Koha 22.11 - en to sk translation catalogue (7511 entries)

en: # Bibliographic records
sk: # Knižničných záznamov

en: # Items
sk: # Exemplárov

en: # Records
sk: # Záznamov

en: # Subs
sk: # Predplatných

note: SCRIPT
en: # of % selected
sk: # z % zvolených

en: # of students
sk: Počet študentov

en: # of users
sk: počet používateľov

en: %% matches any number of characters
sk: %% zastupuje ľubovoľný počet znakov

note: %1$s: - USE Koha - %2$s: - SET delimiter = Koha.CSVDelimiter() - %3$s: - USE KohaDates - %4$s: - INCLUDE csv_headers/acqui/lateorders.tt - %5$s: - INCLUDE empty_line.inc - %6$s: - FOREACH o IN orders - %7$s:  o.orderdate | $KohaDates %8$s:  o.latesince | html %9$s: - delimiter | html - %10$s:  o.est
en: %s %s %s %s %s %s "%s (%s days)"%s "%s"%s "%s"%s "%s %sAuthor: %s.%s%sPublished by: %s.%s"%s "%s x %s = %s (%s)"%s "%s (%s)"%s "%s"%s "%s"%s "%s"%s "%s"%s "%s" %s %s %s %s "Total orders in late"%s %s
sk: %s %s %s %s %s %s "%s (%s dní)"%s "%s"%s "%s"%s "%s %sAutor: %s.%s%sVydalo: %s.%s"%s "%s x %s = %s (%s)"%s "%s (%s)"%s "%s"%s "%s"%s "%s"%s "%s"%s "%s" %s %s %s %s "Spolu oneskorených objednávok"%s %s

note: %1$s: - INCLUDE csv_headers/reports/orders_by_budget.tt - %2$s: - INCLUDE empty_line.inc - %3$s: - FOREACH row IN rows - %4$s: - FOREACH field IN row; field; sep IF !loop.last; END - %5$s: - INCLUDE empty_line.inc - %6$s: - END - %7$s: - INCLUDE empty_line.inc - %8$s: - FOREACH field IN totalrow; fi
en: %s %s %s %s %s %s TOTAL%s %s
sk: %s %s %s %s %s %s CELKOM%s %s

note: %1$s: ~ IF ( biblio.title ) ~ %2$s: ~ biblio.title | html ~ %3$s: ~ ELSE ~ %4$s: ~ END ~ %5$s: ~ biblio.medium | html ~ %6$s: ~ FOREACH subtitle IN biblio.subtitle.split(' \| ') ~ %7$s: ~ IF Koha.Preference('marcflavour')=='UNIMARC' ~ %8$s: ~ END ~ %9$s: ~ subtitle | html ~ %10$s: ~ END ~ %11$s: ~ p
en: %s %s %s No title %s %s %s%s,%s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s
sk: %s %s %s Bez názvu %s %s %s%s,%s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s

note: %1$s:  IF ( savedreport.report_name ) %2$s:  savedreport.report_name | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s %s %s [ no name ] %s
sk: %s %s %s [ bez názvu ] %s

note: %1$s:  IF log.info.status_before %2$s:  before = log.info.status_before %3$s:  display_before = log.aliases.$before ? log.aliases.$before.lib : request.capabilities.$before.name %4$s:  display_before | html %5$s:  END %6$s:  after = log.info.status_after %7$s:  display_after = log.aliases.$after ? l
en: %s %s %s from &quot;%s&quot; %s %s %s to &quot;%s&quot;
sk: %s %s %s od &quot;%s&quot; %s %s %s do &quot;%s&quot;

note: %1$s:  END %2$s:  IF (order.title) %3$s:  order.title | html %4$s:  IF order.author %5$s:  order.author | html %6$s:  END %7$s:  ELSE
en: %s %s %s%s by %s%s %s
sk: %s %s %s %s od %s %s %s

note: %1$s: - USE Koha - %2$s: - SET delimiter = Koha.CSVDelimiter() - %3$s: - BLOCK - %4$s:  delimiter | html %5$s:  delimiter | html %6$s:  delimiter | html %7$s:  delimiter | html %8$s:  delimiter | html %9$s:  delimiter | html %10$s:  delimiter | html %11$s:  delimiter | html %12$s:  delimiter | html 
en: %s %s %sAccount number%sBasket name%sOrder number%sAuthor%sTitle%sPublisher%sPublication year%sCollection title%sISBN%sQuantity%sRRP tax included%sRRP tax excluded%sDiscount%sEstimated cost tax included%sEstimated cost tax excluded%sNote for vendor%sEntry date%sBookseller name%sBookseller physical address%sBookseller postal address%sContract number%sContract name%sBasket group delivery place%sBasket group billing place%sBasket delivery place%sBasket billing place%s
sk: %s %s %sČíslo účtu%sNázov košíka%sČíslo objednávky%sAutor%sNázov%sVydavateľ%sRok vydania%sNázov zbierky%sISBN%sMnožstvo%sMOC s DPH%sMOC bez DPH%sZľava%sOdhadované náklady s DPH%sOdhadované náklady bez DPH%sPoznámka pre predajcu%sDátum zápisu%sMeno kníhkupcu%sFyzická adresa kníhkupcu%sPoštová adresa kníhkupcu%sČíslo zmluvy%sNázov zmluvy%sMiesto doručenia skupiny košíkov%sMiesto fakturácie skupiny košíkov%sMiesto doručenia košíkov%sMiesto fakturácie košíkov%s

note: %1$s: - USE Koha - %2$s: - SET delimiter = Koha.CSVDelimiter() - %3$s: - BLOCK - %4$s:  delimiter | html %5$s:  delimiter | html %6$s:  delimiter | html %7$s:  delimiter | html %8$s:  delimiter | html %9$s:  delimiter | html %10$s:  delimiter | html %11$s:  delimiter | html %12$s:  delimiter | html 
en: %s %s %sContract name%sOrder number%sEntry date%sISBN%sAuthor%sTitle%sPublication year%sPublisher%sCollection title%sNote for vendor%sQuantity%sRRP%sDelivery place%sBilling place%s
sk: %s %s %sNázov zmluvy%sČíslo objednávky%sDátum zápisu%sISBN%sAutor%sNázov%sRok vydania%sVydavateľ%sNázov zbierky%sPoznámka pre predajcu%sMnožstvo%sMOC%sMiesto doručenia%sMiesto fakturácie%s

note: %1$s: - USE Koha - %2$s: - SET delimiter = Koha.CSVDelimiter() - %3$s: - BLOCK - %4$s: - delimiter | html - %5$s: - delimiter | html - %6$s: - delimiter | html - %7$s: - delimiter | html - %8$s: - delimiter | html - %9$s: - delimiter | html - %10$s: - delimiter | html - %11$s: - delimiter | html - %
en: %s %s %sORDER DATE%sESTIMATED DELIVERY DATE%sVENDOR%sINFORMATION%sTOTAL COST%sBASKET%sCLAIMS COUNT%sCLAIMED DATE%sINTERNAL NOTE%sVENDOR NOTE%sISBN%s
sk: %s %s %sDÁTUM OBJEDNÁVKY%sPREDPOKLADANÝ DÁTUM DORUČENIA%sPREDAJCA%sINFORMÁCIA%sCENA CELKOM%sKOŠÍK%sPOČET REKLAMÁCIÍ%sDÁTUM REKLAMÁCIE%sINTERNÁ POZNÁMKA%sPOZNÁMKA PREDAJCU%sISBN%s

note: For the first occurrence, %1$s:  basket.total_items | html %2$s:  IF basket.total_items_cancelled %3$s:  basket.total_items_cancelled | html %4$s:  END
en: %s %s (%s cancelled) %s
sk: %s %s (%s zrušených) %s

note: %1$s:  END %2$s:  IF message.code == "unable_to_load_configuration" %3$s:  END
en: %s %s An error occurs: Unable to load the configuration. %s
sk: %s %s Došlo k chybe: Konfigurácia sa nedá načítať. %s

note: SCRIPT
en: %s %s KB Do you really want to upload this file?
sk: %s %s KB Naozaj chcete načítať tento súbor?

note: %1$s:  END %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s %s No %s
sk: %s %s Nijaký %s

note: %1$s:  END # /IF itemloo.nocancel %2$s:  ELSE %3$s:  END # /IF itemloo.reservedate %4$s:  IF itemloo.item_level_holds == "N"
en: %s %s Not on hold %s %s
sk: %s %s Nerezervovaný %s %s

note: For the first occurrence, %1$s:  END %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s %s This record has no items. %s
sk: %s %s Tento záznam nemá žiadne exempláre. %s

note: %1$s:  FOREACH error IN errors %2$s:  IF ( error.sqlerr )
en: %s %s This report contains the SQL keyword
sk: %s %s Tento výkaz obsahuje kľúčové slovo z SQL

note: %1$s:  END %2$s:  IF searchfield %3$s:  searchfield | html
en: %s %s You searched for %s
sk: %s %s Hľadali ste %s

note: %1$s:  IF ( hardduedate ) %2$s:  IF ( hardduedatecompare == '-1' ) %3$s:  hardduedate | $KohaDates
en: %s %s before %s
sk: %s %s pred %s

note: %1$s:  IF l.shared %2$s:  IF shared_by_other
en: %s %s by
sk: %s %s od

note: %1$s:  biblio.title | html %2$s:  IF biblio.author %3$s:  biblio.author | html %4$s:  END
en: %s %s by %s%s
sk: %s %s od %s%s

note: %1$s:  biblio.title | html %2$s:  IF ( biblio.author ) %3$s:  biblio.author | html %4$s:  END %5$s:  biblio.biblionumber | html
en: %s %s by %s%s (Record #%s)
sk: %s %s od %s%s (Záznam #%s)

note: %1$s:  END %2$s:  IF ( MEMBERS )
en: %s %s for
sk: %s %s pre

note: For the first occurrence, %1$s:  END %2$s:  IF ( suggestion.place )
en: %s %s in
sk: %s%s v

note: For the first occurrence, %1$s:  IF category.enrolmentperiod %2$s:  category.enrolmentperiod | html %3$s:  ELSE %4$s:  category.enrolmentperioddate | $KohaDates %5$s:  END
en: %s %s months %s until %s %s
sk: %s %s mesiacov %s do %s %s

note: %1$s:  IF ( looptable.looptable_count ) %2$s:  looptable.looptable_first | html %3$s:  looptable.looptable_last | html %4$s:  END
en: %s %s to %s %s
sk: %s %s do %s %s

note: %1$s:  count | html %2$s:  PROCESS display_names rs = name
en: %s %s transferred.
sk: %s %s prenesených.

note: %1$s:  r.budget.budget_id | html %2$s:  r.budget.budget_amount | $Price %3$s:  IF r.unspent_moved %4$s:  r.unspent_moved | $Price %5$s:  END
en: %s %s%s (%s remaining has been moved)%s
sk: %s %s%s (%s zvyšné bolo presunuté)%s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  IF ( slip ) %3$s:  slip | $raw %4$s:  ELSE %5$s:  END %6$s:  END %7$s:  INCLUDE 'intranet-bottom.inc'
en: %s %s%s%sNo slip template found%s %s %s
sk: %s %s%s%sNenašla sa šablóna ústrižku%s %s %s

note: %1$s:  budget.b_txt | html %2$s:  IF ( !budget.b_active ) %3$s:  END
en: %s %s(inactive)%s
sk: %s %s(nečinný)%s

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' biblio=overdueloo link = 1 %2$s:  IF ( overdueloo.author ) %3$s:  overdueloo.author | html %4$s:  END %5$s:  IF ( overdueloo.enumchron ) %6$s:  overdueloo.enumchron | html %7$s:  END
en: %s %s, by %s%s%s, %s%s
sk: %s %s, od %s %s %s, %s %s

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' biblio=checkout_info.biblio link = 1 %2$s:  IF checkout_info.biblio.author %3$s:  checkout_info.biblio.author | html %4$s:  END %5$s:  IF ( checkout_info.item.itemnotes )
en: %s %s, by %s%s%s-
sk: %s %s, od %s %s %s-

note: %1$s:  END %2$s:  IF ( errornoitem )
en: %s %sERROR: Unable to get the item.
sk: %s %sCHYBA: Nedá sa získať tento exemplár.

note: %1$s:  IF ( use_heading_flags_p ) %2$s:  IF ( heading_edit_subfields_p ) %3$s:  tagfield | html %4$s:  authtypecode | html %5$s:  END %6$s:  ELSE %7$s:  action | html %8$s:  END
en: %s %sEdit MARC subfields constraints for field %s authority %s%s %s%s%s
sk: %s %sUpraviť obmedzenia podpolí MARC pre pole %s autorita %s%s %s%s%s

note: %1$s:  nnoverdue | html %2$s:  IF ( noverdue_is_plural ) %3$s:  ELSE %4$s:  END %5$s:  todaysdate | $KohaDates %6$s:  IF ( isfiltered )
en: %s %sItems%sItem%s overdue as of %s%s
sk: %s %sExempláre%sExemplár%s omeškaný od %s%s

note: %1$s:  selected=relationship | html %2$s:  PROCESS selectoptionopen value=''
en: %s %sNone specified
sk: %s %sNeurčený

note: %1$s:  END %2$s:  IF (errcode==2)
en: %s %sSorry, you do not have permission to add items to this list.
sk: %s %sĽutujeme, ale nemáte oprávnenie pridávať exempláre do tohto zoznamu.

note: For the first occurrence, %1$s:  IF ( matches = serial.serialseq.match('(.*)Spring(.*)') ) %2$s:  matches.0 | html %3$s:  matches.1 | html %4$s:  ELSIF ( matches = serial.serialseq.match('(.*)Summer(.*)') ) %5$s:  matches.0 | html %6$s:  matches.1 | html %7$s:  ELSIF ( matches = serial.serialseq.mat
en: %s %sSpring%s %s %sSummer%s %s %sFall%s %s %sWinter%s %s %sSpr%s %s %sSum%s %s %sFal%s %s %sWin%s %s %s %s
sk: %s %sJar%s %s %sLeto%s %s %sJeseň%s %s %sZima%s %s %sJar%s %s %sLeto%s %s %sJeseň%s %s %sZima%s %s %s %s

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' biblio=reser link = 1 %2$s:  IF ( reser.author ) %3$s:  reser.author | html %4$s:  END %5$s:  IF ( reser.itemtype )
en: %s %sby %s%s %s (
sk: %s %s od %s %s %s (

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' biblio=item.biblio link = 1 %2$s:  item.barcode | html %3$s:  soonestrenewdate | $KohaDates
en: %s ( %s ) cannot be renewed before %s.
sk: %s ( %s ) nemôže byť predĺžený pred %s.

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' biblio=item.biblio %2$s:  item.barcode | html
en: %s ( %s ) has been renewed the maximum number of consecutive times without being seen by the library )
sk: %s ( %s ) bol obnovený maximálny počet po sebe idúcich časov bez toho, aby ho knižnica videla )

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' biblio=item.biblio link = 1 %2$s:  item.barcode | html %3$s:  borrower.firstname | html %4$s:  borrower.surname | html
en: %s ( %s ) has been renewed the maximum number of times by %s %s (
sk: %s ( %s ) bol obnovený najvyšší počet ráz od %s %s (

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' biblio=item.biblio link = 1 %2$s:  item.barcode | html %3$s:  latestautorenewdate | $KohaDates
en: %s ( %s ) has been scheduled for automatic renewal and cannot be renewed anymore since %s.
sk: %s ( %s ) bol naplánovaný na automatické predĺženie a nemôže byť viac predĺžený od %s.

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' biblio=item.biblio link = 1 %2$s:  item.barcode | html
en: %s ( %s ) has been scheduled for automatic renewal and cannot be renewed because the patron's account is expired
sk: %s ( %s ) bol naplánovaný na automatické predĺženie a nemôže byť predĺžený, pretože účet čitateľa vypršal

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' biblio=item.biblio link = 1 %2$s:  item.barcode | html %3$s:  soonestrenewdate | $KohaDates
en: %s ( %s ) has been scheduled for automatic renewal and cannot be renewed before %s.
sk: %s ( %s ) bol naplánovaný na automatické predĺženie a nemôže byť predĺžený pred %s.

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' biblio=item.biblio link = 1 %2$s:  item.barcode | html
en: %s ( %s ) has been scheduled for automatic renewal.
sk: %s ( %s ) bol naplánovaný na automatické predĺženie.

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' biblio=result.item.biblio %2$s:  result.item.barcode | html %3$s:  INCLUDE 'renew_strings.inc' error=result.info
en: %s ( %s ): Not renewed - %s
sk: %s ( %s ): Nemôže byť predĺžený - %s

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' biblio=result.item.biblio %2$s:  result.item.barcode | html %3$s:  result.info | html
en: %s ( %s ): Renewed - due %s
sk: %s ( %s ): Predĺžené - termín %s

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' biblio=item.biblio link = 1 %2$s:  item.barcode | html
en: %s ( %s ): This item is on hold for another patron.
sk: %s ( %s ): Tento exemplár je rezervovaný iným čitateľom.

note: %1$s:  p.metadata.name | html
en: %s ( other format via plugin)
sk: %s ( iný formát cez zásuvný modul)

note: %1$s:  IF location %2$s:  AuthorisedValues.GetByCode('LOC', location) | html %3$s:  END %4$s:  IF ( callnumber ) %5$s:  callnumber | html %6$s:  END
en: %s (%s)%s %s callnumber: %s%s
sk: %s (%s)%s %s signatúra: %s%s

note: %1$s:  sritem.item.biblio.title | html %2$s:  sritem.item.barcode | html
en: %s (Barcode: %s)
sk: %s (Čiarový kód: %s)

note: %1$s:  item_on_other.biblio.title | html %2$s:  item_on_other.stockrotationitem.stage.rota.title | html
en: %s (Currently on &quot;%s&quot;)
sk: %s (V súčasnej dobe &quot;%s&quot;)

note: %1$s:  class_source.description | html
en: %s (default)
sk: %s (predvolené)

note: %1$s:  r.budget.budget_name | html %2$s:  r.budget.budget_id | html %3$s:  r.budget.budget_amount | $Price %4$s:  IF r.unspent_moved %5$s:  r.unspent_moved | $Price %6$s:  END
en: %s (id=%s) Amount=%s%s (%s remaining has been moved)%s
sk: %s (id=%s) Suma=%s%s (%s zvyšné bolo presunuté)%s

note: For the first occurrence, %1$s:  budget.b_txt | html
en: %s (inactive)
sk: %s (nečinný)

note: %1$s:  riloo.duedate | $KohaDates as_due_date => 1
en: %s (overdue)
sk: %s (omeškané)

note: %1$s: - port| $HtmlTags tag=>'code' -
en: %s (probably okay if blank)
sk: %s (pravdepodobne OK ak prázdne)

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s 0 records %s
sk: %s 0 záznamov %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  HTML5MediaParent | html %3$s:  HTML5MediaSet.child | html %4$s:  HTML5MediaSet.srcblock | url %5$s:  HTML5MediaSet.typeblock | html %6$s:  HTML5MediaParent | html
en: %s <%s controls preload=none> <%s src="%s"%s /> [%s tag not supported by your browser.]
sk: %s <%s controls preload=none> <%s src="%s"%s /> [%s menovka nie je podporovaná vo vašom prehliadači.]

note: %1$s:  IF !rota.active %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Activate %s Deactivate %s
sk: %s Aktivovať %s Deaktivovať %s

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: %s Add incoming record
sk: %s Pridať prichádzajúci záznam

note: %1$s:  IF ( nomatch_action == 'create_new' ) %2$s:  ELSIF ( nomatch_action == 'ignore' ) %3$s:  ELSE %4$s:  nomatch_action | html %5$s:  END %6$s:  END
en: %s Add incoming record %s Ignore incoming record (its items may still be processed) %s %s %s %s
sk: %s Pridať prichádzajúci záznam %s Ignorovať prichádzajúci záznam (jeho exempláre ešte vždy môžu byť spracované) %s %s %s %s

note: %1$s:  END
en: %s Add items only if matching bib was found
sk: %s Pridajte exempláre len ak sa našiel zhodný záznam

note: %1$s:  END
en: %s Add items only if no matching bib was found
sk: %s Pridajte exempláre len ak sa nenašiel zhodný záznam

note: %1$s:  IF mode=='new' || mode =='deleted' %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Add new upload or search %s Results %s
sk: %s Pridať nový súbor alebo vyhľadávanie %s Výsledky %s

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: %s Address 2:
sk: %s Adresa 2:

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: %s Address:
sk: %s Adresa:

note: %1$s:  END
en: %s Always add items
sk: %s Vždy pridávať exempláre

note: %1$s:  IF message.code == "unable_to_generate_pdf" %2$s:  END
en: %s An error occurs when generating the PDF file. Please contact the administrator to resolve this problem. %s
sk: %s Pri generovaní súboru PDF sa vyskytne chyba. Ak chcete problém vyriešiť, kontaktujte správcu. %s

note: For the first occurrence, %1$s:  ERROR.CORERR | html
en: %s An unknown error has occurred.
sk: %s Vyskytla sa neznáma chyba.

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s Available for loan. %s
sk: %s K dispozícii na zapožičanie. %s

note: %1$s:  END
en: %s Card number:
sk: %s Číslo preukazu:

note: %1$s:  END
en: %s Circulation note:
sk: %s Poznámka o výpožičke:

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: %s City:
sk: %s Mesto:

note: %1$s:  END
en: %s Confirm password:
sk: %s Potvrdiť heslo:

note: %1$s:  END
en: %s Contact note:
sk: %s Poznámka o kontakte:

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: %s Country:
sk: %s Krajina:

note: For the first occurrence, %1$s:  ELSE
en: %s Create a new
sk: %s Vytvoriť nové

note: For the first occurrence, %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s Create a new club template %s
sk: %s Vytvoriť novú šablónu klubu %s

note: %1$s:  END
en: %s Date of birth:
sk: %s Dátum narodenia:

note: %1$s:  END
en: %s Default
sk: %s Predvolený

note: %1$s:  IF ( value.default ) %2$s:  ELSE %3$s:  value.display_value | html %4$s:  END
en: %s Default %s %s %s
sk: %s Predvolene %s %s %s

note: %1$s:  IF humanbranch %2$s:  Branches.GetName( humanbranch ) | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s Defining circulation and fine rules for "%s" %s Defining circulation and fine rules for all libraries %s
sk: %s Definovanie pravidiel výpožičného procesu a pokút pre "%s" %s Definovanie pravidiel výpožičného procesu a pokút pre všetky knižnice %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s Disabled %s
sk: %s Vypnutá %s

note: For the first occurrence, %1$s:  IF course_name
en: %s Edit
sk: %s Upraviť

note: For the first occurrence, %1$s:  IF ( biblionumber )
en: %s Editing
sk: %s Úprava

note: %1$s:  IF ( manualhistory )
en: %s Enabled
sk: %s Zapnutá

note: %1$s:  IF ( error )
en: %s Error:
sk: %s Chyba:

note: %1$s:  END
en: %s Expiry date (leave blank for auto calc):
sk: %s Dátum vypršania (nechajte prázdny pre auto výpočet):

note: %1$s:  IF ( areas )
en: %s Filter by area
sk: %s Filtrovať podľa oblasti

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: %s First name:
sk: %s Meno:

note: %1$s:  IF ( status.fieldname == 'items.notforloan' && value.authorised_value == 0 && value.lib == '__IGNORE__' ) %2$s:  ELSE %3$s:  value.lib | html %4$s:  END
en: %s For loan %s %s %s
sk: %s Na výpožičku %s %s %s

note: For the first occurrence, %1$s:  authtypecode | html
en: %s Framework
sk: %s Šablóna

note: %1$s:  END
en: %s From any library
sk: %s Z ktorejkoľvek knižnice

note: %1$s:  END
en: %s From home library
sk: %s Z domovskej knižnice

note: %1$s:  END
en: %s From local hold group
sk: %s Z lokálnej skupiny rezervácií

note: %1$s:  IF budget_period_id %2$s:  budget_period_description | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s Funds for '%s' %s All funds %s
sk: %s Fondy pre '%s' %s Všetky fondy %s

note: %1$s:  END
en: %s Guarantor first name:
sk: %s Krstné meno ručiteľa:

note: %1$s:  END
en: %s Guarantor surname:
sk: %s Priezvisko ručiteľa:

note: %1$s:  END
en: %s Ignore incoming record
sk: %s Ignorovať prichádzajúci záznam

note: %1$s:  END
en: %s Ignore incoming record (its items may still be processed)
sk: %s Ignorovať prichádzajúci záznam (jeho exempláre ešte vždy môžu byť spracované)

note: %1$s:  END
en: %s Ignore items
sk: %s Ignorovať exempláre

note: %1$s:  END
en: %s Image file
sk: %s Obrázkový súbor

note: %1$s:  END
en: %s Initials:
sk: %s Iniciálky:

note: %1$s: - ELSIF (hold.inprocessing) -
en: %s Item being processed at
sk: %s Exemplár sa spracováva

note: %1$s:  END
en: %s Item floats
sk: %s Exemplár pláva

note: %1$s:  END
en: %s Item returns home
sk: %s Exemplár sa vracia domov

note: %1$s:  END
en: %s Item returns to issuing library
sk: %s Exemplár sa vracia do výpožičnej knižnice

note: %1$s:  IF ( itemtype_notforloan ) %2$s:  ELSIF ( item_notforloan ) %3$s:  item_notforloan_lib = AuthorisedValues.GetDescriptionByKohaField( kohafield => 'items.notforloan', authorised_value => item.notforloan ) %4$s:  IF (item_notforloan_lib) %5$s:  item_notforloan_lib | html %6$s:  END %7$s:  END
en: %s Item type not for loan. %s %s Item not for loan%s (%s)%s. %s
sk: %s Tento typ exemplára je nevypožičateľný. %s %s Exemplár je nevypožičateľný %s(%s)%s. %s

note: %1$s: - IF ( hold.atdestination ) -
en: %s Item waiting at
sk: %s Exemplár pripravený v

note: %1$s:  IF (more_than_one_serial) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Last value: %s Begins with: %s
sk: %s Posledná hodnota: %s Začína s: %s

note: %1$s:  ELSE
en: %s Location:
sk: %s Lokácia:

note: %1$s:  IF ean %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Modify EAN %s New EAN %s
sk: %s Upraviť EAN %s Nový EAN %s

note: %1$s:  IF account %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Modify account %s New account %s
sk: %s Upraviť účet %s Nový účet %s

note: %1$s:  IF authority_type.authtypecode.defined %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Modify authority type %s New authority type %s
sk: %s Upraviť typ autority %s Nový typ autority %s

note: For the first occurrence, %1$s:  IF club
en: %s Modify club
sk: %s Upraviť klub

note: For the first occurrence, %1$s:  IF club_template
en: %s Modify club template
sk: %s Upraviť šablónu klubu

note: %1$s:  IF ( ordernumber ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Modify order line %s New order %s
sk: %s Upraviť riadok objednávky %s Nová objednávka %s

note: %1$s:  IF list.patron_list_id %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Modify patron list %s Create a new patron list %s
sk: %s Upraviť zoznam čitateľov %s Vytvoriť nový zoznam čitateľov %s

note: For the first occurrence, %1$s:  IF list.patron_list_id %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Modify patron list %s New patron list %s
sk: %s Upraviť zoznam čitateľov %s Nový zoznam čitateľov %s

note: %1$s:  IF ( modify )
en: %s Modify subscription for
sk: %s Upraviť predplatné pre

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s New course %s
sk: %s Nový kurz %s

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: %s No
sk: %s Žiaden

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s No action defined for the template. %s
sk: %s Zatiaľ nie je definovaná žiadna akcia pre šablónu. %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s No active budgets %s
sk: %s Bez aktívnych rozpočtov %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s No basket group %s
sk: %s Žiadna skupina košíkov %s

note: %1$s:  IF failureMessage == "NO_ID" %2$s:  ELSIF failureMessage == "DUPLICATE_TITLE" %3$s:  ELSE %4$s:  failureMessage | html %5$s:  END
en: %s No collection id given. %s Title already in use. %s %s %s
sk: %s Nie je zadané žiadne id zbierky. %s Titul sa už používa. %s %s %s

note: %1$s:  ELSE
en: %s No group
sk: %s Žiadna skupina

note: %1$s:  END
en: %s No holds allowed
sk: %s Rezervácie nie sú povolené

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s No inactive budgets %s
sk: %s Bez neaktívnych rozpočtov %s

note: %1$s:  ELSE
en: %s No library
sk: %s Žiadna knižnica

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s No limitation %s
sk: %s Bez obmedzenia %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s No order found %s
sk: %s Nenašla sa žiadna objednávka %s

note: For the first occurrence, %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s No results found %s
sk: %s Nenašli sa žiadne výsledky %s

note: For the first occurrence, %1$s:  ELSE %2$s:  END %3$s:  IF invalid_barcodes.size > 0
en: %s No valid item barcodes found. %s %s
sk: %s Nenašli sa žiadne platné čiarové kódy. %s %s

note: %1$s:  END
en: %s None
sk: %s Žiaden

note: %1$s:  CASE %2$s:  END
en: %s Not supported yet. %s
sk: %s Zatiaľ nepodporovaný. %s

note: %1$s:  UNLESS IsUsageStatsCountryValid %2$s:  UsageStatsCountry | html %3$s:  END
en: %s Note: The value of your system preference 'UsageStatsCountry' is not valid (%s). Please select a valid one. %s
sk: %s Poznámka: Hodnota vášho systémového nastavenia 'UsageStatsCountry' nie je platná (%s). Zvoľte prosím platnú hodnotu. %s

note: %1$s:  END
en: %s OPAC note:
sk: %s Poznámka OPAC:

note: %1$s:  UNLESS TransferWhenCancelAllWaitingHolds %2$s:  END
en: %s Only items that need not be transferred will be cancelled (TransferWhenCancelAllWaitingHolds syspref) %s
sk: %s Zrušené budú iba tie exempláre, ktoré netreba presunúť (TransferWhenCancelAllWaitingHolds sypref) %s

note: %1$s:  END
en: %s Other name:
sk: %s Ďalšie meno:

note: %1$s:  END
en: %s Other phone:
sk: %s Ďalší telefón:

note: %1$s:  IF (sub.alreadyOnOrder) %2$s:  END %3$s:  IF not sub.aqbooksellerid || booksellerid == sub.aqbooksellerid
en: %s Outstanding order %s %s
sk: %s Nevybavená objednávka %s %s

note: %1$s:  END
en: %s Owner
sk: %s Majiteľ

note: %1$s:  END
en: %s Owner and users
sk: %s Majiteľ a užívatelia

note: %1$s:  END
en: %s Owner, users and library
sk: %s Majiteľ, užívatelia a knižnica

note: For the first occurrence, %1$s:  END %2$s:  current_page | html %3$s:  total_pages | html %4$s:  IF ( show_nextbutton )
en: %s Page %s / %s %s
sk: %s Strana %s / %s %s

note: %1$s:  END
en: %s Password:
sk: %s Heslo:

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: %s Phone:
sk: %s Telefón:

note: %1$s:  END
en: %s Primary email:
sk: %s Primárny E-mail:

note: %1$s:  END
en: %s Primary phone:
sk: %s Primárny telefón:

note: %1$s:  END
en: %s Registration date:
sk: %s Dátum zápisu:

note: %1$s:  IF item.stockrotationitem.indemand %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Remove "In demand" %s Add "In demand" %s
sk: %s Odstrániť "Vyžiadaný" %s Pridať "Vyžiadaný" %s

note: %1$s:  END
en: %s Replace existing record with incoming record
sk: %s Vymeniť prichádzajúci záznam za existujúci

note: %1$s:  END
en: %s Replace items if matching bib was found (only for existing items)
sk: %s Nahraďte exempláre, ak sa našiel zhodný záznam (len pre jestvujúce exempláre)

note: For the first occurrence, %1$s:  IF restriction.comment.search('OVERDUES_PROCESS') %2$s:  restriction.comment.remove('OVERDUES_PROCESS ') | $raw %3$s:  ELSE %4$s:  restriction.comment | $raw %5$s:  END
en: %s Restriction added by overdues process %s %s %s %s
sk: %s Obmedzenie pridané z dôvodu omeškania %s %s %s %s

note: %1$s:  IF item.rota.cyclical %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s START %s END %s
sk: %s ZAČIATOK %s KONIEC %s

note: %1$s:  END
en: %s Salutation:
sk: %s Oslovenie:

note: For the first occurrence, %1$s:  IF city_name_filter %2$s:  city_name_filter | html %3$s:  END %4$s:  IF cities_count > 0
en: %s Searching: %s %s %s
sk: %s Hľadá sa: %s %s %s

note: %1$s:  END
en: %s Secondary email:
sk: %s Sekundárny E-mail:

note: %1$s:  END
en: %s Secondary phone:
sk: %s Sekundárny telefón:

note: %1$s:  IF skip_serialseq %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Serial number is skipped when an irregularity is found. %s Serial number is kept when an irregularity is found. %s
sk: %s Sériové číslo sa preskočí pri nájdení nepravideľnosti. %s Sériové číslo sa uchová pri nájdení nepravideľnosti. %s

note: For the first occurrence, %1$s:  batche.card_count | html
en: %s Single patron cards
sk: %s Jednotlivé čitateľské preukazy

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s Something went wrong. %s
sk: %s Niečo sa nepodarilo. %s

note: %1$s:  END
en: %s Sort 1:
sk: %s Triedenie 1:

note: %1$s:  END
en: %s Sort 2:
sk: %s Triedenie 2:

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: %s State:
sk: %s Štát:

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: %s Street number:
sk: %s Číslo ulice:

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: %s Street type:
sk: %s Typ ulice:

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: %s Surname:
sk: %s Priezvisko:

note: %1$s:  IF error.code == 'CANNOT_MOVE' %2$s:  error.value | html %3$s:  ELSE %4$s:  error | html %5$s:  END
en: %s The following items could not be moved from the old record to the new one: %s %s %s %s
sk: %s Nasledovné exempláre nemohli byť prenesené zo starého záznamu do nového: %s %s %s %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s There are no outstanding (accepted) suggestions. %s
sk: %s Nejestvujú nespracované (prijaté) návrhy. %s

note: %1$s:  ELSE
en: %s There is no CSV profile defined.
sk: %s Nie je definovaný žiaden profil CSV.

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END %3$s:  END
en: %s There is no condition for this rule. %s %s
sk: %s Nejestvuje žiadna podmienka pre toto pravidlo. %s %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END %3$s:  END %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: %s There is no table to configure for this module. %s %s %s There is no page using the table configuration in this module. %s
sk: %s Pre tento modul nejestvuje tabuľka na konfiguráciu. %s %s %s Nejestvuje stránka používajúca tabuľkovú konfiguráciu v tomto module. %s

note: %1$s:  IF msg == 'no_report' %2$s:  ELSIF msg == 'can_be_updated'
en: %s There is no valid report for this id. %s
sk: %s Nejestvuje žiaden platný výkaz pre toto id. %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  field.name | html %3$s:  END %4$s:  END %5$s:  IF ( field.type == 'date' )
en: %s There is no value defined for %s %s %s %s
sk: %s Nejestvuje žiadna hodnota definovaná pre %s %s %s %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s This CSV Profile does not exist. %s
sk: %s Tento profil CSV nejestvuje. %s

note: For the first occurrence, %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s This authority is not used in any records. %s
sk: %s Autorita nie je použitá v žiadnom zázname %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s This ordernumber does not exist. %s
sk: %s Toto číslo objednávky nejestvuje. %s

note: %1$s:  IF savedreport.seems_obsolete
en: %s This report seems obsolete, it uses biblioitems.marcxml field.
sk: %s Tento výkaz je už zrejme zastaraný, používa pole biblioitems.marcxml.

note: %1$s:  ELSE
en: %s Upload an image file for this bibliographic record:
sk: %s Nahrajte obrázok pre tento bibliografický záznam:

note: %1$s:  IF itemnumber
en: %s Upload an image file for this item:
sk: %s Nahrajte súbor s obrázkom:

note: For the first occurrence, %1$s:  IF count
en: %s Used in
sk: %s Použitá v

note: %1$s:  END
en: %s Username:
sk: %s Prihlasovacie meno:

note: %1$s:  END
en: %s Version:
sk: %s Verzia:

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: %s Yes
sk: %s Áno

note: For the first occurrence, %1$s:  IF c.enabled == 'yes' %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Yes %s No %s
sk: %s Áno %s Nie %s

note: %1$s:  IF checkout.renewals_count %2$s:  IF checkout.lastreneweddate
en: %s Yes%s,
sk: %s Áno%s,

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s You do not have anything public yet. %s
sk: %s Zatiaľ nemáte nič verejné. %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s You have no manual invoice types defined %s
sk: %s Nemáte definované žiadne typy manuálnych faktúr %s

note: For the first occurrence, %1$s:  IF searchfield %2$s:  searchfield | html
en: %s You searched for %s
sk: %s Hľadali ste %s

note: %1$s:  IF id %2$s:  id | html %3$s:  ELSIF searchfield %4$s:  searchfield | html %5$s:  END
en: %s You searched for record %s %s You searched for %s %s
sk: %s Hľadali ste záznam %s %s Hľadali ste %s %s

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: %s ZIP/Postal code:
sk: %s PSČ:

note: %1$s:  ELSIF ( hardduedatecompare == '1' ) %2$s:  hardduedate | $KohaDates
en: %s after %s
sk: %s po %s

note: %1$s:  item.countanalytics | html
en: %s analytics
sk: %s analytika

note: %1$s:  IF ( result.author )
en: %s by
sk: %s od

note: %1$s:  IF ( loopro.author ) %2$s:  loopro.author | html %3$s:  END
en: %s by %s%s
sk: %s od %s%s

note: For the first occurrence, %1$s:  IF biblioloo.author %2$s:  biblioloo.author | html %3$s:  END
en: %s by %s%s
sk: %s od %s%s

note: %1$s:  IF ( ordersloo.author ) %2$s:  ordersloo.author | html %3$s:  END %4$s:  IF ( ordersloo.isbn ) %5$s:  ordersloo.isbn | html %6$s:  END %7$s:  IF ( ordersloo.publishercode )
en: %s by %s%s %s &ndash; %s%s %s
sk: %s od %s%s %s &ndash; %s%s %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END %3$s:  END
en: %s by you %s %s
sk: %s od vás %s %s

note: %1$s:  IF ( Koha.Preference( 'marcflavour' ) == 'UNIMARC' && biblio.author ) %2$s:  END %3$s:  biblio.author | html %4$s: ~ END %5$s:  (biblioitem.publicationyear || biblio.copyrightdate) | html %6$s:  biblioitem.publishercode | html | $To %7$s:  AuthorisedValues.GetDescriptionByKohaField( kohafield
en: %s by%s %s %s", "%s", "%s", "%s", "%s
sk: %s od%s %s %s", "%s", "%s", "%s", "%s

note: %1$s:  Branches.GetName( branch ) | html
en: %s calendar
sk: %s kalendár

note: %1$s:  errorfile | html
en: %s can't be opened
sk: %s nemožno otvoriť

note: %1$s:  request.illcomments.count | html
en: %s comments
sk: %s recenzií

note: %1$s:  lis.level FILTER ucfirst | html
en: %s data added
sk: %s pridaných údajov

note: For the first occurrence, %1$s:  deliverytime | html
en: %s days
sk: %s dní

note: %1$s:  HANDLED | html
en: %s directories processed.
sk: %s spracovaných adresárov.

note: %1$s:  TOTAL | html
en: %s directories scanned.
sk: %s prezretých adresárov.

note: %1$s:  UNLESS CAN_user_serials_receive_serials %2$s:  ELSE %3$s:  IF ( serial.subscriptionexpired )
en: %s disabled %s %s
sk: %s neaktivované %s %s

note: For the first occurrence, %1$s:  ERROR.UZIPFAIL | html
en: %s failed to unpack.
sk: %s sa nepodarilo rozbaliť.

note: For the first occurrence, %1$s:  authtypecode | html
en: %s framework
sk: %s šablóna

note: A
en: %s fund(s) are attached to this budget. You must delete all attached funds before deleting this budget.
sk: %s fond(y) sú pripojené k tomuto rozpočtu. Pred odstránením tohto rozpočtu musíte odstrániť všetky pripojené fondy.

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron=issue.patron hide_patron_infos_if_needed=1 invert_name=1 %2$s:  waiting_holds | html
en: %s has %s hold(s) waiting for pickup.
sk: %s má %s rezerváciu(e) čakajúce na vyzdvihnutie.

note: For the first occurrence, %1$s:  books_loo.holds | html
en: %s hold(s) left
sk: %s zvyšných rezervácií

note: %1$s:  Branches.GetLoggedInBranchname | html %2$s:  itemloop.size() || 0 | html
en: %s holdings (%s)
sk: %s rezervácií (%s)

note: %1$s:  COUNT.TCOUNTS | html
en: %s image(s) moved into the database:
sk: %s prenesených obrázkov do databázy:

note: %1$s:  total | html
en: %s images found
sk: %s nájdených obrázkov

note: SCRIPT
en: %s important fields empty (highlighted)
sk: %s povinné polia sú prázdne (zvýraznené)

note: %1$s:  imported | html %2$s:  IF ( lastimported ) %3$s:  lastimported | html %4$s:  END
en: %s imported records %s(last was %s)%s
sk: %s importovaných záznamov %s(posledný bol %s)%s

note: %1$s:  recall.first_recall.created_date | $KohaDates %2$s:  recall.first_recall.library.branchname | html
en: %s in %s
sk: %s v %s

note: SCRIPT
en: %s in tab %s
sk: %s v záložke %s

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron=issue.patron hide_patron_infos_if_needed=1 invert_name=1
en: %s is restricted. Please verify this patron should still be restricted.
sk: %s je obmedzený. Overte, prosím, či by ešte tento čitateľ mal byť obmedzený.

note: %1$s:  irregular_issues | html
en: %s issues
sk: %s čísiel

note: %1$s:  END %2$s:  CASE 'weeklength' %3$s:  IF st == subtype
en: %s issues %s %s
sk: %s čísel %s %s

note: SCRIPT
en: %s item mandatory fields empty
sk: %s polia povinného exemplára sú prázdne

note: %1$s:  report.num_items | html
en: %s item records found and staged
sk: %s nájdených a pripravených záznamov exemplárov

note: A
en: %s item(s) are attached to this record. You must delete all items before deleting this record.
sk: %s záznam(ov) je pripojený(ch) k tomuto záznamu. Musíte odstrániť všetky exempláre pred odstránením tohto záznamu.

note: %1$s:  cannotdelbiblio.itemcount | html
en: %s item(s) attached.
sk: %s exemplár(ov) bolo pripojených.

note: %1$s:  report.deleted_itemnumbers.size | html
en: %s item(s) deleted.
sk: %s exemplár(ov) bolo odstránených.

note: %1$s:  books_loo.items | html
en: %s item(s) left
sk: %s zvyšných exemplárov

note: %1$s:  moddatecount | html %2$s:  date | $KohaDates
en: %s items modified : datelastseen set to %s
sk: %s zmenených exemplárov : dátum posledného prezerania (datelastseen) nastavené na %s

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: %s mandatory fields empty (highlighted)
sk: %s povinné polia sú prázdne (zvýraznené)

note: %1$s:  END %2$s:  CASE %3$s:  st | html %4$s:  END
en: %s months %s%s %s
sk: %s mesiacov %s%s %s

note: %1$s:  alreadyindb | html %2$s:  IF ( lastalreadyindb ) %3$s:  lastalreadyindb | html %4$s:  END
en: %s not imported because already in borrowers table and overwrite disabled %s(last was %s)%s
sk: %s nebolo importované, pretože sú už v tabuľke požičiavateľov a prepisovanie je neaktivované %s(posledné bolo %s)%s

note: %1$s:  invalid | html %2$s:  IF ( lastinvalid ) %3$s:  lastinvalid | html %4$s:  END
en: %s not imported because they are not in the expected format %s(last was %s)%s
sk: %s neboli importované, pretože nie sú v očakávanom formáte %s(posledné bolo %s)%s

note: %1$s:  selected_count | html
en: %s note(s) marked as not seen.
sk: %s poznámka(y) označená(é) ako neevidovaná(é).

note: %1$s:  selected_count | html
en: %s note(s) marked as seen.
sk: %s poznámka(y) označená(é) ako evidovaná(é).

note: %1$s:  hits_to_paginate | html %2$s:  total | html
en: %s of %s results loaded, refine your search to view other records
sk: %s z %s výsledkov sa načítalo, pre zobrazenie ďalších záznamov zúžte hľadanie

note: For the first occurrence, %1$s:  ELSIF ( hardduedatecompare == '0' ) %2$s:  hardduedate | $KohaDates
en: %s on %s
sk: %s dňa %s

note: %1$s:  IF ( hold.suspend ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s on %s until %s
sk: %s dňa %s do %s

note: %1$s:  cannotdelbiblio.countbiblio | html
en: %s order(s) attached.
sk: %s pripojených objednávok.

note: %1$s:  books_loo.biblios | html
en: %s order(s) left
sk: %s zvyšných objednávok

note: %1$s:  overwritten | html %2$s:  IF ( lastoverwritten ) %3$s:  lastoverwritten | html %4$s:  END
en: %s overwritten %s(last was %s)%s
sk: %s prepísaný %s(posledný bol %s)%s

note: %1$s:  TotalDel | html
en: %s patrons have been successfully deleted
sk: %s čitateľov bolo úspešne odstránených

note: %1$s:  TotalDel | html
en: %s patrons have been successfully moved to trash
sk: %s čitateľov bolo úspešne presunutých do koša

note: %1$s:  patrons_to_delete.size || 0 | html
en: %s patrons will be deleted
sk: %s čitateľov bude odstránených

note: %1$s:  TotalDel | html
en: %s patrons would have been removed (if it wasn't a test run)
sk: %s čitateľov by bolo úspešne odstránených (keby nešlo o test)

note: %1$s:  patrons_to_anonymize.count || 0 | html
en: %s patrons' checkout histories will be anonymized
sk: %s čitateľove histórie výpožičiek budú utajené

note: %1$s:  reserveloo.pendingorders | html
en: %s pending
sk: %s nevybavené

note: %1$s:  TAB.tab_title | html
en: %s preferences
sk: %s nastavenia

note: %1$s:  selected_count | html
en: %s problem report(s) marked as closed.
sk: %s správy o problémoch sú označené ako uzatvorené.

note: %1$s:  selected_count | html
en: %s problem report(s) marked as new.
sk: %s správy o problémoch sú označené ako nové.

note: %1$s:  selected_count | html
en: %s problem report(s) marked as viewed.
sk: %s správy o problémoch sú označené ako videné.

note: For the first occurrence, %1$s:  errcon.server | html %2$s:  errcon.seq | html %3$s:  PROCESS 'xslt-handler.inc' code=errcon.error
en: %s record %s: %s
sk: %s záznam %s: %s

note: For the first occurrence, %1$s:  count | html
en: %s record(s)
sk: %s záznamoch

note: %1$s:  report.deleted_biblionumbers.size | html
en: %s record(s) deleted.
sk: %s exemplár(ov) bolo odstránených.

note: %1$s:  report.total | html
en: %s records in file
sk: %s záznamov v súbore

note: %1$s:  report.import_errors | html
en: %s records not staged because of MARC error
sk: %s záznamov nebolo pripravených z dôvodu chyby v MARCu

note: %1$s:  total | html
en: %s records parsed
sk: %s spracovaných záznamov

note: %1$s:  report.staged | html
en: %s records staged
sk: %s záznamov je pripravených

note: %1$s:  report.matched | html %2$s:  report.matcher_code | html
en: %s records with at least one match in catalog per matching rule &quot;%s&quot;
sk: %s záznamov s najmenej jednou zhodou v katalógu na pravidlo zhody &quot;%s&quot;

note: %1$s:  total | html %2$s:  IF ( query_desc )
en: %s result(s) found %sfor
sk: %s nájdených výsledkov %spre

note: %1$s:  total | html
en: %s result(s) found in catalog,
sk: %s výsledkov nájdených v katalógu,

note: %1$s:  breeding_count | html
en: %s result(s) found in reservoir
sk: %s výsledkov nájdených v zásobníku

note: %1$s:  count | html
en: %s shipments
sk: %s zásielok

note: %1$s:  cannotdelbiblio.subscriptions | html
en: %s subscription(s) attached.
sk: %s pripojených predplatných.

note: For the first occurrence, %1$s:  books_loo.subscriptions | html
en: %s subscription(s) left
sk: %s zvyšných predplatných

note: %1$s:  resul.used | html
en: %s times
sk: %s krát

note: For the first occurrence, %1$s:  reserveloo.copies_to_buy | html
en: %s to order
sk: %s na zoradenie

note: %1$s:  SEARCH_RESULT.${status_count} | html
en: %s unavailable:
sk: %s iba prezenčne:

note: %1$s:  END %2$s:  CASE 'monthlength' %3$s:  IF st == subtype
en: %s weeks %s %s
sk: %s týždňov %s %s

note: %1$s:  END
en: %s will expire before
sk: %s vyprší pred

note: For the first occurrence, %1$s:  category.dateofbirthrequired | html
en: %s years
sk: %s rokov

note: %1$s:  END %2$s:  SWITCH where_is_memcached_config %3$s:  CASE 'config_only'
en: %s | Config read from: %s %s
sk: %s | Config načítaný z: %s %s

note: %1$s:  END %2$s:  IF time_zone.config != ''
en: %s | Config: %s
sk: %s | Konfig: %s

note: %1$s:  END %2$s:  IF time_zone.environment != ''
en: %s | Environment (TZ): %s
sk: %s | Prostredie (TZ): %s

note: %1$s:  IF managedby_patron.borrowernumber && logged_in_user.borrowernumber != managedby_patron.borrowernumber %2$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron=managedby_patron hide_patron_infos_if_needed=1 %3$s:  Branches.GetName( managedby_patron.branchcode ) | html %4$s:  managedby_patron.category.descrip
en: %s | Previously was %s %s (%s) %s
sk: %s | Predtým to bolo %s %s (%s) %s

note: %1$s:  END %2$s:  IF memcached_servers %3$s:  IF memcached_running and is_memcached_still_active
en: %s | Status: %s %s
sk: %s | Stav: %s %s

note: %1$s:  IF bookseller_filter %2$s:  bookseller_filter.name | html %3$s:  END
en: %s%s : %sLate orders
sk: %s%s : %sOneskorené objednávky

note: %1$s:  END %2$s:  IF ( suggestion.place )
en: %s%s in
sk: %s%s v

note: For the first occurrence, %1$s:  END %2$s:  IF ( LibraryName ) %3$s:  LibraryName | html %4$s:  END
en: %s%s in %s Catalog%s.
sk: %s%s v %s Katalógu%s.

note: For the first occurrence, %1$s:  IF ( batche.label_count == 1 ) %2$s:  batche.label_count | html %3$s:  ELSE %4$s:  batche.label_count | html %5$s:  END
en: %s%s single label%s%s single labels%s
sk: %s%s jednotlivá etiketa%s%s jednotlivých etikiet%s

note: %1$s:  IF ( patron.phone ) %2$s:  patron.phone | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s%s%s(no phone number on file)%s
sk: %s%s%s(tel.č. je neevidované)%s

note: %1$s:  IF ( patron.email ) %2$s:  patron.email | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s%s%s(no primary email on file)%s
sk: %s%s%s(primárny email nie je uvedený)%s

note: For the first occurrence, %1$s:  IF (profile) %2$s:  profile | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s%s%s(none)%s
sk: %s%s%s(žiaden)%s

note: %1$s:  IF ( lastdate ) %2$s:  lastdate | $KohaDates %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s%s%sItem has no transfer record%s
sk: %s%s%sExemplár nemá záznamy o presunoch%s

note: %1$s:  IF Koha.Preference('URLLinkText') %2$s:  Koha.Preference('URLLinkText') | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s%s%sLink to resource%s
sk: %s%s%sOdkaz na zdroj%s

note: For the first occurrence, %1$s:  IF ( template_id ) %2$s:  template_id | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s%s%sN/A%s
sk: %s%s%sNie je dostupný%s

note: %1$s:  IF ( loopro.title ) %2$s:  loopro.title | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s%s%sNO TITLE%s
sk: %s%s%sBEZ NÁZVU%s

note: %1$s:  IF ( loopro.barcode ) %2$s:  loopro.barcode | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s%s%sNo barcode%s
sk: %s%s%sBez čiarového kódu%s

note: %1$s:  IF ( loopro.itemcallnumber ) %2$s:  loopro.itemcallnumber | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s%s%sNo call number%s
sk: %s%s%sBez signatúry%s

note: %1$s:  IF ( slip ) %2$s:  slip | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s%s%sNo slip template found%s
sk: %s%s%sNenašla sa šablóna ústrižku%s

note: For the first occurrence, %1$s:  END %2$s:  IF limit_desc
en: %s%s&nbsp;with limit(s):
sk: %s%s&nbsp;s obmedzením:

note: %1$s:  borrowers.$borrowernumber.surname | html %2$s:  IF ( borrowers.$borrowernumber.firstname ) %3$s:  borrowers.$borrowernumber.firstname | html %4$s:  END %5$s:  Categories.GetName( borrowers.$borrowernumber.categorycode ) | html %6$s:  Branches.GetName( borrowers.$borrowernumber.branchcode ) | 
en: %s%s, %s%s - %s (%s) (%s) - Requested on %s
sk: %s%s, %s%s - %s (%s) (%s) - Vyžiadané dňa %s

note: For the first occurrence, %1$s:  suggestion.title | html %2$s:  IF ( suggestion.author ) %3$s:  suggestion.author | html %4$s:  END
en: %s%s, by %s%s
sk: %s%s, od %s%s

note: %1$s:  END %2$s:  IF ( suggestion.publishercode ) %3$s:  suggestion.publishercode | html %4$s:  END %5$s:  IF ( suggestion.publicationyear )
en: %s%s; Published by %s %s%s in
sk: %s%s; Vydalo:%s %s%s v

note: %1$s:  IF ( suggestion.copyrightdate ) %2$s:  suggestion.copyrightdate | html %3$s:  END %4$s:  IF ( suggestion.volumedesc )
en: %s&copy; %s %s %s; Volume:
sk: %s&copy; %s %s %s; Zväzok:

note: %1$s:  IF ( dateformat == "us" ) %2$s:  ELSIF ( dateformat == "metric" ) %3$s:  ELSIF ( dateformat == "dmydot" ) %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: %s(MM/DD/YYYY)%s(DD/MM/YYYY)%s(DD.MM.YYYY)%s(YYYY-MM-DD)%s
sk: %s(MM/DD/RRRR)%s(DD/MM/RRRR)%s(DD.MM.RRRR)%s(RRRR-MM-DD)%s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s(deleted patron)%s
sk: %s(odstránený čitateľ)%s

note: %1$s:  IF (invoiceincgst == 1) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s(tax inc.)%s(tax exc.)%s
sk: %s(s DPH)%s(bez DPH)%s

note: For the first occurrence, %1$s:  IF (listincgst == 1) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s(tax inclusive)%s(tax exclusive)%s
sk: %s(s DPH)%s(bez DPH)%s

note: %1$s:  IF ( item.biblio.author ) %2$s:  item.biblio.author | html %3$s:  END
en: %s, by %s%s
sk: %s, od %s%s

note: %1$s:  IF ( item.author ) %2$s:  item.author | html %3$s:  END %4$s:  IF ( item.itemnotes )
en: %s, by %s%s%s-
sk: %s, od %s%s%s-

note: For the first occurrence, %1$s:  IF ( active ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sActive%sInactive%s
sk: %sAktívna%sNeaktívna%s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %sAdd a new subscription%s (
sk: %sPridať nové predplatné%s (

note: %1$s:  IF ( record_type == 'auth' ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sAuthority records%sBibliographic records%s
sk: %sZáznamy autorít%sKnižničné záznamy%s

note: %1$s:  IF ( batch_lis.record_type == 'auth' ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sAuthority%sBibliographic%s
sk: %sAutorita%sKnižničná%s

note: %1$s:  IF humanbranch %2$s:  Branches.GetName( humanbranch ) | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %sCheckout, hold policy by patron category for %s%sDefault checkout, hold policy by patron category%s
sk: %sPravidlá výpožičiek, rezervácií podľa kategórie čitateľov pre %s%sPredvolené pravidlá výpožičiek, rezervácií podľa kategórie čitateľov%s

note: %1$s:  IF (errcode==1)
en: %sCould not create a new list. Please check the name.
sk: %sNedá sa vytvoriť nový zoznam. Overte prosím názov.

note: %1$s:  IF ( errornonewitem )
en: %sERROR: Unable to create the new item.
sk: %sCHYBA: Nedá sa vytvoriť nový exemplár.

note: %1$s:  IF ( errornomodbiblio ) %2$s:  END %3$s:  IF ( errornohostitemnumber ) %4$s:  END
en: %sERROR: Unable to modify the bibliographic record.%s %sERROR: Unable to get the item number from this barcode.%s
sk: %sCHYBA: Knižničný záznam sa nedá upraviť.%s %sCHYBA: Nedá sa získať číslo exemplára z tohto čiarového kódu.%s

note: %1$s:  IF course_id %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sEdit course%sCreate course%s
sk: %sUpraviť kurz%sVytvoriť kurz%s

note: %1$s:  IF (template_id) %2$s:  ELSE %3$s:  END %4$s:  IF (template_id) %5$s:  template_id | html %6$s:  END
en: %sEdit%sCreate%s patron card template%s (%s)%s
sk: %sUpraviť%sVytvoriť%s šablónu čitateľských preukazov%s (%s)%s

note: %1$s:  IF ( layout_id ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sEdit%sCreate%s patron card text layout
sk: %sUpraviť%sVytvoriť%s textové rozloženie čitateľských preukazov

note: %1$s:  IF (profile_id) %2$s:  ELSE %3$s:  END %4$s:  IF (profile_id) %5$s:  profile_id | html %6$s:  END
en: %sEdit%sCreate%s printer profile%s (%s)%s
sk: %sUpraviť%sVytvoriť%s profil tlačiarne%s (%s)%s

note: For the first occurrence, %1$s:  IF (basketgroup.freedeliveryplace) %2$s:  ELSE %3$s:  Branches.GetName( basketgroup.deliveryplace ) | html %4$s:  END
en: %sFree delivery place%s%s%s
sk: %sVoľné miesto doručenia%s%s%s

note: %1$s: - BLOCK - %2$s:  sep | html %3$s:  sep | html %4$s:  sep | html %5$s:  sep | html %6$s:  sep | html %7$s:  sep | html %8$s:  sep | html %9$s:  sep | html %10$s:  sep | html %11$s:  sep | html %12$s:  sep | html %13$s:  sep | html %14$s:  sep | html %15$s:  sep | html %16$s:  sep | html %17$s: 
en: %sFund%s"Basket num"%s"Basket name"%s"Authorised by"%s"Biblio number"%sTitle%sCurrency%s"Vendor price"%sRRP%s"Budgeted cost"%sQuantity%s"Total RRP"%s"Total cost"%s"Entry date"%s"Date received"%s"Internal note"%s"Vendor note"%s
sk: %sFond%s"Košík č."%s"Názov košíka"%s"Autorizoval(a)"%s"Číslo biblio"%sTitul%sMena%s"Cena predajcu"%sMOC%s"Rozpočtové náklady"%sMnožstvo%s"Celková MOC"%s"Celkové náklady"%s"Dátum zápisu"%s"Dátum prijatia"%s"Interná poznámka"%s"Poznámka predajcu"%s

note: %1$s:  IF category.hidelostitems %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sHidden by default%sShown%s
sk: %sPredvolene skrytý%sZobrazený%s

note: %1$s:  IF ( category.hidelostitems ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sHidden%sShown%s
sk: %sSkrytý%sZobrazený%s

note: %1$s:  BLOCK subject %2$s:  END
en: %sHold:%s
sk: %sRezervácia:%s

note: %1$s:  IF humanbranch %2$s:  Branches.GetName( humanbranch ) | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %sHolds policy by item type for %s%sDefault holds policy by item type%s
sk: %sPravidlo o rezervácii podľa typu exepmlára %s%sPredvolené pravidlo o rezerváciách podla typu exemplára%s

note: %1$s:  IF biblio.item_error %2$s:  END %3$s:  FOREACH item IN biblio.iteminfos
en: %sItem records could not be processed because the number of item fields was uneven.%s %s
sk: %sZáznamy exemplárov nebolo možné spracovať, pretože počet polí exemplárov bol nerovnaký.%s %s

note: %1$s:  IF credit_type.can_be_added_manually %2$s:  END
en: %sManual credit%s
sk: %sManuálny kredit%s

note: %1$s:  IF cash_register %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sModify cash register%sAdd new cash register%s
sk: %sUpraviť pokladňu%sPridať novú pokladňu%s

note: %1$s:  IF framework %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sModify framework text%sAdd framework%s
sk: %sUpraviť text šablóny%sPridať šablónu%s

note: %1$s:  IF library %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sModify library%sNew library%s
sk: %sUpraviť knižnicu%sNová knižnica%s

note: %1$s:  IF ( modify ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sModify notice%sAdd notice%s
sk: %sUpraviť oznámenie%sPridať oznámenie%s

note: %1$s:  IF ( heading_modify_tag_p ) %2$s:  END %3$s:  IF ( heading_add_tag_p ) %4$s:  END
en: %sModify tag%s %sNew tag%s
sk: %sUpraviť menovku%s %sNová menovka%s

note: %1$s:  UNLESS ( basketno ) %2$s:  END %3$s:  basketname | html %4$s:  basketno | html
en: %sNew %sBasket %s (%s) for
sk: %sNový %sKošík %s (%s) pre

note: %1$s:  IF record.permanent %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sNo%sYes%s
sk: %sNie%sÁno%s

note: %1$s:  IF ( issue.overdue ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sOverdue!%s&nbsp;%s
sk: %sOmeškaný!%s&nbsp;%s

note: %1$s: - BLOCK subject - %2$s: - END -
en: %sOverdue:%s
sk: %sOmeškanie:%s

note: INPUT type=button
en: %sRevert transit status%sRevert waiting status%s
sk: %sVrátiť stav presunu%sVrátiť stav čakania%s

note: %1$s:  IF chargeperiod_charge_at %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sStart of interval%sEnd of interval%s
sk: %sZačiatok intervalu%sKoniec intervalu%s

note: %1$s:  IF errors.empty_upload %2$s:  END %3$s:  IF errors.no_file %4$s:  END
en: %sThe file you are attempting to upload has no contents.%s %sYou did not select a file to upload.%s
sk: %sSúbor, ktorý sa pokúšate načítať nič neobsahuje.%s %sNezvolili ste súbor na načítanie.%s

note: %1$s:  IF errors.empty_upload %2$s:  END %3$s:  IF errors.no_file %4$s:  END %5$s:  IF errors.invalid_parameter %6$s:  END
en: %sThe file you are attempting to upload has no contents.%s %sYou did not select a file to upload.%s %sInvalid or missing script parameter.%s
sk: %sSúbor, ktorý sa pokúšate načítať nič neobsahuje.%s %sNezvolili ste súbor na načítanie.%s %sNeplatný alebo chýbajúci parameter skriptu.%s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %sThere are no received orders.%s
sk: %sNeexistujú žiadne prijaté objednávky.%s

note: %1$s:  CASE 'cannot_see_patron_infos' %2$s:  CASE 'unknown_biblio'
en: %sThis account cannot view requested patron information. %s
sk: %sTento účet nemôže zobraziť požadované informácie o čitateľovi. %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %sThis record has no items.%s
sk: %sTento záznam nemá žiadne exempláre.%s

note: For the first occurrence, %1$s:  IF currency.archived %2$s:  END
en: %sYes%s
sk: %sÁno%s

note: For the first occurrence, %1$s:  IF ( itemtype.notforloan ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sYes%s&nbsp;%s
sk: %sÁno%s&nbsp;%s

note: For the first occurrence, %1$s:  IF is_standing %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sYes%sNo%s
sk: %sÁno%sNie%s

note: For the first occurrence, %1$s:  IF field.searchable %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sYes%sNo%s
sk: %sÁno%sNie%s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %sa list:%s
sk: %szoznam:%s

note: %1$s:  IF ( issn ) %2$s:  END %3$s:  END %4$s:  IF ( issn )
en: %sand %s %s %s with ISSN matching
sk: %sa %s %s %s so zhodným ISSN

note: %1$s:  IF ( loopro.branch ) %2$s:  Branches.GetName( loopro.branch ) | html %3$s:  END
en: %sat %s%s
sk: %sv %s%s

note: %1$s:  PROCESS selectoptionopen value='b'
en: %sb - Later heading
sk: %sb - Neskoršia hlavička

note: %1$s:  IF ( result_se.author ) %2$s:  result_se.author | html %3$s:  END %4$s:  result_se.itemtype | html %5$s:  IF ( result_se.publishercode ) %6$s:  result_se.publishercode | html %7$s:  END %8$s:  IF ( result_se.place ) %9$s:  result_se.place | html %10$s:  END %11$s:  IF ( result_se.copyrightdat
en: %sby %s%s [%s], %s%s %s%s%s %s%s%s, %s%s%s%s%s,
sk: %s %s%s [%s], %s%s %s%s%s %s%s%s, %s%s%s%s%s,

note: %1$s:  PROCESS selectoptionopen value='d'
en: %sd - Acronym
sk: %sd - Skratka

note: %1$s:  PROCESS selectoptionopen value='f'
en: %sf - Musical composition
sk: %sf - Hudobná skladba

note: %1$s:  PROCESS selectoptionopen value='g'
en: %sg - Broader term
sk: %sg - Širší pojem

note: %1$s:  PROCESS selectoptionopen value='h'
en: %sh - Narrower term
sk: %sh - Užší pojem

note: %1$s:  PROCESS selectoptionopen value='n'
en: %sn - Not applicable
sk: %sn- Nepoužiteľný

note: %1$s:  PROCESS selectoptionopen value='r'
en: %sr - Relationship designation in $i or $4
sk: %sr - Určenie vzťahu v $i alebo $4

en: &#1041;&#1098;&#1083;&#1075;&#1072;&#1088;&#1089;&#1082;&#1080; (Bulgarian) Radoslav Kolev
sk: &#1041;&#1098;&#1083;&#1075;&#1072;&#1088;&#1089;&#1082;&#1080; (Bulharský) Radoslav Kolev

en: &#1056;&#1091;&#1089;&#1089;&#1082;&#1080;&#1081; (Russian) Victor Titarchuk and Serhij Dubyk
sk: &#1056;&#1091;&#1089;&#1089;&#1082;&#1080;&#1081; (Ruský) Victor Titarchuk a Serhij Dubyk

en: &#1059;&#1082;&#1088;&#1072;&#1111;&#1085;&#1089;&#1100;&#1082;&#1072; (Ukrainian) Victor Titarchuk and Serhij Dubyk
sk: &#1059;&#1082;&#1088;&#1072;&#1111;&#1085;&#1089;&#1100;&#1082;&#1072; (Ukrajinský) Victor Titarchuk a Serhij Dubyk

en: &#1506;&#1489;&#1512;&#1497;&#1514; (Hebrew)
sk: &#1506;&#1489;&#1512;&#1497;&#1514; (Hebrejský)

en: &#1601;&#1575;&#1585;&#1587;&#1609; (Persian)
sk: &#1601;&#1575;&#1585;&#1587;&#1609; (Perzský)

en: &#20013;&#25991; (Chinese)
sk: &#20013;&#25991; (Čínsky)

en: &#2476;&#2494;&#2434;&#2482;&#2494; (Bengali) Parthasarathi Mukhopadhyay
sk: &#2476;&#2494;&#2434;&#2482;&#2494; (Bengálsky) Parthasarathi Mukhopadhyay

en: &#26085;&#26412;&#35486; (Japanese)
sk: &#26085;&#26412;&#35486; (Japonský)

en: &#3374;&#3378;&#3375;&#3390;&#3379;&#3330; (Malayalam)
sk: &#3374;&#3378;&#3375;&#3390;&#3379;&#3330; (malajálamčina)

en: &#3616;&#3634;&#3625;&#3634;&#3652;&#3607;&#3618; (Thai)
sk: &#3616;&#3634;&#3625;&#3634;&#3652;&#3607;&#3618; (Thajský)

en: &#4768;&#4635;&#4653;&#4763; (Amharic) Getway II Ethiopia Co. (Yohannes Mulugeta (Team Leader), Tegene Assefa, Abiyot Bayou)
sk: &#4768;&#4635;&#4653;&#4763; (Amharský) Getway II Ethiopia Co. (Yohannes Mulugeta (Team Leader), Tegene Assefa, Abiyot Bayou)

en: &#54620;&#44397;&#50612; (Korean)
sk: &#54620;&#44397;&#50612; (Kórejský)

en: &#x010D;e&#353;tina (Czech)
sk: &#x010D;e&#353;tina (Český)

en: &lt;&lt; Back to suggestions
sk: &lt;&lt; Späť k návrhom

en: &lt;&lt; Previous
sk: &lt;&lt; Predchádzajúci

en: &lt;a href="[856u]"&gt;open site&lt;/a&gt;
sk: &lt;a href="[856u]"&gt;otvoriť stránku&lt;/a&gt;

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Author as phrase
sk: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Autor (presne)

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Call number
sk: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Signatúra

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Conference name
sk: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Názov konferencie

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Conference name as phrase
sk: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Názov konferencie (presne)

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Corporate name
sk: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Názov spoločnosti

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Corporate name as phrase
sk: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Názov spoločnosti (presne)

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Keyword as phrase
sk: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Kľúčové slovo (presne)

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Personal name
sk: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Meno osoby

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Personal name as phrase
sk: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Meno osoby (presne)

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Series title
sk: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Názov edície

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Subject and broader terms
sk: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Predmet a širšie pojmy

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Subject and narrower terms
sk: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Predmet a užšie pojmy

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Subject and related terms
sk: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Predmet a príbuzné pojmy

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Subject as phrase
sk: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Predmet (presne)

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Title as phrase
sk: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Názov (presne)

en: &nbsp;Show inactive funds:
sk: &nbsp;Zobraziť neaktívne fondy:

en: &nbsp;Show inactive:
sk: &nbsp;Zobraziť neaktívne:

en: &quot;STARTDATE:January 1, 2010&quot;,&quot;TRACK:Day&quot;
sk: &quot;STARTDATE:Január 1, 2010&quot;,&quot;TRACK:Deň&quot;

en: &rsaquo; Mana Knowledge Base report search results
sk: &rsaquo; Výsledky vyhľadávania výkazov z Mana Knowledge Base

en: 'password' should be stored in plaintext, and will be converted to a Bcrypt hash (if your passwords are already encrypted, talk to your system administrator about options). Passwords will not be updated on overwrite unless replace passwords option is checked.
sk: 'heslo' by malo byť uložené ako obyčajný text a bude prevedené na Bcrypt hash (ak sú vaše heslá už zašifrované, poraďte sa so správcom systému o možnostiach). Heslá sa neaktualizujú pri prepísaní, pokiaľ nie je začiarknutá možnosť nahradiť heslá.

note: %1$s:  dropboxdate | $KohaDates with_hours => 1
en: ( Effective checkin date is %s )
sk: Režim vrátenia cez schránku. (Účinný termín vrátenia je %s )

note: %1$s:  rescardnumber | html %2$s:  Branches.GetName( resbranchcode ) | html
en: (%s) at %s
sk: (%s) pre %s

note: For the first occurrence, %1$s:  rescardnumber | html %2$s:  Branches.GetName( resbranchcode ) | html %3$s:  reswaitingdate | $KohaDates
en: (%s) at %s since %s
sk: (%s) v %s od %s

note: %1$s:  message.barcode | html
en: (%s) for
sk: (%s) pre

note: %1$s:  message.barcode | html
en: (%s) from
sk: (%s) z

note: %1$s:  getBarcodeMessageIteminfo | html
en: (%s) has been on hold for
sk: (%s) bol rezervovaný pre

note: For the first occurrence, %1$s:  getBarcodeMessageIteminfo | html
en: (%s) has been waiting for
sk: (%s) čakal na

note: %1$s:  getBarcodeMessageIteminfo | html
en: (%s) is checked out to
sk: (%s) je vypožičaný pre

note: %1$s:  getBarcodeMessageIteminfo | html
en: (%s) is currently checked out to this patron. Renew?
sk: (%s) je momentálne vypožičaný tomuto čitateľovi. Predĺžiť?

note: %1$s:  getBarcodeMessageIteminfo | html
en: (%s) is on hold for
sk: (%s) je zarezervovaný pre

note: %1$s:  message.barcode | html
en: (%s) to
sk: (%s) pre

note: %1$s:  issued_cardnumber | html %2$s:  IF CAN_user_circulate_force_checkout %3$s:  END
en: (%s). %s Check in and check out? %s
sk: (%s). %s Vrátenie a výpožička? %s

en: (Accruing)
sk: (narastajúcí)

en: (Cancelled)
sk: (Zrušená)

note: %1$s:  budget_period_description | html %2$s:  bookfund | html
en: (Current: %s - %s)
sk: (Aktuálne: %s - %s)

en: (Error)
sk: (Chyba)

en: (Example: "001,245ab,600")
sk: (Napríklad: "001,245ab,600")

en: (Filtered.
sk: (Filtrované.

en: (Forgiven)
sk: (Odpustené)

note: %1$s:  HoldsToPullStartDate | html %2$s:  HoldsToPullEndDate | html
en: (Inclusive, default is %s days ago to %s days ahead. Set other date ranges as needed.)
sk: (Vrátane, predvolených je %s dní dozadu do %s dní dopredu. Nastavte podľa potreby ďalšie rozmedzia dátumov.)

note: %1$s:  HoldsToPullStartDate | html
en: (Inclusive, default is %s days ago to today. Set other date ranges as needed.)
sk: (Vrátane, predvolených je %s dní dozadu po dnešok. Nastavte podľa potreby ďalšie rozmedzia dátumov.)

en: (Indonesian)
sk: (Indonézčina)

en: (Lost)
sk: (Stratené)

en: (None)
sk: (Žiaden)

note: %1$s:  biblionumber | html %2$s:  ELSE %3$s:  IF (circborrowernumber)
en: (Record number %s) %s Add MARC record %s
sk: (Záznam číslo %s) %s Pridať MARC záznam %s

note: %1$s:  biblionumber | html %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: (Record number %s) %s Add MARC record %s
sk: (Záznam číslo %s) %s Pridať MARC záznam %s

en: (Refunded)
sk: (Vrátené)

en: (Replaced)
sk: (Nahradené)

en: (Required)
sk: (Povinné)

en: (Returned)
sk: (Vrátené)

en: (Skip records marked as seen on or after this date.)
sk: (Preskočiť záznamy označené ako evidované k tomuto dátumu alebo po ňom.)

en: (Tax exc.)
sk: (Bez DPH)

en: (Tax inc.)
sk: (S DPH)

note: %1$s:  subscriptionsnumber | html
en: (There are %s subscriptions associated with this title).
sk: (K tomuto titulu máme priradených %s predplatných).

en: (This is a fallback value due to a bad configuration)
sk: (Táto hodnota bola ústupkom kvôli nesprávnej konfigurácii)

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: (Unknown)
sk: (Neznámy)

en: (Voided)
sk: (Zamietnutý)

en: (a choice list for choice (separated by |) or cols|rows for texarea)
sk: (výberový zoznam pre voľbu (oddelený pomocou |) alebo stĺpcami|riadkami pre textovú oblasť)

note: %1$s:  cur_active | html %2$s:  IF (listincgst == 1) %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: (adjusted for %s, %stax inclusive%stax exclusive%s)
sk: (prispôsobený pre %s, %ss DPH%sbez DPH%s)

note: %1$s:  active_currency.currency | html
en: (adjusted for %s,tax exclusive)
sk: (prispôsobený pre %s bez dane)

note: %1$s:  active_currency.currency | html
en: (adjusted for %s,tax inclusive)
sk: (prispôsobený pre %s, bez dane)

en: (amounts will be rounded down)
sk: (čiastky budú zaokrúhlené nadol)

en: (budgeted cost * quantity)
sk: (rozpočtové náklady * množstvo)

en: (can be positive or negative)
sk: (môže byť kladný alebo záporný)

en: (checking)
sk: (kontrola)

en: (current stage highlighted)
sk: (zvýraznená súčasná úroveň)

en: (default if none is defined)
sk: (predvolené, ak nič nie je definované)

en: (enter amount in numerals)
sk: (zadajte množstvo v číslach)

en: (exclusive)
sk: (okrem)

en: (fast cataloging)
sk: (rýchla katalogizácia)

en: (if empty, subscription is still active)
sk: (ak je prázdne, predplatné je stále aktívne)

en: (if you select a value here, the indicators will be limited to the authorized value list)
sk: (ak tu zvolíte hodnotu, potom indikátory budú obmedzené povolenými hodnotami zo zoznamu)

en: (inclusive)
sk: (vrátane)

en: (inclusive)
sk: (vrátane)

en: (inclusive) to
sk: (vrátane) do

note: %1$s:  resultsloo.timestamp | html
en: (modified on %s)
sk: (upravené %s)

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: (must be a number greater than 0)
sk: (musí byť číslo väčšie ako 0)

note: SCRIPT
en: (never)
sk: (nikdy)

en: (no library)
sk: (žiadna knižnica)

note: %1$s:  ar.item.barcode | html
en: (only %s)
sk: (iba %s)

note: %1$s:  FOREACH relate IN related %2$s:  relate.related_search | html %3$s:  END
en: (related searches: %s%s%s)
sk: (súvisiace hľadania: %s%s%s)

en: (remove)
sk: (odobrať)

en: (select a library)
sk: (zvoľte knižnicu)

en: (start date of the 1st subscription)
sk: (začiatočný dátum 1. predplatného)

en: (use * to do a fuzzy search)
sk: (pre približné vyhľadávanie použite *)

en: ) is currently restricted.
sk: ) je momentálne obmedzený.

en: ) is not checked out to a patron.
sk: ) nie je vypožičaný inému čitateľovi.

note: %1$s:  date_due | $KohaDates
en: ) now due on %s
sk: ) sa teraz očakáva dňa %s

en: ) on
sk: ) dňa

note: %1$s:  borrower.firstname | html %2$s:  borrower.surname | html
en: ) renewed for %s %s (
sk: ) obnovený pre %s %s (

en: ) you selected does not exist.
sk: ) ktorý ste zvolili, nejestvuje.

en: ** Vendor's listings already include tax.
sk: ** Výpisy predajcu už zahŕňajú dane.

en: , OH, USA (Koha 3.0 beta testing)
sk: , OH, USA (Koha 3.0 beta testovanie)

en: , Ohio, USA (MARC sponsorship, documentation, template maintenance)
sk: , Ohio, USA (MARC, dokumentácia, údržba šablón)

en: , PA, USA (Koha 3.0 Zebra Integration sponsorship)
sk: , PA, USA (Koha 3.0 Zebra integrácia)

en: , Please transfer this item.
sk: , Presuňte, prosím, tento exemplár.

en: , greater than or equal to 1
sk: , väčšiu ako alebo rovnú 1

en: , please ask an administrator to check your configuration.
sk: , prosím požiadajte správcu o kontrolu vašej konfigurácie.

en: , when the next team will be elected.
sk: , keď bude zvolený ďalší tím.

note: SCRIPT
en: - Budget amount cannot be blank
sk: - Suma rozpočtu nemôže byť prázdna

note: SCRIPT
en: - Budget code cannot be blank
sk: - Kód rozpočtu nemôže byť prázdny

note: SCRIPT
en: - Budget name cannot be blank
sk: - Názov rozpočtu nemôže byť prázdny

note: SCRIPT
en: - Budget parent is current budget
sk: - Originálny rozpočet je aktuálny rozpočet

note: SCRIPT
en: - First publication date is not defined
sk: - Dátum prvého publikovania nie je definovaný

note: SCRIPT
en: - Frequency is not defined
sk: - Frekvencia nie je definovaná

en: - None -
sk: - Žiaden -

note: SCRIPT
en: - Please select an item to place a hold
sk: - Zvoľte, prosím, exemplár na rezerváciu

en: -- All --
sk: -- Všetko --

en: -- Choose --
sk: -- Zvoliť --

en: -- Choose a reason --
sk: -- Zvoliť dôvod --

en: -- Choose a status --
sk: -- Zvoliť stav --

en: -- Choose format --
sk: -- Zvoliť formát --

en: -- Choose one --
sk: -- Zvoliť jeden --

en: -- None --
sk: -- Žiaden --

en: -- none --
sk: -- žiaden --

en: -- please choose --
sk: -- zvoľte prosím --

en: . Check out anyway?
sk: . Napriek tomu vypožičať?

en: . Deletion is not possible.
sk: . Odstránenie nie je možné.

en: . Deletion not possible
sk: . Odstránenie nie je možné

en: . If an input record has more than one attribute, the fields should either be entered as an unquoted string (previous examples), or with each field wrapped in separate double quotes and delimited by a comma:
sk: . Ak vstupný záznam má viac než jednu vlastnosť, polia by sa mali zadať buď ako reťazec bez úvodzoviek (predošlé príklady), alebo s každým poľom opatreným úvodzovkami a oddeleným čiarkou:

en: . Please re-enter the new password.
sk: . Zopakujte prosím nové heslo.

en: . Please retain this item and check it in to process the hold.
sk: . Zadržte prosím tento exemplár a vráťte ho pre spracovanie rezervácie.

en: . The second syntax would be required if the data might have a comma in it, like a date string.
sk: . Druhý syntax by sa žiadal, ak by údaje obsahovali čiarky, ako v reťazci dátumu.

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: .%sAn administrator must define at least one library.%s
sk: .%sAdministrátor musí zadefinovať aspoň jednu knižnicu.%s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: .%sAn administrator must define at least one patron category.%s
sk: .%sAdministrátor musí zadefinovať aspoň jednu kategóriu čitateľov.%s

en: ... or...
sk: ... alebo...

en: ...and:
sk: ...a:

en: ...to
sk: ...do

en: 0 to disable
sk: 0 pre vypnutie

en: 1st
sk: 1.

