Koha 22.11 - en to oc translation catalogue (195 entries)

en: %s already in your cart
oc: %s ja dins vòstre panièr

en: %s deleted order(s) are using this record. Are you sure you want to delete this record?
oc: %s de comanda(s) anullada(s) utilizan aquesta notícia. Sètz segur de voler suprimir aquesta notícia ?

en: %s deleted order(s) are using this record. You need order managing permissions to delete this record.
oc: %s comanda(s) anulladas(s) utilizan aquesta notícia. Vos cal dispausar de dreits sus la gestion de las comandas per suprimir aquesta notícia.

en: %s hold(s) on this record. You must delete all holds before deleting all items.
oc: %s reservacion(s) per aquesta notícia. Vos cal suprimir totas las reservacions avant la supression de totes los exemplars.

en: %s holds(s) for this record. Are you sure you want to delete this record?
oc: %s reservacions(s) sus aquesta notícia. Sètz segur que volètz la suprimir ?

en: %s is neither permitted nor prohibited!
oc: %s n'est ni autorizat ni interdit !

en: %s is permitted!
oc: %s es autorizat !

en: %s is prohibited!
oc: %s es interdit !

en: %s item(s) added to your cart
oc: %s document(s) apondut(s) a vòstre panièr

en: %s item(s) are attached to this record. You must delete all items before deleting this record.
oc: %s exemplar(s) son estacats a aquesta notícia. Vos cal suprimir totes los exemplars abans de suprimir aquesta notícia.

en: %s of %s renewals remaining
oc: %s de %s renovèlaments restants

en: %s order(s) are using this record. You need order managing permissions to delete this record.
oc: %s comanda(s) utilizan aquesta notícia. Vos cal dispausar de dreits sus la gestion de las comandas per la suprimir.

en: %s years
oc: %s annada(s)

en: (filtered from _MAX_ total entries)
oc: (filtrat sus _MAX_ total entradas)

en: A control field cannot be used with a regular field.
oc: Un camp de contraròtle pòt pas èsser utilizat amb un camp regular.

en: A default letter with the code '%s' already exists.
oc: Una letra per defaut contenant lo còdi '%s' existís ja.

en: A letter with the code '%s' already exists for '%s'.
oc: Una letra amb lo còdi '%s' existís ja per '%s'.

en: AJAX error (%s alert)
oc: Error AJAX (%s alert)

en: AJAX failed to approve tag: %s
oc:          AJAX a fracassat a aprovar lo tag : %s

en: AJAX failed to reject tag: %s
oc:          AJAX a fracassat a regetar lo tag : %s

en: Actions
oc: Accions

en: Add
oc: Apondre

en: Add item
oc: Apondon un exemplar

en: Add multiple items
oc: Apondre d'exemplars multiples

en: Add to cart
oc: Apondre al panièr

en: All
oc: Totes

en: An error occurred on deleting this image
oc: Una error s'es produita al moment de la supression d'aqueste imatge

en: Approve
oc: Aprovar

en: Approved
oc: Aprovat

en: Apr
oc: Abr

en: April
oc: Abril

en: Are you sure you want to cancel this hold?
oc: Sètz segur que volètz anullar aquesta reservacion ?

en: Are you sure you want to close this subscription?
oc: Sètz segur(a) que volètz acabar aqueste abonament ?

en: Are you sure you want to delete the %s attached items?
oc: Sètz segur que volètz suprimir los %s exemplars restacats ?

en: Are you sure you want to delete this cover image?
oc: Sètz segur que volètz suprimir aqueste imatge de cobertura ?

en: Are you sure you want to delete this record?
oc: Sètz segur que volètz suprimir aquesta notícia ?

en: Are you sure you want to delete this subscription?
oc: Sètz segur(a) que volètz suprimir aqueste abonament ?

en: Are you sure you want to empty your cart?
oc: Sètz segur que volètz vider vòstre panièr ?

en: Are you sure you want to remove the selected items?
oc: Sètz segur que volètz suprimir los exemplars seleccionats ?

en: Are you sure you want to reopen this subscription?
oc: Sètz segur(a) que volètz tornar dobrir aqueste abonament ?

en: Are you sure you wish to delete this template?
oc: Sètz segur que volètz suprimir aqueste modèl de modificacion ?

en: Aug
oc: Ago

en: August
oc: Agost

en: Authority
oc: Autoritat

en: Both subfield values should be filled or empty.
oc: Las doas vaal moment de soscamps devront èsser remplies o vides.

en: Cancel
oc: Anullar

en: Cancel hold
oc: Anullar reservacion

en: Cancelled
oc: Anullat

en: Cannot test prediction pattern for the following reason(s): %s
oc: Impossible de tester lo previsional de bulletinatge per la(es) raison(s) seguentas : %s

en: Change messaging preferences to default for this category?
oc: Cambiar las preferéncias de notificacions a 'Per defaut' per aquesta categoria d'aderent ?

