Koha 22.11 - en to oc translation catalogue (1037 entries)

note: %1$s:  END %2$s:  IF ( subscription_LOO.letter ) %3$s:  IF ( loggedinusername ) %4$s:  IF ( subscription_LOO.hasalert )
en: %s %s %s %s You have subscribed to email notification on new issues
oc: %s %s %s %s Sètz abonat a una alèrta per corrièr electronic suls novèls numèros

note: For the first occurrence, %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s %s %s Koha online %s
oc: %s %s%s Koha en linha %s

note: %1$s:  END %2$s:  END # / FOREACH ERROR %3$s:  IF ( WINDOW_CLOSE ) %4$s:  END
en: %s %s %s Note: this window will close automatically in 5 seconds. %s
oc: %s %s %s Remarque&nbsp;: aquesta fenèstra se fermera automaticament dins 5 segondas. %s

note: %1$s:  END %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s %s No results found. %s
oc: %s %s Pas de responsa. %s

note: %1$s:  END %2$s:  ELSE %3$s:  END %4$s:  END
en: %s %s You must log in if you want to subscribe to email notification on new issues %s %s
oc: %s %s Vos cal vos identificar se volètz vos abonar a una alèrta per corrièr electronic sus de novèls numèros %s %s

note: %1$s:  i.title | html %2$s:  IF i.author %3$s:  i.author | html %4$s:  END
en: %s %s by %s %s
oc: %s %s per %s%s

note: %1$s:  firstname | $raw %2$s:  surname | $raw
en: %s %s sent you a cart from our online catalog.
oc: %s %s vos a mandat un panièr de referéncias extrachas de nòstre catalòg.

note: %1$s:  IF loop.index == 0 %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; %s and %s
oc: %s &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; %s e %s

note: %1$s:  bibliotitle | html %2$s:  biblio.biblionumber | html
en: %s (Record no. %s)
oc: %s (notícia n° %s)

note: %1$s:  IF ( OVERDUE.debarred ) %2$s:  ELSIF ( OVERDUE.status ) %3$s:  IF ( canrenew )
en: %s Account frozen %s %s
oc: %s Compte suspendu %s %s

note: %1$s:  IF message.code == "unable_to_generate_pdf" %2$s:  END
en: %s An error occurs when generating the pdf file. Please contact the staff to resolve this problem. %s
oc: %s Una error s'es produita al moment de la generacion del fichièr PDF.Mercé de contactar lo personal per resòlvre ce problèma. %s

note: %1$s:  SEARCH_RESULT.num_critics | html
en: %s Internet user critics
oc: %s Comentaris dels internautas

note: %1$s:  issues_count | html
en: %s Item(s) checked out
oc: %s document(s) en prèst

note: %1$s:  IF ( searchdesc ) %2$s:  LibraryName | html
en: %s No results found for that in %s catalog.
oc: %s Cap de responsa pas trobada dins lo catalòg %s.

note: %1$s:  SEARCH_RESULT.num_critics_pro | html
en: %s Professional critics
oc: %s Comentaris de professionals

note: %1$s:  SEARCH_RESULT.num_quotations | html
en: %s Quotations
oc: %s Citacions

note: %1$s:  LibraryName | html %2$s:  IF ( query_desc ) %3$s:  query_desc | html %4$s:  END %5$s:  IF ( limit_desc ) %6$s:  limit_desc | html %7$s:  END
en: %s Search %sfor '%s'%s%s&nbsp;with limit(s):&nbsp;'%s'%s
oc: %s Recèrca %sde '%s'%s%s&nbsp;limitada à:&nbsp;'%s'%s

note: %1$s:  LibraryName | html
en: %s Self checkout system
oc: %s Prèst en liure servici

note: %1$s:  IF error %2$s:  ELSE %3$s:  FOREACH role IN content
en: %s This ppn is not found on the idref service. %s %s
oc: %s aqueste ppn es pas estat trobat dins lo servici Idref. %s %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s This record has no items. %s
oc: %s Aquesta notícia n'a pas d'exemplar. %s

note: %1$s:  SEARCH_RESULT.num_videos | html
en: %s Video extracts
oc: %s Extraits vidèo

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s You did not specify any search criteria. %s
oc: %s Avètz pas precisat aucun critèri de recèrca. %s

note: %1$s:  IF READING_RECORD.size == 0 %2$s:  ELSE
en: %s You have never borrowed anything from this library. %s
oc: %s Avètz pas jamais rien empruntat dins aquesta bibliotèca. %s

note: %1$s:  IF ( dateformat == "us" ) %2$s:  ELSIF ( dateformat == "metric" ) %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s(MM/DD/YYYY)%s(DD/MM/YYYY)%s(YYYY-MM-DD)%s
oc: %s(MM/JJ/AAAA)%s(JJ/MM/AAAA)%s(AAAA-MM-JJ)%s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %sThis record has no items.%s
oc: %sAquesta notícia a pas d'exemplar.%s

note: %1$s:  IF ( ISSUE.charges ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sYes%sNo%s
oc: %sÒc%sNon%s

en: &lt;&lt; Previous
oc: &lt;&lt; Precedent

note: %1$s:  SEARCH_RESULT.score_avg | html %2$s:  SEARCH_RESULT.num_scores | html
en: &nbsp;&nbsp; %s / 5 (on %s rates)
oc: &nbsp;&nbsp; %s / 5 (sus %s avaloracions)

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Author phrase
oc: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;Autor (expression)

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Conference name
oc: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Nom de congrès

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Conference name phrase
oc: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;Nom de congrès (expression)

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Corporate name
oc: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Autor collectivitat

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Personal name
oc: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Nom de persona

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Personal name phrase
oc: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;Nom de persona (expression)

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Subject and broader terms
oc: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Subjècte e tèrmes associats

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Subject and narrower terms
oc: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Subjècte e tèrmes associats

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Subject and related terms
oc: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Subjècte e tèrmes associats

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Subject phrase
oc: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;Subjècte (expression)

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Title phrase
oc: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;Títol (expression)

note: %1$s:  SEARCH_RESULT.ratings.count | html
en: &nbsp;&nbsp;(%s votes)
oc: &nbsp;&nbsp;(%s vòtes)

note: %1$s:  LEVEL_LOO.number | html
en: (%s biblios)
oc: (%s documents)

note: For the first occurrence, %1$s:  overdues_count | html
en: (%s total)
oc: (%s en tot)

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: (All)
oc: (Tous)

en: (Checked out)
oc: (En prèst )

en: (Not supported by Koha)
oc: (pas suportat)

en: (Not supported yet)
oc: (pas suportat)

en: (Optional)
oc: (Opcion)

en: (Optional, default 0)
oc: (Opcional, per defaut 0)

en: (Optional, default 1)
oc: (Opcional, per defaut 1)

en: (Required)
oc: (Obligatòri)

en: (Use OAI-PMH instead)
oc: (Utilizar OAI-PMH)

en: (Use OPAC instead)
oc: (Utilizar l'OPAC)

en: (Use SRU instead)
oc: (Utilizar SRU)

en: (done)
oc: (fait)

note: SCRIPT
en: (filtered from _MAX_ total entries)
oc: (filtrat sus _MAX_ total entradas)

note: %1$s:  FOREACH relate IN related %2$s:  relate.related_search | html %3$s:  END
en: (related searches: %s%s%s)
oc: (recèrcas aparentadas&nbsp;: %s%s%s)

en: (remove)
oc: (Suprimir)

en: -- Choose --
oc: -- Causir un format --

en: -- Choose format --
oc: -- Causir un format --

en: -- none --
oc: -- pas cap --

en: . Once you've confirmed the deletion, no one can retrieve the list!
oc: . Un còp la supression confirmada, degun poirà pas mai retrobar aquesta lista !

en: . Please contact the library for more information.
oc: . Contactatz la bibliotèca per mai d'informacions.

en: ...or...
oc: ... o ...

en: 10 titles
oc: 10 títols

en: 100 titles
oc: 100 títols

en: 12 months
oc: 12 mois

en: 15 titles
oc: 15 títols

en: 20 titles
oc: 20 títols

en: 3 months
oc: 3 mois

en: 30 titles
oc: 30 títols

en: 40 titles
oc: 40 títols

en: 50 titles
oc: 50 títols

en: 6 months
oc: 6 meses

en: : This request is only valid if you are in good standing with the library. Once the application is made, you can not borrow library materials.
oc: : Aquesta demande es valable unicament se sètz en règla amb la bibliotèca. Un còp la demanda faita, podètz pas mai empruntar de documents de la bibliotèca.

en: A confirmation email will be sent shortly to the email address
oc: Un corrièr electronic de confirmacion serà mandat prochainement a aquesta adreça

en: A specific item
oc: Un exemplar especific

en: About the author
oc: A prepaus de l'autor

en: Abstracts/summaries
oc: Resumits analitics o ensenhadors

en: Access denied
oc: Accès refusat

en: Acquired in the last:
oc: aquesits pendent los darrièrs&nbsp;:

en: Acquisition date: Newest to oldest
oc: Data d'aquisicion&nbsp;: descreissenta

en: Acquisition date: Oldest to newest
oc: Data d'aquisicion&nbsp;: creissenta

note: INPUT type=submit name=tagsel_button
en: Add
oc: Apondre

note: %1$s:  total | html %2$s:  IF ( singleshelf )
en: Add %s items to %s
oc: Apondre %s exemplars a %s

note: A
en: Add another field
oc: Apondre un autre camp

en: Add tag
oc: Apondre un tag

en: Add tag(s)
oc: Apondre un/des tag(s)

note: %1$s:  IF ( singleshelf )
en: Add to %s
oc: Apondre a %s

en: Add to a list
oc: Apondre a una lista

en: Add to a new list:
oc: Apondre a una novèla lista&nbsp;:

en: Add to cart
oc: Apondre al panièr

en: Add to list:
oc: Apondre a ma lista&nbsp;:

en: Add to your cart
oc: Apondre a mon panièr

en: Add to...
oc: Apondre à...

en: Additional content types for books/printed materials
oc: Autres tipes de contenguts per los documents imprimits

en: Additional information
oc: Info complementàrias

en: Address:
oc: Adreça :

en: Adult
oc: Adulte

en: Advanced search
oc: Recèrca avançada

en: All
oc: Totes

en: All collections
oc: Totas las colleccions

en: All item types
oc: Totes los tipes de document

en: All libraries
oc: Totes los sites

en: All tags
oc: Totes los tags

en: Alternate address
oc: Autra adreça

en: Alternate contact
oc: Autre contact

en: Amount
oc: Montant

en: Amount outstanding
oc: Montant a recobrar

en: An invitation to share list
oc: Un convit de partejar amb la lista

en: Any
oc: Totes

en: Any audience
oc: Tot public

en: Any content
oc: Tot contengut

en: Any format
oc: Tot format

en: Any item type
oc: Tot tipe de document

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Are you sure you want to cancel this hold?
oc: Sètz segur que volètz anullar aquesta reservacion ?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete selected search history entries?
oc: Sètz segur que volètz suprimir aquestas recèrcas de vòstre istoric ?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete these suggestions?
oc: Sètz segur que volètz suprimir aquestas suggestions ?

