Koha 22.11 - en to lo translation catalogue (293 entries)

en: #- National bibliographic agency
lo: #- ຕົວແທນຮັກສາປື້ມແຫ່ງຊາດ

en: #- No information provided
lo: #- ບໍ່ມີຂໍ້ມູນທີ່ຈະເປີດກ້ວາງໃຫ້

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: #- No secondary support
lo: #- ບໍ່ມີຕົວສຳຮອງທີ່ຈະສະໝອງໃຫ້

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: #- No sound (silent)
lo: #- ບໍ່ມີສຽງ (ຫງຽບ)

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: #- No specified braille music format
lo: #- ບໍ່ມີຮູບແບບດົນຕີກ່ຽວກັບອັກສອນທີ່ໃຊ້ກັບຄົນພິການທາງສາຍຕາໂດຍສະເພາະ

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: #- No specified class of braille writing
lo: #- ບໍ່ມີຫ້ອງຮຽນຂຽນອັກສອນທີ່ໃຊ້ກັບຄົນພິການທາງສາຍຕາແຍກອອກໂດຍສະເພາະ

en: #- Not a government agency
lo: #- ບໍ່ມີຕົວແທນຂອງລັດຖະບານ

en: #- Not modified
lo: #- ບໍ່ມີການປ່ຽນແປງ

en: #- Not subdivided geographically
lo: #- ບໍ່ມີການແບ່ງລະອຽດກ່ຽວກັບພູມມີສາດ

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: #- Undefined
lo: #- ບໍ່ມີຄຳອະທິບາຍ

en: &lt;&lt; Previous
lo: &lt;&lt; ຄືນຫລັງ

en: &lt;&lt; Previous
lo: &lt;&lt; ຄືນຫລັງ

en: ,complete-subfield
lo: ,ສຳເລັດໃນການເຕີ່ມຂໍ້ມູນ

en: ; Audience:
lo: ; ຜູ້ຊົມ:

en: ; Format:
lo: ; ຮູບແບບ:

en: ; Literary form:
lo: ; ຮູບແບບການປະຊາສຳພັນ:

en: ; Nature of contents:
lo: ; ຫົວຂໍ້ກ່ຽວກັບທຳມະຊາດ:

en: ; Type of computer file:
lo: ; ຊະນິດຂອງຟາຍຄອມພີວເຕີ:

en: ; Type of continuing resource:
lo: ; ຊະນິດຂອງຊັບພະຍາກອນຕໍ່ເນື່ອງ:

en: ; Type of visual material:
lo: ; ປະເພດການມູນມອງຂອງເຄື່ອງມີ:

en: Absorbed by:
lo: ຈັດພິມໂດຍ:

en: Absorbed in part by:
lo: ຮຽບຮຽງພາກສ່ວນນີ້ໂດຍ:

en: Absorbed in part:
lo: ພາກສ່ວນທີ່ຮຽບຮຽງ:

en: Absorbed:
lo: ລວບລວມ:

en: Abstract:
lo: ບົດສັງເຂບ:

en: Abstracts/summaries
lo: ບົດສັງເຂບ/ບົດສະຫລຸບ

en: Adolescent;
lo: ໄວລຸ້ນ;

en: Adult
lo: ຜູ້ອາວຸໂສ

en: Adult;
lo: ຜູ້ອາວຸໂສ;

en: All item types
lo: ທຸກໆປະເພດຂອງລາຍການ

en: Analytics:
lo: ການວິເຄາະ:

en: Annual
lo: ປະຈຳປີ

en: Article
lo: ຫົວເລື່ອງ

en: Audience:
lo: ຜູ້ຊົມໃຊ້:

en: Availability:
lo: ຍັງຫວ້າງຢູ່:

en: Awards:
lo: ລາງວັນ:

en: Bibliographies
lo: ບັນນານຸກົມຕ່າງໆ

en: Bimonthly
lo: ທຸກໆສອງອາທິດ

en: Biography
lo: ຊີວະປະຫວັດ

en: Biweekly
lo: ທຸກໆສອງອາທິດ

en: Book
lo: ປື້ມ

en: Braille
lo: ໜັງສືສຳລັບຄົນຕາບອດ

en: Cancel
lo: ຍົກເລີກ

en: Catalogs
lo: ບັນຊີລາຍຊື່

en: Changed back to:
lo: ປ່ຽນກັບໄປຫາ:

en: Click here to access online
lo: ກົດທີ່ນີ້ ເພື່ອເຂົ້າສູ່ລະບົບອອນລາຍ

en: Collage
lo: ພາບປະຕໍ່

en: Content advice:
lo: ແນະນຳເນື້ອຫາ:

en: Contents:
lo: ສາລະບານ:

en: Continued by:
lo: ສືບຕໍ່ໂດຍ:

en: Continued in part by:
lo: ສືບຕໍ່ພາກສ່ວນໃດໝຶ່ງໂດຍ:

en: Continues in part:
lo: ສືບຕໍ່ພາກສ່ວນໃດໝຶ່ງ:

en: Continues:
lo: ດຳເນີນການຕໍ່:

en: Daily
lo: ປະຈຳວັນ, ລາຍວັນ

note: SCRIPT
en: Date
lo: ວັນທີ່

en: Description:
lo: ຄຳອາທິບາຍ:

en: Dictionaries
lo: ບັນດາວັດຈະນານຸກົມ

en: Diorama
lo: ບົດລະຄອນ

en: Directories
lo: ຄຳແນະນຳຕ່າງໆ

en: Discographies
lo: ລາຍຊື່ແຜ່ນສຽງ

en: Drama
lo: ລະຄອນ

en: Edition:
lo: ສະບັບທີ:

en: Essays
lo: ບົດຄວາມ

en: Fiction
lo: ນະວະນິຍາຍ

en: Font
lo: ແບບຕົວອັກສອນ

en: Formed by the union: ... and: ...
lo: ແບບຟອມສ້າງຂື້ນໂດຍສະຫະພັນ: ... ແລະ: ...

en: General;
lo: ທົ່ວໆໄປ;

en: Handbooks
lo: ຄູ່ມື

en: In:
lo: ໃນ:

en: Incomplete contents:
lo: ເນື້ອຫາຍັງບໍ່ທັນສຳເລັດ:

en: Indexes
lo: ດັດສະນີ

en: Item type
lo: ປະເພດລາຍການ

en: Juvenile
lo: ເຍົາວະຊົນ

en: Juvenile;
lo: ເຍົາວະຊົນ;

en: Language
lo: ພາສາ

en: Language:
lo: ພາສາ:

en: Large print
lo: ງານພິມຂະຫນາດໃຫຍ່

en: Law reports and digests
lo: ບົດລາຍງານກ່ຽວກັບກົດຫມາຍ ແລະປະມວນກົດຫມາຍ

en: Legal articles
lo: ຫົວຂໍ້ກ່ຽວກັບກົດຫມາຍ

en: Legal cases and case notes
lo: ຂອບເຂດກ່ຽວກັບກົດຫມາຍ ແລະ ລາຍລະອຽດກ່ຽວກັບກົດຫມາຍ

en: Legislation
lo: ປະມວນກົດຫມາຍ

en: Map
lo: ແຜນທີ່

en: Merged with ... to form ...
lo: ເຊື່ອມເຂົ້າກັບ ... ຮູບແບບ ...

