Koha 22.11 - en to sk translation catalogue (878 entries)

en:  Linkage
sk:  Prepojenie

en:  Materials specified
sk:  Špecifikované materiály

en: ABBREVIATED TITLE
sk: SKRÁTENÝ NÁZOV

en: ACCUMULATION AND FREQUENCY OF USE NOTE
sk: POZNÁMKA O PRIBÚDANÍ A FREKVENCII POUŽÍVANIA

en: ACTION NOTE
sk: POZNÁMKA O AKCII

en: ADDED ENTRY--CORPORATE NAME
sk: VEDĽAJŠIE ZÁHLAVIE – MENO KORPORÁCIE

en: ADDED ENTRY--HIERARCHICAL PLACE NAME
sk: VEDĽAJŠIE ZÁHLAVIE – HIERARCHICKÝ NÁZOV MIESTA

en: ADDED ENTRY--MEETING NAME
sk: VEDĽAJŠIE ZÁHLAVIE – MENO PODUJATIA, AKCIE

en: ADDED ENTRY--PERSONAL NAME
sk: VEDĽAJŠIE ZÁHLAVIE – OSOBNÉ MENO

en: ADDED ENTRY--TAXONOMIC IDENTIFICATION
sk: VEDĽAJŠIE ZÁHLAVIE – TAXONOMICKÁ IDENTIFIKÁCIA

en: ADDED ENTRY--UNCONTROLLED NAME
sk: VEDĽAJŠIE ZÁHLAVIE – NERIADENÉ MENO

en: ADDED ENTRY--UNCONTROLLED RELATED/ANALYTICAL TITLE
sk: VEDĽAJŠIE ZÁHLAVIE – NERIADENÝ/SÚVISIACI ANALYTICKÝ NÁZOV

en: ADDED ENTRY--UNIFORM TITLE
sk: VEDĽAJŠIE ZÁHLAVIE – UNIFIKOVANÝ NÁZOV

en: ADDITIONAL DEWEY DECIMAL CLASSIFICATION NUMBER
sk: DODATOČNÉ ČÍSLO DEWEYHO DESATINNÉHO TRIEDENIA (DDT)

en: ADDITIONAL PHYSICAL FORM AVAILABLE NOTE
sk: POZNÁMKA O INEJ DOSTUPNEJ FYZICKEJ FORME

en: ADDITIONAL PHYSICAL FORM ENTRY
sk: VÄZBA NA DODATOČNÚ FYZICKÚ FORMU

en: ADDRESS
sk: ADRESA

en: ALTERNATE GRAPHIC REPRESENTATION
sk: ALTERNATÍVNA GRAFICKÁ REPREZENTÁCIA

en: AUTHENTICATION CODE
sk: KÓD SCHVÁLENIA

en: AWARDS NOTE
sk: POZNÁMKA O OCENENIACH

en: Abbreviated title
sk: Skrátený názov

en: Abscissa resolution
sk: Rozlíšenie hodnôt x

en: Accession number
sk: Prírastkové číslo

en: Accompanying material
sk: Sprievodný materiál

en: Accumulation
sk: Pribúdanie

en: Acquisition framework
sk: Šablóna akvizície

en: Action
sk: Akcia

en: Action agent
sk: Agent akcie

en: Action identification
sk: Identifikácia akcie

en: Action interval
sk: Interval akcie

en: Additional codes following the standard number or code
sk: Dodatočné kódy nasledujúce po štandardnom čísle alebo kóde

en: Additional format characteristics
sk: Dodatočné charakteristiky formátu

en: Additional information
sk: Dodatočné údaje

en: Additional physical form available note
sk: Poznámka o inej dostupnej fyzickej forme

en: Address
sk: Adresa

en: Affiliation
sk: Pracovisko

en: Agency responsible for reproduction
sk: Agentúra zodpovedná za reprodukciu

en: Alternate G0 or G1 character set
sk: Alternatívna znaková sada G0 alebo G1

en: Angular scale
sk: Uhlová mierka

en: Aquisitions control number, HNT (RLIN)
sk: Kontrolné číslo akvizície, HNT (RLIN)

en: Arranged statement for music
sk: Údaj o aranžmán hudby

en: Arrangement
sk: Usporiadanie

en: Assigning agency
sk: Prideľujúca agentúra

en: Attention name
sk: Meno adresáta

en: Attention position
sk: Pozícia adresáta

en: Attribute accuracy explanation
sk: Vysvetlenie presnosti atribútov

en: Attribute accuracy report
sk: Správa o presnosti atribútov

en: Attribute accuracy value
sk: Hodnota presnosti atribútov

en: Attribute definition and source
sk: Definícia a zdroj atribútu

en: Attribute label
sk: Návestie atribútu

en: Attribute measurement frequency
sk: Frekvencia merania atribútov

en: Attribute units of measurement and resolution
sk: Jednotka merania a rozlíšenia atribútov

en: Attribute value accuracy
sk: Presnosť hodnôt atribútov

en: Attribute value accuracy explanation
sk: Vysvetlenie presnosti hodnôt atribútov

en: Attribution qualifier
sk: Atribučný kvalifikátor

en: Audio Cassettes, CDs
sk: Zvukové kazety, CD

en: Authentication code
sk: Kód schválenia

en: Authorization
sk: Oprávnenie

en: Authorized recipients of material
sk: Oprávnení príjemcovia materiálu

en: Authorized users
sk: Oprávnení používatelia

en: Availability conditions
sk: Údaje o dostupnosti

en: Availability source
sk: Zdroj dostupnosti

en: Availability status code
sk: Kód statusu dostupnosti

en: Awards note
sk: Poznámka o oceneniach

en: Azimuth measure point longitude or straight vertical longitude from pole
sk: Zemepisná dĺžka bodu merania azimutu alebo priama vertikálna zemepisná dĺžka od pólu

en: Azimuthal angle
sk: Azimutálny uhol

en: BIBLIOGRAPHY, ETC. NOTE
sk: POZNÁMKA O BIBLIOGRAFII A POD.

en: BINDING INFORMATION
sk: INFORMÁCIA O VÄZBE

en: BIOGRAPHICAL OR HISTORICAL DATA
sk: BIOGRAFICKÉ ALEBO HISTORICKÉ ÚDAJE

en: Barcode
sk: Čiarový kód

en: Barcode incrementation
sk: Navýšenie čiarového kódu

en: Barcode prefix
sk: Predpona čiarového kódu

en: Barcode suffix
sk: Prípona čiarového kódu

en: Bearing reference direction
sk: Referenčný smer kurzu

en: Bearing reference meridian
sk: Referenčný poludník kurzu

en: Bearing resolution
sk: Rozlíšenie kurzu

en: Bearing units
sk: Jednotky kurzu

en: Beginning and ending date of attribute values
sk: Začiatočný a konečný dátum pre hodnoty atribútov

en: Beginning of date valid
sk: Začiatočný dátum platnosti

en: Beginning or single date created
sk: Začiatočný alebo jediný dátum vytvorenia

en: Bibliographic reference
sk: Bibliografický odkaz

en: Bibliography, etc. note
sk: Poznámka o bibliografii a pod.

