Koha 22.11 - en to ms translation catalogue (1902 entries)

en: # Items
ms: # Barang-barang

note: %1$s: - USE Koha - %2$s: - SET delimiter = Koha.CSVDelimiter() - %3$s: - USE KohaDates - %4$s: - INCLUDE csv_headers/acqui/lateorders.tt - %5$s: - INCLUDE empty_line.inc - %6$s: - FOREACH o IN orders - %7$s:  o.orderdate | $KohaDates %8$s:  o.latesince | html %9$s: - delimiter | html - %10$s:  o.est
en: %s %s %s %s %s %s "%s (%s days)"%s "%s"%s "%s"%s "%s %sAuthor: %s.%s%sPublished by: %s.%s"%s "%s x %s = %s (%s)"%s "%s (%s)"%s "%s"%s "%s"%s "%s"%s "%s"%s "%s" %s %s %s %s "Total orders in late"%s %s
ms: %s %s %s %s %s %s "%s (%s days)"%s "%s"%s "%s"%s "%s %sPengarang: %s.%s%sDiterbitkan oleh: %s.%s"%s "%s x %s = %s (%s)"%s "%s (%s)"%s "%s"%s "%s"%s "%s"%s "%s"%s "%s" %s %s %s %s "Jumlah pesanan lambat"%s %s

note: %1$s: - INCLUDE csv_headers/reports/orders_by_budget.tt - %2$s: - INCLUDE empty_line.inc - %3$s: - FOREACH row IN rows - %4$s: - FOREACH field IN row; field; sep IF !loop.last; END - %5$s: - INCLUDE empty_line.inc - %6$s: - END - %7$s: - INCLUDE empty_line.inc - %8$s: - FOREACH field IN totalrow; fi
en: %s %s %s %s %s %s TOTAL%s %s
ms: %s %s %s %s %s %s JUMLAH%s %s

note: %1$s: ~ IF ( biblio.title ) ~ %2$s: ~ biblio.title | html ~ %3$s: ~ ELSE ~ %4$s: ~ END ~ %5$s: ~ biblio.medium | html ~ %6$s: ~ FOREACH subtitle IN biblio.subtitle.split(' \| ') ~ %7$s: ~ IF Koha.Preference('marcflavour')=='UNIMARC' ~ %8$s: ~ END ~ %9$s: ~ subtitle | html ~ %10$s: ~ END ~ %11$s: ~ p
en: %s %s %s No title %s %s %s%s,%s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s
ms: %s %s %s Tada judul %s %s %s%s,%s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s

note: %1$s:  IF ( savedreport.report_name ) %2$s:  savedreport.report_name | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s %s %s [ no name ] %s
ms: %s %s %s [ tiada nama ] %s

note: %1$s:  END %2$s:  IF (order.title) %3$s:  order.title | html %4$s:  IF order.author %5$s:  order.author | html %6$s:  END %7$s:  ELSE
en: %s %s %s%s by %s%s %s
ms: %s %s %s%s oleh %s%s %s

note: For the first occurrence, %1$s:  basket.total_items | html %2$s:  IF basket.total_items_cancelled %3$s:  basket.total_items_cancelled | html %4$s:  END
en: %s %s (%s cancelled) %s
ms: %s %s (%s dibatalkan) %s

note: %1$s:  UNLESS blocking_error %2$s:  IF ( opadd ) %3$s:  ELSIF ( opduplicate ) %4$s:  ELSE %5$s:  END %6$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' no_html = 1 %7$s:  IF patron_category %8$s:  patron_category.description | html %9$s:  END %10$s:  END
en: %s %s Add patron %s Duplicate patron %s Modify patron %s %s %s(%s)%s %s &rsaquo; Patrons &rsaquo; Koha
ms: %s %s Tambah pengguna %s Duplikasi pengguna %s Ubahsuai pengguna %s %s %s(%s)%s %s &rsaquo; Patrons &rsaquo; Koha

note: %1$s:  IF op == 'add_form' %2$s:  IF authority_type.authtypecode.defined %3$s:  ELSE %4$s:  END %5$s:  ELSIF op == 'delete_confirm' %6$s:  END
en: %s %s Modify authority type %s New authority type %s &rsaquo; %s Confirm deletion of authority type &rsaquo; %s Authority types &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
ms: %s %s Ubahsuan jenis fail kuasa %s Fail kuasa baru %s &rsaquo; %s Sah padam jenis fail kuasa &rsaquo; %s Jenis fail kuasa &rsaquo; Pentadbiran &rsaquo; Koha

note: %1$s:  IF op == 'add_form' %2$s:  IF cash_register %3$s:  ELSE %4$s:  cash_register.id | html %5$s:  END %6$s:  ELSIF op == 'delete_confirm' %7$s:  cash_register.id | html %8$s:  END
en: %s %s Modify cash register %s New cash register %s %s &rsaquo; %s Confirm deletion of cash register '%s' &rsaquo; %s Cash registers &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
ms: %s %s Ubahsuai daftar tunai %s Daftar tunai baru %s %s &rsaquo; %s Sah padam daftar tunai '%s' &rsaquo; %s daftar tunai &rsaquo; Pentadbiran &rsaquo; Koha

note: %1$s:  IF op == 'add_form' %2$s:  IF library %3$s:  ELSE %4$s:  library.branchcode | html %5$s:  END %6$s:  ELSIF op == 'delete_confirm' %7$s:  library.branchcode | html %8$s:  END
en: %s %s Modify library %s New library %s %s &rsaquo; %s Confirm deletion of library '%s' &rsaquo; %s Libraries &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
ms: %s %s Ubahsuai perpustakaan %s Perpustakaan baru %s %s &rsaquo; %s Sah padam perpustakaan '%s' &rsaquo; %s Perpustakaan &rsaquo; Pentadbiran &rsaquo; Koha

note: %1$s:  IF ean_form %2$s:  IF ean %3$s:  ELSE %4$s:  END %5$s:  END %6$s:  IF delete_confirm %7$s:  END
en: %s %s Modify library EAN %s Add new library EAN %s &rsaquo; %s %s Confirm deletion of EAN &rsaquo; %s Library EANs &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
ms: %s %s Ubahsuai EAN perpustakaan %s Tambah EAN perpustakaan baru %s &rsaquo; %s %s Sah padam EAN &rsaquo; %s EAN Perpustakaan &rsaquo; Pentadbiran &rsaquo; Koha

note: %1$s:  IF ( attribute_type_form ) %2$s:  IF ( edit_attribute_type ) %3$s:  ELSE %4$s:  END %5$s:  END %6$s:  IF ( delete_attribute_type_form ) %7$s:  code | html %8$s:  END
en: %s %s Modify patron attribute type &rsaquo; %s Add patron attribute type &rsaquo; %s %s %s Confirm deletion of patron attribute type &quot;%s&quot; &rsaquo; %s Patron attribute types &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
ms: %s %s Ubahsuai jenis atribut pengguna &rsaquo; %s Tambah jenis atribut pengguna &rsaquo; %s %s %s Sah padam jenis atribut pengguna &quot;%s&quot; &rsaquo; %s Jenis atribut pengguna &rsaquo; Pentadbiran &rsaquo; Koha

note: %1$s:  IF ( matching_rule_form ) %2$s:  IF ( edit_matching_rule ) %3$s:  ELSE %4$s:  END %5$s:  END %6$s:  IF ( delete_matching_rule_form ) %7$s:  code | html %8$s:  END
en: %s %s Modify record matching rule &rsaquo; %s Add record matching rule &rsaquo; %s %s %s Confirm deletion of record matching rule &quot;%s&quot; &rsaquo; %s Record matching rules &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
ms: %s %s Ubahsuai peraturan pemadanan rekod &rsaquo; %s Tambah peraturan pemadanan rekod &rsaquo; %s %s %s Sah padam peraturan pemadanan rekod &quot;%s&quot; &rsaquo; %s peraturan pemadanan rekod &rsaquo; Pentadbiran &rsaquo; Koha

note: %1$s:  END %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s %s No %s
ms: %s %s Tidak %s

note: %1$s:  END # /IF itemloo.nocancel %2$s:  ELSE %3$s:  END # /IF itemloo.reservedate %4$s:  IF itemloo.item_level_holds == "N"
en: %s %s Not on hold %s %s
ms: %s %s Tidak ditempah %s %s

note: For the first occurrence, %1$s:  END %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s %s This record has no items. %s
ms: %s %s Tiada bahan dalam rekod %s

note: %1$s:  END %2$s:  IF searchfield %3$s:  searchfield | html
en: %s %s You searched for %s
ms: %s %s Anda mencari %s

note: %1$s:  IF ( hardduedate ) %2$s:  IF ( hardduedatecompare == '-1' ) %3$s:  hardduedate | $KohaDates
en: %s %s before %s
ms: %s %s sebelum %s

note: %1$s:  IF l.shared %2$s:  IF shared_by_other
en: %s %s by
ms: %s %s oleh

note: %1$s:  biblio.title | html %2$s:  IF ( biblio.author ) %3$s:  biblio.author | html %4$s:  END %5$s:  biblio.biblionumber | html
en: %s %s by %s%s (Record #%s)
ms: %s %s by %s%s (Rekod #%s)

note: %1$s:  END %2$s:  IF ( MEMBERS )
en: %s %s for
ms: %s %s untuk

note: For the first occurrence, %1$s:  IF category.enrolmentperiod %2$s:  category.enrolmentperiod | html %3$s:  ELSE %4$s:  category.enrolmentperioddate | $KohaDates %5$s:  END
en: %s %s months %s until %s %s
ms: %s %s bulan %s sehingga %s %s

note: %1$s:  IF ( looptable.looptable_count ) %2$s:  looptable.looptable_first | html %3$s:  looptable.looptable_last | html %4$s:  END
en: %s %s to %s %s
ms: %s %s kepada %s %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  IF ( slip ) %3$s:  slip | $raw %4$s:  ELSE %5$s:  END %6$s:  END %7$s:  INCLUDE 'intranet-bottom.inc'
en: %s %s%s%sNo slip template found%s %s %s
ms: %s %s%s%sTiada templat slip dijumpai%s %s %s

note: %1$s:  SWITCH op %2$s:  CASE 'add_form' %3$s:  IF field %4$s:  field.name | html %5$s:  ELSE %6$s:  END %7$s:  CASE %8$s:  END
en: %s %s%sModify additional field '%s'%sAdd additional field%s %sManage additional fields %s &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
ms: %s %s%sUbahsuai medan tambahan '%s'%sTambah medan tambahan %s %sUrus medan tambahan %s &rsaquo; Pentadbiran &rsaquo; Koha

note: %1$s:  budget.b_txt | html %2$s:  IF ( !budget.b_active ) %3$s:  END
en: %s %s(inactive)%s
ms: %s %s(takaktif)%s

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' biblio=overdueloo link = 1 %2$s:  IF ( overdueloo.author ) %3$s:  overdueloo.author | html %4$s:  END %5$s:  IF ( overdueloo.enumchron ) %6$s:  overdueloo.enumchron | html %7$s:  END
en: %s %s, by %s%s%s, %s%s
ms: %s %s, oleh %s%s%s, %s%s

note: %1$s:  END %2$s:  IF ( errornoitem )
en: %s %sERROR: Unable to get the item.
ms: %s %sRALAT: Gagal untuk mendapatkan bahan.

note: %1$s:  selected=relationship | html %2$s:  PROCESS selectoptionopen value=''
en: %s %sNone specified
ms: %s %sTidak ditentukan

note: For the first occurrence, %1$s:  IF ( matches = serial.serialseq.match('(.*)Spring(.*)') ) %2$s:  matches.0 | html %3$s:  matches.1 | html %4$s:  ELSIF ( matches = serial.serialseq.match('(.*)Summer(.*)') ) %5$s:  matches.0 | html %6$s:  matches.1 | html %7$s:  ELSIF ( matches = serial.serialseq.mat
en: %s %sSpring%s %s %sSummer%s %s %sFall%s %s %sWinter%s %s %sSpr%s %s %sSum%s %s %sFal%s %s %sWin%s %s %s %s
ms: %s %sMusim bunga%s %s %sMusim panas%s %s %sMusim luruh%s %s %sMusim sejuk%s %s %sSpr%s %s %sJumlah%s %s %sFal%s %s %sWin%s %s %s %s

note: %1$s:  PROCESS translate_card_element element=card_element_title
en: %s &rsaquo; Patron card creator &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha
ms: %s &rsaquo; Pencipta label pengguna &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha

note: For the first occurrence, %1$s:  title | html
en: %s &rsaquo; Patrons &rsaquo; Koha
ms: %s &rsaquo; Pengguna &rsaquo; Koha

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' biblio=item.biblio link = 1 %2$s:  item.barcode | html %3$s:  soonestrenewdate | $KohaDates
en: %s ( %s ) cannot be renewed before %s.
ms: %s ( %s ) tidak boleh diperbaharui sebelum %s.

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' biblio=item.biblio link = 1 %2$s:  item.barcode | html %3$s:  latestautorenewdate | $KohaDates
en: %s ( %s ) has been scheduled for automatic renewal and cannot be renewed anymore since %s.
ms: %s ( %s ) telah dijadualkan untuk pembaharuan automatik dan tidak boleh diperbaharui lagi selepas itu %s.

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' biblio=item.biblio link = 1 %2$s:  item.barcode | html
en: %s ( %s ) has been scheduled for automatic renewal and cannot be renewed because the patron's account is expired
ms: %s ( %s ) telah dijadualkan untuk pembaharuan automatik dan tidak boleh diperbaharui kerana akaun pengguna tamat tempoh

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' biblio=item.biblio link = 1 %2$s:  item.barcode | html %3$s:  soonestrenewdate | $KohaDates
en: %s ( %s ) has been scheduled for automatic renewal and cannot be renewed before %s.
ms: %s ( %s ) telah dijadualkan untuk pembaharuan automatik dan tidak boleh diperbaharui sebelum %s.

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' biblio=item.biblio link = 1 %2$s:  item.barcode | html
en: %s ( %s ) has been scheduled for automatic renewal.
ms: %s ( %s ) telah dijadualkan untuk pembaharuan automatik.

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' biblio=result.item.biblio %2$s:  result.item.barcode | html %3$s:  INCLUDE 'renew_strings.inc' error=result.info
en: %s ( %s ): Not renewed - %s
ms: %s ( %s ): Tidak diperbaharui - %s

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' biblio=result.item.biblio %2$s:  result.item.barcode | html %3$s:  result.info | html
en: %s ( %s ): Renewed - due %s
ms: %s ( %s ): Diperbaharui - luput %s

note: %1$s:  lateorder.basket.closedate | $KohaDates %2$s:  lateorder.basket.late_since_days | html
en: %s (%s days)
ms: %s (%s hari)

note: %1$s:  IF location %2$s:  AuthorisedValues.GetByCode('LOC', location) | html %3$s:  END %4$s:  IF ( callnumber ) %5$s:  callnumber | html %6$s:  END
en: %s (%s)%s %s callnumber: %s%s
ms: %s (%s)%s %s nombor panggilan: %s%s

note: %1$s:  itemtypeloo.translated_description | html
en: %s (All)
ms: %s (Semua)

note: %1$s:  sritem.item.biblio.title | html %2$s:  sritem.item.barcode | html
en: %s (Barcode: %s)
ms: %s (Kodbar: %s)

note: %1$s:  class_source.description | html
en: %s (default)
ms: %s (lalai)

note: For the first occurrence, %1$s:  budget.b_txt | html
en: %s (inactive)
ms: %s (takaktif)

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s 0 records %s
ms: %s 0 rekod %s

note: %1$s:  IF !rota.active %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Activate %s Deactivate %s
ms: %s Aktif %s Nyahaktif %s

note: %1$s:  IF message.code == "unable_to_generate_pdf" %2$s:  END
en: %s An error occurs when generating the PDF file. Please contact the administrator to resolve this problem. %s
ms: %s Terdapat ralat ketika menjana fail pdf. Sila hubungi pentadbir untuk membetulkan masalah ini. %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s Available for loan. %s
ms: %s Tersedia untuk pinjman. %s

note: %1$s:  UNLESS blocking_error %2$s:  basket.basketno | html %3$s:  END
en: %s Basket %s &rsaquo; Duplicate existing orders &rsaquo; %s Acquisitions &rsaquo; Koha
ms: %s Bakul %s &rsaquo; Duplikasi pesanan sedia ada &rsaquo; %s Perolehan &rsaquo; Koha

note: %1$s:  IF patron %2$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' invert_name = 1 no_html = 1 %3$s:  END
en: %s Checking out to %s &rsaquo; %s Circulation &rsaquo; Koha
ms: %s Dipinjamkan kepada %s &rsaquo; %s Sirkulasi &rsaquo; Koha

note: %1$s:  IF step == 2 %2$s:  END %3$s:  IF step == 3 %4$s:  END
en: %s Confirm &rsaquo; %s %s Finished &rsaquo; %s Batch patron deletion and anonymization &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha
ms: %s Sah &rsaquo; %s %s Selesai &rsaquo; %sPenghapusan pukal penguna dan anonimisasi &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha

note: For the first occurrence, %1$s:  ELSE
en: %s Create a new
ms: %s Cipta yang baru

note: For the first occurrence, %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s Create a new club template %s
ms: %s Cipta templat kelab baru %s

note: %1$s:  IF op =='add_form' %2$s:  IF credit_type.code %3$s:  ELSE %4$s:  END %5$s:  ELSE %6$s:  END
en: %s Credit types &rsaquo; %s Modify credit type %s New credit type %s %s Credit types %s &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
ms: %s Jenis kredit &rsaquo; %s Ubah jenis kredit %s Jenis kredit baru %s %s Jenis kredit %s &rsaquo; Pentadbir &rsaquo; Koha

note: %1$s:  END
en: %s Default
ms: %s Lalai

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s Disabled %s
ms: %s Nyahaktifkan %s

note: %1$s:  IF course_name %2$s:  course_name | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s Edit %s %s New course %s &rsaquo; Course reserves &rsaquo; Koha
ms: %s Edit %s %s Kursus baru %s &rsaquo; Course reserves &rsaquo; Koha

note: For the first occurrence, %1$s:  IF ( layout_id ) %2$s:  layout_id | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s Edit (%s) %s New %s
ms: %s Edit (%s) %s Baru %s

note: %1$s:  IF ( template_id ) %2$s:  template_id | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s Edit label template %s %s New label template %s
ms: %s Edit templet label %s %s Templet label baru %s

note: For the first occurrence, %1$s:  IF ( biblionumber )
en: %s Editing
ms: %s Menyunting

note: %1$s:  IF ( status.fieldname == 'items.notforloan' && value.authorised_value == 0 && value.lib == '__IGNORE__' ) %2$s:  ELSE %3$s:  value.lib | html %4$s:  END
en: %s For loan %s %s %s
ms: %s Untuk pinjaman %s %s %s

note: %1$s:  authtypecode | html
en: %s Framework
ms: %s Rangkakerja

note: %1$s:  IF budget_period_id %2$s:  budget_period_description | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s Funds for '%s' %s All funds %s
ms: %s Dana untuk '%s' %s Semua dana %s

note: %1$s: - ELSIF (hold.inprocessing) -
en: %s Item being processed at
ms: %s bahan sedang diproses di

note: %1$s:  IF ( itemtype_notforloan ) %2$s:  ELSIF ( item_notforloan ) %3$s:  item_notforloan_lib = AuthorisedValues.GetDescriptionByKohaField( kohafield => 'items.notforloan', authorised_value => item.notforloan ) %4$s:  IF (item_notforloan_lib) %5$s:  item_notforloan_lib | html %6$s:  END %7$s:  END
en: %s Item type not for loan. %s %s Item not for loan%s (%s)%s. %s
ms: %s Item type tidak boleh dipinjam. %s %s Bahan tidak boleh dipinjam %s (%s)%s. %s

note: %1$s: - IF ( hold.atdestination ) -
en: %s Item waiting at
ms: %s Bahan menanti di

note: %1$s:  ELSE
en: %s Location:
ms: %s Lokasi:

note: %1$s:  IF ean %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Modify EAN %s New EAN %s
ms: %s Ubahsuai EAN %s EAN Baru %s

note: %1$s:  IF account %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Modify account %s New account %s
ms: %s Ubahsuai akaun %s Akaun baru %s

note: %1$s:  IF class_source %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Modify classification source %s Add classification source %s
ms: %s Ubahsuai sumber klasifikasi %s Tambah sumber klasifikasi %s

note: For the first occurrence, %1$s:  IF club
en: %s Modify club
ms: %s Ubahsuai kelab

note: %1$s:  IF credit_type.code %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Modify credit type %s New credit type %s
ms: %s Ubahsuai jenis kredit %s Jenis kredit baru %s

note: %1$s:  IF currency %2$s:  currency.currency | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s Modify currency '%s' %s New currency %s
ms: %s Ubahsuai matawang '%s' %s Matawang baru %s

note: %1$s:  IF desk.desk_id %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Modify desk %s New desk %s
ms: %s Ubahsuai meja %s Meja baru %s

note: %1$s:  IF ean %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Modify library EAN %s Add new library EAN %s
ms: %s Ubahsuai EAN perpustakaan %s Tambah EAN perpustakaan baru %s

note: %1$s:  IF ( edit_attribute_type ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Modify patron attribute type %s Add patron attribute type %s
ms: %s Ubahsuai jenis atribut pengguna %s Tambah jenis atribut pengguna %s

note: %1$s:  IF ( edit_matching_rule ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Modify record matching rule %s Add record matching rule %s
ms: %s Ubahsuai peraturan pemadanan rekod %s Tambah peraturan pemadanan rekod %s

