Koha 22.11 - en to ku translation catalogue (813 entries)

note: %1$s:  END %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s %s No results found. %s
ku: %s %s هیچ ئه‌نجامێك نیه‌ %s

note: %1$s:  firstname | $raw %2$s:  surname | $raw
en: %s %s sent you a cart from our online catalog.
ku: %s %s له‌ پێڕسته‌ ڕاستوخۆكه‌كانه‌وه‌ سه‌به‌ته‌یه‌كت بۆ نێردرا.

note: %1$s:  bibliotitle | html %2$s:  biblio.biblionumber | html
en: %s (Record no. %s)
ku: %s (ژماره‌ی تۆمار. %s)

note: %1$s:  SEARCH_RESULT.num_critics | html
en: %s Internet user critics
ku: %s ڕه‌خنه‌كانی به‌كارهێنه‌رانی ئینته‌رنێت

note: %1$s:  issues_count | html
en: %s Item(s) checked out
ku: %sئایتمه‌خوازراوه‌كان

note: %1$s:  IF ( searchdesc ) %2$s:  LibraryName | html
en: %s No results found for that in %s catalog.
ku: %s هیچ ئه‌نجامێك بۆ ئه‌مه‌ نه‌دۆزرایه‌وه‌ له‌ %s پێڕست.

note: %1$s:  SEARCH_RESULT.num_critics_pro | html
en: %s Professional critics
ku: %sڕه‌خنه‌ و هه‌ڵسه‌نگاندنی شاره‌زایان

note: %1$s:  SEARCH_RESULT.num_quotations | html
en: %s Quotations
ku: %s ووته‌كان

note: %1$s:  LibraryName | html %2$s:  IF ( query_desc ) %3$s:  query_desc | html %4$s:  END %5$s:  IF ( limit_desc ) %6$s:  limit_desc | html %7$s:  END
en: %s Search %sfor '%s'%s%s&nbsp;with limit(s):&nbsp;'%s'%s
ku: %s گه‌ڕان %sبۆ '%s'%s%s&nbsp;به‌ سنورداركراوی:&nbsp;'%s'%s

note: %1$s:  LibraryName | html
en: %s Self checkout system
ku: %s سیسته‌می خواستنی خودی

note: %1$s:  SEARCH_RESULT.num_videos | html
en: %s Video extracts
ku: %s گرته‌ ڤیدیۆیه‌كان

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s You did not specify any search criteria. %s
ku: %s هیچ پێوانه‌یه‌كی گه‌ڕانت دیاری نه‌كردووه‌ %s

note: %1$s:  IF READING_RECORD.size == 0 %2$s:  ELSE
en: %s You have never borrowed anything from this library. %s
ku: %s تا ئێستا هیچ شتێكت له‌م كتێبخانه‌یه‌ نه‌خواستووه‌ %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %sThis record has no items.%s
ku: %sئەم تۆمارە بە هیچ ئایتمێکەوە نەبستراوە.%s

en: &lt;&lt; Previous
ku: &lt;&lt;پێشتر

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Author phrase
ku: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; ده‌سته‌واژه‌ی نوسه‌ر

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Conference name
ku: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; ناوی کۆنفرانس

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Conference name phrase
ku: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; ده‌سته‌واژه‌ی ناوی كۆنفرانس

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Corporate name
ku: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; ناوی کۆمپانیا

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; ISBN
ku: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; ژپنک

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Personal name
ku: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; ناوی کەسیی

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Personal name phrase
ku: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; ده‌سته‌واژه‌ی ناوی كه‌سی

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Subject and broader terms
ku: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; بابه‌ت و زاراوه‌ فراوانتره‌كان

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Subject and narrower terms
ku: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; بابه‌ت و زاراوه‌ به‌رته‌سكتره‌كان

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Subject and related terms
ku: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; بابه‌ت و زاراوه‌ په‌یوه‌ندیداره‌كان

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Subject phrase
ku: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;ده‌ستواژه‌ی بابه‌ت

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Title phrase
ku: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; ده‌سته‌واژه‌ی ناونیشان

note: %1$s:  SEARCH_RESULT.ratings.count | html
en: &nbsp;&nbsp;(%s votes)
ku: &nbsp;&nbsp;(%s ده‌نگه‌كان)

note: %1$s:  LEVEL_LOO.number | html
en: (%s biblios)
ku: (%s تۆماره‌ بیبیلیۆ گۆافیه‌كان )

note: For the first occurrence, %1$s:  overdues_count | html
en: (%s total)
ku: (%s گشتی)

en: (Checked out)
ku: (خوازراوه‌)

en: (Not supported by Koha)
ku: (له‌لایه‌ن كۆهاوه‌ كاری پێناكرێت)

en: (Not supported yet)
ku: (هێشتا پێشگیر نه‌كراوه‌)

en: (Optional)
ku: (هه‌ڵبژارده‌یی)

en: (Optional, default 0)
ku: (هه‌ڵبرارده‌یی، بنه‌ڕه‌تی 0)

en: (Optional, default 1)
ku: (هه‌ڵبرارده‌یی، بنه‌ڕه‌تی 1)

en: (Required)
ku: (داواكراوه‌)

en: (Use OAI-PMH instead)
ku: (به‌كاربهێنه‌ OAI-PMH له‌بری ئه‌وه‌)

en: (Use OPAC instead)
ku: (له‌بری ئه‌وه‌ ئۆپاك به‌كار بهێنه‌)

en: (Use SRU instead)
ku: (به‌كاربهێنه‌ SRUله‌بری ئه‌وه‌  )

en: (done)
ku: (جێبه‌جێكرا)

note: %1$s:  FOREACH relate IN related %2$s:  relate.related_search | html %3$s:  END
en: (related searches: %s%s%s)
ku: (گەڕانی پەیوەندیدار : %s%s%s)

en: (remove)
ku: (لابردن)

en: -- Choose --
ku: -- هه‌ڵبژێره‌ --

en: -- Choose format --
ku: -- فۆرماتەکەی هەڵبژیرە--

en: -- none --
ku: --هیچ --

en: . Once you've confirmed the deletion, no one can retrieve the list!
ku: .هه‌ركاتێك سڕینه‌وه‌كه‌ت دوپاتكرده‌وه‌ هیچ كه‌سێك ناتوانێت لیسته‌كه‌ بهێنێته‌وه‌

en: . Please contact the library for more information.
ku: . تكایه‌ بۆ زانیاری زیاتر په‌یوه‌ندی به‌ كتێبخانه‌وه‌ بكه‌

en: ...or...
ku: ...یان...

en: 10 titles
ku: 10 ناونیشان

en: 100 titles
ku: 100  ناونیشان

en: 12 months
ku: 12 مانگ

en: 15 titles
ku: 15 ناونیشان

en: 20 titles
ku: 20 ناونیشان

en: 3 months
ku: 3 مانگ

en: 30 titles
ku: 30 عنوان

en: 40 titles
ku: 40 ناونیشان

en: 50 titles
ku: 50 ناونیشان

en: 6 months
ku: 6 مانگ

en: About the author
ku: ده‌رباره‌ی نوسه‌ر

en: Abstracts/summaries
ku: كورته‌كان/پوخته‌كان

en: Access denied
ku: ڕێگه‌ی چونه‌ژوره‌وه‌ت نیه‌

en: Acquired in the last:
ku: به‌ده‌ست هێنراوه‌ له‌ دوا :

en: Acquisition date: Newest to oldest
ku: به‌رواری به‌ده‌هستهێنان: له‌ نوێترینه‌وه‌ بۆ كۆنترین

en: Acquisition date: Oldest to newest
ku: به‌رواری به‌ده‌ست هێنان: له‌ كۆنترینه‌وه‌ بۆ نوێترین

note: INPUT type=submit name=tagsel_button
en: Add
ku: أضف

note: %1$s:  total | html %2$s:  IF ( singleshelf )
en: Add %s items to %s
ku: اضف %s مواد ل %s

note: A
en: Add another field
ku: أضف حقل آخر

en: Add tag
ku: تاگ زیادبكه‌

note: %1$s:  IF ( singleshelf )
en: Add to %s
ku: أضف ل %s

en: Add to a list
ku: أضف للقائمة:

en: Add to a new list:
ku: أضف للقائمة الجديدة:

en: Add to cart
ku: بیخه‌ره‌ ناو سه‌به‌ته‌وه‌

en: Add to list:
ku: :بیخه‌ره‌ لیسته‌وه‌

en: Add to your cart
ku: بیخه‌ره‌ سه‌به‌ته‌كه‌ته‌وه‌

en: Additional content types for books/printed materials
ku: جۆره‌كانی تری ناوه‌ڕۆكی كتێبه‌كان / بابه‌ته‌ چاپكراوه‌كان

en: Address:
ku: عنوان:

en: Adolescent
ku: يافع؛

en: Adult
ku: بالغ

en: Advanced search
ku: بحث متقدم

en: All
ku: كل

en: All collections
ku: سه‌رجه‌م كۆمه‌ڵه‌كان

en: All item types
ku: كل أنواع المادة

en: All libraries
ku: كل المكتبات

en: All tags
ku: كل الوسوم

en: Alternate address
ku: عنوان بديل

en: Alternate contact
ku: جهة اتصال أخرى

en: Amount
ku: المبلغ

en: Amount outstanding
ku: المبلغ الغير مسدد

en: Any
ku: أي

en: Any audience
ku: أى جمهور

en: Any content
ku: أى محتوى

en: Any format
ku: أى صيغة

en: Any item type
ku: أي نوع مادة

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Are you sure you want to cancel this hold?
ku: ئایا دڵنیایت كه‌ ده‌توێت ئه‌م نۆره‌گرتنه‌ هه‌ڵبوه‌شێنیته‌وه‌ ؟

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this list?
ku: هل انت متأكد انك تريد حذف هذه القائمة؟

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete your search history?
ku: ئایا دڵنیایت كه‌ ده‌توێت مێژووی گه‌ڕانت بسڕیته‌وه‌ ؟

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to remove these items from the list?
ku:  ئایا دڵنیایت كه‌ ده‌ته‌وێت ئه‌م ئایتمانه‌ له‌ لیسته‌كه‌ت لابه‌ریت ؟