en: Binding note
sk: Informácia o väzbe

en: Biographical or historical data
sk: Biografické alebo historické údaje

en: Birth date
sk: Dátum narodenia

en: Bits per second
sk: Bity za sekundu

en: Book format
sk: Formát knihy

en: Break indicator
sk: Indikátor zlomu

en: Broadcast standard
sk: Vysielací štandard

en: Bulk dates
sk: Hromadné dátumy

en: CAPTIONS AND PATTERN--BASIC BIBLIOGRAPHIC UNIT
sk: HLAVIČKY A SCHÉMY - ZÁKLADNÁ BIBLIOGRAFICKÁ JEDNOTKA

en: CAPTIONS AND PATTERN--INDEXES
sk: HLAVIČKY A SCHÉMY - REGISTRE

en: CAPTIONS AND PATTERN--SUPPLEMENTARY MATERIAL
sk: HLAVIČKY A SCHÉMY - DOPLNKOVÝ MATERIÁL/PRÍLOHY

en: CARTOGRAPHIC MATHEMATICAL DATA
sk: KARTOGRAFICKÉ MATEMATICKÉ ÚDAJE

en: CASE FILE CHARACTERISTICS NOTE
sk: POZNÁMKA O CHARAKTERISTIKE SÚBORU

en: CATALOGING SOURCE
sk: ZDROJ KATALOGIZÁCIE

en: CHARACTER SETS PRESENT
sk: ZNAKOVÉ SADY

en: CITATION/REFERENCES NOTE
sk: POZNÁMKA O CITÁCII/ODKAZOCH

en: CLASSIFICATION NUMBERS ASSIGNED IN CANADA
sk: KLASIFIKAČNÉ ČÍSLA PRIDEĽOVANÉ V KANADE

en: CODED CARTOGRAPHIC MATHEMATICAL DATA
sk: KÓDOVANÉ KARTOGRAFICKÉ MATEMATICKÉ ÚDAJE

en: CODEN DESIGNATION
sk: CODEN OZNAČENIE

en: CODEN designation
sk: CODEN označenie

en: COLLECTIVE UNIFORM TITLE
sk: SÚBORNÝ UNIFIKOVANÝ NÁZOV

en: COMPUTER FILE CHARACTERISTICS
sk: CHARAKTERISTIKY POČÍTAČOVÉHO SÚBORU

en: CONSTITUENT UNIT ENTRY
sk: VÄZBA NA ODDELITEĽNÚ SÚČASŤ

en: CONTROL NUMBER
sk: EVIDENČNÉ ČÍSLO ZÁZNAMU

en: CONTROL NUMBER IDENTIFIER
sk: ZDROJ EVIDENČNÉHO ČÍSLA

en: COPY AND VERSION IDENTIFICATION NOTE
sk: POZNÁMKA O IDENTIFIKÁCII EXEMPLÁRA A VERZIE

en: COPYRIGHT ARTICLE-FEE CODE
sk: KÓD COPYRIGHTU ČLÁNKU

en: COPYRIGHT OR LEGAL DEPOSIT NUMBER
sk: ČÍSLO COPYRIGHTU ALEBO ZÁKONNÉHO DEPONÁTU

en: COUNTRY OF PRODUCING ENTITY
sk: KRAJINA VÝROBCU ARCHÍVNEHO FILMU

en: COUNTRY OF PUBLISHING/PRODUCING ENTITY CODE
sk: KÓD KRAJINY VYDAVATEĽA/PRODUCENTA

en: CREATION/PRODUCTION CREDITS NOTE
sk: POZNÁMKA O PRODUKCII/TVORBE

en: CUMULATIVE INDEX/FINDING AIDS NOTE
sk: POZNÁMKA O KUMULATÍVNOM REGISTRI/VYHĽADÁVACÍCH POMÔCKACH

en: CURRENT PUBLICATION FREQUENCY
sk: AKTUÁLNA FREKVENCIA VYDÁVANIA

en: Calendar change
sk: Zmena kalendára

en: Call number
sk: Signatúra

en: Call number based on other classification scheme
sk: Signatúra na základe inej klasifikačnej schémy

en: Canceled ISSN
sk: Zrušené číslo ISSN

en: Canceled or invalid record control number
sk: Zrušené alebo neplatné evidenčné číslo záznamu

en: Canceled/invalid CODEN
sk: Zrušený/neplatný CODEN

en: Canceled/invalid GPO item number
sk: Zrušené/neplatné číslo dokumentu vládnej tlačovej kancelárie USA (GPO)

en: Canceled/invalid ISBN
sk: Zrušené/neplatné ISBN

en: Canceled/invalid LC control number
sk: Zrušené/neplatné evidenčné číslo Kongresovej knižnice

en: Canceled/invalid call number
sk: Zrušené/neplatné call number

en: Canceled/invalid classification number
sk: Zrušené/neplatné klasifikačné číslo

en: Canceled/invalid control number
sk: Zrušené/neplatné evidenčné číslo záznamu

en: Canceled/invalid copyright or legal deposit number
sk: Zrušené/neplatné číslo copyrightu alebo zákonného deponátu

en: Canceled/invalid national bibliography number
sk: Zrušené/neplatné číslo národnej bibliografie

en: Canceled/invalid number
sk: Zrušené/neplatné číslo

en: Canceled/invalid report number
sk: Zrušené/neplatné číslo správy

en: Canceled/invalid report number [OBSOLETE, CAN/MARC]
sk: Zrušené/neplatné číslo správy [ZRUŠENÉ, CAN/MARC]

en: Canceled/invalid standard number or code
sk: Zrušené/neplatné štandardné číslo alebo kód

en: Canceled/invalid system control number
sk: Zrušené/neplatné systémové kontrolné číslo

en: Caption
sk: Záhlavie

en: Caption or heading
sk: Nadpis alebo záhlavie

en: Category of scale
sk: Kategória mierky

en: Chronological Term
sk: Chronologický termín

en: Chronological subdivision
sk: Chronologické spresnenie

en: Chronological term
sk: Chronologický termín

en: Circulation type (not for loan)
sk: Typ výpožičky (nevypožičateľné)

en: Citation
sk: Citácia

en: City
sk: Mesto

en: City subsection
sk: Mestská časť

en: Classification number
sk: Klasifikačné číslo

en: Classification system
sk: Systém utajenia

en: Clef
sk: Notový kľúč

en: Cloud cover
sk: Oblačnosť

en: Coded validity note
sk: Kódovaná poznámka o platnosti

en: Codeset name and source
sk: Názov a zdroj množiny kódov

en: Collection
sk: Kolekcia

en: Column count
sk: Počet stĺpcov

en: Common auxiliary subdivision
sk: Spoločné pomocné delenie

en: Common or alternative name
sk: Bežný alebo alternatívny názov

en: Completeness report
sk: Správa o úplnosti

en: Computer file characteristics
sk: Charakteristiky počítačového súboru

en: Constant ratio linear horizontal scale
sk: Lineárna horizontálna mierka s konštantným pomerom

en: Constant ratio linear vertical scale
sk: Lineárna vertikálna mierka s konštantným pomerom

en: Contact person
sk: Kontaktná osoba

en: Content descriptors
sk: Popis obsahu

en: Content of non-MARC field
sk: Obsah non-MARC poľa

en: Content type code
sk: Kód typu obsahu

en: Content type identifier
sk: Identifikátor typu obsahu

en: Contingency for action
sk: Podmienenosť akcie

en: Contract number
sk: Číslo zmluvy

en: Control subfield
sk: Riadiace podpole

en: Coordinate units or distance units
sk: Súradnicové alebo dištančné jednotky

en: Coordinates--easternmost longitude
sk: Súradnice – najvýchodnejšia dĺžka

en: Coordinates--northernmost latitude
sk: Súradnice – najsevernejšia šírka

en: Coordinates--southernmost latitude
sk: Súradnice – najjužnejšia šírka

en: Coordinates--westernmost longitude
sk: Súradnice – najzápadnejšia dĺžka

en: Copy
sk: Kopírovať

en: Copy identification
sk: Identifikácia exemplára

en: Copy information
sk: Informácie o kópii

en: Copy number
sk: Číslo kópie

en: Copyright article-fee code
sk: Kód copyrightu článku

en: Copyright date
sk: Dátum copyrightu

en: Copyright holder
sk: Vlastník práv

en: Copyright holder contact information
sk: Kontaktné informácie vlastníka práv

en: Copyright or legal deposit number
sk: Číslo copyrightu alebo zákonného deponátu

en: Corporate Name
sk: Názov spoločnosti

en: Corporate Names
sk: Názvy spoločností

en: Corporate name or jurisdiction name
sk: Korporatívne meno alebo meno jurisdikcie

en: Corporate name or jurisdiction name as entry element
sk: Korporatívne meno alebo meno jurisdikcie ako vstupný prvok

en: Correlation factor
sk: Korelačný faktor

en: Cost
sk: Náklady

en: Cost, normal purchase price
sk: Náklady, bežná nákupná cena

en: Cost, replacement price
sk: Náklady, cena za náhradu

en: Country
sk: Krajina

en: Country code
sk: Kód krajiny

en: Country of origin code
sk: Kód krajiny pôvodu

en: Country of producing entity
sk: Krajina produkujúcej entity

en: Country or larger entity
sk: Krajina

en: Coverage of source
sk: Pokrytie zdroja

en: Creation date
sk: Dátum vytvorenia

en: Creation/production credits note
sk: Poznámka o produkcii/tvorbe

en: Cumulative index/finding aids note
sk: Poznámka o kumulatívnom registri/vyhľadávacích pomôckach

en: Currency code
sk: Kód meny

en: Current library
sk: Aktuálna knižnica

en: Current publication frequency
sk: Aktuálna frekvencia vydávania

en: Curriculum code
sk: Kód učebných osnov

en: Custodian
sk: Kustód

en: DATA QUALITY NOTE
sk: POZNÁMKA O KVALITE ÚDAJOV

en: DATA SOURCE ENTRY
sk: VÄZBA NA ZDROJ ÚDAJOV

en: DATE AND TIME OF LATEST TRANSACTION
sk: DÁTUM A ČAS POSLEDNEJ TRANSAKCIE

en: DATE/TIME AND PLACE OF AN EVENT
sk: DÁTUM/ČAS A MIESTO UDALOSTI

en: DATE/TIME AND PLACE OF AN EVENT NOTE
sk: POZNÁMKA O DÁTUME/ČASE A MIESTE KONANIA UDALOSTI

en: DATES OF PUBLICATION AND/OR SEQUENTIAL DESIGNATION
sk: DÁTUMY VYDANIA A/ALEBO SEKVENČNÉ OZNAČENIE

en: DELETED HEADING INFORMATION
sk: ODSTRÁNENÁ INFORMÁCIA ZÁHLAVIA

en: DEWEY DECIMAL CLASSIFICATION NUMBER
sk: ČÍSLO DEWEYHO DESATINNÉHO TRIEDENIA (DDT)

en: DIGITAL GRAPHIC REPRESENTATION
sk: DIGITÁLNA GRAFICKÁ REPREZENTÁCIA

en: DISSERTATION NOTE
sk: POZNÁMKA O DIZERTÁCII

en: Damaged status
sk: Stav poškodenia

en: Date
sk: Dátum

en: Date 1, B.C.E. date
sk: Dátum 1, pred n.l.

en: Date 1, C.E. date
sk: Dátum 1, n.l.

en: Date 2, B.C.E. date
sk: Dátum 2, pred n.l.

