Koha 22.11 - en to ka translation catalogue (1203 entries)

note: %1$s:  END %2$s:  IF ( subscription_LOO.letter ) %3$s:  IF ( loggedinusername ) %4$s:  IF ( subscription_LOO.hasalert )
en: %s %s %s %s You have subscribed to email notification on new issues
ka: %s %s %s %s თქვენ გამოიწერეთ ახალი გამოცემების შესახებ ცნობების მიწოდება ელ.ფოსტაზე

note: %1$s: # First line will be summary, second line will be description. Avoid indenting. Var newline added to avoid translating problems. - %2$s: - newline="\n" | html - %3$s: - IF overdue == 1 - %4$s:  title | html %5$s: - newline | html - %6$s:  title | html %7$s:  barcode | html %8$s: - ELSE - %9$s:
en: %s %s %s %s is overdue %sYour copy of %s (barcode %s) is overdue %s %s is due %sYour copy of %s (barcode %s) is due back at the library today %s
ka: %s %s %s %s არის ვადაგადაცილებული %sთქვენი ასლი %s (შტრიხკოდი %s) ვადაგადაცილებულია %s %s ვადა %sთქვენი ასლის %s (შტრიხკოდი %s) ბიბლიოთეკაში დაბრუნების ვადაა დღეს %s

note: For the first occurrence, %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s %s %s Koha online %s
ka: %s%s%sKoha. ელექტრონული კატალოგი %s

note: %1$s:  END %2$s:  END # / FOREACH ERROR %3$s:  IF ( WINDOW_CLOSE ) %4$s:  END
en: %s %s %s Note: this window will close automatically in 5 seconds. %s
ka: %s %s %s შენიშვნა: ეს ფანჯარა ავტომატურად დაიხურება 5 წამში. %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  MY_TAG.term | html %3$s:  END
en: %s %s (not approved) %s
ka: %s%s (არ არის დადასტურებული) %s

note: For the first occurrence, %1$s:  END %2$s:  IF debarred_date && debarred_date != '9999-12-31'
en: %s %s End date:
ka: %s %s დასრულების თარიღი:

note: %1$s:  END %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s %s No results found. %s
ka: %s %s ვერაფერი ვერ მოიძებნა. %s

note: %1$s:  END %2$s:  ELSE %3$s:  END %4$s:  END
en: %s %s You must log in if you want to subscribe to email notification on new issues %s %s
ka: %s %s თქვენ უნდა შეხვიდეთ სისტემაში, თუ გნებავთ დარეგისტრირდეთ ელ-ფოსტით სიახლეების მიღებაზე %s %s

note: %1$s:  i.title | html %2$s:  IF i.author %3$s:  i.author | html %4$s:  END
en: %s %s by %s %s
ka: %s %s ავტორი %s %s

note: %1$s:  firstname | $raw %2$s:  surname | $raw
en: %s %s sent you a cart from our online catalog.
ka: %s %s-მ(ა) გამოგიგზავნეთ კალათა ჩვენი ელექტრონული კატალოგიდან.

note: %1$s:  firstname | $raw %2$s:  surname | $raw %3$s:  shelfname | $raw
en: %s %s sent you from our online catalog, the list called : %s.
ka: %s %s -მ(ა) გამოგიგზავნათ ჩვენი ელექტრონული კატალოგიდან ეს სია, სახელწოდებით : %s.

note: %1$s:  deleted_count | html %2$s:  IF ( deleted_count == 1 ) %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s %stag%stags%s successfully deleted.
ka: %s%s თეგი%sთეგი%s წაიშალა.

note: %1$s:  IF loop.index == 0 %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; %s and %s
ka: %s &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; %s და %s

note: %1$s:  bibliotitle | html %2$s:  biblio.biblionumber | html
en: %s (Record no. %s)
ka: %s (ბიბ.ჩანაწერი №  %s)

note: %1$s:  IF ( OVERDUE.debarred ) %2$s:  ELSIF ( OVERDUE.status ) %3$s:  IF ( canrenew )
en: %s Account frozen %s %s
ka: %s ანგარიში დაბლოკილია %s %s

note: %1$s:  IF message.code == "unable_to_generate_pdf" %2$s:  END
en: %s An error occurs when generating the pdf file. Please contact the staff to resolve this problem. %s
ka: %s pdf ფაილის შექმნისას ხდება შეცდომა. ამ პრობლემის მოსაგვარებლად გთხოვთ, დაუკავშირდეთ პერსონალს. %s

note: %1$s:  END %2$s:  HOLDS.count | html
en: %s Holds (%s)
ka: %s ჯავშანი(ები) (%s)

note: %1$s:  issues_count | html
en: %s Item(s) checked out
ka: %s ეგზემპლარი გაცემულია

note: %1$s:  IF ( searchdesc ) %2$s:  LibraryName | html
en: %s No results found for that in %s catalog.
ka: %s არაფერი მოიძებნა %s -(ი)ს კატალოგში.

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END # / IF results
en: %s No results, try to change filters. %s
ka: %s ვერაფერი მოიძებნა, სცადეთ ფილტრის შეცვლა. %s

note: %1$s:  SEARCH_RESULT.num_critics_pro | html
en: %s Professional critics
ka: %s პროფესიონალური კრიტიკა

note: %1$s:  SEARCH_RESULT.num_quotations | html
en: %s Quotations
ka: %s ციტირება

note: %1$s:  ELSIF ( ISSUE.item_denied_renewal ) %2$s:  END
en: %s Renewal not allowed %s
ka: %s გაგრძელება არაა ნებადართული %s

note: %1$s:  LibraryName | html %2$s:  IF ( query_desc ) %3$s:  query_desc | html %4$s:  END %5$s:  IF ( limit_desc ) %6$s:  limit_desc | html %7$s:  END
en: %s Search %sfor '%s'%s%s&nbsp;with limit(s):&nbsp;'%s'%s
ka: %s ძიება %s–ში -- '%s'%s%s&nbsp;შეზღუდვებით:&nbsp;'%s'%s

note: LINK
en: %s Search RSS feed
ka: RSS არხის ძიება - %s

note: %1$s:  LibraryName | html
en: %s Self checkout system
ka: %s გაცემა - თვითმომსახურების სისტემა

note: %1$s:  ELSIF (errPassNotMatch) %2$s:  ELSIF password_too_short
en: %s The passwords do not match. %s
ka: %s პაროლები არ ემთხვევა! %s

note: %1$s:  IF error %2$s:  ELSE %3$s:  FOREACH role IN content
en: %s This ppn is not found on the idref service. %s %s
ka: %s ეს ppn ვერ მოიძებნა idref სერვისში. %s %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s This record has no items. %s
ka: %s ამ ჩანაწერზე არ არსებობს ფიზიკური ეგზემპლარი. %s

note: %1$s:  SEARCH_RESULT.num_videos | html
en: %s Video extracts
ka: %s ვიდეოჩანაწერის ნაწყვეტები

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s You did not specify any search criteria. %s
ka: %s ძიების კრიტერიუმი არ მიგითითებიათ. %s

note: %1$s:  IF READING_RECORD.size == 0 %2$s:  ELSE
en: %s You have never borrowed anything from this library. %s
ka: %s არასოდეს არაფერი გაგიტანიათ ამ ბიბლიოთეკიდან. %s

note: %1$s:  Branches.GetLoggedInBranchname | html
en: %s holdings
ka: %s ის ჯავშნების სია

note: For the first occurrence, %1$s:  acquisition_details.total_quantity | html
en: %s items are on order.
ka: %s ეგზემპლარი შეკვეთილია.

note: %1$s:  ISSUE.itemtype_object.rentalcharge_daily | $Price
en: %s per day
ka: %s დღეში

note: %1$s:  ISSUE.itemtype_object.rentalcharge_hourly | $Price
en: %s per hour
ka: %s საათში

note: For the first occurrence, %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s%s%sKoha online%s catalog
ka: %s%s%s %s -ის კატალოგი

note: LINK
en: %s%s%sKoha online%s catalog recent comments
ka: %s%s%sKoha ონლაინ%s კატალოგი ბოლო კომენტარები

note: %1$s:  IF ( dateformat == "us" ) %2$s:  ELSIF ( dateformat == "metric" ) %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s(MM/DD/YYYY)%s(DD/MM/YYYY)%s(YYYY-MM-DD)%s
ka: %s(თთ/დდ/წწწწ)%s(დდ/თთ/წწწწ)%s(წწწწ-თთ-დდ)%s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %sThis record has no items.%s
ka: %sამ ჩანაწერზე არ არსებობს ფიზიკური ეგზემპლარი.%s

note: %1$s:  IF ( ISSUE.charges ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sYes%sNo%s
ka: %sდიახ%sარა%s

en: &lt;&lt; Previous
ka: &lt;&lt; წინა

note: %1$s:  SEARCH_RESULT.score_avg | html %2$s:  SEARCH_RESULT.num_scores | html
en: &nbsp;&nbsp; %s / 5 (on %s rates)
ka: &nbsp;&nbsp;%s / 5 (%s ქულიდან)

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Author phrase
ka: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; ავტორი (სტრიქონი)

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Conference name
ka: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; კონფერენციის სახელწოდება

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Conference name phrase
ka: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;  კონფერენცია (სტრიქონი)

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Corporate name
ka: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; კოლექტიური ავტორი

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Personal name
ka: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; პიროვნების გვარი/სახელი

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Personal name phrase
ka: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; პიროვნების გვარი/სახელი მთლიანობაში

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Subject and broader terms
ka: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; თემატიკა და უფრო ზოგადი ტერმინები

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Subject and narrower terms
ka: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; თემატიკა და უფრო კონკრეტული ტერმინები

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Subject and related terms
ka: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; თემატიკა და  მსგავსი ტერმინები

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Subject phrase
ka: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; თემატიკა - სტრიქონი

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Title phrase
ka: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; სათაური (სტრიქონი)

note: %1$s:  SEARCH_RESULT.ratings.count | html
en: &nbsp;&nbsp;(%s votes)
ka: &nbsp;&nbsp;(%s ქულა)

note: %1$s:  LEVEL_LOO.number | html
en: (%s biblios)
ka: (%s ბიბ.ჩანაწერი)

note: For the first occurrence, %1$s:  overdues_count | html
en: (%s total)
ka: (%s სულ)

en: (Accruing)
ka: (ჯამური დარიცხვა)

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: (All)
ka: (ყველა)

en: (Barcode not found on the database, please see library staff for assistance)
ka: (შტრიხკოდი ვერ მოიძებნა მონაცემთა ბაზაში, მიმართეთ ბიბლიოთეკის პერსონალს დახმარებისთვის)

en: (Checked out)
ka: (გაცემულია)

en: (Item is withdrawn and check-in blocked by policy, please see library staff for assistance)
ka: (ეს ერთეული ჩამოწერილია და ბიბლიოთეკის წესების მიხედვით მისი შემოტანა აკრძალულია. გთხოვთ, მიმართოთ ბიბლიოთეკის პერსონალს დახმარებისათვის)

en: (Not supported by Koha)
ka: (Koha-ს მხარდაჭერა არაა)

en: (Not supported yet)
ka: (ჯერ არაა მხარდაჭერა)

en: (Optional)
ka: (არასავალდებულო)

en: (Optional, default 0)
ka: (არასავალდებულო. სტანდარტული – 0)

en: (Optional, default 1)
ka: (არასავალდებულო, სტანდარტულია 1)

en: (Please note: there may be a delay in restoring your account if you submit online.)
ka: (გთხოვთ, გაითვალისწინოთ: თქვენი ანგარიშის აღდგენა შესაძლებელია დაგვიანდეს, თუ ონლაინ რეჟიმში წარმოადგენთ)

en: (Required)
ka: (სავალდებულოა)

en: (Returned)
ka: (დაბრუნდა)

en: (The book is not currently on loan, please see library staff for assistance)
ka: (ეს წიგნი ამჟამად გაცემული არ არის, მიმართეთ ბიბლიოთეკის პერსონალს დახმარებისთვის)

en: (Use OAI-PMH instead)
ka: (უმჯობესია გამოიყენოთ OAI-PMH)

en: (Use OPAC instead)
ka: (უმჯობესია გამოიყენოთ OPAC-ი)

en: (Use SRU instead)
ka: (უმჯობესია გამოიყენოთ SRU)

en: (done)
ka: (შესრულებულია)

note: SCRIPT
en: (filtered from _MAX_ total entries)
ka: (გაფილტრული  _MAX_ total ჩანაწერიდან)

en: (on hold)
ka: (დაჯავშნილია)

note: %1$s:  ar.item.barcode | html
en: (only %s)
ka: (მხოლოდ %s)

note: For the first occurrence, %1$s:  priority | html
en: (priority %s)
ka: (პრიორიტეტი %s)

note: %1$s:  FOREACH relate IN related %2$s:  relate.related_search | html %3$s:  END
en: (related searches: %s%s%s)
ka: (მსგავსი ძიებები: %s%s%s)

en: (remove)
ka: (ამოღება)

en: -- Choose --
ka: --აირჩიეთ --

en: -- Choose format --
ka: -- აირჩიეთ ფორმატი --

en: -- none --
ka: -- არცერთი --

en: . Once you've confirmed the deletion, no one can retrieve the list!
ka: . წაშლის დადასტურების შემდეგ სიის აღდგენა შეუძლებელი იქნება!

en: . Please contact the library for more information.
ka: . დამატებითი ინფორმაციისთვის მიმართეთ ბიბლიოთეკარს.