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: %s No
ms: %s Tidak

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s No active budgets %s
ms: %s Tiada bajet aktif %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s No basket group %s
ms: %s Tiada kupulan bakul %s

note: %1$s:  ELSE
en: %s No group
ms: %s Tiada kumpulan

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s No inactive budgets %s
ms: %s Tiada bajet takaktif %s

note: %1$s:  ELSE
en: %s No library
ms: %s Tiada perpustakaan

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s No limitation %s
ms: %s Tiada had %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s No order found %s
ms: %s Tiada pesanan dijumpai %s

note: For the first occurrence, %1$s:  ELSE %2$s:  END %3$s:  IF invalid_barcodes.size > 0
en: %s No valid item barcodes found. %s %s
ms: %s Tiada valid kodbar bahan dijumpai %s %s

note: %1$s:  END
en: %s None
ms: %s Tiada

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s Not checked out %s
ms: %s Tidak dipinjam keluar %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s Not set %s
ms: %s Tidak set %s

note: %1$s:  CASE %2$s:  END
en: %s Not supported yet. %s
ms: %s Belum sokong. %s

note: %1$s:  UNLESS blocking_error %2$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' no_html = 1 %3$s:  END
en: %s Patron details for %s %s &rsaquo; Patrons &rsaquo; Koha
ms: %s Butiran pengguna untuk %s %s &rsaquo; Pengguna &rsaquo; Koha

note: For the first occurrence, %1$s:  IF restriction.comment.search('OVERDUES_PROCESS') %2$s:  restriction.comment.remove('OVERDUES_PROCESS ') | $raw %3$s:  ELSE %4$s:  restriction.comment | $raw %5$s:  END
en: %s Restriction added by overdues process %s %s %s %s
ms: %s Sekatan ditambahkan oleh proses tertunggak %s %s %s %s

note: %1$s:  IF ( uploadborrowers ) %2$s:  END
en: %s Results &rsaquo; %s Import patrons &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha
ms: %s Hasil &rsaquo; %s Impot pengguna &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha

note: %1$s:  IF ( do_it ) %2$s:  END
en: %s Results &rsaquo; %s Logs &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha
ms: %s Hasil &rsaquo; %s Log &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha

note: %1$s:  UNLESS blocking_error %2$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' no_html = 1 %3$s:  END
en: %s Statistics for %s %s &rsaquo; Patrons &rsaquo; Koha
ms: %s Statistik untuk %s %s &rsaquo; Pengguna &rsaquo; Koha

note: %1$s:  ELSE
en: %s There is no CSV profile defined.
ms: %s Tiada profil CSV ditakrifkan

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END %3$s:  END
en: %s There is no condition for this rule. %s %s
ms: %s Tiada syarat untuk peraturan ini. %s %s

note: %1$s:  IF msg == 'no_report' %2$s:  ELSIF msg == 'can_be_updated'
en: %s There is no valid report for this id. %s
ms: %s Tiada laporan yang tak valid untuk id ini. %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  field.name | html %3$s:  END %4$s:  END %5$s:  IF ( field.type == 'date' )
en: %s There is no value defined for %s %s %s %s
ms: %s Tiada nilai yang ditakrifkan untuk %s %s %s %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s This CSV Profile does not exist. %s
ms: %s Profil CSV ini tidak wujud. %s

note: %1$s:  IF ( unknownbiblionumber ) %2$s:  ELSE %3$s:  INCLUDE 'biblio-title-head.inc' %4$s:  END
en: %s Unknown record %s Details for %s %s &rsaquo; Catalog &rsaquo; Koha
ms: %s Rekod tidak diketahui %s Perincian untuk %s %s &rsaquo; Katalog &rsaquo; Koha

note: %1$s:  IF ( unknownbiblionumber ) %2$s:  ELSE %3$s:  INCLUDE 'biblio-title-head.inc' %4$s:  END
en: %s Unknown record %s ISBD details for %s %s &rsaquo; Catalog &rsaquo; Koha
ms: %s Rekod tidak diketahui %s Perincian ISBD untuk %s %s &rsaquo; Katalog &rsaquo; Koha

note: %1$s:  IF ( unknownbiblionumber ) %2$s:  ELSE
en: %s Unknown record %s MARC details for
ms: %s Rekod tidak diketahui %s Perincian MARC untuk

note: %1$s:  IF ( unknownbiblionumber ) %2$s:  ELSE %3$s:  INCLUDE 'biblio-title-head.inc' %4$s:  END
en: %s Unknown record %s MARC details for %s %s &rsaquo; Catalog &rsaquo; Koha
ms: %s Rekod tidak diketahui %s Perincian MARC untuk %s %s &rsaquo; Katalog &rsaquo; Koha

note: %1$s:  ELSE
en: %s Upload an image file for this bibliographic record:
ms: %s Muatnaik fail gambar untuk rekod bibliografi ini:

note: %1$s:  IF itemnumber
en: %s Upload an image file for this item:
ms: %s Muatnaik fail gambar untuk bahan ini:

note: For the first occurrence, %1$s:  IF count
en: %s Used in
ms: %s Digunakan dalam

note: %1$s:  END
en: %s Version:
ms: %s Versi:

note: For the first occurrence, %1$s:  SET expires_on = w.expiration_date %2$s:  IF expires_on %3$s:  expires_on | $KohaDates %4$s:  END
en: %s Waiting here %s until %s %s
ms: %s Tunggu disini %s sehingga %s %s

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: %s Yes
ms: %s Ya.

note: %1$s:  IF ( result.author )
en: %s by
ms: %s oleh

note: %1$s:  IF ( loopro.author ) %2$s:  loopro.author | html %3$s:  END
en: %s by %s%s
ms: %s oleh %s%s

note: %1$s:  IF ( ordersloo.author ) %2$s:  ordersloo.author | html %3$s:  END %4$s:  IF ( ordersloo.isbn ) %5$s:  ordersloo.isbn | html %6$s:  END %7$s:  IF ( ordersloo.publishercode )
en: %s by %s%s %s &ndash; %s%s %s
ms: %s oleh %s%s %s &ndash; %s%s %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END %3$s:  END
en: %s by you %s %s
ms: %s oleh anda %s%s

note: %1$s:  IF ( Koha.Preference( 'marcflavour' ) == 'UNIMARC' && biblio.author ) %2$s:  END %3$s:  biblio.author | html %4$s: ~ END %5$s:  (biblioitem.publicationyear || biblio.copyrightdate) | html %6$s:  biblioitem.publishercode | html | $To %7$s:  AuthorisedValues.GetDescriptionByKohaField( kohafield
en: %s by%s %s %s", "%s", "%s", "%s", "%s
ms: %s oleh%s %s %s", "%s", "%s", "%s", "%s

note: %1$s:  Branches.GetName( branch ) | html
en: %s calendar
ms: %s kalendar

note: %1$s:  Branches.GetName( branch ) | html
en: %s calendar &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha
ms: %s kalendar &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha

note: %1$s:  request.illcomments.count | html
en: %s comments
ms: %s komen

note: For the first occurrence, %1$s:  deliverytime | html
en: %s days
ms: %s hari

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron=issue.patron hide_patron_infos_if_needed=1 invert_name=1 %2$s:  waiting_holds | html
en: %s has %s hold(s) waiting for pickup.
ms: %s telah %s tempahan sedia untuk dipungut.

note: %1$s:  Branches.GetLoggedInBranchname | html %2$s:  itemloop.size() || 0 | html
en: %s holdings (%s)
ms: %s pegangan (%s)

note: %1$s:  END %2$s:  CASE %3$s:  st | html %4$s:  END
en: %s months %s%s %s
ms: %s bulan %s%s %s

note: %1$s:  hits_to_paginate | html %2$s:  total | html
en: %s of %s results loaded, refine your search to view other records
ms: %s dari %s keputusan sudah dipaparkan, perhaluskan carian anda untuk papar rekod lain

note: %1$s:  IF ( hold.suspend ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s on %s until %s
ms: %s pada %s hingga %s

note: %1$s:  patrons_to_anonymize.count || 0 | html
en: %s patrons' checkout histories will be anonymized
ms: %s Sejarah pinjaman pengguna akan dirahsiakan

note: %1$s:  IF ( modify ) %2$s:  bibliotitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s%s &rsaquo; Modify subscription%sNew subscription%s &rsaquo; Serials &rsaquo; Koha
ms: %s%s &rsaquo; Uahsuai langganan%sLangganan baru%s &rsaquo; Bersiri &rsaquo; Koha

note: %1$s:  IF ( lastdate ) %2$s:  lastdate | $KohaDates %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s%s%sItem has no transfer record%s
ms: %s%s%sBahan tidak mempunyai rekod pemindahan%s

note: %1$s:  IF Koha.Preference('URLLinkText') %2$s:  Koha.Preference('URLLinkText') | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s%s%sLink to resource%s
ms: %s %s%sPautan ke sumber%s

note: %1$s:  IF ( loopro.title ) %2$s:  loopro.title | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s%s%sNO TITLE%s
ms: %s%s%sTIADA JUDUL%s

note: %1$s:  IF ( loopro.barcode ) %2$s:  loopro.barcode | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s%s%sNo barcode%s
ms: %s%s%sTiada kodbar%s

note: %1$s:  IF ( loopro.itemcallnumber ) %2$s:  loopro.itemcallnumber | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s%s%sNo call number%s
ms: %s%s%sTiada nombor panggilan%s

note: %1$s:  IF ( slip ) %2$s:  slip | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s%s%sNo slip template found%s
ms: %s%s%sTiada slip templat dijumpai%s

note: %1$s:  borrowers.$borrowernumber.surname | html %2$s:  IF ( borrowers.$borrowernumber.firstname ) %3$s:  borrowers.$borrowernumber.firstname | html %4$s:  END %5$s:  Categories.GetName( borrowers.$borrowernumber.categorycode ) | html %6$s:  Branches.GetName( borrowers.$borrowernumber.branchcode ) | 
en: %s%s, %s%s - %s (%s) (%s) - Requested on %s
ms: %s%s, %s%s - %s (%s) (%s) - Diminta pada %s

note: %1$s:  IF ( suggestion.copyrightdate ) %2$s:  suggestion.copyrightdate | html %3$s:  END %4$s:  IF ( suggestion.volumedesc )
en: %s&copy; %s %s %svolume:
ms: %s&salinan; %s %s %sjilid:

note: %1$s:  IF (invoiceincgst == 1) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s(tax inc.)%s(tax exc.)%s
ms: %s(termasuk cukai)%s(tidak termasuk cukai)%s

note: For the first occurrence, %1$s:  IF (listincgst == 1) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s(tax inclusive)%s(tax exclusive)%s
ms: %s(termasuk cukai)%s(tidak termasuk cukai)%s

note: %1$s:  IF ( item.biblio.author ) %2$s:  item.biblio.author | html %3$s:  END
en: %s, by %s%s
ms: %s, oleh %s%s

note: %1$s:  IF ( item.author ) %2$s:  item.author | html %3$s:  END %4$s:  IF ( item.itemnotes )
en: %s, by %s%s%s-
ms: %s, oleh %s%s%s-

note: For the first occurrence, %1$s:  IF ( active ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sActive%sInactive%s
ms: %sAktif%sTidak aktif%s

note: %1$s:  IF ( op ) %2$s:  ELSE %3$s:  END %4$s:  title | html
en: %sCreate routing list%sEdit routing list%s &rsaquo; %s &rsaquo; Serials &rsaquo; Koha
ms: %sCipta senarai penghalaan%sEdit senarai penghalaan%s &rsaquo; %s &rsaquo; Bersiri &rsaquo; Koha

note: %1$s:  UNLESS blocking_error %2$s:  patron.firstname | html %3$s:  patron.surname | html %4$s:  patron.cardnumber | html %5$s:  END
en: %sDischarge for %s %s (%s)%s &rsaquo; Patrons &rsaquo; Koha
ms: %sDipinjamkan kepada %s %s (%s)%s &rsaquo; Pengguna &rsaquo; Koha

note: %1$s:  IF transfer.item.onloan %2$s:  transfer.item.onloan | $KohaDates %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %sDue %s%sOn shelf%s
ms: %sLuput %s%sAtas rak%s

note: %1$s:  IF ( errornomodbiblio ) %2$s:  END %3$s:  IF ( errornohostitemnumber ) %4$s:  END
en: %sERROR: Unable to modify the bibliographic record.%s %sERROR: Unable to get the item number from this barcode.%s
ms: %sRALAT: Tidak boleh mengubahsuai rekod bibliografi.%s %sRALAT: Tidak boleh mendapatkan nombor bahan dari kodbar ini.%s

note: %1$s:  IF credit_type.can_be_added_manually %2$s:  END
en: %sManual credit%s
ms: %sKredit manual%s

note: %1$s:  IF library %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sModify library%sNew library%s
ms: %sUbahsuai perpustakaan%sPerpustakaan baru%s

note: %1$s:  IF quote %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sModify quote%sNew quote%s
ms: %sUbahsuai petikan%sPetikan baru%s

note: %1$s:  UNLESS ( basketno ) %2$s:  END %3$s:  basketname | html %4$s:  basketno | html
en: %sNew %sBasket %s (%s) for
ms: %sBaru %sBakul %s (%s) untuk

note: %1$s:  UNLESS ( basketno ) %2$s:  END %3$s:  basketname | html %4$s:  basketno | html %5$s:  booksellername | html
en: %sNew %sBasket %s (%s) for %s &rsaquo; Acquisitions &rsaquo; Koha
ms: %sBaru %sBakul %s (%s) untuk %s &rsaquo; Perolehan &rsaquo; Koha

note: For the first occurrence, %1$s:  IF ( do_it ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sReview%sReview tags%s &rsaquo; Tags &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha
ms: %sUlasan%sUlasan tag%s &rsaquo; Tags &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %sThis record has no items.%s
ms: %sRekod ini tiada bahan.%s

note: For the first occurrence, %1$s:  IF currency.archived %2$s:  END
en: %sYes%s
ms: %sYa%s

note: For the first occurrence, %1$s:  IF field.searchable %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sYes%sNo%s
ms: %sYa%sTidak%s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %sa list:%s
ms: %ssenarai:%s

en: &lt;&lt; Previous
ms: &lt;&lt; Terdahulu

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Conference name
ms: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Nama persidangan

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Corporate name
ms: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Nama korporat

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Personal name
ms: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Nama Peribadi

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Subject and broader terms
ms: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Perkara dan terma yang lebih luas

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Subject and narrower terms
ms: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Perkara dan terma yang lebih kecil

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Subject and related terms
ms: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Perkara dan terma yang berkaitan

en: &nbsp;Show inactive:
ms: &nbsp;Papar yang takaktif:

note: %1$s:  rescardnumber | html %2$s:  Branches.GetName( resbranchcode ) | html
en: (%s) at %s
ms: (%s) di %s

note: %1$s:  getBarcodeMessageIteminfo | html
en: (%s) is being processed for
ms: (%s) sedang diproses untuk

note: %1$s:  getBarcodeMessageIteminfo | html
en: (%s) is on hold for
ms: (%s)Ditempah untuk

en: (Accruing)
ms: (Akru)

note: %1$s:  budget_period_description | html %2$s:  bookfund | html
en: (Current: %s - %s)
ms: (Semasa: %s - %s)

en: (Forgiven)
ms: (Diampuni)

en: (Lost)
ms: (Hilang)

en: (Refunded)
ms: (Dikembalikan)

en: (Required)
ms: (Wajib)

en: (Returned)
ms: (Dipulangkan)

en: (Voided)
ms: (Dibatalkan)

note: %1$s:  cur_active | html %2$s:  IF (listincgst == 1) %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: (adjusted for %s, %stax inclusive%stax exclusive%s)
ms: (selaras untuk %s, %stermasuk cukai%sterkecuali cukai%s)

note: %1$s:  active_currency.currency | html
en: (adjusted for %s,tax exclusive)
ms: (selaras untuk %s,terkecuali cukai)

note: %1$s:  active_currency.currency | html
en: (adjusted for %s,tax inclusive)
ms: (selaras untuk %s,termasuk cukai)

en: (inclusive)
ms: (termasuk)

note: %1$s:  resultsloo.timestamp | html
en: (modified on %s)
ms: (diubah suai pada %s)

note: %1$s:  ar.item.barcode | html
en: (only %s)
ms: (hanya %s)

note: %1$s:  FOREACH relate IN related %2$s:  relate.related_search | html %3$s:  END
en: (related searches: %s%s%s)
ms: (carian berkaitan: %s%s%s)

en: (remove)
ms: (hapus)

en: (tax exclusive)
ms: (terkecuali cukai)

en: (tax inclusive)
ms: (termasuk cukai)

note: %1$s: - ELSE - %2$s: - END -
en: ) %s No last cashup %s
ms: ) %s Tiada tunai %s

en: - None -
ms: - Tiada -

en: -- Choose format --
ms: -- Pilih Format --

en: -- None --
ms: -- Tiada --

en: -- none --
ms: -- tiada --

note: %1$s: - IF default_config.debug - %2$s: - ELSE - %3$s: - END -
en: : %sYes%sNo%s
ms: : %sYa%sTidak%s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: : %sa list:%s
ms: : %ssenarai:%s

en: API Keys &rsaquo; Patrons &rsaquo; Koha
ms: Kunci API &rsaquo; Pengguna &rsaquo; Koha

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc'
en: API Keys for %s
ms: Kunci API untuk %s

en: About Koha &rsaquo; Koha
ms: Mengenai Koha &rsaquo; Koha

note: For the first occurrence, %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc'
en: Account for %s
ms: Akaun untuk %s

note: For the first occurrence, %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc'
en: Account for %s
ms: Akaun untuk %s

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' no_html = 1
en: Account for %s &rsaquo; Patrons &rsaquo; Koha
ms: Akaun untuk %s &rsaquo; Pengguna &rsaquo; Koha

en: Acquisition management
ms: Pengurusan perolehan

en: Acquisitions &rsaquo; Koha
ms: Perolehan &rsaquo; Koha

en: Acquisitions home
ms: Rumah perolehan

en: Action
ms: Tindakan

en: Actions for
ms: Tindakan untuk

en: Actions:
ms: Tindakan

en: Activate
ms: Aktifkan

en: Active
ms: Aktif

en: Active budgets
ms: Bajet aktif

note: SCRIPT
en: Activity
ms: Aktiviti

en: Add
ms: Tambah

note: %1$s:  total | html %2$s:  IF ( singleshelf )
en: Add %s items to %s
ms: Tambah %s item ke %s

note: %1$s:  booksellername | html
en: Add a basket to %s
ms: Tambah bakul ke %s

en: Add a condition
ms: Tambah syarat

en: Add a new OAI set
ms: Tambah set OAI baru

en: Add a new collection
ms: Tambah koleksi baru

en: Add a new delivery
ms: Tambah penghantaran baru

en: Add a patron category &rsaquo; Web installer &rsaquo; Koha
ms: Tambah kategori pengguna &rsaquo; Web installer &rsaquo; Koha

en: Add a stage
ms: Tambah tahap

note: INPUT type=submit
en: Add action
ms: Tambah tindakan

en: Add an adjustment
ms: Tambahkan pelarasan

en: Add and remove items from rotas
ms: Tambah dan alih bahan dari laluan

note: A
en: Add another field
ms: Tambah satu lagi field

note: %1$s:  booksellername | html
en: Add basket group for %s
ms: Tambah kumpulan bakul untuk %s

en: Add budget
ms: Tambah bajet

en: Add comment
ms: Tambah komen

en: Add fund
ms: Tambah dana

en: Add guarantee
ms: Tambah jaminan

en: Add guarantor
ms: Tambah penjamin

en: Add items to rota report
ms: Tambahkan bahan ke laporan laluan

en: Add library
ms: Tambah perpustakaan

en: Add message
ms: Tambah mesej

en: Add new
ms: Tambah baru

en: Add new account
ms: Tambah akaun baru

en: Add new alert
ms: Tambahkan amaran baru

en: Add new collection
ms: Tambah koleksi baru

en: Add note
ms: Tambah nota

en: Add notice
ms: Tambah notis

en: Add offline circulations to queue &rsaquo; Circulation &rsaquo; Koha
ms: Tambah sirkulasi diluar talian untuk beratur

note: %1$s:  colTitle | html
en: Add or remove items &rsaquo; Collection %s &rsaquo; Rotating collections &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha
ms: Tambah atau buang bahan &rsaquo; Koleksi %s &rsaquo; Koleksi berpusing &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha

en: Add order &rsaquo; Acquisition &rsaquo; Koha
ms: Tambah pesanan &rsaquo; Perolehan &rsaquo; Koha

en: Add order from a subscription
ms: Tambah pesanan dari langganan

en: Add order from a suggestion &rsaquo; Acquisitions &rsaquo; Koha
ms: Tambah pesanan dari cadangan &rsaquo; Perolehan &rsaquo; Koha

note: %1$s:  comments | html %2$s:  file_name | html %3$s:  upload_timestamp | $KohaDates  with_hours => 1
en: Add orders from %s (%s staged on %s)
ms: Tambah pesanan dari %s (%s staged on %s)

en: Add patron(s)
ms: Tambah pengguna(s)

en: Add patrons
ms: Tambah pengguna

note: %1$s:  list.name | html
en: Add patrons &rsaquo; %s &rsaquo; Patron lists &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha
ms: Tambah pengguna &rsaquo; %s &rsaquo; Senarai pengguna &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha

en: Add reserves for
ms: Tambah simpanan untuk

en: Add stage
ms: Tambah tahap

en: Add stage to
ms: Tambah tahap ke

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Add staged files to basket
ms: Tambah fail tahap ke bakul

en: Add sub fund
ms: Tambah sub dana

en: Add suggestion
ms: Tambah cadangan

note: %1$s:  IF ( singleshelf )
en: Add to %s
ms: Tambah ke %s

en: Add to a list
ms: Tambah ke senarai

en: Add to a new list:
ms: Tambah ke senarai baru:

en: Add to cart
ms: Tambah ke troli

note: %1$s:  authtypetext | html
en: Adding authority %s
ms: Tambah autoriti %s

note: %1$s:  tablename | html
en: Additional fields for '%s'
ms: Medan tambahan untuk '%s'

en: Address
ms: Alamat

en: Address 2:
ms: Alamat 2:

en: Address line 1:
ms: Alamat baris 1:

en: Address line 2:
ms: Alamat baris 2:

en: Administration &rsaquo; Circulation and fine rules
ms: Pentadbir &rsaquo; Sirkulasi dan peraturan denda

en: Administration &rsaquo; Item types
ms: Pentadiran &rsaquo; Jenis bahan

en: Administration &rsaquo; Koha
ms: Pentadbiran &rsaquo; Koha

en: Administrator account created!
ms: Akuan pentadir tercipta!