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this list?
oc: Sètz segur que volètz suprimir aquesta lista ?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this suggestion?
oc: Sètz segur(a) que volètz suprimir aquesta suggestion ?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete your search history?
oc: Sètz segur que volètz suprimir vòstre istoric de recèrca ?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to remove these items from the list?
oc: Sètz segur que volètz levar aquestes documents d'aquesta lista ?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to remove this item from the list?
oc: Sètz segur que volètz levar los documents seleccionats de la lista ?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to remove this share?
oc: Sètz segur que volètz suprimir aquesta lista ?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to resume all suspended holds?
oc: Sètz segur que volètz reactivar totas las reservacions suspendues ?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to suspend all holds?
oc: Sètz segur que volètz anullar totas las reservacions ?

en: Arrived
oc: Arribat

en: As owner of a list you cannot accept an invitation for sharing it.
oc: En tant que proprietari d'una lista podètz acceptar un convit a la partejar.

en: Ask for a discharge
oc: Demander un quitus

note: For the first occurrence, %1$s:  Branches.GetName( subscription.branchcode ) | html
en: At library: %s
oc: Site&nbsp;:&nbsp;%s

en: Audience
oc: Public

en: Audiovisual profile:
oc: Perfil audiovisual&nbsp;:

en: Author
oc: Autor

en: Author (A-Z)
oc: Autor (A-Z)

en: Author (Z-A)
oc: Autor (Z-A)

en: Author notes provided by Syndetics
oc: Nòtas sus l'autor provesidas per Syndetics

en: Author(s)
oc: Autor(s)

note: For the first occurrence, %1$s:  IF ( BIBLIO_RESULT.author ) %2$s:  BIBLIO_RESULT.author | $raw %3$s:  END %4$s:  IF ( BIBLIO_RESULT.MARCAUTHORS ) %5$s:  IF ( BIBLIO_RESULT.author ) %6$s:  END %7$s:  FOREACH MARCAUTHOR IN BIBLIO_RESULT.MARCAUTHORS %8$s:  FOREACH MARCAUTHOR_SUBFIELDS_LOO IN MARCAUTHO
en: Author(s): %s%s%s %s %s; %s %s %s %s%s %s %s;%s %s %s
oc: Autors(s)&nbsp;: %s%s%s %s %s; %s %s %s %s%s %s %s;%s %s %s

en: Author:
oc: Autor&nbsp;:

en: Authority
oc: Autoritat

en: Authority search
oc: Recèrca d'autoritats

en: Authority search results
oc: Resultats de la recèrca d'autoritats

en: Authority type:
oc: Tipe d'autoritat&nbsp;:

en: Authorized headings
oc: Vedetas autorizadas

en: Authors
oc: Autors

en: Automatic renewal
oc: Renovèlament automatic

en: Availability
oc: Disponibilitat

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Availability:
oc: Disponibilitat&nbsp;:

en: Availability:
oc: Disponibilitat :

note: %1$s:  IF restricted_lib
en: Available %s
oc: Disponible %s

en: Available issues
oc: Fasciculs disponibles

en: Awards:
oc: Récompenses&nbsp;:

en: BE CAREFUL
oc: PRUDÉNCIA

en: Back to lists
oc: Retorn a las listas

en: Back to results
oc: Resultat

note: A
en: Back to the results search list
oc: Retorn al resultat de recèrca

en: Barcode
oc: Còdi de barras

en: Barcode:
oc: Còdi de barras&nbsp;:

en: BibTeX
oc: BibTex

en: Bibliographies
oc: Bibliografias

en: Biography
oc: Biografia

en: Blocked
oc: Blocat

en: Blocked record
oc: Notícia blocada

en: Brief display
oc: Afichatge cort

en: Brief history
oc: Istoric abreujat

en: Browse our catalog
oc: Fulhetar nòstre catalòg

en: Browse results
oc: Percórrer lo resultat

en: Browse shelf
oc: Percórrer la laissa

en: CAS login
oc: Identificacion per CAS

en: CD audio
oc: CD àudio

en: CD software
oc: Logicial sus CD

en: Call number
oc: Quòta

en: Call number (0-9 to A-Z)
oc: Quòta (0-9 a A-Z)

en: Call number (Z-A to 9-0)
oc: Quòta (Z-A a 9-0)

en: Call number:
oc: Quòta&nbsp;:

note: %1$s:  subscription.callnumber | html
en: Call number: %s
oc: Quòta: %s

en: Cancel
oc: Anullar

note: A
en: Cancel email notification
oc: Anullar la notificacion per corrièr electronic

en: Cancel email notification
oc: Anullar la notificacion per corrièr electronic

en: Cancels an active hold request for the patron.
oc: Anulla una reservacion sul compte de l'aderent.

note: INPUT type=radio name=checkitem
en: Cannot be put on hold
oc: Impossible de reservar

en: Card number:
oc: Numèro de carta:

en: Cart
oc: Panièr

en: Catalog
oc: Catalòg

en: Catalogs
oc: Catalògs

en: Category:
oc: Categoria&nbsp;:

note: INPUT type=submit
en: Change password
oc: Cambiar senhal

en: Change your password
oc: Modificar mon senhal

en: Change your password
oc: Modificar vòstre senhal

en: Check in
oc: Tornar

note: INPUT type=submit name=confirm
en: Check in item
oc: Reviratz l'exemplar

note: SCRIPT
en: Check out
oc: Presta

en: Check-in date:
oc: Data de retorn&nbsp;:

en: Checked in
oc: Tornat

en: Checked out
oc: Prestat

note: %1$s:  issues_count | html
en: Checked out (%s)
oc: En prèst (%s)

en: Checked out on
oc: Prestat

note: %1$s:  checkout_patron.firstname | html %2$s:  checkout_patron.surname | html %3$s:  IF ( checkout_patron.cardnumber ) %4$s:  checkout_patron.cardnumber | html %5$s:  END
en: Checked out to %s %s %s(%s)%s
oc: Prestat a %s %s %s(%s)%s

en: Checkout
oc: Prêt

en: Checkout history
oc: Istoric de prèst

en: Checkouts
oc: Prèst(es)

note: %1$s:  borrowername | html
en: Checkouts for %s
oc: Prèstes per %s

en: Checkouts:
oc: Prèstes&nbsp;:

en: Citation
oc: Citacion

en: Claimed
oc: Reclamat

en: Classification
oc: Classificacion

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.classification | $raw
en: Classification: %s
oc: Classificacion&nbsp;: %s

note: INPUT type=reset
en: Clear
oc: Escafar

en: Clear all
oc: Deseleccionar tot

note: SCRIPT
en: Clear date
oc: Escafar la data

en: Clear date to suspend indefinitely
oc: Escafar la data per suspendre indefinitment

en: Click on an image to view it in the image viewer
oc: Clicar sus un imatge per lo veire dins la visionadoira

note: H1
en: Click to expand this role
oc: Clicatz per desplegar aquesta seccion

en: Click to open in new window
oc: Dobrir dins una novèla fenèstra

note: DIV
en: Click to view in Google Books
oc: Veire sus Google Books

en: Close
oc: Tampar

en: Close this window
oc: Tampar aquesta fenèstra

en: Close this window.
oc: Tampar la fenèstra

en: Close window
oc: Tampar la fenèstra

note: A
en: Collect items you are interested in
oc: Seleccionatz los exemplars que vos interèssan

en: Collection
oc: Colleccion

en: Collection title:
oc: Colleccion:

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.seriestitle | $raw
en: Collection: %s
oc: Colleccion&nbsp;: %s

note: SCRIPT
en: Columns
oc: Colomnas

note: SCRIPT
en: Columns settings
oc: Configuracion de la colomna

note: For the first occurrence, %1$s:  review.patron.firstname | html
en: Comment by %s
oc: Comentari de %s

note: %1$s:  review.patron.firstname | html %2$s:  review.patron.surname|truncate(2,'.') | html
en: Comment by %s %s
oc: Comentari de %s %s

note: %1$s:  review.patron.title | html %2$s:  review.patron.firstname | html %3$s:  review.patron.surname | html
en: Comment by %s %s %s
oc: Comentari de %s %s %s

en: Comment:
oc: Comentari&nbsp;:

en: Comments
oc: Comentaris

en: Comments on
oc: Comentaris

note: INPUT type=submit
en: Confirm
oc: Confirmar

en: Confirm new password:
oc: Confirmar lo novèl senhal :

en: Contact information
oc: Informacions de contact

en: Content
oc: Contengut

en: Contents
oc: Contengut

en: Copy
oc: Copiar

en: Copy number
oc: Numèro d'exemplar

note: OPTGROUP
en: Copyright date
oc: Data&nbsp;:

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.copyrightdate | $raw
en: Copyright year: %s
oc: Annada de copyright&nbsp;: %s

en: Course #
oc: Cors n°

en: Course number:
oc: Numèro del cors&nbsp;:

en: Course reserves
oc: Resèrvas de cors

en: Course reserves for
oc: Resèrvas de cors per

en: Courses
oc: Corses

en: Cover image
oc: Imatge de cobertura

en: Create a new list
oc: Apondre una lista

en: Create new list
oc: [Crear una novèla lista]

en: Creates, for a patron, a title-level hold request on a given bibliographic record in Koha.
oc: Crèa una reservacion al nivèl de la notícia bibliografica per un aderent.