en: Date 2, C.E. date
sk: Dátum 2, n.l.

en: Date acquired
sk: Dátum akvizície

en: Date due
sk: Termín vrátenia

en: Date last checked out
sk: Dátum poslednej výpožičky

en: Date last seen
sk: Dátum poslednej evidencie

en: Date made out of print
sk: Dátum vyjdenia z tlače

en: Date of a work
sk: Dátumy súvisiace s dielom

en: Date of acquisition
sk: Dátum akvizície

en: Date of current publication frequency
sk: Dátum aktuálnej frekvencie vydávania

en: Date of event
sk: Dátum podujatia

en: Date of manufacture
sk: Dátum výroby

en: Date of meeting
sk: Dátum stretnutia

en: Date of meeting or treaty signing
sk: Dátum konania akcie alebo podpísania zmluvy

en: Date of named event
sk: Dátum podujatia

en: Date of production, release, etc.
sk: Dátum výroby, vydania, atď.

en: Date of publication, distribution, etc.
sk: Dátum publikovania, distribúcie atď.

en: Date of reproduction
sk: Dátum reprodukcie

en: Date of treaty
sk: Dátum zmluvy

en: Date of treaty signing
sk: Dátum podpísania zmluvy

en: Date or sequential designation
sk: Dátum alebo sekvenčné označenie

en: Date resource modified
sk: Dátum, kedy sa zdroj zmenil

en: Date/time and place of an event note
sk: Poznámka o dátume/čase a mieste konania udalosti

en: Dates
sk: Dátumy

en: Dates and/or sequential designation of issues reproduced
sk: Dátumy a/alebo sekvenčné označenie reprodukovaných vydaní/čísel

en: Dates associated with a name
sk: Dátumy súvisiace s menom

en: Dates of former publication frequency
sk: Dátumy predchádzajúcej frekvencie vydávania

en: Dates of publication and/or sequential designation
sk: Dátumy vydania a/alebo sekvenčné označenie

en: Declassification date
sk: Dátum odtajnenia

en: Declination--northern limit
sk: Deklinácia – severný limit

en: Declination--southern limit
sk: Deklinácia – južný limit

en: Default
sk: Predvolený

en: Definition
sk: Definícia

en: Degree of control
sk: Stupeň riadenia

en: Denomination
sk: Hodnota

en: Denominator of flattening ratio
sk: Menovateľ pomeru sploštenia

en: Description conventions
sk: Konvencie popisu

en: Detailed date of publication
sk: Podrobný dátum publikovania

en: Dimensions
sk: Rozmery

en: Direct reference method
sk: Priama referenčná metóda

en: Display text
sk: Zobrazovaný text

en: Dissertation note
sk: Poznámka o dizertácii

en: Distance from earth
sk: Vzdialenosť od zeme

en: Distance resolution
sk: Rozlíšenie vzdialenosti

en: Downgrading date
sk: Dátum zníženia stupňa utajenia

en: Downgrading or declassification event
sk: Udalosť zníženia stupňa utajenia alebo odtajnenia

en: EDITION STATEMENT
sk: ÚDAJE O VYDANÍ

en: ELECTRONIC LOCATION AND ACCESS
sk: ELEKTRONICKÁ LOKÁCIA A PRÍSTUP

en: ENTITY AND ATTRIBUTE INFORMATION NOTE
sk: POZNÁMKA O ENTITE A ATRIBÚTOCH

en: ENUMERATION AND CHRONOLOGY--BASIC BIBLIOGRAPHIC UNIT
sk: ENUMERÁCIA A CHRONOLÓGIA - ZÁKLADNÁ BIBLIOGRAFICKÁ JEDNOTKA

en: ENUMERATION AND CHRONOLOGY--INDEXES
sk: ENUMERÁCIA A CHRONOLÓGIA - REGISTRE

en: ENUMERATION AND CHRONOLOGY--SUPPLEMENTARY MATERIAL
sk: ENUMERÁCIA A CHRONOLÓGIA - DOPLNKOVÝ MATERIÁL/PRÍLOHY

en: EXHIBITIONS NOTE
sk: POZNÁMKA O VÝSTAVÁCH

en: Edition
sk: Vydanie

en: Edition identifier
sk: Identifikátor vydania

en: Edition number
sk: Číslo vydania

en: Edition statement
sk: Údaje o vydaní

en: Edition statement of original
sk: Údaj o poradí vydania originálu

en: Electronic format type
sk: Typ elektronického formátu

en: Electronic mail address
sk: Adresa elektronickej pošty

en: Ellipsoid name
sk: Názov elipsoidu

en: Encoding level
sk: Úroveň kódovania

en: End of date valid
sk: Konečný dátum platnosti

en: Ending date created
sk: Konečný dátum vytvorenia

en: Entity and attribute detail citation
sk: Citácia detailov o entitách a atribútoch

en: Entity and attribute overview
sk: Prehľad entít a atribútov

en: Entity type definition and source
sk: Definícia typu entity a zdroj

en: Entity type label
sk: Návestie typu entity

en: Enumerated domain value
sk: Vyčíslená doménová hodnota

en: Enumerated domain value definition and source
sk: Definícia a zdroj vyčíslenej doménovej hodnoty

en: Equinox
sk: Rovnodennosť

en: Exclusion G-ring coordinate pairs
sk: Páry súradníc vnútorného G-okruhu

en: Exhibitions note
sk: Poznámka o výstavách

en: Expansion
sk: Rozšírenie

en: Expansion of summary note
sk: Rozšírenie poznámky o zhrnutí

en: Expected next availability date
sk: Ďalší očakávaný dátum dostupnosti

en: Extent
sk: Rozsah

en: External dissemination information
sk: Informácie externom rozširovaní

en: FINGERPRINT IDENTIFIER
sk: IDENTIFIKÁTOR “ODTLAČKU PRSTU - FINGERPRINT”

en: FIXED-LENGTH DATA ELEMENTS
sk: POLE PEVNEJ DĹŽKY

en: FIXED-LENGTH DATA ELEMENTS--ADDITIONAL MATERIAL CHARACTERISTICS
sk: POLE PEVNEJ DĹŽKY – DODATOČNÉ CHARAKTERISTIKY MATERIÁLU

en: FIXED-LENGTH DATA ELEMENTS--GENERAL INFORMATION
sk: POLE PEVNEJ DĹŽKY – VŠEOBECNÉ INFORMÁCIE

en: FOREIGN MARC INFORMATION FIELD
sk: POLE PRE INFORMÁCIE Z CUDZIEHO FORMÁTU MARC

en: FORM OF MUSICAL COMPOSITION CODE
sk: KÓD FORMY HUDOBNEJ SKLADBY

en: FORMATTED CONTENTS NOTE
sk: FORMÁTOVANÁ POZNÁMKA O OBSAHU

en: FORMER PUBLICATION FREQUENCY
sk: PREDCHÁDZAJÚCA FREKVENCIA VYDÁVANIA

en: FORMER TITLE
sk: PREDCHÁDZAJÚCI NÁZOV

en: FORMER TITLE COMPLEXITY NOTE
sk: POZNÁMKA O VZŤAHOCH MEDZI NÁZVAMI

en: FULLER FORM OF PERSONAL NAME
sk: ÚPLNEJŠIA FORMA MENA

en: FUNDING INFORMATION NOTE
sk: POZNÁMKA O FINANCOVANÍ

en: Facet/hierarchy designation
sk: Označenie fazety/hierarchie

en: False easting
sk: Odchýlka na východ

en: False northing
sk: Odchýlka na sever

en: Fast Add Framework
sk: Rýchle pridanie šablóny

en: Fax number
sk: Číslo faxu

en: Field link and sequence number
sk: Prepojenie a sekvenčné číslo poľa

en: File size
sk: Veľkosť súboru

en: File type
sk: Typ súboru

en: Filing scheme or code
sk: Kód alebo schéma triedenia

en: First and second groups of characters
sk: Prvá a druhá skupina znakov

en: First-order political jurisdiction
sk: Štát, provincia, územie

en: Fixed-length data elements
sk: Pole pevnej dĺžky

en: Fixed-length data elements of reproduction
sk: Pole pevnej dĺžky pre reprodukciu

en: Focus term
sk: Prvok fazety

en: Font size
sk: Veľkosť písma

en: Form
sk: Forma

en: Form of issue
sk: Forma vydania

en: Form of musical composition code
sk: Kód formy hudobnej skladby

en: Form subdivision
sk: Formálne spresnenie

en: Form subheading
sk: Podzáhlavie pre formu

en: Format of the digital image
sk: Formát digitálneho obrazu

en: Formatted 9999 B.C. through C.E. time period
sk: Formátovaný dátum z obdobia 9999 pred n. l. až roky n. l.

en: Formatted contents note
sk: Formátovaná poznámka o obsahu

en: Formatted date/time
sk: Formátovaný dátum/čas

en: Formatted pre-9999 B.C. time period
sk: Formátovaný dátum pre obdobie pred rokom 9999 pred n. l.