en: Mixed Materials
lo: ເຄື່ອງມືທີ່ປະສົມປະສານກັນ

en: Monthly
lo: ປະຈຳເດືອນ

en: Music
lo: ເພງ

en: Newspaper
lo: ໜັງສືພີມ

note: INPUT type=submit
en: OK
lo: ຕົກລົງ

en: Other
lo: ສີ່ງອື່ນ

en: Other title:
lo: ລາຍການອື່ນໆ:

en: Partial contents:
lo: ເນື້ອຫາໂດຍສັງເຂບ:

en: Patent document
lo: ເອກະສານກ່ຽວກັບສິດທິ

en: Periodical
lo: ໄລຍະເວລາ

en: Picture
lo: ຮູບພາບ

en: Pre-adolescent;
lo: ກຽມເຂົ້າສູ່ໄວລຸ້ນ

en: Preschool;
lo: ໂຮງຮຽນກຽມ;

en: Primary;
lo: ຕົວຫລັກ;

en: Print
lo: ປີ້ນ

en: Programmed texts
lo: ຂໍ້ຄວາມທີ່ເປັນຊຸດຄຳສັ່ງ

en: Publisher:
lo: ຜູ້ຈັດພິມ:

en: Quarterly
lo: ທຸກໆ 3 ເດືອນ

en: Regular print
lo: ງານພິມປົກກະຕິ

en: Regularity
lo: ຄວາມຖີ່ໃນການຈັດພິມ

en: Review:
lo: ສະແດງຄືນ:

en: Reviews
lo: ສະແດງຄືນ

en: Save
lo: ບັນທຶກ

en: Scope and content:
lo: ຂອບເຂດ ແລະ ເນື້ອຫາ:

en: Score
lo: ຄະແນນ

en: Semiannual
lo: ທຸກໆ 6 ເດືອນ

en: Semimonthly
lo: ເດືອນລະ 2 ຄັ້ງ

en: Semiweekly
lo: ອາທິດລະ 2 ຄັ້ງ

en: Separated from:
lo: ແຍກອອກຈາກ:

en: Series
lo: ຊຸດ

en: Series:
lo: ຫົວເລື່ອງ:

en: Set
lo: ຊຸດ

en: Set:
lo: ຊຸດ:

en: Show analytics
lo: ສະແດງລາຍການໃດຫນຶ່ງສະເພາະ

en: Show volumes
lo: ສະແດງລາຍການເພີ່ມເຕີ່ມ

en: Sound
lo: ສຽງ

en: Specialized;
lo: ສິ່ງທີ່ຄວນເອົາໃຈໃສ່ເປັນພິເສດ;

en: Split into .. and ...:
lo: ແຍກເຂົ້າຫາ .. ແລະ ...:

en: Statistics
lo: ສະຖິຕິ

en: Subject(s):
lo: ຫົວເລື່ອງຕ່າງໆ:

en: Subject:
lo: ຫົວເລື່ອງ:

en: Summary:
lo: ສະຫລຸບ:

en: Superseded by:
lo: ແທ່ນທີ່ໂດຍ:

en: Superseded in part by:
lo: ແທ່ນທີ່ພາກສ່ວນນີ້ໂດຍ:

en: Supersedes in part:
lo: ແທ່ນທີ່ໃນພາກສ່ວນນີ້:

en: Supersedes:
lo: ແທ່ນທີ່:

en: Technical reports
lo: ການລາຍງານດ້ານເທັກນິກ

en: Theses
lo: ເຫລົ່ານີ້

en: Three times a month
lo: 3 ຄັ້ງຕໍ່ເດືອນ

en: Three times a week
lo: 3 ຄັ້ງຕໍ່ອາທິດ

en: Three times a year
lo: 3 ຄັ້ງຕໍ່ປີ

en: Title translated:
lo: ສຳນວນກ່ຽວກັບຊື່ເລື່ອງ:

en: Triennial
lo: ທຸກໆ 3 ປີ

en: Uniform titles:
lo: ຮູບແບບຂອງຊື່ເລື່ອງຕ່າງ:

en: Unknown
lo: ບໍ່ຮັບຮູ້

en: Weekly
lo: ປະຈຳອາທິດ

en: _blank
lo: _ບອ່ນເປົາຫວ້າງ

en: abstract or summary
lo: ສະຫລຸບ ຫລື ສັງລວມ

en: aperture card
lo: ເຄື່ອງໜາຍຂອງບັນ

en: art original
lo: ງານສິລະປະຕົ້ນແບບ

en: art reproduction
lo: ງານສິລະປະທີ່ນຳມາປັບປຸງໃໜ່

note: IMG
en: article
lo: ຫົວຂໍ້

en: atlas
lo: ແຜນທີ່ໂລກ

en: available online
lo: ຍັງຫວ້າງຢູ່ອອນລາຍ

en: biography
lo: ຊີວະປະຫວັດ

en: biography
lo: ຊີວະປະຫວັດ

note: IMG
en: book
lo: ປື້ມ

en: by
lo: ໂດຍ

en: catalog
lo: ບັນຊີລາຍຊື່ປື້ມ

note: IMG
en: celestial globe
lo: ໂລກແຫ່ງທ້ອງຟ້າ

en: chart
lo: ແຜ່ນວາດ

en: chart
lo: ແຜ່ນວາດ

en: chip cartridge
lo: ກ່ອງມິກເສດ

en: collage
lo: ພາບຕໍ່ເນື່ອງ

en: combination
lo: ການສັງລວມ

note: IMG
en: computer file
lo: ບັນດາແຟມເອກະສານຂອງຄອມພິວເຕີ

note: IMG
en: computer optical disc cartridge
lo: ແຜ່ນດິດສ ທີ່ໃຊ້ກັບຄອມພີວເຕີ

en: conference publication
lo: ວັນ ເດືອນ ປີ ຈັດພີມ

en: cylinder
lo: ດັດສະນີ

en: database
lo: ຖ້ານຂໍ້ມູນ

en: diagram
lo: ແຜນຜັງ

en: dictionary
lo: ວັດຈະນານຸກົມ

en: dictionary
lo: ວັດຈະນານຸກົມ

en: digitized microfilm
lo: ຮູບເງົານ້ອຍທີ່ປຽນເປັນຟ່າຍດີຈີຕ໋ອນ

en: digitized other analog
lo: ການປ່ຽນຟ່າຍດີຈີຕ໋ອນເປັນຟ່າຍອື່ນໆ

en: diorama
lo: ພາບສາມມິຕິ

en: directory
lo: ສະມຸດບັນທຶກລາຍຊື່

en: directory
lo: ສະມຸດບັນທຶກລາຍຊື່

en: discography
lo: ຊີວະປະຫວັດ

en: display:block;
lo: ການສະແດງ:ຖືກລະງັບໄວ້;