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END %3$s:  END
en: .%sYou have fines.%s %s
ka: .%sთქვენ გაქვთ გადასახადი. %s %s

en: ...or...
ka: ...ან...

en: 1 item is on order.
ka: 1 ეგზემპლარი შეკვეთილია.

en: 10 titles
ka: 10 სათაური

en: 100 titles
ka: 100 სათაური

en: 12 months
ka: 12 თვე

en: 15 titles
ka: 15 სათაური

en: 20 titles
ka: 20 სათაური

en: 3 months
ka: 3 თვე

en: 30 titles
ka: 30 სათაური

en: 40 titles
ka: 40 სათაური

en: 50 titles
ka: 50 სათაური

en: 6 months
ka: 6 თვე

en: : This request is only valid if you are in good standing with the library. Once the application is made, you can not borrow library materials.
ka: : ეს მოთხოვნა შესაძლებელია მხოლოდ იმ შემთხვევაში, თუ ბიბლიოთეკაში ვალები გასტუმრებული გაქვთ. განაცხადის შეტანის შემდეგ, თქვენ ვერ გაიტანთ ბიბლიოთეკის მასალებს.

en: A confirmation email will be sent shortly to the email address
ka: ელ. ფოსტის მისამართზე მიიღებთ დასადასტურებელ შეტყობინებას

en: A hold fee was charged to your account for collecting this item.
ka: ამ ერთეულის მიღებისათვის თქვენს ანგარიშზე ჯავშნის საფასური დაერიცხა.

en: A specific item
ka: კონკრეტული ეგზემპლარი

en: About the author
ka: ავტორის შესახებ

en: Abstracts/summaries
ka: რეზიუმე

en: Access denied
ka: დაშვება არა გაქვთ

en: According to our records, we don't have up-to-date contact information. Please contact the library.
ka: ჩვენი ჩანაწერების მიხედვით, ჩვენ არა გვაქვს თქვენი ახალი საკონტაქტო ინფორმაცია. გთხოვთ დაუკავშირდეთ ბიბლიოთეკას.

en: Acquired in the last:
ka: შეძენილია ბოლო:

en: Acquisition date: Newest to oldest
ka: შეძენის თარიღი: უახლესიდან უძველესისკენ

en: Acquisition date: Oldest to newest
ka: შეძენის თარიღი: უძველესიდან უახლესისკენ

note: INPUT type=submit name=tagsel_button
en: Add
ka: დამატება

note: %1$s:  total | html %2$s:  IF ( singleshelf )
en: Add %s items to %s
ka: დაამატეთ %s ეგზემპლარები %s-ზა

note: A
en: Add another field
ka: დაამატეთ სხვა ველი

en: Add tag
ka: თეგის დამატება

en: Add tag(s)
ka: თეგ(ებ)ის დამატება

note: %1$s:  IF ( singleshelf )
en: Add to %s
ka: დამატება %s-ზე

en: Add to a list
ka: ჩამატება სიაში

en: Add to a new list:
ka: ახალ სიაში დამატება:

en: Add to cart
ka: კალათში დამატება

en: Add to list:
ka: ჩამატება სიაში:

en: Add to your cart
ka: დამატება თქვენს კალათში

en: Add to...
ka: დამატება...

en: Additional content types for books/printed materials
ka: კონტენტის სხვა სახეობები წიგნის/ბეჭდური მასალისათვის

en: Additional information
ka: დამატებითი ცნობები

en: Address 2:
ka: მისამართი 2:

en: Address:
ka: მისამართი:

en: Adolescent
ka: მოზარდი

en: Adult
ka: ზრდასრული

en: Advanced search
ka: გაფართოებული ძიება

en: All
ka: ყველა

en: All collections
ka: ყველა ფონდი

en: All item types
ka: მასალის ყველა სახეობა

en: All libraries
ka: ყველა ბიბლიოთეკა

en: All tags
ka: ყველა თეგი

en: Alternate address
ka: სხვა მისამართი

en: Alternate contact
ka: სხვა საკონტაქტო ინფორმაცია

en: Amount
ka: რაოდენობა

en: Amount outstanding
ka: დარჩ. დავალიანების ოდენობა

en: An invitation to share list
ka: შეთავაზება სიის გაზიარებაზე

en: Any
ka: ნებისმიერი

en: Any audience
ka: ნებისმიერი აუდიტორია

en: Any content
ka: ნებისმიერი მასალა

en: Any format
ka: ნებისმიერი ფორმატი

en: Any item
ka: ნებისმიერი ეგზემპლარის სახეობა

en: Any item type
ka: ნებისმიერი ეგზემპლარის სახეობა

en: Anyone seeing this list
ka: ყველა ხედავს ამ სიას

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Are you sure you want to cancel this hold?
ka: ნამდვილად გსურთ ამ შეკვეთის გაუქმება?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete selected search history entries?
ka: ნამდვილად გსურთ თქვენი ძიების ქრონიკის წაშლა?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete these suggestions?
ka: ნამდვილად გსურთ ამ შემოთავაზებების წაშლა?

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this list?
ka: ნამდვილად გსურთ ამ სიის წაშლა?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this suggestion?
ka: ნამდვილად გსურთ ამ შემოთავაზების წაშლა?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete your search history?
ka: ნამდვილად გსურთ თქვენი ძიების ქრონიკის წაშლა?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to remove these items from the list?
ka: ნამდვილად გსურთ ამ ერთეულების ამოღება სიიდან?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to remove this item from the list?
ka: ნამდვილად გსურთ ამ ერთეულის ამოღება სიიდან?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to remove this share?
ka: ნამდვილად გსურთ მონიშნული გაზიარების გაუქმება?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to resume all suspended holds?
ka: დარწმუნებული ხართ, რომ გსურთ განაახლონ ყველა შეჩერებული ჯავშანი?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to suspend all holds?
ka: დარწმუნებული ხართ, რომ გსურთ ყველა ჯავშნის შეჩერება?

en: Arrived
ka: ჩამოსულია

note: %1$s:  current_article_requests.size || 0 | html
en: Article requests (%s)
ka: მოთხოვნილი სტატიები (%s)

en: As owner of a list you cannot accept an invitation for sharing it.
ka: როგორც სიის მფლობელი თქვენ ვერ მიიღებთ მისი გაზიარების შეთავაზებას.

en: Ask for a discharge
ka: დავალიანების ჩამოწერის მოთხოვნა

note: For the first occurrence, %1$s:  Branches.GetName( subscription.branchcode ) | html
en: At library: %s
ka: ბიბლიოთეკაში: %s

en: Audience
ka: აუდიტორია

en: Audiovisual profile:
ka: აუდიოვიზუალური პროფილი:

en: Author
ka: ავტორი

en: Author (A-Z)
ka: ავტორი (ა-ჰ)

en: Author (Z-A)
ka: ავტორი (ჰ-ა)

en: Author notes provided by Syndetics
ka: შენიშვნები ავტორებზე Syndetics-იდან

en: Author(s)
ka: ავტორ(ებ)ი

note: For the first occurrence, %1$s:  IF ( BIBLIO_RESULT.author ) %2$s:  BIBLIO_RESULT.author | $raw %3$s:  END %4$s:  IF ( BIBLIO_RESULT.MARCAUTHORS ) %5$s:  IF ( BIBLIO_RESULT.author ) %6$s:  END %7$s:  FOREACH MARCAUTHOR IN BIBLIO_RESULT.MARCAUTHORS %8$s:  FOREACH MARCAUTHOR_SUBFIELDS_LOO IN MARCAUTHO
en: Author(s): %s%s%s %s %s; %s %s %s %s%s %s %s;%s %s %s
ka: ავტორ(ებ)ი: %s%s%s %s %s; %s %s %s %s%s %s %s;%s %s %s

en: Author:
ka: ავტორი:

en: Authority
ka: ავტორიტ. ჩანაწერი

en: Authority search
ka: ავტორიტ. ცნობების ძიება

en: Authority search results
ka: ავტ. ცნობებში ძიების შედეგი

en: Authority type:
ka: ავტ. ჩანაწერების სახეობა:

en: Authorized headings
ka: ატორიტ./ნორმატიული რუბრიკები

en: Authors
ka: ავტორები

en: Automatic renewal
ka: ავტომატური გაგრძელება

en: Availability
ka: ხელმისაწვდომობა

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Availability:
ka: ხელმისაწვდომობა:

en: Availability:
ka: ხელმისაწვდომობა:

note: %1$s:  IF restricted_lib
en: Available %s
ka: ხელმისაწვდომი %s

en: Available issues
ka: ხელმისაწვდომი ეგზემპლარები

en: Awards:
ka: ჯილდოები:

en: BE CAREFUL
ka: ფრთხილად

en: Back to lists
ka: სიებზე დაბრუნება

en: Back to results
ka: შედეგებზე დაბრუნება

note: A
en: Back to the results search list
ka: ძიების შედეგების სიაზე დაბრუნება

en: Barcode
ka: შტრიხკოდი

en: Barcode:
ka: შტრიხკოდი:

en: Bibliographies
ka: ბიბლიოგრაფიები

en: Biography
ka: ბიოგრაფია

en: Blocked record
ka: დაბლოკილი ჩანაწერი

en: Braille
ka: ბრაილი

en: Brief display
ka: მოკლე ფორმატი

en: Brief history
ka: მოკლე ისტორია

note: ABBR
en: Broader Term
ka: უფრო ზოგადი ტერმინი

en: Browse by hierarchy
ka: დათვალიერება იერარქიულად

en: Browse our catalog
ka: ჩვენი კატალოგის დათვალიერება

en: Browse results
ka: შედეგების დათვალიერება

en: Browse shelf
ka: თაროს დათვალიერება

en: CAS login
ka: CAS აუთენტიფიკაცია

en: CD audio
ka: აუდიო კომპაქტ-დისკი

en: CD software
ka: პროგრამები კომპაქტ-დისკზე

en: Call number
ka: შენახვის შიფრი

en: Call number (0-9 to A-Z)
ka: შენახვის შიფრი (0-9, ა-ჰ)

en: Call number (Z-A to 9-0)
ka: შენახვის შიფრი (ჰ-ა, 9-0)

en: Call number:
ka: შენახვის შიფრი:

note: %1$s:  subscription.callnumber | html
en: Call number: %s
ka: შენახვის შიფრი:  %s

en: Cancel
ka: გაუქმება

note: A
en: Cancel email notification
ka: ელ. ფოსტით შეტყობინების გაუქმება

en: Cancel email notification
ka: ელ. ფოსტით შეტყობინების გაუქმება

en: CancelHold
ka: ჯავშნის გაუქმება

en: Cancels an active hold request for the patron.
ka: წევრის აქტიური დაკვეთის გაუქმება.

note: INPUT type=radio name=checkitem
en: Cannot be put on hold
ka: ვერ დაიჯავშნება

note: %1$s:  maxlength_cardnumber | html
en: Card number can be up to %s characters.
ka: ბარათის ნომერი შეიძლება იყოს %s -მდე სიგრძის.

note: %1$s:  minlength_cardnumber | html %2$s:  maxlength_cardnumber | html
en: Card number must be between %s and %s characters.
ka: ბარათის ნომერი შეიძლება იყოს %s -დან %s -მდე სიგრძის.

note: %1$s:  minlength_cardnumber | html
en: Card number must be exactly %s characters.
ka: ბარათის ნომერი უნდა შედგებოდეს %s სიმბოლოსაგან.

en: Card number:
ka: ბარათის ნომერი:

en: Cart
ka: კალათა

en: Cassette recording
ka: ჩანაწერი კასეტაზე

en: Catalog
ka: კატალოგი

en: Catalogs
ka: კატალოგები

en: Category:
ka: კატეგორია:

note: INPUT type=submit
en: Change password
ka: პაროლის შეცვლა

en: Change your password
ka: თქვენი პაროლის შეცვლა

en: Change your password
ka: შეცვალეთ თქვენი პაროლი

en: Chapters
ka: თაავები

en: Chapters:
ka: თავები:

en: Check in
ka: ჩაბარება/დაბრუნება

note: INPUT type=submit name=confirm
en: Check in item
ka: ეგზემპლარის დაბრუნება

note: SCRIPT
en: Check out
ka: გაცემა

en: Check-in date:
ka: ჩაბარება/დაბრუნების თარიღი:

en: Checked in
ka: დაბრუნებულია

en: Checked out
ka: გაცემულია

note: %1$s:  issues_count | html
en: Checked out (%s)
ka: გაცემული (%s)

en: Checked out on
ka: გაცემის თარიღი

note: %1$s:  checkout_patron.firstname | html %2$s:  checkout_patron.surname | html %3$s:  IF ( checkout_patron.cardnumber ) %4$s:  checkout_patron.cardnumber | html %5$s:  END
en: Checked out to %s %s %s(%s)%s
ka: გაცემულია %s %s %s(%s),%s -ზე

en: Checkout
ka: გაცემა

en: Checkout history
ka: გაცემის ქრონიკა

en: Checkouts
ka: გაცემულები

note: %1$s:  issues_count | html
en: Checkouts (%s)
ka: გაცემულია (%s)

note: %1$s:  borrowername | html
en: Checkouts for %s
ka: %s-ზე გაცემული მასალები

en: Checkouts:
ka: გაცემულები:

en: Citation
ka: ციტირება

en: City:
ka: ქალაქი:

en: Claimed
ka: მოთხოვნილი

en: Classification
ka: კლასიფიკაცია

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.classification | $raw
en: Classification: %s
ka: კლასიფიკაცია: %s

note: INPUT type=reset
en: Clear
ka: გასუფთავება

en: Clear all
ka: ყველაფრის გასუფთავება

note: SCRIPT
en: Clear date
ka: თარიღის წაშლა

en: Clear date to suspend indefinitely
ka: თარიღის წაშლა და განუსაზღვრელი ვადით შეჩერება

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron = logged_in_user
en: Click here if you're not %s
ka: დააწკაპეთ აქ, თუ თქვენ არ ხართ %s

en: Click on an image to view it in the image viewer
ka: გამოსახულების სანახავად დააწკაპეთ მასზე

note: H1
en: Click to expand this role
ka: დააწკაპეთ როლის გასაშლელად

en: Click to open in new window
ka: დააწკაპეთ ახალ ფანჯრაში გასახსნელად

note: DIV
en: Click to view in Google Books
ka: დააწკაპეთ Google Books-ში სანახავად

en: Close
ka: დახურვა

en: Close this window
ka: ამ ფანჯრის დახურვა

en: Close this window.
ka: ამ ფანჯრის დახურვა.

en: Close window
ka: ფანჯრის დახურვა

note: %1$s:  borrower_club_enrollments.count || 0 | html %2$s:  borrower_enrollable_clubs.count || 0 | html
en: Clubs (%s/%s)
ka: კლუბები (%s/%s)

en: Clubs currently enrolled in
ka: კლუბები, რომლებიც ამჟამად ჩართულია

note: A
en: Collect items you are interested in
ka: თქვენთვის საინტერესო ერთეულების არჩევა

en: Collection
ka: ფონდი/კოლექცია

en: Collection title:
ka: ფონდის/კოლექციის სახელწოდება:

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.seriestitle | $raw
en: Collection: %s
ka: კოლექცია: '%s

note: SCRIPT
en: Columns
ka: სვეტები

note: SCRIPT
en: Columns settings
ka: სვეტების პარამეტრები

note: For the first occurrence, %1$s:  review.patron.firstname | html
en: Comment by %s
ka: კომენტარის ავტ. %s

note: %1$s:  review.patron.firstname | html %2$s:  review.patron.surname|truncate(2,'.') | html
en: Comment by %s %s
ka: კომენტარის ავტ. %s %s

note: %1$s:  review.patron.title | html %2$s:  review.patron.firstname | html %3$s:  review.patron.surname | html
en: Comment by %s %s %s
ka: კომენტარის ავტ. %s %s %s

en: Comment:
ka: კომენტარი:

en: Comments
ka: კომენტარები

en: Comments on
ka: კომენტარები დოკუმენტზე

note: %1$s:  ' ( ' _ (reviews.size || 0) _ ' )' | html
en: Comments%s
ka: კომენტარები %s

note: INPUT type=submit
en: Confirm
ka: დადასტურება

note: INPUT type=submit
en: Confirm hold
ka: დაჯავშნის დადასტურება

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron = logged_in_user %2$s:  logged_in_user.cardnumber | html
en: Confirm holds for:%s (%s)
ka: დაადასტურეთ ჯავშანი წევრისათვის: %s (%s)

en: Confirm new password:
ka: ახალი პაროლის დადასტურება:

en: Contact information
ka: საკონტაქტო ინფორმაცია

en: Content
ka: შინაარსი (სარჩევი)

en: Contents
ka: შინაარსი/სარჩევი:

en: Copy
ka: კოპირება

en: Copy number
ka: ეგზემპლარის ნომერი

en: Copyright
ka: საავტორო უფლება

note: OPTGROUP
en: Copyright date
ka: საავტორო უფლების თარიღი

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.copyrightdate | $raw
en: Copyright year: %s
ka: გამოცემის წელი: %s

en: Country:
ka: ქვეყანა:

en: Course #
ka: კურსი  #

en: Course number:
ka: კურსის ნომერი:

en: Course reserves
ka: სასწავლო კურსის ლიტერატურა

en: Course reserves for
ka: სასწავლო კურსის ლიტერატურა for

en: Courses
ka: კურსები

en: Cover image
ka: გარეკანის სურათი

en: Create a new list
ka: ახალი სიის შექმნა

en: Create new list
ka: ახალი სიის შექმნა

en: Creates, for a patron, a title-level hold request on a given bibliographic record in Koha.
ka: წევრისათვის დაიჯავშნება გამოცემა მოცემული ბიბლიოგრაფიული ჩანაწერიდან.

