Koha 22.11 - en to tet translation catalogue (229 entries)

en: %s already in your cart
tet: %s iha ona iha ita nia kareta

en: %s deleted order(s) are using this record. Are you sure you want to delete this record?
tet: %s orden(s) ne'ebe apaga tiona uza hela rejistu ne'e. Ita hakarak apaga rejistu ida ne'e ka lae?

en: %s deleted order(s) are using this record. You need order managing permissions to delete this record.
tet: %s orden(s) apaga tiona uza hela rejistu ne'e. Ita presizia autorizasaun jestaun orden hodi apaga rejistu ida ne'e.

en: %s hold(s) on this record. You must delete all holds before deleting all items.
tet: %s rezerva(s) iha ba rejistu ne'e. Tenke apaga rezerva hotu molok ita apaga item hotu.

en: %s holds(s) for this record. Are you sure you want to delete this record?
tet: %s rezerva(s) ba rejistu ne'e. Ita hakarak apaga rejistu ida ne'e ka lae?

en: %s is neither permitted nor prohibited!
tet: %s la permitido ka proibido!

en: %s is permitted!
tet: %s lisensa iha!

en: %s is prohibited!
tet: %s labele!

en: %s item(s) added to your cart
tet: %s item(s) aumenta tiona ba ita nia kareta

en: %s item(s) are attached to this record. You must delete all items before deleting this record.
tet: %s item(s) aneksu ba rejistu ne'e. Ita tenke apaga items hotu molok apaga rejistu ne'e.

en: %s month
tet: %s fulan

en: %s months
tet: %s fulan sira

en: %s of %s renewals remaining
tet: %s husi %s renovasaun sei iha

en: %s order(s) are using this record. You need order managing permissions to delete this record.
tet: %s orden(s) uza hela rejistu ne'e. Ita presizia autorizasaun hodi apaga rejistu ne'e.

en: %s year
tet: %s tinan

en: %s years
tet: %s tinan sira

en: A letter with the code '%s' already exists for '%s'.
tet: Letra ida ho kodigu '%s' iha ona ba '%s'.

en: AJAX error (%s alert)
tet: Sala AJAX (%s alert)

en: AJAX failed to approve tag: %s
tet: AJAX la konsege atu fó aprovasaun ba etiketa ne'e: %s

en: AJAX failed to reject tag: %s
tet: AJAX la konsege atu la simu etiketa: %s

en: Actions
tet: Asaun sira

en: Activate filters
tet: Ativa filtru

en: Add
tet: Aumenta

en: Add item
tet: Aumenta item

en: Add multiple items
tet: Aumenta kopia multiplu

en: Add to cart
tet: Aumenta ba kareta

en: Age
tet: Tinan hira

en: All
tet: Hotu

en: Approve
tet: Aprova

en: Approved
tet: Aprova tiona

en: Apr
tet: Abr

en: April
tet: Abril

en: Are you sure you want to cancel this hold?
tet: Ita hakarak kansela rezerva ne'e ka lae?

en: Are you sure you want to check out this item?
tet: Ita hakarak fo empresta item ne'e ka lae?

en: Are you sure you want to close this subscription?
tet: Ita hakarak taka asinatura ne'e ka lae?

en: Are you sure you want to delete %s?
tet: Ita hakarak apaga ne'e ka lae %s?

en: Are you sure you want to delete %s? %s patron(s) are using it!
tet: Ita hakarak apaga ne'e ka lae %s? %s kliente(s) uza hela!

en: Are you sure you want to delete the %s attached items?
tet: Ita hakarak apaga %s item iha aneksa ne'e ka lae?

en: Are you sure you want to delete the selected audio alerts?
tet: Ita hakarak apaga audio ne'ebe hili tiona ka lae?

en: Are you sure you want to delete this cover image?
tet: Ita hakarak apaga imajen ida ne'e ka lae?

en: Are you sure you want to delete this field?
tet: Ita hakarak apaga kampu ne'e ka lae?

en: Are you sure you want to delete this record?
tet: Ita hakarak apaga rejistu ida ne'e ka lae?