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to resume all suspended holds?
ku: ئایا دڵنیایت كه‌ ده‌ته‌وێت سه‌رجه‌م نۆره‌ وه‌ستێندراوه‌كانت زیندوبكه‌یته‌وه‌ ؟

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to suspend all holds?
ku: ئایا دڵنیایت كه‌ ده‌ته‌وێت سه‌رجه‌م نۆره‌كانت ڕابگریت ؟

en: Arrived
ku: وصل

note: For the first occurrence, %1$s:  Branches.GetName( subscription.branchcode ) | html
en: At library: %s
ku: في المكتبة: %s

en: Audience
ku: جمهور

en: Audiovisual profile:
ku: دۆسیه‌ی ده‌نگ و ڕه‌نگی :

en: AuthenticatePatron
ku: په‌سه‌ندكردنی خوێنه‌ر

en: Authenticates a user's login credentials and returns the identifier for the patron.
ku: دڵنیاده‌بێت له‌ هاتنه‌ژوره‌وه‌ی به‌كارهێنه‌رێك و ناسنامه‌كه‌ی ده‌گێڕێته‌وه‌ بۆ خوێنه‌ره‌كه‌

en: Author
ku: مؤلف

en: Author (A-Z)
ku: المؤلف (A-Z)

en: Author (Z-A)
ku: المؤلف (Z-A)

en: Author notes provided by Syndetics
ku: تێبینیه‌كانی نوسه‌ر كه‌ له‌ Syndetics ه‌وه‌ وه‌رگیراوه‌

en: Author(s)
ku: المؤلف:

note: For the first occurrence, %1$s:  IF ( BIBLIO_RESULT.author ) %2$s:  BIBLIO_RESULT.author | $raw %3$s:  END %4$s:  IF ( BIBLIO_RESULT.MARCAUTHORS ) %5$s:  IF ( BIBLIO_RESULT.author ) %6$s:  END %7$s:  FOREACH MARCAUTHOR IN BIBLIO_RESULT.MARCAUTHORS %8$s:  FOREACH MARCAUTHOR_SUBFIELDS_LOO IN MARCAUTHO
en: Author(s): %s%s%s %s %s; %s %s %s %s%s %s %s;%s %s %s
ku: نوسه‌ر(ه‌كان)‏: %s%s%s %s %s; %s %s %s %s%s %s %s;%s %s %s

en: Author:
ku: المؤلف:

en: Authority search
ku: بحث الاستناد

en: Authority search results
ku: نتائج البحث في الملفات الإستنادية

en: Authority type:
ku: أنوع الاستناد:

en: Authorized headings
ku: سه‌ره‌بابه‌تی خاوه‌ندار

en: Availability
ku: متاح

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Availability:
ku: :هه‌بوون

en: Availability:
ku: :هه‌بوون

en: Available issues
ku: ئه‌و زنجیرانه‌ی هه‌یه‌

en: Awards:
ku: خه‌ڵاته‌كان :

en: BE CAREFUL
ku: ئاگاداربه‌

en: Back to lists
ku: گه‌ڕانه‌وه‌ بۆ لیسته‌كان

en: Back to results
ku: گه‌ڕانه‌وه‌ بۆ ئه‌نجامه‌كان

note: A
en: Back to the results search list
ku: گه‌ڕانه‌وه‌ی بۆ لیستی ئه‌نجامه‌كانی گه‌ڕان

en: Barcode
ku: الباركود

en: Barcode:
ku: الباركود:

en: Bibliographies
ku: بيبلوجرافيات

en: Biography
ku: السيرة الذاتية

en: Braille
ku: طريقة برايل

en: Brief display
ku: العرض الموجز

en: Brief history
ku: كورته‌یه‌كی مێژوویی

en: Browse by hierarchy
ku: نیشاندانی هه‌ره‌می

en: Browse results
ku: گه‌ڕان به‌ناو ئه‌نجامه‌كاندا

en: Browse shelf
ku: گه‌ڕان به‌ناو ڕه‌فه‌كاندا

en: CD audio
ku: قرص الصوت

en: CD software
ku: القرص المضغوط للبرنامج

en: Call number
ku: رقم الطلب

en: Call number (0-9 to A-Z)
ku: رقم الطلب (Z-A to 9-0)

en: Call number (Z-A to 9-0)
ku: رقم الطلب (Z-A to 9-0)

en: Call number:
ku: رقم الطلب:

en: Cancel
ku: إلغاء

note: A
en: Cancel email notification
ku: لابردنی ئاگاداركردنه‌وه‌ به‌ ئیمه‌یڵ

en: Cancel email notification
ku: لابردنی ئاگاداركردنه‌وه‌ به‌ ئیمه‌یڵ

en: CancelHold
ku: هه‌ڵوه‌شاندنه‌وه‌ی نۆره‌گرتن

en: CancelRecall
ku: هه‌ڵوه‌شاندنه‌وه‌ی داواكردن

en: Cancels an active hold request for the patron.
ku: هه‌ڵوه‌شاندنه‌وه‌ی داواكاری نۆره‌گرتنی خوێنه‌ره‌كه‌

note: INPUT type=radio name=checkitem
en: Cannot be put on hold
ku: لا يمكن تأجيلها

en: Cart
ku: سلة

en: Cassette recording
ku: تسجيل كاسيت

en: Catalog
ku: الفهرس

en: Catalogs
ku: الفهارس

en: Category:
ku: فئة:

note: INPUT type=submit
en: Change password
ku: تغيير كلمة المرور

en: Check in
ku: الاعادة

note: SCRIPT
en: Check out
ku: الإعارة

en: Checked out
ku: أعير

en: Checked out on
ku: الإعارة في

en: Checkout
ku: الإعارات

en: Checkout history
ku: تاريخ الإعارة

en: Checkouts
ku: الإعارات

note: %1$s:  borrowername | html
en: Checkouts for %s
ku: خواستنه‌كانی %s

en: Citation
ku: الاقتباس

en: Claimed
ku: تم مطالبته

en: Classification
ku: تصنيف

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.classification | $raw
en: Classification: %s
ku: پۆلێن: %s

note: INPUT type=reset
en: Clear
ku: مسح

en: Clear all
ku: مسح الكل

note: SCRIPT
en: Clear date
ku: تاريخ المسح

en: Click on an image to view it in the image viewer
ku: اضغط على الصورة لمشاهدتها في عارض الصور

en: Click to open in new window
ku: كرته‌ بكه‌ بۆ ئه‌وه‌ی له‌ په‌نجه‌ره‌یه‌كی نوێدا بیبینیت

note: DIV
en: Click to view in Google Books
ku: دا بیبینیت (Google Books) كرته‌ بكه‌ بۆ ئه‌وه‌ی له‌

en: Close
ku: إغلاق

en: Close this window
ku: ئه‌م په‌نجه‌ره‌یه‌ دابخه‌

en: Close this window.
ku: إغلق هذه القائمة

en: Close window
ku: إغلق النافذة

en: Collection
ku: المجموعة

en: Collection title:
ku: عنوان المجموعة:

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.seriestitle | $raw
en: Collection: %s
ku: كۆمه‌ڵه‌: %s

note: SCRIPT
en: Columns
ku: الأعمدة

note: For the first occurrence, %1$s:  review.patron.firstname | html
en: Comment by %s
ku: سه‌رنجی %s

note: %1$s:  review.patron.firstname | html %2$s:  review.patron.surname|truncate(2,'.') | html
en: Comment by %s %s
ku: سه‌رنجی %s %s

note: %1$s:  review.patron.title | html %2$s:  review.patron.firstname | html %3$s:  review.patron.surname | html
en: Comment by %s %s %s
ku: سه‌رنجی %s %s %s

en: Comment:
ku: التعليقات

en: Comments
ku: التعليقات

en: Comments on
ku: سه‌رنجدان له‌

note: INPUT type=submit
en: Confirm
ku: تأكيد

en: Confirm new password:
ku: تأكيد كلمة المرور:

en: Contact information
ku: معلومات الإتصال

en: Content
ku: المحتوى

en: Contents
ku: المحتويات

en: Copy
ku: نسخ

en: Copy number
ku: رقم النسخة

en: Copyright
ku: حق النشر

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.copyrightdate | $raw
en: Copyright year: %s
ku: ساڵی ژماره‌ی سپاردن: %s

en: Cover image
ku: وێنه‌ی به‌رگ

en: Create a new list
ku: إنشئ قائمة جديدة

en: Creates, for a patron, a title-level hold request on a given bibliographic record in Koha.
ku: هه‌ڵده‌سێت به‌ دروستكردنی داواكارییه‌كی نۆره‌گرتن له‌سه‌ر ئاستی ناونیشان،بۆ خوێنه‌رێك، له‌سه‌ر تۆمارێكی بیبیلیۆگرافی دیاریكراو له‌ كۆهادا.

en: Creates, for a patron, an item-level hold request on a specific item of a bibliographic record Koha.
ku: هه‌ڵده‌سێت به‌ دروستكردنی داواكارییه‌كی نۆره‌گرتن له‌سه‌ر ئاستی ئایتم،بۆ خوێنه‌رێك، له‌سه‌ر تۆماری ئایتمێكی دیاریكراو له‌ كۆهادا.