en: Creates, for a patron, an item-level hold request on a specific item of a bibliographic record Koha.
oc: Crèa una reservacion al nivèl d'un exemplar per un aderent.

en: Credit
oc: Crèdit

en: Credits
oc: Crèdits

note: %1$s:  amountoutstanding * -1 | $Price
en: Credits (%s)
oc: Crèdits (%s)

en: Current library
oc: Site actual

en: Current password:
oc: Senhal actual&nbsp;:

en: Current session
oc: Session en cors

en: Currently in local use
oc: Actualament utilizat localament

note: %1$s:  checkout_patron.firstname | html %2$s:  checkout_patron.surname | html %3$s:  IF ( checkout_patron.cardnumber ) %4$s:  checkout_patron.cardnumber | html %5$s:  END
en: Currently in local use by %s %s %s(%s)%s
oc: Utilizat localament per %s %s %s(%s)%s

en: DVD video / Videodisc
oc: DVD Vidèo / Vidèodisc

en: Date
oc: Data

note: OPTGROUP
en: Date added
oc: Data d'apondon

en: Date added:
oc: Data d'apondon&nbsp;:

en: Date due
oc: Data de retorn prevista

en: Date due:
oc: Data de retorn prevista&nbsp;:

en: Date of birth:
oc: Data de naissença :

en: Date received
oc: Data de recepcion

en: Date:
oc: Data&nbsp;:

note: OPTGROUP
en: Dates
oc: Datas

en: Days in advance
oc: Jorns en avança

en: Default
oc: Per defaut

en: Default sorting
oc: Triada per defaut

en: Defines the metadata schema in which the records are returned, possible values:
oc: Definís lo format de metadonadas dins lo qual las notícias son renviadas. Valors possiblas&nbsp;:

en: Delete
oc: Suprimir

note: INPUT type=submit
en: Delete selected
oc: Suprimir la seleccion

note: INPUT type=submit
en: Delete this list
oc: Suprimir aquesta lista

note: A
en: Delete your search history
oc: Suprimir vòstre istoric de recèrca

en: Department:
oc: Departament&nbsp;:

en: Dept.
oc: Departament

en: Description
oc: Descripcion

en: Details
oc: Detalhs

note: For the first occurrence, %1$s:  bibliotitle | html
en: Details for %s
oc: Detalhs per %s

en: Dictionaries
oc: Diccionaris

en: Did you mean:
oc: Volètz dire&nbsp;:

en: Digests only
oc: Unicament de resumits

en: Directories
oc: Repertòris

en: Discharge
oc: Quitus

en: Discographies
oc: Discografias

en: Do you want to receive an email when a new issue for this subscription arrives?
oc: Volètz recebre un corrièr electronic a cada còp qu'un novèl fascicul serà recebut per aqueste abonament ?

en: Don't have a library card?
oc: Pas de carta de la bibliotèca ?

en: Don't have a password yet?
oc: Pas encara de senhal ?

en: Don't have an account?
oc: Avètz pas de compte ?

note: SCRIPT
en: Download
oc: Telecargar

en: Download
oc: Telecargar

en: Download cart
oc: Telecargar lo panièr

en: Download list
oc: Telecargar la lista

en: Due
oc: Retorn lo

note: For the first occurrence, %1$s:  item.checkout.date_due | $KohaDates
en: Due %s
oc: Degut %s

en: Due date
oc: Data de retorn

en: Edit
oc: Modificar

en: Edit list
oc: Modificar la lista

en: Editing
oc: Edicion

en: Editions
oc: Nòtas

en: Email
oc: Corrièr electronic

en: Email address:
oc: Corrièr electronic&nbsp;:

en: Email:
oc: Corrièr electronic :

en: Empty and close
oc: Voidar e Tampar

en: Encyclopedias
oc: Enciclopèdias

en: English
oc: Anglés

en: Enhanced content:
oc: Contengut enriquit&nbsp;:

en: Enhanced descriptions from Syndetics:
oc: Descripcions completas de Syndetics&nbsp;:

en: Enter a new purchase suggestion
oc: Sasissètz una novèla suggestion de crompa

note: INPUT type=text name=q
en: Enter search terms
oc: Sasissètz vòstra recèrca

note: For the first occurrence, %1$s:  authtypetext | html
en: Entry %s
oc: Entrada %s

en: Enumeration
oc: Enumeracion

note: SCRIPT
en: Error searching OverDrive collection.
oc: Error al moment de la recèrca dins la colleccion OverDrive.

note: SCRIPT
en: Error! Illegal parameter
oc: Error ! paramètre illégal

en: Error! You cannot add an empty comment. Please add content or cancel.
oc: Error! Podètz pas apondre un comentari void. Mercé de sasir un comentari o d'anullar.

note: SCRIPT
en: Error! You cannot delete the tag
oc: Error ! Podètz pas suprimir lo tag

en: Error! Your comment was entirely illegal markup code. It has NOT been added.
oc: Error! Vòstre comentari èra compausat de còdi informatic interdit. Doncas, es pas estat apondut. Mercé de tornar ensajar amb de tèxte brut.

note: SCRIPT
en: Error! Your tag was entirely markup code. It was NOT added. Please try again with plain text.
oc: Error! Vòstre tag èra compausat de còdi informatic interdit. Doncas, es pas estat apondut. Mercé de tornar ensajar amb de tèxte brut.

en: Error:
oc: Error&nbsp;:

note: SCRIPT
en: Errors:
oc: Errors&nbsp;:

en: Example Call
oc: Exemple d'utilizacion

en: Example Response
oc: Exemple de responsa

en: Example call
oc: Exemple d'utilizacion

en: Example response
oc: Exemple de responsa

en: Excerpt
oc: Extrach

en: Excerpt provided by Syndetics
oc: Extrach provesit per Syndetics

en: Expected
oc: Esperat

note: SCRIPT
en: Expecting a specific item selection.
oc: Seleccion d'un exemplar especific esperada.

en: Expiration date
oc: Data d'expiracion

en: Expiration date:
oc: Data d'expiracion :

en: Expiration:
oc: Expiracion&nbsp;:

en: Expires on
oc: Expira lo

en: Export
oc: Exportar

en: Extends the due date for a patron's existing loan.
oc: Prolonge lo prèst sus lo compte d'un aderent.

en: Fax:
oc: Fax :

en: Female:
oc: Femna&nbsp;:

en: Fewer options
oc: Mens d'opcions

en: Fiction
oc: Ficcion

en: Fiction notes:
oc: Nòtas&nbsp;:

en: Filmographies
oc: Filmografias

note: SCRIPT
en: Filter paid transactions
oc: Filtre sus las transaccions pagadas

en: Fine
oc: Emenda

en: Fine amount
oc: Emenda (montant)

en: Fines
oc: Emendas

en: Fines:
oc: Emendas&nbsp;:

en: Finish
oc: Acabar

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: First
oc: Primièr

en: For example: 1999-2001. You could also use "-1987" for everything published in and before 1987 or "2008-" for everything published in 2008 and after.
oc: Per exemple : 1999-2001. Podètz tanben utilizar "-1987" per tot çò qu'es publicat abans 1987 o "2008-" per tot çò qu'es publicat aprèp 2008.

en: Forever
oc: Totjorn

en: Forgiven
oc: Deute remise

en: Format:
oc: Format :

note: SCRIPT
en: Found
oc: Trobat

en: From:
oc: Del&nbsp;:

en: Full history
oc: Istoric complet

en: Full subscription history
oc: Istoric d'abonament complet

note: %1$s:  bibliotitle | html
en: Full subscription history for %s
oc: Istoric d'abonament complet per %s

en: Get your discharge
oc: Obténer vòstre quitus

note: INPUT type=submit name=save
en: Go
oc: Valider

note: LI
en: Go to detail
oc: Veire lo detalh

note: OPTGROUP
en: Groups
oc: Gropes

en: Groups of libraries
oc: Gropes de sites

en: Handbooks
oc: Manuals de referéncia

en: Heading ascendant
oc: Òrdre creissent

en: Heading descendant
oc: Òrdre descreissent

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron = logged_in_user
en: Hello, %s
oc: Bonjour %s

en: Help
oc: Aide

en: Hi,
oc: Bonjorn,

note: SCRIPT
en: Hide options
oc: [Mens d'opcions]

en: Hide window
oc: Tampar la fenèstra

en: Highlight
oc: Suslinhar

en: Hold date
oc: Data de reservacion

en: Hold date:
oc: Reservat lo&nbsp;:

en: Hold fee
oc: Còst de reservacion

en: Hold not needed after:
oc: Reservacion pas necessària aprèp&nbsp;:

en: Hold notes:
oc: Nòta de reservacion&nbsp;:

en: Hold starts on date:
oc: Començament de reservacion :

en: Holding libraries
oc: Sites depositaris

en: Holdings
oc: Exemplars

en: Holdings:
oc: Exemplars :

note: SCRIPT
en: Holds
oc: Reservacions

en: Holds
oc: Reservacions

note: %1$s:  RESERVES.count | html
en: Holds (%s)
oc: Reservacions (%s)

en: Home
oc: Acuèlh

en: Home libraries
oc: Sites de restacament

en: Home library
oc: Site de restacament

en: Home library:
oc: Site de restacament :

en: IP address where the end user request is being placed
oc: Adreça IP de l'utilizaire final de la requèsta

en: ISBD view
oc: vista ISBD

note: %1$s:  BIBLIO_RESULT.ISBN | $raw
en: ISBN: %s
oc: ISBN&nbsp;: %s

note: %1$s:  FOREACH isbn IN BIBLIO_RESULT.ISBN %2$s:  isbn | $raw %3$s:  UNLESS ( loop.last ) %4$s:  END %5$s:  END
en: ISBN: %s %s %s; %s %s
oc: ISBN : %s %s %s ; %s %s

en: Identity
oc: Identitat

en: If this is your first time using the self checkout system, or if the system is not behaving as expected, you may want to refer to this guide to get yourself started.
oc: Se utilizatz lo prèst en liure servici pel primièr còp, o alara se sembla que lo sistèma se compòrta pas coma previst, esitetz pas a consultar lo guida d'utilizacion per vos depanar.