en: Administrator identity
ms: Identiti pentadbir

en: Adolescent
ms: Remaja

en: Adult
ms: Dewasa

en: Advanced editor shortcuts &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
ms: Pintasan editor lanjutan &rsaquo; Pentadiran &rsaquo; Koha

en: Advanced search
ms: Carian Terperinci

en: Advanced search &rsaquo; Catalog &rsaquo; Koha
ms: Carian lanjutan & rsaquo; Katalog & rsaquo; Koha

en: Age restricted
ms: Umur terhad

note: %1$s:  bibliotitle | html
en: Alert subscribers for %s &rsaquo; Serials &rsaquo; Koha
ms: Maklum pengguna untuk %s &rsaquo; Bersiri &rsaquo; Koha

en: All
ms: Semua

en: All active funds
ms: Semua dana aktif

en: All available funds
ms: Semua data yang tersedia

en: All budgets
ms: Semua bajet

en: All collections
ms: Semua koleksi

en: All funds
ms: Semua dana

en: All item types
ms: Semua jenis item

en: All libraries
ms: Semua perpustakaan

note: For the first occurrence, %1$s:  all_pendingsuggestions | html
en: All libraries: %s
ms: Semua perpustakaan: %s

en: All locations
ms: Semua lokasi

note: SCRIPT
en: All selected
ms: Semua terpilih

en: All statuses
ms: Semua status

en: All transactions
ms: Semua transaksi

en: Allow changes to contents from:
ms: Benarkan perubahan pada kandungan dari:

en: Alternate address
ms: Alamat lain

en: Alternate contact
ms: Hubungi lain

en: Alternate phone
ms: Fon ganti

en: Amount
ms: Jumlah

en: Amount outstanding
ms: Baki tertunggak

en: Amount tendered:
ms: Jumlah yang ditender

note: %1$s:  batch_id | html
en: An error has occurred and batch %s was not deleted.
ms: Berlaku ralat dan pukal %s tidak dipadam

en: An error has occurred.
ms: Ralat telah berlaku

note: %1$s:  IF error_order_already_cancelled
en: An error has occurred. %s
ms: Ralat telah berlaku. %s

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: An error occurred
ms: Ralat telah berlaku

note: %1$s:  error | html
en: An error occurred, please try again: %s
ms: Ralat telah berlaku, cuba semula %s

en: Anonymize checkout history
ms: Sejarah pinjaman tidak dinamakan

en: Any
ms: Sebarang

en: Any audience
ms: Sebarang pengguna

en: Any collection
ms: Sebarang koleksi

en: Any content
ms: Sebarang kandungan

en: Any format
ms: Sebarang format

en: Any phrase
ms: Sebarang frasa

en: Any word
ms: Sebarang perkataan

en: Arabic
ms: Bahasa Arab

en: Are you sure you want to cancel this hold?
ms: Adakah anda pasti untuk membatalkan tempahan ini?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to change the pickup library from %s to %s for this request?
ms: Adakah anda pasti untuk menukar lokasi perpustakaan dari %s ke %s untuk permintaan ini?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to clone this circulation and fine rule from %s to %s library? This will override the existing rules in this library.
ms: Adakah anda pasti untuk mengklon sirkulasi dan peraturan denda dari %s ke %s perpustakaan? Ini akan menghapuskan peraturan sedia ada di perpustakaan ini.

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to clone this standard rule to %s library? This will override the existing rules in this library.
ms: Adakah anda pasti untuk mengklon sirkulasi dan peraturan denda ke %s perpustakaan? Ini akan menghapuskan peraturan sedia ada di perpustakaan ini.

note: %1$s:  library.branchname | html %2$s:  library.branchcode | html
en: Are you sure you want to delete %s (%s)?
ms: Adakah anda pasti untuk menghapuskan %s (%s)?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete server %s?
ms: Adakah anda pasti untuk menghapuskan pelayan %s?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete the %s selected search history entries?
ms: Adakah anda pasti untuk memadamkan %s entri terpilih sejarah pencarian anda?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete the club %s? This will cancel all patron enrollments in this club.
ms: Adakah anda pasti untuk menghapuskan kelab %s? Ini akan membatalkan semua pengguna berdaftar dalam kelab ini.

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this course? There are %s attached items.
ms: Adakah anda pasti untuk menghapuskan kursus ini? Terdapatnya %s bahan berlampiran

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this course? There is %s attached item.
ms: Adakah anda pasti untuk menghapuskan kursus ini? Terdapatnya %s bahan berlampiran

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this list?
ms: Adakah anda pasti untuk menghapuskan senarai ini?

note: %1$s:  basketname | html
en: Are you sure you want to generate an EDIFACT order and close basket %s?
ms: Adakah anda pasti untuk menjana perolehan EDIFACT dan menutup bakul %s?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to remove label number(s): %s from this batch?
ms: Adakah anda pasti untuk menyingkirkan nombor label: %s dari kumpulan ini?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to remove these items from the list?
ms: Adakah anda pasti untuk menyingkirkan item yang telah dipilih daripada senarai?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to uninstall the plugin %s?
ms: Adakah anda pasti untuk nyahpasang pemalam ini %s?

en: Arrived
ms: Tiba

en: Article requests
ms: Permintaan Artikel

en: Article requests &rsaquo; Circulation &rsaquo; Koha
ms: Permintaan artikel &rsaquo; Sirkulasi &rsaquo; Koha

note: For the first occurrence, %1$s:  current_article_requests.count || 0 | html
en: Article requests (%s)
ms: Permintaan Artikel (%s)

en: Article requests:
ms: Permintaan Artikel:

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: At least two records must be selected for merging.
ms: Paling kurang dua rekod perlu dipilih untuk penggabungan

note: %1$s:  Branches.GetName(subscription.branchcode) || subscription.branchcode | html
en: At library: %s
ms: Di perpustakaan: %s

note: %1$s:  IF ( biblio.title ) %2$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' %3$s:  END
en: Attach an item %s to %s%s
ms: Bahan yang dilampirkan %s ke %s%s

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title-head.inc'
en: Attach an item to %s &rsaquo; Cataloging &rsaquo; Koha
ms: Bahan yang dilampirkan ke %s &rsaquo; Pengkatalogan &rsaquo; Koha

en: Attach another item
ms: Lampirkan item lain

en: Attach item
ms: Lampirkan item

en: Attach this basket to a new basket group with the same name
ms: Lampirkan bakul ini pada kumpulan bakul baru dengan nama yang sama

note: %1$s:  ERROR_extended_unique_id_failed_value | html
en: Attribute value "%s" is already in use by another patron record.
ms: Nilai sifat "%s" telah digunakan oleh rekod penaung lain

en: Attributes
ms: Atribut

en: Audio alerts
ms: Amaran audio

en: Audio alerts &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
ms: Amaran audio &rsaquo; Pentadbiran &rsaquo; Koha

en: August
ms: Ogos

en: Authenticated
ms: Pengesahan

en: Author
ms: Pengarang

en: Author (A-Z)
ms: Pengarang (A-Z)

en: Author (Z-A)
ms: Pengarang (Z-A)

en: Author (corporate):
ms: Pengarang (Korporat)

en: Author (personal):
ms: Pengarang (peribadi)

en: Author(s)
ms: Pengarang

en: Author:
ms: Pengarang:

en: Author:
ms: Pengarang:

note: %1$s:  author | html
en: Author: %s
ms: Pengarang: %s

en: Authorised value category:
ms: Kategori Authorised value:

en: Authorised values category:
ms: Kategori Authorised value:

en: Authorities
ms: Kuasa

en: Authorities &rsaquo; Koha
ms: Kuasa &rsaquo; Koha

en: Authorities tables
ms: Jadual kuasa

en: Authorities:
ms: Kuasa

en: Authority
ms: Autoriti

note: %1$s:  loopro.object | html
en: Authority %s
ms: Kuasa %s

en: Authority MARC subfield structure &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
ms: Kuasa struktur submedan MARC &rsaquo; Pentadbiran &rsaquo; Koha

en: Authority search
ms: Carian autoriti

en: Authority search results
ms: Hasil carian kewenangan

en: Authority type:
ms: Jenis autoriti:

en: Authorized value category:
ms: Kategori authorized value:

en: Authorized values
ms: Nilai yang dibenarkan

note: For the first occurrence, %1$s:  category_name | html
en: Authorized values for category %s
ms: Nilai yang dibenarkan untuk kategori %s

note: %1$s:  category.category_name | html
en: Authorized values for category %s
ms: Nilai yang dibenarkan untuk kategori %s

en: Authors
ms: Pengarang

en: Auto ordering
ms: susunan automatik

en: Auto subscription sharing:
ms: Perkongsian langganan automatik:

note: INPUT type=button
en: Auto-fill row
ms: Auto-isi barisan

en: Autolocation is switched on and you are logging in with an IP address that doesn't match your library.
ms: Penetapan lokasi secara automatik digunakan dan anda log masuk dengan alamat IP yang tidak sama dengan perpustakaan anda

en: Automatic item modifications by age
ms: Pengubahsuaian item secara automatik mengikut umur

en: Automatic ordering:
ms: Susunan automatik:

en: Automatic renewal
ms: Pembaharuan automatik

en: Availability
ms: Ketersediaan

en: Availability:
ms: Ketersediaan:

en: Available
ms: Tersedia

en: Available barcodes
ms: Kodbar tersedia

en: Available for
ms: Tersedia untuk

en: Average loan time &rsaquo; Reports &rsaquo; Koha
ms: Purata tempoh pinjaman &rsaquo; Laporan &rsaquo; Koha

en: BSD License
ms: Lesen BSD

en: Back
ms: Kembali

note: For the first occurrence, %1$s:  ELSE
en: Back %s
ms: Kembali %s

en: Back side layout not used
ms: Susun atur bahagian sebaliknya tidak digunakan

en: Back to Tools
ms: Kembali pada Alatan

en: Back to the list
ms: Kembali ke senarai

en: Bad or missing sender address; check your branch email address or preference KohaAdminEmailAddress.
ms: Tidak lengkap atau kehilangan alamat penghantar; periksa alamat emel cawangan anda atau gunakan KohaAdminEmailAddress.

en: Barcode
ms: Barkod

note: %1$s:  barcode | html
en: Barcode %s
ms: Barkod %s

note: For the first occurrence, %1$s:  overduesloo.barcode | html
en: Barcode : %s
ms: Barkod : %s

en: Barcode file:
ms: Fail barkod:

en: Barcode list (one barcode per line):
ms: Senarai Barkod (Satu barkod setiap baris):

en: Barcode not found
ms: Barkod tidak dijumpai

en: Barcode not found. The following items were found by searching:
ms: Barkod tidak dijumpai. Item berikut dijumpai dengan mencari:

en: Barcode submitted
ms: Barkod telah dihantar

en: Barcode type
ms: Jenis barkod

en: Barcode type:
ms: Jenis barkod:

en: Barcode:
ms: Barkod:

en: Barcode:
ms: Barkod:

note: For the first occurrence, %1$s:  transfer.item.barcode | html
en: Barcode: %s
ms: Barkod: %s

en: Barcodes file
ms: Fail barkod

note: %1$s:  batche.from | html %2$s:  batche.to | html
en: Barcodes from %s to %s
ms: Kodbar dari %s ke %s

en: Barcodes not found
ms: Barkod tidak dijumpai

en: Barcodes:
ms: Barkod:

en: Base-level allocated
ms: Level-asas diperuntukkan

en: Base-level available
ms: Ketersediaan Level-asas

en: Base-level ordered
ms: Level-asas disusun

en: Base-level spent
ms: Level-asas digunakan

en: Basic constraints
ms: Kekangan asas

en: Basic installation complete.
ms: Pemasangan asas lengkap.

en: Basic parameters
ms: Parameter asas

en: Basket
ms: Bakul

note: For the first occurrence, %1$s:  basketno | html
en: Basket %s
ms: Bakul %s

note: For the first occurrence, %1$s:  basketname | html %2$s:  basketno | html
en: Basket %s (%s)
ms: Bakul %s (%s)

note: %1$s:  basket.basketname | html %2$s:  basket.basketno | html %3$s:  basket.bookseller.name | html
en: Basket %s (%s) for %s
ms: Bakul %s (%s) untuk %s

en: Basket (#)
ms: Bakul (#)

note: %1$s:  basketno | html
en: Basket (%s) &rsaquo; Acquisitions &rsaquo; Koha
ms: Bakul (%s) &rsaquo; Perolehan &rsaquo; Koha

en: Basket by
ms: Bakul oleh

en: Basket created by:
ms: Bakul diwujudkan oleh:

en: Basket creator
ms: Pembina bakul

en: Basket deleted
ms: Bakul dilupuskan

en: Basket details
ms: Keterangan bakul

en: Basket group
ms: Kumpulan bakul

note: %1$s:  name | html %2$s:  basketgroupid | html
en: Basket group %s (%s) for
ms: Kumpulan bakul %s (%s) untuk

note: %1$s:  booksellername | html
en: Basket grouping for %s &rsaquo; Koha
ms: Kumpulan bakul untuk %s &rsaquo; Koha

note: %1$s:  msg.basketno.basketno | html
en: Basket: %s
ms: Bakul: %s

note: %1$s:  batch_id | html
en: Batch %s was not deleted.
ms: Kumpulan %s tidak dihapuskan.

en: Batch ID
ms: Kumpulan ID

en: Batch add reserves
ms: Kumpulan menambah rizab

en: Batch check out
ms: Pinjaman berkumpulan

en: Batch check out
ms: Pinjaman berkumpulan

en: Batch delete
ms: Hapus berkumpulan

en: Batch delete patrons
ms: Hapus pengguna berkumpulan

en: Batch edit
ms: Edit berkumpulan

en: Batch edit &rsaquo; Serials &rsaquo; Koha
ms: Edit berkumpulan &rsaquo; Bersiri &rsaquo; Koha

en: Batch extend due dates
ms: Perlanjutan tarikh pemulangan berkumpulan

en: Batch extend due dates &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha
ms: Perlanjutan tarikh pemulangan berkumpulan &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha

en: Batch item deletion
ms: Penghapusan bahan berkumpulan

en: Batch item modification
ms: Ubahsuai bahan berkumpulan

en: Batch modify
ms: Ubahsuai kumpulan

en: Batch patron deletion and anonymization
ms: Hapus pengguna berkumpulan dan takbernama

en: Batch patron modification &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha
ms: Ubahsuai bahan berkumpulan &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Batch record modification
ms: Ubahsuai bahan berkumpulan

en: Batch remove reserves
ms: Menghapus rizab berkumpulan

en: Batch remove reserves
ms: Menghapus rizab berkumpulan

en: Batch:
ms: Kumpulan

en: Batches
ms: Kumpulan

en: Bibliographies
ms: Bibliografi

en: Biography
ms: Biografi

note: SCRIPT
en: Border
ms: Sempadan

note: SCRIPT
en: Border style
ms: Gaya sempadan

en: Brief display
ms: Paparan ringkas

note: ABBR
en: Broader Term
ms: Terma yang lebih luas

en: Browse selected records
ms: Layari rekod terpilih

en: Budget
ms: Bajet

note: %1$s:  budget_period_description | html
en: Budget %s closed
ms: Bajet %s tutup

en: Budgeted cost
ms: Kos anggaran

en: Budgeted cost tax exc.
ms: Kos anggaran terkecuali cukai

en: Budgeted cost tax inc.
ms: Kos anggaran termasuk cukai

en: By:
ms: Oleh:

en: CD software
ms: CD Perisian

en: Calendar
ms: Kalendar

en: Call number
ms: Nombor panggilan

en: Call number (0-9 to A-Z)
ms: Nombor panggilan (0-9 to A-Z)

en: Call number (Z-A to 9-0)
ms: Nombor Panggilan (Z-A to 9-0)

en: Call number browser &rsaquo; Cataloging &rsaquo; Koha
ms: Pelayar nombor panggilan &rsaquo; Pengkatalogan &rsaquo; Koha

en: Call number classification scheme
ms: Skima pengkelasan nombor panggilan

en: Call number classification scheme:
ms: Skima pengkelasan nombor panggilan:

en: Call number:
ms: Nombor panggilan:

en: Call number:
ms: Nombor panggilan:

en: Can be manually invoiced?
ms: Dibenarkan diinvois secara manual?

en: Can be sold?
ms: Boleh dijual?

en: Can't cancel order
ms: Tidak boleh batal pesanan

en: Cancel
ms: Batal

en: Cancel charge
ms: Batal caj

en: Cancel import
ms: Batal impot

en: Cancel modifications
ms: Batal ubahsuai

en: Cancel order
ms: Batal pesanan

en: Cancel order &rsaquo; Acquisition &rsaquo; Koha
ms: Batal pesanan &rsaquo; Perolehan &rsaquo; Koha

en: Cancel request
ms: Batal permintaan

en: Cancel upload
ms: Batal muatnaik

en: Cancellation date
ms: Pembatalan tarikh

en: Cancelled charge
ms: Batal caj

note: I
en: Cannot be put on hold
ms: Tidak boleh ditempah

en: Cannot be toggled
ms: Tidak boleh ditukar

en: Cannot check in
ms: Tidak boleh pulang

note: %1$s:  IF ( Koha.Preference('OnSiteCheckouts') && Koha.Preference('OnSiteCheckoutsForce') )
en: Cannot check out! %s
ms: Tidak boleh pinjam! %s

note: %1$s:  budget_period_description | html
en: Cannot delete budget '%s'
ms: Tidak boleh hapus bajet '%s'

note: %1$s:  currency.currency | $HtmlTags tag='span' attributes=>'class="ex"'
en: Cannot delete currency %s
ms: Tidak boleh hapus matawang %s

note: %1$s:  itemtype.itemtype | html
en: Cannot delete item type '%s'
ms: Tidak boleh hapus item type '%s'

note: %1$s:  categorycode | html
en: Cannot delete: Category %s in use
ms: Tidak boleh hapus: Kategori %s sedang digunakan

en: Cannot edit
ms: Tidak boleh edit

note: SCRIPT
en: Caption
ms: Kapsyen

en: Cardnumbers already in list
ms: Cardnumbers telah dalam senarai

note: SCRIPT
en: Cart
ms: Troli

en: Cashup &rsaquo; Koha
ms: Tunai &rsaquo; Koha

en: Cassette recording
ms: Rakaman kaset

en: Catalog
ms: Katalog

en: Catalog by item types &rsaquo; Reports &rsaquo; Koha
ms: Katalog mengikut item types &rsaquo; Laporan &rsaquo; Koha

en: Catalog search &rsaquo; Serials &rsaquo; Koha
ms: Cari katalog &rsaquo; Bersiri &rsaquo; Koha

en: Catalog statistics
ms: Statistik katalog

note: %1$s:  IF ( total || breeding_loop ) %2$s:  ELSIF ( query ) %3$s:  END
en: Cataloging %s &rsaquo; Search results %s &rsaquo; No results found %s &rsaquo; Koha
ms: Pengkatalogan %s &rsaquo; Hasil carian %s &rsaquo; Keputusan tidak ditemui %s &rsaquo; Koha

en: Catalogs
ms: Katalog

en: Category:
ms: Kategori:

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Category: %s
ms: Kategori: %s

en: Change currency
ms: Tukar matawang

en: Change library
ms: Tukar perpustakaan

en: Change selected suggestions
ms: Tukar cadangan yang dipilih

en: Chapters
ms: Bab

en: Chapters:
ms: Bab

note: %1$s:  fines | $Price
en: Charges (%s)
ms: Caj (%s)

en: Check expiration &rsaquo; Serials &rsaquo; Koha
ms: Semak tamat tempoh &rsaquo; Bersiri &rsaquo; Koha

note: %1$s:  title | html
en: Check in %s &rsaquo; Circulation &rsaquo; Koha
ms: Pulang %s &rsaquo; Sirkulasi &rsaquo; Koha

en: Check out and check in items
ms: Pinjam dan pulang bahan

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Check out message
ms: Masej pinjaman

en: Check previous checkout
ms: Semak pinjaman sebelum

en: Check previous checkout?
ms: Semak pinjaman sebelum?

en: Check previous checkouts:
ms: Semak pinjaman sebelum:

note: %1$s:  'koha-conf.xml' | $HtmlTags Tag=>'code'
en: Check your database settings in %s.
ms: Semak pangkalan data setting dalam %s.