en: Credit
ku: الاعتماد المالي

en: Credits
ku: الاعتمادات المالية

en: Current library
ku: المكتبة الحالية

en: Current password:
ku: ووشه‌ی نهێنی ئێستا:

en: Current session
ku: خولی ئێستا

en: Curriculum
ku: المناهج الدراسية

en: DVD video / Videodisc
ku: DVD فيديو /ديسك فيديو

en: Date
ku: التاريخ

note: OPTGROUP
en: Date added
ku: تمت إضافة التاريخ

en: Date due
ku: تاريخ الإستحقاق

en: Date due:
ku: تاريخ الإستحقاق:

en: Date of birth:
ku: تاريخ الميلاد:

en: Date received
ku: تاريخ الإستلام

en: Date:
ku: التاريخ:

note: OPTGROUP
en: Dates
ku: تواريخ

en: Days in advance
ku: أيام سابقة

en: Default
ku: إفتراضى

en: Defines the metadata schema in which the records are returned, possible values:
ku: شێوازی زانیاریه‌كان ده‌ستنیشان ده‌كات كه‌ تۆماره‌كانی تیادا به‌ده‌ر ده‌كه‌وێت، به‌هاشیاوه‌كان

en: Delete
ku: حذف

note: INPUT type=submit
en: Delete selected
ku: حذف المحدد

note: INPUT type=submit
en: Delete this list
ku: ئه‌م لیسته‌ بسڕه‌وه‌

note: A
en: Delete your search history
ku: سڕینه‌وه‌ی مێژووی گه‌ڕانت

en: Description
ku: الوصف

en: Details
ku: التفاصيل

en: Dewey
ku: ديوى

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.dewey | $raw
en: Dewey: %s
ku: دیوی: %s

en: Dictionaries
ku: قواميس

en: Did you mean:
ku: مه‌به‌ستت ئه‌وه‌یه‌ :‏

en: Directories
ku: الأدلة

en: Discographies
ku: التسجيلات

en: Do you want to receive an email when a new issue for this subscription arrives?
ku: ئایا ده‌ته‌وێت كاتی گه‌شتنی زنجیره‌ی ئاینده‌ی ئه‌وه‌ی به‌شداریت تیادا كردووه‌ ئیمه‌یڵت پێبگات ؟‏

en: Don't have a library card?
ku: ئایا كارتی كتێبخانه‌ت هه‌یه‌؟‏

en: Don't have a password yet?
ku: هێشتا ووشه‌ی نهێنیت نیه‌؟‏

note: SCRIPT
en: Download
ku: تحميل

en: Download cart
ku: تحميل الكارت

en: Due
ku: شیاوه‌

note: For the first occurrence, %1$s:  item.checkout.date_due | $KohaDates
en: Due %s
ku: مستحق %s

en: Due date
ku: تاريخ الإستحقاق

en: Edit
ku: تعديل

en: Edit list
ku: تعديل القائمة

en: Editions
ku: الطبعات

en: Email
ku: البريد الإلكترونى:

en: Email address:
ku: عنوان البريد الإلكتروني:

en: Email:
ku: البريد الإلكترونى:

en: Empty and close
ku: فرِّغ وأغلق

en: Encyclopedias
ku: الموسوعات

en: English
ku: الإنجليزية

en: Enhanced content:
ku: ناوه‌ڕۆكی باشكراو

en: Enhanced descriptions from Syndetics:
ku: وه‌سفه‌ به‌ره‌وپێشبراوه‌كان له‌لایه‌ن Syndetics

en: Enter a new purchase suggestion
ku: إدخال مقترحات شراء جديدة

note: INPUT type=text name=q
en: Enter search terms
ku: إدخل مصطلحات البحث

note: For the first occurrence, %1$s:  authtypetext | html
en: Entry %s
ku: تۆمار %s

en: Enumeration
ku: تعداد

note: SCRIPT
en: Error! Illegal parameter
ku: هه‌ڵه‌: پێوانه‌ی نایاسایی

note: SCRIPT
en: Error! You cannot delete the tag
ku: هه‌ڵه‌: ناتوانی تاگه‌كه‌ بسڕیته‌وه‌

note: SCRIPT
en: Error! Your tag was entirely markup code. It was NOT added. Please try again with plain text.
ku: هه‌ڵه‌: تاگه‌كه‌ت به‌ ته‌واوی له‌ كۆد پێك هاتبوو بۆیه‌ زیاد نه‌كرا. تكایه‌ جارێكی تر به‌ ده‌قێكی ئاسایی هه‌وڵبده‌ره‌وه‌

en: Error:
ku: خطأ:

note: SCRIPT
en: Errors:
ku: هه‌ڵه‌كان:‏

en: Example Call
ku: نمونه‌ی داواكردن

en: Example Response
ku: نمونه‌ی وه‌ڵام

en: Example call
ku: نمونه‌ی داواكردن

en: Example response
ku: نمونه‌ی وه‌ڵام

en: Excerpt
ku: وه‌رگیراو

en: Excerpt provided by Syndetics
ku: وه‌رگیراو له Syndetics‌

en: Expected
ku: متوقعة

en: Expiration date
ku: تاريخ الإنتهاء

en: Expiration:
ku: إنتهاء:

en: Expires on
ku: تنتهي في

en: Explain
ku: ڕونیبكه‌ره‌وه‌

en: Export
ku: التصدير

en: Extends the due date for a patron's existing loan.
ku: ماوه‌ی خواستنی خوێنه‌رێك درێژ ده‌كاته‌وه‌ بۆ خواستنه‌ی لایه‌تی

en: Fax:
ku: فاكس:

en: Fiction
ku: القصة

en: Fiction notes:
ku: تێبینیه‌كانی وێژه‌:

en: Fine
ku: الغرامة

en: Fine amount
ku: مبلغ الغرامة

en: Fines
ku: غرامات

en: Fines and charges
ku: غه‌رامه‌ و كرێ

en: Finish
ku: إنتهى

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: First
ku: أولا

en: For example: 1999-2001. You could also use "-1987" for everything published in and before 1987 or "2008-" for everything published in 2008 and after.
ku: بۆ نموونه‌: 1999-2001.هه‌روهها ده‌توانیت ئه‌مه‌ به‌كار بهێنیت"-1987"بۆ هه‌ر شتێك بڵاو كرابێته‌وه‌ پێشتر یاخود له‌ 1987 یان "2008-"بۆ هه‌ر شتێك كه‌ بڵاوكرابێته‌وه‌ پاش 2008.

en: Forever
ku: بۆ هه‌میشه‌

en: Forgiven
ku: معفو عنه

en: Format
ku: تنسيق:

en: Format:
ku: تنسيق:

en: From:
ku: من:

en: Full history
ku: ته‌واوی مێژوو

en: General
ku:  عام

en: GetAuthorityRecords
ku: تۆماره‌كانی نوسه‌ر ده‌ستبخه‌

en: GetAvailability
ku: ده‌ستكه‌وتن

en: GetPatronInfo
ku: ده‌ستكه‌وتنی زانیاری خوێنه‌ر

en: GetPatronStatus
ku: ده‌ستكه‌وتی دۆخی خوێنه‌ر

en: GetRecords
ku: ده‌ستكه‌وتنی تۆماره‌كان

en: GetServices
ku: به‌ده‌ستهێنانی خزمه‌تگوزاریه‌كان

en: Given a list of authority record identifiers, returns a list of record objects that contain the authority records. The function user may request a specific metadata schema for the record objects.
ku: به‌پێی زانیاری‌ ئه‌و نوسه‌رانه‌ی دراون ، لیستی هه‌موو ئه‌و ئایتمه‌ به‌رده‌ستانه‌ نیشان ده‌درێت  كه‌ په‌یوه‌ندی به‌ زانیاری دراوه‌وه‌ هه‌یه . ڕه‌نگه‌ به‌كارهێنه‌ر داوا بكات به‌ شێوازێكی تایبه‌ت ئه‌و زانیاریانه‌ی بۆ ڕێكبخرێت‌.

en: Given a list of record identifiers, returns a list of record objects that contain bibliographic information, as well as associated holdings and item information. The caller may request a specific metadata schema for the record objects to be returned. This function behaves similarly to HarvestBibliographicRecords and HarvestExpandedRecords in Data Aggregation, but allows quick, real time lookup by bibliographic identifier.
ku: به‌پێی ئه‌و زانیاریانه‌ی دراوه‌ لیستێك نیشانده‌درێت به‌پێی ئه‌و تۆمارانه‌ی كه‌ ئه‌و زانیاریه‌ بیبلیۆگرافیانه‌ی تیادایه‌ هاوشان له‌گه‌ڵ ئه‌و ئایتمانه‌ی كه‌ نۆره‌یان بۆگیراوه‌ . ڕه‌نگه‌ داواكار داوا بكات به‌شێوازیكی تایبه‌ت ئه‌و زانیاریانه‌ی پێ بدرێت. ئه‌م خزمه‌تگوزاریه‌ هاوشێوه‌یه‌ بۆ كۆكردنه‌وه‌ی تۆماره‌ بیبلۆگرافیه‌كان و كۆكردنه‌وه‌ی تۆماره‌ فراوانكراوه‌كان له‌ سیسته‌می كۆكردنه‌وه‌ی زانیاریه‌كاندا . به‌ڵام هێشتا ڕێگه‌ به‌وه‌ ده‌دات كه‌ به‌خیرایی چاو به‌ زانیاریه‌ بیبلۆگرافیه‌كاندا بخشێنیت.

note: INPUT type=submit name=save
en: Go
ku: اذهب

en: GoToBibliographicRequestPage
ku: بڕۆ بۆ په‌ڕه‌ی بیبیلیۆگرافیه‌ داواكراوه‌كان

en: Groups of libraries
ku: كۆمه‌ڵه‌ كتێبخانه‌كان

en: Handbooks
ku: كتيبات

en: HarvestAuthorityRecords
ku: كۆكردنه‌وه‌ی زانیاریه‌كانی نوسه‌ر

en: HarvestBibliographicRecords
ku: چنینه‌وه‌ی تۆماره‌ی بیبلیۆگرافیه‌كان

en: HarvestExpandedRecords
ku: چنینه‌وه‌ی تۆماره‌ فراوانكاروه‌كان

en: HarvestHoldingsRecords
ku: كۆكردنه‌وه‌ی تۆماری نۆره‌گرتنه‌كان

en: Heading ascendant
ku: العنوان تصاعدي

en: Heading descendant
ku: العنوان تصاعدي

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron = logged_in_user
en: Hello, %s
ku: سڵاو، %s

en: Hi,
ku: سڵاو ،

en: Hide window
ku: أخفِ النافذة

en: Highlight
ku: تمييز

en: Hold date
ku: تاريخ حجز

en: Hold fee
ku: رسم الحجز

en: Hold starts on date:
ku: الحجز يبدأ في تاريخ:

en: HoldItem
ku: نۆره‌ بۆ ئایتم بگره‌

en: HoldTitle
ku: نۆره‌ بۆ ناونیشان بگره‌

en: Holdings
ku: المقتنيات

en: Holdings:
ku: المقتنيات:

note: SCRIPT
en: Holds
ku: حجوزات

en: Holds
ku: نۆه‌ركان

en: Home
ku: الصفحة الرئيسية

en: Home library
ku: المكتبة الرئيسية

en: Home library:
ku: المكتبة الرئيسية

en: IP address where the end user request is being placed
ku: ‎ئه‌و كۆمپیوته‌ره‌ی كه‌ دواین به‌كارهێنه‌ر داواكاری لێوه‌ كردووه‌Ip

en: ISBD view
ku: بینینی ISBD

en: ISBN
ku: تدمك

en: ISSN
ku: تدمد

en: If this is your first time using the self checkout system, or if the system is not behaving as expected, you may want to refer to this guide to get yourself started.
ku: ئه‌گه‌ر ئه‌مه‌ یه‌كه‌مجارته‌ سیسته‌می خواستنی خودی به‌كارده‌هێنیت، یان سیسته‌مه‌كه‌ وه‌كو پێویست كار ناكات ڕه‌نگه‌ باشتربێت سود له‌م ڕێبه‌ره‌ وه‌ربگریت بۆ ده‌ستبه‌كاربونت

note: %1$s:  SelfCheckTimeout | html
en: If you do not click the 'Finish' button, your session will automatically expire in %s seconds.
ku:  ئه‌گه‌ر كرته‌ له‌سه‌ر دوگمه‌ی (ته‌واو) نه‌كه‌یت خوله‌كه‌ت به‌سه‌ر ده‌چێت له‌ ماوه‌ی%s چركه‌دا.