en: Former publication frequency
sk: Predchádzajúca frekvencia vydávania

en: Former title complexity note
sk: Poznámka o vzťahoch medzi názvami

en: Frequency
sk: Frekvencia

en: Frequency of use
sk: Frekvencia používania

en: Fuller form of name
sk: Úplnejšia forma mena

en: Fuller form of personal name
sk: Úplnejšia forma osobného mena

en: Function
sk: Funkcia

en: G-ring latitude
sk: Zemepisná šírka G-okruhu

en: G-ring longitude
sk: Zemepisná dĺžka G-okruhu

en: GENERAL NOTE
sk: VŠEOBECNÁ POZNÁMKA

en: GEOGRAPHIC AREA CODE
sk: KÓD GEOGRAFICKEJ OBLASTI

en: GEOGRAPHIC CLASSIFICATION
sk: GEOGRAFICKÁ KLASIFIKÁCIA

en: GEOGRAPHIC COVERAGE NOTE
sk: GEOGRAFICKÉ POKRYTIE

en: GEOSPATIAL REFERENCE DATA
sk: GEOPRIESTOROVÉ REFERENČNÉ ÚDAJE

en: GOVERNMENT DOCUMENT CLASSIFICATION NUMBER
sk: KLASIFIKAČNÉ ČÍSLO DOKUMENTU VYDANÉHO VLÁDOU

en: GPO ITEM NUMBER
sk: ČÍSLO DOKUMENTU VLÁDNEJ TLAČOVEJ KANCELÁRIE USA (GPO)

en: GPO item number
sk: Číslo dokumentu Vládnej tlačovej kancelárie USA (GPO)

en: Gender
sk: Pohlavie

en: General note
sk: Všeobecná poznámka

en: General subdivision
sk: Všeobecné spresnenie

en: Genre
sk: Žáner

en: Genre/form data or focus term
sk: Žáner/forma, resp. základný termín

en: Geographic area code
sk: Kód geografickej oblasti

en: Geographic classification area code
sk: Kód oblasti geografickej klasifikácie

en: Geographic classification subarea code
sk: Kód podoblasti geografickej klasifikácie

en: Geographic coverage note
sk: Poznámka o geografickom pokrytí

en: Geographic subdivision
sk: Geografický pododdiel

en: Grant number
sk: Číslo grantu

en: HOLDING INSTITUTION
sk: DRŽITEĽSKÁ INŠTITÚCIA

en: HOLDINGS CODED DATA VALUES
sk: HODNOTY KÓDOVANÝCH HOLDINGOVÝCH ÚDAJOV

en: HOST ITEM ENTRY
sk: VÄZBA NA HOSTITEĽSKÝ DOKUMENT / OBJEKT

en: HOURS, ETC.
sk: HODINY ATĎ.

en: Handling instructions
sk: Pokyny o zaobchádzaní

en: Height of perspective point above surface
sk: Výška výhľadového bodu nad povrchom

en: Hierarchical level
sk: Hierarchická úroveň

en: History
sk: Výpis

en: History reference
sk: História odporúčaní

en: Holding institution
sk: Držiteľská inštitúcia

en: Holding library
sk: Holdingová knižnica

en: Holding library identification number
sk: Identifikačné číslo holdingovej knižnice

en: Holdings (NR) (MU VM SE) [OBSOLETE]
sk: Exempláre (NR) (MU VM SE) [OBSOLETE]

en: Home library
sk: Domovská knižnica

en: Horizontal position accuracy explanation
sk: Vysvetlenie presnosti horizontálnej pozície

en: Horizontal position accuracy report
sk: Správa o presnosti horizontálnej pozície

en: Horizontal position accuracy value
sk: Hodnota presnosti horizontálnej pozície

en: Hours
sk: Hodiny

en: IMMEDIATE SOURCE OF ACQUISITION NOTE
sk: POZNÁMKA O BEZPROSTREDNOM ZDROJI AKVIZÍCIE

en: INDEX TERM--CURRICULUM OBJECTIVE
sk: REGISTROVÝ TERMÍN – ZAMERANIE UČEBNÝCH OSNOV

en: INDEX TERM--FUNCTION
sk: REGISTROVÝ TERMÍN – FUNKCIA

en: INDEX TERM--GENRE/FORM
sk: REGISTROVÝ TERMÍN – ŽÁNER/FORMA

en: INDEX TERM--OCCUPATION
sk: REGISTROVÝ TERMÍN – POVOLANIE

en: INDEX TERM--UNCONTROLLED
sk: REGISTROVÝ TERMÍN – VOĽNE TVORENÝ TERMÍN

en: INFORMATION ABOUT DOCUMENTATION NOTE
sk: POZNÁMKA O DOKUMENTÁCII

en: INTERNATIONAL STANDARD BOOK NUMBER
sk: MEDZINÁRODNÉ ŠTANDARDNÉ ČÍSLO KNIHY (ISBN)

en: INTERNATIONAL STANDARD SERIAL NUMBER
sk: MEDZINÁRODNÉ ŠTANDARDNÉ ČÍSLO SERIÁLU (ISSN)

en: ISO code
sk: kód ISO

en: ISO country code
sk: Kód krajiny ISO

en: ISSUED WITH ENTRY
sk: VÄZBA NA SPOLUVYDANÉ DOKUMENTY/OBJEKTY

en: ISSUING BODY NOTE
sk: POZNÁMKA O VYDÁVAJÚCOM ORGÁNE

en: ITEM INFORMATION--BASIC BIBLIOGRAPHIC UNIT
sk: INFORMÁCIE O DOKUMENTE/OBJEKTE - ZÁKLADNÁ BIBLIOGRAFICKÁ JEDNOTKA

en: ITEM INFORMATION--INDEXES
sk: INFORMÁCIE O DOKUMENTE/OBJEKTE - REGISTRE

en: ITEM INFORMATION--SUPPLEMENTARY MATERIAL
sk: INFORMÁCIE O DOKUMENTE/OBJEKTE - DOPLNKOVÝ MATERIÁL/PRÍLOHY

en: Identification of agency
sk: Identifikácia agentúry

en: Identification of pricing entity
sk: Identifikácia subjektu určujúceho ceny

en: Identifying markings
sk: Identifikačné značky

en: Inclusive dates
sk: Inkluzívne dátumy

en: Incorrect ISSN
sk: Nesprávne ISSN

en: Index term
sk: Registrový termín

en: Indirect reference description
sk: Nepriamy referenčný opis

en: Information about documentation note
sk: Poznámka o dokumentácii

en: Information code or alphabet
sk: Informačný kód alebo abeceda

en: Information recording technique
sk: Záznamová technika

en: Institution to which field applies
sk: Inštitúcia, na ktorú sa pole vzťahuje

en: Institutional division
sk: Inštitucionálna zložka

en: Instruction
sk: Inštrukcia

en: Interest level
sk: Záujmová úroveň

en: Intermediate political jurisdiction
sk: Kraj/okres, región, ostrovná oblasť

en: International Standard Book Number
sk: Medzinárodné štandardné číslo knihy (ISBN)

en: International Standard Serial Number
sk: Medzinárodné štandardné číslo seriálu

en: Introductory phrase
sk: Úvádzajúca fráza

en: Inventory number
sk: Inventárne číslo

en: Issuing body note
sk: Poznámka o vydávajúcom orgáne

en: Issuing jurisdiction
sk: Vydavateľská jurisdikcia

en: Item number
sk: Číslo exemplára

en: Jurisdiction
sk: Jurisdikcia

en: KEY TITLE
sk: KĽÚČOVÝ NÁZOV

en: Key
sk: Legenda

en: Key for music
sk: Hudobný kľúč

en: Key or mode
sk: Kľúč alebo mód

en: Key signature
sk: Predznamenanie

en: Key title
sk: Kľúčový názov

en: Key title of original
sk: Kľúčový názov originálu

en: Koha item type
sk: typ exemplára Koha

en: Koha normalized classification for sorting
sk: Normalizovaná klasifikácia Kohy pre triedenie

en: LANGUAGE CODE
sk: KÓD JAZYKA

en: LANGUAGE NOTE
sk: POZNÁMKA O JAZYKU

en: LC control number
sk: Evidenčné číslo Kongresovej knižnice

en: LIBRARY OF CONGRESS CALL NUMBER
sk: SIGNATÚRA KONGRESOVEJ KNIŽNICE

en: LIBRARY OF CONGRESS CONTROL NUMBER
sk: EVIDENČNÉ ČÍSLO KONGRESOVEJ KNIŽNICE

en: LIBRARY OF CONGRESS COPY, ISSUE, OFFPRINT STATEMENT
sk: ÚDAJ O EXEMPLÁRI, VYDANÍ, ROZMNOŽENINE PRIDELENÝ KONGRESOVOU KNIŽNICOU

en: LINKING ENTRY COMPLEXITY NOTE
sk: POZNÁMKA O KOMPLEXNOSTI VÄZIEB

en: LOCAL ELECTRONIC LOCATION AND ACCESS (OCLC)
sk: MIESTNA ELEKTRONICKÁ LOKÁCIA A PRÍSTUP (OCLC)

en: LOCAL HOLDINGS (OCLC)
sk: LOKÁLNE EXEMPLÁRE (OCLC)

en: LOCAL HOLDINGS (RLIN)
sk: LOKÁLNE EXEMPLÁRE (RLIN)

en: LOCATION
sk: LOKÁCIA (UMIESTNENIE)