note: SCRIPT
en: Checked in item.
ms: Bahan dipulang

en: Checked out
ms: Dipinjam

note: %1$s:  END %2$s:  UNLESS ( item.not_same_branch) %3$s:  IF item.checkout.onsite_checkout %4$s:  ELSE %5$s:  END %6$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron=item.checkout.patron hide_patron_infos_if_needed=1 %7$s:  END %8$s:  item.checkout.date_due | $KohaDates as_due_date => 1
en: Checked out %s %s %s by %s to %s %s %s : due %s
ms: Pinjam %s %s %s oleh %s ke %s %s %s : kerana %s

en: Checkin and transfer policy
ms: Pulang dan polisi pindah

en: Checkin date
ms: Tarikh pulang

en: Checking out to
ms: Dipinjamkan kepada

en: Checkout count:
ms: Hitung pinjaman

en: Checkout criteria:
ms: Kriteria pinjaman:

en: Checkout history
ms: Sejarah pinjaman

en: Checkout history
ms: Sejarah pinjaman

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title-head.inc'
en: Checkout history for %s &rsaquo; Catalog &rsaquo; Koha
ms: Sejarah pinjaman untuk %s &rsaquo; Katalog &rsaquo; Koha

note: %1$s:  patrons_to_anonymize.count | html
en: Checkout history for %s patrons will be anonymized
ms: Sejarah pinjaman untuk %s pengguna akan dirahsiakan

en: Checkout notes &rsaquo; Circulation &rsaquo; Koha
ms: Nota pinjaman &rsaquo; Sirkulasi &rsaquo; Koha

note: INPUT type=submit
en: Checkout or renew
ms: Pinjaman atau pembaharuan

en: Checkouts
ms: Pinjaman

en: Choose
ms: Pilih

en: Choose adult category
ms: Pilih kategori adult

en: Choose adult category &rsaquo; Koha
ms: Pilih kategori adult &rsaquo; Koha

en: Choose desk:
ms: Pilih meja:

en: Circulation
ms: Sirkulasi

en: Circulation &rsaquo; Koha
ms: Sirkulasi &rsaquo; Koha

en: Circulation and fine rules
ms: Sirkulasi dan peraturan denda

en: Circulation and fine rules
ms: Sirkulasi dan peraturan denda

en: Circulation and fine rules &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
ms: Sirkulasi dan peraturan denda &rsaquo; Pentadbir &rsaquo; Koha

en: Circulation desks
ms: Meja sirkulasi

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc'
en: Circulation history for %s
ms: Sejarah sirkulasi untuk %s

en: Circulation note
ms: Nota sirkulasi

en: Circulation rule created!
ms: Peraturan sirkulasi tercipta!

en: Circulation rule not created!
ms: Peraturan sirkulasi tidak diwujudkan!

en: Circulation statistics
ms: Statistik sirkulasi

note: %1$s:  title |html
en: Circulation statistics for %s
ms: Statistik sirkulasi untuk %s

note: %1$s:  title | html
en: Circulation statistics for %s &rsaquo; Circulation &rsaquo; Koha
ms: Statistik sirkulasi untuk %s &rsaquo; Sirkulasi &rsaquo; Koha

en: Circulation tables
ms: Meja sirkulasi

en: Citation
ms: Petikan

en: City
ms: Bandar

en: City:
ms: Bandar:

en: Claimed
ms: Dituntut

note: %1$s:  IF ( suppliername ) %2$s:  suppliername | html %3$s:  END
en: Claims %s for %s %s
ms: Tuntutan %s untuk %s %s

note: %1$s:  suppliername | html
en: Claims for %s
ms: Tuntutan untuk %s

en: Classification
ms: Pengelasan

en: Classification sources
ms: Sumber klasifikasi

en: Classification splitting rules
ms: Peraturan pemisahan klasifikasi

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.classification | $raw
en: Classification: %s
ms: Klasifikasi: %s

en: Clear
ms: Kosongkan

en: Clear all
ms: Kosongkan semua

en: Clear date
ms: Padamkan tarikh

en: Clear field
ms: Kosongkan ruang

en: Click on an image to view it in the image viewer
ms: Klik pada gambar untuk tampilkannya di image viewer

en: Clone circulation and fine rules
ms: Klon sirkulasi dan peraturan denda

note: BUTTON
en: Close
ms: Tutup

en: Close basket
ms: Tutup bakul

note: %1$s:  budget_period_description | html
en: Close budget %s
ms: Tutup bajet %s

en: Close this window.
ms: Tutup tetingkap ini.

en: Close window
ms: Tutup tetingkap

en: Close:
ms: Tutup:

note: For the first occurrence, %1$s:  invoice.closedate | $KohaDates
en: Closed on %s
ms: Tutup pada %s

en: Club enrollments &rsaquo; Patron clubs &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha
ms: Pendaftaran kelab & rsaquo; Kelab pengguna & rsaquo; Tools & rsaquo; Koha

en: Club not found
ms: Kelab tidak ditemui

note: For the first occurrence, %1$s:  enrollments.count | html %2$s:  enrollable.count | html
en: Clubs (%s/%s)
ms: Kelab-kelab (%s/%s)

en: Clubs currently enrolled in
ms: Kelab kini mendaftar

note: SCRIPT
en: Coce image from Open Library
ms: Imej coce dari Open Library

en: Collect payment
ms: Pungut bayaran

en: Collection
ms: Koleksi

en: Collection
ms: Koleksi

en: Collection code
ms: Kod koleksi

en: Collection title:
ms: Judul koleksi:

en: Collection:
ms: Koleksi:

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.seriestitle | $raw
en: Collection: %s
ms: Koleksi: %s

en: Color
ms: Warna

note: %1$s:  column | html
en: Column %s
ms: Kolum %s

note: SCRIPT
en: Column group
ms: Kumpulan kolum

en: Columns
ms: Lajur

en: Comment:
ms: Komentar:

en: Comments
ms: Komen

en: Compare matched records
ms: Banding padanan rekod

en: Compare selected
ms: Banding yang terpilih

en: Complete
ms: Sempurna

en: Configure Mana KB
ms: Konfigur Mana KB

en: Configure plugins
ms: Konfigur pemalam

en: Confirm
ms: Sahkan

en: Confirm cashup of
ms: Sahkan tunai

en: Confirm deletion of EAN
ms: Sahkan hapus EAN

en: Confirm deletion of account
ms: Sahkan hapus akaun

en: Confirm deletion of authority type
ms: Sahkan hapus authority type

note: %1$s:  cash_register.id | html
en: Confirm deletion of cash register '%s'
ms: Sahkan hapus pendaftar tunai '%s'

note: %1$s:  categorycode | html
en: Confirm deletion of category '%s'
ms: Sahkan hapus kategori '%s'

en: Confirm deletion of city
ms: Sahkan hapus bandar

note: %1$s:  contractnumber | html
en: Confirm deletion of contract %s
ms: Sahkan hapus kontrak %s

note: %1$s:  currency.currency | $HtmlTags tag='span' attributes=>'class="ex"'
en: Confirm deletion of currency %s
ms: Sahkan hapus matawang %s

note: %1$s:  currency.currency | $HtmlTags tag='span' attributes=>'class="ex"'
en: Confirm deletion of currency %s
ms: Sahkan hapus matawang %s

en: Confirm deletion of desk
ms: Sahkan hapus meja

note: %1$s:  library.branchcode | html
en: Confirm deletion of library '%s'
ms: Sahkan hapus perpustakaan '%s'

note: %1$s:  searchfield | html
en: Confirm deletion of parameter '%s'
ms: Sahkan hapus parameter '%s'

note: %1$s:  code | html
en: Confirm deletion of patron attribute type &quot;%s&quot;
ms: Sahkan hapus jenis atribut pengguna &quot;%s&quot;

note: %1$s:  code | html
en: Confirm deletion of record matching rule &quot;%s&quot;
ms: Sahkan hapus peraturan padanan rekod &quot;%s&quot;

note: %1$s:  tagsubfield | html
en: Confirm deletion of subfield %s?
ms: Sahkan hapus submedan %s?

en: Confirm holds &rsaquo; Holds &rsaquo; Circulation &rsaquo; Koha
ms: Sahkan tempah &rsaquo; Tempah &rsaquo; Sirkulasi &rsaquo; Koha

en: Confirm password:
ms: Sahkan katakunci

en: Confirm this payment?
ms: Sahkan bayaran ini?

en: Contact information
ms: Maklumat hubungan

en: Content
ms: Kandungan

en: Contents
ms: Kandungan

en: Control number:
ms: Nombor kawalan:

en: Convert report &rsaquo; Reports &rsaquo; Koha
ms: Tukar laporan &rsaquo; Laporan &rsaquo; Koha

en: Copy
ms: Salin

en: Copy changes to all libraries
ms: Salin perubahan ke semua perpustakaan

en: Copy number
ms: Salin nombor

note: SCRIPT
en: Copy row
ms: Salin baris

note: %1$s:  l.branchname | html
en: Copy to %s
ms: Salin ke %s

en: Copyright
ms: Hak Cipta

en: Copyright date:
ms: Tarikh hakcipta:

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.copyrightdate | $raw
en: Copyright year: %s
ms: Tahun hakcipta:%s

en: Cost
ms: Kos

en: Count
ms: Kira

en: Count holds:
ms: Hitung memegang

en: Country
ms: Negara

en: Country:
ms: Negara:

note: %1$s:  l.branchcountry | html
en: Country: %s
ms: Negara: %s

en: Course #
ms: Kursus #

en: Course details for
ms: Maklumat kursus untuk

note: %1$s:  course.course_name | html
en: Course details for %s &rsaquo; Course reserves &rsaquo; Koha
ms: Maklumat kursus untuk %s &rsaquo; Course reserves &rsaquo; Koha

en: Course number:
ms: Nombor kursus:

en: Courses
ms: Kursus

en: Cover image
ms: Imej kulit

en: Create Koha administrator patron &rsaquo; Web installer &rsaquo; Koha
ms: Cipta pengguna Pentadbir Koha &rsaquo; Web installer &rsaquo; Koha

en: Create SQL reports
ms: Cipta laporan SQL

en: Create a library &rsaquo; Web installer &rsaquo; Koha
ms: Cipta perpustakaan &rsaquo; Web installer &rsaquo; Koha

en: Create a new item type &rsaquo; Web installer &rsaquo; Koha
ms: Cipta item type baru &rsaquo; Web installer &rsaquo; Koha

en: Create a new list
ms: Tambah senarai baru

en: Create from SQL
ms: Cipta dari SQL

en: Create guided report
ms: Cipta laporan berpandu

en: Create manual credit &rsaquo; Patrons &rsaquo; Koha
ms: Cipta kredit secara manual &rsaquo; Pengguna &rsaquo; Koha

en: Create manual invoice &rsaquo; Patrons &rsaquo; Koha
ms: Cipta invois secara manual &rsaquo; Pengguna &rsaquo; Koha

en: Creation date
ms: Tarikh dicipta

en: Creation date:
ms: Tarikh dicipta:

en: Credit number
ms: Nombor kredit

en: Credit number enabled
ms: Nombor kredit dibenarkan

en: Current checkouts allowed:
ms: Pinjaman semasa dibenarkan:

en: Current library
ms: Perpustakaan semasa

en: Current library:
ms: Perpustakaan semasa:

en: Current on-site checkouts allowed
ms: Pinjaman semasa di lokasi dibenarkan

en: Current session
ms: Sesi asal

en: Curriculum
ms: Kurikulum

en: DVD video / Videodisc
ms: Video DVD / Videodisc

en: Damaged on:
ms: Rosak pada:

en: Data deleted
ms: Data telah dipadam

en: Data recorded
ms: Data telah direkod

en: Database settings &rsaquo; Web installer &rsaquo; Koha
ms: Setting pangkalan data &rsaquo; Web installer &rsaquo; Koha

en: Date
ms: Tarikh

en: Date acquired
ms: Tarikh diterima

en: Date acquired (item)
ms: Tarikh diperoleh (bahan)

en: Date added
ms: Tarikh ditambah

en: Date due
ms: Tarikh tamat

en: Date due:
ms: Tarikh tamat:

en: Date last seen
ms: Tarikh akhir dilihat

en: Date received
ms: Tarikh diterima

en: Date:
ms: Tarikh:

note: SCRIPT
en: Date\/time
ms: Tarikh\/masa

en: Dates
ms: Tarikh

note: SCRIPT
en: Dates cannot be empty
ms: Tarikh tidak boleh dikosongkan

en: Days in advance
ms: Hari lebih awal

en: December
ms: Disember

en: Define circulation desks
ms: Takrif mejja sirkulasi

en: Define currencies and exchange rates used for acquisitions
ms: Tentukan mata wang dan kadar pertukaran digunakan untuk perolehan

en: Define hierarchical library groups
ms: Tentukan hirarki kumpulan perpustakaan

en: Define item types used for circulation rules
ms: Tentukan item type digunakan untuk peraturan sirkulasi

en: Definition
ms: Definisi

en: Delete
ms: Padam

note: %1$s:  csv_profile.profile | html
en: Delete CSV Profile "%s?"
ms: Hapus prifil CSV "%s?"

en: Delete SQL reports
ms: Hapus laporan SQL

en: Delete associated items?
ms: Hapus bahan berkaitan?

en: Delete basket, orders, and records
ms: Hapus bakul, pesanan, dan rekod

note: %1$s:  budget_period_description | html
en: Delete budget '%s'?
ms: Hapus bajet '%s'?

note: %1$s:  category.category_name | html
en: Delete category '%s'
ms: Hapus kategori '%s'

note: %1$s:  city.city_name | html
en: Delete city "%s?"
ms: Hapus bandar "%s?"

note: %1$s:  itemtype.itemtype | html
en: Delete item type '%s'?
ms: Hapus item type '%s'?

en: Delete list
ms: Hapus senarai

note: %1$s:  patron.firstname | html %2$s:  patron.surname | html
en: Delete patron %s %s
ms: Hapus pengguna %s %s

note: %1$s:  patron.firstname | html %2$s:  patron.surname | html
en: Delete patron %s %s &rsaquo; Koha
ms: Hapus pengguna %s %s &rsaquo; Koha

en: Delete patrons
ms: Hapus pengguna

en: Delete record
ms: Hapus rekod

en: Delete selected
ms: Padam pilihan

en: Delete selected alerts
ms: Hapus amaran terpilih

note: INPUT type=button
en: Delete selected issues
ms: Padam isu yang dipilih

note: INPUT type=submit
en: Delete selected records
ms: Padam rekod yang dipilih

en: Delete server
ms: Padamkan pelayan

en: Department:
ms: Jabatan:

en: Dept.
ms: Jabatan

en: Description
ms: Huraian

en: Description (OPAC):
ms: Diskripsi (OPAC):

en: Description:
ms: Huraian:

note: %1$s:  ( MARCNOTES.size || 1 ) | html
en: Descriptions (%s)
ms: Diskripsi (%s)

en: Details
ms: Perincian

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc'
en: Details for %s
ms: Perincian untuk %s

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' no_html = 1
en: Details for %s &rsaquo; Housebound &rsaquo; Koha
ms: Perincian untuk %s &rsaquo; Housebound &rsaquo; Koha

note: %1$s:  subscriptionid | html
en: Details for subscription #%s
ms: Perincian untuk langganan #%s

en: Dictionary &rsaquo; Guided reports &rsaquo; Reports &rsaquo; Koha
ms: Kamus &rsaquo; Laporan terpandu &rsaquo; Laporan &rsaquo; Koha

en: Did you mean? &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
ms: Adakah anda bermaksud? & rsaquo; Pentadbiran & rsaquo; Koha

note: SCRIPT
en: Dimensions
ms: Dimensi

en: Directories
ms: Direktori

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Directory is not writeable
ms: Direktori tidak boleh ditulis

en: Disable
ms: Nyahdayakan

note: SCRIPT
en: Disable
ms: Nyahdayakan

en: Disabled
ms: Nyahdayakan

note: SCRIPT
en: Disabled for %s
ms: Nyahdayakan untuk%s

note: %1$s:  patron.firstname | html %2$s:  patron.surname | html %3$s:  patron.cardnumber | html
en: Discharge for %s %s (%s)
ms: Pelepasan untuk %s %s (%s)

en: Discographies
ms: Discograpi

en: Display in patron's brief information:
ms: Ditunjukkan dalam maklumat ringkas pengguna:

en: Displaying availability results
ms: Paparkan keputusan tersedia

en: Do not use plugin
ms: Jangan gunakan pemalam

en: Do not use profile
ms: Jangan gunakan profil

note: SCRIPT
en: Document
ms: Dokumen

note: INPUT type=button
en: Done
ms: Selesai

en: Download
ms: Muat turun

en: Download cart
ms: Troli muatturun

en: Download list
ms: Muat turun senarai

en: Download list
ms: Senarai muatturun

note: %1$s:  itemloo.date_due | $KohaDates  as_due_date => 1
en: Due %s
ms: Tamat %s

en: Duplicate
ms: duplikasi

en: Duplicate
ms: Duplikasi

en: Duplicate a template:
ms: Duplikasi tamplet:

en: Duplicate budget
ms: Duplikasi bajet

note: %1$s:  budget_period_description | html
en: Duplicate budget %s
ms: Duplikat bajet %s

en: Duplicate existing orders
ms: Duplikat pesanan tersedia

en: Duplicate existing orders
ms: Duplikat pesanan tersedia

en: Duplicate orders
ms: Duplikat pesanan

note: %1$s:  batch_id | html %2$s:  duplicate_count | html
en: Duplicate patrons removed from batch number %s: %s
ms: Duplikat pengguna yang disingkir dari nombor kumpulan %s: %s

en: Duplicate warning
ms: Amaran duplikat

note: INPUT type=text name=duration
en: Duration (days)
ms: Tempoh (hari)

en: Duration:
ms: Tempoh:

en: E-mail order
ms: Pesanan e-mail

en: EDI accounts
ms: Akaun EDI

en: EDIFACT message display &rsaquo; Acquisitions &rsaquo; Koha
ms: Tayang masej EDIFACT &rsaquo; Perolehan &rsaquo; Koha

en: EDIFACT messages &rsaquo; Acquisitions &rsaquo; Koha
ms: Masej EDIFACT &rsaquo; Perolehan &rsaquo; Koha

en: ERROR:
ms: RALAT:

en: ERRORS
ms: RALAT

en: Edit
ms: Sunting

en: Edit MARC subfields constraints
ms: Edit kekangan submedan MARC

note: %1$s:  spec | html
en: Edit OAI set '%s'
ms: Edit set OAI '%s'

note: %1$s:  spec | html
en: Edit OAI set '%s'
ms: Edit set OAI '%s'

en: Edit URLs
ms: Edit URL

en: Edit authorities
ms: Edit kuasa

note: %1$s:  basketname | html
en: Edit basket '%s'
ms: Edit bakul '%s'

note: %1$s:  name | html %2$s:  basketgroupid | html
en: Edit basket group %s (%s) for
ms: Edit kumpulan bakul %s (%s) untuk

note: %1$s:  budget_period_description | html
en: Edit budget %s
ms: Edit bajet %s

en: Edit details
ms: Edit butiran

note: %1$s:  description | html
en: Edit frequency: %s
ms: Edit frekuensi: %s

note: %1$s:  batch_id | html
en: Edit label batch %s
ms: Edit kumpulan label %s

note: %1$s:  batch_id | html
en: Edit label batch %s
ms: Edit kumpulan label %s

note: %1$s:  layout_id | html
en: Edit label layout %s
ms: Edit susunatur label %s

note: %1$s:  layout_id | html
en: Edit label layout %s
ms: Edit susunatur label %s

note: %1$s:  template_id | html
en: Edit label template %s
ms: Edit tamplet label %s

en: Edit list
ms: Sunting senarai

note: %1$s:  profile_id | html
en: Edit printer profile %s
ms: Edit profil pencetak %s

note: %1$s:  subscription.routingedit | html
en: Edit routing list (%s)
ms: Edit senarai penghalaan (%s)

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Edit search
ms: Edit carian

note: %1$s:  suggestionid | html
en: Edit suggestion #%s
ms: Edit cadangan #%s

en: Edition
ms: Edisi

en: Edition:
ms: Edisi:

en: Editions
ms: Edisi

en: Editor &rsaquo; Cataloging &rsaquo; Koha
ms: Editor &rsaquo; Pengkatalogan &rsaquo; Koha

en: Email address:
ms: Alamat Email:

en: Email required
ms: Email diperlukan

en: Empty and close
ms: Kosongkan dan tutup

en: Enable credit number
ms: Bolehkan nombor kredit

en: Encyclopedias
ms: Ensiklopedia

en: English
ms: Inggeris

en: Enroll
ms: Mendaftar

en: Enroll in
ms: Mendaftar masuk

en: Enroll patrons in clubs
ms: Mendaftar pelanggan di kelab

en: Enter a new purchase suggestion
ms: Masukkan cadangan pembelian baru

note: INPUT type=text name=q
en: Enter search terms
ms: Masukkan perkataan pencarian

note: %1$s:  errno | html
en: Error %s
ms: Ralat %s

note: %1$s:  errno | html
en: Error %s
ms: Ralat %s

note: %1$s:  errno | html
en: Error %s &rsaquo; Koha
ms: Ralat %s &rsaquo; Koha

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Error code 0 not used
ms: Kod ralat 0 tidak digunakan

en: Error:
ms: Ralat:

note: %1$s:  ELSIF ( loopfilte.sql )
en: Error: %s
ms: Ralat: %s

en: Errors occurred:
ms: Berlaku ralat:

note: SCRIPT
en: Exception: %s
ms: Pengecualian: %s

en: Exclude from local holds priority
ms: Kecualikan dari keutamaan pegangan tempatan

en: Exclude from local holds priority:
ms: Kecualikan dari keutamaan pegangan tempatan:

en: Execute SQL reports
ms: Laksanakan laporan SQL

en: Execute overdue items report
ms: Melaksanakan laporan bahan luput tarikh

en: Expected
ms: Dijangkakan

en: Expiration date:
ms: Tarikh luput:

en: Expiration:
ms: Tamat tempoh:

en: Expires on
ms: Tamat tempoh pada

en: Export
ms: Eksport

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Export all results to
ms: Ekspot semua hasil ke

en: Export basket group as CSV
ms: Ekspot kumpulan bakul sebagai CSV

en: Export selected
ms: Ekspot terpilih

note: SCRIPT
en: Export selected results (%s) to
ms: Ekspot keputusan terpilih (%s) ke

en: Exporting to Dublin Core...
ms: Mengeksport ke Dublin Core...