en: Creates, for a patron, an item-level hold request on a specific item of a bibliographic record Koha.
ka: წევრისათვის დაიჯავშნება კონკრეტული ეგზემპლარი მოცემული ბიბლიოგრაფიული ჩანაწერიდან.

en: Credit
ka: კრედიტი

en: Credits
ka: კრედიტები

note: %1$s:  amountoutstanding * -1 | $Price
en: Credits (%s)
ka: კრედიტები (%s)

en: Current library
ka: მიმდინარე ბიბლიოთეკა

en: Current password:
ka: მოქმედი პაროლი:

en: Current session
ka: მიმდინარე სეანსი

en: Currently in local use
ka: ამჟამად ადგილობრივად გამოიყენება

note: %1$s:  checkout_patron.firstname | html %2$s:  checkout_patron.surname | html %3$s:  IF ( checkout_patron.cardnumber ) %4$s:  checkout_patron.cardnumber | html %5$s:  END
en: Currently in local use by %s %s %s(%s)%s
ka: ამჟამად გამოიყენება ადგილობრივად %s %s-ის მიერ %s(%s)%s

en: Curriculum
ka: კურიკულუმი

en: DVD video / Videodisc
ka: ვიდეო DVD / ვიდეოდისკი

en: Date
ka: თარიღი

note: OPTGROUP
en: Date added
ka: დამატების თარიღი

en: Date added:
ka: დამატების თარიღი:

en: Date due
ka: დაბრუნების თარიღი (ვადა)

en: Date due:
ka: დაბრუნების თარიღი (ვადა):

en: Date of birth:
ka: დაბადების თარიღი:

en: Date received
ka: მიღების თარიღი

en: Date:
ka: თარიღი:

note: OPTGROUP
en: Dates
ka: თარიღები

en: Days in advance
ka: დღით ადრე

en: Default
ka: სტანდარტული

en: Default sorting
ka: სტანდარტული დახარისხება

en: Defines the metadata schema in which the records are returned, possible values:
ka: განსაზღვრავს მეტა-მონაცემების სქემას, რომელშიც მოხდება ჩანაწერების დაბრუნება. შესაძლებელი პარამეტრები:

en: Delete
ka: წაშლა

note: INPUT type=submit
en: Delete selected
ka: მონიშნულის წაშლა

note: INPUT type=submit
en: Delete this list
ka: ამ სიის წაშლა

note: A
en: Delete your search history
ka: თქვენი ძიების ქრონიკის წაშლა

en: Department:
ka: განყოფილება:

en: Dept.
ka: განყ.

en: Description
ka: აღწერილობა

en: Details
ka: დეტალები

note: For the first occurrence, %1$s:  bibliotitle | html
en: Details for %s
ka: დეტალები %s

en: Details from library
ka: ცნობები ბიბლიოთეკიდან

en: Dewey
ka: დუის ინდექსი

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.dewey | $raw
en: Dewey: %s
ka: დუის ინდ: %s

en: Dictionaries
ka: ლექსიკონები

en: Did you mean:
ka: ამას ხომ არ გულისხმობდით:

en: Digests only
ka: მხოლოდ დაიჯესტები

en: Directories
ka: ცნობარები

en: Discharge
ka: ჩამოწერა

en: Discographies
ka: დისკოგრაფიები

en: Do you want to receive an email when a new issue for this subscription arrives?
ka: გნებავთ ელ.ფოსტის მიღება, როდესაც ამ ხელმოწერის საფუძველზე ახალ გამოცემას მივიღებთ?

en: Don't have a library card?
ka: არა გაქვთ მკითხველის ბარათი?

en: Don't have a password yet?
ka: ჯერ არ გაქვთ პაროლი?

en: Don't have an account?
ka: ჯერ არ ხართ რეგისტრირებული?

note: SCRIPT
en: Download
ka: ჩამოტვირთვა

en: Download
ka: ჩამოტვირთვა

en: Download cart
ka: კალათის ჩამოტვირთვა

en: Download list
ka: სიის ჩამოტვირთვა:

en: Due
ka: ვადა

note: For the first occurrence, %1$s:  item.checkout.date_due | $KohaDates
en: Due %s
ka: ვადა %s

en: Due date
ka: ვადა

en: ERROR: Internal error: incomplete hold request.
ka: შეცდომა: შიდა შეცდომა: არასრული შეკვეთის მოთხოვნა.

note: %1$s:  bad_biblionumber | html
en: ERROR: No record found for record id %s.
ka: შეცდომა: ნომერზე %s ვერ მოიძებნა ბიბ.ჩანაწერი.

en: ERROR: No record id specified.
ka: შეცდომა: ჩანაწერის საიდენტიფიკაციო ნომერი არ არის მითითებული.

en: Edit
ka: რედაქტირება

en: Edit list
ka: სიის რედაქტირება

en: Editing
ka: რედაქტირება

en: Editions
ka: გამოცემები

en: Email
ka: ელ.ფოსტა

en: Email address:
ka: ელ. ფოსტის მისამართი:

en: Email:
ka: ელ.ფოსტა:

en: Empty and close
ka: დაცარიელება და დახურვა

en: Encyclopedias
ka: ენციკლოპედიები

en: English
ka: ინგლისური

en: Enhanced content:
ka: გაფართოებული კონტენტი:

en: Enhanced descriptions from Syndetics:
ka: გაფართოებული აღწერილობა Syndetics-დან:

en: Enroll
ka: გაწევრიანება

en: Enroll in
ka: გაწევრიანება კლუბში

en: Enter a new purchase suggestion
ka: შეიტანეთ წინადადება ახალი ლიტერატურის შესყიდვაზე

note: INPUT type=text name=q
en: Enter search terms
ka: შეიყვანეთ საძიებო ტერმინები

note: For the first occurrence, %1$s:  authtypetext | html
en: Entry %s
ka: ჩანაწერი %s

en: Enumeration
ka: ნუმერაცია

en: Error
ka: შეცდომა

note: SCRIPT
en: Error searching %s collection
ka: შეცდომა %s კოლექციაში ძებნის დროს

note: SCRIPT
en: Error! Illegal parameter
ka: შეცდომა! დაუშვებელი პარამეტრი

en: Error! You cannot add an empty comment. Please add content or cancel.
ka: შეცდომა! თქვენ ვერ დაამატებთ ცარიელ კომენტარს. გთხოვთ, დაუმატოთ კომენტარის ტექსტი, ან გააუქმოთ.

note: SCRIPT
en: Error! You cannot delete the tag
ka: შეცდომა! თქვენ ვერ წაშლით თეგს

en: Error! Your comment was entirely illegal markup code. It has NOT been added.
ka: შეცდომა! თქვენი კომენტარი მთლიანად დაუშვებელი კოდებისგან შედგებოდა. იგი არ დაემატა.

note: SCRIPT
en: Error! Your tag was entirely markup code. It was NOT added. Please try again with plain text.
ka: შეცდომა! თქვენი თეგი მთლიანად კოდებისაგან შედგებოდა. იგი არ დაემატა. გთხოვთ კიდევ სცადოთ მარტივი ტექსტით.

en: Error:
ka: შეცდომა:

note: SCRIPT
en: Errors:
ka: შეცდომები:

en: Example Call
ka: საცდელი ზარი

en: Example Response
ka: პასუხის ნიმუში

en: Example call
ka: საცდელი ზარი

en: Example response
ka: პასუხის ნიმუში

en: Excerpt
ka: ამონარიდი

en: Excerpt provided by Syndetics
ka: Syndetics-ის მოწოდებული ციტატები

en: Expected
ka: სავარაუდოა -

note: SCRIPT
en: Expecting a specific item selection.
ka: ველოდებით კონკრეტული ეგზემპლარის შერჩევას.

en: Expiration date
ka: ბოლო ვადა

en: Expiration date:
ka: ბოლო (ამოწურვის) ვადა:

en: Expiration:
ka: ბოლო ვადა:

en: Expires on
ka: ვადა იწურება

en: Explain
ka: განმატება

en: Export
ka: ექსპორტი

en: Extends the due date for a patron's existing loan.
ka: წევრზე დაფიქსირებული გაცემის ვადის გაგძელება.

en: Fax
ka: ფაქსი

en: Fax:
ka: ფაქსი:

en: Fax:
ka: ფაქსი:

note: %1$s:  ItemTypes.GetDescription( ISSUE.renewalitemtype) | html %2$s:  ISSUE.renewalfee | $Price
en: Fee for item type '%s': %s
ka: უფასოა შემდეგი სახეობის გამოცემებისათვის '%s': %s

en: Female:
ka: ქალი:

en: Fewer options
ka: ნაკლები არჩევანი

en: Fiction
ka: მხატვრული ლიტერატურა

en: Fiction notes:
ka: შენიშვნები მხატვრ. ლიტერატურაზე:

en: Filmographies
ka: ფილმოგრაფია

note: SCRIPT
en: Filter paid transactions
ka: გადახდილი ტრანსაქციების გაფილტვრა

en: Fine
ka: ჯარიმა

en: Fine amount
ka: ჯარიმის/გადასახადის ოდენობა

en: Fines
ka: ჯარიმები

en: Fines and charges
ka: ჯარიმები და გადასახადები

en: Fines:
ka: ჯარიმები:

en: Finish
ka: დასრულება

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: First
ka: პირველი

en: First name:
ka: სახელი:

en: For example: 1999-2001. You could also use "-1987" for everything published in and before 1987 or "2008-" for everything published in 2008 and after.
ka: მაგალითად: 1999-2001. შეგიძლიათ აგრეთვე გამოიყენოთ "-1987" – "ყველაფრსთვის, რაც 1987 წლამდე გამოიცა" ან "2008-" – ყველაფრისთვის, რაც 2008 წლის შემდეგ გამოიცა".

en: For your convenience, the login box on this page has been pre-filled with this data. Please log in and change your password.
ka: თქვენთვის უფრო ხელსაყრელი რომ იყოს, სარეგისტრაციო ფანჯარა წინასწარაა შევსებული ამ მონაცემებით. გთხოვთ, დარეგისტრირდეთ და შეცვალოთ თქვენი პაროლი.

en: For your convenience, the login box on this page has been pre-filled with this data. Please log in.
ka: თქვენთვის უფრო ხელსაყრელი რომ იყოს, სარეგისტრაციო ფანჯარა წინასწარაა შევსებული ამ მონაცემებით. გთხოვთ, შეხვიდეთ სისტემაში

en: Forever
ka: სამუდამოდ

en: Forgiven
ka: პატიება

en: Forgotten password recovery
ka: დავიწყებული პაროლის განახლება

en: Format
ka: ფორმატი

en: Format:
ka: ფორმატი:

note: SCRIPT
en: Found
ka: მოინახა

note: SCRIPT
en: Found %s results in the library's %s collection
ka: მოიძებნა %s შედეგი ბიბლიოთეკის %s ფონდში.

en: From:
ka: -დან :

en: Full history
ka: სრული ისტორია

en: Full subscription history
ka: ხელმოწერის წარმოების სრული ქრონიკა

note: %1$s:  bibliotitle | html
en: Full subscription history for %s
ka: ხელმოწერის ისტორია გამოცემაზე - %s

en: GDPR consent
ka: GDPR-ზე თანხმობა

en: GDPR consents
ka: GDPR-ზე თანხმობა

en: General
ka: ზოგადი

en: Get new password recovery link
ka: მიიღეთ ახალი პაროლის ბმული

en: Given a list of authority record identifiers, returns a list of record objects that contain the authority records. The function user may request a specific metadata schema for the record objects.
ka: ავტორიტეტული ჩანაწერების იდენტიფიკატორების სიიდან იძლევა ჩანაწერების ობიექტების სიას, რომლებიც შეიცავენ ავტორიტეტულ ჩანაწერებს. ჩანაწერების ობიექტებისთვის ამ ფუნქციის მომხმარებელს შეუძლია მოითხოვოს მეტამონაცემების კონკრეტული სქემა.

en: Given a list of record identifiers, returns a list of record objects that contain bibliographic information, as well as associated holdings and item information. The caller may request a specific metadata schema for the record objects to be returned. This function behaves similarly to HarvestBibliographicRecords and HarvestExpandedRecords in Data Aggregation, but allows quick, real time lookup by bibliographic identifier.
ka: ჩანაწერთა იდენტიფიკატორების სიის შეტანის შედეგად, აბრუნებს ჩანაწერის ობიექტების სიას, რომელიც შეიცავს ბიბლიოგრაფიული ინფორმაციის, აგრეთვე მასთან დაკავშირებულ ინფორმაციას არსებული ეგზემპლარების შესახებ. აბონენტს შეუძლია მოითხოვოს, რომ ჩანაწერის ობიექტები დაუბრუნდეს კონკრეტული მეტადა ტის სქემით. ეს ფუნქცია იქცევა HarvestBibliographicRecords და HarvestExpandedRecords -ის მსგავსადმონაცემთა აგრეგაციისას, მაგრამ საშუალებას იძლევა სწრაფად, რეალურ დროში მოხდეს ძიება ბიბლიოგრაფიული იდენტიფიკატორით.

note: INPUT type=submit name=save
en: Go
ka: შესრულება

note: LI
en: Go to detail
ka: დაწვრილებითი მონაცემების გვერდზე გასვლა

en: Go to your account page
ka: თქვენი ანგარიშის გვერდზე გასვლა

note: OPTGROUP
en: Groups
ka: ჯგუფები

en: Groups of libraries
ka: ბიბლიოთეკების ჯგუფები

en: Handbooks
ka: ცნობარები/სახელმძღვანელოები

en: HarvestBibliographicRecords
ka: ჩანაწერების იდენტიფიკატორების მოცემული სიისთვის იძლევა ჩანაწერების ობიექტების სიას, რომელშიც შედის ბიბლიოგრაფიული ინფორმაცია, ისევე როგორც ინფორმაცია მათთან დაკავშირებული დოკუმენტებისა და ეგზემპლარების შესახებ. მომხმარებელს შეუძლია მოითხოვოს ჩანაწერების ობიექტებისთვის მეტამონაცემების კონკრეტული სქემა. ეს ფუნქცია მოქმედებს ისევე, როგორც HarvestBibliographicRecords და HarvestExpandedRecords მონაცემების აგრეგაციაში, მაგრამ სწრაფად, რეალურ დროში ძიების  საშუალებას იძლევა ბიბლიოგრაფიული იდენტიფიკატორის გამოყენებით. ბიბლიოგრაფიული ან ეგზემპლარების იდენტიფიკატორების მოცემული ნაკრებისათვის იძლევა სიას ამ იდენტიფიკატორებთან დაკავშირებული ეგზემპლარების ხელმისაწვდომობის შესახებ.

en: HarvestExpandedRecords
ka: ჩანაწერების იდენტიფიკატორების მოცემული სიისთვის იძლევა ჩანაწერების ობიექტების სიას, რომელშიც შედის ბიბლიოგრაფიული ინფორმაცია, ისევე როგორც ინფორმაცია მათთან დაკავშირებული დოკუმენტებისა და ეგზემპლარების შესახებ. მომხმარებელს შეუძლია მოითხოვოს ჩანაწერების ობიექტებისთვის მეტამონაცემების კონკრეტული სქემა. ეს ფუნქცია მოქმედებს ისევე, როგორც HarvestBibliographicRecords და HarvestExpandedRecords მონაცემების აგრეგაციაში, მაგრამ სწრაფად, რეალურ დროში ძიების  საშუალებას იძლევა ბიბლიოგრაფიული იდენტიფიკატორის გამოყენებით. ბიბლიოგრაფიული ან ეგზემპლარების იდენტიფიკატორების მოცემული ნაკრებისათვის იძლევა სიას ამ იდენტიფიკატორებთან დაკავშირებული ეგზემპლარების ხელმისაწვდომობის შესახებ.

en: Heading ascendant
ka: თავსათაურები (ანბანური თანმიმდევრობით)

en: Heading descendant
ka: თავსათაურები (ანბანის საწინააღმდ.)