en: If you don't have a password yet, stop by the circulation desk the next time you're in the library. We'll happily set one up for you.
ku: ئه‌گه‌ر هێشتا ووشه‌ی نهێنیت نیه‌ كه‌ سه‌ردانی كتێبخانه‌ت كرد جاری ئاینده‌ وه‌ره‌ بۆ لای مێزی خواست بۆ ئه‌وه‌ی به‌ خۆشحاڵیه‌وه‌ بۆت دابنێن

en: Images
ku: صور

en: Immediate deletion
ku: سڕینه‌وه‌ی خێرا

note: For the first occurrence, %1$s:  OPACBaseURL | $raw %2$s:  BIBLIO_RESULT.biblionumber | html
en: In online catalog: %s/cgi-bin/koha/opac-detail.pl?biblionumber=%s
ku: له‌ پێڕستی ڕاستوخۆی سه‌رهێڵدا: %s/cgi-bin/koha/opac-detail.pl?biblionumber=%s

en: In your cart
ku: له‌ سه‌به‌ته‌كه‌تدایه‌

en: Indexes
ku: كشافات

en: Information
ku: معلومات

en: Issue
ku: عدد

en: Issue #
ku: عدد #

en: Issue:
ku: عدد:

en: Issues for a subscription
ku: ئه‌و زنجیرانه‌ی هاوبه‌شیان تیادا ده‌كرێت

en: Issues summary
ku: ملخص الاعداد

en: Item call number
ku: رقم طلب مادة

en: Item cannot be checked out.
ku: ئه‌م ئایتمه‌ بۆ خواستن نیه‌

en: Item checked out
ku: تم إعارة المادة

en: Item details
ku: تفاصيل المادة

en: Item hold queue priority
ku: پێشه‌نگی ئه‌وانه‌ی نۆره‌یان بۆ ئه‌م ئایتمه‌ گرتووه‌

en: Item holds
ku: نۆرگرتن بۆ ئایتم

en: Item type
ku: نوع المادة

en: Item type:
ku: نوع المادة:

en: Item type:
ku: نوع المادة:

en: Item types
ku: أنواع المادة

en: Items:
ku: ئایتمه‌كان

en: Juvenile
ku: حدث (شاب)

en: Keyword
ku: الكلمة المفتاحية

en: Koha
ku: كوها

en: Language
ku: اللغة

en: Languages
ku: اللغات

en: Large print
ku: طبعة ضخمة

note: SCRIPT
en: Last
ku: الأخير

en: Last location
ku: الموقع الأخير

en: Last updated
ku: آخر مرة تم التحديث

en: Late
ku: متأخر

en: Law reports and digests
ku: التقارير القانونية والموجزات

en: Legal articles
ku: مقالات قانونية

en: Legal cases and case notes
ku: الوضع القانوني وملاحظات القضية

en: Legislation
ku: التشريع

en: Level 1: Basic discovery interfaces
ku: ئاستی 1 : ڕوكاری دۆزینه‌وه‌ سه‌ره‌تاییه‌كان

en: Level 2: Elementary OPAC supplement
ku: ئاستی 2 : ته‌واوكاره‌ سه‌ره‌تاییه‌كانی ئۆپاك

en: Level 3: Elementary OPAC alternative
ku: ئاستی 3 : جێگره‌وه‌ سه‌ره‌تاییه‌كانی ئۆپاك

en: Level 4: Robust/domain specific discovery platforms
ku: ئاستی 4 : سه‌كۆی دۆزینه‌وه‌ ورد و كاریگه‌ره‌كان

en: Libraries
ku: المكتبات

en: Library
ku: المكتبة

en: Library catalog
ku: پێڕستی كتێبخانه‌

en: Library:
ku: المكتبة:

en: Library:
ku: المكتبة:

en: Limit to any of the following:
ku: تحديد لأي من التالي

en: Limit to:
ku: حدّد إلى:

en: Limit to:
ku: حدّد إلى:

en: Links
ku: به‌سته‌ره‌كان

en: List name
ku: ناوی لیست

en: List name:
ku: اسم القائمة:

en: List name:
ku: اسم القائمة:

en: List(s) this item appears in:
ku: ئه‌و لیستانه‌ی ئه‌م ئایتمه‌ی تیادا ده‌رده‌كه‌وێت :

en: Lists
ku: قوائم

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Loading
ku: كاری تیادا ده‌كرێت

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Loading...
ku: التحميل...

en: Local login
ku: چونه‌ژوره‌وه‌ی نێوخۆیی

en: Location
ku: الموقع

en: Location (Status)
ku: شوێن (دۆخ)‏

en: Location(s) (Status)
ku: شوێنه‌كان (دۆخ)‏

en: Log in
ku: چونه‌ژوره‌وه‌

en: Log in to add tags.
ku: بچۆره‌ ئه‌كاونته‌كه‌ته‌وه‌ بۆ ئه‌وه‌ی تاگ زیاد بكه‌ی

en: Log in to create your own lists
ku: بچۆره‌ ئه‌كاونته‌كه‌ته‌وه‌ بۆ ئه‌وه‌ی لیستی خۆت دروست بكه‌ین

en: Log in to your account
ku: بچۆره‌ پێگه‌كه‌ته‌وه‏

en: Log in to your account:
ku: بچۆره‌ پێگه‌كه‌ته‌وه‌:‏

en: Log out
ku: تسجيل الخروج

en: Logging on to the catalog has not been enabled by the library.
ku: چونه‌ ناوه‌وه‌ت بۆ پێڕسته‌كان له‌لایه‌ن كتێبخانه‌وه‌ ڕێپێنه‌دراوه‌

en: Login
ku: تسجيل دخول

en: Login:
ku: چونه‌ژوره‌وه‌

en: Looks up a patron in the ILS by an identifier, and returns the ILS identifier for that patron, aka the patron identifier.
ku: له‌ڕێگه‌ی ئامێری ناسنامه‌وه‌ بۆ خوێنه‌رێك ده‌گه‌ڕێت و ناسنامه‌كه‌ ده‌گه‌ڕێنێته‌وه‌ بۆ خوێنه‌ره‌كه‌

en: LookupPatron
ku: گه‌ڕان بۆ خوێنه‌رێك

en: Lost item
ku: مادة مفقودة

en: MARC
ku: مارك

en: MARC (Unicode/UTF-8)
ku: مارك (يونيكود/UTF-8)

en: MARC (Unicode/UTF-8, Standard)
ku: مارك (Unicode/UTF-8, قياسي)

en: MARC (non-Unicode/MARC-8)
ku: مارك (non-Unicode/MARC-8)

en: MARC Card View
ku: عرض بطاقة مارك

en: MARC View
ku: بینینی مارك

en: MARC view
ku: بینینی مارك

en: Main address
ku: العنوان الرئيسي

en: Make a
ku: دروستكردنی

en: Make payment
ku: تسديد

en: Managed by
ku: مدار بواسطة

en: Managed by:
ku: مدار بواسطة:

en: Match:
ku: لێكچون:

en: Materials specified
ku: المواد المحددة

en: Message sent
ku: تم إرسال الرسالة

en: Messages for you
ku: ئه‌و په‌یامانه‌ی بۆ تۆن

en: Missing
ku: مفقود

note: %1$s:  subscription.missinglist | html | html_line_break
en: Missing issues: %s
ku: زنجیره‌ وونبووه‌كان: %s

en: Modify
ku: يعدل

en: More details
ku: تفاصيل أكثر

en: Most popular
ku: زۆر باوه‌كان

en: Musical recording
ku: تسجيل موسيقي

en: Name
ku: ناو

en: Never
ku: هەرگیز

en: New
ku: نوێ

en: New card
ku: کارتێکی نوێ

en: New list
ku: لیستێکی نوێ

en: New password:
ku: وشەی نهێنی نوێ

en: New purchase suggestion
ku: پێشنیازی کڕینی نوێ

en: New tag:
ku: تاگی نوێ

en: News
ku: هەواڵەکان

en: Next
ku: دواتر

en: Next &gt;&gt;
ku: دواتر&gt;&gt;

en: No
ku: نەخێر

en: No
ku: نەخێر

en: No cover image available
ku: هیچ وێنەیەکی سەر بەرگ لە بەردەستدا نیە

note: SCRIPT
en: No data available in table
ku: هیچ داتایەک لە خشتەکەدا لە بەردەستدا نیە

note: SCRIPT
en: No entries to show
ku: هیچ تۆمارێک نیە بۆ پشان دان

en: No limit
ku: سنوور نیە

note: SCRIPT
en: No matching records found
ku: تۆمارە لێکچووەکان نەدۆزراونەتەوە

en: No physical items for this record
ku: هیچ ئایتمێکی بەرجەستە بیە بۆ ئەم تۆمارە

