ընթացիկ դուրս տրումներ

en: Total due
hyw: Ընդամնեը վերադարձ

en: Total due if credit applied:
hyw: Ընդամենը ենթակա է վճարման, եթե կրեդիտները կիրառված են։

en: Total due:
hyw: Ընդամենը վերադարձ։

note: %1$s:  fines | $Price
en: Total due: %s
hyw: Ընդամնեը վերադարձ: %s

en: Total holds allowed
hyw: Ընդհանուր թույլատրված պահումներ

en: Total income (cash):
hyw: Ընդամենը մուտքեր (կանխիկ):

note: For the first occurrence, %1$s:  accountlines.credits_total * -1 | $Price %2$s:  accountlines.credits_total(payment_type => 'CASH') * -1 | $Price
en: Total income (cash): %s (%s)
hyw: Ընդամենը մուտքեր (կանխիկ): %s (%s)

en: Total income:
hyw: Ընդամենը մուտք։

en: Total items in group
hyw: Խմբում նյութերի ընդհանուր քանակ

note: %1$s:  collectionItemsLoop.size | html
en: Total items: %s
hyw: Ընդամենը նյութեր: %s

note: SCRIPT
en: Total must be a number
hyw: Ընդամենը պետք է լինի թիվ

en: Total number of results:
hyw: Արդյուքների ընդհանուր քանակ։

en: Total ordered
hyw: Ընդամնեը պատվիրված

en: Total outgoing (cash):
hyw: Ընդամենը ելքեր (կանխիկ):

note: For the first occurrence, %1$s:  accountlines.debits_total * -1 | $Price %2$s:  accountlines.debits_total( payment_type => 'CASH') * -1 | $Price
en: Total outgoing (cash): %s (%s)
hyw: Ընդամենը ելքեր (կանխիկ): %s (%s)

en: Total payable:
hyw: Ընդամենը ենթակա վճարման։

en: Total spent
hyw: Ընդամենը ծախսված

en: Total tax exc.
hyw: Ընդամենը հարկ:

note: For the first occurrence, %1$s:  currency | html
en: Total tax exc. (%s)
hyw: Ընդամենը հարկ բացի (%s)

en: Total tax inc.
hyw: Ընդամենը հարկ ներառած:

note: For the first occurrence, %1$s:  currency | html
en: Total tax inc. (%s)
hyw: Ընդամենը հարկ ներառած (%s)

en: Total:
hyw: Ընդամենը:

note: For the first occurrence, %1$s:  basket.total | $Price
en: Total: %s
hyw: Ընդամնեը: %s

en: Totals:
hyw: Ընդամենը:

en: Transaction
hyw: Գործարք

en: Transaction date
hyw: Տրանզակցիայի ամսաթիվ

en: Transaction library
hyw: Տրանզակցիայի գրադարան

note: A
en: Transaction logs
hyw: Տրանզակցիայի լոգեր

en: Transaction type
hyw: Տրանզակցիայի տեսակ

en: Transaction type:
hyw: Տրանզակցիայի տեսակ։

en: Transactions
hyw: Գործարքներ

note: %1$s:  register.last_cashup.timestamp | $KohaDates with_hours => 1
en: Transactions since %s
hyw: Գործարքներ սկսած %s

en: Transactions to date
hyw: Գործարքները մինչ օրս

en: Transfer
hyw: Փոխանցում

note: INPUT type=submit
en: Transfer collection
hyw: Փոխանցիր հավաքածուն

en: Transfer collection
hyw: Փոխանցիր հավաքածուն

note: %1$s:  reser.diff | html
en: Transfer is %s days late
hyw: Փոխանցումը ուշացած է %s օր

en: Transfer is not allowed for:
hyw: Փոխանցումը թույլատրված չէ։

en: Transfer now?
hyw: Փոխանցե՞լ հիմա

note: SCRIPT
en: Transfer order to this basket?
hyw: Տեղափոխե՞լ պատվերները դեպի այս զամբյուղ։

en: Transfer to:
hyw: Փոխանցիր դեպի։

en: Transferred
hyw: Տեղափոխում

en: Transferred from basket:
hyw: Զամբյուղից փոխանցված է։

en: Transferred items
hyw: Փոխանցված նյութեր

en: Transferred to basket:
hyw: Փոխանցված է դեպի զամբյուղ։

en: Transfers
hyw: Փոխանցումներ

en: Transfers are
hyw: Փոխանցումները

note: %1$s:  show_date | $KohaDates
en: Transfers made to your library as of %s
hyw: Քո գրադարան կատարված փոխանցումներ : %s

en: Transfers to receive
hyw: Ստացվելիք փոխանցումներ

en: Translate into other languages
hyw: Թարգմանիր այլ լեզուներով

note: A
en: Translate item type %s
hyw: Թարգմանիր %s նյութի տեսակը

en: Translation
hyw: Թարգմանություն

note: SCRIPT
en: Translation (id %s) has been added successfully
hyw: Թարգմանությունը (id %s) հաջողությամբ ավելացվել է

en: Translation manager:
hyw: Թարգմանության կառավարիչ։

en: Translation:
hyw: Թարգմանություն։

en: Translations
hyw: Թարգմանություններ

en: Transport
hyw: Տրանսպորտ

en: Transport cost matrix
hyw: Տրանսպորտային ծախսերի մատրիցա

en: Transport:
hyw: Տրանսպորտ։

note: SCRIPT
en: Travel and Places
hyw: Ճանապարհորդություն և վայրեր

en: Treaties
hyw: Պայմանագրեր

en: Try again with a different barcode
hyw: Փորձիր նորից այլ շտրիխ կոդով

en: Try another search
hyw: Փորձիր մեկ այլ փնտրում

en: Tuesday
hyw: Երեքշաբթի

note: SCRIPT
en: Tuesdays
hyw: Երեքշաբթի

note: SCRIPT
en: Turquoise
hyw: Փիրուզագույն

en: Type
hyw: Տեսակ

en: Type:
hyw: Տեսակ։

en: Type:
hyw: Տեսակ։

en: UF
hyw: ՕՀ

en: US Inches
hyw: ԱՄՆ դույմեր

en: UTF-8 (Default)
hyw: UTF-8 (լռակյաց)

note: SCRIPT
en: Unable to cancel enrollment!
hyw: Չի կարող չեղարկել ներգրավվախությունը։

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Unable to change status of note.
hyw: Չի կարող փոխել նշումի վիճակը։

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Unable to change status of problem report.
hyw: Չի կարող փոխել խնդրի հաշվետվության վիճակը։

note: SCRIPT
en: Unable to create enrollment!
hyw: Չի կարող ստեղծել ներգրավվածություն։

note: SCRIPT
en: Unable to delete club!
hyw: Չի կարող ջնջել ակումբը։

en: Unable to delete patron
hyw: Չի կարող ջնջել ընթերցողին

en: Unable to delete patrons from other libraries with current settings
hyw: Այլ գրադարաններից ընթացիկ արժեքներով հաճախորդներին անհնար է ջնջել։

en: Unable to delete staff user
hyw: Անհնար է ջնջել աշխատակազմի օգտվողին

note: SCRIPT
en: Unable to delete template!
hyw: Չի կարող ջնջել ձևանմուշը։

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Unable to save description
hyw: Չի կարող հիշել նկարագրությունը

en: Unable to save image to database.
hyw: Չի կարող հիշել պատկերը շտեմարանում։

en: Unapprove
hyw: Չհաստատված

en: Unarchive
hyw: Ապաարխիվացրու

en: Unauthorized user
hyw: Չլիազորված օգտվող

en: Unavailable (lost or missing)
hyw: Անհասանելի (կորած կամ բացակա)

en: Uncertain
hyw: Անվստահ

en: Uncertain price:
hyw: Ոչ հստակ գին

en: Uncertain prices
hyw: Ոչ հստակ գներ

en: Unchanged
hyw: Անփոփոխ

en: Uncheck all
hyw: Հետ ընտրիր բոլորը

en: Undecided
hyw: Չորոշված

en: Undefined
hyw: Չսահմանված

note: SCRIPT
en: Underline
hyw: Ընդգծել

note: SCRIPT
en: Undo
hyw: Հետ կատարել

note: INPUT type=submit name=mainformsubmit
en: Undo import into catalog
hyw: Գրառումների ներմուծումը հետ կատարել

en: Unfortunately, no backups are available.
hyw: Դժբախտաբար չկան մատչելի պատճեններ։

en: Ungrouped baskets
hyw: Չխմբավորված զամբյուղներ

en: Unhighlight
hyw: Հանիր գույնը

en: Unified title
hyw: Միավորված վերնագիր

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.unititle | $raw
en: Unified title: %s
hyw: Միավորված վերնագիր: %s

en: Uninstall
hyw: Կարգաբերումը ջնջիր

en: Unique holiday
hyw: Եզակի տոն

en: Unique holidays
hyw: Եզակի տոներ

en: Unique identifier:
hyw: Եզակի բնութագրիչ։

en: Unit
hyw: Միավոր

en: Unit cost
hyw: Միավորի արժեք

en: Unit price
hyw: Միավորի գինը

en: Unit:
hyw: Միավոր։

en: Units per issue
hyw: Միավորներ ըստ համարի

note: SCRIPT
en: Units per issue is required
hyw: Միավորները ըստ համարի պահանջված է

en: Units per issue:
hyw: Միավորներ ըստ համարի։

en: Units:
hyw: Միավորներ։

en: Units:
hyw: Միավորներ։

en: Unknown
hyw: Չճանաչված

en: Unknown error processing your request. Contact your administrator.
hyw: Քո հարցումը կատարելիս հանդիպել է անծանոթ սխալ։ Կապվիր կառավարչի հետ։

note: %1$s:  errtype | html
en: Unknown error type %s.
hyw: Չճանաչված սխալի տեսակ %s.

en: Unknown error.
hyw: Չճանաչված սխալ։

en: Unknown plugin type
hyw: Անհայտ պլագինի տեսակ

note: SCRIPT
en: Unknown record type, cannot import
hyw: Չճանաչված գրառման տեսակ, չի կարող ներմուծել

note: SCRIPT
en: Unknown subfield
hyw: Անծանոթ ենթադաշտ

note: SCRIPT
en: Unknown tag
hyw: Չճանաչված ցուցիչ

en: Unlimited
hyw: Անսահմանափակ

en: Unpacking completed
hyw: Փաթեթի բացումը ավարտված է

en: Unreceived orders
hyw: Չստացված պատվերներ

en: Unrecognized or missing field delimiter.
hyw: Չճանաչված կամ բացակա դաշտի բաժանարար։

note: SCRIPT
en: Unrecognized patron (%s)
hyw: Չճանաչված հաճախորդ (%s)

en: Unset
hyw: Չտեղադրված

en: Unset Gone no address for this patron
hyw: Հետ բեր Գնացել է անհասցեն այս հաճախորդի համար

note: IMG
en: Unset lowest priority
hyw: Հետ կարգաբերի նվազագուն առաջնայնությունը

en: Until date:
hyw: Մինչ Ամսաթիվը։

en: Update
hyw: Թարմացում

en: Update
hyw: Թարմացում

en: Update SQL
hyw: Թարմացրու SQL-ը

note: INPUT type=submit
en: Update adjustments
hyw: Թարմացրու կարգավորումները

en: Update all sub funds with this owner
hyw: Թարմացրու բոլոր ենթադրամագլուխները այս սեփականատիրոջ հետ միասին

en: Update child to adult patron
hyw: Թարմացրու երեխան մեծահասակ ընթերցողի։

en: Update errors :
hyw: Թարմացրու սխալները։

en: Update existing or add new
hyw: Թարմացրու առկան կամ ավելացրու նորը

note: INPUT type=submit name=submit
en: Update hold(s)
hyw: Թարմացրու պահումները

en: Update manager
hyw: Թարմացման կառավարիչ

en: Update patron records
hyw: Թարմացնել ընթերցողի գրառումները

en: Update report :
hyw: Հաշվետվության թարմացում ։

en: Update succeeded
hyw: Թարմացումը հաջողվեց

en: Update your database
hyw: Թարմացրու քո շտեմարանը

note: INPUT type=submit
en: Update your statistics usage
hyw: Թարմացրու քո օգտագործման վիճակագրությունը

note: %1$s:  name | html
en: Update: %s
hyw: Թարմացրու: %s

en: Updated SQL
hyw: Թարմացված SQL

en: Updated between:
hyw: Թարմացված է միջակայքում։

en: Updated on
hyw: Թարմացված

note: %1$s:  patron.updated_on | $KohaDates with_hours => 1
en: Updated on %s
hyw: Թարմացված է %s

