Koha 22.11 - en to ka translation catalogue (3739 entries)

en: # Bibliographic records
ka: ბიბ. ჩანაწერების #

en: # Items
ka: # ეგზემპლარი

en: # Records
ka: # ჩანაწერი

en: # Subs
ka: # ხელმოწერა

note: SCRIPT
en: # of % selected
ka: მონიშნულია #, % -დან

en: %% matches any number of characters
ka: %%  შეესაბამება სიმბოლოების ნებისმიერ რაოდენობას

note: %1$s:  IF ( savedreport.report_name ) %2$s:  savedreport.report_name | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s %s %s [ no name ] %s
ka: %s %s %s [ არ არის სახელი ] %s

note: For the first occurrence, %1$s:  basket.total_items | html %2$s:  IF basket.total_items_cancelled %3$s:  basket.total_items_cancelled | html %4$s:  END
en: %s %s (%s cancelled) %s
ka: %s %s (%s გაუქმებულია) %s

note: SCRIPT
en: %s %s KB Do you really want to upload this file?
ka: %s %s KB ნამდვილად გსურთ ამ ფაილის ატვირთვა?

note: For the first occurrence, %1$s:  END %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s %s This record has no items. %s
ka: %s %s ამ ჩანაწერზე არ არსებობს ფიზიკური ეგზემპლარები. %s

note: %1$s:  IF ( hardduedate ) %2$s:  IF ( hardduedatecompare == '-1' ) %3$s:  hardduedate | $KohaDates
en: %s %s before %s
ka: %s %s  %s  თარიღამდე

note: %1$s:  IF l.shared %2$s:  IF shared_by_other
en: %s %s by
ka: %s %s ავტორი

note: %1$s:  biblio.title | html %2$s:  IF ( biblio.author ) %3$s:  biblio.author | html %4$s:  END %5$s:  biblio.biblionumber | html
en: %s %s by %s%s (Record #%s)
ka: %s %s ავტ. %s%s (ჩანაწერი#%s)

note: For the first occurrence, %1$s:  IF category.enrolmentperiod %2$s:  category.enrolmentperiod | html %3$s:  ELSE %4$s:  category.enrolmentperioddate | $KohaDates %5$s:  END
en: %s %s months %s until %s %s
ka: %s %s  თვე %s %s %s -მდე

note: %1$s:  r.budget.budget_id | html %2$s:  r.budget.budget_amount | $Price %3$s:  IF r.unspent_moved %4$s:  r.unspent_moved | $Price %5$s:  END
en: %s %s%s (%s remaining has been moved)%s
ka: %s %s%s (%s დარჩენილი გადატანილია)%s

note: %1$s:  END %2$s:  IF ( suggestion.isbn )
en: %s %s; ISBN:
ka: %s %s;  ISBN:

note: %1$s:  IF ( use_heading_flags_p ) %2$s:  IF ( heading_edit_subfields_p ) %3$s:  tagfield | html %4$s:  authtypecode | html %5$s:  END %6$s:  ELSE %7$s:  action | html %8$s:  END
en: %s %sEdit MARC subfields constraints for field %s authority %s%s %s%s%s
ka: %s %s MARC ქვეველების პარამეტრების რედაქტირება ველის %s ავტ. ჩანაწერისთვის %s%s %s%s%s

note: %1$s:  END %2$s:  IF ( suggestion.isbn )
en: %s %sISBN:
ka: %s %s ISBN:

note: %1$s:  nnoverdue | html %2$s:  IF ( noverdue_is_plural ) %3$s:  ELSE %4$s:  END %5$s:  todaysdate | $KohaDates %6$s:  IF ( isfiltered )
en: %s %sItems%sItem%s overdue as of %s%s
ka: %s %sეგზემპლარი%sეგზემპლარი%s არის დაგვიანებულია თარიღისათვის %s%s

note: %1$s:  selected=relationship | html %2$s:  PROCESS selectoptionopen value=''
en: %s %sNone specified
ka: %s %s არცერთია განსაზღვრული

note: %1$s:  END %2$s:  IF (errcode==2)
en: %s %sSorry, you do not have permission to add items to this list.
ka: %s %s ბოდიში, თქვენ არ გაქვთ უფლება, რომ დაამატოთ ეგზემპლარები ამ სიაში.

note: %1$s:  r.budget.budget_name | html %2$s:  r.budget.budget_id | html %3$s:  r.budget.budget_amount | $Price %4$s:  IF r.unspent_moved %5$s:  r.unspent_moved | $Price %6$s:  END
en: %s (id=%s) Amount=%s%s (%s remaining has been moved)%s
ka: %s (იდენტ=%s) რაოდენობა=%s%s (%s დარჩენილი გადატანილია)%s

note: For the first occurrence, %1$s:  budget.b_txt | html
en: %s (inactive)
ka: %s ( არააქტიური )

note: %1$s:  riloo.duedate | $KohaDates as_due_date => 1
en: %s (overdue)
ka: %s (დაგვიანება)

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: %s Add incoming record
ka: %s შემომავალი ჩანაწერის დამატება

note: %1$s:  IF ( nomatch_action == 'create_new' ) %2$s:  ELSIF ( nomatch_action == 'ignore' ) %3$s:  ELSE %4$s:  nomatch_action | html %5$s:  END %6$s:  END
en: %s Add incoming record %s Ignore incoming record (its items may still be processed) %s %s %s %s
ka: %s შემომავალი ჩანაწერის დამატება %sშემომავალი ჩანაწერის იგნორირება (შესაძლებელია მისი ეგზემპლარების დამუშავება) %s %s %s %s

note: %1$s:  END
en: %s Add items only if matching bib was found
ka: %s ეგზემპლარების დამატება, მხოლოდ მაშინ, თუ თანხვედრი ბიბ.ჩანაწერი მოიძებნა

note: %1$s:  END
en: %s Add items only if no matching bib was found
ka: %s ეგზემპლარების დამატება, მხოლოდ მაშინ, თუ თანხვედრი ბიბ.ჩანაწერი არ მოიძებნა

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: %s Address 2:
ka: %s მისამართი 2:

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: %s Address:
ka: %s მისამართი:

note: %1$s:  END
en: %s Always add items
ka: %s  ეგზემპლარების დამატება ყოველთვის

note: For the first occurrence, %1$s:  ERROR.CORERR | html
en: %s An unknown error has occurred.
ka: %s მოხდა გაურკვეველი შეცდომა.

note: %1$s:  END
en: %s Card number:
ka: %s ბარათის ნომერი:

note: %1$s:  END
en: %s Circulation note:
ka: %s შენიშნვა წიგნის გაცემაზე:

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: %s City:
ka: %s ქალაქი:

note: %1$s:  END
en: %s Confirm password:
ka: %s პაროლის დადასტურება:

note: %1$s:  END
en: %s Contact note:
ka: %s შენიშნვა კონტაქტზე:

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: %s Country:
ka: %s ქვეყანა:

note: %1$s:  END
en: %s Date of birth:
ka: %s დაბადების თარიღი:

note: %1$s:  IF humanbranch %2$s:  Branches.GetName( humanbranch ) | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s Defining circulation and fine rules for "%s" %s Defining circulation and fine rules for all libraries %s
ka: %s ცირკულაციის და დაჯარიმების წესების განსაზღვრა"%s" -სთვის %s ცირკულაციის და დაჯარიმების წესების განსაზღვრა ყველა ბიბლიოთეკისთვის %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s Disabled %s
ka: %s გამორთულია %s

note: %1$s:  END
en: %s Email:
ka: %s ელ.ფოსტა:

note: %1$s:  IF ( manualhistory )
en: %s Enabled
ka: %s ჩართულია

note: %1$s:  IF ( error )
en: %s Error:
ka: %s შეცდომა:

note: %1$s:  END
en: %s Fax:
ka: %s ფაქსი:

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: %s First name:
ka: %s სახელი:

note: For the first occurrence, %1$s:  authtypecode | html
en: %s Framework
ka: %s სტრუქტურა

note: %1$s:  END
en: %s From any library
ka: %s ნებისმიერი ბიბლიოთეკიდან

note: %1$s:  END
en: %s From home library
ka: %s მფლობელი ბიბლიოთეკიდან

note: %1$s:  IF budget_period_id %2$s:  budget_period_description | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s Funds for '%s' %s All funds %s
ka: %s ფონდები '%s'-სთვის %s ყველა ფონდი %s

note: %1$s:  END
en: %s Ignore incoming record (its items may still be processed)
ka: %s შემოსული ჩანაწერის იგნორირება (შესაძლებელია მისი ეგზემპლარების დამუშავება)

note: %1$s:  END
en: %s Ignore items
ka: %s ეგზემპლარების იგნორირება

note: %1$s:  END
en: %s Initials:
ka: %s ინიციალები:

note: %1$s:  END
en: %s Item returns home
ka: %s ეგზემპლარი ბრუნდება მფლობელ ბიბლიოთეკაში

note: %1$s:  END
en: %s Item returns to issuing library
ka: %s ეგზემპლარი ბრუნდება გამცემ ბიბლიოთეკაში

note: %1$s:  IF authority_type.authtypecode.defined %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Modify authority type %s New authority type %s
ka: %s ავტორიტეტული ჩანაწერის სახეობის მოდიფიცირება %s ავტორიტეტული ჩანაწერის ახალი სახეობა %s

note: %1$s:  IF ( ordernumber ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Modify order line %s New order %s
ka: %s შეკვეთის ხაზის მოდიფიცირება  %sახალი შეკვეთა %s

note: %1$s:  IF list.patron_list_id %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Modify patron list %s Create a new patron list %s
ka: %s წევრების სიის მოდიფიცირება%s წევრების ახალი სიის შექმნა%s

note: For the first occurrence, %1$s:  IF list.patron_list_id %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Modify patron list %s New patron list %s
ka: %s წევრების სიის მოდიფიცირება%s წევრების ახალი სია %s

note: %1$s:  IF ( modify )
en: %s Modify subscription for
ka: %s ხელმოწერის მოდიფიცირება -

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s New course %s
ka: %s ახალი კურსი %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s No action defined for the template. %s
ka: %s  ამ შაბლონისათვის არ არის განსაზღვრული ქმედება. %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s No active budgets %s
ka: %s არა ააქტიური ბიუჯეტი %s

note: %1$s:  END
en: %s No holds allowed
ka: %s ჯავშანი არაა ნებადართული

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s No inactive budgets %s
ka: %s არაა არააქტიური ბიუჯეტები %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s No limitation %s
ka: %s არაა შეზღუდვა %s

note: For the first occurrence, %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s No results found %s
ka: %s შედეგი არ მოიძებნა %s

note: %1$s:  END
en: %s None
ka: %s არცერთი

note: %1$s:  END
en: %s OPAC note:
ka: %s OPAC-ის შენიშვნა:

note: %1$s:  END
en: %s Other name:
ka: %s სხვა სახელი:

note: %1$s:  END
en: %s Other phone:
ka: %s სხვა ტელეფონის ნომერი:

note: %1$s:  END
en: %s Owner
ka: %s მფლობელი

note: %1$s:  END
en: %s Owner and users
ka: %s მფლობელი და მომხმარებლები

note: %1$s:  END
en: %s Owner, users and library
ka: %s  მფლობელი, მომხმარებლები და ბიბლიოთეკა

note: For the first occurrence, %1$s:  END %2$s:  current_page | html %3$s:  total_pages | html %4$s:  IF ( show_nextbutton )
en: %s Page %s / %s %s
ka: %s  გვერდი %s / %s %s

note: %1$s:  END
en: %s Password:
ka: %s პაროლი:

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: %s Phone:
ka: %s ტელეფონის ნომერი:

note: %1$s:  END
en: %s Primary email:
ka: %s პირველი ელ-ფოსტა:

note: %1$s:  END
en: %s Primary phone:
ka: %s პირველი ტელეფონი:

note: %1$s:  END
en: %s Registration date:
ka: %s რეგისტრაციის თარიღი:

note: %1$s:  END
en: %s Replace existing record with incoming record
ka: %s არსებული ჩანაწერის შეცვლა შემოსული ჩანაწერით

note: %1$s:  END
en: %s Replace items if matching bib was found (only for existing items)
ka: %s ეგზემპლარების შეცვლა თუ შესაბამისი ბიბ.ჩაბაწერი  მოიძებნა (მხოლოდ არსებული ეგზემპლარებისთვის)

note: %1$s:  END
en: %s Salutation:
ka: %s მიმართვა:

note: For the first occurrence, %1$s:  IF city_name_filter %2$s:  city_name_filter | html %3$s:  END %4$s:  IF cities_count > 0
en: %s Searching: %s %s %s
ka: %s ძიება: %s %s %s

note: %1$s:  END
en: %s Secondary email:
ka: %s სხვა ელ.ფოსტა:

note: %1$s:  END
en: %s Secondary phone:
ka: %s სხვა ტელეფონის ნომერი:

note: For the first occurrence, %1$s:  batche.card_count | html
en: %s Single patron cards
ka: %s ცალკეული წევრის  ბარათები

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: %s State:
ka: %s რაიონი:

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: %s Street number:
ka: %s სახლის/კორპ. ნომერი:

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: %s Street type:
ka: %s ქუჩის ტიპი:

note: %1$s:  IF error.code == 'CANNOT_MOVE' %2$s:  error.value | html %3$s:  ELSE %4$s:  error | html %5$s:  END
en: %s The following items could not be moved from the old record to the new one: %s %s %s %s
ka: %s შემდეგი ეგზემპლარები ვერ გადავა ძველი ჩანაწერიდან ახალში: %s %s %s %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END %3$s:  END %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: %s There is no table to configure for this module. %s %s %s There is no page using the table configuration in this module. %s
ka: %s არ არის ცხრილი ამ მოდულში კონფიგურირებისთვის. %s %s %s არ არსებობს გვერდი, რომელიც იყენებს ცხრილის კონფიგურაციას ამ მოდულში . %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  field.name | html %3$s:  END %4$s:  END %5$s:  IF ( field.type == 'date' )
en: %s There is no value defined for %s %s %s %s
ka: %s მნიშვნელობა არაა განსაზღვრული ველისთვის %s %s %s %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s This ordernumber does not exist. %s
ka: %s  შეკვეთის ეს ნომერი არ არსებობს.%s

note: %1$s:  END
en: %s Username:
ka: %s მომხმ.სახელი:

note: For the first occurrence, %1$s:  IF c.enabled == 'yes' %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Yes %s No %s
ka: %s დიახ %s, არა %s

note: %1$s:  IF checkout.renewals_count %2$s:  IF checkout.lastreneweddate
en: %s Yes%s,
ka: %s დიახ%s,

note: For the first occurrence, %1$s:  IF searchfield %2$s:  searchfield | html
en: %s You searched for %s
ka: %s თქვენ ეძებდით: %s

note: %1$s:  IF id %2$s:  id | html %3$s:  ELSIF searchfield %4$s:  searchfield | html %5$s:  END
en: %s You searched for record %s %s You searched for %s %s
ka: %s  თქვენ ეძებდით ჩანაწერს %s %s  თქვენ ეძებდით %s %s

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: %s ZIP/Postal code:
ka: %s საფოსტო ინდექსი:

note: %1$s:  ELSIF ( hardduedatecompare == '1' ) %2$s:  hardduedate | $KohaDates
en: %s after %s
ka: %s %s -ის შემდეგ

note: %1$s:  item.countanalytics | html
en: %s analytics
ka: %s ანალიტიკა

note: %1$s:  IF ( result.author )
en: %s by
ka: %s ავტ.

note: %1$s:  Branches.GetName( branch ) | html
en: %s calendar
ka: %s კალენდარი

note: %1$s:  errorfile | html
en: %s can't be opened
ka: %s გახსნა შეუძლებელია

note: %1$s:  lis.level FILTER ucfirst | html
en: %s data added
ka: %s მონაცემები დამატებულია

note: For the first occurrence, %1$s:  deliverytime | html
en: %s days
ka: %s დღე

note: %1$s:  UNLESS CAN_user_serials_receive_serials %2$s:  ELSE %3$s:  IF ( serial.subscriptionexpired )
en: %s disabled %s %s
ka: %s გამორთულია %s  %s

note: For the first occurrence, %1$s:  ERROR.UZIPFAIL | html
en: %s failed to unpack.
ka: %s  ვერ გაიხსნა.

note: For the first occurrence, %1$s:  authtypecode | html
en: %s framework
ka: %s სტრუქტურა

note: For the first occurrence, %1$s:  books_loo.holds | html
en: %s hold(s) left
ka: %s ჯავშანი(ები) დარჩა

note: %1$s:  COUNT.TCOUNTS | html
en: %s image(s) moved into the database:
ka: %s სურათი გადატანილია მონაცემთა ბაზაში:

note: %1$s:  total | html
en: %s images found
ka: %s სურათი მოიძებნა

note: %1$s:  imported | html %2$s:  IF ( lastimported ) %3$s:  lastimported | html %4$s:  END
en: %s imported records %s(last was %s)%s
ka: %s  იმპორტირებული ჩანაწერი %s(ბოლო იყო %s)%s

note: SCRIPT
en: %s in tab %s
ka: %s სანიშნეზე %s

note: %1$s:  irregular_issues | html
en: %s issues
ka: %s გამოცემები/ნომრები

note: %1$s:  END %2$s:  CASE 'weeklength' %3$s:  IF st == subtype
en: %s issues %s %s
ka: %s გამოცემები/ნომრები %s %s

note: SCRIPT
en: %s item mandatory fields empty
ka: %s სავალდებულო ველები ცარიელია

note: %1$s:  report.num_items | html
en: %s item records found and staged
ka: %s ჩანაწერია ნაპოვნი და შეტანილი რეპოზიტარიუმში

note: A
en: %s item(s) are attached to this record. You must delete all items before deleting this record.
ka: %s ეგზემპლარი ერთვის ამ ჩანაწერს. თქვენ უნდა წაშალოთ ყველა ეგზემპლარი, სანამ წაშლით ამ ჩანაწერს.

note: %1$s:  cannotdelbiblio.itemcount | html
en: %s item(s) attached.
ka: %s  ეგზემპლარი დართულია.

note: %1$s:  report.deleted_itemnumbers.size | html
en: %s item(s) deleted.
ka: %s ეგზემპლარი(ები) წაშლილია.

note: %1$s:  books_loo.items | html
en: %s item(s) left
ka: %s ეგზემპლარი(ები) დატოვებულია

note: %1$s:  moddatecount | html %2$s:  date | $KohaDates
en: %s items modified : datelastseen set to %s
ka: %s ეგზემპლარები შეცვლილია: ბოლო ნახვის თარიღი %s

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: %s mandatory fields empty (highlighted)
ka: %s  სავალდებულო ველები ცარიელია(განათებულია)

note: %1$s:  END %2$s:  CASE %3$s:  st | html %4$s:  END
en: %s months %s%s %s
ka: %s  თვე %s %s %s

note: %1$s:  IF ( hold.suspend ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s on %s until %s
ka: %s  თარიღი %s %s -მდე

note: %1$s:  cannotdelbiblio.countbiblio | html
en: %s order(s) attached.
ka: %s დაკვეთა თანდართულია.

note: %1$s:  books_loo.biblios | html
en: %s order(s) left
ka: %s დაკვეთა დარჩა

note: %1$s:  overwritten | html %2$s:  IF ( lastoverwritten ) %3$s:  lastoverwritten | html %4$s:  END
en: %s overwritten %s(last was %s)%s
ka: %s თავიდან დაწერილი %s(ბოლო იყო %s)%s

note: %1$s:  TotalDel | html
en: %s patrons have been successfully deleted
ka: %s წევრი წარმატებით იქნა წაშლილი

note: %1$s:  TotalDel | html
en: %s patrons have been successfully moved to trash
ka: %s წევრების მონაცემები წარმატებით იქნა გადატანილი სანაგვე ყუთში

note: %1$s:  reserveloo.pendingorders | html
en: %s pending
ka: %s მოლოდინშია

note: %1$s:  TAB.tab_title | html
en: %s preferences
ka: %s  პარამეტრები

note: For the first occurrence, %1$s:  errcon.server | html %2$s:  errcon.seq | html %3$s:  PROCESS 'xslt-handler.inc' code=errcon.error
en: %s record %s: %s
ka: %s ჩანაწერი %s: %s

note: For the first occurrence, %1$s:  count | html
en: %s record(s)
ka: %s ჩანაწერი(ები)

note: %1$s:  report.deleted_biblionumbers.size | html
en: %s record(s) deleted.
ka: %s  ჩანაწერი(ები) წაშლილია.

note: %1$s:  report.total | html
en: %s records in file
ka: %s  ჩანაწერი ფაილში

note: %1$s:  report.import_errors | html
en: %s records not staged because of MARC error
ka: %s ჩანაწერები არ იქნა წარმოდგენილი MARC-შეცდომის გამო

note: %1$s:  total | html
en: %s records parsed
ka: %s ჩანაწერები  გარჩეულია

note: %1$s:  report.staged | html
en: %s records staged
ka: %s ჩანაწერები წარმოდგენილია

note: %1$s:  total | html %2$s:  IF ( query_desc )
en: %s result(s) found %sfor
ka: %s შედეგი მოიძებნა %s-თვის

note: %1$s:  total | html
en: %s result(s) found in catalog,
ka: %s შედეგი(ები) მოიძებნა კატალოგში.

note: %1$s:  breeding_count | html
en: %s result(s) found in reservoir
ka: %s შედეგი(ები) მოიძებნა რეზერვუარში

note: %1$s:  count | html
en: %s shipments
ka: %s გაგზავნები

note: %1$s:  cannotdelbiblio.subscriptions | html
en: %s subscription(s) attached.
ka: %s ხელმოწერითი გამოცემა(ები) თანდართულია

note: For the first occurrence, %1$s:  books_loo.subscriptions | html
en: %s subscription(s) left
ka: %s ხელმოწერითი გამოცემა(ები) დატოვებულია

note: %1$s:  resul.used | html
en: %s times
ka: %s ჯერ

note: For the first occurrence, %1$s:  reserveloo.copies_to_buy | html
en: %s to order
ka: %s დასაკვეთია

note: %1$s:  SEARCH_RESULT.${status_count} | html
en: %s unavailable:
ka: %s მიუწვდომელია:

note: %1$s:  END %2$s:  CASE 'monthlength' %3$s:  IF st == subtype
en: %s weeks %s %s
ka: %s კვირა(ები) %s %s

note: %1$s:  END
en: %s will expire before
ka: %s ამოიწურება -მდე

note: For the first occurrence, %1$s:  category.dateofbirthrequired | html
en: %s years
ka: %s წლები

note: %1$s:  IF bookseller_filter %2$s:  bookseller_filter.name | html %3$s:  END
en: %s%s : %sLate orders
ka: %s %s: %s  დაგვიანებული შეკვეთები

note: For the first occurrence, %1$s:  END %2$s:  IF ( LibraryName ) %3$s:  LibraryName | html %4$s:  END
en: %s%s in %s Catalog%s.
ka: %s%s %s კატალოგში%s.

note: For the first occurrence, %1$s:  IF ( batche.label_count == 1 ) %2$s:  batche.label_count | html %3$s:  ELSE %4$s:  batche.label_count | html %5$s:  END
en: %s%s single label%s%s single labels%s
ka: %s%s ცალკეული იარლიყი %s%s ცალკეული იარლიყი %s

note: %1$s:  IF ( patron.phone ) %2$s:  patron.phone | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s%s%s(no phone number on file)%s
ka: %s%s%s(ფაილზე არაა ტელეფონის ნომერი)%s

note: %1$s:  IF ( patron.email ) %2$s:  patron.email | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s%s%s(no primary email on file)%s
ka: %s%s%s(ფაილზე არაა პირველადი ელ.ფოსტა)%s

note: For the first occurrence, %1$s:  IF (profile) %2$s:  profile | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s%s%s(none)%s
ka: %s %s %s (არცერთი) %s

note: %1$s:  IF ( lastdate ) %2$s:  lastdate | $KohaDates %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s%s%sItem has no transfer record%s
ka: %s%s%s ამ  ეგზემპლარს არა აქვს გადასაგზავნი ჩანაწერი %s

note: For the first occurrence, %1$s:  IF ( template_id ) %2$s:  template_id | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s%s%sN/A%s
ka: %s %s %s ხელმიუწვდომია %s

note: %1$s:  IF ( loopro.title ) %2$s:  loopro.title | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s%s%sNO TITLE%s
ka: %s%s%sუსათაურო%s

note: %1$s:  IF ( loopro.barcode ) %2$s:  loopro.barcode | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s%s%sNo barcode%s
ka: %s%s%sარა აქვს შტრიხკოდი%s

note: %1$s:  IF ( loopro.itemcallnumber ) %2$s:  loopro.itemcallnumber | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s%s%sNo call number%s
ka: %s%s%sარა აქვს შენახვის შიფრი%s

note: For the first occurrence, %1$s:  END %2$s:  IF limit_desc
en: %s%s&nbsp;with limit(s):
ka: %s%s&nbsp;შეზღუდვით(ებით):

note: %1$s:  END %2$s:  IF ( suggestion.publishercode ) %3$s:  suggestion.publishercode | html %4$s:  END %5$s:  IF ( suggestion.publicationyear )
en: %s%s; Published by %s %s%s in
ka: %s%s; გამოცემულია %s %s%s -(თარიღი)

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s(deleted patron)%s
ka: %s (წევრის მონაცემები წაშლილია) %s

note: %1$s:  IF ( item.biblio.author ) %2$s:  item.biblio.author | html %3$s:  END
en: %s, by %s%s
ka: %s, ავტორი %s%s

note: For the first occurrence, %1$s:  IF ( active ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sActive%sInactive%s
ka: %sაქტიური %sარააქტიური %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %sAdd a new subscription%s (
ka: %sახალი ხელმოწერითი  გამოცემის დამატება%s (

note: %1$s:  IF ( record_type == 'auth' ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sAuthority records%sBibliographic records%s
ka: %sავტორიტეტული ჩანაწერები %sბიბლიოგრაფიული ჩანაწერები %s

note: %1$s:  IF ( batch_lis.record_type == 'auth' ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sAuthority%sBibliographic%s
ka: %sავტორიტეტული ჩანაწ. %sბიბლიოგრაფიული ჩანაწ.%s

note: %1$s:  IF (errcode==1)
en: %sCould not create a new list. Please check the name.
ka: %s ვერ შეიქმნა ახალი სია. გთხოვთ შეამოწმოთ სახელი.

note: %1$s:  IF ( errornonewitem )
en: %sERROR: Unable to create the new item.
ka: %s შეცდომა: შეუძლებელია ახალი ეგზემპლარის შექმნა.

note: For the first occurrence, %1$s:  IF (basketgroup.freedeliveryplace) %2$s:  ELSE %3$s:  Branches.GetName( basketgroup.deliveryplace ) | html %4$s:  END
en: %sFree delivery place%s%s%s
ka: %sუფასო მიწოდების ადგილი%s%s%s

note: %1$s:  IF category.hidelostitems %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sHidden by default%sShown%s
ka: %s  დამალულია  ხარვეზის გამო %s ნაჩვენებია%s

note: %1$s:  BLOCK subject %2$s:  END
en: %sHold:%s
ka: %sჯავშანი:%s

note: %1$s:  IF framework %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sModify framework text%sAdd framework%s
ka: %sსტრუქტურის ტექსტის შეცვლა%sსტრუქტურის დამატება%s

note: %1$s:  IF ( modify ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sModify notice%sAdd notice%s
ka: %sშეტყობინების შეცვლა%sშეტყობინების დამატება%s

note: %1$s:  IF ( heading_modify_tag_p ) %2$s:  END %3$s:  IF ( heading_add_tag_p ) %4$s:  END
en: %sModify tag%s %sNew tag%s
ka: %s თეგის მოდიფიცირება %s %sახალი თეგი%s

note: %1$s:  UNLESS ( basketno ) %2$s:  END %3$s:  basketname | html %4$s:  basketno | html
en: %sNew %sBasket %s (%s) for
ka: %sახალი %sკალათა%s (%s)-თვის

note: %1$s:  IF ( issue.overdue ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sOverdue!%s&nbsp;%s
ka: %sვადაგადაცილებული!%s&nbsp;%s

note: %1$s: - BLOCK subject - %2$s: - END -
en: %sOverdue:%s
ka: %s ვადაგადაცილებული: %s

note: %1$s:  IF errors.empty_upload %2$s:  END %3$s:  IF errors.no_file %4$s:  END
en: %sThe file you are attempting to upload has no contents.%s %sYou did not select a file to upload.%s
ka: %sფაილს რომლის გადატვირთვასაც ცდილობთ შინაარსი არ აქვს.%s %sთქვენ ვერ ამოირჩიეთ ასატვირთი ფაილი .%s

note: %1$s:  IF errors.empty_upload %2$s:  END %3$s:  IF errors.no_file %4$s:  END %5$s:  IF errors.invalid_parameter %6$s:  END
en: %sThe file you are attempting to upload has no contents.%s %sYou did not select a file to upload.%s %sInvalid or missing script parameter.%s
ka: %sფაილს რომლის გადატვირთვასაც ცდილობთ შინაარში არ აქვს.%s %sთქვენ ვერ ამოირჩიეთ ასატვირთი ფაილი .%s %s არასწორია ან აკლია სკრიპტის პარამეტრი. %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %sThere are no received orders.%s
ka: %s არ არის მიღებული დაკვეთები. %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %sThis record has no items.%s
ka: %sამ ჩანაწერზე არ არსებობს ფიზიკური ეგზემპლარი.%s

note: For the first occurrence, %1$s:  IF ( itemtype.notforloan ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sYes%s&nbsp;%s
ka: %sდიახ%s&nbsp;%s

note: For the first occurrence, %1$s:  IF is_standing %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sYes%sNo%s
ka: %sდიახ%sარა%s

note: For the first occurrence, %1$s:  IF field.searchable %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sYes%sNo%s
ka: %sდიახ%sარა%s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %sa list:%s
ka: %sსია:%s

note: %1$s:  PROCESS selectoptionopen value='b'
en: %sb - Later heading
ka: %sb - შემდგომი სათაური

note: %1$s:  IF ( result_se.author ) %2$s:  result_se.author | html %3$s:  END %4$s:  result_se.itemtype | html %5$s:  IF ( result_se.publishercode ) %6$s:  result_se.publishercode | html %7$s:  END %8$s:  IF ( result_se.place ) %9$s:  result_se.place | html %10$s:  END %11$s:  IF ( result_se.copyrightdat
en: %sby %s%s [%s], %s%s %s%s%s %s%s%s, %s%s%s%s%s,
ka: %sავტ. %s%s [%s], %s%s %s%s%s %s%s%s, %s%s%s%s%s,

note: %1$s:  PROCESS selectoptionopen value='d'
en: %sd - Acronym
ka: %sd - აკრონიმი

note: %1$s:  PROCESS selectoptionopen value='f'
en: %sf - Musical composition
ka: %sf - მუსიკალური კომპოზიცია

note: %1$s:  PROCESS selectoptionopen value='g'
en: %sg - Broader term
ka: %sg - ზოგადი ტერმინი

note: %1$s:  PROCESS selectoptionopen value='h'
en: %sh - Narrower term
ka: %sh - სპეციალური ტერმინი

note: %1$s:  PROCESS selectoptionopen value='i'
en: %si - Reference instruction phrase in subfield $i
ka: %si -საცნობარო ინსტრუქციის ფრაზა $i ქვეველში

note: %1$s:  PROCESS selectoptionopen value='n'
en: %sn - Not applicable
ka: %sn - არ მიესადაგება

note: %1$s:  PROCESS selectoptionopen value='r'
en: %sr - Relationship designation in $i or $4
ka: %sr - ურთიერთმიმართების აღნიშვნა $i ან $4 -ში

en: &#1041;&#1098;&#1083;&#1075;&#1072;&#1088;&#1089;&#1082;&#1080; (Bulgarian) Radoslav Kolev
ka: &#1041;&#1098;&#1083;&#1075;&#1072;&#1088;&#1089;&#1082;&#1080; (ბულგარელი)Radoslav Kolev

en: &#1056;&#1091;&#1089;&#1089;&#1082;&#1080;&#1081; (Russian) Victor Titarchuk and Serhij Dubyk
ka: &#1056;&#1091;&#1089;&#1089;&#1082;&#1080;&#1081; (რუსი) Victor Titarchuk and Serhij Dubyk

en: &#1059;&#1082;&#1088;&#1072;&#1111;&#1085;&#1089;&#1100;&#1082;&#1072; (Ukrainian) Victor Titarchuk and Serhij Dubyk
ka: &#1059;&#1082;&#1088;&#1072;&#1111;&#1085;&#1089;&#1100;&#1082;&#1072; (უკრაინელი) Victor Titarchuk and Serhij Dubyk

en: &#1506;&#1489;&#1512;&#1497;&#1514; (Hebrew)
ka: &#1506;&#1489;&#1512;&#1497;&#1514; (ივრითი)

en: &#1575;&#1585;&#1583;&#1608;(Urdu) Ata ur Rehman
ka: &#1575;&#1585;&#1583;&#1608;(ურდული) Ata ur Rehman

en: &#1601;&#1575;&#1585;&#1587;&#1609; (Persian)
ka: &#1601;&#1575;&#1585;&#1587;&#1609; (სპარსული)

en: &#20013;&#25991; (Chinese)
ka: &#20013;&#25991; (ჩინური)

en: &#2361;&#2367;&#2344;&#2381;&#2342;&#2368; (Hindi)
ka: &#2361;&#2367;&#2344;&#2381;&#2342;&#2368; (ჰინდი)

en: &#2476;&#2494;&#2434;&#2482;&#2494; (Bengali) Parthasarathi Mukhopadhyay
ka: &#2476;&#2494;&#2434;&#2482;&#2494; (ბენგალიური)Parthasarathi Mukhopadhyay

en: &#26085;&#26412;&#35486; (Japanese)
ka: &#26085;&#26412;&#35486; (იაპონური)

en: &#3221;&#3240;&#3277;&#3240;&#3233; (kanna&#7693;a)
ka: &#3221;&#3240;&#3277;&#3240;&#3233; (კანადა&#7693;a)

en: &#3374;&#3378;&#3375;&#3390;&#3379;&#3330; (Malayalam)
ka: &#3374;&#3378;&#3375;&#3390;&#3379;&#3330; (მალაიალამი)

en: &#3616;&#3634;&#3625;&#3634;&#3652;&#3607;&#3618; (Thai)
ka: &#3616;&#3634;&#3625;&#3634;&#3652;&#3607;&#3618; (ტაილანდური)

en: &#54620;&#44397;&#50612; (Korean)
ka: &#54620;&#44397;&#50612; (კორეული)

en: &lt;&lt; Back to suggestions
ka: &lt;&lt; შეთავაზებებზე დაბრუნება

en: &lt;&lt; Previous
ka: &lt;&lt; წინა

en: &lt;a href="[856u]"&gt;open site&lt;/a&gt;
ka: &lt;a href="[856u]"&gt;საიტის გახსნა&lt;/a&gt;

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Call number
ka: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; შენახვის შიფრი

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Conference name
ka: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; კონფერენციის სახელწოდება

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Corporate name
ka: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; კოლექტიური ავტორი

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Personal name
ka: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; პიროვნების გვარი/სახელი

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Series title
ka: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; სერიის სათაური

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Subject and broader terms
ka: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; თემატიკა და უფრო ზოგადი ტერმინები

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Subject and narrower terms
ka: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; თემატიკა და უფრო კონკრეტული ტერმინები

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Subject and related terms
ka: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; თემატიკა და  მსგავსი ტერმინები

en: &nbsp;Show inactive funds:
ka: &nbsp; არააქტიური ფონდების ჩვენება:

en: &nbsp;Show inactive:
ka: &nbsp; არააქტიურის ჩვენება:

note: For the first occurrence, %1$s:  rescardnumber | html %2$s:  Branches.GetName( resbranchcode ) | html %3$s:  reswaitingdate | $KohaDates
en: (%s) at %s since %s
ka: (%s)  %s -  %s -დროიდან

note: %1$s:  message.barcode | html
en: (%s) for
ka: (%s) -თვის

note: %1$s:  message.barcode | html
en: (%s) from
ka: (%s) ვისგან

note: %1$s:  getBarcodeMessageIteminfo | html
en: (%s) has been on hold for
ka: (%s) დაჯავშნილია -

note: For the first occurrence, %1$s:  getBarcodeMessageIteminfo | html
en: (%s) has been waiting for
ka: (%s) უკვე ელოდება -

note: %1$s:  getBarcodeMessageIteminfo | html
en: (%s) is checked out to
ka: (%s)  გაცემულია -

note: %1$s:  getBarcodeMessageIteminfo | html
en: (%s) is currently checked out to this patron. Renew?
ka: (%s) ამჟამად გაცემულია მომხმარებელზე. განახლდეს?

note: %1$s:  message.barcode | html
en: (%s) to
ka: (%s) ვის

note: %1$s:  issued_cardnumber | html %2$s:  IF CAN_user_circulate_force_checkout %3$s:  END
en: (%s). %s Check in and check out? %s
ka: (%s). %s მიღება და გაცემა? %s

en: (Accruing)
ka: (ჯამური დარიცხვა)

note: %1$s:  budget_period_description | html %2$s:  bookfund | html
en: (Current: %s - %s)
ka: (მიმდინარე: %s - %s)

en: (Error)
ka: (შეცდომა)

en: (Filtered.
ka: (გაფილტრული.

en: (Indonesian)
ka: (ინდონეზიური ენა)

en: (None)
ka: (არცერთი)

en: (Required)
ka: (სავალდებულოა)

en: (Returned)
ka: (დაბრუნდა)

en: (Tax exc.)
ka: (გადასახადის გაერშე)

en: (Tax inc.)
ka: (გადასახადის ჩათვლით)

note: %1$s:  subscriptionsnumber | html
en: (There are %s subscriptions associated with this title).
ka: (%s ხელმოწერები ასოცირებული ამ სათაურთან).