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: : %sa list:%s
sk: : %szoznam:%s

en: : Barcode must be unique.
sk: : Čiarový kód musí byť jedinečný.

en: : Last item for bibliographic record with biblio-level hold on it.
sk: : Posledný exemplár pre bibliografický záznam s rezerváciou na bibliografickej úroveni.

en: : The items do not belong to your library.
sk: : Tento exemplár nepatrí do Vašej knižnice.

en: : Unable to automatically determine values for barcodes. No item has been inserted.
sk: : Nedokáže automaticky určiť hodnoty pre čiarové kódy. Nebol vložený žiaden exemplár.

en: : item has a waiting hold.
sk: : exemplár má čakajúcu rezerváciu.

en: : item has linked
sk: : exemplár má pripojený

en: : item is checked out.
sk: : exemplár je vypožičaný.

en: : one or more associated items could not be deleted at this time.
sk: : jeden alebo viac pridružených exemplárov sa momentálne nepodarilo odstrániť.

note: INPUT type=button name=back
en: << Back
sk: << Späť

note: INPUT type=button name=delete
en: << Delete
sk: << Odstrániť

note: INPUT type=checkbox name=notify
en: A NOTIFY_MANAGER notice will be generated and send to the manager if a valid email address is defined. This can be checked if a new manager has been selected.
sk: Ak je definovaná platná emailová adresa, bude vygenerované upozornenie NOTIFY_MANAGER a bude odoslané správcovi. Toto je možné skontrolovať, ak bol zvolený nový správca.

en: A bibliographic record for this request exists, but no item. You are about to create an item and check it out
sk: Pre túto žiadosť existuje bibliografický záznam, ale žiadny exemplár. Chystáte sa vytvoriť exemplár a vypožičať ho

en: A field name is required
sk: Meno poľa je povinné

en: A generic authorized value field that can be used anywhere you need a simple yes/no pull down menu.
sk: Všeobecné pole povolenej hodnoty, ktoré možno použiť kdekoľvek potrebujete jednoduchú rozbaľovaciu ponuku áno/nie.

note: %1$s:  error_duplicate_title | html | $KohaSpan class = 'name'
en: A group with the title %s already exists.
sk: Skupina s názvom %s už existuje.

en: A librarian
sk: Knihovník

en: A list of additional custom status values for suggestions that can be used in addition to the default values.
sk: Zoznam ďalších možných dodatočných hodnôt, ktoré je možné použiť popri predvolených hodnotách.

en: A list of reasons displayed in the suggestion form on the OPAC.
sk: Zoznam dôvodov zobrazených ako návrh v OPACu.

note: SCRIPT
en: A new version of this site is available. Load it?
sk: K dispozícii je nová verzia tejto stránky. Načítať?

en: A non-existent or invalid library code was supplied. Please verify that you have a library set.
sk: Bol zadaný neexistujúci alebo neplatný kód knižnice. Overte, prosím, že je knižnica nastavená.

en: A pattern with this name already exists.
sk: Schéma s týmto názvom už existuje.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: A translation already exists for this language.
sk: Preklad pre tento jazyk už existuje.

en: A way to sort and filter your reports, the default values in this category include the Koha modules (Accounts, Acquitisions, Catalog, Circulation, Patrons)
sk: Spôsob triedenia a filtrovania vašich reportov, predvolené hodnoty v tejto kategórii zahŕňajú moduly Kohy (Účty, Akvizície, Katalóg, Výpožičný proces, Čitatelia)

en: ALL items fields MUST :
sk: VŠETKY polia exemplárov MUSIA :

en: AND
sk: A

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc'
en: API keys for %s
sk: Kľúče API pre %s

en: About Koha
sk: Informácie o Kohe

en: Abstracts / Summaries
sk: Abstrakty / Súhrny

en: Academic
sk: Akademická

en: Accepted
sk: Prijaté

en: Accepted by
sk: Prijal(a)

en: Accepted by the library
sk: Prijaté knižnicou

en: Accepted by:
sk: Prijal(a):

en: Accepted date from:
sk: Deň prijatia od:

en: Accepted on:
sk: Prijaté dňa:

note: %1$s:  message.amount | html
en: Accepted payment (%s) from
sk: Platba prijatá dňa (%s) od

en: Access URL
sk: Prístupová adresa URL

en: Access files
sk: Prístupové súbory

en: Access files stored on the server, like log files or reports
sk: Prístupové súbory uložené na serveri, ako napríklad denníky alebo výkazy

en: Access the point of sale page and take payments
sk: Prejdite na stránku miesta predaja a uskutočnite platby

en: Access to all librarian functions
sk: Prístup ku všetkým knižničným funkciám

en: Access to the files stored on the server
sk: Prístup k súborom uloženým na serveri

en: Accession date
sk: Dátum zápisu

en: Accession date (inclusive)
sk: Dátum zápisu (vrátane)

en: Accession date:
sk: Dátum zápisu:

en: Account credit
sk: Kreditný účet

en: Account credit types
sk: Typy kreditného účtu

en: Account debit types
sk: Typy debetného účtu

en: Account fines and payments
sk: Pokuty a poplatky na účte

note: For the first occurrence, %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc'
en: Account for %s
sk: Účet pre %s

en: Account has expired
sk: Účet vypršal

en: Account number:
sk: Číslo účtu:

note: %1$s:  patron.firstname | html %2$s:  patron.surname | html %3$s:  patron.cardnumber | html
en: Account summary: %s %s (%s)
sk: Súhrn účtu: %s %s (%s)

en: Account type
sk: Typ účtu

en: Account type:
sk: Typ účtu:

en: Account:
sk: Účet:

en: Accounting
sk: Účet

en: Accounting details
sk: Detaily účtovania

en: Acquisition
sk: Akvizícia

en: Acquisition claim
sk: Reklamácia akvizície

en: Acquisition date
sk: Dátum akvizície

en: Acquisition date (yyyy-mm-dd)
sk: Dátum akvizície (RRRR-MM-DD)

en: Acquisition date: newest to oldest
sk: Dátum akvizície: Od najnovších po najstaršie

en: Acquisition date: oldest to newest
sk: Dátum akvizície: Od najstarších po najnovšie

en: Acquisition details
sk: Podrobnosti o akvizíciách

en: Acquisition information
sk: Informácie o akvizíciách

en: Acquisition management
sk: Spravovanie akvizícií

en: Acquisition order
sk: Poradie akvizície

en: Acquisition parameters
sk: Parametre akvizícií

en: Acquisition tables
sk: Tabuľky akvizícií

en: Acquisitions
sk: Akvizície

en: Acquisitions home
sk: Akvizície-domov

en: Acquisitions statistics
sk: Štatistika akvizícií

en: Acquisitions statistics
sk: Štatistika akvizícií

en: Action
sk: Akcia

en: Action if matching record found:
sk: Akcia pri nájdení zhodného záznamu:

en: Action if matching record found:
sk: Akcia pri nájdení zhodného záznamu:

en: Action if no match found:
sk: Akcia pri nenájdení zhody:

en: Action if no match is found:
sk: Akcia pri nenájdení zhody:

en: Actions
sk: Akcie

en: Actions
sk: Akcie

en: Actions for
sk: Akcie pre

en: Actions:
sk: Akcie:

en: Activate
sk: Aktivovať

en: Active
sk: Aktívny

en: Active budgets
sk: Aktívne rozpočty

en: Active:
sk: Aktívna:

note: SCRIPT
en: Activity
sk: Aktivita

en: Actual cost
sk: Aktuálna cena

en: Actual cost tax exc.
sk: Aktuálna cena bez DPH

note: TH
en: Actual cost tax exc. / Actual cost tax inc.
sk: Aktuálna cena bez DPH / Aktuálna cena s DPH

en: Actual cost tax inc.
sk: Aktuálna cena s DPH

en: Actual cost:
sk: Aktuálna cena:

en: Actual cost:
sk: Aktuálne náklady:

en: Add
sk: Pridať

en: Add
sk: Pridať

note: %1$s:  total | html %2$s:  IF ( singleshelf )
en: Add %s items to %s
sk: Vložiť %s exemplárov do %s

note: INPUT type=submit name=add_duplicate_submit
en: Add & duplicate
sk: Pridať & duplikovať

en: Add &quot;In demand&quot;
sk: Pridať &quot;Vyžiadané&quot;

note: %1$s:  booksellername | html
en: Add a basket to %s
sk: Pridať košík do %s

en: Add a condition
sk: Pridať podmienku

en: Add a contract
sk: Pridať zmluvu

en: Add a definition to the dictionary.
sk: Pridať definíciu do slovníka.

en: Add a message for:
sk: Pridať správu pre:

en: Add a new OAI set
sk: Pridať novú sadu OAI

en: Add a new action
sk: Pridať novú akciu

en: Add a new authorized value
sk: Pridať novú povolenú hodnotu

en: Add a new delivery
sk: Pridať nové doručenie

en: Add a new field
sk: Pridať nové pole

note: INPUT type=button
en: Add a new item
sk: Pridať nový exemplár

en: Add a new message
sk: Pridať novú správu

en: Add a new record
sk: Pridať nový záznam

note: A
en: Add a new regular expression
sk: Pridať nový regulárny výraz

note: SCRIPT
en: Add a new upload
sk: Pridať nové načítanie

en: Add a stage
sk: Pridať úroveň cirkulačnej služby

en: Add a substitution
sk: Pridať náhradu

note: INPUT type=submit
en: Add action
sk: Pridať akciu

en: Add additional fields to certain tables
sk: Pridať ďalšie polia do určitých tabuliek

en: Add an SMS cellular provider
sk: Pridať operátora SMS

en: Add an adjustment
sk: Pridať úpravu

note: A
en: Add an attribute
sk: Pridať vlastnosť

en: Add an item by barcode
sk: Pridať exemplár pomocou čiarového kódu

en: Add and delete funds (but can't modify funds)
sk: Pridať a odstrániť fondy (nie ich zmeniť)

en: Add and remove items from rotas
sk: Pridať alebo odobrať exempláre z rozpisov cirkulačnej služby

note: BUTTON
en: Add another condition
sk: Pridať ďalšiu podmienku

en: Add another contact
sk: Pridať ďalší kontakt

note: A
en: Add another field
sk: Pridať ďalšie pole

en: Add basket group for
sk: Pridať skupinu košíkov pre

en: Add biblio
sk: Pridať biblio

en: Add budget
sk: Pridať rozpočet

en: Add by barcode(s) or itemnumbers(s):
sk: Pridať podľa čiarového kódu alebo itemnumbers:

en: Add by borrowernumber(s):
sk: Pridať podľa čísla požičiavateľa:

en: Add checked
sk: Pridať zaškrtnuté

en: Add classification source
sk: Pridať zdroj triedenia

en: Add comment
sk: Pridať komentár

en: Add course reserves
sk: Pridať rezervácie kurzov

note: INPUT type=submit name=add
en: Add credit
sk: Pridať kredit

en: Add description
sk: Pridať popis

en: Add field
sk: Pridať pole

en: Add filing rule
sk: Pridať pravidlo zápisu

en: Add fund
sk: Pridať fond

en: Add group
sk: Pridať skupinu

en: Add group
sk: Pridať skupinu

en: Add guarantee
sk: Pridajte záruku

note: A
en: Add internal note
sk: Pridať internú poznámku

en: Add internal note
sk: Pridať internú poznámku

note: INPUT type=submit name=add_submit
en: Add item
sk: Pridať exemplár

note: %1$s:  IF (circborrowernumber)
en: Add item %s
sk: Pridať exemplár %s

en: Add item to
sk: Pridať exemplár do

en: Add item type
sk: Pridať typ exemplára

en: Add item(s)
sk: Pridať exemplár(e)

en: Add items
sk: Pridať exempláre

en: Add items
sk: Pridať exempláre

en: Add items by using the text area above or leave empty to add via item search.
sk: Pridajte exempláre pomocou textového poľa hore alebo nechajte prázdne a pridajte ich cez vyhľadávanie čitateľov.

en: Add items to rota report
sk: Pridať exempláre do výkazu rozpisu cirkulačnej služby

en: Add items: scan barcode
sk: Pridať exempláre: skenovať čiarový kód

en: Add items: scan barcodes
sk: Pridať exempláre: skenovať čiarové kódy

en: Add library
sk: Pridať knižnicu

en: Add manual restriction
sk: Pridať manuálne obmedzenie

en: Add match check
sk: Pridať kontrolu zhody

en: Add match point
sk: Pridať bod zhody

en: Add message
sk: Pridať správu

note: INPUT type=button name=add_multiple_copies
en: Add multiple copies of this item
sk: Pridať viac kópií tohto exemplára

en: Add new
sk: Pridať novú

en: Add new alert
sk: Pridať nový signál

en: Add new collection
sk: Pridať novú zbierku

en: Add new definition
sk: Pridať novú definíciu

en: Add new field
sk: Pridať nové pole

en: Add new group
sk: Pridať novú skupinu

en: Add new holiday
sk: Pridať nové voľno

en: Add note
sk: Pridať poznámku

en: Add offline circulations to queue
sk: Pridať údaje offline výpožičiek do fronty

en: Add or remove items
sk: Pridať alebo odobrať exempláre

en: Add order
sk: Pridať objednávku

en: Add order to basket
sk: Pridať objednávku do košíka

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Add order to basket %s
sk: Pridať objednávku do košíka %s

en: Add orders
sk: Pridať objednávky

note: %1$s:  comments | html %2$s:  file_name | html %3$s:  upload_timestamp | $KohaDates  with_hours => 1
en: Add orders from %s (%s staged on %s)
sk: Pridať objednávky z %s (%s pripravené dňa %s)

en: Add patron attribute type
sk: Pridať typ vlastností čitateľa

en: Add patron(s)
sk: Pridať čitateľa/ov

en: Add patrons
sk: Pridať čitateľov

en: Add patrons by borrowernumber using the text area above or leave empty to add via patron search.
sk: Pridajte čitateľov podľa čísla užívateľa v textovom poli hore alebo nechajte prázdne a pridajte ich cez vyhľadávanie čitateľov.

en: Add recipients
sk: Pridať prijemcov

en: Add record matching rule
sk: Pridať pravidlo zhody záznamov

en: Add record using fast cataloging
sk: Pridať záznam pomocou rýchlej katalogizácie

en: Add reserves
sk: Pridať rezervy

note: INPUT type=submit
en: Add restriction
sk: Pridať obmedzenie

en: Add rule
sk: Pridať pravidlo

en: Add rules
sk: Pridať pravidlá

en: Add splitting rule
sk: Pridať pravidlo rozdelenia

en: Add stage
sk: Pridať úroveň

en: Add stage to
sk: Pridať úroveň do

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Add staged files to basket
sk: Pridať pripravené súbory do košíka

en: Add sub fund
sk: Pridať podfond

en: Add sub-group
sk: Pridať podskupinu

note: %1$s:  IF ( singleshelf )
en: Add to %s
sk: Pridať do %s

note: SCRIPT
en: Add to Dictionary
sk: Pridať do slovníka

en: Add to a list
sk: Pridať do zoznamu

en: Add to a new list:
sk: Pridať do nového zoznamu:

en: Add to basket
sk: Pridať do košíka

en: Add to cart
sk: Pridať do košíka

en: Add to list
sk: Pridať do zoznamu

en: Add to list
sk: Pridať do zoznamu

note: INPUT type=submit
en: Add to offline circulation queue
sk: Pridať do fronty offline výpožičku

en: Add to rota
sk: Pridať do rozpisu cirkulačnej služby

note: SCRIPT
en: Add to:
sk: Pridať do:

en: Add user
sk: Pridať používateľa

en: Add users
sk: Pridať používateľov

en: Add vendor
sk: Pridať predajcu

note: A
en: Add vendor note
sk: Pridať poznámku o predajcovi

en: Add vendor note
sk: Pridať poznámku dodávateľa

en: Add, edit and archive cash registers
sk: Pridať, upraviť a archivovať pokladne

en: Add, edit and delete courses
sk: Pridať, upraviť a odstrániť kurzy

en: Add, edit and delete patron lists and their contents
sk: Pridať, upraviť a odstrániť zoznamy čitateľov a ich obsahy

en: Add, modify and view patron information
sk: Pridať, upraviť a zobraziť informáciu o čitateľovi

en: Add, modify and view patron information
sk: Pridať, upraviť a zobraziť informáciu o čitateľovi

en: Add/Edit items
sk: Pridať/Upraviť exempláre

en: Add:
sk: Pridať:

en: Added
sk: Pridané

en: Added on or after date:
sk: Pridané dňa alebo po dátume:

en: Added on or before date:
sk: Pridané dňa alebo pred dátumom:

note: %1$s:  added_attribute_type | html
en: Added patron attribute type &quot;%s&quot;
sk: Bol pridaný typ vlastností čitateľa &quot;%s&quot;

note: %1$s:  added_matching_rule | html
en: Added record matching rule &quot;%s&quot;
sk: Bolo pridané pravidlo zhody záznamov &quot;%s&quot;

note: SCRIPT
en: Added.
sk: Pridané.

note: SCRIPT
en: Adding a mapping for: %s.
sk: Pridáva sa priradenie pre: %s.

note: %1$s:  authtypetext | html
en: Adding authority %s
sk: Pridáva sa autorita %s

en: Additional SRU options:
sk: Dodatočné možnosti SRU:

en: Additional attributes and identifiers
sk: Ďalšie vlastnosti a identifikátory

en: Additional content types
sk: Dodatočné typy obsahu

en: Additional fields
sk: Dodatočné polia

note: %1$s:  tablename | html
en: Additional fields for '%s'
sk: Pridané polia pre '%s'

en: Additional fields:
sk: Dodatočné polia:

en: Additional options
sk: Dodatočné možnosti

en: Additional parameters
sk: Dodatočné parametre

en: Additional thanks to...
sk: Dodatočné poďakovanie pre...

en: Additional tools
sk: Dodatočné nástroje

en: Address
sk: Adresa

en: Address 2
sk: Adresa 2

en: Address 2:
sk: Adresa 2:

en: Address 2:
sk: Adresa 2:

en: Address in question
sk: Dotyčná adresa

en: Address line 1:
sk: 1. riadok adresy:

en: Address line 2:
sk: 2. riadok adresy:

en: Address line 3:
sk: 3. riadok adresy:

en: Address:
sk: Adresa:

en: Address:
sk: Adresa:

en: Adjustment cost for invoice
sk: Úprava ceny pre faktúru

en: Adjustments
sk: Úpravy

note: %1$s:  total_adj + shipmentcost | $Price
en: Adjustments plus shipping: %s
sk: Úpravy plus poštovné: %s

en: Administration
sk: Administrácia

en: Administration
sk: Administrácia

en: Administration &gt; Currencies and exchange rates
sk: Administrácia &gt; Meny a výmenné kurzy

en: Administration &rsaquo; Circulation and fine rules
sk: Administrácia &rsaquo; Pravidlá výpožičného procesu a pokút

en: Administration &rsaquo; Item types
sk: Administrácia &rsaquo; Typy exemplárov

en: Administration tables
sk: Tabuľky administrácie

en: Administrator account created!
sk: Administrátorský účet bol vytvorený!

en: Administrator account permissions
sk: Oprávnenia pre administrátorský účet

en: Administrator identity
sk: Totožnosť administrátora

en: Administrator login
sk: Prihlásenie administrátora

en: Adolescent
sk: Dospievajúci

en: Adult
sk: Dospelý

note: SCRIPT
en: Advanced
sk: Rozšírené

en: Advanced &raquo;
sk: Rozšírené &raquo;

en: Advanced constraints
sk: Rozšírené obmedzenia

en: Advanced constraints:
sk: Rozšírené obmedzenia:

en: Advanced editor
sk: Pokročilý editor

en: Advanced editor keyboard shortcuts
sk: Rozšírené klávesové skratky editora

en: Advanced editor shortcuts
sk: Rozšírené skratky editora

en: Advanced prediction pattern:
sk: Pokročilý model predpovedí:

en: Advanced search
sk: Rozšírené hľadanie

en: After
sk: Po

en: Afternoon
sk: Popoludnie

en: Afternoon
sk: Popoludnie

en: Age
sk: Vek

en: Age in days
sk: Vek v dňoch

en: Age required
sk: Požadovaný vek

en: Age required:
sk: Požadovaný vek:

en: Age restricted
sk: Vek obmedzený

note: For the first occurrence, %1$s:  AGE_RESTRICTION | html
en: Age restriction %s.
sk: Vekové obmedzenie %s.

note: %1$s:  AGE_RESTRICTION | html %2$s:  IF CAN_user_circulate_force_checkout %3$s:  END
en: Age restriction %s. %s Check out anyway? %s
sk: Vekové obmedzenie %s. %s Napriek tomu vypožičať? %s

note: %1$s:  age_low | html %2$s:  age_high | html
en: Ages allowed are %s-%s.
sk: Povolený vek je %s-%s.

en: Alert
sk: Signál

en: Alert subscribers for
sk: Upovedomiť odberateľov pre

en: Alerts
sk: Signály

note: SCRIPT
en: Align
sk: Zarovnať

note: SCRIPT
en: Align center
sk: Zarovnať na stred

note: SCRIPT
en: Align left
sk: Zarovnať vľavo

note: SCRIPT
en: Align right
sk: Zarovnať vpravo

note: SCRIPT
en: Alignment
sk: Zarovnanie

en: All
sk: Všetko

en: All active funds
sk: Všetky aktívne fondy

en: All authority types
sk: Všetly typy autorít

en: All available funds
sk: Všetky dostupné fondy

en: All budgets
sk: Všetky rozpočty

note: %1$s:  do_anonym | html %2$s:  last_issue_date | $KohaDates
en: All checkouts (%s) older than %s have been anonymized
sk: Všetky výpožičky (%s) staršie ako %s boli utajené

en: All collections
sk: Všetky zbierky

en: All dates
sk: Všetky dátumy

en: All dependencies installed.
sk: Všetky závislosti sú nainštalované.

en: All funds
sk: Všetky fondy

note: SCRIPT
en: All invoices for merging must be from the same vendor
sk: Všetky zlučované faktúry musia pochádzať od rovnakého predajcu

en: All item fields are in the same tag and in item tab
sk: Všetky polia exemplára sú v rovnakej menovke a záložke exemplára

en: All item types
sk: Všetky typy exemplárov

en: All libraries
sk: Všetky knižnice

note: For the first occurrence, %1$s:  all_pendingsuggestions | html
en: All libraries: %s
sk: Všetky knižnice: %s

en: All locations
sk: Všetky lokácie

en: All orders of this basket will be cancelled and used funds will be refunded.
sk: Všetky objednávky v tomto košíku budú zrušené a použité prostriedky budú vrátené.

en: All payments to the library
sk: Všetky platby do knižnice

en: All records have successfully been modified!
sk: Všetky záznamy boli úspešne upravené!

en: All required Perl modules appear to be installed.
sk: Všetky požadované moduly Perlu sú podľa všetkého nainštalované.

note: SCRIPT
en: All selected
sk: Všetky zvolené

en: All shelving locations
sk: Všetky lokácie v poličke

en: All statuses
sk: Všetky stavy

en: All tags
sk: Všetky menovky

en: All transactions
sk: Všetky transakcie

en: All vendors
sk: Všetci predajcovia

en: Allow
sk: Povoliť

en: Allow access to the reports module
sk: Povoliť prístup do modulu výkazov

en: Allow auto-renewal of items:
sk: Povoliť automatické predĺženie výpožičiek:

en: Allow changes to contents from:
sk: Povoliť zmeny v obsahu od:

en: Allow guarantors of this patron to view this patron's checkouts from the OPAC
sk: Povoliť ručiteľom tohto čitateľa prezerať výpožičky tohto čitateľa v OPACu

en: Allow guarantors of this patron to view this patron's fines from the OPAC
sk: Povoliť ručiteľom tohto čitateľa prezerať pokuty tohto čitateľa v OPACu

en: Allow public downloads:
sk: Povoliť verejné sťahovanie:

en: Allow public enrollment:
sk: Povoliť verejný zápis:

en: Allow staff members to modify permissions, usernames, and passwords for other staff members
sk: Povoliť knihovníkom upravovať povolenia, používateľské mená a heslá pre ostatných knihovníkov

en: Allow transfer?
sk: Povoliť presun?

en: Allowed
sk: Povolené

en: Allowed pickup locations
sk: Povolené miesta vyzdvihnutia

en: Allows multiple Item types to be searched in a category. Categories can be entered into the Authorized value ITEMTYPECAT. To combine Item types to this category, enter this Search category to any Item types
sk: Umožňuje prehľadávať viacero typov exemplárov v kategórii. Kategórie môžu byť zadané do autorizovanej hodnoty ITEMTYPECAT. Ak chcete kombinovať typy exemplárov s touto kategóriou, zadajte túto kategóriu vyhľadávania do všetkých typov exemplárov

en: Already received
sk: Už je prijatý

en: Already validated discharges
sk: Už overené uvoľnenia

en: Alt key is "Alt"
sk: Alt klávesa je „Alt“

en: Alternate address
sk: Alternatívna adresa

en: Alternate address line 2
sk: Alternatívna adresa riadok 2

en: Alternate address: Address
sk: Alternatívna adresa: Adresa

en: Alternate address: Address 2
sk: Alternatívna adresa: Adresa 2

en: Alternate address: City
sk: Alternatívna adresa: Mesto

en: Alternate address: Contact note
sk: Alternatívna adresa: Poznámka o kontakte

en: Alternate address: Email
sk: Alternatívna adresa: Email

en: Alternate address: Phone
sk: Alternatívna adresa: Telefón

en: Alternate address: State
sk: Alternatívna adresa: Štát

en: Alternate address: Street number
sk: Alternatívna adresa: Číslo ulice

en: Alternate address: Street type
sk: Alternatívna adresa: Druh ulice

en: Alternate address: ZIP/Postal code
sk: Alternatívna adresa: PSČ

en: Alternate city
sk: Alternatívne mesto

en: Alternate contact
sk: Alternatívny kontakt

en: Alternate contact ZIP/postal code
sk: PSČ alternatívneho kontaktu

en: Alternate contact address
sk: Adresa alternatívneho kontaktu

en: Alternate contact address 2
sk: Adresa 2 alternatívneho kontaktu

en: Alternate contact city
sk: Mesto alternatívneho kontaktu

en: Alternate contact country
sk: Krajina alternatívneho kontaktu

en: Alternate contact first name
sk: Krstné meno alternatívneho kontaktu

en: Alternate contact phone
sk: Telefón alternatívneho kontaktu

en: Alternate contact state
sk: Štát alternatívneho kontaktu

en: Alternate contact surname
sk: Priezvisko alternatívneho kontaktu

en: Alternate contact: Address
sk: Alternatívny kontakt: Adresa

en: Alternate contact: Address 2
sk: Alternatívny kontakt: Adresa 2

en: Alternate contact: City
sk: Alternatívny kontakt: Mesto

en: Alternate contact: Country
sk: Alternatívny kontakt: Krajina

en: Alternate contact: First name
sk: Alternatívny kontakt: Meno

en: Alternate contact: Phone
sk: Alternatívny kontakt: Telefón

en: Alternate contact: State
sk: Alternatívny kontakt: Štát

en: Alternate contact: Surname
sk: Alternatívny kontakt: Priezvisko

en: Alternate contact: ZIP/Postal code
sk: Alternatívny kontakt: PSČ

en: Alternate email
sk: Email alternatívneho kontaktu

en: Alternate phone
sk: Alternatívny telefón

en: Alternate state
sk: Alternatívny štát

en: Alternate street number
sk: Alternatívne číslo ulice

en: Alternate street type
sk: Alternatívny typ ulice

en: Alternate zip code
sk: Alternatívne PSČ

en: Alternative contact
sk: Alternatívny kontakt

en: Alternative phone:
sk: Alternatívny telefón:

note: SCRIPT
en: Alternative source
sk: Alternatívny zdroj

note: SCRIPT
en: Alternative source URL
sk: Alternatívny URL zdroja

en: Always show checkouts immediately
sk: Vždy ukázať výpožičky okamžite

en: Amount
sk: Čiastka

en: Amount being paid:
sk: Vyplatená suma:

en: Amount charged:
sk: Účtovaná suma:

en: Amount outstanding
sk: Neuhradená čiastka

en: Amount paid:
sk: Vyplatená suma:

en: Amount tendered:
sk: Prijatá suma:

en: Amount:
sk: Čiastka:

en: Amount:
sk: Čiastka:

note: %1$s:  batch_id | html
en: An error has occurred and batch %s was not deleted.
sk: Došlo k chybe a dávka %s nebola odstránená.

note: %1$s:  batch_id | html
en: An error has occurred and batch %s was not fully de-duplicated.
sk: Došlo k chybe a dávka %s nebola úplne deduplikovaná.

note: %1$s:  batch_id | html
en: An error has occurred and no items have been added to batch %s.
sk: Došlo k chybe a žiadne exempláre neboli pridané do dávky %s.

note: %1$s:  batch_id | html
en: An error has occurred and the item(s) was not removed from batch %s.
sk: Došlo k chybe a žiaden(ne) exemplár(e) nebol(i) odobratý(é) z dávky %s.

en: An error has occurred while attempting to upload the image file.
sk: Pri pokuse o načítanie tohto súboru obrázku došlo k chybe.

en: An error has occurred!
sk: Došlo k chybe!

en: An error has occurred.
sk: Došlo k chybe.

note: %1$s:  IF error_order_already_cancelled
en: An error has occurred. %s
sk: Vyskytla sa chyba. %s

en: An error has occurred. Invoice cannot be created.
sk: Došlo k chybe. Faktúra sa nedá vytvoriť.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: An error occurred on deleting this image
sk: Pri odstraňovaní tohto obrázka sa vyskytla chyba

note: SCRIPT
en: An error occurred reading this file.
sk: Pri čítaní tohto súboru došlo k chybe.

note: SCRIPT
en: An error occurred when adding this translation
sk: Pri pridávaní tohto prekladu došlo k chybe

en: An error occurred when creating this list.
sk: Pri vytváraní tohto zoznamu nastala chyba.

note: %1$s:  shelfname | html
en: An error occurred when creating this list. The name %s already exists.
sk: Pri vytváraní tohto zoznamu došlo k chybe. Názov %s už existuje.

en: An error occurred when deleting this list.
sk: Pri odstraňovaní tohto zoznamu nastala chyba.

note: SCRIPT
en: An error occurred when deleting this translation
sk: Pri odstraňovaní tohto prekladu došlo k chybe

en: An error occurred when updating this list.
sk: Pri aktualizácii tohto zoznamu nastala chyba.

note: SCRIPT
en: An error occurred when updating this translation.
sk: Pri aktualizácii tohto prekladu došlo k chybe.

note: %1$s:  error | html
en: An error occurred, please try again: %s
sk: Vyskytla sa chyba, skúste znova, prosím: %s

note: %1$s:  op | html %2$s:  label_element | html %3$s:  element_id | html
en: An error was encountered and the %s operation for %s %s was not completed. Please have your system administrator check the error log for details.
sk: Narazili sme na chybu a operácia %s pre %s %s nebola dokončená. Poproste Vášho administrátora systému, aby skontroloval chybový denník pre detaily.

note: %1$s:  PROCESS xlate_errtype
en: An error was encountered: %s Please have your system administrator check the error log for details.
sk: Došlo k chybe: %s Poproste Vášho administrátora systému, aby skontroloval chybový denník pre detaily.

note: %1$s:  IMAGE_NAME | html
en: An image with the name '%s' already exists.
sk: Obrázok s názvom '%s' už existuje.

en: An internal link in the client is broken and the page does not exist
sk: Vnútorné prepojenie u klienta nefunguje a stránka neexistuje

en: An unknown error has occurred.
sk: Vyskytla sa neznáma chyba.

en: An unknown error occurred while trying to add an item
sk: Pri pokuse o pridanie exemplára sa vyskytla neznáma chyba

en: An unknown error occurred while trying to check out the item
sk: Pri pokuse o kontrolu položky sa vyskytla neznáma chyba

note: %1$s:  card_element | html %2$s:  element_id | html
en: An unsupported operation was attempted on %s %s.
sk: Na %s %s došlo k pokusu o nepodporovanú operáciu.

en: An unsupported operation was attempted.
sk: Došlo k pokusu o nepodporovanú operáciu.

en: Analytics
sk: Analytika

en: Analyze items
sk: Analytické exempláre

note: SCRIPT
en: Anchor
sk: Ukotviť

note: SCRIPT
en: Anchor...
sk: Ukotviť...

note: SCRIPT
en: Anchors
sk: Kotvy

note: SCRIPT
en: Animals and Nature
sk: Zvieratá a príroda

en: Anonymize checkout history
sk: Utajiť výpis výpožičiek

en: Another pattern with this name already exists.
sk: Iná schéma s týmto menom už existuje.

en: Any
sk: Akákoľvek

en: Any audience
sk: Akákoľvek veková skupina

en: Any category code
sk: Akýkoľvek kód kategórie

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Any changes will not be saved. Continue?
sk: Akékoľvek zmeny nebudú uložené. Pokračovať?

en: Any collection
sk: Ľubovoľná zbierka

en: Any content
sk: Akýkoľvek obsah

en: Any format
sk: Akýkoľvek formát

en: Any item
sk: Ľubovoľný exemplár

en: Any item type
sk: Ľubovoľný typ exemplára

en: Any items with existing course reserves will have their
sk: Všetky exempláre s existujúcimi kurzovými rezervami budú mať svoje

en: Any library
sk: Akákoľvek knižnica

en: Any lost item fees for this item will remain on the patron's account.
sk: Všetky poplatky za stratu tohto exemplára zostanú na účte čitateľa.

en: Any phrase
sk: Akákoľvek fráza

en: Any shelving location
sk: Ľubovoľná lokácia v poličke

en: Any status except cancelled
sk: Akýkoľvek status okrem zrušenia

en: Any vendor
sk: Ktorýkoľvek predajca

en: Any word
sk: Akékoľvek slovo

en: Any:
sk: Akékoľvek:

en: Anyone seeing this list
sk: Ktokoľvek, kto vidí tento zoznam

en: Apache version:
sk: Verzia Apache:

en: Appear in position:
sk: Objavujú sa v polohe:

note: %1$s:  num_with_matches | html
en: Applied different matching rule. Number of records matched now %s
sk: Použilo sa iné pravidlo zhody. Počet záznamov zhodných teraz je %s

note: SCRIPT
en: Apply
sk: Použiť

en: Apply
sk: Použiť

note: INPUT type=submit
en: Apply different matching rules
sk: Použiť iné pravidlá zhody

en: Apply discount
sk: Použiť zľavu

note: INPUT type=submit
en: Apply filter
sk: Použiť filter

en: Apply filter(s)
sk: Použiť filter(re)

en: Approve
sk: Schváliť

en: Approved
sk: Schválené

en: Approved comments
sk: Schválené recenzie

en: Approved tags
sk: Schválené menovky

en: April
sk: Apríl

en: Arabic
sk: fa- Arabic

en: Archive
sk: Archivovať

en: Archived
sk: Archivované

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to add a new item? Any changes made on this page will be lost.
sk: Naozaj chcete pridať nový exemplár? Všetky zmeny vykonané na tejto stránke sa stratia.

en: Are you sure you want to cancel this article request?
sk: Naozaj chcete zrušiť vyžiadanie tohto článku?

en: Are you sure you want to cancel this hold?
sk: Naozaj chcete zrušiť túto rezerváciu?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to cancel this import?
sk: Naozaj chcete zrušiť tento import?

note: %1$s:  ordernumber | html
en: Are you sure you want to cancel this order (%s)
sk: Naozaj chcete zrušiť túto objednávku (%s)

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to cancel your changes?
sk: Naozaj chcete zrušiť vaše zmeny?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to change the pickup library from %s to %s for this request?
sk: Naozaj chcete zmeniť knižnicu vyzdvihnutia z %s na %s pre túto požiadavku?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to clone this circulation and fine rule from %s to %s library? This will override the existing rules in this library.
sk: Naozaj chcete klonovať pravidlo výpožičného procesu a pokút z knižnice %s do %s? Týmto sa prepíšu doterajšie pravidlá v tejto knižnici.

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to clone this standard rule to %s library? This will override the existing rules in this library.
sk: Naozaj chcete naklonovať toto štandardné pravidlo výpožičného procesu a pokút do knižnice %s? Týmto sa prepíšu existujúce pravidlá v tejto knižnici.

note: %1$s:  basketname | html
en: Are you sure you want to close basket %s?
sk: Naozaj chcete zatvoriť košík %s?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to close this basket and generate an EDIFACT order?
sk: Naozaj chcete zatvoriť tento košík a vygenerovať objednávku EDIFACT?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to close this basketgroup?
sk: Naozaj chcete zatvoriť túto skupinu košíkov?

en: Are you sure you want to delete
sk: Naozaj chcete odstrániť

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Are you sure you want to delete %s %s?
sk: Naozaj chcete odstrániť %s %s?

note: %1$s:  library.branchname | html %2$s:  library.branchcode | html
en: Are you sure you want to delete %s (%s)?
sk: Naozaj chcete odstrániť %s (%s)?

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Are you sure you want to delete batch %s?
sk: Naozaj chcete odstrániť dávku %s?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete image(s): %s?
sk: Naozaj chcete odstrániť tento obrázok(ky): %s?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete server %s?
sk: Naozaj chcete odstrániť server %s?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete the %s selected search history entries?
sk: Naozaj chcete odstrániť %s zvolených položiek Vášho výpisu vyhľadávania?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete the club %s? This will cancel all patron enrollments in this club.
sk: Naozaj chcete odstrániť klub %s? Týmto sa zrušia všetky zápisy čitateľov v tomto klube.

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete the club template %s? This will delete all clubs using this template and cancel patron enrollments
sk: Naozaj chcete odstrániť šablónu klubu %s? Týmto sa odstránia všetky kluby používajúce túto šablónu a zrušia sa zápisy čitateľov

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete the list %s?
sk: Naozaj chcete odstrániť zoznam %s?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete the selected reports?
sk: Naozaj chcete odstrániť zvolené výkazy?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete the selected search history entry?
sk: Naozaj chcete odstrániť zvolenú položku Vášho výpisu vyhľadávania?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete these suggestions?
sk: Naozaj chcete odstrániť tieto návrhy?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this OAI set?
sk: Naozaj chcete odstrániť túto sadu OAI?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this authority?
sk: Naozaj chcete odstrániť túto autoritu?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this authorized value category?
sk: Naozaj chcete odstrániť túto kategóriu povolených hodnôt?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this authorized value?
sk: Naozaj chcete odstrániť túto povolenú hodnotu?

en: Are you sure you want to delete this basket?
sk: Naozaj chcete odstrániť tento košík?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this class source?
sk: Naozaj chcete odstrániť túto triedu zdroja?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this course?
sk: Naozaj chcete odstrániť tento kurz?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this course? There are %s attached items.
sk: Naozaj chcete odstrániť tento kurz? Nachádza sa tam %s priložených exemplárov.

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this course? There is %s attached item.
sk: Naozaj chcete odstrániť tento kurz? Nachádza sa tam %s priložený exemplár.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this cover image?
sk: Naozaj chcete odstrániť tento obrázok obálky?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this delivery?
sk: Naozaj chcete odstrániť toto doručenie?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this dictionary definition? This cannot be undone.
sk: Naozaj chcete odstrániť túto definíciu v slovníku? Túto operáciu nemožno vrátiť.

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this field?
sk: Naozaj chcete odstrániť toto pole?

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this file ?
sk: Naozaj chcete odstrániť tento súbor ?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this file?
sk: Naozaj chcete odstrániť tento súbor?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this filing rule?
sk: Naozaj chcete odstrániť toto pravidlo zápisu?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this image?
sk: Naozaj chcete odstrániť tento obrázok?

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this invoice?
sk: Naozaj chcete odstrániť túto faktúru?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this item?
sk: Naozaj chcete odstrániť tento exemplár?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this key?
sk: Naozaj chcete odstrániť tento kľúč?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this list?
sk: Naozaj chcete odstrániť tento zoznam?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this macro?
sk: Naozaj chcete odstrániť toto makro?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this message?
sk: Naozaj chcete odstrániť túto správu?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this news item? This cannot be undone.
sk: Naozaj chcete odstrániť obrázok túto novinku? Túto operáciu nemožno vrátiť.

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this numbering pattern?
sk: Naozaj chcete odstrániť túto číselnú schému?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this patron from the card batch?
sk: Naozaj chcete odstrániť tohto čitateľa z dávky preukazov?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this patron image? This cannot be undone.
sk: Naozaj chcete odstrániť obrázok tohto čitateľa? Túto operáciu nemožno vrátiť.

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this record?
sk: Naozaj chcete odstrániť tento záznam?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this report? This cannot be undone.
sk: Naozaj chcete odstrániť tento výkaz? Túto operáciu nemožno vrátiť.

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this rule? This cannot be undone.
sk: Naozaj chcete odstrániť toto pravidlo? Túto operáciu nemožno vrátiť.

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this saved report?
sk: Naozaj chcete odstrániť tento uložený výkaz?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this splitting rule?
sk: Naozaj chcete odstrániť toto pravidlo rozdelenia?

en: Are you sure you want to delete this stage?
sk: Naozaj chcete odstrániť túto úroveň?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this subscription frequency?
sk: Naozaj chcete odstrániť túto frekvenciu predplatného?

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this suggestion?
sk: Naozaj chcete odstrániť tento návrh?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this translation?
sk: Naozaj chcete odstrániť tento preklad?

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this?
sk: Naozaj to chcete odstrániť?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to do this?
sk: Naozaj to chcete urobiť?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to edit another rule?
sk: Naozaj chcete upraviť ďalšie pravidlo?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to erase your changes?
sk: Naozaj chcete vymazať vaše zmeny?

note: %1$s:  basketname | html
en: Are you sure you want to generate an EDIFACT order and close basket %s?
sk: Naozaj chcete generovať objednávku EDIFACT a zatvoriť košík %s?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to merge the selected patrons?
sk: Naozaj chcete zlúčiť zvolených čitateľov?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to permanently delete this batch?
sk: Naozaj chcete navždy odstrániť túto dávku?

en: Are you sure you want to remove
sk: Naozaj chcete odobrať

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to remove label number(s): %s from this batch?
sk: Naozaj chcete odobrať čísla etikiet: %s z tejto dávky?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to remove the selected patron(s) from this batch?
sk: Naozaj chcete odobrať zvolených čitateľov z tejto dávky?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to remove the selected patrons?
sk: Naozaj chcete odobrať zvolených čitateľov?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to remove the tag from this title?
sk: Naozaj chcete odobrať menovku z tohto titulu?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to remove these items from the list?
sk: Naozaj chcete odobrať tieto exempláre zo zoznamu?

en: Are you sure you want to remove this item from it's rota?
sk: Naozaj chcete odobrať tento exemplár z cirkulačnej služby?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to remove this item from the course?
sk: Naozaj chcete odobrať tento exemplár z kurzu?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to remove this list?
sk: Naozaj chcete odstrániť tento zoznam?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to reopen this basket?
sk: Naozaj chcete znovuotvoriť tento košík?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to reopen this subscription?
sk: Naozaj chcete obnoviť toto predplatné?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to replace the current patron image? This cannot be undone.
sk: Naozaj chcete vymeniť aktuálny obrázok tohto čitateľa? Túto operáciu nemožno vrátiť.

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to save?
sk: Naozaj chcete uložiť?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to undo the import of this batch into the catalog?
sk: Naozaj chcete vrátiť import tejto dávky do katalógu?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to uninstall the plugin %s?
sk: Naozaj chcete odinštalovať zásuvný modul %s?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to void this credit?
sk: Naozaj chcete zrušiť tento kredit?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to write off %s in outstanding fines? This cannot be undone!
sk: Naozaj chcete odpísať %s zo zostávajúcich poplatkov? Túto operáciu nemožno vrátiť späť!

en: Are you sure you wish to delete this request?
sk: Naozaj chcete odstrániť túto žiadosť?

en: Are you sure you wish to remove this item from it's rota
sk: Naozaj chcete odobrať tento exemplár z rozpisu cirkulačnej služby

en: Area
sk: Oblasť

en: Area:
sk: Oblasť:

en: Arrived
sk: Došlé

note: SCRIPT
en: Arrows
sk: Šípky

en: Article requests
sk: Vyžiadané články

note: For the first occurrence, %1$s:  current_article_requests.count || 0 | html
en: Article requests (%s)
sk: Vyžiadané články (%s)

en: Article requests:
sk: Vyžiadané články:

en: Article title
sk: Názov článku

note: SCRIPT
en: Ascending
sk: Vzostupne

note: %1$s:  user | $HtmlTags tag=>'code' %2$s:  dbname | $HtmlTags tag=>'code'
en: Ask for or make a change in the user's privileges. User %s must have USAGE, INSERT, UPDATE, DELETE, DROP and CREATE privileges on database %s.
sk: Požiadajte o zmenu alebo zmeňte oprávnenia užívateľa. Užívateľ %s musí mať v databáze %s oprávnenia pre USAGE, INSERT, UPDATE, DELETE, DROP a CREATE.

en: Ask your system administrator to configure this feature, or remove this note by
sk: Požiadajte správcu systému, aby túto funkciu nakonfiguroval, alebo odstráňte túto poznámku pomocou

en: Asked
sk: Vyžiadaný

en: Assistant:
sk: Asistent:

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: At least two records must be selected for merging.
sk: Pre zlučovanie treba zvoliť aspoň dva záznamy.

note: %1$s:  Branches.GetName(subscription.branchcode) || subscription.branchcode | html
en: At library: %s
sk: V knižnici: %s

note: %1$s:  IF ( biblio.title ) %2$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' %3$s:  END
en: Attach an item %s to %s%s
sk: Pripísať exemplár %s k %s %s

en: Attach another item
sk: Pripísať ďalší exemplár

en: Attach item
sk: Pridať exemplár

en: Attach this basket to a new basket group with the same name
sk: Priložiť tento košík do novej skupiny košíkov pod rovnakým názvom

en: Attempt to delete record failed.
sk: Pokus o vymazanie záznamu zlyhal.

note: %1$s:  ERROR_extended_unique_id_failed_value | html
en: Attribute value "%s" is already in use by another patron record.
sk: Hodnota prívlastku "%s" sa už používa iným záznamom o čitateľovi.

en: Attributes
sk: Atribúty

en: Audio alerts
sk: Zvukové signály

en: Auth field copied
sk: Pole autority sa nakopírovalo

en: Auth value
sk: Povol. hodnota

en: Auth value:
sk: Povol. hodnota:

en: Author
sk: Autor

en: Author (A-Z)
sk: Autor (A-Z)

en: Author (Z-A)
sk: Autor (Z-A)

en: Author (any):
sk: Autor (ľubovoľný):

en: Author (corporate):
sk: Autor (združený):

en: Author (meeting / conference):
sk: Autor (stretnutie / konferencia):

en: Author (meeting/conference):
sk: Autor (stretnutie/konferencia):

en: Author (personal):
sk: Autor (osobný):

en: Author(s)
sk: Autor(i)

en: Author:
sk: Autor:

en: Author:
sk: Autor:

note: %1$s:  author | html
en: Author: %s
sk: Autor: %s

en: Authorised value category:
sk: Kategória povolených hodnôt:

en: Authorised values category
sk: Kategória povolených hodnôt

en: Authorised values category:
sk: Kategória povolených hodnôt:

en: Authorities
sk: Autority

en: Authorities tables
sk: Tabuľky autorít

en: Authorities:
sk: Autority:

en: Authority
sk: Autorita

note: %1$s:  authid | html %2$s:  authtypetext | html
en: Authority #%s (%s)
sk: Autorita #%s (%s)

note: %1$s:  loopro.object | html
en: Authority %s
sk: Autorita %s

note: %1$s:  IF ( authtypecode ) %2$s:  authtypecode | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Authority MARC framework for %s%s%sdefault framework%s
sk: MARC šablóna autorít pre %s%s%spredvolenú šablónu%s

note: %1$s:  tagfield | html %2$s:  authtypecode | html
en: Authority MARC subfield structure admin for %s (authority: %s)
sk: Administrátor štruktúry podpolí autorít MARC pre %s (autorita: %s)

note: %1$s:  tagfield | html
en: Authority MARC subfield structure for %s
sk: Štruktúra podpolí autorít MARC pre %s

en: Authority field to copy:
sk: Pole autority na kopírovanie:

en: Authority record
sk: Záznam autorít

en: Authority search
sk: Hľadanie autorít

en: Authority search results
sk: Výsledky hľadania autorít

en: Authority type
sk: Typ autorít

en: Authority type:
sk: Typ autorít:

en: Authority types
sk: Typy autorít

en: Authority:
sk: Autorita:

en: Authorized
sk: Povolená

en: Authorized value
sk: Povolená hodnota

en: Authorized value category:
sk: Kategória povolených hodnôt:

en: Authorized value:
sk: Povolená hodnota:

en: Authorized value:
sk: Povolená hodnota:

en: Authorized values
sk: Povolené hodnoty

note: For the first occurrence, %1$s:  category_name | html
en: Authorized values for category %s
sk: Povolené hodnoty pre kategóriu %s

en: Authors
sk: Autori

en: Authors:
sk: Autori:

en: Auto ordering
sk: Automatické objednávanie

en: Auto subscription sharing:
sk: Automatické zdieľanie predplatného:

note: INPUT type=button
en: Auto-fill row
sk: Automaticky vyplniť riadok

en: Auto-renewal
sk: Automatické predĺženie

en: Auto-renewal:
sk: Automatické predĺženie:

en: Auto-renewal: Patron has opted out
sk: Automatické predĺženie: Čitateľ sa odhlásil

en: Autolocation is switched on and you are logging in with an IP address that doesn't match your library.
sk: Autolokácia je zapnutá a vy sa prihlasujete z IP adresy, ktorá nezodpovedá vašej knižnici.

en: Automatic item modifications by age
sk: Automatická úprava exemplára podľa veku

en: Automatic ordering:
sk: Automatické objednávanie:

en: Automatic renewal
sk: Automatické predĺženie

en: Availability
sk: Dostupnosť

en: Availability:
sk: Stav:

en: Available
sk: Dostupné

en: Available call numbers
sk: Dostupné signatúry

note: INPUT type=text
en: Available copy
sk: Dostupná kópia

en: Available copy numbers
sk: Dostupné čísla kópií

en: Available enumeration
sk: Dostupné číslovanie

en: Available for
sk: Dostupné pre

en: Available in the library
sk: Dostupné v knižnici

en: Available item types
sk: Dostupné typy exemplárov

en: Available locations
sk: Dostupné lokácie

en: Available since
sk: Dostupné od

en: Average checkout period
sk: Priemerná výpožičná lehota

en: Average checkout period statistics
sk: Štatistika priemernej výpožičnej lehoty

en: Average loan time
sk: Priemerný čas výpožičky

en: BSD 3-clause Licence
sk: BSD 3-clause licencia

en: BSD License
sk: BSD licencia

en: BT
sk: ŠP

en: Back
sk: Späť

note: For the first occurrence, %1$s:  ELSE
en: Back %s
sk: Späť %s

en: Back side layout not used
sk: Rozloženie zadnej strany sa nepoužíva

en: Back to Tools
sk: Späť do nástrojov

en: Back to the list
sk: Späť do zoznamu

note: SCRIPT
en: Background color
sk: Farba pozadia

en: Backslash separated text (.csv)
sk: Text oddelený opačnou lomkou (.csv)

en: Bad or missing sender address; check your branch email address or preference KohaAdminEmailAddress.
sk: Nesprávna alebo chýbajúca adresa odosielateľa; skontrolujte emailovú adresu vašej pobočky alebo nastavenie KohaAdminEmailAddress.

en: Bankable
sk: Solventný

en: Bar
sk: Stĺpec

en: Barcode
sk: Čiarový kód

note: %1$s:  barcode | html
en: Barcode %s
sk: Čiarový kód %s

note: For the first occurrence, %1$s:  overduesloo.barcode | html
en: Barcode : %s
sk: Čiarový kód : %s

en: Barcode file:
sk: Súbor čiarových kódov:

en: Barcode file:
sk: Súbor čiarových kódov:

en: Barcode list (one barcode per line):
sk: Zoznam čiarových kódov (jeden čiarový kód na riadok):

en: Barcode not found
sk: Čiarový kód sa nenašiel

en: Barcode not found. The following items were found by searching:
sk: Čiarový kód sa nenašiel. Nasledovné exempláre sa našli pri hľadaní:

en: Barcode range
sk: Rozsah čiarového kódu

en: Barcode submitted
sk: Čiarový kód bol odoslaný

en: Barcode type
sk: Typ čiarového kódu

en: Barcode type:
sk: Typ čiarového kódu:

en: Barcode:
sk: Čiarový kód:

en: Barcode:
sk: Čiarový kód:

note: For the first occurrence, %1$s:  recall.item.barcode | html
en: Barcode: %s
sk: Čiarový kód: %s

note: For the first occurrence, %1$s:  transfer.item.barcode | html
en: Barcode: %s
sk: Čiarový kód: %s

en: Barcodes file
sk: Súbor čiarových kódov

note: %1$s:  batche.from | html %2$s:  batche.to | html
en: Barcodes from %s to %s
sk: Čiarový kód od %s do %s

en: Barcodes not found
sk: Čiarové kódy sa nenašli

en: Barcodes not found:
sk: Čiarové kódy neboli nájdené:

en: Barcodes:
sk: Čiarové kódy:

en: Base-level allocated
sk: Základná úroveň pridelená

en: Base-level available
sk: Základná úroveň dostupná

en: Base-level ordered
sk: Základná úroveň objednaná

en: Base-level spent
sk: Základná úroveň vynaložená

en: Basic constraints
sk: Základné obmedzenia

en: Basic installation complete.
sk: Základná inštalácia je dokončená.

en: Basic parameters
sk: Základné parametre

en: Basket
sk: Košík

note: For the first occurrence, %1$s:  basketno | html
en: Basket %s
sk: Košík %s

note: For the first occurrence, %1$s:  basketname | html %2$s:  basketno | html
en: Basket %s (%s)
sk: Košík %s (%s)

note: %1$s:  basket.basketname | html %2$s:  basket.basketno | html %3$s:  basket.bookseller.name | html
en: Basket %s (%s) for %s
sk: Košík %s (%s) pre %s

en: Basket (#)
sk: Košík (#)

en: Basket by
sk: Košík podľa

en: Basket created by:
sk: Košík vytvoril(a):

en: Basket creator
sk: Tvorca košíka

en: Basket deleted
sk: Košík bol odstránený

en: Basket details
sk: Detaily o košíku

en: Basket group
sk: Skupina košíkov

note: %1$s:  name | html %2$s:  basketgroupid | html
en: Basket group %s (%s) for
sk: Skupina košíkov %s (%s) pre

en: Basket group billing place:
sk: Miesto fakturácie skupiny košíkov:

en: Basket group delivery placename:
sk: Názov miesta doručenia skupiny košíkov:

en: Basket group name:
sk: Názov skupiny košíkov:

en: Basket group:
sk: Skupina košíkov:

en: Basket grouping
sk: Zoskupenie košíkov

en: Basket grouping for
sk: Zoskupenie košíkov pre

en: Basket groups
sk: Skupiny košíkov

en: Basket name
sk: Názov košíka

en: Basket name:
sk: Názov košíka:

en: Basket not found.
sk: Košík nebol nájdený.

en: Basket:
sk: Košík:

note: %1$s:  msg.basketno.basketno | html
en: Basket: %s
sk: Košík: %s

en: Basketgroup:
sk: Skupina košíkov:

en: Baskets
sk: Košíky

note: %1$s:  booksellertoname | html
en: Baskets for %s
sk: Košík pre %s

en: Baskets in this group:
sk: Košíky v tejto skupine:

note: %1$s:  batchid | html
en: Batch %s
sk: Dávka %s

note: %1$s:  batch_id | html
en: Batch %s not fully de-duplicated.
sk: Dávka %s nebola úplne deduplikovaná.

note: %1$s:  batch_id | html
en: Batch %s was not deleted.
sk: Dávka %s nebola odstránená.

en: Batch ID
sk: ID dávky

en: Batch add reserves
sk: Pridať rezervácie dávkovo

en: Batch check out
sk: Hromadná výpožička

note: %1$s:  IF patron %2$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' invert_name = 1 %3$s:  END
en: Batch checkout confirmation %s for %s %s
sk: Hromadné potvrdenie o výpožičke %s pre %s %s

note: %1$s:  IF patron.borrowernumber %2$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' invert_name = 1 %3$s:  batch | html %4$s:  END
en: Batch checkout information %s for %s |%s|%s
sk: Hromadná informácia o výpožičke %s pre %s |%s|%s

en: Batch delete
sk: Hromadné odstránenie

en: Batch delete patrons
sk: Hromadné odstránenie čitateľov

en: Batch delete patrons and delete patron circulation history
sk: Hromadne odstrániť čitateľov a odstrániť históriu výpožičiek čitateľov

en: Batch description:
sk: Dávkový popis:

en: Batch edit patrons
sk: Hromadná úprava čitateľov

en: Batch extend due dates
sk: Hromadná zmena termínu vrátenia

note: %1$s:  IF ( del ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: Batch item %sdeletion%smodification%s
sk: Hromadné %sodstránenie%szmena%s exemplárov

en: Batch item deletion
sk: Hromadné odstránenie exemplárov

en: Batch item modification
sk: Hromadná zmena exemplárov

en: Batch modify
sk: Hromadná zmena

note: %1$s:  IF unlimited_total >= limit %2$s:  limit | html %3$s:  ELSE %4$s:  unlimited_total | html %5$s:  END
en: Batch operations with %s%s%s%s%s visible records
sk: Dávkové operácie s %s%s%s%s%s viditeľnými záznamami

en: Batch patron deletion and anonymization
sk: Hromadné odstránenie/utajenie čitateľov

note: For the first occurrence, %1$s:  Branches.GetName( current_branch ) | html
en: Batch patron deletion and anonymization for %s
sk: Hromadné odstránenie/utajenie čitateľov pre %s

en: Batch patron modification
sk: Hromadná zmena čitateľov

en: Batch patrons modification
sk: Hromadná zmena čitateľov

en: Batch patrons results
sk: Hromadné výsledky u čitateľov

en: Batch record deletion
sk: Hromadné odstránenie záznamov

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Batch record modification
sk: Hromadná zmena záznamov

en: Batch:
sk: Dávka:

en: Batches
sk: Dávky

en: Be sure to provide email addresses for these patrons.
sk: Uistite sa, že u týchto čitateľov máte udané emailové adresy.

en: Before
sk: Pred

en: Before we begin, please verify you have the correct credentials to continue. Please log in with the username and password given to you by your systems administrator and located in your
sk: Skôr než začnete, uistite sa prosím, že máte správne prihlasovacie údaje. Prihláste sa s menom a heslom od Vášho administrátora, ktorý nájdete vo Vašom

en: Beginning date:
sk: Dátum začiatku:

en: Begins with
sk: Začína na

en: Begins with:
sk: Začína na

en: Behavior
sk: Správanie

en: Biblio count
sk: Výpočet biblio

en: Biblio level hold.
sk: Rezervácie na úrovni bibliografických údajov.

en: Biblio numbers:
sk: Čísla biblio:

en: Bibliographic
sk: Knižničný

en: Bibliographic data to print
sk: Knižničné údaje pre tlač

en: Bibliographic information
sk: Knižničná informácia

en: Bibliographic record
sk: Knižničný záznam

note: %1$s:  object | html
en: Bibliographic record %s
sk: Knižničný záznam %s

note: SCRIPT
en: Bibliographic record ID
sk: ID knižničného záznamu

en: Bibliographic record ID:
sk: ID knižničného záznamu:

en: Bibliographic record count
sk: Počet bibliografických záznamov

en: Bibliographic record not found.
sk: Bibliografický záznam nebol nájdený.

en: Bibliographic record title
sk: Názov bibliografického záznamu

en: Bibliographic records
sk: Bibliografické záznamy

en: Bibliographic:
sk: Knižničný:

en: Bibliographies
sk: Bibliografia

en: Biblios:
sk: Biblio:

en: Billing date
sk: Dátum fakturácie

en: Billing date:
sk: Dátum fakturácie:

note: %1$s:  billingdateto | $KohaDates
en: Billing date: All until %s
sk: Dátum fakturácie: Celkom do %s

en: Billing place
sk: Miesto fakturácie

en: Billing place:
sk: Miesto fakturácie:

en: Billing place:
sk: Miesto fakturácie:

en: Biography
sk: Životopis

note: SCRIPT
en: Black
sk: Čierna

note: SCRIPT
en: Block
sk: Zablokovať

en: Block
sk: Zablokovať

en: Block expired patrons:
sk: Zablokovať čitateľov po vypršaní:

note: SCRIPT
en: Blocked!
sk: Zablokovaný!

note: SCRIPT
en: Blockquote
sk: Zablokovaný

note: SCRIPT
en: Blocks
sk: Zablokovať

note: SCRIPT
en: Blue
sk: Modrá

note: SCRIPT
en: Body
sk: Telo

note: SCRIPT
en: Bold
sk: Tučné

en: Book drop mode
sk: Režim vrátenia cez schránku

en: Book drop mode.
sk: Režim vrátenia cez schránku

en: Book fund:
sk: Knižný fond:

en: Boolean
sk: Pravdivostné

note: SCRIPT
en: Border
sk: Orámovanie

note: SCRIPT
en: Border color
sk: Farba orámovania

note: SCRIPT
en: Border style
sk: Štýl orámovania

note: SCRIPT
en: Border width
sk: Šírka okraja

en: Borrower
sk: Čitateľ

en: Borrower number
sk: Číslo čitateľa

en: Borrowernumber
sk: Číslo čitateľa

en: Borrowernumber:
sk: Číslo čitateľa:

note: %1$s:  patron.borrowernumber | html
en: Borrowernumber: %s
sk: Číslo čitateľa: %s

note: SCRIPT
en: Bottom
sk: Dolu

en: Braille
sk: Braillovým písmom

en: Branch
sk: Pobočka

en: Brief display
sk: Krátka ukážka

note: SCRIPT
en: Brightness
sk: Jas

note: ABBR
en: Broader Term
sk: Širší pojem

note: %1$s:  SET alphabet = Koha.Preference('alphabet').split(' ') %2$s:  UNLESS alphabet.size %3$s:  alphabet = ['A' .. 'Z'] %4$s:  END %5$s:  FOREACH letter IN alphabet
en: Browse by last name: %s %s %s %s %s
sk: Hľadať podľa priezviska: %s %s %s %s %s

note: SCRIPT
en: Browse for an image
sk: Vyhľadať obrázok

en: Browse selected records
sk: Prezerať zvolené záznamy

en: Browse system logs
sk: Prehľadať denníky systému

en: Browse the system logs
sk: Prehľadať denníky systému

en: Browse the system logs
sk: Prehľadať denníky systému

note: For the first occurrence, %1$s:  loop_budge.budget_period_description | html %2$s:  loop_budge.budget_period_id | html %3$s:  UNLESS loop_budge.budget_period_active %4$s:  END
en: Budget %s [id=%s]%s (inactive)%s
sk: Rozpočet %s [id=%s]%s (neaktívny)%s

note: SCRIPT
en: Budget end date must be on or after budget start date
sk: Dátum ukončenia rozpočtu musí byť dátum začiatku rozpočtu alebo neskôr

en: Budget id
sk: ID rozpočtu

en: Budget name
sk: Názov rozpočtu

en: Budget period description
sk: Popis rozpočtového obdobia

en: Budget:
sk: Rozpočet:

en: Budgeted cost
sk: Rozpočtové náklady

en: Budgeted cost tax exc.
sk: Náklady rozpočtu bez DPH

en: Budgeted cost tax inc.
sk: Náklady rozpočtu s DPH

en: Budgeted cost:
sk: Rozpočtové náklady:

en: Budgets
sk: Rozpočty

en: Budgets administration
sk: Administrácia rozpočtov

en: Bug wranglers:
sk: Správcovia chýb:

en: Build a new report?
sk: Vytvoriť nový výkaz?

en: Build a report
sk: Zostaviť výkaz

en: Build and run reports
sk: Zostaviť a spustiť výkazy

note: INPUT type=submit name=submit
en: Build new
sk: Zostaviť nový

en: Built-in offline circulation interface
sk: Vstavané rozhranie offline výpožičiek

note: SCRIPT
en: Bullet list
sk: Odrážkový zoznam

en: By
sk: Od

en: By:
sk: Podľa:

en: Bytes
sk: Bajty

en: CC-0 license
sk: CC-0 licencia

en: CD software
sk: CD Softvér

en: CSV profile ID
sk: ID profilu CSV

en: CSV profile:
sk: Profil CSV:

en: CSV profiles
sk: Profily CSV

en: CSV separator
sk: Oddeľovač CSV

en: CSV separator:
sk: Oddeľovač CSV:

en: CSV type
sk: Typ CSV

en: Cache expiry (seconds)
sk: Vypršanie cache (v sekundách)

en: Cache expiry:
sk: Vypršanie cache:

note: %1$s:  todaysdate | $KohaDates %2$s:  from | $KohaDates %3$s:  to | $KohaDates
en: Calculated on %s. From %s to %s
sk: Vypočítané dňa %s. Od %s po %s

en: Calendar
sk: Kalendár

en: Calendar information
sk: Informácia o kalendári

en: Call number
sk: Signatúra

en: Call number (0-9 to A-Z)
sk: Signatúra (0-9 po A-Z)

en: Call number (Z-A to 9-0)
sk: Signatúra (Z-A po 9-0)

en: Call number browser
sk: Prehliadač signatúr

en: Call number range
sk: Rozsah signatúr

en: Call number:
sk: Signatúra:

en: Call number:
sk: Signatúra:

en: Call numbers
sk: Signatúry

note: %1$s:  subscription.callnumber | html
en: Callnumber: %s
sk: Signatúra: %s

en: Can be entered as a single IP, or a subnet such as 192.168.1.*
sk: Môže sa zadať ako jediná IP, alebo subnet ako 192.168.1.*

en: Can be manually added ?
sk: Možno ich pridať ručne ?

en: Can be manually invoiced?
sk: Môže sa fakturovať manuálne?

en: Can be sold?
sk: Môže sa predať?

en: Can be used to further sort and filter your reports. This category is empty by default. Values here need to include the authorized value code from REPORT_GROUP in the Description (OPAC) field to link the subgroup to the appropriate group.
sk: Môže sa použiť na ďalšie triedenie a filtrovanie výkazov. Táto kategória je predvolene prázdna. Na prepojenie podskupiny s príslušnou skupinou je potrebné do polí Popis (OPAC) zahrnúť kód povolenej hodnoty z REPORT_GROUP.

note: DIV
en: Can not close baskets that have items with uncertain prices in them.
sk: Nemožno zatvoriť košíky, ktoré obsahujú exempláre s neurčitou cenou.

note: DIV
en: Can not reopen baskets that are part of a basket group.
sk: Nemožno znova otvoriť košíky, ktoré sú súčasťou skupiny košíkov.

en: Can't cancel order
sk: Nemožno zrušiť objednávku

en: Can't cancel order and delete catalog record
sk: Nemožno zrušiť objednávku a odstrániť knižničný záznam

note: SPAN
en: Can't cancel order, (%s) holds are linked with this order. Cancel holds first
sk: Objednávku nie je možné zrušiť, (%s) rezervácie sú pripojené k tejto objednávke. Zrušte najskôr rezervácie

en: Can't cancel receipt
sk: Nemožno zrušiť príjemku

note: STRONG
en: Can't delete catalog record or order, cancel holds first
sk: Nemožno odstrániť bibliografický záznam alebo objednávku, zrušte najprv rezerváciu

note: STRONG
en: Can't delete catalog record, because of %s existing hold(s)
sk: Nemožno odstrániť knižničný záznam, pretože jestvuje %s rezervácií

note: SCRIPT
en: Can't delete catalog record, because of %s existing item(s)
sk: Nemožno odstrániť bibliografický záznam, pretože existuje %s exemplár(e)

note: STRONG
en: Can't delete catalog record, delete other orders linked to it first
sk: Nemožno odstrániť knižničný záznam, odstráňte najprv ostatné s ním spojené objednávky

note: STRONG
en: Can't delete catalog record, delete subscriptions first
sk: Nemožno odstrániť knižničný záznam, odstráňte najprv predplatné

note: SPAN
en: Can't delete catalog record, see constraints below
sk: Nemožno odstrániť knižničný záznam, všimnite si obmedzenia dole

note: SCRIPT
en: Can't save this record because the following field aren't filled :
sk: Nemožno uložiť tento záznam, pretože nasledujúce pole nie je vyplnené :

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Cancel a confirmed request
sk: Zrušiť potvrdenú žiadosť

note: INPUT type=submit
en: Cancel all
sk: Zrušiť všetko

en: Cancel and return to order
sk: Zrušiť a vrátiť sa k objednávke

note: A
en: Cancel article request
sk: Zrušiť žiadosť o článok

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc'
en: Cancel checkout and place a hold for %s
sk: Zrušiť výpožičku a zarezervovať pre %s

en: Cancel enrollment
sk: Zrušiť zápis

en: Cancel filter
sk: Zrušiť filter

en: Cancel hold
sk: Zrušiť rezerváciu

note: INPUT type=submit
en: Cancel hold and return to : %s
sk: Zrušiť rezerváciu a vrátiť do: %s

note: %1$s:  Branches.GetName( reserveloo.item.homebranch ) | html
en: Cancel hold and return to: %s
sk: Zrušiť rezerváciu a vrátiť do: %s

en: Cancel import
sk: Zrušiť import

note: INPUT type=submit name=submit
en: Cancel marked holds
sk: Zrušiť označené rezervácie

note: SCRIPT
en: Cancel merge
sk: Zrušiť zlučovanie

en: Cancel modifications
sk: Zrušiť úpravy

en: Cancel notification
sk: Zrušiť upomienku

en: Cancel order
sk: Zrušiť objednávku

note: SCRIPT
en: Cancel order and catalog record
sk: Zrušiť objednávku a knižničný záznam

en: Cancel order and delete catalog record
sk: Zrušiť objednávku a odstrániť knižničný záznam

en: Cancel receipt
sk: Zrušiť príjemku

en: Cancel request
sk: Zrušiť žiadosť

en: Cancel transfer
sk: Zrušiť presun

en: Cancel upload
sk: Zrušiť načítavanie

en: Cancel?
sk: Zrušiť?

en: Cancellation date
sk: Dátum zrušenia

en: Cancellation reason:
sk: Dôvod zrušenia:

en: Cancellation reason:
sk: Dôvod zrušenia:

note: %1$s:  AuthorisedValues.GetByCode( 'ORDER_CANCELLATION_REASON', order.cancellationreason ) | html %2$s:  END
en: Cancellation reason: %s %s
sk: Dôvod zrušenia: %s %s

note: SCRIPT
en: Cancellation requested
sk: Zrušenie vyžiadané

en: Cancelled
sk: Zrušené

en: Cancelled
sk: Zrušená

en: Cancelled orders
sk: Zrušené objednávky

en: Cannot add patron
sk: Nemožno pridať čitateľa

en: Cannot be ordered
sk: Nedá sa objednať

note: I
en: Cannot be put on hold
sk: Nemôže byť zarezervovaný

en: Cannot be toggled
sk: Nedá sa prepnúť

en: Cannot be transferred to pickup library
sk: Nie je možné preniesť do knižnice vyzdvihnutia

en: Cannot check in
sk: Nemožno vrátiť

en: Cannot check in
sk: Nemožno vrátiť

en: Cannot check out
sk: Nemožno vypožičať

note: %1$s:  IF ( Koha.Preference('OnSiteCheckouts') && Koha.Preference('OnSiteCheckoutsForce') )
en: Cannot check out! %s
sk: Nemožno vypožičať! %s

note: %1$s:  IF ( charges ) %2$s:  INCLUDE 'blocked-fines.inc' fines = chargesamount %3$s:  END %4$s:  IF ( charges_guarantors_guarantees )
en: Cannot check out! %s %s %s %s
sk: Nemožno vypožičať! %s %s %s %s

en: Cannot delete
sk: Nemožno odstrániť

en: Cannot delete budget
sk: Nemožno odstrániť rozpočet

note: %1$s:  currency.currency | $HtmlTags tag='span' attributes=>'class="ex"'
en: Cannot delete currency %s
sk: Nemožno odstrániť menu %s

en: Cannot delete patron
sk: Nemožno odstrániť čitateľa

en: Cannot detect mana server at
sk: Mana server sa nedá zistiť na

en: Cannot edit
sk: Nemožno upraviť

en: Cannot edit discharge: the patron has checked out items.
sk: Nemožno upraviť uvoľnenie: čitateľ má výpožičky.

note: For the first occurrence, %1$s:  ERROR.OPNLINK | html
en: Cannot open %s to read.
sk: Nedá sa otvoriť %s na čítanie.

en: Cannot open folder index (idlink.txt or datalink.txt) to read.
sk: Nedá sa otvoriť index adresára (idlink.txt alebo datalink.txt) na čítanie.

note: SCRIPT
en: Cannot open this record in the basic editor
sk: Nemožno otvoriť tento záznam v základnom editore

en: Cannot place hold
sk: Nemožno zarezervovať

en: Cannot place hold on some items
sk: Nemožno zarezervovať niektoré exempláre

en: Cannot place hold:
sk: Nemožno zarezervovať:

en: Cannot process file as an image.
sk: Súbor sa nedá spracovať ako obrázok.

en: Cannot renew:
sk: Nemožno predĺžiť:

note: SCRIPT
en: Cannot test prediction pattern for the following reason(s):
sk: Schéma predpovede sa nedá testovať pre nasledovnú príčinu(y):

en: Cannot unpack file to the plugins directory.
sk: Súbor nemožno rozbaliť do adresára modulov.

en: Cap fine at replacement price
sk: Paušálna pokuta za reprodukčnú cenu

note: SCRIPT
en: Caption
sk: Záhlavie

en: Card
sk: Preukaz

en: Card batch
sk: Dávka preukazov

note: %1$s:  batche.batch_id | html
en: Card batch number %s
sk: Dávka preukazov číslo %s

en: Card batches
sk: Dávky preukazov

en: Card height:
sk: Výška preukazu:

en: Card number
sk: Číslo preukazu

en: Card number already in use.
sk: Číslo preukazu sa už používa.

note: %1$s:  maxlength_cardnumber | html %2$s:  ELSE
en: Card number can be up to %s characters. %s
sk: Číslo preukazu môže obsahovať najviac %s znakov. %s

en: Card number length is incorrect.
sk: Dĺžka čísla preukazu je nesprávna.

note: %1$s:  minlength_cardnumber | html %2$s:  maxlength_cardnumber | html %3$s:  ELSIF maxlength_cardnumber
en: Card number must be between %s and %s characters. %s
sk: Číslo preukazu musí mať %s až %s znakov. %s

note: %1$s:  minlength_cardnumber | html %2$s:  ELSIF minlength_cardnumber && maxlength_cardnumber
en: Card number must be exactly %s characters. %s
sk: Číslo preukazu musí mať presne %s znakov. %s

note: For the first occurrence, %1$s:  maxlength_cardnumber | html
en: Card number must not be more than %s characters.
sk: Číslo preukazu nesmie mať viac ako %s znakov.

en: Card number:
sk: Číslo preukazu:

en: Card number:
sk: Číslo preukazu:

en: Card preview
sk: Ukážka lístka

en: Card template
sk: Šablóna preukazov

en: Card templates
sk: Šablóny preukazov

en: Card width:
sk: Šírka preukazu:

en: Cardnumber already in use.
sk: Číslo preukazu sa už používa.

en: Cardnumber length is incorrect.
sk: Dĺžka čísla preukazu je nesprávna.

en: Cardnumbers already in list
sk: Čísla preukazu sú už v zozname

en: Cardnumbers not found
sk: Čísla preukazov sa nenašli

note: SCRIPT
en: Cart
sk: Košík

en: Cas login
sk: Prihlásenie CAS

en: Cash management
sk: Správa hotovosti

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Cash register
sk: Pokladňa

en: Cash register ID:
sk: ID pokladne:

en: Cash register statistics
sk: Štatistika pokladne

note: %1$s:  beginDate | $KohaDates %2$s:  endDate | $KohaDates
en: Cash register statistics %s to %s
sk: Štatistika pokladne %s do %s

en: Cash register:
sk: Pokladňa:

en: Cash registers
sk: Pokladne

en: Cash registers for
sk: Pokladňa pre

en: Cashier
sk: Pokladník

en: Cassette recording
sk: Kazetový záznam

en: Catalog
sk: Katalóg

en: Catalog by item type
sk: Katalóg podľa typu exemplára

en: Catalog details
sk: Detaily o katalógu

note: %1$s:  IF ( biblionumber )
en: Catalog details %s
sk: Detaily o katalógu %s

en: Catalog search
sk: Vyhľadávanie v katalógu

en: Catalog statistics
sk: Štatistiky katalógu

en: Cataloging
sk: Katalogizácia

en: Cataloging editor
sk: Editor katalogizácie

en: Cataloging search
sk: Vyhľadávanie v katalogizácii

en: Catalogs
sk: Katalógy

en: Catalogue tables
sk: Tabuľky katalógu

en: Cataloguing tables
sk: Tabuľky katalogizácie

en: Category
sk: Kategória

en: Category (code)
sk: Kategória (kód)

en: Category code
sk: Kód kategórie

note: SCRIPT
en: Category code unknown.
sk: Kód kategórie neznámy.

en: Category code:
sk: Kód kategórie:

en: Category name
sk: Názov kategórie

en: Category type:
sk: Typ kategórie:

en: Category:
sk: Kategória:

en: Category:
sk: Kategória:

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Category: %s
sk: Kategória: %s

note: %1$s:  patron.category.description | html %2$s:  patron.categorycode | html
en: Category: %s (%s)
sk: Kategória: %s (%s)

en: Categorycode
sk: Kód kategórie

note: SCRIPT
en: Cell
sk: Bunka

note: SCRIPT
en: Cell padding
sk: Výplň bunky

note: SCRIPT
en: Cell properties
sk: Vlastnosti bunky

note: SCRIPT
en: Cell spacing
sk: Rozstup buniek

note: SCRIPT
en: Cell type
sk: Typ bunky

en: Cell value
sk: Hodnota bunky

en: Cell value
sk: Hodnota bunky

en: Cells contain estimated values only.
sk: Bunky obsahujú len odhadované hodnoty.

en: Center
sk: Na stred

en: Change
sk: Zmeniť

en: Change amounts by
sk: Zmeniť množstvá podľa

en: Change basket group
sk: Zmeniť skupinu košíkov

note: INPUT type=submit
en: Change basketgroup
sk: Zmeniť skupinu košíkov

en: Change category
sk: Zmeniť kategóriu

en: Change currency
sk: Zmeniť menu

en: Change framework
sk: Zmeniť šablónu

en: Change internal note
sk: Zmeniť internú poznámku

en: Change library
sk: Zmeniť knižnicu

en: Change order
sk: Zmeniť poradie

note: %1$s:  ordernumber | html
en: Change order internal note (order no. %s)
sk: Zmeniť interné poznámky o objednávke (objednávka č. %s)

note: %1$s:  ordernumber | html
en: Change order vendor note (order no. %s)
sk: Zmeniť poznámku o predajcovi pri objednávke (objednávka č. %s)

en: Change password
sk: Zmeniť heslo

en: Change selected suggestions
sk: Zmeniť zvolené návrhy

en: Change to give:
sk: Výdavok:

note: %1$s:  patron.firstname | html %2$s:  patron.surname | html
en: Change username and/or password for %s %s
sk: Zmeniť prihlasovacie meno a/alebo heslo pre %s %s

en: Change your Hea settings
sk: Zmeňte svoje Hea nastavenia

en: Change your Mana KB settings
sk: Zmeňte nastavenia Mana KB

en: Changed action if matching record found
sk: Zmena akcie pri nájdení zodpovedajúceho záznamu

en: Changed action if no match found
sk: Zmena akcie pri nenájdení zhody

en: Changed item processing option
sk: Zmena možnosti spracovania exemplára

en: Changed.
sk: Zmenený.

en: Changes have not been applied. Please check the following values:
sk: Zmeny neboli aplikované. Skontrolujte nasledujúce hodnoty:

en: Changes made below will only apply to item subfields that are mapped to the 'items' table.
sk: Nižšie vykonané zmeny sa budú aplikovať na podpolia exemplárov, ktoré sú priradené k tabuľke 'items'.

en: Changes saved.
sk: Zmeny uložené.

en: Chapters
sk: Kapitoly

en: Chapters:
sk: Kapitoly:

en: Character encoding:
sk: Kódovanie znakov:

note: SCRIPT
en: Characters
sk: Znaky

note: SCRIPT
en: Characters (no spaces)
sk: Znaky (bez medzier)

en: Charge
sk: Poplatok

en: Charge lost fee
sk: Poplatok za stratu

en: Charge when?
sk: Dátum poplatku?

note: %1$s:  fines | $Price
en: Charges (%s)
sk: Poplatky (%s)

en: Charges:
sk: Poplatky:

en: Chart (.svg)
sk: Graf (.svg)

en: Chart settings
sk: Nastavenia grafu

en: Chart type:
sk: Typ grafu:

en: Check all
sk: Zaškrtnúť všetko

en: Check barcodes list for items shelved out of order:
sk: Skontrolujte zoznam čiarových kódov u exemplárov vyradených z poradia:

en: Check boxes to duplicate the original values
sk: Zaškrtávacie políčka duplikujú pôvodné hodnoty

en: Check expiration
sk: Overiť vypršanie

en: Check for embedded item record data?
sk: Overiť údaje zapísané do záznamu exemplára?

en: Check for previous checkouts:
sk: Skontrolujte predchádzajúce výpožičky:

en: Check in
sk: Vrátiť

en: Check in
sk: Vrátiť

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Check in message
sk: Hlásenie o vrátení

en: Check lists
sk: Kontrolné zoznamy

en: Check logs for more details.
sk: Pre podrobnosti, prezrite si prosím denník chýb.

en: Check out
sk: Vypožičať

en: Check out and check in items
sk: Vypožičať a vrátiť exempláre

en: Check out details
sk: Podrobnosti výpožičky

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Check out message
sk: Hlásenie o výpožičke

en: Check out to this patron
sk: Vypožičať tomuto čitateľovi

en: Check previous checkout
sk: Skontrolujte predchádzajúce výpožičky

en: Check previous checkout?
sk: Skontrolovať predchádzajúce výpožičky?

en: Check previous checkouts:
sk: Skontrolovať predchádzajúce výpožičky:

en: Check that your database is running.
sk: Uistite sa, že Vaša databáza funguje.

en: Check the boxes for the libraries you allow your items to be transferred to.
sk: Začiarknite políčka pre knižnice, do ktorých chcete preniesť svoje exempláre.

en: Check the expiration of a serial
sk: Preveriť vypršanie periodika

note: %1$s:  INCLUDE txt_kohaconf_xml %2$s:  '127.0.0.1' | $HtmlTags tag=>'code' %3$s:  'localhost' | $HtmlTags tag=>'code'
en: Check the hostname setting in %s. Some database servers require %s rather than %s.
sk: Skontrolujte nastavenie mena hostiteľa v %s. Niektoré dataservery vyžadujú %s namiesto %s.

note: INPUT type=checkbox name=disable_input
en: Check to delete subfield %s
sk: Začiarknutím tohto políčka vymažete podpole %s

note: INPUT type=checkbox name=disable_input
en: Check to delete this field
sk: Zaškrtnite pre odstránenie tohto poľa

en: Check to display this attribute on a patron's details page in the OPAC.
sk: Zaškrtnúť, aby sa zobrazila túto vlastnosť na stránke detailov o čitateľovi v OPACu.

en: Check to make this attribute staff_searchable in the staff patron search.
sk: Zaškrtnutím aktuvujte túto vlastnoť vyhľadávania čitateľa v knihovníckom rozhraní.

en: Check to show this attribute in the brief information panel in the patron's record (staff interface).
sk: Začiarknutím tohto políčka zobrazíte tento atribút na paneli stručných informácií v zázname čitateľa (intranet rozhranie).

note: %1$s:  'koha-conf.xml' | $HtmlTags Tag=>'code'
en: Check your database settings in %s.
sk: Overte svoje nastavenia databázy v %s.

en: Check-in
sk: Vrátenie

en: Check-in date from
sk: Termín vrátenia od

en: Check-in date from:
sk: Termín vrátenia od:

en: Checked
sk: Vybratý

en: Checked by the library
sk: Skontrolované knižnicou

en: Checked in
sk: Vrátený

note: SCRIPT
en: Checked in item.
sk: Vrátený exemplár.