en: LOCATION OF ORIGINALS/DUPLICATES NOTE
sk: POZNÁMKA O UMIESTNENÍ ORIGINÁLOV/DUPLIKÁTOV

en: LOCATION OF OTHER ARCHIVAL MATERIALS NOTE
sk: POZNÁMKA O UMIESTNENÍ ĎALŠÍCH ARCHÍVNYCH MATERIÁLOV

en: LOCATION [OBSOLETE]
sk: LOKÁCIA (UMIESTNENIE) (AM MP VM) [ZRUŠENÝ]

en: Label
sk: Etiketa

en: Landsat number and path number
sk: Landsat číslo a číslo cesty

en: Language
sk: Jazyk

en: Language code
sk: Kód jazyka

en: Language code of accessible audio
sk: Kód jazyka dostupného zvuku

en: Language code of accessible visual language
sk: Kód jazyka prístupného vizuálneho jazyka

en: Language code of accompanying material other than librettos and transcripts
sk: Kód jazyka sprievodného materiálu iného ako libreto

en: Language code of accompanying transcripts for audiovisual materials
sk: Kód jazyka sprievodných prepisov audiovizuálnych materiálov

en: Language code of captions
sk: Kód jazyka titulkov

en: Language code of intermediate translations
sk: Kód jazyka priebežných prekladov

en: Language code of intertitles
sk: Kód jazyka medzititulkov

en: Language code of librettos
sk: Kód jazyka libreta

en: Language code of original
sk: Kód jazyka originálu

en: Language code of original accompanying materials other than librettos
sk: Kód jazyka pôvodných sprievodných materiálov iných ako libreto

en: Language code of original libretto
sk: Kód jazyka pôvodného libreta

en: Language code of subtitles
sk: Kód jazyka titulkov

en: Language code of summary or abstract
sk: Kód jazyka zhrnutia alebo abstraktu/titulkov alebo nápisov

en: Language code of sung or spoken text
sk: Kód jazyka spievaného alebo hovoreného textu

en: Language code of table of contents
sk: Kód jazyka (adresára) obsahu

en: Language code of text/sound track or separate title
sk: Kód jazyka textu/zvukovej stopy alebo samostatných nápisov

en: Language code of translated title
sk: Kód jazyka prekladu

en: Language note
sk: Poznámka o jazyku

en: Language of a work
sk: Jazyk diela

en: Language of cataloging
sk: Jazyk katalogizácie

en: Latitude of projection center or projection origin
sk: Zemepisná šírka východiskového bodu projekcie alebo stredu projekcie

en: Latitude resolution
sk: Rozlíšenie zemepisnej šírky

en: Layout
sk: Rozloženie

en: Lending or holding organisation (holding branch) (free text)
sk: Organizácia poskytujúca pôžičku alebo holding (holdingová pobočka) (voľný text)

en: Lending or holding organisation (holding branch) code
sk: Kód požičiavajúcej alebo holdingovej organizácie (holdingovej pobočky)

en: Library of Congress call number
sk: Signatúra Kongresovej knižnice

en: Library of Congress call number (SE) [OBSOLETE]
sk: Signatúra Kongresovej knižnice (SE) [ZRUŠENÝ]

en: Link information for 9XX fields
sk: Informácie o odkazoch pre 9XX polia

en: Link text
sk: Text prepojenia

en: Linking entry complexity note
sk: Poznámka o komplexnosti väzieb

en: Local GAC code
sk: Lokálny kód geografickej oblasti

en: Local planar or local georeference information
sk: Lokálne rovinné alebo lokálne georeferenčné informácie

en: Local planar, local, or other projection or grid description
sk: Lokálny rovinný, lokálny alebo iný projekčný alebo mriežkový opis

en: Local subentity code
sk: Lokálny kód podjednotky

en: Location
sk: Lokácia

en: Location of event
sk: Miesto podujatia

en: Location of meeting
sk: Miesto konania akcie

en: Location of original
sk: Umiestnenie originálu

en: Location of units
sk: Umiestnenie jednotiek

en: Location within medium
sk: Umiestnenie na médiu

en: Location within source
sk: Umiestnenie v rámci zdroja

en: Logical consistency report
sk: Správa o logickej konzistencii

en: Longitude of central meridian or projection center
sk: Zemepisná dĺžka stredového poludníka alebo stredu projekcie

en: Longitude resolution
sk: Rozlíšenie zemepisnej dĺžky

en: Lost status
sk: Stav straty

en: Lost status [LOCAL, KOHA]
sk: Stav straty [LOCAL, KOHA]

en: MAIN ENTRY--CORPORATE NAME
sk: HLAVNÉ ZÁHLAVIE – MENO KORPORÁCIE

en: MAIN ENTRY--MEETING NAME
sk: HLAVNÉ ZÁHLAVIE – MENO PODUJATIA, AKCIE

en: MAIN ENTRY--PERSONAL NAME
sk: HLAVNÉ ZÁHLAVIE – OSOBNÉ MENO

en: MAIN ENTRY--UNIFORM TITLE
sk: HLAVNÉ ZÁHLAVIE – UNIFIKOVANÝ NÁZOV

en: MAIN SERIES ENTRY
sk: VÄZBA NA HLAVNÚ EDÍCIU

en: MARC country code
sk: Kód krajiny MARC

en: MARC21 Default and Acquisitions bibliographic frameworks.
sk: MARC21 predvolené a akvizičné bibliografické šablóny.

en: METHODOLOGY NOTE
sk: POZNÁMKA O METODOLÓGII

en: MUSICAL INCIPITS INFORMATION
sk: INFORMÁCIA O HUDOBNÝCH INCIPITOCH

en: MUSICAL PRESENTATION STATEMENT
sk: ÚDAJ O PREZENTÁCII HUDOBNINY

en: Main curriculum objective
sk: Hlavné zameranie učebných osnov

en: Main entry heading
sk: Záhlavie hlavného vstupu

en: Main entry of original
sk: Hlavný vstup originálu

en: Make and model of machine
sk: Značka a model stroja

en: Manufacturer
sk: Výrobca

en: Material base and configuration
sk: Základ a konfigurácia materiálu

en: Material specific details
sk: Podrobnosti špecifické pre materiály

en: Material-specific details
sk: Špecifické podrobnosti o materiále

en: Materials applied to surface
sk: Materiály nanesené na povrch

en: Materials specified
sk: Špecifikované materiály

en: Media type code
sk: Kód typu média

en: Medium
sk: Nosič

en: Medium of performance for music
sk: Médium hudobného prednesu

en: Meeting name or jurisdiction name as entry element
sk: Meno akcie alebo meno jurisdikcie ako vstupný prvok

en: Method of acquisition
sk: Akvizičná metóda

en: Method of action
sk: Metóda akcie

en: Methodology note
sk: Poznámka o metodológii

en: Miscellaneous information
sk: Ďalšie rôzne informácie

en: Modifying agency
sk: Modifikujúca agent

en: Musical notation
sk: Hudobný zápis

en: Musical presentation statement
sk: Údaj o prezentácii hudobniny

en: NAME OF UNIT
sk: NÁZOV JEDNOTKY

en: NATIONAL AGRICULTURAL LIBRARY CALL NUMBER
sk: SIGNATÚRA NÁRODNEJ POĽNOHOSPODÁRSKEJ KNIŽNICE

en: NATIONAL AGRICULTURAL LIBRARY COPY STATEMENT
sk: ÚDAJ O EXEMPLÁRI NÁRODNEJ POĽNOHOSPODÁRSKEJ KNIŽNICE

en: NATIONAL BIBLIOGRAPHIC AGENCY CONTROL NUMBER
sk: EVIDENČNÉ ČÍSLO NÁRODNEJ BIBLIOGRAFIE

en: NATIONAL BIBLIOGRAPHY NUMBER
sk: ČÍSLO NÁRODNEJ BIBLIOGRAFIE

en: NATIONAL LIBRARY OF MEDICINE CALL NUMBER
sk: SIGNATÚRA NÁRODNEJ LEKÁRSKEJ KNIŽNICE

en: NATIONAL LIBRARY OF MEDICINE COPY STATEMENT
sk: ÚDAJ O EXEMPLÁRI NÁRODNEJ LEKÁRSKEJ KNIŽNICE

en: NON-MARC INFORMATION FIELD
sk: POLE PRE INFORMÁCIE Z INÉHO FORMÁTU AKO MARC

en: NUCMC control number
sk: Evidenčné číslo NUCMC

en: NUMBER OF MUSICAL INSTRUMENTS OR VOICES CODE
sk: KÓD POČTU HUDOBNÝCH NÁSTROJOV ALEBO HLASOV

en: NUMBERING PECULIARITIES NOTE
sk: POZNÁMKA O ZVLÁŠTNOSTIACH ČÍSLOVANIA

en: Name
sk: Názov

en: Name (custodian or owner)
sk: Meno (kustód alebo vlastník)

en: Name of meeting following jurisdiction name entry element
sk: Meno akcie nasledujúce po mene jurisdikcie

en: Name of part/section of a work
sk: Názov časti diela

en: Name of publisher, distributor, etc.
sk: Názov vydavateľa, distibútora atď.

