Koha 22.11 - en to lo translation catalogue (472 entries)

note: %1$s:  bibliotitle | html %2$s:  biblio.biblionumber | html
en: %s (Record no. %s)
lo: %s (ບັນທຶກ ເລກທີ. %s)

note: %1$s:  LibraryName | html %2$s:  IF ( query_desc ) %3$s:  query_desc | html %4$s:  END %5$s:  IF ( limit_desc ) %6$s:  limit_desc | html %7$s:  END
en: %s Search %sfor '%s'%s%s&nbsp;with limit(s):&nbsp;'%s'%s
lo: %s ຄົ້ນຫາ %sເພື່ອ '%s'%s%s&nbsp;ໃນຂອບເຂດຈຳກັດ:&nbsp;'%s'%s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s You did not specify any search criteria. %s
lo: %s ທ່ານຍັງບໍ່ໄດ້ປ້ອນຂໍ້ມູນທີ່ຈະຄົິນຫາ. %s

note: %1$s:  IF READING_RECORD.size == 0 %2$s:  ELSE
en: %s You have never borrowed anything from this library. %s
lo: %s ທ່ານບໍ່ຄື່ຢື່ມຫຍັ່ງອອກຈາກຫໍສະໜຸດນີ້ເລີຍ. %s

en: &lt;&lt; Previous
lo: &lt;&lt; ຄືນຫລັງ

note: For the first occurrence, %1$s:  overdues_count | html
en: (%s total)
lo: (%s ລວມ)

en: (Checked out)
lo: (ຢື່ມອອກແລ້ວ)

en: (Not supported by Koha)
lo: (ບໍ່ຕອບສະຫນອງໂດຍ ໂຄຫາ)

en: (Not supported yet)
lo: (ຍັງບໍ່ທັນຕອບສະຫນອງ)

en: (Optional)
lo: (ທາງເລືອກ)

en: (Optional, default 0)
lo: (ທາງເລືອກ, ຄ່າທີ່ຕັ້ງໄວ້ 0)

en: (Optional, default 1)
lo: (ທາງເລືອກ, ຄ່າທີ່ຕັ້ງໄວ 1)

en: (Required)
lo: (ການຮັບການຮ້ອງຂໍ)

en: (Use OAI-PMH instead)
lo: (ນຳໃຊ້ OAI-PMH ແທນ)

en: (Use OPAC instead)
lo: (ນຳໃຊ້ OPAC ແທນ)

en: (Use SRU instead)
lo: (ນຳໃຊ້ SRU ແທນ)

note: %1$s:  FOREACH relate IN related %2$s:  relate.related_search | html %3$s:  END
en: (related searches: %s%s%s)
lo: (ການຄົ້ນຫາທີ່ກ່ຽວພັນກັບ: %s%s%s)

en: -- Choose --
lo: -- ເລືອກ --

en: -- none --
lo: -- ບໍ່ມີຫັຍງ --

en: . Once you've confirmed the deletion, no one can retrieve the list!
lo: . ເມື່ອທ່ານໄດ້ຢັ້ງຢື່ນການລົບຄັ້ງທຳອິດ, ບໍ່ມີໃຜທີ່ຈະສາມາດຮຽກລາຍການນັ້ນຄືນມາໄດ້!

en: ...or...
lo: ...ຫຼື...

en: 10 titles
lo: 10 ຫົວຂໍ້

en: 100 titles
lo: 100 ຫົວຂໍ້

en: 12 months
lo: 12 ເດືອນ

en: 15 titles
lo: 15 ຫົວຂໍ້

en: 20 titles
lo: 20 ຫົວຂໍ້

en: 3 months
lo: 3 ເດືອນ

en: 30 titles
lo: 30 ຫົວຂໍ້

en: 40 titles
lo: 40 ຫົວຂໍ້

en: 50 titles
lo: 50 ຫົວຂໍ້

en: 6 months
lo: 6 ເດືອນ

en: Abstracts/summaries
lo: ບົດສັງເຂບ/ບົດສະຫລຸບ

en: Acquired in the last:
lo: ການຮ້ອງຂໍໃນຄັ້ງກ່ອນ:

note: INPUT type=submit name=tagsel_button
en: Add
lo: ຕື່ມໃສ່

note: %1$s:  total | html %2$s:  IF ( singleshelf )
en: Add %s items to %s
lo: ຕືມ %s ລາຍຕ່າງໆໃສ່ %s

note: A
en: Add another field
lo: ຕື່ມໃສ່ໃນຫ້ອງອື່ນ

note: %1$s:  IF ( singleshelf )
en: Add to %s
lo: ຕື່ມໃສ່ %s

en: Add to a list
lo: ເພີ່ມໃສ່ລາຍການ

en: Add to list:
lo: ເພີ່ມໃສ່ລາຍການ:

en: Adult
lo: ຜູ້ອາວຸໂສ

en: All collections
lo: ສີ່ງທີ່ສະສົມທັງໜົດ

en: All item types
lo: ທຸກໆປະເພດຂອງລາຍການ

en: All libraries
lo: ທຸກໆຫໍສະໜຸດ

en: Amount
lo: ຈຳນວນ

en: Any
lo: ໃດໜື່ງ

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Are you sure you want to cancel this hold?
lo: ທ່ານແນ່ໃຈບໍ່ທີ່ທ່ານຕ້ອງການຈະຍົກເລີກການຈ່ອງນີ້?

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this list?
lo: ທ່ານແນ່ໃຈບໍ່ທີ່ທ່ານຈະລົບລາຍການນີ້?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete your search history?
lo: ທ່ານແນ່ໃນບໍ່ທີ່ທ່ານຕ້ອງການຈະລົບປະຫວັດການຄົ້ນຫາ?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to remove these items from the list?
lo: ທ່ານແນ່ໃຈບໍ່ທີ່ທ່ານຕ້ອງການຈະຖອນຂໍ້ມູນເລົ່ານີ້ອອກຈາກລາຍການຂອງທ່ານ?

note: For the first occurrence, %1$s:  Branches.GetName( subscription.branchcode ) | html
en: At library: %s
lo: ທີ່ຫໍສະໝຸດ: %s

en: Audience
lo: ຜູ້ຊົມໃຊ້

en: AuthenticatePatron
lo: ລາຍການກວດສອບສະມາຊິກ

en: Authenticates a user's login credentials and returns the identifier for the patron.
lo: ສະມາຊິກທີ່ໄດ້ຜ່ານການກວດຊອບໂດຍການລອກອິນເຂົ້າສູ່ລະບົບ ແລະໄດ້ສົ່ງຄ່າຄວາມຖຶກຕ້ອງໄປຍັງສະມາຊິກແລ້ວ.

en: Author
lo: ນັກປະພັນ

en: Author (A-Z)
lo: ນັກປະພັນ (A-Z)

en: Author (Z-A)
lo: ນັກປະພັນ (Z-A)

en: Author(s)
lo: ບັນດານັກປະພັນ

en: Author:
lo: ນັກປະພັນ:

en: Authority search results
lo: ຜົນຂອງການຄົ້ນຫາຂໍ້ມູນດ້ວຍຄຳສັບທີ່ກຳນົດ

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Availability:
lo: ຍັງຫວ້າງຢູ່:

en: Availability:
lo: ຍັງຫວ້າງຢູ່:

en: Awards:
lo: ລາງວັນ:

en: BE CAREFUL
lo: ລະວັງ

en: Back to lists
lo: ກັບຄືນຫາລາຍການ

en: Back to results
lo: ກັບຄືນຫາຜົນຂອງການຄົ້ນຫາ

note: A
en: Back to the results search list
lo: ກັບຄືນຫາລາຍການຜົນຂອງການຄົ້ນຫາ

en: Barcode
lo: ບາໂຄດ

en: Bibliographies
lo: ບັນນານຸກົມຕ່າງໆ

en: Biography
lo: ຊີວະປະຫວັດ

en: Braille
lo: ໜັງສືສຳລັບຄົນຕາບອດ

en: Brief history
lo: ປະຫວັດຫຍໍ້

en: Browse results
lo: ດຶງເອົາຜົນຂອງການຄົ້ນຫາ

en: CD audio
lo: ຊີດີກ່ຽວກັບສຽງ

en: Cancel
lo: ຍົກເລີກ

note: A
en: Cancel email notification
lo: ຍົກເລີກການຈັດແຈງໝວດໝູ່ຂອງ ອີເມວ

en: Cancel email notification
lo: ຍົກເລີກການຈັດແຈງໝວດໝູ່ຂອງ ອີເມວ

en: CancelHold
lo: ຍົກເລີກ ການຈ່ອງ

en: CancelRecall
lo: ຍົກເລີກການໂທຊຳ້

en: Cancels an active hold request for the patron.
lo: ຍົກເລີກການສະແດງຜົນການຈ່ອງຂອງສະມາຊິກ.