en: Facet order
ms: Pesanan facet

en: Features enabled
ms: Featur diaktifkan

en: February
ms: Februari

en: Fiction
ms: Fiksyen

note: SPAN
en: Field autofilled by plugin
ms: Medan auto-isi oleh pemalam

note: SCRIPT
en: File is not readable
ms: Fail tidak boleh dibaca

note: SCRIPT
en: File or upload record could not be deleted.
ms: Fail atau rekod yang dimuatnaik tidak boleh dihapus

en: Files &rsaquo; Invoice &rsaquo; Acquisitions &rsaquo; Koha
ms: Fail &rsaquo; Invois &rsaquo; Perolehan &rsaquo; Koha

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc'
en: Files for %s
ms: Fail untuk %s

en: Filmographies
ms: Filmographies (kredit filem)

en: Fine amount
ms: Amaun denda

en: Fines
ms: Denda

note: INPUT type=submit name=submit
en: Finish
ms: Tamat

en: First
ms: Pertama

note: %1$s:  register.starting_float | $Price
en: Float: %s
ms: Terapung: %s

note: SCRIPT
en: Font
ms: Fon

en: Forever
ms: Selamanya

note: For the first occurrence, %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron => holdfor_patron no_title => 1 no_cardnumber => 1
en: Forget %s
ms: Lupa %s

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Form not submitted because of the following problem(s)
ms: Borang tidak dapat dihantar disebabkan oleh masalah berikut

en: Framework plugin example &rsaquo; Cataloguing &rsaquo; Koha
ms: Contoh rangkakerja pemalam &rsaquo; Pengkatalogan &rsaquo; Koha

en: French
ms: Perancis

en: Frequencies &rsaquo; Serials &rsaquo; Koha
ms: Frekuensi &rsaquo; Bersiri &rsaquo; Koha

en: Frequency
ms: Frekuensi

en: From biblionumber:
ms: Dari biblionumber:

en: From call number:
ms: Dari number panggilan:

en: From local hold group:
ms: Dari kumpulan pegangan tempatan:

en: From:
ms: Dari:

note: INPUT type=checkbox
en: From: %s, To: %s
ms: Dari: %s, Ke: %s

en: Fund list of budget
ms: Senarai dana bajet

note: %1$s:  budget_period_description | html
en: Funds for '%s'
ms: Dana untuk '%s'

en: General
ms: Umum

en: German
ms: Jerman

note: INPUT type=submit name=changepage_goto
en: Go
ms: OK

en: Go back to vendor page
ms: Kembali ke laman vendor

en: Go to item search
ms: Pergi ke carian bahan

en: Go to the
ms: Pergi ke

en: Handbooks
ms: Buku panduan

note: %1$s:  INCLUDE 'date-format.inc'
en: Hard due date %s:
ms: Tarikh luput yang keras %s:

en: Hebrew
ms: Ibrani

en: Hide closed
ms: Tutup sembunyian

en: Hide inactive budgets
ms: Sembunyi bajet takaktif

en: Hide window
ms: Sembunyikan tetingkap

en: Highlight
ms: Serlahan

en: History
ms: Sejarah

en: Hold date
ms: Tarikh tempahan

en: Hold found:
ms: Pegangan dijumpai:

en: Hold ratios &rsaquo; Circulation &rsaquo; Koha
ms: Nisbah pegangan & rsaquo; Sirkulasi & rsaquo; Koha

en: Hold transfer print receipt &rsaquo; Circulation &rsaquo; Koha
ms: Pindah pegangan cetak resit &rsaquo; Sirkulasi &rsaquo; Koha

note: %1$s:  itemloop.size() || 0 | html
en: Holdings (%s)
ms: Tempahan (%s)

en: Holdings:
ms: Tempahan:

note: For the first occurrence, %1$s:  Biblio.HoldsCount( SEARCH_RESULT.biblionumber ) | html
en: Holds (%s)
ms: Tempah (%s)

en: Holds awaiting pickup &rsaquo; Circulation &rsaquo; Koha
ms: Tempahan tunggu untuk dipungut &rsaquo; Sirkulasi &rsaquo; Koha

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc'
en: Holds history for %s
ms: Sejarah tempahan %s

note: A
en: Holds on this item: %s / Total holds on this record: %s
ms: Tempah bahan ini: %s / Jumlah tempahan bahan ini: %s

note: A
en: Holds on this record: %s
ms: Tempah rekod ini: %s

en: Holds queue &rsaquo; Circulation &rsaquo; Koha
ms: Holds queue &rsaquo; Sirkulasi &rsaquo; Koha

en: Holds statistics
ms: Statistik pegangan

en: Holds to pull
ms: Pegang untuk tarik

en: Holds to pull &rsaquo; Circulation &rsaquo; Koha
ms: Pegang untuk tarik &rsaquo; Sirkulasi &rsaquo; Koha

note: %1$s:  waiting_here | html
en: Holds waiting here (%s)
ms: Terus tunggu disini (%s)

note: %1$s:  reservecount | html
en: Holds waiting: %s
ms: Tunggu: %s

en: Home library
ms: Perpustakaan peribadi

en: Housebound
ms: Penjagaan rumah

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc'
en: Housebound details for %s
ms: Butiran penjagaan rumah untuk %s

en: How should patrons be deleted?
ms: Bagaimana sepatutnya pengguna dihapus?

note: A
en: ILL request log
ms: Log permintaan ILL

en: ILL request log
ms: Log permintaan ILL

en: ILL requests
ms: Permintaan ILL

en: ILL requests &rsaquo; Koha
ms: Permintaan ILL &rsaquo; Koha

en: ILL requests history
ms: Sejarah permintaan ILL

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc'
en: ILL requests history for %s
ms: Sejarah permintaan ILL untuk %s

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' no_html = 1
en: ILL requests history for %s &rsaquo; Patrons &rsaquo; Koha
ms: Sejarah permintaan ILL untuk %s &rsaquo; Pengguna &rsaquo; Koha

en: ILL requests:
ms: Permintaan ILL:

en: Icon
ms: Ikon

en: If you have a CAS account, please choose against which one you would like to authenticate:
ms: Sekiranya anda mempunyai akaun CAS, sila pilih yang mana ingin anda sahkan:

en: If you have a CAS account, please click here to login
ms: Sekiranya anda mempunyai akaun CAS, sila klik di sini untuk log masuk

en: Images
ms: Imej

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title-head.inc'
en: Images &rsaquo; %s &rsaquo; Catalog &rsaquo; Koha
ms: Imej &rsaquo; %s &rsaquo; Katalog &rsaquo; Koha

en: Images &rsaquo; Patron card creator &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha
ms: Imej &rsaquo; Pencipta kad pengguna &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha

note: %1$s:  localimages.count || 0 | html
en: Images (%s)
ms: Imej (%s)

en: In your cart
ms: Didalam troli anda

en: Inactive budgets
ms: Bajet takaktif

en: Indexed in:
ms: Diindeks di:

en: Indexes
ms: Indeks

en: Indicator 1
ms: Petunjuk 1

en: Indicator 2
ms: Petunjuk 2

en: Information
ms: Maklumat

note: SCRIPT
en: Insert authorized value parameter
ms: Masukkan parameter nilai authorize

note: SCRIPT
en: Insert libraries parameter
ms: Masukkan parameter perpustakaan

note: SCRIPT
en: Insert patron category parameter
ms: Masukkan parameter kategori pengguna

note: SCRIPT
en: Insert table
ms: Masukkan jadual

en: Instructor search:
ms: Carian instruktur:

en: Interlibrary loans
ms: Pinjaman Antara Perpustakaan

en: Interlibrary loans tables
ms: Jadual Pinjaman Antara Perpustakaan

en: Invalid barcodes
ms: Kodbar taksah

note: SCRIPT
en: Invalid indicators
ms: Petunjuk taksah

en: Invalid number of copies
ms: Bilangan salinan taksah

note: SCRIPT
en: Invalid record
ms: Rekod taksah

note: SCRIPT
en: Invalid tag number
ms: Nombor tag taksah

note: %1$s:  e | html
en: Invalid value for %s
ms: Nilai taksah untuk %s

en: Invoice &rsaquo; Acquisitions &rsaquo; Koha
ms: Invois &rsaquo; Perolehan &rsaquo; Koha

en: Invoices &rsaquo; Acquisitions &rsaquo; Koha
ms: Invois &rsaquo; Perolehan &rsaquo; Koha

note: %1$s:  ELSIF debit_type.can_be_sold
en: Invoicing %s
ms: Penginvoisan %s

en: Is local hold group
ms: Kumpulan pegangan tempatan

en: Is new
ms: Baru

en: Issue #
ms: Isu #

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron = request.patron
en: Issue requested item to %s
ms: Isu diminta bahan ke %s

en: Issuing library
ms: Perpustakaan dikeluarkan

en: Issuing rules
ms: Mengeluarkan peraturan

en: It is a duplicate. Edit existing record
ms: Ia adalah duplikasi. Edit rekod sedia ada

en: Italian
ms: Itali

note: %1$s:  message.item.itemnumber | html %2$s:  message.found_transfer.reason | html %3$s:  Branches.GetName(message.found_transfer.tobranch) | html
en: Item %s queued behind %s transfer to %s
ms: bahan %s beratur di belakang %s pindah ke %s

en: Item call number between:
ms: Nobor panggilan bahan diantara:

en: Item checked out
ms: Bahan dipinjam

en: Item circulation alerts
ms: Amaran sirkulasi bahan

en: Item circulation alerts &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
ms: Amaran sirkulasi bahan &rsaquo; Pentadbiran &rsaquo; Koha

en: Item details
ms: Perincian bahan

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title-head.inc'
en: Item details for %s &rsaquo; Catalog &rsaquo; Koha
ms: Perincian untuk %s &rsaquo; Pengkatalogan &rsaquo; Koha

en: Item does not belong to your library
ms: Bahan tidak kepunyaan perpustakaan

en: Item has a waiting hold
ms: Bahan menunggu tempahan

en: Item has linked analytics
ms: Bahan mempunyai analisis terpaut

en: Item is checked out
ms: Bahan dipinjam

note: %1$s:  Branches.GetName(tobranchcd) | html
en: Item is now in transit to %s
ms: bahan dipindah ke %s

en: Item is restricted.
ms: Bahan terhad

note: %1$s:  END %2$s:  IF ( itemloo.itemlost )
en: Item level hold forced from OPAC %s %s
ms: Penahanan bahan dipaksa dari OPAC %s %s

note: %1$s:  Branches.GetName( errmsgloo.transferred ) | html
en: Item received from %s
ms: Bahan diterima dari %s

en: Item records
ms: Rekod bahan

en: Item search
ms: Carian bahan

en: Item search
ms: Carian bahan

en: Item search &rsaquo; Catalog &rsaquo; Koha
ms: Carian bahan &rsaquo; Pengkatalogan &rsaquo; Koha

note: %1$s:  field.label | html
en: Item search field: %s
ms: Medan carian bahan %s

en: Item search fields
ms: Medan carian bahan

en: Item search fields
ms: Medan carian bahan

en: Item search fields &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
ms: Medan carian bahan &rsaquo; Pentadbiran &rsaquo; Koha

en: Item type
ms: Jenis item

en: Item type:
ms: Jenis item:

en: Item type:
ms: Jenis item:

note: %1$s:  batch_id | html
en: Item(s) not removed from batch %s.
ms: Bahan tidak dipindahkan dari kumpulan %s.

en: Itemnumbers not found
ms: Itemnumbers tidak dijumpai

note: %1$s:  todaysdate | $KohaDates
en: Items overdue as of %s &rsaquo; Circulation &rsaquo; Koha
ms: Bahan terambat %s &rsaquo; Sirkulasi &rsaquo; Koha

en: Items removed
ms: Bahan dikeluarkan

en: Items with no checkouts
ms: Bahan tidak dipinjamkan

en: Items with no checkouts &rsaquo; Reports &rsaquo; Koha
ms: Bahan tidak dipinjamkan &rsaquo; Laporan &rsaquo; Koha

en: Items:
ms: Item:

en: Juvenile
ms: Juvana

en: Keyword
ms: Kata kunci

note: SCRIPT
en: Koha &rsaquo; Cataloging &rsaquo;
ms: Koha &rsaquo; Pengkatalogan &rsaquo;

en: Koha to MARC mapping &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
ms: Koha ke pemetaan MARC &rsaquo; Pentadbiran &rsaquo; Koha

en: Koha usage statistics &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
ms: Koha statistik penggunaan &rsaquo; Pentadbiran &rsaquo; Koha

en: LC call number:
ms: Nombor panggilan LC:

en: Label creator
ms: Cipta label

en: Labels &rsaquo; Koha
ms: Label &rsaquo; Koha

en: Language
ms: Bahasa

en: Language:
ms: Bahasa:

en: Large print
ms: Cetakan besar

note: %1$s:  register.last_cashup.timestamp | $KohaDates with_hours => 1
en: Last cashup: %s (
ms: Wang tunai terakhir: %s (

en: Last edit
ms: Edit terakhir

en: Last import
ms: Impot terakhir

en: Last item for bibliographic record with biblio-level hold on it
ms: Bahan terakhir untuk rekod bibliografi dengan biblio-level ditempah

en: Last location
ms: Lokasi terakhir

en: Late orders &rsaquo; Acquisitions &rsaquo; Koha
ms: Pesanan lewat &rsaquo; Perolehan &rsaquo; Koha

en: Law reports and digests
ms: Laporan perundangan dan ringkasan

en: Legal articles
ms: Artikel perundangan

en: Legal cases and case notes
ms: Kes perundangan dan nota kes

en: Legislation
ms: Perundangan

en: Libraries and groups
ms: Perpustakaan dan kumpulan

en: Libraries informations:
ms: Maklumat perpustakaan:

en: Libraries limitation:
ms: Batasan perpustakaan:

en: Library
ms: Perpustakaan

en: Library checkin and transfer policy &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
ms: Pemulangan and polisi perpindahan perpustakaan &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha

en: Library groups
ms: Kumpulan perpustakaan

en: Library groups &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
ms: Kumpulan perpustakaan &rsaquo; Pentadbiran &rsaquo; Koha

en: Library limitation:
ms: Batasan perpustakaan:

en: Library limitations
ms: Batasan perpustakaan

en: Library limitations:
ms: Batasan perpustakaan:

en: Library setup
ms: Persediaan perpustakaan

en: Library:
ms: Perpustakaan:

en: Limit to any of the following:
ms: Terhad kepada mana-mana yang berikut:

en: Limit to:
ms: Terhad kepada:

en: Line:
ms: Garisan:

en: Link a host record to
ms: Pautkan rekod hos ke

note: SCRIPT
en: Link copied to the clipboard
ms: Pautan salinan ke papankeratan

en: Link field to authorities
ms: Medan pautan ke pihak berkuasa

en: Link to host record &rsaquo; Cataloging &rsaquo; Koha
ms: Paut ke hos rekod &rsaquo; Pengkatalogan &rsaquo; Koha

en: List deleted.
ms: Senarai dihapuskan.

en: List name
ms: Nama senarai

en: List name:
ms: Nama senarai:

en: List requests
ms: Senarai permintaan

en: Lists
ms: Senarai

note: SCRIPT
en: Local number
ms: Nombor tempatan

en: Locale:
ms: Lokasi:

en: Locale:
ms: Lokasi:

en: Location
ms: Lokasi

note: %1$s:  AuthorisedValues.GetDescriptionByKohaField( kohafield => 'items.location', authorised_value => subscription.location ) | html
en: Location: %s
ms: Lokasi: %s

note: INPUT type=submit
en: Log in
ms: Log masuk

en: Lost items &rsaquo; Reports &rsaquo; Koha
ms: Bahan hilang &rsaquo; Laporan &rsaquo; Koha

en: MARC Card View
ms: Format Kad MARC

en: MARC import &rsaquo; Cataloging &rsaquo; Koha
ms: MARC impot &rsaquo; Pengkatalogan &rsaquo; Koha

en: MARC modification templates
ms: Templat pengubahsuaian MARC

note: %1$s:  template_id | html
en: MARC modification templates %s
ms: Templat pengubahsuaian MARC %s

note: %1$s:  biblionumber | html %2$s:  bibliotitle | html
en: MARC record: %s ( %s )
ms: Rekod MARC: %s ( %s )

en: MARC without items
ms: MARC without bahan

note: SCRIPT
en: Macro not found
ms: Makro tidak dijumpai

note: SCRIPT
en: Main library
ms: Perpustakaan utama

en: Make a payment
ms: Buat pembayaran

en: Make default
ms: Jadikan Default

en: Manage API keys
ms: Mengurus kunci API

en: Manage CSV export profiles
ms: Mengurus profil expot CSV

en: Manage ILL request
ms: Mengurus permintaan ILL

en: Manage OAI sets
ms: Mengurus set OAI

en: Manage OPAC problem reports
ms: Mengurus laporan masalah OPAC

en: Manage SMS cellular providers
ms: Mengurus pembekal selular SMS

en: Manage all funds
ms: Mengurus semua dana

en: Manage audio alerts
ms: Mengurus amaran audio

en: Manage background jobs
ms: Mengurus kerja latarbelakang

en: Manage basket groups
ms: Mengurus kumpulan bakul

en: Manage budget plannings
ms: Mengurus perancangan bajet

en: Manage budgets
ms: Mengurus bajet

en: Manage circulation rules
ms: Mengurus peraturan sirkulasi

en: Manage classification sources and filing rules
ms: Mengurus sumber klasifikasi dan peraturan memfail

en: Manage currencies and exchange rates
ms: Mengurus matawang dan kadar pertukaran

en: Manage extended patron attributes
ms: Mengurus atribut pengguna tambahan

en: Manage funds
ms: Mengurus dana

en: Manage housebound profile
ms: Mengurus profil seisi rumah

en: Manage invoice files
ms: Mengurus fail invois

en: Manage item circulation alerts
ms: Mengurus amaran sirkulasi bahan

en: Manage item search fields
ms: Mengurus medan carian bahan

en: Manage items
ms: mengurus bahan

en: Manage items
ms: Mengurus bahan

en: Manage libraries and library groups
ms: Mengurus perpustakaan dan kumpulan perpustakaan

en: Manage marc modification templates
ms: Mengurus tamplet pengubahsuaian MARC

en: Manage order basket fields
ms: Mengurus medan bakul pesanan

en: Manage record matching rules
ms: Mengurus peraturan padanan rekod

note: SCRIPT
en: Manage request
ms: Mengurus permintaan

en: Manage restrictions for accounts
ms: Mengurus sekatan untuk akaun

en: Manage rotating collections
ms: Mengurus pusingan koleksi

en: Manage serial subscriptions
ms: Mengurus langganan bahan bersiri

en: Manage stages
ms: Mengurus stage

en: Manage stages
ms: Mengurus stage

en: Manage stockrotation operations
ms: Mengurus operasi pusingan stok

en: Manage uploaded files (
ms: Mengurus fail yang dimuatnaik (

en: Manage usage statistics settings
ms: Mengurus tetapan statistik penggunaan

en: Managed by
ms: Diuruskan oleh

en: Managing library
ms: Mengurus perpustakaan

en: Managing library:
ms: Mengurus perpustakaan

en: Managing library:
ms: Mengurus perpustakaan:

en: Manual credit
ms: Kredit manual

en: Manual history:
ms: Sejaran manual:

en: Manual invoice
ms: Invois manual

en: Manual invoice
ms: Invois manual

en: Mark closed
ms: Mark ditutup

note: SCRIPT
en: Match case
ms: Kes sepadan

en: Match details
ms: Perinci sepadan

note: SCRIPT
en: Matches bibliographic record %s (score=%s):%s
ms: Rekod bibliografi sepadan %s (score=%s):%s

en: Merge invoices
ms: Gabung invois

en: Merge patron records &rsaquo; Patrons &rsaquo; Koha
ms: Gabung rekod pengguna &rsaquo; Pengguna &rsaquo; Koha

en: Merge selected patrons
ms: Gabung pengguna terpilih

en: Merging records &rsaquo; Cataloging &rsaquo; Koha
ms: Gabung rekod &rsaquo; Pengkatalogan &rsaquo; Koha

en: Message sent
ms: Mesej dihantar

en: Minimum password length:
ms: Panjang minima katakunci:

note: %1$s:  subscription.missinglist | html
en: Missing issues: %s
ms: Isu-isu yang hilang: %s

en: Mobile phone
ms: Telefon bimbit

en: Modification date
ms: Tarikh ubahsuai

en: Modify
ms: Ubahsuai

note: %1$s:  PROCESS ServerType %2$s:  server.servername | html
en: Modify %s server %s
ms: Ubahsuai %s pelayan %s

en: Modify SRU search fields mapping for authorities
ms: Ubahsuai pemetaan medan carian SRU untuk pihak berkuasa

en: Modify SRU search fields mapping for bibliographic records
ms: Ubahsuai pemetaan medan carian SRU untuk rekod bibliografi