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: (Unknown)
ka: (უცნობი)

en: (budgeted cost * quantity)
ka: ( საბიუჯეტო ღირებულება * რაოდენობა)

en: (checking)
ka: (შემოწმება)

en: (default if none is defined)
ka: (სტანდარტია, თუ არცერთია განსაზღვრული)

en: (enter amount in numerals)
ka: (შეიყვანეთ რაოდენობა რიცხვებში)

en: (exclusive)
ka: (გამონაკლისი)

en: (fast cataloging)
ka: (სწრაფი კატალოგიზაცია)

en: (if you select a value here, the indicators will be limited to the authorized value list)
ka: (თუ აქ აირჩევთ რაიმე მნიშვნელობას, ინდიკატორები მხოლოდ ავტორიზებული მნიშვნელობის სიიდან იქნება დასაშვები)

en: (inclusive)
ka: (ჩათვლით)

en: (inclusive)
ka: (ჩათვლით)

note: %1$s:  resultsloo.timestamp | html
en: (modified on %s)
ka: (მოდიფიცირებულია: %s)

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: (must be a number greater than 0)
ka: ( რაოდენობა '0' - ზე მეტი უნდა იყოს)

note: SCRIPT
en: (never)
ka: (არასოდეს)

en: (no library)
ka: (არ არის ბიბლიოთეკა)

note: %1$s:  ar.item.barcode | html
en: (only %s)
ka: (მხოლოდ %s)

note: %1$s:  FOREACH relate IN related %2$s:  relate.related_search | html %3$s:  END
en: (related searches: %s%s%s)
ka: (მსგავსი ძიებები: %s%s%s)

en: (remove)
ka: (ამოღება)

en: ) is currently restricted.
ka: ) ამჟამად შეზღუდულია.

en: ) is not checked out to a patron.
ka: )არ არის გაცემული მომხმარებელზე.

note: %1$s:  date_due | $KohaDates
en: ) now due on %s
ka: ) ვადა %s

note: %1$s:  borrower.firstname | html %2$s:  borrower.surname | html
en: ) renewed for %s %s (
ka: ) განახლებულია. მომხმ: %s%s (

en: ) you selected does not exist.
ka: ) თქვენს მიერ არჩეული არ არსებობს.

en: ** Vendor's listings already include tax.
ka: ** მომწოდებლის სიებში გადასახადი უკვე მოცემულია.

en: , Cyprus
ka: , კვიპროსი

en: , Please transfer this item.
ka: , თუ შეიძლება გადააგზავნეთ ეს ეგზემპლარი.

note: SCRIPT
en: - Budget amount cannot be blank
ka: - ბიუჯეტის რაოდენობა ვერ იქნება შეუვსებელი

note: SCRIPT
en: - Budget code cannot be blank
ka: - ბიუჯეტის კოდი ვერ იქნება შეუვსებელი

note: SCRIPT
en: - Budget name cannot be blank
ka: - ბიუჯეტის სახელწოდება ვერ იქნება შეუვსებელი

note: SCRIPT
en: - First publication date is not defined
ka: - პირველი გამოცემის თარიღი არ არის განსაზღვრული

note: SCRIPT
en: - Frequency is not defined
ka: - სიხშირე არ არის განსაზღვრული

en: - None -
ka: - არცერთი -

note: SCRIPT
en: - Please select an item to place a hold
ka: - აირჩიეთ დასაჯავშნი ეგზემპლარი

en: -- All --
ka: -- ყველა --

en: -- Choose --
ka: -- არჩევა --

en: -- Choose a reason --
ka: -- მიზეზის არჩევა --

en: -- Choose a status --
ka: --  სტატუსის არჩევა --

en: -- Choose format --
ka: -- აირჩიეთ ფორმატი --

en: -- none --
ka: -- არცერთი --

en: -- please choose --
ka: -- აირჩიეთ --

en: . Deletion is not possible.
ka: . წაშლა შეუძლებელია.

en: . Please re-enter the new password.
ka: . ხელახლა შეიტანეთ ახალი პაროლი.

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: .%sAn administrator must define at least one library.%s
ka: .%s ადმინისტრატორმა უნდა განსაზღვროს მინიმუმ ერთი ბიბლიოთეკა.%s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: .%sAn administrator must define at least one patron category.%s
ka: .%s ადმინისტრატორმა უნდა განსაზღვროს მინიმუმ ერთი წევრის კატეგორია.%s

en: 1st
ka: 1-ლი

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: : %sa list:%s
ka: : %sa სია:%s

en: : Barcode must be unique.
ka: : შტრიხკოდი უნდა იყოს ერთადერთი.

en: : The items do not belong to your library.
ka: : ეს ეგზემპლარები არ ეკუთვნის თქვენს ბიბლიოთეკას.

en: : Unable to automatically determine values for barcodes. No item has been inserted.
ka: : შეუძლებელია ავტომატურად განისაზღვროს შტრიხკოდის მნიშვნელობები. ეგზემპლარი არ არის ჩართული.

en: : item has a waiting hold.
ka: :ეგზემპლარი დაჯავშნულია.

en: : item has linked
ka: : ეგზემპლარი მიბმულია(დაკავშირებულია)

en: : item is checked out.
ka: : ეგზემპლარი გაცემულია.

note: INPUT type=button name=back
en: << Back
ka: << უკან

note: INPUT type=button name=delete
en: << Delete
ka: << წაშლა

en: A pattern with this name already exists.
ka: ნიმუში ამ სახელით უკვე არსებობს.

en: ALL items fields MUST :
ka: ყველა ეგზემპლარის ველი უნდა:

en: About Koha
ka: კოჰას შესახებ

en: Abstracts / Summaries
ka: რეფერატები / რეზიუმეები

en: Accepted
ka: მიღებულია

en: Accepted by
ka: მიღებულია -

en: Accepted by:
ka: მიღებულია: -

en: Accepted date from:
ka: მიღებული თარიღი: -

note: %1$s:  message.amount | html
en: Accepted payment (%s) from
ka: მიღებული გადასახადი  (%s) -

en: Accession date:
ka: წვდომის თარიღი:

en: Account fines and payments
ka: ჯარიმების და გადასახადების ანგარიში

en: Account number:
ka: ანგარიშის ნომერი:

note: %1$s:  patron.firstname | html %2$s:  patron.surname | html %3$s:  patron.cardnumber | html
en: Account summary: %s %s (%s)
ka: ანგარიშის შეჯამება: %s %s (%s)

en: Account type
ka: ანგარიშის სახეობა

en: Accounting details
ka: აღრიცხვის დეტალები

en: Acquisition
ka: დაკომპლექტება

en: Acquisition date
ka: დაკომპლექტების თარიღი

en: Acquisition date (yyyy-mm-dd)
ka: დაკომპლექტების თარიღი(წწწწ-თთ-დდ)

en: Acquisition date: newest to oldest
ka: დაკომპლექტების თარიღი: უახლესიდან უძველესისკენ

en: Acquisition date: oldest to newest
ka: დაკომპლექტების თარიღი: უძველესიდან უახლესისკენ

en: Acquisition details
ka: დაკომპლექტების დეტალები

en: Acquisition information
ka: დაკომპლექტების ინფორმაცია

en: Acquisition parameters
ka: დაკომპლექტების პარამეტრები

en: Acquisition tables
ka: დაკომპლექტების ცხრილები

en: Acquisitions
ka: დაკომპლექტება

en: Acquisitions statistics
ka: დაკომპლექტების სტატისტიკა

en: Acquisitions statistics
ka: დაკომპლექტების სტატისტიკა

en: Action
ka: ქმედება

en: Action if matching record found:
ka: ქმედება დამთხვევის აღმოჩენის შემთხვევაში:

en: Action if matching record found:
ka: ქმედება დამთხვევის აღმოჩენის შემთხვევაში:

en: Action if no match found:
ka: ქმედება დამთხვევა თუ არ აღმოჩნდა:

en: Action if no match is found:
ka: ქმედება დამთხვევა თუ არ აღმოჩნდა:

en: Actions
ka: ქმედებები

en: Actions
ka: ქმედებები

en: Actions:
ka: ქმედებები:

en: Active
ka: აქტიური

en: Active budgets
ka: აქტიური ბიუჯეტები

en: Active:
ka: აქტიური:

en: Actual cost
ka: რეალური ღირებულება

en: Actual cost:
ka: რეალური ღირებულება:

en: Actual cost:
ka: რეალური ღირებულება:

en: Add
ka: დამატება

en: Add
ka: დამატება

note: %1$s:  total | html %2$s:  IF ( singleshelf )
en: Add %s items to %s
ka: დაამატეთ %s ეგზემპლარები %s-ზა

note: INPUT type=submit name=add_duplicate_submit
en: Add & duplicate
ka: დამატება და  დუბლირება

note: %1$s:  booksellername | html
en: Add a basket to %s
ka: კალათის დამატება %s -

en: Add a contract
ka: ხელშეკრულების დამატება

en: Add a message for:
ka: შეტყობინების დამატება -

en: Add a new OAI set
ka: ახალი OAI set-ის დამატება

en: Add a new action
ka: ახალი მოქმედების დამატება

en: Add a new field
ka: ახალი ველის დამატება

en: Add a new message
ka: ახალი შეტყობინების დამატება

note: INPUT type=submit
en: Add action
ka: მოქმედების დამატება

note: A
en: Add an attribute
ka: ატრიბუტის დამატება

note: BUTTON
en: Add another condition
ka: სხვა პირობის დამატება

en: Add another contact
ka: სხვა კონტაქტის დამატება

note: A
en: Add another field
ka: დაამატეთ სხვა ველი

en: Add basket group for
ka: კალათის ჯგუფის დამატება -

en: Add biblio
ka: ბიბ.ჩანაწერის დამატება

en: Add budget
ka: ბიუჯეტის დამატება

en: Add checked
ka: შემოწმებულის დამატება

en: Add classification source
ka: კლასიფიკაციის წყაროს დამატება

note: INPUT type=submit name=add
en: Add credit
ka: კრედიტის დამატება

en: Add description
ka: აღწერის დამატება

en: Add filing rule
ka: დახარისხების წესის დამატება

en: Add fund
ka: ფონდის დამატება

note: A
en: Add internal note
ka: შიდა შენიშვნის დამატება

note: INPUT type=submit name=add_submit
en: Add item
ka: ეგზემპლარის დამატება

note: %1$s:  IF (circborrowernumber)
en: Add item %s
ka: %s ეგზემპლარის დამატება

en: Add item type
ka: ეგზემპლარის სახეობის დამატება

en: Add item(s)
ka: ეგზემპლარ(ებ)ის დამატება

en: Add items: scan barcode
ka: ეგზემპლარების დამატება: შტრიხკოდის სკანირება

en: Add library
ka: ბიბლიოთეკის დამატება

en: Add manual restriction
ka: სპეციფიკური შეზღუდვის დამატება

en: Add match check
ka: თანხვედრის შემოწმების დამატება

en: Add match point
ka: თანხვედრის ადგილის დამატება

en: Add new collection
ka: ახალი კოლექციის დამატება

en: Add new definition
ka: ახალი განმარტების დამატება

en: Add new group
ka: ახალი ჯგუფის დამატება

en: Add new holiday
ka: ახალი უქმე დღის დამატება

en: Add offline circulations to queue
ka: ოფლაინ ცირკულაციების დამატება რიგში

en: Add or remove items
ka: ეგზემპლარების დამატება ან ამოღება

en: Add order
ka: შეკვეთის დამატება

en: Add order to basket
ka: შეკვეთის დამატება კალათაში

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Add order to basket %s
ka: შეკვეთის დამატება კალათაში %s

en: Add orders
ka: შეკვეთების დამატება

note: %1$s:  comments | html %2$s:  file_name | html %3$s:  upload_timestamp | $KohaDates  with_hours => 1
en: Add orders from %s (%s staged on %s)
ka: შეკვეთების დამატება %s სიიდან  ( %s  წარმოდგენილია %s - )

en: Add patron attribute type
ka: წევრის ატრიბუტის სახეობის დამატება

en: Add patrons
ka: წევრების დამატება

en: Add recipients
ka: მიმღებების დამატება

en: Add record matching rule
ka: ჩანაწერის დამთხვევის  წესის დამატება

en: Add reserves
ka: რეზერვების დამატება:

note: INPUT type=submit
en: Add restriction
ka: შეზღუდვის დამატება

note: %1$s:  IF ( singleshelf )
en: Add to %s
ka: დამატება %s-ზე

en: Add to a list
ka: ჩამატება სიაში

en: Add to a new list:
ka: ახალ სიაში დამატება:

en: Add to basket
ka: კალათაში დამატება

en: Add to cart
ka: კალათში დამატება

en: Add to list
ka: სიაში დამატება

note: INPUT type=submit
en: Add to offline circulation queue
ka: დამატება ოფლაინ-ცირკულაციის  სიაში

note: SCRIPT
en: Add to:
ka: დამატება: -

en: Add user
ka: მომხმარებლის დამატება

en: Add users
ka: მომხმარებლების დამატება

en: Add vendor
ka: მომწოდებლის დამატება

note: A
en: Add vendor note
ka: მომწოდებლის ჩანაწერის დამატება

en: Add/Edit items
ka: ეგზემპლარების დამატება/ რედაქტირება

en: Added
ka: დამატებული

en: Added on or after date:
ka: დამატებულია ამ თარიღით ან ამ თარიღის შემდეგ:

en: Added on or before date:
ka: დამატებულია ამ თარიღით ან ამ თარიღამდე

note: %1$s:  added_attribute_type | html
en: Added patron attribute type &quot;%s&quot;
ka: დამატებულია წევრის ატრიბუტის სახეობა  &quot;%s&quot;

note: %1$s:  added_matching_rule | html
en: Added record matching rule &quot;%s&quot;
ka: დამატებულია ჩანაწერის დამთხვევის წესი  &quot;%s&quot;

note: SCRIPT
en: Added.
ka: დამატებული.

note: %1$s:  authtypetext | html
en: Adding authority %s
ka: ავტორიტ. ჩანაწერის დამატება  %s

en: Additional SRU options:
ka: SRU-ს დამატებითი პარამეტრები:

en: Additional attributes and identifiers
ka: დამატებითი ატრიბუტები და იდენტიფიკატორები

en: Additional content types
ka: დამატებითი შინაარსის სახეობები

en: Additional parameters
ka: დამატებითი პარამეტრები

en: Additional thanks to...
ka: კიდევ მადლობა...

en: Additional tools
ka: დამატებითი ინსტრუმენტული საშუალებები

en: Address
ka: მისამართი

en: Address 2
ka: მისამართი 2

en: Address 2:
ka: მისამართი 2:

en: Address 2:
ka: მისამართი 2:

en: Address in question
ka: მისამართი საეჭვოა

en: Address line 1:
ka: მისამართის ხაზი 1:

en: Address line 2:
ka: მისამართი ხაზი 2:

en: Address line 3:
ka: მისამართის ხაზი 3:

en: Address:
ka: მისამართი:

en: Address:
ka: მისამართი

en: Administration
ka: ადმინისტრაცია

en: Administration &gt; Currencies and exchange rates
ka: ადმინისტრაცია &gt;  ვალუტები და გაცვლის კურსები

en: Administration tables
ka: ადმინისტრაციის ცხრილები

en: Adolescent
ka: მოზარდი

en: Adult
ka: ზრდასრული

en: Advanced constraints
ka: დამატებითი შეზღუდვები

en: Advanced constraints:
ka: დამატებითი შეზღუდვები:

en: Advanced search
ka: გაფართოებული ძიება

en: After
ka: შემდეგ

en: Age required
ka: ასაკი სავალდებულოა

en: Age required:
ka: ასაკი სავალდებულოა:

en: Age restricted
ka: ასაკი შეზღუდულია

note: For the first occurrence, %1$s:  AGE_RESTRICTION | html
en: Age restriction %s.
ka: ასაკის შეზღუდვა  %s.

note: %1$s:  AGE_RESTRICTION | html %2$s:  IF CAN_user_circulate_force_checkout %3$s:  END
en: Age restriction %s. %s Check out anyway? %s
ka: ასაკის შეზღუდვა %s. %s გაიცეს მაინც? %s

en: Alert
ka: შეტყობინება

en: Alert subscribers for
ka: შეტყობინება ხელმომწერებისთვის შემდეგზე

en: All
ka: ყველა

en: All authority types
ka: ავტ. ჩანაწერის ყველა სახეობა

en: All budgets
ka: ყველა ბიუჯეტი

en: All collections
ka: ყველა ფონდი

en: All dates
ka: ყველა თარიღი

en: All dependencies installed.
ka: ყველა დამოკიდებულება ინსტალირებულია.

en: All funds
ka: ყველა ფონდი

en: All item types
ka: მასალის ყველა სახეობა

en: All libraries
ka: ყველა ბიბლიოთეკა

en: All locations
ka: ყველა ადგილმდებარეობა

note: SCRIPT
en: All selected
ka: ყველა შერჩეულია

en: All shelving locations
ka: თაროზე განლაგების ყველა ადგილმდებარეობა

en: All statuses
ka: ყველა სტატუსი

en: All tags
ka: ყველა თეგი

en: All vendors
ka: ყველა მომწოდებელი

en: Allow
ka: ნებართვა მიეცით

en: Allow transfer?
ka: გაგზავნის ნებართვა?

en: Already received
ka: უკვე მიღებულია

en: Alternate address
ka: სხვა მისამართი

en: Alternate address: Address
ka: ალტერნატიული მისამართი: მისამართი

en: Alternate address: Address 2
ka: ალტერნატიული მისამართი: მისამართი 2

en: Alternate address: City
ka: ალტერნატიული მისამართი: ქალაქი

en: Alternate address: Contact note
ka: ალტერნატიული მისამართი: საკონტაქტო ჩანაწერი

en: Alternate address: Email
ka: ალტერნატიული მისამართი: ელ.ფოსტა

en: Alternate address: Phone
ka: ალტერნატიული მისამართი: ტელეფონის ნომერი

en: Alternate address: State
ka: ალტერნატიული მისამართი: სახელმწიფო

en: Alternate address: Street number
ka: ალტერნატიული მისამართი: ქუჩის ნომერი

en: Alternate address: Street type
ka: ალტერნატიული მისამართი: ქუჩის სახეობა

en: Alternate address: ZIP/Postal code
ka: ალტერნატიული მისამართი: ZIP/ საფოსტო ინდექსი

en: Alternate contact
ka: სხვა საკონტაქტო ინფორმაცია

en: Alternate contact: Address
ka: ალტერნატიული კონტაქტი: მისამართი

en: Alternate contact: Address 2
ka: ალტერნატიული კონტაქტი: მისამართი 2

en: Alternate contact: City
ka: ალტერნატიული კონტაქტი: ქალაქი

en: Alternate contact: Country
ka: ალტერნატიული კონტაქტი :ქვეყანა

en: Alternate contact: First name
ka: ალტერნატიული კონტაქტი: სახელი

en: Alternate contact: Phone
ka: ალტერნატიული კონტაქტი: ტელეფონის ნომერი

en: Alternate contact: State
ka: ალტერნატიული კონტაქტი: სახელმწიფო

en: Alternate contact: Surname
ka: ალტერნატიული კონტაქტი: სახელი

en: Alternate contact: ZIP/Postal code
ka: ალტერნატიული კონტაქტი: ZIP/ საფოსტო ინდექსი

en: Alternative contact
ka: ალტერნატიული კონტაქტი

en: Alternative phone:
ka: ალტერნატიული ტელეფონის ნომერი:

en: Always show checkouts immediately
ka: ყოველთვის დაუყოვნებლივ აჩვენებს გატანებს

en: Amount
ka: რაოდენობა

en: Amount outstanding
ka: დარჩ. დავალიანების ოდენობა

en: Amount:
ka: რაოდენობა:

en: An error has occurred!
ka: მოხდა შეცდომა!

note: %1$s:  IF error_order_already_cancelled
en: An error has occurred. %s
ka: მოხდა შეცდომა. %s

en: An error has occurred. Invoice cannot be created.
ka: მოხდა შეცდომა. ანგარიშ-ფაქტურა ვერ შეიქმნება.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: An error occurred on deleting this image
ka: შეცდომა მოხდა ამ გამოსახულების წაშლისას

note: %1$s:  op | html %2$s:  label_element | html %3$s:  element_id | html
en: An error was encountered and the %s operation for %s %s was not completed. Please have your system administrator check the error log for details.
ka: წარმოიქმნა შეცდომა და %s ოპერაცია %s %s-თვის არ დასრულებულა. გთხოვთ თქვენი სისტემის ადმინისტრატორმა შეამოწმოს შეცდომის ლოგი.

en: An unknown error has occurred.
ka: მოხდა გაურკვეველი შეცდომა.

en: Analytics
ka: ანალიტიკა

en: Analyze items
ka: ანალიზის გაკეთება ეგზემპლარებზე

en: Anonymize checkout history
ka: ანონიმურია გაცემის ისტორია

en: Another pattern with this name already exists.
ka: კიდევ ერთი ნიმუში ამ სახელით უკვე არსებობს.

en: Any
ka: ნებისმიერი

en: Any audience
ka: ნებისმიერი აუდიტორია

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Any changes will not be saved. Continue?
ka: ნებისმიერი ცვლილება არ იქნება შენახული. გაგრძელდეს?

en: Any content
ka: ნებისმიერი მასალა

en: Any format
ka: ნებისმიერი ფორმატი

en: Any item
ka: ნებისმიერი ეგზემპლარის სახეობა

en: Any item type
ka: ნებისმიერი ეგზემპლარის სახეობა

en: Any library
ka: ნებისმიერი ბიბლიოთეკა

en: Any phrase
ka: ნებისმიერი ფრაზა

en: Any status except cancelled
ka: ნებისმიერი სტატუსი გარდა გაუქმებულისა

en: Any vendor
ka: ნებისმიერი მომწოდებელი

en: Any word
ka: ნებისმიერი სიტყვა

en: Any:
ka: ნებისმიერი:

en: Anyone seeing this list
ka: ყველა ხედავს ამ სიას

en: Apache version:
ka: Apache ვერსია:

note: INPUT type=submit
en: Apply different matching rules
ka: განსხვავებული თანხვედრის წესების გამოყენება

note: INPUT type=submit
en: Apply filter
ka: ფილტრის გამოყენება

en: Apply filter(s)
ka: ფილტრ(ებ)ის გამოყენება

en: Approve
ka: მიღება

en: Approved
ka: მიღებული

en: Approved comments
ka: მიღებული კომენტარები

en: Approved tags
ka: მიღებული თეგები

en: April
ka: აპრილი

en: Are you sure you want to cancel this hold?
ka: ნამდვილად გსურთ ამ შეკვეთის გაუქმება?

note: %1$s:  ordernumber | html
en: Are you sure you want to cancel this order (%s)
ka: ნამდვილად გსურთ ამ შეკვეთის გაუქმება  (%s)

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to cancel your changes?
ka: ნამდვილად გსურთ თქვენი ცვლილებების გაუქმება?

note: %1$s:  basketname | html
en: Are you sure you want to close basket %s?
ka: ნამდვილად გსურთ დახუროთ კალათა  %s?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to close this basketgroup?
ka: ნამდვილად გსურთ ამ კალათის ჯგუფის დახურვა?

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Are you sure you want to delete %s %s?
ka: ნამდვილად გსურთ წაშალოთ %s %s?

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Are you sure you want to delete batch %s?
ka: ნამდვილად გსურთ %s ჯგუფის წაშლა?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete image(s): %s?
ka: ნამდვილად გსურთ გამოსახულებ(ებ)ის წაშლა: %s?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete the list %s?
ka: ნამდვილად გსურთ %s  სიის წაშლა?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete the selected reports?
ka: ნამდვილად გსურთ შერჩეული ანგარიშების წაშლა?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete these suggestions?
ka: ნამდვილად გსურთ ამ შემოთავაზებების წაშლა?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this authority?
ka: ნამდვილად გსურთ ამ ავტორიტეტული ჩანაწერის წაშლა?

en: Are you sure you want to delete this basket?
ka: ნამდვილად გსურთ ამ კალათის წაშლა?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this course?
ka: ნამდვილად გსურთ ამ კურსის წაშლა?

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this cover image?
ka: ნამდვილად გსურთ ამ ყდის გამოსახულების წაშლა?

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this file ?
ka: ნამდვილად გსურთ ამ ფაილის წაშლა?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this item?
ka: ნამდვილად გსურთ ამ ეგზემპლარის წაშლა?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this list?
ka: ნამდვილად გსურთ ამ სიის წაშლა?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this macro?
ka: ნამდვილად გსურთ ამ მაკროს წაშლა?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this patron image? This cannot be undone.
ka: ნამდვილად გსურთ ამ წევრისგამოსახულების წაშლა? ამას ვეღარ აღადგენთ.

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this record?
ka: ნამდვილად გსურთ ამ ჩანაწერის წაშლა?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this saved report?
ka: ნამდვილად გსურთ ამ შენახული ანგარიშის წაშლა?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this subscription frequency?
ka: ნამდვილად გსურთ ამ ხელმოწერითი მასალის გამოცემის სიხშირის წაშლა?

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this suggestion?
ka: ნამდვილად გსურთ ამ შემოთავაზების წაშლა?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to do this?
ka: ნამდვილად გსურთ ამის გაკთება?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to edit another rule?
ka: ნამდვილად გსურთ  სხვა წესის რედაქტირება?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to erase your changes?
ka: ნამდვილად გსურთ თქვენს მიერ შეტანილი  ცვლილებების ამოშლა?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to remove the selected patrons?
ka: ნამდვილად გსურთ მონიშნული წევრების მონაცემების ამოღება?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to remove the tag from this title?
ka: ნამდვილად გსურთ თეგის ამოღება ამ სათაურიდან?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to remove these items from the list?
ka: ნამდვილად გსურთ ამ ერთეულების ამოღება სიიდან?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to remove this item from the course?
ka: ნამდვილად გსურთ ამ ეგზემპლარის ამოღება ამ კურსიდან?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to remove this list?
ka: ნამდვილად გსურთ ამ სიის ამოღება?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to reopen this basket?
ka: ნამდვილად გსურთ ამ კალათის ხელახლა გახსნა?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to reopen this subscription?
ka: ნამდვილად გსურთ ამ ხელმოწერის განახლება?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to replace the current patron image? This cannot be undone.
ka: ნამდვილად გსურთ წევრის ამჟამინდელი გამოსახულების შეცვლა? ეს უპირობოდ შესასრულებელია.

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to write off %s in outstanding fines? This cannot be undone!
ka: ნამდვილად გსურთ ჩამოწეროთ  %s გადაუხდელი ჯარიმები? ეს უპირობოდ შესასრულებელია.

en: Area
ka: რეგიონი

en: Area:
ka: რეგიონი:

en: Arrived
ka: ჩამოსულია

note: For the first occurrence, %1$s:  current_article_requests.count || 0 | html
en: Article requests (%s)
ka: მოთხოვნილი სტატიები (%s)

note: SCRIPT
en: Ascending
ka: მზარდი (აღმავალი)

en: Asked
ka: შეკითხვა დასმულია

note: %1$s:  Branches.GetName(subscription.branchcode) || subscription.branchcode | html
en: At library: %s
ka: ბიბლიოთეკაში: %s

en: Attach another item
ka: სხვა ეგზემპლარის დართვა

en: Attach item
ka: ეგზემპლარის დართვა

en: Attach this basket to a new basket group with the same name
ka: ამ კალათის მიბმა ახალი კალათის ჯგუფზე  იგივე სახელით

en: August
ka: აგვისტო

en: Auth field copied
ka: კოპირებულია ავტორ. ველი

en: Auth value
ka: ავტორ. მნიშვნელობა

en: Auth value:
ka: ავტორ. მნიშვნელობა:

en: Author
ka: ავტორი

en: Author (A-Z)
ka: ავტორი (ა-ჰ)

en: Author (Z-A)
ka: ავტორი (ჰ-ა)

en: Author (any):
ka: ავტორი (ნებისმიერი):

en: Author (corporate):
ka: ავტორი (კოლექტიური):

en: Author (meeting/conference):
ka: ავტორი(შეხვედრა /კონფერენცია):

en: Author (personal):
ka: ავტორი (პირი):

en: Author(s)
ka: ავტორ(ებ)ი

en: Author:
ka: ავტორი:

en: Author:
ka: ავტორი:

note: %1$s:  author | html
en: Author: %s
ka: ავტორი: %s

en: Authorised values category
ka: ავტორიზებული მნიშვნელობების კატეგორია

en: Authorities
ka: ავტორიტ. ჩანაწერები

en: Authorities tables
ka: ავტორიტ. ჩანაწერების ცხრილები

en: Authorities:
ka: ავტორიტ. ჩანაწერები:

en: Authority
ka: ავტორიტ. ჩანაწერი

note: %1$s:  authid | html %2$s:  authtypetext | html
en: Authority #%s (%s)
ka: ავტორიტ. ჩანაწერი  №%s (%s)

note: %1$s:  loopro.object | html
en: Authority %s
ka: ავტორიტ. ჩანაწერი %s

note: %1$s:  IF ( authtypecode ) %2$s:  authtypecode | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Authority MARC framework for %s%s%sdefault framework%s
ka: ავტორიტ. ჩანაწერის MARC სტრუქტურა %s%s%s  სტანდარტული სტრუქტურა%s

note: %1$s:  tagfield | html %2$s:  authtypecode | html
en: Authority MARC subfield structure admin for %s (authority: %s)
ka: ავტორიტ. ჩანაწერის  MARC ქვეველის სტრუქტურის ადმინისტ. %s -თვის (ავტ. ჩანაწერი: %s)

note: %1$s:  tagfield | html
en: Authority MARC subfield structure for %s
ka: ავტორიტ. ჩანაწერის MARC ქვეველის სტრუქტურა %s -თვის

en: Authority field to copy:
ka: ავტორიტ. ჩანაწერის ველის კოპირება:

en: Authority record
ka: ავტორიტეტული ჩანაწერი

en: Authority search
ka: ავტორიტ. ცნობების ძიება

en: Authority search results
ka: ავტ. ცნობებში ძიების შედეგი

en: Authority type
ka: ავტორიტ. ჩანაწერის სახეობა

en: Authority type:
ka: ავტ. ჩანაწერების სახეობა:

en: Authority types
ka: ავტორიტ. ჩანაწერის სახეობები

en: Authority:
ka: ავტორიტ. ჩანაწერი:

en: Authorized
ka: ავტორიზებული

en: Authorized value
ka: ავტორიზებული მნიშვნელობა

en: Authorized value category:
ka: ავტორიზებული მნიშვნელობის კატეგორია:

en: Authorized value:
ka: ავტორიზებული მნიშვნელობა:

en: Authorized value:
ka: ავტორიზებული მნიშვნელობა:

en: Authorized values
ka: ავტორიზებული მნიშვნელობები

en: Authors
ka: ავტორები

note: INPUT type=button
en: Auto-fill row
ka: ავტო-შევსების მწკრივი

en: Automatic renewal
ka: ავტომატური გაგრძელება

en: Availability
ka: ხელმისაწვდომობა

en: Availability:
ka: ხელმისაწვდომობა:

en: Available call numbers
ka: ხელმისაწვდომი შენახვის შიფრები

note: INPUT type=text
en: Available copy
ka: ხელმისაწვდომი ეგზემპლარი

en: Available copy numbers
ka: ხელმისაწვდომი ეგზემპლარის ნომრები

en: Available enumeration
ka: არსებული ჩამონათვალი

en: Available locations
ka: ხელმისაწვდომი ადგილმდებარეობები

en: Average checkout period
ka: გაცემის საშუალო ვადა

en: Average checkout period statistics
ka: გაცემის საშუალო ვადის სტატისტიკა

en: Average loan time
ka: გაცემის საშუალო დრო

en: BSD License
ka: BSD ლიცენზია

en: Back
ka: უკან

note: For the first occurrence, %1$s:  ELSE
en: Back %s
ka: უკან %s

en: Back to Tools
ka: ინსტრუმენტებზე დაბრუნება

en: Barcode
ka: შტრიხკოდი

note: %1$s:  barcode | html
en: Barcode %s
ka: შტრიხკოდი %s

note: For the first occurrence, %1$s:  overduesloo.barcode | html
en: Barcode : %s
ka: შტრიხკოდი : %s

en: Barcode file:
ka: შტრიხკოდის ფაილი:

en: Barcode list (one barcode per line):
ka: შტრიხკოდების სია (თითო შტრიხკოდი თითო ხაზზე)

en: Barcode submitted
ka: შტრიხკოდი წარმოდგენილია

en: Barcode type:
ka: შტრიხკოდის სახეობა:

en: Barcode:
ka: შტრიხკოდი:

en: Barcode:
ka: შტრიხკოდი:

note: For the first occurrence, %1$s:  transfer.item.barcode | html
en: Barcode: %s
ka: შტრიხკოდი: %s

en: Barcodes not found
ka: შტრიხკოდები ვერ მოიძებნა

en: Base-level allocated
ka: საბაზო დონე გამოყოფილია

en: Base-level available
ka: საბაზო დონე ხელმისაწვდომია

en: Base-level ordered
ka: საბაზო დონე დაკვეთილია

en: Base-level spent
ka: საბაზო დონე გამოყენებულია

en: Basic constraints
ka: ძირითადი შეზღუდვები

en: Basic parameters
ka: ძირითადი პარამეტრები

en: Basket
ka: კალათა

note: For the first occurrence, %1$s:  basketno | html
en: Basket %s
ka: კალათა %s

note: For the first occurrence, %1$s:  basketname | html %2$s:  basketno | html
en: Basket %s (%s)
ka: კალათა %s (%s)

en: Basket (#)
ka: კალათა (№)

en: Basket created by:
ka: კალათა შექმნილია - :

en: Basket creator
ka: კალათის შემქმნელი

en: Basket deleted
ka: კალათა წაშლილია

en: Basket details
ka: კალათის დეტალები

en: Basket group
ka: კალათის ჯგუფი

note: %1$s:  name | html %2$s:  basketgroupid | html
en: Basket group %s (%s) for
ka: კალათის ჯგუფი  %s (%s) -

en: Basket group billing place:
ka: კალათის ჯგუფის ბილინგის ადგილი:

en: Basket group delivery placename:
ka: კალათის ჯგუფის მიწოდების ადგილი:

en: Basket group:
ka: კალათის ჯგუფი:

en: Basket grouping
ka: კალათის დაჯგუფება

en: Basket grouping for
ka: კალათის დაჯგუფება -

en: Basket groups
ka: კალათის ჯგუფები

en: Basket name:
ka: კალათის სახელი:

en: Basket:
ka: კალათა:

en: Basketgroup:
ka: კალათის ჯგუფი:

en: Baskets
ka: კალათები

note: %1$s:  booksellertoname | html
en: Baskets for %s
ka: კალათები %s -

en: Baskets in this group:
ka: კალათები ამ ჯგუფში:

note: %1$s:  batchid | html
en: Batch %s
ka: ჯგუფური ოპერაცია %s

en: Batch delete
ka: ჯგუფის წაშლა

en: Batch delete patrons and delete patron circulation history
ka: წევრების ჯგუფის მონაცემების და წევრის ცირკულაციის ისტორიის წაშლა

note: %1$s:  IF ( del ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: Batch item %sdeletion%smodification%s
ka: ეგზემპლარების ჯგუფური %s წაშლა%s მოდიფიკაცია%s

en: Batch item deletion
ka: ეგზემპლარების ჯგუფური წაშლა

en: Batch item modification
ka: ეგზემპლარების ჯგუფური მოდიფიკაცია

en: Batch patron modification
ka: წევრების ჯგუფური მოდიფიკაცია

en: Batch patrons modification
ka: წევრების ჯგუფური მოდიფიკაცია

en: Batch patrons results
ka: წევრების ჯგუფის შედეგები

en: Batch record deletion
ka: ჩანაწერების ჯგუფური წაშლა

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Batch record modification
ka: ჩანაწერების ჯგუფური მოდიფიკაცია

en: Before
ka: - მდე

en: Before we begin, please verify you have the correct credentials to continue. Please log in with the username and password given to you by your systems administrator and located in your
ka: სანამ დავიწყებთ, გთხოვთ შეამოწმოთ რომ გაქვთ გაგრძელების ნებართვა. გთხოვთ შეიყვანოთ, თქვენთვის სისტემის ადმინისტრატორის მიერ მოცემული, მომხმარებლის სახელი და პაროლი განთავსებული თქვენს

en: Beginning date:
ka: დაწყების თარიღი:

en: Begins with
ka: პირველი ასო

note: For the first occurrence, %1$s:  loopro.biblionumber | html
en: Biblio %s
ka: ბიბ. ჩანაწერი %s

en: Biblio count
ka: ბიბ. ჩანაწერების დათვლა

en: Biblio:
ka: ბიბ.ჩანაწერი:

en: Bibliographic
ka: ბიბლიოგრაფიული

en: Bibliographic data to print
ka: ბიბლიოგრაფიული მონაცემების დაბეჭდვა

en: Bibliographic information
ka: ბიბლიოგრაფიული ინფორმაცია

en: Bibliographic record
ka: ბიბლიოგრაფიული ჩანაწერი

note: %1$s:  object | html
en: Bibliographic record %s
ka: ბიბლიოგრაფიული ჩანაწერი %s

en: Bibliographic records
ka: ბიბ. ჩანაწერები

en: Bibliographic:
ka: ბიბლიოგრაფიული:

en: Bibliographies
ka: ბიბლიოგრაფიები

en: Biblionumber
ka: ბიბ. ჩანაწერის ნომერი

en: Biblionumber:
ka: ბიბ. ჩანაწერის ნომერი:

en: Biblios:
ka: ბიბ. ჩანაწერები:

en: Billing date
ka: ინვოისის თარიღი:

en: Billing date:
ka: ინვოისის თარიღი:

note: %1$s:  billingdateto | $KohaDates
en: Billing date: All until %s
ka: ანგარიშგების  თარიღი: ყველა %s -მდე

en: Billing place
ka: ინვოისის მიწოდების ადგილი

en: Billing place:
ka: ინვოისის მიწოდების ადგილი:

en: Biography
ka: ბიოგრაფია

en: Block
ka: დაბლოკვა

note: SCRIPT
en: Blocked!
ka: დაბლოკილია!