note: %1$s:  SelfCheckTimeout | html
en: If you do not click the 'Finish' button, your session will automatically expire in %s seconds.
oc: Se clicatz pas sul boton Acabar, vòstra session se tamparà automaticament dins %s segondas.

en: If you do not have a CAS account, but do have a local account, you can still log in:
oc: Se avètz pas de compte CAS mas avètz un compte local, vos podètz connectar :

en: If you don't have a library card, stop by your local library to sign up.
oc: Se avètz pas de carta de bibliotèca, rendètz-vos dins la bibliotèca la mai pròcha per vos i inscriure.

en: If you don't have a password yet, stop by the circulation desk the next time you're in the library. We'll happily set one up for you.
oc: Se avètz pas encara de senhal, passez per la banque de prèst lo còp que ven que vendretz a la bibliotèca. Serèm encantats de ne vos atribuir un.

en: Images
oc: Imatges

en: Immediate deletion
oc: Supression immediata

note: For the first occurrence, %1$s:  OPACBaseURL | $raw %2$s:  BIBLIO_RESULT.biblionumber | html
en: In online catalog: %s/cgi-bin/koha/opac-detail.pl?biblionumber=%s
oc: A l'OPAC&nbsp;: %s/cgi-bin/koha/opac-detail.pl?biblionumber=%s

note: For the first occurrence, %1$s:  Branches.GetName( item.get_transfer.frombranch ) | html %2$s:  Branches.GetName( item.get_transfer.tobranch ) | html %3$s:  item.get_transfer.datesent | $KohaDates
en: In transit from %s to %s since %s
oc: En transferiment de %s a %s dempuèi lo %s

en: In your cart
oc: Dans mon panièr

en: Indexes
oc: Indèx

en: Information
oc: Informacion

en: Instructors
oc: Ensenhants

en: Instructors:
oc: Ensenhants&nbsp;:

en: Invalid shelf number.
oc: Quòta invalide.

en: Issue
oc: Fascicul

en: Issue #
oc: Prèst n°

en: Issue:
oc: Numèro :

en: Issues for a subscription
oc: Fasciculs d'un abonament

en: Issues summary
oc: Resumit dels fasciculs

en: Item call number
oc: Quòta de l'exemplar

en: Item cannot be checked out.
oc: Lo document pòt pas èsser prestat.

en: Item checked out
oc: Document(s) en prèst

en: Item damaged
oc: Exemplar damatjat

en: Item details
oc: Detalhs dels exemplars

en: Item hold queue priority
oc: Prioritat de la fila de las reservacions

en: Item holds
oc: Reservacions

en: Item lost
oc: Perdu

en: Item type
oc: Tipe de document

en: Item type:
oc: Tipe de document&nbsp;:

en: Item type:
oc: Tipe de document&nbsp;:

en: Item types
oc: Tipes de document

en: Item withdrawn
oc: Levat de las colleccions

note: SCRIPT
en: Items available:
oc: Exemplars disponibles:

en: Items:
oc: Exemplars&nbsp;:

en: Juvenile
oc: Joventut

en: Keyword
oc: Totes los mots

en: Koha Wiki
oc: Wiki Koha

en: LCCN:
oc: LCCN&nbsp;:

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.lccn | $raw
en: LCCN: %s
oc: LCCN&nbsp;: %s

en: Language
oc: Lengas

en: Languages
oc: Lengas

en: Large print
oc: Gros caractèrs

note: SCRIPT
en: Last
oc: Darrièr

en: Last location
oc: Darrièr site

en: Last updated
oc: Darrièra mesa a jorn

en: Late
oc: Retard

en: Law reports and digests
oc: Jurisprudéncia

en: Legal articles
oc: Articles juridics

en: Legal cases and case notes
oc: Procès e compte rendut judiciari

en: Legislation
oc: Legislacion

en: Level 1: Basic discovery interfaces
oc: Nivèl 1 : Interfàcia elementària

en: Level 2: Elementary OPAC supplement
oc: Nivèl 2 : Integracion OPAC elementaire

en: Level 3: Elementary OPAC alternative
oc: Nivèl 3 : Integracion OPAC completa

en: Level 4: Robust/domain specific discovery platforms
oc: Nivèl 4 : plataforma de descobèrta completa

en: Libraries
oc: Totes los sites

en: Library
oc: Site

en: Library catalog
oc: Catalòg

en: Library:
oc: Site:

en: Library:
oc: Bibliotèca&nbsp;:

en: Limit to any of the following:
oc: Limitar a un o mantun d'aqueles critèris&nbsp;:

en: Limit to:
oc: Limitar a :

en: Limit to:
oc: Limitar a :

en: Links
oc: Ligams

en: List name
oc: Nom de la lista

en: List name:
oc: Nom de la lista:

en: List name:
oc: Nom de la lista:

en: List(s) this item appears in:
oc: Ce document apareis dins la/les liste(s)&nbsp;:

en: Lists
oc: Listas

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Loading
oc: Cargament en cors

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Loading...
oc: Cargament en cors...

en: Local login
oc: Identificant local

en: Location
oc: Localizacion

en: Location (Status)
oc: Localizacion (estatut)

en: Location(s) (Status)
oc: Localizacion(s) (estatut)

en: Locations
oc: Emplaçaments

en: Log in
oc: Connexion

en: Log in to add tags.
oc: Connectatz-vos per crear de tags.

en: Log in to create your own lists
oc: Connectatz-vos per crear vòstras listas personalas

en: Log in to see your own saved tags.
oc: Connectatz-vos per veire vòstres tags.

en: Log in to your account
oc: Connexion a vòstre compte

en: Log in to your account:
oc: Connexion a vòstre compte&nbsp;:

en: Log out
oc: Se desconnectar

en: Logging on to the catalog has not been enabled by the library.
oc: L'identificacion sus l'OPAC es pas estada activada per la bibliotèca.

en: Login
oc: Connexion

en: Login:
oc: Identificant&nbsp;:

en: Lost item
oc: Exemplar perdut

en: MARC Card View
oc: carta MARC

en: MARC View
oc: Afichatge MARC

en: MARC view
oc: Vista MARC

note: %1$s:  bibliotitle | html
en: MARC view: %s
oc: Vista MARC&nbsp;: %s

en: Main address
oc: Adreça principala

en: Make a
oc: Fasètz una

en: Make payment
oc: Encaissar

en: Male:
oc: Òme&nbsp;:

en: Managed by
oc: Gerit per&nbsp;:

en: Managed by:
oc: Gerit per&nbsp; :

en: Match:
oc: Correspondéncia&nbsp;:

en: Materials specified
oc: Materials especificats

en: Message sent
oc: Messatge mandat

en: Messages for you
oc: Vos messages

en: Missing
oc: Mancant

en: Missing (damaged)
oc: Mancant (damatjat)

en: Missing (lost)
oc: Mancant (perdut)

en: Missing (never received)
oc: Mancant (jamais recebut)

en: Missing (sold out)
oc: Mancant (agotat)

note: %1$s:  subscription.missinglist | html | html_line_break
en: Missing issues: %s
oc: Lacunas : %s

en: Modify
oc: Modificar

en: More details
oc: Mai de detalhs

en: More options
oc: Mai d'opcions

en: More searches
oc: Mai de recèrcas

en: Most popular
oc: Los mai populars

en: Most popular titles
oc: Veire los documents los mai populars

en: Musical recording
oc: Enregistrament musical

en: Name
oc: Nom

en: Never
oc: Pas jamai

en: New
oc: Apondre

en: New card
oc: Apondre carte

en: New list
oc: Novèla lista

en: New password:
oc: Novèl senhal&nbsp;:

en: New purchase suggestion
oc: Novèla suggestion de crompa

en: New search
oc: Novèla Recèrca

en: New tag(s), separated by a comma:
oc: Novèl(s) tag(s), separats per una virgula :

en: New tag:
oc: Apondre un tag&nbsp;:

en: News
oc: Anóncias

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: News from %s%s%sthe library%s
oc: Novèlas de %s%s%sla bibliotèca%s

en: Next
oc: Seguent

en: Next &gt;&gt;
oc: Seguent >>

en: Next available item
oc: Exemplar disponible seguent

en: No
oc: Non

en: No
oc: Non

en: No cover image available
oc: Pas d'imatge de cobertura de disponible

note: SCRIPT
en: No data available in table
oc: Cap de donada pas disponibla

note: SCRIPT
en: No entries to show
oc: Pas d'entrada a afichar

en: No items available.
oc: Pas d'exemplar disponible.

en: No limit
oc: Pas de limite

note: SCRIPT
en: No matching records found
oc: Pas cap de notícia correspondenta

en: No operation parameter has been passed.
oc: Cap de paramètre d'operacion es pas estat transmés.

en: No physical items for this record
oc: Avèm pas d'exemplar d'aqueste document

en: No private lists
oc: Pas de lista privada

en: No private lists.
oc: Pas de listas privadas.

en: No public lists.
oc: Pas de listas publicas.

note: %1$s:  ISSUE.soonestrenewdate | $KohaDates  as_due_date => 1
en: No renewal before %s
oc: Pas de renovèlament avant %s

en: No renewals allowed
oc: Cap de renovèlament autorizat

en: No reserves have been selected for this course.
oc: Cap de resèrva es pas estada seleccionada per aqueste cors.

note: SCRIPT
en: No results found in the library's OverDrive collection.
oc: Pas cap de resultat dins la colleccion OverDrive de la bibliotèca.

en: No results found!
oc: Pas de responsa !

note: SCRIPT
en: No suggestion was selected
oc: Cap de suggestion seleccionada

note: SCRIPT
en: No tag was specified.
oc: Cap de tag declarat.

en: No tags from this library for this title.
oc: Pas de tags per aqueste títol.