en: Updated:
hyw: Թարմացված։

en: Updating database structure
hyw: Շտեմարանի կառուցվածքի թարմացում

en: Upload
hyw: Բեռնավորում

en: Upload Koha plugin
hyw: Բեռնավորիր Կոհայի պլագինը

en: Upload a file
hyw: Բեռնավորիր նիշքը

en: Upload additional images for patron cards
hyw: Ընթերցողական տոմսերի համար բեռնավորիր լրացուցիչ պատկերներ

en: Upload an image file:
hyw: Բեռնավորիր պատկերի նիշքը։

note: SCRIPT
en: Upload an image file: %sUpload%s
hyw: Բեռնավորիր պատկերի նիշքը։ %sUpload%s

en: Upload another KOC file
hyw: Բեռնավորի մեկ այլ KOC ֆայլ

en: Upload any file
hyw: Բեռնավորիր կամայական ֆայլ

en: Upload any file
hyw: Բեռնավորիր կամայական նիշք

en: Upload any type of file, manage uploads
hyw: Բեռնավորիր կամայական տեսակի ֆայլ, կառավարիր բեռնավորումները

en: Upload directory
hyw: Վերբեռնման թղթապանակ

en: Upload directory:
hyw: Վերբեռնման թղթապանակ։

note: INPUT type=submit name=upload
en: Upload file
hyw: Ֆայլի բեռնավորում

en: Upload file:
hyw: Ֆայլի բեռնավորում։

en: Upload image
hyw: Բեռնավորիր պատկերը

en: Upload local cover image
hyw: Բեռնավորիր տեղային կազմի պատկերը

en: Upload local cover images
hyw: Բեռնավորիր տեղային կազմի պատկերները

en: Upload more images
hyw: Բեռնավորիր ավելի պատկերներ

en: Upload new file
hyw: Բեռնավորիր նոր ֆայլ

en: Upload new files
hyw: Բեռնավորիր նոր ֆայլեր

en: Upload offline circulation data
hyw: Բեռնավորի ցանցից անջատված տացքի տվյալները

en: Upload offline circulation file (.koc)
hyw: Բեռնավորի ցանցից անջատված տացքի ֆայլը (.koc)

en: Upload patron images
hyw: Բեռնավորիր ընթերցողի պատկերները

en: Upload patron images in a batch or one at a time
hyw: Բեռնավորիր ընթերցողի պատկերները փաթեթով կամ մեկ առ մեկ

en: Upload patron images in a batch or one at a time
hyw: Բեռնավորիր ընթերցողի պատկերները փաթեթով կամ մեկ առ մեկ

en: Upload plugin
hyw: Բեռնավորիր պլագինը

en: Upload progress:
hyw: Բեռնավորումը ընթացքում է

en: Upload quotes
hyw: Բեռնավորիր մեջբերումները

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Upload status:
hyw: Բեռնավորիր վիճակը։

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Upload status: Cancelled
hyw: Բեռնավորիր վիճակը։ Չեղյալ արված

en: Upload transactions
hyw: Տրանզակցիաների բեռնավորում

en: Uploaded
hyw: Բեռնավորված է

note: SCRIPT
en: Uploading transactions, please wait...
hyw: Տրանզակցիաների բեռնավորում, խնդրում ենք սպասել...

note: SCRIPT
en: Uploads limited to csv. Incorrect filetype: %s
hyw: Բեռնավորումը սահմանափակվում է csv։ Սխալ ֆայլի տեսակ։ %s

note: SCRIPT
en: Upper Alpha
hyw: Վերին Alpha

en: Upper age limit
hyw: Տարիքի վերին սահման

en: Upperage limit:
hyw: Տարիքիվերին սահման։

en: Usage
hyw: Օգտագործում

en: Usage:
hyw: Օգտագործում։

en: Use Mana KB for sharing content:
hyw: Օգտագործիր Mana KB -ն բովանդակությունը կիսելու համար։

en: Use a barcode file
hyw: Օգտագործիր շտրիխ կոդի ֆայլը

en: Use a file
hyw: Օգտագործիր ֆայլը

en: Use a file
hyw: Օգտագործիր ֆայլը

en: Use all tools (expand for granular tools permissions)
hyw: Օգտագործիր բոլոր գործիքները (ընդլայնիր հատիկավորված գործիքների թույլտվությունների համար)

en: Use carefully! If the destination library already has circulation and fine rules, they will be deleted without warning!
hyw: Օգտագործիր զգուշությամբ։ Եթե ստացող գրադարանը արդեն ունի տրման և տուգանքի օրենքներ, դրանք կհեռացվեն առանց զգուշացման։

en: Use default values
hyw: Օգտագործի լռակյաց արժեքները

en: Use existing record
hyw: Օգտագործիր առկա գրառումը

note: INPUT type=text name=export_remove_fields
en: Use for MARC exports
hyw: Օգտագործիր ՄԵԸՔ արտահանումների համար

en: Use for OPAC search groups
hyw: Օգտագործիր ՀՕԱՔ փնտրման խմբերի համար

en: Use for OPAC search groups
hyw: Օգտագործիր ՀՕԱՔ փնտրման խմբերի համար

en: Use for staff search groups
hyw: Օգտագործիր աշխատակազմի փնտրման խմբերի համար

en: Use for staff search groups
hyw: Օգտագործիր աշխատակազմի փնտրման խմբերի համար

en: Use of this keyword is not allowed in Koha reports due to security and data integrity risks. Only SELECT queries are allowed.
hyw: Կոհայի հաշվետվություններում այս բանալի բառի օգտագործումը չի թույլատրված կապված անվտնգության և տվյալների ամբողջականության ռիսկերի հետ։ Միայն SELECT հարցումներն են թույլատրված։

en: Use report plugins
hyw: Օգտագործիր հաշվետվության պլագինները

note: INPUT type=submit name=submit
en: Use saved
hyw: Օգտագործվածը հիշված է

en: Use the advanced cataloging editor (requires edit_catalogue)
hyw: Օգտագործիր խորացված քարտագրման խմբագրիչը (պահանջում է edit_catalogue)

en: Use the dictionary to define custom criteria for reporting.
hyw: Օգտագործիր բառարանը հաշվետվությունների համար սահմանելու օգտվողի չափանիշը։

en: Use the guided reports engine to create non standard reports. This feature aims to provide some middle ground between the built in canned reports and writing custom SQL reports.
hyw: Օգտագործիր ուղեցույցով հաշվետվությունների շարժիչը ոչ ստանդարտ հաշվետվություններ ստեղծելու համար։ Այս հնարավորությունը նպատակ ունի հանդիսանալ կապող օղակ ներդրված կոնսերվացված հաշվետվությունների և օգտվողի կողմից գրված SQL հաշվետվությունների։

en: Use the reports dictionary to define custom criteria to use in your reports
hyw: Օգտագործիր հաշվետվությունների բառարանը սահմանելու օգտվողի չափանիշը քո հաշվետվություններում օգտագործելու համար

en: Use the search form on the left to find invoices.
hyw: Վճարահաշիվները գտնելու համար օգտագործիր ձախի որոնման ձևը։

en: Use the search form on the left to find subscriptions.
hyw: Բաժանորդագրությունը գտնելու համար օգտագործիր ձախի որոնման ձևը։

note: For the first occurrence, %1$s:  PROCESS translate_label_element element=label_element
en: Use the toolbar above to create a new %s.
hyw: Օգտագործիր վերին գործիքաշարը նորը ստեղծելու համար %s։

en: Use tool plugins
hyw: Օգտագործիր գործիքի պլագինները

en: Use top menu bar to navigate to another part of Koha.
hyw: Օգտագործիր ընտրացանկի վերին տողը Կոհայի այլ մասեր տեղափոխվելու համար։

en: Used
hyw: Օգտագործված

note: ABBR
en: Used For
hyw: Օգտագործված Համար

en: Used for acquisitions statistical purposes
hyw: Օգտագործված է համալրման վիճակագրության նպատակներով

en: Used for duplex printers (needs a '1 up template')
hyw: Օգտագործվեում է դուպլեքս տպիչների համար (կարիք ունի '1 up template')

en: Used in
hyw: Օգտագործված մեջ

en: Used in French UNIMARC installations in field 995 $o to identify item status. Similar to NOT_LOAN
hyw: Օգտագործվել է ֆրանսերեն ՅՈՒՆԻՄԱՐԿ տեղադրումներում 995 $o դաշտում, նյութի վիճակի բնութագրման համար։ Նման է NOT_LOAN

en: Used in UNIMARC 102 $a
hyw: Օգտագործվել է ՅՈՒՆԻՄԱՐԿ 102 $a

en: Used when creating or editing an item type to assign a SIP specific media type for devices like lockers and sorters.
hyw: Օգտագործվում է նյութի տեսակ ստեղծելիս կամ խմբագրելիս, սարքերին SIP-ի հատուկ մեդիա նշանակելիս, ինչպիսիք են կողպեքները և տեսակավորողները:

en: Used:
hyw: Օգտագործված։

en: Useful resources
hyw: Օգտակար պաշարներ

en: Useless without upload_general_files
hyw: Անօգուտ է առանց upload_general_files

note: %1$s:  user | $HtmlTags tag=>'code' %2$s:  dbname | $HtmlTags tag=>'code'
en: User %s doesn't have enough privilege on database %s.
hyw: %s օգտվողը %s շտեմարանի նկատմամբ չունի բավարար իրավասություն

note: %1$s:  user | $HtmlTags tag=>'code' %2$s:  dbname | $HtmlTags tag=>'code'
en: User %s has all required privileges on database %s.
hyw: %s շտեմարանի նկատմամբ %s օգտվողը ունի բոլոր արտոնությունները։

note: SCRIPT
en: User Defined
hyw: Օգտվողի սահմանած

en: Userid
hyw: Օգտվողի ID:

note: %1$s:  e.userid | html
en: Userid %s is already used by another patron.
hyw: %s օգտվողի id արդեն օգտագործվում է մեկ այլ ընթերցողի կողմից։

en: Userid:
hyw: Օգտվող ID:

en: Username
hyw: Օգտվողի անուն

en: Username/password already exists.
hyw: Օգտվողի անուն/գաղտնաբառ արդեն գոյություն ունի

en: Username:
hyw: Օգտվողի անուն։

en: Username:
hyw: Օգտվողի անուն։

en: Users:
hyw: Օգտվողներ։

en: Using framework:
hyw: Օգտագործում է կառուցվածք։

en: Using the following CSV profile:
hyw: Օգտագործիր հետևյալ CSV ձևը։

en: Utility to upload scanned cover images for display in OPAC
hyw: Օժանդակ ծրագրեր սկանավորված կազմի պատկերների բեռնավորման ՀՕԱՔ-ում արտածման համար։

note: SCRIPT
en: V Align
hyw: V հավասարեցնել

en: VHS tape / Videocassette
hyw: VHS ժապավեն / տեսահոլովակ

note: SCRIPT
en: Valid
hyw: Վավերական

en: Validated
hyw: Վավերացված է

en: Value
hyw: Արժեք

en: Value:
hyw: Արժեք։

en: Values
hyw: Արժեքներ

en: Values are comma-separated.
hyw: Արժեքները ստորակետով բաժանված են։

en: Values for custom patron messages that appear on the circulation screen and the OPAC. The value in the description field should be the message text and is limited to 200 characters
hyw: Արժեքները օգտվողի հաղորդագրությունների համար, որոնք հայտնվում են տացքի պաստառին և ՀՕԱՔ-ում: Նկարագրության դաշտի արժեքը պետք է լինի հաղորդագրություն տեքստ և սահմանափակվում է 200 նիշով

en: Values that can be entered to fill in the patron’s sort 1 field, that can be used for statistical purposes
hyw: Արժեքներ, որոնք կարող են մուտքագրվել լրացնելու համար հաճախորդի տեսակավորման 1 դաշտը, որը կարող է օգտագործվել վիճակագրական նպատակներով

en: Values that can be entered to fill in the patron’s sort 2 field, that can be used for statistical purposes
hyw: Արժեքներ, որոնք կարող են մուտքագրվել լրացնելու համար հաճախորդի տեսակավորման 2 դաշտը, որը կարող է օգտագործվել վիճակագրական նպատակներով

en: Variable name:
hyw: Փոփոխականի անուն։

en: Variable options:
hyw: Փոփոխականի ընտրանքներ

en: Variable type:
hyw: Փոփոխականի տեսակ։

en: Variable:
hyw: Փոփոխական։

en: Vendor
hyw: Մատակարար

en: Vendor
hyw: Մատակարար

en: Vendor EDI accounts
hyw: Մատակարարի EDI հաշիվներ

note: A
en: Vendor detail page
hyw: Մատակարարի մանրամասների էջ

en: Vendor details
hyw: Մատակարարի մանրամասներ.

en: Vendor invoice:
hyw: Մատակարարի վճարման հաշիվ։

en: Vendor is:
hyw: Մատակարարն է.