en: Book fund:
ka: წიგნების ფონდი:

en: Borrower
ka: აბონენტი

en: Borrower number
ka: აბონენტის ნომერი

en: Borrowernumber:
ka: აბონენტის ნომერი:

en: Braille
ka: ბრაილი

en: Branch
ka: ბიბლიოთეკის ფილიალი

en: Brief display
ka: მოკლე ფორმატი

note: ABBR
en: Broader Term
ka: უფრო ზოგადი ტერმინი

en: Browse system logs
ka: სისტემის ლოგების დათვალიერება

en: Browse the system logs
ka: სისტემის ლოგების დათვალიერება

en: Browse the system logs
ka: სისტემის ლოგების დათვალიერება

note: For the first occurrence, %1$s:  loop_budge.budget_period_description | html %2$s:  loop_budge.budget_period_id | html %3$s:  UNLESS loop_budge.budget_period_active %4$s:  END
en: Budget %s [id=%s]%s (inactive)%s
ka: ბიუჯეტი %s [id=%s]%s (არააქტიური)%s

en: Budget id
ka: ბიუჯეტის იდენტიფ

en: Budget name
ka: ბიუჯეტის დასახელება

en: Budget period description
ka: საბიუჯეტო პერიოდის აღწერა

en: Budget:
ka: ბიუჯეტი:

en: Budgeted cost:
ka: ბიუჯეტით გათვალისწინებული ფასი:

en: Budgets
ka: ბიუჯეტები

en: Budgets administration
ka: ბიუჯეტების ადმინისტრაცია

en: Build a new report?
ka: ახალი ანგარიშის შედგენა?

en: Build a report
ka: ანგარიშის შედგენა

en: Build and run reports
ka: ანგარიშების ფორმირება და გაშვება

note: INPUT type=submit name=submit
en: Build new
ka: ახლის ფორმირება

en: Built-in offline circulation interface
ka: ჩაყენებული ოფლაინ-ცირკულაციის ინტერფეისში

en: Bytes
ka: ბაიტი

en: CD audio
ka: აუდიო კომპაქტ-დისკი

en: CD software
ka: პროგრამები კომპაქტ-დისკზე

en: CSV profile:
ka: CSV პროფილი:

en: CSV profiles
ka: CSV პროფილები

en: CSV separator:
ka: CSV-ის გამყოფი:

en: Cache expiry (seconds)
ka: ქეშის მოქმედების ვადის გასვლა (წამები)

en: Cache expiry:
ka: ქეშის მოქმედების ვადის გასვლა:

note: %1$s:  todaysdate | $KohaDates %2$s:  from | $KohaDates %3$s:  to | $KohaDates
en: Calculated on %s. From %s to %s
ka: კალკულაციის თარიღი %s. %s-დან  %s-მდე

en: Calendar
ka: კალენდარი

en: Calendar information
ka: კალენდრის ცნობები

en: Call number
ka: შენახვის შიფრი

en: Call number (0-9 to A-Z)
ka: შენახვის შიფრი (0-9, ა-ჰ)

en: Call number (Z-A to 9-0)
ka: შენახვის შიფრი (ჰ-ა, 9-0)

en: Call number range
ka: შენახვის შიფრის დიაპაზონი

en: Call number:
ka: შენახვის შიფრი:

en: Call numbers
ka: შენახვის შიფრები

note: %1$s:  subscription.callnumber | html
en: Callnumber: %s
ka: შენახვის შიფრი: %s

en: Can be entered as a single IP, or a subnet such as 192.168.1.*
ka: შეგიძლიათ მიუთითოთ ერთი IP, ან ქვექსელი. მაგ. 192.168.1.*

en: Can't cancel receipt
ka: შეუძლებელია მიღების გაუქმება

note: STRONG
en: Can't delete catalog record or order, cancel holds first
ka: შეუძლებელია საკატალოგო ჩანაწერის ან შეკვეთის წაშლა, პირველად გააუქმეთ ჯავშანი

note: STRONG
en: Can't delete catalog record, delete other orders linked to it first
ka: შეუძლებელია საკატალოგო ჩანაწერის წაშლა, ჯერ წაშალეთ მასთან დაკავშირებული სხვა შეკვეთები

note: STRONG
en: Can't delete catalog record, delete subscriptions first
ka: შეუძლებელია საკატალოგო ჩანაწერის წაშლა. ჯერ წაშალეთ ხელმოწერები

note: SPAN
en: Can't delete catalog record, see constraints below
ka: შეუძლებელია საკატალოგო ჩანაწერის წაშლა, ქვემოთ ნახეთ შეზღუდვები

note: SCRIPT
en: Can't save this record because the following field aren't filled :
ka: შეუძლებელია ამ ჩანაწერის შენახვა რადგან შემდეგი ველ(ებ)ი არ არის შევსებული :

en: Cancel
ka: გაუქმება

en: Cancel and return to order
ka: გააუქმეთ და დაუბრუნდით შეკვეთას

en: Cancel filter
ka: ფილტრის გაუქმება

en: Cancel hold
ka: ჯავშანის გაუქმება

note: INPUT type=submit name=submit
en: Cancel marked holds
ka: მონიშნული ჯავშნების გაუქმება

note: SCRIPT
en: Cancel merge
ka: გაერთიანების გაუქმება

en: Cancel modifications
ka: მოდიფიკაციის გაუქმება

en: Cancel notification
ka: შეტყობინების გაუქმება

en: Cancel receipt
ka: მიღების გაუქმება

en: Cancel transfer
ka: გადაგზავნის გაუქმება

note: %1$s:  AuthorisedValues.GetByCode( 'ORDER_CANCELLATION_REASON', order.cancellationreason ) | html %2$s:  END
en: Cancellation reason: %s %s
ka: გაუქმების მიზეზი: %s %s

en: Cancelled
ka: გაუქმებულია

en: Cancelled
ka: გაუქმებულია

en: Cancelled orders
ka: შეკვეთები გაუქმებულია

en: Cannot add patron
ka: წევრის დამატება შეუძლებელია

en: Cannot be ordered
ka: შეკვეთა შეუძლებელია

note: I
en: Cannot be put on hold
ka: ვერ დაიჯავშნება

en: Cannot be toggled
ka: შეუძლებელია გადართვა

en: Cannot check in
ka: შეუძლებელია მიღება

en: Cannot check out
ka: შეუძლებელია გაცემა

note: %1$s:  IF ( Koha.Preference('OnSiteCheckouts') && Koha.Preference('OnSiteCheckoutsForce') )
en: Cannot check out! %s
ka: შეუძლებელია გაცემა! %s

en: Cannot delete
ka: შეუძლებელია წაშლა

en: Cannot delete budget
ka: შეუძლებელია ბიუჯეტის წაშლა

en: Cannot delete patron
ka: შეუძლებელია წევრის წაშლა

en: Cannot edit
ka: შეუძლებელია რედაქტირება

note: For the first occurrence, %1$s:  ERROR.OPNLINK | html
en: Cannot open %s to read.
ka: შეუძლებელია %s-ს გახსნა წასაკითხად.

note: SCRIPT
en: Cannot open this record in the basic editor
ka: შეუძლებელია ამ ფაილის საბაზო რედაქტორში გახსნა

en: Cannot place hold
ka: შეუძლებელია დაჯავშნა

en: Cannot place hold on some items
ka: შეუძლებელია ზოგიერთი ეგზემპლარის დაჯავშნა

en: Cannot place hold:
ka: შეუძლებელია დაჯავშნა:

en: Cannot process file as an image.
ka: შეუძლებელია ფაილის დამუშავება, როგორც გამოსახულების.

en: Cannot renew:
ka: შეუძლებელია განახლება:

en: Cannot unpack file to the plugins directory.
ka: შეუძლებელია ფაილის გახსნა პლაგინების ფოლდერში.

en: Card
ka: ბარათი

en: Card batch
ka: ბარათის ჯგუფური ოპერაცია

note: %1$s:  batche.batch_id | html
en: Card batch number %s
ka: ბარათის ჯგუფის ნომერი %s

en: Card height:
ka: ბარათის სიმაღლე:

en: Card number
ka: ბარათის ნომერი

en: Card number:
ka: ბარათის ნომერი:

en: Card number:
ka: ბარათის ნომერი:

en: Card preview
ka: ბარათის წინასწარ გადახედვა

en: Card width:
ka: ბარათის სიგანე:

en: Cardnumber already in use.
ka: ბარათის  ნომერი უკვე გამოყენებაშია.

en: Cardnumber length is incorrect.
ka: ბარათის ნომრის სიგრძე არასწორია.

en: Cardnumbers not found
ka: ბარათის ნომრები არ მოიძებნა

note: SCRIPT
en: Cart
ka: კალათა

en: Cas login
ka: Cas აუთენტიფიკაცია

en: Cassette recording
ka: ჩანაწერი კასეტაზე

en: Catalog
ka: კატალოგი

en: Catalog details
ka: კატალოგის დეტალები

note: %1$s:  IF ( biblionumber )
en: Catalog details %s
ka: კატალოგის დეტალები %s

en: Catalog search
ka: კატალოგში ძიება

en: Catalog statistics
ka: კატალოგის სტატისტიკა

en: Cataloging
ka: კატალოგიზაცია

en: Cataloging search
ka: კატალოგში ძიება

en: Catalogs
ka: კატალოგები

en: Catalogue tables
ka: საკატალოგო ცხრილები

en: Cataloguing tables
ka: კატალოგიზაციის ცხრილები

en: Category
ka: კატეგორია

en: Category code
ka: კატეგორიის კოდი

note: SCRIPT
en: Category code unknown.
ka: კატეგორიის კოდი უცნობია.

en: Category code:
ka: კატეგორიის კოდი:

en: Category name
ka: კატეგორიის დასახელება

en: Category type:
ka: კატეგორიის სახეობა:

en: Category:
ka: კატეგორია:

en: Category:
ka: კატეგორია:

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Category: %s
ka: კატეგორია: %s

note: %1$s:  patron.category.description | html %2$s:  patron.categorycode | html
en: Category: %s (%s)
ka: კატეგორია:  %s (%s)

en: Categorycode
ka: კატეგორიის კოდი

en: Cells contain estimated values only.
ka: უჯრედები შეიცავს მხოლოდ სავარაუდო მნიშვნელობებს.

en: Change
ka: შეცვლა

en: Change basket group
ka: კალათის ჯგუფის შეცვლა

note: INPUT type=submit
en: Change basketgroup
ka: კალათის ჯგუფის შეცვლა

en: Change internal note
ka: შიდა ჩანაწერის შეცვლა

note: %1$s:  ordernumber | html
en: Change order vendor note (order no. %s)
ka: შეკვეთის მომწოდებლის ჩანაწერის შეცვლა ( შეკვეთის №. %s )

en: Change password
ka: პაროლის შეცვლა

note: %1$s:  patron.firstname | html %2$s:  patron.surname | html
en: Change username and/or password for %s %s
ka: %s %s-ის მომხმ. სახელისა და/ან პაროლის შეცვლა

en: Changed action if matching record found
ka: შეცვლილია ქმედება დამთხვევის აღმოჩენის შემთხვევაში

en: Changed action if no match found
ka: შეცვლილია ქმედება დამთხვევის არ აღმოჩენის შემთხვევაში

en: Changed item processing option
ka: ეგზემპლარის დამუშავების პარამეტრი შეცვლილია

en: Changed.
ka: შეცვლილი.

en: Chapters
ka: თაავები

en: Chapters:
ka: თავები:

en: Character encoding:
ka: სიმბოლოების კოდირება:

en: Charge
ka: გადასახადი

en: Check all
ka: ყველას მონიშვნა

en: Check expiration
ka: ვადის შემოწმება

en: Check in
ka: ჩაბარება/დაბრუნება

en: Check logs for more details.
ka: ლოგების შემოწმება უფრო დეტალურად.

en: Check out
ka: გაცემა

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Check out message
ka: ინფორმაციის გაცემა

en: Check out to this patron
ka: გაცემა ამ წევრზე

en: Check that your database is running.
ka: თქვენი მონაცემთა ბაზის მოქმედების შემოწმება

note: INPUT type=checkbox name=disable_input
en: Check to delete this field
ka: მონიშნეთ ეს ველი წასაშლელად

en: Check to make this attribute staff_searchable in the staff patron search.
ka: მონიშნეთ იმისათვის, რომ ამ ატრიბუტით ძებნა შესაძელებელი იყოს პერსონალის ინტერფესიში.

en: Check-in
ka: დაბრუნება

en: Check-in date from
ka: ჩაბარების თარიღი -

en: Check-in date from:
ka: ჩაბარების თარიღი: -

en: Checked in
ka: ჩაბარებულია

note: SCRIPT
en: Checked in item.
ka: დაბრუნებული ეგზემპლარი.

en: Checked out
ka: გაცემულია

en: Checked out
ka: გაცემულია

note: %1$s:  checkouts.size | html
en: Checked out %s times
ka: გაცემულია %s- ჯერ

en: Checked out from
ka: გაცემის ადგილი

en: Checked out on
ka: გაცემის თარიღი

en: Checked out:
ka: გაცემულია:

en: Checked-in items
ka: დაბრუნებული ეგზემპლარები

en: Checkin
ka: ჩაბარება

en: Checkin message
ka: შეტყობინება წიგნის დაბრუნებისას

en: Checkin message type:
ka: ინფორმაციის სახეობის მიღება:

en: Checkin message:
ka: ინფორმაციის მიღება:

en: Checkin on
ka: ჩაბარება -

en: Checking out to
ka: გაცემა -

note: For the first occurrence, %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc'
en: Checking out to %s
ka: გაცემა მკითხველზე: %s

en: Checkout
ka: გაცემა

en: Checkout count
ka: გაცემული ეგზემპლარების რაოდენობა

en: Checkout count:
ka: გაცემული ეგზემპლარების რაოდენობა:

en: Checkout date
ka: გაცემის თარიღი

en: Checkout date from:
ka: გაცემის თარიღი: -

en: Checkout date from:
ka: გაცემის თარიღი: -

en: Checkout history
ka: გაცემის ქრონიკა

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc'
en: Checkout history for %s
ka: გაცემის ისტორია %s -

en: Checkout on
ka: გაცემა -

en: Checkout status:
ka: გაცემის სტატუსი:

en: Checkouts
ka: გაცემულები

en: Checkouts are BLOCKED because patron has overdue items.
ka: გაცემა დაბლოკილია, რადგან წევრს აქვს ვადაგადაცილებული ეგზემპლარები.

en: Choice
ka: არჩევანი

en: Choose
ka: არჩევა

en: Choose a file
ka: აირჩიეთ  ფაილი

en: Choose a vendor in the list to jump directly to the right place.
ka: აირჩიეთ სიაში მომწოდებელი,  პირდაპირ რომ მოხვდეთ საჭირო ადგილზე.

en: Choose a vendor to transfer from
ka: აირჩიეთ მომწოდებელი ტრანსფერისთვის

en: Choose a vendor to transfer to
ka: აირჩიეთ მომწოდებელი ტრანსფერისთვის

en: Choose an icon:
ka: აირჩიეთ პიქტოგრამა:

en: Choose barcode type (encoding):
ka: აირჩიეთ შტრიხკოდის სახეობა (კოდირება):

en: Choose layout type:
ka: აირჩიეთ სქემის სახეობა:

en: Choose library:
ka: აირჩიეთ ბიბლიოთეკა:

en: Choose list
ka: აირჩიეთ სია

en: Choose one
ka: აირჩიეთ ერთი

en: Choose the file to add to the basket
ka: აირჩიეთ  ფაილი კალათაზე დასამატებლად

note: A
en: Choose this record
ka: აირჩიეთ ეს ჩანაწერი

en: Choose whether patrons of this category be blocked from public catalog actions such as renewing and placing holds when their cards have expired.
ka: აირჩიეთ, ამ კატეგორიის წევრებს თუ დაებლოკება საჯარო საკატალოგო ქმედებები, როგორიცაა განახლება ან დაჯავშნა, როდესაც მათი ბარათები ვადაგადაცილებულია.

en: Choose your library:
ka: აირჩიეთ თქვენი ბიბლიოთეკა:

en: Choose:
ka: არჩევა:

en: Circ notes
ka: ცირკულ. შენიშვნები

en: Circulation
ka: ცირკულაცია

en: Circulation and fines rules
ka: ცირკულაცია და დაჯარიმების წესები

en: Circulation history
ka: ცირკულაციის ქრონიკა

en: Circulation note
ka: ცირკულაციის შენიშვნა

en: Circulation note:
ka: ცირკულაციაზე ჩანაწერი:

en: Circulation statistics
ka: ცირკულაციის სტატისტიკა

en: Circulation tables
ka: ცირკულაციის ცხრილები

note: %1$s:  Branches.GetLoggedInBranchname | html
en: Circulation: Overdues at %s
ka: ცირკულაცია: ვადაგადასული გაცემები ბიბლიოთეკაში %s

en: Citation
ka: ციტირება

en: Cities
ka: ქალაქები

en: Cities and towns
ka: დასახლებული პუნქტები

en: City
ka: ქალაქი

en: City ID
ka: ქალაქის ID

en: City ID:
ka: ქალაქის ID:

en: City id
ka: ქალაქის id

en: City:
ka: ქალაქი:

en: City:
ka: ქალაქი:

en: Claim acquisition
ka: დაკომპლექტების მოთხოვნა

en: Claim date
ka: ვადის მოთხოვნა

note: INPUT type=submit
en: Claim order
ka: შეკვეთის მოთხოვნა

en: Claim serial issue
ka: სერიული გამოცემის მოთხოვნა

en: Claim using notice:
ka: გამოყენებულ ჩანაწერზე მოთხოვნა

en: Claimed
ka: მოთხოვნილი

en: Claimed date
ka: მოთხოვნილი თარიღი

en: Claims
ka: მოთხოვნები

en: Claims count
ka: მოთხოვნების დათვლა

en: Class:
ka: კლასი:

en: Classification
ka: კლასიფიკაცია

en: Classification filing rules
ka: კლასიფიკაციის დახარისხების წესები

en: Classification source code:
ka: კლასიფიკაციის წყაროს კოდი:

en: Classification sources
ka: კლასიფიკაციის წყაროები

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.classification | $raw
en: Classification: %s
ka: კლასიფიკაცია: %s

en: Clean
ka: გასუფთავება

note: %1$s:  import_batch_id | html
en: Cleaned import batch #%s
ka: გასუფთავებული იმპორტირებული #%s ჯგუფი

en: Clear
ka: გასუფთავება

en: Clear all
ka: ყველაფრის გასუფთავება

note: SCRIPT
en: Clear all reservoir records staged in this batch? This cannot be undone.
ka: წაიშალოს ამ ჯგუფში წარმოდგენილი ყველა ჩანაწერი? ამ ბრძანების შემობრუნება შეუძლებელია.

en: Clear date
ka: თარიღის წაშლა

en: Clear field
ka: ველის გასუფთვება

en: Clear on loan
ka: გაცემულის გასუფთავება

note: A
en: Clear screen
ka: ეკრანის გასუფთავება

en: Clear search form
ka: საძიებო ფორმის გასუფთავება

en: Clear used authorities
ka: გამოყენებული ავტორიტეტული ჩანაწერების გასუფთავება

en: Click Save to finish.
ka: დასრულებისთვის დაწკაპეთ Save

en: Click on an image to view it in the image viewer
ka: გამოსახულების სანახავად დააწკაპეთ მასზე

en: Click on the following link(s) to download the exported batch(es).
ka: დაწკაპეთ მოცემულ ლინკს(ებს) ექსპორტირებული ჯგუფ(ებ)ის ჩამოსატვირთად.

en: Click on the following links to download the exported batch(es).
ka: დაწკაპეთ მოცემულ ლინკებს ექსპორტირებული ჯგუფ(ებ)ის ჩამოსატვირთად.

en: Click on the grid to toggle the settings.
ka: დაწკაპეთ ცხრილის უჯრაზე პარამეტრის ჩასართავად.

en: Click the date to add or edit a holiday.
ka: დაწკაპეთ თარიღს დღესასწაულის დასამატებლად ან რედაქტირებისთვის.

en: Click to add item
ka: დაწკაპეთ ეგზემპლარის დასამატებლად

note: IMG
en: Clone
ka: კლონი

en: Clone these rules to:
ka: ამ წესების კლონირება ბიბლიოთეკაში:

note: IMG
en: Clone this subfield
ka: ამ ქვეველის  კლონირება

note: BUTTON
en: Close
ka: დახურვა

en: Close basket group
ka: კალათის ჯგუფის დახურვა

en: Close this basket
ka: ამ კალათის დახურვა

en: Close this window.
ka: ამ ფანჯრის დახურვა.

en: Close window
ka: ფანჯრის დახურვა

en: Close:
ka: დახურვა

en: Closed
ka: დახურულია

note: For the first occurrence, %1$s:  invoice.closedate | $KohaDates
en: Closed on %s
ka: დახურულია %s -

en: Closed on:
ka: დახურულია: -

note: For the first occurrence, %1$s:  enrollments.count | html %2$s:  enrollable.count | html
en: Clubs (%s/%s)
ka: კლუბები (%s/%s)

en: Clubs currently enrolled in
ka: კლუბები, რომლებიც ამჟამად ჩართულია

en: Code
ka: კოდი

en: Code:
ka: კოდი:

en: Collapse all
ka: ყველაფრის აკეცვა

en: Collapsed
ka: შეკეცილი

en: Collection
ka: ფონდი/კოლექცია

en: Collection
ka: კოლექცია:

en: Collection code
ka: კოლექციის კოდი

en: Collection deleted successfully
ka: კოლექცია წაშლილია წარმატებით

en: Collection failed to be deleted
ka: არ მოხერხდა კოლექციის წაშლა

en: Collection title:
ka: ფონდის/კოლექციის სახელწოდება:

en: Collection transferred successfully
ka: კოლექცია გადაგზავნილია წარმატებით

en: Collection:
ka: კოლექცია:

en: Collection:
ka: ფონდი/კოლექცია:

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.seriestitle | $raw
en: Collection: %s
ka: კოლექცია: '%s

en: Color
ka: ფერი

en: Column
ka: სვეტი(ს)

en: Column name
ka: სვეტის სახელი

en: Column:
ka: სვეტი:

en: Columns
ka: სვეტები

en: Columns must be filled left to right: if the first column is blank, other columns will be ignored.
ka: სვეტები უნდა შეივსოს მარცხნიდან მარჯვნივ: თუ პირველი სვეტი ცარიელია, დანარჩენი სვეტები იგნორირებული იქნება.

note: SCRIPT
en: Columns settings
ka: სვეტების პარამეტრები

en: Coming from
ka: გამოგზავნილია -

note: %1$s:  branchesloo.branchname | html
en: Coming from %s
ka: გამოგზავნილია %s -

en: Comma (,)
ka: მძიმე (,)

en: Comment
ka: კომენტარი

en: Comment
ka: კომენტარი

en: Comment:
ka: კომენტარი:

en: Comment:
ka: კომენტარი:

en: Commenter
ka: კომენტარის ავტორი

en: Comments
ka: კომენტარები

en: Comments about this file:
ka: კომენტარები ამ ფაილზე:

en: Comments awaiting moderation
ka: კომენტარები, რომლებიც ელოდებიან მოდერაციას

en: Comments pending approval
ka: კომენტარები, რომლებიც ელიან  დასტურს

en: Comments:
ka: კომენტარები:

en: Company details
ka: ცნობები კომპანიაზე

en: Company name:
ka: კომპანიის სახელი:

en: Compare barcodes list to results:
ka: შტრიხკოდის სიის  შედარება შედეგებთან:

en: Completed import of records
ka: ჩანაწერების იმპორტი დასრულდა

en: Configure
ka: კონფიგურაცია

en: Configure these parameters in the order they appear.
ka: გააკეთეთ ამ პარამეტრების კონფიგურირება იმ თანმიმდევრობით, როგორც წარმოდგენილია.

en: Confirm
ka: დადასტურება

en: Confirm custom report
ka: სპეციალური ანგარიშის დადასტურება

en: Confirm deletion
ka: დაადასტურეთ წაშლა

note: %1$s:  searchfield | html
en: Confirm deletion of %s?
ka: ადასტურებთ %s -ის წაშლას?

en: Confirm deletion of authority structure definition for
ka: დაადასტურეთ შემდეგი ავტ. ჩანაწერის სტრუქტურის განსაზღვრების წაშლა

en: Confirm deletion of patron attribute type
ka: წევრის ატრიბუტის სახეობის წაშლის დადასტურება

en: Confirm deletion of record matching rule
ka: ჩანაწერის თანხვედრის წესის წაშლის დადასტურება

note: %1$s:  mss.tagsubfield | html
en: Confirm deletion of subfield %s?
ka: %s ქვეველის წაშლას ადასტურებთ?

en: Confirm deletion of tag
ka: თეგის/ველის წაშლის დადასტურება

note: SCRIPT
en: Confirm deletion of this vendor ?
ka: ამ მომწოდებლის წაშლის დადასტურება?

en: Confirm new password:
ka: ახალი პაროლის დადასტურება:

en: Congratulations, installation complete
ka: გილოცავთ, ინსტალაცია დასრულებულია

en: Connection established.
ka: მოხდა დაკავშირება.

note: For the first occurrence, %1$s:  errcon.server | html
en: Connection failed to %s
ka: ვერ მოხერხდა დაკავშირება %s -

note: For the first occurrence, %1$s:  errcon.server | html
en: Connection timeout to %s
ka: %s -თან დაკავშირების პაუზა

en: Constraints
ka: პარამეტრები

en: Contact
ka: კონტაქტი

en: Contact details
ka: საკონტაქტო ცნობები

en: Contact information
ka: საკონტაქტო ინფორმაცია

en: Contact name:
ka: საკონტაქტო პირი:

en: Contact note:
ka: საკონტაქტო ჩანაწერი:

en: Contact:
ka: კონტაქტი:

en: Contact: First name
ka: კონტაქტი: სახელი

en: Contact: Last name
ka: კონტაქტი: გვარი

en: Contact: Relationship
ka: კონტაქტი: ურთიერთკავშირი

en: Contact: Title
ka: კონტაქტი: ტიტული

en: Contacts
ka: კონტაქტები

en: Contains
ka: მოიცავს

en: Content
ka: შინაარსი (სარჩევი)

en: Contents
ka: შინაარსი/სარჩევი:

en: Contents of
ka: შინაარსი (სარჩევი) -

en: Continue
ka: გაგრძელება

en: Continue to log in to Koha
ka: Koha - ში შესვლის გაგრძელება

note: INPUT type=submit
en: Continue without marking >>
ka: მონიშვნის გარეშე გაგრძელება >>

en: Contract
ka: კონტრაქტი

en: Contract deleted
ka: კონტრაქტი წაშლილია

en: Contract description:
ka: კონტრაქტის აღწერა:

en: Contract end date:
ka: კონტრაქტის დასრულების თარიღი:

en: Contract name:
ka: კონტრაქტის სახელწოდება:

en: Contract number:
ka: კონტრაქტის ნომერი:

en: Contract number:
ka: კონტრაქტის ნომერი:

en: Contract start date:
ka: კონტრაქტის დაწყების თარიღი:

en: Contract(s)
ka: კონტრაქტ(ებ)ი

note: %1$s:  booksellername | html
en: Contract(s) of %s
ka: %s-ის კონტრაქტ(ებ)ი

en: Contract:
ka: კონტრაქტი:

en: Contracts
ka: კონტრაქტები

en: Contributing companies and institutions
ka: მონაწილე კომპანიები და დაწესებულებები

en: Control no.:
ka: კონტროლი №:

en: Control no:
ka: კონტროლი №:

en: Copies:
ka: ეგზემპლარები:

en: Copy
ka: კოპირება

en: Copy holidays to:
ka: უქმე დღეების კოპირება: -

en: Copy number
ka: ეგზემპლარის ნომერი

note: %1$s:  l.branchname | html
en: Copy to %s
ka: ასლის გაგზავნა %s-ში

en: Copy to all libraries
ka: ასლი ყველა ბიბლიოთეკას

en: Copyright
ka: საავტორო უფლება

en: Copyright date:
ka: საავტორო უფლების თარიღი:

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.copyrightdate | $raw
en: Copyright year: %s
ka: გამოცემის წელი: %s

en: Copyrightdate
ka: საავტორო უფლების თარიღი:

en: Count
ka: დათვლა

en: Count of checkouts
ka: გაცემული ლიტერატურის დათვლა

en: Count total items
ka: ეგზემპლარების საერთო რაოდენობის დათვლა

en: Country
ka: ქვეყანა

en: Country:
ka: ქვეყანა:

en: Country:
ka: ქვეყანა:

en: Course #
ka: კურსი  #

en: Course name
ka: კურსის სახელი

en: Course name:
ka: კურსის სახელი:

en: Course number
ka: კურსის ნომერი

en: Course number:
ka: კურსის ნომერი:

en: Course reserves
ka: სასწავლო კურსის ლიტერატურა

en: Courses
ka: კურსები

en: Cover image
ka: გარეკანის სურათი

en: Create a new category
ka: ახალი კატეგორიის შექმნა

en: Create a new list
ka: ახალი სიის შექმნა

en: Create a new record by importing the external (duplicate) record.
ka: ახალი ჩანაწერის შექმნა იმპორტირებული გარე (დუბლიკატი) ჩანაწერის საშუალებით.

en: Create a new template
ka: ახალი შაბლონის შექმნა

en: Create analytics
ka: ანალიტიკის შექმნა

note: %1$s:  authtypecode | html
en: Create authority framework for %s using
ka: ავტ. ჩანაწერის სტრუქტურის შექმნა %s -თვის გამოყენებულია -

note: %1$s:  framework.frameworkcode | html %2$s:  framework.frameworktext | html
en: Create framework for %s (%s) using
ka: სტქრუქტურის შექმნა %s (%s) -თვის, გამოყენებულია -

en: Create from SQL
ka: SQL-გან შექმნა

en: Create manual credit
ka: კრედიტის შექმნა

en: Create manual invoice
ka: ანგარიშ-ფაქტურის შექმნა

en: Create new authority
ka: ახალი ავტორიტეტული ჩანაწერის შექმნა

en: Create new record
ka: ახალი ჩანაწერის შექმნა

en: Create printable patron cards
ka: წევრის დასაბეჭდი ბარათების შექმნა

en: Create record
ka: ჩანაწერის შექმნა

note: INPUT type=submit name=submit
en: Create report from SQL
ka: ანგარიშის შექმნა SQL-იდან

en: Create routing list
ka: სამარშრუტო სიის შექმნა

en: Create routing list for
ka: სამარშრუტო სიის შექმნა ერთეულისათვის

en: Creation date
ka: შექმნის თარიღი

en: Credit
ka: კრედიტი

en: Credit type:
ka: კრედიტის სახეობა:

en: Credits:
ka: მადლობები

en: Currencies
ka: ვალუტები

en: Currencies &amp; Exchange rates
ka: ვალუტები &amp; გაცვლის კურსები

en: Currencies and exchange rates
ka: ვალუტები და გაცვლის კურსები

en: Currency
ka: ვალუტა

note: %1$s:  currency | html
en: Currency = %s
ka: ვალუტა = %s

en: Currency:
ka: ვალუტა:

en: Currency:
ka: ვალუტა:

en: Current checkouts allowed
ka: ამჟამად გატანა ნებადართულია

en: Current library
ka: მიმდინარე ბიბლიოთეკა

en: Current renewals:
ka: მიმდინარე განახლებები:

en: Current server time is:
ka: ამჟამად სერვერის დროა:

en: Current session
ka: მიმდინარე სეანსი

en: Currently available batches
ka: ამჟამად ხელმისაწვდომი ჯგუფური ოპერაციები

en: Currently available layouts
ka: ამჟამად ხელმისაწვდომი ფორმატები

en: Currently available profiles
ka: ამჟამად ხელმისაწვდომი პროფილები

en: Currently available templates
ka: ამჟამად ხელმისაწვდომი ნიმუშები

note: %1$s:  ELSE
en: Currently in local use %s
ka: ამჯამად ადგილობრივ გამოყენებაშია %s

en: Curriculum
ka: კურიკულუმი

en: D&aelig;nsk (Danish)
ka: D&aelig;nsk (დანიური ენა)

en: DVD video / Videodisc
ka: ვიდეო DVD / ვიდეოდისკი

en: Damaged
ka: დაზიანებული

en: Damaged status:
ka: დაზიანების სტატუსი:

en: Data deleted
ka: მონაცემები წაშლილია

en: Data error
ka: შეცდომა მონაცემებში

en: Data fields
ka: მონაცემთა ველები

en: Data recorded
ka: მონაცემები ჩაწერილია

en: Data:
ka: მონაცემები:

en: Database
ka: მონაცემთა ბაზა

en: Database settings:
ka: მონაცემთა ბაზის პარამეტრები:

en: Database tables created
ka: მონაცემთა ბაზაის  ცხრილები შექმნილია

en: Database:
ka: მონაცემთა ბაზა:

en: Date
ka: თარიღი

en: Date acquired
ka: შეძენის თარიღი

en: Date added
ka: დამატების თარიღი

en: Date arrived
ka: შემოსვლის თარიღი

en: Date due
ka: დაბრუნების თარიღი (ვადა)

en: Date due:
ka: დაბრუნების თარიღი (ვადა):

en: Date last seen
ka: ბოლო ნახვის თარიღი

en: Date of birth
ka: დაბადების თარიღი

en: Date of birth is invalid.
ka: დაბადების თარიღი მცდარია.

en: Date of birth:
ka: დაბადების თარიღი:

en: Date of enrollment is invalid.
ka: რეგისტრაციის თარიღი მცდარია.

en: Date of expiration is invalid.
ka: ვადის გასვლის თარიღი მცდარია.

en: Date of transfer
ka: გადაცემის თარიღი

en: Date ordered
ka: დაკვეთის თარიღი

en: Date published
ka: გამოცემის თარიღი

en: Date range
ka: თარიღის დიაპაზონი

en: Date received
ka: მიღების თარიღი

en: Date received:
ka: მიღების თარიღი:

en: Date/Time
ka: თარიღი/დრო

en: Date:
ka: თარიღი:

en: Date:
ka: თარიღი:

en: Date: from
ka: თარიღი; -

en: Dates
ka: თარიღები

en: Day
ka: დღე

en: Day of week
ka: კვირის დღე

en: Day/month
ka: დღე /თვე

en: Day:
ka: დღე:

en: Days
ka: დღეები

en: Days in advance
ka: დღით ადრე

en: December
ka: დეკემბერი

en: Default
ka: სტანდარტული

en: Default
ka: სტანდარტული

en: Default accounting details
ka: სტანდარტული საბუღალტრო დეტალები

en: Default framework
ka: სტანდარტული სტრუქტურა

en: Default privacy
ka: სტანდარტული კონფიდენციალურობა

en: Default privacy:
ka: სტანდარტული კონფიდენციალურობა:

en: Default value:
ka: სტანდარტული მნიშვნელობა:

en: Define circulation and fines rules for combinations of libraries, patron categories, and item types
ka: ცირკულაციის და ჯარიმის წესების განსაზღვრა ბიბლიოთეკების, წევრის კატეგორიების და ეგზემპლარის სახეობებისათვის

en: Define days when the library is closed
ka: დღეების დადგენა როცა ბიბლიოთეკა არ მუშაობს

en: Define extended attributes (identifiers and statistical categories) for patron records
ka: გაფართოებული ატრიბუტების განსაზღვრა (იდენტიფიკატორები და სტატისტიკური კატეგორიები) წევრის ჩანაწერებისთვის

en: Define funds within your budgets
ka: ფონდების  განსაზღვრა თქვენი ბიუჯეტების  ფარგლებში

en: Define mappings
ka: ბმების განსაზღვრა

en: Define rules for check-in and checkout notifications for combinations of libraries, patron categories, and item types
ka: მიღებაზე და გაცემაზე შეტყობინებების წესის განსაზღვრა ბიბლიოთეკების, წევრის კატეგორიების და ეგზემპლარის სახეობებისათვის

en: Define the holidays for:
ka: უქმე დღეების დადგენა: -

en: Define transport costs between branches
ka: ფილიალებს შორის სატრანსპორტო ხარჯების განსაზღვრა

en: Define your budgets
ka: თქვენი ბიუჯეტების განსაზღვრა

en: Defining transport costs between libraries
ka: ბიბლიოთეკებს შორის სატრანსპორტო ხარჯების განსაზღვრა

en: Definition
ka: განსაზღვრა

en: Definition description:
ka: აღწერის განსაზღვრა:

en: Definition name:
ka: სახელის განსაზღვრა:

en: Delay
ka: დაგვიანება

en: Delete
ka: წაშლა

en: Delete
ka: წაშლა

note: INPUT type=submit name=mainformsubmit
en: Delete ALL submitted items
ka: ყველა წარმოდგენილი ეგზემპლარის წაშლა

en: Delete all
ka: ყველაფრის  წაშლა

en: Delete all items
ka: ყველა ეგზემპლარის წაშლა

en: Delete basket
ka: კალათის წაშლა

en: Delete basket and orders
ka: კალათის და შეკვეთების წაშლა

en: Delete batch
ka: ჯგუფის წაშლა

note: %1$s:  budget_period_description | html
en: Delete budget '%s'?
ka: '%s' ბიუჯეტი წაიშალოს?

en: Delete contact
ka: კონტაქტის წაშლა

en: Delete course
ka: კურსის წაშლა

note: %1$s:  framework.frameworktext | html %2$s:  framework.frameworkcode | html
en: Delete framework for %s (%s)?
ka: სტრუქტურა წაიშალოს %s (%s)? -

note: %1$s:  budget_name | html
en: Delete fund %s?
ka: %s ფონდი წაიშალოს?

en: Delete image
ka: გამოსახულების წაშლა

note: %1$s:  itemtype.itemtype | html
en: Delete item type '%s'?
ka: '%s' ეგზემპლარის სახეობა წაიშალოს?

en: Delete items in a batch
ka: ეგზემპლარების წაშლა ჯგუფურად

en: Delete list
ka: სიის წაშლა

en: Delete notice?
ka: წაიშალოს შენიშვნა?