en: Name of source
sk: Názov zdroja

en: Name of unit
sk: Názov jednotky

en: Name of variable
sk: Názov premennej

en: National bibliography number
sk: Číslo národnej bibliografie

en: Non-focus term
sk: Termín, ktorý nie je prvkom fazety

en: Non-public note
sk: Neverejná poznámka

en: Nonpublic note
sk: Neverejná poznámka

en: Not for loan
sk: Nevypožičateľný

en: Note
sk: Poznámka

en: Note about original
sk: Poznámka o origináli

en: Note about reproduction
sk: Poznámka o reprodukcii

en: Notes about holdings
sk: Poznámky o holdingoch

en: Number
sk: Číslo

en: Number of cases/variables
sk: Počet prípadov/premenných

en: Number of copies
sk: Počet kópií

en: Number of excerpt
sk: Číslo pasáže

en: Number of movement
sk: Číslo vety

en: Number of part/section of a work
sk: Číslo časti diela

en: Number of part/section/meeting
sk: Číslo časti/sekcie/zhromaždenia

en: Number of references
sk: Počet odkazov

en: Number of volume or part
sk: Číslo zväzku alebo časti

en: Number of work
sk: Číslo diela

en: Number source
sk: Zdroj čísla

en: Numbering peculiarities note
sk: Poznámka o zvláštnostiach číslovania

en: Numeration
sk: Číslovanie

en: ORGANIZATION AND ARRANGEMENT OF MATERIALS
sk: ORGANIZÁCIA A USPORIADANIE MATERIÁLOV

en: ORIGINAL LANGUAGE ENTRY
sk: VÄZBA NA PÔVODNÝ JAZYK

en: ORIGINAL STUDY NUMBER FOR COMPUTER DATA FILES
sk: PÔVODNÉ ČÍSLO ŠTÚDIE PRE POČÍTAČOVÉ SÚBORY

en: ORIGINAL VERSION NOTE
sk: POZNÁMKA O ORIGINÁLNEJ VERZII

en: ORIGINATOR DISSEMINATION CONTROL
sk: PRAVIDLÁ ROZŠIROVANIA DANÉ PÔVODCOM

en: OTHER CLASSIFICATION NUMBER
sk: INÉ KLASIFIKAČNÉ ČÍSLO

en: OTHER EDITION ENTRY
sk: VÄZBA NA INÉ VYDANIE

en: OTHER RELATIONSHIP ENTRY
sk: VÄZBA S NEŠPECIFICKÝM VZŤAHOM

en: OTHER STANDARD IDENTIFIER
sk: INÝ ŠTANDARDNÝ IDENTIFIKÁTOR

en: OTHER SYSTEM CONTROL NUMBER (OCLC)
sk: INÉ SYSTÉMOVÉ ČÍSLO (OCLC)

en: OVERSEAS ACQUISITION NUMBER
sk: ČÍSLO AKVIZÍCIE ZO ZAHRANIČIA

en: OWNERSHIP AND CUSTODIAL HISTORY
sk: POZNÁMKA O HISTÓRII VLASTNÍCTVA A KUSTÓDSTVA

en: Object count
sk: Počet objektov

en: Object type
sk: Typ objektu

en: Oblique line longitude
sk: Zemepisná dĺžka šikmej priamky

en: Occupation
sk: Povolanie

en: Operating system
sk: Operačný systém

en: Order number
sk: Číslo objednávky

en: Ordinate resolution
sk: Rozlíšenie hodnôt y

en: Organization
sk: Organizácia

en: Original cataloging agency
sk: Pôvodná katalogizujúca agentúra

en: Original study number
sk: Číslo pôvodnej štúdie

en: Originating agency
sk: Pôvodcovská agentúra

en: Originator control term
sk: Riadiaci termín pôvodcu

en: Other classification number
sk: Iné klasifikačné číslo

en: Other item identifier
sk: Iný identifikátor dokumentu/objektu

en: Other physical details
sk: Ďalšie fyzické detaily

en: Other restrictions
sk: Ďalšie obmedzenia

en: Outer G-ring coordinate pairs
sk: Páry súradníc vonkajšieho G-okruhu

en: Overseas acquisition number
sk: Číslo akvizície zo zahraničia

en: Owner
sk: Vlastník

en: PARTICIPANT OR PERFORMER NOTE
sk: POZNÁMKA O ÚČASTNIKOCH/ÚČINKUJÚCICH

en: PATENT CONTROL INFORMATION
sk: INFORMÁCIE O PATENTE

en: PHILATELIC ISSUE DATA
sk: ÚDAJE O VYDANÍ POŠTOVEJ ZNÁMKY

en: PHYSICAL DESCRIPTION
sk: FYZICKÝ POPIS

en: PHYSICAL DESCRIPTION FIXED FIELD--GENERAL INFORMATION
sk: POLE PEVNEJ DĹŽKY – FYZICKÝ POPIS

en: PHYSICAL DESCRIPTION FIXED-FIELD FOR ARCHIVAL COLLECTION (VM) [OBSOLETE]
sk: POLE PEVNEJ DĹŽKY – POLE PRE ARCHÍVNE ZBIERKY (VM) [OBSOLETE]

en: PHYSICAL MEDIUM
sk: FYZICKÉ MÉDIUM

en: PLANAR COORDINATE DATA
sk: ROVINNÉ SÚRADNICOVÉ ÚDAJE

en: PLAYING TIME
sk: ČAS TRVANIA NAHRÁVKY

en: POSTAL REGISTRATION NUMBER
sk: POŠTOVÉ REGISTRAČNÉ ČÍSLO

en: PRECEDING ENTRY
sk: VÄZBA NA PREDCHÁDZAJÚCE VYDANIE

en: PREFERRED CITATION OF DESCRIBED MATERIALS NOTE
sk: POZNÁMKA O PREFEROVANEJ CITÁCII POPISOVANÝCH MATERIÁLOV

en: PROJECTED PUBLICATION DATE
sk: PLÁNOVANÝ DÁTUM VYDANIA

en: PUBLICATION, DISTRIBUTION, ETC.
sk: VYDAVATEĽSKÉ ÚDAJE, DISTRIBÚCIA ATĎ.

en: PUBLICATIONS ABOUT DESCRIBED MATERIALS NOTE
sk: POZNÁMKA O PUBLIKÁCIÁCH O OPISOVANÝCH MATERIÁLOCH

en: PUBLISHER OR DISTRIBUTOR NUMBER
sk: VYDAVATEĽSKÉ ČÍSLO HUDOBNINY

en: Page count
sk: Počet strán

en: Participant or performer note
sk: Poznámka o účastníkoch/účinkujúcich

en: Party to document
sk: Spoluúčastník dokumentu

en: Password
sk: Heslo

en: Path
sk: Cesta

en: Performer or ensemble
sk: Interpret alebo súbor

en: Period covered
sk: Pokryté obdobie

en: Period of content
sk: Obdobie obsahu

en: Personal Name
sk: Osobné meno

en: Personal Names
sk: Osobné meno

en: Personal name
sk: Osobné meno

en: Physical access provisions
sk: Poskytnutie fyzického prístupu

en: Physical description
sk: Fyzický popis

en: Physical description codes
sk: Kódy fyzického popisu

en: Physical description of reproduction
sk: Fyzický opis reprodukcie

en: Physical description, etc. of original
sk: Fyzický popis, atď originálu

en: Place
sk: Miesto

en: Place of birth
sk: Miesto narodenia

en: Place of death
sk: Miesto úmrtia

en: Place of event
sk: Miesto podujatia

en: Place of manufacture
sk: Miesto výroby

en: Place of publication, distribution, etc.
sk: Miesto publikovania, distribúcie atď.

en: Place of reproduction
sk: Miesto reprodukcie

en: Place, publisher, and date of publication
sk: Miesto, vydavateľ a dátum vydania

en: Planar coordinate encoding method
sk: Metóda kódovania rovinných súradníc

en: Planar distance units
sk: Rovinné jednotky vzdialenosti

en: Playing time
sk: Čas trvania nahrávky

en: Polarity
sk: Polarita

en: Populated place name
sk: Názov osídlenej oblasti

en: Postal address
sk: Poštová adresa

en: Postal code
sk: PSČ

en: Postal registration number
sk: Poštové registračné číslo

en: Preferred citation of described materials note
sk: Preferovaný spôsob citovania opisovaných materiálov

en: Presentation format
sk: Prezentačný formát

en: Price
sk: Cena

en: Price amount
sk: Cena

en: Price effective from
sk: Cena platná od

en: Price effective until
sk: Koniec platnosti ceny

en: Price note
sk: Poznámka k cene

en: Price type code
sk: Kód typu ceny

en: Primary G0 character set
sk: Primárna znaková sada G0

en: Production rate/ratio
sk: Produkčná rýchlosť/pomer

en: Program element number
sk: Číslo prvku programu

en: Program name
sk: Názov programu

en: Programming language
sk: Programovací jazyk

en: Project number
sk: Číslo projektu

en: Projected publication date
sk: Plánovaný dátum vydania

en: Provenance
sk: Proveniencia

en: Public note
sk: Verejná poznámka

en: Publication date
sk: Dátum publikovania

en: Publication, distribution, etc. of original
sk: Publikovanie, distribúcia atď. originálu

en: Publications about described materials note
sk: Poznámka o publikáciách o opisovaných materiáloch

en: Publisher
sk: Vydavateľ

en: Publisher or distributor number
sk: Vydavateľské číslo hudobniny

en: Publishers' compressed title identification
sk: Komprimovaná identifikácia titulu vydavateľa