en: Checked out
sk: Vypožičaný

en: Checked out
sk: Vypožičaný

note: %1$s:  END %2$s:  UNLESS ( item.not_same_branch) %3$s:  IF item.checkout.onsite_checkout %4$s:  ELSE %5$s:  END %6$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron=item.checkout.patron hide_patron_infos_if_needed=1 %7$s:  END %8$s:  item.checkout.date_due | $KohaDates as_due_date => 1
en: Checked out %s %s %s by %s to %s %s %s : due %s
sk: Vypožičaný %s %s %s od %s pre %s %s %s : termín %s

note: %1$s:  checkouts.size | html
en: Checked out %s times
sk: Vypožičaný %s krát

en: Checked out from
sk: Vypožičaný z

en: Checked out on
sk: Vypožičaný dňa

en: Checked out on (hidden, unformatted)
sk: Termín vrátenia skrytý neformátovaný

en: Checked out to:
sk: Vypožičaný:

en: Checked out:
sk: Vypožičaný:

en: Checked-in items
sk: Vrátené exempláre

en: Checkin
sk: Vrátenie

en: Checkin date
sk: Dátum vrátenia

en: Checkin message
sk: Hlásenie o vrátení

en: Checkin message type:
sk: Typ hlásenia o vrátení:

en: Checkin message:
sk: Hlásenie o vrátení:

en: Checkin on
sk: Vrátenie dňa

note: A
en: Checkin settings
sk: Nastavenia vrátenia

en: Checking out to
sk: Výpožička pre

note: For the first occurrence, %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc'
en: Checking out to %s
sk: Výpožička pre %s

en: Checking the box right next to the label will disable the entry and delete the values of that field on all selected patrons
sk: Zaškrtnutím políčka hneď vedľa označenia podpoľa deaktivuje zápis a odstráni hodnoty tohto podpoľa u všetkých zvolených čitateľov

en: Checking the box right next to the subfield label will disable the entry and delete the subfield on all selected items. Leave fields blank to make no change.
sk: Zaškrtnutím políčka hneď vedľa označenia podpoľa deaktivuje zápis a odstráni toto podpole u všetkých zvolených exemplárov. Ponechajte políčka prázdne, ak nechcete urobiť žiadnu zmenu.

en: Checkout
sk: Výpožička

en: Checkout count
sk: Súčet výpožičiek

en: Checkout count:
sk: Počet výpožičiek:

en: Checkout criteria:
sk: Kritériá výpožičiek:

en: Checkout date
sk: Dátum výpožičiek

en: Checkout date from:
sk: Dátum výpožičky od:

en: Checkout date from:
sk: Dátum výpožičky od:

en: Checkout history
sk: Výpis výpožičiek

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc'
en: Checkout history for %s
sk: Výpis výpožičiek pre %s

note: %1$s:  patrons_to_anonymize.count | html
en: Checkout history for %s patrons will be anonymized
sk: História výpožičiek pre %s čitateľov bude anonymizovaná

en: Checkout notes
sk: Poznámky k výpožičkám

en: Checkout notes pending
sk: Čakajúce poznámky k výpožičkám

en: Checkout on
sk: Výpožička dňa

note: INPUT type=submit
en: Checkout or renew
sk: Vypožičať alebo obnoviť

note: A
en: Checkout settings
sk: Nastavenie výpožičky

en: Checkout status:
sk: Stav výpožičiek:

en: Checkouts
sk: Výpožičky

en: Checkouts are BLOCKED because fine balance is OVER THE LIMIT.
sk: Výpožičky sú ZABLOKOVANÉ, pretože výška pokút PRESAHUJE LIMIT.

en: Checkouts are BLOCKED because patron has overdue items.
sk: Výpožičky sú ZABLOKOVANÉ, pretože výška pokút je nad rámec.

en: Checkouts:
sk: Výpožičky:

en: Child
sk: Dieťa

en: Choice
sk: Voľba

en: Choose
sk: Zvoliť

en: Choose
sk: Zvoliť

en: Choose .koc file:
sk: Zvoliť súbor .koc:

en: Choose a field name
sk: Zvoľte názov poľa

en: Choose a file
sk: Zvoľte si súbor

en: Choose a vendor in the list to jump directly to the right place.
sk: Zvoľte predajcu v zozname a prejdite priamo na správne miesto.

en: Choose a vendor to transfer from
sk: Zvoľte predajcu, od ktorého chcete presunúť

en: Choose a vendor to transfer to
sk: Zvoľte predajcu, ku ktorému chcete presunúť

en: Choose adult category
sk: Zvoliť kategóriu pre dospelých

en: Choose an icon:
sk: Zvoľte ikonu:

en: Choose barcode type (encoding):
sk: Zvoľte typ čiarového kódu (kódovanie):

en: Choose layout type:
sk: Zvoľte typ rozloženia:

en: Choose library:
sk: Vybrať knižnicu:

en: Choose list
sk: Vybrať zoznam

en: Choose one
sk: Zvoľte jednu

en: Choose one to limit this attribute to one patron type. Please leave blank if you want these attributes to be available for all types of patrons.
sk: Voľbou jedného obmedzte túto vlastnosť na jeden typ čitateľa. Nechajte prosím všetko prázdne, ak chcete, aby tieto vlastnosti boli dostupné pre všetky typy čitateľov.

en: Choose order of text fields to print
sk: Zvoliť poradie textových polí pre tlač

en: Choose the file to add to the basket
sk: Zvoľte súbor, ktorý chcete pridať do košíka

note: A
en: Choose this record
sk: Zvoliť tento záznam

en: Choose whether patrons of this category be blocked from public catalog actions such as renewing and placing holds when their cards have expired.
sk: Zvoľte si, či čitatelia tejto kategórie majú byť zablokovaní z akcií vo verejnom katalógu, ako napríklad predlžovanie a rezervácie, keď sú ich čitateľské preukazy neplatné.

en: Choose whether patrons of this category by default are reminded if they try to borrow an item they borrowed before.
sk: Zvoľte si, či treba čitateľov tejto kategórie predvolene upozorniť pri pokuse o opätovnú výpožičku totožného exemplára.

en: Choose your library:
sk: Vyberte svoju knižnicu:

en: Choose:
sk: Zvoliť:

en: Chooser
sk: Výber

en: Chooser:
sk: Výber:

en: Chooser:
sk: Výber:

en: Circ notes
sk: Poznámky o výpožičkách

note: SCRIPT
en: Circle
sk: Kruh

en: Circulation
sk: Výpožičný proces

note: %1$s:  Branches.GetName( branch ) || 'Default' | html
en: Circulation alerts for %s
sk: Upozornenia o výpožičkách pre %s

en: Circulation and fine rules
sk: Pravidlá výpožičného procesu a pokút

en: Circulation and fines rules
sk: Pravidlá výpožičného procesu a pokút

en: Circulation desks
sk: Výpožičné pulty

en: Circulation history
sk: História výpožičiek

en: Circulation note
sk: Poznámka o výpožičkách

en: Circulation note:
sk: Poznámka o výpožičkách:

en: Circulation records were last synced on:
sk: Záznamy o výpožičkách boli naposledy synchronizované dňa:

en: Circulation rule created!
sk: Pravidlo výpožičného procesu bolo vytvorené!

en: Circulation rule not created!
sk: Pravidlo výpožičného procesu nebolo vytvorené!

en: Circulation statistics
sk: Štatistika výpožičiek

en: Circulation tables
sk: Tabuľky výpožičného procesu

note: %1$s:  Branches.GetLoggedInBranchname | html
en: Circulation: Overdues at %s
sk: Výpožičný proces: Omeškania v %s

en: Citation
sk: Citácia

en: Cities
sk: Mestá

en: Cities and towns
sk: Mestá a obce

en: City
sk: Mesto

en: City ID
sk: ID mesta

en: City ID:
sk: ID mesta:

en: City id
sk: ID mesta

en: City:
sk: Mesto:

en: City:
sk: Mesto:

en: Claim ID
sk: ID reklamácie

en: Claim acquisition
sk: Reklamovať akvizíciu

en: Claim date
sk: Dátum reklamácie

en: Claim missing serials
sk: Reklamovať chýbajúce periodiká

note: INPUT type=submit
en: Claim order
sk: Reklamovať objednávku

en: Claim returned
sk: Reklamácia vrátenia

en: Claim serial issue
sk: Reklamovať číslo periodika

en: Claim using notice:
sk: Reklamovať pomocou oznámenia:

en: Claimed
sk: Reklamovaný

en: Claimed date
sk: Dátum reklamácie

en: Claims
sk: Reklamácie

en: Claims
sk: Reklamácie

note: %1$s:  IF ( suppliername ) %2$s:  suppliername | html %3$s:  END
en: Claims %s for %s %s
sk: Reklamácie %s pre %s %s

en: Claims (
sk: Reklamácie (

note: For the first occurrence, %1$s:  IF patron.return_claims.resolved.count == 0
en: Claims (%s
sk: Reklamácie (%s

en: Claims count
sk: Počet reklamácií

en: Claims count:
sk: Počet reklamácií:

note: %1$s:  suppliername | html
en: Claims for %s
sk: Reklamácie pre %s

note: SCRIPT
en: Claims returned by
sk: Reklamácie vrátené od

note: SCRIPT
en: Class
sk: Trieda

en: Class:
sk: Trieda:

en: Classification
sk: Triedenie

en: Classification filing rules
sk: Pravidlá triedenia zápisu

en: Classification source code:
sk: Kód zdroja triedenia:

en: Classification sources
sk: Zdroje triedenia

en: Classification splitting rules
sk: Pravidlá rozdelenia klasifikácie

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.classification | $raw
en: Classification: %s
sk: Klasifikácia: %s

en: Clean
sk: Vyčistiť formulár

note: %1$s:  import_batch_id | html
en: Cleaned import batch #%s
sk: Vyčistená dávka importu #%s

en: Clear
sk: Vymazať

en: Clear all
sk: Odznačiť všetko

note: SCRIPT
en: Clear all reservoir records staged in this batch? This cannot be undone.
sk: Vymazať všetky záznamy zásobníka pripravené v tejto dávke? Toto nemožno vrátiť.

en: Clear date
sk: Vymazať dátum

en: Clear field
sk: Vymazať pole

en: Clear fields
sk: Vymazať polia

en: Clear filter
sk: Zrušiť filter

note: SCRIPT
en: Clear formatting
sk: Vyčistiť formátovanie

en: Clear on loan
sk: Vymazať výpožičky

note: A
en: Clear screen
sk: Zrušiť zobrazenie

en: Clear search form
sk: Vymazať formulár vyhľadávania

note: SCRIPT
en: Clear selection
sk: Vyčistiť výber

en: Clear selection on visible rows
sk: Vymazať výber vo viditeľných riadkoch

en: Clear used authorities
sk: Vymazať použité autority

en: Click Save to finish.
sk: Pre dokončenie kliknite na Uložiť.

en: Click on an image to view it in the image viewer
sk: Kliknite na obrázok a zobrazí sa v prehliadači obrázkov

en: Click on any field to edit the contents; Press the &lt;Enter&gt; key to save edit.
sk: Kliknite na ľubovoľné pole pre úpravu obsahu; Stlačte klávesu &lt;Enter&gt; pre uloženie úprav.

en: Click on individual cells to edit.
sk: Kliknite na jednotlivé bunky pre úpravu.

en: Click on the following link(s) to download the exported batch(es).
sk: Kliknite na nasledujúci(e) odkaz(y) pre stiahnutie exportovanej dávky(ok).

en: Click on the following links to download the exported batch(es).
sk: Kliknite na nasledujúci(e) odkaz(y) pre stiahnutie exportovanej dávky(ok).

en: Click on the grid to toggle the settings.
sk: Kliknite na mriežku pre prepnutie nastavení.

en: Click on the link to download the patron cards from the patron list.
sk: Kliknite na nasledujúci(e) odkaz(y) pre stiahnutie exportovanej dávky(ok).

note: SCRIPT
en: Click on the map to set the geolocation for %s
sk: Kliknite na mapu pre nastavenie geolokácie u %s

en: Click the date to add or edit a holiday.
sk: Kliknite na dátum pre pridanie alebo úpravu sviatku.

en: Click to add item
sk: Kliknite a pridajte exemplár

en: Click to collapse
sk: Kliknutím zbaľte

en: Click to edit
sk: Kliknite a upravte

en: Click to edit item cost or quantities
sk: Kliknutím upravte cenu alebo množstvo položiek

note: SCRIPT
en: Click to fill with a randomly generated suggestion.
sk: Kliknutím vyplňte náhodne vygenerovaným návrhom.

en: Client ID
sk: ID klienta

en: Clipboard
sk: Schránka

note: IMG
en: Clone
sk: Klonovať

en: Clone these rules to:
sk: Naklonujte tieto pravidlá do:

note: IMG
en: Clone this subfield
sk: Klonovať toto podpole

en: Cloning of circulation and fine rules failed!
sk: Klonovanie pravidiel výpožičiek a pokút zlyhalo!

note: BUTTON
en: Close
sk: Zatvoriť

note: INPUT type=button
en: Close and export as PDF
sk: Zatvor a vytlač ako PDF

en: Close basket group
sk: Zatvoriť skupinu košíkov

en: Close this basket
sk: Zatvoriť tento košík

en: Close this window.
sk: Zatvoriť toto okno.

en: Close window
sk: Zatvoriť okno

en: Close:
sk: Zatvoriť:

en: Closed
sk: Zatvorená

note: For the first occurrence, %1$s:  invoice.closedate | $KohaDates
en: Closed on %s
sk: Zatvorená dňa %s

en: Closed on:
sk: Zatvorená dňa:

en: Club
sk: Klub

en: Club enrollments for
sk: Zápisné do klubu pre

en: Club fields:
sk: Polia klubu:

en: Club not found
sk: Klub sa nenašiel

en: Club template
sk: Šablóna klubu

en: Club templates
sk: Šablóny klubov

en: Club:
sk: Klub:

en: Clubs
sk: Kluby

note: For the first occurrence, %1$s:  enrollments.count | html %2$s:  enrollable.count | html
en: Clubs (%s/%s)
sk: Kluby (%s/%s)

en: Clubs currently enrolled in
sk: Momentálne zapísané kluby

en: Clubs not enrolled in
sk: Momentálne nezapísané kluby v

en: Code
sk: Kód

note: SCRIPT
en: Code sample
sk: Ukážka kódu

note: SCRIPT
en: Code sample...
sk: Ukážka kódu...

en: Code:
sk: Kód:

en: Collapse all
sk: Zbaliť všetko

en: Collapsed
sk: Zbalené

en: Collect payment
sk: Zaplatiť

en: Collection
sk: Kolekcia

en: Collection
sk: Zbierka

en: Collection code
sk: Kód zbierky

en: Collection code:
sk: Kód zbierky:

en: Collection deleted successfully
sk: Zbierka bola úspešne odstránená

en: Collection failed to be deleted
sk: Zbierku sa nepodarilo odstrániť

en: Collection title
sk: Názov zbierky

en: Collection title:
sk: Názov zbierky:

en: Collection transferred successfully
sk: Zbierka bola presunutá úspešne

en: Collection:
sk: Kolekcia:

en: Collection:
sk: Zbierka:

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.seriestitle | $raw
en: Collection: %s
sk: Zbierka: %s

en: Collections
sk: Zbierky

en: Collections (appear when cataloging and working with items)
sk: Zbierky (objavia sa pri katalogizácii a práci s exemplármi)

en: Color
sk: Farba

note: SCRIPT
en: Color Picker
sk: Výber farieb

note: SCRIPT
en: Color levels
sk: Úrovne farieb

note: SCRIPT
en: Color swatch
sk: Vzorník farieb

en: Column
sk: Stĺpec

note: %1$s:  column | html
en: Column %s
sk: Stĺpec %s

note: SCRIPT
en: Column group
sk: Skupina stĺpcov

en: Column name
sk: Názov stĺpca

en: Column:
sk: Stĺpec:

en: Columns
sk: Stĺpce

en: Columns must be filled left to right: if the first column is blank, other columns will be ignored.
sk: Stĺpce musia byť vyplnené zľava doprava: ak je prvý stĺpec prázdny, ostatné stĺpce budú ignorované.

note: SCRIPT
en: Columns settings
sk: Nastavenia stĺpcov

en: Coming from
sk: prichádza z

note: %1$s:  branchesloo.branchname | html
en: Coming from %s
sk: Prichádza z %s

en: Comma (,)
sk: Čiarka (,)

en: Comma separated text (.csv)
sk: Text oddelený čiarkou (.csv)

en: Comment
sk: Poznámka

en: Comment
sk: Recenzia

en: Comment by:
sk: Poznámka od:

en: Comment:
sk: Recenzia:

en: Comment:
sk: Poznámka:

en: Commenter
sk: Recenzent

en: Comments
sk: Recenzie

en: Comments
sk: Recenzie

en: Comments about this file:
sk: Poznámky o tomto súbore:

en: Comments awaiting moderation
sk: Recenzie čakajúce na schválenie

en: Comments pending approval
sk: Recenzie čakajúce na schválenie

en: Comments:
sk: Recenzie:

en: Company details
sk: Detaily o firme

en: Company name:
sk: Názov firmy:

en: Compare barcodes list to results:
sk: Porovnať zoznam čiarových kódov s výsledkami:

en: Compare preference values
sk: Porovnajte uložené nastavenie

en: Complete
sk: Dokončený

en: Complete request
sk: Celistvá žiadosť

en: Completed
sk: Dokončený

en: Completed import of records
sk: Import záznamov bol dokončený

en: Completed on
sk: Dokončený

en: Conditions
sk: Podmienky

en: Configuration OK, you don't have errors in your MARC parameters table
sk: Konfigurácia je v poriadku, vo Vašej tabuľke parametrov MARC nemáte chyby

en: Configure
sk: Konfigurovať

en: Configure Mana KB
sk: Konfigurovať Mana KnowledgeBase

en: Configure cash registers
sk: Konfigurovať pokladne

en: Configure items for purchase
sk: Konfigurovať položky na nákup

en: Configure plugins
sk: Konfigurovať pluginy

en: Configure these parameters in the order they appear.
sk: Nakonfigurujte tieto parametre, aby sa zobrazili.

en: Configuring 'Did you mean?' plugins requires Javascript. If you are unable to use Javascript, you may be able to enter the configuration (which is stored in JSON in the OPACdidyoumean system preferences) in the Local preferences tab in the system preference editor, but this is unsupported, not recommended, and likely will not work.
sk: Konfigurácia zásuvných modulov pre 'Mali ste na mysli?' vyžaduje Javascript. Ak nemôžete používať Javascript, môžete zadať konfiguráciu (uloženú v JSON v systémových nastaveniach OPACdidyoumean a INTRAdidyoumean) v záložke Miestne nastavenia v editore systémového nastavenia, ale toto nie je podporované, neodporúča sa a pravdepodobne ani nebude fungovať.

en: Confirm
sk: Potvrdiť

en: Confirm ILL request
sk: Potvrdiť žiadosť o MKV

en: Confirm cashup of
sk: Potvrďte výber hotovosti

en: Confirm custom report
sk: Potvrdiť prispôsobený výkaz

en: Confirm deletion
sk: Potvrdiť odstránenie

note: %1$s:  searchfield | html
en: Confirm deletion of %s?
sk: Potvrdiť odstránenie %s?

en: Confirm deletion of authority structure definition for
sk: Potvrdiť odstránenie definície štruktúry autorít pre

en: Confirm deletion of contract
sk: Potvrdiť odstránenie zmluvy

note: %1$s:  currency.currency | $HtmlTags tag='span' attributes=>'class="ex"'
en: Confirm deletion of currency %s
sk: Potvrdiť odstránenie meny %s

en: Confirm deletion of patron attribute type
sk: Potvrdiť odstránenie typu vlastností čitateľa

en: Confirm deletion of record matching rule
sk: Potvrdiť odstránenie pravidla zhody záznamov

note: %1$s:  mss.tagsubfield | html
en: Confirm deletion of subfield %s?
sk: Potvrdiť odstránenie podpoľa %s?

en: Confirm deletion of tag
sk: Potvrdiť odstránenie menovky

note: SCRIPT
en: Confirm deletion of this vendor ?
sk: Potvrdiť odstránenie tohto predajcu ?

en: Confirm new password:
sk: Potvrdiť nové heslo:

en: Confirm password:
sk: Potvrdiť heslo:

en: Confirm this payment?
sk: Potvrdiť túto platbu?

note: INPUT type=submit
en: Confirm your suggestion
sk: Potvrďte váš návrh

en: Congratulations you have finished and are ready to use Koha
sk: Blahoželáme vám k dokončeniu, teraz ste pripravení na používanie Kohy

en: Congratulations, installation complete
sk: Blahoželáme, inštalácia je dokončená

en: Connection established.
sk: Pripojenie bolo nadviazané.

note: For the first occurrence, %1$s:  errcon.server | html
en: Connection failed to %s
sk: Pripojenie k %s zlyhalo

note: For the first occurrence, %1$s:  errcon.server | html
en: Connection timeout to %s
sk: Pripojenie k %s zlyhalo

en: Consolas
sk: Konzoly

note: SCRIPT
en: Constrain proportions
sk: Obmedziť rozmery

en: Constraints
sk: Obmedzenia

en: Contact
sk: Kontakt

en: Contact about late issues?
sk: Kontaktovať kvôli oneskoreným číslam?

en: Contact about late orders?
sk: Kontaktovať kvôli oneskoreným objednávkam?

en: Contact details
sk: Detaily o kontakte

en: Contact information
sk: Informácie o kontakte

en: Contact name:
sk: Meno kontaktu:

en: Contact note
sk: Poznámka o kontakte

en: Contact note:
sk: Poznámka o kontakte:

en: Contact when ordering?
sk: Kontaktovať kvôli objednávkam?

note: %1$s:  END # /IF warnConnectBroker %2$s:  IF warnPrefRequireChoosingExistingAuthority || warnPrefEasyAnalyticalRecords || warnPrefAnonymousPatronOPACPrivacy || warnPrefAnonymousPatronAnonSuggestions || warnPrefAnonymousPatronOPACPrivacy_PatronDoesNotExist || warnPrefAnonymousPatronAnonSuggestions_Pa
en: Contact your system administrator. %s %s
sk: Prosím, kontaktujte svojho administrátora systému. %s %s

en: Contact:
sk: Kontakt:

en: Contact: First name
sk: Kontakt: Meno

en: Contact: Last name
sk: Kontakt: Priezvisko

en: Contact: Relationship
sk: Kontakt: Vzťah

en: Contact: Title
sk: Kontakt: Titul

en: Contacts
sk: Kontakty

en: Contains
sk: Obsahuje

en: Content
sk: Obsah

en: Content:
sk: Obsah:

en: Contents
sk: Obsah

en: Contents of
sk: Obsah

en: Continue
sk: Pokračovať

en: Continue to log in to Koha
sk: Pokračovať v prihlásení sa do Kohy

note: INPUT type=submit
en: Continue to the next step
sk: Pokračovať ďalším krokom

note: INPUT type=submit
en: Continue without marking >>
sk: Pokračovať bez značenia >>

en: Continue without renewing
sk: Pokračovať bez obnovy

en: Contract
sk: Zmluva

en: Contract deleted
sk: Zmluva bola odstránená

en: Contract description:
sk: Popis zmluvy:

note: SCRIPT
en: Contract end date must be on or after contract start date
sk: Dátum ukončenia zmluvy musí byť dátum začatia zmluvy alebo neskôr

en: Contract end date:
sk: Koncový dátum zmluvy:

en: Contract has not been deleted. Maybe a basket linked to this contract exists.
sk: Zmluva nebola odstránená. Možno jestvuje košík prepojený na túto zmluvu.

en: Contract id
sk: ID zmluvy

en: Contract name:
sk: Názov zmluvy:

en: Contract number:
sk: Zmluva číslo:

en: Contract number:
sk: Zmluva číslo:

en: Contract start date:
sk: Počiatočný dátum zmluvy:

en: Contract(s)
sk: Zmluva(y)

note: %1$s:  booksellername | html
en: Contract(s) of %s
sk: Zmluva(y) od %s

en: Contract:
sk: Zmluva:

en: Contracts
sk: Zmluvy

note: SCRIPT
en: Contrast
sk: Kontrast

en: Contributing companies and institutions
sk: Prispievajúce spoločnosti a inštitúcie

en: Control key is "Ctrl"
sk: Control kláves je „Ctrl“

en: Control no.:
sk: Kontrolné č.:

en: Control no:
sk: Kontrolné č.:

en: Control number:
sk: Kontrolné číslo:

en: Control number:
sk: Kontrolné číslo:

en: Controls how long a patrons checkout history is kept for new patrons of this category. "Never" anonymizes checkouts on return, and "Forever" keeps a patron's checkout history indefinitely. When set to "Default", the amount of history kept is controlled by the cronjob
sk: Ovláda dĺžku obdobia výpisu výpožičiek u nových čitateľov tejto kategórie. "Nikdy" anonymizuje výpožičky pri vrátení, a "Navždy" uchováva históriu výpožičiek čitateľa na neurčito. Pri nastavení na "Predvolene" je dĺžka obdobia uchovávanej histórie je riadené nástrojom cronjob

en: Converted message, rendered:
sk: Konvertovaná správa, vykreslenie:

en: Converted version
sk: Skonvertovaná verzia

en: Copies:
sk: Kópie:

en: Copy
sk: Kopírovať

en: Copy and replace
sk: Kopírovať a nahradiť

en: Copy changes to all libraries
sk: Skopírovať zmeny do všetkých knižníc

en: Copy current field
sk: Skopírovať súčasné pole

en: Copy current field on next line
sk: Skopírovať súčasné pole na ďalší riadok

en: Copy current subfield
sk: Skopírovať súčasné podpole

note: INPUT type=checkbox name=copy_existing_value
en: Copy existing value
sk: Skopírovať jestvujúcu hodnotu

en: Copy holidays to:
sk: Kopírovať sviatky do:

en: Copy notice
sk: Kopírovať oznámenie

en: Copy number
sk: Číslo kópie

en: Copy number:
sk: Číslo kópie:

note: SCRIPT
en: Copy row
sk: Skopírovať riadok

note: %1$s:  l.branchname | html
en: Copy to %s
sk: Kopírovať do %s

en: Copy to all libraries
sk: Kopírovať do všetkých knižníc

en: Copyright
sk: Rok vydania

en: Copyright date:
sk: Rok vydania:

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.copyrightdate | $raw
en: Copyright year: %s
sk: Rok copyrightu: %s

en: Copyright:
sk: Rok vydania:

en: Copyrightdate
sk: Rok vydania

en: Corporate
sk: Právnické

en: Cost
sk: Náklady

note: SCRIPT
en: Cost must be expressed as a decimal number >= 0
sk: Náklad musí byť vyjadrený ako desatinné číslo >= 0

en: Cost:
sk: Náklady:

en: Costs are decimal values between some arbitrary maximum value (e.g. 1 or 100) and 0 which is the minimum (no) cost.
sk: Náklady sú desatinné hodnoty medzi ľubovoľnou maximálnou hodnotou (napr. 1 alebo 100) a 0, ktorá je minimálnymi (nulovými) nákladmi.

note: %1$s:  duplicate_code_error | html
en: Could not add patron attribute type &quot;%s&quot; &mdash; one with that code already exists.
sk: Nebolo možné pridať typ vlastností čitateľa &quot;%s&quot; &mdash; jeden s týmto kódom už existuje.

note: %1$s:  ERROR_delete_in_use | html %2$s:  ERROR_num_patrons | html
en: Could not delete patron attribute type &quot;%s&quot; &mdash; it is in use by %s patron records
sk: Nebolo možné odstrániť typ vlastností čitateľa &quot;%s&quot; &mdash; používa sa v %s záznamoch o čitateľoch

note: %1$s:  ERROR_delete_not_found | html
en: Could not delete patron attribute type &quot;%s&quot; &mdash; it was already absent from the database.
sk: Nebolo možné odstrániť typ vlastnosti čitateľa &quot;%s&quot; &mdash; už sa nenachádzal v databáze.

en: Could not find a system preference named
sk: Nenašlo sa nastavenie systému pod menom

note: SCRIPT
en: Could not find the specified string.
sk: Zadaný reťazec sa nepodarilo nájsť.

note: SCRIPT
en: Could not load emoticons
sk: Nepodarilo sa načítať emotikony

en: Could not read the contributors.yaml file. Please make sure &lt;docdir&gt; is correctly defined in koha-conf.xml.
sk: Nedal sa prečítať súbor contributors.yaml. Uistite sa prosím, že &lt;docdir&gt; v koha-conf.xml je definovaný správne.

en: Could not read the history.txt file. Please make sure &lt;docdir&gt; is correctly defined in koha-conf.xml.
sk: Nedal sa načítať súbor history.txt. Uistite sa prosím, že &lt;docdir&gt; v koha-conf.xml je definovaný správne.

en: Could not read the teams.yaml file. Please make sure &lt;docdir&gt; is correctly defined in koha-conf.xml.
sk: Nedal sa prečítať súbor teams.yaml. Uistite sa prosím, že &lt;docdir&gt; v koha-conf.xml je definovaný správne.

en: Count
sk: Výpočet

en: Count deleted items
sk: Spočítať odstránené exempláre

en: Count holds:
sk: Spočítať rezervácie:

en: Count items:
sk: Spočítať exempláre:

en: Count of checkouts
sk: Počet výpožičiek

en: Count total items
sk: Spočítať exempláre celkom

en: Count total items:
sk: Spočítať exempláre celkom:

en: Count unique bibliographic records
sk: Spočítať jedinečné bibliografické záznamy

en: Count unique bibliographic records:
sk: Spočítajte jedinečné bibliografické záznamy:

en: Count unique borrowers:
sk: Spočítať jedinečných čitateľov:

en: Count unique items:
sk: Spočítať jedinečné exempláre:

en: Country
sk: Krajina

en: Country:
sk: Štát:

en: Country:
sk: Štát:

note: %1$s:  l.branchcountry | html
en: Country: %s
sk: Štát: %s

en: Course #
sk: Kurz č.

en: Course name
sk: Názov kurzu

en: Course name:
sk: Názov kurzu:

en: Course number
sk: Číslo kurzu

en: Course number:
sk: Číslo kurzu:

en: Course reserves
sk: Rezervy kurzov

en: Course reserves tables
sk: Tabuľky rezervácií kurzov

en: Courses
sk: Kurzy

en: Cover image
sk: Obrázok obálky

en: Create EDIFACT order
sk: Vygenerovať objednávku EDIFACT

en: Create SQL reports
sk: Vytvoriť výkazy SQL

en: Create a new CSV profile
sk: Vytvoriť nový profil CSV

en: Create a new category
sk: Vytvoriť novú kategóriu

en: Create a new city
sk: Vytvoriť nové mesto

en: Create a new desk
sk: Vytvoriť nový výpožičný pult

en: Create a new list
sk: Vytvoriť nový zoznam

en: Create a new record by importing the external (duplicate) record.
sk: Vytvoriť nový záznam importovaním externého (duplicitného) záznamu.

en: Create a new subscription
sk: Vytvoriť nové predplatné

en: Create a new template
sk: Vytvoriť novú šablónu

en: Create analytics
sk: Vytvoriť analytiku

en: Create and edit club templates
sk: Vytvoriť a upraviť šablóny klubu

en: Create and edit clubs
sk: Vytvoriť a upraviť kluby

en: Create and modify Interlibrary loan requests
sk: Vytvoriť a zmeniť žiadosti o medziknižničnú výpožičku

note: %1$s:  authtypecode | html
en: Create authority framework for %s using
sk: Vytvoriť šablónu autorít pre %s s použitím

en: Create chart
sk: Vytvoriť graf

en: Create field
sk: Vytvoriť pole

note: %1$s:  framework.frameworkcode | html %2$s:  framework.frameworktext | html
en: Create framework for %s (%s) using
sk: Vytvoriť šablónu pre %s (%s) s použitím

en: Create from SQL
sk: Vytvoriť z SQL

en: Create guided report
sk: Vytvoriť report pomocou sprievodcu

en: Create item when receiving
sk: Vytvoriť exemplár pri prijatí

en: Create item when receiving:
sk: Vytvoriť exemplár pri prijatí:

en: Create items when:
sk: Vytvoriť exempláre keď:

en: Create label batch
sk: Vytvoriť dávku etikiet

en: Create manual credit
sk: Vytvoriť manuálny kredit

en: Create manual invoice
sk: Vytvoriť manuálnu faktúru

en: Create new authority
sk: Vytvoriť novú autoritu

en: Create new credit type
sk: Vytvoriť nový typ kreditu

en: Create new debit type
sk: Vytvoriť nový typ debetu

note: INPUT type=submit
en: Create new invoice anyway
sk: Napriek tomu vytvoriť manuálnu faktúru

en: Create new record
sk: Vytvoriť nový záznam

en: Create new rota
sk: Vytvoriť nový rozpis cirkulačnej služby

en: Create new stage
sk: Vytvoriť novú úroveň cirkulačnej služby

en: Create patron list:
sk: Vytvoriť zoznam čitateľov:

en: Create printable labels and barcodes from catalog and patron data
sk: Vytvoriť tlačiteľné etikety a čiarové kódy katalógu a z údajov čitateľa

en: Create printable patron cards
sk: Vytvoriť tlačiteľné čitateľské preukazy

en: Create record
sk: Vytvoriť záznam

note: INPUT type=submit name=submit
en: Create report from SQL
sk: Vytvoriť výkaz z SQL

en: Create routing list
sk: Vytvoriť distribučný zoznam

en: Create routing list for
sk: Vytvoriť distribučný zoznam pre

en: Create shared macros (requires advanced_editor)
sk: Vytváranie zdieľaných makier (vyžaduje advanced_editor)

en: Create, edit and delete rotas
sk: Pridať, upraviť a odstrániť rozpisy cirkulačnej služby

en: Created
sk: Vytvorené

en: Created on
sk: Vytvorené na

en: Creation date
sk: Dátum vytvorenia

en: Creation date:
sk: Dátum vytvorenia:

en: Credit
sk: Kredit

en: Credit type code:
sk: Kód typu kreditu:

en: Credit type:
sk: Typ kreditu:

en: Credit types
sk: Typy kreditu

en: Credits:
sk: Kredity:

en: Creep:
sk: Tečenie:

note: SCRIPT
en: Crop
sk: Orezať

en: Currencies
sk: Meny

en: Currencies &amp; Exchange rates
sk: Meny &amp; výmenné kurzy

en: Currencies and exchange rates
sk: Meny a výmenné kurzy

en: Currency
sk: Mena

note: %1$s:  currency | html
en: Currency = %s
sk: Mena = %s

en: Currency:
sk: Mena:

en: Currency:
sk: Mena:

en: Current article requests
sk: Aktuálne žiadosti o články

en: Current checkouts allowed
sk: Momentálne povolené výpožičky

en: Current checkouts allowed:
sk: Momentálne povolené výpožičky:

en: Current library
sk: Aktuálna knižnica

en: Current maintenance team
sk: Aktuálny tím údržby

en: Current on-site checkouts allowed
sk: Momentálne sú miestne výpožičky povolené

en: Current renewals:
sk: Momentálne predĺženia:

en: Current server time is:
sk: Aktuálny čas na serveri je:

en: Current session
sk: Aktuálne pripojenie

en: Current terms
sk: Aktuálne pojmy

note: SCRIPT
en: Current window
sk: Aktuálne okno

note: %1$s:  PROCESS translate_card_element element=card_element_title FILTER lower
en: Currently available %s
sk: Aktuálne dostupné %s

en: Currently available batches
sk: Aktuálne dostupné dávky

en: Currently available layouts
sk: Aktuálne dostupné rozloženia

en: Currently available profiles
sk: Aktuálne dostupné profily

en: Currently available templates
sk: Aktuálne dostupné šablóny

note: %1$s:  ELSE
en: Currently in local use %s
sk: Aktuálne dostupné %s

en: Currently, this means hold policies. The various policies have the following effects:
sk: Aktuálne toto znamená podmienky rezervácie. Rozličné podmienky majú nasledovné účinky:

en: Curriculum
sk: Životopis

note: SCRIPT
en: Custom color
sk: Vlastná farba

note: OPTGROUP
en: Custom search fields
sk: Prispôsobené polia vyhľadávania

note: SCRIPT
en: Custom...
sk: Vlastné...

note: SCRIPT
en: Cut
sk: Vystrihnúť

note: SCRIPT
en: Cut row
sk: Vystrihnúť riadok

en: Cyclical
sk: Periodické

en: Cyclical:
sk: Periodické:

en: DISABLED
sk: ZABLOKOVANÉ

en: DSpace project
sk: Projekt DSpace

en: DVD video / Videodisc
sk: DVD video / Videodisk

en: Daily hold limit reached for patron
sk: Bol dosiahnutý denný limit rezervácií pre čitateľa

en: Daily rental charge
sk: Denný poplatok za prenájom

en: Daily rental charge:
sk: Denný poplatok za prenájom:

en: Daily rental charge:
sk: Denný poplatok za prenájom:

en: Daily rentals use calendar:
sk: Denný prenájom používa kalendár:

en: Damaged
sk: Poškodený

en: Damaged on:
sk: Poškodené:

en: Damaged status:
sk: Stav poškodenia:

note: SCRIPT
en: Dark Gray
sk: Tmavosivá

note: SCRIPT
en: Dark Green
sk: Tmavozelená

note: SCRIPT
en: Dark Orange
sk: Tmavooranžová

note: SCRIPT
en: Dark Red
sk: Tmavočervená

note: SCRIPT
en: Dark Turquoise
sk: Tmavotyrkysová

note: SCRIPT
en: Dark Yellow
sk: Tmavožltá

en: Data deleted
sk: Údaje boli odstránené

en: Data error
sk: Chybné dáta

en: Data fields
sk: Dátové polia

en: Data for preview:
sk: Údaje pre náhľad:

en: Data problems
sk: Problémy s údajmi

en: Data recorded
sk: Údaj bol zaznamenaný

en: Data:
sk: Údaje:

en: Database
sk: Databáza

note: %1$s:  dbname | $HtmlTags tag=>'code'
en: Database %s exists.
sk: Databáza %s jestvuje.

en: Database host:
sk: Hostiteľ databázy:

en: Database name:
sk: Názov databázy:

en: Database port:
sk: Port databázy:

en: Database settings:
sk: Nastavenie databázy:

en: Database tables created
sk: Databázové tabuľky sú vytvorené

en: Database type:
sk: Typ databázy:

en: Database user:
sk: Užívateľ databázy:

en: Database:
sk: Databáza:

en: Date
sk: Dátum

en: Date accessioned
sk: Dátum zapísania

en: Date acquired
sk: Dátum akvizície

en: Date acquired (item)
sk: Dátum akvizície (exemplár)

en: Date added
sk: Dátum pridania

en: Date and time:
sk: Dátum a čas:

en: Date arrived
sk: Dátum príchodu

en: Date deleted (item)
sk: Dátum odstránenia (exemplár)

en: Date due
sk: Termín vrátenia

en: Date due:
sk: Termín vrátenia:

en: Date enrolled
sk: Dátum zápisu

en: Date formats should match your system preference, and
sk: Hodnoty dátumov by sa mali zhodovať s nastavením systému a

en: Date hold placed
sk: Dátum rezervácie

en: Date last modified
sk: Dátum poslednej zmeny

en: Date last seen
sk: Dátum poslednej evidencie

en: Date of birth
sk: Dátum narodenia

en: Date of birth is invalid.
sk: Dátum narodenia je nesprávny.

en: Date of birth:
sk: Dátum narodenia:

en: Date of enrollment is invalid.
sk: Dátum záznamu je neplatný.

en: Date of expiration is invalid.
sk: Dátum vypršania je neplatný.

en: Date of transfer
sk: Dátum presunu

en: Date ordered
sk: Dátum objednávky

en: Date ordered
sk: Dátum objednávky

en: Date placed between:
sk: Dátum zadania od:

en: Date published
sk: Dátum vydania

en: Date range
sk: Rozmedzie dátumov

en: Date received
sk: Dátum pridania

en: Date received:
sk: Dátum prijatia:

en: Date requested
sk: Dátum žiadosti

en: Date/Time
sk: Dátum/Čas

en: Date:
sk: Dátum:

en: Date:
sk: Dátum:

en: Date: from
sk: Dátum: od

en: Dates
sk: Dátumy

note: SCRIPT
en: Dates cannot be empty
sk: Dátumy nesmú byť prázdne

en: Day
sk: Deň

en: Day of week
sk: Deň v týždni

en: Day/month
sk: Deň/mesiac

en: Day:
sk: Deň:

en: Days
sk: Dni

en: Days in advance
sk: Dní vopred

en: Debit type code:
sk: Kód typu debetu:

en: Debit types
sk: Typy debetu

note: SCRIPT
en: Decrease indent
sk: Zmenšiť odsadenie

en: Default
sk: Predvolený

en: Default
sk: Predvolený

en: Default accounting details
sk: Predvolené podrobnosti účtovania

en: Default amount
sk: Predvolená suma

en: Default amount:
sk: Predvolená suma:

note: %1$s:  IF humanbranch %2$s:  Branches.GetName( humanbranch ) | html %3$s:  END
en: Default checkout, hold and return policy%s for %s%s
sk: Predvolené pravidlo výpožičiek, rezervácií a vrátenia%s pre %s%s

en: Default font
sk: Predvolený font

en: Default framework
sk: Predvolená šablóna

en: Default lost item fee refund on return policy
sk: Predvolená refundácia poplatku za stratený exemplár pri vrátení

en: Default messaging preferences for this patron category
sk: Predvolené nastavenia posielania správ pre túto kategóriu čitateľov

en: Default privacy
sk: Predvolené súkromie

en: Default privacy:
sk: Predvolená hodnota:

en: Default replacement cost
sk: Predvolená cena náhrady

en: Default replacement cost:
sk: Predvolená cena náhrady:

en: Default value:
sk: Predvolená hodnota:

en: Define authority types, then authority MARC structure in the same way you define itemtypes and bibliographic MARC tag structure. Authority values are managed through plugins
sk: Definujte typy autorít, potom štruktúru autorít MARC rovnakým spôsobom ako budete definovať itemtypes a štruktúru bibliografických MARC polí. Hodnoty autorít sa spracujú cez pluginy

en: Define cash registers
sk: Definovať pokladne

en: Define categories and authorized values for them
sk: Definovať kategórie a ich autorizované hodnoty.

en: Define circulation and fines rules for combinations of libraries, patron categories, and item types
sk: Definovať pravidlá výpožičného procesu a pokút pre kombinácie knižníc, kategórií čitateľov a typy exemplárov

en: Define circulation desks
sk: Definovať výpožičné pulty

en: Define currencies and exchange rates used for acquisitions
sk: Definujte meny a kurzy použité pri akvizíciách

en: Define days when the library is closed
sk: Definujte dni kedy je Vaša knižnica zatvorená

en: Define days when the library is closed
sk: Definujte dni kedy je knižnica zatvorená

en: Define extended attributes (identifiers and statistical categories) for patron records
sk: Definujte rozšírené vlastnosti (identifikátory a štatistické kategórie) pre záznamy o čitateľoch

en: Define funds within your budgets
sk: Definujte fondy vo Vašich rozpočtoch

en: Define mappings
sk: Definujte priradenia

en: Define notices
sk: Definujte oznámenia

en: Define notices (print and email notification messages for overdues, etc.)
sk: Definujte oznámenia (tlačené a E-mailové upomienky kvôli omeškaniam, atď.)

en: Define rules for check-in and checkout notifications for combinations of libraries, patron categories, and item types
sk: Definujte pravidlá pre oznámenia o vrátení a výpožičkách pre kombinácie knižníc, kategórií čitateľov a typy exemplárov

en: Define the holidays for:
sk: Definujte sviatky pre:

en: Define transport costs between branches
sk: Definujte náklady na prevoz medzi pobočkami

note: P
en: Define values in authorised value category ADJ_REASON to enable
sk: Definovaním hodnôt v kategórii povolených hodnôt ADJ_REASON zapnite

en: Define which events trigger which sounds
sk: Definujte, ktoré udalosti spúšťajú ktoré zvuky

en: Define which keys trigger actions in the advanced cataloging editor
sk: Definujte, ktoré klávesy spúšťajú rozšírenú úroveň katalogizácie

en: Define your budgets
sk: Definujte Vaše rozpočty

note: %1$s:  IF ( branch ) %2$s:  Branches.GetName( branch ) | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Defining %soverdue actions for %s%sdefault overdue actions%s
sk: Definovanie %súkonov pri omeškaní pre %s%spredvolené úkony pri omeškaní%s

en: Defining transport costs between libraries
sk: Definovanie nákladov na prevoz medzi knižnicami

en: Definition
sk: Definícia

en: Definition description:
sk: Popis definície:

en: Definition name:
sk: Názov definície:

en: Delay
sk: Oneskorenie

note: %1$s:  ERRORDELAY | html %2$s:  BORERR | html
en: Delay %s for %s patron category has some unexpected characters. There should be only numerical characters.
sk: Oneskorenie %s pre kategóriu čitateľov %s obsahuje nečakané znaky. Mali by sa použíť iba číslice.

en: Delay is the number of days after a checkout is due before an action is triggered.
sk: Oneskorenie znamená počet dní po dátume výpožičky skôr než sa spustí akcia.

en: Delete
sk: Odstrániť

en: Delete
sk: Zmazať

note: INPUT type=submit name=mainformsubmit
en: Delete ALL submitted items
sk: Odstrániť VŠETKY odoslané exempláre

note: %1$s:  csv_profile.profile | html
en: Delete CSV Profile "%s?"
sk: Odstrániť profil CSV "%s?"

note: %1$s:  ean.ean | html %2$s:  ean.branch.branchname | html
en: Delete EAN %s for %s?
sk: Odstrániť EAN %s pre %s?

en: Delete SQL reports
sk: Odstrániť výkazy SQL

en: Delete all
sk: Odstrániť všetko

en: Delete all items
sk: Odstrániť všetky exempláre

en: Delete all items at once
sk: Odstrániť naraz všetky exempláre

en: Delete an existing subscription
sk: Odstrániť jestvujúce predplatné

en: Delete associated items?
sk: Odstrániť súvisiace exempláre?

en: Delete basket
sk: Odstrániť košík

en: Delete basket and orders
sk: Odstrániť košík a objednávky

en: Delete basket, orders, and records
sk: Odstrániť košík, objednávky a záznamy

en: Delete batch
sk: Odstrániť dávku

note: %1$s:  budget_period_description | html
en: Delete budget '%s'?
sk: Odstrániť rozpočet '%s'?

note: %1$s:  category.category_name | html
en: Delete category '%s'
sk: Odstrániť kategóriu '%s'

note: %1$s:  city.city_name | html
en: Delete city "%s?"
sk: Odstrániť mesto "%s?"

note: SCRIPT
en: Delete column
sk: Odstrániť stĺpec

en: Delete contact
sk: Odstrániť kontakt

en: Delete course
sk: Odstrániť kurz

en: Delete current field and copy to 'clipboard'
sk: Odstrániť súčasné pole a skopírovať ho do 'clipboard'

en: Delete current subfield and copy to 'clipboard'
sk: Odstrániť súčasné podpole a skopírovať ho do 'clipboard'

en: Delete field
sk: Odstrániť pole

en: Delete field:
sk: Odstrániť pole:

note: %1$s:  framework.frameworktext | html %2$s:  framework.frameworkcode | html
en: Delete framework for %s (%s)?
sk: Odstrániť šablónu pre %s (%s)?

note: %1$s:  budget_name | html
en: Delete fund %s?
sk: Odstrániť fond %s?

en: Delete group
sk: Odstrániť skupinu

en: Delete image
sk: Odstrániť obrázok

note: SCRIPT
en: Delete item
sk: Odstrániť exemplár

note: %1$s:  itemtype.itemtype | html
en: Delete item type '%s'?
sk: Odstrániť typ exemplára '%s'?

en: Delete items in a batch
sk: Odstrániť exempláre hromadne

en: Delete list
sk: Odstrániť zoznam

note: BUTTON
en: Delete macro
sk: Odstrániť makro

en: Delete notice?
sk: Odstrániť oznámenie?

en: Delete patrons
sk: Odstrániť čitateľov

en: Delete patrons directly from the database. Patron data will not be recoverable.
sk: Vymazať čitateľov priamo z databázy. Údaje čitateľa sa už nebudú dať obnoviť.

en: Delete patrons who meet the following criteria:
sk: Odstrániť čitateľov, ktorí spĺňajú nasledovné podmienky:

en: Delete public lists
sk: Odstrániť verejné zoznamy

en: Delete record
sk: Odstrániť záznam

en: Delete record
sk: Odstrániť záznam

en: Delete records if no items remain.
sk: Odstrániť záznamy ak nezostávajú žiadne exempláre.

note: SCRIPT
en: Delete request
sk: Odstrániť žiadosť

note: SCRIPT
en: Delete row
sk: Odstrániť riadok

en: Delete selected
sk: Odstrániť zvolené

en: Delete selected alerts
sk: Odstrániť zvolené signály

note: INPUT type=button
en: Delete selected issues
sk: Odstrániť zvolené vydania

en: Delete selected items
sk: Odstrániť zvolené exempláre

note: INPUT type=submit
en: Delete selected records
sk: Odstrániť zvolené záznamy

en: Delete shared macros (requires advanced_editor)
sk: Zmazanie zdieľaných makier (vyžaduje advanced_editor)

en: Delete subfield
sk: Odstrániť podpole

en: Delete subscription
sk: Odstrániť predplatné

note: SCRIPT
en: Delete table
sk: Odstrániť tabuľku

en: Delete the exceptions on a range
sk: Odstrániť výnimky z okruhu

en: Delete the repeated holidays on a range
sk: Odstrániť opakované sviatky z okruhu

en: Delete the single holidays on a range
sk: Odstrániť jedinečné sviatky z okruhu

en: Delete this account?
sk: Odstrániť tento účet?

note: INPUT type=submit
en: Delete this category
sk: Odstrániť túto kategóriu

note: SCRIPT
en: Delete this exception.
sk: Odstrániť túto výnimku.

en: Delete this holiday
sk: Odstrániť tento sviatok

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Delete this holiday.
sk: Odstrániť tento sviatok.

note: A
en: Delete this saved report
sk: Odstrániť tento uložený výkaz

note: IMG
en: Delete this subfield
sk: Odstrániť toto podpole

en: Delete user
sk: Odstrániť používateľa

en: Delete vendor
sk: Odstrániť predajcu

en: Delete?
sk: Odstrániť?

en: Deleted bibliographic record, can't find title
sk: Odstránený knižničný záznam, titul sa nedá sa nájsť

note: %1$s:  deleted_attribute_type | html
en: Deleted patron attribute type &quot;%s&quot;
sk: Bol odstránený typ vlastností čitateľa &quot;%s&quot;

note: %1$s:  deleted_matching_rule | html
en: Deleted record matching rule &quot;%s&quot;
sk: Bolo odstránené pravidlo zhody záznamov &quot;%s&quot;

note: SCRIPT
en: Deleted.
sk: Odstránený.

en: Deleting your own account would lock you out of Koha.
sk: Odstránením svojho vlastného účtu sa môžete vymknúť z Kohy.

note: SCRIPT
en: Deletion of label from a batch with only one label will delete the batch.
sk: Odstránením etikety z dávky obsahujúcej iba jednu etiketu sa odstráni táto dávka.

note: SCRIPT
en: Deletion of patron from a batch with only one patron will delete the batch.
sk: Odstránením čitateľa z dávky obsahujúcej iba jedného čitateľa sa odstráni táto dávka.

en: Delimiter:
sk: Oddeľovač:

en: Delink
sk: Odpojiť

en: Deliverer
sk: Doručovateľ

en: Deliverer:
sk: Doručovateľ:

en: Deliveries
sk: Doručovania

en: Delivery comment:
sk: Poznámka o doručení:

en: Delivery day:
sk: Deň doručenia:

en: Delivery details
sk: Podrobnosti o doručení

en: Delivery place
sk: Miesto doručenia

en: Delivery place:
sk: Miesto doručenia:

en: Delivery place:
sk: Miesto doručenia:

en: Delivery time:
sk: Čas doručenia:

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Denied
sk: Zamietnutý

en: Deny
sk: Odmietnuť

en: Department
sk: Katedra

en: Department:
sk: Katedra:

en: Departments are required by and will be used in the Course Reserves module
sk: Pracoviská sú požadované a budú použité v module Rezervácie kurzov

en: Dept.
sk: Katd.

note: SCRIPT
en: Descending
sk: Zostupne

en: Description
sk: Popis

en: Description (OPAC)
sk: Popis (OPAC)

en: Description (OPAC):
sk: Popis (OPAC):

note: SCRIPT
en: Description is required
sk: Vyžaduje sa popis

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Description missing
sk: Chýba popis

en: Description of a withdrawn item (appears when adding or editing an item)
sk: Popis stiahnutého exemplára (zobrazí sa pri pridávaní alebo úprave exemplára)

en: Description of charges
sk: Popis poplatku

en: Description:
sk: Popis:

en: Description:
sk: Popis:

note: For the first occurrence, %1$s:  mss.liblibrarian | html_entity
en: Description: %s
sk: Popis: %s

note: %1$s:  ( MARCNOTES.size || 1 ) | html
en: Descriptions (%s)
sk: Popisy (%s)

en: Descriptions for items marked as damaged (appears when cataloging and working with items)
sk: Popisy exemplárov označených ako poškodené (zobrazuje sa pri katalogizácii a práci s exemplármi)

en: Descriptions for the items marked as lost (appears when adding or editing an item)
sk: Popisy exemplárov označených ako stratené (zobrazí sa pri pridávaní alebo úpravách exemplárov)

en: Desk
sk: Výpožičný pult

en: Desk ID
sk: ID výpožičného pultu

en: Desk ID:
sk: ID výpožičného pultu:

en: Desk:
sk: Výpožičný pult:

en: Desks
sk: Výpožičné pulty

en: Destination
sk: Destinácia

en: Destination library:
sk: Cieľová knižnica:

en: Destination library:
sk: Cieľová knižnica:

en: Destination record
sk: Cieľový záznam

en: Details
sk: Detaily

en: Details for all requests
sk: Podrobnosti pre všetky žiadosti

en: Details from library
sk: Podrobnosti z knižnice

note: %1$s:  request.backend | html
en: Details from supplier (%s)
sk: Podrobnosti od dodávateľa (%s)

en: Dewey number:
sk: Dewey číslo:

en: Dictionary
sk: Slovník

en: Dictionary
sk: Slovník

en: Dictionary definitions
sk: Definície slovníka

en: Did not check for matches with existing records in catalog
sk: Neboli skontrolované zhody s jestvujúcimi záznamami v katalógu

en: Did you mean:
sk: Mali ste na mysli:

en: Did you mean?
sk: Mali ste na mysli?

en: Diff
sk: Rozd

note: ABBR
en: Differences between the original bibliographic record and the imported
sk: Rozdiely medzi pôvodným bibliografickým záznamom a importovaným

en: Digests only
sk: Len zhrnutie

note: SCRIPT
en: Dimensions
sk: Rozmery

en: Directories
sk: Adresáre

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Directory is not writeable
sk: Adresár nie je zapisovateľný

en: Disable
sk: Vypnúť

note: SCRIPT
en: Disable
sk: Vypnúť

note: SCRIPT
en: Disabled for %s
sk: Neaktivované pre %s

note: SCRIPT
en: Disabled for all
sk: Neaktivované pre všetky

note: SCRIPT
en: Disc
sk: Disk

en: Discharge
sk: Uvoľnenie

en: Discharge requests pending
sk: Nevybavené žiadosti o uvoľnenie

en: Discharges
sk: Uvoľnenia

en: Discographies
sk: Diskografie

en: Discount debits for patrons
sk: Zľava z debetu pre čitateľov

en: Discount to apply:
sk: Zľava sa uplatní:

en: Discount:
sk: Zľava:

en: Display
sk: Zobraziť

note: A
en: Display detail for this authority
sk: Zobraziť detail pre túto autoritu

note: A
en: Display detail for this biblio
sk: Zobraziť detaily pre toto biblio

note: A
en: Display detail for this item
sk: Zobraziť detail pre tento exemplár

en: Display from:
sk: Zobraziť od:

en: Display height:
sk: Zobraziť výšku:

en: Display in OPAC:
sk: Zobraziť v OPACu:

en: Display in patron's brief information:
sk: Zobraziť v stručných informáciách o čitateľovi:

en: Display location:
sk: Zobraziť lokáciu:

note: A
en: Display member details.
sk: Zobraziť detaily o členovi.

en: Display only used tags/subfields
sk: Zobraziť iba použité menovky/podpolia

en: Display order
sk: Zobraziť objednávku

en: Display order:
sk: Zobraziť objednávku:

en: Display order:
sk: Zobraziť objednávku:

note: A
en: Display supplier metadata
sk: Zobraziť metaúdaje dodávateľa

en: Display supplier metadata
sk: Zobraziť metadáta dodávateľa

en: Display them
sk: Zobraziť ich

en: Display to:
sk: Zobraziť do:

en: Displayed in the library group search dropdowns.
sk: Zobrazuje sa v rozbaľovacích zoznamoch skupín knižníc.

en: Displaying availability results
sk: Zobrazujú sa výsledky dostupnosti

en: Do not check in items scanned during inventory:
sk: Nevracať exempláre zoskenované počas inventarizácie:

en: Do not create a duplicate record. Add an order from the existing record in your catalog.
sk: Nevytvárajte duplicitný záznam. Pridajte objednávku z jestvujúceho záznamu vo Vašom katalógu.

en: Do not look for matching records
sk: Nehľadať zodpovedajúce záznamy

en: Do not use plugin
sk: Nepoužívať zásuvný modul

note: SCRIPT
en: Do you really want to delete this upload?
sk: Naozaj chcete odstrániť tento načítaný súbor?

note: SCRIPT
en: Do you really want to generate next serial?
sk: Naozaj chcete generovať ďalšie periodikum?

en: Do you want to confirm this order?
sk: Naozaj chcete potvrdiť túto objednávku?

note: SCRIPT
en: Document
sk: Dokument

note: SCRIPT
en: Document properties
sk: Vlastnosti dokumentu

en: Document type:
sk: Typ dokumentu:

en: Documentation manager:
sk: Správca dokumentácie:

en: Documentation managers:
sk: Správcovia dokumentácie:

en: Documentation team:
sk: Dokumentačný tím:

en: Domain
sk: Doména

en: Domain:
sk: Doména:

en: Don't allow
sk: Nepovoliť

en: Don't block
sk: Neblokovať

en: Don't check out and print slip (P)
sk: Nevypožičať a vytlačiť ústrižok (P)

en: Don't decrease checkout length based on holds
sk: Neskracovať dĺžku výpožičky s ohľadom na rezervácie

en: Don't decrease loan length based on holds
sk: Neskracovať dĺžku výpožičky s ohľadom na rezervácie

en: Don't export fields:
sk: Neexportovať polia:

en: Don't export items:
sk: Neexportovať exempláre:

note: INPUT type=button
en: Done
sk: Hotovo

en: Download
sk: Stiahnuť

en: Download
sk: Stiahnuť

en: Download as CSV
sk: Stiahnuť ako CSV

en: Download as PDF
sk: Stiahnuť ako PDF

en: Download as XML
sk: Stiahnuť ako XML

en: Download cart
sk: Stiahnuť košík

note: INPUT type=submit
en: Download configuration
sk: Stiahnuť konfiguráciu

note: INPUT type=submit
en: Download database
sk: Stiahnuť databázu

en: Download directory
sk: Adresár stiahnutých

en: Download directory:
sk: Adresár stiahnutých:

en: Download file of all overdues
sk: Stiahnuť súbor všetkých omeškaní

en: Download file of displayed overdues
sk: Stiahnuť súbor zobrazených omeškaní

en: Download list
sk: Stiahnuť zoznam

en: Download list
sk: Stiahnuť zoznam

note: INPUT type=submit name=save
en: Download record
sk: Stiahnuť záznam

en: Download records
sk: Stiahnuť záznamy

en: Download selected claims
sk: Stiahnuť zvolené reklamácie

en: Downloading records, please wait...
sk: Sťahujem záznamy, čakajte prosím...

note: SPAN
en: Drag and drop to move this stage to another position
sk: Potiahnutím presuňte túto položku na iné miesto

en: Draw
sk: Kreslenie

en: Draw guide boxes:
sk: Naznačiť vodiace políčka:

note: SCRIPT
en: Drop an image here
sk: Sem presuňte obrázok

en: Drop default
sk: Zrušiť predvolené

note: %1$s:  itemloo.date_due | $KohaDates  as_due_date => 1
en: Due %s
sk: Termín %s

en: Due date
sk: Termín vrátenia

en: Due date (unformatted, hidden)
sk: Termín vrátenia (neformátovaný, skrytý)

en: Due date from:
sk: Termín vrátenia od:

en: Due date to:
sk: Termín vrátenia do:

en: Due date:
sk: Termín vrátenia:

en: Due dates have been modified!
sk: Termín vrátenia bol zmenený!

note: %1$s:  checkout_info.issue.date_due | $KohaDates as_due_date => 1
en: Due on %s
sk: Termín %s

en: Duplicate
sk: d- Duplikát

en: Duplicate
sk: Duplikovať

en: Duplicate a template:
sk: Duplikovať šablónu:

en: Duplicate all the orders with the following accounting details:
sk: Duplikujte všetky objednávky s nasledujúcimi účtovnými údajmi:

en: Duplicate budget
sk: Duplikovať rozpočet

note: %1$s:  budget_period_description | html
en: Duplicate budget %s
sk: Duplikovať rozpočet %s

en: Duplicate existing orders
sk: Duplikovať existujúce objednávky

note: %1$s:  batch_id | html %2$s:  duplicate_count | html
en: Duplicate item(s) removed from batch number %s: %s
sk: Duplicitné exempláre odobraté z dávky číslo %s: %s

en: Duplicate orders
sk: Duplikovať objednávky

en: Duplicate patron record?
sk: Duplikovať záznam o čitateľovi?

note: %1$s:  batch_id | html %2$s:  duplicate_count | html
en: Duplicate patrons removed from batch number %s: %s
sk: Duplicitní čitatelia odobratí z dávky číslo %s: %s

en: Duplicate record suspected
sk: Asi ide o duplicitný záznam

note: A
en: Duplicate this saved report
sk: Duplikovať tento uložený výkaz

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Duplicate values detected. Please correct the errors and resubmit.
sk: Zistili sa duplicitné hodnoty. Opravte prosím chyby a znova odošlite.

en: Duplicate warning
sk: Upozornenie na duplikát

note: INPUT type=text name=duration
en: Duration (days)
sk: Trvanie (počet dní)

en: Duration:
sk: Trvanie:

en: E-mail order
sk: Emailová objednávka

en: EDI accounts
sk: Účty EDI

en: EDIFACT message
sk: Správa EDIFACT

en: EDIFACT messages
sk: Správy EDIFACT

en: ENABLED
sk: ODBLOKOVANÉ

en: ENV and koha-conf.xml
sk: ENV a koha-conf.xml

en: ERROR - unknown
sk: CHYBA - neznáma

en: ERROR:
sk: CHYBA:

en: EXAMPLE plugin
sk: Zásuvný modul PRÍKLAD

en: Each cell contain both actual and estimated values.
sk: Každá bunka obsahuje aktuálne a odhadované hodnoty.

en: Earliest hold date
sk: Najskorší dátum rezervácií

en: Edit
sk: Upraviť

en: Edit
sk: Upraviť

note: For the first occurrence, %1$s:  rota.title | html
en: Edit "%s"
sk: Upraviť "%s"

note: %1$s:  spec | html
en: Edit OAI set '%s'
sk: Upraviť sadu OAI '%s'

en: Edit SQL
sk: Upraviť SQL

en: Edit SQL report
sk: Upraviť výkaz SQL

en: Edit actions
sk: Upraviť akcie

en: Edit alert
sk: Upraviť signál

en: Edit an existing subscription
sk: Upraviť jestvujúce predplatné

en: Edit as new (duplicate)
sk: Upraviť ako nový (duplikovať)

en: Edit authorities
sk: Upraviť autority

en: Edit authority
sk: Upraviť autoritu

en: Edit basket
sk: Upraviť košík

note: %1$s:  basketname | html
en: Edit basket %s
sk: Upraviť košík %s

note: %1$s:  name | html %2$s:  basketgroupid | html
en: Edit basket group %s (%s) for
sk: Pridať skupinu košíkov %s (%s) pre

note: %1$s:  budget_period_description | html
en: Edit budget %s
sk: Upraviť rozpočet %s

en: Edit catalog (Modify bibliographic/holdings data)
sk: Upraviť katalóg (Upraviť bibliografické/holdingové údaje)

en: Edit catalog (Modify bibliographic/holdings data)
sk: Upraviť katalóg (Upraviť bibliografické/holdingové údaje)

en: Edit collection
sk: Upraviť zbierku

en: Edit course
sk: Upraviť kurz

en: Edit details
sk: Upraviť podrobnosti

en: Edit field
sk: Upraviť pole

note: %1$s:  description | html
en: Edit frequency: %s
sk: Upraviť opakovanosť: %s

en: Edit group
sk: Upraviť skupinu

en: Edit history
sk: Upraviť históriu

note: SCRIPT
en: Edit image
sk: Upraviť obrázok

en: Edit in host
sk: Upraviť v hosťovskom exemplári

note: A
en: Edit internal note
sk: Upraviť internú poznámku

en: Edit internal note
sk: Upraviť internú poznámku

en: Edit item
sk: Upraviť exemplár

en: Edit items
sk: Upraviť exempláre

en: Edit items
sk: Upraviť exempláre

en: Edit items in batch
sk: Upraviť exempláre hromadne

en: Edit list
sk: Upraviť zoznam

en: Edit list
sk: Upraviť zoznam

en: Edit patrons
sk: Upraviť čitateľov

note: %1$s:  suggestionid | html
en: Edit purchase suggestion #%s
sk: Upraviť návrh na nákup #%s

en: Edit quotes for quote-of-the-day feature
sk: Upraviť citáty pre funkciu Citát dňa

en: Edit record
sk: Upraviť záznam

note: A
en: Edit request
sk: Upraviť žiadosť

en: Edit request
sk: Upraviť žiadosť

en: Edit rota
sk: Upraviť rozpis cirkulačnej služby

en: Edit routing list
sk: Upraviť distribučný zoznam

en: Edit routing list
sk: Upraviť distribučný zoznam

note: %1$s:  subscription.routingedit | html
en: Edit routing list (%s)
sk: Upraviť distribučný zoznam (%s)

en: Edit routing list for
sk: Upraviť distribučný zoznam pre

en: Edit rules
sk: Upraviť pravidlá

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Edit search
sk: Upraviť vyhľadávanie

en: Edit selected serials
sk: Upraviť zvolené periodiká

note: INPUT type=submit
en: Edit serials
sk: Upraviť periodiká

note: INPUT type=submit
en: Edit subfields
sk: Upraviť podpolia

en: Edit subscription
sk: Upraviť predplatné

en: Edit tag
sk: Upraviť pole

en: Edit this holiday
sk: Upraviť tento sviatok

en: Edit vendor
sk: Upraviť predajcu

note: A
en: Edit vendor note
sk: Upraviť poznámku o predajcovi

en: Edit vendor note
sk: Upraviť poznámku o predajcovi

en: Editable in OPAC:
sk: Editovateľné v OPACu:

note: SCRIPT
en: Editing catalog record #{ID}
sk: Úprava katalógového záznamu #{ID}

note: SCRIPT
en: Editing duplicate record of #{ID}
sk: Úprava duplicitného záznamu #{ID}

note: SCRIPT
en: Editing new full record
sk: Úprava nového plného záznamu

note: SCRIPT
en: Editing new record
sk: Úprava nového záznamu

note: SCRIPT
en: Editing search result
sk: Úprava výsledkov vyhľadávania

en: Edition
sk: Vydanie

en: Edition:
sk: Vydanie:

en: Editions
sk: Vydania

en: Email
sk: E-mail

en: Email address:
sk: E-mailová adresa:

en: Email has been sent.
sk: E-mail bol odoslaný.

en: Email required
sk: Požadovaný email

en: Email text:
sk: Text emailu:

en: Email:
sk: E–mail:

en: Email:
sk: E–mail:

note: SCRIPT
en: Embed
sk: Vložiť

en: Emojiarea plug-in for jQuery
sk: Emojiarea pugin pre jQuery

note: SCRIPT
en: Emoticons
sk: Emotikony

note: SCRIPT
en: Emoticons...
sk: Emotikony...

en: Empty and close
sk: Vyprázdniť a zatvoriť

en: Empty option
sk: Prázdna možnosť

en: Enable
sk: Zapnúť

en: Enable Mana KB in order to search, import, and comment on content from the Mana KB server, and to share your own.
sk: Povoľte Mana KB, aby ste mohli vyhľadávať, importovať a komentovať obsah zo servera Mana KB a zdieľať svoj vlastný.

en: Enable the advanced cataloging editor ( EnableAdvancedCatalogingEditor system preference) to define keyboard shortcuts
sk: Ak chcete definovať klávesové skratky, povoľte pokročilý editor katalogizácie (systémová predvolba EnableAdvancedCatalogingEditor)

en: Enabled
sk: Zapnutý

en: Enabled?
sk: Zapnutý?

en: Encoding
sk: Kódovanie

en: Encoding:
sk: Kódovanie:

en: Encumber while invoice open
sk: Zadržať počas otvorenej faktúry

en: Encumber while invoice open?
sk: Zadržať počas otvorenej faktúry?

en: Encyclopedias
sk: Encyklopédie

en: End date
sk: Koncový dátum

en: End date is not consistent with subscription length.
sk: Koncový dátum nesedí s dĺžkou predplatného.

en: End date:
sk: Koncový dátum:

en: End date:
sk: Koncový dátum:

en: End of date range
sk: Rozmedzie koncového dátumu

en: End of interval
sk: Koniec intervalu

en: Enhanced content
sk: Rozšírený obsah

note: A
en: Enhanced content settings
sk: Nastavenia rozšíreného obsahu

en: Enroll
sk: Zapísať

en: Enroll in
sk: Zapísať do

en: Enroll patrons in clubs
sk: Zapísať čitateľov do klubov

en: Enrolled patrons
sk: Zapísaní čitatelia

en: Enrollment fee
sk: Zápisné

en: Enrollment fee:
sk: Zápisné:

en: Enrollment field
sk: Pole zápisného

en: Enrollment fields
sk: Polia zápisného

en: Enrollment period
sk: Doba zápisu

en: Enrollment period:
sk: Doba zápisu:

en: Enrollments
sk: Zápisné

en: Enrolment period:
sk: Doba zápisu:

en: Enter a comma separated list of fields to print. You may include any
sk: Zadajte zoznam polí oddelených čiarkou pre tlač. Môžete zahrnúť akékoľvek

en: Enter a new comment (max 35 characters)
sk: Zadajte nový komentár (max 35 znakov)

en: Enter a new purchase suggestion
sk: Zadajte nový návrh na nákup

en: Enter a personal or organization name.
sk: Zadajte meno osoby alebo organizácie.

en: Enter a summary that will overwrite the default one in search results lists. Example, for a website itemtype :
sk: Zadajte súhrn, ktorý prepíše predvolený súhrn v zoznamoch výsledkov vyhľadávania. Napríklad, pre webstránku itemtype :

en: Enter a title and description for the holiday.
sk: Zadajte názov a popis sviatku.

en: Enter a word or phrase to check against approved/rejected lists:
sk: Zadajte slovo alebo frázu pre kontrolu zoznamov schválených/zamietnutých:

en: Enter barcode:
sk: Zadajte čiarový kód:

en: Enter biblionumber:
sk: Zadajte biblionumber:

en: Enter by barcode:
sk: Zadajte podľa čiarového kódu:

en: Enter by itemnumber:
sk: Zadajte podľa itemnumber:

en: Enter club ID or partial name:
sk: Zadajte ID klubu alebo časť mena:

en: Enter default values
sk: Zadajte predvolené hodnoty

en: Enter item barcode:
sk: Zadajte čiarový kód exemplára:

en: Enter item barcode:
sk: Zadajte čiarový kód exemplára:

note: %1$s:  name | html
en: Enter parameters for report %s:
sk: Zadajte parametre pre výkaz %s:

en: Enter patron card number or partial name:
sk: Zadajte číslo čitateľského preukazu alebo časť mena:

note: SCRIPT
en: Enter patron card number:
sk: Zadajte číslo čitateľského preukazu:

note: INPUT type=text name=q
en: Enter search terms
sk: Hľadajte pojmy

en: Enter starting card position:
sk: Zadajte začiatočnú pozíciu preukazu:

en: Enter starting label position (for PDF):
sk: Zadajte štartovaciu pozíciu etikety (pre PDF):

en: Enter the barcode of the item to attach:
sk: Zadajte čiarový kód exemplára, ktorý chcete priložiť:

note: INPUT type=text name=q
en: Enter the terms you wish to search for.
sk: Zadajte pojmy, ktoré si želáte vyhľadať.

en: Entity
sk: Subjekt

note: SCRIPT
en: Entity %s (code %s) for lang %s has correctly been updated with '%s'
sk: Entita %s (kód %s) pre jazyk %s bola správne aktualizovaná na '%s'

en: Entry date
sk: Dátum vstupu

en: Enumeration
sk: Číslovanie

en: Error
sk: Chyba

note: %1$s:  errno | html
en: Error %s
sk: Chyba %s

en: Error adding items:
sk: Chyba pri pridávaní exemplárov:

en: Error analysis:
sk: Analýza chýb:

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Error code 0 not used
sk: Chybový kód 0 sa nepoužíva

note: SCRIPT
en: Error downloading the file
sk: Chyba pri sťahovaní súboru

en: Error performing operation
sk: Chyba pri vykonávaní operácie

en: Error saving item
sk: Chyba pri ukladaní exemplára

en: Error saving items
sk: Chyba pri pridávaní exemplárov

en: Error while creating PDF file.
sk: Chyba pri vytváraní súboru PDF.

en: Error:
sk: Chyba:

en: Error:
sk: Chyba:

note: For the first occurrence, %1$s:  decoding_error | html
en: Error: %s
sk: Chyba: %s

note: %1$s:  ELSIF ( loopfilte.sql )
en: Error: %s
sk: Chyba: %s

note: %1$s:  FOREACH errse IN errseq %2$s:  errse.serialseq | html
en: Error: Barcode not unique for %sserialseq %s
sk: Chyba: Čiarový kód nie je jedinečný pre %sserialseq %s

note: %1$s:  msg_add | html
en: Error: Server with id %s not found
sk: Chyba: Server s ID %s sa nenašiel

en: Error: Two or more patrons need to be selected for merging
sk: Chyba: Pre zlučovanie je potrebné zvoliť aspoň dvoch čitateľov

en: Error: no field value specified.
sk: Chyba: nebola určená žiadna hodnota poľa.

note: For the first occurrence, %1$s:  name | html
en: Errors found when processing parameters for report: %s
sk: Pri spracúvaní parametrov pre výkaz sa vyskytli chyby: %s

en: Errors occurred:
sk: Došlo k chybám:

en: Est cost
sk: Predbežný náklad

en: Estimated cost per unit
sk: Predbežný náklad za kus

en: Estimated delivery date
sk: Predbežný dátum doručenia

en: Estimated delivery date from:
sk: Predbežný dátum doručenia z:

en: Estimated delivery date:
sk: Predbežný dátum dodávky:

en: Estimated priority:
sk: Predbežná prednosť:

en: Evening
sk: Večer

en: Evening
sk: Večer

en: Every
sk: Každé

en: Every:
sk: Každý:

en: Everyone
sk: Každý

en: Everything went okay. Update done.
sk: Všetko prebehlo v poriadku. Aktualizácia je dokončená.

en: Exactly on
sk: Presne dňa

en: Example: 5.00
sk: Príklad: 5.00

en: Example: Name=subscription.name|Title=subscription.title|Issue number=serial.serialseq
sk: Príklad: Name=subscription.name|Title=subscription.title|Issue number=serial.serialseq

en: Example: Personal name=200|Entry element=210$a|300|009
sk: Príklad: Osobné meno=200|Prvok položky=210$a|300|009

en: Exceeded max holds per record
sk: Prekročený maximálny počet rezervácií na jeden záznam

note: SCRIPT
en: Exception: %s
sk: Výnimka: %s

en: Exceptions
sk: Výnimky

en: Exclude last line (Rollup):
sk: Vylúčiť posledný riadok (súhrn):

en: Execute SQL reports
sk: Spustiť SQL výkazy

en: Execute overdue items report
sk: Vykonať prehľad o omeškaných exemplároch

en: Existing SQL
sk: Existujúce SQL

en: Existing holds
sk: Existujúce rezervácie

en: Expand all
sk: Rozbaliť všetko

en: Expected
sk: Očakávané

en: Expected on
sk: Očakávané dňa

en: Expiration
sk: Koniec platnosti

en: Expiration date
sk: Dátum vypršania

en: Expiration date:
sk: Koniec platnosti:

en: Expiration date:
sk: Dátum vypršania:

note: %1$s:  patron.dateexpiry | $KohaDates
en: Expiration date: %s
sk: Dátum vypršania: %s

en: Expiration:
sk: Koniec platnosti:

en: Expiration:
sk: Koniec platnosti:

en: Expired
sk: Vypršal

en: Expired? / Closed?
sk: Vypršané? / Ukončené?

en: Expires before:
sk: Vyprší pred:

en: Expires on
sk: Vyprší dňa

en: Expiring before:
sk: Vyprší pred:

en: Expiry date
sk: Dátum vypršania

en: Explanation
sk: Vysvetlenie

en: Explanation:
sk: Vysvetlenie:

en: Export
sk: Exportovať

en: Export
sk: Exportovať

note: %1$s:  loo.frameworktext | html
en: Export %s framework
sk: Exportovať šablónu %s

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Export all results to
sk: Exportovať všetky výsledky do

en: Export as CSV
sk: Exportovať ako CSV

note: INPUT type=submit
en: Export as PDF
sk: Exportovať ako PDF

en: Export authority records
sk: Exportovať záznamy autorít

en: Export bibliographic and holdings data
sk: Exportovať holdingové a bibliografické údaje

en: Export bibliographic records
sk: Exportovať kniž. záznamy

en: Export card batch
sk: Exportovať dávku preukazov

en: Export checkouts using format:
sk: Exportovať výpožičky vo formáte:

en: Export configuration
sk: Exportovať konfiguráciu

en: Export data
sk: Exportovať údaje

en: Export database
sk: Exportovať databázu

en: Export default framework
sk: Exportovať predvolenú šablónu

note: A
en: Export framework structure (fields, subfields) to a spreadsheet file (.csv or .ods)
sk: Exportovať štruktúru šablóny (polia, podpolia) do súboru (.csv alebo .ods)

note: INPUT type=button
en: Export from patron list
sk: Exportovať zo zozamu čitateľov

en: Export full batch
sk: Exportovať celú dávku

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Export labels
sk: Exportovať etikety

note: SCRIPT
en: Export or print
sk: Exportovať alebo tlačiť

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Export patron cards
sk: Exportovať čitateľské preukazy

note: SCRIPT
en: Export patron cards from list
sk: Exportovať čitateľské preukazy zo zoznamu

en: Export selected
sk: Exportovať zvolené

note: INPUT type=button
en: Export selected batches
sk: Exportovať zvolené dávky

en: Export selected card(s)
sk: Exportovať zvolené preukazy

en: Export selected items
sk: Exportovať zvolené exempláre

note: SCRIPT
en: Export selected results (%s) to
sk: Exportovať zvolené výsledky (%s) do

note: SCRIPT
en: Export single batch
sk: Exportovať jednu dávku

note: SCRIPT
en: Export single card
sk: Exportovať jeden preukaz

en: Export to CSV file:
sk: Exportovať do súboru CSV:

en: Export to CSV spreadsheet
sk: Export do hárka CSV

en: Export to OpenDocument spreadsheet format
sk: Export do formátu hárka OpenDocument

en: Export today's checked in barcodes
sk: Exportovať dnes vrátené čiarové kódy

en: Exporting to Dublin Core...
sk: Exportujem do Dublin Core...

note: SCRIPT
en: Extended Latin
sk: Rozšírená latinka

en: Facet order
sk: Poradie faziet

en: Facetable
sk: Fazetovateľné

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Failed
sk: Zlyhalo

en: Failed to add field. Please make sure the field name doesn't already exist.
sk: Nepodarilo sa pridať pole. Uistite sa prosím, či už názov tohto poľa neexistuje.

en: Failed to add item with barcode
sk: Nepodarilo sa pridať exemplár s čiarovým kódom

note: %1$s:  error_info | html
en: Failed to add mapping for %s
sk: Nepodarilo sa pridať priradenie pre %s

en: Failed to add scheduled task
sk: Nepodarilo sa pridať plánovanú úlohu

en: Failed to apply different matching rule
sk: Nepodarilo sa uplatniť iné pravidlo zhody

note: SCRIPT
en: Failed to change framework
sk: Nepodarilo sa zmeniť šablónu

note: %1$s:  selected_count | html
en: Failed to change the status of %s item(s).
sk: Nepodarilo sa zmeniť stav %s exemplára(ov).

note: %1$s:  selected_count | html
en: Failed to change the status of %s problem report(s).
sk: Nepodarilo sa zmeniť stav pre %s hlásení problémov.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Failed to create macro:
sk: Nepodarilo sa vytvoriť makrá:

en: Failed to delete budget because funds exist.
sk: Nepodarilo sa odstrániť rozpočet, pretože jestvujú fondy.

en: Failed to delete field.
sk: Nepodarilo sa odstrániť pole.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Failed to load macros:
sk: Nepodarilo sa načítať makrá:

en: Failed to remove item with barcode
sk: Nepodarilo sa odobrať exemplár s čiarovým kódom

note: SCRIPT
en: Failed to run macro:
sk: Nepodarilo sa spustiť makro:

note: SCRIPT
en: Failed to save macro:
sk: Nepodarilo sa uložiť makrá:

en: Failed to transfer collection
sk: Nepodarilo sa presunúť zbierku

en: Failed to unzip archive.
sk: Nepodarilo sa rozbaliť archív.

en: Failed to update field.
sk: Nepodarilo sa aktualizovať pole.

note: SCRIPT
en: Fall
sk: Pád

en: FamFamFam Site
sk: FamFamFam stránka

en: Fast cataloging
sk: Rýchla katalogizácia

en: Fast cataloging
sk: Rýchla katalogizácia

en: Features
sk: Funkcie

en: Features enabled
sk: Vlastnosti sú aktivované

en: February
sk: Február

en: Feedback:
sk: Odozva:

en: Female
sk: Žena

en: Female
sk: Žena

en: Fetch all data for chart
sk: Načítať všetky údaje pre graf

en: Fewer options
sk: Menej možností

en: Fiction
sk: Beletria

en: Field
sk: Pole

note: SCRIPT
en: Field %s is important, at least one of its subfields must be filled.
sk: Pole %s je povinné, minimálne jedno z jeho podpolí treba vyplniť.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Field %s is mandatory, at least one of its subfields must be filled.
sk: Pole %s je povinné, minimálne jedno z jeho podpolí treba vyplniť.

en: Field 1
sk: Pole 1

en: Field 2
sk: Pole 2

en: Field 3
sk: Pole 3

note: SPAN
en: Field autofilled by plugin
sk: Pole bolo vyplnené pluginom

en: Field separator:
sk: Oddeľovač polí:

note: %1$s:  field_added.label | html
en: Field successfully added: %s
sk: Pole bolo úspešne pridané: %s

en: Field successfully deleted.
sk: Pole bolo úspešne odstránené.

note: %1$s:  field_updated.label | html
en: Field successfully updated: %s
sk: Pole bolo úspešne aktualizované: %s

en: Field to use for record matching
sk: Pole na zisťovanie zhody záznamov

en: Field-weighted, relevance ranked
sk: Podľa dôležitosti poľa, podľa vhodnosti

en: Fields homebranch_description, holdingbranch_description, ccode_description, location_description and permanent_location_description show description instead of code.
sk: Polia homebranch_description, holdingbranch_description, ccode_description, location_description a permanent_location_description zobrazujú popis namiesto kódu.

en: Fields to display in report:
sk: Polia na zobrazenie vo výkaze:

en: Fields to print
sk: Polia na tlač

note: SCRIPT
en: File
sk: Súbor

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: File already exists
sk: Súbor už jestvuje

en: File containing a list of authids with one authid per line. This list works as a filter: it is compatible with other parameters. (File types accepted: .csv and .txt)
sk: Súbor obsahujúci zoznam authid s jedným authid na riadok. Tento zoznam funguje ako filter: je kompatibilný s ostatnými parametrami. (Akceptované typy súborov: .csv a .txt)

en: File containing a list of biblionumbers with one biblionumber per line. This list works as a filter: it is compatible with other parameters. (File types accepted: .csv and .txt)
sk: Súbor obsahujúci zoznam čísel bibliografických záznamov riadok po riadku. Tento zoznam funguje ako filter: je kompatibilný s inými parametrami. (Akceptovateľné typy súborov: .csv a .txt)

note: SCRIPT
en: File could not be created. Check permissions.
sk: Súbor nebolo možné vytvoriť. Preverte oprávnenia.

note: SCRIPT
en: File could not be read.
sk: Súbor sa nedal načítať.

en: File format:
sk: Formát súboru:

note: SCRIPT
en: File has been deleted.
sk: Súbor bol odstránený.

note: SCRIPT
en: File is not readable
sk: Súbor nie je čitateľný

en: File name
sk: Názov súboru

en: File name:
sk: Názov súboru:

note: SCRIPT
en: File or upload record could not be deleted.
sk: Súbor alebo načítanie záznamu sa nedali odstrániť.

note: SCRIPT
en: File read cancelled
sk: Čítanie súboru bolo zrušené

en: File:
sk: Súbor:

en: File:
sk: Súbor:

note: %1$s:  SOURCE_FILE | html
en: File: %s
sk: Súbor: %s

en: Filename
sk: Názov súboru

en: Files
sk: Súbory

en: Files attached to invoice
sk: Súbory priložené k faktúre

en: Files could not be found because the "access_dir" option was not set in "koha-conf.xml". Contact your system administrator to add this option.
sk: Súbory sa nepodarilo nájsť, pretože voľba "access_dir" nebola nastavená v "koha-conf.xml". Kontaktujte vášho administrátora, aby pridal túto voľbu.