en: Delete patrons
ka: წევრების  ამოშლა

en: Delete patrons who meet the following criteria:
ka: წევრების წაშლა, რომლებიც აკმაყოფილებენ შემდეგ კრიტერიუმებს:

en: Delete record
ka: ჩანაწერის წაშლა

en: Delete records if no items remain.
ka: ჩანაწერების წაშლა თუ  ეგზემპლარები აღარ არის

en: Delete selected
ka: მონიშნულის წაშლა

en: Delete selected items
ka: მონიშნული ეგზემპლარების წაშლა

note: INPUT type=submit
en: Delete selected records
ka: მონიშნული ჩანაწერების წაშლა

en: Delete subfield
ka: ქვეველის წაშლა

en: Delete subscription
ka: ხელმოწერის წაშლა

note: INPUT type=submit
en: Delete this category
ka: ამ კატეგორიის წაშლა

note: SCRIPT
en: Delete this exception.
ka: ამ გამონაკლისის წაშლა.

en: Delete this holiday
ka: ამ დღესასწაულის წაშლა

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Delete this holiday.
ka: ამ დღესასწაულის წაშლა.

note: A
en: Delete this saved report
ka: ამ შენახული ანგარიშის წაშლა

note: IMG
en: Delete this subfield
ka: ამ ქვეველის წაშლა

en: Delete user
ka: მომხმარებლის წაშლა

en: Delete vendor
ka: მომწოდებლის წაშლა

en: Delete?
ka: წაიშალოს?

en: Deleted bibliographic record, can't find title
ka: წაშლილია ბიბლიოგრაფიული ჩანაწერი, სათაური არ იძებნება

note: %1$s:  deleted_attribute_type | html
en: Deleted patron attribute type &quot;%s&quot;
ka: წევრის ატრიბუტის სახეობა წაშლილია &quot;%s&quot;

note: %1$s:  deleted_matching_rule | html
en: Deleted record matching rule &quot;%s&quot;
ka: ჩანაწერის დამთხვევის წესი წაშლილია &quot;%s&quot;

note: SCRIPT
en: Deleted.
ka: წაშლილი.

en: Deleting your own account would lock you out of Koha.
ka: თქვენი საკუთრი ანგარიშის წაშლით, დაიბლოკებით კოჰაში.

en: Delimiter:
ka: გამყოფი:

en: Delink
ka: ბმის მოხსნა

en: Delivery comment:
ka: კომენტარი მიწოდებაზე:

en: Delivery place
ka: მიწოდების ადგილი

en: Delivery place:
ka: მიწოდების ადგილი:

en: Delivery time:
ka: მიწოდების დრო:

en: Deny
ka: უარყოფა

en: Department
ka: განყოფილება

en: Department:
ka: განყოფილება:

en: Dept.
ka: განყ.

note: SCRIPT
en: Descending
ka: კლებადობით

en: Description
ka: აღწერილობა

en: Description (OPAC)
ka: აღწერილობა(OPAC)

en: Description (OPAC):
ka: აღწერილობა (OPAC):

note: SCRIPT
en: Description is required
ka: საჭიროა აღწერილობა

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Description missing
ka: აღწერილობა არაა

en: Description of charges
ka: ხარჯების აღწერა

en: Description:
ka: აღწერილობა:

en: Description:
ka: აღწერილობა:

note: For the first occurrence, %1$s:  mss.liblibrarian | html_entity
en: Description: %s
ka: აღწერილობა: %s

en: Destination library:
ka: დანიშნულების ბიბლიოთეკა:

en: Destination library:
ka: დანიშნულების ბიბლიოთეკა:

en: Destination record
ka: სამიზნე ჩანაწერი

en: Details
ka: დეტალები

en: Details from library
ka: ცნობები ბიბლიოთეკიდან

en: Dewey
ka: დუის ინდექსი

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.dewey | $raw
en: Dewey: %s
ka: დუის ინდ: %s

en: Dictionary
ka: ლექსიკონი

en: Dictionary
ka: ლექსიკონი

en: Dictionary definitions
ka: ლექსიკონის განმარტებები

en: Did you mean:
ka: ამას ხომ არ გულისხმობდით:

en: Did you mean?
ka: ამას ხომ არ გულისხმობდით?

en: Digests only
ka: მხოლოდ დაიჯესტები

en: Directories
ka: ცნობარები

note: SCRIPT
en: Disabled for %s
ka: გამორთულია %s -

note: SCRIPT
en: Disabled for all
ka: გამორთულია -

en: Discharge
ka: ჩამოწერა

en: Discharge requests pending
ka: ჩამოწერის მოხოვნები დადასტურების მოლოდინში

en: Discographies
ka: დისკოგრაფიები

en: Discount:
ka: ფასდაკლება:

en: Display
ka: ჩვენება

note: A
en: Display detail for this authority
ka: დეტალების ჩვენება ამ ავტორიტეტულ  ჩანაწერისთვის

note: A
en: Display detail for this biblio
ka: დეტალების ჩვენება ამ ბიბლიოგრაფიულ ჩანაწერისთვის

note: A
en: Display detail for this item
ka: დეტალების ჩვენება ამ  ეგზემპლარისთვის

en: Display from:
ka: ჩვენება -:

en: Display height:
ka: სიმაღლის ჩვენება:

en: Display in OPAC:
ka: OPAC-ში გამოჩენა:

en: Display location:
ka: ადგილმდებარეობის ჩვენება:

note: A
en: Display member details.
ka: წევრის დეტალების ჩვენება.

en: Display only used tags/subfields
ka: მხოლოდ გამოყენებული ველების/ქვეველების ჩვენება

en: Display order:
ka: შეკვეთის ჩვენება

en: Display to:
ka: ჩვენება: -

en: Do not check in items scanned during inventory:
ka: არ მოხდეს დაბრუნების გაფორმება ინვენტარიზაციის დროს სკანირებულ ეგზემპლარებზე:

en: Do not look for matching records
ka: არ ეძებო თანმხვედრი ჩანაწერები

note: SCRIPT
en: Do you really want to generate next serial?
ka: ნამდვილად გსურთ შემდეგი სერიული გამოცემის შექმნა?

en: Do you want to confirm this order?
ka: გსურთ ამ შეკვეთის დადასტურება?

en: Document type:
ka: დოკუმენტის სახეობა:

en: Don't allow
ka: არ დაუშვათ

en: Don't block
ka: არ დაბლოკოთ

en: Don't export fields:
ka: არ გაიტანოთ(ექსპორტი) ველები:

note: INPUT type=button
en: Done
ka: შესრულებულია

en: Download
ka: ჩამოტვირთვა

en: Download
ka: ჩამოტვირთვა

en: Download as CSV
ka: ჩამოტვირთეთ როგორც CSV

en: Download as PDF
ka: ჩამოტვირთეთ როგორც PDF

en: Download as XML
ka: ჩამოტვირთეთ როგორც XML

en: Download cart
ka: კალათის ჩამოტვირთვა

note: INPUT type=submit
en: Download configuration
ka: კონფიგურაციის ჩამოტვირთვა

note: INPUT type=submit
en: Download database
ka: მონაცემთა ბაზის ჩამოტვირთვა

en: Download file of all overdues
ka: ყველა დავალიანების ფაილის ჩამოტვირთვა

en: Download file of displayed overdues
ka: ყველა ნაჩვენები დავალიანების ფაილის ჩამოტვირთვა

en: Download list
ka: სიის ჩამოტვირთვა

en: Download list
ka: სიის ჩამოტვირთვა:

en: Download records
ka: ჩანაწერების ჩამოტვირთვა

en: Download selected claims
ka: მონიშნული მოთხოვნების ჩამოტვირთვა

en: Downloading records, please wait...
ka: იტვირთება ჩანაწერები, გთხოვთ დაელოდოთ...

note: %1$s:  itemloo.date_due | $KohaDates  as_due_date => 1
en: Due %s
ka: ვადა %s

en: Due date
ka: ვადა

en: Due date (unformatted, hidden)
ka: ვადა ( არაფორმატირებულია, დამალულია)

en: Duplicate
ka: დუბლირება

en: Duplicate budget
ka: ბიუჯეტის დუბლირება

note: %1$s:  budget_period_description | html
en: Duplicate budget %s
ka: %s ბიუჯეტის დუბლირება

en: Duplicate record suspected
ka: საეჭვო ჩანაწერის დუბლირება

note: A
en: Duplicate this saved report
ka: ამ შენახული ანგარიშის დუბლირება

en: Duplicate warning
ka: გაფრთხილება დუბლიკატის შესახებ

en: ERROR - unknown
ka: შეცდომა – უცნობია

en: ERROR:
ka: შეცდომა:

en: EXAMPLE plugin
ka: EXAMPLE პლაგინი

en: Edit
ka: რედაქტირება

en: Edit
ka: რედაქტირება

en: Edit SQL
ka: SQL-ის რედაქტირება

en: Edit SQL report
ka: SQL ანგარიშის რედაქტირება

en: Edit as new (duplicate)
ka: როგორც ახალის (დუბლიკატი) რედაქტირება

en: Edit authority
ka: ავტ. ჩანაწერის რედაქტირება

en: Edit basket
ka: კალათის რედაქტირება

note: %1$s:  basketname | html
en: Edit basket %s
ka: %s კალათის რედაქტირება

note: %1$s:  name | html %2$s:  basketgroupid | html
en: Edit basket group %s (%s) for
ka: %s (%s) კალათის ჯგუფის რედაქტირება -

note: %1$s:  budget_period_description | html
en: Edit budget %s
ka: %s ბიუჯეტის რედაქტირება

en: Edit collection
ka: კოლექციის რედაქტირება

en: Edit course
ka: კურსის რედაქტირება

en: Edit field
ka: ველის რედაქტირება

note: %1$s:  description | html
en: Edit frequency: %s
ka: სიხშირის მოდიფიცირება: %s

en: Edit history
ka: ისტორიის რედაქტირება

en: Edit in host
ka: რედაქტირება ჰოსტზე

en: Edit items
ka: ეგზემპლარების რედაქტირება

en: Edit items in batch
ka: ეგზემპლარების ჯგუფის  რედაქტირება

en: Edit list
ka: სიის რედაქტირება

en: Edit list
ka: სიის რედაქტირება

en: Edit patrons
ka: წევრების რედაქტირება

note: %1$s:  suggestionid | html
en: Edit purchase suggestion #%s
ka: #%s შესყიდვის შეთავაზების რედაქტირება

en: Edit record
ka: ჩანაწერის რედაქტირება

en: Edit routing list
ka: სამარშრუტო სიის რედაქტირება

en: Edit routing list
ka: სამარშრუტო სიის რედაქტირება

note: %1$s:  subscription.routingedit | html
en: Edit routing list (%s)
ka: (%s) სამარშრუტო სიის რედაქტირება

en: Edit routing list for
ka: სამარშრუტო სიის რედაქტირება ერთეულისათვის

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Edit search
ka: ძიების რედაქტირება

note: INPUT type=submit
en: Edit serials
ka: სერიული გამოცემების რედაქტირება

note: INPUT type=submit
en: Edit subfields
ka: ქვეველების რედაქტირება

en: Edit subscription
ka: ხელმოწერის რედაქტირება

en: Edit this holiday
ka: ამ დღესასწაულის რედაქტირება

en: Edit vendor
ka: მომწოდებლის მონაცემის რედაქტირება

note: SCRIPT
en: Editing catalog record #{ID}
ka: #{ID} კატალოგის ჩანაწერის რედაქტირება

note: SCRIPT
en: Editing new full record
ka: ახალი სრული ჩანაწერის რედაქტირება

note: SCRIPT
en: Editing new record
ka: ახალი  ჩანაწერის რედაქტირება

note: SCRIPT
en: Editing search result
ka: ძიების შედეგის რედაქტირება

en: Edition
ka: გამოცემა

en: Edition:
ka: გამოცემა:

en: Editions
ka: გამოცემები

en: Editor
ka: რედაქტორი

en: Email
ka: ელ.ფოსტა

en: Email address:
ka: ელ. ფოსტის მისამართი:

en: Email has been sent.
ka: ელ. შეტყობინება გაგზავნილია.

en: Email:
ka: ელ.ფოსტა:

en: Email:
ka: ელ.ფოსტა:

en: Empty and close
ka: დაცარიელება და დახურვა

en: Enabled
ka: ჩართულია

en: Enabled?
ka: ჩართულია?

en: Encoding
ka: კოდირება

en: Encoding:
ka: კოდირება:

en: Encyclopedias
ka: ენციკლოპედიები

en: End date
ka: დასრულების თარიღი

en: End date is not consistent with subscription length.
ka: დასრულების თარიღი არ არის შეთავსებადი გამოწერის ხანგრძლივობასთან.

en: End of date range
ka: დასრულების თარიღის დიაპაზონი

en: English
ka: ინგლისური

en: Enroll
ka: გაწევრიანება

en: Enroll in
ka: გაწევრიანება კლუბში

en: Enrollment fee
ka: სარეგისტრაციო გადასახადი

en: Enrollment fee:
ka: სარეგისტრაციო გადასახადი:

en: Enrollment period
ka: რეგისტრაციის ვადა

en: Enrollment period:
ka: რეგისტრაციის ვადა:

en: Enter a new purchase suggestion
ka: შეიტანეთ წინადადება ახალი ლიტერატურის შესყიდვაზე

en: Enter a title and description for the holiday.
ka: შეიყვანეთ დღესასწაულის სათაური  და აღწერილობა.

en: Enter barcode:
ka: შეიტანეთ შტრიხკოდი:

en: Enter biblionumber:
ka: შეიტანეთ ბიბ.ჩანაწერის ნომერი:

en: Enter item barcode:
ka: შეიტანეთ ეგზემპლარის შტრიხკოდი:

en: Enter item barcode:
ka: შეიტანეთ ეგზემპლარის შტრიხკოდი:

note: %1$s:  name | html
en: Enter parameters for report %s:
ka: შეიტანეთ პარამეტრები %s ანგარიშისთვის:

en: Enter patron card number or partial name:
ka: შეიყვანეთ წევრის ბარათის ნომერი ან ნაწილობრივი სახელი:

note: SCRIPT
en: Enter patron card number:
ka: შეიყვანეთ წევრის ბარათის ნომერი:

note: INPUT type=text name=q
en: Enter search terms
ka: შეიყვანეთ საძიებო ტერმინები

en: Enter starting card position:
ka: შეიყვანეთ ბარათის  საწყისი  პოზიცია:

en: Enter starting label position (for PDF):
ka: შეიყვანეთ ეტიკეტის  საწყისი  პოზიცია  (PDF-თვის):

en: Enter the barcode of the item to attach:
ka: შეიყვანეთ მისაბმელი ეგზემპლარის შტრიხკოდი:

note: INPUT type=text name=q
en: Enter the terms you wish to search for.
ka: შეიყვანეთ საძიებო ტერმინები

en: Enumeration
ka: ნუმერაცია

en: Error
ka: შეცდომა

en: Error adding items:
ka: შეცდომა  ეგზემპლარების დამატებისას:

en: Error analysis:
ka: შეცდომის ანალიზი:

note: SCRIPT
en: Error downloading the file
ka: შეცდომა ფაილის გადმოტვირთვაში

en: Error saving item
ka: შეცდომა ეგზემპლარის შენახვისას

en: Error saving items
ka: შეცდომა ეგზემპლარების შენახვისას

en: Error:
ka: შეცდომა:

en: Error:
ka: შეცდომა:

note: For the first occurrence, %1$s:  decoding_error | html
en: Error: %s
ka: შეცდომა: %s

note: %1$s:  msg_add | html
en: Error: Server with id %s not found
ka: შეცდომა: ვერ მოიძებნა სერვერი %s იდენტ. -ით

en: Error: no field value specified.
ka: შეცდომა: ველის მნიშვნელობა არ არის შეყვანილი.

en: Errors occurred:
ka: შეცდომები მოხდა:

en: Est cost
ka: სავარაუდო ფასი

en: Estimated cost per unit
ka: თითოეული ერთეულის სავარაუდო ფასი

en: Estimated delivery date
ka: მიტანის სავარაუდო თარიღი

en: Estimated delivery date from:
ka: მიტანის სავარაუდო თარიღი: -

en: Estimated delivery date:
ka: მიტანის სავარაუდო თარიღი:

en: Every
ka: ყოველი

en: Everyone
ka: ყველა

en: Exactly on
ka: ზუსტად -

en: Example: 5.00
ka: მაგ.: 5.00

note: SCRIPT
en: Exception: %s
ka: გამონაკლისი:  %s

en: Exceptions
ka: გამონაკლისები

en: Existing holds
ka: არსებული ჯავშნები

en: Expand all
ka: ყველას გაშლა

en: Expected
ka: სავარაუდოა -

en: Expected on
ka: სავარაუდოა -

en: Expiration
ka: ვადის გასვლა

en: Expiration date
ka: ბოლო ვადა

en: Expiration date:
ka: ბოლო (ამოწურვის) ვადა:

en: Expiration date:
ka: ბოლო ვადა:

note: %1$s:  patron.dateexpiry | $KohaDates
en: Expiration date: %s
ka: ბოლო ვადა: %s

en: Expiration:
ka: ბოლო ვადა:

en: Expired? / Closed?
ka: ვადა გასულია? დახურულია?

en: Expires before:
ka: ვადა იწურება: -

en: Expires on
ka: ვადა იწურება

en: Expiring before:
ka: ვადა გადის: -

en: Expiry date
ka: ვადის ამოწურვის თარიღი

en: Explanation
ka: განმარტება

en: Explanation:
ka: განმარტება:

en: Export
ka: ექსპორტი

en: Export
ka: ექსპორტი

note: %1$s:  loo.frameworktext | html
en: Export %s framework
ka: %s სტრუქტურის ექსპორტი

en: Export as CSV
ka: ექსპორტი  როგორც CSV

en: Export authority records
ka: ავტ. ჩანაწერების  ექსპორტი

en: Export bibliographic records
ka: ბიბ. ჩანაწერების  ექსპორტი

en: Export configuration
ka: კონფიგურაციის ექსპორტი

en: Export data
ka: მონაცემების ექსპორტი

en: Export database
ka: მონაცემთა ბაზის ექსპორტი

en: Export default framework
ka: სტანდარტული სტრუქტურის ექსპორტი

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Export labels
ka: ეტიკეტების ექსპორტი

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Export patron cards
ka: წევრის ბარათების ექსპორტი

en: Export to CSV file:
ka: ექსპორტი CSV ფაილში:

en: Export to CSV spreadsheet
ka: ექსპორტი CSV ელექტრონულ ცხრილში

en: Export to OpenDocument spreadsheet format
ka: ექსპორტი OpenDocument ელექტრონულ ცხრილში

en: Export today's checked in barcodes
ka: დღეს დაბრუნებული შტრიხკოდების ექსპორტი

en: Failed to add item with barcode
ka: არ მოხერხდა ეგზემპლარის დამატება შტრიხკოდით

en: Failed to add scheduled task
ka: არ მოხერხდა დაგეგმილი დავალების დამატება

en: Failed to apply different matching rule
ka: ვერ მოხერხდა განსხვავებული თანხვედრის წესის გამოყენება

en: Failed to delete field.
ka: არ მოხერხდა ველის წაშლა.

en: Failed to remove item with barcode
ka: არ მოხერხდა შტრიხკოდიანი ეგზემპლარის ამოღება

note: SCRIPT
en: Failed to run macro:
ka: არ მოხერხდა მაკროს გაშვება:

en: Failed to transfer collection
ka: არ მოხერხდა კოლექციის გადაგზავნა

en: Failed to unzip archive.
ka: ვერ მოხერხდა არქივის ფაილის გახსნა.

en: Failed to update field.
ka: არ მოხერხდა ველის განახლება.

en: FamFamFam Site
ka: FamFamFam საიტი

en: Fast cataloging
ka: სწრაფი კატალოგიზაცია

en: Fax
ka: ფაქსი

en: Fax:
ka: ფაქსი:

en: February
ka: თებერვალი

en: Feedback:
ka: მომხმარებლისაგან:

en: Female
ka: ქალი

en: Fewer options
ka: ნაკლები არჩევანი

en: Fiction
ka: მხატვრული ლიტერატურა

en: Field
ka: ველი

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Field %s is mandatory, at least one of its subfields must be filled.
ka: %s ველი სავალდებულოა, მისი ერთერთი ქვეველი მაინც უნდა იქნეს შევსებული.

en: Field 1
ka: ველი 1

en: Field 2
ka: ველი 2

en: Field 3
ka: ველი 3

en: Field separator:
ka: ველის გამყოფი:

note: %1$s:  field_added.label | html
en: Field successfully added: %s
ka: ველს წარმატებით დაემატა: '%s'

en: Field successfully deleted.
ka: ველი წარმატებით  წაიშალა.

note: %1$s:  field_updated.label | html
en: Field successfully updated: %s
ka: ველი  წარმატებით განახლდა: %s

en: Field to use for record matching
ka: ჩანაწერის დამთხვევის კონტროლისათვის გამოსაყენებელი ველი

en: Fields to print
ka: დასაბეჭდი ველები

en: File format:
ka: ფაილის ფორმატი:

en: File name
ka: ფაილის სახელწოდება

en: File name:
ka: ფაილის სახელწოდება:

note: %1$s:  SOURCE_FILE | html
en: File: %s
ka: ფაილი:  %s

en: Files
ka: ფაილები

en: Files attached to invoice
ka: ანგარიშ-ფაქტურაზე  თანდართული ფაილები

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' no_html = 1
en: Files for %s
ka: ფაილები  %s -

note: %1$s:  invoicenumber | html
en: Files for invoice: %s
ka: ფაილები ანგარიშ-ფაქტურისთვის: %s

en: Filing routine:
ka: დახარისხების დადგენილი რეჟიმი:

note: SCRIPT
en: Filing rule code missing
ka: დახარისხების წესის კოდი არაა მოცემული

en: Filing rule code:
ka: დახარისხების წესის კოდი:

en: Filing rule:
ka: დახარისხების წესი:

en: Filmographies
ka: ფილმოგრაფია

note: INPUT type=submit
en: Filter
ka: გაფილტვრა

en: Filter barcode
ka: შტრიხკოდის ფილტრი

en: Filter by:
ka: გაფილტვრა: -

en: Filter location
ka: ადგილმდებარეობის ფილტრი

en: Filter on:
ka: გაფილტვრა: -

note: SCRIPT
en: Filter paid transactions
ka: გადახდილი ტრანსაქციების გაფილტვრა

en: Filter results:
ka: გაფილტრვის შედეგები:

en: Filtered on:
ka: გაფილტრულია: -

en: Filters
ka: ფილტრები

en: Fine
ka: ჯარიმა

en: Fine amount
ka: ჯარიმის/გადასახადის ოდენობა

en: Fine amount:
ka: ჯარიმის რაოდენობა:

en: Fine charging interval
ka: ჯარიმის გადახდის პერიოდი

en: Fines
ka: ჯარიმები

en: Fines for returned items are forgiven.
ka: დაბრუნებულ ეგზემპლარებზე ჯარიმები აპატიეს.

note: INPUT type=submit name=submit
en: Finish
ka: დასრულება

note: INPUT type=submit
en: Finish receiving
ka: მიღების დასრულება

en: First
ka: პირველი

en: First arrival:
ka: პირველი მიღება:

en: First issue publication date:
ka: პირველი ნომრის გამოცემის თარიღი:

en: First name
ka: სახელი

en: First name:
ka: სახელი:

en: First name:
ka: სახელი:

en: Flagged
ka: მონიშნული

en: Font size:
ka: შრიფტის ზომა:

en: Font:
ka: შრიფტი:

en: For all collection codes:
ka: კოლექციის ყველა კოდისთვის:

en: For all item types:
ka: ეგზემპლარის ყველა სახეობისთვის:

en: For the selected operations:
ka: შერჩეული ოპერაციებისთვის:

en: Forever
ka: სამუდამოდ

en: Forgive overdue charges
ka: დაგვიანებაზე გადასახადების პატიება

en: Forgiven
ka: პატიება

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Form not submitted because of the following problem(s)
ka: ფორმა ვერ იქნა შეტანილი შემდეგი პრობლემ(ებ)ის გამო

en: Format
ka: ფორმატი

en: Format:
ka: ფორმატი:

en: Format:
ka: ფორმატი :

en: Formatting
ka: ფორმატირება

en: Framework code
ka: სტრუქტურის კოდი

en: Framework code:
ka: სტრუქტურის კოდი:

en: Framework description
ka: სტრუქტურის აღწერა

en: Fran&ccedil;ais (French)
ka: Fran&ccedil;ais (ფრანგული)

en: Free
ka: უფასო

en: Frequencies
ka: სიხშირეები

en: Frequency
ka: სიხშირე

en: Frequency:
ka: სიხშირე:

en: Frequency:
ka: სიხშირე:

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Friday
ka: პარასკევი

note: SCRIPT
en: Fridays
ka: პარასკევები

en: From
ka: -დან

en: From
ka: -დან

en: From \ To
ka: -დან / -მდე

en: From a new (empty) record
ka: ახალი (ცარიელი) ჩანაწერიდან

en: From a staged file
ka: რეზერვუარის ფაილიდან

en: From a subscription
ka: ხელმოწერითი გამოცემიდან

en: From a suggestion
ka: შეთავაზებიდან

en: From an existing record:
ka: არსებული ჩანაწერდან:

en: From an external source
ka: გარე წყაროდან

en: From any library
ka: ნებისმიერი ბიბლიოთეკიდან

en: From any library:
ka: ნებისმიერი ბიბლიოთეკიდან:

en: From biblionumber:
ka: ბიბ. ჩანაწერიდან:

en: From call number:
ka: შენახვის შიფრიდან:

en: From date:
ka: თარიღიდან:

en: From home library
ka: საკუთარი ბიბლიოთეკიდან:

en: From home library:
ka: საკუთარი ბიბლიოთეკიდან:

en: From item call number:
ka: ეგზემპლარის შენახვის შიფრიდან:

en: From vendor:
ka: მომწოდებლისგან:

en: From:
ka: -დან:

en: From:
ka: -დან :

en: Fund
ka: ფონდი

en: Fund amount:
ka: ფონდის რაოდენობა:

en: Fund code
ka: ფონდის კოდი

en: Fund code:
ka: ფონდის კოდი:

en: Fund filters
ka: ფონდის ფილტრები

en: Fund list of budget
ka: ბიუჯეტის ფონდების სია

note: TD
en: Fund locked
ka: ფონდი ჩაკეტილია

en: Fund name
ka: ფონდის სახელწოდება

en: Fund name:
ka: ფონდის სახელწოდება:

en: Fund remaining
ka: დარჩენილი ფონდი

en: Fund total
ka: მთლიანი ფონდი

en: Fund:
ka: ფონდი:

en: Fund:
ka: ფონდი:

en: Funds
ka: ფონდები

en: GPL License
ka: GPL  ლიცენზია

en: GST %%
ka: დღგ %%

en: GST:
ka: დღგ:

en: Galego (Galician) Ignacio Javier
ka: Galego (გალიციური ენა)  Ignacio Javier

en: Gap between columns:
ka: სვეტებს შორის მანძილი:

en: Gap between rows:
ka: რიგებს შორის მანძილი:

en: Geauga County Public Library
ka: Geauga County საჯარო ბიბლიოთეკა

en: Gender
ka: სქესი

en: Gender:
ka: სქესი:

en: General
ka: ზოგადი

en: General settings
ka: ძირითადი/ზოგადი პარამეტრები

en: Generate an exception for this repeated holiday.
ka: გამონაკლისის შექმნა ამ განმეორებადი  დღესასწაულისთვის.

en: Generate exceptions on a range of dates.
ka: გამონაკლისების შექმნა გარკვეულ თარიღებში.

note: INPUT type=button
en: Generate next
ka: შემდეგის შექმნა

en: Get desktop application
ka: პროგრამის გადმოწერა

en: Get it!
ka: მიიღეთ!

en: Global system preferences
ka: გლობალური სისტემის პარამეტრები

note: INPUT type=submit name=changepage_goto
en: Go
ka: შესრულება

en: Go to advanced search
ka: გადასვლა გაფართოებულ ძიებაზე

note: A
en: Go to item details
ka: გადასვლა ეგზემპლარის ცნობებზე

en: Go to item search
ka: გადასვლა ეგზემპლარის ძიებაზე

en: Go to page :
ka: გადასვლა გვერდზე:

note: A
en: Go to record detail page
ka: ჩანაწერის ცნობების გვერდზე გადასვლა

en: Grace period:
ka: საშეღავათო პერიოდი:

en: Group
ka: ჯგუფი

note: INPUT type=text name=group
en: Group code
ka: ჯგუფის კოდი

note: INPUT type=text name=groupdesc
en: Group name
ka: ჯგუფის სახელი

en: Group(s):
ka: ჯგუფ(ებ)ი  :

en: Groups of libraries:
ka: ბიბლიოთეკების ჯგუფები:

en: Guarantees:
ka: გარანტია:

en: Guarantor information
ka: ინფორმაცია გარანტორზე

en: Guarantor:
ka: გარანტი:

en: Guided reports
ka: მართვადი ანგარიშები

en: Guided reports wizard
ka: ანგარიშების შექმნის მრჩეველი

en: HTML message:
ka: HTML შეტყობინება:

en: Handbooks
ka: ცნობარები/სახელმძღვანელოები

en: Hard due date
ka: მკაცრად განსაზღვრული ვადა

en: Heading
ka: სათაური

en: Heading A-Z
ka: რუბრიკები ა-ჰ

en: Heading Z-A
ka: რუბრიკები ჰ-ა

en: Help
ka: დახმარება

en: Here is your cart, sent from our online catalog.
ka: აქ არის თქვენი კალათა, რომელიც გამოიგზავნა ჩვენი ონლაინ კატალოგიდან.

note: %1$s:  shelfname | $raw
en: Here is your list called %s, sent from our online catalog.
ka: ეს სია, სახელწოდებით %s, გამოგეგზავნათ ჩვენი ელექტრონული კატალოგიდან.

en: Hi,
ka: გამარჯობა!

en: Hidden by default
ka: სტანდარტულად დამალულია

note: SCRIPT
en: Hide MARC
ka: MARC -ის დამალვა

en: Hide all
ka: ყველაფრის  დამალვა

en: Hide all columns
ka: ყველა სვეტის დამალვა

en: Hide inactive budgets
ka: არააქტიური ბიუჯეტის დამალვა

en: Hide window
ka: ფანჯრის დამალვა

note: %1$s:  HIGHHOLDS.duration | html %2$s:  HIGHHOLDS.returndate | $KohaDates
en: High demand item. Loan period shortened to %s days (due %s). Check out anyway?
ka: მაღალ მოთხოვნადი ეგზემპლარი. გატანის ვადა შემცირებულია %s -დღემდე (დაბრუნების თარიღი %s). მაინც გაიცეს?

en: Highlight
ka: მონიშვნა

en: Hint:
ka: მინიშნება:

en: Hints
ka: რჩევები

en: History
ka: ქრონიკა

en: History OPAC note:
ka: ქრონიკის შენიშვნა OPAC-სთვის:

en: History end date:
ka: ქრონიკის დასრულების თარიღი:

en: History staff note:
ka: ქრონიკის შენიშვნა თანამშრომლებისათვის:

en: History start date:
ka: ქრონიკის დაწყების თარიღი:

en: Hold
ka: დაჯავშნა

en: Hold at
ka: დაჯავშნა -

en: Hold details
ka: ცნობები ჯავშანზე

en: Hold expires on date:
ka: ჯავშანის გაუქმების თარიღია:

en: Hold fee
ka: გადასახადი ჯავშანზე

en: Hold fee:
ka: გადასახადი ჯავშანზე:

en: Hold for:
ka: დაჯავშნა: -

en: Hold found (item is already waiting):
ka: ჯავშანი მოძებნილია (ეგზემპლარი ელოდება): -

note: %1$s:  nextreservtitle | html
en: Hold found for (%s), please transfer
ka: (%s) -ის ჯავშანი მოძებნილია, გთხოვთ გადააგზავნოთ

en: Hold found:
ka: ჯავშანი მოძებნილია:

en: Hold placed by :
ka: ჯავშანი მოითხოვა:

en: Hold policy
ka: დაჯავშნის წესები

en: Hold ratio
ka: დაჯავშნის კოეფიციენტი

en: Hold ratios
ka: დაჯავშნის კოეფიციენტები

en: Hold starts on date:
ka: ჯავშანის დაწყების თარიღი:

en: Hold status
ka: ჯავშნის სტატუსი

en: Holding libraries
ka: მფლობელი ბიბლიოთეკები

en: Holding library
ka: მფლობელი ბიბლიოთეკა

en: Holding library:
ka: მფლობელი ბიბლიოთეკა:

en: Holdings:
ka: ეგზემპლარები:

en: Holds
ka: ჯავშნები

note: For the first occurrence, %1$s:  Biblio.HoldsCount( SEARCH_RESULT.biblionumber ) | html
en: Holds (%s)
ka: ჯავშნები (%s)

en: Holds awaiting pickup
ka: ჯავშნები გატანის მოლოდინში

note: %1$s:  ReservesMaxPickUpDelay | html
en: Holds listed here have been awaiting pickup for more than %s days.
ka: აქ ჩამოთვლილი ჯავშნები ელოდება გატანას %s -ზე მეტი დღის განმავლობაში.

en: Holds queue
ka: ჯავშნების რიგი

en: Holds statistics
ka: ჯავშნების სტატისტიკა

en: Holds:
ka: ჯავშნები:

en: Holiday exception
ka: სადღესასწაულო გამონაკლისი

en: Holiday only on this day
ka: დღესასწაული მხოლოდ ამ დღეს

en: Holiday repeated every same day of the week
ka: დღესასწაული განმეორებადი კვირის ერთი და იმავე დღეს

en: Holiday repeated yearly on the same date
ka: დღესასწაული განმეორებადი წლის ერთი და იმავე დღეს

en: Holiday repeating weekly
ka: დღესასწაული განმეორებადი ყოველ კვირა

en: Holiday repeating yearly
ka: დღესასწაული  განმეორებადი ყოველწლიურად

en: Holidays on a range
ka: დღესასწაულების გარკვეულ პერიოდში

en: Holidays repeated yearly on a range
ka: დღესასწაულები განმეორებადი ყოველწლიურად გარკვეულ პერიოდში

en: Home
ka: საწყისი

en: Home libraries
ka: საბაზო ბიბლიოთეკები

en: Home library
ka: საბაზო ბიბლიოთეკა

en: Home library (branchcode)
ka: მთავარი ბიბლიოთეკა (ფილიალის კოდი)

note: SCRIPT
en: Home library unknown.
ka: მთავარი ბიბლიოთეკა უცნობია.

en: Home library:
ka: მთავარი ბიბლიოთეკა:

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Home library: %s
ka: მთავარი ბიბლიოთეკა: %s

en: Horizontal:
ka: ჰორიზონტალური:

en: Host records
ka: კრებსითი ჩანაწერები

en: Hostname/Port
ka: ჰოსტის სახელი/პორტი

en: Hostname:
ka: ჰოსტის სახელი:

en: Hour
ka: საათი

en: Hours
ka: საათები

en: How to process items:
ka: როგორ დამუშავდეს ეგზემპლარები:

en: I encountered some problems.
ka: გარკვეული პრობლემები შემხვდა.

en: I received this from you:
ka: ეს მივიღე თქვენგან:

en: IP address has changed, please log in again
ka: IP მისამართი შეცვლილია, გთხოვთ ხელახლა შეხვიდეთ

en: IP address has changed. Please log in again
ka: IP მისამართი შეცვლილია. გთხოვთ ხელახლა შეხვიდეთ

en: ISBN or ISSN or other standard number:
ka: ISBN ან ISSN ან სხვა სტანდარტული ნომერი:

en: ISO Format (YYYY-MM-DD)
ka: ISO  ფორმატი (წწწწ-თთ-დდ)

en: Icon
ka: ხატულა

en: If empty, English is used
ka: თუ ცარიელია, გამოიყენება ინგლისური

en: If matching record is already in the borrowers table:
ka: შესაბამისი ჩანაწერი უკვე მომხარებლის ცხრილშია:

en: If the total amount loanable for a given patron category is left blank, no limit applies, except possibly for a limit you define for a specific item type.
ka: მომხმარებელთა კონკრეტული კატეგორიისათვის გასაცემად ნებადართული რაოდენობის ველს თუ ცარილეს დატოვებთ, არ იარსებებს შეზღუდვა, გარდა იმისა, რაც კონკრეტული სახეობის გამოცემებზეა განსაზღვრული.

en: If there is a day (or more) in the week where issues are never published, you can check corresponding boxes below.
ka: თუ არსებობს კვირის დღეები, როდესაც ეს გამოცემა არ იბეჭდება, შეგიძლიათ ქვემოთ მონიშნოთ შესაბამისი უჯრები.

en: If this is not what you were expecting, go to
ka: თუ ეს ის არაა, რასაც ელოდით, გადადით

en: If you delete this fund, all orders linked to this fund will be deleted!
ka: ამ ფონდს თუ წაშლით, მასთან დაკავშირებული ყველა შეკვეთა წაიშლება!

en: If you have a CAS account, please choose against which one you would like to authenticate:
ka: თუ თქვენ გაქვთ CAS ანგარიში, გთხოვთ აირჩიოთ, რომლის გამოყენება გსურთ აუტენტიფიკაციისას:

en: If you want Koha to trigger an action (send a letter or restrict a member), a delay value is required.
ka: თუ გინდათ, რომ კოჰამ შეასრულოს ქმედება (გაიგზავნოს შეტყობინება თუ დაიბლოკოს მომხმარებელი) უნდა მიუთითოთ დაყოვნების სიდიდე.