note: SCRIPT
en: No, do not delete
oc: Non, suprimir pas

en: Non-musical recording
oc: Enregistrament non musical

en: None
oc: Pas cap

en: Normal view
oc: Vista normala

note: For the first occurrence, %1$s:  IF restricted_lib
en: Not for loan %s
oc: Exclús del prèst %s

note: For the first occurrence, %1$s:  item.notforloan | html
en: Not for loan (%s)
oc: Exclús del prèst (%s)

en: Not on hold
oc: Pas reservat

en: Not renewable
oc: Pas renovelable

en: Not what you expected? Check for
oc: Aquò es pas çò qu'esperàvetz ? Contratotlatz

en: Note
oc: Nòta

en: Note:
oc: Nòta:

en: Note:
oc: Nòta&nbsp;:

en: Note: This feature only available to French catalogs where ISBD subjects have been populated, and an index built by separate script.
oc: Remarque : aquesta fonction n'est disponible que per certaines bibliotècas francesas, quand leurs notices son estadas indexadas segon la Classificacion Décimale Dewey, e qu'un indèx es estat creat amb l'ajuda d'un script separat.

en: Note: Your comment must be approved by a librarian.
oc: Remarque&nbsp;: Vòstre comentari serà modéré per un(e) bibliotecari.

en: Note: you can only delete your own tags.
oc: Remarca : Podètz suprimir que vos propres tags.

note: SCRIPT
en: Note: you can only tag an item with a given term once. Check 'My Tags' to see your current tags.
oc: Remarque : Podètz apondre qu'un sol tag donat al même exemplar. Anatz dins 'Mos tags' per fin de veire vòstres tags.

en: Note: your comment contained illegal markup code. It has been saved with the markup removed, as below. You can edit the comment further, or cancel to retain the comment as is.
oc: Remarque&nbsp;: Vòstre comentari contenait un còdi informatic interdit. Il a été netejat. Podètz apporter d'autres modifications o anullar pour lo conserver tel quel.

note: SCRIPT
en: Note: your tag contained markup code that was removed. The tag was added as
oc: Remarque : Vòstre tag contenait un còdi informatic interdit, qui a été suprimit. Lo tag es estat apondut jos la forme

en: Notes
oc: Nòtas

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.notes | $raw
en: Notes : %s
oc: Nòtas&nbsp;: %s

en: Notes/Comments
oc: Nòtas

en: Notes:
oc: Nòtas&nbsp;:

en: Nothing
oc: Rien

note: SCRIPT
en: Nothing has been selected. Check the box for each item you want to renew
oc: Res es pas estat seleccionat. Marcatz cada exemplar que volètz renovelar

en: Novelist Select
oc: Seleccion Novelist

en: Novelist Select:
oc: Seleccion Novelist :

en: Number
oc: Numèro

en: Number of holds:
oc: Nombre de reservacions:

note: INPUT type=submit
en: OK
oc: D'acòrdi

en: OR
oc: O

en: On hold
oc: Reservat

en: On order
oc: En comanda

en: On-site checkouts
oc: Prèstes sus plaça

en: Online resources:
oc: Ressorsas en linha&nbsp;:

en: Only items currently available for loan or reference
oc: Solament los documents actualament en rayon

en: Order by date
oc: Classar per&nbsp;:

en: Order by title
oc: Classar per títol

en: Order by:
oc: Triat per&nbsp;:

en: Other editions of this work
oc: Autras edicions d'aqueste títol

en: Other forms:
oc: Autres formularis&nbsp;:

en: Other phone
oc: Autre telefòn

note: For the first occurrence, %1$s:  q | html
en: OverDrive search for '%s'
oc: Recèrca OverDrive per '%s'

note: %1$s:  overdues_count | html
en: Overdue (%s)
oc: Retard(s) (%s)

en: Overdues
oc: Retards

en: Parameters
oc: Paramètres

en: Password
oc: Senhal

note: For the first occurrence, %1$s:  patron.category.effective_min_password_length | html
en: Password must be at least %s characters long.
oc: Lo senhal deu far %s caractèrs.

en: Password updated
oc: Senhal mes a jorn

en: Password:
oc: Senhal&nbsp;:

en: Patent document
oc: Brevet

note: %1$s:  review.datereviewed | $KohaDates
en: Patron comment on %s
oc: Comentari d'usagièr sus %s

en: Phone
oc: Telefòn

en: Phone:
oc: Telefòn :

en: Pick up location:
oc: Site de retirament&nbsp;:

en: Pickup library
oc: Site de retirament

note: SCRIPT
en: Place a hold on
oc: Reservar

en: Place a hold on
oc: Reservar

note: SCRIPT
en: Place a hold on:
oc: Reservar&nbsp;:

en: Place hold
oc: Reservar

en: Place hold
oc: Reservar

en: Placed on
oc: Comandat lo

en: Places
oc: Subjèctes (lieux)

en: Placing a hold
oc: Reservar

en: Please also note that the library staff can't update these values for you: it's your privacy!
oc: Notatz tanben que lo personal de la bibliotèca pòt pas metre a jorn aquelas valors : es vòstra vida privada !

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Please choose a download format
oc: Causissètz un format de telecargament

en: Please choose your privacy rule:
oc: Causissètz votre règla de confidencialitat :

en: Please confirm that you do not want to receive email when a new issue arrives for this subscription.
oc: Mercé de confirmar que volètz pas mai recebre de corrièr electronic a la recepcion de numèros novèls d'aqueste abonament.

en: Please confirm the checkout:
oc: Mercé de confirmar lo prèst &nbsp;:

en: Please confirm your registration
oc: Mercé de confirmar vòstra inscripcion

note: SCRIPT
en: Please enter a valid URL.
oc: Mercé de sasir una URL valide.

note: SCRIPT
en: Please enter a valid date (ISO).
oc: Mercé de sasir una data valide (ISO).

note: SCRIPT
en: Please enter a valid date.
oc: Mercé de sasir una data valide.

note: SCRIPT
en: Please enter a valid email address.
oc: Mercé de sasir una adreça de corrièr electronic valide.

note: SCRIPT
en: Please enter a valid number.
oc: Mercé de sasir un numèro valide.

note: SCRIPT
en: Please enter a value between {0} and {1} characters long.
oc: Mercé de sasir una valor entre {0} e {1} caractèrs de long.

note: SCRIPT
en: Please enter a value between {0} and {1}.
oc: Mercé de sasir una valor entre {0} e {1}.

note: SCRIPT
en: Please enter a value greater than or equal to {0}.
oc: Mercé de sasir una valor superiora o égale a {0}.

note: SCRIPT
en: Please enter a value less than or equal to {0}.
oc: Mercé de sasir una valor inferiora o égale a {0}

note: SCRIPT
en: Please enter at least {0} characters.
oc: Mercé de sasir al mens {0} caractèrs.

note: SCRIPT
en: Please enter no more than {0} characters.
oc: Mercé de ne pas sasir mai de {0} caractèrs.

note: SCRIPT
en: Please enter only digits.
oc: Mercé de sasir solament las chifras.

note: SCRIPT
en: Please enter the same value again.
oc: Mercé de sasir la meteissa valor de novèl.

en: Please enter your card number:
oc: Mercé de sasir vòstre numèro de carta&nbsp;:

note: SCRIPT
en: Please fix this field.
oc: Mercé d'arranger aqueste camp.

en: Please note that information on any book still checked-out must be kept by the library no matter which privacy option you choose.
oc: Notatz que l'informacion relativa a un prèst en cors deu èsser conservada per la bibliotèca quina que siá l'opcion de confidencialitat que causissètz.

en: Please note that the attached file is a MARC bibliographic records file which can be imported into personal bibliographic software like EndNote, Reference Manager or ProCite.
oc: Veuillez noter que lo fichièr joint conten des notices al format MARC, qui peuvent èsser importadas dins un logicial de gestion bibliographique coma EndNote, Reference Manager o ProCite.

en: Please note:
oc: Mercé de notar&nbsp;:

en: Please note:
oc: Mercé de notar&nbsp;:

en: Please type the following characters into the preceding box:
oc: Mercé de sasir los caractèrs seguents dins la bóstia precedenta&nbsp;:

note: OPTGROUP
en: Popularity
oc: Popularitat

en: Popularity (least to most)
oc: Popularitat (mens a mai)

en: Popularity (most to least)
oc: Popularitat (mai a mens)

note: %1$s:  IF template.name.match('opac-main.tt')
en: Powered by %s
oc: Propulsat per %s

en: Preferred form:
oc: Tèrme preferit&nbsp;:

en: Preschool
oc: Preescolar

en: Previous
oc: Precedent

en: Previous sessions
oc: Sessions precedentas

en: Primary
oc: Primari

en: Primary email
oc: Corrièr electronic principal

en: Primary email:
oc: Corrièr electronic principal :

en: Primary phone
oc: Telefòn principal

en: Print
oc: Imprimir

en: Print list
oc: Imprimir la lista

en: Priority
oc: Prioritat

en: Priority:
oc: Prioritat&nbsp;:

en: Private
oc: Privat

note: OPTGROUP
en: Private lists
oc: Listas privadas

note: SCRIPT
en: Processing...
oc: En cours...