note: INPUT type=radio name=checkitem
en: Cannot be put on hold
lo: ບໍ່ສາມາທີ່ຈະເພີ່ມໃສ່ໃນການຈ່ອງ

en: Cart
lo: ບ່ອນທີ່ເລືອກໄວ້

en: Cassette recording
lo: ການບັນທືກສຽງໂດຍກາແຊດ

en: Catalogs
lo: ບັນຊີລາຍຊື່

en: Category:
lo: ໝວດ:

en: Checkouts
lo: ບັນດາລາຍການຕ່າງໆທີ່ຢືມອອກ

note: %1$s:  borrowername | html
en: Checkouts for %s
lo: ຢື່ມອອກໃຫ້ %s

en: Classification
lo: ການຈັດໝວດໝູ່

note: INPUT type=reset
en: Clear
lo: ລົບລ້າງ

en: Click to open in new window
lo: ກົດ ເພື່ອເປີດໃນຫນ້າຕ່າງໃໝ່

note: DIV
en: Click to view in Google Books
lo: ກົດ ເພື່ອສະແດງງຜົນໃນ Google Books

en: Close
lo: ປິດ

en: Close this window
lo: ປິດໜ້າຕາງນີ້

en: Close this window.
lo: ປິດໜ້າຕາງນີ້.

en: Close window
lo: ປິດໝ້າຕາງ

en: Collection
lo: ສີ່ງທີ່ສະສົມໄວ້

en: Comment:
lo: ຄຳຄິດຄຳເຫັນ:

en: Comments on
lo: ບັນດາຄຳຄິດເຫັນໃນ

note: INPUT type=submit
en: Confirm
lo: ຢື່ນຢັນ

en: Content
lo: ເນື້ອຫາ

en: Contents
lo: ສາລະບານ

en: Copyright
lo: ສະຫງວນລິຄະສິດ

en: Creates, for a patron, a title-level hold request on a given bibliographic record in Koha.
lo: ສ້າງ, ສຳລັບສະມາຊິກ, ລະດັບພຶ້ນຖານຂອງຂໍຈ່ອງໃນການບັນທຶກຂໍ້ມູນລົງໃນ ໂຄຫາ.

en: Creates, for a patron, an item-level hold request on a specific item of a bibliographic record Koha.
lo: ສ້າງ, ສຳລັບສະມາຊິກ, ໃນລະດັບລາຍການຂໍຈ່ອງຂອງລາຍການໃດໝຶ່ງສະເພາະທີ່ໄດ້ບັນທຶກຂໍມູນໄວ້ໃນ ໂຄຫາແລ້ວ.

en: Credits
lo: ບັດສິນເຊື່ອ

en: Current session
lo: ລະຫັດທີເປັນທີ່ຍອມຮັບທົ່ວໄປ

en: Curriculum
lo: ຫລັກສູດ

en: DVD video / Videodisc
lo: ດີວີດີ ວີດີໂອ / ແຜ່ນວີດີໂອ

en: Date
lo: ວັນທີ່

en: Date received
lo: ວັນທີ່ໄດ້ຮັບ

en: Date:
lo: ວັນທີ:

note: OPTGROUP
en: Dates
lo: ວັນທີ່

en: Days in advance
lo: ວັນລວງໝ້າ

en: Default
lo: ຄ່າມາດຕະຖານ

en: Defines the metadata schema in which the records are returned, possible values:
lo: ກຳນົດຂໍ້ມູນ metadata schema ທີ່ຢູ່ໃນການບັນທຶກ ເພື່ອສົ່ງກັບ, ຄ່າທີ່ເປັນໄປໄດ້:

en: Delete
lo: ລືບ

note: A
en: Delete your search history
lo: ລົບປະຫວັດລາຍການຄົ້ນຫາຂອງທ່ານ

en: Description
lo: ຄຳອາທິບາຍ

en: Details
lo: ລາຍລະອຽດ

en: Dictionaries
lo: ບັນດາວັດຈະນານຸກົມ

en: Directories
lo: ຄຳແນະນຳຕ່າງໆ

en: Discographies
lo: ລາຍຊື່ແຜ່ນສຽງ

en: Do you want to receive an email when a new issue for this subscription arrives?
lo: ເຈົ້າຕ້ອງການຢາກຈະຮັບຂໍ້ຄວາມໃນເມື່ອມີສິ່ງໃໜ່ໆເຂົ້າມາ?

en: Don't have a library card?
lo: ຍັງບໍ່ມີນາມບັດຫໍສະໝຸດແມ່ນບໍ່?

en: Don't have a password yet?
lo: ຍັງບໍ່ມີລະຫັດພ່ານເທື່ອ ແມ່ນບໍ່?

note: SCRIPT
en: Download
lo: ດາວໂລດ

en: Due
lo: ເຖີງກຳນົດ

note: For the first occurrence, %1$s:  item.checkout.date_due | $KohaDates
en: Due %s
lo: ກຳນົດສົ່ງ %s

en: Edit
lo: ແກ້ໄຂ

en: Editions
lo: ສະບັບທີ່

en: Email
lo: ອີເມວ

en: Encyclopedias
lo: ບັນດາປື້ມຮວບຮວມຄວາມຮູ້ສາລະພັດ

en: Enter a new purchase suggestion
lo: ເພີ່ມລາຍການແນະນຳກ່ຽວກັບການສັ່ງຊື້ປື້ມໃຫມ່

note: INPUT type=text name=q
en: Enter search terms
lo: ກະລຸນາໃສ່ຂໍ້ມູນການຄົິນຫາ

note: For the first occurrence, %1$s:  authtypetext | html
en: Entry %s
lo: ເຂົ້າຫາ %s

note: SCRIPT
en: Error! Illegal parameter
lo: ຂໍ້ຜິດພາດ! ພາຣາມິດເຕີ ບໍ່ຖືກຕ້ອງ

note: SCRIPT
en: Error! You cannot delete the tag
lo: ຂໍ້ຜິດພາດ! ທ່ານບໍ່ສາມາດລົບ ແທັກ ໄດ້

note: SCRIPT
en: Error! Your tag was entirely markup code. It was NOT added. Please try again with plain text.
lo: ຂໍ້ຜິດພາດ! ແທັກຂອງທ່ານໄດ້ກ່າຍເປັນ markup code ຫມົດແລ້ວ. ມັນບໍສາມາດເພີ່ມເຂົ້າໄດ້. ກະລຸນນາລອງໃສ່ຂໍ້ມູນທີ່ຫວ້າງເປົ່າເຂົ້າອີກຄັ້ງ.