note: IMG
en: drawing
lo: ການແຕ້ມ

note: IMG
en: earth moon globe
lo: ແຜນດິນ ເດືອນ ໝ່ວຍໂລກ

en: electronic
lo: ອີເລັກໂທຼນິກ

en: encyclopedia
lo: ບັນດາປື້ມຮວບຮວມຄວາມຮູ້ສາລະພັດ/ສາລານຸກົມ

en: essay
lo: ບົດຄວາມ

en: fiction
lo: ນະວະນິຍາຍ

en: fiction
lo: ນະວະນິຍາຍ

en: film cartridge
lo: ເຄື່ອງບັນທຶກຮູບເງົາ

en: film cassette
lo: ກະແຊັດຮູບເງົາ

en: filmstrip
lo: ຮູບເງົາເລຶື່ອງຍາວ

en: filmstrip cartridge
lo: ອຸປະກອນໃນການສ້າງຮູບເງົາເລື່ອງຍາວ

en: flash card
lo: ບັດ

en: flash card
lo: ບັດ

en: folktale
lo: ນິທານ

en: font
lo: ຮູບແບບຕົວອັກສອນ

en: game
lo: ເກມ

en: graphic
lo: ພາບທີ່ກ່ຽວກັບເສັ້ນ

en: handbook
lo: ປື້ມຄູ່ມື

en: history
lo: ປະຫວັດສາດ

en: humor, satire
lo: ອາລົມຂັນ, ຄວາມແນບນຽນ

en: index
lo: ດັດສະນີ

en: index
lo: ດັດສະນີ

en: kit
lo: ຊຸດເຄື່ອງມື

en: kit
lo: ຊຸດເຄື່ອງມື

note: IMG
en: large print
lo: ງານພີມຂະຫນາດໃຫຍ່

en: law report or digest
lo: ລາຍງານຄະດີ ຫລື ປະມວນກົດຫມາຍ

en: legal article
lo: ບົດຄວາມໃນຂົງເຂດກົດຫມາຍ

en: legal case and case notes
lo: ໂຂງເຂດກົດຫມາຍ ແລະ ລາຍລະອຽດໃນຂົງເຂດ

en: legislation
lo: ການອອກປະມວນກົດຫມາຍ

en: loose-leaf
lo: ແຍກອອກຈາກັນ

en: magnetic disc
lo: ແຜ່ນແມ່ເຫລັກ

en: magneto-optical disc
lo: ເຄື່ອງກຳເນີດໄຟ້າຂະໝາດແຜ່ນດິດ

en: map
lo: ແຜ່ນທີ່

en: map
lo: ແຜ່ນທີ່

en: memoir
lo: ບັນທຶກປະຈຳວັນ

en: microfiche
lo: ແຜ່ນພິມຂະໝາກນ້ອຍ

en: microfiche cassette
lo: ກະແຊັດຂະໝາດນ້ອຍ

en: microfilm
lo: ຮູບເງົາຂະໝາດນ້ອຍ

en: microfilm cartridge
lo: ເຄື່ອງບັນທຶກຮູບເງົາຂະໝາດນ້ອຍ

en: microfilm cassette
lo: ກະແຊັດຮູບເງົາຂະໝາດນ້ອຍ

en: microfilm reel
lo: ມ້ວນຮູບເງົາຂະໝາດນ້ອຍ

en: microopaque
lo: ກ້ອງສາຍແສງຂະໝາດນ້ອຍ

en: microscope slide
lo: ການເລື່ອນກ່ອງຊ່ອງຈະລະທັດ

note: IMG
en: mixed materials
lo: ເຄື່ອງມືແບບປະສົມ

en: model
lo: ແບບຈຳລອງ

en: moon
lo: ເດືອນ

en: motion picture
lo: ຮູບເງົາ

en: motion picture
lo: ຮູບເງົາ

note: IMG
en: music
lo: ດົນຕີ

en: newspaper
lo: ໜັງສືພີມ

en: notated music
lo: ໂນດດົນຕີ

en: numeric data
lo: ຂໍ້ມູນທີເປັນຕົວເລກ

note: IMG
en: optical disc
lo: ແຜ່ນດິດແສງ

en: other
lo: ອື່ນໆ

en: other filmstrip type
lo: ປະເພດຮູບເງົາເລືື່ອງອື່ນໆ

note: IMG
en: painting
lo: ພາບລະບາຍສີ

en: patent
lo: ສິທິ

en: patent
lo: ສິທິ

en: periodical
lo: ໜັງສືພີມແລະວາລະສານແບບຕໍ່ເນື່ອງ

en: photomechanical print
lo: ວິສະວະກຳການພິມ

en: photonegative
lo: ພາບທີ່ສະແດງອອກໃນທາງລົບ

en: photoprint