en: No private lists
ku: هیچ لیستێكی تایبه‌ت نیه‌

en: No private lists.
ku: هیچ لیستێکی تایبەت بوونی نیە

en: No public lists.
ku: هیچ لیستێکی گشتی بوونی نیە

en: No renewals allowed
ku: هیچ نوێكردنه‌وه‌یه‌ك ڕێپێدراو نیه‌

en: No results found!
ku: هیچ ئه‌نجامێك نیه‌

note: SCRIPT
en: No tag was specified.
ku: هیچ تاگێك ده‌ستنیشان نه‌كرابوو

en: No tags from this library for this title.
ku: له‌م كتێبخانه‌یه‌دا هیچ تاگێك بۆ ئه‌م ناونیشانه‌ نیه‌

note: SCRIPT
en: No, do not delete
ku: نەخێر، مەیسڕەوە

en: Non-musical recording
ku: تۆمارکردنی نا مۆسیقی

en: None
ku: هیچ

en: Normal view
ku: بینینی ئاسایی

note: For the first occurrence, %1$s:  item.notforloan | html
en: Not for loan (%s)
ku:  بۆ خواستن نیه‌(%s)

en: Not on hold
ku: نۆره‌ی بۆ نه‌گیراوه‌

en: Not what you expected? Check for
ku: ئه‌وه‌ نیه‌ كه‌ چاوه‌ڕوانت ده‌كرد؟ بگه‌ڕێ بۆ

en: Note
ku: تێبینی

en: Note:
ku: تێبینی :

en: Note:
ku: تێبینی :

en: Note: This feature only available to French catalogs where ISBD subjects have been populated, and an index built by separate script.
ku: تێبینی: ئه‌م خاسیه‌ته‌ ته‌نها له‌ پێڕستی فه‌ڕه‌نسیدا به‌رده‌سته‌ كه‌ تیایدا بابه‌ته‌كانی  ISBDكۆكراونه‌ته‌وه‌ و پێرستیان به‌ شێوه‌ی جیاوازه‌

en: Note: Your comment must be approved by a librarian.
ku: تێبینی: پێویسته‌ سه‌رنجه‌كه‌ت له‌لایه‌ن كارمه‌ندێكی كتێبخانه‌وه‌ په‌سه‌ند بكرێت

en: Note: you can only delete your own tags.
ku: تێبینی : ده‌توانیت ته‌نها تاگه‌كانی خۆت بسڕسیته‌وه‌.

note: SCRIPT
en: Note: you can only tag an item with a given term once. Check 'My Tags' to see your current tags.
ku: تێبینی:

note: SCRIPT
en: Note: your tag contained markup code that was removed. The tag was added as
ku: تێبینی: تاگه‌كه‌ت كۆدێكی تیادابوو كه‌ سڕایه‌وه‌ . تاگه‌كه‌ت به‌م شێوه‌یه‌ زیادكرا

en: Notes
ku: تێبینیەکان

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.notes | $raw
en: Notes : %s
ku: تێبینیه‌كان: %s

en: Notes/Comments
ku: تێبینیەکان/سەرنجەکان

en: Notes:
ku: تێبینیەکان:

note: SCRIPT
en: Nothing has been selected. Check the box for each item you want to renew
ku: هیچ شتێك ده‌ستنیشان نه‌كراوه‌ . ئه‌و ئایتمانه‌ ده‌ستنیشان بكه‌ كه‌ ده‌ته‌وێت نوێیان بكه‌یته‌وه‌.

en: Novelist Select
ku: ده‌ستنیشانكردنی ڕۆمان نوس

en: Novelist Select:
ku: ده‌ستنیشانكردنی ڕۆمان نوس

en: Number
ku: ژمارە

note: INPUT type=submit
en: OK
ku: باشە

en: OR
ku: یاخود

en: On hold
ku: لە نۆرەدایە

en: Online resources:
ku: سەرچاوەەکانی ئینتەرنێت:

en: Only items currently available for loan or reference
ku: ته‌نها ئه‌و ئایتمانه‌ی ئێستا به‌رده‌ستن بۆ خواستن یان وه‌ك سه‌رچاوه‌

en: Order by date
ku: ڕیزكردن به‌ پێی به‌روار

en: Order by title
ku: ڕێزكردن به‌پێی ناونیشان

en: Order by:
ku: داواکارکردن بە:

en: Other editions of this work
ku: چاپه‌كانی تری ئه‌م كاره‌

en: Other forms:
ku: جۆره‌كانی تر:

en: Overdues
ku: دواخستنه‌كان

en: Parameters
ku: پێوانه‌كان

en: Password
ku: وشەی تێپەڕبوون

note: For the first occurrence, %1$s:  patron.category.effective_min_password_length | html
en: Password must be at least %s characters long.
ku: وشەی تێپەڕبوونەکە دەبێت بە لایەنی کەمەوە  %s پیت درێژ بێت.

en: Password updated
ku: ووشه‌ی نهێنی نوێكرایه‌وه‌ :

en: Password:
ku: وشەی تێپەڕبوون:

en: Patent document
ku: وثيقة براءة الاختراع

note: %1$s:  review.datereviewed | $KohaDates
en: Patron comment on %s
ku: سه‌رنجی خوێنه‌ر له‌سه‌ر %s

en: Phone
ku: تەلەفۆن

en: Phone:
ku: تەلەفۆن:

en: Pickup library
ku: ڕاکێشانی کتێبخانە

en: Place hold
ku: نۆرەی بۆ بگرە

en: Placed on
ku: دانراوە لەسەر

en: Please also note that the library staff can't update these values for you: it's your privacy!
ku: تكایه‌ هه‌روه‌ها ئاگاداری ئه‌وه‌به‌ كه‌ كارمه‌ندانی كتێبخانه‌ ناتوانن ئه‌م زانیاریانه‌ بۆ تۆ نوێ بكه‌نه‌وه‌ ، ئه‌وه‌ تایبه‌تمه‌ندێتی خۆته‌.

en: Please choose your privacy rule:
ku: تكایه‌ یاسای تایبه‌تمه‌ندێتیت هه‌ڵبژێره‌

en: Please confirm the checkout:
ku: تكایه‌ خواستنه‌كه‌ دوپات بكه‌ره‌وه‌.

en: Please enter your card number:
ku: تكایه‌ ژماره‌ی سه‌ر ناسنامه‌كه‌ت داخڵ بكه‌

en: Please note that information on any book still checked-out must be kept by the library no matter which privacy option you choose.
ku: تكایه‌ ئاگاداربه‌ كه‌ زانیاری سه‌باره‌ت به‌ هه‌ر كتێبێك كه‌ له‌ ئێستادا به‌ خواستن لاته‌ له‌لایه‌ن كتێبخانه‌وه‌ ده‌پارێزرێت تا كاتی گه‌ڕانه‌وه‌ی به‌بێ ڕه‌چاوكردنی هه‌ر جۆره‌ تایبه‌تمه‌ندێتیه‌ك كه‌ هه‌ڵیده‌بژێریت.

en: Please note that the attached file is a MARC bibliographic records file which can be imported into personal bibliographic software like EndNote, Reference Manager or ProCite.
ku: تكایه‌ ئاگاداربه‌ كه‌ ئه‌و فایله‌ی هاوپێچ كراوه‌ بریتیه‌ له‌ تۆماره‌ی بیبیلیۆگرافیه‌كانی مارك كه‌ ده‌توانیت بیخه‌یته‌ به‌رنامه‌یه‌كی بیبیلیۆگرافی تایبه‌تی خۆته‌وه‌ وه‌ك EndNote, Reference Manager, ProCite.

en: Please note:
ku: تكایه‌ ئاگاداربه‌

en: Please note:
ku: تكایه‌ ئاگاداربه‌

note: OPTGROUP
en: Popularity
ku: بەناوبانگی

en: Popularity (least to most)
ku: بەناوبانگی (لە کەمەوە بۆ زۆر)

en: Popularity (most to least)
ku: بەناوبانگی (لە زۆرەوە بۆ کەم)

en: Pre-adolescent
ku: قۆناغی پێش هەرزەکاری

en: Preferred form:
ku: شێوه‌ باوه‌كان

en: Preschool
ku: قۆناغی پێش چوونە قوتابخانە

en: Previous
ku: پێشوو

en: Previous sessions
ku: خوله‌كانی پێشتر

en: Primary
ku: سەرەکی

en: Primary email:
ku: ئیمەیڵی سەرەکی:

en: Print
ku: پرینتی بکە

en: Print list
ku: لیستەکە پرینت بکە

en: Priority
ku: پێشخوازی

en: Priority:
ku: پێشخوازی:

en: Private
ku: تایبەت

note: OPTGROUP
en: Private lists
ku: لیستە تایبەتەکان

note: SCRIPT
en: Processing...
ku: چارەسەردەکات...

en: Programmed texts
ku: تێکستە بەرنامەڕێژکراوەکان

en: Public
ku: گشتی

note: OPTGROUP
en: Public lists
ku: لیستە گشتیەکان

note: OPTGROUP
en: Public lists:
ku: لیستە گشتیەکان:

en: Publication date
ku: بەرواری بڵاوکردنەوە

en: Publication place:
ku: شوێنی بڵاوکردنەوە:

en: Publication/Copyright date: Newest to oldest
ku: به‌رواری چاپ /به‌رواری وه‌رگرتنی مافی له‌ چاپدانه‌وه‌ :له‌ نوێترینه‌وه‌ بۆ كۆنترین

en: Publication/Copyright date: Oldest to newest
ku: به‌رواری چاپ /به‌رواری وه‌رگرتنی مافی له‌ چاپدانه‌وه‌ :له‌ كۆنترینه‌وه‌ بۆ نوێترین

en: Publication:
ku: چاپ:

note: %1$s:  BIBLIO_RESULT.publishercode | $raw %2$s:  IF ( BIBLIO_RESULT.publicationyear ) %3$s:  BIBLIO_RESULT.publicationyear | $raw %4$s:  END %5$s:  IF ( BIBLIO_RESULT.pages ) %6$s:  BIBLIO_RESULT.pages | $raw %7$s:  END %8$s:  IF BIBLIO_RESULT.item('size') %9$s:  BIBLIO_RESULT.item('size') | html %1
en: Published by: %s %s in %s %s %s , %s %s %s , %s %s
ku: چاپكراوه‌ له‌ لایه‌ن: %s %s له‌ %s %s %s , %s %s %s , %s %s