en: Are you sure you want to delete this return claim?
tet: Ita hakarak apaga reklama ne'e ka lae?

en: Are you sure you want to delete this subscription?
tet: Ita hakarak apaga asinatura ne'e ka lae?

en: Are you sure you want to empty your cart?
tet: Ita hakarak hamamuk ita nia kareta ka lae?

en: Are you sure you want to remove the selected items?
tet: Ita hakarak hasai items ne'ebe hili tiona ka lae?

en: Are you sure you want to renew this patron's registration?
tet: Ita hakarak hafoun inskrisaun kliente ne'e ka lae?

en: Are you sure you want to reopen this subscription?
tet: Ita hakarak loki fali asinatura ne'e ka lae?

en: Are you sure you want to return this item?
tet: Ita hakarak fo fila item ne'e ka lae?

en: Are you sure you want to update this child to an Adult category? This cannot be undone.
tet: Ita hakarak atualiza kliente husi labarik hasae kategoria Adultu ne'e ka lae? Labele fila ba.

en: Are you sure you wish to delete this template action?
tet: Ita hakarak apaga asaun template nian ka lae?

en: Are you sure you wish to delete this template?
tet: Ita hakarak apaga template ne'e ka lae?

en: Aug
tet: Ago

en: August
tet: Agostu

en: Authority
tet: Autoridade

en: Automatic renewal failed, account expired
tet: Hafoun automaticamente la lao, konta mate ona

en: Bibliographic record does not exist!
tet: Rejistu bibliográfiku la iha ona!

en: Cancel
tet: Kansela

en: Cancel hold
tet: Kansela rezerva ne'e

en: Cancelled
tet: Kansela tiona

en: Cannot test prediction pattern for the following reason(s): %s
tet: Labele verifika padrãun de predisaun tanba razaun(s): %s

en: Category code can only contain the following characters: letters, numbers, - and _.
tet: Kodigu kategoria nian bele iha karakters tuirmai ne'e: letra, numeru, - ho _

en: Change messaging preferences to default for this category?
tet: Troka preferensia mensajen ba default ba kategoria ne'e?

en: Check in
tet: Fo fila fali

en: Check out
tet: Fo empresta

en: Check the box next to the alert you want to delete.
tet: Marka kaixa hodi apaga alerta.

en: Checked in
tet: Fo fila fali

en: Checked out until:
tet: Fo empresta to'o:

en: Checkouts
tet: Emprestimos

en: Clear
tet: Hamoos

en: Clear all
tet: Hamoos hotu

en: Clear date to suspend indefinitely
tet: Hamoos data hodi para lai

en: Clear filter
tet: Hamoos filtru

en: Click to collapse this section
tet: Klika atu habadak seksaun ida ne'e

en: Click to expand this section
tet: Klika atu haboot seksaun ne'e

en: Columns
tet: Koluna sira

en: Columns settings
tet: Konfigurasaun sira koluna nian

en: Confirm
tet: Konfirma

en: Copy
tet: Kopia

en: Copy to clipboard
tet: Kopia ba prancheta

en: Deactivate filters
tet: Desativar filtru

en: Dec
tet: Dez

en: December
tet: Dezembru

en: Delete
tet: Apaga

en: Denied
tet: Negado

en: ERROR: Price is not a valid number, please check the price and try again!
tet: SALA: Folin la validu, favor hatama fali!

en: Edit
tet: Edita

en: Edit action %s
tet: Edita asaun %s

en: Edit provider %s
tet: Edita provedor %s

en: Error code 0 not used
tet: Kodigu sala 0 la uza

en: Error importing the framework
tet: Sala hamosu durante tempu importa kuadru

en: Error:
tet: Sala:

en: Every
tet: Kada

en: Expired
tet: Espiradu

en: Export
tet: Esporta

en: Export or print
tet: Esporta ka imprime

en: Failed
tet: La lao

en: Feb
tet: Fev

en: February
tet: Fevereiru

en: File already exists
tet: Arkivu iha ona

en: File name:
tet: Naran file:

en: First
tet: Primeiru

en: First publication date is not defined
tet: Kopia nia data publikasaun premeiru seidauk defini

en: Frequency is not defined
tet: Seidauk defini frekuénsia

en: Fri
tet: Ses

en: Friday
tet: Sesta

en: Hold is <strong>suspended</strong>
tet: Rezerva <strong>para lai</strong>

en: Holds
tet: Rezerva sira

en: Importing to framework: %s. Importing from file: %s.
tet: Importa hela ba kuadru: %s. Importa hela husi arkivu: %s.