en: Ignore
ka: უგულებელყოფა

en: Ignore and return to transfers:
ka: უგულებელყავი და დაუბრუნდი გაგზავნებს:

en: Ignore this one, keep the existing one
ka: ამის უგულებელყოფა და არსებულის შენარჩუნება

note: SCRIPT
en: Ignored
ka: იგნორირებული

en: Image
ka: გამოსახულება

en: Image 1
ka: გამოსახულება 1

en: Image 2
ka: გამოსახულება 2

en: Image file
ka: გამოსახულების ფაილი

en: Image name:
ka: გამოსახულების სახელწოდება:

note: %1$s:  IMAGE_NAME | html
en: Image name: %s
ka: გამოსახულების სახელწოდება: %s

note: %1$s:  filerror.CRDFIL | html %2$s:  ELSIF ( filerror.CARDNUMBER_DOES_NOT_EXIST )
en: Image not imported (%s missing). %s
ka: გამოსახულება არ არის იმპორტირებული  (%s აკლია). %s

note: %1$s:  ELSIF ( filerror.CRDFIL )
en: Image not imported because the image file is too big (see online help for maximum size). %s
ka: გამოსახულება არ არის იმპორტირებული რადგან გამოსახულების ფაილი ხედმეტად დიდია (იხილეთ ონლაინ დახმარებაში მაქსიმუმი ზომა). %s

note: %1$s:  ELSIF ( filerror.CORERR )
en: Image not imported because the image format is unrecognized. %s
ka: გამოსახულება არ არის იმპორტირებული რადგან გამოსახულების ფორმატი გაუგებარია. %s

en: Image source:
ka: გამოსახულების წყარო:

en: Image successfully uploaded
ka: გამოსახულება წარმატებით აიტვირთა

en: Image upload results :
ka: გამოსახულების ატვირთვის შედეგები:

en: Image(s) successfully deleted
ka: გამოსახულება(ები) წარმატებით იქნა წაშლილი

en: Image:
ka: გამოსახულება:

en: Images
ka: სურათები

en: Images for
ka: გამოსახულები -

en: Import
ka: იმპორტი

en: Import into the borrowers table
ka: იმპორტი მომხმარებელთა ცხრილში

en: Import patron data
ka: წევრის მონაცემის იმპორტი

en: Import patrons
ka: წევრების მონაცემების იმპორტი

en: Import quotes
ka: ციტატების იმპორტი

en: Import results :
ka: შედეგების იმპორტი:

note: INPUT type=submit name=mainformsubmit
en: Import this batch into the catalog
ka: ამ ჯგუფის იმპორტი კატალოგში

en: Important:
ka: მნიშვნელოვანია:

en: Imported
ka: იმპორტირებული

en: In framework:
ka: სტრუქტურაში:

en: In months:
ka: თვეებში:

note: For the first occurrence, %1$s:  OPACBaseURL | $raw %2$s:  BIBLIO_RESULT.biblionumber | html
en: In online catalog: %s/cgi-bin/koha/opac-detail.pl?biblionumber=%s
ka: კატალოგში: %s/cgi-bin/koha/opac-detail.pl?biblionumber=%s

en: In transit
ka: გზაშია

note: %1$s:  Branches.GetName( item.transfer.frombranch ) | html %2$s:  Branches.GetName( item.transfer.tobranch ) | html %3$s:  item.transfer.datesent | $KohaDates
en: In transit from %s to %s since %s
ka: გზაშია %s-დან – %s-სკენ %s-ის შემდეგ

en: In your cart
ka: თქვენს კალათში

en: Inactive
ka: არააქტიური

en: Inactive budgets
ka: არააქტიური ბიუჯეტები

en: Include expired subscriptions:
ka: მოიცავს ვადაგასულ ხელმოწერებს:

note: SCRIPT
en: Incorrect syntax, cannot save
ka: არასწორი სინტაქსი, ვერ შეინახება

en: Indefinite
ka: განუსაზღვრელი

en: Indexed in:
ka: ინდექსირებულია გამოცემაში:

en: Indexes
ka: ინდექსები

en: Individual libraries:
ka: ინდივიდუალური ბიბლიოთეკები:

en: Info
ka: ცნობა

en: Info:
ka: ცნობა:

en: Information
ka: ინფორმაცია

en: Initials
ka: ინიციალები

en: Initials:
ka: ინიციალები:

en: Initials:
ka: ინიციალები:

en: Inner counter
ka: შიდა მთვლელი

en: Insert copyright symbol (©)
ka: საავტორო უფლების სიმბოლოს (©) ჩასმა

en: Instructions
ka: ინსტრუქციები

en: Instructor search:
ka: ინსტრუქტორის ძიება:

en: Instructors
ka: ინსტრუქტორები

en: Instructors:
ka: ინსტრუქტორები:

en: Insufficient privileges.
ka: არასაკმარისი უფლებები.

en: Integer
ka: მთელი რიცხვი

en: Internal note
ka: შიდა შენიშვნა

en: Internal note:
ka: შიდა შენიშვნა:

en: Internal note:
ka: შიდა შენიშვნა:

note: A
en: Internationalization and localization
ka: ინტერნაციონალიზაცია და ლოკალიზაცია

en: Into an application
ka: პროგრამაში

en: Into an application
ka: პროგრამაში

en: Into an application:
ka: პროგრამაში:

en: Intranet
ka: ინტრანეტი

en: Invalid authority type
ka: არასწორი ავტ. ჩანაწერის  სახეობა

en: Invalid collection id
ka: კოლექციის არასწორი id

en: Invalid course!
ka: არასწორი კურსი!

note: SCRIPT
en: Invalid indicators
ka: არასწორი ინდიკატორები

note: SCRIPT
en: Invalid record
ka: არასწორი ჩანაწერი

note: SCRIPT
en: Invalid tag number
ka: თეგის (ველის) არასწორი ნომერი

en: Invalid username or password
ka: არასწორი სახელი ან პაროლი

note: %1$s:  e | html
en: Invalid value for %s
ka: არასწორი მნიშვნელობა  %s -

en: Inventory
ka: ინვენტარიზაცია

en: Inventory number
ka: ინვენტარიზაციის ნომერი

en: Invoice details
ka: ანგ.ფაქტურის დეტალები

en: Invoice has been modified
ka: ანგ.ფაქტურა მოდიფიცირებულია

en: Invoice item price includes tax:
ka: ერთეულის ფასი ინვოისში შეიცავს გადასახადს:

en: Invoice number
ka: ანგ.ფაქტურის ნომერი

en: Invoice number:
ka: ანგ.ფაქტურის ნომერი:

en: Invoice prices are:
ka: ანგ.ფაქტურის ფასებია:

en: Invoice prices:
ka: ანგ.ფაქტურის ფასები:

note: %1$s:  invoicenumber | html
en: Invoice: %s
ka: ანგ.ფაქტურა: %s

en: Invoices
ka: ანგ.ფაქტურები

en: Irregularity:
ka: არარეგულარობა:

en: Is a URL:
ka: არის URL:

en: Is hidden by default
ka: სტანდარტულად დამალულია

en: Is this a duplicate of
ka: არის ეს დუბლიკატი -

en: Issue
ka: ნომერი (პერიოდიკა)

en: Issue
ka: გამოცემა

en: Issue #
ka: ნომერი #

en: Issue history
ka: გამოცემის ისტორია

en: Issue number
ka: გამოცემის ნომერი

en: Issue:
ka: ნომერი (პერიოდიკა):

en: Issue:
ka: გამოცემა:

en: Issuing rules
ka: გამოცემის წესები

en: Item
ka: ეგზემპლარი

note: For the first occurrence, %1$s:  loopro.object | html
en: Item %s
ka: ეგზემპლარი %s

en: Item barcode:
ka: ეგზემპლარის შტრიხკოდი:

en: Item call number
ka: ეგზემპლარის შენახვის შიფრი

en: Item callnumber:
ka: ეგზემპლარის შენახვის შიფრი:

en: Item checked out
ka: ეგზემპლარი გაცემულია

en: Item count
ka: ეგზემპლარების რაოდენობა

en: Item damaged
ka: დაზიანებული ეგზემპლარი

en: Item details
ka: ცნობები ეგზემპლარზე

en: Item floats
ka: ეგზემპლარი მოძრაობაშია

note: SCRIPT
en: Item has been lost (transaction recorded anyway)
ka: ეგზემპლარი დაიკარგა ( ტრანსაქცია მაინც ჩაწერილია)

en: Item has been withdrawn
ka: ეგზემპლარი ჩამოწერილია

note: SCRIPT
en: Item has been withdrawn (transaction recorded anyway)
ka: ეგზემპლარი ჩამოწერილია ( ტრანსაქცია მაინც ჩაწერილია )

en: Item holding library:
ka: ეგზემპლარის დაჯავშნის ბიბლიოთეკა

en: Item information
ka: ცნობები ეგზემპლარზე

en: Item is already at destination library.
ka: ეგზემპლარი უკვე დანიშნულების ბიბლიოთეკაშია.

en: Item is restricted
ka: ეგზემპლარი შეზღუდულია

note: SCRIPT
en: Item is restricted (transaction recorded anyway)
ka: ეგზემპლარი შეზღუდულია (ტრანსაქცია ჩაწერილია)

note: SCRIPT
en: Item not checked out.
ka: ეგზემპლარი არ არის გაცემული.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Item not found.
ka: ეგზემპლარი ვერ მოიძებნა.

note: SCRIPT
en: Item not listed as checked out in offline database (transaction recorded anyway)
ka: ეგზემპლარი არ არის გაცემულთა სიაში ოფლაინ მონაცემთა ბაზაში, (ტრანსაქცია მაინც ჩაწერილია)

en: Item number file:
ka: ეგზემპლარის ფაილის ნომერი:

en: Item processing:
ka: ეგზემპლარი მუშავდება:

en: Item renewed:
ka: ეგზემპლარი განახლებულია:

en: Item returns home
ka: ეგზემპლარი ბრუნდება საბაზო ბიბლიოთეკაში

en: Item returns to issuing library
ka: ეგზემპლარი ბრუნდება გამცემ ბიბლიოთეკაში

en: Item search
ka: ეგზემპლარის ძიება

note: SCRIPT
en: Item search results
ka: ეგზემპლარის ძიების შედეგები

note: A
en: Item sorting
ka: ეგზემპლარის დახარისხება

en: Item tag
ka: ეგზემპლარის თეგი/ველი

en: Item type
ka: გამოცემის სახეობა

en: Item type:
ka: გამოცემის სახეობა:

en: Item type:
ka: ეგზემპლარის სახეობა:

en: Item types
ka: ეგზემპლარის სახეობები

en: Item types administration
ka: ეგზემპლარის სახეობების ადმინისტრაცია

en: Item was lost, now found.
ka: ეგზემპლარი იყო დაკარგული, ახლა მოიძებნა.

en: Item was on loan to
ka: ეგზემპლარი გატანილი იყო -

en: Item with barcode
ka: შეგზემპლარი შტრიხკოდით

note: %1$s:  barcode | html
en: Item with barcode '%s' added successfully
ka: ეგზემპლარი  '%s'  შტრიხკოდით  წარმატებით დაემატა!

en: Item(s)
ka: ეგზემპლარ(ებ)ი

en: Items available
ka: ხელმოსაწვდომი ეგზემპლარები

en: Items checked out
ka: ეგზემპლარები გაცემულია

note: %1$s:  biblio.title | html %2$s:  IF ( biblio.author ) %3$s:  biblio.author | html %4$s:  END %5$s:  biblio.biblionumber | html
en: Items for %s %s by %s%s (Record #%s)
ka: %s %s, ავტ.%s%s (ჩანაწერი №%s)-ის ეგზემპლარები

note: %1$s:  batch_id | html
en: Items in batch number %s
ka: ეგზემპლარების ჯგუფური ნომერი%s

en: Items list
ka: ეგზემპლარების სია

en: Items lost
ka: დაკარგული ეგზემპლარები

en: Items needed
ka: მოთხოვნილი ეგზემპლარები

en: Items with no checkouts
ka: ეგზემპლარები, რომლებიც არ გატანილა

en: Items:
ka: ეგზემპლარები:

en: Items:
ka: ეგზემპლარები/ერთეულები.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Itemtype
ka: ეგზემპლარის  სახეობა

en: January
ka: იანვარი

en: Job progress:
ka: სამუშაოს მიმდინარეობა:

en: Jobs already entered
ka: სამუშაო უკვე შეყვანილია

en: July
ka: ივლისი

en: June
ka: ივნისი

en: Juvenile
ka: ახალგაზრდული

en: Keep issue number
ka: გამოცემის ნომრის შენახვა

en: Key
ka: გასაღები/საკვანძო

en: Keyword
ka: საკვანძო სიტყვა

en: Keyword (any):
ka: საკვანძო სიტყვა (რომელიმე):

en: Keyword:
ka: საკვანძო სიტყვა:

en: Keyword:
ka: საკვანძო სიტყვა:

en: Koha
ka: კოჰა

note: For the first occurrence, %1$s:  Koha.Version.maintenance | html
en: Koha %s
ka: კოჰა %s

note: SCRIPT
en: Koha &rsaquo; Cataloging &rsaquo;
ka: კოჰა &rsaquo; კატალოგიზაცია &rsaquo;

en: Koha administration
ka: კოჰას ადმინისტრირება

en: Koha database schema
ka: კოჰას მონაცემთა ბაზის სქემა

en: Koha development team
ka: კოჰას განვითარების ჯგუფი

en: Koha field
ka: კოჰას ველი

en: Koha field:
ka: კოჰას ველი:

en: Koha full call number
ka: კოჰა სრული შენახვის შიფრი

en: Koha history timeline
ka: კოჰას ისტორიის ვადები

en: Koha internal
ka: კოჰას შიდა

en: Koha link:
ka: კოჰას ბმული:

en: Koha module:
ka: კოჰას მოდული:

en: Koha offline circulation
ka: კოჰა ოფლაინ ცირკულაცია

en: Koha report library
ka: კოჰას ანგარიშების ბიბლიოთეკა

en: Koha reports library
ka: კოჰას ანგარიშების ბიბლიოთეკა

en: Koha to MARC mapping
ka: კოჰას ველების ბმა MARC ველებთან

en: Koha version:
ka: კოჰას ვერსია:

en: LC call number:
ka: LC შენახვის შიფრი:

en: Label
ka: იარლიყი

en: Label creator
ka: იარლიყის შემქმნელი

en: Label for lib:
ka: იარლიყი ბიბლიოთეკისთვის:

en: Label for opac:
ka: იარლიყი opac-თვის

en: Label height:
ka: იარლიყის სიმაღლე:

en: Label number
ka: იარლიყის ნომერი

en: Label templates
ka: იარლიყის ნიმუშები

en: Label width:
ka: იარლიყის სიგანე:

en: Labeled MARC
ka: MARC-ი წარწერებით

en: Language
ka: ენა

en: Language:
ka: ენა:

en: Languages
ka: ენები

en: Large print
ka: დიდშრიფტიანი ბეჭდვა

en: Last borrowed:
ka: ბოლოს გატანილი:

en: Last borrower:
ka: ბოლო გამტანი:

en: Last checkout date:
ka: ბოლო გატანის თარიღი:

en: Last location
ka: უკანასკნელი ადგილსამყოფელი

en: Last seen
ka: ბოლოს ნანახი

en: Last seen:
ka: ბოლოს ნანახი:

en: Last updated
ka: ბოლოს განახლებული

en: Last updated:
ka: ბოლოს განახლებული:

en: Last updated:
ka: ბოლოს განახლებული:

en: Late
ka: დაგვიანება

en: Late orders
ka: დაგვიანებული შეკვეთები

en: Law reports and digests
ka: იურიდიული ანგარიშები და მიმოხილვები

en: Layout name:
ka: შაბლონის სახელი:

en: Leave a message
ka: შეტყობინების დატოვება

en: Left on order
ka: შეკვეთა დატოვებულია

en: Left page margin:
ka: დატოვებულია ფურცლის მინდორი:

en: Left text margin:
ka: დატოვებულია ტექსტის მინდორი:

en: Legal articles
ka: იურიდიული სტატიები

en: Legal cases and case notes
ka: სასამართლო პრეცენდენტები (cases) და პრაქტიკა

en: Legislation
ka: კანონმდებლობა

en: Length:
ka: ხანგრძლივობა/სიგრძე:

en: Lib
ka: ბიბლ

en: Librarian
ka: ბიბლიოთეკარი

en: Librarian identity:
ka: ბიბლიოთეკარის იდენტურობა:

en: Librarian:
ka: ბიბლიოთეკარი:

en: Libraries
ka: ბიბლიოთეკები

en: Library
ka: ბიბლიოთეკა

note: %1$s:  branchcode | html %2$s:  Branches.GetName( branchcode ) | html
en: Library %s - %s Checkin and transfer policy
ka: ბიბლიოთეკის  %s - %s მიღების და გაგზავნის პოლიტიკა

en: Library code:
ka: ბიბლიოთეკის კოდი:

en: Library is invalid.
ka: ბიბლიოთეკა არასწორია.

en: Library management
ka: ბიბლიოთეკის მართვა

en: Library of the patron:
ka: წევრის ბიბლიოთეკა:

en: Library transfer limits
ka: ბიბლიოთეკის გადატანის შეზღუდვები

en: Library use
ka: ბიბლიოთეკაში გამოყენება

en: Library:
ka: ბიბლიოთეკა:

en: Library:
ka: ბიბლიოთეკა:

note: For the first occurrence, %1$s:  Branches.GetName( branch ) | html
en: Library: %s
ka: ბიბლიოთეკა: %s

note: %1$s:  update.old_branch or "?" | html %2$s:  update.new_branch or "?" | html
en: Library: %s &rArr; %s
ka: ბიბლიოთეკა: %s &rArr; %s

en: Limit collection code to:
ka: კოლექციის კოდის შეზღუდვა: -

en: Limit item type to:
ka: ეგზემპლარის სახეობის შეზღუდვა: -

en: Limit to any of the following:
ka: შეზღუდვა შემდეგზე:

en: Limit to currently available items
ka: ამჟამად ხელმისაწვდომი ეგზემპლარების შეზღუდვა

en: Limit to:
ka: შეზღუდვა: -

en: Limit to:
ka: შეზღუდვა:

en: Limits
ka: შეზღუდვები

en: Line
ka: ხაზი

en: Line
ka: ხაზი

en: Link:
ka: ბმული:

en: List
ka: სია

en: List deleted.
ka: სია წაშლილია.

en: List fields
ka: ველების სია

en: List member:
ka: სიის წევრი:

en: List name
ka: სიის სახელწოდება

en: List name:
ka: სიის სახელწოდება:

en: List prices are:
ka: სიის ფასებია:

en: List prices:
ka: ოფიციალური ფასები:

en: Lists
ka: სიები

en: Lists that include this title:
ka: სიები, რომლებიც მოიცავს ამ სათაურს:

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Loading
ka: იტვირთება

en: Loading
ka: იტვირთება

en: Loading data...
ka: ატვირთვის თარიღი...

note: SCRIPT
en: Loading page %s, please wait...
ka: იტვირთება გვერდი %s , გთხოვთ დაელოდოთ...

note: SCRIPT
en: Loading records, please wait...
ka: იტვირთება ჩანაწერები, გთხოვთ დაელოდოთ...

en: Loading, please wait...
ka: იტვირთება,  გთხოვთ დაელოდოთ...

en: Loading...
ka: იტვირთება...

en: Loading...
ka: იტვირთება...

en: Loan period
ka: გაცემის ვადა

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Local catalog
ka: ადგილობრივი კატალოგი

note: SCRIPT
en: Local number
ka: ადგილობრივი ნომერი

en: Local use
ka: ადგილობრივი გამოყენების

en: Local use preferences
ka: ადგილობრივი გამოყენების პარამეტრები

en: Local use recorded
ka: ადგილობრივი გამოყენების ჩანაწერი

en: Location
ka: ადგილმდებარეობა

en: Location and availability
ka: ადგილმდებარეობა და ხელმისაწვდომობა

en: Location(s)
ka: ადგილმდებარეობა(ები)

en: Location:
ka: ადგილმდებარეობა:

en: Locations
ka: ადგილმდებარეობები

en: Lock budget:
ka: ბიუჯეტის დახურვა:

en: Locked
ka: დახურულია

note: INPUT type=submit
en: Log in
ka: შესვლა

en: Log in as a different user
ka: როგორც სხვა მომხმარებლის შესვლა

en: Log out
ka: გამოსვლა

en: Logs
ka: სისტემის ლოგები

en: Look for existing records in catalog?
ka: კატალოგში არსებული ჩანაწერების ძიება?

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Lost
ka: დაკარგული

en: Lost card
ka: დაკარგულია ბარათი

en: Lost item
ka: დაკარგული ეგზემპლარი

en: Lost items
ka: დაკარგული  ეგზემპლარები

en: Lost on
ka: დაკარგული  -

en: Lost on:
ka: დაკარგულია:

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Lost status
ka: დაკარგვის სტატუსი:

en: Lost status:
ka: დაკარგვის სტატუსი:

en: Lost status:
ka: დაკარგვის სტატუსი:

en: Lost:
ka: დაკარგული:

en: M&#257;ori
ka: M&#257;ori (მაორის ენა)

en: MARC (Unicode/UTF-8, Standard)
ka: MARC (Unicode/UTF-8, სტანდარტული)

en: MARC (non-Unicode/MARC-8)
ka: MARC (არა-Unicode/MARC-8)

en: MARC Bibliographic framework test
ka: MARC ბიბლიოგრაფიული სტრუქტურის ტესტი

en: MARC Card View
ka: MARC ბარათის ფორმ.

en: MARC View
ka: MARC ფორმატი

en: MARC bibliographic framework
ka: MARC ბიბლიოგრაფიული სტრუქტურა

en: MARC bibliographic framework test
ka: MARC ბიბლიოგრაფიული სტრუქტურის ტესტი

en: MARC field
ka: MARC ველი

en: MARC field:
ka: MARC ველი:

en: MARC frameworks
ka: MARC სტრუქტურები

note: %1$s:  marcflavour | html
en: MARC frameworks: %s
ka: MARC სტრუქტურები: %s

en: MARC modification templates
ka: MARC მოდიფიცირების შაბლონები

en: MARC preview
ka: გადახედვა MARC ფორმატში

en: MARC structure
ka: MARC სტრუქტურა

en: MARC subfield
ka: MARC ქვეველი

en: MARC subfield:
ka: MARC ქვეველი:

en: MIT License
ka: MIT  ლიცენზია

en: MIT license
ka: MIT  ლიცენზია

en: Main address
ka: მთავარი მისამართი

en: Make budget active:
ka: ბიუჯეტის გააქტიურება:

en: Make payment
ka: გადახდა

en: Make this weekday a holiday, every week. For example, if your library is closed on Saturdays, use this option to make every Saturday a holiday.
ka: ამ დღის დღესასწაულად გამოცხადება ყოველ კვირაში. მაგ. თუ ბიბლიოთეკა დაკეტილია შაბათობით, გამოიყენეთ ეს პარამეტრი, რომ ყოველი შაბათი გამოაცხადოთ დღესასწაულად.

en: Male
ka: მამრობითი

en: Manage
ka: მართვა

en: Manage CSV export profiles
ka: CSV საექსპორტო პროფილების მართვა

en: Manage OAI Sets
ka: OAI Sets-ის მართვა

en: Manage frequencies
ka: სიხშირეების მართვა

en: Manage global system preferences like MARC flavor, date format, administrator email, and templates.
ka: გლობალური სისტემის პარამეტრების მართვა, როგორიცაა MARC თავისებურები, თარიღის ფორმატი, ადმინისტრატორის ელფოსტა და შაბლონები.

en: Manage housebound deliveries
ka: სახლში მიწოდების მენეჯმენტი

en: Manage invoice files
ka: ანგარიშ-ფაქტურის ფაილების მართვა

en: Manage numbering patterns
ka: ნუმერაციის ნიმუშების მართვა

en: Manage orders
ka: დაკვეთების მართვა

en: Manage plugins
ka: პლაგინების მართვა

en: Manage rotating collections
ka: როტაციული კოლექციების მართვა

en: Manage staged MARC records
ka: რეზერვუარის MARC ჩანაწერების მართვა

note: %1$s:  IF ( import_batch_id ) %2$s:  import_batch_id | html %3$s:  END
en: Manage staged MARC records %s &rsaquo; Batch %s %s
ka: რეზერვუარის MARC %s ჩანაწერების მართვა &rsaquo; ჯგუფი %s %s

en: Manage staged records
ka: რეზერვუარის ჩანაწერების მართვა

en: Managed by
ka: ადმინისტრატორი

en: Managed by:
ka: მართულია: -

en: Management date from:
ka: მართვის თარიღი: -

en: Mandatory
ka: სავალდებულო

en: Mandatory:
ka: სავალდებულო:

en: March
ka: მარტი

note: INPUT type=submit
en: Mark seen and continue >>
ka: ნანახის მონიშვნა და გაგრძელება >>

note: INPUT type=submit
en: Mark seen and quit
ka: მონიშვნა, როგორც ნანახის და გამოსვლა

en: Mark selected as:
ka: შერჩეულის მონიშვნა როგორც:

en: Match applied
ka: გამოყენებულია თანხვედრა

en: Match check
ka: თანხვედრის შემოწმება

note: %1$s:  matchcheck.mc_num | html
en: Match check %s
ka: თანხვედრის შემოწმება  %s

en: Match check 1 |
ka: თანხვედრის შემოწმება 1 |

en: Match details
ka: თანხვედრის დეტალები

en: Match found
ka: თანხვედრა ნაპოვნია

en: Match point
ka: თანხვედრის წერტილი

note: %1$s:  matchpoint.mp_num | html
en: Match point %s |
ka: თანხვედრის წერტილი  %s |

en: Match point 1 |
ka: თანხვედრის წერტილი 1 |

en: Match points
ka: თანხვედრის წერტილები

en: Match threshold:
ka: თანხვედრის მიჯნა:

en: Match type
ka: თანხვედრის სახეობა

note: SCRIPT
en: Matches authority %s (score=%s):%s
ka: ემთხვევა ბიბ.ჩანაწერს %s (ანგარიში = %s):%s

en: Matching rule applied:
ka: გამოყენებული თანხვედრის წესი:

note: SCRIPT
en: Matching rule code missing
ka: დამთხვევის წესის კოდი აკლია

en: Matching rule code:
ka: დამთხვევის წესის კოდი:

en: Materials
ka: მასალები

en: Materials specified
ka: განსაზღვრული მასალები

en: Materials specified:
ka: განსაზღვრული მასალები:

en: Matrix
ka: მატრიცა

en: Max length:
ka: მაქსიმალური სიდიდე:

en: May
ka: მაისი

en: Meaning
ka: მნიშვნელიბა

en: Men
ka: მამაკაცები

note: INPUT type=submit
en: Merge
ka: შეერთება

en: Merge invoices
ka: ანგარიშ-ფაქტურების შეერთება

en: Merge reference
ka: მითითების შეერთება

en: Merge selected
ka: მონიშნულების შეერთება

en: Merge selected invoices
ka: მონიშნული ანგარიშ-ფაქტურების შეერთება

en: Merging records
ka: ჩანაწერების გაერთიანება

note: SCRIPT
en: Merging with authority:
ka: ავტორიტ. ჩანაწერთან შეერთება:

en: Message
ka: შეტყობინება

en: Message body:
ka: შეტყობინების ტექსტი:

en: Message sent
ka: შეტყობინება გაიგზავნა

en: Message subject:
ka: შეტყობინების თემა:

en: Messaging
ka: მიმოწერა

note: %1$s:  patron.category.effective_min_password_length | html
en: Minimum password length: %s
ka: პაროლის მინიმალური სიგრძე: %s

en: Minutes
ka: წუთები

en: Missing
ka: დანაკლისი

en: Missing (damaged)
ka: არაა (დაზიანებულია)

en: Missing (lost)
ka: არაა (დაკარგულია)

en: Missing (never received)
ka: არაა (არასოდესაა მიღებული)

en: Missing (sold out)
ka: არაა (გაყიდულია)

note: SCRIPT
en: Missing control field contents
ka: საკონტროლო ველის კონტენტი აკლია

en: Missing issues
ka: დანაკლისი გამოცემები

en: Missing issues:
ka: დანაკლისი გამოცემები:

note: %1$s:  subscription.missinglist | html
en: Missing issues: %s
ka: დანაკლისი ეგზემპლარები: %s

note: SCRIPT
en: Missing mandatory subfield: ‡
ka: აკლია სავალდებულო ქვეველი: ‡

note: SCRIPT
en: Missing mandatory tag:
ka: აკლია სავალდებულო თეგი:

en: Moderate patron tags
ka: წევრის თეგების მართვა

en: Modification date
ka: მოდიფიკაციის თარიღი

en: Modification log
ka: მოდიფიკაციის ჟურნალი

note: %1$s:  edited_attribute_type | html
en: Modified patron attribute type &quot;%s&quot;
ka: მოდიფიცირებული წევრის ატრიბუტის სახეობა &quot;%s&quot;

note: %1$s:  edited_matching_rule | html
en: Modified record matching rule &quot;%s&quot;
ka: მოდიფიცირებულია ჩანაწერის დამთხვევის წესი  &quot;%s&quot;

en: Modify
ka: შეცვლა

note: %1$s:  PROCESS ServerType
en: Modify %s server
ka: %s სერვერის მოდიფიცირება

en: Modify a city
ka: დასახლებული პუნქტის მოდიფიცირება

note: %1$s:  authid | html %2$s:  authtypetext | html
en: Modify authority #%s %s
ka: №%s %s ავტ. ჩანაწერის მოდიფიცირება

en: Modify budget
ka: ბიუჯეტის მოდიფიცირება

note: %1$s:  categorycode | html
en: Modify category %s
ka: %s კატეგორიის მოდიფიცირება

en: Modify classification source
ka: კლასიფიკაციის წყაროს მოდიფიცირება

note: %1$s:  contractname | html %2$s:  booksellername | html
en: Modify contract %s for %s
ka: %s კონტრაქტის მოდიფიცირება მომწოდებლისათვის %s

en: Modify filing rule
ka: დახარისხების წესის მოდიფიცირება

en: Modify item type
ka: ეგზემპლარის სახეობის მოდიფიცირება

en: Modify patron attribute type
ka: წევრის ატრიბუტის სახეობის მოდიფიცირება

en: Modify patrons in batch
ka: წევრების მოდიფიცირება ჯგუფურად

en: Modify pattern
ka: ნიმუშის მოდიფიცირება

note: %1$s:  label | html
en: Modify pattern: %s
ka: შაბლონის მოდიფიცირება: %s

en: Modify record matching rule
ka: ჩანაწერის თანხვედრის  წესის მოდიფიცირება

en: Modify selected items
ka: მონიშნული ეგზემპლარების  მოდიფიცირება

note: INPUT type=submit
en: Modify selected records
ka: მონიშნული ჩანაწერების მოდიფიცირება

en: Module
ka: მოდული

note: TH
en: Module current
ka: მიმდინარე მოდული

note: TH
en: Module upgrade needed
ka: საჭიროა მოდულის განახლება

en: Modules:
ka: მოდულები:

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Monday
ka: ორშაბათი

note: SCRIPT
en: Mondays
ka: ორშაბათები

en: Month
ka: თვე

en: Month/day
ka: თვე/დღე

en: Month:
ka: თვე:

en: More
ka:  მეტი

en: More details
ka: მეტი ცნობები

en: More lists
ka: მეტი სია

en: More options
ka: მეტი პარამეტრი

en: Most-circulated items
ka: ყველაზე მეტად მოთხოვნადი ეგზემპლარები

en: Move
ka: გადაადგილება

note: A
en: Move action down
ka: მოქმედების ქვევით ჩამოტანა

note: A
en: Move action to bottom
ka: ქმედების ძირში ჩამოტანა

note: A
en: Move action to top
ka: ქმედების თავში ატანა

note: A
en: Move action up
ka: ქმედების ზემოთ აწევა

note: A
en: Move hold down
ka: ჯავშნის ჩამოწევა

note: A
en: Move hold to bottom
ka: ჯავშნის ძირში ჩამოტანა

note: A
en: Move hold to top
ka: ჯავშნის თავში ატანა

note: A
en: Move hold up
ka: ჯავშნის ზემოთ აწევა

en: Move remaining unspent funds
ka: დარჩენილი დაუხარჯავი თანხების გადატანა

en: Move these patrons to the trash
ka: ამ  წევრების მონაცემების გადატანა სანაგვე ყუთში

note: INPUT type=submit
en: Move unreceived orders
ka: არმიღებული შეკვეთების გადატანა

en: Moved!
ka: გადატანილია!

note: INPUT type=button
en: Multi receiving
ka: მრავალჯერ მიღება

en: Musical recording
ka: მუსიკალური ჩანაწერი

en: My account
ka: ჩემი ანგარიში

en: My checkouts
ka: ჩემი გატანილი გამოცემები

en: My library
ka: ჩემი ბიბლიოთეკა

en: MySQL version:
ka: MySQL ვერსია:

en: N/A
ka: არ არის

en: NOT CHECKED IN
ka: არაა დაბრუნებული

en: NOTE:
ka: შენიშნვა:

en: Name
ka: სახელი/სახელწოდ.

en: Name (any):
ka: სახელი (რაიმე):

en: Name of day
ka: დღის სახელწოდება

en: Name of month
ka: თვის სახელი

en: Name of season
ka: სეზონის სახელი

en: Name or ISSN:
ka: სახელი ან ISSN:

en: Name or barcode not found. Please try an other
ka: სახელი ან შტრიხკოდი არ არის ნაპოვნი. სცადეთ სხვა

en: Name or cardnumber:
ka: სახელი ან ბარათის ნომერი:

en: Name:
ka: სახელი:

en: Name:
ka: სახელი:

en: Named:
ka: სახელწოდებით

en: Named:
ka: სახელწოდება:

note: ABBR
en: Narrower Term
ka: უფრო სპეციფიური ტერმინი

en: Near East University
ka: ახლო აღმოსავლეთის უნივერსიტეტი

en: Never
ka: არასოდეს

en: New
ka: ახალი

en: New
ka: ახალი

note: %1$s:  PROCESS ServerType
en: New %s server
ka: ახალი %s სერვერი

en: New SQL report
ka: ახალი SQL ანგარიში

en: New SRU server
ka: ახალი SRU სერვერი

en: New Z39.50 server
ka: ახალი Z39.50 სერვერი

en: New authority
ka: ახალი ავტ. ჩანაწერი

en: New authority type
ka: ახალი ავტ. ჩანაწერის სახეობა

note: %1$s:  category.category_name | html
en: New authorized value for %s
ka: ახალი ავტორიზებული მნიშვნელობა კატეგორიაში %s

en: New basket group
ka: ახალი კალათის ჯგუფი

en: New batch patron modification
ka: წევრების ჯგუფური მოდიფიკაციის ახალი ოპერაცია

note: A
en: New batch patrons modification
ka: წევრების ჯგუფური მოდიფიკაციის ახალი ოპერაცია

note: A
en: New batch record deletion
ka: ჩანაწერების წაშლის ახალი ჯგუფური ოპერაცია

note: A
en: New batch record modification
ka: ჩანაწერების მოდიფიკაციის ახალი ჯგუფური ოპერაცია

en: New budget
ka: ახალი ბიუჯეტი

en: New card
ka: ახალი ბარათი

en: New category
ka: ახალი კატეგორია

en: New child record
ka: ახალი ქვე- ჩანაწერი

en: New city
ka: ახალი დასახლებული პუნქტი

en: New classification source
ka: ახალი კლასიფიკაციის წყარო

en: New collection
ka: ახალი ფონდი/კოლექცია

note: %1$s:  booksellername | html
en: New contract for %s
ka: ახალი კონტრაქტი მომწოდებლისათვის %s

en: New course
ka: ახალი კურსი

en: New currency
ka: ახალი ვალუტა

en: New definition
ka: ახალი განმარტება

en: New entry
ka: ახალი ჩანაწერი

note: SCRIPT
en: New field
ka: ახალი ველი

en: New filing rule
ka: ახალი დახარისხების წესი

en: New framework
ka: ახალი სტრუქტურა

en: New frequency
ka: ახალი სიხშირე

en: New from Z39.50/SRU
ka: ახალი Z39.50/SRU -დან

note: For the first occurrence, %1$s:  budget_period_description | html
en: New fund for %s
ka: ახალი ფონდი პერიოდისათვის %s

en: New guided report
ka: ახალი მართვადი ანგარიში

en: New item
ka: ახალი ეგზემპლარი

en: New item type
ka: გამოცემის ახალი სახეობა

note: %1$s:  report.label_batch | html
en: New label batch created: # %s
ka: ახალი იარლიყების ჯგუფი შექმნილია: # %s

en: New library
ka: ახალი ბიბლიოთეკა

en: New line (\n)
ka: ახალი რიგი/ხაზი (\n)

en: New list
ka: ახალი სია

note: SCRIPT
en: New macro...
ka: ახალი მაკრო...

en: New numbering pattern
ka: ახალი ნუმერაციის ნიმუში

en: New password:
ka: ახალი პაროლი:

en: New patron
ka: ახალი წევრი

en: New patron attribute type
ka: ახალი წევრის ატრიბუტის სახეობა

en: New patron list
ka: წევრთა ახალი სია

en: New preference
ka: ახალი პარამეტრი

en: New purchase suggestion
ka: ახალი წინადადება შესყიდვაზე

en: New record
ka: ახალი  ჩანაწერი

en: New record matching rule
ka: ჩანაწერების თანხვედრის კონტროლის ახალი წესი

en: New report
ka: ახალი ანგარიში

en: New routing list
ka: ახალი სამარშრუტო სია

en: New search
ka: ახალი ძიება

en: New subscription
ka: ახალი ხელმოწერა

en: New tag
ka: ახალი თეგი/ველი

en: New template
ka: ახალი შაბლონი

en: New username:
ka: ახალი მომხმ.სახელი:

en: New value
ka: ახალი მნიშვნელობა

en: New vendor
ka: ახალი მომწოდებელი

en: News
ka: ახალი ამბები

note: INPUT type=submit
en: Next
ka: შემდეგი

en: Next
ka: შემდეგი

en: Next &gt;&gt;
ka: შემდეგი &gt;&gt;

note: INPUT type=submit name=submit
en: Next >>
ka: შემდეგი >>

en: Next available
ka: შემდეგი ხელმისაწვდომი

en: Next issue publication date:
ka: შემდეგი ნომრის გამოცემის თარიღი:

en: Nicholas Rosasco (Documentation Compiler)
ka: Nicholas Rosasco (დოკუმენტაციის კომპილიატორი)

en: No
ka: არა

en: No (default)
ka: არა (სტანდარტული)

en: No active currency is defined
ka: აქტიური ვალუტა არ არის განსაზღვრული

en: No active currency is defined. Please go to
ka: აქტიური ვალუტა არ არის განსაზღვრული. გთხოვთ გადახვიდეთ

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: No address stored.
ka: მისამართი არ არის დაფიქსირებული.

en: No categories have been defined.
ka: კატეგორიები არ არის განსაზღვრული.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: No city stored.
ka: ქალაქი არაა დაფიქსირებული.

en: No claims notice defined.
ka: პრეტენზიების ჩანაწერები არაა განსაზღვრული.

note: SCRIPT
en: No columns selected!
ka: სვეტები არაა არჩეული!

en: No comments have been approved.
ka: კომენტარები არ იქნა მიღებული.

en: No comments to moderate.
ka: არ არის დასამუშავებელი კომენტარები.

en: No cover image available
ka: არაა გარეკანის სურათი

en: No descriptions
ka: არაა აღწერილობები

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: No email stored.
ka: ელ.ფოსტა არაა ფიქსირებული.

en: No fund
ka: არცერთი ფონდი

en: No fund found
ka: ფონდი ვერ მოიძებნა

en: No group
ka: არ არის ჯგუფი

en: No holds allowed
ka: ჯავშნები არაა ნებადართული

en: No holds allowed:
ka: ჯავშნები არაა ნებადართული:

en: No holds found.
ka: ჯავშნები არ მოიძებნა.

en: No image:
ka: არაა გამოსახულება:

en: No images are currently available.
ka: ამჟამად გამოსახულებები არაა ხელმისაწვდომი.

note: %1$s:  UNKNOWN_BARCODE | html
en: No item found with barcode %s
ka: ვერ მოიძებნა ეგზემპლარი შტრიხკოდით %s

en: No item matches this barcode
ka: არცერთი ეგზემპლარი შეესაბამება ამ შტრიხკოდს

note: For the first occurrence, %1$s:  errmsgloo.msg | html
en: No item with barcode: %s
ka: არცერთი ეგზემპლარი შტრიხკოდით: %s.

en: No items
ka: ეგზემპლარები არაა

en: No items are available
ka: ეგზემპლარები არაა  ხელმისაწვდომი

note: %1$s:  looptable.coltitle | html
en: No items for %s
ka: ეგზემპლარები არაა %s -

en: No items found.
ka: ეგზემპლარები არ მოიძებნა

en: No limit
ka: არაა შეზღუდვა

note: %1$s:  IF ( CATALOGUING )
en: No log found %s for
ka: ჟურნალი არ მოიძებნა %s -

en: No match
ka: არაა თანხვედრა

note: SCRIPT
en: No matches found
ka: თანხვედრა ვერ მოიძებნა

note: SCRIPT
en: No matching reports found
ka: არ მოიძებნა შესაბამისი ანგარიში

en: No missing issues found.
ka: დანაკლისი ნომრები/ტომები არ მოიძებნა.

en: No more renewals possible
ka: კიდევ განახლება შეუძლებელია.

en: No notice
ka: შენიშვნა არაა

en: No order selected
ka: შეკვეთა არაა შერჩეული

en: No orders yet
ka: შეკვეთები ჯერ არაა

en: No outstanding charges
ka: არ არის გადაუხდელი გადასახადები

en: No patron matched
ka: არ არის შესაბამისი წევრები

en: No patron may put this book on hold.
ka: არცერთ წევრს არ შეუძლია ამ წიგნის დაჯავშნა.

en: No patron records have been actually removed
ka: რეალურად წევრის ჩანაწერები არ წაშლილა

en: No patron records have been anonymized
ka: წევრის ჩანაწერები ანონიმირებული არ ყოფილა

en: No patron records have been removed
ka: წევრის ჩანაწერები არ წაშლილა

en: No patron with this name, please, try another
ka: ბაზაში არ არის წევრი ამ სახელით, გთხოვთ სცადოთ სხვა

en: No pending on-site checkout.
ka: არ არის საგანგებო გაცემა.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: No phone stored.
ka: ტელეფონის ნომერი არაა დაფიქსირებული.

en: No physical items for this record
ka: ამ ჩანაწერზე არ არსებობს ფიზიკური ეგზემპლარი

en: No plugins installed
ka: არაა ინსტალირებული პლაგინები

en: No records have been staged.
ka: ჩანაწერები არაა იმპორტირებული.

en: No renewal before
ka: არავითარი განახლება -

en: No results for your query
ka: არაფერი მოიძებნა თქვენს შეკითხვაზე

en: No results found
ka: არაფერი არ მოიძებნა

en: No results found for
ka: შედეგები არ მოიძებნა -

en: No results found.
ka: არაფერი არ მოიძებნა.

note: %1$s:  IF ( query_desc )
en: No results match your search %sfor
ka: თქვენს ძიებას არცერთი შედეგი მოერგო %s -

en: No results.
ka: არაა შედეგები.

en: No transfers to receive
ka: არაა მისაღები ტრანსფერები

en: No warnings.
ka: არაა გაფრთხილებები.

en: No, I don't confirm
ka: არა, მე არ ვადასტურებ

note: INPUT type=submit
en: No, do not Delete
ka: არა, არ წაშალოთ

en: No, do not delete
ka: არა, არ წაშალოთ

en: No, don't check out (N)
ka: არა, არ გასცეთ(N)

en: No, don't close (N)
ka: არა, არ დახუროთ (N)

en: No, don't delete (N)
ka: არა, არ წაშალოთ(N)

en: No, don't renew (N)
ka: არა, არ განაახლოთ (N)

en: No. of items:
ka: ეგზემპლარების რაოდენობა:

en: No. of times checked out
ka: გატანილი ეგზემპლარების რაოდენობა

en: No: Save as new authority
ka: არა: შეინახე როგორც ახალი ავტ. ჩანაწერი

en: Nobody
ka: არავინ

en: Non-fiction
ka: არა-მხატვრული ლიტ.

en: Non-musical recording
ka: არა-სამუსიკო ჩანაწერი

en: Non-public note:
ka: არა-საჯარო შენიშვნა:

en: None
ka: არცერთი

en: Nonpublic note
ka: არასაჯარო შენიშნვა:

en: Nonpublic note:
ka: არასაჯარო შენიშნვა:

note: %1$s:  internalnotes | html | html_line_break
en: Nonpublic note: %s
ka: არასაჯარო შენიშნვა: %s

en: Normal
ka: ჩვეულებრივი

note: SCRIPT
en: Normal day
ka: ნორმალური დღე

en: Normalization rule:
ka: ნორმალიზაციის წესი:

note: SCRIPT
en: Northern
ka: ჩრდილოეთის

en: Not available
ka: არაა ხელმისაწვდომი

en: Not checked out since:
ka: არაა გაცემული: -

en: Not checked out.
ka: არაა გაცემული.

en: Not for loan
ka: არ გაიცემა

note: %1$s:  AuthorisedValues.GetDescriptionByKohaField( kohafield => 'items.notforloan', authorised_value => itemloo.notforloan ) | html
en: Not for loan (%s)
ka: არ გაიცემა (%s)

en: Not for loan:
ka: არ გაიცემა:

en: Not published
ka: არ არის გამოქვეყნებული

en: Note
ka: შენიშნვა

en: Note for OPAC
ka: შენიშვნა OPAC -

en: Note for staff
ka: შენიშვნა თანამშრომლებისათვის

en: Note:
ka: შენიშნვა:

en: Note:
ka: შენიშნვა:

en: Notes
ka: შენიშვნები

en: Notes
ka: შენიშვნები

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.notes | $raw
en: Notes : %s
ka: შენიშვნები: %s

en: Notes/Comments
ka: შენიშვნები/კომენტარები

en: Notes:
ka: შენიშვნები:

en: Notes:
ka: შენიშვნები:

en: Nothing found.
ka: არაფერი მოიძებნა.

en: Nothing found.
ka: არაფერი მოიძებნა.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Nothing is selected.
ka: არაფერია მონიშნული.

en: Notice
ka: შენიშვნა

en: Notices
ka: შეტყობინებები

en: November
ka: ნოემბერი

en: Num/Patrons
ka: რაოდენობა/წევრები

en: Number
ka: რაოდენობა

en: Number of baskets
ka: კალათების რაოდენობა

en: Number of checkouts
ka: გაცემების რაოდენობა

en: Number of columns:
ka: სვეტების რაოდენობა:

en: Number of issues to display in OPAC:
ka: OPAC-ში საჩვენები ნომრების რაოდენობა:

en: Number of issues to display to staff:
ka: თანამშრომლებისთვის საჩვენები ნომრების რაოდენობა:

en: Number of issues to display to staff:
ka: გამოცემების რაოდენობის ჩვენება თანამშრომლებისთვის:

en: Number of issues to display to the public:
ka: გამოცემების რაოდენობის ჩვენება საზოგადოებისთვის:

en: Number of issues:
ka: ნომრების რაოდენობა:

en: Number of items added
ka: დამატებული ეგზემპლარების რაოდენობა

en: Number of items deleted
ka: წაშლილი ეგზემპლარების რაოდენობა

en: Number of items displayed
ka: ნაჩვენები ეგზემპლარების რაოდენობა

en: Number of items replaced
ka: შეცვლილი ეგზემპლარების რაოდენობა

en: Number of months:
ka: თვეების რაოდენობა:

note: %1$s:  LinesRead | html
en: Number of potential barcodes read: %s
ka: წაკითხული პოტენციური შტრიხკოდების რაოდენობა: %s

en: Number of records added
ka: დამატებულ ჩანაწერთა რაოდენობა

en: Number of records deleted
ka: წაშლილ ჩანაწერთა რაოდენობა

en: Number of records ignored
ka: იგნორირებულ ჩანაწერთა რაოდენობა

en: Number of records updated
ka: განახლებულ ჩანაწერთა რაოდენობა

en: Number of renewals
ka: გაგრძელების რაოდენობა

en: Number of rows:
ka: რიგების რაოდენობა:

en: Number of students:
ka: სტუდენტების რაოდენობა:

en: Number of weeks:
ka: კვირების რაოდენობა:

en: Number pattern:
ka: ნუმერაციის შაბლონი:

en: Numbered
ka: ნუმერირებულია

en: Numbering formula
ka: ნუმერაციის ფორმულა

en: Numbering formula:
ka: ნუმერაციის ფორმულა

en: Numbering pattern
ka: ნუმერაციის ნიმუში

en: Numbering pattern:
ka: ნუმერაციის ნიმუში:

en: Numbering patterns
ka: ნუმერაციის ნიმუშები:

en: OAI set mappings
ka: OAI set ბმები

en: OAI sets configuration
ka: OAI sets კონფიგურაცია

en: OFF
ka: გამორთ.

en: OK
ka: დიახ

en: OPAC
ka: OPAC (ონლიაინ კატალოგი)

en: OPAC info:
ka: OPAC ცნობა:

en: OPAC note
ka: OPAC  შენიშვნა

en: OPAC note:
ka: OPAC ცნობა:

en: OPAC view:
ka: OPAC-ის ფორმატი:

en: OR
ka: ან

en: OS version ('uname -a'):
ka: OS ვერსია ('uname -a'):

en: Object
ka: ობიექტი

en: Object:
ka: ობიექტი:

en: October
ka: ოქტომბერი

en: Offline circulation
ka: ოფლაინ ცირკულაცია

en: Offline circulation file upload
ka: ოფლაინ ცირკულაციის ფაილის ატვირთვა

en: Offset:
ka: დაშორება:

en: Offset:
ka: ოფსეტი:

en: Old value
ka: ძველი მნიშვნელობა

en: On hold
ka: დაჯავშნული

en: On hold for
ka: დაჯავშნული -

en: On order
ka: შეკვეთილია

en: On shelf holds allowed
ka: ნებადართულია ხელმისაწვდომი ეგზემპლარების დაჯავშნა

en: On title
ka: სათაურზე

en: On-site checkout
ka: საგანგებო გაცემა

en: On-site checkouts
ka: საგანგებო გაცემები

en: On-site checkouts only. Automatic due date:
ka: მხოლოდ საგანგებო გაცემა. ავტომატური დაბრუნების ვადა:

note: A
en: Online Public Access Catalog
ka: საჯარო ონლაინ-კატალოგი (OPAC)

en: Only PNG, GIF, JPEG, XPM formats are supported.
ka: დასაშვებია მხოლოდ PNG, GIF, JPEG, XPM ფორმატები.

en: Only on-site checkouts are allowed
ka: მხოლოდ საგანგებო გაცემებია ნებადართული

en: Open
ka: გახსნა

en: Open Document Spreadsheet
ka: დოკუმენტის ელექტრონული ცხრილის გახსნა

note: A
en: Open in new window
ka: ახალ ფანჯარაში გახსნა

en: Open on:
ka: გახსნა: -

en: Opened on:
ka: გახსნილი: -

en: Operator
ka: ოპერატორი

note: TH
en: Optional module missing
ka: დამატებითი მოდული აკლია

en: Options
ka: პარამეტრები

en: Or scan items one by one
ka: ან დაასკანერეთ ეგზემპლარები ერთმანეთის მიყოლებით

en: Or use a patron list
ka: ან გამოიყენეთ წევრების სია

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Order
ka: შეკვეთა

en: Order cost
ka: შეკვეთის ფასი

en: Order date
ka: შეკვეთის თარიღი

en: Order date:
ka: შეკვეთის თარიღი:

en: Order from external source
ka: შეკვეთა გარეშე წყაროდან

en: Order line
ka: შეკვეთის სტრიქონი

en: Order number
ka: შეკვეთის ნომერი

en: Order status:
ka: შეკვეთის სტატუსი:

note: A
en: Order this one
ka: ამის შეკვეთა

en: Ordered
ka: შეკვეთილია

en: Ordering information
ka: შეკვეთის ინფორმაცია

en: Ordernumber
ka: შეკვეთის ნომერი

en: Orders
ka: შეკვეთები

note: %1$s:  booksellerfromname | html
en: Orders for %s
ka: შეკვეთები  %s  -

en: Orders search
ka: შეკვეთების ძიება

en: Orders with uncertain prices
ka: შეკვეთები დაუდგენელი ფასებით

en: Orders with uncertain prices for vendor
ka: შეკვეთები დაუდგენელი ფასებით მომწოდებლისთვის

en: Organization
ka: ორგანიზაცია

en: Organize by:
ka: ორგანიზებული: -

en: Original
ka: თავდაპირველი

note: A
en: Original order line
ka: თავდაპირველი შეკვეთის სტრიქონი :

en: Other
ka: სხვა

en: Other action
ka: სხვა ქმედება

en: Other course reserves
ka: რეზერვების სხვა კურსი

en: Other data
ka: სხვა ცნობები

en: Other holdings:
ka: სხვა ეგზემპლარები:

en: Other name
ka: სხვა სახელი:

en: Other names
ka: სხვა სახელები

en: Other options (choose one)
ka: სხვა პარამეტრები (აირჩიეთ ერთი)

en: Other phone
ka: სხვა ტელეფონის ნომერი

en: Other phone:
ka: სხვა ტელეფონის ნომერი:

en: Other phone:
ka: სხვა ტელეფონის ნომერი:

en: Others...
ka: სხვები...

en: Output
ka: გამოტანა

en: Output format
ka: გამოტანის ფორმატი

en: Output format
ka: ფორმატის გაშვება

en: Output format:
ka: გამოტანის ფორმატი:

en: Output to a file named:
ka: დასახელებულ ფაილში გაშვება

en: Output:
ka: გამოტანა:

en: Outstanding
ka: გადაუხდელი

en: Overdue
ka: დაგვიანებული

en: Overdue notice required:
ka: საჭიროა შეტყობინება დაგვიანებაზე:

en: Overdue report
ka: დაგვიანების ანგარიში

en: Overdues
ka: დაგვიანებული ერთეულები

en: Overdues with fines
ka: დაგვიანებები ჯარიმებით

en: Override and renew
ka: ლიმიტის დაძლევა და განახლება

en: Override limit and renew
ka: გატანის ლიმიტის დაძლევა და გაგრძელება

en: Override restriction temporarily
ka: შეზღუდვის დაძლევა დროებით

en: Overwrite the existing one with this
ka: არსებულის შეცვლა ამით

en: Owner
ka: მფლობელი

en: Owner:
ka: მფლობელი:

en: Packaging manager:
ka: შეფუთვის მანეჯერი:

en: Page height:
ka: გვერდის სიმაღლე:

en: Page side:
ka: გვერდის ნაწილი:

en: Page width:
ka: გვერდის სიგანე:

en: Paid for?:
ka: გადახდილია  ?: -

en: Paper bin:
ka: ქაღალდის (სანაგვე) ყუთი:

en: Parameters
ka: პარამეტრები

en: Partially received
ka: ნაწილობრივ მიღებული

en: Password
ka: პაროლი

en: Password is too short
ka: პაროლი ძალიან მოკლეა

note: For the first occurrence, %1$s:  patron.category.effective_min_password_length | html
en: Password must be at least %s characters long.
ka: პაროლი უნდა იყოს არანაკლებ %s ნიშნისა.

note: SCRIPT
en: Password must contain at least %s characters
ka: პაროლი უნდა შედგებოდეს არანაკლებ %s სიმბოლოსგან

en: Password updated
ka: პაროლის განახლდა

en: Password:
ka: პაროლი:

en: Password:
ka: პაროლი:

en: Passwords do not match
ka: პაროლები არ ემთხვევა

en: Passwords do not match.
ka: პაროლები არ ემთხვევა.

note: SCRIPT
en: Passwords will be displayed as text
ka: პაროლები გამოჩნდება როგორც ტექსტი

en: Patent document
ka: საპატენტო დოკუმენტი

en: Patron
ka: წევრი

en: Patron ID:
ka: წევრის ID:

en: Patron activity
ka: წევრის აქტიურობა

en: Patron attribute type code:
ka: წევრის ატრიბუტის სახეობისკოდი:

en: Patron attribute types
ka: წევრის ატრიბუტის სახეობები

en: Patron attributes
ka: წევრის ატრიბუტები

en: Patron attributes:
ka: წევრის ატრიბუტები:

en: Patron card creator
ka: წევრის ბარათის შემქმნელი

en: Patron categories
ka: წევრის კატეგორიები

en: Patron category
ka: წევრის კატეგორია

en: Patron category:
ka: წევრის კატეგორია:

en: Patron category:
ka: წევრის კატეგორია:

note: SCRIPT
en: Patron fines are over limit: %s
ka: წევრის ჯარიმები ზღვარს ზემოთაა: %s

en: Patron flags:
ka: მკითხველთა ნიშნაკები:

note: %1$s:  debits | $Price
en: Patron has %s in fines.
ka: წევრს აქვს %s ჯარიმა.

note: %1$s:  ItemsOnIssues | html
en: Patron has %s item(s) checked out.
ka: წევრს აქვს გატანილი %s ეგზემპლარი.

note: %1$s:  USERBLOCKEDOVERDUE %2$s:  IF CAN_user_circulate_force_checkout %3$s:  END
en: Patron has %s overdue item(s). %s Check out anyway? %s
ka: წევრს აქვს %s ვადაგადაცილებული გატანა. %s მაინც გაიცეს? %s

note: %1$s:  USERBLOCKEDWITHENDDATE | $KohaDates
en: Patron has a restriction until %s.
ka: წევრს აქვს შეზღუდვა  %s.  -

en: Patron has an indefinite restriction.
ka: წევრს აქვს განუსაზღვრელი შეზღუდვა.

note: SCRIPT
en: Patron has had overdue items and is restricted until: %s
ka: წევრს აქვს ვადაგადაცილებული ეგზემპლარები და იგი დაბლოკილია თარიღამდე: %s

en: Patron has nothing checked out.
ka: წევრს არაფერი აქვს გატანილი.

en: Patron has nothing on hold.
ka: წევრს არაფერი აქვს დაჯავშნული

note: %1$s:  fines | html
en: Patron has outstanding fines of %s.
ka: წევრს აქვს გადაუხდელი ჯარიმები %s.  -

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Patron has outstanding fines: %s
ka: წევრს აქვს გადაუხდელი ჯარიმები: %s

note: INPUT type=text
en: Patron holds
ka: წევრის ჯავშნები

en: Patron image failed to upload
ka: წევრის გამოსახულება ვერ აიტვირთა

en: Patron image(s) successfully uploaded
ka: წევრის გამოსახულება(ები)  წარმატებით აიტვირთა

en: Patron image(s) uploaded with some errors
ka: წევრის გამოსახულებ(ებ)ი აიტვირთა შეცდომებით

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Patron is RESTRICTED
ka: წევრი დაბლოკილია

note: A
en: Patron is an adult
ka: წევრი ზრდასრულია

en: Patron is currently unrestricted.
ka: წევრი ამჟამად არაა შეზღუდული.

en: Patron is restricted
ka: წევრზე შეზღუდვაა

en: Patron list:
ka: წევრის სია:

en: Patron lists
ka: წევრის სიები

en: Patron messaging preferences
ka: წევრის მიმოწერის პარამეტრები

note: INPUT type=text
en: Patron name
ka: წევრის სახელი

en: Patron not found
ka: წევრი ვერ მოიძებნა

note: SCRIPT
en: Patron not found.
ka: წევრი ვერ მოიძებნა.

en: Patron not found:
ka: წევრი ვერ მოიძებნა:

en: Patron notification:
ka: წევრის შეტყობინება:

en: Patron notification:
ka: წევრის შეტყობინება:

en: Patron restrictions
ka: წევრების შეზღუდვები

en: Patron search:
ka: წევრის ძიება:

en: Patron status
ka: წევრის სტატუსი

note: %1$s:  expiry | $KohaDates
en: Patron's account has been renewed until %s
ka: წევრის ანგარიში გაგრძელდა %s-მდე

note: %1$s:  IF ( userdebarreddate ) %2$s:  userdebarreddate | $KohaDates %3$s:  END %4$s:  IF ( debarredcomment )
en: Patron's account is restricted %s until %s %s %s with the explanation:
ka: წევრის ანგარიში შეზღუდულია %s %s -მდე %s %s შემდეგი ახსნა-განმარტებით:

en: Patron's address in doubt
ka: წევრის მისამართი საეჭვოა

en: Patron's address is in doubt
ka: წევრის მისამართი საეჭვოა

note: SCRIPT
en: Patron's address is in doubt (proceeding anyway)
ka: წევრის მისამართი საეჭვოა( გრძელდება მაინც)

en: Patron's address is in doubt.
ka: წევრის მისამართი საეჭვოა

en: Patron's card is expired
ka: წევრის ბარათს ვადა გაუვიდა

note: SCRIPT
en: Patron's card is expired (%s)
ka: წევრის ბარათს ვადა გაუვიდა (%s)

en: Patron's card is lost
ka: წევრის ბარათი დაკარგულია

en: Patron:
ka: წევრი:

en: Patron:
ka: წევრი:

en: Patrons
ka: წევრები

en: Patrons and circulation
ka: წევრები და ცირკულაცია

en: Patrons found for:
ka: მოძებნილია წევრები:

en: Patrons from any library may put this item on hold.
ka: ნებისმიერი ბიბლიოთეკის წევრს შეუძლია ამ დოკუმენტის (ან ეგზემპლარის) დაჯავშნა.

note: %1$s:  batch_id | html
en: Patrons in batch number %s
ka: წევრები ჯგუფში № %s

en: Patrons in list
ka: წევრები სიაში

en: Patrons requesting modifications
ka: წევრების მოთხოვნის მოდიფიკაცია

en: Patrons statistics
ka: წევრების სტატისტიკა

en: Patrons tables
ka: წევრების ცხრილები

en: Patrons to be added
ka: წევრები დასამატებელია

en: Patrons who haven't checked out
ka: წევრები, რომელსაც არაფერი აქვთ გატანილი

en: Patrons with holds
ka: წევრები ჯავშნებით

en: Patrons with no checkouts
ka: წევრები, რომელსაც არაფერი აქვთ გატანილი

en: Patrons with the most checkouts
ka: წევრები ყველაზე მეტი  გატანებით

en: Pattern name:
ka: შაბლონის სახელწოდება:

en: Pay
ka: გადახდა

note: INPUT type=submit name=paycollect
en: Pay amount
ka: გადასახადი თანხა

en: Pay an individual fine
ka: ინდივიდუალური ჯარიმის გადახდა

en: Pay fine
ka: ჯარიმის გადახდა

en: Pay fines
ka: ჯარიმების  გადახდა

note: INPUT type=submit name=payselected
en: Pay selected
ka: მონიშნულის გადახდა

en: Payment note
ka: გადასახადის შენიშვნა

en: Pending
ka: მოლოდინშია

en: Pending discharge requests
ka: ჩამოწერის მოხოვნები დამუშავების მოლოდინში

en: Pending offline circulation actions
ka: ოფლაინ-ცირკულაციის ქმედებები დადასტურების მოლოდინში

en: Pending on-site checkouts
ka: მიმდინარე საგანგებო გაცემები

en: Pending orders
ka: შეკვეთები დამუშავების მოლოდინში

en: Pending suggestions
ka: შეთავაზებები დამუშავების მოლოდინში

en: Pending tags
ka: თეგები დადასტურების მოლოდინში

en: Perform a new search
ka: ახალი ძიების ჩატარება

en: Period
ka: პერიოდი

note: %1$s:  IF budget_period_total %2$s:  budget_period_total | $Price %3$s:  END
en: Period allocated %s%s%s
ka: გამოყოფილი პერიოდი %s %s %s

en: Permanently delete these patrons
ka: ამ წევრების სამუდამოდ  ამოშლა

en: Phone
ka: ტელეფონი

en: Phone:
ka: ტელეფონის ნომერი:

en: Phone:
ka: ტელეფონის ნომერი:

en: Physical address:
ka: საცხოვრებელი მისამართი:

en: Physical details:
ka: ფიზიკური მახასიათებლები:

note: INPUT type=submit name=pick
en: Pick
ka: გატანა

en: Pick up location
ka: გაცემის მდებარეობა

en: Pickup at
ka: გატანა -

en: Pickup at:
ka: გატანა -

en: Pickup library
ka: გატანის ადგილი/ბიბლიოთეკა

en: Pickup library:
ka: გატანის ადგილი/ბიბლიოთეკა:

en: Place hold
ka: დაჯავშნა

en: Place hold
ka: დავჯავშნა

note: SCRIPT
en: Place hold on this item?
ka: დავჯავშნოთ  ეს  ეგზემპლარი?

note: SCRIPT
en: Place hold?
ka: დავჯავშნოთ?

en: Placed on
ka: დაჯავშნილი

en: Places
ka: ადგილები

note: %1$s:  auth_cats_loo | html
en: Plan by %s
ka: დაგეგმვა %s -

en: Plan by item types
ka: დაგეგმვა ეგზემპლარის სახეობების მიხედვით

en: Plan by libraries
ka: დაგეგმვა ბიბლიოთეკების მიხედვით

en: Plan by months
ka: დაგეგმვა თვეების მიხედვით

en: Planned date
ka: დაგეგმილი თარიღი

en: Planning
ka: დაგეგმვა

en: Planning
ka: დაგეგმვა

note: SCRIPT
en: Please choose a file to upload
ka: გთხოვთ აირჩიოთ ასატვირთი ფაილი

en: Please choose a vendor.
ka: გთხოვთ აირჩიოთ მომწოდებელი.

en: Please confirm checkout
ka: გთხოვთ დაადასტუროთ გაცემა

en: Please contact your system administrator
ka: გთხოვთ დაუკავშირდეთ სისტემის ადმინისტრატორს

en: Please define one
ka: გთხოვთ განსაზღვროთ ერთი

en: Please enable Javascript:
ka: გთხოვთ ჩართოთ JavaScript:

note: SCRIPT
en: Please enter a number of items to create.
ka: გთხოვთ შეიყვანოთ შესაქმნელი ეგზემპლარების რაოდენობა.

note: SCRIPT
en: Please enter a valid URL.
ka: გთხოვთ შეიყვანოთ სწორი URL.

note: SCRIPT
en: Please enter a valid date (ISO).
ka: გთხოვთ შეიყვანოთ სწორი თარიღი (ISO ფორმ.).

note: SCRIPT
en: Please enter a valid date.
ka: გთხოვთ შეიყვანოთ სწორი თარიღი.

note: SCRIPT
en: Please enter a valid email address.
ka: გთხოვთ შეიყვანოთ სწორი ელ. ფოსტის მისამართი.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Please enter a valid number.
ka: გთხოვთ შეიყვანოთ სწორი ნომერი.

note: SCRIPT
en: Please enter only digits.
ka: გთხოვთ შეიყვანოთ მხოლოდ ციფრები.

note: SCRIPT
en: Please enter the same value again.
ka: გთხოვთ შეიყვანოთ იგივე მნიშვნელობა.

note: SCRIPT
en: Please fix this field.
ka: გთხოვთ დააფიქსიროთ ეს ველი.

en: Please log in again
ka: გთხოვთ შეხვიდეთ სისტემაში ხელახლა

en: Please note that the attached file is a MARC bibliographic records file which can be imported into personal bibliographic software like EndNote, Reference Manager or ProCite.
ka: გთხოვთ გაითვალისწინოთ, რომ მიბმული ფაილი შეიცავს MARC-ფორმატის ბიბლიოგრაფიულ ჩანაწერებს, რომლებიც შესაძლებელია აიტვირთოს პირად ბიბლიოგრაფიულ პროგრამაში, მაგ. EndNote, Reference Manager ან ProCite.

note: SCRIPT
en: Please refresh the page and try again.
ka: გთხოვთ განაახლოთ გვერდი და კიდევ სცადოთ.

note: SCRIPT
en: Please select ...
ka: გთხოვთ აირჩიოთ..

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Please select a %s.
ka: გთხოვთ აირჩიოთ %s.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Please select at least one batch to export.
ka: გთხოვთ მონიშნოთ ექსპორტისათვის ერთი ჯგუფი მაინც.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Please select at least one item.
ka: გთხოვთ მონიშნოთ ერთი  ეგზემპლარი მაინც.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Please upload a file first.
ka: გთხოვთ ჯერ ატვირთოთ ფაილი.

en: Please verify that it exists.
ka: გთხოვთ დაადასტუროთ, რომ ის არსებობს.

en: Plugin:
ka: პლაგინი:

en: Plugins
ka: პლაგინები

en: Plugins disabled!
ka: პლაგინები გამორთულია!

note: %1$s:  codes_loo.limit_phrase | html %2$s:  codes_loo.code | html
en: Policy for %s: %s
ka: პოლიტიკა %s: %s -

en: Popularity
ka: პოპულარობა

en: Popularity (least to most)
ka: პოპულარობა (ნაკლებიდან მეტისკენ)

en: Popularity (most to least)
ka: პოპულარობა (მეტიდან ნაკლებისკენ)

en: Port:
ka: პორტი:

en: Portugu&ecirc;s (Portuguese)
ka: Portugu&ecirc;s (ჰორტუგალიური ენა)

en: Position:
ka: პოზიცია:

note: SCRIPT
en: Possible record corruption
ka: შესაძლებელია ჩანაწერის დაზიანება

en: Postal address:
ka: საფოსტო მისამართი:

en: Pre-adolescent
ka: ზრდასრულობამდე

en: Predefined notes:
ka: წინასწარ განსაზღვრული შენიშვნები:

en: Prediction pattern
ka: პროგნოზირების შაბლონი

en: Preference
ka: პარამეტრი

en: Preferences and parameters
ka: კონფიგურაცია და პარამეტრები

en: Preschool
ka: სკოლამდელი;

en: Preselected
ka: წინასწარ მონიშნული

note: SCRIPT
en: Prev
ka: წინა

en: Preview
ka: წინასწარ გადახედვა

note: A
en: Preview MARC
ka: MARC-ის წინასწარ გადახედვა

en: Preview routing list for
ka: სამარშრუტო სიის გადახედვა

en: Previous
ka: წინა

en: Previous borrower:
ka: წინა მომხმარებელი:

en: Previous checkouts
ka: წინა გაცემები

en: Previous sessions
ka: წინა სეანსები

en: Price
ka: ფასი

en: Price:
ka: ფასი:

en: Price:
ka: ფასი:

en: Primary
ka: დაწყებითი

en: Primary acquisitions contact
ka: შესყიდვების ძირითადი კონტაქტი

en: Primary email
ka: ძირითადი ელ. ფოსტა

en: Primary email:
ka: ძირითადი ელ. ფოსტა:

en: Primary phone
ka: მთავარი ტელეფონის ნომერი

en: Primary phone:
ka: მთავარი ტელეფონის ნომერი:

en: Primary phone:
ka: მთავარი ტელეფონის ნომერი:

en: Primary serials contact
ka: სერიული გამოცემების ძირითადი კონტაქტი

en: Print
ka: ბეჭდვა

en: Print
ka: ბეჭდვა

en: Print card number as barcode:
ka: შეიყვანეთ თქვენი ბარათის ნომერი როგორც შტრიხკოდი:

en: Print card number as text under barcode:
ka: შეიყვანეთ თქვენი ბარათის ნომერი როგორც შტრიხკოდი:

en: Print label
ka: იარლიყის ბეჭდვა

en: Print list
ka: სიის ბეჭდვა

en: Print overdues
ka: დავალიანებების ბეჭდვა

en: Print summary
ka: რეზიუმეს ბეჭდვა

en: Print this label
ka: დაბეჭდეთ ეს ეტიკეტი

en: Print type
ka: ბეჭდვის სახეობა

en: Printer name:
ka: პრინტერის სახელი:

en: Printer profiles
ka: პრინტერის პარამეტრები

en: Priority
ka: პრიორიტეტი

en: Private
ka: პირადი

note: OPTGROUP
en: Private lists
ka: პირადი სიები

note: OPTGROUP
en: Private lists shared with me
ka: ჩემთან გაზიარებული პირადი სიები

en: Problem sending the cart...
ka: პრობლემა კალათის გადაგზავნისას...

en: Problem sending the list...
ka: პრობლემა სიის გადაგზავნისას...

en: Problems
ka: პრობლემები

note: INPUT type=button
en: Process
ka: დამუშავება

en: Process images
ka: გამოსახულებების დამუშავება

en: Processing
ka: დამუშავება

en: Processing authority records
ka: ავტ.ჩანაწერების დამუშავება

en: Processing bibliographic records
ka: ბიბ. ჩანაწერების დამუშავება

en: Processing...
ka: დამუშავება...

en: Professional
ka: პროფესიული

en: Profile MARC fields:
ka: პროფილის MARC ველები:

en: Profile SQL fields:
ka: SQL ველების პროფილი:

en: Profile description:
ka: პროფილის აღწერილობა:

en: Profile name:
ka: პროფილის სახელი:

en: Profile settings
ka: პროფილის პარამეტრები

en: Profile type:
ka: პროფილის სახეობა:

en: Profile:
ka: პროფილი:

en: Programmed texts
ka: პროგრამების ტექსტები

en: Public
ka: საჯარო/ღია

en: Public lists
ka: საჯარო/ღია სიები:

note: SCRIPT
en: Public lists:
ka: საჯარო სიები:

en: Public note
ka: საჯარო შენიშვნა

en: Public note:
ka: საჯარო შენიშვნა:

en: Public notes
ka: საჯარო  შენიშვნები

en: Publication date
ka: გამოცემის თარიღი

en: Publication date (yyyy-yyyy)
ka: გამოცემის თარიღი (წწწწ-წწწწ)

en: Publication date:
ka: გამოცემის თარიღი:

en: Publication place:
ka: გამოცემის ადგილი:

en: Publication year
ka: გამოცემის წელი

en: Publication year:
ka: გამოცემის წელი:

en: Publication year:
ka: გამოცემის წელი:

note: %1$s:  publicationyear | html
en: Publication year: %s
ka: გამოცემის წელი: %s

en: Publication/Copyright date: newest to oldest
ka: გამოცემის / საავტ.უფლების თარიღი: უახლესიდან უძველესისკენ

en: Publication/Copyright date: oldest to newest
ka: გამოცემის / საავტ.უფლების თარიღი: უძველესიდან უახლესისკენ

en: Published by:
ka: გამოცემულია:  -

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.publishercode | $raw %2$s:  IF ( BIBLIO_RESULT.publicationyear ) %3$s:  BIBLIO_RESULT.publicationyear | $raw %4$s:  END %5$s:  IF ( BIBLIO_RESULT.pages ) %6$s:  BIBLIO_RESULT.pages | $raw %7$s:  END %8$s:  IF BIBLIO_RESULT.item('size') %9$s:  BIBLIO_RES
en: Published by: %s %s in %s %s %s , %s %s %s , %s %s
ka: გამომცემელი: %s %s in %s %s %s , %s %s %s , %s %s

en: Published date
ka: გამოცემის თარიღი

en: Published on
ka: გამოცემულია -

en: Publisher
ka: გამომცემელი

en: Publisher location
ka: გამომცემლის ადგილმდებარეობა

en: Publisher:
ka: გამომცემელი:

en: Publisher:
ka: გამომცემელი:

note: For the first occurrence, %1$s:  publisher | html
en: Publisher: %s
ka: გამომცემელი :%s

en: Purchase suggestions
ka: წინადადებები ლიტერატ. შესყიდვაზე

en: Qty.
ka: რაოდ.

en: Quality assurance manager:
ka: ხარისხის უზრუნველყოფის მენეჯერი:

en: Quality assurance team:
ka: ხარისხის უზრუნველყოფის ჯგუფი:

en: Quantity
ka: რაოდენობა

note: SCRIPT
en: Quantity must be greater than '0'
ka: რაოდენობა '0' - ზე მეტი უნდა იყოს

en: Quantity received
ka: მიღებული რაოდენობა

en: Quantity received:
ka: მიღებული რაოდენობა:

en: Quantity:
ka: რაოდენობა:

en: Quick spine label creator
ka: წიგნის ყუის იარლიყის სწრაფი შემქმნელი

en: Quote editor
ka: ციტირების რედაქტორი

en: Quote of the day
ka: დღის ფრაზა/ციტატა

en: Rank
ka: რანგი

en: Rate
ka: კურსი

en: Rate:
ka: კურსი:

en: Raw (any):
ka: რიგი (ნებისმიერი):

en: Reason
ka: მიზეზი

en: Reason for suggestion:
ka: შეთავაზების მიზეზი:

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Receive
ka: მიღება

en: Receive a new shipment
ka: ახალი პარტიის მიღება

en: Receive date
ka: მიღების თარიღი

en: Receive shipment from vendor
ka: შეკვეთილი პარტიის მიღება მომწოდებლისგან

en: Receive shipments
ka: შეკვეთების მიღება

en: Receive?
ka: მიღება?

en: Received
ka: მიღებულია

en: Received bibliographic records
ka: მიღებული ბიბ. ჩანაწერები

en: Received issues
ka: მიღებული გამოცემები

en: Received issues:
ka: მიღებული ნომრები:

en: Received items
ka: მიღებულია ეგზემპლარები

en: Received on
ka: მიღებულია -

en: Receives claims for late issues
ka: ღებულობს პრეტენზიებს დაგვიანებულ გამოცემებზე/ნომრებზე

en: Receives claims for late orders
ka: ღებულობს პრეტენზიებს  დაგვიანებულ  შეკვეთებზე

en: Receives overdue notices:
ka: ღებულობს ვადაგასულ ცნობებს:

en: Recipients:
ka: მიმღებები:

en: Record
ka: ჩანაწერი

en: Record matching rule:
ka: ჩანაწერის დამთხვევის კონტროლის წესი:

en: Record matching rules
ka: ჩანაწერის დამთხვევის კონტროლის წესები

note: SCRIPT
en: Record saved
ka: ჩანაწერი შენახულია

en: Record type
ka: ჩანაწერის ტიპი

en: Record type:
ka: ჩანაწერის ტიპი:

en: Record type:
ka: ჩანაწერის ტიპი:

en: Record:
ka: ჩანაწერი:

en: Refine results
ka: შედეგების გაუმჯობესება

en: Refine results:
ka: შედეგების გაუმჯობესება:

en: Refine your search
ka: დააზუსტეთ ძიება

en: Registration date
ka: რეგისტრაციის თარიღი

en: Registration date:
ka: რეგისტრაციის თარიღი:

note: %1$s:  patron.dateenrolled | $KohaDates
en: Registration date: %s
ka: რეგისტრაციის თარიღი: %s

en: Regular print
ka: ჩვეულებრივი ბეჭდვა

en: Reject
ka: ურყოფა

en: Rejected
ka: უარყოფილი

en: Rejected tags
ka: უარყოფილი თეგები

note: ABBR
en: Related Term
ka: მსგავსი (მონათესავე) ტერმინი

en: Relationship information
ka: ურთიერთკავშირის ინფორმაცია

en: Relationship:
ka: ურთიერთკავშირი:

en: Release manager:
ka: ვერსიის მენეჯერი:

en: Relevance
ka: რელევანტობა

en: Remote image
ka: დისტანციური გამოსახულება

en: Remote image:
ka: დისტანციური გამოსახულება:

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Remove
ka: ამოღება/წაშლა

en: Remove duplicates
ka: დუბლიკატების ამოღება

note: A
en: Remove facet %s
ka: %s ფასეტის წაშლა

en: Remove item from collection
ka: ფონდიდან ეგზემპლარის ამოღება

en: Remove owner
ka: მფლობელის წაშლა

en: Remove selected
ka: მონიშნულების ამოღება

en: Remove selected items
ka: მონიშნული ეგზემპლარების წაშლა

en: Remove selected patrons
ka: მონიშნული წევრების ამოღება

en: Remove tag
ka: თეგის ამოღება

en: Remove this match check
ka: ამ თანხვედრის კონტროლის ამოღება

en: Remove this match point
ka: ამ თანხვედრის აღნიშვნის ამოღება

en: Remove?
ka: ამოვიღოთ?

en: Renew
ka: გაგრძელება

en: Renew
ka: განახლება

note: %1$s:  subscription.subscriptionid | html
en: Renew #%s
ka: გაგრძელება # %s

en: Renew all
ka: ყველას განახლება/გაგრძელება

en: Renew or check in selected items
ka: მონიშნული ეგზემპლარების განახლება ან ჩაბარება

en: Renew patron
ka: წევრის განახლება

en: Renew this subscription
ka: ამ ხელმოწერის განახლება

en: Renewal
ka: გაგრძელება

en: Renewal due date:
ka: გაგრძელების ვადა:

en: Renewal period
ka: განახლების პერიოდი

en: Renewals allowed (count)
ka: გაგრძელება ნებადართულია (რაოდენობა)

en: Renewed
ka: განახლებულია

en: Renewed
ka: განახლებულია

en: Rental charge
ka: გაცემის გადასახადი

en: Rental charge:
ka: გაცემის გადასახადი:

en: Rental charge:
ka: გაცემის გადასახადი:

en: Rental discount (%%)
ka: ფასდაკლება გაცემაზე (%%)

note: INPUT type=submit
en: Reopen
ka: ხელახლა გახსნა

en: Reopen it
ka: ამის კვლავ გახსნა

en: Reopen:
ka: კვლავ გახსნა:

en: Repeatable
ka: განმეორებადი

en: Repeatable:
ka: განმეორებადი:

en: Replace all patron attributes
ka: წევრის ყველა ატრიბუტის შეცვლა

en: Replace record via Z39.50/SRU
ka: ჩანაწერის ჩანაცვლება Z39.50/SRU-ით

note: SCRIPT
en: Replace the current record's contents
ka: მიმდინარე  ჩანაწერის  შინაარსების შეცვლა

en: Replacement cost:
ka: შეცვლის ღირებულება:

en: Replacement price
ka: შეცვლის ფასი

en: Replacement price:
ka: შეცვლის ფასი:

en: Report group:
ka: ანგარიშის ჯგუფი:

en: Report is public:
ka: ანგარიში საჯაროა:

en: Report name
ka: ანგარიშის სახელწოდება

en: Report name:
ka: ანგარიშის სახელწოდება:

en: Report name:
ka: ანგარიშის სახელწოდება:

en: Report subgroup:
ka: ანგარიშის ქვეჯგუფი:

en: Report:
ka: ანგარიში:

en: Reports
ka: ანგარიშები

en: Reports Dictionary
ka: ანგარიშების ლექსიკონი

en: Reports dictionary
ka: ანგარიშების ლექსიკონი

en: Reports tables
ka: ანგარიშების ცხრილები

en: Request specific item type:
ka: კონკრეტული სახეობის გამოცემის მოთხოვნა:

en: Required
ka: სავალდებულო

en: Required match checks
ka: სავალდებულო თანხვედრის კონტროლი

note: TH
en: Required module missing
ka: სავალდებულო მოდული აკლია

note: I
en: Requires override of hold policy
ka: საჭიროებს დაჯავშნის პოლიტიკის უგულებელყოფას

en: Reset
ka: აღდგენა

en: Reset filter
ka: ფილტრის საწყის პარამეტრზე დაყენება

en: Restrict
ka: შეზღუდვა

en: Restrict access to:
ka: წვდომის შეზღუდვა:  -

en: Restricted
ka: შეზღუდულია

en: Restricted:
ka: შეზღუდულია:

en: Restriction overridden temporarily
ka: შეზღუდვა უგულებელყოფილია დროებით

en: Restriction overridden temporarily.
ka: შეზღუდვა უგულებელყოფილია დროებით.

en: Result
ka: შედეგი

en: Results
ka: შედეგები

note: %1$s:  from | html %2$s:  to | html %3$s:  total | html
en: Results %s to %s of %s
ka: შედეგები %s - %s,  %s-დან

en: Results per page :
ka: შედეგების რაოდენობა გვერდზე:

en: Resume
ka: განახლება

note: INPUT type=submit
en: Resume all suspended holds
ka: ყველა შეჩერებული ჯავშნის აღდგენა

en: Return date
ka: დაბრუნების თარიღი

en: Return policy
ka: დაბრუნების პოლიტიკა

en: Return to batch item deletion
ka: ეგზემპლარების ჯგუფურ  წაშლაზე დაბრუნება

en: Return to batch item modification
ka: ეგზემპლარების ჯგუფურ მოდიფიცირებაზე დაბრუნება

en: Return to patron detail
ka: წევრის ცნობებზე დაბრუნება

en: Return to previous page
ka: წინა გვერდზე დაბრუნება

en: Return to rotating collections home
ka: კოლექციების როტაციაზე დაბრუნება

note: %1$s:  batchid | html
en: Return to staged MARC batch %s
ka: დაბრუნება იმპორტირებულ MARC ჯგუფზე %s

en: Return to tools
ka: ინსტრუმენტებზე დაბრუნება

en: Revert waiting status
ka: ლოდინის სტატუსის წინა მდგომარეობაში დაბრუნება

en: Reviewer
ka: მიმომხილველი

en: Reviews
ka: მიმოხილვები/რეცენზიები

en: Rom&acirc;n&#259; (Romanian)
ka: Rom&acirc;n&#259; (რუმინული ენა)

en: Rotating collections
ka: კოლექციების როტაცია

en: Routing
ka: სამარშრუტო

en: Routing list
ka: სამარშრუტო სია

en: Routing lists
ka: სამარშრუტო სიები

en: Routing:
ka: მარშრუტი:

en: Row
ka: რიგი

en: Run
ka: გაშვება

en: Run report
ka: ანგარიშის გაშვება

en: Run report
ka: ანგარიშის გაშვება

en: Run reports
ka: ანგარიშების  გაშვება

note: INPUT type=submit
en: Run the report
ka: ანგარიშის გაშვება

en: Run tool
ka: საშუალებების გაშვება

en: SIP media type:
ka: SIP მედიის სახეობა:

en: SMS alert number
ka: SMS გაფრთხილების ნომერი

en: SMS number:
ka: SMS ნომერი:

en: SMS provider:
ka: სმს პროვაიდერი:

en: Salutation
ka: მიმართვა

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Saturday
ka: შაბათი

note: SCRIPT
en: Saturdays
ka: შაბათები

note: INPUT type=submit
en: Save
ka: შენახვა

en: Save
ka: შენახვა

note: For the first occurrence, %1$s:  TAB.tab_title | html
en: Save all %s preferences
ka: ყველა %s პარამეტრის შენახვა

en: Save and continue editing
ka: შენახვა და რედაქტირების გაგრძელება

en: Save and edit items
ka: შენახვა და ეგზემპლარების რედაქტირება

en: Save and view record
ka: შენახვა და ჩანაწერის ნახვა

en: Save anyway
ka: მაინც შენახვა

en: Save as new pattern
ka: შენახვა, როგორც ახალი შაბლონი

note: INPUT type=submit
en: Save configuration
ka: კონფიგურაციის შენახვა

en: Save quotes
ka: ციტირების შენახვა

note: INPUT type=submit name=submit
en: Save report
ka: ანგარიშის შენახვა

note: INPUT type=submit
en: Save subscription
ka: ხელმოწერის შენახვა

note: INPUT type=submit
en: Save subscription history
ka: გამოცემის ხელმოწერის ისტორიის შენახვა

note: SCRIPT
en: Save to catalog
ka: კატალოგში შენახვა

en: Save your custom report
ka: ინდივიდუალური ანგარიშის შენახვა

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Saved
ka: შენახული

en: Saved report results
ka: შენახული ანგარიშის შედეგები

en: Saved reports
ka: შენახული ანგარიშები

en: Saved results
ka: შენახული შედეგები

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Saving...
ka: შენახვა...

en: Scan a patron barcode to start.
ka: შტრიხკოდის სკანირება დასაწყებად.

en: Scan index:
ka: ინდექსის სკანირება:

en: Schedule
ka: განრიგი

en: Schedule tasks to run
ka: დავალებების განრიგის შედგენა

en: Scheduled for automatic renewal
ka: დაგეგმილია ავტომატური განახლებისთვის

en: Score:
ka: ანგარიში:

en: Screen
ka: ეკრანი

note: INPUT type=submit
en: Search
ka: ძიება

note: INPUT type=text
en: Search ISSN
ka: ISSN-ის ძიება

en: Search Z39.50/SRU servers
ka: Z39.50/SRU სერვერების ძიება

en: Search all headings
ka: ყველა რუბრიკაში ძიება

note: INPUT type=text name=searchfield
en: Search by contract name or/and description:
ka: კონტრაქტის სახელწოდებით ან აღწერილობით ძიება:

en: Search call number:
ka: შენახვის შიფრის ძიება:

note: INPUT type=text
en: Search callnumber
ka: შენახვის შიფრის ძიება

en: Search cities
ka: ქალაქების ძიება

en: Search contracts
ka: ხელშეკრულებების  ძიება

en: Search currencies
ka: ვალუტების ძიება

note: INPUT type=text
en: Search expiration date
ka: ვადის გასვლის თარიღის ძიება

note: SCRIPT
en: Search expired, please try again
ka: ძებნა მოიწურა, გთხოვთ კიდევ სცადოთ

en: Search filters
ka: ძიების ფილტრები

en: Search for
ka: შემდეგი ძიება

en: Search for a vendor
ka: მომწოდებლის ძიება

en: Search for a vendor to transfer from
ka: მომწოდებლის ძიება გადმოსატანად

en: Search for a vendor to transfer to
ka: მომწოდებლის ძიება  გადასაგზავნად

en: Search for another record
ka: სხვა ჩანაწერის ძიება

note: %1$s:  IF ( batch_id ) %2$s:  batch_id | html %3$s:  END
en: Search for items %s to add to Batch %s %s
ka: %s ეგზემპლარების ძიება %s ჯგუფში დასამატებლად %s

en: Search for patron
ka: წევრის ძიება

en: Search for record
ka: ჩანაწერის ძიება

en: Search for tag:
ka: ველის/თეგის ძიება:

en: Search funds
ka: ფონდების ძიება

en: Search history
ka: ძიების ისტორია

en: Search index:
ka: ინდექსის ძიება:

note: INPUT type=text
en: Search library
ka: ბიბლიოთეკის ძიება

note: INPUT type=text
en: Search location
ka: ადგილმდებარეობის ძიება

en: Search main heading
ka: ძიება მთავარ რუბრიკაში

note: INPUT type=text
en: Search notes
ka: შენიშვნების ძიება

en: Search notices
ka: შენიშვნების ძიება

en: Search on
ka: ძიება -

en: Search options
ka: პარამეტრების ძიება

en: Search orders
ka: დაკვეთების ძიება

en: Search patron categories
ka: წევრის კატეგორიების ძიება

en: Search patrons
ka: წევრების ძიება

en: Search results
ka: შედეგების ძიება

note: %1$s:  from | html %2$s:  to | html %3$s:  total | html
en: Search results from %s to %s of %s
ka: ძიების შედეგები %s-დან %s-მდე. სულ %s

en: Search string matches:
ka: ზუსტი თანხვედრების ძიება:

en: Search subscriptions
ka: ხელმოწერების ძიება

en: Search subscriptions:
ka: ხელმოწერების ძიება:

en: Search suggestions
ka: შემოთავაზების ძიება

en: Search system preferences
ka: სისტემის  პარამეტრების ძიება

note: INPUT type=text
en: Search title
ka: სათაურის ძიება

en: Search to hold
ka: ძიება დასაჯავშნად

en: Search type:
ka: სახეობის ძიება:

note: SCRIPT
en: Search unavailable
ka: ძიება ხელმიუწვდომია

en: Search value:
ka: მნიშვნელობის ძიება:

en: Search was:
ka: ძიება იყო:

en: Search:
ka: ძიება:

note: A
en: Searching
ka: ძიება

note: SCRIPT
en: Season
ka: სეზონი

note: SCRIPT
en: Second
ka: მეორე

en: Secondary email
ka: დამატებითი ელ.ფოსტა

en: Secondary email:
ka: დამატებითი ელ.ფოსტა:

en: Secondary email:
ka: დამატებითი ელ.ფოსტა:

en: Secondary phone
ka: დამატებითი ტელეფონის ნომერი

en: Secondary phone:
ka: დამატებითი ტელეფონის ნომერი:

en: Secondary phone:
ka: დამატებითი ტელეფონის ნომერი:

en: Seconds (default)
ka: წამები (სტანდარტული)

en: Section
ka: სექცია

en: Section:
ka: სექცია:

en: See online help for advanced options
ka: ნახეთ ონლაინ დახმარება გაფართოებულ პარამეტრებზე

en: Seen
ka: ნანახი

note: INPUT type=submit
en: Select
ka: შერჩევა

en: Select
ka: შერჩევა

en: Select CSV profile:
ka: CSV პროფილის შერჩევა:

en: Select MARC framework:
ka: MARC-სტრუქტურის შერჩევა:

en: Select a budget
ka: ბიუჯეტის შერჩევა

en: Select a category type
ka: კატეგორიის სახეობის შერჩევა

en: Select a department
ka: განყოფილების შერჩევა

en: Select a frequency
ka: შეარჩიეთ სიხშირე

en: Select a fund
ka: ფონდის შერჩევა

en: Select a layout to be applied:
ka: გამოსაყენებელი ფორმატის შერჩევა:

en: Select a library :
ka: ბიბლიოთეკის არჩევა :

en: Select a library :
ka: ბიბლიოთეკის არჩევა:

en: Select a library:
ka: ბიბლიოთეკის არჩევა:

en: Select a list
ka: სიის არჩევა

en: Select a template
ka: აირჩიეთ შაბლონი

en: Select a template to be applied:
ka: აირჩიეთ გამოსაყენებელი ნიმუში:

en: Select all
ka: ყველას მონიშვნა

en: Select an authority framework
ka: ავტორიტ. ჩანაწერის სტრუქტურის არჩევა

en: Select an existing list
ka: არსებული სიის არჩევა

en: Select day:
ka: დღის არჩევა:

en: Select download format:
ka: აირჩიეთ ჩამოტვირთვის ფორმატი:

en: Select local databases
ka: ადგილობრივი მონაცემთა ბაზების შერჩევა

en: Select month:
ka: აირჩიეთ თვე:

en: Select note
ka: აირჩიეთ შენიშნვა

en: Select notice:
ka: აირჩიეთ შენიშვნა:

en: Select planning type:
ka: დაგეგმვის სახეობის შერჩევა:

en: Select records to export
ka: ჩანაწერების შერჩევა ექსპორტირებისათვის

en: Select remote databases
ka: დისტანციური მონაცემთა ბაზების შერჩევა

en: Select searches to:
ka: შეარჩიეთ ძიებები შემდეგზე:

en: Select the biblionumber to attach the item to
ka: ბიბ.ჩანაწერის ნომრის შერჩევა ეგზემპლარის მისაბმელად

en: Select the biblionumber to link the item to
ka: ბიბ.ჩანაწერის ნომრის შერჩევა ეგზემპლართან დასაკავშირებლად

en: Select the file to import:
ka: ფაილის შერჩევა იმპორტირებისთვის:

en: Select the file to upload:
ka: ასატვირთი ფაილის შერჩევა:

en: Select to display or not:
ka: არჩევა გამოვაჩინოთ თუ არა:

en: Select to import
ka: შერჩევა იმპორტისთვის

en: Select without holds
ka: შერჩევა ჯავშნების გარეშე

en: Select without items
ka: შერჩევა ეგზემპლარების გარეშე

en: Selected items :
ka: შერჩეული ეგზემპლარები :

en: Semi-colon (;)
ka: წერტილ-მძიმე (;)

en: Send
ka: გაგზავნა

en: Send list
ka: სიის გაგზავნა

note: INPUT type=submit name=submit
en: Send notification
ka: შეტყობინების გაგზავნა

en: Send to
ka: გაგზავნა -

en: Sending your cart
ka: თქვენი კალათის გადაგზავნა

en: Sending your list
ka: თქვენი სიის გადაგზავნა

note: For the first occurrence, %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' no_html = 1
en: Sent notices for %s
ka: %s - თვის შენიშვნების განსაზღვრა

en: Separate multiple filenames by commas.
ka: სხვადასხვა ფაილების სახელები მძიმით გამოყავით.

en: September
ka: სექტემბერი

en: Serial
ka: სერიული გამოცემა

en: Serial collection
ka: პერიოდიკის ფონდი

note: %1$s:  subscription.subscriptionid | html
en: Serial collection #%s
ka: სერიული გამოცემების ფონდი/კოლექცია №%s

en: Serial collection information for
ka: სერიული გამოცემების ფონდის/კოლექციის ცნობები -

en: Serial edition
ka: სერიული გამოცემა

en: Serial enumeration:
ka: სერიული ნუმერაცია:

en: Serial number:
ka: სერიული ნომერი:

en: Serial receive
ka: სერიული გამოცემის მიღება

en: Serial subscription: search for vendor
ka: სერიული ხელმოწერა: მომწოდებლის ძიება

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.serial | $raw
en: Serial: %s
ka: გამოცემა: %s

en: Serials
ka: სერიული გამოცემები

en: Serials planning
ka: სერიული გამოცემების დაგეგმვა

en: Serials subscriptions
ka: სერიული გამოცემების ხელმოწერები

note: %1$s:  total | html
en: Serials subscriptions (%s found)
ka: სერიული გამოცემების ხელმოწერები (მოიძებნა %s)

en: Series
ka: სერია

en: Series title
ka: სერიის სათაური

en: Series:
ka: სერია:

en: Server
ka: სერვერი

en: Server information
ka: ინფორმაცია სერვერზე

en: Server name:
ka: სერვერის სახელი:

en: Session timed out, please log in again
ka: სეანსი ამოიწურა, გთხოვთ შეხვიდეთ ხელახლა

en: Session timed out.
ka: სეანსი ამოიწურა.

en: Set back to
ka: წინა მნიშნელობის აღდგენა

en: Set due date to expiry:
ka: ვადის გასვლის მითითება:

en: Set inventory date to:
ka: ინვენტარიზაციის თარიღის მითითება:

en: Set library
ka: ბიბლიოთეკის მითითება

en: Set permissions
ka: ნებართვების მითითება

note: INPUT type=submit name=submit
en: Set status
ka: სტატუსის მითითება

en: Share
ka: გაზიარება

en: Shelving control number
ka: თაროზე საკონტროლო ნომერი

en: Shelving location
ka: თაროზე შენახვის ადგილი

en: Shelving location (items.location) is:
ka: თაროზე შენახვის ადგილია (items.location):

en: Shelving location selected:
ka: შერჩეული თაროზე ადგილი:

en: Shelving location:
ka: თაროზე შენახვის ადგილი:

en: Shipment cost
ka: მიწოდების ღირებულება

en: Shipment cost:
ka: მიწოდების ღირებულება:

en: Shipment date
ka: მიწოდების თარიღი

en: Shipment date reverse
ka: მიწოდების თარიღის შეცვლა

en: Shipment date:
ka: მიწოდების თარიღი:

en: Shipment date:
ka: მიწოდების თარიღი:

en: Shipping cost:
ka: გადაზიდვის ღირებულება:

en: Shipping cost:
ka: გადაზიდვის ღირებულება:

en: Shipping fund:
ka: გადაზიდვის ფონდი:

en: Show
ka: ჩვენება

en: Show active baskets only
ka: მხოლოდ აქტიური კალათების ჩვენება

en: Show active funds only
ka: მხოლოდ აქტიური ფონდების ჩვენება

en: Show all
ka: ყველაფრის ჩვენება

en: Show all baskets
ka: ყველა კალათის ჩვენება

en: Show all columns
ka: ყველა სვეტის ჩვენება

en: Show all details
ka: ყველა დეტალის ჩვენება

en: Show all items
ka: ყველა ეგზემპლარის ჩვენება

note: For the first occurrence, %1$s:  hiddencount | html
en: Show all items (%s hidden)
ka: ყველა ეგზემპლარის ჩვენება (%s დამალულია)

en: Show all suggestions
ka: ყველა შეთავაზების ჩვენება

note: SCRIPT
en: Show all transactions
ka: ყველა ტრანსაქციის ჩვენება

en: Show biblio
ka: ბიბ. ჩანაწერის ჩვენება

en: Show category:
ka: კატეგორიის ჩვენება:

en: Show checkouts
ka: გაცემების ჩვენება

note: SCRIPT
en: Show fields verbatim
ka: ველების ჩვენება ზუსტად

en: Show full form
ka: სრული ფორმა

note: SCRIPT
en: Show help for this tag
ka: ამ ველისათვის დახმარების ჩვენება

en: Show inactive budgets
ka: არააქტიური ბიუჯეტების ჩვენება

en: Show more
ka: უფრო ვრცლად

en: Show my funds only
ka: მხოლოდ ჩემი ფონდების ჩვენება

en: Show only mine
ka: მხოლოდ ჩემის ჩვენება

en: Show only renewed
ka: მხოლოდ განახლებულის ჩვენება

en: Show only subscriptions
ka: მხოლოდ ხელმოწერითი მასალის ჩვენება

en: Show subscriptions
ka: ხელმოწერების ჩვენება

en: Show tags
ka: ველების/თეგების ჩვენება

en: Show/hide columns:
ka: სვეტების ჩვენება/ დამალვა:

en: Showing only available items
ka: მხოლოდ ამჟამად ხელმისაწვდომი ეგზემპლარების ჩვენება

en: Shown
ka: ნაჩვენებია

en: Shows on transit slips
ka: მითითებულია გადაგზავნის ბარათზე

en: Since
ka: როდიდან

note: SCRIPT
en: Single holiday: %s
ka: ერთჯერადი დღესასწაული: %s

en: Size
ka: ზომა

en: Skip issue number
ka: გამოცემის ნომრის გამოტოვება

en: Skip items on loan:
ka: გატანილი ეგზემპლარების გამოტოვება:

en: Slip
ka: ქვითარი

note: SCRIPT
en: Some fields are not valid:
ka: ზოგიერთი ველი არასწორია:

en: Sorry, the CAS login failed.
ka: უკაცრავად, CAS-ის ავტორიზაცია წარუმატებელია.

en: Sorry, there is no result for your search.
ka: უკაცრავად, თქვენს ძიებაზე შედეგი არ არის.

en: Sort by
ka: დახარისხებული -

en: Sort by :
ka: დახარისხებული: -

en: Sort by:
ka: დახარისხებული:

en: Sort field 1:
ka: დახარისხება ველი 1:

en: Sort field 2:
ka: დახარისხება ველი  2:

note: SCRIPT
en: Sort routine missing
ka: დახარისხების პროცედურა აკლია

en: Sort this list by:
ka: ამ სიის დახარისხება:

en: Sorting
ka: დახარისხება

en: Sorting routine
ka: დახარისხების პროცედურა

en: Source
ka: წყარო

en: Source in use?
ka: წყარო გამოყენებაშია?

en: Source library:
ka: ბიბლიოთეკა როგორც წყარო:

en: Source records
ka: ჩანაწერების წყარო

en: Special relationship:
ka: განსაკუთრებული ურთიერთობა:

en: Specialized
ka: სპეციალიზებული

note: %1$s:  INCLUDE 'date-format.inc'
en: Specify return date %s:
ka: %s დაბრუნების თარიღის განსაზღვრა:

en: Spent
ka: დახარჯული

en: Spine label
ka: ყუის იარლიყი (ავთრათი)

en: Split call numbers:
ka: შენახვის შიფრების გაყოფა:

note: SCRIPT
en: Spring
ka: გაზაფხული

en: Staff
ka: თანამშრომლები

en: Staff members are not allowed to access patron's checkout history
ka: თანამშრომლებს არა აქვთ წევრზე გაცემების ქრონიკაზე წვდომის უფლება

en: Staff note
ka: შენიშვნა თანამშრომლებისთვის

en: Staff note:
ka: შენიშვნა თანამშრომლებისთვის:

en: Stage MARC records for import
ka: MARC -ის ჩანაწერების მომზადება იმპორტისთვის

note: INPUT type=submit
en: Stage for import
ka: მომზადება იმპორტისთვის

en: Staged
ka: რეზერვუარში იმპორტირებული

en: Staged:
ka: რეზერვუარში იმპორტირებული:

en: Standard
ka: სტანდარტული სია

en: Standard ID:
ka: სტანდარტული ID:

en: Standard number
ka: სტანდარტული ნომერი

en: Start date
ka: დაწყების თარიღი

en: Start date:
ka: დაწყების თარიღი:

en: Start defining libraries
ka: ბიბლიოთეკების განსაზღვრის დაწყება

en: Start of date range
ka: თარიღის დიაპაზონის დასაწყისი

note: INPUT type=submit
en: Start search
ka: ძიების დაწყება

note: INPUT type=text name=start_card
en: Starting card number
ka: საწყისი ბარათის ნომერი

note: INPUT type=text name=start_label
en: Starting label number
ka: საწყისი იარლიყის ნომერი

en: Starting with:
ka: იწყება ასე:

en: Starts with
ka: იწყება -

en: State
ka: სახელმწიფო

en: State:
ka: სახელმწიფო:

en: Statistic 1 done on:
ka: სტატისტიკა 1შესრულდა: -

en: Statistic 1:
ka: სტატისტიკა 1:

en: Statistic 2 done on:
ka: სტატისტიკა 2 შესრულდა: -

en: Statistic 2:
ka: სტატისტიკა 2:

en: Statistical
ka: სტატისტიკური

en: Statistics
ka: სტატისტიკა

en: Statistics wizards
ka: სტატისტიკური ცნობების ფორმები

en: Status
ka: სტატუსი

en: Status:
ka: სტატუსი:

en: Step 2 of 6: Pick a report type
ka: საფეხური 2, 6 -დან: ანგარიშის სახეობის არჩევა

note: For the first occurrence, %1$s:  numberpending | html
en: Still %s servers to search
ka: ძიება კიდევ %s სერვერზე

en: Street number
ka: სახლის ნომერი

en: Street number:
ka: სახლის ნომერი:

en: Street type
ka: ქუჩის სახეობა

en: Student count
ka: სტუდენტის რაოდენობა

en: Subfield
ka: ქვეველი

en: Subfield code:
ka: ქვეველის კოდი:

en: Subfield code:
ka: ქვეველის კოდი:

en: Subfield separator:
ka: ქვეველის გამყოფი:

note: SCRIPT
en: Subfield ‡
ka: ქვეველი ‡

en: Subfield:
ka: ქვეველი:

note: %1$s:  mss.tagsubfield | html
en: Subfield: %s
ka: ქვეველი: %s

en: Subfields
ka: ქვეველები

en: Subfields:
ka: ქვეველები:

note: INPUT type=text name=subgroup
en: Subgroup code
ka: ქვეჯგუფის კოდი

note: INPUT type=text name=subgroupdesc
en: Subgroup name
ka: ქვეჯგუფის სახელი

en: Subgroup:
ka: ქვეჯგუფი:

en: Subject
ka: თემატიკა

en: Subject heading:
ka: თემატური რუბრიკა:

en: Subject phrase
ka: თემატიკა- ფრაზა

en: Subject sub-division:
ka: თემატური ქვე-დაყოფა:

en: Subject(s)
ka: თემატიკა

en: Subject:
ka: თემატიკა:

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.subject | $raw
en: Subject: %s
ka: თემატიკა: %s

en: Subjects:
ka: თემატიკა:

note: INPUT type=submit
en: Submit
ka: შეყვანა

note: INPUT type=submit
en: Submit your suggestion
ka: თქვენი წინადადების გაგზავნა

en: Subscription
ka: ხელმოწერა

note: %1$s:  subscription.subscriptionid | html
en: Subscription #%s
ka: ხელმოწერა №%s

note: %1$s:  loopro.object | html
en: Subscription %s
ka: ხელმოწერა %s

en: Subscription ID:
ka: ხელმოწერის ID:

en: Subscription begin
ka: ხელმოწერის დაწყება

note: %1$s:  END
en: Subscription closed %s
ka: ხელმოწერა დახურულია %s

en: Subscription details
ka: ცნობები ხელმოწერაზე

en: Subscription end
ka: ხელმოწერის დამთავრება

en: Subscription end date
ka: ხელმოწერის დასრულების თარიღი

en: Subscription end date:
ka: ხელმოწერის დასრულების თარიღი:

en: Subscription expired
ka: ხელმოწერის ვადა გასულია

note: %1$s:  title | html
en: Subscription history for %s
ka: ხელმოწერის ისტორია  %s-თვის

en: Subscription length:
ka: ხელმოწერის ხანგრძლივობა:

en: Subscription num.
ka: ხელმოწერის  ნომ.

note: %1$s:  subscription.bibliotitle | html
en: Subscription renewal for %s
ka: ხელმოწერის განახლება %s - თვის

en: Subscription start date
ka: ხელმოწერის დაწყების თარიღი

en: Subscription start date:
ka: ხელმოწერის დაწყების თარიღი:

en: Subscription summaries
ka: ხელმოწერის  რეზიუმეები

en: Subscription summary
ka: ხელმოწერის  რეზიუმე

en: Subscription title
ka: ხელმოწერის სახელწოდება

note: %1$s:  enddate | html
en: Subscription will expire %s.
ka: ხელმოწერა ამოიწურება %s-ს.

en: Subscription:
ka: ხელმოწერა:

en: Subscriptions
ka: ხელმოწერები

en: Subtype limits
ka: ქვე-სახეობის საზღვრები

en: Suggested by
ka: შეთავაზებულია -

en: Suggested by:
ka: შეთავაზებული -მიერ:

en: Suggested date from:
ka: შეთავაზების თარიღი: -

en: Suggestion
ka: შეთავაზება

en: Suggestion information
ka: ინფორმაცია შეთავაზებაზე

en: Suggestion management
ka: შეთავაზების მართვა

en: Suggestions
ka: შეთავაზებები

en: Suggestions management
ka: შეთავაზებების მართვა

en: Summary
ka: რეზიუმე

note: %1$s:  patron.firstname | html %2$s:  patron.surname | html %3$s:  patron.cardnumber | html
en: Summary for %s %s (%s)
ka: რეზიუმე  %s %s (%s)-თვის

en: Summary:
ka: რეზიუმე:

note: SCRIPT
en: Summer
ka: ზაფხული

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Sunday
ka: კვირა

note: SCRIPT
en: Sundays
ka: კვირადღეები

en: Supplemental issue
ka: დამატებითი გამოცემა

en: Surname
ka: გვარი

en: Surname:
ka: გვარი:

en: Surname:
ka: გვარი:

en: Surveys
ka: მიმოხილვები

en: Suspend
ka: შეჩერება

note: INPUT type=submit
en: Suspend all holds
ka: ყველა ჯავშნის შეჩერება

en: Suspension in days (day)
ka: შეჩერება დღეებით (დღით)

en: Svenska (Swedish)
ka: Svenska (შვედური ენა)

en: Symbol
ka: სიმბოლო

en: Symbol:
ka: სიმბოლო:

en: Syntax
ka: სინტაქსი

en: System preferences
ka: სისტემის პარამეტრები

en: TOC
ka: სარჩევი

en: TOTAL
ka: ჯამი

en: Tab separated text
ka: ტაბულაციით გამოყოფილი ტექსტი

en: Tag
ka: თეგი

note: SCRIPT
en: Tag
ka: თეგი

note: For the first occurrence, %1$s:  tagfield | html
en: Tag %s Subfield structure
ka: ველი %s -ის ქვეველების ტრუქტურა

note: %1$s:  tagfield | html
en: Tag %s subfield structure
ka: ველი %s -ის ქვეველების ტრუქტურა

en: Tag deleted
ka: ველი/თეგი  წაშლილია

note: A
en: Tag editor
ka: ველების რედაქტორი

note: SCRIPT
en: Tag has no subfields
ka: თეგს ქვეველები არა აქვს

en: Tag:
ka: თეგი:

en: Tag:
ka: თეგი:

note: %1$s:  searchfield | html
en: Tag: %s
ka: თეგი: %s

en: Tags
ka: თეგები

en: Tags pending approval
ka: თეგები ელოდებიან  დასტურს

en: Tags:
ka: თეგები:

en: Target
ka: მიზანი

en: Task scheduler
ka: დავალების დამგეგმავი

en: Tax number registered:
ka: რეგისტრირებული საგადასახადო ნომერი:

en: Tax number registered:
ka: საგადასახადო ნომერი რეგისტრირებულია:

en: Tax rate:
ka: გადასახადის ოდენობა:

en: Technical reports
ka: ტექ. ანგარიშები

en: Template ID:
ka: შაბლონის ID:

en: Template code:
ka: შაბლონის კოდი:

en: Template description:
ka: შაბლონის აღწერა:

en: Template name:
ka: შაბლონის სახელი:

en: Template:
ka: შაბლონი:

en: Term
ka: ტერმინი

en: Term/Phrase
ka: ტერმინი/ ფრაზა

en: Term:
ka: ტერმინი:

en: Terms summary
ka: ტერმინების რეზიუმე

en: Test
ka: ტესტი

en: Test pattern
ka: საცდელი შაბლონი

en: Test prediction pattern
ka: ტესტური პროგნოზირების შაბლონი

en: Text
ka: ტექსტი

en: Text alignment:
ka: ტექსტის გასწორება:

en: Text fields
ka: ტექსტური ველები

en: Text for OPAC:
ka: ტექსტი OPAC-თვის:

en: Text for librarian:
ka: ტექსტი ბიბლითეკარისთვის:

en: Text for librarians:
ka: ტექსტი ბიბლითეკარებისთვის:

en: Text for opac:
ka: ტექსტი opac-თვის:

en: Text justification:
ka: ტექსტის გასწორება:

en: Text:
ka: ტექსტი:

note: %1$s:  subscription.staffdisplaycount | html
en: The %s latest issues related to this subscription:
ka: ბოლო %s ნომერი ამ ხელმოწერიდან:

en: The authorized value category (
ka: ავტორიზებული მნიშვნელობის კატეგორია (

note: %1$s:  Barcode | html
en: The barcode %s was not found.
ka: შტრიხკოდი %s ვერ მოიძებნა.

note: SCRIPT
en: The beginning date is missing or invalid.
ka:  დაწყების თარიღი აკლია ან მცდარია.

note: %1$s:  email_add | html
en: The cart was sent to: %s
ka: კალათა გაიგზავნა შემდეგ მისამართზე: %s

note: SCRIPT
en: The ending date is missing or invalid.
ka: დასრულების თარიღი აკლია ან მცდარია.