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' no_html = 1
en: Files for %s
sk: Súbory pre %s

note: %1$s:  invoicenumber | html
en: Files for invoice: %s
sk: Súbory pre faktúru: %s

en: Filing routine:
sk: Procedúra zápisu:

en: Filing rule
sk: Pravidlo zápisu

note: SCRIPT
en: Filing rule code missing
sk: Chýba kód pravidla zápisu

en: Filing rule code:
sk: Kód pravidla zápisu:

en: Filing rule:
sk: Pravidlo zápisu:

en: Filmographies
sk: Filmografie

note: INPUT type=submit
en: Filter
sk: Filtrovať

en: Filter barcode
sk: Filtrovať čiarový kód

en: Filter by library
sk: Filtrovať podľa knižnice

en: Filter by:
sk: Filtrovať podľa:

en: Filter layouts
sk: Filtrovanie rozložení

en: Filter location
sk: Filtrovať lokáciu

en: Filter on:
sk: Filtrovať dňa:

note: SCRIPT
en: Filter paid transactions
sk: Filter platobných transakcií

en: Filter partner libraries:
sk: Filtrovať partnerské knižnice:

en: Filter results:
sk: Filtrovať výsledky:

en: Filtered by:
sk: Filtrovať podľa:

en: Filtered on:
sk: Filtrované dňa:

en: Filters
sk: Filtre

note: SCRIPT
en: Find
sk: Nájsť

note: SCRIPT
en: Find (if searchreplace plugin activated)
sk: Nájsť (ak je doplnok searchreplace aktivovaný)

note: SCRIPT
en: Find and replace
sk: Nájsť a nahradiť

note: SCRIPT
en: Find and replace...
sk: Nájsť a nahradiť...

en: Find another patron?
sk: Nájsť ďalšieho čitateľa?

note: SCRIPT
en: Find whole words only
sk: Nájdite iba celé slová

en: Fine
sk: Pokuta

en: Fine amount
sk: Výška pokuty

en: Fine amount:
sk: Výška pokuty:

en: Fine charging interval
sk: Interval platby pokút

en: Fines
sk: Platby

en: Fines are not charged for manually cancelled holds.
sk: Za manuálne zrušené rezervácie sa pokuty neúčtujú.

en: Fines for returned items are forgiven.
sk: Pokuty za vrátené exempláre sú odpustené.

note: INPUT type=submit name=submit
en: Finish
sk: Dokončiť

en: Finish enrollment
sk: Dokončiť zápis

note: INPUT type=submit
en: Finish receiving
sk: Dokončiť príjem

en: First
sk: Prvé

en: First arrival:
sk: Prvý príchod:

en: First indicator default value:
sk: Predvolená hodnota prvého indikátora:

en: First issue publication date:
sk: Dátum publikovania prvého čísla:

en: First issue publication date:
sk: Dátum publikovania prvého čísla:

en: First name
sk: Meno

en: First name:
sk: Meno:

en: First name:
sk: Meno:

en: First patron
sk: Prvý čitateľ

en: Flagged
sk: S príznakom

note: SCRIPT
en: Flags
sk: Príznaky

note: SCRIPT
en: Flip horizontally
sk: Prevrátiť horizontálne

note: SCRIPT
en: Flip vertically
sk: Prevrátiť zvislo

en: Float
sk: Pohyblivý

note: %1$s:  register.starting_float | $Price
en: Float: %s
sk: Plávajúce: %s

note: SCRIPT
en: Focus to contextual toolbar
sk: Zamerajte sa na kontextovú lištu nástrojov

note: SCRIPT
en: Focus to element path
sk: Zamerajte sa na cestu prvku

note: SCRIPT
en: Focus to menubar
sk: Zamerajte sa na menu

note: SCRIPT
en: Focus to toolbar
sk: Zameranie na panel nástrojov

en: Follow system preference BlockExpiredPatronOpacActions
sk: Prejdite na systémové nastavenie BlockExpiredPatronOpacActions

en: Follow system preference OpacPasswordChange (disabled)
sk: Postupujte podľa nastavenia systému OpacPasswordChange (vypnuté)

en: Follow system preference OpacPasswordChange (enabled)
sk: Postupujte podľa nastavenia systému OpacPasswordChange (zapnuté)

en: Follow system preference OpacResetPassword (disabled)
sk: Postupujte podľa nastavenia systému OpacResetPassword (vypnuté)

en: Follow system preference OpacResetPassword (enabled)
sk: Postupujte podľa nastavenia systému OpacResetPassword (zapnuté)

note: SCRIPT
en: Following required fields are missing:
sk: Chýbajú nasledovné povinné polia:

note: SCRIPT
en: Following required subfields are missing:
sk: Chýbajú nasledovné povinné podpolia:

note: SCRIPT
en: Font
sk: Písmo

note: SCRIPT
en: Font Sizes
sk: Veľkosti písma

en: Font size:
sk: Veľkosť písma:

en: Font:
sk: Písmo:

note: SCRIPT
en: Fonts
sk: Písma

note: SCRIPT
en: Food and Drink
sk: Jedná a nápoje

note: SCRIPT
en: Footer
sk: Päta

en: For all collection codes:
sk: Pre všetky kódy zbierok:

en: For all item types:
sk: Pre všetky typy exemplárov:

en: For basket exports you can use data from following tables: biblio, biblioitems, aqorders, aqbudgets and aqbasket.
sk: Pre exportovanie košíkov môžete využiť údaje z nasledovných tabuliek: biblio, biblioitems, aqorders, aqbudgets a aqbasket.

en: For exporting late orders you must provide a profile in Template Toolkit syntax to generate the CSV file.
sk: Pri exportovaní oneskorených objednávok musíte vytvoriť profil v syntaxi nástroja Template Toolkit na vygenerovanie súboru CSV.

note: SCRIPT
en: For large catalogs this can result in unexpected behavior
sk: Pri rozmernejších katalógoch to môže spôsobiť neočakávané správanie

en: For late issues claims you can use data from following tables: serial, subscription, biblio, biblioitems and aqbookseller.
sk: Pre reklamácie oneskorených vydaní môžete využiť nasledovné tabuľky: serial, subscription, biblio, biblioitems a aqbookseller.

en: For the selected operations:
sk: Pre zvolené operácie:

en: For this library, you can edit rules for given itemtypes, regardless of the patron's category.
sk: Pre túto knižnicu, môžete upraviť pravidlá pre dané typy exemplárov bez ohľadu na kategóriu čitateľov.

en: For this library, you can specify the maximum number of loans that a patron of a given category can make, regardless of the item type.
sk: Pre túto knižnicu, môžete špecifikovať maximálny počet výpožičiek, ktoré čitateľ danej kategórie môže vykonať, bez ohľadu na typ exemplára.

en: Force
sk: Prinútiť

en: Force checkout if a limitation exists
sk: Vynútiť výpožičku ak jestvuje obmedzenie

en: Forever
sk: Navždy

note: For the first occurrence, %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron => holdfor_patron no_title => 1 no_cardnumber => 1
en: Forget %s
sk: Odpustené %s

en: Forgive fees for manually expired holds
sk: Odpustiť poplatky za manuálne vypršané rezervácie

en: Forgive fines on return:
sk: Odpustiť pokuty pri vrátení:

en: Forgive overdue charges
sk: Odpustiť poplatky za omeškanie

en: Forgiven
sk: Odpustené

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Form not submitted because of the following problem(s)
sk: Formulár nebol odoslaný kvôli nasledujúcim problémom

en: Format
sk: Formát

en: Format:
sk: Formát:

en: Format:
sk: Formát:

note: SCRIPT
en: Formats
sk: Formáty

en: Formatting
sk: Formátovanie

en: Formatting:
sk: Formátovanie:

en: Framework code
sk: Kód šablóny

en: Framework code:
sk: Kód šablóny:

en: Framework description
sk: Popis šablóny

en: Free
sk: Voľný

en: French
sk: Francúzština

en: French terms of relations
sk: Francúzske podmienky vzťahov

en: Frequencies
sk: Opakovanosť

en: Frequency
sk: Frekvencia

en: Frequency:
sk: Opakovanosť:

en: Frequency:
sk: Opakovanosť:

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Friday
sk: Piatok

note: SCRIPT
en: Fridays
sk: Piatky

en: From
sk: Od

en: From
sk: Od

en: From \ To
sk: Od \ Do

en: From a new (empty) record
sk: Z nového (prázdneho) záznamu

en: From a new file
sk: Z nového súboru

en: From a staged file
sk: Z pripraveného súboru

en: From a subscription
sk: Z predplatného

en: From a suggestion
sk: Z návrhu

en: From an existing record:
sk: Z existujúceho záznamu:

en: From an external source
sk: Z vonkajšieho zdroja

en: From any library
sk: Z ktorejkoľvek knižnice

en: From any library:
sk: Z ktorejkoľvek knižnice:

en: From authid:
sk: Od authid:

en: From biblionumber:
sk: Od čísla záznamu:

en: From call number:
sk: Od signatúry:

en: From date:
sk: Od dátumu:

en: From existing orders (copy)
sk: Z existujúcich objednávok (kópia)

en: From home library
sk: Z domovskej knižnice

en: From home library:
sk: Z domovskej knižnice:

en: From item call number:
sk: Od signatúry:

en: From local hold group
sk: Z lokálnej rezervačnej skupiny

en: From local hold group:
sk: Z lokálnej rezervačnej skupiny:

en: From titles with highest hold ratios
sk: Od titulov s najvyšším počtom rezervácií

en: From vendor:
sk: Od predajcu:

en: From:
sk: Od:

en: From:
sk: Od:

en: Front
sk: Predný

note: SCRIPT
en: Fullscreen
sk: Celá obrazovka

en: Function codes (author, editor, collaborator, etc.) used in UNIMARC 7XX $4 (French)
sk: Kódy funkcií (autor, redaktor, spolupracovník atď.) Použité v systéme UNIMARC 7XX $4 (francúzsky)

en: Fund
sk: Fond

en: Fund ID
sk: ID fondu

en: Fund amount:
sk: Výška fondu:

en: Fund code
sk: Kód fondu

en: Fund code:
sk: Kód fondu:

en: Fund filters
sk: Filtre fondu

en: Fund list of budget
sk: Fondový zoznam rozpočtu

note: TD
en: Fund locked
sk: Fond je uzamknutý

en: Fund name
sk: Názov fondu

en: Fund name:
sk: Názov fondu:

en: Fund parent:
sk: Pôvod fondu:

en: Fund remaining
sk: Zvyšné prostriedky

en: Fund total
sk: Celkový fond

en: Fund:
sk: Fond:

en: Fund:
sk: Fond:

en: Funds
sk: Fondy

en: GST
sk: Dane

en: GST:
sk: Dane:

en: Gap between columns:
sk: Medzera medzi stĺpcami:

en: Gap between rows:
sk: Medzera medzi riadkami:

en: Gender
sk: Pohlavie

en: Gender:
sk: Pohlavie:

en: General
sk: Všeobecné

en: General holdings: acquisition status designator :: This data element specifies acquisition status for the unit at the time of the holdings report.
sk: Všeobecné holdingy: označenie stavu akvizície  :: Tento dátový prvok špecifikuje stav akvizície pre jednotku v čase výkazu o holdingoch.

en: General holdings: completeness designator
sk: Všeobecné holdingy: označenie úplnosti

en: General holdings: retention designator :: This data element specifies the retention policy for the unit at the time of the holdings report.
sk: Všeobecné holdingy: označenie uchovávania  :: Tento dátový prvok špecifikuje politiku uchovávania pre jednotku v čase správy o holdingoch.

en: General holdings: type of unit designator
sk: Všeobecné holdingy: typ označenia jednotky

en: General settings
sk: Všeobecné nastavenia

en: Generate EDIFACT order
sk: Vygenerovať objednávku EDIFACT

en: Generate a new client id/key pair
sk: Vygenerovať nové id klienta/pár kľúčov

en: Generate a new client id/secret pair
sk: Vygenerovať nové ID klienta/pár kľúčov

en: Generate an exception for this repeated holiday.
sk: Vygenerovať výnimku pre tento opakovaný sviatok.

note: INPUT type=submit name=discharge
en: Generate discharge
sk: Vygenerovať uvoľnenie

en: Generate exceptions on a range of dates.
sk: Vygenerovať výnimku z okruhu dátumov.

en: Generate new client id/secret pair
sk: Vygenerovať nové ID klienta/pár kľúčov

note: INPUT type=button
en: Generate next
sk: Vygenerovať ďalšie

en: Geolocation:
sk: Geolokácia:

en: German
sk: Nemčina

en: Get Firefox add-on
sk: Prevziať doplnok pre Firefox

en: Get desktop application
sk: Prevziať aplikáciu pre desktop

en: Get help on current subfield
sk: Získať pomoc pre súčasné podpole

en: Get it!
sk: Prevziať!

en: Global system preferences
sk: Všeobecné nastavenia systému

note: INPUT type=submit name=changepage_goto
en: Go
sk: Spustiť

en: Go to Koha to MARC mapping
sk: Prejdite na priradenie Kohy k MARCu

en: Go to advanced search
sk: Prejsť na rozšírené vyhľadávanie

note: A
en: Go to item details
sk: Prejsť na detaily o exemplári

en: Go to item search
sk: Prejsť na vyhľadávanie exemplárov

en: Go to page :
sk: Prejsť na stránku :

en: Go to receipt page
sk: Prejsť na stránku príjemky

note: A
en: Go to record detail page
sk: Prejsť na stránku podrobností o zázname

en: Go to the
sk: Prejsť na

en: Gone no address
sk: Zmizol bez adresy

en: Government
sk: Vláda

en: Grace period:
sk: Doba odkladu:

note: SCRIPT
en: Gray
sk: Šedá

note: SCRIPT
en: Green
sk: Zelená

en: Group
sk: Skupina

note: INPUT type=text name=group
en: Group code
sk: Kód skupiny

note: INPUT type=text name=groupdesc
en: Group name
sk: Názov skupiny

en: Group(s):
sk: Skupiny:

en: Group:
sk: Skupina:

en: Group:
sk: Skupina:

en: Groups of libraries:
sk: Skupiny knižníc:

en: Guarantees:
sk: Záruky:

en: Guarantor ID
sk: ID ručiteľa

en: Guarantor can view checkouts
sk: Ručiteľ si môže zobraziť výpožičky

en: Guarantor firstname
sk: Krstné meno ručiteľa

en: Guarantor information
sk: Informácia o ručiteľovi

en: Guarantor relationship
sk: Ručiteľský vzťah

en: Guarantor surname
sk: Priezvisko ručiteľa

en: Guarantor title
sk: Názov ručiteľa

en: Guarantor:
sk: Ručiteľ:

en: Guarantors:
sk: Ručitelia:

en: Guide box:
sk: Sprievodné políčko:

en: Guide grid:
sk: Sprievodná mriežka:

en: Guided reports
sk: Tvorba výkazov

en: Guided reports wizard
sk: Sprievodca tvorbou výkazov

en: HTML message:
sk: Správa HTML:

en: Handbooks
sk: Príručky

note: SCRIPT
en: Handy Shortcuts
sk: Užitočné skratky

en: Hard due date
sk: Fixný termín vrátenia

note: %1$s:  INCLUDE 'date-format.inc'
en: Hard due date %s:
sk: Fixný termín vrátenia %s:

en: Hard due date:
sk: Fixný termín vrátenia:

note: SCRIPT
en: Header
sk: Záhlavie

note: SCRIPT
en: Header 1
sk: Nadpis 1

note: SCRIPT
en: Header 2
sk: Nadpis 2

note: SCRIPT
en: Header 3
sk: Nadpis 3

note: SCRIPT
en: Header 4
sk: Nadpis 4

note: SCRIPT
en: Header 5
sk: Nadpis 5

note: SCRIPT
en: Header 6
sk: Nadpis 6

note: SCRIPT
en: Header cell
sk: Názov bunky

en: Header row could not be parsed
sk: Riadok záhlavia nebolo možné spracovať

note: SCRIPT
en: Headers
sk: Záhlavia

en: Heading
sk: Hlavička

note: SCRIPT
en: Heading 1
sk: Nadpis 1

note: SCRIPT
en: Heading 2
sk: Nadpis 2

note: SCRIPT
en: Heading 3
sk: Nadpis 3

note: SCRIPT
en: Heading 4
sk: Nadpis 4

note: SCRIPT
en: Heading 5
sk: Nadpis 5

note: SCRIPT
en: Heading 6
sk: Nadpis 6

en: Heading A-Z
sk: Hlavička A-Z

en: Heading Z-A
sk: Hlavička Z-A

en: Heading type
sk: Radiť podľa

note: SCRIPT
en: Headings
sk: Nadpisy

note: SCRIPT
en: Height
sk: Výška

en: Help
sk: Pomoc

en: Help input
sk: Vstup pomoci

en: Here is your cart, sent from our online catalog.
sk: Tu je váš košík, ktorý prišiel z nášho online katalógu.

note: %1$s:  shelfname | $raw
en: Here is your list called %s, sent from our online catalog.
sk: Tu je váš zoznam s názvom %s, ktorý prišiel z nášho online katalógu.

en: Hi,
sk: Ahoj,

en: Hi, you are looking at the result of launching the EXAMPLE plugin.
sk: Ahoj, pozeráte sa na výsledok spustenia zásuvného modulu PRÍKLAD.

en: Hidden by default
sk: Predvolene skrytá

note: SCRIPT
en: Hide MARC
sk: Skryť MARC

en: Hide advanced pattern
sk: Skryť pokročilú schému

en: Hide all
sk: Skryť všetko

en: Hide all columns
sk: Skryť všetky stĺpce

en: Hide already received orders
sk: Skryť už prijaté objednávky

en: Hide chart
sk: Skryť graf

en: Hide closed
sk: Skryť zatvorené

en: Hide default value fields
sk: Skryť polia predvolenej hodnoty

en: Hide details
sk: Skryť podrobnosti

en: Hide in OPAC
sk: Skryť v OPACu

en: Hide in OPAC:
sk: Skryť v OPACu:

en: Hide inactive budgets
sk: Skryť neaktívne rozpočty

en: Hide new
sk: Skryť nové

en: Hide patron's info for librarians outside of this group.
sk: Skryť informácie o čitateľovi pred knihovníkmi, ktorí nepatria do tejto skupiny.

en: Hide seen
sk: Skryť videné

en: Hide viewed
sk: Skryť zobrazené

en: Hide window
sk: Skryť okno

en: High demand item.
sk: Veľmi žiadaný exemplár.

note: %1$s:  checkout_info.HIGHHOLDS.duration | html %2$s:  checkout_info.HIGHHOLDS.returndate | html
en: High demand item. Loan period shortened to %s days (due %s).
sk: Vysoko žiadaný exemplár. Výpožičná doba je skrátená na %s dní (termín vrátenia je %s).

note: %1$s:  HIGHHOLDS.duration | html %2$s:  HIGHHOLDS.returndate | $KohaDates
en: High demand item. Loan period shortened to %s days (due %s). Check out anyway?
sk: Vysoko žiadaný exemplár. Výpožičná doba je skrátená na %s dní (termín vrátenia je %s). Napriek tomu vypožičať?

en: Highlight
sk: Zvýrazniť

en: Hint : you can update the serial history manually. This can be useful for an old subscription or to clean the existing history. Modify those fields with care, as future serial receive will continue to update them automatically.
sk: Pomôcka : výpis periodík môžete aktualizovať ručne. Toto môže byť užitočné pre staré predplatné alebo na vyčistenie existujúceho výpisu. Upravujte tieto polia opatrne, nakoľko budúce prijatie periodika ich bude automaticky aktualizovať.

en: Hint:
sk: Pomôcka:

en: Hints
sk: Návod

en: History
sk: Výpis

en: History OPAC note:
sk: Poznámka výpisu v OPACu:

en: History end date:
sk: Koncový dátum výpisov:

en: History staff note:
sk: Poznámka výpisu knihovníka:

en: History start date:
sk: Počiatočný dátum výpisov:

en: Hold
sk: Rezervácia

en: Hold at
sk: Rezervovať v

en: Hold date
sk: Dátum rezervácie

en: Hold details
sk: Detaily o rezervácii

en: Hold expires on date:
sk: Rezervácia skončí dňa:

en: Hold fee
sk: Rezervačné

en: Hold fee:
sk: Rezervačné:

en: Hold filled for:
sk: Zarezervovať vyplnené pre:

en: Hold for:
sk: Rezervácia pre:

en: Hold found (item is already waiting):
sk: Rezervácia sa našla (exemplár už čaká):

note: %1$s:  nextreservtitle | html
en: Hold found for (%s), please transfer
sk: Našla sa rezervácia pre (%s), prosím vykonajte presun

en: Hold found:
sk: Nájdená rezervácia:

en: Hold must be record level
sk: Rezervácia sa robí na úrovni záznamu

en: Hold next available item
sk: Rezervovať ďalší dostupný exemplár

en: Hold pickup library match
sk: Zarezervovať v knižnici vyzdvihnutia

en: Hold placed by :
sk: Rezerváciu zadal(a) :

en: Hold policy
sk: Podmienka rezervácie

en: Hold ratio
sk: Pomer rezervácie

en: Hold ratios
sk: Pomery rezervácií

en: Hold ratios to calculate items needed
sk: Pomery rezervácií na výpočet potrebných exemplárov

en: Hold starts on date:
sk: Rezervácia začína dňa:

en: Hold status
sk: Stav rezervácie

en: Holding libraries
sk: Holdingové knižnice

en: Holding library
sk: Holdingová knižnica

en: Holding library:
sk: Holdingová knižnica:

note: %1$s:  itemloop.size() || 0 | html
en: Holdings (%s)
sk: Rezervácie (%s)

en: Holdings:
sk: Exempláre:

en: Holds
sk: Rezervácie

note: For the first occurrence, %1$s:  Biblio.HoldsCount( SEARCH_RESULT.biblionumber ) | html
en: Holds (%s)
sk: Rezervácie (%s)

en: Holds allowed (daily)
sk: Povolené rezervácie (denne)

en: Holds allowed (daily):
sk: Povolené rezervácie (denne):

en: Holds allowed (total)
sk: Povolené rezervácie (celkom)

en: Holds allowed (total):
sk: Povolené rezervácie (celkom):

en: Holds awaiting pickup
sk: Rezervácie čakajúce na vyzdvihnutie

en: Holds history
sk: História rezervácií

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' no_html = 1
en: Holds history for %s
sk: História rezervácií pre %s

note: %1$s:  ReservesMaxPickUpDelay | html
en: Holds listed here have been awaiting pickup for more than %s days.
sk: Tieto rezervácie čakali na vyzdvihnutie viac ako %s dní.

note: A
en: Holds on this item: %s / Total holds on this record: %s
sk: Rezervácie na exemplár: %s / Spolu rezervácií na tento záznam: %s

note: A
en: Holds on this record: %s
sk: Rezervácie na tento záznam: %s

en: Holds per record (count)
sk: Rezervácie na záznam (počet)

en: Holds per record (count):
sk: Rezervácie na záznam (počet):

en: Holds queue
sk: Fronta rezervácií

en: Holds statistics
sk: Štatistika rezervácií

en: Holds to place (count)
sk: Rezervácie pred zadaním (počet)

en: Holds to pull
sk: Nevybavené rezervácie

note: %1$s:  from | $KohaDates %2$s:  to | $KohaDates
en: Holds to pull placed between %s and %s
sk: Nevybavené rezervácie zadané medzi %s a %s

note: %1$s:  Koha.Preference('ReservesMaxPickUpDelay') | html %2$s:  overcount | html
en: Holds waiting over %s days: %s
sk: Rezervácie čakajúce viac ako %s dní: %s

note: %1$s:  reservecount | html
en: Holds waiting: %s
sk: Čakajúce rezervácie: %s

en: Holds:
sk: Rezervácie:

en: Holiday exception
sk: Výnimka sviatku

en: Holiday only on this day
sk: Sviatok len v tento deň

en: Holiday repeated every same day of the week
sk: Sviatok opakujúci sa v rovnaký deň v týždni

en: Holiday repeated yearly on the same date
sk: Sviatok opakujúci sa ročne v ten istý dátum

en: Holiday repeating weekly
sk: Sviatok opakujúci sa týždenne

en: Holiday repeating yearly
sk: Sviatok opakujúci sa ročne

en: Holidays on a range
sk: Sviatky v rozpätí

en: Holidays repeated yearly on a range
sk: Sviatky opakované ročne v rozpätí

en: Home
sk: Domov

en: Home libraries
sk: Domovské knižnice

en: Home library
sk: Domovská knižnica

en: Home library (branchcode)
sk: Domovská knižnica (kód pobočky)

note: SCRIPT
en: Home library unknown.
sk: Domovská knižnica neznáma.

en: Home library:
sk: Domovská knižnica:

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Home library: %s
sk: Domovská knižnica: %s

en: Horizontal bar:
sk: Vodorovná lišta:

note: SCRIPT
en: Horizontal line
sk: Vodorovná čiara

note: SCRIPT
en: Horizontal space
sk: Vodorovná medzera

en: Horizontal:
sk: Vodorovný:

en: Host
sk: Hostiteľ

en: Host records
sk: Hosťovské záznamy

en: Hostname:
sk: Názov hostiteľa:

en: Hour
sk: Hodina

en: Hourly rental charge
sk: Hodinový poplatok za prenájom

en: Hourly rental charge:
sk: Hodinový poplatok za prenájom:

en: Hourly rental charge:
sk: Hodinový poplatok za prenájom:

en: Hourly rentals use calendar:
sk: Hodinový poplatok za prenájom používa kalendár:

en: Hours
sk: Hodiny

en: Housebound
sk: Na doma

en: Housebound details
sk: Podrobnosti viazaného na doma

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc'
en: Housebound details for %s
sk: Podrobnosti viazaného na doma pre %s

en: Housebound roles
sk: Roly viazaného na doma

en: How many issues do you want to receive?
sk: Koľko čísiel seriálov chcete dostať?

en: How should patrons be deleted?
sk: Ako by sa mali vymazávať čitatelia?

en: How to process items:
sk: Ako spracovať exempláre:

en: Hrvatski (Croatian)
sk: Chorvátsky

en: Huge text
sk: Obrovský text

en: I encountered some problems.
sk: Narazil som na problémy.

en: I received this from you:
sk: Dostali sme od vás toto:

en: I will pass back what you type here, if you press OK.
sk: Zobrazím späť to isté, čo mi napíšete sem, ak stlačíte OK.

en: ILL module configuration problem. Take a look at the
sk: Problém konfigurácie modulu MVS. Skontrolujte

note: A
en: ILL request log
sk: Denník žiadosti MKV

en: ILL request log
sk: Denník žiadosti o MVS

en: ILL requests
sk: Žiadosti o MKV

en: ILL requests history
sk: MKV rezervácie

en: IP address has changed, please log in again
sk: IP adresa bola zmenená, prihláste sa znovu prosím

en: IP address has changed. Please log in again
sk: IP adresa bola zmenená. Prihláste sa znovu prosím

en: ISBN or ISSN or other standard number:
sk: ISBN alebo ISSN alebo iné štandardné číslo:

en: ISO 639-2 standard language codes
sk: Štandardné jazykové kódy ISO 639-2

en: ISO Format (YYYY-MM-DD)
sk: ISO Formát (RRRR-MM-DD)

en: ISO code
sk: kód ISO

en: ISO code:
sk: kód ISO:

en: Icon
sk: Ikona

note: SCRIPT
en: Id should start with a letter, followed only by letters, numbers, dashes, dots, colons or underscores.
sk: Id by malo začínať písmenom, za ktorým nasledujú iba písmená, čísla, pomlčky, bodky, dvojbodky alebo podčiarknutia.

en: If a template allows public enrollment, patrons can enroll in a club based on this template from the public catalog.
sk: Ak šablóna povoľuje verejný zápis, čitatelia sa môžu zapísať do klubu pomocou tejto šablóny vo verejnom katalógu.

en: If all unavailable
sk: Ak je všetko nedostupné

en: If amounts changed, round to a multiple of
sk: Ak sa sumy zmenili, zaokrúliť na násobok

en: If any unavailable
sk: Ak je ktorýkoľvek nedostupný

en: If checked, changes for this holiday will be copied to all libraries. If the holiday doesn't exists for a library, no change is made.
sk: Ak je toto políčko začiarknuté, zmeny pre tento sviatok sa skopírujú do všetkých knižníc. Ak sviatok neexistuje pre knižnicu, nevykonajú sa žiadne zmeny.

en: If checked, daily charge will be calculated using the calendar to exclude holidays. If not checked, the fee will be calculated based on the number of days until due, directly.
sk: Ak je začiarknuté, denný poplatok sa vypočíta pomocou kalendára s vylúčením sviatkov. Ak nie je začiarknuté, poplatok sa vypočíta na základe počtu dní do splatnosti priamo.

en: If checked, hourly charge will be calculated using the calendar to exclude holidays. If not checked, the fee will be calculated based on the number of hours until due, directly.
sk: Ak je začiarknuté, hodinový poplatok sa vypočíta pomocou kalendára s vylúčením sviatkov. Ak nie je začiarknuté, poplatok sa vypočíta na základe počtu dní do splatnosti priamo.

en: If checked, it means that the subfield is a URL and can be clicked
sk: Ak je zaškrtnuté, znamená to, že podpole je odkaz URL a možno naň kliknúť

en: If checked, items of this type will be hidden as filters in OPAC's advanced search.
sk: Ak je toto políčko začiarknuté, exempláre tohto typu sa skryjú ako filtre v rozšírenom vyhľadávaní OPACu.

en: If checked, new subscriptions you create will be automatically shared with Mana KB.
sk: Ak je začiarknuté, nové predplatné, ktoré vytvoríte, sa automaticky zdieľajú s Mana KB.

en: If checked, no item of this type can be issued. If not checked, every item of this type can be issued unless notforloan is set for a specific item.
sk: Ak je zaškrtnuté, tak nemožno vypožičať žiadne exempláre tohto typu. Ak nie je zaškrtnuté, tak každý exemplár tohto typu možno vypožičať, pokiaľ daný exemplár nie je nastavený ako nevypožičateľný.

en: If checked, this holiday will be copied to all libraries. If the holiday already exists for a library, no change is made.
sk: Ak je zaškrtnuté, tento sviatok sa skopíruje do všetkých knižníc. Ak už sviatok existuje pre niektorú knižnicu, nenastane žiadna zmena.

en: If combining multiple keys they must be in specified order: Shift-Cmd-Ctrl-Alt
sk: Ak kombinujete viac kláves, musia byť v uvedenom poradí: Shift-Cmd-Ctrl-Alt

en: If empty, English is used
sk: Ak je prázdne, použije sa angličtina

en: If items have been created when ordering or receiving, they will be deleted.
sk: Ak boli pri objednávke alebo príjme vytvorené nejaké exempláre, budú odstránené.

en: If loading patron attributes, the 'patron_attributes' field should contain a comma-separated list of attribute types and values. The attribute type code and a colon should precede each value. For example:
sk: Ak načítavate atribúty čitateľa, pole 'patron_attributes' by malo obsahovať zoznam typov a hodnôt atribútov oddelených čiarkami. Každej hodnote by mal predchádzať kód typu atribútu a dvojbodka. Napríklad:

en: If matching record is already in the borrowers table:
sk: Ak už je zodpovedajúci záznam v tabuľke čitateľov:

en: If set, a club based on this template can only be enrolled in by patrons with a valid email address.
sk: Ak je nastavené, do klubu založeného na tejto šablóne sa môžu zapísať čitatelia s platnou emailovou adresou.

en: If set, only librarians logged in with this branch will be able to modify this club template.
sk: Ak je nastavené, iba knihovníci prihlásení v tejto pobočke budú môcť zmeniť túto šablónu klubu.

note: %1$s:  "borrowers.relationship" | $HtmlTags tag="strong" %2$s:  "borrower_relationships.relationship" | $HtmlTags tag="strong"
en: If the relationship is one you want, please add it to the 'borrowerRelationship' system preference, otherwise have your system's administrator correct the values in %s and/or %s in the database.
sk: Ak je vzťah taký, aký chcete, pridajte ho do preferencie systému 'borrowerRelationship' , inak požiadajte správcu vášho systému, aby opravil hodnoty %s a/alebo %s v databáze.

en: If the system preference 'AllowHoldPolicyOverride' is enabled, these policies can be overridden by your circulation staff.
sk: Ak je nastavenie systému AllowHoldPolicyOverride aktivované, vaši knihovníci môžu tieto pravidlá obísť.

en: If the total amount loanable for a given patron category is left blank, no limit applies, except possibly for a limit you define for a specific item type.
sk: Ak celková vypožičateľné množstvo pre danú kategóriu čitateľov je ponechaný prázdny, neaplikuje sa žiadne obmedzenie, okrem možnosti limitu, ktorý definujete pre špecifický typ exemplára.

en: If there is a day (or more) in the week where issues are never published, you can check corresponding boxes below.
sk: Ak jestvuje deň (alebo viac dní) v týždni, kedy sa čísla nevydávajú, môžete zaškrtnúť príslušné políčka nižšie.

en: If this is not what you were expecting, go to
sk: Ak toto nie je to, čo ste očakávali, prejdite do

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: If this is what you want, select the 'Delete batch' option from the toolbar
sk: Ak to takto chcete, zvoľte si možnosť 'Odstrániť dávku' z lišty nástrojov

en: If you are using a layout without barcodes, this may result in missing entries or a blank page
sk: Ak používate rozloženie bez čiarových kódov, môže to mať za následok chýbajúce záznamy alebo prázdnu stránku

en: If you can't find what you are looking for, you can
sk: Ak nemôžete nájsť to, čo chcete, môžete

en: If you change an authorized value code, existing records using it won't be updated. Changes to value descriptions will show immediately.
sk: Ak zmeníte kód povolenej hodnoty, jestvujúce záznamy, ktoré ju používajú, nebudú aktualizované. Zmeny v popisoch hodnôt sa zobrazia okamžite.

en: If you delete this fund, all orders linked to this fund will be deleted!
sk: Ak odstránite tento fond, všetky objednávky pripojené na tento fond budú odstránené!

en: If you do not specify a due date, it will be set according to circulation rules
sk: Ak neurčíte termín vrátenia, bude stanovený podľa pravidiel výpožičného procesu

en: If you have a CAS account, please choose against which one you would like to authenticate:
sk: Ak máte účet CAS, zvoľte prosím, voči ktorému chcete robiť overenie:

en: If you have a CAS account, please click here to login
sk: Ak máte účet CAS, prihláste sa prosím kliknutím sem

en: If you installed sample patron categories please select the "Staff" option in the patron categories dropdown box.
sk: Ak ste nainštalovali ukážkové kategórie čitateľov, vyberte v rozbaľovacom poli kategórie čitateľov možnosť „Zamestnanci“.

en: If you make any change to the mappings, you must ask your administrator to run misc/batchRebuildBiblioTables.pl.
sk: Ak urobíte akúkoľvek zmenu v mapovaní, musíte požiadať svojho správcu, aby spustil skript misc/batchRebuildBiblioTables.pl.

en: If you want Koha to trigger an action (send a letter or restrict a member), a delay value is required.
sk: Ak chcete aby Koha spustila akciu (poslala list alebo obmedzila člena), vyžaduje sa oneskorená hodnota.

en: If you wish to share some of your data, please enable the functionality in the "Share your usage statistics" section of the Administration module.
sk: Ak si želáte zdieľať niektoré svoje údaje, aktivujte funkciu v časti „Zdieľajte svoje štatistiky používania“ v administračnom module.

en: Ignore
sk: Ignorovať

en: Ignore
sk: Ignorovať

note: SCRIPT
en: Ignore all
sk: Ignorovať všetko

en: Ignore and return to transfers:
sk: Ignorovať a vrátiť sa do presunov:

en: Ignore this one, keep the existing one
sk: Ignorovať tento, zachovať jestvujúci

note: SCRIPT
en: Ignored
sk: Ignorované

en: Image
sk: Obrázok

en: Image 1
sk: Obrázok 1

en: Image 2
sk: Obrázok 2

en: Image ID
sk: ID obrázka

note: SCRIPT
en: Image description
sk: Popis obrázka

en: Image file
sk: Obrazový súbor

note: SCRIPT
en: Image list
sk: Zoznam obrázkov

en: Image name:
sk: Názov obrázka:

note: %1$s:  IMAGE_NAME | html
en: Image name: %s
sk: Názov obrázka: %s

note: %1$s:  filerror.CRDFIL | html %2$s:  ELSIF ( filerror.CARDNUMBER_DOES_NOT_EXIST )
en: Image not imported (%s missing). %s
sk: Obrázok nebol importovaný (%s chýbajúci). %s

note: %1$s:  ELSIF ( filerror.OVRSIZ )
en: Image not imported because Koha was unable to open the image for reading. %s
sk: Obrázok nebol naimportovaný, pretože Koha nedokázala otvoriť tento obrázok na čítanie. %s

note: %1$s:  END %2$s:  END %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Image not imported because of an unknown error. Please refer to the error log for more details. %s %s %s imported successfully. %s
sk: Obrázok nebol naimportovaný pre neznámu chybu. Obráťte sa prosím na chybový denník pre viac detailov. %s %s %s boli úspešne naimportované. %s

note: %1$s:  ELSIF ( filerror.IMGEXISTS )
en: Image not imported because the database returned an error. Please refer to the error log for more details. %s
sk: Obrázok nebol naimportovaný, pretože databáza zobrazila chybu. Obráťte sa prosím na denník chýb pre viac detailov. %s

note: %1$s:  ELSIF ( filerror.OPNERR )
en: Image not imported because the image file is corrupted. %s
sk: Obrázok nebol naimportovaný, pretože obrázkový súbor je porušený. %s

note: %1$s:  ELSIF ( filerror.CRDFIL )
en: Image not imported because the image file is too big (see online help for maximum size). %s
sk: Obrázok nebol naimportovaný, pretože obrázkový súbor bol priveľký (pozrite sa do manuálu, akú maximálnu veľkosť môže mať). %s

note: %1$s:  ELSIF ( filerror.CORERR )
en: Image not imported because the image format is unrecognized. %s
sk: Obrázok nebol naimportovaný, pretože formát obrázku je neznámy. %s

note: For the first occurrence, %1$s:  ELSIF ( filerror.MIMERR )
en: Image not imported because this patron does not exist in the database. %s
sk: Obrázok nebol naimportovaný, pretože tento čitateľ neexistuje v databáze. %s

note: SCRIPT
en: Image options
sk: Možnosti obrázka

en: Image source:
sk: Zdroj obrázka:

en: Image successfully uploaded
sk: Obrázok bol úspešne načítaný

note: SCRIPT
en: Image title
sk: Nadpis obrázka

en: Image upload results :
sk: Výsledok načítania obrázkov :

en: Image(s) successfully deleted
sk: Obrázok(y) bol(i) úspešne odstránený(é)

note: SCRIPT
en: Image...
sk: Obrázok...

en: Image:
sk: Obrázok:

en: Images
sk: Obrázky

note: %1$s:  localimages.count || 0 | html
en: Images (%s)
sk: Obrázky (%s)

en: Images for
sk: Obrázky pre

en: Import
sk: Importovať

note: %1$s:  loo.frameworkcode | html
en: Import %s framework structure (fields and subfields) from a spreadsheet file (.csv or .ods)
sk: Importovať štruktúru šablóny %s (polia a podpolia) zo súboru (.csv alebo .ods)

en: Import all the checked items in the basket with the following accounting details (used only if no information is filled for the item):
sk: Importovať všetky zašrtnuté exempláre v košíku s nasledovnými podrobnosťami účtovania (používa sa len ak nie sú zadané informácie o exemplári):

en: Import all the checked items in the basket with the following parameters:
sk: Importovať všetky zaškrtnuté exempláre v košíku s nasledovnými parametrami:

note: BUTTON
en: Import an MARC (ISO 2709) or MARCXML record
sk: Importovať záznam MARC (ISO2709) alebo MARCXML

en: Import batch deleted successfully
sk: Dávka importu bola úspešne odstránená

en: Import default framework structure (fields and subfields) from a spreadsheet file (.csv or .ods)
sk: Importovať predvolenú štruktúru šablóny (polia a podpolia) zo súboru (.csv alebo .ods)

note: A
en: Import framework structure (fields, subfields) from a spreadsheet file (.csv or .ods)
sk: Importovať štruktúru šablóny (polia, podpolia) zo súboru (.csv, alebo .ods)

en: Import into the borrowers table
sk: Importovať do tabuľky čitateľov

en: Import patron data
sk: Import údajov čitateľa

en: Import patron data
sk: Importovať údaje čitateľa

en: Import patrons
sk: Import čitateľov

en: Import quotes
sk: Importovať citáty

en: Import record...
sk: Importovať záznam...

en: Import results :
sk: Výsledky inportu :

note: INPUT type=submit name=mainformsubmit
en: Import this batch into the catalog
sk: Importovať túto dávku do katalógu

en: Important
sk: Dôležité

en: Important:
sk: Dôležité:

en: Important: Item types are what you apply circulation rules to. Circulation rules govern how your institution will lend its items: Checkout length, renewal policy, hold policy, etc. For example a circulation rule applied to the DVD item type may enforce a payment of $1.00 for checking out any DVD.
sk: Dôležité: Typy exemplárov sú tým, na čo sa uplatňujú pravidlá výpožičného procesu. Pravidlá výpožičného procesu určujú spôsob, akým inštitúcie vypožičiavajú svoje exempláre: Dĺžka výpožičky, pravidlá predĺženia, pravidlá rezervácií, atď. Napríklad, pravidlo výpožičného procesu pre typ exemplára DVD môže vynútiť platbu €1,00 za výpožičku ľubovoľného DVD.

en: Imported
sk: Importované

en: In framework:
sk: V šablóne:

en: In months:
sk: V mesiacoch:

note: For the first occurrence, %1$s:  OPACBaseURL | $raw %2$s:  BIBLIO_RESULT.biblionumber | html
en: In online catalog: %s/cgi-bin/koha/opac-detail.pl?biblionumber=%s
sk: V katalógu online: %s/cgi-bin/koha/opac-detail.pl?biblionumber=%s

en: In order for offline circulation to work on this computer, your library's records must be up-to-date on this computer:
sk: Aby na vašom počítači fungoval offline výpožičný proces, vaše knižničné záznamy na tomto počítači musia byť aktuálne:

en: In the next steps you will be guided through some basic requirements like defining Koha user with all administrative privileges (superlibrarian).
sk: V nasledujúcich krokoch vás prevedieme cez niektoré základné požiadavky ako sú zadefinovanie užívateľa Kohy so všetkými administratívnymi oprávneniami (hlavný knihovník).

en: In transit
sk: Na ceste

note: %1$s:  Branches.GetName( item.transfer.frombranch ) | html %2$s:  Branches.GetName( item.transfer.tobranch ) | html %3$s:  item.transfer.datesent | $KohaDates
en: In transit from %s to %s since %s
sk: Na ceste z %s do %s od %s

en: In use
sk: Používa sa

en: In your cart
sk: Vo Vašom košíku

en: Inactive
sk: Neaktívny

en: Inactive budgets
sk: Neaktívne rozpočty

en: Include all rows (ignore pagination):
sk: Zahrnúť všetky riadky (ignorovať stránkovanie):

note: INPUT type=checkbox name=filter_archived
en: Include archived suggestions in the search
sk: Zahrnúť archivované návrhy do vyhľadávania

en: Include archived:
sk: Zahrnúť archivované:

en: Include expired subscriptions:
sk: Zahrnúť vypršané predplatné:

en: Include ordered
sk: Zahrňte aj objednané

en: Include suspended
sk: Zahrnúť pozastavené

en: Includes the domain part, but the path part of the URL should go into Database.
sk: Zahŕňa časť domény, ale časť cesty v URL by mala ísť do databázy.

en: Income (cash)
sk: Príjem (hotovosť)

note: SCRIPT
en: Inconsistency detected!
sk: Bola zistená nekonzistentnosť!

note: SCRIPT
en: Incorrect syntax, cannot save
sk: Nesprávna syntax, nemožno uložiť

note: SCRIPT
en: Increase indent
sk: Zväčšiť odsadenie

en: Indefinite
sk: Neurčitý

en: Indexed in:
sk: Indexované v:

en: Indexes
sk: Indexy

en: Indicator 1
sk: Indikátor 1

en: Indicator 2
sk: Indikátor 2

en: Individual libraries:
sk: Jednotlivé knižnice:

en: Info
sk: Informácia

en: Info:
sk: Informácia:

en: Information
sk: Informácia

en: Inherit from settings
sk: Prevziať z nastavení

en: Inherit from system preferences
sk: Prevziať z nastavení systému

en: Initial float
sk: Počiatočný vklad

en: Initial float:
sk: Počiatočný vklad:

en: Initials
sk: Iniciálky

en: Initials:
sk: Iniciálky:

en: Initials:
sk: Iniciálky:

note: SCRIPT
en: Inline
sk: V rade

en: Inner counter
sk: Vnútorné počítanie

en: Inner counter:
sk: Vnútorné počítadlo:

en: Inner counter:
sk: Vnútorné počítadlo:

note: SCRIPT
en: Insert
sk: Vložiť

en: Insert
sk: Vložiť

note: SCRIPT
en: Insert column after
sk: Vložiť stĺpec za

note: SCRIPT
en: Insert column before
sk: Vložiť stĺpec pred

en: Insert copyright symbol (©)
sk: Vložiť symbol copyrightu (©)

en: Insert copyright symbol (℗) (sound recordings)
sk: Vložiť symbol copyrightu (©) (zvukové nahrávky)

note: SCRIPT
en: Insert date\/time
sk: Vložiť dátum\/čas

en: Insert delimiter (‡)
sk: Vložiť oddeľovač (‡)

note: SCRIPT
en: Insert image
sk: Vložiť obrázok

en: Insert line break
sk: Vložiť zlom riadka

note: SCRIPT
en: Insert link
sk: Vložiť odkaz

note: SCRIPT
en: Insert link (if link plugin activated)
sk: Vložte odkaz (ak je aktivovaný plugin odkazov)

note: SCRIPT
en: Insert row after
sk: Vložiť riadok za

note: SCRIPT
en: Insert row before
sk: Vložiť riadok pred

note: SCRIPT
en: Insert table
sk: Vložiť tabuľku

note: SCRIPT
en: Insert template
sk: Vložiť šablónu

note: SCRIPT
en: Insert template...
sk: Vložiť šablónu ...

note: SCRIPT
en: Insert video
sk: Vložiť video

note: SCRIPT
en: Insert\/Edit code sample
sk: Vložiť\/Upraviť ukážku kódu

note: SCRIPT
en: Insert\/edit image
sk: Vložiť\/upraviť obrázok

note: SCRIPT
en: Insert\/edit link
sk: Vložiť\/upraviť odkaz

note: SCRIPT
en: Insert\/edit media
sk: Vložiť\/upraviť médiá

note: SCRIPT
en: Insert\/edit video
sk: Vložiť\/upraviť video

en: Install
sk: Inštalácia

note: %1$s:  upgrade_module.version | html
en: Installed version: %s
sk: Nainštalovaná verzia: %s

en: Instructions
sk: Inštrukcie

en: Instructor search:
sk: Vyhľadať inštruktora:

en: Instructors
sk: Inštruktori

en: Instructors:
sk: Inštruktori:

en: Insufficient privileges.
sk: Nedostatočné oprávnenia.

en: Integer
sk: Celé číslo

en: Interface
sk: Rozhranie

en: Interface:
sk: Rozhranie:

en: Interlibrary loan request details
sk: Podrobnosti žiadosti o MKV

en: Interlibrary loans
sk: Medziknižničné výpožičky

en: Interlibrary loans tables
sk: Tabuľky medziknižničných výpožičiek

en: Internal note
sk: Interná poznámka

en: Internal note:
sk: Interná poznámka:

en: Internal note:
sk: Interná poznámka:

note: SCRIPT
en: Internal search error
sk: Vnútorná chyba vyhľadávania

note: A
en: Internationalization and localization
sk: Internacionalizácia a lokalizácia

en: Into an application
sk: Do aplikácie

en: Into an application
sk: Do aplikácie

en: Into an application:
sk: Do aplikácie:

en: Into an application:
sk: Do aplikácie:

en: Invalid authority type
sk: Neplatný typ autorít

en: Invalid barcodes
sk: Neplatné čiarové kódy

note: %1$s:  borrowernumber | html
en: Invalid borrowernumber %s
sk: Neplatné číslo %s

en: Invalid collection id
sk: Neplatné id zbierky

en: Invalid course!
sk: Neplatný kurz!

note: SCRIPT
en: Invalid indicators
sk: Neplatné ukazovatele

note: SCRIPT
en: Invalid input. Enter something like: 245,a
sk: Neplatný údaj. Zadajte niečo ako: 245,a

en: Invalid number of copies
sk: Neplatný počet kópií

note: SCRIPT
en: Invalid record
sk: Neplatný záznam

note: SCRIPT
en: Invalid tag number
sk: Neplatné číslo značky

en: Invalid username or password
sk: Nesprávne prihlasovacie meno alebo heslo

note: %1$s:  e | html
en: Invalid value for %s
sk: Neplatná hodnota pre %s

en: Inventory
sk: Inventarizácia

en: Inventory number
sk: Inventárne číslo

note: SCRIPT
en: Invert
sk: Invertovať

en: Invoice
sk: Faktúra

note: A
en: Invoice detail page
sk: Stránka podrobností o faktúre

en: Invoice details
sk: Podrobnosti o faktúre

en: Invoice has been modified
sk: Faktúra bola upravená

en: Invoice item price includes tax:
sk: Cena exemplára faktúry zahŕňa daň:

en: Invoice number
sk: Číslo faktúry

en: Invoice number reverse
sk: Reverz čísla faktúry

en: Invoice number:
sk: Číslo faktúry:

en: Invoice prices are:
sk: Ceny faktúr sú:

en: Invoice prices:
sk: Fakturačné ceny:

note: %1$s:  invoicenumber | html
en: Invoice: %s
sk: Faktúra: %s

en: Invoices
sk: Faktúry

en: Invoices
sk: Faktúry

en: Invoices enabled:
sk: Faktúry zapnuté:

note: %1$s:  ELSIF debit_type.can_be_sold
en: Invoicing %s
sk: Fakturácia: %s

en: Invoicing,
sk: Fakturácia,

en: Irregularity:
sk: Nepravidelnosť:

en: Is a URL:
sk: Je URL:

en: Is hidden by default
sk: Je predvolene skrytý

en: Is local hold group
sk: je lokálna rezervačná skupina

en: Is local hold group
sk: je lokálna rezervačná skupina

en: Is this a duplicate of
sk: Je to duplikát

en: Issue
sk: Číslo

en: Issue
sk: Číslo

en: Issue #
sk: Číslo #

en: Issue history
sk: Výpis čísiel

en: Issue number
sk: Číslo vydania

en: Issue payout
sk: Vydanie platby

en: Issue refund
sk: Vrátenie platby

en: Issue refund from
sk: Vrátenie platby od

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron = request.patron
en: Issue requested item to %s
sk: Vydať žiadaný exemplár do %s

en: Issue:
sk: Číslo:

en: Issue:
sk: Číslo:

en: Issues per unit
sk: Čísla na jednotku

note: SCRIPT
en: Issues per unit is required
sk: Čísla na jednotku sú povinné

en: Issues per unit:
sk: Čísla na jednotku:

en: Issuing library
sk: Vydávajúca knižnica

en: Issuing rules
sk: Pravidlá platenia

en: It is a duplicate. Edit existing record
sk: Je to duplikát. Upravte existujúci záznam

en: It is advisable to check for and resolve duplicate holds due to merging.
sk: Je vhodné skontrolovať a vyriešiť duplicitné rezervácie, ktoré sa majú zlúčiť.

en: Italian
sk: Taliančina

note: SCRIPT
en: Italic
sk: Kurzíva

en: Item
sk: Exemplár

en: Item
sk: Exemplár

note: For the first occurrence, %1$s:  loopro.object | html
en: Item %s
sk: Exemplár %s

en: Item URI
sk: Exemplár URI

note: INPUT type=text name=barcode
en: Item barcode
sk: Čiarový kód exemplára

en: Item barcode:
sk: Čiarový kód exemplára:

en: Item barcodes:
sk: Čiarový kód exemplára:

en: Item call number
sk: Signatúra exemplára

en: Item callnumber:
sk: Signatúra exemplára:

en: Item cannot be renewed because it's an onsite checkout
sk: Tento exemplár nemožno predĺžiť lebo ide o výpožičku na mieste

en: Item checked out
sk: Vypožičaný exemplár

en: Item circulation alerts
sk: Upozornenia o výpožičkách exemplárov

en: Item count
sk: Počet exemplárov

en: Item damaged
sk: Poškodený exemplár

en: Item details
sk: Detaily o exemplári

en: Item floats
sk: Exemplár pláva

en: Item has a waiting hold
sk: Exemplár má čakajúcu rezerváciu

en: Item has been claimed as returned.
sk: Exemplár bol reklamovaný ako vrátený.

note: SCRIPT
en: Item has been lost (transaction recorded anyway)
sk: Tento exemplár sa stratil (transakcia bola jednako zaznamenaná)

en: Item has been withdrawn
sk: Exemplár bol odstavený

note: SCRIPT
en: Item has been withdrawn (transaction recorded anyway)
sk: Exemplár bol odstavený (transakcia bola jednako zaznamenaná)

en: Item has been withdrawn.
sk: Exemplár bol odstavený.

en: Item has linked analytics
sk: Exemplár má pripojené analytiky

en: Item holding library:
sk: Holdingová knižnica exemplára:

note: TH
en: Item holds / Total holds
sk: Rezervácie exemplárov / Rezervácie celkom

en: Item home library:
sk: Domovská knižnica exemplára:

en: Item information
sk: Informácia o exemplári

en: Item is already at destination library.
sk: Exemplár už je v cieľovej knižnici.

en: Item is checked out
sk: Exemplár je vypožičaný

en: Item is lost, cannot be checked in.
sk: Exemplár sa stratil, nedá sa vrátiť.

note: %1$s:  IF item_notforloan_lib %2$s:  item_notforloan_lib | html %3$s:  END
en: Item is normally not for loan %s(%s)%s.
sk: Exemplár zvyčajne nie je vypožičateľný %s(%s)%s.

en: Item is not allowed renewal.
sk: Predĺženie exemplára nie je povolené.

en: Item is restricted
sk: Exemplár má obmedzenia

note: SCRIPT
en: Item is restricted (transaction recorded anyway)
sk: Exemplár má obmedzenia (transakcia bola jednako zaznamenaná)

en: Item is restricted.
sk: Exemplár má obmedzenia.

note: %1$s:  END %2$s:  IF ( itemloo.itemlost )
en: Item level hold forced from OPAC %s %s
sk: Rezervácia na úrovni exemplára vynútená z OPACu %s %s

note: %1$s:  ELSIF itemloo.item_level_holds == "F"
en: Item level hold not allowed from OPAC %s
sk: Rezervácia na úrovni exemplára nie je povolená z OPACu %s

en: Item location filters
sk: Filtre lokácie exemplárov

note: SCRIPT
en: Item not checked out.
sk: Exemplár nie je vypožičaný.

note: %1$s:  IF item_notforloan_lib %2$s:  item_notforloan_lib | html %3$s:  END
en: Item not for loan %s(%s)%s.
sk: Nevypožičateľný exemplár %s(%s)%s.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Item not found.
sk: Exemplár sa nenašiel.

note: SCRIPT
en: Item not listed as checked out in offline database (transaction recorded anyway)
sk: Exemplár nie je v zozname vypožičaných v offline databáze (transakcia bola jednako zaznamenaná)

en: Item number file:
sk: Súbor čísiel exemplárov:

en: Item only
sk: Iba exemplár

en: Item processing:
sk: Spracovanie exemplárov:

note: %1$s:  Branches.GetName( errmsgloo.transferred ) | html
en: Item received from %s
sk: Položka prijatá od %s

en: Item records
sk: Záznamy o exemplároch

en: Item records were last synced on:
sk: Záznamy o exemplároch boli naposledy synchronizované dňa:

en: Item renewed:
sk: Exemplár predĺžený:

en: Item returns home
sk: Exemplár sa vracia domov

en: Item returns to issuing branch
sk: Exemplár sa vracia do výpožičnej knižnice

en: Item returns to issuing library
sk: Exemplár sa vracia do výpožičnej knižnice

en: Item search
sk: Vyhľadávanie exemplárov

note: %1$s:  field.label | html
en: Item search field: %s
sk: Pole vyhľadávania exemplárov: %s

en: Item search fields
sk: Polia vyhľadávania exemplárov

note: SCRIPT
en: Item search results
sk: Výsledky vyhľadávania exemplárov

en: Item shelving location updated.
sk: Umiestnenie v polici bolo aktualizované.

note: A
en: Item sorting
sk: Triedenie exemplárov

note: SPAN
en: Item statuses may be inaccurate. Please view the record details for accurate item statuses
sk: Stavy exemplárov môžu byť nepresné. Prezrite, prosím, podrobnosti o záznamoch pre upresnenie stavu exemplárov

en: Item tag
sk: Menovka exemplára

note: SCRIPT
en: Item tags cannot currently be saved
sk: Značky exemplára sa momentálne nedajú uložiť

en: Item type
sk: Typ exemplára

en: Item type already exists!
sk: Typ exemplára už existuje!

en: Item type code:
sk: Kód typu exemplára:

en: Item type images are disabled. To enable them, turn off the
sk: Typy obrázkov exemplárov sú neaktivované. Pre ich aktiváciu, vypnite

en: Item type is normally not for loan.
sk: Typ exemplára zvyčajne nie je vypožičateľný.

en: Item type not for loan.
sk: Typ exemplára, ktorý je nevypožičateľný.

en: Item type:
sk: Typ exemplára:

en: Item type:
sk: Typ exemplára:

en: Item types
sk: Typy exemplára

en: Item types
sk: Typy exemplára

en: Item types administration
sk: Správa typov exemplárov

en: Item types are used to group related items. Examples of item types might be books, CDs, or DVDs.
sk: Typy exemplárov sa používajú na zoskupenie súvisiacich exemplárov. Príkladom typov exemplárov môžu byť knihy, CD-čka alebo DVD-čka.

note: For the first occurrence, %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron = alert.RETURNED_FROM_ANOTHER.patron
en: Item was checked out to %s and was returned automatically.
sk: Exemplár bol rezervovaný do %s a bol automaticky vrátený.

en: Item was lost, now found.
sk: Exemplár bol stratený, teraz sa našiel.

en: Item was on loan to
sk: Exemplár bol vypožičaný v

en: Item with barcode
sk: Exemplár s čiarovým kódom

note: %1$s:  barcode | html
en: Item with barcode '%s' added successfully
sk: Exemplár s čiarovým kódom '%s' bol úspešne pridaný

en: Item(s)
sk: Exemplár(e)

note: %1$s:  batch_id | html
en: Item(s) not added to batch %s.
sk: Exemplár(e) nebol pridaný do dávky %s.

note: %1$s:  batch_id | html
en: Item(s) not removed from batch %s.
sk: Exemplár(e) nebol(i) odobratý(é) z dávky %s.

en: Item:
sk: Exemplár:

en: Itemnumbers not found
sk: Čísla exemplárov sa nenašli

en: Items
sk: Exempláre

en: Items added
sk: Exempláre boli pridané

en: Items added to rota:
sk: Pridať exempláre do rozpisu cirkulačnej služby:

en: Items already on this rota:
sk: Exempláre, ktoré už sú v tomto rozpise cirkulačnej služby:

en: Items available
sk: Dostupné exempláre

en: Items checked out
sk: Vypožičané exempláre

en: Items expected
sk: Očakávané exempláre

note: %1$s:  biblio.title | html %2$s:  IF ( biblio.author ) %3$s:  biblio.author | html %4$s:  END %5$s:  biblio.biblionumber | html
en: Items for %s %s by %s%s (Record #%s)
sk: Exempláre pre %s %s od %s%s (Záznam #%s)

en: Items for purchase
sk: Položky na nákup

en: Items found on other rotas:
sk: Exempláre, ktoré boli nájdené v inom rozpise cirkulačnej služby:

note: %1$s:  batch_id | html
en: Items in batch number %s
sk: Exempláre v dávke číslo %s

en: Items list
sk: Zoznam exemplárov

en: Items lost
sk: Stratené exempláre

en: Items needed
sk: Potrebné exempláre

en: Items with no checkouts
sk: Exempláre bez výpožičiek

en: Items:
sk: Exempláre:

en: Items:
sk: Exempláre:

en: Itype
sk: Typ exemplára

en: January
sk: Január

en: JavaScript library is licensed under both the
sk: Knižnica jazyka JavaScript je licencovaná pod obidvoma

en: Jenkins maintainers:
sk: Správcovia Jenkins:

en: Job progress:
sk: Napredovanie práce:

en: Jobs already entered
sk: Práca už bola zadaná

en: July
sk: Júl

en: June
sk: Jún

note: SCRIPT
en: Justify
sk: Do bloku

en: Juvenile
sk: Mladistvý

en: Keep existing manager
sk: Zachovať existujúceho správcu

en: Keep issue number
sk: Uchovať číslo vydania

en: Key
sk: Legenda

en: Keyboard layout
sk: Rozloženie klávesnice

en: Keyboard shortcuts
sk: Klávesové skratky

en: Keyboard shortcuts
sk: Klávesové skratky

en: Keyword
sk: Kľúčové slovo

en: Keyword (any):
sk: Kľúčové slovo (čokoľvek):

en: Keyword:
sk: Kľúčové slovo:

en: Keyword:
sk: Kľúčové slovo:

note: SCRIPT
en: Keywords
sk: Kľúčové slová

en: Keywords:
sk: Kľúčové slová:

note: SCRIPT
en: Koha &rsaquo; Cataloging &rsaquo;
sk: Koha &rsaquo; Katalogizácia &rsaquo;

en: Koha administration
sk: Administrácia Kohy

en: Koha administrator
sk: Koha administrátor

en: Koha cannot display existing passwords. Leave the field blank to leave password unchanged.
sk: Koha nemôže zobraziť jestvujúce heslá. Ponechajte pole prázdne, aby heslo zostalo nezmenené.

en: Koha database schema
sk: Schéma databázy Koha

en: Koha development team
sk: Vývojársky tím Kohy

en: Koha field
sk: Pole Kohy

en: Koha field:
sk: Pole Kohy:

en: Koha full call number
sk: Plná signatúra Kohy

en: Koha history timeline
sk: História vývoja Kohy

en: Koha internal
sk: Koha vnútorné

en: Koha is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 3 of the License, or (at your option) any later version.
sk: Koha je voľný softvér; môžete ho redistribuovať a/alebo upravovať pod GNU General Public License vydanou Free Software Foundation; tiež pod verziou 3 Licencie alebo (podľa Vášho výberu) ktoroukoľvek neskoršou verziou.

en: Koha link:
sk: Prepojenie na Kohu:

en: Koha module:
sk: Modul Kohy:

en: Koha offline circulation
sk: Koha offline výpožičky

en: Koha plugins
sk: Zásuvné moduly Kohy

en: Koha release teams
sk: Koha release tím

en: Koha report library
sk: Knižnica výkazov Kohy

en: Koha reports library
sk: Knižnica výkazov Kohy

en: Koha to MARC mapping
sk: Priradenie Koha k MARC

en: Koha version:
sk: Verzia Kohy:

en: Koha-Suomi Oy, Finland
sk: Koha-Suomi Oy, Fínsko

en: LC call number:
sk: Signatúra Kongresovej knižnice:

en: LC call number:
sk: Signatúra Kongresovej knižnice:

en: Label
sk: Etiketa

en: Label batch
sk: Dávka etikiet

en: Label batches
sk: Dávky etikiet

en: Label creator
sk: Tvorba etikiet

en: Label for lib:
sk: Etiketa pre intranet:

en: Label for opac:
sk: Etiketa pre OPAC:

en: Label height:
sk: Výška etikety:

en: Label number
sk: Číslo etikety

en: Label template
sk: Šablóna etikiet

en: Label templates
sk: Šablóny etikiet

en: Label width:
sk: Šírka etikety:

en: Label:
sk: Etiketa:

en: Labeled MARC
sk: Označkovaný MARC

en: Language
sk: Jazyk

en: Language of original:
sk: Jazyk originálu:

en: Language:
sk: Jazyk:

en: Language:
sk: Jazyk:

en: Languages
sk: Jazyky

en: Large print
sk: Zväčšená tlač

en: Large text
sk: Veľký text

en: Last
sk: Posledné

en: Last borrowed:
sk: Naposledy vypožičaný:

en: Last borrower:
sk: Posledný požičiavateľ:

en: Last checkout date:
sk: Posledný dátum výpožičky:

en: Last claim date:
sk: Dátum poslednej reklamácie:

en: Last edit
sk: Posledná úprava

en: Last import
sk: Posledný import

en: Last inventory date:
sk: Posledný dátum inventarizácie:

en: Last location
sk: Posledná lokácia

en: Last modification by
sk: Naposledy upravil

en: Last modification by - on
sk: Posledná úprava - zapnutá

en: Last modification on
sk: Posledná úprava dňa

en: Last modification on:
sk: Posledná zmena:

en: Last patron
sk: Posledný čitateľ

en: Last returned by:
sk: Naposledy vrátil(a):

en: Last run
sk: Naposledy spustený

en: Last seen
sk: Naposledy videný

en: Last seen:
sk: Naposledy videný:

note: TH
en: Last time a library used this pattern
sk: Naposledy tento vzor použila knižnica

en: Last update:
sk: Posledná aktualizácia:

en: Last updated
sk: Posledná aktualizácia

en: Last updated:
sk: Posledná aktualizácia:

en: Last updated:
sk: Posledná aktualizácia:

en: Late
sk: Oneskorený

en: Late orders
sk: Oneskorené objednávky

en: Late serial issues claims
sk: Reklamovať číslo periodika

en: Law reports and digests
sk: Právne predpisy a súhrny

en: Layout
sk: Rozloženie

en: Layout ID
sk: ID rozloženia

en: Layout name:
sk: Názov rozloženia:

en: Layout:
sk: Rozloženie:

en: Layouts
sk: Rozloženia

en: Leaflet
sk: Leták

en: Learn more about Mana KB on the
sk: Viac informácii o Mana KB na

note: SCRIPT
en: Learn more...
sk: Zistiť viac...

en: Leave a message
sk: Zanechajte odkaz

note: %1$s:  END %2$s:  END
en: Leave blank for auto calc during registration %s %s
sk: pre automatickú kalkuláciu počas registrácie ponechať prázdne %s %s

en: Leave empty to add via item search (itemnumber)
sk: Ponechajte prázdnu pre pridanie cez vyhľadávanie exemplára (itemnumber)

en: Left
sk: Vľavo

en: Left on order
sk: Ponechaný v objednávke

en: Left page margin:
sk: Ľavý okraj stránky:

en: Left text margin:
sk: Ľavý okraj textu:

note: SCRIPT
en: Left to right
sk: Zľava doprava

en: Legal articles
sk: Právnické články

en: Legal cases and case notes
sk: Právne kázusy a procesné poznámky

en: Legend
sk: Vysvetlivky

en: Legislation
sk: Legislatíva

en: Length:
sk: Dĺžka:

en: Letter
sk: Korešpondencia

en: Librarian
sk: Knihovník

en: Librarian identity:
sk: Identita knihovníka:

en: Librarian:
sk: Knihovník:

en: Libraries
sk: Knižnice

en: Libraries and groups
sk: Knižnice a skupiny

en: Libraries informations:
sk: Informácie knižníc:

en: Libraries limitation:
sk: Obmedzenie knižníc:

en: Libraries:
sk: Knižnice:

en: Library
sk: Knižnica

note: %1$s:  branchcode | html %2$s:  Branches.GetName( branchcode ) | html
en: Library %s - %s Checkin and transfer policy
sk: Knižnica %s - %s Podmienky vrátenia a presunu

en: Library (code)
sk: Knižnica (kód)

en: Library EANs
sk: EAN kódy knižnice

en: Library URL:
sk: URL knižnice:

en: Library already exists and cannot be modified!
sk: Knižnica už existuje a nedá sa zmeniť!

en: Library branch
sk: Pobočka knižnice

en: Library code:
sk: Kód knižnice:

en: Library created!
sk: Knižnica vytvorená!

en: Library groups
sk: Skupiny knižníc

en: Library is invalid.
sk: Knižnica je neplatná.

en: Library is not set, please set your library before adding items to a batch.
sk: Neboli pridané žiadne exempláre, pretože ešte nie je nastavená knižnica. Nastavte, prosím, vašu knižnicu skôr ako pridáte exempláre do dávky.

en: Library limitation:
sk: Obmedzenie knižnice:

en: Library limitations
sk: Obmedzenia knižnice

en: Library limitations:
sk: Obmedzenia knižnice:

en: Library management
sk: Správa knižnice

en: Library name:
sk: Názov knižnice:

en: Library of Congress
sk: Kongresová knižnica

en: Library of the patron:
sk: Knižnica čitateľa:

en: Library transfer limits
sk: Obmedzenia knižničných presunov

en: Library type:
sk: Typ knižnice:

en: Library use
sk: Údaje knižnice

en: Library:
sk: Knižnica:

en: Library:
sk: Knižnica:

note: For the first occurrence, %1$s:  Branches.GetName( branch ) | html
en: Library: %s
sk: Knižnica: %s

note: %1$s:  update.old_branch or "?" | html %2$s:  update.new_branch or "?" | html
en: Library: %s &rArr; %s
sk: Knižnica: %s &rArr; %s

note: SCRIPT
en: Light Gray
sk: Svetlošedá

en: Limit batch item modification to subfields defined in the SubfieldsToAllowForRestrictedBatchmod preference (please note that items_batchmod is still required)
sk: Obmedziť dávkovú úpravu podpolí exemplárov na podpolia definované v predvoľbe SubfieldsToAllowForRestrictedBatchmod (upozorňujeme, že items_batchmod je stále vyžadovaný)

en: Limit collection code to:
sk: Obmedziť kód zbierky na:

en: Limit item modification to subfields defined in the SubfieldsToAllowForRestrictedEditing preference (please note that edit_item is still required)
sk: Obmedziť úpravy podpolí exemplárov na podpolia definované v predvoľbe SubfieldsToAllowForRestrictedEditing (upozorňujeme, že položka edit_item je stále vyžadovaná)

en: Limit item type to:
sk: Obmedziť typ exemplára na:

en: Limit patron data access by group
sk: Obmedziť prístup čitateľa k údajom podľa skupiny

en: Limit to any of the following:
sk: Obmedziť na jeden z nasledujúcich:

en: Limit to currently available items
sk: Obmedziť na aktuálne dostupné exempláre

en: Limit to:
sk: Obmedziť na:

en: Limit to:
sk: Obmedziť na:

note: A
en: Limited to your library. See report help for other details.
sk: Obmedzené na vašu knižnicu. Ďalšie podrobnosti nájdete v pomocníkovi výkazov.

en: Limits
sk: Obmedzenia

en: Line
sk: Riadok

en: Line
sk: Riadok

en: Line:
sk: Riadok:

en: Link
sk: Odkaz

en: Link field to authorities
sk: Prepojiť pole na autority

note: SCRIPT
en: Link list
sk: Zoznam odkazov

en: Link to host record
sk: Odkaz na záznam hostiteľa

note: SCRIPT
en: Link...
sk: Odkaz...

en: Link:
sk: Odkaz:

en: List
sk: Zoznam

en: List could not be created. (Do not use the database administrator account.)
sk: Zoznam sa nepodarilo vytvoriť. (Nepoužívajte administrátorský účet databázy.)

en: List created.
sk: Zoznam vytvorený.

en: List deleted.
sk: Zoznam odstránený.

en: List fields
sk: Zoznam polí

en: List item price includes tax:
sk: Cenníková cena exemplára zahŕňa daň:

en: List member:
sk: Člen zoznamu:

en: List name
sk: Názov zoznamu

en: List name will be file name with timestamp
sk: Názov zoznamu pozostáva z mena súboru a časovej značky

en: List name:
sk: Názov zoznamu:

en: List of Item types to display in a drop down menu on the Purchase suggestion form on the OPAC. When creating the authorized values for SUGGEST_FORMAT, enter a description into this form so it is visible on the OPAC to patrons.
sk: Zoznam typov exemplárov, ktoré sa majú zobraziť v rozbaľovacej ponuke v formulári Návrh na nákup v OPACu. Pri vytváraní povolených hodnôt pre SUGGEST_FORMAT zadajte do tohto formulára popis tak, aby bol viditeľný v OPACu pre čitateľov.

en: List of rules
sk: Zoznam pravidiel

en: List price
sk: Cenník

en: List prices are:
sk: Cenníky sú:

en: List prices:
sk: Cenníky:

en: List requests
sk: Uviesť žiadosti

en: List updated.
sk: Zoznam aktualizovaný.

en: Lists
sk: Zoznamy

en: Lists that include this title:
sk: Zoznamy obsahujúce tento titul:

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Loading
sk: Načítavam

en: Loading
sk: Načítavam

en: Loading data...
sk: Načítavam údaje...

note: SCRIPT
en: Loading emoticons...
sk: Načítavajú sa emotikony ...

en: Loading new messaging defaults
sk: Načítavajú sa nové predvolené hodnoty správ

note: SCRIPT
en: Loading page %s, please wait...
sk: Načítavam stránku %s, čakajte prosím...

note: SCRIPT
en: Loading records, please wait...
sk: Načítavam záznamy, čakajte prosím...

en: Loading, please wait...
sk: Načítavam, čakajte prosím...

en: Loading...
sk: Načítavam...

en: Loading...
sk: Načítavam...

en: Loan period
sk: Výpožičná lehota

en: Loan period was not shortened due to override.
sk: Výpožičná lehota sa neskrátila kvôli obídeniu.

en: Loan period:
sk: Výpožičná lehota:

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Local catalog
sk: Miestny katalóg

en: Local images have not been enabled by your system administrator.
sk: Miestne obrázky neboli zapnuté Vaším správcom systému.

note: SCRIPT
en: Local number
sk: Miestne číslo

en: Local use
sk: Lokálne použitie

en: Local use preferences
sk: Lokálne nastavenia systému

en: Local use recorded
sk: Miestne použitie bolo zaznamenané

en: Local use recorded
sk: Miestne použitie bolo zaznamenané

en: Local use recorded.
sk: Miestne použitie bolo zaznamenané.

en: Locale:
sk: Miestne nastavenie:

en: Locale:
sk: Miestne nastavenie:

en: Location
sk: Lokácia

en: Location and availability
sk: Lokácia a dostupnosť

en: Location(s)
sk: Lokácia(e)

en: Location:
sk: Lokácia:

en: Location:
sk: Lokácia:

note: %1$s:  AuthorisedValues.GetDescriptionByKohaField( kohafield => 'items.location', authorised_value => subscription.location ) | html
en: Location: %s
sk: Lokácia: %s

en: Locations
sk: Lokácie

en: Lock budget:
sk: Zamknúť rozpočet:

en: Locked
sk: Zamknutý

note: %1$s:  END
en: Locked%s
sk: Zamknutý %s

note: INPUT type=submit
en: Log in
sk: Prihlásiť sa

en: Log in as a different user
sk: Prihláste sa ako iný užívateľ

en: Log into the self check-in module. Note: this permission prevents the patron from using any other OPAC functionality
sk: Prihlásenie sa do samoobslužného modulu. Poznámka: toto oprávnenie bráni čitateľovi používať ostatné funkcie OPACu

en: Log out
sk: Odhlásiť sa

en: Log viewer
sk: Zobrazovač denníkov

en: Logged in as:
sk: Prihlásený(á) ako:

en: Logging system does not behave correctly
sk: Systém prihlásenia sa nespráva správne

en: Logs
sk: Denníky

en: Look for existing records in catalog?
sk: Hľadať jestvujúce záznamy v katalógu?