en: Publisher
ku: بڵاوکەرەوە

en: Publisher location
ku: شوێنی بڵاوکەرەوە

en: Publisher:
ku: بڵاوکەرەوە:

en: Purchase suggestions
ku: پێشنیاره‌كانی كڕین

note: INPUT type=submit name=rate_button
en: Rate me
ku: هه‌ڵمسه‌نگێنه‌

en: Re-type new password:
ku: دووباره‌ ووشه‌ نهێنیه‌كه‌ت بنوسه‌ره‌وه‌

en: Reason for suggestion:
ku: هۆکار بۆ پێشنیارکردن:

en: RecallItem
ku: بیرهێنانه‌وه‌ی ئایتمی خوازراو

en: Recent comments
ku: سه‌رنجه‌ نوێكان

en: Record not found
ku: تۆماره‌كه‌ نه‌دۆزریه‌وه‌

en: Refine your search
ku: گەڕانەکەت پوختە بکە

en: Regular print
ku: پرینتێکی ئاسایی

en: Relatives' checkouts
ku: بردنە دەرەوەکانی کەسە نزیکەکان

en: Relevance
ku: پەیوەندی

en: Remove
ku: لابردن

note: SCRIPT
en: Remove from list
ku: لابردن له‌ لیست

note: INPUT type=submit
en: Remove selected items
ku: لابردنی ئایتمه‌ ده‌ستنیشانكراوه‌كان

en: Renew
ku: نوێکردنەوە

en: Renew all
ku: هەمووی نوێ بکەرەوە

en: Renew item
ku: نوێكردنه‌وه‌ی ئایتمێك

en: Renew selected
ku: نوێكردنه‌وه‌ی ئایتمه‌ ده‌ستنیشانكراوه‌كان

en: RenewLoan
ku: نوێكردنه‌وه‌ی خواستن

en: Required
ku: پێویستە

en: Results
ku: ئەنجامەکان

note: %1$s:  from | html %2$s:  to | html %3$s:  total | html
en: Results %s to %s of %s
ku: ئەنجامەکان %s لە %s بۆ %s

en: Resume all suspended holds
ku: هەموو نۆرە بۆ گرتنە هەڵواسراوەکان بگەڕێنەرەوە

en: Return this item
ku: ئه‌م ئایتمه‌ بگه‌ڕێنه‌ره‌وه‌

en: Return to the self-checkout
ku: گه‌ڕانه‌وه‌ بۆ خواستنی خودی

en: Returns a patron's status information from Koha.
ku: زانیاری دۆخی خوێنه‌رێك له‌ كۆهاوه‌ ده‌گێڕێته‌وه‌

en: Returns information about the services available on a particular item for a particular patron.
ku: زانیاری سه‌باره‌ت به‌ خزمه‌تگوزاریه‌ به‌رده‌سته‌كانی ئایتمێكی دیاریكراو بۆ خوێنه‌رێكی دیاریكراو

en: Returns specified information about the patron, based on options in the request. This function can optionally return patron's contact information, fine information, hold request information, loan information, and messages.
ku: زانیاری دیاریكراو له‌سه‌ر خوێنه‌رێك ده‌گێڕێته‌وه‌ به‌پێی هه‌ڵبژاردنه‌كانی ناوه‌ڕۆكی داواكاریه‌كه‌ی . ئه‌م فرمانه‌ ده‌توانێت به‌ پێی ویست زانیاری له‌سه‌ر ژماره‌ی ته‌له‌فونی خوێنه‌ر ، زانیاری له‌سه‌ر كرێ و غه‌رامه‌ ، زانیاری خواستنه‌كانی و په‌یامه‌كانی بخاته‌ به‌رده‌ست

en: Reviews
ku: پێداچوونەوەکان

en: Reviews from LibraryThing.com:
ku: پیاداچونه‌وه‌كانی LibraryThing.com:

en: Reviews provided by Syndetics
ku: پیاداچونه‌وه‌كانی Syndetics

en: SMS
ku: کورتەنامە

en: SMS number:
ku: ژمارەی کورتە نامە:

note: INPUT type=submit
en: Save
ku: خەزن کردن

en: Save changes
ku: خەزن کردنی گۆڕانکاریەکان

en: Save to another list
ku: له‌ لیستێكی تردا بیپارێزه‌

en: Scan
ku: سكان

en: Scan a new item or enter its barcode:
ku: سكای ئایتمێكی نوێ بكه‌ یاخود باركۆده‌كه‌ی داخڵ بكه‌

note: INPUT type=submit name=do
en: Search
ku: بحث

en: Search
ku: گه‌ڕان

en: Search for this title in:
ku: بۆ ئه‌م ناونیشانه‌ بگه‌ڕێ له‌:

note: A
en: Search for works by this author
ku: بۆ كاره‌كانی ئه‌م نوسه‌ره‌ بگه‌ڕێ

en: Search for:
ku: بگه‌ڕێ بۆ:

en: Search history
ku: مێژووی گه‌ڕان

en: Search results
ku: بحث النتائج

en: Search suggestions
ku: اقتراحات البحث

note: SCRIPT
en: Search:
ku: بحث:

en: SearchCourseReserves
ku: خوله‌ یه‌ده‌گه‌كان بگه‌ڕێ

note: IMG
en: See Baker & Taylor
ku: ببینه‌ Baker & Taylor

en: See also:
ku: هه‌روه‌ها بنواڕه‌

en: Select a list
ku: لیستێك هه‌ڵبژێره‌

en: Select all
ku: اختر الكل

en: Select suggestions to:
ku: پێشیاره‌كان ده‌ستنیشان بكه‌ بۆ

en: Select titles to:
ku: ناونیشانه‌كان ده‌ستنیشان بكه‌ بۆ

en: Self checkout help
ku: هاوكاری خواستنی خودی

en: Send
ku: ارسل

en: Send list
ku: ارسال القائمة

en: Sending your cart
ku: إرسال إلى صندوق الكتب الخاص بك

en: Sending your list
ku: أرسل قائمتك

en: Serial
ku: دورية

en: Serial collection
ku: مجموعة الدورية

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.serial | $raw
en: Serial: %s
ku: زنجیره‌: %s

en: Series
ku: السلاسل

en: Series information:
ku: زانیاریه‌كانی زنجیره‌

en: Series title
ku: عنوان السلاسل

en: Session lost
ku: خوله‌كه‌ بچڕا

en: Settings updated
ku: چاكردنه‌كان نوێكرانه‌وه‌

en: Share
ku: بڵاوكردنه‌وه‌

note: A
en: Share by email
ku: بڵاوكردنه‌وه‌ له‌ڕێی ئیمه‌یڵه‌وه‌

note: A
en: Share on Facebook
ku: بڵاو كردنه‌وه‌ له‌ڕێی Facebook

note: A
en: Share on LinkedIn
ku: بڵاوكردنه‌وه‌ له‌ڕێی LinkedIn

en: Shelving location
ku: موقع الرف

en: Show
ku: إظهار

note: SCRIPT
en: Show _MENU_ entries
ku: اظهر _القائمة_ مدخلات

en: Show all items
ku: أظهر جميع المواد

en: Show more
ku: أظهر المزيد

en: Show the top
ku: به‌شی سه‌ره‌وه‌ نیشانبده‌

en: Show year:
ku: ساڵ نیشانبده‌:

note: %1$s:  resultcount | html %2$s:  total | html
en: Showing %s of about %s results
ku: نزیكه‌ی‌ %s له‌ ئه‌نجامه‌كان %s نیشان ده‌درێت

note: SCRIPT
en: Showing _START_ to _END_ of _TOTAL_
ku: عرض _البداية_ إلى _النهاية_ من _المجموع_

en: Similar items
ku: ئایتمه‌ هاوشێوه‌كان

en: Sorry
ku: ببوره‌

en: Sorry, no suggestions.
ku: ببوره‌ هیچ پێشنیاریك نیه‌

note: SCRIPT
en: Sorry, plain view is temporarily unavailable
ku: ببوره‌ ، نیشاندانی ئاسایی له‌م ساته‌دا به‌رده‌ست نیه‌.

note: SCRIPT
en: Sorry, tags are not enabled on this system.
ku: ببوره‌ تاگه‌كان له‌م سیسته‌مه‌دا كارا نین.

en: Sorry, the CAS login failed.
ku: ببوره‌ چونه‌ ژوره‌وه‌ به‌ (كاس) شكستی هێنا

en: Sorry, the system doesn't think you have permission to access this page.
ku: ببوره‌ ، ببوره‌ سیسته‌مه‌كه‌ ڕێگه‌ت پێ نادات بێیته‌ ئه‌م په‌ڕه‌یه‌وه‌.

note: %1$s:  too_many_reserves | html
en: Sorry, you cannot place more than %s holds.
ku: ببوره‌ ، ناتوانیت زیاتر له‌ %s نۆره‌ دابنێیت.

en: Sorry, your session has timed out. Please log in again.
ku: ببوره‌ ، كاتی ئه‌م خوله‌ت ته‌واو بوو. تكایه‌ دووباره‌ وه‌ره‌وه‌ ژوره‌وه‌.

en: Sort by:
ku: ڕێكیبخه‌ به‌پێی

en: Sort by:
ku: الفرز حسب:

en: Sort this list by:
ku: فرز هذه القائمة حسب:

en: Specialized
ku: متخصص

en: Standard number
ku: الرقم المعياري

en: Statistics
ku: إحصائيات

en: Status
ku: حالة

en: Status:
ku: حالة:

en: Step three: Click the 'Finish' button
ku: هه‌نگاوی سێهه‌م : كرته‌ له‌سه‌ر دوگمه‌ی ته‌واوبوون بكه‌

en: Step two: Scan the barcode for each item, one at a time
ku: هه‌نگاوی دووه‌م : باركۆدی هه‌ر ئایتمێك سكان بكه‌ . هه‌رجاره‌ی دانه‌یه‌ك

en: Subject
ku: موضوع

en: Subject cloud
ku: نوسینی وێنه‌یی بابه‌ت

en: Subject(s)
ku: الموضوع(موضوعات)

en: Subject:
ku: بابه‌ت:

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.subject | $raw
en: Subject: %s
ku: بابه‌ت: %s

note: INPUT type=submit
en: Submit
ku: إرسال

note: INPUT type=submit
en: Submit and close this window
ku: بینێره‌ و ئه‌م په‌نجه‌ره‌یه‌ دابخه‌

note: INPUT type=submit
en: Submit changes
ku: گۆڕانكاریه‌كان بنێره‌

note: A
en: Subscribe to email notification on new issues
ku: به‌شداریكردن له‌ ئاگاداركردنه‌وه‌ی به‌ ئیمه‌یڵ له‌كاتی گه‌شتنی زنجیره‌ی نوێدا

en: Subscribe to email notification on new issues
ku: به‌شداریكردن له‌ ئاگاداركردنه‌وه‌ی به‌ ئیمه‌یڵ له‌كاتی گه‌شتنی زنجیره‌ی نوێدا

note: A
en: Subscribe to this search
ku: به‌شداربه‌ له‌م گه‌ڕانه‌دا

en: Subscription
ku: به‌شداربوون

note: %1$s:  subscription.histstartdate | $KohaDates %2$s:  IF ( subscription.histenddate ) %3$s:  subscription.histenddate | $KohaDates %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: Subscription from: %s to:%s %s %s now (current)%s
ku: به‌شداریكردن له‌ : %s بۆ:%s %s %s ئێستا%s

note: %1$s:  subscription_LOO.bibliotitle | html
en: Subscription information for %s
ku: زانیاریه‌كانی به‌شداریكردن بۆ %s

en: Subscriptions
ku: الاشتراكات

en: Suggested by:
ku: مقترح من قبل:

en: Suggested for
ku: پێشنیار كراوه‌ بۆ

en: Suggestions
ku: اقتراحات

en: Summary
ku: ملخص

en: Surveys
ku: مسوحات

en: Suspend all holds
ku: جميع الحجوزات معلقة

en: Table of contents provided by Syndetics
ku: پێڕست دابینكراوه‌ له‌لایه‌ن Syndetics

en: Tag
ku: وسم

en: Tag browser
ku: بینینی تاگ

en: Tag cloud
ku: نوسینی وێنه‌ی تاگ

en: Tag status here.
ku: دۆخی تاگ لێره‌دا.

en: Tag status here.
ku: دۆخی تاگ لێره‌دا.

en: Tags
ku: الأوسمة

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Tags added:
ku: تاگه‌كان زیادكران:

en: Tags from this library:
ku: تاگه‌كانی ئه‌م كتێبخانه‌یه‌

en: Tags:
ku: الأوسمة:

en: Technical reports
ku: تقارير فنية

en: Term
ku: مصطلح

en: Thank you!
ku: سوپاس !

note: %1$s:  subscription.opacdisplaycount | html
en: The %s latest issues for this subscription:
ku: %s دواین ژماره‌ی ئه‌م به‌شداریه‌

en: The ISBD cloud is not enabled.
ku: كارا نیه‌. (ISBD) بینینی وێنه‌یی

en: The browser table is empty. this feature is not fully set-up. See the
ku: خشته‌ی گه‌ڕان به‌تاڵه‌ . ئه‌م خاسیه‌ته‌ به‌ته‌واوی جێگیر نه‌كراوه‌ . بڕوانه‌

note: %1$s:  email_add | html
en: The cart was sent to: %s
ku:  عربة التسوق أرسلت إلى: %s

note: %1$s:  subscription_LOO.histstartdate | html
en: The first subscription was started on %s
ku: یه‌كه‌م به‌شداریبوون ده‌ستی پێكرد له‌ %s

note: %1$s:  email | html
en: The list was sent to: %s
ku: تم إرسال القائمة إلى : %s

en: The selected suggestions have been deleted.
ku: پێشنیاره‌ ده‌ستنیشانكراوه‌كان سڕانه‌وه‌

note: %1$s:  subscription_LOO.histenddate | html
en: The subscription expired on %s
ku: به‌شداربوونه‌كه‌ به‌سه‌رده‌چێت له‌ %s

en: The userid
ku: ناسنامه‌ی به‌كارهێنه‌ر

note: %1$s:  subscriptionsnumber | html
en: There are %s subscription(s) associated with this title.
ku: بڕی %s به‌شداربوونی په‌یوه‌ندیدار هه‌یه‌ به‌م ناونیشانه‌وه‌.

en: There are no pending purchase suggestions.
ku: هیچ پێشنیارێكی كڕین نیه‌ له‌ چاوه‌ڕوانیدا.

en: There was a problem with your submission
ku: كێشه‌یه‌ك ڕویدا له‌ ناردنه‌كه‌تدا

en: Theses
ku: الإطروحات

en: This &quot;cloud&quot; shows the most used topics in our catalog. Click on any subject below to see the items in our collection.
ku: ئه‌م &quot;وێنه‌ی نوسینه‌&quot; باوترین بابه‌ته‌كانی ناو پێڕسته‌كه‌مان نیشان ده‌دات. كرته‌ له‌سه‌ر هه‌ربابه‌تێكی لای خواره‌وه‌ بكه‌ بۆ ئه‌وه‌ی ئایتمه‌كانی ناو كۆمه‌ڵه‌كه‌مان ببینیت

en: This is a serial
ku: ئه‌مه‌ زنجیره‌یه‌

en: This page contains enriched content visible when JavaScript is enabled or by clicking
ku: ناوه‌ڕۆكی ئه‌م په‌یجه‌ كاتێك كارا ده‌بێت كه‌ Java كارا بكه‌یت ، یاخود كرته‌ بكه‌ له‌سه‌ر

en: This title cannot be requested.
ku: ناتوانی داوای ئه‌م ناونیشانه‌ بكه‌ی

note: IMG
en: Thumbnail
ku: صورة مصغرة

en: Title
ku: عنوان

en: Title (A-Z)
ku: عنوان (A-Z)

en: Title (Z-A)
ku: عنوان (Z-A)

en: Title:
ku: العنوان:

en: Title:
ku: العنوان:

en: To make changes to your record please contact the library.
ku: بۆ ئه‌وه‌ی گۆڕانكاری له‌ تۆماره‌كانتا بكه‌یت تكایه‌ په‌یوه‌ندی به‌ كتێبخانه‌وه‌ بكه‌.

en: Top level
ku: به‌رزترین ئاست

en: Total due
ku: إجمالي المستحقات

en: Treaties
ku: المعاهدات

en: Type
ku: نوع

en: Type of heading
ku: جۆری سه‌ره‌بابه‌ت

note: SCRIPT
en: Type:
ku: نوع:

en: URL
ku: عنوان

en: URL(s)
ku: العناوين

note: SCRIPT
en: Unable to add one or more tags.
ku: نه‌توانرا یه‌كێك یان زیاتر له‌یه‌كێك له‌ تاگه‌كان زیادبكرێت.

en: Unavailable (lost or missing)
ku: غير متاح (مفقود أو ضائع)

en: Unavailable issues
ku: ئه‌و زنجیرانه‌ی به‌رده‌ست نین

en: Unhighlight
ku: لا تمييز

en: Unified title
ku: عنوان موحد

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.unititle | $raw
en: Unified title: %s
ku: ناونیشانی یه‌كگرتوو: %s

en: Unknown
ku: غير معرّف

en: Update
ku: التحديث

en: Use top menu bar to navigate to another part of Koha.
ku: إستخدم شريط القائمة العلوى للتجوّل إلى الجزء الآخر لكوها.

en: Used for/see from:
ku: به‌كارهاتووه‌ بۆ/ بیبینه‌ له‌:

en: Username:
ku: إسم المستخدم:

en: Username:
ku: اسم المستخدم:

en: VHS tape / Videocassette
ku: VHS شريط / فيديو كاسيت

en: View
ku: إعرض

note: A
en: View details for this title
ku: ورده‌كاریه‌كانی ئه‌م ناونیشانه‌ ببینه‌

note: A
en: View your search history
ku: مێژووی گه‌ڕانه‌كانت ببینه‌

en: Vol info
ku: زانیاری به‌رگ

en: Volume
ku: مجلد

en: Volume:
ku: مجلد:

en: Website
ku: موقع ويب

en: Welcome,
ku: به‌خێربێیت

note: SCRIPT
en: With selected suggestions:
ku: له‌گه‌ڵ پێشنیاره‌ ده‌ستنیشانكراوه‌كاندا

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: With selected titles:
ku: له‌گه‌ڵ ناونیشانه‌ ده‌ستنیشانكراوه‌كاندا

note: %1$s:  message.message_date | $KohaDates %2$s:  Branches.GetName(message.branchcode) | html
en: Written on %s by %s
ku: نوسراوه‌ له‌سه‌ر %s له‌ڕێی %s

en: Year
ku: عام

note: INPUT type=submit
en: Yes
ku: نعم

en: Yes
ku: نعم

note: SCRIPT
en: Yes, delete
ku: نعم, إحذف

en: You are accessing self-checkout from a different IP address! please log in again.
ku: ده‌ته‌وێت له‌ ناونیشانێكی IP جیاوازه‌وه‌ بچیته‌ سیسته‌می خواستنی خودیه‌وه‌ . تكایه‌ دووباره‌ هاتنه‌ژوره‌وه‌ت تۆمار بكه‌.

note: %1$s:  borrowername | html
en: You are logged in as %s.
ku: هاتنه‌ ژوره‌وه‌ت تۆمار كردووه‌ وه‌ك%s.

en: You are logging from a different IP address. Please log in again.
ku: ده‌ته‌وێت له‌ ناونیشانێكی IP جیاوازه‌وه‌ هاتنه‌ژوره‌وه‌ت تۆمار بكه‌یت . تكایه‌ دووباره‌ هاتنه‌ژوره‌وه‌ت تۆمار بكه‌.

en: You can use OAI-PMH ListRecords instead of this service.
ku: ئه‌توانیت لیستی تۆماره‌كانی OAI-PMH به‌كاربهێنیت له‌بری ئه‌م خزمه‌تگوزاریه‌

en: You can't change your password.
ku: ناتوانیت ووشه‌ نهێنیه‌كه‌ت بگۆڕیت

en: You currently have nothing checked out.
ku: له‌ ئێستادا هیچت نه‌خواستووه‌

en: You currently owe fines and charges amounting to:
ku: له‌ ئێستادا بڕی ئه‌و كرێ و غه‌رامانه‌ی لاته‌ ده‌گاته‌ بڕی

en: You do not have permission to download this list.
ku: ڕێگه‌ت پێنادرێت ئه‌م لیسته‌ دابه‌زێنیت.