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron = logged_in_user
en: Hello, %s
ka: მოგესალმებით %s!

en: Help
ka: დახმარება

en: Hi,
ka: გამარჯობა!

note: SCRIPT
en: Hide options
ka: პარამეტრების დამალვა

en: Hide window
ka: ფანჯრის დამალვა

en: Highlight
ka: მონიშვნა

en: Hold date:
ka: დაჯავშნის თარიღი:

en: Hold fee
ka: გადასახადი ჯავშანზე

en: Hold not needed after:
ka: ჯავშნის მოხსნის თარიღი:

en: Hold notes:
ka: დაჯავშნის შენიშვნები:

en: Hold starts on date:
ka: ჯავშანის დაწყების თარიღი:

en: Holding libraries
ka: მფლობელი ბიბლიოთეკები

en: Holdings
ka: ეგზემპლარები

en: Holdings:
ka: ეგზემპლარები:

note: SCRIPT
en: Holds
ka: ჯავშნები

en: Holds
ka: ჯავშანი (დაკვეთები)

note: %1$s:  RESERVES.count | html
en: Holds (%s)
ka: ჯავშნები (%s)

en: Home
ka: საწყისი

en: Home libraries
ka: საბაზო ბიბლიოთეკები

en: Home library
ka: საბაზო ბიბლიოთეკა

en: Home library:
ka: მთავარი ბიბლიოთეკა:

en: I have read the
ka: წავიკითხე

en: IP address where the end user request is being placed
ka: IP მისამართი, საიდანაც მოხდა დაკვეთა

en: ISBD view
ka: ISBD ფორმატი

en: Identity
ka: ვინაობა

en: If this is your first time using the self checkout system, or if the system is not behaving as expected, you may want to refer to this guide to get yourself started.
ka: თუ თქვენ პირველად სარგებლობთ გაცემა-თვითმომსახურების სისტემით, ან იგი ისე არ მოქმედებს, როგორც ელით, გთხოვთ გადახედოთ ამ სახელმძღვანელოს.

note: %1$s:  SelfCheckTimeout | html
en: If you do not click the 'Finish' button, your session will automatically expire in %s seconds.
ka: თუ არ დააწკაპეთ ღილაკს 'დასრულება', თქვენი სესია ავტომატურად გაქრება %s წამში.

en: If you do not have a CAS account, but do have a local account, you can still log in:
ka: თუ თქვენ არა გაქვთ CAS ანგარიში, მაგრამ გაქვთ ანგარიში ამ ელექტრონულ კატალოგში, შეგიძლიათ მაინც შეხვიდეთ სისტემაში :

en: If you don't have a library card, stop by your local library to sign up.
ka: თუ არა გაქვთ მკითხველის ბარათი, უნდა შეიაროთ ბიბლიოთეკაში, მის მისაღებად.

en: If you don't have a password yet, stop by the circulation desk the next time you're in the library. We'll happily set one up for you.
ka: თუ თქვენ ჯერ არა გაქვთ პაროლი, მიმართეთ ბიბლიოთეკარებს, ისინი სიამოვნებით დაგეხმარებიან პაროლის დაფიქსირებაში.

en: If you have a CAS account, please choose against which one you would like to authenticate:
ka: თუ თქვენ გაქვთ CAS ანგარიში, გთხოვთ აირჩიოთ, რომლის გამოყენება გსურთ აუტენტიფიკაციისას:

en: If you have a CAS account, you may use that below.
ka: თუ CAS სარეგისტრაციო ანგარიში გაქვთ, შეგიძლიათ იგი გამოიყენოთ ქვემოთ.

en: If you want to, you can try to
ka: თუ გნებავთ, შეგიძლიათ სცადოთ

en: Images
ka: სურათები

en: Immediate deletion
ka: მყისიერი წაშლა

note: For the first occurrence, %1$s:  OPACBaseURL | $raw %2$s:  BIBLIO_RESULT.biblionumber | html
en: In online catalog: %s/cgi-bin/koha/opac-detail.pl?biblionumber=%s
ka: კატალოგში: %s/cgi-bin/koha/opac-detail.pl?biblionumber=%s

note: For the first occurrence, %1$s:  Branches.GetName( item.get_transfer.frombranch ) | html %2$s:  Branches.GetName( item.get_transfer.tobranch ) | html %3$s:  item.get_transfer.datesent | $KohaDates
en: In transit from %s to %s since %s
ka: გზაშია %s-დან – %s-სკენ %s-ის შემდეგ

en: In your cart
ka: თქვენს კალათში

en: Indexes
ka: ინდექსები

en: Information
ka: ინფორმაცია

en: Initials:
ka: ინიციალები:

en: Instructors
ka: ინსტრუქტორები

en: Instructors:
ka: ინსტრუქტორები:

en: Invalid shelf number.
ka: თაროს არასწორი ნომერი.

en: Issue
ka: ნომერი (პერიოდიკა)

en: Issue #
ka: ნომერი #

en: Issue:
ka: ნომერი (პერიოდიკა):

en: Issues for a subscription
ka: ხელმოსაწერი გამოცემები

en: Issues summary
ka: გაცემების რეზიუმე

en: Item call number
ka: ეგზემპლარის შენახვის შიფრი

en: Item cannot be checked out.
ka: ეგზემპლარი ვერ გაიცემა.

en: Item checked out
ka: ეგზემპლარი გაცემულია

en: Item damaged
ka: დაზიანებული ეგზემპლარი

en: Item details
ka: ცნობები ეგზემპლარზე

en: Item hold queue priority
ka: დაჯავშნული ეგზემპლარების სიის პრიორიტეტი

en: Item lost
ka: დაკარგული ეგზემპლარი

en: Item type
ka: გამოცემის სახეობა

en: Item type:
ka: გამოცემის სახეობა:

en: Item type:
ka: ეგზემპლარის სახეობა:

en: Item types
ka: ეგზემპლარის სახეობები

en: Item withdrawn
ka: ეგზემპლარი ჩამოწერილია

note: SCRIPT
en: Items available:
ka: ხელმოსაწვდომი ეგზემპლარები:

en: Items:
ka: ეგზემპლარები/ერთეულები.

en: Juvenile
ka: ახალგაზრდული

en: Keyword
ka: საკვანძო სიტყვა

en: Koha
ka: კოჰა

en: Koha %s
ka: კოჰა %s

en: Koha Wiki
ka: კოჰა Wiki

en: Language
ka: ენა

en: Languages
ka: ენები

en: Large print
ka: დიდშრიფტიანი ბეჭდვა

note: SCRIPT
en: Last
ka: უკანასკნელი

en: Last location
ka: უკანასკნელი ადგილსამყოფელი

en: Last updated
ka: ბოლოს განახლებული

en: Last updated:
ka: ბოლოს განახლებული:

en: Late
ka: დაგვიანება

en: Law reports and digests
ka: იურიდიული ანგარიშები და მიმოხილვები

en: Legal articles
ka: იურიდიული სტატიები

en: Legal cases and case notes
ka: სასამართლო პრეცენდენტები (cases) და პრაქტიკა

en: Legislation
ka: კანონმდებლობა

en: Level 1: Basic discovery interfaces
ka: დონე 1: მთავარი საძიებელი ინტერფეისი

en: Level 2: Elementary OPAC supplement
ka: დონე 2: OPAC-ის მარტივი დანამატი

en: Level 3: Elementary OPAC alternative
ka: დონე 3: მარტივი ალტერნატიული OPACი

en: Level 4: Robust/domain specific discovery platforms
ka: დონე 4: რთული, დომენზე დამოკიდებული საძიებელი პლატფორმა

en: Libraries
ka: ბიბლიოთეკები

en: Library
ka: ბიბლიოთეკა

en: Library catalog
ka: ბიბლიოთეკის კატალოგი

en: Library:
ka: ბიბლიოთეკა:

en: Library:
ka: ბიბლიოთეკა:

en: Limit to any of the following:
ka: შეზღუდვა შემდეგზე:

en: Limit to currently available items
ka: ამჟამად ხელმისაწვდომი ეგზემპლარების შეზღუდვა

en: Limit to:
ka: შეზღუდვა: -

en: Limit to:
ka: შეზღუდვა:

en: Links
ka: ბმულები

en: List deleted.
ka: სია წაშლილია.

en: List name
ka: სიის სახელწოდება

en: List name:
ka: სიის სახელწოდება:

en: List name:
ka: სიის სახელწოდება:

en: List(s) this item appears in:
ka: სიები, რომლებშიც ეს ეგზემპლარი შესულია:

en: Lists
ka: სიები

en: Lists:
ka: სიები:

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Loading
ka: იტვირთება

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Loading...
ka: იტვირთება...

en: Loading...
ka: იტვირთება...

en: Local login
ka: სისტემის სარეგისტრაციო Login

en: Location
ka: ადგილმდებარეობა

en: Location (Status)
ka: ადგილმდებარეობა (სტატუსი)

en: Location(s) (Status)
ka: ადგილმდებარეობა (სტატუსი)

note: %1$s:  AuthorisedValues.GetByCode( 'LOC', subscription.location, 1 ) | html %2$s:  END %3$s:  IF ( subscription.callnumber )
en: Location: %s %s %s
ka: შენახვის მდებარეობა: %s%s %s

en: Locations
ka: ადგილმდებარეობები

en: Log in
ka: შესვლა

en: Log in to add tags
ka: თეგის დასამატებლად უნდა შეხვიდეთ სისტ.-ში

en: Log in to add tags.
ka: თეგის დასამატებლად უნდა შეხვიდეთ სისტ.-ში.

en: Log in to create your own lists
ka: შედით სისტემაში, თქვენი საკუთარი სიების შესაქმნელად

en: Log in to see your own saved tags.
ka: თქვენს მიერ შენახული თეგების სანახავად შედით სისტემაში.

en: Log in to your account
ka: სისტემაში შესვლა თქვენი ანგარიშით

en: Log in to your account:
ka: სისტემაში შესვლა თქვენი ანგარიშით:

en: Log out
ka: გამოსვლა

en: Logging on to the catalog has not been enabled by the library.
ka: კატალოგში შესვლა არაა ნებადართული ბიბლიოთეკის მიერ.

en: Login
ka: შესვლა

en: Login:
ka: შესვლა:

en: Looks up a patron in the ILS by an identifier, and returns the ILS identifier for that patron, aka the patron identifier.
ka: ეძებს წევრს  კატალოგის სისტემაში იდენტიფიკატორის მიხედვით და გამოაქვს იგი ეკრანზე.

en: Lost item
ka: დაკარგული ეგზემპლარი

en: MARC (Unicode/UTF-8, Standard)
ka: MARC (Unicode/UTF-8, სტანდარტული)

en: MARC (non-Unicode/MARC-8)
ka: MARC (არა-Unicode/MARC-8)

en: MARC Card View
ka: MARC ბარათის ფორმ.

en: MARC View
ka: MARC ფორმატი

en: MARC view
ka: MARC ფორმატი

note: %1$s:  bibliotitle | html
en: MARC view: %s
ka: MARC ფორმატი: %s

en: Main address
ka: მთავარი მისამართი

en: Make a
ka: გთხოვთ გააკეთოთ

en: Make an
ka: გთხოვთ გააკეთოთ

en: Make payment
ka: გადახდა

en: Male:
ka: მამაკაცი:

en: Managed by
ka: ადმინისტრატორი

en: Managed by:
ka: მართულია: -

en: Match:
ka: თანხვედრა:

en: Materials specified
ka: განსაზღვრული მასალები

en: Message sent
ka: შეტყობინება გაიგზავნა

en: Messages for you
ka: თქვენთან მოსული წერილები

en: Missing
ka: დანაკლისი

en: Missing (damaged)
ka: არაა (დაზიანებულია)

en: Missing (lost)
ka: არაა (დაკარგულია)

en: Missing (never received)
ka: არაა (არასოდესაა მიღებული)

en: Missing (sold out)
ka: არაა (გაყიდულია)

note: %1$s:  subscription.missinglist | html | html_line_break
en: Missing issues: %s
ka: დანაკლისი ეგზემპლარები: %s

en: Modify
ka: შეცვლა

en: More details
ka: მეტი ცნობები

en: More options
ka: მეტი პარამეტრი

en: More searches
ka: სხვა ძიებები

en: Most popular
ka: ყველაზე მეტად მოთხოვნადი

en: Most popular titles
ka: ყველაზე პოპულარული ეგზემპლარები

en: Musical recording
ka: მუსიკალური ჩანაწერი

en: N/A
ka: არ არის

en: NEW
ka: ახალი

en: Name
ka: სახელი/სახელწოდ.