en: Vendor is:
hyw: Մատակարարն է.

en: Vendor name:
hyw: Մատակարարի անուն։

en: Vendor not found
hyw: Մատակարարը չի գտնվել

en: Vendor not found.
hyw: Մատակարարը չի գտնվել։

en: Vendor note
hyw: Մատակարարի նշում

en: Vendor note:
hyw: Մատակարարի նշում:

en: Vendor note:
hyw: Մատակարարի նշում:

note: SCRIPT
en: Vendor price must be a number
hyw: Մատակարարի գինը պետք է լինի թիվ

en: Vendor price:
hyw: Մատակարարի գին։

en: Vendor search
hyw: Մատակարարի փնտրում

en: Vendor search results
hyw: Մատակարարի փնտրման արդյունքները

note: %1$s:  count | html
en: Vendor search: %s result(s) found
hyw: Մատակարարի փնտրում։ %s արդյունք է գտնվել

note: %1$s:  count | html %2$s:  supplier | html
en: Vendor search: %s result(s) found for '%s'
hyw: Մատակարարի փնտրում։ %s արդյունք է գտնվել '%s' համար

note: %1$s:  count | html
en: Vendor search: %s results found
hyw: Մատակարարի փնտրում։ %s արդյունք է գտնվել

note: %1$s:  count | html %2$s:  supplier | html
en: Vendor search: %s results found for '%s'
hyw: Մատակարարի փնտրում։ %s արդյունք է գտնվել '%s' համար

en: Vendor:
hyw: Մատակարար:

en: Vendor:
hyw: Մատակարար:

note: %1$s:  suppliername | html
en: Vendor: %s
hyw: Մատակարար: %s

en: Verify you want to anonymize patron checkout history
hyw: Ստուգիր որ ցանկանում ես անանուն դարձնել ընթերցողի դուրս տրւումների պատմությունը

en: Verify you want to delete patrons
hyw: Ստուգիր որ ուզում ես ջնջել ընթերցողներին

note: SCRIPT
en: Version
hyw: Տարբերակ

note: %1$s:  missing_module.min_version | html
en: Version: %s
hyw: Տարբերակ: %s

note: SCRIPT
en: Vertical space
hyw: Ուղղահայաց բացատ

en: Vertical:
hyw: Ուղղահայաց։

note: INPUT type=submit
en: View
hyw: Տեսք

en: View
hyw: Ցուցադրել

en: View ILL availability plugins
hyw: Դիտիր հասանելի ՄԳԲ պլագինները

en: View ILL requests
hyw: Դիտիր ՄԳԲ հարցումները

en: View MARC
hyw: Դիտիր MARC

en: View MARC conversion plugins
hyw: Դիտիր ՄԵԸՔ ձևափոխման պլագինները

en: View a count of items held at your library grouped by item type
hyw: Դիտիր նյութերի հաշվարկը խմբավորված ըստ նյութի տեսակի որ կան քո գրադարանում

en: View all libraries
hyw: Դիտիր բոլոր գրադարանները

en: View all plugins
hyw: Դիտիր բոլոր պլագինները

note: SCRIPT
en: View biblio details
hyw: Դիտիր բիբլիոյի մանրամասները

note: A
en: View borrower details
hyw: Դիտիր ստացողի մանրամասները

en: View course
hyw: Դիտիր դասընթացը

note: INPUT type=submit name=submit
en: View dictionary
hyw: Դիտիր բառարանը

en: View existing record
hyw: Դիտիր առկա գրառումը

note: A
en: View funds for %s
hyw: %s համար դիտիր դրամագլուխները

en: View invoice
hyw: Դիտիր վճարման հաշիվները

en: View item's checkout history
hyw: Դիտիր նյութի տացքի պատմությունը

en: View message
hyw: Դիտիր հաղորդումը

en: View note
hyw: Դիտիր նշումը

en: View online payment plugins
hyw: Դիտիր առցանց վճարումների պլագինները

en: View patron infos from any libraries. If not set the logged in user could only access patron infos from its own library or group of libraries.
hyw: Դիտիր հաճախորդի տեղեկությունները ցանկացած գրադարանից։ Եթե կարգաբերված չէ, մուտք եղած օգտվողը կարող է միայն մուտք ունենալ հաճախորդի տվյալներին իր գրադարանից կամ գրադարանների խմբից։

en: View patron record
hyw: Դիտիր ընթերցողի գրառումը

en: View pending offline circulation actions
hyw: Դիտիր ցանցից անջատված սպասող տացքի գործողությունները

en: View plugins by class
hyw: Դիտիր պլագինները ըստ խմբերի

en: View report plugins
hyw: Դիտիր հաշվետվության պլագինները

en: View restrictions
hyw: Դիտել արգելանքները

note: INPUT type=submit
en: View spine label
hyw: Դիտիր կողային պիտակը

en: View subfields
hyw: Դիտեք ենթադաշտերը

en: View tool plugins
hyw: Դիտման գործիքի պլագինները

en: View, manage, configure and run plugins.
hyw: Դիտիր, կառավարիր, ձևափոխիր և աշխատեցրու պլագինները։

en: Viewed
hyw: Դիտված

en: Visibility:
hyw: Տեսանելիություն։

note: SCRIPT
en: Visual aids
hyw: Մատչելի ձեռնարկներ

en: Void payment
hyw: Արգելված վճարում

en: Vol no.
hyw: Հատորի հմր

en: Volume
hyw: Հատոր

en: Volume:
hyw: Հատոր։

en: WARNING:
hyw: ԶԳՈՒՇԱՑՈՒՄ։

en: Waiting
hyw: Սպասում

en: Waiting
hyw: Սպասում

en: Waiting date
hyw: Սպասող ամսաթիվ

en: Waiting since
hyw: Սպասում է սկսած

note: SCRIPT
en: Warn
hyw: Զգուշացրու

en: Warning
hyw: Զգուշացում

en: Warning at (%%):
hyw: Զգուշացում (%%):

en: Warning at (amount):
hyw: Զգուշացում (գումար)։

en: Warning regarding current user
hyw: Զգուշացում որ վերաբերվում է ընթացիկ օգտվողին

en: Warning! Order total amount exceeds allowed budget.
hyw: Զգուշացում։ Պատվերի ընդհանուր գումարը գերազանցում է թույլատրված բյուջեն։

note: %1$s:  encumbrance | html
en: Warning! You will exceed %s%% of your fund.
hyw: Զգուշացում։ Դու կգերազանցես %s%% քո բյուջեի։

note: %1$s:  expenditure | html %2$s:  IF (currency) %3$s:  currency | html %4$s:  END
en: Warning! You will exceed maximum limit (%s%s %s%s) for your fund.
hyw: Զգուշացում։ Դու կգերազանցես մաքսիմում սահմանը (%s%s %s%s) քո բյուջեի համար։

en: Warning, the following barcodes were not found:
hyw: Զգուշացում։ հետևյալ շտրիխ կոդերը գտնված չեն

en: Warning, the following cardnumbers were already in this list:
hyw: Զգուշացում. հետևյալ քարտահամարները արդեն իսկ այս ցուցակում են։

en: Warning, the following cardnumbers were not found:
hyw: Զգուշացում. հետևյալ քարտհամարները գտնված չեն։

en: Warning, the following itemnumbers were not found:
hyw: Զգուշացում. հետևյալ նյութի համարները գտնված չեն։

en: Warning, you have entered more items than expected. Items will not be created.
hyw: Զգուշացում, դու մուտք ես արել ավելի նյութեր քան սպասվում էր, նյութերը չեն ստեղծվի։

en: Warning:
hyw: Զգուշացում։

note: For the first occurrence, %1$s:  message.upload_version | html %2$s:  message.current_version | html
en: Warning: This file is version %s, but I only know how to import version %s. I'll try my best.
hyw: Զգուշացում։ Այս ֆայլի տարբերակն է %s, բայց ես միայն գիտեմ ինչպես ներմուծել տարբերակը %s. Ես կփորձեմ անել լավագույնը։

note: A
en: Warning: This report is very resource intensive on systems with large numbers of overdue items.
hyw: Զգուշացում։ Այս հաշվետվությունը ժամկետանց նյութերի մեծ քանակի դեպքում պահանջում է համակարգի հզորությունների ակտիվ օգտագործում։

note: %1$s:  message.badbarcode | html
en: Warning: Unable to determine patron from item barcode (%s). Cannot check in.
hyw: Զգուշացում։ Չի կարող գտնել ընթերցողին նյութի շտրիխ կոդից (%s)։ Չի կարող հետ ընդունել։

en: Warning: no barcodes were found
hyw: Զգուշացում։ Շտրիխ կոդեը չեն գտնվել

en: Warning: no itemnumbers were found
hyw: Զգուշացում. նյութի համարներ չեն գտնվել

en: Warnings regarding the system configuration
hyw: Զգուշացումներ որ վերաբերվում են համակարգային կարգաբերումներին։

en: We are ready to do some basic configuration.
hyw: Մենք պատրաստ ենք կատարելու որոշակի հիմնական կարգաբերումներ։

note: %1$s:  dbversion | html %2$s:  kohaversion | html
en: We are upgrading from Koha %s to %s
hyw: Մենք իրականացնում ենք Կոհայի բարելավում %s դեպի %s

en: We encountered an error:
hyw: Մենք հանդիպել ենք սխալի։

en: Web installer &rsaquo; Check Perl dependencies
hyw: Ոստայնի տեղադրիչ &rsaquo; Ստուգիր Perl կախվածությունները

en: Web installer &rsaquo; Choose your language
hyw: Ոստայնի տեղադրիչ &rsaquo; Ընտրիր քո լեզուն

en: Web installer &rsaquo; Complete
hyw: Ոստայնի տեղադրիչ &rsaquo; Ավարտ

en: Web installer &rsaquo; Create Koha administrator patron
hyw: Ոստայնի տեղադրիչ &rsaquo; Ստեղծիր Կոհա ադմինիստրատորի ընթերցողին

en: Web installer &rsaquo; Create a library
hyw: Ոստայնի տեղադրիչ &rsaquo; Ստեղծիր գրադարան

en: Web installer &rsaquo; Create a new circulation rule
hyw: Ոստայնի կարգաբերիչ &rsaquo; Ստեղծիր տացքի նոր օրենք

en: Web installer &rsaquo; Create a patron category
hyw: Ոստայնի տեղադրիչ &rsaquo; Ստեղծիր ընթերցողի դաս

en: Web installer &rsaquo; Database settings
hyw: Ոստայնի տեղադրիչ &rsaquo; Շտեմարանի կարգաբերումներ

en: Web installer &rsaquo; Default data loaded
hyw: Ոստայնի տեղադրիչ &rsaquo; Լռակյաց տվյալները բեռնավորված են

en: Web installer &rsaquo; Install basic configuration settings
hyw: Ոստայնի տեղադրիչ &rsaquo; Տեղադրի ձևավորման հիմնական կարգաբերումները

en: Web installer &rsaquo; Installation complete
hyw: Ոստայնի տեղադրիչ &rsaquo; Կարգաբերումը ավարտված է

en: Web installer &rsaquo; Perl modules due for upgrade
hyw: Ոստայնի տեղադրիչ &rsaquo; Պերլ մոդուլները սպասում են թարմացման

en: Web installer &rsaquo; Perl modules missing
hyw: Ոստայնի տեղադրիչ &rsaquo; Բացակայում են Պերլ մոդուլները

en: Web installer &rsaquo; Perl version too old
hyw: Ոստայնի տեղադրիչ &rsaquo; Պերլ տարբերակը շատ հին է

en: Web installer &rsaquo; Selecting default settings
hyw: Ոստայնի տեղադրիչ &rsaquo; Լռակյաց կարգաբերումների ընտրություն

en: Web installer &rsaquo; Set up database
hyw: Ոստայնի տեղադրիչ &rsaquo; Շտեմարանի կարգաբերում

en: Web installer &rsaquo; Success
hyw: Ոստայնի տեղադրիչ &rsaquo; Հաջողություն

en: Web installer &rsaquo; Update database
hyw: Ոստայնի տեղադրիչ &rsaquo; Թարմացրու շտեմարանը

note: A
en: Web services
hyw: Կայքի ծառայություններ

en: Website
hyw: Կայք

en: Website:
hyw: Կայք

en: Wednesday
hyw: Չորեքշաբթի

note: SCRIPT
en: Wednesdays
hyw: Չորեքշաբթի

en: Week
hyw: Շաբաթ

en: Weekly - Repeatable holidays
hyw: Շաբաթական - Կրկնվող տոներ

note: SCRIPT
en: Weekly holiday: %s
hyw: Շաբաթական տոն։ %s

en: Weight
hyw: Քաշ

note: %1$s: - Koha.Version.release | html -
en: Welcome to the Koha %s web installer
hyw: Բարի գալուստ Կոհա %s ոստայնի տեղադրիչ