en: Check in
oc: Tornar

en: Check out
oc: Presta

en: Checked in
oc: Tornat

en: Checkouts
oc: Prèst(es)

en: Clear
oc: Escafar

en: Clear all
oc: Deseleccionar tot

en: Clear date to suspend indefinitely
oc: Escafar la data per suspendre indefinitment

en: Click to collapse this section
oc: Clicar per replegar aquesta seccion

en: Click to expand this section
oc: Clicatz per desplegar aquesta seccion

en: Columns
oc: Colomnas

en: Columns settings
oc: Configuracion de la colomna

en: Confirm
oc: Confirmar

en: Copy
oc: Copiar

en: Dec
oc: Déc

en: December
oc: Décembre

en: Delete
oc: Suprimir

en: ERROR: Price is not a valid number, please check the price and try again!
oc: ERROR : Lo prix deu èsser un nombre valide. Mercé de verificar e de tornar ensajar !

en: Edit
oc: Modificar

en: Edit action %s
oc: Modificar l'accion %s

en: Error:
oc: Error&nbsp;:

en: Error; your data might not have been saved
oc: Error; vòstras donadas n'ont pas été salvadas

en: Every
oc: Cada

en: Export
oc: Exportar

en: February
oc: Febrièr

en: File name:
oc: Nom del fichièr :

en: First
oc: Primièr

en: Fri
oc: Ven

en: Friday
oc: Divendres

en: Fund amount exceeds parent allocation
oc: Lo montant del pòste budgetari depassa lo montant allogat al nivèl superior

en: Fund amount exceeds period allocation
oc: Lo montant del pòste budgetari depassa lo montant allogat per lo periòde

en: Hold is <strong>suspended</strong>
oc: Reservacion <strong>suspenduda</strong>

en: Holds
oc: Reservacions

en: If the field is a control field, the subfield should be empty
oc: Se lo camp es un camp contrarotlat, lo soscamp poirà èsser void

en: If you wish to claim late or missing issues you must link this subscription to a vendor. Click OK to ignore or Cancel to return and enter a vendor
oc: Se volètz réclamer los fasciculs mancant o en retard, vos cal relier aqueste abonament a un provesidor. Clicatz sus D'acòrdi per ignorar o Anullar per retourner sasir un provesidor.

en: In your cart
oc: Dans mon panièr

en: Internal Server Error, please reload the page
oc: Error intèrna del servidor, mercé de recargar la pagina

en: Item hasn't been transferred yet from %s
oc: L'exemplar n'a pas encara été transferit de %s

en: Item is <strong>waiting here</strong>
oc: L'element es <strong>en espèra</strong>

en: Items in your cart: %s
oc: Exemplars dins vòstre panièr: %s

en: Jan
oc: Gen

en: January
oc: Genièr

en: July
oc: Julhet

en: June
oc: Junh

en: Last
oc: Darrièr

en: Loading
oc: Cargament en cors

en: Loading...
oc: Cargament en cors...

en: Loading... you may continue scanning.
oc: Cargament en cors... podètz contunhar a scanner.

en: March
oc: Març

en: May
oc: Mai

en: Minimum password length: %s
oc: Talha minimale del senhal : %s

en: Mon
oc: Lun

en: Monday
oc: Diluns

en: New budget-parent is beneath budget
oc: Lo novèl budgèt parent es jos lo budgèt

en: Next
oc: Seguent

en: No
oc: Non

en: No cover image available
oc: Pas d'imatge de cobertura de disponible

en: No data available in table
oc: Cap de donada pas disponibla

en: No entries to show
oc: Pas d'entrada a afichar

en: No item was selected
oc: Aucun element seleccionat

en: No matching records found
oc: Pas cap de notícia correspondenta

en: No renewal before %s
oc: Pas de renovèlament avant %s

en: No results found
oc: Pas de responsa

en: Not renewable
oc: Pas renovelable

en: Nothing to save
oc: Pas res a enregistrar

en: November
oc: Novembre

en: October
oc: Octobre

en: On hold
oc: Reservat

en: On-site checkout
oc: Prèst sus plaça

en: Place hold
oc: Reservar

en: Please choose at least one external target
oc: Mercé de seleccionar al mens un servidor externe

en: Please click on 'Test prediction pattern' before saving subscription.
oc: Clicatz sus 'Tester lo previsional de bulletinatge' abans d'enregistrar l'abonament.

en: Please confirm whether this is a duplicate patron
oc: Confirmatz qu'es un aderent en doble

en: Please enter a name for this pattern
oc: Sasissètz un nom per aqueste modèl

en: Please fill at least one template.
oc: Mercé de compléter al mens un modèl.