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Lost
sk: Stratený

en: Lost card
sk: Stratený preukaz

en: Lost item
sk: Stratený exemplár

note: %1$s:  Branches.GetName(current_branch) | html
en: Lost item fee refund on return policy for %s
sk: Pravidlo náhrady poplatku za stratu exemplára pri vrátení pre %s

en: Lost items
sk: Stratené exempláre

en: Lost on
sk: Stratené dňa

en: Lost on:
sk: Stratené:

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Lost status
sk: Stav straty

en: Lost status:
sk: Stav straty:

en: Lost status:
sk: Stav straty:

en: Lost:
sk: Stratené:

en: Lower left X coordinate:
sk: Nižšia ľavá súradnica X:

en: Lower left Y coordinate:
sk: Nižšia ľavá súradnica Y:

en: Lund University Library, Sweden
sk: Lund University Library, Švédsko

en: MARC Bibliographic framework test
sk: Test bibliografickej MARC šablóny

en: MARC Card View
sk: Náhľad na kartu MARC

en: MARC View
sk: Náhľad MARC

en: MARC bibliographic framework
sk: Bibliografická MARC šablóna

en: MARC bibliographic framework test
sk: Test bibliografickej MARC šablóny

en: MARC field
sk: Pole MARC

en: MARC field:
sk: Pole MARC:

en: MARC frameworks
sk: MARC šablóny

note: %1$s:  marcflavour | html
en: MARC frameworks: %s
sk: MARC šablóny: %s

en: MARC modification templates
sk: Šablóny úprav MARCu

note: %1$s:  template_id | html
en: MARC modification templates %s
sk: Šablóny úprav MARCu %s

en: MARC organization code
sk: Kód organizácie v MARC

en: MARC preview
sk: Ukážka MARC

en: MARC preview:
sk: Ukážka MARC:

note: %1$s:  biblionumber | html %2$s:  bibliotitle | html
en: MARC record: %s ( %s )
sk: MARC záznam: %s ( %s )

en: MARC stands for Machine Readable Cataloging. A MARC record contains bibliographic record information about an item. MARC21 is used globally, UNIMARC tends to be used in a few European countries.
sk: MARC je skratka pre strojom čitateľnú katalogizáciu. Záznam MARC obsahuje informácie o bibliografickom zázname a o exemplári. MARC21 sa používa na celom svete, UNIMARC sa používa v niekoľkých európskych krajinách.

en: MARC structure
sk: Štruktúra MARC

en: MARC subfield
sk: Podpole MARC

en: MARC subfield:
sk: Podpole MARC:

en: MARC with items
sk: MARC s exemplármi

en: MARC without items
sk: MARC bez exemplárov

en: MIT License
sk: MIT licencia

en: MIT and GPLv3 Licenses
sk: Licencie MIT a GPLv3

en: MIT licence
sk: MIT licencia

en: MIT license
sk: MIT licencia

note: SCRIPT
en: Macro not found
sk: Makro nenájdené

note: SCRIPT
en: Macro successfully deleted
sk: Makro bolo úspešne odstránené

en: Macros
sk: Makrá

en: Macros...
sk: Makrá...

en: Main address
sk: Hlavná adresa

note: SCRIPT
en: Main library
sk: Hlavná knižnica

en: Make a payment
sk: Zaplatiť

en: Make a single holiday on a range repeated yearly. For example, selecting August 1, 2012 and August 10, 2012 will make all days between August 1 and 10 a holiday, and will affect August 1-10 in other years.
sk: Nastavte jedinečné rozpätie sviatku opakovaného ročne. Napríklad, zvolením 1. augusta 2012 a 10. augusta 2012 sa všetky dni medzi prvým a desiatym stanú sviatkami, a budú mať vplyv na 1. až 10. august v ostatných rokoch.

en: Make a single holiday on a range. For example, selecting August 1, 2012 and August 10, 2012 will make all days between August 1 and 10 a holiday, but will not affect August 1-10 in other years.
sk: Nastavte jedinečné rozpätie sviatku. Napríklad, zvolením 1. augusta 2012 a 10. augusta 2012 sa všetky dni medzi prvým a desiatym stanú sviatkami, ale nebudú mať vplyv na 1. až 10. august v ostatných rokoch.

en: Make a single holiday. For example, selecting August 1, 2012 will make it a holiday, but will not affect August 1 in other years.
sk: Nastavte jedinečný sviatok. Napríklad, zvolením 1. augusta 2012 sa tento stane sviatkom, ale nebude mať vplyv na 1. august v ostatných rokoch.

en: Make budget active:
sk: Aktivovať rozpočet:

en: Make claim
sk: Reklamovať

en: Make default
sk: Nastaviť ako predvolené

en: Make payment
sk: Zaplatiť

en: Make this weekday a holiday, every week. For example, if your library is closed on Saturdays, use this option to make every Saturday a holiday.
sk: Nastavte tento deň týždňa ako sviatok, každý týždeň. Napríklad, ak je Vaša knižnica zatvorená v soboty, použite túto možnosť na označenie každej soboty ako sviatku.

en: Male
sk: Muž

en: Male
sk: Muž

en: Mana KB is a global knowledge base for library-centric data. It has been designed initially to interact with Koha, the Open Source ILS, but can be used by any other software.
sk: Mana KB je globálna vedomostná základňa pre údaje zamerané na knižnice. Bol pôvodne navrhnutý tak, aby sa interagoval s Kohou, ale môže ho používať akýkoľvek iný softvér.

en: Mana Knowledge Base report search results
sk: Výsledky vyhľadávania výkazov z Mana Knowledge Base

en: Mana configuration is currently empty. This feature will not work. Please contact your site administrator.
sk: Mana konfigurácia je momentálne prázdna. Táto funkcia nebude fungovať. Obráťte sa na správcu svojich stránok.

en: Mana search
sk: Hľadať v Mana

note: %1$s:  statuscode | html
en: Mana search fails with the code: %s
sk: Vyhľadávanie v Mana KB skončilo chybou s kódom: %s

en: Manage
sk: Spracovať

en: Manage
sk: Spracovať

en: Manage API keys
sk: Spravovať kľúče API

en: Manage CSV export profiles
sk: Spravovať profily exportu CSV

en: Manage CSV export profiles
sk: Spravovať profily exportu CSV

en: Manage Did you mean? configuration
sk: Spravovať konfiguráciu Mali ste na mysli?

en: Manage EDIFACT transmissions
sk: Spravovať EDIFACT prenosy

en: Manage ILL request
sk: Spravovať žiadosť o MKV

en: Manage Koha system settings (Administration panel)
sk: Spravovať nastavenia systému Koha (Panel administrácie)

en: Manage MARC bibliographic and authority frameworks and test them
sk: Správa šablón pre bibliografické a autoritatívne záznamy a ich testovanie

en: Manage Mana KB content sharing
sk: Správa Mana KB zdieľanie obsahu

en: Manage OAI Sets
sk: Spravovať sady OAI

en: Manage OAI sets
sk: Spravovať sady OAI

en: Manage OPAC problem reports
sk: Spravovať hlásenia problémov OPAC

en: Manage OPAC problem reports submitted by patrons
sk: Spravujte správy o probléme OPACu odoslané čitateľmi

en: Manage SMS cellular providers
sk: Spravovať SMS operátorov

en: Manage Z39.50 and SRU server configuration
sk: Správa konfigurácie servera Z39.50 a SRU

en: Manage account debit and credit types
sk: Správa debetných a kreditných typov účtu

en: Manage additional fields
sk: Správa ďalších polí

en: Manage additional fields for baskets or subscriptions (requires edit_subscription or order_manage permissions)
sk: Spravujte ďalšie polia pre košíky alebo predplatné (vyžaduje oprávnenie edit_subscription alebo order_manage)

en: Manage additional images to use as logo, decoration or background on a patron card layout.
sk: Spravovať dodatočné obrázky použiteľné ako logo, dekorácia alebo pozadie na rozložení čitateľského preukazu.

en: Manage all baskets and order lines, regardless of restrictions on them
sk: Spravovať všetky objednávky a košíky, bez ohľadu na ich obmedzenia

en: Manage all funds
sk: Spravovať všetky fondy

en: Manage audio alerts
sk: Správa zvukových upozornení

en: Manage authorized value categories and authorized values
sk: Spravovať kategórie povolených hodnôt a povolené hodnoty

en: Manage basket and order lines
sk: Spravovať košík a objednávky

en: Manage basket groups
sk: Spravovať skupinu košíkov

en: Manage budget plannings
sk: Spravovať plánovanie rozpočtu

en: Manage budgets
sk: Spravovať rozpočty

en: Manage circulation rules
sk: Spravovať pravidlá výpožičného procesu

en: Manage circulation rules for any library. If not set the logged in user can only edit circulation rules for their own library (please note that manage_circ_rules is still required)
sk: Spravovať pravidlá výpožičného procesu v ktorejkoľvek knižnici. Ak nie je prihlásený používateľ, môže upravovať pravidlá výpožičného procesu iba pre svoju vlastnú knižnicu (nezabudnite, že parameter manage_circ_rules je stále potrebný)

en: Manage cities and towns
sk: Spravovať mestá a obce

en: Manage classification sources and filing rules
sk: Spravovať zdroje klasifikácie a pravidlá registrácie

en: Manage column configuration
sk: Spravovať konfiguráciu stĺpcov

en: Manage contracts
sk: Spravovať zmluvy

en: Manage currencies and exchange rates
sk: Spravovať meny a výmenné kurzy

en: Manage extended patron attributes
sk: Spravovať rozšírené atribúty čitateľa

en: Manage frequencies
sk: Spravovať opakovanosť

en: Manage funds
sk: Spravovať fondy

en: Manage global system preferences
sk: Spravovať všeobecné nastavenia systému

en: Manage global system preferences like MARC flavor, date format, administrator email, and templates.
sk: Ovládanie všeobecných nastavení systému ako je variant MARCu, formát dátumu, E-mail administrátora a šablóny.

en: Manage housebound deliveries
sk: Spravovať donášku do domu

en: Manage housebound profile
sk: Spravovať profily na doma

en: Manage invoice files
sk: Spravovať súbory faktúr

en: Manage item circulation alerts
sk: Upozornenie o výpožičkách exemplárov

en: Manage item search fields
sk: Spravovať polia vyhľadávania exemplárov

en: Manage item types
sk: Spravovať typy exemplárov

en: Manage items
sk: Spravovať exempláre

en: Manage items assigned to
sk: Spravovať exempláre priradené k

en: Manage keyboard shortcuts for the advanced cataloging editor
sk: Spravujte klávesové skratky pre pokročilý editor katalogizácie

en: Manage libraries and library groups
sk: Spravovať knižnice a skupiny knižníc

en: Manage library EDI EANs
sk: Spravujte knižničné EAN kódy

en: Manage library transfer limits and transport cost matrix
sk: Spravujte limity prenosu medzi knižnicami a maticu prepravných nákladov

en: Manage lists of patrons
sk: Spravovať zoznamy čitateľov.

en: Manage marc modification templates
sk: Spravovať šablóny na úpravu MARC

en: Manage numbering patterns
sk: Spravovať schémy číslovania

en: Manage order basket fields
sk: Spravovať polia košíka

en: Manage orders
sk: Spravovať objednávky

en: Manage patron categories
sk: Spravovať kategórie čitateľov

en: Manage patron clubs
sk: Spravovať čitateľské kluby

en: Manage patrons fines and fees
sk: Spravovať pokuty a poplatky čitateľov

en: Manage plugins
sk: Spravovať zásuvné moduly

en: Manage plugins ( install / uninstall )
sk: Spravovať pluginy ( nainštalovať / odinštalovať )

en: Manage purchase suggestions
sk: Spravovať návrhy na nákup

en: Manage record matching rules
sk: Spravovať pravidlá párovania záznamov

note: SCRIPT
en: Manage request
sk: Spravovať žiadosť

en: Manage restrictions for accounts
sk: Spravovať obmedzenia účtov

en: Manage rotating collections
sk: Spravovať zbierky cirkulačnej služby

en: Manage rotating collections
sk: Spravovať zbierky cirkulačnej služby

en: Manage search engine configuration
sk: Spravovať konfiguráciu vyhľadávacieho modulu

en: Manage serial subscriptions
sk: Spravovať predplatné periodík

en: Manage staged MARC records
sk: Spracovať pripravené záznamy MARC

note: %1$s:  IF ( import_batch_id ) %2$s:  import_batch_id | html %3$s:  END
en: Manage staged MARC records %s &rsaquo; Batch %s %s
sk: Spravovať pripravené MARC záznamy %s &rsaquo; Dávka %s %s

en: Manage staged records
sk: Spravovať pripravené záznamy

en: Manage stages
sk: Spravovať stages

en: Manage stockrotation operations
sk: Spravovať operácie cirkulačnej služby

en: Manage subscription fields
sk: Správa ďalších polí

en: Manage subscriptions from any branch (only applies when IndependentBranches is used)
sk: Spravovať predplatné z ktorejkoľvek pobočky (platí iba vtedy, keď sa používajú pobočky IndependentBranches)

en: Manage uploaded files (
sk: Spracovať načítané súbory (

en: Manage usage statistics settings
sk: Spravovať nastavenia štatistík používania

en: Manage vendor EDI accounts for import/export
sk: Spravovať účty predajcov EDI pre import/export

en: Manage vendors
sk: Spravovať predajcov

en: Managed by
sk: Spracoval(a)

en: Managed by - on
sk: Spracoval(a)

en: Managed by:
sk: Spracoval(a):

en: Managed in tab:
sk: Spracované v záložke:

en: Managed on
sk: Spravuje

en: Managed on:
sk: Spravuje:

en: Managed staged MARC records, including completing and reversing imports
sk: Spravovať pripravené záznamy MARC, vrátane dokončovania a anulovania importu

en: Management date from:
sk: Dátum spracovania od:

en: Manager name
sk: Meno vedúceho

en: Managing library
sk: Spravovanie knižnice

en: Managing library:
sk: Spravovanie knižnice:

en: Managing library:
sk: Spravovanie knižnice:

en: Mandatory
sk: Povinné

en: Mandatory data added
sk: Povinné údaje pridané

en: Mandatory:
sk: Povinné:

en: Manual credit
sk: Manuálny kredit

en: Manual fee
sk: Manuálny poplatok

en: Manual history:
sk: Manuálny výpis:

en: Manual history:
sk: Manuálny výpis:

en: Manual invoice
sk: Manuálna faktúra

en: Mapping
sk: Priradenie

note: SCRIPT
en: Mapping will be removed for: %s.
sk: Mapovanie bude odstránené pre: %s.

note: %1$s:  setName | html %2$s:  setSpec | html
en: Mappings for set '%s' (%s)
sk: Priradenia pre sadu '%s' (%s)

en: Mappings have been saved
sk: Priradenia boli uložené

en: March
sk: Marec

en: Mark checkout notes as seen/not seen
sk: Označte poznámky k výpožičke ako videné/nevidené

note: INPUT type=submit
en: Mark item as lost
sk: Označiť exemplár ako stratený

note: INPUT type=submit
en: Mark lost and notify patron
sk: Označiť ako stratený a upovedomiť čitateľa

en: Mark new
sk: Označiť ako nové

en: Mark not seen
sk: Označiť ako nevidený

en: Mark seen
sk: Označiť ako videný

note: INPUT type=submit
en: Mark seen and continue >>
sk: Zaevidovať a pokračovať >>

note: INPUT type=submit
en: Mark seen and quit
sk: Zaevidovať a skončiť

en: Mark selected as:
sk: Označiť zvolené ako:

en: Mark the original budget as inactive
sk: Označiť pôvodný rozpočet ako neaktívny

en: Mark viewed
sk: Označiť ako prezerané

en: Match applied
sk: Pravidlo zhody bolo použité

note: SCRIPT
en: Match case
sk: Kontrola zhody

en: Match check
sk: Kontrola zhody

note: %1$s:  matchcheck.mc_num | html
en: Match check %s
sk: Kontrola zhody %s

en: Match check 1 |
sk: Kontrola zhody 1 |

en: Match details
sk: Podrobnosti o zhode

en: Match found
sk: Našla sa zhoda

en: Match point
sk: Bod zhody

note: %1$s:  matchpoint.mp_num | html
en: Match point %s |
sk: Bod zhody %s |

en: Match point 1 |
sk: Bod zhody 1 |

en: Match points
sk: Body zhody

en: Match threshold:
sk: Prah zhody:

en: Match type
sk: Typ zhody

note: SCRIPT
en: Matches authority %s (score=%s):%s
sk: Zhodné s autoritou %s (skóre=%s):%s

note: SCRIPT
en: Matches bibliographic record %s (score=%s):%s
sk: Zhoduje sa s bibliografickým záznamom %s (skóre=%s):%s

en: Matching rule applied:
sk: Použité pravidlo zhody:

note: SCRIPT
en: Matching rule code missing
sk: Chýba kód pravidla zhody

en: Matching rule code:
sk: Kód pravidla zhody:

en: Matching:
sk: Zhodné:

en: Matchpoint components
sk: Zložky bodu zhody

en: Material:
sk: Materiál:

en: Materials
sk: Materiály

en: Materials specified
sk: Špecifikované materiály

en: Materials specified:
sk: Špecifikované materiály:

note: SCRIPT
en: Mathematical
sk: Matematický

en: Matrix
sk: Matrica

en: Max length:
sk: Maximálna dĺžka:

en: Max. suspension duration (day)
sk: Max. doba prerušenia (dni)

en: Maximum Koha version
sk: Najvyššia verzia Kohy

en: Maximum total holds allowed (count)
sk: Maximálny celkový povolený počet rezervácií (počet)

note: %1$s:  upgrade_module.max_version | html
en: Maximum version: %s
sk: Maximálna verzia: %s

en: May
sk: Máj

en: Meaning
sk: Význam

note: SCRIPT
en: Media
sk: Médium

note: SCRIPT
en: Media...
sk: Médiá...

note: SCRIPT
en: Medium
sk: Nosič

note: SCRIPT
en: Medium Blue
sk: Stredne modrá

note: SCRIPT
en: Medium Gray
sk: Stredne sivá

note: SCRIPT
en: Medium Purple
sk: Stredne fialová

en: Members
sk: Členovia

en: Men
sk: Muži

en: Mentor:
sk: Poradca:

note: INPUT type=submit
en: Merge
sk: Zlúčiť

note: SCRIPT
en: Merge cells
sk: Zlúčiť bunky

note: %1$s:  error | html
en: Merge failed! The following error was reported: %s.
sk: Zlúčenie zlyhalo! Narazili sme na nasledujúcu chybu: %s.

en: Merge failed! The patron to keep was invalid.
sk: Zlúčenie zlyhalo! Čitateľ, ktorého chcete ponechať, bol neplatný.

en: Merge invoices
sk: Zlúčiť faktúry

en: Merge patron records
sk: Zlúčiť záznamy čitateľov

note: INPUT type=submit
en: Merge patrons
sk: Zlúčiť čitateľov

en: Merge records
sk: Zlúčiť záznamy

en: Merge reference
sk: Zlúčiť odkaz

en: Merge selected
sk: Zlúčiť zvolené

en: Merge selected invoices
sk: Zlúčiť zvolené faktúry

en: Merge selected patrons
sk: Zlúčiť zvolených čitateľov

en: Merging records
sk: Zlučovanie záznamov

note: SCRIPT
en: Merging with authority:
sk: Zlučovanie s autoritou:

en: Message
sk: Hlásenie

en: Message body:
sk: Hlavná časť správy:

en: Message sent
sk: Správa bola odoslaná

en: Message subject:
sk: Predmet správy:

en: Messaging
sk: Posielanie správ

note: SCRIPT
en: Metadata and Document Properties
sk: Vlastnosti metadát a dokumentov

note: SCRIPT
en: Middle
sk: V strede

note: SCRIPT
en: Midnight Blue
sk: Polnočná modrá

en: Mine
sk: Moje

en: Mines Paristech (previously Ecole Nationale Supérieure des Mines de Paris)
sk: Mines Paristech (predtým Ecole Nationale Supérieure des Mines de Paris)

en: Minimum Koha version
sk: Najnižšia verzia Kohy

en: Minimum password length:
sk: Minimálna dĺžka hesla:

note: %1$s:  patron.category.effective_min_password_length | html
en: Minimum password length: %s
sk: Minimálna dĺžka hesla: %s

note: %1$s:  upgrade_module.min_version | html
en: Minimum version: %s
sk: Minimálna verzia: %s

en: Minutes
sk: Minúty

en: Missing
sk: Chýbajúce

en: Missing (damaged)
sk: Chýbajúce (poškodené)

en: Missing (lost)
sk: Chýbajúce (stratené)

en: Missing (never received)
sk: Chýbajúce (nikdy nedošlo)

en: Missing (sold out)
sk: Chýbajúce (vypredané)

note: SCRIPT
en: Missing control field contents
sk: Chýba obsah kontrolného poľa

en: Missing issues
sk: Chýbajúce čísla

en: Missing issues:
sk: Chýbajúce čísla:

note: %1$s:  subscription.missinglist | html
en: Missing issues: %s
sk: Chýbajúce čísla: %s

note: SCRIPT
en: Missing mandatory subfield: ‡
sk: Chýba povinné podpole: ‡

note: SCRIPT
en: Missing mandatory tag:
sk: Chýba povinná značka:

en: Mobile
sk: Mobil

en: Mobile phone
sk: Mobilný telefón

en: Modal title
sk: Formálny názov

en: Moderate patron comments
sk: Moderovať recenzie čitateľov

en: Moderate patron comments
sk: Moderovanie komentárov čitateľov

en: Moderate patron tags
sk: Moderovať menovky čitateľa

en: Moderate patron tags
sk: Moderovať menovky čitateľa

en: Modification date
sk: Dátum úpravy

en: Modification log
sk: Denník zmien

note: %1$s:  edited_attribute_type | html
en: Modified patron attribute type &quot;%s&quot;
sk: Bol zmenený typ vlastností čitateľa &quot;%s&quot;

note: %1$s:  edited_matching_rule | html
en: Modified record matching rule &quot;%s&quot;
sk: Bolo zmenené pravidlo zhody záznamov &quot;%s&quot;

en: Modify
sk: Zmeniť

note: %1$s:  PROCESS ServerType
en: Modify %s server
sk: Zmeniť server %s

en: Modify SRU search fields mapping for authorities
sk: Upraviť mapovanie vyhľadávacích polí SRU pre autority

en: Modify SRU search fields mapping for bibliographic records
sk: Upraviť mapovanie vyhľadávacích polí SRU pre bibliografické záznamy

en: Modify a CSV profile
sk: Zmeniť profil CSV

en: Modify a city
sk: Zmeniť mesto

en: Modify a credit type
sk: Zmeniť typ kreditu

en: Modify a debit type
sk: Zmeniť typ debetu

en: Modify a desk
sk: Zmeniť výpožičný pult

note: %1$s:  authid | html %2$s:  authtypetext | html
en: Modify authority #%s %s
sk: Zmeniť autoritu #%s %s

en: Modify budget
sk: Zmeniť rozpočet

note: %1$s:  categorycode | html
en: Modify category %s
sk: Zmeniť kategóriu %s

en: Modify classification source
sk: Zmeniť zdroj triedenia

note: %1$s:  contractname | html %2$s:  booksellername | html
en: Modify contract %s for %s
sk: Zmeniť zmluvu %s za %s

en: Modify field
sk: Zmeniť pole

en: Modify filing rule
sk: Zmeniť pravidlo zápisu

en: Modify funds (can't create lines, but can modify existing ones)
sk: Zmeniť fondy (nemôžete vytvárať riadky, ale môžete upravovať existujúce)

en: Modify holds priority
sk: Zmeniť prioritu rezervácií

en: Modify item type
sk: Zmeniť typ exemplára

en: Modify patron attribute type
sk: Zmeniť typ vlastností čitateľa

en: Modify patrons in batch
sk: Zmeniť čitateľov v dávke

en: Modify pattern
sk: Zmeniť schému

note: %1$s:  label | html
en: Modify pattern: %s
sk: Zmeniť schému: %s

en: Modify record matching rule
sk: Zmeniť pravidlo zhody záznamov

en: Modify record using template
sk: Upraviť záznam pomocou šablóny

en: Modify record using the following template:
sk: Upraviť záznam pomocou nasledovnej šablóny:

en: Modify records using a MARC modification template?
sk: Upraviť záznamy pomocou šablóny úpravy MARCu?

note: INPUT type=submit
en: Modify selected checkouts
sk: Zmeniť zvolené výpožičky

en: Modify selected items
sk: Zmeniť zvolené exempláre

note: INPUT type=submit
en: Modify selected records
sk: Zmeniť zvolené záznamy

en: Modify splitting rule
sk: Zmeniť pravidlo rozdelenia

en: Modify the due date checkouts in batch
sk: Hromadná zmena termínu vrátenia výpožičiek

en: Modify the statistics you share with the Koha community
sk: Zmeniť štatistiku, ktorú zdieľate s komunitou Kohy

en: Module
sk: Modul

note: TH
en: Module current
sk: Aktuálny modul

note: TH
en: Module upgrade needed
sk: Treba aktualizovať modul

en: Modules:
sk: Moduly:

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Monday
sk: Pondelok

note: SCRIPT
en: Mondays
sk: Pondelky

en: Month
sk: Mesiac

en: Month/day
sk: Mesiac/deň

en: Month:
sk: Mesiac:

en: More
sk: Viac

en: More
sk: Viac

en: More &rsaquo; Set permissions
sk: Viac &rsaquo; Nastaviť oprávnenia

en: More details
sk: Viac detailov

en: More documentation on defining key maps
sk: Ďalšia dokumentácia o definovaní máp kľúčov

en: More lists
sk: Viac zoznamov

en: More options
sk: Viac možností

en: Morning
sk: Ráno

en: Morning
sk: Ráno

en: Most-circulated items
sk: Najpoužívanejšie exempláre

en: Move
sk: Posunúť

note: A
en: Move action down
sk: Posunúť akciu nadol

note: A
en: Move action to bottom
sk: Posunúť akciu na spodok

note: A
en: Move action to top
sk: Posunúť akciu na vrch

note: A
en: Move action up
sk: Posunúť akciu nahor

note: A
en: Move alert down
sk: Posunúť signál nadol

note: A
en: Move alert to bottom
sk: Posunúť signál na spodok

note: A
en: Move alert to top
sk: Posunúť signál na vrch

note: A
en: Move alert up
sk: Posunúť signál nahor

note: A
en: Move hold down
sk: Posunúť rezerváciu nadol

note: A
en: Move hold to bottom
sk: Posunúť rezerváciu na spodok

note: A
en: Move hold to top
sk: Posunúť rezerváciu na vrch

note: A
en: Move hold up
sk: Posunúť rezerváciu nahor

en: Move patrons to the deleted patrons table. They can be deleted permanently by the
sk: Presunúť čitateľov do tabuľky odstránených čitateľov. Môžete ich natrvalo odstrániť

en: Move remaining unspent funds
sk: Presunúť zvyšné neminuté fondy

en: Move these patrons to the trash
sk: Presunúť týchto čitateľov do koša

en: Move to next position
sk: Posunúť na ďalšiu pozíciu

en: Move to next stage
sk: Prechod do ďalšej fázy

en: Move to previous position
sk: Posunúť na predošlú pozíciu

note: INPUT type=submit
en: Move unreceived orders
sk: Presunúť neprijaté objednávky

en: Moved!
sk: Presunuté!

note: INPUT type=button
en: Multi receiving
sk: Viacnásobné prijatie

en: Musical recording
sk: Hudobný záznam

en: My account
sk: Môj účet

en: My checkouts
sk: Moje výpožičky

en: My library
sk: Moja knižnica

en: MySQL data added
sk: Pridané údaje MySQL

en: MySQL version:
sk: Verzia MySQL:

en: N/A
sk: Niet

en: NOT CHECKED IN
sk: NEVRÁTENÝ

en: NOT CHECKED IN
sk: NEVRÁTENÝ

en: NOTE:
sk: POZNÁMKA:

en: NT
sk: UP

en: Name
sk: Názov

en: Name (any):
sk: Názov (akýkoľvek):

en: Name of day
sk: Názov dňa

en: Name of day (abbreviated)
sk: Názov dňa (skrátený)

en: Name of month
sk: Názov mesiaca

en: Name of month (abbreviated)
sk: Názov mesiaca (skrátený)

en: Name of season
sk: Názov obdobia

en: Name of season (abbreviated)
sk: Názov obdobia (skrátený)

en: Name or ISSN:
sk: Názov alebo ISSN:

en: Name or barcode not found. Please try an other
sk: Meno alebo čiarový kód sa nenašiel. Skúste prosím iný

en: Name or cardnumber:
sk: Meno alebo číslo preukazu:

en: Name:
sk: Meno:

en: Name:
sk: Meno:

en: Named:
sk: Pod názvom:

en: Named:
sk: Pod názvom:

note: ABBR
en: Narrower Term
sk: Užší pojem

note: SCRIPT
en: Navy Blue
sk: Námornícka modrá

en: Necessary Elasticsearch packages are not installed on your server. Please contact your server admin if you wish to configure Elasticsearch
sk: Na vašom serveri nie sú nainštalované potrebné balíky Elasticsearch. Ak chcete nakonfigurovať Elasticsearch, kontaktujte svojho správcu servera

note: %1$s:  dbms | $HtmlTags tag=>'code'
en: Need help? For help with granting permissions, please search online for "%s manual grant permissions"
sk: Potrebujete pomoc? Ak potrebujete pomoc s udelením povolení, vyhľadajte online „%s ručné udelenie povolení“

en: Never
sk: Nikdy

en: New
sk: Nový

en: New
sk: Nová

note: %1$s:  PROCESS ServerType
en: New %s server
sk: Nový server %s

en: New CSV profile
sk: Nový profil CSV

en: New EAN
sk: Nové EAN

en: New ILL request
sk: Nová žiadosť o MKV

en: New ILL request
sk: Nová žiadosť o MKV

en: New SMS provider
sk: Nový operátor pre SMS

en: New SQL from Mana
sk: Nový SQL z Mana

en: New SRU server
sk: Nový server SRU

en: New Z39.50 server
sk: Nový server Z39.50

en: New account
sk: Nový účet

en: New action
sk: Nová akcia

en: New alert
sk: Nová pripomienka

en: New authority
sk: Nová autorita

en: New authority type
sk: Nový typ autorít

note: %1$s:  category.category_name | html
en: New authorized value for %s
sk: Nová povolená hodnota pre %s

en: New basket group
sk: Nová skupina košíkov

en: New batch patron modification
sk: Nová hromadná úprava čitateľa

note: A
en: New batch patrons modification
sk: Nová hromadná úprava čitateľov

note: A
en: New batch record deletion
sk: Nové hromadné odstránenie záznamov

note: A
en: New batch record modification
sk: Nová hromadná zmena záznamov

en: New budget
sk: Nový rozpočet

en: New card
sk: Nový preukaz

en: New cash register
sk: Nová pokladňa

en: New category
sk: Nová kategória

en: New child record
sk: Nový analytický záznam

en: New city
sk: Nové mesto

en: New classification source
sk: Nový zdroj triedenia

en: New club
sk: Nový klub

en: New club field
sk: Nové pole klubu

en: New club template
sk: Nová šablóna klubu

en: New collection
sk: Nová zbierka

en: New comment
sk: Nový komentár

note: %1$s:  booksellername | html
en: New contract for %s
sk: Nová zmluva pre %s

en: New course
sk: Nový kurz

en: New credit type
sk: Nový typ kreditu

en: New currency
sk: Nová mena

en: New debit type
sk: Nový typ debetu

en: New definition
sk: Nová definícia

en: New desk
sk: Nový výpožičný pult

note: SCRIPT
en: New document
sk: Nový dokument

en: New due date
sk: Nový termín vrátenia

en: New due date:
sk: Nový termín vrátenia:

en: New enrollment field
sk: Nové pole zápisného

en: New entry
sk: Nová položka

note: SCRIPT
en: New field
sk: Nové pole

en: New field on next line
sk: Nové pole v ďalšom riadku

en: New filing rule
sk: Nové pravidlo zápisu

en: New framework
sk: Nová šablóna

en: New frequency
sk: Nová opakovanosť

en: New from Z39.50/SRU
sk: Nový zo Z39.50/SRU

note: For the first occurrence, %1$s:  budget_period_description | html
en: New fund for %s
sk: Nový fond pre %s

en: New guided report
sk: Nová tvorba výkazov

en: New item
sk: Nový exemplár

en: New item type
sk: Nový typ exemplára

en: New item type created!
sk: Bol vytvorený nový typ exemplára!

note: %1$s:  report.label_batch | html
en: New label batch created: # %s
sk: Vytvorila sa nová dávka etikiet: # %s

en: New library
sk: Nová knižnica

en: New line (\n)
sk: Nový riadok (\n)

en: New list
sk: Nový zoznam

note: SCRIPT
en: New macro...
sk: Nové makro...

en: New notice
sk: Nové oznámenie

en: New numbering pattern
sk: Nová schéma číslovania

en: New password:
sk: Nové heslo:

en: New patron
sk: Nový čitateľ

en: New patron attribute type
sk: Nový typ vlastností čitateľa

en: New patron list
sk: Nový zoznam čitateľov

en: New preference
sk: Nové nastavenie

en: New purchase suggestion
sk: Nový návrh na nákup

en: New record
sk: Nový záznam

en: New record matching rule
sk: Nové pravidlo zhody záznamov

en: New report
sk: Nový výkaz

note: SCRIPT
en: New request
sk: Nová žiadosť

en: New rota
sk: Nový rozpis cirkulačnej služby

en: New routing list
sk: Nový distribučný zoznam

en: New search
sk: Nové hľadanie

en: New search field
sk: Nové pole vyhľadávania

en: New set
sk: Nová sada

en: New splitting rule
sk: Nové pravidlo rozdelenia

en: New subscription
sk: Nové predplatné

en: New subscription for this serial
sk: Nové predplatné pre toto periodikum

en: New tag
sk: Nová menovka

en: New template
sk: Nová šablóna

en: New username:
sk: Nové prihlasovacie meno:

en: New value
sk: Nová hodnota

note: %1$s:  IF errmsgloo.NotForLoanStatusUpdated.to
en: New value: %s
sk: Nová hodnota: %s

note: %1$s:  IF errmsgloo.ItemLocationUpdated.to %2$s:  SET av_description = AuthorisedValues.GetDescriptionByKohaField( kohafield => 'items.location', authorised_value => errmsgloo.ItemLocationUpdated.to ) %3$s:  IF errmsgloo.ItemLocationUpdated.to == '' %4$s:  ELSIF av_description == '' %5$s:  errmsgloo
en: New value: %s %s %s empty %s %s (Not an authorized value) %s %s %s %s "Blank" %s
sk: Nová hodnota: %s %s %s prázdna %s %s (Nie je povolená hodnota) %s %s %s %s "Prázdna" %s

en: New vendor
sk: Nový predajca

note: SCRIPT
en: New window
sk: Nové okno

en: News
sk: Novinky

note: INPUT type=submit
en: Next
sk: Ďalej

en: Next
sk: Ďalší

en: Next &gt;&gt;
sk: Ďalej &gt;&gt;

note: INPUT type=submit name=submit
en: Next >>
sk: Ďalej >>

en: Next available
sk: Ďalší dostupný

note: %1$s:  ItemTypes.GetDescription( hold.itemtype ) | html
en: Next available %s item
sk: Ďalší dostupný %s exemplár

en: Next issue publication date:
sk: Dátum publikovania ďalšieho čísla:

note: INPUT type=button name=changepage_next
en: Next page
sk: Ďalšia strana

en: No
sk: Nie

en: No
sk: Žiaden

note: For the first occurrence, %1$s:  ELSE
en: No %s
sk: Nie %s

en: No (default)
sk: Žiaden (predvolené)

en: No ACQ framework, using default. You should create a framework with code ACQ, the items framework would be used
sk: Žiadna ACQ šablóna, používa sa predvolené nastavenie.. Musíte vytvoriť šablónu s kódom ACQ, zatiaľ sa použije šablóna exemplárov

en: No ACQ framework, using default. You should create a framework with code ACQ, the items framework would be used
sk: Žiadna ACQ šablóna, používa sa predvolené nastavenie.. Musíte vytvoriť šablónu s kódom ACQ, zatiaľ sa použije šablóna exemplárov

note: For the first occurrence, %1$s:  booksellername | html
en: No EDIFACT configuration for %s
sk: Pre %s nejestvuje konfigurácia EDIFACT

en: No MARC frameworks are available for your language. Defaulting to the frameworks supplied for English (en)
sk: Pre váš jazyk nie sú dostupné žiadne MARC šablóny. Predvolene sa použijú šablóny pre angličtinu (en)

en: No MARC modification template is defined. You have
sk: Nie je definovaná žiadna šablóna MARC. Máte

note: SCRIPT
en: No SRU search field mappings have been defined. This means that all field searches will go through the whole record. Continue?
sk: Neboli definované žiadne priradenia polí vyhľadávania SRU. To znamená, že všetky vyhľadávania v poliach pôjdu naprieč celým záznamom. Pokračovať?

en: No TERM authorised values found! Please create one or more authorised values with the category TERM.
sk: Nenašli sa žiadne povolené hodnoty pre TERM! Vytvorte prosím jednu alebo viac povolených hodnôt v kategórii TERM.

en: No action defined for the template.
sk: Nie je definovaná žiadna akcia pre šablónu.

en: No active currency is defined
sk: Nie je definovaná žiadna aktívna mena

en: No active currency is defined. Please go to
sk: Nie je definovaná žiadna aktívna mena. Prejdite prosím na

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: No address stored.
sk: Adresa sa neuvádza.

en: No and try to override system preferences
sk: Nie a skúste obísť nastavenia systému

note: SCRIPT
en: No authorities have been selected.
sk: Neboli zvolené žiadne autority.

en: No automatic renewal after
sk: Bez automatického predĺženia po

en: No automatic renewal after (hard limit)
sk: Bez automatického predĺženia po (pevný limit)

en: No cards created (empty batch or list?)
sk: Neboli vytvorené žiadne preukazy (prázdna dávka alebo zoznam?)

en: No categories have been defined.
sk: Neboli definované žiadne kategórie.

en: No change
sk: Bez zmeny

en: No checkouts for the selected filters.
sk: Pre zvolené filtre nie sú k dispozícii výpožičky.

en: No circulation rule is defined for this patron and itemtype combination.
sk: Nie je definované žiadne výpožičné pravidlo pre túto kombináciu čitateľa a typu exemplára.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: No city stored.
sk: Mesto sa neuvádza.

en: No claims notice defined.
sk: Nebolo definované žiadne oznámenie o reklamáciách.

en: No club templates defined.
sk: Nie sú definované žiadne šablóny klubu.

en: No club with this name, please, try another
sk: Žiadny klub s týmto menom, skúste iný

en: No clubs defined.
sk: Nie sú definované žiadne kluby.

en: No clubs defined. A club template must be defined before a club can be defined.
sk: Nie sú definované žiadne kluby. Šablóna klubu sa musí zadefinovať skôr ako sa zadefinuje klub.

note: SCRIPT
en: No color
sk: Bez farby

note: SCRIPT
en: No columns selected!
sk: Nie sú zvolené žiadne stĺpce!

en: No comments have been approved.
sk: Neboli schválené žiadne recenzie.

en: No comments to moderate.
sk: Nie sú recenzie na schválenie.

en: No cover image available
sk: Nie sú dostupné obrázky obálok

note: %1$s:  dbname | $HtmlTags tag=>'code'
en: No database named %s detected.
sk: Nezistila sa žiadna databáza menom %s.

en: No date of birth stored.
sk: Nie je uložený dátum narodenia:

note: SCRIPT
en: No date selected
sk: Nie je zvolený žiadny dátum

en: No descriptions
sk: Bez popisov

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: No email stored.
sk: E-mail sa neuvádza.

en: No files found.
sk: Neboli nájdené žiadne súbory.

en: No fund
sk: Žiaden fond

en: No fund found
sk: Nenašiel sa žiaden fond

note: SCRIPT
en: No fund selected.
sk: Nie je zvolený žiadny fond.

en: No funds to display for this search criteria
sk: Pre toto kritérium vyhľadávania sa nedajú zobraziť žiadne fondy

en: No group
sk: Žiadna skupina

en: No holds allowed
sk: Rezervácie nie sú povolené

en: No holds allowed:
sk: Rezervácie nie sú povolené:

en: No holds found.
sk: Rezervácie sa nenašli.

note: A
en: No holds on this item / Total holds on this record: %s
sk: Na tento exemplár nie sú rezervácie / Spolu rezervácií na tento záznam: %s

note: A
en: No holds on this record
sk: Tento záznam nemá žiadne rezervácie

en: No if settings allow it
sk: Nie, ak to nastavenia dovolia

en: No image:
sk: Bez obrázku:

en: No images are currently available.
sk: Aktuálne nie sú dostupné žiadne obrázky.

en: No images have been uploaded for this bibliographic record yet.
sk: Pre tento knižničný záznam ešte neboli načítané žiadne obrázky.

note: %1$s:  UNKNOWN_BARCODE | html
en: No item found with barcode %s
sk: Nenašiel sa exemplár s čiarovým kódom %s

en: No item matches this barcode
sk: Žiaden exemplár sa nezhoduje s týmto čiarovým kódom

note: SCRIPT
en: No item with barcode in offline database (transaction recorded anyway): %s
sk: V offline databáze niet exemplára s čiarovým kódom (transakcia bola jednako zaznamenaná): %s

note: For the first occurrence, %1$s:  errmsgloo.msg | html
en: No item with barcode: %s
sk: Nenašiel sa exemplár s čiarovým kódom: %s

en: No items
sk: Bez exemplárov

en: No items added because the library is not set. Please set your library before adding items to a batch.
sk: Neboli pridané žiadne exempláre, pretože ešte nie je nastavená knižnica. Nastavte, prosím, vašu knižnicu prv ako pridáte exempláre do dávky.

en: No items are available
sk: Nie sú dostupné žiadne exempláre

note: %1$s:  looptable.coltitle | html
en: No items for %s
sk: Žiadne exempláre pre %s

en: No items found.
sk: Nenašli sa žiadne exempláre.

en: No items were found by searching.
sk: Vyhľadávanie nenašlo žiadne exempláre.

en: No keys defined for the current patron.
sk: Nie sú definované žiadne kľúče pre aktuálneho čitateľa.

note: %1$s:  ERRORUSELESSDELAY | html %2$s:  BORERR | html
en: No letter or restriction action specified for delay %s for %s patron category. If a delay is supplied, either a letter, restrict action, or both should be specified.
sk: Žiaden list alebo obmedzenie nie sú špecifikované pre oneskorenie %s pre %s kategóriu čitateľov. Ak je oneskorenie udané, buď list, obmedzenie alebo obidvoje by malo byť špecifikované.

en: No limit
sk: Bez obmedzenia

note: %1$s:  IF ( CATALOGUING )
en: No log found %s for
sk: Nenašiel sa denník %s pre

en: No mappings have been defined for this set
sk: Nie sú definované žiadne priradenia pre túto sadu

en: No match
sk: Žiadna zhoda

note: SCRIPT
en: No matches found
sk: Nenašla sa nijaká zhoda

note: SCRIPT
en: No matching reports found
sk: Nenašli sa zhodné výkazy

en: No missing issues found.
sk: Nenašli sa žiadne chýbajúce čísla.

en: No more renewals possible
sk: Ďalšie predĺženia nie sú možné

en: No more renewals possible.
sk: Ďalšie predĺženia nie sú možné.

en: No notice
sk: Bez oznámenia

en: No order has been duplicated. Maybe something wrong happened?
sk: Žiadna objednávka nebola duplikovaná. Možno niečo zlyhalo?

en: No order selected
sk: Nebola zvolená žiadna objednávka

en: No orders yet
sk: Zatiaľ bez objednávok

en: No other items.
sk: Žiadne ďalšie exempláre.

en: No outstanding charges
sk: Žiadne neuhradené poplatky

en: No partners have been defined yet. Please create appropriate patron records (by default ILLLIBS category).
sk: Neboli ešte definovaní žiadni partneri. Vytvorte, prosím, príslušné čitateľské záznamy (predvolene kategória ILLLIBS).

en: No patron matched
sk: Nezodpovedá žiadnemu čitateľovi

en: No patron may put this book on hold.
sk: Žiaden čitateľ nesmie rezervovať túto knihu.

en: No patron records have been actually removed
sk: V skutočnosti neboli odstránené žiadne záznamy o čitateľoch

en: No patron records have been anonymized
sk: Neboli utajené žiadne záznamy o čitateľoch

en: No patron records have been removed
sk: Neboli odobraté žiadne záznamy o čitateľoch

en: No patron with this name, please, try another
sk: Niet čitateľa s týmto menom, skúste prosím ďalšieho

en: No pending on-site checkout.
sk: Žiadne nevybavené výpožičky na mieste.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: No phone stored.
sk: Telefón sa neuvádza.

en: No physical items for this record
sk: Nejestvujú žiadne exempláre pre tento záznam

en: No plugins installed
sk: Nie sú nainštalované žiadne moduly

en: No plugins that can be used as a tool are installed
sk: Nie sú nainštalované žiadne moduly použiteľné ako nástroj

en: No plugins that can convert files to MARC records are installed
sk: Nie sú nainštalované žiadne zásuvné moduly schopné konvertovať súbory na záznamy MARC

en: No plugins that can create a report are installed
sk: Nie sú nainštalované žiadne moduly schopné vytvoriť výkaz

en: No plugins that can process online payments via the public catalog are installed
sk: Nie sú nainštalované žiadne zásuvné moduly schopné spracovať platby online cez verejný katalóg

note: A
en: No popup
sk: Žiadne vyskakovacie okno

en: No reason
sk: Žiadny dôvod

en: No record was removed.
sk: Nebol odobraný žiaden záznam.

note: SCRIPT
en: No records have been selected.
sk: Neboli zvolené žiadne záznamy.

en: No records have been staged.
sk: Neboli pripravené žiadne záznamy.

en: No records imported
sk: Neboli importované žiadne záznamy

note: %1$s:  IF recordtype != 'biblio'
en: No records were modified. %s
sk: Neboli zmenené žiadne záznamy. %s

en: No renewal before
sk: Nepredĺžiť pred

en: No results for your query
sk: Na Váš dotaz nepriniesol žiadne výsledky

en: No results found
sk: Nenašli sa žiadne výsledky

en: No results found for
sk: Nenašli sa žiadne výsledky pre

en: No results found.
sk: Nenašli sa žiadne výsledky.

note: %1$s:  IF ( query_desc )
en: No results match your search %sfor
sk: Vášmu vyhľadávaniu nezodpovedajú žiadne výsledky %spre

en: No results.
sk: Žiadne výsledky.

en: No sample data and settings are available for your language. Defaulting to the samples supplied for English (en)
sk: Pre Váš jazyk nie sú dostupné žiadne vzorové údaje a nastavenia. Predvolene sa použijú vzorky pre English (en)

en: No saved reports match your criteria.
sk: Žiadne uložené výkazy nezodpovedajú Vašim požiadavkám.

note: SCRIPT
en: No serials selected
sk: Nie sú zvolené žiadne periodiká

en: No status
sk: Žiadny status

en: No system preferences matched your search for:
sk: Žiadne nastavenia systému sa nezhodovali s Vaším hľadaním:

en: No target email addresses found. Either select at least one partner or check your ILL partner library records.
sk: Nenašla sa cieľová emailová adresa. Buď zvoľte aspoň jedného partnera alebo skontrolujte knižničné kódy vášho partnera MKV.

note: SCRIPT
en: No temporary directory found.
sk: Nenašiel sa dočasný adresár.

en: No title
sk: Bez názvu

en: No transfers to receive
sk: Nie sú na prijatie žiadne presuny

en: No valid patrons to merge were found.
sk: Nenašli sa platní čitatelia na zlúčenie.

en: No warnings.
sk: Bez upozornení.

en: No, I don't confirm
sk: Nie, nepotvrdiť

note: INPUT type=submit
en: No, do not Delete
sk: Nie, neodstrániť

en: No, do not delete
sk: Nie, neodstraňovať

en: No, do not reset mappings
sk: Nie, neresetujte mapovania

en: No, don't cancel (N)
sk: Nie, nezrušiť (N)

en: No, don't check out (N)
sk: Nie, nevypožičať (N)

en: No, don't close (N)
sk: Nie, nezatvoriť (N)

en: No, don't delete (N)
sk: Nie, neodstraňovať (N)

en: No, don't renew (N)
sk: Nie, nepredĺžiť (N)

en: No, let me think about it
sk: Nie, nech sa nad tým zamyslím

en: No, save as new record
sk: Nie, uložiť ako nový záznam

en: No.
sk: Č.

en: No. of items:
sk: Počet exemplárov:

en: No. of times checked out
sk: Počet výpožičiek

en: No: Save as new authority
sk: Nie: Uložiť ako novú autoritu

en: Nobody
sk: Nikto

en: Non-fiction
sk: Ne-fikcia

en: Non-musical recording
sk: Nehudobná nahrávka

en: Non-public note
sk: Neverejná poznámka

en: Non-public note:
sk: Neverejná poznámka:

en: Non-public notes
sk: Neverejné poznámky

note: SCRIPT
en: Nonbreaking space
sk: Nezalomiteľná medzera

en: None
sk: Žiadny

en: None defined
sk: Nedefinované

note: SCRIPT
en: None of these items can normally be put on hold for this patron.
sk: Žiaden z týchto exemplárov nemožno zarezervovať pre tohto čitateľa.

en: None specified
sk: Neurčené

en: None specified
sk: Žiaden neurčený

en: Nonpublic note
sk: Neverejná poznámka

en: Nonpublic note:
sk: Neverejná poznámka:

en: Nonpublic note:
sk: Neverejná poznámka:

note: %1$s:  internalnotes | html | html_line_break
en: Nonpublic note: %s
sk: Neverejná poznámka: %s

en: Nonpublic notes
sk: Neverejné poznámky

en: Normal
sk: Normálny

note: SCRIPT
en: Normal day
sk: Všedný deň

en: Normal text
sk: Normálny text

en: Normalization rule:
sk: Pravidlo normalizácie:

note: SCRIPT
en: Northern
sk: Severný

en: Not a duplicate. Save as new record
sk: Nie je to duplikát. Uložiť ako nový záznam

en: Not all authority types referred to by the frameworks are defined.
sk: Nie všetky typy autorít, na ktoré šablóny odvolávajú, sú definované.

en: Not all subfields for the following tags are in the same tab (or marked 'ignored').
sk: Nie všetky podpolia pre nasledujúce menovky sú v rovnakej záložke (alebo označené ako 'ignorované').

en: Not allowed
sk: Nepovolené

note: A
en: Not allowed by patron's privacy settings
sk: Nie je povolené nastaveniami súkromia čitateľa

en: Not allowed to delete own account
sk: Nie je dovolené odstrániť vlastný účet

en: Not available
sk: Nedostupný

en: Not checked out since:
sk: Nebol vypožičaný od:

en: Not checked out.
sk: Nevypožičaný.

en: Not for loan
sk: Nevypožičateľný

note: %1$s:  AuthorisedValues.GetDescriptionByKohaField( kohafield => 'items.notforloan', authorised_value => itemloo.notforloan ) | html
en: Not for loan (%s)
sk: Nevypožičateľný (%s)

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Not for loan status
sk: Stav nevypožičateľnosti

en: Not for loan:
sk: Nevypožičateľný:

en: Not holdable
sk: Nedá sa rezervovať

en: Not published
sk: Nepublikovaný

en: Not seen
sk: Nevidený

en: Not set
sk: Nenastavené

en: Note
sk: Poznámka

en: Note : The items are exported by this tool unless specified.
sk: Poznámka : Exempláre sa exportujú týmto nástrojom pokiaľ nie je určené inak.

en: Note : This export file will be very large, and is generated nightly.
sk: Poznámka : Tento exportný súbor bude veľmi veľký a bude sa generovať cez noc.

note: SCRIPT
en: Note about the accompanying materials: %s
sk: Poznámka o sprievodnom materiáli: %s

en: Note for OPAC
sk: Poznámka pre OPAC

en: Note for staff
sk: Poznámka pre knihovníka

en: Note for the librarian that will manage your renewal request:
sk: Poznámka pre knihovníka, ktorý bude spracúvať Vašu žiadosť o predĺženie:

en: Note that fields weighting works only for simple search.
sk: Upozorňujeme, že váženie polí funguje iba pre jednoduché vyhľadávanie.

note: %1$s:  CASE 'both'
en: Note that the right place to define the memcached config is in your $KOHA_CONF file %s
sk: Upozorňujeme, že najvhodnejšie miesto pre definovanie configurácie ukladania do pamäte je vo vašom súbore $KOHA_CONF %s

note: %1$s:  END %2$s:  IF effective_caching_method != 'Cache::Memcached::Fast::Safe' %3$s:  effective_caching_method | html %4$s:  END
en: Note that the right place to define the memcached config is in your $KOHA_CONF file. Currently you do not have a valid memcached configuration defined. %s %s | Effective caching method: %s %s
sk: Upozorňujeme, že najvhodnejšie miesto pre definovanie configurácie ukladania do pamäte je vo vašom súbore $KOHA_CONF. Momentálne nemáte definovanú platnú konfiguáciu ukladania do pamäte. %s %s | Účinná metóda ukladania: %s %s

note: %1$s:  CASE # nowhere
en: Note that the right place to define the memcached config is in your $KOHA_CONF file. To avoid any misunderstanding you should not export the memcached config from ENV. %s
sk: Upozorňujeme, že najvhodnejšie miesto pre definovanie configurácie ukladania do pamäte je vo vašom súbore $KOHA_CONF. Aby ste sa vyhli nedorozumeniu, mali by ste exportovať konfiguráciu ukladania do pamäte z ENV. %s

en: Note:
sk: Poznámka:

en: Note:
sk: Poznámka:

en: Note: Be careful selecting when selecting columns. If your choice is too broad it could result in a very large report that will either not complete, or slow your system down.
sk: Poznámka: Buďte opatrní pri voľbe stĺpcov. Ak je Váš výber veľmi široký, môže mať za následok veľmi veľký výkaz, ktorý sa buď nedokončí, alebo spomalí váš systém.

en: Note: For temporary uploads do not select a category.
sk: Poznámka: Pre dočasné načítanie súborov nezvoľte kategóriu.

en: Note: change the variable type to one of the dropdown values as needed
sk: Poznámka: zmeňte typ premennej podľa potreby na jednu z hodnôt v rozbaľovacej ponuky

en: Note: for 'Authority field to copy', enter the authority field that should be copied from the authority record to the bibliographic record. E.g., in MARC21, field 100 in the authority record should be copied to field 100 in the bibliographic record
sk: Poznámka: pre 'kopírovanie poľa autorít', zadajte pole autority, ktoré sa má kopírovať zo záznamu autorít do knižničného záznamu. Napr. v MARC21, pole 100 v zázname autorít by malo byť kopírované do poľa 100 v knižničnom zázname

en: Note: one of the two following fields must be equal to 1
sk: Poznámka: jeden alebo dve nasledovné polia musia byť rovné 1

en: Notes
sk: Poznámky

en: Notes
sk: Poznámky

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.notes | $raw
en: Notes : %s
sk: Poznámky: %s

en: Notes/Comments
sk: Poznámky/Recenzie

en: Notes:
sk: Poznámky:

en: Notes:
sk: Poznámky:

note: For the first occurrence, %1$s:  reservenotes | html
en: Notes: %s
sk: Poznámky: %s

en: Nothing found.
sk: Nič sa nenašlo.

en: Nothing found.
sk: Nič sa nenašlo.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Nothing is selected.
sk: Nič ste nezvolili.

en: Notice
sk: Oznámenie

en: Notices
sk: Oznámenia

en: Notification date
sk: Dátum upomienky

en: Notify manager:
sk: Upozorniť správcu:

en: Now we will create a patron with superlibrarian permissions. Log in with this to access Koha as a staff member with all permissions.
sk: Teraz vytvoríme čitateľa s právomocami hlavného knihovníka. Prihláste sa s týmto prístupom do Kohy ako zamestnanec so všetkými právomocami.

en: Now we're ready to create the database tables and fill them with some default data.
sk: Teraz sme pripravení vytvoriť tabuľky databázy a naplniť ich predvolenými údajmi.

en: Nowhere
sk: Nikde

en: Num/Patrons
sk: Č./Čitatelia

en: Number
sk: Číslo

en: Number of baskets
sk: Počet košíkov

en: Number of checkouts
sk: Počet výpožičiek

en: Number of columns:
sk: Počet stĺpcov:

en: Number of copies of this item to add:
sk: Počet kusov tohto exemplára na pridanie:

en: Number of copies to be made of this item
sk: Počet kusov tohto exemplára

note: %1$s:  course_item.course_reserves.count | html
en: Number of courses reserving this item: %s
sk: Počet kurzov, ktoré si rezervujú tento exemplár: %s

en: Number of issues to display in OPAC:
sk: Počet čísiel na zobrazenie v OPACu:

en: Number of issues to display to staff:
sk: Počet čísiel na zobrazenie pre knihovníkov:

en: Number of issues to display to staff:
sk: Počet čísiel na zobrazenie pre knihovníkov:

en: Number of issues to display to the public:
sk: Počet čísiel na zobrazenie pre verejnosť:

en: Number of issues:
sk: Počet čísiel:

en: Number of items
sk: Počet exemplárov

en: Number of items added
sk: Počet pridaných exemplárov

note: %1$s:  countitems | html
en: Number of items available: %s
sk: Počet zobrazených exemplárov: %s

en: Number of items deleted
sk: Počet odstránených exemplárov

en: Number of items displayed
sk: Počet zobrazených exemplárov

en: Number of items replaced
sk: Počet nahradených exemplárov

note: TH
en: Number of libraries using this pattern
sk: Počet knižníc, ktoré používajú tento model

en: Number of months:
sk: Počet mesiacov:

note: %1$s:  LinesRead | html
en: Number of potential barcodes read: %s
sk: Počet potenciálnych načítaných čiarových kódov: %s

en: Number of records added
sk: Počet pridaných záznamov

en: Number of records deleted
sk: Počet odstránených záznamov

en: Number of records ignored
sk: Počet ignorovaných záznamov

en: Number of records updated
sk: Počet aktualizovaných záznamov

en: Number of renewals
sk: Počet predĺžení

en: Number of rows:
sk: Počet riadkov:

en: Number of students:
sk: Počet študentov:

en: Number of subscriptions:
sk: Hľadať v predplatných:

en: Number of weeks:
sk: Počet týždňov:

en: Number pattern:
sk: Schéma číslovania:

en: Number pattern:
sk: Schéma číslovania:

en: Numbered
sk: Číslované

note: SCRIPT
en: Numbered list
sk: Číslovaný zoznam

en: Numbering formula
sk: Vzorec číslovania

en: Numbering formula:
sk: Vzorec číslovania:

en: Numbering pattern
sk: Schéma číslovania

en: Numbering pattern:
sk: Schéma číslovania:

en: Numbering patterns
sk: Schémy číslovania

en: OAI set mappings
sk: Priradenia sád OAI

en: OAI sets
sk: Sady OAI

en: OAI sets configuration
sk: Nastavenie sád OAI

en: OFF
sk: VYPNUTÝ

en: ON
sk: ZAPNUTÝ

en: OPAC item level holds
sk: Rezervácie na úrovni exemplára

en: OPAC note
sk: Poznámka OPAC

en: OPAC note:
sk: Poznámka OPAC:

en: OPAC notes
sk: Poznámka OPAC

en: OPAC problem reports
sk: Správy o probléme OPAC

en: OPAC problem reports management
sk: Správa hlásení o problémoch OPAC

en: OPAC problem reports pending
sk: Čakajúce správy o probléme OPAC

en: OPAC tables
sk: Tabuľky OPAC

en: OPAC view
sk: Náhľad OPAC

en: OPAC view:
sk: Náhľad OPAC:

en: OR
sk: ALEBO

en: OR choose which fields you want to supply from the following list:
sk: ALEBO si zvolte, ktoré polia chcete použiť z nasledovného zoznamu:

en: OS version ('uname -a'):
sk: Verzia OS ('uname -a'):

en: Object
sk: Objekt

en: Object:
sk: Objekt:

note: SCRIPT
en: Objects
sk: Objekty

en: Oblique title:
sk: Šikmý titul:

en: October
sk: Október

en: Offline circulation
sk: Offline výpožičky

en: Offline circulation file upload
sk: Načítanie súboru offline výpožičiek

en: Offset:
sk: Posun:

en: Offset:
sk: Posun:

en: Old value
sk: Stará hodnota

note: %1$s:  IF errmsgloo.NotForLoanStatusUpdated.from
en: Old value: %s
sk: Stará hodnota: %s

en: Older transactions
sk: Staršie transakcie

en: On
sk: Presne

en: On
sk: Na

en: On hold
sk: Rezervovaný

en: On hold due date:
sk: Termín rezervácie:

en: On hold for
sk: Zarezervovaný pre

en: On order
sk: Objednaný

en: On shelf holds allowed
sk: Rezervácie na polici sú povolené

en: On shelf holds allowed:
sk: Rezervácie na polici sú povolené:

en: On title
sk: Na titul

en: On-site checkout
sk: Výpožička na mieste

en: On-site checkouts
sk: Lokálne výpožičky

en: On-site checkouts only. Automatic due date:
sk: Len výpožičky na mieste. Automatický termín vrátenia:

en: Once you have enabled Mana it must be configured. Type your name, and email address and submit. This will send an account creation request to Mana KB that will respond back with a Mana KB token (an encrypted ID that uniquely identifies your Koha installation). This token will automatically be saved in your database. After that you will receive an email. Read it and follow the instructions.
sk: Keď povolíte Manu, musí sa nakonfigurovať. Zadajte svoje meno a e-mailovú adresu a odošlite. Toto pošle žiadosť o vytvorenie účtu Mana KB, ktorá odpovie späť tokenom Mana KB (šifrované ID, ktoré jedinečne identifikuje vašu inštaláciu Koha). Tento token sa automaticky uloží do vašej databázy. Potom dostanete e-mail. Prečítajte si ho a postupujte podľa pokynov.

en: One borrowernumber per line.
sk: Jedno číslo čitateľa na riadok.

en: One number per line.
sk: Jedno číslo na riadok.

note: SCRIPT
en: One of 'issues per unit' and 'units per issue' must be equal to 1
sk: Jedno z 'čísel na jednotku' a 'jednotiek na číslo' sa musí rovnať 1

en: Only 1 MARC tag mapped to items
sk: Iba 1 značka MARC je priradená k exempláru

en: Only KPZ file format is supported.
sk: Podporovaný je jedine formát KPZ.

en: Only PNG, GIF, JPEG, XPM formats are supported.
sk: Podporované sú jedine formáty PNG, GIF, JPEG, XPM.

en: Only available on the staff interface:
sk: K dispozícii iba na rozhraní knihovníka:

en: Only item:
sk: Iba exemplár:

en: Only items currently available:
sk: Iba momentálne dostupné exempláre:

en: Only on-site checkouts are allowed
sk: Povolené sú len výpožičky na mieste

en: Only patrons from libraries in the same item's home library hold groups may put this book on hold.
sk: Iba čitatelia z domovskej knižnice exemplára si môžu zarezervovať túto knihu.

en: Only patrons from the item's home library may put this book on hold.
sk: Iba čitatelia z domovskej knižnice exemplára môžu zarezervovať túto knihu.

en: Only staff with superlibrarian or acquisitions permissions (or order_manage permission if granular permissions are enabled) are returned in the search results
sk: Iba knihovník s oprávnením hlavného knihovníka alebo akvizícií (alebo s oprávnením spravovať objednávky, ak sú zapnuté podrobnejšie oprávnenia) sa zobrazia vo výsledkoch vyhľadávania

en: Open
sk: Otvorený

en: Open Document Spreadsheet
sk: Hárok Open Document

note: BUTTON
en: Open fresh record
sk: Otvoriť čerstvý záznam

note: SCRIPT
en: Open help dialog
sk: Otvorte dialógové okno pomocníka

note: A
en: Open in new window
sk: Otvoriť v novom okne

en: Open in new window.
sk: Otvoriť v novom okne.

note: SCRIPT
en: Open link in...
sk: Otvoriť odkaz v ...

en: Open on:
sk: Otvoriť dňa:

en: OpenJS Keyboard Shortcuts Library
sk: OpenJS knižnica klávesových skratiek

en: OpenJS keyboard shortcuts library
sk: OpenJS knižnica klávesových skratiek

en: Opened on:
sk: Otvorený dňa:

en: Operator
sk: Operátor

en: Optional
sk: Voliteľné

en: Optional data added
sk: Pridané voliteľné údaje

en: Optional filters for inventory list or comparing barcodes
sk: Voliteľné filtre pre inventarizačný zoznam alebo porovnávanie čiarových kódov

note: TH
en: Optional module missing
sk: Chýba voliteľný modul

en: Options
sk: Možnosti

en: Or add number of days:
sk: Alebo pridajte počet dní:

en: Or list barcodes one by one
sk: Alebo po jednom uveďte čiarové kódy

en: Or scan items one by one
sk: Alebo skenovať exempláre jeden po druhom

en: Or use a patron list
sk: Alebo použiť zoznam čitateľov

note: SCRIPT
en: Orange
sk: Oranžová

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Order
sk: Objednávka

en: Order ID
sk: ID objednávky

en: Order ID:
sk: ID objednávky:

en: Order acquisition
sk: Objednať akvizíciu

en: Order cost
sk: Náklad na objednávku

en: Order date
sk: Dátum objednávky

en: Order date:
sk: Dátum objednávky:

en: Order from external source
sk: Objednať z externého zdroja

en: Order line
sk: Riadok objednávky

en: Order line (parent)
sk: Riadok objednávky (rodičovský)

en: Order line:
sk: Riadok objednávky:

en: Order note
sk: Poznámka k objednávke

en: Order number
sk: Číslo objednávky

en: Order status:
sk: Stav objednávky:

note: A
en: Order this one
sk: Objednať tento

note: SCRIPT
en: Order total (%s) exceeds budget available (%s)
sk: Suma objednávky (%s) presahuje dostupný rozpočet (%s)

en: Ordered
sk: Objednané

en: Ordered amount:
sk: Objednané množstvo:

en: Ordered by the library
sk: Objednané knižnicou

en: Ordered by:
sk: Zoradené podľa:

en: Ordering information
sk: Informácia o objednávaní

en: Ordernumber
sk: Číslo objednávky

en: Orders
sk: Objednávky

en: Orders are standing:
sk: Objednávky stoja:

en: Orders by fund
sk: Objednávky podľa fondu

en: Orders enabled:
sk: Zapnuté objednávky:

note: %1$s:  booksellerfromname | html
en: Orders for %s
sk: Objednávky pre %s

note: %1$s:  current_budget_name | html
en: Orders for fund '%s'
sk: Objednávky pre fond '%s'

en: Orders from:
sk: Objednávky od:

en: Orders search
sk: Vyhľadávanie objednávok

en: Orders with uncertain prices
sk: Objednávky s neistými cenami

en: Orders with uncertain prices for vendor
sk: Objednávky s neistými cenami u predajcu

en: Organization
sk: Organizácia

en: Organize by:
sk: Organizovať podľa:

note: SCRIPT
en: Orientation
sk: Orientácia

en: Original
sk: originál

en: Original message, rendered:
sk: Pôvodná správa v znení:

note: A
en: Original order line
sk: Pôvodný riadok objednávky

en: Original version
sk: Pôvodná verzia

en: Other
sk: Ostatné

en: Other action
sk: Ostatné akcie

en: Other course reserves
sk: Ďalšie rezervy kurzov

en: Other data
sk: Ostané údaje

note: %1$s:  otheritemloop.size() || 0 | html
en: Other holdings (%s)
sk: Ďalšie exempláre ( %s )

en: Other holdings:
sk: Ďalšie exempláre:

en: Other name
sk: Ďalšie meno

en: Other names
sk: Ďalšie mená

en: Other options (choose one)
sk: Ostatné možnosti (zvoliť jednu)

en: Other phone
sk: Ďalší telefón

en: Other phone:
sk: Ďalší telefón:

en: Other phone:
sk: Ďalší telefón:

en: Others...
sk: Ostatné...

en: Outgoing (cash)
sk: Náklad (hotovosť)

en: Output
sk: Výstup

en: Output format
sk: Výstupný formát

en: Output format
sk: Výstupný formát

en: Output format:
sk: Výstupný formát:

en: Output to a file named:
sk: Výstup do súboru pod menom:

en: Output:
sk: Výstup:

en: Outstanding
sk: Neuhradené

en: Outstanding credit:
sk: Neuhradené:

en: Overdue
sk: Omeškaný

en: Overdue fines cap (amount)
sk: Strop pokút z omeškania (suma)

en: Overdue notice required:
sk: Povinné oznámenie o omeškaní:

en: Overdue notice/status triggers
sk: Oznámenie o omeškaní/spúšťače stavov

en: Overdue report
sk: Výkaz o omeškaniach

en: Overdues
sk: Omeškania

en: Overdues with fines
sk: Omeškania s pokutou

en: Override and renew
sk: Obísť a predĺžiť

en: Override blocked renewals
sk: Prepísať blokované predĺženia

en: Override limit and renew
sk: Obísť obmedzenie a predĺžiť

en: Override renewal restrictions:
sk: Prepísať obmedzenia predĺženia:

en: Override restriction temporarily
sk: Dočasne obísť obmedzenie

en: Overwrite the existing one with this
sk: Nahradiť jestvujúci týmto

en: Owner
sk: Vlastník

en: Owner only
sk: Iba vlastník

en: Owner:
sk: Vlastník:

en: Packaging manager:
sk: Správca balenia:

note: SCRIPT
en: Page break
sk: Zalomenie strany

en: Page height:
sk: Výška strany:

en: Page side:
sk: Strana hárku:

en: Page width:
sk: Šírka strany:

note: %1$s:  pagename | html
en: Page: %s
sk: Stránka: %s

en: Pages
sk: Strany

en: Pages:
sk: Strany:

en: Paid for?:
sk: Zaplatené?:

en: Paper bin
sk: Kôš

en: Paper bin:
sk: Zásobník:

note: SCRIPT
en: Paragraph
sk: Odstavec

en: Parameters
sk: Parametre

en: Partial
sk: Čiastočné

en: Partially received
sk: Čiastočne prijatá

en: Partners available for searching:
sk: Partneri k dispozícii na vyhľadávanie:

en: Password
sk: Heslo

en: Password change in OPAC:
sk: Zmena hesla v OPAC:

note: SCRIPT
en: Password contains leading and/or trailing spaces
sk: Heslo obsahuje počiatočné a/alebo koncové medzery

note: %1$s:  e.borrowernumber | html
en: Password contains whitespace for patron with borrowernumber %s.
sk: Heslo čitateľa čislo %s obsahuje medzeru.

note: %1$s:  e.borrowernumber | html
en: Password error for patron with borrowernumber %s.
sk: Chybné heslo čitateľa číslo %s.

en: Password has leading or trailing whitespaces
sk: Heslo obsahuje počiatočné a/alebo koncové medzery

en: Password is too short
sk: Heslo je príliš krátke

note: %1$s:  e.borrowernumber | html %2$s:  e.min_length | html %3$s:  e.length | html
en: Password is too short for patron with borrowernumber %s. Minimum length is %s, length is %s
sk: Heslo čitateľa s číslom čitateľa %s je príliš krátke. Minimálna dĺžka je %s, dĺžka je %s

en: Password is too weak
sk: Heslo je príliš slabé

note: %1$s:  e.borrowernumber | html
en: Password is too weak for patron with borrowernumber %s.
sk: Heslo čitateľa číslo %s je príliš slabé.

note: For the first occurrence, %1$s:  patron.category.effective_min_password_length | html
en: Password must be at least %s characters long.
sk: Heslo musí obsahovať najmenej %s znakov.

note: SCRIPT
en: Password must contain at least %s characters
sk: Heslo musí obsahovať minimálne %s znakov

note: SCRIPT
en: Password must contain at least %s characters, including UPPERCASE, lowercase and numbers
sk: Heslo musí obsahovať minimálne %s znakov, vrátane veľkých a malých písmen a čísiel

en: Password must contain at least one digit, one lowercase and one uppercase.
sk: Heslo musí obsahovať minimálne jednu číslicu, jedno malé a jedno veľké písmeno.

en: Password must not contain leading or trailing whitespaces.
sk: Heslo obsahuje počiatočné a/alebo koncové medzery.

note: %1$s:  e.borrowernumber | html
en: Password plugin error for patron with borrowernumber %s.
sk: Chyba pluginu hesla pre čitateľa číslo %s.

en: Password reset in OPAC:
sk: Obnovenie hesla v OPAC:

en: Password updated
sk: Heslo je zaktualizované

en: Password:
sk: Heslo:

en: Password:
sk: Heslo:

en: Passwords do not match
sk: Heslá sa nezhodujú

en: Passwords do not match.
sk: Heslá sa nezhodujú.

note: SCRIPT
en: Passwords will be displayed as text
sk: Heslá sa zobrazia ako text

note: SCRIPT
en: Paste
sk: Vložiť

note: SCRIPT
en: Paste as text
sk: Vložiť ako text

note: SCRIPT
en: Paste is now in plain text mode. Contents will now be pasted as plain text until you toggle this option off.
sk: Prilepiť je teraz v režime obyčajného textu. Obsah sa teraz vkladá ako obyčajný text, kým túto možnosť nezrušíte.

note: SCRIPT
en: Paste or type a link
sk: Prilepte alebo zadajte odkaz

note: SCRIPT
en: Paste row after
sk: Vložte riadok za

note: SCRIPT
en: Paste row before
sk: Prilepte riadok predtým

en: Paste selection from 'clipboard'
sk: Prilepiť výber zo 'schránky'

note: SCRIPT
en: Paste your embed code below:
sk: Vložte svoj kód na vloženie nižšie:

en: Patent document
sk: Patentový dokument

en: Patron
sk: Čitateľ

note: SCRIPT
en: Patron '%s' added.
sk: Čitateľ '%s' je pridaný.

note: SCRIPT
en: Patron '%s' is already in the list.
sk: Čitateľ '%s' už je v zozname.

en: Patron ID:
sk: ID čitateľa:

en: Patron account flags
sk: Príznaky účtu čitateľa

en: Patron activity
sk: Aktivita čitateľa

en: Patron already has hold for this item
sk: Čitateľ už má pre tento exemplár rezerváciu

note: %1$s:  e.attribute_type_code | html %2$s:  e.borrowernumber | html
en: Patron attribute %s is invalid for patron with borrowernumber %s.
sk: Vlastnosti čitateľa %s je neplatné pre čitateľa s číslom %s.

en: Patron attribute type code:
sk: Kód typu vlastností čitateľov:

en: Patron attribute types
sk: Typy vlastností čitateľa

en: Patron attributes
sk: Vlastnosti čitateľov

en: Patron attributes:
sk: Vlastnosti čitateľov:

note: %1$s:  maxreserves | html
en: Patron can only place a maximum of %s total holds.
sk: Čitateľ si môže zarezervovať maximálne %s celkových rezervácií.

en: Patron card creator
sk: Tvorba čitateľských preukazov

en: Patron card number
sk: Číslo čitateľského preukazu

en: Patron categories
sk: Kategórie čitateľov

en: Patron category
sk: Kategória čitateľov

en: Patron category already exists and cannot be modified!
sk: Kategória čitateľov už existuje a nedá sa zmeniť!

en: Patron category created!
sk: Kategória čitateľov bola vytvorená!

en: Patron category:
sk: Kategória čitateľov:

en: Patron category:
sk: Kategória čitateľov:

en: Patron clubs
sk: Kluby čitateľov

en: Patron count
sk: Počítanie čitateľov

en: Patron details
sk: Detaily o čitateľovi

en: Patron does not belong to any subscription routing lists.
sk: Čitateľ nepatrí do žiadneho z distribučných zoznamov predplatných.

en: Patron expires soon
sk: Platnosť čitateľa čoskoro vyprší

note: SCRIPT
en: Patron fines are over limit: %s
sk: Pokuty čitateľa sú nad hranicou: %s

en: Patron flags:
sk: Príznaky čitateľov:

note: %1$s:  ItemsOnHold | html
en: Patron has %s hold(s). Deleting patron cancels all their holds.
sk: Čitateľ má %s rezervácie(í). Odstránenie čitateľa zruší všetky rezervácie.

note: %1$s:  debits | $Price
en: Patron has %s in fines.
sk: Čitateľ má %s v pokutách.

note: %1$s:  ItemsOnIssues | html
en: Patron has %s item(s) checked out.
sk: Čitateľ má vypožičaných %s exemplár(ov).

note: %1$s:  checkout_info.USERBLOCKEDOVERDUE | html
en: Patron has %s overdue item(s).
sk: Čitateľ má %s omeškaných exemplárov.

note: %1$s:  USERBLOCKEDOVERDUE %2$s:  IF CAN_user_circulate_force_checkout %3$s:  END
en: Patron has %s overdue item(s). %s Check out anyway? %s
sk: Čitateľ má %s omeškaných exemplárov. %s Napriek tomu vypožičať? %s

note: %1$s:  pending_suggestions | html
en: Patron has %s pending suggestions.
sk: Čitateľ má %s čakajúcich návrhov.

note: %1$s:  credits | $Price
en: Patron has a %s credit.
sk: Čitateľ má kredit vo výške %s.

note: %1$s:  USERBLOCKEDWITHENDDATE | $KohaDates
en: Patron has a restriction until %s.
sk: Čitateľ je zablokovaný do %s.

note: %1$s:  IF CAN_user_circulate_force_checkout %2$s:  END
en: Patron has already checked out another item from this record. %s Check out anyway? %s
sk: Čitateľ si už vypožičal ďalší exemplár tohto záznamu. %s Napriek tomu vypožičať? %s

en: Patron has an indefinite restriction.
sk: Čitateľ je zablokovaný neobmedzene.

note: %1$s:  checkout_info.USERBLOCKEDREMAINING | html
en: Patron has had overdue items and is blocked for %s day(s).
sk: Čitateľ má omeškané exempláre a je zablokovaný na %s dní.

note: SCRIPT
en: Patron has had overdue items and is restricted until: %s
sk: Čitateľ má omeškané exempláre a je zablokovaný do: %s

en: Patron has holds. They will be cancelled if the discharge is generated.
sk: Čitateľ má rezervácie. Budú zrušené, ak sa vytvorí uvoľnenie.

en: Patron has nothing checked out.
sk: Čitateľ si nič nevypožičal.

en: Patron has nothing on hold.
sk: Čitateľ nemá nič rezervované.

en: Patron has opted out
sk: Čitateľ sa odhlásil

note: INPUT type=checkbox name=auto_renew
en: Patron has opted out of auto-renewal
sk: Čitateľ sa rozhodol pre automatické predĺženie

note: %1$s:  fines | html
en: Patron has outstanding fines of %s.
sk: Čitateľ má neuhradené platby %s.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Patron has outstanding fines: %s
sk: Čitateľ má neuhradené pokuty: %s

en: Patron has previously checked out this title
sk: Čitateľ si už predtým vypožičal tento titul

en: Patron has previously checked out this title:
sk: Čitateľ si už predtým vypožičal tento titul:

en: Patron has restrictions
sk: Čitateľ má obmedzenia

note: INPUT type=text
en: Patron holds
sk: Rezervácie čitateľov

en: Patron image failed to upload
sk: Obrázok čitateľa sa nepodarilo načítať

en: Patron image(s) successfully uploaded
sk: Obrázok(y) čitateľa sa boli úspešne načítané

en: Patron image(s) uploaded with some errors
sk: Obrázok(y) čitateľa boli načítané s chybami

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Patron is RESTRICTED
sk: Čitateľ má OBMEDZENIA

note: A
en: Patron is an adult
sk: Čitateľ je dospelý

en: Patron is currently unrestricted.
sk: Čitateľ momentálne nemá obmedzenia.

en: Patron is from different library
sk: Tento čitateľ pochádza z inej knižnice

en: Patron is not notified.
sk: Čitateľ nie je upovedomený.

en: Patron is restricted
sk: Čitateľ má obmedzenia

en: Patron is restricted.
sk: Čitateľ má obmedzenia.

en: Patron library
sk: Knižnica čitateľov

en: Patron list:
sk: Zoznam čitateľov:

en: Patron lists
sk: Zoznamy čitateľov

en: Patron messaging preferences
sk: Nastavenie odosielania správ čitateľovi

note: INPUT type=text
en: Patron name
sk: Meno čitateľa

en: Patron not found
sk: Čitateľ sa nenašiel

note: SCRIPT
en: Patron not found.
sk: Čitateľ sa nenašiel.

en: Patron not found.
sk: Čitateľ sa nenašiel.

en: Patron not found:
sk: Čitateľ nenájdený:

en: Patron note
sk: Poznámka čitateľa

en: Patron notes
sk: Poznámky čitateľa

en: Patron notes:
sk: Poznámky čitateľa:

en: Patron notification:
sk: Upomienka pre čitateľa:

en: Patron notification:
sk: Na vedomie čitateľom:

en: Patron number:
sk: Číslo čitateľa:

en: Patron records
sk: Záznamy čitateľov

en: Patron records merged into
sk: Záznamy o čitateľoch boli zlúčené do

en: Patron records were last synced on:
sk: Záznamy o čitateľoch boli naposledy synchronizované dňa:

en: Patron relationship problems
sk: Problémy vo vzťahu čitateľa

en: Patron request
sk: Žiadosť čitateľa

en: Patron restrictions
sk: Obmedzenia čitateľov

en: Patron search:
sk: Vyhľadávanie čitateľov:

en: Patron sort 1
sk: Čitateľ sort 1

en: Patron sort 2
sk: Čitateľ sort 2

en: Patron status
sk: Stav čitateľa

en: Patron was automatically switched by reading the patron card during checking out. Ensure you are working with the right patron.
sk: Načítaním čitateľského preukazu počas výpožičky bol čitateľ automaticky prepnutý. Uistite sa, že pracujete so správnym čitateľom.

note: %1$s:  errmsgloo.prevdebarred | $KohaDates
en: Patron was earlier restricted until %s.
sk: Čitateľ bol pred časom zablokovaný do %s.

note: %1$s:  expiry | $KohaDates
en: Patron's account has been renewed until %s
sk: Účet čitateľa bol obnovený do %s

note: %1$s:  patron.dateexpiry | $KohaDates
en: Patron's account has been renewed until %s
sk: Účet čitateľa bol obnovený do %s

note: %1$s:  IF ( userdebarreddate ) %2$s:  userdebarreddate | $KohaDates %3$s:  END %4$s:  IF ( debarredcomment )
en: Patron's account is restricted %s until %s %s %s with the explanation:
sk: Účet čitateľa je obmedzený %s do %s %s %s s vysvetlivkou:

en: Patron's address in doubt
sk: Adresa čitateľa je neistá

en: Patron's address is in doubt
sk: Adresa čitateľa je neistá

note: SCRIPT
en: Patron's address is in doubt (proceeding anyway)
sk: Adresa čitateľa je neistá (jednako pokračujeme)

en: Patron's address is in doubt.
sk: Adresa čitateľa je neistá.

en: Patron's age is incorrect for their category.
sk: Vek čitateľa je nesprávny pre jeho kategóriu.

note: %1$s:  age_low | html %2$s:  age_high | html
en: Patron's age is incorrect for their category. Ages allowed are %s-%s.
sk: Vek čitateľa je nesprávny pre jeho kategóriu. Povolený vek je %s-%s.

en: Patron's card is expired
sk: Čitateľský preukaz prestal platiť

note: SCRIPT
en: Patron's card is expired (%s)
sk: Čitateľský preukaz prestal platiť (%s)

en: Patron's card is expired.
sk: Čitateľský preukaz prestal platiť.

en: Patron's card is lost
sk: Čitateľský preukaz sa stratil

en: Patron's card is lost.
sk: Čitateľský preukaz sa stratil.

note: For the first occurrence, %1$s:  chargesamount_guarantees | $Price %2$s:  IF noissues
en: Patron's guarantees collectively owe %s. %s
sk: Ručitelia čitateľa súhrnne dlžia %s. %s

note: %1$s:  Branches.GetName(patron.branchcode) | html %2$s:  patron.branchcode | html
en: Patron's home library: (%s / %s )
sk: Domovská knižnica čitateľa: (%s / %s )

en: Patron's record has guaranteed accounts attached.
sk: K záznamu o čitateľovi sú pripojené ručiteľské účty.

en: Patron:
sk: Čitateľ:

en: Patron:
sk: Čitateľ:

note: %1$s:  patronlistname | html
en: Patronlist with imported patrons: %s
sk: Čitateľský zoznam s importovanými čitateľmi: %s

en: Patrons
sk: Čitatelia

en: Patrons &rsaquo; New patron
sk: Ćitatelia &rsaquo; Nový čitateľ

en: Patrons and circulation
sk: Čitatelia a výpožičky

en: Patrons found for:
sk: Nájdení čitatelia:

en: Patrons from any library may put this item on hold.
sk: Čitatelia z ktorejkoľvek knižnice môžu zarezervovať tento exemplár.

note: %1$s:  batch_id | html
en: Patrons in batch number %s
sk: Čitatelia v dávke číslo %s

en: Patrons in list
sk: Čitatelia na zozname

en: Patrons requesting modifications
sk: Čitatelia žiadajúci zmeny

en: Patrons statistics
sk: Štatistika čitateľov

en: Patrons tables
sk: Tabuľky čitateľov

en: Patrons to be added
sk: Čitatelia na pridanie

note: TH
en: Patrons using this provider
sk: Čitatelia používajúci tohto operátora

en: Patrons who haven't checked out
sk: Čitatelia, ktorí nevypožičiavali

en: Patrons with holds
sk: Čitatelia s rezerváciami

en: Patrons with no checkouts
sk: Čitatelia bez výpožičiek

en: Patrons with the most checkouts
sk: Čitatelia s najviac výpožičkami

en: Patrons' categories:
sk: Kategórie čitateľov:

en: Pattern name:
sk: Názov schémy:

en: Pay
sk: Zaplatiť

note: INPUT type=submit name=paycollect
en: Pay amount
sk: Zaplatiť sumu

en: Pay an amount toward all fines
sk: Zaplatiť sumu všetkých položiek

en: Pay an amount toward selected fines
sk: Zaplatiť sumu za zvolené pokuty

en: Pay an individual fine
sk: Zaplatiť individuálnu pokutu

en: Pay fine
sk: Zaplatiť pokutu

en: Pay fines
sk: Zaplatiť pokuty

note: INPUT type=submit name=payselected
en: Pay selected
sk: Zaplatiť zvolené

en: Payment
sk: Platba

en: Payment note
sk: Poznámka o platbe

en: Payment received:
sk: Prijatá platba:

en: Payment type:
sk: Typ platby:

en: Payout credits to patrons
sk: Vyplatenie kreditu čitateľom

en: Pending
sk: Nevybavené

en: Pending (
sk: Nevybavené (

en: Pending discharge requests
sk: Nevybavené žiadosti o uvoľnenie

en: Pending holds
sk: Nevybavené rezervácie

en: Pending modifications:
sk: Nevybavené zmeny:

en: Pending offline circulation actions
sk: Čakajúce offline výpožičky

en: Pending on-site checkouts
sk: Nevybavené výpožičky na mieste

en: Pending orders
sk: Nevybavené objednávky

en: Pending suggestions
sk: Nevybavené návrhy

en: Pending tags
sk: Nevybavené menovky

note: SCRIPT
en: People
sk: Ľudia

en: Perform a new search
sk: Uskutočniť nové vyhľadávanie

en: Perform anonymous refund actions
sk: Vykonajte anonymné vrátenie platby

en: Perform batch deletion of items
sk: Vykonať hromadné odstránenie exemplárov

en: Perform batch deletion of records (bibliographic or authority)
sk: Vykonať hromadné odstránenie záznamov (bibliografických alebo autorít)

en: Perform batch extend due dates
sk: Vykonať hromadnú zmenu termínu vrátenia

en: Perform batch modification of items
sk: Vykonať hromadné zmeny exemplárov

en: Perform batch modification of patrons
sk: Vykonať hromadné zmeny u čitateľov

en: Perform batch modification of records (biblios or authorities)
sk: Vykonať hromadné zmeny záznamov (bibliografických alebo autorít)

en: Perform cash register cashup action
sk: Vykonať výdaj z pokladne

en: Perform inventory of your catalog
sk: Vykonať inventarizáciu vášho katalógu

en: Perform self checkout at the OPAC. It should be used for the patron matching the AutoSelfCheckID
sk: Vykonať samoobslužnú výpožičku v OPACu. Malo by sa to použiť u čitateľa so zhodným AutoSelfCheckID

en: Period
sk: Obdobie

note: %1$s:  IF budget_period_total %2$s:  budget_period_total | $Price %3$s:  END
en: Period allocated %s%s%s
sk: Pridelené obdobie %s%s%s

en: Perl modules
sk: moduly Perl

en: Perl version:
sk: Verzia Perlu:

en: Permanently delete checkout history older than
sk: Natrvalo odstrániť výpis výpižičiek starších ako

en: Permanently delete these patrons
sk: Natrvalo odstrániť týchto čitateľov

en: Permissions (code)
sk: Povolenia (kód)

en: Phone
sk: Telefón

en: Phone:
sk: Telefón:

en: Phone:
sk: Telefón:

en: Photocopy
sk: Fotokópie

en: Physical address:
sk: Fyzická adresa:

en: Physical details:
sk: Popis:

en: Physical form designators
sk: Označenie fyzickej formy

note: INPUT type=submit name=pick
en: Pick
sk: Vyber

en: Pick up location
sk: Lokácia vyzdvihnutia

en: Pickup at
sk: Vyzdvihnutie v

en: Pickup at patron's home library when possible:
sk: Ak je to možné, vyzdvihnutie v domácej knižnici čitateľa:

en: Pickup at:
sk: Vyzdvihnutie v:

en: Pickup library
sk: Knižnica vyzdvihnutia

en: Pickup library is different.
sk: Knižnica pre vyzdvihnutie je iná.

en: Pickup library is different.
sk: Knižnica vyzdvihnutia je iná.

en: Pickup library:
sk: Knižnica vyzdvihnutia:

en: Pickup location
sk: Lokácia pre vyzdvihnutie

en: Pickup location:
sk: Lokácia pre vyzdvihnutie:

en: Pie
sk: Koláč

en: Pipe (|)
sk: Zvislá čiara (|)

note: %1$s:  IF force_hold_level == 'item'
en: Place a hold on a specific item %s
sk: Zarezervovať špecifický exemplár %s

en: Place and modify holds for patrons
sk: Zadať a meniť rezervácie čitateľov

note: %1$s:  biblio.title | html %2$s:  patron.firstname | html %3$s:  patron.surname | html %4$s:  patron.cardnumber | html
en: Place article request from %s for %s %s ( %s )
sk: Vyžiadať článok od %s pre %s %s ( %s )

en: Place hold
sk: Zarezervovať

en: Place hold
sk: Zarezervovať

note: For the first occurrence, %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron => holdfor_patron no_title => 1 no_cardnumber => 1
en: Place hold for %s
sk: Zarezervovať pre %s

note: SCRIPT
en: Place hold on this item?
sk: Zarezervovať tento exemplár?

note: SCRIPT
en: Place hold?
sk: Zarezervovať?

en: Place holds for patrons
sk: Zarezervovať pre čitateľov

note: INPUT type=submit
en: Place request
sk: Vyžiadať

en: Place request with partner libraries
sk: Vyžiadať od partnerských knižníc

en: Placed on
sk: Zadaný dňa

en: Places
sk: Miesta

note: %1$s:  auth_cats_loo | html
en: Plan by %s
sk: Plánovať podľa %s

en: Plan by item types
sk: Plán podľa typov exemplárov

en: Plan by libraries
sk: Plán podľa knižníc

en: Plan by months
sk: Plán podľa mesiacov

en: Planned date
sk: Plánovaný dátum

en: Planning
sk: Plánovanie

en: Planning
sk: Plánovanie

note: %1$s:  budget_period_description | html %2$s:  PROCESS planning plan=authcat
en: Planning for %s %s
sk: Plánovanie pre %s %s

en: Play media
sk: Prehrať médiá

en: Play sound
sk: Prehrať zvuk

en: Please add a library
sk: Pridajte, prosím, knižnicu

en: Please add a patron category
sk: Pridajte, prosím, kategóriu čitateľov

note: SCRIPT
en: Please add barcodes using either the direct entry text area or the item search.
sk: Pridajte prosím čiarové kódy buď pomocou priameho zápisu do textového poľa alebo hľadaním exemplára.

note: SCRIPT
en: Please check at least one action
sk: Zaškrtnite prosím aspoň jednu akciu

en: Please check issues that are NOT published (irregularities)
sk: Skontrolujte, prosím, čísla, ktoré NEBOLI publikované (nepravideľnosti)

note: %1$s:  ELSIF ( error.cache_expiry ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: Please check the log for further details. %s Please select a cache expiry less than 30 days. %s %s
sk: Ďalšie podrobnosti nájdete v logu. %s Vyberte expiráciu medzipamäte kratšiu ako 30 dní. %s %s

en: Please choose a cache_expiry less than 30 days
sk: Zvoľte si prosím vypršanie_cache menej ako 30 dní

note: SCRIPT
en: Please choose a file to upload
sk: Prosím zvoľte súbor na načítanie

en: Please choose a library to clone rules from:
sk: Zvoľte prosím knižnicu, z ktorej chcete klonovať pravidlá:

en: Please choose a vendor.
sk: Zvoľte prosím predajcu.

note: SCRIPT
en: Please choose an enrollment period in months OR by date.
sk: Zvoľte prosím dobu zápisu v mesiacoch ALEBO podľa dátumu.

en: Please choose one or more filters to proceed.
sk: Zvoľte prosím jeden alebo viac filtrov, aby ste mohli pokračovať.

en: Please choose the library to clone the rules to:
sk: Zvoľte prosím knižnicu, do ktorej chcete klonovať pravidlá:

en: Please choose which record will be the reference for the merge. The record chosen as reference will be kept, and the other will be deleted.
sk: Zvoľte prosím, ktorý záznam bude slúžiť na porovnanie pri zlučovaní. Porovnávací záznam sa zachová a druhý bude odstránený.

en: Please click on one of the tabs at the left side of this form.
sk: Kliknite prosím na jednu zo záložiek na ľavej strane tohto formulára.

en: Please confirm checkout
sk: Potvrďte prosím výpožičku

en: Please confirm subscription deletion
sk: Potvrďte prosím odstránenie predplatného

en: Please confirm that you have removed
sk: Potvrďte, že ste odstránili

note: %1$s:  accountlines.total( payment_type => [ 'CASH', 'SIP00' ]) * -1 | $Price %2$s:  register.starting_float | $Price
en: Please confirm that you have removed %s from the cash register and left a float of %s.
sk: Potvrďte prosím, že ste vybrali %s z registračnej pokladnice a ponechali ukazovateľ %s

en: Please contact your system administrator
sk: Prosím, kontaktujte svojho administrátora systému

en: Please correct these errors.
sk: Opravte prosím tieto chyby.

en: Please create the database before continuing.
sk: Skôr než budete pokračovať, vytvorte databázu.

en: Please define one
sk: Definujte jedno prosím

en: Please edit one currency and mark it as active.
sk: Upravte prosím jednu menu a označte ju ako aktívnu.

en: Please enable Javascript:
sk: Aktivujte prosím Javascript:

en: Please ensure you are uploading a valid zip file and try again.
sk: Uistite sa prosím, že načítavate platný archívny súbor zip a skúste znova.

en: Please ensure you only upload GIF, JPEG, PNG, or XPM images.
sk: Uistite sa prosím, že načítavate iba obrázky GIF, JPEG, PNG alebo XPM.

en: Please enter a
sk: Zadajte prosím

note: SCRIPT
en: Please enter a date!
sk: Zadajte prosím dátum!

en: Please enter a new comment (max 35 characters)
sk: Zadajte nový komentár (max 35 znakov)

note: SCRIPT
en: Please enter a number of items to create.
sk: Zadajte prosím počet exemplárov na vytvorenie.

en: Please enter a report name and descriptive note before sharing (minimum 20 characters)
sk: Pred zdieľaním zadajte názov výkazu a popisnú poznámku (minimálne 20 znakov)

note: SCRIPT
en: Please enter a search term.
sk: Zadajte prosím hľadaný pojem.

note: SCRIPT
en: Please enter a valid URL.
sk: Zadajte prosím platné URL.

note: SCRIPT
en: Please enter a valid date (ISO).
sk: Zadajte prosím platný dátum (ISO).

note: SCRIPT
en: Please enter a valid date.
sk: Zadajte prosím platný dátum.

note: SCRIPT
en: Please enter a valid email address.
sk: Zadajte prosím platnú emailovú adresu.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Please enter a valid number.
sk: Zadajte prosím platné číslo.

note: SCRIPT
en: Please enter a valid phone number.
sk: Zadajte prosím platné telefónne číslo.

note: SCRIPT
en: Please enter a value between {0} and {1} characters long.
sk: Zadajte prosím hodnotu v dĺžke medzi {0} a {1} znakov.

note: SCRIPT
en: Please enter a value between {0} and {1}.
sk: Zadajte prosím hodnotu medzi {0} a {1}.

note: SCRIPT
en: Please enter a value greater than or equal to {0}.
sk: Zadajte prosím hodnotu väčšiu ako alebo rovnú {0}.

note: SCRIPT
en: Please enter a value less than or equal to {0}.
sk: Zadajte prosím hodnotu menšiu ako alebo rovnú {0}.

note: SCRIPT
en: Please enter at least one criterion for deletion!
sk: Zadajte prosím aspoň jednu podmienku pre odstránenie!

note: SCRIPT
en: Please enter at least {0} characters.
sk: Zadajte prosím najmenej {0} znakov.

note: SCRIPT
en: Please enter no more than {0} characters.
sk: Zadajte prosím nie viac než {0} znakov.

note: SCRIPT
en: Please enter only digits.
sk: Zadajte prosím iba číslice.

note: SCRIPT
en: Please enter the name for the new macro:
sk: Zadajte prosím názov pre nové makro:

note: SCRIPT
en: Please enter the same password as above
sk: Zadajte, prosím, rovnaké heslo ako vyššie

note: SCRIPT
en: Please enter the same value again.
sk: Zadajte prosím ešte raz rovnakú hodnotu.

en: Please enter your username and password
sk: Zadajte, prosím, svoje prihlasovacie meno a heslo

note: SCRIPT
en: Please fix this field.
sk: Opravte prosím toto pole.

en: Please have your system administrator check the error log for details.
sk: Poproste administrátora vášho systému, aby skontroloval chybový denník pre podrobnosti.

en: Please log in again
sk: Prihláste sa znova, prosím

en: Please log in instead with a regular staff account. To create a staff account, create a library, a patron category 'Staff' and add a new patron. Then give this patron permissions from 'More' in the toolbar.
sk: Teraz sa pre zmenu prihláste do vášho knihovníckeho účtu. Pre vytvorenie knihovníckeho účtu, vytvorte knižnicu, kategóriu čitateľa 'Knihovník' a pridajte nového čitateľa. Potom udeľte tomuto čitateľovi oprávnenia z ponuky 'Viac' v nástrojovej lište.

note: SCRIPT
en: Please log in to Koha and try again. (Error: '%s')
sk: Prihláste sa, prosím, do Kohy a skúšte znova. (Chyba: '%s')

en: Please note that the attached file is a MARC bibliographic records file which can be imported into personal bibliographic software like EndNote, Reference Manager or ProCite.
sk: Všimnite si prosím, že priložený súbor je súbor biblografických záznamov MARC, ktorý možno importovať do vášho osobného bibliografického softvéru, ako je EndNote, Reference Manager alebo ProCite.

note: SCRIPT
en: Please only choose one enrollment period.
sk: Zvoľte, prosím, iba jedno obdobie zápisu.

note: SCRIPT
en: Please only enter letters or numbers.
sk: Zadajte, prosím, iba písmená alebo číslice.

note: SCRIPT
en: Please only enter letters.
sk: Zadajte, prosím, iba písmená.

en: Please pick your language from the following list. If your language is not listed, please inform your system administrator.
sk: Vyberte si, prosím, svoj jazyk z nasledujúceho zoznamu. Ak tam svoj jazyk nenachádzate, informujte, prosím, vášho administrátora systému.

en: Please put the 'Did you mean?' plugins in order by significance, from most significant to least significant, and check the box to enable those plugins that you want to use.
sk: Zoraďte 'Mali ste na mysli?' pluginy v poradí podľa dôležitosti, od najdôležitejšieho po najmenej dôležitý a začiarknutím políčka povoľte tie pluginy, ktoré chcete použiť.

note: SCRIPT
en: Please refresh the page and try again.
sk: Prosím, obnovte stránku a skúste znova.

note: %1$s:  Branches.GetName( errmsgloo.msg ) | html
en: Please return item to home library: %s
sk: Vráťte prosím exemplár do domovskej knižnice: %s

note: %1$s:  Branches.GetName( errmsgloo.msg ) | html
en: Please return item to: %s
sk: Vráťte prosím exemplár do: %s

en: Please review the error log for more details.
sk: Pre viac detailov, prezrite si prosím denník chýb.

note: SCRIPT
en: Please select ...
sk: Zvoľte prosím ...