en: What's next?
hyw: Ո՞րն է հաջորդը։

en: When adding to your institution's catalog you will create an item of a particular item type.
hyw: Երբ ավելացնում ես քո կազմակերպության քարտարանին, դու կստեղծես որոշակի նյութի տեսակին պատկանող նյութ։

en: When importing MARC files via the staging tools, the tool will attempt to find and use the price of the currently active currency.
hyw: երբ ներմուծում ես ՄԵԸՔ ֆայլեր աստիճանակարգման գործիքով, գործիքը կփորձի գտնել և օգտագործել այս պահին ակտիվ արտարժույթի արժեքը։

en: When more than
hyw: Երբ ավելին է քան

en: When more than:
hyw: Երբ ավելին է քան։

en: When there is an irregular issue:
hyw: Երբ առկա է ոչ կանոնավոր համար։

en: When to charge
hyw: Երբ գանձել

en: When you've made your selections, please click 'Import' below to begin the process. It may take a while to complete. Please be patient.
hyw: Երբ դու կատարել ես քո ընտրությունները, ստորև սեղմիր 'Ներմուծում' սկսելու գործընթացը։ Այն կտևի մի որոշ ժամանակ։ Եղիր համբերատար։

note: SCRIPT
en: White
hyw: Սպիտակ

note: SCRIPT
en: Whole words
hyw: Ամբողջական բառեր

note: SCRIPT
en: Why close an empty basket?
hyw: Ինչու՞ փակել դատարկ զամբյուղը

note: SCRIPT
en: Width
hyw: Լայնություն

note: SCRIPT
en: Winter
hyw: Ձմեռ

note: SCRIPT
en: With %s selected searches:
hyw: Ընտրված %s փնտրումներով։

en: With automatic ordering quotes generate orders without staff intervention.
hyw: Ավտոմատ պատվիրման դեպքում մեջբերումները գեներացնում են պատվերներ առանց աշխատակազմի միջամտության։

en: With framework :
hyw: Կառուցվածքով

en: With framework:
hyw: Կառուցվածքով։

en: With items owned by the following libraries:
hyw: Հետևյալ գրադարանների կողմից տնօրինած նկութերով։

note: SCRIPT
en: With selected search:
hyw: Ընտրված փնտրումով։

en: Withdrawn
hyw: Հանված

en: Withdrawn on:
hyw: Դուրս գրված։

note: SCRIPT
en: Withdrawn status
hyw: Դուրս գրվածի կարգավիճակ

en: Withdrawn status:
hyw: Դուրս գրվածի կարգավիճակ։

en: Women
hyw: Կանայք

note: SCRIPT
en: Word count
hyw: Բառի հաշվարկ

en: Working day
hyw: Աշխատանքային օր

en: Write news for the OPAC and staff interfaces
hyw: Գրիր նորություններ ՀՕԱՔ-ի և աշխատակազմի միջերեսների համար

en: Write off
hyw: Դուրս գրի

note: INPUT type=submit name=woall
en: Write off all
hyw: Դուրս գրի բոլորը

en: Write off an amount toward selected fines
hyw: Դուրս գրի գումար ընտրված տուգանքների համար

en: Write off an individual fine
hyw: Դուրս գրի անհատական տուգանք

en: Write off fines and fees
hyw: Դուրս գրիր տույժերը և ծախսերը

note: INPUT type=submit name=writeoff_selected
en: Write off selected
hyw: Դուրս գրի ընտրվածները

note: INPUT type=submit
en: Write off this charge
hyw: Դուրս գրի այս ծախսը

en: Writeoff
hyw: Դուրս գրի

en: Writeoff amount:
hyw: Դուրս գրման մեծություն։

en: XML configuration file
hyw: XML կարգաբերման ֆայլ

en: XSLT File(s) for transforming results:
hyw: XSLT ֆայլեր արդյունքների տեղափոխման համար:

en: Xercode, Spain
hyw: Խերկոդե, Իսպանիա

en: Year
hyw: Տարի

en: Year:
hyw: Տարի։

en: Yearly - Repeatable holidays
hyw: Տարեկան - Կրկնվող տոներ

note: SCRIPT
en: Yearly holiday: %s
hyw: Տարին մեկ անգամ տոն։ %s

note: SCRIPT
en: Yellow
hyw: Դեղին

en: Yes
hyw: Այո

en: Yes
hyw: Այո

en: Yes and try to override system preferences
hyw: Այո և փորձիր վերագրել համակարգային նախապատվությունները

en: Yes if settings allow it
hyw: Այո, եթե կարգաբերումները թույլ են տալիս դա

en: Yes, I confirm
hyw: Այո, ես հաստատում եմ

en: Yes, cancel (Y)
hyw: Այո, չեղյալ արա (Y)

en: Yes, check out (Y)
hyw: Այո, դուրս տուր (Y)

en: Yes, close (Y)
hyw: Այո, փակիր (Y)

en: Yes, delete
hyw: Այո, ջնջիր

en: Yes, delete (Y)
hyw: Այո, ջնջիր (Y)

en: Yes, delete contract
hyw: Այո, ջնջիր կոնտրակտը

en: Yes, delete patron attribute type
hyw: Այո, ջնջիր ընթերցողի բաղկացուցիչի տեսակը

en: Yes, delete record matching rule
hyw: Այո, ջնջել գրառման համընկեցման օրենքը

en: Yes, delete this currency
hyw: Այո, ջնջիր այս տարադրամը

en: Yes, delete this framework
hyw: Այո, ջնջիր այս կառուցվածքը

en: Yes, delete this fund
hyw: Այո, ջնջիր այս դրամագլուխը

en: Yes, delete this item type
hyw: Այո, ջնջիր նյութի այս տեսակը

en: Yes, delete this subfield
hyw: Այո, ջնջիր այս ենթադաշտը

en: Yes, delete this tag
hyw: Այո, ջնջիր այս պիտակը

en: Yes, edit existing items
hyw: Այո, խմբագրիր առկա նյութերը

en: Yes, print slip
hyw: Այո, տպիր սահողը

en: Yes, renew (Y)
hyw: Այո, թարմացրու (Y)

en: Yes, reset mappings
hyw: Այո, վերագրիր քարտեզավորումները

en: Yes: Edit existing authority
hyw: Այո։ Խմբագրիր առկա հեղինակավորը

note: INPUT type=submit
en: Yes: View existing items
hyw: Այո։ Դիտիր առկա նյութերը

en: YesNo
hyw: ԱյոՈչ

en: You
hyw: Դուք

note: SCRIPT
en: You already have a list with that name!
hyw: Այդ անունւվ ցուցակ արդեն ունես:

note: SCRIPT
en: You are about to add %s items. Continue?
hyw: Դու պետք է ավելացնես %s նյութ։ Շարունակե՞լ։

note: %1$s:  serialnumber | html
en: You are about to delete %s serial(s). Do you want to continue?
hyw: Դուք պետք է ջնջեք %s պարբերական(ներ)։ Շարունակե՞լ։

en: You are about to edit the following subscriptions:
hyw: Դու պետք է խմբագրես հետևյալ բաժանորդագրությունները։

note: SCRIPT
en: You are attemping to writeoff more than the value of the fee.
hyw: Դու փորձում ես դուրս գրել ավելին քան վճարման արժեքն է։

en: You are logged in as the database administrative user. This is not recommended because some parts of Koha will not function as expected when using this account.
hyw: Դու մուտք ես գործել որպես շտեմարանի ադմինիստրատիվ օգտվող։ Սա խորհուրդ չի տրվում քանի որ երբ օգտագործում ես այս հաշվեհամարը Կոհայի որոշ մասեր չեն աշխատի սպասվածի պես։

en: You are missing the &lt;lockdir&gt; entry in your koha-conf.xml file. Please add it, pointing to your Koha instance's lock dir.
hyw: Քո մոտ բացակայում է &lt;lockdir&gt; մուտքը քո koha-conf.xml նիշքում։ Ավելացրու այն, ուղղորդելով Կոհայի կողպել գրադարանին։

en: You are missing the &lt;log4perl_conf&gt; entry in your koha-conf.xml file. Please add it, pointing to the log4perl.conf file for your Koha instance.
hyw: Քո մոտ բացակայում է &lt;log4perl_conf&gt; մուտքը քո koha-conf.xml ֆայլում։ Ավելացրու այն, շեշտադրելով log4perl.conf ֆայլին քո Koha-յում։

en: You are missing the &lt;template_cache_dir&gt; entry in your koha-conf.xml file. That will bring a performance boost to enable it.
hyw: Քո մոտ բացակայում է &lt;template_cache_dir&gt; մուտքը քո koha-conf.xml ֆայլում։ Այն կհանգեցնի արտադրողականության բարձրացման թույլատրմանը։

note: %1$s:  config_entry.effective_tmp_dir | html
en: You are missing the &lt;tmp_path&gt; entry in your koha-conf.xml file. Please add it, pointing to the configured temporary directory for your Koha instance. The effective temporary directory is '%s'.
hyw: Քո koha-conf.xml ֆայլում բացակայում է &lt;tmp_path&gt; մուտքի կետը։ Ավելացրու այն, հղում անելով քո Կոհա նմուշի ֆայլի բեռնավորված թղթապանակի վրա։ Օրինակելի ժամանակավոր թղթապանակն է '%s'։

en: You are missing the &lt;upload_path&gt; entry in your koha-conf.xml file. Please add it, pointing to the configured file upload directory for your Koha instance.
hyw: Քո koha-conf.xml ֆայլում բացակայում է &lt;upload_path&gt; մուտքի կետը։ Ավելացրու այն, հղում անելով քո Կոհա նմուշի ֆայլի բեռնավորված թղթապանակի վրա։

en: You are missing the &lt;upload_path&gt; entry in your koha-conf.xml file. Please add it, pointing to the configured file upload directory for your Koha instance. Also note that you need to properly set the OPACBaseURL preference for the file upload plugin to work.
hyw: Քո koha-conf.xml ֆայլում բացակայում է &lt;upload_path&gt; մուտքի կետը։ Ավելացրու այն, նշելով քո Կոհա նմուշի ձևափոխված ֆայլի բեռնավորված թղթապանակի վրա։ Նաև նկատի առ, որ քեզ հարկավոր է ճիշտ կարգաբերել OPACBaseURL նախապատվությունը upload plugin ֆայլի համար։

en: You are not allowed to use batch checkout for this patron
hyw: Այս ընթերցողի համար չես կարող օգտագործել փաթեթով տացքը

en: You are not authorised to manage this basket.
hyw: Դու չունես իրավասաթյուններ կառավարելու այս զամբյուղը։

note: A
en: You are not authorized to delete patrons
hyw: Դու չունես իրավասաթյուններ ջնջելու ընթերցողներին։

note: A
en: You are not authorized to manage API keys
hyw: Դու չունես իրավասաթյուն կառավարելու API բանալիները

en: You are not authorized to modify this fund
hyw: Դու չունես իրավասաթյուններ ձևափոխելու այս դրամագլուխը։

note: A
en: You are not authorized to renew patrons
hyw: Դու չունես իրավասաթյուններ թարմացնելու հաճախորդներին

note: A
en: You are not authorized to set permissions
hyw: Դու չունես իրավասաթյուններ կարգաբերելու թույլտվությունները

en: You are not sharing any data with the Koha community
hyw: Դու չես կիսում որևէ տվյալ Կոհա համայնքի հետ

note: SCRIPT
en: You are offline and therefore cannot process pending operations
hyw: Դու ցանցից անջատված ես հետևաբար չես կարող իրականացնել սպասող գործողությունները

note: SCRIPT
en: You are offline and therefore cannot sync your database
hyw: Դու ցանցից անջատված ես հետևաբար չես կարող սինխրոնիզացնել քո շտեմարանը

en: You are only viewing one item.
hyw: Դու պարզապես դիտում ես մեկ նյութ։

en: You are running a development version of Koha
hyw: Դուք աշխատում եք Կոհայի զարգացման տարբերակով

note: SCRIPT
en: You are using {0}
hyw: Դու օգտագործում ես {0}

en: You can also use your own headers (instead of the ones from Koha) by prefixing the field name with an header, followed by the equal sign.
hyw: Դու կարող ես նաև օգտագործել քո սեփական վերնախորագրերը (Կոհայում առկաների փոխարեն) դաշտի համարը միացնելով խորագրին, որին հետևում է հավասարման նշանը։

en: You can also use your own headers (instead of the ones from Koha) by prefixing the field number with an header, followed by the equal sign.
hyw: Դու կարող ես նաև օգտագործել քո սեփական վերնախորագրերը (Կոհայում առկաների փոխարեն) դաշտի համարը միացնելով խորագրով, որին հետևում է հավասարման նշանը։