note: OPTGROUP
en: Public lists
oc: Listas publicas

note: OPTGROUP
en: Public lists:
oc: Listas publicas&nbsp;:

en: Publication date
oc: Data de publicacion

en: Publication date range
oc: Datas de publicacion

en: Publication place:
oc: Luòc de publicacion :

en: Publication/Copyright date: Newest to oldest
oc: Data de publicacion&nbsp;: descreissent

en: Publication/Copyright date: Oldest to newest
oc: Data de publicacion&nbsp;: creissent

en: Publication:
oc: Publicacion&nbsp;:

note: %1$s:  BIBLIO_RESULT.publishercode | $raw %2$s:  IF ( BIBLIO_RESULT.publicationyear ) %3$s:  BIBLIO_RESULT.publicationyear | $raw %4$s:  END %5$s:  IF ( BIBLIO_RESULT.pages ) %6$s:  BIBLIO_RESULT.pages | $raw %7$s:  END %8$s:  IF BIBLIO_RESULT.item('size') %9$s:  BIBLIO_RESULT.item('size') | html %1
en: Published by: %s %s in %s %s %s , %s %s %s , %s %s
oc: Publicat per&nbsp;: %s %s in %s %s %s , %s %s %s , %s %s

en: Publisher
oc: Editor

en: Publisher location
oc: Luòc de publicacion

en: Publisher:
oc: Editor&nbsp;:

en: Purchase suggestions
oc: Suggestions de crompa

en: RIS (Zotero, EndNote, others)
oc: RIS (Zotero, EndNote e autres logicials)

note: %1$s:  shelf.shelfname | html
en: RSS feed for public list %s
oc: Flux RSS per la lista publica %s

note: INPUT type=submit name=rate_button
en: Rate me
oc: Évaluer

en: Re-type new password:
oc: Confirmar vòstre novèl senhal&nbsp;:

en: Reason for suggestion:
oc: Rasons per la suggestion&nbsp;:

en: Recent comments
oc: Comentaris recents

en: Recent comments
oc: Comentaris recents

en: Record not found
oc: Notícia non trobada

en: Refine your search
oc: Afinar vòstra recèrca

en: Register a new account
oc: Enregistrar un novèl compte

en: Register here.
oc: Clicar aicí per vos crear un compte.

en: Registration complete
oc: Inscripcion acabada

en: Registration invalid!
oc: Enregistrament invalid !

en: Regular print
oc: Impression normala

en: Relatives' checkouts
oc: Prèstes de la familha

en: Relevance
oc: Pertinéncia

en: Remove
oc: Levar

note: A
en: Remove field
oc: Suprimir lo camp

note: SCRIPT
en: Remove from list
oc: Levar de la lista

en: Remove from this list
oc: Levar de la lista

note: INPUT type=submit
en: Remove selected items
oc: Suprimir las referéncias marcadas

note: INPUT type=submit
en: Remove selected searches
oc: Suprimir las recèrcas seleccionadas

en: Remove share
oc: Suprimir lo partiment

en: Renew
oc: Renovelar

en: Renew all
oc: Tot renovelar

en: Renew item
oc: Renovelar l'exemplar

en: Renew selected
oc: Renovelar la seleccion

en: Renewed!
oc: Renovelat !

en: Required
oc: Obligatòri

note: INPUT type=submit
en: Resort list
oc: Reclassar la lista

en: Results
oc: Responsas

note: %1$s:  from | html %2$s:  to | html %3$s:  total | html
en: Results %s to %s of %s
oc: Responsas %s a  %s sus %s

en: Resume
oc: Repréner

en: Resume all suspended holds
oc: Repréner totas las reservacions suspendudas

en: Return this item
oc: Rendre aqueste document

note: INPUT type=submit name=confirm
en: Return to account summary
oc: Tornar al menú del compte

en: Return to the last advanced search
oc: Tornar a la recèrca avançada precedenta

en: Return to the self-checkout
oc: Tornar al sistèma de prèst liure servici

en: Return to your lists
oc: Tornar a mas listas

en: Returns a patron's status information from Koha.
oc: Tòrna les information del compte aderent.

en: Returns information about the services available on a particular item for a particular patron.
oc: Tòrna la lista dels servicis disponibles per aqueste aderent sus aqueste exemplar.

en: Returns specified information about the patron, based on options in the request. This function can optionally return patron's contact information, fine information, hold request information, loan information, and messages.
oc: Tòrna las informacions de l'aderent en foncion de las opcions utilizadas per la requèsta: coordenadas, emendas, reservacions, prèstes, e messatges.

en: Reviews
oc: Comentaris

en: Reviews from LibraryThing.com:
oc: Comentaris de LibraryThing.com:

en: Reviews provided by Syndetics
oc: Comentaris de Syndetics

en: Routing lists
oc: Listas de rotatge

en: SMS number:
oc: Numèro SMS&nbsp;:

note: INPUT type=submit
en: Save
oc: Enregistrar

en: Save changes
oc: Enregistrar las modificacions

en: Save record
oc: Enregistrar la notícia

en: Save to another list
oc: Enregistrar dins una autra lista

en: Scan a new item or enter its barcode:
oc: Numerizatz un novèl document, o sasissètz son còdi de barras&nbsp;:

note: INPUT type=submit name=do
en: Search
oc: Recercar

en: Search
oc: Recercar

en: Search for this title in:
oc: Cercar aqueste títol dins&nbsp;:

note: A
en: Search for works by this author
oc: Cercar las òbras d'aqueste autor

en: Search for:
oc: Recercar&nbsp;:

en: Search history
oc: Istoric de recèrca

en: Search options:
oc: Opcions de recèrca&nbsp;:

en: Search results
oc: Resultats de la recèrca

en: Search suggestions
oc: Recèrca suggestions

en: Search type:
oc: Tipe de recèrca :

note: SCRIPT
en: Search:
oc: Recercar:

note: SCRIPT
en: Searching OverDrive...
oc: Recèrca dins OverDrive en cors...

en: Secondary email
oc: Corrièr electronic segondari

en: Secondary phone
oc: Telefòn segondari

en: Section
oc: Seccion de cors

en: Section:
oc: Seccion de cors&nbsp;:

note: IMG
en: See Baker & Taylor
oc: Veire Baker &amp; Taylor

en: See also:
oc: Vejatz tanben&nbsp;:

en: Select a list
oc: Seleccionar una lista

en: Select a specific item:
oc: Reservar un exemplar especific:

en: Select all
oc: Seleccionar tot

en: Select searches to:
oc: Seleccionar de recèrcas a&nbsp;:

en: Select suggestions to:
oc: Utilizar la seleccion per las&nbsp;:

en: Select the item(s) to search
oc: Seleccionar le(s) document(s) a recercar

en: Select titles to:
oc: Documents seleccionats&nbsp;:

en: Self checkout help
oc: Ajuda pel prèst en liure servici

en: Send
oc: Mandar

en: Send list
oc: Mandar la lista

en: Sending your cart
oc: Mandar vòstre panièr

en: Sending your list
oc: Mandar vòstra lista

en: Serial
oc: Periodic

en: Serial collection
oc: Estat de colleccion

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.serial | $raw
en: Serial: %s
oc: Periodic&nbsp;: %s

en: Series
oc: Colleccion

en: Series information:
oc: Informacion sus la colleccion:

en: Series title
oc: Títol de colleccion

en: Session lost
oc: Session perduda

en: Settings updated
oc: Paramètres mis a jour

en: Share
oc: Partejar

en: Share a list
oc: Partejar una lista

en: Share a list with another patron
oc: Partejar una lista amb un autre aderent

note: A
en: Share by email
oc: Partejar per corrièr electronic

en: Share list
oc: Partejar la lista

note: A
en: Share on Facebook
oc: Partejar sus Facebook

note: A
en: Share on LinkedIn
oc: Partejar sus LinkedIn

en: Shelving location
oc: Localizacion

en: Shibboleth Login
oc: Autentificacion Shibboleth

en: Show
oc: Veire

note: SCRIPT
en: Show _MENU_ entries
oc: Aficha _MENU_ entradas

en: Show all items
oc: Afichar totes los exemplars

note: SCRIPT
en: Show all transactions
oc: Afichar totas las transaccions

en: Show last 50 items
oc: Far veire los 50 darrièrs exemplars

note: A
en: Show lists
oc: Afichar las listas

en: Show more
oc: Afichar mai

en: Show more options
oc: [Mai d'opcions]

en: Show the top
oc: Far veire lo palmarès

en: Show year:
oc: Afichar l'annada:

note: %1$s:  resultcount | html %2$s:  total | html
en: Showing %s of about %s results
oc: Far veire %s sus environs %s resultats

note: SCRIPT
en: Showing _START_ to _END_ of _TOTAL_
oc: Afichar de _START_ a _END_ sus _TOTAL_

en: Showing all items.
oc: Far veire totes los documents.

en: Showing last 50 items.
oc: Far veire los 50 darrièrs exemplars.

en: Similar items
oc: Documents similars

en: Sorry
oc: O planhèm

en: Sorry,
oc: O planhèm,

en: Sorry, but we could not accept this key. The invitation may have expired. Contact the patron who sent you the invitation.
oc: O planhèm, mas podèm pas accepter aquesta clé. L'invitation a degut expirer. Contactar l'aderent qui vos a mandat l'invitation.

en: Sorry, but you did not enter a valid email address.
oc: O planhèm, mas avètz pas entré una adreça corrièr electronic valide.

en: Sorry, no suggestions.
oc: O planhèm, il n'y a pas de suggestion.

note: SCRIPT
en: Sorry, plain view is temporarily unavailable
oc: O planhèm, la vista completa es temporairement indisponible

note: SCRIPT
en: Sorry, tags are not enabled on this system.
oc: O planhèm, les tags son pas disponibles sus aqueste sistèma.

en: Sorry, the CAS login failed.
oc: L'autentificacion CAS a échouée.

en: Sorry, the requested page is not available
oc: O planhèm, la pagina demandada es pas disponibla

en: Sorry, the system doesn't think you have permission to access this page.
oc: O planhèm, sembla que dispausatz pas dels dreits per accedir a aquesta pagina.

en: Sorry, this item cannot be checked out at this station.
oc: O planhèm, aqueste document pòt pas èsser empruntat dempuèi ce poste.

en: Sorry, this self-checkout station has lost authentication. Please contact the administrator to resolve this problem.
oc: O planhèm, lo poste de prèst en liure servici a perdut l'autentificacion. Contactatz l'administrator per resòlvre lo problèma.

note: %1$s:  too_many_reserves | html
en: Sorry, you cannot place more than %s holds.
oc: O planhèm, podètz pas far mai de %s reservacions.

en: Sorry, your Shibboleth identity does not match a valid library identity. If you have a local login, you may use that below.
oc: O planhèm, votre identificant Shibboleth ne correspond pas a un identificant valide a la bibliotèca. Se avètz un identificant local, podètz l'utilizar ci-dessous.