en: In your cart
tet: Iha ita nia kareta

en: Item cannot be checked out. There are no available formats
tet: Item ida ne'e labele fo empresta. Formatu disponivel la iha

en: Item hasn't been transferred yet from %s
tet: Item seidauk transfere husi %s

en: Item is <strong>in transit</strong> from %s since %s
tet: Item iha <strong>tranzitu</strong> husi %s dezde %s

en: Item is <strong>waiting here</strong>
tet: Item ne'e <strong>hein hela</strong>

en: Item is <strong>waiting</strong>
tet: Item ne'e <strong>hein hela</strong>

en: Items in your cart: %s
tet: Items iha ita nia raga: %s

en: January
tet: Januariu

en: July
tet: Juli

en: June
tet: Juni

en: Last
tet: Ikus

en: Loading
tet: Karregamento

en: Loading more results…
tet: Rezultadu carregar hela…

en: Loading...
tet: Karga hela...

en: Loading... you may continue scanning.
tet: Karregamentu... ita bele kontinua scan hela.

en: Log in to your OverDrive account
tet: Log in ba ita nia konta OverDrive

en: March
tet: Marsu

en: May
tet: Maiu

en: Minimum password length: %s
tet: Password tenke liu pelumenus karakter: %s

en: Mon
tet: Seg

en: Monday
tet: Segunda

en: New budget-parent is beneath budget
tet: Orsamentu foun-inanaman iha orsamentu okos

en: Next
tet: Tuirmai

en: Next available %s item
tet: Item %s disponivel tuirmai

en: Next issue publication date is not defined
tet: Kopia tuirmai data publikasaun seidauk defini

en: No
tet: Lae

en: No cover image available
tet: Livru oin nia imajen la disponivel

en: No data available in table
tet: La iha dadus disponivel husi tabela ne'e

en: No entries to show
tet: La iha entradas atu hatudu

en: No item was added to your cart (already in your cart)!
tet: Item la aumenta ba ita nia kareta (iha ona iha karriñu)!

en: No item was selected
tet: La hili item ida

en: No itemtype
tet: La iha itemtype

en: No matching records found
tet: La hetan rejistu hanesan

en: No renewal before %s
tet: Labele empresta dala ida tan molok %s

en: No results found
tet: La hetan rezultadu sira

en: No subscription found on Mana Knowledge Base
tet: Asinatura la hetan husi Mana Knowledge Base

en: Not allowed: patron restricted
tet: La husik: kliente ne'e iha restrisaun

en: Not renewable
tet: Labele hafoun

en: Nothing to save
tet: La iha buat ida atu rai

en: November
tet: Novembru

en: Number of checkouts by item type
tet: Emprestimos hira tuir tipu item

en: Number of items to add
tet: Kopia hira hodi aumenta

en: Oct
tet: Out

en: October
tet: Outubru

en: On hold
tet: Iha ona rezavasaun

en: On-site checkout
tet: Empresta on-site

en: OverDrive account page
tet: Pajina konta OverDrive nian

en: Patron note
tet: Nota kliente

en: Place hold
tet: Hatuur rezerva

en: Please choose an enrollment period in months OR by date.
tet: Faz favor hili periodu iha fulan KA tuir data.

en: Please choose at least one external target
tet: Faz favor hili pelumenus tarjetu externa ida

en: Please enter a name for this pattern
tet: Faz favor hatama naran ida ba modulu ne'e

en: Please enter a valid date (should match %s).
tet: Halo favor hatama data validu (tenke hanesan %s).

en: Please fill at least one template.
tet: Faz favor prienxe pelumenus template ida.