lo: ການພິມຮູບພາບ

en: picture
lo: ຮູບພາບ

en: picture
lo: ຮູບພາບ

note: IMG
en: planetary or lunar globe
lo: ບັນດາດາວເຄາະ ຫລື ໂລກແຫ່ງດວງຈັນ

en: poetry
lo: ບົດກະວີ

en: poetry
lo: ບົດກະວີ

en: print
lo: ງານພິມ

en: print
lo: ງານພິມ

en: profile
lo: ຂໍ້ມູນສ່ວນຕົວ

en: programmed text
lo: ເນື້ອໃນຂໍ້ມູນຂອງໂປຣແກຣມ

en: reformatted digital
lo: ການຈັດການລົບຂໍ້ມູນໃນຟາຍ ດີຈີຕອນ

en: regular print
lo: ງານພິມປົກກະຕິ

note: IMG
en: remote
lo: ການຄວບຄຸມທາງໄກ

en: remote-sensing image
lo: ການຄວບຄຸມພາບໄລຍະໄກ

en: reporting
lo: ການລາຍງານ

en: results_summary description
lo: ລາຍລະອຽດກ່ຽວກັບການສັງລວມຜົນຕ່າງໆ

en: results_summary edition
lo: ການແກ້ໄຂກ່ຽວກັບການສັງລົມຜົນຕ່າງໆ

en: results_summary other_title
lo: ຜົນຂອງການສັງລວມຫົວຂໍ້ຕ່າງໆ

en: results_summary publisher
lo: ການສັງລວມຜົນທີ່ໄດ້ນຳສະເໝີອອກສູ່ສາຍຕາຂອງສັງຄົມ

en: review
lo: ສະແດງຄືນ

en: roll
lo: ມ້ວນ

note: IMG
en: score
lo: ສີລາຈາລຶກ

en: section
lo: ພາກສ່ວນ

note: IMG
en: serial
lo: ສິ່ງທີ່ມີການພິມແບບຕໍ່ເນື່ອງ

en: series
lo: ຊຸດ

en: slide
lo: ການເລືອນ

en: slide
lo: ການເລືອນ

en: sound
lo: ສຽງ

en: sound
lo: ສຽງ

en: sound cartridge
lo: ກ໋ອງສຽງ

en: sound cassette
lo: ກະແຊັດສຽງ

note: IMG
en: sound disc
lo: ແຜ່ນສຽງ

en: sound-tape reel
lo: ເທບບັນທຶກສຽງ

en: sound-track film
lo: ຮູບເງົາກ່ຽງກັບສຽງ

en: speech
lo: ການປາໄສ

en: statistics
lo: ສະຖິຕິ

en: statistics
lo: ສະຖິຕິ

en: survey of literature
lo: ການສຳຫລວດກ່ຽວກັບວັນນະຄະດີ

en: tactile, with no writing system
lo: ສຳຜັດກັບລະບົບທີ່ປາສະຈາກການຂຽນ

en: tape cartridge
lo: ກ໋ອງເທັບບັນທຶກສຽງ

en: tape cassette
lo: ກະແຊັດບັນທຶກສຽງ

en: tape reel
lo: ເທັບມ້ວນໃຊ້ໃນການບັນທຶກ

en: technical drawing
lo: ເທັກນິກການແຕ້ມ

en: technical drawing
lo: ເທັກນິກການແຕ້ມ

en: technical report
lo: ເທັກນິກການລາຍງານ

note: IMG
en: terrestrial globe
lo: ໂລກບົນພື້ນດິນ

en: text in looseleaf binder
lo: ຂໍ້ຄວາມທີ່ຂຽນລົງໃນໃບໄມ້/ໝັງສືຜູກໃບລານ

en: theses
lo: ບົດນິພົນ

en: toy
lo: ເຄື່ອງຫລີ້ນ

en: transparency
lo: ແຜ່ນໃສ

en: treaty
lo: ສົນທິສັນຍາ

en: videocartridge
lo: ເຄື່ອງບັນທຶກພາບວິດີໂອ

en: videocassette
lo: ກະແຊັດບັນທຶກພາບວິດີໂອ

note: IMG
en: videodisc
lo: ດີວີດີ ວີດີໂອ / ແຜ່ນວີດີໂອ

en: videorecording
lo: ການບັນທຶກພາບວິດີໂອ

en: videoreel
lo: ພາບວີດີໂອມ້ວນ

en: view
lo: ສະແດງ

en: web site
lo: ເວບໄຊ

en: wire recording
lo: ສາຍທີ່ໃຊ້ໃນການບັນທຶກ