en: Sorry, your session has timed out. Please log in again.
oc: O planhèm, vòstra session a expirat. Mercé de vos reconnectar.

en: Sort by:
oc: Trier par:

en: Sort by:
oc: Trier par:

en: Sort this list by:
oc: Trier aquesta lista par:

en: Source
oc: Font

en: Specialized
oc: Especializat

en: Standard number
oc: Numèro normalizat

en: Standard number (ISBN, ISSN or other):
oc: Numèro normalizat (ISBN, ISSN o autre)&nbsp;:

en: Statistics
oc: Estatisticas

en: Status
oc: Statut

en: Status:
oc: Statut:

en: Step three: Click the 'Finish' button
oc: Etapa 3&nbsp;: clicatz sus lo boton Acabar

en: Step two: Scan the barcode for each item, one at a time
oc: Etapa 2&nbsp;: scannez lo còdi de barras per cada document, un a l'encòp

en: Stopped
oc: Arrestat

en: Subject
oc: Subjècte

en: Subject cloud
oc: Nívol de subjèctes

en: Subject(s)
oc: Subjècte(s)

en: Subject:
oc: Subjècte :

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.subject | $raw
en: Subject: %s
oc: Subjècte&nbsp;: %s

note: INPUT type=submit
en: Submit
oc: Valider

note: INPUT type=submit
en: Submit and close this window
oc: Mandar e fermer aquesta fenèstra

note: INPUT type=submit
en: Submit changes
oc: Sometre les modifications

note: INPUT type=submit
en: Submit update request
oc: Sometre votre demanda de mesa a jorn

note: INPUT type=submit
en: Submit your suggestion
oc: Sometre votre suggestion

en: Subscribe to a subscription alert
oc: S'inscrire a una alèrta d'abonament

note: A
en: Subscribe to email notification on new issues
oc: S'abonar a la notificacion per corrièr electronic a cada fascicul

en: Subscribe to email notification on new issues
oc: S'abonar a la notificacion per mail a cada fascicul

note: A
en: Subscribe to recent comments
oc: S'abonar aux comentaris recents

note: A
en: Subscribe to this list
oc: S'abonar a aquesta lista

note: A
en: Subscribe to this search
oc: S'abonar a aquesta recèrca

en: Subscription
oc: Abonament

note: %1$s:  subscription.histstartdate | $KohaDates %2$s:  IF ( subscription.histenddate ) %3$s:  subscription.histenddate | $KohaDates %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: Subscription from: %s to:%s %s %s now (current)%s
oc: Abonament du: %s de :%s %s %s a maintenant (en cours)%s

note: %1$s:  subscription_LOO.bibliotitle | html
en: Subscription information for %s
oc: Detalhs de l'abonament per %s

en: Subscription title
oc: Títol de l'abonament

en: Subscription:
oc: Abonament&nbsp;:

en: Subscriptions
oc: Abonament(s)

en: Suggested by:
oc: Suggéré per :

en: Suggested for
oc: Suggéré pour

en: Suggested for:
oc: Suggéré per&nbsp;:

en: Summary
oc: Resumit

en: Surveys
oc: Enquèstas

en: Suspend
oc: Suspendre

en: Suspend all holds
oc: Suspendre totas las reservacions

en: Suspend until:
oc: Suspendre fins al&nbsp;:

en: TOC
oc: TdeM

en: Table of contents provided by Syndetics
oc: Taula des matèrias provesida per Syndetics

en: Tag
oc: Camp

en: Tag browser
oc: Navigation per tags

en: Tag cloud
oc: Nívol de Tags

en: Tag status here.
oc: Statut del tag.

en: Tag status here.
oc: Statut del tag.

en: Tag:
oc: Etiqueta :

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Tags added:
oc: Tags aponduts&nbsp;:

en: Tags from this library:
oc: Tags d'aquesta bibliotèca :

en: Tags:
oc: Tags&nbsp;:

en: Technical reports
oc: Rapòrts techniques

en: Term
oc: Terme

en: Term(s):
oc: Terme(s)&nbsp;:

en: Thank you
oc: Merci !

en: Thank you!
oc: Merci !

note: %1$s:  subscription.opacdisplaycount | html
en: The %s latest issues for this subscription:
oc: Les %s darrièrs numèros d'aqueste abonament&nbsp;:

en: The ISBD cloud is not enabled.
oc: Lo nívol es pas activat

en: The browser table is empty. this feature is not fully set-up. See the
oc: La table del fulhetage es vide. Aquesta foncionalitat es pas correctement installée. Anatz sus lo

note: %1$s:  email_add | html
en: The cart was sent to: %s
oc: Lo panièr a été mandat a : %s

en: The feature of sharing lists is not in use in this library.
oc: La foncionalitat de partage des listes es pas utilizada dins aquesta bibliotèca.

note: %1$s:  subscription_LOO.histstartdate | html
en: The first subscription was started on %s
oc: Lo primièr abonament a démarré lo %s

en: The library has disabled the ability for patrons to create new public lists. If you make your list private, you will not be able to make it public again.
oc: La bibliotèca a desactivat la possibilitat pels aderents de crear de novèlas listas publicas. Se cambiatz vòstra lista en privada, poiretz pas mai la rendre publica.

note: %1$s:  email | html
en: The list was sent to: %s
oc: La lista a été mandada à: %s

note: %1$s:  op | html
en: The operation %s is not supported.
oc: L’operacion %s es pas prise en carga.

en: The selected suggestions have been deleted.
oc: Les suggestions seleccionadas ont été suprimidas.

note: %1$s:  subscription_LOO.histenddate | html
en: The subscription expired on %s
oc: L'abonament a expirat lo %s

en: The userid
oc: L'identificant usagièr

note: %1$s:  subscriptionsnumber | html
en: There are %s subscription(s) associated with this title.
oc: %s abonament(s) associé(s) a aqueste títol.

en: There are no pending purchase suggestions.
oc: I a pas de suggestion de crompa en espèra.

en: There was a problem with your submission
oc: I a eu un problèma amb votre validation

en: There was an error sending the cart.
oc: Problème al moment de l'envoi de vòstre panièr...

en: There was an error sending the list.
oc: Problème al moment de l'envoi de la lista...

en: There were problems processing your registration. Please contact your library for help.
oc: I a agut de problèmas al moment del tractament de vòstra inscripcion. Mercé de contactar vòstra bibliotèca per vos far ajudar.

en: Theses
oc: Tèsis

en: This &quot;cloud&quot; shows the most used topics in our catalog. Click on any subject below to see the items in our collection.
oc: Cet &quot;nívol&quot; montre les subjèctes les plus utilizats dins notre catalòg. Clicatz sus l'un d'entre eux per veire los documents qui y son attachés.

en: This document certifies that you have returned all borrowed items. It is sometimes asked during a file transfer from a school to another. The discharge is sent by us to your school. You will also find it available on your reader account.
oc: Aqueste document certifica qu'avètz rendut totes los documents empruntats. A còps, aquò es demandat pel transferiment d'un dorsièr d'una escòla a una autra. Mandam lo quitus a vòstra escòla. Poiretz tanben lo trobar sus vòstre compte lector.

note: SCRIPT
en: This field is required.
oc: Aqueste camp es obligatòri.

en: This is a serial
oc: Il s'agit d'un periodic

en: This item is already checked out to you.
oc: Ce document es ja en prèst sus vòstre compte.

en: This item is on hold for another patron.
oc: Aqueste document es reservat per un autre aderent.

en: This page contains enriched content visible when JavaScript is enabled or by clicking
oc: Aquesta pagina conten des contenguts enrichis visible se JavaScript es activat, ou en cliquant

note: %1$s:  items_count | html
en: This record has many physical items (%s).
oc: Aquesta notícia a beaucoup d'exemplars (%s).

en: This subscription is closed.
oc: Cet abonament es terminé.

en: This title cannot be requested because it's already in your possession.
oc: Ce títol pòt pas èsser reservat perque il es ja en votre possession.

en: This title cannot be requested.
oc: Ce títol pòt pas èsser reservat.

note: IMG
en: Thumbnail
oc: Vignette

en: Title
oc: Títol

en: Title (A-Z)
oc: Títol (A-Z)

en: Title (Z-A)
oc: Títol (Z-A)

en: Title:
oc: Títol&nbsp;:

en: Title:
oc: Títol&nbsp;:

en: Titles
oc: Títols

en: To make changes to your record please contact the library.
oc: Per modificar vos informations, veuillez contactar la bibliotèca.

en: Top level
oc: Nivèl superior

en: Topics
oc: Subjèctes (autres)

en: Total due
oc: Total dû

en: Treaties
oc: Tractats

en: Type
oc: Tipe

en: Type of heading
oc: Tipe de vedeta

note: SCRIPT
en: Type:
oc: Tipe&nbsp;:

en: URL(s)
oc: URLs

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.url | html
en: URL: %s
oc: URL&nbsp;: %s

note: SCRIPT
en: Unable to add one or more tags.
oc: Impossible d'apondre des tags.

en: Unavailable (lost or missing)
oc: Indisponible (mancant o perdut)

en: Unavailable issues
oc: Fasciculs non disponibles

en: Unhighlight
oc: Ne pas surligner

en: Unified title
oc: Títol unifòrme&nbsp;:

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.unititle | $raw
en: Unified title: %s
oc: Títol unifòrme&nbsp;: %s

en: Unknown
oc: Desconegut

en: Unsubscribe from a subscription alert
oc: Se désinscrire d'una alèrta d'abonament

en: Update
oc: Metre a jorn

en: Updates to your record
oc: Mesas a jorn de vòstra inscripcion

en: Use top menu bar to navigate to another part of Koha.
oc: Utilizatz la barra de menú principala per vos desplaçar cap a una autra partida de Koha.

en: Used for/see from:
oc: Employé pour/vejatz tanben :

en: Username:
oc: Identificant&nbsp;:

en: Username:
oc: Identificant :

en: VHS tape / Videocassette
oc: Benda VHS / Videocassette

en: Verification:
oc: Verificacion:

en: View
oc: Voir

note: A
en: View details for this title
oc: Veire aqueste títol en detalh

note: A
en: View on Amazon.com
oc: Veire dins Amazon

note: A
en: View your search history
oc: Veire mon istoric de recèrca

en: Vol info
oc: Info vol.