en: Please select a CSV (.csv) or ODS (.ods) spreadsheet file.
tet: Faz favor hili arkivu CSV (.csv) ODS (.ods) spreadsheet nian.

en: Please select or enter a sound.
tet: Faz favor hili ka hatama lian ida.

en: Please specify title and content for %s
tet: Faz favor hili titulu no konteúdu ba %s

en: Previous
tet: Anterior

en: Previous checkouts
tet: Emprestimos anterior

en: Processing...
tet: Hala'o hela...

en: Reject
tet: Lakohi simu

en: Rejected
tet: Lakohi ona

en: Renew failed:
tet: La konsege atu hafoun:

en: Renewed, due:
tet: Hafoun ona, dever:

en: Results
tet: Rezultadu sira

en: Resume
tet: Hahu fali

en: Sat
tet: Sab

en: Saturday
tet: Sabadu

en: Saved preference %s
tet: Preferensia rai tiona %s

en: Saving...
tet: Rai hela...

en: Search:
tet: Buka:

en: Searching…
tet: Buka hela…

en: Select all
tet: Hili hotu

en: Select all pending
tet: Hili hotu ne'ebe pendentes

en: Sep
tet: Set

en: September
tet: Setembru

en: Show Mana results
tet: Hatudu rezultadu Mana

en: Subscription found on Mana Knowledge Base:
tet: Asinatura hetan iha Mana Knowledge Base:

en: Sun
tet: Dom

en: Sunday
tet: Domingu

en: Suspend
tet: Taka lai

en: Suspend until:
tet: Taka lai to'o:

en: The conditional field should be filled.
tet: Kampu kondisional ne'e tenke enxe.

en: The following values are not formatted correctly:
tet: Valor tuirmai iha formata ho sala:

en: The item has been removed from your cart
tet: Item ne'e hasai tiona husi ita nia kareta

en: The page entered is not a number.
tet: Numreu pajina ne'ebe hatama tiona la'os hanesan numeru.

en: The source field should be filled.
tet: Kampu ne'e tenke enxe.

en: There is no record selected
tet: Rejistu ida seidauk hili

en: This item has been added to your cart
tet: Item ne'e aumenta tiona ba ita nia kareta

en: This item is already in your cart
tet: Item ida ne'e iha ona iha ita nia kareta

en: Thu
tet: Kin

en: Thursday
tet: Kinta

en: Today's checkouts
tet: Emprestimos ohin loron

en: Tue
tet: Ter

en: Tuesday
tet: Tersa

en: Unable to check in
tet: La konsege fo fila

en: Update
tet: Atualiza

en: Update action
tet: Atualiza asaun

en: Update item
tet: Atualiza item

en: Upload status:
tet: Estadu upload nian:

en: Warning: This record is used in %s order(s). Deleting it could cause serious issues on acquisition module. Are you sure you want to delete this record?
tet: Avizu: Rejistu ne'e uza hela iha %s orden(s). Apaga tiha karik halo problema. Ita hakarak apaga rejistu ida ne'e ka lae?

en: Wed
tet: Kua

en: Wednesday
tet: Kuarta

en: Yes
tet: Sin

en: You can't receive any more items
tet: Labele simu items sira tan

en: You have made changes to system preferences.
tet: Ita troka ona preferensia sistema.

en: You must choose a first publication date
tet: Ita tenke hili data publiksasun uluk

en: You must choose or create a bibliographic record
tet: Ita tenke hili ka kria rejistru bibliográfiku ida

en: You must select checkout(s) to export
tet: Ita tenke hili emprestimo(s) hodi esporta

en: Your cart is currently empty
tet: Ita nia kareta mamuk agora

en: already exists in database
tet: iha ona iha database

en: already in your cart
tet: iha ona iha ita nia kareta

en: at %s
tet: iha %s

en: is duplicated
tet: duplikata

en: modified
tet: modifika ona

en: not checked out
tet: la empresta ona

en: on hold
tet: iha rezavasaun

en: reason unknown
tet: razaun la hatene

en: too many renewals
tet: hafoun ona barak demais

en: until %s
tet: to'o %s