en: You do not have permission to send this list.
ku: ڕێگه‌ت پێنادرێت ئه‌م لیسته‌ بنێریت.

en: You have a credit of:
ku: له‌ ئێستادا بالانسه‌كه‌ت

en: You have already requested this title.
ku: له‌ ئێستادا داوای ئه‌م ناونیشانه‌ت كردووه‌.

en: You have no fines or charges
ku: هیچ كرێ یاخود غه‌رامه‌یه‌كت له‌سه‌ر نیه‌

en: You have nothing checked out
ku: هیچت نه‌خواستووه‌

note: SCRIPT
en: You must be logged in to add tags.
ku: پێویسته‌ هاتنه‌ژوره‌وه‌ت تۆمار بكه‌یت بۆ ئه‌وه‌ی تاگ زیاد بكه‌یت.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: You must be logged in to create or add to lists
ku: پێوسته‌ هاتنه‌ژوره‌وه‌ت تۆمار بكه‌یت بۆ ئه‌وه‌ی لیست دروست بكه‌یت یاخود زیادی بكه‌یت

en: You must select a library for pickup.
ku: پێویسته‌ كتێبخانه‌یه‌ك ده‌ستنیشان بكه‌ی بۆ هه‌ڵبژاردن

en: You must select at least one item.
ku: پێویسته‌ لایه‌نی كه‌م ئایتمێك ده‌ستنیشان بكه‌یت

en: Your cart
ku: سلتك

en: Your cart
ku: سلتك

en: Your cart is empty.
ku: سلتك فارغة

en: Your comment (preview, pending approval)
ku: سه‌رنجه‌كه‌ت له‌چاوه‌ڕوانی په‌سه‌ندكردندایه‌

en: Your corrections have been submitted to the library, and a staff member will update your record as soon as possible.
ku: ڕاستكردنه‌وه‌كانت ڕاده‌ستی كتێبخانه‌ كرا. كارمه‌ندێكی كتێبخانه‌ به‌زوترین كات تۆماره‌كانت نوێ ده‌كاته‌وه‌.

en: Your download should begin automatically.
ku: يجب أن يبدأ التحميل تلقائياً

note: %1$s:  shelfname | $raw
en: Your list : %s
ku: لیسته‌كه‌ت : %s

en: Your lists
ku: قوائمك

note: OPTGROUP
en: Your lists:
ku: قوائمك

en: Your options are:
ku: هه‌ڵبژاردنه‌كانت بریتین له‌:

note: For the first occurrence, %1$s:  patron.category.effective_min_password_length | html
en: Your password must be at least %s characters long.
ku: پێویسته‌ ووشه‌ نهێنیه‌كه‌ت لایه‌نی كه‌م%s پیت بێت.

en: Your userid was not found in the database. Please try again.
ku: ناوه‌كه‌ت له‌ داتابه‌یسه‌كه‌دا نه‌دۆزرایه‌وه‌ . تكایه‌ دوباره‌ هه‌وڵبه‌ره‌وه‌.

en: [ New list ]
ku: [ قائمة جديدة ]

en: an identifier indicating the location to which to deliver the item for pickup
ku: هێمایه‌ك ئاماژه‌ ده‌كات بۆ ئه‌و شوێنه‌ی كه‌ ئایتمه‌كه‌ی لێ وه‌ربگیرێت

en: an identifier used to look up the patron in Koha
ku: هێمایه‌ك بۆ ئه‌وه‌ به‌كاردێت بۆ خوێنه‌ر بگه‌ڕێیت پێی له‌ كۆهادا

en: and
ku: و

note: IMG
en: bonus
ku: به‌خشیش

en: borrowernumber
ku: ژماره‌ی خوازه‌ر

en: by
ku: بواسطة

en: by
ku: بواسطة

en: cardnumber
ku: ژماره‌ی ناسنامه‌

en: contains
ku: يحتوى

en: date after which hold request is no longer needed
ku: به‌رواری ئه‌و ڕۆژه‌ی كه‌ پاش ئه‌وه‌ نۆره‌گرتن پێویست نیه‌

en: date after which item returned to shelf if item is not picked up
ku: به‌رواری ئه‌وڕۆژه‌ی ئایتمه‌كه‌ ده‌خرێته‌وه‌ ناو ڕه‌فه‌كان ئه‌گه‌ر وه‌رنه‌گیرێت

en: defines the type of record identifier being used in the request, possible values:
ku: جۆری ئه‌و تۆماره‌ دیاری ده‌كات كه‌ له‌م داواكاریه‌دا به‌كار هاتووه‌ ، به‌ها شیاوه‌كان:

en: email
ku: بريد إلكتروني

en: for more information on what it does and how to configure it.
ku: بۆ زنیاری زیاتر له‌سه‌ر كاره‌كانی یان چۆنێتی ڕێكخستنی.

en: here
ku: هنا

en: id
ku: ناسنامه‌

en: in any heading
ku: له‌ هه‌ر سه‌ره‌بابه‌تێكدا بێت

en: in main entry
ku: له‌ تۆماركراوه‌ سه‌ره‌كیه‌كاندا

en: is exactly
ku: بالضبط

en: item
ku: ئایتم

en: list of authority record identifiers
ku: لیستی ناسێنه‌ری تۆماری نوسه‌ر

en: list of either bibliographic or item identifiers
ku: لیسته‌ بیبیلۆگرافیه‌كان یاخود لیستی ئایتمه‌كان

en: list of system record identifiers
ku: لیستی تۆماره‌كانی سیسته‌م

en: not
ku: ليس

en: or
ku: أو

en: or
ku: أو

en: password
ku: ووشه‌ی نهێنی :

en: purchase suggestion
ku: پێشنیاری كڕین

en: requests a particular format or set of formats in reporting availability
ku: داوای شێوازێك یاخود چه‌ند شێوازێكی دیاریكراو ده‌كات كه‌ له‌ ڕاپۆرته‌كاندا هه‌بێت

en: requests a particular level of detail in reporting availability, possible values:
ku: داوای ئاستێكی دیاریكراوی ورده‌كاری ده‌كات له‌ ڕاپۆرته‌كاندا، به‌ها شیاوه‌كان وه‌كو:

en: schema
ku: هێڵكاری

en: search
ku: گه‌ڕان

en: site administrator
ku: به‌ڕێوه‌به‌ری ماڵپه‌ڕ

en: specifies the metadata schema of records to be returned, possible values:
ku: ئه‌و هێڵكاریه‌ ده‌نگیانه‌ی تۆماره‌كان دیاری ده‌كات كه‌ ده‌بێت بگه‌ڕێندرێنه‌وه‌ ، به‌ها شیاوه‌كان :

en: starts with
ku: يبدأ بـ

en: subjects
ku: بابه‌ته‌كان

en: suggestions
ku: پێشنیاره‌كان

en: surname
ku: ناوی باپیر (له‌قه‌ب)

en: system item identifier
ku: ناسێنه‌ری دانه‌ی سیسته‌م

en: the ILS identifier for the bibliographic record on which the request is placed
ku: ناسێنه‌ری ILS بۆ تۆماره‌ بیبلۆگرافیه‌كان كه‌ داواكاریه‌كه‌ی له‌سه‌ر كراوه‌

en: the ILS identifier for the patron for whom the request is placed
ku: ناسێنه‌ری ILS بۆ ئه‌و خوێنه‌ره‌ی كه‌ داواكاریه‌كه‌ی بۆ كراوه‌

en: the ILS identifier for the specific item on which the request is placed
ku: ناسێنه‌ری ILS بۆ دانه‌یه‌ك كه‌ داواكاریه‌كه‌ی له‌سه‌ر كراوه‌

en: the date the patron would like the item returned by
ku: ئه‌و به‌رواره‌ی كه‌ خوێنه‌رده‌یه‌وێت تیایدا دانه‌كه‌ بگێڕێته‌وه‌

en: the type of the identifier, possible values:
ku: جۆری ناسێنه‌ر، به‌ها شیاوه‌كان:

en: the unique patron identifier in the ILS; the same identifier returned by LookupPatron or AuthenticatePatron
ku: ناسێنه‌ری بێ هاوشێوه‌ی خوێنه‌ر له‌ ILS دا. هه‌مان ناسێنه‌ر به‌كارده‌هێنرێته‌وه‌ له‌ گه‌ڕان بۆ خوێنه‌ر یاخود ناساندنی خوێنه‌ردا.

en: until
ku: هه‌تا

en: up to
ku: هه‌تا

en: user's login identifier
ku: ناسێنه‌ری چونه‌ژوره‌وه‌ی به‌كارهێنه‌ر

en: user's password
ku: ووشه‌ی نهێنی به‌كارهێنه‌ر

en: username
ku: ناوی به‌كارهێنه‌ر

note: SCRIPT
en: view labeled
ku: بینین به‌ نوسینه‌وه‌

en: view plain
ku: بینینی ئاسایی

en: was not found in the database. Please try again.
ku: له‌ داتابه‌یسدا نه‌دۆزرایه‌وه‌ ، تكایه‌ دوباره‌ هه‌وڵبده‌ره‌وه‌

en: whether or not to return fine information in the response
ku: زانیاری له‌سه‌ر غه‌رامه‌ بداته‌وه‌ یان نا له‌ وه‌ڵامه‌كاندا

en: whether or not to return hold request information in the response
ku: زانیاری له‌سه‌ر داوای نۆره‌گرتن بداته‌وه‌ یان نا له‌ وه‌ڵامه‌كاندا

en: whether or not to return loan information in the response
ku: زانیاری له‌سه‌ر قه‌رز بداته‌وه‌ یان نا له‌ وه‌ڵامه‌كاندا

en: whether or not to return patron's contact information in the response
ku: زانیاری له‌سه‌ر په‌یوه‌ندی و ناونیشانی خوێنه‌ر بداته‌وه‌ یان نا له‌ وه‌ڵامه‌كاندا