en: Volume:
oc: Volume :

en: Warning
oc: Atencion

note: SCRIPT
en: Warning: Cannot be undone. Please confirm once again
oc: Atencion: anullacion impossible. Mercé de confirmar a novèl.

en: Website
oc: Site Web

en: Welcome,
oc: Bienvenue,

en: What is a discharge?
oc: Qu'est-ce qu'un quitus ?

en: What's next?
oc: Quoi d'autre ?

en: Where:
oc: Où&nbsp;:

note: SCRIPT
en: With selected searches:
oc: Amb les recèrcas seleccionadas&nbsp;:

note: SCRIPT
en: With selected suggestions:
oc: Amb les suggestions seleccionadas :

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: With selected titles:
oc: Documents seleccionats :

note: SCRIPT
en: Would you like to print a receipt?
oc: Voulez-vous imprimir un recebut?

note: %1$s:  message.message_date | $KohaDates %2$s:  Branches.GetName(message.branchcode) | html
en: Written on %s by %s
oc: Ecrit lo %s per %s

en: Year
oc: Annada

note: INPUT type=submit
en: Yes
oc: Òc

en: Yes
oc: Òc

note: SCRIPT
en: Yes, delete
oc: Òc, suprimir

en: You are accessing self-checkout from a different IP address! please log in again.
oc: Vous accédez al prèst en liure servici dempuèi una autra adreça IP. Mercé de vous reconnecter.

note: %1$s:  borrowername | html
en: You are logged in as %s.
oc: Connectat en tant que %s.

en: You are logging from a different IP address. Please log in again.
oc: Sètz ja connectat dempuèi una autra adreça IP. Mercé de vous reconnecter.

en: You are not authorized to see pending purchase suggestions.
oc: Sètz pas autorizat a veire les suggestions de crompa en espèra.

en: You are not authorized to view this record.
oc: Avètz pas los dreits per veire aquesta notícia.

note: I
en: You can ask for a digest to reduce the number of messages. Messages will be saved and sent as a single message.
oc: Podètz demandar un resumit per reduire lo nombre de messatges. Los messatges seràn salvats e mandats dins un messatge unic.

en: You can only share a list if you are the owner.
oc: Podètz partejar una lista solament  se sètz lo proprietari.

en: You can use OAI-PMH ListRecords instead of this service.
oc: Podètz utilizar ListRecords OAI-PMH a la place de ce service.

en: You can't change your password.
oc: Podètz pas cambiar vòstre senhal.

en: You cannot share a public list.
oc: Podètz pas partejar una lista publica.

en: You currently have nothing checked out.
oc: Avètz pas de prèst en cors.

en: You did not specify any search criteria
oc: Avètz pas precisat aucun critèri de recèrca.

en: You do not have permission to download this list.
oc: Avètz pas los dreits per telecargar aquesta lista.

en: You do not have permission to send this list.
oc: Avètz pas los dreits per envoyer aquesta lista.

en: You have a credit of:
oc: Avètz un crèdit de:

en: You have already requested this title.
oc: Avètz ja aqueste títol en reservacion.

en: You have not filled out all required fields. Please fill in all missing fields and resubmit.
oc: Avètz pas rempli totes los camps obligatòris. Mercé de compléter les camps mancants e revalider.

en: You have nothing checked out
oc: Avètz pas aucun prèst en cors

note: SCRIPT
en: You must be logged in to add tags.
oc: Vos cal èsser connectat per apondre des tags.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: You must be logged in to create or add to lists
oc: Connectatz-vos per crear o modificar vòstras listas personalas

en: You must select a library for pickup.
oc: Vos cal seleccionar un site de retirament.

en: You must select at least one item.
oc: Vos cal seleccionar al mens un document.

en: You typed in the wrong characters in the box before submitting. Please try again.
oc: Avètz entré des caractèrs erronés dins lo camp avant de valider. Merci de tornar ensajar.

note: %1$s:  borrower.warnexpired | $KohaDates
en: Your account has expired as of %s. Please contact the library if you wish to renew your account.
oc: Vòstre compte es expirat dempuèi lo %s. Contactatz la bibliotèca se volètz renovelar votre abonament.

en: Your account will not be activated until you follow the link provided in the confirmation email.
oc: Vòstre compte serà pas activat tant que vous n'aurez pas clicat sus lo ligam provesit dins lo mail de confirmacion.

en: Your authority search history is empty.
oc: Vòstre istoric de recèrca sus les autoritats es vide.

en: Your cart
oc: Vòstre panièr

en: Your cart
oc: Vòstre panièr

en: Your cart is empty.
oc: Panièr vide.

en: Your catalog search history is empty.
oc: Vòstre istoric de recèrca dins lo catalòg es vide.

en: Your checkout history
oc: Mon istoric de lectura

en: Your comment
oc: Mon comentari

en: Your comment (preview, pending approval)
oc: Vòstre comentari (previsualizacion en espèra d'approbation)

en: Your corrections have been submitted to the library, and a staff member will update your record as soon as possible.
oc: Vos corrections ont été soumises a la bibliotèca e un membre del personal mettra vòstre compte a jorn dès que possible.

en: Your discharge request has been sent. Your discharge will be available on this page within a few days.
oc: Votre demanda de quitus a été mandada. Votre quitus serà disponible sus cette page d'ici qualques jorns.

en: Your discharge will be available on this page within a few days.
oc: Votre quitus serà disponible sus aquesta pagina d'ici qualques jorns.

en: Your download should begin automatically.
oc: Votre telecargament va commencer.

note: %1$s:  shelfname | $raw
en: Your list : %s
oc: Ma lista : %s

en: Your lists
oc: Vòstras listas

note: OPTGROUP
en: Your lists:
oc: Vòstras listas&nbsp;:

en: Your messaging settings
oc: Preferéncias d'alertes

en: Your options are:
oc: Vos options son :

en: Your password has been changed
oc: Vòstre senhal a été modificat

note: For the first occurrence, %1$s:  patron.category.effective_min_password_length | html
en: Your password must be at least %s characters long.
oc: Vòstre senhal deu aver al mens %s caractèrs.

en: Your personal details
oc: Mes informacions personalas

en: Your priority:
oc: Votre prioritat:

en: Your privacy management
oc: Gestion de ma confidencialitat

en: Your privacy rules have been updated.
oc: Vos règlas de confidencialitat ont été mesas a jorn.

en: Your purchase suggestions
oc: Mes suggestions de crompa

en: Your search history
oc: Mon istoric de recèrca

en: Your summary
oc: Mon recapitulatiu

en: Your tags
oc: Mes tags

en: Your updates have been submitted. A librarian will review your updates before applying them.
oc: Vos mesas a jorn ont été soumises.Un bibliotecari les verificara avant de les valider.

en: Your userid was not found in the database. Please try again.
oc: Votre identificant es pas estat trobat dins la base. Mercé de tornar ensajar.

en: [ New list ]
oc: Novèla lista

note: SCRIPT
en: a an the
oc: un una l' lo la les d' del de des

en: and
oc: et

en: by
oc: par

en: by
oc: par

en: contains
oc: conten

en: date after which hold request is no longer needed
oc: data aprèp laquelle la reservacion n'est plus souhaitée

en: date after which item returned to shelf if item is not picked up
oc: date aprèp laquelle lo document es remis en rayon s'il es pas levat per l'aderent

en: email
oc: corrièr electronic

en: for more information on what it does and how to configure it.
oc: per plus d'informacion sus son foncionament.

en: here
oc: ici

en: in any heading
oc: dins totas las vedetas

en: in main entry
oc: dins l'entrada principala

en: in the complete record
oc: dins l'enregistrament complet

en: is exactly
oc: es exactament

en: not
oc: sauf

en: or
oc: ou

en: or
oc: o

note: SCRIPT
en: out of
oc: en dehors de

en: password
oc: Senhal

en: purchase suggestion
oc: suggestion de crompa

en: requests a particular format or set of formats in reporting availability
oc: attend un nivèl de detalh particulier en retorn de la requèsta.

en: requests a particular level of detail in reporting availability, possible values:
oc: attend un nivèl de detalh particulier en retorn de la requèsta. Valors possibles :

note: SCRIPT
en: results in the library's OverDrive collection.
oc: resultats dins la colleccion OverDrive de la bibliotèca

en: schema
oc: esquèma

en: search
oc: chercher

en: see also:
oc: vejatz tanben :

en: site administrator
oc: l'administrator del site

en: specifies the metadata schema of records to be returned, possible values:
oc: precisa lo format de métadonadas esperat en retorn de la requèsta. Valors possibles :

en: starts with
oc: Comença per

en: subjects
oc: subjèctes

en: surname
oc: nom

en: the date the patron would like the item returned by
oc: data de retorn souhaitée

en: until
oc: fins a

en: up to
oc: fins a

en: used for/see from:
oc: utilizat pour/vejatz tanben :

en: user's password
oc: Senhal

note: SCRIPT
en: view labeled
oc: vista étiquettée

en: view plain
oc: vista normala

note: SCRIPT
en: waiting holds:
oc: reservacions en espèra&nbsp;:

en: was not found in the database. Please try again.
oc: es pas estat trobat dins la base. Mercé de tornar ensajar.

en: whether or not to return fine information in the response
oc: doit-on retourner las informacions d'emendas?

en: whether or not to return hold request information in the response
oc: doit-on retourner las informacions de reservacion?

en: whether or not to return loan information in the response
oc: doit-on retourner les information de prèst ?

en: whether or not to return patron's contact information in the response
oc: doit-on retourner las informacions d'adreça e de contact?

note: %1$s:  approvedaddress | html
en: will be sent shortly to %s.
oc: sera mandat jos peu a %s.

note: %1$s:  new_reserves_allowed | html
en: you can only place %s more holds. Please uncheck the checkboxes for the items you wish to not place holds on.
oc: podètz solament placer %s plus de reservacions. Veuillez décocher les cases des exemplars que volètz pas reservar.