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Please select a %s.
sk: Zvoľte prosím %s.

en: Please select a date range to display transactions for:
sk: Vyberte rozsah dátumov, v ktorom sa majú zobraziť transakcie pre:

note: SCRIPT
en: Please select a manager to assign to the selected suggestions
sk: Vyberte správcu, ktorého chcete priradiť k zvoleným návrhom

note: SCRIPT
en: Please select a modification template.
sk: Zvoľte prosím šablónu zmien.

note: SCRIPT
en: Please select a patron list.
sk: Zvoľte prosím zoznam čitateľov.

note: SCRIPT
en: Please select at least one %s to %s.
sk: Zvoľte prosím aspoň jedno %s po %s.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Please select at least one batch to export.
sk: Zvoľte prosím aspoň jednu dávku na export.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Please select at least one card to export.
sk: Zvoľte prosím aspoň jeden čitateľský preukaz na export.

note: SCRIPT
en: Please select at least one checkout to process
sk: Vyberte aspoň jednu výpožičku, ktorú chcete spracovať

note: SCRIPT
en: Please select at least one issue.
sk: Zvoľte prosím aspoň jedno číslo.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Please select at least one item to export.
sk: Zvoľte prosím aspoň jeden exemplár na export.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Please select at least one item.
sk: Zvoľte prosím aspoň jeden exemplár.

note: SCRIPT
en: Please select at least one label to delete.
sk: Zvoľte prosím aspoň jednu etiketu na odstránenie.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Please select at least one label to export.
sk: Zvoľte prosím aspoň jednu etiketu na export.

note: SCRIPT
en: Please select at least one patron to delete.
sk: Zvoľte prosím aspoň jedného čitateľa na odstránenie.

note: SCRIPT
en: Please select at least one record to process
sk: Zvoľte prosím aspoň jeden záznam na spracovanie

note: SCRIPT
en: Please select at least one suggestion
sk: Vyberte aspoň jeden návrh

note: SCRIPT
en: Please select image(s) to delete.
sk: Zvoľte prosím obrázok(ky) na odstránenie.

note: %1$s:  IF invoice_types
en: Please select items from below to add to this transaction: %s
sk: Zvoľte položky, ktoré chcete pridať k tejto transakcii: %s

note: SCRIPT
en: Please select one %s to %s.
sk: Zvoľte prosím jeden %s po %s.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Please select only one %s to %s.
sk: Zvoľte prosím iba jeden %s po %s.

en: Please specify an active currency.
sk: Určte prosím aktívnu menu.

note: %1$s:  Branches.GetName( collectionBranch ) | html
en: Please transfer item to: %s
sk: Presuňte prosím exemplár do: %s

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Please upload a file first.
sk: Načítajte najprv súbor, prosím.

en: Please verify that it exists.
sk: Overte prosím, že existuje.

en: Please verify that the Apache user can write to the plugins directory.
sk: Overte prosím, že užívateľ Apache môže zapisovať do adresára modulov.

en: Please verify that you are using either a single quote or a tab.
sk: Overte prosím, že používate buď apostrof alebo tabulátor.

en: Please verify the integrity of the ZIP file and retry.
sk: Overte prosím celistvosť komprimovaného súboru ZIP a skúste znova.

en: Please verify the integrity of the zip file and retry.
sk: Overte prosím celistvosť komprimovaného súboru a skúste znova.

en: Plugin version
sk: Verzia zásuvného modulu

en: Plugin:
sk: Zásuvný modul:

en: Plugin:
sk: Zásuvný modul:

en: Plugins
sk: Zásuvné moduly

en: Plugins disabled!
sk: Zásuvné moduly sú vypnuté!

note: SCRIPT
en: Plugins installed ({0}):
sk: Nainštalované pluginy ({0}):

en: Point of sale
sk: Miesto predaja

note: %1$s:  codes_loo.limit_phrase | html %2$s:  codes_loo.code | html
en: Policy for %s: %s
sk: Podmienka pre %s: %s

en: Popularity
sk: Čítanosť

en: Popularity (least to most)
sk: Čítanosť (od najmenšej po najväčšiu)

en: Popularity (most to least)
sk: Čítanosť (od najväčšej po najmenšiu)

en: Populates a dropdown list of custom payment types when paying fines
sk: Vyplní rozbaľovací zoznam vlastných typov platieb pri platení pokút

en: Position
sk: Pozícia:

en: Position:
sk: Pozícia:

note: SCRIPT
en: Possible record corruption
sk: Možné poškodenie záznamu

en: Postal address:
sk: Poštová adresa:

note: %1$s:  koha_new.published_on | $KohaDates %2$s:  IF( show_author && koha_new.author )
en: Posted on %s%s by
sk: Publikovaný dňa %s%s

note: SCRIPT
en: Poster
sk: Plagát

en: Pound (#) separated text (.csv)
sk: Text oddelený mriežkou (#) (.csv)

note: SCRIPT
en: Powered by {0}
sk: Používa technológiu {0}

note: SCRIPT
en: Pre
sk: Predošlý

en: Pre-adolescent
sk: Predpubertálny

en: Precedence
sk: Prednosť

en: Predefined notes:
sk: Preddefinované poznámky:

en: Prediction pattern
sk: Schéma predpovede

en: Preference
sk: Nastavenie

en: Preferences and parameters
sk: Nastavenia a parametre

en: Preferred language for notices:
sk: Prednostný jazyk pre oznámenia:

en: Preferred materials:
sk: Prednostné materiály:

note: SCRIPT
en: Preformatted
sk: Predformátovaný

note: SCRIPT
en: Premium plugins:
sk: Prémiové pluginy:

en: Preschool
sk: Predškolský

en: Preselected
sk: Predvolené

note: SCRIPT
en: Prev
sk: Predošlý

en: Preview
sk: Ukážka

note: A
en: Preview MARC
sk: Ukázať MARC

en: Preview notice template
sk: Ukážka šablóny oznámenia

note: %1$s:  c.title | html
en: Preview of: "%s"
sk: Ukážka: "%s"

en: Preview routing list for
sk: Prezrieť distribučný zoznam pre

note: A
en: Preview this notice template
sk: Ukážka tejto šablóny oznámenia

en: Previous
sk: Predchádzajúci

note: BUTTON
en: Previous alerts
sk: Predchádzajúce signály

en: Previous borrower:
sk: Predchádzajúci požičiavateľ:

en: Previous checkouts
sk: Predchádzajúce výpožičky

note: INPUT type=button name=changepage_prev
en: Previous page
sk: Predchádzajúca strana

en: Previous sessions
sk: Predošlé pripojenia

en: Price
sk: Cena

en: Price paid:
sk: Zaplatená cena:

en: Price:
sk: Cena:

en: Price:
sk: Cena:

en: Primary
sk: Primárny

en: Primary acquisitions contact
sk: Primárny kontakt pre akvizície

en: Primary acquisitions contact:
sk: Primárny kontakt pre akvizície:

en: Primary email
sk: Primárny E-mail

en: Primary email:
sk: Primárny E-mail:

en: Primary phone
sk: Primárny telefón

en: Primary phone:
sk: Primárny telefón:

en: Primary phone:
sk: Primárny telefón:

en: Primary serials contact
sk: Primárny kontakt pre periodiká

en: Primary serials contact:
sk: Primárny kontakt pre periodiká:

en: Print
sk: Tlačiť

en: Print
sk: Tlačiť

en: Print barcode range
sk: Vytlačte rozsah čiarových kódov

en: Print card number as barcode:
sk: Tlačiť číslo preukazu ako čiarový kód:

en: Print card number as text under barcode:
sk: Tlačiť číslo preukazu ako text pod čiarovým kódom:

en: Print checkin slip
sk: Tlačiť potvrdenie o vrátení

en: Print label
sk: Tlačiť etiketu

en: Print list
sk: Vytlačiť zoznam

en: Print overdues
sk: Tlačiť omeškania

en: Print patron cards
sk: Tlačiť čitateľské preukazy

en: Print quick slip
sk: Tlačiť rýchly ústrižok

en: Print range
sk: Tlačiť rozsah

en: Print receipt
sk: Tlačiť pokladničný blok

note: For the first occurrence, %1$s:  patron.cardnumber | html
en: Print receipt for %s
sk: Tlačiť potvrdenku pre %s

en: Print slip
sk: Tlačiť ústrižok

en: Print slip
sk: Tlačiť ústrižok

note: A
en: Print slip and clear screen
sk: Vytlačiť potvrdenku a vyčistiť obrazovku

en: Print summary
sk: Tlačiť súhrn

en: Print this label
sk: Tlačiť túto etiketu

en: Print type
sk: Typ tlače

note: SCRIPT
en: Print...
sk: Tlačiť...

en: Printer name
sk: Názov tlačiarne

en: Printer name:
sk: Názov tlačiarne:

en: Printer profile
sk: Profil tlačiarne

en: Printer profiles
sk: Profily tlačiarní

en: Priority
sk: Prednosť

en: Privacy (code)
sk: Ochrana osobných údajov (kód)

en: Private
sk: Súkromný

note: OPTGROUP
en: Private lists
sk: Súkromné zoznamy

note: OPTGROUP
en: Private lists shared with me
sk: Súkromné zoznamy zdieľané so mnou

en: Problem page
sk: Problémy

en: Problem sending the cart...
sk: Problém s odoslaním košíka...

en: Problem sending the list...
sk: Problém s odoslaním zoznamu...

en: Problems
sk: Problémy

en: Problems found
sk: Nájdené problémy

note: INPUT type=button
en: Process
sk: Spracovať

en: Process images
sk: Spracovať obrázky

en: Process request
sk: Spracovať žiadosť

en: Processing
sk: Spracúva sa

en: Processing (
sk: Spracúva sa (

en: Processing authority records
sk: Spracúvajú sa záznamy autorít

en: Processing bibliographic records
sk: Spracúvajú sa knižničné záznamy

en: Processing fee (when lost)
sk: Manipulačný poplatok (pri strate)

en: Processing fee (when lost):
sk: Manipulačný poplatok (pri strate):

en: Processing multiple items
sk: Spracúvajú sa viaceré exempláre

en: Processing...
sk: Spracúvam...

en: Professional
sk: Profesionál

en: Profile
sk: Profil

en: Profile ID
sk: ID profilu

en: Profile ID:
sk: ID profilu:

en: Profile MARC fields:
sk: Profil polí MARC:

en: Profile SQL fields:
sk: Profil polí SQL:

en: Profile description:
sk: Popis profilu:

en: Profile name:
sk: Meno tlačiarne:

en: Profile settings
sk: Nastavenia profilu

en: Profile type:
sk: Typ profilu:

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: Profile unassigned %s
sk: Profil nie je pridelený %s

en: Profile:
sk: Profil:

en: Profiles
sk: Profily

en: Programmed texts
sk: Programované texty

en: Public
sk: Verejný

en: Public enrollment
sk: Verejný zápis

en: Public lists
sk: Verejné zoznamy

note: SCRIPT
en: Public lists:
sk: Verejné zoznamy:

en: Public macro:
sk: Verejné makro:

en: Public note
sk: Verejná poznámka

en: Public note:
sk: Verejná poznámka:

en: Public note:
sk: Verejná poznámka:

en: Public notes
sk: Verejné poznámky

en: Publication date
sk: Dátum publikovania

en: Publication date (yyyy-yyyy)
sk: Dátum publikovania (RRRR-RRRR)

en: Publication date:
sk: Dátum publikovania:

en: Publication date:
sk: Dátum publikovania:

en: Publication place:
sk: Miesto publikovania:

en: Publication year
sk: Rok publikovania

en: Publication year:
sk: Rok publikovania:

en: Publication year:
sk: Rok publikovania:

note: %1$s:  publicationyear | html
en: Publication year: %s
sk: Rok publikovania: %s

en: Publication/Copyright date: newest to oldest
sk: Publikovanie/Rok vydania: od najnovšieho po najstarší

en: Publication/Copyright date: oldest to newest
sk: Publikovanie/Rok vydania: od najstaršieho po najnovší

note: SCRIPT
en: Published
sk: Publikované

en: Published by
sk: Vydavateľ

note: %1$s:  s.publishercode | html
en: Published by %s
sk: Vydavateľ %s

en: Published by:
sk: Vydavateľ:

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.publishercode | $raw %2$s:  IF ( BIBLIO_RESULT.publicationyear ) %3$s:  BIBLIO_RESULT.publicationyear | $raw %4$s:  END %5$s:  IF ( BIBLIO_RESULT.pages ) %6$s:  BIBLIO_RESULT.pages | $raw %7$s:  END %8$s:  IF BIBLIO_RESULT.item('size') %9$s:  BIBLIO_RES
en: Published by: %s %s in %s %s %s , %s %s %s , %s %s
sk: Zverejnil(a): %s %s v %s %s %s , %s %s %s , %s %s

en: Published date
sk: Vydané dňa

en: Published date (text)
sk: Dátum publikácie (text)

en: Published on
sk: Publikované dňa

en: Published on (text)
sk: Dátum publikácie (text)

en: Publisher
sk: Vydavateľ

en: Publisher location
sk: Miesto vydania

en: Publisher number:
sk: Číslo vydavateľa:

en: Publisher:
sk: Vydavateľ:

en: Publisher:
sk: Vydavateľ:

note: For the first occurrence, %1$s:  publisher | html
en: Publisher: %s
sk: Vydavateľ: %s

note: %1$s:  order.publishercode | html %2$s: - IF    ( order.publicationyear > 0) - %3$s:  order.publicationyear | html %4$s: - ELSIF ( order.copyrightdate   > 0) - %5$s:  order.copyrightdate | html %6$s:  END %7$s:  END %8$s:  IF ( order.suggestionid )
en: Publisher: %s %s, %s %s %s %s %s %s
sk: Zverejnil(a): %s %s, %s %s %s %s %s %s

en: Pull this many items
sk: Vytiahnuť takéto množstvo exemplárov

en: Purchase suggestions
sk: Návrhy na nákup

note: SCRIPT
en: Purple
sk: Purpurová

en: Qty.
sk: Množ.

en: Qualifier
sk: Kvalifikátor

en: Qualifier:
sk: Kvalifikátor:

en: Qualifier:
sk: Kvalifikátor:

en: Quality assurance manager:
sk: Správca zabezpečovania kvality:

en: Quality assurance team:
sk: Tím zabezpečovania kvality:

en: Quantity
sk: Množstvo

note: SCRIPT
en: Quantity must be greater than '0'
sk: Množstvo musí byť väčšie ako '0'

en: Quantity ordered
sk: Objednané množstvo

en: Quantity ordered:
sk: Objednané množstvo:

en: Quantity received
sk: Prijaté množstvo

en: Quantity received:
sk: Prijaté množstvo:

en: Quantity:
sk: Množstvo:

note: SCRIPT
en: Queued request
sk: Žiadosť vo fronte

en: Quick add
sk: Rýchle pridanie

en: Quick add new patron
sk: Rýchle pridanie nového čitateľa

en: Quick spine label creator
sk: Rýchla tvorba chrbtových etikiet

note: SCRIPT
en: Quote
sk: Citát

en: Quote editor
sk: Editor citátov

en: Quote of the day
sk: Citát dňa

en: Quote uploader
sk: Načítavač citátov

en: Quotes
sk: Citáty

en: Quotes enabled:
sk: Citáty zapnuté:

en: RRP
sk: MOC

en: RRP tax exc.
sk: MOC bez DPH

en: RRP tax inc.
sk: MOC s DPH

en: Rank
sk: Zaradenie

en: Rank/Biblioitemnumbers
sk: Zaradenie/Biblioitemnumbers

en: Rate
sk: Sadzba

en: Rate:
sk: Sadzba:

en: Raw (any):
sk: Riadok (akýkoľvek):

en: Reason
sk: Dôvod

en: Reason for suggestion:
sk: Dôvod pre návrh:

en: Reason:
sk: Dôvod:

en: Reason:
sk: Dôvod:

en: Reasons why a title is not for loan
sk: Dôvody, prečo je titul nevypožičateľný

en: Reasons why an order might have been cancelled
sk: Dôvody, prečo mohla byť objednávka zrušená

en: Receipt history for this subscription
sk: História prijatí pre toto predplatné

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Receive
sk: Prijať

en: Receive a new shipment
sk: Prijať novú zásielku

en: Receive date
sk: Dátum prijatia

note: %1$s:  name | html %2$s:  IF ( invoice ) %3$s:  invoice | html %4$s:  END %5$s:  order.ordernumber | html
en: Receive items from : %s %s[%s] %s (order #%s)
sk: Prijať exempláre z : %s %s[%s]%s (objednávka #%s)

en: Receive orders and manage shipments
sk: Príjem objednávok a správa zásielok

note: %1$s:  name | html
en: Receive orders from %s
sk: Prijať objednávky od %s

note: %1$s:  name | html
en: Receive orders from %s
sk: Prijať objednávky od %s

en: Receive shipment from vendor
sk: Prijať zásielku od predajcu

en: Receive shipments
sk: Prijať zásielky

en: Receive?
sk: Prijať?

en: Received
sk: Prijatý

en: Received bibliographic records
sk: Prijaté bibliografické záznamy

en: Received issues
sk: Prijaté čísla časopisov

en: Received issues:
sk: Prijaté čísla časopisov:

en: Received items
sk: Prijaté exempláre

en: Received on
sk: Prijatý dňa

en: Receives claims for late issues
sk: Prijíma reklamácie na oneskorené čísla

en: Receives claims for late orders
sk: Prijíma reklamácie na oneskorené objednávky

en: Receives orders
sk: Prijíma objednávky

en: Receives overdue notices:
sk: Prijíma oznámenia o omeškaní:

note: INPUT type=submit
en: Recheck dependencies
sk: Prekontrolujte závislosti

en: Recipients:
sk: Príjemcovia:

en: Record
sk: Záznam

en: Record URL
sk: URL záznamu

en: Record deleted
sk: Záznam bol vymazaný

en: Record matching failed -- unable to retrieve selected matching rule.
sk: Vyhľadanie zhody záznamu bolo neúspešné -- nepodarilo sa vybrať zvolené pravidlo zhody.

en: Record matching rule:
sk: Pravidlo zhody záznamov:

en: Record matching rules
sk: Pravidlá zhody záznamov

note: SCRIPT
en: Record not marked as UTF-8, may be corrupted
sk: Záznam neoznačený ako UTF-8, možno je poškodený

en: Record only
sk: Iba záznam

note: SCRIPT
en: Record saved
sk: Záznam uložený

note: SCRIPT
en: Record structure invalid, cannot save
sk: Štruktúra záznamu je neplatná, nedá sa uložiť

en: Record title
sk: Názov záznamu

en: Record type
sk: Typ záznamu

en: Record type:
sk: Typ záznamu:

en: Record type:
sk: Typ záznamu:

en: Record-level item type
sk: Typ exemplára na úrovni záznamu

en: Record-level itemtype
sk: Typ exemplára na úrovni záznamu

en: Record:
sk: Záznam:

note: SCRIPT
en: Red
sk: Červená

en: Red cells signify no transfer allowed.
sk: Červené bunky znamenajú, že presuny nie sú povolené.

en: Redefine shortcuts
sk: Predefinujte skratky

note: SCRIPT
en: Redo
sk: Znovu

en: Referral:
sk: Odporučenie:

en: Refine results
sk: Podrobnejšie výsledky

en: Refine results:
sk: Podrobnejšie výsledky:

en: Refine search
sk: Spresniť vyhľadávanie

en: Refine your search
sk: Zúžiť hľadanie

en: Refresh
sk: Obnoviť

en: Refund payments to patrons
sk: Vrátiť platby čitateľom

en: Register description
sk: Popis registrácie

en: Register name
sk: Registrovať meno

en: Registration date
sk: Dátum zápisu

en: Registration date:
sk: Dátum zápisu:

note: %1$s:  patron.dateenrolled | $KohaDates
en: Registration date: %s
sk: Dátum zápisu: %s

en: Regular expression:
sk: Regulárny výraz:

en: Regular print
sk: Normálna tlač

en: Reject
sk: Zamietnuť

en: Rejected
sk: Zamietnuté

en: Rejected tags
sk: Zamietnuté menovky

note: ABBR
en: Related Term
sk: Súvisiaci pojem

en: Relationship information
sk: Informácia o vzťahu

en: Relationship:
sk: Vzťah:

en: Release maintainer:
sk: Správca vydania:

en: Release manager assistant:
sk: Asistent vedúceho vydania:

en: Release manager assistants:
sk: Asistenti vedúceho vydania:

en: Release manager:
sk: Vedúci vydania:

en: Relevance
sk: Relevantnosti

en: Religious organization
sk: Náboženská organizácia

en: Remaining circulation permissions
sk: Ostatné oprávnenia výpožičného procesu

en: Remaining permissions for managing fines and fees
sk: Ostatné oprávnenia pre správu pokút a poplatkov

en: Remaining system parameters permissions
sk: Ostatné oprávnenia systémových parametrov

en: Remember for session:
sk: Zapamätať si pripojenie:

en: Remember memcached needs to be started before Plack.
sk: Pamätajte, že memcached musí byť spustený pred Plackom.

en: Reminder date
sk: Dátum pripomienky

en: Reminder:
sk: Pripomienka:

en: Reminder: this action will delete all selected authorities!
sk: Upozornenie: týmto sa odstránia všetky zvolené autority!

en: Reminder: this action will delete all selected bibliographic records, attached subscriptions, existing holds, and attached items!
sk: Upozornenie: týmto sa odstránia všetky zvolené bibliografické záznamy, pripojené predplatné, existujúce rezervácie a pripojené exempláre!

en: Reminder: this action will modify all selected authorities!
sk: Upozornenie: týmto sa odstránia všetky zvolené autority!

en: Reminder: this action will modify all selected biblios!
sk: Upozornenie: týmto sa zmenia všetky zvolené biblio!

en: Reminder: this action will modify all selected checkouts!
sk: Upozornenie: týmto sa zmenia všetky zvolené výpožičky!

en: Remote host
sk: Vzdialený hostiteľ

en: Remote host:
sk: Vzdialený hostiteľ:

en: Remote image
sk: Vzdialený obrázok

en: Remote image:
sk: Vzdialený obrázok:

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Remove
sk: Odstrániť

en: Remove
sk: Odobrať

en: Remove &quot;In demand&quot;
sk: Odstrániť &quot;Vyžiadané&quot;

note: SCRIPT
en: Remove color
sk: Odstrániť farbu

en: Remove condition
sk: Odobrať podmienku

en: Remove course reserves
sk: Odobrať rezervácie kurzov

en: Remove duplicates
sk: Odstrániť duplikáty

note: A
en: Remove facet %s
sk: Odstrániť fazetu %s

en: Remove from group
sk: Odstrániť zo skupiny

en: Remove from rota
sk: Odstrániť z rozpisu cirkulačnej služby

en: Remove item from collection
sk: Odobrať exemplár zo zbierky

en: Remove items not owned by selected libraries:
sk: Odobrať exempláre, ktoré zvolené knižnice nevlastia:

en: Remove library from group
sk: Odstrániť knižnicu zo skupiny

note: SCRIPT
en: Remove link
sk: Odstrániť odkaz

en: Remove owner
sk: Odobrať vlastníka

en: Remove selected
sk: Odobrať zvolené

en: Remove selected items
sk: Odobrať zvolené exempláre

en: Remove selected patrons
sk: Odobrať zvolených čitateľov

en: Remove substitution
sk: Odobrať náhradu

en: Remove tag
sk: Odobrať menovku

en: Remove this match check
sk: Odobrať túto kontrolu zhody

en: Remove this match point
sk: Odobrať tento bod zhody

en: Remove this rule
sk: Odobrať toto pravidlo

en: Remove:
sk: Odstrániť:

en: Remove?
sk: Odobrať?

en: Renew
sk: Obnoviť

en: Renew
sk: Predĺžiť

note: %1$s:  subscription.subscriptionid | html
en: Renew #%s
sk: Obnoviť #%s

en: Renew a subscription
sk: Obnoviť predplatné

en: Renew all
sk: Predĺžiť všetko

en: Renew or check in selected items
sk: Predĺžiť alebo vrátiť zvolené exempláre

en: Renew patron
sk: Obnoviť čitateľa

note: A
en: Renew selected subscriptions
sk: Obnoviť zvolené predplatné

en: Renew this subscription
sk: Obnoviť toto predplatné

en: Renewal
sk: Predĺženie

en: Renewal date:
sk: Dátum predĺženia:

en: Renewal due date:
sk: Termín predĺženia:

en: Renewal period
sk: Doba predĺženia

en: Renewals allowed (count)
sk: Povolené predĺženia (počet)

en: Renewals allowed:
sk: Povolené predĺženia:

en: Renewals period:
sk: Doba predĺžení:

en: Renewed
sk: Predĺžené

en: Renewed
sk: Predĺžené

en: Rental charge
sk: Nájomné

note: %1$s:  RENTALCHARGE | $Price
en: Rental charge for this item: %s
sk: Nájomné za tento exemplár: %s

en: Rental charge:
sk: Nájomné:

en: Rental charge:
sk: Nájomné:

en: Rental discount (%%)
sk: Zľava z prenájmu (%%)

note: INPUT type=submit
en: Reopen
sk: Znovuotvoriť

en: Reopen it
sk: Znovuotvoriť

en: Reopen:
sk: Znovuotvoriť:

en: Rep.price
sk: Cena za náhradu

en: Repeatable
sk: Opakovateľný

en: Repeatable:
sk: Opakovateľný:

en: Replace
sk: Nahradiť

note: SCRIPT
en: Replace all
sk: Nahradiť všetko

en: Replace all patron attributes
sk: Vymeniť všetky vlastnosti čitateľov

en: Replace only included patron attributes
sk: Vymeniť iba zahrnuté vlastnosti čitateľov

en: Replace patron passwords with those in the file (blank passwords will be ignored)
sk: Nahraďte heslá čitateľa za heslá v súbore (prázdne heslá budú ignorované)

en: Replace record via Z39.50/SRU
sk: Nahradiť záznam cez Z39.50/SRU

en: Replace record via Z39.50/SRU search
sk: Nahradiť záznam cez Z39.50/SRU vyhľadávanie

note: SCRIPT
en: Replace the current record's contents
sk: Nahradiť obsah súčasného záznamu

note: SCRIPT
en: Replace with
sk: Nahradiť za

en: Replacement cost:
sk: Náklady na náhradu:

en: Replacement price
sk: Reprodukčná cena

en: Replacement price:
sk: Reprodukčná cena:

en: Replied
sk: Odpovedané

en: Reply-To:
sk: Odpovedať na adresu:

en: Report
sk: Výkaz

en: Report
sk: Výkaz

en: Report SQL:
sk: Výkaz SQL:

note: %1$s:  from_budget_period.budget_period_description | html %2$s:  from_budget_period.budget_period_startdate | $KohaDates %3$s:  from_budget_period.budget_period_enddate | $KohaDates %4$s:  to_budget_period.budget_period_description | html %5$s:  to_budget_period.budget_period_startdate | $KohaDates
en: Report after moving unreceived orders from budget %s (%s - %s) to %s (%s - %s)
sk: Výkaz po presune neprijatých objednávok z rozpočtu %s (%s - %s) po %s (%s - %s)

en: Report group:
sk: Skupina výkazov:

en: Report is public:
sk: Výkaz je verejný:

en: Report mistake
sk: Nahlásiť chybu

en: Report name
sk: Názov výkazu

en: Report name:
sk: Názov výkazu:

en: Report name:
sk: Názov výkazu:

en: Report plugins
sk: Moduly výkazov

en: Report subgroup:
sk: Podskupina výkazov:

en: Report:
sk: Výkaz:

note: %1$s:  todaysdate | $KohaDates
en: Reported on %s
sk: Vykázaný dňa %s

en: Reports
sk: Výkazy

en: Reports Dictionary
sk: Slovník výkazov

en: Reports dictionary
sk: Slovník výkazov

note: %1$s:  IF branch %2$s:  Branches.GetName( branch ) | html %3$s:  END
en: Reports on item types %s held at %s%s
sk: Výkazy o typoch exemplárov %s umiestnených v %s%s

en: Reports tables
sk: Tabuľky výkazov

note: For the first occurrence, %1$s:  ill.illrequest_id | html
en: Request %s
sk: Požiadavky %s

en: Request ID
sk: Číslo žiadosti

en: Request article
sk: Vyžiadať článok

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' link = 1
en: Request article from %s
sk: Vyžiadať článok z %s

en: Request details
sk: Podrobnosti o žiadosti

en: Request log
sk: Vyžiadať log

en: Request number:
sk: Žiadosť číslo:

en: Request specific item type:
sk: Vyžiadať konkrétny typ exemplára:

en: Request type:
sk: Typ žiadosti:

en: Requested
sk: Vyžiadané

en: Requested article
sk: Vyžiadaný článok

note: SCRIPT
en: Requested from partners
sk: Vyžiadané od partnerov

en: Requested item type
sk: Vyžiadaný typ exemplára

en: Require valid email address:
sk: Vyžadujte platnú emailovú adresu:

en: Required
sk: Povinné

en: Required fields cannot be cleared
sk: Požadované polia nemožno vymazať

en: Required fields:
sk: Povinné polia:

en: Required for staff login.
sk: Povinné pre prihlásenie knihovníka.

en: Required match checks
sk: Povinné kontroly zhody

note: TH
en: Required module missing
sk: Chýba požadovaný modul

en: Required modules must be installed at the correct version before you may continue.
sk: Než budete môcť pokračovať, musia byť požadované moduly nainštalované v správnej verzii.

en: Required modules must be installed before you may continue.
sk: Požadované moduly sa musia nainštalovať skôr, ako budete pokračovať.

en: Required. Maximum length is 64 letters
sk: Vyžadované. Maximálna dĺžka je 64 písmen

note: I
en: Requires override of hold policy
sk: Vyžaduje obídenie podmienky rezervácie

en: Research
sk: Výskum

en: Resend
sk: Poslať znova

en: Reserve cancelled
sk: Rezervácia bola zrušená

en: Reserve found
sk: Rezervácia sa našla

en: Reserves
sk: Rezervy

en: Reset
sk: Vynulovať

en: Reset filter
sk: Vynulovať filter

note: INPUT type=submit
en: Reset your token
sk: Obnovte svoj token

note: SCRIPT
en: Resize
sk: Zmeniť veľkosť

en: Resolution
sk: Rozlíšenie

en: Resolve
sk: Vyriešiť

en: Resolve claim
sk: Vyriešiť reklamáciu

en: Resolve return claim
sk: Vyriešiť reklamáciu vrátenia

note: SPAN
en: Resolved claims
sk: Vyriešené reklamácie

en: Responses
sk: Odpovede

en: Responses enabled:
sk: Odpovede zapnuté:

en: Restore
sk: Obnoviť

note: SCRIPT
en: Restore last draft
sk: Obnoviť posledný koncept

en: Restrict
sk: Obmedziť

en: Restrict access to:
sk: Obmedziť prístup do:

en: Restricted
sk: Obmedzené

en: Restricted status of an item
sk: Obmedzený stav exemplára

en: Restricted:
sk: Obmedzený:

en: Restriction comment
sk: Komentár obmedzenia

en: Restriction expiration
sk: Vypršanie obmedzenia

en: Restriction overridden temporarily
sk: Dočasne obídené obmedzenie

en: Restriction overridden temporarily.
sk: Dočasne obídené obmedzenie.

en: Restriction reason
sk: Dôvod obmedzenia

en: Result
sk: Výsledok

en: Results
sk: Výsledky

note: %1$s:  from | html %2$s:  to | html %3$s:  IF ( total ) %4$s:  total | html %5$s:  END
en: Results %s through %s %s of %s%s
sk: Výsledky %s po %s %s z %s%s

note: %1$s:  from | html %2$s:  to | html %3$s:  total | html
en: Results %s to %s of %s
sk: Výsledky %s po %s z %s

note: %1$s:  from | html %2$s:  to | html %3$s:  total | html
en: Results %s to %s of %s
sk: Výsledky %s po %s z %s

en: Results for authority records
sk: Výsledky pre záznamy autorít

note: SCRIPT
en: Results from Mana Knowledge Base
sk: Výsledky z databázy Mana Knowledge Base

en: Results per page :
sk: Výsledkov na stránku :

note: %1$s:  results_per_page | html
en: Results per page: %s
sk: Výsledkov na stránku: %s

en: Resume
sk: Pokračovať

note: INPUT type=submit
en: Resume all suspended holds
sk: Obnoviť všetky prerušené rezervácie

en: Retail price:
sk: Maloobchodná cena:

en: Return claims
sk: Vrátené reklamácie

note: OPTION
en: Return claims must be processed from the patron details page
sk: Vrátené reklamácie musia byť spracované zo stránky s podrobnosťami o čitateľovi

en: Return claims:
sk: Vrátené reklamácie:

en: Return date
sk: Dátum vrátenia

en: Return policy
sk: Pravidlá vrátenia

en: Return to batch item deletion
sk: Späť k hromadnému odstráneniu exemplárov

en: Return to batch item modification
sk: Späť k hromadnej zmene exemplárov

en: Return to circulation and fine rules
sk: Späť k pravidlám výpožičného procesu a pokút

en: Return to frameworks
sk: Späť k šablónam

en: Return to patron detail
sk: Späť k detailu o čitateľovi

en: Return to previous page
sk: Späť na predošlú stránku

en: Return to request
sk: Späť k žiadosti

note: A
en: Return to request details
sk: Späť k detailu o žiadosti

en: Return to rota
sk: Späť do rozpisu cirkulačnej služby

en: Return to rotas
sk: Späť do rozpisov cirkulačnej služby

en: Return to rotating collections home
sk: Späť na hlavnú ponuku zbierky cirkulačnej služby

en: Return to search
sk: Späť na vyhľadávanie

en: Return to sets management
sk: Späť do správy sád

note: %1$s:  batchid | html
en: Return to staged MARC batch %s
sk: Späť k pripravenej dávke MARC %s

en: Return to the basket
sk: Späť do košíka

en: Return to the basket without making a new order.
sk: Späť do košíka bez zadania novej objednávky.

en: Return to the record
sk: Späť k záznamu

en: Return to tools
sk: Späť k nástrojom

en: Return to where you were
sk: Späť na predošlú pozíciu

en: Return-Path:
sk: Adresa pre odpovede:

en: Returned to patron:
sk: Vrátené čitateľovi:

en: Returns
sk: Vrátenia

en: Revert waiting status
sk: Vrátiť stav očakávania

en: Reverted
sk: Vrátené

en: Review pending modifications
sk: Overiť stav čakajúcich žiadostí

en: Reviewer
sk: Recenzent

en: Reviewer:
sk: Recenzent:

en: Reviews
sk: Recenzie

en: Revoke
sk: Odvolať

note: SCRIPT
en: Rich Text Area. Press ALT-0 for help.
sk: Oblasť RTF. Stlačením ALT-0 získate pomoc.

note: SCRIPT
en: Rich Text Area. Press ALT-F9 for menu. Press ALT-F10 for toolbar. Press ALT-0 for help
sk: Oblasť RTF. Stlačte ALT-F9 pre ponuku. Stlačte ALT-F10 pre panel nástrojov. Stlačením ALT-0 získate pomoc

en: Right
sk: Vpravo

note: SCRIPT
en: Right to left
sk: Sprava doľava

en: Road types to be used in patron addresses
sk: Typy ulíc, ktoré sa majú použiť v adresách čitateľa

note: SCRIPT
en: Robots
sk: Roboty

note: SCRIPT
en: Rollover at:
sk: Obrátiť pri:

en: Rollover:
sk: Obrátiť:

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Root directory for uploads not defined
sk: Koreňový adresár pre načítané súbory nie je určený

en: Rota
sk: Rozpis cirkulačnej služby

note: TEXTAREA name=description
en: Rota description
sk: Popis rozpisu cirkulačnej služby

note: INPUT type=text name=title
en: Rota name
sk: Názov rozpisu cirkulačnej služby

en: Rota status
sk: Stav rozpisu cirkulačnej služby

note: SCRIPT
en: Rotate clockwise
sk: Otočiť po smere hodinových ručičiek

note: SCRIPT
en: Rotate counterclockwise
sk: Otočiť proti smeru hodinových ručičiek

en: Rotating collections
sk: Zbierky cirkulačnej služby

en: Routing
sk: Distribučný

en: Routing list
sk: Distribučný zoznam

en: Routing lists
sk: Distribučné zoznamy

en: Routing:
sk: Distribučný:

en: Row
sk: Riadok

note: SCRIPT
en: Row group
sk: Skupina riadkov

note: SCRIPT
en: Row properties
sk: Vlastnosti riadka

note: SCRIPT
en: Row type
sk: Typ riadku

note: SCRIPT
en: Rows
sk: Riadky

en: Rule
sk: Pravidlo

en: Rule operator
sk: Operátor pravidiel

en: Rules for automatic item modifications by age
sk: Pravidlá automatickej úpravy exemplárov podľa veku

note: %1$s:  IF ( branch ) %2$s:  Branches.GetName( branch ) | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Rules for overdue actions: %s%s%s default library %s
sk: Pravidlá pre činnosť pri omeškaní: %s%s%s predvolená knižnica %s

en: Run
sk: Spustiť

note: BUTTON
en: Run and edit macros
sk: Spustiť a upraviť makrá

en: Run macro
sk: Spustiť makro

en: Run report
sk: Spustiť výkaz

en: Run report
sk: Spustiť výkaz

en: Run reports
sk: Spustiť výkazy

note: INPUT type=submit
en: Run the report
sk: Spustiť výkaz

en: Run tool
sk: Spustiť nástroj

en: SI Centimeters
sk: SI centimetre

en: SI Millimeters
sk: SI milimetre

en: SIP media type:
sk: Typ média SIP:

en: SMS alert number
sk: Číslo výstražnej SMS

en: SMS cellular providers
sk: SMS operátor

en: SMS number:
sk: SMS číslo:

en: SMS provider
sk: SMS operátor

en: SMS provider:
sk: Operátor SMS:

en: SRU Search fields mapping:
sk: Priradenie polí vyhľadávania SRU:

en: STARTDATE:January 1 2010,TRACK:Day
sk: STARTDATE:1. Január 2010,TRACK:Deň

note: For the first occurrence, %1$s:  ELSIF debit_type.can_be_invoiced
en: Sale %s
sk: Predaj %s

en: Salutation
sk: Oslovenie

en: Satisfied
sk: Spokojný

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Saturday
sk: Sobota

note: SCRIPT
en: Saturdays
sk: Soboty

note: INPUT type=submit
en: Save
sk: Uložiť

en: Save
sk: Uložiť

note: SCRIPT
en: Save (if save plugin activated)
sk: Uložiť (ak je aktivovaný ukladací plugin)

note: For the first occurrence, %1$s:  TAB.tab_title | html
en: Save all %s preferences
sk: Uložiť všetky nastavenia pre %s

en: Save and continue editing
sk: Uložiť a pokračovať v úpravách

en: Save and edit items
sk: Uložiť a upraviť exempláre

en: Save and pay
sk: Uložiť a zaplatiť

note: INPUT type=submit name=ok
en: Save and preview routing slip
sk: Uložiť a prezrieť distribučný ústrižok

en: Save and view record
sk: Uložiť a prezerať záznam

en: Save anyway
sk: Uložiť aj tak

note: SCRIPT
en: Save as MARC (.mrc) file
sk: Uložiť ako súbor MARC (.mrc)

note: SCRIPT
en: Save as MARCXML (.xml) file
sk: Uložiť ako súbor MARCXML (.xml)

en: Save as new pattern
sk: Uložiť ako novú schému

en: Save changes
sk: Uložiť zmeny

note: INPUT type=submit
en: Save configuration
sk: Uložiť konfiguráciu

note: BUTTON
en: Save current record (Ctrl-S)
sk: Uložiť súčasný záznam (Ctrl-S)

en: Save description
sk: Uložiť popis

en: Save quotes
sk: Uložiť citáty

en: Save record
sk: Uložiť záznam

en: Save record (cannot be remapped)
sk: Uložiť záznam (nedá sa premapovať)

note: INPUT type=submit name=submit
en: Save report
sk: Uložiť výkaz

note: INPUT type=submit
en: Save shortcuts
sk: Uložiť skratky

note: INPUT type=submit
en: Save subscription
sk: Uložiť predplatné

note: INPUT type=submit
en: Save subscription history
sk: Uložiť výpis predplatného

note: SCRIPT
en: Save to catalog
sk: Uložiť do katalógu

en: Save your custom report
sk: Uložte svoj prispôsobený výkaz

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Saved
sk: Uložený

en: Saved check-in date:
sk: Uložený dátum vrátenia:

en: Saved report results
sk: Výsledky uloženého výkazu

en: Saved reports
sk: Uložené výkazy

en: Saved results
sk: Uložené výsledky

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Saving...
sk: Ukladá sa...

en: Scale height (relative to card):
sk: Výška mierky (týka sa preukazu):

en: Scale width (relative to card):
sk: Šírka mierky (týka sa preukazu):

en: Scan a patron barcode to start.
sk: Na začiatku zoskenujte čiarový kód čitateľa.

en: Scan index:
sk: Prehľadať index:

en: Scan indexes:
sk: Prehľadať indexy:

en: Schedule
sk: Rozvrh

en: Schedule
sk: Rozvrh

en: Schedule tasks to run
sk: Rozvrhnúť úlohy na spustenie

en: Schedule tasks to run
sk: Naplánujte úlohy, ktoré sa majú spustiť

en: Scheduled for automatic renewal
sk: Naplánované pre automatické predĺženie

en: School
sk: Škola

note: SCRIPT
en: Scope
sk: Rozsah

en: Score:
sk: Bodovanie:

en: Screen
sk: Obrazovka

note: INPUT type=submit
en: Search
sk: Hľadať

note: INPUT type=text
en: Search %s
sk: Hľadať %s

note: INPUT type=text
en: Search ISSN
sk: Hľadať ISSN

en: Search Z39.50/SRU servers
sk: Hľadať na serveroch Z39.50/SRU

en: Search all headings
sk: Hľadať vo všetkých hlavičkách

en: Search all headings:
sk: Hľadať vo všetkých hlavičkách:

note: INPUT type=text name=searchfield
en: Search by contract name or/and description:
sk: Hľadať podľa názvu zmluvy alebo/a popisu:

en: Search by keyword:
sk: Hľadať podľa kľúčového slova:

en: Search call number:
sk: Hľadať signatúru:

note: INPUT type=text
en: Search callnumber
sk: Hľadať signatúru

en: Search category
sk: Kategória vyhľadávania

en: Search cities
sk: Hľadať v mestách

note: INPUT type=text
en: Search claim count
sk: Hľadať počet reklamácií

note: INPUT type=text
en: Search claim date
sk: Hľadať dátum reklamácií

en: Search contracts
sk: Hľadať v zmluvách

en: Search currencies
sk: Hľadať v menách

en: Search desks
sk: Hľadať výpožičné pulty

en: Search engine configuration (Elasticsearch)
sk: Konfigurácia vyhľadávacieho modulu (Elasticsearch)

en: Search entire MARC record
sk: Prehľadať celý záznam MARC

en: Search entire record
sk: Hľadať v celom zázname

en: Search entire record:
sk: Hľadať v celom zázname:

note: INPUT type=text
en: Search expiration date
sk: Hľadať dátum vypršania

note: SCRIPT
en: Search expired, please try again
sk: Čas vyhľadávania vypršal, skúste znova, prosím

en: Search field
sk: Hľadať v poli

en: Search fields
sk: Hľadať v poliach

en: Search filters
sk: Vyhľadávacie filtre

en: Search for
sk: Vyhľadať

en: Search for a vendor
sk: Hľadať predajcu

en: Search for a vendor to transfer from
sk: Hľadať predajcu, od ktorého chcete presunúť

en: Search for a vendor to transfer to
sk: Hľadať predajcu, ku ktorému chcete presunúť

en: Search for another record
sk: Hľadať ďalší záznam

note: %1$s:  IF ( batch_id ) %2$s:  batch_id | html %3$s:  END
en: Search for items %s to add to Batch %s %s
sk: Hľadať exempláre %s pre pridanie do dávky %s %s

en: Search for patron
sk: Vyhľadávanie čitateľa

en: Search for patrons
sk: Vyhľadávanie čitateľov

note: INPUT type=text name=plugin-search
en: Search for plugins
sk: Hľadať pluginy

en: Search for record
sk: Hľadať záznam

en: Search for tag:
sk: Hľadať menovku:

en: Search funds
sk: Hľadať vo fondoch

en: Search history
sk: Výpis hľadania

en: Search in the calendar the day you want to set as holiday.
sk: Vyhľadajte v kalendári deň, ktorý chcete nastaviť ako sviatok.

en: Search index:
sk: Hľadať v indexe:

note: INPUT type=text
en: Search issue number
sk: Hľadať číslo vydania

note: INPUT type=text
en: Search library
sk: Hľadať knižnicu

note: INPUT type=text
en: Search location
sk: Hľadať lokáciu

en: Search main heading
sk: Hľadať v hlavnej hlavičke

en: Search main heading ($a only)
sk: Hľadať v hlavnej hlavičke (iba $a)

en: Search main heading ($a only):
sk: Hľadať v hlavnej hlavičke (iba $a):

en: Search main heading:
sk: Hľadať v hlavnej hlavičke:

note: INPUT type=text
en: Search notes
sk: Hľadať v poznámkach

en: Search notices
sk: Hľadať v oznámeniach

en: Search on
sk: Hľadať

note: I
en: Search on %s
sk: Hľadať na %s

en: Search on Mana
sk: Hľadať v Mana

en: Search options
sk: Možnosti vyhľadávania

en: Search orders
sk: Hľadať objednávky

en: Search partners
sk: Vyhľadať partnerov

en: Search patron categories
sk: Hľadať v kategóriách čitateľov

en: Search patrons
sk: Vyhľadávanie čitateľov

en: Search patrons or clubs
sk: Vyhľadať čitateľov alebo kluby

en: Search reports by keyword:
sk: Vyhľadávanie vo výkazoch podľa kľúčového slova:

en: Search results
sk: Výsledky hľadania

note: %1$s:  from | html %2$s:  to | html %3$s:  total | html
en: Search results from %s to %s of %s
sk: Výsledky vyhľadávania od %s do %s z %s

note: NAV
en: Search results navigation
sk: Navigácia vo výsledkoch vyhľadávania

en: Search selected partners
sk: Vyhľadať vybraných partnerov

note: INPUT type=text
en: Search since
sk: Hľadať od

note: INPUT type=text
en: Search status
sk: Hľadať stav

en: Search string matches:
sk: Hľadať zhody reťazcov:

en: Search subscriptions
sk: Hľadať v predplatných

en: Search subscriptions:
sk: Hľadať v predplatných:

en: Search suggestions
sk: Hľadať v návrhoch

en: Search system preferences
sk: Vyhľadávanie v nastaveniach systému

en: Search targets
sk: Hľadať ciele

en: Search term:
sk: Hľadaný pojem:

note: INPUT type=text
en: Search title
sk: Hľadať titul

en: Search to hold
sk: Vyhľadávanie pre rezerváciu

en: Search to hold
sk: Vyhľadávanie pre rezerváciu

en: Search type:
sk: Hľadať typ:

note: SCRIPT
en: Search unavailable
sk: Vyhľadávanie nedostupné

en: Search uploads by name or hashvalue
sk: Hľadať načítané súbory podľa mena alebo kontrolného súčtu

en: Search value:
sk: Hľadať hodnotu:

note: INPUT type=text
en: Search vendor
sk: Hľadať predajcu

en: Search was:
sk: Hľadali ste:

en: Search:
sk: Hľadať:

en: Searchable
sk: Hľadateľný

en: Searchable:
sk: Hľadateľný:

note: A
en: Searching
sk: Vyhľadávanie

note: SCRIPT
en: Season
sk: Sezóna

note: SCRIPT
en: Second
sk: Druhé

en: Second indicator default value:
sk: Predvolená hodnota druhého indikátora:

en: Secondary email
sk: Sekundárny E-mail

en: Secondary email:
sk: Sekundárny email:

en: Secondary email:
sk: Sekundárny E-mail:

en: Secondary phone
sk: Sekundárny telefón

en: Secondary phone:
sk: Sekundárny telefón:

en: Secondary phone:
sk: Sekundárny telefón:

en: Seconds (default)
sk: Sekundy (predvolené)

en: Section
sk: Sekcia

note: For the first occurrence, %1$s:  BIG_LOO.number | html
en: Section %s
sk: Sekcia %s

en: Section:
sk: Sekcia:

en: See any subscription attached to this biblio
sk: Pozrite na ľubovoľné predplatné pripojené k tomuto biblio

en: See highlighted items below
sk: Pozrite sa nižšie na zvýraznené exempláre

en: See online help for advanced options
sk: Pozrite sa na pomoc online pre rozšírené možnosti

en: See your public page:
sk: Pozrite si svoju verejnú stránku:

en: Seen
sk: Videný

note: INPUT type=submit
en: Select
sk: Zvoliť

en: Select
sk: Zvoliť

en: Select 'All libraries' if all libraries use this item type. Otherwise, select the specific libraries that use this item type.
sk: Ak všetky knižnice používajú tento typ exemplára, vyberte možnosť „Všetky knižnice“. V opačnom prípade vyberte konkrétne knižnice, ktoré používajú tento typ exemplára.

en: Select 'All libraries' if this authorized value must be displayed all the time. Otherwise select libraries you want to associate with this value.
sk: Zvoľte 'Všetky knižnice' ak sa táto povolená hodnota má zobraziť vždy. Inak zvoľte knižnice, ktoré chcete priradiť k tejto hodnote.

en: Select 'All libraries' if this credit type should be available at all libraries. Otherwise select libraries you want to associate credit type with.
sk: Ak má byť tento typ kreditu k dispozícii vo všetkých knižniciach, vyberte možnosť „Všetky knižnice“. V opačnom prípade vyberte knižnice, ku ktorým chcete priradiť typ kreditu.

en: Select 'All libraries' if this debit type should be available at all libraries. Otherwise select libraries you want to associate debit type with.
sk: Ak má byť tento typ debetu k dispozícii vo všetkých knižniciach, vyberte možnosť „Všetky knižnice“. V opačnom prípade vyberte knižnice, ku ktorým chcete priradiť typ debetu.

en: Select CSV profile:
sk: Zvoliť profil CSV:

en: Select MARC framework:
sk: Zvoliť MARC šablónu:

en: Select a MARC file to stage in the import reservoir. It will be parsed, and each valid record staged for later import into the catalog.
sk: Zvoľte súbor MARC na prípravu do zásobníka importu. Ten bude spracovaný a každý platný záznam sa pripraví na neskorší import do katalógu.

en: Select a budget
sk: Zvoliť rozpočet

en: Select a built-in sound:
sk: Zvoliť vstavaný zvuk:

en: Select a category type
sk: Zvoliť typ kategórie

en: Select a chooser
sk: Zvoliť výber

en: Select a day
sk: Zvoliť deň

en: Select a deliverer
sk: Zvoliť doručovateľa

en: Select a department
sk: Zvoliť katedru

en: Select a file to import into the borrowers table
sk: Vybrať súbor na import do tabuľky požičiavateľov

en: Select a frequency
sk: Zvoliť frekvenciu

en: Select a fund
sk: Zvoliť fond

en: Select a language:
sk: Zvoliť jazyk:

en: Select a layout for back side:
sk: Zvoliť rozloženie na zadnú stranu:

en: Select a layout to be applied:
sk: Zvoliť rozloženie:

en: Select a library :
sk: Zvoliť knižnicu :

en: Select a library :
sk: Zvoliť knižnicu :

en: Select a library:
sk: Zvoliť knižnicu:

en: Select a library:
sk: Vybrať knižnicu:

en: Select a list
sk: Vybrať zoznam

en: Select a list of records
sk: Vybrať zoznam záznamov

en: Select a table:
sk: Vybrať tabuľku:

en: Select a template
sk: Zvoliť šablónu

en: Select a template to be applied:
sk: Zvoliť šablónu:

en: Select a time
sk: Zvoliť čas

en: Select all
sk: Vybrať všetko

en: Select all visible rows
sk: Zvoliť všetky viditeľné riadky

en: Select an authority framework
sk: Zvoliť šablónu autorít

en: Select an existing list
sk: Zvoliť existujúci zoznam

en: Select an image file or ZIP file to upload. The tool will accept images in GIF, JPEG, PNG, and XPM formats.
sk: Zvoľte obrazový súbor alebo komprimovaný súbor ZIP na načítanie. Tento nástroj akceptuje obrázky vo formáte GIF, JPEG, PNG a XPM.

en: Select day:
sk: Zvoliť deň:

en: Select download format:
sk: Zvoliť formát na stiahnutie:

en: Select files:
sk: Zvoliť súbory:

en: Select item:
sk: Zvoliť exemplár:

en: Select items to move to this rota:
sk: Vyberte exempláre, ktoré chcete presunúť do tohto rozpisu cirkulačnej služby:

en: Select local databases
sk: Zvoliť lokálne databázy

en: Select manager
sk: Zvoliť správcu

en: Select month:
sk: Zvoliť mesiac:

en: Select none
sk: Nezvoliť žiadne

en: Select none to see all libraries
sk: Nezvoliť žiadne pre zobrazenie všetkých knižníc

en: Select note
sk: Zvoliť poznámku

en: Select notice:
sk: Zvoliť oznámenie:

en: Select one or more images to delete.
sk: Zvoľte jeden alebo viac obrázkov na odstránenie.

en: Select ordering library account:
sk: Zvoliť účet objednávajúcej knižnice:

en: Select owner
sk: Zvoliť vlastníka

en: Select partner libraries:
sk: Zvoliť partnerské knižnice:

en: Select patron to keep. Data from the other patrons will be transferred to this patron record and the remaining patron records will be deleted.
sk: Zvoľte čitateľa, ktorého si chcete zachovať. Údaje od ostatných čitateľov sa prenesú do tohto záznamu o čitateľovi a ostatné záznamy o čitateľoch budú odstránené.

en: Select planning type:
sk: Zvoliť typ plánovania:

en: Select records to export
sk: Zvoliť záznamy na export

en: Select remote databases
sk: Zvoliť vzdialené databázy

en: Select searches to:
sk: Vybrané hľadania:

en: Select table:
sk: Zvoliť tabuľku:

en: Select the biblionumber to attach the item to
sk: Zvoliť biblionumber, ku ktorému sa pripojí exemplár

en: Select the biblionumber to link the item to
sk: Zvoliť biblionumber, na ktorý sa prepojí exemplár

en: Select the file to import:
sk: Zvoliť súbor na import:

en: Select the file to upload:
sk: Zvoliť súbor na načítanie:

en: Select the host record to link
sk: Vyberte záznam hostiteľa, ktorý chcete prepojiť

note: %1$s:  bibliotitle | html
en: Select the host record to link to '%s'
sk: Vyberte záznam hostiteľa, ktorý chcete prepojiť s '%s'

en: Select the library account submitting the EDI order
sk: Zvoliť účet knižnice odosielajúcej objednávku EDI

en: Select to display or not:
sk: Zvoliť na zobrazenie alebo nie:

en: Select to import
sk: Zvoliť na import

note: SCRIPT
en: Select visible rows
sk: Vybrať viditeľné riadky

en: Select without holds
sk: Zvoliť bez rezervácií

en: Select without items
sk: Zvoliť bez exemplárov

en: Select your MARC flavor
sk: Zvoľte variant vášho MARCu

en: Selected fields will be preserved from original patron record when overwriting existing patron.
sk: Vybrané polia budú prevzaté z pôvodného záznamu čitateľa pri prepisovaní existujúceho čitateľa.

en: Selected items :
sk: Zvolené exempláre :

en: Selecting a notice will allow patrons to subscribe to notifications when a new issue is received.
sk: Zvolením oznámenia budú čitatelia na distribučnom zozname upovedomení, keď prídu nové čísla časopisov.

en: Selecting this option will overwrite existing fund owners, if any
sk: Zvolením tejto možnosti sa prepíšu jestvujúci vlastníci fondov, ak jestvujú

en: Selector
sk: Selektor

en: Selector:
sk: Selektor:

en: Self check modules
sk: Samoobslužné moduly

en: Semi-colon (;)
sk: Bodkočiarka (;)

en: Semicolon separated text (.csv)
sk: Text oddelený bodkočiarkou (.csv)

en: Send
sk: Odoslať

note: INPUT type=submit
en: Send EDI order
sk: Poslať objednávku EDI

en: Send email
sk: Odoslať email

en: Send list
sk: Odoslať zoznam

note: INPUT type=submit name=submit
en: Send notification
sk: Odoslať upomienku

en: Send to
sk: Adresát

note: INPUT type=submit
en: Send to Mana KB
sk: Odoslať do Mana KB

note: A
en: Send visible items to batch item deletion
sk: Odoslať viditeľné exempláre na hromadné odstránenie exemplárov

note: A
en: Send visible items to batch item modification
sk: Odoslať viditeľné exempláre na hromadnú úpravu exemplárov

note: A
en: Send visible records to a list
sk: Odoslať viditeľné záznamy do zoznamu

note: A
en: Send visible records to batch record deletion
sk: Odoslať viditeľné záznamy na hromadné odstránenie záznamov

note: A
en: Send visible records to batch record modification
sk: Odoslať viditeľné záznamy na hromadnú úpravu záznamov

note: A
en: Send visible results to batch patron modification
sk: Odoslať viditeľné výsledky na hromadnú úpravu čitateľov

en: Sending your cart
sk: Posiela sa Váš košík

en: Sending your list
sk: Posiela sa Váš zoznam

note: For the first occurrence, %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' no_html = 1
en: Sent notices for %s
sk: Odoslané oznámenia pre %s

en: Sent to
sk: Odoslané

en: Separate keys using a hyphen "-"
sk: Oddeľte kľúče spojovníkom "-"

en: Separate multiple filenames by commas.
sk: Oddeľte viacero názvov súborov čiarkami.

en: Separate options by commas. Example: sru=get,sru_version=1.1. See also http://www.indexdata.com/yaz/doc/zoom.html.
sk: Oddeľte možnosti čiarkami. Príklad: sru=get,sru_version=1.1. Pozrite aj na http://www.indexdata.com/yaz/doc/zoom.html.

en: Serial
sk: Periodikum

en: Serial collection
sk: Zbierka periodík

note: %1$s:  subscription.subscriptionid | html
en: Serial collection #%s
sk: Zbierka periodík #%s

en: Serial collection information for
sk: Informácia o zbierke periodík pre

en: Serial edition
sk: Vydanie periodika

en: Serial enumeration / chronology
sk: Číslovanie periodík / chronológia

en: Serial enumeration:
sk: Číslovanie periodík:

en: Serial number:
sk: Číslo periodika:

en: Serial receipt creates an item record.
sk: Potvrdenka periodika vytvára záznam o exemplári.

en: Serial receipt does not create an item record.
sk: Potvrdenka periodika nevytvára záznam o exemplári.

en: Serial receive
sk: Prijatie periodika

en: Serial subscription: search for vendor
sk: Predplatné periodika: hľadať predajcu

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.serial | $raw
en: Serial: %s
sk: Periodikum: %s

en: Serials
sk: Periodiká

en: Serials (new issue)
sk: Periodiká (nové číslo)

en: Serials planning
sk: Plánovanie periodík

en: Serials receiving
sk: Príjem periodík

en: Serials subscriptions
sk: Predplatné periodík

note: %1$s:  total | html
en: Serials subscriptions (%s found)
sk: Predplatné periodík (%s nájdených)

en: Serials subscriptions search
sk: Vyhľadávanie v predplatnom periodík

en: Serials tables
sk: Tabuľky periodík

en: Series
sk: Edícia

en: Series title
sk: Názov edície

en: Series:
sk: Edícia:

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Server '%s' deleted successfully.
sk: Server '%s' bol úspešne odstránený.

en: Server information
sk: Informácie o serveri

en: Server name:
sk: Názov servera:

en: Servers:
sk: Servre:

en: Session timed out, please log in again
sk: Čas pripojenia vypršal, prihláste sa znova, prosím

en: Session timed out.
sk: Čas pripojenia vypršal.

en: Set all funds to zero
sk: Vynulovať všetky fondy

en: Set back to
sk: Nastaviť späť na

en: Set back to:
sk: Nastaviť späť na:

en: Set basket group
sk: Nastaviť skupinu košíkov

en: Set by
sk: Nastavil

en: Set due date to expiry:
sk: Nastavte vypršanie termínu vrátenia:

note: IMG
en: Set geolocation
sk: Nastaviť geolokáciu

note: IMG
en: Set geolocation for %s
sk: Nastaviť geolokáciu na %s

en: Set inventory date to:
sk: Nastavte dátum inventarizácie na:

en: Set library
sk: Nastaviť knižnicu

en: Set notice/status triggers for overdue items
sk: Nastaviť oznámenie/spúšťače stavov pre omeškané exempláre

en: Set notice/status triggers for overdue items
sk: Nastaviť spúšťače oznámení / stavov pre omeškané exempláre

en: Set permissions
sk: Nastaviť oprávnenia

note: INPUT type=submit name=submit
en: Set status
sk: Nastaviť stav

en: Set the date received to today?
sk: Nastaviť dátum prijatia na dnešok?

en: Set to patron
sk: Nastaviť na čitateľa

note: INPUT type=submit
en: Set up some of Koha's basic requirements
sk: Nastavte niektoré základné požiadavky pre Kohu

en: Set user permissions
sk: Nastaviť oprávnenia používateľa

note: BUTTON
en: Set virtual keyboard layout
sk: Nastaviť rozloženie virtuálnej klávesnice

en: Settings
sk: Nastavenia

en: Share
sk: Zdieľať

note: %1$s:  bibliotitle | html
en: Share %s to Mana
sk: Zdieľajte %s s Mana KB

en: Share anonymous usage statistics with the Koha community?
sk: Chcete zdieľať anonymné štatistiky používania s komunitou Koha?

en: Share content (subscriptions, reports) with the Koha community
sk: Zdieľajte obsah (predplatné, výkazy) s komunitou Koha

en: Share content with Mana KB
sk: Zdieľajte obsah s Mana KB

en: Share content with Mana KB?
sk: Zdieľať obsah s Mana KB?

en: Share content with the Koha community using Mana KB
sk: Zdieľajte obsah s komunitou Koha pomocou Mana KB

en: Share my Koha usage statistics:
sk: Zdieľať moje štatistiky používania Kohy:

note: A
en: Share the subscription with other libraries. Your email address will be associated to your sharing.
sk: Zdieľajte predplatné s ostatnými knižnicami. Vaša e-mailová adresa bude priradená k vášmu zdieľaniu.

en: Share usage statistics
sk: Zdieľať štatistiku používania

en: Share with Mana
sk: Zdieľajte s Manou

note: A
en: Share your report with Mana Knowledge Base
sk: Zdieľajte svoj výkaz s Mana Knowledge Base

en: Share your usage statistics
sk: Zdieľajte vaše štatistiky používania

en: Shared
sk: Zdieľané

en: Shared:
sk: Zdieľané:

en: Sharp (#)
sk: Krížik (#)

note: SCRIPT
en: Sharpen
sk: Zaostriť

en: Shelving control number
sk: kontrolné číslo políc

en: Shelving location
sk: Lokácia v polici

en: Shelving location (items.location) is:
sk: Umiestnenie exemplára (items.location) je:

en: Shelving location (usually appears when adding or editing an item). LOC maps to items.location in the Koha database.
sk: Poloha v polici (zvyčajne sa zobrazuje pri pridávaní alebo úprave exemplára). LOC mapuje exempláre items.location v databáze Koha.

en: Shelving location selected:
sk: Zvolená lokácia v poličke:

en: Shelving location:
sk: Lokácia v polici:

en: Shelving location:
sk: Lokácia v polici:

en: Shibboleth login failed
sk: Shibboleth prihlásenie zlyhalo

en: Shift is "Shift"
sk: Shift je "Shift"

en: Shipment cost
sk: Poštovné

en: Shipment cost:
sk: Poštovné:

en: Shipment date
sk: Dátum zásielky

en: Shipment date reverse
sk: Reverz dátumu zásielky

en: Shipment date:
sk: Dátum zásielky:

en: Shipment date:
sk: Dátum zásielky:

note: %1$s:  shipmentdateto | $KohaDates
en: Shipment date: All until %s
sk: Dátum odoslania: Celkom do %s

en: Shipping cost for invoice
sk: Prepravné náklady na faktúru

en: Shipping cost:
sk: Poštovné:

en: Shipping cost:
sk: Poštovné:

en: Shipping fund:
sk: Poštovný fond:

en: Shortcut
sk: Skratka

en: Shortcut keys
sk: Klávesové skratky

note: %1$s:  alert.HIGHHOLDS.returndate | $KohaDates %2$s:  alert.HIGHHOLDS.duration  | html
en: Shortened due date would have been %s (%s days).
sk: Skrátený termín vrátenia by bol %s (%s dní).

en: Show
sk: Zobraziť

note: %1$s:  patron.return_claims.unresolved.count | html
en: Show %s unresolved claims
sk: Zobraziť %s nevyriešené reklamácie

en: Show MARC
sk: Zobraziť MARC

en: Show MARC tag documentation links
sk: Zobraziť odkazy na dokumentáciu značiek MARC

en: Show active baskets only
sk: Zobraziť len aktívne košíky

en: Show active funds only
sk: Zobraziť len aktívne fondy

en: Show active vendors only
sk: Zobraziť len aktívnych predajcov

en: Show actual/estimated values
sk: Zobraziť aktuálne/odhadované hodnoty

en: Show advanced pattern
sk: Zobraziť pokročilú schému

note: A
en: Show advanced search (Ctrl-Alt-S)
sk: Zobraziť rozšírené vyhľadávanie (Ctrl-Alt-S)

en: Show all
sk: Zobraziť všetko

en: Show all active baskets
sk: Zobraziť všetky aktívne košíky

en: Show all baskets
sk: Zobraziť všetky košíky

en: Show all columns
sk: Zobraziť všetky stĺpce

note: SCRIPT
en: Show all credit types
sk: Zobraziť všetky typy kreditu

note: SCRIPT
en: Show all debit types
sk: Zobraziť všetky typy debetu

en: Show all details
sk: Zobraziť všetky podrobnosti

en: Show all items
sk: Zobraziť všetky exempláre

note: For the first occurrence, %1$s:  hiddencount | html
en: Show all items (%s hidden)
sk: Zobraziť všetky exempláre (%s skrytých)

en: Show all orders
sk: Zobraziť všetky objednávky

en: Show all suggestions
sk: Zobraziť všetky návrhy

note: SCRIPT
en: Show all transactions
sk: Zobraziť všetky transakcie

en: Show all vendors
sk: Zobraziť všetkých predajcov

en: Show any items currently checked out:
sk: Zobraziť všetky momentálne vypožičané exempláre:

note: %1$s:  booksellername | html
en: Show baskets for vendor %s
sk: Zobraziť košíky pre predajcu %s

en: Show biblio
sk: Zobraziť biblio

note: SCRIPT
en: Show blocks
sk: Zobraziť blokovania

en: Show brief form
sk: Zobraziť krátky formulár

note: SCRIPT
en: Show caption
sk: Zobraziť titulok

en: Show category:
sk: Zobraziť kategóriu:

en: Show chart
sk: Zobraziť graf

en: Show checkouts
sk: Zobraziť výpožičky

en: Show checkouts to guarantor
sk: Zobraziť výpožičky ručiteľovi

en: Show checkouts to guarantors
sk: Zobraziť výpožičky ručiteľom

en: Show collapsed fields:
sk: Zobraziť zbalené polia:

en: Show details
sk: Zobraziť podrobnosti

note: SCRIPT
en: Show fields verbatim
sk: Zobraziť polia doslovne

en: Show fines to guarantor
sk: Zobraziť pokuty ručiteľovi

en: Show fines to guarantors
sk: Zobraziť pokuty ručiteľom

en: Show full form
sk: Zobraziť plný formulár

note: SCRIPT
en: Show help for this tag
sk: Zobraziť pomoc pre túto značku

note: SCRIPT
en: Show helpers for fixed and coded fields
sk: Zobraziť pomôcky pre fixné a kódované polia

en: Show inactive budgets
sk: Zobraziť neaktívne rozpočty

note: SCRIPT
en: Show invisible characters
sk: Zobraziť neviditeľné znaky

en: Show less
sk: Zobraziť menej

en: Show matching titles
sk: Zobraziť zhodné tituly

en: Show more
sk: Zobraziť viac

en: Show my funds only
sk: Zobraziť len moje fondy

en: Show my funds only:
sk: Zobraziť len moje fondy:

en: Show only mine
sk: Zobraziť iba moje

en: Show only renewed
sk: Zobraziť iba obnovené

en: Show only subscriptions
sk: Zobraziť iba predplatné

en: Show subscriptions
sk: Zobraziť predplatné

en: Show tags
sk: Zobraziť značky

note: BUTTON
en: Show the last checkin message
sk: Zobraziť poslednú správu o vrátení

en: Show/hide columns:
sk: Zobraziť/skryť stĺpce:

en: Showing only available items
sk: Zobrazujú sa len dostupné exempláre

note: %1$s:  current_page | html %2$s:  total_pages | html
en: Showing page %s of %s
sk: Zobrazuje sa stránka %s z %s

en: Shown
sk: Zobrazený

en: Shows on transit slips
sk: Zobrazuje sa na potvrdenkách o výpožičke

en: Simple DC-RDF
sk: Jednoduché DC-RDF

en: Since
sk: Od

note: SCRIPT
en: Single holiday: %s
sk: Jedinečný sviatok: %s

en: Size
sk: Veľkosť

en: Size (bytes)
sk: Veľkosť (v bytoch)

en: Skip closed days
sk: Preskočiť zatvorené dni

en: Skip issue number
sk: Vynechať číslo vydania

en: Skip items on hold awaiting pickup:
sk: Vynechať exempláre čakajúce na vyzdvihnutie:

en: Skip items on loan:
sk: Vynechať vypožičané exempláre:

en: Slash separated text (.csv)
sk: Text oddelený lomkou (.csv)

en: Slip
sk: Ústrižok

en: Small text
sk: Malý text

en: Society or association
sk: Spoločnosť alebo združenie

en: Some Perl modules are missing.
sk: Niektoré moduly perlu chýbajú.

en: Some Perl modules require upgrade.
sk: Niektoré moduly Perl vyžadujú aktualizáciu.

en: Some examples of compatible price fields include "$9.99", "9.99 USD", "$9.99 USD", "9.99 USD (10.00 CAN)", "$9.99 USD (paperback)". These examples assume USD is the active currency.
sk: Niektoré príklady kompatibilných polí pre cenu sú "$9.99", "9.99 USD", "$9.99 USD", "9.99 USD (10.00 CAN)", "$9.99 USD (paperback)". Tieto príklady predpokladajú, že aktívnou menou sú USD.

note: SCRIPT
en: Some fields are not valid:
sk: Niektoré polia nie sú platné:

en: Some or all of the barcodes in the range you have selected have no corresponding items.
sk: Niektoré alebo všetky čiarové kódy v zvolenom rozsahu neobsahujú žiadne zodpovedajúce exempláre.

en: Some records have not been automatically added because they match an existing record in your catalog:
sk: Niektoré záznamy neboli automaticky pridané, pretože sa zhodujú s jestvujúcim záznamom vo vašom katalógu:

note: %1$s:  bad_yaml_prefs.join(', ') | html
en: Some system preferences have badly formatted YAML content: %s
sk: Niektoré systémové nastavenia majú obsah YAML zle naformátovaný: %s

en: Something went wrong when creating the patron. Check the logs.
sk: Pri vytváraní čitateľa sa niečo pokazilo. Skontrolujte protokoly.