en: Error:
lo: ຜິດພາດ:

note: SCRIPT
en: Errors:
lo: ຜິດພາດຕ່າງໆ:

en: Example Call
lo: ຕົວຢ່າງການໂທ

en: Example Response
lo: ຕົວຢ່າງການຕອບຮັບ

en: Excerpt
lo: ຂໍ້ຄວາມຫຍໍ້

en: Excerpt provided by Syndetics
lo: ຂໍ້ຄວາມຫຍໍ້ທີ່ເປີດໃຫ້ບໍລິການໂດຍ Syndetics

en: Explain
lo: ອະທິບາບ

en: Extends the due date for a patron's existing loan.
lo: ເພີ່ມກຳນົດເວລາສົ່ງໃຫ້ແກ່ສະມາຊິກທີ່ຫມົດກຳນົດຢື່ມ.

en: Fiction
lo: ນະວະນິຍາຍ

en: Fines
lo: ຄ່າປັບໃຫມ

en: Finish
lo: ສຳເລັດ

en: Forever
lo: ຕະຫລອດໄປ

en: From:
lo: ມາຈາກ:

en: Full history
lo: ປະຫວັດເຕັມ

en: GetAuthorityRecords
lo: ຮັບການບັນທຶກທີ່ກຳນົດໃຫ້

en: GetAvailability
lo: ຮັບເອົາລາຍການທີ່ຫໍສະໜຸດມີ

en: GetPatronInfo
lo: ເອົາຂໍ້ມູນຂອງສະມາຊິກ

en: GetPatronStatus
lo: ຮັບເອົາສະຖານະຂອງສະມາຊິກ

en: GetRecords
lo: ຮັບເອົາການບັນທຶກ

en: GetServices
lo: ຮັບການບໍລິການ

en: Given a list of authority record identifiers, returns a list of record objects that contain the authority records. The function user may request a specific metadata schema for the record objects.
lo: ໃຫ້ລາຍການຂອງການລະບຸກ່ຽວກັບການບັນທຶກຜູ້ທີ່ມີສິດ, ສົ່ງລາຍການຂອງການບັນທຶກກ່ຽວກັບເລື່ອງທີ່ພົວພັນເຖິງການບັນທຶກຂອງຜູ້ທີ່ມີສິດ. ຫນ້າທີ່ຂອງຜູ້ໃຊ້ອາດຈະຖຶກຮ້ອງຂໍໄປຍັງຂໍ້ມູນໃດຫນື່ງສະເພາະສຳລັບການບັນທຶກກ່ຽວກັບເລື່ອງນັ້ນໆ.

en: Given a list of record identifiers, returns a list of record objects that contain bibliographic information, as well as associated holdings and item information. The caller may request a specific metadata schema for the record objects to be returned. This function behaves similarly to HarvestBibliographicRecords and HarvestExpandedRecords in Data Aggregation, but allows quick, real time lookup by bibliographic identifier.
lo: ໃຫ້ລາຍການກ່ຽວກັບການລະບຸທະບຽນ, ສົ່ງກັບລາຍການຂອງວັດສະດຸທີມີການບັນທຶກທີ່ພົວພັນເຖິງຂໍ້ມູນຂອງບັນນານຸກົມ, ດັ່ງດຽວກັນກັບການຈ່ອງ ແລະຂໍ້ມູນຂອງລາຍການ. ຜູ້ໂທອາດຈະຮ້ອງຂໍຕໍ່ກັບສິ່ງຂອງໃດຫນຶ່ງສະເພາະທີ່ຈະຖືກສົ່ງກັບ. ຫນ້າທີ່ນີ້ຄ້າຍຄືກັບ HarvestBibliographicRecords and HarvestExpandedRecords ໃນການຮ່ວມຕົວ, ແຕ່ມີການສະຫນອງທີ່ໄວ, ການຄົ້ນຫາໃນສະຖານະການຕົວຈິ່ງໂດຍການລະບຸກ່ຽວກັບບັນນານຸກົມ.

note: INPUT type=submit name=save
en: Go
lo: ດຳເນີນການ

en: GoToBibliographicRequestPage
lo: ເຂົ້າຫາຫນ້າຂອງການບັນນານຸກົມຕ່າງໆ

en: Handbooks
lo: ຄູ່ມື

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron = logged_in_user
en: Hello, %s
lo: ສະບາຍດີ, %s

en: Highlight
lo: ຫມາຍໄວ້

en: Hold date
lo: ວັນທີ່ຈ່ອງ

en: HoldItem
lo: ລາຍການຈ່ອງ

en: HoldTitle
lo: ຫົວຂໍ້ການຈ່ອງ

en: Holdings:
lo: ສິ່ງທີ່ຈ່ອງ:

en: Holds
lo: ຈ່ອງ

en: IP address where the end user request is being placed
lo: ທີ່ຢູ່ IP ບ່ອນສຸດທ້າຍທີ່ຜູ້ໃຊ້ໃສ່ເຂົ້າໄປ

en: If this is your first time using the self checkout system, or if the system is not behaving as expected, you may want to refer to this guide to get yourself started.
lo: ຖ້ານີ້ແມ່ນການນຳໃຊ້ຄັ້ງທຳອິດຂອງເຈົ້າໃນລະບົບຢືມອອກດ້ວຍຕົນເອງ, ຫຼືລະບົຍການເຮັດວຽກບໍ່ປະຕິບັດຕາມການ ຄາດຄະເນຂອງເຈົ້າ, ເຈົ້າຄວນສະເໝີໃຫ້ຜູ້ຊ່ວຍມາແນະນຳໃຫ້ໃນການເລີ່ມຕົ້ນ.

note: %1$s:  SelfCheckTimeout | html
en: If you do not click the 'Finish' button, your session will automatically expire in %s seconds.
lo: ຖ້າເຈົ້າບໍ່ກົດປຸມ 'Finish' ຊີເຊິນຂອງທ່ານຈະຫມົດອາຍຸໂດຍອັດໂຕໂນມັດໃນ %s ວິນາທີ.

en: If you don't have a password yet, stop by the circulation desk the next time you're in the library. We'll happily set one up for you.
lo: ເຈົ້າຍັງບໍ່ມີລະຫັດຜ່ານເທື່ອ, ກະລຸນາໄປຫາໂຕະຂອງພະນັກງານຖ້າເຈົ້າມາຫໍສະຫມຸດໃນຄັ້ງຫນ້າ. ພວກຮົາຍີນດີທີ່ຈະຕັ້ງລະຫັດໃຫມ່ໃຫ້ເຈົ້າອີກຄັ້ງ.

en: Immediate deletion
lo: ທຳການລົບທັນທີທັນໃດ

en: Indexes
lo: ດັດສະນີ

en: Information
lo: ຂໍ້ມູນ

en: Issue #
lo: ສະບັບ #

en: Issues for a subscription
lo: ສະບັບສຳລັບການລົງນາມ

en: Issues summary
lo: ສັງລວມສະບັບຕ່າງໆ

en: Item cannot be checked out.
lo: ບໍ່ສະມາດຢືມລາຍການນີ້ອອກໄດ້.

en: Item type
lo: ປະເພດລາຍການ

en: Item type:
lo: ປະເພດລາຍການ:

en: Juvenile
lo: ເຍົາວະຊົນ

en: Keyword
lo: ອັກສອນຫຍໍ້ເພື່ອຄົ້ນຫາ

en: Koha
lo: ໂຄຫາ

en: Koha Wiki
lo: ໂຄຫາ Wiki

en: Language
lo: ພາສາ

en: Large print
lo: ງານພິມຂະຫນາດໃຫຍ່

en: Law reports and digests
lo: ບົດລາຍງານກ່ຽວກັບກົດຫມາຍ ແລະປະມວນກົດຫມາຍ

en: Legal articles
lo: ຫົວຂໍ້ກ່ຽວກັບກົດຫມາຍ

en: Legal cases and case notes
lo: ຂອບເຂດກ່ຽວກັບກົດຫມາຍ ແລະ ລາຍລະອຽດກ່ຽວກັບກົດຫມາຍ

en: Legislation
lo: ປະມວນກົດຫມາຍ

en: Level 2: Elementary OPAC supplement
lo: ລະດັບທີ 2: ລະດັບເພີ່ມເຕີ່ມຂອງຂັ້ນເລີ່ມຕົ້ນ OPAC

en: Level 3: Elementary OPAC alternative
lo: ລະດັບທີ່ 3: ທາງເລືອກສຳລັບຂ້້ນເລີ່ມຕົ້ນ OPAC

en: Level 4: Robust/domain specific discovery platforms
lo: ລະດັບທີ 4: ຈຸດປະສົງໃນການຄົ້ນຄວ້າກ່ຽວກັບລະບົບໃດຫນຶ່ງສະເພາະ

en: Library
lo: ຫໍສະໝຸດ

en: Limit to any of the following:
lo: ປະຕິບັດຕາມທີ່ໄດ້ກຳນົດໄວ້:

en: Limit to:
lo: ຈຳກັດທີ່:

en: Links
lo: ເຊື່ອມຕໍ່

en: List(s) this item appears in:
lo: ລາຍການຕ່າງໆ ເຫລົ່ານີ້ຈະປະກົດຂື້ນໃນ:

en: Lists
lo: ລາຍການບັນຂີ

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Loading
lo: ກຳລັງດຶ່ງຂໍ້ມູນອອກມາ

en: Location
lo: ທີ່ຕັ້ງ

en: Log in
lo: ເຂົ້າສູ່ລະບົບ

en: Log in to add tags.
lo: ເຂົ້າສູ່ລະບົບ ເພື່ອເພີ່ມແທັກ.

en: Log in to your account
lo: ເຂົ້າລະບົບບັນຊີຂອງທ່ານ

en: Logging on to the catalog has not been enabled by the library.
lo: ການເຂົ້າຫາບັນຊີລາຍຊື່ບໍ່ປະສົບຜົນສຳເລັດ ເນື່ອງຈາກຖືກປິດໂດຍຫໍສະຫມຸດ.

en: Login
lo: ເຂົ້າສູ່ລະບົບ

en: Login:
lo: ເຂົ້າສູ່ລະບົບ:

en: Looks up a patron in the ILS by an identifier, and returns the ILS identifier for that patron, aka the patron identifier.
lo: ຄົ້ນຫາລາຍຊື່ສະມາຊິກຢູ່ທີ່ ILS ດວ້ຍລະຫັດ, ແລະ ສົ່ງລະຫັດດັ່ງກ່າວໃຫ້ແກ່ສະມາຊິກ, ລະບຸລະຫັດ aka ຂອງສະມາຊິກ.

en: LookupPatron
lo: ຄົ້ນຫາສະມາຊິກ

en: MARC Card View
lo: ສະແດງບັດ MARC

en: Make a
lo: ສ້າງ

en: Managed by
lo: ຈັດການໂດຍ

en: Match:
lo: ກົງກັບ:

note: %1$s:  subscription.missinglist | html | html_line_break
en: Missing issues: %s
lo: ສິ່ງທີ່ຂາດຫາຍ: %s

en: Modify
lo: ປັບປ່ຽນ

en: More details
lo: ລາຍລະອຽດເພີ່ມເຕີ່ມ

en: Musical recording
lo: ການບັນທຶກກ່ຽວກັບດົນຕີ

en: Never
lo: ບໍ່ເຄີຍ

en: New purchase suggestion
lo: ການແນະນຳການຊື່ໃຫມ່

en: New tag:
lo: ແທັກໃຫມ່:

en: Next
lo: ຕໍ່ໄປ

en: Next &gt;&gt;
lo: ຕໍ່ໄປ &gt;&gt;

en: No
lo: ບໍ່

en: No cover image available
lo: ບໍ່ມີຫນ້າປົກຮູບຫວ້າງ

en: No limit
lo: ບໍ່ຈຳກັດ

en: No physical items for this record
lo: ບໍ່ມີລາຍກ່ຽວກັບ ຟີຊິກ ໃນການບັນທຶກນີ້

en: No private lists.
lo: ບໍ່ມີລາຍການສ່ວນຕົວ.

en: No public lists.
lo: ບໍ່ມີລາຍການທີ່ເປັນສາທາລະນະ.

en: No renewals allowed
lo: ບໍ່ອະນຸຍາດໃຫ້ຢື່ມຕໍ່ອີກ

note: SCRIPT
en: No tag was specified.
lo: ບໍ່ໄດ້ເລືອກລາຍການໃດໆ.

en: No tags from this library for this title.
lo: ບໍ່ມີແທັກກ່ຽວກັບລາຍຊື່ເລື່ອງນີ້ຢູ່ໃນຫໍສະມຸດ.

en: Non-musical recording
lo: ເຄື່ອງບັນທຶກສຽງທົ່ວໄປ

en: None
lo: ບໍ່ມີເລີຍ

en: Normal view
lo: ສະແດງແບບປົກກະຕິ

note: For the first occurrence, %1$s:  item.notforloan | html
en: Not for loan (%s)
lo: ຢືມອອກບໍ່ໄດ້ (%s)

en: Not on hold
lo: ບໍ່ຢູ່ໃນການຈ່ອງ

en: Note
lo: ໜາຍເຫດ

en: Note: This feature only available to French catalogs where ISBD subjects have been populated, and an index built by separate script.
lo: ຫມາຍເຫດ: ຄຸນລັກສະນະແບບນີ້ສາມາດໃຊ້ໄດ້ພຽງແຕ່ບັນຊີລາຍຊື່ທີ່ເປັນພາສາຟຣັ່ງເທົານັ້ນ ບ່ອນທີ່ ຫົວເລື່ອງ ISBD ໄດ້ຖືກບັນຈຸເຂົ້າ, ແລະດັດສະນີໃນການສ້າງຂື້ນດ້ວຍ ການຂຽນທີ່ແຕກຕ່າງກັນ.

en: Note: Your comment must be approved by a librarian.
lo: ຫມາຍເຫດ: ການໃຫ້ຄຳຄິດຄຳເຫັນຂອງທ່ານຈະຕ້ອງໄດ້ຮັບການເຫັນດີຈາກພະນັກງານຫໍສະມຸດ.

en: Note: you can only delete your own tags.
lo: ຫມາຍເຫດ: ທ່ານສາມາດລົບພຽງແຕ່ແທັກຂອງເຈົ້າເທົ່ານັ້ນ.

note: SCRIPT
en: Note: you can only tag an item with a given term once. Check 'My Tags' to see your current tags.
lo: ຫມາຍເຫດ: ທ່າາເທົ່ານັ້ນທີ່ສາມາດແທັັກກັບລາຍການທີ່ໄດ້ກຳນົດເວລາໃດຫນື່ງ. ກວດກາ 'ແທັກຂອງທ່ານ' ເພື່ອເບິ່ງແທັກໃນປະຈຸບັນ.

note: SCRIPT
en: Note: your tag contained markup code that was removed. The tag was added as
lo: ຫມາຍເຫດ: ແທັກ (tag) ຂອງທ່ານ ຈະຖືກດຶງໄປຫາ ລະຫັດມາກກັບ (markup code)ທີ່ຖືກຖອນອອກແລ້ວ. ແທັກຖືກເພີ່ມເຂົ້າຄືກັບ

en: Notes
lo: ສີ່ງທີ່ບັນທືກ

en: Notes/Comments
lo: ສີ່ງທີ່ບັນທືກ/ຄຳຄິດເຫັນ

en: Notes:
lo: ສີ່ງທີ່ບັນທືກ:

note: SCRIPT
en: Nothing has been selected. Check the box for each item you want to renew
lo: ບໍ່ມີລາຍການໃດທີ່ຖືກເລືອກ. ກວດເບິ່ງກ່ອງຂອງແຕ່ລະລາຍການ ເພື່ອວ່າບາງທີ່ທ່ານອາດຈະຕ້ອງການພວກມັນອີກຄັ້ງ

en: Novelist Select
lo: ເລືອກນັກແຕ່ງນະວະນິຍາຍ

en: Novelist Select:
lo: ເລືອກນັກແຕ່ງນະວະນິຍາຍ:

en: Number
lo: ເລກທີ

note: INPUT type=submit
en: OK
lo: ຕົກລົງ

en: OR
lo: ຫລື

en: Only items currently available for loan or reference
lo: ມີພຽງແຕ່ລາຍການທີ່ຍັງມີຢູ່ໃນປະຈະບັນທີ່ສາມາດໃຫ້ຢື່ ຫລື ຢັ້ງຢື່ນໃຫ້

en: Order by date
lo: ສັ່ງເປັນວັນທີ

en: Order by title
lo: ສັ່ງເປັນລາຍການ

en: Order by:
lo: ສັ່ງໂດຍ:

en: Overdues
lo: ກາຍກຳນົດ

en: Parameters
lo: ຊຸດຄຳສັ່ງ

en: Password
lo: ລະຫັດຜ່ານ

en: Password:
lo: ລະຫັດຜ່ານ:

en: Patent document
lo: ເອກະສານກ່ຽວກັບສິດທິ

en: Place hold
lo: ທີ່ຈ່ອງ

en: Please also note that the library staff can't update these values for you: it's your privacy!
lo: ກະລຸນາຊ່ວຍບັນທຶກໄວ້ແດ່ວ່າ ພະນັກງານຫໍສະຫມຸດຂອງພວກເຮົາບໍ່ສາມາດປັບປຸງຄ່າເຫລົ່ານີ້ສຳລັບທານໄດ້: ມັນເປັນສິດທິສ່ວນຕົວຂອງທ່ານ!

en: Please choose your privacy rule:
lo: ກະລຸນາເລືອກກົດສ່ວນຕົວຂອງທ່ານ:

en: Please confirm the checkout:
lo: ກະລຸນາຢື່ນຢັນການຢື່ມອອກ:

en: Please enter your card number:
lo: ກະລຸນາພີມລະຫັດບັດຂອງເຈົ້່າໃສ່:

en: Please note that information on any book still checked-out must be kept by the library no matter which privacy option you choose.
lo: ກະລຸນາບັນທຶກຂໍ້ມູນເຫລົ່ານັ້ນລົງໃນປື້ມໃດກໍໄດ້ທີ່ຍັງບໍ່ທັນສົ່ງ ຈະຖືກເກັບຮັກສາໄວ້ດ້ວຍຫໍສະຫມຸດ ໂດຍທີ່ບໍ່ສົນໃຈວ່າຈະເປັນຂອງສ່ວນບຸກຄົນ.

en: Please note:
lo: ກະລຸນາບັນທືກ:

en: Please note:
lo: ກະລຸນາບັນທືກ:

note: OPTGROUP
en: Popularity
lo: ຄ່ານິຍົມ

en: Previous
lo: ກ່ອນຫນ້າ

en: Previous sessions
lo: ສະບັບກ່ອນຫນ້າ

en: Print
lo: ປີ້ນ

en: Priority
lo: ລຳດັບຄວາມສຳຄັນ

en: Private
lo: ສ່ວນຕົວ

en: Programmed texts
lo: ຂໍ້ຄວາມທີ່ເປັນຊຸດຄຳສັ່ງ

en: Public
lo: ສາທາລະນະ

note: OPTGROUP
en: Public lists
lo: ລາຍການສາທາລະນະ

en: Publication:
lo: ການພິມ:

en: Publisher
lo: ຜູ້ພິມອອກ

en: Publisher:
lo: ຜູ້ຈັດພິມ:

en: Reason for suggestion:
lo: ເຫດຜົນຂອງການແນະນຳ:

en: Recent comments
lo: ບັນດາຄວາມຄິດເຫັນ

en: Record not found
lo: ບໍ່ພົບທະບຽນທີ່ຄົ້ນຫາ

en: Refine your search
lo: ປັບປຸງການຄົ້ນຫາຂອງທ່ານ

en: Regular print
lo: ງານພິມປົກກະຕິ

en: Relevance
lo: ຄວາມສອດຄອງກ່ຽວກັບເນື້ອຫາ

en: Remove
lo: ຖອນອອກ

en: Renew
lo: ຢື່ມຕໍ່

en: Renew all
lo: ຢື່ມຕໍ່ທັງຫມົດ

en: Renew selected
lo: ຢື່ມຕໍ່ລາຍການທີ່ເລືອກໄວ້

en: RenewLoan
lo: ຢື່ມຕໍ່ລາຍການທີ່ຢື່ມແລ້ວ

en: Results
lo: ຜົນຂອງການຄົ້ນຫາ

note: %1$s:  from | html %2$s:  to | html %3$s:  total | html
en: Results %s to %s of %s
lo: ຜົນຂອງການຄົ້ນຫາ %s ເຖິງ %s ຂອງ %s

en: Return this item
lo: ກັບຄືນຫາລາຍການນີ້

en: Returns a patron's status information from Koha.
lo: ກັບຄືນຫາສະຖານະຂໍ້ມູນຂອງສະມາຊິກຈາກ ໂຄຫາ.

en: Returns information about the services available on a particular item for a particular patron.
lo: ກັບຄືນຫາຂໍ້ມູນກ່ຽວກັບການບໍລິການທີ່ຫວ້າງໂດຍສະເພາະໃນລາຍການໃດຫນຶ່ງສະລັບສະມາຊິກຜູ້ໃດຜູ້ຫນຶ່ງ.

en: Returns specified information about the patron, based on options in the request. This function can optionally return patron's contact information, fine information, hold request information, loan information, and messages.
lo: ກັບຄືນຫາຂໍ້ມູນສະເພາະກ່ຽວກັບສະມາຊິກ, ໂດຍຂື້ນກັບຕົວເລືອກຂອງການຮ້ອງຂໍ. ຫນ້າທີ່ນີ້ສາມາດເລືອກກັບຄືນໄປຫາຂໍ້ມູນການຕິດຕໍຂອງສະມາຊິກ, ຂໍ້ມູນທີ່ດີ, ຂໍ້ມູນການຮ້ອງຂໍກ່ຽວກັບການຈ່ອງ, ຂໍ້ມູນການຢື່ມ, ແລະ ຂໍ້ຄວາມຕ່າງໆ.

en: Reviews
lo: ສະແດງຄືນ

en: Reviews from LibraryThing.com:
lo: ສະແດງຄືນຈາກສິ່ງຂອງທີ່ມີຢູ່ໃນຫໍສະມຸດ.com:

en: Reviews provided by Syndetics
lo: ສະແດງຄືນໂດຍ Syndetics

en: SMS number:
lo: ຫມາຍເລກ SMS:

note: INPUT type=submit
en: Save
lo: ບັນທຶກ

en: Save to another list
lo: ບັນທຶກໄປຍັງລາຍການອື່ນໆ

en: Scan a new item or enter its barcode:
lo: ສະແກນລາຍການໃຫມ່ ຫລື ໃສ່ລະຫັດບາໂຄດຂອງມັນເຂົ້າໄປ:

note: INPUT type=submit name=do
en: Search
lo: ຄົ້ນຫາ

en: Search
lo: ຄົ້ນຫາ

en: Search for this title in:
lo: ຄົ້ນຫາຫົວຂໍ້ນີ້ໃນ:

note: A
en: Search for works by this author
lo: ຄົ້ນຫາຊື່ເລື່ອງໂດຍນັກປະພັນນີ້

en: Search for:
lo: ຄົ້ນຫາກ່ຽວກັບ:

en: Search history
lo: ຄົ້ນຫາປະຫວັດ

note: IMG
en: See Baker & Taylor
lo: ເບິ່ງທີ່ Baker & Taylor

en: Send
lo: ສົ່ງ

en: Sending your cart
lo: ກຳລັງສົ່ງກ່ອງລາຍການທີ່ທາ່ນເລືອກ

en: Sending your list
lo: ກຳລັງສົ່ງລາຍການຂອງທ່ານ

en: Serial
lo: ຕໍ່ເນື່ອງກັນ

en: Serial collection
lo: ການສະສົມແບບຕໍ່ເນື່ອງ

en: Series
lo: ຊຸດ

en: Show
lo: ສະແດງ

en: Show all items
lo: ສະແດງລາຍການທັງຫມົດ

en: Show the top
lo: ສະແດງດາ້ນເທິງສຸດ

en: Show year:
lo: ສະແດງປີ:

en: Sorry
lo: ຂໍອະໄພ

note: SCRIPT
en: Sorry, plain view is temporarily unavailable
lo: ຂໍອະໄພ, ການສະແດງອອກໃນລັກສະນະຊົ່ວຄາວແບບທຳມະດານີ້ ບໍ່ສາມາດນຳໃຊ້ໄດ້

note: SCRIPT
en: Sorry, tags are not enabled on this system.
lo: ຂໍອະໄພ, ແທັກບໍ່ສາມາດເປີດໃຊ້ງານໃນລະບົບນີ້.

en: Sorry, the CAS login failed.
lo: ຂໍອະໄພ, ການເຂົ້າສູລະບົບ CAS ລົ້ມເຫລວ.

en: Sorry, the system doesn't think you have permission to access this page.
lo: ຂໍອະໄພ, ລະບົບຄິດວ່າທ່ານບໍ່ມີສິດຫາຫນ້ານີ້.

note: %1$s:  too_many_reserves | html
en: Sorry, you cannot place more than %s holds.
lo: ຂໍອະໄພ, ທ່ານບໍ່ສາມາດຈ່ອງເກີນກວ່າ %s ລາຍການທີ່ໄດ້.

en: Sorry, your session has timed out. Please log in again.
lo: ຂໍອະໄພ, ເວລາຂອງທ່ານໄດ້ຫມົດແລ້ວ. ກະລຸນາເລີມເຂົ້າສູ່ລະບົບໃຫມ່ອີກຄັ້ງ.

en: Sort this list by:
lo: ລຽງລຳດັບລາຍການນີ້ຕາມ:

en: Statistics
lo: ສະຖິຕິ

en: Status
lo: ສະຖານະ

en: Subject
lo: ຫົວເລື່ອງ

en: Subject cloud
lo: ລະດັບຄວາມສະຄັນຂອງຫົວເລື່ອງ (Subject Cloud)

en: Subject(s)
lo: ຫົວເລື່ອງຕ່າງໆ

en: Subject:
lo: ຫົວເລື່ອງ:

note: INPUT type=submit
en: Submit
lo: ສົ່ງຂໍ້ມູນ

note: INPUT type=submit
en: Submit and close this window
lo: ສົ່ງຂໍ້ມູນ ແລະ ປິດຫນ້າຕ່າງໆ

note: A
en: Subscribe to email notification on new issues
lo: ບອກຮັບແຈ້ງເຕືອນທາງອີເມວໃນເມື່ອມີລາຍການໃຫມ່ເຂົ້າມາ

en: Subscribe to email notification on new issues
lo: ແຈ້ງເຕືອນທາງອີເມວໃນເມື່ອງມີລາຍການໃຫມ່ເຂົ້າມາ

note: A
en: Subscribe to this search
lo: ຕອບຮັບການຄົ້ນຫານີ້

en: Subscription
lo: ສະມັກເປັນສະມາຊິກ

note: %1$s:  subscription.histstartdate | $KohaDates %2$s:  IF ( subscription.histenddate ) %3$s:  subscription.histenddate | $KohaDates %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: Subscription from: %s to:%s %s %s now (current)%s
lo: ສະມັກເປັນສະມາຊິກເລີ່ມແຕ່: %s ເຖິງ:%s %s %s ປະຈຸບັນ (current)%s

note: %1$s:  subscription_LOO.bibliotitle | html
en: Subscription information for %s
lo: ຕອບຮັບຂໍ້ມູນຂອງ %s

en: Subscriptions
lo: ການສະມັກສະມາຊິກ

en: Summary
lo: ສະຫລຸບ

en: Surveys
lo: ແບບສຳຫລວດ

en: Tag
lo: ແທັກ "Tag"

en: Tag status here.
lo: ແທັກສະຖານະທີ່ນີ້.

en: Tag status here.
lo: ແທັກສະຖານະທີ່ນີ້.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Tags added:
lo: ແທັກເພື່ອເພີ່ມເຕີ່ມ:

en: Tags from this library:
lo: ຂໍຄວາມມາຈາກຫໍສະໝຸດ:

en: Technical reports
lo: ການລາຍງານດ້ານເທັກນິກ

en: Thank you!
lo: ຂອບໃຈ!

note: %1$s:  subscription.opacdisplaycount | html
en: The %s latest issues for this subscription:
lo: ສະບັບຫລ້າສຸດທີ່ໄດ້ຮັບການຕອບຮັບ %s ໃນການສະຫມັກນີ້:

en: The ISBD cloud is not enabled.
lo: ISBD ບໍ່ສາມາດເປີດໃຊ້ງານ.

en: The browser table is empty. this feature is not fully set-up. See the
lo: ຕາຕະລາງບຣາວເຊີຫວ້າງເປົ່າ. ການຕິດຕັ້ງບໍ່ຄົບຖ້ວນ. ເບີ່ງໄປທີ່

note: %1$s:  email_add | html
en: The cart was sent to: %s
lo: ກ່ອງຖືກສົ່ງໄປທີ່: %s

note: %1$s:  subscription_LOO.histstartdate | html
en: The first subscription was started on %s
lo: ການສະຫມັກຄັ້ງທຳອິດຈະເລີ່ມຂື້ນໃນ %s

note: %1$s:  email | html
en: The list was sent to: %s
lo: ລາຍການທີ່ຖືກສົ່ງໄປຍັງ: %s

en: The selected suggestions have been deleted.
lo: ຄຳແນະນຳທີ່ຖືກເລືອກໄດ້ຖືກລົບໄປແລ້ວ.

note: %1$s:  subscription_LOO.histenddate | html
en: The subscription expired on %s
lo: ການສະຫມັກໄດ້ຫມົດອາຍຸແລ້ວໃນ %s

en: The userid
lo: ຂໍ້ມູນທະບຽນຜູ້ໃຊ້

note: %1$s:  subscriptionsnumber | html
en: There are %s subscription(s) associated with this title.
lo: ມີລາຍການທີ່ຕອບຮັບ %s ກັບລາຍການທີ່ສຳພັນກັບເລື່ອງນີ້.

en: There are no pending purchase suggestions.
lo: ບໍ່ມີການຕົກລົງໃດໆກ່ຽວກັບການແນະນຳໃນການຊື້.

en: There was a problem with your submission
lo: ມີບັນຫາກ່ຽວກັບການສົ່ງຂໍ້ມູນຂອງທ່ານ

en: Theses
lo: ເຫລົ່ານີ້

en: This &quot;cloud&quot; shows the most used topics in our catalog. Click on any subject below to see the items in our collection.
lo: ນີ້ &quot;cloud&quot; ສະແດງເຖິງຫົວຂໍ້ທີ່ນຳໃຊ້ຫລາຍທີ່ສຸດໃນບັນຊີລາຍການປື້ມຂອງພວກ. ກົດໃສ່ຫົວເລື່ອງໃດກໍໄດ້ຢູ່ຂ້າງລຸ່ມ ເພື່ອເບີ່ງລາຍການທີ່ຢູ່ໃນການສະສົມຂອງພວກເຮົາ.

en: This is a serial
lo: ນີ້ເປັນການຕໍ່ເນື່ອງ

en: This page contains enriched content visible when JavaScript is enabled or by clicking
lo: ຫນ້ານີ້ປະກອບດວ້ຍລາກຫລາຍເນື້ອຫາທີ່ເປັນປະໂຫຍດ ຈະເບິ່ງເຫັນໄດ້ກໍຕໍ່ເມື່ອເປີດ JavaScript ຫລື ການກົດປຸດເສຍກ່ອນ

en: This title cannot be requested.
lo: ບໍ່ສາມາດຮ້ອງຂໍໃນຫົວຂໍ້ນີ້.

en: Title
lo: ຊື່ເລື່ອງ

en: Title (A-Z)
lo: ຊື່ເລື່ອງແຕ່ (A-Z)

en: Title (Z-A)
lo: ຊໍື່ເລື່ອງແຕ່ (Z-A)

en: Title:
lo: ຊື່ເລື່ອງ:

en: Title:
lo: ຊື່ເລື່ອງ:

en: To make changes to your record please contact the library.
lo: ເພື່ອທີ່ຈະປ່ຽນແປງທະບຽນຂອງທ່ານ ກະລຸນາຕິດຕໍຫໍສະຫມຸດ.

en: Top level
lo: ລະດັບສູງສຸດ

en: Treaties
lo: ສົນທິສັນຍາ

en: Type
lo: ປະເພດ

note: SCRIPT
en: Unable to add one or more tags.
lo: ບໍ່ສາມາດທີ່ຈະເພີ່ມອີກ 1 ຫລື ຫລາຍກວ່າ 1 ແທັກ.

en: Unavailable (lost or missing)
lo: ບໍ່ມີລາຍນີ້ (ເສັຍ ຫລື ສູນຫາຍ)

en: Unhighlight
lo: ບໍ່ໄດ້ຫມາຍໄວ້

en: Unified title
lo: ຊື່ເລື່ອງລວມ

en: Unknown
lo: ບໍ່ຮັບຮູ້

en: Use top menu bar to navigate to another part of Koha.
lo: ນຳໃຊ້ແທບເມນູດ້ານເທິງສຸດ ເພື່ອນຳທາງໄປຍັງພາກສ່ວນອື່ນຂອງ ໂຄຫາ.

en: VHS tape / Videocassette
lo: ເທັບ VHS / ວີດີໂອ ກາແຊັດ

note: A
en: View details for this title
lo: ສະແດງລາຍລະອຽດກ່ຽວກັບຊື່ເລື່ອງນີ້

note: A
en: View your search history
lo: ສະແດງປະຫວັດການຄົ້ນຫາຂອງທ່ານ

en: Welcome,
lo: ຍິນດີຕ້ອນຮຫບ,

note: %1$s:  message.message_date | $KohaDates %2$s:  Branches.GetName(message.branchcode) | html
en: Written on %s by %s
lo: ຂຽນລົງທີ່ %s ໂດຍ %s

en: Year
lo: ປີ

note: INPUT type=submit
en: Yes
lo: ຕົກລົງ

note: %1$s:  borrowername | html
en: You are logged in as %s.
lo: ທ່ານເຂົ້າສູ່ລະບົບຄືດັ່ງ %s.

en: You are logging from a different IP address. Please log in again.
lo: ທ່ານກຳລັງທຳການເຂົ້າສູ່ລະບົບ ຈາກທີ່ຢູ່ IP ທີ່ແຕກຕ່າງກັນ. ກະລຸນາເຂົ້າສູ່ລະບົບໃຫມ່ອີກຄັ້ງ.

en: You can use OAI-PMH ListRecords instead of this service.
lo: ທ່ານສາມາດນຳໃຊ້ OAI-PMH ໃນການຈັດລຽງລາຍການທະບຽນ ໂດຍແທນທີ່ການບໍລິການນີ້.

en: You can't change your password.
lo: ທ່ານບໍ່ສາມາດປ່ຽນລະຫັດຂອງທ່ານ.

en: You currently have nothing checked out.
lo: ປະຈຸບັນທ່ານຍັງບໍ່ທັນໄດ້ຢື່ມຫຍັງອອກ.

en: You currently owe fines and charges amounting to:
lo: ຂະນະນີ້ທ່ານຍັງບໍ່ທັນໄດ້ຊຳລະຄ້່າປັບໃຫມ ແລະ ຄ່າລົງທະບຽນ ເຊິ່ງເປັນຈະນວນ:

en: You do not have permission to download this list.
lo: ທ່ານບໍ່ໄດ້ຮັບອະນຸຍາດໃຫ້ດາວໂລດລາຍການນີ້.

en: You do not have permission to send this list.
lo: ທ່ານບໍ່ໄດ້ຮັບອະນູຍາດໃນການສົ່ງລາຍການນີ້.

en: You have a credit of:
lo: ທ່ານມີບັນຊີຂອງ:

en: You have already requested this title.
lo: ທ່ານໄດ້ທຳການຮ້ອງຂໍກ່ຽວກັບຊື່ເລື່ອງນີ້ແລ້ວ.

en: You have nothing checked out
lo: ທ່ານບໍ່ມີຫຍັງທີ່ຈະຢື່ມອອກ

note: SCRIPT
en: You must be logged in to add tags.
lo: ທ່ານຈະຕ້ອງເຂົ້າສູ່ລະບົບ ເພື່ອເພີ່ມແທັກ.

en: You must select a library for pickup.
lo: ທ່ານຈະຕ້ອງເລືອກເອົາຫໍສະຫມຸດໃດຫນຶ່ງ.

en: You must select at least one item.
lo: ທ່ານຈະຕ້ອງເລືອກເອົາລາຍການຫລ້າສຸດ.

en: Your cart is empty.
lo: ກ່ອງລາຍການທີ່ທ່ານເລືອກຍັງເປົ່າຫວ້າງຢູ່.

en: Your corrections have been submitted to the library, and a staff member will update your record as soon as possible.
lo: ຂໍ້ຄວາມທີ່ທ່ານແກ້ໄຂໄດ້ຖືກຈັດສົ່ງໄປຍັງຫໍສະຫມຸດແລ້ວ, ແລະ ສະມາຊິກພະນັກງານ ຈະທຳການປັບປຸງທະບຽນການບັນທຶກຂອງທ່ານໄວເທົ່າທີ່ຈະໄວເປັນໄປໄດ້.

en: Your download should begin automatically.
lo: ການດາວໂລດຂອງທ່ານຈະເລີ່ມຂື້ນແບບ ອັດໂຕໂນມັດ.

en: Your options are:
lo: ຕົວເລືອກຂອງທ່ານແມ່ນ:

note: For the first occurrence, %1$s:  patron.category.effective_min_password_length | html
en: Your password must be at least %s characters long.
lo: ລະຫັດຂອງທ່ານຕ້ອງມີຢ່າງຫນ້ອຍ%s ໂຕຍາວ.

en: Your userid was not found in the database. Please try again.
lo: ລະຫັດຂໍ້ມູນຂອງທ່ານບໍ່ພົບໃນຖ້ານຂໍ້ມູນ. ກະລຸນາລອງໃຫມ່ອີກຄັ້ງ.

en: an identifier indicating the location to which to deliver the item for pickup
lo: ເພື່ອກຳນົດຕຳແໝ່ງຂອງເຈົ້າຂອງ ບັດ ທີ່ຈະສົ່ງລາຍການອອກເພື່ອທຳການເລືອກ

en: an identifier used to look up the patron in Koha
lo: ລະບຸປີທີ່ໃຊ້ ເພື່ອຄົ້ນຫາສະມາຊິກຂອງໂຄຫາ

en: and
lo: ແລະ

en: borrowernumber
lo: ຕົວເລກຂອງຜູ້ຢືມ

en: by
lo: ໂດຍ

en: cardnumber
lo: ນາມບັດເລກທີ່

en: contains
lo: ປະກອບມີ

en: date after which hold request is no longer needed
lo: ວັນທີ່ຫລັງຈາກມີການຮ້ອງຂໍໃຫ້ມີການຈ່ອງແມ່ນບໍຕ້ອງການອີກແລ້ວ

en: date after which item returned to shelf if item is not picked up
lo: ວັນທີ່ພາຍຫລັງລາຍການທີ່ສົ່ງຄືນຫາຖ້ານ ຖ້າລາຍການນີ້ຍັງບໍ່ໄດ້ຮັບ

en: defines the type of record identifier being used in the request, possible values:
lo: ກຳນົດປະເພດຂອງທະບຽນບັດທີ່ກຳລັງນຳໃຊ້ຢູ່ການຮ້ອງຂໍ, ຕາມຄ່າທີ່ເປັນໄປໄດ້:

en: desired_due_date
lo: ກຳນົດວັນທີ່ຕາມທີ່ຕ້ອງການ

en: for more information on what it does and how to configure it.
lo: ຂໍ້ມູນເພີ່ມເຕີ່ມໃນສິ່ງທີ່ເຮັດ ແລະ ວິທີການກຳນົດຄ່າຂອງມັນ.

en: here
lo: ທີ່ນີ້

en: id_type
lo: ປະເພດ_id

en: is exactly
lo: ຢ່າງແນ່ນອນ

en: item
lo: ລາຍການ

en: item_id
lo: ລາຍການ_id

en: list of authority record identifiers
lo: ລາຍການຂອງການຈັດການທະບຽນບັດ

en: list of either bibliographic or item identifiers
lo: ລາຍການຂອງລະຫວ່າງbibliographic ຫລື ລາຍການຜູ້ທີ່ຖືບັດ

en: list of system record identifiers
lo: ລາຍການຂອງລະບົບທະບຽນຜູ້ຖືບັດ ID

en: not
lo: ບໍ່

en: or
lo: ຫລື

en: password
lo: ລະຫັດຜ່ານ

en: patron_id
lo: id_ຂອງສະມາຊິກຫໍສະໜຸດ

en: pickup_location
lo: ເລືອກເອົາທີ່ຢູ່

en: purchase suggestion
lo: ຄຳແນະນຳໃນການຊື້

en: request_location
lo: ທີ່ຕັ້ງທີ່ຮ້ອງຂໍ

en: requests a particular format or set of formats in reporting availability
lo: ການຮ້ອງຂໍກ່ຽວກັບຮູບແບບສະເພາະ ຫລື ຊຸດຮູບແບບການລາຍງານຄວາມພ້ອມ

en: requests a particular level of detail in reporting availability, possible values:
lo: ການຮ້ອງຂໍກ່ຽວກັບລະດັບໃດໝຶ່ງສະເພາະຂອງລາຍລະອຽດໃນການລາຍງານຄວາມພ້ອມ, ທີ່ຈະເປັນໄປໄດ້:

en: schema
lo: ແຜນຜັງ

en: search
lo: ການຄົ້ນຫາ

en: show_contact
lo: ສະແດງຂໍ້ມູນການຕິດຕໍ່

en: show_fines
lo: ສະແດງຄ່າປັບໃໜ

en: show_holds
lo: ສະແດງການຈ່ອງ

en: show_loans
lo: ສະແດງການຢື່ມ

en: specifies the metadata schema of records to be returned, possible values:
lo: ແຜນຂໍ້ມູນມີຕາດາຕາ "metadata" ຂອງທະບຽນຈະຖຶກສົ່ງກັບ, ໃນຄ່າທີ່ເປັນໄປໄດ້:

en: starts with
lo: ເລີ່ມຕົ້ນກັບ

en: subjects
lo: ຫົວເລື່ອງ

en: surname
lo: ນາມສະກຸນ

en: system item identifier
lo: ລະບົບກ່ຽວກັບການລະບຸລາຍການ

note: INPUT type=submit name=tagsel_button
en: tagsel_button
lo: ປຸ່ມ ແທັກເຊວ "tagsel"

en: the ILS identifier for the bibliographic record on which the request is placed
lo: ກຳນົດ ILS ສຳລັບທະບຽນກ່ຽບກັບບັນນານຸກົມໃນການຮ້ອງຂໍທີ່ໄດ້ວາງໄວ້

en: the ILS identifier for the patron for whom the request is placed
lo: ກຳນົດ ILS ສຳລັບສະມາຊິກຜູ້ທີ່ຮ້ອງຂໍທີໄດ້ຖຶກວາງແລ້ວ

en: the ILS identifier for the specific item on which the request is placed
lo: ກຳນົດ ILS ສຳລັບລາຍການໃດໝຶ່ງສະເພາະໃນລາຍການທີ່ມີການຮ້ອງຂໍທີ່ຖືກວາງ

en: the date the patron would like the item returned by
lo: ວັນທີທີ່ສະມາຊິກຕ້ອງການລາຍການທີ່ສົ່ງຄືນ ໂດຍ

en: the type of the identifier, possible values:
lo: ປະເພດຂອງການກຳນົດ, ໃນຄ່າທີເປັນໄປໄດ້:

en: the unique patron identifier in the ILS; the same identifier returned by LookupPatron or AuthenticatePatron
lo: ການກຳນົດຄ່າຄວາມເປັນໝຶ່ງດຽວຂອງສະມາຊິກໃນ ILS; ຄືກັນກັບການກຳນົດຄ່າການສົ່ງຄືນ ໂດຍການຄົ້ນຫາສະມາຊິກ ຫລື ສະມາຊິກທີ່ມີການເຊື່ອຖືວ່າຖືກຕ້ອງ

en: up to
lo: ເພີ່ມເປັນ

en: user's login identifier
lo: ກຳນົດການເຂົ້າສູ່ລະບົບຂອງຜູ້ນຳໃຊ້

en: user's password
lo: ລະຫັດຜ່ານຂອງຜູ້ນຳໃຊ້

en: username
lo: ນາມສະກຸນ

note: SCRIPT
en: view labeled
lo: ສະແດງກ່ຽວກັບເຄື່ອງໜາຍ/ບາໂຄດ

en: view plain
lo: ສະແດງພື້ນທີ່ເປົ່າຫວ້າງ

en: was not found in the database. Please try again.
lo: ບໍ່ພົບຢູ່ໃນຖ້ານຂໍ້ມູນ. ກະລຸນາລອງໃໜ່ອີກຄັ້ງ.

en: whether or not to return fine information in the response
lo: ຫລືວ່າຈະລະງັບການສົ່ງຂໍ້ມູນກ່ຽວກັບຄ່າປັບໃໜທີ່ມີການຕອບສະໝອງ

en: whether or not to return hold request information in the response
lo: ຫລືວ່າຈະລະງັບການສົ່ງຂໍ້ມູນການຈ່ອງທີ່ມີການຕອບສະໝອງ

en: whether or not to return loan information in the response
lo: ຫລືວ່າຈະລະງົບການສົ່ງຂໍ້ມູນກ່ຽວກັບການຢື່ມທີ່ມີການຕອບສະໝອງ

en: whether or not to return patron's contact information in the response
lo: ຫລືວ່າຈະລະງັບຂໍ້ມູນການຕິດຕໍ່ຂອງສະມາຊິກທີ່ມີການຕອບສະໝອງ