en: Modify a credit type
ms: Ubahsuai jenis kredit

en: Modify a debit type
ms: Ubahsuai jenis dedit

en: Modify a desk
ms: Ubahsuai meja

en: Modify account
ms: Ubahsuai akaun

en: Modify budget
ms: Ubahsuai bajet

note: %1$s:  budget_period_description | html
en: Modify budget '%s'
ms: Ubahsuai bajet '%s'

note: %1$s:  cash_register.id | html
en: Modify cash register %s
ms: Ubahsuai daftar tunai %s

note: %1$s:  categorycode | html
en: Modify category '%s'
ms: Ubahsuai kategori '%s'

note: %1$s:  contractname | html
en: Modify contract '%s'
ms: Ubahsuai kontrak '%s'

note: %1$s:  field.name | html
en: Modify field '%s'
ms: Ubahsuai medan '%s'

note: %1$s:  tablename | html
en: Modify fields for '%s'
ms: Ubahsuai medan untuk '%s'

note: %1$s:  IF ( budget_name ) %2$s:  budget_name | html %3$s:  END
en: Modify fund %s '%s'%s
ms: Ubahsuai dana %s '%s'%s

note: %1$s:  itemtype.itemtype | html
en: Modify item type '%s'
ms: Ubahsuai jenis bahan '%s'

en: Modify library
ms: Ubahsuai perpustakaan

en: Modify notice
ms: Ubahsuai notis

note: INPUT type=submit
en: Modify selected checkouts
ms: Ubahsuai pinjaman terpilih

note: INPUT type=submit
en: Modify selected records
ms: Ubahsuai rekod terpilih

en: Modify subscription
ms: Ubahsuai langganan

en: Modify tag
ms: Ubahsuai tag

en: More &rsaquo; Set permissions
ms: Lagi &rsaquo; Set permissions

en: More details
ms: Butiran lanjut

en: More lists
ms: Senarai lanjut

note: A
en: Move alert up
ms: Gerak amaran ke atas

note: A
en: Move hold up
ms: Gerak tempahan ke atas

en: Musical recording
ms: Rakaman Muzik

en: My checkouts
ms: Pinjaman saya

en: Name the new definition
ms: Nama definisi baru

en: Never
ms: Jangan Sesekali

note: %1$s:  PROCESS ServerType
en: New %s server
ms: Baru %s pelayan

en: New ILL request
ms: Permintaan ILL baru

en: New ILL request
ms: Permintaan ILL baru

en: New account
ms: Akaun baru

en: New action
ms: Tindakan baru

en: New alert
ms: Amaran baru

note: A
en: New batch record modification
ms: Ubahsuai bahan berkumpulan baru

en: New category
ms: Kategori baru

en: New club
ms: Kelab baru

en: New club field
ms: Medan kelab baru

en: New collection
ms: Koleksi baru

en: New desk
ms: Meja baru

en: New label layout
ms: Susunatur label baru

en: New list
ms: Senarai baru

en: New order
ms: Pesanan baru

en: New password:
ms: Kata laluan baru:

en: New purchase suggestion
ms: Cadangan pembelian baru

en: New quote
ms: Petikan baru

note: SCRIPT
en: New request
ms: Permintaan baru

en: New request
ms: Permintaan baru

en: New rota
ms: Rota baru

en: New routing list
ms: Senarai penghalaan baru

en: New search
ms: Carian baru

en: New search field
ms: Medan carian baru

en: New subscription
ms: Langganan baru

en: New subscription for this serial
ms: Langganan baru untuk bersiri ini

en: New tag
ms: Tag baru

note: %1$s:  IF errmsgloo.NotForLoanStatusUpdated.to
en: New value: %s
ms: Nilai baru: %s

en: Newer version
ms: Versi terbaru

note: INPUT type=submit
en: Next
ms: Seterusnya

en: Next &gt;&gt;
ms: Seterusnya &gt;&gt;

note: %1$s:  ItemTypes.GetDescription( hold.itemtype ) | html
en: Next available %s item
ms: Kedapatan akan datang %s bahan

en: No
ms: Tidak

note: For the first occurrence, %1$s:  ELSE
en: No %s
ms: Tidak %s

en: No MARC modification template is defined. You have
ms: Tiada pengubahsuaian tampet MARC ditakrifkan. Anda mempunyai

note: SCRIPT
en: No authorities have been selected.
ms: Tiada kuasa yang dipilih.

note: SCRIPT
en: No authority link was changed.
ms: Tiada pautan kuasa yang berubah

note: SCRIPT
en: No basket group
ms: Tiada kumpulan bakul

note: %1$s:  UNKNOWN_BIBLIONUMBER | html
en: No bibliographic record found with biblionumber %s
ms: Tiada rekod bibliografi dijumpai dengan biblionumber %s

en: No club templates defined.
ms: Tiada tamplet kelab ditakrifkan

en: No clubs defined.
ms: Tiada kelab ditakrifkan.

en: No cover image available
ms: Tiada imej kulit tersedia

note: %1$s:  dbname | $HtmlTags tag=>'code'
en: No database named %s detected.
ms: Tiadas pangkalan data yang dinamakan %s dikesan.

en: No date of birth stored.
ms: Tiada tarikh lahir disimpan.

note: SCRIPT
en: No date selected
ms: Tiada tarikh dipilih

en: No files found.
ms: Tiada fail dijumpai.

en: No fund found
ms: Tiada dana dijumpai

note: SCRIPT
en: No fund selected.
ms: Tiada dana dipilih.

note: A
en: No holds on this item / Total holds on this record: %s
ms: Tiada tempahan pada bahan ini / Jumlah tempahan rekod ini: %s

en: No limit
ms: Tiada had

note: SCRIPT
en: No matches found
ms: Tiada padanan dijumpai

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: No matching authority found.
ms: Tiada kuasa berpadanan dijumpai

en: No order selected
ms: Tiada pesanan dipilih

en: No other items.
ms: Tiada bahan lain

en: No pending on-site checkout.
ms: Tiada penangguhan pinjaman tempatan

en: No physical items for this record
ms: Tiada item fizikal untuk rekod ini

en: No reason
ms: Tiada alasan

en: No reason given
ms: Tiada alasan diberikan

note: SCRIPT
en: No records have been selected.
ms: tiada rekod yang dipilih

note: SCRIPT
en: No reserves allowed
ms: Tempahan tidak dibenarkan

en: No results found.
ms: Tiada hasil dijumpai.

note: SCRIPT
en: No serials selected
ms: Tiada bersiri dipilih

en: No status
ms: Tiada status

en: No title
ms: Tiada tajuk

en: No transfers to send
ms: Tiada perpindahan untuk dihantar

en: No, don't cancel (N)
ms: Tidak, jangan batal (N)

en: No, don't check out (N)
ms: Tidak, jangan pinjamkan (N)

en: No, don't checkin (N)
ms: Tidak, jangan pulangkan (N)

en: Non priority hold
ms: Tiada keutamaan tempahan

en: Non priority hold:
ms: Tiada keutamaan tempahan:

en: Non-musical recording
ms: Rakaman bukan muzik

en: Non-patron guarantor
ms: Penjamin bukan pengguna

en: None
ms: Tiada

en: None defined
ms: Tiada yang ditakrifkan

en: None specified
ms: Tiada ditentukan

en: None specified
ms: Tiada ditentukan

en: Not allowed
ms: Tidak dibenarkan

note: %1$s:  AuthorisedValues.GetDescriptionByKohaField( kohafield => 'items.notforloan', authorised_value => itemloo.notforloan ) | html
en: Not for loan (%s)
ms: Tidak boleh dipinjam (%s)

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Not for loan status
ms: Status tidak boleh dipinjam

en: Not holdable
ms: Tidak boleh ditempah

en: Not published
ms: Tidak diterbitkan

en: Note
ms: Nota

en: Notes
ms: Nota

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.notes | $raw
en: Notes : %s
ms: Nota : %s

en: Notes/Comments
ms: Nota/Komen

en: Notes:
ms: Nota:

note: %1$s:  loopro.notice.title | html %2$s:  loopro.notice.code | html
en: Notice %s (%s)
ms: Notis %s (%s)

en: Notification date
ms: Tarikh notifikasi

en: NoveList Select
ms: Pilih NoveList

en: Novelist Select:
ms: Pilihan Novelist:

en: Number
ms: Nombor

note: %1$s:  course_item.course_reserves.count | html
en: Number of courses reserving this bibliographic record: %s
ms: Bilangan kursus yang menempah rekod bibliografi ini: %s

en: Number of items
ms: Bilangan item

note: %1$s:  countitems | html
en: Number of items available: %s
ms: Bilangan bahan yang kedapatan: %s

en: Number of subscriptions:
ms: Bilangan langganan:

en: Numbering patterns &rsaquo; Serials &rsaquo; Koha
ms: Corak penomboran &rsaquo; Bersiri &rsaquo; Koha

en: OAI set mappings &rsaquo; OAI sets &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
ms: Pemetaan set OAI &rsaquo; OAI sets &rsaquo; Pentadbiran &rsaquo; Koha

en: OPAC notes
ms: Nota OPAC

en: OPAC problem reports
ms: Laporan masalah OPAC

en: OPAC problem reports &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
ms: Laporan masalah OPAC &rsaquo; Pentadbiran &rsaquo; Koha

en: OPAC tables
ms: Jadual OPAC

en: OR
ms: ATAU

en: Object
ms: Objek

en: Offline circulation
ms: Sirkulasi luar talian

en: Offline circulation &rsaquo; Circulation &rsaquo; Koha
ms: Sirkulasi luar talian &rsaquo; Sirkulasi &rsaquo; Koha

en: Offline circulation file upload
ms: Memuatnaik fail sirkulasi luar talian

note: %1$s:  IF errmsgloo.NotForLoanStatusUpdated.from
en: Old value: %s
ms: Nilai lama: %s

en: Older transactions
ms: Transaksi lama

en: Older version
ms: Versi lama

en: On hold
ms: Ditempah

en: On order
ms: Dalam pesanan

en: On-site checkout
ms: Dipinjam dilaman

en: On-site checkouts
ms: Dipinjam dilaman

en: Open
ms: Terbuka

en: Options:
ms: Pilihan:

en: Or add number of days:
ms: Atau tambah bilangan hari:

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Order
ms: Pesanan

en: Order ID
ms: ID pesanan

en: Order ID:
ms: ID pesanan:

en: Order acquisition
ms: Perolehan pesanan

en: Order details &rsaquo; Acquisitions &rsaquo; Koha
ms: Perincian pesanan &rsaquo; Perolehan &rsaquo; Koha

en: Order line:
ms: Baris pesanan:

en: Order note
ms: Nota pesanan

en: Order number
ms: Bilangan pesanan

en: Order search
ms: Carian pesanan

en: Ordered &rsaquo; Acquisitions &rsaquo; Koha
ms: Pesanan &rsaquo; Perolehan &rsaquo; Koha

note: %1$s:  fund_code | html
en: Ordered - %s
ms: Dipesan - %s

en: Ordered by:
ms: Dipesan oleh:

en: Orders are standing:
ms: Pesanan tetap:

en: Orders by fund
ms: Pesanan mengikut dana

en: Orders by fund
ms: Pesanan mengikut dana

en: Orders by fund &rsaquo; Reports &rsaquo; Koha
ms: Pesanan mengikut dana &rsaquo; Laporan &rsaquo; Koha

en: Orders enabled:
ms: Pesanan dibolehkan:

note: %1$s:  current_budget_name | html
en: Orders for fund '%s'
ms: Pesanan untuk dana '%s'

en: Orders from:
ms: Pesanan dari:

en: Organization:
ms: Organisasi:

en: Original
ms: Asal

en: Originating library:
ms: Perpustakaan asal:

en: Other
ms: Lain-lain

en: Other attributes
ms: Atribut lain

note: %1$s:  otheritemloop.size() || 0 | html
en: Other holdings (%s)
ms: Tempahan lain (%s)

en: Other name:
ms: Nama lain:

en: Other names
ms: Nama lain

en: Other phone
ms: Telefon lain

en: Other phone:
ms: Telefon lain:

en: Other phone:
ms: Telefon lain:

en: Outstanding credit:
ms: Kredit tertunggak:

en: OverDrive library authnames &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
ms: OverDrive library authnames &rsaquo; Pentadbiran &rsaquo; Koha

en: Overdue notice/status triggers
ms: Notis lewat/pencetus status

note: %1$s:  Branches.GetLoggedInBranchname | html
en: Overdues at %s
ms: Tunggakan pada %s

note: %1$s:  Branches.GetLoggedInBranchname | html
en: Overdues at %s &rsaquo; Circulation &rsaquo; Koha
ms: Terlambat pada %s &rsaquo; Sirkulasi &rsaquo; Koha

en: Overdues:
ms: Kelewatan:

en: Override renewal restrictions:
ms: Mengatasi sekatan pembaharuan:

note: %1$s:  pagename | html
en: Page: %s
ms: Halaman: %s

en: Parameters
ms: Parameter

en: Parent code
ms: Kod utama

en: Parent item type:
ms: Jenis item utama:

en: Password
ms: Kata laluan

en: Password must contain at least one digit, one lowercase and one uppercase.
ms: Kata laluan mesti mengandungi sekurang-kurangnya satu digit, satu huruf kecil dan satu huruf besar.

en: Password updated
ms: Kata laluan telah dikemaskini

en: Password:
ms: Kata laluan:

en: Patent document
ms: Dokumen paten

note: SCRIPT
en: Patron '%s' added.
ms: Pengguna '%s' ditambah.

note: SCRIPT
en: Patron '%s' is already in the list.
ms: Pengguna '%s' telah di dalam senarai

en: Patron ID:
ms: ID pengguna:

en: Patron already has hold for this item
ms: Pengguna telah menempah bahan ini

en: Patron attribute types
ms: Jenis atribut pengguna

en: Patron attributes
ms: Atribut pengguna

en: Patron attributes:
ms: Atribut pengguna:

en: Patron card creator &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha
ms: Pencipta kad pengguna &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha

en: Patron categories
ms: Kategori pengguna

en: Patron category created!
ms: Kategori pengguna tercipta!

en: Patron clubs
ms: Kelab pengguna

en: Patron clubs
ms: Kelab pengguna

en: Patron clubs &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha
ms: Kelab pengguna &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha

en: Patron count
ms: Kiraan pengguna

en: Patron details
ms: Perinci pengguna

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc'
en: Patron details for %s
ms: Perincian pengguna untuk %s

en: Patron expires soon
ms: Pengguna hampir tamat keahlian

en: Patron guarantor
ms: Penjamin pengguna

note: %1$s:  pending_suggestions | html
en: Patron has %s pending suggestions.
ms: Pengguna mempunyai %s cadangan menunggu

note: %1$s:  credits | $Price
en: Patron has a %s credit.
ms: Penunggu mempunyai %s kredit.

note: %1$s:  USERBLOCKEDWITHENDDATE | $KohaDates
en: Patron has a restriction until %s.
ms: Penaung mempunyai sekatan sehingga %s.

en: Patron has an indefinite restriction.
ms: Pengguna mempunyai sekatan tanpa batas

en: Patron has opted out
ms: Pengguna telah menarik diri

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Patron has outstanding fines: %s
ms: Pengguna mempunyai denda tertunggak: %s

en: Patron has previously checked out this title
ms: Pengguna sebelum ini meminjam tajuk ini

en: Patron has previously checked out this title:
ms: Pengguna sebelum ini meminjam tajuk ini

en: Patron has restrictions
ms: Pengguna mempunyai sekatan

note: INPUT type=text
en: Patron holds
ms: Pengguna menempah

note: A
en: Patron is an adult
ms: Pengguna adalah orang dewasa

en: Patron is from different library
ms: Pengguna dari perpustakaan berbeza

en: Patron is not notified.
ms: Pengguna tidak diberitahu.

en: Patron is restricted.
ms: Pengguna adalah terhad.

en: Patron library
ms: Perpustakaan pengguna

en: Patron list:
ms: Senarai pengguna:

en: Patron lists
ms: Senarai pengguna

en: Patron lists
ms: Senarai pengguna

en: Patron lists &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha
ms: Senarai pengguna &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha

en: Patron not found
ms: Pengguna tidak dijumpai

en: Patron not found.
ms: Pengguna tidak dijumpai

en: Patron note
ms: Nota pengguna

en: Patron notes
ms: Nota pengguna

en: Patron notes:
ms: Nota pengguna:

en: Patron notice sent:
ms: Nota pengguna dihantar:

en: Patron records
ms: Rekod pengguna

en: Patron restrictions
ms: Pengguna mempunyai sekatan

en: Patron search &rsaquo; Koha
ms: Carian pengguna &rsaquo; Koha

en: Patron search:
ms: Carian pengguna:

en: Patron sort 1
ms: Isih pengguna 1

en: Patron sort 2
ms: Isih pengguna 2

note: %1$s:  errmsgloo.prevdebarred | $KohaDates
en: Patron was earlier restricted until %s.
ms: Penaung sebelumnya mempunyai sekatan sehingga %s.

note: %1$s:  patron.dateexpiry | $KohaDates
en: Patron's account has been renewed until %s
ms: Akaun pengguna telah diperbaharui sehingga %s

en: Patron's card is lost.
ms: Kad pengguna hilang.

note: %1$s:  Branches.GetName(patron.branchcode) | html %2$s:  patron.branchcode | html
en: Patron's home library: (%s / %s )
ms: Perpustakaan pengguna: (%s / %s )

en: Patrons
ms: Pengguna

en: Patrons &rsaquo; New patron
ms: Pengguna &rsaquo; Pengguna baru

en: Patrons found for:
ms: Pengguna dijumpai untuk:

note: %1$s:  batch_id | html
en: Patrons in batch number %s
ms: Pengguna dalam jumlah kumpulan %s

en: Patrons in list
ms: Pengguna dalam senarai

en: Patrons requesting modifications
ms: Pengguna memohon pengubahsuaian

en: Patrons statistics
ms: Statistik pengguna

en: Patrons tables
ms: Jadual pengguna

note: TH
en: Patrons using this provider
ms: Pengguna menggunakan penyedia ini

en: Patrons with no checkouts
ms: Pengguna tidak meminjam

en: Patrons with the most checkouts
ms: Pengguna paling banyak meminjam

note: %1$s:  IF ( searching ) %2$s:  END
en: Patrons%s &rsaquo; Search results%s &rsaquo; Koha
ms: Pengguna %s &rsaquo; Hasil carian %s &rsaquo; Koha

en: Patrons' categories:
ms: Kategori pengguna:

en: Pay fine
ms: Bayar denda

en: Payment
ms: Bayaran

en: Payment note
ms: Nota bayaran

en: Payments &rsaquo; Koha
ms: Bayaran &rsaquo; Koha

en: Pending discharge requests
ms: Menunggu permohonan pelepasan

en: Pending discharge requests &rsaquo; Patrons &rsaquo; Koha
ms: Menunggu permmohonan pelepasan &rsaquo; Pengguna &rsaquo; Koha

en: Pending modifications:
ms: Menunggu pengubahsuaian:

en: Pending on-site checkouts
ms: Menunggu pinjaman di laman

en: Pending on-site checkouts
ms: menunggu pinjaman di laman

en: Pending on-site checkouts &rsaquo; Circulation &rsaquo; Koha
ms: Menunggu pinjaman di laman &rsaquo; Sirkulasi &rsaquo; Koha

en: Perform batch deletion of items
ms: Lakukan penghapusan kumpulan bahan

en: Perform batch extend due dates
ms: Lakukan tarikh lanjutan kumpulan

en: Perform batch modification of items
ms: Lakukan pengubahsuaian kumpulan bahan

en: Perform batch modification of patrons
ms: Lakukan pengubahsuaian kumpulan pengguna

en: Perform batch modification of records (biblios or authorities)
ms: Lakukan pengubahsuaian kumpulan rekod (biblio atau kuasa)

en: Perform cash register cashup action
ms: Lakukan tindakan tunai daftar tunai

en: Period:
ms: Tempoh:

en: Physical details:
ms: Butiran fizikal:

en: Pick up location
ms: Lokasi perlu diambil

en: Pickup library is different.
ms: Pengambilan di perpustakaan berbeza.

en: Pickup library:
ms: Perpustakaan pengambilan:

en: Place a hold
ms: Buat tempahan

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title-head.inc'
en: Place a hold on %s &rsaquo; Holds &rsaquo; Circulation &rsaquo; Koha
ms: Buat tempahan pada %s &rsaquo; Tempahan &rsaquo; Sirkulasi &rsaquo; Koha

en: Place hold
ms: Buat tempahan

en: Place hold
ms: Buat tempahan

note: For the first occurrence, %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron => holdfor_patron no_title => 1 no_cardnumber => 1
en: Place hold for %s
ms: Buat tempahan untuk %s

en: Placed on
ms: Diletakkan

note: %1$s:  auth_cats_loo | html
en: Plan by %s
ms: Pelan oleh %s

note: %1$s:  budget_period_description | html %2$s:  PROCESS planning plan=authcat
en: Planning for %s %s
ms: Merancang untuk %s %s

note: %1$s:  budget_period_description | html %2$s:  PROCESS planning plan=authcat
en: Planning for %s %s &rsaquo; Funds &rsaquo; Budgets &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
ms: Merancang untuk %s %s &rsaquo; Dana &rsaquo; Budgets &rsaquo; Pentadbiran &rsaquo; Koha

en: Please add a patron category
ms: Sila tambah kategori pengguna

note: SCRIPT
en: Please enter a value between {0} and {1} characters long.
ms: Sila masukkan nilai antara {0} dan {1} panjang aksara.