note: I
en: You can ask for a digest to reduce the number of messages. Messages will be saved and sent as a single message.
hyw: Դու կարող ես դայջեստի հարցում անել, որպեսզի նվազեցվի հաղորդագրությունների քանակը։ Հաղորդագրությունները կհիշվեն և կառաքվեն որպես մեկ հաղորդում։

en: You can choose to delete bibliographic records if possible (bibliographic records that have other items or that are used in a subscription or another order will not be deleted).
hyw: Դու կարող ես ընտրել ջնջել մատենագիտական գրառումները եթե հնարավոր է (մատենագիտական գրառումները որ ունեն այլ նյութեր կամ օգտագործված են բաժանորդագրության մեջ, կամ այլ պտվերում չեն ջնջվի)։

en: You can enter a name for this import. It may be useful, when creating a record, to remember where the suggested MARC data comes from!
hyw: Դու կարող ես տալ անուն այս ներմուծմանը։ Այն կարող է օգտակար լինել, երբ գրառում ես ստեղծում, հիշելու համար թե որտեղից է առաջարկվող MARC տվյալը գալիս։

en: You can help the Koha community by sharing your statistics with us.
hyw: Դու կարող ես օգնել Կոհա համայնքին, կիսվելով մեր հետ քո վիճակագրությամբ։

en: You can make an exception for this holiday rule. This means that you will be able to say that for a repeatable holiday there is one day which is going to be an exception.
hyw: Տոնի այս օրենքի համար դու կարող ես անել բացառություն։ Սա նշանակում է, որ դու կկարողանաս ասել որ կրկնվող տոնի համար կա մեկ օր որը պետք է հանդես գա որպես բացառություն։

en: You can make an exception on a range of dates repeated yearly.
hyw: Դու կարող ես կատարել բացառում ամսաթվերի այն տիրույթի համար որը կրկնվում է տարեկան։

en: You can set a default maximum number of checkouts, hold policy and return policy that will be used if none is defined below for a particular item type or category.
hyw: Դու կարող ես կարգաբերել դուրս տրումների լռակյաց մեծագույն քանակը, պահման և վերադարձի քաղաքականությունները, որոնք կօգտագործվեն եթե ստորև որոշակի նյութի տեսակի կամ դասի համար ոչինչ չի սահմանված։

en: You can use Template Toolkit tags too. See the help page for more information.
hyw: Դու կարող ես նաև օգտագործել Ձևանմուշի Գործիքը։ Տես օգնության էջը մանրամասների համար։

en: You can use the following wildcard characters: %% _
hyw: Դու կարող ես օգտագործել հետևյալ խմբային նիշերը %% _

note: SCRIPT
en: You can't add a new item, please create a new order line
hyw: Դու չես կարող ավելացնել նոր նյութ, ստեղծիր պատվերի նոր տող։

en: You can't create any orders unless you first
hyw: Դու չես կարող ստեղծել որևէ պատվեր քանի դեռ սկզբից

note: SCRIPT
en: You cannot change your branch or logout while using offline circulation
hyw: Դու չես կարող փոխել քո մասնաճյուղը կամ դուրս գալ քանի դեռ օգտագործում ես ցանցից անջատված տացքը։

note: INPUT type=checkbox name=subscriptionid
en: You cannot edit this subscription
hyw: Դու չես կարող խմբագրել այս բաժանորդագրությունը

note: SCRIPT
en: You cannot select an authorised value category and a MARC field
hyw: Դուք չեք կարող ընտրել լիազորված արժեքի դասը և ՄԵԸՔ դաշտը

en: You did not specify any search criteria.
hyw: Դու չես որոշակիացրել փնտրման որևէ չափանիշ։

en: You didn't select any external target.
hyw: Դու չես ընտրել որևէ արտաքին թիրախ։

note: SCRIPT
en: You do not have any pending transactions in the offline circulation database on this computer.
hyw: Այս համակարգչի վրա ցանցից անջատված տացքի շտեմարանում դու չունես որևէ սպասող տրանզակցիաներ։

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: You do not have permission to access this macro
hyw: Դու իրավասություններ չունես դիմելու այս մակրոյին

en: You do not have permission to access this page.
hyw: Դու իրավասություններ չունես մուտք գործելու այս էջ։

en: You do not have permission to add a record to this list.
hyw: Դու չունես իրավասություն ավելացնելու այս գրառումը այս ցուցակին։

note: SCRIPT
en: You do not have permission to create this macro
hyw: Դու իրավասություն չունես ստեղծելու այս մակրոն

en: You do not have permission to delete this list.
hyw: Դու չունես իրավասություն ջնջելու այս ցուցակը։

note: SCRIPT
en: You do not have permission to delete this macro
hyw: Դու իրավասություն չունես ջնջելու այս մակրոն

en: You do not have permission to edit this patron's login information.
hyw: Դու իրավասություններ չունես խմբագրելու այս անդամի մուտք գործելու տվյալները։

en: You do not have permission to update this list.
hyw: Դու չունես իրավասություն թարմացնելու այս ցուցակը։

en: You do not have permission to view this list.
hyw: Դու չունես իրավասություն դիտելու այս ցուցակը։

en: You don't have patron categories defined, or the patron categories are not set to receive overdue notices.
hyw: Դու չունես սահմանված ընթերցողական դասեր, կամ ընթերցողական դասերը չեն կարգաբերված ժամկետանցների նշումները ստանալու համար։

en: You followed an outdated link e.g. from a search engine or a bookmark
hyw: Դու հետևել ես ժամկետանց հղման, որոնման շարժիչից կամ էջանիշից

note: %1$s:  total | html
en: You have %s error(s) in your MARC configuration. Please fix them before using Koha
hyw: Դու ունես %s սխալ(ներ) քո MARC կարգաբերման մեջ։ Խնդրվում է մինչ Կոհայի օգտագործումը շտկել դրանք։

en: You have already submitted a barcode, please wait for the checkout to process...
hyw: Դու արդեն գրանցել ես շտրիխ կոդը, սպասիր մինչ տացքը կկատարվի...

en: You have chosen a condition on the same field as the original field. If your records contain multivalued fields it is highly recommended not to do that.
hyw: Դու ընտրել ես նույն դաշտի վիճակը ինչպես որ բնօրինակ դաշտինն է։ Եթե քո գրառումները պարունակում են բազմաարժեքային դաշտեր, ապա խորհուրդ է տրվում դա չանել։

note: SCRIPT
en: You have chosen to move all unreceived orders from '%s' to '%s'.
hyw: Դու ընտրել ես տեղափոխել բոլոր չստացված պատվերները '%s' դեպի '%s'։

note: SCRIPT
en: You have deleted item(s) in the order, don't forget to delete it(them) in the catalog
hyw: Դու հերթականությամբ ջնջել ես նյութեր, չմոռանաս դրանց քարտարանից ջնջել։

en: You have entered a username that already exists. Please choose another one.
hyw: Դու մուտք ես արել օգտվողի անուն որը գւյություն ունի։ Ընտրիր մեկ ուրիշը։

note: SCRIPT
en: You have not selected any catalog filters and are about to compare a file of barcodes to your entire catalog.
hyw: Դու չես ընտրել որևէ քարտարանի զտիչներ և պետք է համեմատես շտրիխ կոդերի ֆայլը քո ողջ քարտարանի հետ։

note: SCRIPT
en: You have not selected any patrons to add to a list!
hyw: Դու չես ընտրել որևէ ընթերցող որպեսզի ավելացնես ցուցակին։

en: You have the ReturnBeforeExpiry system preference enabled this means if the expiry date is before the date due, the date due will be set to the expiry date
hyw: Դու թույլատրել ես ReturnBeforeExpiry համակարգային նախապատվությունը, որը նշանակում է որ եթե ժամկետի լրանալու ամսաթիվը վերադարձի ամսաթվից առաջ է, վերադարձի ամսաթիվը կդրվի որպես ժամկետի ամսաթիվ

en: You have to define which fields or subfields you want to export, separated by pipes.
hyw: Դու պետ ք է սահմանես թե որ դաշտերը կամ ենթադաշտերն ես ցանկանում արտահանել, բաժանված երկար կետիկներով։

en: You have to define which fields you want to export, separated by pipes.
hyw: Դու պետ ք է սահմանես թե որ դաշտերն ես ցանկանում արտահանել, բաժանված երկար կետիկներով։

note: SCRIPT
en: You have transactions in the offline circulation database on this computer that have not been uploaded.
hyw: Այս համակարգչի վրա դու ունես ցանցից անջատված տացքի շտեմարան որը չի բեռնավորվել։

note: SCRIPT
en: You have unsaved changes are you sure you want to navigate away?
hyw: Դուք չպահպանված փոփոխություններ ունեք, համոզվա՞ծ եք, որ ցանկանում եք դուրս գալ:

en: You haven't decided if you want to activate Mana Knowledge Base.
hyw: Դուք չեք որոշել, թե արդյոք ցանկանում եք ակտիվացնել Մանա գիտելիքների շտեմարանը։

en: You haven't decided if you want to activate usage statistic sharing in Koha yet.
hyw: Դուք դեռ չեք որոշել, թե արդյոք ցանկանում եք ակտիվացնել Կոհայի օգտագործման վիճակագրության կիսումը։

en: You made use of an external link to an item that is no longer available
hyw: Դու օգտագործել ես արտաքին հղում դեպի նյութ որն այլևս հասանելի չէ

en: You must be online to use these options.
hyw: Այս հնարավորությունները օգտագործելու համար դու պետք է լինես առցանց։

en: You must choose a branch
hyw: Դու պետք է ընտրես մասնաճյուղը

en: You must choose a valid patron
hyw: Դու պետք է ընտրես վավեր ընթերցողի

en: You must choose an item type
hyw: Դու պետք է ընտրես նյութի տեսակ

note: %1$s:  total_paid | format('%.2f')
en: You must collect a value greater than or equal to %s.
hyw: Դու պետք է ունենաս գումար մեծ կամ հավասար %s։

note: OPTION
en: You must create a CSV profile for MARC exports to use this option.
hyw: Այս հնարավորությունը օգտագործելու համար դու ՄԵԸՔ արտահանման համար պետք է ստեղծես CSV անձնագիր։

en: You must define a budget in Administration
hyw: Ադմինիստրացիայում պետք է սահմանես բյուջե

en: You must enter a term to search on
hyw: Դու պետք է մուտք անես փնտրման տերմին

note: SCRIPT
en: You must fill at least one of the two due date options
hyw: Պետք է լրացնեք վերադարձի ամսաթվի երկու ընտրանքներից առնվազն մեկը

note: SCRIPT
en: You must fill only one of the two due date options
hyw: Պետք է լրացնեք վերադարձի ամսաթվի երկու ընտրանքներից միայն մեկը

note: SCRIPT
en: You must give your new patron list a name!
hyw: Դու պետք է ընթերցողի նոր ցուցակին տաս անուն

note: %1$s:  total_due | format('%.2f')
en: You must pay a value less than or equal to %s.
hyw: Դու պետք է վճարես պակաս կամ սրան հավասար գումար %s։

en: You must reset your password
hyw: Դու պետք է վերագրես քո գաղտնաբառը

note: SCRIPT
en: You must select a fund
hyw: Դու պետք է ընտրես բյուջե

note: SCRIPT
en: You must select at least one serial to edit
hyw: Խմբագրման համար պետք է առնվազն ընտրես մեկ պարբերական

note: SCRIPT
en: You must select at least two invoices to merge.
hyw: Դու ձուլման համար պետք է առնվազն ընտրես երկու վճարահաշիվներ։

note: SCRIPT
en: You must select one or more patrons to remove
hyw: Դու պետք է ընտրես մեկ կամ ավել օգտատերեր հեռացման համար

note: SCRIPT
en: You must select one or more reports to delete
hyw: Դու պետք է ընտրես մեկ կամ ավել հաշվետվություններ ջնջելու համար

note: SCRIPT
en: You must select two or more patrons to merge
hyw: Դու պետք է ընտրես երկու կամ ավել օգտատեր ձուլման համար

note: SCRIPT
en: You must set a due date in order to use offline circulation!
hyw: Պետք է դնես վերադարձի ամսաթիվը որպեսզի օգտագործես ցանցից անջատված տացքը։

note: SCRIPT
en: You need to save the page before printing
hyw: Տպելուց առաջ կարիք կլինի հիշել այն

en: You searched for
hyw: Դու փնտրել ես համար

note: For the first occurrence, %1$s:  IF ( title )
en: You searched for: %s
hyw: Դու փնտրել ես %s համար

en: You should enable the SMSSendDriver preference to use the SMS templates.
hyw: Պետք է թույլատրես SMSSendDriver նախապատվությունը որպեսզի օգտագործես SMS ձևանմուշները։

en: You should not ignore this warning.
hyw: Դու չպետք է անտեսես այս զգուշացումը։

en: You successfully created your Mana KB account. Check your mailbox and follow instructions.
hyw: Դուք հաջողությամբ ստեղծեցիք ձեր Mana KB հաշիվը: Ստուգեք ձեր փոստարկղը և հետևեք հրահանգներին։

en: You tried to access a page that needs authentication
hyw: Դու փորձեցիր մուտք ունենալ էջ, որը պահանջվում է փոխճանաչում

en: You will need to save the report before you can execute it
hyw: Հաշվետվությունը կատարելուց առաջ կարիք կլինի հիշել այն։

en: You'll have to treat them individually.
hyw: Դու պետք է վերաբերվես նրանց անհատապես։

en: Your Mana KB server is currently:
hyw: Քո Mana KB կայանը այս պահին։

en: Your Perl version is out of date. Please upgrade to a newer version of Perl (at least version 5.10).
hyw: Քո Պերլ տարբերակը հնացած է։ Անցիր ավելի նոր տարբերակի, (առնվազն տարբերակ 5.10)։

en: Your administrator must define a budget in Administration
hyw: Քո ադմինիստրատորը պետք է սահմանի բյուջեն կարգաբերիչում

en: Your administrator must specify an active currency.
hyw: Քո կառավարիչը պետք է սահմանի ակտիվ արտարժույթ։

en: Your authority search history is empty.
hyw: Քո հեղինակավորի փնտրման պատմությունը դատարկ է։

note: SCRIPT
en: Your browser doesn't support direct access to the clipboard. Please use the Ctrl+X\/C\/V keyboard shortcuts instead.
hyw: Ձեր զննարկիչը չի ապահովում ուղղակի մուտքը միջանկյալ հիշողություն: Փոխարենը, օգտագործեք ստեղնաշարի Ctrl+X\/C\/V դյուրանցումները:

en: Your cart
hyw: Քո սայլակը

en: Your cart
hyw: Քո սայլակը

en: Your cart is empty.
hyw: Քո զամբյուղը դատարկ է։

en: Your catalog search history is empty.
hyw: Քո քարտարանի փնտրման պատմությունը դատարկ է։

en: Your comment could not be submitted. Please try again later.
hyw: Քո մեկնաբանությունը չի կարող ներկայացվել։ Փորձիր ավելի ուշ։

en: Your comment has been submitted
hyw: Քո մեկնաբանությունը հաստատված

en: Your country:
hyw: Քո երկիրը։

en: Your data was processed. Here are the results:
hyw: Քո տվյալները կատարվել են։ Մանրամասներն են՝

note: %1$s:  "borrowers.relationship" | $HtmlTags tag="strong" %2$s:  "borrower_relationships.relationship" | $HtmlTags tag="strong"
en: Your database contained guarantee/guarantor pairs with no defined relationship. They have been set the value '_bad_data' in the %s and/or %s columns. Fix them manually by recreating those relationships, or have your system's administrator correct the values.
hyw: Ձեր տվյալների շտեմարանը պարունակում է երաշխավոր/երաշխավորող զույգեր, առանց սահմանված հարաբերությունների: Նրանց համար %s և/կամ %s սյունակներում սահմանվել է '_bad_data' արժեքը: Կարգավորեք դրանք ձեռքով՝ վերստեղծելով այդ հարաբերությունները, կամ թող ձեր համակարգի ադմինիստրատորը շտկի արժեքները:

en: Your download should begin automatically.
hyw: Քո բեռնաթափումը պետք է սկսվի ավտոմատ։

en: Your file was uploaded. Once all files are uploaded, please process them in pending offline circulation actions.
hyw: Ձեր նիշքը բեռնավորվեց։ Հենց բոլոր նիշքերը կբեռնավորվեն, խնդրում ենք դրանք մշակել ցանցից անջատված տացքի սպասող գործողություններով։

note: SCRIPT
en: Your koha-conf.xml does not contain a valid upload_path.
hyw: Քո koha-conf.xml չի պարունակում ճիշտ upload_path.

en: Your library has no usable email address. Please set it.
hyw: Քո գրադարանը չունի օգտագործելի էլ․ փոստի հասցեներ։ Կարգաբերի։

en: Your library is the destination for the following transfer(s)
hyw: Քո գրադարանը հետևյալ տեղափոխումների համար նշանակման կետ է հանդիսանում։

note: %1$s:  shelfname | $raw
en: Your list: %s
hyw: Քո ցուցակը: %s

en: Your lists
hyw: Քո ցուցակները

note: SCRIPT
en: Your lists:
hyw: Քո ցուցակները։

en: Your name:
hyw: Քո անունը։

en: Your notification has been sent.
hyw: Քո հաշվետվությունը ուղարկվել է։

en: Your patron lists
hyw: Քո ընթերցողական ցուցակները

note: %1$s:  reportname | html
en: Your report "%s" has been saved
hyw: Քո հաշվետվությունը "%s" հիշված է

en: Your report is already linked with a Mana report. Share it if you have made modifications, otherwise it will do nothing.
hyw: Ձեր զեկույցը արդեն կապվածէ Mana զեկույցի հետ: Կիսվիր դրանով, եթե դուք կատարել եք փոփոխություններ, հակառակ դեպքում այն ոչինչ չի անի:

en: Your report will be generated with the following SQL statement.
hyw: Քո հաշվետվությունը կգեներացվի հետևյալ SQL հաստատումներով։

en: Your request gave the following results:
hyw: Քո հարցումը տվեց հետևյալ արդյունքները։

en: Your search could not be completed. Please try again later.
hyw: Քո որոնումը հնարավոր չէ ավարտել։ Փորձիր ավելի ուշ։

en: Your search returned no closed subscriptions.
hyw: Քո փնտրումը վերադարձրել է ոչ փակ բաժանորդագրություններ։

en: Your search returned no open subscriptions.
hyw: Քո փնտրումը վերադարձրել է ոչ բաց բաժանորդագրություններ

en: Your search returned no results.
hyw: Քո փնտրումը անարդյունք է

en: Your search returned no results.
hyw: Քո փնտրումը անարդյունք է։

en: Your subscription is already linked with a Mana subscription model. Share it if you have made modifications, otherwise it will do nothing.
hyw: Ձեր բաժանորդագրությունն արդեն կապված է Mana բաժանորդագրության մոդելի հետ: Կիսվեք դրանով, եթե կատարել եք փոփոխություններ, հակառակ դեպքում այն ոչինչ չի անի:

en: Your unique security token used for authentication on Mana KB service (anti spam).
hyw: Ձեր եզակի անվտանգության տոմսակը օգտագործվում է Mana KB ծառայության (հակասպամ) վավերացման համար:

en: Z39.50 authority search points
hyw: Z3950 հեղինակավորի փնտրման միավորներ

en: Z39.50/SRU search
hyw: Z39.50/SRU փնտրում

note: %1$s:  msg_add | html
en: Z39.50/SRU server added (%s)
hyw: Z39.50/SRU կայանը ավելացվել է (%s)

note: %1$s:  msg_add | html
en: Z39.50/SRU server deleted (%s)
hyw: Z39.50/SRU կայանը ջնջվել է (%s)

en: Z39.50/SRU server search:
hyw: Z39.50/SRU կայանի փնտրում։

note: %1$s:  msg_add | html
en: Z39.50/SRU server updated (%s)
hyw: Z39.50/SRU կայանը թարմացվել է (%s)

en: Z39.50/SRU servers
hyw: Z39.50/SRU կայաններ

en: Z39.50/SRU servers administration
hyw: Z39.50/SRU կայանների ադմինիստրացիա

en: ZIP file
hyw: ZIP ֆայլ

en: ZIP/Postal code
hyw: Զիպ/փոստային կոդ

en: ZIP/Postal code:
hyw: Զիպ/Փոստային ինդեքս:

en: ZIP/Postal code:
hyw: Զիպ/փոստային կոդ։

en: Zebra server seems not to be available. Is it started?
hyw: Կարծես թե Զեբրա կայանը հասանելի չէ։ Այն աշխատու՞մ է։

en: Zebra version:
hyw: Զեբրա տարբերակ։

en: Zip file
hyw: Zip ֆայլ

note: SCRIPT
en: Zoom in
hyw: Մեծացրեք

note: SCRIPT
en: Zoom out
hyw: Փոքրացնել

note: SCRIPT
en: [ New list ]
hyw: [ Նոր ցուցակ ]

en: [Main page]
hyw: [Հիմնական էջ]

en: [Overridden]
hyw: [Փոխարինված]

en: [Previous page]
hyw: [Նախորդ Էջը]

en: [clear]
hyw: [մաքրել]

en: _ matches only a single character
hyw: _ համընկնում է միայն մեկ նիշ

en: about page
hyw: մասին էջը

en: active
hyw: ակտիվ

en: added successfully
hyw: հաջողությամբ ավելացված է

en: administrator account
hyw: կառավարիչի հաշիվ

note: %1$s:  TransfersMaxDaysWarning | html
en: after %s days.
hyw: հետո %s օրից։

note: SCRIPT
en: alignment
hyw: հավասարեցում

en: all
hyw: բոլորը

en: all authority types used in the frameworks are defined
hyw: շրջանակում օգտագործվող հեղինակավորի բոլոր տեսակները սահմանված են

en: all subfields for each tag are in the same tab (or ignored)
hyw: ամեն ցուցիչի բոլոր ենթադաշտերը նույն տաբում են (կամ անտեսված են)

en: already has a hold
hyw: արդեն ունի պահում

en: analytics.
hyw: վերլուծական։

en: and
hyw: և

en: and
hyw: և

en: and 'branchcode' and 'categorycode'
hyw: և 'branchcode' և 'categorycode'

en: and has been returned.
hyw: և վերադարձված է

en: and mark one currency as active.
hyw: և նշիր մեկ արտարժույթը որպես ակտիվ։

en: and the
hyw: և սա

en: and they must all be in the 10 (items) tab
hyw: և նրանք բոլորը պետք է լինեն 10 (նյութ) տաբ

en: and:
hyw: և:

en: any library
hyw: ցանկացած գրադարան

en: any library
hyw: ցանկացած գրադարան

en: approved
hyw: հաստատված

en: are licensed under the
hyw: արտոնագրված են

en: at :
hyw: այստեղ ։

en: at current library
hyw: ընթացիկ գրադարանում

en: at least 1 item type defined
hyw: առնվազն մեկ նյութի տեսակ է սահմանված

en: at least 1 item type must be defined
hyw: առնվազն մեկ նյութի տեսակ պետք է սահմանված լինի

en: at least 1 library defined
hyw: առնվազն մեկ գրադարան է սահմանված

en: at least 1 library must be defined
hyw: առնվազն մեկ գրադարան պետք է սահմանված լինի

en: at least one template for using this tool.
hyw: առնվազն մեկ ձևանմուշ այս գործիքի օգտագործման համար։

note: INPUT type=text name=data_preview
en: barcode
hyw: շտրիխկոդ

note: A
en: basket
hyw: զամբյուղ

en: be mapped to a MARC subfield,
hyw: քարտեզել MARC ենթադաշտին,

en: be mapped to a MARC subfield,
hyw: քարտեզել MARC ենթադաշտին,,

en: be mapped to the same tag,
hyw: քարտեզել նույն ցուցչին,

en: be zero-padded, e.g. '01/02/2008'. Alternatively, you can supply dates in ISO format (e.g., '2010-10-28').
hyw: եղիր զրո բաժանված, այսինքն '01/02/2008'. Որպես այլընտրանք, ամսաթվերը կարող ես տրամադրել ISO ձևաչափով (այսինքն, '2010-10-28')։

note: SCRIPT
en: begins with
hyw: սկսվում է սրանով

en: biblio and biblionumber
hyw: բիբլիո և բիբլիոհամար

en: biblioitems.itemtype defined
hyw: biblioitems.itemtype սահմանված

en: biblionumber and biblioitemnumber mapped correctly
hyw: բիբլիոհամարը և նյութիբիբլիոհամարը ճիշտ են քարտեզագրված