en: Something went wrong when updating the patron. Check the logs.
sk: Pri aktualizácii čitateľa sa niečo pokazilo. Skontrolujte denníky.

note: SCRIPT
en: Something went wrong, cannot save
sk: Niečo sa nepodarilo, nie je možné uložiť

en: Sorry, but there are no results for your search.
sk: Ľutujeme, ale vaše vyhľadávanie neprinieslo žiadne výsledky.

en: Sorry, the CAS login failed.
sk: Prepáčte, prihlásenie CAS sa nevydarilo.

en: Sorry, there is no result for your search.
sk: Ľutujeme, ale vaše vyhľadávanie neprinieslo žiadne výsledky.

en: Sorry, your request had no results.
sk: Prepáčte, vaša požiadavka nepriniesla žiadne výsledky.

note: SCRIPT
en: Sort
sk: Zoradiť

en: Sort
sk: Usporiadať

en: Sort 1
sk: Usporiadať 1

en: Sort 2
sk: Usporiadať 2

en: Sort by
sk: Usporiadať podľa

en: Sort by :
sk: Usporiadať podľa :

en: Sort by:
sk: Usporiadať podľa:

en: Sort field 1:
sk: Pole triedenia 1:

en: Sort field 2:
sk: Pole triedenia 2:

note: SCRIPT
en: Sort routine missing
sk: Chýba procedúra triedenia

en: Sort this list by:
sk: Triediť tento zoznam podľa:

en: Sortable
sk: Usporiadateľné

en: Sorting
sk: Triedenie

en: Sorting routine
sk: Procedúra triedenia

en: Sound
sk: Zvuk

en: Sound:
sk: Zvuk:

en: Source
sk: Zdroj

en: Source (incoming) record check field
sk: Zdrojový (prichádzajúci) záznam, overte pole

note: SCRIPT
en: Source code
sk: Zdrojový kód

en: Source in use?
sk: Zdroj sa používa?

en: Source library:
sk: Zdrojová knižnica:

en: Source records
sk: Zdrojové záznamy

en: Source:
sk: Zdroj:

en: Space ( )
sk: Medzera ( )

en: Space separation between symbol and value:
sk: Oddelenie medzerou medzi symbolom a hodnotou:

en: Spanish
sk: Španielčina

note: SCRIPT
en: Special character
sk: Špeciálny znak

en: Special relationship:
sk: Špeciálny vzťah:

en: Special thanks to the following organizations
sk: Osobitná vďaka patrí nasledovným organizáciám

en: Specialized
sk: Špecializovaný

note: For the first occurrence, %1$s:  INCLUDE 'date-format.inc'
en: Specify date on which to resume %s:
sk: Špecifikujte dátum obnovenia %s:

note: For the first occurrence, %1$s:  INCLUDE 'date-format.inc'
en: Specify due date %s:
sk: Špecifikujte termín vrátenia %s:

en: Specify how the holiday should repeat.
sk: Spresnite, ako sa má daný sviatok opakovať.

note: %1$s:  INCLUDE 'date-format.inc'
en: Specify return date %s:
sk: Nastavte dátum vrátenia %s:

note: SCRIPT
en: Spellcheck
sk: Kontrola pravopisu

en: Spent
sk: Výdavky

en: Spent amount:
sk: Vynaložená suma:

en: Spine label
sk: Chrbtová etiketa

en: Split call numbers:
sk: Rozdeliť signatúry:

note: SCRIPT
en: Split cell
sk: Rozdelená bunka

en: Splitting routine
sk: Procedúra rozdelenia

en: Splitting routine:
sk: Procedúra rozdelenia:

en: Splitting rule
sk: Pravidlo rozdelenia

en: Splitting rule code:
sk: Kód pravidla rozdelenia:

en: Splitting rule:
sk: Pravidlo rozdelenia:

note: SCRIPT
en: Spring
sk: Jar

note: SCRIPT
en: Square
sk: Štvorec

en: Staff
sk: Knihovník

en: Staff
sk: Knihovník

en: Staff - Internal note
sk: Zamestnanci - Interná poznámka

en: Staff interface
sk: Rozhranie knihovníka

en: Staff members are not allowed to access patron's checkout history
sk: Pracovníci knižnice nemajú povolený prístup k výpisu výpožičiek čitateľa

en: Staff members are not allowed to access patron's holds history
sk: Pracovníci knižnice nemajú povolený prístup k histórii rezervácií čitateľa

en: Staff members are not allowed to discharge borrowers, nor borrowers to request a discharge.
sk: Pracovníci knižnice nemajú právo prepúšťať čitateľov, ani aby čitatelia požiadali o prepustenie.

en: Staff note
sk: Poznámka knihovníka

en: Staff note:
sk: Poznámka knihovníka:

en: Staff notes
sk: Poznámky knihovníka

en: Staff notes:
sk: Poznámky knihovníka:

en: Stage MARC records
sk: Pripraviť záznamy MARC

en: Stage MARC records for import
sk: Pripraviť MARC záznamy na import

en: Stage MARC records for import
sk: Pripraviť MARC záznamy na import

en: Stage MARC records into the reservoir
sk: Pripraviť záznamy MARC do zásobníka

note: INPUT type=submit
en: Stage for import
sk: Pripraviť na import

en: Staged
sk: Pripravený

en: Staged:
sk: Pripravený:

en: Stages
sk: Krokov

en: Stages &amp; duration in days
sk: Trvanie úrovne cirkulačnej služby &amp; v dňoch

en: Standard
sk: Štandard

en: Standard ID:
sk: Štandardné ID:

en: Standard number
sk: Štandardné číslo

en: Standard number:
sk: Štandardné číslo:

en: Standard rules for all libraries
sk: Štandardné pravidlá pre všetky knižnice

en: Standing orders do not close when received.
sk: Trvalé príkazy sa po prijatí nezatvárajú.

en: Start adding cash registers
sk: Začnite pridávať registračné pokladnice

en: Start date
sk: Počiatočný dátum

en: Start date:
sk: Počiatočný dátum:

en: Start date:
sk: Počiatočný dátum:

en: Start defining libraries
sk: Začnite definovať knižnice

en: Start of date range
sk: Rozmedzie počiatočného dátumu

en: Start of interval
sk: Začiatok intervalu

note: INPUT type=submit
en: Start search
sk: Začať hľadanie

en: Start using Koha
sk: Začnite používať Kohu

note: INPUT type=text name=start_card
en: Starting card number
sk: Začínajúce číslo preukazu

note: INPUT type=text name=start_label
en: Starting label number
sk: Začínajúce číslo etikety

en: Starting with:
sk: Začína s:

en: Starts with
sk: Začína na

en: State
sk: Štát

en: State:
sk: Štát:

en: State:
sk: Štát:

en: Statistic 1 done on:
sk: Štatistika 1 vykonaná dňa:

en: Statistic 1:
sk: Štatistika 1:

en: Statistic 2 done on:
sk: Štatistika 2 vykonaná dňa:

en: Statistic 2:
sk: Štatistika 2:

en: Statistical
sk: Štatistický

en: Statistical patron:
sk: Štatistický čitateľ:

en: Statistics
sk: Štatistika

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc'
en: Statistics for %s
sk: Štatistika pre %s

en: Statistics wizards
sk: Sprievodcovia štatistikou

en: Status
sk: Stav

en: Status changed
sk: Stav sa zmenil

en: Status:
sk: Stav:

en: Std. Number
sk: Štandardné číslo

en: Step 1 of 5: Name the new definition
sk: Krok 1 z 5: Pomenujte novú definíciu

note: %1$s:  IF (usecache) %2$s:  END
en: Step 1 of 6: Choose a module to report on,%s Set cache expiry, %s and choose report visibility
sk: Krok 1 zo 6: Zvoľte si modul, z ktorého chcete výkaz,%s Nastavte vypršanie cache, %s a zvoľte si viditeľnosť výkazu

en: Step 2 of 5: Choose the area
sk: Krok 2 z 5: Vyberte oblasť

en: Step 2 of 6: Pick a report type
sk: Krok 2 zo 6: Vyberte typ výkazu

en: Step 2: Choose the area
sk: Krok 2: Vyberte oblasť

en: Step 3 of 5: Choose a column
sk: Krok 3 z 5: Vyberte stĺpec

en: Step 3 of 6: Select columns for display
sk: Krok 3 zo 6: Zvoľte stĺpce na zobrazenie

en: Step 3: Choose a column
sk: Krok 3: Vyberte stĺpec

en: Step 4 of 5: Specify a value
sk: Krok 4 z 5: Určte hodnotu

en: Step 4 of 6: Select criteria to limit on
sk: Krok 4 zo 6: Zvoľte kritériá obmedzení

en: Step 4: Specify a value
sk: Krok 4: Určte hodnotu

en: Step 5 of 5: Confirm details
sk: Krok 5 z 5: Potvrďte detaily

en: Step 5 of 6: Pick which columns to total
sk: Krok 5 zo 6: Vyberte stĺpec na celkovú sumu

en: Step 6 of 6: Choose how you want the report ordered
sk: Krok 6 zo 6: Vyberte usporiadanie výkazu

note: For the first occurrence, %1$s:  numberpending | html
en: Still %s servers to search
sk: Zostáva prehľadať %s serverov

en: Stock rotation
sk: Cirkulačná služba

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc'
en: Stock rotation details for %s
sk: Podrobnosti cirkulačnej služby pre %s

en: Stopped
sk: Zastavené

en: Street number
sk: Číslo ulice

en: Street number:
sk: Číslo ulice:

en: Street type
sk: Typ ulice

note: SCRIPT
en: Strikethrough
sk: Preškrtnúť

en: String
sk: Reťazec

en: Student count
sk: Počet študentov

note: SCRIPT
en: Style
sk: Štýl

en: Sub total
sk: Medzisúčet

en: Subfield
sk: Podpole

en: Subfield code:
sk: Kód podpoľa:

en: Subfield code:
sk: Kód podpoľa:

en: Subfield separator:
sk: Oddeľovač podpolí:

note: SCRIPT
en: Subfield ‡
sk: Podpole ‡

en: Subfield:
sk: Podpole:

note: %1$s:  mss.tagsubfield | html
en: Subfield: %s
sk: Podpole: %s

en: Subfields
sk: Podpolia

en: Subfields:
sk: Podpolia:

en: Subgroup
sk: Podskupina

note: INPUT type=text name=subgroup
en: Subgroup code
sk: Kód podskupiny

note: INPUT type=text name=subgroupdesc
en: Subgroup name
sk: Názov podskupiny

en: Subgroup:
sk: Podskupina:

en: Subject
sk: Predmet

en: Subject heading:
sk: Hlavička predmetu:

en: Subject line:
sk: Riadok predmetu:

en: Subject phrase
sk: Predmet (presne)

en: Subject sub-division:
sk: Podradené rozdelenie predmetov:

en: Subject(s)
sk: Predmet(y)

en: Subject:
sk: Predmet:

en: Subject:
sk: Predmet:

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.subject | $raw
en: Subject: %s
sk: Predmet: %s

en: Subjects:
sk: Predmety:

note: INPUT type=submit
en: Submit
sk: Spustiť

note: INPUT type=submit
en: Submit your suggestion
sk: Pošlite Váš návrh

en: Submitting comment
sk: Zadáva sa komentár

note: SCRIPT
en: Subscript
sk: Dolný index

en: Subscription
sk: Predplatné

note: %1$s:  subscription.subscriptionid | html
en: Subscription #%s
sk: Predplatné #%s

note: %1$s:  loopro.object | html
en: Subscription %s
sk: Predplatné %s

en: Subscription ID
sk: ID predplatného

en: Subscription ID:
sk: ID predplatného:

en: Subscription batch edit
sk: Hromadná úprava predplatného

en: Subscription begin
sk: Začiatok predplatného

note: %1$s:  END
en: Subscription closed %s
sk: Predplatné ukončené %s

en: Subscription details
sk: Detaily o predplatnom

en: Subscription end
sk: Koniec predplatného

en: Subscription end date
sk: Dátum konca predplatného

en: Subscription end date:
sk: Dátum konca predplatného:

en: Subscription expired
sk: Predplatné vypršalo

note: %1$s:  title | html
en: Subscription history for %s
sk: Výpis predplatných pre %s

en: Subscription length:
sk: Dĺžka predplatného:

en: Subscription not found.
sk: Predplatné sa nenašlo.

en: Subscription num.
sk: Č. predplatného

en: Subscription number:
sk: Číslo predplatného:

note: %1$s:  subscription.bibliotitle | html
en: Subscription renewal for %s
sk: Obnova predplatného pre %s

en: Subscription renewed.
sk: Predplatné bolo obnovené.

note: For the first occurrence, %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' no_html = 1
en: Subscription routing lists for %s
sk: Distribučné zoznamy predplatných pre %s

en: Subscription start date
sk: Počiatočný dátum predplatného

en: Subscription start date:
sk: Počiatočný dátum predplatného:

en: Subscription summaries
sk: Súhrny predplatného

en: Subscription summary
sk: Súhrn predplatného

en: Subscription title
sk: Názov predplatného

note: %1$s:  enddate | html
en: Subscription will expire %s.
sk: Predplatné vyprší %s.

en: Subscription:
sk: Predplatné:

en: Subscriptions
sk: Predplatné

note: %1$s:  subscriptionsnumber | html
en: Subscriptions (%s)
sk: Predplatné ( %s )

note: SPAN
en: Subscriptions must be associated with a bibliographic record
sk: Predplatné musí byť priradené ku knižničnému záznamu

en: Subscriptions renewed.
sk: Predplatné boli obnovené.

note: SCRIPT
en: Substitute
sk: Náhrada

en: Substitutions
sk: Náhrady

note: SCRIPT
en: Subtitle
sk: Podnadpis

en: Subtotal
sk: Medzisúčet

en: Subtotal
sk: Medzisúčet

en: Subtotal for
sk: Medzisúčet

en: Subtype limits
sk: Obmedzenia podtypu

note: SCRIPT
en: Success
sk: Hotovo

note: SCRIPT
en: Success.
sk: Hotovo.

note: SCRIPT
en: Successfully saved configuration
sk: Konfigurácia úspešne uložená

en: Suggested by
sk: Navrhovateľ(ka)

en: Suggested by - on
sk: Navrhovateľ(ka):

en: Suggested by:
sk: Navrhovateľ(ka):

en: Suggested by:
sk: Navrhovateľ(ka):

note: For the first occurrence, %1$s:  books_loo.surnamesuggestedby | html %2$s:  IF ( books_loo.firstnamesuggestedby ) %3$s:  books_loo.firstnamesuggestedby | html %4$s:  END
en: Suggested by: %s%s, %s %s (
sk: Navrhol: %s%s, %s %s (

en: Suggested date from:
sk: Navrhnutý dátum od:

en: Suggested on
sk: Navrhované pre

en: Suggestible
sk: Navrhnuteľné

en: Suggestion
sk: Návrh

en: Suggestion declined
sk: Návrh neschválený

en: Suggestion details
sk: Podrobnosti o návrhu

en: Suggestion information
sk: Informácia o návrhoch

en: Suggestion management
sk: Spracovanie návrhov

en: Suggestions
sk: Návrhy

en: Suggestions management
sk: Spracovanie návrhov

en: Suggestions pending approval:
sk: Návrhy čakajúce na schválenie

en: Sum
sk: Suma

en: Summary
sk: Zhrnutie

note: %1$s:  patron.firstname | html %2$s:  patron.surname | html %3$s:  patron.cardnumber | html
en: Summary for %s %s (%s)
sk: Súhrn pre %s %s (%s)

en: Summary:
sk: Zhrnutie:

note: SCRIPT
en: Summer
sk: Leto

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Sunday
sk: Nedeľa

note: SCRIPT
en: Sundays
sk: Nedele

note: SCRIPT
en: Superscript
sk: Horný index

en: Supplemental issue
sk: Dodatkové číslo

en: Supplier report
sk: Výkaz dodávateľa

note: BUTTON
en: Supported keyboard shortcuts
sk: Podporované klávesové skratky

en: Surname
sk: Priezvisko

en: Surname:
sk: Priezvisko:

en: Surname:
sk: Priezvisko:

en: Surveys
sk: Ankety

en: Suspend
sk: Prerušiť

note: INPUT type=submit
en: Suspend all holds
sk: Prerušiť všetky rezervácie

en: Suspend?
sk: Prerušiť?

en: Suspension charging interval
sk: Prerušenie intervalu platieb

en: Suspension in days (day)
sk: Prerušenie v dňoch (dni)

note: A
en: Switch languages
sk: Prepnúť jazyky

en: Switch to advanced editor
sk: Prepnúť na pokročilý editor

en: Switch to basic editor
sk: Prepnúť na základný editor

note: SCRIPT
en: Switch to or from fullscreen mode
sk: Prepnutie do alebo z režimu celej obrazovky

en: Switching to dom indexing
sk: Prepnúť na indexovanie dom

note: SCRIPT
en: Symbols
sk: Symboly

en: Synchronize
sk: Synchronizovať

en: System
sk: Systém

note: SCRIPT
en: System Font
sk: Systémové písmo

en: System preference 'AnonSuggestions' set, but AnonymousPatron preference is not set correctly. Set it to a valid borrower number if you want that this feature works correctly.
sk: Systémové nastavenie 'AnonSuggestions' , ale predvoľba AnonymousPatron nie je nastavená správne. Ak chcete, aby táto funkcia fungovala správne, nastavte ju na platné číslo čitateľa.

en: System preference 'AnonSuggestions' set, but AnonymousPatron preference is set to '0'. Set it to a valid borrower number if you want that this feature works correctly.
sk: Systémové nastavenie 'AnonSuggestions' je nastavené, ale predvoľba AnonymousPatron je nastavená na '0'. Ak chcete, aby táto funkcia fungovala správne, nastavte ju na platné číslo čitateľa.

en: System preference 'RESTOAuth2ClientCredentials' is set, but the required Net::OAuth2::AuthorizationServer dependency is missing. The feature is disabled.
sk: Systémové nastavenie 'RESTOAuth2ClientCredentials' je nastavené, ale požadavaná závislosť Net::OAuth2::AuthorizationServer chýba. Preto je táto vlastnosť vypnutá.

note: %1$s:  warnStatisticsFieldsError | html
en: System preference 'StatisticsFields' contains field names not belonging to the items database table: %s
sk: Systémové nastavenie 'StatisticsFields' obsahuje názvy polí nepatriacich do databázovej tabuľky exemplárov: %s

en: System preferences
sk: Nastavenia systému

en: TOC
sk: Obsah

en: TOTAL
sk: SPOLU

en: Tab separated text
sk: Text oddelený tabulátorom

en: Tab separated text (.csv)
sk: Text oddelený tabulátorom (.csv)

en: Tab:
sk: Záložka:

note: SCRIPT
en: Table
sk: Tabuľka

note: SCRIPT
en: Table of Contents
sk: Obsah

note: SCRIPT
en: Table properties
sk: Vlastnosti tabuľky

en: Tabs in use
sk: Použité záložky

en: Tabular
sk: Tabuľkový

en: Tag
sk: Menovka

note: SCRIPT
en: Tag
sk: Značka

note: For the first occurrence, %1$s:  tagfield | html
en: Tag %s Subfield structure
sk: Menovka %s Štruktúra podpoľa

note: %1$s:  tagfield | html
en: Tag %s subfield structure
sk: Menovka %s štruktúra podpoľa

en: Tag deleted
sk: Menovka bola odstránená

note: A
en: Tag editor
sk: Editor značiek

note: SCRIPT
en: Tag has no subfields
sk: Značka nemá podpolia

en: Tag:
sk: Značka:

en: Tag:
sk: Menovka:

note: %1$s:  searchfield | html
en: Tag: %s
sk: Menovka: %s

en: Tagged with:
sk: Označený s:

en: Tags
sk: Menovky

en: Tags pending approval
sk: Menovky čakajúce na schválenie

en: Tags:
sk: Menovky:

en: Target
sk: Cieľ

en: Target (database) record check field
sk: Pole kontroly cieľového záznamu

en: Task scheduler
sk: Plánovač úloh

en: Tax number registered:
sk: Číslo dane je registrované:

en: Tax number registered:
sk: Číslo dane je registrované:

en: Tax rate:
sk: Sadzba dane:

en: Technical reports
sk: Technické výkazy

en: Template
sk: Šablóna

en: Template ID
sk: ID šablóny

en: Template ID:
sk: ID šablóny:

en: Template code:
sk: Kód šablóny:

en: Template description:
sk: Popis šablóny:

en: Template name
sk: Meno šablóny

en: Template name:
sk: Meno šablóny:

en: Template:
sk: Šablóna:

en: Templates
sk: Šablóny

en: Temporary
sk: Dočasné

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Temporary directory for uploads not defined
sk: Dočasný adresár pre načítané súbory nie je určený

en: Term
sk: Pojem

en: Term/Phrase
sk: Pojem/Fráza

en: Term:
sk: Semester:

en: Terms summary
sk: Súhrn pojmov

en: Terms to be used in Course Reserves module. Enter terms that will show in the drop down menu when setting up a Course reserve. (For example: Spring, Summer, Winter, Fall).
sk: Podmienky, ktoré sa majú použiť v module Rezervácie kurzov. Zadajte výrazy, ktoré sa zobrazia v rozbaľovacej ponuke pri nastavovaní rezervácií kurzu. (Napríklad: jar, leto, zima, jeseň).

en: Test pattern
sk: Testovať schému

en: Test prediction pattern
sk: Testovať schému predpovede

en: Test run: Do not remove any patrons.
sk: Testovací mód: Neodstraňujte žiadnych čitateľov.

en: Test the regular expressions:
sk: Otestovať regulárne výrazy:

en: Text alignment:
sk: Zarovnanie textu:

note: SCRIPT
en: Text color
sk: Farba textu

en: Text fields
sk: Textové polia

en: Text for OPAC:
sk: Text pre OPAC:

en: Text for librarian:
sk: Text pre knihovníka:

en: Text for librarians:
sk: Text pre knihovníkov:

en: Text for opac:
sk: Text pre opac:

en: Text justification:
sk: Zarovnanie textu:

note: SCRIPT
en: Text to display
sk: Text na zobrazenie

en: Textarea
sk: Textové pole

en: That budget does not exist! Please select a budget to continue.
sk: Ten rozpočet neexistuje! Pre pokračovanie, zvoľte, prosím, rozpočet.

note: %1$s:  subscription.staffdisplaycount | html
en: The %s latest issues related to this subscription:
sk: %s najnovších čísliel súvisiacich s týmto predplatným:

en: The &lt;use_zebra_facets&gt; entry is missing in your configuration file. Falling back to legacy facet calculation.
sk: Údaj &lt;use_zebra_facets&gt; chýba vo vašom konfiguračnom súbore. Vraciam sa späť k pôvodnému výpočtu faziet.

en: The &lt;zebra_auth_index_mode&gt; entry set to 'grs1', which is no longer supported. Please use DOM instead. To switch follow this page of wiki:
sk: Parameter &lt;zebra_auth_index_mode&gt; nastavený na 'grs1', už nie je podporovaný. Namiesto toho použite DOM. Ak chcete prepnúť, postupujte podľa tejto stránky wiki:

en: The &lt;zebra_bib_index_mode&gt; entry set to 'grs1', which is no longer supported. Please use DOM instead. To switch follow this page of wiki:
sk: Parameter &lt;zebra_bib_index_mode&gt; nastavený na 'grs1', už nie je podporovaný. Namiesto toho použite DOM. Ak chcete prepnúť, postupujte podľa tejto stránky wiki:

en: The 2 following fields are available for your own usage. They can be useful for statistical purposes
sk: Dve nasledujúce polia sú dostupné pre Vaše vlastné použitie. Môžu byť užitočné pre štatistické účely

en: The AnonymousPatron system preference is not defined. You can use this feature anyway but NULL will be used to update the checkout history.
sk: Systémové nastavenie AnonymousPatron nie je definované. Napriek tomu túto funkciu môžete používať, ale pre aktualizáciu výpisu výpožičiek sa použije NULL.

en: The Anyone permission has no actual effect while this list is strictly private.
sk: Povolenie pre kohokoľvek nemá prakticky účinnosť, pokiaľ je tento zoznam prísne súkromný.

en: The ILL module is enabled, but no 'branch' block is defined in koha-conf.xml. You must define this block before use.
sk: Modul MVS je povolený, ale v koha-conf.xml nie je definované žiadne blokovanie 'pobočky'. Pred použitím musíte toto blokovanie definovať.

en: The ILL module is enabled, but no 'partner_code' defined in koha-conf.xml. Falling back to the hardcoded 'ILLLIBS'.
sk: Modul MVS je zapnutý, ale v koha-conf.xml nie je zadefinovaný 'partner_code'. Vraciam sa k napevno zakódovanému 'ILLLIBS'.

note: %1$s:  ill_partner_code_doesnt_exist | html
en: The ILL module is enabled, but the configured 'partner_code' (%s) is not defined on the system.
sk: Modul MKV je zapnutý, ale nakonfigurovaný 'partner_code' (%s) vo vašom systéme nie je zadefinovaný.

en: The ILL module is enabled, but there are no backends available.
sk: Modul MKV je zapnutý, ale nie sú dostupné žiadne podriadené programy.

en: The Mana Knowledge Base can be used to import subscription patterns submitted by other libraries and save you extra work. Ask your system administrator to configure this service and complete the configuration, or remove this message by disabling the system preference
sk: Mana Knowledge Base sa dá použiť na import vzorov predplatného odoslaných inými knižnicami a ušetrí vám prácu navyše. Požiadajte správcu systému, aby nakonfiguroval túto službu a dokončil konfiguráciu, alebo túto správu odstráňte vypnutím systémových preferencií

en: The Mana Knowledge Base feature is enabled but not configured.
sk: Mana Knowledge Base funkcia je povolená, ale nie je nakonfigurovaná.

note: SCRIPT
en: The URL you entered seems to be an external link. Do you want to add the required http:\/\/ prefix?
sk: Zdá sa, že zadaná adresa URL je externým odkazom. Chcete pridať požadovanú http:\/\/ predponu?

note: SCRIPT
en: The active currency must have a rate of 1.0
sk: Aktívna mena musí mať kurz 1.0

en: The alternative email is invalid.
sk: Alternatívny email je neplatný.

en: The amount collected from the patron is higher than the amount to be paid.
sk: Celková neuhradená suma čitateľa je vyššia ako táto platba.

en: The amount collected is more than the outstanding charge
sk: Celková suma poplatkov je vyššia ako táto platba

note: %1$s:  errauthid | html
en: The authority record you requested does not exist (%s).
sk: Záznam autority, ktorú ste žiadali, nejestvuje (%s).

en: The authorized value category (
sk: Kategória povolených hodnôt (

note: %1$s:  Koha.Preference('autoBarcode') | html
en: The autoBarcode system preference is set to %s and items with blank barcodes will have barcodes generated upon save to database
sk: Systémové nastavenie autoBarcode je nastavené na %s a exempláre s prázdnymi čiarovými kódmi budú mať čiarové kódy vygenerované po uložení do databázy

en: The backend you tried to migrate to does not yet support migrations, please try again with an alternative target.
sk: Backend, do ktorého ste sa pokúsili migrovať, zatiaľ nepodporuje migrácie. Skúste to znova s alternatívnym cieľom.

note: %1$s:  Barcode | html
en: The barcode %s was not found.
sk: Čiarový kód %s sa nenašiel.

note: %1$s:  checkout_info.barcode | html
en: The barcode was not found %s.
sk: Čiarový kód %s sa nenašiel.

en: The barcode was not found:
sk: Čiarový kód sa nenašiel:

en: The barcode you enter will be incremented for each additional item.
sk: Čiarový kód, ktorý zadáte, s každým dodatočným exemplárom vzrastie.

note: SCRIPT
en: The beginning date is missing or invalid.
sk: Počiatočný dátum chýba alebo je neplatný.

en: The biblio.biblionumber and biblioitems.biblioitemnumber fields be mapped to a MARC subfield,
sk: Polia biblio.biblionumber a biblioitems.biblioitemnumber na priradenie k podpoľu MARC,

en: The bibliographic record for this request already has an item attached to it, you are about to check it out
sk: V bibliografickom zázname k tejto žiadosti je už pripojený exemplár, ktorý sa chystáte skontrolovať

en: The bibliographic record for this request has multiple items, it should only have one. Please fix this then try again.
sk: Bibliografický záznam pre túto žiadosť má viac exemplárov, mal by mať iba jeden. Opravte to a skúste to znova.

note: A
en: The budget is locked
sk: Rozpočet je zamknutý

en: The budget is locked, fund creation is not possible.
sk: Rozpočet je zamknutý, vytvorenie fondu nie je možné.

note: %1$s:  email_add | html
en: The cart was sent to: %s
sk: Košík bol poslaný: %s

en: The change to give is
sk: Poplatok sa zmení na sumu

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: The change will be applied immediately.
sk: Zmena sa prejaví okamžite.

en: The column 'Koha field' shows that the subfield is linked with a Koha field.
sk: Stĺpec 'Pole Kohy' ukazuje, že podpole je prepojené s poľom Kohy.

note: %1$s:  config_entry.lockdir | html
en: The configured &lt;lockdir&gt; entry in your koha-conf.xml file points to a non-writable directory (%s).
sk: Konfigurovaný &lt;lockdir&gt; údaj vo vašom súbore koha-conf.xml odkazuje na adresár bez možnosti zápisu (%s).

en: The corresponding subfield MUST be in with -1 (ignore) tab
sk: Zodpovedajúce podpole MUSÍ byť v záložke s -1 (ignorovať)

en: The current mappings you see on the screen will be erased and replaced by the mappings in the mappings.yaml file.
sk: Aktuálne mapovania, ktoré vidíte na obrazovke, sa vymažú a nahradia mapovaniami v súbore mappings.yaml.

note: %1$s:  image_limit | html
en: The database image quota currently only allows a maximum of %s images to be stored at any one time. Please delete one or more images to free up quota space.
sk: Kvóta pre obrázky v databáze momentálne povoľuje najviac %s obrázkov na uloženie v jednom čase. Odstráňte, prosím, jeden alebo viac obrázkov pre uvoľnenie limitovaného priestoru.

en: The database returned an error while attempting a delete operation.
sk: Databáza ohlásila chybu pri pokuse o odstránenie.

en: The database returned an error while attempting a save operation.
sk: Databáza ohlásila chybu pri pokuse o uloženie.

note: %1$s:  card_element | html %2$s:  element_id | html
en: The database returned an error while deleting %s %s.
sk: Databáza ohlásila chybu pri odstraňovaní %s %s.

note: %1$s:  image_ids | html
en: The database returned an error while deleting %s.
sk: Databáza ohlásila chybu pri odstraňovaní %s.

note: %1$s:  card_element | html %2$s:  element_id | html
en: The database returned an error while saving %s %s.
sk: Databáza ohlásila chybu pri ukladaní %s %s.

en: The download directory specifies the directory on the ftp site from which quotes and invoices are downloaded.
sk: Adresár pre stiahnuté súbory určuje adresár na stránke ftp, z ktorej sa sťahujú ceny a faktúry.

note: %1$s:  INVALID_DATE | $KohaDates
en: The due date &quot;%s&quot; is invalid
sk: Termín vrátenia &quot;%s&quot; je neplatný

note: SCRIPT
en: The ending date is missing or invalid.
sk: Koncový dátum chýba alebo je neplatný.

note: SCRIPT
en: The entered passwords do not match
sk: Zadané heslá sa nezhodujú

en: The field could not be deleted. Check the log for errors.
sk: Súbor nebolo možné odstrániť. Skontrolujte chybový denník.

en: The field could not be inserted. Perhaps the name already exists?
sk: Pole sa nepodarilo vložiť. Možno názov už existuje?

en: The field could not be updated. Perhaps the name already exists?
sk: Pole sa nedalo aktualizovať. Meno už možno jestvuje?

en: The field has been deleted
sk: Pole bolo odstránené

en: The field has been inserted
sk: Pole bolo vložené

en: The field has been updated
sk: Pole bolo aktualizované

en: The field itemnum MUST be mapped
sk: Itemnum poľa MUSÍ byť priradené

en: The fields 'surname', 'branchcode', and 'categorycode' are
sk: Polia 'surname', 'branchcode', a 'categorycode' sú

en: The file will be imported into an editable table for review prior to saving.
sk: Súbor bude naimportovaný do upravovateľnej tabuľky k revízii pred uložením.

note: %1$s:  FOREACH result IN renew_results %2$s:  IF result.success
en: The fines on the following items were paid off, renewal results are displayed below: %s %s
sk: Pokuty za nasledujúce položky boli vyplatené, výsledky obnovy sú zobrazené nižšie: %s %s

en: The first line in the file must be a header row defining which columns you are supplying in the import file.
sk: Prvý riadok v súbore musí byť hlavičkový riadok, ktorý definuje ktoré stĺpce poskytujete v importovanom súbore.

en: The first notice's delay should be less than the second, which should be less than the third for the
sk: Oneskorenie prvého oznámenia by malo byť menej ako sekundu, čo by malo byť menej ako tretina pre

en: The following barcodes were found:
sk: Našli sa nasledovné čiarové kódy:

en: The following error occurred while importing the database structure:
sk: Pri importovaní štruktúry databázy došlo k nasledujúcej chybe:

en: The following error was encountered:
sk: Narazili sme na nasledujúcu chybu:

en: The following errors have occurred:
sk: Narazili sme na nasledujúcu chybu:

en: The following errors were found. Please correct them and submit again:
sk: Našli sa nasledujúce chyby. Opravte ich prosím a odošlite znova:

en: The following fields are wrong. Please fix them.
sk: Nasledovné polia sú nesprávne. Opravte ich prosím.

en: The following holds have not been filled. Please retrieve them and check them in.
sk: Nasledujúce rezervácie neboli naplnené. Vyzdvihnite ich a vráťte.

note: For the first occurrence, %1$s:  "borrowers" | $HtmlTags tag="strong" %2$s:  "deletedborrowers" | $HtmlTags tag="strong"
en: The following ids exist in both tables %s and %s:
sk: Nasledovné id kódy jestvujú v oboch tabuľkách %s a %s:

en: The following invalid barcodes were skipped:
sk: Nasledujúce neplatné čiarové kódy boli preskočené:

en: The following itemnumbers were found:
sk: Boli nájdené nasledujúce čísla exemplárov:

en: The following items were added or updated:
sk: Nasledujúce exempláre boli pridané alebo aktualizované:

en: The following items were modified:
sk: Nasledovné exempláre boli zmenené:

en: The following mappings exist for items.permanent_location, and they shouldn't.
sk: Nasledovné priradenia existujú pre items.permanent_location, a nemali by.

en: The following records could not be deleted:
sk: Nasledovné záznamy sa nedali odstrániť:

en: The following values have been used for guarantee/guarantor relationships, but do not exist in the 'borrowerRelationship' system preference:
sk: Nasledujúce hodnoty sa použili pre vzťahy záruka / ručiteľ, ale v preferencii systému 'borrowerRelationship' neexistujú:

en: The form submission failed (Wrong CSRF token). Try to come back, refresh the page, then try again.
sk: Odoslanie formulára zlyhalo (nesprávny token CSRF). Skúste sa vrátiť, obnovte stránku a potom to skúste znova.

note: %1$s:  biblios_use_this_framework | html
en: The framework is used %s times.
sk: Táto šablóna sa používa %s krát.

en: The generated notices are different!
sk: Vygenerované oznámenia sa líšia!

en: The generated notices are exactly the same!
sk: Vygenerované oznámenia sú úplne rovnaké!

en: The hold has been correctly cancelled.
sk: Rezervácia bola úspešne zrušená.

en: The hold has been placed on biblio level. It is not possible to determine the item to mark as lost.
sk: Rezervácia bola zadaná na úrovni bibliografického záznamu. Nie je možné určiť exemplár, ktorý sa má označiť ako stratený.

en: The import id number
sk: Číslo ID importu

en: The included OAI.xslt file by the
sk: Priložený súbor OAI.xslt od

en: The invoice referenced by this invoiceid does not exist.
sk: Faktúra s takýmto identifikačným číslom neexistuje.

note: %1$s:  m.item_barcode | html
en: The item (%s) does not exist.
sk: Tento exemplár (%s) neexistuje.

note: %1$s:  m.item_barcode | html
en: The item (%s) has been added to the list.
sk: Exemplár (%s) bol pridaný do zoznamu.

note: %1$s:  m.item_barcode | html
en: The item (%s) has not been added to the list. Please verify it is not already in the list.
sk: Exemplár (%s) nebol pridaný do zoznamu. Skontrolujte, prosím, či už nie je v zozname.

en: The item has been removed from the list.
sk: Exemplár bol odobratý zo zoznamu.

en: The item has not been checked in due to a configuration issue in your system. You must ask an administrator to take a look at the
sk: Exemplár nebol vrátený kvôli problému konfigurácie vo vašom systéme. Musíte požiadať vášho administrátora, aby sa pozrel na

en: The item has successfully been linked to
sk: Exemplár bol úspešne pripojený k

en: The item was not found
sk: Exemplár sa nenašiel

en: The item you select will be moved to the target record.
sk: Exemplár, ktorý si zvolíte, bude premiestnený k záznamu cieľa.

note: SCRIPT
en: The library code entered contains whitespace characters. Please remove any whitespace characters from the library code
sk: Zadaný kód knižnice obsahuje medzery. Odstráňte prosím všetky medzery z vášho kódu knižnice

note: %1$s:  email | html
en: The list was sent to: %s
sk: Zoznam bol odoslaný na: %s

en: The merge was successful.
sk: Zlučovanie bolo úspešné.

en: The merging was successful.
sk: Zlučovanie bolo úspešné.

en: The notice has been correctly enqueued.
sk: Oznámenie bolo zaradené správne.

note: %1$s:  ERROR_LOO.bad_delay | html
en: The number of days (%s) must be a number between 0 and 999.
sk: Počet dní (%s) musí byť číslo medzi 0 a 999.

en: The order has been canceled, although one or more items could not have been deleted.
sk: Objednávka bola zrušená, hoci jeden alebo viac exemplárov nemohli byť odstránené.

en: The order has been canceled, although the record has not been deleted.
sk: Objednávka bola zrušená, hoci záznam nebol odstránený.

en: The order has been cancelled, although one or more items could not have been deleted.
sk: Objednávka bola zrušená, hoci jeden alebo viac exemplárov nemohli byť odstránené.

en: The order has been cancelled, although the record has not been deleted.
sk: Objednávka bola zrušená, hoci záznam nebol odstránený.

en: The order has been successfully canceled.
sk: Objednávka bola úspešne zrušená.

note: %1$s:  ELSE
en: The order has been successfully cancelled %s
sk: Objednávka bola úspešne zrušená %s

en: The order line you are trying to cancel was created from a partial receipt of another order line which is already received. Try to cancel this one first and retry.
sk: Riadok objednávky, ktorý sa pokúšate zrušiť, bol vytvorený z čiastkovej príjemky iného riadku objednávky, ktorý už bol prijatý. Skúste zrušiť najprv tento a zopakujte.

en: The original currency value will be copied
sk: Skopíruje sa pôvodná hodnota meny

en: The original fund will be used
sk: Použije sa pôvodný fond

en: The original internal note will be used
sk: Použije sa pôvodná interná poznámka

en: The original statistic 1 will be used
sk: Použije sa pôvodná štatistika 1

en: The original statistic 2 will be used
sk: Použije sa pôvodná štatistika 2

en: The original vendor note will be used
sk: Použije sa pôvodná poznámka dodávateľa

en: The password was rejected by a plugin.
sk: Heslo bolo zamietnuté systémom.

en: The passwords entered do not match
sk: Zadané heslá sa nezhodujú

en: The patron category you create will be used by the
sk: Kategória čitateľov, ktorú ste vytvorili, bude použitá

en: The patron does not have an email address defined.
sk: Čitateľ nemá zadefinovanú emailovú adresu.

note: For the first occurrence, %1$s:  DEBT | $Price
en: The patron has a debt of %s.
sk: Čitateľ má dlh vo výške €%s.

en: The patron has not been created the entered password contained whitespaces
sk: Čitateľ nebol vytvorený, zadané heslo obsahovalo prázdne miesta

en: The patron has not been created the entered password was too short
sk: Čitateľ nebol vytvorený, zadané heslo bolo príliš krátke

en: The patron has not been created the entered password was too weak, must contain at least one uppercase, and lower case letter and one number
sk: Čitateľ nebol vytvorený, zadané heslo bolo príliš slabé, musí obsahovať aspoň jedno veľké písmeno, jedno malé písmeno a jedno číslo

en: The patron has not been created! Cardnumber or Userid may already exist.
sk: Čitateľ nebol vytvorený! Číslo preukazu alebo ID užívateľa už asi existuje.

note: %1$s:  alert.OTHER_CHARGES | $Price
en: The patron has unpaid charges for holds, rentals etc of %s
sk: Čitateľ má nezaplatené poplatky za rezervácie, prenájom atď vo výške %s

note: %1$s:  checkout_info.alert.OTHER_CHARGES | $Price
en: The patron has unpaid charges for holds, rentals etc of %s.
sk: Čitateľ má nezaplatené poplatky za rezervácie, prenájom atď vo výške %s.

en: The patron used for the self checkout module at the OPAC does not have the self_check => self_checkout_module permission.
sk: Čitateľ v module samoobslužnej výpožičky v OPACu nemá oprávnenie na self_check => self_checkout_module.

en: The patron used for the self checkout module at the OPAC has too many permissions. They should only have self_check => self_checkout_module.
sk: Čitateľ v module samoobslužnej výpožičky v OPACu má priveľa oprávnení. Mal by mať iba self_check => self_checkout_module.

note: %1$s:  DEBT_GUARANTEES | $Price
en: The patron's guarantees collectively have a debt of %s.
sk: Ručitelia čitateľa majú súhrnný dlh vo výške %s.

en: The primary email is invalid.
sk: Primárny email je neplatný.

en: The quote uploader accepts standard csv files with two columns: "source","text"
sk: Načítavač citátov akceptuje štandardné súbory csv s dvomi stĺpcami: "source","text"

en: The record
sk: Záznam

note: %1$s:  m.bibnum | html
en: The record (%s) does not exist.
sk: Tento záznam (%s) neexistuje.

note: %1$s:  m.bibnum | html
en: The record (%s) has been added to the list.
sk: Záznam (%s) bol pridaný do zoznamu.

note: %1$s:  m.bibnum | html
en: The record (%s) has not been added to the list. Please verify it is not already in the list.
sk: Záznam (%s) nebol pridaný do zoznamu. Skontrolujte, prosím, či už nie je v zozname.

en: The record id
sk: ID záznamu

en: The record you are trying to edit doesn't exist.
sk: Záznam, ktorý sa pokúšate upraviť, neexistuje.

note: For the first occurrence, %1$s:  biblionumber | html
en: The record you requested does not exist (%s).
sk: Záznam autority, ktorú ste žiadali, neexistuje (%s).

note: For the first occurrence, %1$s:  report_converted | html
en: The report "%s" has been converted.
sk: Výkaz "%s" bol skonvertovaný.

en: The requested message cannot be displayed
sk: Požadovanú správu nemožno zobraziť

en: The rules are applied from most specific to less specific, using the first found in this order:
sk: Pravidlá sa uplatňujú od najšpecifickejších po menej špecifické, pričom sa použije prvé nájdené v tomto poradí:

en: The rules have been cloned.
sk: Pravidlá boli naklonované.

en: The secondary email is invalid.
sk: Sekundárny email je neplatný.

en: The subscription has linked issues
sk: Predplatné má prepojené čísla

en: The subscription has linked items
sk: Predplatné má prepojené exempláre

en: The subscription has not expired yet
sk: Predplatné ešte nevypršalo

note: SCRIPT
en: The superlibrarian privilege is mutually exclusive of other privileges, as it includes them all.
sk: Oprávnenia hlavného knihovníka sa vzájomne vylučujú s inými oprávneniami, pretože ich všetky obsahuje.

note: SPAN
en: The system preference %s may have been overridden from this value by one or more virtual hosts.
sk: Predvoľby systému %s mohli byť prepísané touto hodnotou jedným alebo viacerými virtuálnymi hostiteľmi.

en: The system preference OPACPrivacy is set but AnonymousPatron is not! Please correct this before continuing circulation.
sk: Systémové nastavenie OPACPrivacy je nastavené, ale AnonymousPatron nie je! Opravte to, prosím, skôr, než budete pokračovať vo vypožičiavaní.

note: INPUT type=checkbox name=flag
en: The system preference ProtectSuperlibrarianPrivileges is enabled
sk: Systémové nastavenie ProtectSuperlibrarianPrivileges je zapnuté

note: SCRIPT
en: The translation (id %s) has been removed successfully
sk: Preklad (id %s) bol úspešne odstránený

en: The unreceived orders from the following funds will be moved
sk: Neprijaté objednávky z nasledovných fondov budú presunuté

en: The upload directory specifies the directory on the ftp site to which orders are uploaded.
sk: Priečinok pre načítanie určuje priečinok na stránke ftp, do ktorého sa naťahujú objednávky.

en: The upload file appears to be empty.
sk: Načítaný súbor je zrejme prázdny.

en: The upload file does not appear to be a kpz file. The extension is not '.kpz'.
sk: Načítavaný súbor zrejme nie je súborom kpz. Jeho koncovka nie je '.kpz'.

en: The upload file does not appear to be a zip file. The extension is not '.zip'.
sk: Načítaný súbor zrejme nie je komprimovaný. Jeho koncovka nie je '.zip'.

note: %1$s:  e.value | html
en: The value "%s" is not supported for mappings
sk: Hodnota "%s" nie je podporovaná pre mapovanie

en: Themes
sk: Témy

en: Then start the installer again.
sk: Potom spustite inštalátor znova.

en: There are currently no checkout notes.
sk: Momentálne neexistujú žiadne poznámky k výpožičke.

en: There are currently no problem reports.
sk: Momentálne nie sú k dispozícii žiadne hlásenia o problémoch.

note: For the first occurrence, %1$s:  PROCESS translate_label_element element=label_element_title
en: There are no %s currently available.
sk: Momentálne nie sú dostupné žiadne %s.

en: There are no EDI accounts.
sk: Neexistujú žiadne účty EDI.

en: There are no EDIFACT messages.
sk: Neexistujú žiadne správy EDIFACT.

en: There are no SMS cellular providers defined.
sk: Nie sú zadefinovaní žiadni mobilní operátori pre SMS.

en: There are no account credit types defined.
sk: Nie sú definované žiadne typy kreditov na účte.

en: There are no account debit types defined.
sk: Nie sú definované žiadne typy debetov na účte.

note: %1$s:  category.category_name | html
en: There are no authorized values defined for %s
sk: Nie sú zadefinované žiadne povolené hodnoty pre %s

en: There are no cash registers defined.
sk: Nie sú definované žiadne registračné pokladnice.

en: There are no cities defined.
sk: Nie sú zadefinované žiadne mestá.

en: There are no collections currently defined.
sk: Momentálne nie sú definované žiadne zbierky.

note: %1$s:  IF active
en: There are no contracts with this vendor. %s
sk: Neexistujú žiadne zmluvy s týmto predajcom. %s

en: There are no defined actions for this template.
sk: Nie sú určené žiadne akcie pre túto šablónu.

en: There are no defined templates. Please create a template first.
sk: Nejestvujú žiadne určené šablóny. Vytvorte prosím najprv šablónu.

en: There are no desks defined.
sk: Nie sú definované žiadne výpožičné pulty.

note: A
en: There are no enrollments for this club yet
sk: Tento klub ešte nie je registrovaný

en: There are no existing numbering patterns.
sk: Nie sú tu žiadne jestvujúce číselné schémy.

en: There are no images for this record.
sk: Neexistujú žiadne obrázky pre tento záznam.

en: There are no item search fields defined.
sk: Nie sú zadefinované žiadne polia vyhľadávania exemplárov.

en: There are no items assigned to this rota.
sk: K tomuto rozpisu cirkulačnej služby nie sú priradené žiadne položky.

en: There are no items in this batch yet
sk: V dávke sa zatiaľ nevyskytujú žiadne exempláre

en: There are no items in this collection.
sk: V tejto zbierke sa nevyskytujú žiadne exempláre.

en: There are no itemtypes defined
sk: Nie sú zadefinované žiadne typy exemplárov

en: There are no late orders.
sk: Neexistujú žiadne omeškané objednávky.

en: There are no libraries defined.
sk: Nie sú zadefinované žiadne knižnice.

en: There are no library EANs.
sk: Neexistujú žiadne EAN kódy.

en: There are no notices for this library.
sk: Neexistujú žiadne oznámenia pre túto knižnicu.

en: There are no notices.
sk: Neexistujú žiadne oznámenia.

en: There are no open baskets for this vendor.
sk: Neexistujú žiadne otvorené košíky pre tohto predajcu.

note: %1$s:  IF ( location ) %2$s:  END
en: There are no overdues for today%s at the selected location%s.
sk: Nejestvujú žiadne omeškania na dnes%s v zvolených lokáciách%s.

en: There are no overdues matching your search.
sk: Vášmu hľadaniu nevyhovujú žiadne omeškania.

en: There are no overdues.
sk: Neexistujú žiadne omeškania.

en: There are no patron categories defined.
sk: Nie sú zadefinované kategórie čitateľov.

en: There are no patron lists.
sk: Neexistujú čitateľské zoznamy.

en: There are no patrons in this batch yet
sk: V dávke sa zatiaľ nevyskytujú žiadni čitatelia

en: There are no patrons subscribed to this subscription serial alert.
sk: Žiadni čitatelia nie sú zapísaní na prijímanie oznámení o tomto predplatnom časopisu.

en: There are no pending discharge requests.
sk: Nejestvujú nevybavené žiadosti o uvoľnenie.

en: There are no pending offline operations.
sk: Nezostáva žiadna offline operácia.

en: There are no pending patron modifications.
sk: Nie sú k dispozícii žiadne nespracované zmeny čitateľov.

en: There are no rotas with stages assigned
sk: Neexistujú žiadne rozpisy cirkulačnej služby s priradenými úrovňami

en: There are no rules defined.
sk: Nie sú zadefinované žiadne pravidlá.

en: There are no saved definitions.
sk: Neexistujú žiadne uložené definície.

en: There are no saved matching rules.
sk: Nejestvujú žiadne uložené pravidlá zhody.

en: There are no saved patron attribute types.
sk: Neexistujú žiadne uložené typy vlastností čitateľov.

en: There are no saved reports.
sk: Neexistujú žiadne uložené výkazy.

en: There are no sets defined.
sk: Nie je definovaná žiadna sada.

en: There are no statistics for this patron.
sk: Nie sú k dispozícii žiadne štatistiky pre tohto čitateľa.

en: There are no titles tagged with the term
sk: Žiadne tituly zatiaľ nie sú označené pojmom

en: There is an error with this bibliographic record, the view may be degraded.
sk: Pri tomto bibliografickom zázname sa vyskytla chyba, zobrazenie sa môže znehodnotiť.

note: %1$s:  hold.priority | html
en: There is an item level hold on this item (priority = %s).
sk: Tento exemplár je rezervovaný na úrovni exemplára (priorita = %s).

note: SCRIPT
en: There is another profile with this name.
sk: Profil s takýmto názvom už existuje

note: %1$s:  itemtags | html
en: There is more than 1 MARC tag related to items tab (10) : %s
sk: Viac než 1 značka MARC súvisí so záložkou exemplárov (10) : %s

en: There is no defined frequency.
sk: Nie je definovaná žiadna opakovanosť.

note: %1$s:  e.value | html
en: There is no mapping for the index %s
sk: Pre index %s neexistuje mapovanie

note: %1$s:  END %2$s:  IF autoMemberNum %3$s:  IF mandatorycardnumber
en: There is no minimum or maximum character length. %s %s %s
sk: Nejestvuje žiadna minimálna alebo maximálna dĺžka znakov. %s %s %s

en: There is no notice template with a code 'CANCEL_HOLD_ON_LOST' defined in your system.
sk: Vo vašom systéme nie je zadefinovaná žiadna šablóna oznámenia s kódom 'CANCEL_HOLD_ON_LOST'.

en: There is no order for this bibliographic record.
sk: Pre tento bibliografický záznam nie je žiadna objednávka.

en: There is no record of any messages that have been sent to this patron.
sk: Nejestvuje žiaden záznam správ zaslaných tomuto čitateľovi.

en: There was 1 barcode that contained at least one unprintable character.
sk: Našiel sa 1 čiarový kód, ktorý obsahoval najmenej jeden netlačiteľný znak.

en: There was 1 barcode that was too long.
sk: Našiel sa 1 pridlhý čiarový kód.

en: There was a problem checking this item out, please check for problems with the
sk: Pri kontrole tejto položky sa vyskytol problém, skontrolujte problémy s

en: There was a problem with your form submission
sk: Vyskytol sa problém s odoslaním formulára

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: There was a problem, please check the logs
sk: Vyskytol sa problém. Skontrolujte denníky

note: %1$s:  err_data | html
en: There were %s barcodes that contained at least one unprintable character.
sk: Našlo sa %s čiarových kódov, ktoré obsahovali najmenej jeden netlačiteľný znak.

note: %1$s:  err_length | html
en: There were %s barcodes that were too long.
sk: Našlo sa %s čiarových kódov, ktoré boli pridlhé.

en: There were no unreceived orders for this fund.
sk: Nenašli sa žiadne neprijaté objednávky pre tento fond.

en: There were problems with your submission
sk: Došlo k problému s Vaším odoslaním

en: Therefore, the record to be merged has not been deleted.
sk: Preto nebol zlučovaný záznam odstránený.

en: Thesaurus:
sk: Lexikón:

en: These are disabled for ALL libraries. To change these settings, choose the "Default" library.
sk: Tieto sú neaktivované pre VŠETKY knižnice. Pre zmenu týchto nastavení, zvoľte "predvolenú" knižnicu.

en: These are disabled for the current library.
sk: Tieto sú neaktivované pre aktuálnu knižnicu.

en: These are enabled.
sk: Tieto sú aktivované.

note: INPUT type=checkbox
en: These fields are collapsed by default by the CollapseFieldsPatronAddForm system preference
sk: Tieto polia sú predvolene zbalené podľa preferencie nastavenia CollapseFieldsPatronAddForm

en: These fields will be used in the creation of clubs based on this template
sk: Tieto polia budú použité pri tvorbe klubov založených na tejto šablóne

en: These fields will be used when enrolling a patron in a club based on this template
sk: Tieto polia budú použité pri zápise čitateľa do klubu s ohľadom na túto šablónu

note: %1$s:  ratio | html
en: These items have a hold ratio &ge; %s.
sk: Tieto exempláre majú pomer rezervácie &ge; %s.

note: SCRIPT
en: These patrons will be permanently removed from the database and cannot be recovered
sk: Títo čitatelia budú natrvalo odstránení z databázy a nebude ich možné obnoviť

en: Theses
sk: Záverečné práce

en: They are in a patron category of type staff.
sk: Patria do kategórie čitateľov typu staff.

en: They are the guarantor to another patron.
sk: Sú ručiteľom iného čitateľa.

en: They have a non-zero account balance.
sk: Majú nenulový zostatok na účte.

en: They have items currently checked out.
sk: V súčasnosti majú exempláre vypožičané.

note: SCRIPT
en: Third
sk: Tretie

en: This account has been locked!
sk: Tento účet bol zablokovaný!

note: SCRIPT
en: This action cannot be reversed. Do you wish to continue?
sk: Táto akcia sa nedá vrátiť. Chcete pokračovať?

note: SCRIPT
en: This attribute will be only applied to the patron's category %s
sk: Táto vlastnosť sa bude aplikovať iba na kategóriu čitateľa %s

en: This authority type cannot be deleted
sk: Tento typ autority nemožno odstrániť

en: This budget has funds attached. You must delete all attached funds before you can delete this budget.
sk: Na tento rozpočet sú naviazané fondy. Musíte odstrániť všetky naviazané fondy pred odstránením tohto rozpočtu.

note: %1$s:  patrons_in_category | html
en: This category is used %s times
sk: Táto kategória sa používa %s krát

en: This chart will use only visible rows, click 'Fetch all data' to chart the full report
sk: Tento graf bude používať iba viditeľné riadky. Kliknutím na možnosť 'Načítať všetky údaje' zobrazíte graf celého výkazu

en: This course already has this item on reserve.
sk: Tento kurz už má tento exemplár v rezerve.

en: This feature allows you to retrieve and share data (subscription patterns and reports) with other Koha libraries.
sk: Táto funkcia umožňuje načítať a zdieľať údaje (vzory predplatného a výkazy) s inými knižnicami Koha.

en: This feature gives the Koha developers valuable information regarding how Koha is being used and helps to drive decisions during the development cycle
sk: Táto funkcia poskytuje vývojárom spoločnosti Koha cenné informácie o tom, ako sa Koha používa, a pomáha pri rozhodovaní počas vývojového cyklu

en: This fee is charged at checkout/renewal time for each day between the checkout/renewal date and due date for loans specified in days.
sk: Tento poplatok sa účtuje v čase výpožičky/predĺženia za každý deň medzi dátumom výpožičky/predĺženia a termínom vrátenia pri výpožičkách vedených v dňoch.

en: This fee is charged at checkout/renewal time for each hour between the checkout/renewal date and due date for loans specified in hours.
sk: Tento poplatok sa účtuje v čase výpožičky/predĺženia za každú hodinu medzi dátumom výpožičky/predĺženia a termínom vrátenia pri výpožičkách vedených v hodinách.

en: This fee is charged once per checkout/renewal per item
sk: Tento poplatok sa účtuje raz za výpožičku/predĺženie za exemplár

note: INPUT type=text name=object
en: This field cannot be modified from the circulation module.
sk: Toto pole nie je možné zmeniť z modulu výpožičiek.

note: INPUT type=checkbox name=disable_input
en: This field is mandatory
sk: Toto pole je povinné

note: SCRIPT
en: This field is required.
sk: Toto pole je povinné.

note: SCRIPT
en: This file already exists (in this category).
sk: Tento súbor už existuje (v tejto kategórii).

en: This framework cannot be deleted
sk: Túto šablónu nemožno odstrániť

note: %1$s:  subscriptions.size | html
en: This frequency is still used by %s subscription(s). Do you still want to delete it?
sk: Táto opakovanosť sa ešte používa %s v predplatných. Napriek tomu ich chcete určite odstrániť?

en: This fund code does not exist in the destination budget.
sk: Tento kód fondu neexistuje v cieľovom rozpočte.

note: A
en: This fund has sub funds.
sk: Tento fond má podfondy.

note: SCRIPT
en: This fund has sub funds. It cannot be deleted.
sk: Tento fond má subfondy. Nemožno ho odstrániť.

en: This invoice has no files attached.
sk: Táto faktúra nemá pripojené žiadne súbory.

en: This invoice number has already been used. Would you like to receive on an existing invoice?
sk: Toto číslo faktúry sa už používa. Chcete prijať na jestvujúcej faktúre?

en: This is a serial subscription
sk: Toto je predplatné periodika

en: This is the anonymous patron, so no circulation history is displayed. To get a list of anonymized loans, please run a report.
sk: Toto je anonymný čitateľ, takže sa nezobrazuje žiadna história výpožičiek. K zoznamu anonymných výpožičiek sa dostanete pomocou spustenia výkazu.

en: This is the anonymous patron, so no holds history is displayed.
sk: Toto je anonymný čitateľ, takže sa nezobrazuje žiadna história rezervácií.

en: This is the team who are responsible for the next release of Koha and the ongoing maintenance of your currently installed Koha version. They will be in these roles up until
sk: Toto je tím, ktorý je zodpovedný za ďalšie vydanie Koha a za priebežnú údržbu vašej aktuálne nainštalovanej verzie Koha. V týchto rolách budú pôsobiť až do

en: This is the team who were responsible for the initial release of your currently installed Koha version.
sk: Toto je tím, ktorý bol zodpovedný za počiatočné vydanie vašej aktuálne nainštalovanej verzie Koha.

note: For the first occurrence, %1$s:  Branches.GetName( itemhomebranch ) | html
en: This item belongs to %s and cannot be checked out from this location.
sk: Tento exemplár patrí do %s a nemožno ho vydať z tejto lokácie.

en: This item can not be renewed, it's an on-site checkout
sk: Tento exemplár nemožno obnoviť, ide o výpožičku na mieste

note: SCRIPT
en: This item cannot be removed. It is checked out
sk: Tento exemplár nemožno odstrániť. Je vypožičaný

en: This item has been claimed as returned by:
sk: Tento exemplár má byť vrátený do:

note: %1$s:  alert.ITEM_LOST | html
en: This item has been lost with a status of "%s".
sk: Tento exemplár sa stratil v stave "%s".

note: %1$s:  ITEM_LOST | html %2$s:  IF CAN_user_circulate_force_checkout %3$s:  END
en: This item has been lost with a status of "%s". %s Check out anyway? %s
sk: Tento exemplár sa stratil v stave "%s". %s Napriek tomu vypožičať? %s

note: For the first occurrence, %1$s:  checkout_info.ITEM_LOST | html
en: This item has been lost with a status of "%s."
sk: Tento exemplár sa stratil v stave "%s."

en: This item has previously been checked out to this patron.
sk: Tento exemplár bol predtým vypožičaný tomuto čitateľovi.

en: This item is already on this rota
sk: Tento exemplár už je vo vašom rozpise cirkulačnej služby

note: %1$s:  IF CAN_user_circulate_force_checkout %2$s:  END
en: This item is checked out to another patron. %s Check in and check out? %s
sk: Tento exemplár je vypožičaný inému čitateľovi. %s Vrátiť a vypožičať? %s

en: This item is currently checked out to this patron. Renew?
sk: Tento exemplár je momentálne vypožičaný tomuto čitateľovi. Predĺžiť?

en: This item is on hold for another patron.
sk: Tento exemplár je rezervovaný inému čitateľovi.

en: This item is on hold for another patron. The hold will be overridden, but not cancelled.
sk: Tento exemplár je rezervovaný inému čitateľovi. Rezerváciu bude obídená, ale nie zrušená.

note: %1$s:  Branches.GetName( branchname ) | html
en: This item is on hold for pick-up at %s
sk: Tento exemplár je rezervovaný na vyzdvihnutie v %s

en: This item is on hold for pick-up at your library
sk: Tento exemplár je rezervovaný na vyzdvihnutie vo vašej knižnici

en: This item is part of a rotating collection.
sk: Tento exemplár je súčasťou zbierky cirkulačnej služby.

en: This item is waiting for another patron.
sk: Tento exemplár čaká na iného čitateľa.

en: This item must be checked in at following library:
sk: Tento exemplár sa musí vrátiť do nasledovnej knižnice:

note: %1$s:  Branches.GetName( branch_to_return ) | html
en: This item must be returned to %s.
sk: Tento exemplár sa musí vrátiť do %s.

note: SCRIPT
en: This item normally cannot be put on hold except for patrons from %s.
sk: Tento exemplár zvyčajne nemožno zarezervovať, s výnimkou čitateľov z %s.

note: SCRIPT
en: This item normally cannot be put on hold.
sk: Tento exemplár sa zvyčajne nedá zarezervovať.

en: This list does not exist.
sk: Tento zoznam neexistuje.

en: This member has no email
sk: Tento člen nemá E-mail

en: This message appears on this patron's user page in the OPAC
sk: Toto hlásenie sa objavuje na stránke tohto čitateľa v OPACu

en: This message displays when checking out to this patron
sk: Toto hlásenie sa zobrazí pri výpožičke tomuto čitateľovi

en: This message may have been caused by any of the following reasons:
sk: Toto hlásenie mohlo byť spôsobené ktorýmkoľvek z nasledovných dôvodov:

note: %1$s:  claims.count | html %2$s:  FOR c IN claims %3$s:  c.claimed_on | $KohaDates %4$s:  UNLESS loop.last %5$s:  END %6$s:  END
en: This order has been claimed %s times. On %s%s%s, %s%s
sk: Táto objednávka bola odoslaná %s krát. Na %s%s%s, %s%s

en: This patron can't check out this item per library circulation policy.
sk: Tento čitateľ si nemôže vypožičať tento exemplár podľa pravidiel výpožičného procesu v knižnici.

en: This patron does not exist.
sk: Tento čitateľ neexistuje.

en: This patron has no circulation history.
sk: Tento čitateľ zatiaľ nemá žiadnu históriu výpožičiek.

en: This patron has no files attached.
sk: Tento čitateľ nemá pripojené žiadne súbory.

en: This patron has no holds history.
sk: Tento čitateľ zatiaľ nemá žiadnu históriu rezervácií.

en: This patron has not submitted any purchase suggestions
sk: Tento čitateľ nepodal žiadne návrhy na nákup

en: This patron has requested their circulation history be anonymized on check-in, but the AnonymousPatron system preference is empty or incorrect.
sk: Tento čitateľ požiadal o anonymitu svojej histórie výpožičiek pri vrátení, ale systémové nastavenie AnonymousPatron je buď prázdne alebo nesprávne.

en: This patron has set the privacy rules to never keeping a circulation history.
sk: Tento čitateľ zatiaľ nemá žiadnu históriu výpožičiek.

note: %1$s:  Branches.GetName( BORRNOTSAMEBRANCH ) | html
en: This patron is from a different library (%s)
sk: Tento čitateľ pochádza z inej knižnice (%s)

note: %1$s:  Branches.GetName( checkout_info.BORRNOTSAMEBRANCH ) | html
en: This patron is from a different library (%s).
sk: Tento čitateľ pochádza z inej knižnice (%s).

note: SCRIPT
en: This patron's privileges will now be reset to include only superlibrarian.
sk: Privilégiá tohto čitateľa sa teraz obnovia tak, aby zahŕňali iba superlibrarian.

note: %1$s:  subscriptions.size | html
en: This pattern is still used by %s subscription(s). Do you still want to delete it?
sk: Táto schéma sa ešte používa %s v predplatných. Napriek tomu ich chcete určite odstrániť?

en: This permission grants access to all areas. If selected, specific sub-permissions cannot be selected.
sk: Toto povolenie poskytuje prístup do všetkých oblastí. Ak je zvolené, nie je možné zvoliť konkrétne čiastkové povolenia.

note: SCRIPT
en: This record cannot be deleted, at least one item is currently checked out.
sk: Tento záznam sa nedá odstrániť, aspoň jeden exemplár je momentálne vypožičaný.

note: SCRIPT
en: This record cannot be transferred to the advanced editor. Continue?
sk: Tento záznam sa nedá presunúť do pokročilého editora. Chcete pokračovať?

note: A
en: This record has no items
sk: Tento záznam nemá žiadne exempláre

en: This record is in use
sk: Tento záznam sa používa

en: This record is used
sk: Tento záznam sa používa

note: %1$s:  total | html
en: This record is used %s times
sk: Tento záznam sa používa %s krát

en: This report could not be imported. Please try again later.
sk: Tento výkaz sa nepodarilo naimportovať. Skúste to znova neskôr.

note: TR
en: This resource has been reported more than %s times, take care!
sk: Tento zdroj bol nahlásený viac ako %s krát, buďte opatrní!

en: This rota has no stages.
sk: Tento rozpis cirkulačnej služby nemá žiadne úrovne.

en: This sale
sk: Tento predaj

en: This screen shows the subfields associated with the selected tag. You can edit subfields or add a new one by clicking on edit.
sk: Tu sa zobrazujú podpolia spojené so zvolenou značkou. Môžete podpolia upraviť alebo pridať nové, keď kliknete na upraviť.

en: This script is not able to create/write to the necessary temporary directory.
sk: Tento skript nie je schopný vytvoriť alebo zapísať do pracovného adresára.

en: This stage contains the following item(s):
sk: Táto fáza obsahuje nasledujúce exempláre:

note: SCRIPT
en: This subfield will be deleted
sk: Toto podpole bude odstránené

note: A
en: This subscription depends on another supplier
sk: Toto predplatné závisí na ďalšom dodávateľovi

en: This subscription is closed.
sk: Toto predplatné je ukončené.

en: This tool allows you to delete patrons and anonymize checkout history. For deleting patrons, any combination of limits can be used. Patrons will not be deleted if they meet one or more of the following conditions:
sk: Tento nástroj umožňuje odstrániť čitateľov a anonymizovať históriu platieb. Na vymazanie čitateľov sa môže použiť akákoľvek kombinácia obmedzení. Čitatelia nebudú vymazaní, ak spĺňajú jednu alebo viac z nasledujúcich podmienok:

note: %1$s:  field.marcfield | html %2$s:  ELSE
en: This value will be filled with the %s subfield of the selected biblio. %s
sk: Táto hodnota bude naplnená podpoľom %s zvoleného biblio. %s

en: This vendor has no email
sk: Tento člen nemá E-mail

en: This vendor has no email defined for late issues.
sk: Tento predajca nemá zadefinovaný E-mail pre oneskorené čísla.

en: This will be the name by which you will refer to this image in the patron card layout editor.
sk: Toto bude názov, ktorým budete odkazovať na tento obrázok v editore rozloženie čitateľských preukazov.

note: %1$s:  IF ( too_many_items_display ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: This will delete %sall the%sthe selected%s items.
sk: Týmto sa odstránia %svšetky%szvolené%s exempláre.

note: SCRIPT
en: This will delete the Mana KB token from Koha. Do you want to continue?
sk: Týmto sa z Koha odstráni token Mana. Chceš pokračovať?

en: This will delete the exceptions inside a given range. Be careful about your scope range; if it is oversized you could slow down Koha.
sk: Týmto sa odstránia výnimky vnútri daného rozpätia. Buďte opatrní pri vašom rozpätí; ak je totiž nadmerné, môžete spomaliť Kohu.

en: This will delete the repeated holidays rules only. The repeatable holidays will be deleted but not the exceptions.
sk: Týmto sa odstránia iba pravidlá opakovaných sviatkov. Opakovateľné sviatky budú odstránené, nie však výnimky.

en: This will delete the single holidays rules only. The repeatable holidays and exceptions will not be deleted.
sk: Týmto sa odstránia iba pravidlá jedinečných sviatkov. Opakovateľné sviatky a výnimky nebudú odstránené.

en: This will delete this holiday rule. If it is a repeatable holiday, this option checks for possible exceptions. If an exception exists, this option will remove the exception and set the date to a regular holiday.
sk: Týmto sa odstrániť toto pravidlo sviatku. Ak ide o opakovateľný sviatok, táto možnosť overí možné výnimky. Ak výnimka existuje, táto možnosť ju odstráni a nastaví dátum na obyčajný sviatok.

note: SCRIPT
en: This will retrieve macros stored in the brower, save them in the database, and delete them from the browser. Proceed?
sk: Týmto sa načítajú makra uložené v prehľadávači, uložia sa do databázy a odstránia sa z prehľadávača. Vykonať?

en: This will save changes to the holiday's title and description. If the information for a repeatable holiday is modified, it affects all of the dates on which the holiday is repeated.
sk: Týmto sa uložia zmeny do názvu a popisu sviatku. Ak sa informácia pre opakovateľný exemplár zmení, ovplyvní to všetky dátumy, v ktoré sa sviatok opakuje.

en: This will take this day and month as a reference to make it a holiday. Through this option, you can repeat this rule for every year. For example, selecting August 1 will make August 1 a holiday every year.
sk: Týmto sa tento deň a mesiac stanú odkazom na výrobu sviatku. Touto možnosťou môžete zopakovať toto pravidlo každý rok. Napríklad, voľbou 1. augusta sa prvý august stane sviatkom každý rok.

en: Those items won't be deleted
sk: Tie exempláre nebudú odstránené

note: SCRIPT
en: Threshold missing
sk: Chýba prah

note: IMG
en: Thumbnail
sk: Náhľad

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Thursday
sk: Štvrtok

note: SCRIPT
en: Thursdays
sk: Štvrtky

en: Time created
sk: Čas vytvorenia

en: Time zone:
sk: Časová zóna:

en: Time:
sk: Čas:

en: Timeout
sk: Vypršanie

en: Title
sk: Názov

en: Title
sk: Názov

en: Title (A-Z)
sk: Názov (A-Z)

en: Title (Z-A)
sk: Názov (Z-A)

en: Title (any):
sk: Názov (akýkoľvek):

en: Title (uniform):
sk: Názov (unifikovaný):

en: Title and author
sk: Názov a autor

en: Title phrase
sk: Názov (presne)

en: Title:
sk: Názov:

en: Title:
sk: Názov:

note: %1$s:  title | html
en: Title: %s
sk: Názov: %s

en: Titles
sk: Predmety

en: Titles tagged with the term
sk: Tituly označené pojmom

en: To
sk: Pre

en: To
sk: Pre

en: To a file:
sk: Do súboru:

en: To a file:
sk: Do súboru:

en: To add another library and for more settings, go to:
sk: Ak chcete pridať ďalšiu knižnicu a vykonať ďalšie nastavenia, prejdite na:

en: To add another patron category and for more settings go to:
sk: Ak chcete pridať ďalšiu kategóriu patróna a jej ďalšie nastavenia, prejdite na:

en: To authid:
sk: Po authid:

en: To biblionumber:
sk: K číslu bibliografického záznamu:

en: To call number:
sk: Po signatúru:

en: To create another item type later and for more settings go to:
sk: Ak chcete neskôr vytvoriť ďalší typ exemplára a vykonať ďalšie nastavenia, prejdite na:

en: To create another patron, go to:
sk: Ak chcete vytvoriť ďalšieho čitateľa, prejdite na:

en: To create circulation rule, go to:
sk: Ak chcete vytvoriť pravidlo výpožičného procesu, prejdite na:

en: To date:
sk: Po dátum:

en: To edit patron permissions, go to:
sk: Ak chcete upraviť oprávnenie čitateľa, prejdite na:

en: To enable Koha plugins, the flag enable_plugins must be set in the Koha configuration file
sk: Ak chcete povoliť pluginy v Koha, musí byť v konfiguračnom súbore Koha nastavený príznak enable_plugins

en: To item call number:
sk: Po signatúru:

en: To know how to avoid this problem see the related wiki page:
sk: Ak sa chcete vyhnúť tomuto problému, pozrite si príslušnú wiki stránku:

en: To modify a rule, create a new one with the same patron category and item type.
sk: Ak chcete upraviť pravidlo, vytvorte nové s rovnakou kategóriou čitateľa a typom exemplára.

en: To notify on receiving:
sk: Upozornenie pri príjme:

en: To notify patrons of new serial issues, you must
sk: Pre upovedomenie čitateľov o novom vydaní periodika, musíte

note: SCRIPT
en: To open the popup, press Shift+Enter
sk: Vyskakovacie okno otvoríte stlačením klávesov Shift + Enter

en: To replace an image, delete it, upload a new file and give it the same image name.
sk: Ak chcete obrázok nahradiť, odstráňte ho, nahrajte nový súbor a dajte mu rovnaký názov.

en: To screen in the browser:
sk: Na zobrazenie v prehliadači:

en: To screen into the browser:
sk: Na zobrazenie do prehliadača:

note: %1$s:  patron.title | html %2$s:  patron.firstname | html %3$s:  patron.surname | html
en: To update the image for %s %s %s, select a new image file and click 'Upload.'
sk: Ak chcete aktualizovať obrázok pre %s %s %s, vyberte nový súbor s obrázkom a kliknite na tlačidlo 'Nahrať.'

en: To:
sk: Pre:

en: To:
sk: Pre:

note: SCRIPT
en: Today
sk: Dnes

en: Today's checkins
sk: Dnešné vrátenia

en: Today's checkouts
sk: Dnešné výpožičky

en: Today's notifications
sk: Dnešné upomienky

en: Toggle Keyboard
sk: Prepnúť klávesnicu

note: I
en: Toggle set to lowest priority
sk: Prepnutím nastaviť najnižšiu prednosť

en: Too many checked out.
sk: Priveľa výpožičiek.

note: For the first occurrence, %1$s:  current_loan_count | html %2$s:  max_loans_allowed | html
en: Too many checked out. %s checked out, only %s are allowed.
sk: Priveľa vypožičaných. %s je vypožičaných, dovolených je iba %s.

en: Too many holds
sk: Priveľa rezervácií

en: Too many holds for
sk: Priveľa rezervácií pre

en: Too many holds:
sk: Priveľa rezervácií:

note: %1$s:  too_many_items_display | html
en: Too many items (%s) to display individually.
sk: Priveľa exemplárov (%s) pre individuálne zobrazenie.

note: %1$s:  too_many_items_display | html %2$s:  Koha.Preference('MaxItemsToDisplayForBatchMod') | html
en: Too many items (%s): You are editing more than %s items in a batch, items will not be shown.
sk: Priveľa exemplárov (%s): Upravujete viac ako %s exemplárov v dávke, exempláre sa nebudú zobrazovať.

note: %1$s:  too_many_items_process | html %2$s:  Koha.Preference('MaxItemsToProcessForBatchMod') | html
en: Too many items (%s): You are not allowed to edit more than %s items in a batch.
sk: Priveľa exemplárov (%s): Nemáte povolené upravovať viac ako %s exemplárov v dávke.

note: For the first occurrence, %1$s:  too_many_items_display | html %2$s:  Koha.Preference('MaxItemsToDisplayForBatchMod') | html
en: Too many items (%s): You have edited more than %s items in a batch, items will not be shown.
sk: Priveľa exemplárov (%s): V dávke ste upravili viac ako %s exemplárov, exempláre sa nebudú zobrazovať.

note: %1$s:  current_loan_count | html %2$s:  max_loans_allowed | html
en: Too many on-site checked out. %s on-site checked out, only %s are allowed.
sk: Priveľa miestnych výpožičiek. %s je vypožičaných miestne, dovolených je iba %s.

en: Tool plugins
sk: Nástrojové pluginy

en: Tools
sk: Nástroje

en: Tools home
sk: Nástroje-domov

en: Tools tables
sk: Tabuľky nástrojov

note: SCRIPT
en: Top
sk: Hore

note: %1$s:  mainloo.limit | html
en: Top %s Most-circulated items
sk: %s najpoužívanejších exemplárov

en: Top lists
sk: Naj-zoznamy

en: Top page margin:
sk: Vrchný okraj stránky:

en: Top text margin:
sk: Vrchný okraj textu:

en: Topics
sk: Témy

en: Total
sk: Celkom

en: Total
sk: Celkom

note: For the first occurrence, %1$s:  currency | html
en: Total (%s)
sk: Celkom (%s)

note: %1$s:  tf.tax_rate * 100 | html
en: Total (GST %s %%)
sk: Celkom (GST %s %%)

note: %1$s:  book_foot.tax_rate * 100 | html
en: Total (GST %s%%)
sk: Celkom (GST %s%%)

note: %1$s:  foot_loo.tax_rate * 100 | html
en: Total (GST %s)
sk: Celkom (GST %s)

note: %1$s:  currency.symbol | html
en: Total + adjustments + shipment cost (%s)
sk: Spolu + úpravy + náklady na prepravu (%s)

en: Total RRP
sk: Celková MOC

en: Total amount outstanding:
sk: Celková neuhradená suma:

en: Total amount outstanding:
sk: Celková neuhradená suma:

en: Total amount payable:
sk: Celková suma na zaplatenie:

en: Total amount:
sk: Celková suma:

en: Total available
sk: Dostupných celkom

en: Total bankable:
sk: Celkom splatné:

note: %1$s:  accountlines.total( payment_type => [ 'CASH', 'SIP00' ]) * -1 | $Price
en: Total bankable: %s
sk: Celkom splatné: %s

en: Total checkouts
sk: Výpožičky celkom

en: Total checkouts as of yesterday
sk: Výpožičky celkom od včera

en: Total checkouts:
sk: Výpožičky celkom:

en: Total cost
sk: Celkové náklady

en: Total current checkouts allowed
sk: Celkovo momentálne povolené výpožičky

en: Total current on-site checkouts allowed
sk: Celkové súčasné miestne výpožičky sú povolené

en: Total due
sk: Celková podĺžnosť

en: Total due if credit applied:
sk: Celková splatná suma, ak bol pripísaný kredit:

en: Total due:
sk: Celková podĺžnosť:

note: %1$s:  fines | $Price
en: Total due: %s
sk: Celková podĺžnosť: %s

en: Total holds allowed
sk: Spolu povolených rezervácií

en: Total income (cash):
sk: Celkový príjem (hotovosť):

note: For the first occurrence, %1$s:  accountlines.credits_total * -1 | $Price %2$s:  accountlines.credits_total(payment_type => [ 'CASH', 'SIP00' ]) * -1 | $Price
en: Total income (cash): %s (%s)
sk: Celkový príjem (hotovosť): %s (%s)

en: Total income:
sk: Celkový príjem:

en: Total items in group
sk: Exempláre v skupine celkom

note: %1$s:  collectionItemsLoop.size | html
en: Total items: %s
sk: Celkový počet exemplárov: %s

note: SCRIPT
en: Total must be a number
sk: Celková suma musí byť číslo

en: Total number of results:
sk: Celkový počet výsledkov:

en: Total ordered
sk: Objednávky celkom

en: Total outgoing (cash):
sk: Celkom výdaj (v hotovosti):

note: For the first occurrence, %1$s:  accountlines.debits_total * -1 | $Price %2$s:  accountlines.debits_total( payment_type => [ 'CASH', 'SIP00' ]) * -1 | $Price
en: Total outgoing (cash): %s (%s)
sk: Celkom výdaj (v hotovosti): %s (%s)

en: Total payable:
sk: Celková suma na zaplatenie:

en: Total spent
sk: Celkové náklady

en: Total tax exc.
sk: Celkom bez dane

note: For the first occurrence, %1$s:  currency | html
en: Total tax exc. (%s)
sk: Celkom bez DPH (%s)

en: Total tax inc.
sk: Celkom s daňou

note: For the first occurrence, %1$s:  currency | html
en: Total tax inc. (%s)
sk: Celkom s DPH (%s)

en: Total:
sk: Celkom:

en: Totals:
sk: Celkom:

en: Transaction
sk: Transakcia

en: Transaction date
sk: Dátum transakcie

en: Transaction library
sk: Knižnica transakcií

note: A
en: Transaction logs
sk: Denníky transakcií

en: Transaction type
sk: Typ transakcie

en: Transaction type:
sk: Typ transakcie:

en: Transactions
sk: Transakcie

note: %1$s:  register.last_cashup.timestamp | $KohaDates with_hours => 1
en: Transactions since %s
sk: Transakcie od %s

en: Transactions to date
sk: Transakcie k dnešnému dňu

en: Transfer
sk: Presun

note: INPUT type=submit
en: Transfer collection
sk: Presunúť zbierku

en: Transfer collection
sk: Presunúť zbierku

note: %1$s:  reser.diff | html
en: Transfer is %s days late
sk: Presun sa oneskoril o %s dní

en: Transfer is not allowed for:
sk: Presun nie je dovolený pre:

en: Transfer now?
sk: Presunúť teraz?

note: SCRIPT
en: Transfer order to this basket?
sk: Presunúť objednávku do tohto košíka?

en: Transfer to:
sk: Presunúť do:

en: Transferred
sk: Presunuté

en: Transferred from basket:
sk: Presunuté z košíka:

en: Transferred items
sk: Presunuté exempláre

en: Transferred to basket:
sk: Presunuté do košíka:

en: Transfers
sk: Presuny

en: Transfers are
sk: Presuny sa

note: %1$s:  show_date | $KohaDates
en: Transfers made to your library as of %s
sk: Presuny do Vašej knižnice počnúc %s

en: Transfers to receive
sk: Presuny na prijatie

en: Translate into other languages
sk: Preložiť do iných jazykov

note: A
en: Translate item type %s
sk: Preložiť typ exemplára %s

en: Translation
sk: Preklad

note: SCRIPT
en: Translation (id %s) has been added successfully
sk: Preklad (č. %s) bol úspešne pridaný

en: Translation manager:
sk: Správca prekladu:

en: Translation managers:
sk: Správcovia prekladu:

en: Translation:
sk: Preklad:

en: Transport
sk: Prevoz

en: Transport cost matrix
sk: Matrica nákladov na prevoz

en: Transport:
sk: Prevoz:

note: SCRIPT
en: Travel and Places
sk: Cestovanie a miesta

en: Treaties
sk: Zmluvy

en: Try again with a different barcode
sk: Skúsiť znova s iným čiarovým kódom

en: Try another search
sk: Skúste nové vyhľadávanie

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Tuesday
sk: Utorok

note: SCRIPT
en: Tuesdays
sk: Utorky

note: SCRIPT
en: Turquoise
sk: Tyrkysová

en: Type
sk: Typ

en: Type:
sk: Typ:

en: Type:
sk: Typ:

en: URL(s)
sk: URL

en: US Inches
sk: US palce

en: UTF-8 (Default)
sk: UTF-8 (Predvolené)

note: SCRIPT
en: Unable to cancel enrollment!
sk: Nie je možné zrušiť zápis!