note: ABBR
en: Narrower Term
ka: უფრო სპეციფიური ტერმინი

en: Never
ka: არასოდეს

en: Never expires
ka: ვადა არასოდეს ეწურება

en: New
ka: ახალი

en: New card
ka: ახალი ბარათი

en: New list
ka: ახალი სია

en: New password:
ka: ახალი პაროლი:

en: New purchase suggestion
ka: ახალი წინადადება შესყიდვაზე

en: New search
ka: ახალი ძიება

en: New tag(s), separated by a comma:
ka: ახალი თეგები, გამოყოფილი მძიმით:

en: New tag:
ka: ახალი თეგი:

en: News
ka: ახალი ამბები

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: News from %s%s%sthe library%s
ka: სიახლეები %s%s%sბიბლიოთეკიდან%s

en: Next
ka: შემდეგი

en: Next
ka: შემდეგი

en: Next &gt;&gt;
ka: შემდეგი &gt;&gt;

en: Next available item
ka: შემდეგი ხემლისაწვდომი ეგზემპლარი

en: No
ka: არა

en: No cover image available
ka: არაა გარეკანის სურათი

note: SCRIPT
en: No data available in table
ka: არაა მონაცემი ცხრილში

note: SCRIPT
en: No entries to show
ka: არაა ჩანაწერები

en: No items available.
ka: არაა ხელმისაწვდომი ეგზემპლარები.

en: No limit
ka: არაა შეზღუდვა

note: SCRIPT
en: No matching records found
ka: არ მოიძებნა თანმხვედრი ბიბ. ჩანაწერი

en: No operation parameter has been passed.
ka: არცერთი პარამეტრი არ იქნა მიღებული.

en: No physical items for this record
ka: ამ ჩანაწერზე არ არსებობს ფიზიკური ეგზემპლარი

en: No private lists
ka: პირადი სიები არ არსებობს

en: No private lists.
ka: პირადი სიები არ არსებობს.

en: No public lists.
ka: საერთო სიები არ არსებობს.

note: %1$s:  ISSUE.soonestrenewdate | $KohaDates  as_due_date => 1
en: No renewal before %s
ka: არავითარი განახლება %s -

en: No renewals allowed
ka: გაგრძელება არაა ნებადართული

en: No reserves have been selected for this course.
ka: არცერთი სია არ შეირჩა ამ კურსისათვის.

note: SCRIPT
en: No results found in the library's OverDrive collection.
ka: ბიბლიოთეკის OverDrive ფონდში ვერაფერი მოიძებნა.

en: No results found!
ka: არაფერი არ მოიძებნა!

note: SCRIPT
en: No suggestion was selected
ka: არცერთი შეთავაზება არ შეირჩა

note: SCRIPT
en: No tag was specified.
ka: არცერთი თეგი არ იყო მითითებული.

en: No tags from this library for this title.
ka: ამ გამოცემაზე არაა ამ ბიბლიოთეკის თეგები.

note: SCRIPT
en: No, do not delete
ka: არა, არ წაშალოთ

en: Nobody
ka: არავინ

en: Non-fiction
ka: არა-მხატვრული ლიტ.

en: Non-musical recording
ka: არა-სამუსიკო ჩანაწერი

en: None
ka: არცერთი

en: Normal view
ka: ნორმალური ფორმატი

note: For the first occurrence, %1$s:  IF restricted_lib
en: Not for loan %s
ka: არ გაიცემა %s

note: For the first occurrence, %1$s:  item.notforloan | html
en: Not for loan (%s)
ka: არ გაიცემა (%s)

en: Not on hold
ka: არაა დაჯავშნული

en: Not renewable
ka: არაგანახლებადი

en: Not what you expected? Check for
ka: არაა ის, რასაც ელოდით? შეამოწმეთ

en: Note
ka: შენიშნვა

en: Note:
ka: შენიშნვა:

en: Note:
ka: შენიშნვა:

en: Note: Your comment must be approved by a librarian.
ka: შენიშვნა: თქვენი კომენტარი ბიბლიოთეკარმა უნდა დაადასტუროს.

en: Note: you can only delete your own tags.
ka: შენიშვნა: მხოლოდ საკუთარი თეგების წაშლა შეგიძლიათ.

note: SCRIPT
en: Note: you can only tag an item with a given term once. Check 'My Tags' to see your current tags.
ka: შენიშვნა: ერთი და იგივე ტერმინის დამატება თეგებში, მხოლოდ ერთხელ შეიძლება. თქვენი თეგები იხილეთ განყოფილებაში 'ჩემი თეგები'.

note: SCRIPT
en: Note: your tag contained markup code that was removed. The tag was added as
ka: შენიშვნა: თქვენი თეგი markup -კოდებს შეიცავდა, რომლებიც წაიშალა. დამატებულია თეგი

en: Notes
ka: შენიშვნები

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.notes | $raw
en: Notes : %s
ka: შენიშვნები: %s

en: Notes/Comments
ka: შენიშვნები/კომენტარები

en: Notes:
ka: შენიშვნები:

en: Nothing
ka: არაფერი

note: SCRIPT
en: Nothing has been selected. Check the box for each item you want to renew
ka: არაფერია მონიშნული. დაუსვით ნიშნაკი ყოველ ეგზემპლარს, რომლის ვადის გაგრძელებაც გსურთ

en: Number
ka: რაოდენობა

en: Number of holds:
ka: ჯავშნების რაოდენობა:

note: For the first occurrence, %1$s:  count | html
en: Number of records used in: %s
ka: ჩანაწერთა რაოდენობა ამ კატალოგში, სადაც გამოყენებულია ეს რუბრიკა: %s

note: INPUT type=submit
en: OK
ka: დიახ

en: OR
ka: ან

en: On hold
ka: დაჯავშნული

en: On order
ka: შეკვეთილია

en: On-site checkouts
ka: საგანგებო გაცემები

en: Once the library has processed those suggestions you will be able to place more.
ka: ბიბლიოთეკაში ამ შემოთავაზებების დამუშავების შემდეგ, თქვენ შეძლებთ გამოაგზავნოთ მეტი.

en: Online resources:
ka: Online-ის რესურსები:

en: Only items currently available for loan or reference
ka: მხოლოდ გასაცემი ან საცნობარო ეგზემპლარები

en: Order by date
ka: დახარისხება თარიღით

en: Order by title
ka: დახარისხება სათაურით

en: Order by:
ka: დახარისხება:

en: Other editions of this work
ka: ამ ნაშრომის სხვა გამოცემები

en: Other forms:
ka: სხვა ფორმები:

en: Other phone
ka: სხვა ტელეფონის ნომერი

en: Other phone:
ka: სხვა ტელეფონის ნომერი:

note: For the first occurrence, %1$s:  q | html
en: OverDrive search for '%s'
ka: OverDrive-ში ძიება  '%s'

note: %1$s:  overdues_count | html
en: Overdue (%s)
ka: დაგვიანებული(%s)

en: Parameters
ka: პარამეტრები

en: Password
ka: პაროლი

note: For the first occurrence, %1$s:  patron.category.effective_min_password_length | html
en: Password must be at least %s characters long.
ka: პაროლი უნდა იყოს არანაკლებ %s ნიშნისა.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Password must contain at least %s characters
ka: პაროლი უნდა შედგებოდეს არანაკლებ %s სიმბოლოსგან

en: Password updated
ka: პაროლის განახლდა

en: Password:
ka: პაროლი:

en: Passwords do not match!
ka: პაროლები არ ემთხვევა!

en: Patent document
ka: საპატენტო დოკუმენტი

note: %1$s:  review.datereviewed | $KohaDates
en: Patron comment on %s
ka: წევრის კომენტარი %s-ზე

en: Pay selected fines and charges
ka: გადაიხადეთ შერჩეული ჯარიმები და გადასახადები

en: Phone
ka: ტელეფონი

en: Phone:
ka: ტელეფონის ნომერი:

en: Phone:
ka: ტელეფონის ნომერი:

en: Pick up location:
ka: გაცემის ადგილის მდებარეობა:

en: Pickup library
ka: გატანის ადგილი/ბიბლიოთეკა

en: Pickup library:
ka: გატანის ადგილი/ბიბლიოთეკა:

note: SCRIPT
en: Place a hold on
ka: დაჯავშნეთ

en: Place a hold on
ka: დაჯავშნეთ

note: SCRIPT
en: Place a hold on:
ka: დაჯავშნეთ ეგზემპლარი:

en: Place hold
ka: დაჯავშნა

en: Place hold
ka: დავჯავშნა

en: Placed on
ka: დაჯავშნილი

en: Places
ka: ადგილები

en: Placing a hold
ka: დაჯავშნა

en: Please also note that the library staff can't update these values for you: it's your privacy!
ka: ასევე გაითვალისწინეთ, რომ ბიბლიოთეკის თანამშრომლები თქვენს მაგივრად ვერ შეცვლიან ამ მნიშვნელობებს: ეს თქვენი კომპეტენციაა!

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Please choose a download format
ka: გთხოვთ აირჩიოთ გადმოტვირთვის ფორმატი

en: Please choose your privacy rule:
ka: გთხოვთ, შეარჩიოთ თქვენი კონფიდენციალობის წესები:

en: Please confirm that you do not want to receive email when a new issue arrives for this subscription.
ka: გთხოვთ, დაადასტუროთ, რომ არ გნებავთ ელ.ფოსტის მიღება, როდესაც ამ გამოცემის ახალი ნომერი შემოვა.

en: Please confirm the checkout:
ka: გთხოვთ დაადასტუროთ გაცემა:

en: Please confirm your registration
ka: გთხოვთ  დაადასტუროთ რეგისტრაცია

note: SCRIPT
en: Please enter a valid URL.
ka: გთხოვთ შეიყვანოთ სწორი URL.

note: SCRIPT
en: Please enter a valid date (ISO).
ka: გთხოვთ შეიყვანოთ სწორი თარიღი (ISO ფორმ.).

note: SCRIPT
en: Please enter a valid date.
ka: გთხოვთ შეიყვანოთ სწორი თარიღი.

note: SCRIPT
en: Please enter a valid email address.
ka: გთხოვთ შეიყვანოთ სწორი ელ. ფოსტის მისამართი.

note: SCRIPT
en: Please enter a valid number.
ka: გთხოვთ შეიყვანოთ სწორი ნომერი.

note: SCRIPT
en: Please enter only digits.
ka: გთხოვთ შეიყვანოთ მხოლოდ ციფრები.

note: SCRIPT
en: Please enter the same value again.
ka: გთხოვთ შეიყვანოთ იგივე მნიშვნელობა.

en: Please enter your card number:
ka: გთხოვთ შეიყვანოთ თქვენი ბარათის ნომერი:

note: SCRIPT
en: Please fix this field.
ka: გთხოვთ დააფიქსიროთ ეს ველი.

en: Please note that information on any book still checked-out must be kept by the library no matter which privacy option you choose.
ka: გთხოვთ, გაითვალისწინოთ, რომ ნებისმიერ გატანილ წიგნთან დაკავშირებული ინფორმაცია უნდა ინახებოდეს ბიბლიოთეკაში იმის მიუხედავად, თუ კონფიდენციალურობის რომელი ვარიანტი აირჩიეთ.

en: Please note that the attached file is a MARC bibliographic records file which can be imported into personal bibliographic software like EndNote, Reference Manager or ProCite.
ka: გთხოვთ გაითვალისწინოთ, რომ მიბმული ფაილი შეიცავს MARC-ფორმატის ბიბლიოგრაფიულ ჩანაწერებს, რომლებიც შესაძლებელია აიტვირთოს პირად ბიბლიოგრაფიულ პროგრამაში, მაგ. EndNote, Reference Manager ან ProCite.

en: Please note:
ka: გთხოვთ გაითვალისწინოთ:

en: Please note:
ka: გთხოვთ გაითვალისწინოთ:

en: Please type the following characters into the preceding box:
ka: გთხოვთ, შემდეგი სიმბოლოები შეიტანოთ წინა გრაფაში:

note: OPTGROUP
en: Popularity
ka: პოპულარობა

en: Popularity (least to most)
ka: პოპულარობა (ნაკლებიდან მეტისკენ)

en: Popularity (most to least)
ka: პოპულარობა (მეტიდან ნაკლებისკენ)

en: Pre-adolescent
ka: ზრდასრულობამდე

en: Preferred form:
ka: პრიორიტეტული ფორმა:

en: Preschool
ka: სკოლამდელი;

en: Previous
ka: წინა

en: Previous sessions
ka: წინა სეანსები

en: Primary
ka: დაწყებითი

en: Primary email
ka: ძირითადი ელ. ფოსტა

en: Primary email:
ka: ძირითადი ელ. ფოსტა:

en: Primary phone
ka: მთავარი ტელეფონის ნომერი

en: Primary phone:
ka: მთავარი ტელეფონის ნომერი:

en: Print
ka: ბეჭდვა

en: Print list
ka: სიის ბეჭდვა

en: Priority
ka: პრიორიტეტი

en: Priority:
ka: პრიორიტეტი:

en: Private
ka: პირადი

note: OPTGROUP
en: Private lists
ka: პირადი სიები

note: OPTGROUP
en: Private lists shared with me
ka: ჩემთან გაზიარებული პირადი სიები

note: SCRIPT
en: Processing...
ka: დამუშავება...

en: Programmed texts
ka: პროგრამების ტექსტები

en: Provider:
ka: სერვ. მომწოდებელი:

en: Public
ka: საჯარო/ღია

note: OPTGROUP
en: Public lists
ka: საჯარო/ღია სიები:

note: OPTGROUP
en: Public lists:
ka: საჯარო სიები:

en: Publication date
ka: გამოცემის თარიღი

en: Publication date range
ka: გამოცემის თარიღის დიაპაზონი

en: Publication place:
ka: გამოცემის ადგილი:

en: Publication/Copyright date: Newest to oldest
ka: გამოცემის/საავტ.უფლების თარიღი: უახლესიდან უძველესისკენ

en: Publication/Copyright date: Oldest to newest
ka: გამოცემის/საავტ.უფლების თარიღი: უძველესიდან უახლესისკენ

en: Publication:
ka: გამოცემა:

note: %1$s:  BIBLIO_RESULT.publishercode | $raw %2$s:  IF ( BIBLIO_RESULT.publicationyear ) %3$s:  BIBLIO_RESULT.publicationyear | $raw %4$s:  END %5$s:  IF ( BIBLIO_RESULT.pages ) %6$s:  BIBLIO_RESULT.pages | $raw %7$s:  END %8$s:  IF BIBLIO_RESULT.item('size') %9$s:  BIBLIO_RESULT.item('size') | html %1
en: Published by: %s %s in %s %s %s , %s %s %s , %s %s
ka: გამომცემელი: %s %s in %s %s %s , %s %s %s , %s %s

note: %1$s:  koha_new.published_on | $KohaDates %2$s:  IF ( show_author && koha_new.author )
en: Published on %s %s by
ka: გამოცემულია: %s %s გამომცემ.