note: SCRIPT
en: Please enter at least {0} characters.
ms: Sila masukkan sekurangnya {0} aksara.

note: SCRIPT
en: Please enter no more than {0} characters.
ms: Sila masukkan tidak lebih dari {0} aksara.

en: Please note that the attached file is a MARC bibliographic records file which can be imported into personal bibliographic software like EndNote, Reference Manager or ProCite.
ms: Harap maklum bahawa file yang dilampirkan merupakan rekod bibligrafi MARC yang boleh diimport kedalam perisian bibliografi lain seperti EndNote, Reference Manager atau ProCite.

note: %1$s:  Branches.GetName( errmsgloo.msg ) | html
en: Please return item to: %s
ms: Sila kembalikan bahan ke: %s

note: %1$s:  IF transfer %2$s:  Branches.GetName( transfer ) | html %3$s:  ELSE %4$s:  Branches.GetName( returnbranch ) | html %5$s:  END
en: Please return this item to %s%s%s%s%s
ms: Sila kembalikan bahan ini ke %s%s%s%s%s

note: SCRIPT
en: Please select a modification template.
ms: Sila pilih tamplet pengubahsuaian.

note: SCRIPT
en: Please select at least one %s to %s.
ms: Sila pilih sekurangnya satu %s ke %s.

note: SCRIPT
en: Please select one %s to %s.
ms: Sila pilih satu %s ke %s.

note: %1$s:  Branches.GetName( collectionBranch ) | html
en: Please transfer item to: %s
ms: Sila pindah bahan ke: %s

en: Plugins
ms: Pemalam

en: Plugins &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha
ms: Pemalam &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha

en: Plugins disabled
ms: Pemalam dimatikan

en: Popularity
ms: Populariti

en: Popularity (least to most)
ms: Populariti (kurang ke lebih)

en: Popularity (most to least)
ms: Populariti (lebih ke kurang)

note: %1$s:  koha_new.published_on | $KohaDates %2$s:  IF( show_author && koha_new.author )
en: Posted on %s%s by
ms: Diposkan pada %s%s oleh

note: SCRIPT
en: Powered by {0}
ms: Dikuasakan oleh {0}

note: SCRIPT
en: Premium plugins:
ms: Pemalam premium:

en: Preview notice template &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha
ms: Templat notis pratonton & rsaquo; Tools & rsaquo; Koha

note: %1$s:  c.title | html
en: Preview of: "%s"
ms: Pratonton: "%s"

en: Preview routing list
ms: Pratonton senarai penghala

en: Preview routing list &rsaquo; Serials &rsaquo; Koha
ms: Pratonton senarai penghala &rsaquo; Bersiri &rsaquo; Koha

en: Previous
ms: Terdahulu

en: Previous sessions
ms: Sesi terdahulu

en: Print
ms: Cetak

en: Print barcode range
ms: Cetak julat kodbar

en: Print barcode range
ms: Cetak julat kodbar

en: Print basket group in PDF
ms: Cetak kumpulan bakul dalam PDF

en: Print list
ms: Cetak senarai

en: Print overdues
ms: cetak tertunggak

en: Print range
ms: Cetak julat

note: %1$s:  borrowernumber | html
en: Print receipt for %s &rsaquo; Patrons &rsaquo; Koha
ms: Cetak resit untuk %s &rsaquo; Pengguna &rsaquo; Koha

en: Print this label
ms: Cetak label ini

en: Printer name
ms: Cetak nama

en: Priority
ms: Keutamaan

en: Private
ms: Peribadi

en: Problem page
ms: Halaman masalah

en: Problems found
ms: Masalah ditemui

en: Processing...
ms: Memproses...

en: Profile
ms: Profil

note: SCRIPT
en: Profile deleted
ms: Profil dipadam

en: Programmed texts
ms: Teks yang telah diprogram

en: Public
ms: Terbuka

en: Public lists
ms: Senarai terbuka

note: SCRIPT
en: Public lists:
ms: Senarai terbuka:

en: Publication place:
ms: Tempat penerbitan:

note: %1$s:  s.publishercode | html
en: Published by %s
ms: Diterbitkan oleh %s

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.publishercode | $raw %2$s:  IF ( BIBLIO_RESULT.publicationyear ) %3$s:  BIBLIO_RESULT.publicationyear | $raw %4$s:  END %5$s:  IF ( BIBLIO_RESULT.pages ) %6$s:  BIBLIO_RESULT.pages | $raw %7$s:  END %8$s:  IF BIBLIO_RESULT.item('size') %9$s:  BIBLIO_RES
en: Published by: %s %s in %s %s %s , %s %s %s , %s %s
ms: Diterbitkan oleh: %s %s in %s %s %s , %s %s %s , %s %s

en: Publisher
ms: Penerbit

en: Publisher location
ms: Tempat penerbitan

en: Publisher:
ms: Penerbit:

en: Publisher:
ms: Penerbit:

note: %1$s:  order.publishercode | html %2$s: - IF    ( order.publicationyear > 0) - %3$s:  order.publicationyear | html %4$s: - ELSIF ( order.copyrightdate   > 0) - %5$s:  order.copyrightdate | html %6$s:  END %7$s:  END %8$s:  IF ( order.suggestionid )
en: Publisher: %s %s, %s %s %s %s %s %s
ms: Penerbit: %s %s, %s %s %s %s %s %s

en: Purchase suggestions
ms: Cadangan pembelian

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc'
en: Purchase suggestions for %s
ms: Cadangan pembelian untuk %s

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' no_html = 1
en: Purchase suggestions for %s &rsaquo; Patrons &rsaquo; Koha
ms: Cadangan pembelian untuk %s &rsaquo; Pengguna &rsaquo; Koha

en: Quantity ordered
ms: Kuantiti dipesan

en: Quantity ordered:
ms: Kuantiti dipesan:

en: Queued
ms: Beratur

note: SCRIPT
en: Queued request
ms: Permintaan beratur

en: Queued:
ms: Beratur:

en: Quick spine label creator
ms: Pencipta label tulang belakang pantas

note: SCRIPT
en: Quotations
ms: Sebutharga

en: Quote editor
ms: Penyunting petikan

en: Quote editor &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha
ms: Penyunting petikan &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha

en: Quote of the day
ms: Mutiara kata harian

en: Quote uploader &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha
ms: Pemuatnaik petikan & rsquo; Tools & rsquo; Koha

en: Reason for suggestion:
ms: Sebab cadangan:

en: Reason:
ms: Alasan:

note: %1$s:  name | html
en: Receive orders from %s
ms: Tempahan diterima dari %s

en: Record matching rules
ms: Peraturan padanan rekod

en: Refine your search
ms: Perincikan carian anda

en: Registration date:
ms: Tarikh pendaftaran:

en: Regular print
ms: Cetakan biasa

en: Relevance
ms: Relevan

en: Remaining circulation permissions
ms: Tinggal kebenaran sirkulasi

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Remove
ms: Padamkan

en: Remove all reserves
ms: Keluarkan semua tempahan

note: A
en: Remove facet %s
ms: Keluarkan facet %s

en: Remove from cart
ms: Keluarkan dari troli

en: Remove from group
ms: Keluarkan dari kumpulan

en: Remove from rota
ms: Keluarkan dari rota

en: Remove reserves &rsaquo; Course reserves &rsaquo; Koha
ms: Keluarkan tempahan &rsaquo; Course reserves &rsaquo; Koha

en: Remove selected items
ms: Padamkan item yang dipilih

en: Remove selected patrons
ms: Keluarkan pengguna terpilih

en: Remove this rule
ms: Keluarkan peraturan ini

en: Renew
ms: Perbaharui

note: %1$s:  title | html
en: Renew %s &rsaquo; Circulation &rsaquo; Koha
ms: Pembaharuan %s &rsaquo; Sirkulasi &rsaquo; Koha

en: Renew a subscription
ms: Perbaharui langganan

en: Renew all
ms: Perbaharui semua skali

note: A
en: Renew selected subscriptions
ms: Perbaharui langganan terpilih

en: Reopen basket
ms: Buka kembali bakul

en: Reopen basket group
ms: Buka kembali kumpulan bakul

en: Reopen selected invoices
ms: Buka kembali invois terpilih

en: Replace all patron attributes
ms: Ganti semua atribut pengguna

en: Replacement price:
ms: Harga penggantian:

en: Report
ms: Laporan

en: Report
ms: Laporan

en: Report SQL:
ms: Laporan SQL:

en: Report mistake
ms: Laporkan kesilapan

en: Report plugins
ms: Laporkan pemalam

en: Reports
ms: Laporan

en: Reports tables
ms: Jadual laporan

note: For the first occurrence, %1$s:  ill.illrequest_id | html
en: Request %s
ms: Permintaan %s

en: Request article &rsaquo; Circulation &rsaquo; Koha
ms: Permintaan artikel &rsaquo; Sirkulasi &rsaquo; Koha

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' link = 1
en: Request article from %s
ms: Permintaan artikel dari %s

en: Require valid email address:
ms: Perlu alamat email yang sah:

en: Research
ms: Kajian

en: Resend
ms: Hantar Kembali

en: Responses enabled:
ms: Respon dibolehkan:

en: Results
ms: Hasil Carian

note: %1$s:  from | html %2$s:  to | html %3$s:  total | html
en: Results %s to %s of %s
ms: Hasil Carian %s ke %s dari %s

en: Results for tag
ms: Keputusan untuk tag

note: %1$s:  results_per_page | html
en: Results per page: %s
ms: Keputusan per halaman: %s

note: INPUT type=submit
en: Resume all suspended holds
ms: Sambungkan semula semua tempahan yang digantung

en: Return to circulation and fine rules
ms: Kembali ke sirkulasi dan peraturan denda

en: Revert hold transfer status
ms: Kembalikan status pertukaran tempahan

en: Reviews
ms: Ulasan

en: Rota status
ms: Status rota

en: Rotating collections
ms: Pusingan koleksi

en: Rotating collections &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha
ms: Pusingan koleksi &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha

en: Routing
ms: Penghalaan

en: Routing lists
ms: Senarai penghalaan

en: Routing slip preview &rsaquo; Serials &rsaquo; Koha
ms: Pratonton slip penghalaan &rsaquo; Bersiri &rsaquo; Koha

note: SCRIPT
en: Row group
ms: Kumpulan baris

en: Rules for automatic item modifications by age
ms: Peraturan untuk pengubahsuaian bahan automatik mengikut usia

en: SMS alert number
ms: Nombor amaran SMS

en: SMS cellular providers
ms: Pembekal selular SMS

en: SMS cellular providers &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
ms: Pembekal selular SMS &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha

en: SMS number:
ms: Nombor SMS:

en: SRU search fields mapping for authorities &rsaquo; Koha
ms: SRU medan pemetaan carian untuk kuasa &rsaquo; Koha

en: SRU search fields mapping for bibliographic records &rsaquo; Koha
ms: SRU medan pemetaan carian untuk rekod bibliografi &rsaquo; Koha

note: For the first occurrence, %1$s:  ELSIF debit_type.can_be_invoiced
en: Sale %s
ms: Jualan %s

en: Salutation
ms: Salutasi

note: INPUT type=submit
en: Save
ms: Simpan

en: Save and pay
ms: Simpan dan bayar

en: Save record (cannot be remapped)
ms: Simpan rekod (tidak boleh dipetakan semula)

en: Scan index:
ms: Scan indeks:

note: INPUT type=submit
en: Search
ms: Carian

note: INPUT type=text
en: Search %s
ms: Carian %s

en: Search all headings:
ms: Carian semua tajuk:

en: Search call number:
ms: Cari nombor panggilan:

note: INPUT type=text
en: Search claim date
ms: Cari tarikh tuntutan

en: Search for vendor &rsaquo; Serials &rsaquo; Koha
ms: Carian untuk vendor &rsaquo; Bersiri &rsaquo; Koha

en: Search history
ms: Carian sejarah

en: Search history &rsaquo; Catalog &rsaquo; Koha
ms: Sejarah carian &rsaquo; Pengkatalogan &rsaquo; Koha

note: INPUT type=text
en: Search issue number
ms: Cari nombor isu

note: I
en: Search on %s
ms: Carian untuk %s

en: Search patrons or clubs
ms: Carian pengguna atau kelab

en: Search results &rsaquo; Serials &rsaquo; Koha
ms: Hasil carian &rsaquo; Bersiri &rsaquo; Koha

en: Search selected partners
ms: Cari rakan kongsi terpilih

en: Search:
ms: Carian:

en: Secondary phone:
ms: Fon kedua:

en: Section
ms: Seksyen

note: For the first occurrence, %1$s:  BIG_LOO.number | html
en: Section %s
ms: Seksyen %s

en: Select
ms: Pilih

en: Select a budget
ms: Pilih bajet

en: Select a built-in sound:
ms: pilih bunyi terbina-dalam:

en: Select a chooser
ms: Pilih pemilih

en: Select a day
ms: Pilih sehari

en: Select a frequency
ms: Pilih frekuensi

en: Select a language:
ms: Pilih bahasa:

en: Select a layout for back side:
ms: Pilih susun atur untuk bahagian belakang:

en: Select a list
ms: Pilih senarai

en: Select all
ms: Pilih semuanya

en: Select all visible rows
ms: Pilih semua baris yang kelihatan

en: Select files:
ms: Pilih fail:

en: Select manager
ms: Pilih pengurus

en: Select none
ms: Pilih tiada

en: Select owner
ms: Pilih pemilik

note: %1$s:  bibliotitle | html
en: Select the host record to link to '%s'
ms: Pilih rekod hos untuk dipautkan ke '%s'

en: Select vendor &rsaquo; Serials &rsaquo; Koha
ms: Pilih vendor &rsaquo; Bersiri &rsaquo; Koha

note: SCRIPT
en: Select visible rows
ms: Pilih baris yang kelihatan

en: Select without holds
ms: Pilih tanpa tempahan

en: Select without items
ms: Pilih tanpa bahan

en: Select2
ms: Pilih2

en: Selector
ms: Pemilih

en: Selector:
ms: Pemilih:

en: Self check modules
ms: Modul kendiri

en: Send
ms: Hantar

en: Send list
ms: Hantar senarai

note: A
en: Send visible items to batch item modification
ms: Hantar bahan yang dapat dilihat ke pengubahsuaian bahan kumpulan

note: A
en: Send visible records to batch record modification
ms: Hantar rekod yang dapat dilihat ke pengubahsuaian kumpulan

note: %1$s:  library.branchname | html
en: Sending to %s
ms: Hantar ke %s

en: Sending your cart
ms: Menghantar troli anda

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Sending your cart &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
ms: Hantar troli anda &rsaquo; %s%s%sKatalog atas talian%s katalog

en: Sending your list
ms: Menghantar senarai anda

en: Sending your list &rsaquo; Lists &rsaquo; Koha
ms: Hantar senarai anda &rsaquo; Senarai &rsaquo; Koha

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc'
en: Sent notices for %s
ms: Notis dihantar untuk %s

en: Serial
ms: Terbitan bersiri

en: Serial collection
ms: Koleksi terbitan bersiri

note: %1$s:  bibliotitle | html
en: Serial edition %s &rsaquo; Serials &rsaquo; Koha
ms: Edisi bersiri %s &rsaquo; Bersiri &rsaquo; Koha

en: Serials
ms: Terbitan bersiri

note: For the first occurrence, %1$s:  biblionumber | html
en: Serials %s &rsaquo; Koha
ms: Bersiri %s &rsaquo; Koha

en: Serials statistics wizard
ms: Wizat statistik bersiri

note: %1$s:  subscription.subscriptionid | html
en: Serials subscription renew #%s &rsaquo; Koha
ms: Pembaharuan langganan bersiri #%s &rsaquo; Koha

en: Serials subscription renew &rsaquo; Koha
ms: Pembaharuan langganan bersiri &rsaquo; Koha

en: Serials subscriptions search
ms: Carian langganan bersiri

en: Serials subscriptions stats
ms: Statistik langganan bersiri

en: Serials subscriptions stats &rsaquo; Reports &rsaquo; Koha
ms: Statistik langganan bersiri &rsaquo; Laporan &rsaquo; Koha

en: Serials tables
ms: Jadual bersiri

en: Series
ms: Siri

en: Series title
ms: Judul siri

en: Series:
ms: Siri:

en: Set basket group
ms: Set kumpulan bakul

en: Set desk
ms: Set meja

note: IMG
en: Set geolocation for %s
ms: Set geolokasi untuk %s

en: Set library &rsaquo; Circulation &rsaquo; Koha
ms: Set perpustakaan &rsaquo; Sirkulasi &rsaquo; Koha

en: Set library and cash register
ms: Set perpustakaan dan daftar tunai

en: Set library and desk
ms: Set perpustakaan dan meja

en: Set library and desk &rsaquo; Circulation &rsaquo; Koha
ms: Set perpustakaan dan meja &rsaquo; Sirkulasi &rsaquo; Koha

en: Set library checkin and transfer policy
ms: Set perpustakaan pemulangan dan polisi perpindahan

en: Set library, desk and register
ms: Set perpustakaan, meja dan daftar

en: Set user permissions
ms: Set kebenaran pengguna

en: Share
ms: Kongsi

en: Share content with Mana KB &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
ms: Kongsi kandungan dengan Mana KB &rsaquo; Pentadbiran &rsaquo; Koha

en: Share usage statistics
ms: Kongsi statistik penggunaan

en: Shelving location
ms: Lokasi rak

en: Show
ms: Tampilkan

en: Show active vendors only
ms: Tunjuk vendor aktif sahaja

en: Show all active baskets
ms: Tunjuk semua bakul aktif

en: Show all items
ms: Tampilkan semua item

en: Show all suggestions
ms: Tunjuk semua cadangan

note: SCRIPT
en: Show all transactions
ms: Tunjukkan semua transaksi

note: %1$s:  booksellername | html
en: Show baskets for vendor %s
ms: Tunjuk bakul untuk vendor %s

en: Show checkouts
ms: Tunjuk pinjaman

en: Show checkouts to guarantor
ms: Tunjuk pinjaman kepada penjamin

en: Show checkouts to guarantors
ms: Tunjuk pinjaman kepada penjamin

en: Show fines to guarantor
ms: Tunjuk denda kepada penjamin

en: Show fines to guarantors
ms: Tunjuk denda kepada penjamin

en: Show inactive budgets
ms: Tunjuk bajet takaktif

en: Show more
ms: Tampilkan lagi

en: Show only mine
ms: Tunjuk milik saya sahaja

en: Show only subscriptions
ms: Tunjuk langganan sahaja

note: %1$s:  suggestionid | html
en: Show suggestion #%s
ms: Tunjuk cadangan #%s

en: Skip items on hold awaiting pickup:
ms: Langkau bahan tempahan yang menunggu pengambilan:

en: Sorry, but there are no results for your search.
ms: Maaf, tetapi tidak ada hasil carian anda.

en: Sorry, the CAS login failed.
ms: Maaf, log masuk CAS anda gagal.

en: Sorry, there is no result for your search.
ms: Maaf, tidak ada hasil carian anda.

en: Sort this list by:
ms: Susun senarai ini mengikut:

en: Sound
ms: Bunyi

en: Source:
ms: Sumber:

en: Specialized
ms: Khusus

en: Spent &rsaquo; Acquisitions &rsaquo; Koha
ms: Belanja & rsaquo; Perolehan & rsaquo; Koha

en: Spine labels &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha
ms: Label tulang buku &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha

en: Staff interface
ms: Antaramuka staf

en: Staff notes
ms: Nota staf

en: Staff notes:
ms: Nota staf:

note: INPUT type=submit
en: Start search
ms: Mula cari

en: Statistics
ms: Statistik

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc'
en: Statistics for %s
ms: Statistik untuk %s

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' invert_name = 1
en: Statistics for %s
ms: Statistik untuk %s

en: Stock rotation details
ms: Perincian putaran stok

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc'
en: Stock rotation details for %s
ms: Perincian putaran stok untuk %s

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title-head.inc'
en: Stock rotation details for %s &rsaquo; Catalog &rsaquo; Koha
ms: Perincian putaran stok untuk %s &rsaquo; Pengkatalogan &rsaquo; Koha

en: Subject
ms: Subjek

en: Subject phrase
ms: Frasa Subjek

en: Subject(s)
ms: Subjek

en: Subject:
ms: Subjek:

note: INPUT type=submit
en: Submit
ms: Serah

en: Subscription
ms: Langganan

note: %1$s:  loopro.object | html
en: Subscription %s
ms: Langganan %s

en: Subscription batch edit
ms: Edit kumpulan langganan

en: Subscription history
ms: Sejarah langganan

en: Subscription history &rsaquo; Serials &rsaquo; Koha
ms: Sejarah langganan &rsaquo; Serials &rsaquo; Koha

note: For the first occurrence, %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' no_html = 1
en: Subscription routing lists for %s
ms: Senarai langganan penghalaan untuk %s

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc'
en: Subscription routing lists for %s
ms: Senarai langganan penghalaan untuk %s

en: Subscription start date:
ms: Tarikh mula langganan:

en: Subscriptions
ms: Langganan

note: %1$s:  subscriptionsnumber | html
en: Subscriptions (%s)
ms: Langganan (%s)

en: Suggested by - on
ms: Dicadangkan oleh - pada

en: Suggested on
ms: Dicadangkan pada

en: Suggestions management
ms: Pengurusan cadangan

en: Summary
ms: Ringkasan

en: Summary:
ms: Ringkasan:

en: Surveys
ms: Kaji selidik

note: INPUT type=submit
en: Suspend all holds
ms: Gantung semua tempahan

note: A
en: Switch languages
ms: Tukar bahasa

note: SCRIPT
en: System Font
ms: Fon sistem

en: System preferences &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
ms: System preferences &rsaquo; Pentadbiran &rsaquo; Koha

en: TOTAL (all results)
ms: JUMLAH (semua hasil)

note: SCRIPT
en: Table
ms: Jadual

en: Table settings &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
ms: Tetapan jadual &rsaquo; Pentadbiran &rsaquo; Koha

note: %1$s:  tagfield | html
en: Tag %s Subfield structure
ms: Tag %s struktur submedan

en: Tags:
ms: Tag:

en: Task scheduler &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha
ms: Penjadual tugas &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha

en: Technical reports
ms: Laporan teknikal

en: Term
ms: Perkataan

en: Term/Phrase
ms: Perkataan/Frasa

en: Text
ms: Teks

note: %1$s:  checkout_info.barcode | html
en: The barcode was not found %s.
ms: Kodbar tidak ditemui %s.

en: The barcode was not found:
ms: Kodbar tidak ditemui:

note: %1$s:  email_add | html
en: The cart was sent to: %s
ms: Troli telah dihantar ke: %s

en: The field has been deleted
ms: Medan ini telah dihapuskan

en: The field has been inserted
ms: Medan ini telah dimasukkan

note: %1$s:  m.item_barcode | html
en: The item (%s) does not exist.
ms: Bahan ini (%s) tidak wujud.