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: by
hyw: կողմից

note: %1$s:  XISBN.author | html %2$s:  XISBN.copyrightdate | html %3$s:  IF ( XISBN.publishercode ) %4$s:  XISBN.publishercode | html %5$s:  IF ( XISBN.place ) %6$s:  XISBN.place | html %7$s:  END %8$s:  IF ( XISBN.publicationyear ) %9$s:  XISBN.publicationyear | html %10$s:  END %11$s:  IF ( XISBN.editi
en: by %s &copy;%s %s %s %s(%s)%s %s, %s%s %s%s%s %s%s%s %s %s %s%s %s%s%s %s, %s%s
hyw: կողմից %s &պատճե;%s %s %s %s(%s)%s %s, %s%s %s%s%s %s%s%s %s %s %s%s %s%s%s %s, %s%s

en: by DIY Co is licensed under the
hyw: DIY Co կողմից արտոնագրված է որպես

en: by Dave Gandy is licensed under the
hyw: Դեյվ գանդիի կողմից արտոնագրված է որպես

en: by Eli Grey is licensed under an
hyw: արտոնագրված է Էլի Գրեյի կողմից

en: by Google is a family of fonts licensed under the
hyw: Գուգլի կողմից՝ ֆոնտերի ընտանիք է, արտոնագրված որպես

en: by Marijn Haverbeke is licensed under an
hyw: արտոնագրված է Մարջին Հավերբեքի կողմից

en: by Some Web Media is a JavaScript library that makes any element on your page visible while you scroll, licensed under the
hyw: Որոշ վեբ մեդիա է JavaScript- ի գրադարանը, որը ձեր էջում որևէ տարր տեսանելի է դարձնում ոլորելիս, լիցենզավորված

en: by The Dojo Foundation is licensed under an
hyw: արտոնագրված է Դոջո հիմնադրամի կողմից

en: by item types
hyw: ըստ նյութի տեսակների

en: by libraries
hyw: գրադարանների կողմից

en: by months
hyw: ըստ ամիսների

en: by the Bridge Consortium of Carleton College and St. Olaf College.
hyw: Bridge Consortium of Carleton քոլեջի և St. Olaf College.

en: by:
hyw:  ։

note: For the first occurrence, %1$s:  max_holds_for_record | html
en: can only place a maximum of %s hold(s) on this record.
hyw: այս գրառման համար կարող է միայն տեղադրել ամենաշատը %s պահումներ։

note: %1$s:  maxreserves | html
en: can only place a maximum of %s total holds.
hyw: կարող է միայն տեղադրել ամենաշատը %s գումարային պահումներ։

note: %1$s:  new_reserves_allowed | html %2$s:  new_reserves_count | html %3$s:  maxreserves | html
en: can place %s of the requested %s holds for a maximum of %s total holds.
hyw: կարող է տեղադրել %s պահանջված %s պահումներից, ամենաշատը %s ընդհանուր պահումներից։

en: cancel your request
hyw: չեղարկիր քո պատվերը

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: cannot be repeated
hyw: հնարավոր չէ կրկնել

en: cash registers
hyw: կանխիկի գրանցիչներ

en: cataloging the record
hyw: գրառման քարտագրում

note: INPUT type=checkbox name=disable_input
en: check to delete this field
hyw: ընտրի այս դաշտը ջնջելու համար

en: click here
hyw: սեղմիր այստեղ

en: click to log out
hyw: Սեղմիր դուրս գալու համար

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: club %s
hyw: ակումբ %s

en: code and
hyw: կոդ և

note: SCRIPT
en: colon sign
hyw: երկու կետի նշան

note: SCRIPT
en: comments
hyw: դիտողություններ

en: configuration file.
hyw: կարգաբերման ֆայլ։

en: considered late
hyw: մտածված է ուշ

note: SCRIPT
en: containing
hyw: պարունակող

en: contains
hyw: պարունակում է

en: continue creating your request
hyw: շարունակիր քո հարցման ստեղծումը

en: controls for column visiblity in DataTables
hyw: վերահսկում է սյունակների տեսանելիությունը DataTables

en: create a CSV profile
hyw: ստեղծիր CSV ձևանմուշ

en: create one or more authorized values
hyw: ստեղծիր մեկ կամ ավել թույլատրված արժեքներ

note: %1$s:  END
en: created. %s
hyw: ստեղծված է. %s

note: SCRIPT
en: cruzeiro sign
hyw: cruzeiro նշան

note: SCRIPT
en: currency sign
hyw: տարադրամի նշան

en: day(s)
hyw: օր(եր)

en: days
hyw: օրեր

en: days ago
hyw: օրեր անց

en: default (all libraries), all patron categories, all item types
hyw: լռակյաց (բոլոր գրադարաններ), ընթերցողի բոլոր դասերը, նյութի բոլոր տեսակները

en: default (all libraries), all patron categories, same item type
hyw: լռակյաց (բոլոր գրադարանները), ընթերցողական բոլոր դասերը, նյութի նույն տեսակը

en: default (all libraries), same patron category, all item types
hyw: լռակյաց (բոլոր գրադարանները), ընթերցողական նույն դասը, նյութի բոլոր տեսակները

en: default (all libraries), same patron category, same item type
hyw: լռակյաց (բոլոր գրադարանները), ընթերցողական նույն դասը, նյութի նույն տեսակը

en: define a budget and a fund
hyw: սահմանիր բյուջեն և դրամագլուխը

en: define a notice
hyw: սահմանիր հուշումը

note: A
en: detail of the subscription
hyw: Բաժանորդագրության մանրամասներ

en: digits
hyw: թվեր

en: disabling the 'Mana' system preference
hyw: 'Mana' համակարգային նախապատվության արգելում

note: A
en: display detail for this librarian.
hyw: այս գրադարանի համար արտածիր մանրամասները

en: do a catalog search
hyw: իրականացրու քարտարանի որոնում

en: doesn't exist
hyw: գոյություն չունի

en: doesn't match
hyw: չի համընկնում

en: doesn't match any existing record.
hyw: չի համընկնում որևէ առկա գրառում։

note: SCRIPT
en: dollar sign
hyw: դոլարի նշան

note: SCRIPT
en: dong sign
hyw: dong նշան

note: SCRIPT
en: drachma sign
hyw: դրահմայի նշան

note: SCRIPT
en: edit items
hyw: խմբագրիր նյութերը

en: email
hyw: էլ փոստ

note: SCRIPT
en: euro-currency sign
hyw: եվրո տարադրամի նշան

en: ex: barcode, itemcallnumber, title, "050a 050b", 300a
hyw: օր: շտրիխ կոդ, դասիչ, վերնագիր, "050a 050b", 300a

note: SCRIPT
en: example
hyw: օրինակ

en: exists
hyw: առկա է

en: expired
hyw: լրանում է

en: failed to be added
hyw: ձախողվեց ավելացնել

en: failed to be updated
hyw: ձախողվեց թարմացնել

note: SCRIPT
en: failed to run
hyw: ձախողվեց կատարել

en: field
hyw: դաշտ

en: field(s)
hyw: դաշտ(եր)

en: flag is set for this patron. If this modification request resolves the issue, please unset the flag.
hyw: դրոշակը կարգաբերված է այս հաճախորդի համար։ Եթե ձևափոխման այս հարցումը լուծում է խնդիրը, հանիր դրոշակը։

en: for
hyw: համար

note: SCRIPT
en: formatting
hyw: չափանշում

en: framework values
hyw: կառուցվածքի արժեքներ

note: SCRIPT
en: french franc sign
hyw: ֆրանսիական ֆրանկի նշան

en: from
hyw: այստեղից

en: from the cash register and left a float of
hyw: ՀԴՄ-ից դեպի ձախ և սահեք

note: SCRIPT
en: german penny symbol
hyw: գերմանական պենիի նշան

note: A
en: go to %s
hyw: գնալ դեպի %s

en: gone no address
hyw: գնացել է առանց հասցեի

en: group by
hyw: խմբավորել ըստ

en: group by
hyw: խմբավորել ըստ

note: SCRIPT
en: guarani sign
hyw: guarani նշան

en: handle to drag and drop them to their new position
hyw: գործածիր դրանց իրենց նոր դիրք քաշելու համար

en: has
hyw: ունի

note: %1$s:  from_biblio.items.count | html
en: has %s attached items.
hyw: ունի %s կցված նյութեր։

en: has never been checked out.
hyw: երբեք չի սպասարկվել

en: has too many holds.
hyw: ունի չափից շատ պահումներ։

en: here
hyw: այստեղ

note: SCRIPT
en: history
hyw: պՊատմություն

en: holdingbranch defined
hyw: holdingbranch սահմանված

en: homebranch defined
hyw: homebranch սահմանված

note: SCRIPT
en: hryvnia sign
hyw: գրիվնայի նշան

en: if
hyw: եթե

en: if this category type must to be displayed all the time. Otherwise select libraries you want to associate with this value.
hyw: եթե դասի այս տեսակը պետք է միշտ արտածվի։ Հակառակ պարագայում ընտրիր գրադարանները որոնց ցանկանում ես կապել այս արժեքին։

en: ignore
hyw: անտեսիր

en: in
hyw: մեջ

en: in fines
hyw: տուգանքներ

en: in fines. If you would like you can record payments.
hyw: տուգանքներ։ Եթե ցանկանաս դու կարող ես գրանցել վճարումները։

note: SCRIPT
en: in library
hyw: գրադարանում

note: SCRIPT
en: indentation
hyw: ներս սեղմում

note: SCRIPT
en: indian rupee sign
hyw: հնդկական ռուփիի նշան

en: invalid authority types
hyw: Հեղինակավորի սխալ տեսակներ

en: is a "simple, lightweight JavaScript API for handling cookies," licensed under the
hyw: "պարզ, թեթև JavaScript API-ն թխուկները բեռնաթափելու համար է", արտոնագրված

en: is a D3-based reusable chart library under the
hyw: D3 հիմնված վերաօգտագործելի դիագրամայի գրադարան է

en: is a JavaScript library by Bram Stein licensed under the
hyw: JavaScript գրադարան Bram Stein-ից արտոնագրված որպես

en: is a JavaScript library for manipulating documents based on data. It is under the
hyw: JavaScript գրադարան է տվյալների վրա հիմնված փաստաթղթերի հետ աշխատելու համար։ Արտոնագրված է

en: is already in possession
hyw: արդեն գտնվում է տրամադրության տակ

en: is equal to
hyw: հավասար է

en: is exactly
hyw: ճշգրտորեն է

en: is licensed under a
hyw: արտոնագրված է

en: is licensed under the
hyw: արտոնագրված է

en: is not
hyw: ոչ է

note: %1$s:  errmsgloo.debarred | $KohaDates
en: is now debarred until %s.
hyw: հիմա կանխարգելված է մինչև %s։

en: is on hold for
hyw: պահված է համար

en: is released under MIT license by Ludo van den Boom.
hyw: թողարկված է MIT արտոնագրի ներքո Ludo van den Boom կողմից։

en: item
hyw: նյութ

en: item fields
hyw: նյութի դաշտեր

en: item type for older issues:
hyw: նյութի տեսակը հին համարների։

en: item type not defined
hyw: նյութի տեսակը սահմանված չէ

en: item's hold group
hyw: նյութի պահման խումբ

en: item's hold group
hyw: նյութի պահման խումբ

en: item's holding library
hyw: Նյութի պահումը իրականացնող գրադարան

en: item's holding library
hyw: Նյութի պահումը իրականացնող գրադարան

en: item's home library
hyw: նյութի տնային գրադարանը

en: item's home library
hyw: նյութի տնային գրադարանը

en: itemnum : the field itemnumber is mapped to a field in tab -1
hyw: itemnum : itemnumber դաշտը քարտեզված է tab -1 եղած դաշտին

en: items (10)
hyw: նյութեր (10)

en: items.permanent_location is not mapped on the frameworks
hyw: items.permanent_location չի քարտեզավորված կառուցվածքնեում

en: items.permanent_location mapped
hyw: items.permanent_location քարտեզավորված է

en: itemtype NOT mapped
hyw: itemtype ՉԻ քարտեզված

en: jQuery multiple select plugin
hyw: jQuery բազմակի ընտրման պլագին

note: SCRIPT
en: kip sign
hyw: kip նշան

note: %1$s:  checkout.lastreneweddate |$KohaDates  with_hours => 1
en: last on: %s
hyw: վերջինը: %s

note: INPUT type=text name=from_subfield
en: let blank for the entire field
hyw: թող դատարկ ողջ դաշտի համար

en: library is licensed under
hyw: գրադարանը արտոնագրված է

en: library not defined
hyw: գրադարանը սահմանված չէ

en: licensed under the
hyw: արտոնագրված է

en: like
hyw: նման

note: SCRIPT
en: lira sign
hyw: լիրայի նշան

note: SCRIPT
en: livre tournois sign
hyw: գրքի մրցանակաբաշխության նշան

en: lost
hyw: կորած

note: SCRIPT
en: manat sign
hyw: մանաթի նշան

en: matches
hyw: համընկնումներ

en: me
hyw: իմ

note: SCRIPT
en: mill sign
hyw: mill նշան

note: For the first occurrence, %1$s:  ELSE
en: months %s
hyw: ամիսներ %s

en: must
hyw: պետք է

en: must match
hyw: պետք է համընկնի

en: n/a
hyw: մատչելի չէ

note: SCRIPT
en: naira sign
hyw: naira նշան

note: SCRIPT
en: new sheqel sign
hyw: նոր շեքելի նշան

en: no active
hyw: ակտիվ չէ

en: noItemTypeImages or OpacNoItemTypeImages system preferences
hyw: noItemTypeImages կամ OpacNoItemTypeImages համակարգային նախապատվություններ