en: Publisher
ka: გამომცემელი

en: Publisher location
ka: გამომცემლის ადგილმდებარეობა

en: Publisher:
ka: გამომცემელი:

en: Purchase suggestions
ka: წინადადებები ლიტერატ. შესყიდვაზე

en: Quantity:
ka: რაოდენობა:

en: Quote of the day
ka: დღის ფრაზა/ციტატა

en: RIS (Zotero, EndNote, others)
ka: RIS (Zotero, EndNote, სხვები)

note: %1$s:  shelf.shelfname | html
en: RSS feed for public list %s
ka: RSS არხი საჯარო სიისთვის %s

note: INPUT type=submit name=rate_button
en: Rate me
ka: შემაფასეთ

en: Re-type new password:
ka: ხელახლა შეიტანეთ ახალი პაროლი:

en: Reason for suggestion:
ka: შეთავაზების მიზეზი:

en: Received date
ka: მიღების თარიღი

en: Recent comments
ka: ახალი კომენტარები

en: Recent comments
ka: ახალი კომენტარები

en: Record not found
ka: ჩანაწერი ვერ მოიძებნა

en: Refine your search
ka: დააზუსტეთ ძიება

en: Register a new account
ka: დარეგისტრირდით ახალი ანგარიშით

en: Register here.
ka: დარეგისტრირდით აქ.

en: Registration complete
ka: რეგისტრაცია დასრულებულია

en: Registration invalid!
ka: რეგისტრაცია არასწორია!

en: Regular print
ka: ჩვეულებრივი ბეჭდვა

note: ABBR
en: Related Term
ka: მსგავსი (მონათესავე) ტერმინი

en: Relevance
ka: რელევანტობა

en: Remove
ka: ამოღება/წაშლა

note: A
en: Remove facet %s
ka: %s ფასეტის წაშლა

note: A
en: Remove field
ka: ველის წაშლა

note: SCRIPT
en: Remove from list
ka: სიიდან ამოღება

en: Remove from this list
ka: ამ სიიდან ამოღება

note: INPUT type=submit
en: Remove selected items
ka: მონიშნული ეგზემპლარების წაშლა

note: INPUT type=submit
en: Remove selected searches
ka: მონიშნული ძიებების წაშლა

en: Remove share
ka: გაზიარების გაუქმება

en: Renew
ka: გაგრძელება

en: Renew all
ka: ყველას განახლება/გაგრძელება

en: Renew item
ka: ეგზემპლარის გაგრძელება

en: Renew selected
ka: მონიშნულის გაგრძელება

en: Renewed!
ka: გაგრძელებულია!

en: Request specific item type:
ka: კონკრეტული სახეობის გამოცემის მოთხოვნა:

en: Requested from
ka: მოთხოვნილია (აქედან)

en: Requested from:
ka: მოთხოვნილია (აქედან):

en: Required
ka: სავალდებულო

note: INPUT type=submit
en: Resort list
ka: სიის ხელახალი დახარისხება

en: Results
ka: შედეგები

note: %1$s:  from | html %2$s:  to | html %3$s:  total | html
en: Results %s to %s of %s
ka: შედეგები %s - %s,  %s-დან

en: Resume
ka: განახლება

en: Resume all suspended holds
ka: ყველა შეჩერებული ჯავშნის აღდგენა

en: Return this item
ka: ამ ეგზემპლარის დაბრუნება

note: INPUT type=submit name=confirm
en: Return to account summary
ka: დაუბრუნდით ანგარიშის მიმოხილვას

en: Return to the catalog home page.
ka: კატალოგის საწყის გვერდზე დაბრუნება.

en: Return to the last advanced search
ka: დაუბრუნდით ბოლო გაფართოებულ ძიებას

en: Return to the main page
ka: მთავარ გვერდზე დაბრუნება

en: Return to the self-checkout
ka: დაბრუნება გაცემა-თვითმომსახურების სისტემაში

en: Return to your lists
ka: თქვენს სიებზე დაბრუნება

en: Returns a patron's status information from Koha.
ka: წევრის სტატუსის ჩვენება კატალოგიდან.

en: Returns information about the services available on a particular item for a particular patron.
ka: აჩვენებს ინფორმაციას, თუ რა სერვისებია ხელმისაწვდომი კონკრეტულ ერთეულზე კონკრეტული წევრისათვის.

en: Returns specified information about the patron, based on options in the request. This function can optionally return patron's contact information, fine information, hold request information, loan information, and messages.
ka: აჩვენებს ინფორმაციას წევრის შესახებ შერჩეული პარამეტრების შესაბამისად. ამ ფუნქციას შეუძლია წევრის საკონტაქტო ინფორმაციის, ან დავალიანების, დაკვეთების, გაცემების და შეტყობინებების შესახებ ინფორმაცის ჩვენება.

en: Reviews
ka: მიმოხილვები/რეცენზიები

en: Reviews from LibraryThing.com:
ka: მიმოხილვები LibraryThing.com-დან:

en: Reviews provided by Syndetics
ka: მიმოხილვები Syndetics-იდან

en: Routing lists
ka: სამარშრუტო სიები

en: SMS number:
ka: SMS ნომერი:

en: SMS provider:
ka: სმს პროვაიდერი:

en: Salutation:
ka: მიმართვა:

note: INPUT type=submit
en: Save
ka: შენახვა

en: Save record
ka: ჩანაწერის შენახვა

en: Save to another list
ka: სხვა სიაში შენახვა

en: Save to lists
ka: სიებში შენახვა

en: Save to your lists
ka: თქვენს სიებში შენახვა

en: Scan
ka: სკანირება -

en: Scan a new item or enter its barcode:
ka: დაასკანერეთ ახალი ეგზემპლარი, ან შეიყვანეთ შტრიხკოდი:

note: INPUT type=submit name=do
en: Search
ka: ძიება

en: Search
ka: ძიება

en: Search for this title in:
ka: ამ დოკუმენტის ძიება ფონდში:

note: A
en: Search for works by this author
ka: ამ ავტორის ნაშრომების ძიება

en: Search for:
ka: ძიება:

en: Search history
ka: ძიების ისტორია

en: Search options:
ka: ძიების პარამეტრები:

en: Search results
ka: შედეგების ძიება

en: Search suggestions
ka: შემოთავაზების ძიება

en: Search type:
ka: სახეობის ძიება:

note: SCRIPT
en: Search:
ka: ძიება:

note: SCRIPT
en: Searching OverDrive...
ka: ძიება OverDrive-ში...

en: Secondary email
ka: დამატებითი ელ.ფოსტა

en: Secondary email:
ka: დამატებითი ელ.ფოსტა:

en: Secondary phone
ka: დამატებითი ტელეფონის ნომერი

en: Secondary phone:
ka: დამატებითი ტელეფონის ნომერი:

en: Section
ka: სექცია

en: Section:
ka: სექცია:

note: IMG
en: See Baker & Taylor
ka: იხ. Baker & Taylor

en: See also:
ka: იხილეთ აგრეთვე:

note: A
en: See: %s%s%snext biblio%s
ka: იხილეთ: %s%s%s შემდეგი ბიბ. ჩანაწერი%s

note: A
en: See: %s%s%sprevious biblio%s
ka: იხილეთ: %s%s%s წინა ბიბ. ჩანაწერი%s

en: Select a list
ka: სიის არჩევა

en: Select a specific item:
ka: კონკრეტული ეგზემპლარის არჩევა:

en: Select all
ka: ყველას მონიშვნა

en: Select searches to:
ka: შეარჩიეთ ძიებები შემდეგზე:

en: Select suggestions to:
ka: შეარჩიეთ შეთავაზებები შემდეგზე:

en: Select the item(s) to search
ka: მონიშნეთ მოსაძიებელი ეგზემპლარ(ებ)ი

en: Select titles to:
ka: შეარჩიეთ გამოცემები:

en: Self check-in help
ka: დახმარება თვით–გაცემაზე

en: Self checkout help
ka: დახმარება თვით- გაცემაზე

en: Send
ka: გაგზავნა

en: Send list
ka: სიის გაგზავნა

en: Sending your cart
ka: თქვენი კალათის გადაგზავნა

en: Sending your list
ka: თქვენი სიის გადაგზავნა

en: Serial
ka: სერიული გამოცემა

en: Serial collection
ka: პერიოდიკის ფონდი

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.serial | $raw
en: Serial: %s
ka: გამოცემა: %s

en: Series
ka: სერია

en: Series information:
ka: ცნობები სერიაზე:

en: Series title
ka: სერიის სათაური

en: Session lost
ka: სეანსი შეწყდა

en: Settings updated
ka: კონფიგ. პარამეტრები შეცვლილია

en: Share
ka: გაზიარება

en: Share a list
ka: სიის გაზიარება

en: Share a list with another patron
ka: სხვა წევრისათვის სიის გაზიარება

note: A
en: Share by email
ka: ელ.ფოსტით გაზიარება

en: Share list
ka: სიის გაზიარება

note: A
en: Share on Facebook
ka: Facebook-ზე გაზიარება

note: A
en: Share on LinkedIn
ka: LinkedIn-ზე გაზიარება

en: Shelving location
ka: თაროზე შენახვის ადგილი

en: Show
ka: ჩვენება

note: SCRIPT
en: Show _MENU_ entries
ka: _MENU_ entries ჩვენება

en: Show all items
ka: ყველა ეგზემპლარის ჩვენება

note: SCRIPT
en: Show all transactions
ka: ყველა ტრანსაქციის ჩვენება

en: Show last 50 items
ka: მხოლოდ ბოლო 50 ეგზემპლარის ჩვენება

note: A
en: Show lists
ka: სიების ჩვენება

en: Show more
ka: უფრო ვრცლად

en: Show more options
ka: მეტი პარამეტრის ჩვენება

en: Show the top
ka: ზედა ნაწილის ჩვენება

en: Show year:
ka: იხ. წელი:

note: %1$s:  resultcount | html %2$s:  total | html
en: Showing %s of about %s results
ka: შედეგი %s დაახლოებით %s -დან

note: SCRIPT
en: Showing _START_ to _END_ of _TOTAL_
ka: ჩვენება _START_ -დან _END_-მდე. სულ _TOTAL_

en: Showing all items.
ka: ყველა ეგზემპლარის ჩვენება.

en: Showing last 50 items.
ka: ბოლო 50 ეგზემპლარის ჩვენება.

en: Showing only available items
ka: მხოლოდ ამჟამად ხელმისაწვდომი ეგზემპლარების ჩვენება

en: Similar items
ka: მსგავსი ეგზემპლარები

note: %1$s:  failaddress | html
en: Something went wrong while processing the following addresses. Please check them. These are: %s
ka: მისამართების დამუშავების დროს რაღაც პრობლემა წარმოიშვა. გთხოვთ, შეამოწმოთ. ესენია: %s

en: Sorry
ka: უკაცრავად

en: Sorry,
ka: უკაცრავად,

en: Sorry, but we could not accept this key. The invitation may have expired. Contact the patron who sent you the invitation.
ka: უკაცრავად, ამ გასაღებტ შესვლა ვერ მოხერხდა. შესაძლებელია შეთავაზება ვადაგასულია. დაუკავშირდით პირს, რომელმაც გამოგიგზავნათ იგი.

en: Sorry, but you did not enter a valid email address.
ka: უკაცრავად, თქვენ არ შეიყვანეთელექტრონული ფოსტის აწორი მისამართი.

en: Sorry, no suggestions.
ka: უკაცრავად, შეთავაზებები არ არის.

en: Sorry, none of these titles can be placed on hold.
ka: უკაცრავად, ამათგან ვერცერთი ერთეული ვერ დაიჯავშნება.

note: SCRIPT
en: Sorry, plain view is temporarily unavailable
ka: უკაცრავად, მარტივი ფორმატით ჩვენება დროებით არაა ხელმისაწვდომი

note: SCRIPT
en: Sorry, tags are not enabled on this system.
ka: უკაცრავად, ამ სისტემაში თეგები არაა ნებადართული.

en: Sorry, the CAS login failed.
ka: უკაცრავად, CAS-ის ავტორიზაცია წარუმატებელია.

en: Sorry, the requested page is not available
ka: უკაცრავად, მონიშნული გვერდი არაა ხემისაწვდომი

en: Sorry, the system doesn't think you have permission to access this page.
ka: უკაცრავად, სისტემის მონაცემებით თქვენ არა გაქვთ ამ გვერდზე შესვლის ნებართვა.

en: Sorry, this item cannot be checked out at this station.
ka: უკაცრავად, ამ ეგზემლარის გაცემა ვერ გაფორმდება ამ ლოკაციაზე.

en: Sorry, this self-checkout station has lost authentication. Please contact the administrator to resolve this problem.
ka: უკაცრავად, გაცემა-თვითმომსახურების სისტემაში ვერ ხერხდება აუტენთიფიკაცია. გთხოვთ მიმართოთ ადმინისტრატორს ამ პრობლემის გადასაჭრელად.

en: Sorry, you cannot place holds.
ka: უკაცრავად, თქვენ ვერ გააკეთებთ დაჯავშნას.

note: %1$s:  too_many_reserves | html
en: Sorry, you cannot place more than %s holds.
ka: უკაცრავად, თქვენ %s-ზე მეტ დაკვეთას ვერ განათავსებთ.

en: Sorry, your Shibboleth identity does not match a valid library identity. If you have a local login, you may use that below.
ka: უკაცრავად, თქვენი Shibboleth-ის მონაცემები არ შეესაბამება ბიბლიოთეკის მოქმედ მონაცემებს. თუ გაქვთ ადგილობრივი ანგარიში, შეგიძლიათ შეიტანთ ქვემოთ მოცემულ გრაფაში.

en: Sorry, your session has timed out. Please log in again.
ka: უკაცრავად, თქვენი სისტემაში ყოფნის დრო ამოიწურა! გთხოვთ შეხვიდეთ ხელახლა.

en: Sort by:
ka: დახარისხებული:

en: Sort by:
ka: დახარისხებული:

en: Sort this list by:
ka: ამ სიის დახარისხება:

en: Source
ka: წყარო

en: Specialized
ka: სპეციალიზებული

en: Standard number
ka: სტანდარტული ნომერი

en: Standard number (ISBN, ISSN or other):
ka: ISBN ან ISSN ან სხვა სტანდარტული ნომერი:

en: Statistics
ka: სტატისტიკა

en: Status
ka: სტატუსი

en: Status:
ka: სტატუსი:

en: Step three: Click the 'Finish' button
ka: მესამე ეტაპი: დააწკაპეთ ღილაკზე 'დასრულება'

en: Step two: Scan the barcode for each item, one at a time
ka: მეორე ეტაპი: დაასკანერეთ ყოველი ეგზემპლარის შტრიხკოდი (ცალ-ცალკე)

en: Street number:
ka: სახლის ნომერი:

en: Subject
ka: თემატიკა

en: Subject cloud
ka: საგნობრივი თეგების ღრუბელი

en: Subject(s)
ka: თემატიკა

en: Subject:
ka: თემატიკა:

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.subject | $raw
en: Subject: %s
ka: თემატიკა: %s

note: INPUT type=submit
en: Submit
ka: შეყვანა

note: INPUT type=submit
en: Submit and close this window
ka: შეყვანა და ფანჯრის დახურვა

note: INPUT type=submit
en: Submit changes
ka: ცვლილებების შეყვანა

note: INPUT type=submit
en: Submit update request
ka: განახლების შესახებ თხოვნის შეყვანა

note: INPUT type=submit
en: Submit your suggestion
ka: თქვენი წინადადების გაგზავნა

en: Subscribe to a subscription alert
ka: ხელმოწერა სერიული გამოცემის მიღების შეტყობინებაზე

note: A
en: Subscribe to email notification on new issues
ka: ახალი გამოცემის შესახებ ელ.ფოსტით შეტყობინებაზე ხელმოწერა

en: Subscribe to email notification on new issues
ka: ახალ გამოცემაზე ელ.ფოსტით შეტყობინების მოთხოვნა

note: A
en: Subscribe to recent comments
ka: ახალ კომენტარებზე შეტყობ. ხელმოწერა

note: A
en: Subscribe to this list
ka: ამ სიაზე ხელმოწერა

note: A
en: Subscribe to this search
ka: ამ ძიებაზე ხელმოწერა

en: Subscription
ka: ხელმოწერა

note: %1$s:  subscription.histstartdate | $KohaDates %2$s:  IF ( subscription.histenddate ) %3$s:  subscription.histenddate | $KohaDates %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: Subscription from: %s to:%s %s %s now (current)%s
ka: ხელმოწერა %s -დან %s -მდე; %s %s ამჟამად %s

note: %1$s:  subscription_LOO.bibliotitle | html
en: Subscription information for %s
ka: ინფორმაცია ხელმოწერაზე – %s

en: Subscription title
ka: ხელმოწერის სახელწოდება

en: Subscription:
ka: ხელმოწერა:

en: Subscriptions
ka: ხელმოწერები

en: Suggested by:
ka: შეთავაზებული -მიერ:

en: Suggested for
ka: შეთავაზებული -თვის

en: Suggested for:
ka: შეთავაზებული -თვის:

en: Suggestions
ka: შეთავაზებები

en: Summary
ka: რეზიუმე

en: Surname:
ka: გვარი:

en: Surveys
ka: მიმოხილვები

en: Suspend
ka: შეჩერება

en: Suspend all holds
ka: ყველა ჯავშნის შეჩერება

en: Suspend until:
ka: შეჩერების ვადა:

en: TOC
ka: სარჩევი

en: Table of contents provided by Syndetics
ka: სარჩევი Syndetics-იდან

en: Tag
ka: თეგი

en: Tag browser
ka: თეგების ბრაუზერი

en: Tag cloud
ka: თეგების ღრუბელი

en: Tag status here.
ka: თეგების სტატუსი.

en: Tag status here.
ka: თეგის სტატუსი.

en: Tag:
ka: თეგი:

en: Tags
ka: თეგები

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Tags added:
ka: დამატებული თეგები:

en: Tags from this library:
ka: თეგები ამ ბიბლიოთეკიდან:

en: Tags:
ka: თეგები:

en: Technical reports
ka: ტექ. ანგარიშები

en: Term
ka: ტერმინი

en: Term(s):
ka: ტერმინ(ებ)ი:

en: Thank you
ka: გმადლობთ

en: Thank you!
ka: გმადლობთ!

note: %1$s:  subscription.opacdisplaycount | html
en: The %s latest issues for this subscription:
ka: ბოლო %s ნომერი ამ ხელმოწერიდან:

en: The ISBD cloud is not enabled.
ka: SBD ღრუბელი არაა აქტივირებული.

en: The browser table is empty. this feature is not fully set-up. See the
ka: ბრაუზერის ცხრილი ცარიელია. ეს მახასიათებელი სრულად არ არის დადგენილი. იხილეთ

note: %1$s:  email_add | html
en: The cart was sent to: %s
ka: კალათა გაიგზავნა შემდეგ მისამართზე: %s

en: The feature of sharing lists is not in use in this library.
ka: სიების გაზიარების ფუნქცია ამ ბიბლიოთეკაში არ გამოიყენება.

note: %1$s:  subscription_LOO.histstartdate | html
en: The first subscription was started on %s
ka: პირველი ხელმოწერა განხორციელდა %s

en: The library has disabled the ability for patrons to create new public lists. If you make your list private, you will not be able to make it public again.
ka: ბიბლიოთეკის მიერ არ არის ნებადართული წევრებისთვის ახალი საჯარო სიების შედგენა. თუ კერძო სიას შეადგენთ, მას საჯაროდ ვეღარ გააზიარებთ.

note: %1$s:  email | html
en: The list was sent to: %s
ka: სია გაიგზავნა მისამართზე: %s

note: %1$s:  op | html
en: The operation %s is not supported.
ka: ოპერაცია %s არაა მხარდაჭერილი.

en: The selected suggestions have been deleted.
ka: მონიშნული შეთავაზებები წაშლილია.

note: %1$s:  subscription_LOO.histenddate | html
en: The subscription expired on %s
ka: ხელმოწერის ვადა გავიდა  %s

en: The userid
ka: მომხმარებლის იდენტ.

note: %1$s:  subscriptionsnumber | html
en: There are %s subscription(s) associated with this title.
ka: ამ სათაურით არსებობს %s ხელმოწერითი გამოცემა.

en: There are no items that can be placed on hold.
ka: ვერცერთი ეგზემპლარი ვერ დაიჯავშნება.

en: There are no pending purchase suggestions.
ka: არ არის დასამუშავებელი შეთავაზებები შესყიდვაზე.

en: There was a problem with your submission
ka: გადაგზავნისას პრობლემა წარმოიშვა

en: There was an error sending the cart.
ka: კალათის გადაგზავნისას პრობლემა წარმოიშვა.

en: There was an error sending the list.
ka: სიის გადაგზავნისას პრობლემა წარმოიშვა.

en: There were problems processing your registration. Please contact your library for help.
ka: თქვენი რეგისტრაციის დამუშავების დროს პრობლემები წარმოიშვა. დახმარებისთვის მიმართეთ ბიბლიოთეკას.

en: Theses
ka: დისერტაციები

en: This &quot;cloud&quot; shows the most used topics in our catalog. Click on any subject below to see the items in our collection.
ka: ეს &quot;ღრუბელი&quot; გვიჩვენებს ყველაზე ხშირად გამოყენებულ თემატიკებს ჩვენს კატალოგში. დააკლიკეთ ნებისმიერ თემატიკას, რათა იხილოთ შესაბამისი გამოცემები ჩვენს ფონდში.

en: This document certifies that you have returned all borrowed items. It is sometimes asked during a file transfer from a school to another. The discharge is sent by us to your school. You will also find it available on your reader account.
ka: ეს ცნობა ადასტურებს, რომ თქვენ ყველა გატანილი ეგზემპლარი დაბრუნებული გაქვთ. ამას ხშირად ითხოვენ ფაილის გადასაგზავნად ერთი სკოლიდან  მეორეში. ცნობა ვალდებულებისგან გათავისუფლების შესახებ გავუგზავნეთ თქვენს სკოლას. აღნიშნული ინფორმაცია თვენთვის ხელმისაწვდომია თქვენი ანგარიშის მონაცემებში.

note: SCRIPT
en: This field is required.
ka: ეს ველი სავალდებულოა.

en: This is a serial
ka: ეს არის სერიული გამოცემა

en: This item is already checked out to you.
ka: ეს ერთეული უკვე თქვენზეა გაცემული.

en: This item is on hold for another borrower.
ka: ეს ეგზემპლარი დაჯავშნულია სხვა წევრისთვის.

en: This item is on hold for another patron.
ka: ეს ეგზემპლარი დაჯავშნულია სხვა წევრისთვის.

en: This message can have the following reason(s):
ka: ამ შეტყობინებას შეიძლება ქონდეს შემდეგი მიზეზ(ებ)ი:

en: This news item does not exist.
ka: ეს ახალი ამბავი (ნიუსი) არ არსებობს.

en: This page contains enriched content visible when JavaScript is enabled or by clicking
ka: ეს გვერდი შეიცავს ფორმატირებულ ტექსტს, რომლის ხილვაც შესაძლებელია იმ შემთხვევაში, თუ JavaScript აქტივირებულია, ან თუ დააწკაპებთ

note: %1$s:  items_count | html
en: This record has many physical items (%s).
ka: ამ ჩანაწერზე არსებობს მრავალი ფიზიკური ეგზემპლარი (%s).

en: This subscription is closed.
ka: ეს ხელმოწერა შეწყვეტილია.

en: This title cannot be requested because it's already in your possession.
ka: ამ დოკუმენტს ვერ დაუკვეთავთ, რადგან უკვე თქვენ გაქვთ.

en: This title cannot be requested.
ka: ამ დოკუმენტს ვერ დაუკვეთავთ.

note: IMG
en: Thumbnail
ka: ხატულა

en: Title
ka: სათაური

en: Title (A-Z)
ka: სათაური (ა–ჰ)

en: Title (Z-A)
ka: სათაური (ჰ–ა)

en: Title:
ka: სათაური:

en: Title:
ka: სათაური:

en: Titles
ka: სათაურები

en: To make changes to your record please contact the library.
ka: თქვენს პირად ჩანაწერებში ცვლილებების შესატანად მიმართეთ ბიბლიოთეკარს.

en: Top level
ka: უმაღლესი დონე

en: Topics
ka: თემები

en: Total due
ka: საერთო დავალიანება

en: Treaties
ka: ხელშეკრულებები

en: Type
ka: სახეობა

en: Type of heading
ka: თავსათაურის სახეობა

note: SCRIPT
en: Type:
ka: სახეობა:

en: URL(s)
ka: URL(ები)

note: SCRIPT
en: Unable to add one or more tags.
ka: შეუძლებელია ერთი ან რამდენიმე თეგის დამატება.

en: Unavailable (lost or missing)
ka: არაა ხელმისაწვდომი (დაიკარგა, ან ვერ მოიძებნა)

en: Unavailable issues
ka: არარსებული ნომრები

en: Unhighlight
ka: მონიშვნის მოხსნა

en: Unified title
ka: უნიფიცირებული  სათაური

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.unititle | $raw
en: Unified title: %s
ka: უნიფიცირებული  სათაური: %s

en: Unknown
ka: (უცნობი)

en: Unsubscribe from a subscription alert
ka: შეტყობინებებზე ხელმოწერის გაუქმება

en: Update
ka: განახლება

en: Updates to your record
ka: თქვენი ჩანაწერის ცვლილებები

en: Use top menu bar to navigate to another part of Koha.
ka: კოჰა-ს სისტემაში ნავიგაციისათვის გამოიყენეთ ზედა ზოლში მოთავსებული მენიუ.

note: ABBR
en: Used For
ka: გამოყენებულია -

en: Used for/see from:
ka: ალტერნატიული ფორმა:

en: Username:
ka: მომხმ. სახელი:

en: Username:
ka: მომხმ.სახელი:

en: Usually the reason for freezing an account is old overdues or damage fees. If shows your account to be clear, please contact the library.
ka: როგორც წესი, ანგარიშის დაბლოკვის მიზეზი არის ხანგრძლივი დავალიანებების, ან დაზიანების გადასახადები. თუ თქვენი ანგარიში სუფთაა, გთხოვთ მიმართოთ ბიბლიოთეკარს.

en: VHS tape / Videocassette
ka: VHS ფირი/ ვიდეოკასეტა

en: Verification
ka: დადასტურება

en: Verification:
ka: დადასტურება:

en: View
ka: ნახვა

note: A
en: View details for this title
ka: ამ ჩანაწერზე სრული ცნობების ჩვენება

en: View interlibrary loan request
ka: ბშა მოთხოვნების / გაცემების ნახვა

note: A
en: View on Amazon.com
ka: იხილეთ Amazon.com-ზე

note: A
en: View your search history
ka: თქვენი ძიების ქრონიკის ნახვა

en: Vol info
ka: ტომის ინფო

en: Volume
ka: ტომი

en: Volume:
ka: ტომი:

en: Warning
ka: გაფრთხილება

note: SCRIPT
en: Warning: Cannot be undone. Please confirm once again
ka: გაფრთხილება: შეუძლებელია გაუქმება. გთხოვთ, კიდევ ერთხელ დაადასტუროთ

en: Website
ka: ვებსაიტი

en: Welcome,
ka: მოგესალმებით,

en: What is a discharge?
ka: რა არის ვალდებულებისგან გათავისუფლება?

en: What's next?
ka: რა არის შემდეგი?

en: Where:
ka: სადაც:

note: SCRIPT
en: With selected searches:
ka: მონიშნული ძიებებით:

note: SCRIPT
en: With selected suggestions:
ka: მონიშნული შეთავაზებებით:

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: With selected titles:
ka: მონიშნული დოკუმენტებით:

note: SCRIPT
en: Would you like to print a receipt?
ka: ქვითრის ამობეჭდვა გსურთ?

note: %1$s:  message.message_date | $KohaDates %2$s:  Branches.GetName(message.branchcode) | html
en: Written on %s by %s
ka: დაწერა %s–ს, %s -მ(ა)

en: Year
ka: წელი

en: Yes
ka: დიახ

note: SCRIPT
en: Yes, delete
ka: დიახ, წაშალეთ

en: You are accessing self-checkout from a different IP address! please log in again.
ka: თქვენს იყენებთ გაცემა-თვითმომსახურების სისტემას სხვა IP მისამართიდან. გთხოვთ, ხელახლა შეხვიდეთ სისტემაში.

note: %1$s:  borrowername | html
en: You are logged in as %s.
ka: შემოსული ბრძანდებით, როგორც %s.

en: You are logging from a different IP address. Please log in again.
ka: თქვენ შემოდიხართ სხვა IP მისამართიდან. გთხოვთ ხელახლა შეხვიდეთ.

en: You are not authorized to see pending purchase suggestions.
ka: თქვენ არ გაქვთ უფლებამოსილება, იხილოთ განხილვაში მყოფი შესყიდვის რჩევების სია.

en: You are not authorized to view this record.
ka: თქვენ არ გაქვთ უფლებამოსილება ამ ჩანაწერის სანახავად.

note: I
en: You can ask for a digest to reduce the number of messages. Messages will be saved and sent as a single message.
ka: შეგიძლიათ, მოითხოვოთ შეტყობინებების კრებული, მათი რაოდენობის შესამცირებლად. შეტყობინებები შეინახება და გაიგზავნება ერთი მესიჯის სახით

en: You can only share a list if you are the owner.
ka: სიის გაზიარება შეგიძლიათ მხოლოდ მაშინ, თუ მისი მფლობელი ხართ.

en: You can use OAI-PMH ListRecords instead of this service.
ka: ამ სერვისის ნაცვლად შეგიძლიათ გამოიყენოთ OAI-PMH ListRecords.

en: You can't change your password.
ka: თქვენ არ შეგიძლიათ თქვენი პაროლის შეცვლა.

en: You can't reset your password.
ka: თქვენ არ შეგიძლიათ თქვენი პაროლის შეცვლა.