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Unable to change status of note.
sk: Stav poznámky sa nepodarilo zmeniť.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Unable to change status of problem report.
sk: Stav hlásenia problému sa nepodarilo zmeniť.

note: SCRIPT
en: Unable to create enrollment!
sk: Nie je možné vytvoriť zápis!

note: SCRIPT
en: Unable to delete club!
sk: Nedarí sa odstrániť klub!

en: Unable to delete patron
sk: Nedarí sa odstrániť čitateľa

en: Unable to delete patrons from other libraries with current settings
sk: Nedarí sa odstrániť čitateľov z iných knižníc pri súčasných nastaveniach

en: Unable to delete staff user
sk: Nedarí sa odstrániť zamestnanca

note: SCRIPT
en: Unable to delete template!
sk: Nedarí sa odstrániť šablónu!

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Unable to save description
sk: Popis sa nepodarilo uložiť

en: Unable to save image to database.
sk: Nepodarilo sa uložiť obrázok do databázy.

en: Unapprove
sk: Neschváliť

en: Unarchive
sk: Zrušiť archiváciu

en: Unauthorized user
sk: Neautorizovaný užívateľ

en: Unavailable (lost or missing)
sk: Nedostupný (stratený alebo chýba)

en: Uncertain
sk: Neistá

en: Uncertain price:
sk: Neistá cena:

en: Uncertain prices
sk: Neisté ceny

en: Unchanged
sk: Nezmenený

en: Uncheck all
sk: Odznačiť všetko

en: Undecided
sk: Nerozhodnutý

en: Undef
sk: Nedef

en: Undefined
sk: Nedefinovaný

note: SCRIPT
en: Underline
sk: Podčiarknuť

note: SCRIPT
en: Undo
sk: Späť

note: INPUT type=submit name=mainformsubmit
en: Undo import into catalog
sk: Vrátiť import do katalógu

en: Unfortunately, no backups are available.
sk: Bohužiaľ, nie sú dostupné žiadne zálohy.

en: Ungrouped baskets
sk: Nezoskupené košíky

en: Unhighlight
sk: Nezvýrazniť

en: Unified title
sk: Zjednotený názov

note: For the first occurrence, %1$s:  BIBLIO_RESULT.unititle | $raw
en: Unified title: %s
sk: Jednotný názov: %s

en: Uninstall
sk: Odinštalovať

en: Unique holiday
sk: Jedinečný sviatok

en: Unique holidays
sk: Jedinečné sviatky

en: Unique identifier:
sk: Jedinečný identifikátor:

en: Unit
sk: Jednotka

en: Unit cost
sk: Cena za kus

en: Unit price
sk: Jednotková cena

en: Unit:
sk: Jednotka:

en: Units per issue
sk: Jednotiek na číslo

note: SCRIPT
en: Units per issue is required
sk: Vyžadujú sa jednotky na číslo

en: Units per issue:
sk: Jednotiek na číslo:

en: Units:
sk: Jednotky:

en: Units:
sk: Jednotky:

en: Unknown
sk: Neznámy

en: Unknown error processing your request. Contact your administrator.
sk: Pri spracovaní vašej požiadavky došlo k neznámej chybe. Kontaktujte vášho administrátora.

note: %1$s:  errtype | html
en: Unknown error type %s.
sk: Neznámy druh chyby %s.

en: Unknown error.
sk: Neznáma chyba.

en: Unknown plugin type
sk: Neznámy typ modulu

en: Unknown record
sk: Neznámy záznam

note: SCRIPT
en: Unknown record type, cannot import
sk: Neznámy typ záznamu, nemožno importovať

note: SCRIPT
en: Unknown subfield
sk: Neznáme podpole

note: SCRIPT
en: Unknown tag
sk: Neznáma značka

en: Unlimited
sk: Neobmedzený

en: Unpacking completed
sk: Dekomprimácia dokončená

en: Unreceived orders
sk: Neprijaté objednávky

en: Unrecognized or missing field delimiter.
sk: Neznámy alebo chýbajúci oddeľovač poľa.

note: SCRIPT
en: Unrecognized patron (%s)
sk: Nerozpoznaný čitateľ (%s)

note: SPAN
en: Unresolved claims
sk: Nevyriešené reklamácie

en: Unset
sk: Deaktivovať

en: Unset Gone no address for this patron
sk: Odznačiť Odišiel bez adresy u tohto čitateľa

en: Until date:
sk: Až do dátumu:

en: Update
sk: Aktualizovať

en: Update
sk: Aktualizovať

en: Update SQL
sk: Aktualizovať SQL

note: INPUT type=submit
en: Update adjustments
sk: Aktualizujte úpravy

en: Update all sub funds with this owner
sk: Aktualizujte všetky podfondy u tohto vlastníka

en: Update child to adult patron
sk: Aktualizovať dieťa na dospelého čitateľa

en: Update errors :
sk: Chyby aktualizácie :

en: Update existing or add new
sk: Aktualizujte existujúce alebo pridajte nové

note: INPUT type=submit name=submit
en: Update hold(s)
sk: Aktualizovať rezervácie

en: Update manager
sk: Správca aktualizácií

en: Update patron records
sk: Aktualizovať záznamy čitateľov

en: Update report :
sk: Aktualizovať výkaz :

en: Update succeeded
sk: Aktualizácia bola úspešná

en: Update your database
sk: Aktualizujte vašu databázu

note: INPUT type=submit
en: Update your statistics usage
sk: Aktualizujte využitie vašej štatistiky

note: %1$s:  name | html
en: Update: %s
sk: Aktualizovať: %s

en: Updated SQL
sk: Aktualizované SQL

en: Updated between:
sk: Aktualizované od:

en: Updated on
sk: Aktualizované dňa

note: %1$s:  patron.updated_on | $KohaDates with_hours => 1
en: Updated on %s
sk: Aktualizované dňa %s

en: Updated:
sk: Aktualizovaný:

en: Updating database structure
sk: Aktualizovať štruktúru databázy

en: Upload
sk: Načítať

en: Upload Koha plugin
sk: Načítať moduly Kohy

en: Upload a file
sk: Nahrajte súbor

en: Upload additional images for patron cards
sk: Načítať ďalšie obrázky pre čitateľské preukazy

en: Upload an image file:
sk: Nahrajte súbor s obrázkom:

note: %1$s:  IF itemnumber
en: Upload an image file: %s
sk: Nahrajte súbor s obrázkom: %s

note: SCRIPT
en: Upload an image file: %sUpload%s
sk: Nahrajte súbor s obrázkom: %sNahrať%s

en: Upload another KOC file
sk: Načítať ďalší súbor KOC

en: Upload any file
sk: Nahrajte akýkoľvek súbor

en: Upload any type of file, manage uploads
sk: Načítať ľubovoľný typ súboru, spravovať načítané súbory

en: Upload directory
sk: Načítať adresár

en: Upload directory:
sk: Načítať adresár:

note: INPUT type=submit name=upload
en: Upload file
sk: Načítať súbor

en: Upload file:
sk: Načítať súbor:

en: Upload image
sk: Načítať obrázok

en: Upload local cover image
sk: Načítať obrázok obálky

en: Upload local cover images
sk: Načítať lokálne obrázky obálok

en: Upload more images
sk: Načítať viac obrázkov

en: Upload new file
sk: Načítať nový súbor

en: Upload new files
sk: Načítať nové súbory

en: Upload offline circulation data
sk: Načítať údaje offline výpožičiek

en: Upload offline circulation file (.koc)
sk: Načítať súbor údajov offline výpožičiek (.koc)

en: Upload patron images
sk: Načítať obrázky čitateľa

en: Upload patron images in a batch or one at a time
sk: Načítať obrázky čitateľov v dávke alebo po jednom

en: Upload patron images in a batch or one at a time
sk: Načítať obrázky čitateľov v dávke alebo po jednom

en: Upload plugin
sk: Načítať zásuvný modul

en: Upload progress:
sk: Napredovanie načítania:

en: Upload quotes
sk: Načítať citáty

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Upload status:
sk: Stav načítania:

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Upload status: Cancelled
sk: Stav načítania: Zrušené

en: Upload transactions
sk: Načítať transakcie

en: Uploaded
sk: Načítané

note: SCRIPT
en: Uploading transactions, please wait...
sk: Načítavam transakcie, čakajte prosím...

note: SCRIPT
en: Uploads limited to csv. Incorrect filetype: %s
sk: Načítanie je obmedzené na csv. Nesprávny typ súboru: %s

note: SCRIPT
en: Upper Alpha
sk: Horná Alfa

en: Upper age limit
sk: Horná veková hranica

en: Upperage limit:
sk: Horná veková hranica:

en: Usage
sk: Použitie

en: Usage:
sk: Použitie:

en: Use Mana KB for sharing content:
sk: Na zdieľanie obsahu použite Mana KB:

en: Use a barcode file
sk: Použiť súbor s čiarovými kódmi

en: Use a file
sk: Použiť súbor

en: Use a file
sk: Použiť súbor

en: Use all tools (expand for granular tools permissions)
sk: Použiť všetky nástroje (rozbaliť pre podrobnejšie oprávnenia nástrojov)

en: Use carefully! If the destination library already has circulation and fine rules, they will be deleted without warning!
sk: Postupujte opatrne! Ak už cieľová knižnica má pravidlá výpožičného procesu a pokút, tieto budú odstránené bez upozornenia!

en: Use default values
sk: Použiť predvolené hodnoty

en: Use existing record
sk: Použiť existujúci záznam

note: INPUT type=text name=export_remove_fields
en: Use for MARC exports
sk: Použiť na export MARC

en: Use for OPAC search groups
sk: Použiť pre skupiny hľadania v OPACu

en: Use for OPAC search groups
sk: Použiť pre skupiny hľadania v OPACu

en: Use for staff search groups
sk: Použiť pre skupiny hľadania v intranete

en: Use for staff search groups
sk: Použiť pre skupiny hľadania v intranete

en: Use of this keyword is not allowed in Koha reports due to security and data integrity risks. Only SELECT queries are allowed.
sk: Použitie tohto kľúčového slova nie je vo výkazoch Koha povolené z dôvodu bezpečnostných rizík a rizika integrity údajov. Povolené sú iba SELECT dotazy.

en: Use report plugins
sk: Použiť výkazové pluginy

note: INPUT type=submit name=submit
en: Use saved
sk: Použiť uložené

en: Use the advanced cataloging editor (requires edit_catalogue)
sk: Použite rozšírený editor katalogizácie (vyžaduje edit_catalogue)

en: Use the dictionary to define custom criteria for reporting.
sk: Použite slovník na definovanie prispôsobených kritérií pre vykazovanie.

en: Use the guided reports engine to create non standard reports. This feature aims to provide some middle ground between the built in canned reports and writing custom SQL reports.
sk: Použite pohon tvorby výkazov pre vytvorenie neštandardných výkazov. Táto funkcia sa snaží poskytnúť medzistupeň medzi vstavanými hotovými výkazmi a vlastnými SQL výkazmi.

en: Use the reports dictionary to define custom criteria to use in your reports
sk: Použite slovník výkazov pre definovanie prispôsobených kritérií na použitie vo Vašich výkazoch

en: Use the search form on the left to find invoices.
sk: Pre vyhľadávanie faktúr použite pole vyhľadávania vľavo.

en: Use the search form on the left to find subscriptions.
sk: Pre vyhľadávanie predplatných použite pole vyhľadávania vľavo.

note: For the first occurrence, %1$s:  PROCESS translate_label_element element=label_element
en: Use the toolbar above to create a new %s.
sk: Použite nástrojovú lištu hore pre vytvorenie nového %s.

en: Use tool plugins
sk: Použiť nástrojové pluginy

en: Use top menu bar to navigate to another part of Koha.
sk: Použite hornú ponukovú lištu k prístupu do inej časti knižnice.

en: Used
sk: Použitý

note: ABBR
en: Used For
sk: Použité v

en: Used for acquisitions statistical purposes
sk: Používa sa na štatistické účely akvizícií

en: Used for duplex printers (needs a '1 up template')
sk: Určené pre obojstranné tlačiarne (vyžaduje '1 vrchnú šablónu')

en: Used in
sk: Použitý v

en: Used in French UNIMARC installations in field 995 $o to identify item status. Similar to NOT_LOAN
sk: Používa sa vo francúzskych inštaláciách UNIMARC v poli 995 $o na identifikáciu stavu exemplára. Podobné ako NOT_LOAN

en: Used in UNIMARC 102 $a
sk: Použité v UNIMARC 102 $a

en: Used when creating or editing an item type to assign a SIP specific media type for devices like lockers and sorters.
sk: Používa sa pri vytváraní alebo upravovaní typu exemplára na priradenie typu média špecifického pre SIP pre zariadenia, ako sú skrinky a zoraďovače.

en: Used:
sk: Použité:

en: Useful resources
sk: Užitočné zdroje

en: Useless without upload_general_files
sk: Nepoužiteľné bez upload_general_files

note: %1$s:  user | $HtmlTags tag=>'code' %2$s:  dbname | $HtmlTags tag=>'code'
en: User %s doesn't have enough privilege on database %s.
sk: Užívateľ %s nemá dostatočné oprávnenie pre databázu %s.

note: %1$s:  user | $HtmlTags tag=>'code' %2$s:  dbname | $HtmlTags tag=>'code'
en: User %s has all required privileges on database %s.
sk: Užívateľ %s má všetky potrebné oprávnenia pre databázu %s.

note: SCRIPT
en: User Defined
sk: Definované používateľom

note: %1$s:  e.userid | html
en: Userid %s is already used by another patron.
sk: ID užívateľa %s je už pridelené inému čitateľovi.

en: Username
sk: Prihlasovacie meno

en: Username/password already exists.
sk: Prihlasovacie meno/heslo sa už používa.

en: Username:
sk: Prihlasovacie meno:

en: Username:
sk: Prihlasovacie meno:

en: Users:
sk: Používatelia:

en: Using framework:
sk: Použitá šablóna:

en: Using the following CSV profile:
sk: Používa sa nasledovná šablóna CSV:

note: SCRIPT
en: V Align
sk: Zarovnať

en: VHS tape / Videocassette
sk: VHS páska / Videokazeta

note: SCRIPT
en: Valid
sk: Platný

en: Validated
sk: Overený

en: Value
sk: Hodnota

en: Value:
sk: Hodnota:

en: Values
sk: Hodnoty

en: Values are comma-separated.
sk: Hodnoty sú oddelené čiarkou.

en: Values for custom patron messages that appear on the circulation screen and the OPAC. The value in the description field should be the message text and is limited to 200 characters
sk: Hodnoty pre vlastné správy čitateľov, ktoré sa zobrazujú na obrazovke výpožičiek a v OPACu. V poli by mal byť text a je obmedzený na 200 znakov

en: Values that can be entered to fill in the patron’s sort 1 field, that can be used for statistical purposes
sk: Hodnoty, ktoré je možné zadať na vyplnenie poľa triedenia 1 pre čitateľa, ktoré sa dajú použiť na štatistické účely

en: Values that can be entered to fill in the patron’s sort 2 field, that can be used for statistical purposes
sk: Hodnoty, ktoré je možné zadať na vyplnenie poľa triedenia 2 pre čitateľa, ktoré sa dajú použiť na štatistické účely

en: Variable name:
sk: Meno premennej:

en: Variable options:
sk: Možnosti premennej:

en: Variable type:
sk: Typ premennej:

en: Variable:
sk: Premenná:

en: Vendor
sk: Predajca

en: Vendor
sk: Predajca

en: Vendor EDI accounts
sk: Účty predajcov EDI

note: A
en: Vendor detail page
sk: Podrobná stránka o predajcovi

en: Vendor details
sk: Detaily o predajcovi

en: Vendor invoice:
sk: Faktúra predajcu:

en: Vendor is:
sk: Predajcom je:

en: Vendor is:
sk: Predajcom je:

en: Vendor name:
sk: Meno predajcu:

en: Vendor not found
sk: Predajca sa nenašiel

en: Vendor not found.
sk: Predajca sa nenašiel.

en: Vendor note
sk: Poznámka o predajcovi

en: Vendor note:
sk: Poznámka o predajcovi:

en: Vendor note:
sk: Poznámka o predajcovi:

note: SCRIPT
en: Vendor price must be a number
sk: Cena od predajcu musí byť číslo

en: Vendor price:
sk: Cena od predajcu:

en: Vendor search
sk: Vyhľadávanie predajcu

en: Vendor search results
sk: Výsledky vyhľadávania predajcu

note: %1$s:  count | html
en: Vendor search: %s result(s) found
sk: Výsledky vyhľadávania predajcu: %s výsledkov

note: %1$s:  count | html %2$s:  supplier | html
en: Vendor search: %s result(s) found for '%s'
sk: Výsledky vyhľadávania predajcu: %s výsledkov pre '%s'

note: %1$s:  count | html
en: Vendor search: %s results found
sk: Výsledky vyhľadávania predajcu: %s výsledkov

note: %1$s:  count | html %2$s:  supplier | html
en: Vendor search: %s results found for '%s'
sk: Výsledky vyhľadávania predajcu: %s výsledkov pre '%s'

en: Vendor:
sk: Predajca:

en: Vendor:
sk: Predajca:

note: %1$s:  suppliername | html
en: Vendor: %s
sk: Predajca: %s

en: Verify you want to anonymize patron checkout history
sk: Potvrďte, či chcete utajiť výpis výpožičiek čitateľa

en: Verify you want to delete patrons
sk: Potvrďte, že chcete odstrániť čitateľov

note: SCRIPT
en: Version
sk: Verzia

note: %1$s:  missing_module.min_version | html
en: Version: %s
sk: Verzia: %s

note: SCRIPT
en: Vertical space
sk: Zvislá medzera

en: Vertical:
sk: Zvislý:

note: INPUT type=submit
en: View
sk: Zobraziť

en: View
sk: Zobraziť

en: View ILL requests
sk: Zobraziť žiadosti o MKV

en: View MARC
sk: Zobraziť MARC

en: View MARC conversion plugins
sk: Zobraziť moduly pre konverziu do MARCu

en: View a count of items held at your library grouped by item type
sk: Zobraziť počet exemplárov vo Vašej knižnici zoskupených podľa typu exemplára

en: View all libraries
sk: Zobraziť všetky knižnice

en: View all plugins
sk: Zobraziť všetky moduly

note: SCRIPT
en: View biblio details
sk: Zobraziť podrobnosti bibliografického záznamu

note: SCRIPT
en: View borrower details
sk: Zobraziť podrobnosti o čitateľovi

en: View course
sk: Zobraziť kurz

note: INPUT type=submit name=submit
en: View dictionary
sk: Zobraziť slovník

en: View existing record
sk: Zobraziť existujúci záznam

note: A
en: View funds for %s
sk: Zobraziť fondy pre %s

en: View invoice
sk: Zobraziť faktúru

en: View item's checkout history
sk: Zobraziť výpis výpožičiek exemplára

en: View message
sk: Zobraziť správu

en: View note
sk: Zobraziť poznámku

en: View online payment plugins
sk: Zobraziť moduly pre platbu online

en: View patron infos from any libraries. If not set the logged in user could only access patron infos from its own library or group of libraries.
sk: Zobraziť informácie o čitateľoch zo všetkých knižníc. Ak nie je nastavené, prihlásený používateľ môže pristupovať iba k informáciám čitateľa z vlastnej knižnice alebo skupiny knižníc.

en: View patron record
sk: Zobraziť záznam čitateľa

en: View pending offline circulation actions
sk: Zobraziť čakajúce offline výpožičky

en: View plugins by class
sk: Zobraziť moduly podľa triedy

en: View record
sk: Zobraziť záznam

en: View report plugins
sk: Zobraziť výkazové moduly

en: View restrictions
sk: Zobraziť obmedzenia

note: INPUT type=submit
en: View spine label
sk: Zobraziť chrbtovú etiketu

en: View subfields
sk: Zobraziť podpolia

en: View tool plugins
sk: Zobraziť nástrojové moduly

en: View, manage, configure and run plugins.
sk: Zobraziť, spravovať, nastavovať a spúšťať zásuvné moduly.

en: Viewed
sk: Zobrazené

en: Visibility:
sk: Viditeľnosť:

note: SCRIPT
en: Visual aids
sk: Vizuálne pomôcky

en: Void payment
sk: Neplatná platba

en: Vol no.
sk: Roč. č.

en: Volume
sk: Ročník

en: Volume:
sk: Zväzok:

en: WARNING:
sk: UPOZORNENIE:

en: Waiting
sk: Čakajúci

en: Waiting
sk: Čakajúci

note: %1$s:  Branches.GetName( hold.branchcode ) | html %2$s:  IF ( hold.desk_id ) %3$s:  hold.desk.desk_name | html %4$s:  END %5$s:  hold.waitingdate | $KohaDates
en: Waiting at %s%s, %s%s since %s.
sk: Čaká sa na %s %s, %s %s od %s.

en: Waiting date
sk: Dátum čakania

en: Waiting since
sk: Čaká od

note: SCRIPT
en: Warn
sk: Upozornenie

en: Warning
sk: Upozornenie

en: Warning at (%%):
sk: Upozornenie v (%%):

en: Warning at (amount):
sk: Upozornenie v (suma):

en: Warning regarding current user
sk: Upozornenie o súčasnom užívateľovi

en: Warning! Order total amount exceeds allowed budget.
sk: Upozornenie! Celková suma objednávky prekračuje povolený rozpočet.

note: %1$s:  encumbrance | html
en: Warning! You will exceed %s%% of your fund.
sk: Upozornenie! Prekročíte %s%% z vášho fondu.

note: %1$s:  expenditure | html %2$s:  IF (currency) %3$s:  currency | html %4$s:  END
en: Warning! You will exceed maximum limit (%s%s %s%s) for your fund.
sk: Upozornenie! Prekročíte maximálny limit (%s%s %s%s) pre váš fond.

en: Warning, the following barcodes were not found:
sk: Upozornenie, nasledovné čiarové kódy sa nenašli:

en: Warning, the following cardnumbers were already in this list:
sk: Upozornenie, nasledovné čísla preukazov už boli v tomto zozname:

en: Warning, the following cardnumbers were not found:
sk: Upozornenie, nasledovné čísla preukazov sa nenašli:

en: Warning, the following itemnumbers were not found:
sk: Upozornenie, nasledovné čísla preukazov sa nenašli:

en: Warning, you have entered more items than expected. Items will not be created.
sk: Upozornenie, zadali ste viac exemplárov než sa čakalo. Exempláre nebudú vytvorené.

en: Warning:
sk: Upozornenie:

note: For the first occurrence, %1$s:  message.upload_version | html %2$s:  message.current_version | html
en: Warning: This file is version %s, but I only know how to import version %s. I'll try my best.
sk: Upozornenie: Verzia tohto súboru je %s, ale ja viem naimportovať iba verziu %s. Urobím, čo budem môcť.

note: A
en: Warning: This report is very resource intensive on systems with large numbers of overdue items.
sk: Upozornenie: Tento výkaz vyžaduje obrovské zdroje v systémoch s veľkým množstvom omeškaných exemplárov.

note: %1$s:  message.badbarcode | html
en: Warning: Unable to determine patron from item barcode (%s). Cannot check in.
sk: Upozornenie: Nepodarilo sa identifikovať čitateľa na základe čiarového kódu (%s). Nemožno uskutočniť vrátenie.

en: Warning: no barcodes were found
sk: Upozornenie: čiarové kódy sa nenašli

en: Warning: no itemnumbers were found
sk: Upozornenie: čiarové kódy sa nenašli

en: Warnings regarding the system configuration
sk: Upozornenia súvisiace s konfiguráciou systému

en: We are ready to do some basic configuration.
sk: Sme pripravení pustiť sa do základných nastavení.

note: %1$s:  dbversion | html %2$s:  kohaversion | html
en: We are upgrading from Koha %s to %s
sk: Aktualizujeme z Kohy %s na %s

en: We encountered an error:
sk: Narazili sme na chybu:

en: Web installer &rsaquo; Check Perl dependencies
sk: Internetový inštalátor &rsaquo; Skontrolovať závislosti Perlu

en: Web installer &rsaquo; Choose your language
sk: Internetový inštalátor &rsaquo; Zvoliť svoj jazyk

en: Web installer &rsaquo; Complete
sk: Internetový inštalátor &rsaquo; Dokončiť

en: Web installer &rsaquo; Create Koha administrator patron
sk: Iternetový inštalátor &rsaquo; Vytvoriť administrátora Kohy

en: Web installer &rsaquo; Create a library
sk: Iternetový inštalátor &rsaquo; Vytvoriť knižnicu

en: Web installer &rsaquo; Create a new circulation rule
sk: Iternetový inštalátor &rsaquo; Vytvoriť nové pravidlo výpožičného procesu

en: Web installer &rsaquo; Create a patron category
sk: Iternetový inštalátor &rsaquo; Vytvoriť kategóriu čitateľov

en: Web installer &rsaquo; Database settings
sk: Iternetový inštalátor &rsaquo; Nastavenia databázy

en: Web installer &rsaquo; Default data loaded
sk: Internetový inštalátor &rsaquo; Predvolené údaje načítané

en: Web installer &rsaquo; Install basic configuration settings
sk: Internetový inštalátor &rsaquo; Inštalovať základné konfiguračné nastavenia

en: Web installer &rsaquo; Installation complete
sk: Internetový inštalátor &rsaquo; Inštalácia dokončená

en: Web installer &rsaquo; Perl modules due for upgrade
sk: Internetový inštalátor &rsaquo; Moduly Perlu majú byť aktualizované

en: Web installer &rsaquo; Perl modules missing
sk: Internetový inštalátor &rsaquo; Chýbajúce moduly Perlu

en: Web installer &rsaquo; Perl version too old
sk: Internetový inštalátor &rsaquo; Zastaralá verzia Perlu

en: Web installer &rsaquo; Selecting default settings
sk: Internetový inštalátor &rsaquo; Výber predvolených nastavení

en: Web installer &rsaquo; Set up database
sk: Internetový inštalátor &rsaquo; Nastaviť databázu

en: Web installer &rsaquo; Success
sk: Internetový inštalátor &rsaquo; Hotovo

en: Web installer &rsaquo; Update database
sk: Internetový inštalátor &rsaquo; Aktualizovať databázu

note: A
en: Web services
sk: Webové služby

en: Website
sk: Webstránka

en: Website:
sk: Webstránka:

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Wednesday
sk: Streda

note: SCRIPT
en: Wednesdays
sk: Stredy

en: Week
sk: Týždeň

en: Weekly - Repeatable holidays
sk: Týždenne - Opakovateľné sviatky

note: SCRIPT
en: Weekly holiday: %s
sk: Týždenne opakovaný sviatok: %s

en: Weight
sk: Váha

note: %1$s: - Koha.Version.release | html -
en: Welcome to the Koha %s web installer
sk: Vitajte v internetovom inštalátore Koha %s

en: What's next?
sk: Čo ďalej?

en: When adding to your institution's catalog you will create an item of a particular item type.
sk: Pri pridávaní do katalógu svojej inštitúcie vytvoríte exemplár konkrétneho typu.

en: When importing MARC files via the staging tools, the tool will attempt to find and use the price of the currently active currency.
sk: Pri importovaní súborov MARC cez prípravné nástroje, daný nástroj sa pokúsi nájsť a použiť cenu podľa aktuálne nastavenej meny.

en: When more than
sk: Keď viac než

en: When more than:
sk: Ak je viac ako:

en: When there is an irregular issue:
sk: Keď jestvuje nepravideľné číslo:

en: When to charge
sk: Kedy účtovať

en: When you've made your selections, please click 'Import' below to begin the process. It may take a while to complete. Please be patient.
sk: Keď ste dokončili svoj výber, kliknite prosím nižšie na 'Import' na začatie procesu. Dokončenie zaberie istý čas, buďte prosím trpezlivý(á).

note: SCRIPT
en: White
sk: Biela

note: SCRIPT
en: Whole words
sk: Celé slová

note: SCRIPT
en: Why close an empty basket?
sk: Prečo chcete zatvoriť prázdny košík?

note: SCRIPT
en: Width
sk: Šírka

note: SCRIPT
en: Winter
sk: Zima

note: SCRIPT
en: With %s selected searches:
sk: So %s zvolenými vyhľadávaniami:

en: With automatic ordering quotes generate orders without staff intervention.
sk: Pomocou automatických objednávkových citátov vygenerujte objednávky bez zásahu knihovníka.

en: With framework :
sk: S šablónou :

en: With framework:
sk: S šablónou:

en: With items owned by the following libraries:
sk: S exemplármi, ktoré vlastnia nasledovné knižnice:

note: SCRIPT
en: With selected search:
sk: So zvoleným hľadaním:

en: Withdrawn
sk: Odstavený

en: Withdrawn on:
sk: Odstavený dňa:

note: SCRIPT
en: Withdrawn status
sk: Stav odstavenia:

en: Withdrawn status:
sk: Stav odstavenia:

en: Women
sk: Ženy

note: SCRIPT
en: Word count
sk: Počet slov

en: Working day
sk: Pracovný deň

en: Write news for the OPAC and staff interfaces
sk: Napíšte novinky pre OPAC a intranet

en: Write off
sk: Odpísať

note: INPUT type=submit name=woall
en: Write off all
sk: Odpísať všetko

en: Write off an amount toward selected fines
sk: Odpísať sumu na zvolené pokuty

en: Write off an individual fine
sk: Odpísať jednotlivú položku

en: Write off fines and fees
sk: Odpísať pokuty a poplatky

note: INPUT type=submit name=writeoff_selected
en: Write off selected
sk: Odpísať zvolené

note: INPUT type=submit
en: Write off this charge
sk: Odpísať tento poplatok

en: Writeoff
sk: Odpísať

en: Writeoff amount:
sk: Odpísaná suma:

en: XML configuration file
sk: konfiguračný súbor XML

en: XSLT File(s) for transforming results:
sk: Súbor(y) XSLT pre menlivé výsledky:

en: Year
sk: Rok

en: Year:
sk: Rok:

en: Yearly - Repeatable holidays
sk: Ročne - Opakovateľné sviatky

note: SCRIPT
en: Yearly holiday: %s
sk: Ročne opakovaný sviatok: %s

note: SCRIPT
en: Yellow
sk: Žltá

en: Yes
sk: Áno

en: Yes
sk: Áno

note: %1$s:  END
en: Yes %s
sk: Áno %s

en: Yes and try to override system preferences
sk: Áno a skúste obísť nastavenia systému

en: Yes if settings allow it
sk: Áno, ak to nastavenie dovolia

en: Yes, I confirm
sk: Áno, potvrdzujem

en: Yes, cancel (Y)
sk: Áno, zrušiť (A)

en: Yes, check out (Y)
sk: Áno, vypožičať (A)

en: Yes, close (Y)
sk: Áno, zatvoriť (A)

en: Yes, delete
sk: Áno, odstrániť

en: Yes, delete (Y)
sk: Áno, odstrániť (A)

en: Yes, delete contract
sk: Áno, odstrániť zmluvu

en: Yes, delete patron attribute type
sk: Áno, odstrániť typ vlastností čitateľa

en: Yes, delete record matching rule
sk: Áno, odstrániť pravidlo zhody záznamov

en: Yes, delete this currency
sk: Áno, odstrániť túto menu

en: Yes, delete this framework
sk: Áno, odstrániť túto šablónu

en: Yes, delete this fund
sk: Áno, odstrániť tento fond

en: Yes, delete this item type
sk: Áno, odstrániť tento typ exemplára

en: Yes, delete this subfield
sk: Áno, odstrániť toto podpole

en: Yes, delete this tag
sk: Áno, odstrániť túto menovku

en: Yes, edit existing items
sk: Áno, upraviť existujúce exempláre

en: Yes, print slip
sk: Áno, vytlačiť ústrižok

en: Yes, renew (Y)
sk: Áno, predĺžiť (A)

en: Yes, reset mappings
sk: Áno, resetovať mapovanie

en: Yes: Edit existing authority
sk: Áno: Upraviť nasledujúce autority

note: INPUT type=submit
en: Yes: View existing items
sk: Áno: Upraviť existujúce exempláre

en: YesNo
sk: ÁnoNie

en: You
sk: Vy

note: SCRIPT
en: You already have a list with that name!
sk: Zoznam s týmto názvom už existuje!

note: SCRIPT
en: You are about to add %s items. Continue?
sk: Chystáte sa pridať %s exemplárov. Pokračovať?

note: %1$s:  serialnumber | html
en: You are about to delete %s serial(s). Do you want to continue?
sk: Chystáte sa odstrániť %s periodikum(á). Chcete pokračovať?

note: SCRIPT
en: You are about to delete the '%s' SMTP server.
sk: Chystáte sa odstrániť '%s' server SMTP.

en: You are about to edit the following subscriptions:
sk: Chystáte sa upraviť nasledujúce predplatné:

note: SCRIPT
en: You are attemping to writeoff more than the value of the fee.
sk: Pokúšate sa odpísať viac než je hodnota poplatku.

en: You are logged in as the database administrative user. This is not recommended because some parts of Koha will not function as expected when using this account.
sk: Ste prihlásený ako administratívny užívateľ databázy. Toto sa neodporúča, pretože niektoré časti Kohy vám nebudú fungovať podľa očakávania s použitím tohto účtu.

en: You are missing the &lt;log4perl_conf&gt; entry in your koha-conf.xml file. Please add it, pointing to the log4perl.conf file for your Koha instance.
sk: Chýba vám položka &lt;log4perl_conf&gt; vo vašom súbore koha-conf.xml. Pridajte ju, prosím, a nasmerujte ju na súbor log4perl.conf vo vašej inštalácii Kohy.

en: You are missing the &lt;template_cache_dir&gt; entry in your koha-conf.xml file. That will bring a performance boost to enable it.
sk: Chýba vám položka &lt;template_cache_dir&gt; vo vašom súbore koha-conf.xml. Jeho zapnutím sa zvýši výkon systému.

note: %1$s:  config_entry.effective_tmp_dir | html
en: You are missing the &lt;tmp_path&gt; entry in your koha-conf.xml file. Please add it, pointing to the configured temporary directory for your Koha instance. The effective temporary directory is '%s'.
sk: Chýba vám položka &lt;tmp_path&gt; v súbore koha-conf.xml. Pridajte ju, prosím, a nasmerujte ju na nastavený dočasný priečinok vo vašej inštalácii Kohy. Funkčný dočasný priečinok je '%s'.

en: You are missing the &lt;upload_path&gt; entry in your koha-conf.xml file. Please add it, pointing to the configured file upload directory for your Koha instance.
sk: Chýba vám položka &lt;upload_path&gt; v súbore koha-conf.xml. Pridajte ju, prosím, a nasmerujte ju na nastavený priečinok pre načítané súbory vo vašej inštalácii Kohy.

en: You are missing the &lt;upload_path&gt; entry in your koha-conf.xml file. Please add it, pointing to the configured file upload directory for your Koha instance. Also note that you need to properly set the OPACBaseURL preference for the file upload plugin to work.
sk: Chýba vám položka &lt;upload_path&gt; v súbore koha-conf.xml. Pridajte ju, prosím, a nasmerujte ju na nastavený priečinok pre načítané súbory vo vašej inštalácii Kohy. Všimnite si tiež, že musíte mať správne nastavené OPACBaseURL pre správne fungovanie modulu načítania súborov.

en: You are not allowed to use batch checkout for this patron
sk: Nemáte povolenie použiť hromadnú výpožičku tomuto čitateľovi

en: You are not authorised to manage this basket.
sk: Nemáte oprávnenie na spracovanie tohto košíka.

note: A
en: You are not authorized to delete patrons
sk: Nemáte oprávnenie na odstránenie čitateľov

note: A
en: You are not authorized to manage API keys
sk: Nemáte oprávnenie spravovať kľúče API

en: You are not authorized to modify this fund
sk: Nemáte oprávnenie na úpravu tohto fondu

note: A
en: You are not authorized to renew patrons
sk: Nemáte oprávnenie na obnovenie čitateľov

note: A
en: You are not authorized to set permissions
sk: Nemáte oprávnenie na nastavovanie oprávnení

en: You are not sharing any data with the Koha community
sk: S komunitou Kohy nezdieľate žiadne údaje

note: SCRIPT
en: You are offline and therefore cannot process pending operations
sk: Ste v režime offline, a preto nemôžete spracovať čakajúce operácie

note: SCRIPT
en: You are offline and therefore cannot sync your database
sk: Ste v režime offline a preto nemôžete zosynchronizovať vašu databázu

en: You are only viewing one item.
sk: Prezeráte len jeden exemplár.

en: You are running a development version of Koha
sk: Používate vývojovú verziu Kohy

note: SCRIPT
en: You are using {0}
sk: Používate {0}

en: You can also use your own headers (instead of the ones from Koha) by prefixing the field name with an header, followed by the equal sign.
sk: Môžete použiť aj vaše vlastné hlavičky (namiesto tých z Kohy) zadaním hlavičky pred názov poľa, po ktorom nasleduje znamienko rovnosti.

en: You can also use your own headers (instead of the ones from Koha) by prefixing the field number with an header, followed by the equal sign.
sk: Môžete použiť aj Vaše vlastné hlavičky (namiesto tých z Kohy) zadaním hlavičky pred číslo poľa, po ktorom nasleduje znamienko rovnosti.

note: I
en: You can ask for a digest to reduce the number of messages. Messages will be saved and sent as a single message.
sk: Môžete požiadať o zhrnutie, aby ste znížili počet správ. Správy sa uložia a budú vám zaslané v jednej správe.

en: You can choose to delete bibliographic records if possible (bibliographic records that have other items or that are used in a subscription or another order will not be deleted).
sk: Môžete sa rozhodnúť pre odstránenie knižničných záznamov, pokiaľ je to bude možné (knižničné záznamy s exemplármi alebo použité v predplatnom alebo inej objednávke nebudú odstránené).

en: You can enter a name for this import. It may be useful, when creating a record, to remember where the suggested MARC data comes from!
sk: Môžete zadať názov pre tento import. Môže to byť užitočné, keď vytvárate záznam, aby ste si zapamätali odkiaľ navrhovaný údaj MARC pochádza!

en: You can help the Koha community by sharing your statistics with us.
sk: Môžete pomôcť komunite Kohy zdieľaním vašej štatistiky s nami.

en: You can make an exception for this holiday rule. This means that you will be able to say that for a repeatable holiday there is one day which is going to be an exception.
sk: Môžete urobiť výnimku z tohto pravidla sviatku. Takto budete môcť povedať, že pri opakujúcom sa sviatku jestvuje jeden deň, ktorý bude výnimkou.

en: You can make an exception on a range of dates repeated yearly.
sk: Môžete urobiť výnimku v okruhu dátumov opakovaných ročne.

en: You can set a default maximum number of checkouts, hold policy and return policy that will be used if none is defined below for a particular item type or category.
sk: Môžete nastaviť predvolený najväčší počet výpožičiek a pravidlá rezervácie a vrátenia, ktoré sa použijú, ak nič nie je definované nižšie pre konkrétny typ exemplára alebo kategórie.

en: You can use Template Toolkit tags too. See the help page for more information.
sk: Môžete takisto použiť menovky nástrojov šablón. Pre viac informácií, pozrite na stránku pomoci.

en: You can use the following wildcard characters: %% _
sk: Môžete použiť nasledovné zástupné znaky: %% _

note: SCRIPT
en: You can't add a new item, please create a new order line
sk: Nemôžete pridať nový exemplár, vytvorte prosím nový riadok objednávky

en: You can't create any orders unless you first
sk: Nemôžete vytvoriť nijaké objednávky pokiaľ najprv

note: SCRIPT
en: You cannot change your branch or logout while using offline circulation
sk: Musíte nastaviť termín vrátenia, aby ste mohli používať offline výpožičky!

note: INPUT type=checkbox name=subscriptionid
en: You cannot edit this subscription
sk: Toto predplatné nemôžete upraviť

note: SCRIPT
en: You cannot select an authorised value category and a MARC field
sk: Nemôžete vybrať kategóriu povolených hodnôt a MARC pole

en: You did not specify any search criteria.
sk: Neuviedli ste žiadne kritériá vyhľadávania.

en: You didn't select any external target.
sk: Nezvolili ste žiaden externý cieľ.

note: SCRIPT
en: You do not have any pending transactions in the offline circulation database on this computer.
sk: Nemáte žiadne nevybavené transakcie v databáze offline výpožičiek v tomto počítači.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: You do not have permission to access this macro
sk: Nemáte povolenie na prístup k tomuto makru

en: You do not have permission to access this page.
sk: Nemáte oprávnenie prístupu na túto stránku.

en: You do not have permission to add a record to this list.
sk: Nemáte oprávnenie pridať záznam do tohto zoznamu.

note: SCRIPT
en: You do not have permission to create this macro
sk: Na vytvorenie tohto makra nemáte povolenie

en: You do not have permission to delete this list.
sk: Nemáte oprávnenie odstrániť tento zoznam.

note: SCRIPT
en: You do not have permission to delete this macro
sk: Na odstránenie tohto makra nemáte povolenie

en: You do not have permission to edit this patron's login information.
sk: Nemáte oprávnenie upravovať prihlasovacie údaje tohto čitateľa.

en: You do not have permission to update this list.
sk: Nemáte oprávnenie aktualizovať tento zoznam.

en: You do not have permission to view this list.
sk: Nemáte oprávnenie zobraziť tento zoznam.

en: You don't have patron categories defined, or the patron categories are not set to receive overdue notices.
sk: Nezadefinovali ste kategórie čitateľov, alebo kategórie čitateľov nie sú nastavené na prijímanie oznámení o omeškaní.

en: You followed an outdated link e.g. from a search engine or a bookmark
sk: Dostali ste sa sem pomocou zastaralého odkazu, napr. z vyhľadávača alebo záložky

note: %1$s:  total | html
en: You have %s error(s) in your MARC configuration. Please fix them before using Koha
sk: Vo Vašej konfigurácii MARC máte %s chýb. Opravte ich prosím pred začatím používania Kohy

en: You have already submitted a barcode, please wait for the checkout to process...
sk: Už ste odoslali čiarový kód, čakajte, prosím, na spracovanie výpožičky...

en: You have chosen a condition on the same field as the original field. If your records contain multivalued fields it is highly recommended not to do that.
sk: Zvolili ste podmienku v rovnakom poli ako je pôvodné pole. Ak vaše záznamy obsahujú polia s viacerými hodnotami, veľmi vám odporúčame, aby ste to nerobili.

note: SCRIPT
en: You have chosen to move all unreceived orders from '%s' to '%s'.
sk: Vybrali ste si presunúť všetky neprijaté objednávky z '%s' do '%s'.

note: SCRIPT
en: You have deleted item(s) in the order, don't forget to delete it(them) in the catalog
sk: Odstránili ste exemplár(e) vo Vašej objednávke, nezabudnite ho (ich) odstsrániť z katalógu

en: You have entered a username that already exists. Please choose another one.
sk: Zadali ste ID užívateľa, ktoré už existuje. Zvoľte prosím iné.

note: SCRIPT
en: You have not selected any catalog filters and are about to compare a file of barcodes to your entire catalog.
sk: Nezvolili ste si žiadne filtre katalógu a chystáte sa porovnať súbor čiarových kódov s celým vaším katalógom.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: You have not selected any patrons to add to a list!
sk: Nezvolili ste žiadnych čitateľov na pridanie do zoznamu!

en: You have the ReturnBeforeExpiry system preference enabled this means if the expiry date is before the date due, the date due will be set to the expiry date
sk: Máte aktivované nastavenie systému ReturnBeforeExpiry, čo znamená, že ak dátum vypršania je pred termínom vrátenia, tak termín vrátenia sa nastaví na dátum vypršania

en: You have to define which fields or subfields you want to export, separated by pipes.
sk: Musíte definovať, ktoré polia alebo podpolia chcete exportovať, oddelené zvislými čiarami.

en: You have to define which fields you want to export, separated by pipes.
sk: Musíte definovať, ktoré polia chcete exportovať, oddelené zvislými čiarami.

note: SCRIPT
en: You have transactions in the offline circulation database on this computer that have not been uploaded.
sk: V databáze offline výpožičiek vo vašom počítači máte ešte nenačítané transakcie.

note: SCRIPT
en: You have unsaved changes are you sure you want to navigate away?
sk: Máte neuložené zmeny. Naozaj chcete pokračovať ďalej?

en: You haven't decided if you want to activate Mana Knowledge Base.
sk: Nerozhodli ste sa, či chcete aktivovať Mana Knowledge Base.

en: You haven't decided if you want to activate usage statistic sharing in Koha yet.
sk: Zatiaľ ste sa nerozhodli, či chcete v Kohe aktivovať zdieľanie štatistík používania.

en: You made use of an external link to an item that is no longer available
sk: Použili ste externý odkaz na exemplár, ktorý už nie je k dispozícii

en: You must be online to use these options.
sk: Pre používanie týchto možností musíte byť v režime online.

en: You must choose a valid patron
sk: Musíte si vybrať platného čitateľa

en: You must choose an item type
sk: Musíte zvoliť typ exemplára

note: %1$s:  total_paid | $Price
en: You must collect a value greater than or equal to %s.
sk: Musíte zaplatiť hodnotu väčšiu ako alebo rovnú %s.

note: OPTION
en: You must create a CSV profile for MARC exports to use this option.
sk: Pre používanie tejto možnosti musíte vytvoriť profil CSV pre exportovanie v MARC.

en: You must define a budget in Administration
sk: Váš administrátor musí definovať rozpočet v Administrácii

en: You must enter a term to search on
sk: Musíte zadať pojem, ktorý hľadáte

note: SCRIPT
en: You must fill at least one of the two due date options
sk: Musíte vyplniť aspoň jednu z dvoch možností termínu vrátenia

note: SCRIPT
en: You must fill only one of the two due date options
sk: Musíte vyplniť iba jednu z dvoch možností termínu vrátenia

note: SCRIPT
en: You must give your new patron list a name!
sk: Svoj nový zoznam čitateľov musíte pomenovať!

note: %1$s:  total_due | $Price
en: You must pay a value less than or equal to %s.
sk: Musíte zaplatiť hodnotu menšiu ako alebo rovnú %s.

en: You must reset your password
sk: Musíte obnoviť svoje heslo

note: SCRIPT
en: You must select a fund
sk: Musíte zvoliť fond

note: SCRIPT
en: You must select at least one serial to edit
sk: Musíte vybrať aspoň jedno periodikum, ktoré chcete upraviť

note: SCRIPT
en: You must select at least two invoices to merge.
sk: Musíte zvoliť aspoň dve faktúry na zlúčenie.

note: SCRIPT
en: You must select one or more patrons to remove
sk: Musíte zvoliť jedného alebo viac čitateľov na odstránenie

note: SCRIPT
en: You must select one or more reports to delete
sk: Musíte zvoliť jeden alebo viac výkazov na odstránenie

note: SCRIPT
en: You must select two or more patrons to merge
sk: Musíte zvoliť dvoch alebo viac čitateľov na zlúčenie

note: SCRIPT
en: You must set a due date in order to use offline circulation!
sk: Musíte nastaviť termín vrátenia, aby ste mohli používať offline výpožičky!

note: SCRIPT
en: You need to save the page before printing
sk: Pred tlačením musíte stránku uložiť

en: You searched for
sk: Hľadali ste

note: For the first occurrence, %1$s:  IF ( title )
en: You searched for: %s
sk: Hľadali ste: %s

en: You should enable the SMSSendDriver preference to use the SMS templates.
sk: Mali by ste aktivovať nastavenie SMSSendDriver pre použitie šablón SMS.

en: You should not ignore this warning.
sk: Nemali by ste ignorovať toto upozornenie.

en: You successfully created your Mana KB account. Check your mailbox and follow instructions.
sk: Úspešne ste si vytvorili účet Mana KB. Skontrolujte svoju poštovú schránku a postupujte podľa pokynov.

en: You tried to access a page that needs authentication
sk: Pokúsili ste sa vstúpiť na stránku, ktorá vyžaduje prihlásenie

en: You will need to save the report before you can execute it
sk: Budete musieť výkaz uložiť skôr než ho môžete vykonať

en: You'll have to treat them individually.
sk: Budete ich musieť ošetriť individuálne.

en: Your Mana KB server is currently:
sk: Váš Mana KB server je momentálne:

en: Your Perl version is out of date. Please upgrade to a newer version of Perl (at least version 5.10).
sk: Vaša verzia Perlu je zrejme zastaralá. Aktualizujte ju prosím na novšiu verziu Perl (najmenej 5.10).

en: Your administrator must define a budget in Administration
sk: Váš administrátor musí definovať rozpočet v Administrácii

en: Your administrator must specify an active currency.
sk: Váš administrátor musí určiť aktívnu menu.

en: Your authority search history is empty.
sk: Výpis vášho hľadania autorít je prázdny.

note: SCRIPT
en: Your browser doesn't support direct access to the clipboard. Please use the Ctrl+X\/C\/V keyboard shortcuts instead.
sk: Prehliadač nepodporuje priamy prístup do schránky. Namiesto toho použite klávesové skratky Ctrl+X\/C\/V.

en: Your cart
sk: Váš košík

en: Your cart
sk: Váš košík

en: Your cart is empty.
sk: Váš košík je prázdny.

en: Your catalog search history is empty.
sk: Výpis vášho hľadania v katalógu je prázdny.

en: Your comment could not be submitted. Please try again later.
sk: Vašu recenziu nemožno odoslať. Skúste to znova neskôr.

en: Your comment has been submitted
sk: Váš komentár bol odoslaný

en: Your country:
sk: Vaša krajina:

en: Your data was processed. Here are the results:
sk: Vaše údaje boli spracované. Tu sú výsledky:

note: %1$s:  "borrowers.relationship" | $HtmlTags tag="strong" %2$s:  "borrower_relationships.relationship" | $HtmlTags tag="strong"
en: Your database contained guarantee/guarantor pairs with no defined relationship. They have been set the value '_bad_data' in the %s and/or %s columns. Fix them manually by recreating those relationships, or have your system's administrator correct the values.
sk: Vaša databáza obsahovala páry záruka / ručiteľ bez definovaného vzťahu. V stĺpcoch %s alebo %s im bola nastavená hodnota '_bad_data'. Opravte ich manuálne opätovným vytvorením týchto vzťahov alebo požiadajte správcu systému o opravu hodnôt.

en: Your download should begin automatically.
sk: Vaše sťahovanie by malo začať automaticky.

en: Your file was uploaded. Once all files are uploaded, please process them in pending offline circulation actions.
sk: Váš súbor bol nahraný. Po nahraní všetkých súborov spracujte čakajúce offline výpožičky.

note: SCRIPT
en: Your koha-conf.xml does not contain a valid upload_path.
sk: Váš koha-conf.xml neobsahuje platnú upload_path.

en: Your library has no usable email address. Please set it.
sk: Vaša knižnica nemá žiadnu použiteľnú emailovú adresu. Nastavte ju, prosím.

en: Your library is the destination for the following transfer(s)
sk: Vaša knižnica je cieľom nasledujúcich presunov

note: %1$s:  shelfname | $raw
en: Your list: %s
sk: Váš zoznam: %s

en: Your lists
sk: Zoznamy

en: Your lists
sk: Zoznamy

note: SCRIPT
en: Your lists:
sk: Zoznamy:

en: Your name:
sk: Vaše meno:

en: Your notification has been sent.
sk: Vaša upomienka bola odoslaná.

en: Your patron lists
sk: Zoznamy čitateľov

note: %1$s:  reportname | html
en: Your report "%s" has been saved
sk: Váš výkaz "%s" bol uložený

en: Your report is already linked with a Mana report. Share it if you have made modifications, otherwise it will do nothing.
sk: Váš výkaz je už prepojený s Mana výkazom. Ak ste vykonali úpravy, zdieľajte ich, inak to neurobí nič.

en: Your report will be generated with the following SQL statement.
sk: Váš výkaz sa vygeneruje pomocou nasledovného syntaxu SQL.

en: Your request gave the following results:
sk: Vaša požiadavka priniesla nasledovné výsledky:

en: Your search could not be completed. Please try again later.
sk: Vaše hľadanie sa nepodarilo dokončiť. Skúste to znova neskôr.

en: Your search returned no closed subscriptions.
sk: Vaše vyhľadávanie neprinieslo žiadne ukončené predplatné.

en: Your search returned no open subscriptions.
sk: Vaše vyhľadávanie neprinieslo žiadne otvorené predplatné.

en: Your search returned no results.
sk: Vaše vyhľadávanie neprinieslo žiadne výsledky.

en: Your search returned no results.
sk: Vaše vyhľadávanie neprinieslo žiadne výsledky.

en: Your subscription is already linked with a Mana subscription model. Share it if you have made modifications, otherwise it will do nothing.
sk: Vaše predplatné je už prepojené s modelom predplatného Mana. Ak ste vykonali úpravy, zdieľajte ich, inak to neurobí nič.

en: Your unique security token used for authentication on Mana KB service (anti spam).
sk: Váš jedinečný bezpečnostný token použitý na autentifikáciu v službe Mana KB (anti spam).

en: Z39.50 authority search points
sk: Vyhľadávacie body autorít Z39.50

en: Z39.50/SRU search
sk: Vyhľadávanie v Z39.50/SRU

note: %1$s:  msg_add | html
en: Z39.50/SRU server added (%s)
sk: Server Z39.50/SRU bol pridaný (%s)

note: %1$s:  msg_add | html
en: Z39.50/SRU server deleted (%s)
sk: Server Z39.50/SRU bol odstránený (%s)

note: %1$s:  msg_add | html
en: Z39.50/SRU server updated (%s)
sk: Server Z39.50/SRU bol aktualizovaný (%s)

en: Z39.50/SRU servers
sk: Servery Z39.50/SRU

en: Z39.50/SRU servers administration
sk: Správa serverov Z39.50/SRU

en: ZIP file
sk: Súbor ZIP

en: ZIP/Postal code
sk: PSČ

en: ZIP/Postal code:
sk: PSČ:

en: ZIP/Postal code:
sk: PSČ:

en: Zebra server seems not to be available. Is it started?
sk: Zdá sa, že server Zebra nie je k dispozícii. Je spustený?

en: Zebra version:
sk: Verzia Zebry:

en: Zip file
sk: Súbor Zip

note: SCRIPT
en: Zoom in
sk: Priblížiť

note: SCRIPT
en: Zoom out
sk: Zmenšiť

note: SCRIPT
en: [ New list ]
sk: [ Nový zoznam ]

en: [%% SET countries = [ "Afghanistan", "Albania", "Algeria", "Andorra", "Angola", "Antigua & Deps", "Argentina", "Armenia", "Australia", "Austria", "Azerbaijan", "Bahamas", "Bahrain", "Bangladesh", "Barbados", "Belarus", "Belgium", "Belize", "Benin", "Bhutan", "Bolivia", "Bosnia Herz.", "Botswana", "Brazil", "Brunei", "Bulgaria", "Burkina", "Burundi", "Cambodia", "Cameroon", "Canada", "Cape Verde", "Centr. Afr. Rep", "Chad", "Chile", "China", "Colombia", "Comoros", "Congo", "Costa Rica", "Croatia", "Cuba", "Cyprus", "Czech Republic", "Denmark", "Djibouti", "Dominica", "Dominican Rep.", "East Timor", "Ecuador", "Egypt", "El Salvador", "Equator. Guinea", "Eritrea", "Estonia", "Ethiopia", "Fiji", "Finland", "France", "Gabon", "Gambia", "Georgia", "Germany", "Ghana", "Greece", "Grenada", "Guatemala", "Guinea", "Guinea-Bissau", "Guyana", "Haiti", "Honduras", "Hungary", "Iceland", "India", "Indonesia", "Iran", "Iraq", "Ireland", "Israel", "Italy", "Ivory Coast", "Jamaica", "Japan", "Jordan", "Kazakhstan", "Kenya", "Kiribati", "Korea North", "Korea South", "Kosovo", "Kuwait", "Kyrgyzstan", "Laos", "Latvia", "Lebanon", "Lesotho", "Liberia", "Libya", "Liechtenstein", "Lithuania", "Luxembourg", "Macedonia", "Madagascar", "Malawi", "Malaysia", "Maldives", "Mali", "Malta", "Marshall Isl.", "Mauritania", "Mauritius", "Mexico", "Micronesia", "Moldova", "Monaco", "Mongolia", "Montenegro", "Morocco", "Mozambique", "Myanmar", "Namibia", "Nauru", "Nepal", "Netherlands", "New Zealand", "Nicaragua", "Niger", "Nigeria", "Norway", "Oman", "Pakistan", "Palau", "Panama", "Papua N. Guinea", "Paraguay", "Peru", "Philippines", "Poland", "Portugal", "Qatar", "Romania", "Russian Fed.", "Rwanda", "St Kitts & Nev.", "St Lucia", "Saint Vincent", "Samoa", "San Marino", "Sao Tome", "Saudi Arabia", "Senegal", "Serbia", "Seychelles", "Sierra Leone", "Singapore", "Slovakia", "Slovenia", "Solomon Islands", "Somalia", "South Africa", "Spain", "Sri Lanka", "Sudan", "Suriname", "Swaziland", "Sweden", "Switzerland", "Syria", "Taiwan", "Tajikistan", "Tanzania", "Thailand", "Togo", "Tonga", "Trinidad & Tob.", "Tunisia", "Turkey", "Turkmenistan", "Tuvalu", "Uganda", "Ukraine", "UAE", "United Kingdom", "USA", "Uruguay", "Uzbekistan", "Vanuatu", "Vatican City", "Venezuela", "Vietnam", "Yemen", "Zambia", "Zimbabwe", ] %%]
sk: [%% SET countries = [ "Afganistan", "Albánsko", "Alžírsko", "Andorra", "Angola", "Antigua & Deps", "Argentína", "Arménsko", "Austrália", "Rakúsko", "Azerbajdžan", "Bahamy", "Bahrajn", "Bangladéš", "Barbados", "Bielorusko", "Belgicko", "Belize", "Benin", "Bután", "Bolívia", "Bosna Herc.", "Botswana", "Brazília", "Brunei", "Bulharsko", "Burkina", "Burundi", "Kambodža", "Kamerun", "Kanada", "Kapverdy", "Stredoafr. Rep", "Čad", "Čile", "Čína", "Kolumbia", "Komory", "Kongo", "Kostarika", "Chorvátsko", "Kuba", "Cyprus", "Česko", "Dánsko", "Džibuti", "Dominika", "Dominikánska Rep.", "Východný Timor", "Ekvádor", "Egypt", "Salvador", "Rovn. Guinea", "Eritrea", "Estónsko", "Etiópia", "Fidži", "Fínsko", "Francúzsko", "Gabon", "Gambia", "Gruzínsko", "Nemecko", "Ghana", "Grécko", "Grenada", "Guatemala", "Guinea", "Guinea-Bissau", "Guyana", "Haiti", "Honduras", "Maďarsko", "Island", "India", "Indonézia", "Irán", "Irak", "Írsko", "Izrael", "Taliansko", "Pobrežie Slonoviny", "Jamajka", "Japonsko", "Jordánsko", "Kazachstan", "Keňa", "Kiribati", "Sev. Kórea", "Juž. Kórea", "Kosovo", "Kuvajt", "Kirgizsko", "Laos", "Lotyšsko", "Libanon", "Lesoto", "Libéria", "Líbya", "Lichtenštajnsko", "Litovsko", "Luxembursko", "Macedónsko", "Madagaskar", "Malawi", "Malaysia", "Maledivy", "Mali", "Malta", "Maršalove ost.", "Mauretánia", "Maurícius", "Mexico", "Mikronézia", "Moldavsko", "Monako", "Mongolsko", "Čierna Hora", "Maroko", "Mozambik", "Myanmarsko", "Namíbia", "Nauru", "Nepál", "Holandsko", "Nový Zéland", "Nikaragua", "Niger", "Nigéria", "Nórsko", "Omán", "Pakistan", "Palau", "Panama", "Papua N. Guinea", "Paraguaj", "Peru", "Filipíny", "Poľsko", "Portugalsko", "Katar", "Rumunsko", "Ruská Fed.", "Rwanda", "Sv. Kitts & Nev.", "Sv. Lucia", "Sv. Vincent", "Samoa", "San Maríno", "Sao Tome", "Saudská Arábia", "Senegal", "Srbsko", "Seychely", "Sierra Leone", "Singapur", "Slovensko", "Slovinsko", "Šalamúnove ost.", "Somálsko", "Juž. Afrika", "Španielsko", "Srí Lanka", "Sudán", "Surinam", "Svazijsko", "Švédsko", "Švajčiarsko", "Sýria", "Taiwan", "Tadžikistan", "Tanzánia", "Thajsko", "Togo", "Tonga", "Trinidad & Tob.", "Tunisko", "Turecko", "Turkménsko", "Tuvalu", "Uganda", "Ukrajina", "SAE", "Spojené kráľovstvo", "USA", "Uruguaj", "Uzbekistan", "Vanuatu", "Vatikán", "Venezuela", "Vietnam", "Jemen", "Zambia", "Zimbabwe", ] %%]

en: [Main page]
sk: [Hlavná stránka]

en: [Overridden]
sk: [Obídené]

en: [Previous page]
sk: [Predchádzajúca strana]

en: [clear]
sk: [vymazať]

en: _ matches only a single character
sk: _ zastupuje iba jeden znak

en: about page
sk: stránka informácií

en: active
sk: aktívny

en: added successfully
sk: úspešne pridaný

en: administrator account
sk: administrátorský účet

note: %1$s:  TransfersMaxDaysWarning | html
en: after %s days.
sk: po %s dňoch.

note: SCRIPT
en: alignment
sk: zarovnanie

en: all
sk: všetko

en: all authority types used in the frameworks are defined
sk: všetky typy autorít použité v šablónach sú definované

en: all subfields for each tag are in the same tab (or ignored)
sk: všetky podpolia pre každú menovku sú v rovnakej záložke (alebo sú ignorované)

en: already has a hold
sk: už má rezerváciu

en: analytics.
sk: analytika.

en: and
sk: a

en: and
sk: a

en: and 'branchcode' and 'categorycode'
sk: a 'branchcode' a 'categorycode'

en: and has been returned.
sk: a bol vrátený.

en: and mark one currency as active.
sk: a označte jednu menu ako aktívnu.

en: and the
sk: a

en: and they must all be in the 10 (items) tab
sk: a všetky musia byť v záložke 10 (exempláre)

en: and:
sk: do:

en: any library
sk: akákoľvek knižnica

en: any library
sk: akákoľvek knižnica

en: approved
sk: schválený

en: are licensed under the
sk: sú povolené v zmysle

en: at :
sk: v :

en: at current library
sk: v aktuálnej knižnici

en: at least 1 item type defined
sk: aspoň 1 typ exemplára je definovaný

en: at least 1 item type must be defined
sk: aspoň 1 typ exemplára musí byť definovaný

en: at least 1 library defined
sk: aspoň 1 knižnica je definovaná

en: at least 1 library must be defined
sk: aspoň 1 knižnica musí byť definovaná

en: at least one template for using this tool.
sk: aspoň jednu šablónu pre použitie tohto nástroja.

note: INPUT type=text name=data_preview
en: barcode
sk: čiarový kód

note: A
en: basket
sk: košík

note: A
en: basketgroup
sk: Skupina košíkov

note: %1$s:  label_batch_msg | html
en: batch #%s
sk: dávka #%s

en: be mapped to a MARC subfield,
sk: byť priradený k podpoľu MARC,

en: be mapped to a MARC subfield,
sk: byť priradený k podpoľu MARC,

en: be mapped to the same tag,
sk: byť priradený k rovnakej menovke,

en: be zero-padded, e.g. '01/02/2008'. Alternatively, you can supply dates in ISO format (e.g., '2010-10-28').
sk: musia byť vyplnené nulami, napr. '01/02/2008'. Alternatívne, dátumy môžete zadať vo formáte ISO (e.g., '2010-10-28').

note: SCRIPT
en: begins with
sk: začína na

en: biblio and biblionumber
sk: biblio a biblionumber

en: biblioitems.itemtype defined
sk: biblioitems.itemtype boli definované

en: biblionumber and biblioitemnumber mapped correctly
sk: biblionumber a biblioitemnumber boli priradené správne

en: by
sk: podľa

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: by
sk: od

note: For the first occurrence, %1$s:  type | html
en: by %s
sk: od %s

note: %1$s:  cannotdelbiblio.author | html
en: by %s:
sk: od %s:

en: by DIY Co is licensed under the
sk: od DIY Co je licencovaná podľa

en: by Google is a family of fonts licensed under the
sk: od spoločnosti Google je skupina písiem, na ktoré sa poskytuje licencia podľa

en: by Lars Jung is a JavaScript library that generates QR codes, licensed under the
sk: od Lars Jung je knižnica JavaScript, ktorá generuje QR kódy, licencovaná pod

en: by Some Web Media is a JavaScript library that makes any element on your page visible while you scroll, licensed under the
sk: od Some Web Media je knižnica JavaScriptu, ktorá umožňuje zviditeľnenie ľubovoľného prvku na vašej stránke pri rolovaní, s licenciou pod

en: by item types
sk: podľa typov exemplára

en: by libraries
sk: podľa knižníc

en: by months
sk: podľa mesiacov

en: by:
sk: od:

en: callnumber
sk: signatúra

en: cancel your request
sk: zrušiť vašu požiadavku

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: cannot be repeated
sk: nedá sa opakovať

en: cash registers
sk: pokladne

en: cataloging the record
sk: katalogizácia záznamu

en: characters
sk: znaky

note: INPUT type=checkbox name=disable_input
en: check to delete this field
sk: zaškrtnúť pre odstránenie tohto poľa

en: click to log out
sk: kliknite na odhlásenie

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: club %s
sk: klub %s

en: code and
sk: kód a

note: SCRIPT
en: comments
sk: recenzie

en: configuration file.
sk: konfiguračný súbor.

en: considered late
sk: považujú za oneskorené

note: SCRIPT
en: containing
sk: pokračuje

en: contains
sk: obsahuje

en: continue creating your request
sk: pokračovať vo vytváraní požiadavky

en: controls for column visiblity in DataTables
sk: ovládače pre viditeľnosť stĺpcov v DataTables

en: create a CSV profile
sk: vytvoriť profil CSV

en: create one or more authorized values
sk: vytvorte jednu alebo viac povolených hodnôt

note: %1$s:  END
en: created. %s
sk: vytvorený. %s

note: SCRIPT
en: currency sign
sk: znak meny

en: day(s)
sk: dňa/í

en: days
sk: dní

en: days ago
sk: dní dozadu

en: default (all libraries), all patron categories, all item types
sk: predvolené (všetky knižnice), všetky kategórie čitateľov, všetky typy exemplárov

en: default (all libraries), all patron categories, same item type
sk: predvolené (všetky knižnice), všetky kategórie čitateľov, rovnaký typ exemplárov

en: default (all libraries), same patron category, all item types
sk: predvolené (všetky knižnice), rovnaká kategória čitateľov, všetky typy exemplárov

en: default (all libraries), same patron category, same item type
sk: predvolené (všetky knižnice), rovnaká kategória čitateľov, rovnaký typ exemplárov

en: define a budget and a fund
sk: definovať rozpočet a fond

en: define a notice
sk: definovať oznámenie

en: del
sk: zruš

note: A
en: detail of the subscription
sk: detail o predplatnom

en: digits
sk: číslice

en: disabling the 'Mana' system preference
sk: vypnutie systémových nastavení „Mana“

note: A
en: display detail for this librarian.
sk: zobraziť detail pre tohto knihovníka.

en: do a catalog search
sk: hľadajte v katalógu

en: doesn't exist
sk: neexistuje

en: doesn't match
sk: nezhoduje sa

en: doesn't match any existing record.
sk: nezhoduje sa so žiadnym jestvujúcim záznamom.

note: SCRIPT
en: dollar sign
sk: značka dolára

note: SCRIPT
en: drachma sign
sk: značka drachmy

en: ecost tax exc.
sk: ecost bez dane

note: TH
en: ecost tax exc. / ecost tax inc.
sk: ecost bez DPH / ecost s DPH

en: ecost tax inc.
sk: ecost s daňou

note: SCRIPT
en: edit items
sk: upraviť exempláre

note: SCRIPT
en: euro-currency sign
sk: značka meny euro

en: ex: barcode, itemcallnumber, title, "050a 050b", 300a
sk: napr.: čiarový kód, itemcallnumber, titul, "050a 050b", 300a

note: SCRIPT
en: example
sk: príklad

en: exists
sk: existuje

en: expired
sk: vypršal

en: failed to be added
sk: nepodarilo sa pridať

en: failed to be updated
sk: nepodarilo sa aktualizovať

note: SCRIPT
en: failed to run
sk: nepodarilo sa spustiť

en: field
sk: pole

en: field(s)
sk: pole(ia)

en: flag is set for this patron. If this modification request resolves the issue, please unset the flag.
sk: u tohto čitateľa je nastavený príznak. Ak táto žiadosť o zmenu vyrieši problém, odstráňte prosím príznak.

en: for
sk: pre

note: SCRIPT
en: formatting
sk: formátovanie

en: framework values
sk: hodnoty šablóny

note: SCRIPT
en: french franc sign
sk: značka francuzskeho franku

en: from
sk: od

note: A
en: go to %s
sk: prejsť na %s

en: gone no address
sk: zmizol bez adresy

en: group by
sk: zoskupiť podľa

en: group by
sk: zoskupiť podľa

en: handle to drag and drop them to their new position
sk: ručne ich môžete presunúť na nové miesto

en: has
sk: má

note: %1$s:  from_biblio.items.count | html
en: has %s attached items.
sk: má %s priložené exempláre.

en: has never been checked out.
sk: nebol nikdy vypožičaný.

en: here
sk: sem

note: SCRIPT
en: history
sk: dejiny

en: holdingbranch
sk: držiteľská pobočka

en: holdingbranch NOT mapped
sk: holdingbranch NIE je priradená

en: holdingbranch defined
sk: holdingbranch je definovaná

en: homebranch
sk: domovská pobočka

en: homebranch NOT mapped
sk: domovská pobočka NIE je priradená

en: homebranch defined
sk: domovská pobočka je definovaná

en: if
sk: ak

en: if this category type must to be displayed all the time. Otherwise select libraries you want to associate with this value.
sk: ak sa tento typ kategórie musí zobraziť vždy. Inak zvoľte knižnice, ktoré chcete priradiť k tejto hodnote.

en: ignore
sk: Ignorovať

en: in
sk: v

en: in fines
sk: v pokutách

en: in fines. If you would like you can record payments.
sk: v pokutách. Ak chcete, môžete si poznačiť platby.

note: SCRIPT
en: in library
sk: v knižnici

note: SCRIPT
en: indentation
sk: odsadenie

en: invalid authority types
sk: neplatné typy autorít

en: is
sk: je

en: is a "simple, lightweight JavaScript API for handling cookies," licensed under the
sk: je „jednoduché a odľahčené rozhranie JavaScript API pre prácu s cookies,“ licencované pod

en: is a D3-based reusable chart library under the
sk: je opakovane použiteľná knižnica grafov založená na D3 pod

en: is a JavaScript library by Bram Stein licensed under the
sk: je knižnica JavaScript od Bram Stein licencovaná podľa

en: is a JavaScript library for manipulating documents based on data. It is under the
sk: je knižnica JavaScript na manipuláciu s dokumentmi na základe údajov. Je pod

en: is already in possession
sk: už vlastníme

en: is equal to
sk: rovná sa

en: is exactly
sk: je presne

en: is licensed under a
sk: je povolený v zmysle

en: is licensed under the
sk: je povolený v zmysle

en: is not
sk: nie je

note: %1$s:  errmsgloo.debarred | $KohaDates
en: is now debarred until %s.
sk: je momentálne vylúčený do %s.

en: is on hold for
sk: je zarezervovaný pre

en: item
sk: exemplár

en: item fields
sk: polia exemplára

en: item type for older issues:
sk: typ exemplára pre staršie čísla:

en: item type not defined
sk: typ exemplára nie je definovaný

en: item's hold group
sk: skupina na rezerváciu exemplárov

en: item's hold group
sk: skupina na rezerváciu exemplárov

en: item's holding library
sk: holdingová knižnica exemplára

en: item's holding library
sk: holdingová knižnica exemplára

en: item's home library
sk: domovská knižnica exemplára

en: item's home library
sk: domovská knižnica exemplára

en: itemnum : the field itemnumber is mapped to a field in tab -1
sk: itemnum : pole itemnuber je priradený k poľu v záložke -1

en: items (10)
sk: exempláre (10)

en: items.permanent_location is not mapped on the frameworks
sk: items.permanent_location nie je priradená k šablónam

en: items.permanent_location mapped
sk: items.permanent_location je priradená

en: itemtype NOT mapped
sk: typ exemplára NIE JE priradený

en: jQuery and jQueryUI
sk: jQuery a jQueryUI

note: %1$s:  batche.batch_id | html
en: label_batch_%s.pdf
sk: dávka_etikiet_%s.pdf

note: %1$s:  patronlist_id | html
en: label_patronlist_%s.pdf
sk: etiketa_zoznamčitateľov_%s.pdf

note: For the first occurrence, %1$s:  batche.card_count | html
en: label_single_%s.pdf
sk: jediná_etiketa_%s.pdf

note: %1$s:  checkout.lastreneweddate |$KohaDates  with_hours => 1
en: last on: %s
sk: naposledy dňa: %s

note: INPUT type=text name=from_subfield
en: let blank for the entire field
sk: nechať prázdne pre celé pole

en: library is licensed under
sk: knižnica má licenciu v zmysle

en: library not defined
sk: knižnica nie je definovaná

en: licensed under the
sk: je povolený v zmysle

en: like
sk: podobný

en: lost
sk: stratený

en: matches
sk: je zhodný

en: months
sk: mesiacov

note: For the first occurrence, %1$s:  ELSE
en: months %s
sk: mesiace %s

en: must
sk: musí

en: must match
sk: musí sa zhodovať

en: n/a
sk: nedostupné

en: no NULL value in frameworkcode
sk: žiadna NULL hodnota v frameworkcode

en: no active
sk: neaktívny

en: noItemTypeImages or OpacNoItemTypeImages system preferences
sk: noItemTypeImages alebo OpacNoItemTypeImages systémové nastavenia

en: none
sk: nič

en: nonpublic_note
sk: neverejná poznámka

en: not
sk: nie

note: ABBR
en: not available
sk: nedostupný

en: not equal to
sk: nerovná sa

en: not like
sk: nie je podobný

en: not owned
sk: nie je vlastnený

en: not running
sk: nebeží

en: notforloan
sk: nevypožičateľný

en: number
sk: číslo

en: of one item.
sk: jedného exemplára.

en: official Mana KB documentation
sk: oficiálna dokumentácia Mana KB

en: on reserve
sk: v rezerve

en: on this item
sk: na tento exemplár

en: on this item.
sk: na tento exemplár.

note: %1$s:  ELSE
en: one or more records without items attached. %s
sk: jeden alebo viac záznamov nemá priložené exempláre. %s

en: or
sk: alebo

en: or
sk: alebo

en: or MARC subfield.
sk: alebo podpole MARC.

en: or any available
sk: alebo ktorýkoľvek dostupný

en: or create
sk: alebo vytvoriť

en: or create:
sk: alebo vytvoriť:

en: patron categories
sk: kategórie čitateľov

en: patron category
sk: kategória čitateľov

en: patron's account
sk: účet čitateľa

en: patron's hold group
sk: skupina čitateľov

en: patron's hold group
sk: skupina čitateľov

en: patrons to
sk: čitatelia po

en: pending
sk: nevybavené

en: pending offline circulation actions
sk: čakajúce offline výpožičky

note: SCRIPT
en: permanent pen
sk: večné pero

note: INPUT type=submit name=phony_submit
en: phony_submit
sk: falošné_odoslanie

en: placing an order
sk: zadávanie objednávky

note: INPUT type=text name=other_reason
en: please note your reason here...
sk: všimnite si prosím Vás dôvod tu...

en: price
sk: cena

en: pt
sk: bod

en: public_note
sk: Verejná poznámka

note: %1$s:  suggestion.publishercode | html %2$s:  END %3$s:  IF ( suggestion.publicationyear )
en: published by: %s %s %s in
sk: vydalo:%s %s %s v

en: receiving an order
sk: prijímanie objednávky

note: INPUT type=text name=to_regex_search
en: regex pattern
sk: schéma regex

note: INPUT type=text name=to_regex_replace
en: regex replacement
sk: náhrada regex

en: rejected
sk: zamietnutá

en: removed successfully
sk: úspešne odstránený

note: SCRIPT
en: reopen basketgroup
sk: znovuotvoriť skupinu košíkov

en: replacement price
sk: reprodukčná cena

note: INPUT
en: report
sk: výkaz

en: required
sk: povinné

en: restricted
sk: obmedzený

en: reviews
sk: prehľady

note: SCRIPT
en: ruble sign
sk: značka rubľa

en: running
sk: beží

en: same library, all patron categories, all item types
sk: rovnaká knižnica, všetky kategórie čitateľov, všetky typy exemplárov

en: same library, all patron categories, same item type
sk: rovnaká knižnica, všetky kategórie čitateľov, rovnaký typ exemplára

en: same library, same patron category, all item types
sk: rovnaká knižnica, rovnaká kategória čitateľov, všetky typy exemplárov

en: same library, same patron category, same item type
sk: rovnaká knižnica, rovnaká kategória čitateľov, rovnaký typ exemplára

en: seconds
sk: sekundy

en: see also:
sk: pozri tiež:

en: select all
sk: zvoliť všetko

note: INPUT type=submit
en: selection
sk: výber

note: INPUT type=text name=selector
en: selector
sk: selektor

en: separate by a blank. (e.g., 100a 200 606)
sk: oddeľujte medzerou. (napr., 100a 200 606)

en: serial
sk: periodikum

note: A
en: serial collection for %s
sk: zbierka periodík pre %s

en: since last transfer
sk: od posledného presunu

note: INPUT type=text name=sound
en: sound
sk: zvuk

note: SCRIPT
en: starting with
sk: začína s

en: starts with
sk: začína na

en: statistics
sk: štatistika

note: SCRIPT
en: styles
sk: štýly

en: subfield ignored
sk: podpole je ignorované

en: subfields not in same tabs
sk: podpolia nie sú v rovnakej záložke

en: subscribers
sk: abonenti

note: A
en: subscription detail
sk: detail o predplatnom

note: %1$s:  IF ( title )
en: subscription(s) %s with title matching
sk: predplatné %s so zhodným názvom

note: A
en: suggestion
sk: návrh

note: For the first occurrence, %1$s:  books_loo.suggestionid | html
en: suggestion #%s
sk: návrh #%s

en: superlibrarian
sk: hlavný knihovník

en: the biblioitems.itemtype field MUST :
sk: pole biblioitems.itemtype MUSÍ :

en: the corresponding subfield MUST have "Authorized value" set to "branches"
sk: príslušné podpole MUSÍ mať "povolenú hodnotu" nastavenú na "pobočky"

en: the corresponding subfield MUST have "Authorized value" set to "itemtype"
sk: príslušné podpole MUSÍ mať "povolenú hodnotu" nastavenú na "typ exemplára"

en: the items.holdingbranch field MUST :
sk: pole items.holdingbranch MUSÍ :

en: the items.homebranch field MUST :
sk: pole items.homebranch MUSÍ :

en: there is a null value in a frameworkcode. Check the following tables
sk: vo frameworkcode je nulová hodnota. Overte nasledovné tabuľky

note: %1$s:  END
en: this record has no items attached. %s
sk: tento záznam nemá žiadne priložené exempláre. %s

en: times
sk: krát

en: to
sk: do

en: to be placed on hold
sk: bude zarezervovaný

en: to be placed on hold.
sk: bude zarezervovaný.

en: to create
sk: vytvoriť

en: to field
sk: do poľa

en: undefined
sk: nedefinovaný

en: unknown
sk: neznámy

en: unless
sk: pokiaľ

note: SCRIPT
en: unrecognized command
sk: nerozpoznaný príkaz

en: until
sk: do

en: updated successfully
sk: úspešne aktualizovaná

en: use default (cataloging the record)
sk: použiť predvolené (katalogizácia záznamu)

en: use default (placing an order)
sk: použiť predvolené (zadanie objednávky)

en: use default (receiving an order)
sk: použiť predvolené (prijatie objednávky)

en: used for/see from:
sk: použitý na/viď od:

en: valid entries in your database.
sk: platných položiek vo vašej databáze.

note: SELECT name=transport
en: valid types of transport are FTP and SFTP
sk: platné typy transportu sú FTP a SFTP

en: value
sk: hodnota

note: SCRIPT
en: value missing
sk: chýbajúca hodnota

en: values updated.
sk: aktualizovaných hodnôt.

note: SCRIPT
en: variable missing
sk: chýba premenná

note: SCRIPT
en: view
sk: náhľad

en: was saved.
sk: bol uložený.

en: was updated.
sk: bol aktualizovaný.

en: which should be set up by your system administrator.
sk: ktorý by mal byť nastavený vaším správcom systému.

en: which should be set up by your system administrator.
sk: ktorý by mal byť nastavený vaším správcom systému.

en: who are in patron list:
sk: ktorí sú v zozname čitateľov:

en: who have not been connected since:
sk: ktorí neboli pripojení od:

en: who have not borrowed since:
sk: ktorí nepožičiavali od:

en: whose expiration date is before:
sk: ktorých dátum vypršania je pred:

en: whose patron category is:
sk: ktorého kategória čitateľa je:

en: will show the link just below the title
sk: zobrazí odkaz priamo pod názvom

note: SCRIPT
en: with category
sk: s kategóriou

en: with this reason:
sk: z tohto dôvodu:

en: with value
sk: s hodnotou

en: x column:
sk: x stĺpec:

en: years
sk: rokov

en: years of activity
sk: rokov činnosti

note: SCRIPT
en: yen character
sk: značka yenu

en: yes
sk: áno

note: SCRIPT
en: yuan character
sk: značka yuanu

note: SCRIPT
en: {0} words
sk: {0} slová

en: | Actions:
sk: | Akcie:

note: %1$s:  IF CAN_user_tools_items_batchdel
en: | Actions: %s
sk: | Akcie: %s

note: %1$s:  FOREACH index IN elasticsearch_status.indexes %2$s:  index.index_name | html
en: | Indices: %s %s (count:
sk: | Indexy: %s %s (počet:

note: %1$s:  IF elasticsearch_status.running
en: | Status: %s
sk: | Stav: %s