en: Publishers's discount category
sk: Kategória zľavy vydavateľa

en: Purchase price
sk: Nákupná cena

en: Qualifying information
sk: Kvalifikujúca informácia

en: RECORD CONTENT LICENSOR
sk: ORGANIZÁCIA UDEĽUJÚCA LICENCIU NA OBSAH ZÁZNAMU

en: REPORT NUMBER
sk: ČÍSLO SPRÁVY

en: REPORT NUMBER [OBSOLETE, CAN/MARC]
sk: ČÍSLO SPRÁVY [ZRUŠENÉ, CAN/MARC]

en: REPRODUCTION NOTE
sk: POZNÁMKA O REPRODUKCII

en: RESTRICTIONS ON ACCESS NOTE
sk: POZNÁMKA O OBMEDZENIACH PRÍSTUPU

en: Range domain minimum and maximum
sk: Minimálna a maximálna doménová hodnota

en: Reading level
sk: Čitateľská úroveň

en: Record content licensor
sk: Organizácia udeľujúca licenciu na obsah záznamu

en: Record control number
sk: Evidenčné číslo záznamu

en: Reference method used
sk: Použitá referenčná metóda

en: Related parts
sk: Súvisiace časti

en: Relationship
sk: Vzťah

en: Relationship information
sk: Informácia o vzťahu

en: Relator term
sk: Termín označujúci rolu

en: Remainder of edition statement
sk: Zvyšná časť údaja o vydaní

en: Remainder of title
sk: Zvyšok názvu

en: Report number
sk: Číslo správy

en: Report number [OBSOLETE, CAN/MARC]
sk: Číslo správy [ZRUŠENÉ, CAN/MARC]

en: Repository location code
sk: Kód lokácie repozitára

en: Representative fraction of scale note
sk: Poznámka o reprezentatívnom zlomku mierky

en: Resolution
sk: Rozlíšenie

en: Right ascension--eastern limit
sk: Rektascenzia – východný limit

en: Right ascension--western limit
sk: Rektascenzia – západný limit

en: Role
sk: Rola

en: Row count
sk: Počet riadkov

en: SCALE NOTE FOR GRAPHIC MATERIAL
sk: POZNÁMKA O MIERKE PRE GRAFICKÉ MATERIÁLY

en: SECURITY CLASSIFICATION CONTROL
sk: BEZPEČNOSTNÉ UTAJENIE

en: SER Serials
sk: SER Periodiká

en: SERIES ADDED ENTRY--CORPORATE NAME
sk: EDÍCIA – VEDĽAJŠIE ZÁHLAVIE – KORPORATÍVNE MENO

en: SERIES ADDED ENTRY--MEETING NAME
sk: EDÍCIA – VEDĽAJŠIE ZÁHLAVIE – MENO AKCIE

en: SERIES ADDED ENTRY--PERSONAL NAME
sk: EDÍCIA – VEDĽAJŠIE ZÁHLAVIE – OSOBNÉ MENO

en: SERIES ADDED ENTRY--UNIFORM TITLE
sk: EDÍCIA – VEDĽAJŠIE ZÁHLAVIE – UNIFIKOVANÝ NÁZOV

en: SERIES STATEMENT
sk: EDÍCIA

en: SERIES STATEMENT/ADDED ENTRY--TITLE
sk: EDÍCIA/VEDĽAJŠIE ZÁHLAVIE - NÁZOV

en: SOURCE OF ACQUISITION
sk: ZDROJ AKVIZÍCIE

en: SPECIAL CODED DATES
sk: ŠPECIÁLNE KÓDOVANÉ DÁTUMY

en: STANDARD TECHNICAL REPORT NUMBER
sk: ŠTANDARDNÉ ČÍSLO TECHNICKEJ SPRÁVY

en: STUDY PROGRAM INFORMATION NOTE
sk: POZNÁMKA O ŠTUDIJNOM PROGRAME

en: SUBJECT ADDED ENTRY--CHRONOLOGICAL TERM
sk: VEDĽAJŠIE VECNÉ ZÁHLAVIE – CHRONOLOGICKÝ TERMÍN

en: SUBJECT ADDED ENTRY--CORPORATE NAME
sk: VEDĽAJŠIE VECNÉ ZÁHLAVIE – MENO KORPORÁCIE

en: SUBJECT ADDED ENTRY--FACETED TOPICAL TERMS
sk: VEDĽAJŠIE VECNÉ ZÁHLAVIE - HESLÁ FAZETOVÉHO SYSTÉMU

en: SUBJECT ADDED ENTRY--GEOGRAPHIC NAME
sk: VEDĽAJŠIE VECNÉ ZÁHLAVIE – GEOGRAFICKÉ MENO

en: SUBJECT ADDED ENTRY--MEETING NAME
sk: VEDĽAJŠIE VECNÉ ZÁHLAVIE – MENO AKCIE

en: SUBJECT ADDED ENTRY--PERSONAL NAME
sk: VEDĽAJŠIE VECNÉ ZÁHLAVIE – OSOBNÉ MENO

en: SUBJECT ADDED ENTRY--TOPICAL TERM
sk: VEDĽAJŠIE VECNÉ ZÁHLAVIE –VECNÁ TÉMA

en: SUBJECT ADDED ENTRY--UNIFORM TITLE
sk: VEDĽAJŠIE VECNÉ ZÁHLAVIE – UNIFIKOVANÝ NÁZOV

en: SUBJECT CATEGORY CODE
sk: SKUPINA KONSPEKTU

en: SUBSERIES ENTRY
sk: VÄZBA NA PODEDÍCIU

en: SUCCEEDING ENTRY
sk: VÄZBA NA NASLEDUJÚCE VYDANIE

en: SUMMARY, ETC.
sk: POZNÁMKA O OBSAHU, ZHRNUTIE ATĎ.

en: SUPPLEMENT NOTE
sk: POZNÁMKA O PRÍLOHE

en: SUPPLEMENT PARENT ENTRY
sk: VÄZBA NA DOKUMENT/OBJEKT NADRADENÝ PRÍLOHE

en: SUPPLEMENT/SPECIAL ISSUE ENTRY
sk: VÄZBA NA PRÍLOHU/ZVLÁŠTNE VYDANIE

en: SYSTEM CONTROL NUMBER
sk: SYSTÉMOVÉ ČÍSLO

en: SYSTEM CONTROL NUMBERS (KOHA)
sk: SYSTÉMOVÉ ČÍSLA (KOHA)

en: SYSTEM DETAILS ACCESS TO COMPUTER FILES
sk: PODROBNOSTI O SYSTÉME NA PRÍSTUP K POČÍTAČOVÝM SÚBOROM

en: SYSTEM DETAILS NOTE
sk: POZNÁMKA O DETAILOCH SYSTÉMU

en: Scale factor
sk: Mierka

en: Section
sk: Sekcia

en: Security classification
sk: Bezpečnostné utajenie

en: See also reference term
sk: Pozri tiež odporúčaný pojem

en: Semi-major axis
sk: Hlavná poloos

en: Serial
sk: Periodikum

en: Serials
sk: Periodiká

en: Series data for related item
sk: Údaje o edícii súvisiaceho dokumentu/objektu

en: Series statement
sk: Edícia

en: Series statement of original
sk: Edícia originálu

en: Series statement of reproduction
sk: Edícia reprodukcie

en: Shelving control number
sk: kontrolné číslo políc

en: Shelving location
sk: Lokácia v polici

en: Site of action
sk: Miesto akcie

en: Size of unit
sk: Veľkosť jednotky

en: Soloist
sk: Sólista

en: Source
sk: Zdroj

en: Source Contribution
sk: Príspevok zdroja

en: Source agency assigning number
sk: Zdroj (agentúra prideľujúca číslo)

en: Source of acquisition
sk: Zdroj akvizície

en: Source of availability status code
sk: Zdroj kódu statusu dostupnosti

en: Source of call/class number
sk: Zdroj signatúry/čísla triedy

en: Source of date
sk: Zdroj dátumu

en: Source of heading or term
sk: Zdroj hesla alebo termínu

en: Source of local code
sk: Zdroj lokálneho kódu

en: Source of local subentity code
sk: Zdroj lokálneho kódu podjednotky

en: Source of number or code
sk: Zdroj čísla alebo kódu

en: Source of price type code
sk: Zdroj kódu typu ceny

en: Source of schema used
sk: Zdroj použitej schémy

en: Source of stock number/acquisition
sk: Zdroj skladového čísla/akvizície

en: Source of taxonomic identification
sk: Zdroj taxonomickej identifikácie

en: Source of term
sk: Zdroj záhlavia alebo termínu

en: Source of term or code
sk: Zdroj termínu alebo kódu

en: Specialized telephone number
sk: Špecializované telefónne číslo

en: Speed
sk: Rýchlosť

en: Standard Technical Report Number
sk: Štandardné číslo technickej správy

en: Standard number or code
sk: Štandardné číslo alebo kód

en: Standard parallel or oblique line latitude
sk: Zemepisná šírka štandardnej rovnobežnej alebo šikmej priamky

en: Standard technical report number
sk: Štandardné číslo technickej správy

en: State or province
sk: Štát alebo provincia

en: Statement of coordinates
sk: Údaj o súradniciach

en: Statement of equinox
sk: Údaj o rovnodennosti

en: Statement of projection
sk: Údaj o projekcii

en: Statement of responsibility
sk: Údaj o zodpovednosti

en: Statement of responsibility, etc.
sk: Údaj o zodpovednosti, atď.