en: You cannot share a public list.
ka: თქვენ ვერ გაიზიარებთ საჯარო სიას.

en: You currently have nothing checked out.
ka: ამჟამად არაფერი გაქვთ გატანილი.

en: You currently owe fines and charges amounting to:
ka: თქვენ ამჟამად გაქვთ დავალიანება ან ჯარიმა, რომელიც შეადგენს:

en: You did not specify any search criteria
ka: ძიების არცერთი კრიტერიუმი არ მიგითითებიათ

en: You do not have permission to download this list.
ka: თქვენ არა გაქვთ ამ სიის გადმოწერის უფლება.

en: You do not have permission to send this list.
ka: თქვენ არა გაქვთ ამ სიის გაგზავნის ნებართვა.

en: You have a credit of:
ka: თქვენ გაქვთ კრედიტი:

en: You have already requested this title.
ka: თქვენ უკვე მოითხოვეთ ეს გამოცემა.

en: You have no fines or charges
ka: ჯარიმები და გადასახადები არ გაქვთ

en: You have not filled out all required fields. Please fill in all missing fields and resubmit.
ka: თვენ არ შეგიცსიათ ყველა სავალდებულო ველი. გთხოვთ, შეავსოთ ყველა გამოტოვებული ველი და ხელახლა შეიტანოთ.

en: You have nothing checked out
ka: თქვენ არაფერი გაქვთ გატანილი

note: %1$s:  too_much_oweing | $Price
en: You have unpaid fines. Amount: %s.
ka: თქვენ გაქვთ გადაუხდელი ჯარიმები. რაოდენობა: %s.

en: You may register here.
ka: დარეგისტრირდით აქ.

note: SCRIPT
en: You must be logged in to add tags.
ka: თქვენ უნდა იყოთ შესული სისტემაში, რათა დაამატოთ თეგები.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: You must be logged in to create or add to lists
ka: თქვენ უნდა იყოთ შესული სისტემაში, რათა შეადგინოთ სიები ან დაამატოთ გამოცემები

en: You must have an email address to enroll
ka: გასაწევრიანებლად უნდა გქონდეთ მითითებული ელ. ფოსტა

en: You must select a library for pickup.
ka: უნდა ამოირჩიოთ ბიბლიოთეკა მასალის გასატანად.

en: You must select at least one item.
ka: თქვენ უნდა შეარჩიოთ ერთი ეგზემპლარი მაინც.

en: You tried to access a page that needs authentication.
ka: თქვენ სცადეთ იმ გვერდის ნახვა, რომელიც იდენტიფიკაციას საჭიროებს.

en: You typed in the wrong characters in the box before submitting. Please try again.
ka: თქვენ აკრიფეთ არასწორი სიმბოლოები გრაფაში. გთხოვთ, კვლავ სცადოთ.

en: You will receive an email shortly.
ka: ელ. ფოსტის მისამართზე მალე მიიღებთ შეტყობინებას.

note: For the first occurrence, %1$s:  IF debarred_comment
en: Your account has been frozen. %s Comment:
ka: თქვენი ანგარიში დაბლოკილია. %s კომენტარი:

note: %1$s:  borrower.warnexpired | $KohaDates
en: Your account has expired as of %s. Please contact the library if you wish to renew your account.
ka: თქვენი ანგარიშის ვადა ამოიწურა %s-ს. გთხოვთ, დაუკავშირდეთ ბიბლიოთეკას, თუ გსურთ ანგარიშის განახლება.

en: Your account will not be activated until you follow the link provided in the confirmation email.
ka: თქვენი ანგარიში არ გააქტიურდება სანამ არ შეხვალთ ბმულზე, რომელიც გამოგეგზავნათ დამადასტურებელ ელ. ფოსტაში.

en: Your authority search history is empty.
ka: თქვენი ავტორიტეტული ჩანაწერების ძიების ქრონიკა ცარიელია.

en: Your cart
ka: თქვენი კალათა

en: Your cart
ka: თქვენი კალათა

en: Your cart is empty.
ka: თქვენი კალათა ცარიელია.

en: Your catalog search history is empty.
ka: კატალოგში თქვენი ძიების ქრონიკა ცარიელია.

en: Your checkout history
ka: თქვენი გაცემის ქრონიკა

en: Your comment
ka: თქვენი შენიშვნა/კომენტარი

en: Your comment (preview, pending approval)
ka: თქვენი კომენტარი (წინასწარ ნახვაა, ელის დადასტურებას)

en: Your corrections have been submitted to the library, and a staff member will update your record as soon as possible.
ka: თქვენი შესწორებები გადაეგზავნა ბიბლიოთეკას და ბიბლიოთეკის თანამშრომელი მალე განაახლებს თქვენს ჩანაწერს.

en: Your discharge request has been sent. Your discharge will be available on this page within a few days.
ka: თქვენი მოთხოვნა დავალიანების ჩამოწერაზე გაიგზავნა. ინფორმაცია თქვენი დავალიანების ჩამოწერის შესახებ ხელმისაწვდომი იქნება ამ გვერდზე რამდენიმე დღეში.

en: Your discharge will be available on this page within a few days.
ka: ინფორმაცია თქვენი დავალიანების ჩამოწერის შესახებ ხელმისაწვდომი იქნება ამ გვერდზე რამდენიმე დღეში.

en: Your download should begin automatically.
ka: გადმოტვირთვა ავტომატურად დაიწყება.

en: Your library card has been marked as lost or stolen.
ka: თქვენი მკითხველის ბარათი ჩანიშნულია, როგორც დაკარგული, ან მოპარული.

en: Your library card has been marked as lost or stolen.
ka: თქვენი მკითხველის ბარათი ჩანიშნულია, როგორც დაკარგული, ან მოპარული.

en: Your library card has expired. Please contact your librarian if you wish to renew your card.
ka: თქვენი მკითხველის ბარათს ვადა ამოეწურა. გთხოვთ, დაუკავშირდეთ ბიბლიოთეკარს, თუ გსურთ ბარათის განახლება.

note: %1$s:  shelfname | $raw
en: Your list : %s
ka: თქვენი სია: %s

en: Your lists
ka: თქვენი სიები

note: OPTGROUP
en: Your lists:
ka: თქვენი სიები:

en: Your messaging settings
ka: თქვენი შეტყობინებების პარამეტრები

en: Your options are:
ka: თქვენი პარამეტრებია:

en: Your password has been changed
ka: თქვენი პაროლი შეიცვალა

note: For the first occurrence, %1$s:  patron.category.effective_min_password_length | html
en: Your password must be at least %s characters long.
ka: თქვენი პაროლი უნდა იყოს არანაკლებ %s ნიშნისგან.

en: Your personal details
ka: თქვენი პირადი მონაცემები

en: Your priority:
ka: თქვენი პრიორიტეტი:

en: Your privacy management
ka: თქვენი პირადი ცნობების დაცვა

en: Your privacy rules have been updated.
ka: თქვენი პირადი მონაცემების მართვის წესები განახლდა.

en: Your purchase suggestions
ka: თქვენი რჩევები ლიტერატურის შესყიდვაზე

note: For the first occurrence, %1$s:  my_rating.rating_value | html
en: Your rating: %s.
ka: თქვენი რეიტინგი: %s.

en: Your search history
ka: თქვენი ძიების ქრონიკა

en: Your summary
ka: თქვენი რეზიუმე

en: Your tags
ka: თქვენი თეგები

en: Your updates have been submitted. A librarian will review your updates before applying them.
ka: თქვენი განახლებული მონაცემები გაიგზავნა. ბიბლიოთეკარი გადაამოწმებს მათ გამოყენებამდე.

en: Your userid was not found in the database. Please try again.
ka: თქვენი მკითხველის საიდენტიფიკაციო მონაცემი ვერ მოიძებნა მონაცემთა ბაზაში. კიდევ სცადეთ.

en: ZIP/Postal code:
ka: საფოსტო ინდექსი:

en: [ New list ]
ka: [ ახალი სია ]

note: %1$s:  HTML5MediaParent | html
en: [%s tag not supported by your browser.]
ka: [თქვენ ბრაუზერს არ აქვს %s HTML5 tag-ის მხარდაჭერა.]

en: an identifier indicating the location to which to deliver the item for pickup
ka: იდენტიფიკატორი, რომელიც მიუთითებს ადგილმდებარეობაზე, სადაც უნდა გადაიგზავნოს ეგზემპლარი გასატანად

en: an identifier used to look up the patron in Koha
ka: იდენტიფიკატორი, რომელიც გამოიყენება წევრის მოსაძებნად Koha-ში

en: and
ka: და

en: bib
ka: ბიბ. ჩანაწერი

note: IMG
en: bonus
ka: ბონუსი

en: borrowernumber
ka: აბონენტის ნომერი

en: cardnumber
ka: ბარათის №

en: contains
ka: მოიცავს

en: date after which hold request is no longer needed
ka: თარიღი, რომლის შემდეგაც ჯავშანი საჭირო აღარაა

en: date after which item returned to shelf if item is not picked up
ka: თარიღი, რომლის შემდეგაც ეგზემპლარი კვლავ დაუბრუნდა თაროს, თუ არ იქნა გატანილი

en: defines the type of record identifier being used in the request, possible values:
ka: განსაზღვრავს ჩანაწერების იდენტიფიკატორის სახეობას, რომელიც დაკვეთისას გამოიყენება, შესაძლო მნიშვნელობებია:

en: email
ka: ელ.ფოსტა

en: firstname
ka: სახელი

en: for more information on what it does and how to configure it.
ka: უფრო მეტი ინფორმაციის მისაღებად, თუ რას ასრულებს და როგორ უნდა მოხდეს მისი კონფიგურაცია.

en: here
ka: აქ

en: id
ka: იდენტ.

en: in any heading
ka: ნებისმიერ თავსათაურში

en: in main entry
ka: მთავარ ჩანაწერში

en: in the complete record
ka: სრულ ჩანაწერში

en: is exactly
ka: არის ზუსტად

en: list of authority record identifiers
ka: ავტორ. ჩანაწერის იდენტიფიკატორების სია

en: list of either bibliographic or item identifiers
ka: ბიბლიოგრაფიული ჩანაწერის, ან ეგზემპლარის იდენტიფიკატორების სია

en: list of system record identifiers
ka: სისტემის ჩანაწერის იდენტიფიკატორების სია

note: SCRIPT
en: out of
ka: . სულ:

en: password
ka: პაროლი

en: primary email address
ka: ძირითადი ელ. ფოსტა

en: purchase suggestion
ka: რჩევა შესყიდვაზე

en: requests a particular format or set of formats in reporting availability
ka: მოითხოვს ხელმისაწვდომობის ანგარიშის კონკრეტულ ფორმატს

en: requests a particular level of detail in reporting availability, possible values:
ka: მოითხოვს ხელმისაწვდომობის ანგარიშის კონკრეტულ დონეს, შესაძლო მნიშვნელობები:

note: SCRIPT
en: results in the library's OverDrive collection.
ka: შედეგები ბიბლიოთეკის OverDrive ფონდში.

en: schema
ka: სქემა

en: search
ka: ძიება

en: secondary email address
ka: დამატებითი ელ.ფოსტა

en: see also:
ka: იხილეთ აგრეთვე:

en: site administrator
ka: საიტის ადმინისტრატორი

en: specifies the metadata schema of records to be returned, possible values:
ka: განსაზღვრავს დასაბრუნებელი ჩანაწერების მეტამონაცემების სქემას, შესაძლო  მნიშვნელობები:

en: starts with
ka: იწყება ასე:

en: subjects
ka: თემატიკა

en: suggestions
ka: შეთავაზებები

en: surname
ka: გვარი

en: system hold identifier (returned by GetRecords and GetPatronInfo into element 'reserve_id')
ka: ჯავშნის სისტემური იდენტიფიკატორი (მიიღება ფუნქციებიდან GetRecords და GetPatronInfo 'reserve_id' ელემენტის სახით)

en: system item identifier
ka: ეგზემლარის სისტემური იდენტიფიკატორი

en: the ILS identifier for the bibliographic record on which the request is placed
ka: ბიბლიოგრ. ჩანაწერის იდენტიფიკატორი, რომელზეც კეთდება მოთხოვნა

en: the ILS identifier for the patron for whom the request is placed
ka: იმ წევრის იდენტიფიკატორი, რომლის სახელითაც შეტანილია მოთხოვნა

en: the ILS identifier for the specific item on which the request is placed
ka: კონკრეტული ეგზემპლარის იდენტიფიკატორი, რომელზეც კეთდება მოთხოვნა

en: the date the patron would like the item returned by
ka: თარიღი, რომლისთვისაც წევრს უნდა ერთეულის დაბრუნება

en: the type of the identifier, possible values:
ka: იდენტიფიკატორის სახეობა, შესაძლებელი მნიშვნელობები:

en: the unique patron identifier in the ILS; the same identifier returned by LookupPatron or AuthenticatePatron
ka: წევრის უნიკალური იდენტიფიკატორი, იგივე რაც ბრუნდება LookupPatron  ან AuthenticatePatron ფუნქციებით

en: until
ka: ბოლო ვადა:

en: up to
ka: აქამდე

en: used for/see from:
ka: ალტერნატიული თავსათაური:

en: user's login identifier
ka: მომხმარებლის (login) იდენტიფიკატორი

en: user's password
ka: მომხმარებლის პაროლი

en: userid
ka: მომხმარებლის იდენტიფიკატორი

en: username
ka: მომხმარებლის სახ.

note: SCRIPT
en: view labeled
ka: წარწერებით

en: view plain
ka: მარტივი ფორმატი

note: SCRIPT
en: waiting holds:
ka: ჯავშნის რიგი:

en: was not found in the database. Please try again.
ka: ვერ მოიძებნა მონაცემთა ბაზაში. გთხოვთ, კიდევ სცადოთ.

en: whether or not to return fine information in the response
ka: საპასუხო შეტყობინებაში უნდა გაიგზავნოს, თუ არა ინფორმაცია ჯარიმის შესახებ

en: whether or not to return hold request information in the response
ka: უნდა დაბრუნდეს, თუ არა საპასუხო შეტყობინებაში ცნობა ჯავშნის შესახებ

en: whether or not to return loan information in the response
ka: უნდა დაბრუნდეს, თუ არა საპასუხო შეტყობინებაში ცნობა გაცემის შესახებ

en: whether or not to return patron's contact information in the response
ka: საპასუხო შეტყობინებაში უნდა დაუბრუნდეს, თუ არა წევრის საკონტაქტო ინფორმაცია

note: %1$s:  approvedaddress | html
en: will be sent shortly to %s.
ka: მოკლე ხანში გაიგზავნება მისამართზე %s.

note: %1$s:  new_reserves_allowed | html
en: you can only place %s more holds. Please uncheck the checkboxes for the items you wish to not place holds on.
ka: შეგიძლიათ კიდევ განათავსოთ %s დაკვეთა (ჯავშანი). გთხოვთ, მოხსნათ მონიშვნა იმ დოკუმენტებზე, რომლის შეკვეთასაც არ აპირებთ.