en: The following barcodes were found:
ka: მოიძებნა შემდეგი შტრიხკოდები:

en: The following error was encountered:
ka: მოხდა შემდეგი შეცდომა:

en: The following items were modified:
ka: შეიცვალა შემდეგი ეგზემპლარები:

en: The following records could not be deleted:
ka: არ შეიძლება შემდეგი ჩანაწერების წაშლა:

en: The import id number
ka: იდენტ. ნომრის იმპორტი

en: The item has successfully been linked to
ka: ეგზემპლარი წარმატებით დაკავშირდა ჩანაწერს

note: %1$s:  email | html
en: The list was sent to: %s
ka: სია გაიგზავნა მისამართზე: %s

en: The merging was successful.
ka: შეერთება წარმატებული იყო.

note: For the first occurrence, %1$s:  DEBT | $Price
en: The patron has a debt of %s.
ka: წევრს აქვს %s ვალი.

note: %1$s:  alert.OTHER_CHARGES | $Price
en: The patron has unpaid charges for holds, rentals etc of %s
ka: წევრს აქვს დასაფარი სხვადასხვა გადასახადი - %s

en: The rules are applied from most specific to less specific, using the first found in this order:
ka: წესები გამოიყენება ყველაზე კონკრეტულიდან ნაკლებად კონრეტულამდე, იყენებს რა პირველს ამ თანმიმდევრობაში:

en: The rules have been cloned.
ka: წესები კლონირებულია.

en: The subscription has linked issues
ka: ხელმოწერას  უკავშირდება ნომრები

en: The subscription has linked items
ka: ხელმოწერას უკავშირდება ეგზემპლარები

en: The subscription has not expired yet
ka: ხელმოწერას ვადა ჯერ არ გასვლია

en: The upload file appears to be empty.
ka: ატვირთული ფაილი ცარიელია.

note: For the first occurrence, %1$s:  PROCESS translate_label_element element=label_element_title
en: There are no %s currently available.
ka: ამჟამად ხელმისაწვდომი %s არ არის.

note: %1$s:  category.category_name | html
en: There are no authorized values defined for %s
ka: %s-თვის განსაზღვრული არ არის ავტორიზებული მნიშვნელობები

en: There are no collections currently defined.
ka: ამჟამად ფონდები/კოლექციები არა არის განსაზღვრული.

en: There are no defined actions for this template.
ka: ამ შაბლონისათვის ქმედებები არ არის განსაზღვრული.

en: There are no images for this record.
ka: ამ ჩანაწერისთვის გამოსახულებები არ არის.

en: There are no items in this batch yet
ka: ამ ჯგუფში ჯერ არ არის ეგზემპლარები

en: There are no items in this collection.
ka: ამ ფონდში ეგზემპლარები არ არის.

en: There are no itemtypes defined
ka: გამოცემების სახეობები არ არის განსაზღვრული

en: There are no late orders.
ka: დაგვიანებული შეკვეთები არ არის.

en: There are no libraries defined.
ka: ბიბლიოთეკები არაა განსაზღვრული.

en: There are no notices for this library.
ka: ამ ბიბლიოთეკისთვის შენიშვნები არ არის.

en: There are no notices.
ka: შენიშვნები არ არის.

en: There are no open baskets for this vendor.
ka: ამ მომწოდებლისთვის გახსნილი კალათები არ არის.

en: There are no pending discharge requests.
ka: ანგარიშის ჩამოწერის მოთხოვნები არ არის მოლოდინში.

en: There are no pending offline operations.
ka: არ არის შესასრულებელი ოფლაინ ოპერაციები.

en: There are no pending patron modifications.
ka: არ არის დასამუშავებელი წევრების ცვლილებები.

en: There are no saved matching rules.
ka: თანხვედრის წესები არ არის შენახული.

en: There are no saved patron attribute types.
ka: წევრის დამატებითი ატრიბუტის სახეობები არ არის შენახული.

en: There are no saved reports.
ka: ანგარიშები შენახული არ არის

en: There are no statistics for this patron.
ka: ამ წევრის სტატისტიკა არ არის.

en: There are no titles tagged with the term
ka: ამ ტერმინით არ არის სათაურები დათაგული

en: There is no defined frequency.
ka: სიხშირე არ არის განსაზღვრული.

en: Thesaurus:
ka: თეზაურუსი:

en: These are disabled for the current library.
ka: ესენი გამორთულია ამ ბიბლიოთეკისთვის.

en: These are enabled.
ka: ესენი ჩართულია.

en: Theses
ka: დისერტაციები

note: SCRIPT
en: Third
ka: მესამე

note: %1$s:  patrons_in_category | html
en: This category is used %s times
ka: ეს კატეგორია გამოყენებულია %s -ჯერ

note: INPUT type=checkbox name=disable_input
en: This field is mandatory
ka: ეს ველი სავალდებულოა

note: SCRIPT
en: This field is required.
ka: ეს ველი სავალდებულოა.

en: This invoice has no files attached.
ka: ამ აგარიშ-აქტურას არა აქვს თანდართული ფაილები

en: This is a serial subscription
ka: ეს არის სერიული ხელმოწერა

en: This item can not be renewed, it's an on-site checkout
ka: ეს ეგზემპლარი ვერ გაგრძელდება, ეს საგანგებო გაცემაა

note: %1$s:  alert.ITEM_LOST | html
en: This item has been lost with a status of "%s".
ka: ეს ეგზემპლარი დაკარგულია "%s" სტატუსით.

note: %1$s:  ITEM_LOST | html %2$s:  IF CAN_user_circulate_force_checkout %3$s:  END
en: This item has been lost with a status of "%s". %s Check out anyway? %s
ka: ეგზემპლარი დაკარგულია "%s" სტატუსით. %s მაინც გაიცეს? %s

en: This item is on hold for another patron.
ka: ეს ეგზემპლარი დაჯავშნულია სხვა წევრისთვის.

note: SCRIPT
en: This item normally cannot be put on hold except for patrons from %s.
ka: ჩვეულებრივ ამ ეგზემპლარს ვერ დაჯავშნის წევრი, გარდა %s-ის მომხმარებლებისა.

note: SCRIPT
en: This item normally cannot be put on hold.
ka:  ეს ეგზემპლარი ჩვეულებრივ ვერ დაიჯავშნება

en: This member has no email
ka: ამ წევრს არა აქვს ელ.ფოსტა

en: This patron has no circulation history.
ka: ამ წევრს გაცემის ქრონიკა არ აქვს.

en: This patron has no files attached.
ka: ამ წევრს არ აქვს თანდართული ფაილები.

note: %1$s:  Branches.GetName( BORRNOTSAMEBRANCH ) | html
en: This patron is from a different library (%s)
ka: ეს წევრი არის სხვა ბიბლიოთეკიდან  (%s)

note: A
en: This record has no items
ka: ამ ჩანაწერზე არ არსებობს ფიზიკური ეგზემპლარი.

en: This record is used
ka: ეს  ჩანაწერი გამოიყენება

note: %1$s:  total | html
en: This record is used %s times
ka: ეს  ჩანაწერი გამოიყენება %s -ჯერ

note: SCRIPT
en: This subfield will be deleted
ka: ეს ქვეველი წაიშლება

en: This subscription is closed.
ka: ეს ხელმოწერა შეწყვეტილია.

en: This vendor has no email
ka: ამ მომწოდებელს არა აქვს ელ.ფოსტა

en: Those items won't be deleted
ka: ეს ეგზემპლარები ვერ წაიშლება

note: SCRIPT
en: Threshold missing
ka: ზღვარი აკლია

note: IMG
en: Thumbnail
ka: ხატულა

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Thursday
ka: ხუთშაბათი

note: SCRIPT
en: Thursdays
ka: ხუთშაბათები

en: Time:
ka: დრო:

en: Timeout
ka: დროის ამოწურვა

en: Title
ka: სათაური

en: Title
ka: სათაური

en: Title (A-Z)
ka: სათაური (ა–ჰ)

en: Title (Z-A)
ka: სათაური (ჰ–ა)

en: Title (any):
ka: სათაური (ნებისმიერი):

en: Title (uniform):
ka: სათაური(ფორმა):

en: Title phrase
ka: სათაური (სტრიქონის ფორმით)

en: Title:
ka: სათაური:

en: Title:
ka: სათაური:

note: %1$s:  title | html
en: Title: %s
ka: სათაური: %s

en: Titles
ka: სათაურები

en: Titles tagged with the term
ka: სათაურები დათაგულია ამ ტერმინით

en: To a file:
ka: ფაილი: -

en: To a file:
ka: ფაილი: -

en: To biblionumber:
ka: ბიბ. ჩანაწერამდე:

en: To call number:
ka: შენახვის შიფრი: -

en: To date:
ka: თარიღი:  -

en: To item call number:
ka: ეგზემპლარის შენახვის შიფრი: -

en: To notify on receiving:
ka: შეტყობინება მიღებისას:

en: To screen into the browser:
ka: ბრაუზერში გამოტანა:

note: SCRIPT
en: Today
ka: დღეს

en: Today's checkins
ka: დღევანდელი მიღებები

en: Today's checkouts
ka: დღევანდელი გაცემები

en: Today's notifications
ka: დღევანდელი შეტყობინებები

en: Too many holds:
ka: ძალიან ბევრი დაჯავშნული:

en: Tools
ka: ინსტრუმენტები

en: Tools home
ka: ინსტრუმენტების საწყისი გვერდი

note: %1$s:  mainloo.limit | html
en: Top %s Most-circulated items
ka: %s ყველაზე მოთხოვნადი გამოცემა

en: Top lists
ka: ყველაზე აქტიურები

en: Top page margin:
ka: გვერდის ზედა მხარე:

en: Top text margin:
ka: ტექსტის ზედა მხარე:

en: Topics
ka: თემები

en: Total
ka: მთლიანი

en: Total
ka: მთლიანი

note: For the first occurrence, %1$s:  currency | html
en: Total (%s)
ka: სულ (%s)

note: %1$s:  tf.tax_rate * 100 | html
en: Total (GST %s %%)
ka: სულ (GST %s %%)

note: %1$s:  book_foot.tax_rate * 100 | html
en: Total (GST %s%%)
ka: სულ (GST %s%%)

note: %1$s:  foot_loo.tax_rate * 100 | html
en: Total (GST %s)
ka: სულ (GST %s)

en: Total amount outstanding:
ka: დავალიანების მთლიანი რაოდენობა:

en: Total amount payable:
ka: სულ გადასახდელი თანხა:

en: Total amount:
ka: მთლიანი თანხა:

en: Total available
ka: სულ ხელმისაწვდომი

en: Total checkouts
ka: ყველა გაცემა

en: Total checkouts as of yesterday
ka: ყველა გაცემა გუშინდელი დღისათვის

en: Total checkouts:
ka: ყველა გაცემა:

en: Total cost
ka: საერთო ფასი

en: Total current checkouts allowed
ka: ამჟამად ყველა გაცემა ნებადართულია

en: Total due
ka: საერთო დავალიანება

en: Total due:
ka: საერთო დავალიანება

note: %1$s:  fines | $Price
en: Total due: %s
ka: საერთო დავალიანება: %s

en: Total items in group
ka: ეგზემპლარების საერთო რაოდენობა ჯგუფში

en: Total ordered
ka: სულ დაკვეთილია

en: Total spent
ka: სულ დახარჯული

note: A
en: Transaction logs
ka: ტრანზაქციების ლოგები

en: Transfer
ka: გადაგზავნა

note: INPUT type=submit
en: Transfer collection
ka: ფონდის/კოლექციის გაგზავნა

en: Transfer collection
ka: კოლექციის გაგზავნა

note: %1$s:  reser.diff | html
en: Transfer is %s days late
ka: გაგზავნა %s დღით დაგვიანდა

note: SCRIPT
en: Transfer order to this basket?
ka: შეკვეთა გაიგზავნოს ამ კალათაში?

en: Transfer to:
ka: გაგზავნა მისამართზე

en: Transferred from basket:
ka: გაიგზავნა კალათიდან

en: Transferred items
ka: გაგზავნილი ეგზემპლარები

en: Transferred to basket:
ka: გაგზავნილია კალათაში:

en: Transfers are
ka: ტრანსფერებია

en: Transfers to receive
ka: მისაღები ტრანსფერები

en: Translation
ka: თარგმანი

en: Translation manager:
ka: თარგმნის მენეჯერი:

en: Transport cost matrix
ka: ტრანსპორტის ღირებულების მატრიცა

en: Treaties
ka: ხელშეკრულებები

en: Try again with a different barcode
ka: კიდევ სცადეთ სხვა შტრიხკოდით

en: Try another search
ka: სცადეთ სხვა ძიება

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Tuesday
ka: სამშაბათი

note: SCRIPT
en: Tuesdays
ka: სამშაბათები

en: Type
ka: სახეობა

en: Type:
ka: სახეობა:

en: Type:
ka: სახეობა:

en: URL(s)
ka: URL(ები)

en: UTF-8 (Default)
ka: UTF-8 (სტანდარტული)

en: Unable to delete patron
ka: წევრის წაშლა შეუძლებელია

en: Unable to delete staff user
ka: პერსონალის წაშლა შეუძლებელია

en: Unable to save image to database.
ka: შეუძლებელია გამოსახულების შენახვა მონაცემთა ბაზაში.

en: Unauthorized user
ka: არაავტორიზებული მომხმარებელი

en: Unavailable (lost or missing)
ka: არაა ხელმისაწვდომი (დაიკარგა, ან ვერ მოიძებნა)

en: Uncertain
ka: დაუდგენელი

en: Uncertain price:
ka: დაუდგენელი ფასი:

en: Uncertain prices
ka: დაუდგენელი ფასები

en: Uncheck all
ka: ყველა მონიშვნის მოხსნა

en: Undefined
ka: განუსაზღვრელია

note: INPUT type=submit name=mainformsubmit
en: Undo import into catalog
ka: კატალოგში იმპორტის გაუქმება

en: Unfortunately, no backups are available.
ka: სამწუხაროდ ბეqაპი არაა ხელმისაწვდომი.

en: Ungrouped baskets
ka: დაუჯგუფებელი კალათები

en: Unhighlight
ka: მონიშვნის მოხსნა

en: Unified title
ka: უნიფიცირებული  სათაური

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.unititle | $raw
en: Unified title: %s
ka: უნიფიცირებული  სათაური: %s

en: Unique holiday
ka: განსაკუთრებული დღესასწაული

en: Unique holidays
ka: განსაკუთრებული დღესასწაულები

en: Unique identifier:
ka: უნიკალური იდენტიფიკატორი:

en: Unit
ka: ერთეული

en: Unit cost
ka: ერთეულის ფასი

en: Unknown
ka: (უცნობი)

en: Unknown error.
ka: უცნობი შეცდომა.

en: Unknown plugin type
ka: უცნობი პლაგინის სახეობა

note: SCRIPT
en: Unknown subfield
ka: უცნობი ქვეველი

note: SCRIPT
en: Unknown tag
ka: უცნობი ველი/თეგი

en: Unpacking completed
ka: გახსნა დასრულებულია

en: Unreceived orders
ka: მიუღებელი შეკვეთები

en: Unrecognized or missing field delimiter.
ka: ველის გამყოფიი  მცდარია ან აკლია.

note: SCRIPT
en: Unrecognized patron (%s)
ka: უცნობი წევრი (%s)

en: Until date:
ka: ბოლო ვადა:

en: Update
ka: განახლება

en: Update SQL
ka: SQL-ის განახლება

en: Update child to adult patron
ka: ბავშვის ბარათის მოდიფიკაცია ზრდასრულ წევრამდე

en: Update errors :
ka: განახლების შეცდომები:

note: INPUT type=submit name=submit
en: Update hold(s)
ka: ჯავშნ(ებ)ის განახლება

en: Update patron records
ka: წევრების ჩანაწერების განახლება

en: Update report :
ka: ანგარიშის განახლება:

en: Update succeeded
ka: განახლება წარმატებით

note: %1$s:  name | html
en: Update: %s
ka: განახლება:  %s

en: Updated:
ka: განახლებულია:

en: Updating database structure
ka: მონაცემთა ბაზის სტრუქტურის განახლება

en: Upload
ka: ატვირთვა

en: Upload another KOC file
ka: სხვა KOC ფაილის ატვირთვა

note: INPUT type=submit name=upload
en: Upload file
ka: ფაილის ატვირთვა

en: Upload file:
ka: ფაილის ატვირთვა:

en: Upload image
ka: გამოსახულების ატვირთვა

en: Upload local cover image
ka: გარეკანის გამოსახულების ატვირთვა

en: Upload more images
ka: მეტი გამოსახულებების ატვირთვა

en: Upload offline circulation data
ka: ოფლაინ-ცირკულაციის მონაცემთა ატვირთვა

en: Upload offline circulation file (.koc)
ka: ოფლაინ-ცირკულაციის ფაილის(.koc) ატვირთვა

en: Upload patron images
ka: წევრის გამოსახულებების ატვირთვა

en: Upload patron images in a batch or one at a time
ka: წევრის გამოსახულებების ატვირთვა, ჯგუფური ან სათითაოდ

en: Upload progress:
ka: ატვირთვის პროგრესი:

en: Upload quotes
ka: ციტირების ატვირთვა

en: Upload transactions
ka: ტრანზაქციების ატვირთვა

en: Uploaded
ka: აიტვირთა

note: SCRIPT
en: Uploading transactions, please wait...
ka: ტრანზაქციები იტვირთება, დაელოდეთ...

en: Upper age limit
ka: ასაკის ზედა ზღვარი

en: Upperage limit:
ka: ასაკის ზედა ზღვარი:

en: Use a barcode file
ka: შტრიხკოდის ფაილის გამოყენება

en: Use a file
ka: ფაილის გამოყენება

en: Use a file
ka: ფაილის გამოყენება

en: Use default values
ka: სტანდარტული მნიშვნელობების გამოყენება

en: Use existing record
ka: არსებული ჩანაწერის გამოყენება

note: INPUT type=submit name=submit
en: Use saved
ka: შენახულის გამოყენება

en: Use the search form on the left to find subscriptions.
ka: გამოიყენეთ მარცხენა საძიებო ფორმა ხელმოწერების ძიებისათვის

en: Use top menu bar to navigate to another part of Koha.
ka: კოჰა-ს სისტემაში ნავიგაციისათვის გამოიყენეთ ზედა ზოლში მოთავსებული მენიუ.

en: Used
ka: გამოყენებული

note: ABBR
en: Used For
ka: გამოყენებულია -

en: Used in
ka: გამოყენებულია -

en: Useful resources
ka: სასარგებლო რესურსები

en: Userid
ka: მომხმარებლის იდენტიფიკატორი

en: Userid:
ka: მომხმარებლის იდენტიფიკაცია:

en: Username
ka: მომხმარებლის სახელი

en: Username/password already exists.
ka: მომხმარებლის სახელი /პაროლი უკვე არსებობს.

en: Username:
ka: მომხმ. სახელი:

en: Username:
ka: მომხმ.სახელი:

en: Users:
ka: მომხმარებლები:

en: Using framework:
ka: გამოიყენება სტრუქტურა:

en: VHS tape / Videocassette
ka: VHS ფირი/ ვიდეოკასეტა

en: Value
ka: მნიშვნელობა

en: Value:
ka: მნიშვნელობა:

en: Values
ka: მნიშვნელობები

en: Values are comma-separated.
ka: მნიშვნელობები გამოყოფილია მძიმით.

en: Variable name:
ka: ცვლადი სახელი:

en: Variable options:
ka: ცვალებადი პარამეტრები:

en: Variable type:
ka: ცვალებადი სახეობა:

en: Variable:
ka: ცვლადი:

en: Vendor
ka: მომწოდებელი

en: Vendor
ka: მომწოდებელი

en: Vendor details
ka: ცნობები მომწოდებლის შესახებ

en: Vendor is:
ka: მოწოდებელია:

en: Vendor is:
ka: მომწოდებელია:

en: Vendor not found
ka: მომწოდებელი ვერ მოიძებნა

en: Vendor note:
ka: მომწოდებელის შენიშნვა:

en: Vendor note:
ka: მომწოდებელის შენიშნვა:

note: SCRIPT
en: Vendor price must be a number
ka: მომწოდებლის ფასი უნდა იყოს რიცხვი

en: Vendor price:
ka: მომწოდებლის ფასი:

en: Vendor search
ka: მომწოდებლის ძიება

en: Vendor search results
ka: მომწოდებლის ძიების შედეგები

en: Vendor:
ka: მომწოდებელი:

en: Vendor:
ka: მომწოდებელი:

note: %1$s:  suppliername | html
en: Vendor: %s
ka: მომწოდებელი: %s

en: Verify you want to delete patrons
ka: დაადასტურეთ, რომ  გსურთ წევრების ამოშლა

note: %1$s:  missing_module.min_version | html
en: Version: %s
ka: ვერსია: %s

en: Vertical:
ka: ვერტიკალური:

note: INPUT type=submit
en: View
ka: ნახვა

en: View
ka: ნახვა

en: View MARC
ka: MARC ფორმატის ნახვა

en: View all libraries
ka: ყველა  ბიბლიოთეკის ნახვა

note: INPUT type=submit name=submit
en: View dictionary
ka: ლექსიკონის ნახვა

en: View existing record
ka: არსებული ჩანაწერის ნახვა

en: View invoice
ka: ანგარიშ ფაქტურის ნახვა

en: View item's checkout history
ka: ეგზემპლარის ცირკულაციის ქრონიკის ნახვა

en: View restrictions
ka: შეზღუდვების ნახვა

note: INPUT type=submit
en: View spine label
ka: ყუის იარლიყის ნახვა

en: Visibility:
ka: ხილულობა:

en: Vol no.
ka: ტომი N

en: Volume
ka: ტომი

en: Volume:
ka: ტომი:

en: WARNING:
ka: გაფრთხილება:

en: Waiting
ka: მოლოდინშია

en: Warning
ka: გაფრთხილება

en: Warning at (%%):
ka: გაფრთხილება (%%): -

en: Warning at (amount):
ka: გაფრთხილება (რაოდენობა) -ზე

en: Warning, the following barcodes were not found:
ka: გაფრთხილება, შემდეგი შტრიხკოდები ვერ მოიძებნა:

en: Warning, the following cardnumbers were not found:
ka: გაფრთხილება, შემდეგი ბარათის ნომრები ვერ მოიძებნა:

en: Warning:
ka: გაფრთხილება:

en: Warning: no barcodes were found
ka: გაფრთხილება: ვერ მოიძებნა შტრიხკოდები

en: Website
ka: ვებსაიტი

en: Website:
ka: ვებსაიტი:

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Wednesday
ka: ოთხშაბათი

note: SCRIPT
en: Wednesdays
ka: ოთხშაბათები

en: Week
ka: კვირა

en: Weekly - Repeatable holidays
ka: ყოველკვირეულად - განმეორებადი დღესასწაულები

note: SCRIPT
en: Weekly holiday: %s
ka: ყოველკვირეული  დღესასწაული: %s

en: Weight
ka: წონა

en: What's next?
ka: რა არის შემდეგი?

en: When more than
ka: როდესაც მეტია ვიდრე -

en: When there is an irregular issue:
ka: როდესაც არალეგურალური გამოცემაა:

note: SCRIPT
en: Why close an empty basket?
ka: რატომ დაიხუროს ცარიელი კალათი?

note: SCRIPT
en: Winter
ka: ზამთარი

en: With framework :
ka: სტრუქტურით:

en: With framework:
ka: სტრუქტურით:

en: Withdrawn
ka: ჩამოწერილია

en: Withdrawn on:
ka: ჩამოწერილია: -

note: SCRIPT
en: Withdrawn status
ka: ჩამოწერის სტატუსი

en: Working day
ka: სამუშაო დღე

en: Write off
ka: ჩამოწერა

note: INPUT type=submit name=woall
en: Write off all
ka: ყველას ჩამოწერა

note: INPUT type=submit
en: Write off this charge
ka: გადასახადის ჩამოწერა

en: XML configuration file
ka: XML კონფიგურაციის ფაილი

en: Year
ka: წელი

en: Year:
ka: წელი:

en: Yearly - Repeatable holidays
ka: ყოველწლიურად განმეორებადი დღესასწაულები

note: SCRIPT
en: Yearly holiday: %s
ka: ყოველწლიური დღესასწაული: %s

en: Yes
ka: დიახ

en: Yes, I confirm
ka: დიახ, ვადასტურებ

en: Yes, check out (Y)
ka: დიახ, გაცემა (წ)

en: Yes, close (Y)
ka: დიახ,  დახურვა (წ)

en: Yes, delete
ka: დიახ, წაშალეთ

en: Yes, delete (Y)
ka: დიახ, წაშლა (წ)

en: Yes, delete this subfield
ka: დიახ, წაშალეთ ეს ქვეველი

en: Yes, delete this tag
ka: დიახ, წაშალეთ ეს  თეგი

en: Yes: Edit existing authority
ka: დიახ: რედაქტირება გაუკეთეთ ავტ. ჩანაწერს

note: INPUT type=submit
en: Yes: View existing items
ka: დიახ:  ნახეთ არსებული  ეგზემპლარები

note: SCRIPT
en: You already have a list with that name!
ka: ამ სახელით სია თქვენ უკვე გაქვთ!

note: A
en: You are not authorized to delete patrons
ka: თქვენ არ ხართ უფლებამოსილი წევრები ამოშალოთ

note: A
en: You are not authorized to renew patrons
ka: თქვენ არ ხართ უფლებამოსილი წევრები განაახლოთ

note: I
en: You can ask for a digest to reduce the number of messages. Messages will be saved and sent as a single message.
ka: შეგიძლიათ, მოითხოვოთ შეტყობინებების კრებული, მათი რაოდენობის შესამცირებლად. შეტყობინებები შეინახება და გაიგზავნება ერთი მესიჯის სახით

en: You did not specify any search criteria.
ka: ძიების არცერთი კრიტერიუმი არ მიგითითებიათ.

en: You do not have permission to access this page.
ka: თქვენ არა გაქვთ ამ გვერდის წვდომის ნებართვა.

en: You followed an outdated link e.g. from a search engine or a bookmark
ka: თქვენ ისარგებლეთ ვადაგასული ბმულით. მაგ. საძიებო სისტემიდან, ან ვებ-გვერდის სანიშნიდან

en: You must enter a term to search on
ka: თქვენ  უნდა შეიყვანოთ ტერმინი ძიებისთვის -

note: SCRIPT
en: You must select a fund
ka: უნდა ამოირჩიოთ ბიუჯეტი

en: You searched for
ka: თქვენ ეძებდით -

note: For the first occurrence, %1$s:  IF ( title )
en: You searched for: %s
ka: თქვენ ეძებდით: %s -

en: Your authority search history is empty.
ka: თქვენი ავტორიტეტული ჩანაწერების ძიების ქრონიკა ცარიელია.

en: Your cart
ka: თქვენი კალათა

en: Your cart
ka: თქვენი კალათა

en: Your cart is empty.
ka: თქვენი კალათა ცარიელია.

en: Your catalog search history is empty.
ka: კატალოგში თქვენი ძიების ქრონიკა ცარიელია.

en: Your download should begin automatically.
ka: გადმოტვირთვა ავტომატურად დაიწყება.

note: %1$s:  shelfname | $raw
en: Your list: %s
ka: თქვენი სია: %s

en: Your lists
ka: თქვენი სიები

note: SCRIPT
en: Your lists:
ka: თქვენი სიები:

en: Your notification has been sent.
ka: თქვენი შეტყობინება გაგზავნილია.

en: Your patron lists
ka: თქვენი წევრების სიები

en: Your search returned no results.
ka: თქვენს ძიებას შედეგი არ აქვს.

en: Z39.50/SRU search
ka: Z39.50/SRU ძიება

note: %1$s:  msg_add | html
en: Z39.50/SRU server added (%s)
ka: Z39.50/SRU სერვერი დამატებულია (%s)

note: %1$s:  msg_add | html
en: Z39.50/SRU server deleted (%s)
ka: Z39.50/SRU სერვერი წაშლილია (%s)

note: %1$s:  msg_add | html
en: Z39.50/SRU server updated (%s)
ka: Z39.50/SRU  სერვერი განახლებულია (%s)

en: Z39.50/SRU servers
ka: Z39.50/SRU სერვერები

en: Z39.50/SRU servers administration
ka: Z39.50/SRU  სერვერების ადმინისტრირება

en: ZIP file
ka: ZIP ფაილი

en: ZIP/Postal code
ka: საფოსტო ინდექსი

en: ZIP/Postal code:
ka: საფოსტო ინდექსი:

en: ZIP/Postal code:
ka: ZIP/საფოსტო ინდექსი:

en: Zebra version:
ka: Zebra  ვერსია:

note: SCRIPT
en: [ New list ]
ka: [ ახალი სია ]

en: [Main page]
ka: [მთავარი გვერდი]

en: [Previous page]
ka: [წინა გვერდი]

en: [clear]
ka: [გასუფთავება]

en: active
ka: აქტიური

en: added successfully
ka: წარმატებით დაემატა

note: %1$s:  TransfersMaxDaysWarning | html
en: after %s days.
ka: %s დღის შემდეგ.

en: all
ka: ყველა

en: already has a hold
ka: უკვე დაჯავშნულია

en: analytics.
ka: ანალიტიკა.

en: and
ka: და

en: and has been returned.
ka: და უკვე დაბრუნებულია.

en: approved
ka: მიღებული/დადასტურებული

en: at current library
ka: მოქმედ ბიბლიოთეკაში

en: at least 1 item type defined
ka: გამოცემის ერთი სახეობა მაინც არის განსაზღვრული

en: at least 1 item type must be defined
ka: გამოცემის ერთი სახეობა მაინც უნდა იქნას განსაზღვრული

en: at least 1 library defined
ka: ერთი ბიბლიოთეკა მაინც არის განსაზღვრული

en: at least 1 library must be defined
ka: ერთი ბიბლიოთეკა მაინც უნდა იქნას განსაზღვრული

note: A
en: basket
ka: კალათა

note: A
en: basketgroup
ka: კალათის ჯგუფი

en: be mapped to a MARC subfield,
ka: დაკავშირებული  MARC ქვეველთან,

en: be mapped to a MARC subfield,
ka: დაკავშირებული MARC ქვეველთან,

en: be mapped to the same tag,
ka: დაკავშირებული  იგივე თეგთან,

note: SCRIPT
en: begins with
ka: იწყება -

en: biblio and biblionumber
ka: ბიბ.ჩანაწერი და მისი ნომერი

en: biblioitems.itemtype defined
ka: biblioitems.itemtype განსაზღვრულია

en: biblionumber and biblioitemnumber mapped correctly
ka: biblionumber და biblioitemnumber სწორადაა მიბმული

en: by item types
ka: ეგზემპლარის სახეობები -

en: by libraries
ka: ბიბლიოთეკების მიერ

en: by months
ka: თვეები: -

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: cannot be repeated
ka: არ შეიძლება გამეორება

en: characters
ka: სიმბოლოები

note: INPUT type=checkbox name=disable_input
en: check to delete this field
ka: მონიშნეთ ამ ველის წასაშლელად

en: click to log out
ka: დაწკაპეთ გამოსასვლელად

en: code and
ka: კოდი და

en: configuration file.
ka: კონფიგურაციის ფაილი.

en: considered late
ka: დაგვიანებულად ჩათვლილი

en: contains
ka: მოიცავს

en: controls for column visiblity in DataTables
ka: იმართება თუ რა ცნობები გამოჩნდეს ცხრილის სვეტებში

en: day(s)
ka: დღე (ები)

en: days
ka: დღეები

en: days ago
ka: დღის წინ

en: define a budget and a fund
ka: ბიუჯეტისა და ფონდის განსაზღვრა

en: define a notice
ka: შენიშვნის განსაზღვრა

note: A
en: detail of the subscription
ka: ცნობები ხელმოწერაზე

note: A
en: display detail for this librarian.
ka: ამ ბიბლიოთეკარის შესახებ ცნობების ჩვენება.

en: doesn't match
ka: არ ემთხვევა

en: email
ka: ელ.ფოსტა

en: exists
ka: არსებობს

en: expired
ka: ვადა გასული

en: failed to be added
ka: დამატება ვერ მოხერხდა

en: failed to be updated
ka: განახლება ვერ მოხერხდა

note: SCRIPT
en: failed to run
ka: გაშვება ვერ მოხერხდა

en: field
ka: ველი

en: field(s)
ka: ველი(ები)

en: framework values
ka: სტრუქტურის მნიშვნელობები

en: from
ka: -დან

en: gone no address
ka: დატოვა მისამართის გარეშე

en: group by
ka: დაჯგუფება

en: group by
ka: დაჯგუფება

en: has
ka: აქვს

en: has never been checked out.
ka: არასოდეს გაცემულა.

en: here
ka: აქ

en: holdingbranch NOT mapped
ka: holdingbranch არ არის დაკავშირებული

en: holdingbranch defined
ka: holdingbranch განსაზღვრულია

en: homebranch NOT mapped
ka: homebranch არ არის მიბმული

en: homebranch defined
ka: მთავარი ფილიალი განსაზღვრულია

en: ignore
ka: იგნორირება

en: in fines
ka: ჯარიმები

note: SCRIPT
en: in library
ka: ბიბლიოთეკაში

en: invalid authority types
ka: ავტ. ჩანაწერის არასწორი სახეობები

en: is already in possession
ka: უკვე მფლობელობაშია

en: is equal to
ka: ტოლია

en: is exactly
ka: არის ზუსტად

en: is licensed under the
ka: ლიცენზირებულია

en: is on hold for
ka: დაჯავშნულია -

en: item fields
ka: ეგზემპლარის ველები

en: item type not defined
ka: ეგზემპლარის სახეობა არ არის განსაზღვრული

en: items (10)
ka: ეგზემპლარები (10)

en: items.permanent_location mapped
ka: items.permanent_location მიბმულია

en: itemtype NOT mapped
ka: ეგზემპლარის სახეობა არ არის მიბმული

en: jQuery Colvis plugin
ka: jQuery Colvis პლაგინი

en: jQuery insertAtCaret Plugin
ka: jQuery insertAtCaret პლაგინი

note: %1$s:  checkout.lastreneweddate |$KohaDates  with_hours => 1
en: last on: %s
ka: გრძელდება: %s  -

en: library not defined
ka: ბიბლიოთეკა არაა განსაზღვრული

en: like
ka: მსგავსი

en: lost
ka: დაკარგული

en: matches
ka: ემთხვევა

en: must
ka: უნდა

en: n/a
ka: არ არის

en: no active
ka: არაა მოქმედი

en: none
ka: არცერთი

note: ABBR
en: not available
ka: არაა ხელმისაწვდომი

en: not like
ka: არამსგავსი

en: not owned
ka: არ ეკუთვნის

en: on this item
ka: ამ ეგზემპლარზე

en: or MARC subfield.
ka: ან MARC ქვეველი.

en: or any available
ka: ან ნებისმიერი ხელმისაწვდომი

en: or create
ka: ან შექმნა

en: patron categories
ka: წევრობის  კატეგორიები

en: patron category
ka: წევრის კატეგორია

en: patron_attributes
ka: წევრის_ატრიბუტები

en: patrons to
ka: წევრები -

en: pending
ka: მოლოდინშია

en: pending offline circulation actions
ka: ოფლაინ-ცირკულაციის დასადასტურებელი ქმედება

note: %1$s:  suggestion.publishercode | html %2$s:  END %3$s:  IF ( suggestion.publicationyear )
en: published by: %s %s %s in
ka: გამოცემულია: %s %s%s -ის მიერ in

en: rejected
ka: უარყოფილი

en: removed successfully
ka: წარმატებით წაიშალა

note: SCRIPT
en: reopen basketgroup
ka: კალათის ჯგუფის კვლავ გახსნა

en: restricted
ka: შეზღუდული

en: seconds
ka: წამები

en: see also:
ka: იხილეთ აგრეთვე:

en: select all
ka: ყველას მონიშვნა

note: INPUT type=submit
en: selection
ka: შერჩევა

en: separate by a blank. (e.g., 100a 200 606)
ka: ინტერვალით განცალკევება. (მაგ. 100a 200 606)

en: serial
ka: სერიული გამოცემა

en: since last transfer
ka: ბოლო გაგზავნის შემდეგ

note: SCRIPT
en: starting with
ka: დასაწყისი -

en: starts with
ka: იწყება ასე:

en: subfield ignored
ka: ქვეველი იგნორირებულია

note: A
en: subscription detail
ka: ხელმოწერის დეტალი

note: %1$s:  IF ( title )
en: subscription(s) %s with title matching
ka: სათაურით თანხვედრი %s ხელმოწერა(ები)

note: A
en: suggestion
ka: შეთავაზება

note: For the first occurrence, %1$s:  books_loo.suggestionid | html
en: suggestion #%s
ka: შეთავაზება №%s

note: %1$s:  END
en: this record has no items attached. %s
ka: ამ ჩანაწერს არა აქვს თანდართული ეგზემპლარები. %s

en: times
ka: -ჯერ

en: to be placed on hold
ka: დაჯავშნა

en: to create
ka: შექმნა

en: to field
ka: ველში

en: unless
ka: თუ არ

note: SCRIPT
en: unrecognized command
ka: გაუგებარი ბრძანება

en: until
ka: სანამ

en: updated successfully
ka: განახლებულია წარმატებით

en: used for/see from:
ka: ალტერნატიული თავსათაური:

en: value
ka: მნიშვნელობა

note: SCRIPT
en: value missing
ka: აკლია მნიშვნელობა

note: SCRIPT
en: variable missing
ka: ცვლადი აკლია

en: which should be set up by your system administrator.
ka: რომელიც უნდა შეიქმნას თქვენი სისტემის ადმინისტრატორის მიერ.

en: who have not borrowed since:
ka: ვისაც წიგნი არ გაუტანია შემდეგი თარიღიდან:

en: whose expiration date is before:
ka: ვადის გასვლის თარიღია: -მდე

en: whose patron category is:
ka: წევრის კატეგორია არის:

en: will show the link just below the title
ka: აჩვენებს ლინკს სათაურის ქვემოთ

note: SCRIPT
en: with category
ka: კატეგორიით

en: with this reason:
ka: ამ მიზეზით:

en: with value
ka: მნიშვნელობით

en: years of activity
ka: წელი აქტიურობა

note: %1$s:  IF CAN_user_tools_items_batchdel
en: | Actions: %s
ka: | ქმედებები: %s