en: Statement of scale
sk: Údaj o mierke

en: Statement of zone
sk: Údaj o zóne

en: Status
sk: Stav

en: Stock number
sk: Skladové číslo

en: Street address
sk: Ulica

en: Subject category code
sk: Klasifikačný znak skupiny Konspektu

en: Subject category code subdivision
sk: Slovné vyjadrenie skupiny Konspektu

en: Subordinate curriculum objective
sk: Špecifickejšie zameranie učebných osnov

en: Subordinate unit
sk: Podriadená jednotka

en: Summary, etc.
sk: Poznámka o obsahu, zhrnutie atď.

en: Supplement note
sk: Poznámka o prílohe

en: Support
sk: Podklad

en: System code
sk: Systémový kód

en: System control number
sk: Systémové číslo

en: System details note
sk: Poznámka o detailoch systému

en: TARGET AUDIENCE NOTE
sk: POZNÁMKA O CIEĽOVÝCH POUŽÍVATEĽOCH

en: TDD or TTY number
sk: Číslo TDD alebo TTY

en: TERMS GOVERNING USE AND REPRODUCTION NOTE
sk: PODMIENKY POUŽÍVANIA A REPRODUKOVANIA

en: TEXTUAL HOLDINGS--BASIC BIBLIOGRAPHIC UNIT
sk: TEXTOVÉ HOLDINGY - ZÁKLADNÁ BIBLIOGRAFICKÁ JEDNOTKA

en: TEXTUAL HOLDINGS--INDEXES
sk: TEXTOVÉ HOLDINGY - REGISTRE

en: TEXTUAL HOLDINGS--SUPPLEMENTARY MATERIAL
sk: TEXTOVÉ HOLDINGY - DOPLNKOVÝ MATERIÁL/PRÍLOHY

en: TEXTUAL PHYSICAL FORM DESIGNATOR
sk: OZNAČENIE TEXTOVEJ FYZICKEJ FORMY

en: TIME PERIOD OF CONTENT
sk: ČASOVÉ OBDOBIE OBSAHU DOKUMENTU

en: TIME PERIOD OF CONTENT NOTE (CF) [OBSOLETE]
sk: POZNÁMKA O ČASOVOM OBDOBÍ OBSAHU DOKUMENTU (CF) [ZRUŠENÝ]

en: TITLE STATEMENT
sk: ÚDAJE O NÁZVE (VRÁTANE ÚDAJOV O ZODPOVEDNOSTI)

en: TRADE AVAILABILITY INFORMATION
sk: DOSTUPNOSŤ NA TRHU

en: TRADE PRICE
sk: OBCHODNÁ CENA

en: TRANSLATION ENTRY
sk: VÄZBA NA PREKLAD

en: TRANSLATION OF TITLE BY CATALOGING AGENCY
sk: PREKLAD NÁZVU DODANÝ KATALOGIZÁTOROM

en: TYPE OF COMPUTER FILE OR DATA NOTE
sk: POZNÁMKA O TYPE POČÍTAČOVÉHO SÚBORU ALEBO ÚDAJOV

en: TYPE OF REPORT AND PERIOD COVERED NOTE
sk: POZNÁMKA O TYPE SPRÁVY A POKRYTOM OBDOBÍ

en: Tape configuration
sk: Konfigurácia pásky

en: Target audience note
sk: Poznámka o cieľových používateľoch

en: Task number
sk: Číslo úlohy

en: Tax rate 1
sk: Sadzba dane 1

en: Tax rate 2
sk: Sadzba dane 2

en: Taxonomic category
sk: Taxonomická kategória

en: Taxonomic name
sk: Taxonomický názov

en: Technical specifications of medium
sk: Technické špecifikácie média

en: Telecommunications address
sk: Telekomunikačná adresa

en: Telephone number
sk: Telefóne číslo

en: Terms governing access
sk: Podmienky prístupu

en: Terms governing use and reproduction
sk: Podmienky používania a reprodukovania

en: Terms of availability
sk: Údaje o dostupnosti

en: Terms preceding attention name
sk: Termíny predchádzajúce meno adresáta

en: Text incipit
sk: Textový incipit

en: Text of note
sk: Text poznámky

en: Textual physical form designator
sk: Označenie textovej fyzickej formy

en: Third and fourth groups of characters
sk: Tretia a štvrtá skupina znakov

en: Time period code
sk: Kód časového obdobia

en: Time period of content note
sk: Poznámka o časovom období obsahu dokumentu

en: Time signature
sk: Taktové označenie

en: Time/date of action
sk: Čas/dátum akcie

en: Title
sk: Názov

en: Title of a work
sk: Názov diela

en: Title of contact person
sk: Titul kontaktnej osoby

en: Title point value
sk: Bodová hodnota titulu

en: Title proper/short title
sk: Hlavný názov/skrátený názov

en: Title statement of original
sk: Názov originálu

en: Titles and other words associated with a name
sk: Tituly a iné slová súvisiace s menom

en: Topical term or geographic name as entry element
sk: Vecná téma alebo geografický názov ako vstupný prvok

en: Transcribing agency
sk: Prepisujúca agentúra

en: Type of address
sk: Typ adresy

en: Type of computer file or data note
sk: Poznámka o type počítačového súboru alebo údajov

en: Type of number
sk: Typ čísla

en: Type of record
sk: Typ záznamu

en: Type of report
sk: Typ správy

en: Type of reproduction
sk: Typ reprodukcie

en: Type of unit
sk: Typ jednotky

en: UNIFORM TITLE
sk: UNIFIKOVANÝ NÁZOV

en: UNIFORM TITLE [OBSOLETE, CAN/MARC]
sk: UNIFIKOVANÝ NÁZOV [ZRUŠENÝ, CAN/MARC]

en: UNIVERSAL DECIMAL CLASSIFICATION NUMBER
sk: ČÍSLO MEDZINÁRODNÉHO DESATINNÉHO TRIEDENIA (MDT)

en: Uncontrolled related/analytical title
sk: Neriadený súvisiaci/analytický názov

en: Undifferentiated number
sk: Nerozlíšené číslo

en: Uniform Resource Identifier
sk: Uniformný zdrojový identifikátor

en: Uniform Title
sk: Unifikovaný názov

en: Uniform title
sk: Unifikovaný názov

en: Unit of analysis
sk: Jednotka analýzy

en: Unit of pricing
sk: Jednotka ceny

en: Universal Decimal Classification number
sk: Číslo Medzinárodného desatinného triedenia (MDT)

en: Universe of data
sk: Kontext údajov

en: Unparsed fingerprint
sk: Nerozložený “odtlačok prsta”

en: Unrepresentable domain
sk: Nereprezentovateľná doména

en: Use restrictions
sk: Použiť obmedzenia

en: VARIANT CONFERENCE OR MEETING NAME (SE) [OBSOLETE]
sk: VARIANTNÝ NÁZOV KONFERENCIE ALEBO ZHROMAŽDENIA (BK AM MP MU VM SE) [ZRUŠENÝ]

en: VARIANT CORPORATE NAME (SE)[OBSOLETE]
sk: VARIANTNÉ KORPORATÍVNE MENO (BK AM MP MU VM SE) [ZRUŠENÝ]

en: VARIANT PERSONAL NAME (SE) [OBSOLETE]
sk: VARIANTNÉ OSOBNÉ MENO (BK AM MP MU VM SE) [ZRUŠENÝ]

en: VARIANT UNIFORM TITLE HEADING (SE) [OBSOLETE]
sk: VARIANTNÝ UNIFIKOVANÝ NÁZOV (BK AM MP MU VM SE) [ZRUŠENÝ]

en: VARYING FORM OF TITLE
sk: VARIANTNÉ NÁZVY

en: VPF topology level
sk: Úroveň topológie VPF

en: Variations
sk: Variácie

en: Version
sk: Verzia

en: Version identification
sk: Identifikácia verzie

en: Vertical count
sk: Vertikálny počet

en: Vertical encoding method
sk: Vertikálna kódovacia metóda

en: Vertical positional accuracy explanation
sk: Vysvetlenie vertikálnej pozicionálnej presnosti

en: Vertical positional accuracy report
sk: Správa o vertikálnej pozicionálnej presnosti

en: Vertical positional accuracy value
sk: Hodnota vertikálnej pozicionálnej presnosti

en: Vertical resolution
sk: Vertikálne rozlíšenie

en: Voice/instrument
sk: Hlas/nástroj

en: Volume number/sequential designation
sk: Zväzok/sekvenčné označenie

en: Volume/sequential designation
sk: Zväzok/sekvenčné označenie

en: WITH NOTE
sk: POZNÁMKA O SPOLU VYDANÝCH DIELACH

en: WLN AUTOMATIC HOLDINGS STATEMENT (OCLC)
sk: WLN ÚDAJ AUTOMATCKÝCH HOLDINGOV (OCLC)

en: Width
sk: Šírka

en: With note
sk: Poznámka o spolu vydaných dielach

en: Withdrawn status
sk: Stav odstavenia:

en: Withdrawn status [LOCAL, KOHA]
sk: Stav straty [LOCAL, KOHA]

en: Work unit number
sk: Číslo pracovnej jednotky

en: Zone identifier
sk: Zónový identifikátor