en: none
hyw: ոչ մեկը

note: SCRIPT
en: nordic mark sign
hyw: նորմանդական մարկի նշան

en: not
hyw: ոչ

note: ABBR
en: not available
hyw: մատչելի չէ

en: not equal to
hyw: հավասար չէ

en: not like
hyw: նման չէ

en: not owned
hyw: չտնօրինված

en: not running
hyw: չի գործարկվում

en: number
hyw: թիվ

en: of one item.
hyw: մեկ նյութից։

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: of the type "SQL" with usage option "Export lost items in report." %s To enable the export of selected items, your administrator must create a CSV profile of the type "SQL" with usage option "Export lost items in report." %s
hyw: "SQL" տեսակի, օգտագործման այս ընտրանքով "Արտահանիր կորած նյութերը հաշվետվության տեսքով։" %s Ընտրված նյութերի արտահանումը թույլատրելու համար, քո կառավարիչը պետք է ստեղծի "SQL" տեսակի CSV ձևանմուշ, որի օգտագործման ընտրանքն է "Արտահանիր կորած նյութերը հաշվետվության տեսքով։" %s

en: official Mana KB documentation
hyw: Mana KB պաշտոնական փաստաթղթավորում

en: on reserve
hyw: ռեզերվում

en: on this item
hyw: այս նյութի համար

en: on this item.
hyw: այս նյութի համար։

en: once every
hyw: մեկ անգամ բոլորին

note: %1$s:  ELSE
en: one or more records without items attached. %s
hyw: առանց նյութերի մեկ կամ ավել գրառումներ կցված են։ %s

en: or
hyw: կամ

en: or
hyw: կամ

en: or MARC subfield.
hyw: կամ MARC ենթադաշտ։

en: or any available
hyw: կամ ցանկացած մատչելին

en: or create
hyw: կամ ստեղծիր

en: or create:
hyw: կամ ստեղծիր։

en: patron categories
hyw: հաճախորդի դասեր

en: patron category
hyw: հաճախորդի դաս

en: patron's account
hyw: հաճախորդի հաշիվ

en: patron's hold group
hyw: հաճախորդի պահման խումբ

en: patron's hold group
hyw: հաճախորդի պահման խումբ

en: patrons to
hyw: հաճախորդներ դեպի

en: pending
hyw: սպասող

en: pending offline circulation actions
hyw: ցանցից անջատված տացքի սպասող գործողություններ

note: SCRIPT
en: permanent pen
hyw: մշտական գրիչ

note: SCRIPT
en: peseta sign
hyw: պեսսետայի նշան

note: SCRIPT
en: peso sign
hyw: պեսոյի նշան

en: placing an order
hyw: պատվերի տեղադրում

note: INPUT type=text name=other_reason
en: please note your reason here...
hyw: խնդրվում է այստեղ նշել պատճառը...

en: plugin by Jovan Popovic is licensed under the BSD and GPL v2 license.
hyw: պլագինը Jovan Popovic կողմից է և տրամադրված է BSD և GPL v2 արտոնագրով։

en: price
hyw: գին

en: profile
hyw: պրոֆայլ

note: %1$s:  suggestions_loo.publishercode | html %2$s:  END %3$s:  IF ( suggestions_loo.publicationyear )
en: published by: %s %s %s in
hyw: հրատարակված: %s %s %s այստեղ

en: receiving an order
hyw: պատվերի ստացում

note: INPUT type=text name=to_regex_search
en: regex pattern
hyw: regex կաղապար

note: INPUT type=text name=to_regex_replace
en: regex replacement
hyw: regex փոխարինում

en: rejected
hyw: մերժված

en: removed successfully
hyw: հեռացվել է հաջողությամբ

note: SCRIPT
en: reopen basketgroup
hyw: վերաբացիր զամբյուղի խումբը

en: replacement price
hyw: փոխարինման գին

note: INPUT
en: report
hyw: հաշվետվություն

en: required
hyw: պահանջվող

en: restricted
hyw: արգելված

en: reviews
hyw: գրախոսություններ

note: SCRIPT
en: ruble sign
hyw: ռուբլու նշան

en: running
hyw: գործարկում

note: SCRIPT
en: rupee sign
hyw: ռուփիի նշան

en: same library, all patron categories, all item types
hyw: նույն գրադարանը, ընթերցողի բոլոր դասերը, նյութի բոլոր տեսակները

en: same library, all patron categories, same item type
hyw: նույն գրադարանը, ընթերցողական բոլոր դասերը, նյութի նույն տեսակը

en: same library, same patron category, all item types
hyw: նույն գրադարանը, ընթերցողական նույն դասը, նյութի բոլոր տեսակները

en: same library, same patron category, same item type
hyw: նույն գրադարանը, ընթերցողական նույն դասը, նյութի նույն տեսակը

en: script.
hyw: սկրիպտ

en: seconds
hyw: վայրկյաններ

en: see also:
hyw: տես նաև։

en: select * from marc_subfield_structure where frameworkcode is NULL
hyw: ընտրիր * marc_subfield_structure ից որտեղ frameworkcode iհավասար է NULL

en: select * from marc_tag_structure where frameworkcode is NULL
hyw: ընտրիր * marc_tag_structure ից որտեղ frameworkcode հավասար է NULL

en: select all
hyw: ընտրել բոլորը

note: INPUT type=submit
en: selection
hyw: ընտրություն

note: INPUT type=text name=selector
en: selector
hyw: ընտրիչ

en: separate by a blank. (e.g., 100a 200 606)
hyw: բաժանիր բացատով. (օր՝ 100a 200 606)

en: serial
hyw: Պարբերականպ

note: A
en: serial collection for %s
hyw: պարբերական հավաքածու %s համար

en: since last transfer
hyw: սկսած վերջին տեղափոխությունից

note: INPUT type=text name=sound
en: sound
hyw: ձայն

note: SCRIPT
en: spesmilo sign
hyw: spesmilo նշան

en: stages
hyw: փուլեր

note: SCRIPT
en: starting with
hyw: սկսվում է

en: starts with
hyw: սկսվում է սրանով

en: statistics
hyw: վիճակագրություն

note: SPAN
en: status_1
hyw: վիճակ_1

note: SPAN
en: status_2
hyw: վիճակ_2

note: SPAN
en: status_3
hyw: վիճակ_3

note: SPAN
en: status_4
hyw: վիճակ_4

note: SPAN
en: status_5
hyw: վիճակ_5

note: SCRIPT
en: styles
hyw: ոճեր

en: subfield ignored
hyw: ենթադաշտը անտեսված է

en: subfields not in same tabs
hyw: ենթադաշտերը նույն տաբում չեն

en: subscribers
hyw: բաժանորդներ

note: A
en: subscription detail
hyw: բաժանորդագրության մանրամասն

note: %1$s:  IF ( title )
en: subscription(s) %s with title matching
hyw: բաշանորդագրություն(ներ) %s համընկնող վերնագրով

note: A
en: suggestion
hyw: առաջարկություն

note: For the first occurrence, %1$s:  books_loo.suggestionid | html
en: suggestion #%s
hyw: առաջարկ #%s

en: suomi, suomen kieli (Finnish) Pasi Korkalo
hyw: սուոմի, սուոմեցի, կիելի (Ֆիներեն) Պասի Կորկալո

note: SCRIPT
en: tenge sign
hyw: տենգեի նշան

en: the biblioitems.itemtype field MUST :
hyw: biblioitems.itemtype դաշտը պետք է :

en: the corresponding subfield MUST have "Authorized value" set to "branches"
hyw: կապված ենթադաշտը ՊԵՏՔ Է ունենա "Թույլատրված արժեք" կարգաբերված "մասնաճյուղերi"։

en: the corresponding subfield MUST have "Authorized value" set to "itemtype"
hyw: կապված ենթադաշտը ՊԵՏՔ Է ունենա "Թույլատրված արժեք" կարգաբերված "itemtype"

en: the items.holdingbranch field MUST :
hyw: items.holdingbranch դաշտը ՊԵՏՔ Է :

en: the items.homebranch field MUST :
hyw: items.homebranch դաշտը ՊԵՏՔ Է :

en: there is a null value in a frameworkcode. Check the following tables
hyw: frameworkcode-ում կա դատարկ արժեք։ Ստուգիր հետևյալ աղյուսակները

note: %1$s:  END
en: this record has no items attached. %s
hyw: այս գրառումը չունի կցված նյութեր։ %s

en: times
hyw: անգամներ

en: to
hyw: դեպի

en: to be placed on hold
hyw: պետք է դրվի պահման

en: to be placed on hold.
hyw: պետք է դրվի պահման։

en: to create
hyw: ստեղծիր

en: to field
hyw: դաշտին

en: to login.
hyw: գրանցում

note: SCRIPT
en: tugrik sign
hyw: տուգրիկի նշան

note: SCRIPT
en: turkish lira sign
hyw: թուրքական լիրայի նշան

en: undefined
hyw: չսահմանված

en: unknown
hyw: անհայտ

en: unless
hyw: եթե

note: SCRIPT
en: unrecognized command
hyw: չճանաչված հրաման

en: until
hyw: մինչ

en: updated successfully
hyw: թարմացվել է հաջողությամբ

en: use default (cataloging the record)
hyw: օգտագործիր լռակյացը (գրառման քարտագրում)

en: use default (placing an order)
hyw: օգտագործիր լռակյացը (պատվերի տեղադրում)

en: use default (receiving an order)
hyw: օգտագործիր լռակյացը (պատվերի ստացում)

en: used for/see from:
hyw: օգտագործված համար/տես այնտեղից։

en: valid entries in your database.
hyw: քո շտեմարանում վավեր մուտքեր։

note: SELECT name=transport
en: valid types of transport are FTP and SFTP
hyw: տեղափոխման թույլատրելի տեսակներն են FTP և SFTP

en: value
hyw: արժեք

note: SCRIPT
en: value missing
hyw: արժեքը բացակայում է

en: values updated.
hyw: արժեքները թարմացված են։

note: SCRIPT
en: variable missing
hyw: փոփոխականը բացակայում է

note: SCRIPT
en: view
hyw: դիտել

en: was saved.
hyw: հիշված է։

en: was updated.
hyw: թարմացված է։

en: which should be set up by your system administrator.
hyw: որը պետք է կարգաբերվի քո համակարգային ադմինիստրատորի կողմից։

en: which should be set up by your system administrator.
hyw: որը պետք է կարգաբերվի քո համակարգային ադմինիստրատորի կողմից։

en: who are in patron list:
hyw: ովքեր որ ընթերցողական ցուցակում են։

en: who have not been connected since:
hyw: ովքեր երբեք միացված չեն եղել։

en: who have not borrowed since:
hyw: ով երբեք չի պատվիրել սկսած։

en: whose expiration date is before:
hyw: ում ժամկետի լրանալու ամսաթիվ մինչ։

en: whose patron category is:
hyw: ում հաճախորդի դասն է։

en: will show the link just below the title
hyw: ցույց կտա կապը ուղղակի վերնագրի ներքևում

note: SCRIPT
en: with category
hyw: դասով

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: with the category DEPARTMENT. %s An administrator must create one or more authorized values with the category DEPARTMENT. %s
hyw: այս դասով DEPARTMENT. %s Ադմինիստրատորը պետք է ստեղծի մեկ կամ ավել թույլատրված արժեքներ այս դասով DEPARTMENT. %s

en: with this reason:
hyw: այս պատճառով։

en: with value
hyw: արժեքով

note: SCRIPT
en: won sign
hyw: won նշան

en: written and maintained by Jörn Zaefferer is licensed under the
hyw: գրաված է և ուղեկցվում է Jörn Zaefferer կողմից, արտոնագիր

en: x column:
hyw: x սյունակ։

en: years
hyw: տարիներ

en: years of activity
hyw: ակտիվության տարիներ

note: SCRIPT
en: yen character
hyw: իենի նիշ

en: yes
hyw: այո

note: SCRIPT
en: yuan character
hyw: յուանի նիշ

note: SCRIPT
en: yuan character, in hong kong and taiwan
hyw: յուանի նիշ, Հոնգ Կոնգում և Թայվանում

note: SCRIPT
en: {0} words
hyw: {0} բառ

en: | Actions:
hyw: | Գործողություններ:

note: %1$s:  IF CAN_user_tools_items_batchdel
en: | Actions: %s
hyw: | Գործողություններ : %s

note: %1$s:  IF elasticsearch_status.running
en: | Status: %s
hyw: | Վիճակ: %s