en: Please note that this external search could replace the current record.
oc: Mercé de notar qu'aquesta recèrca externe poiriá remplaçar la notícia actuala.

en: Please specify title and content for %s
oc: Precisar lo títol e lo contengut per %s

en: Previous
oc: Precedent

en: Previous checkouts
oc: Prèstes precedents

en: Print
oc: Imprimir

en: Processing...
oc: En cours...

en: Reject
oc: Regetar

en: Rejected
oc: Regetada

en: Renew failed:
oc: Fracàs del renovèlament :

en: Renewed, due:
oc: Renovelat, retorn lo :

en: Results
oc: Responsas

en: Resume
oc: Repréner

en: Sat
oc: Sam

en: Saturday
oc: Dissabte

en: Saved preference %s
oc: Preferéncia enregistrada %s

en: Saving...
oc: Enregistrament en cors...

en: Scheduled for automatic renewal
oc: Programat per un renovèlament automatic

en: Search:
oc: Recercar:

en: Select all
oc: Seleccionar tot

en: Sep
oc: Set

en: September
oc: Setembre

en: Show _MENU_ entries
oc: Aficha _MENU_ entradas

en: Something went wrong. Unable to create a new numbering pattern.
oc: Error. Impossible de crear un novèl modèl de numerotacion.

en: Sun
oc: Dim

en: Sunday
oc: Dimanche

en: Suspend
oc: Suspendre

en: Suspend until:
oc: Suspendre fins al&nbsp;:

en: Testing...
oc: Tèst en cors...

en: The destination should be filled.
oc: La destinacion droit èsser renseignée.

en: The item has been removed from your cart
oc: Ce document a été enlevé de vòstre panièr

en: The page entered is not a number.
oc: La pagina sasida es pas un nombre.

en: The page should be a number between 1 and %s.
oc: La pagina deu èsser un nombre entre 1 e %s.

en: The source field should be filled.
oc: Lo camp font deu èsser rempli.

en: The source subfield should be filled for update.
oc: Lo soscamp font deuriá èsser rempli per la mesa a jorn.

en: There is no record selected
oc:          Aucuna notícia n'a été seleccionada

en: This item has been added to your cart
oc: Document apondut al panièr

en: This item is already in your cart
oc: Aqueste document es ja dins vòstre panièr

en: This pattern name already exists. Do you want to modify it?
oc: Aqueste previsional de bulletinatge existís ja. Voulez-vous lo modificar ?

en: Thu
oc: Jeu

en: Thursday
oc: Jeudi

en: Today's checkouts
oc: Prèstes del jorn

en: Tue
oc: Mar

en: Tuesday
oc: Mardi

en: Unable to check in
oc: Impossible de far lo retorn

en: Update
oc: Metre a jorn

en: Update action
oc: Metre a jorn l'accion

en: Update item
oc: Metre a jorn l'exemplar

en: Warning: This record is used in %s order(s). Deleting it could cause serious issues on acquisition module. Are you sure you want to delete this record?
oc: Atencion: aquesta notícia es utilizada dins %s comanda(s). La suprimir provoquera de sérieux problèmas dins lo modul Aquisicions. Sètz segur que volètz suprimir aquesta notícia ?

en: Wed
oc: Mer

en: Wednesday
oc: Mercredi

en: Yes
oc: Òc

en: You can't receive any more items
oc: Podètz pas recebre mai d'exemplars

en: You have made changes to system preferences.
oc: Avètz modificat de preferéncias sistèma.

en: You have modified the advanced prediction pattern. Please save your work or cancel modifications.
oc: Avètz modificat lo Previsional de bulletinatge avançat. Veuillez enregistrar o anullar las modificacions.

en: You must choose a first publication date
oc: Vos cal causir una data de primièra publicacion

en: You must choose a subscription length or an end date.
oc: Vos cal causir una durada d'abonament o una data de fin.

en: You must select checkout(s) to export
oc: Vos cal seleccionar un/des prèst (s) d'exportar

en: You need to log in again, your session has timed out
oc: Vòstra session a expirat. Vos cal vous reconnecter.

en: Your cart is currently empty
oc: Vòstre panièr es void

en: a an the
oc: un una l' lo la les d' del de des

en: already exists in database
oc: Existe ja dins la base

en: already in your cart
oc: Déjà dins vòstre panièr

en: at %s
oc: a %s

en: by _AUTHOR_
oc: per _AUTHOR_

en: is duplicated
oc: es un doblon

en: modified
oc: modificada

en: not checked out
oc: pas en prèst

en: on hold
oc: Reservat

en: quantity values are not filled in or are not numbers
oc: Las vaal moment de quantitat son pas remplies o son pas numericas

en: too many renewals
oc: tròp de renovèlaments

en: until %s
oc: fins a %s