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' link = 1
en: The item has successfully been attached to %s.
ms: Bahan telah berjaya dilampirkan pada %s.

en: The item was not found
ms: Bahan tidak dijumpai

note: %1$s:  email | html
en: The list was sent to: %s
ms: Senarai ini telah dihantar ke: %s

en: The notice has been correctly enqueued.
ms: Notis tersebut telah diisi dengan betul.

en: The original internal note will be used
ms: Nota dalaman yang asal akan digunakan

en: The original vendor note will be used
ms: Nota vendor yang asal akan digunakan

en: The patron category you create will be used by the
ms: Kategori pengguna anda cipta akan digunakan oleh

en: The patron does not have an email address defined.
ms: Pengguna tidak memberikan alamat email

note: For the first occurrence, %1$s:  DEBT | $Price
en: The patron has a debt of %s.
ms: Pengguna mempunyai hutang %s

note: %1$s:  alert.OTHER_CHARGES | $Price
en: The patron has unpaid charges for holds, rentals etc of %s
ms: Pengguna mempunyai caj yang belum dibayar untuk tempahan, sewaan dll %s

note: %1$s:  checkout_info.alert.OTHER_CHARGES | $Price
en: The patron has unpaid charges for holds, rentals etc of %s.
ms: Pengguna mempunyai caj yang belum dibayar untuk tempahan, sewaan dll %s.

note: %1$s:  DEBT_GUARANTEES | $Price
en: The patron's guarantees collectively have a debt of %s.
ms: Penjamin pengguna secara kolektif mempunyai hutang %s.

note: For the first occurrence, %1$s:  DEBT_GUARANTORS | $Price
en: The patron's guarantors and their other guarantees collectively have a debt of %s.
ms: Penjamin pengguna dan pengguna lain secara kolektif mempunyai hutang %s.

en: The record
ms: Rekod

note: %1$s:  m.bibnum | html
en: The record (%s) does not exist.
ms: Rekod (%s) tidak wujud.

note: %1$s:  m.bibnum | html
en: The record (%s) has been added to the list.
ms: Rekod (%s) telah ditambah ke senarai.

en: The record id
ms: ID rekod

note: For the first occurrence, %1$s:  report_converted | html
en: The report "%s" has been converted.
ms: Laporan "%s" telah ditukarkan.

en: There are currently no checkout notes.
ms: Tidak ada nota pinjaman buat masa ini.

en: There are currently no problem reports.
ms: Tidak ada laporan masalah buat masa ini.

en: There are no SMS cellular providers defined.
ms: Tidak ada pembekal selular SMS ditakrifkan

note: SCRIPT
en: There are no SMTP servers defined.
ms: Tidak ada pelayan SMTP ditakrifkan.

en: There are no account credit types defined.
ms: Tidak ada jenis kredit akaun ditakrifkan

en: There are no account debit types defined.
ms: Tidak ada jenis debit akaun ditakrifkan

en: There are no cash registers defined.
ms: Tidak ada daftar tunai ditakrifkan

en: There are no cities defined.
ms: Tidak ada bandar ditakrifkan

note: %1$s:  IF active
en: There are no contracts with this vendor. %s
ms: Tidak ada kontrak dengan vendor ini. %s

en: There are no desks defined.
ms: Tidak ada meja ditakrifkan

en: There are no item search fields defined.
ms: Tidak ada medan carian bahan ditakrifkan

note: SCRIPT
en: There are no libraries defined.
ms: Tidak ada perpustakaan ditakrifkan

en: There are no library EANs.
ms: Tidak ada perpustakaan EANs

en: There are no open baskets for this vendor.
ms: Tidak ada bakul terbuka untuk vendor ini

en: There are no overdues matching your search.
ms: Tidak ada pulangan lewat sepadan dengan carian anda

en: There are no patron categories defined.
ms: Tidak ada kategori pengguna yang ditakrifkan

note: SCRIPT
en: There are no quotes defined.
ms: Tidak ada petikan yang ditakrifkan

en: There are no quotes defined.
ms: Tidak ada petikan yang ditakrifkan

en: There are no rotas with stages assigned
ms: Tidak ada rota dengan tahap yang ditetapkan

en: There are no rules defined.
ms: Tidak ada peraturan yang didefinasikan

en: There are no saved definitions.
ms: Tidak ada definisi yang tersimpan.

note: SCRIPT
en: There is another profile with this name.
ms: Terdapat profil lain dengan nama ini.

note: %1$s:  e.value | html
en: There is no mapping for the index %s
ms: Tiada padanan untuk indeks %s

en: There is no order for this bibliographic record.
ms: Tiada pesanan untuk rekod bibliografi ini

en: Theses
ms: Tesis

en: They are in a patron category of type staff.
ms: Mereka adalah dalam kategori pengguna type staff

en: They have items currently checked out.
ms: Mereka mempunyai bahan yang dipinjamkan

en: This authority type cannot be deleted
ms: Jenis kuasa ini tidak boleh dipadam

en: This framework cannot be deleted
ms: Jenis rangkakerja ini tidak boleh dipadam

note: SCRIPT
en: This fund has sub funds. It cannot be deleted.
ms: Dana ini mempunyai sub-dana. Ia tidak boleh dipadam

en: This item has been claimed as returned by:
ms: Bahan ini telah dituntut sebagai dipulangkan oleh:

en: This item is already on this rota
ms: Bahan telah berada dalam rota ini

en: This member has no email
ms: Ahli ini tidak ada email

en: This order cannot be edited, the basket is closed.
ms: Pesanan ini tidak boleh diedit, bakul telah ditutup.

note: %1$s:  claims.count | html %2$s:  FOR c IN claims %3$s:  c.claimed_on | $KohaDates %4$s:  UNLESS loop.last %5$s:  END %6$s:  END
en: This order has been claimed %s times. On %s%s%s, %s%s
ms: Pesanan ini telah dituntut %s kali. Pada %s%s%s, %s%s

en: This patron does not exist.
ms: Pengguna ini tidak wujud.

en: This patron has no holds history.
ms: Pengguna ini tidak mempunya sejarah tempahan

note: %1$s:  Branches.GetName( checkout_info.BORRNOTSAMEBRANCH ) | html
en: This patron is from a different library (%s).
ms: Pengguna ini dari perpustakaan lain (%s).

note: A
en: This record has no items
ms: Rekod ini tidak mempunyai bahan

en: This record is in use
ms: Rekod ini sedang digunakan

en: This rota has no stages.
ms: Rota ini tidak mempunyai tahap.

en: This vendor has no email defined for late issues.
ms: Vendor ini tidak mempunyai email ditakrifkan untuk isu terlewat

en: Title
ms: Judul

en: Title (A-Z)
ms: Judul (A-Z)

en: Title (Z-A)
ms: Judul (Z-A)

en: Title phrase
ms: Frasa judul

en: Title:
ms: Judul:

en: Title:
ms: Judul:

en: To call number:
ms: Untuk nombor panggilan:

en: To create another patron, go to:
ms: Untuk mencipta pengguna lain, pergi ke:

en: To create circulation rule, go to:
ms: Untuk mencipta peraturan sirkulasi, pergi ke:

en: To edit patron permissions, go to:
ms: Untuk mengedit kebenaran pengguna, pergi ke:

en: Today's checkouts
ms: Pinjaman harini

en: Too many checked out.
ms: Terlalu banyak pinjaman.

en: Too many holds
ms: Terlalu banyak tempahan

en: Too many holds for
ms: Terlalu banyak tempahan untuk

en: Tool plugins
ms: Tool pemalam

en: Tools tables
ms: Jadual tools

note: %1$s:  accountlines.total( payment_type => [ 'CASH', 'SIP00' ]) * -1 | $Price
en: Total bankable: %s
ms: Jjumlah dibankan: %s

en: Total current on-site checkouts allowed
ms: Jumlah semasa pinjaman dilaman dibenarkan

en: Total due
ms: Jumlah kelewatan

en: Total holds allowed
ms: Jumlah tempahan dibenarkan

note: %1$s:  collectionItemsLoop.size | html
en: Total items: %s
ms: Jumlah bahan: %s

en: Total number of results:
ms: Jumlah keputusan:

en: Total payable:
ms: Jumlah perlu dibayar:

en: Transaction
ms: Transaksi

en: Transaction date
ms: Tarikh transaksi

en: Transaction library
ms: Perpustakaan transaksi

en: Transaction type
ms: Jenis transaksi

en: Transaction type:
ms: Jenis transaksi:

en: Transactions
ms: Transaksi

note: %1$s:  register.last_cashup.timestamp | $KohaDates with_hours => 1
en: Transactions since %s
ms: Transaksi sejak %s

en: Transactions to date
ms: Transaksi setakat ini

en: Transfer collection &rsaquo; Rotating collections &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha
ms: Pindah koleksi &rsaquo; Koleksi berputar &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha

en: Transfer now?
ms: Pindah sekarang?

en: Transfer order &rsaquo; Acquisitions &rsaquo; Koha
ms: Pindah pesanan &rsaquo; Perolehan &rsaquo; Koha

en: Transfers
ms: Pemindahan

en: Transfers
ms: Pindah

en: Transfers &rsaquo; Circulation &rsaquo; Koha
ms: Pindah &rsaquo; Sirkulasi &rsaquo; Koha

en: Transfers print receipt &rsaquo; Circulation &rsaquo; Koha
ms: Pindah cetak resit &rsaquo; Sirkulasi &rsaquo; Koha

en: Transfers to receive
ms: Pindah untuk terima

en: Transfers to receive &rsaquo; Circulation &rsaquo; Koha
ms: Pindah untuk terima &rsaquo; Sirkulasi &rsaquo; Koha

en: Transfers to send
ms: Pindah untuk hantar

en: Transfers to send &rsaquo; Circulation &rsaquo; Koha
ms: Pindah untuk hantar &rsaquo; Sirkulasi &rsaquo; Koha

note: A
en: Translate item type %s
ms: Terjemah jenis bahan %s

en: Translation managers:
ms: Pengurus penterjemmah:

en: Translation:
ms: Terjemahan:

en: Transport cost matrix
ms: Matriks kos pengangkutan

en: Transport cost matrix &rsaquo; Administration &rsaquo; Koha
ms: Matriks kos pengangkutan &rsaquo; Pentadbiran &rsaquo; Koha

en: Transport:
ms: Pengangkutan:

en: Treaties
ms: Perjanjian

en: Type
ms: Jenis

en: URL(s)
ms: URL

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Unable to save description
ms: Tidak dapat untuk simpan deskripsi

en: Unavailable (lost or missing)
ms: Tiada (hilang)

en: Undefined
ms: tidak terdefinisi

note: SCRIPT
en: Underline
ms: Gariskan

en: Unhighlight
ms: Buangkan highlight

en: Unified title
ms: Judul bersatu

en: Unknown
ms: Tidak diketahui

en: Update patron records &rsaquo; Patrons &rsaquo; Koha
ms: Kemaskini rekod pengguna &rsaquo; Pengguna &rsaquo; Koha

note: %1$s:  name | html
en: Update: %s
ms: Kemaskini: %s

note: %1$s:  patron.updated_on | $KohaDates with_hours => 1
en: Updated on %s
ms: Dikemaskini pada %s

en: Upload &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha
ms: Muatnaik & rsquo; Tools & rsquo; Koha

en: Upload Koha plugin
ms: Muatnaik Pemalam Koha

note: %1$s:  IF itemnumber
en: Upload an image file: %s
ms: Muatnaik fail imej: %s

note: %1$s:  biblionumber | html
en: Upload cover for biblionumber: %s
ms: Muatnaik kulit buku untuk biblionumber: %s

note: %1$s:  itemnumber | html
en: Upload cover for itemnumber: %s
ms: Muatnaik kulit buku untuk itemnumber: %s

en: Upload patron images &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha
ms: Muatnaik imej pengguna & rsquo; Tools & rsquo; Koha

en: Upload plugin &rsaquo; Plugins &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha
ms: Muatnaik pemalam &rsaquo; Pemalam &rsaquo; Tools &rsaquo; Koha

en: Upload plugins
ms: Muatnaik pemalam

en: Upload results
ms: Muatnaik hasil

en: Usage statistics
ms: Statistik penggunaan

en: Use report plugins
ms: Guna pemalam laporan

en: Use tool plugins
ms: Guna pemalam alat

en: Use top menu bar to navigate to another part of Koha.
ms: Gunakan bar menu atas untuk menelusuri bahagian lain Koha.

en: Used
ms: Digunakan

note: SCRIPT
en: User Defined
ms: Takrifan pengguna

en: VHS tape / Videocassette
ms: Pita VHS / Kaset Video

en: Vendor invoice:
ms: Vendor invois:

note: %1$s:  count | html
en: Vendor search: %s result(s) found
ms: Pencarian vendor: %s hasil dijumpai

note: %1$s:  count | html %2$s:  supplier | html
en: Vendor search: %s result(s) found for '%s'
ms: Pencarian vendor: %s hasil dijumpai untuk '%s'

note: %1$s:  count | html
en: Vendor search: %s results found
ms: Pencarian vendor: %s hasil dijumpai

note: %1$s:  count | html %2$s:  supplier | html
en: Vendor search: %s results found for '%s'
ms: Pencarian vendor: %s hasil dijumpai untuk '%s'

note: INPUT type=submit
en: View
ms: Pandangan

en: View ILL availability plugins
ms: Lihat ILL pemalam yang ada

note: %1$s:  LINE.title | html
en: View all %s preferences
ms: Lihat semua %s preferences

en: View all plugins
ms: Lihat semua pemalam

en: View basket
ms: Lihat bakul

en: View course
ms: Lihat kursus

note: A
en: View funds for %s
ms: Lihat dana untuk %s

en: View message
ms: Lihat mesej

en: View report plugins
ms: Lihat pemalam laporan

en: View subfields
ms: Lihat submedan

en: View tool plugins
ms: Lihat tool pemalam

en: Void payment
ms: Batal pembayaran

en: Waiting
ms: Menunggu

note: %1$s:  Branches.GetName( hold.branchcode ) | html %2$s:  IF ( hold.desk_id ) %3$s:  hold.desk.desk_name | html %4$s:  END %5$s:  hold.waitingdate | $KohaDates
en: Waiting at %s%s, %s%s since %s.
ms: Menunggu di %s%s, %s%s sejak %s.

en: Web installer &rsaquo; Create a new circulation rule
ms: pemasang web &rsaquo; Cipta peraturan sirkulasi baru

en: Web installer &rsaquo; Create a patron category
ms: Pemasang web &rsaquo; Cipta kategori pengguna

en: Web installer &rsaquo; Perl modules due for upgrade
ms: Pemasang web &rsaquo; Mod Perl perlu dinaiktarafkan

en: Website
ms: Laman Web

note: SCRIPT
en: With %s selected searches:
ms: Dengan %s carian terpilih:

en: With items owned by the following libraries:
ms: Dengan bahan yang dimiliki oleh perpustakaan berikut:

en: Withdrawn status:
ms: Status ditarik balik:

en: Year
ms: Tahun

en: Year:
ms: Tahun:

en: Yes
ms: Ya

note: %1$s:  END
en: Yes %s
ms: Ya %s

en: Yes, cancel (Y)
ms: Ya, batal (Y)

en: Yes, check out (Y)
ms: Ya, pinjam (Y)

en: Yes, checkin (Y)
ms: Ya, pulang (Y)

en: Yes, delete patron attribute type
ms: Ya, hapus jenis atribut pengguna

note: SCRIPT
en: You are about to delete the '%s' SMTP server.
ms: Anda akan memadamkan '%s' pelayan SMTP.

note: SCRIPT
en: You are about to delete the quote #%s.
ms: Anda akan memadamkan petikan #%s.

note: %1$s:  total_paid | $Price
en: You must collect a value greater than or equal to %s.
ms: Anda mesti mengumpulkan nilai yang lebih besar daripada atau sama dengan %s.

note: For the first occurrence, %1$s:  IF ( title )
en: You searched for: %s
ms: Anda mencari untuk: %s

en: Your cart
ms: Troli anda

en: Your cart &rsaquo; Catalog &rsaquo; Koha
ms: Troni anda &rsaquo; Pengkatalogan &rsaquo; Koha

en: Your cart is empty.
ms: Troli anda masih kosong.

en: Your comment has been submitted
ms: Komen anda telah dihantar

en: Your download should begin automatically.
ms: Muat turun anda akan bermula secara automatik.

note: %1$s:  shelfname | $raw
en: Your list: %s
ms: Senarai anda: %s

en: Your lists
ms: Senarai anda

note: SCRIPT
en: Your lists:
ms: Senarai anda:

en: Your patron lists
ms: Senarai pengguna anda

note: %1$s:  reportname | html
en: Your report "%s" has been saved
ms: Laporan anda "%s" telah disimpan

en: Your search returned no closed invoices.
ms: Pencarian anda menghasilkan tiada invois ditutup.

en: Your search returned no closed subscriptions.
ms: Pencarian anda memberikan tiada langganan ditutup.

en: Your search returned no open invoices.
ms: Pencarian anda menghasilkan tiada invois dibuka

en: Your search returned no results.
ms: Hasil carian anda tidak memberikan hasil.

en: administrator account
ms: Akaun pentadbir

note: SCRIPT
en: alignment
ms: Jajaran

en: and
ms: dan

en: any library
ms: Mana-mana perpustakaan

en: any library
ms: Mana-mana perpustakaan

en: authorized values category 'PA_CLASS'
ms: Kategori authorized values 'PA_CLASS'

note: %1$s:  label_batch_msg | html
en: batch #%s
ms: kumpulan #%s

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: by
ms: oleh

note: %1$s:  cannotdelbiblio.author | html
en: by %s:
ms: oleh %s:

en: cancel your request
ms: batal permintaan anda

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: cannot be repeated
ms: Tidak boleh diulang

en: contains
ms: mengandungi

note: %1$s:  END
en: created. %s
ms: Dicipta. %s

en: do a catalog search
ms: lakukan carian katalog

note: A
en: go to %s
ms: Pergi ke %s

note: %1$s:  from_biblio.items.count | html
en: has %s attached items.
ms: mempunyai %s bahan terlampir.

en: here
ms: di sini

en: in fines
ms: dalam denda

en: is exactly
ms: adalah tepat

note: %1$s:  errmsgloo.debarred | $KohaDates
en: is now debarred until %s.
ms: kini ditangguhkan sehingga %s.

en: is on hold for
ms: ditempah untuk

en: item's hold group
ms: kumpulan bahan ditempah

en: months
ms: bulan

note: For the first occurrence, %1$s:  ELSE
en: months %s
ms: bulan %s

en: not
ms: bukan

en: or
ms: atau

note: SCRIPT
en: order(s) left
ms: pesanan(s) kiri

en: patron's account
ms: akaun pengguna

en: patron's hold group
ms: kumpulan ditempah pengguna

en: patron's hold group
ms: kumpulan ditempah pengguna

en: patrons to
ms: pengguna kepada

en: placing an order
ms: membuat pesanan

note: %1$s:  suggestion.publishercode | html %2$s:  END %3$s:  IF ( suggestion.publicationyear )
en: published by: %s %s %s in
ms: Diterbitkan oleh: %s %s %s dalam

note: INPUT
en: report
ms: laporan

en: required
ms: diperlukan

en: same library, all patron categories, same item type
ms: perpustakaan yang sama, semua kategori pengguna, jenis bahan yang sama

note: INPUT type=text name=selector
en: selector
ms: pemilih

en: serial
ms: terbitan bersiri

note: A
en: serial collection for %s
ms: Koleksi terbitan bersiri untuk %s

note: INPUT type=text name=sound
en: sound
ms: bunyi

en: starts with
ms: bermula dengan

en: statistics
ms: statistik

note: %1$s:  END
en: this record has no items attached. %s
ms: rekod ini tidak mempunyai bahan yang dilampirkan. %s

en: to activate sounds.
ms: untuk mengaktifkan bunyi

en: unknown
ms: tidak diketahui

en: who are in patron list:
ms: siapa dalam senarai pengguna:

en: whose patron category is:
ms: kategori pengguna siapa:

note: SCRIPT
en: with category
ms: dengan kategori

en: | Actions:
ms: | Tindakan:

note: %1$s:  IF CAN_user_tools_items_batchdel
en: | Actions: %s
ms: | Tindakan: %s

en: | Nodes:
ms: | Nod:
